PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سهامداران و وضعیت نامناسب بازار...

Yusef_sbm12
2011/10/24, 10:07
واقعا ما ملت ایران خیلی بی غیرت شدیم ...

فقط و فقط وایمسیتیم و نگاه میکنیم که چطور با فریب کاری اموال و دارایی هامون رو به تاراج می برن ...

دست همون خارجیها حقیقتا درد نکنه ؛ واقعا غیرت دارند ؛ واقعا یک موج مقابله با سرمایه داری
رو شروع کردن الان دامنه اش به تمام اروپا کشیده شده و همه در حال اعتراض و تحصن هستند ...

به خدا فقط اگر یک هفته جلوی در بورس بست بشینیم و اعتراض کنیم مثل س... خواهند ترسید ...

و حساب کار دستشون میاد ...

ولی افسوس که دیگه مردم .....

بخورید بخورید چپاول کنید ما را ؛ حق ماست .... از ماست که بر ماست ...

" جنبش اعتراضی مقابله با مسئولین و فریب کاران بورس تهران "

ناشناس
2011/10/24, 10:08
حرفه ای ها در همین بازار هم سود می کنند؛ یا قند خریده اند در سود هستند یا نقد هستند و در حال خرید! امیدوارم روزی هم نوبت من شود.

سيد ياسر شريعت
2011/10/24, 10:14
یا من در تشخیص جهت حرکت نمودارهای جهانی ناتوانم و سقوط رو صعود می بینم یا بازار

PASHA
2011/10/24, 10:15
چه بازار نازنینی
چه صف های فروشی
به به

حامد پیشنهادی نداری ؟
پایه ای بریم یک بانکی ویا یکی ازاین آقازاده ها را گروگان بگیریم .
بعدباپولش بیاییم صف صدرا جمع بکنیم . ویک حالی به همه بدهیم .
بشیم رابین هود بورس
شاید پیشرفت کردیم تونستیم پارا ازبورس هم فراتر بگذاریم ومملکت راازدست .... آِزادبکنیم .

ناشناس
2011/10/24, 10:20
بازارهای جهانی را فراموش کنید، این خبر فعلاً تاثیرگذارتر است!
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900728000493

M66
2011/10/24, 10:33

فقط و فقط وایمسیتیم و نگاه میکنیم که چطور با فریب کاری اموال و دارایی هامون رو به تاراج می برن ...

دست همون خارجیها حقیقتا درد نکنه ؛ واقعا غیرت دارند ؛ واقعا یک موج مقابله با سرمایه داری
رو شروع کردن الان دامنه اش به تمام اروپا کشیده شده و همه در حال اعتراض و تحصن هستند ...

به خدا فقط اگر یک هفته جلوی در بورس بست بشینیم و اعتراض کنیم مثل س... خواهند ترسید ...

این کارا از رو احساسه دوباره بورس که رونق بگیره این حرفا و اعتراضا محو میشه
سعی کنیم بزرگونه فکر کنیم نه بهونه های بچه گونه
بازار برای خرید اصلن جالب نبود انواع خبر ای بد از عفته پیش بود نباید این هفته وارد بورس میشدیم
من اولین نفر اعلام آمادگی میکنم پشت شما جلو تالار حافظ بیام اما خود شما میای؟

اعتراض ما باید همیشه باشه اون زمان که بورس رونق داره میان دانا رو میندازند باید اعتراض کرد یا اعمال قانون های گزینشی تو بازار میکنند باید اعتراض کرد
وگر نه که اعتراض33ساله بوده از فردای 22بهمن 22 بهمن !! اعتراض بود چی شد...

Yusef_sbm12
2011/10/24, 10:39
اعتراضی هم اگر هست و ما سهامدارا داریم اعتراض به عملکرد بورس هست و ربطی به سیاست
نداره ...

حداقلش هم اینه که توی یک تاپیک اعتراضی تو همین سایت صدای اعتراضمونو به گوششون برسونیم ...

حداقل این کار رو که میتونیم بکنیم ...

mehran
2011/10/24, 11:02
عجب خزانی شده است حال و هوای این روزا...................

به رهی دیدم برگ خزان، پژمرده ز بیداد زمان، کز شاخه جدا بود؛
چو ز گلشن رو کرده نهان، در رهگذرش باد خزان، چون پیک بلا بود.‏

ای برگ ستمدیدهی پاییزی، آخر تو ز گلشن ز چه بگریزی؟
روزی تو هم آغوش گلی بودی، دلداده و مدهوش گلی بودی

ای عاشق شیدا، دلدادهی رسوا، گویمت چرا فسرده ام
در گل نه صفایی باشد نه وفایی، جز ستم ز وی نبرده ام
آه! خار غمش در دل بنشاندم، در ره او من جان بفشاندم
تا شد نوگل گلشن و زیب چمن

رفت آن گل من از دست، با خار و خسی پیوست
من ماندم و صد خار ستم، وین پیکر بی جان
ای تازه گل گلشن، پژمرده شوی چون من
هر برگ تو افتد به رهی پژمرده و لرزان

به رهی دیدم برگ خزان، پژمرده ز بیداد زمان، کز شاخه جدا بود؛
چو ز گلشن رو کرده نهان، در رهگذرش باد خزان، چون پیک بلا بود.

حامد24
2011/10/24, 11:17
همه چی آرومه
من چقدر خوشحالم =((

حامد24
2011/10/24, 11:20
مهران جان اینجاست که میگه ...
همه چی آرومه من چقدر خوشحالم .:(

MASOUD
2011/10/24, 14:17

آقا میگن کهریزک بازسازی شده .....

کیوان
2011/10/24, 14:51

تفاوتهای زیادی بین نیروهای ضد شورش آن خارجی ها با مال ما هم هست که باعث می گردد مردم این سرزمین چشمهایشان را بر چپاول مال و اموال خود ببندند. اینجا با تفنگ دوربین دار که بر مغز آدمی نشانه رفته طرف هستیم. اگر هم زنده بمانی که هزار و یک اتهام بر تو میبندند و میبرندت فلان جا و ...

Yusef_sbm12
2011/10/24, 14:55
مشکل اینجاست که یک اعتراض معمولی به مثلا یک قسمت اقتصادی هم ...

میشه مشکل سیا ...ی ...

اخه ربطی به هم نداره ...

مصطفی مصری پور
2011/10/24, 15:03
حال همه ما خوب است اما تو باور نکن!

mehran
2011/10/24, 15:22
با درود
از کل سود اعلام شده 50% آن عملیاتی است و بقیه عمدتاً به دلیل 17 میلیارد ریال درآمد حاصل از سرمایه گذاری است که شرکت در 6 ماهه 99% بودجه را پوشش داده است تا جایی که اطلاع دارم طبق مقررات جدید سرفصل درآمد حاصل از سرمایه گذاری در پایان سال مالی در صورتها گنجانده می شود که در مورد حتوکا اطلاع ندارم به چه دلیل این قانون رعایت نشده است. قطعاً بدون در نظر گرفتن این سر فصل پوشش حدود 50% خواهد بود و به گمان من حداکثر بتواند تا پایان سال سود پیش بینی شده را پوشش دهد .
حال پرسش من اینست که شرکت با سود 46 تومان، p/e برابر با 5.4 و قیمت 247 تومان واقعاً جای 60 تا 70 درصد رشد را دارد؟
با سپاس

پانوشت
-----------
سپاس از به کار بردن اصطلاح نوستالژیک "در گوشی"؛ مرا برد به خاطرات دور!

بلی دارد

hamed89
2011/10/24, 15:23

سلام اقا یوسف
ما ملتی هستیم که ضرب المثل خلایق هر چه لایق بهش میخوره
شما ترتیب بدی من قبل تو اونجام..
ولی یادت نره ما ملتی هستیم که وقتی اختلاس سه هزار میلیاردی رو شنیدیم سری پیامک جوکش رو فرستادیم واسه همدیگه
ملتی که واسه حجاب راهپیمایی میکنه(بعضیا) ولی کسی واسه فساد اقتصادی واسه تورم ککش هم نمی گزه

hamed89
2011/10/24, 15:26
حامد پیشنهادی نداری ؟
پایه ای بریم یک بانکی ویا یکی ازاین آقازاده ها را گروگان بگیریم .
بعدباپولش بیاییم صف صدرا جمع بکنیم . ویک حالی به همه بدهیم .
بشیم رابین هود بورس
شاید پیشرفت کردیم تونستیم پارا ازبورس هم فراتر بگذاریم ومملکت راازدست .... آِزادبکنیم .

الان دیگه دزدا بانک نمیزنن
بلدی باتوم بزنی؟اگه اره رزومت رو بفرست :دی

سپه
2011/10/24, 15:51
مشکل اینجاست که یک اعتراض معمولی به مثلا یک قسمت اقتصادی هم ...

میشه مشکل سیا ...ی ...

اخه ربطی به هم نداره ...

مدرس

س.ی.ا.س.ت ما عین دیانت ماست ( هر دو دروغ)

ناشناس
2011/10/24, 15:53
بلی دارد
قطعاً انتظار استدلال منطقی در پاسخ به پرسش مطروحه را از جنابعالی داشتم که با پاسخ بسیار کوتاه شما میسر نشد. لذا گمان کنم باید دلایل را در همان اصطلاح نوستالژیک جستجو کرد.

سپه
2011/10/24, 16:02
بلی دارد

باز بچه ها رفتن تو ضرر سر وکله تو پیدا شد ( یه کمکی به ب... بدی)

خواهشا تو جوا ب ننویس بلی پیدا شد=))

mehran
2011/10/24, 16:07
قطعاً انتظار استدلال منطقی در پاسخ به پرسش مطروحه را از جنابعالی داشتم که با پاسخ بسیار کوتاه شما میسر نشد. لذا گمان کنم باید دلایل را در همان اصطلاح نوستالژیک جستجو کرد.

جناب ناشناس انگار فراموش کرده اید....ما که نه تحلیل تکنیکال بلدیم نه میدانیم فاند چیست....اصلا نمیدانیم سود و زیان یعنی چه تازه جدیدا با خواندن مطالب دوستان متوجه شده ایم این سود و زیان هر کدام به چند شاخه و زیر شاخه تقسیم میشوند هیچ کدام از سهم هایی هم که گفته ایم از این کارای خوب نکرده که بیاد اون عدد پایین پایینیه تو صورت سود و زیان که اسمشو بلد نیستیم رو افزایش بده که انگار دوستان حرفه ای بهش میگن تعدیل ...ما عده ای سفته بازیم که زندگیمان در این واژه خلاصه میشود و زندگی بی سفته بازی برایمان سخت است....الآن هم میخواهیم این کار را انجام دهیم اما چون بازار صعودی نیست شیوه ای جدید از سفته بازی را با دوره زمانی طولانی تر انجام میدهیم چون اون روش قبلی رو دیگه همه بلد شدن....

mehran
2011/10/24, 16:08
باز بچه ها رفتن تو ضرر سر وله تو پیدا شد ( یه کمکی به ب... بدی)

خواهشا تو جوا ب ننویس بلی پیدا شد

بیشتر توضیح میدهید؟؟ پستتان را بدون نقطه چین ویرایش کنید...

ناشناس
2011/10/24, 16:21
جناب ناشناس انگار فراموش کرده اید....ما که نه تحلیل تکنیکال بلدیم نه میدانیم فاند چیست....اصلا نمیدانیم سود و زیان یعنی چه تازه جدیدا با خواندن مطالب دوستان متوجه شده ایم این سود و زیان هر کدام به چند شاخه و زیر شاخه تقسیم میشوند هیچ کدام از سهم هایی هم که گفته ایم از این کارای خوب نکرده که بیاد اون عدد پایین پایینیه تو صورت سود و زیان که اسمشو بلد نیستیم رو افزایش بده که انگار دوستان حرفه ای بهش میگن تعدیل ...ما عده ای سفته بازیم که زندگیمان در این واژه خلاصه میشود و زندگی بی سفته بازی برایمان سخت است....الآن هم میخواهیم این کار را انجام دهیم اما چون بازار صعودی نیست شیوه ای جدید از سفته بازی را با دوره زمانی طولانی تر انجام میدهیم چون اون روش قبلی رو دیگه همه بلد شدن....

این هیاهو فقط به دلیل طرح یک پرسش ساده از صورتهای مالی یک شرکت بورسی است؟ گمان کنم اسیر پیش داوری شده اید.

mehran
2011/10/24, 16:32
این هیاهو فقط به دلیل طرح یک پرسش ساده از صورتهای مالی یک شرکت بورسی است؟ گمان کنم اسیر پیش داوری شده اید.

چرا جدیدا همه به همه سوالا یه جور جواب میدن با استفاده از 2-3 کلمه ساده...پیش داوری...شک داری...مگر شما جواب سوال خودتان را ندادید...بله این در آمد حاصل از سرمایه گذاریهاست و شرکت با این قرار داد هایی که هم اکنون دارد میتواند همین سود و البته کمی بیشتر را شناسایی کند....اما خودتان که میدانید همه چیز eps نیست و در eps هم همه چیز eps امسال و در eps امسال هم همه چیز eps محقق شده تا امروز نیست...

ناشناس
2011/10/24, 16:42
چرا جدیدا همه به همه سوالا یه جور جواب میدن با استفاده از 2-3 کلمه ساده...پیش داوری...شک داری...مگر شما جواب سوال خودتان را ندادید...بله این در آمد حاصل از سرمایه گذاریهاست و شرکت با این قرار داد هایی که هم اکنون دارد میتواند همین سود و البته کمی بیشتر را شناسایی کند....اما خودتان که میدانید همه چیز eps نیست و در eps هم همه چیز eps امسال و در eps امسال هم همه چیز eps محقق شده تا امروز نیست...

یقیناً اگر می دانستم، مصدع اوقات شما نمی شدم. هنوز هم پرسش من به قوت خود باقی است که چه عاملی قرار است سهمی را که در حال حاضر با قیمت معقولی معامله می شود تا حداکثر 70% رشد دهد؟

M66
2011/10/24, 16:45
مدرس

س.ی.ا.س.ت ما عین دیانت ماست ( هر دو دروغ)

بــَـــه به این جمله
آفرین:-b

mehran
2011/10/24, 16:46
یقیناً اگر می دانستم، مصدع اوقات شما نمی شدم. هنوز هم پرسش من به قوت خود باقی است که چه عاملی قرار است سهمی را که در حال حاضر با قیمت معقولی معامله می شود تا حداکثر 70% رشد دهد؟

قطعا دوستان بنده پاسخ پرسش شما را خواهند گرفت...سربلند باشید

ناشناس
2011/10/24, 17:07
یاد کودکی ها بخیر...سرافراز باشید.

سپه
2011/10/24, 17:09

QUOTE=mehran;62922]بیشتر توضیح میدهید؟؟ پستتان را بدون نقطه چین ویرایش کنید...[/QUOTE]

این جمله بولد شده دستوری بود؟ چی بود ؟
منظورم این بود که برج 3-4 امسال که بازار نزول وحشتناکی داشت و اکثر بچه ها تو ضرر بودن سر وکله تو وباربد( اتفاقا اون اولا باهم دعواهایی هم داشتین)

پیدا شد ( باربد که ادعا می کرد با توجه به نکاتی که مطرح می کنه و خرید وفروشهایی که می گه می تونه بچه ها را به سود برسونه

ادعایی که در زمان مطرح شدنش من یکی به شخصه به ان خندیدم ( و به دارنده چنین اعتماد به نفسی غبطه خوردم)

گذشت زمان خیلی چیزها را ثابت کرد وبعد چند ماه من یکی که دیر به امثال شما اعتماد کردم هم از ضرر در اومدم

الانم با این وضع بازار خیلی ها تو ضررن
گفتم بعد رفتنت ( نمی دونم چرا) باز اومدی کمک باربد تا بعضی از اعضای سایت که به تو وامثال تو باور دارن را به سود برسن

اون بلی پیدا شد هم نکته انحرافی بود :d

ناشناس
2011/10/24, 17:32
جناب سپه سالار
با درود
من همواره پرسش را حق خود می دانم و آن زمان عمل می کنم که "بدانم" و از آن پس مسئول عمل خود خواهم بود. آنکه نادانسته عمل می کند و پرسش را بر خود حرام، در روزهای خوش "مداح" است و در روزهای ناخوش "مرثیه سرا"

PASHA
2011/10/24, 19:24
جناب سپه سالار
با درود
من همواره پرسش را حق خود می دانم و آن زمان عمل می کنم که "بدانم" و از آن پس مسئول عمل خود خواهم بود. آنکه نادانسته عمل می کند و پرسش را بر خود حرام، در روزهای خوش "مداح" است و در روزهای ناخوش "مرثیه سرا"

درود
شما هنوزبابورس ایران آشنا نشدیدویا اینکه بسیار خوش بین وساده هستید .
شما فکرمی کنید حرف اول وآخررا دربورس چه چیزی می زند ؟
مخصوصا درسهم های کوچک .(البته درسهم هایی که سرمایه پایینی دارند)
رانت - حقوقی سهم - سفته بازی -صندوق هاوشرکتهای سرمایه گذاری و..
ویا تحلیل براساس گزارشات شرکتها.
نمونه نزدیکش شیران وشکلر چرا روزهای آخرمنفی بودند و معامله زیادی هم شدند با آنکه شناوری اشان کم بود ؟
ویا سهمی مثل صدرا چرا آنگونه شد؟
ویا سهم های مثل کبافق - کطبس - کمنگنز

سپه
2011/10/24, 19:52
جناب سپه سالار
با درود

لطف نموده واگر می خواهید بنده را مخاطب قرار دهید اون سالار اضافی را حذف کنید( اگر هم لطف ننمودید ملالی نیست چرا که این نیز بگذرد)

بنده نیز پرسش را حق خود می دانم ولی الزامی برا جواب دادن به پرسش از طرف مقابل نمی دانم

کاری نیک پسندیده است آن زمان عمل کردن که دانسته عمل کردن ( اما در مورد بنده وقتی می گویم به کار امثال مهران

وباربد و.... اعتقاد دارم مطمئن باشید که نادانسته وبدون تجربه عمل نمی کنم )

حال شما می خواهید کاری نمایید ( از لحاظ بالا بردن بارعلمی تان )که در اینده جز برندگان این بازار باشید جای بسی

خوشبختی است. بنده نیز همین قصد را دارم ( تا چه پیش آید)

تا بحال بصورت پیغام خصوصی شکایتی از هر ان کسی که سهمی را به بنده معرفی نموده نداشته ام .اما مرثیه سرایی

قبول کنید که جز ذات ایرانی جماعت می باشد وبنده نیز خود را از این جماعت پرمدعا و.... مستثنی نمی دانم

باقی بماند پست بعدی

ناشناس
2011/10/24, 19:55
درود بر شما
فرمایش شما صحیح است و من هنوز با بورس ایران آشنا نشده ام اما برخی اصول در زندگی وجود دارند که فارغ از زمان و مکان هستند. مهمترین این اصول برای من تفکر است نسبت به آنچه می بینم و می شنوم، و دوم پرسش است از آنچه که نمی فهمم و سوم یادگیری است که نتیجه دو اصل اول است.
شما بفرمایید چرا در بازار امروز همه شوک زده بودند؟ آیا آنان که با بورس ایران آشنا هستند، امروز را پیش بینی می کردند یا با همان خوش بینی که در ذات این فعالیت است پرامید امروز خود را آغاز کردند؟ بسیاری از ما که سالهاست در بورس ایران فعالیت می کنیم توهم آشنایی با آن را داریم چرا که کمتر به خود اجازه تفکر ، پرسشگری و یادگیری داده ایم. وقتی تفکری نباشد سوالی هم نیست و وقتی سوالی نباشد سوال شونده ای وجود نخواهد داشت. حال در این میان یک پرسش ساده می تواند هزاران هزار سوء تفاهم بیافریند چرا که به بی پرسشی انس گرفته ایم.

ناشناس
2011/10/24, 20:01
لطف نموده واگر می خواهید بنده را مخاطب قرار دهید اون سالار اضافی را حذف کنید( اگر هم لطف ننمودید ملالی نیست چرا که این نیز بگذرد)

بنده نیز پرسش را حق خود می دانم ولی الزامی برا جواب دادن به پرسش از طرف مقابل نمی دانم

کاری نیک پسندیده است آن زمان عمل کردن که دانسته عمل کردن ( اما در مورد بنده وقتی می گویم به کار امثال مهران

وباربد و.... اعتقاد دارم مطمئن باشید که نادانسته وبدون تجربه عمل نمی کنم )

حال شما می خواهید کاری نمایید ( از لحاظ بالا بردن بارعلمی تان )که در اینده جز برندگان این بازار باشید جای بسی

خوشبختی است. بنده نیز همین قصد را دارم ( تا چه پیش آید)

تا بحال بصورت پیغام خصوصی شکایتی از هر ان کسی که سهمی را به بنده معرفی نموده نداشته ام .اما مرثیه سرایی

قبول کنید که جز ذات ایرانی جماعت می باشد وبنده نیز خود را از این جماعت پرمدعا و.... مستثنی نمی دانم

باقی بماند پست بعدی
نقل اشخاص نیست. نام بردن از افراد، غرض نوشته های من را کدر می کند فحوای کلام من چیز دیگریست که ظاهراً قادر نبودم با کلمات آنرا برسانم.

سپه
2011/10/24, 20:06
جناب سپه سالار
با درود
آنکه نادانسته عمل می کند و پرسش را بر خود حرام، در روزهای خوش "مداح" است و در روزهای ناخوش "مرثیه سرا"

اتفاقا اگر خاطر مبارک باشد دو سه صفحه قبل این پست را زدم

واینم جواب مهران

بیشتر توضیح میدهید؟؟ پستتان را بدون نقطه چین ویرایش کنید...

مجبور شدم توضیحات بیشتری بدهم ( مهران خان می بینی تو پیغام خصوصی چی گفتم:(()

واما یک نکته
شما وقتی به سئوالی از سئوالات بیکرانتان توسط کسی جواب داده می شود ایا تشکر کردن از فرد جواب دهنده را برخود واجب نمی دانید؟ ( بنده پیش داوری می کنم وبا توجه به تعداد تشکر هایی که در زیر نام شما موجود است به این نتیجه

می رسم که معتقدید ان کس وظیفه داشته که به سئوال شما پاسخ دهد نه انکه لطف نموده باشد )

در هر روی بنده با وجود عقیده دینی ضعیفی که دارم از لحاظ اخلاقی خود را موظف می دانم که از کسانی که به من کمک

نموده اند تشکر کنم . حال می خواهد این تشکر از دید مابقی به تملق و.... تعبیر شود یا نشود

سپه
2011/10/24, 20:13
نقل اشخاص نیست. نام بردن از افراد، غرض نوشته های من را کدر می کند فحوای کلام من چیز دیگریست که ظاهراً قادر نبودم با کلمات آنرا برسانم.

شما ایراد کلی ( که به نظر بنده وارد است)و دراین گونه فضاها مملو ،را بعد نوشته بنده وبا عنوان بنده ذکر نمودید

نام بردن از افراد وامثله باعث درک بهتر قضیه می شود امتحان نمایید شاید بنده به اصل مطلب جنابعالی پی بردم

ناشناس
2011/10/24, 20:15
این ظن شماست، پرسش و به خصوص مکتوب نمودن آن ذهن مرا به کار می اندازد. از پاسخ متفکرانه لذت می برم و پاسخ سوال بی جواب را نیز با تحقیق و تفکر بیشتر می یابم. همواره در پایان نوشته هایم پیشاپیش سپاسگزار بوده ام؛ چه با پاسخ و چه بی پاسخ. شب شما خوش

سپه
2011/10/24, 20:22
در دنیا هیچ کس نیست که به هیچ دردی نخورد( نظام الملک) وکوچکترین افراد هم از نظر بنده وجنابعالی در دیا خود سر وسامانی داشته اند

بنده مشتاقانه منتظر پی بردن به فحوای کلام جنابعالی هستم
خوش باشید

باربد
2011/10/24, 20:39
سپه جان اون ادعا نبود یک واقعیت بود
و مزد این ادعا را چه گزاف من دارم پس میدهم
الانم اگر دقت کنید قصد ندارم کسی را دیگر از زیان احتمالی به ادعای خودم خارج کنم
جدیدا هم خرید و فروشهای بسیار کم خودم را هم تو سایت نمیزنم
فکر کنم نزول ایندفعه وقت ازمون دوستان است
یا حق
اگر خاطرتان باشد وقتی صدرا را 252 با ضرر فروختم برای همه ارزوی موفقیت کردم

هنوز بر این باورم
در خانه اگرکس است
یک حرف بس است

nik
2011/10/24, 20:49
آقای باربد لطفا به این صحبتها بی توجه بوده ومثل همیشه بخشنده باشید
ضمن اینکه راهنماییهایتان چه درتحلیل وچه درخریدوفروش برای امثال من بسیار باارزش است
یاحق

hamed89
2011/10/24, 22:06
دوستان من یه سوال دارم نمیدونم کجا بپرسم.
بهترین جا که میشه یه پول خوب وام گرفت کجاست؟موسسه مالی اعتباری؟ کسی جایی نمیشناسه؟

M66
2011/10/24, 22:08
خبر آمد . . . .

به نظر میرسد که رد اتهامات از سوی ارباب سیار در دادگاه امروز ، منتفی شدن سوال از رئیس جمهور ، حضور مثبت امروز وزیر اقتصاد در مجلس ،افزایش نرخ دلار و همچنین رشد خیره کننده بازارهای جهانی به خصوص در دو کالای نفت که به ۹۰ دلار رسیده و مس که به ۷۶۰۰ دلار نزدیک می شود بازار فردا ... . . . .

PASHA
2011/10/24, 22:37
درود بر شما
فرمایش شما صحیح است و من هنوز با بورس ایران آشنا نشده ام اما برخی اصول در زندگی وجود دارند که فارغ از زمان و مکان هستند. مهمترین این اصول برای من تفکر است نسبت به آنچه می بینم و می شنوم، و دوم پرسش است از آنچه که نمی فهمم و سوم یادگیری است که نتیجه دو اصل اول است.
شما بفرمایید چرا در بازار امروز همه شوک زده بودند؟ آیا آنان که با بورس ایران آشنا هستند، امروز را پیش بینی می کردند یا با همان خوش بینی که در ذات این فعالیت است پرامید امروز خود را آغاز کردند؟ بسیاری از ما که سالهاست در بورس ایران فعالیت می کنیم توهم آشنایی با آن را داریم چرا که کمتر به خود اجازه تفکر ، پرسشگری و یادگیری داده ایم. وقتی تفکری نباشد سوالی هم نیست و وقتی سوالی نباشد سوال شونده ای وجود نخواهد داشت. حال در این میان یک پرسش ساده می تواند هزاران هزار سوء تفاهم بیافریند چرا که به بی پرسشی انس گرفته ایم.

سلام دوست عزیز
چرا سوال های مراجواب ندادید .وسوال را باسوال جواب می دهید ؟
من قصدم این نبود که بگویم شما سوال نکنید .
من قصدم به هیچ وجه جانبداری ازکسی نیست . شما مختارید ازهرکسی که دوست دارید سوال بکنید .این حق شماست .
متاسفانه من دست به قلمم خوب نیست ونمی توانم منظورم درست برسانم .ومثل شما نمی توانم بنویسم .
به نظرم شمادرست می گویید من واقعا درتوهم آشنایی دربورس هستم . البته من ادعایی هم ازقبل نداشتم وندارم .
واما جواب سوال شما
تقریبا یکماه پیش بود که خیلی ازدوستانی که من می شناختمشان .سهم های خودشان راسبک می کردند ودرحال نقدکردن بودند .
واخطارخروج ازبازارویا سرمایه گذاری درسهم های بسیارکم ریسک راداده بودندومن خودم چند بارگفته بودم که بیشتردرحال نقدشدن هستم و وسبک می خرم .
نمونه اش هم سهم صدرا بود که به همراه استاد باربد خارج شدم .وبعدش هم مقدارکمی در238 خریدم ودوباره در 226 خارج شدم .
من نمی خواهم بگویم که من آشنا به بورس هستم وشما نیستید .
من درحال یادگیری بورس هستم . این را چندباراعلام کردم .
قصد من ازاینکه گفتم شما به بورس آشنایی ندارید.
نه اینگونه نیست . شما بسیار آشنا به بورس هستید نوع ادبیاتی که بکارمی برید نشان از فهم بالای شمادارد .که به نظر حالتی است که کسی ازبالا به پایین نگاه می کند .
فقطمی خواستم بگویم درمورد سوالی که کرده بودید شاید نا آشنا بودیدکه اشتباها ناآشنا به بورس کفتم که ازاین بابت عذرمی خواهم ..خوب جواب سوال های مرا ندادید تا رفع ابهام بکنیم .
واین من هستم که درتوهم هستم وبی فکر. وناآشنا به بورس من هستم نه شما
اگرخواستید جواب سوال های خودم را بدهم .تا رفع مسئله گردد.
ومن ا.. التوفیق

سلطان بورس
2011/10/24, 23:21
خبر آمد . . . .

به نظر میرسد که رد اتهامات از سوی ارباب سیار در دادگاه امروز ، منتفی شدن سوال از رئیس جمهور ، حضور مثبت امروز وزیر اقتصاد در مجلس ،افزایش نرخ دلار و همچنین رشد خیره کننده بازارهای جهانی به خصوص در دو کالای نفت که به ۹۰ دلار رسیده و مس که به ۷۶۰۰ دلار نزدیک می شود بازار فردا ... . . . .
در صورت مثبت شدن بازار موقتی هست

ناشناس
2011/10/25, 13:55
درود
نمونه نزدیکش شیران وشکلر چرا روزهای آخرمنفی بودند و معامله زیادی هم شدند با آنکه شناوری اشان کم بود ؟

پرسشی را که مطرح فرمودید برای من یک چالش محسوب می شود، چالشی برای تفکر و یادگیری. نمی خواهم پرسش خوب شما را با پاسخ بد زایل کنم لذا کمی فرصت بدهید تا مطالعه کنم و پاسخی درخور بدهم.

باربد
2011/10/25, 15:01
ایا واقعا بازار منفی فرصت خروج است ؟
ایا تا به حال فکر نکرده ایم برخی سهمها را فقط در این بازار ها منفی میتوان با حجم و قیمت دلخواه خرید ؟
ایا تا به حال فکر کرده اید اگر سهم شما در شاخص منفی اصلاح زیادی میکند
احتمال دارد شما سهم مناسب این دوران را نخریده باشید ؟
ایا میدانید در بازار منفی توسط برخی سهمها حادث می شود و باید از انها دوری کرد ؟

چند وقته پیش در یک تاپیکی این موضع را عنوان کرده بودم و خدا کند دوستان خوانده باشند
در بازار منفی هم می توان به راحتی سود کرد
ان هم به روش صحیح

arak_bourse
2011/10/25, 16:02
به نظرم مثبت بازار فرصت خروج از سهم هايي است كه ازشون مي ترسيم

M66
2011/10/26, 00:24
نقل قول نوشته اصلی توسط m66

این اخبار هم یکی یکی داره تاثیر بیشتری میزاره

مخ سوسن رد اتهام که داره کم کم خواموش میشه قضیش

بعضی ها هم آدم میمونه با کلی سوات حرف از پیشگویی های 2012 میزنن نوستراداموس و...( این منوتو1 هم جو داده به مردم)
قول میدم هیچ اتفاقی تا پایان دوره اوباما در دنیا به اون شکلی که حرف زده میشه نمیوفته

تو ایرانم رهبری جلوی دلقک بازی این محافطه کار ها رو میگیره تا انتخابات انجام شه
شاید هم چراغ سبزی به اصلاحاحاتیا بده
.
.
.
بازار فردا مثبت
هفته دیگه هم کامل مثبت تا 27000

يگانه
2011/10/26, 09:15
من دوستانه يه پيشنهاد ميكنم براي تعادل بازار

هر موقع ديديم بازار داره خراب ميشه و ليدريش هم هميشه با صدرا بوده محض رضاي خدا بيايم نفري 10-15 هزار تا يا هر كي هر چي وسعشه برداره
تا نصف صف جمع ميشه بقيشم جمع ميكنن - فردا شم با 1-2 درصد سود به هموني كه فروخته ميديم و كل قضيه حل ميشه و بازار متعادل

ناشناس
2011/10/26, 09:23

هر موقع ديديم بازار داره خراب ميشه و ليدريش هم هميشه با صدرا بوده محض رضاي خدا بيايم نفري 10-15 هزار تا يا هر كي هر چي وسعشه برداره
تا نصف صف جمع ميشه بقيشم جمع ميكنن - فردا شم با 1-2 درصد سود به هموني كه فروخته ميديم و كل قضيه حل ميشه و بازار متعادل
با درود
صدرا یک شرکت 150 میلیاردی است و در مقایسه با بانکها ، سنگ آهنی ها ، فولاد، مخابرات، غدیر و... شرکت بسیار کوچکی محسوب می شود. چرا افت قیمت چنین شرکتی باید بتواند کل بازار را متاثر کند؟ آیا این اثر بیشتر روانی نیست؟
باسپاس

يگانه
2011/10/26, 09:59
همان طور كه بورس دما سنج بازار و اقتصاد حساب ميشه

صدرا هم دما سنج بورسه

با اينكه شركت كوچكيه ولي فيد بك سياسي و اقتصادي اون در بازار بوضوح مشخصه پس ميتونيم با تحليل و كم كردن اين اثر رواني بازار رو خودمون كنترل كنيم

متاسفانه برخي شركتها و حقوقي ها كه ....... دست به عرضه بي محابا ميزنن كه نتيجش رو ميشه رو بازار ديد

ناشناس
2011/10/26, 10:06
همان طور كه بورس دما سنج بازار و اقتصاد حساب ميشه

صدرا هم دما سنج بورسه

با اينكه شركت كوچكيه ولي فيد بك سياسي و اقتصادي اون در بازار بوضوح مشخصه پس ميتونيم با تحليل و كم كردن اين اثر رواني بازار رو خودمون كنترل كنيم

متاسفانه برخي شركتها و حقوقي ها كه ....... دست به عرضه بي محابا ميزنن كه نتيجش رو ميشه رو بازار ديد
جسارتاً، چه همبستگی بین این دو نمودار وجود دارد؟

http://irupload.ir/images/m4olqzgf7vniz5q6fj2.jpg (http://irupload.ir/)

MASOUD
2011/10/28, 01:25
مطلبی در پاسخ به یکی از پستهای کاربر محترم ، آقا و یا خانم ناشناس نوشته بودم که حذف شده ، اگر مقدور هست بفرمایند به چه دلیل ، دانستن دلیل آن دست کم موجب ملاجظات بعدی در نگارش میشود ، چونکه پس از نگارش آن تاکنون سایت را ندیدام .
با سپاس

سپه
2011/10/28, 13:37
درود

پاشای عزیزاین هم نظر جناب ناشناس در21شهریور 1390

اشتباه؟
1-خنصیر، خپویش، شسم، گلتاش، پشمچا و... و...و....
2-شخص حقیقی
3-تماس اول
4-خرید
5-تماس دوم
6-فروش
و من اشتباه می کنم که فکر می کردم باید فکر کنم؟!

البته منظورم از اوردن این نوشته این بود که بازار رو خوب می شناسن

سپه
2011/10/28, 13:41

طرز تفکر جالبیه من یکی که هستم
هم هیجان خونمون می ره بالا
هم اگه صعود کرد سرمایمون می ره بالا
هم اگه نزول کرد دوستان راهکارهای خوبی برای مقابله با نزول پیش نهاد کردن

مصطفی مصری پور
2011/10/28, 15:30

اینجا یه مشکلی پیش میاد به نام " سواری مجانی" یعنی هیچ کس حاضر نخواهد بود پیش قدم بشه و منتظر اقدامات بقیه میشه

و در نتیجه عده ای که اعتماد کردن متضرر میشن!

وحید 20
2011/10/28, 15:49
مدير عامل شركت بورس در گفتوگو با ايسنا:
عوامل خارج از بازار باعث افت بورس شده است
سهامداران به عملكرد شركتها بيشتر توجه كنند و صبور باشند!

مدير عامل شركت بورس عوامل خارج از بازار را باعث افت بورس دانست و به سهامداران توصيه كرد كه صبور باشند و به عملكرد شركتها بيشتر توجه كنند تا دچار ضرر و زيان نشوند.

دكتر حسن قاليباف اصل- مدير عامل شركت بورس و اوراق بهادار تهران - در گفتوگو با خبرنگار بورس خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، وضعيت فعلي بورس را مورد توجه قرار داد و درمورد علت افت شديد بورس در نيمه دوم سال گفت: در حال حاضر اطلاعات 6 ماههاي كه شركتها به بازار ارائه كردند مثبت است و صنايع بورسي نسبت به بودجه پيشنهادي به عملكرد مطلوبتري دست پيدا كردند.

وي افزود: به اين ترتيب اخباري كه حول و حوش بازار سرمايه وجود دارد و اخبار مربوط به شركتها مثبت است ولي سرمايهگذاران به اطلاعات اقتصادي توجه نميكنند اين در حالي است كه قطعا اطلاعات اقتصادي اهميت بيشتري دارد.

وي با بيان اينكه قيمت تابع عرضه و تقاضا است، اعلام كرد: در اين شرايط عوامل خارج از بازار در افت بورس تاثير گذار بوده و باعث افت بازار شده است.

*وضعيت بورس نسبت به سال قبل بهتر است

سخنگوي شركت بورس به مقايسه عملكرد بورس نسبت به مدت مشابه سال قبل پرداخت و توضيح داد: در حال حاضر حجم معاملات بورس نسبت به مدت مشابه سال قبل زياد است و وضعيت بورس نسبت به مدت مشابه سال قبل بهتر است؛ اين در حالي است كه نميشود دائما از بورس انتظار رشد داشت.

وي در پاسخ به اين سوال كه وضعيت بورس نسبت به ابتداي امسال قابل مقايسه نيست و بازدهي بورس كاهش يافته است،گفت: وضعيت بورس دورهاي و آمار معاملات نسبت به سال گذشته مقايسه ميشود لذا وضعيت بورس نسبت به مهر و آبان سال 89 بهتر است و ميانگين معاملات افزايش يافته است.

قاليباف اصل در پاسخ به اين سوال كه چرا در شرايط فعلي از بورس حمايت نمي شود،گفت: اينطور نيست كه بازار يك طرفه باشد زيرا بازار روان است و همواره در آن خريد و فروش مي شود لذا اگر بحثهاي خارج از بازار كاهش يابد، وضعيت بورس بهبود مي يابد.

*سهامداران صبور باشند

مدير عامل شركت بورس به سهامداران توصيه كرد كه به عملكرد شركتها بيشتر توجه كنند و با مطالعه تصميم بگيرند تا دچار ضرر و زيان نشوند لذا سهامداران بايد در بازار سرمايه با اطلاعات وارد شوند و صبور باشند تا بتوانند از اين بازار كسب سود كنند.

وي به پذيرش سهام 4 شركت در بورس اشاره كرد و گفت: در حال حاضر شركتهاي پتروشيمي كرمانشاه، نفت جي،كشتيراني والفجر و پالايشگاه بندرعباس در بورس پذيرش شده است و عرضه اوليه سهام اين شركتها به زودي انجام مي شود.

وي با بيان اينكه عرضه اوليه همواره براي بورس جذاب است و بازار از آن استقبال مي كند، در مورد علت كم كاري بورس در عرضه اوليه شركتها از ابتداي سال تاكنون،تصريح كرد: بورس اقدامات لازم را انجام ميدهد ولي سهامدارعمده بايد سهم را عرضه كند.

قاليباف ياد آورشد: برنامه شركت بورس عرضه 15 شركت تا پايان است كه اميدواريم به اين پيش بيني برسيم.
http://isna.ir/ISNA/NewsView.aspx?ID=News-1879099&Lang=P

PASHA
2011/10/29, 08:34
The time of maximum pessimism is the best time to buy and the time of maximum optimism is the best time to sell.

John Templeton

زمان بیشترین بدبینی، بهترین زمان برای خرید است و زمان بیشترین خوشبینی، بهترین زمان برای فروش.

The people who are buying stocks because they're going up and they don't know what they do deserve to lose money.

Jim Cramer

افرادی که سهامی را می خرند به خاطر این که در حال رشد است و از کاری که می کنند آگاه نیستند، سزاوار از دست دادن پول هستند.

The Stock Market is designed to transfer money from the Active to the Patient.

Warren Buffet

بازار سهام طراحی شده است تا پول را از فعال به بردبار انتقال دهد.

ali2000
2011/11/13, 16:21
دوستان سهامدار وشمال و حق تقدم وشمال
سهامداران عمده و مديران وشمال به علت اينكه شركتشان به تازگي وارد بورس شده است با قواعد و روند معاملات و جو بازار سرمايه و چگونگي و نحوه حمايت از سهم نا آشنا هستند و از نظرات سهامداران براي پيشبرد اهداف شركتشان استقبال ميكنند.
دوستان سهامدار تماس بگيريد و خواهان حمايت از سهم و مخصوصا حق تقدم سهم توي بازار باشيد.
شماره تلفن تماس شركت:
سرمايه گذاري توسعه شمال ( وشمال)

3214470 -- 0111

شماره تلفن تماس سهامدار عمده وشمال:
شركت صنعتي بازرگاني رهروان توسعه عصر

3266979 -- 0111

ناشناس
2011/11/13, 16:51
واقعاً عدم آشنایی این عزیزان به جو بازار سرمایه باعث ناراحتی شد پیشنهاد می کنم شماره تلفن شرکت نورد و قطعات فولادی را به ایشان بدهید کمی آموزش ببینند. از گزینه های دیگر می توان به شرکت ایران ترانسفو اشاره کرد که در این زمینه درجه دکترا دارند.

reza2011
2011/11/13, 17:27
بنظر میاد فردا بازار منفی و چهارشنبه بازار مثبت باشه اگه مسایل سیاسی بزاره
وتو همین ماه یا ماه آتی بازار اساسا مثبت بشه آخه اندیکاتورهای شاخص کل خیلی تو کفند:d

سپه
2011/11/13, 17:33
مگه هر چی به کف رسید برمیگرده

مردم این مرز پر گهر هم خیلی تو کفن :d به نظر شما اونام مثبت میشن

yasin1
2011/11/13, 17:37
با سلام به همه اساتید. امیدوارم بتونیم تو نوسانات بورس مثل نوسانات زندگی محکم و استوار باشیم.:)

reza2011
2011/11/13, 18:09
=))

reza2011
2011/11/13, 18:14
مگه هر چی به کف رسید برمیگرده

مردم این مرز پر گهر هم خیلی تو کفن :d به نظر شما اونام مثبت میشن

پس بایس مردمم برگردن;)