PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پتروشيمي‌ اصفهان‌ ( شصفها )

صفحه ها : [1] 2 3

علي رهنما
2011/09/11, 18:45
ببینیم رو 325 برمیگرده یا هوس دیدن 317 رو دوباره داره ؟؟

http://irupload.ir/images/8nmycvr3991lsgunle9a.jpg

http://irupload.ir/images/h4s6y8kc5ct9getm7mhd.jpg

بابای دارا
2011/09/11, 21:32
دست شما درد نکنه سرمایه جو جان، سرمایه هات سود بدن امیدوارم
این شصفها رو چه تایم فریمی زدی ؟ لطفا

بابای دارا
2011/09/11, 21:59
دوستان علی الحساب، دست گل امروزشونو تو شصفها نگاه کنن
اونایی که باید درس بگیرن ، بگیرن
گفتم اگه می خواین بفروشین، آزادین ولی زیر 370 دستور نزنین. گوش نکردین

http://1.talar.site50.net/images/636638817772.jpg

شپترو _

غریب و مظلوم ولی بدور از حاشیه داره راه خودش رو می ره.

سه مقاومت پیش روی قیمت درست کارشون رو انجام دادن، و کما فی تاریخ سهم در موج سوم خودش که قویترین موج خواهد بود به لطف خدا امتداد پیدا خواهد کرد و این به معنی حرکت های اصلاحی کوتاه می باشد
پس از عبور از تراکم مقاومتی فعلی به مسیر خودش ادامه خواهد داد.

http://1.talar.site50.net/images/977b532403e1.jpg

در نمای نزدیک تر و نمودار کندل شمعی ژاپنی

http://1.talar.site50.net/images/f304eddb4ad6.jpg

باربد
2011/09/12, 07:45
در نماد شصفها
خریدار با چهار اوردر حجم 428 را نشان میده:-/

علي رهنما
2011/09/13, 15:30
دست شما درد نکنه سرمایه جو جان، سرمایه هات سود بدن امیدوارم
این شصفها رو چه تایم فریمی زدی ؟ لطفا

ممنون
باباي دارا عزيز تايم روزانه است ولي تعديل شده است

باربد
2011/10/22, 16:30
به این تعدیل شصفها میگن
نوش دارو بعد از مرگ سهراب

farhad_p
2011/10/22, 18:12
با سلام خدمت همۀ دوستان،آیا کسی اطلاعات بیشتری از شصفها و مقدار تعدیل داره؟

ستاره بورس
2011/10/23, 01:00
با سلام خدمت همۀ دوستان،آیا کسی اطلاعات بیشتری از شصفها و مقدار تعدیل داره؟
خبر رانتی:86درصد شش ماهه پوشش داده.

farhad_p
2011/11/02, 08:58
بلاخره گزارش "شصفها" رو کدال نشست،حدودأ 47% بیشتر نسبت به مدت مشابه سال قبل سود ساخته
ببینیم چطور باز میشه.

farhad_p
2011/11/02, 10:47
ظاهرأ دوستان همه فروخته اند،کسی در مورد بازگشایی نظری،توضیحی نداره؟

hamed89
2011/11/02, 20:14
مثل مرد نگهش داشتم!

farhad_p
2011/11/03, 08:42
مثل مرد نگهش داشتم!
نه تنها شما مردی،بلکه همۀ دوستانی که توی این بازار پر خطر وبی ثباتی که هر لحظه از خارج و """درون""" مورد حمله و تهدید قرار میگیرد ،
ایستاده اند ومعامله می کنند واقعأ مرد هستند.:x

rojan
2011/11/03, 10:01
با سلام

من هم به وفور شصفها دارم و همچنان با سهمم ماندم .
hip hip horraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

سپه
2011/11/03, 19:33
منم هنوز یه مقدار دارم
ولی روز اخر نصفش رو دودستی دادم رفت
خود قضاوت کنید مردی مرا( احتمالا نصفه نیمه)

hamed89
2011/11/03, 19:53
منم هنوز یه مقدار دارم
ولی روز اخر نصفش رو دودستی دادم رفت
خود قضاوت کنید مردی مرا( احتمالا نصفه نیمه)

پس نصف مردی نصف زن

yasesepid
2011/11/03, 21:47
خب , پس یکی از نشانه های مردانگی داشتن شصفها تشخیص داده شده !!!1
ما هم که سهامدار این سهمیم , پس منم اومدم تو مردا .....

yasesepid
2011/11/03, 21:48
من که تا 370 الی 400 منتظر بالا رفتن سهمم ...
بعدش دیگه دنبال یه نشونه ی دیگه باید باشم . :d

majid
2011/11/03, 23:23
منم پاش نشستم و دارم- امیدوارم صبرمان جواب دهد

jamall
2011/11/05, 09:34
به اطلاع مي رساند نماد معاملاتي شركت هاي ماشين سازي نيرو محركه ، پتروشيمي شيراز ، پتروشيمي اصفهان و محورسازان ايران خودرو با توجه به تعديل پيش بيني درآمد هر سهم سال مالي منتهي به 1390/12/29،( بدون محدوديت نوسان قيمت ) با استفاده از مكانيزم (Auction)آماده انجام معامله مي باشند . مديريت بازار

rojan
2011/11/05, 09:45
دوستان گرامی

خواهشنا راجع به روند شصفها و خروج یا خرید مجدد راهنمایی کنید
منتظر یاری سبزتان هستم

hamed89
2011/11/05, 09:49
من یه چیزی رو نمی فهمم
قیمت فروش واسه حراجی گزاشتند 3269!!
این یعنی چی؟
قیمت خرید 2400

rojan
2011/11/05, 09:56
جناب حامد

اینجا بورس ایرا ن است نمیشه همه چیز را فهمید

سپه
2011/11/05, 11:42
دوستان گرامی

خواهشنا راجع به روند شصفها و خروج یا خرید مجدد راهنمایی کنید
منتظر یاری سبزتان هستم

فعلا که نمی شه خریدش
برا فروش هم زوده بذارین چند درصد دیگه مثبت بخوره بعد
البته اینجا ایرانه

PASHA
2011/11/05, 11:56
فعلا که نمی شه خریدش
برا فروش هم زوده بذارین چند درصد دیگه مثبت بخوره بعد
البته اینجا ایرانه
سپه جان
دمت گرم . خیلی مردی .چون این سهم داری .:d:d
من تو صف بودم .نمی دانم این منفی از کجا دررفت به ما نرسید .

سپه
2011/11/05, 15:31
جون پاشا از وقتی معیار مردونگی رو فهمیدم سفت وسخت چسبیدمش همین یه ذره معیار مردونگی رو هم که داریم یه وقت از دستمون در نیارن>:)

mohammad.
2011/12/13, 20:25
با توجه به اینکه بالاخره رویای دوستانی که شصفها دار بودند به حقیقت پیوست و سهم با رشد خوبی مواجه شده بد ندیدم تا یه تحلیل مبتدیانه از سهم داشته باشم .0 امیدوارم تا دوستان من رو از خطاهام مطلع کنند . :) )
خب بر اساس فیبوناچی میشه گفت که امروز مقاومت 368 شکسته شد و به امید خدا به طرف مقاومت 391 راه را شروع کردیم . با توجه به جو بازار و حجم صف خرید امروز احتمال میدم که بتونه 400 رو هم لمس کنه و بعدش سقوط کنه .

مصطفی مصری پور
2012/01/13, 01:02
توی 9 ماهه 56 تومن محقق کرد
یعنی 93% پیش بینی قبلی

از طرفی 70% هم رشد سود نسبت به سال قبل اتفاق افتاده

bourse
2012/01/13, 01:11
توی 9 ماهه 56 تومن محقق کرد
یعنی 93% پیش بینی قبلی

از طرفی 70% هم رشد سود نسبت به سال قبل اتفاق افتاده

آقا مصطفی به نظرت رو چه قیمتی باز بشه؟:-/

مصطفی مصری پور
2012/01/13, 01:15
آقا مصطفی به نظرت رو چه قیمتی باز بشه؟:-/

سلام جناب "بورس"

اول باید ببینیم سود پیش بینی شده ش رو چند اعلام میکنه

به هر صورت با جو فعلی این گروه ، روی قیمت مناسبی باز میشه. شاید حوالی 490 یا 500

آیهان
2012/01/13, 11:13
شصفها پیش بینی سود رو در محدوده 750 ریال اعلام می کنه و احتمال زیاد در محدوده 460 تا 490 باز میشه. ولی آخر سال بار تعدیل خواهد داشت.دوستان میان مدتی بهتر است با سهم بمونند

cler
2012/01/15, 01:05
تحلیل تکنوفاندامنتال پالایش نفت اصفهان (شپنا)
تاریخ : شنبه 24 دی 1390شركت پالایش نفت اصفهان فعالیت خود را در زمینه پالایش نفت خام و تولید فرآورده های نفتی ازسال 1358 آغاز نموده و هم اكنون حدود 23 % از فرآورده های نفتی مورد نیاز كشور را تولید مینماید.

ایـن شرکت در منطقه ای با مساحت کل 340 هکتار و دارا بودن فضای سبز به مساحت 5/114 هکتار، در شمال غربی اصفهان واقع شده است. شركت پالایش نفت اصفهان هر روز شاهد پیشرفتهای بسیاری بوده، بهطوری كه از سالهای آغازین دهه 60توان تولید آن به بیش از 85% ظرفیت طراحی رسیده و توان پالایشی این شركت از 200 هزار بشكه در روز به بیش از 375 هزار بشكه افزایش یافته است.

شرکت پالایش نفت اصفهان در حال حاضر فرآورده های گوناگونی را به بازار مصرف ارائه مینماید

كه از میان آنها میتوان به فرآورده های زیر اشاره نمود :

بنزین معمولی //// نفت سفید//// نفت گاز //// نفت كوره //// گازمایع//// سوخت سنگین//// نفتا

با توجه به گزارش های شرکت، شپنا سود هر سهم خود را 727 ریال پیش بینی کرده است که در 6 ماهه نخست سال توانست 416 ریال از آن را پوشش دهد که این امر نشان از عملکرد منطقی شرکت می باشد. از پتانسیل های بنیادی این شرکت می توان به اجرای مرحله ی دوم طرح هدفمندی یارانه ها و افزایش قیمت بنزین و حامل های انرژی اشاره کرد که در این صورت این شرکت می تواند مورد توجه بیشتر سهامداران مواجه شود.

اما با دید تکنیکال ، سهم توانست پس از رخ دادن واگرایی کف مشهود در rsi سهم تشکیل دو قلو کف داده و روند مثبت محکمی را آغاز نماید اولین مقاومت پیش روی سهم حوالی قیمت 437 تومان که قیمت تاریخی سهم و از درصد های ضعیف فیبوناچی در نمودار سهم می باشد rsi سهم نیز در نمودار روزانه به حالت اشباع رسیده و همچنین رسیدن rsi هفتگی را به محدوده مقاومتی داریم که شاید این عوامل و انتظارات موج شماری سهم باعث برگشت قیمت سهم در حوالی قیمت گفته شده گردد و شاید باعث افت مجدد سهم به محدوده 410 تومان گردد

اما پس از عبور از 437 رسیدن به درصد فیبوناچی 38 و قیمت 470 تومان و محدوده مقاومت خط روند شکسته شده بلند مدت سهم خواهیم رسید که شاید از مقاومت های جدی سهم به حساب آید که با عبور از این مقاومت می توان به آینده سهم بسیار امیدوار بود

از مقاومت های دیگر می توان به 490 اشاره داشت که قله تاریخی و 50 درصد فیبوناچی سهم است

مات
2012/03/06, 19:26
سود سال مالي 91 روي سايت كدال قرار گرفت مبلغ 961 ريال اعلام شد 18 درصد افزايش نسبت به سال 90

bourse
2012/03/06, 19:38
سود سال مالي 91 روي سايت كدال قرار گرفت مبلغ 961 ريال اعلام شد 18 درصد افزايش نسبت به سال 90

خوب با این پیش بینی باید بالای 700 باز بشه . شدیدا توصیه میکنم فعلا با این سهم سهامداری کنید ;)

کيانوش
2012/03/07, 14:49
خوب با این پیش بینی باید بالای 700 باز بشه . شدیدا توصیه میکنم فعلا با این سهم سهامداری کنید ;)
در بند 6 گزارش شصفا امده است.
6- بر اساس بند 4 گزارش حسابرس در خصوص پيش بيني سال 90 بر اساس عملکرد واقعي 9 ماهه ، "معاملات ارزي(خريد خوراک و فروش محصولات صادراتي)ساليانه شرکت براساس ميانگين نرخ ارزاعلام شده توسط بانک مرکزي طي نه ماهه سال1390 محاسبه ودر بودجه ساليانه پيش بيني گرديده است( نرخ تسعير ارز در تاريخ 30/9/1390 در نظر گرفته شده است) . با توجه به مطالبات شرکت از بابت فروش محصولات در طي سال و عدم تسويه مطالبات مزبور، سود يا زيان ناشي از تسعير ارز مطالبات ياد شده در تاريخ تسويه و نحوه وصول آن ، و تاثيرآن بر سود و زيان پيش بيني شده مشخص نمي باشد." شايان ذکر است شرکت مبلغ فروش هاي صادراتي در 9 ماهه ابتداي سال 90 را مبلغ 733ر357ر16 دلار(نرخ تسعير 664ر10 ريال)، 999ر701ر4 يورو( نرخ تسعير 583ر14 ريال) و 990ر860ر377 درهم (نرخ تسعير 931ر2 ريال) جمعا به مبلغ 350ر1 ميليارد ريال اعلام نموده و بر اساس اطلاعات دريافتي از شرکت مانده ريالي مطالبات از شرکت دبي نت لينک در تاريخ 30/11/90 مبلغ 725ر1 ميليارد ريال مي باشد. شرکت در خصوص نحوه وصول مبالغ حاصل از فروش هاي ارزي، تاريخ وصول و نرخ ارز زمان تسويه توضيحاتي ارايه ننموده است.
اين مطالبات 172 ميليارد تومان را من نمي فهمم.اين مبلغ تقسيم بر تعداد سهام شرکت ميشه سهمي 570 تومان براي هر سهامدار.
اگه اينطور باشه که اين سهم بايد بالاي 1000 تومان باز شه.جالب اينکه اين شرکت دبي نت لينک همون شرکت دبي اي هست که پارسال 49 درصد سهامش را شصفا نقد و جرينگي 92 ميليارد تومان خريدش تا کارهاي بازرگاني شصفا را انجام بدهد .بطوري که اين شرکت قادر هست 70 درصد فروش صادراتي شصفا را به 100 درصد برساند.
بنظر من اگه شير صنعت پتروشيمي شيرانه ......اژدهاي اين صنعت ميتونه شصفا باشه .
شنبه اژدها وارد مي شود.

bourse
2012/03/07, 16:43
6- بر اساس بند 4 گزارش حسابرس در خصوص پيش بيني سال 90 بر اساس عملکرد واقعي 9 ماهه ، "معاملات ارزي(خريد خوراک و فروش محصولات صادراتي)ساليانه شرکت براساس ميانگين نرخ ارزاعلام شده توسط بانک مرکزي طي نه ماهه سال1390 محاسبه ودر بودجه ساليانه پيش بيني گرديده است( نرخ تسعير ارز در تاريخ 30/9/1390 در نظر گرفته شده است) . با توجه به مطالبات شرکت از بابت فروش محصولات در طي سال و عدم تسويه مطالبات مزبور، سود يا زيان ناشي از تسعير ارز مطالبات ياد شده در تاريخ تسويه و نحوه وصول آن ، و تاثيرآن بر سود و زيان پيش بيني شده مشخص نمي باشد." شايان ذکر است شرکت مبلغ فروش هاي صادراتي در 9 ماهه ابتداي سال 90 را مبلغ 733ر357ر16 دلار(نرخ تسعير 664ر10 ريال)، 999ر701ر4 يورو( نرخ تسعير 583ر14 ريال) و 990ر860ر377 درهم (نرخ تسعير 931ر2 ريال) جمعا به مبلغ 350ر1 ميليارد ريال اعلام نموده و بر اساس اطلاعات دريافتي از شرکت مانده ريالي مطالبات از شرکت دبي نت لينک در تاريخ 30/11/90 مبلغ 725ر1 ميليارد ريال مي باشد. شرکت در خصوص نحوه وصول مبالغ حاصل از فروش هاي ارزي، تاريخ وصول و نرخ ارز زمان تسويه توضيحاتي ارايه ننموده است.
اين مطالبات 172 ميليارد تومان را من نمي فهمم.اين مبلغ تقسيم بر تعداد سهام شرکت ميشه سهمي 570 تومان براي هر سهامدار.
اگه اينطور باشه که اين سهم بايد بالاي 1000 تومان باز شه.جالب اينکه اين شرکت دبي نت لينک همون شرکت دبي اي هست که پارسال 49 درصد سهامش را شصفا نقد و جرينگي 92 ميليارد تومان خريدش تا کارهاي بازرگاني شصفا را انجام بدهد .بطوري که اين شرکت قادر هست 70 درصد فروش صادراتي شصفا را به 100 درصد برساند.
شنبه اژدها وارد مي شود.

کیانوش جان اتفاقا بخاطر همین بند 6 بنده توی تالار بورس هم گفتم احتمال داره بعد ار بازگشایی سهم مجددا بعد از چند روز برای تعدیل مثبت بسته بشه . فعلا سیاست شرکت اینه تا اون جایی که امکان داره براشون سهم را پایین باز کنن و خودشون جمش کنن . شاید این که امروز توی بازار مثبت سهم باز نشد به همین خاطر بود

investment
2012/03/07, 18:49
کیانوش جان اتفاقا بخاطر همین بند 6 بنده توی تالار بورس هم گفتم احتمال داره بعد ار بازگشایی سهم مجددا بعد از چند روز برای تعدیل مثبت بسته بشه . فعلا سیاست شرکت اینه تا اون جایی که امکان داره براشون سهم را پایین باز کنن و خودشون جمش کنن . شاید این که امروز توی بازار مثبت سهم باز نشد به همین خاطر بود
دیگه واسه همه مشخص شرکت سودواقعیش بالای120 تومن هستش شک نکنین کسی زیر550-600فروشنده نیست مگه اون بنده خداهایی که پول لازم دارن واسه شب عید.امیدوارم خدابه کسایی که اینجورد بااعصاب سهامدارانبازی میکنندودزدی میکنندکمک کنه تااصلاح بشن.وامیدوارم سهامدارای محترم شصفهامزد2ماه صبرخودشون بایک بازگشایی شیرین بگیرن.نوکل برخدا

bourse
2012/03/09, 15:35
امروز که چارت هفتگی شصفها را نگاه میکردم متوجه الگوی سر و شونه کف شدم که به زیبایی شکل گرفته بود . قبلا نمونه این الگو را توی سهام های وپترو و وتوکا دیده بودم و تحلیلشون را توی سایت بورسی هم گذاشته بودم که هر دو هم به هدفشون خورده بودن منتهی به دلیل اینکه این الگو توی تایم فریم هفتگی شصفها شکل گرفته اهداف خیلی بالاتری را هدف قرار داده ( البته برای کامل شدن این الگو باید مقاومت 500 شکسته بشه که صد در صد با تعدیلی که سهم داده باید خیلی بالاتر از این قیمت ها بازگشایی بشه ) شاید باور کردنش یه کم سخت باشه ولی به نظر من هدف این الگو تو میان مدت محدوده 1600 تومان هست . توی rsi ماهیانه سهم هم همین طور که توی شکل مشاهده میکنید مقاومت جدی را پشت سر گذاشته . از نظر موج شماری هم من دو تا آلترناتیو توی ذهنم دارم اول اینکه سهم توی موج 3 از 3 بزرگ خودشه و دوم اینکه توی موج 5 بزرگ خودشه که در مورد اهدافش فعلا حرفی نمیشه زد .

http://forums.boursy.com/imported/2012/03/171.gif (http://img4up.com/)

http://forums.boursy.com/imported/2012/03/171.gif (http://img4up.com/)

14359
2012/03/09, 17:57
شنبه اژدها وارد مي شود.

اگه مبلغی که به عنوان بدهی نام برده مبلغ ناشی از فروش باشه و در صورت های سود و زیان اورده باشه نیازی به اهمیت دادن بش نیست بلکه مبلغی فروشی هست که به حساب شرکت وارد نشده
مگر اینکه قضیه چیز دیگری باشه
مساله اصلی تسعیر ارز در سه ماهه چهارم هست که وقتی این ارز ها به دستش میرسه باید با نرخ های جدید تسریع کنه که البته بانک مرکزی حسابی برای این دلارهای پتروشیمی ها نقشه داره

ضمنا من هنوز ماجرای برج سازی شرکت رو متوجه نمیشم بالاخره مال مدیر عامل بوده یا خود شرکت و قرار سال اینده هم ادامه بده ؟؟

وحید 20
2012/03/12, 12:40
امیر حمزه مالمیر، مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس:

در مورد پتروشیمی اصفهان فعلا راجع به آن نمی توان اظهار نظری کرد و متوقف خواهد ماند.
http://www.boursenews.ir/fa/pages/?cid=62605

مات
2012/03/25, 14:50
آخرین وضعیت پتروشیمی اصفهان شفافسازی شد مدیرعامل شرکت 30 میلیارد تومانی پتروشیمی اصفهان با ارسال نامهای به سازمان بورس آخرین وضعیت این شرکت بورسی را شفافسازی کرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی فارس، مرتضی خالقیفر با ارسال نامهای به اداره نظارت بر ناشران بورسی سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد: با توجه به اتمام قرارداد شرکت تجارتآذین نقش جهان با شرکت شایان اسپادانا، مبلغ 50 میلیارد تومان (شامل 40 میلیارد تومان اصل و 10 میلیارد سود ناشی از اجرای مفاد قرارداد) به حساب شرکت تجارتآذین نقش جهان واریز شد و سهم این شرکت از درآمد حاصله به میران 90 درصد و به مبلغ 9 میلیارد تومان در پیشبینی سالانه محاسبه شده که قبلاً نیز به بازار منعکس شده است.

وی با اشاره به مکاتبات قبلی، ادامه داد: با عنایت به عدم انعقاد قرارداد دریافت خوراک از سال 87 تاکنون و وجود اختلاف حساب این شرکت با پالایشگاه اصفهان، ارسال خوراک از طرف آن شرکت تا یک سوم در بهمنماه به مدت 15 روز و در اسفند 90 تاکنون (13 روز) کاهش یافته است.با توجه به وجود هزینههای ثابت شرکت، تأثیر کمبود خوراک بر درآمد هر سهم در پایان سال محاسبه و به بازار اعلام خواهد شد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: علیرغم محدودیتهای ارزی موجود در کشور، با تلاشها و پیگیریهای مستمر انجامشده از طرف مجموعه مدیریت، مبلغی معادل 50 میلیون دلار از مطالبات ارزی به حساب شرکت واریز شد.

خالقیفر در خاتمه گفت: با توجه به روش انجامشده در وصول مطالبات ارزی، مبلغ فوق به نرخ بازار آزاد تسعیر شده که سود و زیان ناشی از تسعیر آن تا مبالغ ثبت شده دفتری در پایان سال همراه با سایر موارد خصوصاً موضوع خوراک به بازار انعکاس خواهد شد.

بر اساس این گزارش، نماد پتروشیمی اصفهان در بازار دوم معاملات از 10 دی سال گذشته تا کنون بسته است.

investment
2012/03/25, 15:03
آخرین وضعیت پتروشیمی اصفهان شفافسازی شد مدیرعامل شرکت 30 میلیارد تومانی پتروشیمی اصفهان با ارسال نامهای به سازمان بورس آخرین وضعیت این شرکت بورسی را شفافسازی کرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی فارس، مرتضی خالقیفر با ارسال نامهای به اداره نظارت بر ناشران بورسی سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد: با توجه به اتمام قرارداد شرکت تجارتآذین نقش جهان با شرکت شایان اسپادانا، مبلغ 50 میلیارد تومان (شامل 40 میلیارد تومان اصل و 10 میلیارد سود ناشی از اجرای مفاد قرارداد) به حساب شرکت تجارتآذین نقش جهان واریز شد و سهم این شرکت از درآمد حاصله به میران 90 درصد و به مبلغ 9 میلیارد تومان در پیشبینی سالانه محاسبه شده که قبلاً نیز به بازار منعکس شده است.

وی با اشاره به مکاتبات قبلی، ادامه داد: با عنایت به عدم انعقاد قرارداد دریافت خوراک از سال 87 تاکنون و وجود اختلاف حساب این شرکت با پالایشگاه اصفهان، ارسال خوراک از طرف آن شرکت تا یک سوم در بهمنماه به مدت 15 روز و در اسفند 90 تاکنون (13 روز) کاهش یافته است.با توجه به وجود هزینههای ثابت شرکت، تأثیر کمبود خوراک بر درآمد هر سهم در پایان سال محاسبه و به بازار اعلام خواهد شد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: علیرغم محدودیتهای ارزی موجود در کشور، با تلاشها و پیگیریهای مستمر انجامشده از طرف مجموعه مدیریت، مبلغی معادل 50 میلیون دلار از مطالبات ارزی به حساب شرکت واریز شد.

خالقیفر در خاتمه گفت: با توجه به روش انجامشده در وصول مطالبات ارزی، مبلغ فوق به نرخ بازار آزاد تسعیر شده که سود و زیان ناشی از تسعیر آن تا مبالغ ثبت شده دفتری در پایان سال همراه با سایر موارد خصوصاً موضوع خوراک به بازار انعکاس خواهد شد.
>:d<>:d<=d>=d>:*:*خیلی جالبه بالاخره مالمیریکجابه سهمی گیردادش تاسودش بالاتراعلام کنه

بر اساس این گزارش، نماد پتروشیمی اصفهان در بازار دوم معاملات از 10 دی سال گذشته تا کنون بسته است.

>:d<>:d<=d>=d>:*:*خیلی جالبه بالاخره مالمیریکجابه سهمی گیردادش تاسودش بالاتراعلام کنه

investment
2012/03/25, 16:42
در اطلاعيه شصفها گفته است با توجه به روش استفاده شده براي وصول مطالبات، مبلغ مطالبات ارزي به نرخ بازار آزاد تسعير شده است. حال بايد ديد اين روش چه بوده است.
يا در دبي ارز را به وارد كنندگان فروخته اند و يا اينكه به صرافي داده اند و داخل ايران ريال گرفته اند.
در هر صورت بنظر مي رسد ارزي به داخل ايران منتقل نشده است.

ولي در كل اينكه شركتي رسما اعلام كرد كه به نرخ آزاد مطالبات ارزي خود را تسعير كرده است خبر خوبي است.

ناگفته نماند مطالبات ارزي شصفها بايد دو برابر اين مقدار باشد. تسعير 50 ميليون دلار به نرخ 1700 تومان مي تواند 60 تومان به سود شركت اضافه كند.

investment
2012/03/26, 05:36
در اطلاعيه شصفها گفته است با توجه به روش استفاده شده براي وصول مطالبات، مبلغ مطالبات ارزي به نرخ بازار آزاد تسعير شده است. حال بايد ديد اين روش چه بوده است.
يا در دبي ارز را به وارد كنندگان فروخته اند و يا اينكه به صرافي داده اند و داخل ايران ريال گرفته اند.
در هر صورت بنظر مي رسد ارزي به داخل ايران منتقل نشده است.

ولي در كل اينكه شركتي رسما اعلام كرد كه به نرخ آزاد مطالبات ارزي خود را تسعير كرده است خبر خوبي است.

ناگفته نماند مطالبات ارزي شصفها بايد دو برابر اين مقدار باشد. تسعير 50 ميليون دلار به نرخ 1700 تومان مي تواند 60 تومان به سود شركت اضافه كند.
در مورد سود حاصل از تسعير ارز شصفها يك اشتباه در پست بالا داشتم.
گمان مي كردم شركت در گزارش 9 ماهه 90 موجودي و مطالبات ارزي را با دلار 1226 توماني تسعير كرده است كه حال ديدم اينگونه نيست و دلار را 1066 تومان! گرفته است.
بنابراين تسعير 50 ميليون دلار به نرخ فرضي 1700 تومان ( نرخ دلار آزاد در آخر اسفند حدود 1850 تومان بوده است) سودي حدود 80 تومان براي هر سهم اضافه خواهد كرد يعني تعديل 100 درصدي. كه البته قسمتي از آن با مشكل پيش آمده براي خوراك خواهد رفت.

اما جالبتر اينكه مطابق گزارش سود سال 91 شركت، شصفها تا آخر بهمن فقط از دبي نت لينك حدود 176 ميليارد تومان!! طلب ارزي داشته است. اگر اين مطالبات هم با ارز 1066 توماني تسعير شده باشد بنابراين معادل ارزي آن 160ميليون دلار خواهد بود (با دلار 1226 توماني 140 ميليون دلار). كه شركت در آخر اسفند فقط 50 ميليون دلار آن را تبديل كرده است و مابقي را به سال 91 منتقل كرده است. يعني علي الحساب حدود 160 تومان سود براي هر سهم در مطالبات ارزي منتقل شده به سال 91 خوابيده است. سود سال 90 شركت 81 تومان و سال 91 برابر 96 تومان اعلام شده است.
البته بجر مطالبات از دبي نت لينگ شركت مطالبات ارزي ديگري هم دارد و علاوه بر آن موجودي هاي ارزي هم دارد كه در محاسبات بالا لحاظ نشده است.

به زبان ديگر بخواهيم صحبت كنيم: سود حاصل از تسعير ارز شركت در سال 90 و آنچه به سال 91 منتقل شده است برابر سود حاصل از فعاليت عملياتي و غير عملياتي شركت براي سه سال مالي بوده است!!

کيانوش
2012/03/26, 07:00
پترو شيمي اصفهان اژدهاي صنعت پتروشيمي و شيران شير صنعت پتروشيمي بازار سرمايه است.

مصطفی مصری پور
2012/03/26, 07:57
جناب investment ممنون از نقل قول خوبتون از تحلیل جناب مهرزاد در بورکس.

مات
2012/04/08, 19:31
گزارش 9 ماهه شركت رو سايت قرار گرفت 155 تومن اعلام كرده كه 9 ماهه 37 درصد پر كرده به مبلغ 56 تومان

meysam_sh_2020
2012/04/08, 20:25
گزارش 9 ماهه شركت رو سايت قرار گرفت 155 تومن اعلام كرده كه 9 ماهه 37 درصد پر كرده به مبلغ 56 تومان

اولین پیش بینی 91 ش 94 تومنه.:d

ببینیم چند بازش میکن.

منتظر بز خری در این نماد هستیم =))

bourse
2012/04/08, 22:51
نقل قول از جناب نیک نهاد ( تالار بورس )

سلام
این همه تعدیل بی نظیر شرکت پتروشیمی اصفهان که مدتها است منتظر آن بودیم . سهم بیش نزدیکه به 100 روز است که متوقف شده واقعا" دست پر پر آمد .
این سهم در سال 91 همه را شگفت زده خواهد کرد . من به نوبه خودم به تمامی سهامداران تبریک میگم بخصوص سهامداران فعال این سهم در اتاق از جمله کاربران کیانوش – احمد آبدینی – اینوستمنت – فریاد – اولترا .....

نگاهی کوتاه به سود آوری شرکت :
شرکت سود عملیاتی 81 تومان در سال 90 رو فعلا" با دریافت 50 میلیارد دلار مطالبات ارزی 153 تومان اعلام کرده .
چون مطالبات شرکت همچنان بیش از 100 میلیارد تومان دیگر باقی مانده و موفق به دریافت آن شود اگر با قیمت فعلی دلار تسعیر شود . بیش از 140 تومان دیگر به سود شرکت اضافه میشود یعنی سود شرکت به 293 تومان افزایش می یباد . ولی چون این مطالبات دیگر در سال 90 که به اتمام رسیده وصول نمیشود به سال 91 منتقل میشود .
نتیجه اینکه سود تسعیر ارز شرکت در سال 90 بیش از 210 تومان بوده است .
حالا شرکت برای سال 90 سود خود را 94 تومان فعلا" اعلام کرده بدون سود تسعیر ارز و بدون سود مشارکت با برج سازان .
همانطور که در گزارشات قبلی میبنید . برج سازان که همان آذین نقش جهان است 100 درصد متعلق به شصفها است شرکت پتروشیمی اصفهان در گزاراشات قبلی ببینید 50 میلیارد تومان به برج سازان پرداخت کرده که سود شرکت شصفها بیش از 9 میلیارد تومان بوده . راحتتر بگم شرکت پتروشیمی اصفهان از این محل یعنی برج سازی درآمدی برای سال 91 شناسایی نکرده . اگر از مبلغ 50 میلیارد تومان اصلا" صرف برج سازی نشود و در سپرده گذاری بانکی نماید . با سود 20 درصد بیش از 10 میلیارد تومان نصیب شرکت پتروشیمی اصفهان یعنی از این محل برای سال 91 هم بایستی 30 تومان حداقل سود خود را افزایش دهد .
اگر برای سال 91 رویه همانند سال 90 باشید . اختلاف دلار آزاد و مرجع در همین حدود باشد . شرکت میتواند برای سال 91 هم به میزان 210 تومان دیگر سود تسعیر ارزی داشته باشد .
چون یحتمل سود تسعیر ارز باقی مانده سال 90 که تقریبا" 140 تومان است به سال 91 منتقل میشود .
سود کل پتروشیمی اصفهان از محل تسعیر ارز در سال 91 بیش از 350 تومان میشود .
و حالا سود تحلیلی و جمع شده ما برای سال 91 پتروشیمی اصفهان :
94 تومان سود فعلی + 30 تومان سود سپرده گذاری + 350 تومان سود حداقل تسعیر ارز = 474 تومان سود پتروشیمی اصفهان
البته تحلیل فوق بدون در نظر گرفتن افزایش نرخ محصولات است . تحلیل فوق نیز ممکن است نواقصی داشته باشد . ولی دوستان این را تکرار میکنم پتروشیمی اصفهان اولین شرکت بورسی بوده که شفاف اعلام کرده ارز را در بازار آزاد به فروش میرساند . اگر نسبت په به ای گروه پتروشیمی به 7 مرتبه در حال نزدیک است باید بدانیم پتروشیمی اصفهان فقط به خاطر این اطمینان خاطری که داده باید حداقل 2 واحد په به ای بیشتر از بقیه بگیرد .

در مورد قیمت سهم چیری نمیتونم بگم فقط اینو دوستان قدیمی میدونن پتروشیمی اصفهان زمانیکه تخفیف 15 درصد میگرفت در سالهای 85 و 86 با همین سرمایه فعلی بالای 1200 تومان هم اون زمانها تقاضای سنگینی داشت . الان باید جبران اون سالها رو بکند .
با اومدن بهروز ریخته گران که بیش از 70 درصد سهام شرکت را به همراه خانواده در اختیار دارد . به دوستان نزدیکم گفتم شصفها میتواند قلرست دیگری شود همانطور که روستا این کار رو با قلرست کرد. ریخته گران هم میتواند این کار رو انجام دهد تا به قول معروف بی کفایتی مدیریت دولتی را به بازار نشان دهد .

ارزش جایگزینی پتروشیمی اصفهان با ظرفیت فعلی و از نظر موقعیت جغرافیایی که چسبیده به اصفهان است کمتر از 600 میلیارد تومان نمیباشد .
الفان ارزش بازار این شرکت 130 میلیارد تومان است . به عبارتی اگر سهم به 2000 تومان هم برسد که قابلیت آنرا را هم دارد بازهم به راحتی خرید و. فروش میشود .

مصطفی مصری پور
2012/04/08, 22:56
احتمالا بخاطر بسته بودن 100 روزش،خیلی بالا باز نشه و پس از تخلیه سهامدارای خسته،یه حرکت خیلی خیلی خوب بزنه.
مثل حرکتهایی که توی فخوز و افست بعد از تعدیل مثبت دیدیم.

zereshkkk
2012/04/08, 23:02
ما از سهامداران خسته استقبال میکنیم با کمال میل ;)

meysam_sh_2020
2012/04/08, 23:06
فردا باز میشه؟
اگه خوب باز بشه من یکی به این سهم رحم نمیکنم پله اول رو سنگین میخرم هر چی شد شد.
دیگه حالا که همه فهمیدن سهم خوبیه امیدوارم فروشنده داشته باشه کسی میتونه تو خرید رقابت کنه بیاد بخره :d

meysam_sh_2020
2012/04/08, 23:10
زیر 900 - 950 خریداریم. روز بازگشایی هر کی خرید خریده بعدش دیگه شاید نشه خریدش بستگی به قیمت بازگشایی داره .
فک میکنم با پی به ایه زیر 6 باز بشه و بهترین حالت با پی به ایه 5 باز بشه.

البته تجربه هم نشون داده عجله هم نباید کرد ولی چون سود سال بعدش بالای250 پیش بینی میشه .........

bourse
2012/04/08, 23:14
من قبلا توی یکی از پست هام نوشته بودم بازگشایی زیر 700 فرصت مناسب خریده ولی حالا با این گزارش به شخصه زیر 1000 بازگشایی بشه به دید میان مدت مجدد اضافه میکنم . تکنیکال و بنیادی سهم فوق العاده هست مطمئنم تو سال 91 این سهم بازار را شگفت زده میکنه .

بابک 52
2012/04/08, 23:28
به نظرم قیمت بازگشایی خیلی به وضعیت بازار و جو پتروشیمی ها بستگی داره

ولی به نظر خودم بین قیمت 880 الی 920 تومان بازگشایی خواهد شد

مصطفی مصری پور
2012/04/08, 23:45
حالا من یچیزی مینویسم ولی کسی توجه نکنه. 700 الی 800

meysam_sh_2020
2012/04/08, 23:46
حالا من یچیزی مینویسم ولی کسی توجه نکنه. 700 الی 800

قیمتی که باز میشه یا قیمتی که دوست دارید بخرید رو نوشتی؟

مصطفی مصری پور
2012/04/08, 23:48
قیمتی که باز میشه یا قیمتی که دوست دارید بخرید رو نوشتی؟

بازگشایی.

meysam_sh_2020
2012/04/08, 23:51
بازگشایی.

قیمت خوبی گذاشتی خدا خیرت بده .
به هر حال باید خریدار هم سود کنه دیگه فروشنده ها که همه رو سودن :d یه چیزی هم به خریدارا برسه .
البته با سود 91 پیش بینی شده و گزارشش خیلی هم نباید بالا بازبشه.
البته دیگه همه استاد شدن و میدونن گزارشش تعدیل های زیادی هم داره :d

به هر حال ما هم میخوایم ریسک کنیم اون هم سه چهار روز قبل از مذاکرات داریم پولمون رو سرمایه گذاری میکنیم دیگه با این اوضاع و احوال بورس و استیضاح و استعفا وزرا و اینا...... ...............باید هوای ما رو هم داشته باشن =))

مصطفی مصری پور
2012/04/08, 23:59
قیمت خوبی گذاشتی خدا خیرت بده .
به هر حال باید خریدار هم سود کنه دیگه فروشنده ها که همه رو سودن :d یه چیزی هم به خریدارا برسه .
البته با سود 91 پیش بینی شده و گزارشش خیلی هم نباید بالا بازبشه.
البته دیگه همه استاد شدن و میدونن گزارشش تعدیل های زیادی هم داره :d

به هر حال ما هم میخوایم ریسک کنیم اون هم سه چهار روز قبل از مذاکرات داریم پولمون رو سرمایه گذاری میکنیم دیگه با این اوضاع و احوال بورس و استیضاح و استعفا وزرا و اینا...... ...............باید هوای ما رو هم داشته باشن =))

گفتم که،جدی نگیرید.
البته امیدوارم همون 800 و 900 بازبشه که سهامداراش سود خوبی رو یک جا کسب کنن.اما بازار کم جون ما،جنبه رشد اینطوری رو نداره.
بازگشایی کگل ،کچاد،فخوز،امید ، غدیر ،شیران و... بعد از تعدیلای مثبت هم پایینتر از انتظار بازار بوده. اونم بخاطر ترس برخیاس و زرنگی برخی دیگر.

کيانوش
2012/04/09, 07:30
نقل قول از جناب نیک نهاد ( تالار بورس )

سلام
این همه تعدیل بی نظیر شرکت پتروشیمی اصفهان که مدتها است منتظر آن بودیم . سهم بیش نزدیکه به 100 روز است که متوقف شده واقعا" دست پر پر آمد .
این سهم در سال 91 همه را شگفت زده خواهد کرد . من به نوبه خودم به تمامی سهامداران تبریک میگم بخصوص سهامداران فعال این سهم در اتاق از جمله کاربران کیانوش – احمد آبدینی – اینوستمنت – فریاد – اولترا .....

نگاهی کوتاه به سود آوری شرکت :
شرکت سود عملیاتی 81 تومان در سال 90 رو فعلا" با دریافت 50 میلیارد دلار مطالبات ارزی 153 تومان اعلام کرده .
چون مطالبات شرکت همچنان بیش از 100 میلیارد تومان دیگر باقی مانده و موفق به دریافت آن شود اگر با قیمت فعلی دلار تسعیر شود . بیش از 140 تومان دیگر به سود شرکت اضافه میشود یعنی سود شرکت به 293 تومان افزایش می یباد . ولی چون این مطالبات دیگر در سال 90 که به اتمام رسیده وصول نمیشود به سال 91 منتقل میشود .
نتیجه اینکه سود تسعیر ارز شرکت در سال 90 بیش از 210 تومان بوده است .
حالا شرکت برای سال 90 سود خود را 94 تومان فعلا" اعلام کرده بدون سود تسعیر ارز و بدون سود مشارکت با برج سازان .
همانطور که در گزارشات قبلی میبنید . برج سازان که همان آذین نقش جهان است 100 درصد متعلق به شصفها است شرکت پتروشیمی اصفهان در گزاراشات قبلی ببینید 50 میلیارد تومان به برج سازان پرداخت کرده که سود شرکت شصفها بیش از 9 میلیارد تومان بوده . راحتتر بگم شرکت پتروشیمی اصفهان از این محل یعنی برج سازی درآمدی برای سال 91 شناسایی نکرده . اگر از مبلغ 50 میلیارد تومان اصلا" صرف برج سازی نشود و در سپرده گذاری بانکی نماید . با سود 20 درصد بیش از 10 میلیارد تومان نصیب شرکت پتروشیمی اصفهان یعنی از این محل برای سال 91 هم بایستی 30 تومان حداقل سود خود را افزایش دهد .
اگر برای سال 91 رویه همانند سال 90 باشید . اختلاف دلار آزاد و مرجع در همین حدود باشد . شرکت میتواند برای سال 91 هم به میزان 210 تومان دیگر سود تسعیر ارزی داشته باشد .
چون یحتمل سود تسعیر ارز باقی مانده سال 90 که تقریبا" 140 تومان است به سال 91 منتقل میشود .
سود کل پتروشیمی اصفهان از محل تسعیر ارز در سال 91 بیش از 350 تومان میشود .
و حالا سود تحلیلی و جمع شده ما برای سال 91 پتروشیمی اصفهان :
94 تومان سود فعلی + 30 تومان سود سپرده گذاری + 350 تومان سود حداقل تسعیر ارز = 474 تومان سود پتروشیمی اصفهان
البته تحلیل فوق بدون در نظر گرفتن افزایش نرخ محصولات است . تحلیل فوق نیز ممکن است نواقصی داشته باشد . ولی دوستان این را تکرار میکنم پتروشیمی اصفهان اولین شرکت بورسی بوده که شفاف اعلام کرده ارز را در بازار آزاد به فروش میرساند . اگر نسبت په به ای گروه پتروشیمی به 7 مرتبه در حال نزدیک است باید بدانیم پتروشیمی اصفهان فقط به خاطر این اطمینان خاطری که داده باید حداقل 2 واحد په به ای بیشتر از بقیه بگیرد .

در مورد قیمت سهم چیری نمیتونم بگم فقط اینو دوستان قدیمی میدونن پتروشیمی اصفهان زمانیکه تخفیف 15 درصد میگرفت در سالهای 85 و 86 با همین سرمایه فعلی بالای 1200 تومان هم اون زمانها تقاضای سنگینی داشت . الان باید جبران اون سالها رو بکند .
با اومدن بهروز ریخته گران که بیش از 70 درصد سهام شرکت را به همراه خانواده در اختیار دارد . به دوستان نزدیکم گفتم شصفها میتواند قلرست دیگری شود همانطور که روستا این کار رو با قلرست کرد. ریخته گران هم میتواند این کار رو انجام دهد تا به قول معروف بی کفایتی مدیریت دولتی را به بازار نشان دهد .

ارزش جایگزینی پتروشیمی اصفهان با ظرفیت فعلی و از نظر موقعیت جغرافیایی که چسبیده به اصفهان است کمتر از 600 میلیارد تومان نمیباشد .
الفان ارزش بازار این شرکت 130 میلیارد تومان است . به عبارتی اگر سهم به 2000 تومان هم برسد که قابلیت آنرا را هم دارد بازهم به راحتی خرید و. فروش میشود .
درود بر شما

meysam_sh_2020
2012/04/09, 07:51
در ادامه جستوجوي راهكار براي فروكش التهاب ارزي برگزار ميشود
« جلسه امروز شوراي بورس درباره بازار ارز صادراتي»

كميته فرعي شوراي بورس امروز درخصوص بازار ارز صادراتي جلسه برگزار ميكند
گروه بورس- اعظم شريفي: وعده راهاندازي بازار ارز صادراتي براي شفافسازي درآمدهاي ارزي شركتهاي بورسي از زمان اعلام از سوي وزير اقتصاد مورد توجه بازار سرمايه قرار گرفته است.
هرچند ابعاد و دامنه فعاليت اين بازار هنوز مشخص نشده است، اما شفافسازي درخصوص درآمدهاي ارزي گروههاي صادركننده و پيشروي بازار همواره از دغدغههاي اصلي فعالان بازار بوده است؛ امري كه به دليل نامشخص بودن نرخ مورد استفاده در تسعير درآمدهاي ارزي براي بازار شفاف نيست.

اما وزير اقتصاد هفته گذشته با اعلام خبر راهاندازي بازار ارز صادراتي نگاه ويژه معاملهگران بورس تهران و بنگاههاي اقتصادي را به اين موضوع معطوف كرد.
سيدشمسالدين حسيني در اظهارات اخير خود خبر داده است كه با هدف ايجاد انعطاف در بازار ارز براي تامين نيازهاي خاص بايد ساز و كار شفافي طراحي شود كه با انجام نظارتهاي لازم، صادركنندگان ارز خود را به صورت توافقي براي تامين نيازهاي واقعي متقاضيان ارز، عرضه كنند. به گفته وي، شوراي عالي بورس مصوبات لازم را صادر كرده و سازمان بورس هم دستورالعمل لازم را تهيه كرده تا بازار ارز صادراتي راهاندازي شود. او ادامه داده كه ما به دنبال اين هستيم كه تمام ارز كشور وارد شبكه تجاري كشور و وارد معاملات واقعي شده و همچنين در سازوكار شفاف، اما با نرخ توافقي تخصيص داده شود.
2 تا 3 جلسه ديگر تا بازار ارز صادراتي
در همين حال، محمدرضا پورابراهيمي، عضو شوراي عالي بورس با اشاره به برگزاري اولين نشست كميته فرعي براي تعيين تكليف بازار ارز صادراتي گفت: راهاندازي بازار ارز صادراتي براي حل مشكلات سرمايهگذاري و رسميت بخشيدن به بازار ارز غيررسمي انجام خواهد شد.
محمدرضا پورابراهيمي در گفتوگو با دنياي اقتصاد افزود: براساس جمعبنديهاي كلي با ايجاد بازار ارز صادراتي در حوزه بازار سرمايه مكانيزمي فراهم ميشود كه امكان معامله ارز براي دارندگان آن فراهم ميشود.
وي خاطرنشان كرد: در حال حاضر صادركنندگان امكان تبديل ارز صادراتي را با نرخ واقعي ندارند و ما با ارز چندنرخي مواجه هستيم. بر اين اساس شوراي عالي بورس پيشنهاد راهاندازي بازار ارز صادراتي را به سازمان بورس در قالب يك مصوبه ابلاغ كرد تا سازمان بورس مكانيزم و دستورالعمل اين موضوع را فراهم كند.
اين مقام نظارتي بازار سرمايه درباره آخرين وضعيت راهاندازي بازار ارز صادراتي گفت: پيشنويس آماده شده در سازمان بورس به شورا ارسال شد و توسط بانك مركزي و ساير دستگاههاي ذيربط نيز بررسي مقدماتي شده است و هرچند پيشنهادات بانك مركزي كمي متفاوت بود، اما با موافقت اعضا به اين جمعبندي رسيديم كه پس از نهايي شدن اين پيشنويس در كميته فرعي شوراي بورس كه با حضور مسوولان مرتبط از وزارتخانههاي مختلف تشكيل ميشود، مصوبه راهاندازي بازار ارز صادراتي با امضاي وزير اقتصاد به زودي ابلاغ شود.
پورابراهيمي افزود: امروز اولين نشست اين كميته برگزار خواهد شد و اميدواريم با توجه به اينكه كارهاي كارشناسي آن صورت گرفته به سرعت توافقات براي جزئيات چگونگي راهاندازي بازار ارز صادراتي از جمله نحوه عملكرد صرافيها حاصل شود، تا معاملات نقدي ارز را در كشور داشته باشيم.
نماينده بازار سرمايه در مجلس نهم خاطرنشان كرد: مشكل شركتهاي صادركننده با راهاندازي اين بازار برطرف خواهد شد و اميدواريم با برگزاري حداكثر 2 تا 3 جلسه در كميته فرعي شوراي عالي بورس بازار ارز صادراتي به زودي ايجاد شود.
ارز صادراتي خوب است، به شرط...
مديرعامل شركت سرمايهگذاري ساتا كه سهامدار عمده شركتهاي پتروشيميهاي بورسي است، نيز در پاسخ به خبرنگار ما درخصوص راهاندازي بازار ارز صادراتي گفت: باوجود اينكه تاكنون در صادرات و نقل و انتقالات خود با مشكل مواجه نشدهايم و از نوسانات نرخ نيز تاثير مثبتي را شاهد بودهايم، اما از بازار ارز صادراتي استقبال ميكنيم. حميدرضا اسكندري افزود: بايد ديد بازار ارز صادراتي با چه ساختاري تشكيل ميشود؛ در واقع بين تعاريف تئوريك و عملياتي شدن ايدهها تفاوتهايي وجود دارد و ممكن است بخشي از اهداف در نظر گرفته شده در هنگام اجرا مورد توجه قرار نگيرند.
وي خاطرنشان كرد: بايد ديد راهاندازي بازار ارز صادراتي تا چه اندازه ميتواند اهداف در نظر گرفته شده را محقق كند هرچند كه اين موضوع در زمان كوتاهي خود را نشان خواهد داد.
سهامدار عمده پتروشيميهاي صادركننده بورس تهران با اشاره به اينكه از هر امكاني براي توسعه و رشد شركتها بايد استفاده كرد، افزود: استقبال از بازار ارز صادراتي با در نظر گرفتن استقلال شركتها ايجاد خواهد شد؛ زيرا هر بنگاهي منافع اقتصادي خود را دارد، هرچند مجموع اين اهداف در راستاي منافع ملي خواهد بود. اما هر اقدام زماني ميتواند اميدواركننده باشد كه پايههاي منطقي آن رعايت شود و در عين حال از نگاه متمركز و دولتي نيز جدا باشد.
وي اظهار كرد: دليل اصلي اينكه تاكنون نيز نتوانستهايم، به نتايج ملموس تصميمات و قوانيني نظير اصل 44 دست يابيم، نوع نگاه دولتي بوده كه مانع اصلي در راستاي تحقق اهداف اصل 44 بوده است. بر اين اساس انتظار ما از تصميمگيران براي راهاندازي بازار ارز صادراتي در نظر گرفتن و حفظ استقلال شركتها است. اين در حالي است كه ايجاد هر امكاني يك خدمت به جامعه است كه بايد از آن استقبال كرد.
مديرعامل سرمايهگذاري ساتا با توجه به توصيههاي انجام شده به مسوولان سازمان بورس براي راهاندازي بازار ارز صادراتي، ادامه داد: اگر اين بازار با پيشبينيها و تمهيدات لازم راهاندازي شود و اصول اوليه بازار آزاد در آن در نظر گرفته شود، به سرعت جاي خود را باز خواهد كرد و مورد توجه قرار ميگيرد؛ اما در حال حاضر رويكرد بنگاهها با الزامات و اقتضائات متفاوت خود بايد به اين بازارها به عنوان يك خدمت جديد باشد.
پيچيدگيهاي بازار ارز صادراتي
اين در حالي است كه ديگر عضو شوراي بورس درخصوص راهاندازي بازار ارز صادراتي تاكيد كرد: راهاندازي بازار ارز صادراتي پيچيدگيهاي زيادي دارد كه بايد با كارهاي كارشناسي تمامي ابعاد آن روشن شود.
فضلالله معظمي خاطرنشان كرد: در حال حاضر تنها كليت اين طرح به صورت يك پيشنويس در سازمان بورس تهيه شده كه بايد بازار ارز صادراتي به عنوان يك بازار براي صادركنندهها و دارندگان ارز ايجاد شود. اما چگونگي اجرا و پيادهسازي اين بازار داستان ديگري است كه نياز به جلسات تخصصيتر در اين خصوص با در نظر گرفتن تمامي شرايط است.
وي تصريح كرد: در كليات تهيه شده بازار ارز صادراتي براي تمامي درآمدهاي ارزي غيرنفتي است، اما هنوز ابهامات زيادي درخصوص چگونگي راهاندازي اين بازار وجود دارد.
به اعتقاد وي، با در نظر گرفتن اينكه امكان نقل و انتقال وجوه ارزي در سيستمهاي بانكي با توجه به تحريمهاي صورت گرفته وجود ندارد، بايد در اين بازار آييننامههاي معاملاتي تدوين شود كه اين موضوعات را براي نقل و انتقال وجوه به صورت كامل مورد توجه قرار دهد.
اقدام سازمان ديرهنگام است
در همين حال، يك كارشناس بازار سرمايه درخصوص عملكرد سازمان بورس براي راهاندازي بازار ارز صادراتي معتقد است: بورس ما همواره با يك حالت منفعل در مقابل اتفاقات عمل كرده و بايد زودتر از اينها اين بازار راهاندازي ميشد.
رضا قهرماني افزود: بازار ارز صادراتي عرضه و تقاضا را واقعي و شفاف ميكند و معاملهگران ميتوانند در هر صورت نرخهاي فروش شركتها را ارزيابي كنند.
رضا قهرماني تاكيد كرد: با راهاندازي بازار ارز صادراتي ديگر نيازي نيست كه افراد براي اطلاع از نرخهاي فروش تا زمان تهيه صورتهاي سه ماهه، 6ماهه منتظر باشند و شفافيت قيمتي مهمترين ويژگي اين بازار خواهد بود.
وي تاكيد كرد: بهرهگيري از امكانات اين بازار در صورت عملياتي شدن براي صادركنندهها و واردكنندهها مفيد خواهد بود. هرچند پتروشيميها بيشترين بهره را ميبرند، زيرا سهامداران واكنشهاي ناشي از نوسانات نرخ ارز را به واردكنندهها نشان دادهاند و شفافسازي نرخ ارز با تاثير مثبت در گروه صادركنندهها ميتواند بازار را متاثر كند. قهرماني تاكيد كرد: بازار ارز صادراتي بايد يك بازار ساختار يافته باشد كه نوسانات نرخ ارز بر شركتها را ملموستر به سهامداران نشان ميدهد.

کيانوش
2012/04/09, 08:15
9 ماهه 150 تومان پس 12 ماهه 200 تومان را پر خواهد کرد.
90 را ولش کنيم 91 را بايد داشت.
در حال حاضر پي به اي 7 ان مي شود با همون 9 ماهه 1050 تومان در اصل با سود 200 توماني 90 پي به اي 5

مجيد رادمنش
2012/04/09, 14:19
نکات منفی و مثبت گزارش شرکت پرحاشیه پتروشیمی اصفهان ------- نمابورس

بر این اساس رشد هزینه مالی برای سال 90 با 28 درصد افزایش برآورد شده است. همچنین سایر درآمدهای عملیاتی از مبلغ 11 میلیارد ریال به حدود 67 میلیارد ریال هزینه تبدیل شده که در نهایت سبب شده 36 درصد از سود عملیاتی شرکت در سال 90 در گزارش جدید کاهش یابد.

شرکت پتروشیمی اصفهان در گزارش تعدیل سود سال 90؛ سود خالص خود را با سرمایه 300 میلیارد ریال به میزان 88 درصد افزایش مبلغ 1533 ریال اعلام کرد. علت این افزایش با بررسی و مقایسه آخرین گزارش اعلام شده سال 90 که در زمان ارائه گزارش بودجه سال 91 اعلام شده به شرح زیر بررسی شده است؛

شرکت تقریبا تمامی سرفصل های بودجه خود را در گزارش جدید تغییر داده است.

نخست؛ درآمد شرکت با رشد نرخ ارز و افزایش مبلغ فروش محصولات رشد داشته که در کنار پیش بینی کاهش مقدار تولید توانسته درآمد فروش را با 8 درصد افزایش برآورد کند. در همین زمام بهای تمام شده نیز 11 درصد کاهش یافته که سبب شده 16 سود ناخالص شرکت افزایش داشته باشد. علت تغییر بهای تمام شده در جزئیات گزارش عنوان نشده است.

در بخش هزینه های اداری تشکیلاتی، به دلیل شناسایی هزینه آلایندگی که به میزان یک درصد مبلغ فروش محاسبه شده و این میزان تا تاریخ 90.09.30 منظور خواهد شد و پس از آن از پرداخت آن معاف خواهد شد.

بر این اساس رشد هزینه مالی برای سال 90 با 28 درصد افزایش برآورد شده است. همچنین سایر درآمدهای عملیاتی از مبلغ 11 میلیارد ریال به حدود 67 میلیارد ریال هزینه تبدیل شده که در نهایت سبب شده 36 درصد از سود عملیاتی شرکت در سال 90 در گزارش جدید کاهش یابد.

دوم؛ در بخش مالی، هزینه مالی شرکت در گزارش جدید 12 درصد افزایش داشته که در کنار ثبات درآمد حاصل از سرمایه گذاری و رشد 386 درصدی درآمد متفرقه که قلم عمده این افزایش به میزان 431 میلیارد ریال ناشی از سود ناشی از تسعیر ارز عنوان شده است.

نرخ تسعیر نیز به شرح زیر بوده است؛

افزایش نرخ ارز (هر دلار 12260 ریال) از بهمن ماه سال 1390 ، مانده مطالبات ارزی (279 میلیون درهم ، 23 میلیون دلار ، 5 میلیون یورو) نیز به نرخ بانک مرکزی تسعیر و سود ناشی از آن شناسایی شده است .

نتیجه؛ هر چند شرکت در ایجاد سود به ظاهر موفق عمل کرده، اما کاهش 36 درصدی سود عملیاتی نشان از عملکرد نامناسب شرکت در این مدت دارد. ضمن این که برای بودجه سال 91 که مبلغ 944 ریال پیش بینی شده، با توجه به این موضوع که عدم انعقاد قرارداد خرید خوراک از شرکت پالایش نفت اصفهان تاکنون صورت حساب های ارسالی آن شرکت از بابت خرید خوراک مورد قبول شرکت نبوده و نحوه محاسبه خرید خوراک در دفاتر شرکت کما فی سابق بر اساس نرخ بنزین سوپر( فوب خلیج فارس ) با اعمال 5 درصد تخفیف طبق مبانی مندرج در نامه مورخ 16/3/1388 معاون برنامه ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری وزارت نفت محاسبه و در حساب ها درج شده است.

بر این اساس در صورتی که صورت حساب های شرکت پالایش نفت اصفهان ملاک عمل قرار می گرفت هزینه خریدخوراک در سال جاری بالغ بر 265 میلیارد ریال افزایش یافته و در نتیجه سود عملیاتی و سود خالص به ترتیب تا مبلغ (141) و 295 میلیارد ریال کاهش می یافت. در ضمن مانده بدهی به شرکت پالایش نفت اصفهان با توجه به نحوه محاسبه خوراک در دفاتر شرکت تا پایان سال مالی 1390 بالغ بر 1674 میلیارد ریال است.

بنابراین با توجه به مشکلات تأمین خوراک در سال 91، احتمال تغییراتی در سود آوری شرکت بعید نخواهد بود.

bourse
2012/04/09, 17:05
یه چیزی بگم دور همی یکم بخندیم امروز یکی از دوستان یه خبری در مورد شصفها تو سایت بتا سهم نوشته بود اورد خوندیمش یه چیزایی در مورد بنیادی سهم و سود شرکت نوشته بود و در آخر نوشته بود ( در صورت بازگشایی سهم زیر 540 فرصت خرید را از دست ندهید ) خدا شاهده وقتی اون قسمت آخرش را خوندم تا نیم ساعت دلمو گرفته بودمو داشتم میخندیدم گفتش چرا میخندی بهش گفتم وقتی سهم باز کرد خودت دلیلشو میفهمی !

parastom
2012/04/09, 21:16
تحليل جناب نيك نهاد از شفاف سازي بدهي پالايشگاه اصفهان كه سايت نمابورس زده بود

شفاف سازی نسبت به بدهی پالایشگاه اصفهان :
در بعضی از سایتها نوشته شده پتروشیمی اصفهان بیش از 556 تومان به ازای هر سهم به شپنا بدهکار است ، سعی داریم گزارشات را بهتر بررسی نماییم تا ابهامات برطرف شود ،
اگر به پیش بینی سال 91 شصفها نگاه کنیم پیش بینی شده که در سال 90 کلا 182 میلیارد تومان با احتساب دلار 1150 تومانی صادرات خواهند داشت یعنی مبلغی که باید از دبی نت لینک وصول شود ، اگر این مبلغ 182 میلیارد تومان را بر دلار 1150 تومانی تقسیم کنیم کل طلب شرکت از دبی نت لینک میشود 158 میلیارد دلار ،
--------
شرکت در شفاف سازی اعلام نموده که 50 میلیارد دلار از مطالبات وصول شده و چون در بازار آزاد به فروش رفته سود شناسایی کرده است ،
-------
سود تسعیر ارز 43 میلیارد تومانی چگونه بدست آمده است ،
نرخ ارز قبلی 1150 تومان
نرخ ارز فعلی مرجع 1226 تومان
اختلاف این دو 76 تومان است که اگر ضرب در کل مطالبات ارزی شود سود تسعیر ارز بر اساس نرخ مرجع برابر با 12 میلیارد تومان برای کل مطالبات میشود ، حالا چون 50 میلیارد دلار در بازار آزاد وصول شده ، اگر دلار بازار آزاد 1846 تومان سال 90 بوده باشد و نرخ مرجع 1226 تومان باشد اختلاف این دو 620 تومان است که اگر 620 تومان ضرب در 50 میلیارد دلار شود آنوقت سود تسعیر ارز 31 میلیارد تومان میشود ،
کاملا مشخص شد که 43 میلیارد تومان حاصل جمع 12 میلیارد تومان و 31 میلیارد تومان است
-------
شرکت یه جورایی تو گزارشش به بازار خواسته اعلام کنه که بقیه طلب هم وصول میشه چون سود تسعیر ارز مرجع رو هم دیده،
-------
حالا این 50 میلیارد دلار همش سود تسعیر ارزی نیست اختلاف این دلار با نرخ مرجع سود تسعیر ارزی داشت اگر 50 میلیارد دلار با دلار 1226 تومانی ضرب شود حاصل جمع برابر با 61 میلیارد تومان میشود ،
شرکت شصفها 167 میلیارد تومان بدهی به شپنا دارد ولی شصفها با دریافت 50 میلیارد دلار از مطالباتش توانسته هم سود تسعیر ارز شناسایی نماید و هم مبلغ 61 میلیارد تومان بابت بدهی به شپنا کنار بگذارد ،
دقت کنیم گزارش ارسالی جدید واسه 9 ماهه است چون پول اسفند وصول شده نمیتوانستند مبلغ رو تو گزارش قرار بدهند و بدهی خودشون رو کاهش بدند ،
-------
پس با دریافت 50 میلیارد دلار شصفها از دبی نت فعلا بدهی شصفها به شپنا مبلغ 106 میلیارد تومان شده که تو گزارش 12 ماه اگر دیگر مطالبات وصول نشود قرار میگیرد نه تو گزارش 9 ماه ،،،،
گفتیم شصفها 158 میلیارد دلار مطالبات دارد و 50 میلیارد دلار تا حالا وصول کرده یعنی 108 میلیارد دلار دیگر مطالبات دارد ،
شاید بقیه مطلب که میخوام بنویسم واسه خیلی ها خسته کننده باشه ،
پتروشیمی اصفهان در واقع 108 میلیارد دلار دیگر مطالبات دارد و 106 میلیارد تومان بدهی،
دیشب نوشتم شصفها به دلار میفروشه و به ریال میخره ،
حالا بقیه داستان کاملا مشخصه
انوقت خیلی ها بیان خودشون کارشناس معرفی کنند بگند شصفها 556 تومان به ازای هر سهم به شپنا بدهکار است
بگذریم ادامه داستان شگفت انگیز شصفها :
اگر 108 میلیارد دلار وصول شد با دلار 1226 تومانی مبلغ کل برابر با 132 میلیارد تومان میشود ،
حالا چون اعلام کرده تو بازار آزاد به فروش میره اختلاف مرجع و آزاد رو همون 600 تومان فرض میکنیم اگر 108 میلیارد دلار را ضرب در 600 تومان کنیم سود تسعیر ارز ناشی از فروش ارز در بازار آزاد تقریبا" 64 میلیارد تومان میشود ،
پس کل مبلغ فروش شرکت برابر است 132 میلیارد تومان به همراه 64 میلیارد تومان ، جمع این دو عدد برابر است با 196 میلیارد تومان که کل مبلغ فروش ارز باقی مانده است ،
حالا میرسیم سر اصل کاری :
کل مبلغ فروش ارز 196 میلیارد تومان
کل مبلغ بدهی شصفها به شپنا 106 میلیارد تومان
اگر این دو را از هم کسر کنیم باز هم 90 میلیارد تومان سود برای شصفها باقی می ماند ، در گزارش شرکت دیدیم با سود 43 میلیارد تومانی تسعیر ارز توانسته است 72 تومان به پیش بینی 81 تومان قبلی خود بیافزاید و سود 153 تومانی اعلام نماید ،
حالا با این سود 90 میلیارد تومانی که بدست آوردیم تقریبا" 140 الی 150 تومان دیگر سود نصیب شرکت خواهد شد ، این همان سودی است که دیشب در اتاق اعلام کردم ، ،،
ببخشید زیاد نوشتیم خلاصه نویسی بلد نیستم ......(( قابل توجه آقای کارشناس سایت تحلیلی .....))

ali2
2012/04/09, 22:35
سلام دوستان البته جناب نیک نهاد فروش داخلی سه ماه اخر را در نظر نگرفتند که بطبع از بدهی شرکت به پالایشگاه کم میشود حدود بیست میلیارد تومان

parastom
2012/04/21, 17:10
گفتگوی اختصاصی بورس نیوز با مدیر ناشران سازمان بورس:
شناسایی استاندارد یکسان حسابرسی شرط بازگشایی نماد پتروشیمی ها
گرچه کوشش می شود دریافت استانداردهای جدید از سوی سازمان حسابرسی در زمان کوتاهی حاصل شود اما سازمان بورس حداکثر تا دوشنبه نسبت به این موضوع نتیجه گیری و چنانچه این امر میسر نشد سعی می شود با اطلاع رسانی و اعلام جزییات مفروضات شرکت ها در عملکرد مالی آنها، در قالب یک گزارش شفاف سازی به عموم سهامداران اعلام و تمامی نمادهای متوقف در گروه پترشیمی بازگشایی شوند.
مدیر نظارت برناشران بورسی سازمان بورس اوراق بهادار از رویه جدید نحوه شناسایی درآمد ناشی از تسعیر ارز در بودجه و عملکرد واقعی شرکت ها و صنایع بورسی در آینده ای نزدیک خبر داد. امیر حمزه مالمیر در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز با اشاره به نوسان نرخ ارز در طول سال مالی گذشته، اظهار کرد: طی سال 90، در مقطعی خرید و فروش ارز خارج از شبکه بانکی ممنوع اعلام شد اما در روزهای پایانی سال با توافق هایی که انجام گرفت، بانک مرکزی مجوز معامله آزاد ارز از طریق صرافی های عامل را صادر کرد. این فرآیند باعث شد تا نحوه شناسایی درآمد ناشی از تسعیر نرخ ارز در بودجه پیش بینی شده و عملکرد واقعی سال مالی 90 برخی شرکت ها و صنایع بورسی عمدتاً صادر کننده مواد پتروشیمی با ابهام و سردرگمی همراه شود. وی در ادامه با بیان دلایل توقف نماد برخی شرکت های گروه پتروشیمی و زمان دقیق بازگشایی نماد معاملاتی آنها، گفت: با توجه به مطالب ذکر شده، برخی شرکت ها رویه های متفاوتی را برای شناسایی درآمد حاصل از تسعیر نرخ ارز در اطلاعات مالی خود منعکس کرده اند که از استاندارد واحدی برخوردار نیست. چرا نماد پتروشیمی ها بازگشایی نمی شوند؟ بر این اساس مذاکرات زیادی با برخی موسسه های حسابرسی و نیز سازمان حسابرسی کل کشور به منظور دستیابی به جمع بندی واحدی در تعیین یک رویه و استاندارد مشخص در نحوه محاسبه نرخ تسعیر ارز انجام گرفته که هنوز به نتیجه قابل اتکایی برای همه شرکت های صادراتی از جمله معدنی ها و پتروشیمی ها دست نیافته است. از اینرو به لحاظ ابهام هایی که از بابت این موضوع وجود دارد، تصمیم گرفته شد از بازگشایی نماد شرکت هایی همچون گسترش نفت و گاز پارسیان و پتروشیمی های زاگرس، پردیس و اصفهان صرفه نظر شود چرا که در صورت بازگشایی چنانچه رویه مشخصی تدوین و سپس از شرکت ها خواسته شود که مجدد این شیوه را در عملکرد واقعی و بودجه خود اعمال کنند، کار صحیح و منطقی نیست.
سازمان حسابرسی یک رویه واحد ارایه دهد مدیر نظارت بر ناشران بورسی سازمان بورس با اعتقاد به اینکه در صورت تدوین یک رویه و استاندارد واحد برای تعیین نرخ تسعیر ارز، احتمال تغییر قابل ملاحظه ای در اطلاعات مالی شرکت ها و صنایع بورسی وجود خواهد داشت، خاطر نشان کرد: با توجه به جمیع نظرات راجع به این موضوع، طی گزارشی استعلام گونه مراتب به سازمان حسابرسی کل کشور به عنوان مرجع تدوین کننده استانداردهای حسابرسی اعلام و شناسایی یک رویه واحد و مستقل در زمینه تسعیر نرخ ارز در بودجه و عملکرد مالی شرکت ها درخواست شده که تلاش می شود هر چه سریع تر پاسخ های مورد نظر دریافت شود. به گفته مالمیر پس از حصول نتایج از سوی سازمان حسابرسی، امکان ابلاغ رویه ای یکسان برای شرکت ها و قابل اتکا برای حسابرسان و بازرسان قانونی وجود خواهد داشت. ضمن آنکه ابهام های مختلف از بابت معافیت های مالیاتی و ثبت در حساب فروش و یا صادرات بر طرف می شود. وی تصریح کرد: هم اکنون ابهام از چگونگی ثبت درآمد حاصل از تسعیر ارز در حساب ها، تخصیص معافیت های مالیاتی ناشی از صادرات را نیز برای حسابرسان شرکت ها دچار مشکل کرده بطوریکه مشخص نیست که میان ثبت درآمد حاصل از تسعیر ارز در حساب فروش و معافیت مالیاتی ناشی از آن و یا ثبت در صورت سود و زیان و اخذ مالیات و همچنین نحوه محاسبه مصارف ارزی مورد نیاز برای تأمین مواد اولیه، کدام یک باید انتخاب شوند. ابلاغ رویه جدید حداکثر تا روز دوشنبه این مقام مسئول راجع به احتمال توقف نماد ما بقی شرکت ها به لحاظ نا مشخص بودن رویه ثبت درآمد ناشی از تسعیر نرخ ارز، آنرا منوط به ارایه اطلاعات جدید شرکت ها و تلاش برای بازگشایی آنها پس از ابلاغ رویه جدید دانست و گفت: گرچه کوشش می شود دریافت استانداردهای جدید از سوی سازمان حسابرسی در زمان کوتاهی حاصل شود اما سازمان بورس حداکثر تا دوشنبه نسبت به این موضوع نتیجه گیری و چنانچه این امر میسر نشد سعی می شود با اطلاع رسانی و اعلام جزییات مفروضات شرکت ها در عملکرد مالی آنها، در قالب یک گزارش شفاف سازی به عموم سهامداران اعلام و تمامی نمادهای متوقف در گروه پترشیمی بازگشایی شوند. به گفته وی اختلاف نظر حسابرسان شرکت ها و نبود استانداردی واحد در زمینه ثبت و تعیین درآمد ناشی از نرخ تسعیر ارز در بودجه و عملکرد مالی آنها، سازمان حسابرسی را مجاب خواهد کرد به سوالاتی راجع به اینکه تسعیر ارز برای شرکت ها باید با نرخ بازار آزاد یا رسمی اعلام شود و یا تعیین آن براساس روش هایی همچون استعلام از صرافی ها، تبعیت از نرخ اعلامی از یک سایت مشخص و یا در نهایت براساس میزان وجه نقد مورد معامله، پاسخ دهد.

parastom
2012/04/24, 10:02
سود 289 تومانی شصفها برای سال91 به بورس ارسال شد
فرابورسیان

bourse
2012/04/24, 14:09
سود 289 تومانی شصفها برای سال91 به بورس ارسال شد
فرابورسیان

اگه حقیقت داشته باشه کف سهم 1700 میشه :x

bourse
2012/04/25, 15:09
به نظرم اگه سهم را بالای 1100 باز کنن تو میان مدت قابلیت رشد تا 2300 را هم داره . من تو نمودار شصفها رقم های 3500 و 4000 را هم میبینم که امیدوارم یه بازه بلند مدت بهش برسیم ( نظر شخصی )

http://up98.org/upload/server1/02/i/gzsipfe5rmbl91v651mo.gif (http://up98.org/)

bourse
2012/05/20, 21:54
http://up98.org/upload/server1/02/j/0ycl6j2vm1le18i4am10.jpg (http://up98.org/)

mobin
2012/05/31, 12:10
سود سال 90 حسابرسی نشده 4054 ریال

http://www.codal.ir/Reports/InterimStatement.aspx?LetterSerial=q%2bQszzzkfgYdj ERd2mSUUA%3d%3d

meysam_sh_2020
2012/05/31, 12:16
وای وای یعنی هر کی این سهم رو داشت خوشبخت شد.....................

این چرا اینجوری کرد یهووووووووووووووووووووو

سال سال پتروشیمی هاست انگار................ چه میکنه دلار ازاد با یه سهم..........

bourse
2012/05/31, 12:32
منم خدمت همه سهامدارای عزیز تبریک عرض میکنم خدا را شکر نتیجه صبرمون روی سهم را دیدیم . با حداقل p/e 6 باید محدوده 2500 باز کنه ان شالله .:) فراموش نشه روز شنبه عمده خریداران سهم حقوقی ها هستن ;)

bourse
2012/05/31, 12:33
یه چیزی که خیلی جالبه اینه که با این تعدیل قیمت بالای همه مقاومت های مهم خودش باز میشه

meysam_sh_2020
2012/05/31, 12:39
مبارک باشه دوست عزیز .... اگه نماد باز میشد شاید سهمو از دستتون در میاوردن به طرق مختلف

Fmoradi
2012/05/31, 12:53
بنظر ميرسه كه اختلاف مابين پالايشكاه با پتروشيمي عدد بسيار بالايست و بورس تا اين اختلاف حل نشه باز نكنه و يا مجبور بشن ذخيره بگيرن

Fmoradi
2012/05/31, 13:09
دوستان حسابررس يه سئوالي براي من پيش امده
ايا قبلا داشتن از سود اين سهم ميدزديدن؟
با فرض فروش بالاتر ٥٠ درصد قيمت فروش ارز سود شركت با اين حاشيه چقدر افزايش پيدا ميكند؟
فرض كنيد حاشيه سود پتروشيمي ٢٠ درصد خالص باشد ايا پالايشگاه كه ان هم خصوصيست ميشيند نگاه كند كه خوراك را دولتي بدهد و از تاثير نرخ ارز بي بهره باشد؟
اين سئوالات بيشتر از ان باشد كه چرا اين پتروشيمي اينجور اعلام كرده پس چرا ساير پتروشيميها دارند مخفي ميكنند

وحید 20
2012/05/31, 14:52
در مورد سود محقق شده سال 90 این شرکت در نظر داشته باشید که بیش از نصف ان ناشی از درآمدهای متفرقه (مطالبات ارزي)
(با توجه به نرخهاي ارز بازار آزاد در تاريخ تراز نامه (28/12/90) شامل هر دلار 18850 ريال هر يورو 25000 ريال و هر درهم 5150 ريال کليه مانده مطالبات ارزي شامل 340 ميليون درهم و 23 ميليون دلار و 5 ميليون يورو تسعير گرديد .که سود ناشي از تسعير ارز در سرفصل ساير درآمدها و هزينه هاي متفرقه درج گرديده است .)

با توجه به 775,258 میلیون ریال درامد متفرقه رو اگر کسر کنیم سود شرکت به کمتر از 200تومان کاهش پیدا میکنه.(اگر نبود)

شرکت پيش بيني سود هر سهم سال مالي 91 را در تاريخ 15/12/90 مبلغ 961 ريال و در تاريخ 22/12/90 مبلغ 944 ريال اعلام نموده است. مزيد اطلاع، نرخ برابري ارز براي خوراک و فروش صادراتي مبلغ 260ر12 ريال منظور شده است.

نمیدونم بازهم مطالبات ارزی داره یا نه
اگر نداشته باشه برای سال 91 دیگه خبری از این سود 400تومانی نخواهد بود.

مطابق توضيحات بند 5 شرکت در ذيل صورت سود و زيان، فيمابين شرکت و پالايش نفت اصفهان در خصوص نحوه محاسبه نرخ خوراک اختلاف وجود دارد و در صورت پذيرش محاسبات پالايش نفت، هزينه خوراک مبلغ 266 ميليارد ريال افزايش و در نتيجه سود هر سهم مبلغ 886 ريال کاهش مي يابد.

پس بنابراین با توجه به احتمال کسر 88تومان از سود شرکت و نیز اینکه اگر مطالبات ارزی نداشته باشد(که نمیدونم)سود سال 91 بسیار کمتر از این سود 400تومانی خواهد شد و بنابراین در دادن پی بر ای هنگام بازگشایی نباید فقط ان سود 400را در نظر گرفت و مقدار سودی که برای سال 91 امکان تحقق انرا خواهد داشت را هم باید توجه داشت.

نظر دوستان؟

bourse
2012/05/31, 16:37
الگوی سر و شونه معکوس تو نمودار دلار با هدف اولیه 1950 تومان .
نمودار مربوط به استاد محمدی هست .

http://up98.org/upload/server1/02/j/sk4m34icbbebhuyvg3w1.jpg (http://up98.org/)

مصطفی مصری پور
2012/05/31, 16:51
من هنوزدر عجبم از خریدار بلوک (جناب ریختگران)
سود اعلامی شصفها با قیمت بلوک برابری میکنه یعنی اگر دلش بخواد براحتی میتونه تقسیم 100 درصدی تصویب کنه(با توجه به کرسیهای که از طریق شرکتهای خودش داره ) و پول کل سرمایه بلوکو با سود سال اول مستهلک کنه.
این یعنی چی؟؟؟

bourse
2012/05/31, 18:07
نقل قول از جناب نیک نهاد در سایت تالار بورس

نکات جالب گزارش حسابرسی نشده :

حاشیه سود عملیاتی شرکت از 17 درصد که توی پیش بینی 9 ماه اومده بود به رقم 31 درصد رسیده . به احتمال بسیار قوی اون قیمت بالایی خریدی که توی گزارش 9 ماه برای مواد اولیه پلات فرمیت منظور شده بود اصلاح شده . آخه نمیشه که پالایشگاه اعلام کنه که پلات فرمیت رو 810 فروختم بعد پتروشیمی بیاد گزارش بده من 920 خریدم این اختلاف قیمت منظور شده توی مواد اولیه بایستی 70 تومان به سود شرکت واسه سال 90 اضافه میکرد البته حسام حسینی عزیز ( توی بورکس ) زحمتش رو کشیده بودند و محاسبه کرده بودند در هر صورت این اتفاق و پیگیری های مکرر باعث شد تا رقم دقیق قیمت پلات فرمیت بیاد توی گزارش شصفها و خیال خیلی ها راحت شه .

این تعدیل 405 تومانی بایستی زودتر از اینها اعلام میشد اگر شرکت همون فروردین تعدیل ارزی و قیمت دقیق خوراک رو به بورس داده بود الان 2 ماه سهامداران جلو می افتادند .

سود قابل تقسیم در مجمع عمومی سال 90 به همراه سود انباشته کلا" 507 تومان به ازای هر سهم میباشد .
بیش از 60 میلیارد تومان سود عملیاتی شرکت است یعنی بدون تسعیر ارز سود عملیاتی شرکت در سال 90 بیش از 200 تومان بوده است . مبلغی که در سال 91 با این افزایش قیمت محصولات فراتر هم خواهد رفت .
با حل شدن مشکل بدهی شرکت و جریانات نقدینگی احتمال بسیار قوی پروژه اسپادانا برج سازان ادامه خواهد داشت شرکت سال 90 تقریبا" 30 تومان سود به ازای هر سهم از این محل محقق کرده بود که به احتمال بسیار زیاد امسال با این وجوهی که توی سیستم اومده بیش از 50 تومان سود ازاین محل محقق میکند .
شرکت از ابتدای تیرماه بایستی استارت 2 تا از مخازن صادراتی بوشهر برای نگهداری محصولات بزنه که تا پایان سال کلا" 5 تا مخزن اماده میشود یعنی مبلغی برای اجاره مخازن امسال نخواهد داشت از این محل هم میتونه بیش از 30 تومان سود محقق کنه .
در مورد تسعیر ارز همه چیز مشخص است یعنی با همین دلار 1750 تومانی شرکت بیش از 150 تومان سود محقق خواهد کرد .
مهمترین اتفاق شرکت افزایش حاشیه سود عملیاتی شرکت از 17 درصد به 31 درصد است که سبب گردیده سود عملیاتی شرکت در سال 90 بیش از 200 تومان شود .
در مورد اختلاف نرخ خوراکی که قبلا" شرکت بهش اشاره کرده بود و توی گزارش هم آورده بود که اگر قیمت خوراک بر اساس قیمت پالایشگاه منظور شود بایستی 26 میلیارد تومان به زیان شرکت اضافه شود یعنی 88 تومان از سود شرکت کسر شود . خوب دوستان حرفه ای و تحلیل گر یه نگاه به گزارشات پالایشگاه بیاندازید . پالایشگاه مواد خام رو به 5% درصد تخفیف میخره خوب حالا مجبورن یا دستوری داره به شصفها با 5% تخفیف محصولات خودش رو میفروشه . حالا جهنم ضرر پالایشگاه بیاد همون 5% دصد تخفیف رو هم برداره همش میشه 10 میلیارد تومان و به ازای هر سهم میشه 30 تومان . دوستان حرفه ای و تحلیل گر به من بگید مگه واحد پول کشور ما ریال نیست مگه توی محاسابات صورت های مالی شرکتها واحد ریال درج نمیشه اونوقت چطور پالایشگاه میخاد بر اساس دلار بیاد پول از شصفها بگیره . اونجوری که باید برای پالایشگاه یه صورت مالی بر اساس دلار بزنیم خوب دیگه کیه به کیه . با این چرت و پرتهای واهی که بعضی ها مینویسند یه جو منفی بدیم شاید گرفت . در ضمن شرکت توی گزارش قبلی خودش به دلیل عدم وصول مطالبات نوشته بود که بدهی به پالایشگاه داره و چون الان مطالبات کلا" با ارز بازار آزاد تسعیر گردیده هیچ بدهی به پالایشگاه ندارد و کاملا" در تاریخ 20 اردیبهشت ماه سال 91 تسویه گردیده . اونهایی که کار بلد هستند میتونند به پالایشگاه – پتروشیمی ( اصفهان – تهران ) تماس بگیرند یا حضوری مراجعه کنند یا بیاند مجمع پتروشیمی اصفهان و پالایشگاه . ما که توی این 6 ماه خودمون رو تیکه تیکه کردیم . جو منفی دادن واسه شصفها دردی رو دوا نمیکند .

ایرج اکبری
2012/05/31, 20:20
در مورد سود محقق شده سال 90 این شرکت در نظر داشته باشید که بیش از نصف ان ناشی از درآمدهای متفرقه (مطالبات ارزي)
(با توجه به نرخهاي ارز بازار آزاد در تاريخ تراز نامه (28/12/90) شامل هر دلار 18850 ريال هر يورو 25000 ريال و هر درهم 5150 ريال کليه مانده مطالبات ارزي شامل 340 ميليون درهم و 23 ميليون دلار و 5 ميليون يورو تسعير گرديد .که سود ناشي از تسعير ارز در سرفصل ساير درآمدها و هزينه هاي متفرقه درج گرديده است .)

با توجه به 775,258 میلیون ریال درامد متفرقه رو اگر کسر کنیم سود شرکت به کمتر از 200تومان کاهش پیدا میکنه.(اگر نبود)

شرکت پيش بيني سود هر سهم سال مالي 91 را در تاريخ 15/12/90 مبلغ 961 ريال و در تاريخ 22/12/90 مبلغ 944 ريال اعلام نموده است. مزيد اطلاع، نرخ برابري ارز براي خوراک و فروش صادراتي مبلغ 260ر12 ريال منظور شده است.

نمیدونم بازهم مطالبات ارزی داره یا نه
اگر نداشته باشه برای سال 91 دیگه خبری از این سود 400تومانی نخواهد بود.

مطابق توضيحات بند 5 شرکت در ذيل صورت سود و زيان، فيمابين شرکت و پالايش نفت اصفهان در خصوص نحوه محاسبه نرخ خوراک اختلاف وجود دارد و در صورت پذيرش محاسبات پالايش نفت، هزينه خوراک مبلغ 266 ميليارد ريال افزايش و در نتيجه سود هر سهم مبلغ 886 ريال کاهش مي يابد.

پس بنابراین با توجه به احتمال کسر 88تومان از سود شرکت و نیز اینکه اگر مطالبات ارزی نداشته باشد(که نمیدونم)سود سال 91 بسیار کمتر از این سود 400تومانی خواهد شد و بنابراین در دادن پی بر ای هنگام بازگشایی نباید فقط ان سود 400را در نظر گرفت و مقدار سودی که برای سال 91 امکان تحقق انرا خواهد داشت را هم باید توجه داشت.

نظر دوستان؟

با سلام در گزارش پیش بینی سال 91 در این گزارش 88 تومان را اعلام کرده و بازار به توجه به پیش بینی سال 91 دست به خرید می زند و در حال حاضر هم معلوم نیست که این سود در سال 91 تکرار شود یا خیر و با جو منفی پتروشیمی ها احتمال دارد که سود 400 تومانی را در قیمتی باز گشای را روی قیمت بسته شده قبلی لحاظ کنندو به همین میزان رشد قیمت داشته باشد تا گزارش 3 ماهه را ارایه کند با تشکر

bourse
2012/05/31, 20:52
با سلام در گزارش پیش بینی سال 91 در این گزارش 88 تومان را اعلام کرده و بازار به توجه به پیش بینی سال 91 دست به خرید می زند و در حال حاضر هم معلوم نیست که این سود در سال 91 تکرار شود یا خیر و با جو منفی پتروشیمی ها احتمال دارد که سود 400 تومانی را در قیمتی باز گشای را روی قیمت بسته شده قبلی لحاظ کنندو به همین میزان رشد قیمت داشته باشد تا گزارش 3 ماهه را ارایه کند با تشکر

جناب اکبری اتفاقا من فکر کنم از شنبه جو کلی گروه پتروشیمی مثبت بشه با این گزارشی که شصفها داده تازه بازار متوجه شده تو این گروه چه خبره .

amin68
2012/05/31, 20:56
کسی از دوستان اطلاع نداده کی باز میشه؟

ایرج اکبری
2012/05/31, 21:14
جناب اکبری اتفاقا من فکر کنم از شنبه جو کلی گروه پتروشیمی مثبت بشه با این گزارشی که شصفها داده تازه بازار متوجه شده تو این گروه چه خبره .

با سلام پتروشیمی ها در فروش محصولات صادراتی به مشکل بر خورده اند به نظر شما آیا برداشت تحریم مشکل را حل می کند یا افزایش نرخ ارز ممکنه در سال 91 ماند سال 90 تکرار نشود همه این احتمالات وجود دارد نفت هم که روبه کاهش می باشد ولی من جو گیر نمی شود و دست به خرید نمی زنم دور نما خوب نیست با تشکر

مات
2012/05/31, 21:17
با توجه به ريزشه قيمت نفت تو اين دو روزه من بعيد ميدونم جو گروه پتروشيمي خوب بشه ولو با گزارش پتروشيمي اصفهان

مصطفی مصری پور
2012/05/31, 22:23
با سلام پتروشیمی ها در فروش محصولات صادراتی به مشکل بر خورده اند به نظر شما آیا برداشت تحریم مشکل را حل می کند یا افزایش نرخ ارز ممکنه در سال 91 ماند سال 90 تکرار نشود همه این احتمالات وجود دارد نفت هم که روبه کاهش می باشد ولی من جو گیر نمی شود و دست به خرید نمی زنم دور نما خوب نیست با تشکر

فروش محصولات شصفها کاملا به شرق آسیاست.
تحریم ها شامل صادرات پتروشیمی به اروپاس.
شاید فقط و فقط جو روانی حاکم بشه وگرنه در فروش پتروشیمی اصفهان تاثیری ندارد.

safaklar
2012/06/01, 00:43

با عرض سلام خدمت اکبری عزیز . خدمت شما عرض کنم که در مورد این که قیمت سهم روز بازگشایی قیمت سهم قبل از بسته شدن علاوه 400 تومن خواهد بود نظر من اینه که اون قیمت 450 تومنی زمانی بود که سود عملیاتی سهم 50 تومن از کل سود 60 تومنی بود اما الان فقط سود عملیاتی سهم 3 برابر کل eps سهم در زمان بسته شدن هستش . در مورد ذخیره ارزی فروخته شده شصفها هم عرض کنم که این مقدار مربوط به درامد 8 ماه صادرات شرکت و فروش نرخ 1880 تومن بوده در حالی که امسال کل 12 ماه رو به نرخ ازاد 1500 الی 1800 خواهد فروخت ( موردی که در بند 4 گزارش به وضوح اشاره شده است) یعنی سود غیرعملیاتی سال 91 کمتر از سال 90 نخواهد بود . شرکت با مدبریت لایقش اقدام به کارهایی همچون افزایش میزان تولید و فروش تا ظرفیت 100 درصد و خارج از شیفت که موجب افزایش سود عملیاتی و همچنین پروِژه مخازن ذخیره ماهشهر که موجب کاهش هزینه اجاره در سرفصل هزینه های عملیاتی و افزایش سود عملیاتی خواهد شد . در مورد اون 886 ریال اشاره شده در گزارش هم باید عرض کنم که طبق تصمیم مبنی بر حمایت از پتروشیمی های استفاده کننده از خوراک گاز مایع وافزایش تخفیف تا میزان 65 درصد فوب در سال جدید ارسال صورتحسابهای یکطرفه از سوی شپنا و شکایت بازیهاش به نوعی فرار به جلو در جهت عدم افزایش تخفیف پلت فرمیت به شصفها بیشتر از 5 درصد فوب در سال پیش رو بوده است .
البته با توجه به هرج و مرج موجود در این بورس بازگشایی در هر قیمتی جای تعجب نخواهد داشت . ولی به نظر بنده فروش در قیمتهای اعلامی اقای اکبری یک سهل انگاری محض خواهد بود.

ایرج اکبری
2012/06/01, 08:55
با عرض سلام خدمت اکبری عزیز . خدمت شما عرض کنم که در مورد این که قیمت سهم روز بازگشایی قیمت سهم قبل از بسته شدن علاوه 400 تومن خواهد بود نظر من اینه که اون قیمت 450 تومنی زمانی بود که سود عملیاتی سهم 50 تومن از کل سود 60 تومنی بود اما الان فقط سود عملیاتی سهم 3 برابر کل eps سهم در زمان بسته شدن هستش . در مورد ذخیره ارزی فروخته شده شصفها هم عرض کنم که این مقدار مربوط به درامد 8 ماه صادرات شرکت و فروش نرخ 1880 تومن بوده در حالی که امسال کل 12 ماه رو به نرخ ازاد 1500 الی 1800 خواهد فروخت ( موردی که در بند 4 گزارش به وضوح اشاره شده است) یعنی سود غیرعملیاتی سال 91 کمتر از سال 90 نخواهد بود . شرکت با مدبریت لایقش اقدام به کارهایی همچون افزایش میزان تولید و فروش تا ظرفیت 100 درصد و خارج از شیفت که موجب افزایش سود عملیاتی و همچنین پروِژه مخازن ذخیره ماهشهر که موجب کاهش هزینه اجاره در سرفصل هزینه های عملیاتی و افزایش سود عملیاتی خواهد شد . در مورد اون 886 ریال اشاره شده در گزارش هم باید عرض کنم که طبق تصمیم مبنی بر حمایت از پتروشیمی های استفاده کننده از خوراک گاز مایع وافزایش تخفیف تا میزان 65 درصد فوب در سال جدید ارسال صورتحسابهای یکطرفه از سوی شپنا و شکایت بازیهاش به نوعی فرار به جلو در جهت عدم افزایش تخفیف پلت فرمیت به شصفها بیشتر از 5 درصد فوب در سال پیش رو بوده است .
البته با توجه به هرج و مرج موجود در این بورس بازگشایی در هر قیمتی جای تعجب نخواهد داشت . ولی به نظر بنده فروش در قیمتهای اعلامی اقای اکبری یک سهل انگاری محض خواهد بود.
با سلام من هیچ موقع به دوستان پیشنهاد خرید یا فروش نمی دهم خود سهام دار باید تحلیل را انجام دهد و دست به خرید و فروش بزند چرا شما فکر کرده اید که ما پیشنهاد خرید وفروش دادیم ؟ با تشکر

bourse
2012/06/01, 09:30

اکبری جان در مورد نرخ ارز فکر کنم یه مقدار ساده بینانه باشه اگه فکر کنیم قراره بیاد پایین . نمودار دلار را تو چند تا پست قبلیم گذاشتم هدف اولیش 1950

بابک 52
2012/06/01, 09:40
به نظر من همانطور که عدد اعلامی در گزارش تعجب همگان را برانگیخت همانطور هم پایین باز شدن قیمت شصفها تعجب همگان را بیشتر خواهد نمود

پس نقد باشید و آمادگی خرید رو در صورت صلاحدید خودتان داشته باشید

یکی دلش میخواد تسعیر ارز میده

یکی دلش نمیخواد تسعیر ارز نمیده

یکی مثل پست بانک سالی یه بار گزارش میده و اون هم بورس کاری بهش نمیتونه داشته باشه

یه سهمهایی رو 6 ماه می بندن

یه سهمی رو 1 روزه باز میکنند

یه سهمی میره تو گره

یه سهمی رو ناظر حال نمیکنه نمی برن تو گره

یه سهمی رو تو هر قیمتی که بخوان باز میکنن

یه سهمی رو به هنگام بازگشایی تو قیمتهایی که داره معامله هم میشه باز نمیکنند

یه سهمی رو هنوز گزارشش خشک نشده می فرستند رو کدال

یه سهمی 10 روز بعد از ارسال گزارشش میاد رو کدال

به گزارش یه سهمهایی فورا" گیر می دهند و نمی گذارند بیاد رو کدال و کلی مدارک و مستندات می خوان

یه سری گزارشات رو فوری تایید می کنند و می فرستند رو کدال

بله اینجا ایران است و همه چیز عجیب و غریب و سلیقه ای

safaklar
2012/06/01, 09:42
با سلام من هیچ موقع به دوستان پیشنهاد خرید یا فروش نمی دهم خود سهام دار باید تحلیل را انجام دهد و دست به خرید و فروش بزند چرا شما فکر کرده اید که ما پیشنهاد خرید وفروش دادیم ؟ با تشکر

نه منظور من این نبود که شما میگید در اون قیمت بفروشید منظورم این بود که فروش در قیمتی که شما پیشبینی میکنید بازگشایی بشه اشتباهه . امیدوارم از بنده ناراحت نشده باشید.

ایرج اکبری
2012/06/01, 09:46
نه منظور من این نبود که شما میگید در اون قیمت بفروشید منظورم این بود که فروش در قیمتی که شما پیشبینی میکنید بازگشایی بشه اشتباهه . امیدوارم از بنده ناراحت نشده باشید.

اشتباه را شما و من تشخیص نمی دهیم بلکه عرضه و تقاظ معلوم می کند با تشکر

safaklar
2012/06/01, 10:35
اشتباه را شما و من تشخیص نمی دهیم بلکه عرضه و تقاظ معلوم می کند با تشکر

هر سهم با توجه استعدادها , قدرت سود سازی , داراییها و ریسک داراییها و ... قیمت و ارزش بازاری داره . به نظر شما چرا در بورس ما بیش از 70 درصد سهام که بدلیل تغییرات در اطلاعات مالی بسته شده بودند در روز بازگشایی اخر وقت یا صف خرید میشن یا صف فروش ؟ حالا در هر قیمتی سهم باز بشه من باید با توجه به قیمت واقعی سهم اقدام به خرید و فروش کنم . من و شما اینو خوب میدونیم که یه سهامدار حقوقی به راحتی میتونه این سهم رو روی سقف قیمت صف خرید و یا در کف قیمت صف فروش بکنه . توجه محض به عرضه و تقاضا میتونه منجر به خرید یا فروش هیجانی بشه و این خودش یک اشتباهه . البته من کوتاه مدتی نیستم و دید سهامداری دارم نه سهامبازی .

meysam_sh_2020
2012/06/01, 10:42
دوستان زیر 1500 اگه باز شد در خریدش شک نکنید .خیلی چموش شده این سهم ..........

البته به نظرم گزارش 91 هم باید اصلاح بشه بعد نماد باز بشه و من یعید میدونم با این پیش بینی که قبلا برای 91 داده نماد رو باز کنن........

سود 91 هم کمتر از 250 نیست و بالای 250 تومنه ........ + یه سری چیز های دیگه که این سود رو میتونه نجومی بالا ببره دیگه خودتون برید گزارش رو بخونید .........:))

معلوم نیست میخوان چند بازش کنن . به نظرم مفت باز نمیشه این سهم ............................................

قید قیمت های پایین رو بزنید برای خرید .............. من خیلی کم ترازنامه شرکت ها رو نگاه میکردم ........... از این به بعد باید ترازنامه های شرکت ها هم دقیق تر بررسی بشه که مثل این سهم اینقدر اسناد دریافتنیش بالا و مرتبط با دلار نباشه...............

bourse
2012/06/01, 17:20
باز گشایی خوب = 6/5 × 400 = 2600 تومان

بازگشایی معمولی = 6 × 400 = 2400 تومان

باز گشایی بد = 5/5 × 400 = 2200 تومان

به هر حال باید دید فردا سیاست سهامدار عمده چیه ... ان شالله که منافع سهامدارا در نظر بگیرن .

مصطفی مصری پور
2012/06/01, 18:50
البته شایدم مثل شیران با پی به ای 4 باز بشه.
بازار خرابه و نفت هم متاسفانه ریزشیه.
توی جو مناسبی باز نمیشه

بابک 52
2012/06/01, 19:06
به نظر من بین 1650 تا 1850 باز خواهد شد

این نظر من است و لی همه می دانند که بازگشایی بسته به عرضه و تقاضا دارد

ولی حقوقیها با آنکه می دانند قیمت سهم خیلی بیشتر از اینها ارزش دارد سعی می نماید که قیمت را خیلی بالا باز ننماید تا به راحتی و در عرض چند وقت سهم را از دست حقیقی ها خارج نماید

خب سهم هم خیلی وقته که بسته است و سهامدار حقیقی هم خسته و تشنه معامله و به دست آوردن پول خود و سود مناسبی که بالاخره بعد از این مدت کرده

همه اینها دست به دست هم میده که حقوقی ها سهم را به راحتی و در قیمتهای ذکر شده جمع آوری نماید

مگر نه اینکه شیران با این همه ارزشمندی در قیمتهای فعلی خنده دار است؟

به نظر من شصفها را نمی گذارند بالا معامله شود و سهامدار حقوقی خود قیمت را پایین میآورد

زمان همه چیز را ثابت خواهد نمود >:d

bourse
2012/06/01, 20:41
نقل قول از جناب نیک نهاد

با توجه به شرایط فعلی بازار حتی اگر کمترین نسبت p/e را در نظر بگیریم که 4 مرتبه میباشد . به دلیل سود 405 تومانی کمترین قیمت سهم در زمان بازگشایی 1600 تومان خواهد بود .

سرمایه شرکت و تعداد سهامداران حقیقی بسیار اندک است پس اگر قیمت بازگشایی بالای 2200 تومان بود تعجب نکنید .

به دلیل بالا ماندن قیمت دلار و خرید و فروش فعلی ان حوالی 1760 تومانی با توجه به اختلاف معنی دار با دلار 1226 تومانی قطعا" سود 405 تومانی در سال 91 قابل تکرار خواهد بود . البته هدف مدیریت شرکت در سال 91 رسیدن به سود 600 الی 700 تومان است این مطلب در مجمع عمومی شرکت عنوان خواهد شد . نقدینگی فوق العاده ای که وارد شرکت شده است به دلیل سرمایه پایین شرکت به زودی از منظر بنیادی آن را متحول خواهد کرد .
چیزی که از سال 87 همیشه دغدغه شرکت بوده عدم تحویل به موقع خوراک و نبود قرارداد با پالایشگاه بوده که آن هم در تاریخ 20 اردیبهشت ماه سال 1391 کاملا" حل شده .

به جرات میتونم بگم در شرایط فعلی یکی از کم ریسک ترین شرکتهای پتروشیمی چه از نظر تحویل خوراک و چه از نظر بازار فروش صادراتی همین پتروشیمی اصفهان است .

2 تا از بهترین خبرهای داغ این سهم یکی شروع به تولید با ظرفیت کامل 100 درصد از اول خرداد ماه 91 است و دومین خبر خوب و داغ سهم افزایش حاشیه سود از 17 درصد در سال 90 به 31 درصد است .

مطمان باشید بازار با اطمینان کامل نسبت به تحقق سود بیش از 600 تومان در سال 91 به
استقبال خرید سهم خواهد رفت .

((( با امید زیارت دوستانمان در مجمع عمومی شصفها ))))

برزیل
2012/06/02, 01:38
بنظرمن بازاربه سودسال91سهم توجه میکنه وسال 90روبایدتمام شده دونست
متاسفانه تعدیل سهم بسیاردیربه بازارارائه شدواگه زودترمثلافروردین میومدقیمت فوق العاده ای میخوردامامتاسفانه تعدیلیه که خیلییش میسوزه
اگه سهم بتونه توگزارش سه ماهه باهمین روندسودسازیشوادامه بده میشه گفت قیمتهایی که دوستان نوشتن دست یافتی خواهدبودبرای چندماه آینده امابنظرم دوستان انتظاربالایی نداشته باشن وبیشتربنظرم فرصتی برای فروشه
شایدیکی ازدلایلی که سازمان اجازه نداداین سهم زودتربازبشه همین بودکه سال مالی تمام شده بود
بنظرمن قیمت بالایی نمیخوره وبازاربراساس سود91بهش توجه میکنه مگه بعدابازهم شرکت همین روندسودسازی روبتونه ادامه بده
امیدوارم اشتباه کنم وسهامدارن سودرویایی که نوشتن بدست بیارن وتواون قیمتهابازبشه

کيانوش
2012/06/02, 07:08
به نظر من همانطور که عدد اعلامی در گزارش تعجب همگان را برانگیخت همانطور هم پایین باز شدن قیمت شصفها تعجب همگان را بیشتر خواهد نمود

پس نقد باشید و آمادگی خرید رو در صورت صلاحدید خودتان داشته باشید

یکی دلش میخواد تسعیر ارز میده

یکی دلش نمیخواد تسعیر ارز نمیده

یکی مثل پست بانک سالی یه بار گزارش میده و اون هم بورس کاری بهش نمیتونه داشته باشه

یه سهمهایی رو 6 ماه می بندن

یه سهمی رو 1 روزه باز میکنند

یه سهمی میره تو گره

یه سهمی رو ناظر حال نمیکنه نمی برن تو گره

یه سهمی رو تو هر قیمتی که بخوان باز میکنن

یه سهمی رو به هنگام بازگشایی تو قیمتهایی که داره معامله هم میشه باز نمیکنند

یه سهمی رو هنوز گزارشش خشک نشده می فرستند رو کدال

یه سهمی 10 روز بعد از ارسال گزارشش میاد رو کدال

به گزارش یه سهمهایی فورا" گیر می دهند و نمی گذارند بیاد رو کدال و کلی مدارک و مستندات می خوان

یه سری گزارشات رو فوری تایید می کنند و می فرستند رو کدال

بله اینجا ایران است و همه چیز عجیب و غریب و سلیقه ای

با تشکر از جنابعالي
بتصورم بکام و فباهنر کار شصفها را در سال 91 تکرار خواهند کرد.

کيانوش
2012/06/02, 07:14
دوستان زیر 1500 اگه باز شد در خریدش شک نکنید .خیلی چموش شده این سهم ..........

البته به نظرم گزارش 91 هم باید اصلاح بشه بعد نماد باز بشه و من یعید میدونم با این پیش بینی که قبلا برای 91 داده نماد رو باز کنن........

سود 91 هم کمتر از 250 نیست و بالای 250 تومنه ........ + یه سری چیز های دیگه که این سود رو میتونه نجومی بالا ببره دیگه خودتون برید گزارش رو بخونید .........:))

معلوم نیست میخوان چند بازش کنن . به نظرم مفت باز نمیشه این سهم ............................................

قید قیمت های پایین رو بزنید برای خرید .............. من خیلی کم ترازنامه شرکت ها رو نگاه میکردم ........... از این به بعد باید ترازنامه های شرکت ها هم دقیق تر بررسی بشه که مثل این سهم اینقدر اسناد دریافتنیش بالا و مرتبط با دلار نباشه...............

بکام و فباهنر از محل فروش ارز صادراتيشون ميتونند درسال 91 مثل شصفها بشند.
شصفها همون شرکتي هست که تا چند وقت پيش نه نه من غريبم بازي در مي اورد حالا 675درصد تعديل مثبت داد.
من 150000 تا شصفهاي 390 توماني دارم.
فباهنر و بکام را دريابيم

کيانوش
2012/06/02, 07:21
باز گشایی خوب = 6/5 × 400 = 2600 تومان

بازگشایی معمولی = 6 × 400 = 2400 تومان

باز گشایی بد = 5/5 × 400 = 2200 تومان

به هر حال باید دید فردا سیاست سهامدار عمده چیه ... ان شالله که منافع سهامدارا در نظر بگیرن .

تبريک به بورس عزيز و همه سهامداران صبور شصفها
يادتون هست چند ماه پيش داشتيم شصفها خريد مي کرديم و تو تايپيک استاد درخشاني از خوبيهاي اين سهم مي گفتيم .

salehiar
2012/06/02, 09:26
سلام به همگی و عرض تبریک فراوان به مناسبت فردا که روز پدر هست. با این گزارشی که شصفها داده ممکنه تاثیری توی قیمت وبهمن که ازش داره بزاره؟

برزیل
2012/06/02, 10:56
پس تادادن سودسال91حسابرسی شده بازنمیکنن وبازارپی ای 91 بهش میده
من یادمه سرکنمنگنزهم اینکاروکردن سهم سه ماه بسته بودگفتم چرابازنمیکنین گفتن تاسهم سودسال 91رواعلام نکنه نمیتونیم بازکنیم وبعدتوضیح دادکه مابخاطرحمایت ازسهامدارجز اینکارومیکنیم اگه ماباسود253الان بازکنیم(کمنگنزرومیگم)ولی سودسال بعدش حدودسال قبل باشه مثلا100تومان معلومه که سهم ریزشی میشه ویه عده ضررمیکنن که بعدش 242اعلام کردوسهم روبازکردن
بنظرم الان هم تااگه فاصله بین 90و91زیادباشه بازنکنن شایدتاسه ماهه که بازارتصمیم درستی اونموقع میگیره(بستگی به پوشش سه ماهه داره)راجع به سهم

بابک 52
2012/06/03, 10:09
آغاز فاز دوم آزادسازی یارانه های انرژی و مشمولیت خوراک مایع از تخفیف قانونی (http://namabourse.com/news/detail/22592/%D8%A2%D8%BA%D8%A7%D8%B2-%D9%81%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D9%88%D9%85-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%DB%8C%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D8%B1%DA%98%DB%8C-%D9%88-%D9%85%D8%B4%D9%85%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%AA-%D8%AE%D9%88%D8%B1%D8%A7%DA%A9-%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B9-%D8%A7%D8%B2-%D8%AA%D8%AE%D9%81%DB%8C%D9%81-%D9%82%D8%A7%D9%86%D9%88%D9%86%DB%8C/)

بدنبال تأخیر و تعویق اجرای قانون فاز دوم هدفمندسازی یارانه های انرژی توسط دولت و ریاست جمهوری، رییس مجلس شورای اسلامی اجرای این قانون را با اصلاح ماده یک قانون هدفمندی یارانهها ، ابلاغ کرد.

http://bmedia.namabourse.com/cache/f2/bd/f2bdecfc517ad0ee0c06a21fcd32db69.jpg

بدنبال تأخیر و تعویق اجرای قانون فاز دوم هدفمندسازی یارانه های انرژی توسط دولت و ریاست جمهوری، رییس مجلس شورای اسلامی اجرای این قانون را با اصلاح ماده یک قانون هدفمندی یارانهها ، ابلاغ کرد.

به گزارش خبرگزاری ها،با توجه به انقضای مهلت مقرر در ماده (1) قانون مدنی و در اجرای مفاد تبصره ماده (1) قانون مدنی و در اجرای مفاد تبصره ماده (1) قانون مذکور، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی قانون اصلاح ماده یک قانون هدفمند کردن یارانه را برای اجرا ابلاغ کرد.

در نامه رئیس مجلس به محمود احمدینژاد آمده است: در اجرای اصل یکصد و بیست و سوم (123) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران قانون اصلاح ماده (1) قانون هدفمند کردن یارانه ها که با عنون طرح دو فوریتی به مجلس شورای اسلامی تقدیم گردیده بود، با تصویب در جلسه علنی روز یکشنبه مورخ 1391.2.17 و تایید شورای نگهبان، به پیوست ابلاغ می گردد.

قانون اصلاح ماده یک قانون هدفمند کردن یارانه ها به شرح ذیل است:

ماده واحده – بندهای (الف) و (ب) ماده (1) قانون هدفمند کردن یارانه ها مصوب 1388.10.15 به شرح زیر اصلاح گردید:

الف- در بند (الف) ماده (1) بعد از عبارت "نود درصد (90 %) قیمت" عبارت "و بیشتر از قیمت" اضافه گردید.

ب- در بند (ب) ماده (1) بعد از عبارت "معادل هفتاد و پنج درصد (75%) عبارت "و حداکثر معادل" اضافه گردید.

پ- در تبصره بند (ب) ماده (1) بعد از عبارت "قیمت خوراک" عبارت "گاز و مایع" اضافه گردید.

قانون فوق مشتمل بر ماده واحده، پیشتر در جلسه علنی مجلس به تصویب رسیده و توسط شورای نگهبان به تأیید رسیده است.

بدین ترتیب، با توجه به اینکه برداشت قانونگذار از خوراک، به خوراک گازی و مایع تعبیر پیدا کرده است، لذا انتظار می رود شاهد اقبال مجدد بازار بسوی سهامی چون پتروشیمی شازند و امیرکبیر باشیم

safaklar
2012/06/03, 21:44
آغاز فاز دوم آزادسازی یارانه های انرژی و مشمولیت خوراک مایع از تخفیف قانونی (http://namabourse.com/news/detail/22592/%D8%A2%D8%BA%D8%A7%D8%B2-%D9%81%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D9%88%D9%85-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%DB%8C%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D8%B1%DA%98%DB%8C-%D9%88-%D9%85%D8%B4%D9%85%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%AA-%D8%AE%D9%88%D8%B1%D8%A7%DA%A9-%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B9-%D8%A7%D8%B2-%D8%AA%D8%AE%D9%81%DB%8C%D9%81-%D9%82%D8%A7%D9%86%D9%88%D9%86%DB%8C/)

FONT]

http://forums.boursy.com/

به گزارش خبرگزاری ها،با توجه به انقضای مهلت مقرر در ماده (1) قانون مدنی و در اجرای مفاد تبصره ماده (1) قانون مدنی و در اجرای مفاد تبصره ماده (1) قانون مذکور، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی قانون اصلاح ماده یک قانون هدفمند کردن یارانه را برای اجرا ابلاغ کرد.

در نامه رئیس مجلس به محمود احمدینژاد آمده است: در اجرای اصل یکصد و بیست و سوم (123) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران قانون اصلاح ماده (1) قانون هدفمند کردن یارانه ها که با عنون طرح دو فوریتی به مجلس شورای اسلامی تقدیم گردیده بود، با تصویب در جلسه علنی روز یکشنبه مورخ 1391.2.17 و تایید شورای نگهبان، به پیوست ابلاغ می گردد.

قانون اصلاح ماده یک قانون هدفمند کردن یارانه ها به شرح ذیل است:

ماده واحده – بندهای (الف) و (ب) ماده (1) قانون هدفمند کردن یارانه ها مصوب 1388.10.15 به شرح زیر اصلاح گردید:

الف- در بند (الف) ماده (1) بعد از عبارت "نود درصد (90 %) قیمت" عبارت "و بیشتر از قیمت" اضافه گردید.

ب- در بند (ب) ماده (1) بعد از عبارت "معادل هفتاد و پنج درصد (75%) عبارت "و حداکثر معادل" اضافه گردید.

پ- در تبصره بند (ب) ماده (1) بعد از عبارت "قیمت خوراک" عبارت "گاز و مایع" اضافه گردید.

قانون فوق مشتمل بر ماده واحده، پیشتر در جلسه علنی مجلس به تصویب رسیده و توسط شورای نگهبان به تأیید رسیده است.

[FONT=BYekan]بدین ترتیب، با توجه به اینکه برداشت قانونگذار از خوراک، به خوراک گازی و مایع تعبیر پیدا کرده است، لذا انتظار می رود شاهد اقبال مجدد بازار بسوی سهامی چون پتروشیمی شازند و امیرکبیر باشیم

این خبر یعنی اینکه اون 886 ریال زیان که احتمال وقوعش برا شصفها میرفت ازبین رفت وبرا شصفها بهتر شد . چون نرخ تحویل رو 95 درصد فوب درنظر گرفته . .
شصفها کهنه شرابیست که هرچه بیشتر بسته میمونه با ارزشتر میشه

بابک 52
2012/06/05, 13:22
تعدیل 400 درصدی از محل تسعیر نرخ ارز
پتروشیمی اصفهان با سرمایه 30 میلیارد تومان در آخرین گزارش خود طبق صورت های مالی (حسابرسی نشده) 12 ماهه منتهی به 29 اسفند سود هر سهم را بطور خالص مبلغ 4054 ریال کرده است.
"شصفها" سود سال 90 را در تاریخ 19 اسفند 89 بطور خالص مبلغ 836 ریال و بر اساس عملکرد واقعی 9 ماهه مبلغ 815 ریال اعلام کرده بود که با توجه به پیشنهاد جدید سازمان حسابرسی به سازمان بورس و اوراق بهادار در خصوص استفاده از استاندارد حسابداری شماره 16 با عنوان تسعیر ارز، تمامی نرخ های دلار 1885 و یورو 2500 و درهم 515 تومان محاسبه شده و به همین دلیل تعدیل مثبت نزدیک به 400 درصدی در عایدی خالص روی داده است.
گفتنی است پیش بینی مربوط به عایدی خالص هر سهم در سال مالی 91، بدون بازنگری بابت تسعیر نرخ ارز در پایان سال 90 بطور خالص مبلغ 944 ریال اعلام شده است که تغییر و نوسانان نرخ ارز پیش بینی شرکت را به شدت تحت تاثیر قرار خواهد داد.

کيانوش
2012/06/05, 13:51
شصفها با دلار 1770 توماني فعلي مي تونه فقط از محل فروش ارز صادراتي 260 تومان تعديل مثبت سود بدهد و سال 91 را 350 تومان اعلام کند.
حالا سود زير مجموعه و شرکت دبي نت را هم اضافه کنيم حدود حداقل 100 تومان مي شه 450 تومان
داستان تخفيف خوراک و غيره را هم که اضافه شود چه شود.
در ضمن خدا کند دلار بالا نرود مثلا 2000 تومان انوقت ديگه سود شصفها سر به فلک مي کشه.

bourse
2012/06/09, 14:29
الگوی سر و شونه معکوس تو نمودار دلار با هدف اولیه 1950 تومان .
نمودار مربوط به استاد محمدی هست .

http://forums.boursy.com/ (http://up98.org/)

امروز دلار وارد کانال 1800 شد . شاید باور کردنش برای خیلی از دوستان سخت باشه ولی من تو میان مدت رقم 2500 را برای دلار میبینم که میتونه سود 91 شصفها را به طور وحشت آوری زیاد کنه .

ایرج اکبری
2012/06/11, 09:14
نماد داره باز میشه

کيانوش
2012/06/11, 09:22
اژدها وارد مي شود.
شاخص به پرواز در مي ايد.
ببينيم سهامداران عمده و شرکت بورس مي تونند سهم را با پي به اي 5 باز کنند.
يعني 2000 تومان

meysam_sh_2020
2012/06/11, 09:26
اژدها وارد مي شود.
شاخص به پرواز در مي ايد.
ببينيم سهامداران عمده و شرکت بورس مي تونند سهم را با پي به اي 5 باز کنند.
يعني 2000 تومان

2000 زیاده.
زیر 1400-1500 خوبه به نظرم

برزیل
2012/06/11, 09:27
باeps91 بازمیشه 94.4 تومان یعنی زیر900تومان

بابک پناهی
2012/06/11, 09:41
1100 تومن فکر کنم بازشه

bourse
2012/06/11, 09:44
امروز یه حال اساسی به فروشنده هاش میدم

Mohsen Mehrvarz
2012/06/11, 09:48
امروز یه حال اساسی به فروشنده هاش میدم

دمت گرم
یه حالی به ما بده و بیا رو 2000 بخر;)
گویا دارن همینجا قیمتو مبیندن:(

soheila f
2012/06/11, 09:57
دوستان رو چه قیمتی برا خرید خوبه؟

meysam_sh_2020
2012/06/11, 09:58
این ناظر هم حالش خوش نیست .........

کيانوش
2012/06/11, 10:06
تا 1300 تومان يک تعدادي مي خرم.
اگه 300 تومان تا يک ماه ديگه سود تقسيم کنه سهم برامون در مي ايد 1000 تومان.
با سود 600 توماني سال 91
يعني سهم را پي به اي 1.5 خريديم.

Mohsen Mehrvarz
2012/06/11, 10:07
این ناظر هم حالش خوش نیست .........

به ناظر جون توهین نکنین:d
بنظرم این سهم تا 1200 ارزش خرید امروزو داره. ولی بعد مجمع با توجه به اعلام سود 91 ، تارگت سهم بالای 1700 خواهد بود

بابک 52
2012/06/11, 10:12
با سلام و احترام

دوستان به نظر من در خرید عجله نکنید

سهامداران حقیقی خیلی خسته هستند و چندین وقته پولشون بلوکه هستش

از طرفی سود نسبتا" خوبی هم گیرشون اومده
احتمال زیاد سهامدار حقوقی قیمت سهم را در روزهای آینده پایین می کشد تا همه سهامدارهای حقیقی فروشنده بشوند

پس به نظر من در روزهای آینده می تونید به راحتی ارزانتر هم بخرید

حتی درست در زمان بازگشایی نخرید

چون احتمالا" تا پایان وقت قیمتش ارزانتر خواهد شد

وبهمن خوبه که هر کی وبهمن رو زیر 80 تومان خرید برد کرد

چون بالاخره یه کوچولو سهامدار عمده حساب میشه ;)

بابک 52
2012/06/11, 10:19
با سلام و احترام

دوستان به نظر من در خرید عجله نکنید

سهامداران حقیقی خیلی خسته هستند و چندین وقته پولشون بلوکه هستش

از طرفی سود نسبتا" خوبی هم گیرشون اومده
احتمال زیاد سهامدار حقوقی قیمت سهم را در روزهای آینده پایین می کشد تا همه سهامدارهای حقیقی فروشنده بشوند

پس به نظر من در روزهای آینده می تونید به راحتی ارزانتر هم بخرید

حتی درست در زمان بازگشایی نخرید

چون احتمالا" تا پایان وقت قیمتش ارزانتر خواهد شد

وبهمن خوبه که هر کی وبهمن رو زیر 80 تومان خرید برد کرد

چون بالاخره یه کوچولو سهامدار عمده حساب میشه ;)

ما خودمون پیشگو بودیم خبر نداشتیم ;)

شصفها صف فروش :d

برزیل
2012/06/11, 10:23
بالابازشدوهمه فروشنده

کيانوش
2012/06/11, 10:26
صف فروشش دوام نخواهد داشت.
پي به اي سهم 2.7 هست.
بهترين سهم سال 90 و 91
سال 91 600 تومان سود خواهد ساخت.انشالله 300 تومان هم تو مجمع خواهد داد.

بابک 52
2012/06/11, 10:28
بالابازشدوهمه فروشنده

با سلام

بالا باز نشد

قیمتش خیلی ارزنده است

سهامدارها خسته اند

پولشون خیلی وقته بلوکه شده

روز های آینده ارزانتر می توان خرید

بابک 52
2012/06/11, 10:31
صف فروشش دوام نخواهد داشت.
پي به اي سهم 2.7 هست.
بهترين سهم سال 90 و 91
سال 91 600 تومان سود خواهد ساخت.انشالله 300 تومان هم تو مجمع خواهد داد.

با سلام و احترام

یقین داشته باشید صف فروش پابرجا خواهد بود

حتی فردا هم احتمال زیاد صف فروش خواهد بود

سهامدار خسته ای که پولش چند وقته بلوکه شده از خداشه با همین سود بفروشه

خب چرا باید در این قیمت خرید وقتی فردا به راحتی میشه رو 4% منفی (10515 ریال) و حتی چهارشنبه رو 10094 ریال خرید

بابک پناهی
2012/06/11, 10:37
دوستان رو چه قیمتی برا خرید خوبه؟

1095 تومن مقاومت اصلیشه حالا شما ببینید تو این قیمتها خریدارید یا نه؟!

asal
2012/06/11, 10:38
با سلام

بالا باز نشد

قیمتش خیلی ارزنده است

سهامدارها خسته اند

به این میگن روانشناسی بازار که فقط با تجربه میشه بدستش اورد..............

Mohsen Mehrvarz
2012/06/11, 10:39
خب چرا باید در این قیمت خرید وقتی فردا به راحتی میشه رو 4% منفی (10515 ریال) و حتی چهارشنبه رو 10094 ریال خرید

بابک جون باحجم 2 میلیون هم، فردا -4 سهم بالای 1080 خواهد بود .
4شنبه هم 1036 میشه

برزیل
2012/06/11, 10:43
با سلام

بالا باز نشد

قیمتش خیلی ارزنده است

سهامدارها خسته اند

اینکه خیلی ازسهامداران توسودبودن وخسته فروختن درست اماقبول کنیم باای پی اس 91 قیمت بالاس وبازاراینودرنظرمیگیره اینکه دوستان میگن سودامسال600تومانه منوط به خیلی فاکتورهاست وتواین مملکت که ماشااله فردامعلوم نیست چی میشه
ا

به امید رشد
2012/06/11, 10:51
سلام
آقا ما جوونی کردیم خریدیم
الان رفته صف فروش
چیکارش کنم؟

کيانوش
2012/06/11, 10:53
سلام
الان رفته صف فروش
چیکارش کنم؟
دست بهش نزن برو مجمع .شما اين سهم را مفت خريدي .
بازار بزودي متوجه اين موضوع خواهد شد.

meysam_sh_2020
2012/06/11, 10:58
نمیدونم امروز بخرم یا نه. فردا قیمتش خیلی فرقی با امروز نداره فقط میرن بررسی میکنن ممکنه صف فروش نباشه دیگه فردا :d

برزیل
2012/06/11, 11:10
سلام
الان رفته صف فروش
چیکارش کنم؟
میتونی به این فکرکنی که فعلادلیلی برای بالارفتن نداره وتعدیلش مربوط به سال90بوده
میتونی هم به حرفای کسانیکه سهم رودارن وبراش تبلیغ میکنن هم گوش بدی انتخاب باخودته

meysam_sh_2020
2012/06/11, 11:25
سلام
الان رفته صف فروش
چیکارش کنم؟

هر جوری حساب میکنم ارزندست. نگهش دار ...... صف فروشش خیلی دوم نداره به نظرم ......... سهمی که ارزنده باشه رو هوا میزنن........
من تا فردا توپ بررسیش میکنم که تصمیم بگیرم وارد بشم یا نه ...... البته بررسی نشده ارزندست وقتی به گزارشش نگاه میکنم...........

knight
2012/06/11, 11:27
سلام
الان رفته صف فروش
چیکارش کنم؟

نگران نباش. سهم ارزنده اي است.من هم روي 1100 وارد شدم.

به امید رشد
2012/06/11, 11:59
با سپاس از همه دوستان عزیزی که راهنمایی کردن
ما رو از اخبار بیب نصیب نزارین
فقط مجمعش کی هستش؟
امان از دست این جوونی که هی باعث میشه من ریسک کنم
به امید کم ریسکتر شدن همه سهامداران عزیز
با سپاس

کيانوش
2012/06/11, 13:39
با سپاس از همه دوستان عزیزی که راهنمایی کردن
ما رو از اخبار بیب نصیب نزارین
فقط مجمعش کی هستش؟
امان از دست این جوونی که هی باعث میشه من ریسک کنم
به امید کم ریسکتر شدن همه سهامداران عزیز
با سپاس
مجمع تو تير ماه برگزار ميشه.اگه 300 تومان تقسيم کنند سهم رو خريدي 800 تومان
من ممکنه ادم احساساتي و هوچي و ......باشم.خودت يک بررسي رو اين سهم کن.گزارش سال 90 ان هم هست.
2 دو تا ميشه 4 تا.
شصفها بودجه صادراتي سال 91 را با دلار 1226 تومان بسته است و تنها شرکتي که بطور کامل داره ارز صادراتيش رو با 10 تومان کمتر به صرافي تو امارات و ترکيه و افغانستان و.... مي فروشه شصفها هست.جديدا بعضي از شرکتها هم مثل بکام تو گزارششون اعلام کرده اند ارز را دارند به صرافي مي فروشند فروش ارز به صرافي بسيار راحتر از بانکها مي باشد.شما اول پول را تو ايران تحويل مي گيريد بعد ارز را تو کشور خارج به صرافي تحويل مي دهيد .تو گزارش بکام اينطور امده است.
شما فرض کن دلار نه بشه 2500 تومان و نه 1500 تومان .همين 1818 تومان امروز.
شصفها در سال 91 پيش بيني کرده است 145 ميليون دلار صادرات دارد.
پس اختلاف 1226 تومان با 1818 تومان مي شود 592 تومان که ضربدر 145ميليون مي شود 86 ميليارد تومان تقسيم بر 300ميليون سهم مي شود سهمي 287 تومان تعديل مثبت فروش ارز صادراتي.که با 96 تومان ميشه 383 تومان.
حالا سود زير مجموعه هاي شصفها و .....بکنار
پي به اي 4 سهم ميشه 1532 تومان.يعني 100 درصد بازدهي ظرف يکسال.
حالا اگه دلار بشه خداي ناکرده 2500 تومان سود شصفها ميره ...........
يا پي به اي 6 بگيره سهم ميشه 2300 تومان
مسله تحريم و محريم رو اين سهم کار برد نداره چون صادرات سهم برا ترکيه و امارات و عراق و افغانستان و نهايتا برا پاکستان و هند و اذربايجان و ارمنستان و ازبک..........هست که همه اينها از طريق کاميون و تريلي و....حمل خواهد شد و دريافت پول هم ظرف مدت کمتر از نيم روز از طريق صرافي بدون دردسر انجام مي گردد.جالب اينکه اين صرافيها فقط 10 تومان کمتر از قيمت فروش تهران ارز را بر مي دارند.داستان تحريم بانکها شد کشک رفت پي کارش.
حال اگه تخفيف خوراک 5 درصدي بشه 25 درصد و يا دلار بشه 2500 تومان و اين داستانها بکنار......

meysam_sh_2020
2012/06/11, 13:48
مجمع تو تير ماه برگزار ميشه.اگه 300 تومان تقسيم کنند سهم رو خريدي 800 تومان
من ممکنه ادم احساساتي و هوچي و ......باشم.خودت يک بررسي رو اين سهم کن.گزارش سال 90 ان هم هست.
2 دو تا ميشه 4 تا.
شصفها بودجه صادراتي سال 91 را با دلار 1226 تومان بسته است و تنها شرکتي که بطور کامل داره ارز صادراتيش رو با 10 تومان کمتر به صرافي تو امارات و ترکيه و افغانستان و.... مي فروشه شصفها هست.جديدا بعضي از شرکتها هم مثل بکام تو گزارششون اعلام کرده اند ارز را دارند به صرافي مي فروشند فروش ارز به صرافي بسيار راحتر از بانکها مي باشد.شما اول پول را تو ايران تحويل مي گيريد بعد ارز را تو کشور خارج به صرافي تحويل مي دهيد .تو گزارش بکام اينطور امده است.
شما فرض کن دلار نه بشه 2500 تومان و نه 1500 تومان .همين 1818 تومان امروز.
شصفها در سال 91 پيش بيني کرده است 145 ميليون دلار صادرات دارد.
پس اختلاف 1226 تومان با 1818 تومان مي شود 592 تومان که ضربدر 145ميليون مي شود 86 ميليارد تومان تقسيم بر 300ميليون سهم مي شود سهمي 287 تومان تعديل مثبت فروش ارز صادراتي.که با 96 تومان ميشه 383 تومان.
حالا سود زير مجموعه هاي شصفها و .....بکنار
پي به اي 4 سهم ميشه 1532 تومان.يعني 100 درصد بازدهي ظرف يکسال.
حالا اگه دلار بشه خداي ناکرده 2500 تومان سود شصفها ميره ...........
يا پي به اي 6 بگيره سهم ميشه 2300 تومان
مسله تحريم و محريم رو اين سهم کار برد نداره چون صادرات سهم برا ترکيه و امارات و عراق و افغانستان و نهايتا برا پاکستان و هند و اذربايجان و ارمنستان و ازبک..........هست که همه اينها از طريق کاميون و تريلي و....حمل خواهد شد و دريافت پول هم ظرف مدت کمتر از نيم روز از طريق صرافي بدون دردسر انجام مي گردد.جالب اينکه اين صرافيها فقط 10 تومان کمتر از قيمت فروش تهران ارز را بر مي دارند.داستان تحريم بانکها شد کشک رفت پي کارش.
حال اگه تخفيف خوراک 5 درصدي بشه 25 درصد و يا دلار بشه 2500 تومان و اين داستانها بکنار......

خوب چیزیه لامسب ....... اگه بزارن یه 5 درصد دیگه پایین تر بخریم ...... البته تجریه میگه وقتی یه سهم خوب پیدا کردی بخرش واسه 5-6 درصد سهم رو از دست نده .....;)
البته مذاکرات هم نزدیکه و سهامدار ترسو زیاده وگرنه ما هم میدونیم سود 91 ش بالای 300 تومن و با پی به ایه 4 میشه 1200 تومن کمترین ارزشش ;) امیدوارم بتونم بخرمش پایین تر .....شاید هم فردا جمع بشه که احتمالش هم کم نیست و احتمال جمع شدنش زیاده ....البته امروز نباید صف فروش میشد ....

امید
2012/06/11, 16:22
خوب چیزیه لامسب ....... اگه بزارن یه 5 درصد دیگه پایین تر بخریم ...... البته تجریه میگه وقتی یه سهم خوب پیدا کردی بخرش واسه 5-6 درصد سهم رو از دست نده .....;)
البته مذاکرات هم نزدیکه و سهامدار ترسو زیاده وگرنه ما هم میدونیم سود 91 ش بالای 300 تومن و با پی به ایه 4 میشه 1200 تومن کمترین ارزشش ;) امیدوارم بتونم بخرمش پایین تر .....شاید هم فردا جمع بشه که احتمالش هم کم نیست و احتمال جمع شدنش زیاده ....البته امروز نباید صف فروش میشد ....
بورس ما از این بازیها و صفهای خرید و فروش زیاد داره اما باید گفت که خریدار و فروشنده باید عاقل باشند!

بابک 52
2012/06/12, 08:44
شصفها لیدر در بهترین عرضه
پتروشیمی اصفهان که دیروز پس از چند ماه غیبت دوباره در تابلوی معاملات حاضر شده، بازگشت پیروزمندانه ای را تجربه کرد و بازدهی نزدیک به 150 درصدی را در این بازار نامناسب نصیب سهامداران خود کرد، با صف فروش سنگین رو به رو شده است که به نظر می رسد شرکت سهامی بیمه ایران دیروز بیشترین عرضه را در این نماد داشته است.
از دلایل عرضه می توان به شناسایی سود از طرف سهامداران و نامشخص بودن سیاست تقسیم سود سال 90 و نبود تحلیل کامل در مورد سود سال 91 اشاره کرد.

به امید رشد
2012/06/12, 09:43
با سلام
دوستان من دارم برای این سهم پول نقد می کنم تا نگهدارم
نمی دونم این سهم اگه ارزندس پس این صف فروشش برای چیه که هی سنگینتر میشه؟
لطفا راهنمایم کنید
با سپاس

بابي چارلتون
2012/06/12, 10:14
با سلام
لطفا راهنمایم کنید
با سپاس

نگاه کنيد دوست عزيز در بازاري که حاشيه هاي آن بسيار زيادست ، در نتيجه بازار عمق چنداني نداره ، نوسان هاي 10 درصدي را به زور مي توان از بازار گرفت ، چه برسد به گين هاي بالاي 100 درصد

همان طور که دوستان بيان نمودند ، بازگشايي با قيمت بالا (مناسب با لحاظ کردن سود مجمع) ، و نيز بسته بودن سهم ، باعث هيجان فروش مي شود. همان طور که تکنيکاليست ها بيان نموده اند گپ به وجود آمده در اثر بازگشايي ديروز مي بايست تا حدودي پر شود.حالا اگر سهامدار عمده وارد کارزار شود که هيچ و مي تواند اين هيجان فروش را کم نمايد
در غير اين صورت طبق چارت هاي موجود ، احتمالا نزولي را تجربه کرده و سپس براي اهداف بالاتر آمده مي شود.
در زير صحبت هاي اساتيد مربوط به اين سهم را براي روشن نمودن مطلب مي آروم ، اميدوارم که راهگشا باشد

------------------------
نوشته شده توسط mobin
به هرحال منطق حکم ميکنه تا ارائه گزارش 3 ماهه منتظر موند تا ببينيم امسال رافينيت اصلاً توليد و فروش داره يا نه
Investment
دوست عزيزم گرونترين چيزتودنيااطلاعات هستش شمانبايدصبرکني تاهمه اخبارکه بيادش وسهم رشدش بکنه بعدتصميم بگيري بنظرم يک سفربرين پتروشيمي و55تاکاميوني که هرروزدارن بارگيري ميشن نگاه کنين وسوال کنين چه مقداررافينيت داره فروش ميره اونوقت زودترسوارسهم ميشين ان شالله

نيک نهاد
اينوست عزيز چرا بره اصفهان ???

من که براي بچه هاي اتاق لينک فروش رافينت صادراتي به افغانستان رو گذاشتم . رسمي رسمي داغ داغ .از سايت خود شرکت هست ..
نميخاد اصفهان بره
نميخاد از بچه هاي بالا بپرسه
نميخاد با ما مجمع بياد بعد اونجا از دهان اين اون بشنوه
نميخاد تلفن اصفهان و تهران بزنه ....
فقط با دقت اين لينک رو بخونه .::: صفحه 3 ارديبهشت ماه 1391
************************************************** ***********8
http://www.epciran.com/%D9%84%DB%8C%...ts/33/9102.pdf

بازديد روئساي گمرک اصفهاني

بر اساس دعوت بعمل آمده از سوي شرکت , مدير کل گمرک اصفهان به همراه هياتي از مسئولين گمرک اصفهاني از پتروشيمي اصفهان بازديد به عمل آوردند . در جلسه اي با مديريت محترم و روساي تدارکات و ترخيص کالا شرکت ,در خصوص مسائل و مشکلات صادرات محصولات خصوصا" رافينت بخث و تبادل نظر به عمل آمد و از طرف مسئولين گمرک قول همکاري و تسريع در انجام امور صادرات داده شده که عملا" پس از اين بازديد همکاري لاازم صورت صورت گرفت و در انجام صادرات رافينت به افغانستان تسريع به عمل آمد . اين هيات پس از اتمام جلسه از خط توليد و قسمتهاي مختلف بازديد و از نزديک با نخوه توليد محصولات آشنا گرديدند .
------------------------

برزیل
2012/06/12, 10:14
با سلام
لطفا راهنمایم کنید
با سپاس

از دلایل عرضه می توان به شناسایی سود از طرف سهامداران و نامشخص بودن سیاست تقسیم سود سال 90 و نبود تحلیل کامل در مورد سود سال 91 اشاره کرد.
بورس نیوز
منم فکرمیکردم تاگزارش سه ماهه سهم روبازنکنن حداقل اونجامعلوم میشدکه شرکت چکارس ایاهمین روندسودسازی روادامه داده یانه تابازاربهترمیتونست تصمیم بگیره

برزیل
2012/06/12, 10:48
بورس نیوز
منم فکرمیکردم تاگزارش سه ماهه سهم روبازنکنن حداقل اونجامعلوم میشدکه شرکت چکارس ایاهمین روندسودسازی روادامه داده یانه تابازاربهترمیتونست تصمیم بگیره

با سلام
لطفا راهنمایم کنید
با سپاس
اینم درنظرداشته باش که اگه توافقی تومسکو صورت بگیره قیمت دلارپایین ترمیادواون سودناشی ازتسعیرارزخیلی ازش کم میشه
امااگه صورت نگیره بعددلاربالامیره اما یه سری تحریمهای جدیدوضع میشه(تحریمهای هوایی ودریایی) که ریسک بازارروبالامیبره وسرمایه هم ترسوست

bourse
2012/06/12, 11:14
اینم درنظرداشته باش که اگه توافقی تومسکو صورت بگیره قیمت دلارپایین ترمیادواون سودناشی ازتسعیرارزخیلی ازش کم میشه
امااگه صورت نگیره بعددلاربالامیره اما یه سری تحریمهای جدیدوضع میشه(تحریمهای هوایی ودریایی) که ریسک بازارروبالامیبره وسرمایه هم ترسوست

شصفها همین الان داره با p/e 2/5 معامله میشه در صورتی که متوسط p/e گروه 7 هست به فرض که مذاکرات هم مثبت باشه و دلار بیاد پایین تو بدترین شرایط p/e همگروهاش را میگیره ضمن اینکه با توافق تو مذاکرات مسکو بازار به شدت مثبتی داریم که جو اون رو همه گروه ها تاثیر میگذاره . از اون طرفم اگه مذاکرات مثبت نباشه که احتمالشم خیلی زیاده قیمت دلار میره بالا و سود شرکت فوق العاده افزایش پیدا میکنه در ضمن تحریم ها اثری روی این شرکت نداره چون صادراتش به صورت زمینی انجام میشه . در کل چه مذاکرات مثبت باشه و چه منفی برای شصفها بد نمیشه . دوستان فریب بازی حقوقی ها را نخورید سهم را دقیقا روی مقاومت خودش باز کردن و با یه صف فروش مصنوعی دارن میکشن پایین تا خوب جم کنن .

بابک 52
2012/06/12, 11:36
شصفها همین الان داره با p/e 2/5 معامله میشه در صورتی که متوسط p/e گروه 7 هست به فرض که مذاکرات هم مثبت باشه و دلار بیاد پایین تو بدترین شرایط p/e همگروهاش را میگیره ضمن اینکه با توافق تو مذاکرات مسکو بازار به شدت مثبتی داریم که جو اون رو همه گروه ها تاثیر میگذاره . از اون طرفم اگه مذاکرات مثبت نباشه که احتمالشم خیلی زیاده قیمت دلار میره بالا و سود شرکت فوق العاده افزایش پیدا میکنه در ضمن تحریم ها اثری روی این شرکت نداره چون صادراتش به صورت زمینی انجام میشه . در کل چه مذاکرات مثبت باشه و چه منفی برای شصفها بد نمیشه . دوستان فریب بازی حقوقی ها را نخورید سهم را دقیقا روی مقاومت خودش باز کردن و با یه صف فروش مصنوعی دارن میکشن پایین تا خوب جم کنن .

وقتی سهم رو پایینتر از این قیمتها میشه خرید بی خود لطفا" جو خرید ندهید

الان سهمهای خیلی بهتر هستند که مستعد صعود هستند و افتهای حسابی کرده اند

این شصفها هر چه قدر هم ارزشمند باشه فعلا" با این سهامدارهای خسته و تشنه به پول صف فروش خواهد داشت

پس همانطور که اساتید بارها گفتند هر وقت روند سهم صعودی شد باید وارد شد نه اینکه در صف فروش که مطمئنید فردایش هم صف فروش خواهد بود

آیا شما می توانید جلوی صف فروش را بگیرید؟

خودتان می فرمایید حقوقی این کار را کرده که همه سهمها را جمع کند

بله کاملا" متین می فرمایید

ولی سهم را در قیمتهای پایینتر می شود خرید و فعلا" برای خرید زود است

ضمنا" من به شخصه به مذاکرات خوشبین هستم

و این اثر روانی است که بازار به سهمهای دیگر همچون حمل و نقل و بانکی ها و خودرویی ها رو پیدا خواهد کرد نه پتروشیمی ها

درسته که قیمت گزارش 91 شصفها بر اساس دلار پایین دیده شده ولی همین جو روانی است که در صورت مثبت بودن مذاکرات کل پتروشیمی ها را منفی خواهد کرد

اینجا ایران است و تر و خشک با هم می سوزند

bourse
2012/06/12, 11:54
بابک جان دست شما درد نکنه حالا آدم میاد دو کلمه حرف حساب میزنه اسمش میشه جو دادن الکی !!!

بابک 52
2012/06/12, 12:00
بابک جان دست شما درد نکنه حالا آدم میاد دو کلمه حرف حساب میزنه اسمش میشه جو دادن الکی !!!

با سلام و احترام

ببینید عزیز من

من گفتم جو خرید ندید

من کی گفتم جو الکی؟

شما حساب یه سری سهامدار تازه به بورس وارد شده را بکنید

خب وقتی ارزانتر می توانند بخرند ، چرا هی بگیم فلان سهم ارزشمنده و ....

بله هر چقدر هم ارزشمند باشد باید زمانش رو هم بفرمایید

من در خصوص زمان ورود به سهم هیچی بلد نیستم و ادعایی هم ندارم

ولی همین تجربه چند ساله من میگه خرید سهمهای مستعد رشد بهتر است تا یه سهمی که 150 درصد بازدهی داشته حالا گرچه باز هم ارزشمند باشه

ضمنا" اگر از طرز بیان من ناراحت شدید من در حضور همه بچه های اتاق از شما عذر خواهی می نمایم

من کوچیک همه اعضاء سایت بورسی هستم

سهم دوست
2012/06/12, 12:02

من هم فکر می کنم حالا حالا برای خرید زود است ، با این همه سهامدار حقیقی خسته و سهامدار حقوقی که روز بازگشایی خودش شروع می کنه به خالی کردن، قیمت نامعلوم ارز و بحث تحریم ها ، به نظرم باید برای خرید تا رقمی نزدیک 600 تومان صبر کرد و پس از صعودی شدن سهم خرید را انجام داد
بنده نظرم خودم را گفتم و امیدوارم که دوستان برای خرید عجله نکنند و جو گیر نشوند

bourse
2012/06/12, 12:16
با سلام و احترام

ببینید عزیز من

من گفتم جو خرید ندید

من کی گفتم جو الکی؟

شما حساب یه سری سهامدار تازه به بورس وارد شده را بکنید

خب وقتی ارزانتر می توانند بخرند ، چرا هی بگیم فلان سهم ارزشمنده و ....

بله هر چقدر هم ارزشمند باشد باید زمانش رو هم بفرمایید

من در خصوص زمان ورود به سهم هیچی بلد نیستم و ادعایی هم ندارم

ولی همین تجربه چند ساله من میگه خرید سهمهای مستعد رشد بهتر است تا یه سهمی که 150 درصد بازدهی داشته حالا گرچه باز هم ارزشمند باشه

ضمنا" اگر از طرز بیان من ناراحت شدید من در حضور همه بچه های اتاق از شما عذر خواهی می نمایم

من کوچیک همه اعضاء سایت بورسی هستم

من ناراحت نشدم کوچیک شما هم هستم ولی شما یه بار دیگه پست بنده را مطالعه بفرمایید اصلا پیشنهاد خرید به کسی ندادم فقط از اینکه میبینم بعضی از افراد عمدی یا سهوی دارن باعث گمراهی سهامدارا میشن ناراحت میشم طرف هنوز نمیدونه که حمل و نقل این شرکت به صورت زمینی انجام میشه و تحریم روش اثری نمیگذاره اون موقع امده اینجا از تحریم هوایی و دریایی حرف میزنه !

bourse
2012/06/12, 12:21
من هم فکر می کنم حالا حالا برای خرید زود است ، با این همه سهامدار حقیقی خسته و سهامدار حقوقی که روز بازگشایی خودش شروع می کنه به خالی کردن، قیمت نامعلوم ارز و بحث تحریم ها ، به نظرم باید برای خرید تا رقمی نزدیک 600 تومان صبر کرد و پس از صعودی شدن سهم خرید را انجام داد
بنده نظرم خودم را گفتم و امیدوارم که دوستان برای خرید عجله نکنند و جو گیر نشوند

دوست عزیز دو حالت برای سهم میشه در نظر گرفت 1- هنوز موج 3 ما تموم نشده و با شکست مقاومت 1100 قیمت میتونه تا محدوده 1600 رشد کنه 2- در حال حاضر تو موج 4 اصلاحی قرار داریم و قیمت ممکنه تا فیبوی 38 ( محدوده 850 ) اصلاح بشه و مجددا خودش را برای شروع موج 5 آماده میکنه .

بابک 52
2012/06/12, 12:22
من ناراحت نشدم کوچیک شما هم هستم ولی شما یه بار دیگه پست بنده را مطالعه بفرمایید اصلا پیشنهاد خرید به کسی ندادم فقط از اینکه میبینم بعضی از افراد عمدی یا سهوی دارن باعث گمراهی سهامدارا میشن ناراحت میشم طرف هنوز نمیدونه که حمل و نقل این شرکت به صورت زمینی انجام میشه و تحریم روش اثری نمیگذاره اون موقع امده اینجا از تحریم هوایی و دریایی حرف میزنه !

البته همین امضاء تون خودش یه نوع پیشنهاد خریده ;):d

به نظر من هم امضاء تون درسته ولی همون 150% مفهوم امضاء تون بود یعنی در سال 91 ولی برای سود 90;)

چون در صورت عدم مذاکراتی مثبت( که خدا نکنه همچین اتفاقی بیفته) اکثر قریب به اتفاق سهامدارها ، سهامهاشون رو حتی با ضرر از بورس خارج خواهند کرد و این یعنی حتی شرکتهایی که صادراتشان مشکلی ندارند نیز برای سرمایه گذاری جالب نخواهد بود و به احتمال زیاد" اکثریت سرمایه گذارها رو به طلا و شمش خواهند آورد.

موج 5
2012/06/12, 13:05
نمودار سهم من هرچی نگاه می کنی چیزی نشون نمیده نمیشه اتکا کرد

rsi سهم اشباع خرید نشون میده که قابل قبول نیست چون سهم با خرید رشد نکرده که بخواد اشباع خرید بشه فقط فیبو میشه رسم کرد اونم حمایت های سهم به ترتیب 942 و 817 و 716 هستند

اینم بگم خیلی دراند روی این سهم جو سازی می کنند مقاومت قبلی سهم قیمت 1094 تومان بود که شکسته شده یه مقاومت دیگه هم هست روی قیمت 953 شاید به این پول بک بکنه خوب هر چی باشه سود سهم 400 تومنه اونم یه سهم پتروشیمی نباید انتظار ریزش بیشتر داشت خلاصه من کاری به کسی ندارم خریدمو از 953 شروع می کنم

عزت زیاد

راشین
2012/06/12, 14:14
نمودار سهم من هرچی نگاه می کنی چیزی نشون نمیده نمیشه اتکا کرد

rsi سهم اشباع خرید نشون میده که قابل قبول نیست چون سهم با خرید رشد نکرده که بخواد اشباع خرید بشه فقط فیبو میشه رسم کرد اونم حمایت های سهم به ترتیب 942 و 817 و 716 هستند

اینم بگم خیلی دراند روی این سهم جو سازی می کنند مقاومت قبلی سهم قیمت 1094 تومان بود که شکسته شده یه مقاومت دیگه هم هست روی قیمت 953 شاید به این پول بک بکنه خوب هر چی باشه سود سهم 400 تومنه اونم یه سهم پتروشیمی نباید انتظار ریزش بیشتر داشت خلاصه من کاری به کسی ندارم خریدمو از 953 شروع می کنم

عزت زیاد

سود 91 رو خیلی پایین اعلام کرده و دلیلش رو هم نمیدونم

راشین
2012/06/12, 14:15
دوست عزیز دو حالت برای سهم میشه در نظر گرفت 1- هنوز موج 3 ما تموم نشده و با شکست مقاومت 1100 قیمت میتونه تا محدوده 1600 رشد کنه 2- در حال حاضر تو موج 4 اصلاحی قرار داریم و قیمت ممکنه تا فیبوی 38 ( محدوده 850 ) اصلاح بشه و مجددا خودش را برای شروع موج 5 آماده میکنه .

احتمال وقوع حالت دوم خیلی بیشتره

meysam_sh_2020
2012/06/12, 14:28
سود 91 رو خیلی پایین اعلام کرده و دلیلش رو هم نمیدونم

با سلام. سود 91 رو هنگام گزارش 9 ماهه و قبل از گزارش 12 ماه ی 90 و با دلار 1226 تومنی اعلام کردن.
سود 91 بالای 300 تومنه .......... و دوستان بالاتر هم اعلام کردن من حداقلش رو گفتم ....سهم ارزندست ولی وقتی میشه پایین تر خرید ........ خلاصه بازار باید تصمیم بگیره ....

فردا شاید جمع بشه .نشد دیگه باید منتظر پایین تر باشیم ..

کيانوش
2012/06/12, 14:41
احتمال وقوع حالت دوم خیلی بیشتره

استاد راشين
ايا ممکنه با تقسيم سود مجمع ما به پايان موج 4اصلاحي برسيم.يعني سهم با قيمت 1150 تومان بره مجمع و 300 تومان تقسيم کنه و بعد از مجمع 850 باز بشه و روند صعودي موج 5 را شروع کنه.
سپاسگزارم از پاسختون.

سهم دوست
2012/06/12, 15:27

بنده هم به خاطر موج 4 اصلاحی عرض کردم که اصلاح خواهد کرد ، البته من مهمترین نقطه حمایت را بیین 570 تا 650 دیدم
من هم معتقدم که اگر مذاکرات مثبت باشد سهم موج پنج را شروع خواهد کرد ولی این اصلاح گریز ناپذیر است ، حتی اگر شده با رفتن به گره

bourse
2012/06/12, 18:31
بنده هم به خاطر موج 4 اصلاحی عرض کردم که اصلاح خواهد کرد ، البته من مهمترین نقطه حمایت را بیین 570 تا 650 دیدم
من هم معتقدم که اگر مذاکرات مثبت باشد سهم موج پنج را شروع خواهد کرد ولی این اصلاح گریز ناپذیر است ، حتی اگر شده با رفتن به گره

اتفاقا من بر عکس شما فکر میکنم با توجه به ارزندگی که سهم داره و همه هم از اون آگاه هستن حتی ممکنه اصلاح موج 4 فقط تا فیبوی 23 ( محدوده 950 ) انجام بشه . اصلاح تا 850 تو بدترین شرایط ممکن میتونه باشه که خیلی بعیده .

بابک 52
2012/06/12, 18:42
مستطيل شيشه اي تالار

کشف قیمت یا کشک قیمت

جالب آنکه نحوه بازگشایی نماد معاملاتی پتروشیمی اصفهان نیز خود گویای تکرار چنین رخدادهایی در بازار سهام بوده بطوریکه با وجود کشف قیمت اعجاب انگیز این سهم در روز گذشته فرصت خرید و فروش در روندی متعادل برای سهامداران فراهم نشد.
اهالی تالار معتقدند گرچه بازگشایی نماد به خوبی صورت گرفته اما در واقعیت این مکانیزم حال می خواهد کشف قیمت نام گیرد یا کشک قیمت، تا زمانیکه نتواند امکانی را برای همه معامله گران ایجاد کند، هیچ فایده ای برای بازار به جز مثبت کردن شاخص نخواهد داشت.
اهالی تالار در این زمینه از خود می پرسند دستورالعمل نحوه بازگشایی نمادهای معاملاتی تا چه حدی می تواند برای بازار سهام کمک کننده بوده و فارغ از ایرادهای گوناگون باشد.اکنون این شائبه وجود دارد که در مکانیزم بازگشایی نمادهای معاملاتی چرا برخی نمادها در ظرف چند دقیقه کشف قیمت و برای برخی حتی تا دو روز پی در پی این فرآیند به طول انجامد؟ آیا دستورالعمل مربوطه در این زمینه با ایراد مواجه است؟اهالی تالار برچیدن دامنه نوسان معاملاتی در روز بازگشایی نماد در مدت زمان طولاتی تری را راهکار مناسبی برای نحوه کشف قیمت سهام عنوان می کنند.

http://www.boursenews.ir/fa/pages/?cid=68506

meysam_sh_2020
2012/06/12, 20:19
این سهم هیچی نیارزه 1500 تومن میارزه...........;) امیدوارم بتونم بخرمش ......... مشکل نقدینگی دارم ........

ata007
2012/06/12, 21:24
آقا شصفها رو چند بخریم؟
اکثر فعالان بازار 950 را نشانه گرفتند 8-|

برزیل
2012/06/12, 23:40
این سهم هیچی نیارزه 1500 تومن میارزه...........;) امیدوارم بتونم بخرمش ......... مشکل نقدینگی دارم ........
مطمئنم خریدیش داری تبلیغ معکوس میکنی :d

برزیل
2012/06/12, 23:53
دوست عزیزمیدونم حمل ونقلش زمینیه من دوحالت رونوشتم که اگه خونده باشیش نوشتم اگه توافق نشه دلاربالامیره امااوضاع مملکت اینقدبی ریخت میشه که دیگه کسی به این موضوع فکرنمیکنه همون که نوشتم سرمایه ترسوست
روزاول هم که گزارش اومدوفرداش سهم بازنشدنوشتم فقط فرصت فروش هست وبنظرمن بازهم میگم فرصت فروشه چون روندسودآوری سهم معلوم نیست بااین اوضاع
وهمونموقع که بعضی دوستان قیمت نجومی دادن گفتم بایدبا پی 91بازمیشدبه اضافه سودسال 90(سودسال90+eps91)چون سال 90تمام شده ولی بازهم بنظرم بالاقیمت خورد
درضمن بعضی ازدوستاتون که قیمت نجومی دادن فروختندوپیداشون نیست
امیدوارم شمادرست بگین ومن اشتباه کنم

کيانوش
2012/06/13, 07:24
استاد راشين
ايا ممکنه با تقسيم سود مجمع ما به پايان موج 4اصلاحي برسيم.يعني سهم با قيمت 1150 تومان بره مجمع و 300 تومان تقسيم کنه و بعد از مجمع 850 باز بشه و روند صعودي موج 5 را شروع کنه.
سپاسگزارم از پاسختون.
استاد راشين نظر جنابعالي براي خريد خيلي مهم هست.
احتمالا امروز تجارت اذين نقش جهان صف را هاپولي کنه.
گزارش شپترو هم رو کدال نشست.اون هم فروش صادراتي را با دلار 1650 تومان ديده است.شاراک هم با 1550 تومان ديده است.شيراز هم بالا ديده است.
ولي شصفها فروش صادراتي را با 1226 تومان ديده است.گزارش 91 شصفها مال زماني هست که سال 90 را 84 تومان اعلام کرد و بعد از گير دادن بورس 90 را کرد 150 تومان و دوباره بورس گير داد اخر 405 تومان اعلام کرد لذا سال 91 را مي بايست تغيير مي داد که نداده است.
ديروز نقش جهان به صف ناخنک زده است لذا امروز احتمال حمله به صف فروش زياد هست .بچه هاي فروشنده برند تو صف فروش.
شصفها سال 91 انشالله 600 تومان سود خواهد ساخت.

bourse
2012/06/13, 17:58
موج شماری پتروشیمی اصفهان را اینطور میبینم . انتظار دارم شنبه یا نهایتا یکشنبه با پایان یافتن موج 4 از 3 از 3 وارد موج 5 از 3 از 3 بشیم .

http://up98.org/upload/server1/02/j/vb1d7mpb9ui0kubtg7e.gif (http://up98.org/)

meysam_sh_2020
2012/06/13, 18:40
مطمئنم خریدیش داری تبلیغ معکوس میکنی :d

نه داداش من هنوز نخریدمش. مطمئن باش بخرم اول یه تحلیل یا بررسی از گزارشش میزنم بعد تبلیغ میکنم ;)

کلا من هر سهمی درصدش تو سبدم بیشتر باشه اون تاپیک بیشتر بالاست ( من تبلیغ غیر مستقیم میکنم با دادن اطلاعات درست سهم تبلیغ نکنی که حال نمیده :d) ;) وقتی تو تاپیکی بیش از یه هفته چیزی ننویسم یعنی دیگه اون سهم رو ندارم :))

من الان 3 تا سهم دارم تو سبد خودم.

16 درصد پلوله - 21 درصد قند اصفهان - 63 درصد شفارس : شاید هر سه تاش هم واسه نوسان باشه هیچ کار من معلوم نیست :D

به امید رشد
2012/06/13, 22:27
سلام
والله من که جوونی کردم تویه بالاترین قیمتش وارد شدم
راستش امروز رفته برای برای صف فروش
اگه تا 300 رفته بود، سهم منم به فروش می رفت
ولی نرفت
از یه طرف از مذاکرات می ترسم که مثبت باشه و دلار بیاد پایین
دلار بیاید پایین، کل پتروشیمی ها منفی میشن با معدنی ها و بعضی سهم ها
حالا موندم با این سهم چه کنم؟؟؟؟
نگهش دارم یا با ضرر بدم برره؟
خداییش کاری کرد که دیگه تویه روزبازگشایی هیچ سهمی واردش نشم
آخه ین حقوقی احمق بیکار بود سهم رو اینطوری خراب کنه
مثل بچه آدم می اومدی، آروم آروم خالی می کردی
توکل بر خدا

راشین
2012/06/13, 22:28
گزارش شپترو هم رو کدال نشست.اون هم فروش صادراتي را با دلار 1650 تومان ديده است.شاراک هم با 1550 تومان ديده است.شيراز هم بالا ديده است.
ولي شصفها فروش صادراتي را با 1226 تومان ديده است.گزارش 91 شصفها مال زماني هست که سال 90 را 84 تومان اعلام کرد و بعد از گير دادن بورس 90 را کرد 150 تومان و دوباره بورس گير داد اخر 405 تومان اعلام کرد لذا سال 91 را مي بايست تغيير مي داد که نداده است.
ديروز نقش جهان به صف ناخنک زده است لذا امروز احتمال حمله به صف فروش زياد هست .بچه هاي فروشنده برند تو صف فروش.

کیانوش عزیز عذر خواهی می کنم به دلیل تاخیر در پاسخگویی
اینطور که دوستان فاندامنتالیست بر ارزندگی سهم تاکید می کنند و با توجه به تعدیل های پیش رو و نیز اصلاح کوچک زیر موج 2 ،این احتمال وجود دارد که زیر موج 4 از 3 در 950 (فیبوی 23 درصد) هم تمام شود اما من اگر قصد خرید داشته باشم یا پله ای خرید می کنم یا به معاملات توجه می کنم هنوز هم معتقدم می تواند اصلاحی بین 850-820 داشته باشد
نکته دیگر اینکه از آنجاییکه اصلاح زیر موج 2 ساده انجام شده می توان انتظار داشت اصلاح زیر موج 4 بصورت فلت یا مثلث یا ...انجام شود به هر حال باید صبر کنیم و ببینیم چه پیش می آید

کيانوش
2012/06/14, 07:13
کیانوش عزیز عذر خواهی می کنم به دلیل تاخیر در پاسخگویی
اینطور که دوستان فاندامنتالیست بر ارزندگی سهم تاکید می کنند و با توجه به تعدیل های پیش رو و نیز اصلاح کوچک زیر موج 2 ،این احتمال وجود دارد که زیر موج 4 از 3 در 950 (فیبوی 23 درصد) هم تمام شود اما من اگر قصد خرید داشته باشم یا پله ای خرید می کنم یا به معاملات توجه می کنم هنوز هم معتقدم می تواند اصلاحی بین 850-820 داشته باشد
نکته دیگر اینکه از آنجاییکه اصلاح زیر موج 2 ساده انجام شده می توان انتظار داشت اصلاح زیر موج 4 بصورت فلت یا مثلث یا ...انجام شود به هر حال باید صبر کنیم و ببینیم چه پیش می آید

بسيار سپاسگزارم از پاسختون
تا 950-960 تومان دست نگه مي دارم و سپس پله اي خريد خواهم کرد.گرچه يک حسي بهم ميگه قيمت 1000 تومان بلحاظ رواني ممکمه مقاومت سهم را برانگيزد.

کيانوش
2012/06/14, 11:40

گزارش خارک هم رو کدال نشست.
590 تومان 90 ساخته يورو را با نرخ توافقي فروخته است.
400 تومان 91 اعلام کرده است.يورو را با نرخ توافقي 2015 تومان اعلام کرده است نه با نرخ 1500 تومان دولتي.
..........................................
توجه توجه
شصفها فروش ارز را با نرخ دولتي 1226 تومان ديده است.اگه او هم يک اصلاحيه بزند و بودجه را با نرخ ازاد اعلام کند حداقل 350 تومان بايد اعلام کند.
بقيه چيزها بکنار
............................

meysam_sh_2020
2012/06/14, 13:55
من نمیدونم دوستان و بازار بورس نگران چی هست برای این سهم . نمیدونم گزارش رو خوندید یا نه !!!!!!!!

شصفها تو گزارش گفته تا پایان سال 90 حدود 1037 تومن دیگه مطالبات داره .......... این برای ارزندگی یک سهم که مطالباتش فقط به اندازه قیمته سهمه بس نیست .........؟؟؟ سود 90ش رو هم ما نمیخوایم. یا من اشتباه میکنم یا بازار ......

اگه من اشتباه میکنم و سهم 1037 تومن دیگه مطالبات نداره بگید .... شاید من بد گزارش رو خوندم وبرداشتم اشتباهه که در این صورت یکی اینو به ما بگه.

خودمم هنوز نخریدم چون منتظر برگشتم و دوس دارم وقتی صف فروش داره اب میشه بخرم ولی تاکید میکنم سهم ارزندست ...

من به زودی وارد میشم شاید شنبه . کاری به بازار ندارم. اومدیم و دوباره بست ..........;)

کيانوش
2012/06/14, 14:30
من نمیدونم دوستان و بازار بورس نگران چی هست برای این سهم . نمیدونم گزارش رو خوندید یا نه !!!!!!!!

شصفها تو گزارش گفته تا پایان سال 90 حدود 1037 تومن دیگه مطالبات داره .......... این برای ارزندگی یک سهم که مطالباتش فقط به اندازه قیمته سهمه بس نیست .........؟؟؟ سود 90ش رو هم ما نمیخوایم. یا من اشتباه میکنم یا بازار ......

اگه من اشتباه میکنم و سهم 1037 تومن دیگه مطالبات نداره بگید .... شاید من بد گزارش رو خوندم وبرداشتم اشتباهه که در این صورت یکی اینو به ما بگه.

خودمم هنوز نخریدم چون منتظر برگشتم و دوس دارم وقتی صف فروش داره اب میشه بخرم ولی تاکید میکنم سهم ارزندست ...

من به زودی وارد میشم شاید شنبه . کاری به بازار ندارم. اومدیم و دوباره بست ..........;)
اين شصفها اندفعه هم که تو گزارش خود اعلام کرد به ازاي هر سهم از دبي نت 500 تومان مطالبات دارد همه خنديدند و تو دل خودشان مي گفتند چه شرکت احمقي هست چه چرت و پرتهايي گفته و کسي باور نکرد الان هم تو گزارش خود اين موضوع را اعلام کرده است و اين مبلغ انقدر زياد هست که همه پيش خودشان مي گند احتمالا اشتباه تايپي باشد جالب اينکه هنوز هيچکي اين مسله را نشکافته است اتفاقا من هم تو تالار بورس اين موضوع را سوال کردم انجا هم کسي چيزي در اين مورد نمي داند و نمي بيند.
نمي دانم شايد دوباره همين روزها نماد بسته شد و گفتنداژدها تو گزارش 12 ماهه حسابرسي شده اش به 700 تومان سود رسيده است و بقيه اش را هم برده واسه سال 91 چون اژدها 49درصد از شرکتي را به نام دبي نت را در سال 89 به مبلغ نقدي 94 ميليارد تومان خريده بود و مشکل انتقال سند حل شده است و مطالباتش از سال 89 تا کنون داره به شصفها انتقال پيدا مي کنه.
بيخود نيست که اکثر فعالان بازار تو کمين اژدها نشسته اند.
ايا ان کسي که داره هر روز حجم مبنا را بر مي داره قصدش شوخي هست يا هدفي را دنبال مي کنه.ايا شصفها پس از صف خريد شدن تعداد گير کسي مي ايد.

محسن مختاری
2012/06/15, 19:22
به نظرم در زیر موج (4) از ((3)) بزرگ هستیم :

http://forums.boursy.com/ (http://www.hostpic.org/view.php?filename=91shsf3.png)

مهمترین هدف موج (4) رو 960 میدونم (در حالت بدبینانه 840) و اولین هدف موج (5) رو 1225 (با تکمیل شدن موج (4) بهتر میشه نظر داد)
نمای شماتیک آینده ی حرکت سهم رو در شکل نشون دادم

meysam_sh_2020
2012/06/15, 22:52
فردا قیمت حدود 1000 تومنه ;) خیلی داره حساس میشه ....
به نظرتون زمان ورود به این سهم کی هست....

برزیل
2012/06/16, 00:22
فردا قیمت حدود 1000 تومنه ;) خیلی داره حساس میشه ....
به نظرتون زمان ورود به این سهم کی هست....
بااین گزارش شخارک منم وسوسه شدم شصفهابخرم اماواقعیتش اگه مذاکرات مثبت باشه بازهم نزول میکنه (پایین امدن دلارورفتن بازاربه سمت خودرویی وتجهیزات)واگه مذاکرات منفی باشه بازهم منفی میشه البته کل بازارمنفی میشه (ترس بازارازتحریمهای احتمالی یاجنگ)
پس فعلابی خیال تاببینم اوضاع چه جوری میشه

bourse
2012/06/16, 07:18
مذاکرات اگه مثبتم باشه بازار سمت خودرویی و تجهیزاتی نمیره هر دو تا صنعت وضعشون خرابه :)

کيانوش
2012/06/16, 07:28
الله اکبر اين پتروشيميها دارند چکار مي کنند
فارابي هم سود حسابرسي نشده 39 توماني 90 را با حدود 300 درصد تعديل مثبت کرد 113 تومان
91 را هنوز دست نزده است 50 تومان هست.

meysam_sh_2020
2012/06/16, 08:01
اخ اخ چه ناز جمعش کردن ........ ما که نقدینگی نداشتیم ...

bourse
2012/06/16, 08:02
عجب رکبی خوردن فروشنده ها

کيانوش
2012/06/16, 08:07
بسيار سپاسگزارم از پاسختون
تا 950-960 تومان دست نگه مي دارم و سپس پله اي خريد خواهم کرد.گرچه يک حسي بهم ميگه قيمت 1000 تومان بلحاظ رواني ممکمه مقاومت سهم را برانگيزد.
توکل بر خدا

meysam_sh_2020
2012/06/16, 08:09
فروشنده زیاده هنوز فک کنم ;)

کيانوش
2012/06/16, 08:10
استاد راشين
سپاسگزارم از پاسختون.
من تکنيکال نمي دونم.ولي هيچ قطعييتي در بازار وجود ندارد.

meysam_sh_2020
2012/06/16, 08:13
فک کنم از همین قیمت برگرده دیگه چون دفعه دوم صف فروش شد امان ندادن........... از طرفی امروز چون خیلی ها خریدن ممکنه یه کم اروم تر باید بالا بره ....... اگه هم باز صف فروش بشه که دیگه هیچی ....

احتمالا یه حقوقی داره عرضه میکنه و مصممه که متعادل نشه ........

البته باید ببینیم کی کم میاره ..........

Mohsen Mehrvarz
2012/06/16, 08:17
من تک سهم شدم رو این یکی
اگرچه از اصول بورس به دوره . ولی بنظرم سهم های گروه پترو همگی خوب هستند. و بهترین گروه برای سرمایه گذاری
مخصوصا اگر بدونی که این یکی تو گروه سودشو هنوز اعلام نکرده;)

کيانوش
2012/06/16, 08:20
گويا خريدار قصد دارد تعداد بخرد که اول صبح دست بخريد زده است.وگرنه ساعت 11 به بعد شروع مي کرد.شد 5 ميليون سهم بوي تعديل مي ايد.

موج 5
2012/06/16, 08:27
خریدم رفت با اجازه رفقا

قاتل بروسلی
2012/06/16, 08:29
خوب مثل اینکه دیگه از صف فروش خبری نیست.فروشنده ها که کم آوردند حالا باید ببینیم خریدارها چه می کنند.

کيانوش
2012/06/16, 08:41
صف خريد شاراک شد 1 ميليون سهم
بقيه پتروها هم دارند مثبت مي شوند.
خريدار همچنان با حوصله در حال خريد اژدها هست.

کيانوش
2012/06/16, 09:51
skyman در بورکس نوشته است.

به نقل از سایت فرابورسیان

۲ میلیون صندوق نفت
۵۰۰ هزار دانایان
۶۰۰ هزار تا ری
کارگزاری بهین پویا خرید برای زیر مجموعه
کارگزاری مفید

فروشندگان
بیمه و سرمایه گذاری شریف
........................................

meysam_sh_2020
2012/06/16, 18:46
دو حقوقی امروز عرضه کردن به تعدا 836 هزار تا حدودا ........
بقیشو کی عرضه کرده!!!!!!

ata007
2012/06/16, 20:53
سرمایه گذاری فرهنگیان امروز رند کرد تجربه نشون داده دیگه وقتی رند میکنن عرضه متوقف میشه
بیمه ایران هم اگه بازار اراده کنه همشو یجا میخره
من امروز یه پله خریدم
منتظر پله دوم هستم که به احتمال زیاد یه مقدار خواهم برداشت

به امید رشد
2012/06/17, 08:15
با سلام
حقوقی های شصفها قصد حمایت ندارن انگار
اصلا تکلیفشون با خودشون مشخص نیست
یکی میخره، اون یکی داره میفروشه
خدا بخیر کند

کيانوش
2012/06/17, 09:26
جز صبر کاري نمي توان کرد.
نه تنها براي شصفها بلکه براي کل بازار.

ata007
2012/06/17, 09:39
این شصفها پدر مادر نداره؟! عجب بازاری شده :d

برزیل
2012/06/17, 10:31
این شصفها پدر مادر نداره؟! عجب بازاری شده :d
سری به بورکس تاپیک شصفهاصفحه 30به بعدبزنید

به نقل ازدانیال
جدال 4 ساله پتروشیمی اصفهان و پالایش نفت اصفهان فردا روی میز شورای رقابت
فردا روز مهمی برای پتروشیمی اصفهان است. روزی است که شورای رقابت در خصوص نرخ خوراک پتروشیمی اصفهان که از پالایش نفت اصفهان تامین می شود، تصمیم گیری خواهد کرد.

یکی از مسولان شرکت پتر وشیمی اصفهان در گفتگو با خبرنگار آوای آگاه خبر داد:" شرکت ما مدارک لازم را در خصوص نرخ خوراک به شورای رقابت ارائه کرده و مقرر شده فردا 28 خرداد ماه در این خصوص بررسی و نظردهی شود."

وی افزود:" موضوع این جلسه بر سر اختلاف حسابی است که شرکت پتروشیمی اصفهان در مورد نرخ تامین خوراکش با پالایش نفت اصفهان دارد."

این چندمین سال پیاپی است که این دو شرکت بر سر نرخ خوراک و مواد اولیه با هم اختلاف حساب دارند. سابقه این اختلاف برمی گردد به سال 87. از آن زمان تا کنون این اختلاف حل نشده است.

موضوع این است که شرکت پتروشیمی اصفهان تا سال 86 خوراک مورد نیاز خود را با 30 درصد تخفیف عمدتا از پالایشگاه اصفهان تامین می کرد. اما برای سال 87 دولت مقرر کرد تخفیف خوراک از 30 درصد به 5 درصد تقلیل یابد در مقابل این شرکت تخفیف 10 درصدی فروش داخلی محصولات خود را نیز حذف کند.

مجموعه این تغییرات به زیان شرکت است چراکه این تصمیمات نسبت به درآمد، هزینه های بیشتری را برای پتروشمی اصفهان بدنبال دارد. به همین دلیل شرکت پتروشیمی اصفهان از ابتدای این تغییرات با آن مخالف بوده و هست.

در صورتهای حسابرسی شده 12 ماهه سال مالی منتهی به پایان اسفند 89 آمده که بهای مواد اولیه مصرفی (پلات فرمیت) دریافتی از شرکت پالایش نفت اصفهان بر اساس رویه مورد عمل شرکت در سنوات قبل حدوداً 12 درصد کمتر از نرخ اعلام شده توسط شرکت پالایش نفت اصفهان محاسبه گردیده است.

به همین دلیل تا تاریخ این گزارش نرخهای محاسبه شده بشرح فوق از سال 1387 مورد تایید فروشنده (شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران به نیابت از شرکت پالایش نفت اصفهان) قرار نگرفته و قراردادی نیز در این خصوص منعقد نگردیده است. این آخرین صورت حسابرسی شده پتروشیمی اصفهان است که می توان به اطلاعات آن استناد کرد.

بر اساس یادداشت توضیحی 25 صورتهای مالی این شرکت در سال 89، بهای مواد اولیه (پلات فرمیت) دریافتی از شرکت پالایش نفت اصفهان در سال مالی مورد گزارش و سالهای 1387 و 1388 براساس نرخ فوب خلیج فارس با اعمال 6 درصد تخفیف طبق مبانی مندرج در نامه مورخ 16 خرداد 88، معاون برنامهریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری وزارت نفت، محاسبه و در حسابها ثبت گردیده بنابراین تا تاریخ این گزارش نرخهای محاسبه شده بشرح فوق مورد تائید فروشنده (شرکت ملی پالایش و پخش فرآوردههای نفتی ایران به نیابت از شرکت پالایش نفت اصفهان) قرار نگرفته و قراردادی نیز در این خصوص تاکنون منعقد نگردیده است.

بر اساس صورتحسابهای صادره توسط فروشنده در سنوات قبل از این گزارش یعنی (1387 و 1388) و سال مالی مورد گزارش (89) مبالغ مطالبه شده جهت بهای خوراک مصرفی توسط شرکت پالایش نفت اصفهان بترتیب بالغ بر 347.4 میلیارد ریال و 211.2 میلیارد ریال مازاد بر مبالغ ثبت شده درحسابها میباشد که این امر مورد اعتراض شرکت واقع گردیده و باستناد تبصره بند "ب" ماده یک قانون هدفمند کردن یارانهها مصوب مورخ 23 دی 88 مجلس شورای اسلامی اقداماتی توسط شرکت در جهت کاهش نرخ خوراک مصرفی در جریان میباشد که نتیجه نهائی آن تاکنون مشخص نشده و به همین دلیل میزان تعدیلات احتمالی و آثار آن بر صورتهای مالی مورد گزارش برای این سازمان امکانپذیر نمی باشد.

همانطور که دیدیم اختلاف حساب بین شرکت پتروشیمی اصفهان و پالایش نفت اصفهان تنها موبوط به سالهای 87 و 88 در مجموع 558.6 میلیارد ریال می باشد که حتی بدون احتساب سالهای 89 و 90 بازهم رقم قابل توجهی است.

قرار است فردا سورای رقابت در خصوص این اختلاف تصمیم گیری نماید. اگر رای شورا مبنی بر پرداخت وجه مورد اختلاف به پالایش نفت اصفهان باشد، با توجه به اینکه حسابهای سالهای87، 88 و 89 بسته شده روی eps آنها تاثیر مثبت خواهد داشت و بدلیل اینکه شرکت صورتهای مالی سالهای 90 و 91 را ارائه نکرده بنابراین بدلیل تاثیر بر بهای تمام شده کالای فروش رفته می تواند eps شرکت را متحول سازد.

اما اگر رای شورای رقابت مبنی بر پرداخت این مبلغ به پالایش نفت اصفهان باشد، پتروشیمی اصفهان باید تسلیم اعلام تعدیل منفی گردد.

یکی از مسائلی که پتروشیمی اصفهان با آن روبروست خصوصی بودن است. به دلیل همین مشخصه، اطلاعات شفاف و دقیقی از شرکت در دست نیست و همین مساله اقبال عمومی را به این سهم کاهش داده است. اطلاعاتی که به دست ما رسیده بر این حکایت می کند که این شرکت قصد دارد 20 درصد از سهام پتروشیمی بیستون که تولیدکننده الکیل بنزن خطی است، را خریداری کند. در صورتی که این خبر صحت داشته باشد، پتروشیمی اصفهان از محل درآمد حاصل از سرمایه گذاری ها با افزایش سود مواجه خواهد شد.

شایان ذکر است یک روز قبل از برگزاری جلسه شورای رقابت برای تصمیم گیری در خصوص اختلاف حساب پتروشیمی اصفهان و پالایش نفت اصفهان، بر روی نماد "شصفها" معاملات پرحجمی صورت گرفت. در ابتدای صبح بطور کامل صف فروش این سهم جمع آوری گردید اما افزایش فشار فروش موجب شد سهم در پایان معاملات با صف فروش بازار را ترک کند. امروز بیش از 6.3 میلیون سهم از این نماد معامله شد که چنین حجمی برای این سهم کمی عجیب و غیر قابل انتظار بود. بر همین اساس تصور می شود که بخشی از این معاملات از پیش تعیین شده و با برنامه ریزی بوده است.

همفکران-

مخبرالدوله
2012/06/17, 18:26
امروز سهامداران بالای یک درصد فروشنده نبودند..

مصطفی مصری پور
2012/06/17, 18:36
امروز سهامداران بالای یک درصد فروشنده نبودند..

یکی از شخص حقیقیهای اصفهان تا دیروز 900 تا داشت و میخواد کامل خارج بشه.فکر میکنم عمده معاملات امروز مال اون بود.

parham 82
2012/06/17, 18:43
ملنت جو گیر!!!! این سهم سه شنبه صف خریده !!!!!!

به امید رشد
2012/06/19, 22:13
سلام
انگار همه در مقابل حرکت این سهم مات و مبهوت موندن
کسی تحلیل نمیزنه یا نمگیه سهم ارزندس
ما موندیم و یه سهم که توپل انداختن تویه کیسه ما

موج 5
2012/06/20, 08:05
امروز دو برابر مقدار قبلی خریدم با اجازه رفقا به احتمال زیاد از همین جاها برگرده و روند عوض کنه

parastom
2012/06/20, 08:13
http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=305682

به امید رشد
2012/06/20, 08:50
با سلام
دوستان مجمع شصفها کی هستش؟
من بدجور منتظر مجمعش هستما
یعنی بی صبرانه

meysam_sh_2020
2012/06/20, 09:06
متاسفانه نوسان گیرا وارد شدن امروز .......... و مثل دفعه قبل بعد از جمع شدن صف فروش دوباره صف فروش شد باز ........

آریو
2012/06/20, 10:42
متاسفانه نوسان گیرا وارد شدن امروز .......... و مثل دفعه قبل بعد از جمع شدن صف فروش دوباره صف فروش شد باز ........

میثم جان من فکر میکنم بازم بیاد پایین !
فروشنده خسته از دو سال پیش داره

کيانوش
2012/06/23, 08:21
کاربر کاوه در بورکس از فرابورسيان مطلب زير را نقل کرده است.که برام جالب بود براي اطلاع دوستان اوردم.

فرابورسیان - کاظم نادرعلی

برآورد پوشش سود 3ماهه اول پتروشیمی اصفهان و سود 91
.
.
سعی میکنیم خیلی خلاصه پوشش3ماهه اول شرکت برآورد کنیم.
1-فروش شرکت:

اگر به بودجه سال90 و سال91نگاه کنیم میبنیم که سال90فروش رافینیت سبب رشد فروش شرکت و سودآوری این شرکت شده بود که در سال91لحاظ نشده است.
در سایر اقلام نیز تغییراتی ایجاد شده ولی رافینیت که سال90حدود 116میلیاردتومان فروش شرکت را شامل میشد در سال91دیده نشده است.
در سال91نیز انتظار میرود شرکت پتروشیی اصفهان رافینیت را همچو سال90بجای اینکه به پالایشگاه برگرداند خود مستقیم بفروشد که چون عمدتا به عراق و افغانستان صادر میکند ارز آوری خوبی خواهد داشت.

در جدول بالا با احتساب فروش رافینیت و تغییر در حجم فروش سایر محصولات درآمد حاصل از فروش شرکت به 370میلیارد تومان خواهد رسید.

65%محصولات صادراتی است
طبق محاسبات ما با فروش صادراتی رافینیت حجم فروش شرکت به240هزارتن خواهد رسید که 165هزار تن معادل160میلیون دلار صادرات خواهد داشت.
نرخ تسعیر ارز1226تومان دیده شده در حالیکه با دلار 1600تومان حدود 617میلیارد ریال به سود شرکت اضافه خواهد شد.
در3ماهه اول نیز دلار متوسط حوالی1740-1700بوده است
3ماهه اول این شرکت 42.5هزارتن محصول باید بفروشد منتهی رافینیت را لحاظ نکرده اند که طبق اطلاعات و بررسی ما3ماهه اول فروش رافینیت نیز داشته لذا3ماهه اول شرکت40هزارتن محصول+10هزار تن رافینیت احتمال زیاد فروخته است.
چون65%فروش صادراتی است لذا3ماهه اول بالای32-33هزار تن صادرات داشته است.
متوسط قیمت فروش رافینیت1100دلار است و متوسط قیمت سایر محصولات1150دلار بگیریم شرکت3ماهه اول
10هزار تن رافینیت1100دلاری(11میلیون دلار)+23هزارتن سایر محصولات متوسط1150دلار(26.4میلیون دلار) جمعا 38.6میلیون دلار صادرات داشته است.
صادرات3ماهه اول:37.5میلیون دلار
چون دلار1226تومان بسته شده اگر 1700-1740تسعیر کند حدود18-20میلیاردتومان به سود شرکت طی3ماهه اول اضافه خواهد شد.
فروش صادراتی سال91: 160میلیون دلار که3ماهه اول37.5میلیون دلار انتظار داریم محقق شود(با فروش رافینیت)
فروش 3ماهه اول با محاسبات ما برابر خواهد بود با:
40هزارتن محصولات+10هزار تن رافینیت
که حساب کردیم از این50هزارتن حدود33هزار تن فروش صادراتی و17هزار تن فروش داخلی باشد.
متوسط نرخ فروش داخلی1460تومان حساب کنیم مبلغ فروش داخلی248میلیارد ریال خواهد بود.
فروش صادراتی هم با دلار میانگین1700تومان و37.5میلیون دلار صادرات برابر 637میلیارد ریال خواهد بود.
جمع فروش3ماهه اول: 248+637 یعنی885میلیارد ریال خواهد بود که باز ما10میلیارد کمتر یعنی875میلیارد ریال در نظر میگیریم.
.
بهای تمام شده:
برای امسال221میلیاردتومان پیشبینی شده که 3ماهه اول25%این میزان برابر 55.2میلیاردتومان می شود منتهی با افزایش هزینه های سربار و تورم و ...ما 59-60میلیارد تومان بهای تمام شده در نظر میگیریم.
.
هزینه های عمومی :
سال قبل18میلیاردتومان بود برای امسال18.8میلیاردتومان پیشبینی شده که3ماهه اول حدود4.5الی5میلیاردتومان هزینه اداری خواهد بود که بدبینانه5.2میلیارد تومان در نظر گرفتیم.
.
سود متفرقه:
این سود عمدتا ناشی از سپرده بانکی و سود اوراق مشارکت و سود مشارکت با برج سازان و آذین نقش جهان است که سال قبل10میلیاردتومان از این محل سود ساخت امسال با توجه به افزایش نقدینگی شرکت بخاطر دریافت طلبهای ارزی و تسعیر ارز آن انتظار داریم از محل سود اوراق مشارکت 3ماهه اول 15الی25میلیارد ریال سود اوراق و...شناسایی شود که بدبینانه15میلیارد ریال سود از این محل در نظر گرفتیم.
.
با احتساب موارد فوق این شرکت3ماهه اول میتواند776ریال سود میتواند پوشش دهد.

همانطور که مشاهده می شود این شرکت944ریال سود برای سال91پیشبینی کرده که3ماهه اول میتواند 75-82تومان سود پوشش دهد که بستگی به نرخ تسعیر دارد.

اما سود سال91شرکت:
در سال 91این شرکت160میلیون دلار صادرات خواهد داشت که در محاسبات بالا با دلار1226تومان فروش شرکت370میلیاردتومان بدست آمد
اما اگر متوسط امسال دلار1600تومان باشد در160میلیون دلار صادرات حدود598 میلیارد ریال به سود شرکت اضافه خواهد شد.
یعنی فروش شرکت برابر 430میلیاردتومان خواهد شد.
بهای تمام شده محصول نیز بجای221میلیاردتومان برابر 245میلیاردتومان در نظر بگیریم
هزینه اداری را بجای18.8میلیاردتومان حدود20میلیاردتومان در نظر بگیریم.
هزینه مالی را بجای3.4میلیارد تومان4.5میلیارد تومان در نظر بگیریم.
درامد حاصل از سرمایگذاریها همان1.7میلیارد تومان
هزینه ها یا سودهای متفرقه که سود اوراق مشارکت و مشارکت با اذین و نقش و...است100میلیارد ریال
با این محاسبات سود قبل از مالیات برابر 172میلیارد تومان که 15میلیارد مالیات کم کنیم بر300میلیون سهم تقسیم کنیم
سود شرکت به 520تومان خواهد رسید.
نکته مهم:شرکت امسال حتی رافینیت نفروشد و با دلار آزاد تسعیر کند 250 تومان سود میسازد اما باید شفاف سازی کند که سال91رافینیت خواهد فروخت یانه؟
اگر80هزارتن رافینیت1100دلار صادرکند و 1600تومان دلار را تسعیر کند فقط همین یک قلم سود شرکت را از250تومان به بیش از500تومان میرساند یعنی2برابر میکند.
پس سازمان بورس و شرکت باید فروش رافینیت شفاف کنند.
با محاسبات ما با لحاظ کردن فروش رافینیت پوشش3ماهه اول 77-82تومان خواهد بود.
و در12ماهه سال91میتواند 520تومان سود پوشش دهد.
لذا در مجمع پیشرو نیز چون احتمالا200-250تومان سود تقسیم کند لذا محدوده1000-950تومان انتظار برگشت قیمت خواهیم داشت
اگر گزارش3ماهه پیشبینی ما از پوشش سود محقق شود باید سود شرکت تا300تومان در گام نخست تعدیل داده شود که باp/eحدود 4قیمت سهم میتواند تا1200در این گام حرکت کند. فرابورسیان - کاظم نادرعلی

................................
واقعا سازمان بورس در حق سهامداران شصفها و بکام و باهنر داره جفاي بزرگي را مرتکب مي شود چون بايد اين سهمها را ببندد و مثل بقيه پتروشيميها بگويد با ارز ازاد سود 91 را اعلام کن.

تمام
2012/06/23, 09:09
بازار رم کرده هیچی سرش نمیشه همین سهم اگه فورا اخبار مثبتش منتشر نشه تا قبل مجمع 600 تومان رو هم میتونه به خودش ببینه
اینجور بازار ها اصلا منطقی عمل نمیکنن بهترین سهامها بدترین ها میتونن باشن و بلعکس
امروز هم برای چندمین بار صف فروشش جمع شد و مجدد صف فروش شد
بدی اینجوری معامله شدن اینه که وقتی قیمت مدام داره پایین میاد هر روز قیمت سهم از حد ضرر یه عده حرفه ای تکنیکال خارج میشه و بدون تردید شروع به فروش میکنن و در واقع متاسفانه این سهم دوچار یه جور دور حرکتی باطل می شه

پرریسک
2012/06/23, 13:04
اصفهان حمایت اول 790 بشکنه افت تا 630 هم امکان پذیره ....

کيانوش
2012/06/23, 14:00
دلار شد 1860 تومان يورو 2350 تومان
ايا دلار تا پايان هفته مقاومت 1920 توماني را خواهد شکست.
ايا شصفها دلارهاي صادراتي سه ماهه بهار را به قيمت 1700 تومان فروخته است يا مي خواهد 1900 تومان بفروشد.
منتظر مي مانيم.

آریو
2012/06/23, 14:02
دلار شد 1860 تومان يورو 2350 تومان
ايا دلار تا پايان هفته مقاومت 1920 توماني را خواهد شکست.
ايا شصفها دلارهاي صادراتي سه ماهه بهار را به قيمت 1700 تومان فروخته است يا مي خواهد 1900 تومان بفروشد.
منتظر مي مانيم.

باید به فلسفه رشد دلار هم دفت کنیم دوست عزیز ...

دلار 1300 تومنی در فضای سالم صادرات و واردات و مبادلات بین المللی به مراتب بهتر از دلار 2000 تومنی در تحریم های سنگین برای شصفها هست

تمام
2012/06/23, 14:42
اگه قرار باشه تحریم ها ادامه داشته باشه این سهم هم نمیتونه محصولاتش رو بفروشه
کشتی وجود نداره تا محصولاتش رو به مقصد برسونه بهتره همه جوانب این قضیه سنجیده بشه

اگه قرار باشه توی 3ماهه به گفته دوستان 70 تومان پوشش بده اینو هم در نظر بگیریم که شاید توی 9 ماهه بعدی بزور بتونه 20 تومان پوشش بده در صورت تحریم ها

موج 5
2012/06/23, 14:56
اگه قرار باشه تحریم ها ادامه داشته باشه این سهم هم نمیتونه محصولاتش رو بفروشه
کشتی وجود نداره تا محصولاتش رو به مقصد برسونه بهتره همه جوانب این قضیه سنجیده بشه

اگه قرار باشه توی 3ماهه به گفته دوستان 70 تومان پوشش بده اینو هم در نظر بگیریم که شاید توی 9 ماهه بعدی بزور بتونه 20 تومان پوشش بده در صورت تحریم ها

کدوم کشتی مگه این صادراتش به ترکیه و ترکمنستان و آذربایجان این کشورهای بغلی نیست؟

کيانوش
2012/06/23, 15:00
1-شصفها سهمي هست که صادراتش از طريق کشتي و قطار و هواپيما صورت نمي گيرد بلکه از طريق کاميون و تريلي و فرغون و زمبه صورت مي گيرد.
2-شصفها صادراتش به اروپا و امريکا و .... نيست بلکه به عراق و افغانستان و امارات و ترکيه و اذربايجان و ترکمنستان و ارمنستان و روسيه و پاکستان و هند و....کشورهاي همسايه هست.
3-شصفها و بکام دريافتهاي ارزي خود را از طرق تبادلات بين بانکي و سويفت و از بانکهاي بين المللي انجام نمي دهند بلکه از طريق صرافيها انجام مي دهد.در گزارش بکام بصراحت امده است شرکت قبل از تحويل ارز به صرافي مبلغ ريالي را از صرافي در ايران تحويل مي گيرد.لذا هيچگونه تحريم بانکي به شرکتهاي شصفها و بکام تاثير ندارد.
بنابراين تحريم حمل و نقل و بانکي روي شصفها اثر ندارد و افزايش نرخ ارز رو شصفها و بکام سود اين دو شرکت را نجومي بالا خواهد برد.لطفا به سود سازي شصفها در سال 90 توجه شود.و تحليل فرابورسيان را در صفحه قبل مطالعه فرماييد.

تمام
2012/06/23, 15:22
1-شصفها سهمي هست که صادراتش از طريق کشتي و قطار و هواپيما صورت نمي گيرد بلکه از طريق کاميون و تريلي و فرغون و زمبه صورت مي گيرد.
2-شصفها صادراتش به اروپا و امريکا و .... نيست بلکه به عراق و افغانستان و امارات و ترکيه و اذربايجان و ترکمنستان و ارمنستان و روسيه و پاکستان و هند و....کشورهاي همسايه هست.
3-شصفها و بکام دريافتهاي ارزي خود را از طرق تبادلات بين بانکي و سويفت و از بانکهاي بين المللي انجام نمي دهند بلکه از طريق صرافيها انجام مي دهد.در گزارش بکام بصراحت امده است شرکت قبل از تحويل ارز به صرافي مبلغ ريالي را از صرافي در ايران تحويل مي گيرد.لذا هيچگونه تحريم بانکي به شرکتهاي شصفها و بکام تاثير ندارد.
بنابراين تحريم حمل و نقل و بانکي روي شصفها اثر ندارد و افزايش نرخ ارز رو شصفها و بکام سود اين دو شرکت را نجومي بالا خواهد برد.لطفا به سود سازي شصفها در سال 90 توجه شود.و تحليل فرابورسيان را در صفحه قبل مطالعه فرماييد.

ممنون از راهنمایی شما
لطفا منبع این نوشته رو هم بزاید ممنون میشم لینک اگه باشه بهتره
-
-
با این حساب اوضاع سهم متفاوت میشه و فقط باید منتظر بود تا موج 4 سهم تمام بشه حالا کجا میخواد تمام بشه؟؟
830 تومان روی سقف چنگکال اندرو
660 روی سقف قیمتی قبلی
یا 540 در خط میانی چنگان اندرو

عليمردان
2012/06/23, 16:23
$1865

http://www.sarafitehran.com/

با این نرخ رو به صعود دلار 160 میلیون دلار صادرات امسال شصفها که نرخ تسعیر ارز را در بودجه 91 به ازای هر دلار 1226تومان دیده چقدر تعدیل در این سهم خوابیده............!؟
639 تومان اختلاف نرخ واقعی ارز با بودجه مصوب!
639*160.000.000$=102.240.000.000تومان /تقسیم بر300.000.000 سهم => 340 تومان تعدیل مثبت فقط از محل اختلاف نرخ تسعیر ارز
حالا چشم انداز صعودی بودن نرخ ارز که با توجه به مذاکرات مسکو می توان انتظار نرخ های بالاتر هم داشت بکنار
کمتر از 20 روز به مجمع 90 تقسیم سود405 تومانی شصفها مانده
مثل اینکه از این به بعد سهامداران شصفها یک چشم به قیمت تابلو بورس و چشم دیگر به نرخ دلار آزاد داشته باشند.

نقل قول از رانت:
خبر رسیده 4/10 ، 3 ماهه 853 ریال اعلام می کنه.
البته بازم می گن که 2 ماه فقط تولید داشته.

تمام
2012/06/24, 08:14
صف خریدش کردن مقاومت کنه میتونه برخلاف جهت بازار حرکت کنه مگر نه این مثبت خوردن براش گرون تمام میشه

کيانوش
2012/06/24, 08:38
شصفها سهمي هست که با تحريم سودش بيشتر خواهد شد.
چون تحريم باعث ميشه دلار بره بالا شايد امروز دلار 1900 تومان را رد کنه.لذا سود شصفها بالاتر هم خواهد رفت.
در ضمن ارز حاصل از صادراتش را در کشور صادر کننده به صرافي تحويل ميده و معادل ريالي را تو ايران تحويل مي گيره.با 10 ريال کمتر از بازار ازاد.مثل بکام
همچنين اين شرکت بجاي استفاده از کشتي و هواپيما محصول خود را با کاميون و تريلي و گاري و فرغون به عراق و افغانستان و امارات و ترکيه و.... صادر مي کند.شصفها مشکلات بقيه پتروها را ندارد.
تازه چشمان بسياري از حقوقيها و حقيقيها به جمال شصفها روشن شده است.
با شصفها به مجمع خواهيم رفت تا تقسيم سود 280 توماني را نوش جان کنيم.

کيانوش
2012/06/24, 10:30
دلار شد 1894 تومان
چيزي نمونده 1900 تومان را نوک بزنه.
بجاي خريد شبندر 130 توماني شصفها بايد خريد.
شصفها صف شد.

کيانوش
2012/06/24, 11:29
شصفها سهمي هست که با تحريم سودش بيشتر خواهد شد.
چون تحريم باعث ميشه دلار بره بالا شايد امروز دلار 1900 تومان را رد کنه.لذا سود شصفها بالاتر هم خواهد رفت.
در ضمن ارز حاصل از صادراتش را در کشور صادر کننده به صرافي تحويل ميده و معادل ريالي را تو ايران تحويل مي گيره.با 10 ريال کمتر از بازار ازاد.مثل بکام
همچنين اين شرکت بجاي استفاده از کشتي و هواپيما محصول خود را با کاميون و تريلي و گاري و فرغون به عراق و افغانستان و امارات و ترکيه و.... صادر مي کند.شصفها مشکلات بقيه پتروها را ندارد.
تازه چشمان بسياري از حقوقيها و حقيقيها به جمال شصفها روشن شده است.
با شصفها به مجمع خواهيم رفت تا تقسيم سود 280 توماني را نوش جان کنيم.

دلار شد 1909 تومان
فردا اکثر پتروشيميها و صادراتيها مي روند بطرف سبز شدن.
افزايش قيمت ارز سود شرکتهاي صادراتي را افزايش خواهد داد.
شصفها را عشق هست که فردا هم صف خريد خواهد شد انشالله
در ضمن شبندر خون تازه اي به بورس وارد خواهد کرد.

کيانوش
2012/06/24, 15:36
به نظرم در زیر موج (4) از ((3)) بزرگ هستیم :

http://forums.boursy.com/ (http://www.hostpic.org/view.php?filename=91shsf3.png)

مهمترین هدف موج (4) رو 960 میدونم (در حالت بدبینانه 840) و اولین هدف موج (5) رو 1225 (با تکمیل شدن موج (4) بهتر میشه نظر داد)
نمای شماتیک آینده ی حرکت سهم رو در شکل نشون دادم

درود بر استاد مختاري
840 رو کامل نديد ولي اصلاح خوبي صورت گرفت 855 تومان و اکثر کساني که تو سود بودند از سهم خارج شدند.
انشالله سهم روند صعودي خود را با اولين هدف موج 5 يعني 1225 تومان را اغاز کرده باشد.جالب اينکه با برگشت سهم دلار هم رو 1900 تومان وايساد.گرچه تکنيکال چيزهايي را در اينده مي بيند که ما در زمان موج شماري نمي ديديم و انها همه جزيي از تکنيکال هست.
راستي استاد تارگت هدف موج 5 در شصفها چند است.
سپاسگزارم

موج 5
2012/06/25, 10:49
با اجازه دوستان یه ناخنکی زدم مجدد به این دستگاه چاپ دلار

تمام
2012/06/25, 13:58
احتمال داره موج 5 از موج یک از موج بزرگ 3 فیل بشه ولی به نظر من فردا و پس فردا رو هم مثبت خواهد بود

تمام
2012/06/26, 08:08
موج چهارم همیشه بازی زیاد داشته و داره توی این موج اخبار ضد ونقیض زیاد به گوش میرسه زمان اتمام موج چهار گاهی میتونه طولانی بشه

محمد ساده
2012/06/26, 08:26
سلام دوستان مواظب باشید خبرهای بدی از خوراک پتروشیمی اصفهان به گوش میرسه....موثق

به امید رشد
2012/06/26, 22:01
آقا کلا بدبخت شدیم رفت

کيانوش
2012/06/27, 07:47
يک سهامدار گردن کلفت امد بالا.
هموني که تا حالا 180 ميليون شبندر خريده است.

به امید رشد
2012/06/29, 10:43
با سلام
دوستان عزیز می دونید زمان مجمع دقیق این سهم کی هستش؟
بدجوری به این مورد نیاز دارم
آخه بدهکارم
موندم ازش بفروشم تا اگه مجمعش نزدیک باشه فعلا از سهم های دیگه بدم بره
با سپاس از همه دوستان که در این سایت فعال هستن و خبررسانی می کنن

امید
2012/06/29, 12:29
با سلام
دوستان عزیز می دونید زمان مجمع دقیق این سهم کی هستش؟
بدجوری به این مورد نیاز دارم
آخه بدهکارم
موندم ازش بفروشم تا اگه مجمعش نزدیک باشه فعلا از سهم های دیگه بدم بره
با سپاس از همه دوستان که در این سایت فعال هستن و خبررسانی می کنن
مجمع پنجشنبه 22/4/91 ساعت 9 صبح
http://codal.ir/Reports/AssemblyInvitation.aspx?LetterSerial=JLYCe6MwanR%2 buvvt1XkdtA%3d%3d

به امید رشد
2012/06/29, 21:15
مجمع پنجشنبه 22/4/91 ساعت 9 صبح
http://codal.ir/Reports/AssemblyInvitation.aspx?LetterSerial=JLYCe6MwanR%2 buvvt1XkdtA%3d%3d
آقا دمت گرم
امیدوارم مجمع داغی داشته باشه
من تصمیم گرفت باهاش به مجمع برم
نظر دوستان چیه؟

کيانوش
2012/06/30, 07:32
دلار شد 2000 تومان

کيانوش
2012/06/30, 09:29
راند بعدي تعديلات پتروشيميها اغاز شد.
پرديس که هفته پيش بسته بود براي تعديل مثبت.
امروز شاراک هم بست براي تعديل .شاراک سال 91 را با دلار 1550 تومان اعلام کرده بود حالا نکنه مي خواهد با دلار 1750 اعلام کند چون دلار داره رو 2000 تومان کف سازي مي کنه.
هيچ مي دونيد اژدها سال 91 را چند ماه پيش با دلار 1226 تومان اعلام کرده است و اگه بخواهد با دلار 1750 تومان اعلام کنه 350 تومان سود اعلام خواهد کرد.درضمن 280 تومان هم در 22 تير ماه تقسيم خواهد کرد.
چه زيبا گفت فرابورسيان که شصفها بعد از تقسيم سود 1200 تومان باز خواهد شد.
بيخود نيست شصفها را اژدهاي صنعت پتروشيمي مي دانم.

کيانوش
2012/07/01, 07:45
باما با دلار 1600 توماني 44 درصد تعديل مثبت اعلام کرد.
شاراک هم 40درصد ديگه تعديل مثبت انداخت رو سود 91
شصفها فقط از محل ارز 1926 توماني ميتونه سود 91 خودش را 450 تومان اعلام کنه.يعني 350 تومان بندازه رو 94 تومان.
حالا تعديل زير مجموعه ها و فروش داخلي بکنار.
تقسيم سود 280 توماني مجمع را بگيريم بعد از مجمع اگه بخواهد با پي به اي 4 باز بشه 1800 تومان بايد باز بشه.
.....................................
قيمت سهام بازار ايران انقدر مفت شده که قراره بازار پول از بازار سرمايه حمايت کنه.اين تصميم يعني بازار بورس ايران بدون ريسکه.
دروغ هم نيست چون شصفها داره با پي به اي 2.2 سال 90 معامله ميشه.و پي به اي 1.5 سال 91

کيانوش
2012/07/01, 10:06
بورس دان تو بورکس نوشته است.
مخبرالدوله نوشته است:
منيب نوشته است:
کد خبر: 221338
تاريخ انتشار: 11 تير 1391 - 09:46
صفحه نخست » اقتصادي
وزير اقتصاد: افزايش قيمت ها در فاز دوم هدفمندي منتفي شد
وي با اعلام اينکه دولت به دنبال افزايش ضريب هدفمندي به عنوان يکي ديگر از گامهاي اجراي طرح هدفمند کردن يارانه ها است، تاکيد کرد: سيستمهاي اطلاعاتي در خصوص شناسايي خانوار و از اين دست را هم تقويت خواهيم کرد.

.

براي بازار بورس مثبت است.
پدر کشور را اجراي بد اين طرح درآورد.....
البته نبايد هماهنگي داخليها در اجراي بد اين طرح با تحريمها را فراموش کنيم.

يک از ابهامات بزرگ بازار اجراي اين طرح بود که رفع شد، وضع عوارض بر شرکتهاي بورسي هم که قبلا منتفي اعلام شد بود.

حالا ماند شفاف سازي در خصوص نرخ ارز که بايد سهامداران فشار بياورند.....

..............................
شصفها
بکام
فباهنر
و حالا هم شبندر اضافه شد.با 3.5 ميليارد دلار ارز صادراتي

کيانوش
2012/07/01, 10:47
دانيال در بورکس گفته.
گویا سازمان بورس نامه ای ارسال کرده به شرکتهای صادر کننده که دارای درآمد ارزی قابل توجه ای هستند تا نرخ تسعیر ارزشان را حداقل با قیمتهای بالای 1600 محاسبه و اعلام نمایند.
نقل قول از فرابورسیان

ناظم
2012/07/01, 18:44
جناب کیانوش خرید فباهنر چگونه است امروز خواستم بخرم پی بی سهم بالا بود ( حدود 7 ) ومنصرف شدم

کيانوش
2012/07/02, 07:57
جناب کیانوش خرید فباهنر چگونه است امروز خواستم بخرم پی بی سهم بالا بود ( حدود 7 ) ومنصرف شدم
من فباهنر را بخاطر فروش ارز صادراتيش مي پسندم چون از اخر سال 90 کلا پيمان ارزي حذف گرديده است لذا فباهنر مي تواند از محل فروش ارز صادراتي حداقل 500 درصد تعديل سود بدهد.فباهنر مفته.
شفن هم 200 تومان تقسيم کرد.
شصفا انشالله 280 تومان تقسيم مي کنه.همون 70 درصدي را که تو گزارش گفته اند.
اينجا تايپيک شصفاست.

کيانوش
2012/07/02, 08:43
کاربر کاوه در بورکس از فرابورسيان مطلب زير را نقل کرده است.که برام جالب بود براي اطلاع دوستان اوردم.

فرابورسیان - کاظم نادرعلی

برآورد پوشش سود 3ماهه اول پتروشیمی اصفهان و سود 91
.
.
سعی میکنیم خیلی خلاصه پوشش3ماهه اول شرکت برآورد کنیم.
1-فروش شرکت:

اگر به بودجه سال90 و سال91نگاه کنیم میبنیم که سال90فروش رافینیت سبب رشد فروش شرکت و سودآوری این شرکت شده بود که در سال91لحاظ نشده است.
در سایر اقلام نیز تغییراتی ایجاد شده ولی رافینیت که سال90حدود 116میلیاردتومان فروش شرکت را شامل میشد در سال91دیده نشده است.
در سال91نیز انتظار میرود شرکت پتروشیی اصفهان رافینیت را همچو سال90بجای اینکه به پالایشگاه برگرداند خود مستقیم بفروشد که چون عمدتا به عراق و افغانستان صادر میکند ارز آوری خوبی خواهد داشت.

در جدول بالا با احتساب فروش رافینیت و تغییر در حجم فروش سایر محصولات درآمد حاصل از فروش شرکت به 370میلیارد تومان خواهد رسید.

65%محصولات صادراتی است
طبق محاسبات ما با فروش صادراتی رافینیت حجم فروش شرکت به240هزارتن خواهد رسید که 165هزار تن معادل160میلیون دلار صادرات خواهد داشت.
نرخ تسعیر ارز1226تومان دیده شده در حالیکه با دلار 1600تومان حدود 617میلیارد ریال به سود شرکت اضافه خواهد شد.
در3ماهه اول نیز دلار متوسط حوالی1740-1700بوده است
3ماهه اول این شرکت 42.5هزارتن محصول باید بفروشد منتهی رافینیت را لحاظ نکرده اند که طبق اطلاعات و بررسی ما3ماهه اول فروش رافینیت نیز داشته لذا3ماهه اول شرکت40هزارتن محصول+10هزار تن رافینیت احتمال زیاد فروخته است.
چون65%فروش صادراتی است لذا3ماهه اول بالای32-33هزار تن صادرات داشته است.
متوسط قیمت فروش رافینیت1100دلار است و متوسط قیمت سایر محصولات1150دلار بگیریم شرکت3ماهه اول
10هزار تن رافینیت1100دلاری(11میلیون دلار)+23هزارتن سایر محصولات متوسط1150دلار(26.4میلیون دلار) جمعا 38.6میلیون دلار صادرات داشته است.
صادرات3ماهه اول:37.5میلیون دلار
چون دلار1226تومان بسته شده اگر 1700-1740تسعیر کند حدود18-20میلیاردتومان به سود شرکت طی3ماهه اول اضافه خواهد شد.
فروش صادراتی سال91: 160میلیون دلار که3ماهه اول37.5میلیون دلار انتظار داریم محقق شود(با فروش رافینیت)
فروش 3ماهه اول با محاسبات ما برابر خواهد بود با:
40هزارتن محصولات+10هزار تن رافینیت
که حساب کردیم از این50هزارتن حدود33هزار تن فروش صادراتی و17هزار تن فروش داخلی باشد.
متوسط نرخ فروش داخلی1460تومان حساب کنیم مبلغ فروش داخلی248میلیارد ریال خواهد بود.
فروش صادراتی هم با دلار میانگین1700تومان و37.5میلیون دلار صادرات برابر 637میلیارد ریال خواهد بود.
جمع فروش3ماهه اول: 248+637 یعنی885میلیارد ریال خواهد بود که باز ما10میلیارد کمتر یعنی875میلیارد ریال در نظر میگیریم.
.
بهای تمام شده:
برای امسال221میلیاردتومان پیشبینی شده که 3ماهه اول25%این میزان برابر 55.2میلیاردتومان می شود منتهی با افزایش هزینه های سربار و تورم و ...ما 59-60میلیارد تومان بهای تمام شده در نظر میگیریم.
.
هزینه های عمومی :
سال قبل18میلیاردتومان بود برای امسال18.8میلیاردتومان پیشبینی شده که3ماهه اول حدود4.5الی5میلیاردتومان هزینه اداری خواهد بود که بدبینانه5.2میلیارد تومان در نظر گرفتیم.
.
سود متفرقه:
این سود عمدتا ناشی از سپرده بانکی و سود اوراق مشارکت و سود مشارکت با برج سازان و آذین نقش جهان است که سال قبل10میلیاردتومان از این محل سود ساخت امسال با توجه به افزایش نقدینگی شرکت بخاطر دریافت طلبهای ارزی و تسعیر ارز آن انتظار داریم از محل سود اوراق مشارکت 3ماهه اول 15الی25میلیارد ریال سود اوراق و...شناسایی شود که بدبینانه15میلیارد ریال سود از این محل در نظر گرفتیم.
.
با احتساب موارد فوق این شرکت3ماهه اول میتواند776ریال سود میتواند پوشش دهد.

همانطور که مشاهده می شود این شرکت944ریال سود برای سال91پیشبینی کرده که3ماهه اول میتواند 75-82تومان سود پوشش دهد که بستگی به نرخ تسعیر دارد.

اما سود سال91شرکت:
در سال 91این شرکت160میلیون دلار صادرات خواهد داشت که در محاسبات بالا با دلار1226تومان فروش شرکت370میلیاردتومان بدست آمد
اما اگر متوسط امسال دلار1600تومان باشد در160میلیون دلار صادرات حدود598 میلیارد ریال به سود شرکت اضافه خواهد شد.
یعنی فروش شرکت برابر 430میلیاردتومان خواهد شد.
بهای تمام شده محصول نیز بجای221میلیاردتومان برابر 245میلیاردتومان در نظر بگیریم
هزینه اداری را بجای18.8میلیاردتومان حدود20میلیاردتومان در نظر بگیریم.
هزینه مالی را بجای3.4میلیارد تومان4.5میلیارد تومان در نظر بگیریم.
درامد حاصل از سرمایگذاریها همان1.7میلیارد تومان
هزینه ها یا سودهای متفرقه که سود اوراق مشارکت و مشارکت با اذین و نقش و...است100میلیارد ریال
با این محاسبات سود قبل از مالیات برابر 172میلیارد تومان که 15میلیارد مالیات کم کنیم بر300میلیون سهم تقسیم کنیم
سود شرکت به 520تومان خواهد رسید.
نکته مهم:شرکت امسال حتی رافینیت نفروشد و با دلار آزاد تسعیر کند 250 تومان سود میسازد اما باید شفاف سازی کند که سال91رافینیت خواهد فروخت یانه؟
اگر80هزارتن رافینیت1100دلار صادرکند و 1600تومان دلار را تسعیر کند فقط همین یک قلم سود شرکت را از250تومان به بیش از500تومان میرساند یعنی2برابر میکند.
پس سازمان بورس و شرکت باید فروش رافینیت شفاف کنند.
با محاسبات ما با لحاظ کردن فروش رافینیت پوشش3ماهه اول 77-82تومان خواهد بود.
و در12ماهه سال91میتواند 520تومان سود پوشش دهد.
لذا در مجمع پیشرو نیز چون احتمالا200-250تومان سود تقسیم کند لذا محدوده1000-950تومان انتظار برگشت قیمت خواهیم داشت
اگر گزارش3ماهه پیشبینی ما از پوشش سود محقق شود باید سود شرکت تا300تومان در گام نخست تعدیل داده شود که باp/eحدود 4قیمت سهم میتواند تا1200در این گام حرکت کند. فرابورسیان - کاظم نادرعلی

................................
واقعا سازمان بورس در حق سهامداران شصفها و بکام و باهنر داره جفاي بزرگي را مرتکب مي شود چون بايد اين سهمها را ببندد و مثل بقيه پتروشيميها بگويد با ارز ازاد سود 91 را اعلام کن.
تحليل فرابورسيان چه زيبا بود.

mobin
2012/07/02, 15:36
گزارش هيئت مديره روي كدال

پيشنهاد تقسيم سود 415 ريال!!

پيشنهاد هيات مديره براي تقسيم سود
باتوجه به سود سال جاري و سود انباشته ميزان سود قابل تخصيص بالغ بر 417,964 ميليون ريال مي باشد كه شركت در نظر دارد
باتوجه به عدم تعيين تكليف قيمت خوراك 10 % سود سالانه سود تقسيم نمايد.

به امید رشد
2012/07/02, 19:58
با سلام
اقا این یعنی چی؟
اینطوری که نمیشه؟
تکلیف ما سهامداران چی میشه؟
ما رو باش به ایمد سود تویه مجمع بودیم
حالا چی میشه؟

پرریسک
2012/07/02, 20:00
این سهم با سود 414 برا سال قبل وامسال هم فعلا 90 اعلام کرده نگرانی نداره ..

اصلا فرض میزاریم همین امسال 200 بسازه ..یعنی دلار رو گذاشتیم کنار ...

همون پی برای 5 گروه پترو رو بدیم قیمت سهم 1000 هست ...یعنی هیچ نگرانی این سهم نداره ..حالا امسال هم بخواد 400 بسازه که دیگه بگیر منو ...سود مجمع هم نخواستیم ..

به امید رشد
2012/07/02, 20:02
با سلام جنا پرریسک
آقا به نظر سهم رو تا کی نگه دارم؟ باهاش مجمع برم؟
البته من قیمت بالا دارم
با سپاس از پاسخگویی شما

پرریسک
2012/07/02, 20:07
با سلام جنا پرریسک
آقا به نظر سهم رو تا کی نگه دارم؟ باهاش مجمع برم؟
البته من قیمت بالا دارم
با سپاس از پاسخگویی شما
من با حد ضرر 850 سهامداری می کنم ..فعلا ..چون سهام با سود 400 تومن اونم رو 1000 تومن نوبره والا ..

میخواد چند بشه...گفتم فرض سود امسال 200 بدترین حالت ..پی برای 5 هم بدیم قیمت باید 1000 باشه ...نگران نباشید ...سهم از هیجان خالی شده واونایی که تو سود بودن تو این مدت خروج کردن ..

کيانوش
2012/07/03, 07:26
در بند 13 گزارش شصفها رو کدال امده است.

13. شرکت بنا بر تصويب نامه هيئت وزيران به شماره 189120/ت 47548 ﻫ مورخ 27/9/1390در اجراي آيين نامه اجرايي جزء ”ب“ بند (78) قانون بودجه سال1390کل کشور اقدام به تجديد ارزيابي دارائي هاي ثابت توسط کارشناسان رسمي دادگستري در پايان سال1390نموده و مازاد تجديد ارزيابي مربوط را جمعا به مبلغ 1,041ميليارد ريال(زمين بمبلغ 475ميلياردريال و ساختمان بمبلغ566 ميلياردريال) بعنوان اندوخته مازاد تجديد ارزيابي داراييهاي ثابت درسرفصل حقوق صاحبان سهام، منظور نموده است(يادداشت توضيحي 4-10صورتهاي مالي). مراحل تشريفات قانوني درخصوص تاييد افزايش سرمايه مزبوراز محل اندوخته ياد شده شامل برگزاري مجمع عمومي فوق العاده و پذيرش آن توسط سازمان بورس اوراق بهادار تهران تا تاريخ تهيه اين گزارش صورت نپذيرفته است. لازم به ذکر است جهت استفاده از معافيت مالياتي تجديد ارزيابي داراييهاي ثابت حداکثر تا پايان مهر ماه1391 مراحل ثبت قانوني افزايش سرمايه بايستي صورت پذيرد.
....................................
در بند 7 گزارش هم امده است.
7. ضوابط و مقررات وضع شده توسط سازمان بورس و اوراق بهادار، به شرح زير رعايت نشده است: 1-17- سرمايه شرکت در تاريخ ترازنامه مبلغ 300 ميليارد ريال مي باشد. با توجه به پذيرش سهام عادي شرکت در تابلو اصلي بازار اول حداقل مبلغ سرمايه ي ثبت شده مطابق با دستورالعمل پذيرش اوراق بهاداردر بورس اوراق بهادار تهران(مصوب اول ديماه1386 هيئت مديره سازمان بورس اوراق بهادار و اصلاحيه مصوب 24 ارديبهشت ماه1390) بايستي از مبلغ 1,000 ميليارد ريال کمتر نباشد. پذيرش سرمايه ثبت شده شرکت در تابلو اصلي بازار اول وفق نامه شماره 35370/130 مورخ 24 خرداد ماه 1391 بورس اوراق بهادار تهران، ضمن حفظ ساير معيار ها منوط به رفع مورد مشروط فوق الذکر خواهد بود. 2-17- دستورالعمل اجراي افشاي اطلاعات شرکت هاي ثبت شده نزد سازمان بورس شامل ارسال اطلاعات آتي مديريت، گزارشات پيش بيني بودجه در ارتباط با شرکت اصلي و شرکتهاي تابعه مشمول تلفيق در برخي موارد در مواعد مقرر ارائه نگرديده است.
.................................................
بورس دان در بورکس گفته.
شرح.

گزارش شرکت، افزايش سرمايه در حدود 347% از محل تجديد ارزيابي داراييهاي را رسما تاييد کرده است و شرکت در انتظار صدور مجوز از سازمان در جهت اعمال افزايش سرمايه است...

در واقع اگر همين امروز با آخرين قيمت پاياني سهم، اين افزايش سرمايه صورت بپذيرد هر يک سهم سهامداران به 4.47 سهم 207 توماني تبديل خواهد شد که اگر سود تحليلي سال 91 در حدود 500 تومان مد نظر باشد eps هر سهم جديد در حدود 111 تومان خواهد بود...

حالا قضاوت بماند با خود دوستان...
.پايان شرح.
..........................................
اگه با اين سهم تا پايان سال 91 بمانيم مي توانيم هر سهم خود را پس از افزايش سرمايه حداقل 500 تومان و حداکثر 700 تومان بفروشيم.
با شصفها خواهيم ماند.

کيانوش
2012/07/03, 07:57
در افزايش سرمايه شصفها ديگه سهامدار 1 ريال هم پول نمي دهد ولي سهامش 3.5 تا مي شود.نه 4.5 تا
......................................
راستي
پتروشيمي ابادان 71 درصد از سودشو تو سه ماهه ساخته كله سود اعلامي سال 91 737 ريال ميباشد كه سه ماهه 526 ريال ساخته
البته بادلار 1670 تومان
......................
انشالله شصفها 100 درصد سود اعلامي را تو 3 ماهه بسازه.

پرریسک
2012/07/03, 11:43
در افزايش سرمايه شصفها ديگه سهامدار 1 ريال هم پول نمي دهد ولي سهامش 3.5 تا مي شود.نه 4.5 تا
......................................
راستي
پتروشيمي ابادان 71 درصد از سودشو تو سه ماهه ساخته كله سود اعلامي سال 91 737 ريال ميباشد كه سه ماهه 526 ريال ساخته
البته بادلار 1670 تومان
......................
انشالله شصفها 100 درصد سود اعلامي را تو 3 ماهه بسازه.

بازار منتظره این سهم اول گزارش سه ماهه وپوشش رو ببینه بعد مثل پترو ابادن بره بشینه تو صف خرید والتماس کارگزار برا عرضه ....

همه جوره من رو یاد شیارن 1200 تومنی میندازه ...شیارن با سود 400 الان 2000 تومن ...اصفهان با سود 400 اونوقت 930 تومان....این نیز بگذرد ...

یه زمانی بترانس رو بازار با پی برای زیر 4 نمیخرید بعد مدتی همون بترانس بازدهی 100 درصد داد...

STOCK MONSTER
2012/07/03, 16:26
بازار منتظره این سهم اول گزارش سه ماهه وپوشش رو ببینه بعد مثل پترو ابادن بره بشینه تو صف خرید والتماس کارگزار برا عرضه ....

همه جوره من رو یاد شیارن 1200 تومنی میندازه ...شیارن با سود 400 الان 2000 تومن ...اصفهان با سود 400 اونوقت 930 تومان....این نیز بگذرد ...

یه زمانی بترانس رو بازار با پی برای زیر 4 نمیخرید بعد مدتی همون بترانس بازدهی 100 درصد داد...
پرریسک جان بیا مجمع ببینیمت برادر! :x

به امید رشد
2012/07/03, 20:30
با این تفاسیر به نظر من سهامداری با چنین سهمی خیلی ایده آله
فعلا تا آخر تابستون باهاش می مونیم تا ببینیم چیکار میکنه
به امید خدا
با سپاس از همه دوستانی که اظلاع رسانی می کنند از همه