PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : صنعتي دريايي ايران ( خصدرا )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79

esi_mohammadi
2011/10/24, 01:38
گزارش صدرا خیلی مایوس کننده بود...

احتمالا همه سود 2-3 هفته پیش غدیر و شبریز بره واسه ضرر صدرا ...
واقعا با گزارشی که فاراک و فاذر دادند نمیشد انتظار این گزارش دروغین رو از صدرا داشت؟! :((

در صورت ریزش صدرا احتمالا شاخص هم حداقل 500-600 واحد ریزش خواهد کرد.

خیلی از دوستان اون رشد از 145 تا 280 را موج پیشرو در نظر گرفته بودند و افت اخیر سهم را موج دوم از سه بزرگ میدنند
اما همه میدونیم هیچ موج پیشرویی سه موجه نیست !!!
البته این اشتباه را منم کردم و روی 251 معامله زدم برای گرفتن موج 4 به 5 صدرا که متاسفانه تحلیل فیل شد و روی 243 خدا را شکر از سهم با ضرر خارج شدم
سهم با شکست سطح 230 سیگنال کامل فروش را داده بود
به نظره بنده احتمالا فردا خوشبینانه تا 227 میاد بالا اما بعدش تا 180 تومان افت خواهد کرد
خلاصه صدرا هنوز تو موج های اصلاحی هست و یه سیکل 5 موجه نزولی را باید طی کنه برای اصلاح موج z
من هدف سهم را 130 تومان میبینم
البته این نظره شخصیه بنده هست و میتونه اشتباه باشه

مات
2011/10/24, 01:49
گزارش صدرا خیلی مایوس کننده بود...

احتمالا همه سود 2-3 هفته پیش غدیر و شبریز بره واسه ضرر صدرا ...
واقعا با گزارشی که فاراک و فاذر دادند نمیشد انتظار این گزارش دروغین رو از صدرا داشت؟! :((

در صورت ریزش صدرا احتمالا شاخص هم حداقل 500-600 واحد ریزش خواهد کرد.من نمي دونم اين چه داستاني هست كه ي سري دوست دارن رونده صدرا رو به چسبونند به كله بازار صدرا با اين گزارش محكوم به ريزش مي باشد

amir2003
2011/10/24, 06:18
سهم پس از صعود سریع متاسفانه نتونست خط روند نزولی رو که شکسته بود حفظ کنه و متا سفانه به کانال نزولی دو ساله خود برگشت.بنظر من با توجه به اعتبار این چنگال هدف خط میدلاین چنگال حوالی 1250 ریاله. سیگنال فروش در 2600 صادر شده بود که با توجه به خبرهای خوشی که از سهم می رسید کسی به اون توجه نمیکرد.انشاالله که تحلیل فیل بشه و دوستانی که هنوز با سهم هستند ضرر نکنند.
موفق و پرسود باشید
http://up9.iranblog.com/images/nx1fnxd8gpcl5v9d2m.jpg (http://up9.iranblog.com/)

meysam_sh_2020
2011/10/24, 07:57
ما که امیدواریم پیش بینی درامد هر سهمش براساس گزارش 6 ماهه با تعدیل منفی همراه نباشه.

aveen
2011/10/24, 08:18
az dostan aziz kasi lotf mikone adress jadid site BOUREX ro benevise

meysam_sh_2020
2011/10/24, 08:36
http://www.bourexpro.com/

امیر2309
2011/10/24, 08:37
http://old.bourexpro.com/viewforum.php?f=2

رامین
2011/10/24, 09:10
من نمي دونم اين چه داستاني هست كه ي سري دوست دارن رونده صدرا رو به چسبونند به كله بازار صدرا با اين گزارش محكوم به ريزش مي باشد

داستانش رو متوجه شدین؟

سيد ياسر شريعت
2011/10/24, 09:39
من کاری به گزارش صدرا ندارم اما موندم این 30 میلیون سهمی که الان تو صفه اون که میره آخر صف واقعا نیتش چیه؟
راه حل رو دست نخوردن از دوستان بالا اینه که سهمو تا می تونیم نگهداریمو مفت ندیم بره و میانگین پایین بیاریم. راهش مسلما صف چاق کردن نیست!

سلطان بورس
2011/10/24, 09:41
سلام
خلاصه از این سهم بگم که همش شایعه تو سهم هست و هر روز هم هی میگن قرارداد بسته ولی همش الکی هست .این سهم فقط استرس داره و خیری از این سهم به کسی نمیرسه
جالب هست همه از این سهم تکنیکال میزنن ولی درست در نمیاد.
واقعا این سهم مثل سرطان میمونه و عمر کم میکنه
سلام
این نوشته برای 11 مهر بود که نوشته بودم و پیشبینی درست بود . هم تکنیکال جواب نداد هم سهامدارشون رو بیچاره کرد
نظر شخصی من این هست که با این گزارش خیلی بد شرکت من ریزش را تا قیمت 170 میبینم و بعدش هم فقط نوسان داره و بالای چندانی نداره با این وضعیت افزایش سرمایه شرکت چند ماه عقت افتاد و امید بهتر شدن برای شرکت کمرنگ شد

Yusef_sbm12
2011/10/24, 09:52
واقعا ما ملت ایران خیلی بی غیرت شدیم ...

فقط و فقط وایمسیتیم و نگاه میکنیم که چطور با فریب کاری اموال و دارایی هامون رو به تاراج می برن ...

دست همون خارجیها حقیقتا درد نکنه ؛ واقعا غیرت دارند ؛ واقعا یک موج مقابله با سرمایه داری
رو شروع کردن الان دامنه اش به تمام اروپا کشیده شده و همه در حال اعتراض و تحصن هستند ...

به خدا فقط اگر یک هفته جلوی در بورس بست بشینیم و اعتراض کنیم مثل س... خواهند ترسید ...

و حساب کار دستشون میاد ...

ولی افسوس که دیگه مردم .....

بخورید بخورید چپاول کنید ما را ؛ حق ماست .... از ماست که بر ماست ...

" جنبش اعتراضی مقابله با مسئولین و فریب کاران بورس تهران "

مات
2011/10/24, 09:55
داستانش رو متوجه شدین؟اينها تمامش تلقيناته ي عده هست الان صدرا 25 ميليون صف فروش هست خب با اين فرضيه كل بازار بايد تمام سهما صف فروش باشند اون هم از نوع 30 برابر حجم مبنا

سلطان بورس
2011/10/24, 10:00
داستانش رو متوجه شدین؟
اگر دوستان فکر میکنن که از قصد صف فروش سنگین شده که یکدفعه بخرن ب نظرم اینطور نیست سهم با این گزارش ریزش دارد .سهم بعد یک گره معاملاتی و کاهش صف فروش جمع میشود .جمع آوری سهم تقریبا 170 هست
بهتره هر روز حجم سهم معامله بشه و زودتر جمع بشه تا از فشار روانی روی کل بازار کاهش یابد

سيد ياسر شريعت
2011/10/24, 10:03

فقط و فقط وایمسیتیم و نگاه میکنیم که چطور با فریب کاری اموال و دارایی هامون رو به تاراج می برن ...

دست همون خارجیها حقیقتا درد نکنه ؛ واقعا غیرت دارند ؛ واقعا یک موج مقابله با سرمایه داری
رو شروع کردن الان دامنه اش به تمام اروپا کشیده شده و همه در حال اعتراض و تحصن هستند ...

به خدا فقط اگر یک هفته جلوی در بورس بست بشینیم و اعتراض کنیم مثل س... خواهند ترسید ...

یوسف جان موافقم باهات اما اینجا یکم اوضاع سخته برای همچین کارایی... این جور کارا باید پشتش یه دنیا دموکراسی باشه اگه نه سرانجان زیاد جالبی نخواهد داشت و به سرکوب خواهد انجامید

رامین
2011/10/24, 10:03

میشه بگین فریبکاری کجاست؟

رامین
2011/10/24, 10:08
هر چی میخوام وارد حاشیه نشم نمیشه!
اینکه گزارش صدرا بد بوده به کسی چه مربوط؟ خودمون نمیدونستیم؟ الکی میگفتیم سودش میشه 20 تومن!!!
حالا یه تازه کار بیاد از حرفایی که تو این تایپک زده شد گلایه کنه حق داره اما شما نمیدونم از چی ناراحتین.......صدرا 280 معلوم بود حبابه!

سلطان بورس
2011/10/24, 10:12

واقعا مقصر خودمون هستیم . وقتی داریم چند سال میبینیم شرکت گزارش بد میده و شرکت کلی زیان انباشته داره و کلا از نظر داخل شرکت با هم مشکل دارند و مدیران ....هستند باز هم صدرا میخریم . متاسفانه بورس ما شده فقط صدرا

خراباتی
2011/10/24, 10:12
تاریخ معاصر گواه است که مردم شهید پرور همان بلایی که بر سر قذافی آوردند بر سر اعتصام خواهند اورد

حالا شاید با کمی تغییر مثلا بجای حرام کردن گلوله به مغزش را هدف قرار دهند و از لین قبیل

اینجوری نیست که هر کسی قدرتی پیدا کنه مردم را چپاول کنه مثل قدیم

:->

fm2006
2011/10/24, 10:13
صدای خوش جویبار از تصادف آب با سنگ است.
صبور باشید

حسینی
2011/10/24, 10:14
صدرا فقط با1.5میلیارد سهم آئینه تمام نمای بازار بورس و اوضاع حاکم بر ایران:((:((

خراباتی
2011/10/24, 10:16
یا در صدرا دزدی شده مثل تشکیلات استان قدس و یا گزارشش را دروغ اعلام کردند

Yusef_sbm12
2011/10/24, 10:16
هر چی میخوام وارد حاشیه نشم نمیشه!
اینکه گزارش صدرا بد بوده به کسی چه مربوط؟ خودمون نمیدونستیم؟ الکی میگفتیم سودش میشه 20 تومن!!!
حالا یه تازه کار بیاد از حرفایی که تو این تایپک زده شد گلایه کنه حق داره اما شما نمیدونم از چی ناراحتین.......صدرا 280 معلوم بود حبابه!

آقا رامین بنده حتی یک دونه صدرا هم ندارم ...
ولی دلم برای اون بدبخت بیچاره هایی میسوزه که گول فریبکاری و مصاحبه های اعتصام و قرارگاه خاتم رو خوردند .

و با بازی کثیف اونها دارند بازی می خورند ...

سازمان بورس هم نشسته و هیچ کاری نمی کنه ....

همشون دستشون تو یک کاسه است اینو مطمئن باش ...

اگه همین چند روز آینده صدرا یک گزارش دیگه بده و کلی امید بی خودی دوباره و دروغ بگه آیا سازمان میاد بگه بر مبنای چه
مستنداتی این گزارش رو دادی و آیا واقعیت داره ؟؟؟

یا بگه پس اون گزارش قبلی بر چه پایه ای بود ؟؟؟

واقعا میاد بگه ؟؟؟

آقا بهتره خودمون رو گول نزنیم ؛ همه ما می دونیم اینجا چه خبره ولی به روی خودمون نمیاریم ...

PASHA
2011/10/24, 10:32
آقا رامین بنده حتی یک دونه صدرا هم ندارم ...
ولی دلم برای اون بدبخت بیچاره هایی میسوزه که گول فریبکاری و مصاحبه های اعتصام و قرارگاه خاتم رو خوردند .

و با بازی کثیف اونها دارند بازی می خورند ...

سازمان بورس هم نشسته و هیچ کاری نمی کنه ....

همشون دستشون تو یک کاسه است اینو مطمئن باش ...

اگه همین چند روز آینده صدرا یک گزارش دیگه بده و کلی امید بی خودی دوباره و دروغ بگه آیا سازمان میاد بگه بر مبنای چه
مستنداتی این گزارش رو دادی و آیا واقعیت داره ؟؟؟

یا بگه پس اون گزارش قبلی بر چه پایه ای بود ؟؟؟

واقعا میاد بگه ؟؟؟

آقا بهتره خودمون رو گول نزنیم ؛ همه ما می دونیم اینجا چه خبره ولی به روی خودمون نمیاریم ...

هر که آمد بار خود را بست و رفت
ما همان بدبخت و خار و بی نصیب

زان چه حاصل جز دروغ و جز دروغ
زین چه حاصل جز فریب و جز فریب

باز می گویند فردای دگر
صبر کن تا دیگری پیدا شود

کاوه ای پیدا نخواهد شد امید
کاشکی اسکندری پیدا شود

رامین
2011/10/24, 10:40
اولا اکثریت مردم سهامدار صدرا نیستند
ثانیا این موضوع که شما میگی بر میگرده به کاپیتالیسم که بزودی زوال میکنه انشاالله
ثالثا پیشنهاد بهتر و قابل اجرایی دارید بفرمایید
رابعا متاسفم که با چنتا صف فروش این حرفا رو میشنوم
(پنجما چی میشد؟:-? اهان:D )خامسا بابا صدرا چند ساله وضعش همینه نمیدونید؟
سادسا قوای مجریه و مقننه رو خودتون انتخاب کردین میخواستی بهتر انتخاب کنی:p
سابعا:D دستشون درد نکنه یه حمایتی از صدرا کردن تا امثال من که یه سال صدرا رو با ضرر داشتیم خارج بشیم و بنده هم پیشنهاد خروج دادم و اقای نظری هم و فرصت خروج هم چند بار داد اما بعضیها مثل همین دوستمون که جنبش داره:D اومدن نمودار زدن و گفتن صدرا میشه فلان!!
بورس قواعدی داره که شما بهتر از من میدونید
دوستی دارم به اسم ناراتو تو این سایت روزی که گفت صدرا یه سهم حبابه با کلی زیان انباشته فروختمش و از اون روز دیگه بالا تر نرفت!!!
بجاش گفت وکار بخر که خیلی ازش راضی ام...........................حالا کی مقصره هیچکی اقتصاد لیبرال همینه دیگه(:|

Yusef_sbm12
2011/10/24, 10:41
تو این زمینه سازمان بورس مقصر است و این اعتراض سیاسی نیست و سیاسی هم نشود بهتر است ...

ما حداقل تو همین تاپیک ها میتونیم عملکرد سازمان بورس رو نقد کنیم ...

مات
2011/10/24, 10:44
شركت تحريمه اون ايران ترانسفو با اون عظمت سر تحريم به خاك سياه نشسته از اين صدرا چه انتظاري داريد جنسي هم كه با چندين برابر قيمت مي خرند هم به ساحل نرسيده از بين ميره صدرا نمي تونه سود بسازه پس مقصر نه اعتصام هست نه كسه ديگر توي اين بورس بايد منطقي تصميم بگيري اينجا اگر مي خواهيد به خاك سياه نشينيد طمع نكنيد بريد دنباله سهمه دي پي اس دار

Yusef_sbm12
2011/10/24, 10:59
خوب من یک نظر دارم چرا صدرا رو که زیان ده هم هست نمیان از بورس اخراج کنن تا بازار

روند منطقی تری داشته باشه و کل بازار اسیر این جو احساسی نشه ؟؟؟؟

بنده نموار و تحلیلی از صدرا گذاشتم اون هم در زمانی که هنوز خط روند نزولی اش رو نشکسته بود و بارها هم گفته ام

که صدرا تحلیل های بسیاری از تکنیکالیست های معروف و بزرگ را هم نقش بر آب کرده و
در همان جا گفته ام که سهم از ریسک بسیار بالایی برخوردار است و همه چیز بستگی به بازیگردانان سهم دارد .

يگانه
2011/10/24, 11:00
صدرا مشكل داره

چرا همه سهمها صف فروشن - توي اين 3 ماهه هم كه نه شاخص رشدي داشته و نه سهمي از دوره قبلش بالاتر رفته تا به سوددهي رسيده باشه

اين قضيه به اين سادگي ها نيست

Yusef_sbm12
2011/10/24, 11:05
صدرا مشكل داره

چرا همه سهمها صف فروشن - توي اين 3 كاهه هم كه نه شاخص رشدي داشته و نه سهمي از دوره قبلش بالاتر رفته تا به سوددهي رسيده باشه

اين قضيه به اين سادگي ها نيست

احسنت من هم دقیقا همین رو می خوام بگم :

صدرا مشکل داره فاراک و فاذر که گزارشاشون بد نبود و همینطور خیلی از سهم های دیگه بازار ...

بازار احساسی شده قبول ...

باعثش کیه ؟؟؟ یا چیه ؟؟؟

صدرا دایما داره بازار رو از روند منطقی خودش خارج می کنه و وارد بازی های احساسی میکنه ...

اگر زیان ده است اخراجش کنن ....

اگر نیست خوب چرا گزارشش هاش اینجوریه ؟؟؟؟

مگه نباید بازار به سمت تعالی و پیشرفت سیر داشته باشه ؟

پس چرا هیچ اقدامی نمیشه ؟؟؟

شاید نفع عده ای در کار باشه ....!!!!!!

حسینی
2011/10/24, 11:11
احسنت من هم دقیقا همین رو می خوام بگم :

صدرا مشکل داره فاراک و فاذر که گزارشاشون بد نبود و همینطور خیلی از سهم های دیگه بازار ...

بازار احساسی شده قبول ...

باعثش کیه ؟؟؟ یا چیه ؟؟؟

صدرا دایما داره بازار رو از روند منطقی خودش خارج می کنه و وارد بازی های احساسی میکنه ...

اگر زیان ده است اخراجش کنن ....

اگر نیست خوب چرا گزارشش هاش اینجوریه ؟؟؟؟

مگه نباید بازار به سمت تعالی و پیشرفت سیر داشته باشه ؟

پس چرا هیچ اقدامی نمیشه ؟؟؟

شاید نفع عده ای در کار باشه ....!!!!!!
یوسف عزیز؛مشکل از صدرا نیست مشکل؛کل سیستمه که خودش را توی صدرا نشون میده

bluetooth
2011/10/24, 11:24
جناب سپه بجز لذت بردن ، پيشنهاد ديگه اي داري؟

تصمیم کبری
2011/10/24, 11:25
نمیدونم این 32 میلیون صف از کجا اومده؟! دقیقا اندازه حروف الفبا!
واقعا تعداد سهمو تقسیم بر فروشنده ها کنیم ، هر نفر 52.600 سهم گذاشته برای فروش!
این صف ساختگیه.
من صدرا ندارم. ولی نهایت افت صدرا 180 تومان بیشتر نخواهد بود.( البته شاید به انجا هم نرسه)
در ضمن کسی که قراره سهمو هاپولی کنه. مطمئنا میدونه که زیر 200 شاید همچین صف توپولی را از دستش در بیارن.

mmmm
2011/10/24, 11:46
دوستان اخطار خروج از بازار

این صف ساختگیه.
من صدرا ندارم. ولی نهایت افت صدرا 180 تومان بیشتر نخواهد بود.( البته شاید به انجا هم نرسه)
در ضمن کسی که قراره سهمو هاپولی کنه. مطمئنا میدونه که زیر 200 شاید همچین صف توپولی را از دستش در بیارن.

pani
2011/10/24, 11:49
این صف ساختگیه.

32 میلیون سهم واسه این همه صدرایی سینه چاک عددی نیست .فرومهای مختلفو نگاه کنیم میبینیم کمتر کسی زیر 100 تا صدرا داره که الان نصفشون تو صف فروشن.

یه چیز جالب تا دیروز کسی از این سهم ناامید شده بود ولی با این گزارش تونستن این کارو بکنن و این ناامیدی محض ( که به تعبیر کتاب پریجر از خصوصیات موج دو است که فروشندگان پیشین زیر لب غرولند میکنند دیدید گفتیم روند نزولیست و سهامدارها کاملا متعاقد و تسلیم میشوند) الان تو دل بیشتر سهامدارا وجود داره.

تصمیم کبری
2011/10/24, 11:50
این صف ساختگیه.

حجم مبنا هم پر شد. خیالتان راحت باشه که فردا با جارو برقی سهمو جارو میکنند.
شاید فردا من هم وارد سهم شوم.

يگانه
2011/10/24, 11:54
به نظر فردا براي ورود به اين 3 كله پوك-----
فاذر و فاراك بهتر باشن
تماس با حمايت قبلي 158 - 153 تومان براي فاراك
همين حول و حوش براي فاذر

Yusef_sbm12
2011/10/24, 12:09
اعتراض سهامداران صدرا به گزارش 6 ماهه
خبرگزاری فارس: با انتشار گزارش 6 ماهه صدرا و اعلام پوشش 9 ریال از سود 98 ریالی پیش بینی شده،گروهی از سهامداران نسبت به عملکرد این شرکت بورسی گلایه و اعتراض کردند.
به گزارش خبرنگار اقتصادی فارس، شرکت صدرا که یکی از معروفترین شرکت های بورسی بوده و اکثر سهامداران حقیقی در مقاطعی اقدام به خرید و فروش سهام آن کرده اند، گزارش عملکرد 6 ماهه خود را منتشر کرد.

*پوشش 9 ریال از سود 98 ریالی

در این گزارش اعلام شده از سود پیش بینی شده 98ریالی هر سهم سال مالی منتهی به 29 اسفند سال جاری، 9 ریال آن را پوشش داده شده است. همچنین یک میلیارد و 812 میلیون و 500 هزار تومان (معادل 135 درصد کل سود خالص دوره) تعدیلات سنواتی در حساب ها منظور شده و طبق صورت های مالی میاندوره ای 6 ماهه منتهی به 31 شهریور ، زیان انباشته صدرا بالغ بر 140 میلیارد تومان و به ازای هر سهم 934 ریال است.

*تشکیل صف فروش 31 میلیون سهمی

برپایه این گزارش ، بازدهی سهام این شرکت در 7 ماه اخیر در حالی با دامنه نوسان 24 درصد سود تا 33 درصد زیان همراه بوده و مجموع بازدهی سهام 7 ماهه هم 5 درصد زیان نشان می دهد که با انتشار گزارش عملکرد 6 ماهه، گروه زیادی از سهامداران با اقدام به عرضه سهام آن هم به قیمت پایین تر از خرید،در صدد خروج از این سهم و بازار برآمده اند، بطوری که پیش از شروع معاملات امروز آن هم در روزهای منفی بورس، افزون بر 25 میلیون سهم برای فروش گذاشته شد که این صف فروش بعد از آغاز داد و ستد سهام به بیش از 32 میلیون هم بالغ شد.

*گلایه های سهامداران از مدیریت شرکت و مسئولان سازمان بورس

با این شرایط و اوضاع منفی شرکت و بازار، گروهی از سهامداران حقیقی این شرکت به عملکرد آن و مسئولان بازار سرمایه اعتراض کردند.
محمدرضا اسدی که به گفته خودش بیش از 400 میلیون تومان در این شرکت سرمایه گذاری و از سال گذشته برای20 نفر سهام صدرا را خریداری کرده به فارس گفت:مدیران این شرکت در روزهای گذشته از بهبود اوضاع و پیشرفت پروژه ها و حمایت عملی از سهام صدرا را به زبان آورده بودند اما این گفته ها با گزارش 6 ماهه منتشره همخوانی ندارد. چرا که یا این حرف ها حقیقت ندارد و یا اینکه گزارش منتشره واقعی نیست.
وی ادامه داد: از طرف دیگر مسئولان سازمان بورس درماه های گذشته که سهام آن افزایش می یافت آنقدر به صدرا گیر دادند تا اینکه مدیران از محل عدم فروش سهام آذر آب که هنوز نهایی نشده، مجبور به تعدیل منفی دو تومانی سود شدند. حال با افت بهای سهام آن آیا مدیر اداره نظارت بر ناشران بورسی حاضر به ارایه توضیح است؟ آیا در این شرایط حاضر می شود نماد صدرا را ببندد؟
اسدی خاطر نشان کرد: من با تفکر سهامداری و نه سهام بازی و با تکیه بر تحلیل های بنیادی و بررسی همه جوانب و اخبار از سال گذشته اقدام به خرید سهام صدرا کردم اما بعد از یک سال صبر به این نتیجه رسیدم در این بازار به جای سهامداری باید نوسان گیری و سهام بازی کرد. چون یکی از سهامداران عمده صدرا در مجمع از حمایت جدی از این شرکت خبر داد اما به جز یکبار که قیمت آن از 140 به 280 تومان رسید دیگر خبری از حمایت نبود.
این سهامدار با بیان اینکه پوشش 10 درصدی سود در 6 ماه اول سال با اعلام مواضع اخیر مدیران صدرا تناقض دارد، ادامه داد: طبق بررسی های به عمل آمده اگر این شرکت اعلام ورشکستگی کند به نفع سهامداران است چرا که از محل فروش دارایی ها به راحتی 800 تومان به هر سهم خواهد رسید، اما این شرکت باعث شده گروه زیادی از سهامداران بر آینده روشن آن تکیه کرده و اقدام به خرید سهام کنند.

مجید متوسل زاده دیگر سهامدار این شرکت با ابراز گلایه از عدم تحقق قول های داده شده مدیران صدرا اظهار داشت: سهامداران عمده و مدیران صدرا همواره اعلام کرده اند از سهام آن در بورس حمایت می کنند اما به رغم ریزش قیمت سهام از 280 به 205 تومان خبری از حمایت نبود. از طرف دیگر در حالی به گفته مدیرعامل صدرا به رغم وجود مشکلات، اخبار مثبتی از دریافت پروژه ها و بهبود اوضاع وجود داشته که هیچ توضیحی برای پوشش 9 ریالی هر سهم ان هم در 6 ماه اعلام نشد.
وی ادامه داد: در گزارش 6 ماهه خبری از آثار افزایش سود عملیاتی و کاهش سود واقعی و استخدام 70 نفر برای اجرای پروژه ها و رشد هزینه ها و همچنین پیشرفت پروژه های پارس جنوبی نیست.
به گفته وی شرایط منفی بورس و عدم اقدام به خرید سهام توسط سرمایه گذاران حقوقی به دلیل نبود افق روشن در بازار سهام هم مزید علتی بر وضعیت نامناسب سهام صدرا شده است.

*ویژگی های خاص برخی شرکت ها و عدم رفتار افراطی

براساس این گزارش، این گلایه ها و مسائل در حالی مطرح می شود که فارغ از درستی و نادرستی اظهارات، باید گفت سهام شرکت هایی مانند صدرا از ویژگی های خاصی مانند ماهیت پیمانکاری، بتای یک ( که به معنای حرکت جلوتر از بازار سهام در روزهای منفی یا مثبت است) ، نوسان شدید قیمتی ، عدم قطعیت در نهایی شدن برنامه ها و غیره برخوردارند که باید مورد توجه سهامداران قرار گیرد اما در این میان نمی توان از تمرکز افراطی و اقدام به توقف نماد این دسته از شرکت ها توسط اداره نظارت بر بورس ها گذشت، چرا که سابقه گذشته و اخیر این اداره در مورد شرکت هایی چون مخابرات و فنآوا نشان داده توقف نماد و ارایه گزارش شفافیت به دلیل رشد قیمت سهام نمی تواند رویه درست و قابل دفاعی باشد و نمی توان مکانیزم طبیعی عرضه و تقاضا را به هم زد.

مجيد رادمنش
2011/10/24, 12:14
دوشنبه 2 آبان 1390 :: 10:27 am نمابورس :: اخبار :: بازار در دقیقه

گزارش شش ماهه صدرا چه نکاتی دارد؟

شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) در گزارش مختصر عملکرد شش ماهه خود، سود خالص را مبلغ 9 ريال از 98 ريال پیش بینی سالانه اعلام کرده است.

نخست؛ بر این اساس شرکت توانسته درآمدهای فروش و ارائه خدمات خود را با پوشش 32 درصد محقق کند. بهای تمام شده نیز با 31 درصد پوشش ایجاد شده که در نتیجه آن سود ناخالص با 37.5 درصد پوشش به دست آمده است. در همین مدت اما هزینه های اداری تشکیلاتی شرکت با پوشش 71 درصد مواجه شده است. کاهش سایر هزینه های عملیاتی در مقابل این رشد هزینه اداری، باعث شد تا سود عملیاتی شرکت در این شش ماه با 48 درصد پوشش محقق شود. با پوشش 50 درصدی هزینه مالی که معادل 84 درصد از سود عملیاتی را صرف می کند و ایجاد زیان متفرقه در این مدت به جای کسب سودی که پیش بینی شده بود، سود قبل از کسر مالیات شرکت به پوشش 9 درصدی دست یافته است.

دوم؛ در مقایسه با عملکرد سال قبل شرکت رشد چشمگیری در کسب درآمد داشته و مبلغ فروش به میزان 157 درصد نسبت به دوره مشابه سال قبل افزایش یافته است. در همین مدت اما بهای تمام شده نیز با رشد 174 درصد مواجه بوده که در نهایت سود ناخالص را با افزایش 79 درصد روبرو کرده است. رشد 61 درصدی هزینه های اداری تشکیلاتی و تبدیل شدن سایر درآمدهای عملیاتی به هزینه های عملیاتی سبب شده تا سود عملیاتی تنها 37 درصد افزایش یابد. در همین زمان رشد 43 درصدی هزینه مالی و کاهش 4 درصدی سایر هزینه های متفرقه، سبب شده سود خالص شرکت 8 درصد نسبت به نیمه نخست سال 89 در عملکرد شش ماهه سال 90 بالاتر اعلام شود.

نتیجه؛ شرکت در این گزارش سود پایانی سال را در گزارش مطرح نکرده، اما ذکر کرده به ازای هر سهم مبلغ 934 ريال زیان انباشته وجود دارد. در صورت اعلام گزارش شرکت مبنی بر روند تغییر کسب درآمد قراردادها و هزینه های صرف شده برای آن ها و همچنین گزارش پرتفوی شرکت، افق بهتری برای تصمیم گیری و نتیجه گیری برای سهم خواهد بود. هرچند شرکت مبلغ درآمد خود از شرکت های سرمایه پذیر را در این نیمه سال اعلام نکرده، اضافه شدن آن با توجه به معافیت مالیاتی می تواند سود بیشتری برای شرکت ایجاد کند.

در مجموع باید گفت محتوای این گزارش منطبق بر همان تصور بازار است که برداشتش این است شرکت سعی دارد سود عملیاتی در حال رشد خود را در هاله ای از هزینه ها مستتر کند

pani
2011/10/24, 12:21
دوشنبه 2 آبان 1390 :: 10:27 am نمابورس :: اخبار :: بازار در دقیقه

...
در مجموع باید گفت محتوای این گزارش منطبق بر همان تصور بازار است که برداشتش این است [B] شرکت سعی دارد سود عملیاتی در حال رشد خود را در هاله ای از هزینه ها مستتر کند

دلیلش چی میتونه باشه ایا غیر از اینه که میخواد با این شیوه به قول معروف کاسه گدایی بدست بگیره تا بحث تجدید ارزیابی داراییهاش و قضیه استمهال و بخشودگیش لوث نشه.

امیر2309
2011/10/24, 12:22
وه اقتصادی / حوزه بورس
90/08/02 - 12:04
شماره: 13900802000454

درگفت وگو با فارس:
مدیرعامل صدرا دلیل پوشش 9 ریالی سود را اعلام کرد
خبرگزاری فارس: مدیرعامل صدرا عمده دلیل پوشش 9درصدی سود در عملکرد شش ماهه را ناشی از عدم ترخیص کالاهای خریداری شده برای اجرای پروژه ها اعلام کرد و گفت: به جز این مورد مشکلی در اجرای برنامه های جاری و آینده صدرا نیست.

به گزارش خبرنگار اقتصادی فارس، در پی انتشار گزارش عملکرد 6 ماهه شرکت صدرا که با پوشش9 ریال از پیش بینی سود 98 ریالی سال مالی جاری و گلایه ها و اعتراض های سهامداران همراه بود، مهدی اعتصام در گفت وگویی کوتاه با فارس توضیحاتی ارایه کرد.
وی با بیان اینکه سرمایه گذاران متعددی از طریق تماس و ارسال پیامک خواهان ارایه توضیحاتی شده اند،گفت: در یک کلام باید بگویم که عمده بحث ما لزوم ورود کالاها برای اجرای پروژه ها است که ناشی از عدم ترخیص کالاها و نهایی نشدن اسناد حمل است وگرنه بحث خاصی نیست،به همین دلیل 9 ریال از سود پیش بینی شده محقق شد.
وی ادامه داد: به جز این مورد که موجب تاخیر در اجرای پروژه ها شده موضوع خاص دیگری وجود ندارد.
اعتصام در برابر این سئوال که در این شرایط که سهام صدرا با صف فروش بیش از 32 میلیون سهمی روبرو شده چه توصیه ایی به سهامداران دارد گفت : به دلیل حضور در جلسه ایی ، فرصت لازم برای پاسخ به این سئوال ندارم اما در فرصت مقتضی اعلام می کنم.
انتهای پیام/م

pani
2011/10/24, 12:26
وه اقتصادی / حوزه بورس
90/08/02 - 12:04
شماره: 13900802000454

درگفت وگو با فارس:
خبرگزاری فارس: مدیرعامل صدرا عمده دلیل پوشش 9درصدی سود در عملکرد شش ماهه را ناشی از عدم ترخیص کالاهای خریداری شده برای اجرای پروژه ها اعلام کرد و گفت: به جز این مورد مشکلی در اجرای برنامه های جاری و آینده صدرا نیست.

:-&

میسون
2011/10/24, 13:00
درگفت وگو با فارس:
ساخت ویلا استخر جکوزی خرج دارد میدانید خانم بچه های این شرکت هر بار برای خرید به دوبی میروند چه هزینه ای برای ما دارد کمک به ...چه خرجی داردانوقت سهامداران در کمال کم لطفی اعتراض هم میکنند(پول این همه کار و قرارداد چی میشه)

مات
2011/10/24, 13:04
من از اين اعتصام خوشم مياد اونم به يك دليل مردو مردونه وايساده و داره مشكلاته اين مملكتو گوش زد ميكنه صدرا نمادي از اين دولته نمادي از اين حكومته مگه نميگن اقايون تحريمها تاثيري نداره خب چرا تمامه شركتايي كه مستقيم تحريم شدن اوضاشون خرابه اون از ايران ترانسفو اون از تايد واتر كار به جايي رسيده كه سهامدار عمده تايد واتر هم داره سهمشو ميفروشه

امیر2309
2011/10/24, 13:07
من با امور مالي ها كاري ندارم شرمنده اينو مي گم چون هيچ كدوم نرمال نيستن فقط بلدن بگن نداريم /نمي شه/حالا ببينيم
ولي تا اونجا كه من مي دونم روساي قرارگاه آدمهاي خوبي هستن نمي دونم چرا دارن اينجوري مي كنن شايد مي خوان امتياز بگيرن
ولي من ديگه اين سري از دست صدار خلاص بشم هيچ وقت دور برش نمي رم واقعا اعصاب مي خواد كه فكر كنم من ندارم

نقل قول از سايت همسايه شايد بد نباشه
البته تمام این بلاهایی که سر این سهم میاد بدلیل گرفتن امتیاز بیشتر از دولت است
من فکر کنم این بحث عدم ترخیص کالا نیز مخصوصا بیان کرده و جهت دریافت تسهیلات بیشتر از بانکها و دولت است

چرا که وقتی گشایش اعتبار نزد بانک صورت میگیرد،معمولا 10 درصد مبلغ بعنوان پیش پرداخت به بانک پرداخت میگردد و کالاها بنام بانک وارد گمرک شده و وقتی بقیه مبلغ تعیین تکلیف شد ( یعنی یا باید تسهیلات بگیرد یا نقدا به بانک پرداخت نماید) اسناد حمل ظهر نویسی بنام شرکت شده و از گمرک ترخیص میگردد.

حالا جناب اعتصام هم از این طرف میخواد بخوره، هم از اونطرف و هم از خود نوسان سهم، خلاصه سه بعدی عمل میکنه (از ال سی دی های جدید الگو برداشته) یعنی میخواد یک کاری کنه که کالا و تجهیزات براش مفت در بیاد که البته در بلند مدت بنفع سهامدارن است ولی در حال حاضر سهامداران را سرویس می کنه

وحید شکیب
2011/10/24, 13:07
من از اين اعتصام خوشم مياد اونم به يك دليل مردو مردونه وايساده و داره مشكلاته اين مملكتو گوش زد ميكنه صدرا نمادي از اين دولته نمادي از اين حكومته مگه نميگن اقايون تحريمها تاثيري نداره خب چرا تمامه شركتايي كه مستقيم تحريم شدن اوضاشون خرابه اون از ايران ترانسفو اون از تايد واتر كار به جايي رسيده كه سهامدار عمده تايد واتر هم داره سهمشو ميفروشه
اگه مرد بود رو 280 تومن نمیومد بگه ما حمایت میکنیم از سهم و بعدش سهمو ول کنن به امان خدا و خیلیها رو بدبخت کنن.

بوف کور
2011/10/24, 13:19
:-&

:-&:-&:-&

امیر2309
2011/10/24, 13:23
اگه مرد بود رو 280 تومن نمیومد بگه ما حمایت میکنیم از سهم و بعدش سهمو ول کنن به امان خدا و خیلیها رو بدبخت کنن.

طرف يكمي اگه غيرت داشت اعتصام نمي گم قلي پورو مي گم همه چيز زير سر اونه اينهمه مردم ناراحت و افسرده رو تو مجمع ديد ديگه نبايد مي ذاشتن زير 250 بياد نمي دونم اينها چرا اينقدر زورشون مياد تعديل بدن بره بالاي 300 خيلي ها از ضرر در بيان فكر كنم ديگه طرف صدرا نيان

وحید شکیب
2011/10/24, 13:26
:-&:-&:-&

:-&:-&:-&:-&:-&:-&

pani
2011/10/24, 13:29
دیگه از این مضحک تر شایعه ای نشنیده بودم: (واسه یکی از تالارهای همسایه است) :d:d

ساعت 11.45 جهت جمع کردن صف فروش صدرا رایزنی شروع شد- قرارگاه خاتم 15 میلیون درخواست خرید، دانایان پارس 5 میلیون ، ساتا 6 میلیون و کارگزاری بانک ملی برای چند کد. ولی اینها تا بیان هماهنگ بشن شد ساعت 11:59 که امکان جمع آوری سهم میسرنشد.

=)) =))

Yusef_sbm12
2011/10/24, 13:32
:-&:-&:-&:-&:-&:-&

:-&:-&:-&:-&:-&:-&:-&:-&:-&

وحید 20
2011/10/24, 13:42
قبلا هم چندین بار گفتم قضیه صدرا فقط اینه که در پایین میخرن بعد با جو سازی و فریبکاری سهمو چاق میکنن در قیمت بالا میندازن به خلق الله
هر سال چندین بار اینکارو میکنن و جیبشون پر میشه
حالا سهامداران جزء هی بیان تحلیل بزنن تفسیر کنن و.... واقعیت عوض نمیشه.
این صف فروش هم به زودی و احتمال زیاد در همین هفته جمع میشه (من شنیدم فردا)
ولی تا زمانی که تغییر اساسی در سود سهم و زیان انباشته ایجاد نشه بالا رفتنش سفته بازیه
بازار پی بر ای بالا داده و از سهم انتظار زیاد داره ولی براورده نشده
توصیه میکنم اگر صدرا دارید و تا الان نفروختید دیگه فروش در منفی فردا چندان مناسب نیست و میشه بعدا در موج بعدی مثبت بالاتر خارج شد.

کیوان
2011/10/24, 15:13
من یک سوال اساسی از صدرا دارن دارم. آیا زمانی که وارد این سهم پرریسک شدید به دست اندرکاران آن اعتماد و ایمان داشتید؟ اگر چنین است که توصیه خروج از سهم را جدی بگیرید. از ابتدا مشخص بود که صدرا از نظر عملکرد حرفی برای گفتن ندارد و این سهم نه بار مالی که بار سیاسی با خود یدک می کشد. پس رفتارهای مالی و گزارش 6 ماهه و اخبار مثبت که روی سهمهای نرمال بازار اثرات موثری دارد روی این سهم موثر نخواهد بود ، آنچه موتور محرک صعود یا سقوط این سهم است بازی های بزرگ است. بازیهای بسیار کثیف. خب حداقل من اینرا میدانستم . بازیگران این سهم نه سهامدار که قمارباز هستند! طبیعتا رفتار این قماربازان نیز رفتاری سیاسی می باشد. کمی صبر میخواهد در مقابل هیجانات بازار و چشم بستن بر تصوری که آنها سعی در القا آن دارند. بعنوان نمونه امروز در کنار صف 30 میلیونی فروش!! رجوع کنید به خریدهای فاذر. از این سهم اگر هم حمایتی بشود برای ما نیست برای حرکتهای بعدی بازی است. من به هیچ عنوان این نوع قماربازی و سرمایه گذاری در چنین سهمهای بی پشتوانه ای را تایید نمی کنم. اما می گویم حالا که ناخواسته وارد بازی شدیم حرکتها را ببینیم و آنطور که آنها میخواهند حرکت نکنیم که کیش و مات میشویم!

shokouhi
2011/10/24, 15:23
به گزارش خبرنگار اقتصادي فارس، در پي انتشار گزارش عملکرد 6 ماهه شرکت صدرا که با پوشش9 ريال از پيش بيني سود 98 ريالي سال مالي جاري و گلايه ها و اعتراض هاي سهامداران همراه بود، مهدي اعتصام در گفت وگويي کوتاه با فارس توضيحاتي ارايه کرد.
وي با بيان اينکه سرمايه گذاران متعددي از طريق تماس و ارسال پيامک خواهان ارايه توضيحاتي شده اند،گفت: در يک کلام بايد بگويم که عمده بحث ما لزوم ورود کالاها براي اجراي پروژه ها است که ناشي از عدم ترخيص کالاها و نهايي نشدن اسناد حمل است وگرنه بحث خاصي نيست،به همين دليل 9 ريال از سود پيش بيني شده محقق شد.
وي ادامه داد: به جز اين مورد که موجب تاخير در اجراي پروژه ها شده موضوع خاص ديگري وجود ندارد.
اعتصام در برابر اين سئوال که در اين شرايط که سهام صدرا با صف فروش بيش از 32 ميليون سهمي روبرو شده چه توصيه ايي به سهامداران دارد گفت : به دليل حضور در جلسه ايي ، فرصت لازم براي پاسخ به اين سئوال ندارم اما در فرصت مقتضي اعلام مي کنم.

البته تمام این بلاهایی که سر این سهم میاد بدلیل گرفتن امتیاز بیشتر از دولت است
من فکر کنم این بحث عدم ترخیص کالا نیز مخصوصا بیان کرده و جهت دریافت تسهیلات بیشتر از بانکها و دولت است

چرا که وقتی گشایش اعتبار نزد بانک صورت میگیرد،معمولا 10 درصد مبلغ بعنوان پیش پرداخت به بانک پرداخت میگردد و کالاها بنام بانک وارد گمرک شده و وقتی بقیه مبلغ تعیین تکلیف شد ( یعنی یا باید تسهیلات بگیرد یا نقدا به بانک پرداخت نماید) اسناد حمل ظهر نویسی بنام شرکت شده و از گمرک ترخیص میگردد.

حالا جناب اعتصام هم از این طرف میخواد بخوره، هم از اونطرف و هم از خود نوسان سهم، خلاصه سه بعدی عمل میکنه (از ال سی دی های جدید الگو برداشته) یعنی میخواد یک کاری کنه که کالا و تجهیزات براش مفت در بیاد که البته در بلند مدت بنفع سهامدارن است ولی در حال حاضر سهامداران را سرویس می کنه

سپه
2011/10/24, 15:25
جناب سپه بجز لذت بردن ، پيشنهاد ديگه اي داري؟

( اقا امضا به اون پر مفهومی رو برا چی عوض کردیx-( )
نه بلو جان

صدراداران سر صبح (8.30)باید تلاش شونو می کردن نشد دیگه از مجبوری باید لذت برد

من یکی هم از منفی بکام مجبوری لذت بردم

تصمیم کبری نکته خوبی اشاره کرد اون موقع که 32 میلیون صف فروش بود فوقش 60 نفر فروشنده بودن نفری 50000 تا (

حالا بماند که خیلی ها بعد دیدن صف فروش دیگه تو صف قرار نمی گرفتن) به نظر من اینا حقیقی نبودن

-

shokouhi
2011/10/24, 15:28
نقل قول نوشته شده توسط جهاد صدرا تالار بورس

مجددا تکرار می کنم که گزارش شش ماهه صدرا ترکش انحرافی است . گول نخورید .

اگر به فرض محال امروز صدرا گره معاملاتی منفی 10 درصد هم می خورد من فروشنده نبودم چرا که به آنچه در آینده نزدیک اتفاق خواهد افتاد ایمان دارم . دوستان عزیز عرض کردم ایمان دارم . من سنگ صبور دوستان نیستم که با دروغ و پا گذاشتن روی شرافت و انسانیت خودم وعده دروغین بدهم ولی قبل از انتشار گزارش شش ماهه در کدال عرض کردم که گزارش مربوط به مازاد تجدید شده دارایی ها جهت اخد مجوز افزایش سرمایه در چهارچوب ماده 78 قانون بودجه 90 نهایی شده و صدرا موفق به اخذ افزایش سرمایه شده است . این خبر تا 9 روز آینده منتشر خواهد شد . من با مفروض دانستن گزارش صدرا اعلام کرده بودم که جهش ناگهانی صدرا ارتباطی با گزارش شش ماهه صدرا ندارد بلکه جهش شگفت انگیز صدرا در پی همین افزایش سرمایه از محل تجدید دارایی ها است . همچنان که شرکت صدرا چنان بسته و مرموز عمل کرد که کسی تصور این گزارش شش ماهه را نداشت الان هم به گونه ای بسته و پنهان عمل می کند که کسی باور نخواهد کرد تا ظرف چند روز آینده یک خبر غافل گیر کننده باعث کیش و مات کردن بورس خواهد شد. فکر می کنید آخر ریزش صدرا چقدر است ؟ کمتر از 148 قبل از مجمع امسال که نخواهد بود. حتی با فرض بسیار بدبینانه تارگت صدرا روی قیمت 148 تومان ( قیمت قبل از مجمع ) با قیمت امروز صدرا یعنی 205 تومان ما 28 درصد ضرر متحمل خواهیم شد . ولی دوستان به جای نوک دماغ را دیدن باید مسیر و جاده جلوی خودمان را ببینیم تا درست ببینیم و با کسی یا چیزی برخورد نکنیم . من این متن را در پاسخ به دو گروه نوشتم گروه اول کسانی که تصور کرده اند به پایان راه رسیده اند و خشمگین و مضطرب و ترسو شده اند و پرحاشگری می کنند و گروه دوم کسانی که صبوری اختیار کرده اند ولی مردد و سرگردان هستند . یا خدا به امید روزی که دوستان خوب من در سود باشند.

سپه
2011/10/24, 15:28
حجم مبنا هم پر شد. خیالتان راحت باشه که فردا با جارو برقی سهمو جارو میکنند.
شاید فردا من هم وارد سهم شوم.

صدرا معمولا ( اون چند بار ی که من شاهدش بودم ) هر وقت حجم مبناش رو کامل پر نکنه بر می گرده
امیدوارم تو شایدت با عجله رفتار نکنی

سپه
2011/10/24, 15:44
خوب من یک نظر دارم چرا صدرا رو که زیان ده هم هست نمیان از بورس اخراج کنن تا بازار

روند منطقی تری داشته باشه و کل بازار اسیر این جو احساسی نشه ؟؟؟؟

.

اتفاقا همین سئوال تو یک برنامه تلویزیونی از رییس کلاش سازمان پرسیده شد
ایشون فرمودن به خاطر اینکه یه عده سهامدار این سهم ها هستن واگه ببندیمشون اونا بدبخت میشن و...

پدر..... نگفت اگه باز م نگه داریمشون یه عده دیگه رو

اخرین امار سهامدار صدرا که من دارم مال برج 2 سال 1389 که اون موقع 24084 نفر سهامدار این سهم بودن
الان کسی اماری نداره

pani
2011/10/24, 15:47
نزدیک گزارشات صدرا ورود به این سهم خطرناکه و اگه این گزارش کذایی نبود پیش بینی زیر 200(که فکر کنم چند وقت پیش اعلام کرده بودند دیگه اجازه نمیدند سهم زیر 200 بیاد!!! ) بعید بنظر میرسید

شخصا غیر از تالار بورسی خودمون خواننده مطالب چند تا فروم دیگه هم هستم و قبل از ارسال گزارش شش ماهه ندیدم کسی نسبت به این گزارش بدگمان باشه...(خصوصا با توجه به گزارش نسبتا خوبی که فاذر و فاراک دادند)

ناشناس
2011/10/24, 16:09
به گزارش خبرنگار اقتصادی فارس، در پی انتشار گزارش عملکرد 6 ماهه شرکت صدرا که با پوشش9 ریال از پیش بینی سود 98 ریالی سال مالی جاری و گلایه ها و اعتراض های سهامداران همراه بود، مهدی اعتصام در گفت وگویی کوتاه با فارس توضیحاتی ارایه کرد.
وی با بیان اینکه سرمایه گذاران متعددی از طریق تماس و ارسال پیامک خواهان ارایه توضیحاتی شده اند،گفت: در یک کلام باید بگویم که عمده بحث ما لزوم ورود کالاها برای اجرای پروژه ها است که ناشی از عدم ترخیص کالاها و نهایی نشدن اسناد حمل است وگرنه بحث خاصی نیست،به همین دلیل 9 ریال از سود پیش بینی شده محقق شد.
وی ادامه داد: به جز این مورد که موجب تاخیر در اجرای پروژه ها شده موضوع خاص دیگری وجود ندارد.
اعتصام در برابر این سئوال که در این شرایط که سهام صدرا با صف فروش بیش از 32 میلیون سهمی روبرو شده چه توصیه ایی به سهامداران دارد گفت : به دلیل حضور در جلسه ایی ، فرصت لازم برای پاسخ به این سئوال ندارم اما در فرصت مقتضی اعلام می کنم.:))

mmmm
2011/10/24, 16:13
( اقا امضا به اون پر مفهومی رو برا چی عوض کردیx-( )
نه بلو جان

صدراداران سر صبح (8.30)باید تلاش شونو می کردن نشد دیگه از مجبوری باید لذت برد

من یکی هم از منفی بکام مجبوری لذت بردم

تصمیم کبری نکته خوبی اشاره کرد اون موقع که 32 میلیون صف فروش بود فوقش 60 نفر فروشنده بودن نفری 50000 تا (

حالا بماند که خیلی ها بعد دیدن صف فروش دیگه تو صف قرار نمی گرفتن) به نظر من اینا حقیقی نبودن

-

قربان ببخشیدا ولی 50000 باید 600 نفر باشه نه 60 نفر!!!

وحید 20
2011/10/24, 16:16
مدیر عامل صدرا=
استمهال بدهی صدرا به سر انجام نرسید.
همچنان از سهم حمایت خواهیم کرد!!

mmmm
2011/10/24, 16:22
مدیر عامل صدرا=

منبع را هم لطفا بفرمایین.من که اگه دوستان ناراحت نشوند فکر کنم صدرا چیزی تو مایه های اکس هستش که توهم میاره .صدرا با این eps
9*2=1.8
1.8*6=10.8
قیمت پرش همون 10 تا 11 تومان هست.هرچه زودتر از بازار باید خارج شد.کلیم و استمهال و ... را ول کنید.
تحریم و سوال از رییس جمهور و استیضاح وزیر اقتصاد و اختلاس و ...
خوب فکر کنید

سپه
2011/10/24, 16:25
قربان ببخشیدا ولی 50000 باید 600 نفر باشه نه 60 نفر!!!

کاملا درست فرمودین ( مگه این اوضا می ذاره دقت کنیم)
منم تعجب کرده بودم چطوریه 60 نف تو صفن با اون جوی که تو تالار ها راه افتاده بود

صدرا را تو هربار سفارش چند عدد می توان برداشت 100000یا 50000؟ ؟؟؟؟؟

mmmm
2011/10/24, 16:28
هرچه مطابق میل وارزوهای باطنی ماست ، به نظر ما حقیقت محض میرسد

امضای اقای سپه

وحید 20
2011/10/24, 16:36
منبع را هم لطفا بفرمایین

بورس24

امیر2309
2011/10/24, 17:23
با بررسی روند سه ساله قیمت سهام
تبلور نوستالژی "چوپان دروغگو "در نماد صدراآقایان مدیر، مسئول و سهامدار مگر مسلمان چند بار از یک سوراخ گزیده می شود؟مگر بارها مدیران این شرکت اطلاعات متناقض اعلام نکرده اند که با واکنش شما (توقف نماد + دریافت گزارش شفافیت) روبرو شده پس چرا طبق قوانین بازار سرمایه برای این مدیران به عنوان مدعی العموم تشکیل پرونده نمی دهید و اگر تشکیل پرونده داده اید پس چرا حکم مورد نظر را اعلام نمی کنید تا سهامداران بدانند که به تخلفات و ارایه اطلاعات غلط از سوی مدیران شرکتهای بورسی رسیدگی می شود و بالاخره کی باید شاهد ارایه حکم قاطع در این زمینه باشیم.
در بهار سال 1388 قرارگاه خاتم الانبیا به عنوان خریدار بلوک صدرا معرفی و پس از طی مراحل قانونی به عنوان سهامدار جدید و عمده شرکت شناخته شد اما دقیقاً پس از این نقل وانتقال سهام، روند قیمت سهام صدرا در بورس دستخوش تغییر وتحول شد و همواره طی سه سال گذشته با نوسانات عجیب و غریب روبرو بوده که گاهاً به قیمت پولدار شدن برخی از افراد خاص (ره صد ساله را یک شبه رفتن) و بیچاره شدن اکثریت سهامداران انجامیده است.

بخشش عطای سهام به لقای آن
بنا بر گزارش بورس نیوز این رفتار آن قدر ادامه یافته که حالا به زعم برخی بورس بازان خاطره چوپان دروغگو که در ادبیات فارسی این کشور جایگاه ویژه ای دارد به ذهن ها تبادر می کند و به همین دلیل خرید و فروش این سهم از سوی این افراد تحریم شده و عطای سود و زیان در این سهم را به لقایش بخشیده اند اما همچنان عده زیادی سهامدار این شرکت هستند.

البته بورس نیوز هم به عنوان یک سایت خبری و تحلیلی با توجه به تناقضات فراوان مدیران شرکت در ارایه اطلاعات به سازمان بورس و سهامداران مدتهاست که عطای خبر رسانی وقایع این شرکت را به لقایش بخشیده اما برخی اوقات اتفاقهایی رخ می دهد که اگر در باب آن قلم نزنی، خودت گمان می کنی که خائن هستی و به حرفه خود خیانت کرده ای .

اگر ننوبسیم خائن هستیم

الان همان زمان است نه از آن باب که دوباره این شرکت بر خلاف انتظار بازار نتوانسته سودآوری داشته باشد و گزارش نا مناسبی به سازمان بورس ارایه کرده بلکه از آن جهت که باز هم تناقض گویی مدیران شرکت و عدم موضع گیری شفاف سازمان بورس در قبال آن و گول خوردن مجدد سهامداران باز هم تکرار شده است.

مسلمان چند بار از یک سوراخ گزیده می شود ؟
آقایان مدیر، مسئول و سهامدار مگر مسلمان چند بار از یک سوراخ گزیده می شود؟

مدیر عامل محترم مگر شما بارها ندیدی با مصاحبه های شما مردم سهام می خرند و می فروشند پس چرا دوباره در 19 مهر ماه سال جاری نشست خبری می گذارید و به خبرنگاران اعلام می کنید که همه چیز خوب است و اجرای پروژه ها همچون ستاره بزرگ خلیج فارس و اخذ وام 30 میلیون یورویی از بانک صادرات و ساخت کارخانه سیمان بلاروس توسط آذر آب بر صدرا تأثیر خواهد گذاشت و پیش پرداخت فازهای پارس جنوبی هم به موقع در حال دریافت است.

مدیر عامل محترم مگر شما نگفتید که در گزارش شش ماهه روند فعالیت ها طبق پیش بینی هاست و مگر طبق پیش بینی ها و با توجه به گزارش سه ماهه اول سال 1390که 26 ريال سود از 98 ريال پیش بینی سود کل سال تحقق یافته بود نباید در سه ماهه دوم سال هم حداقل 49 ريال سود (یعنی نصف سود کل سال) پوشش داده می شد؟ پس چطور نه تنها طی این مدت پوشش سود افزایش نیافته بلکه 26 ريال پوشش سود سه ماهه اول کاهش یافته و در شش ماهه 9 ريال سود پوشش داده شده یعنی شرکت در سه ماهه دوم سال 15 ريال از سود سه ماهه اول را هم بلعیده است! آیا اگر با همین اشتها پیش بروید در آخر سال باز هم زیان اعلام می کنید؟

آقایان مسئول سازمان بورس مگر بارها مدیران این شرکت اطلاعات متناقض اعلام نکرده اند که با واکنش شما (توقف نماد + دریافت گزارش شفافیت) روبرو شده پس چرا طبق قوانین بازار سرمایه برای این مدیران به عنوان مدعی العموم تشکیل پرونده نمی دهید و اگر تشکیل پرونده داده اید پس چرا حکم مورد نظر را اعلام نمی کنید تا سهامداران بدانند که به تخلفات و ارایه اطلاعات غلط از سوی مدیران شرکتهای بورسی رسیدگی می شود و بالاخره کی باید شاهد ارایه حکم قاطع در این زمینه باشیم.

آقایان مسئول سازمان بورس، این شرکت کلکسیون تناقض گویی و عدم افشای اطلاعات به موقع است که طی سه سال گذشته بارها تکرار شده و هر بار نیز با ارایه گزارشهای این شرکت کل بازار بورس تحت تأثیر قرار گرفته است.

آقایان مسئول سازمان بورس، شما را به بزرگی خدای متعال نگذارید روند بورس قربانی ندانم کاری مدیران یک شرکت شود و بارها ضربه بخورد مگر وظیفه شما حفظ و حراست از سرمایه های مردم در برابر متخلفان نیست؟

آقایان مسئول سازمان بورس، این همه شرکت از بورس اخراج شده اند و اتفاقی نیافتاده است. این شرکت با توجه به نوع ماهیت فعالیتش اصلاً برای معامله در بورس مناسب نیست آیا بهتر نیست در مورد این شرکت هم یک تصمیم گیری جدید بکنید!

آقایان سهامدار جز، شما تا بحال چند بار به رفتار مدیران شرکت در ارایه اطلاعات اعتراض کرده اید پس چرا دوباره سهام این شرکت را می خرید و دوباره گلایه می کنید.

آقایان سهامدار عمده، مگر شما زمانی که بلوک صدرا را خریداری کردید نگفتید که مدیریت شرکت سرمایه گذاری بانک ملی در این شرکت درست نبوده ولی پس از سه سال فعالیت حاصل کار شما چیست؟

آقایان سهامدار عمده، مگر قرارگاه خاتم متولی پروژه های بالای یکصد میلیارد تومان در کشور نیست پس چگونه توان اجرای این همه پروژه در کشور را دارید ولی از مدیریت یک شرکت با بالاترین سابقه در صنعت (پیمانکاری) عاجز مانده اید و مدام مشکلات شرکت افزایش می یابد واقعاً مشکل کجاست؟

سوال اصلی از اعتصام

درخاتمه یک سوال مشخص از آقای اعتصام ذهن نگارنده را درگیر کرده است زیرا طی تماسی که خبرنگار خبرگزاری فارس در خصوص دلیل عدم پوشش مناسب سود از مدیر عامل صدرا داشته وی پاسخ داده که فعلاً به دلیل حضور در جلسه ای فرصت پاسخگویی ندارد و بعداً پاسخ خود را اعلام خواهد کرد.

حال سوال این است که صدرا با توجه به ارزش روز 300 میلیارد تومانی در بازار سرمایه هر روز که 4 درصد منفی بخورد حدود 12 میلیارد تومان زیان برای سهامداران ثبت می شود و طبق اطلاعیه پیش بینی درآمد اگر کل سال طبق همین پیش بینی اولیه کار کند حدود 14 میلیارد ( پس از تعدیل منفی حدود 11.2 میلیارد تومان ) سود می سازد یعنی اگر یک روز منفی بخورد به اندازه کل سود سال 90 سهامدار اصلی آن زیان می کند پس چه کاری مهمتر از توجه به سهم و پاسخگویی به سهامداران وجود دارد.

امیر2309
2011/10/24, 17:24
دهقانی با فارس مطرح کرد؛
طرح سؤال از رئیسجمهور کاملاً منتفی شد
خبرگزاری فارس: عضو هیئت رئیسه مجلس از منتفی شدن طرح سؤال از رئیسجمهور خبر داد و گفت: هیئت رئیسه به نایب رئیس دوم مجلس مأموریت داد تا جلسهای را با امضاکنندگان طرح استیضاح وزیر نیرو برای رفع مشکلات برگزار کند.

محمد دهقانی نماینده مردم طرقبه و چناران و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفتوگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس از منتفی شدن طرح سؤال از رئیسجمهور به دلیل به حد نصاب نرسیدن تعداد امضاهای این طرح خبر داد.

وی افزود: بررسیهایی نسبت به امضاهای طرح سؤال از رئیسجمهور صورت گرفته و مشخص شده که تعداد امضاهای این طرح به حد نصاب نمیرسد، بنابراین این طرح کاملاً منتفی شد.

عضو هیئت رئیسه مجلس بر همین اساس یادآور شد: ممکن است با منتفی شدن طرح سؤال از رئیسجمهور، نمایندگان بیشتری به هیئت رئیسه مراجعه کرده و امضاهایشان را پس بگیرند.

دهقانی در ادامه با اشاره به مطرح بودن استیضاح وزرای نیرو و اقتصاد در مجلس، تصریح کرد: طرج استیضاح وزیر اقتصاد در جلسه علنی روز گذشته مجلس اعلام وصول شد اما طرح استیضاح وزیر نیرو فعلاً اعلام وصول نشده است.

به گفته وی، در طول دورههای گذشته وقتی استیضاح وزیری مطرح میشد، استیضاح وزیر دیگری مطرح نمیشد، چرا که ممکن است تلقی چالش مهمی بین مجلس و دولت به وجود آید و این به مصلحت کشور نیست.

این نماینده مجلس در ادامه متذکر شد: به نطرم تا زمانی که تکلیف استیضاح وزیر اقتصاد معلوم نشده باشد، موضوع استیضاح وزیر نیرو در دستور کار مجلس قرار نمیگیرد.

این عضو هیئت رئیسه پارلمان بر همین اساس گفت: هیئت رئیسه مجلس در جلسه روز گذشته خود "سید شهابالدین صدر" نایب رئیس دوم مجلس را مأمور برگزاری جلسهای با حضور امضاکنندگان طرح استیضاح مجید نامجو وزیر نیرو کرد تا در صورت امکان مشکلات به نحوی حل شود و اقدام مؤثری بین نمایندگان و وزیر نیرو صورت پذیرد و حتیالمقدور مشکلات موجود برطرف شود.

Yusef_sbm12
2011/10/24, 18:11
اتفاقا همین سئوال تو یک برنامه تلویزیونی از رییس کلاش سازمان پرسیده شد
ایشون فرمودن به خاطر اینکه یه عده سهامدار این سهم ها هستن واگه ببندیمشون اونا بدبخت میشن و...

پدر..... نگفت اگه باز م نگه داریمشون یه عده دیگه رو

اخرین امار سهامدار صدرا که من دارم مال برج 2 سال 1389 که اون موقع 24084 نفر سهامدار این سهم بودن
الان کسی اماری نداره

مسئله دقیقا همین جاست !!!

آدم از یک چیزهایی ناراحت میشه که اسمش دروغ و کلاهبرداری است ...

آخه یکی نیست بگه شما دارید مصالح سهامداران یک سهم رو فدای مصالح کل سهامداران بورس
می کنی ؟؟؟!!!!

و باعث جایگزینی و دامن زدن بیشتر جو احساسی به جای جو منطقی میشوی ...

متاسفانه جو حال حاضر تمام کشور تحت تاثیر دروغهای دیگر مسئولین جوی مسموم از دروغ و اختلاس است .

msalehi_1979
2011/10/24, 19:25
بهتره این نکات را دوستان در نظر بگیرند و فکر کنند و جواب بدهند
صدرا باید حدود 140 میلیارد تومان بگذارد برا جبران زیان انباشته خودش 300 میلیارد تومان هم برا 200 درصد افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی داراییها در نظر بگیریم میشد حدود 450 میلیارد تومان یعنی داراییهای صدرا برا ازاد سازی از این محل در حدود 450 میلیارد تومان میشد

سهم حدود50میلیارد تومان دارد هزینه های مالی طبق پیش بینی امسال خوب چنین شرکتی نمیتوند و این قدر قدرت نقدینگی ندارد که بتوند این مقدار را تو این چند سال جبران کند بحث بدهی و اقساط معوقه خوب الان هم که بحث استمهال بدهیها به نتیجه نرسیده و نخواهد رسید

تو بحش پیشرفت پروژ هها با پرداخت کلیم ها تو کوتاه مدت و به سرعت تو روند دولتی خودش امکان پذیر نیست اینها اگر نقدینگی داشته باشند که حداقل توان پرداخت تو بخش قبلی گفته شده را هم ندارند

پس تمامی امیدواریها فعلا تو کوتاه مدت برای شرکت توان نقدینگی بالا را میطلبد که تو کوتاه مدت بنظرم امکان پذیر نیست

amir3236
2011/10/24, 20:04
فردا یا پس فردا شاخص بازاردوم به لیدری صدرا به حمایت محکم خوددر30820میرسه .بعداز آن موج سه شروع میشه .

http://forums.boursy.com/imported/2011/10/75.png

سپه
2011/10/24, 20:16
مسئله دقیقا همین جاست !!!

آدم از یک چیزهایی ناراحت میشه که اسمش دروغ و کلاهبرداری است ...

آخه یکی نیست بگه شما دارید مصالح سهامداران یک سهم رو فدای مصالح کل سهامداران بورس
می کنی ؟؟؟!!!!

و باعث جایگزینی و دامن زدن بیشتر جو احساسی به جای جو منطقی میشوی ...

متاسفانه جو حال حاضر تمام کشور تحت تاثیر دروغهای دیگر مسئولین جوی مسموم از دروغ و اختلاس است .

این گزارش صدرا که گذشت

یوسف خان با این سایت خیلی حال می کنم اما دقت کردی بیشتر پستهایی که برضد صدرا و اعتصام و .... زده شده را کیا نوشتن

کسایی که خودشون صدرا ندارن

بابا ادب ومتانت زیاد هم باعث جری تر شدن فرد خاطی میشه به خدا
ابوذر غفاری هم یه مطلبی تو همین مضمون داره
( البته قبول کن با توجه به نوسازی کهریزک کاری از دست من وامثال تو برنمی اد):d

سيد ياسر شريعت
2011/10/24, 20:33
این گزارش صدرا که گذشت

یوسف خان با این سایت خیلی حال می کنم اما دقت کردی بیشتر پستهایی که برضد صدرا و اعتصام و .... زده شده را کیا نوشتن

کسایی که خودشون صدرا ندارن

بابا ادب ومتانت زیاد هم باعث جری تر شدن فرد خاطی میشه به خدا
ابوذر غفاری هم یه مطلبی تو همین مضمون داره
( البته قبول کن با توجه به نوسازی کهریزک کاری از دست من وامثال تو برنمی اد):d

سپه جان البته متاسفانه من خودم صدرا دارم:(
میبینم که از امضای بلو جان رسیدیم به کهریزک و .....:d پس قرار شد همون راه دوم رو انتخاب کنیم آره؟!=))

سپه
2011/10/24, 20:39
میبینم که از امضای بلو جان رسیدیم به کهریزک و .....:d پس قرار شد همون راه دوم رو انتخاب کنیم آره؟!=))

=))

اره دیگه این بلوتوث نامرد l-)همه رو فرستادکهریز ک بعد امضاشم عوض کرده

الان صحبت از لنگی و... فک کنم اینم اخر وعاقبت راه دوم باشه

( بلوتوث جان امید وارم ناراحت نشین به خدا این چند روزه بازار منفی نمی دونم چرا همش خودم رو زدم به خنده وبی خیالی وراه =; )

سيد ياسر شريعت
2011/10/24, 20:47
=))

( بلوتوث جان امید وارم ناراحت نشین به خدا این چند روزه بازار منفی نمی دونم چرا همش خودم رو زدم به خنده وبی خیالی وراه =; )

منم سیاست شما رو در پیش گرفتم سپه جان;;) اگه مشتری جور شه یه مینی بوس دربست میگیریم همه با هم میریم:d

bluetooth
2011/10/24, 20:52
=))

این نیز بگذرد
من خودم چون تقریبا نقدم فعلا دارم لذت بردن دیگران رو تماشا و عبرت می گیرم :o

سپه
2011/10/24, 20:52

بابا جان یاسر عزیز اون امضای کذایی دو قطعه بود قطعه اولش می گفت تمام تلاشت رو بکن بعد اگه تلاشت موثر نشد برو سر وقت قطعه دوم

خداییش تو قطعه اول را انجام دادی یا سراست رفتی.......

این شعرم انوری ام شده حال وروز من وامثال من

هر بلائی کز اسمان فرود اید..............گرچه بر دیگری قضا باشد
بر زمین نارسیده میپرسد..................خانه انوری کجا باشد!!؟؟

حالا صدرا رو بگی کلا بی پدر ومادر بود یه عده بی ............ از خود سهم هم شدن سهامدار عمدش
این بکام نمی دونم چرا اینجوری شده دیگه از حد طاقتم ( ضرر) داره بیشتر میشه

Yusef_sbm12
2011/10/24, 20:56
=))

آقا این کهریزک هم معضلی شده برا خودش ها ...:))

نه آقا بخند و شاد باش ....

حداقل نذاریم همین خنده را هم ازمون بگیرن ...;)

به قول یک بنده خدایی : خندیدن حق ماست ... =))

تو این وضعیت ؛ ناراحتی
مشکلی رو حل نمی کنه ولی این باعث هم نمیشه که حرفمون رو نزنیم ...=;

سپه
2011/10/24, 20:58
این نیز بگذرد
من خودم چون تقریبا نقدم فعلا دارم لذت بردن دیگران رو تماشا و عبرت می گیرم :o

خدا رو شکر .
بد دردیه این لذت بردنا به خدا
چون خودمم تراکتور دام ناقلا یادمه رو تراکتور هم خوب کار می کردی . اونم برا لذت بردن بد نیس ( یا معتقدین صدرا یه چیز دیگه اس)

bluetooth
2011/10/24, 21:01
خدا رو شکر .
چون خودمم تراکتور دام ناقلا یادمه رو تراکتور هم خوب کار می کردی . اونم برا لذت بردن بد نیس ( یا معتقدین صدرا یه چیز دیگه اس)

یه مقدار تراکتور دارم که انصافا خوب مقاومت داره میکنه (واسه همین نوشتم تقریبا(البته یه مقدار ثباغ هم دارم))===> (هر دو تا شون فعلا در مرحله تلاش هستند)
منم یه بار با صدرا لذت بردم و هنوز که هنوزه یادم نرفته و اثراتش مشخص

سيد ياسر شريعت
2011/10/24, 21:02
خدا رو شکر .

ای جان برادر دست رو دلم نذار که خونه! ما تلاشامونو قبلا انجام دادیم الان فقط لذتاش باقی مونده=))
الان 99 درصد سهما پتانسیل لذت بردنو دارند;)

سپه
2011/10/24, 21:13
آقا این کهریزک هم معضلی شده برا خودش ها ...:))

نه آقا بخند و شاد باش ....

حداقل نذاریم همین خنده را هم ازمون بگیرن ...;)

به قول یک بنده خدایی : خندیدن حق ماست ... =))

تو این وضعیت ؛ ناراحتی
مشکلی رو حل نمی کنه ولی این باعث هم نمیشه که حرفمون رو نزنیم ...=;

یوسف جان موندم چه کنم
قلعه حیوانات رو خوندی . من خوندم الان فکرم اینه انقلاب ها هم به سرنوشت دوران قبل خود دچار می شن>:)

بعد اورول پدر.. کتاب بعدیشو می نویسه 1984x-( اون دگه می تر کونه همه به سمت بی نظمی می ریم

ادم می مونه چی کار کنه x-(
ولی اخرشم همین لذتا می مونه

Yusef_sbm12
2011/10/24, 21:15
ای جان برادر دست رو دلم نذار که خونه! ما تلاشامونو قبلا انجام دادیم الان فقط لذتاش باقی مونده=))

یاسر جان این امضاتو تازه دیدم عزیزم ...

هر چی خانومم بگه!:d

ای زن ذل... =)) :)):d

سپه
2011/10/24, 21:17

مثه اینکه راویان اخبار و.... طوطیان خوش سخن دارن به این نتیجه می رسن که فردا پس فردا لذت تو تموم میشه ( صدرا جمع می کنن؟ )

امیدوارم به این لذتا عادت نکرده باشی

برو خوش باش که نمودارها میگه لذتت داره تموم میشه واز فردا پس فردا سهم می ره بالا

من صدرا نداشتم ولی اون 99 درصد که گفتی سر من داره در می اد
خدا به ما صبر بی پایان عطا فماید

سيد ياسر شريعت
2011/10/24, 21:19
یاسر جان این امضاتو تازه دیدم عزیزم ...

هر چی خانومم بگه!:d

ای زن ذل... =)) :)):d

دیگه گفتم کلا همه چیو بی خیال بشم اینم پیرو همون سیاسته:d
هی روزگار... این صدرا چه استهاله ها که در سهامدارانش به وجود نمیاره.... هی.....:d

سيد ياسر شريعت
2011/10/24, 21:23
مثه اینکه راویان اخبار و.... طوطیان خوش سخن دارن به این نتیجه می رسن که فردا پس فردا لذت تو تموم میشه ( صدرا جمع می کنن؟ )

امیدوارم به این لذتا عادت نکرده باشی

برو خوش باش که نمودارها میگه لذتت داره تموم میشه واز فردا پس فردا سهم می ره بالا

من صدرا نداشتم ولی اون 99 درصد که گفتی سر من داره در می اد
خدا به ما صبر بی پایان عطا فماید

سپه جان در پس هر عذابی فرصتی نهفته، این صدرا هم بزرگترین فرصتش اینه که بعد دو سه روز که تبش فروکش کرد از نصف سهامای بازار میشه راحت نوسان شیرین گرفت... معمولا این موقع هاست که سهم های بنیادی قوی خودشون رو خوب نشون می دهند. فکر کنم حداکثر شنبه روندش برگرده و بالتبع اون بازارم مثبت شه:)

Yusef_sbm12
2011/10/24, 21:23
یوسف جان موندم چه کنم
قلعه حیوانات رو خوندی . من خوندم الان فکرم اینه انقلاب ها هم به سرنوشت دوران قبل خود دچار می شن>:)

بعد اورول پدر.. کتاب بعدیشو می نویسه 1984x-( اون دگه می تر کونه همه به سمت بی نظمی می ریم

ادم می مونه چی کار کنه x-(
ولی اخرشم همین لذتا می مونه

آره خوندم واقعا کتاب معرکه ایه ...

دقیقا حال و احوال دوران ماست ...

سپه
2011/10/24, 21:41
سپه جان در پس هر عذابی فرصتی نهفته، این صدرا هم بزرگترین فرصتش اینه که بعد دو سه روز که تبش فروکش کرد از نصف سهامای بازار میشه راحت نوسان شیرین گرفت... معمولا این موقع هاست که سهم های بنیادی قوی خودشون رو خوب نشون می دهند. فکر کنم حداکثر شنبه روندش برگرده و بالتبع اون بازارم مثبت شه:)
یاسر خان
وقت کردی برو تاپیکهای دیگه سر بزن بحث علمی را افتاده (من که زیاد سر در نمی ارم):-b ( هرچی رفتم تاپیکک یوسف رو خوندم سر در نیووردم بی خیال شدم )حالا تو این بد بختی باربد هم می گه من دیگه راهنمایی تون نمی کنم چی بخرین چی بفروشین x-( برین لذتتونو ببرین :d

اون وقت کار تو و امثال تو چی شده
شکایت نویسی از فلان شرکت :D
شمردن تعداد ستاره های لازم برا جانداشتن قسمت ابی جناب وجید 20 ( خداییش عجب ایده ای ) =))=))

کهریزک و... انواع لذات دنیوی و... =))

خداییش من که خجالت می کشم ( قبول کنین بار علمی تاپیک و اوردیم پایین)
ولی قبول کن هر نفسی که فرو م رود ممد حیات است وچون بر می اید مفرح ذات 8-|

باربد
2011/10/24, 21:45
نمیدونم چرا یکدفعه یاد این مصرع شعر افتادم

شاید این جمعه بیاید شاید
واقعا اگر بیاد با قاطعیت میشه گفت خودشه
حالا شده بازی صدرا
یعنس اگر صف جمع بشه
تو شرکت چه اتفاقی میوفته که همه پولدار بشن؟

مسلم
2011/10/24, 21:48

شاید این جمعه بیاید شاید
حالا شده بازی صدرا
یعنس اگر صف جمع بشه

سلام باربد جان
حالا که اینجا تشریف دارید یک سوال بی ربط
به نظر شما بازی فنورد هنوز هم بازی حق تقدم هست و تمام شده میباشد؟
و یا در مورد لخزر با این آینده خوب و اخبار رانتی و فاندی و این صف فروش ...

سپه
2011/10/24, 21:53

شاید این جمعه بیاید شاید
حالا شده بازی صدرا
یعنس اگر صف جمع بشه

زبونم لال خدا نکرده یاسر بدبخت شدی رفت اون یکی 1400-500 ساله شاید این جمعه بیاید

این صدرا م اگه اون جوری ( شاید این شنبه بیاید شاید) بشه تا 12 نسلت کهریزکی می شین که

Yusef_sbm12
2011/10/24, 21:55
یاسر خان
وقت کردی برو تاپیکهای دیگه سر بزن بحث علمی را افتاده (من که زیاد سر در نمی ارم):-b ( هرچی رفتم تاپیکک یوسف رو خوندم سر در نیووردم بی خیال شدم )حالا تو این بد بختی باربد هم می گه من دیگه راهنمایی تون نمی کنم چی بخرین چی بفروشین x-( برین لذتتونو ببرین :d

اون وقت کار تو و امثال تو چی شده
شکایت نویسی از فلان شرکت :D
شمردن تعداد ستاره های لازم برا جانداشتن قسمت ابی جناب وجید 20 ( خداییش عجب ایده ای ) =))=))

کهریزک و... انواع لذات دنیوی و... =))

خداییش من که خجالت می کشم ( قبول کنین بار علمی تاپیک و اوردیم پایین)
ولی قبول کن هر نفسی که فرو م رود ممد حیات است وچون بر می اید مفرح ذات 8-|

آقا چطور سر در نیاوردی ...؟

خیلی راحت و ساده است !!!!!!!

مسلم
2011/10/24, 21:58
این پست بیاد این صفحه که به نظرم به صدرا بی ارتباط هم نیست و شاید یک شرایط مشابه و پیش بینی نشده داشته باشیم ..

سلام باربد جان
حالا که اینجا تشریف دارید یک سوال بی ربط
به نظر شما بازی فنورد هنوز هم بازی حق تقدم هست و تمام شده میباشد؟
و یا در مورد لخزر با این آینده خوب و اخبار رانتی و فاندی و این صف فروش ...

سيد ياسر شريعت
2011/10/24, 21:58
یاسر بدبخت شدی رفت اون یکی 1400-500 ساله شاید این جمعه بیاید

این صدرا م اگه اون جوری ( شاید این شنبه بیاید شاید) بشه تا 12 نسلت کهریزکی می شین که

جون من یه زبونم لالی خدانکرده ای چیزی بگو بابا!:d
پیرو اون صحبتت راجع به پایین اوردن بار علمی سایت دیگه بحث شیرینو ادامه نمیدم:d

فکر نکنم به جمعه بکشه هرچند یکی از دوستان حرف خوبی زد؛ می گفت صدرا خریدن قماره! شاید مسخره به نظر بیاد اما یکی از دلایلی که صدرا خریدم همین هیجانش بود! هرچند فعلا همش هیجان منفی داشته:(

سيد ياسر شريعت
2011/10/24, 22:01
این پست بیاد این صفحه که به نظرم به صدرا بی ارتباط هم نیست و شاید یک شرایط مشابه و پیش بینی نشده داشته باشیم ..

مسلم جان من خیلی به نظراتتون اعتقاد دارم. راجع به صدرا هنوز هم بر بازگشت سهم در کوتاه مدت معتقدین؟ رو چه سطح فیبو احتمال برگشت بیشتره؟ ممنون

سپه
2011/10/24, 22:01
کلا اون بحثم برا لذت بردن بود

نرم افزار ره اوردم که پولش تموم شده امی بروکر هم که چند روزه نصب نکردم
امکانات نیس داداش من شما بقل پاتختی فکر ما رو که نمی کنی

ولی جز برنامه هامه ککه چند تا تاپیک از جمله تاپیک تو رو کلا نوشته هاشو بریزم تو یه فال وورد یه کتاب به اسم خودم بدم بیرون شاید پولدار شدیم
شاید >:d<

meysam_sh_2020
2011/10/24, 22:10
به نظرتون صف صدرا فردا جمع میشه؟ من نظرم بلی هست (-:

مسلم
2011/10/24, 22:10
مسلم جان من خیلی به نظراتتون اعتقاد دارم. راجع به صدرا هنوز هم بر بازگشت سهم در کوتاه مدت معتقدین؟ رو چه سطح فیبو احتمال برگشت بیشتره؟ ممنون

یاسر جان واقعیتش این هست که اگه امروز روان در منفی معامله میشد(صف نبود) و پای سیستم بودم میفروختم چون سطح مهم 210 رو شکست و پایین تر میخریدم
اما در هر حال به نظر من صعود خیلی قوی در پیش داریم که ارزش موندن با سهم رو داره. البته این نظر من هست با شرایط خاص خودم و هیچ نگرانی ندارم که احتمال اشتباه بودن موج شماری صدرا رو خیلی کم میدونم و از طرف دیگه اگه کل این سرمایه رو از دست بدم مشکلی برام پیش نمیاد. نظر هر کس با توجه به تحلیل و شرایطش میتونه فرق کنه
195 و 176 دو سطح مهم برگشتی سهمند

meysam_sh_2020
2011/10/24, 22:15
فردا سهم جمع میشه به نظرم چون حقوقی خیلی وقته منتظز این حجمه و به پس فردا هم نباید کشیده بشه چون قیمت پس فردا برا خیلی ها جذابه و حجم مورد نظرشو نمیتونه جمع کنه این نظر منه (-: که ممکنه 100 در100 اشتباه باشه

سيد ياسر شريعت
2011/10/24, 22:18
یاسر جان واقعیتش این هست که اگه امروز روان در منفی معامله میشد(صف نبود) و پای سیستم بودم میفروختم چون سطح مهم 210 رو شکست و پایین تر میخریدم
اما در هر حال به نظر من صعود خیلی قوی در پیش داریم که ارزش موندن با سهم رو داره. البته این نظر من هست با شرایط خاص خودم و هیچ نگرانی ندارم که احتمال اشتباه بودن موج شماری صدرا رو خیلی کم میدونم و از طرف دیگه اگه کل این سرمایه رو از دست بدم مشکلی برام پیش نمیاد. نظر هر کس با توجه به تحلیل و شرایطش میتونه فرق کنه
195 و 176 دو سطح مهم برگشتی سهمند

ممنون مسلم جان، لطف کردی مثل همیشه. با توجه به گذرا بودن جو های روانی از این دست من هم فکر می کنم نباید از حدود 190-195 پایین تر بیاد. اگه نقدینگی دستم بیاد فردا یکم خرید می کنم میانگینو پایین بیارم. هنوز موندم توی همبستگی عجیب شاخص و بازار با صدرا....

باربد
2011/10/24, 22:34
این پست بیاد این صفحه که به نظرم به صدرا بی ارتباط هم نیست و شاید یک شرایط مشابه و پیش بینی نشده داشته باشیم ..در صدرا هم مثل خیلی از سهمها
همه چیز دست یک عده خاصه
مثلا با بالا بردن 10 میلیاردی هزینه ها بدون عنوان به ناگاه در گزارش شاهد ... می باشیم

حالا شاید یکدفعه دیدید
صف فروش جمع شد و فرداش اعلام شد
این مبلغ از بدهی ها از این طریق تسویه شده و یا نه هر چیز دیگری

بله مسلم جان نوع ارسال صورتهای مالی سلیقه ای شده
پس برای صدرا هم هیچ نا ممکنی وجود ندارد
و من هم به این یقین رسیدم
اگر تکنیکال میگه بزودی قراره بالا بره
پس بزودی خبری میاد که صورتهای مالی را دستخوش تغییرات خواهد کرد

meysam_sh_2020
2011/10/24, 22:36
صدرا
------------------
چرا گزارش سهم رو وقتی رو 270-260 بود نفرستادن؟
چرا گزارش رو وقتی سهم رو -250-260- بود نفرستادن؟
چرا گزارش رو وقتی سهم رو 240-230 بود نفرستادن؟
چرا گزارش رو وقتی رو 230-220 -215 بود نفرستادن؟ و روی 214 فرستاندن؟ در بازی خوانی این سهم من منتظر بودم حجم بالایی در صف فروش گذاشته بشه و گفتم صدرا تا حجم بالایی جم نشه بالا نمیره؟
حالا این حجم مورد نظر 32 میلیون سهم یه جا جمع شده و حقوقی به زودی وارد میشه و نوسانشو میگیره و میره؟ اینا میدونستن سهم روی 200 حمایت داره و بی دلیل سهم رو اوردن پایین تا یه حجم درست حسابی دوباره جمع کنن.این بازی ها از قبل شروع شده بود (-: اینا به حجم 10 میلیون هم قانع نیستن اینا حجم بالاتر از اینو دوست دارن جمع کنن-
--------------------------------------------------------
شایدمن توهم میزنم در این ساعت و بی خودی مشکوکم (-:

baradaran
2011/10/24, 22:52
صدرا از نظر تکنیکال فردا با حمایتهای زیر برخورد میکنه :
حمایت روانی عدد 200
حمایت تصحیح 61.8 فیبوناچی موج صعودی قبل
برخورد rsi با حمایت خط 30
حمایتهای فوق حمایتهای نسبتا خوبی هستن ولی از طرف دیگه ظاهرا جبهه فروش با قدرت وارد عمل خواهد شد بنابراین در صورتی این حمایتها میتونن سد راه موج نزولی بشن که جبهه خرید هم با توان بالا وارد بشه و در اون صورت فردا باید شاهد حجم معاملات سنگین باشیم .

سلطان بورس
2011/10/24, 23:08
صدرا از نظر تکنیکال فردا با حمایتهای زیر برخورد میکنه :
حمایت روانی عدد 200
حمایت تصحیح 61.8 فیبوناچی موج صعودی قبل
برخورد rsi با حمایت خط 30
حمایتهای فوق حمایتهای نسبتا خوبی هستن ولی از طرف دیگه ظاهرا جبهه فروش با قدرت وارد عمل خواهد شد بنابراین در صورتی این حمایتها میتونن سد راه موج نزولی بشن که جبهه خرید هم با توان بالا وارد بشه و در اون صورت فردا باید شاهد حجم معاملات سنگین باشیم .
جمع آوری صف فروش فردا فقط فرصت فروش هست

pani
2011/10/24, 23:33
اگه بالفرض سهم فردا به حمایتهای محدوده 200 تومان واکنش نشون بده و صف فروش جمع بشه ! با نگاهی بدبینانه حداقل تا 220-225 بالا میاد و سپس ادامه ریزش ... وگرنه تا 185 با همین صف پایین میاد

با این وضعیتی که واسه سهم بوجود اوردن مهم اینه که اولین حمایت و برگشت سهم تو چه قیمتی رقم خواهد خورد.

حامد
2011/10/25, 00:25
عدم ترخیص کالاهای خریداری شده برای اجرای پروژه ها دلیل پوشش ضعیف صدرا
مدیرعامل صدرا : مشکلی در اجرای برنامه های جاری و آینده صدرا نیست...
مهدی اعتصام مدیرعامل صدرا دلیل پوشش 9 ریالی سود را عدم ترخیص کالاهای خریداری شده برای اجرای پروژه ها اعلام کرد

امپراتور7
2011/10/25, 00:44
صدرا
------------------
چرا گزارش سهم رو وقتی رو 270-260 بود نفرستادن؟
چرا گزارش رو وقتی سهم رو -250-260- بود نفرستادن؟
چرا گزارش رو وقتی سهم رو 240-230 بود نفرستادن؟
چرا گزارش رو وقتی رو 230-220 -215 بود نفرستادن؟ و روی 214 فرستاندن؟ در بازی خوانی این سهم من منتظر بودم حجم بالایی در صف فروش گذاشته بشه و گفتم صدرا تا حجم بالایی جم نشه بالا نمیره؟
حالا این حجم مورد نظر 32 میلیون سهم یه جا جمع شده و حقوقی به زودی وارد میشه و نوسانشو میگیره و میره؟ اینا میدونستن سهم روی 200 حمایت داره و بی دلیل سهم رو اوردن پایین تا یه حجم درست حسابی دوباره جمع کنن.این بازی ها از قبل شروع شده بود (-: اینا به حجم 10 میلیون هم قانع نیستن اینا حجم بالاتر از اینو دوست دارن جمع کنن-
--------------------------------------------------------
شایدمن توهم میزنم در این ساعت و بی خودی مشکوکم (-:

خداییش این چه استدلالیه من خودم صدرا دارم نوشتی چرا وقتی 270 بود نفرستادن؟؟؟؟ چون موقع گزارش 6 ماهه نبود چرا همه چی رو دوست داریم سخت کنیم؟ جوری نوشتی انگار تنظیم کردن عد رو 214 بفرستن . سهم هر موقع حقوقی بخواد جمع میشه میتونه فردا هم حجم برداره تا حمایت تکنیکال بشکنه همه بذارن فروش حجم بالاتر بشه اما میشه بگی حقوقی این حجم رو میخواد چی کار کنه؟ خرید کردن هم اصولی داره حتی برای حقوقی ها1

farhad.fathi
2011/10/25, 06:46
سلام دوستان این چارت تعدیل شده صدرا با دوتا چنگال معمولی و 50 درصد هست دوستان چارتیست احتیاج به توضیح ندارند
http://forums.boursy.com/imported/2011/10/76.png (http://www.pic.iran-forum.ir/)

amir3236
2011/10/25, 08:14
195 تک سهم میشم .
http://forums.boursy.com/imported/2011/10/77.png

بوف کور
2011/10/25, 08:27
مدیر عامل صدرا=
تورو خدا یکی اینو از برق بکشه از سهم حمایت نکنه

امپراتور7
2011/10/25, 08:40
تورو خدا یکی اینو از برق بکشه از سهم حمایت نکنه

اعتصام جان اميدوار بود آدمى به خير کسان مرا به خير تو اميد نيست ، شر مرسان

meysam_sh_2020
2011/10/25, 09:09
خداییش این چه استدلالیه من خودم صدرا دارم نوشتی چرا وقتی 270 بود نفرستادن؟؟؟؟ چون موقع گزارش 6 ماهه نبود چرا همه چی رو دوست داریم سخت کنیم؟ جوری نوشتی انگار تنظیم کردن عد رو 214 بفرستن . سهم هر موقع حقوقی بخواد جمع میشه میتونه فردا هم حجم برداره تا حمایت تکنیکال بشکنه همه بذارن فروش حجم بالاتر بشه اما میشه بگی حقوقی این حجم رو میخواد چی کار کنه؟ خرید کردن هم اصولی داره حتی برای حقوقی ها1

سلام چطوری؟ کم پیدایی؟
من بازی سهم رو گفتم دیگه حالا شما هر چی برداشت میکنی برداشت کن

esi_mohammadi
2011/10/25, 09:27
سهمی که گذر بازار ( کراس میانگین ها) در اوون داره اتفاق می افته خریدن نداره

سيد ياسر شريعت
2011/10/25, 09:52
قیمت کلوز سهم یکم بالا بیاد طی 1 ساعت آینده اجتمالا آخر وقت شاهد صف خرید برای سهم خواهیم بود.

يگانه
2011/10/25, 10:28
بهتره رو همين خط حمايت و صفر تابلو معامله بشه تا هيجان الكي به سهم وارد نشه

هر كي هست خوب داره نوسان گيري ميكنه و سهم رو مديريت ميكنه از 140 تا 180 و از 280 تا 200

pani
2011/10/25, 12:47
از صبح نبودم ولی دوستان بهم خبر دادند صف صدرا جمع شد.تبریک به همه دوستان

همونطور که دیشب گفتم(صفحه قبل) اگه از محدوده 200 برگرده تا 220-225 حداقل بالا میاد.
اگه بالفرض سهم فردا به حمایتهای محدوده 200 تومان واکنش نشون بده و صف فروش جمع بشه ! با نگاهی بدبینانه حداقل تا 220-225 بالا میاد و سپس ادامه ریزش ... وگرنه تا 185 با همین صف پایین میاد

با این وضعیتی که واسه سهم بوجود اوردن مهم اینه که اولین حمایت و برگشت سهم تو چه قیمتی رقم خواهد خورد.

اگه بخواهیم خیلی محتاطانه عمل کنیم. اولین مقاومت جدی محدوده 216-217 است در ورود مجدد سهم به کانال تحلیل شنبه و پایان قطعی اصلاح سهم خروج از کانال و عبور از 237.
شخصا اگه اولین مقاومت رو رد نکنه از سهم خارج میشم.

دوستانی که نمودارها و تحلیلهای چند صفحه قبل رو مرور کردند به یاد دارند اکثر دوستان یک کانال نزولی کشیده بودند که صدرا تو اون کانال در حال نزول بود , لازم به ذکر است که صدرا کف کانال را شکست و یه ریتریس هم سه شنبه به کف کانال کرد.

با این اوصاف صدرا در حال رسیدن به کف کانال مجاور در قیمت 200-203 (با توجه به شیب نزول سهم) میباشد.

از برایند این تحلیل با تحلیلی که دو تا کامنت بالاتر گذاشتم شخصا به این نتیجه رسیدم افت فعلی سهم زیر 200 امکان خیلی کمی داره.(مگر اینکه با برخورد به این محدوده حمایتی یک برگشت به 220 داشته باشه و در عبور از این قیمت ناتوان عمل کند)

.......این تحلیل یک نتیجه گیری شخصی است و توصیه به خرید و فروش نمیباشد........

http://forums.boursy.com/[/URL][/IMG]

farhad.fathi
2011/10/25, 14:57

همونطور که دیشب گفتم(صفحه قبل) اگه از محدوده 200 برگرده تا 220-225 حداقل بالا میاد.

اگه بخواهیم خیلی محتاطانه عمل کنیم. اولین مقاومت جدی محدوده 216-217 است در ورود مجدد سهم به کانال تحلیل شنبه و پایان قطعی اصلاح سهم خروج از کانال و عبور از 237.
پانی جان با ۲۱۰ مشکل داره این نوسانات تو نزول طبیعیه

esi_mohammadi
2011/10/25, 14:59

180 و سپس 130

esi_mohammadi
2011/10/25, 15:06

واگرایی مخفی منفی روی مقاومت اگر در اسیلاتور ها دیدی خارج شو

pani
2011/10/25, 16:35

موافقم اولین مقاومت 209-211 و بعدی 217-220

ولی سهم موج 2 هست و تصور نمیکنم این نزول z باشه و کف قبلی(145) رو بزنه.حداکثر اصلاح بدبینانه 185 تومان تا فیبوی 78.6

http://uploadtak.com/images/z8wmoi2a2uqqxc4e0bo.png (http://uploadtak.com/)

خراباتی
2011/10/25, 16:37
جدیدی نتوانست روند نزولی قیمت صدرا را رقم زند که اعتصام آمد

در نمایشگاه غرفه کوچکی زد و دو خواهر بسیجی را قرار داد که بگوید مردم وقتتان را تلف صدرا نکنید

من از یکی از خواهران پرسیدم چرا غرفه باین کوچکی گرفتید گفت نمیدانم گفتم نظرتان در مورد رشد قیمتی چیست گفت نمیدانم
گفتم بفروشیم یا بخریم گفت نمیدانم

گفتم اعتصام حالش خوبه گفت نمیدانم

گفتم میشه بجای یک خودکار تبلیغاتی 2 تا بردارم گفت نه

بعدش خداحافظی کرم و به پرسش و پاسخم فکر کردم که تحلیلی حاصل شود که شد

pani
2011/10/25, 17:07

180 و سپس 130

موافقم اولین مقاومت 209-211 و بعدی 217-220

ولی سهم موج 2 هست و تصور نمیکنم این نزول z باشه و کف قبلی(145) رو بزنه.حداکثر اصلاح بدبینانه 185 تومان تا فیبوی 78.6

کلا با این نزول بدی که سهم داشت دو حمایت قوی سهم شکسته شده و باید محتاطانه تر رفتار کرد

http://forums.boursy.com/[/URL][/IMG

بوف کور
2011/10/25, 18:13
جدیدی نتوانست روند نزولی قیمت صدرا را رقم زند که اعتصام آمد

در نمایشگاه غرفه کوچکی زد و دو خواهر بسیجی را قرار داد که بگوید مردم وقتتان را تلف صدرا نکنید

من از یکی از خواهران پرسیدم چرا غرفه باین کوچکی گرفتید گفت نمیدانم گفتم نظرتان در مورد رشد قیمتی چیست گفت نمیدانم
گفتم بفروشیم یا بخریم گفت نمیدانم

گفتم اعتصام حالش خوبه گفت نمیدانم

گفتم میشه بجای یک خودکار تبلیغاتی 2 تا بردارم گفت نه

بعدش خداحافظی کرم و به پرسش و پاسخم فکر کردم که تحلیلی حاصل شود که شد
باز خوبه شما رفتید جلو
من برای کاری رفته بودم نمایشگاه و قصدم بازدید نبود
از بد حادثه تا وارد سالن مورد نظر شدم چشمم خورد به یک غرفه نیم متر در یک متر با دو عدد صندلی پلاستیکی در وسطش و دو فقره خواهر و یک فقزه برادر در غرفه
به خدا جدی می گم چنان حالم بد شد که گویی اصلا من زهره عشق صدرا نیستم
فشارم افتاد رو هفت و خیلی سریع رد شدم
البته مثل بچه ادم هم رد نشدم
از همه عزیزان معذریت می خوام
دستم را به نشانه ای خاک عالم بر سرتان بالا بردم و بر فرق ان سه بی نوای هیچ کار ه فرود اوردم ( البته از دور ؛ چون یکیشون نامرحم بود نمی شد فیزیکی انجامش داد :d )
اونا هم چنان متعجب نگاهم کردند که اخه چرااااااااااااااااااااااا اااااااااا؟

baradaran
2011/10/25, 19:59
باز خوبه شما رفتید جلو
من برای کاری رفته بودم نمایشگاه و قصدم بازدید نبود
از بد حادثه تا وارد سالن مورد نظر شدم چشمم خورد به یک غرفه نیم متر در یک متر با دو عدد صندلی پلاستیکی در وسطش و دو فقره خواهر و یک فقزه برادر در غرفه
به خدا جدی می گم چنان حالم بد شد که گویی اصلا من زهره عشق صدرا نیستم
فشارم افتاد رو هفت و خیلی سریع رد شدم
البته مثل بچه ادم هم رد نشدم
از همه عزیزان معذریت می خوام
دستم را به نشانه ای خاک عالم بر سرتان بالا بردم و بر فرق ان سه بی نوای هیچ کار ه فرود اوردم ( البته از دور ؛ چون یکیشون نامرحم بود نمی شد فیزیکی انجامش داد :d )
اونا هم چنان متعجب نگاهم کردند که اخه چرااااااااااااااااااااااا اااااااااا؟

زهره خانم من که از مشهد آمده بودم نمایشگاه بهتریم دستاورد برای من زیارت اتفاقی شما و سایر دوستانی بود که از نزدیک ملاقات کردم و من هم به طور اتفاقی به عرفه صدرا رسیدم و ظاهرا دقایقی قبل جناب اعتصام اونجا بوده و حرفهای همیشه رو گفته من با خانمی که ظاهرا همه کاره بود صحبت کردم و از شرایط صدرا پرسیدم از جمله از گزارش شش ماه سئوال کردم میگفت احتمالا خوبه و از تجدید ارزیابی پرسیدم گفت هنوز هیچی از مشکل آذراب پرسیدم گفت داریم رایزنی میکینم و چند سئوال دیگه همه رو دو پهلو جواب میداد و نهایتا چون یه عده جمع شده بودن گفت شما نامتون و تلفنتون رو بدین تا بعدا باهاتون تماس بگیریم و من هر روز بی صبرانه منتظر تلفن هستم .:)):))

امیر2309
2011/10/25, 20:15
تا پایان امسال
تولید گاز از پارس جنوبی به 280 میلیون متر مکعب در روز افزایش می یابد
۱۳:۱۲ (سه شنبه ۳ آبان ۱۳۹۰) اخبار مرتبط
» 400 میلیون دلار برای توسعه فازهای 20 و 21 پارس جنوبی واریز شد » سوری: هر 6 ماه یک فاز پارس جنوبی به مدار تولید وارد می شود » اختصاص سکوی B فاز یک پارس جنوبی به فاز 19

نسخه چاپی شانا _ گروه نفت: مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با تاکید بر این که هیچ مشکلی در تامین گاز زمستانی کشور وجود ندارد، گفت: هم اکنون روزانه 250 تا 260 میلیون متر مکعب گاز از میدان مشترک پارس جنوبی برداشت می شود و تا اسفند ماه این میزان به 280 میلیون متر مکعب افزایش خواهد یافت.

موسی سوری در گفت و گو با خبرنگار شانا تصریح کرد: میدان مشترک پارس جنوبی با فعالیت 29 فاز استاندارد و 24 پالایشگاه در پایان سال 94 از مرز تولید روزانه 800 میلیون مترمکعب گاز عبور خواهد کرد.
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با بیان این که در مدت 16 سال از آغاز بهره برداری از میدان های مشترک پارس جنوبی 10 فاز استاندارد در این میدان به بهره برداری رسید، افزود: هم اکنون روزانه 250 تا 260 میلیون متر مکعب گاز از این میدان مشترک برداشت می شود که تا اسفند ماه امسال این میزان به 280 میلیون متر مکعب افزایش خواهد یافت.
وی افزود: با تمهیدات انجام شده، سوخت زمستانی صنایع و نیروگاه ها بدون هیچ مشکلی تامین می شود.
سوری توسعه 19 فاز دیگر در پارس جنوبی را در دو گروه تقسیم بندی و تصریح کرد: فازهای قدیمی شامل فازهای 12، 15 و 16، 17 و 18 است که فاز 12 به تنهایی 84 میلیون متر مکعب گاز ترش تولید می کند، ولی بقیه فازها هر یک ظرفیت تولید 56 میلیون متر مکعب گاز را دارند.
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس در باره روند اجرای فازهای 15 و 16 پارس جنوبی گفت: پایان آذر امسال پالایشگاه این دو فاز برای شیرین سازی گاز راه اندازی می شود و در بخش دریایی نیز چاه های گاز آن تا سال 91 به بهره برداری خواهند رسید.
سوری گفت: پالایشگاه فازهای 17 و 18 نیمه نخست سال 91 وارد مدار می شوند و چاه های گازی آنها نیز از نیمه دوم سال آینده به مرحله تولید می رسد.

بهره برداری زودهنگام از فاز 12 پارس جنوبی
این مقام مسئول از بهره برداری زودهنگام از بزرگ ترین فاز تولید گاز کشور در ابتدای نیمه دوم سال آینده خبر داد و افزود: پالایشگاه شیرین سازی و چاه های تولیدی فاز 12 پارس جنوبی مهرماه سال آینده به صورت همزمان در مدار تولید و بهره برداری قرار خواهد گرفت.
سوری تصریح کرد: بهره برداری از فاز 12 درمجموع با رشد 59.37 درصدی در دست اجراست، ضمن آن که این فاز در بخش خطوط لوله با 91.44 درصد، بیشترین پیشرفت فیزیکی را دارد.
به گفته وی، فاز 12 در بخش سکو بیش از 67 درصد پیشرفت فیزیکی، در بخش خشکی بیش از 47 درصد، در بخش حفاری بیش از 62 درصد و در بخش مدیریت و طراحی بیش از 84 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
شتاب برای اجرای 8 فاز پارس جنوبی در مدت 35 ماه
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس در باره روند راه اندازی فازهای باقی مانده پارس جنوبی گفت: راه اندازی فازهای 13، 14، 19، 20 و 21، 22 تا 24 در سال 89 از سوی رئیس جمهوری به پیمانکاران واگذار شد، همچنین عملیات واگذاری زمین برخی از این فازها از اول تیر 89 آغاز شد.
سوری با بیان این که مراحل پیشرفت همه فازها یکسان نیست، افزود: برخی از فازها از جمله فازهای 13، 22 تا 24 در بخش خشکی پیشتاز و بر اساس برنامه پیش می روند و برخی دیگر در بخش دریا مطابق با برنامه هستند و شکاف زیادی میان عملکرد واقعی و پیشرفت برنامه این فازها وجود ندارد.
وی گفت: درمجموع همه فازها با مدیریت علمی و مدیریت جهادی در حال پیشرفت هستند و راهکارهای زیادی در زمینه تامین به موقع منابع مالی و تقویت نیروی انسانی برای بهره برداری به موقع از فازها در دست اجراست.

http://www.shana.ir/179034-fa.html

امیر2309
2011/10/25, 20:22
1390/08/03 17:09وزير صنعت، معدن و تجارت در حاشيه بازديد از فازهاي توسعه اي پارس جنوبي؛پيمانكاران پارس جنوبي از صندوق توسعه ملي اعتبار مي گيرندوزير صنعت، معدن و تجارت از امكان ارايه تسهيلات اعتباري به پيمانكاران پارس جنوبي خبر داد و گفت: اين اعتبار از سوي صندوق توسعه ملي تامين خواهد شد.

به گزاش باشگاه خبرنگاران به نقل از شركت ملي نفت،مهدي غضنفري؛ وزير صنعت، معدن و تجارت در حاشيه بازديد از فازهاي 14, 17 و 18 پارس جنوبي كه امروز (سه شنبه 3 آبان ماه) انجام شد، از ارايه كمك هاي مالي وزارت صنعت، معدن و تجارت به توسعه پارس جنوبي خبر داد و گفت: بر اساس اصل 44 قانون اساسي، امكان ورود وزارت صنعت به بحث سرمايه گذاري در طرح هاي توسعه اي پارس جنوبي وجود ندارد، با اين وجود تلاش مي كنيم تا شرايط را براي حمايت از بخش خصوصي فراهم كنيم.
وي تاكيد كرد: در همين راستا، امكان استفاده از منابع مالي حداقل 10 ميليارد دلاري صندوق توسعه ملي براي پيمانكاران بخش خصوصي فعال در پروژه هاي پارس جنوبي پيش بيني شده است.
غضنفري با اشاره به ضرورت استفاده از توان بخش خصوصي در پروژه هاي پارس جنوبي، گفت: استخراج گاز و تبديل آن به محصولات پتروشيمي مي تواند زنجيره بزرگي را در صنايع پايين دستي ايجاد كند كه اين امر درآمدزايي قابل توجهي را براي كشور در پي خواهد داشت.
وزير صنعت، معدن و تجارت، بر لزوم توجه به نرخ پايين زمان بازگشت سرمايه در پروژه هاي پارس جنوبي تاكيد كرد و گفت: به گفته كارشناسان، در صورت راه اندازي فازهاي پارس جنوبي، مجموع سرمايه گذاري هاي انجام شده در مدت يك سال قابل بازگشت خواهد بود كه از اين جهت قابل مقايسه با هيچ واحد صنعتي ديگري نيست.
وي ادامه داد: حضور در منطقه عسلويه يك فرصت استثنايي براي بخش خصوصي به شمار مي رود؛ در عين حال نرخ كوتاه بازگشت سرمايه مي تواند قراردادهاي توسعه اي پارس جنوبي را جذاب تر كند و فرصت مطلوبي براي حضور بخش خصوصي در تشكيل كنسرسيوم هاي سرمايه گذاري، بهره برداري، استخراج، توليد و صادرات و فعاليت بيشتر در حوزه نفت و گاز فراهم كند.
غضنفري، در ادامه بر دستاوردهاي مثبت اين سفر اشاره كرد و گفت: قصد داريم تا در طراحي مدلي براي حضور بيشتر و موثرتر بخش خصوصي در حوزه نفت و گاز با وزارت نفت همكاري كنيم.
وي هدف از سفر به پارس جنوبي را بررسي روند پيشرفت پروژه فازهاي 14، 17 و 18 عنوان كرد و افزود: سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران (ايدرو) به عنوان زير مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت و مجري اين پروژه ها، همكاري مستمري را با وزارت نفت دارد.
غضنفري در خصوص ميزان پيشرفت فيزيكي اين سه فاز نيز گفت: روند توسعه فازهاي 17 و 18 با شتاب مطلوبي در حال انجام است؛ اما در خصوص توسعه فاز 14 بايد تلاش بيشتري صورت گيرد./ف

امیر2309
2011/10/25, 20:29
انرژي :: اختصاص 10 ميليارد دلار از صندوق توسعه ملي به پيمانكاران پارس جنوبي
موج: وزير صنعت، معدن و تجارت از امكان ارايه تسهيلات اعتباري به پيمانكاران پارس جنوبي خبر داد و گفت: اين اعتبار از سوي صندوق توسعه ملي تامين خواهد شد.به گزارش خبرگزاري موج به نقل از روابط عمومي شركت ملي نفت ايران، مهدي غضنفري وزير صنعت، معدن و تجارت در حاشيه بازديد از فازهاي 14, 17 و 18 پارس جنوبي كه صبح امروز انجام شد، از ارايه كمك هاي مالي وزارت صنعت، معدن و تجارت به توسعه پارس جنوبي خبر داد و گفت: بر اساس اصل 44 قانون اساسي، امكان ورود وزارت صنعت به بحث سرمايه گذاري در طرح هاي توسعه اي پارس جنوبي وجود ندارد، با اين وجود تلاش مي كنيم تا شرايط را براي حمايت از بخش خصوصي فراهم كنيم.وي افزود: در اين راستا امكان استفاده از منابع مالي حداقل 10 ميليارد دلاري صندوق توسعه ملي براي پيمانكاران بخش خصوصي فعال در پروژه هاي پارس جنوبي پيش بيني شده است.غضنفري با اشاره به ضرورت استفاده از توان بخش خصوصي در پروژه هاي پارس جنوبي، اظهار داشت: استخراج گاز و تبديل آن به محصولات پتروشيمي مي تواند زنجيره بزرگي را در صنايع پايين دستي ايجاد كند كه اين امر درآمدزايي قابل توجهي را براي كشور در پي خواهد داشت.وزير صنعت، معدن و تجارت، بر لزوم توجه به نرخ پايين زمان بازگشت سرمايه در پروژه هاي پارس جنوبي تاكيد كرد و گفت: به گفته كارشناسان، در صورت راه اندازي فازهاي پارس جنوبي، مجموع سرمايه گذاري هاي انجام شده در مدت يك سال قابل بازگشت خواهد بود كه از اين جهت قابل مقايسه با هيچ واحد صنعتي ديگري نيست.وي ادامه داد: حضور در منطقه عسلويه يك فرصت استثنايي براي بخش خصوصي به شمار مي رود، در عين حال نرخ كوتاه بازگشت سرمايه مي تواند قراردادهاي توسعه اي پارس جنوبي را جذاب تر كند و فرصت مطلوبي براي حضور بخش خصوصي در تشكيل كنسرسيوم هاي سرمايه گذاري، بهره برداري، استخراج، توليد و صادرات و فعاليت بيشتر در حوزه نفت و گاز فراهم كند. همكاري دو وزارتخانه براي حضور بيشتر بخش خصوصي غضنفري، در ادامه بر دستاوردهاي مثبت اين سفر اشاره كرد و گفت: قصد داريم تا در طراحي مدلي براي حضور بيشتر و موثرتر بخش خصوصي در حوزه نفت و گاز با وزارت نفت همكاري كنيم.وي هدف از سفر به پارس جنوبي را بررسي روند پيشرفت پروژه فازهاي 14، 17 و 18 عنوان كرد و افزود: سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران (ايدرو) به عنوان زير مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت و مجري اين پروژه ها، همكاري مستمري را با وزارت نفت دارد.غضنفري در خصوص ميزان پيشرفت فيزيكي اين سه فاز گفت: روند توسعه فازهاي 17 و 18 با شتاب مطلوبي در حال انجام است، اما در خصوص توسعه فاز 14 بايد تلاش بيشتري صورت گيرد. گيرد. </p>

farhad.fathi
2011/10/25, 23:33
برادران وخواهران محترم من یه موج شماری از صدرا انجام دادم فقط منتتظر فردام

اماده .........

امیر2309
2011/10/25, 23:45
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۰, ساعت ۱۳:۲۷
اعطای امتیاز مجدد میلیاردی، به قرارگاه خاتم الانبیاء سپاه پاسداران
جــــرس: در ادامۀ اعطای امتیازات و انعقاد قراردادهای کلان و پول ساز نفتی و گازی با قرارگاه خاتم الانبیاء، وابسته به سپاه پاسداران از سوی دولت، به زودی قرارداد ساخت بزرگترین کارخانه ان.جی.ال ایران به ارزش تقریبی نیم میلیارد دلار به صورت ترک تشریفات مناقصه، مجددا به این قرارگاه واگذار می شود.

به گزارش مهر، قرار است ساخت کارخانه ان.اج.ال ۲۳۰۰ منطقه نفتی مارون به ارزش تقریبی نیم میلیارد دلار شامل یکهزار و ۸۷۷ میلیارد ریال و ۱۹۴ میلیون یورو به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا واگذار شود.

در صورت واگذاری این قرارداد گازی، سومین قرارداد صنعت نفت بوده که در دوران مدیریت رستم قاسمی در وزارت نفت به این مجموعه واگذار شده است.

شهریور ماه سالجاری هم قرارداد ساخت خط لوله اتان و اتیلن مرکز به ارزش تقریبی ۵۰۰ میلیون دلار توسط شرکت ملی صنایع پتروشیمی به قرارگاه سازندگی خاتام الانبیا واگذار شده بود.

در دومین قرارداد از زمان تصدی پست وزارت نفت توسط پاسدار قامسی، غلامرضا غریبی مدیر عامل سابق پایانه های نفتی ایران نیز، اخیرا در جمع خبرنگاران از واگذاری قرارداد مطالعاتی ساخت مخازن زیر زمینی نفت خام به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا خبر داده بود.

منابع خبری، هدف از ساخت کارخانه ان.جی.ال منطقه نفتی مارون جمع آوری گازهای تولیدی از مخزن خامی میدان نفتی مارون، همچنینن گازهای همراه نفت واحدهای بهره برداری شماره ۳ و ۵ این میدان نفتی به عنوان منبع اصلی خوراک کارخانه در نظر گرفته شده است.

تولیدات کارخانه گاز و گاز مایع ۲۳۰۰ مارون شامل ۲۸ هزار بشکه در روز مایعات سنگین تر از اتان و حدود ۲۰۷ میلیون فوت مکعب گاز سبک اعلام شده است.

گفتنی است، تابستان امسال و در جریان مراسم تودیع و معارفه فرمانده جدید قرارگاه خاتم الانبیاء، پاسدار رستم قاسمی فرمانده سابق این قرارگاه و وزیر جدید نفت گفته بود که "قرارگاه خاتم الانبیاء باید جایگزین شرکت های بزرگ خارجی شود."

قاسمی گفت که قرارگاه خاتم الانبیاء "بزرگترین مجموعه پیمانکاری در کشور به شمار می آید و باید آن را قوت بخشید."

s_hashem54
2011/10/26, 12:36
تو رو به خدا یکی منو دلداری بده ، امروز پول لازم بودم تنهایی سهمی که میتونستم بفروشم صدرا بود ، یکم از صدرا هامو گذاشتم او بالاها به اطمینان به رنج کشیدن ، تا آخر وقت نرفت 2 دقیقه به پایان بازار به کارگزار گفتم سر خط خرید رو 2020 بده بره ، تا فروختم تا 2070 رنج کشید .
نوش جون خریدارش ولی موندم این یک ، یک و نیم میلیون رنج آخر وقت اونم تو دو دقیقه خیلی هیجان انگیز بود .

با اوصاف بالا یک پیشنهاد برا صدرا دارا دارم . ببینید تا من فروختم قیمت 5 تومن کشید بالا ، حالا اگه میخواین سود خوبی تو صدرا ببرید . بیاین جمع شید یه پور سانت توپول به من بدید تا بقیه صدرا هامو هم رد کنم . :d

میسون
2011/10/26, 12:50
اقا هاشم ناراحت نباش برای همه پیش مییاد منم داشتم میخریدم 343 تا خریدم یکی 338.1 اومد فروخت من هر وقت این مسیله برام پیش مییاد میگم:در کف و سطح ماهیگیری نکردی ولی در بازار منفی اگر حتما باید بفروشی قیمت میانه بذار به قول معروف به خط قرمز تکیه نکن

امیر2309
2011/10/26, 17:50
نقل از سايت همسايه
معاملات امروز:

خریدارحقوقی : شرکت امید آرین به تعداد مجموعا" 4 میلیون - 2 میلیون طی معاملات و2 میلیون هم ساعات پایانی معاملات موقعی که یه رنج زداز2010 تا 2068 ریال . بقیه معاملات توسط بازار صورت گرفته است.
ضمنا" شرکت مذکورزیرمجموعه قرارگاه خاتم میباشد.

Godfathers
2011/10/26, 19:21
فوری:شركت مهداميدآرين-سهامي خاص به ترکیب سهامداران صدرا پیوست

خراباتی
2011/10/26, 21:20
صدرا با یک شرکت حسابرسی از بدو ورود سپاه قرار داد بسته است که رییسش یک اصفهانی است

فقط برای توجیه مالی اعتصام کار میکند ولی اسمش حسایرس است و هر ساله از روی خوشخدمتی به سپاه قراردادش با صدرا تمدید میشود

این اصفهانی خدای سمبل کردن گزارشات مالی میباشد و چون بنده چند واحد حسابداری صنعتی گذرانده ام بخوبی متوجه شدم

کافیست گزارش مالی گوگل را بهش بدهید و ازش بخواهید سود مثلا 10 دلاری هر سهم را 9 سنت بسازد

و از اینجور کارها

چنان گزارشی در مجمع گوگل ارائه میدهد که همه را عزادار میکند

نمیدانم سپاه این حسابساز را از کجا آورده ولی نابغه است

مثلا ازش بخواهید سود گازلوله را در مجمع 1000 تومن بسازد و صرف سهام کند و حق تقدمش را به 700 تومن برساند

مثل آب خوردن انجام میدهد

farhad.fathi
2011/10/26, 22:22
صدرا با یک شرکت حسابرسی از بدو ورود سپاه قرار داد بسته است که رییسش یک اصفهانی است

فقط برای توجیه مالی اعتصام کار میکند ولی اسمش حسایرس است و هر ساله از روی خوشخدمتی به سپاه قراردادش با صدرا تمدید میشود

این اصفهانی خدای سمبل کردن گزارشات مالی میباشد و چون بنده چند واحد حسابداری صنعتی گذرانده ام بخوبی متوجه شدم

کافیست گزارش مالی گوگل را بهش بدهید و ازش بخواهید سود مثلا 10 دلاری هر سهم را 9 سنت بسازد

و از اینجور کارها

مثلا ازش بخواهید سود گازلوله را در مجمع 1000 تومن بسازد و صرف سهام کند و حق تقدمش را به 700 تومن برساند

مثل آب خوردن انجام میدهد

ایول به این همشهری ...........................:d

خراباتی
2011/10/27, 09:22
جای تاسف است که بعضی ها هنوز در دوران قبیله ای سیر میکنند

در صورتیکه غافلند که شعور اجتماعی بحدی رشد نموده که انسانها دوران شهر پرستی و میهن پرستی و حتی قاره پرستی را پشت سر نهاده

و آمالشان جهان وطنی میباشد

که بنیانگزارش شاعر ایرانیست که شعرش هم اکنون سر در سازمان ملل میباشد

بنی آدم اعضای یکدیگرند
که در آفرینش ز یک گوهرند

analyst
2011/10/27, 09:58
http://www.irupload.ir/images/edypa43zjeznzcfryrr.png

اگر بشه چي ميشه؟

بنان
2011/10/27, 11:53
http://forums.boursy.com/

اگر بشه چي ميشه؟
جناب anallyst زياد هم نااميد نباش احتمالش هست ديروز كه تو محدوده 201-3 تومن بازي ميكرد ضمن اينكه معمولا شنبه و يكشنبه ها بازار منفيه اگر حمايتي ازش نشه بعيد نيست پيش بيني شما محقق بشه

msalehi_1979
2011/10/27, 17:56
صدرا 60 فیبو موج اخیر اصلاح کرده الان ار اس ای روزانه رو تقریب 30 هست این یک الارم برگشت که تو هفتگی رو حدود 45 واحد بولینگر روزانه نقطه مماس پایین و حمایت هست رو بولینگ هفتگی هم قیمت به باند وسط نفوذ کرده این هم میتوند الارم برگشت باشد در کندلها در نمودار روزانه ستاره ثاقب با دو جی را داریم که تشکیل دوجی میتوند به قدرت برای برگشت پس از ستاره ثاقب کمک کند ضمن اینکه تشکیل کندلها الان در انتهای فیبوی 60 هستند که این خیلی خوب هست
در نمودار هفتگی تشکیل دوجی اگر با کندل مثبت سفید بین تفاوت قیمت 210 تا 230 همراه باشد در هفته اینده فوق العاده به برگشت با جمیع نکات بالا میتوان امیدوار بود
با جمیع نکات بالا میتوان به پایان موج دو اصلاحی اخیر بسیار امیدوار بود اما بنظرم موج سوم میتواند در روند صعودی سهم زمانبر باشد و همراه با نوسانات رو به بالا باشد

PASHA
2011/10/27, 20:11

و از اینجور کارها

مثل آب خوردن انجام میدهد

هرجا که اسم پول باشد
همیشه پای یک اصفهانی درمیان است .:d

s_hashem54
2011/10/28, 02:44

اگر بشه چي ميشه؟

آنالیست عزیز
نکنه منظورت تشکیل یک سر و شونه با هدف قمیتی 1300 - ریال باشه ، حالا میگین چکار کنم !!!!!!

وحید شکیب
2011/10/28, 10:13
آنالیست عزیز
نکنه منظورت تشکیل یک سر و شونه با هدف قمیتی 1300 - ریال باشه ، حالا میگین چکار کنم !!!!!!
هر موقع که همه نا امید شدهاند و برادران تکنیکالیست هدف های 130 تومن و بعدش 100 تومنی عنوان کردند وقت خرید صدرا فرا رسیده.تجربه 2.5 سال سهامداری صدرا

mmmm
2011/10/28, 11:01
هر موقع که همه نا امید شدهاند و برادران تکنیکالیست هدف های 130 تومن و بعدش 100 تومنی عنوان کردند وقت خرید صدرا فرا رسیده.تجربه 2.5 سال سهامداری صدرا

ای ول.بخدا این جمله شمارو باید با اب طلا نوشت.منم موافقم.انشالله در 130 ما هم صدرایی میشیم.
اما در مورد هفته اتی باید به احتمال فعال شدن بخشی از خبرهای سیاسی علیه ایران اشاره کرد که در صورت بروزاین موضوع واکنش بازار در روز آغازین هفته چندان جالب نخواهد بود .بازارهای جهانی مخصوصا نفت و مس میتوانند کمی این افت را کاهش دهند .از طرفی احتمال کناره گیری وزیر اقتصاد و فشار بر او برای تعویض بهمنی نگرانی زیادی بر بازار وارد کرده.

نقل از گروه پرشین تحلیل

امید
2011/10/28, 15:44
ای ول.بخدا این جمله شمارو باید با اب طلا نوشت.منم موافقم.انشالله در 130 ما هم صدرایی میشیم.
اما در مورد هفته اتی باید به احتمال فعال شدن بخشی از خبرهای سیاسی علیه ایران اشاره کرد که در صورت بروزاین موضوع واکنش بازار در روز آغازین هفته چندان جالب نخواهد بود .بازارهای جهانی مخصوصا نفت و مس میتوانند کمی این افت را کاهش دهند .از طرفی احتمال کناره گیری وزیر اقتصاد و فشار بر او برای تعویض بهمنی نگرانی زیادی بر بازار وارد کرده.

نقل از گروه پرشین تحلیل
به نظرم در درجه اول برکناری بهمنی سفته باز که باعث چرخش منابع مالی کشور از تولید به سمت سفته بازی روی دلار و طلا شده و کلا اقتصاد کشور رو به لجن کشیده و در درجه بعد برکناری صالح آبادی و تیم حاکم بر اداره ناشران بورس و مدیر بازار صحرایی میتونه بزرگترین خدمت به بازار بورس باشه.

farhad.fathi
2011/10/28, 22:08
این موج شماری در صورتی که فردا رو سهم بالای 210 بتونه تثبیت بشه

http://forums.boursy.com/imported/2011/10/87.png (http://www.pic.iran-forum.ir/)

و انشالله موج تلفیقی 1 و 2 بزرگ

http://forums.boursy.com/imported/2011/10/88.png (http://www.pic.iran-forum.ir/)

esi_mohammadi
2011/10/28, 22:25
هرجا که اسم پول باشد
همیشه پای یک اصفهانی درمیان است .:d

داداش بیخیال 8-|

خراباتی
2011/10/29, 14:53
من نمیتوانم همه چیز را در مورد صدرا توضیح دهم چون

دو میمون روی شاخه درختی نشسته بودند و به غروب خورشید نگاه میکردند.
یکی از دیگری پرسید: چرا هنگام غروب رنگ آسمان تغییر میکند؟
میمون دوم گفت: اگر بخواهیم همه چیز را توضیح بدهیم، مجالی برای زندگی نمی ماند. گاهی اوقات باید بدون توضیح از واقعیتی که در اطرافت میبینی، لذت ببری...
میمون اول با ناراحتی گفت: تو فقط به دنبال لذت زندگی هستی و هیچ وقت نمی خواهی واقعیتها را با منطق بیان کنی !!!
در همین حال هزار پایی از کنار آنها میگذشت...
میمون اول با دیدن هزار پا از او پرسید: هزار پا، تو چگونه این همه پا را با هماهنگی حرکت میدهی؟
هزارپا جواب داد: تا به امروز راجع به این موضوع فکر نکرده ام ؟!
میمون دوم گفت: خوب فکر کن چون این میمون راجع به همه چیز توضیح منطقی میخواهد!
هزار پا نگاهی به پاهایش کرد و خواست توضیحی بدهد:
خوب اول این پا را حرکت میدهم، نه، نه. شاید اول این یکی را. باید اول بدنم را بچرخانم ...
هزار پا مدتی سعی کرد تا توضیح مناسبی برای حرکت دادن پاهایش بیان کند ولی هرچه بیشتر سعی میکرد، ناموفقتر بود.
پس با ناامیدی سعی کرد به راه خودش ادامه دهد، ولی متوجه شد که نمیتواند.
با ناراحتی گفت: ببین چه بلایی به سرم آوردی؟! آنقدر سعی کردم چگونگی حرکتم را توضیح دهم که راه رفتن یادم رفت!!!
میمون دوم به اولی گفت: میبینی؟! وقتی سعی میکنی همه چیز را توضیح دهی اینطور میشود...!
پس دوباره به غروب آفتاب خیره شد تا از آن لذت ببرد...
پائولو کوئیلیو

بنان
2011/10/29, 17:21

اگر بشه چي ميشه؟
جناب آناليست اگه جرات داري اين پستو تو بورگس برو بزن ظرف 2 دقيقه 50تا پست برات ميزنن تا ميتونند ناسزا بارت ميكنند .خداوكيلي دم بچه هاي اين سايت گرم اگر برخلاف ميل آنها حرفي بزني برخلاف سهمي كه دارند نظرتو اعلام بكني هيچ كس بهت بي احترامي نميكنه و همه اعم از دوستان تكنيكاليست و بنيادي در نهايت صداقت و يكرنگي اطلاعاتشون را در اختيار ديگر دوستان قرار ميدن من بشخصه دست تمامي دوستان و ليدرهاي اين سايتو از دور ميبوسم و آرزوي روزهاي پرسودي را براي همه دارم.

sirwan
2011/10/29, 17:45
بورس24 خیلی صدرایترند اگر میخواهی مثبت بگیری الکی از صدرا تعریف کن

سیگنال بورس
2011/10/29, 21:50
سیگنالی جالب در صدرا
چاپ

۰۷ آبان ۱۳۹۰

سیگنال بورس: نمودار صدرا را مشاهده می کنید قیمت همانطور که هشدار داده بودیم به مقاومت 287 خود برخورد کرد و روند نزولی در پیش گرفت اکنون قیمت به 62% فیبوناچی خود رسیده است و درحال حمایت شدن است، با بررسی گذشته سهم به این نتیجه رسیدیم که سیستمی که به خوبی در این سهم جوابگو هست ترکیب RSI و استوکاستیک است، سیگنال مثبت زمانی صادر می شود که RSI به زیر 30 رود و از 30 به سمت بالا عبور کند و در این هنگام استوکاستیک نیز از زیر محدوده 20 به سمت بالا سیگنال مثبت دهد. سیگنال قبلی را با دایره های قرمز مشخص کرده که کاملا سیگنال به موقعی بود البته سیگنال اشتباه هم وجود داشته اما از هر 5 مورد 3 تا 4 مورد سیگنال درست از آب درآمده است.

حال بایستی منتظر بود که RSI از زیر 30 به سمت بالا عبور کند که به نظر می رسد به یکی دو کندل صعودی احتیاج دارد.
http://tsesignal.com/default/technical-analysis/3640-sadra7490.html

esi_mohammadi
2011/10/30, 00:07
سیگنالی جالب در صدرا
چاپ

۰۷ آبان ۱۳۹۰

سیگنال بورس: نمودار صدرا را مشاهده می کنید قیمت همانطور که هشدار داده بودیم به مقاومت 287 خود برخورد کرد و روند نزولی در پیش گرفت اکنون قیمت به 62% فیبوناچی خود رسیده است و درحال حمایت شدن است، با بررسی گذشته سهم به این نتیجه رسیدیم که سیستمی که به خوبی در این سهم جوابگو هست ترکیب RSI و استوکاستیک است، سیگنال مثبت زمانی صادر می شود که RSI به زیر 30 رود و از 30 به سمت بالا عبور کند و در این هنگام استوکاستیک نیز از زیر محدوده 20 به سمت بالا سیگنال مثبت دهد. سیگنال قبلی را با دایره های قرمز مشخص کرده که کاملا سیگنال به موقعی بود البته سیگنال اشتباه هم وجود داشته اما از هر 5 مورد 3 تا 4 مورد سیگنال درست از آب درآمده است.

حال بایستی منتظر بود که RSI از زیر 30 به سمت بالا عبور کند که به نظر می رسد به یکی دو کندل صعودی احتیاج دارد.
http://tsesignal.com/default/technical-analysis/3640-sadra7490.html

باید کم کم به استقبال یه واگرایی مخفی منفی در اسیلاتور ها در نمودار صدرا بریم;)

مصطفي
2011/10/30, 10:29
سلام

با توجه به ساختار نمودار و حركت كند اصلاحي شاهد تشكيل الگوي bullish 61.8% هستيم و همزمان مقاومت به حمايت تبديل شده . ما انتظار داريم شاهد رشد قيمت تا محدوده 260 باشيم .

http://forums.boursy.com/imported/2011/10/38.gif

mohseni1353
2011/10/30, 11:36
خبري شد صف شد؟

تصمیم کبری
2011/10/30, 11:42
خبري شد صف شد؟

مجمع اذراب چه تاریخیه؟

pani
2011/10/30, 11:44
صدرا رفت واسه موج b

Zambrotta
2011/10/30, 11:51
صدرا رفت واسه موج b
خانم پانی
برای ما مبتدیان لطفا توضیح بیشتری بدید

pani
2011/10/30, 12:05
خانم پانی
برای ما مبتدیان لطفا توضیح بیشتری بدید

به نظر من هنوز اهداف زیر 200 تومان برای سهم وجود داره در موج c ولی الان سهم وارد موج b شده که حداقل تا محدوده 230 و حداکثر تا 252 (ریتریس به خط گردن سر و شانه سقف) به صورت سه موجی بالا میاد

چارت زیر حداقل انتظارم از سهم تو موج b است:

http://uploadtak.com/images/ti88v926bbycxoos3twh.png (http://uploadtak.com/)

بوف کور
2011/10/30, 12:11
باید کم کم به استقبال یه واگرایی مخفی منفی در اسیلاتور ها در نمودار صدرا بریم;)
اسی جان شما واگرایی مثبت و ول کردید رفتید سراغ چیزی که هنوز انتاق نیفتاده ؟!
من صدرا ندارم ولی از تحلیل گر انتظار می ره اول اون چیزی رو که تو نمودار می بینه بگه نه اون چیزی رو که شاید در اینده پیش بیاد
هر جمله اشتباه ما ممکنه باعث ضرر و زیان دوستانی بشه که اعتماد می کنند
خیلی مخلصیم

mohseni1353
2011/10/30, 12:19
استاد سلام خدا قوت سرو شانه به اين صورت ميباشد؟

http://uploadtak.com/images/1q8hkn2s13c5wn9q1jb.png (http://uploadtak.com/)

يگانه
2011/10/30, 12:21
چارت صدرا واگرايي مثبتش زيبا تر از فاراكه
ولي بنيادي فاراك بهتره

pani
2011/10/30, 12:22
استاد سلام خدا قوت سرو شانه به اين صورت ميباشد؟

http://forums.boursy.com/ (http://uploadtak.com/)

سلام خدمت دوست عزیز جناب محسنی.نظرم همین سر و شونه هست که هدفش 180 تومانه البته در انتهای اصلاح در موج c

esi_mohammadi
2011/10/30, 12:23
من صدرا ندارم ولی از تحلیل گر انتظار می ره اول اون چیزی رو که تو نمودار می بینه بگه نه اون چیزی رو که شاید در اینده پیش بیاد
خیلی مخلصیم

زهره جان چرا میزنی
به آر اس آی و استوکاستیک یه نگاهی بنداز تا حدودی متوجه میشی چی میگم
در ضمن مکدی هنوز تا فاز منفی هست .( زیر خط تراز صفر) هنوز سهم دسته فروشنده هست
http://uploadtak.com/images/unfmjn1pkqjn0mooosm7.jpg

خراباتی
2011/10/30, 12:30
قیمت صدرا را عرضه و تقاضا تعین نمیکند

بنابر این دنبال روش علمی برای پیش بینی قیمت نباشید که حاصلی جز اتلاف وقت ندارد

اینکه یکهویی صف خرید یا فروش میشه بر پایه منطق و استدلال نیست و هیچگونه توجیه منطقی نداره

من دیروز در قالب یک مثل گفنم که نمیتوانم در مورد صدرا حرفی بزنم

ولی اعتصام فردیست ساده کسی زبل باشه میتواند براحتی ورق های در دستش را بخواند

iq_son
2011/10/30, 12:39
سلام یه منطق تو صدرا حاکمه اونم اینکه وقتی صف فروشش جم شه حداقل 25 درصدی رشد میکنه!!!
اینو سابقه بارها نشون داده
منم اون روز رو 198 رو صدرا تک سهم شدم! امیدوارم این منطقش بازم جواب بده و حداقل یه 25% برداریم!:p

بوف کور
2011/10/30, 12:44
زهره جان چرا میزنی
اقا ما کوچیک شما هم هستیم زدن کدومه ؟
اما
اونی که بنده در نمودار می بینم
خط صورتی :
واگرایی مخفی مثبت در مک دی
خط قرمز :
واگرایی مثبت در مک دی
و خم شدن سر هیستوگرام مک دی که واگرایی مخفی مثبت و تائید می کنه هست
از روز اول هم گفتم هم صدرا هم فارک در حال ساخت الگوی هارمونیک می باشند ( بت ) و کمتز از این مقادیر نخواهند شد

http://up98.org/upload/server1/01/v/7ck7yn8bko8vau9a7u.jpg

mohseni1353
2011/10/30, 12:49
استاد سلام اين لپ تاپ شما خوب موقعي درست شد دستتون درد نكنه

مهرداد
2011/10/30, 14:38
سرکار خانم تدین عزیز
عبارت سبز رنگ جدید زیر نوشته های شما بسیار زیباست

وبه قول حافظ عزیز :

اگرچه باده فرح بخش و باد گل بیز است
به بانگ چنگ مخور می که محتسب تیز است

به آب دیده بشوئیم خرقه ها از می
که موسم ورع و روزگار پرهیز است .....

با نظر شما در مورد صدرا وفاراک موافقم

نیز از محضر شما جناب محمدی عزیز نیز تلمذ نمودم

روی ماه تک تک دوستان را می بوسم
ومتاسف که به دلیل مشغله همرا ویاریگر همیشگی این صفحه ی پر مهر نیستم......

روزگارتان خوش ودیدارتان به طلوع خورشید از البرز باد

ارادتمند
مهرداد

بوف کور
2011/10/30, 14:45
سرکار خانم تدین عزیز
عبارت سبز رنگ جدید زیر نوشته های شما بسیار زیباست

وبه قول حافظ عزیز :

اگرچه باده فرح بخش و باد گل بیز است
به بانگ چنگ مخور می که محتسب تیز است

به آب دیده بشوئیم خرقه ها از می
که موسم ورع و روزگار پرهیز است .....

با نظر شما در مورد صدرا وفاراک موافقم

نیز از محضر شما جناب محمدی عزیز نیز تلمذ نمودم

روی ماه تک تک دوستان را می بوسم
ومتاسف که به دلیل مشغله همرا ویاریگر همیشگی این صفحه ی پر مهر نیستم......

روزگارتان خوش ودیدارتان به طلوع خورشید از البرز باد

ارادتمند
مهرداد
محبت دارید اقا مهرداد
اگر اخباری از صدرا دارید دوستان رو بی نصیب نگذارید
ممنون از شعر زیباتون

مهرداد
2011/10/30, 15:15
متاسفانه خبر خاصی از صدرا ندارم
اصولا با خبر هم کار نمی کنم

دربین گروه تجهیزات بهتر از همه فاذر که شتاب خروج از زیان فوق العاده ای داشته وسطح زیانشو به مبلغ :8/1 میلیارد تومان رسانده که تا پایان سال اگر اتفاق خاصی از آن بهارات ع.....بی رخ ندهد
کل زیان را پوشش داده وبه سود دهی - پس از انتظاری 10 ساله خواهد رسید - از دیدگاه قیمتی نیز در قیمتهای خوبی برای خرید قراردارد واهداف بالای قیمتی را _ البته با صبوری وسهامداری حداقل 6ماهه تجربه خواهد کرد .

پس از فاذر - فاراک قرار دارد که پوشش کل زیان انباشته اش کمی سخت تر به نظر می رسد اما سهم خوبیست از دیدگاه بنیادی
این سهم نیز از دیدگاه قیمتی در قیمتهای فوق العاده ای برای خرید قراردارد - بادیدگاه حداقل 6 ماهه

واما صدرا کثیف ترین سهم بازار چه از نظر گزارشات مالی که معمولا به صنعت حساب آرائی ( شکل ادبی حسابسازی ) مزین می باشد
هر چند سودهای عالی میدهد ولی بازیگری هوشمند می خواهد که با لحظه لحظه ی این سهم نفس بکشد
البته این نظرات شخصی بنده بود وپیشنهادی برای خرید یا فروش به دوستان نیست

که حقیر شایستگی ارائه پیشنهاد ندارم - هدف به چالش کشیدن نظرم بود تا دانسته های اندکم چکش کاری شود

ارادتمند دوستان:x

rohollah
2011/10/30, 18:52
اکه دیدید صدرا کفش رو بالاتر از 220 تعیین کرد میشه به صعود امیدوار بود در غیر این صورت .....

farhad.fathi
2011/10/30, 21:02
اساتید محترم
این چارت تعدیل شده صدراست
میشه روند صدرا رو تا حدودی فهمید

http://forums.boursy.com/imported/2011/10/92.png (http://www.pic.iran-forum.ir/)

خراباتی
2011/10/30, 21:12
اگه فرهادی پس شیرینت کو

بچه مرشد ای عکس چی را نشون میده؟ اهان ضربان قلب احمدینژاده که خبر اختلاس 3000 میلیادی را شنیده

یا نقشه مترو که توپخانه را به فلکه صادقیه وصل میکنه

یا حرکت کشتی دزدان دریایی که ناوگان امریکایی تعقیبشون کرده

خلاصه اینا همه هست ولی اثری از صدرا نیست

farhad.fathi
2011/10/30, 21:14
اگه فرهادی پس شیرینت کو

بچه مرشد ای عکس چی را نشون میده؟ اهان ضربان قلب احمدینژاده که خبر اختلاس 3000 میلیادی را شنیده

یا نقشه مترو که توپخانه را به فلکه صادقیه وصل میکنه

یا حرکت کشتی دزدان دریایی که ناوگان امریکایی تعقیبشون کرده

خلاصه اینا همه هست ولی اثری از صدرا نیست

فکر کنم خراباتی جان رو 230 باید صدرا رو داد به بازار و رو 165 باز هم سوار شد

عليمردان
2011/10/30, 23:53

آقا فرهاد 165 البته بعد از افزایش سرمایه دیگه!0:-)

farhad.fathi
2011/10/31, 08:59
آقا فرهاد 165 البته بعد از افزایش سرمایه دیگه!0:-)
نه متاسفانه

mohseni1353
2011/10/31, 09:11
صدرا در آستانه صف خريد

fm2006
2011/10/31, 11:22
خب از بعد از روزی که 30 میلیون صف فروش شد شواهد نشون میداد که با توجه به دستورات مخفی اون حجم نزدیک به 50 میلیون باشه . از اون روز تا حاا با اختساب حجم امروز تا این لحظه 49.5 میلیون سهم معامله شده . به نظرتون فروشنده ها پیاده شدن ؟
رالی جدید نزدیکه ؟
اگر نمایندگان فردا به وزیر اقتصاد رای اعتماد بدهند ..........
همگرایی های جالبی در بازار در حال شکلگیریه

فانی
2011/10/31, 13:00
صدرا که فعلا به 2020 عکس العمل نشون داده روند صعودیش داره شکل میگیره کم کم اگه یکی دو روز دیگه مثبت بخوره دیگه تثبیت میشه تا 280 میره

amir3236
2011/10/31, 15:16
امروز نهاوندیان رییس اتاق بازرگانی تورادیو گفت برای کمک به واحد های تولیدی وصنعتی آیین نامه اجرایی تجدید ارزیابی داراییهاهفته بعد ابلاغ میشه .صدرا خریدن داره .

esi_mohammadi
2011/11/01, 08:48
به نظرم کندل امروز یه دوجی تغییر روند می باشد

خراباتی
2011/11/01, 09:27
سیاست اعتصام فعلا بر مبنای یک قران 2 زار است

چون نه خریدار دارد صدرا نه فروشنده

..خل نیست که قیمت را پایین نگهدارد و فروشندگان را از دست بدهد

باید نه خرید و نه فروخت تا دید چه میشود ....

شنیدم که بعضی از سهامداران زیاندیده به دعا نویس و رمال رو آورده و یا به ائمه اطهار که بعید میدانم از این طریق کارگشا شود مشکل صدرا

چون انان خود در زندگیشان مصیبتها کشیده اند که صد رحمت به زیان ما از صدرا

esi_mohammadi
2011/11/01, 14:54
نظره کاملا شخصی :
http://uploadtak.com/images/xdmkjk00pb0i09hqs8z.jpg

لینک تصویر (http://uploadtak.com/images/xdmkjk00pb0i09hqs8z.jpg)

fm2006
2011/11/01, 16:40
نظره کاملا شخصی :

لینک تصویر (http://uploadtak.com/images/xdmkjk00pb0i09hqs8z.jpg)

جناب محمدی با تشکر از تحلیل زیبای شما .
واگرایی های اشاره شده شما صحیح هست اما مطلبی که وجود داره اینه که اثرش رو گذاشته و مشاهده هم میکنید که همین واگرایی باعث معکوس شدن روند از 280 شده و به مرور با کندل های امید بخش در صورت تداوم با عبور قیمت از 230 این واگرایی رفع میشه .

amir3236
2011/11/02, 08:10
امروز نهاوندیان رییس اتاق بازرگانی تورادیو گفت برای کمک به واحد های تولیدی وصنعتی آیین نامه اجرایی تجدید ارزیابی داراییهاهفته بعد ابلاغ میشه .صدرا خریدن داره .

نهاوندیان در جمع خبرنگاران:
جنجال بیهوده در اختلاس جایز نیست/ دچار سیاستزدگی افراطی نشویم
رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران گفت: جنجال بیهوده در مورد اختلاس اخیر جایز نیست، لذا در عین حالی که باید برخورد قضایی جدی با این موضوع صورت گیرد اما نباید در پرونده اختلاس به طور افراطی دچار سیاست زدگی شویم.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد نهاوندیان در حاشیه جلسه امروز شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در جمع خبرنگاران در خصوص استیضاح وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: به نظر می رسد در عین حالی که باید برخورد قضایی دقیق با متخلفان موضوع سوء استفاده بانکی صورت گیرد ولی مراقبت اصلی باید نسبت به فضای کسب و کار باشد تا آثار سوء آن فضای عمومی کشور را متاثر نکند.

سخنگوی شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی گفت: موضوع سوء استفاده بانکی نباید در سیستم بانکی کشور تردید ایجاد کند و به امید به آینده در اقتصاد ایران لطماتی وارد آورد.

وی تصریح کرد: جنجال بیهوده در این مورد جایز نیست لذا در عین حالی که باید برخورد قضایی جدی با این موضوع صورت گیرد اما نباید در پرونده اختلاس به طور افراطی دچار سیاست زدگی شویم.

به گفته نهاوندیان تاکید بخش خصوصی بر موضوع استیضاح وزیر امور اقتصاد و دارایی این است که بازگشت اعتماد به فضای اقتصادی کشور صورت گیرد و همه تلاش کنند تا در این موضوع نقش آفرینی لازم را در جهت بازگشت اعتماد داشته باشند.

ارز سه نرخی

وی همچنین در مورد سه نرخی شدن ارز از روز گذشته در بازار گفت: شورای گفتگو در چند جلسه گذشته در مورد سیاست گذاری در نرخ ارز تاکیداتی داشته و سیاست تک نرخی ارز را مورد تاکید قرار داده است این در حالی است که شکاف هایی که میان نرخ ارز در بازار رسمی و غیر رسمی وجود دارد می تواند سرچشمه رانت باشد و هر جا رانت اقتصادی مشاهده شود حتما باید نگران فسادهای آینده در اقتصاد بود.

رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه بانک مرکزی عمده ترین عرضه کننده ارز در بازار کشور است بنابراین باید زمینه ای را فراهم کند که مدیریت لازم بر روی نرخ ارز صورت گیرد اما نکته مهم این است که در تعیین نرخ ارز همچنان که در قانون پیش بینی شده باید واقعیت تورم در داخل و خارج کشور را مد نظر قرار داد تا از ایجاد رانت جلوگیری شود.

وی گفت: در سیستم بانکی و اعتباری کشور باید شرایطی فراهم شود که همچون سایر کشورهای پیشرفته رانتی در اقتصاد ایجاد نشود تا به دنبال آن سوء استفاده بانکی صورت گیرد. لذا برخورد ریشه ای با فساد مد نظر است و باید بازار را به گونه ای رقابتی کنیم که از شکل گیری رانت در بازار ارز جلوگیری شود.

نهاوندیان در رابطه با جلسه امروز شورای گفتگو اظهار داشت: خوشبختانه طرح قانونی بهبود فضای کسب و کار بعد از طی مراحل قانونی در کمیسیونهای اصل 44 مجلس شورای اسلامی و جهاد اقتصادی مطرح و مصوب شده و امید می رود که در هفته جاری در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار گیرد.

وی ادامه داد: یکی از بندهای این قانون راه اندازی شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در سطح استانی است که در این رابطه نکته قابل توجه این است که قبل از اینکه زمینه قانونی راه اندازی شورای گفتگو با تصویب لایحه بهبود مستمر فضای کسب و کار فراهم شود بسیاری از استانهای کشور، شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی را راه اندازی کرده و به طور رسمی آغاز به کار کرده اند.

نهاوندیان اظهار داشت: بندهای مهم دیگری نیز در پیش نویس قانون بهبود فضای کسب و کار وجود دارد که از جمله آن الزام به داشتن سخنگو در تمامی دستگاههای اجرایی و اقتصادی است که می تواند منجر به ارتقای پاسخگویی دستگاههای اقتصادی شود.

وی خاطر نشان کرد: ایجاد و راه اندازی واحد بهبود کسب و کار در تمامی دستگاههای دولتی و اقدام برای از بین بردن تمامی امتیازات دستگاههای دولتی و شبه دولتی در مقایسه با بنگاههای خصوصی نیز مورد تاکید قرار گرفته است ضمن اینکه سامانه ای برای بهبود مستمر فضای کسب و کار در این قانون دیده شده است.

نهاوندیان اظهار داشت: همچنین بحث و بررسی در جلسه امروز شورای گفتگو در مورد درآمد شهرداری ها به ویژه در کلانشهرها مورد توجه واقع شد ه بر این اساس قرار بر این شد 10 دریف پیش بینی شده در بودجه سال 90 کل کشور که منبع درآمد شهرداری ها است عملیاتی شود.

وی در خصوص پرداخت دیون دولت به پیمانکاران خاطر نشان کرد: کارگروهی در شورای گفتگو تشکیل شده که پیشنهاد این کارگروه تهیه و انتشار اسناد خزانه به منظور تهاتر بدهی دولت با پیمانکاران است که این موضوع به عنوان یک تبصره مهم در متمم بودجه امسال دیده خواهد شد و دولت با استفاده از این مجوز و انتشار اسناد خزانه مشکل پیمانکاران را حل خواهد کرد.

رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران همچنین در مورد پرداخت بدهی های وزارت نیرو به پیمانکاران گفت: با توجه به حسایستی ویژه این موضوع قرار بر این شد تا دستور رئیس جمهور مبنی بر پرداخت فوری بخشی از منابع مورد نیاز این وزارتخانه از سوی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور عملیاتی شود تا بتوان بخشی از مشکلات پیمانکاران مرتبط با وزارت نیرو را مرتفع کرد.

وی همچنین در مورد موضوع تجدید ارزیابی مجدد دارایی بنگاههای اقتصادی گفت: قرار بر این شد که ارزیابی واقع بینانه ای از دارایی های بنگاههای اقتصادی صورت گیرد تا امکان وثیقه گذاری بالاتری از سوی بنگاههای اقتصادی فراهم شده و مشکل دسترسی به منابع سهل تر شود که بر این اساس آیین نامه اجرایی این موضوع در معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی تهیه و امیدواریم با تصویب آن در جلسه آتی هیئت دولت گشایش در کار پیمانکاران صورت گیرد.

وی گفت: پیشنهاد انتشار اسناد خزانه به منظور تهاتر بدهی دولت با پیمانکاران به صورت یک تبصره پیشنهادی در متمم بودجه گنجانده خواهد شد. نهاوندیان در ادامه به ارائه گزارش عملکرد شش ماهه شورای گفتگو پرداخت.

امیر2309
2011/11/02, 15:12
نقل از سايت همسايه:
نمابورس:
پیمانکاران؛

در این گروه حفاری، صدرا و مپنا مثبت بودند ولی فاراک در قیمت آخرین معامله اندکی کاهش داشت. در خبرها بود نهاوندیان در خصوص پرداخت دیون دولت به پیمانکاران خاطر نشان کرد: کارگروهی در شورای گفتگو تشکیل شده که پیشنهاد این کارگروه تهیه و انتشار اسناد خزانه به منظور تهاتر بدهی دولت با پیمانکاران است که این موضوع به عنوان یک تبصره مهم در متمم بودجه امسال دیده خواهد شد و دولت با استفاده از این مجوز و انتشار اسناد خزانه مشکل پیمانکاران را حل خواهد کرد. رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران همچنین در مورد پرداخت بدهی های وزارت نیرو به پیمانکاران گفت: با توجه به حسایستی ویژه این موضوع قرار بر این شد تا دستور رئیس جمهور مبنی بر پرداخت فوری بخشی از منابع مورد نیاز این وزارتخانه از سوی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور عملیاتی شود تا بتوان بخشی از مشکلات پیمانکاران مرتبط با وزارت نیرو را مرتفع کرد. وی همچنین در مورد موضوع تجدید ارزیابی مجدد دارایی بنگاه های اقتصادی گفت: قرار بر این شد که ارزیابی واقع بینانه ای از دارایی های بنگاه های اقتصادی صورت گیرد تا امکان وثیقه گذاری بالاتری از سوی بنگاه های اقتصادی فراهم شده و مشکل دسترسی به منابع سهل تر شود که بر این اساس آیین نامه اجرایی این موضوع در معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی تهیه و امیدواریم با تصویب آن در جلسه آتی هیئت دولت گشایش در کار پیمانکاران صورت گیرد. وی گفت: پیشنهاد انتشار اسناد خزانه به منظور تهاتر بدهی دولت با پیمانکاران به صورت یک تبصره پیشنهادی در متمم بودجه گنجانده خواهد شد. نهاوندیان در ادامه به ارائه گزارش عملکرد شش ماهه شورای گفتگو پرداخت.

شنیده می شود که صدرا پس از افزایش سرمایه تعدیل را به بازار خواهد داد.

امیر2309
2011/11/02, 15:16
بخشنامه جدید وزیر نفت صادر شد
4 تکلیف برای 4 شرکت/ رستم خواستار رفع ضربتی مشکلات پارس جنوبی شد
خبرگزاری فارس: وزیر نفت در ابلاغی جدید خطاب به معاونین وزارت نفت و مدیران عامل چهار شرکت اصلی و روسای واحدهای مستقل ستادی، به طور ویژه بر حمایت و پشتیبانی تمام ارکان وزارت نفت برای تسریع در برنامه توسعه زودهنگام طرح های پارس جنوبی تأکید نمود.

به گزارش فارس به نقل از شرکت نفت و گاز پارس، رستم قاسمی از مخاطبان این بخشنامه خواسته است: با توجه به اهمیت ویژه و نقش راهبردی پایداری و حفظ میزان تولید و اجرای هرچه سریعتر طرح های توسعه و افزایش تولید گاز کشور از میدان مشترک پارس جنوبی ضروری است تا حمایت اثربخش و مستمر از پارس جنوبی به عنوان اولویت اول و حیاتی وزارت نفت در کانون برنامه ریزی ها و اقدامات ادارات ستادی و عملیاتی قرار گیرد.
وی با تاکید بر رفع ضربتی مشکلات موجود پارس جنوبی خواستار انجام چهار دسته اقدامات فوری در واحدهای مختلف صنعت نفت شده است که در نخستین بند آن، معاونت ها و مدیریت های ستادی وزارت نفت و چهار شرکت اصلی موظف به برنامه ریزی و پشتیبانی از میدان پارس جنوبی در خصوص تامین به موقع منابع و ابزارهای مورد نیاز طرحها به ویژه تامین نیروی انسانی متخصص و منابع مالی و کالای مورد نیاز این میدان شده اند.
رستم قاسمی در بخش دیگری از این ابلاغیه، معاونت توسعه منابع انسانی را مامور تدوین طرح اعطای تسهیلات و امتیازات ویژه به آن دسته از نیروهای متخصص وزارت نفت شده است که به صورت داوطلب خواهان اعزام به منطقه و همکاری در توسعه پارس جنوبی هستند.
براین اساس ، این معاونت مأمور شده است با اتخاذ تدابیر لازم و با همکاری چهار شرکت اصلی وزارتخانه در اسرع وقت نسبت به افزایش جاذبه ها و انگیزه های سازمانی برای حضور کارشناسان، متخصصان و مدیران در پارس جنوبی اقدام نماید.
از سوی دیگر به دستور وزیر نفت، چنانچه خدمات آن دسته از متخصصان صنعت نفت که در شرف بازنشستگی بوده و خدمات آنان مورد نیاز طرحهای توسعه پارس جنوبی قرار گیرد، بازنشستگی آنها تا پایان طرحهای توسعه به تعویق بیفتد.
قاسمی در ابلاغیه وزارتی خود ، شرکت ملی نفت ایران را موظف به اعزام متناوب مدیران و کارشناسان خود کرده تا به سرعت نسبت به شناسایی و دسته بندی مشکلات و تنگناها و فراهم کردن هرچه بیشتر منابع و ابزارهای لازم برای تسریع در توسعه این میدان مشترک، اقدام مستمر صورت گیرد.
وزیر نفت دولت دهم ابراز امیدواری کرده است تا در سایه اجرای این دسته از اقدامات ابلاغی زمینه دستیابی به اهداف عالی کشور در پارس جنوبی مطابق با فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص مشارکت همگانی در خصوص جهاد اقتصادی و جهت گیری های راهبردی دولت فراهم آید.
براساس این گزارش، مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس به عنوان مجری طرح توسعه پارس جنوبی با راهگشا و امید بخش دانستن تکلیف ابلاغی وزیر انقلابی نفت در بدنه این وزارتخانه، این جهت گیری را در راستای تحقق اهداف ملی در خط مقدم جبهه نبرد اقتصادی کشور بسیار موثر دانست.
موسی سوری بخشنامه حمایت و پشتیبانی قاطع، جامع ، جهادی و شفاف وزیر نفت از تولید و توسعه پارس جنوبی را یک نقطه عطف جدید و راهگشای تاریخی در روند توسعه پارس جنوبی در راستای اجرایی شدن فرمان مقام معظم رهبری ذکر کرد و گفت: حمایت ویژه و جهت گیری و تمرکز مقام عالی وزارت بر تولید و توسعه پارس جنوبی تکلیف را بر تمام مدیران، کارکنان ستادی و عملیاتی وزارت نفت در پیگیری توسعه پارس جنوبی روشن و حجت را بر همه تمام کرد.
وی با اشاره به اینکه اکنون بستر هم افزایی و مشارکت در توسعه پارس جنوبی بیش از پیش فراهم شده است، عنوان کرد: امروز با تکیه بر ظرفیت های تخصصی صنعت نفت و بسیج سرمایهها و امکانات داخلی و وحدت و همدلی کلیه نیروهای متعهد و متخصص ایرانی با تمام توان پروژه های این میدان مشترک انرژی را با سرعت ویژه تا دستیابی به منافع و اهداف کشوربه پیش خواهیم برد.
ایشان تأکید کردند اجرای دقیق و کامل این بخشنامه حمایتی توسط ادارات ستادی وزارت نفت و شرکت های عملیاتی، میتواند باعث یک خیزش عظیم و جهش چشمگیر در اجرای طرحهای توسعه پارس جنوبی گردد، زیرا بر بسیج امکانات و منابع وزارت نفت در حمایت از پارس جنوبی تأکید شده و میتواند آغاز و عامل بسیج منابع و امکانات ملی در حمایت از پارس جنوبی گردد.

mohseni1353
2011/11/03, 08:54
فارس: قرار است بانک تجارت هفته آينده ۵۰۰ ميليارد تومان اوراق مشارکت ريالي ۴ ساله با نرخ سود ۱۷ درصد را منتشر کند که منابع حاصل از آن به پروژه هاي پارس جنوبي تزريق خواهد شد، در عين حال انتشار اين اوراق هنوز در انتظار مجوز بانک مرکزي است.

امیر2309
2011/11/03, 16:38
سیاست های تشویقی وزیر نفت برای تحقق هر چه سریع تر منویات مقام معظم رهبری در خصوص توسعه پارس جنوبی
http://www.naftnews.net/view-12388.html

rohollah
2011/11/04, 14:27
صدرا صعودی شده امکان رسیدن تا 300 در کوتاه مدت هست

behnam
2011/11/04, 16:40
کف سهم روی 202-200 تومن بسته شده
اولین هدف صدرا 330-320 تومنه که در یک بازه یک تا یک و نیم ماهه بهش میرسه
البته سهم دو مقاومت مهم رو در پیش داره یکی در حدود 240 و بعدی سطح 280-275
هدف نهایی این سهم خیلی بالاتره

امیر2309
2011/11/04, 16:46
- اندازه متن: + - کد خبر: 12392 جمعه، 13 آبان 1390 - 15:21
/ اختصاصی نفت نیوز /
چهارمین سفر وزیر نفت به میدان مشترک پارس جنوبی؛ دستور قاسمی برای شبانه روزی کردن کار توسط پیمانکاران
نفت نیوز: وزیر نفت طی روزهای پنجشنبه و جمعه ( 12 و 13 آبان) در چهارمین سفر خود از زمان تصدی مسئولیت وزارت نفت، به طور سرزده از پیشرفت طرحهای توسعه پارس جنوبی بازدید کرد.

به گزارش نفت نیوز، مهندس رستمی قاسمی بعدازظهر دیروز پنجشنبه (12 آبان) از فازهای 15 و16 و همچنین صبح امروز (جمعه 13 آبان) از فازهای 17 و 18 بازدید نمودند.چهارمین سفر وزیر نفت به میدان مشترک پارس جنوبی؛ دستور قاسمی برای شبانه روزی کردن کار توسط پیمانکاران
در این بازدید آقای مهندس موسی سوری مدیر عامل شرکت نفت و گاز پارس وزیر نفت را همراهی میکرد.

قاسمی در بازدید از فازهای 17 و 18 با مدیران و کارشناسان فازهای مذکور درباره پیشرفت پروژه به گفتگو پرداخت.
در این بازدید آقایان رفیعی و طاهری توضیحاتی در خصوص آخرین وضعیت تأمین کالا، مهندسی طرح و پیشرفت کارهای اجرایی ارایه نمودند.

وزیر نفت در این دیدار تاکید کرد در همه فازهای پارس جنوبی بویژه فازهای 12، 15،16 و 17،18 که طی سال جاری و سال آینده به بهرهبرداری میرسند، لازم است کار به صورت جهادی و شبانه روزی در دو و یا سه نوبت کاری انجام گردد و پیمانکاران موظفند طی یک ماه آینده کار را شبانه روزی نمایند.

وی ضمن ابراز رضایت از پیشرفت فازهایی که پیشرفت ماهانه آنها بیش از 2 درصد است تصریح کرد پیشرفت ماهانه هر فاز پارس جنوبی باید از ماههای آینده به بیش از 5/2 درصد برسد و چنانچه پیمانکاری نتواند به این میزان پیشرفت داشته باشد با کاهش کاری بخشی از کارهای آن پیمانکار به دیگران مواجه خواهد شد.

مهندس قاسمی در خصوص آخرین وضعیت تولید گاز کشور از میدان مشترک پارس جنوبی گفت: خوشبختانه با تلاش و کوشش مدیران و کارکنان شایسته و متعهد صنعت نفت در بخشهای تولید و بهرهبرداری پارس جنوبی در سال جاری تاکنون ظرفیت تولید به بیش از 275 میلیون مترمکعب در روز رسید و تا پایان سال این ظرفیت از 290 میلیون مترمکعب در روز عبور خواهد کرد.

وزیر نفت همچنین در ساعت اولیه صبح امروز جمعه در عسلویه در یک گفتگوی تلفنی با آقای مهندس سرمدی رییس سکوی تولیدی شمار یک در پارس جنوبی ضمن دریافت اطلاعات مربوط به آخرین وضعیت تولید از این میدان مشترک با ابراز رضایت، از تلاش و کوشش دست اندرکاران شرکت نفت و گاز پارس که بعنوان جهادگران خط مقدم جبهه نبرد اقتصادی توصیف شدند، از تلاش شبانه روزی آنها در شرایط سخت و دشوار برای تأمین گاز مورد نیاز کشور تشکر و قدردانی نمودند.

به گزارش نفت نیوز، مدیر عامل شرکت نفت وگاز پارس گفت: بعد از فرمان راهبردی و راهگشای 9 آبان امسال مهندس قاسمی در حمایت ویژه از پارس جنوبی به عنوان اولویت اول و حیاتی وزارت نفت، بازدید سرزده ایشان از فازهای پارس جنوبی بسیار اثرگذار و روحیه بخش است و تنور جهاد اقتصادی را گرمتر میکند.
مهندس موسی سوری افزود: این اقدام منجر به افزایش بهرهوری و سرعت اجرای پروژهها می شود.
وی تصریح کرد: وزیر محترم در ارتباط با دو برابر شدن میزان پیشرفت فازها بسیار مصمم و جدی هستند و چنانچه پیمانکاری نتواند پیشرفت پروژه خودر را به بیش از 5/2 درصد در ماه برساند با کاهشکاری مواجه خواهد شد.
سوری گفت: وزیر محترم بر کار شبانهروزی دو یا سه نوبتکار در طرحهای توسعه تأکید ویژهای نمودند و طی هفته آینده در این مورد تصمیمات مهمی توسط ایشان اتخاذ خواهد شد.

گفتنی است مهندس رستم قاسمی تاکنون در دوره وزارت خود طی چهار نوبت سفر به پارس جنوبی در مجموع 7 روز در پروژههای توسعه و سکوهای تولیدی این میدان حضور داشتند.

انتهای پیام

خراباتی
2011/11/05, 00:10
کشتی سازی در ایران سودی ندارد که صدرا بخواهد کار کشتی سازی را دنبال کند

لوله گذاری در زیر آب هم توانش کم است چون یک بار هین لوله گذاری ته اقیانوس کشتی اش آتش گرفت

میماند سکو سازی در اعماق اقیانوس که دست قطر را از منابع مشترک کوتاه کند

امیر2309
2011/11/05, 09:35
پیشرفت بخش خشکی فازهای 22 تا 24 پارس جنوبی به 44 درصد رسیده است

۱۴:۱۹ (جمعه ۱۳ آبان ۱۳۹۰)
اخبار مرتبط

» جا به جایی تجهیزات در پارس جنوبی شتاب می گیرد
» تکالیف چهارگانه وزارت نفت برای شتاب در بهره برداری از میدان پارس جنوبی
» عملیات حفاری فاز 19 پارس جنوبی بهمن امسال آغاز خواهد شد

نسخه چاپی نسخه چاپی

شانا _ گروه نفت: مدیر فازهای 22 تا 24 پارس جنوبی پیشرفت بخش خشکی فازهای 22 ،23 و 24 پارس جنوبی را با گذشت 17 ماه از آغاز عملیات آن 44 درصد اعلام کرد و گفت: این پروژه با سرعت مطلوبی در حال انجام است.

به گزارش خبرنگار شانا، مدیر فازهای 22، 23 و 24 پارس جنوبی در حاشیه همایش بین المللی فناوری در صنعت نفت و گاز اظهار کرد: پیشرفت در بخش خشکی فازهای مورد اشاره بسیار مطلوب است و امید است طبق برنامه زمان بندی به بهره برداری کامل برسند.

دکتر فرهاد ایزدجو اظهار کرد: در بحث تامین سرمایه خوشبختانه با مشکلی مواجه نیستیم و در مسیر اجرای پروژه ها با کمبود نقدینگی مواجه نبوده ایم و در بحث تامین کالا نیز عملکرد بسیار مطلوبی داشته ایم.

وی افزود: با توجه به طراحی مناسب فازهای 15 و 16 ما در بخش خشکی از این فازها الگو برداری کردیم و در بخش دریایی نیز از الگوی فازهای 17 و 18 استفاده شد.

مدیر فازهای 22 ،23 و 24 پارس جنوبی گفت: در این فازها حدود 800 نفر در خشکی و 600 نفر نیز در دریا مشغول به کار هستند.

ایزدجو ادامه داد: 75 درصد از کالاهای مورد نیز این 3 فاز سفارش داده شده یا در حال ساخت است.

وی با بیان این که عملیات پایپینگ (لوله گذاری) این فازها به صورت جوش اتوماتیک انجام خواهد شد، گفت: از 9 دستگاه جوش برای این عملیات استفاده خواهد شد و تا 2 ماه آینده کارخانه آن نیز راه اندازی خواهد شد و امیدواریم در مدت 16 ماه عملیات لوله گذاری به پایان برسد.

وی با اشاره به حجم بالای عملیات انجام شده در این فازها ادامه داد: تاکنون 130 هزار مترمکعب بتن ریزی در بخش خشکی انجام شده است.

ایزد جو اظهار کرد: درمدت 8 ماه در بخش خشکی حدود 40 میلیون مترمکعب خاک برداری توسط یک هزار خودروی سنگین انجام شد.

esi_mohammadi
2011/11/05, 09:48
شکار لحظه ها و ثبت خاطره ها :
کسی میدونه چرا دو تا اردر در یه قیمت روی سیستم امده ؟
http://uploadtak.com/images/hoh8osz76pzzdssphep2.jpg

لینک تصویر (http://uploadtak.com/images/hoh8osz76pzzdssphep2.jpg)

امیر2309
2011/11/05, 10:09
کد خبر: 12708 شنبه، 14 آبان 1390 - 09:47

2 عضو جدید مجمع بانک مرکزی معرفی شدند

بیما- طبق مصوبه جدید دولت صادق خلیلیان وزیر جهاد کشاورزی به عنوان عضو شورای پول و اعتبار و رستم قاسمی وزیر نفت و مهدی غضنفری وزیر صنعت، معدن و تجارت اعضای مجمع عمومی بانک مرکزی معرفی شدند.

سلطان بورس
2011/11/05, 10:17
صدرا این بار 200 را خواهد شکست

امیر2309
2011/11/05, 12:28
فعالیت پیمانکاران در پارس جنوبی شبانه روزی می شود
وزیر نفت با اولتیماتوم به برخی از پیمانکاران طرحهای توسعه فازهای پارس جنوبی خواستار فعالیت پیمانکاران در 3 نوبت و به صورت شبانه روزی برای توسعه این میدان مشترک گازی شد.
به گزارش خبرگزاری مهر، رستم قاسمی وزیر نفت در بازید از روند عملیات اجرایی طرح توسعه فازهای 15 تا 18 پارس جنوبی با تاکید بر اینکه تا پایان امسال و سال 1391 در مجموع 5 فاز 12، 15، 16، 17 و 18 پارس جنوبی در مدار بهره برداری قرار می گیرند، گفت: به منظور توسعه این پروژه های مشترک گازی لازم است کار به صورت جهادی و شبانه روزی در 2 تا سه نوبت کاری انجام شود و پیمانکاران موظفند تا یک ماه آینده کار را شبانهروزی کنند.

وی با مطلوب ارزیابی کردن پیشرفت فازهایی که پیشرفت ماهانه آنها بیش از 2 درصد است، تصریح کرد: پیشرفت ماهانه هر فاز پارس جنوبی باید از ماههای آینده به بیش از 2.5 درصد برسد و چنانچه پیمانکاری نتواند به این میزان پیشرفت داشته باشد، بخشی از کارهای آن پیمانکار به دیگران واگذار خواهد شد.

وزیر نفت در خصوص آخرین وضعیت تولید گاز کشور از میدان مشترک پارس جنوبی اظهار داشت: در سالجاری ظرفیت تولید از این میدان مشترک به بیش از 275 میلیون مترمکعب در روز رسید و پیش بینی می شود تا اسفند ماه این ظرفیت از 290 میلیون مترمکعب در روز عبور کند.

همچنین موسی سوری مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس هم در این مراسم با اعلام اینکه بازدید سرزده وزیر نفت از فازهای پارس جنوبی بسیار اثرگذار و روحیه بخش است و تنور جهاد اقتصادی را گرمتر میکند، بیان کرد: این اقدام منجر به افزایش بهرهوری و سرعت در اجرای به موقع پروژهها می شود.

وی با یادآوری اینکه وزیر نفت در ارتباط با دو برابر شدن میزان پیشرفت فازها بسیار مصمم و جدی است و چنانچه پیمانکاری نتواند پیشرفت پروژه خود را به بیش از 2.5 درصد در ماه برساند با کاهشکاری مواجه خواهد شد، تاکید کرد: وزیر نفت بر کار شبانهروزی دو یا سه نوبت کار در طرحهای توسعه تأکید ویژهای دارند و تا هفته آینده در این مورد تصمیمات مهمی اتخاذ خواهد شد.

ما هم عجيب دل خوشي داريم
تكنيكال كارها بي زحمت بگن چيكار كنيم:x

esi_mohammadi
2011/11/05, 12:50
زهره جان چرا میزنی

نوشته اصلی توسط بوف کور نمایش ارسال ها
خیلی مخلصیم

زهره جان چرا میزنی

و امروز این واگرایی مخفی تکمیل شد:
http://forums.boursy.com/imported/2011/11/25.jpg

176 پیشنهاد خرید دارم صرفا" جهت نوسانگیری

بوف کور
2011/11/05, 12:59
عجله کردی اسی جان
یادت باشه با صف فروش دارم می گم نظرم همونیه که بود
:)

سپه
2011/11/05, 13:31
عجله کردی اسی جان
یادت باشه با صف فروش دارم می گم نظرم همونیه که بود
:)

اقا اگه میشه فارسی بنویسین ما بیسواد ا هم متوجه شیم
خودم که ندارم این سهم و
برا کسایی میگم که هیجان خونشون رفته بالا:d

behnam
2011/11/05, 14:08
صدرا همیشه در اوج نا امیدی همه رو غافگیر میکنه و این خاصیت این سهمه
منتظر برگشت پر قدرت صدرا به روند صعودی باشید( چیزی شبیه صعود سهم از 140 تا 420)
این نوشته به هیچ عنوان تبلیغاتی نیست و گذر زمان این رو ثابت خواهد کرد

amir3236
2011/11/05, 14:11
فرداصدرا وبازار دوم مثبته

mo0112
2011/11/05, 14:13
صدرا تو 280فروختنی بود اگه این قیمت شد من میفروشم

mo0112
2011/11/05, 14:17
صدرا تا 190میاد پایین بعد میره تا 265 اگه از این قیمت بالاتر بره احتمال داره تا300 تومان بره

سپه
2011/11/05, 15:17
به نظر من هنوز اهداف زیر 200 تومان برای سهم وجود داره در موج c ولی الان سهم وارد موج b شده که حداقل تا محدوده 230 و حداکثر تا 252 (ریتریس به خط گردن سر و شانه سقف) به صورت سه موجی بالا میاد

چارت زیر حداقل انتظارم از سهم تو موج b است:

اینم بیاریم بالا فعلا جهت کسانی که فقط فارسی بلدن
یعنی 5 تا موج تموم شد وa-b-c شروع و الان موج b هم تموم ومی ریم سراغ موج c که هدفش 180

این تحلیل همون طور که مشخصه مان من نیست
دیدم با شرایط امروز( حتی به 230 هم نرسید)درست جور در اومد گفتم شاید بقیه اش هم همین طور

farhad.fathi
2011/11/05, 15:19
اساتید محترم
این چارت تعدیل شده صدراست
میشه روند صدرا رو تا حدودی فهمید

http://forums.boursy.com/imported/2011/10/92.png (http://www.pic.iran-forum.ir/)

سلام دوستان
به خصوص مشهدیهای عزیز که این روزها شرمندمون کردن
ممنون
جای غیر مشهدیها تو حرم خیلی خالیه
اما صدرا داره میره برا ۱۶۵
که انشالله موج ۲ رو بزنه البته تو این چارت تعدیل شده میره برای لمس خط ترند صعودیش خط قرمز

farhad.fathi
2011/11/05, 15:21

من که صدرا رو بالای ۲۲۰ دادم

کیوان
2011/11/05, 15:51
حالا دلیل صف فروش هیجانی امروز چی بود؟ موشکی ، راکتی ، چیزی اصابت کرد ؟؟؟

خراباتی
2011/11/05, 15:53
چرا باید کشتی لوله گزار صدرا آتش بگیرد و کار متوقف شود و ادامه اش را بدهند به یک پیمانکار دیگه؟

چرا سکوی البرز به امیرکبیر تغییرنام داد وبعد به یک نام دیگه؟

چرا جدیدی رفت و اعتصام آمد؟
چرا ساختمان دادمان را روکارش را کامل نمیکنند؟

چرا دو خواهر بسیجی در غرفه نمایشگاه برو روی خوبی نداشتند؟

چرا رستم بعد از تصدی سمت وزارت موهایش را رنگ کرد ؟
چرا در مجمع بجای پذیرایی فقط گوپنش را دادند؟

و خیلی چراهای دیگه که اگر جواب داده بشه از این وضغ اسفناک در میاد

خراباتی
2011/11/05, 16:04
ایا کوپن پذیرایی استفاده نشده مجمع امسال صدرا در مجمع آینده اعتبار خواهد داشت یا مثل خیلی چیزهای دیگه سوخت میشود؟

سپه
2011/11/05, 16:12
امروز

نه خیر قربان این کوپن را اگر نگاه دارید سال بعد 6 کوپن به شما تعلق خواهد گرفت

6 ماه بعد
مدیر عامل قول دادن که به شما 3 کوپن تعلق بگیره
در مجمع
کوپن چی کشک چی
یه چایی و دو تا قند که دیگه کوپن موپن نمی خواد سریع چایی تو بخور برو اونور

امیر2309
2011/11/05, 20:03
شهريار مهستان اومد تو ليست سهامدار ان

سهامدار
تعداد سهام درصد سهام تغییر
شركت شهريارمهستان-سهامي عام- 131,772,293 8.780
شركت سهامي بيمه ايران 38,200,000 2.540
شركت سرمايه گذاري صندوق بازنشستگي نفت سهامي خاص 30,344,434 2.020
شركت مهداميدآرين-سهامي خاص- 15,813,679 1.050
شركت سرمايه گذاري ملي ايران-سهامي عام- 15,673,530 1.040

خراباتی
2011/11/05, 20:37
چرا باید کشتی لوله گزار صدرا آتش بگیرد و کار متوقف شود و ادامه اش را بدهند به یک پیمانکار دیگه؟

hamhamham
2011/11/05, 22:10
باسلام لطفا در مورد صدرا آیا تا کجا پائین می آید نظر دهید ممنون میشوم

امیر2309
2011/11/05, 23:25

راستي از چشم قلي پور پنهان من دو تا كوپن گرفتم :d

behnam
2011/11/06, 18:05
http://old.tsetmc.com/loader.aspx?ParTree=111C1412&inscode=25165947991415904

Captain Nemo
2011/11/07, 03:52
بسمه تعالی

سلام علیکم
ضمن تبریک عید سعید قربان به محضر مبارک رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای (دامه ظله العالی)
احترامآ به استحضار میرساند جمع کثیری از سهامداران شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) در بورس که بالغ بر هزاران نفرمی باشند (بررسی صحت و تعداد دقیق این عده با استعلام از سازمان بورس و اوراق بهادار قابل پیگیری است) و قالبآ از قریب به سه سال و اندی قبل تا کنون سهامدار شرکتی هستند که متاسفانه به اعتراف اکثر کارشناسان با حسابسازی و دست بردن در صورت های مالی،با هدف مخفی نمودن سود و بیشتراز واقع نشان دادن هزینه ها ، سعی در فریب سهامداران خود با اهداف معلوم و نامعلوم داشته اند. این امر بارها موجبات اعتراض سهامداران و مسئولان بورس را در پی داشته است که بعضآ نیز باعث بستن نماد معاملاتی شرکت بوسیله مسئولان بورس با هدف فشار به شرکت جهت شفاف سازی گردیده است . امامتاسفانه مدیریت این شرکت و سهامدارعمده بدون در نظر گرفتن این خواسته مشروع سهامداران علارغم وابستگی مستقیم به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) و ارتباط غیر مستقیم با ارگان ارزشی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هر بار به بهانه های واهی از پاسخ مستند و جامع به ابهامات سهامداران و کارشناسان طفره رفته و از این مسئولیت شانه خالی نموده است. و با سیاه نمائی از وضعیت شرکت و گلایه از مشکلات موهوم با دادن وعده فردایی بهتر در سراب آینده ای نامعلوم گاهی با متهم نمودن بانکها بخاطر کوتاهی در استمهال و تقسیط مجدد بدهی ها باردیگر با بهانه استنکاف صندوق ذخیره ملی در ارائه تسهیلات 500 میلیون دلاری مصوب کارگروه ویژه ریاست محترم جمهوری یا گلایه از کارشکنی بورس در ارائه مجوز افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارائی های شرکت گاهی با متهم نمودن نوسانگیران از طریق سفته بازی روی سهم، چنان عرصه را بر سایرسهامداران شرکت تنگ نموده اند که برای سهامداران خرد این شرکت (که براساس آمار سازمان بورس و اوراق بهادار قریب به 35% از سهام این شرکت را دراختیار دارند) راهی به جز ارجاع این موضوع به منظور تظلم خواهی از دفتر مقام معظم رهبری باقی نگذاشته اند .چرا که با گذشت بیش از 2 سال از دریافت پروژه های متعدد در فازهای مختلف پارس جنوبی و نیز دریافت پیش پرداختهای متعدد نه تنها این دریافتها هیچگونه بارتابی در صورتهای مالی غیر شفاف شرکت نداشته است بلکه با وجود تغییر شرایط کلی شرکت طی این مدت هر بار مشکل و مانع جدیدی را دلیل عدم توفیق و زیانده بودن شرکت عنوان نموده اند .هرچند کارشناسان و سهامداران خود تا حدود زیادی به مشکلات و موانع اینگونه شرکتهای پیمانکار واقفند ،اما متاسفانه مسئولان شرکت با بزرگنمائی این مشکلات و حواله سهامداران به آینده ای نامعلوم بعضآ با وعده وعید های مقطعی سعی در آرام نمودن سهامداران معترض و عصبانی داشته اند.یکی از این وعده ها عبارت بود از حمایت سهامدارعمده (قرارگاه خاتم ) و زیر مجموعه های آن از سهام شرکت در بورس که متاسفانه همچون سایر موارد جز درمقطعی کوتاه به دست فراموشی سپرده شد (مشخصآ رجوع شود به اظهارات جناب مهندس غلامحسین خواجه علی مدیر عامل سپانیر و نماینده سهامدارعمده در مجمع تیرماه 90 صدرا و حواشی تکاندهند آن منعکس در جراید و سایتهای تحلیلی مرتبط با بورس لینک خبر انتهای همین رنجنامه بعرض خواهد رسید) به نحوی که اکنون شرکتی همچون صدرا با وجود قریب به 8 هزار میلیارد تومان پروژه و قرارداد ثبت شده که تعدادی از آنها تحویل و تعدادی در آستانه تحویل می باشند و قریب به نیمی از آنها به اعتراف مدیران شرکت ضمن عدم موانع مالی در رابطه با پیش پرداختها به نیمه رسیده و مطابق برنامه از پیش تعیین شده درحال پیشرفت می باشند به نحوی که صدرا بدلیل سرعت عمل خود در انجام پروژه های محوله در منطقه اقتصادی پارس جنوبی بعنوان الگو برای سایر شرکتهای همکار معرفی گردیده است اما بواسطه عدم شفافیت صورتهای مالی این پیشرفتها علارغم انتظار کارشناسان هیچگونه انعکاسی در گزارشهای شرکت در جهت افزایش سود نداشته است .در نتیجه سهام این شرکت برغم بهبود شرایط به دلیل برآورده نشدن انتظارات در نشان دادن سود حاصله در گزارشات دچار افت قیمت به 200 تومان و در آستانه سقوط به قیمتهای پائین تر قرار دارد و این درحالیست که مدیرعامل فعلی این شرکت جناب مهندس اعتصام یک سال قبل در مصاحبه خود با ارباب جراید محدوده قیمت 280 الی 300 تومانی آن مقطع سهم را کمتر از ارزش واقعی آن اعلام نموده بود اکنون پس از گذشت یکسال و با وجود این همه تغییرات مثبت آیا کاهش 100 تومانی ارزش صدرا از سوی مسئولان به دلیل عدم حمایت سهامدار عمده نیاز به پاسخگوئی ندارد؟!. آیا به راستی با سلب اعتماد و فراهم آوردن موجبات ضرر و زیان خیل بیشمار سهامداران و در پیش گرفتن سیاست گاهی به میخ و گاهی به نعل در پاسخ به اعتراضات روز افزون و کاشتن بذر ناامیدی در دل سهامداران آنهم در سالی که بنابه فرموده رهبر معظم انقلاب سال جهاد اقتصادی نام گرفته است خواسته یا ناخواسته موجبات بدبینی فعالان بازار سرمایه و گسیل سرمایه ها را از فعالیتهای مولد به سمت بازارهای موازی و بعضآ کاذب همچون سکه و ارز چونان که شاهدیم فراهم نخواهد آمد؟!.در این صورت آیا با دست خود مقدمات فعالیتهای ناسالم اقتصادی را فراهم نیاورده ایم ؟!.هرچند موارد و مستندات بیشماری برای اثبات حسابسازی و عدم شفافیت مدیریت فعلی این شرکت موجود است اما در اینجا برای رعایت اختصار و به مصداق ضرب المثل مشت نمونه خروار است مثالی عینی برای تبین مخفی کاری و عدم شفافیت در صورتهای مالی این شرکت بخصوص ( صنعتی دریایی ایران (صدرا))که مستندات قابل اتکاء و قابل پی گیردی نیز برای استناد به آن موجود باشد ارائه میگردد که از آن جمله می توان به آخرین گزارش پیش بینی ارسالی توسط مدیریت قبلی شرکت جناب مهندس جدیدی اشاره نمود که پیش بینی سود هر سهم شرکت را مبلغ 250 ریال اعلام نمودند که بلافاصله از جانب سهامدارعمده از سمت خود عزل و مدیریت فعلی جناب مهندس اعتصام به جای ایشان معرفی گردیده که با کمال تعجب ایشان در همان بدو ورود وانتصاب طی نامه ای به سازمان بورس خواستار عدم انتشار گزارش فوق را نموده و در میان بهت و حیرت فعالان و کارشناسان بازار سرمایه آنرا به مبلع 18 ریال تقلیل دادند! (بدیهیست مستندات این مطلب با استعلام ازسازمان بورس و اوراق بهادار قابل راستی آزمائیست) و وو....
البته دراین میان ایراداتی جدی نیز به سیاست یک بام و دو هوای سازمان بورس در رابطه با برخورد با این شرکت در مقاطع مختلف صعودی و نزولی نیز وجود دارد که در این مجال نمی گنجد که بجای خود و در زمان مقتضی با ذکر مستندات مکفی به تفضیل بعرض مبارک خواهد رسید .

درادامه همچنانکه اشاره شد فرازهایی از مستندات کم لطفی و اجحاف سهامدارعمده شرکت (خاتم) در حمایت از سهم که جز در مقطعی کوتاه بدان عمل نشد برای رعایت اختصار و خودداری از اطاله کلام عینآ بعرض خواهد رسید .

نقل به مضمون : " خواجه علی در ادامه انتقاد سهامداران حقیقی مبنی بر کمتوجهی سهامدار عمده به حفظ موقعیت و ارزش سهام صدرا در بورس را وارد دانست و اعلام کرد: ما اعتراف داریم که در این بخش، کمکاری کردهایم؛ اما از این پس، به این موضوع نیز توجه ویژه خواهیم داشت و با مأمور کردن افراد خبره و کارشناس، نخواهیم گذاشت ارزش سهام صدرا نزول کند.
مدیرعامل سپانیر با تأکید بر اینکه «ارزش واقعی سهام صدرا بالاتر از ارقام کنونی است»، درعینحال تأکید کرد: این ادعا که سهامدار عمده به دنبال کاهش ارزش سهام و ضرر کردن سهامداران جزء است؛ اصلا قابل تصور نیست و طبعا، همه سهامداران از سقوط ارزش سهم، ضرر میکنند".

قول قرارگاه خاتم به سهامداران صدرا
http://www.faraznews.com/shownews-1636.aspx

متاسفانه طی چند سال گذشته نه تنها همواره چنین قولهایی برای حمایت از سهام شرکت از سوی مسئولان این شرکت از قوه به فعل درنیامده است و تنها درذهن سهامداران به یادگارمانده ،بلکه بواسطه سابقه بد و عملکرد ناکارآمد مدیریت و صورتحسابهای ساختگی و غیر شفاف شرکت که نزد سهامداران و کارشناسان بازار سرمایه کشور به ضرب المثل تبدیل گشته ،علاوه برآنکه موجبات خسران سهامداران خرد شرکت را باعث گردیده همزمان موجبات بی اعتمادی سایر شرکتهای حقوقی سرمایه گذار را نیز فراهم آورده تا جائیکه اینگونه شرکتها نه تنها حاضر به سرمایه گذاری در این شرکت بدلیل ابهامات موجود نبوده اند بلکه معدود شرکتهای سهامدار قبلی نیز به تدریج ضمن خروج از سهم بواسطه نقایص فوق عطای آن را به لقاء مدیران عبوس شرکت بخشیدند که نتیجتآ افزایش شناور سهام خرد شرکت را در پی داشته و هرساله موجبات ضرر و زیان عده کثیری از سهامداران را فراهم آورده است درپایان تصویر نمونه دیگری از این دست اعتراضاتی که طی سالیانه ماضی به سرانجام نرسیده به پیوست الصاق می گردد.
http://namabourse.com/news/7736/

http://8200.6.img98.net/out.php/i114032_110.png

ramin
2011/11/08, 09:13
تنها در پنج دقیقه هشت میلیون سهم جمع آوری شد؟؟؟؟؟؟؟؟

s_hashem54
2011/11/08, 09:16
تنها در پنج دقیقه هشت میلیون سهم جمع آوری شد؟؟؟؟؟؟؟؟

ولی متاسفانه باز هم صف فروشه اگه از همین جا جمعش کنند میشه دو قلو کف میره برا 250 اگه برنگرده خدا به دادمون برسه .

esi_mohammadi
2011/11/08, 09:37
ولی متاسفانه باز هم صف فروشه اگه از همین جا جمعش کنند میشه دو قلو کف میره برا 250 اگه برنگرده خدا به دادمون برسه .

دوسته من به نظره من تو ریز موج 5 از a احتمالا هستیم
از 228 تومان که سهم منفی شد و برگشت یه 5 موجی باید بشماری تا ببینی ساختار ریز موج 5 کجا تمام میشه

اوون وقت میریم واسه موج b

هنوز فکر میکنم اوون نظریه WXYxxZ پا بر جا باشه چون روی اوون حرکت سهم از 145 تا 284 تومان شک دارم 5 موجی باشه و الیوت اسیلاتور سه موج را نمایان میکنه که نظریه موج یک پیشرو که دوستان روی این مسئله پا فشاری میکنند به کل منتفی میشه

farhad.fathi
2011/11/08, 09:47
صدرا رو باید درک کرد
باید رو 280 خارج میشدیم
الان هم نشستن رو خودمون رو با حرف اینو اون خوش کردن کار درست نمیشه من یک ماهه دارم داد میزنم ساختار صدرا رو باید با تمودار تعدیل شده بررسی کرد
سهم داره با یک 5 موجی بزرگ داره اتصلاح میشه البته با یه 5 موجی کوتاه شده که عکس انطباقیش رو هم گذاشتم

صعود بزرگ از 145 تا 285 رو هم موج 4 در نظر گرفتم که تاییدیش هم عدم ورود به موج 1 اصلاحی بوده
البته تو موجهای کوتاه شده اصلاحی همیشه موج 5 بالاتر از موج 3 اصلاحی کف سازی میکنه پس دوستان منتظر 145 تومن نباشند و باید رو 160 تا 165 شکارش کنند

http://forums.boursy.com/imported/2011/11/12.png (http://www.pic.iran-forum.ir/)

esi_mohammadi
2011/11/08, 10:15
فرهاد جان فکر نکنم ناقص در بیاد
اگر سهم بالا هم بیاد که احتماله بالا داره مطمئن باش موج B است .. موج Z سه موجه هست
ما این ساختار اصلاحی را در صدرا داریم:
http://uploadtak.com/images/uzcwi7iabq2mnodj2cel.jpg

لینک تصویر (http://uploadtak.com/images/uzcwi7iabq2mnodj2cel.jpg)

farhad.fathi
2011/11/08, 10:35
فرهاد جان فکر نکنم ناقص در بیاد
اگر سهم بالا هم بیاد که احتماله بالا داره مطمئن باش موج B است .. موج Z سه موجه هست
ما این ساختار اصلاحی را در صدرا داریم:

لینک تصویر (http://uploadtak.com/images/uzcwi7iabq2mnodj2cel.jpg)

محمدی جان خطرناکترین شکل ممکن برا صدرا نفوذ به زیر 145 تومن هست که تو الگوی wxyxxz شما این حالت رو خواهد دید که اونوقت سهم با عبور از 145 تومن میره برای سرو شانه سقف که حوالی 75 تومن باید دنبال صدرا گشت
ایا امکان داره ؟؟؟؟

http://forums.boursy.com/imported/2011/11/13.png (http://www.pic.iran-forum.ir/)

farhad.fathi
2011/11/08, 10:54
شاخص کل رو تو دو نمای بلند مدت و کوتاه مدت مشاهده میکنید

شاخص در حال تکمیل الگوی ABC هست که الان تو موج c هستیم انتهای اصلاح حوالی 24400 هست بعد از اون شروع موج D که تا حوالی 27400 ادامه خواهد داشت برای تکمیل الگوی ABCD

http://forums.boursy.com/imported/2011/11/14.png (http://www.pic.iran-forum.ir/)

http://forums.boursy.com/imported/2011/11/15.png (http://www.pic.iran-forum.ir/)

esi_mohammadi
2011/11/08, 10:55
محمدی جان خطرناکترین شکل ممکن برا صدرا نفوذ به زیر 145 تومن هست که تو الگوی wxyxxz شما این حالت رو خواهد دید که اونوقت سهم با عبور از 145 تومن میره برای سرو شانه سقف که حوالی 75 تومن باید دنبال صدرا گشت
ایا امکان داره ؟؟؟؟

http://forums.boursy.com/imported/2011/11/13.png (http://www.pic.iran-forum.ir/)

بله
چرا امکان نداره
مگه پلوله 4500 تومانی الان 40 تومان نیست ؟
خیلی ها کفش را 2000 تومان میدونستند

farhad.fathi
2011/11/08, 10:58
بله
چرا امکان نداره
مگه پلوله 4500 تومانی الان 40 تومان نیست ؟
خیلی ها کفش را 2000 تومان میدونستند
محمدی جان عوامل بنیادی رو باید در نظر گرفت

راستی منتظرم اون رو بیزحمت بفرست ممنون

ramin
2011/11/08, 11:06
مقایسه صدرا با پلوله !! !! اینجوریشو دیگه ندیده بودیم

esi_mohammadi
2011/11/08, 11:07
مقایسه صدرا با پلوله !! !! اینجوریشو دیگه ندیده بودیم

قیمت همیشه دنباله ارزشش میره

farhad.fathi
2011/11/08, 11:09
اگر قرار صدرا بیاد پایین این خریدا متعلق به کی ؟
1-هیجانی؟
2-پولشونو از سر راه آوردن؟
3-حلشون خوب نیست؟
4-خبرای رانتی دارن؟

هدف قرارگاه اوردن شناور سهم به زیر 15 درصد و افزایش سرمایه

s_hashem54
2011/11/08, 12:23
اگر قرار صدرا بیاد پایین این خریدا متعلق به کی ؟
1-هیجانی؟
2-پولشونو از سر راه آوردن؟
3-حلشون خوب نیست؟
4-خبرای رانتی دارن؟

5- ممکن هم هست پولشویی . یکی از راه هاش همینه
6- تفریح کردن . نمیبینید چطور با قیمت ها و اعداد بازی میکنند مثل اینه که دارن به ریش ملت میخندند . بالاخره هر چی باشه تفریح کردن که بدون هزینه نمیشه .

امیر2309
2011/11/08, 12:39
در اتاق تهران اعلام شد
برنامه جدید قاسمی به دولت و مجلس برای افزایش تولید نفتوگاز میادین مشترک
خبرگزاری فارس: وزیر نفت از ارائه برنامه جدیدش به دولت و مجلس برای افزایش تولید نفت و گاز در میادین مشترک خبر داد.
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، رستم قاسمی صبح امروز در نشست صبحانه اتاق بازرگانی تهران،اظهار داشت: بخش قابل توجهی منابع درآمدی کشور وابسته به نفت و مشتقات آن است و توسعه صنعت نفت نقش مهمی در درآمد کشور، اشتغالزایی و راهاندازی دیگر صنایع دارد.
وی یکی از شاخصهای اصلی برنامه خود در وزارت نفت را توجه به توسعه میادین مشترک نفت و گاز اعلام کرد و افزود: در این خصوص برنامهای تهیه شده که در اختیار مجلس و دولت برای کسب پشتیبانی این دو نهاد قرار گرفته است که امیدواریم با پشتیبانی دولت و مجلس در برنامه پنجم به افزایش تولید قابل توجهی در میادین نفت و گاز به خصوص در میدانهای مشترک برسیم.
وزیر نفت با بیان اینکه با احتساب همه منابع هیدروکربوری منابع ایران در صدر و بعد از آن کشورهایی مانند روسیه و عربستان قرار دارند،گفت: اما با این وجود در مجموع برداشت نفت و گاز چهارم یا پنجم در جهان هستیم و در صادرات نیز در ردیف هفتم یا هشتم مجموع صادرات نفت و گاز هستیم در حالی که تنها 12یا 13 کشور صادر کننده نفت و گاز در جهان وجود دارد.
وی اظهار داشت: افزایش تولید نفت در برنامه پنجم دیده شده است اما ما به جای افزایش تولید برای صادرات به افزایش تولید فرآورده نگاه میکنیم تا آن را جایگزین کنیم که این موضوع در برنامه پیشنهادی ما به دولت و مجلس دیده شده است.
قاسمی میزان برداشت گاز در کشور را بین 630 تا 650 میلیون متر مکعب در روز اعلام کرد و گفت: در پایان برنامه برداشت گاز به یک میلیارد و 470 میلیون متر مکعب در روز خواهد رسید که این میزان به خصوص از میادین مشترکی مانند پارس جنوبی یا فروز aو b که با عربستان مشترک هستند تامین خواهد شد.
انتهای پیام/ص
شانس اورديم اينهمه خبر خوب تو سهم هست
من كه فردا مي فروشم هر چند دير شده ولي ديگه بدجوري دارم ضرر مي كنم

امیر2309
2011/11/08, 12:45
:-?
هدف قرارگاه اوردن شناور سهم به زیر 15 درصد و افزایش سرمایه

اگه اين قضيه درست باشه پس يه مفهوم مي ده صدرا ديگه فروشنده نداره و صف كار خودشونه چون به نظرم امروز راحت مي تونست تا 50 تا بخره
و اينكه من حس مي كنم دستوراهاي فروش همش 100 تايه>:)
واقعا اين صدرا آدم خيلي گمراه مي كنه:(
تشكر مي كنم يكي كامل توضيح بده ببنيم چيكار ه اي ام:x
آيا گزارش آژانس تاثيروش و هنوز نذاشته يعني تا الان هر كس فروشنده بود نفروخته:-/
امروز ديگه انتظار داشتم لااقل صف فروشي در كار نباشه:-?

مات
2011/11/08, 12:53
دوستانه خدمتتون عرض مي كنم از اين سهم پياده شيد والله به استرسش نمي ارزه مگر جووني تونو از سر راه اوردين كه دارين سر عمرتون قمار مي كنيين كلي سهم از اين بهتر تو اين بازار هست

امیر2309
2011/11/08, 12:56
دوستانه خدمتتون عرض مي كنم از اين سهم پياده شيد والله به استرسش نمي ارزه مگر جووني تونو از سر راه اوردين كه دارين سر عمرتون قمار مي كنيين كلي سهم از اين بهتر تو اين بازار هست

مي دوني چي شده ؟
ديگه دير شده آدم از دلش نمي ياد بفروشه تازه چي بخريم جاش ضررهامونو پر كنه؟

مات
2011/11/08, 12:59
مي دوني چي شده ؟
ديگه دير شده آدم از دلش نمي ياد بفروشه تازه چي بخريم جاش ضررهامونو پر كنه؟منم نگفتم كه حالا همين فردا بفروشيد كه . اما اين سري كه اومد بالا بديد بريد اون دنيا مواخذه ميشيد كه چرا از عمرتون درست استفاده نكرديد صدرا جز اين كه عمرتونو به نيستي بده هيچي توش نيست

امیر2309
2011/11/08, 13:01
منم نگفتم كه حالا همين فردا بفروشيد كه . اما اين سري كه اومد بالا بديد بريد اون دنيا مواخذه ميشيد كه چرا از عمرتون درست استفاده نكرديد صدرا جز اين كه عمرتونو به نيستي بده هيچي توش نيست

درسته
تو مجمع ياد حرف اون بنده خدا افتادم گفت من 200 بار از اين صدار زخم خوردم ولي بازم خريدم؟ حالا شده مثال ما

s_hashem54
2011/11/08, 13:03
از دوستانی که رمز گشایی خوندن کمک کنن ببینیم منظور از اعداد 555 ، 777 و مخصوصا 666 چیه . من فکر کنم میخوان بگن ما سهم رو به 666 میرسونیم اما ریال و یا تومانش معلوم نیست .

امیدوارم تومان باشه

- یعنی برای صدرا هم باید سهامداری کرد ؟
- تا الآن که کردیم احتمالا باید ادامه بدیم .
- آخه مگه صدرا ارزشش رو داره ؟
- هر سهمی ارزش کار کردن رو داره ، فقط باید بدونیم کجا بخریم و کجا بفروشیم .
- آخه مگه صدرا مشخص میکنه جای خرید و فروشش کجاست ؟
- التبه که آره ، اگه یه کم طمعمون رو کم کنیم و یه کم هم دقت ، میشه سودهای خوبی ازش برد .
- مگه تاحالا کسی از صدرا سود هم برده ؟
- البته که برده حالا یکی مثل من انتظار سود بیشتر داره نگهش میداره دوباره برمیگرده به قیمت خریدش ، یکی هم تو یه کورس کوتاه مدت با 85% سود میده بره .
- آها پس که اینجوریه ، حالا چی کار کنیم ؟ بازم باید منتظر فرداها باشیم ؟
- اون دیگه بسته به خودت داره میتونی به امید فرداها بمونی تا بالا بره ، میتونی الآن بفروشی دوباره پایین تر بخری ، میتونی بفروشی ، منتظر باشی زمانی که صعودش قطعی شد و چند تا مقاومت محکمشو رد کرد بخری و میتونی بفروشی و دیگه صدرا نخری .
- تو جای من بودی چکار میکردی ؟
- من ، من ، من بر خلاف دستور استادم عزیزم جناب هلالات با صدرا ازدواج کردم ، چند سالی هست درگیرش هستم ، تعداد سهامش توسبدم کم و زیاد شده ولی هیچ وقت صفر نبوده . ممکنه شرایط فردا طوری باشه که مقداریشو بفروشم ولی مطمئنا همشو نه . نمیدونم چرا ولی از این صدرا و با این بازیهاش خیلی لذت میبرم . فکر کنم اگه صدرا نداشته باشم برای جبران هیجان خونم دست به کارای خطرناکی بزنم .
- حالا خوبه تو میانگینت بالا نیست ، من که خیلی تو ضررم .
- یکی از اصول اولیه هر فعالیت اقتصادی صیانت از اصل سرمایست ، شاید باید یه حد ضرر برای خودت داشته باشی و به شدت بهش پایبند باشی ، به قول استاد اون تحلیلی رو که مطمئن شدی درست پیش بینی کردی فقط 80% ممکن اتفاق بیفته ، برا همینه که میگن حد ضرر داشته باش البته در مورد خودم و صدرا مرتبه قبل این کارو نکردم و خیلی از حد ضررم خارج شد ، ولی بعد توکف دوباره اضافه کردم و میانگینم رو حسابی آوردم پایین ، از این کارم تا حالا ضرر نکردم ، اما ما بخشی از آینده هستیم و نمی تونیم به همش تاثیر گزار باشیم . بنابراین تو هم برای خودت حد ضرر رو مشخص کن بعد شروع به معامله کن . خیلی هم به شایعات توجه نکن مگه اینکه تحلیلت چه بنیادی و چه تکنیکی اون رو تایید کنن ، اینم به سفارش دیگه از استاد عزیزم بود .
- چقدر حرف زدیم با هم پاشو برو لپ تابت رو بیار چند تا نمودار باهم نگاه کنیم ببینیم تو این بازار منفی چیزی سیگنال خرید داده یا نه .
- فکر نکنم ، شاخص هم که خط روندشو زده ، مگه نمودار فرهاد جان رو ندیدی ،
- چرا دیدم نمودار قشنگ و تحلیل هم منطقی بود ، اما امروز به نسبت چند روز گذشته با توجه به منفی بودن بازار ارزش خوبی معامله شد ، شکست مقاومت 25400 هم شاید به دلیل جمع شدن صف خیلی از سهم ها تو یه ساعت آخر بازار بوده باشه ، ضمن اینکه خیلی از سهمها هم قیمت آخرین معاملشون یکم بالا اومده بود ، ولی خوب به نگاهی به نمودارا بندازیم ، یه سری هم به سایتهای خبری بزنیم و باز هم منتظر فردا میمونیم .

پیروز ، سربلند و بانشاط باشید .

msalehi_1979
2011/11/08, 21:05
صدرا رو باید درک کرد
باید رو 280 خارج میشدیم
الان هم نشستن رو خودمون رو با حرف اینو اون خوش کردن کار درست نمیشه من یک ماهه دارم داد میزنم ساختار صدرا رو باید با تمودار تعدیل شده بررسی کرد
سهم داره با یک 5 موجی بزرگ داره اتصلاح میشه البته با یه 5 موجی کوتاه شده که عکس انطباقیش رو هم گذاشتم

صعود بزرگ از 145 تا 285 رو هم موج 4 در نظر گرفتم که تاییدیش هم عدم ورود به موج 1 اصلاحی بوده
البته تو موجهای کوتاه شده اصلاحی همیشه موج 5 بالاتر از موج 3 اصلاحی کف سازی میکنه پس دوستان منتظر 145 تومن نباشند و باید رو 160 تا 165 شکارش کنند

http://forums.boursy.com/imported/2011/11/12.png (http://www.pic.iran-forum.ir/)

دوست عزیز از من دلخوری نشی اما عزیز من موج شماری شما کاملا غلط است همچنین ریز موجهاییکه شما در نظر گرفتی هم اشتباه است

hamhamham
2011/11/08, 23:38
دوست عزیز از من دلخوری نشی اما عزیز من موج شماری شما کاملا غلط است همچنین ریز موجهاییکه شما در نظر گرفتی هم اشتباه است

باسلام دوست عزیز شمادرستشو بفرمائید

mmmm
2011/11/09, 00:10
:((:((:((:((:((:((:((:((:((فکر کنم فردا هم فرصت خروج بده .امان از این سهم وحشی:((:((:((:((:((

farhad.fathi
2011/11/09, 06:33
منتظر اصلاحیه شما هستم

این هم جالبه بحث با لورد عزیز تو بورکس

صدرا رو بايد درک کرد
بايد رو 280 خارج ميشديم
الان هم نشستن و خودمون رو با حرف اينو اون خوش کردن کار درست نميشه من يک ماهه دارم داد ميزنم ساختار صدرا رو بايد با تمودار تعديل شده بررسي کرد
سهم داره با يک 5 موجي بزرگ داره اتصلاح ميشه البته با يه 5 موجي کوتاه شده که عکس انطباقيش رو هم گذاشتم

صعود بزرگ از 145 تا 285 رو هم موج 4 در نظر گرفتم که تاييديش هم عدم ورود به موج 1 اصلاحي بوده
البته تو موجهاي کوتاه شده اصلاحي هميشه موج 5 بالاتر از موج 3 اصلاحي کف سازي ميکنه پس دوستان منتظر 145 تومن نباشند و بايد رو 160 تا 165 شکارش کنند

@@41 @@41 @@41 @@41 @@41 @@41 @@41

آقا فرهاد اگر توی این چارت توی موج دو هستیم پس چرا پیشرو گرفتی؟
اگر پیشرویه پس چرا موج سه اون اصلاحیه؟
بعدشم چرا فکر می کنی TRNCATION باید به وجود بیاد؟
نو آوری خوبه ، نه این که بزنی پدر ساختار رو در بیاری @@7 @@4
سلام لورد عزیز
من از 420 رو ابتدای اصلاح در نظر گرفتم و تا الان هم موج اصلاحی هست و موج پیشرو منظورم نبوده
نو اوری نکردم و زمان ثابت خواهد کرد که یه ساختار اصلاحی 5 موجی کوتاه شده اتفاق خواهد افتاد
نهایتش هم 160 تومن ( بالاتر از کف قبلی یعنی 145 تومن ) اگر این اتفاق نیافته یعنی قیمت زیر 145 نفوذ کنه باید فاتحه سهم رو خوند و نشست برای قیمتهای 75 تومن چون سهم میره برای سر و شانه سقف

http://forums.boursy.com/imported/2011/11/17.png (http://www.pic.iran-forum.ir/)

amir3236
2011/11/09, 10:42
195 تک سهم میشم .
http://forums.boursy.com/imported/2011/10/77.png
این پست سوم آبان زده شده .به نظرمن امروز صدرا کف موج دوم زده .

amir3236
2011/11/09, 10:51
به نظر من امروز صدرا باحدضرر190خریدنیست .195برای صدرا حیاتیه .به نظرمن اگه صدرا زیر195 بسته بشه باید فاتحه صدراروخوند.

http://up98.org/upload/server1/01/y/5ft12p2sue2e8jt8kg.png

esi_mohammadi
2011/11/09, 11:04
من اینجور احتمال میدم :
سهم تا 214 الی 216 میاد بالا تا ریز موج دو از موج 5 از a را بزنه و سپس .....
البته این نظر شخصی بنده هست و میتونه اشتباه باشه

s_hashem54
2011/11/09, 11:39
من اینجور احتمال میدم :
سهم تا 214 الی 216 میاد بالا تا ریز موج دو از موج 5 از a را بزنه و سپس .....
البته این نظر شخصی بنده هست و میتونه اشتباه باشه

اسی جان نظرت راجب دو قلو کف با هدف 2500 چیه ؟ اسیلاتورها واگرایی مثبت دارند و کندل امروزش هم خیلی خوشگله .

s_hashem54
2011/11/09, 11:41
در ضمن اگه هدف این دوقلو محقق بشه دوباره خط روند و شکسته و میشه ازش سیگنال خرید گرفت .

pani
2011/11/09, 11:48
اسیلاتورها rsi cci macd ... همه RD+ زدند اگه HD+ بود چه میشد.......

esi_mohammadi
2011/11/09, 11:53
اسی جان نظرت راجب دو قلو کف با هدف 2500 چیه ؟ اسیلاتورها واگرایی مثبت دارند و کندل امروزش هم خیلی خوشگله .

بله این احتمال هم وجود داره اما من هر جور بررسیش میکنم صعوده خوبی در نمودار با این همه عرضه روی سهم فعلا نمیبینم
این سهم پیش بینی حرکاتش خیلی سخته اما فعلا همون ریز موج دو از 5 از a بیشتر بهش میاد

s_hashem54
2011/11/09, 17:14
مطالب زیر رو جناب بدشانس از سایت همسایه از جناب ایرتان از سایت اون یکی همسایه نقل کردند قابل توجه و خوندنیه

سلام به دوستان
راستش همه جا و اکثر افرادی که من بهشون اعتماد دارم همه از صعود صدرا حرف میزنن(مخصوصا تکنیکالیستهای سر شناس) و همون طور هم که دیدیم داشت صعودشو شروع میکرد ولی یهو بازار (به دلایل تقریبا نا مشخص از بدشانسیه ما حالا که بعد اونروز تا حالا صدرا داشت میرفت بالا) به هم ریخت و این افت اخیر هم مربوط به بازار میشه.به نظر من انتظار صعود صدرا تو این بازاری که شاخص 300واحد افت کرده انتظار کاملا بی جاییه.اگه بازار متعادل بود به نظر من صدرا هم آروم آروم رفته بود بالا.
من به شخصه اصلا اونقدر که از اوضاع خراب مملکت و بازار میترسم از صدرا نمیترسم.
اینم یه نقل قول از جناب آقای ایرتان از سایت همسایه(دیروز نوشته شده)

س
پست زیر متعلق به حدود دو هفته پیش همچنان نظر بنده در مورد روند سهم طی ماههای آتیست /// و همونطور که گفتم نظر شخص بنده هر کس ایده خودش رو داشته باشه///

یه نکته دیگه این که خواهشا خودتون رو پستهای من عادت ندید من نمیتونم مدام اینجا پست بزنم و شرمنده اون دوستانی هستم که پیام خصوصی ویا میل میدند وسوال میپرسند که منم متاسفانه به دلایلی جواب نمیدم حمل بر بی ادبی نکنید ///من نظرم کلا همین پست زیر هستش در هر شرایطی پست زیر تا ماهها به نطرم اعتبار خواهد داشت اونهایی که تکنیکال رو دنبال میکنند میدونند چی میگم حتی یه تلرانس هم دلیل بر نقض تحلیل فوق نیست این تحلیل خیلی گسترده تر ازاونیه که بخواد با دیدن یه قیمت خاص فیلد بشه دیدم برخی دوستان بر فیلد شدن تحلیل فوق طی روزهای آینده تاکید داشتن که سخت در اشتباهند ساختار تحلیلی وشاکله حرکت سهم طبق بررسی بنده چیزی جز این تا ماههای آینده نیست نوسان عددی بخشی از این تحلیله من 4 ماه پیش یه تحلیل واسه قیمت زدم و بعد 2 ماه بعد هم یه تحلیل کلی به مانند تحلیل زیر که دقیقا تارگت زده شد بینابین اتفاقات زیادی افتاد و یه سری تحلیلهای مقطعی اما تحلیل زیر که من با دقت روش کار کردم به همین راحتی فیلد نخواهد شد حتی تا ماهها بعد //// نکته دیگه اینکه دوستان دیگه انتقاد کردند که چرا به جای وقت گذاشتن واسه صدرا روی سهمهای دیگه که دستکاری قیمت کمتری دارند بررسی تحلیلی نمیکنی که باید بگم تا حدی حرفشون درسته واقعا برخی شیطنتها تو روند سهم کاملا مشخصه سهامدار عمده که دقیقا داره سهم رو کنترل میکنه و با توجه به حجم بالای سهم که تو کدهای مختلف به غیر از کد اصلی دارند به راحتی روند سهم رو به نحور دلخواه عوض میکنه شاید تنها سهم بازار که به این حد دستکاری قیمت باشه همین صدراست واسه همینم به قول برخی دوستان خیلی از تکنیکالیستهای بازار رو این سهم مدام اشتباه میکنند //// ببیند ایرتان خیلی جرات به خرج داد که خودش رو درگیر این سهم کرد من ندیدم تحلیل تو این چند سال رو صدرا که بتونه روند سهم رو درست پیش بینی کنه برای یه بازه میان مدت منم میتونستم برم رو سهمهای دیگه همین وقت رو بگذارم که اگه میگذاشتم خیلی ازتحلیلها میلیمتری درست در میمومد ولی صدرا سهم خاصیست و کسانی که بازیگر سهم هستنددقیقا میدونند باید چطور دیدگاه بازار رو نسبت به تحلیلهای مختلف عوض کنند این رو من به صرف قاطع میگم چون قبلا یه سری اتفاقات رو دقیقا خبر دارم این وسط فقط یه سری تحلیلگران آخر همه کاسه کوزه ها سرشون میشکنه برخی مواقع ما فکر میکنیم اینجا وال استریته ولی متاسفانه تو بورس ما در جه اعتبار تحلیلها و احتمال فیلد شدن آنها بالاست // بازم میگم خودتون رو به پست و نظر کسی عادت ندید این خیلی واستون مشکل ایجاد میکنه خیلی از دوستان مدام دوست دارن پست بزنم که من اصلا نمیخوام خودم رو دیگر این چنین محیطهایی کنم من فقط چون اومدم این داستان رو شروع کردم که کاش از اول شروع نمیکردم چون نوشتن من اینجا باعث برخی اشتاباهات بنده شد که قبلا گفتم .. و کسی نیستم که وسط راه بشکم کنار هر از چند گاهی یه پست و تحلیل کلی میزنم پست زیر رو هم بنده فعلا تا ماهها معتبر میدونم خیلی دوست دارم سهم وارد اون موجی بشه که مدتها دوستان منتظرند تا شرایط عوض بشه خیلی داره سهم خودش رو بالا پایین میکنه واسه آماده کردن واسه اون موج البته نظر کسانی که پشت سهم بودند بر حرکت سهم طی هفته گذشته بود که دقیقا با توجه به روند حجم و سیگنالهای مقطعی نشان از برگشت دیده میشد اما با توجه به اتفاقا سیاسی طی هفته جاری واینکه دقیفا حمایت از بارار در دستور کار برای بعد از اتفاق سیاسی خاص قرار داره به یکباره روند سهم عوض شد که خیلی غیر مصطلح بود چنین برگشتی اگرچه نوسان عددی بالایی رو نخواهد داشت وفقط یه تاخیر زمانی رو به سهم تحمیل کرد ببنید ////

نوشته شده توسط ایرتان (2 هفته پیش نوشته شده)
س ... قرار بود سه شنبه بيام بگم که نشد و چون قول داده بودم به دوستان آخر هفته اي وقت گذاشتم البته خيلي خيلي موارد رو حذف کردم که زياد شلوغ نشه خيلي ساده و قابل درک با اين پست فکر کنم ديگه کمتر لازم به توضيح زياد در مورد تکنيکال سهم و پست زدنهاي مدام باشه کليت روند از نظر من همينه بين راه اگه لازم بود توضيح ميدم براي دوستاني هم که تو پيام خصوصي سوال داشتند شرمنده وقت نشد جواب بدم ... دوستان ديگه هم سعي کنند با جسارت نظراتشون رو بگند و ايده خودشون رو داشته باشند علي رغم برخي دلخوريها ازسوي دوستان شخصا حضور افراد مختلف رو در مباحث تکنيکي خوب ميبينم شخصا خيلي اصول رو در بررسي سهمها زير پا ميگذارم که ديدگاهم اينه دوستان ديگه ميتونند ساختارهاي خودشون رو داشته باشند در ضمن شرمنده اگه پستهايي که از من سوال ميشه رو وقت نمیشه جواب نميدم ....

اولين موضوع قيمت صدراست .. بارها ديدم قيمت هاي بالاي 4000 تومن رو براي صدرا دوستان بحث ميکنند که اينطور نيست ...

بالاترين قيمت معاملاتي خالص قيمتي سهم 7238 ريال بوده ...

سال 82 قيمت صدرا 47785 در اوج خودش بوده با سرمايه 20 م ... اما سرمايه فعلي 150 م که شرکت چندين بار طي ساليان گذشته افزايش سرمايه داده که ميشه حدود 5/7 برابر يعني 650 % (((150% سال 83و 88% سال 84 و 60% سال 86)) که با محاسبه ضريب مستقيم نسبت به درصد افزايش سرمايه و اعمال کلي ميشه همون 650% ..

پس محاسبه بالاترين قيمت صدرا به صورت خالص .... خوب بااستفاده از فرمول افزايش سرمايه از محل آورده نقدي که قبلا من اينجا گذاشته بودم

به 47785+6500==54285÷5/7= 7238 بالاترين قيمت صدرا 7238 ريال بوده نسبت به سرمايه فعلي

خوب ميرسيم به خود سهم

ببيند چندين ديدگاه در مورد بلند مدت صدرا وجود داره که هر کدوم در جاي خودش اهميت داره خيلي از دوستان در موج 3 بزرگ بودن صدرا رو نظر دارن و لي شخصا علي رغم برخي اشکالات در ساختار سهم نظرم بر ABC در جهت اصلاح ريزش بززگ است در موج 3 بودن صدرا يعني سهم با تکميل سيکل صعودي خودش قيمتهاي عجيب وغريبي در انتهاي موج 3 و همچنين موج 5 خواهد ديد که شخصا چنين قيمتهايي رو متصور نيستم در بازه فعلي (( یه نکته بگم واسه دوستان تجربه بشه ببیند سهمهایی که از زیر 100 تومنیعنی قیمت اسمی حرکت میکنند خیلی ساختارهای گول زننده ای دارند مخصوصا در ساختار لگاریتمی سعی کنید همیشه محتاطتر برخورد کنید لخ خصوص همیشه یه چشمتون به نمودار لاینر باشه ))... البته الان که سهم تو اين قيمتهاست بحث از اون قيمتها زياد مصطلح نيست اما بيشتر ساختار بلند مدت رو منظورم هستش .. نظر بنده اينه که از قيمت 7238 ريال شاهد يه سيکل نزولي بلند مدت در قالب 5 موج بوديم که طي مدت حدود 5 سال اين ساختار نزولي ادامه يافت وسهم در اوج روزهاي فلاکت بار خود به قميتهاي زير اسمي رسيد و در نهايت با خريد صدرا تو سط قرارگاه خاتم شاهد اتمام اين ساختار نزولي بلند مدت بوديم .... و بعد از اون شاهد شکليگري يه ABC بزرگ در جهت اصلاح ريزش بزرگ بوديم

اولين ساختار که نظر بنده بيشتر بر اينه که البته در ساختار لاينر هارموني بهتري در جهت تاييد اين ديگاه ديده ميشه ...

موج A= که صورت يه 5 موجي ازسطح 50 تومن تا سطح 420 تومن و موج B= در جهت اصلاح موج قبلي از سطح 420تا محدوده 145

و در بازه فعلي در موج Cبزرگ به سر ميبريم که تا ميتونه ميخواد خودش رو به سطح 7238 ريال نزديک کنه که اين موج علي رغم برخي ايرادات(( از نظر من در ساختارها کلاسيک )) به صورت يه 5 موجي خودش رو تاسطح 595 600 خواهد رسوند در بازه بلند مدت ..

خوب همونطور که گفتم در موج C قرار داريم که به صورت يه 5 موجي خواهد بود ...که از سطح 145 تا 285 ما موج 1 رو داشتيم وسپس طي 1 ماه اخير ما درموج 2 بسر ميبريم که يه موج اصلاحيست در جهت مهيا کردن سهم براي ورود به موج بسيار پر قدرت 3 که هم واکنون در اواخر اصلاح موج 2 به سر ميبريم ... سطح 200 215 انتهاي اصلاح در اين موج خواهد بود ((61.8--50))اگر چه حمايتها در سطح 215 به خوبي دارند عمل ميکنند وبه سختي بتونه سطح 200 تومن رو لمس کنه ..بعد از اين موج که حالا چند تومن اين ور و اون رو شاهد موج 3 خواهيم بود((( که در سیکل اول هدف الگوی تحکیمی که dbw به احتمال بالا باشه کما اینکه هنوز fflag قابل بررسیست البته این الگو زیر مجموعه ساختار اصلی حرکتی سهم میباشد واسه همین نباید روش زیاد زوم کرد این الگوی تحکیمی من یه بررسی کلی داشتم با مثالهای خاصی که تو بازهای مالی دنیا اتفاق افتاده که به دلیل کم اهمیت بودن تو این پست نمیزنم باشه واسه یه وقت دیگه ))) که خيلي از اين اذيت شدنها جبران ميشه که اين موج هم به صورت يه 5 موجي به سطح حدود 495 500 خواهد رسيد طي روزهاي آينده به مرور موج 1 از 3 از C اغاز خواهد شد با هدف حدود 315 320

اما در بازه ميان مدت همونطور که گفتم ما موج 2 از C رو داريم با اتمام اين موج طي روزهاي اينده ميريم واسه شروع يه 5 موجي بسيار پر قدرت تا سطخ 495 500

همونطوز که گفتم مو 3از C به صورت 5 موجي خواهد بود که موج 1 از سطح 200 215 حرکت خودش رو شروع خواهد کرد که سطح 315 320 به عنوان هدف اين موج خواهد بود

اما در بازه يک هفته آينده که خيلي دوستان سطح بازگشت رو مدنظرشونه

سهم هم اکنون در قالب يه الگوي تحکيمي در موج 2 حداکثر تا سطح 200 215 اصلاح خواهد شد و سطح بازگشت سطوح فعليست تکرار چندين باره سطج 215 به عنوان يه حمايت معتبر طي روزهاي کوتا مدت 200 215 سطح حمايت و اولين مقامتهاي پيش روي سهم در برگشت سطح 240 242 خواهد بود به مرور شاهد حرکت سهم از حداکثر اوسط هفته آينده به سمت 240 242 خواهيم بود بازه زماني 5 تا 20 آبان شاهد سرعت ريتم حرکتي سهم خواهيم بود که انتظار بنده رسيدن و به سطح 275 280 تا حدود 18 20 ابان و افزايش قابل توجه حجم معاملات خواهد بود ....

در مورد ريزش سهم از سطح 275 280 قبلا هم گفتم که نبايد شاهد عدم پايداري قيمت باشيم و همچنين سکوتهاي زياد در جهت روند در صدرا که نشانهاي از ريزش بود که صداش رو کسي نشنيد ..ازسطح 275 280 شاهد گسختگي قيمت در سطح لغزش و ريزش قيمت بوديم که شروع به اصلاح قيمت کرد دقيقا مثل لغزش انتقالي در يک زمين لرزه که توده ازمواد به روي يک سطح کم و پيش سفت به سمت پايين دامنه ميلغزند اينجا هم ما تو سطح 275 280 شاهد گسیختگي قيمت و در واقع يه زلزله قيمتي بوديم که آوار قيمتها رو فرو ريخت حالا اين ريزش تا جايي ادامه پيدا ميکنه که پايداري قيمت به وجود بياد با توجه به حمايتها و سطوع معتبر و پر اصطکاک فعلي شاهد پايان اين ريزش در سطح 200 215 خواهيم بود ...من قبلا بارها گفتم زماني که قيمت بالاي 270 بود گفتم چندين و چند بار پستها رو بخونيد و اين رو هم بارها تاکيد کردم به هر حال باز ميگم يه سري موضوع ها بايد بعدا گفته بشه الان وقتش نيست که اگه همون زمان و مواقعي که بهتون ميگفتم اقا به جاي رفتن به مسائل حاشيه اي بيايد رو بحثهاي که شده کارکنيد الان اينقدر گلايه نميکرديد همونجا هم گقتم کسي که زحمت نکشه حقش سود کامل تمام نيست دقيقا من گفتم اقا 2 ضرب سکوت بيشتر يعني پايان ريتم همونجا هم گفتم که گوشتون رو به موزيک و رهبر ارکستر بسپريد هر موقع موزيک قطع شد ديگه رقص رو متوقف کنيد خيليها تازه اون روزها رقصشون شروع شد چون گوشهاشون نميشنيد دقيقا گفتم به نوسان عددي بالا ورفت برگشت زياد يعني عدم پايداري قيمت و گسيختگي قيمت همونجا هم دقيقا مثال 295 تا 205 تومن ماهها پيش رو زدم و گفتم که فعلا پايداري قيمت خوبه در زماني که سهم در سطح 280 285 يود ولي همونجا هم اشاره کردم که بررسي کنيد هر موقع پايداري قيمت از دست رفت بايد فروخت که ديديم روي سطح 260 تا 280 چه طور ريتم سهم به هم خورد و عدم پايداي قيمت ...ببيند يه چيزي رو من به دوستانم هم گفتمم همه سهمها تو حرکت شروع به نواختن موزيک ميکنند اين ماييم که بايد بشنويم اين موزيک گاه آهسته و گاه تند ميشه گاه زير و گاه بم دقيقا ميشه حس کرد صداي موزيک رو شما فقط بايد معادل سازي کني ريتمها رو هر وقت ديديد اتفاقات داره عوض ميشه سريع از سهم خارج شيد ببنيد من از سطح 155 اومدم و مدام هر چند روز يه بار بررسي ميکردم همه چيز طبق روال پيش ميرفت چندين خبر بد اومد ولي سکوتها زياد نبود و همه چيز طبق روال بود تا سطح 275 280 به يکباره مدير عامل مصاحبه ميکنه يه سري شايعه مياد و ديگه ايرتان هم يکي دوتا اشتباه ميکنه بدش ميره کم کم احساس خظر ميکنيد خوب بدنيد ريتم به هم خورده شک نکنيد چه طور بگم ببنيد اگه هر روز از در اپارتمان ميايد بيرون يه پرنده می بینید که میشینه کنار پنجره وقتي ازدر خونه مياد بيرون با همسایه حال واحوال میکنید و همون روز صدرا مثبته واگه يه روز ديديد پرنده ديگه نبود و همسایه هم نیست م اتفاقا همون روز صدرا منفي شد بدونيد ((( ادوار لورنز)) اشتباه نکرده حالا اگه فردا هم همین قضیه تکرار شد و شما عمل نکردید بودنید مشکل از خودمونه // سريع از سهم خارج شيد فکر کنم واضح گفتم تو همه سهمها همينطوره ريتم رو حس کنيد خيليها مدتها اهنگ قطع شده و لي هنوز دارند ميرقصند ودقيقا زماني خسته ميشند ميفتند که مجدد دوباره آهنگ نواخته ميشه شما از در اپارتمان مياد بيرون ميبيند پرنده اومد از درخونه ميايد بيرون ميبيند همسایتون رو و صدرا هم مثبت میشه خوب بدونيد ريتم برگشت و گاهي اوقات ريتم آهنگ جديد فرق ميکنه و اتفاقات جديدي رو بايد معادل سازي کرد ديگه حوصله توضيح بيش از اين رو ندارم خودتون هم استعداد به خرج بديد دقيقا مثل پرنده اي که اولين خطر رو احساس ميکنه وميپره بماند که همونطور که گفتم بعدها يه سري موارد رو ميگم در مورد اتفاقات 275 280 .... اين صفحه قديمي وپستهاي شمار 34489 و 34500 رو بخونيد ... http://www.talarebourse.com/forum/showthread.php/31810-%D8%B5%D9%86%D8%B9%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-(-%D8%AE%D8%B5%D8%AF%D8%B1%D8%A7-)?p=1009603 همون بحث پایداری قیمت وریتمها

الانم ميگم اين پست امروز رو چند بار بخونيد و خودتون بررسي کنيد و همونطور که ماهها پيش گفتم ايده خودتون رو داشته باشيد .....

اما ديدگاه برخي تحليلگران در موج 3 بودن صدراست که شخصا چنين موضوعي رو فعلا روش حساب نميکنم ...

در اينصورت سهم اهداف بالاي رو در بازه بلند مدت خواهد زد که ميتونهه حتي قيمتهاي بالاي 1000 رو براي اون متصور بود که همونطور که گفتم فقط از باب تکميل تمامي ديگاها اين رو عنوان ميکنم در صورتي که ما درموج 3 باشيم ..

با فرض در موج 3 بزرگ بودن سهم
ما از سطح 50 تا 420 موج 1 بزرگ رو داشتيم و از سطح 420 تا 150 موج 2 بزرگ و هم اکنون در موج 3 بزرگ که به صورت 5 موجي خواهد بود

موج 3 فعلي در قالب 5 موج که موج 1 از سطح 145 150 تا 285 و موج 2 از سطح 285 تا سطح 215 و به مرور وارد موج 1 از 3 بزرگ ميشيم همونطور که ميبينيد تو باره ميان مدت تفاوت چنداني نخواهد داشت ولي تو بلند مدت ديگاهها به کلي از سهم دور خواهند شد ..

تو نمودار ميتونيد اهداف موج 3 بزرگ رو ببيند که درصورت تاييد سطوح بسيار بالايي رو مدنظر داره که همونطر که گفتم اين ديدگاه از نظر من غير معتير خواهد بود . ...

ديدگاههاي ديگري رو هم ميشه بررسي کرد که در جه اعتبار پاييني برخورداره هر دو ديگاه فوق دراراي ايردات و نواقض در سطح تکنيکال کلاسيک داره ببيند برخي نمودارهاي من يه مقدار فرق ميکنه شايد دوستان برخي اعداد رو متوجه نشد مثلا فيبو 323.6 که دوستان توجه کنند اون همون 423.6 آميبروکره برخي جاها ممکنه برخي موارد رو ببنيد که فرق ميکنه که دقت کنيد البته من سعي کردم خيلي ساده و مفهومي بگم تا دوستان گيج نشند در مورد واکنشها 25% 50 % 75% که من اونها رو خيلي جالب ميبينم يه سري بررسي بود و همينطور ساختارهاي زماني که گفتم نياز نيست که زياد شلوغش کنيم خيلي سعي کردم اين پست ساده باشه تا کليت ديدگاه رو همه متوجه بشند اگه دوستاني خواستند برخي موارد ديگه هم هستش که ميتونم بگذارم که به نظرم فعلا نياز نيست ... ..

اما چند کلام در مورد بينادي سهم قبلا هم يه بار اشاره کردم فقط جهت ياد آوري

صدرا در اوج خودش در سال 82 ((47785 با سرمايه 20 م يا 7238 با سرمايه 150))) ارزش بازاري معادل 1100 ميليارد تومن داشت در زماني که حتي نصف پروژه هاي فعلي و هم نداشت
ميانگين نرخ تورم رو هم حساب کنيم ميرسيم به ارزش روز 3300 ميليارد تومن

اما صدرا فعلي با حدود 10000 هزار ميليارد تومن پروژه و خيلي بحثهاي ديگه ارزش روزش ببخشيد ببخشيد (( واقعا تاسف باره واسه ساختار بورس ما که تمام يه سري دستکاري قيمت و باند بازيست )) بله ارزش روز صدرا حدود 330 ميليارد تومن يعني 1 به 10 سال 82 واقعا خجالت آوره جالب اينجاست که 407 ميليارد تومن فقط کليم رو مخفي کردند و 50 ميليارد تومن هم هزينه مالي رو در حالي گرفتند که جرايم بانکي بخشيده شده و خيلي ازموارد ديگه من مودنم بورس ما کجاست . ...

بينيد صدرا بايد و بايد افزايش سرمايه بده که حداقل 100% خواهد بود که با توجه به اينکه از محل تجديد ارزيابيست رايگان خواهد بود حالا با قيمت فعلي محاسبه کنيد يعني تمام شده 100 تومن... اصلا تکنيکال ر و بگذاريم کنار //سهم خيلي از قيمت واقعيش پرته ... جناب طيب چندين بار خواستند دوستان در مورد بينادي سهم هم صحيت کنند که به نظرم لپ کلام همينه ديگه نيازبه توضيح بيشتر نيست شما فقطيه شرکت تو دنيا مثال بزنيد که ارزش روزش کمتر از 3% ارزش قرار دادهاش باشه که حاشيه سود اونها تو بدترين حالت و با کلي مخفي کاري بالاي 10% هشست اصلا اينها به کنار صدرا اصلا هيچي قرار دادي نداره و هيچ پولي هم نداره و وزير نفت و همه موارد کشک تنها ارزش ساختمان صدراي يک سال پيش حدود 300 تا 400 ميليارد تومن بوده و حالا تجيهزات و کارخانه و نکا و جزيره صدرا هم هيچي ديگه // طيب عزير ديگه در مورد بنيادي چي بگم هر چي بيشتر گفته بشه خجالت آورتر ميشه کارهاي اينها .. وقتي کسي نميتونه بين شرکتي که بايد با NAV محاسبه بشه شرکتي که بايد با DPS , EPS مقايسه وبشه و يه شرکت مثل صدرا که ساختار پيمانکاري خاص خودش رو داره چيه ...صدرا سود عملياتي همين الان تو گزارش حدود 40 تومنه با اين همه دروغ در حالي که امسال سود عملياتي راحت ميتونه بالاي 100 تومن هم باشه و سود خالص هم ميشه به سطح 55 برسه که قبلا محاسباتش رو گذاشتم حالا قيمت فعلي و ببيند و بخنديد . . .

.
نتيجه .. بلند مدت سهم هدف 595 600 رو در دستور کار داره

ميان مدت ما طي بازه 1 ماهه به سطح 275 280 نزديک خواهيم شود

کوتا مدت سطح 200 215 سطح بازگشت و محدوده خريد اونهايي که بالاي 260 فروختند آفرين ميتونند مجدد به خيال راحت اقدام به خريد در موج اصلاحي فعلي کنند واونهاي هم که جا موندن اتفاق عجيبي نيفتاده به راحتي تو سيکلهاي صعودي ميرند تو سود ////هميشه تصميمي درسته که شما بگيريد نه تصميم که بازار به شما تحميل کنه اونهايي که 275 280 فروختند خودشون فروختند ولي فروشندگان فعلي فکر ميکنند فروختند بلکه بازار سهمشون رو خريد اونها نفروختن چون تصميمشون ثمره تحميل بازار بود نه تصميم شخصي اين موضوع خيلي تو بازار تکرار ميشه دقيقا زماني ميفروشيد که ديگه زمان فروش به اتمام رسيد

کلام اخر نظر بنده بر گفته هاي بالاست خوددانيد و خیلی از پستهاییکه من میزنم من کمتر وقت میکنم پست بزنم ولی وقتی اینجا چیزی رو میگم بدونید من هم کارهای خودم رو میکنم نمیتونم بیام هر چی تو ذهنمه بگم شما هم باد ایده خودتو ن رو داشته باشید و بازم میکگم اگه پستها رو بادقت و نکات ریزش رو که خودم تاکید میکنم دقت کنیدضرر نمیکنید ولی اینکه انتظار باشه من هر روز بیام ریال به ریال بگم بلد نیستم .....

pani
2011/11/09, 18:30
اگه صدرا تو این صعود بالای 220 تثبیت نشه به احتمال فراوان تا کف کانال افت میکنه.

فعلا اولین مقاومت جدی سهم 210-213 میباشد.

http://uploadtak.com/images/i8v9sgi70ir7i3ou0trn.png (http://uploadtak.com/)

farhad.fathi
2011/11/09, 18:49
اگه صدرا تو این صعود بالای 220 تثبیت نشه به احتمال فراوان تا کف کانال افت میکنه.

فعلا اولین مقاومت جدی سهم 210-213 میباشد.

پانی جان 1650 ریال