PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : معادن منگنز ايران ( كمنگنز )

صفحه ها : [1] 2 3

meysam_sh_2020
2011/12/03, 15:10
با سلام

پس رشد 100 درصدی در عرض4-5 ماه امروز دوباره کمنگنز در قیمت 12338 صف خرید سنگینی به خود گرفت و حجم زیادی از این سهم معامله شد ولی گویا تازه اول راه است (-: و کمنگنز قراره سود های خوبی تقدیم سهامدارانش کند;)
. لذا حیف بود تاپیک مجزایی نداشته باشه این سهم .
هرچند دوستان در تاپیک سهام زیر خاکی قبل از همه به معرفی این سهم پرداخته بودند. ;)
در ادامه به اخبار و وضعیت شرکت و طرح های توسعه این شرکت میپردازیم.
موفق باشید

meysam_sh_2020
2011/12/03, 15:47
دوستان فک میکنید سود این سهم در 6 ماهه نسبت به 6 ماه ی پارسال چند درصد رشد کرده؟؟؟ 100 درصد؟ 200درصد؟؟؟ 300درصد؟؟ 400درصد؟؟.......1000 درصد؟؟ :d فک نکنم بتونید حدس بزنید!!!!!!!
بله 23350 درصد یعنی سود این شرکت در 6 ماهه نسبت به سال گذشته بیش از 23 برابر شده ولی قیمت سهم تازه دوبرابر شده برا همین میگم تازه اول راهیم (-:

البته سود عملیاتی هر سهم هم در 6 ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 324 درصد رشد داشته.

دلایل تعدیل طبق گزارش شرکت :

1- با توجه به عدم ارسال حدود چهارده هزار تن از محصول شرکت عليرغم توليد آن در شش ماهه ابتداي سال به علت عدم انعقاد قرارداد جديد با شرکت سهامي ذوب آهن اصفهان و نهايتا توافق انجام شده مبني بر افزايش 25
درصدي نرخ فروش محصول شرکت اصلحات لزم در مبلغ فروش سال بعمل آمد. در اين خصوص به اطلع مي رساند که اعمال نرخ جديد به سنگ ارسالي در شش ماهه دوم سال تعلق خواهد گرفت.

2-- با توجه به واقعي شدن هزينه ها در عملکرد شش ماهه اول سال 1390 نسبت به مبلغ برآوردي بودجه سرفصل بهاي تمام شده کالي فروش رفته ، هزينه هاي اداري و تشکيلتي و هزينه هاي مالي اصلحات لزم به عمل آمده
دراين خصوص به اطلع ميرساند که مقدار توليد از 101.290 تن به 105.062 تن افزايش يافت.

3-برنامه خريد سنگ شرکت شامل پنج هزار تن باعيارمتوسط 35 mn درصدنرخ متوسط 3.400 هزار ر به مبلغ 17.000 ميليون ر بوده که با توجه به سنگ منگنز خريداري شده در شش ماهه اول و قراردادهاي گرديد. MN % منعقده جهت خريد سنگ منگنز در شش ماهه دوم به مقدار 9.122 تن با عيار متوسط 24به نرخ متوسط 1.465.249 ر به مبلغ 13.366 ميليون ر تعديل گرديد.

4- کاهش خالص ساير درآمدها عمدتا"بابت عدم تحقق درآمد حاصل از فروش سنگ کم عيار)درسنوات گذشته جهت سنگ کم عيارذخيره کاهش ارزش موجوديها درحسابها لحاظ شده است( که درصورت فروش ذخيره مربوطه به
حساب ساير درآمدها منتقل مي گرديد مي باشد.

5- افزايش درآمد حاصل از سرمايه گذاري عمدتا"بابت افزايش سود سپرده هاي بانکي نسبت به برآورد انجام شده در شش ماهه ابتداي سال مي باشد.

6- افزايش سايرهزينه ها عمدتا"بابت تحقق جرائم ديرکرد کسورات قانوني به مراجع ذيربط مي باشد.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
اینم لنیک پیش بینی درامد هر سهم : http://codal.ir/Reports/Exports/n8VVL%2bCrTCc87d5b3CC9AA%3d%3d.pdf

فعلا زیادی شلوغش نمیکنم چون ممکنه فردا دیگه گیر نیاد بزارید سنگین بخریم :D

meysam_sh_2020
2011/12/03, 20:44
شخص حقیقی امروز 202287 سهم دیگه اضافه کرده دیروز هم حدودا 82 هزار سهم حریده بود .
من شنیدم سهام وثیقه شرکت رو که حدود 6میلیون سهم هست ( دقیقشو نمیدونم دیگه) رو میخوان بفروشن و 1 میلیونش رو امروز فروختن.
کسی اطلاعات دقیقتری داره؟

کیوان
2011/12/05, 18:24
با اجازه دوستان منگنزی! من نظر شخصی تکنیکالیمو هرچند نادرست بدم! ;)
خب اگر نظر من درست باشه سهم چهارشنبه باید +4 بخوره و سهم به 1334 تومان برسه و اگر اینجا لبه چنگالی باشه که میخواد تشکیل بده پس از شنبه سهم باید برگرده تا1050 تومان اونجا پولبک قوی ایجاد کنه برای صعود مجدد...پس میمونم تا شنبه ببینم چی میشه! B-)

hamed89
2011/12/06, 01:42
خب اگر نظر من درست باشه سهم چهارشنبه باید +4 بخوره و سهم به 1334 تومان برسه و اگر اینجا لبه چنگالی باشه که میخواد تشکیل بده پس از شنبه سهم باید برگرده تا1050 تومان اونجا پولبک قوی ایجاد کنه برای صعود مجدد...پس میمونم تا شنبه ببینم چی میشه! B-)

کیوان جان من تکنیکال بلد نیستم ولی مطمینم شنبه با صف تموم میشه..مگر اینکه یکی از سفارت بره بالا

meysam_sh_2020
2011/12/06, 21:16

سلام
عزاداریتون قبول باشه.
منم تکنیکال بلد نبستم ولی با نظرتون موافقم ;) یه استراحت رو داره به نظرم این سهم ولی زیر 1100 فک نکنم بیاد ;) چون اگه بیاد دیگه مشتری زیاد پیدا میکنه. ;)

کیوان
2011/12/06, 23:01
سلام
عزاداریتون قبول باشه.
منم تکنیکال بلد نبستم ولی با نظرتون موافقم ;) یه استراحت رو داره به نظرم این سهم ولی زیر 1100 فک نکنم بیاد ;) چون اگه بیاد دیگه مشتری زیاد پیدا میکنه. ;)

تو مسیر برگشت یک مقاومت کوچک در 1165 داره ولی اگر حدس من درست از آب در بیاد یعنی میخواد بال بالایی چنگالو تشکیل بده و اگر رو این مقاومت بمونه برمیگرده بالا و قضیه چنگال فیل میشه ، پس قائدتا باید بیاد پایین تا میدلاین که با اون حجم تقاضایی که میگویید یک صعود قوی داشته باشه...
حالا همه اینهایی که من گفتم در حد یک تصور از آینده بود. من فقط نظرمو ابراز کردم تا بعد از اینکه زمان پیش رفت و روال عادی سهم مشخص شد برگردم و یک مقایسه ای بکنم ببینم چطور پیش رفت ! ;)

meysam_sh_2020
2011/12/06, 23:46
تو مسیر برگشت یک مقاومت کوچک در 1165 داره ولی اگر حدس من درست از آب در بیاد یعنی میخواد بال بالایی چنگالو تشکیل بده و اگر رو این مقاومت بمونه برمیگرده بالا و قضیه چنگال فیل میشه ، پس قائدتا باید بیاد پایین تا میدلاین که با اون حجم تقاضایی که میگویید یک صعود قوی داشته باشه...
حالا همه اینهایی که من گفتم در حد یک تصور از آینده بود. من فقط نظرمو ابراز کردم تا بعد از اینکه زمان پیش رفت و روال عادی سهم مشخص شد برگردم و یک مقایسه ای بکنم ببینم چطور پیش رفت ! ;)

این یکی تحلیل بهتر از بالایی بود به نظرم مقاومت همون محدوده ایه که گفتی بعید میدونم پایین تر بیاد اومد اضافه میکنم تا تک سهم شدن (-:
برای فردا من بیشتر فروشنده ام تا خریدار ;)

meysam_sh_2020
2011/12/12, 08:22
کمنگنز ببینیم 1400 رو امروز رد میکنه تا اینجا 14 درصد بالارفته از زمان ایجاد این تاپیک ;) البته من خودمم دیگه ندارم و روی مقاومتش فروختم

meysam_sh_2020
2011/12/12, 08:24
کمنگنز متوقف شد باز یعنی دوباره تعدیل مثبت داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟ خدایااااااااااااا
من گزارش رو زیر رو کرده بودم جایی برا تعدیل نمونده بود که برا امسال و تا 9 ماهه :( این یکی تعدیل از کدوم محل میتونه باشه!!!!!!!!!!!!

*سامان*
2011/12/12, 09:22
کمنگنز متوقف شد باز یعنی دوباره تعدیل مثبت داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟ خدایااااااااااااا
من گزارش رو زیر رو کرده بودم جایی برا تعدیل نمونده بود که برا امسال و تا 9 ماهه :( این یکی تعدیل از کدوم محل میتونه باشه!!!!!!!!!!!!
اونايي كه ديروز فروختن رو دست خوردن

hamed89
2011/12/12, 09:24
من که تازه خریدم
خدا کنه یه حالی به ما بده

sourena
2011/12/20, 17:17
دوستان چه خبر از کمنگنز؟
این چند روز که بسته بود حیف شد تو این بازار به راحتی 1800 رو لمس میکرد

meysam_sh_2020
2011/12/20, 18:04
دوستان چه خبر از کمنگنز؟
این چند روز که بسته بود حیف شد تو این بازار به راحتی 1800 رو لمس میکرد
فعلا که بسته و رفته برا تعدیل. موقع بازگشایی جبران میکنه مثبت هایی که باید میخورد رو;) منتظرگزارش میمونیم فعلا

sourena
2012/01/07, 14:46
صحبت از یک تعدیل بسیارعالی است کسی خبر موثق دارد؟

meysam_sh_2020
2012/01/07, 18:52
صحبت از یک تعدیل بسیارعالی است کسی خبر موثق دارد؟
احتمالا تعدیلش بالای 30 یا 40 درصده که تعدیلش طولانی شد (-:

abmohammadi
2012/01/09, 10:42
نمی دانم راست یا دروغ ولی یک بنده خدایی به من گفت تا می تونی بخر و خبری که راجع به تعدیلش به من داد خیلی بیش تر از این حرف هاست.;)

sourena
2012/01/09, 11:44
شوخی یا جدی نمیدونم اما در تماسی که با شرکت داشتم و پرسیدم صحت داره سود حدود 340 تومن جواب شنیدم شاید بیشتر باشه!

ستاره بورس
2012/01/09, 15:00
شاید435تومان

sourena
2012/01/09, 15:33
شاید435تومان

دوست عزیز شوخی میکنید یا از یک منبع موثق و معتبر میفرمایید؟ و زمان بازگشایی؟

meysam_sh_2020
2012/01/09, 21:15
شوخی یا جدی نمیدونم اما در تماسی که با شرکت داشتم و پرسیدم صحت داره سود حدود 340 تومن جواب شنیدم شاید بیشتر باشه!

تعدیلش عملیاتیه یا غیر عملباتی؟
من صورت ها ی مالیش رو نگاه کرده بودم این سود هایی که شما میگید بعید بود بسازه !!! اونم تو 9 ماهه . مگه اینکه دوباره افزایش نرخ داده باشه.
خلاصه رو این سهم نامردی کردن!!!!!!!!! هم سازمان هم شرکت

آیهان
2012/01/09, 22:58
با سلام خدمت همه دوستان
منگنز در مرحله اول حول و حوش 240 به بازار اعلام می کنه و در مرحله بعد 450 تا عید شک نکنین که 3000 رو خواهد دید
به قیمت خوبی باز بشه واسه خرید عالیه

آیهان
2012/01/09, 23:02
دوستان یادم رفت اضافه کنم تعدیل آخری غیر عملیاتی است حول و حوش 200 تومان که از محل فروش یکی از سهام غیر بورسیش است

ستاره بورس
2012/01/10, 00:39
با سلام خدمت همه دوستان
منگنز در مرحله اول حول و حوش 240 به بازار اعلام می کنه و در مرحله بعد 450 تا عید شک نکنین که 3000 رو خواهد دید
به قیمت خوبی باز بشه واسه خرید عالیه

حرف شما درسته.ولی قرار بود اینطور که نوشتین تعدیل بده.ولی الان میخواند 430را یکجا اعلام کنند برا همین طول کشیده

sourena
2012/01/10, 14:22
دوستان منگنزی گوش شیطون کر ظاهراًخبر عالی تعدیل تا مبلغ 430 تومن صحت داره اگر اینطور باشه بازگشایی باید حدود 3000 تومن باشه وزیر اون فرصت خرید

n@vid
2012/01/21, 10:03
سلام
دوستان از زمان بازگشايي منگنز اطلاعي داريد؟ خيلي طولاني شده

meysam_sh_2020
2012/02/22, 22:58
احتمالا تعدیلش بالای 30 یا 40 درصده که تعدیلش طولانی شد (-:
خوب گزارش کمنگنز هم اومد با 31 درصد تعدیل مثبت . اما به سادگی از تعدیل های امسال کمنگنز نمیشه گذشت و بیشتر باید زیر نظر داشت این سهم رو ;)

sourena
2012/02/24, 08:37
احتمالاً حدود 2500 گشوده خواهد شد.در کمتر از یکسال به 4000 تومن هم خواهد رسید

sourena
2012/02/24, 08:38
الان دوستان نوسانگیر ما درک میکنند که سهامداری روی چنین سهمی به مراتب بهتر از نوسانگیری است

sourena
2012/02/24, 09:05
با سلام

پس رشد 100 درصدی در عرض4-5 ماه امروز دوباره کمنگنز در قیمت 12338 صف خرید سنگینی به خود گرفت و حجم زیادی از این سهم معامله شد ولی گویا تازه اول راه است (-: و کمنگنز قراره سود های خوبی تقدیم سهامدارانش کند;)
. لذا حیف بود تاپیک مجزایی نداشته باشه این سهم .
هرچند دوستان در تاپیک سهام زیر خاکی قبل از همه به معرفی این سهم پرداخته بودند. ;)
در ادامه به اخبار و وضعیت شرکت و طرح های توسعه این شرکت میپردازیم.
موفق باشید

میثم جان بنظرم تاریخ دوباره تکرار خواهد شد

sourena
2012/02/24, 09:12
همانطور که میثم عزیز اشاره کرد این سهم تابستان گذشته توسط جناب مهران رونمایی و تحلیل شد
هرچند که تحلیل قدمتی 6 ماهه دارد ولی بسیار ارزنده است که در تایپیک زیر خاکیها آمده بود و من با
اجازه مهران عزیز آن را به این جا منتقل میکنم.مهران جان یکبار دیگر برای معرفی این سهم سپاس

کمنگنز

بریم سر اصل مطلب: معادن منگنز ایران<کمنگنز> دلایل ما برای خرید خودمان وپیشنهاد به دوستان به عنوان یک زیر خاکی

در ابتدا دلایل شفاف و عام را میگویم و اگر جایز بود یک سری دلیل پشت پرده

1-اوضاع و احوال منگنز...از نظر بنیادی...طرح توسعه...فروش...استخراج...میزا � ذخیره معادن:

طرح های توسعه شرکت معادن منگنز شامل طرح توسعه چاه شماره 2 تراز 290 متری که تا کنون 2.5 میلیارد تومان یعنی به اندازه سرمایه شرکت هزینه اش کرده است و 72% پیشرفت دارد وپیش بینی میشود در مهر 91 به بهره برداری برسد به دنبال آن این درح ادامه میابد و توسعه اش تا سال 92 به طول می انجامد

فروش شرکت تضمین شده و به دور از ریسک رقابت و بازاریابی است و عمده فروشش به ذوب آهن و مقدار اندکی به فولاد زاگرس است

**** از مشکلات شرکت که معمولا گزارشات ابتدای سالش زیاد مناسب نیست همین مشتری دولتی و بد حساب است که وجوه حاصل از خرید را کمی دیر پرداخت میکند<ولی به دلیل نیاز به شرکت معادن منگنز قطعا خرید های طی سال را پیش از پایان سال تسویه مینماید>

2-وضعیت سرمایه گذاری ها:

*** شرکت تعداد 6.309.328 سهم از شرکت ذغال سنگ نگین طبس <کطبس> را در اختیار دارد با بهای تمام شده 131 تومان به ازا هر سهم

***شرکت 6 میلیون سهم از شرکت معدنی لاله سبلان را در اختیار دارد که قطعا دوستان اطلاعات کافی از این شرکت ندارند چون معرفی نشده است:
این شرکت از زییر مجموعه های تکادو و احیا سپاهان است که برای جستجو و اکشاف و استخراج معادن در کشور تاسیس شد و از سال 88 به سود دهی مناسبی رسید<بعدا در مورد این شرکت بیشتر توضیح میدم الآن نیازی نمیبینم از سهم اصلی دور شیم> فقط یکی از اقدامات به نتیجه رسیده لاله سبلان معدن طلایی است که شرکت زرکاوان که زیر مجموعه لاله سبلان است در حال استخراج و تولید در آن است و در سال 88 ...میزان 35 کیلوگرم طلا با عیار 98.99 % تولید کرده است...........

****شرکت 12 میلیون سهم از ذغال سنگ پرورده طبس را در اختیار دارد که پس از یک دوره 1-2 ساله کاهش فروش و سود مجددا بسیار سوددهی خوبی را آغاز کرده و احتمالا امسال سودی بالاتر از 3 سال گذشته خواهد ساخت

***شرکت 3 میلیون سهم استقلال سپاهان را در اختیار دارد که این شرکت هم در زمینه اکتشاف و استخراج مواد اولیه چون: بوکسیت..دولومیت..آرژیلیت..با زالت..سنگ آهک...فلدسپات و ... دارد که محصولات و مواد استخراج شده را بلافاصله پس از استخراج و به دلیل تقاضای زیاد به فروش میرساند و هم اکنون چند معدن در اختیار دارد

***شرکت در سال 89با خرید 60% مابقی سهام صبا منگنز توانست مالکیتش را به 100% برساند<ذکر کنم که شرکت کوچکیست> امابا این اقدام توانست میزان ذخیره معادن شهرستانک که 82 هزار تن بود را تماما به مالکیت خود در آورد یعنی سالانه 4500 تن به ظرفیت استخراج کمنگنز اضافه شد...........شرکت الآن 100% یعنی 1 میلیون سهم صبا مننز را در اختیار دارد...

****پس یهنی کمنگنز که تعداد کل سهامش 25.300.000 عدد است حدود 28 میلیون سهام از شرکت های دیگر معدنی و سودده و انحصاری را در اختیار دارد

3-وضعیت معادن در اختیار و میزان ذخیره معادن...

شرکت از نظر ذخایر معدنی مشکلی ندارد چون معادنی که هم اکنون در اختیار دارد تا 13 سال دیگر پروانه بهره برداری دارند....

*** میزان ذخایر معادن با اکتشافات صورت گرفته بیش از 5 میلیون تن برآورد شده است و شرکت از این لحاظ بزرگترین معادن منگنز در خاورمیانه را دارا میباشد

****یک نکته بسیار مهم:: شرکت در ابتدای سال 89 به دلیل نیاز به شن و ماسه برای استفاده در معادن مجوزی اخذ کرد برای اکتشاف و بهره برداری از معادن شن و ماسه در نزدیکی شرکت که پس از اکتشاف معدنی به اندازه 400 هکتار را اکتاف و استخراج از آن را شروع کرد اما به دلایل زیر:

1-نزدیکی این معادن به مقر معادن منگنز قم و داشتن تجهیزات و نیروی لازم و کافی
2-بزرگی معدن اکتشافی و دریافت مجوز لازمه

****شروع به استخراج و تولید بیشتر شن و ماسه برای فروش کرد و هم اکنون هم شن و ماسه تولیدی را به پروژه های مسکونی استان قم میفروشد که طرح جالب و سود آوری موفقی برای شرکت دارد<البته دنبال آمار دقیق سود آوری این معادن برای امسال و سال های بعد هستم انشا الله به محض کسب نتیجه خدمتتان همین جا و در همین تاپیک عرض خواهم کرد>

4-میزان سود انباشته و اندوخته و بررسی آخرین افزایش سرمایه شرکت:

***سود انباشته به ازا هر سهم رقم قابل توجه حدود 170 تومان است

***اندوخته طرح و توسعه و تکمیل به ازا هر سهم رقم قابل توجه 90 تومان است

یعنی مجموع انباشته و اندوخته به ازا هر سهم= حدود 260 تومان

آخرین افزای سرمایه شرکت برمیگرده به سال 83 و این نکته با توجه به داشتن طرح توسعه..انباشته و اندوخته مناسب همچنین سرمایه کم بسیار تحریک کننده است

***نگاهی به افزایش سرمایه و روند قیمتی سهام معدنی دارای ویژگی های بالا قبل و بعد از افزایش سرمایه بیاندازید...........

ضمنا دوستان گزارشات ابتدایی این سهم به دلایلی که در بالا ذکر شد معمولا از دید یک سهامدار حقیقی مناسب نیست چون قطعا سریع به % پوشش eps نگاه میندازه اما یادمون باشه پارسال تا 9 ماهه 17 ریال پوشش داده بود و در پایان 86 تومان.......پس گزارشات میاندوره ای و فصلی را ملاک قرار ندهید.......

meysam_sh_2020
2012/02/24, 10:17
احتمالاً حدود 2500 گشوده خواهد شد.در کمتر از یکسال به 4000 تومن هم خواهد رسید
بعید میدونم بالای 2000 تومن باز بشه البته میتونه پی به ایه 10 هم به خودش بگیره ولی فک کنم با پی به ایه 7-8 یا کمتر بازش کنن که فرصت خرید بده . شاید هم بالاتر باز یشه.
شرکتی که رو دور سود دهی افتاد رو باید خرید . ;)

sourena
2012/02/24, 11:50
بعید میدونم بالای 2000 تومن باز بشه البته میتونه پی به ایه 10 هم به خودش بگیره ولی فک کنم با پی به ایه 7-8 یا کمتر بازش کنن که فرصت خرید بده . شاید هم بالاتر باز یشه.
شرکتی که رو دور سود دهی افتاد رو باید خرید . ;)

بدون اغراق میگم اگر دور و ور 2000 باز بشه مفته و من روش تک سهم میشم

fallah
2012/02/24, 12:17
بدون اغراق میگم اگر دور و ور 2000 باز بشه مفته و من روش تک سهم میشم

در مورد کمنگنز نباید با جو نظر داد.پی بر ای 7 به سهم بدهیم نزدیک به 1700تا 1750 باز خواهد شد.البته این را نیز باید در نظر گرفت که در کدام بازار باز خواهد شد.بنده خودم اگر باز شود تک سهم میشوم ولی نه در هر قیمتی.

همیشه تجربه نشان داده سهمی که با رشد بالا باز میشود همانروز بدلیل عرضه نوسانگیر ها و تشخیص سود خود سهم کمی ریزشی میشود که به نظر در همان موقع فرصت خرید به شمار میرود.

بازار ما بیشتر شخصیت پرست هست تا چیز دیگر.بعنوان مثال همین قندیها شخصیت سهمشان آنقدر بالاست که در هر قیمتی خریدار دارد حتی اگر سهم زیانده باشد.
کمنگنز هم از این قاعده مثتسنی نیست و شخصیت سهم بدلیل تعدیلات پی در پی آنقدر بالاست که سهم محکوم به رشد هست (حتی در بازار به ظاهر سیاسی)

meysam_sh_2020
2012/02/24, 12:19
امروز حسش روندارم دو تا گزارشش رو بخونم :( .
فقط نکته ای از قبل یادمه که این 25 درصد افزایش نرخی که گرفته از 6 ماهه دوم به بعد اعمال شده

حالا سال اینده ...................;)

fallah
2012/02/24, 12:24
امروز حسش روندارم دو تا گزارشش رو بخونم :( .
فقط نکته ای از قبل یادمه که این 25 درصد افزایش نرخی که گرفته از 6 ماهه دوم به بعد اعمال شده

حالا سال اینده ...................;)

میثم جان شما که با 8 درصد فروختیش رفت
شما دیگه چی میگی:d

mehran
2012/02/24, 12:27
ممنون سورنا جان نمیدونی با این پستت چه خاطراتی رو زنده کردی یادش بخیر شب معرفیش تا صبح خوابم نبرد.....بزرگواران منگنز پتانسیل ساختن این سودها رو در گذشته هم داشته اما پنهان کاری و مخفی کردن سود توسط مدیران....اما الآن تکادو خودش داره وارد فرابورس میشه پس پتانسیل های شرکت آزاد شد و همه قوای بالقوه بالفعل شد به همین راحتی.....قیمت بازگشایی هم اون قیمتیه که تکادو و سهامدار حقیقی که از 600 سنگین خرید داشت بخواهند و ما قطرهای هستیم در مقابل دریای بی کران پول آنها:d:d

fallah
2012/02/24, 12:30
کمنگنز سهامدار میخاد میثم جان نه سهام باز.
از اونموقع که رو 700 تومن میخریدیم و دوستان به ظاهر بی ریا به ما میگفتن سفته باز ،رشد کرده تا الان الانشم که باز جای رشد داره.
فقط خدا کنه زود باز شه و بخریم

meysam_sh_2020
2012/02/24, 13:06
میثم جان شما که با 8 درصد فروختیش رفت
شما دیگه چی میگی:d

البته من بی گناهم . این سهم بعد از تعدیلش فقط 7 روز کاری معامله شد!! من روی مقاومتش (1330 فک کنم بود ) فروختم بعدش دو روز دیگه مثبت خورد و بسته شد!!!
مشکل از سازمان بود وگرنه نماد اگه باز بود بالاتر میخریدمش البته اگه گیر میومد :))

الان میبینم این سهم هنوز جا داره برا خرید و اهداف بالاتری داره ;)

meysam_sh_2020
2012/02/24, 13:10
کمنگنز سهامدار میخاد میثم جان نه سهام باز.
از اونموقع که رو 700 تومن میخریدیم و دوستان به ظاهر بی ریا به ما میگفتن سفته باز ،رشد کرده تا الان الانشم که باز جای رشد داره.
فقط خدا کنه زود باز شه و بخریم
اون روزی که شما رو 700 خریدی (از صف فروش بود فک کنم ) من هم میخواستم بخرم فقط من چند ثانیه یا چند دقیقه دیر جنبیدم و حواسم نبود به سهم که دیدم شما صف خرید رو تبریک گفتی :d و فک کنم 20 درصدی بالا رفت بعدش .

البته اون زمان این سهم با کبافق بالا میرفت و اون روزا اوج قیمت کبافق بود ;) ملت فک میکردن این سهم هم سفته بازی البته شخص حقیقیش یه نوسان توپول گرفت یه دفعه بعد سهم ریخت مردم فک کردن سفته بازیه
ولی بعد تعدیل که حدود 300 هزار تا دیگه خرید معلوم شد یه خبرایی تو سهم هست ;)

fallah
2012/02/24, 13:26
اون روزی که شما رو 700 خریدی (از صف فروش بود فک کنم ) من هم میخواستم بخرم فقط من چند ثانیه یا چند دقیقه دیر جنبیدم و حواسم نبود به سهم که دیدم شما صف خرید رو تبریک گفتی :d و فک کنم 20 درصدی بالا رفت بعدش .

البته اون زمان این سهم با کبافق بالا میرفت و اون روزا اوج قیمت کبافق بود ;) ملت فک میکردن این سهم هم سفته بازی البته شخص حقیقیش یه نوسان توپول گرفت یه دفعه بعد سهم ریخت مردم فک کردن سفته بازیه
ولی بعد تعدیل که حدود 300 هزار تا دیگه خرید معلوم شد یه خبرایی تو سهم هست ;)

اصلا معلوم بود چه خبره چون که حقیقیش هرروز از صف فروش حجمشو بر میداشت.من میدونستم تعدیل داره ولی دیگه تا این حدشو نمیدونستم.بازم باز شه میخرم و حداقل یک الی دو سال نگهش میدارم

meysam_sh_2020
2012/02/24, 14:48
ممنون سورنا جان نمیدونی با این پستت چه خاطراتی رو زنده کردی یادش بخیر شب معرفیش تا صبح خوابم نبرد.....بزرگواران منگنز پتانسیل ساختن این سودها رو در گذشته هم داشته اما پنهان کاری و مخفی کردن سود توسط مدیران....اما الآن تکادو خودش داره وارد فرابورس میشه پس پتانسیل های شرکت آزاد شد و همه قوای بالقوه بالفعل شد به همین راحتی.....قیمت بازگشایی هم اون قیمتیه که تکادو و سهامدار حقیقی که از 600 سنگین خرید داشت بخواهند و ما قطرهای هستیم در مقابل دریای بی کران پول آنها:d:d

سلام مهران جان به نظرت سهام تکادو بخواد بیاد تو فرابورس چند قیمت میخوره؟؟
به نظرت سهام تکادو چند میارزه؟؟ تو اصفهان الان چند تومن معامله میشه این تکادو ؟؟ ;)

mehran
2012/02/24, 15:13
سلام میثم جان 2-3 ماهی میشه دیگه از تکادو خبر زیادی ندارم اما فک کنم حوالیه 130-140 تومان اون زمان قیمتش بود خبر میگیرم اعلام میکنم....

بدهی زیادی در سالهای گذشته داشتند که در سال 90 بسیاریش پرداخت شده فروش تکسرام هم کمک زیادی بهشون کرد احتمالا بعد از عید از تکادو و احیا بیشتر خواهیم شند.

فک کنم همون حدود 150 تا 140 تومان هم عرضه شه البته باید بیشتر بررسی کنم...

meysam_sh_2020
2012/02/24, 17:33
سلام میثم جان 2-3 ماهی میشه دیگه از تکادو خبر زیادی ندارم اما فک کنم حوالیه 130-140 تومان اون زمان قیمتش بود خبر میگیرم اعلام میکنم....

بدهی زیادی در سالهای گذشته داشتند که در سال 90 بسیاریش پرداخت شده فروش تکسرام هم کمک زیادی بهشون کرد احتمالا بعد از عید از تکادو و احیا بیشتر خواهیم شند.

فک کنم همون حدود 150 تا 140 تومان هم عرضه شه البته باید بیشتر بررسی کنم...

ممنون مهران خان.

n@vid
2012/02/25, 10:12
بازگشايي نمادهاي معاملاتي كطبس ، كمنگنز
به اطلاع مي رساند نماد معاملاتي شركت هاي ذغال سنگ نگين طبس و معادن منگنز ايران با توجه به اعلام پيش بيني درآمد هر سهم سال مالي منتهي به 30/12/1391وتعديل پيش بيني درآمد هر سهم سال مالي منتهي به 1390/12/29،( بدون محدوديت نوسان قيمت ) با استفاده از مكانيزم (Auction)آماده انجام معامله مي باشند .
مديريت بازار

مات
2012/02/25, 10:35
بازگشايي نمادهاي معاملاتي كطبس ، كمنگنز
به اطلاع مي رساند نماد معاملاتي شركت هاي ذغال سنگ نگين طبس و معادن منگنز ايران با توجه به اعلام پيش بيني درآمد هر سهم سال مالي منتهي به 30/12/1391وتعديل پيش بيني درآمد هر سهم سال مالي منتهي به 1390/12/29،( بدون محدوديت نوسان قيمت ) با استفاده از مكانيزم (Auction)آماده انجام معامله مي باشند .
مديريت بازارنامرد تو چه بازاري داره كمنگنزو باز ميكنه

ata007
2012/02/25, 11:08
کمنگنز نشون داد که تو این بازار هم صاحب داره
سهمی ارزشمند و سود ده

کیوان
2012/02/25, 11:11
46% بالا باز شد!!!!!!! :O
بچه ها جون خودتون رو دوست دارید نیایید اینجا بگید! آخه من بدجور حسودیم شد. میترسم چشم بخورین! :-s

meysam_sh_2020
2012/02/25, 11:17
بچه ها جون خودتون رو دوست دارید نیایید اینجا بگید! آخه من بدجور حسودیم شد. میترسم چشم بخورین! :-s

نسبت به بافق قیمتش خیلی ارزنده تره ;)

مصطفی مصری پور
2012/02/25, 11:23

میتونست بالاترم باز بشه

mehran
2012/02/25, 11:29
اردر فروشایی که خودشون گذاشتن رو حذف کردن شاید نیاز به کمی اصلاح باشه نظرم اینه اگه پایانی امروز و فردا بالای 2000 بسته بشه سهم به راحتی تا سطح 2500 تا 2600 میره اگه زیر 2000 بره یه اصلاح تا حوالی 1700 و بعد حرکت یادمون باشه اینقدری معامله نشد که بگیم بازی تمام شده....

meysam_sh_2020
2012/02/25, 11:40
با این خرید هایی که اینا دارن میکنن میره بالا این سهم ;)

منو بگو پولامو واتی خریدم یادم نبود کمنگنز امروز باز میشه :(

meysam_sh_2020
2012/02/25, 11:50
صف خرید شد

مات
2012/02/25, 11:51
فعلا در حال حاضر ي تكونه اساسي داد اين فروشنده ها رو

sourena
2012/02/25, 14:36

درود مهران عزیز شما بر گردن من و خیلیها بابت معرفی این سهم حق بزرگی داری و من بسیار سپاسگزارم
بسیار مایلم نظر شما را درمورد روند سهم با توجه به معاملات امروز بدانم
یادش بخیر تابستان بعد از معرفی شما درآن حرکت گروهی 720 خریدم و همانروز که شما 250 هزارتای خود را
در قیمت 912 فروختی من هم از ترس فروختم که البته تا 980 بالا رفت و بعد صف فروش شد تا 730 و بعد دوباره
صعود کرد.آن موقع همیشه این سوال در ذهنم بود که چرا شما تمامی سهام خود را در یک روز به صف خرید دادی
و پله ای اقدام به فروش نکردی.معتقدم در آن مقطع روند آینده سهم را شما ترسیم کردید
البته من در 1233 مجدداً 70 درصد مقدار اولیه خرید کردم که آنرا هم باز مدیون معرفی شما هستم

mehran
2012/02/25, 15:02
درود مهران عزیز شما بر گردن من و خیلیها بابت معرفی این سهم حق بزرگی داری و من بسیار سپاسگزارم
بسیار مایلم نظر شما را درمورد روند سهم با توجه به معاملات امروز بدانم
یادش بخیر تابستان بعد از معرفی شما درآن حرکت گروهی 720 خریدم و همانروز که شما 250 هزارتای خود را
در قیمت 912 فروختی من هم از ترس فروختم که البته تا 980 بالا رفت و بعد صف فروش شد تا 730 و بعد دوباره
صعود کرد.آن موقع همیشه این سوال در ذهنم بود که چرا شما تمامی سهام خود را در یک روز به صف خرید دادی
و پله ای اقدام به فروش نکردی.معتقدم در آن مقطع روند آینده سهم را شما ترسیم کردید
البته من در 1233 مجدداً 70 درصد مقدار اولیه خرید کردم که آنرا هم باز مدیون معرفی شما هستم

درود بر سورنای عزیز....سورنا جان راستش پولی که باهاش منگنز برداشتم رو با هدف سود کوتاه مدت 30% خرید کردم چون یه جورایی پول سیمان و میلگرد پروژه بود....شدیدا اعتقاد داشتم که سهم روزی قیمت های 2500 تومان رو میبینه و میبینه...اشتباه نشه بازی دست شخص حقیقی بود و شاید اگه ما نمیفروختیم و خیالش راحت نمیشد اصلا بازی یه شکل دیگه به خود میگرفت...به دوستان نزدیک گفتم که آرزومه منگنز تا اسفند حوالیه 1200 معامله بشه تا بتونم 100% دیگه روش بگیرم...اما یک چیز رو هم دقت کنید کلا فروش های من همین جوریه یکم زودتر از مقاومت و معمولا هم بعدش خودم رو 5 دقیقه سرزنش میکنم اما الآن به این نتیجه رسیدم کار درستیه...البته منگنز رو باید در دو پله میفروختم و بار دوم هم قبل از بسته شدن خریدم و با 8% سود خالص<با حجم بالا فروختم> دلیل فروشم 2 چیز بود 1-واقعا از ادامه بازی خبر نداشتم 2-بچه های تکادو میگفتن اگه ببنده تا سود سال بعد بسته میمونه و نمیخواستم اینقدر بخوابه چون همین الآن روی کسعدی و کساوه کمتر از این 40% نگرفتم...اما در طول بازار که 2-3 تا از دوستان از جمله حامد و باربد رو مستقیم روی خط داشتم و در حال صحبت بودیم گفتم شکل معاملات به گونه ای هست که گویا قرار بر تثبیت بر فراز 2000 تومان است..که عملی شد دوستان نزدیک شرکت تارگت 3000 تومانی و همچنین eps 340 تومانی عملیاتی برای سال 91 و همچنین یک تعدیل مثبت 15% دیگر عملیاتی برای امسال میدهند....یادمون باشه 1-با این حجم معامله بازی تمام نشد اگه امروز 2.5 تا 3 میلیون معامله میشد میشد گفت فعلا بمانیم تا راند بعدی بازی اما این حجم معامله دست بسیاری را خالی و ایضا دست بسیاری را پر گذاشت;) 2-یادمان باشد همه پتانسیل های منگنز تا زمان عرضه تکادو باید رو شود<همین جا به مدیران .......<بوق> تکادو هم تبریک میگم که تونستن با این ظرافت سالها پتانسیل منگنز رو پنهان کنند....

یا حق...

sourena
2012/02/25, 15:17
درود. مهران جان اجازه دارم مطالب نوشته شما را با ذکر منبع در سایت های دیگر منتقل کنم؟

sourena
2012/02/25, 15:25
ضمناًپوزش میطلبم بابت جواب مشروح و کامل شما ممنونم.سلامت و پرسود باشید

mehran
2012/02/26, 02:04
شرمنده سورنا جان کار زیادی داشتم دیر وقت رسیدم...بعید میدانم این بد نوشته های ما به درد کسی بخورد اما اگه شما مطلب به درد بخور یافتی پیش کش دوستان...

معاملات یکشنبه برای سهم بسیار مهم است....تحلیل کوتاه مدت سهم سخت شده...اما بی شک میگویم کسی که در قیمت های کنونی سهم را بخرد و تا فروردین 93 نگه دارد با توجه به افزایش سرمایه احتمالی که کم کم رو میشود احتمالادر یک بازه 2 ساله به راحتی و بی دردسر 150 تا 170% <حداقل>میگیرد...

یا حق

بابک 52
2012/02/26, 02:16
شرمنده سورنا جان کار زیادی داشتم دیر وقت رسیدم...بعید میدانم این بد نوشته های ما به درد کسی بخورد اما اگه شما مطلب به درد بخور یافتی پیش کش دوستان...

معاملات یکشنبه برای سهم بسیار مهم است....تحلیل کوتاه مدت سهم سخت شده...اما بی شک میگویم کسی که در قیمت های کنونی سهم را بخرد و تا فروردین 93 نگه دارد با توجه به افزایش سرمایه احتمالی که کم کم رو میشود احتمالادر یک بازه 2 ساله به راحتی و بی دردسر 150 تا 170% <حداقل>میگیرد...

یا حق

با سلام و احترام خدمت همکار گرامی جناب مهران عزیز

شما فرمودید تا فروردین 93؟
150 درصد یعنی دوساله 150 درصد یعنی به عبارتی سالی 75 درصد و ماهی 6 درصد؟

به نظرتان ماهی 6 درصد کم نیست؟ منظورم اینه که با سرمایه گذاریهای دیگر آدم در ماه خیلی بیشتر از 6 درصد در نمیاره ؟

و شاید منظورتان فروردین 92 هستش؟

meysam_sh_2020
2012/02/26, 10:42
میخواستن صف فروشش کنن نشد ببینیم دوباره این کار میکنن ;)
یه سفارش گذاشتن که بقیه بیان پشت سرش نشد. فک کنم 4 درصد دیگه پایین بیارنش و خرید هاشون تکمیل بشه بعد میریم بالای 2000 دوباره

سيد ياسر شريعت
2012/02/26, 11:06
آره میثم جان مشخصه که زیاد پایین نداره
بعدش هم که می ریم سمت....;)

meysam_sh_2020
2012/02/26, 11:54
میخواستن صف فروشش کنن نشد ببینیم دوباره این کار میکنن ;)
یه سفارش گذاشتن که بقیه بیان پشت سرش نشد. فک کنم 4 درصد دیگه پایین بیارنش و خرید هاشون تکمیل بشه بعد میریم بالای 2000 دوباره

خوب صف فروش شد ببینیم چی میشه

meysam_sh_2020
2012/02/26, 12:03
یک میلیارد و 600 میلیون تومن دیروز معامله شد.
911 میلیون تومن هم امروز :d
نقدینگی وارد این سهم شده ولی اقایون میخوان پایینتر بخرن سهمو .

*سامان*
2012/02/26, 12:08
اشتباه ميكنيد اينقد تاپيكو مياريد بالا....

سيد ياسر شريعت
2012/02/26, 12:30

سامان جان این سهم خیلی قطره چکونیه موقع مثبت شدنش، کسی نمی تونه بخره
الانه که فرصت خرید هست فقط؛ شاید دوستان استفاده کنند از این طریق...

meysam_sh_2020
2012/02/26, 12:38

هر چی شما بگید . ولی :
من الان گزارشش رو نگاه کردم سود عملیاتی سال دیگه 110 درصد افزایش پیدا میکنه . ولی چه جوری سال دیگه رو هم محدوده 250 اعلام کردن !!! (به نظرم بهای تمام شده رو یه مقدار بالا اعلام کردن که جای تعدیل داشته باشه و زیاد نشون نده و بالا باز نشه )

به نظرم این گزارش مشکوکه و خیلی محتاطانه ارائه داده شده

سود سال دیگش قطعا بالای 300 تومنه . ;)

البته مالیات شرکت هم دو برابر شده .

نظر شما چیه؟؟

مصطفی مصری پور
2012/02/26, 18:24
اگر منفی فردا رو بدن با جان و دل خریداریم.

مصطفی مصری پور
2012/02/26, 18:26
هر چی شما بگید . ولی :
من الان گزارشش رو نگاه کردم سود عملیاتی سال دیگه 110 درصد افزایش پیدا میکنه . ولی چه جوری سال دیگه رو هم محدوده 250 اعلام کردن !!! (به نظرم بهای تمام شده رو یه مقدار بالا اعلام کردن که جای تعدیل داشته باشه و زیاد نشون نده و بالا باز نشه )

نظر شما چیه؟؟

میثم جان شما منگنزو توی یه بازه 3 ساله در نظر بگیر. الان بنظر شما ذوب آهن توانایی واردات سنگ منگنز از جای دیگه داره؟؟؟

سیاست تقسیم سود و ساختار سرمایه سهمم در نظر بگیریم ایضا ورود قریب الوقوع تکادو. واقعا نمی ارزه این سهمو آدم بخره بندازه یه گوشه واسه بلند مدت؟

*سامان*
2012/02/26, 20:00
هر چی شما بگید . ولی :

نظر شما چیه؟؟

تو كدوم گزارشش بهاي تمام شده بالا اعلام شده لينكشو بزاريد لطفا

meysam_sh_2020
2012/02/26, 22:00
تو كدوم گزارشش بهاي تمام شده بالا اعلام شده لينكشو بزاريد لطفا
http://codal.ir/Reports/Exports/yh1HCko%40HIyX50MAEX5Nmg%3d%3d.pdf

meysam_sh_2020
2012/02/26, 22:04
میثم جان شما منگنزو توی یه بازه 3 ساله در نظر بگیر. الان بنظر شما ذوب آهن توانایی واردات سنگ منگنز از جای دیگه داره؟؟؟

سیاست تقسیم سود و ساختار سرمایه سهمم در نظر بگیریم ایضا ورود قریب الوقوع تکادو. واقعا نمی ارزه این سهمو آدم بخره بندازه یه گوشه واسه بلند مدت؟

مصطفی جان اون که بندازن یه گوشه برا سه سال بعد برا ما جوون ها خوب نیست . این مال اون مایه دارهاست که بخرن بندازن یه گوشه !!

البته اصل سرمایه گذاری اینه که یه سهمو با دید بلند مدت بخری;)

در ارزندگی این سهم چه در کوتاه مدت چه در بلند مدت هیچ شکی نیست .
معدن خوبیش اینه که دیگه نمونش نمیتونه ساخته بشه ;) مثل کارخونه سیمان نیست که الان دیگه هر شهری یه کارخونه سیمان داره.
اینده این سهم روشنه

سيد ياسر شريعت
2012/02/26, 22:13
میثم جان کلا صنایع معدنی این خاصیت انحصاری رو دارند، برای همین هم همیشه رشد سودآوری بسیار بیشتر از سایر صنایع دارند. و برای همین هم همیشه پی به ای بالاتر از متوسط بازار می گیرند;)

مصطفی مصری پور
2012/02/26, 22:18
مصطفی جان اون که بندازن یه گوشه برا سه سال بعد برا ما جوون ها خوب نیست . این مال اون مایه دارهاست که بخرن بندازن یه گوشه !!

البته اصل سرمایه گذاری اینه که یه سهمو با دید بلند مدت بخری;)

در ارزندگی این سهم چه در کوتاه مدت چه در بلند مدت هیچ شکی نیست .
معدن خوبیش اینه که دیگه نمونش نمیتونه ساخته بشه ;) مثل کارخونه سیمان نیست که الان دیگه هر شهری یه کارخونه سیمان داره.
اینده این سهم روشنه

آخه خود من با همین حرفا خیلی سودارو از دست دادم .الکی نیست که نگهداری دید بلند مدت شده اصل سرمایه گذاری بر اساس تحلیل بنیادی(:|
مثلا اگر روی قشکر نوسان نمیگرفتم ، از 260 آخر تیر میرسید به 1000 تومن الان.
کساوه توی تاپیکش هست ، خرید 260 فروش 400 که الان 434 تومنیش دارن سر و دست میشکنن.
یا طبس دقیقا یکسال پیش 619 قبل از افزایش سرمایه 100 درصدی و فروش 800 تومن دوهفته بعد، یعنی 100 درصد سود یکساله را از دست دادیم .

همین منگنز خریدمون 600 تومن بود تو تابستون الان شده 2000 تومن. خب اینجاست که آدم میبینه اگه همه این سهمارو انداخته بود دور خیلی بهتر از استرس نوسان گیری بود.

اما در مورد این معدن که میگی جسارت نشه ولی اصل حرفتو قبول ندارم. اتفاقا ریسک معدن همینه : پروانه بهره برداری! البته منگنز مثل بقیه معادن نیست که براحتی بشه اکتشاف و استخراجش را انجام داد.

خلاصه همه این حرفا اینکه ، فردا و پس فردا منفی کامل بدن خریداریم با دید خفن مدت:d

مصطفی مصری پور
2012/02/26, 22:21
میثم جان کلا صنایع معدنی این خاصیت انحصاری رو دارند، برای همین هم همیشه رشد سودآوری بسیار بیشتر از سایر صنایع دارند. و برای همین هم همیشه پی به ای بالاتر از متوسط بازار می گیرند;)

لابد مثل این عشقت، باما :d

باما نه با اونا:))

meysam_sh_2020
2012/02/26, 22:26
ولی جناب یاسر سرمایه گذار خوبیه باما از 2200 اومد به محدوده 1400-1300 و اگه اشتباه نکنم همچنان تاپیک باما بالا بود :d و به سهم اعتقاد داشت.

در مورد pe کمنگنز سهامدار عمده یا یکی پیدا بشه که دوست داشته باشه بالا بخره و حمایت کنه pe سهم میتونه تا 20 هم بره =))

سيد ياسر شريعت
2012/02/26, 22:26
لابد مثل این عشقت، باما :d

باما نه با اونا:))

البته که باما مصطفی:d
سبد منو داشته باش: کبافق، کمنگنز، کاما (70 درصد) فنورد کسعدی مپنا کلوند (30 درصد)
فقط باما نیست داش مصطفی;)

سيد ياسر شريعت
2012/02/26, 22:28
ولی جناب یاسر سرمایه گذار خوبیه باما از 2200 اومد به محدوده 1400-1300 و اگه اشتباه نکنم همچنان تاپیک باما بالا بود :d و به سهم اعتقاد داشت

میثم جان تیکه میندازی دیگه باشه;)
هنوزم اعتقاد دارم بهش:d
البته بستگی به هدف خرید سهم داره ها، اصولا باید حد ضرر رو رد کرد فروخت! مگر در موارد خاص;)

meysam_sh_2020
2012/02/26, 22:31
میثم جان تیکه میندازی دیگه باشه;)
هنوزم اعتقاد دارم بهش:d
البته بستگی به هدف خرید سهم داره ها، اصولا باید حد ضرر رو رد کرد فروخت! مگر در موارد خاص;)

اختیار دارید یاسر جان تیکه نبود نکته اموزنده ای بود برای خودم که نمیتونم یه ماه با یه سهم باشم هر چند به اون سهم اعتقاد داشته باشم:(

*سامان*
2012/02/26, 22:33
http://codal.ir/Reports/Exports/yh1HCko%40HIyX50MAEX5Nmg%3d%3d.pdf

ميثم جان بهاي تمام شده بالا اعلام نشده ميدونيد چرا؟

meysam_sh_2020
2012/02/26, 22:34
آخه خود من با همین حرفا خیلی سودارو از دست دادم .الکی نیست که نگهداری دید بلند مدت شده اصل سرمایه گذاری بر اساس تحلیل بنیادی(:|
مثلا اگر روی قشکر نوسان نمیگرفتم ، از 260 آخر تیر میرسید به 1000 تومن الان.
کساوه توی تاپیکش هست ، خرید 260 فروش 400 که الان 434 تومنیش دارن سر و دست میشکنن.
یا طبس دقیقا یکسال پیش 619 قبل از افزایش سرمایه 100 درصدی و فروش 800 تومن دوهفته بعد، یعنی 100 درصد سود یکساله را از دست دادیم .

همین منگنز خریدمون 600 تومن بود تو تابستون الان شده 2000 تومن. خب اینجاست که آدم میبینه اگه همه این سهمارو انداخته بود دور خیلی بهتر از استرس نوسان گیری بود.

اما در مورد این معدن که میگی جسارت نشه ولی اصل حرفتو قبول ندارم. اتفاقا ریسک معدن همینه : پروانه بهره برداری! البته منگنز مثل بقیه معادن نیست که براحتی بشه اکتشاف و استخراجش را انجام داد.

خلاصه همه این حرفا اینکه ، فردا و پس فردا منفی کامل بدن خریداریم با دید خفن مدت:d

مصطفی جان این خط قرمز رو هم اگه بیشتر توضیح بدی خیلی ممنون میشم و به اطلاعات نداشتم اضافه میشه

مصطفی مصری پور
2012/02/26, 22:35
البته که باما مصطفی:d
سبد منو داشته باش: کبافق، کمنگنز، کاما (70 درصد) فنورد کسعدی مپنا کلوند (30 درصد)
فقط باما نیست داش مصطفی;)

بابا یه دیقه برو سر سیستم این مدیرتون یه حالی به کلوند بده. رفته تو بود تو کما! البته بعد بازگشایی:d

meysam_sh_2020
2012/02/26, 22:37
ميثم جان بهاي تمام شده بالا اعلام نشده ميدونيد چرا؟
چرا؟

مصطفی مصری پور
2012/02/26, 22:38
مصطفی جان این خط قرمز رو هم اگه بیشتر توضیح بدی خیلی ممنون میشم و به اطلاعاتمون اضافه میشه

ببین ارزش جایگزینی معادن به همون پروانه بهره برداریشونه. مثلا اگه دولت حال کنه که به چنتا از سرمایه گذارا( اصلا منظورم پسر خاله ها نیست) پروانه بهره برداری بده. یا اینکه بهره مالکانه رو افزایش بده.

آخه طبق اقتصاد اسلامی،معادن جزو انفال حساب میشن. یعنی اختیارات دولت هستند و دولت به فراخور زمان میتونه اجازه بهره برداری یا عدم بهره برداری بده. یعنی هر آن میتونه ادعا کنه که فلان شرکت دیگه از فلان معدن بهره برداری نکنه . یا اجارش را افزایش بده. مثل قضیه انگوران که برای کروی پیش اومد.

meysam_sh_2020
2012/02/26, 22:40
ببین ارزش جایگزینی معادن به همون پروانه بهره برداریشونه. مثلا اگه دولت حال کنه که به چنتا از سرمایه گذارا( اصلا منظورم پسر خاله ها نیست) پروانه بهره برداری بده. یا اینکه بهره مالکانه رو افزایش بده.

آخه طبق اقتصاد اسلامی،معادن جزو انفال حساب میشن. یعنی اختیارات دولت هستند و دولت به فراخور زمان میتونه اجازه بهره برداری یا عدم بهره برداری بده. یعنی هر آن میتونه ادعا کنه که فلان شرکت دیگه از فلان معدن بهره برداری نکنه . یا اجارش را افزایش بده. مثل قضیه انگوران که برای کروی پیش اومد.

یعنی معدن مال خودش نیست؟ من شنیده بودم این معدن رو 3 میلیارد تومن از دولت خریده بودن البته در حد شنیده بوده و درستیش رو نمیدونم.
اینی که شما گفتید در مورد معدن های خصوصی هم صدق میکنه؟؟

*سامان*
2012/02/26, 22:42
چرا؟

چون فروش و بهاي تمام شده به يك نسبت رشد نكردن...فروش 47 درصد و بهاي تمام شده 32 درصد بالا رفته اين نشون ميده مشكل يه جاي ديگست.....ضمن اينكه تابع هزينه بهاي تمام شده رو تاييد ميكنه

مصطفی مصری پور
2012/02/26, 22:43
یعنی معدن مال خودش نیست؟ من شنیده بودم این معدن رو 3 میلیارد تومن از دولت خریده بودن البته در حد شنیده بوده و درستیش رو نمیدونم.
اینی که شما گفتید در مورد معدن های خصوصی هم صدق میکنه؟؟

نه بحث من منگنز نیست. کلا ریسک معدن داری توی کشورو میگم. مال خودشون هم باشه باید بهره مالکانه رو پرداخت کنن.

سيد ياسر شريعت
2012/02/26, 22:45

البته بحث معدن ونارچ منگنز یکم فرق می کنه چون شرکت اصلی ترین و تنها تامین کننده ذوب اهنه و مواد اولیش هم غیر قابل جایگزینیه و ذوب آهن و خود منگنزم که مال خودیاست;)
این ها به کنار، آینده صنایع فرو آلیاژ (منگنز، نیکل، کروم و....) بسیار روشن ارزیابی میشه
ضمنا توی بررسی ها به این نتیجه رسیده بودیم که منگنز تنها ماده معدنیه که به هیچ عنوان کالای جانشین نداره و تا وقتی منگنز تو دنیا باشه بازارش تضمین شدست;;)

meysam_sh_2020
2012/02/26, 22:46
نه بحث من منگنز نیست. کلا ریسک معدن داری توی کشورو میگم. مال خودشون هم باشه باید بهره مالکانه رو پرداخت کنن.

ممنون مصطفی جان اطلاعات بسیار بالایی دارید ;)

meysam_sh_2020
2012/02/26, 22:48
چون فروش و بهاي تمام شده به يك نسبت رشد نكردن...فروش 47 درصد و بهاي تمام شده 32 درصد بالا رفته اين نشون ميده مشكل يه جاي ديگست.....ضمن اينكه تابع هزينه بهاي تمام شده رو تاييد ميكنه

ممنون .
به هر حال خیالی نیست اولین پیش بینی ها همینجوریه معمولا که جا برای تعدیل داشته باشن وگرنه میشه اوراق مشارکت

mehran
2012/02/27, 00:37
درود بر سورنای عزیز....سورنا جان راستش پولی که باهاش منگنز برداشتم رو با هدف سود کوتاه مدت 30% خرید کردم چون یه جورایی پول سیمان و میلگرد پروژه بود....شدیدا اعتقاد داشتم که سهم روزی قیمت های 2500 تومان رو میبینه و میبینه...اشتباه نشه بازی دست شخص حقیقی بود و شاید اگه ما نمیفروختیم و خیالش راحت نمیشد اصلا بازی یه شکل دیگه به خود میگرفت...به دوستان نزدیک گفتم که آرزومه منگنز تا اسفند حوالیه 1200 معامله بشه تا بتونم 100% دیگه روش بگیرم...اما یک چیز رو هم دقت کنید کلا فروش های من همین جوریه یکم زودتر از مقاومت و معمولا هم بعدش خودم رو 5 دقیقه سرزنش میکنم اما الآن به این نتیجه رسیدم کار درستیه...البته منگنز رو باید در دو پله میفروختم و بار دوم هم قبل از بسته شدن خریدم و با 8% سود خالص<با حجم بالا فروختم> دلیل فروشم 2 چیز بود 1-واقعا از ادامه بازی خبر نداشتم 2-بچه های تکادو میگفتن اگه ببنده تا سود سال بعد بسته میمونه و نمیخواستم اینقدر بخوابه چون همین الآن روی کسعدی و کساوه کمتر از این 40% نگرفتم...اما در طول بازار که 2-3 تا از دوستان از جمله حامد و باربد رو مستقیم روی خط داشتم و در حال صحبت بودیم گفتم شکل معاملات به گونه ای هست که گویا قرار بر تثبیت بر فراز 2000 تومان است..که عملی شد دوستان نزدیک شرکت تارگت 3000 تومانی و همچنین eps 340 تومانی عملیاتی برای سال 91 و همچنین یک تعدیل مثبت 15% دیگر عملیاتی برای امسال میدهند....یادمون باشه 1-با این حجم معامله بازی تمام نشد اگه امروز 2.5 تا 3 میلیون معامله میشد میشد گفت فعلا بمانیم تا راند بعدی بازی اما این حجم معامله دست بسیاری را خالی و ایضا دست بسیاری را پر گذاشت;) 2-یادمان باشد همه پتانسیل های منگنز تا زمان عرضه تکادو باید رو شود<همین جا به مدیران .......<بوق> تکادو هم تبریک میگم که تونستن با این ظرافت سالها پتانسیل منگنز رو پنهان کنند....

یا حق...

جنپ پل حافظ امروز دوشنبه....

جنب پل حافظ
رشد اندك بازار

گروه بورس- همايون دارابي: بورس اوراق بهادار تهران روز گذشته شرايط بهتري را نسبت به نخستين روز كاري هفته تجربه كرد و شاخص توانست به مدد رشد برخي نمادها نظير سرمايهگذاري غدير، پتروشيمي خارك و فولاد مباركه با رشد 8/40واحدي مواجه شود.

در بازار ديروز معاملهگران در شرايطي فعاليت خود را شروع كردند كه در تحولات كلان سخنان مقامات مسوول در حوزه ارز از اهميت برخوردار بود. معاون اول رييسجمهور روز گذشته با اشاره به گشايش قريبالوقوع ارزي گفت: اين گشايش بزرگ به ياري خدا مانند بمبي منفجر خواهد شد و غربيها را شگفتزده خواهد كرد؛ وي در سخنان خود توضيح بيشتري در مورد اين گشايش ارزي نداد. در همين حال بازار ارز ديروز با افت اندكي همراه شد. در بازار ديروز معاملهگران در تحولات وابسته به نرخ دلار معاملهگران شاهد تغيير در نرخ گذاري محصولات پتروشيمي بودند كه اين تغيير موجب شد تا اختلاف و توقف عرضهها به دنبال تعيين نرخ ارز معادل 12هزار و 260ريالي برطرف شده و ميانگين قيمتهاي بهمنماه مبناي قيمتگذاري پتروشيمي در بورس كالا شد.بر اين اساس نرخ محصولات پتروشيمي 18درصد نسبت به نرخ فوب براساس نرخ مرجع بالاتر تعيين شد؛ همچنين اجازه سه درصد رقابت بر روي قيمت پايه نيز داده شده است. از سوي ديگر، حداقل نرخ نيز در صورتي كه خريدار خواهان كاهش قيمت باشد و بازرگاني پتروشيمي نيز بپذيرد، سه درصد خواهد بود. بر همين اساس روز گذشته نرخها در نهايت 21درصد در بورس كالا افزايش يافت تا شركتهاي پتروشيمي با رشد قيمت همراه شوند. با توجه به اين نرخگذاري، انتظار براي تحقق سودهاي قابل ملاحظه در شركتهاي پتروشيمي در گزارش 12ماهه افزايش يافته است. شركتهايي نظير فنآوران، پرديس، زاگرس، خارك و اراك در حال حاضر بيشترين تاثيرپذيري را از نرخهاي بالاتر فروش خواهند داشت.
در بازار ديروز همچنين نماد پالايشگاه اصفهان متوقف شد؛ به صورت رسمي دليل اين توقف ابهام در تغيير با اهميت در پيشبيني سود اين شركت ياد شده است. در همين حال شنيدهها حكايت از افزايش قابل ملاحظه سود شركت براي سال 91 و سال 90دارد. در بازار ديروز در گروه فلزي، مدير سرمايهگذاري و امور سهام ذوبآهن اصفهان خبرهاي اوليه در مورد پيشبيني 170ريالي اين شركت براي سال آينده را تاييد كرد و افزود: اين پيشبيني قطعا تاثير مثبتي بر ارزش سهام ذوب آهن دارد و موجب افزايش قيمت آن در فرابورس ميشود.
پيشبيني سود 17 توماني براي سهام شركت در سال آينده در حالي صورت گرفت كه براي سال جاري سهام ذوب آهن با پيشبيني 143 ريال زيان عرضه شده كه به گفته مدير سرمايهگذاري و امور سهام شركت امكان تعديل اين پيشبيني وجود دارد.
در تحولات وابسته به ذوبآهن اصفهان شركت تكادو به عنوان يكي از معدود شركتهاي هلدينگي معدن دار در كشور در بازار پايه فرابورس درج خواهد شد. نزديك به 45درصد سهام تكادو متعلق به كاركنان و بازنشستگان ذوبآهن اصفهان است.
در گروه بانكي، بانك 7/2 هزار ميليارد توماني پاسارگاد سود هر سهم سال مالي آينده را با
12 درصد افزايش نسبت به سال جاري، 37 تومان پيشبيني كرد. اين اطلاعات با فرض افزايش سرمايه به 99/2 هزار ميليارد تومان ارائه شده ولي سود تقسيمي پيشنهادي سال بعد اعلام نشده است. در اين گروه ديروز آخرين مراحل انتقال سهام بانك ملت از يك شركت خصوصي به هلدينگ مالي ملت اجرا شد.
در اين گروه، افزايش سرمايه بانك كارآفرين تا شش هزار ميليارد ريال، به علت مشكلات تجديد ارزيابي به سال آينده موكول شده است.
در گروه مالي، رشد سود بانكي موجب افزايش سود شركتهاي بيمهاي به عنوان سپردهگذاران عمده در نظام بانكي شده است.
در گروه ساختماني ديروز شركت سرمايهگذاري ساختمان درآمد هر سهم خود را براي سال مالي منتهي به ۳۱شهريور ماه۹۱، با سرمايه يك هزار و ۹۰ ميليارد ريال، مبلغ ۱۷۳ ريال پيشبيني كرد.
شركت سرمايهگذاري ساختمان پيشبيني سود هر سهم خود را براي سال مالي ۹۱، مبلغ ۲۲۹ ريال اعلام كرده بود كه دلايل تعديل اخير را كاهش سود حاصل از سرمايهگذاريها و افزايش هزينههاي مالي به دليل افزايش نرخ سود تسهيلات دريافتي و تسعير بدهيهاي ارزي اعلام كرده است.در گروه سرمايهگذاري انتشار آگهي فروش سهام توسعه صنايع بهشهر توسط سرمايهگذاري خوارزمي به رشد قيمت اين نماد منجر شد. انتظار ميرود فروش 7/8درصد سهام توسعه صنايع بهشهر به تعديل مناسب سود خوارزمي بينجامد. در اين گروه، سرمايهگذاري ملي با انتشار گزارش عملكرد سال 90 در آستانه برگزاري مجمع قرار گرفته است. اين شركت 290ميليارد توماني در سال مالي منتهي به انتهاي آذر امسال 86ميليارد تومان سود محقق كرده است كه 7ميليارد تومان سود خريد و فروش سهام بوده است. در گزارش هيات مديره شركت پيشنهاد اوليه تقسيم 30ريال از 296ريال سود محقق شده آورده شده است.
در مجموع بازار ديروز بازاري مثبت بود كه در آن شاخص با 8/40واحد رشد به 24هزار و 976واحد رسيد. ارزش معاملات بازار نيز ديروز 8/52ميليارد تومان بود كه 20درصد آن را جابهجايي 8/65ميليون سهم بانك ملت تشكيل داد. از 203نمادي كه ديروز به روي تابلو رفتند 96نماد با كاهش قيمت و 103نماد با رشد ارزش معامله شدند.

meysam_sh_2020
2012/02/27, 10:33
ای بابا این چه سهمیه 24 ساعته مارو سر کار گذاشته چرا بالا نمیره =))
ساتا کجاست پس !!

سيد ياسر شريعت
2012/02/27, 10:41
میثم جون اجازه بده خریدها تکمیل بشه خوب دیگه برادر من;;)
اونوقت روزی کلا 25 دونه سهم میچکونند:d

meysam_sh_2020
2012/02/27, 11:35
روی بد قیمتی وایستاده نه صف فروش میشه نه صف خرید :d فروشنده هم زیاده

meysam_sh_2020
2012/02/27, 12:01
نه خوشم اومد ده دقیقه اخر حدودا 100 هزار تا خریدن ;) این 100 هزار تای اخر وقت خودش نکته داره ;)

سيد ياسر شريعت
2012/02/27, 13:30
نه خوشم اومد ده دقیقه اخر حدودا 100 هزار تا خریدن ;) این 100 هزار تای اخر وقت خودش نکته داره ;)

میثم یه سهم تپل می خواستم بخرم نقدینگی نداشتم؛ هر کاری کردم خودمو راضی کنم اینو بفروشم نتونستم!:d خیلی جالب بود معاملات آخر وقتش! جالب اینجاست که به راحتی می تونه صف خرید بشه! اما هرچی از اون دوستان 50 درصد توی سود خارج بشند حرکت سهم راحت تر انجام خواهد شد;)

محمد ساده
2012/02/27, 14:09
دوستان کمی از آوردن تاپیک بالا خودداری کنید تا به موقعش...

بابک 52
2012/02/27, 15:51
mehran عزیز

لطفا" در صورت امکان صندوق پستی تون را خالی بفرمایید چون میگه صندوق پستی شما پره و نمیشه پیغام فرستاد !

نکنه مخصوصا" خالیش نمیکنی تا نتونیم به صورت خصوصی عرض ادب نماییم :D;)

*سامان*
2012/02/29, 12:04
http://forums.boursy.com/imported/2012/02/101.gifhttp://forums.boursy.com/imported/2012/02/101.gif

sourena
2012/02/29, 14:27
نقل شده از سایت همسایه

محض اطلاع دوستان عرض کنم که این سهم بعد از بازگشایی که پیامد توقفی 75 روزه بود
شنبه با حدود 45 درصد افزایش که بنظرم قیمت خیلی مناسبی برای خرید دوباره بود بازشد
ودر آن روز 830 هزار سهم آن معامله شد.این تعداد در روزهای بعد به ترتیب 458 و240
و 177 هزار سهم در بازه قیمتی 1915 تا 2050 تومن بود وبه عبارتی در این قیمتها کلاً
حدود 1,6 میلیون سهم معامله شد که نهایتاً به خالی شدن سهم از فروشنده در این
قیمتها منجر شد. ونهایتاً امروز را با صف خرید آغاز کرد من کاملاً از ساعت 8:30 نظاره گر
بازی با صف بودم . بازی که قصد آن تهییج فروشندگان برای فروش سهم در +4 امروز بود
صف 200 هزارتایی در کمتر از 2 دقیقه تبدیل به 8000 عددی شد و سپس دوباره شکل
گرفت.نهایتاً این سهم امروز فقط 47000 عدد معامله شد که 36000 تاش مربوط به همان
15 دقیقه اول معاملات بود. استنباط شخصی من اینه که بازیگران قهاری که در این سهم
حضور دارند بسیار هوشیار و کاربلدند اگر خریدشان تکمیل و سهام مورد نظر خود را جمع آوری
کرده باشند که هیچ با عرضه قطره چکانی و شناخت و عطش بازار از این سهم به راحتی
هفته آینده 2500 تومن را رد خواهد کرد اما این احتمال هم وجود دارد که با بازی مجددی
و حتی سعی در صف فروش کردن که در این هفته هم سعی در این کار داشتند بتوانند
دارندگان سهم را ترسانده و سهام بیشتری جذب کنند . در هر صورت با شناخت و مطالعه ای
که در مورد این سهم و رفتارشناسی آن و مسائل بنیادیش از 6 ماه پیش دارم به جرات میگم اگر از در و دیوار چیزی نباره و همه چی امن و امان باشه ! این سهم 4000 تومن رو هم انشالله میبینه.حالا 3 ماه دیگه یا 12 ماه دیگه! الله اعلم

meysam_sh_2020
2012/03/02, 22:57
کسی نظری نداره برای فردای این سهم ؟ :d
یا فعلا وقتش نشده و تاپیک پایین بمونه:D

yasin1
2012/03/02, 23:23
کسی نظری نداره برای فردای این سهم ؟ :d
یا فعلا وقتش نشده و تاپیک پایین بمونه:d

میثم تا 2800 تومن میتونی باهاش بمونی! ما که نداریم ، جا موندیم. نوش جون شما!:d

مات
2012/03/02, 23:31
تاپيك هر چقدر پايين باشه براي سهم بهتره

ali2000
2012/03/02, 23:33
دوست عزيز، حالا كه بخت با شما يار نبوده و قسمت نشد كه سهامدار كمنگنز شويد.
پيشنهاد ميدهم كه كطبس را زير نظر داشته باشيد.
كطبس همان راهي را خواهد رفت كه كمنگنز رفته است.
روز چهارشنبه با مدير سرمايه گذاري شركت آتيه تكادو كه سهامدار اصلي كمنگنز و كطبس هست ، صحبت كردم.
شديدا توصيه به خريد كطبس داشتند و اعلام كردن كه مجموعه تكادو همان برنامه و رشدي كه براي كمنگنز چند ماه پيش انجام دادن در كطبس هم پياده خواهند كرد.
به نظرم كطبس را زير نظر داشته باشيد.

meysam_sh_2020
2012/03/02, 23:41

نه بابا نمیتونم تا اونجا !!!!!!!!!!!

meysam_sh_2020
2012/03/03, 20:16
نقل قول از سعید :
مهمترین نکته در مورد کمنگنز:
این شرکت مالکیت 20 درصد از ذغالسنگ پرورده طبس را داراست به عبارت دیگر 12 میلیون سهم از این شرکت را دارد
این درحالی است که شرکت ذغالسنگ طبس برای هرسهمش در سال 90 سود 137 تومنی و برای سال بعد سود 97 تومنی را در نظر گرفته است. اینها را گفتم تا برسیم به اینکه قرار بود کمنگنز امسال و یا سال بعد سهام شرکت ذکر شده را بفروشد که منتفی شد ولی در صورت فروش نصف سهام فوق میتواند سودی معادل با 150 الی 250 تومان برای هرسهم کنار بگذارد
حال فکر کنید که بخواهد تمام سهام شرکت مورد نظر را بفروش برساند آنوقت سودی معادل با 300 الی 500 تومان میتواند برای هر سهم کنار بگذارد.

نتیجه گیری:
با توجه به سرمایه پایین کمنگنز و روند سودآوری شرکت نسبت به سال گذشته و دارا بود سود انباشته بالاو احتمال فروش سهام ذغالسنگ طبس میتوان انتظارات را از این سهم بالا برد

مصطفی مصری پور
2012/03/03, 20:42
از من به تو نصیحت. از این نوسان نگیر. بذار یه گوشه باشه

*سامان*
2012/03/03, 22:07
كسي كد 020 رو ميشناسه؟http://forums.boursy.com/imported/2012/02/261.gif

meysam_sh_2020
2012/03/03, 23:01
از من به تو نصیحت. از این نوسان نگیر. بذار یه گوشه باشه

مصطفی جان یک ساله بیشتر از 100 درصد رشد میکنه به نظرت؟
نمیتونم مصطفی جان

سيد ياسر شريعت
2012/03/03, 23:09
نمیتونم مصطفی جان

شاید میثم جان.... بعید نیست قیمت های محدوده 3500 با این روند سودآوری...

مصطفی مصری پور
2012/03/03, 23:59
نمیتونم مصطفی جان

از پارسال تا حالا چقد رشد کرده؟؟ تازه تو چشم بازارم نبوده. سودهای غیرعملیاتیشم هنوز شناسایی نکرده.

meysam_sh_2020
2012/03/04, 00:07
از پارسال تا حالا چقد رشد کرده؟؟ تازه تو چشم بازارم نبوده. سودهای غیرعملیاتیشم هنوز شناسایی نکرده.

حداقل 3 برابر شده ;)
اخه من روشم اینه که بخوام سرمایه گذاری کنم بالای 50 درصد باید باشه و الان فک کنم نهایتش 15 درصد سبدم منگنزه.

مصطفی مصری پور
2012/03/04, 00:53
حداقل 3 برابر شده ;)
اخه من روشم اینه که بخوام سرمایه گذاری کنم بالای 50 درصد باید باشه و الان فک کنم نهایتش 15 درصد سبدم منگنزه.

خب تئوریها در این مورد بحث زیاد کردن. ولی اثبات شده که حداقل 20 تا 30 % باید بلند مدتی باشه. حالا شما همون 15 درصدو اختصاص بده.اصلا فک کن نمادو بستن:d

meysam_sh_2020
2012/03/04, 01:02
خب تئوریها در این مورد بحث زیاد کردن. ولی اثبات شده که حداقل 20 تا 30 % باید بلند مدتی باشه. حالا شما همون 15 درصدو اختصاص بده.اصلا فک کن نمادو
بستن:d

سعی میکنم رو خودش نوسان بگیرم ;) بعید میدونم تا دو ماه دیگه بخواد ببنده برا تعدیل :d

meysam_sh_2020
2012/03/04, 09:08
فروشنده های امروز پشیمون میشن ;)

نحوه خرید خریدار ها به جمع کردن شبیه ;)

سيد ياسر شريعت
2012/03/04, 09:18
فروشنده های امروز پشیمون میشن ;)

نحوه خرید خریدار ها به جمع کردن شبیه ;)
;;) ما که نظاره گریم میثم جان! می خواستم اگه صف فروش بشه اضافه کنم که فعلا خیلی خریدار وجود داره!

meysam_sh_2020
2012/03/04, 09:42
یاسر جان خریدارهای جدی اومدن رفتیم که بریم یوهوووووووووو

meysam_sh_2020
2012/03/04, 09:43
صف خرید شد :d

سيد ياسر شريعت
2012/03/04, 09:45
یاسر جان خریدارهای جدی اومدن رفتیم که بریم یوهوووووووووو

یا علیی!! عجب خریدارایی!:-s خدایی دلت میاد رو این سهم نوسان بگیری میثم؟;;)

meysam_sh_2020
2012/03/04, 09:53
یا علیی!! عجب خریدارایی!:-s خدایی دلت میاد رو این سهم نوسان بگیری میثم؟;;)

حقیقتش سهم خوبی شد از وقتی 193 رو اعلام کرد الان که 242 تومن اعلام کرده واقعا حیفه این شرکت دو میلیارد و پانصد و سی میلیون تومنی رو نگه نداشت :(
خیلی شرکت معدنی جمع و جور و کوچیک و با ارزشی شده:d

meysam_sh_2020
2012/03/04, 11:37
سهم رو از نفس انداختن البته این حجم معامله شده برای سهم خوبه و یه کف جدید میسازه و سهامدار تازه نفس میاد تو سهم :d

*سامان*
2012/03/04, 12:04
نگران نباشيد

باقری نژاد
2012/03/05, 12:31
نگران نباشيد

جناب ساده لطف میکنید صندوق پستی رو چک کنید .ممنون

سيد ياسر شريعت
2012/03/05, 20:08
واقعا عجب فرصتی از دستم پرید:(
یه روز تو بازار نبودیما! واقعا کدوم شاهکاری رو منفی کامل سهم به این هلویی رو تقدیم کرده! خوبه هر روز دارند فلش مثبت حمایت رو می بینند و این جوری حراج می کنند!=))

mohseni1353
2012/03/05, 20:15
سید سلام فلش سبز امروز کار خودته

سيد ياسر شريعت
2012/03/05, 20:35
سید سلام فلش سبز امروز کار خودته

نه محسنی جان من تعداد سهامم ضرب در n هم بشه نمیام بالای 1 درصد!:D
ولی خدایی موندم تو کار بازار و استراتژی سهامدارا! یه وقت یه حر....... مثل دانیان میاد گند میزنه به سهم حالا میشه فروش رو توجیه کرد اما وقتی هر روز سهم داره حمایت میشه دیگه فروش تو منفی کامل نوبره!:-&

مات
2012/03/06, 00:31
ديروز سهامدار حقيقي به صف ميفروشه بعد امروز پايين تر ميذاره سر جاش وقتي اينها ميشوند نوسان باز واي به حاله حقيقي هاي جزئ

سيد ياسر شريعت
2012/03/06, 08:00
ديروز سهامدار حقيقي به صف ميفروشه بعد امروز پايين تر ميذاره سر جاش وقتي اينها ميشوند نوسان باز واي به حاله حقيقي هاي جزئ

علیرضا جان ایشون قضیش فرق می کنه یه مقدار، این بار هم دفعه اولی بود که من همچین کاری ازشون دیدم. به هر حال ایشون فرد شناخته شده ای برای سهامدارای قدیمی کمنگنزه و شاید برای کارش دلیل داشته باشه. شایدم البته به قول شما نوسان گرفته!

سيد ياسر شريعت
2012/03/06, 09:23
واقعا عجب فرصتی از دستم پرید:(
یه روز تو بازار نبودیما! واقعا کدوم شاهکاری رو منفی کامل سهم به این هلویی رو تقدیم کرده! خوبه هر روز دارند فلش مثبت حمایت رو می بینند و این جوری حراج می کنند!=))

منگنز با 33 هزار تا سهم صف خرید شد=)) همین بود همش؟!

meysam_sh_2020
2012/03/06, 09:38
امروز هم میخواستیم رو 2120 اضافه کنیم که طرف اومد قاط زد صف خریدش کرد اه.

انگار خرید های خودش تکمیل شد بود نه خودش خرید امروز نه گذاشت مثبت بخوره نه گذاشت ما بخریم=))

sourena
2012/03/08, 11:33
دوستان خبرها و نشانه های بسیار عالی و واضح و روشنی از آینده این سهم به گوش و نظر میرسد
بحث افزایش سرمایه 200 درصدی خرید سهامدار حقیقی و حقوقی تعدیل سود بسیار محتمل
پی به ای بسیار پایین نسبت به معدنی های دیگه منحصر بفرد بودن و.... فعلاً مطمئن باشید بدون استرس
تا 3000 میره همانطور که قبلاً هم گفتم اگر با افزایش سرمایه قیمت سهم نشکنه در کمتر از یکسال
4000 تومن رو هم رد میکنه

مجیدشمسعلی
2012/03/08, 19:39
انشالله

meysam_sh_2020
2012/03/09, 19:51
شخص حقیقی 33840 سهم روز 4 شنبه اضافه کرده . :( یعنی میشه یه بار دیگه بیاد پایین ما بخریم این رو دوباره .
البته من فردا به احتمال زیاد اگه صف خرید باشه میفروشمش 20 درصد بهم میده 10 روزه ;) میخوام برم رو قندی ها نوسان گیری =))

اخ چی میشه منگنز یه بار دیگه بیاد زیر 2200 :(

سيد ياسر شريعت
2012/03/09, 20:59
شخص حقیقی 33840 سهم روز 4 شنبه اضافه کرده . :( یعنی میشه یه بار دیگه بیاد پایین ما بخریم این رو دوباره .
البته من فردا به احتمال زیاد اگه صف خرید باشه میفروشمش 20 درصد بهم میده 10 روزه ;) میخوام برم رو قندی ها نوسان گیری =))

اخ چی میشه منگنز یه بار دیگه بیاد زیر 2200 :(

من که چهارشنبه دادم رفت میثم جان فدای رایان کردمش!:d
ایشالله که بره بالا و بقیه دوستان هم سود کنند اما اگه یه منفی بخوره بیاد حوالی همون قیمت ها حتما دوباره مشتریش میشیم;)

meysam_sh_2020
2012/03/09, 21:15
من که چهارشنبه دادم رفت میثم جان فدای رایان کردمش!:d
ایشالله که بره بالا و بقیه دوستان هم سود کنند اما اگه یه منفی بخوره بیاد حوالی همون قیمت ها حتما دوباره مشتریش میشیم;)

من کم خریدم اگه 50 درصد سبدم بود عمرا نمیفروختمش . 10 درصد سبد فایده نداره ;) بکام هم میفروشمش چند روز دیگه چئن هر دو برای نوسان بوده ;)

اگه بیاد زیر 2200 یا زیر 2220 دوباره سنگین وارد میشیم .با این خرید هایی که اینا میکنن هر روز میره بالاتر ;)

meysam_sh_2020
2012/03/12, 23:00
امروز 2220 داشت چشمک میزد متاسفانه پول نبود.
این خریدار ها هم اگه بزارن ما روزهای پایان سال تو این قیمت و زیر 2200 بخریم بدددددددددددددددددددد نیست

mehran
2012/03/17, 09:43

یا حق...

زیر 2030 تومان کلا تونستم 27 هزارتا بخرم.....امروز 13 هزارتاشو سفارش فروش دادم به کارگزار....بقیشم انشا الله فردا.....

mehran
2012/03/18, 10:53
خدا رو شکر بقیشم رو مثبت کامل فروختم....حدود 30% رو حجم سرمایه خوب در کوتاه مدت....منگنز امسال واقعا در حق من برادری کرد.....

حمید 70
2012/03/18, 12:08
خدا رو شکر بقیشم رو مثبت کامل فروختم....حدود 30% رو حجم سرمایه خوب در کوتاه مدت....منگنز امسال واقعا در حق من برادری کرد......

آقا مهران شما که(کسعدی و کمنگنزو) میفروشی مام میفروشیم,شما که میخری مام میخریم. پس در حق ما هم برادری کرد. ;)

n@vid
2012/03/24, 11:09
جريان اين چند تا معامله آخر وقت رو منفي چيه؟:-?

n@vid
2012/03/25, 14:43
اساتيد تكنيكاليست زحمت ميكشند يه نمودار از اين سهم تهيه كنند؟

با تشكر

meysam_sh_2020
2012/04/02, 22:15
مثل اینکه قصد اصلاح نداره این کمنگنز هم

meysam_sh_2020
2012/04/07, 09:24
امیدوارم کسی دست به صف و حمایت نزنه تا چند روز که ما وارد شیم باز :d

meysam_sh_2020
2012/04/07, 10:31
نمیدونم امروز بخرم یا صبر کنم :d

کسی نظری نداره؟

ata007
2012/04/07, 10:32
نمیدونم امروز بخرم یا صبر کنم :d

کسی نظری نداره؟
فردا که پایینتر میتونی بخری

meysam_sh_2020
2012/04/07, 10:35
معلوم نیست سهامدارای عمدش رو هوا میزنن.
اوکی فعلا نگاه میکنم

sourena
2012/04/07, 21:51
درود.من هم فکر نمیکنم پایین چندانی داشته باشه
ساعت 11 بود ضف فروشش رو دیدم تعجب کردم.هیچ دلیل خاصی هم نداشت فقط دارند باهاش بازی میکنند
به هرحال کمی از صف فروشش رو خریدم و بقول مصطفی 70 با جان و دل منفی 4 فردا رو هم میخریم اگر بدن
بزودی این سهم 3000 رو با قدرت له میکنه

meysam_sh_2020
2012/04/08, 08:11

عطا دیدی نمیشه پایینتر خرید :d گفتم دیروز بخرما:d

ata007
2012/04/08, 10:04
عطا دیدی نمیشه پایینتر خرید :d گفتم دیروز بخرما:d
خوب میثم جون الانم باز زیر قیمت می تونی بخری
فروشنده هاش قیمتو میارن پایین

meysam_sh_2020
2012/04/08, 10:24
خوب میثم جون الانم باز زیر قیمت می تونی بخری
فروشنده هاش قیمتو میارن پایین

زوده هنوز;)

صبا
2012/04/08, 10:26
زوده هنوز;)/////////شما مگه قراره هرروز بخرید 1 نسکافه درس کنید و1 کم بازارو تماشا کنید .... امروز بیشتر فرصت فروشه تا خرید ...

meysam_sh_2020
2012/04/08, 10:30
/////////شما مگه قراره هرروز بخرید 1 نسکافه درس کنید و1 کم بازارو تماشا کنید .... امروز بیشتر فرصت فروشه تا خرید ...

منم نقدم و اماده برای خرید .
خریدهام رو گذاشتم برای شنبه یا چهارشنبه .
فعلا دارم نگام میکنم و فعلا هیچ سهمی رو نمیخرم

adibshv
2012/04/08, 14:27
ینده مطالب این تایپیک رو مدتی است دنبال میکنم. به نظرم رسید بیان مطالب زیر خالی از لطف نباشه
کمنگنز از سهمایی است که از لحاظ بنیادی در بازار بورس ایران کمنظیره. از 900 تومان با این سهم بودم و 1300 و 2000 و 2500 هم اضافه کردم، اگر روند حرکتی سهم و تعدیل ها رو در چند سال اخیر بررسی کنیم، متوجه میشیم این سهم بیش از اینها جای رشد داره، پس در این میان بهتر است به جای خرید و فروش های کوتاه مدت و تکنیکال ، با بررسی بیشتر گزارشهای شرکت پتانسیلهای آن را بهتر بشناسیم تا بتوانیم با اطمینان نسبت به خرید یا فروش سهم اقدام کنیم.

sourena
2012/04/08, 16:16
از جمله سهمهایی که بهش اعتقاد زیادی دارم اصلاً ریسک نداره یا لااقل فوق العاده کمه
قیمت 2400 هم مثل قیمت 1200 چهار ماه پیش و قیمت 600 هشت ماه پیش بزودی جوک میشه
منتظر تعدیلهای خوب قریب الوقوع و اعلام افزایش سرمایش هستم و در هر فرصتی اضافه میکنم

sourena
2012/04/09, 12:23
خبری دیدم مبنی بر تعدیل 20 درصدی طی روزهای آینده
چیزی که قابل پیش بینی بود و هست
این سهم باز هم شگفتی ساز امسال خواهد بود
طی چند روز گذشته خیلی سعی کردند با صف
فروش کردن سهم جمع کنند که موفق هم نشدند
این سهم خشک خشکه و هر کسی داره میدونه چه سهم باارزشی در اختیار داره
برای بار چندم اینجا اعلام میکنم این سهم امسال 4000 را هم خواهد دیذ

sourena
2012/04/24, 18:17
کسی ظاهراً حواسش به این سهم خوب نیست!؟
بنظرم کم کم باید منتظر خبرهای خوبی از اون باشیم
فعلاً داره بی سر و صدا جمع میشه
ظرف دو ماه گذشته بیشتر از 30 درصد افزایش قیمت داشته
و بنظرم داره برای گذشتن از 3000 تومن آماده میشه
بازیگران حرفه ای و با حوصله ای داره که می دونن چطوری سهم
رو از دست سهامدار جز در بیارن.امرئز تا ساعت ده و نیم حجم معاملاتش
زیر 20 هزارتا بود و تا آخر معاملات از 100 هزارتا فراتر رفت
بنظرم شناور سهم بسیار کم شده و آماده برای رشد انفجاری دیگری
امروز 5 اردیبهشت قیمت حدود 2700

meysam_sh_2020
2012/04/28, 09:46
جالبه کمنگنز با 10 هزار تا صف خرید شده و صفو ندادن هنوز

sourena
2012/04/28, 17:25
حالا حالا ها کار داره این سهم میثم جان
خشک خشکه . شما ببین تعداد سهامش 10 درصد سهام کنوره که همه میگن یک سهم کوچیک معدنیه
هرچی از این سهم بگم کم گفتم.از دستش ندید اگر دارید .یک زیر خاکی نابه

sourena
2012/04/28, 17:33
میثم جان دوست دارم برداشت تو رو راجع به معاملات این 2
روز کمنگنز رو بدونم.بازار خونیت رو قبول دارم

meysam_sh_2020
2012/04/28, 18:28
میثم جان دوست دارم برداشت تو رو راجع به معاملات این 2
روز کمنگنز رو بدونم.بازار خونیت رو قبول دارم
والا الان رو سقف قیمت معاملات این چند وقت اخیره .
رد کردن این قیمت (2800) کار سختیه براش :d
من انتظار اصلاح دارم ازش البته کف سهم اومد بالاتر دیگه فک کنم. از این جا به بعد باید با تعدیل بالا بره. البته این کوتاه مدت سهم بود.
مبان مدت و بلند مدت رو خودت میدونی دیگه باید نگه داری . اون شخص حقیقی که زیر 1000 خریده بود هنوز چیزی نفروخته ;) همون طور که میتونست رو 2000 روز بازگشایی بفروشه . الان که 200 درصد هم رو سوده ;)
دلیلش چی بوده که رو 2000 نفروخت رو الان داریم میبینیم اما دلیل اینکه رو این قیمت هم نفروخت بعدا معلوم میشه

مجیدشمسعلی
2012/04/28, 21:56
با سلام به شما دوستان
من تازه کارم وچند وقته به این سهم دقت کردم سهم خوبی هستش به نظر شما بخرم
100 عدد رو 1999 تومان خریدم به نظر شما بخرم یا نه چه قیمتی بخرم چون پول امانت دست من هست نمیخواهم شرمنده دوستم بشم با تشکر از راهنمایی شما عزیزان

sourena
2012/04/29, 18:47
با سلام به شما دوستان
100 عدد رو 1999 تومان خریدم به نظر شما بخرم یا نه چه قیمتی بخرم چون پول امانت دست من هست نمیخواهم شرمنده دوستم بشم با تشکر از راهنمایی شما عزیزان

در این مورد خیلی سخته توصیه.آدم نمیخواد شرمنده بشه

sourena
2012/04/29, 18:51
در بازار تقریبا منفی امروز که بسیاری از سهام به اصطلاح لیدر حال و روز خوشی نداشتند
و صفهای فروش رو تجربه کردند منگنز علیرغم -2 نهایی استحکام خود و خالی از فروشنده
بودن رو به رخ بازار کشید.
امروز نتونستم مقاومت کنم و با یک خرید کوچک تعداد خودم رو رند کردم

sourena
2012/05/01, 18:30
درود.
معاملات این سهم و روند روزانه یکی دو روز اخیر
من رو یاد معاملات کم جون و بی رمقش تو 5 ماه اول سال پیش میندازه
که مدتها زیر قیمت 600 تومن درجا میزد و حجم معامله ای نداشت
اگر دقت کنید فروشنده ای برای این سهم نیست همین حجم کم هم
من شک دارم به اینکه یکجور تحریک سهامداران به فروش باشه
مثلاً امروز تا صف خرید 10 هزار سهم هم تو سیستم نبود
اما کسی یا گروهی هستند که به نظر من دنبال جمع کردن این
سهم در قیمتهای هرچه پایین تر هستند.باحوصله کاربلد و حرفه ای
این سهم کوچولوی معدنی با فقط 25 میلیون سهم میتونه امسال
هم یک بازده فوق العاده بده.فقط مواظب باشید خسته نشید و نفروشید

معرفی کننده محترم این سهم مهران عزیز سال گذشته بقول معروف دل و روده
این سهم رو بیرون ریخت شاید بد نباشه یکبار دیگه یک نگاهی بهش بندازیم

کمنگنز

بریم سر اصل مطلب: معادن منگنز ایران<کمنگنز> دلایل ما برای خرید خودمان وپیشنهاد به دوستان به عنوان یک زیر خاکی

در ابتدا دلایل شفاف و عام را میگویم و اگر جایز بود یک سری دلیل پشت پرده

1-اوضاع و احوال منگنز...از نظر بنیادی...طرح توسعه...فروش...استخراج...میزا �� � ذخیره معادن:

طرح های توسعه شرکت معادن منگنز شامل طرح توسعه چاه شماره 2 تراز 290 متری که تا کنون 2.5 میلیارد تومان یعنی به اندازه سرمایه شرکت هزینه اش کرده است و 72% پیشرفت دارد وپیش بینی میشود در مهر 91 به بهره برداری برسد به دنبال آن این درح ادامه میابد و توسعه اش تا سال 92 به طول می انجامد

فروش شرکت تضمین شده و به دور از ریسک رقابت و بازاریابی است و عمده فروشش به ذوب آهن و مقدار اندکی به فولاد زاگرس است

**** از مشکلات شرکت که معمولا گزارشات ابتدای سالش زیاد مناسب نیست همین مشتری دولتی و بد حساب است که وجوه حاصل از خرید را کمی دیر پرداخت میکند<ولی به دلیل نیاز به شرکت معادن منگنز قطعا خرید های طی سال را پیش از پایان سال تسویه مینماید>

2-وضعیت سرمایه گذاری ها:

*** شرکت تعداد 6.309.328 سهم از شرکت ذغال سنگ نگین طبس <کطبس> را در اختیار دارد با بهای تمام شده 131 تومان به ازا هر سهم

***شرکت 6 میلیون سهم از شرکت معدنی لاله سبلان را در اختیار دارد که قطعا دوستان اطلاعات کافی از این شرکت ندارند چون معرفی نشده است:
این شرکت از زییر مجموعه های تکادو و احیا سپاهان است که برای جستجو و اکشاف و استخراج معادن در کشور تاسیس شد و از سال 88 به سود دهی مناسبی رسید<بعدا در مورد این شرکت بیشتر توضیح میدم الآن نیازی نمیبینم از سهم اصلی دور شیم> فقط یکی از اقدامات به نتیجه رسیده لاله سبلان معدن طلایی است که شرکت زرکاوان که زیر مجموعه لاله سبلان است در حال استخراج و تولید در آن است و در سال 88 ...میزان 35 کیلوگرم طلا با عیار 98.99 % تولید کرده است...........

****شرکت 12 میلیون سهم از ذغال سنگ پرورده طبس را در اختیار دارد که پس از یک دوره 1-2 ساله کاهش فروش و سود مجددا بسیار سوددهی خوبی را آغاز کرده و احتمالا امسال سودی بالاتر از 3 سال گذشته خواهد ساخت

***شرکت 3 میلیون سهم استقلال سپاهان را در اختیار دارد که این شرکت هم در زمینه اکتشاف و استخراج مواد اولیه چون: بوکسیت..دولومیت..آرژیلیت..با زالت..سنگ آهک...فلدسپات و ... دارد که محصولات و مواد استخراج شده را بلافاصله پس از استخراج و به دلیل تقاضای زیاد به فروش میرساند و هم اکنون چند معدن در اختیار دارد

***شرکت در سال 89با خرید 60% مابقی سهام صبا منگنز توانست مالکیتش را به 100% برساند<ذکر کنم که شرکت کوچکیست> امابا این اقدام توانست میزان ذخیره معادن شهرستانک که 82 هزار تن بود را تماما به مالکیت خود در آورد یعنی سالانه 4500 تن به ظرفیت استخراج کمنگنز اضافه شد...........شرکت الآن 100% یعنی 1 میلیون سهم صبا مننز را در اختیار دارد...

****پس یهنی کمنگنز که تعداد کل سهامش 25.300.000 عدد است حدود 28 میلیون سهام از شرکت های دیگر معدنی و سودده و انحصاری را در اختیار دارد

3-وضعیت معادن در اختیار و میزان ذخیره معادن...

شرکت از نظر ذخایر معدنی مشکلی ندارد چون معادنی که هم اکنون در اختیار دارد تا 13 سال دیگر پروانه بهره برداری دارند....

*** میزان ذخایر معادن با اکتشافات صورت گرفته بیش از 5 میلیون تن برآورد شده است و شرکت از این لحاظ بزرگترین معادن منگنز در خاورمیانه را دارا میباشد

****یک نکته بسیار مهم:: شرکت در ابتدای سال 89 به دلیل نیاز به شن و ماسه برای استفاده در معادن مجوزی اخذ کرد برای اکتشاف و بهره برداری از معادن شن و ماسه در نزدیکی شرکت که پس از اکتشاف معدنی به اندازه 400 هکتار را اکتاف و استخراج از آن را شروع کرد اما به دلایل زیر:

1-نزدیکی این معادن به مقر معادن منگنز قم و داشتن تجهیزات و نیروی لازم و کافی
2-بزرگی معدن اکتشافی و دریافت مجوز لازمه

****شروع به استخراج و تولید بیشتر شن و ماسه برای فروش کرد و هم اکنون هم شن و ماسه تولیدی را به پروژه های مسکونی استان قم میفروشد که طرح جالب و سود آوری موفقی برای شرکت دارد<البته دنبال آمار دقیق سود آوری این معادن برای امسال و سال های بعد هستم انشا الله به محض کسب نتیجه خدمتتان همین جا و در همین تاپیک عرض خواهم کرد>

4-میزان سود انباشته و اندوخته و بررسی آخرین افزایش سرمایه شرکت:

***سود انباشته به ازا هر سهم رقم قابل توجه حدود 170 تومان است

***اندوخته طرح و توسعه و تکمیل به ازا هر سهم رقم قابل توجه 90 تومان است

یعنی مجموع انباشته و اندوخته به ازا هر سهم= حدود 260 تومان

آخرین افزای سرمایه شرکت برمیگرده به سال 83 و این نکته با توجه به داشتن طرح توسعه..انباشته و اندوخته مناسب همچنین سرمایه کم بسیار تحریک کننده است

***نگاهی به افزایش سرمایه و روند قیمتی سهام معدنی دارای ویژگی های بالا قبل و بعد از افزایش سرمایه بیاندازید...........

ضمنا دوستان گزارشات ابتدایی این سهم به دلایلی که در بالا ذکر شد معمولا از دید یک سهامدار حقیقی مناسب نیست چون قطعا سریع به % پوشش eps نگاه میندازه اما یادمون باشه پارسال تا 9 ماهه 17 ریال پوشش داده بود و در پایان 86 تومان.......پس گزارشات میاندوره ای و فصلی را ملاک قرار ندهید.......

sourena
2012/05/03, 18:25
به نظر من روند معاملات این سهم نشون از تغییر تاکتیک بازیگران این سهم داره
وقتی تو مثبت و با صف خرید نمیشه سهمی از بازار جمع کرد شاید با صف فروش
ساختگی بشه این کار رو کرد!
مثل کاری که تو ثاژن شاهد بودیم
من 4 شنبه یک خرید کوچک از صف فروش کردم و اگه بتونم نقد بشم روزانه ادامه
میدم خلاصه یکی از همین روزها این سهم یک نوسان خوشگل 8 درصدی میده
دوستان از سهامداری در گروه معدن کسی ضرر نکرده با این سهم مجمع برین
و سهامداری کنید.این شرکت و محصولاتش منحصر بفردن و بنظر من مستعد
تعدیل و رشد عالی
بازهم میخوام تاکید کنم روی تعداد سهام خیلی کم شرکت که فاکتور خیلی مهمیه

وحید 20
2012/05/06, 12:49
در خصوص معادن منگنز شنیده شد که این شرکت مجوز افزایش سرمایه را از بورس گرفته است. این شنیده ها می افزاید این شرکت قرار است 250 درصد افزایش سرمایه از محل سود انباشته داشته باشد. گفته می شود کمنگنز مجمع افزایش سرمایه را به زودی برگزار خواهد کرد و تعدیل قابل توجهی را برای سال مالی به بازار ارائه خواهد کرد.(نما بورس)

sourena
2012/05/09, 20:29
دوستان کسی خبر تکمیلی یا تاییدی برای این افزایش سرمایه احتمالی نداره
این چیزیه که اگر واقع بشه میتونه به مثابه عمل کردن یک چاشنی قوی برای یک انفجار قیمتی دیگه برای این سهم باشه
جالب اینجاست که بازار پتانسیلهای نهفته این سهم رو الان نمیبینه و فقط اهل فنش هستند که اون رو با تکنیکهای خاص
از سهامدار خسته بنوعی بزخری میکنند.
در این چند روز با تغییر ترکیب پرتفو مقداری در قیمتهای مختلف اضافه کردم چون مثل روز برام روشنه امسال هم یک
حال اساسی بهمون میده

sourena
2012/05/11, 22:30
نقل قول از تالار بورس

شنبه یایکشنبه گزارش 12ماهه باتعدیل مثبت وافزایش سرمایه میاد

sourena
2012/05/12, 00:50
با سلام به شما دوستان

شمسعلی جان فکر کنم بخری بد نباشه
فوقش میانگینت میاد بالا

sourena
2012/05/12, 10:06
نمیدونم چرا این سهم رو اینقدر بد میخرن. من که دوباره رو 2440 اضافه کردم :d
دوستان اگر خبری نیست تو این سهم به ما هم بگین ;)

sourena
2012/05/12, 10:46
باور کنید معاملاتش خیلی مشکوکه امروز.من که دارم رصدش میکنم میبینم خریدار مخفی روی درصدای
منفی نشسته و یکدفعه جمع میکنه . ما که حسابی آلودش شدیم و احتمالا فردا هم میخریم :d

sourena
2012/05/12, 11:10
صف فروش آخر وقت تابلو بود که برای بزخریه:d
تا ساعت ده و نیم کمتر از 2000 سهم معامله شده بود صف فروش هم نبود;)

sourena
2012/05/12, 13:37
دوستان شماره مستقیم کمنگنز رو اگر کسی داره ممنون میشم

sourena
2012/05/12, 15:51
کم کم دارم وحشت میکنم;) فکر کنم همه حتی شمسعلی 100 تاشو به من فروخته و خالی کردن:d
من تنهای تنهای تنها تو این سهمم!؟:d
فردا سر صف فروش خودمم;)

sourena
2012/05/12, 17:43
کم کم دارم وحشت میکنم;) فکر کنم همه حتی شمسعلی 100 تاشو به من فروخته و خالی کردن:d
فردا سر صف فروش خودمم;)

خوب امروز 20 نفر 33500 سهم 12 نفر رو خریدن
اگر فردا رو منفی 4 بدن که میشه حدود 2320 بازهم میخرم :d

مجیدشمسعلی
2012/05/12, 20:21
سلام من سهمی را که شما به آن اطمینان دارید نمیفروشم

sourena
2012/05/12, 20:45
سلام من سهمی را که شما به آن اطمینان دارید نمیفروشم
درود.شمسعلی جان سلامت باشی و پاینده
من هم تو این بازار واقعاً یکی از اون بیسوادهام
انشالله که شرمنده شما و خودم نشم
منهم گیر دادم به این سهم دیگه چیکارکنم
راستش رو بخوای تیز کردم اگه خدا بخواد فردا اگر بشه رو منفی کامل اضافه کنم

mahyar1357
2012/05/12, 23:19
فردا سر صف فروش خودمم;)
سلام سورنای عزیز منم دو سه روزی هست دارم میخرم. فک کنم جای نگرانی نداره.منتظر یه تحلیلی چیزی از طرف بزرگان تالار هستیم.اگه داریم به بیراهه میریمو غرق میشیم یه نفر هشدار بده لطفا.مصری پور عزیز میثم عبدالله محمذی مهران وحید20 بابک 52 محسن نظری آقای پناهی.....بابا هیچ کی صدامو نمیشنوه فک کنم کاروان رفته و ما تنها موندیم.....آآآآییییییی دوستان یکی جواب بده لطفاااااااااااا

meysam_sh_2020
2012/05/12, 23:43
سلام سورنای عزیز منم دو سه روزی هست دارم میخرم. فک کنم جای نگرانی نداره.منتظر یه تحلیلی چیزی از طرف بزرگان تالار هستیم.اگه داریم به بیراهه میریمو غرق میشیم یه نفر هشدار بده لطفا.مصری پور عزیز میثم عبدالله محمذی مهران وحید20 بابک 52 محسن نظری آقای پناهی.....بابا هیچ کی صدامو نمیشنوه فک کنم کاروان رفته و ما تنها موندیم.....آآآآییییییی دوستان یکی جواب بده لطفاااااااااااا

اقا سلام. دوست عزیز نگران نباش بازار خرابه و اتفاقی نیوفتاده. و منفی خوردن سهم هم به خاطر جو بازاره.

sourena
2012/05/12, 23:50

ممنون دوست من.شوخی کرده بودم ;)
این مطلب رو هم از تالار بورس نقل میکنم:d

امروززنگ زدم شرکت گفتن افزایش سرمایه 300درصدازسودانباشته داره وگزارش 12ماهه باتعدیل مثبت چندروزدیگه میاد
احتمالاتویه مجمع فوق العاده قبل ازمجمع سالیانه افزایش سرمایشوانجام بدن گفتن مراحلش توی بورس طی شده وفقط زمان انجامش مونده

از میثم عزیز هم که هوای ما رو داره و قوت قلب میده ممنون.انشالله کنور 500 درصد بهش بده;)

sourena
2012/05/13, 09:18
خرید یک پله دیگه ;)

sourena
2012/05/13, 10:39
مرسی دوست عزیز همین الان من صحبت کردم
فرمایشات دوستان تاییدشد
افزایش سرمایه 300 درصد از انباشته
که دارند کارهاش رو انجام میدند
مجمع سالانه هم که تیر ماهه ولی احتمالاً به اون زمان نمیرسه
ممنون از اطلاع رسانی شما ;):D

sourena
2012/05/13, 10:43
یک پله دیگه هم انشالله فردا میخریم
الان یکخورده داره رقابت میشه
شاید فردا اول وقت بشه ماهم قاطی بزخریهاشون بشیم ;)

sourena
2012/05/13, 11:07
آقا یکی برای ما آماتورها توضیح بده اینکه
16 ثانیه به پایان بازار یک تک سهم 2 درصد بالا قیمت بخوره فایدش چیه؟:-?
رو پایانی که اثری نداره؟
جالبه امروز 1931 سهم معامله شد ولی تابلو بودرو منفی خریدار مخفی نشسته؟;)
شاید کار بچه های اصفهانه :d
به هرحال پشیمونم امروز کم خریدم
فردا هم اگر خدا بخواد شانس خودم رو امتحان میکنم

مجیدشمسعلی
2012/05/13, 11:47
با سلام خدمت شما سرور گرامی از اینکه بفکر من حقیر هستید ممنون(جناب سورنا)
ببخشید که من زیاد تو بحث ها شرکت نمیکنم
شرمنده تنها کاری که فکر میکنم درسته فرستادن تشکره که انشالله از من قبول کنید

برزیل
2012/05/13, 16:23
سلام به همگی
قبلا عضوشده بودم اما یادم نمیادپستی زده باشم دنبال تاپیکی برای کمنگنزمیگشتم که اینجاروپیداکردم
شنیدم امروزجلسه بوده درموردزمان افزایش سرمایه ازدوستان کسی خبرنداره؟

sourena
2012/05/13, 16:44
سلام به همگی
قبلا عضوشده بودم اما یادم نمیادپستی زده باشم دنبال تاپیکی برای کمنگنزمیگشتم که اینجاروپیداکردم
شنیدم امروزجلسه بوده درموردزمان افزایش سرمایه ازدوستان کسی خبرنداره؟

آقا جون خوش اومدی
ما اینجا شدیداً احساس تنهایی میکردیم:((
بلکه شما جوونا بیاین:-> اینجا رو یک گردگیری بکنید از حضورتون استفاده کنیم;;)
انشالله قدمتون هم خیر باشه:d

sourena
2012/05/13, 20:42
جالبه ترکیب خریداران و فروشندگان امروز

خریداران: 8 نفر
فروشندگان: 6 نفر

تعداد سهام مبادله شده: 1931 سهم

عجب عجب :-? خیلی بوداره;)

ata007
2012/05/13, 21:03
sourena جان بد جور رو کمنگنز زوم کردیاا
سهمی بسیار خوب و محکمیه
حیف که قیمتش برا ما فقیر فقرا واس خریدن بالاست
من تا 1900 سهامدارش بودم،سهمیه که به هیچ کس ضرر نزده

sourena
2012/05/13, 21:17
B]درود.عطاجون حق با شماست
ایمان راسخی به این سهم دارم
حیف شد زود فروختیش.انشالله که جای دیگه سود بهتری ببری
هنوز یک درصد کنور نشدی;)
[/b]
sourena جان بد جور رو کمنگنز زوم کردیاا
سهمی بسیار خوب و محکمیه
حیف که قیمتش برا ما فقیر فقرا واس خریدن بالاست
من تا 1900 سهامدارش بودم،سهمیه که به هیچ کس ضرر نزده

ata007
2012/05/13, 21:52
B]درود.عطاجون حق با شماست
ایمان راسخی به این سهم دارم
حیف شد زود فروختیش.انشالله که جای دیگه سود بهتری ببری
هنوز یک درصد کنور نشدی;)
[/b]
ما کجا و 1% کنور کجا
جمعا" 61000 تا دارم
فردا میخواستم یکمی کمنگنز واسه اقوام بخرم،نظرت چیه؟
الان هم قیمتش خوبه،و یه مقدارم اصلاح کرده

sourena
2012/05/13, 22:58
شوخی کردم عطاجون
من الان چند روزه دارم خرد خرد میخرم و میانگینم رو افزایش میدم
از خرید امروزم رو 2320 هم خیلی راضی بودم بعد پشیمون شدم چرا کم خریدم
فردا هم اگر رو این قیمت بدن میخرم شاید کمی هم بالاتر
خریدارهای باهوشی داره که میدونند راه ورسم بازی رو
بعید میدونم از 2300 پایین تر بیاد تقریباً غیر ممکنه
در خدمتیم

برزیل
2012/05/14, 03:46
[QUOTE=sourena;127878]آقا جون خوش اومدی
ما اینجا شدیداً احساس تنهایی میکردیم:((
بلکه شما جوونا بیاین:-> اینجا رو یک گردگیری بکنید از حضورتون استفاده کنیم;;)
انشالله قدمتون هم خیر باشه:d[/QUOT
روزانه دارم میخرم وامروزهم جزء خریداران بودم انشااله فرداهم هستم

sourena
2012/05/14, 09:26
با 2000 تا سهم صف شد؟ :d
فروشنده نداره؟امیدوارم حداقل پایانی خوبی داشته باشه
سهم خیلی کوچکی از بازی امروز رو من داشتم;)

sourena
2012/05/14, 12:39
در حد همین بضاعت اندک امروز هم در جمع خریداران بودم
دیگه خانم کارگزار گوشی رو که برمیداره قبلش رفته سراغ کمنگنز:d

مجیدشمسعلی
2012/05/14, 15:18
سلام جناب سورنا شما یک ستاره پیش من دارید باید کی تقدیم کنم الان بدم>:d<

برزیل
2012/05/14, 15:23
منم امروزجزءخریداران بودم خداکنه زودتراین گزارش 12ماهه وافزایش سرمایه بیاد
ولی یه سوال برام خیلی وقته پیش اومده که چرابازاربه این سهم بی توجه وفقط یه عده خاصی خریدارسهمن؟!!!
جدیدترین شنیدم هم اینه که گزارش سالیانه باتعدیل مثبت تاقبل ازاول خردادمیاد
افزایش سرمایه هم گفتن تویه مجمع فوق العاده ایشاله انجام میشه یعنی قبل ازمجمع سالیانه توی خرداد

مجیدشمسعلی
2012/05/14, 15:34
جناب سورنا تقدیم شد:x

sourena
2012/05/14, 16:35
منم امروزجزءخریداران بودم خداکنه زودتراین گزارش 12ماهه وافزایش سرمایه بیاد
ولی یه سوال برام خیلی وقته پیش اومده که چرابازاربه این سهم بی توجه وفقط یه عده خاصی خریدارسهمن؟!!!
جدیدترین شنیدم هم اینه که گزارش سالیانه باتعدیل مثبت تاقبل ازاول خردادمیاد
افزایش سرمایه هم گفتن تویه مجمع فوق العاده ایشاله انجام میشه یعنی قبل ازمجمع سالیانه توی خرداد

اتفاقاً برای من هم سواله
بابا این گزارش که میگفتن همین امروز فردا میاد ....چی شد ..پس؟
مجمع سالیانش که تیره احتمالاً
دوستان کسی خبر موثقی داشت اطلاع رسانی کنه لطفاً

sourena
2012/05/14, 16:42
جناب سورنا تقدیم شد:x

شمسعلی جون .خیلی گلی.کللللللی هم به من روحیه میدی.انشالله با هم یک سود تپل ازش بگیریم.مخصوصاً دوست ندارم شرمنده تو بشم
مدیران محترم توشکلکها دنبال گل میگشتم از همون گلها که تو تالار بورس هست و آقای باگات تقدیم دوستدارانش میکنه ولی نبود:-s
میخواستم تقدیم شمسعلی کنم یک فکری بکنید لطفاً.شمسعلی جان بجاش برات کف میزنم=D>=D>=D>

sourena
2012/05/14, 18:20
جالبه ترکیب خریداران و فروشندگان امروز

خریداران: 8 نفر
فروشندگان: 6 نفر

تعداد سهام مبادله شده: 1931 سهم

عجب عجب :-? خیلی بوداره;)

بعد از این گیری که دیروز دادیم امروز منطقی تر بود آمار
13 نفر خریدار
13 نفر فروشنده
برای 19 هزار سهم

sourena
2012/05/15, 22:21
چه روز کسل کننده ای داشت این سهم امروز
نه خریدار میومد بالا نه فروشنده
پایینی داشت.منتظر خبرهای خوبشیم.
فردا روز بهتری خواهد بود؟

برزیل
2012/05/16, 13:26
تاسه روزدیگه گزارش 12ماهه شرکت باتعدیل مثبت میادیحتمل شنبه روزبهتری خواهدبود

sourena
2012/05/16, 14:03
دوست عزیز تعدیل زیر 20 درصده؟

برزیل
2012/05/16, 16:41
دوست عزیز تعدیل زیر 20 درصده؟
آره گفتن زیر20درصده

مجیدشمسعلی
2012/05/18, 20:00
با سلام
:-w جناب سورنا شما تو مسابقه شرکت نکردید یا من ندیدم؟

برزیل
2012/05/19, 10:18
شنیدم 270تومان امروزاعلام میکنه وکارهای افزایش سرمایش درحال انجامه توی یه مجمع فوق العاده توی خردادافزایش سرمایش انجام میشه

برزیل
2012/05/19, 20:23
http://codal.ir/Reports/InterimStatement.aspx?LetterSerial=Gj2xTJjGiTADe2N 4mfBciw%3d%3d
خوشحالم که خبرم درست بوده277.7 دوازده ماهه پوشش عالی منتظرخبرافزایش سرمایه میمانیم

n@vid
2012/05/20, 10:54
با اين پوشش سود معاملاتش چرا انقدر داغونه؟

برزیل
2012/05/20, 12:06
با اين پوشش سود معاملاتش چرا انقدر داغونه؟
فکرکنم توقعات رفته بالاحتماانتظارداشتن 500تومان اعلام کنه!!!!
ایشااله بزودی افزایش سرمایه میادوهمه چی حل میشه

same1
2012/05/20, 13:52
یه واگرایی خوشگل تو مکدیش دیده میشه احتمالا یه حرکت تا 2800 دوباره بره

برزیل
2012/05/22, 20:31
قراردادجدیدفروش به ذوب آهن باافزایش قیمت حداقل 20درصدی
ده روزی بودذهنم مشغول این بودکه چرادوفروشنده اوردرثابت یکی 3000تادرقیمت 25366ودیگری2000تادر25400وجوددارن که باعث ترس خریداران ودرنتیجه صف فروش کردن سهم وبعدجمع کردن سهم میشن
اگه واقعافروشندن اونومخفی بزارن وسهمشونوبفروشن تااینکه متوجه شدم خبرهایی توسهمه واینکارعمدی صورت میگیره برای جمع کردن سهم سهامدارازهمه جابی خبر
اماخبرچیه؟خبراینکه قراردادجدیدفروش به ذوب آهن باافزایش قیمت حداقل 20درصدی همراه است که تاثیرزیادروی سودآوری شرکت داره پس سهامتونوازدست ندین ومطمئن باشین سهم آبستن تغییروتحول مثبت بسیاراست
افزایش سرمایه300درصدی وحالاهم افزایش نرخ فروش به ذوب آهن که قراردادشوطی چندروزآینده میبندن[/size]

برزیل
2012/06/06, 23:35
بنابراخباررسیده تواین هفته افزایش سرمایه 300درصدی ازسودانباشته بروی کدال میاد

برزیل
2012/06/09, 01:06
مثل اینکه دوستان فروختن وتاپیک رورهاکردن ایهاالناس تواین هفته افزایش سرمایه میادخبرموثقه>:d<

mahyar1357
2012/06/09, 06:59
برزيل جان من نفروختم ولي داشتم كم كم نا اميد ميشدم . فقط اگه امكان داره يه مقدار بيشتر توضيح بدين كه اين خبر واقعيه يا احتمالا شايعس

برزیل
2012/06/09, 16:10
برزيل جان من نفروختم ولي داشتم كم كم نا اميد ميشدم . فقط اگه امكان داره يه مقدار بيشتر توضيح بدين كه اين خبر واقعيه يا احتمالا شايعس
نه شایعه نیست وواقعیت داره همونطورکه خبرتعدیل 12ماهه ای که دادم (البته سوخت) درست بودطی صحبتی که بایه بنده خدایی که آدم درستی هم هست داشتم گفت تواین هفته افزایش سرمایش میاد
البته جوبازارخرابه ومعاملات امروزتاثیرپذیرازین جوبود

ma159357
2012/06/30, 18:45
:((
نه شایعه نیست وواقعیت داره همونطورکه خبرتعدیل 12ماهه ای که دا:((دم (البته سوخت) درست بودطی صحبتی که بایه بنده خدایی که آدم درستی هم هست داشتم گفت تواین هفته افزایش سرمایش میاد
البته جوبازارخرابه ومعاملات امروزتاثیرپذیرازین جوبود

ma159357
2012/07/01, 07:47
:((

ناراحت نشو تاپیک بالا رو شوخی کردم ولی واقعا"یه خبری ازاین منگنز بگیر مجمع عادیش که 24 تیره پس قاعدتا" افزایش موند برا یه وقت دیگه لطفا از اون آدم درس بپرس وآیا به نظر شما تو مجمع سود شرکت بکنیم یا ردش کنیم بره من تو ضررهستم وآیا نگه داریم تا 2-3 ماهه تا چند رشد میکنه

لطفا"تاپیک بزن وراهنمایی کن دوستدار شما

برزیل
2012/07/01, 12:49
ناراحت نشو تاپیک بالا رو شوخی کردم ولی واقعا"یه خبری ازاین منگنز بگیر مجمع عادیش که 24 تیره پس قاعدتا" افزایش موند برا یه وقت دیگه لطفا از اون آدم درس بپرس وآیا به نظر شما تو مجمع سود شرکت بکنیم یا ردش کنیم بره من تو ضررهستم وآیا نگه داریم تا 2-3 ماهه تا چند رشد میکنه

لطفا"تاپیک بزن وراهنمایی کن دوستدار شما
بخداشرمندم منم رفتم توضرراین کسی که میگم توخودشرکته چندباربهش گفتم بازارمیره تورکوداین سهم هم دلیلی برای رشدنداره گفت فلانی نفروش کاراشوانجام دادیم تاقبل ازمجمع عادی افزایش سرمایش میادمنم روحساب اطلاعات قبلی که داده بودوهمش درست بودنفروختم واحتمالادلیل نیامدن افزایش سرمایه هم روندیه که بایدمراحلش طی بشه وگیردادن سازمان به گزارش توجیهی وازین حرفا
ولی این برام درسی باشه ازچیزی که مطمئن نشدم خبرندم که باعث ضرراحتمالی خودم ویه نفردیگه بشه من شرمندم

ma159357
2012/07/01, 15:31
بخداشرمندم منم رفتم توضرراین کسی که میگم توخودشرکته چندباربهش گفتم بازارمیره تورکوداین سهم هم دلیلی برای رشدنداره گفت فلانی نفروش کاراشوانجام دادیم تاقبل ازمجمع عادی افزایش سرمایش میادمنم روحساب اطلاعات قبلی که داده بودوهمش درست بودنفروختم واحتمالادلیل نیامدن افزایش سرمایه هم روندیه که بایدمراحلش طی بشه وگیردادن سازمان به گزارش توجیهی وازین حرفا
ولی این برام درسی باشه ازچیزی که مطمئن نشدم خبرندم که باعث ضرراحتمالی خودم ویه نفردیگه بشه من شرمندم

:)خوب کاری که شده.میخوام نظر شما رو درباره شرکت تو مجمع سود بدونم البته به نظر من شاید شرکت مجمع سودو24تیر قرار داده تا همراه با گزارش 3سه ماه باشه وسودی که کسر میشه از سهم با تعدیل سه ماه بالا باز بشه ولی معاملاتش که خیلا داغونه اصلا صاحب نداره مخصوصاا که امروز با صف فروش خیلی بازی مکردندملت را به مسخره گرفتند نقد شوندهگیش که صفر به نظر شما باچه سهمی تعویض کنیم که لااقل ضررمون دربیاد ممنون از راهنمایتان
درضمن لطفا تندتند تاپیک بزن واطلاع رسانی کنید متشکریم

ata007
2012/07/01, 16:55
کمنگنز چرا به این حال روز افتاده،از 2200 که نمیذاشتن بیاد پایین :-?

ma159357
2012/07/01, 18:21
کمنگنز چرا به این حال روز افتاده،از 2200 که نمیذاشتن بیاد پایین :-?

از همه دوستان سایت تقاضا دارم یه تحلیلی تا آخر شب رو سایت بزارن ودرشرایط کنونی از سهم خارج بشیم یا بریم مجمع سود لطفا راهنمایی بفرماءید متشکریم

برزیل
2012/07/01, 23:46
به نظرمن صف فروش مربوط به یه نفربودکه قصدخروج داشت وموفق هم نشداحتمالاقصدتعویض داشت وبعدشم که یه عده دیدن صف فروشه پریدن توصف
تصمیم گیری باخودتونه

meysam_sh_2020
2012/07/03, 13:56
کمنگنز موفق به اخذ پروانه بهره برداری از معدن شن و ماسه با 18 میلیون تن ذخیره قطعی و 9 میلیون تن ذخیره احتمالی شن و ماسه کوهی شده است که مدت این پروانه ده ساله و میزان استخراج سالیانه آن 200 هزار تن می باشد.اثرات سود و زیان این معدن نیز بعد از مشخص شدن اعلام خواهد شد

صمدآقا
2012/07/04, 02:57
کمنگنز موفق به اخذ پروانه بهره برداری از معدن شن و ماسه با 18 میلیون تن ذخیره قطعی و 9 میلیون تن ذخیره احتمالی شن و ماسه کوهی شده است که مدت این پروانه ده ساله و میزان استخراج سالیانه آن 200 هزار تن می باشد.اثرات سود و زیان این معدن نیز بعد از مشخص شدن اعلام خواهد شد

میثم عزیز با سلام
تحلیل و برآورد شما نسبت به روند کمنگنز خصوصاً با توجه به این معدن جدید چیه؟
یادمه جناب مهران روی سود فوق العاده فروش شن و ماسه توسط این شرکت به انبوه سازان اشاره داشتند
به نظر شما هم این شرکت میتونه مثل سال پیش شگفتی ساز بشه با توجه به اینکه معمولاً بعد از مجمع استارت میزنه؟
افزایش سرمایه 300 درصدی چقدر میتونه جذابتر کنه این شرکتو؟
آیا الان که کسی حواسش به این سهم نیست فرصت مناسبی برای خریدش نیست؟
آیا در مورد قرارداد جدیدش با ذوب آهن و افزایش نرخ 20 درصدی شما خبر موثقی دارید؟..............ممنون

صمدآقا
2012/07/04, 03:02
به نظرمن صف فروش مربوط به یه نفربودکه قصدخروج داشت وموفق هم نشداحتمالاقصدتعویض داشت وبعدشم که یه عده دیدن صف فروشه پریدن توصف
تصمیم گیری باخودتونه

به نظر من صف فروش ساختگی و برای ترساندن سهامدارها و جمع کردن شناور ناچیز سهمه.............از نظر تمام صاحبنظرها استقبال میکنم ولی فکر کنم این سهم امسال هم میترکونه ;)

meysam_sh_2020
2012/07/04, 07:35
میثم عزیز با سلام
تحلیل و برآورد شما نسبت به روند کمنگنز خصوصاً با توجه به این معدن جدید چیه؟
یادمه جناب مهران روی سود فوق العاده فروش شن و ماسه توسط این شرکت به انبوه سازان اشاره داشتند
به نظر شما هم این شرکت میتونه مثل سال پیش شگفتی ساز بشه با توجه به اینکه معمولاً بعد از مجمع استارت میزنه؟
افزایش سرمایه 300 درصدی چقدر میتونه جذابتر کنه این شرکتو؟
آیا الان که کسی حواسش به این سهم نیست فرصت مناسبی برای خریدش نیست؟
آیا در مورد قرارداد جدیدش با ذوب آهن و افزایش نرخ 20 درصدی شما خبر موثقی دارید؟..............ممنون

با سلام.
نرخ 20 درصد که از 6 ماه ی دوم سال 90 به بعد اعمال شده و اثرش رو هم روی سود داریم میبینیم .
در مورد تاثیر فروش شن وماسه باید قیمت فروش هر تن شن و ماسه رو حساب کنید دیگه. من تحقیق نکرد شن و ماسه تنی رو تنی چند میفروشن.......
در مورد افزایش سرمایه شرکت در افزایش سرمایش خوبه ...........
در مورد سایر سوالات اطلاعاتی ندارم .......

برزیل
2012/07/04, 08:57

میثم جان نمیشدصبرمیکردی ازصف فروش برمیداشتیم بعدخبرومیدادی :d
سرخط خریدمن بودم ولی دریک غافلگیری جاموندم =((

برزیل
2012/07/04, 09:24
آقاصف فروش شدهرکی هرچندتاخواست دادن من که دیروزکدال رونگاه کردم فکرکنم حوالی 2ظهربودکه گزارش شرکت رودیدم که بعدش اینقدرگزارش اومده بودکه دیگه گزارش کمنگزمعلوم نبود
دلیل صف فروش میتونه عدم اگاهی سهامدارن باشه
یه سوال هرتن ماسه قیمتش چنده؟

صمدآقا
2012/07/04, 09:26
با سلام.
نرخ 20 درصد که از 6 ماه ی دوم سال 90 به بعد اعمال شده و اثرش رو هم روی سود داریم میبینیم .
در مورد تاثیر فروش شن وماسه باید قیمت فروش هر تن شن و ماسه رو حساب کنید دیگه. من تحقیق نکرد شن و ماسه تنی رو تنی چند میفروشن.......
در مورد افزایش سرمایه شرکت در افزایش سرمایش خوبه ...........
در مورد سایر سوالات اطلاعاتی ندارم .......

سلام.مرسی بابت پاسخ سریع.ولی فکر کنم قرارداد جدیدی از خرداد اجرایی شده اینطور نیست؟

meysam_sh_2020
2012/07/04, 09:30
سلام.مرسی بابت پاسخ سریع.ولی فکر کنم قرارداد جدیدی از خرداد اجرایی شده اینطور نیست؟
راستش بنده اطلاعی در این مورد ندارم. ولی برای اطمینان میتونید از امور هام بپرسید در مورد افزایش نرخ.
یعنیشما میگید نسبت به 20 درصد فزایش نرخی که از 6 ماه دوم به بعد گرفته جدیدا 20 درصد دیگه افزایش نرخ گرفته؟؟ البته نرخ جدید تو گزارش 91 هست. اگه 20 درصد باز بالاتر رفته باشه حتما یه تعدیل داره . این مورد من اطلاعی ندارم باید از امور سهام پرسید ....

گزارش 3 ماهه بیاد بهتر نشون میده باز ........

برزیل
2012/07/04, 10:27
من تاتونستم خریدم بخرین نترسین شایدهفته بعدتواین قیمت هانشه خرید

صمدآقا
2012/07/04, 16:14
امروز خوب خریدن.شنبه زیر 2000 اگر بدن خریدنیه

برزیل
2012/07/04, 18:35
یه سوال چراباوجودشفاف سازی شرکت مبنی بربهربرداری ازمعدن جدیدسهم صف فروش بود:-/

صمدآقا
2012/07/04, 19:10
یه سوال چراباوجودشفاف سازی شرکت مبنی بربهربرداری ازمعدن جدیدسهم صف فروش بود:-/

شاید دون پاشیدن;)
ولی فکر کنم سهامداراشو خسته کرده به فکر تعویض افتادن
نظر من اینه اگر افزایش سرمایش اجرایی بشه امسال یک گین صد درصدی میده نکته کلیدی همون افزایش سرمایشه
مطمئنم تعدیلهای خوبی هم میتونه داشته باشه من امروز حواسم جای دیگه بود و گرنه ارزنده بود در این قیمت و شاید
شنبه زیر 2000 نیاد.راستی چقدر قراره سود تقسیم کنه

وحید 20
2012/07/07, 09:02
یک مقام آگاه در شرکت معادن منگنز ایران خبر داد:

اعلام قریب الوقوع تعدیل درآمدی و افزایش سرمایه
با اضافه شدن این معدن به معادن قابل استحصال "کمنگنز"، میزان بهره برداری شن و ماسه کوهی جهت تولید سنگ منگنز دانه بندی می تواند افزایش یافته و به تبع آن درآمدزایی و سودآوری شرکت روندی صعودی را پیشه کند که این موضوع در آینده رضایت سهامداران شرکت را نیز در بر خواهد داشت.

http://forums.boursy.com/imported/2012/07/306.jpgشرکت معادن منگنز ایران در حالی سهامداران خود را در تاریخ 24 تیر ماه جاری جهت تصویب صورت های مالی عملکرد 12 ماهه سال مالی 90 به مجمع عادی سالیانه دعوت کرده که در این دوره مالی از 2535 ریال سود پیش بینی شده هر سهم، 2777 ریال سود محقق کرده است. سود برآوردی هر سهم "کمنگنز" برای سال مالی جاری 2426 ریال می باشد که این رقم نسبت به آخرین پیش بینی سود هر سهم سال مالی اخیر با کاهش چهار درصدی مواجه شده است. در آستانه برگزاری مجمع صاحبان سهام، شرکت اطلاعیه ای در خصوص اخذ پروانه بهره برداری از معدن جدید شن و ماسه با 18 میلیون تن ذخیره قطعی و 9 میلیون تن ذخیره احتمالی به مدت 10 سال خبر داده که میزان استخراج سالیانه آن 200 هزار تن می باشد، اما اثرات سود و زیان این معدن در این اطلاعیه شفاف سازی به بازار سهام منعکس نشده است. یک مقام آگاه در شرکت معادن منگنز ایران در خصوص اخذ پروانه بهره برداری از این معدن جدید به خبرنگار بورس نیوز گفت: با اضافه شدن این معدن به معادن قابل استحصال "کمنگنز"، میزان بهره برداری شن و ماسه کوهی جهت تولید سنگ منگنز دانه بندی می تواند افزایش یافته و به تبع آن درآمدزایی و سودآوری شرکت روندی صعودی را پیشه کند که این موضوع در آینده رضایت سهامداران شرکت را نیز در بر خواهد داشت. بر همین اساس بزودی اثرات ناشی از افزایش درآمد و سود هر سهم از محل استحصال مواد اولیه بیشتر از معدن یاد شده از طریق شبکه کدال منتشر خواهد شد. وی با اذعان به پیش بینی رشد 47 درصدی فروش در بودجه برآوردی سال مالی 91، از اعمال افزایش 12 درصدی نرخ فروش فرآورده ها برای سال مالی جاری خبر داد. این مقام آگاه که عدم نام خود را شرط مصاحبه با خبرنگار ما اعلام کرده بود، در ارتباط با پیشنهاد هیأت مدیره برای میزان سود تقسیمی میان سهامداران در مجمع عادی سالیانه خاطر نشان کرد: مدیریت در نظر دارد تقسیم هزار ریال سود از 2777 ریال سود محقق شده در سال مالی اخیر را به هیأت رییسه مجمع پیشنهاد کند. مابقی سود محقق شده طی عملکرد سال مالی 90 نیز در قالب اندوخته طرح توسعه و به عنوان سود انباشته در حساب ها باقی می ماند و در صورتی که مدیریت با موضوع افزایش سرمایه موافقت کند، اقداماتی در این زمینه انجام خواهد شد. وی تأکید کرد: با تأیید موضوع افزایش سرمایه شرکت و دریافت مجوز مربوطه از سازمان بورس و اوراق بهادار، سرمایه شرکت از محل سود انباشته به میزان 300 درصد افزایش خواهد یافت. این مقام مسئول در خاتمه سخنان خود افزایش سرمایه مذکور را در جهت اصلاح ساختار حقوق صاحبان سهام عنوان کرد و یادآور شد: چنانچه بسترهای لازم فراهم شود، سرمایه افزایش یافته و ساختار سرمایه این شرکت اصلاح خواهد شد.

صمدآقا
2012/07/07, 09:58
هرچند که امروز هم نخریدمش ولی مطمئنم به خاطر این بی توجهی پشیمون میشم.....شاید فردا

صمدآقا
2012/07/12, 20:05
من روز آخر تعدادی خریدم حجم خوبی هم معامله شد که برای قبل از مجمع ودر درصد کامل عالی بود
فکر کنم تو مجمع این سهم هم خبراییه و بعید نیست 200 تومن تقسیم کنه و خبرهایی زاجع به افزایش
سرمایه 300 درصدی.فکر کنم امسال هم بتونه گین خوبی بده

وحید 20
2012/07/14, 14:57
در مجمع امروز 100تومان تقسیم شد

n@vid
2012/07/14, 15:03
من كه روز آخر همه رو با يه سود 25 درصدي خالي كردم. تو مجمعش هم كه ظاهراً خبر خاصي نبوده
به نظر من اين سهم بيشتر به درد افراد حرفه‎اي ميخوره كه با تشخيص نقاط ورود و خروج از حركت‎هاي بسيار شارپ قيمت نهايت استفاده رو برده و سود خوبي را بدست بيارن

fallah
2012/07/14, 16:22
من كه روز آخر همه رو با يه سود 25 درصدي خالي كردم. تو مجمعش هم كه ظاهراً خبر خاصي نبوده
به نظر من اين سهم بيشتر به درد افراد حرفه‎اي ميخوره كه با تشخيص نقاط ورود و خروج از حركت‎هاي بسيار شارپ قيمت نهايت استفاده رو برده و سود خوبي را بدست بيارن

فک کنم اشتباه میکنید
در مجمع تقسیم 100 تومنی سود مورد تصویب قرار گرفت و قرار شد تا دو ماه آینده مجوز افزایش 300 درصدی از محل انباشته صادر شود و همچنین تعدیل سهم بدلیل بهره برداری از معدن جدید در نیمه دوم سال به بازار ارائه گردد.

صمدآقا
2012/07/23, 16:45
فک کنم اشتباه میکنید
در مجمع تقسیم 100 تومنی سود مورد تصویب قرار گرفت و قرار شد تا دو ماه آینده مجوز افزایش 300 درصدی از محل انباشته صادر شود و همچنین تعدیل سهم بدلیل بهره برداری از معدن جدید در نیمه دوم سال به بازار ارائه گردد.

جناب فلاح با سلام آيا شما همان کاربر جواد فلاح در بورس ۲۴ هستید؟اگر اینجوری باشه برام نظر مثبتتون رو این سهم جالبه یادمه سال پیش ورود و خروجهای به موقعی داشتید مثلا رو کبافق و همین کمنگنز

صمدآقا
2012/07/23, 16:50
خوب بازار همیشه دلیلی داره برای اینکه این سهمو نبینه یک روز پترو ها داغ میشن یک روز قندی ها و... بالاخره نوبت این سهم هم میرسه
من درست قبل از مجمع مقداری خریدم این روزها هم بازارش کساده نه خریداری داره نه فروشنده عین سال پیش همین موقع که تو قیمتهای حدود ۵۵۰چنین حالتی داشت چیزی که جالبه اینه که الان تو قسمت سهامداران عمده tsetmcنام تکادو به عنوان سهامدار عمده ۳۴ درصدی درج شده اما چیزی که من فکر میکنم اینه که با اجراشدن افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی از انباشته طی دو یا سه ماه آینده و تعدیلاتی که بنا به سنت این سهم در نیمه دوم سال رو میشه خواهیم دید که بازدهی مناسبی تا پایان سال خواهد داشت.چیزی که معلومه اینه که این سهم اصلا فروشنده نداره و با اندک پولی براحتی صف خرید میشه و بالا میاد.فراموش نشه که این سهم کوچکترین سهم معدنیه که امتیاز خیلی خوبیه از دستش ندید

fallah
2012/07/23, 18:08
خوب بازار همیشه دلیلی داره برای اینکه این سهمو نبینه یک روز پترو ها داغ میشن یک روز قندی ها و... بالاخره نوبت این سهم هم میرسه
من درست قبل از مجمع مقداری خریدم این روزها هم بازارش کساده نه خریداری داره نه فروشنده عین سال پیش همین موقع که تو قیمتهای حدود ۵۵۰چنین حالتی داشت چیزی که جالبه اینه که الان تو قسمت سهامداران عمده tsetmcنام تکادو به عنوان سهامدار عمده ۳۴ درصدی درج شده اما چیزی که من فکر میکنم اینه که با اجراشدن افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی از انباشته طی دو یا سه ماه آینده و تعدیلاتی که بنا به سنت این سهم در نیمه دوم سال رو میشه خواهیم دید که بازدهی مناسبی تا پایان سال خواهد داشت.چیزی که معلومه اینه که این سهم اصلا فروشنده نداره و با اندک پولی براحتی صف خرید میشه و بالا میاد.فراموش نشه که این سهم کوچکترین سهم معدنیه که امتیاز خیلی خوبیه از دستش ندید

کمنگنز سهم خوبیه و رشدشو بعد صدور مجوزش در پیش خواهد گرفت.
سهم نه فروشنده چندانی داره و نه خریدار و فقط منتظر یه خبر کوچیکه تا رشدشو شروع کنه و اون خبر هم شاید همون خبر افزایشش باشه.درسته که از لحاظ تکنیکالی وضعیت چندان خوبی نداره ولی از لحاظ بنیادی جزء بهترینهاست و اون خبرهایی که پیرامون سهم و خبرهای منفی که برخی راجع به آن صحبت میکنن شاید کمی نامردی در حق سهم باشه.
در مورد افزایش سرمایه سهم هم اگه حرف امور سهامداران درست باشه باید تا دو سه ماه آینده مجوزش صادر بشه و اگر نگیم بعد خبر افزایش بافق دوم خواهد شد میتوان گفت که بدلیل افزایش سرمایه 300 درصدی از محل انباشته و کوچک بودن سهم بازدهی مناسبی خواهد داشت.
این نکته نیز فراموش نشود در صورت افت سهم با دید میان مدت خرید در محدوده 1500 گزینه بسیار مناسبی است.

fallah
2012/07/23, 18:12
جناب فلاح با سلام آيا شما همان کاربر جواد فلاح در بورس ۲۴ هستید؟اگر اینجوری باشه برام نظر مثبتتون رو این سهم جالبه یادمه سال پیش ورود و خروجهای به موقعی داشتید مثلا رو کبافق و همین کمنگنز

صمد آقا در خدمتیم

صمدآقا
2012/07/25, 13:52
کسی میدونه تواین سهم چه خبره؟
دیروز ۹۵ درصد خرید ازصف فروش رو سهامدار عمده حقیقی انجام داده احتمالا امروز هم.برای سهمی با بنیادقوی مثل منگنز مقداری عجیبه.شاید کد به کد کردن حضرت ایشونه برای پایین کشیدن و خریداری سهم!قبل از افزایش سرمایه .من که به تحلیل خودم و بزرگان نسبت به اون مطمئنم و با هاش هستم تا آخر سال میدونم خوب جواب میده

برزیل
2012/07/25, 22:03
طبق اطلاعاتی که بدست آوردم سهامدارعمده باتبانی بایکی ازسهامدارای دیگه که زیریک درصدهست هرروزسهم روصف فروش وبعدجمع میکنن احتمالا سناریوی بامارومیخوان انجام بدن اینکه تاکجاپایین بیارن معلوم نیست

meysam_sh_2020
2012/07/25, 22:10
طبق اطلاعاتی که بدست آوردم سهامدارعمده باتبانی بایکی ازسهامدارای دیگه که زیریک درصدهست هرروزسهم روصف فروش وبعدجمع میکنن احتمالا سناریوی بامارومیخوان انجام بدن اینکه تاکجاپایین بیارن معلوم نیست

دیگه داره ارزنده میشه باز ................. دیگه این سهم که نباید پی به ای 5 بگیره !!! اخرای افتشه به نظرم ...... فک نمیکنم زیر 1600 بیاد .........
شراز کوفتی باز بشه شاید با کمنگنز تعویضش کنم .........بدم نمیاد تو افزایش سرمایش شرکت کنم ...........;)

صمدآقا
2012/07/26, 01:22
میثم جان این سهم بالای ۲۰۰۰ هم ارزندست به دید شرکت در افزایش سرمایه ظاهرا همون سناریو که عرض کردمه یک نگاه به معاملات بعد از عیدش بندازید تابلوست که دوروزه دارن قیمتو دستکاری میکنن این سهم فروشنده نداشته و نداره و بنظرم برزیل درست میگه. و فکر نکنم کسی تو این قیمت هم بتونه چیزی بخره اکثر حجم معاملات همون ده دقیقه اول بازار و بینابینه

صمدآقا
2012/07/28, 15:55
فقط ! صف خریدشد و فقط ۴۰۰۰سهم عرضه شد.بازهم تاکید میکنم روی این سهم