PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سرمايه گذاري توسعه شمال ( وشمال )

صفحه ها : [1] 2 3

حامد
2011/12/12, 23:47
سرمایه گذاری چشم انداز توسعه شمال (وشمال)

نگاهی به برنامههای شرکت در سال 1390

در راستای اهداف و استراتژهای تعیین شده شرکت و بر اساس افزایش سرمایه جدید و با عنایت به ثبت شرکت نزد سازمان بورس و ورود شرکت در آینده نزدیک به فرابورس و باز شدن نماد شرکت و عرضه سهام در سازمان بورس و اوراق بهادار (فرابورس) و پیشبینی گستردگی فعالیتهای شرکت بر اساس اهداف و نظرات مدیران برنامههای ذیل برای سال 1390 طراحی و پیشبینی گردیده است:

1- سرمایهگذاری در بخش عمرانی
1-1- مطالعات بافت فرسوده شهر بابل که مراحل اجرایی آن با انعقاد قرارداد با مشاورین خبره شروع شده است.

1-2- بررسی و مطالعه بر روی مناطق تعیین شده از بافت فرسوده که آماده ارائه به مسئولین میباشد.

1-3- سرمایهگذاری در بافت فرسوده منطقه 16 تهران با توجه به حاشیه امنیت سرمایه و سودآوری مناسب بر اساس استراتژیهای تعیین شده 5 ساله شرکت، از محل استقراض از شبکه بانکی با استفاده از امتیاز تحصیلی صندوق قرضالحسنه حضرت ولیعصر(عج) بابل نزد بانکها

2- سرمایهگذاری در بخش صنعت و معدن
2-1- فلورین
مطالعات اولیه در بخش معادن استان مازندران با توجه به فراوانی ماده معدنی فلورین شروع شده که این مطالعات جهت فرآوری و بالا بردن عیار این ماده معدنی که در صنایع متالورژی، صنعت فولاد و آلومینیوم، تولید شیشه، لعاب و موارد دیگر صنعتی به کار میرود، انجام پذیرفته است.

2-2- سنگ آهن
مطالعات و بررسی در خصوص بررسی محدودههای اکتشافی معادن سنگِ آهن در مناطق مختلف استانهای سمنان، یزد و کرمان که مراحل نهایی خود را طی میکند به یاری خداوند با تامین نقدینگی برای اختصاص به این معادن فعالیتهای بعدی به زودی آغاز خواهد شد.

2-3- آهن اسفنجی
مطالعه و بررسیهای لازم برای ایجاد یک خط کامل تولید آهن اسفنجی و نیروگاه برق 30 مگاواتی و تولید شمش فولاد به ظرفیت 300 هزار تن در سال در استان مازندران به پایان رسیده و طرح توجیهی و اقتصادی و فنی آن تهیه و به وزارت معادن و فلزات ارائه گردیده که با حضور در جلسات و کمیسیونهای وزارت صنایع برای دفاع از این طرح مراحل نهایی برای صدور مجوز از طرف وزارتخانه را طی مینماید.

2-4- زمین صنعتی
در راستای ایجاد کارخانهجات مختلف خصوصاً طرح تولید آهن اسفنجی و شمش فولاد بررسیهای لازم جهت برای تعیین محل مناسب برای این کارخانهها و طرحهای توسعهای آن بعمل آمده که شرکت با مشارکت شرکت صنعتی بازرگانی رهروان توسعه عصر (وابسته به صندوق قرضالحسنه حضرت ولیعصر(عج) بابل) به صورت کنسرسیوم برای اجرای این طرح، در مرحله نخست با توجه به اولویت شهرستان بابل برای اجرایی نمودن این طرح و دریافت زمین در محدوده شهرستان، مذاکرات حضوری را با فرماندار محترم شهرستان بابل به انجام رسانیده است. سپس زمینی صنعتی به وسعت 60 هکتار در منطقه ذغالچال ساری را شناسایی کرده که فعلاً در حال بررسی و مذاکره برای خرید آن میباشد، که به حول قوه الهی با افزایش سرمایه آتی شرکت و تامین نقدینگی، این امر انجام خواهد پذیرفت.
صفحه 25 از 32

2-5- کارخانجات مختلف
بررسی و مطالعه برای خرید بعضی از کارخانهها در منطقه که به لحاظ مشکلات عدیده ادامه فعالیت برایشان مقدور نبوده انجام پذیرفته که هنوز شرکت به نتیجه قطعی نرسیده است.

3- سرمایهگذاری در بخش صنعت گردشگری
با توجه به ویژگی شمال کشور در جذب توریست، صنعت گردشگری میتواند در منطقه از اهمیت چشمگیری برخوردار باشد که این امر میتواند نگاه مدیران شرکت را به خود معطوف نماید تا در آینده برای توسعه شمال و جذب سرمایه به لحاظ سرازیر شدن گردشگران به منطقه مطالعات و سرمایهگذاریهای لازم را در این بخش انجام دهد. در این راستا شرکت سرمایهگذاری چشمانداز توسعه شمال با توجه به تجربه مدیران خود در امر مطالعات اولیه اصلاح طرح کناره رودخانه بابلرود، ضمن رایزنیهایی با مسئولین شهر، در حال مطالعه و بررسی آن میباشد و امیدوار است در آینده زمینه مناسبی برای توسعه شهر و سرمایهگذاری بهینه مهیا سازد.

3-1- ساخت خانههای ویلایی با سازههای پیش ساخته صنعتی در منطقه خانه دریا محمودآباد با همکاری شرکتخانه وابسته به بنیاد مستضعفان و شرکت پارس فراز ایساتیس در حال بررسی و مطالعه میباشد.

4- سرمایهگذاری در بخش بورس و سهام و استفاده از منابع مالی بانکها
نظر به ماهیت شرکتهای سرمایهگذاری که به صورت وجودی وابسته به بورس و خرید و فروش سهام شرکتها برای گسترش گستره حوزههای فعالیتی خود میباشند و نیز برای ایجاد زمینه فعالیت در این بخش و عرضه سهام خود در فرابورس با توجه به حساسیت و تخصصی بودن این امر، در سال 1390 با امضاء قراردادهای مختلف این بخش را به مشاوران خبره خود خواهد سپرد تا ضمن کاهش ریسک این سرمایهگذاری ارزش سهام، موقعیت شرکت را همواره به صورت متعادل نگه دارد.

- استفاده از امتیاز صندوق قرضالحسنه حضرت ولیعصر(عج) بابل نزد بانکها به میزان 100میلیارد ریال جهت دریافت تسهیلات و سرمایهگذاری در پروژههای زود بازده با تامین کافی به منظور تامین قسمتی از هزینههای پرسنلی، جاری و عملیاتی شرکت سرمایهگذاری چشمانداز توسعه شمال و جلوگیری از تحمیل این نوع هزینهها به سهامداران تا حد ممکن.

5- افزايش سرمايه
- پیگیری کسب مجوز افزایش سرمایه مجدد از سازمان بورس و اوراق بهادار بر اساس مصوبه هیات مدیره به میزان پانصد میلیارد (000/000/000/500) ریال جهت اجرایی نمودن طرحهای توسعهای شرکت با هدف سودآوری مستمر و ایجاد اشتغال در منطقه.

*سامان*
2011/12/17, 14:54
دوستان يه خبر نيمه موثق به دستم رسيد كه حق تقدم 1 ماه تمديد ميشه

مات
2011/12/17, 15:31
اگر تمديد بشه حق خوبه و الا سهمو ميخوان بيارن پايين و حقهاي استفاده نشده رو مفت بردارند قيمتي هم كه ميخوان سهمو بيارن پايين تا حدودي ميدانم ولي جرات بيان ندارم فقط اينو ميدونم تا اونجايي كه ميتونيد نگذاريد شركت خودش حقها رو براتون بفروشه كه اساسي ضرر ميكنيد سعي كنيد قبل از بسته شدن فروخته باشيد روي 30 تومن هم هشدار دادم الان هم ميگم

ناظم
2011/12/17, 18:56
Alireza184اگرتمدید نشد با این حق ها چه کنیم پول واریز کنیم یا بهتر است واریز نکنیم

حامد
2011/12/17, 22:40
دوستان مطلب زير گفتگوي يكي ازدوستان با يه كارمند شركت ميباشد برداشت شما چيست

با یکی از مدیران شرکت که در حال خروج از دفتر محل کارش بود برخورد کردم و از او در مورد شرکت و دلیل منفی شدن و حمایت نکردن آن پرسیدم.
ایشون گفتند که ما در چند هفته قبل مجبور شدیم که برای اینکه سهم خیلی شدید و سریع رشد نکند, کمی جلوی رشد سهم را بگیریم و از طرف سهامدار عمده حق تقدم توی بازار عرضه کردیم وگرنه شرکت هیچ علاقه ای نداشت که سهم منفی شود, فقط از طرف سازمان تحت فشار بودیم که سهم به علت کوچکی رشد خیلی سریع و انفجاری نداشته باشد و رشدی معقول و منطقی داشته باشد.
در ضمن گفت که سهامدار عمده به هیچ عنوان قصد خارج شدن از سهم را ندارد و نزد سازمان بورس و در آخرین گزارش شرکت متعهد شده که نهایتا تمام حق تقدم های بازار را خریداری کند.
در خصوص شرکت گفت, با شهرداری بابل برای احیا و ساخت بافت های فرسوده به توافق رسیده اند و این پروژ ه ها دارای حاشیه سود 50 درصد به بالا است.
و همچنین خرید معدن سنگ آهن و ساخت بافت های فرسوده منطقه 16 تهران به قوت خودش باقی است و عملیات ساخت و ساز آن در حال اجراست.

حامد
2011/12/17, 23:01
اگر تمديد بشه حق خوبه و الا سهمو ميخوان بيارن پايين و حقهاي استفاده نشده رو مفت بردارند قيمتي هم كه ميخوان سهمو بيارن پايين تا حدودي ميدانم ولي جرات بيان ندارم فقط اينو ميدونم تا اونجايي كه ميتونيد نگذاريد شركت خودش حقها رو براتون بفروشه كه اساسي ضرر ميكنيد سعي كنيد قبل از بسته شدن فروخته باشيد روي 30 تومن هم هشدار دادم الان هم ميگم

عليرضا جان اين چگونه اطلاع رسانيست ميخاي تودل سهامداراروخالي كني اونونميگم اونو نميتونم پس بهتره همينو هم نگي .مرد حسابي بااين صف فروش وتقاضاي كم مگه كسي ميتونه بفروشه .از6ميليون صف 200هزاربرداشتن مگه ميشه جوك ميگي؟

حامد
2011/12/17, 23:05
دوستان يه خبر نيمه موثق به دستم رسيد كه حق تقدم 1 ماه تمديد ميشه

ساده جان همون خبر نيمه موثق توميتوتي بگي ازكجابدست اوردي بگوشايد مابتونيم كاملش كنيم

مات
2011/12/17, 23:17
عليرضا جان اين چگونه اطلاع رسانيست ميخاي تودل سهامداراروخالي كني اونونميگم اونو نميتونم پس بهتره همينو هم نگي .مرد حسابي بااين صف فروش وتقاضاي كم مگه كسي ميتونه بفروشه .از6ميليون صف 200هزاربرداشتن مگه ميشه جوك ميگي؟موقعي كه حق داشت روي 28 معامله ميشد گفتم حواستون باشه اون موقع مي تونستيد بديد الان هم گفتم اگه تمديد شد و اومد بالا فقط به فكر فروش باشيد نگاه نكنيد به فاصله قيمت حق و خود سهم اين يك دامه كه قيمت رو فاصله ميندازه تا ملت بخرن و پولش رو هم بريزن اون كسي كه داشت ميليوني روي 30 ميفروخت نمياد ازتون حقهاي استفاده نشده را بالاتر بخره

*سامان*
2011/12/17, 23:24
موقعي كه حق داشت روي 28 معامله ميشد گفتم حواستون باشه اون موقع مي تونستيد بديد الان هم گفتم اگه تمديد شد و اومد بالا فقط به فكر فروش باشيد نگاه نكنيد به فاصله قيمت حق و خود سهم اين يك دامه كه قيمت رو فاصله ميندازه تا ملت بخرن و پولش رو هم بريزن اون كسي كه داشت ميليوني روي 30 ميفروخت نمياد ازتون حقهاي استفاده نشده را بالاتر بخره
مگه قراره كه اون بخره ...اوني كه داشت رو 30 ميليوني ميخريد نميگيم بالاتر حداقلش اينه كه به قيمت بسته شده بخره البته ريسك كار بالاست و هر اتفاقي محتمله بيشتر موقع ها بازار فقط فروشنده رو ميبينه بابا اين وسط يكي داره ميخره ...از ديدگاه بورسي هم كه بخايد نگاه كنيد بعد از يه افت وحشتناك بايد منتظر صعود بود اين صعود ميتونه تو حق استفاده نشده يا با تمديد اتفاق بيفته...نميدونم چرا اين صفو اينقد سنگين كردن يا روز آخر ميخان تو كف بخرن يا شركتو ميخان مجاب به تمديد بكنن

حامد
2011/12/17, 23:25
Alireza184اگرتمدید نشد با این حق ها چه کنیم پول واریز کنیم یا بهتر است واریز نکنیم

ناظم جان چنانچه سهامدارعمده يا اون 7-8 تا حقيقي بزرگ كه سهامداران بزرگ اين سهم بحساب ميان بخوان تقدم هارو جمع كنند معمولا بايد خودسهمو حداقل تا 110 پايين بيارن تابتونند حقو 1-2 تومن معامله كنند اما بعيده چون حق روحدود45 توان واردبازاركردن . و باتوجه به صحبتهاي مدير شركت كه خودشوحامي سهامدارنش معرفي كرده (درگزارش كدال) موجود است بعيدميدونم زير 20 معامله بشه

واما درپاسخ سوال شما بهتره 100 تومنو نريزيد ولي وجه نقد اماده براخريد خودسهم اماده داشته باشيدتا درروز فروش حقها براخريدحق ياخودسهم هركدام بهتربود خريدكنيد

مات
2011/12/17, 23:29
اول از همه يك چيزي رو روشن كنم و اون اينه كه امكان داره من اشتباه كنم و دوست دارم اشتباه كنم تا شركت حقهاي استفاده نشده رو ازتون به قيمت خوبي بخره اما من ده سال تو اين بازار لعنتي تجربه دارم هنوز يادم نرفته كه حقهاي فارسيت درود كه داشت 30 تومن معامله ميشد رو وقتي اومدن بخرن يك ريال خريدن تو اين بازار تنها چيزي كه سهامدار جزئ رو نجات ميده فقط و فقط حد ضرر ميباشد اونو حتما رعايت كنيد

حامد
2011/12/17, 23:49
اول از همه يك چيزي رو روشن كنم و اون اينه كه امكان داره من اشتباه كنم و دوست دارم اشتباه كنم تا شركت حقهاي استفاده نشده رو ازتون به قيمت خوبي بخره اما من ده سال تو اين بازار لعنتي تجربه دارم هنوز يادم نرفته كه حقهاي فارسيت درود كه داشت 30 تومن معامله ميشد رو وقتي اومدن بخرن يك ريال خريدن تو اين بازار تنها چيزي كه سهامدار جزئ رو نجات ميده فقط و فقط حد ضرر ميباشد اونو حتما رعايت كنيد

خب اين روهم قبول كنين كه ممكنه عكس سفارود وفن اوا مثل شكبير عمل كنه فقط اين نكته رو كه ميدونم سهمو تاكجا پايين بيارن رونگفتي

ضمنا موقعيكه حقهاي سفارود وفن اوارو يك ريال خريدن قيمت خودسهمهاچقدربود؟

مات
2011/12/17, 23:59
من به اون دو دوستمون توي پيغام خصوصي گفتم . دوست من جناب حامد اگر تمديد شد كه معلومه بازي داره و مياد بالا من تا اينجاي كار مشكلي ندارم مشكل كار از نظر من موقعي بوجود مياد كه حقها بسته شن اون موقع هست كه شركت كافيه ي گزارش بد بده. تمومه .خيلي راحت سهمو ميارن پايين و شما هم نمي تونيد كاري كنيد در مورد سفارود هم همين كارو كردن اون موقعي كه داشت حقها معامله ميشد همه صحبت از ماشين الات ميكردن بعد كه حقها بسته شد گزارشات خراب پشت سر هم امد و خيلي ها رو به خاك سياه نشوندن من به اندازه كافي توضيح دادم صلاح مملكت خويش خسروان دانند ارزوي بهترين ها رو براي شما دارم دوست داره شما عليرضا

222
2011/12/18, 00:35
با سلام.حق تقدم وشمال تا چه تاریخی قابل معامله است؟با تشکر

حامد
2011/12/18, 06:54
با سلام.حق تقدم وشمال تا چه تاریخی قابل معامله است؟با تشکر

اگه تمديدنشه 29/9/90

چوبین
2011/12/18, 08:33
بفرمائید 8 میل نشستن برا فروش

چوبین
2011/12/18, 08:34
مگه میشه اینو فروخت

حامد
2011/12/18, 12:57
تاپيك بوعلي وياسرمايه گزاريهارونديدم اينجاميزارم جالبه اين تاپيك رو من بازنكردم چطوري بنام من بازشده درعجبم الان هم ميخاستم تاپيك سرمايه گزاريها بازكنم مجازنبودم خب بگذريم

حامد
2011/12/19, 11:00
هه هه خيلي پول لازمند . خريداران فردا بايستي 100تومانشو واريز كنند

*سامان*
2011/12/19, 11:24
چه بخايم چه نخايم بايد بريم استفاده نشده بازم احتمال داره لحظات آخر تمديد بشه

چوبین
2011/12/19, 11:31
فعلا که به نظر میاد تمدید نشه

*سامان*
2011/12/19, 11:34
فعلا که به نظر میاد تمدید نشه

اميد داشته باش يه روز ديگم هست

pirane
2011/12/19, 11:45
سلام کسی شماره تلفن امورسهام وشمال داره ممنون میشم لطف کنین
اميد داشته باش يه روز ديگم هست

*سامان*
2011/12/19, 11:47
شماره تلفن تماس شركت:
سرمايه گذاري توسعه شمال ( وشمال)

3214470 -- 0111

شماره تلفن تماس سهامدار عمده وشمال:
شركت صنعتي بازرگاني رهروان توسعه عصر

3266979 -- 0111
___

محمد ساده
2011/12/19, 11:58
دوستان تمدید نمیشه...متاسفانه بد رکبی خوردم...البته زیاد ندارم ولی از این 200 300
اینقر ضرر کردن نوبره...من مجبورا نگه می دارم...

حامد
2011/12/19, 13:58
دوستان تمدید نمیشه...متاسفانه بد رکبی خوردم...البته زیاد ندارم ولی از این 200 300
اینقر ضرر کردن نوبره...من مجبورا نگه می دارم...

من ازتمديد شدنش نا اميد نيستم عليرغم پيام ناظر

*سامان*
2011/12/19, 15:17
دوستان سفته بازا هميشه دنبال سودن وقتي رو يه سهمي اسم سفته بازي خورد اون سهم بازده و ريسكش خيلي بالاست الان رو وشمالح سفته بازي صورت گرفته و امثال منو شما ريسكشم به چشممون داريم ميبينيم...تنها چيزي كه نميدونيم اينه كه اين سفته بازا كجا ميخان سود كنن؟با تمديد حق تقدم يا با بزخري حق تقدم استفاده نشده يا با بالا باز كردن حق استفاده نشده...اين 10 ميليون فروش قطعا آدماي بي پولي پشتش نيستن اگه حق اينا رو ازشون نخرن مطمئنا تو بازگشايي حق استفاده نشده ركب نميخورن و يا از سهم و يا از حق سهم حمايت ميكنن به نظرتون از اين 3 گزينه كدوم محتملتره؟پس واسه مايي كه ريسك كرديم 70 درصد احتمال سود ويا نهايت ير به ير يا نهايت با يه ضرر كم ميتونيم خارج بشيم و 30 درصد احتمال داره ضرر سنگيني بكنيم كه اگه اتفاق شماره 2 بيفته رسما بدبختيم

*سامان*
2011/12/19, 15:28
الان سفته بازايي كه تو حق بترانس گير كردن نگاه كنيد چه جوري دارن از بترانس حمايت ميكنن آخه حقاي استفاده نشده بترانس داره مياد اگه بازار به هم نميريخت و قيمت سهام بترانس پايين نمي يومد الان حداقل بترانس بالاي 500 يا شايد بالاي 600 ميبود تا حق استفاده نشده بالا قيمت بخوره...پس ماهم بايد دعا كنيم قيمت سهم پايين نياد تا همزمان با حق استفاده نشده سفته بازا رو سهم اصلي فعال بشن حالا اين فعاليت ميتونه مثبت و يا منفي باشه ...من اگه فردا جمش كنن فروشنده نيستم...عل الله هر چي شد شد

محمد ساده
2011/12/19, 17:39
من ازتمديد شدنش نا اميد نيستم عليرغم پيام ناظر
نه عزیز به ناظر کار ندارم...
امور سهامش...قطعا و بدون شکی میگه تمدید نمیشه...
من خودم سه روز منتظر بودم صفش و جمع کنن تا منم بزارم برای فروش...ولی فردا احتمالا با صف فروش بسته میشه...و واقعیت اینه که رکب بدی خوردیم...شرکت بد جور پول لازمه...

*سامان*
2011/12/19, 17:48
معمولا مديرا به امور سهام ميگن هر كي زنگ زد بگيد تمديد نميشه اگه كسي واقعا ميخاد بدونه تمديد ميشه يا نه بايد يه آشنا تو سازمان بورس داشته باشه آخه اونان كه ميدونن ...حالا ببينيم دقيقه 90 تمديد ميشه يا نه...كلا امور سهام شركتاي بورسي خيلي خنگن بعضياشون هيچي نميفهمن آدم ننگش مياد از اونا سوال بپرسه

ناظم
2011/12/19, 18:10
دوستان شما آیا پول حق ها را واریز میکنید یا نه

*سامان*
2011/12/19, 18:50
اگه داريد واريز كنيد ريسكتون كم ميشه

چوبین
2011/12/20, 11:40
تمدید نشد

*سامان*
2011/12/20, 11:41
20 دقه ديگه مونده

ناظم
2011/12/20, 11:46
ولی نزدیک به5میلیون معامله شد فکر کنم نشانه خوبی باشد

چوبین
2011/12/20, 11:51
یعنی ممکن است یک ریال بشه؟

*سامان*
2011/12/20, 11:55

سعي كن مثبت فك كني وگرنه اعصابت بهم ميريزه به خود سهم اميد داشته باش

ناظم
2011/12/20, 11:59
از خود سهم حمایت نشود وسهم به زیر 100 ویا حدود 100 برسد امکانش هست من نصف پول حق ها را میریزم ونصفش را شرکت بر ایم بفروشد فکر کنم این بهترین راه باشد

*سامان*
2011/12/20, 12:00
تمام

*سامان*
2011/12/20, 12:05
من تا جايي كه بتونم سعي ميكنم از سهم تو اين چند ماه حمايت كنم ولي خب تكي نميتونم كاري از پيش ببرم بقيه دوستانم حواسشونو جمع كنن نزارن سهم زير 135 بياد البته اميدوارم سهامدار عمده به كلش نزنه سهمو پايين بياره

pirane
2011/12/20, 12:13
دیروز تماسی که با شرکت داشتم مسئول امور سهام میگفت وضع شرکت خوبه هر کس پول حق ها نریزد اشتباه کرده

امیددار
2011/12/20, 12:29
با سلام
دوست عزیز
اگر وضع شرکت خوبه چرا سهامدار عمده فروخته حق
به فرض خوب باشه می زاریم اگر قیمت سهم بالا بود سه ماهه دیگه اونوقت حق ها رو پس می گیریم:d
راستی ساده عزیز زمان عرضه حق استفاده نشده یه اطلاعی به من بده عزیز ببینم می صرفه:">

ناظم
2011/12/20, 15:59
ساده ساده حیف که سرمایه ام کم است کلا حدود 70 میلیون تومان توی بورس دارم وبرای حمایت این سهم بسیار کم است

*سامان*
2011/12/20, 22:22
همون 70 ميليون 400 500 هزار سهم ميشه كه مثلا اگه رو 135 بزاريد سهم خود بخود صف ميشه 400 500 هزارتام ما و بقيه دوستان بزارن سهامدار عمده بايد بره بوق بزنه

*سامان*
2011/12/21, 09:11
دم گرمه بترانسيا داره حقاي استفاده نشده مياد چه حمايتي دارن ميكنن خدا كنه وشماليام همينطور باشن

آیدین اکینچی
2011/12/21, 13:09
دوستان برای اولین بار وشمالی شدیم روی 1340 ، به نظرتون پایینتر هم میاد یا کافیشه؟

حامد
2011/12/21, 15:53
دوستان برای اولین بار وشمالی شدیم روی 1340 ، به نظرتون پایینتر هم میاد یا کافیشه؟
مهم اينه چه زماني قراره استفاده نشده بازشه
بستگي به انصاف واهداف عمدهها داره
فقط يه سوال از دوستان تقدمي
اگه عمده بخاد حقارويكريال بخره .سهموتاچه قيمتي بايدپايين بياره

*سامان*
2011/12/21, 16:03
مهم اينه چه زماني قراره استفاده نشده بازشه
بستگي به انصاف واهداف عمدهها داره
فقط يه سوال از دوستان تقدمي
اگه عمده بخاد حقارويكريال بخره .سهموتاچه قيمتي بايدپايين بياره
تا 100 يا زير 100

سپه
2011/12/21, 16:05
دم گرمه بترانسيا داره حقاي استفاده نشده مياد چه حمايتي دارن ميكنن خدا كنه وشماليام همينطور باشن

چی چی رو خدا کنه می دونین کمترین قیمت خرید حق تقدم بترانس 410 تومان بود
بماند که خیلی ها بالا 500 تومان اون حق ها را خریدند
دعا کنید مثل بترانس نشود
که اگر مثل بترانس شود اول قیمت سهم 50-60 ( از 650 رسیدبه 315)درصد افت می کند و بعد 20-30 ( 315 رسیده با 420) درصد می اید بالا

آیدین اکینچی
2011/12/21, 16:06
تا 100 يا زير 100

آقا نفرمایین ، به فکر باطری قلب ما هم باشین که از دبی میاد و راهشم بستن!

*سامان*
2011/12/21, 18:56
چی چی رو خدا کنه می دونین کمترین قیمت خرید حق تقدم بترانس 410 تومان بود
بماند که خیلی ها بالا 500 تومان اون حق ها را خریدند
دعا کنید مثل بترانس نشود
که اگر مثل بترانس شود اول قیمت سهم 50-60 ( از 650 رسیدبه 315)درصد افت می کند و بعد 20-30 ( 315 رسیده با 420) درصد می اید بالا

بترانس خورد به بازار خرابي كه اون سقوطو كرد وگرنه 400 كف سهم بود والان كه حقاش ميومد سهمو تا 600 ميبردن بالا شايدم بالاتر

*سامان*
2011/12/21, 19:20
آقا نفرمایین ، به فکر باطری قلب ما هم باشین که از دبی میاد و راهشم بستن!

حالا قرارم نيست بياد 100 تومن گفتيم اگه سهامدار عمده بخاد بياره 100 تومن كه حقا رو بز خري كنه

rajoo
2011/12/21, 22:03
نگرانی وجود ندارد حتی اگر 1 ریال هم بشه می تونی حقهاتو بخری پولشو واریز کنی

*سامان*
2011/12/21, 22:14
نگرانی وجود ندارد حتی اگر 1 ریال هم بشه می تونی حقهاتو بخری پولشو واریز کنی

خب پول حقاي استفاده نشدت از بين ميره بعدم ميري خود سهمو ميخري چرا حقشو بخري كه بخاي 100 تومن بريزي

محمد ساده
2011/12/22, 01:25
دوستان نگران نباشید زیر 125 خیلی بعیده معامله بشه...فقط فشار بیارین زودتر آمادش کنن...

*سامان*
2011/12/22, 10:00
دوستان نگران نباشید زیر 125 خیلی بعیده معامله بشه...فقط فشار بیارین زودتر آمادش کنن...

همون 125 ام نمياد مگه اينكه آقاي ايكينچي شنبه بفروشه;)

rajoo
2011/12/22, 18:10
خب پول حقاي استفاده نشدت از بين ميره بعدم ميري خود سهمو ميخري چرا حقشو بخري كه بخاي 100 تومن بريزي
خوب درصورتیکه حقتو 1 ریال بخری با 100 تومنش میشه 1001 ریال

*سامان*
2011/12/22, 18:50
خب اون موقع كه شما حقو يه ريال بخريد سهم بايد زير 100 باشه

آیدین اکینچی
2011/12/24, 10:43
ساختمانی ها که ماشاا... دارن اوج میگیرن ، وشمال هم از این قاعده مستثنی نخواهد بود.

*سامان*
2011/12/24, 10:45
ساختمانی ها که ماشاا... دارن اوج میگیرن ، وشمال هم از این قاعده مستثنی نخواهد بود.

آيدين جان يه وقت به سرت نزنه سهمو رنج منفي بزني سهم كوچيكيه خراب ميشه

آیدین اکینچی
2011/12/24, 11:42
آيدين جان يه وقت به سرت نزنه سهمو رنج منفي بزني سهم كوچيكيه خراب ميشه

خیالتون راحت ساده جان

*سامان*
2011/12/25, 11:10
خدا كنه اين فروشنده هاي وشمال تا موقع عرضه حقا همينطور خسيس باشن;;)

ناظم
2011/12/25, 11:20
من هم 5000 اردر خرید روی 130/8 داده ام

*سامان*
2011/12/25, 11:27
رو 132 تعداد زيادي هيدن گذاشتن

ناظم
2011/12/25, 16:32
دوستان امروز با بابل تماس گرفتم 3214470 0111 راجع به حق های استفاده نشده که آیا سهامدار عمده پول را واریز کرده است خانمی که گوشی را بر داشت گفت نمی دانم ولی تا 2 هفته دیگر دوباره حق ها عرضه می شود سوالم این است مگر نمی بایست حدود 2 ماهی بگذرد و بعد حق ها را عرضه کنند

*سامان*
2011/12/25, 18:16
دوستان امروز با بابل تماس گرفتم 3214470 0111 راجع به حق های استفاده نشده که آیا سهامدار عمده پول را واریز کرده است خانمی که گوشی را بر داشت گفت نمی دانم ولی تا 2 هفته دیگر دوباره حق ها عرضه می شود سوالم این است مگر نمی بایست حدود 2 ماهی بگذرد و بعد حق ها را عرضه کنند
بعضي شركتاي پول لازم سريع حق استفاده نشده رو آماده ميكنن مثه فنورد...اون خانمه چيزي نميدونه با اون آقاهه صحبت ميكرديد بهتر بود به من گفت رهروان از حقاش استفاده كرده ...شمام زنگ بزنيد پاپيچش بشيد

*سامان*
2011/12/25, 18:45
امروز يه حقيقي كه تا چند روز پيش داشت ميخريد حالا 50000 تا فروخته كه احتمال ميدم پول لازم بوده و يكي ديگشون كه ميگن تاجدارانه 20000 تا خريده

آیدین اکینچی
2011/12/25, 23:59
امروز رنج منفی رو زدند و خرابش کردند ولی فکر کنم فردا صف خریده . با مثبت شدن و صف شدن تمام ساختمانی ها نوبت به وشمال و سنوین و ... میرسد که اکثریت سرمایه گذاریشان در ساخت و ساز است.

ناظم
2011/12/26, 08:48
یک حسی به من می گوید این سهم آینده خیلی خوبی دارد

حامد
2011/12/26, 10:30
یک حسی به من می گوید این سهم آینده خیلی خوبی دارد

اره شانس اورديم بازاررفته سمت ساختمونيها

ناظم
2011/12/26, 11:20
باید اسفند برایش دود کرد کسی چشمش نکند آخه امروز تا الان که ساعت 11/20 دقیقه است 1دونه سهم معامله شده است

*سامان*
2011/12/31, 10:02
به نظر مياد پروژه پايين آوردن قيمت واسه بز خري كردن حقاي استفاده نشده منتفيه و اين ميتونه واسه اونايي كه حق استفاده نشده دارن خيلي خوب باشه همونطور كه گفتم پيشبيني من اينه كه با اومدن حق استفاده نشده قيمت سهمو بالا ببرن تا حق استفاده نشده واسه خريدارا جذاب بشه...سفته بازا ميدونن دارن چه كار ميكنن منتظر يه همچين پروژه اي تو فنورد هم هستم....البته اگه ضايم نكنن قيمتو الان پايين نيارن:d

*سامان*
2012/01/02, 10:11
جالبه سهم داره با حجم خيلي كم قيمتش مياد پايين اينكه نشد پايين آوردن قيمت يه چند نفر حقيقي خسته هستن دارن ميفروشن زياد جدي نگيريد

*سامان*
2012/01/09, 10:37
خب دوستان امروز رسما فروش سهامدار عمده رو شركت تكذيب كرد معاملات سهمم از اين لينك دنبال كنيد

http://www.irfarabourse.com/Market/Showinspt.aspx?isin=IRO7SHOP0001

يگانه
2012/01/09, 12:21
كي خريد امروز
هرچي رو منفي ميذاشتن ور ميداشت ؟؟

*سامان*
2012/01/09, 12:23
كي خريد امروز
هرچي رو منفي ميذاشتن ور ميداشت ؟؟

يه دستي بهش زدم

يگانه
2012/01/09, 12:43
330.000 تا كار شما بود ؟؟
بابا ايول مايه

*سامان*
2012/01/09, 12:58
330.000 تا كار شما بود ؟؟
بابا ايول مايه

نه بابا در حد كمك به خريداراي سهم بود مگه من يه نفري ميتونم كاري بكنم ميخاستم امروز با صف بسته نشه تا جايي كه بتونم از سهم حمايت ميكنم

*سامان*
2012/01/09, 21:08
دمش گرم 310000 تا رهروان برداشته 5000 تام كه ما برداشتيم بقيه رو كي برداشته؟خريد رهروان خيلي جالبه خدا كنه ادامه دار باشه

*سامان*
2012/01/10, 17:51
امروز 59288 تا معامله شده كه همشو رهروان خريده رو 119 خوب ميخره...به نظرتون چه پيامي داره ميده؟

*سامان*
2012/01/11, 19:09
امروزم 15000 تا خريده

*سامان*
2012/01/15, 18:33
خريداي امروزم مال رهروان بود......28000تا

*سامان*
2012/01/16, 19:11
به به 2 تا فلش سبز ..يه 30 تا يه 6 تا...داره جالب ميشه

reza2011
2012/01/18, 07:51
دوستان عزیز
چطوری میشه با این تغییر جدید نمودارهای تکنیکال وشمال رو دید ؟

مات
2012/01/18, 13:00
http://www.codal.ir/Reports/InterimStatement.aspx?LetterSerial=Jc%2ftRGlYFg2BV ftA89p2Iw%3d%3dگزارش 9 ماهه شركت 140 ريال ساخته نسبت به پارسال 92 درصد بيشتر كار كرده

*سامان*
2012/01/18, 13:17
باربد جان كجايي بيا كه سهمت تركوند عجب گزارشي بيخود نبود رهروان داشت ميخريد

*سامان*
2012/01/18, 13:34
حتي از پيشبيني 11 تومنيشم زد بالا اين نشون ميده سهامدار عمده ميخاد حمايت كنه دمشون گرم>:d

*سامان*
2012/01/18, 14:12
ترازنامه شركت ديوانه كنندست مثه كساوه نيومدن از جيب سهامدار بزنن با كاهش در اسناد پرداختني ترازنامه رو متعادل كردن...افزايش وحشتناك پيش پرداختا نشون دهنده پروژه ها در دست انجام شركته كه اگه اين پيش پرداختا وارد صورتاي ماليش بشه سود شركت تصاعدي بالا ميره...شركت به اين كوچيكي 11 ميليارد تومن دارايي داره....8 ميليارد تومن سرمايه در گردش شركته كه واسه اين سهم كوچيك يه تراز نقدينگي وحشتناكه.....در كل ترازنامه 100 درصد به نفع سهامداره.........مشخصه آدماي درستين يا شايدم راهو رسم دروغ گفتنو هنوز بلد نشدن..........بسيار سفر بايد تا پخته شود خامي

يگانه
2012/01/18, 17:05
پس چرا اينقدر بي رمقه سهم ؟؟؟

*سامان*
2012/01/18, 17:37
پس چرا اينقدر بي رمقه سهم ؟؟؟

اينش به بازار مربوطه در ضمن گزارش بعد از بازار اومد ببينيم فردا بازار واكنش نشون ميده يا تا زمان حقاش صبر ميكنه...اين قانون جديدم شده قوز بالا قوز

حامد
2012/01/18, 23:44
ترازنامه شركت ديوانه كنندست مثه كساوه نيومدن از جيب سهامدار بزنن با كاهش در اسناد پرداختني ترازنامه رو متعادل كردن...افزايش وحشتناك پيش پرداختا نشون دهنده پروژه ها در دست انجام شركته كه اگه اين پيش پرداختا وارد صورتاي ماليش بشه سود شركت تصاعدي بالا ميره...شركت به اين كوچيكي 11 ميليارد تومن دارايي داره....8 ميليارد تومن سرمايه در گردش شركته كه واسه اين سهم كوچيك يه تراز نقدينگي وحشتناكه.....در كل ترازنامه 100 درصد به نفع سهامداره.........مشخصه آدماي درستين يا شايدم راهو رسم دروغ گفتنو هنوز بلد نشدن..........بسيار سفر بايد تا پخته شود خامي

خب خداروشكر گزارشش خوب بود
خوشحالم ازاينكه ميبينم خوشحالي ساده جان

rojan
2012/01/18, 23:49
با سلام

تا لحظه شکستن به خدا ایمان داشته باش و ببین که آن لحظه هرگز فرا نمی رسد

دوستان من الان انلاین شدم معاملات را هم نتوانستم رصد کنم
توی وشمال چه خبره خبرای خوب یعنی برای حقهایمان هم خوب میشه
خواهشنا خیلی ساده برای من توضیح دهید در صورت امکان
اگه هم به همان خوبی است که نوشته اید

من و اینهمه خوشبختی محاله محاله محاله

*سامان*
2012/01/19, 10:54
با سلام

تا لحظه شکستن به خدا ایمان داشته باش و ببین که آن لحظه هرگز فرا نمی رسد

دوستان من الان انلاین شدم معاملات را هم نتوانستم رصد کنم
توی وشمال چه خبره خبرای خوب یعنی برای حقهایمان هم خوب میشه
خواهشنا خیلی ساده برای من توضیح دهید در صورت امکان
اگه هم به همان خوبی است که نوشته اید

من و اینهمه خوشبختی محاله محاله محاله

از اين لينك ميتونيد معاملاتو نگا كنيد
http://www.irfarabourse.com/Market/Showinspt.aspx?isin=IRO7SHOP0001

ولي اينكه ماها كه حقشو داريم بايد خوشحال بشيم يا نه بستگي به بازار داره....يا بازار به اين گزارش واكنش نشون ميده يا واميسته حقاش بياد بعد واكنش نشون ميده يا نزديك اومدن حق واكنش نشون ميده كه من سومي رو بيشتر ميپسندم

*سامان*
2012/01/19, 11:05
خب خداروشكر گزارشش خوب بود
خوشحالم ازاينكه ميبينم خوشحالي ساده جان

گزارشش از خوب يه چيز اونورتر بود اگه شركتاي سرمايه گذاري ملزم ميبودن پيشبيني درآمد بدن نمادش بسته ميشد يه تعديل تپل ميداد.....همينجور چشمي كه نگاش كردم بدون هيچ درد سري تو 12 ماهه ميتونه 30 تومن اعلام كنه ببينيم اين كارو ميكنن يا نه

ناظم
2012/01/19, 12:29
ساده جان از اینکه اطلاع رسانی کردی وسهامداران این شرکت را خوشحال نمودید سپاسگزارم و اگر باز اخباری از سهم داشتید ما را مطلع سازید

*سامان*
2012/01/19, 15:04
يه نكته ديگم كه در مورد وشمال بايد بگم اينه كه همه فكر ميكردن با اين شرايطي كه شركت داره حالا حالاها نميتونه بيشتر از 16 تومن پوشش بده حالا شما نگا كنيد با همين پروژه هاي در دست اجراش تا چند تومن ميتونه سود واسه شركت بسازه....از طرف ديگه اون 10 ميلياردتومن افزايش سرمايش بعدا كه وارد صورتاي ماليش بشه چند تومن ميتونه سود بسازه....ما اگه بگيم الان كه 2 ميليارد سرمايشه تا آخر سال حداقل 20 تومن ميسازه بعدا كه اون 10 ميلياردم به كار گرفت چقد ميتونه بسازه با يه تناسب ساده با فرض ثابت بودن تمام متغيرها حداقل 120 تومن سود ميتونه بسازه.....و اگه بخايم يه ارزش گذاري اين سهامو بكنيم قيمت 600 700 در آينده به نظرم زياد بالا نباشه

yousef
2012/01/20, 10:14
سلام ساده جان باسپاس فراوان ازاطلاع رسانی تون.300هزارتقدم استفاده نشده تقریباباقیمت بالادارم(35تومن)وطبعانگران.. .چندتاسئوال داشتم:
1-آیاتاپایان سال مالی90افزایش سرمایه بایداعمال بشه وحقهاتبدیل به سهم بشن؟
2-اگه پاسخ قسمت اول مثبته چراپوشش9ماهه سهم باسرمایه قبلی اعلام شده واگه بخوادباسرمایه جدیداعلام بشه چی؟
3-توترازنامه وجوه دریافتی بابت افزایش سرمایه درپایان89وپایان آذر90به ترتیب 1.14و5.24میلیاردتومن ذکرشده.آیامیشه گفت امسال بابت افزایش
سرمایه4.1میلیاردتومن دریافت شده ومعنیش اینه که از100میلیون حق تقدم59میلیون(نزدیک به50درصدسهم شرکت بااحتساب افزایش سرمایه)تقدم
استفاده نشده باقی مونده؟چون اگه اینطورباشه این تعدادسهم کاملا ارزش مدیریتی پیدامی کنن

*سامان*
2012/01/20, 11:32
ممنون از لطفتون
1-بايدي در كار نيست ولي سعي ميكنن تا آخر امسال ثبتش كنن احتمالم داره به اون ور سال بره

2-قطعا با اعمال افزايش سرمايه سود سهم رقيق ميشه و اين طبيعيه در حدود 2 3 تومن

3-در مورد 50 ميليون حق استفاده نشده حرف شما درسته اما شايد حساباشونو دقيق جمعو جور نكردن بنابراين نميتونيم دقيق بگيم كه اينقد حق استفاده نشده مونده......ولي اگه 50 ميليون تا حق استفاده نشده مونده باشه هم ميتونه خوب باشه هم ميتونه بد باشه خوب از بابت ارزش مديريتي بد از اين بابت كه سهم خواهون نداره.....خب سهامدار عمده چندوقته داره ميخره و با اين گزارشي هم كه داد فك كنم كفه به سمت خوب سنگينتر باشه ...البته بازي حق تقدم خيلي پيچيده تر از اين حرفاست......اينم بگم تاريخ ترازنامه تا 30 آذره و حق تقدمم در همين تاريخ بسته شده وشايد وجوه بعد از اين تاريخ در ترازنامه نيومده باشه

*سامان*
2012/01/20, 12:07
ولي نكته جالب اينه: همين وجوهو كه بازم در ترازنامه آوردن نشون ميده آدماي درستين و هنوز راهو رسم بورس بازي رو بلد نيستن ازون آدماي با دينو ايمون هستن..........ببينيم تو حق تقدمشم همينجور با خدا هستن يا واسه منافع شخصي خدا رو ميزارن كنار و نفرين يه عالمه سهامدارو به جون ميخرن.......خود شركت كه ميگه رهروان هميشه حامي سهامدار بوده

*سامان*
2012/01/20, 19:30
يه نكته ديگم يادم اومد بايد بگم اونم اينه كه اگه واقعا 50 ميل حق استفاده نشده وجود داشته باشه نشون ميده دارندگان حق آدماي حقيقي عادي نيستن وشايد نهايت 10 ميليون تاش امثال ما باشن و حداقل 40 تاي ديگش مطمئنا آدماي كله گنده اي هستن كه قطعا رو دست نميخورن ...سهامدار عمده رو هم كه گفتن از حقاش كامل استفاده كرده پس اگه تباني تو كار نباشه بعيد نيست يه چيزي مثه شكبير از آب در بياد...يعني رقابت مديريتي.........بايد نشستو تماشا كرد

yousef
2012/01/28, 16:06
...امروزبامعامله 10000سهم قیمت سهم رسیدبه1319ریال.این شیوه جدیدمعاملات دربازارپایه
باعث شده این سهم وسهم های دیگری مثل فن آواوسنوین ازدیدبازارخارج شده وبه دارندگان
این سهمهازیان واردبشه...ساده جان روندسهم روچطورمی بینی؟
من نمی تومن تایپک جدیدایجادکنم ساده جان اگه می تونی تایپکی تحت عنوان شکایت
ازنحوه معاملات دربازارپایه فرابورس ایجادکن تایک اعتراض گروهی شکل بگیره ضمنامن
ازطریق سایت seoواردسیستم شکایات شدم وشکایت خودم روازاین نحوه معامله ارسال کردم.

*سامان*
2012/01/28, 16:10
...امروزبامعامله 10000سهم قیمت سهم رسیدبه1319ریال.این شیوه جدیدمعاملات دربازارپایه
باعث شده این سهم وسهم های دیگری مثل فن آواوسنوین ازدیدبازارخارج شده وبه دارندگان
این سهمهازیان واردبشه...ساده جان روندسهم روچطورمی بینی؟

روز 4 شنبه و امروز 10000 تا سهم تو مثبته 5 زدن و قيمتو تا 132 تومن آرومو بي سرو صدا بالا آوردن كه همون سهامدار حقيقي اين كارو كرد تاپيكو بالا نياوردم تا با خيال راحت كارشونو بكنن حركات جالبي داره رو سهم ميشه ...فقط تماشا..البته اينم بگم كه پايين اومدن قيمت سهم از 135 با حجم بالا نبود..فقط رو 119 تومن با حمايت سنگين رهروان همراه شد كه فروشنده هاي بالفعل سهمو خشك كرد.......يه دوستي هست به نام كاوه در سايت همسايه ايشون اطلاعات خوبي از پشت پرده اين سهم داره اگه به ايشون دسترسي دارين بگيد حتما بياد و نظرشو بگه

rojan
2012/01/28, 23:58
با سلام

جناب ساده
من تمرکزی روی وشمال نداشتم ولی گویا خبرهایی خوبی دارید فکر کنم فقط من نفروخته باشم نههههههههههههههههههه:d
ایا میتوان زمانی برای بازگشایی حق اعلام کرد؟
ممنون که با پیگیری وشمال دل ما را شاد می کنید

*سامان*
2012/01/29, 01:24
با سلام

جناب ساده
من تمرکزی روی وشمال نداشتم ولی گویا خبرهایی خوبی دارید فکر کنم فقط من نفروخته باشم نههههههههههههههههههه:d
ایا میتوان زمانی برای بازگشایی حق اعلام کرد؟
ممنون که با پیگیری وشمال دل ما را شاد می کنید

ممنون از لطفتون....راستش خبري كه ندارم و من خودم از خريداي سهامدار عمده خيلي خوشحالم و منو اميدوار كرده ....حق استفاده نشده معمولا 2 3 ماه طول ميكشه و هنوز زمان زيادي تا حق باقيمونده واسه همين سهم تقو لقه....حالا اگه نزديك حق بشه شايد شكل بهتري به خودش بگيره.....گزارش خوب شركت و خريداي سهامدار عمده من يكي رو خيلي اميدوار به رقابت مديريتي واسه حقا كرده.....من خودم دوست دارم حقاي استفاده نشده بعد از گزارش 12 ماهه بياد يعني تو ارديبهشت

*سامان*
2012/02/02, 13:14
بعضي از دوستان با توجه به گزارش خوبي كه وشمال داده ميپرسن خريدش چه جوريه؟خدمتتون عرض كنم كه مطلقا تا مشخص شدن بازي حق تقدم به فكر خريد سهم نباشيد هرچند كه توانايي سود سازي بالايي داره....بازارم اگه نگا كنيد فعلا كاري به سهم نداره تا موعد حقش بشه....اگه حقاش قبل از 12 ماهه بياد ميتونيد بعد از اومدن حقش سهمو بخريد چون ميدونم گزارش 12 ماهه خوبي ميتونه بده

ناظم
2012/02/02, 13:21
ساده جان مدیران مدارس میگویند خرداد 1390 کاغذ بستهای 4400 تومان خریدیم اما الان 5300 آیا این افزایش قیمت روی سهام شرکتهای مربوط به کاغذ تاثیر دارد خواهشا اگر اطلاعی دارید راهنمایی کنید

*سامان*
2012/02/02, 13:28
ساده جان مدیران مدارس میگویند خرداد 1390 کاغذ بستهای 4400 تومان خریدیم اما الان 5300 آیا این افزایش قیمت روی سهام شرکتهای مربوط به کاغذ تاثیر دارد خواهشا اگر اطلاعی دارید راهنمایی کنید

تاثير آنچناني نداره چون بازار محدوديه....مثلا چكاوه بازارش فراتر از اين حرفاست كه چندتا مدرسه بخان رو سودش تاثير بزارن

oplus
2012/02/04, 00:50
http://www.axgig.com/images/50026565494139102419.png (http://www.axgig.com/)
ارادت

yousef
2012/02/04, 11:09
اعلامیه پذیره نویسی عمومی شرکت سرمايه گذاري چشم انداز توسعه شمال (وشمال )
http://www.codal.ir/Reports/PostulateDiscussion.aspx?LetterSerial=%2fqaEChs07y 1xFje4iBuehQ%3d%3d
بیش از47میلیون حق تقدم استفاده نشده ازروز17بهمن.چقدرزود!
یعنی نزدیک به40درصدسهم.حقوقیهانمی خوان سهم روتصاحب کنن؟خداکنه!

*سامان*
2012/02/04, 12:06
اعلامیه پذیره نویسی عمومی شرکت سرمايه گذاري چشم انداز توسعه شمال (وشمال )
http://www.codal.ir/Reports/PostulateDiscussion.aspx?LetterSerial=%2fqaEChs07y 1xFje4iBuehQ%3d%3d
بیش از47میلیون حق تقدم استفاده نشده ازروز17بهمن.چقدرزود!
یعنی نزدیک به40درصدسهم.حقوقیهانمی خوان سهم روتصاحب کنن؟خداکنه!

اين چه ساعتي اومد رو كدال

*سامان*
2012/02/04, 12:09
اين چه ساعتي اومد رو كدال

10و47 دقيقه.....چرا بازار واكنش نشون نداد نگران شدم

*سامان*
2012/02/04, 12:30
47 ميليون حق تقدم...نشون ميده آدماي گنده اي توش هستن

*سامان*
2012/02/04, 13:13
سلام ساده جان باسپاس فراوان ازاطلاع رسانی تون.300هزارتقدم استفاده نشده تقریباباقیمت بالادارم(35تومن)وطبعانگران.. .چندتاسئوال داشتم:
1-آیاتاپایان سال مالی90افزایش سرمایه بایداعمال بشه وحقهاتبدیل به سهم بشن؟
2-اگه پاسخ قسمت اول مثبته چراپوشش9ماهه سهم باسرمایه قبلی اعلام شده واگه بخوادباسرمایه جدیداعلام بشه چی؟
3-توترازنامه وجوه دریافتی بابت افزایش سرمایه درپایان89وپایان آذر90به ترتیب 1.14و5.24میلیاردتومن ذکرشده.آیامیشه گفت امسال بابت افزایش
سرمایه4.1میلیاردتومن دریافت شده ومعنیش اینه که از100میلیون حق تقدم59میلیون(نزدیک به50درصدسهم شرکت بااحتساب افزایش سرمایه)تقدم
استفاده نشده باقی مونده؟چون اگه اینطورباشه این تعدادسهم کاملا ارزش مدیریتی پیدامی کنن

ممنون از لطفتون
1-بايدي در كار نيست ولي سعي ميكنن تا آخر امسال ثبتش كنن احتمالم داره به اون ور سال بره

2-قطعا با اعمال افزايش سرمايه سود سهم رقيق ميشه و اين طبيعيه در حدود 2 3 تومن

3-در مورد 50 ميليون حق استفاده نشده حرف شما درسته اما شايد حساباشونو دقيق جمعو جور نكردن بنابراين نميتونيم دقيق بگيم كه اينقد حق استفاده نشده مونده......ولي اگه 50 ميليون تا حق استفاده نشده مونده باشه هم ميتونه خوب باشه هم ميتونه بد باشه خوب از بابت ارزش مديريتي بد از اين بابت كه سهم خواهون نداره.....خب سهامدار عمده چندوقته داره ميخره و با اين گزارشي هم كه داد فك كنم كفه به سمت خوب سنگينتر باشه ...البته بازي حق تقدم خيلي پيچيده تر از اين حرفاست......اينم بگم تاريخ ترازنامه تا 30 آذره و حق تقدمم در همين تاريخ بسته شده وشايد وجوه بعد از اين تاريخ در ترازنامه نيومده باشه

يوسف جان دقيقا مبلغ دريافتي تا پايان مهلت در ترازنامه اومده بود درحالي كه ترازنامه تا 30 آذر بايد تنظيم ميشده

yousef
2012/02/04, 19:22
سلام...اگه سایت فرابورس اطلاعاتش درست باشه امروزبامعامله 10سهم قیمت سهم به 150تومن رسید...
احتمالا اطلاعاتش غلط باشه بخاطراینکه نشون میده فقط3سهم وشمال وبانک حکمت وفن آوادر
بازارپایه واون هم فقط ساعت9معامله شدن وبعدازاین ساعت هیچ معامله ای ثبت نشده...دوستان اطلاعات
دقیقی درموردروندمعامله سهم درامروزدارن؟
http://irfarabourse.com/

*سامان*
2012/02/04, 19:41
سلام...اگه سایت فرابورس اطلاعاتش درست باشه امروزبامعامله 10سهم قیمت سهم به 150تومن رسید...
احتمالا اطلاعاتش غلط باشه بخاطراینکه نشون میده فقط3سهم وشمال وبانک حکمت وفن آوادر
بازارپایه واون هم فقط ساعت9معامله شدن وبعدازاین ساعت هیچ معامله ای ثبت نشده...دوستان اطلاعات
دقیقی درموردروندمعامله سهم درامروزدارن؟
http://irfarabourse.com/

فكر نميكنم اشتباه باشه و همينم منو نگران كرده كه وقتي 2 روز مونده تا حقش بياد چرا هيچ واكنشي سهم نشون نداده ولي با 10 دونه سهم قيمتو 150 زدن

*سامان*
2012/02/04, 20:06
ما كه تا خرخره تو گناهيم اما از بقيه دوستان كه دل پاكي دارنو خدا نه بهشون نميگه ميخام كه واسه ما دعا كنن اين حق وشمال پايين قيمت نخوره

yousef
2012/02/04, 20:29
فكر نميكنم اشتباه باشه و همينم منو نگران كرده كه وقتي 2 روز مونده تا حقش بياد چرا هيچ واكنشي سهم نشون نداده ولي با 10 دونه سهم قيمتو 150 زدن

ساده جان حتمااشتباهه...چون:
1-نشون میده فقط 3سهم معامله شده
2-نشون میده هرسه سهم فقط ساعت9معامله شدن وبعدش معامله ای نشده
3-نشون میده برای هیچ سهمی بعدازساعت9و12دقیقه سفارشی واردنشده
4-نشون میده مثلاتووشمال هم خریداروهم فروشنده توقیمت1499وجودداره ولی معامله ای تواین قیمت دیده نمی شه

*سامان*
2012/02/04, 20:36
ساده جان حتمااشتباهه...چون:
1-نشون میده فقط 3سهم معامله شده
2-نشون میده هرسه سهم فقط ساعت9معامله شدن وبعدش معامله ای نشده
3-نشون میده برای هیچ سهمی بعدازساعت9و12دقیقه سفارشی واردنشده
4-نشون میده مثلاتووشمال هم خریداروهم فروشنده توقیمت1499وجودداره ولی معامله ای تواین قیمت دیده نمی شه

از موقعي كه قانون جديد داره پياده ميشه 3 مورد اول دائما داره اتفاق ميفته....مورد 4 هم سفارش بعداز ساعت معاملات وارد سامانه شده واسه همين زمانش ثبت نشده اگه سايت ايراد ميداشت بقيه نمادايي رو هم كه تو بازار پايه نبودنم اشتباه ميزد

yousef
2012/02/04, 20:58
از موقعي كه قانون جديد داره پياده ميشه 3 مورد اول دائما داره اتفاق ميفته....مورد 4 هم سفارش بعداز ساعت معاملات وارد سامانه شده واسه همين زمانش ثبت نشده اگه سايت ايراد ميداشت بقيه نمادايي رو هم كه تو بازار پايه نبودنم اشتباه ميزد

...معاملات بازارپایه راس ساعتهای9و9.5و10وسپس به صورت پیوسته تا11.5ودرآخرراس ساعت12صورت میگیره...من امروزبعدازدیدن آگهی
سهم توکدال رفتم توسایت فرابورس ومعاملات وشمال رومرتب نگاه کردم خریداروفروشنده درقیمت1499روقبل ازساعت10.5وچندباربعدازاون
درتایم های مختلف تاقبل ازساعت 12دیدم وااین سفارش نه حذف میشدونه اجراونه حتی یک سهم ازسفارشهاکم یازیاد...

*سامان*
2012/02/04, 21:04
...معاملات بازارپایه راس ساعتهای9و9.5و10وسپس به صورت پیوسته تا11.5ودرآخرراس ساعت12صورت میگیره...من امروزبعدازدیدن آگهی
سهم توکدال رفتم توسایت فرابورس ومعاملات وشمال رومرتب نگاه کردم خریداروفروشنده درقیمت1499روقبل ازساعت10.5وچندباربعدازاون
درتایم های مختلف تاقبل ازساعت 12دیدم وااین سفارش نه حذف میشدونه اجراونه حتی یک سهم ازسفارشهاکم یازیاد...

پس اگه اينجوري بوده قطعا ايراد داشته ...يعني سفارشهاي خريد وفروش هيچ تغييري نداشته؟اون 300 دونه همينطور بوده ولي معامله نشده؟چون من امروز بعد از معاملات بازار رسيدم از معاملات اطلاعي نداشتم

yousef
2012/02/04, 23:23
...رفتم سراغ صفحه معاملات آنلاین...تعجب کردم که می شه نتیجه معامله رودید...این یکی اگه درست باشه فقط310سهم معامله شده
وقیمت پایانی شده1452...احتمالامتقاضی 300سهمی قیمتش روآوردپایین وبعداخرید...امیدوارم این هم اشتباه باشه چون نشون میده متقاضی نداره...
شایدهم معنیش اینه که حقوقی یاحقیقی گردن کلفت متقاضی برای حقهاوجودداره ولی درقیمت کمی پایین تر...

*سامان*
2012/02/05, 00:08
...رفتم سراغ صفحه معاملات آنلاین...تعجب کردم که می شه نتیجه معامله رودید...این یکی اگه درست باشه فقط310سهم معامله شده
وقیمت پایانی شده1452...احتمالامتقاضی 300سهمی قیمتش روآوردپایین وبعداخرید...امیدوارم این هم اشتباه باشه چون نشون میده متقاضی نداره...
شایدهم معنیش اینه که حقوقی یاحقیقی گردن کلفت متقاضی برای حقهاوجودداره ولی درقیمت کمی پایین تر...

البته با اين معاملات 300 400 تايي نميشه نتيجه گرفت كه متقاضي نداره حالا بايد ببينيم چي ميشه

yousef
2012/02/05, 08:49
سلام...دیروزقیمت سهم رو1452بسته شدوامروزحداکثروحداقل قیمت سهم1524و1380هست...دوستانی که نقدینگی
دارن ودرگیرحق سهم هستندامروزبهتره ازخودسهم حمایت کنندوروحداثرسفارش خریدبدن...فروشنده زیادی توسیستم دیده
نمی شه ...شایدبشه حتی باسفارش10000سهم قیمت روبالای150تومن نگه داشت...فعلاسرخط فروشندگان یک نفرباقیمت
150تومن دیده میشه ...

حامد
2012/02/06, 11:22
خدابخيركنه 15 تومن روزاولي

مات
2012/02/06, 11:26
اونايي كه حق و دارن زنگ بزنن امور سهام دادو بيداد كنند دعوا كنند نذارند حقشون پايمال شه ما كه نداريم ولي دوستم نداريم رفيقامون ضرر كنند

سیدناصر
2012/02/06, 11:42
دزدی در جامعه عدالت محور
سهم وشمال 1380 ریال
حق وشمال 40 ریال

محمد ساده
2012/02/06, 12:05
متاسفانه بد جور حق ما رو ومی خواستن بخورن.....
شماره هامونی(مدیر عامل فرا بورس)02166756292الی4
حداقل کاری که می تونیم بکنیم دزدی بزرگ و به همه نشون بدیم و آبروی فرا بورس وپایه...کارگزار عامل و فروشنده....(که کاملا با خریدار تبانی کردن):سهم آشنا....مدیر عامل سهم آشنا:شهرام شهمیری(دفتر)02122352555داخلی 8
کارگزاری:02166724908
02166716891
خوب فعلا جلوی معامله حق سهمو تو این کثافت کاری گرفتیمم...خواهشن شما هم پیگیری کنید...و کوتاهی نکنید...تریدر معامله خانم کاخی....
من در حال پیگیری هستم...تا در صورت تکرار این بازی ک... با دوستانم رسانه ایش می کنیم....

حامد
2012/02/06, 13:39
اين وشمال بايد يه تعديل اعلام كنه تا انگيزه ايجادبشه

yousef
2012/02/06, 13:43
...روندعرضه کاملانشون میدادکه تبانی ودزدیه...وقتی قیمت سهم 138تومنه منطقیه اولین عرضه درقیمت حدود38تومن باشه ولی اولین عرضه25بودبعدبدون اینکه منتظراولین تقاضاباشن قیمت روبه فاصله کوتاهی به20و15و10کاهش دادن بعدش اولین تقاضاتو4تومن اومدکه خیلی سریع تعدادتقاضاهادقیقاتوهمین قیمت( نه حتی یک ریال بیشتر)زیادشدونزدیک7میلیون تقاضادیده می شدکه حتماتعدادواقعیش خیلی بیشتروشایدبه اندازه تعدادکل سهمهابودجالبه حدودساعت11و45دقیقه6میلیون سهم توهمین قیمت عرضه شدکه خوشبختانه ناظزتاپایان وقت اجازه معامله تواین قیمت نداد...دوستان شایدفردادیرباشه اگه همین امروزشکایتمون روازاین دزدی وتبانی آشکاراعلام نکنیم کلاه بزرگی سرمون میره بیاین ازحقتون دفاع کنین واجازه چنین دزدی روندین...حتی دوستانی هم که سهم روندارن هم بخاطردوستانشون وهم خودشون که ممکنه درمواردمشابه درگیرش بشن جلوی اینکارروبگیرن...

حامد
2012/02/06, 15:22
فرابورس خرید حق تقدم توسعه شمال را کنسل کرد؛
مدیر ناظر بازار فرابورس: اقدام فرابورس قانونی بود

امیر هامونی، مدیر ناظر بازار فرابورس گفت: امروز هرسهم شرکت سرمایه گذاری توسعه شمال به قیمت یک هزار و ۴۱۰ریال معامله شده است و امکان معامله حق تقدم این سهم زیر قیمت ۳۰۰ و ۴۰۰ریالی منطقی نیست
۱۷ بهمن ۱۳۹۰ ساعت: ۱۳:۲۶ | شناسهٔ خبر: 5054
سرویس شرکتها

بازاروسرمایه- امروز در بازار فرابورس مهلت استفاده از ۴۷میلیون و ۵۹۶هزار و ۴۵۷ حق تقدم سرمایه گذاری توسعه شمال آغاز شد. این نماد با قیمت ۲۵۰ریال در ساعت ۱۱ صبح توسط کارگزار معاله گر سهم آشنا باز شد و در ساعات ابتدایی بدون خریدار ماند و شرکت تصمیم به کاهش قیمت از ۲۵۰ریال به ۲۰۰، ۱۵۰ و ۱۰۰ ریال گرفت که در نهایت چند دقیقه مانده به ساعت ۱۲ یک خریدار برای ۶میلیون حق تقدم آن با قیمت ۴۰ریال پیدا شد. در حین انجام معامله از سوی ناظر بازار تلفنی دستور توقف معامله و منتفی شدن آن را به کارگزاری سهم آشنا دادند و معامله کنسل شد.
امیر هامونی، مدیر ناظر بازار فرابورس با تایید این موضوع که حق تقدم زیر قیمت و مستلزم کنسل شدن بوده، گفت: امروز هرسهم شرکت سرمایه گذاری توسعه شمال به قیمت یک هزار و ۴۱۰ریال معامله شده است و امکان معامله حق تقدم این سهم زیر قیمت ۳۰۰ و ۴۰۰ریالی منطقی نیست.
ناظر بازار فرابورس در تشریح ماده ۶۸ دستوالعمل معاملات اعلام کرد: ماده ۶۸ دستورالعمل اجرایی نحوی انجام معاملات اوراق بهادار در فرابورس ایران بدین شرح است؛
ماده۶۸- ناشر باید حداکثر تلاش خود را در خصوص فروش حق تقدم استفاده نشده به بهترین قیمت انجام دهد.
تبصره ماده ۶۸: در صورتی که به تشخیص مدیرعامل فرابورس، مفاد این ماده رعایت نشود، وی میتواند نسبت به ابطال تمام یا قسمتی از معاملات مذکور اقدام نماید.
هامونی ادامه داد: ناشر موظف به حمایت از حقوق سهامداران خود بوده که در اینجا به نظر میرسد که ناشر اهمیتی برای سهامداران قائل نبوده و قصد داشته حق تقدم را به هر قیمتی که شده به فروش رساند.
او افزود: اما در این بین هرگاه فرابورس ناظر بازار فرابورس تشخیص دهد که معامله زیر قیمت منطقی در حال انجام است خود را موظف به ابطال معامله میداند که این موضوع براساس ماده و تبصره ۶۸ دستورالعمل اجرایی نحوی انجام معاملات اوراق بهادار در فرابورس ایران این اقدام قانونی است.
او تاکید کرد: فرابورس خود را موظف به حمایت از حقوق سهامداران و سرمایه گذاران میداند و باید دید که در عرضه روزهای آینده روند تقاضاهای خرید به چه صورت پیش میرود.
هامونی با ذکر این مطلب که امروز تلاشها برای فروش و عرضه حق تقدم سرمایه گذاری توسعه شمال کافی نبوده افزود: چون این عرضه در روز اول بوده بنابراین شرکت چیزی را بابت ضرر پرداخت نمیکند، اما تلاشها و اقدامات برای عرضه این حق تقدم کافی نبوده و در عرضههای روزهای آینده باید ناشر به سهامداران خود اهمیت بیشتری بدهد.
ناظر بازار فرابورس در مورد دست کاری قیمت صورت گرفته در فرابورس گفت: دست کار قیمت قابل بررسی است و اقدامات لازم در این زمینه صورت میگیرد و اگر هم معالمهای صورت میگرفت به طور حتم باطل اعلام میشد.
این درحالی است که عرضه ۴۷میلیونی حق تقدم سرمایه گذاری توسعه شمال ۴۰درصد از سهام این شرکت را در بر دارد و معامله نشدن حتی یک حق تقدم در روز اول به ضرر سایر سهامداران است و ریزش قیمت هرسهم را در پی دارد.

*سامان*
2012/02/06, 15:43
متاسفانه بد جور حق ما رو ومی خواستن بخورن.....
شماره هامونی(مدیر عامل فرا بورس)02166756292الی4
حداقل کاری که می تونیم بکنیم دزدی بزرگ و به همه نشون بدیم و آبروی فرا بورس وپایه...کارگزار عامل و فروشنده....(که کاملا با خریدار تبانی کردن):سهم آشنا....مدیر عامل سهم آشنا:شهرام شهمیری(دفتر)02122352555داخلی 8
کارگزاری:02166724908
02166716891
خوب فعلا جلوی معامله حق سهمو تو این کثافت کاری گرفتیمم...خواهشن شما هم پیگیری کنید...و کوتاهی نکنید...تریدر معامله خانم کاخی....
من در حال پیگیری هستم...تا در صورت تکرار این بازی ک... با دوستانم رسانه ایش می کنیم....

خاك بر سرشون بشه كه حتي ساده ترين تكنيكهاي دستكاري قيمتو بلد نيستن....بگو آخه آدماي نفهمه مال مردم خور تو كه ميخاي تو قيمت دست ببري حق تقدمي رو كه براي بيشتر سهامدارا به قيمت 40 تومن افتاده رو يه دفه نبايد تا 4 تومن بياري پايين.....دستكاري راهو روش داره....

جناب ساده براي رسانه اي كردن موضوع و شكايت از فرابورس و شركت ميتونيد رو من حساب كنيد.....اين موضوع رو تيتر 1 روزنامه ها ميكنيم.....من از اين 47 ميليون در تعجبم يعني اينا پولشونو از سر راه آوردن كه هيچ واكنشي به اين دزدي نشون ندادن؟يعني همه اين 47 ميليون حقيقي هاي بدبختي مثه ما هستن......يعني نميتونستن از حق حمايت كنن.....سهامدار عمده بايد اينقد بيشرم باشه كه آب شدن پول سهامدارا براش ارزشي نداشته باشه.........اگه اين روند ادامه پيدا كنه نماد شركتو بايد ببندن از شركت توضيح بخان.........يه عده چقد ميتونن كثيف باشن

*سامان*
2012/02/06, 15:44
دوستان اگه ديديد اين روند ادامه پيدا كرد زنگ بزنيد توقف نماد شركتو خواستار بشيد

*سامان*
2012/02/06, 15:49
دوستاني كه اين حقو دارن يه تشكر زير اين پست بزنن تا ببينيم چند نفريم و رو كيا ميتونيم حساب باز كنيم

محمد ساده
2012/02/06, 16:00
تریدر...خانم خاکی...کارگزار سهم آشنا به مدیر عاملی شهمیری)امروز در عرضه حق تقدم سهم بازی ک... راه انداختن و قیمت ح سهم را در زمان کوتاهی25 از معاملات. به قیمت 20 به 10 به4 تومان رساندن...(بدون کوچکترین احساس مسئولیت و وجدانی).....
آقای احمدی...سازمان بورس...سازمان فرا بورس...وقسمت...که اسامیشون فعلا اینجا گفته نمی شه تا به موقع و در صورت تکرار...رسانایی بشه.از روز اول عرضه سهم مذکور...بازی ک...انجام شده و مسولین باید پاسخ گوی این امر باشن......شکایتی مفصل از جریانات این سهم و حق آن تنظیم شده تاسر فرصت به بازرسی کل کشور داده بشه تا جلوی از این قبیل رفتارها در آینده گرفته بشه و دیگه شاهد اینگونه رفتارها و تبانی ها نباشیم...یا حق

*سامان*
2012/02/06, 16:01
http://bazarosarmaye.ir/headline/5054/

ا (http://bazarosarmaye.ir/headline/5054/)ز اين لينك بريد نظر بديد

*سامان*
2012/02/06, 16:53
اين لينك سازمان بازرسي كل كشوره و ميتونيد از اين لينك شكايتاتونو ارسال كنيد

http://shekayat.bazresi.ir/Portal/Home/Default.aspx?CategoryID=f0e6f38a-4177-4dff-aabd-7e17bae8416a

*سامان*
2012/02/06, 17:18
اينم لينك ارسال شكايت به نهاد رياست جمهوريه

http://www.saamad.ir/portal/Home/Default.aspx?CategoryID=b215830c-be04-4e06-b849-6aac8438efc7

د (http://www.saamad.ir/portal/Home/Default.aspx?CategoryID=b215830c-be04-4e06-b849-6aac8438efc7)وستان ميتونن از طريق تلفن 111 هم شكايت خودشونو ارسال كنن

سیدناصر
2012/02/06, 17:24
دزدی در جامعه عدالت محور
سهم وشمال 1380 ریال
حق وشمال 40 ریال
ترسم از اینه که بیان قیمت خود سهم بیارن پایین تا صورت مسئله رو پاک کنن
دزد که ماهیتش عوض نمیشه فقط روشش عوض میشه
یادمه وقتی رو 526 ریال خریدیم و شد 410 ریال برخی از دوستان میخواستن هیئتی تشکیل بدن و عازمش کنن شمال تا به این دزدا بگن بورس خطرناکه مواظب باشین کارگزار داره سهام شما رو خراب میکنه. اما غافل از اینکه کثافتا خیلی به کارشون وارد بودن و این ما بودیم که باید مواظب دزدیده شدن اموالمون می شدیم.

*سامان*
2012/02/06, 17:37
یادمه وقتی رو 526 ریال خریدیم و شد 410 ریال برخی از دوستان میخواستن هیئتی تشکیل بدن و عازمش کنن شمال تا به این دزدا بگن بورس خطرناکه مواظب باشین کارگزار داره سهام شما رو خراب میکنه. اما غافل از اینکه کثافتا خیلی به کارشون وارد بودن و این ما بودیم که باید مواظب دزدیده شدن اموالمون می شدیم.

باز من تعجبم از مالكين اين 47 ميليون حق تقدمه كه واستادن دارن نگاه ميكنن...يعني تو مالكين اين حق تقدم يه آدم گنده اي نبود كه اگه از حق حمايت نميكنه لا اقل از خود سهم حمايت كنه و اون صف كذايي 40 تايي رو برداره؟منم ميترسم قيمت سهمو بيارن پايين كه هيچ حرفو حديثي توش نباشه..ولي يه موضوعي هست كه ذهنمو مشغول كرده اونم اينه كه اينا كه يه همچين برنامه كثيفي داشتن چرا قبل از عرضه حق تقدم قيمت سهمو پايين نياوردن و حتي رهروان رو قيمت 120 تومن خريداي گسترده اي داشت....به نظر من بهترين كار اينه كه از فرابورس بخايم نماد شركتو ببنده

*سامان*
2012/02/06, 18:58
اين 10000 تاي امروزو رهروان خريده بميرم براش

يگانه
2012/02/06, 20:18
این شرکت با دستکاری قیمت در عرضه حق تقدم نشون داد که به هیچ چیز پایبند نیست و ممکنه بخاطر اینکه نشون بده حق ها در قیمت ۴۰ ریال درست معامله شده قیمت سهم رو با قوانین فرابورس (حتی با معامله یک سهم در منفی و حداکثر در ۴-۵ روز کاری به ۱۰۰ تومن برسونه و پایین بیاره)

از مسیولین فرا بورس تمنا دارم که شرکتهایی که اگر سود کاغذی دارند و با سفته بازی میخواهند سود سازی کنند را به فرا بورس راه ندهند تا سهامدار از همه جا بی خبر در دام این حیله گران نیفتند
البته اگر این روند در اینگونه سهمها ادامه داشته باشه از طریق وکلای قانونی به سازمان بورس و سازمان بازرسی کل کشور اقدامات لازم بعمل خواهد آمد.

مات
2012/02/06, 21:24
روزي كه داشت ميليوني رو 30 به پايين معامله ميشد و هر روز ميامد پايين مشخص بود كه چنين خوابي براش ديده بودن الان هم خيلي راحت ميتونند قيمت سهمو بيارن پايين و حق و معامله كنند

يگانه
2012/02/06, 21:27
طبق قوانین جدید و 6 ماده ای به بورس

این اقدام شرکت جزو پولشویی بوده و باید سریعا پیگیری بشه

مات
2012/02/06, 21:30
كدوم قانون .اينجا مگه قانوني اجرا ميشه. مگه قرار نبود پيگيري بشه پذيره نويسي بورس انرژي چي شد .مگه قرار نبود فردا عرضه سهام نفت و گاز پارسيان بياد پس چيشد خيلي ها بخاطر عرضه سهاماشونو فروختن خيلي راحت گفتن عرضه نمي شه

eiman
2012/02/06, 22:33
سلام دوستان
من حق این سهم بیخود رو از 51 خریدم و با پایین آمدن اضافه میکردم به امید پایین آمدن میانگین و برگشت قیمت اما در نهایت با 45 درصد ضرر رو قیمت 30 تومن دادم رفت . خدا لعنتشون کنه . خیلی نامردن

محمد ساده
2012/02/06, 22:41
دوستان بجای اینکه تمرکز خودتون و از دست بدین با فشار به دستگاهای مربوط و نظارتی از تکرارش جلو گیری کنیم...امروز که جواب داد...این نکته رو یادتون نره که اگه حقها تو بازه زمانی مورد نظر معامله نشه...رهروان دزد همه رو به قیمت 1 ریال می خره...
دستکاری قیمتی که انجام شد امروز کاملا جرم بوده و کارگزاری سهم آشنا و تردیرشون به زودی پشیمون میشن...فقط دل سرد نشده و کوتاهی نکنید که اگه پایین معامله بشه...دیگه کار از کار گذشته...
معاملات خود سهمم دنبال کنید و هر چند کم(حتی روزی 10تا دون)(تو این بازار بی صاحب و معاملات مسخرشون)از سهم حمایت کنید....یا حق

يگانه
2012/02/06, 22:58
من به سازمان بازرسی و چند تا رسانه فرستادم

ببینیم چی میشه

*سامان*
2012/02/06, 23:32
من به سازمان بازرسی و چند تا رسانه فرستادم

ببینیم چی میشه

به كدوم رسانه ها؟

ناظم
2012/02/06, 23:44
دیروز از این شرکت پیامکی آمد که از دوشنبه حق تقدمها پذیره نویسی میشود

*سامان*
2012/02/06, 23:46
دیروز از این شرکت پیامکی آمد که از دوشنبه حق تقدمها پذیره نویسی میشود

شما تو بابل هستيد؟

Jamshidyar
2012/02/07, 00:07
محکم در مقابل این حرکت بایستید والا شاهد دود شدن سرمایه ها خواهیم بود. تو روز روشن اگر یکی دست کنه تو جیبتون بخواد پول برداره چیکارش می کنین ؟؟ اینهم با اون کار خیلی فرقی نداره فقط شیک و تر تمیز تره !

*سامان*
2012/02/07, 00:13
بهترين كار اينه كه نماد شركت بسته بشه از شركت توضيح خواسته بشه ونماد تا ارايه گزارش 12 ماهه بسته بمونه...اينا اينقد پول لازمن كه ميخان زود سروته اين حقا رو هم بيارن خدا لعنتشون كنه

ناظم
2012/02/07, 00:49
نه من ساکن یکی از شهرهای اطراف تهران به نام شهر قدس ( قلعه حسن خان سابق ) هستم

مات
2012/02/07, 01:03
سال 87 من 400 ميليون تومان سهم پالايشگاه نفت اصفهان داشتم اون موقع بحران مالي اومد و اين شركت با خيلي از شركتاي ديگه رفتند توي گره روزي 10 تا دونه معامله ميشد و 4 درصد منفي شو ميخورد شخصا رفتم تالار بورس خ حافظ و جلوي قاليباف رو گرفتم گفتم دارن با 10 تا دونه سهمو ميكشونند پايين جلوشونو بگير در جواب به من گفت نمي ارزه كه نمي خرن 2 ماه بعد از 300 تومن شدش 600 تومن باز جلوي قاليبافو گرفتم بهش گفتم كه روي 400 تومن ميگفتي نمي ارزه كه نمي خرن حالا بگو چرا در عرض 2 ماه شده 600 تومن در جواب به من گفت من اصلا چنين قضيه اي رو بهت نگفتم كه شركت رو 400 نمي ارزه شما ها با چنين اشخاصي طرفيد توي اين بازار حواستون جمع باشه و گرنه زندگي خودتون و زن و بچتون رو نابود كرديد

yousef
2012/02/07, 07:48
سلام دوستان...دوستانی که آنلاین دارن می تونن معاملات وشمال ووشمالح روتوآنلاین تعقیب کنن

ولی آنلاین نمیشه معامله شون کردوبایدبه کارگزارسفارش بدن...بهترین کارفعلااینه که تاجایی که

می تونیم خودسهم روبخریم...اگه هرکدوم باتوجه به نقدینگی مون تعدادی ازخودسهم روبخریم وبا

توجه به حساس شدن مسئولین به روندمعامله سهم واینکه بعیده سهامدارعمده جرات تشکیل صف

فروش سنگین روداشته باشه شایدحتی بتونیم سهم روبه سمت صف خرید هم ببریم که مطمئنا

بااینکارجلوی عرضه حق درقیمت پایین گرفته میشه واون یااونایی که برنامه خریدحق رودارن مجبورا

درقیمت منصفانه ای حق روبخرن...

yousef
2012/02/07, 09:57
...آگهی عرضه مجددحق اومد...

*سامان*
2012/02/07, 17:05
دوستان اين شماره هاي مديران فرابورسه زنگ بزنيد ازشون بخايد نماد شركتو ببندن تا گزارش 12 ماهه بياد اينا امروز 25 عرضه كردن كه دهن فرابورسو ببندن فردا ميكننش 20 پس فردا 15 پسون فردا 10 ودر نهايت به همون 4 تومن معاملش ميكنن

http://cms.irfarabourse.com/Default.aspx?tabid=249

ا (http://cms.irfarabourse.com/Default.aspx?tabid=249)زتون خواهش ميكنم كوتاهي نكنيد

*سامان*
2012/02/07, 17:10
اين مديران بي لايق شركت الان كه ميبينن حق تقدم مشتري نداره بايد عرضه رو كنسل كنن و دنبال مشتري واسه حقها باشن يا نماد شركتو ببندن يه تعديل مثبته درست حسابي بدن كه توجه بازار به سهم جلب بشه يا اون سهامدار عمده قيمت سهمو بالا ببره كه خريدار واسش جذاب بشه خاك بر سرشون بشه اسم خودشونم گذاشتن رهروان توسعه عصر.....همون حضرت مهدي انشالا به كمرتون بزنه

حامد
2012/02/07, 17:25
دوستان اين شماره هاي مديران فرابورسه زنگ بزنيد ازشون بخايد نماد شركتو ببندن تا گزارش 12 ماهه بياد اينا امروز 25 عرضه كردن كه دهن فرابورسو ببندن فردا ميكننش 20 پس فردا 15 پسون فردا 10 ودر نهايت به همون 4 تومن معاملش ميكنن

http://cms.irfarabourse.com/Default.aspx?tabid=249

ا (http://cms.irfarabourse.com/Default.aspx?tabid=249)زتون خواهش ميكنم كوتاهي نكنيد

حسب الامرساده جان من همين الان با ادرس بالا تماس گرفتم رعيس كه جلسه داشت بايكي ازكارشناساشون هم كه صحبت كردم ميگفت بهتره با آقاي مالمير صحبت كنين واگراطلاع نهفته ازشركت دارين كه اعلام نشده بهترهست بدين تا توجيهي برابستنش باشه

*سامان*
2012/02/07, 17:35
حسب الامرساده جان من همين الان با ادرس بالا تماس گرفتم رعيس كه جلسه داشت بايكي ازكارشناساشون هم كه صحبت كردم ميگفت بهتره با آقاي مالمير صحبت كنين واگراطلاع نهفته ازشركت دارين كه اعلام نشده بهترهست بدين تا توجيهي برابستنش باشه

شماره دفتر مالمير چنده؟يكي از علل بستنش ميتونه دستكاري قيمتي باشه به همون دليل كه بهشت بسته شد

محمد ساده
2012/02/07, 17:38
باید از افت سهم اول جلوگیری بشه...امروز چرا گذاشتیم سهم5منفی بخوره...سی روز زمان داره حقها...کاری نداره قیمت سهمو رو 100 بیارن و بعدخق و 1ریال بخرن...
من امروز و فردا تو بازار نیستم...ولی شما دوستانی که هستین اگه نمی خواین پول حقها به طور کامل نپره...همکاری کنید و تکونی بدین...من خودم با آقای هامونی باز رایزنی میکنم...
ولی از طریق بورس بهتر جواب میده...جناب مالمیر یا پارچینی...پی گیری کنید...

*سامان*
2012/02/07, 17:44
باید از افت سهم اول جلوگیری بشه...امروز چرا گذاشتیم سهم5منفی بخوره...سی روز زمان داره حقها...کاری نداره قیمت سهمو رو 100 بیارن و بعدخق و 1ریال بخرن...
من امروز و فردا تو بازار نیستم...ولی شما دوستانی که هستین اگه نمی خواین پول حقها به طور کامل نپره...همکاری کنید و تکونی بدین...من خودم با آقای هامونی باز رایزنی میکنم...
ولی از طریق بورس بهتر جواب میده...جناب مالمیر یا پارچینی...پی گیری کنید...

سهم صف مختصري داشت ولي 5 منفي نخورد در ضمن كار از حمايت سهم گذشته حق خريدار نداره

محمد ساده
2012/02/07, 18:13
سهم صف مختصري داشت ولي 5 منفي نخورد در ضمن كار از حمايت سهم گذشته حق خريدار نداره
من الانم با جناب هامونی و پارچینی حرف زدم...جناب هامونی گفت نگران نباشید ما حواسمون هست و...
ولی راه کار اینه:شرکت35تا33%تعدیل مثبت داره که گذاشته 47% سهم(حق ها)معامله بشه بعد گزارش و اعلام کنه...ما با روابط یا فشار و پیگیری می تونیم از طریق سازمان بورس و جناب مالمیر به علت مخفی نگه داشتن اطلاعات نهانی...تقاضای توقف نماد و حق و بکنیم تا شفاف سازی بشه...
رهروان مدتهاس بازی کثیفی رو سهم راه انداخته....خود ماهم در این زمان باید با حقوقیها رایزنی کنیم و...مگه برای اونا چقدر هزینه بر میداره 47% یه شرکت و به راحتی تصاحب بشن....
فقط پیگیری.........

*سامان*
2012/02/07, 18:17
من الانم با جناب هامونی و پارچینی حرف زدم...جناب هامونی گفت نگران نباشید ما حواسمون هست و...
ولی راه کار اینه:شرکت35تا33%تعدیل مثبت داره که گذاشته 47% سهم(حق ها)معامله بشه بعد گزارش و اعلام کنه...ما با روابط یا فشار و پیگیری می تونیم از طریق سازمان بورس و جناب مالمیر به علت مخفی نگه داشتن اطلاعات نهانی...تقاضای توقف نماد و حق و بکنیم تا شفاف سازی بشه...
رهروان مدتهاس بازی کثیفی رو سهم راه انداخته....خود ماهم در این زمان باید با حقوقیها رایزنی کنیم و...مگه برای اونا چقدر هزینه بر میداره 47% یه شرکت و به راحتی تصاحب بشن....
فقط پیگیری.........

شماره هاموني و پارچيني رو ميشه بزاريد؟

محمد ساده
2012/02/07, 19:33
02166730782پارچینی(تخلفات بورس)
02166706123 صحرایی(ناظر بورس)
02184083000 سازمان بورس...دفتر مالمیر...
02166756292-4هامونی(ناظر فرابورس) با پیگیری و فشار به امید خدا درست میشه فقط کوتاهی نکنید...خود سهمم راحت میشه با چنتا دونه صبح به صبح و بعد مرحله دوم و سوم مثبت کرد...روش واقعا مسخریس این بازار پایه...

يگانه
2012/02/07, 22:38
بازی جدید شرکت و تهدید به فروش 1 ریالی حق تقدم

http://bazarosarmaye.ir/headline/5272/#comment-68

این آدم کثیف رو باید بفرستن آب خنک بخوره

اینقدر مملکت بی در و پیکر

محمد ساده
2012/02/08, 00:17
باید سهم و حق و سازمان بورس ببنده...به دلایل مختلف...از جمله پنهان کردن اطلاعات نهانی و تعدیل مثبتی که بعد از کثافت کاری حقها...اعلام میشه...
دستکاری قیمت و تبانی ما بین خریدارو فروشنده کاملا بر همه آشکار شده...وبا وقاهت و بی شرمی کامل به مصاحبه و ...دست می زنه...دزدی تو روز روشن...خواهشن از هیچ حرکتی و کوششی دریغ نکنید...

*سامان*
2012/02/08, 00:52
بازی جدید شرکت و تهدید به فروش 1 ریالی حق تقدم

http://bazarosarmaye.ir/headline/5272/#comment-68

این آدم کثیف رو باید بفرستن آب خنک بخوره

اینقدر مملکت بی در و پیکر

عجب آدم كثيفيه...بي شرمه بي حيا رسما گفته اگه فروش نره يك ريال قيمت ميزنيم لعنت به همتون...دوستان فردا با اون شماره ها تماس بگيريد بخايد كه نماد شركتو ببندن ...اون پروژه هاشون بخوره تو سرشون

*سامان*
2012/02/08, 00:56
فقط پیگیری.........

جناب ساده هاموني و پارچيني دقيقا چي گفتن؟

مات
2012/02/08, 01:01
اگر تمديد بشه حق خوبه و الا سهمو ميخوان بيارن پايين و حقهاي استفاده نشده رو مفت بردارند قيمتي هم كه ميخوان سهمو بيارن پايين تا حدودي ميدانم ولي جرات بيان ندارم فقط اينو ميدونم تا اونجايي كه ميتونيد نگذاريد شركت خودش حقها رو براتون بفروشه كه اساسي ضرر ميكنيد سعي كنيد قبل از بسته شدن فروخته باشيد روي 30 تومن هم هشدار دادم الان هم ميگم اين پست براي 26 اذر ماه هست هشدار رو همون موقع داده بودم به جاي اينكه عجز و لابه كنيد اول بريد راه و رسم معامله كردن تو بازارو ياد بگيريد بعد بياد معامله كنيد بازار به شدت حرفه اي شده

يگانه
2012/02/08, 09:31
من با دفتر مالمير تماس گرفتم
منشيش خانم دعاگويي بود و قرار شد پيگيري كنه
دوستان تماس بگيرين و پيگيري كنيد
بگيد مگه هر شركتي هر كاري بخواد ميتونه بكنه - و نظارتي نيست
جمله خيلي تاثير گذاري بود;)

meysam
2012/02/08, 13:43
اين پست براي 26 اذر ماه هست هشدار رو همون موقع داده بودم به جاي اينكه عجز و لابه كنيد اول بريد راه و رسم معامله كردن تو بازارو ياد بگيريد بعد بياد معامله كنيد بازار به شدت حرفه اي شده

حالا شما که راه و رسم بازارو بلدید بگید بریم چی بخریم که سود کرده و این ضررها رو جبران کنیم
یه طوری می نویسی انگار که خدای راه و رسم معامله کردنی :-?

مات
2012/02/08, 14:04
حالا شما که راه و رسم بازارو بلدید بگید بریم چی بخریم که سود کرده و این ضررها رو جبران کنیم
یه طوری می نویسی انگار که خدای راه و رسم معامله کردنی :-?اصل اول توي بازار .يك تريدر حرفه اي اختيار مالشو بدست كسي نميسپاره كه هر كاري خواستن بكنن اينو داشته باش تا بعديش

armin777
2012/02/08, 14:47
اصل اول توي بازار .يك تريدر حرفه اي اختيار مالشو بدست كسي نميسپاره كه هر كاري خواستن بكنن اينو داشته باش تا بعديشبانک دی وقتی حقش بسته شد 24 تومن حقش بود و حالا داره 45-50 حق رو میفروشن.حالا 1-2 شرکت اینجوری شده ولی صدها بار به قیمت سهم ها فروخته شده.نمیدونم چند سالته ولی معلومه که بازار و اقتصاد رو نمشناسی.4 تا کلمه مثل تریدر و سیو وگین و لوز وچارت یادگرفتی برای خودت نوشابه باز میکنی.بنده با پاس کردن کورس های مختلف mbaنمیتونم چنین صحبتی بکنم.
شما که پولتو دست مردم نمیدی پس سهم نخر چون هر سهمی ممکنه بسته بشه اونم برای چند سال.برو اوراق بخر اونم شاید مثل الان ببنده. حالا اصل دوم سرمایه گزاری چیه استاد؟
پ.ن: راستی mbaبا nbaفرق میکنه

مات
2012/02/08, 14:58
پياده شو باهم بريم معلومه خيلي بهت فشار اومده همون حق دي هم هنوز معامله كامل نشده هر موقع 350 ميليون حق تقدم معامله شد بعد بيا بگو رو 50 معامله شد بستن سهم براي سود ي چيزيه ولي حقو بخري و اختياره مالتو بدي دست كسي ي چيزه ديگس چون اينو ميدونستي كه كي بسته ميشه اون زمان كه به اقيانوس ميگفتي اقا سيروس ما تو بازار بوديم شير فهم شد

armin777
2012/02/08, 15:07
تو کدوم بازار؟ به نوشته هات بیشتر از 5-10 میل سرمایه و سن زیر 25 سالت نمیاد تو بازار باشی.شاید تو بازار پاد....باشی.
حق دی هم قبل از بسته شدن 55 و 50 تومن معامله شد.به جای ادعا کمی فکر کن بعد خود بزرگبین باش

*سامان*
2012/02/08, 15:12
متاسفم واسه بعضيا كه به جاي اينكه مرحم باشن رو زخم آدم نمك ميپاشن

مات
2012/02/08, 15:12
پسر جون تو معلومه كه هيچي نميدوني حق دي از 45 تومن اومد تا 27 تومن بعد كه بسته شد بعد از چند ماه سر كار گذاشتنه ملت باز شد 2 ميليون رو 50 معامله شد امروز 500 هزارتا گذاشت رو 47 همش 50 هزارتا معامله شد 350 ميليون حق تقدمه تو كه اينا رو نمي دوني چرا با من كل كل ميكني حق فارسيت چند ساله پيش 50 تومن معامله ميشد بعد كه بستن اومدن حقهاي استفاده نشده رو فروختن 1 تومن اينقدر بارم هست كه تو اين حقها گير نكنم تا مثل امسال تو بهم فشار نياد

مات
2012/02/08, 15:15
متاسفم واسه بعضيا كه به جاي اينكه مرحم باشن رو زخم آدم نمك ميپاشنكدوم مرحم يادته بهت گفتم بازيه خطرناكيه گفتي نه ميخواد تمديد شه مي خواي نوشتتو بالا بيارم يادته گفتي كلي خريدار داره. دارم ي سري رو كه نميدونن تو بازار چه خبره روشن ميكنم بهت برخورده تو كه خيلي حاليته

*سامان*
2012/02/08, 15:21
كدوم مرحم يادته بهت گفتم بازيه خطرناكيه گفتي نه ميخواد تمديد شه مي خواي نوشتتو بالا بيارم يادته گفتي كلي خريدار داره. دارم ي سري رو كه نميدونن تو بازار چه خبره روشن ميكنم بهت برخورده تو كه خيلي حاليته

اولا من گفتم احتمال داره بخاد تمديد بشه و هيچوقتم به اين موضوع پا فشاري نكردم و هيچكسم توصيه به خريد نكردم ثانيا نوشتمو بيار بالا اونايي كه اين تاپيكو ميخوندن به صحت حرفاي من شك ندارن خودشون ميدونن چه خبره من پروندم تو اين تاپيك روشنه ثالثا تو حقير تر از اوني هستي كه بخام باهات بحث كنم آدم كوچيكي هستي.....هرچي ام كه بعد از اين پست پست بزني جوابتو نميدم چون خودمو بيشتر كوچيك ميكنم

*سامان*
2012/02/08, 15:26
تو کدوم بازار؟ به نوشته هات بیشتر از 5-10 میل سرمایه و سن زیر 25 سالت نمیاد تو بازار باشی.شاید تو بازار پاد....باشی.
حق دی هم قبل از بسته شدن 55 و 50 تومن معامله شد.به جای ادعا کمی فکر کن بعد خود بزرگبین باش

جناب آرمين شمام ديگه جواب اين بنده خدا رو نده ايشون تو اين فروم شناخته شدست

armin777
2012/02/08, 15:27
پسر جون تو معلومه كه هيچي نميدوني حق دي از 45 تومن اومد تا 27 تومن بعد كه بسته شد بعد از چند ماه سر كار گذاشتنه ملت باز شد 2 ميليون رو 50 معامله شد امروز 500 هزارتا گذاشت رو 47 همش 50 هزارتا معامله شد 350 ميليون حق تقدمه تو كه اينا رو نمي دوني چرا با من كل كل ميكني حق فارسيت چند ساله پيش 50 تومن معامله ميشد بعد كه بستن اومدن حقهاي استفاده نشده رو فروختن 1 تومن اينقدر بارم هست كه تو اين حقها گير نكنم تا مثل امسال تو بهم فشار نيادصد رحمت به تربیت و ادب بچه های دروازه غار.یه پی ام بده کارت دارم .ببینم فقط بلدی اینجا حرف بزنی یا واقعا خ ...داری

آریو
2012/02/08, 15:28
بانک دی وقتی حقش بسته شد 24 تومن حقش بود و حالا داره 45-50 حق رو میفروشن.حالا 1-2 شرکت اینجوری شده ولی صدها بار به قیمت سهم ها فروخته شده.نمیدونم چند سالته ولی معلومه که بازار و اقتصاد رو نمشناسی.4 تا کلمه مثل تریدر و سیو وگین و لوز وچارت یادگرفتی برای خودت نوشابه باز میکنی.بنده با پاس کردن کورس های مختلف mbaنمیتونم چنین صحبتی بکنم.
شما که پولتو دست مردم نمیدی پس سهم نخر چون هر سهمی ممکنه بسته بشه اونم برای چند سال.برو اوراق بخر اونم شاید مثل الان ببنده. حالا اصل دوم سرمایه گزاری چیه استاد؟

پياده شو باهم بريم معلومه خيلي بهت فشار اومده همون حق دي هم هنوز معامله كامل نشده هر موقع 350 ميليون حق تقدم معامله شد بعد بيا بگو رو 50 معامله شد بستن سهم براي سود ي چيزيه ولي حقو بخري و اختياره مالتو بدي دست كسي ي چيزه ديگس چون اينو ميدونستي كه كي بسته ميشه اون زمان كه به اقيانوس ميگفتي اقا سيروس ما تو بازار بوديم شير فهم شد

اولا من گفتم احتمال داره بخاد تمديد بشه و هيچوقتم به اين موضوع پا فشاري نكردم و هيچكسم توصيه به خريد نكردم ثانيا نوشتمو بيار بالا اونايي كه اين تاپيكو ميخوندن به صحت حرفاي من شك ندارن خودشون ميدونن چه خبره من پروندم تو اين تاپيك روشنه ثالثا تو حقير تر از اوني هستي كه بخام باهات بحث كنم آدم كوچيكي هستي.....هرچي ام كه بعد از اين پست پست بزني جوابتو نميدم چون خودمو بيشتر كوچيك ميكنم

ساده جان خودتو ناراحت نکن دوست عزیز ...علیرضا منظور خاصی نداشت ...میتونید با هم فکری هم به نتیجه برسین ..مطمئن باشین ...این از نظر کسی که پست ها رو مطالعه میکنه ...نیازی نیستد همو تحریک کنیم ..

مات
2012/02/08, 15:29
چيزي نداري براي جواب دادن. مشكل ما ايرانيها اينه كه چشممون رو به روي واقعيت بستيم ميگين بريم شكايت كنيم كدوم شكايت اگر براي شكايت باشه پس تموم سهامدارا بايد شكايت كنند ي زماني صدرا 400 تقاضا بوده معامله شده پس الان سهامدار بره شكايت كه الان چون شده 160 پس سر من كلاه رفته پول من رو بديد يا همين بافق 3000 چند ماه پيش داشته معامله ميشده حالا سهامدارش بره شكايت كه چرا الان 1500 اينجا عرضه و تقاضا همه چيزو مشخص ميكنه اينو بايد اوني كه مياد تو بازار بدونه نه اينكه تا ضرر كرد سريع بگه ميرم شكايت مگه بچه بازيه

armin777
2012/02/08, 15:31
جناب آرمين شمام ديگه جواب اين بنده خدا رو نده ايشون تو اين فروم شناخته شدستدرود:چشم دوست عزیز .اون آخری هم قبل از دیدن پست شما بود.:x

*سامان*
2012/02/08, 16:06
بانک دی وقتی حقش بسته شد 24 تومن حقش بود و حالا داره 45-50 حق رو میفروشن.حالا 1-2 شرکت اینجوری شده ولی صدها بار به قیمت سهم ها فروخته شده.نمیدونم چند سالته ولی معلومه که بازار و اقتصاد رو نمشناسی.4 تا کلمه مثل تریدر و سیو وگین و لوز وچارت یادگرفتی برای خودت نوشابه باز میکنی.بنده با پاس کردن کورس های مختلف mbaنمیتونم چنین صحبتی بکنم.

جناب آرمين جلوي اسمتون زده شده عضو جديد و با توجه به اون قسمت رنگي مطمئنم از علم و دانش بالايي برخوردار هستين و خوشحال ميشم كه بيشتر پست بزنيد و از نظراتتون در مورد سهما استفاده كنيم چون معتقدم افرادي كه در زمينه mba فعاليت ميكنن ميتونن تكنيكهاي جديد تحليل اوراق بهادار رو معرفي كنن

majid_jon22
2012/02/09, 00:04
salam dostan man taze omadam omidvatam betonam komaketon konam

*سامان*
2012/02/09, 01:04
salam dostan man taze omadam omidvatam betonam komaketon konam

دوست من سلام خيلي خوش اومديد....چه كمكي از دستتون برمياد كه انجام بديد؟

يگانه
2012/02/09, 09:09
سلام دوستان
پرونده توسعه شمال در بازرسي كل كشور به جريان افتاده و موضوع رو تاييد كردن

شما هم اگه ميتونيد به سايت بريد و درخواستتون رو در بازرسي كل كشور ثبت كنيد 3-4 دقيقه بيشتر وقت نميگيره

http://shekayat.bazresi.ir/Portal/Home/Default.aspx?CategoryID=f0e6f38a-4177-4dff-aabd-7e17bae8416a

دوستاني كه حق اين سهم و دارن تعداد اون رو با شماره تماس براي بنده در پي ام بفرستن و زير اين پست با تشكر اسم خودشون رو اعلام كنن تا بعد بتونيم جلسه اي هم با هم و بعدش با حقوقي سازمان بورس داشته باشيم

دوستاني هم كه اطلاعاتي از سهم - مديريت- تخلفات- سفته بازي از اول تاكنون دارن اعلام كنن تا با جمع آوري مستندات و بتو نيم حق سهامداريمون رو از شركت بگيريم تا كسي جرات نكنه ديگه از اقدامات انجام بده

دوستاني رو هم كه در سايتهاي مختلف ميشناسين هم اطلاع رساني كنيد كه اطلاعات يكدست بشه و بتونيم تيمي كار كنيم

يا علي

وحدت
2012/02/09, 11:31
اينجانب 230هزار تا با ميانگين37 تومان دارم

rajoo
2012/02/09, 14:48
سلام دوستان
پرونده توسعه شمال در بازرسي كل كشور به جريان افتاده و موضوع رو تاييد كردن

شما هم اگه ميتونيد به سايت بريد و درخواستتون رو در بازرسي كل كشور ثبت كنيد 3-4 دقيقه بيشتر وقت نميگيره

دوستاني كه حق اين سهم و دارن تعداد اون رو با شماره تماس براي بنده در پي ام بفرستن و زير اين پست با تشكر اسم خودشون رو اعلام كنن تا بعد بتونيم جلسه اي هم با هم و بعدش با حقوقي سازمان بورس داشته باشيم

دوستاني هم كه اطلاعاتي از سهم - مديريت- تخلفات- سفته بازي از اول تاكنون دارن اعلام كنن تا با جمع آوري مستندات و بتو نيم حق سهامداريمون رو از شركت بگيريم تا كسي جرات نكنه ديگه از اقدامات انجام بده

دوستاني رو هم كه در سايتهاي مختلف ميشناسين هم اطلاع رساني كنيد كه اطلاعات يكدست بشه و بتونيم تيمي كار كنيم

يا علي

با تشکر از حسن شما
لطفا بفرمائید در این سایتی که معرفی کردید از سازمان بورس تحت چه عنوانی شکایت پر کنیم؟

يگانه
2012/02/10, 14:36
سازمان بورس اوراق بهادار
سازمانهای شرکتها و دیگر وابسته
- فرابورس(که اشتباها فرا نورس نوشته شده )

pirane
2012/02/10, 22:15
ضمن تشكر از زحمات شما جناب يگانه وديگر دوستان بنده هم در دام اين شيادان گير افتاده هم 200000هزار سهم باميانگين خريد35تومان و300000هزاسهم 40درصد ضرر كردم هر اقدامي باشه من هم با شما هستم

يگانه
2012/02/10, 23:36
موضوع رو میتونید بعنوان تبانی مدیرعامل با حقوقی سهم جهت سفته بازی جهت مفت خریدن حق های توسعه شمال عنوان کنید
اتفاقی که روز اول افتاد و سهم در عرض نیم ساعت با سفته بازی از 25 تومن تا 4 تومن پایین آورده شد
تهدید مدیر عامل به خرید 1 ریالی هر حق
دست داشتن کارگزاری سهم آشنا در این سفته بازی با حقوقی
دوستانی که کار حقوقی کردن هم میتونن توی این زمینه کمک کنن
به نظر اگه قضیه حقوقی بشه و حساب های شرکت بلوکه بشه بهترین راه ممکنه
دوستان از حقوقشون دفاع کنن و تا جایی که میتونن پیگیری کنن
تا الان نزدیک 10 نفر با میانگین 200.000 سهم اعلام شدهi

meysam_sh_2020
2012/02/10, 23:53
اوه چه خبر شده تو این سهم ؟؟
قیمت سهم و حقش چنده ؟

meysam_sh_2020
2012/02/11, 00:24
تا پایان سال عملیاتی میشود؛
تلاش سرمایه گذاری توسعه شمال برای افزایش سرمایه
این شرکت در برنامههای خود افزایش سرمایه به میزان ۵۰۰ میلیارد ریالی ظرف ۵ سال را در دستور کار دارد که در همین راستا شهریور ماه سال جاری از سازمان بورس و اوراق بهادار در اولین مرحله مجوز افزایش سرمایه ۱۰۰میلیارد ریالی را اخذ نموده است
۱۸ بهمن ۱۳۹۰ ساعت: ۱۴:۵۳ | شناسهٔ خبر: 5272
سرویس شرکتها

بازاروسرمایه- سرمایه فعلی شرکت سرمایه گذاری چشم اندار توسعه شمال ۲۱میلیارد و ۹۰۰میلیون ریال است. این شرکت در برنامههای خود افزایش سرمایه به میزان ۵۰۰ میلیارد ریالی ظرف ۵ سال را در دستور کار دارد که در همین راستا شهریور ماه سال جاری از سازمان بورس و اوراق بهادار در اولین مرحله مجوز افزایش سرمایه ۱۰۰میلیارد ریالی را اخذ نموده است و افزایش سرمایه این شرکت در مجمع عمومی فوق العاده با اکثریت آرا به تصویب رسید. سهامداران نیز طبق قانون تجارت به مدت دو ماه مهلت داشتند تا از حق تقدم یک هزار ریالی خود استفاده نموده و در غیر این صورت از طریق فرابورس حق تقدم خود را واگذار نمایند.

سید رحیم ایمنی آذری، مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری توسعه شمال به بازاروسرمایه گفت: با گذشت ۲ماه، دیروز نماد ۴۷میلیون و ۵۹۶هزار و ۴۵۷ حق تقدم استفاده نشده سرمایه گذاری توسعه شمال، در فرابورس باز شد. این عرضه معادل ۴۸درصد از میزان افزایش سرمایه شرکت بوده است.
مدیر عامل این شرکت ادامه داد: روزگذشته، با بازگشایی نماد این حق تقدم، ناشر عرضه خود را با قیمت ۲۵۰ریال در ساعت ۱۱ صبح آغاز کرد که با نزدیک شدن به ساعات پایانی معاملات در هر ۵ دقیقه قیمت خود را ۵۰ ریال، کاهش داد تا به قیمت ۱۰۰ریال رسید. از ساعت حدود ۱۱ و نیم به بعد در سامانه معاملاتی فرابورس خریدارانی با تقاضای تجمیعی حدود ۶میلیون و ۳۰۰هزار حق تقدم به قیمت ۴۰ ریال ثبت درخواست نمودند. ناشر نیز در لحظات پایانی حدود ساعت ۱۱ و ۵۶ دقیقه اقدام به فروش در این قیمت نمود، که به طور ناگهانی تقاضای وی رد و موافقت نشد.
او با ذکر وجود ۷۰۰ ایستگاه معاملات کارگزاری جهت معامله سرمایه گذاران گفت: سفارشهای فروش ناشر از قیمت ۲۵۰ ریال تا ۴۰ ریال موجود و حذف نشده و براساس مکانیزم عرضه و تقاضا هر شخصیت حقیقی و حقوقی میتوانست در قیمتهای عرضه فوق به راحتی اقدام به خرید کند. این در حالیست که هیچ سفارش خریدی بالاتر از قیمت فوق وارد سامانه معاملاتی نگردیده بود.
ایمنی آذری در مورد بلوکه بودن ۵۳ میلیارد ریال نقدینگی شرکت جهت افزایش سرمایه در نزد بانک ملی ادامه داد: این مبلغ به افزایش سرمایه اختصاص دارد و در اختیار شرکت نیست، اگر فروش این حق تقدم یک ماه زمان ببرد ما به هفته آخر سال میرسیم و این آورده نقدی برای شرکت و افزایش سرمایه قابلیت مناسبی ندارد.
او با یادآوری اینکه شرکت در حال حاضر پروژه ساختمانی که نیاز به منابع مالی دارد، اعلام کرد: با فروش این حق تقدم طی چند روز اخیر میتوانست به قدری مفید باشد که پروژه ساختمانی شرکت را با سرعت بیشتر به اتمام برساند. قطعاً مصادف شدن پایان پذیره نویسی در روزهای آخر اسفند به نفع شرکت نخواهد بود زیرا شاید امکان ثبت این افزایش سرمایه در سال ۱۳۹۰ کاهش مییابد و تعطیلات عید نوروز این زمان را افزایش میدهد. ضمناً ما منابع را برای خرید ملک مورد نظر پروژه میخواهیم و موکول شدن این موضوع به سال ۱۳۹۱ ریسک ما را افزایش میدهد.
ایمنی آذری در مورد سهامدار متعهد پذیره نویسی گفت: سهامداری که متعهد به پذیره نویسی است، میتواند در صورت فروش نرفتن حق تقدمها، طی زمان تعیین شده، برای خرید آن به مبلغ ۱ریال اقدام کند. ما تمام تلاش خود را نمودیم تا سهامدار عمده قانع به خرید حق تقدمهای عرضه شده در زودتر از موعد و در قیمتی بالاتر بشود. از نظر اقتصادی نیز برای متعهد پذیره نویسی بهتر است دیرتر بخرد زیرا اول اینکه ارزانتر میخرد و دوم نیز، دیرتر پول را به ما پرداخت میکند.
او ادامه داد: شرکت تمامی تلاش خود را انجام داد تا این ۱۰۰ میلیارد ریال زودتر به شرکت برسد و افزایش سرمایه شرکت قبل از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت که در بهار سال آینده برگزار میشود، عملیاتی شود. البته با فروش حق تقدمهای استفاده نشده در این قیمت قطعاً سود تعدادی از سهامداران نیز کاهش مییابد ولی در یک افزایش سرمایه ۵۰۰ درصدی و با مشارکت ۵۳ درصدی اولویت با حفظ حقوق سهامداران موجود است.
مدیر عامل شرکت در پایان با تاکید بر افزایش سودآوری در سال آینده در این شرکت از مدیرعامل، ناظران فرابورس که در این عرضه با رعایت تمامی قوانین و حمایت از حقوق سهامداران شرکت را یاری دادند، تشکر و قدردانی کرد.
-------------------
اوه اوه ا اینا از اولش هم گرگ بودن

meysam_sh_2020
2012/02/11, 00:30
تا پایان سال عملیاتی میشود؛
تلاش سرمایه گذاری توسعه شمال برای افزایش سرمایه
این شرکت در برنامههای خود افزایش سرمایه به میزان ۵۰۰ میلیارد ریالی ظرف ۵ سال را در دستور کار دارد که در همین راستا شهریور ماه سال جاری از سازمان بورس و اوراق بهادار در اولین مرحله مجوز افزایش سرمایه ۱۰۰میلیارد ریالی را اخذ نموده است
۱۸ بهمن ۱۳۹۰ ساعت: ۱۴:۵۳ | شناسهٔ خبر: 5272
سرویس شرکتها

بازاروسرمایه- سرمایه فعلی شرکت سرمایه گذاری چشم اندار توسعه شمال ۲۱میلیارد و ۹۰۰میلیون ریال است. این شرکت در برنامههای خود افزایش سرمایه به میزان ۵۰۰ میلیارد ریالی ظرف ۵ سال را در دستور کار دارد که در همین راستا شهریور ماه سال جاری از سازمان بورس و اوراق بهادار در اولین مرحله مجوز افزایش سرمایه ۱۰۰میلیارد ریالی را اخذ نموده است و افزایش سرمایه این شرکت در مجمع عمومی فوق العاده با اکثریت آرا به تصویب رسید. سهامداران نیز طبق قانون تجارت به مدت دو ماه مهلت داشتند تا از حق تقدم یک هزار ریالی خود استفاده نموده و در غیر این صورت از طریق فرابورس حق تقدم خود را واگذار نمایند.

سید رحیم ایمنی آذری، مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری توسعه شمال به بازاروسرمایه گفت: با گذشت ۲ماه، دیروز نماد ۴۷میلیون و ۵۹۶هزار و ۴۵۷ حق تقدم استفاده نشده سرمایه گذاری توسعه شمال، در فرابورس باز شد. این عرضه معادل ۴۸درصد از میزان افزایش سرمایه شرکت بوده است.
مدیر عامل این شرکت ادامه داد: روزگذشته، با بازگشایی نماد این حق تقدم، ناشر عرضه خود را با قیمت ۲۵۰ریال در ساعت ۱۱ صبح آغاز کرد که با نزدیک شدن به ساعات پایانی معاملات در هر ۵ دقیقه قیمت خود را ۵۰ ریال، کاهش داد تا به قیمت ۱۰۰ریال رسید. از ساعت حدود ۱۱ و نیم به بعد در سامانه معاملاتی فرابورس خریدارانی با تقاضای تجمیعی حدود ۶میلیون و ۳۰۰هزار حق تقدم به قیمت ۴۰ ریال ثبت درخواست نمودند. ناشر نیز در لحظات پایانی حدود ساعت ۱۱ و ۵۶ دقیقه اقدام به فروش در این قیمت نمود، که به طور ناگهانی تقاضای وی رد و موافقت نشد.
او با ذکر وجود ۷۰۰ ایستگاه معاملات کارگزاری جهت معامله سرمایه گذاران گفت: سفارشهای فروش ناشر از قیمت ۲۵۰ ریال تا ۴۰ ریال موجود و حذف نشده و براساس مکانیزم عرضه و تقاضا هر شخصیت حقیقی و حقوقی میتوانست در قیمتهای عرضه فوق به راحتی اقدام به خرید کند. این در حالیست که هیچ سفارش خریدی بالاتر از قیمت فوق وارد سامانه معاملاتی نگردیده بود.
ایمنی آذری در مورد بلوکه بودن ۵۳ میلیارد ریال نقدینگی شرکت جهت افزایش سرمایه در نزد بانک ملی ادامه داد: این مبلغ به افزایش سرمایه اختصاص دارد و در اختیار شرکت نیست، اگر فروش این حق تقدم یک ماه زمان ببرد ما به هفته آخر سال میرسیم و این آورده نقدی برای شرکت و افزایش سرمایه قابلیت مناسبی ندارد.
او با یادآوری اینکه شرکت در حال حاضر پروژه ساختمانی که نیاز به منابع مالی دارد، اعلام کرد: با فروش این حق تقدم طی چند روز اخیر میتوانست به قدری مفید باشد که پروژه ساختمانی شرکت را با سرعت بیشتر به اتمام برساند. قطعاً مصادف شدن پایان پذیره نویسی در روزهای آخر اسفند به نفع شرکت نخواهد بود زیرا شاید امکان ثبت این افزایش سرمایه در سال ۱۳۹۰ کاهش مییابد و تعطیلات عید نوروز این زمان را افزایش میدهد. ضمناً ما منابع را برای خرید ملک مورد نظر پروژه میخواهیم و موکول شدن این موضوع به سال ۱۳۹۱ ریسک ما را افزایش میدهد.
ایمنی آذری در مورد سهامدار متعهد پذیره نویسی گفت: سهامداری که متعهد به پذیره نویسی است، میتواند در صورت فروش نرفتن حق تقدمها، طی زمان تعیین شده، برای خرید آن به مبلغ ۱ریال اقدام کند. ما تمام تلاش خود را نمودیم تا سهامدار عمده قانع به خرید حق تقدمهای عرضه شده در زودتر از موعد و در قیمتی بالاتر بشود. از نظر اقتصادی نیز برای متعهد پذیره نویسی بهتر است دیرتر بخرد زیرا اول اینکه ارزانتر میخرد و دوم نیز، دیرتر پول را به ما پرداخت میکند.
او ادامه داد: شرکت تمامی تلاش خود را انجام داد تا این ۱۰۰ میلیارد ریال زودتر به شرکت برسد و افزایش سرمایه شرکت قبل از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت که در بهار سال آینده برگزار میشود، عملیاتی شود. البته با فروش حق تقدمهای استفاده نشده در این قیمت قطعاً سود تعدادی از سهامداران نیز کاهش مییابد ولی در یک افزایش سرمایه ۵۰۰ درصدی و با مشارکت ۵۳ درصدی اولویت با حفظ حقوق سهامداران موجود است.
مدیر عامل شرکت در پایان با تاکید بر افزایش سودآوری در سال آینده در این شرکت از مدیرعامل، ناظران فرابورس که در این عرضه با رعایت تمامی قوانین و حمایت از حقوق سهامداران شرکت را یاری دادند، تشکر و قدردانی کرد.
-------------------
اوه اوه ا اینا از اولش هم گرگ بودن
یادمه یه زمانی با جناب باربد میخواستیم بازی خوانی کنیم رو این سهم که جواب نمیداد و از اول غیر عادی بود این سهم و سفته بازی داشت توش. ما هی میشستیم در کمین هی میمومد پایین تر این روز های اخر که کلا بی خیالش شدیم

مات
2012/02/11, 00:37
ي ضرب المثل قديمي هست ميگه مالتو سفت به چسب همسايه رو دزد نكن حالا شده حكايت حق تقدم استفاده نشده توسعه شمال

وحدت
2012/02/11, 09:10
باسلام خدمت شما

برادر عزیز به نظر جنابعالی حق تقدمی که روز اول با قیمت بالای 40 تومان باز می شود وتا 54 تومان بالا می رود ولی متاسفانه یکباره تا 21 تومان با صف فروش پایین می آورند وبعد از دوماه به این صورت بازش می کنند مسئله غیر عادی نیست برادر بزرگوارمتاسفانه من نوعی به اختیار خرید کردم ولی باید به این صورت رفتار شود مگر از سه ماه پیش چه فاجعه ای در بازار صورت پذیرفته که حق تقدم یک سهم بالای سیصد درصد افت کند در حالی که سرمایگذاری عمده این شرکت صنعت ساختمان می باشد وامروزه این صنعت جزء صنایع پیشرو بازار می باشد اگر ما به دنبال احقاق حق خود می گردیم باید از طرف جنابعالی مورد نکوهش قرار بگیریم برادر ارجمند از جنابعالی انتظار داریم در این راه کمک حال ما باشید

يگانه
2012/02/11, 09:46
ي ضرب المثل قديمي هست ميگه مالتو سفت به چسب همسايه رو دزد نكن حالا شده حكايت حق تقدم استفاده نشده توسعه شمال

شما که اینقدر استادی چرا کبافقی که سهم سفته بازی هست رو و همه به این موضوع اذعان دارن رو رفتی تو پیک قیمت رفتی خریدی
آره دوست عزیز این ضرب المثل برای شما هم صدق میکنه
سهم توسعه بنیادی مشکل نداره این قوانین ضعیفه بورسه که اجازه سفته بازی به افراد و شرکتها میده

yousef
2012/02/11, 09:51
علیرضای عزیز...اصلامتوجه نمی شم شمایی که این سهم رونداری چرابازدن این پستهادوستانی روکه درضرروزیان سنگینی دارن میرن آزرده خاطرمیکنی؟چه سودی به شمامیرسه؟جلوی چی رومی خوای بگیری؟نکته ی مثبت اینکارچیه؟چه هدف مثبت وخیرخواهانه ای پشت حرفهات هست؟چه نکته آموزشی رومی خوای یادبدی؟...به هرحال بدنیست چندنکته روبازخدمت شماوسایردوستان یادآوری کنم:
1-این که میگین فلان سهم حقش xتومن بسته شدوبعدمثلا یک ریال فروش رفت قیمتش موقع عرضه حق تقدم استفاده نشده چقدربوده؟توچه صنعتی بوده؟گزارشهای دوره ایش وروندسودآوریش چه جوری بوده؟مقایسه بایدمستندوبراساس واقعیات باشه...این سهم ازلحاظ سودآوری روبه جلوحرکت کرده وگزارش9ماهه خوبی داشته ودرصنعت سودآوروروبه رشدساختمان قرارداره وقیمتش موقع اولین روزعرضه حق تقدم حدود140تومن بوده...شمافقط یک سهم بااین شرایط نشونم بده که حقش یک ریال عرضه شده باشه...
2-این همه عجله برای عرضه حق تقدم استفاده نشده برای چی بوده؟همچنان که مدیرش تومصاحبه گفته فقط به خاطرورودنقدینگی حاضرن نزدیک به 40درصدازسهم روتوهرقیمتی بفروشن...این یعنی چی؟پس حقوق نزدیک به40درصدسهامداراچی می شه؟چرانذاشتن حداقل بعدازگزارش12ماهه وپیش بینی سودسال بعدکه اون موقع دقیقاارزندگی یاعدم ارزندگی این سهم برای همه روشن بشه اگه میذاشتن برای اون موقع من یکی هیچ حرف واعتراضی نداشتم...
3-بازهم روندعرضه حق تقدم رویادآوری میکنم درحالیکه قیمت سهم حدود140تومن بودوقاعدتااولین قیمت عرضه روحدود40تومن بایدمیذاشتن قیمت رو40درصدپایین تریعنی25تومن گذاشتن وبعدخیلی سریع پایین آوردن...برای اینکه یه مقایسه بشه به روندعرضه حق تقدم استفاده نشده ولصنم توهمین روزهااشاره می کنم که بااینکه قیمت سهم حدود133تومن بوداولین قیمت عرضه رو20درصدبالاتراز33تومن یعنی399ریال گذاشتن وبااینکه خریدارنداره یک ریال هم پایین نیومدن یابانک دی که اون هم بالای قیمت سهم گذاشتن وبرای حمایت تعدیل91هم اعلام شد
4-طبق قانون بورس عرضه کننده حداکثرتلاشش روبرای فروش به بالاترین قیمت ممکن بایدانجام بده درحالیکه اینجاهم زمان عرضه وهم نحوه عرضه نشون میده میخوان حداکثرتلاششون روبرای فروش توحداقل قیمت ممکن انجام بدن...ووو...

چوبین
2012/02/11, 11:46
دوستان من این متن رو در سایت بازرسی (اعلام شده توسط یگانه عزیز) تایپ کردم
نظرتون را اعلام کنید:

بنام خدا
اینجانب یکی از کسانی هستم که 144 هزار حق تقدم شرکت سرمایه گذاری چشم انداز توسعه شمال (نماد "وشمال") را با میانگین قیمتی 430 ریال خریدم ولی این حق تقدم در مدت زمان قانونی از حدود 60 تومان به حدود 20 تومان کاهش یافت البته تا اینج ظاهرا مشکلی نیست ولی بنظر میرسد 1- شرکتی که در زمینه ساختمان سازی فعالیت میکند (و این صنعت در حال حاضر جزئ صنایع سودآور در بورس اوراق بهادار میباشد)2-گزارش عملکرد 9 ماهه شرکت حکایت از این دارد که شرکت در روند سودآوری با تعدیل مثبت همراه است. چگونه روند فروش و قیمت حق تقدم آن با حدود سیصد درصد کاهش همراه است
البته این همان عدم مشکل بظاهر میباشد
این شرکت اخیرا معدل 47 میلیون و ششصد هزار حق تقدم استفاده نشده (معادل 40 درصد از کل ) را جهت فروش در بورس عرضه نموده
(با اینکه هم اکنون قیمت سهم در حدود 140 تومان میباشد ) و عجله داشته که آنرا با هر قیمتی بفروشد تا اینکه در روز اول عرضه اینقدر قیمت را پائین آورده تا 40 ریال (در صورتی که برای فروش یکماه فرصت داشته) البته ناظر محترم فرابورس جلوی این معامله را گرفته.و حقوقی سهم دارد از شیوه دیگری جهت رسیدن به منظور خود استفاده میکند که همان پائین آوردن
قیمت سهم و در نتیجه منطقی بودن قیمت 40 ریال برای حق ها .
بنظر میرسد که در این سهم مصداق تبانی به منظور مفت خری حدود 40 درصد از حق تقدمها برای خرید توسط حقوقی این سهم مشهود است البته مدیر عامل شرکت قبلا اعلام داشته بود که در نهایت حقهای استفاده نشده را به یک ریال میخرد. و دست داشتن کارگزاری سهم آشنا در این سفته بازی با حقوقی نیز مشهود است.

*سامان*
2012/02/11, 12:46
دوستان من این متن رو در سایت بازرسی (اعلام شده توسط یگانه عزیز) تایپ کردم
نظرتون را اعلام کنید:

بنام خدا
اینجانب یکی از کسانی هستم که 144 هزار حق تقدم شرکت سرمایه گذاری چشم انداز توسعه شمال (نماد "وشمال") را با میانگین قیمتی 430 ریال خریدم ولی این حق تقدم در مدت زمان قانونی از حدود 60 تومان به حدود 20 تومان کاهش یافت البته تا اینج ظاهرا مشکلی نیست ولی بنظر میرسد 1- شرکتی که در زمینه ساختمان سازی فعالیت میکند (و این صنعت در حال حاضر جزئ صنایع سودآور در بورس اوراق بهادار میباشد)2-گزارش عملکرد 9 ماهه شرکت حکایت از این دارد که شرکت در روند سودآوری با تعدیل مثبت همراه است. چگونه روند فروش و قیمت حق تقدم آن با حدود سیصد درصد کاهش همراه است
البته این همان عدم مشکل بظاهر میباشد
این شرکت اخیرا معدل 47 میلیون و ششصد هزار حق تقدم استفاده نشده (معادل 40 درصد از کل ) را جهت فروش در بورس عرضه نموده
(با اینکه هم اکنون قیمت سهم در حدود 140 تومان میباشد ) و عجله داشته که آنرا با هر قیمتی بفروشد تا اینکه در روز اول عرضه اینقدر قیمت را پائین آورده تا 40 ریال (در صورتی که برای فروش یکماه فرصت داشته) البته ناظر محترم فرابورس جلوی این معامله را گرفته.و حقوقی سهم دارد از شیوه دیگری جهت رسیدن به منظور خود استفاده میکند که همان پائین آوردن
قیمت سهم و در نتیجه منطقی بودن قیمت 40 ریال برای حق ها .
بنظر میرسد که در این سهم مصداق تبانی به منظور مفت خری حدود 40 درصد از حق تقدمها برای خرید توسط حقوقی این سهم مشهود است البته مدیر عامل شرکت قبلا اعلام داشته بود که در نهایت حقهای استفاده نشده را به یک ریال میخرد. و دست داشتن کارگزاری سهم آشنا در این سفته بازی با حقوقی نیز مشهود است.

اين خودش مشكله يعني سهامدار عمده با دستكاري قيمتي اين كارو كرده و بايد پيگيري بشه

مات
2012/02/11, 16:09
شما که اینقدر استادی چرا کبافقی که سهم سفته بازی هست رو و همه به این موضوع اذعان دارن رو رفتی تو پیک قیمت رفتی خریدی
آره دوست عزیز این ضرب المثل برای شما هم صدق میکنه
سهم توسعه بنیادی مشکل نداره این قوانین ضعیفه بورسه که اجازه سفته بازی به افراد و شرکتها میده من صحبت از استادي نكردم سهامدار عمده و مدير عامله شركت چي كار بايد ميكرده كه انجام نداده و شما بحث كلاه برداري رو پيش كشيديد غير از اين بوده كه اومده اخرين گزارشي رو كه ارسال كرده ي گزارشه خوب بوده كه همتون براي همين گزارش سوت و كف و هورا كشيديد جز اين بوده كه اومدن قبل از عرضه حق تقدم هاي استفاده نشده قيمت سهمو حمايتي از 120 تومن اورده كرده 140 تومن جز اينه كه 2 هفته هستش كه خريدار نداره حقهاي استفاده نشده و روي ميز مونده مگه نميگيد ارزندست خب با دو تا حقوقي رايزني كنيد بيان بخرن مگه چقدر پول ميخوا د كلش 50 ميليون حقه بيان 40 تومنم بردارن با 100 تومني كه ميريزن ميشه 7 ميليارد براي حقوقي رقمي نيست نميشه كه تا جايي سود كردين بگين خودمون تحليل كرديم سود شد تا جايي ضرر شد بگين طرف حروم خوره كلاه برداره چرا ما ايرانيها عواقب و مسئو ليت كارهامونو نمي تونيم بپذيريم الان اگر 50 تومن بخره ميشه ادمه خوب ولي چون نمي خره ميشه حروم خور واقعا من يكي موندم

چوبین
2012/02/11, 16:25
من صحبت از استادي نكردم سهامدار عمده و مدير عامله شركت چي كار بايد ميكرده كه انجام نداده و شما بحث كلاه برداري رو پيش كشيديد غير از اين بوده كه اومده اخرين گزارشي رو كه ارسال كرده ي گزارشه خوب بوده كه همتون براي همين گزارش سوت و كف و هورا كشيديد جز اين بوده كه اومدن قبل از عرضه حق تقدم هاي استفاده نشده قيمت سهمو حمايتي از 120 تومن اورده كرده 140 تومن جز اينه كه 2 هفته هستش كه خريدار نداره حقهاي استفاده نشده و روي ميز مونده مگه نميگيد ارزندست خب با دو تا حقوقي رايزني كنيد بيان بخرن مگه چقدر پول ميخوا د كلش 50 ميليون حقه بيان 40 تومنم بردارن با 100 تومني كه ميريزن ميشه 7 ميليارد براي حقوقي رقمي نيست نميشه كه تا جايي سود كردين بگين خودمون تحليل كرديم سود شد تا جايي ضرر شد بگين طرف حروم خوره كلاه برداره چرا ما ايرانيها عواقب و مسئو ليت كارهامونو نمي تونيم بپذيريم الان اگر 50 تومن بخره ميشه ادمه خوب ولي چون نمي خره ميشه حروم خور واقعا من يكي موندم

دارم فکر میکنم از این بحثی که راه انداختی چی گیرت میاد؟

meysam_sh_2020
2012/02/11, 17:21
من صحبت از استادي نكردم سهامدار عمده و مدير عامله شركت چي كار بايد ميكرده كه انجام نداده و شما بحث كلاه برداري رو پيش كشيديد غير از اين بوده كه اومده اخرين گزارشي رو كه ارسال كرده ي گزارشه خوب بوده كه همتون براي همين گزارش سوت و كف و هورا كشيديد جز اين بوده كه اومدن قبل از عرضه حق تقدم هاي استفاده نشده قيمت سهمو حمايتي از 120 تومن اورده كرده 140 تومن جز اينه كه 2 هفته هستش كه خريدار نداره حقهاي استفاده نشده و روي ميز مونده مگه نميگيد ارزندست خب با دو تا حقوقي رايزني كنيد بيان بخرن مگه چقدر پول ميخوا د كلش 50 ميليون حقه بيان 40 تومنم بردارن با 100 تومني كه ميريزن ميشه 7 ميليارد براي حقوقي رقمي نيست نميشه كه تا جايي سود كردين بگين خودمون تحليل كرديم سود شد تا جايي ضرر شد بگين طرف حروم خوره كلاه برداره چرا ما ايرانيها عواقب و مسئو ليت كارهامونو نمي تونيم بپذيريم الان اگر 50 تومن بخره ميشه ادمه خوب ولي چون نمي خره ميشه حروم خور واقعا من يكي موندم

با سلام علیرضا جان اوج نامردی و سفته بازی و حروم خوری دیده شده در این نماد و این دوستان هم دنبال گرفتن حقشون هستن و انشالله که با این موضوع برخورد جدی بشه.
روند معامله زیر رو همه چی رو نشون میده.

حق تقدم سهم از 25 تومن بخواد بشه 4 تومن 625 درصد ضرر نصیب سهامدارانش میشه حالا حساب کن چند روز باید سهم منفی 5 بخوره که به این قیمت برسه!!!!

مات
2012/02/11, 18:04
جناب ميثم خان عرض سلام خدمت جنابعالي اگر بحث كلاه برداريه خب چرا سهمو از 120 تومن اوردن كردن 140 تومن ميتونستن خيلي راحت تا 100 تومن بياره پايين چرا گزارشه خوب داد مي تونست بد بده اينا اومدن افزايش سرمايه دادن چون به پول نياز دارن اومدن قيمت سهمو قبل از اينكه حق تقدم ها بياد اوردن بالا اومدن گزارشه خوب دادن به بازار تا حقوقي ها وسوسه بشن براي خريد الان هم يك ماه مهلته فروش هست دو روز نيست كه بگيم كلاه برداريه كه. شركت داشته 30 تومن مي فروخته حالا بياد 40 تومن بخره تو مجمع جواب سهامدارو چي ميخواد بده اگه به شكايت و حروم خوريه كه سهامداراي ازمايش و پيام نفراي اول بايد باشند ميثم جان من حرفم اينه كه بايد عواقب كاري رو كه انجام ميديم بپذيريم مني كه نمي تونم تو اين بازار كار كنم نبايد بيام اينجا بايد برم ملك بخرم طلا بخرم بنده رفتم فراور خريدم 1700 شده 1500 من اشتباه كردم تكنيكال بلد نبودم سرم كلاه رفته نميشه كه بيام اينجا صحبت از دزدي و كلاه برداري كنم اگه به كلاه برداريه پس سهامداراي داده پردازي و نيرو ترانس و خيلي هاي ديگه بايد همين كارو بكنند

meysam_sh_2020
2012/02/11, 18:12
نمیشد سهم رو تا 100 تومن بیارن و گرنه این کار رو هم میکردن ;) حالا چرا نمیشد تا 100 تومن بیارنش پایین؟؟;) خوب جون خودشون هم میرفتن تو ضرر یا اینکه اتفاقات دیگری میوفتاد که الان نمیشه پیش بینی کرد که چه اتفاقاتی ممکن بود رخ بده و به ضررشون تمام میشد.

meysam_sh_2020
2012/02/11, 18:31
البته من اگه حق استفاده نشدش رو مثلا تو قیمت 20 تومن به تعداد 200/000 تا میخریدم امروز که حق شده 4تومن دوباره حق های استفاده نشده خودم رو تو این قیمت میخریدم که ضررم خیلی زیاد نشه .
200/000* 20 تومن=4 میلیون تومن که اگه اینا بخوان بفروشن به قیمت 4 تومن میشه 800 هزار تومن!!!

حالا من اگه بخوام 200/000 تای خودم رو بخرم 800/000 تومن و 100 تومن رو هم واریز کنم. در این صورت من 200 هزار سهم با هزینه تمام شده 24/800/00 تومن دارم.
حالا اگه چند ماه بعد بشه سهم رو 140 هم فروخت میشه 28 ملیون که در این صورت علاوه بر اینکه ضرری نکردیم سود هم میکنیم.
-----------------------------------------------------------------------------------
البته باید تحقیق کرد که دیگه خود سهم از اون ور زیر 124 نیاد که قابل پیش بینی نیست و که در این صورت ضرر بیشتر میشه . البته این وسط باید 20 میلیون خرج کنیم که ضرر 3 میلیونی جبران بشه!!

راه دیگه ای جز قبول ضرر در صورت عرضه حق ها در قیمت 4 تومن به ذهنم نمیرسه:(

راه دیگش همون شکایت از شرکت و پی گیریه;)

*سامان*
2012/02/12, 11:51
حق بانك دي رو دارن ميخرن يعني مام اميدوار باشيم؟

يگانه
2012/02/12, 12:21
من امرزو با كارشناس توسعه شمال امير خاني در بورس صحبت كردم
گفت اين مشكل بازار پايه اس كه هر سهمي رو قبول ميكنن
مجددا تاكيد كرد كه با دفتر مالمير و هاموني تماس بگيرين كه اگر سفته بازي براشون تاييد بشه مدير عامل رو ميارن و جلسه اي براي تعيين تكليف ق ها ميذارن
تلفن هاموني 66756292
مالمير 84083000

من بواسطه يكي از دوستان هم از بازرسي كل كشور داريم پيگيري ميكنيم

حامد
2012/02/12, 12:40
مجددا تاكيد كرد كه با دفتر مالمير و هاموني تماس بگيرين كه اگر سفته بازي براشون تاييد بشه مدير عامل رو ميارن و جلسه اي براي تعيين تكليف ق ها ميذارن
تلفن هاموني 66756292
مالمير 84083000

بسيارخوب :دوستان چه برنامه اي دارين بگين باهماهنگي پيش بريم
من يكي درخدمتم

سیدناصر
2012/02/12, 12:49
حمیدرضا فولادگر رئیس کمیسیون اصل ۴۴ مجلس در گفتوگو با فارس خبر داد
ورود صوری برخی شرکتها به فرابورس/مجلس وارد عمل میشود
خبرگزاری فارس: رئیس کمیسیون اصل ۴۴ مجلس از برنامهریزی این کمیسیون برای بررسی عملکرد فرابورس خبر داد و گفت: مجلس ورود صوری برخی شرکتها به فرابورس را ارزیابی میکند.

دوستان من حق وشمال روزهای آخر فروختم اما اگه سهامدار بودم به این آقا هم خبر میدادم
چون خیلی دوست دارن خبر ساز بشن یعنی واقعا نیاز دارن
مهم نیست بتونه کاری بکنه فقط شماره شو گیر بیارین و حالیش کنین قضیه چیه
مطمئن باشین اگه این دزدی از زبان همچین افرادی تو جامعه گفته بشه سریعتر به جریان می افته
و مسئولین مجبور به واکنش میکنه

یادم رفت بگم میتونین از ستاد انتخاباتیش باهاش ارتباط برقرار کنین

*سامان*
2012/02/12, 12:56
بسيارخوب :دوستان چه برنامه اي دارين بگين باهماهنگي پيش بريم
من يكي درخدمتم

اولين كاري كه ميكنيد اون فرم شكايت رو پر كنيد بعدم تماس بگيرين با اون شماره ها كوتاهي نكنيد با خودتون نگيد بقيه تماس ميگيرن چون همه همين فكرو ميكنن .....تماس بگيريد و بخايد كه نماد شركت بسته بشه.........

*سامان*
2012/02/12, 13:03
دوستان من همين الان با دفتر مالمير تماس گرفتم و گفتم كه سازمان بورس داره اهمال كاري ميكنه و ما ازشون به بازرسي كل كشور شكايت كرديم گفت داريم پيگيري ميكنيم شمام تماس بگيريد

يگانه
2012/02/12, 13:34
آقا اين تدين توي دوستان كيه با دفتر مالمير تماس گرفته ؟؟

*سامان*
2012/02/12, 13:50
دغل بازي تا چه حد... اومدن اين 3 روز تعطيلي رو حساب كردن.... روز 4 شنبه قيمت 24 بوده 3 تا كم كردن امروز گذاشتن 21 .....خب وقت زياد دارن ديگه روزي يه تومن بيارن پايين كارشون راه ميفته

حامد
2012/02/13, 00:37
حمیدرضا فولادگر رئیس کمیسیون اصل ۴۴ مجلس در گفتوگو با فارس خبر داد
ورود صوری برخی شرکتها به فرابورس/مجلس وارد عمل میشود
خبرگزاری فارس: رئیس کمیسیون اصل ۴۴ مجلس از برنامهریزی این کمیسیون برای بررسی عملکرد فرابورس خبر داد و گفت: مجلس ورود صوری برخی شرکتها به فرابورس را ارزیابی میکند.

دوستان من حق وشمال روزهای آخر فروختم اما اگه سهامدار بودم به این آقا هم خبر میدادم
چون خیلی دوست دارن خبر ساز بشن یعنی واقعا نیاز دارن
مهم نیست بتونه کاری بکنه فقط شماره شو گیر بیارین و حالیش کنین قضیه چیه
مطمئن باشین اگه این دزدی از زبان همچین افرادی تو جامعه گفته بشه سریعتر به جریان می افته
و مسئولین مجبور به واکنش میکنه

یادم رفت بگم میتونین از ستاد انتخاباتیش باهاش ارتباط برقرار کنین

ناصرجان اگه شماره اي ازش داري بده

چوبین
2012/02/13, 01:21
اولين كاري كه ميكنيد اون فرم شكايت رو پر كنيد بعدم تماس بگيرين با اون شماره ها كوتاهي نكنيد با خودتون نگيد بقيه تماس ميگيرن چون همه همين فكرو ميكنن .....تماس بگيريد و بخايد كه نماد شركت بسته بشه.........

دوستان حتما فرم شکایت را در سایت بازرسی پر کنید باور کنید فقط 10 دقیقه وقت میگیره باید حداقل چند شکایت از این شرکت دزد ببینن تا توجه اونها جلب بشه خواهشن تنبلی نکنید

يگانه
2012/02/13, 09:13
دوستان من ديرزو نامه اي براي مالمير نوشتم - رونوشت صحرايي و هاموني
و با يكي از دوستان كه در مجلس هم رابطه اي داشت صحبت كردم براي مكاتبه با كميسيون اصل 44 در خصوص شركتهاي كاغذي در فرابورس

امروز نماد رو بستن- پيگيري كنيد حتما جواب خواهيد گرفت

من اگه شده از پولم ميگذرم ولي اين توسعه شماليها رو دادگاهي ميكنم و حق و حقوق خودمون رو از شون ميگيريم .

*سامان*
2012/02/13, 10:18
از بازرسي واسه من اس ام اس اومد كه شكايت شما قابل پيگيري هست فقط گفته ازون فرم شكايت كه پركرديم اسكن بگيريم از طريق سايت واسشون بفرستيم

*سامان*
2012/02/13, 10:25
دوستان من ديرزو نامه اي براي مالمير نوشتم - رونوشت صحرايي و هاموني
و با يكي از دوستان كه در مجلس هم رابطه اي داشت صحبت كردم براي مكاتبه با كميسيون اصل 44 در خصوص شركتهاي كاغذي در فرابورس

امروز نماد رو بستن- پيگيري كنيد حتما جواب خواهيد گرفت

من اگه شده از پولم ميگذرم ولي اين توسعه شماليها رو دادگاهي ميكنم و حق و حقوق خودمون رو از شون ميگيريم .

يگانه جان نماد چيرو بستن؟

*سامان*
2012/02/13, 10:33
تلفن هاموني 66756292
مالمير 84083000

دوستان همچنان تماس بگيريد حداقلش اينه كه وجدانتون راحته

يگانه
2012/02/13, 11:44
اول صبح تا 10 بسته بود جفت نمادها
الان اومدم ديدم باز شده

تلفن دفتر وشمال رو اگه داري برام بفرست

*سامان*
2012/02/13, 12:02
امروز 100 دونه برداشتم فردا بايد دامنه نوسان بسته بشه

*سامان*
2012/02/13, 12:14
زنگ زدم با هاموني صحبت كردم ميگه وقتي خريدار نيست مام كاري نميتونيم بكنيم

وحدت
2012/02/14, 21:44
جناب یگانه

باسلام

چه خبر ؟

سیدناصر
2012/02/15, 10:25
متاسفانه داره همین اتفاق میافته و هر روز خود سهم 5 درصد میارن پایین
اگه تو فرصت باقیمانده بتونن به 100 تومن نزدیک کنن میتونن توجیه کنن که چون خریدار نداشت مجبور شدن به قیمت یک ریال به شرکت متحد به تامین سرمایه بدن
چون اگه دقت کرده باشین باوجود قیمت خوردن حق در 200 ریال دیگه رغبتی به پایین آوردن قیمت ندارن چون میخوان بازار تو همین خماری 200 ریال بمونه

يگانه
2012/02/15, 11:42
والله هر کاری از دستم بر بیاد دارم میکنم ولی متاسفانه هیچ کس جوابگو نیست
نه ضوابطی
نه قانونی
لفظ سفته بازهم دیگه نباید بکار ببریم- باید بگیم آدم زیرک - توهین میشه به آقایون
همان ظور که سید ناصر هم گفت داره بصورت قانونی قیمت سهم رو میاره پایین تا خرید تو 40 ریال یا 1 ریال توجیه داشته باشه

ولی من پیگیری های خودم رو دارم انجام میدم شما هم کوتاهی نکنید به هر جایی که میتونید تماس بگیرید

مات
2012/02/15, 12:18
شما داريد به دزد ميگيد دارن دزدي ميكنند فكر ميكنيد كاري ميكنند 3000 ميليارد دزدي شد كسي كاري نكرد اين كه توش گمه

وحدت
2012/02/15, 14:34
اگر تا پايان مهلت داده شده به فروش نرود شركت متعهد به خريد آيا بدون توجه به قيمت سهم همان يك ريال خواهد خريد؟

بنظر شما با توجه به اينكه اين شركت حدود 10نفر حقيقي وحقوقي بالاي يك درصد دارد چرا آنان هيچ واكنشي نسبت به اين قضيه نمي كنند؟

يك زماني عنوان مي شد دانايان پارس در حال خريد حق تقدم سهم هستند بنظر شما با وجود اينكه مي تواندبا هزينه حدود 5 ميليلرد صاحب بلوك مديريتي شركت شود چرا ديگر تمايلي به خريد ندارد؟

آيا واقعا" اين شركت ارزش آن را ندارد تا يك حقوقي وارد عمل شود يادم يكي از دوستان دوماه پيش از قيمت 200 تومان سهم در سال آينده صحبت ميكرد

در پايان دوستان عزيز و همدرد واقعا" ديگري هيچ كاري از ماساخته نيست وبايد شاهد ازدست رفتن سرمايه هايمان باشيم

يگانه
2012/02/15, 19:39
فرهاد نوشته است

جناب آقای هامونی و مسئولین محترم فرابورس

پیشگیری نکردن از اقدامات غیر قانونی و غیر انسانی شرکتهایی چون سرمایهگذاری توسعه شمال، پیش از هر چیز به شرکت فرابورس که مورد اعتماد خریداران است لطمه خواهد زد و خریداران را نسبت به این بازار به خصوص در عرضه سهام حق تقدم بدبین خواهد نمود. چرا که در معاملات بورسی مردم به ساز و کار و نظارت بورس اعتماد میکنند و به همین خاطر است که بیآنکه از محصولات، خدمات، شیوه مدیریت، توانایی و اعتبار مالی … شرکتی اطلاع و ارتباط مستقیمی حاصل کنند، بر اساس اعتماد خود به سازمان بورس انجام معاملات را میپذیرند.
جای بسی شگفتی است که شرکت توسعه شمال با فروش بیش از ۴۷ میلیون سهام حق تقدم، نقدینگی بسیاری را از جیب مردم و از جیب همین خریداران به سمت شرکت خود سرازیر نمود. حال نه تنها پول بلکه سهامهای فروخته را رایگان به شرکت برمیگرداند. خریداران بی آنکه اختیاری داشتهباشند باید سهامهای خود را با چند ریال (صد ریال، چهل ریال) در اختیار شرکت سرمایه گذاری توسعه شمال قرار دهند و بگویند دستتان درد نکند، پول و وقت اضافی داشتیم و آوردیم تقدیم کلاهبرداران توسعه شمال کنیم.
این پولها از جیب همین خریداران در جیب شرکت توسعه شمال وارد شده و در مقابل حالا نه سهمی برایشان میماند و نه حق تقدمی. اینان در ازای چه چیزی این پولها را روانه این شرکت کردهاند. چه چیزی در قبال آن بدست خریداران میرسد مسئولین محترم فرابورس ؟؟!! کو، کجاست، کدام حق تقدم؟؟؟!!!
جناب آقای هامونی و مسئولین محترم فرابورس، خواهشمندم قدری توجه کنید و تأمل. آسیب معنوی در این معامله برای خریداران شما بسیار سنگینتر است چون اعتمادشان از شما سلب میشود. نگذارید این اعتماد آسیب ببیند. ما در لوای فرابورس آمده ایم خرید کنیم نیامدهایم پولمان را در جیب دیگران خالی کنیم.

يگانه
2012/02/15, 19:40
محمودی نوشته است

جناب اقای هامونی
ضمن تشکر از جناب عالی در دفاعی که از حقوق دارندگاه حق تقدم سرمایه گزاری توسعه شمال انجام دادید که به قیمت گزافی خریداری کرده اند و عنقریب است که دست رنج چندین ساله شان در ازائ بی اطلاعی از وضعیت شرکت فوق( با عرض معذرت پوزش باید به عرض برسانم بی شعوری خودم باعث شد که این حق تقدم را با قیمت بالایی بخرم)از دستشان برود. اقای هامونی، من نمی دانم چرا شرکتی را که با احتساب مدیر عامل دارای چهار پرسنل هست اجازه داده اند این همه افزایش سر مایه دهد و انهم با این سرعت در بازار عرضه گردد.
روزی که حق تقدم اولیه شروع به عرضه شد۳/۸/۹۰ فقط ۶۳ روز ورود سهم توسعه شمال گذشته بود. جای تامل هست یعنی یک شرکتی با این وضعیت به این سرعت وارد بورس شد و سریعا حق تقدمش هم ارائه شد. و جالب تر اینکه موقع ارائه حق تقدم استفاده نشده در مورخ ۱۷/۱۱/۹۰ سهم اصلی از تاریخ ۲۴/۱۰/۹۰ یعنی در عرض ۲۳ روزحتی یک سهم معامله نشده . ایا نباید به مشکل دار بودن این شرکت حساس باشند مسئولین محترم بورس و فرابورس ؟؟؟؟
باز هم نمی دانم صاحبان این شرکت با این پول هایی که از فروش حق تقدم توسع شمال بدست اوردند چگونه زندگی خواهند کرد و انرا به زنو فرزندانشان خواهن خوراند. ایا واقعا کائنات و هستی بدون صاحب هست؟ ایا تاوانی ندارد؟
هر چند من اشتباه کردم در خرید این حق تقدم . ایا صاحبان سهام اصلی این شرکت هم می دانند که اشتباهی بزرگ انجام دادند؟
شاید حرف من خوشایند نباشد و یا به یک شوخی مشابهت داشته باشد و لی منتظر باشند نتیجه این گونه جمع اوری پول را. انها این حق تقدم را همانگونه که تعهد کرده اند خواهن خرید با قیمتی نازل و صاحب سهم خواهند شد و چه بسا به ازای هر سهم یکصد تو مان واریز نمایند و چون عمده ترین سهامداران هستند بعد به روشهای مختلف ان را خارج کنند. و فقط اینجا نفعی از فروش حق تقدم نصیبشان شده . انهم با این قیمت بالا.چون بازار پایه هم هست انچنان نظارتی اعمال نمیشود… پس انان را در صورت عدم پیگیری مسئولین به خدا وامی گزارم که بهترین حکم کنندگان است

حامد
2012/02/16, 13:51
والله هر کاری از دستم بر بیاد دارم میکنم ولی متاسفانه هیچ کس جوابگو نیست
نه ضوابطی
نه قانونی
لفظ سفته بازهم دیگه نباید بکار ببریم- باید بگیم آدم زیرک - توهین میشه به آقایون
همان ظور که سید ناصر هم گفت داره بصورت قانونی قیمت سهم رو میاره پایین تا خرید تو 40 ریال یا 1 ریال توجیه داشته باشه

ولی من پیگیری های خودم رو دارم انجام میدم شما هم کوتاهی نکنید به هر جایی که میتونید تماس بگیرید

دونفرشكايت به بازرسي كرديم اس ها شم اومد

rajoo
2012/02/16, 14:49
میگم اگر خودمون حق هامونو بخریم بهتر نیست؟
چه مشکلی ممکنه پیش بیاد؟

rajoo
2012/02/16, 14:51
یعنی ممکنه صورت مالیاشم اشتباه باشه:-/:-/

*سامان*
2012/02/16, 14:56
میگم اگر خودمون حق هامونو بخریم بهتر نیست؟
چه مشکلی ممکنه پیش بیاد؟

چرا خيلي خوبه ولي ما كه يه همچين پولي نداريم؟

rajoo
2012/02/16, 20:05
ساده ی ساده عزیز قرار بود از سهم حمایت کنی مارو حمایتت حساب کرده بودیم پس چی شد؟

*سامان*
2012/02/16, 20:54
ساده ی ساده عزیز قرار بود از سهم حمایت کنی مارو حمایتت حساب کرده بودیم پس چی شد؟

از سهم حمايت كردم تو اين مدت 300000 تا با 3 تا كد خريدم همزمان كه حقها داشت معامله ميشد منم خود سهمو ميخريدم اگه الان دست به سهم نميزنم به خاطر اينه كه سهم ديگه اهميتي نداره حقها خريدار نداره دوست من...در ضمن مگه من چقد پول دارم؟قيمت كه از 135 داشت ميومد پايين عمده خريدار من بودم فقط رو 120 تومن رهروان ميخريد....الانم اون قد پول ندارم كه بخام حقشو بخرم......اردراي ما بود كه موقع معامله حقها اجازه نميداديم سهم زير 135 بياد......من اصلا فك نميكردم اين سهم اينقد غير ارزنده باشه كه حتي يه خريدارم نداشته باشه

*سامان*
2012/02/16, 20:57
مطمئن باش دوست من اگه پول داشتم تو قيمتاي بالا ميخريدم كه همتون سود كنيد نميزاشتم اين كفتارا اينجوري مالمونو بخورن.....من شركت بهم اجازه نداد و گرنه پول بيشتري رو اين سهم ميزاشتم.....نقدينگي شخصي خودمم اونقدا نيست كه از پس سهامدار عمده بر بيام

*سامان*
2012/02/16, 21:00
من يه اشتباه بزرگ كردم و بايد اون نقدينگي رو واسه الان ميزاشتم تا از سهم حمايت كنم اما اشتباه كردم و اون موقع شروع به خريد كردم

rajoo
2012/02/16, 21:24
آقا مگه نه اینست که اگر این حق تقدم ها در مدت زمان تعریف شده فروش نرود حق ها رو سهامدار عمده به قیمت 1 ریال بر میدارد
حالا آنطور که مشخص است حق قیمت 20 تومانی به خود گرفته و معامله هم نمی شود و هدف سهامدار عمده هم همین است که این حق ها در مهلت زمانی مقرر معامله نشود و در نهایت با قیمت 1 ریال خودش بخرد و تازه پولش هم با تاخیر بپردازد و سود تاخیر واریز پولش هم ببرد.
حال تفاوت اینست که خود ما نمی توانیم حداقل بخشی از حق های خودمون رو با قیمت 1 ریال بخریم چون قیمت حق رو همون حول حوش 15-20 تومان تا روز آخر نگه می دارند و ما اگر بخواهیم خودمان بخریم با این حدود قیمتی باید بخریم ولی اونا راحت می تونن با این تکنیک 1 ریال بخرند. خلاصه اینکه تو بد مخمصه ای افتادیم و بدجور آچمز شدیم
من فکر کنم برعکس باید قیمت رو باخرید روزانه پائین بیاریم و در نهایت بخشی از حق هامون رو با قیمت پائین بخریم اینطوری حداقل از دو طرف ضرر نمی کنیم تا نظر دوستان چی باشه؟

*سامان*
2012/02/17, 17:22
از بازرسي واسه من اس ام اس اومد كه شكايت شما قابل پيگيري هست فقط گفته ازون فرم شكايت كه پركرديم اسكن بگيريم از طريق سايت واسشون بفرستيم

از اون فرمه پرينت گرفتم امضا و انگشت زدم و بعدش اسكنش كردم اما وقتي ميخام از طريق سايت ارسالش كنم نميشه.....از بقيه دوستان كسي اين كارو كرده؟

*سامان*
2012/02/17, 21:53
خب مثه اينكه كسي نيست جواب مارو بده اشكال نداره بزار همون يه ريال قيمت بخوره تا حال هممون جا بياد

حامد
2012/02/18, 11:17
از اون فرمه پرينت گرفتم امضا و انگشت زدم و بعدش اسكنش كردم اما وقتي ميخام از طريق سايت ارسالش كنم نميشه.....از بقيه دوستان كسي اين كارو كرده؟

ساده جان ناراحت نشو ولي ازمن اسكنت نخواستن فقط يه ادرسي دادن كه ازاون طريق پيگيري كنم

يه بدشانسي كه ماداريم بازارپايه هست كه اينهم شاخ شده الان خريدار نشسته

*سامان*
2012/02/18, 11:23
ساده جان ناراحت نشو ولي ازمن اسكنت نخواستن فقط يه ادرسي دادن كه ازاون طريق پيگيري كنم

يه بدشانسي كه ماداريم بازارپايه هست كه اينهم شاخ شده الان خريدار نشسته

نگا كنيد شما وقتي شكايتتون تاييد ميشه بايد از فرم شكايت پرينت بگيريد امضا و انگشت بزنيد و اونو اسكن كنيد و فايل اسكن رو از طريق سايت واسشون بفرستيد.....وارد قسمت فرستادن فايل كه ميشم هر كاري ميكنم فايل فرستاده نميشه

حامد
2012/02/18, 12:20
نگا كنيد شما وقتي شكايتتون تاييد ميشه بايد از فرم شكايت پرينت بگيريد امضا و انگشت بزنيد و اونو اسكن كنيد و فايل اسكن رو از طريق سايت واسشون بفرستيد.....وارد قسمت فرستادن فايل كه ميشم هر كاري ميكنم فايل فرستاده نميشه

بعداز اسكن نامه فايل موردنظرباچه فرمتي بايدارسال بشه؟

*سامان*
2012/02/18, 12:23
بعداز اسكن نامه فايل موردنظرباچه فرمتي بايدارسال شود؟

فايلو كه اسكن كنيد يا فرمتش jpg يا jpeg...فايل بايد خوانا باشه......البته گفته 100 dpi باشه اينو ديگه نميدونم يعني چي احتمالا منظورش همون وضوح بالا بوده

حامد
2012/02/18, 12:26
بعداز اسكن نامه فايل موردنظرباچه فرمتي بايدارسال بشه؟

بستگي باون سايت داره كه باچه فرمتي بخواد(gpg ياpdfيا....)

*سامان*
2012/02/18, 12:29
بستگي باون سايت داره كه باچه فرمتي بخواد(gpg ياpdfيا....)

دقيق نزده چه فرمتي فقط زده 100dpi