PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : صنعتي دريايي ايران ( خصدرا )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79

kh25
2012/02/21, 09:54
با صف فاذر و فاراک،صدرا هم باید صف خرید بشه

FENCER
2012/02/21, 09:58
بنده فاذر رو به صدرا ترجیح میدم به شرطی که صدرا بتونه بالای 155 مثبت معامله بشه خرید خواهم کرد

kh25
2012/02/21, 10:01
با صف فاذر و فاراک،صدرا هم باید صف خرید بشه
فعلا تماشا کنید
لااقل قبلیا رو حفظ کنید!!!!!

تا استرس وارد بر برو بچ کم بشه

موفق باشید

طيب
2012/02/21, 10:09
باسلام وعرض ادب خدمت سروران گرام

هفته آتی شاهد قراردادهای جدید میلیاردی خواهیم بود

kh25
2012/02/21, 10:37
یوسف گمگشته باز اید به کنعان؟؟؟؟؟؟؟

گفتا :بلی

کلبه احزان شود روزی گلستان؟؟؟؟؟؟؟

گفتا:بلی

behnam
2012/02/21, 10:51
بنده فاذر رو به صدرا ترجیح میدم به شرطی که صدرا بتونه بالای 155 مثبت معامله بشه خرید خواهم کرد
آذراب از نظر بنیادی وضع به مراتب بهتری از صدرا داره
ولی در روند صعودی صدرا گین بیشتری خواهد داد

مارال صفا
2012/02/21, 10:57
از نظر بنیادی نمیشه در مورد صدرا نظر داد اما بنظر من این شرکت شفاف عمل کند برگ برنده های بیشتری نسبت به فاذر داره؟
دوستان بگن فاذر چی داره که صدرا نمیتونه داشته باشه؟!

shokouhi
2012/02/21, 10:57
نقل قول از بورکس جناب همسفر:
نقل قول شایعات صدرا از تالار بورس:

Exclusive News !گزارش صدرا در راه سازمان !9 ماهه : 98- ریالپیش بینی 91 : 183 ریال

mohsen kaveh
2012/02/21, 11:05
باسلام وعرض ادب خدمت سروران گرام

هفته آتی شاهد قراردادهای جدید میلیاردی خواهیم بودتجهيزاتيها خيلي به بازار بدهكارند اميدوارم روند صعودي اونها هم فراهم بشه وشما نتيجه صبر وسهامداري خودتون رو بگيريد

behnam
2012/02/21, 11:06
از نظر بنیادی نمیشه در مورد صدرا نظر داد اما بنظر من این شرکت شفاف عمل کند برگ برنده های بیشتری نسبت به فاذر داره؟
دوستان بگن فاذر چی داره که صدرا نمیتونه داشته باشه؟!
مارال خانم فکر کنم منظورم رو بد گفتم
بهتره این جوری بگم
در حال حاضر آذراب وضع بهتری از نظر بنیادی داره
ولی صدرا پتانسیلی داره که فاراک و فاذر با هم ندارند
اگر مشکل بدهیهای شرکت حل بشه با این حجم قرار داد و بستن قراردادهای جدید سود شرکت رشد خیره کننده ای خواهد داشت
ولی با همین وضعیت هم صدرا توان رشد بالاتری داره

سهامدار 67
2012/02/21, 11:06
صدرا هم رشد خواهد کرد ولی نه تا پایان امسال سال 91 استارت صعودش زده خواهد شد و شیب این صعود تا سالهای 92 و سالهای بعد از آن بیشتر خواهد شد با توجه به صحبتهایی که جناب اعتصام در جلسه دو روز پیش مطرح کردند و خبرهای پشت پرده دیگر که ایشان در لابلای سخنانشون جسته و گریخته فقط کمی به آنها اشاره کردند.

جواد1979
2012/02/21, 11:10
از اینکه جو مثبت یا منفی نمی دی ازت ممنونم .:-$

سهامدار 67
2012/02/21, 11:12
بنده از صحبتهای ایشان 20 نکته اساسی را یادداشت کردم که تعدای شان را در تالار گفتمان به سمع دوستان رساندم و باقی مانده آنها را هم سعی خواهم کرد که همین امشب به سمع همگی دوستان برسانم .انشالله
صدرا هم رشد خواهد کرد ولی نه تا پایان امسال سال 91 استارت صعودش زده خواهد شد و شیب این صعود تا سالهای 92 و سالهای بعد از آن بیشتر خواهد شد با توجه به صحبتهایی که جناب اعتصام در جلسه دو روز پیش مطرح کردند و خبرهای پشت پرده دیگر که ایشان در لابلای سخنانشون جسته و گریخته فقط کمی به آنها اشاره کردند.

Ali487
2012/02/21, 11:15
تا به حال فاراک و فاذر دنباله رو صدرا بودن .... از این پس صدرا به دنبال آنها .

shafaee
2012/02/21, 13:15
باسلام:
دوستان عزیز منظور بنده از دولتی بودن به معنای خصوصی نبودن است و اموال ارتش نیز خود نوعی دولتی می باشد .
به دلیل تماسهای مکرر دوستان ناچارا در زیر مطلب مطروحه در جلسه را برای شما باز گو می نمایم :
نخست مشکلات سر راه صدرا :
1- سالانه پرداخت 200 میلیون تومان جرائم بانکی .
2- تلاش برای گرفتن ضرر ثابت که در آن موفق نبوده اند .
3- مشکلات قانونی وبحث منابع مالی و به انجام رسیدن یارانه ها .
4-حدودا 1200 میلیار تومان بدهی و جرائم بانکی که باوجود تلاش هنوز موفق به انجام کاری مثبت نشده اند .که البته شامل کلیه زیانهای در زیر آمده می باشد .
5- وام 500 میلیارد تومانی اجرایی نشده است و فعلا امکان افزایش سرمایه نیست .تلاش می شود ولی هنوز به جایی نرسیده است .
سهام صف از دست صدرا خارج است و این شرکت هیچگونه اطلاعاتی به صدرا نمی دهد .با وجود آنکه صدرا سهامدار عمده آن است .
6- طلب کاران از دولت در راستای تعهدات صدرا به بابکها اختیار گرفته اند وحتی شکایت نیز دارند وبا احکام قضایی منتظر هستند تا سندی به نام صدرا بشود سریعا برروی آن اقدام نمایند .
7- شرکت ریکمرز المان درخواست جریمه ای 80 میلیون یوروئی از صدرا برای جبران به مثل دارد .
8- در خصوص ساخت کشتی 63 هزار تنی انجام نشده با وام بانک تجارت که این پروژه صد میلیون دلاری تبدیل به یک پرونده شکایت .
9- ساختمان تهران صدرا فقط 70% از آن صدرا می باشد .
دوستان عزیز اینها نقاط ضعف و زیان صدرا است لطفا منتظر نقا ط امید بخش صدرا در پست بعدی اینجانب باشید . و من الله توفیق .
حميد خان اعتصام جريمه روزي 200 ميليون تومن گفت نه سالانه

shokouhi
2012/02/21, 14:13
حمید خان راستی یک سوالی برای من پیش اومده،اگر شایعه ضرر نه ماه امسال درست باشه، چطور شده با این همه قرارداد و پیش پرداخت شرکت زیان داده و بعد سال آینده به سوده ایی خوبی میرسه؟ می شه این مطلب را برای ما باز کنید

*سامان*
2012/02/21, 15:43
حمید خان راستی یک سوالی برای من پیش اومده،اگر شایعه ضرر نه ماه امسال درست باشه، چطور شده با این همه قرارداد و پیش پرداخت شرکت زیان داده و بعد سال آینده به سوده ایی خوبی میرسه؟ می شه این مطلب را برای ما باز کنید

ببخشيد من جواب ميدم... سود سال آينده ربطي به امسال نداره ...امسال به قول خود شركت مشكل مواد اوليه داشته اما دليلي نداره كه سال آيندم اين مشكلو داشته باشه.....البته كار ندارم كه واسه سال آينده ميخاد چه سودي اعلام كنه ....كلي گفتم

*سامان*
2012/02/21, 15:45
باسلام:
دوستان عزیز منظور بنده از دولتی بودن به معنای خصوصی نبودن است و اموال ارتش نیز خود نوعی دولتی می باشد .
به دلیل تماسهای مکرر دوستان ناچارا در زیر مطلب مطروحه در جلسه را برای شما باز گو می نمایم :
1- سالانه پرداخت 200 میلیون تومان جرائم بانکی .
2- تلاش برای گرفتن ضرر ثابت که در آن موفق نبوده اند .
4-حدودا 1200 میلیار تومان بدهی و جرائم بانکی که باوجود تلاش هنوز موفق به انجام کاری مثبت نشده اند .که البته شامل کلیه زیانهای در زیر آمده می باشد .
5- وام 500 میلیارد تومانی اجرایی نشده است و فعلا امکان افزایش سرمایه نیست .تلاش می شود ولی هنوز به جایی نرسیده است .
سهام صف از دست صدرا خارج است و این شرکت هیچگونه اطلاعاتی به صدرا نمی دهد .با وجود آنکه صدرا سهامدار عمده آن است .
6- طلب کاران از دولت در راستای تعهدات صدرا به بابکها اختیار گرفته اند وحتی شکایت نیز دارند وبا احکام قضایی منتظر هستند تا سندی به نام صدرا بشود سریعا برروی آن اقدام نمایند .
7- شرکت ریکمرز المان درخواست جریمه ای 80 میلیون یوروئی از صدرا برای جبران به مثل دارد .
8- در خصوص ساخت کشتی 63 هزار تنی انجام نشده با وام بانک تجارت که این پروژه صد میلیون دلاری تبدیل به یک پرونده شکایت .
دوستان عزیز اینها نقاط ضعف و زیان صدرا است لطفا منتظر نقا ط امید بخش صدرا در پست بعدی اینجانب باشید . و من الله توفیق .

منظور شما رو از شماره 2 نفهميدم...يه ذره بيشتر شماره 2 رو توضيح بديد

سهامدار 67
2012/02/21, 15:49
اعتصام در این باره فرمودند که با اینکه امسال سود عملیاتی رشد 13%ی داشته ولی متاسفانه همه سود به خورد بهره و جرائم بانکی رفته و متذکر شدند که ما روزی 200 میلیون تومان و به عبارتی ساعتی 8 میلیون تومان بهره و جرائم بانکی پرداخت می کنیم.

طيب
2012/02/21, 16:14

باسلام وعرض ادب

بااجازه حاجی

چه کسی گفته 9ماهه زیان اعلام میکنه؟

طيب
2012/02/21, 16:20
یه موضوع در رابطه با حق کلیم است

یعنی وقتی هزینه ها افزایش پیدا میکنه پیمانکار میتونه حق کلیم بگیره و کاملا قانونی است

ولی حق کلیم کاملا دریافت نشده وبه ضرر ثابت تبدیل میشه

*سامان*
2012/02/21, 16:27
یه موضوع در رابطه با حق کلیم است

یعنی وقتی هزینه ها افزایش پیدا میکنه پیمانکار میتونه حق کلیم بگیره و کاملا قانونی است

ولی حق کلیم کاملا دریافت نشده وبه ضرر ثابت تبدیل میشه

ممنون

shafaee
2012/02/21, 16:28
باسلام وعرض ادب

بااجازه حاجی

خود اعتصام گفت تو جلسه

سهامدار 67
2012/02/21, 16:36
نکاتی را که آقای اعتصام ذکر کردند را بنده چندتایی شان را یاددداشت کردم برای شما ودیگر دوستان به شرح ذیل می نویسم:

1_ اکثر پروژه ها چه در بخش کشتی سازی افراماکس و چه در بخش off shore در حال اجرائی شدن هستند و حتی در بعضی قسمتها مثل off shore ( پروژه های دریایی ) رکورد داشتند و در مرحله اول 10 تا top site ( سکوی دریایی )در حال ساخت داریم که ایشان ذکر کردند حتی در کشوری مثل چین نیز پروژه ای با این عظمت و حجم کاری وجود نداره و اولین جکت یکی دو ماه دیگر واسه نصب آماده می شود و در مرحله نیز دوم 70% خرید کالاهاشون انجام شده که 55% این کالاها از خارج تامین شده و مشکلی در این زمینه نمی باشد.

2_ایشان فرمودند که علارغم تحریم کالا به لطف خدا مجموعه فعال در بخش کشتی سازی فعاله و صنعت کشتی سازی در حال احیا شدن می باشد. کشتی اول تقریبآ اماده به آب اندازی می باشد و کشتی دوم نیز موتورش خریداری شده و تست آن انجام شده و بزودی ساخت دومی هم آغاز می شود و مشکل عمده ای در این زمینه نمی باشد.

3_جرثقیل 1000 تنی برای اولین بار در ایران در حال ساخت می باشد و قطعات آن از فنلاند خریداری شده وحدودآ 35 میلیارد تومان هزینه شده و در آینده تا ثیرش را روی سود آوری شرکت می گذارد و همچنین فرمودند در این پروژه عظیم ملی رئیس جمهور واسه افتتاح خواهد آمد و حدودآ یک ماه و نیم دیگر آماده خواهد شد.

4_کالاهای بسیار استراتژیک که سابق بر این در ایران وجود نداشته و واسه اولین باره که وارد کشور میشه از شرکت ماموت که بزرگترین و تنها تولید کننده این قطعات می باشد خریداری ش

5_در رابطه با تجدید ارزیابی دارایی ها که جناب خصدرا مطلب را کامل فرمودند و موکول شد به سال بعد و این قانون تمدید شده و از این جهت مشکلی نیست البته ایشان فرمودند که شاید بخش اعظمی از آن تا همین امسال انجام گیرد و جلساتی را با مسئولین بورس در این خصوص برگزار کردند و باز هم بطور مستمر پی گیر این قضیه هستند.

6_ در مورد قرارداد حد اقل 4 کشتی l.n.g. ( کشتی های حمل گاز ) در آینده واسه عسلویه مذاکراتی را با شرکت نفت و گاز پارس جنوبی انجام دادند و در این خصوص نتایج مثبتی را تا به الان حاصل نمودند.

7_یکی از نکات منفی ( البته از نگاه بنده )که در جلسه مطرح شد در رابطه با بانک مسکن بود که شکایتی کرده و خواسته صدرا اعلام ورشکستگی کند که از این طریق بتواند مطالباتش را از این شرکت وصول کند. آقای اعتصام این مطلب را با لبخندی حاکی از اینکه موضوع را هرگز جدی متصور نیستند مطرح نمودند.

8_ایشان فرمودند که شرکت در بحث نگاه به بورس و بازار گردانی سهم یک مقداری نسبت به قبل فعال تر شده و مذاکراتی را با شرکت صندوق بازنشستگی صنعت نفت صورت گرفته و ظاهرآ قول هایی را از این شرکت حقوقی در رابطه با جمع آوری حجم شناوری و نیز حمایت سهم گرفته شده.

9_ از دیگر نکات بسیار با اهمیتی که آقای اعتصام در جلسه دیروز مطرح کردند بحث آذراب بود. ایشان ضمن تایید افزایش سرمایه این شرکت از محل تجدید ارزیابی دارایی ها اظهار نمودند که حمایت و جمع بخشی از سهم شناوری شرکت توسط یکی از شرکت های زیر مجموعه ایران خودرو قطعی شده و نیز به بحث طلب خصوصی سازی از صدرا اشاره نمودند و فرمودند که آذراب در دست دادگاه می باشد و از عهده صدرا خارج است و در این خصوص رای دادگاه که به نفع کدام طرف صادر شود تعیین کننده می باشد.

10_ در رابطه با شرکت ریکمنز آلمان و قرارداد ساخت 3 فروند کشتی 63 هزار تنی فرمودند که در آن مقطع زمانی این شرکت اصل پول و بهره را از بانک ملی دریافت کرده ولی با اینهال این شرکت مجددآ در یک دادگاه اروپایی از صدارا شکایت کرده و تقاضای 80 میلیون یور خسارت عدم مشابه کرده البته به رای دادگاه اشاره ای ننمودند .

11_ ایشان در صحبتهاشون اظهار نمودند به دلایل متعدی از جمله اخذ وام و حمایت مالی شرکت در صدد فروش بلوک 20% سهام صدرا به شرکت نفت می باشند و فعلآ در مرحله مذاکرات اولیه هستند و تاکید کردند در صورتی که این کار انجام گیرد صدرا با یک جهش قیمتی زیاد مواجه خواهد شد.

12_ در انتهای جلسه ایشان گفتند که ارتباط بهتری بین سهامداران و شرکت بر قرار شده و هر پنج شنبه در خدمت سهامداران برای پاسخگویی به سئوالاتشان می باشد و از ارائه نظرات و پیشنهادات آنها در رابطه با راهکارهای حمایتی سهم استقبال می کند .

طيب
2012/02/21, 16:56
خود اعتصام گفت تو جلسه

عزیز دل

ارائه گزارش رو عرض کردم

که بزودی میاد

hamid672003
2012/02/21, 17:43
باسلام:
به دلیل تماسهای مکرر دوستان ناچارا در زیر مطلب مطروحه در جلسه را برای شما باز گو می نمایم :ضمنا از اینکه پاسخی به پیامهای دوستان ندادم بسیار شرمندهم چون تعدادپیامها بقدری زیاد بود که تنها توانستم به تماسهای تلفنی پاسخ دهم .
1- سالانه پرداخت 200 میلیون تومان جرائم بانکی .(باعرض پوزش صمیمانه از دوستان بله پاسخ جناب سرمایه گذار 67 که فرموده اند زیان روزانه است صحیح می باشد)
2- تلاش برای گرفتن جلوی ضرر ثابت که در آن موفق نبوده اند .(باعرض پوزش صمیمانه از دوستان بله لغت جلوی از قلم افتاده بود)
7- شرکت ریکمرز آلمان درخواست جریمه ای 80 میلیون یوروئی از صدرا برای جبران به مثل دارد .

دوستان عزیز واکنون نقاط مثبت و امید بخش:
1- بعد از آن رکود وعقب مانده 5 ماه حقوق کارکنان در حال حاضر حقوق سر موعد پرداخت می شود .
2- پروژه های جاری همه فعال هستند و در پیشرفت خوبی قرار دارند .
3- تعداد کارکنان 6500 نفر مشغول کار هستند و از اعتراض و تحصن خبری نیست .
4- باوجود تحریمها حتی از انگلستان خرید داریم و برعکس تفکر عموم که نه بعلت تحریم بلکه بعلت قوانین داخلی مشکل ورود کالا ها واجناس را داریم .
5- در مورد آفشور و کشتی سازی وکاسپین نفت خزر جناب سرمایه گذار 67 توضیح خوبی ارائه نموده است .
6- کشتی سازی در بخش افراماکس ضمنا تایید مطالب قبلی که عرض نموده بودم در حال حاضر با 42 میلیون یورو بدهی و 34 میلیون یورو وام دریافتی در حال پی گیری است که البته ونزولا سعی در انجام تعهداتش دارد تا بتواند از آن در انتخابات ریاست جمهوری بهره برداری نماید .البته کار موتور دوم به پایان رسیده است و فقط منتظر اقلام مخابراتی هستند کشتی هستند .
7- شرکت صدرا به دنبال احیای صنعت کشتی سازی و صنعت ذریایی کشور می باشد و در بحث زمینه اشتغال کشور در این صنایع است .
8-به دنبال ساخت 8 الی 10 کشتی ال ان جی است برای کشور خودمان .
9-در زمینه آفشور دارای ده جکت می باشد که این تعداد حتی در چین بی سابقه است .البته در مراحل نهایی است و اولین جکت فروردین برای نصب آماده می باشد .
10- بیش از 2200 میلیارد تومان پروژه که حدودا 1400 میلیارد تومان خرید خارجی آن انجام پذیرفته است . که این خریدها حتی از انگلستان انجام شده است .البته بحث ورودی اجناس را در بالا ذکر کردم .
11-روابط خوب با کره چین مالزی و هند و امارات و شرقی ها و غربیها همه آنها . لازم به ذکر است تمام کشورها به دنبال منافع خود هستند و فقط زمانی که بحث تحریم پیش می آید تنها با احتیاط اقدام می نمایند که البته راه حل هر کاری را باید جست و راه حل هر کاری وجود دارد و بی راه حل نمی باشد .
12- جرثقیل هزار تنی که با زیر ساخت و شمعک های آن 30 میلیارد هزینه شده است و البته در منطقه وجود ندارد .و افتتاح آن انشاالله با حضور ریاست جمهوری .
13- جرثقیلهای 600 و250 تنی که اجاره آنها بسیار گران است در حالی که صدرا ترجیح داده است بجای اجاره خرید نماید که این کار انجام شده است .
14- پرداخت حقوق کلیه کار کنان از درآمد پروژه ها .
15- فازهای پارس جنوبی..........................
16 - دیگه خسته شدم . باقی موضوعات در زمان خودش .
راستی یکی از دوستان در مورد ضرر نه ماهه سوال کرده بودند که باید بگم یا امسال ضرر نداریم و سال بعد سود 200ريال است یا اگر هر اندازه ضرر امسال باشد بر روی سود سال آینده اضافه می شود و بعنوان مثال اگر زیان امسال بیست ريال باشد سال آینده سود 220 ريال پیش بینی می شود .در پایان از همه دوستان پوزش می طلبم که دیر اطلاع رسانی کردم و دلیل آن این بود که گمان می کردم دوستان که در جلسه بودند پوشش خوبی از نتایج جلسه اعلام دارند .که البته از جناب سرمایه گذار 67 و جناب خصدرا کمال تشکر را دارم .
دوستان عزیز خواهشا خودتان قضاوت کنید این اطلاعات هیچ فرقی با اطلاعاتی که بنده قبل از جلسه با جناب مهندس اعتصام خدمتتان ارائه داشتم فرقی دارد . و من الله توفیق

hamid672003
2012/02/21, 17:58
باسلام:
خدمت تمام دوستان و خصوصا طیب عزیز که خیلی دوستش دارم :در گزارشی ارسال نموده ام در این مورد هم پاسخ لازم را داده ام ضمنا طیب جان کارهام خیلی زیاد شده و قیمت صدرا به مبلغی که بارها اعلام داشتم رسیده است و بنده حتی یک لحظه هم وقت ندارم ولی از بین تمام دوستان تنها با شما دیشب لحظاتی گپی داشتیم و انشاالله بزودی دوباره گفتگو و اشتراک گذاری مطالب را آغاز خواهیم کرد. و من الله توفیق .

باسلام وعرض ادب

بااجازه حاجی

طيب
2012/02/21, 18:48
باسلام:
خدمت تمام دوستان و خصوصا طیب عزیز که خیلی دوستش دارم :در گزارشی ارسال نموده ام در این مورد هم پاسخ لازم را داده ام ضمنا طیب جان کارهام خیلی زیاد شده و قیمت صدرا به مبلغی که بارها اعلام داشتم رسیده است و بنده حتی یک لحظه هم وقت ندارم ولی از بین تمام دوستان تنها با شما دیشب لحظاتی گپی داشتیم و انشاالله بزودی دوباره گفتگو و اشتراک گذاری مطالب را آغاز خواهیم کرد. و من الله توفیق .

باسلام وعرض ادب

باتشکر از شما دوست بزرگوار

بنده نوازی فرمودید سپاسگزارم

شاگرد تنبل کلاستون هستم وسعی میکنم یاد بگیرم

خصدرا
2012/02/21, 19:48
الان داشتم دوباره فايل صوتي جلسه رو گوش ميدادم يه چيزي رو دقت كردم اعتصام فقط ميگه "چون برنامه ها كاملاً محقق نشده گزارش ٩ ماهه شيبش منفيه و چون يكسري از كالاهايي كه ميخواستيم داره ميرسه وبعضياش مثلاً فروردين سال آينده ميرسه واينا بايد حتماً امسال ميرسيده ما تصميم گرفتيم اثراتش روبياريم اينور سال تادرصد اين كاهش رو بيجهت براي سال بعد نبريم " به نظر من نميشه گفت اين شيب منفي لزوماً ١٠- تومني هست شايد منظورش اينه كه درصد تحقق پيش بيني قبلي سود با شيب منفي مواجه شده تا نظر دوستان چي باشه...

behnam
2012/02/21, 20:17
الان داشتم دوباره فايل صوتي جلسه رو گوش ميدادم يه چيزي رو دقت كردم اعتصام فقط ميگه "چون برنامه ها كاملاً محقق نشده گزارش ٩ ماهه شيبش منفيه و چون يكسري از كالاهايي كه ميخواستيم داره ميرسه وبعضياش مثلاً فروردين سال آينده ميرسه واينا بايد حتماً امسال ميرسيده ما تصميم گرفتيم اثراتش روبياريم اينور سال تادرصد اين كاهش رو بيجهت براي سال بعد نبريم " به نظر من نميشه گفت اين شيب منفي لزوماً ١٠- تومني هست شايد منظورش اينه كه درصد تحقق پيش بيني قبلي سود با شيب منفي مواجه شده تا نظر دوستان چي باشه...
بله دوست عزیز،همین طوره
اگه سود 53 ریالی شرکت رو در نظر بگیریم شرکت باید به صورت نرمال 4 تومن پوشش سود در 9 ماهه داشته باشه
البته منظورم پوشش 75 درصدی است
حالا ممکنه شرکت 9 ماهه پوشش خیلی کمتری داشته باشه
ولی بحث زیان نیست
البته مهم اعلام سود سال 91 خواهد بود

hamid672003
2012/02/21, 22:07
باسلام:
خدمت دوست عزیزم جناب قنبری بخشی از پاسخ شما در افضات جناب سهامدار67 می باشد و البته به اعتقاد بنده می بایستی در اصل به نوعی مالکیت خصوصی پدید آید که بنده بخاطر جلو گیری از تنش مجدد از پاسخ خوداری کردم که به این لحاظ حتما عمل بنده را بی ادبی تعبیر نمی نماییدضمنا بنده امیدوارم در پناه حق پیروز و پر سود باشید . و من الله توفیق

نکاتی را که آقای اعتصام ذکر کردند را بنده چندتایی شان را یاددداشت کردم برای شما ودیگر دوستان به شرح ذیل می نویسم:

1_ اکثر پروژه ها چه در بخش کشتی سازی افراماکس و چه در بخش off shore در حال اجرائی شدن هستند و حتی در بعضی قسمتها مثل off shore ( پروژه های دریایی ) رکورد داشتند و در مرحله اول 10 تا top site ( سکوی دریایی )در حال ساخت داریم که ایشان ذکر کردند حتی در کشوری مثل چین نیز پروژه ای با این عظمت و حجم کاری وجود نداره و اولین جکت یکی دو ماه دیگر واسه نصب آماده می شود و در مرحله نیز دوم 70% خرید کالاهاشون انجام شده که 55% این کالاها از خارج تامین شده و مشکلی در این زمینه نمی باشد.

2_ایشان فرمودند که علارغم تحریم کالا به لطف خدا مجموعه فعال در بخش کشتی سازی فعاله و صنعت کشتی سازی در حال احیا شدن می باشد. کشتی اول تقریبآ اماده به آب اندازی می باشد و کشتی دوم نیز موتورش خریداری شده و تست آن انجام شده و بزودی ساخت دومی هم آغاز می شود و مشکل عمده ای در این زمینه نمی باشد.

3_جرثقیل 1000 تنی برای اولین بار در ایران در حال ساخت می باشد و قطعات آن از فنلاند خریداری شده وحدودآ 35 میلیارد تومان هزینه شده و در آینده تا ثیرش را روی سود آوری شرکت می گذارد و همچنین فرمودند در این پروژه عظیم ملی رئیس جمهور واسه افتتاح خواهد آمد و حدودآ یک ماه و نیم دیگر آماده خواهد شد.

4_کالاهای بسیار استراتژیک که سابق بر این در ایران وجود نداشته و واسه اولین باره که وارد کشور میشه از شرکت ماموت که بزرگترین و تنها تولید کننده این قطعات می باشد خریداری ش

5_در رابطه با تجدید ارزیابی دارایی ها که جناب خصدرا مطلب را کامل فرمودند و موکول شد به سال بعد و این قانون تمدید شده و از این جهت مشکلی نیست البته ایشان فرمودند که شاید بخش اعظمی از آن تا همین امسال انجام گیرد و جلساتی را با مسئولین بورس در این خصوص برگزار کردند و باز هم بطور مستمر پی گیر این قضیه هستند.

6_ در مورد قرارداد حد اقل 4 کشتی l.n.g. ( کشتی های حمل گاز ) در آینده واسه عسلویه مذاکراتی را با شرکت نفت و گاز پارس جنوبی انجام دادند و در این خصوص نتایج مثبتی را تا به الان حاصل نمودند.

7_یکی از نکات منفی ( البته از نگاه بنده )که در جلسه مطرح شد در رابطه با بانک مسکن بود که شکایتی کرده و خواسته صدرا اعلام ورشکستگی کند که از این طریق بتواند مطالباتش را از این شرکت وصول کند. آقای اعتصام این مطلب را با لبخندی حاکی از اینکه موضوع را هرگز جدی متصور نیستند مطرح نمودند.

8_ایشان فرمودند که شرکت در بحث نگاه به بورس و بازار گردانی سهم یک مقداری نسبت به قبل فعال تر شده و مذاکراتی را با شرکت صندوق بازنشستگی صنعت نفت صورت گرفته و ظاهرآ قول هایی را از این شرکت حقوقی در رابطه با جمع آوری حجم شناوری و نیز حمایت سهم گرفته شده.

9_ از دیگر نکات بسیار با اهمیتی که آقای اعتصام در جلسه دیروز مطرح کردند بحث آذراب بود. ایشان ضمن تایید افزایش سرمایه این شرکت از محل تجدید ارزیابی دارایی ها اظهار نمودند که حمایت و جمع بخشی از سهم شناوری شرکت توسط یکی از شرکت های زیر مجموعه ایران خودرو قطعی شده و نیز به بحث طلب خصوصی سازی از صدرا اشاره نمودند و فرمودند که آذراب در دست دادگاه می باشد و از عهده صدرا خارج است و در این خصوص رای دادگاه که به نفع کدام طرف صادر شود تعیین کننده می باشد.

10_ در رابطه با شرکت ریکمنز آلمان و قرارداد ساخت 3 فروند کشتی 63 هزار تنی فرمودند که در آن مقطع زمانی این شرکت اصل پول و بهره را از بانک ملی دریافت کرده ولی با اینهال این شرکت مجددآ در یک دادگاه اروپایی از صدارا شکایت کرده و تقاضای 80 میلیون یور خسارت عدم مشابه کرده البته به رای دادگاه اشاره ای ننمودند .

11_ ایشان در صحبتهاشون اظهار نمودند به دلایل متعدی از جمله اخذ وام و حمایت مالی شرکت در صدد فروش بلوک 20% سهام صدرا به شرکت نفت می باشند و فعلآ در مرحله مذاکرات اولیه هستند و تاکید کردند در صورتی که این کار انجام گیرد صدرا با یک جهش قیمتی زیاد مواجه خواهد شد.

12_ در انتهای جلسه ایشان گفتند که ارتباط بهتری بین سهامداران و شرکت بر قرار شده و هر پنج شنبه در خدمت سهامداران برای پاسخگویی به سئوالاتشان می باشد و از ارائه نظرات و پیشنهادات آنها در رابطه با راهکارهای حمایتی سهم استقبال می کند .

shafaee
2012/02/21, 22:10
با سلام در مورد این موضوع من خوب به حرفهای ایشان دقت کردم اعتصام گفت از سود سال 91 مقداری را به 90 منتقل کردیم تا سال 90خیلی منفی نشود که فکر کنم منظورش همان 17 تومن زیان نه ماهه 90 باشد که تبدیل به 10 تومن زیان کرده و زیان را کم کرده!!! در ضمن خوب یادم هست دوستی سئوال کرد آیا پیشبینی 91 را با 9 ماهه میدهید که گفت نه و زود از این موضوع رد شد .... ممنون

*سامان*
2012/02/21, 22:26
با سلام در مورد این موضوع من خوب به حرفهای ایشان دقت کردم اعتصام گفت از سود سال 91 مقداری را به 90 منتقل کردیم تا سال 90خیلی منفی نشود که فکر کنم منظورش همان 17 تومن زیان نه ماهه 90 باشد که تبدیل به 10 تومن زیان کرده و زیان را کم کرده!!! در ضمن خوب یادم هست دوستی سئوال کرد آیا پیشبینی 91 را با 9 ماهه میدهید که گفت نه و زود از این موضوع رد شد .... ممنون

اون اعتصام خيلي ببخشيد خيلي ببخشيد غلط كرده اگه يه همچين كاري كرده اين يه تخلفه بزرگه و اصلا نميتونه اين كارو بكنه.....مگه شهر هرته .....شركت وقتي مياد يه پيشبيني واسه سال آينده ميده اين فقط در حد يه پيشبينيه و چون هيچ چيزي قطعي نيست لزا سودي هم عملا در حسابها وجود نداره اون وقت اون چه جوري يه سود موهوم و عملي نشده سال 91 رو به 90 منتقل كرده؟......از صحبتايي كه از ديروز پريروز داره در مورد اين ديدار ميشه من احساس ميكنم اعتصام يه سري مزخرفات تحويل دوستان داده و يا يه سري اطلاعات واضح كه هممون ميدونيم......اين اعتصام احساس ميكنم ماهارو پيچونده

shafaee
2012/02/21, 22:31
اون اعتصام خيلي ببخشيد خيلي ببخشيد غلط كرده اگه يه همچين كاري كرده اين يه تخلفه بزرگه و اصلا نميتونه اين كارو بكنه.....شركت وقتي مياد يه پيشبيني واسه سال آينده ميده اين فقط در حد يه پيشبينيه و چون هيچ چيزي قطعي نيست لزا سودي هم عملا در حسابها وجود نداره اون وقت اون چه جوري يه سود موهوم و عملي نشده سال 91 رو به 90 منتقل كرده؟......از صحبتايي كه از ديروز پريروز داره در مورد اين ديدار ميشه من احساس ميكنم اعتصام يه سري مزخرفات تحويل دوستان داده و يا يه سري اطلاعات واضح كه هممون ميدونيم......اين اعتصام احساس ميكنم ماهارو پيچونده
والا من که اینطور شنیدم...به هر حال تا گزارش نیاد هیچی معلوم نیست. ممنون

behnam
2012/02/21, 22:37
اون اعتصام خيلي ببخشيد خيلي ببخشيد غلط كرده اگه يه همچين كاري كرده اين يه تخلفه بزرگه و اصلا نميتونه اين كارو بكنه.....مگه شهر هرته .....شركت وقتي مياد يه پيشبيني واسه سال آينده ميده اين فقط در حد يه پيشبينيه و چون هيچ چيزي قطعي نيست لزا سودي هم عملا در حسابها وجود نداره اون وقت اون چه جوري يه سود موهوم و عملي نشده سال 91 رو به 90 منتقل كرده؟......از صحبتايي كه از ديروز پريروز داره در مورد اين ديدار ميشه من احساس ميكنم اعتصام يه سري مزخرفات تحويل دوستان داده و يا يه سري اطلاعات واضح كه هممون ميدونيم......اين اعتصام احساس ميكنم ماهارو پيچونده
ساده جان اصلا بحث انتقال سود 91 به امسال نیست
اتفاقا شرکت به دنبال اینه که مشکلات امسال روی سود 91 تاثیر منفی نداشته باشه
عملکرد 9 ماهه شرکت چندان جالب نیست
البته بحث زیان به هیچ عنوان وجود نداره
به شما دوست عزیز پیشنهاد میکنم تا اعلام گزارش 9 ماهه و البته سود 91 صبر کنید
با اعلام گزارش 9 ماهه بحث زیان 17 یا 10 تومنی کاملا روشن خواهد شد

*سامان*
2012/02/21, 22:44
ساده جان اصلا بحث انتقال سود 91 به امسال نیست
اتفاقا شرکت به دنبال اینه که مشکلات امسال روی سود 91 تاثیر منفی نداشته باشه
عملکرد 9 ماهه شرکت چندان جالب نیست
البته بحث زیان به هیچ عنوان وجود نداره
به شما دوست عزیز پیشنهاد میکنم تا اعلام گزارش 9 ماهه و البته سود 91 صبر کنید
با اعلام گزارش 9 ماهه بحث زیان 17 یا 10 کاملا روشن خواهد شد

منم تعجب كردم يعني چي آخه يه سود غير واقعي رو به سود واقعي تبديل كنه

hamid672003
2012/02/21, 23:06
باسلام:
دوستان عزیز از اینکه این موضوع سود امسال و سال آینده تبدیل به یک بحث داغ شده بنده به این نتیجه رسیدم که : نیاز به توضیح دارد والبته باید خدمتتان این موضوع را اینگونه پاسخ دهم که در مواردی امکان جابجای ویا به تاخیر انداختن برخی موارد بدیهی یا دریافت وجود دارد مانند : بخشی از زیان که مربوط به جرائم بانکی است به این صورت که باوجود شناسایی سود بیشتری در سال آینده امکان به تاخیر انداختن بخشی از بدهی وجود دارد ویا در برخی از دریافتها قدری تعجیل شود که البته درست است این موضوع باعث تغییر در شناسایی سود در امسال وسال آینده باشد ولی در مجموع به یک عدد می رسیم و این موضوع فقط از منظر روانی سهامداران مورد بحث است .ضمنا شرکت در حال حاضر درسود کامل سالیانه بسر می برد و از دست رفتن سود دار اثر زیان سالهای گذشته است و همچنین تقریبا مشکل خود را حل نموده است و یکی از دلایل بنده قبل از اینکه سوال نمایید این است : شما عدد 200 میلیون تومان جریمه روزانه را در 365 روز سال ضرب بنمایید و عدد بدست آمده را در تعداد سهام تقسیم نمایید خواهید دید صدرا در سود سرشاری بسر می برد .واین سود فقط بخاطر زیان گذشته در حال نابودی است و صد البته چندین مورد دیگر به همین صورت . و من الله توفیق .

*سامان*
2012/02/21, 23:24
باسلام:
دوستان عزیز از اینکه این موضوع سود امسال و سال آینده تبدیل به یک بحث داغ شده بنده به این نتیجه رسیدم که : نیاز به توضیح دارد والبته باید خدمتتان این موضوع را اینگونه پاسخ دهم که در مواردی امکان جابجای ویا به تاخیر انداختن برخی موارد بدیهی یا دریافت وجود دارد مانند : بخشی از زیان که مربوط به جرائم بانکی است به این صورت که باوجود شناسایی سود بیشتری در سال آینده امکان به تاخیر انداختن بخشی از بدهی وجود دارد ویا در برخی از دریافتها قدری تعجیل شود که البته درست است این موضوع باعث تغییر در شناسایی سود در امسال وسال آینده باشد ولی در مجموع به یک عدد می رسیم و این موضوع فقط از منظر روانی سهامداران مورد بحث است .ضمنا شرکت در حال حاضر درسود کامل سالیانه بسر می برد و از دست رفتن سود دار اثر زیان سالهای گذشته است و همچنین تقریبا مشکل خود را حل نموده است و یکی از دلایل بنده قبل از اینکه سوال نمایید این است : شما عدد 200 میلیون تومان جریمه روزانه را در 365 روز سال بنمایید و عدد بدست آمده را در تعداد سهام تقسیم نمایید خواهید دید صدرا در سود سرشاری بیر می برد .واین سود فقط بخاطر زیان گذشته در حال نابودی است و صد البته چندین مورد دیگر به همین صورت . و من الله توفیق .

حميد خان قسمت آبي رنگ نامفهومه يعني چي؟

در قسمت قرمز رنگ به كدوم عدد ميرسيم؟

در قسمت سبز رنگ كدوم زيان سالهاي گذشته؟شركت در سود به سر ميبره درست اما از دست رفتن سود در اثر بدهيهاي شركته نه زيان سالهاي گذشته

در قسمت قرمز رنگ آخر من 200 ميليون رو در 365 ضرب كردم بعد تقسيم بر تعداد سهام شركت كردم و عدد 48.6 رو بدست آوردم....اما عدد 48.6 چه ربطي به سود صدرا داره؟

من اينجا پستاي شما رو خط به خط ميخونم و از كنارش با يه تشكر رد نميشم....جواب سوالاي بالا رو ممنون ميشم اگه واضح بديد

سهامدار 67
2012/02/21, 23:37
با سلام و شب به خیر: دوست گرامی اعتصام اصلا و ابدا چنین حرفی نزد شاید دوستان حاضر برداشت اشتباهی از صحبتهاشون کرده باشند بنده که چنین حرفهایی را از ایشان نشنیدم. در جواب یکی از حاضرین که سئوال فرمودند که چرا در ارائه گزارش 9 ماهه تاخیر میکنید؟ ایشان پاسخ دادند که گزارش منفی می باشد ولی ما سعی می کنیم با ورود بعضی از کالاها که تاثیر گذار در تعدیل گزارش می باشند این شیب منفی را تا آنجا که ممکن است کم کنیم همین.

hamid672003
2012/02/22, 00:07
باسلام:
دوست عزیز مفهوم بخش آبی این استکه بجای پرداخت بخشی از جریمه بانکی یا هر جریمه دیگر و یا ادعایی از جانب هریک از طلبکاران در سال 90 به سال بعد یعنی 91 موکول شود ویا به گونه ای به توافق طولانی تری برسند .
و بخش قرمز رنگ هم مشخص است در هر صورت چه اینور سال و چه اونور سال در مجموع به یک عدد بعنوان مثال عدد 200ريال می رسیم .
در بخش سبز رنگ هم خدمتتان عرض کنم بعنوان مثال سود صدرا برای سال 90 که از طریق آن روزی 200 میلیون تومان می شود 73 میلیارد تومان که در تعداد سهم تقسیم کنی می شود هر سهم 20.5ريال به هدر رفته و از سود سالانه کسر می شود.

در قسمت سبز رنگ كدوم زيان سالهاي گذشته؟شركت در سود به سر ميبره درست اما از دست رفتن سود در اثر بدهيهاي شركته نه زيان سالهاي گذشته

در قسمت قرمز رنگ آخر من 200 ميليون رو در 365 ضرب كردم بعد تقسيم بر تعداد سهام شركت كردم و عدد 48.6 رو بدست آوردم....اما عدد 48.6 چه ربطي به سود صدرا داره؟

من اينجا پستاي شما رو خط به خط ميخونم و از كنارش با يه تشكر رد نميشم....جواب سوالاي بالا رو ممنون ميشم اگه واضح بديد

*سامان*
2012/02/22, 00:20
باسلام:
دوست عزیز مفهوم بخش آبی این استکه بجای پرداخت بخشی از جریمه بانکی یا هر جریمه دیگر و یا ادعایی از جانب هریک از طلبکاران در سال 90 به سال بعد یعنی 91 موکول شود ویا به گونه ای به توافق طولانی تری برسند .
و بخش قرمز رنگ هم مشخص است در هر صورت چه اینور سال و چه اونور سال در مجموع به یک عدد بعنوان مثال عدد 200ريال می رسیم .
در بخش سبز رنگ هم خدمتتان عرض کنم بعنوان مثال سود صدرا برای سال 90 که از طریق آن روزی 200 میلیون تومان می شود 73 میلیارد تومان که در تعداد سهم تقسیم کنی می شود هر سهم 20.5ريال به هدر رفته و از سود سالانه کسر می شود.

قسمت آبي رنگ دوست من اسمش هست استمهال بدهي كه اگه اين عملي بشه صدرا قيمتش n تومن ميشه كه با بحث انتقال سود از 91 به 90 و يا از 90 به 91 خيلي فرق ميكنه

در بخش قرمز رنگ اگه فرض كنيم بخش آبي رنگ اتفاق بيفته به نظر شما سود يكي ميشه؟اگه استمهال رخ بده سود سال آينده زمين تا آسمون با سود امسال تفاوت ميكنه حميد خان

بخش سبز رنگ دوباره نامفهومه لطفا محاسبات مثالتونو دقيق بزاريد تا منظور شما رو بهتر متوجه بشيم...200 ميليون ضربدر 365 ميشه 73 ميليار تومن تقسيم بر يك ميلياردو 500 ميليون ميشه 48.6...شما بگيد عدد 20.5 رو از كجا و چجوري محاسبه كرديد كه به اين نتيجه رسيديد كه 20.5 ريال از سود شركت كسر ميشه...ممنون

Captain Nemo
2012/02/22, 04:36
............

مجيد رادمنش
2012/02/22, 07:32
............

واینک .........

اعلام حضور معنادار کاپتان نموی عزیز در این مکان مخوف نشانه چیست؟! http://www.smilehaa.org/uploads/Smiles/Blacky/1 (29).png (http://www.smilehaa.org)

*سامان*
2012/02/22, 07:36
داريم فقط بحث ميكنيم مجيد جان مشكلي نيست اگه ببينم بحث به بيراهه ميره مطمئن باشيد ادامه نميدم خياله مديران راحت باشه

hamid672003
2012/02/22, 08:31
باسلام:
دوست عزیز منظور بنده به اون بلندی که شما می فرمایید یا به آن شدت و حدت نیست بلکه یک توافق یکی دو ماه است فقط برای نشان دادن اثر موضوع در گزارش امسال و پیش بینی سال آینده است که براحتی امکان پذیر است ولی در استمهال بدهی بحث خیلی پرقدرت و بلند مدت است یعنی سه سال به بالا .با این پاسخ سوال دوم شما نیز پاسخ داده شده است و در مورد سوال سوم شما آیا سرمایه شرکت 150 میلیارد تومان نمی باشد .و من الله توفیق .

[/COLOR]
قسمت آبي رنگ دوست من اسمش هست استمهال بدهي كه اگه اين عملي بشه صدرا قيمتش n تومن ميشه كه با بحث انتقال سود از 91 به 90 و يا از 90 به 91 خيلي فرق ميكنه

در بخش قرمز رنگ اگه فرض كنيم بخش آبي رنگ اتفاق بيفته به نظر شما سود يكي ميشه؟اگه استمهال رخ بده سود سال آينده زمين تا آسمون با سود امسال تفاوت ميكنه حميد خان

بخش سبز رنگ دوباره نامفهومه لطفا محاسبات مثالتونو دقيق بزاريد تا منظور شما رو بهتر متوجه بشيم...200 ميليون ضربدر 365 ميشه 73 ميليار تومن تقسيم بر يك ميلياردو 500 ميليون ميشه 48.6...شما بگيد عدد 20.5 رو از كجا و چجوري محاسبه كرديد كه به اين نتيجه رسيديد كه 20.5 ريال از سود شركت كسر ميشه...ممنون

*سامان*
2012/02/22, 08:43
باسلام:
دوست عزیز منظور بنده به اون بلندی که شما می فرمایید یا به آن شدت و حدت نیست بلکه یک توافق یکی دو ماه است فقط برای نشان دادن اثر موضوع در گزارش امسال و پیش بینی سال آینده است که براحتی امکان پذیر است ولی در استمهال بدهی بحث خیلی پرقدرت و بلند مدت است یعنی سه سال به بالا .و من الله توفیق .

پس خدمتتون عرض كنم كه توافق يكي دو ماهه هيچ تاثيري روي صدرا نداره و اين بحث مربوط به انتقال سود از يه سال به سال ديگه نميشه

و من الله توفيق

hamid672003
2012/02/22, 08:56
باسلام:
دوست عزیز بنده هم در مورد اون عدد به شک افتادم انشاالله بعد از معاملات و محاسبه خدمتتان عرض می نمایم . و من الله توفیق .

hamid672003
2012/02/22, 08:59
باسلام:
خوب دوست عزیز بنده هم از اول همین را عرض کردم و گفتم فرقی ندارد و فقط جنبه روانی بازار را در خود دارد . و من الله توفیق .

پس خدمتتون عرض كنم كه توافق يكي دو ماهه هيچ تاثيري روي صدرا نداره و اين بحث مربوط به انتقال سود از يه سال به سال ديگه نميشه

و من الله توفيق

Captain Nemo
2012/02/22, 09:02
واینک .........

اعلام حضور معنادار کاپتان نموی عزیز در این مکان مخوف نشانه چیست؟! http://www.smilehaa.org/uploads/Smiles/Blacky/1%20%2829%29.png (http://www.smilehaa.org)

مجید جان
این شب زنده داری ها اخر کار دسته ما میده ...
حقیقتش اشتباهی پست زدم تو این تاپیک و بعد ویرایشش کردم
البته من دیروز کل صدرا هام را با ضرر نسبتا بالایی به صف خرید دادم و
همه را تبدیل به پارسان کردم .... دیگه روح و روانم طاقت این بازیهای کثیف
را نداشت.... امیدوارم دوستان در این سهم به سودهای خوبی برسند ....

behnam
2012/02/22, 09:10
مجید جان
این شب زنده داری ها اخر کار دسته ما میده ...
حقیقتش اشتباهی پست زدم تو این تاپیک و بعد ویرایشش کردم
البته من دیروز کل صدرا هام را با ضرر نسبتا بالایی به صف خرید دادم و
همه را تبدیل به پارسان کردم .... دیگه روح و روانم طاقت این بازیهای کثیف
را نداشت.... امیدوارم دوستان در این سهم به سودهای خوبی برسند ....
سلام کاپیتان
ای کاش چند روز دیگه صبر میکردین
به هر صورت امیدوارم ضررتون هر چه زودتر جبران بشه
شاد و سلامت باشید

*سامان*
2012/02/22, 20:38
خوبه تاپيك آروم شد...چه سكوتيhttp://forums.boursy.com/imported/2012/02/317.gifhttp://forums.boursy.com/imported/2012/02/317.gif

behnam
2012/02/22, 20:48
خوبه تاپيك آروم شد...چه سكوتيhttp://forums.boursy.com/imported/2012/02/317.gifhttp://forums.boursy.com/imported/2012/02/317.gif
شاید آرامش قبل از طوفان باشه :d

مهربان
2012/02/22, 21:31
...خوب...برنامه 5 شنبه چیه....کیا پاین...راستی...طیب جان...شماحتما باید باشید....

مهربان
2012/02/22, 21:43
...مطلبیم که وجود داره اینه که طبق سنوات هر ساله شروع به تعدیل منفی دادن میکنه از 20 تومن بعد میبینی که گزارش 3ماهه اول زیان دوباره یه جرح و تعدیلی هم گزارش 90 رو میکنه و میشه زیان بیشتر...

رامین آرتی
2012/02/22, 21:57
...خوب...برنامه 5 شنبه چیه....کیا پاین...راستی...طیب جان...شماحتما باید باشید....

من هم همراه شما هستم
'@-@

مهربان
2012/02/22, 22:00
من هم همراه شما هستم
...همه باید باشند...دوستان سعی کنند مطالبی که مربوط به تناقض گویی های مدیریت صدرا و بررسی گزارشها میشه رو پیدا کنند تا مستند و مستدل بحث کنیم...

*سامان*
2012/02/22, 22:06
...همه باید باشند...دوستان سعی کنند مطالبی که مربوط به تناقض گویی های مدیریت صدرا و بررسی گزارشها میشه رو پیدا کنند تا مستند و مستدل بحث کنیم...

آخه مشكل اينجاست كه گزارشا اينقد دقيق تنظيم ميشه كه هيچ نكته اي نميشه ازش كشيد بيرون....گزارش از فيلتراي قدرتمندي ميگذره تا مياد رو كدال......اما ميشه تناقض گويي هاي مديران رو جمع بندي كرد

طيب
2012/02/22, 22:06

باسلام خدمت آقا مهرداد عزیز

........به به ........بجای بنده همیشه یه نفر اونجاست:d

دکتر جان خیلی مخلصیم

سبک نوشتاریت همیشه مثل خودت یه دونه است

مهربان
2012/02/22, 22:39
باسلام خدمت آقا مهرداد عزیز

........به به ........بجای بنده همیشه یه نفر اونجاست:d

دکتر جان خیلی مخلصیم

سبک نوشتاریت همیشه مثل خودت یه دونه است
....سلام طیب جان کیف احوال اخوی...
..نه فدات شم خودت باید باشی نماینده و جانشین بدرد نمیخوره...چون اطلاعات خوبی داری در عرصه جهاد سایبری در حوزه صدرا که فعالی این عماد لشکرو میخوایم بدیم دستت...
...طیب جان...خبر تازه ای از صدرا نداری...فرموده بودی که الان دارن جزیره صدرا رو متر میکنن خبری نشد....برادر زیارتت کنیم مثل این میمونه از سپاه اسلام عمار و اباذرو مقداد و بگیری نباشی من اینجا ضایعت میکنم....:D;)X-(:x:-?

مهربان
2012/02/22, 22:41
آخه مشكل اينجاست كه گزارشا اينقد دقيق تنظيم ميشه كه هيچ نكته اي نميشه ازش كشيد بيرون....گزارش از فيلتراي قدرتمندي ميگذره تا مياد رو كدال......اما ميشه تناقض گويي هاي مديران رو جمع بندي كرد
....ساده جان حسام حسینی و یکی دوتا دیگه از بچه ها بخوبی این عدم مشابهتها رو از تو گزارشات کشیدن بیرون...خوب میشه تو مطالبشون سرچ کرد اینارو پیدا کرد...

*سامان*
2012/02/22, 22:42
....ساده جان حسام حسینی و یکی دوتا دیگه از بچه ها بخوبی این عدم مشابهتها رو از تو گزارشات کشیدن بیرون...خوب میشه تو مطالبشون سرچ کرد اینارو پیدا کرد...

اميدوارم ما كه نتونستيم به جز چند مورد جزيي

طيب
2012/02/22, 22:57
....سلام طیب جان کیف احوال اخوی...
..نه فدات شم خودت باید باشی نماینده و جانشین بدرد نمیخوره...چون اطلاعات خوبی داری در عرصه جهاد سایبری در حوزه صدرا که فعالی این عماد لشکرو میخوایم بدیم دستت...
...طیب جان...خبر تازه ای از صدرا نداری...فرموده بودی که الان دارن جزیره صدرا رو متر میکنن خبری نشد....برادر زیارتت کنیم مثل این میمونه از سپاه اسلام عمار و اباذرو مقداد و بگیری نباشی من اینجا ضایعت میکنم....:D;)X-(:x:-?

خیلی مخلصیم

ایکاش همیشه ضایعم کنی:D

واما صدرا

دکتر جان زیتون بزن سود سال 91صدرا دیدنی است

واما تجدید ارزیابی دارایی ها در حال انجام و چون خیلی از شرکت ها دنبالشن مخصوصا قندی ها=(( تمدید خواهد شد

کی گفته 9ماهه ضرر اعلام میکنه؟ .......................

اگه خیس عرق نشی عرض کنم یه جهش همراه با اعلام گزارشات خواهد داشت.

فرماندهی لشکر صدرا با شما =))

فعلا میخام ببینم این کچینی و سخت و سهل آژند چکاره است.

دیدار شما دوست بزرگوار سعادت بزرگی برای بنده است والبته وقتیکه خورش کرفس قورمه سبزی دیده نشه:p

مهرداد جان فدات شم انشاء الله یه روزی بدیدارت میام

نا لوطی هوامو نداریاX-(

اوچکتم

ناظم
2012/02/22, 23:02
جناب طیب اگر امکان دارد مکانی که باید تجمع کنند را همراه با زمان آن قید کنید

طيب
2012/02/22, 23:08
جناب طیب اگر امکان دارد مکانی که باید تجمع کنند را همراه با زمان آن قید کنید

سلام قربان

ببخشید بنده اطلاعی ندارم

مهربان
2012/02/22, 23:31
خیلی مخلصیم

ایکاش همیشه ضایعم کنی:D

واما صدرا

دکتر جان زیتون بزن سود سال 91صدرا دیدنی است

واما تجدید ارزیابی دارایی ها در حال انجام و چون خیلی از شرکت ها دنبالشن مخصوصا قندی ها=(( تمدید خواهد شد

کی گفته 9ماهه ضرر اعلام میکنه؟ .......................

اگه خیس عرق نشی عرض کنم یه جهش همراه با اعلام گزارشات خواهد داشت.

فرماندهی لشکر صدرا با شما =))

فعلا میخام ببینم این کچینی و سخت و سهل آژند چکاره است.

دیدار شما دوست بزرگوار سعادت بزرگی برای بنده است والبته وقتیکه خورش کرفس قورمه سبزی دیده نشه:p

مهرداد جان فدات شم انشاء الله یه روزی بدیدارت میام

نا لوطی هوامو نداریاX-(

اوچکتم
...اگر جزو صحابی سپاه اسلام نبودی که حسابت با کرام الکاتبین بود ...یه ساله داری این خبرای خوشو میدی...اگر با این جهشهای تو پریده بودیم که الان جای ماهواره امید داشتیم رو مدار 360 درجه میچرخیدیم...:D:D:x:D:D
....واما من بابا زیتون...زدم تو کار روغن زیتون و زیتون پرورده اساسی...در حد تیم ملی...فعلا روغن ماهی هم میخورم که کمتر دست به یقه بشم...دیروز تو پمپ بنزین ستارخان با یه موتوری شاخ ب ه شاخ شدم...ترکوندیم همدیگرو...خلاصه با روحیه جهادی 5 شنبه میام صدرا...
.......پس ضرراعلام نمیکنه.....اینو یه گوشه بنویسم...تو برای من مثل خنجر به متکا فرورفته فداییان حسن صباحی ...
....من زیاد خیس میشم نمیدونم مشکل چیه باید مای بیبی ببندم یا ایزی لایف بین این دوگروه سنی گیر کردم...من فرمانده و اینا سرم نمیشه 5 شنبه باید باشی نیای من توجلسه از تو نقل قول میکنم اسم ادرس تا÷یکم میگم...خود دانی...:D:D
...بجان طیب خیلی هواتو دارم....
...سودو زیان و این سهام و امثالهم میره و لی دوستی و برادری ما سر جاش میمونه و نسبت به مرام دلنشینت ارادت دارم...
...کم خبر مثبت بده...:x:-s

طيب
2012/02/22, 23:46
...اگر جزو صحابی سپاه اسلام نبودی که حسابت با کرام الکاتبین بود ...یه ساله داری این خبرای خوشو میدی...اگر با این جهشهای تو پریده بودیم که الان جای ماهواره امید داشتیم رو مدار 360 درجه میچرخیدیم...:D:D:x:D:D
....واما من بابا زیتون...زدم تو کار روغن زیتون و زیتون پرورده اساسی...در حد تیم ملی...فعلا روغن ماهی هم میخورم که کمتر دست به یقه بشم...دیروز تو پمپ بنزین ستارخان با یه موتوری شاخ ب ه شاخ شدم...ترکوندیم همدیگرو...خلاصه با روحیه جهادی 5 شنبه میام صدرا...
.......پس ضرراعلام نمیکنه.....اینو یه گوشه بنویسم...تو برای من مثل خنجر به متکا فرورفته فداییان حسن صباحی ...
....من زیاد خیس میشم نمیدونم مشکل چیه باید مای بیبی ببندم یا ایزی لایف بین این دوگروه سنی گیر کردم...من فرمانده و اینا سرم نمیشه 5 شنبه باید باشی نیای من توجلسه از تو نقل قول میکنم اسم ادرس تا÷یکم میگم...خود دانی...:D:D
...بجان طیب خیلی هواتو دارم....
...سودو زیان و این سهام و امثالهم میره و لی دوستی و برادری ما سر جاش میمونه و نسبت به مرام دلنشینت ارادت دارم...
...کم خبر مثبت بده...:x:-s[/B]

این دوستی و برادری رو خوب اومدی

همین مرامت همه رو شیفته خودت کرده

چشم خبر مثبت نمیدم خودت خواستی آخه :-?

باهیچ سهمی ازدواج نکرده ام ودر قیمت های خوب میفروشم

آخه عزیز دل بنده بعضی از سهامو 3سال هم نگهداری کرده ام مثل اخابر 135تومنی وانوقت هم از نوشتن در مورد اخابر ممنوع شدم:D

یه زمانی باما و فرآوری رو هم میگفتن درشو بستن واینقد زیان اعلام کردن چرا میخری اونم از صف فروش:D

برام فرقی نمیکنه چه شرکتی باشه و فقط چشم انداز و بازیگر باید داشته باشه ................

خلاصه هوامو نداری اگه داشتی که نمیشد .............؟!!!!

مواظب باش ایندفعه شاخ بشاخ نشی والا میبرنت شاخ افریقا که قبلا هم رفته بودی:D:p

فدات خیلی میخامت

سهامدار 67
2012/02/23, 11:48
اصولآ اگر ذهن ما نسبت به یک موضوع نا آگاه باشد لابد برای این نا آگاهی علتی وجود دارد.علت تیره بینی اگر هست همیشه هست و اگر نیست هیچوقت نیست. ساده و زود باور بودن و همچنین معامله بر اساس احساس و بدون فکر مسلمآ عواقب خوبی نخواهد داشت.بازار ما بسیار بی گذشت و بی رحم است و در این بازار خرید و فروش احساسی همیشه محکوم به فناست.عده ای از سهامداران از جمله خودمن وقتی که پیش بینی هایمان درست از آب درآید و به سود می رسیم به شدت ذوق زده و خوشحال می شویم و هر زمانی هم که ضرر می کنیم شدیدآ سرخورده می شویم. ولی بر خلاف ما گروهی دیگر که در اقلیت می باشند حرفه ای و موفق عمل می کنند و روی یک برنامه بلند مدت تمرکز میکنند و هیچوقت از برد وباختی که در طول معامله گری بدست می آورند به شدت هیجان زده و نا راحت نمی شوند.این افراد از تکرار پیاپی باخت پرهیز می کنند و در صورتی که در معاملاتشان دچار مشکل می شوند در این هنگام معامله گری را متوقف می کنند و به بازنگری روش و تحلیل خود می پردازند.بنا بر این اگر ما احساس می کنیم که در معامله گری زیاده روی می کنیم و نتایج معاملاتمان ضعیف است شاید بهتر باشد مدتی (حد اقل چند هفته) این کار را متوقف کنیم .این اقدام ما این شانس را برایمان بوجود می آورد که به ارزیابی خود بپردازیم.

از که بگریزیم؟ از خود؟ ای محال ------- از که برباییم؟ از حق؟ ای وبال --( مولانا )

*سامان*
2012/02/23, 12:10
اصولآ اگر ذهن ما نسبت به یک موضوع نا آگاه باشد لابد برای این نا آگاهی علتی وجود دارد.علت تیره بینی اگر هست همیشه هست و اگر نیست هیچوقت نیست. ساده و زود باور بودن و همچنین معامله بر اساس احساس و بدون فکر مسلمآ عواقب خوبی نخواهد داشت.بازار ما بسیار بی گذشت و بی رحم است و در این بازار خرید و فروش احساسی همیشه محکوم به فناست.عده ای از سهامداران از جمله خودمن وقتی که پیش بینی هایمان درست از آب درآید و به سود می رسیم به شدت ذوق زده و خوشحال می شویم و هر زمانی هم که ضرر می کنیم شدیدآ سرخورده می شویم. ولی بر خلاف ما گروهی دیگر که در اقلیت می باشند حرفه ای و موفق عمل می کنند و روی یک برنامه بلند مدت تمرکز میکنند و هیچوقت از برد وباختی که در طول معامله گری بدست می آورند به شدت هیجان زده و نا راحت نمی شوند.این افراد از تکرار پیاپی باخت پرهیز می کنند و در صورتی که در معاملاتشان دچار مشکل می شوند در این هنگام معامله گری را متوقف می کنند و به بازنگری روش و تحلیل خود می پردازند.بنا بر این اگر ما احساس می کنیم که در معامله گری زیاده روی می کنیم و نتایج معاملاتمان ضعیف است شاید بهتر باشد مدتی (حد اقل چند هفته) این کار را متوقف کنیم .این اقدام ما این شانس را برایمان بوجود می آورد که به ارزیابی خود بپردازیم.

از که بگریزیم؟ از خود؟ ای محال ------- از که برباییم؟ از حق؟ ای وبال --( مولانا )

جناب سهامدار 67 شما همون سرمايه گذار 67 تالار بورس هستيد؟

سهامدار 67
2012/02/23, 12:17
با سلام: بله دوست گرامی خودم هستم چطور مگه شما شک دارید؟
جناب سهامدار 67 شما همون سرمايه گذار 67 تالار بورس هستيد؟

*سامان*
2012/02/23, 12:18
با سلام: بله دوست گرامی خودم هستم چطور مگه شما شک دارید؟

نه خواستم مطمئن بشم....ارادت داريم قربان

سهامدار 67
2012/02/23, 12:29
والا حقیقتش اوونجا یه مدت بود که همش دعوا و فش و فش کاری بود ما هم خسته شدیم اومدیم اینجا به بهانه اول اینکه یادی از دوستان قدیمی و خوبی چون شما کنیم و دوم از نظرات و تحلیل های دیگر دوستان خوب این تاپیک استفاد کنیم کما اینکه تو این مدت نیز از مطالب و تحلیل های دوستان بهره وافری بردم و خواننده پر و پا قرص این تاپیک می باشم.
نه خواستم مطمئن بشم....ارادت داريم قربان

امیر2309
2012/02/24, 12:04
مديرعامل نفت و گاز پارس خبر داد:
بهرهبرداري از 5 فاز پارس جنوبي تا نيمه دوم سال 91

سرويس: انرژي
1390/12/05
02-24-2012
09:12:21
9012-02588: كد خبر

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: انرژي

مدير عامل شركت نفت و گاز پارس با اعلام اين كه نيمه دوم سال آينده (1391)، پنج فاز پارس جنوبي به بهرهبرداري ميرسد، خواستار توجه بيشتر مسوولان كشور به پروژه توسعه بزرگترين ميدان گازي جهان شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، موسي سوري با اعلام اين كه سه پالايشگاه فاز 12 و 15 تا 18 پارس جنوبي براساس آخرين تصميماتي اتخاذ شده و تعهدات پيمانكاران بايد در سال آينده به توليد و بهرهبرداري برسد، گفت: همچنين پيش بيني شده است كه در سال آينده يك سكوي از هر كدام از اين فازها منجر به توليد گاز شود.

وي با اشاره به اين كه وضعيت پيشرفت فازهاي 12، 15 و 16 نسبت به ساير فازها بهتر است، گفت: فازهاي 15 و 16 ميدان گازي پارس جنوبي در نيمه سال آينده به توليد ميرسد. همچنين طبق تعهد پيمانكار فاز 12 پارس جنوبي بايد اواخر مهر سال آينده يك سكو و پالايشگاه آن وارد مدار توليد شود. علاوه بر اين وضعيت ساخت خط لوله آن مناسب است و مجموع چاههاي سكو آن حفاري شده است. در حال حاضر منتظر عرشه آن هستيم و اميدواريم هر چه زودتر توسط شركت تاسيسات دريايي به منطقه ارسال شود تا نصب و راه اندازي آن تا مهر ماه سال آينده انجام شود.

او در مورد وضعيت ساخت عرشههاي دريايي اين فازها نيز گفت: ساخت عرشه دريايي فاز 12 توسط شرکت مهندسي و ساخت تاسيسات دريايي، 15 و 16 توسط شركت صنايع فرا ساحل (صف) و شـركت مجتمـع كشتي سـازي و صنـايع فراساحل ايران (ايـزوايكو) و فاز 17 و 18 توسط شرکت صنعتي دريايي ايران(صدرا) در حال ساخت است كه براساس برنامه اعلام شده از سوي پيمانكاران، ساخت عرشهها توسط تاسيسات دريايي از وضعيت بهتري برخوردار است.

طيب
2012/02/24, 12:41
آغاز مذاکرات برای ساخت کشتی‏های حمل lng در داخل
مدیرعامل شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) از جلسه خود و مدیران این شرکت با مدیرعامل ایران lng و مذاکرات مثبت طرفین برای ساخت کشتی‏های حمل lng در داخل خبر داد.
به گزارش خبرنگار اعزامی مارین نیوز به بوشهر، مهندس مهدی اعتصام که صبح امروز در جلسه‏ای با حضور مدیران صنایع دریایی کشور در جزیره صنعتی صدرا در بوشهر سخن می‏گفت؛ افزود: روز گذشته، جلسه مثبتی با مهندس علی خیراندیش، مدیرعامل ایران lng، داشتیم.
وی با بیان اینکه «تصور قبلی آن بود که متولیان پروژه lng در برابر سازندگان کشتی موضع منفی دارند»، گفت: برخلاف این تصورات، در این جلسه شاهد نوع نگاه مثبت مهندس خیراندیش به بحث‏های مربوط به ساخت کشتی‏های lng بودیم که جای خوشحالی دارد.
اعتصام افزود: در این جلسه، برنامه‏ای منطبق بر واقعیات را از سوی مجموعه کشتی‏سازان کشور در مورد ساخت کشتی‏های حمل lng، lpg و نیز شناورهای خدماتی مورد نیاز در میادین و پایانه‏های حمل گاز و میعانات گازی ارائه کردیم.
وی با اشاره به نیاز جدی کشور به انواع شناورهای حمل محمولات نفت و گاز افزود: این موضوعی است که در قانون توسعه و حمایت از صنایع دریایی هم به آن اشاره شده و انتظار داریم با مدیریت و حمایت مسؤولان شورایعالی صنایع دریایی، امکان ورود کشتی‏سازی‏های کشور به این عرصه فراهم شود.
مدیرعامل صدرا در این جلسه همچنین بر ضرورت جلسات هم‏اندیشی و مشترک میان مدیران دریایی کشور بویژه مجموعه‏های کشتی‏سازی و کشتیرانی تأکید کرد و گفت: تنش‏های تاریخی میان سازندگان و بهره‏برداران کشتی باید روزی به پایان برسد.
وی افزود: در نتیجه گفت‏وگوها و تعاملات، باید به نقطه‏ای برسیم که از یک سو، کشتی‏سازان مطابق با توان و ظرفیت واقعی خود وعده دهند و از طرف دیگر، کشتیرانی‏های عمده کشور موجودیت و توان صنعت کشتی‏سازی داخل را بپذیرند و سفارش‏های خود را به آنها دهند.
اعتصام تصریح کرد: تنها در صورت این تعامل و گفت‏وگو است که می‏توان هم ظرفیت‏های خالی یاردهای داخلی را تکمیل کرد و هم به نیازهای کشور در حوزه حمل‏ونقل دریایی پاسخ داد.
مدیرعامل صدرا در ادامه گزارشی از روند پروژه‏های این شرکت در یاردهای نکا و بوشهر و نیز برنامه‏های آتی برای توسعه فعالیت‏ها و زیرساخت‏ها در بخش‏های کشتی‏سازی و فراساحل ارائه کرد.
گفتنی است، در این جلسه رییس دبیرخانه شورایعالی صنایع دریایی، مدیرعامل صندوق حمایت از صنایع دریایی، رییس گروه دریایی وزارت صنعت، معدن و تجارت، مدیرعامل کشتی‏سازی اروندان و مدیران پروژه‏های ساخت کشتی از شرکت ملی نفتکش ایران، کشتیرانی جمهوری اسلامی و کشتیرانی والفجر حضور داشتند.
باسلام

خب خبرای خوب یکی یکی منتشر میشه

همانجوری که عرض کرده بودم

از این ببعد نوبت تجهیزاتی هاست انشاء الله

نگران گزارش نباشید

گزارشات تجهیزاتی ها همیشه درآخر سال بعلت اتمام بعضی از پروژه ها و بستن قراردادهای جدید ودریافت پیش پرداخت ها خوب بوده وخواهد بود.

بعلت تسریع انجام فیزیکی قراردادها حاشیه سودشان افزایش را در پی خواهد داشت.

تحویل کشتی های افراماکس و اتمام 2پروژه در نیمه اول سال91موجب رشد قیمتی سهام خواهد شد.

hamid672003
2012/02/24, 15:46
باسلام:
دوستان عزیز خوشحالم می بینم که خبرهایی که بنده یکی دو ماهی بود در اختیار دوستان می گذاشتم و بخاطر آن بارها حرفهای زشت از خیلی آقایان و حتی برخی خانمها شندیم ! حالا خبرهای رند بازار شده و همه کاملا باور دارند ولی تنها بنده هستم که انگار برایم نه خانی آمده و نه خانی رفته و دوستان شاید نمی خواهند حتی در خلوط خود . به خودشان بگویند که آیا رفتارشان صحیح بوده ویا هیچ گناهی مرتکب شده اند یا نه : در هر صورت مشکلی نیست ولی آیا سهم که رسید به 1900ريال و بالاتر آنموقع هم در دفتر جناب اعتصام را باز خواهند دید یا نه و یا قرار است اطلاعات از کدام سوراخ به منزل شما نرخنه کند .صد البته اگر منصف باشید خواهید دید که هیچکدام شما بجز خبر های بی هوده جراید خبری برای اشتراک گذاری ندارید . لطفا به خودتان لطف نمایید و به پستهای قبلی خود یک رجوع داشته باشید . و من الله توفیق .

کاظم نادرعلی
2012/02/24, 16:16
موج صعودی قوی تو گروه تجهیزات بزودی شروع میشه اما دنبال تارگتای رویایی نباشید.
به وقتش میگم قراره چه اتفاقی بیوفته.

Fmoradi
2012/02/24, 16:28

واقعا خودتونيد يا كي با اين اسم داره مينويسه بعدش تاريخ عضويت ١٣٤٨ تعداد تشكر دو عدد#:-s

*سامان*
2012/02/24, 16:29

به به جناب نادر علي بعد از مدتها پست زديد...خيلي خوشحال شدم پستتون رو ديدم اميدوارم ادامه دار باشه

mohseni1353
2012/02/24, 16:31
جناب نادر علی سلام خدا قوت فروش اوراق مشارکت پارس جنوبی و پرداخت مطالبات پیمانکاران از آن محل باعث این اتفاق میشود با تشکر

*سامان*
2012/02/24, 16:52

اين تو اين صفه باشه بهتره

کیوان
2012/02/24, 16:57
اين تو اين صفه باشه بهتره
؟! :-/

سهامدار 67
2012/02/24, 17:10
بازار مثل صحرا و کشتزاری است برای گوسفند.اما زیر این کشتزارها دام های فراوانی نهفته است.و هر که حریصانه تر بسوی این کشتزار بشتابد زودتر اسیر دام آن خواهد گشت

هر طرف غولی همی خواند ترا --- کای برادر راه خواهی؟ هین بیا

حزم آن باشد که چون دعوت کنند --- تو نگویی مست و خواهان من اند

دعوت ایشان صفیر مرغ دان --- که کند صیاد در مکمن نهان ---- ( مولانا )

جذابیت های بازار حکم صفیر مرغ را دارند .صفیر مرغ آواز واقعی مرغ نیست .صیادان در گوشه ای پنهان می شوند و صدای مرغ را تقلید می کنند تا مرغان بسوی آن صدا جذب شوند و در دام صیاد بیفتند.

مات
2012/02/24, 18:45
مدير عامل نفت و گاز پارس خبر داد
آغاز تولید گاز در 5 فاز پارسجنوبی نیمه دوم 91/ نیکو تأمین مالی را از سر گرفت
خبرگزاری فارس: مدیرعامل نفت و گاز پارس با بیان اینکه در کنار قرارداد ساخت fpso به دنبال اجاره کشتی برای تولید از لایه نفتی پارس جنوبی تا نیمه دوم سال آینده هستیم، گفت: شرکت نیکو تأمین مالی پروژه لایه نفتی پارس جنوبی را از سر گرفت.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، موسی سوری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پالایشگاه فازهای ۱۲، ۱۵، ۱۶، ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی براساس آخرین تصمیمات اتخاذ شده و تعهدات پیمانکاران باید در سال ۹۱حتماً به بهرهبرداری برسد و در بخش دریایی فازها برای هر یک از آنها یک سکو برنامهریزی شده تا به تولید برسد و بتواند تولید گاز از میدان را آغاز کند.

وی افزود: براین اساس ۳ پالایشگاه و ۳ سکو در سال آینده مورد بهرهبرداری قرار خواهد گرفت و افزایش تولید گاز از این میدان رقم خواهد خورد.

مدیرعامل نفت و گاز پارس با بیان اینکه فازهای ۱۲ و ۱۵ و ۱۶ از پیشرفت بهتری برخوردار هستند، گفت: فاز ۱۵ و ۱۶ قطعاً در نیمه اول سال بعد به تولید خواهد رسید و فاز ۱۲ طبق برنامه و تعهد پیمانکار باید در آخر مهر ۹۱ هم پالایشگاه و هم یک سکوی تولیدی آن وارد مدار شود.

سوری با اشاره به مناسب بودن وضعیت خط لوله فاز ۱۲ اظهار داشت: مجموعه چاهای یک سکوی این فاز حفاری شده و تنها عرشه آن باقی مانده که امیدواریم هرچه سریعتر بارگیری و حمل شده و توسط شرکت تأسیسات دریایی به منطقه ارسال شود تا دوره نصب و راهاندازی آن قبل از مهرماه به پایان برسد.

وی در ادامه گفت: بخش دریایی فاز ۱۲ توسط تأسیسات دریایی در خرمشهر ۱۵ و ۱۶ توسط صف و ایزوایکو در بندرعباس و بخش دریایی ۱۷ و ۱۸ نیز توسط صدرا در بوشهر ساخته میشود که عرشه تولید توسط تأسیسات دریایی از پیشرفت بهتری برخوردار است.

مدیرعامل نفت و گاز پارس در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس اظهار داشت: لایه نفتی پارس جنوبی از دو بخش مشترک و غیر مشترک تشکیل شده که بخش غیر مشترک آن در سال ۲۰۰۵ به پتروایران واگذار شد که بخشهایی از کار حفاری چاهای آن انجام شده، جکت قبلاً نصب شده و از ۲۱ کیلومتر چاهی که باید حفاری شود ۱۴ کیلومتر حفاری شده و حدود ۶ ماه کار آن باقی مانده که با تأمین دکل ۶ ماه بعد چاهای آن بخش آماده تولید خواهند شد.

وی اضافه کرد: در بخش غیر مشترک نیز ناحیههای b, c و a1 وجود دارد که قرارداد حفر دو حلقه چاه توصیفی تولیدی آن را با گلوبال پتروتک بستیم و قرار است در طول ۴۸۰ روز و با هزینه ۱۸۲ میلیون دلار این کار انجام شود.

مدیرعامل نفت و گاز پارس در پاسخ به پرسش دیگر فارس گفت: ما دو مسیر را برای تأمین کشتی fpso دنبال میکنیم که یکی از این دو مسیر ساخت کشتی است که حدود ۳ سال زمان میبرد اما ما مسیر اجاره شناور را نیز طی میکنیم و برای آن مجوز گرفتهایم و برای اجرای دو شناور وارد مذاکره مقدماتی شدهایم.

سوری توضیح داد: ظرف کمتر از دو یا سه هفته آینده همکاران ما برای بازدید از شناورهای استیجاری اقدام خواهند کرد و بعد از بازدید امیدواریم در مورد قیمت نیز به توافق رسیده و با شناور استیجاری تولید نفت را آغاز کنیم.

وی افزود: ۶ ماه بعد از استقرار دکل چاههای این بخش آماده میشود سکو نیز وضعیت مناسبی دارد و میتواند در مهر و آبان آینده مستقر شود.

مدیرعامل نفت و گاز پارس اضافه کرد: پروژه به صورت بیع متقابل قرارداده بسته شده و از منابع نیکو و پترو ایران تأمین مالی شود و در عین حال قرار است هزینه ۳۲۰ میلیون دلاری fpso از منابع داخلی نفت پرداخت شود.

سوری با بیان اینکه منابع مالی برای اجرای fpso نیز تأمین شده است گفت: مبلغ ۱۰۰ میلیون دلار برای اجاره دکل حفاری و کشتی fpso از وزیر محترم نفت مجوز گرفتهایم و تأمین منابع انجام شده است.

مدیرعامل نفت و گاز پارس اظهار داشت: یک شرکت چینی در مناقصه ساخت fpso برنده شده و قرار است طرف قرارداد آنها شرکت پتروایران باشد و در عین حال به دنبال گرفتن یک مشاور برای مطالعه امکانسنجی احداث خط لوله تا بلال برای انتقال نفت لایه نفتی نیز هستیم.

وی در پاسخ به پرسش فارس درباره تغییر احتمالی mdp این میدان گفت: پتروایران تقاضا کرده است mdp مخزن تغییر کند و شرکت ملی نفت با این تغییر mdp موافقت نکرده است. اما اینکه نیکو به این دلیل از دادن منابع مالی استنکاف میکند درست نیست و نیکو ادامه تأمین مالی را پذیرفته است.

سوری اظهار داشت: بحث بر این است که تولید اولیه میدان به چه میزان است که بعد از بحثهای کارشناسی توافق شد وقتی به تولید رسیدن براساس اطلاعات جدیدی که از چاه که به دست می آید ظرفیت تولید واقعی محاسبه شده و براساس آن تصمیمگیری شود که هدف تولید را تغییر بدهیم یا نه.

وی در ادامه با بیان اینکه در شرایط کنونی ۶۸ میلیارد دلار پروژه در لایههای نفتی و گازی داریم گفت: برای بهرهبرداری و تولید از همه فازهای پارس جنوبی به ۴۰ میلیارد دلار منابع نیاز داریم یعنی در دو سال آینده سالی ۲۰ میلیارد دلار نیاز داریم تا بتوانیم به تولید ۸۰۰ میلیون متر مکعب گاز از پارس جنوبی دست پیدا کنیم.

مدیرعامل نفت و گاز پارس اضافه کرد:براساس محاسبات انجام شده ارزش اقتصادی این گاز با احتساب ۵۰ دلار برای هر بشکه نفت خام معادل ۱۱۰ میلیارد دلار است که ۳۰ میلیارد دلار آن در حال تولید است و برای به تولید رساندن ۸۰ میلیارد دلار آن به ۴۰ میلیارد دلار سرمایهگذاری نیازمندیم.

سوری در ادامه اظهار داشت: امکان تولید ۲۰۰ میلیون متر مکعب در روز گاز از میادین غیر مشترک و یک میلیون بشکه نفت خام از میدان مشترک و غیر مشترک را نیز در اختیار داریم.

وی در سال ۸۹ درصد تجهیزات ساخت داخل در پارس جنوبی بین ۶۰ تا ۶۵ درصد بود اما در حال حاضر با افزایش این طرح تحریمها این درصد افزایش پیدا کرده است و ۴۳ بسته که در خارج تولید میشد در داخل کشور تولید میشود.

مدیرعامل نفت و گاز پارس ظرفیت تولید ایران از پارس جنوبی را ۲۹۲ میلیون متر مکعب در روز اعلام کرد و گفت:قطر چیزی کمتر از دو برابر ایران از پارس جنوبی تولید میکند.

سوری یکی از نگرانی های وزیر نفت را تأخیر چینیها در اجرای فاز ۱۱ پارس جنوبی دانست و گفت: یکی از مؤکدات ما در مذاکرات اجرای به موقع این فاز است چنانکه این پروژه ۵ میلیارد دلاری در مناطق مرزی پارس جنوبی تعریف شده و باید ۵۶ میلیون متر مکعب در روز گاز تولید کند که تا پایان مذاکرات ایران و چین در یک ماه آینده تکلیف آن مشخص خواهد شد.

وی اظهار داشت: همه چاههای فاز ۹و ۱۰ پارس جنوبی به جز یک حلقه در حال تولید هستند و برخلاف سال گذشته که ۱۶ میلیون متر مکعب گاز از این فازها تولید میشد امسال ۵۶ تا ۵۹ میلیون متر مکعب گاز از این فازها تولید میکنیم.

مدیرعامل نفت و گاز پارس گفت:شرکت تأسیسات دریایی مورد تحریم واقع شده و به همین دلیل بخشی از کالاهای شرکتهای همکار با آنها متوقف شده است که برای حل این مشکل تأسیسات از فازهایی که دچار مشکل شدهاند خارج شده است.

سوری تأکید کرد: اگر ۱۰ درصد توجه افکار عمومی و مسئولین به پارس جنوبی جلب شود همه فازهای این میدان به موقع به بهرهبرداری میرسند.

مجيد رادمنش
2012/02/25, 04:00
در گروه تجهيزات مدیرعامل شرکت صنعتی دریایی ایران از جلسه خود و مدیران این شرکت با مدیرعامل ایران LNG و مذاکرات مثبت طرفین برای ساخت کشتی‏های حمل LNG در داخل خبر داد.

به گزارش مارین نیوز، مهندس مهدی اعتصام افزود: روز گذشته، جلسه مثبتی با مدیرعامل ایران LNG، داشتیم. وی با بیان اینکه «تصور قبلی آن بود که متولیان پروژه LNG در برابر سازندگان کشتی موضع منفی دارند»، گفت: برخلاف این تصورات، در این جلسه شاهد نوع نگاه مثبت مهندس خیراندیش به بحث‏های مربوط به ساخت کشتی‏های LNG بودیم که جای خوشحالی دارد.

گفتنی است، در این جلسه رییس دبیرخانه شورایعالی صنایع دریایی، مدیرعامل صندوق حمایت از صنایع دریایی، رییس گروه دریایی وزارت صنعت، معدن و تجارت، مدیرعامل کشتی‏سازی اروندان و مدیران پروژه‏های ساخت کشتی از شرکت ملی نفتکش ایران، کشتیرانی جمهوری اسلامی و کشتیرانی والفجر حضور داشتند.

http://marinenews.ir/?show=news&maj=news&type2=showz&catid=12108

behnam
2012/02/25, 09:08
فاراک برای تعدیل بست
بعدش نوبت صدراست

طيب
2012/02/25, 09:21

باسلام وعرض ادب وبااحترام وافر

خیلی وقت بود نوشته ای از شما ندیده بودم و الان این نوشته رو دیدم خیلی خوشحال شدم

خوبی های شما هیچوقت یادم نمیره وبدون منت همیشه راهنمای خوبی بودید هستید وخواهید بود.

خیلی مخلصیم

ناهید
2012/02/25, 09:32

كاربران محترم هنوز به اين آيدي كه واقعا" خود آقاي نادر علي باشند اطمينان حاصل نكرديم به محض اينكه اطمينان حاصل شد خود ايشون هستند به اطلاعتون ميرسونيم .

behnam
2012/02/25, 09:44
با منفی شدن قیمت،حجم معاملات به شدت کاهش پیدا کرده
این هم یک دلیل دیگه برای اینکه ثابت بشه کف سهم روی 145 بسته شده

m.ahoora
2012/02/25, 09:47
درود
بسیار از رویت این پستتان مسرور شدم-یاد ایام ماضی به خیر - به واقع حضور شما بسیار مغتنم و ارزشمند می باشد. این حضور را بسیار مبارک می دانم باشد که همواره سبز باشد

ناهید
2012/02/25, 10:08
كاربران محترم هنوز به اين آيدي كه واقعا" خود آقاي نادر علي باشند اطمينان حاصل نكرديم به محض اينكه اطمينان حاصل شد خود ايشون هستند به اطلاعتون ميرسونيم .

كاربران محترم اين پست فقط به اين دليل زده شد كه بعضي كاربرها به تحليل هاي جناب نادرعلي اعتقاد دارند بنابراين لازم بود اين مورد يادآوري بشه كه ممكن خود ايشون نباشن و لطفا" به تائيد و ياعدم تائيد تحليهاي ايشون پستي زده نشود فقط هدف ما اطلاع رساني است
باسپاس از همه كاربران فهيم سايت بورسي

rezaafshari110
2012/02/25, 10:13
سلام
جناب طیب میشه آقای نادرعلی رو معرفی کنید؟

طيب
2012/02/25, 10:20
سلام
جناب طیب میشه آقای نادرعلی رو معرفی کنید؟

باسلام

استاد کاظم نادرعلی بی بدیل ترین تحلیلگر بازار سرمایه کشور عزیزمون ایران هستند

و تحلیل های تکنیکال ایشون بی نظیر

ایشون بدون منت همیشه راهنمای سهامداران حقیقی بودند و زحمات زیادی برای پیشرفت تحلیل ها درایران انجام داده اند

وحق زیادی بر گردن سهامداران حقیقی بازار دارند

واکثر تحلیگران فعلی بازار از شاگردان ایشون هستند

وفردی صدیق و شریفی هستند .

jalal
2012/02/25, 16:07
سلام دوستان طي تماسي كه امروز صبح با امورسهام شركت داشتم گفتن كه وضعيت شركت خوب است و گزارش نه ماه شركت احتمال داره با پيش بيني سود 91 شركت ارائه شود

سهامدار 67
2012/02/25, 20:00
گاهی وقتها تخیلات ما به طور نا خودآگاه بر رفتار ما تاثیر می گذارد و ذهن ما واقعیت را تحریف می کند. همین امر سبب عدم توفیق ما در امر سرمایه گذاری می گردد. ما بایستی تخیلاتمان را به خوبی بشناسیم و خود را از شر آنها خلاص کنیم. محیط بازار هم ذاتآ به گونه ای است که شرایط را برای پرورش این خیال پردازی ها فراهم می آورد.بازنده ها به واسطه همین تفکرات تخیلی واهی خو د دست به خرید و فروش در این بازار می زند و سرمایه خود را در معرض ریسک قرار می دهد.ما همیشه به طور نا خودآگاه میل داریم که خود را در فریب نگه داریم.باید توانایی شناخت جریانات و حرکت های ذهن و نیز تفکرات زائد خود را داشته باشیم که لازمه آن برداشتن گام هایی در شناخت خود می باشد و زمانی در این کار موفق شویم که بتوانیم به آن درجه از آگاهی برسیم که وخامت و رنج های خود را خوب لمس کنیم و یک لحضه از آن غافل نشویم و به مراقبت ذهن خود بپردازیم.

عاقل اندر بیش و نقصان ننگرد ---- زآنکه هر دو همچون سیلی بگذرد

این همه غمها که اندر سینه هاست ---- از بخار گرد باد و بود ماست

این غمان بیخ کن چون داس ماست ---این چنین شد و آن چنان شد رسوای ماست ---( مولانا )

hamid672003
2012/02/25, 20:10
باسلام:
دوست عزیزم جناب خصدرا منتظر تلفن شما راس ساعتی که قرار گذاشته بودیم . بودم ولی تماس نگرفتید و متاسفانه شماره شمارا دربین شماره هایم به نام ثبت نکردم و چون تلفنهای زیادی به بنده می شود یافتن شماره شما کار مشکلی است .به همین دلیل با وجود تلاشی که کردم تلاشم بی نتیجه ماند .در هر صورت منتظر تلفن شما هستم .و من الله توفیق .

ناهید
2012/02/25, 20:18

كاربران محترم اين پست فقط به اين دليل زده شد كه بعضي كاربرها به تحليل هاي جناب نادرعلي اعتقاد دارند بنابراين لازم بود اين مورد يادآوري بشه كه ممكن خود ايشون نباشن و لطفا" به تائيد و ياعدم تائيد تحليهاي ايشون پستي زده نشود فقط هدف ما اطلاع رساني است
باسپاس از همه كاربران فهيم سايت بورسي

کاربران محترم متاسفانه آیدی کاظم نادرعلی آیدی ساختگی است و ایشون آقای کاظم نادرعلی فرابورسیان نیستند خواهش می کنیم کسانی که به تحلیهای آقای نادرعلی اعتقاد دارند با پست این آیدی تصمیم گیری نکنند تا در مورد این آیدی تصمیمات لازم گرفته شود
باسپاس

طيب
2012/02/25, 21:42
باسلام وعرض ادب

از نزدیکان جناب نادر علی طی تماسی که با بنده داشتند فرمودند از نام ایشون سوء استفاده شده

مدیران محترم اقدامات لازم را مبذول فرمایید

esi_mohammadi
2012/02/25, 22:14
آیا باز تاریخ تکرار خواهد شد ؟:D
اندکی صبر سحر نزدیک هست...
http://129.7.img98.net/out.php/i226784_sadra-fish.jpg

لینک تصویر (http://129.7.img98.net/out.php/i226784_sadra-fish.jpg)

مات
2012/02/25, 22:16
باسلام وعرض ادب

از نزدیکان جناب نادر علی طی تماسی که با بنده داشتند فرمودند از نام ایشون سوء استفاده شده

مدیران محترم اقدامات لازم را مبذول فرماییدتاريخ اين ايدي جديد نيست بعد اينكه اين بابا ي عده رو سر كار گذاشته تازه بايد پيگيري بشه !

مینا
2012/02/25, 23:36
....يه مقام اگاه كه ميفهمه يه اس ام اس داد كه تا 127-110 پايين مياد...

سلام
این جلسه 5شنبه که قرار بود تشریف ببرید همین بود نتیجه اش؟؟؟
صدرا 110 تومن ........
بابا خیلی کارها شده ، خداییش دم همتون گرم .... اعتصام باید بیاد لنگ بندازه جلوی پاتون!درود

تا گزارشی از شرکت به سازمان فرستاده نشه وضع همینه.با آمدن گزارش بازار تصمیم خودشو میگیره.
مثلا چه کارهائی شده؟شما اطلاع رسانی کن.
دوست عزیز اگه بهتر میخوندی متوجه کنایه من به آقای دکتر می شدی ....
منظورم کارهای ایشون بود توی جلسه کذایی!!

معلوم هست دوستان برش کافی در جلسه نداشته اند . برای دیدار با مدیرعامل چه کسانی بودند ؟ آقایان دندی , مهربان , زامبروتا , طیب ؟! شاید هم جلسه ای در کار نبوده است ! جالب است دوستان هیچکدام هم مطلبی در سایت درج نمیکنند و حتی بعضی هایشان مثل آقای دندی و زامبروتا یک هفته است که نیستند !

felfel
2012/02/25, 23:59
صالحی: روابط ایران و اروپا به جایگاه اولیه خود بازخواهد گشت

رئیس دستگاه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به فراز و فرود روابط ایران و اتحادیه اروپا تاکید کرد که ایران و اروپا مکمل یکدیگر هستند و با وجود فراز و فرودها، روابطشان به جایگاه اولیه بازخواهد گشت.
به گزارش خبرنگار مهر، علی اکبر صالحی امروز دوشنبه در همایش ملی ایران و سازمان همکاری اقتصادی اکو که در دفتر مطالعات بین المللی وزارت امور خارجه برگزار شد، یکی از ابعاد سیاست خارجی ایران را توجه به مسائل اقتصادی عنوان کرد و گفت: بنده در زمان تصدی مسئولیت در وزارت امور خارجه اولویت هایی را اعلام کردم که یکی از اولویت ها همسایگان ایران و اولویت دیگر اتحادیه اروپا بود..

پ.ن:
مطمئنا من هم اعتقادم بر اين است اين روابط بهبود بيشتري پيدا خواهد كرد....به خصوص
اگر اين قرار دادهاي نفتي بلند مدت عملي شود....

نفت 200دلاري براي ايران يك موهبت است و براي اروپاي گرفتار در استقراض يك بلاي جان..

علامه
2012/02/26, 00:29
ویرایش برای به بیراهه نرفتن بحث:d

mahdiborse
2012/02/26, 09:50
سلام دو قلوی کف واتمام 5 در روزانه وماهانه به نظر فروشنده پشیمان بشه

FENCER
2012/02/26, 10:04

دیروز فاذر برداشتم اما انتظار صف شدنش رو نداشتم اونم از اول وقت ، صدرا اگه رنج خورد تعجب نکنید ;)

طيب
2012/02/26, 10:18
معلوم هست دوستان برش کافی در جلسه نداشته اند . برای دیدار با مدیرعامل چه کسانی بودند ؟ آقایان دندی , مهربان , زامبروتا , طیب ؟! شاید هم جلسه ای در کار نبوده است ! جالب است دوستان هیچکدام هم مطلبی در سایت درج نمیکنند و حتی بعضی هایشان مثل آقای دندی و زامبروتا یک هفته است که نیستند !

...............................................

دستتون درد نکنه......................

تشکر از زحماتتون.........................

دوستان هم وظیفه دارند در بست ..................

بله

طيب
2012/02/26, 10:20
شاخص و صدرا در مسیر شکستن ................

شاخص بسمت 29000

صدرا بسمت 200که باید این عددو بشکنه و بعدا در مسیر صعود قرار بگیره و فعلا حالت ایستایی

احتمالا همین هفته نمادش بسته بشه

FENCER
2012/02/26, 10:30
...............................................

دستتون درد نکنه......................

تشکر از زحماتتون.........................

دوستان هم وظیفه دارند در بست ..................

بله

عمو طیب به دل نگیر ، همه بچه ها هر کدوم به یه شکلی زیرفشارن
جمال و کمال خودتو عشق است اخوی

طيب
2012/02/26, 10:38
عمو طیب به دل نگیر ، همه بچه ها هر کدوم به یه شکلی زیرفشارن
جمال و کمال خودتو عشق است اخوی

سلام وعرض ادب خدمت دوست گلم

فرهاد جان بنده هم بهمین دلیل زیر پستشون تشکر زدم که بار .............کم بشه

از خدا جویم توفیق ادب............................................ .....

خیلی مخلصیم

behnam
2012/02/26, 11:07
بیشتر از 3 ماهه که صدرا در یک بازه مشخص در نوسانه
در حال حاضر درصد این نوسان قیمت به حداقل خودش رسیده
به احتمال زیاد قبل از بازگشایی فاراک نمادش برای اعلام سود 91 بسته میشه
در صورتی که سود خوبی برای سال بعد اعلام بشه،سهم این پتانسیل رو داره که با قیمت خیلی خوبی بازگشایی بشه(بالاتر از سقف کانال نزولی)
سهم اهداف بالایی داره

behnam
2012/02/26, 12:08
در مقایسه با معاملات دیروز،دو نکته جالب وجود داره
برخلاف دیروز که کل حجم معامله در قیمتهای منفی بود،امروز معاملات کلا در قیمتهای مثبت انجام شد
حجم معاملات به نسبت دیروز افزایش خوبی داشت
همه اینها نشون دهنده اینه که فنر فشرده شده صدرا به زودی آزاد میشه :d

سهامدار 67
2012/02/26, 14:20
گاهی وقتها ما علت و منشاء درد را عوضی می گیریم و به همین دلیل همیشه کلافه ایم. شاید بهتر و لازم باشد که در بازار با تعدادی از بایدها کنار بیاییم: باید قدرت گروه مسلط بر بازار را اندازه گیری کنیم تا بتوانیم در مورد احتمال ادامه روند تصمیم گیری کنیم. برای بقا در بازار و سپس کسب سود باید یک برنامه محافظه کارانه مدیریت سرمایه را به اجرا در آوریم و به آن پایبند باشیم. برای کسب سود در این کار نیازی نیست آینده را پیش بینی کنیم فقط کافی است با اطلاعاتی که از بازار بدست می آوریم پی ببریم که بازار تحت کنترل کدام دسته و گروه قرار دارد؟( گاوها و یا خرسها؟). باید عملکرد ذهن خود را همواره مورد توجه قرار دهیم و از گرفتار شدن در دام ترس و طمع اجتناب کنیم. سهامداری که همه اینها را بدرستی انجام می دهد از تمام کسانی که اقدام به پیش بینی بازار می کنند و به قول بعضی از دوستان به پیشواز روند می روند موفق تر است.

باز اگر باشد سپید و بی نظیر ------ چونکه صیدش موش باشد شد حقیر ----( مولانا )

esi_mohammadi
2012/02/26, 18:01
به نظرم روی قیمت های 145 الی 146 تومان محدوده خوبی برای خرید باشه با حد ضرر بسته شدن قیمت پایانی زیر 1436 ریال

hamid672003
2012/02/26, 18:43
باسلام:
دوستان عزیز :الماس را جز در قعر زمين نميتوان پيدا كرد و حقايق را جز در اعماق فكر نميتوان يافت.و من الله توفیق .

armin777
2012/02/26, 23:27
باسلام:
دوستان عزیز :الماس را جز در قعر زمين نميتوان پيدا كرد و حقايق را جز در اعماق فكر نميتوان يافت.و من الله توفیق .سلام:حالا شما تا قعر زمین رو کندی بهت بجای الماس ذغال داد چی؟کافیه کمی چشمامونو باز کنیم و لازم نیست خودمون رو سر کار بزاریم تا الماس پیدا کنیم.کافیه با بازار همسو بشیم همه جا الماس هست.روزی که شما بدنبال الماس رفتین شرکت که بهتون بگه الماس رو باید 2 سال کند تا پیداش کرد{قبلا هم گفته بودن 3 سال که گذشت}سهام ساختمانی 200 تومن بود و امروز 250 . حالا اگه صدرا بشه 250شده بود 1000 صفحه تاپیک تو فرومها ورق خورده بود.من خودم صدرا دارم ودر اون روز مشخص تو شرکت بودم ولی خودم رو با فنر جمع شده و تبر گول نمیزنم.فقط با گزارش 91 صدرا میتونه یه تکون بخوره و پول پشت سهم.امیدوارم 20 تومن اعلام بشه تا با فاراک و فاذر همسو برن جلو وگرنه....فاراک هم از رو سهم رد شد . فاذر به 100 تومن بالاتر و صف خرید و افزایش سرمایه رسید هنوز شما دنبال فنر و الماسی؟ خصدرا خوبی ؟ من همونم که با ماشین رسوندمت . شب خوش

سهامدار 67
2012/02/26, 23:53
اصل پیامی که اعتصام تو جلسه مطرح کرد و شاید بعضی ها مطلب رو گرفتند و بعضی ها متوجه داستان نشدند مسئله آذراب و حمایت از آن بود و همانطور که شاهد هستیم از روز بعد از جلسه تا به الان آذراب نزدیک 18% رشد داشته ولی صدرا هنوز داره درجا می زنه .

طيب
2012/02/27, 11:14
باسلام

فاذر بنیادی مناسبی داره ولی به اندازه یک دهم صدرا ارزش داره وشاید کمتر

در ضمن تاثیرات افزایش سرمایه فاذر بر صدرا را هم باید لحاظ کرد

صدرا بعداز گزارش 91و9ماهه 90دیدنی میشه

فاراک هم 210ریال برای 90و 270ریال برای 91البته شایع شده!!!!!!!!!!عجب شایعاتی

کوتاه مدت بعلت اخبار شایع شده در بازار نوسانات متفاوتی باید باشه ولی در میان مدت همراهی هر 3مشهود خواهد بود.

وحید 20
2012/02/27, 12:44
در این چند وقت اخیر فاذر راهشو تا حد زیادی از صدرا جدا کرده.
البته در یکسال اخیر تا حدی اینگونه شده بود که اخیرا بیشتر نمایان شد.
صدرا چند وقتیست که در حال درجا زدن است ولی فاذر خوب رشد کرد.
قبلا همه باهم بالا پایین میشدند.
یک زمانی بود که قیمت صدرا خیلی بالاتر از فاذر بود ولی الان برعکس شده و اون فاصله حدود 100تومانی اینبار برعکس شده و فاذر 100تومان بالاتر قرار گرفته است.
بازار منتظر گزارش صدرا و همچنین خبرهای دیگر در خصوص افزایش سرمایه و... است که اگر خبر مثبتی بیاد میتونه این عقب ماندگی تا حدی جبران بشه.

وحید 20
2012/02/27, 12:49
عقب‏ ماندگی 3 تا 4 ماهه در بخش دریای فازهای جدید پارس جنوبی
(http://www.marinenews.ir/?show=news&maj=news&type2=showz&catid=12142#)

مدیرعامل صدرا از آغاز عملیات Roll-UP (عمودسازی) جکت‏های در دست ساخت این شرکت برای به کارگیری در فازهای جدید پارس جنوبی خبر داد.

مهدی اعتصام در گفت‏وگو با خبرنگار مارین نیوز درباره وضعیت پروژه‏های فراساحلی این شرکت در فازهای جدید پارس جنوبی گفت: خوشبختانه عملیات Roll-UP (عمودسازی) جکت‏ها آغاز شده و اولین جکت سوم اسفندماه در کارخانه فراساحل جزیره صنعتی صدرا در بوشهر، عمودسازی شد.

به گفته وی، این جکت مربوط به فازهای 22-24 میدان گازی پارس جنوبی است.
اعتصام با بیان اینکه «Roll-UP بخش مهمی از عملیات تکمیل و تحویل جکت محسوب می‏شود»، افزود: طبق برنامه‏ای که به کارفرما داده‏ایم؛ در صورت تأمین منابع مالی، اولین جکت فروردین ماه بارگیری خواهد شد و بعد از آن، ماهانه حداقل یک جکت را به پایان خواهیم رساند و برای نصب، راهی دریا خواهیم کرد.

وی در مورد وضعیت تأمین منابع مالی فازهای پارس جنوبی نیز با بیان اینکه «با تأخیرهایی در این زمینه مواجه هستیم»، درعین‏حال گفت: با فروش اوراق مشارکت، پشتوانه مناسبی به وجود آمده؛ اما انتقال پول همچنان با مشکل مواجه است.

مدیرعامل صدرا با بیان اینکه «قرار بود منابعی در خارج از کشور به پیمانکاران پارس جنوبی اختصاص یابد»، افزود: از این رقم، میزان اندکی اختصاص یافته است.
به گفته وی، ارزش قرارداد هر فاز پارس جنوبی 1100 میلیارد تومان بوده که تاکنون، کمتر از یک سوم آن به پیمانکاران اختصاص یافته؛ در حالیکه حجم کار انجام‏شده در فازهای مختلف، بیش از یک سوم پیشرفت داشته است.

مدیرعامل صدرا با بیان اینکه «همه بخش‏های خشکی، حفاری و دریایی نسبت به برنامه 35 ماهه عقب هستند»، درعین‏حال عقب‏ماندگی در بخش خشکی را «بسیار کمتر از دریا» و «قابل جبران» دانست.

وی افزود: فعالیت‏های بخش دریایی مانند حفاری، ساخت و نصب تجهیزات، لوله‏گذاری حداقل 3 تا 4 ماه از برنامه عقب است.

اعتصام همچنین از اقدامات شرکت نفت و گاز سپانیر (متعلق به قرارگاه خاتم) برای تأمین دکل‏های حفاری مورد نیاز فازهای 13 و 22-24 پارس جنوبی خبر داد و گفت: در حال حاضر، یک دستگاه دکل در این فازها مشغول حفاری است.
وی افزود: کار خرید چند دستگاه دکل حفاری و بازسازی دو دکل نیز برای به‏کارگیری در این فازها در دست انجام است.

behnam
2012/02/27, 13:00
در این چند وقت اخیر فاذر راهشو تا حد زیادی از صدرا جدا کرده.
البته در یکسال اخیر تا حدی اینگونه شده بود که اخیرا بیشتر نمایان شد.
صدرا چند وقتیست که در حال درجا زدن است ولی فاذر خوب رشد کرد.
قبلا همه باهم بالا پایین میشدند.
یک زمانی بود که قیمت صدرا خیلی بالاتر از فاذر بود ولی الان برعکس شده و اون فاصله حدود 100تومانی اینبار برعکس شده و فاذر 100تومان بالاتر قرار گرفته است.
بازار منتظر گزارش صدرا و همچنین خبرهای دیگر در خصوص افزایش سرمایه و... است که اگر خبر مثبتی بیاد میتونه این عقب ماندگی تا حدی جبران بشه.
هر سه سهم تجهیزاتی در یک راستا هستند و راه هر سه یکیست
درسته که در این چند وقت فاذر بر خلاف صدرا رشد داشته ولی این فقط نشون دهنده تفاوت زمان حرکت سهمه
بعد از اعلام سود سال 91،صدرا این فاصله ای رو که با فاذر داره کاهش خواهد داد
روند این گروه صعودیه
در ضمن پتانسیل صدرا خیلی بیشتر از آذراب هست

وحید 20
2012/02/27, 13:11
درسته که در این چند وقت فاذر بر خلاف صدرا رشد داشته ولی این فقط نشون دهنده تفاوت زمان حرکت سهمه
روند این گروه صعودیه
من هم تقریبا صحبت شما رو گفتم
صدرا احتیاج به خبرهای خوب دارد تا بتونه رشد کنه (و یا حمایت و پول)
اینکه پتانسیل بالقوه صدرا بیشتره قبول دارم ولی وضعیت فعلی فاذر بهتر است و زیان انباشته هم امسال کلا پوشش داده میشود و سال بعد هم شاید 50 تومان را هم بسازد.
در حالی که در صدرا باید بحث تجدید ارزیابی یا استمهال و یا خبرهای دیگر اجرایی بشه ولی فاذر همین الانش دارای وضعیت خوبی است.

*سامان*
2012/02/27, 13:38
روند این گروه صعودیه

به نظر من يه عده ميخان نشون بدن كه راه اينا از هم جدا شده واسه همين پول پشت سهم انداختن.....ولي واقعيت چيز ديگه اي هست

behnam
2012/02/27, 13:43
من هم تقریبا صحبت شما رو گفتم
صدرا احتیاج به خبرهای خوب دارد تا بتونه رشد کنه (و یا حمایت و پول)
اینکه پتانسیل بالقوه صدرا بیشتره قبول دارم ولی وضعیت فعلی فاذر بهتر است و زیان انباشته هم امسال کلا پوشش داده میشود و سال بعد هم شاید 50 تومان را هم بسازد.
در حالی که در صدرا باید بحث تجدید ارزیابی یا استمهال و یا خبرهای دیگر اجرایی بشه ولی فاذر همین الانش دارای وضعیت خوبی است.
بله،درسته
در حال حاضر وضعیت بنیادی آذراب بهتره
ولی....
همون بحث استمهال بدهی حدود 33 تومن از سود شرکت رو از بین میبره
با انجام تجدید ارزیابی داراییها ارزش صدرا فوق العاده بالا میره (داراییهای صدرا بسیار فراتر از داراییهای آذراب هست)
حجم قراردادهای دو شرکت اصلا قابل مقایسه نیست
مشکلات صدرا تا ابد که باقی نمیمونه بالاخره حل میشه
در اون صورت سود صدرا در آینده میتونه به اندازه قیمت فعلیش باشه
و قیمتش .......
در ضمن 30%آذراب متعلق به صدراست
پس صدرا از این محل هم تاثیر می بینه
سود 5 تومنی حال حاضر صدرا مهم نیست
مهم پتانسیلی هست که این سهم داره
اگه بخوام خلاصه بگم
آذراب شرکتی نیست که صدرا بخواد با اون مقایسه بشه
البته الان آذراب صف خریده و داره رشد میکنه ولی صدرا داره مرتب در جا میزنه
نوبت بالا رفتن صدرا هم میرسه، فقط کمی دیرتر از آذراب

behnam
2012/02/27, 13:47
به نظر من يه عده ميخان نشون بدن كه راه اينا از هم جدا شده واسه همين پول پشت سهم انداختن.....ولي واقعيت چيز ديگه اي هست
سود سال 91 آذراب اعلام شده
ولی صدرا هنوز سود سال آینده رو اعلام نکرده
این فقط یه برگ برنده هست
به احتمال خیلی زیاد نماد صدرا برای اعلام سود 91 بسته میشه و میتونه با قیمت خیلی خوبی باز بشه
قیمت نمیدم که تبلیغ نشه

وحید 20
2012/02/27, 14:00
البته رشد فاذر محدود به این چند روز اخیر نیست
سال پیش در مقطعی صدرا 100تومان هم تقریبا بالاتر از فاذر بود و فاراک هم از همه پایینتر بود
ولی الان اگر صدرا 70 درصد رشد کنه تازه میشه هم قیمت فعلی فاذر که نشون میده در این 1 سال و اندی روند به این شکل بوده و محدود به این چند روز اخیر نیست
همانطور که در چند پست قبلتر هم گفتم این موضوع در روزهای اخیر تشدید شده.
فعلا بازار به صدرا اعتماد ندارد که این اعتماد میتونه با یه تعدیل درستو حسابی یا خبر دیگه خوب برگرده.
اینکه صدرا رشد خواهد کرد شکی نیست ولی کی و چه میزان بستگی به خبرهای اتی دارد و یا حمایت از سهم.
من خودم هیچ کدوم از تجهیزاتی ها رو در حال حاضر در سبد ندارم ولی اگر بخوام بخرم با قیمت فعلی صدرا رو بیشتر ترجیح میدم.
هرچند که ترجیح میدم بالاتر بخرم ولی مطمئن تر.

*سامان*
2012/02/27, 14:09
سود سال 91 آذراب اعلام شده
ولی صدرا هنوز سود سال آینده رو اعلام نکرده
این فقط یه برگ برنده هست
به احتمال خیلی زیاد نماد صدرا برای اعلام سود 91 بسته میشه و میتونه با قیمت خیلی خوبی باز بشه
قیمت نمیدم که تبلیغ نشه

اگه سود 91 20 تومن اعلام بشه سهمو منفجر ميكنه

behnam
2012/02/27, 14:13
اگه سود 91 20 تومن اعلام بشه سهمو منفجر ميكنه
منظور بنده دقیقا همینه
بالاخره بعد از این روند خسته کننده 4-3 ماهه باید یه حرکت شارپ داشته باشه
سابقه سهم نشون میده که امکانش هست

hamid672003
2012/02/27, 18:07
باسلام:
دوست عزیز بنده هنوز سوار ماشین کسی نشده ام چه برسد به شما البته دلیلش هم مشخص است ضمنا جناب خصدرا هم در جلسه تشریف داشتن شاید شما ایشان را سوار کرده باشید و البته دوست عزیز می دانم که شما متوجه صحبتهای بنده نمی شوید و دلیل آنهم وجود رمز در مطالب بنده برای دوستانی است که منتظر پیام بنده هستند .زیاد تو فکر نرو چون اگر قرار بود متوجه شوید در یک مکان عمومی نمی گذاشتم . و من الله توفیق .

سلام:حالا شما تا قعر زمین رو کندی بهت بجای الماس ذغال داد چی؟کافیه کمی چشمامونو باز کنیم و لازم نیست خودمون رو سر کار بزاریم تا الماس پیدا کنیم.کافیه با بازار همسو بشیم همه جا الماس هست.روزی که شما بدنبال الماس رفتین شرکت که بهتون بگه الماس رو باید 2 سال کند تا پیداش کرد{قبلا هم گفته بودن 3 سال که گذشت}سهام ساختمانی 200 تومن بود و امروز 250 . حالا اگه صدرا بشه 250شده بود 1000 صفحه تاپیک تو فرومها ورق خورده بود.من خودم صدرا دارم ودر اون روز مشخص تو شرکت بودم ولی خودم رو با فنر جمع شده و تبر گول نمیزنم.فقط با گزارش 91 صدرا میتونه یه تکون بخوره و پول پشت سهم.امیدوارم 20 تومن اعلام بشه تا با فاراک و فاذر همسو برن جلو وگرنه....فاراک هم از رو سهم رد شد . فاذر به 100 تومن بالاتر و صف خرید و افزایش سرمایه رسید هنوز شما دنبال فنر و الماسی؟ خصدرا خوبی ؟ من همونم که با ماشین رسوندمت . شب خوش

*سامان*
2012/02/27, 18:15
سلام:حالا شما تا قعر زمین رو کندی بهت بجای الماس ذغال داد چی؟کافیه کمی چشمامونو باز کنیم و لازم نیست خودمون رو سر کار بزاریم تا الماس پیدا کنیم.کافیه با بازار همسو بشیم همه جا الماس هست.روزی که شما بدنبال الماس رفتین شرکت که بهتون بگه الماس رو باید 2 سال کند تا پیداش کرد{قبلا هم گفته بودن 3 سال که گذشت}سهام ساختمانی 200 تومن بود و امروز 250 . حالا اگه صدرا بشه 250شده بود 1000 صفحه تاپیک تو فرومها ورق خورده بود.من خودم صدرا دارم ودر اون روز مشخص تو شرکت بودم ولی خودم رو با فنر جمع شده و تبر گول نمیزنم.فقط با گزارش 91 صدرا میتونه یه تکون بخوره و پول پشت سهم.امیدوارم 20 تومن اعلام بشه تا با فاراک و فاذر همسو برن جلو وگرنه....فاراک هم از رو سهم رد شد . فاذر به 100 تومن بالاتر و صف خرید و افزایش سرمایه رسید هنوز شما دنبال فنر و الماسی؟ خصدرا خوبی ؟ من همونم که با ماشین رسوندمت . شب خوش

باسلام:
دوست عزیز بنده هنوز سوار ماشین کسی نشده ام چه برسد به شما البته دلیلش هم مشخص است ضمنا جناب خصدرا هم در جلسه تشریف داشتن شاید شما ایشان را سوار کرده باشید و البته دوست عزیز می دانم که شما متوجه صحبتهای بنده نمی شوید و دلیل آنهم وجود رمز در مطالب بنده برای دوستانی است که منتظر پیام بنده هستند .زیاد تو فکر نرو چون اگر قرار بود متوجه شوید در یک مکان عمومی نمی گذاشتم . و من الله توفیق .
http://forums.boursy.com/imported/2012/02/101.gifhttp://forums.boursy.com/imported/2012/02/101.gif

hamid672003
2012/02/27, 18:17
باسلام:
راستی دوستان عزیز می خواستم بگم کسی که ده عدد صدرا دارد مالک 3 عدد فاذر است ولی برعکس آن صحیح نیست .البته در آینده خواهید دید که منظورم چه بوده است و البته می دانم توضیح دادن بنده جز اینکه چند نفری به بنده توهین کنند چیز دیگری نیست وصد البته مثل سابق .همیشه حق خواهان خموش هستند و بد دهنان سریع در گفتار زشت .و من الله توفیق .

سهامدار 67
2012/02/27, 20:52
ذهن ما نمی تواند با حرکت استدلالی حصار جهل را بشکافد.حرکتهای ذهنی فقط می تواند در دایره همان حصار لفظی و در ظلمت کلاف باشد نه خارج از آن چرا که این حرکتهای ذهنی مال خود ما نیست واصالت ندارد و حرکتهای منبعث از آن نیز همین ماهیت را دارد ما در حصار نفس اسیریم. در بازار حتمآ تا کنون برای همه ما پیش آمده است که یک معامله بازنده را در یک ضرر معقول و منطقی نبسته ایم و آنقدر در آن معامله باقی مانده ایم که دیگر رنج و اندوه حاصل از داشتن آن سهم غیر قابل تحمل شده و آستانه نقطه مقاومت صبرمان شکسته شده ولی به محض اینکه آن سهم را در ضرر سنگین می فروشیم بازار برگشته و حرکت صعودی سهم ما آغاز شده ولی بدون ما.این اتفاق بارها تکرار شده و می شود چرا که اکثر معامله گران تازه وارد و نا آگاه در برابر تنش و فشار عصبی شبیه به هم واکنش نشان می دهند و تقریبآ به طور همزمان دست از بازار می کشند.ولی بر خلاف آنها سهامداران حرفه ای هیچ وقت در چنین موقعیتی قرار نمی گیرند.آنها خیلی زود از معامله بازنده خارج می شوند و یا در جهت عکس بازار وارد می شوند و یا کنار می ایستند تا در یک موفعیت مناسب دیگر وارد بازار شوند.بنابراین منتظر ماندن برای یک معامله خرید و فروش با یک نسبت سود وضرر معقول خوب و ضروری است و صبوری برای یک معامله گر یک مزیت بزرگ به شمار می رود.

مادر بت ها بت نفس شماست ------ زآنکه آن بت مار و این بت اژدهاست ---( مولانا )

esi_mohammadi
2012/02/27, 22:09
به نظرم الگوی هارمونیک گارتلی در تایم 30 دقیقه با هدف کوتاه مدتیه 170 تومان در حال شکلگیری باشه
به نظرم روی محدوده 145 تا 146 بهترین نقطه برای خرید باشه با حد ضرر 1436 ریال
شخصا از نقدینگی حاصل از فروش حتوکا و وساخت سنگین وارد خواهم شد
http://129.7.img98.net/out.php/i229267_gartly-sadra.jpg

لینک تصویر (http://129.7.img98.net/out.php/i229267_gartly-sadra.jpg)

سپهری
2012/02/27, 22:14
سلام ضمن اینکه اینجانب مخالف هر گونه بی احترامی نسبت به کلیه اعضا میباشم لازم دیدم توجه شما را به این نکته معطوف نمایم که در این مقطع از سهم فکر نمی کنم کسی متضرر از اخرین خریدش نباشه پس شما لا اقل سعه صدر خود را حفظ کن. (حداقل تا بعد از چند خبر موثق)
باسلام:
راستی دوستان عزیز می خواستم بگم کسی که ده عدد صدرا دارد مالک 3 عدد فاذر است ولی برعکس آن صحیح نیست .البته در آینده خواهید دید که منظورم چه بوده است و البته می دانم توضیح دادن بنده جز اینکه چند نفری به بنده توهین کنند چیز دیگری نیست وصد البته مثل سابق .همیشه حق خواهان خموش هستند و بد دهنان سریع در گفتار زشت .و من الله توفیق .

سپهری
2012/02/27, 22:40
ضمن سلام خدمت دوستان. یک سئوال کلی در ذهن بنده است که اگر شما جایگزین مدیرعامل باشید (با وجود طلبکاران ائم از حقیقی و حقوقی که تمامشان در انتظار اعلام مایملک شرکت در جهت وصول مطالبات حقه خود میباشند)فی الحال به افزایش سرمایه می اندشیدید؟

*سامان*
2012/02/27, 22:50
ضمن سلام خدمت دوستان. یک سئوال کلی در ذهن بنده است که اگر شما جایگزین مدیرعامل باشید با وجود طلبکاران ائم از حقیقی و حقوقی که تمامشان در انتظار اعلام مایملک شرکت در جهت وصول مطالبات حقه خود بودید فی الحال به افزایش سرمایه می اندشیدید؟

افزايش سرمايه اگه عملياتي ميبود قطعا خيلي به درد ميخورد ولي افزايش سرمايه از محل تجديد ارزيابي داراييها واقعا نميدونم چه جوري ميخاد مشكلات بدهي صدرا رو حل كنه.......صدرا بيشتر از تجديد ارزيابي نيازمند استمهال بدهي هست

behnam
2012/02/27, 22:58
افزايش سرمايه اگه عملياتي ميبود قطعا خيلي به درد ميخورد ولي افزايش سرمايه از محل تجديد ارزيابي داراييها واقعا نميدونم چه جوري ميخاد مشكلات بدهي صدرا رو حل كنه.......صدرا بيشتر از تجديد ارزيابي نيازمند استمهال بدهي هست
البته صدرا با انجام تجدید ارزیابی داراییها میتونه زیان انباشته خودش رو به طور کامل پوشش بده و بشه یک شرکت با سود انباشته
در این صورت شرکت میتونه از تسهیلات جدید استفاده کنه و یا برای بازپرداخت بدهیها مهلت بیشتری بگیره
بالاخره خروج از شمولیت ماده 141 باعث میشه نگاه به صدرا عوض بشه

وحید 20
2012/02/27, 23:04
ضمن سلام خدمت دوستان. یک سئوال کلی در ذهن بنده است که اگر شما جایگزین مدیرعامل باشید (با وجود طلبکاران ائم از حقیقی و حقوقی که تمامشان در انتظار اعلام مایملک شرکت در جهت وصول مطالبات حقه خود میباشند)فی الحال به افزایش سرمایه می اندشیدید؟
من هم این نکته برایم مبهم است
اگر اموالی از صدرا بابت تجدید ارزیابی اعلام بشه آیا طلبکاران اقدامی نمیکنند؟!
اگر دوستان خاطرشان باشد قبلا هم خبری بود در خصوص مصادره اموال صدرا بابت بدهی هایش که البته نمیدونم به کجا رسید.
نظر دوستان؟؟

*سامان*
2012/02/27, 23:06
البته صدرا با انجام تجدید ارزیابی داراییها میتونه زیان انباشته خودش رو به طور کامل پوشش بده و بشه یک شرکت با سود انباشته
در این صورت شرکت میتونه از تسهیلات جدید استفاده کنه و یا برای بازپرداخت بدهیها مهلت بیشتری بگیره
بالاخره خروج از شمولیت ماده 141 باعث میشه نگاه به صدرا عوض بشه

زيان انباشته پوشش داده نميشه فقط كوچيكتر ميشه چون سرمايه شركت افزايش پيدا ميكنه...اين اشتباهه كه فكر كنيد زيان انباشته پوشش داده ميشه...اما خب از شمول ماده 141 خارج ميشه و اينه كه سهمو تكون ميده نه پوشش زيان انباشته

*سامان*
2012/02/27, 23:09
من هم این نکته برایم مبهم است
اگر اموالی از صدرا بابت تجدید ارزیابی اعلام بشه آیا طلبکاران اقدامی نمیکنند؟!
اگر دوستان خاطرشان باشد قبلا هم خبری بود در خصوص مصادره اموال صدرا بابت بدهی هایش که البته نمیدونم به کجا رسید.
نظر دوستان؟؟

ميدونيد دعا كنيد صدرا منحل بشه چون اونموقع بدجوري پولدار ميشيد.....داراييهاي صدرا n برابر بدهياش ميشه اگه تجديد بشه

سپهری
2012/02/27, 23:11
با همین به نعل و میخ زدن ایشان امید دارم که حرکت سهم قرار است شروع شود زیرا مثل سابق فقط زبان به اخبار مخرب نگشوده اند
عقب‏ ماندگی 3 تا 4 ماهه در بخش دریای فازهای جدید پارس جنوبی
(http://www.marinenews.ir/?show=news&maj=news&type2=showz&catid=12142#)

مدیرعامل صدرا از آغاز عملیات Roll-UP (عمودسازی) جکت‏های در دست ساخت این شرکت برای به کارگیری در فازهای جدید پارس جنوبی خبر داد.

مهدی اعتصام در گفت‏وگو با خبرنگار مارین نیوز درباره وضعیت پروژه‏های فراساحلی این شرکت در فازهای جدید پارس جنوبی گفت: خوشبختانه عملیات Roll-UP (عمودسازی) جکت‏ها آغاز شده و اولین جکت سوم اسفندماه در کارخانه فراساحل جزیره صنعتی صدرا در بوشهر، عمودسازی شد.

به گفته وی، این جکت مربوط به فازهای 22-24 میدان گازی پارس جنوبی است.
اعتصام با بیان اینکه «Roll-UP بخش مهمی از عملیات تکمیل و تحویل جکت محسوب می‏شود»، افزود: طبق برنامه‏ای که به کارفرما داده‏ایم؛ در صورت تأمین منابع مالی، اولین جکت فروردین ماه بارگیری خواهد شد و بعد از آن، ماهانه حداقل یک جکت را به پایان خواهیم رساند و برای نصب، راهی دریا خواهیم کرد.

وی در مورد وضعیت تأمین منابع مالی فازهای پارس جنوبی نیز با بیان اینکه «با تأخیرهایی در این زمینه مواجه هستیم»، درعین‏حال گفت: با فروش اوراق مشارکت، پشتوانه مناسبی به وجود آمده؛ اما انتقال پول همچنان با مشکل مواجه است.

مدیرعامل صدرا با بیان اینکه «قرار بود منابعی در خارج از کشور به پیمانکاران پارس جنوبی اختصاص یابد»، افزود: از این رقم، میزان اندکی اختصاص یافته است.
به گفته وی، ارزش قرارداد هر فاز پارس جنوبی 1100 میلیارد تومان بوده که تاکنون، کمتر از یک سوم آن به پیمانکاران اختصاص یافته؛ در حالیکه حجم کار انجام‏شده در فازهای مختلف، بیش از یک سوم پیشرفت داشته است.

مدیرعامل صدرا با بیان اینکه «همه بخش‏های خشکی، حفاری و دریایی نسبت به برنامه 35 ماهه عقب هستند»، درعین‏حال عقب‏ماندگی در بخش خشکی را «بسیار کمتر از دریا» و «قابل جبران» دانست.

وی افزود: فعالیت‏های بخش دریایی مانند حفاری، ساخت و نصب تجهیزات، لوله‏گذاری حداقل 3 تا 4 ماه از برنامه عقب است.

اعتصام همچنین از اقدامات شرکت نفت و گاز سپانیر (متعلق به قرارگاه خاتم) برای تأمین دکل‏های حفاری مورد نیاز فازهای 13 و 22-24 پارس جنوبی خبر داد و گفت: در حال حاضر، یک دستگاه دکل در این فازها مشغول حفاری است.
وی افزود: کار خرید چند دستگاه دکل حفاری و بازسازی دو دکل نیز برای به‏کارگیری در این فازها در دست انجام است.

behnam
2012/02/27, 23:18
زيان انباشته پوشش داده نميشه فقط كوچيكتر ميشه چون سرمايه شركت افزايش پيدا ميكنه...اين اشتباهه كه فكر كنيد زيان انباشته پوشش داده ميشه...اما خب از شمول ماده 141 خارج ميشه و اينه كه سهمو تكون ميده نه پوشش زيان انباشته
اگه طبق استاندارد حسابداری محاسبه کنیم،بله
ولی وضعیت امسال این شرکتها استثناست
اول زیان انباشته پوشش داده میشه و بعد از محل مازاد تجدید ارزیابی،افزایش سرمایه داده میشه
اگه زیان انباشته صفر نشه که شرکت نمیتونه افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی بده
البته راه ساده تر اینه که شرکت مقداری از داراییهای خودش مثل زمین،ساختمان و ... رو بفروشه و از محل سود فروش دارایی،زیان رو صفر کنه
منتها این امکان همیشه وجود داره و چیز استثنایی نیست
با این فرق که امسال و احتمالا سال آینده به این سود،مالیات تعلق نمیگیره

*سامان*
2012/02/27, 23:39
اگه طبق استاندارد حسابداری محاسبه کنیم،بله
ولی وضعیت امسال این شرکتها استثناست
اول زیان انباشته پوشش داده میشه و بعد از محل مازاد تجدید ارزیابی،افزایش سرمایه داده میشه
اگه زیان انباشته صفر نشه که شرکت نمیتونه افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی بده
البته راه ساده تر اینه که شرکت مقداری از داراییهای خودش مثل زمین،ساختمان و ... رو بفروشه و از محل سود فروش دارایی،زیان رو صفر کنه
منتها این امکان همیشه وجود داره و چیز استثنایی نیست
با این فرق که امسال و احتمالا سال آینده به این سود،مالیات تعلق نمیگیره

نه ديگه اين راهش نيست.....شركت اول به ميزان زيان انباشته كاهش سرمايه ميده و بعد افزايش سرمايه ميده...نه اينكه زيان انباشته 0 بشه

قسمت آبي رنگ اسمش هست تجديد ارزيابي اما به شكل عملي نه تجديد ارزيابي كه باعث افزايش سرمايه ميشه

behnam
2012/02/27, 23:45
نه ديگه اين راهش نيست.....شركت اول به ميزان زيان انباشته كاهش سرمايه ميده و بعد افزايش سرمايه ميده...نه اينكه زيان انباشته 0 بشه

قسمت آبي رنگ اسمش هست تجديد ارزيابي اما به شكل عملي نه تجديد ارزيابي كه باعث افزايش سرمايه ميشه
خب اگه بخوایم این جوری حساب کنیم که نمیشه افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی
شرکت همین الان میتونه به اندازه زیان انباشته،کاهش سرمایه بده
بعدش هم سهمی 100 تومن از سهامدار بگیره و افزایش سرمایه بده
فکر میکنم مثل بحث تاپیک فاراک این بار هم به توافق نمی رسیم :d

*سامان*
2012/02/27, 23:49
خب اگه بخوایم این جوری حساب کنیم که نمیشه افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی
شرکت همین الان میتونه به اندازه زیان انباشته،کاهش سرمایه بده
بعدش هم سهمی 100 تومن از سهامدار بگیره و افزایش سرمایه بده
فکر میکنم مثل بحث تاپیک فاراک این بار هم به توافق نمی رسیم :d

اصلا قانون افزايش سرمايه واسه شركتايي كه زيان انباشته دارن همينه...مخصوصا افزايش سرمايه از محل تجديد ارزيابي......شما 10000 سهم داريد اين 10000 سهم مثلا به 5000 سهم تبديل ميشه و حالا شركت يه افزايش سرمايه 400 درصدي ميده و تعداد سهام شما به 20000 افزايش پيدا ميكنه......اين قانون هست

behnam
2012/02/27, 23:56
اصلا قانون افزايش سرمايه واسه شركتايي كه زيان انباشته دارن همينه...مخصوصا افزايش سرمايه از محل تجديد ارزيابي......شما 10000 سهم داريد اين 10000 سهم مثلا به 5000 سهم تبديل ميشه و حالا شركت يه افزايش سرمايه 400 درصدي ميده و تعداد سهام شما به 20000 افزايش پيدا ميكنه......اين قانون هست
درسته ساده جان
طبق همین قانون استفاده از مازاد تجدید ارزیابی برای انجام افزایش سرمایه مجاز نیست چون تحقق نیافته است
شرکت فقط میتونه به اندازه مابه التفاوت میزان استهلاک داراییها سود شناسایی کنه
ولی میگم،امسال استثناست(فقط برای شرکتهای مشمول ماده 141)
اتفاقا شرکت در مجمع تیرماه دنبال اجرای همین کار بود که اول کاهش سرمایه بده و بعد افزایش سرمایه که موافقت نشد

behnam
2012/02/28, 12:34
صدرا روی 150 تومن به خوبی حمایت میشه
حجم معاملات به نسبت پایینه
البته در 5 دقیقه آخر معاملات امروز، حجم بالا رفت
دامنه نوسان قیمت کاملا محدود شده (155-150)
از همه اینها میشه این طور نتیجه گرفت که صدرا خیلی زود یک حرکت شارپ خواهد داشت

felfel
2012/02/28, 16:53
انشالله با گزارش پیش بینی سال 91 صدرا روند صعودی خودشو شروع کنه

سهامدار 67
2012/02/28, 20:33
در این 7 روز کاری اخیر حدودآ 35 میلیون سهم صدرا معامله شده که بیش از 90% حجم آن در رنج قیمتی 150 تا 155 تومان معامله شده و در صد بسیار ناچیزی در قیمتهای پایین تر بوده برای مثال همین امروز کمترین قیمت 1496 ریال بود ولی فقط 1000 تا دونه سهم و یا دیروز 1495 ریال هم دادند فقط 13000 سهم و یا 4 شنبه هفته پیش کف قیمتی فقط 100 تا دونه معامله گردید. سئوالی که شاید ذهن ما را زیاد به خودش مشغول می کند این است که خریداران چه کسانی هستند؟ قطعآ نوسانگیران حقیقی نمی باشند چرا که تو این مدت هیچ نوسانی نداده مگر کسی که از 151 الی 154 خریده اگه فرضآ در همین رنج هم اقدام به فروش کرده باشد توانسته سودی ولو ناچیز کند؟ حتی خرج کارمزدش را هم در نیاورده است چه برسد به اینکه سودی کرده باشد . سئوال دیگر این است که فروشندگان چه کسانی بودند؟ شاید همگی فروشنده های حقیقی نبودند مثلآ همین امروز در دقیقه پایانی چه کسی 700 هزار سهم را فروخت؟ آن هم در 150 نه پایین تر از این قیمت؟ شاید فقط یک کد به کد بوده به دلایلی چون: 1- ترساندن خریداران بلقوه بازار و مانع شدن آنها از خرید سهم 2_ القا نا امیدی مبنی بر اینکه صدرا حتی در بازار نسبتآ مثبت امروز نیز قادر به رشد نمی باشد و خسته کردن سهامدار و بدنبال آن تحریک آنها به فروش سهم خود ولو به ضرر کما اینکه امروز در تالار بنده شاهد آن بودم که چند تن از سهامداران قذیمی صدرا تعداد 850000 سهم را با ضرر سنگین فروختند . سئوال بعدی که در این خصوص مطرح می شود این است که اگر صدرا هیچ خبر خوبی ندارد و حتی شاید گزارش خوبی را به بازار منعکس نکند و مضاف بر آن این همه شایعات منفی ریز و درشت پیرامون سهم : پس به چه منظور خریداران در این رنج قیمتی و با این حجم بالا اقدام به خرید می کنند ؟ خیلی ساده اندیشی است اگر ما فکر کنیم که این اقدام برنامه ریزی شده آنها صرفآ جهت حمایت از سهم می باشد و لا غیر . شاید کلید معمای مبهم و نامعلوم آینده روند صدرا در یافتن پاسخ این سئولات نهفته باشد. الله اعلم

behnam
2012/02/28, 20:50
در این 7 روز کاری اخیر حدودآ 35 میلیون سهم صدرا معامله شده که بیش از 90% حجم آن در رنج قیمتی 150 تا 155 تومان معامله شده و در صد بسیار ناچیزی در قیمتهای پایین تر بوده برای مثال همین امروز کمترین قیمت 1496 ریال بود ولی فقط 1000 تا دونه سهم و یا دیروز 1495 ریال هم دادند فقط 13000 سهم و یا 4 شنبه هفته پیش کف قیمتی فقط 100 تا دونه معامله گردید. سئوالی که شاید ذهن ما را زیاد به خودش مشغول می کند این است که خریداران چه کسانی هستند؟ قطعآ نوسانگیران حقیقی نمی باشند چرا که تو این مدت هیچ نوسانی نداده مگر کسی که از 151 الی 154 خریده اگه فرضآ در همین رنج هم اقدام به فروش کرده باشد توانسته سودی ولو ناچیز کند؟ حتی خرج کارمزدش را هم در نیاورده است چه برسد به اینکه سودی کرده باشد . سئوال دیگر این است که فروشندگان چه کسانی بودند؟ شاید همگی فروشنده های حقیقی نبودند مثلآ همین امروز در دقیقه پایانی چه کسی 700 هزار سهم را فروخت؟ آن هم در 150 نه پایین تر از این قیمت؟ شاید فقط یک کد به کد بوده به دلایلی چون: 1- ترساندن خریداران بلقوه بازار و مانع شدن آنها از خرید سهم 2_ القا نا امیدی مبنی بر اینکه صدرا حتی در بازار نسبتآ مثبت امروز نیز قادر به رشد نمی باشد و خسته کردن سهامدار و بدنبال آن تحریک آنها به فروش سهم خود ولو به ضرر کما اینکه امروز در تالار بنده شاهد آن بودم که چند تن از سهامداران قذیمی صدرا تعداد 850000 سهم را با ضرر سنگین فروختند . سئوال بعدی که در این خصوص مطرح می شود این است که اگر صدرا هیچ خبر خوبی ندارد و حتی شاید گزارش خوبی را به بازار منعکس نکند و مضاف بر آن این همه شایعات منفی ریز و درشت پیرامون سهم : پس به چه منظور خریداران در این رنج قیمتی و با این حجم بالا اقدام به خرید می کنند ؟ خیلی ساده اندیشی است اگر ما فکر کنیم که این اقدام برنامه ریزی شده آنها صرفآ جهت حمایت از سهم می باشد و لا غیر . شاید معمای مبهم و نامعلوم آینده روند صدرا در یافتن پاسخ این سئولات نهفته باشد باشد. الله اعلم
اگر کسی امروز معاملات صدرا رو از اول تا آخر نگاه میکرد متوجه میشد که سهم تقریبا از فروشنده خالی شده
سهمی که در کمتر از 10 دقیقه حجم چند میلیونی میزد تا 3-2 دقیقه آخر 3 میلیون هم معامله نشده بود
اون هم در قیمت منفی
اگه الآن تارگت بدم ممکنه دوستان فکر کنند دارم تبلیغ میکنم
ولی صدرا میتونه با اعلام یه سود بالا و بازگشایی عالی بعد از اعلام سود بازار رو سورپرایز کنه

felfel
2012/02/29, 00:25
:O:O[هزاران پست در تالارهای گفتمان بورس و بورکس زده شد این پست یادگاری باشه چند روز دیگه خواهید دید که صدرا چیکار:oمیکنه ببخشید حمل بر خودستایی نباشه صدرا نه تکنیکال داره نه کف و نه سقف این سهم به وقتش حرکت میکنه که سرتون سوت بکشه صدرا یک سهم سرکش و غیره قابل رام کردن است قندیها باید پیش صدرا خبر دار و اماده باش باشن بیخود نیست اینهمه داره اذیت میکنه از اینکه فکر کنیم که توی این سهم خبری نیست و این بازیهای خسته کننده بی برنامه هست فکری واهی و تو خالی است حرکتهای صدرا در هر حال چه منفی ومثبت انتحاری بوده و هست این مدت طولانی و جاماندن از بازار برای حقوقی هم نتیجه ای نداره پس بنابراین انها هم از این زمان به هدر رفته حتما بهرمند خواهند شد تا بحال که اینچنین بوده]:o

سپهری
2012/02/29, 09:23
از قرار معلوم در این ساعت فروشنده واقعی وجود نداره و معاملات صوری در حال انجام میباشد

رامین آرتی
2012/02/29, 10:08
دوستانی داشتم که خیلی به صدرا وفادار بودند ولی دیروز مقداری از سهام خود را خالی کردند و با صندوق بازنشستگی و سرمایه گذاری صنعت و معدن تعویض کردند

behnam
2012/02/29, 10:14
دوستانی داشتم که خیلی به صدرا وفادار بودند ولی دیروز مقداری از سهام خود را خالی کردند و به سمت صندوق بازنشستگی و صنعت و معدن شیفت کردند
البته این به هیچ عنوان خوشحال کننده نیست
ولی حرکت سهم دقیقا زمانی شروع میشه که کسی فکرش رو هم نمیکنه و همه از سهم نا امید شدند
فروشندگان کنونی در قیمتهای بالاتر دوباره خریدار خواهند بود
و شاید در صف خرید......

kh25
2012/02/29, 10:19
البته این به هیچ عنوان خوشحال کننده نیست
ولی حرکت سهم دقیقا زمانی شروع میشه که کسی فکرش رو هم نمیکنه و همه از سهم نا امید شدند
فروشندگان کنونی در قیمتهای بالاتر دوباره خریدار خواهند بود

دوستان منتظر 148هم باشید!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

در نا امیدی بسی امید است؟؟؟؟؟؟!!!!!!

سپهری
2012/02/29, 10:25

در نا امیدی بسی امید است؟؟؟؟؟؟!!!!!!زمان جمع کردن سهم از بازار نوسان نمیدهند تا نه توجه نوسانگیران جلب نشود وهم سهامداران خسته و فروشنده شوند

behnam
2012/02/29, 10:27

در نا امیدی بسی امید است؟؟؟؟؟؟!!!!!!
دوست عزیز بنده به هیچ عنوان نا امید نیستم
همین قدر که زیر 145 نرفت کافیه
حالا 148 یا 150 فرقی نداره
در حال حاضر فقط منتظر بسته شدن نماد و اعلام سود سال آینده هستم
تنها ناراحتی من اینه که چرا دیگه نقدینگی ندارم تا باز هم صدرا بخرم :d

Anssa
2012/02/29, 10:43
در اطلاعات سهامداران خصدرا نوشته 60% سهام وثيقه....

آيا اين خوبه؟ !!

طيب
2012/02/29, 10:52
باسلام وعرض ادب

صدرا و آخرین نمایش های حقوقی دراین مقطع بپایان خود رسیده است.

و یه حرکت شارپ بتمام عیار بعداز خبرای خوب بنیادی خواهد داشت انشاء الله

سپهری
2012/02/29, 11:27
میوه صبر

صبر، كليد رسيدن است و كاميابی سرانجام كسی است كه شکیبایی میورزد.

الصَّبْرُ مِفْتاحُ الدَّرْكِ وَالنُّجْحُ عُقْبَی مَنْ صَبَرَ.
بحار الأنوار، ج75، ص45

سپهری
2012/02/29, 13:42

آيا اين خوبه؟ !!به نظر من چون از حالت شناور در امده میتونه خوب باشه تا نظر سایر عزیزان چه باشه

سهامدار 67
2012/02/29, 13:49
تغییر روش ذهن همیشه کار آسانی نیست. برای مثال در بازار ما عمومآ کلماتی را بکار می بریم که برای ما معنا و مصداق واقعی ندارند. یعنی شایدهرگز نتوانسته ایم معنا و محتوای آنها را تجربه کنیم.فرضآ ما گاهآ کلمه صبر را در بازار زیاد به همدیگه گوشزد و یا تکرار می کنیم ولی معمولا آن را با انتظار کشیدن به اشتباه میگیریم.صبر حالت و کیفیتی است که در آن فرد وضع موجود را می پذیرد و در آن ذهن به خواستن_طلبیدن_شدن و رسیدن نمی اندیشدو به عبارتی دیگر صبر مردن بر هر آرزویی در لحضه می باشد.صبر ضد انتظار است در انتظار ذهن ما به آینده می دود و در آینده چیزی را جستجو می کند و می خواهد به آن دست یابد. ( کی سهامی که خریدم رشد میکند؟..کی بازار بر میگردد؟ کی ضررهایم جبران می شود؟ کی تعطیلات تمام می شود ..کی بازار شروع می شود و... ) شاید به همین دلیل است که در حالت انتظار ذهن ما نمی تواند آرام باشد . ما لفظآ از صبر صحبت می کنیم ولی در عمل حالت ذهنمان حالت انتظار است. در هر صورت صبر چیزی است مترادف نخواستن و چنگ نینداختن. حالت و کیفیتی از ذهن که ما در این بازار آشفته و در شرایط فعلی شدیدآ بهش نیاز داریم و باید سعی کنیم از انتظار کشیدن که یک نوع مرگ تدریچی است به شدت بپرهیزیم.

از شیشه بی می می بی شیشه بجویید ---- حق را زدل خالی از اندیشه بجویید ---( مولانا )

میوه صبر

صبر، كليد رسيدن است و كاميابی سرانجام كسی است كه شکیبایی میورزد.

الصَّبْرُ مِفْتاحُ الدَّرْكِ وَالنُّجْحُ عُقْبَی مَنْ صَبَرَ.
بحار الأنوار، ج75، ص45

masoudtb
2012/02/29, 15:28
اون سهام وثیقه برای قرارگاه خاتم

محمد صالحی
2012/03/02, 18:44
http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up1/51190854037657694655.jpg (http://www.pic1.iran-forum.ir/)

در بولینگر هفتگی حمایت قوی در محدوده 125 را میبینید

http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up1/44414336183864840904.png (http://www.pic1.iran-forum.ir/)

کلاسیک را حمایت قوی را مشاهده میکنید که هدف را نشان دادم

http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up1/70327059036102118439.png (http://www.pic1.iran-forum.ir/)

اندیکاتورهای هفتگی نشان از گارد رشد قیمتی دارد

http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up1/24221571676793792283.png (http://www.pic1.iran-forum.ir/)

هارمونیک هم الگوی کوسه است

البته 145 حمایت خوبی دارد اما در صورت شکست میتوتند چارتهای بالا شکل گیرد باید ببینیم

محمد صالحی
2012/03/02, 19:06

آيا اين خوبه؟ !!

ایا امکان دارد ادرسی که میتوان 60 درصد وثیقه را دید بزنید

hamid672003
2012/03/02, 20:39
باسلام:
دوست عزیز اموال برخی ارگانها را نمی شود بصورت منبع ذکر کرد چون منع قانونی دارد. بخاطر همین بورس هم این کار را نمی کند . راستی نقشه تهران را دیدی ؟ آیا نزدیک خانه شما پادگانی هست که در روی نقشه چیزی جز فضای سبز و یا پارک جنگلی درج شده باشد ؟ خوب اونم هینطور است . و من الله توفیق .

ایا امکان دارد ادرسی که میتوان 60 درصد وثیقه را دید بزنید

عليمردان
2012/03/02, 21:48
نمیدانم دوستان این عدد 60% را از کجا آورده اند
انچه خاتم مالکیت دارد51/18% است خواجه علی مدیر سپانیر هم که در مجمع گفت ما از زمان خرید بلوک مدیریت صدرا تا کنون نه یک سهم خریدیم و نه فروختیم

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=152137

رامین آرتی
2012/03/02, 22:30
پس در صورت شکست 1450 ریال الگوی بالا و قیمت 1300 ریال را خواهد دید

hamid672003
2012/03/02, 22:48
باسلام:
دوستان عزیز بنده از شما تعجب می کنم که چطور تمام گمانه زنی های شما منفی بافی است .پس بنده شما را به یک خبر خوش دعوت می کنم .در حالی که با آقا وحید صحبت می کردیم همسر محترم ایشان به نکته ای اشاره نمود که بنده را مجاب به پیگیری نمود و تاییدیه خبر را گرفتم : خبر : مشکل شرکت در مورد زمین ورثه ای که شرکت صدرا در بوشهر در آن واقع است حل شده است و ضمن تمدید اجاره و پرداخت اجاره معوقه هشت ساله . قرارداد سه سال نیز تمدید و بسته شده است .و در حال برنامه ریزی یرای خرید می باشند.در صورت خبر جدید اعلام خواهد شد . و من الله توفیق .

Fmoradi
2012/03/02, 22:58
پس در صورت شکست 1450 ریال الگوی بالا و قیمت 1300 ریال را خواهد دید

با ارادت صدرا در صورت عبور از ١٤٠ بيشتر از ١٣٥ فعلا افت نميكند و يه بركشت ١٥٠ تومن خواهد داشت مگر انكه خبر خيلي بدي بيايد اما بشخصه اميد به صعود تا١٨٠ تومن رو دارم

hamid672003
2012/03/02, 23:15
باسلام:
برخی دوستان تماس گرفته اند که جریان زمین را کامل شرح دهم :چشم : این زمین شرکت هشت سال بود که ورثه ای شده بوده است و چون اجاره ای بوده و صدرا دارای حق کسب وپیشه در این زمین بوده است .وراث بر اساس قانون نمی توانستند این حق را نادیده بگیرند و لی سعی در این کار داشتن و راههای مختلفی را امتحان کرده اند و حالا به حکم قانون وبا صلح طرفین پس از هشت سال اجاره تمدید و حق صدرا به رسمیت شناخته شده است و این خبر بسیار عالی است.یعنی حل یکی از مشکلات صدرا در سر راه تجدید ارزیابی .در اصل یعنی داشتن حق کسب و پیشه در آن زمین .و من الله توفیق .

باسلام:
دوستان عزیز بنده از شما تعجب می کنم که چطور تمام گمانه زنی های شما منفی بافی است .پس بنده شما را به یک خبر خوش دعوت می کنم .در حالی که با آقا وحید صحبت می کردیم همسر محترم ایشان به نکته ای اشاره نمود که بنده را مجاب به پیگیری نمود و تاییدیه خبر را گرفتم : خبر : مشکل شرکت در مورد زمین ورثه ای که شرکت صدرا در بوشهر در آن واقع است حل شده است و ضمن تمدید اجاره و پرداخت اجاره معوقه هشت ساله . قرارداد سه سال نیز تمدید و بسته شده است .و در حال برنامه ریزی یرای خرید می باشند.در صورت خبر جدید اعلام خواهد شد . و من الله توفیق .

hamid672003
2012/03/03, 08:39
باسلام:
دوست عزیز آنهاییکه این حرفها را به شما زده اند باید خودشان پاسخ دهند نه بنده (در مورد این زمین مطلب به اینگونه است و هر کدام از زمینها شرایط خود را دارند).ضمنا بنده مطلبی را نمی گویم تا 100% از آن اطمینان نداشته باشم .در هر صورت همین خبر شروع اخبار خوش صدرا خواهد شد البته قبل از تاثیر افزایش سرمایه آذراب و سپس تحویل اولین کشتی افراماکس و اعلام سود 91 .راستی از تمامی دوستان خواهش می کنم مطالب بنده را جداگانه و بصورت یاداشت برداری جداگانه در کنار هم قرار دهند حتما به نتایج خوبی خواهند رسید . و من الله توفیق .

مگه با جاره نامه میشه تجدید ارزیابی کرد.........تا قبل از این خبر این بود که زمینها رو خریدند ولی چون قول نامه ای هست شاید بورس قبول نکنه.....................حال با این اجاره نامه که تف هم دست اعتصام نمیندازند

farhad.fathi
2012/03/03, 10:45
من صدرا رو وقتی میخرم که سهم کف الگو رو ببینه

http://forums.boursy.com/imported/2012/03/37.png (http://www.up.98ia.com/)

طيب
2012/03/03, 10:46
باسلام:
دوست عزیز آنهاییکه این حرفها را به شما زده اند باید خودشان پاسخ دهند نه بنده (در مورد این زمین مطلب به اینگونه است و هر کدام از زمینها شرایط خود را دارند).ضمنا بنده مطلبی را نمی گویم تا 100% از آن اطمینان نداشته باشم .در هر صورت همین خبر شروع اخبار خوش صدرا خواهد شد البته قبل از تاثیر افزایش سرمایه آذراب و سپس تحویل اولین کشتی افراماکس و اعلام سود 91 .راستی از تمامی دوستان خواهش می کنم مطالب بنده را جداگانه و بصورت یاداشت برداری جداگانه در کنار هم قرار دهند حتما به نتایج خوبی خواهند رسید . و من الله توفیق .

باسلام

اگه اجاره نامه باقید حق کسب و پیشه همراه باشه جزء دارایی ها محسوب میشه و میشه تجدید ارزیابی کرد وهیچگونه منع قانونی ندارد

behnam
2012/03/03, 10:50
باسلام

اگه اجاره نامه باقید حق کسب و پیشه همراه باشه جزء دارایی ها محسوب میشه و میشه تجدید ارزیابی کرد وهیچگونه منع قانونی ندارد
با سلام خدمت جناب طیب
در تایید فرمایش شما باید عرض کنم که حق کسب و پیشه در سر فصل داراییهای نامشهود قرار میگیره
مثل سرقفلی ،حق اکتشاف و ...

*سامان*
2012/03/03, 10:51
باسلام

من با يكي از وكلاي پايه يك دادگستري كه صحبت ميكردم قاطعانه ميگفت دادگستري ملك قولنامه اي رو تجديد نميكنه

behnam
2012/03/03, 10:58
من با يكي از وكلاي پايه يك دادگستري كه صحبت ميكردم قاطعانه ميگفت دادگستري ملك قولنامه اي رو تجديد نميكنه
سلام ساده جان
خارج از همه این بحثها،بنده میخوام یه چیزی رو خدمتتون عرض کنم
تجدید ارزیابی داراییها یک فرصت استثنایی برای شرکت محسوب میشه و مطمئن باشید شرکت هرگز این فرصت طلایی رو از دست نخواهد داد
ظاهرا این قانون به سال آینده هم تسری پیدا میکنه و شرکت با داشتن زمان میتونه مشکلات مربوط به داراییهای خودش حل کنه

طيب
2012/03/03, 11:11

باسلام

جناب ساده عزیز چه کسی دراین مورد حرفی از قولنامه زده؟!!!!!!!!!!

بنده عرض کردم حق کسب و پیشه جزء دارایی ها محسوب میشه و قابل تجدید ارزیابی دارایی هاست ومنع قانونی نداره و قابل انتقال بغیر هم هست

وتقریبا همردیف سرقفلی محسوب میشود . ودر اثر تصرف و اخذ پروانه بوجود میاید و الان اکثر فروشگاه ها و مغازه های بازار بهمین شکل و با قبض اربابی

معامله میشوند وبا همین قبض اربابی و همراه پروانه کسب از بانک ها وام میگیرند و این یه اصل قانونی است.

لطفا عرائض بنده را عینا با همین وکیلتون در جریان بگذارید البته بدون کم وکاست

سپاسگزارم

hamid672003
2012/03/03, 11:16
باسلام:
بله درست است .دارایی یعنی تمام حقوق متعلق به یک شرکت از جمله حق کسب و پیشه و غیره .البته که اگر اینطور نبود براحتی مالکان از دارندگان حق کسب و پیشه سلب حق می کردند و پول زیادی به جیب می زدند .در ضمن از جمله همین حقوق : حق صدرا در جزیره صدرا نیز هست که پرونده در تهران در حال پی گیری است و صدرا حاضر به پرداخت بیش از متری 700ريال نیست در حالیکه استانداری بوشهر با توصل به زور می خواهد متری 2000 تومان مطالبه کند .و من الله توفیق .

باسلام

با سلام خدمت جناب طیب
در تایید فرمایش شما باید عرض کنم که حق کسب و پیشه در سر فصل داراییهای نامشهود قرار میگیره
مثل سرقفلی ،حق اکتشاف و ...

*سامان*
2012/03/03, 11:32
باسلام

جناب ساده عزیز چه کسی دراین مورد حرفی از قولنامه زده؟!!!!!!!!!!

بنده عرض کردم حق کسب و پیشه جزء دارایی ها محسوب میشه و قابل تجدید ارزیابی دارایی هاست ومنع قانونی نداره و قابل انتقال بغیر هم هست

وتقریبا همردیف سرقفلی محسوب میشود . ودر اثر تصرف و اخذ پروانه بوجود میاید و الان اکثر فروشگاه ها و مغازه های بازار بهمین شکل و با قبض اربابی

معامله میشوند وبا همین قبض اربابی و همراه پروانه کسب از بانک ها وام میگیرند و این یه اصل قانونی است.

لطفا عرائض بنده را عینا با همین وکیلتون در جریان بگذارید البته بدون کم وکاست

سپاسگزارم

به اين قسمت توجه نكردم عذر ميخام......خب حق كسبو پيشه يه قسمت از داراييهاش محسوب ميشه و همونجور كه بهنام گفت نامشهوده....بحث سر داراييهاي مشهوده

طيب
2012/03/03, 11:38
به اين قسمت توجه نكردم عذر ميخام......خب حق كسبو پيشه يه قسمت از داراييهاش محسوب ميشه و همونجور كه بهنام گفت نامشهوده....بحث سر داراييهاي مشهوده

باسلام وعرض ادب و با احترام وافر

خواهش میکنم

بزرگوارید

سهامدار 67
2012/03/03, 17:14
در کنار حس شادی و خوشحال بودن حس خود تخریبی در بسیاری از ما ها وجود دارد.در عالم سهامداری و معامله گری ما نباید تحت تاثیر حس شعف ناشی از برد و یا حس سرشکستگی ناشی از باخت قرار بگیریم. ما باید آنچنان بر روی خود معامله گری و پرورش مهارتها یمان تمرکز کنیم که بدست آوردن و یا از دست دادن پول احساساتمان را تحت تاثیر قرار ندهد. در این این مسیر خطرناکی که برای رسیدن به موفقیت انتخاب کرده ایم ...اگر ما به آرامش درونی نرسیم تخلیه کشمکشهای درونی و برآورده کردن تمایلات ضد ونقیض در محیط بازار بسیار گران تمام خواهد شد و اگر ندانیم که به کجا می رویم؟ سر انجام خود را جایی خواهیم یافت که هرگز نمی خواستیم.

جهل آمد پیش او دانش شود -------جهل شد علمی که در ناقص رود

هر چه گیرد علتی علت شود ------ کفر گیرد کاملی ملت شود ---- ( مولانا )

baradaran
2012/03/03, 17:57
با سلام و عرض ادب :

با توجه به بحثی که در مورد حق کسب پیشه مطرح شده چون من شخصا درگیر این موضوع بودم تا حدی قانون رو میدونم و نظرم رو بیان میکنم البته اصلا به موضوع دارائیهای صدرا کاری ندارم و موضوع رو کلی مطرح میکنم .
اصولا قانون روابط موجر و مستاجر دو قانون وجود دارد یکی مربوط به سال 1356 و دیگری 1376 و احکامی که صادر میشه در دو قانون متفاوت است .
چنانچه در قرارداد موجر و مستاجردر مورد ملکی که درارای حق تجاری است قید شده باشد که حقوق تجاری مالک ( موجر) که اصطلاحا سرقفلی نامیده میشود کلا به مستاجر واگذار شده است در این صورت در هر دو قانون سال 56 و 76 مستاجر دارای حق سرقفلی خواهد بود و میتواند این حق را به فرد دیگری واگذار و یا بفروشد البته با رعایت ضوابط قرارداد فی مابین و قیمت حق سرقفلی برخی موارد چندین برابر قیمت خود ملک است . برای نمونه حق تجاری ( سرقفلی ) در بازار رضای مشهد برای یک مغازه 20 متری بیش از یک میلیارد تومان است در صورتی که ملک فوق بدون حق تجاری قیمتی بسیار بسیار کمتر دارد . حق سرقفلی میتواند سند داشته باشد و یا بدون سند باشد و داشتن قولنامه که حق سرقفلی را تائید کند و مورد تائید باشد کفایت میکند و قابل خرید و فروش است .
و اما حالت دوم چنانچه ملکی که دارای حقوق تجاری است به صورت اجاره به دیگری واگذار شود ولی در قرارداد قید شود حق سرقفلی واگذار نشده و متعلق به مالک است در این صورت اگر تاریخ قراداد مربوط به قبل از سال 76 باشد مشمول قانون سال 56 میشود که بر اساس آن به مستاجر حق کسب و پیشه تعلق میگیرد مبلغ حق کسب و پیشه باید با نظر کارشناسان رسمی دادگستری تعیین شود ولی معمولا ارزش آن حدود 60 تا 80 درصد ارزش سرقفلی تعیین میشود .
ولی چنانچه قراداد مربوط به بعد از سال 76 باشد و در قراردا قید شده باشد که حق سرقفلی واگذار نشده و متعلق به مالک است در این صورت هیچ حقی به مستاجر تعلق نخواهد گرفت و باید بدون دریافت هیچ مبلغی بابت حق تجاری بعد از پایان قرارداد ملک را تخلیه و تحویل دهد .

مینا
2012/03/04, 01:17
http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up1/34604593682428933197.png

hamid672003
2012/03/04, 09:50
باسلام:
دوست عزیز مطلب شما کاملا صحیح است و نکته شما در مورد قید شدن که حق سر قفلی واگذار نشده اهمیت زیادی دارد چون در صورت قید نشدن راههای زیادی برای اثبات حق سر قفلی وجود دارد .و من الله توفیق .

با سلام و عرض ادب :

با توجه به بحثی که در مورد حق کسب پیشه مطرح شده چون من شخصا درگیر این موضوع بودم تا حدی قانون رو میدونم و نظرم رو بیان میکنم البته اصلا به موضوع دارائیهای صدرا کاری ندارم و موضوع رو کلی مطرح میکنم .
اصولا قانون روابط موجر و مستاجر دو قانون وجود دارد یکی مربوط به سال 1356 و دیگری 1376 و احکامی که صادر میشه در دو قانون متفاوت است .
چنانچه در قرارداد موجر و مستاجردر مورد ملکی که درارای حق تجاری است قید شده باشد که حقوق تجاری مالک ( موجر) که اصطلاحا سرقفلی نامیده میشود کلا به مستاجر واگذار شده است در این صورت در هر دو قانون سال 56 و 76 مستاجر دارای حق سرقفلی خواهد بود و میتواند این حق را به فرد دیگری واگذار و یا بفروشد البته با رعایت ضوابط قرارداد فی مابین و قیمت حق سرقفلی برخی موارد چندین برابر قیمت خود ملک است . برای نمونه حق تجاری ( سرقفلی ) در بازار رضای مشهد برای یک مغازه 20 متری بیش از یک میلیارد تومان است در صورتی که ملک فوق بدون حق تجاری قیمتی بسیار بسیار کمتر دارد . حق سرقفلی میتواند سند داشته باشد و یا بدون سند باشد و داشتن قولنامه که حق سرقفلی را تائید کند و مورد تائید باشد کفایت میکند و قابل خرید و فروش است .
و اما حالت دوم چنانچه ملکی که دارای حقوق تجاری است به صورت اجاره به دیگری واگذار شود ولی در قرارداد قید شود حق سرقفلی واگذار نشده و متعلق به مالک است در این صورت اگر تاریخ قراداد مربوط به قبل از سال 76 باشد مشمول قانون سال 56 میشود که بر اساس آن به مستاجر حق کسب و پیشه تعلق میگیرد مبلغ حق کسب و پیشه باید با نظر کارشناسان رسمی دادگستری تعیین شود ولی معمولا ارزش آن حدود 60 تا 80 درصد ارزش سرقفلی تعیین میشود .
ولی چنانچه قراداد مربوط به بعد از سال 76 باشد و در قراردا قید شده باشد که حق سرقفلی واگذار نشده و متعلق به مالک است در این صورت هیچ حقی به مستاجر تعلق نخواهد گرفت و باید بدون دریافت هیچ مبلغی بابت حق تجاری بعد از پایان قرارداد ملک را تخلیه و تحویل دهد .

وحید83
2012/03/04, 10:32
ساده ترین روش برای اثبات حق کسب و پیشه (سرقفلی) حق احیا می باشد
یعنی اگر ملکی تا قبل از موضوع اجاره فاقد هرگونه فعالیت تجاری باشد و مستاجر بر اساس فعالیت (حداقل 3 سال )در آن ،به ملک شان تجاری بدهد بصورت قهری سرقفلی به او تعلق می گیرد .

esi_mohammadi
2012/03/04, 14:01
اگر این super pitchfork را روی نمودار هفتگی در نظر بگیریم دیروز وارنینگ سوم این چنگال تاچ شد
گذشته سهم نشون داده که هر وقت قیمت به این وارنینگ ها برخورد داشته عکس العمل خوبی از خود نشان داده .
در ultimate osillator هم واگرایی مثبت دیده میشه .
http://129.7.img98.net/out.php/i236929_sadra-super-pithfork.jpg

لینک تصویر (http://129.7.img98.net/out.php/i236929_sadra-super-pithfork.jpg)

آترينا
2012/03/04, 14:26
سلام... يكي از دوستانم به من گفته روي 125 تومن صدرا بخرم... بخرم به نظرتون بچه ها؟ آيا؟

bahary
2012/03/04, 14:36
سلام... يكي از دوستانم به من گفته روي 125 تومن صدرا بخرم... بخرم به نظرتون بچه ها؟ آيا؟

اگه به اون قیمت رسید بخر ولی الان فقط تماشا کن. البته به نظر من تا 100جا داره بریزه .

آترينا
2012/03/04, 14:39
اگه به اون قیمت رسید بخر ولی الان فقط تماشا کن. البته به نظر من تا 100جا داره بریزه .
دوست من تو كانادا زندگي مي كنه و تو دانشگاه هاي اونجا درس ميده تكنيكال رو از اون دارم ياد ميگيرم ميگه اين دريايي ايران كمترين قيمتش اين ميشه

bahary
2012/03/04, 14:44
دوست من تو كانادا زندگي مي كنه و تو دانشگاه هاي اونجا درس ميده تكنيكال رو از اون دارم ياد ميگيرم ميگه اين دريايي ايران كمترين قيمتش اين ميشه

یعنی کدام؟ 100 یا 125 یا ؟

آترينا
2012/03/04, 14:48
اوني كه من گفتم 125 بود دوست جان

behnam
2012/03/04, 14:49
کف کف صدرا 145 تومنه
اگه سهم بیاد روی 120 یا 125 دیگه صعودی در کار نخواهد بود
سهم از 285 به 148 رسیده
بیشتر از این دیگه جا برای افت نداره و هیچ دلیلی هم برای افت بیشتر وجود نداره

bahary
2012/03/04, 15:00
اوني كه من گفتم 125 بود دوست جان

آخر سال 87 یادتونه صدرا شد493 ریال
چه اتفاقی افتاده بود؟ این سهم را نمیشه دقیقا پیش بینی کرد چون با تکنیکال خیلی سر و کار نداره و کاملا سیاسی است. احتمال ریزش تا زیر 100 هم براش متصوره .

علامه
2012/03/04, 15:07
بنظر من یا تکنیکال توانایی پیش بینی صدرا رو نداره(بخاطر محدودیتهای بازار ایران(حجم مبنا و ...)) و یا تکنیکال کارها توانایی پیش بینی صدرا رو ندارن چون الان بیش از یکسالی هست حتی یک نفر نتونسته درست پیش بینی بکنه(البته سهمهای دیگر رو دوستان خوب تحلیل میکنن...جسارت نشه )
پس صحبت کردن راجع به تکنیکال سهم شاید خیلی بجا نباشه

گرچه من معتقدم اولین اصل تکنیکال که میگه"همه چیز تو قیمت سهم لحاظ میشه" در ایران صادق نیست بخاطر حجم مبنا، حمایتها و مقاومتهای دستوری، حجم کم معاملات و ....
به هرحال باید دید پیش بینی 91 چطوره تا مشخص بشه
خیلی به رانت سهم هم نمیشه اعتنایی کرد بیش از یکساله هر روز میبینیم یه سری میگن فلان عدد رو اعلام مکینه فردا این میشه پس فردا اون میشه ولی هیچ اتفاقی نیفتاده تو سهم
فعلا فقط صبر

hamid672003
2012/03/04, 15:12
باسلام:
دوستان عزیز جناب وحید خان لحظاتی پیش با بنده تماس گرفت و گفت که قضیه شرکتی که بنده به شما گفتم و جریان اون حق کسب و پیشه با مطلبی که هسر ایشون فرموده اند متفاوت است و این مطلب را بنده نمی دانستم و هنوز هم مدرک کافی برایش بدست نیاورده ام اما خدمتتان عرض می کنم البته مسئولیت این خبر با آقا وحید است و بنده هیچ دخل و تصرفی در آن ندارم .و من الله توفیق .
خبر : شرکت کشتی سازی صدرا انشاالله تا هفته آینده سند خواهد خورد و تاثیر شگرفی بر روی صدرا خواهد داشت .

hamid672003
2012/03/04, 15:14
باسلام:
دوستان عزیز خبر خوش دیگری نیز در راه است و آن تسویه بخشی از بدهی های دولت با شرکتهای پیمانکاری است .و من الله توفیق .

behnam
2012/03/04, 15:17
بنظر من یا تکنیکال توانایی پیش بینی صدرا رو نداره(بخاطر محدودیتهای بازار ایران(حجم مبنا و ...)) و یا تکنیکال کارها توانایی پیش بینی صدرا رو ندارن چون الان بیش از یکسالی هست حتی یک نفر نتونسته درست پیش بینی بکنه(البته سهمهای دیگر رو دوستان خوب تحلیل میکنن...جسارت نشه )
پس صحبت کردن راجع به تکنیکال سهم شاید خیلی بجا نباشه

گرچه من معتقدم اولین اصل تکنیکال که میگه"همه چیز تو قیمت سهم لحاظ میشه" در ایران صادق نیست بخاطر حجم مبنا، حمایتها و مقاومتهای دستوری، حجم کم معاملات و ....
به هرحال باید دید پیش بینی 91 چطوره تا مشخص بشه
خیلی به رانت سهم هم نمیشه اعتنایی کرد بیش از یکساله هر روز میبینیم یه سری میگن فلان عدد رو اعلام مکینه فردا این میشه پس فردا اون میشه ولی هیچ اتفاقی نیفتاده تو سهم
فعلا فقط صبر
علامه جان تحلیل تکنیکال به تنهایی روی صدرا جواب نمیده
باید تحلیل بنیادی هم انجام بشه و همچنین به معاملات سهم توجه ویژه بشه
الآن مهمترین نکته همونی هست که خودت گفتی
پیش بینی 91

hamid672003
2012/03/04, 15:27
باسلام:
دوستان شنیده ها حکایت از آن دارد که مدیران صدرا رابطه بین 140 میلیون یورو و کشتیهای ریکمرز را پذیرفته و قبول دارند که بجای آن پول تجهیزات . خریداری شده است .و من الله توفیق .

طيب
2012/03/04, 17:20
باسلام:
دوستان عزیز جناب وحید خان لحظاتی پیش با بنده تماس گرفت و گفت که قضیه شرکتی که بنده به شما گفتم و جریان اون حق کسب و پیشه با مطلبی که هسر ایشون فرموده اند متفاوت است و این مطلب را بنده نمی دانستم و هنوز هم مدرک کافی برایش بدست نیاورده ام اما خدمتتان عرض می کنم البته مسئولیت این خبر با آقا وحید است و بنده هیچ دخل و تصرفی در آن ندارم .و من الله توفیق .
خبر : شرکت کشتی سازی صدرا انشاالله تا هفته آینده سند خواهد خورد و تاثیر شگرفی بر روی صدرا خواهد داشت .

باسلام وعرض ادب

باتشکر از زحماتتون

این خبر خیلی خوبی بود وباید هم جناب وحید خان این خبرو میداد جا داره از این بزرگوار تشکر کرد .سلام بنده را به ایشون برسانید

ایول به مرامشون که همیشه خبرای خوب و دست اول میده

felfel
2012/03/04, 17:36
:O:O[هزاران پست در تالارهای گفتمان بورس و بورکس زده شد این پست یادگاری باشه چند روز دیگه خواهید دید که صدرا چیکار:oمیکنه ببخشید حمل بر خودستایی نباشه صدرا نه تکنیکال داره نه کف و نه سقف این سهم به وقتش حرکت میکنه که سرتون سوت بکشه صدرا یک سهم سرکش و غیره قابل رام کردن است قندیها باید پیش صدرا خبر دار و اماده باش باشن بیخود نیست اینهمه داره اذیت میکنه از اینکه فکر کنیم که توی این سهم خبری نیست و این بازیهای خسته کننده بی برنامه هست فکری واهی و تو خالی است حرکتهای صدرا در هر حال چه منفی ومثبت انتحاری بوده و هست این مدت طولانی و جاماندن از بازار برای حقوقی هم نتیجه ای نداره پس بنابراین انها هم از این زمان به هدر رفته حتما بهرمند خواهند شد تا بحال که اینچنین بوده]:o انشالله بزودی استارت صدرا شروع میشه :)) خونه تکونی صدرا داره تمام میشه

behnam
2012/03/04, 17:59
آذراب 185 تومنی در عرض 40 روز رسیده به 273 تومن
یعنی 47%رشد قیمت
در همین مدت فاراک از 145 رسیده به 150 ،که البته نمادش بسته است
اینم میشه 3% رشد قیمت
ولی صدرا از 160 تومن شده 148 تومن
یعنی 7% کاهش قیمت
در حال حاضر نماد فاراک برای تعدیل مثبت بسته شده و به طور قطع با رشد قیمت خیلی خوبی باز خواهد شد
خب فقط میمونه صدرا
با این وضع صدرا چه جوری میخواد پایین تر بیاد
میشه آذراب به 300 برسه و صدرا به 120 ؟
خب این به هیچ عنوان منطقی نیست و با شرایط بنیادی سهم همخوانی نداره
نمیشه از یک راه انتظار دو مقصد متفاوت رو داشت (آذراب صعودی و صدرای نزولی)
فقط زمان رسیدن به اهداف قیمتی تفاوت داره
به احتمال زیاد قبل از بازگشایی فاراک،نماد صدرا برای اعلام سود 91 متوقف خواهد شد
پس باید منتظر باشیم
البته نه خیلی زیاد

armin777
2012/03/04, 18:44
ساده ترین روش برای اثبات حق کسب و پیشه (سرقفلی) حق احیا می باشد
یعنی اگر ملکی تا قبل از موضوع اجاره فاقد هرگونه فعالیت تجاری باشد و مستاجر بر اساس فعالیت (حداقل 3 سال )در آن ،به ملک شان تجاری بدهد بصورت قهری سرقفلی به او تعلق می گیرد .با سلام:
من نمیدونم این بحث ها برای چیه؟مگه مالک میخواد صدرا رو بیرون کنه؟یا مالک میخواد زمینها رو به صدرا بفروشه؟خوب فعلا اونجا داره کار میکنه و حق اجاره رو باید بده.
این ملک اول باید از طریق دادگستری مشکلش حل بشه .ولی اینکه بگیم میخواد تجدید ارزیابی کنه صدرا واقعا از هر وکیلی بپرسید می گه خنده داره.اولا تجدید ارزیابی رو دارائی انجام میده نه دادگستری و ثانیا ملک صدرا حق کسب و کار داره نه چیز دیگری و نمیتونه ارزیابی بشه مگر اینکه صدرا بخواد ملک رو بخره که فعلا احتیاج نداره چون برادران ملک رو غصب کردن و اونوقت شما میخواهید ملک غصبی رو تجدید ارزیابی کنید؟ راستی دوستانی که 1 ماه پیش خبر خوش تجدید ارزیابی رو میدادن و خبر رانتی بود چی شد؟ مگه کارشناسا تو جزیره نبودن مگه ساعت 12 قرار نبود برن محضر؟حالا این صحبت هم مثل اونه یا بدتر .خواهشا با خبرهای واهی سهامدار رو گیج نکنید.من به دوستان توصیه میکنم فقط با گزارش 91 تصمیم بگیرن و واقعیت گرا باشند.این دفعه که تو این سهم گیر افتادیم ولی آویزه گوشمون کنیم سهمی با زیان انباشته و اما و اگر نخریم.من هنوز ازاین سهم تعداد دارم ولی تعدادی رو به فاذروساختمانی ها تبدیل کردم. این روزها دارن با کد حقیقی سهم رو 150 میخرن و حاضر نیستن بالاتر بخرن تا حجم هم بالابره.واقعا برای دوستانی که تو قیمتهای بالا خریدن و سرمایه ای براشون نمونده متاسفم.کاش اقلا با فاذر و حفاری و.. عوض میکردن.حالا دیگه فقط باید به 91 امیدواربود چون بازار دیگه به مدیران این شرکت اصلا اعتماد نداره و حساب سازی رو خوب بلدن منتهی به ضرر سهامدار جزئ .

*سامان*
2012/03/04, 18:49
با سلام:
من نمیدونم این بحث ها برای چیه؟مگه مالک میخواد صدرا رو بیرون کنه؟یا مالک میخواد زمینها رو به صدرا بفروشه؟خوب فعلا اونجا داره کار میکنه و حق اجاره رو باید بده.
این ملک اول باید از طریق دادگستری مشکلش حل بشه .ولی اینکه بگیم میخواد تجدید ارزیابی کنه صدرا واقعا از هر وکیلی بپرسید می گه خنده داره.اولا تجدید ارزیابی رو دارائی انجام میده نه دادگستری و ثانیا ملک صدرا حق کسب و کار داره نه چیز دیگری و نمیتونه ارزیابی بشه مگر اینکه صدرا بخواد ملک رو بخره که فعلا احتیاج نداره چون برادران ملک رو غصب کردن و اونوقت شما میخواهید ملک غصبی رو تجدید ارزیابی کنید؟ راستی دوستانی که 1 ماه پیش خبر خوش تجدید ارزیابی رو میدادن و خبر رانتی بود چی شد؟ مگه کارشناسا تو جزیره نبودن مگه ساعت 12 قرار نبود برن محضر؟حالا این صحبت هم مثل اونه یا بدتر .خواهشا با خبرهای واهی سهامدار رو گیج نکنید.من به دوستان توصیه میکنم فقط با گزارش 91 تصمیم بگیرن و واقعیت گرا باشند.این دفعه که تو این سهم گیر افتادیم ولی آویزه گوشمون کنیم سهمی با زیان انباشته و اما و اگر نخریم.من هنوز ازاین سهم تعداد دارم ولی تعدادی رو به فاذروساختمانی ها تبدیل کردم. این روزها دارن با کد حقیقی سهم رو 150 میخرن و حاضر نیستن بالاتر بخرن تا حجم هم بالابره.واقعا برای دوستانی که تو قیمتهای بالا خریدن و سرمایه ای براشون نمونده متاسفم.کاش اقلا با فاذر و حفاری و.. عوض میکردن.حالا دیگه فقط باید به 91 امیدواربود چون بازار دیگه به مدیران این شرکت اصلا اعتماد نداره و حساب سازی رو خوب بلدن منتهی به ضرر سهامدار جزئ .

كارشناسان دادگستري انجام ميدن ...براي اين كار از ثبت دارايي و شهرداري فقط استعلام ميشه

armin777
2012/03/04, 19:22
كارشناسان دادگستري انجام ميدن ...براي اين كار از ثبت دارايي و شهرداري فقط استعلام ميشهسلام:
حرف شما درسته در صورتی که توافقی در خریدار و فروشنده نباشه و کارشناس دادگستری برای ملک قیمت تعیین میکنه . مثلا ملک شما در طرح شهرداریه و شما با قیمت شهرداری موافق نیستی و کارشناس دادگستری قیمت نعین میکنه نه ارزیابی دارائی ها.میشه به من بگین ارزیابی دارائی یعنی چی؟ شما از هر وکیلی بپرسی بهتون میگه دارائی.دادگستری اسمش مشخصه در صورت شکایت برای ملک ارزش گزاری میکنه نه ارزیابی دارائی ها.مگه مالیاتی که شرکتها از اون تا آخر سال معافند رو دادگستری تعیین میکنه؟مالیات و ارزیابی دارائی اسمش روشه یعنی به دارائی مربوطه و هر کسی شک داره خواهشا بپرسه بعد جواب بده

*سامان*
2012/03/04, 19:59
سلام:
حرف شما درسته در صورتی که توافقی در خریدار و فروشنده نباشه و کارشناس دادگستری برای ملک قیمت تعیین میکنه . مثلا ملک شما در طرح شهرداریه و شما با قیمت شهرداری موافق نیستی و کارشناس دادگستری قیمت نعین میکنه نه ارزیابی دارائی ها.میشه به من بگین ارزیابی دارائی یعنی چی؟ شما از هر وکیلی بپرسی بهتون میگه دارائی.دادگستری اسمش مشخصه در صورت شکایت برای ملک ارزش گزاری میکنه نه ارزیابی دارائی ها.مگه مالیاتی که شرکتها از اون تا آخر سال معافند رو دادگستری تعیین میکنه؟مالیات و ارزیابی دارائی اسمش روشه یعنی به دارائی مربوطه و هر کسی شک داره خواهشا بپرسه بعد جواب بده

1- اولا در مورد قسمت قرمز رنگ مگه اينجا توافقي بين خريدار و فروشنده هست؟ 2- ثانيا مگه حرف از خريد و فروشه ؟

2-مثالي كه زديد به هيچ عنوان با موضوع بحث ما مرتبط نيست و شما يه اختلاف جزيي رو به تجديد ارزيابي ربط داديد

3- من احساس ميكنم شما بايد به ما بگيد تجديد ارزيابي يعني چي نه ما....مورد 1 و 2 نشون ميده شما اطلاعاتي از تجديد ارزيابي نداريد

4- دارايي يك نهاد مالياتي هست نه يك نهاد ناظر....براي تجديد ارزيابي ابتدا نهاد ناظر نظرشو ميگه و بعد از استعلام از نهادهاي ذيربط حكم رو صادر ميكنه....دارايي وضعيت مالياتي و ثبت وضعيت مالكيت دارايي و شهرداري وضعيت نوسازي دارايي رو بررسي ميكنن

5- ماليات رو دارايي تعيين ميكنه درست اما بنا به راي كارشناس دادگستري كه از محل ملك بازديد كرده ....بعد از نظر كارشناس دادگستري دارايي هم كارشناسشو ميفرسته كه موقعيت مكاني ملك رو تاييد كنه

6- درنهايت:اول دادگستري بعد دارايي بعد شهرداري و درنهايت ثبت اسناد بايد دارايي رو تاييد كنن و در نهايت دوباره بايد به امضاي دادگستري برسه

سهامدار 67
2012/03/04, 20:36
وابستگی به هر چیزی حساسیت و هوشیاری و سرعت انتقال ذهن را پایین می آورد. متاسفانه همه ما وابسته به چیزی هستیم وابسته یه یک رابطه خاص وابسته به مطالعه کتاب و وابسته به اعتقادات خاصی که در ذهن انباشته ایم و از آنها فرمول ساخته ایم ما حتی گاهی اوقات به تالار گفتمان و یک تاپیک خاص و یا یک سهم خاص نیز وابسته می شویم.ما حتی به خلوت گزینی و انزوای خویش و به انکارها و مقاومت های خویش وابسته ایم و همه این وابستگی ها انرژی ما را مخدوش می کند انرژی را پراکنده و هدر می دهد.ما باید نسبت به چیزهایی که موضوع وابستگی ما هستند آگاه گردیم . شاید این آگاهی بتواند در مواقع ضروری راه خروج از بعضی سردرگمی ها در بازار را به ما نشان دهد.

راه لذت از درون دان نز برون ---- ابلهی دان جستن قصر و حصون

آن یکی در کنج زندان مست و شاد ---- وآن دگر در باغ ترش و بی مراد

قصر چیزی نیست ویران کن بدن ----- گنج در ویرانه است ای میر من

این نمی بینی که در بزم و شراب ---- مست آنگه خوش شود که شد خراب؟ --- ( مولانا )

*سامان*
2012/03/04, 21:14
بدون شرح

کلیة شرکت¬های سهامی عام

موضوع : رویة اجرایی افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی داراییها موضوع جزء «ب» بند 78 قانون بودجه سال 1390 کل کشور«
با عنایت به ابلاغ آییننامۀ اجرایی جزء «ب» بند 78 قانون بودجه سال 1390 کل کشور در خصوص افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی داراییها، به اطلاع کلیۀ شرکتهای سهامی عام میرساند، بهمنظور رسیدگی به درخواست افزایش سرمایۀ آنان از محل یاد شده، ضروری است اطلاعات و مستندات زیر، به ادارۀ نظارت بر انتشار و ثبت اوراق بهادار سرمایهای سازمان ارسال گردد.
1- تقاضای ثبت سهام در دست انتشار ناشی از افزایش سرمایة شرکت-های سهامی عام (فرم ت -1/2)
2- گزارش توجیهی افزایش سرمایه بههمراه اظهارنظر حسابرس درخصوص آن (با اعلام¬نظر در مورد عدم تجدید ارزیابی داراییها از سال 1385 لغایت پایان 1389)
3- بیانیه ثبت سهام در دست انتشار شرکت¬های سهامی عام ناشی از افزایش سرمایه (با توجه به موضوع فعالیت شرکت، بیانیة ثبت مربوطه تکمیل گردد.)
4- گزارش کارشناس رسمی دادگستری در خصوص تجدید ارزیابی داراییهای شرکت با ذکر عمر مفید دارایی تجدید ارزیابی شده (کارشناس رسمی دادگستری میبایست توسط کانون کارشناسان رسمی دادگستری انتخاب شده باشد)
5- فیش واریز کارمزد رسیدگی به درخواست افزایش سرمایه، معادل نیم در هزار مبلغ افزایش سرمایۀ درخواستی حداکثر به¬مبلغ 20 میلیون ریال به¬علاوة 4 درصد مالیات ارزش افزوده به¬حساب سیبا به¬شمارة 0103402911003 به¬نام سازمان بورس و اوراق بهادار نزد بانک ملی شعبة بورس.
شایان ذکر است استفاده از خدمات مشاوران عرضة در خصوص افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی داراییها اختیاری می¬باشد.

خاطر نشان می¬سازد فرمهای یاد شده و راهنمای تکمیل آنها در سایت رسمی این سازمان به آدرسwww.seo.ir (http://www.seo.ir/) بخش بازار اولیه، قسمت فرمها در دسترس میباشد. ضروری است قبل از هرگونه اقدامی راهنمای مربوطه مطالعه گردیده و پس از تکمیل موارد یاد شده، اطلاعات به این سازمان ارسال گردد.
در خصوص افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی داراییها توجه به موارد زیر ضروری می¬باشد:
مادة 3 آییننامۀ اجرایی جزء «ب» بند 78 قانون بودجه سال 1390 کل کشور : با توجه به بندهای 34 و 35 استاندارد حسابداری شماره 11 هرگاه یک قلم از داراییهای ثابت تجدید ارزیابی شود، ارزیابی تمام اقلام طبقه¬ای که دارایی مزبور در آن طبقه قرار دارد الزامی است.
مادة 4 آییننامۀ اجرایی جزء «ب» بند 78 قانون بودجه سال 1390 کل کشور : به منظور اصلاح مبنای محاسبة استهلاک داراییهای تجدید ارزیابی شده، هزینه استهلاک دارایی به نسبت مازاد ناشی از تجدید ارزیابی دارایی به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی تلقی نخواهد شد.
مادة 5 آییننامۀ اجرایی جزء «ب» بند 78 قانون بودجه سال 1390 کل کشور : تجدید ارزیابی داراییها پس از پایان عمر مفید آنها
بر اساس جدول استهلاکات موضوع مادة 151 قانون مالیاتهای مستقیم بلامانع است.
تصویبنامۀ هیئت وزیران درخصوص آییننامۀ اجرایی جزء «ب» بند 78 قانون بودجه سال 1390 کل کشور بهپیوست می¬باشد.

baradaran
2012/03/04, 22:29
سلام:

دوست عزیز با اطمینان به عنوان کسی که در این زمینه دستی در کار دارم عرض میکنم .
مرجع رسمی قیمت گذاری بر املاک و حقوق تجاری ناشی از آن فقط و فقط کارشناسان رسمی دادگستری هستند و نظر این کارشناسان پس از نهایی شدن قابل استناد برای تمام مراجع قضائی و ادارات خواهد بود .
ولی قیمت گذاری املاک به منظور تعیین ارزش و مشخص شدن ماخذ وصول مالیات در ادارات امور مالیاتی بدین شکل است که در مورد املاکی که فاقد ارزش تجاری هستند بر اساس جدولهایی که از قبل مشخص شده و اصطلاحا ارزش معاملاتی نامیده میشود تعیین میشود.
در مورد حقوق تجاری املاک ( ارزش سرقفلی ) در ادارات مالیاتی قیمت با نظر کارشناس ارشد مالیاتی تعیین میشود که باید به تائید رئیس گروه مربوطه نیز برسد .
بطور خلاصه اگر ادارات امور مالیاتی قصد تعیین قیمت املاک و سرقفلی را داشته باشند از کارشناسان مالیاتی که کارمندان این ادارات نیز هستند استفاده خواهند کرد ولی برای سایر دستگاهها و همچنین مراجع قضائی نظر کارشناسان رسمی دادگستری ملاک خواهد بود .

*سامان*
2012/03/04, 22:36
دوست عزیز با اطمینان به عنوان کسی که در این زمینه دستی در کار دارم عرض میکنم .
مرجع رسمی قیمت گذاری بر املاک و حقوق تجاری ناشی از آن فقط و فقط کارشناسان رسمی دادگستری هستند و نظر این کارشناسان پس از نهایی شدن قابل استناد برای تمام مراجع قضائی و ادارات خواهد بود .
ولی قیمت گذاری املاک به منظور تعیین ارزش و مشخص شدن ماخذ وصول مالیات در ادارات امور مالیاتی بدین شکل است که در مورد املاکی که فاقد ارزش تجاری هستند بر اساس جدولهایی که از قبل مشخص شده و اصطلاحا ارزش معاملاتی نامیده میشود تعیین میشود.
در مورد حقوق تجاری املاک ( ارزش سرقفلی ) در ادارات مالیاتی قیمت با نظر کارشناس ارشد مالیاتی تعیین میشود که باید به تائید رئیس گروه مربوطه نیز برسد .
بطور خلاصه اگر ادارات امور مالیاتی قصد تعیین قیمت املاک و سرقفلی را داشته باشند از کارشناسان مالیاتی که کارمندان این ادارات نیز هستند استفاده خواهند کرد ولی برای سایر دستگاهها و همچنین مراجع قضائی نظر کارشناسان رسمی دادگستری ملاک خواهد بود .

جناب برادران از اطلاعاتتون ممنونم.....ايشون فكر كردن مثل بعضي از سايتا مام اينجا ميايم و فقط يه چيزي ميپرونيم......نه دوست من تو اين سايت و مخصوصا تو اين تاپيك هر پستي كه زده بشه خط به خطش آناليز ميشه تا اطلاعات غير واقع به كسي نرسه......من خودم به شخصه رو اين تاپيك خيلي حساسم چون مطالب تاپيك صدرا به جديت دنبال ميشه

armin777
2012/03/04, 23:05
محمود الوندي

شماره عضويت: 289
عضو شده در: دوشنبه، 7 آذر 1384-22:33

HAMSAFAR نوشته است:
noorihojat نوشته است:

با سلام خدمت دوستان
من خودم از سهامداران صدرا هستم ومطالب تاپیک رو مرتب دنبال میکنم آقای سهران از دوستان وهمکاران بنده میباشد شاید به نظر دوستانی که ایدی ایشان رو مسدود کردن نوشتهای ایشان را غیر مستند بدانند ولی بنده به صدق گفتار ایشان ایمان دارم.
همانطور که میدانیم امروز جلسه ای در دفتر آقای اعتصام با حضور بعضی از سهامداران برگزار شد ماحصل این جلسه را از لسان آقای سهران در بندهای ذیل بیان میکنم.
1-توافق صدرا با شرکت حقوقی صندوق بازنشستگی نفت جهت حمایت از سهم.
2-افزایش سرمایه صدرا از محل تجدید ارزیابی دراییها توسط قول نامه و این منوط به جلسه فردای مدیر عامل با بورس میباشد.
3-سود نه ماهه وضعیت خوبی نداشته ولی با انبارداری مجدد(تجهیزات موجود در جزیره وهمچنین موتور کشتیهای که انبار داری نشده اند)طبق گفته اعتصام تاثیر مثبتی در سود 9 ماهه خواهد داشت که گزارش 9 ماهه همراه با سود سال 91 با هم اعلام میشود.
4-پیشبینی سود سال 91 با اسرار جناب سهران و تایید ضمنی آ قای اعتصام بالای 20 تومان اعلام می شود.
5-عملیاتی شدن جرثقیل 1000 تنی در آینده نزدیک تو سط شرکت چینی که افتتاح ان با حضور اقای رییس جمهور میباشد .

در مورد نحوه ارزیابی مجدد باید نظر موافق حسابرس و دارایی اخذ شود و نظر بورس هیچ اهمیتی ندارد. حالا چطور ایشان تصمیم گیری در این مورد را منوط به جلسه با بورس کرده اند؟

armin777
2012/03/04, 23:15
محمود الوندي

شماره عضويت: 289
عضو شده در: دوشنبه، 7 آذر 1384-22:33

HAMSAFAR نوشته است:
noorihojat نوشته است:

با سلام خدمت دوستان
من خودم از سهامداران صدرا هستم ومطالب تاپیک رو مرتب دنبال میکنم آقای سهران از دوستان وهمکاران بنده میباشد شاید به نظر دوستانی که ایدی ایشان رو مسدود کردن نوشتهای ایشان را غیر مستند بدانند ولی بنده به صدق گفتار ایشان ایمان دارم.
همانطور که میدانیم امروز جلسه ای در دفتر آقای اعتصام با حضور بعضی از سهامداران برگزار شد ماحصل این جلسه را از لسان آقای سهران در بندهای ذیل بیان میکنم.
1-توافق صدرا با شرکت حقوقی صندوق بازنشستگی نفت جهت حمایت از سهم.
2-افزایش سرمایه صدرا از محل تجدید ارزیابی دراییها توسط قول نامه و این منوط به جلسه فردای مدیر عامل با بورس میباشد.
3-سود نه ماهه وضعیت خوبی نداشته ولی با انبارداری مجدد(تجهیزات موجود در جزیره وهمچنین موتور کشتیهای که انبار داری نشده اند)طبق گفته اعتصام تاثیر مثبتی در سود 9 ماهه خواهد داشت که گزارش 9 ماهه همراه با سود سال 91 با هم اعلام میشود.
4-پیشبینی سود سال 91 با اسرار جناب سهران و تایید ضمنی آ قای اعتصام بالای 20 تومان اعلام می شود.
5-عملیاتی شدن جرثقیل 1000 تنی در آینده نزدیک تو سط شرکت چینی که افتتاح ان با حضور اقای رییس جمهور میباشد .

در مورد نحوه ارزیابی مجدد باید نظر موافق حسابرس و دارایی اخذ شود و نظر بورس هیچ اهمیتی ندارد. حالا چطور ایشان تصمیم گیری در این مورد را منوط به جلسه با بورس کرده اند؟

armin777
2012/03/04, 23:32
نقل قول از جناب حسام حسینی:
بنده استنباطم از صحبت شما كه ؛ يك نفر در حسابرسي ،اين بود كه يك نفر در سازمان حسابرسي بتونه مراتب و ابهامات مربوط به افزايش سرمايه رو حل و فصل كنه ...(چون مقوله حسابرسي با حسابداري جداست)

تا حدي با وضعيت مالي شركت آشنايي دارم البته اگر به دنبال بحث هاي مالي باشيد حضور اقاي قلي پور (مدير مالي صدرا) الزاميست تا ويتريني از خرابكاريهاي ايشان رو در 2 سال اخير پيش رويشان قرار دهم

ضمنا فكر ميكنم جناب الوندي و جاناتان(كه مدتيست غيبت طولاني دارند) با توجه به تسلطشان در حسابداري كمك بهتري به شما كنند

baradaran
2012/03/04, 23:36
اگه منظورتون خط قرمز رنگ هست که به هیج عنوان نشان دهنده کارشناسی توسط کارشناسان مالیاتی نیست .
در لایحه بودجه سال 90 در بند 87 به شرکتهاتحت شرایط خاص اجازه تجدید ارزیابی دارائیها داده شده است و این تجدید ارزیابی معاف از مالیات ذکر شده است .
منظور از جمله فوق اخذ نظر و موافقت اداره مالیاتی مربوط به منظور استفاده از معافیت مالیاتی مذکور است .
ضمنا چون در مطالبتون چندین مرتبه از اداره دارائی نام بردید به عرض برسونم در حال حاضر اداره دارائی وجود خارجی ندارد و ازچند سال قبل نام آن به اداره امور مالیاتی تغییر یافته است .
به هر حال این بحث از نظر من تمام شده است وبرای نظر شما در عین مخالفت احترام قائل هستم .

hamid672003
2012/03/05, 13:46
باسلام:
دوستان عزیز نظر شما را به دو نکته جلب می کنم:
1- آیا شرکتی که در یکی از انبارهای آن یک موتور کشتی به ارزش تقریبی 10 میلیون دلار و به بزرگی یک خانه 100 متری و دو طبقه پیدا می شود آیا می توان گفت در آن شرکت اتفاق قابل عرضی رخ نداده است .
2- آیا شرکتی که 140 میلیون یورو در یافت تجهیزات آنهم از محلی که حتی کوچکترین امیدی به آن نبوده است می توان گفت که در آن شرکت اتفاق قابل عرضی رخ نداده است .

بنده بارها از دوستان بی محبتی دیده ام ولی هنوز خدای خودم را گواه می گیرم که در جلسه ای که با حضور دوستان و آقا وحید و خصدرا و سرمایه گذار 67 و باقی دوستان در ساختمان تهران با مهندس اعتصام داشتیم چند بار براین موضوع تاکید کردم تا ایشان در آخر اشاره به آن داشتن ضمنا یک مدرک دیگر نیز گزارش تسلیمی به سهامداران در مجمع سال 88 می باشد که در آن به آن اشاره شده است و اکنون دو ماه است که مشکل حل شده است و تمام تجهیزات به ارزش 140 میلیون یورو آن زمان که اکنون مبلغ با ارزش تری می باشد .البته این موضوع مربوط به چهار فروند کشتی 24000تنی و همان ریکمرز معروف می باشد .نکته مهم :کالاهای این پروژه در گمرک و یا نزد شرکتهای سازنده بوده که بلاتکلیف بوده است که پس از شش سال دریافت گردیده است .بنده از عدم شفاف سازی این موضوع بسیار شگفت زده هستم(البته طبق همان نشست در نهایت این موضوع توسط مهندس اعتصام مورد تایید قرار گرفت).و من الله توفیق

hamid672003
2012/03/05, 15:48
باسلام:
دوست عزیز قبل از هر چیز باید بگم بنده هم مانند شما یک سهامدارم والبته که هر کس به میزان سهامش در این سهام صدرا سود و یا زیان خواهد برد .و در مورد نزدیک بودن به شرکت و یا مهندس اعتصام باید بگم خیر بنده هرگز چنین ادعایی نکرده ام و تنها گفته ام که اطلاعاتم بر پایه تحقیق است بعنوان مثال در مورد سایت خنداب صدرا خدمت شما و دوستان دیگر گفته ام که این سایت در کنار سایت نیروی هوایی یا به عبارتی سایت پدافند هوایی می باشد و این تنها نشانه از تحقیق بنده دارد و یا در مورد زمینهای صدرا بنده سه شرکت 200 هکتاری از صدرا را سراغ دارم و در مجموع زمینهای تحت تملک صدرا بالغ بر 800 هکتار می باشد ویا در مورد سایت ستاره خلیج فارس هم مطالبی را گفته ام و چندین خبر دیگر ؟ حالا از شما تقاضا دارم بنده را به عنوان یک سهامدار صدرا بشناسید نه یک رابط و یا دارنده هر ارتباط دیگری با شرکت و یا مدیریت صدرا و غیره البته بنده فردی نیستم که چشم بسته سهم بخرم و باید ارزندگی سهمی برایم روشن شود .در ضمن بنده روزانه در سهامهای دیگر دارای معاملات مستمر هستم و فقط در صدرا می نویسم و در هیچ سهمی بجز چند تا پست کم بها پست قابل عرضی نمی زنم و دلیل آن هم اینست که بنده اعتقاد دارم سهمی که حتی قرار باشد سه یا پنج برابر شود ارزش توصیه به خرید ندارد . و من الله توفیق .

جناب حمید چندتا رقم
شما لطف کنید اینقدر دارایی های شرکت رو نشمارید که با شمردن اونا خریدار نمیاد.

شما که اینقدر به شرکت و اعتصام نزدیکید لطف کنید به مسولین شرکت از جمله اعتصام (اگه بهشون برنخوره)بفرمایید که جناب اعتصام گزارش 9 ماهه رو که خودتون شایعه کردین تعدیل منفی داره،و سایه سنگین تعدیل منفی رو دوماهه انداختید رو سهم،و خریدارها از هراس تعدیل منفی جرات نزدیک شدن به سهم رو ندارن،نخواستیم اقا جون ندین دیگه سال تموم شد.لطف کنین این پیش بینی سود 91 رو (که همه شرکتها اعلام کردن غیر از این صدرا)به بازار اعلام کنید.سهامدارها از مدیریت شما چیزی نمیخواهند که از روزی که اومدین بدبخت کردین سهامدارهای حقیقی رو.
خدا شما رو به راه راست هدایت کند بلکه استعفا بدین.
تو شرکتی کار میکنید که من سهامدارش هستم ولی اولین هدفتون پایین اوردن قیمت سهم وبدبخت کردن سهامدار حقیقی هست .این شیوه مدیریت شماست .کدامیک از مدیران شرکت های بورسی همچین استراتژی رو برای شرکت خودشون دارن؟
بخدا مدیریت لیاقت میخواد که شما ندارید.

آترينا
2012/03/05, 15:49
عدد 1250 را بايد در ذهن ثبت نمود. اينو دوست جان من مي گويد.كسي كه با 1 ميليون تومان در سال 83 اكنون صاحب ثروتي هنگفت مي باشد و در كانادا زندگي و تدريس مي كند.

behnam
2012/03/05, 15:58
عدد 1250 را بايد در ذهن ثبت نمود. اينو دوست جان من مي گويد.كسي كه با 1 ميليون تومان در سال 83 اكنون صاحب ثروتي هنگفت مي باشد و در كانادا زندگي و تدريس مي كند.
میشه دلیل این ریزش قیمت از 145 به 125 تومن رو هم بفرمایید
در ضمن میخواستم بپرسم دوست شما در این مدت چه سهامی خریده که از یه میلیون تومن به اینجا رسیده

آترينا
2012/03/05, 16:02
میشه دلیل این ریزش قیمت از 145 به 125 تومن رو هم بفرمایید
در ضمن میخواستم بپرسم دوست شما در این مدت چه سهامی خریده که از یه میلیون تومن به اینجا رسیده

او مي گويد بر اساس تحليلي به اسم تكنيكال اين رخ مي دهد. در ضمن دوست من از من خيلي بزرگتر است و من ايشون رو در يك مهماني در خارج كشور ملاقات كردم تا بحال نيز سعي نكردم بپرسم چه سهم هايي خريده اند از سال 83 . اگر مايليد مي پرسم.آيا بپرسم؟

behnam
2012/03/05, 16:09
او مي گويد بر اساس تحليلي به اسم تكنيكال اين رخ مي دهد. در ضمن دوست من از من خيلي بزرگتر است و من ايشون رو در يك مهماني در خارج كشور ملاقات كردم تا بحال نيز سعي نكردم بپرسم چه سهم هايي خريده اند از سال 83 . اگر مايليد مي پرسم.آيا بپرسم؟
البته تکنیکال علم ناشناخته ای نیست
ولی هر تارگتی باید با دلیل همراه باشه
تحلیل دوست شما چیه ؟
در مورد سوال دوم هم بله،بنده منتظر جواب هستم
ولی قبلش بفرمایید اون یک میلیون الآن چقدر شده ؟

آترينا
2012/03/05, 16:11
در خصوص حجم ثروتشون بايد عرض كنم در خاطراتشون بيان كردن تونستند در عرض 4 سال تا سال 1387 به ثروتي در حدود 700 ميليون تومان دست پيدا كنند سپس به خارج رفتند براي ادامه تحصيل و بعد از اون فعاليتهاي تجاري ديگري انجام دادند به همراه شريكشون واكنون فرد ثروتمندي هستند.

hamid672003
2012/03/05, 16:27
باسلام:
دوست عزیز اگر این پست بنیادی نیست پس چیه .راستی فکر کنم ترسیدی بگن بنده وشما یکنفر هستم نه عزیزم نترس چون فرق است بین چرخ منو چرخ دنیای گردون : و من الله توفیق .

کلا این اقا حمید هر سایت که رودتعداد نوشته های تاپیک صدراش به شدت زیاد می شود

یک سری پست هایی اقا حمید می زنند که در ان عنوان می کنند خیر امد خبری درراه است و من نمی توانم بگویم چه خبر است ولی همین جور سربسته بگویم سهامتان را مفت از دست ندهیدd: و......
اهان راستی بعد از هر 10 پست ایشان راهی استخر می شوند d:

یک سری پست هایی هم بعد از پشت های ایشان زده می شود که حمید جان لطفازیاد جفنگ نگویید

در کل حمید اقا میزان بحث ( کلا بحث از هر نوعی غیر از بنیادی وتکنیکی ) را در تاپیک بالا می برند

باسلام:
به دلیل تماسهای مکرر دوستان ناچارا در زیر مطلب مطروحه در جلسه را برای شما باز گو می نمایم :ضمنا از اینکه پاسخی به پیامهای دوستان ندادم بسیار شرمندهم چون تعدادپیامها بقدری زیاد بود که تنها توانستم به تماسهای تلفنی پاسخ دهم .
1- سالانه پرداخت 200 میلیون تومان جرائم بانکی .(باعرض پوزش صمیمانه از دوستان بله پاسخ جناب سرمایه گذار 67 که فرموده اند زیان روزانه است صحیح می باشد)
2- تلاش برای گرفتن جلوی ضرر ثابت که در آن موفق نبوده اند .(باعرض پوزش صمیمانه از دوستان بله لغت جلوی از قلم افتاده بود)
7- شرکت ریکمرز آلمان درخواست جریمه ای 80 میلیون یوروئی از صدرا برای جبران به مثل دارد .

دوستان عزیز واکنون نقاط مثبت و امید بخش:
1- بعد از آن رکود وعقب مانده 5 ماه حقوق کارکنان در حال حاضر حقوق سر موعد پرداخت می شود .
2- پروژه های جاری همه فعال هستند و در پیشرفت خوبی قرار دارند .
3- تعداد کارکنان 6500 نفر مشغول کار هستند و از اعتراض و تحصن خبری نیست .
4- باوجود تحریمها حتی از انگلستان خرید داریم و برعکس تفکر عموم که نه بعلت تحریم بلکه بعلت قوانین داخلی مشکل ورود کالا ها واجناس را داریم .
5- در مورد آفشور و کشتی سازی وکاسپین نفت خزر جناب سرمایه گذار 67 توضیح خوبی ارائه نموده است .
6- کشتی سازی در بخش افراماکس ضمنا تایید مطالب قبلی که عرض نموده بودم در حال حاضر با 42 میلیون یورو بدهی و 34 میلیون یورو وام دریافتی در حال پی گیری است که البته ونزولا سعی در انجام تعهداتش دارد تا بتواند از آن در انتخابات ریاست جمهوری بهره برداری نماید .البته کار موتور دوم به پایان رسیده است و فقط منتظر اقلام مخابراتی هستند کشتی هستند .
7- شرکت صدرا به دنبال احیای صنعت کشتی سازی و صنعت ذریایی کشور می باشد و در بحث زمینه اشتغال کشور در این صنایع است .
8-به دنبال ساخت 8 الی 10 کشتی ال ان جی است برای کشور خودمان .
9-در زمینه آفشور دارای ده جکت می باشد که این تعداد حتی در چین بی سابقه است .البته در مراحل نهایی است و اولین جکت فروردین برای نصب آماده می باشد .
10- بیش از 2200 میلیارد تومان پروژه که حدودا 1400 میلیارد تومان خرید خارجی آن انجام پذیرفته است . که این خریدها حتی از انگلستان انجام شده است .البته بحث ورودی اجناس را در بالا ذکر کردم .
11-روابط خوب با کره چین مالزی و هند و امارات و شرقی ها و غربیها همه آنها . لازم به ذکر است تمام کشورها به دنبال منافع خود هستند و فقط زمانی که بحث تحریم پیش می آید تنها با احتیاط اقدام می نمایند که البته راه حل هر کاری را باید جست و راه حل هر کاری وجود دارد و بی راه حل نمی باشد .
12- جرثقیل هزار تنی که با زیر ساخت و شمعک های آن 30 میلیلرد هزینه شده است و البته در منطقه وجود ندارد .و افتتاح آن انشاالله با حضور ریاست جمهوری .
13- جرثقیلهای 600 و250 تنی که اجاره آنها بسیار گران است در حالی که صدرا ترجیح داده است بجای اجاره خرید نماید که این کار انجام شده است .
14- پرداخت حقوق کلیه کار کنان از درآمد پروژه ها .
15- فازهای پارس جنوبی..........................
16 - دیگه خسته شدم . باقی موضوعات در زمان خودش .
راستی یکی از دوستان در مورد ضرر نه ماهه سوال کرده بودند که باید بگم یا امسال ضرر نداریم و سال بعد سود 200ريال است یا اگر هر اندازه ضرر امسال باشد بر روی سود سال آینده اضافه می شود و بعنوان مثال اگر زیان امسال بیست ريال باشد سال آینده سود 220 ريال پیش بینی می شود .در پایان از همه دوستان پوزش می طلبم که دیر اطلاع رسانی کردم و دلیل آن این بود که گمان می کردم دوستان که در جلسه بودند پوشش خوبی از نتایج جلسه اعلام دارند .که البته از جناب سرمایه گذار 67 و جناب خصدرا کمال تشکر را دارم .
دوستان عزیز خواهشا خودتان قضاوت کنید این اطلاعات هیچ فرقی با اطلاعاتی که بنده قبل از جلسه با جناب مهندس اعتصام خدمتتان ارائه داشتم فرقی دارد . و من الله توفیق

خراباتی
2012/03/05, 16:40
گزارش 9 ماهه اش هنوز نیامده؟

چه سهامداران صبوری

:d

سهامدار 67
2012/03/05, 20:19
درک آگاهی و توجه بسیار مهم است ذهن ما باید توانایی و ظرفیت نفوذ در عمق را داشته باشد.با یک ذهن کند و سطحی اندیش چگونه می توان به عمق و حقیقت بازار رفت؟ آنچه ذهن را کند و تیره می کند توجیه و ملامت است.یکی دیگر از عوامل کندی و تیرگی ذهن انعطاف ناپذیری آن است. انگار ذهن در اطراف خود یک حصار و دیوار نفوذ ناپذیر ایجاد کرده است و یکی از عوامل و اجزاء تشکیل دهنده این حصار دید " رد و قبول " است دید " نکوهش و توجیه " است. ما هنگامی می توانیم به قضایا نگاه کنیم و به عمق آنها برویم و آنها را بشناسیم که ذهنمان فارغ از " رد و قبول " باشد. بسیاری از مسایل روانی و عادتهای ذهنی که از دوران بچگی همراه ما بوده است می تواند از موفقیت ما در بازار جلوگیری کند.باید ضعفهای خود را بشناسیم و تغییر دهیم باید بی طرف باشیم و منطقی رفتار کنیم . بزرگراه معامله گری آبستن حوادث و برخوردهاست.

وقت آن آمد که من عریان شوم ---- نقش بگذارم سراسر جان شوم

ای تن کژفکرت معکوس رو ------ صد هزار آزاده را کرده گرو

مدتی رو ترک جان من بگو ------ رو حریف دیگری جز من بجو

نوبت من شد مرا آزاد کن ------ دیگری را غیر من داماد کن

ای تن صد کاره ترک من بگو ---- عمر من بردی کس دیگر بجو ---- ( مولانا )

Hamid-safapour
2012/03/06, 09:37
پیغام من حذف شد؟

ناهید
2012/03/06, 09:39
پیغام من حذف شد؟
جناب حميد پست شما حذف نشد انتقال پيدا كرد به تاپيك همگي دعا كنيم و اون تاپيك رو در گفتگوي اصلي قرار داديم و مهمش كرديم تا دوستان همه ببنند و چنانچه خبري از ايشون دارند دراونجا درج كنند

shokouhi
2012/03/06, 10:29
استاد حمید خان در بورکس چند وقتی از زامبروتا که یکی از سهامداران متضرر صدرا بود و داشت تمام زندگی اش را سر صدرا می باخت چند وقتی هست که خبری نیست و شنیده شده که بر سر همین مسئله جان خودش را گذاشته و فوت کرده است
شما که بعنوان پیشکسوت و سهامدار عمده این شرکت هستی آیا امکان این وجود نداره که این موضوعات به اطلاع مدیران شرکت رسانده شود تا اینقدر با جان و مال مردم و سهامداران شرکت به این راحتی بازی نکنند و بخاطر اینکه یک پاداش هیات مدیره بیشتری دریافت نمایند سهامداران را با چالشهای زیادی روبرو نمایند
این بنده خدایی که جان خودش را بر سر این سهم از دست داده چه کسی باید جوابگوی خانواده ایشان باشد، چرا باید این اتفاق بیفتد

یاد جمله زیبای دکتر شریعتی افتادم که میگفت:

در عجبم از مردمی که خود زیر شلاق ظلم و ستم زندگی می کنند و بر حسینی می گریند که آزادانه زیست و آزادانه مرد.

ناهید
2012/03/06, 14:56
از كاربران محترم خواهش مي كنيم پيامهاي خصوصي كاربران چه در اين سايت و چه در سايتهاي ديگر در معرض ديد عموم گذاشته نشود
باسپاس

خراباتی
2012/03/06, 19:12
ناهید خانم چرا مرسولات مرا با تاخیر در معرض عموم قرار میدهید؟

از شما بعیده اینکارها

kh25
2012/03/07, 09:52
صدرا هم بعله؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

behnam
2012/03/07, 10:08
فقط 7 روز کاری تا پایان سال داریم
صدرا هنوز سود 91 رو اعلام نکرده
به احتمال زیاد نماد سهم درهفته بعد برای اعلام سود سال آینده متوقف خواهد شد

behnam
2012/03/07, 11:39
خب الان که سهم صف خریده میتونم با خیال راحت نظرم رو بنویسم
چون دیگه تبلیغ سهم محسوب نمیشه
این صف خرید 10 میلیونی نشون میده که سود بالایی برای 91 اعلام خواهد شد
و البته با قیمت بالایی هم باز خواهد شد
ولی تارگت باشه برای بعد از اعلام نهایی سود

hamid672003
2012/03/07, 11:55
باسلام:
دوستان عزیز صف خرید 10,101,463 صدرا بر همه صدرا دارن مبارک باشد ضمنا .افراد سیاه نما تا دیروز هم دست از سیاه نمایی خود بر نداشتن .گفته بودم تا تمام نوسانگیرها در گیجی کامل قرار نگیرند رشد صدرا آغاز نمی شود . ضمنا حالا قندیها بروند سهام قند خود را بفروشند اگر توانستن پول بگیرند درست است و اگر به سهامداران عمده نگاهی کنید خواهید دید همگی به مقدار زیادی فروخته اند.حالا بازهم بیایید به بنده ناسزا بگویید و البته خیلی ها خواهند گفت هنوز اتفاقی نیفتاده است .خب منتظر می مانیم و می بینیم .و من الله توفیق .

hamid672003
2012/03/07, 12:04
باسلام:
دوستان عزیز دوتا حقوقی فعال شدن در نماد صدرا .و من الله توفیق .

Fmoradi
2012/03/07, 12:09
باسلام:
دوستان عزیز دوتا حقوقی فعال شدن در نماد صدرا .و من الله توفیق .

چه تضاد قشنگي عكس تاس و كلمه من الله توفيق

mehran
2012/03/08, 12:39
زامپروتا جان شما هم تشریف ببرید

و براتون خیلی خوبه وبا خونسردی هر سوالی داری بپرس

جناب طیب این پست رو شما بعد از آخرین پست زامبروتا در تاریخ 29 بهمن زدید...اگر خبری دارید حتما بفرمایید ...

Fmoradi
2012/03/08, 14:18
دوستان بياييد در يك كار نمادين سايت صدرا رو پركنيم از. كلمه زامبروتا بروش .......... صفحه اول سايت. صدرا و ......

hamid672003
2012/03/08, 17:49
باسلام:
دوست عزیز شما مو می بینی و بنده پیچش مو لطفا به پیچش آن توجه کن و با مطالبم مقایسه کن در آنصورت مطالب زیادی گیر شما خواهد آمد .ضمنا اسلام واقعی را نشناختی یک مقدار بیشتر مطالعه بفرمایید . و من الله توفیق .

چه تضاد قشنگي عكس تاس و كلمه من الله توفيق

Fmoradi
2012/03/08, 22:00
باسلام:
دوست عزیز شما مو می بینی و بنده پیچش مو لطفا به پیچش آن توجه کن و با مطالبم مقایسه کن در آنصورت مطالب زیادی گیر شما خواهد آمد .ضمنا اسلام واقعی را نشناختی یک مقدار بیشتر مطالعه بفرمایید . و من الله توفیق .

لطفا استاد اين بيچش مو رو كمي توضيح بدهيد تاس جايگاهي در اسلام دارد

مات
2012/03/09, 03:01
فروش اوراق مشارکت پارس جنوبی تعلیق شد با وجود ارائه مجوز بانک مرکزی برای انتشار ۵۰۰ میلیارد تومان ارواق مشارکت پارس جنوبی، در روند انتشار این اوراق اختلال ایجاد شده است و ظاهراً بانک مرکزی مجوز انتشار این اوراق را هنوز قطعی نکرده است.

با وجود ارائه مجوز بانک مرکزی برای انتشار ۵۰۰ میلیارد تومان ارواق مشارکت پارس جنوبی، در روند انتشار این اوراق اختلال ایجاد شده است. بر این اساس بانک مرکزی ظاهرا مجوز انتشار این اوراق را هنوز قطعی نکرده است؛ به همین دلیل نیز در بانک ملت به عنوان بانک عامل انتشار این اوراق، تبلیغات و فروش اوراق را متوقف شده است.

به نظر میرسد بانک مرکزی بعد از تصمیم دیرهنگام این بانک و شورای پول و اعتبار درباره افزایش نرخ سود اوراق مشارکت با ازدحام ناشران بانکی و غیر بانکی در پایان سال مواجه شده و به همین دلیل انتشار اوراق مشارکت نفت و گاز پارس معلق شده است.

در حالی عرضه اوراق مشارکت نفت و گاز پارس متوقف شده است که استقبال از خرید اوراق مشارکت ۲۰ درصدی حتی در روزهای پایانی سال بسیار خوب بوده و از بابت فروش نرفتن اوراق نگرانی جدی وجود نداشته است. چنانکه گواهی سپرده همین بانک به ارزش هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در همین زمان به سرعت به فروش رسیده است.

با این حال با توجه استقبال خریداران از انتشار اوراق به نظر میرسد در صورت حل شدن مشکل مجوز بانک مرکزی، همه این اوراق حتی در یک روز کاری نیز کاملاً به فروش خواهد رسید.

مشخص نیست بانک مرکزی چرا از مجوزهای چند روزه برای انتشار اوراق استفاده میکند در حالی که این بانک میتواند به هر ناشر برای انتشار اوراق مشارکت به میزان خاصی مجوز اعطا کند و زمان انتشار را در محدوده زمانی وسیعتری در اختیار ناشر و بانکهای عامل قرار دهد. براین اساس با مراجعه ناشرین به بانکها، بانکها نیز با توجه به وضعیت ناشرین یک طرح زمانی مشخص برای انتشار این اوراق ایجاد میکنند.

parsa_798
2012/03/09, 14:25
با پیشرفت 55 درصدی فازهای 22 تا 24 در کمتر از 20 ماه محقق شد
ثبت رکورد جهانی ساخت پالایشگاه خشکی در پارس جنوبی
خبرگزاری فارس: مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس گفت: رکورد جهانی ساخت پالایشگاه خشکی در پارس جنوبی شکسته شد.

موسی سوری امروز در گفتوگو با خبرنگار فارس در عسلویه اظهار داشت: پارس جنوبی از مهمترین مناطق نفت و گاز در جهان است و در سال گذشته و امسال شاهد توسعه چشمگیر فازهای در دست احداث هستیم.

وی افزود: بر اساس برآوردهای انجام شده در نیمه دوم سال آینده فاز 12 و فازهای 15 و 16 و همچنین فازهای 17 و 18 وارد مدار خواهند شد و پالایشگاه خشکی این فازها به تولید میرسند.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با اشاره به تلاش متخصصان داخلی برای توسعه فازهای مختلف خاطرنشان کرد: فازهای جدید پارس جنوبی با دستان توانمند متخصصان داخلی با شتاب و کیفیت مطلوبی پیش میرود و اخیرا رکورد جهانی ساخت پالایشگاه خشکی در پارس جنوبی شکسته شده است.

سوری تصریح کرد: پالایشگاه خشکی فازهای 22 تا 24 پارس جنوبی پس از گذشت 20 ماه بیش از 55 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با این پیشرفت در واقع رکورد جهانی ساخت پالایشگاه شکسته شده است.

وی با بیان اینکه امسال در تولید گاز پارس جنوبی نیز رکورد جدیدی داشتیم، یادآور شد: در سال جاری شاهد تولید روزانه بیش از 290 مترمکعب گاز در پارس جنوبی بودیم که در واقع یک رکورد جدید در این میدان است و امیدوار هستیم در سال آینده این میزان به شکل قابل توجهی افزایش یابد.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس افزود: با راهاندازی فازهای در دست اجرا و با احتساب گاز تولیدی فازهای کنونی، در سالهای آینده مجموع تولید گاز ایران در پارس جنوبی از میدان مشترک به بیش از 800 میلیون متر مکعب خواهد رسید که امری بسیار ارزشمند است.

سوری گفت: در سال جهاد اقتصادی تلاش و فعالیت بسیار ارزشمندی در توسعه فازهای مختلف انجام گرفت و با توان بالای پیمانکاران داخلی شاهد رشد خوب و قابل قبولی هستیم.

وی اضافه کرد: در بسیاری از فازها مطابق برنامه و حتی جلوتر از برنامه هستیم و البته در برخی از فازها نیز از برنامه عقب هستیم که انتظار داریم مسئولان فازها خود را به برنامه برسانند.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس خاطرنشان کرد: برای موفقیت بیشتر در این میدان گازی باید با حرکت جهادی تلاش کنیم و هیچ فرصتی را برای پیشرفت و توسعه نباید هدر دهیم.

سهامدار 67
2012/03/09, 17:39
تضاد باعث می شود که ما در وجود خود احساس یاس و احساس گیر افتادگی و ناتوانی شدید داشته باشیم.یک فکر با فکر دیگرمان در تضاد است یک احساس با احساس دیگر در تضاد است اعمال واقعی ما با هر دو اینها در تضاد است گذشته با آینده و هر دوی آنها با حال در تضاد است.همه چیز در وجود ما بهم ریخته و ناجور است. یکی از مسائل ناشی از تضاد این است که زندگی ما را بی مسیر و بی هدف می گرداند.کسی که در تضاد بسر می برد نمی تواند در هیچ زمینه ای یکدله باشد هیچ چیز را نمی تواند بطور جدی و با تمام وجود بخواهد.

هر که را با ضد خود بگذاشتند ---- آن عقوبت را چو مرگ انگاشتند

زین بدان اندر عذابی ای پسر ---- مرغ روحت بسته با جنسی دگر --- ( مولانا )

hamid672003
2012/03/09, 21:11
باسلام:
دوست عزیز ضمن تشکر از توجه شما باید خدمتتان عرض کنم همانطور که می دانید مجسمه سازی حرام است ولی خرید و فروش مجسمه اشکالی ندارد .پس خود تاس اونم تصویرش مشکلی ندارد و در واقع تضادی نیست .و من الله توفیق .

Fmoradi
2012/03/09, 21:21
باسلام:
دوست عزیز ضمن تشکر از توجه شما باید خدمتتان عرض کنم همانطور که می دانید مجسمه سازی حرام است ولی خرید و فروش مجسمه اشکالی ندارد .پس خود تاس اونم تصویرش مشکلی ندارد و در واقع تضادی نیست .و من الله توفیق .

از دوستان معذرت ميخوام اينجا جواب ميدم اما دوست استاد من حتي مجسمه در برخي از مراجع محل اشكال بود همانطور كه مجسمه هاي زيادي رو برداشتند از طرف ديگر هر شي كه باعث قمار و يا ترويج ان شود يا ياداور ان حرام است با اين تفسير شما ورق نيز اگه خريد و فروش شود اشكالي ندارد اما اقايان اجازه نميدند اما شما پيچشي كه ما نميبينيم رو توضيح ندادي من الله توفيق با تاس يا عكسش چه نسبتي دارد ايا حركات مديران صدرا نيز از اين پيچش ها دارد نظر شما در خصوص مديران ارزشي صدرا در پايمال كردن حقوق سهامداران چيست توضيح ميدهم در احاديث هست اگر كسي ميداند شخص بهتري براي انجام كار هست و خود در مسئوليت باشد شرعا گناه كرده بخصوص اگر حق الناس در ان امور باشد

مصطفی مصری پور
2012/03/09, 21:29
جناب مرادی من اصولا به تاپیک صدرا سر نمیزنم. ولی اسم شما منو جلب کرد. الانم واقعا از این صحبتهای شما لذت بردم.

یکم نگرش دقیق داشته باشیم در اصول همین جماعت بازیگر!!! تضادهای فراوان دیده میشه

کوثر
2012/03/09, 23:52
بابا حالا سر یه شکل تاس چقدر به هم میپرید.وقت طلاست

طيب
2012/03/10, 00:11
نقل قول نوشته اصلی توسط Fmoradi نمایش ارسال ها

باسلام وعرض ادب

عذر میخام مداخله میکنم

جور چینی با اعداد در اشکال هندسی بنوعی به روند مربوط میشود وهر کسی میتونه پیامی رو از این اشکال برسونه البته این نظر شخصی بنده است ومیتونه اشتباه باشه

Fmoradi
2012/03/10, 01:02

باسلام وعرض ادب

عذر میخام مداخله میکنم

جور چینی با اعداد در اشکال هندسی بنوعی به روند مربوط میشود وهر کسی میتونه پیامی رو از این اشکال برسونه البته این نظر شخصی بنده است ومیتونه اشتباه باشه

طيب جان عاشق روندتم همه چيز رو صدرا و روندش ميبيني و هر حركتي رو نشانه و هر نشانه ايي رو حركت اميدوارم از ته دل صدرا بشه ٧٠٠ كه گفتي اما خدايي صدرا نداشتي تاسها رو پيام اور حركت ميدونستي با پيام ويژه واقعا براي زمبروتا چه سالم چه به رحمت خدا رفته باشه ناراحتم خدا كنه زنده باشه صدرا بشه
٧٠٠ اون نيز خوشحال و سربلند بره پيش دختراش با دستاني پر اما با نبود اون حركت صدرا معناشو از دست ميده مثل نقاش چيره دستي كه پس از مرگش نقاشيهاش ميليون دلار ارزش پيدا ميكنه صدرا در نبود زمبروتا براي من حكم نقاشي رو خواهد داشت اما اگه سرمايه گذار ٦٧ مينوشت اتفاقي شكل گذاشته يا خوشش اومده اون لحظه يا با اين تضاد حال كرده مشكلي نبود اما وقتي صحبت از پيچش مو ميكنه و تو جواب مثال مجسمه رو ميزنه بيشتر حس كنجكاوي من رو تحرك ميكنه كه اون جمله اخر از ديد اون يعني چه ايا .....
ميگن يه روز شيخ انصاري از كوچه ايي ميگذشت يه لاتي به ديوار تكيه داده بود و بي اعتنا به شيخ كارشو ميكرد نزديكان شيخ بهش گفتن ميدوني اين اقا كيه گفت نه گفتن شيخ انصاريه اومد جلوي شيخ به شيخ گفت شيخ مردم منو ميبينند ميدونن من كيم و چكاره شما هم همونجوري هستيد كه مردم ميبينن شما رو
ميگن شيخ ميشينه گوشه ديوار و زار زار گريه ميكنه كه خدايا من هموني هستم كه مردم ميبينن
بهترين شب ارزوي من براي شما و دوستان

مات
2012/03/10, 02:07
مديرعامل شرکت نفت و گاز پارس در گفتوگو با فارس خبر داد
پارس جنوبی رکورد شکست/ توسعه 55درصدی 3 فاز در 20 ماهمدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس گفت: با پیشرفت 55 درصدی فازهای 22 تا 24 در کمتر از 20 ماه، رکورد جهانی ساخت پالایشگاه خشکی در پارس جنوبی شکسته شد.

موسی سوری در در عسلویه اظهار داشت: پارس جنوبی از مهمترین مناطق نفت و گاز در جهان است و در سال گذشته و امسال شاهد توسعه چشمگیر فازهای در دست احداث هستیم.

وی افزود: بر اساس برآوردهای انجام شده در نیمه دوم سال آینده فاز 12 و فازهای 15 و 16 و همچنین فازهای 17 و 18 وارد مدار خواهند شد و پالایشگاه خشکی این فازها به تولید میرسند.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با اشاره به تلاش متخصصان داخلی برای توسعه فازهای مختلف خاطرنشان کرد: فازهای جدید پارس جنوبی با دستان توانمند متخصصان داخلی با شتاب و کیفیت مطلوبی پیش میرود و اخیرا رکورد جهانی ساخت پالایشگاه خشکی در پارس جنوبی شکسته شده است.

سوری تصریح کرد: پالایشگاه خشکی فازهای 22 تا 24 پارس جنوبی پس از گذشت 20 ماه بیش از 55 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با این پیشرفت در واقع رکورد جهانی ساخت پالایشگاه شکسته شده است.

وی با بیان اینکه امسال در تولید گاز پارس جنوبی نیز رکورد جدیدی داشتیم، یادآور شد: در سال جاری شاهد تولید روزانه بیش از 290 مترمکعب گاز در پارس جنوبی بودیم که در واقع یک رکورد جدید در این میدان است و امیدوار هستیم در سال آینده این میزان به شکل قابل توجهی افزایش یابد.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس افزود: با راهاندازی فازهای در دست اجرا و با احتساب گاز تولیدی فازهای کنونی، در سالهای آینده مجموع تولید گاز ایران در پارس جنوبی از میدان مشترک به بیش از 800 میلیون متر مکعب خواهد رسید که امری بسیار ارزشمند است.

سوری گفت: در سال جهاد اقتصادی تلاش و فعالیت بسیار ارزشمندی در توسعه فازهای مختلف انجام گرفت و با توان بالای پیمانکاران داخلی شاهد رشد خوب و قابل قبولی هستیم.

وی اضافه کرد: در بسیاری از فازها مطابق برنامه و حتی جلوتر از برنامه هستیم و البته در برخی از فازها نیز از برنامه عقب هستیم که انتظار داریم مسئولان فازها خود را به برنامه برسانند.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس خاطرنشان کرد: برای موفقیت بیشتر در این میدان گازی باید با حرکت جهادی تلاش کنیم و هیچ فرصتی را برای پیشرفت و توسعه نباید هدر دهیم.

baradaran
2012/03/10, 09:04
بخشي از مقاله جنب پل حافظ روزنامه دنياي اقتصاد امروز .

در گروه تجهيزات، انتشار برخي از شايعات در مورد صنعتي دريايي ايران پيرامون افزايش سرمايه و فروش داراييها موجب تشكيل صف خريد براي اين نماد در روز چهارشنبه شد.

hamid672003
2012/03/10, 09:12
باسلام:
دوست عزیز وبسیار خوبم جناب طیب جان : همانطور که می دانید بنده بارها در مورد سر درگم شدن نوسانگیرها گفته بودم و اکنون هم تبلور همان سخن بنده در بازار به خوبی قابل مشاهده است و درست است که عده ای بسیار اندک نوسانگیر هم توانسته اند وارد شوند ولی همانها کسانی هستند که بزودی برای رسیدن سهم به مقصدش ما را یاری خواهند نمود البته بازهم اکر موضوع مبهم است خدمتتان عرض کنم منظورم دادن حجم صدرا برای خوردن قیمت می باشد .در ضمن از توجه شما کمال تشکر را دارم و تعبیر شما نیز کاملا صحیح است.کفر چو منی گزاف و آسان نبود .محکم تر از ایمان من ایمان نبود . گر در دهر چو من یکی آنهم کافر . پس اندر همه دهر یک مسلمان نبود .و من الله توفیق .

باسلام وعرض ادب

عذر میخام مداخله میکنم

behnam
2012/03/10, 09:42
خب صدرا هم بعد از مدتی،حرکت صعودی خودش رو آغاز کرده
یعنی همون تفاوت در استارت صعود
اول آذراب این حرکت صعودی رو آغاز کرد و حالا نوبت صدراست
پس به این نتیجه می رسیم که روند صدر،فاذر و فاراک یکیست
تنها زمان شروع حرکت صعودی متفاوت است

طيب
2012/03/10, 09:47
طيب جان عاشق روندتم همه چيز رو صدرا و روندش ميبيني و هر حركتي رو نشانه و هر نشانه ايي رو حركت اميدوارم از ته دل صدرا بشه ٧٠٠ كه گفتي اما خدايي صدرا نداشتي تاسها رو پيام اور حركت ميدونستي با پيام ويژه واقعا براي زمبروتا چه سالم چه به رحمت خدا رفته باشه ناراحتم خدا كنه زنده باشه صدرا بشه
٧٠٠ اون نيز خوشحال و سربلند بره پيش دختراش با دستاني پر اما با نبود اون حركت صدرا معناشو از دست ميده مثل نقاش چيره دستي كه پس از مرگش نقاشيهاش ميليون دلار ارزش پيدا ميكنه صدرا در نبود زمبروتا براي من حكم نقاشي رو خواهد داشت اما اگه سرمايه گذار ٦٧ مينوشت اتفاقي شكل گذاشته يا خوشش اومده اون لحظه يا با اين تضاد حال كرده مشكلي نبود اما وقتي صحبت از پيچش مو ميكنه و تو جواب مثال مجسمه رو ميزنه بيشتر حس كنجكاوي من رو تحرك ميكنه كه اون جمله اخر از ديد اون يعني چه ايا .....
ميگن يه روز شيخ انصاري از كوچه ايي ميگذشت يه لاتي به ديوار تكيه داده بود و بي اعتنا به شيخ كارشو ميكرد نزديكان شيخ بهش گفتن ميدوني اين اقا كيه گفت نه گفتن شيخ انصاريه اومد جلوي شيخ به شيخ گفت شيخ مردم منو ميبينند ميدونن من كيم و چكاره شما هم همونجوري هستيد كه مردم ميبينن شما رو
ميگن شيخ ميشينه گوشه ديوار و زار زار گريه ميكنه كه خدايا من هموني هستم كه مردم ميبينن
بهترين شب ارزوي من براي شما و دوستان

باسلام

دوست عزیز هر نوشته ای و هر کلمه ای وهر شکلی در جای خودش معانی زیادی دارد و هرکسی برداشتی از این مقوله ها

کلمه (می) در احکام فروع حرام ودر جای خودش حلال اندر حلال و رسیدن بمطلوب در احکام اصلی

واما صدرا

چرا بنده اعتقاد رشد نه تنها صدرا بلکه کل تجهیزاتی ها رو دارم دلایلش رو در نوشته های بنده میتونید پیدا کنید همانطور که اعتقاد برشد قثابت و قشکر در قیمت های 150و230تومانی داشتم وباذکر دلایل نوشته بودم وسایر سهام دیگه وحتی متهم شدیم به.................................

روزیکه فرآور 124تومانی وبامای2187ریالی رو خریدم و باذکر دلایل نوشتم متهم شدم که سهام کارخانجات زیانده وبسته شده رو تبلیغ میکنم واگه عقل

داشتم سهام سود ده را میخریدم؟!!!!!!!!!!ولی بیشترین تعجبم این بود که وقتی باما شد 1800تومان وفراور 1200تومان آقایون میفرمودند که خریدیم؟!

چکار کنم بنده همیشه متهم بوده هستم وخواهم بود اشکالی ندارد دیگه عادت کردم.....................................

واما جناب حمید یکی از تحلیلگران حرفه ای بازار هستند وباید نوشته های ایشون تماما در کنار هم قرار گیرند تا نتیجه گیری کرد والا از کل بجزء نخواهیم

رسید .

گذشت زمان موارد پیچیده را سهل خواهد کرد............................................ ..............

موفق باشید