PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : صنعتي دريايي ايران ( خصدرا )

صفحه ها : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79

nader
2011/04/23, 08:16
باند حمایتی قوی در محدود 245 تا 260 وجود داره کهاحتمال میدم زیر این مبالغ رو نبینه ،خودتون استاد بنده هستین اگه تقاضا بالا باشه از ابتدای باند برخواهد گشت و اگر تقاضا کمتر باشه از بخش تحتانی ........

استاد هولی آفرین به شما
حتی 260 رو هم ندید دلگرمی شما خیلی ارزش داره
we love you

بوف کور
2011/04/23, 08:17
تقسیط و تأخیر در پرداخت معوقه های بانکی (استمهال خودمون)
ممنون
تا الان از 33 تومن 7 تومنش قطعی شده
که ظاهرا بانک تجارت و یکی دو تا دیگه 3 سال استمهال دادن
و برای اعلام این 7 تومن صدرا در اردیبهشت متوقف می شه

nader
2011/04/23, 08:47
صدرا بعد مجمع افزایش سرمایه داره
این هم خبر رانتی من :d

مراليخ
2011/04/23, 08:59
تقسیط و تأخیر در پرداخت معوقه های بانکی (استمهال خودمون)

و بخشش بدهي به شرط 5 ساله تقسيط شدن :x

PASHA
2011/04/23, 09:07
این صدرا شرکت تقریبا کوچیکی است اگر بتونه از ماده 141 خارج بشه و افزایش سرمایه بده آنوقت صدرا واقعی شکل می گیره

PASHA
2011/04/23, 09:29
صدرا با اقتدار تمام به صف خرید رسید به طوری صف خرید فاذر راهم جا گذاشت
واقعا همون لقب اسب سرکش ورام نشدنی وغیر قابل پیش بینی برازنده اش است.

فرزاد ضیایی
2011/04/23, 09:32
کسی از بچه های انجمن از عرضه کننده های صدرا خبر دارد؟

عرضع در نماد مپنا توسط کارکنانه ولی صدرا رو نمیدونم

FENCER
2011/04/23, 09:50
کسی از بچه های انجمن از عرضه کننده های صدرا خبر دارد؟

عرضع در نماد مپنا توسط کارکنانه ولی صدرا رو نمیدونم

اتفاقا" هر کیه دستش درد نکنه ، به حجم نیاز داره

mohseni1353
2011/04/23, 09:57
ممنون
تا الان از 33 تومن 7 تومنش قطعی شده
که ظاهرا بانک تجارت و یکی دو تا دیگه 3 سال استمهال دادن
و برای اعلام این 7 تومن صدرا در اردیبهشت متوقف می شه
سلام زهره خانوم اگر ممكنه بفرماييد 26 تومان بقيه كي مشخص ميشود ودست كدام بانكها هست با تشكر

بوف کور
2011/04/23, 10:03
سلام زهره خانوم اگر ممكنه بفرماييد 26 تومان بقيه كي مشخص ميشود ودست كدام بانكها هست با تشكر

دارن مذاکراتشو انجام می دن بانکشو فکر می کنم ملی باشه دقیقا نمی دونم

احتشام
2011/04/23, 10:09
هویجوری
داشتم نمودارشو میکشیدم یهو 2 میل صفش اضافه شد
نامردا تو خونه من دوربین کار گذاشتن

http://forums.boursy.com/imported/2011/04/52.jpg (http://www.pic.iran-forum.ir/)

FENCER
2011/04/23, 10:10
این صدرا شرکت تقریبا کوچیکی است

دوست عزیز وقتی از صدرا یاد میشه میگن شرکت معظم صدرا;)

HOLY
2011/04/23, 11:56
استاد هولی آفرین به شما
حتی 260 رو هم ندید دلگرمی شما خیلی ارزش داره
we love you

سلام خدمت نادر عزیز
نادر جان شرمنده میفرمایین ،همین که جنابعالی و سایر دوستان بنده رو لایق دوستی میدونند برای من افتخار بزرگیست ............

اما بریم سر وقت صدرا ،
اول که تبریک میگم خدمت سهامدارن محترم صدرا و
اما دوم حجم معاملات بالا همونطور که استاد عزیزم فرهاد (fencer) هم تاکید داشتند خیلی برای سهم ارزش داره بقول معروف از نون شب برای این سهم ضروریتر هست ،به این دلیل که اول باعث تعویض سهامدار میشه و سهامداهای جدید هم قطعا برای سود کردن سهم میخرند پس دیگه در این حول و حوش فروشنده نیستند و این باعث میشه فشار فروش کم بشه اما دلیل بعدیش کمک به رد کردن مقاومتهاست و دلیل سوم ایجاد مومنتوم در سهمه و دلیل چهارم اینه که این سطح رو محکم میکنه که اگه روزی بعد از صعود مجدد قصد برگشت کرد این نقاط که پر حجم معامله شده همه برای سهم حکم حمایت قوی میگیره و دلیل پنجم اعتماد سازی هست ،همونطور که دوستان عزیز هم در پستهای قبل فرمودن یه مقدار اعتماد به سهم ضعیف شده ولی حجم معاملات بالا ایجاد اعتماد میکنه و ........

اما سومین مورد که میخواستم عرض کنم در مورد سهم دلیلم برای عدم نزول زیاد سهم بود ،من دیشب که نمودار سهم رو دیدم :

http://forums.boursy.com/imported/2011/04/66.png

در تصویر دو gann angles رو داریم که خطوط 2×1 و 1×2 به زیبایی تقاطعی در حدود 255 ساختند لذا عرض کردم اینجا محدوده فوق العاده مستحکمیست (البته همونطور که تو پست قبلی هم گفته بودم باند قوی داریم که از حدود 260 و دقیقا 263 شروع میشه و تا 245 و اگه دقیق بگم 247 ادامه داره ،در این مواقع که ما با یک باند حمایتی سر و کار داریم این بازار هست و تقاضا نسبت به سهم که انتخاب میکنه از بخش فوقانی باند سهم برگرده یا از بخش تحتانی .......

باند حمایتی قوی در محدود 245 تا 260 وجود داره که احتمال میدم سهم زیر این مبالغ رو نبینه ،خودتون استاد بنده هستین اگه تقاضا بالا باشه از ابتدای باند برخواهد گشت و اگر تقاضا کمتر باشه از بخش تحتانی ........

اما کمترین قیمت روز گذشته 2615 ریال بود که میشه گفت از قسمت فوقانی باند سهم برگشت ........

برای تمام دوستان آرزوی سلامت و سود دارم

بوف کور
2011/04/23, 12:09
COLOR]

در تصویر دو gann angles رو داریم که خطوط 2×1 و 1×2 به زیبایی تقاطعی در حدود 255 ساختند لذا عرض کردم اینجا محدوده فوق العاده مستحکمیست (البته همونطور که تو پست قبلی هم گفته بودم باند قوی داریم که از حدود 260 و دقیقا 263 شروع میشه و تا 245 و اگه دقیق بگم 247 ادامه داره ،در این مواقع که ما با یک باند حمایتی سر و کار داریم این بازار هست و تقاضا نسبت به سهم که انتخاب میکنه از بخش فوقانی باند سهم برگرده یا از بخش تحتانی .......

برای تمام دوستان آرزوی سلامت و سود دارم

جناب holy عزیز با عرض سلام و تشکر از تحلیل زیبای شما:x
در مورد این اسب سرکش و دم دمی مزاج یکی از خصوصیات بارزی که داره اینه که همیشه می خواد سورپرایز کنه و معمولا چهار درصد زودتر از پیش بینی ها بر می گرده چه در صعود چه در نزول
احتمالا این شرکت خرداد ثبت شده
چون خردادیا غیر قابل پیش بینی هستند :D

وحید 20
2011/04/23, 12:34
بعد از مدتها بالاخره امروز در 270 تومان کمی صدرا خریدم!!

HOLY
2011/04/23, 12:34
جناب holy عزیز با عرض سلام و تشکر از تحلیل زیبای شما:x
در مورد این اسب سرکش و دم دمی مزاج یکی از خصوصیات بارزی که داره اینه که همیشه می خواد سورپرایز کنه و معمولا چهار درصد زودتر از پیش بینی ها بر می گرده چه در صعود چه در نزول
احتمالا این شرکت خرداد ثبت شده
چون خردادیا غیر قابل پیش بینی هستند :d

بسیار سپاسگزارم بوف عزیز
اما احیانا شما سهامی از مدل سهام متولد مهرماه سراغ ندارین ،فکر کنم اونها با اخلاق من سازگارتر باشند :)
بوف عزیز ،من شخصا به خطوط گن چه به شکل انگل و چه به شکل ترند و ... بسیار علاقمندم ،حسن بزرگ این خطوط اینه که در ظاهر مورد خاصی نداره که شک به قدرتمند بودن رو تقویت کنه ،اما در عمل واقعا با اقتدار عمل میکنه .......

فرزاد ضیایی
2011/04/23, 14:44

قیمتهای امروز صدرا قیمتهایی است که بعد از افزایش سرمایه احتمالی بازگشایی میشود اصلاح مجدد سهم مساوی همان افزایش سرمایه خواهد بود و برای رشد سرمایه فقط باید :

اول :سهم را خرید
دوم :منتظر اعلام میزان افزایش سرمایه بود که با قیمت خرید فعلی هر میزان افزایش سرمایه همان سود سرمایه است

حسینی
2011/04/23, 20:09
شنیده ای جدید از صدرا

یکی از مهمترین مشکلات صدرا، بدهی های سنگین این شرکت است که بسیاری از آن ها از تاریخ سررسید خود گذشته و شرکت را دچار هزینه های گزاف کرده است. فردا چهارم اردیبهشت ماه، « استمهال بدهی های بانکی» صدرا پایان می یابد.

شنیده های نمابورس حکایت از آن دارد استمهال بدهی های صدرا یک سال دیگر تمدید شده است. گویا در زمان سفر رهبری به منطقه پارس جنوبی، جلسه ای در این مورد با رییس کل بانک مرکزی انجام شده و توافقاتی صورت گرفته است. استمهال بدهی های صدرا مطابق شنیده ها در گذر مراحل اداری است. با توجه به تاثیر بالا این مسئله بر سودآوری صدرا، احتمال توقف نماد به منظور اصلاح پیش بینی سود سال جاری وجود دارد.

همچنین شنیده شده دریافت برخی پروژه های تازه نیز برای این شرکت قطعی شده و به زودی اطلاعاتی تازه در این مورد به بازار اعلام می شود.

پیش از این نیز نمابورس در زمان توقف نماد صدرا، خبری در دو مورد تاکید بورس بر پیش بینی شرکت از پروژه های « خشت» و « پل خلیج فارس» منتشر کرده بود که با ارائه اطلاعات تازه، شرکت اطلاعاتی در این دو مورد به بازار اعلام کرد:

http://namabourse.com/news/8277/

آريانا
2011/04/23, 20:39
شنیده ای جدید از صدرا

یکی از مهمترین مشکلات صدرا، بدهی های سنگین این شرکت است که بسیاری از آن ها از تاریخ سررسید خود گذشته و شرکت را دچار هزینه های گزاف کرده است. فردا چهارم اردیبهشت ماه، « استمهال بدهی های بانکی» صدرا پایان می یابد.

شنیده های نمابورس حکایت از آن دارد استمهال بدهی های صدرا یک سال دیگر تمدید شده است. گویا در زمان سفر رهبری به منطقه پارس جنوبی، جلسه ای در این مورد با رییس کل بانک مرکزی انجام شده و توافقاتی صورت گرفته است. استمهال بدهی های صدرا مطابق شنیده ها در گذر مراحل اداری است. با توجه به تاثیر بالا این مسئله بر سودآوری صدرا، احتمال توقف نماد به منظور اصلاح پیش بینی سود سال جاری وجود دارد.

همچنین شنیده شده دریافت برخی پروژه های تازه نیز برای این شرکت قطعی شده و به زودی اطلاعاتی تازه در این مورد به بازار اعلام می شود.

پیش از این نیز نمابورس در زمان توقف نماد صدرا، خبری در دو مورد تاکید بورس بر پیش بینی شرکت از پروژه های « خشت» و « پل خلیج فارس» منتشر کرده بود که با ارائه اطلاعات تازه، شرکت اطلاعاتی در این دو مورد به بازار اعلام کرد:

http://namabourse.com/news/8277/

اين نيز يکي ديگر از دسيسه هاي مفت خوران بازار است و از طرفي چون خودشان دقيقا" مي دانستند که استمهال بدهي ها مجددا" تمديد خواهد شد ( هر چند که اين موضوع بسيار پر واضح بود و تمامي فعالان بازار به اين امر واقف بودند) و از طرف ديگر به دليل عدم ورود به اين سهم قبل از توقف صدرا , بازگشائي آن را همانگونه که شاهد بوديد رقم زدند و در اين 4 روز حدود 62 ميليون سهم جابجا شد و اينک تصميم به توقف مجدد آن دارند تا اين بار با قيمت دلخواه بازگشائي نمايند و اميدوارم حداقل دوستان حاضر در اين تالار سهام گرانقدر خود را به دست اين مفت خواران نداده باشند و توصيه اکيد دارم که سهام تجهيزاتي خود را دو دستي نگه داشته و بدون توجه به نوسانات آتي آنها همچنان سهامدار تجهيزاتي باقي بمانند.

PASHA
2011/04/23, 21:06
اين نيز يکي ديگر از دسيسه هاي مفت خوران بازار است و از طرفي چون خودشان دقيقا" مي دانستند که استمهال بدهي ها مجددا" تمديد خواهد شد ( هر چند که اين موضوع بسيار پر واضح بود و تمامي فعالان بازار به اين امر واقف بودند) و از طرف ديگر به دليل عدم ورود به اين سهم قبل از توقف صدرا , بازگشائي آن را همانگونه که شاهد بوديد رقم زدند و در اين 4 روز حدود 62 ميليون سهم جابجا شد و اينک تصميم به توقف مجدد آن دارند تا اين بار با قيمت دلخواه بازگشائي نمايند و اميدوارم حداقل دوستان حاضر در اين تالار سهام گرانقدر خود را به دست اين مفت خواران نداده باشند و توصيه اکيد دارم که سهام تجهيزاتي خود را دو دستي نگه داشته و بدون توجه به نوسانات آتي آنها همچنان سهامدار تجهيزاتي باقي بمانند.
استاد آریانا
گل گفتی
من هم باشما هم عقیده هستم بازی صدرا واقعا ...
به نظر من کسانی که صدرا وسایر تجهیزاتی را به دید میان مدت ویا حتی با افق دید بلند تری نگهداری کنند مطمئنا" جواب خواهند گرفت
مخصوصا رو صدرا
من خودم یک سال است که صدرا دارم از 220 تا 370وتابه حال هیچ سهمی را به این اندازه نگهداری نکرده بودم نمی دانم هر موقع که قصد فروش کردم دستم به فروش نرفت
چون بازی که روی این سهم می شد را می دیدم و باورم به صعودبیشتر می شدالان هم همینجوری هستش نمی دانم درسته یا غلط
فقط گذشت زمان است که این را مشخص می کنه
فقط امیدوارم تمام دوستانی که سهامهای تجهیزاتی دارند سهامدار باشند وبه سود خوبی کسب کنند .وباتشکر از تمام دوستان واساتید که با نظر تشان (حالا هر چی که باشه)راهنمای ما سهامداران جز هستند.

بوف کور
2011/04/24, 07:45
دوستان حواستون باشه تعاونی خاص با کد اصلی می فروشه با کد های دیگه می خره
می خواد بازارو بترسونه

آريانا
2011/04/24, 08:56

امروز با ادامه اين سناريو , فرصت خريد در حال تکرار است.

مراليخ
2011/04/24, 09:18
دوستان مواظب سهماتون باشيدا

http://www.irupload.ir/images/uo33iwlgmxr9o7m8fgmk.jpg (http://www.irupload.ir/)

خدمت پاني عزيز هم بگم كه چرا باترفلاي نيست :
كله باترفلاي (نقطه B) هميشه 78.6% هست در غير اينصورت يه چيز ديگست ... همين ;)
تنكس :x

PASHA
2011/04/24, 09:29
امروز باپول کمی که داشتم مقداری را اضافه کردم دیروز فکر می کردم شاید دیگه تو این قیمتها گیر نیاید

pani
2011/04/24, 09:50
دوستان مواظب سهماتون باشيدا

خدمت پاني عزيز هم بگم كه چرا باترفلاي نيست :
كله باترفلاي (نقطه B) هميشه 78.6% هست در غير اينصورت يه چيز ديگست ... همين ;)

مرالیخ........
سلام و عرض ارادت.
سر همین موضوع چند روز پیش کلی با زهره عزیزم تو این تاپیک بحث کردیم.
منابعی که من در اختیار دارم همه تا 88.6 را برای پروانه مجاز میدانند.
منتظر نظر استاد Holy هستم.
http://up.iranblog.com/images/oa9vbwhimagv2xc8ycnp.jpg (http://up.iranblog.com/)
http://up.iranblog.com/images/3kk3ev1yt7u3xwnicbqv.png (http://up.iranblog.com/)

ملک الملک
2011/04/24, 10:09
اقتصادي » اقتصاد و بانکداری
خبر خوش برای واحدهای تولیدی

مخبر کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1390 کل کشور در مجلس شورای اسلامی آخرین مصوبات جلسه پایانی این کمیسیون را اعلام کرد.

محمدمهدی مفتح گفت: بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق، بانک ها می توانند با اجازه هیئت مدیره، اصل و سود تسهیلات سررسید شده و معوقات واحدهای تولیدی را که در پرداخت دچار مشکل شدهاند تا پنج سال تقسیط مجدد کنند و جرایمشان را ببخشند.
وی افزود: بر اساس مصوبه دیگری، دولت موظف است جدول موجودی و گردش وجوه صندوق توسعه ملی را برای سال 1391 در لایحه بودجه سال 1391 ذکر کند.
مخبر کمیسیون تلفیق گفت: همچنین دولت موظف است در سال 1390 هم گزارش عملیات صندوق توسعه ملی را هر سه ماه یک بار به مجلس ارائه کند.
مفتح افزود: در مصوبه دیگری مقرر شد 20 میلیارد تومان به اعتبارات بنیاد مسکن برای کمک به بهسازی روستاها اضافه شود.
وی با بیان اینکه 30 میلیارد تومان نیز برای اسکان عشایر به ردیف های مربوط اضافه شد گفت: همچنین دولت می تواند 3 درصد اعتبارات عمرانی استان ها را برای احداث شهرکهای صنعتی در همان استان هزینه کند.

مراليخ
2011/04/24, 10:11
پاني جان (چقد شبيه باني چا شد !!!)
اولي كرابه و دومي به درستي باترفلاي ... من كه براي سر 88.6 نديدم

آريانا
2011/04/24, 10:20
معاونت مالی صدرا عنوان کرد:
اگر استمهال ندهند خودمان با بانکها توافق می کنیم
حتی اگر دولت با تمدید استمهال بدهی های ما موفقت نکند خود شرکت با بانکها توافقاتی را حاصل خواهد کرد از این رو عدم استمهال بدهی ها فشاری بر شرکت و خللی در فعالیتهای آن ایجاد نخواهد کرد .

در حالیکه امروز پایان مهلت استمهال بدهی های شرکت صدرا می باشد معاونت مالی این شرکت خبر از انجام مذاکراتی به جهت تمدید مدت زمان استمهال بدهی های این شرکت داد.

قلی پور معاونت مالی شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز ضمن اشاره به پایان مدت زمان استمهال بدهی های صدرا اظهار داشت : امروز 90.02.04 استمهال بدهی های شرکت صدرا توسط بانک ها به پایان می رسد و در این راستا شرکت مذاکراتی را با مسئولین به جهت تمدید مدت استمهال بدهی ها انجام داده که تا این لحظه هنوز به نتیجه نهایی دست پیدا نکرده ایم .

وی افزود : آنچه مسلم است قطعاً بانکها تا زمان تعیین تکلیف استمهال به شرکت فشار نخواهند آورد و ما از بابت این موضوع به مشکلی برخورد نخواهیم کرد و حتی اگر دولت با تمدید استمهال بدهی های ما موفقت نکند خود شرکت با بانکها توافقاتی را حاصل خواهد کرد از این رو عدم استمهال بدهی ها فشاری بر شرکت و خللی در فعالیتهای آن ایجاد نخواهد کرد .

roohe-khashen
2011/04/24, 10:31
دوستان یه سوال دارم اونم اینه که نحوه مالکیت عهده صدرا بر اذراب رو که هر جا میری ازش صحبت مبکنند به چه شکلی است البته از این سوالم هدفی دارم یعنی طی چه رابطه و ضابطه ای صدرا مالکیت عمده اذراب را بر عهده دارد اگر کسی میدونه به من بگه یه نکته ای تو ذهنم بوجود اومده!

baroon dide
2011/04/24, 15:57
دوستان تا اونجا كه بنده ديدم الگو هاي هارمونيك براي پيدا كردن تارگت استفاده نمي شن بلكه براي پيدا كردن پوزيشن در جهت عكس حركت فعلي و يا در صورت شكستن منطقه هدف براي وارد شدن به پوزيشن در جهت رونده

مراليخ
2011/04/24, 16:36
دوستان تا اونجا كه بنده ديدم الگو هاي هارمونيك براي پيدا كردن تارگت استفاده نمي شن بلكه براي پيدا كردن پوزيشن در جهت عكس حركت فعلي و يا در صورت شكستن منطقه هدف براي وارد شدن به پوزيشن در جهت رونده

خب چه اشكالي داره به عنوان هدف ديده بشه به قصد پياده شدن يا سوار شدن
فرض كن تو اون حوالي بفروشي سهم رو
حالا يا بالا ميره يا مياد پايين كه خودش علاوه بر هدفمندي !!! يه نوع پوزيشن گيريه
اگه اشتب گرفتم بگيد
تنكس :)

baroon dide
2011/04/24, 16:53
خب چه اشكالي داره به عنوان هدف ديده بشه به قصد پياده شدن يا سوار شدن
فرض كن تو اون حوالي بفروشي سهم رو
حالا يا بالا ميره يا مياد پايين كه خودش علاوه بر هدفمندي !!! يه نوع پوزيشن گيريه
اگه اشتب گرفتم بگيد
تنكس :)

بله به قصد پياده شدن فرمايش شما كاملا صحيحه اما اينكه مطابق تحليل هاي بالاي صفحه تارگت سهم از اين روش بدست بياد بنظر بنده درست نيست يعني نميشه گفت سهم حتما ( يا حتي به احتمال زياد ) به اون نقطه در الگوي هارمونيك ميرسه ) بلكه ميشه گفت اگه به اون نقطه رسيد مي تونه انتهاي حركت باشه
يا حق

طيب
2011/04/24, 23:03
باسلام
استمهال هم انجام شد فردا ديدني ميشه

HOLY
2011/04/25, 02:56
مرالیخ........
سلام و عرض ارادت.
سر همین موضوع چند روز پیش کلی با زهره عزیزم تو این تاپیک بحث کردیم.
منابعی که من در اختیار دارم همه تا 88.6 را برای پروانه مجاز میدانند.
منتظر نظر استاد Holy هستم.

درود و سلام خدمت تمام دوستان عزیز

پانی جان از لطف شما خیلی ممنونم که نظر بنده رو جویا شدین ،بسیار سپاسگزارم

اما پانی عزیز در مورد پترن باترفلای فرمایش شما کاملا درسته ..........
اما دوستان دیگه ،بوف عزیز و مرالیخ بزرگوار هم درست میفرمایند
خوب پس با اجازتون برای اینکه بتونیم مشکل رو حل کنیم باید یه مقدار به تاریخچه برگردیم ........

اول اینکه این الگو رو همونطور که تمام دوستان میدونند جناب لری پساونتو و بریس جیلمور برای بار اول توضیح دادند پس طبیعی هست که نظر اونا اهمیت داشته باشه در کتاب آقای پساونتو بنام نسبتهای فیبوناچی در تشخیص پترنها ،نسبتهایی که معرفی شده برای نقطه بی به ترتیب0.618 و همچنین 0.786 هست و در مثالهایی که زده نسبت 0.707 که از نسبتهای درجه دوم هم هست استفاده کرده .

http://forums.boursy.com/imported/2011/04/73.png

اما برای نقطه سی همونطور که در تصویر مشخصه فقط دو نسبت 0.618 و 0.786 رو ایشون قائل شدند.

خوب پس فرمایش بوف عزیز و مرالیخ بزرگوار کاملا صحیح هست ........

اما پس از مدتی در سال 1999 جناب کارنی کتابی چاپ کردند و از اونجایی که ایشون هم از اساتید این فن هستند فرمایشاتشون اهمیت زیادی داره ،ایشون نظرشون این بود که در باترفلای ما همون مقادیر 0.618 تا 0.786 رو در نقطه بی داریم ،با این تفاوت که در ارتباط با نقطه سی ایشون انعطاف بیشتری داشتند و از 0.382 تا 0.786 رو قابل قبول دونستند که بنده در تصویر زیر مشخص نمودم (تصویر از کتاب جناب کارنی هست)

http://forums.boursy.com/imported/2011/04/74.png

اما در مثالهای کتاب ایشون نکته ایی رو میبینیم ،خواهش میکنم دقت بفرمایید ......

http://forums.boursy.com/imported/2011/04/75.png

همونجور که دوستان هم میبینند نقطه بی کاملا 0.786 رو رد کرده و یک نسبت پایینتر اومده که خوب نسبت بعدی در این گروه 0.886 هست ،البته این مورد نه فقط در یک مثال که در مثالهای زیادی تکرار شده ،اما فعلا ما به این مثالها کار نداریم ........

اما به سال 2007 میرسیم و کتاب جناب دودلا ایشون هم صاحبنظر هستند در این زمینه و فرموده اند

http://forums.boursy.com/imported/2011/04/76.png

که خوب میبینیم اینجا دیگه واضحا نسبت نقطه بی تا 0.886 هم مورد تایید قرار گرفته و مامیتونیم ازش استفاده کنیم .

به این دلیل هست که عرض میکنم ،پانی عزیز کاملا صحیح فرمودند ...........

اما برای اینکه قانون و روش کلی هم در دست داشته باشیم بنده فرمایش جناب هابز عزیز رو هم نقل قول میکنم
http://forums.boursy.com/imported/2011/04/77.png
جناب دریک هابز که واقعا استاد مسلمی هستند و بنده هم علاقه شدید به پترنهای ایشون دارم در ارتباط با نقطه میفرمایند ،
به شکل ایده آل نقطه بی بین 0.382 تا 0.786 قرار داره اما تنها قانون مستحکمی که ما باید رعایت بکنیم اینه که بی از ایکس عبور نکنه یعنی تا ریتریس 100٪ نیز قابل قبول میباشد و همچنین برای نقطه سی نیز ما میتوانیم به شکل غیر ایده آل مشابه حالت فوق تا 100٪ بازگشت داشته باشیم.

حالا میبینیم که بنده حق داشتم عرض کنم تمام دوستان عزیز صحیح فرمودند

از هرسه دوست خوبم ،پانی عزیزو بوف عزیز و مرالیخ عزیز و بزرگوار تشکر میکنم که پایه گذار این بحث علمی بودند ........

محمود شریعت
2011/04/25, 09:34
باسلام
استمهال هم انجام شد فردا ديدني ميشه

:((:((

آريانا
2011/04/25, 10:33
از حال و هواي تالار مشخص است که خيلي از دوستان نگران وضعيت بازار هستند و ديگه حال و حوصله اي براي بيان نظراتشان ندارند و بنده عرض ميکنم که به جز مسئله مناقشات داخلي مورد خاصي در بازار نيست و ربط دادن وضعيت بازار سکه نمي تواند در چگونگي بازار بورس اينگونه اثر گذار باشد و در خصوص مناقشات نيز بعد از حمايت رهبري از دولت قطعا" جلوي گسترده شدن اين وضعيت گرفته خواهد شد و بازار نيز به روال عادي خود بازخواهد گشت و ضمنا" توجه نمائيد که حجم صفهاي فروش آنچنان نيست که باعث نگراني جدي شود و بسيار خوشبين هستم که از اين وضعيت هم در همين هفته رهائي خواهيم يافت.
به اميد روزهائي خوش در عرصه معاملات و با آرزوي احساس لبان خندان شما.

طيب
2011/04/25, 10:37
از حال و هواي تالار مشخص است که خيلي از دوستان نگران وضعيت بازار هستند و ديگه حال و حوصله اي براي بيان نظراتشان ندارند و بنده عرض ميکنم که به جز مسئله مناقشات داخلي مورد خاصي در بازار نيست و ربط دادن وضعيت بازار سکه نمي تواند در چگونگي بازار بورس اينگونه اثر گذار باشد و در خصوص مناقشات نيز بعد از حمايت رهبري از دولت قطعا" جلوي گسترده شدن اين وضعيت گرفته خواهد شد و بازار نيز به روال عادي خود بازخواهد گشت و ضمنا" توجه نمائيد که حجم صفهاي فروش آنچنان نيست که باعث نگراني جدي شود و بسيار خوشبين هستم که از اين وضعيت هم در همين هفته رهائي خواهيم يافت.
به اميد روزهائي خوش در عرصه معاملات و با آرزوي احساس لبان خندان شما.
باسلام
همش تقصير اين محمود خان است!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!محمود خان بالايي!

آريانا
2011/04/25, 10:47
باسلام
همش تقصير اين محمود خان است!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!محمود خان بالايي!

شوخي :حالا از کجا معلوم اين محمود خان بالائي همان محمود خان پائيني ( کوچولو ) نباشد!!! اگر ايشان همان اوشون! باشد اون شکلکهاش خيلي معني داره!

طيب
2011/04/25, 10:53
شوخي :حالا از کجا معلوم اين محمود خان بالائي همان محمود خان پائيني ( کوچولو ) نباشد!!! اگر ايشان همان اوشون! باشد اون شکلکهاش خيلي معني داره!

شكلكها كه درسته؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !
بالايي درسته؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
اينجا تايپك اختصادي است!بلي (خ)درسته؟!

آريانا
2011/04/25, 10:58
خب يه کوچولو زده شد تو گوش صف صدرا ببينيم پشت بند داره يا نه؟

طيب
2011/04/25, 11:03

تومام شد (و)داره
محمود خان شكلكش برگشت

آريانا
2011/04/25, 11:03

بقيه اش هم نوش اوني که زد.

rhhk610
2011/04/25, 11:05
آریانا جان بنده هم آمدم، انشاله که به یمن ورود شما این موش و گربه بازیها هم تموم بشه:)

sanko
2011/04/25, 11:07
دوستان چارتیست یه لطفی بکنن و تحلیلی در مورد خصدرا ارائه بدن .. می خوام ببینم ریزش تا کجا امکان داره تو کمینشم ، فردا به نظرتون فرصت خوبیه برای خرید ؟

آريانا
2011/04/25, 11:26
دوستان چارتیست یه لطفی بکنن و تحلیلی در مورد خصدرا ارائه بدن .. می خوام ببینم ریزش تا کجا امکان داره تو کمینشم ، فردا به نظرتون فرصت خوبیه برای خرید ؟

سانکو جان اينها همش بازيه و خيلي ها خوب توانستند از جو داخلي مملکت استفاده کنند تا از اين وضعيت به نفع خود بهره برداري کنند و هميشه هم کساني هستند که بلافاصله جواب مثبت به اين عده مي دهند و دودستي سهامشان را با کرنش تقديم حضرات مي کنند و بعيد بود که صدرا به زير 260 نفوذ کند هر چند که هنوز اين نفوذ از نظر تکنيکال تائيد نشده است لذا انتظار اين است که از همين هفته شاهد به تعادل رسيدن و شروع رشد تجهيزاتي ها از جمله صدرا باشيم.

pani
2011/04/25, 11:50
پول بک به خط روند در محدوده قیمت امروز کامل شد

[URL=http://uploadtak.com/]http://uploadtak.com/images/sshr96xpva6v6we3vrsw.png[/URL

محمود شریعت
2011/04/25, 12:07
ما هم امروز با كلي ترس و لرز يه كوچولو زديم تو گوش صدرا!
خدا آخر و عاقبتمونو بخير كنه ....

خدايي اين آدمايي كه اينجوري با سهم بازي ميكنند چجوري اين سودارو به خورد زن و بچشون ميدن؟

امپراتور7
2011/04/25, 14:51
خب خب285 خارج شدیم به نظر شنبه باید بگردیم دنبال اون دوستی که سهممون رو خریده تا ازش پس بگیریم امانت داری در این بازار حرف اول رو میزنه زیر 260 چشممون رو به تابلو خشک میکنیم بلکه یه جوون مرد پیدا شد فروخت اگرم نفروخت خب میایم بالاتر ;)

چه میکنه این صدرا چشممون یواش یواش داشت خشک میشد به تابلو که یه عده جوون مرد اومدن صف زدن ولی ما نخریدیم :( یکی از دوستان نشست زیر گوش ما گفت تعاونی بالای 250 میخواد صفر بکنه بلوک پست بانک رو بخره (راست و دروغش به پای خودش) من هم اردرمون به کل حذف کردیم وساپا خریدیم ای دل غاقل ما زیر 250 منتظریم که احتمال زیاد فردا میصر نمیشه چون سهم مثبته به هر حال میشینیم شاید یه پول لازم مثل تعاونی تا 250 اورد الله علم . اگرم نیومد مبارکه همه صدرا دارن :x امیدوارم سود خوبی در این وانفسای بازار نصیب سهامداران صدرا هم بشه :*

ملک الملک
2011/04/26, 06:41
تقسیط بدهی تولیدکنندگان به بانک*ها

بیما- عضو کمیسیون تلفیق از تصمیم این کمیسیون برای تقسیط* بدهی*های ناخواسته تولیدکنندگان به بانک*های داخلی در رسیدگی به بودجه 90 خبر داد و گفت: کمیسیون تلفیق برای کاهش حجم معوقات بانکی و حمایت از تولید به بانک*های دولتی اجازه داد بدهی واحدهای تولیدی را برای مدت پنج سال قسط**بندی کنند.
علی اصغر یوسف نژاداز تصمیم کمیسیون تلفیق بودجه 90 برای حمایت از تولیدکنندگان داخلی مقروض به بانک*ها خبر داد و گفت: کمیسیون تلفیق در یکی از مصوبات مهم خود به بانک*های دولتی اجازه داد بدهی آن دسته از تولیدکنندگان و فعالان بخش صنعت، کشاورزی و معدن را که به*طور ناخواسته بدهی آنها به صورت بدهی معوق به بانک*ها در آمده است را قسط*بندی کند.
نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی، قسط*بندی بدهی*های تولیدکنندگان به بانک*ها را بهترین راه برای وصول معوقات بانکی اعلام کرد و گفت: این تصمیم کمیسیون تلفیق افزون بر این که کمک مالی فراوانی به تولیدکنندگان داخلی می*کند، بهترین راه*حل برای بازپس*گیری معوقات بانکی نیز هست، زیرا تولیدکنندگان با استفاده از این امکان به پرداخت معوقات خود تمایل پیدا می*کنند و از این طریق توان مالی بانک*ها نیز افزایش می*یابد.
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس، تصریح کرد: در کشور ما بیش از 50 هزار میلیارد تومان معوقات بانکی وجود دارد که برابر یک سال بودجه جاری و عمرانی تمام نهادهای کشور است، از همین رو هر تصمیمی که در جهت کاهش این معوقات باشد، خدمت به تولید و توسعه کشور است.
عضو کمیسیون تلفیق بودجه 90 با بیان این که در مصوبه این کمیسیون اجازه بخشش جریمه واحدهای تولیدی بدهکار به بانک*ها نیز در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: کمیسیون تلفیق در مصوبه خود به هیئت مدیره بانک*ها اجازه داده است در صورت صلاحدید خود جریمه آن دسته از واحدهای تولیدی را که به دلایل غیرعمدی، توان بازپرداخت تسهیلات خود را از دست داده*اند، ببخشد تا این واحدها بتوانند با ثبات و امنیت مالی بیشتری به فعالیت خود ادامه دهند.
بر اساس تصمیم کمیسیون تلفیق بودجه 90 برای تقسیط بدهی معوق واحدهای تولیدی به بانک‎ها، بسیاری از واحدهای تولیدی کشور که در چند سال اخیر به علت نوسان در قیمت و یا افزایش هزینه*ها از پرداخت

این مصوبه به راحتی بین 30 تا 40 تومان سالیانه برای فاراک

15 تا 20 تومان سالیانه برای صدرا و دیگر شرکتهای بورسی اعم از فاذر و پلوله و فسدید تاثیر مستقیم خواهد داشت.

این مصوبه پل نجات شرکتهای زیان انباشته دار میشود.

کابلسازی تک اولین شرکتی بود که از این مصوبه استفاده کرد.

اگر اشتباه حساب کردم دوستان بنیادی کار خودشان محاسبه کنند.

HOLY
2011/04/26, 07:44
دوستان عزیز
تحلیل کلی و اهداف صعودی میان مدت این سهم رو زمانی که همه صحبت از ریزش تا 170 میکردند در همین تاپیک زدم ودر مراحلی هم روند میان مدت رو مشخص کردم ،من شخصا بر تمام تحلیلهای قبلیم دال بر صعود سهم استوارم و علائم تکنیکال هم تایید کننده تمام تحلیلها بوده ،غرض بنده اینه که باز تاکید کنم بر جو کوتاه مدت بازار به هیچ عنوان تکیه نکنید ،چه مثبت و چه منفی ،هدف میان مدت رو دنبال کنید تا به امید خدا سود شایسته رو ببرین و از هیجانات مضر بازار هم دور باشید ،از طرفی هم همونطور که استاد آریانا فرمودند بازی کثیف حقوقیها نتونه بهتون ضربه بزنه ،چون بازی حقوقیها فقط بر ایجاد هیجانات کاذب کوتاه مدت استواره و درمیان مدت اونها هم برای سود بردن چاره ایی جز کمک به صعود سهم ندارند .......
برای این سهم هنوز تعدیل متوالی و افزایش سرمایه مونده .......

ضمنا از بوف عزیز خبر ندارین ،نمودارهای زیباشونو نمیبینم.....

موفق باشین

shafaee
2011/04/26, 08:28
دوستان عزیز
تحلیل کلی و اهداف صعودی میان مدت این سهم رو زمانی که همه صحبت از ریزش تا 170 میکردند در همین تاپیک زدم ودر مراحلی هم روند میان مدت رو مشخص کردم ،من شخصا بر تمام تحلیلهای قبلیم دال بر صعود سهم استوارم و علائم تکنیکال هم تایید کننده تمام تحلیلها بوده ،غرض بنده اینه که باز تاکید کنم بر جو کوتاه مدت بازار به هیچ عنوان تکیه نکنید ،چه مثبت و چه منفی ،هدف میان مدت رو دنبال کنید تا به امید خدا سود شایسته رو ببرین و از هیجانات مضر بازار هم دور باشید ،از طرفی هم همونطور که استاد آریانا فرمودند بازی کثیف حقوقیها نتونه بهتون ضربه بزنه ،چون بازی حقوقیها فقط بر ایجاد هیجانات کاذب کوتاه مدت استواره و درمیان مدت اونها هم برای سود بردن چاره ایی جز کمک به صعود سهم ندارند .......
برای این سهم هنوز تعدیل متوالی و افزایش سرمایه مونده .......

ضمنا از بوف عزیز خبر ندارین ،نمودارهای زیباشونو نمیبینم.....

موفق باشین

جناب استاد holy اگر امكان دارد اهداف كوتاه مدت و ميان مدت را بفرمائيد خيلي ممنون ميشوم.

آريانا
2011/04/26, 10:09
يک استارتي تا 250 زديم ببينيم کسي مياد يا نه؟
اين روزها و اين قيمتها را بايد به خاطر سپرد.

HOLY
2011/04/26, 10:23
جناب استاد holy اگر امكان دارد اهداف كوتاه مدت و ميان مدت را بفرمائيد خيلي ممنون ميشوم.

سلام دوست عزیزم
والا دوست من ،ببینین الان موضوع ما اصلا صدرا نیست ،الان موضوع کلیت بازاره ،اگر برفرض تمام سهام یا حداقل نیمی از سهام مثبت بود و صدرا منفی ،خوب اون زمان میشد بر سطوح حمایت سهم تکیه کنیم و دنبال مقاومتها باشیم ولی الان شما میبینین که اکثریت قریب به اتفاق سهام منفیه ،برای همین هم هست که عرض میکنم باید حواسمون جمع باشه در این بازار به این شکل خیلی راحت شخص میتونه ضرر کنه و بدترین حالت هم به این شکله در این بازار تصور کنیم سههمون بده و بفروشیم ،بعد برای جبران بریم سهم دیگه بخریم که چون بازار مثبت نیست اون هم میاد پایین و .....
پس بهترین کار اینه که زمانی که اعتقاد داریم سهممون پتانسیل داره و همچنین اگه معتقدیم اوضاع سیاسی داخلی یا خارجی یا هر مورد دیگه ایی که عامل منفی شدن بازاره قابل حل هست ،صبر پیشه کنیم ،چون اصولا بعد از دوره های رکود برگشتهای خوبی وجود داره ........
اما در ارتباط با صدرا دوست من ،من هنوز معتقدم باند 245-260 حمایتی هست و اولین مقاومت مهم حدود 280 تومن (چندتومن بالا یا پایین هست)بعد سهم میره برای اهداف بالای 300 (دقیقش رو باید نگاه کنم ،الان منزل نیستم و نمودار همراهم نیست،و این هدفش تو ذهنم نیست) بعد از اون 370-380 و بعد اون 400-420 و بعد .......
موفق باشی دوست من

مسلم
2011/04/26, 11:43
اگه شنبه خریدارای جوگیر آرامششونو حفظ میکردن الان این بساطو نداشتیم
فردا باید فروشنده ها جبران مافات کنند و تا 245 بکشنش پایین که از گیجی در بیاد

http://up.iranblog.com/images/9o3h9h6ux57qjge7pfja.jpg

amintab2001
2011/04/26, 14:48
طبق شنیده های من تعدیل مثبت صدرا به خاطر استمهال بدهی به بورس اعلام شده و به زودی صدرا 300 تومانی رو به چشم میبینیم

مسلم
2011/04/26, 14:48
در قيمت 246 به بادبزن گن برخورد ميکنه و در 244 تومن به مهمترين حمايتش
اميدوارم اينا بتونن جلوشو بگيرن در غير اين صورت بايد يه موج شماري ديگه براش تعريف کرد.

http://up.iranblog.com/images/vqen9haafwewjzgydtf.jpg

pani
2011/04/26, 15:18
اگه شنبه خریدارای جوگیر آرامششونو حفظ میکردن الان این بساطو نداشتیم
فردا باید فروشنده ها جبران مافات کنند و تا 245 بکشنش پایین که از گیجی در بیاد

[]

منم دیروز نظرم پول بک تا خط روندش بود نمودار من logarithmic واسه شما linear
ولی هدف 8-10 تومان تفاوت داره. 252 تومان ما که شکست.فکر کنم 244 شما جلو ریزش بیشترو بگیره.حمایت 61.8 ret هم همون دور و براست..

سپه
2011/04/26, 15:31
سلام دوست عزیزم
والا دوست من ،ببینین الان موضوع ما اصلا صدرا نیست ،الان موضوع کلیت بازاره ،اگر برفرض تمام سهام یا حداقل نیمی از سهام مثبت بود و صدرا منفی ،خوب اون زمان میشد بر سطوح حمایت سهم تکیه کنیم و دنبال مقاومتها باشیم ولی الان شما میبینین که اکثریت قریب به اتفاق سهام منفیه ،برای همین هم هست که عرض میکنم باید حواسمون جمع باشه در این بازار به این شکل خیلی راحت شخص میتونه ضرر کنه و بدترین حالت هم به این شکله در این بازار تصور کنیم سههمون بده و بفروشیم ،بعد برای جبران بریم سهم دیگه بخریم که چون بازار مثبت نیست اون هم میاد پایین و .....
پس بهترین کار اینه که زمانی که اعتقاد داریم سهممون پتانسیل داره و همچنین اگه معتقدیم اوضاع سیاسی داخلی یا خارجی یا هر مورد دیگه ایی که عامل منفی شدن بازاره قابل حل هست ،صبر پیشه کنیم ،چون اصولا بعد از دوره های رکود برگشتهای خوبی وجود داره ........
اما در ارتباط با صدرا دوست من ،من هنوز معتقدم باند 245-260 حمایتی هست و اولین مقاومت مهم حدود 280 تومن (چندتومن بالا یا پایین هست)بعد سهم میره برای اهداف بالای 300 (دقیقش رو باید نگاه کنم ،الان منزل نیستم و نمودار همراهم نیست،و این هدفش تو ذهنم نیست) بعد از اون 370-380 و بعد اون 400-420 و بعد .......
موفق باشی دوست من

جناب هولی حرف شما متین ولی کسایی که رکود سال 83-84 رودیدن بیشتر می ترسن که الان تونسن 12 تا بوقلمون بگیرن 20 دیقه وا می سن که بشه 14 تا می شه 10 تا و...( البته بگم این بازار به نظر من تا اخر تابستون خیلی عالی می ره جلو ولی خوب احتیاط باید کرد)

طيب
2011/04/26, 16:33
بررسي كليات بودجه 90 در صحن مجلس - 23
مفتح: جرايم تاخير تسهيلات بخش صنعت و كشاورزي بخشيده ميشود
خبرگزاري فارس: سخنگوي كميسيون تلفيق در دفاع پاياني خود از كليات لايحه بودجه گفت: اجازه تقسيط 5 ساله در رابطه با اصل و سود وام شركتهاي توليدي، صنعتي و كشاورزي كه نتوانستند اقساط خود را پرداخت كنند داده شده و همچنين حكم داده شده تا جرايم آنها بخشيده شود.

طيب
2011/04/26, 16:34
محمود احمدی نژاد شب گذشته با مقام معظم رهبری دیدار و گفت و گو کرد.
آفتاب: محمود احمدی نژاد شب گذشته با مقام معظم رهبری دیدار و گفت و گو کرد.

حجت الاسلام سید علی محمد بزرگواری، عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس در گفت وگو با برنا از دیدار شب گذشته مقام معظم رهبری با محمود احمدی نژاد خبرداد و گفت: شب گذشته این دیدار صورت گرفته است و رییس جمهور دغدغه های خود را برای رهبر فرزانه انقلاب مطرح کرده است.

این نماینده مجلس همچنین از دیدار قریب الوقوع برخی بزرگان کشور و تعدادی از علما با احمدی نژاد خبر داد.

سایت آیین نیوز نیز نوشت: به گزارش «هفت صبح»، یک منبع مطلع در دفتر رییس جمهور به هفت صبح خبر داد که رییس جمهور روز گذشته برای تجدید بیعت به دیدار رهبر انقلاب رفت.

این منبع نزدیک به اصولگرایان پیش رو افزود، اقتدارگرایان داخلی از یک سو و اپوزیسیون رادیکال بیرونی از سوی دیگر در تلاشند با رادیکالیزه کردن تنش های ساختاری، مسیر اصلاحات را به بن بست بکشانند که با اقدامات ریییس جمهور این تلاش به سرانجام نخواهد رسید.
کد مطلب : 125860

baroon dide
2011/04/26, 17:52
http://up.iranblog.com/images/yd9vp717to6mzo93yqk.png
بنظر مير سه اينجوري هم ميشه به وقايع صدرا نگاه كرد

بابک پناهی
2011/04/27, 08:58
حداکثر افت صدرا تا 237 خواهد بود که با حداقل قیمت امروز فاصله چندانی نداره.اینو تعمیم بدین به فاراکو فاذرو حفاری و مپنا.
مپنا هم موج 4 شو شروع کرده که احتمال افتش تا 450 تومن هست.

rojan
2011/04/27, 09:03
با سلام

اقای پناهی شایعه شده امروز صدرا برای تعدیل متوقف میشود
این شایعه اکر صحت داشته باشد روی روند فاذر و فاراک تاثیر مثبت دارد نه ؟
خواهشنا بگویید بلییییییییییییییییییی

بابک پناهی
2011/04/27, 09:07
سلام رژان عزیز

البته که داره.صدرا الان در موج 4 خودشه که حداکثر افتش تا 237 خواهد بود.بعدش که برگشت همزمان بقیه همگروهیهاشم با خودش بالا خواهد برد.

Zambrotta
2011/04/27, 14:59
سلام رژان عزیز

البته که داره.صدرا الان در موج 4 خودشه که حداکثر افتش تا 237 خواهد بود.بعدش که برگشت همزمان بقیه همگروهیهاشم با خودش بالا خواهد برد.

جناب پناهی عزیز
درابتداازتون خواهش میکنم پیغام خصوصیتان راچک کنید
اگرنظرتون اینه که صدرادرموج4است حداکثردرموج5تاچه قیمتی میتونه بالابره؟

HOLY
2011/04/28, 12:28
جناب هولی حرف شما متین ولی کسایی که رکود سال 83-84 رودیدن بیشتر می ترسن که الان تونسن 12 تا بوقلمون بگیرن 20 دیقه وا می سن که بشه 14 تا می شه 10 تا و...( البته بگم این بازار به نظر من تا اخر تابستون خیلی عالی می ره جلو ولی خوب احتیاط باید کرد)

ببینین دوست من ،مثل اینکه من منظورم رو نتونستم خوب برسونم ،شما یه بار دیگه به عرض من عنایت کنین ،من بعضی بخشها رو مارک میکنم ....

والا دوست من ،1-ببینین الان موضوع ما اصلا صدرا نیست ،الان موضوع کلیت بازاره ،اگر برفرض تمام سهام یا حداقل نیمی از سهام مثبت بود و صدرا منفی ،خوب اون زمان میشد بر سطوح حمایت سهم تکیه کنیم و دنبال مقاومتها باشیم ولی الان شما میبینین که اکثریت قریب به اتفاق سهام منفیه ،2-برای همین هم هست که عرض میکنم باید حواسمون جمع باشه در این بازار به این شکل خیلی راحت شخص میتونه ضرر کنه و3- بدترین حالت هم به این شکله در این بازار تصور کنیم سههمون بده و بفروشیم ،بعد برای جبران بریم سهم دیگه بخریم که چون بازار مثبت نیست اون هم میاد پایین و .....
پس بهترین کار اینه که زمانی که اعتقاد داریم سهممون پتانسیل داره و 4-همچنین اگه معتقدیم اوضاع سیاسی داخلی یا خارجی یا هر مورد دیگه ایی که عامل منفی شدن بازاره قابل حل هست ،صبر پیشه کنیم ،چون اصولا بعد از دوره های رکود برگشتهای خوبی وجود داره ........

1-اولین عرض من این بود که مشکل صدرا نیست ،الان هم تاکید میکنم نه صدرا نه وصنعت نه فاراک نه زامیاد نه سایپا و نه هیچ سهم دیگه عامل مشکل نیست و مشکل جای دیگست ،پس برای برگشت سهم و مهمتر از اون کلیت بازار باید دنبال مشکل اصلی بود ،
2-اما دومین عرض من این بود که چون شرایط در ارتباط با کل بازار هت و نه سهم خاص باید حواسمون جمع باشه به عبارتی احتیاط کنیم یعنی همون چیزی که جنابعالی با نقل قول مطلب من فرمودین رو من در مطلب اصلی عرض کردم
3-عرض کردم راههای مختلفی برای ضرر تو این بازار با شرایط موجود وجود داره که بدترینش از این شاخه به اون شاخه پریدن هست ،الان هم معتقدم که این بدترین حالت هست چون علاوه بر ضرر درصدی در بازار منفی تو هر معامله ضرر حق کارگزار و ..... رو هم میدین تازه این به شرطی هست که اگه تو منفی 4 فرختین بتونینن تو منفی 4 هم بخرین والا ضرر روزانه بالاتر هم خواهد بود ...
4- اما مورد چهارم ،در این مورد من با وضوح منظورم رو مشخص کردم ،اما در توضیح اگه بخوام بگم اینکه دو حالت وجود داره یا فکر میکنیم مشکل فعلی بازار (که اکثرا اعتقاد بر مسائل سیاسی دارند)قابل حل هست ،پس صبر کنید و از این شاخه به اون شاخه نریم و تعویض مکرر سهام جز ضرر بیشتر نداره ،اما اگه فکر میکنیم این مسائل دنباله دار هست و به این سادگی قابل حل نیست که خوب مشخص هست بهترین کار چه خواهد بود .....
بنده واقعا این صلاحیت رو ندارم در زمینه مسائل سیاسی اظهار نظر کنم ،اما چیزی که به تجربه و علم و چارت میبینم مطالبی هست که در اون پست عرض کردم و الان هم مجددا مطالب رو شکافتم و مخلص کلام بنده اینه که در این موارد باید هرکسی اول تکلیف خودش رو روشن کنه که آیا تصور بر پایدار بودن شرایط داره یا موقت و بر مبنای اون اقدام کنه ولی اینکه امروز فکر کنیم مشکل سهم صدراست اینو بفروشیم فاراک بخریم و فردا بگیم نه مشکل فاراک هست اونو بفروشیم سایپا بخریم و .... رو درست نمیبینم ،اگر اوضاع رو قابل حل میبینیم ،تعویض سهام با بنیادی مناسب به اعتقاد بنده اشتباه است واگر هم قابل حل نمیبینیم که خوب تکلیف روشن است .
موفق باشید

ناهید
2011/04/28, 19:17
ببینین دوست من ،مثل اینکه من منظورم رو نتونستم خوب برسونم ،شما یه بار دیگه به عرض من عنایت کنین ،من بعضی بخشها رو مارک میکنم ....

1-اولین عرض من این بود که مشکل صدرا نیست ،الان هم تاکید میکنم نه صدرا نه وصنعت نه فاراک نه زامیاد نه سایپا و نه هیچ سهم دیگه عامل مشکل نیست و مشکل جای دیگست ،پس برای برگشت سهم و مهمتر از اون کلیت بازار باید دنبال مشکل اصلی بود ،
2-اما دومین عرض من این بود که چون شرایط در ارتباط با کل بازار هت و نه سهم خاص باید حواسمون جمع باشه به عبارتی احتیاط کنیم یعنی همون چیزی که جنابعالی با نقل قول مطلب من فرمودین رو من در مطلب اصلی عرض کردم
3-عرض کردم راههای مختلفی برای ضرر تو این بازار با شرایط موجود وجود داره که بدترینش از این شاخه به اون شاخه پریدن هست ،الان هم معتقدم که این بدترین حالت هست چون علاوه بر ضرر درصدی در بازار منفی تو هر معامله ضرر حق کارگزار و ..... رو هم میدین تازه این به شرطی هست که اگه تو منفی 4 فرختین بتونینن تو منفی 4 هم بخرین والا ضرر روزانه بالاتر هم خواهد بود ...
4- اما مورد چهارم ،در این مورد من با وضوح منظورم رو مشخص کردم ،اما در توضیح اگه بخوام بگم اینکه دو حالت وجود داره یا فکر میکنیم مشکل فعلی بازار (که اکثرا اعتقاد بر مسائل سیاسی دارند)قابل حل هست ،پس صبر کنید و از این شاخه به اون شاخه نریم و تعویض مکرر سهام جز ضرر بیشتر نداره ،اما اگه فکر میکنیم این مسائل دنباله دار هست و به این سادگی قابل حل نیست که خوب مشخص هست بهترین کار چه خواهد بود .....
بنده واقعا این صلاحیت رو ندارم در زمینه مسائل سیاسی اظهار نظر کنم ،اما چیزی که به تجربه و علم و چارت میبینم مطالبی هست که در اون پست عرض کردم و الان هم مجددا مطالب رو شکافتم و مخلص کلام بنده اینه که در این موارد باید هرکسی اول تکلیف خودش رو روشن کنه که آیا تصور بر پایدار بودن شرایط داره یا موقت و بر مبنای اون اقدام کنه ولی اینکه امروز فکر کنیم مشکل سهم صدراست اینو بفروشیم فاراک بخریم و فردا بگیم نه مشکل فاراک هست اونو بفروشیم سایپا بخریم و .... رو درست نمیبینم ،اگر اوضاع رو قابل حل میبینیم ،تعویض سهام با بنیادی مناسب به اعتقاد بنده اشتباه است واگر هم قابل حل نمیبینیم که خوب تکلیف روشن است .
موفق باشید
دیدگاهتان بسیار عالی بود دکتر فرزاد عزیز

ONLAINE
2011/04/28, 21:32
دوستان سلام
مجلس که تصویب کرد بدهی ها رو فعلا نگیرند
مسائل سیاسی هم مثل اینکه داره حل میشه چون اگر قابل حل نبود الان تلویزیون شروع میکرد به کوبیدن اما داره از کابینه و وزراء یکسره گزارش تهیه میکنه
شنیده شده که هفته بعد هم مصاحبه و پخش زنده دارند اقای احمدی نژاد
شنبه صدرا ردی هواست +4
دیدید که ادم زرنگها و حقوقی ها چطور جمع کردن صف ها رو

امیر2309
2011/04/30, 14:37
توافق جدید یک میلیارد دلاری وزارت نفت و قرارگاه خاتمالانبیا
مهر: مدیر عامل شرکت نفت مناطق مرکزی با اشاره به واگذاری قرارداد توسعه 2 میدان گازی به صورت ترک تشریفات به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا، ارزش این قرارداد را نزدیک به یک میلیارد دلار اعلام کرد و جزئیات سیاست جدید وزارت نفت برای واگذاری ترک تشریفات قراردادهای نفت و گاز را تشریح کرد.

مهدی فکور از واگذاری قرارداد طرح توسعه 2 میدان گازی به صورت ترک تشریفات مناقصه به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) خبر داد و گفت: قرارداد طرح توسعه میادین گازی هالگان و سفید باغون به صورت epcf به قرارگاه خاتم الانبیا واگذار شده است.

مدیر عامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران با تاکید بر اینکه ارزش این قرارداد گازی نزدیک به یک میلیارد دلار (حدود 970 میلیون دلار) برآورد می شود، تصریح کرد: مطابق با توافق انجام گرفته بین شرکت ملی نفت و قرارگاه خاتم الانبیا باید تمامی منابع مالی و سرمایه گذاری طرح توسعه این دو میدان گازی توسط این مجموعه تامین شود.

این عضو هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران با تاکید بر اینکه هدف از طرح توسعه میادین هالگان و سفید باغون تولید روزانه 19 میلیون متر مکعب گاز طبیعی است، اظهار داشت: برای توسعه این دو میدان گازی طرح جامع توسعه میدان (mdp) باید به صورت فاز به فاز توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا تدوین و در شرکت ملی نفت به تصویب برسد.

وی با اشاره به دستور جدید وزیر نفت مبنی بر شرایط واگذاری قراردادهای نفتی و گازی به صورت ترک تشریفات مناقصه، توضیح داد: مطابق با این دستور وزیر نفت اختیاراتی را به شرکتهای مختلف واگذار شده است تا آن دسته از پیمانکارانی که دارای توانایی مالی مطلوبی هستند به صورت ترک تشریفات در پروژه ها حضور پیدا کنند.

فکور، تاکید کرد: بر این اساس قرارداد توسعه میادین گازی هالگان و سفید باغون با توجه به منابع مالی کافی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا به این مجموعه به صورت ترک تشریفات مناقصه واگذار شده است.

میادین گازی مستقل هاگان و سفید باغون از میادین تازه اکتشاف شده کشور به شمار می روند که حجم ذخیره گاز درجای میدان هالگان 12 تریلیون و 400 میلیارد فوتمکعب معادل 355 میلیارد متر مکعب است.

پیشبینی میشود حدود 70 درصد ذخیره درجای این میدان معادل هشت تریلیون و 938 میلیارد فوتمکعب آن قابل استحصال باشد همچنین حجم میعانات گازی درجا در میدان گازی هالگان 249 میلیون بشکه برآورد شده که از این میزان حدود 98 میلیون بشکه قابل استحصال است.

میدان سفید باغون از حجم ذخیره گاز طبیعی حدود 6 تریلیون فوت مکعب برخوردار بوده که این میدان تازه اکتشاف شده همجوار با میدان هالگان در استان فارس قرار گرفته است.

سپه
2011/04/30, 15:25
تشکر از holy

جناب هولی عزیز(ببخشن که اسمتون را فارسی نوشتم ) منم تو اخر صحبتم نظرم رو گفتم که الان نظرم رو نگهداری -فک کنم نظر شما م همین باشه ولی با توضیحات بهتر- ولی همشه باید احتمالات دیگه رو هم درنظر داشت.

بابک پناهی
2011/05/01, 10:44
حداکثر افت صدرا تا 237 خواهد بود که با حداقل قیمت امروز فاصله چندانی نداره.اینو تعمیم بدین به فاراکو فاذرو حفاری و مپنا.
مپنا هم موج 4 شو شروع کرده که احتمال افتش تا 450 تومن هست.

فیل شد

پس موی که توش بودیم موج b بود که موج c نیز از 293 شروع شده و احتمالا حداکثر تا 220 خواهد بود

pani
2011/05/01, 10:55
زهره جان میگن خبری در صدرا امده
توافق جدید یک ملیارد دلاری وزارت نفت باقرارگاه خاتم
لطفا اطلاع رسانی کنید..

بوف کور
2011/05/01, 12:25
زهره جان میگن خبری در صدرا امده
توافق جدید یک ملیارد دلاری وزارت نفت باقرارگاه خاتم
لطفا اطلاع رسانی کنید..

پانی جونم من نمی تونم بیام تو سایت
فقط یک سایت باز می شه اونم اخرش تعطیله
حسته شدم انقدر ریفرش کردم
ببین
الان همین خبر قرار داد دیروز اومد و لی مهم تر از اون بخشودگی جرایم بانکی بخش صنعته که خیلی مهمه
با تصویب این بخش و به محض این که بودجه تصویب بشه و از مجلس خارج بشه بخشودگی جرایم لازم الاجراست
از همین محل صدرا بابت 89 و 90 بالای 40 تومن بابت هر سهم ازاد می کنه 10 تومنم که خودش پیش بینی کرده
از طرفی یکی از کلایم هاش که معادل سهمی 33 تومن سوده چند وقتیه اوکی شده
حالا ما اینا رو با هم جمع هم نمی کنیم و می گیم حدود 50 تومن امسال سود می سازه و به سهم پ بر ایی 10 هم بدیم سهم چند می ارزه ؟ نه چند می ارزه ؟:p:*
راستی زامیادت مبارک گل زدی خفن یچیزایی در حد لالیگا :)
راستی می گن محموت می خواد بره دست بوسی اقا
اخه صبح ضرغامی رفته پیشش ؛ ضرغامی وقتی می ره پیش کسی می دونی که یعنی چی ؟
وووووووووای یعنی ببین داداش من ما اگر اراده کنیم به هر کاری 48 ساعته اره و اینا :D

pani
2011/05/01, 12:36
پانی جونم من نمی تونم بیام تو سایت
فقط یک سایت باز می شه اونم اخرش تعطیله
حسته شدم انقدر ریفرش کردم
ببین
الان همین خبر قرار داد دیروز اومد و لی مهم تر از اون بخشودگی جرایم بانکی بخش صنعته که خیلی مهمه
با تصویب این بخش و به محض این که بودجه تصویب بشه و از مجلس خارج بشه بخشودگی جرایم لازم الاجراست
از همین محل صدرا بابت 89 و 90 بالای 40 تومن بابت هر سهم ازاد می کنه 10 تومنم که خودش پیش بینی کرده
از طرفی یکی از کلایم هاش که معادل سهمی 33 تومن سوده چند وقتیه اوکی شده
حالا ما اینا رو با هم جمع هم نمی کنیم و می گیم حدود 50 تومن امسال سود می سازه و به سهم پ بر ایی 10 هم بدیم سهم چند می ارزه ؟ نه چند می ارزه ؟:p:*
راستی زامیادت مبارک گل زدی خفن یچیزایی در حد لالیگا :)
راستی می گن محموت می خواد بره دست بوسی اقا
اخه صبح ضرغامی رفته پیشش ؛ ضرغامی وقتی می ره پیش کسی می دونی که یعنی چی ؟
وووووووووای یعنی ببین داداش من ما اگر اراده کنیم به هر کاری 48 ساعته اره و اینا :D

:* مرسی زهره جونم
واقعا خوش خبر باشی.زامیادو 70 تا اعتباری خریدم خودمم باورم نمیشه اینقدر عالی برگشت...

مسلم
2011/05/01, 12:40
از دوستان کسی میتونه یک موج شماری از صدرا ارائه بده؟

تشکر از بوف کور چون تنها کسی بود که موج شماریش را قرار داد.

:-s

pani
2011/05/01, 13:07
تشکر از بوف کور چون تنها کسی بود که موج شماریش را قرار داد.

:-s

بسم ا...
نفر بعدی شما موج شماریتونو بذارید.

مسلم
2011/05/01, 13:27
بسم ا...
نفر بعدی شما موج شماریتونو بذارید.

خسته نباشید.
دعوت نامه از خود بنده بود!

مسلم
2011/05/01, 13:33
اميدوارم 2161 پايان موج C بوده باشد

در اين صورت وارد موج 3 از 1 از 3 بزرگ شديم.

http://www.bourex.com/files/sadra6_546.jpg

مراليخ
2011/05/01, 15:20
ببين كاتسو
الگوي كرابو بگيري بري جلو ميشه 396 (به روايتي 376 ) تو فاز اول اين برا ميان مدتيا
برا كوتاهيا شايد اولش 250 باشه و بعدش 310
نميتونم بيشتر بگم با نمودار
تو موقعيت ريلكسي نيستم :D

مسلم
2011/05/01, 17:09
ببين كاتسو
الگوي كرابو بگيري بري جلو ميشه 396 (به روايتي 376 ) تو فاز اول اين برا ميان مدتيا
برا كوتاهيا شايد اولش 250 باشه و بعدش 310
نميتونم بيشتر بگم با نمودار
تو موقعيت ريلكسي نيستم :D

به جناب کاتسو گفتم جواب شما رو تالار بورس بده :x

بوف کور
2011/05/01, 18:42
اقا این جانگولر بازی هنوز تموم نشده
محموت بوده ولی خب مصلحی نبوده

امپراتور7
2011/05/01, 18:48

ساز مخالف میزنی :D
مصلحی سرما خورده خب چرا بزرگش میکنی زهره اخه :x

ناهید
2011/05/01, 21:22
مديرعامل شركت نفت و گاز پارس:
ارايه تسهيلات ويژه در توسعه پارس جنوبي اثرگذار است
بوشهر - مديرعامل شركت نفت و گاز پارس با اشاره به تاثيرگذاري ارايه تسهيلات ويژه در توسعه فازهاي باقيمانده پارس جنوبي گفت: تمام تلاش خود را براي توليد صيانتي از مخزن مشترك پارس جنوبي و تمام ميدان هاي نفت و گاز در منطقه ويژه پارس به كار خواهيم گرفت.

به گزارش روز يكشنبه ايرنا به نقل از پايگاه اطلاع رساني منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس، 'موسي سوري' در آيين معارفه اعضاي سازمان منطقه ويژه پارس و شركت نفت و گاز پارس افزود: اجراي برنامه مصوب وزارت نفت و شركت ملي نفت ايران در چارچوب منويات رهبر معظم انقلاب اسلامي در سرلوحه ماموريت سازماني شركت نفت و گاز پارس است و در اين زمينه برنامه هاي راهبردي خود را تعريف و تدوين كرده ايم.
وي ادامه داد: پس از 25 خرداد سال گذشته (آغاز عمليات اجرايي فازهاي باقيمانده پارس جنوبي) و سفر مقام معظم رهبري در بهار سال جهاد اقتصادي، روحيه كار و تلاش در پارس جنوبي افزايش يافته و ما اكنون شاهد يك هم افزايي چشمگيري در بين تمام مديران و كاركنان صنعت نفت در منطقه ويژه پارس هستيم.
سوري تاكيد كرد: در همسويي با اجراي بهتر و به هنگام فازهاي باقيمانده پارس جنوبي، ضمن استقبال از نظارت ستاد شركت ملي نفت ايران، خواستار حمايت ويژه ستاد براي فعال تر كردن جبهه هاي كار و تلاش در اين حوزه حساس هستيم تا رسالت بزرگ تعيين شده در پارس جنوبي طبق برنامه زمان بندي شده محقق شود.
مديرعامل شركت نفت وگاز پارس همچنين خواستار اجرايي شدن مصوبات كارگروه هاي شش گانه توسعه و بهبود منابع انساني در منطقه ويژه پارس پارس شد.
نشست كارگروه هاي شش گانه توسعه و بهبود منابع انساني شامل ' آسيب هاي اجتماعي و بهداشت و درمان'، 'ايمني بهداشت و محيط زيست'، 'اسكان'، 'فوق العاده ها و مزايا'، 'كارگروه ساختار و سازمان' و 'كارگروه فرهنگي، رفاهي و اجتماعي' با حضور مديران ارشد وزارت نفت در 25 دي ماه سال گذشته در منطقه ويژه پارس برگزار شد

ناهید
2011/05/01, 21:27
مديرعامل شركت ملي نفت ايران:
انسجام مديريتي موجب هم افزايي در پارس جنوبي شده است
بوشهر - معاون وزير نفت و مديرعامل شركت ملي نفت ايران گفت: همفكري، تعامل و انسجام كاري بين مديران نفت، گاز و پتروشيمي در منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس موجب هم افزايي و اجراي بهتر و پرشتاب پروژه ها و طرح هاي پارس جنوبي شده است.

به گزارش روز يكشنبه ايرنا به نقل از پايگاه اطلاع رساني منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس، احمد قلعه باني در آيين معارفه اعضاي سازمان منطقه ويژه پارس و شركت نفت و گاز پارس افزود: اهميت منطقه ويژه پارس به لحاظ نقش چشمگير آن در توسعه صنعت نفت و رشد اقتصادي كشور از ساير نقاط صنعتي كشور مهم تر است.
وي با بيان اينكه امروز همگرايي، همفكري و تعامل مثبتي بين مديران ايجاد شده است، ادامه داد: پشتيباني توليد و ايجاد تسهيلات لازم براي تحقق ماموريت هاي صنعت نفت در حوزه هاي بالادستي، مياني و پايين دستي، از وظايف مهم سازمان منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس است كه اين مهم به خوبي در دست اجراست.
قلعه باني اضافه كرد: منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس به نمايندگي از شركت ملي نفت ايران، با گسترش حوزه هاي خدمات خود در زمينه هاي فرهنگي و اجتماعي منطقه عسلويه مي كوشد تا مسووليت هاي اجتماعي صنعت نفت كشور كه توجه به مسايل و نيازمندي هاي مردم و ساكنان تاسيسات صنعتي است، به خوبي اجرايي شود.
معاون وزير نفت يادآور شد: رهبر معظم انقلاب اسلامي، در سفر به پارس جنوبي تاكيدات فراواني براي توسعه اين منطقه و رفع نيازهاي ساكنان داشتند؛ در اين زمينه با حمايت وزارت نفت و شركت ملي نفت ايران، براي شتاب دهي به طرح توسعه بزرگترين ميدان گازي جهان، تلاش و كوشش خود را مضاعف مي كنيم.
قلعه باني بيان كرد: تلاش مي كنيم براي حمايت بيشتر از اجراي پروژه هاي اجرايي در منطقه ويژه پارس، جلسات و نشست هاي شركت ملي نفت ايران در اين منطقه برگزار شود.

امپراتور7
2011/05/01, 21:28

زهره دیدی گفتم سرما خورده بفرما اینم عذر شرعی ایش

نشست وزير اطلاعات با برخي فضلاي قم در مورد مسائل منطقهاي

خبرگزاري فارس: حجتالاسلام والمسلمين حيدر مصلحي امروز با سفر به استان قم با جمعي از فضلاي قم ديدار كرد.
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=9002116264

بوف کور
2011/05/03, 11:33
مسخره بازی جدیده ؟
http://backup.tsetmc.com/loader.aspx?ParTree=111C1412&inscode=25165947991415904

سپه
2011/05/03, 12:24

یا علی خدا اخر وعاقبت همه را به خیر کنه عجب قضیه قیر وقیفی شد این حیدر ومحمود

ناهید
2011/05/03, 14:26
مسخره بازی جدیده ؟
http://backup.tsetmc.com/loader.aspx?ParTree=111C1412&inscode=25165947991415904

زهره جان غير مستقيم خواسته بگه قيمت صدرا اينه خب ;)

Captain Nemo
2011/05/03, 19:48
بدون شرح :
http://forums.boursy.com/imported/2011/05/7.png

ناهید
2011/05/04, 15:01
وعده حمایت از پیمانکاران متعهد به چارچوب ها در پارس جنوبی
اقتصاد > انرژی - به گفته مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس ، شرکت متبوع وی حمایت های لازم را در همکاری با پیمانکاران خود که متعهد به چارچوب ها قراردادی باشند، اعمال خواهد کرد.

مدیر عامل شرکت نفت و گاز در حاشیه بازدید از یارد عملیاتی خرمشهر شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران، با بیان اینکه هم اکنون 9 طرح پارس جنوبی در قالب فازهای 11 تا24 در حال اجرا و ساخت بوده و از پیشرفت مناسبی برخوردار است، اعلام کرد: با تمهیدات اندیشیده شده، فازهای 17 و 18 پارس جنوبی در نیمه دوم سال جاری وارد مدار بهره برداری اولیه خواهد شد.موسی سوری ضمن اشاره به اینکه آغاز عملیات نصب سکوهای فاز 12 پارس جنوبی نیز برای اسفند ماه سال جاری پیش بینی شده است، افزود: امیدواریم با راهکارهای خلاقانه بتوانیم این فاز را در ابتدای سال 1391 به تولید زودهنگام برسانیم.

سوری گفت: گرچه عملیات اجرایی فازهای 19 ، 20 و 21 کمی دیرتر از زمان پیش بینی شده آغاز شد ، اما اکنون شاهد پیشرفت هایی قابل ملاحظه در روند اجرای این فازها هستیم .

وی که مدیریت بزرگترین پروژه توسعه بخش بالادستی صنعت نفت ایران را برعهده دارد، عملکرد بسیاری از سازندگان و پیمانکاران حاضر در کنسرسیوم های توسعه دهنده فازهای جدید پارس جنوبی را مطلوب توصیف کرد و گفت: شرکت نفت و گاز پارس حمایت های لازم را در همکاری با پیمانکاران خود که متعهد به چارچوب ها قراردادی باشند، اعمال خواهد کرد.عضو اصلی و نایب رییس هیات مدیره شرکت نفت و گاز پارس، توافق در خصوص تامین پرداخت زود هنگام بخشی از قرارداد شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران را به منظور خرید شناور "غدیر 5000" از جمله حمایت های شرکت نفت و گاز پارس از پیمانکاران دانست و عنوان کرد: تاکنون با برپایی نشست های چند جانبه با پیمانکاران و بررسی موانع اجرایی توسعه فازهای گازی، 42 محور از خواسته ها و نیاز های شرکتهای پیمانکار استخراج شد که از این تعداد 25 عنوان مورد توافق، اجرا و ابلاغ قرار گرفت. وی رعایت زمان بندی و استاندارد های بین المللی ایمنی با تولید محصول و ارایه خدمات کیفی را مبنای موثر رتبه بندی شرکتها در مشارکت با توسعه طرح های میدان مشترک گازی پارس جنوبی اعلام کرد و گفت: کارفرما و پیمانکاران پارس جنوبی با تکیه بر مدیریت استراتژیک و با برنامه ریزی و کار حرفه ای و تلاش، به نتایج بزرگی دست خواهند یافت.

سوری در پایان اظهار داشت: قطعا پروژه های باقیمانده پارس جنوبی در مدت تعریف شده 35 ماه به بهره برداری خواهند رسید تا بتوانیم با سرعتی بیشتر، منافع ملی ایران را در برداشت از این میدان مشترک محقق نماییم

farhad.fathi
2011/05/04, 18:25
http://forums.boursy.com/imported/2011/05/12.png (http://www.pic.iran-forum.ir/)

بابک پناهی
2011/05/05, 13:39
صدرا در کف کانال

http://030.img98.net/out.php/i296720_khsdra23.png

گرگین خان
2011/05/05, 18:45
شاید باورتان نشه،اما صدرا میتونه ناجی من برای ادامه زندگی باشه!

صدرا...help me
plz

بابک پناهی
2011/05/05, 18:53

صدرا...help me
plz

عباس مطمئن باش میشه

آريانا
2011/05/05, 19:45

صدرا...help me
plz

جناب گرگين خان
صدرا نه تنها ناجي شما خواهد شد که ناجي همه ي سهامدارانش نيز خواهد شد.
اين را با اطمينان کامل عرض مي کنم و فقط اميدوارم اين جنگولک بازيهائي که آقايان در مي آورند و امنيت بازار را بر هم مي زنند تکرار نشود.

آریو
2011/05/05, 20:52

صدرا...help me
plz

گرگین جان راستش منم مثل تو فکر میکردم
ایشالا که برای تو نقش ناجی رو بازی کنه :x>:D<
فعلا که دارم با سهمای دیگه زیان های صدرا رو جبران میکنم حتی با نوسان هایی که از خودش میگیرم
به امید پرواز صدرا.... امیدوارم اون موقع همه سوارش باشیم>:D<

سلطان زمان
2011/05/05, 21:00
صدرا در کف کانال

http://forums.boursy.com/

بابك جان سلام
با توجه به اين شكلي كه گذاشتي
نظر شما برا ورود مجدد و اضافه كردن در روز يكشنبه چيه ؟
و اينكه از نظر زماني فكر ميكني كي به سقف كانال ميرسه ؟

بابک پناهی
2011/05/05, 21:04
عالیه
7 ماهه سقف کانال بالای 600 میشه

سلطان زمان
2011/05/05, 21:19
عالیه

تشكر

شانس
2011/05/05, 21:31
عالیه
جناب پناهی نمودارتون خیلی جالب بود
اگر امکانش هست نمودارتون رو زوم اوتش هم بزارید تا نقطه شروع کانال رو ببینیم

کاشف
2011/05/05, 21:42
عالیه

تشكر

جناب پناهی اگر امکانش هست نمودارتون رو زوم اوتش هم بزارید تا نقطه شروع کانال رو ببینیم
سلام بابک جان استاد وسرورخودم
هنوزم 90 درصد سبدم صدرا هست جنابعالی خودتون که درجریان هستید هیچ وقت هم نوسانی ازش نگرفتم بوسیدمش گذاشتمش کنار
ممنون بابت زحماتی که میکشی ازتحلیل های بسیار زیبایتان هم سپاس گذارم
امیدوارم همیشه سلامت وپرسود باشبد.

امیر2309
2011/05/05, 22:45
تعاونی چهارشنیه 92705 عدد سهم فروخته:-/

esi_mohammadi
2011/05/05, 23:29
سلام دوستان
از سهم پر پتانسیل خصدرا ، چهار تا تحلیل میزارم. یکی از حالات زیر احتمالا رخ خواهد داد
در بابه این تحلیل ها بیصبرانه منتظر نظراته دوستان هستم . نظره خودم بیشتررو حالت سوم هست هرچند اگر بنده بخوام خریدی کنم بالای ترند نزولی(خط قرمز رنگ) میخرم . الله العلم
تحلیل یک : AB=CD
http://up.iranblog.com/images/et9eiu9roav9nkbktag.jpg

تحلیل دوم :
http://up.iranblog.com/images/xdm47oe4nvxm0gvu3zf5.jpg

تحلیل سوم :
http://up.iranblog.com/images/q4644l6aj883vf8ejri.jpg

تحلیل چهارم

http://up.iranblog.com/images/1djulyfgx9trgfyterd1.jpg

بابک پناهی
2011/05/06, 10:57
سلام دوستان
از سهم پر پتانسیل خصدرا ، چهار تا تحلیل میزارم. یکی از حالات زیر احتمالا رخ خواهد داد
در بابه این تحلیل ها بیصبرانه منتظر نظراته دوستان هستم . نظره خودم بیشتررو حالت سوم هست هرچند اگر بنده بخوام خریدی کنم بالای ترند نزولی(خط قرمز رنگ) میخرم . الله العلم
تحلیل یک : AB=CD

تحلیل دوم :

تحلیل سوم :

تحلیل چهارم

من یه پیشنهاد دارم...شما بیاید چاشنی بنیادیم به تکنیکالتون اضاف کنید تا ببینید احتمال وقوع کدوم حالت بیشتر از بقیست

بابک پناهی
2011/05/06, 10:59
اگر امکانش هست نمودارتون رو زوم اوتش هم بزارید تا نقطه شروع کانال رو ببینیم

نقطه شروع واتمام کانال همینه که میبینید

حامد
2011/05/06, 14:51
شایعه شده صدرا بسیاری از وامهای خود را در این هفته تسویه نموده است ،وتا هفته آینده بدهی دیگری نخواهد داشت

وشايعه ديگه اين که از صدرا در بازار به گوش می رسد حاکی از تصمیم شرکت تعاونی خاص ایران جهت عرضه سهام این شرکت در قیمت های مثبت طی معاملات روزهای پیش رو می باشد

گرگین خان
2011/05/06, 17:05
شايعه ديگه اين که از صدرا در بازار به گوش می رسد حاکی از تصمیم شرکت تعاونی خاص ایران جهت عرضه سهام این شرکت در قیمت های مثبت طی معاملات روزهای پیش رو می باشد[/B]
اگر روند سهم به سمت مثبت میل پیداکند(نمودارتکنیکی نوید چنین روندی را در روزهای اتی می دهد)
30میلیون سهم تعاونی کارکنان برای سهم حکم پتانسل ازاد شده را خواهد داشت.

بابک پناهی
2011/05/06, 17:12
فکر میکنم تا 225 بیاد اونموقع سنگین وارد میشم

کاش بیاد ( البته از قبلم دارم ولی میخوام دوباره اضاف کنم)

بوف کور
2011/05/06, 17:52
اگر روند سهم به سمت مثبت میل پیداکند(نمودارتکنیکی نوید چنین روندی را در روزهای اتی می دهد)
30میلیون سهم تعاونی کارکنان برای سهم حکم پتانسل ازاد شده را خواهد داشت.

سلام عرض شد
30 میلیون سهم تعاونی یه خاطر خواه پر و پا قرص داره و از اونجایی که وقت کمی هم داره فرصتی برای منفی کردن سهم و بعد خرید نیست
بهتون قول می دم با اخباری که دارم این سهم بزودی کل سهامداراشو سورپرایز خواهد کرد

بابک پناهی
2011/05/06, 18:11
سلام عرض شد
30 میلیون سهم تعاونی یه خاطر خواه پر و پا قرص داره و از اونجایی که وقت کمی هم داره فرصتی برای منفی کردن سهم و بعد خرید نیست
بهتون قول می دم با اخباری که دارم این سهم بزودی کل سهامداراشو سورپرایز خواهد کرد

خبر آمد خبری در راه هست ...

حالا خبر چی هست؟:d

jahan
2011/05/06, 18:33
با سلام شاید باورتان برایتان سخت باشد من43000 سهم صدرا را در قیمت 3310ریال زمانیکه اخابر 230تومان خریدم .÷نجاه در صد ÷رتفوی یعنی شهریور ÷ارسال هرروز به این امید که خبری خواهد امد نگه داشتم حال واقعا نمیدانم چه کنم واقعا دوست دارم بدانم وبمن بگویید اگر شما جای من بودیید چه می کردید.لطفا کمکم کنید .با صمیمانه ترین درودها

jahan
2011/05/06, 18:35
اقای÷ناهی روی سخنم با شماست.

بابک پناهی
2011/05/06, 18:51
اقای÷ناهی روی سخنم با شماست.

به هیچ وجه به سهامتان دست نزنید.الان دیگه آخراشه.حیفه.ایشاا... با سود خیلی بالا خواهید فروخت

jahan
2011/05/06, 19:21
با سلام دوباره اقای ÷ناهی اینبار از شانس من اگر حتی همه چیز اوکی هم باشد این سهم قربانی جنگ قدرتی خواهد شد که در گرفته است.احساس من این است.با توجه به بازدید رهبری از ÷ارس جنوبی .تا نظر حضرتعالی چه باشد

بابک پناهی
2011/05/06, 20:16
با سلام دوباره اقای ÷ناهی اینبار از شانس من اگر حتی همه چیز اوکی هم باشد این سهم قربانی جنگ قدرتی خواهد شد که در گرفته است.احساس من این است.با توجه به بازدید رهبری از ÷ارس جنوبی .تا نظر حضرتعالی چه باشد

نترسید...ریسک سوخت پولدار شدنه

soroush
2011/05/06, 22:22
با سلام شاید باورتان برایتان سخت باشد من43000 سهم صدرا را در قیمت 3310ریال زمانیکه اخابر 230تومان خریدم .÷نجاه در صد ÷رتفوی یعنی شهریور ÷ارسال هرروز به این امید که خبری خواهد امد نگه داشتم حال واقعا نمیدانم چه کنم واقعا دوست دارم بدانم وبمن بگویید اگر شما جای من بودیید چه می کردید.لطفا کمکم کنید .با صمیمانه ترین درودها

نگه دار شک نکن

esi_mohammadi
2011/05/06, 23:11

دوست عزیز در حال حاظر فروش جایز نیست چون سهم بر روی حمایت های خوبی قرار دارد و احتمال برگشت وجود دارد اما شما باید حد ضرر برای خودتان قرار دهید چون هر کسی به یک شکلی تحلیل میکنه و هر تحلیلی هم میتونه خطا داشته یاشه .
بازار از شهریور پارسال تا کنون رشد چشم گیری داشته و شما در حقیقت تو این مدت سرمایه تان کاملا خواب داشته و حتی از سود بانکی هم بی بهره بوده . در صورتی که می تونستید اوون زمان با حد ضرری که مشخص کرده بودید از سهم خارج بشید و در سهم های دیگر و به قول خودتان مخابرات و یا همین سهم صدرا با نوسان گیری ضررتان را جبران و حتی سرمایه تان را در سود بیندازید و الان هم می توانستید در قیمت های پایین تر همین سهم را دوباره بخرید با تعداد سهام بیشتر .
به هر حال فکر می کنم تجربه خوبی هست که همیشه تو هر سهمی اگر طلا هم باشه حد ضرر و حد سود برای خودتان طبق تحلیلی که می کنید قرار دهید تا خدا نکرده از مارکت و این رشدی که بازار داشته عقب نمانید.
انشالله روزی این سهم تمام سهامدارانه صبورش را خوشحال کند
پر سود باشید
یا حق

baradaran
2011/05/07, 12:10
خصدرا

قیمت پس از بازگشائی با روند نزولی اینک به 235 تومان رسیده است .
حمایتهای پیش رو :
235 تومان برخورد با حمایت خط روند کوتاه مدت
227 تومان برخورد با حمایت خط روند بلند مدت
220 تومان برخورد با حمایتهای بسیار مهم تاریخی
اکنون rsi در منطقه 43 واقع شده و نمودار در rsi نیز به حمایت خط روند رسیده است .
اولین مقاومت در قیمت 243 که برابر با ma 20 روزه است .

نتیجه : به نظر میرسد محدوده قیمت 227 تا 235 باند حمایتی محکمی است که انتظار میرود سد راه موج نزولی شود . در حال حاضر سیگنال خرید و فروش مشاهده نمیشود ولی به نظر قیمت به محدوده کف نزدیک است بنابراین خرید در محدوده 230 به صورت پلکانی کم ریسک ارزیابی میشود .

fm2006
2011/05/07, 12:42
با نظر جناب برادران موافقم سیگنال خرید قطعی در قیمت 255 تومان صادر میشه . دیگه اینکه در این نقطه خرید انجام بشه یا نه به میزان ریسک پذیری افراد بستگی داره

مسلم
2011/05/07, 12:44
سهم از این قیمتا که برگرده دیگه فرصت خریدی نمیده تا بالای 300!
فقط باید این موج تموم بشه

pani
2011/05/07, 13:47
جناب مسلم اینم موج شماری من:

http://uploadtak.com/images/be79sin4rvxexcj6vdl.png (http://uploadtak.com/)

فقط یه توضیح در مورد نحوه موج شماریم بدم
بنظر من روند سهم از 420 تا حالا همه یه اصلاح مرکب complex بوده.من قبلا موج شماریهای زیادی از صدرا انجام دادم(زهره جان کاملا در جریانند :D
) .قبلا تصور میکردم در 200 تومان اصلاح صدرا تمام شده و سهم وارد موج جدیدی مثل 3 بزرگ شده ولی اصلا نمیشه به این صورت موج شماری کرد چون خط 0-2 اصلی نباید و نشاید توسط هیچ موج و ریز موج دیگری قطع شود و اگر از 200 تا حالا همه نوسانات سهمو در نظر بگیریم نمیتونیم 0-2 پیدا کنیم که توسط موج بعدی شکسته نشده باشدمگر در اخرین پیوت 216.
بنابراین من در موج شماریم کل حرکت سهم با همه نوسانات از 420 تا کنون روند اصلاحی سهم در نظر میگیرم

بنابراین من نظرم اصلاح سهم اصلاح مرکب است به صورت اصلاح زیگزاگ+ موج X+ اصلاح مثلث HORIZONTAL TRIANGLE
البته اگر A مثلث پایینتر از C زیگزاگ تشکیل میشد نمودار کاملتر بود... بازم اساتید نظر بدن...

طبق تحلیلم الان در موج e قرار داریم که هم میتونه قبل از رسیدن به AC به اتمام برسه یعنی در موقعیت فعلی
هم روی خط AC یعنی 216 و هم در یک کندل زیر AC نفوذ داشته باشه یعنی نهایتا 208-210 و روند اصلاحی سهم کلا به اتمام میرسه
مگر اینکه خود مثلث تبدیل به DOUBLE THREE و TRIPLE THREEشود بصورت شکل زیر که در این صورت در محدوده های فعلی بازم شاهد نوسان سهم در محدوده 300-216 خواهیم بود

http://uploadtak.com/images/dl7yofe7bbo7wdaphnit.jpg (http://uploadtak.com/)

بوف کور
2011/05/07, 14:00
سهم از این قیمتا که برگرده دیگه فرصت خریدی نمیده تا بالای 300!
فقط باید این موج تموم بشه

در مورد این فرصت باهات موافقم مسلم جان
نه این که صف بشه و نشه خریدا نه
شاید تا کمی ممکنه اصلا مجاز به معامله نباشه :D
پانی جان ممنونم و نظر منم هنوز تو اصلاح هستیم قبلا کشیده بودم
اصلاح مرکبشم دلیلش اینه که سهم برای شروع موج فوق العاده بعدی منتظر اماده شدن شرایط بنیادیشه که می گن اماده شده :x

بوف کور
2011/05/07, 14:09

http://forums.boursy.com/[/URL][/IMG]

بنظر من روند سهم از 420 تا حالا همه یه اصلاح مرکب complex بوده.من قبلا موج شماریهای زیادی از صدرا انجام دادم(زهره جان کاملا در جریانند :D
) .قبلا تصور میکردم در 200 تومان اصلاح صدرا تمام شده و سهم وارد موج جدیدی مثل 3 بزرگ شده ولی اصلا نمیشه به این صورت موج شماری کرد چون خط 0-2 اصلی نباید و نشاید توسط هیچ موج و ریز موج دیگری قطع شود و اگر از 200 تا حالا همه نوسانات سهمو در نظر بگیریم نمیتونیم 0-2 پیدا کنیم که توسط موج بعدی شکسته نشده باشدمگر در اخرین پیوت 216.
بنابراین من در موج شماریم کل حرکت سهم با همه نوسانات از 420 تا کنون روند اصلاحی سهم در نظر میگیرم

بنابراین من نظرم اصلاح سهم اصلاح مرکب است به صورت اصلاح زیگزاگ+ موج X+ اصلاح مثلث HORIZONTAL TRIANGLE
البته اگر A مثلث پایینتر از C زیگزاگ تشکیل میشد نمودار کاملتر بود... بازم اساتید نظر بدن...

طبق تحلیلم الان در موج e قرار داریم که هم میتونه قبل از رسیدن به AC به اتمام برسه یعنی در موقعیت فعلی
هم روی خط AC یعنی 216 و هم در یک کندل زیر AC نفوذ داشته باشه یعنی نهایتا 208-210 و روند اصلاحی سهم کلا به اتمام میرسه
مگر اینکه خود مثلث تبدیل به DOUBLE THREE و TRIPLE THREEشود بصورت شکل زیر که در این صورت در محدوده های فعلی بازم شاهد نوسان سهم در محدوده 300-216 خواهیم بود

ببخشید پانی جون نمودار قشنگتون رفت اون صفحه اوردمش این طرف

امیر2309
2011/05/07, 14:34
شایعه بسته شدن نماد خصدرا در این ماه دیگه خیلی شده نکنه.......................:d بعدش پرواز.........:-/

امیر2309
2011/05/07, 21:14
واگذاری ساخت خط لوله اتیلن مرکز به قرارگاه خاتم الانبیا

احمدرضا حیدرنیا در گفتگو با پانا نیوز درباره آخرین وضعیت ساخت خط لوله اتیلن مرکز با تاکید بر اینکه سال گذشته تفاهم نامه این خط لوله پتروشیمیایی با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا امضا شد، گفت: پیش بینی می شود امسال با اماضی قرارداد نهایی ساخت این پروژه پتروشیمی به طور رسمی اغاز شود.

مدیر طرحهای شرکت ملی صنایع پتروشیمی با تاکید بر اینکه هم اکنون تملک اراضی خط لوله اتیلن مرکز آغاز شده است، تصریح کرد: با تامین زمین باید در سالجاری عملیات ساخت این خط لوله پتروشیمی اجرایی شود. وی با اعلام اینکه در حال حاضر مطالعات مفهومی و مهندسی پایه خط لوله اتیلن مرکز به پایان رسیده است، اظهار داشت: با توافق شرکت ملی صنایع پتروشیمی و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) قرارداد ساخت این خط لوله به صورت epcf امضا شده است. به گفته این مقام مسئول بر این اساس انجام مهندسی، تدارکات، نصب، راه اندازی و تامین منابع مالی ساخت خط لوله اتیلن مرکز به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا واگذار شده است.

حیدرنیا با تاکید بر اینکه با بهره برداری از این خط لوله در مجموع حدود یک میلیون تن به ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی ایران افزوده می شود، تاکید کرد: علاوه بر این در برنامه پنجم توسعه ساخت و تکمیل 64 طرح پتروشیمی در دستور کار قرار گرفته است.

سردار رستم قاسمی فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا هم پیشتر از واگذاری قرارداد ساخت خط لوله پتروشیمی اتیلن مرکز به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا خبر داده و گفته بود: با توافق انجام گرفته با شرکت ملی صنایع پتروشیمی قرار شده ساخت این خط لوله توسط متخصصان این مجموعه انجام شود. به گفته وی ارزش تقریبی قرارداد ساخت خط لوله اتیلن مرکز حدود 500 میلیارد تومان (500 میلیون دلار) برآورد می شود.

مسئولان وزارت نفت پیشتر اعلام کرده بودند برای ساخت خط لوله اتیلن مرکز و طرحهای پتروشیمی این منطقه به حدود سه میلیارد و 500 میلیون دلار سرمایه گذاری نیاز است. مدت زمان قرارداد جدید قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا در خط لوله اتیلن مرکز حدود چهار سال تعیین شده است. ساخت پتروشیمی کازرون 300 هزار تن پلی اتیلن، پتروشیمی نودان یک میلیون و 650 هزار تن متانول، پتروشیمی فسا 300 هزار تن پلی اتیلن سنگین، پتروشیمی فراشبند یک میلیون تن اوره و 650 هزار تن آمونیاک، پتروشیمی داراب 300 هزار تن پلی اتیلن، پتروشیمی فیروز آباد یک میلیون تن اتیلن و پتروشیمی جهرم 300 هزار تن پلی اتیلن سبک در دستور کار وزارت نفت قرار دارد. در حال حاضر مطابق با آخرین گزارش رسمی شرکت ملی صنایع پتروشیمی مطالعات مفهومی و مهندسی پایه پروژه این طرح به پایان رسیده است و مهندسی تفصیلی نیز از اواسط آبان ماه سالجاری آغاز شده است. در مجموع پیش بینی می شود با بهره برداری از این خط لوله اتیلنی حدود 5.2 میلیون تن به ظرفیت تولید محصولات پتروشیمیایی ایران افزوده شود.

ONLAINE
2011/05/08, 09:01
همه سر کاریم رحمت به بوعلی

amir3236
2011/05/08, 11:12
صدرا ریزموج 5 نزولی دراین موج نزولی اخیردرحال اتمام است .بزودی روند صعودی پرقدرتی شروع میشود.

مسلم
2011/05/08, 12:59

پانی خانم ابتدا لازم میدونم مراتب تشکرمو اعلام کنم! منتظر بقیه دوستان هم هستیم.
با این که تعداد کاربران بورسی کمه اما علمی ترین سایت در زمینه بورس هست و جای تقدیر هست از مدیران سایت

شما در واقع یک abc و مثلثو با یک موج x از هم جدا کردید که شبیه مثلث کاهشی هست. کف مثلث از خط روند عبور میکنه و ار اس ای روزانه شکسته خواهد شد و اونوقت احتمال شکسته شدن مثلث هست سهم به این راحتیا نمیتونه خودشو پیدا کنه و برگرده و اونوقت احتمالا این الگو به دابل زیگ زاگ تبدیل میشه یعنی اگه اینجوری باشه الان در موج 3 از c قرار داریم که چون شیبش (تا اینجای کار) از موج 1 از C کمتره به نظر من اتفاق نمیفته! در واقع اگر شیبش به همون شدت موج قبلی بود من بر موج شماری قبلیم استوار میموندم! اما اگر از همین جا مثلث شما تموم بشه و موج یکتون شروع بشه اونوقت احتمالا سهم قبل از گذشت از خط بالای مثلث که تو شکل نشون دادید ریز موج 1 از یکش رو میسازه که باید ببینیم چه اتفاقی میفته *(طبق الگوی من تا قبل از 300 ریز موج دیگه ای نداریم!)

مسلم
2011/05/08, 13:09
در مورد این فرصت باهات موافقم مسلم جان
نه این که صف بشه و نشه خریدا نه
شاید تا کمی ممکنه اصلا مجاز به معامله نباشه :d
پانی جان ممنونم و نظر منم هنوز تو اصلاح هستیم قبلا کشیده بودم
اصلاح مرکبشم دلیلش اینه که سهم برای شروع موج فوق العاده بعدی منتظر اماده شدن شرایط بنیادیشه که می گن اماده شده :x

بوفی جان یعنی باز قراره بسته بشه؟؟! :( به نظرت اینبار بعد بازگشایی چند میلیون صف فروش میشه؟ :d
اگه حوصلت گرفت یه میسکال به کارکنان بزن بلوکشو بیاره بهت بفروشه! قول میدم یه ملت دعات کنن.

امیر2309
2011/05/08, 14:20
موج شماری جدید صدرا
http://nemoodar.net/?p=398

pani
2011/05/08, 14:47
پانی خانم ابتدا لازم میدونم مراتب تشکرمو اعلام کنم! منتظر بقیه دوستان هم هستیم.
با این که تعداد کاربران بورسی کمه اما علمی ترین سایت در زمینه بورس هست و جای تقدیر هست از مدیران سایت

شما در واقع یک abc و مثلثو با یک موج x از هم جدا کردید که شبیه مثلث کاهشی هست. کف مثلث از خط روند عبور میکنه و ار اس ای روزانه شکسته خواهد شد و اونوقت احتمال شکسته شدن مثلث هست سهم به این راحتیا نمیتونه خودشو پیدا کنه و برگرده و اونوقت احتمالا این الگو به دابل زیگ زاگ تبدیل میشه یعنی اگه اینجوری باشه الان در موج 3 از c قرار داریم که چون شیبش (تا اینجای کار) از موج 1 از C کمتره به نظر من اتفاق نمیفته! در واقع اگر شیبش به همون شدت موج قبلی بود من بر موج شماری قبلیم استوار میموندم! اما اگر از همین جا مثلث شما تموم بشه و موج یکتون شروع بشه اونوقت احتمالا سهم قبل از گذشت از خط بالای مثلث که تو شکل نشون دادید ریز موج 1 از یکش رو میسازه که باید ببینیم چه اتفاقی میفته *(طبق الگوی من تا قبل از 300 ریز موج دیگه ای نداریم!)[
lمنظور من پدید امدن این تصحیح میباشد که بعد از خروج از الگو سهم روند صعودی پیدا میکنه
دابل زیگزاگ هم قابل تامله:(
http://uploadtak.com/images/6sfzj7w1eskuzx6nk8a.gif (http://uploadtak.com/)

بوف کور
2011/05/08, 15:02
lمنظور من پدید امدن این تصحیح میباشد که بعد از خروج از الگو سهم روند صعودی پیدا میکنه

پانی اصلا زیر بار دابل زیگزاگ نرو که انوقت مسلم شروع می کنه روزی یک سانت c رو می بره پائین تر بدبخت می شیم :D
همین اصلاح مرکب زیگزاگ و پهنه عالی عالیه >:D<

pani
2011/05/08, 16:13
پانی اصلا زیر بار دابل زیگزاگ نرو که انوقت مسلم شروع می کنه روزی یک سانت c رو می بره پائین تر بدبخت می شیم :D
همین اصلاح مرکب زیگزاگ و پهنه عالی عالیه >:D<

:d=))
زهره جان عالی بود .بیست بیست.
اینم یه عکس دیگه
http://uploadtak.com/images/u9991oujiehkwwh6112.gif (http://uploadtak.com/)

شانس
2011/05/08, 16:52
نکته ای وجو داره که دوستان شاید بد نباشه بهش توجه کنیم
الگوی کامبیتیشن یا تلفیقی ماله موج 4 هست
موج 2 الگو های ساده زیگزاگ توش شکل میگیره والگو های پیچیده تو موج 4 تشکیل میشه
الگوی کامبیتیشن در ادامه بحث موج 5 پیچیده هست و حرفش اینه که موج های 5 ی که به صورت مثلث دیاگونال شکل میگیرند با abc قبلشون رابطه متناسبی دارند
که اصطلاحا کنج ها ی باز گشتی نام گرفتند
شکل بالا هم مربوط به همین جریانه
این شکل اگر اشتباه نکنم ماله سایت بورسلاین هست و انواع مثلث ها هست
متاسفانه این سایت مطالبش خیلی ناقصه و باعث اشتباه خیلی ها تا حالا شده
اگر بی اجازه اومدم تو بحث عذر میخواهم

pani
2011/05/08, 16:59
نکته ای وجو داره که دوستان شاید بد نباشه بهش توجه کنیم
الگوی کامبیتیشن یا تلفیقی ماله موج 4 هست
موج 2 الگو های ساده زیگزاگ توش شکل میگیره والگو های پیچیده تو موج 4 تشکیل میشه
الگوی کامبیتیشن در ادامه بحث موج 5 پیچیده هست و حرفش اینه که موج های 5 ی که به صورت مثلث دیاگونال شکل میگیرند با abc قبلشون رابطه متناسبی دارند
که اصطلاحا کنج ها ی باز گشتی نام گرفتند
شکل بالا هم مربوط به همین جریانه
این شکل اگر اشتباه نکنم ماله سایت بورسلاین هست و انواع مثلث ها هست
متاسفانه این سایت مطالبش خیلی ناقصه و باعث اشتباه خیلی ها تا حالا شده
اگر بی اجازه اومدم تو بحث عذر میخواهم

منم منظورم دقیق اصلاح بعد از موج 5 است که صدرا تو 420 تومان موج 5 را تمام کرد
کل حرکت سهم تا کنون روند اصلاحی سهم بوده چون هیچ نشانی از حرکت صعودی جدید در سهم دیده نمیشه.
در ضمن تصاویر همه مربوط به کتاب ارزشمند "مرجع کامل امواج الیوت" میباشد

شانس
2011/05/08, 17:07
کل حرکت سهم تا کنون روند اصلاحی سهم بوده چون هیچ نشانی از حرکت صعودی جدید در سهم دیده نمیشه.
خانوم pani قصد ناراحت کردن شما رو نداشتم
عذر خواهی من رو پذیرا باشید
اما اصلاح بعد موج 5 میشه موج 2 بزرگ
به اندیکاتور ها نگاه کنید متوجه میشید که ما روند قبلی رو یک روند صعود داشتیم ولی چن در موج 3 بزرگیم دلیلی نداره که حتما سقف موج قبلیمون رو تو ریز موج 1 بزنیم و تو همون ریز موج یک فتح الفتوح کنیم و قله موج 1 قبلی رو بزنیم
باز هم عذر میخواهم اگر ناراحتتون کردم

مسلم
2011/05/08, 19:08

پانی جان منظور شما رو کاملا متوجه شدم.
فقط گفتم مستحبه که مثلثتون قبل از این که به کفش برسه کارش به اتمام برسه والا .... حیف که بوف کور دستمو خوند! خیلی زرنگه :(
نکته آخری هم که گفتم (الگوی شما قبل از 300 باید اولین ریز موجشو بزنه) منظورم تفاوت الگوی شما با خودم بود که اونجا مشخص میشه طبق کدوم الگو داریم حرکت میکنیم ;)

pani
2011/05/08, 20:40
خانوم pani قصد ناراحت کردن شما رو نداشتم
عذر خواهی من رو پذیرا باشید
اما اصلاح بعد موج 5 میشه موج 2 بزرگ
به اندیکاتور ها نگاه کنید متوجه میشید که ما روند قبلی رو یک روند صعود داشتیم ولی چن در موج 3 بزرگیم دلیلی نداره که حتما سقف موج قبلیمون رو تو ریز موج 1 بزنیم و تو همون ریز موج یک فتح الفتوح کنیم و قله موج 1 قبلی رو بزنیم
باز هم عذر میخواهم اگر ناراحتتون کردم

سلام.
چرا نارحت بشم ;)
اتفاقا منم با اینکه تمام حرکت سهم تا 420 در قالب یک بزرگه موافقم
زهره جان و من هر دو همین عقیده را داشتیم و داریم
فقط نظر من نسبت به 3-4 ماه پیش که فکر میکردم اصلاح سهم(2 بزرگ) به اتمام رسیده و یک سیکل 8 موجی به اتمام رسیده فرق کرده

طيب
2011/05/08, 20:45
سلام پاني خانم خسته نباشيد
420تومان صدراي زيانده اونم موج 5؟!
صدراي 220توماني با سود10توماني اصلاح قيمت
ببخشيد تحليلها بايد علمي باشد اين تحليل مطابقت با روندي كه صدرا از زيانده بودن تا بسود رسيدن طي كرده مطابقت ندارد.
جسارت حقير را ببخشيد در صورت امكان بيشتر توضيح دهيد تا حقير هم متوجه بشم

pani
2011/05/08, 20:49
پانی جان منظور شما رو کاملا متوجه شدم.
فقط گفتم مستحبه که مثلثتون قبل از این که به کفش برسه کارش به اتمام برسه والا .... حیف که بوف کور دستمو خوند! خیلی زرنگه :(
نکته آخری هم که گفتم (الگوی شما قبل از 300 باید اولین ریز موجشو بزنه) منظورم تفاوت الگوی شما با خودم بود که اونجا مشخص میشه طبق کدوم الگو داریم حرکت میکنیم ;)

کف سهمو چند میدونید؟(اگه ممکنه رو نمودار)
یکی از کاربرا یه موج شماری عالی تو صندوقم فرستادند ازشون خواستم اینجا بذارن...نمیدونم چی شد

PASHA
2011/05/08, 20:54
دوستان اندکی صبر سحر نزدیک است
بالاخره در که یک پاشنه نمی چرخه نوبت ماهم می رسه
فردا در منفی خریداریم .

مسلم
2011/05/08, 21:02
یکی از کاربرا یه موج شماری عالی تو صندوقم فرستادند ازشون خواستم اینجا بذارن...نمیدونم چی شد

حد ضرر من همون خطی هست که دیروز نشون دادم.
اگه پایین تر بیاد ترجیح میدم فعلا خارج شم.
http://forums.boursy.com/showthread.php?629-quot-Technical-Analyze-for-quot-FARAK-FAZER-SADRA/page2

pani
2011/05/08, 21:03
سلام پاني خانم خسته نباشيد
420تومان صدراي زيانده اونم موج 5؟!
صدراي 220توماني با سود10توماني اصلاح قيمت
ببخشيد تحليلها بايد علمي باشد اين تحليل مطابقت با روندي كه صدرا از زيانده بودن تا بسود رسيدن طي كرده مطابقت ندارد.
جسارت حقير را ببخشيد در صورت امكان بيشتر توضيح دهيد تا حقير هم متوجه بشم

با سلام و درود فراوان
نمودار اینو میگه بخدا ما بی تقصیریم :d
اگه بخواهیم تکنیکالی بررسی کنیم چون سهم هنوز زیر خط روند نزولی قرار داره میگیم اصلاح سهم به پایان نرسیده وقتی سهم موفق بشه محدوده 290-300 رو رد کنه خط روند نزولیشو میشکنه و اصلاح سهم هم به اتمام میرسه
سهم یه اصلاح خسته کننده رو از 420 تا حالا داشته و انشالله داره به پایان اصلاحش نزدیک میشه. اینو با اطمینان میگم:
در صورت برگشت قطعی بازار صدرا کاندیدای اوله.
ولی الان علما در دیگر تالارها میگن بازم خودتونو برای اصلاح بیشتر بازار در هفته اینده اماده کنید و ...
خودتون که تو بورکس هم تشریف دارید و میدونید چی میگم.

farhad.fathi
2011/05/08, 21:25

سلام پانی جان

قول دادی خواهر گلم =;

طيب
2011/05/08, 21:29
با سلام و درود فراوان
نمودار اینو میگه بخدا ما بی تقصیریم :d
اگه بخواهیم تکنیکالی بررسی کنیم چون سهم هنوز زیر خط روند نزولی قرار داره میگیم اصلاح سهم به پایان نرسیده وقتی سهم موفق بشه محدوده 290-300 رو رد کنه خط روند نزولیشو میشکنه و اصلاح سهم هم به اتمام میرسه
سهم یه اصلاح خسته کننده رو از 420 تا حالا داشته و انشالله داره به پایان اصلاحش نزدیک میشه. اینو با اطمینان میگم:
در صورت برگشت قطعی بازار صدرا کاندیدای اوله.
ولی الان علما در دیگر تالارها میگن بازم خودتونو برای اصلاح بیشتر بازار در هفته اینده اماده کنید و ...
خودتون که تو بورکس هم تشریف دارید و میدونید چی میگم.
پاني خانم حقير اين علما را خيلي وقتاست كه ميشناسم اينا هر وقت نقد باشند از اين تحليلها زياد دارند؟!
واما عرض حقير اين بود بر پايه كدام مفروضات علمي روند زيانده بودن صدرا تا سودده بودنش با تحليل تكنيكال شما اونم موج 5مطابقت دارد؟!
ببخشيد يا اشكال از ماشين است يا راننده؟!گر چه همه تحليلهاي تكنيكالي نمايانگر نسبي است.ولي حركت جوهري تعيين كننده است.
همون حركتي كه از زيانده بودن به سوده شدن رسونده و نقش تعيين كنندگي دارد و حركتهاي مقطعي هيچوقت اصل را زير علامت سوال نميبرند چرا كه تاثير گذار هستند تعيين كننده نيستند وبصورت نسبس محاسبه ميشوند .
انرزي ساطع شده از حركت جوهري بصورت دقيق قابل اندازه گيري نيست . واين حركت است كه نقش اصلي را ايفا ميكند.
بازهم به راهنمايي شما اساتيد عزيز نيازمندم تا حقير هم بتونم ياد بگيرم
س است

pani
2011/05/08, 21:52
پاني خانم حقير اين علما را خيلي وقتاست كه ميشناسم اينا هر وقت نقد باشند از اين تحليلها زياد دارند؟!
واما عرض حقير اين بود بر پايه كدام مفروضات علمي روند زيانده بودن صدرا تا سودده بودنش با تحليل تكنيكال شما اونم موج 5مطابقت دارد؟!
ببخشيد يا اشكال از ماشين است يا راننده؟!گر چه همه تحليلهاي تكنيكالي نمايانگر نسبي است.ولي حركت جوهري تعيين كننده است.
همون حركتي كه از زيانده بودن به سوده شدن رسونده و نقش تعيين كنندگي دارد و حركتهاي مقطعي هيچوقت اصل را زير علامت سوال نميبرند چرا كه تاثير گذار هستند تعيين كننده نيستند وبصورت نسبس محاسبه ميشوند .
انرزي ساطع شده از حركت جوهري بصورت دقيق قابل اندازه گيري نيست . واين حركت است كه نقش اصلي را ايفا ميكند.
بازهم به راهنمايي شما اساتيد عزيز نيازمندم تا حقير هم بتونم ياد بگيرم
س است

زهره جان جناب مسلم اقا فرهاد اقایان امیر و همه تکنیکالیستها...
شما نظرتون چیه؟
حرف جناب طیب کاملا متینه هر چند رو نمودار سهم یه چیز دیگه رو میگه
بنظرم سهم چوب سفته بازهایی رو خورده که سهمو الکی تا 420 بالا بردند و نتیجه اونجور بالا رفتن الان این شده

farhad.fathi
2011/05/08, 22:19
زهره جان جناب مسلم اقا فرهاد اقایان امیر و همه تکنیکالیستها...
شما نظرتون چیه؟
حرف جناب طیب کاملا متینه هر چند رو نمودار سهم یه چیز دیگه رو میگه
بنظرم سهم چوب سفته بازهایی رو خورده که سهمو الکی تا 420 بالا بردند و نتیجه اونجور بالا رفتن الان این شده

سلام دوستان

سلام طیب جان من فرهاد بورکسم امیدوارم بشناسی

سهم دوتا صعود 200 درصدی تو دو سال اخیر داشته با پی به ای وحشتناک که مسبب ان هم ورود و خروج سفته بازان حرام خور بوده است

سهم بعد از اصلاح از 420 رو 200 تومن وارد دور جدیدی از سوداوری شد و شاید منطقی ترین شکل امواج سهم هست

اما باز هم سفته بازا یه بار دیگه تو قیمت 310 تومن نفس سهم رو گرفتند
سهامدارای عمده اومدند چکار کردند
کار رو دادند دست یه عده ادم سفته باز ادم کن هر جا همه امیدوارند که سهم صعود کنه عرضه میکنند و سهمو میکشند پایین و هر جا کسی امید به صعود نداره یه 20 درصدی گین میده
ژمیشه گفت پوست سفته بازا کنده شده و اونهایی که وارد سهم شدند همه با قیمت بالا وارد شدند و نمیتونند سهمو به گند بکشند

خلاصه مطلب اینکه اگه افزایش قیمت سهم از 50 تومن تا 400 تومن منطقی و به دور از سفته بازی بود شاید سهم الان 300 تومن قیمت داشت ولی کسی رو اذیت نکرده بود مثل خیلی از سهمهای دیگه

اما در حال حاظر شرکت بالای 5000 میلیارد تومن قرارداد پیدا و پنهان داره و بازوی راست قرارگاه سازندگی کشوره و از زمین وهوا داره براش کار میباره واقعا از این 5000 میلیارد تومن کار و دارایی حدود 2000 میلیارد تومنی ( 1000 میلیارد فقط قیمت جزیره صدرا تو بوشهر ) نمیتونه امثال 100 میلیارد که نه 50 میلیارد سود بسازه یعنی سهمی 30 تومن با پی به ای تجهیزاتیها میگیم 9
یعنی سهم الان مفغت مفت مفته

http://forums.boursy.com/imported/2011/05/26.png (http://www.pic.iran-forum.ir/)

طيب
2011/05/08, 22:39
سلام آقا فرهاد گل شما استاديد قربان حقير هم شاگرد چندين سال شما وهميشه هم مردود!همون اقا فرهاد فرابورس هميشه استاد بنده بوده
دوستان واقعا افتخار بزرگي است كه تماما با تجربه ها واساتيد بزرگي در اين سايت حضور دارند اميدوارم از تحليلهاي دوست بزرگوار آقا فرهاد عزيز بيشتر استفاده كنيم .
فرهاد جان شروع كن استاد يه نمودار قشنگ از صدرا برامون بزار با تحليلي كه حقير بيسواد هم بفهمم پيشاپيش سپاسگزارم.
واما بحث با پاني خانم برسر اين بود كه 420تومان موج 5 نمتواند باشد با دلايل مذكوري كه نوشتم اميدوارم نظر شما استاد عزيز را هم بدانم

farhad.fathi
2011/05/08, 22:51
سلام آقا فرهاد گل شما استاديد قربان حقير هم شاگرد چندين سال شما وهميشه هم مردود!همون اقا فرهاد فرابورس هميشه استاد بنده بوده
دوستان واقعا افتخار بزرگي است كه تماما با تجربه ها واساتيد بزرگي در اين سايت حضور دارند اميدوارم از تحليلهاي دوست بزرگوار آقا فرهاد عزيز بيشتر استفاده كنيم .
فرهاد جان شروع كن استاد يه نمودار قشنگ از صدرا برامون بزار با تحليلي كه حقير بيسواد هم بفهمم پيشاپيش سپاسگزارم.
واما بحث با پاني خانم برسر اين بود كه 420تومان موج 5 نمتواند باشد با دلايل مذكوري كه نوشتم اميدوارم نظر شما استاد عزيز را هم بدانم

طیب عزیز شما لطف داری برادرم

من یه موج شماری دادم دست پانی جان اما صلاح نیست اینجا بزارمش
نظر من اینه مه کل اون صعود از 44 تومن تا 420 تومن یه 5 موجی بوده که تمام شده که موج 1 بزرگ بوده
الان هم تو موج c از 2 بزرگ هستیم

تموم تکنیکالیستها الان تو ساختار انتهایی موج c موندند و هر چیزی میتونه اتفاق بیفته اما کلاسیکش با بنیادیش و اخبار خوبش نمیخونه مگه بازار یه 30 درصدی کلا اصلاح بشه مثلا شاخص بیاد رو 20000 واحد یا کارکنان مسخره بازی دربیاره البته این مورد نمیتونه زیاد مهم و کارساز باشه چون سهم بنیادی خیلی عالی داره و اصلاح خوبی کرده و خاطر خواه زیاد داره

مصطفي
2011/05/08, 23:02
سلام

قيمت در كف كانال صعودي قرار دارد و بنظر ميرسه در حال تشكيل مثلث افزايشي باشد .خريد سهم در اين قيمتها كم ريسك و با عبور مومنتوم به بالاي صفر و همچنين عبور انديكاتور rsi به بالاي 50 انتظار داريم در مرحله اول شاهد رشد سهم تا محدوده 280 باشيم و با عبور قيمت از سطح مهم 300 تومان تارگت ميان مدت محدوده 500 خواهد بود به عنوان هدف الگوي مثلث .

http://forums.boursy.com/imported/2011/05/27.png (http://www.pic.iran-forum.ir/)

طيب
2011/05/08, 23:03
طیب عزیز شما لطف داری برادرم

من یه موج شماری دادم دست پانی جان اما صلاح نیست اینجا بزارمش
نظر من اینه مه کل اون صعود از 44 تومن تا 420 تومن یه 5 موجی بوده که تمام شده که موج 1 بزرگ بوده
الان هم تو موج c از 2 بزرگ هستیم

تموم تکنیکالیستها الان تو ساختار انتهایی موج c موندند و هر چیزی میتونه اتفاق بیفته اما کلاسیکش با بنیادیش و اخبار خوبش نمیخونه مگه بازار یه 30 درصدی کلا اصلاح بشه مثلا شاخص بیاد رو 20000 واحد یا کارکنان مسخره بازی دربیاره البته این مورد نمیتونه زیاد مهم و کارساز باشه چون سهم بنیادی خیلی عالی داره و اصلاح خوبی کرده و خاطر خواه زیاد داره

ممنونم فرهاد جان الان شد وتطابق علمي هم داره
شتاب دهنده ها در روند هم بايد لحاظ شوند مثال 2يا3روز ديگه براي تعديل بسته ميشه و اين ميتونه به رشد پايدارش كمك كنه بازهم عرض ميكنم در مقاطع منكر اصلاح نيستم ولي شناخت جنس روند بايد علمي باشد

گرگین خان
2011/05/08, 23:11
اگر فردا شرایط مهیا باشد،(حجم باید فردا در جهت مثبت بالا بره)خرید صدرا در اولویت بنده قرار دارد وبس!

حجم امروز برای بنده سیگنال ورود بود.

بوف کور
2011/05/08, 23:13
بچه ها یچیزی بگم ناراحت نشید ولی دل و رودم بالا اومد از بس یک ما یکبار هدف صدرا رو حداقل تا 280 ممکن دونستیم اه:-&

گرگین خان
2011/05/08, 23:17
بچه ها یچیزی بگم ناراحت نشید ولی دل و رودم بالا اومد از بس یک ما یکبار هدف صدرا رو حداقل تا 280 ممکن دونستیم اه:-&
درود
صدرا زمانی صدرا میشه،که نمادش از جدول نمادهای پربازدید شونده بیاد بیرون!
اونوقت هدفش کاملا تکنیکی میشه!

حقیقی سهم خیلی زیاده خیلی

farhad.fathi
2011/05/08, 23:19
ممنونم فرهاد جان الان شد وتطابق علمي هم داره
شتاب دهنده ها در روند هم بايد لحاظ شوند مثال 2يا3روز ديگه براي تعديل بسته ميشه و اين ميتونه به رشد پايدارش كمك كنه بازهم عرض ميكنم در مقاطع منكر اصلاح نيستم ولي شناخت جنس روند بايد علمي باشد

طیب جان این صدرا از عجایب چند گانه بورس ماست

کمتر سهمی این چارتها رو داره همین گروه هستند کهخ اینجوری گذشته ..... دارند

اما پدر بد رو نمیشه به بدی پسر دونست

گذشته تمام

صدرا و کلا تجهیزاتیها با شرایط حال حاظر مملکت و تحریم علارغم بدهیهاشون الان ئمطمئن ترینهای این بازارند
اینو وقتی بازار ما میفهمه که صدرا شده 600 فاراک 400 و فاذر 600

بوف کور
2011/05/08, 23:23
اقا یچیزی بگم این بحث ختم بخیر شه و صلوات بفرستیم
همون سهامدار بده بود ؛ که سهم از 155 تا 420 برد و خالی کرد و خیلی هم بد بود
دیگه خوب شده و اقا شده باز ؛ بذارید این روزا به کارش برسه تمرکزشو بهم نزنید خودمون ضرر می کنیم :)

طيب
2011/05/08, 23:28
طیب جان این صدرا از عجایب چند گانه بورس ماست

کمتر سهمی این چارتها رو داره همین گروه هستند کهخ اینجوری گذشته ..... دارند

اما پدر بد رو نمیشه به بدی پسر دونست

گذشته تمام

صدرا و کلا تجهیزاتیها با شرایط حال حاظر مملکت و تحریم علارغم بدهیهاشون الان ئمطمئن ترینهای این بازارند
اینو وقتی بازار ما میفهمه که صدرا شده 600 فاراک 400 و فاذر 600
دست گلت درد نكنه
برم راحت بخوابم
اين پاني خانم با تحليلش خواب بنده رو پرونده بود ولي تحليل شما يه آرام بخش خوبي بود .
از پاني خانم هم ممنونم دختر خيلي خوبيه خدا حفظش كنه
كسي از استاد هولي خبري نداره؟منظورم از سوغاتياشه ؟خدايا هر جا هست سلامت دارش
شب خوش

بوف کور
2011/05/08, 23:37
دست گلت درد نكنه
برم راحت بخوابم
اين پاني خانم با تحليلش خواب بنده رو پرونده بود ولي تحليل شما يه آرام بخش خوبي بود .
شب خوش

:(:((:((:((

pani
2011/05/08, 23:38
دست گلت درد نكنه
برم راحت بخوابم
شب خوش

:( منم که نظرم همین بود دیگه
:((

مسلم
2011/05/09, 00:01
بحث جالبی بود
من فکر کنم اون سوالی که مطرح شد بیشتر جای بحث داره.
چرا سود صدرا افزایش یافت اما قیمتش کاهش؟
شاید چون ما از واژه "ارزش" شناخت درستی نداریم.شاید فقط اگر بر مبنای صرف این که شرکت سود ده شده یا اینقدر قرارداد در دست اجرا دارد نمی توانیم شناختی از وضعیت کلی سهم داشته باشیم.
این بحث خیلی طولانی هست و احتیاج به تاپیک جداگانه داره تا فاندامنتالیست ها هم از کارشون دفاع کنند(البته اگه آقای جمالی اجازه بدهند!)
از نظر من ارزش یک سهم فقط قیمتش هست (به علاوه حجم) منهای تمام چیزهای دیگردر واقع همه چیز از قیمت جداست که این همه چیز شامل سود شرکت قراردادهاو کلا فاندامنتال سهم هست و حتی تحلیل های تکنیکال. که قابل اثبات هست
در آینده وارد عرصه ای میشیم که دیگر هیچ کس برای صورت های مالی شرکت ارزشی قائل نیست!

در واقع تکنیکال روانشناسی بر روی افراد فعال در بازار هست و فاندامنتال روانشناسی بر روی مدیران شرکتها!
و وای اگر مدیر شرکتی از یک روان بیمار و فاسدی برخوردار باشد آن وقت نتیجه میشود همین صدرای خودمان!

امیر2309
2011/05/09, 07:24
ارديبهشت ۱۳۹۰ (۱۵:۶ب.ظ)
پيشرفت 10 درصدي فاز 19 ميدان گازي پارس جنوبي
خبرگزاري موج - مجري فاز 19 ميدان گازي پارس جنوبي پيشرفت فيزيکي اين فاز را در بخش هاي مختلف تا پايان فروردين امسال بيش از 10 درصد اعلام کرد.

به گزارش موج به نقل از پايگاه اطلاع رساني وزارت نفت، مجري فاز 19 ميدان گازي پارس جنوبي با بيان اين که طرح توسعه فاز 19 به منظور برداشت روزانه دو ميليارد فوت مکعب گاز از مخزن مشترکپارس جنوبي طراحي شده و در حال اجراست، گفت: توليد 1.1 ميليون تن گاز مايع در سال، 77 هزار بشکه در روز ميعانات گازي براي صادرات و يک ميليون تن در سال گاز اتان براي تامين خوراک پتروشيمي در پالايشگاه گاز اين فاز، از برنامه هاي پيش رو است.
فروردين حيدري توليد روزانه 400 تن گوگرد براي صادرات را از محصولات جانبي فاز 19 ميدان گازي پارس جنوبي برشمرد که هم اکنون عمليات توسعه اين فاز به کنسرسيوم شرکت هاي پترو پارس (رهبر کنسرسيوم)، شرکت مهندسي و ساخت تاسيسات دريايي و پتروپارس ايران واگذار شده است.
مجري فاز 19 ميدان گازي پارس جنوبي از پيشرفت فيزيکي اين فاز در بخش هاي مختلف را تا پايان فروردين امسال بيش از 10 درصد اعلام و تصريح کرد: در بخش حفاري هشت درصد، در بخش دريا بيش از 16 درصد و در بخش خشکي 4/8 درصد پيشرفت فيزيکي صورت گرفته است.
حيدري از پيشرفت 66 درصدي عمليات خاکبرداري فاز 19 ميدان گازي پارس جنوبي خبر داد و افزود: تاکنون بيش از 9 ميليون و 670 هزار تن خاک برداري در اين فاز انجام و همزمان بيش از پنج ميليون و 450 هزار تن خاک ريزي نيز انجام شده است.
وي تاکيد کرد: تاکنون در بخش خريد کالاهاي مورد نياز در بخش زير سطحي و بالادستي و حفاري بيش از 13 درصد پيشرفت در فاز 19 حاصل شده است.
مجري فاز 19 ميدان گازي پارس جنوبي افزود: تأمين مالي اين پروژه به صورت فاينانس از سوي شرکت ملي نفت ايران است که نيمي از مبلغ پيش پرداخت معادل 240 ميليون دلار تاکنون پرداخت شده است.
حيدري با يادآوري اين که در مجموعه 21 چاه گازي در فاز 19 حفر خواهد شد، گفت: گاز ترش اين فاز از طريق دو خط 32 اينچي انتقال گاز به طول 260 کيلومتر به همراه دو رشته خط 5/4 اينچ تزريقي (meg)، از سکوهاي اصلي به پالايشگاه خشکي منتقل خواهد شد.

بابک پناهی
2011/05/09, 10:08
الان دیگه از صدرا خبری نیست و این بهترین خبر برای صدراست!

يگانه
2011/05/09, 11:00
الان دیگه از صدرا خبری نیست و این بهترین خبر برای صدراست!

مثل اینکه خبر از افزایش سرمایه 100 درصدیش اومده

خدا یا خودت ختم بخیر کن

همشون صف خرید شدن

البته هر 3 در کف قرار داشتن یکیم هم پایین تر <:-p

بابک پناهی
2011/05/09, 12:03
بله موضوع افزابش سرمایه مطرح شده
اون قضیه کلیم هم هست البته و تعدیل ولی موضوع جدید همون افزایش سرمایست

این قانونه بازاره..سهمی که به کفش میرسه خبر مثبت ازش درز میکنه و میره بالا و سهمی که به سقفش میرسه هرچند طلا هم باشه خبر منفی ازش بیرون میاد و میریزه

طيب
2011/05/09, 12:10
باسلام
امروز كدهاي شخصي كاركنان تمام شد.

بابک پناهی
2011/05/09, 12:12
باسلام
امروز كدهاي شخصي كاركنان تمام شد.

سلام بر طیب خان دوست عزیزم

این هم یک خبر مثبت در کف قیمت...عجبا!

طيب
2011/05/09, 12:23
سلام بر طیب خان دوست عزیزم

این هم یک خبر مثبت در کف قیمت...عجبا!
عليك السلام دوست عزيز
افزايش سود تا28تومان تا آخر سال 59تومان
افزايش سرمايه120%
تغيير كاربري قسمتي از جزيره صدرا واحتمال فروش ان كه ميتونه سود سهمو تا1000ريال هم بالا ببره
قبلا هم عرض كرده بودم خريدار خوبي واسه كل سهام كاركنان داره كه در صورت خريد يه حقوقي اضاف ميشه وووووووووووقسمتي هم واسه بعد

Zambrotta
2011/05/09, 13:03
تسديد بزرگترین جكت خاورمیانه را ساخت

مدیرعامل شركت توسعه سازههای دریایی تسدید از ساخت و آباندازی بزرگترین جكت خاورمیانه به وزن 4500 تن توسط این شركت برای نصب در میدان نفتی رشادت خبر داد.

مهندس امیر پناهی دراینباره به خبرنگار مارین نیوز گفت: جكت P4 یكی از 5 جكت منطقه نفتی رشادت است كه پروژه بازسازی كامل آن به كارفرمایی شركت نفت فلات قاره ایران در دست انجام است.

وی با اشاره به پایان ساخت هر 5 جكت میدان رشادت توسط شركت تسدید یادآور شد: قرار است با بازسازی میدان رشادت، تولید نفت آن به میزان 90 هزار بشكه در روز افزایش یابد.

مدیرعامل شركت تسدید با اشاره به اینكه «جكت P4 بزرگترین جكت خاورمیانه از نظر ابعاد است»، گفت: وزن این جكت 3200 تن است كه با احتساب متعلقات آن، به 4500 تن میرسد. ارتفاع جكت، 70 متر و ابعاد آن 42 در 43 متر بوده است.

به گفته وی، P4 بعنوان جكت مركزی میدان نفتی رشادت عمل خواهد كرد و سایر جكتها به آن، متصل خواهند شد.

پناهی با اشاره به اینكه «عرشه این سكو به وزن 9000 تن توسط شركت صنعتی دریایی ایران (صدرا) در دست ساخت است»، افزود: این عرشه نیز پس از تكمیل، بزرگترین عرشه سكوهای دریایی خاورمیانه خواهد بود.

به گفته وی، جكت P4 توسط شناور FLB 124، متعلق به شركت فنآوری آبهای عمیق (DOT)، از بندر خرمشهر راهی میدان نفتی رشادت خواهد شد و 40 روز بعد، عملیات نصب آن آغاز میشود.

وی افزود: عملیات نصب این سازه به شكل Lounching (غلتاندن) انجام خواهد گرفت.

مدیرعامل شركت توسعه سازههای دریایی تسدید با اشاره به انجام كلیه عملیات طراحی، مهندسی، ساخت و نصب جكت P4 توسط این شركت، افزود: كنترل كیفیت این سازه در سه مرحله توسط خود شركت، كارفرما و مؤسسات ردهبندی BV و GL انجام گرفته است.

pani
2011/05/09, 13:33
خبرهای خوش یکی یکی بیرون میاد. زهره جان؟

یک نحلیل زمانی امروز از سه قلوها انجام دادم و در تاپیکم گذاشتم :

با رصد معاملات امروز در صورتیکه فردا هم تجهیزات معاملاتی مثل امروز داشته باشند سیگنال خرید قطعی میدهند.

اگر کندلهای دیروز فاراک و صدرا و کندل 4 روز پیش فاذر پیوت کف باشه

انتظار دارم:

فاراک ظرف مدت 22 روز معاملاتی اینده به محدوده 315

صدرا در 13 روز معاملاتی اینده به محدوده 300

فاذر در 15 روز معاملاتی به محدوده 460 برسد

تحلیل فوق توصیه به خرید و فروش نمیباشد و بر اساس یک تحلیل زمانی انجام گرفته است و احتمال وقوع ان بالای 80% با استفاده از این تکنیک میباشد در صورتیکه در کندلهایی که گفته شد سهم پیوت کف بزنه

از فردا شمارش کنید.تا به حال رو سهمهای زیادی این تکنیک جواب داده;)

joobin61
2011/05/09, 14:30
نمیشه مدت و سودشو بیشتر کنین . ممنون میشم;):d

ناهید
2011/05/10, 14:57
تأیید یکی از سه شایعه صدرا
ا

در گروه تجهیزاتی های بورس کاهش قیمت ماشین سازی اراک و آذرآب به واسطه روند منفی صدرا لیدر این گروه واضح است اما نکته شک برانگیز موجود در این گروه افزایش حجم معاملات بر نماد صدرا و تقاضای نا محسوس خرید برای سهام صدرا در قیمت های فعلی است . اهالی تالار معتقدند صدرا از جمله سهامی است که بر خلاف نظر بازار حرکت می کند یعنی اتفاق در آن زمانی رخ می دهد که هیچکس انتظار آن را ندارد البته مسئولین این شرکت در گفتگوی کوتاهی که امروز با بورس نیوز داشتند از سه شایعه موجود در صدرا یکی را تأیید و دوتای دیگر را تکذیب کردند بطوریکه به گفته آنها افزایش سرمایه این شرکت محتمل و بحث تعدیل سود تا قبل از مجمع منتفی است .

pani
2011/05/10, 15:35
اصلاحیه

دوستانی که در چند روز اخیر تحلیل زمانی منو دنبال کردید. لطفا اصلاحیه منو با دقت بخونید:

من نوشته بودم:
انتظار دارم:

فاراک ظرف مدت 22 روز معاملاتی اینده به محدوده 315

صدرا در 13 روز معاملاتی اینده به محدوده 300

فاذر در 15 روز معاملاتی به محدوده 460 برسد

و اما اصلاحیه:
قیمت طبق قانونی که با استفاده از اون تحلیل زمانی رو میگم عیننا میگه قیمت ظرف مدت n روزی که تحلیلگر محاسبه میکند با احتمال 80% با خط محوری برخورد میکند.
اگر قیمت با محور برخورد کرد به احتمال خیلی زیاد بعد از این برخورد که میتونه 7 یا 15 یا... روز دیگه از n روز باشه قیمت مجددا برخلاف جهت قبلی بازگشت میکند.

یعنی:
انجاییکه گفتم فاراک در 22 روز اینده به قیمت 315 میرسه صحیحش اینه که ظرف مدت 22 روز با احتمال 80% به محورش برخورد میکنه که میتونه این برخورد مثلا در روز 16 با محور باشه و از اونجاییکه محور شیب دار است در قیمتهای متفاوتی میتونه با محورش برخورد کنه

ولی چیزیکه از تحلیل زمانی در این قانون مهم تر است اینه که:

بعد از این برخورد معامله گر باید دقت زیادی به روند سهم داشته باشه چون معمولا سهم پس از برخورد تغییر جهت میده.

آریو
2011/05/10, 15:45
دوستان عزیز به نظر من این روزها روند حرکتی صدرا کاملا متفاوت از نمودار های تکنیکی و محاسبات بنیادیه ....امیدوارم سهم در محدوده 210 به تعادل برسه صدرا سهمیه که به زیبایی هر چه تمام سقوط میکنه و به زیبایی هر چه تمام صعود ...فکر نکنم تا حالا کسی بدون تجربه سر پایینی صدرا تونسته باشه سربالاییشو تجربه بکنه و لذت ببره ...خاطره تلخ بازدهی منفی 45 درصدی سال گذشته رو فراموش نمیکنم اشتباه من دقیقا زمانی بود که سهمو فروختم....خب از این به بعد باید منتظر خبرهای خوب صدرا باشیم ... خبرهایی در مورد ***جزیره صدرا***...بدهی های صدرا ...تعدیل های دوره ای صدرا ...نباید فراموش بکنیم که یکی از لیدر های اصلی بورس سال 90 گروه پیمان کاریه در کنار تجارت الکترونیک به همراه تک سهم های گروه های مختلف
پیروز و پر سود باشید

یادش بخیر که یه زمانی صدرا داشتیم و دیدمون سهامداری بود و به قول خودمون یه کوچولو اطلاعات .... همه این خبرا اومدنو و رفتن و صدرا هنوز رو 230 تومن صف فروشه :( از خودش که خیری به ما نرسید ولی از برادر کوچکش فاراک یه نوسان کوچیک .دیگه دستم به خرید صدرا نمیره اما میخوام به طور غیر مستقیم روش کار کنم با فاراک و آذراب البته بازم نوسان;)

جعفرزاده
2011/05/10, 22:09
صدرا اگر زیر 220 تومان معامله شود وضعیتش بد میشود.

گرگین خان
2011/05/11, 07:33
تأیید یکی از سه شایعه صدرا
ا

د البته مسئولین این شرکت در گفتگوی کوتاهی که امروز با بورس نیوز داشتند از سه شایعه موجود در صدرا یکی را تأیید و دوتای دیگر را تکذیب کردند بطوریکه به گفته آنها افزایش سرمایه این شرکت محتمل و بحث تعدیل سود تا قبل از مجمع منتفی است .
فراموش نکنیم که مسئولین غیرمسئول ما تا چه حد به استفاده از پارادکس علاقمند هستند.

فعلا صدرا الت دست عده ایی سفته باز225تومنی شده است.x-(

امیر2309
2011/05/11, 19:07
در سال جاري انجام مي*شود؛
سرمايه*گذاري 30 ميليارد دلاري براي افزايش توليد نفت و گاز طبيعي
خبرگزاري فارس: معاون وزير نفت از سرمايه*گذاري 30 ميليارد دلاري براي افزايش توليد نفت و گاز طبيعي در سال جاري خبر داد.

به گزارش خبرگزاري فارس از عسلويه، احمد قلعه*باني ظهر امروز در بازديد از فازهاي در دست اجراي پارس جنوبي اظهار داشت: پارس جنوبي داراي اهميت استراتژيك و فوق*العاده*اي بوده و در دو سال اخير شاهد تلاش ارزشمندي براي توسعه فازهاي مختلف پارس جنوبي انجام شده است.
وي از برنامه*ريزي براي جذب 13 تا 15 ميليارد دلار منابع مالي براي توسعه و تكميل فازهاي باقي*مانده پارس *جنوبي در سال* جاري خبر داد و افزود: اين امر تاثير بسزايي در رشد و توسعه منطقه خواهد داشت.
مديرعامل شركت ملي نفت ايران خاطرنشان كرد: بر اساس آمار موجود سال گذشته حدود 11 ميليارد دلار در منطقه ويژه پارس سرمايه*گذاري شده و اين ميزان سرمايه*گذاري براي توسعه پارس جنوبي چشمگير است.
قلعه*باني ادامه داد: پس از امضاي قرارداد فازهاي جديد پارس* جنوبي با پيمانكاران داخلي كه سال گذشته عملياتي شد، روند جذب سرمايه نيز شدت گرفت.
وي تصريح كرد: طرح توسعه فازهاي مشترك پارس *جنوبي در بين ميادين مشترك نفتي و گازي، يكي از برنامه*هاي اولويت*دار شركت ملي نفت ايران است كه امسال به نتايج ارزشمندي مي*رسيم.
معاون وزير نفت گفت: 4 ميليارد دلار از محل منابع داخلي شركت ملي نفت به طرح توسعه ميادين مشترك تزريق شده است.
قلعه*باني عنوان داشت: در برنامه پنجم توسعه براي توسعه بخش بالادست ميدان*هاي نفتي و گازي، 150 ميليارد دلار سرمايه*گذاري مي*شود و بر اين اساس در سال جاري 30 ميليارد دلار سرمايه*گذاري براي افزايش توليد نفت و گاز طبيعي برنامه*ريزي شده است.
معاون وزير نفت ظهر امروز در سفر به عسلويه از پروژه*ها و فازهاي در دست ساخت پارس جنوبي بازديد كرد.
*مديران عامل سازمان منطقه ويژه پارس و شركت نفت و گاز پارس در اين بازديد، گزارشي از آخرين وضعيت طرح توسعه ميدان مشترك پارس جنوبي و عمليات پشتيباني توسعه و توليد از اين ميدان را ارائه كردند.
مسئولان ارشد ديوان محاسبات كشور نيز در اين بازديد حضور دارند و قرار است مديرعامل شركت ملي نفت ايران و مسئولان ديوان محاسبات كشور، پس از بازديد از فازهاي باقي*مانده پارس جنوبي، به وسيله بالگرد از پروژه*هاي صنعت نفت در جزاير لاوان و سيري نيز ديدن كنند.
خبرهاي تكميلي متعاقبا ارسال مي*شود.

esi_mohammadi
2011/05/13, 22:06
http://up.iranblog.com/images/hkvd9hq8xeo09a5m7qn.jpg

farhad.fathi
2011/05/13, 22:26

lمیشه یه توضیحی بدید

ممنون

esi_mohammadi
2011/05/13, 22:37
سلام آقا فرهاد
این یک چنگال اندروز با انحراف 50 درصد می باشد که پایین ترین ضلع چنگال با نسبت فیبوناجی 88.60 درصد همگرایی و همپوشانی خوبی دارد.
احتمال برگشت در تراز مذکور وجود دارد . شکست این سطح حمایت قطعا ریزش تا 202 و یا حتی در هیجان فروشندگی دیدن قیمت 192 تومان دور از ذهن نخواهد بود
فعلا سیگنال خرید یا فروش دیده نمیشه
با توجه به تعقیر فاز مکدی از مثبت به منفی میشه یه بازار نوسانی و رنجی را برای این سهم پیش بینی نمود.

PASHA
2011/05/14, 15:27
خریدهای امروز صدرا باحجم های بالا 50/000 تا ویا اغلب 100/000 تایی درحال انجام است
این می تونه جالب باشه

farhad61
2011/05/14, 21:24
به نظرم با این روندی که صدرا داره تا 217 تومن جای نزول داره بعد استارت صعود رو میزنه
اما صدرا کلا سهم پر استرسیه ازش خوشم نمیاد

http://forums.boursy.com/imported/2011/05/40.png

بابک پناهی
2011/05/15, 09:05
مدیرعامل نفت خزر اعلام کرد:
بهره برداری از شناور کاسپین 3 همزمان با سالروز فتح خرمشهر

۱۵:۴۰ (شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۰)
اخبار مرتبط
نسخه چاپی
شانا _ گروه نفت: با همکاری شرکت صدرا، پیمانکار ساخت سومین شناور تدارکاتی و عملیاتی همزمان با سالروز فتح خرمشهربا حضورجمعی از مسئولان وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران، همچنین مقام های بلندپایه ملی و استان های شمالی کشور در مراسمی افتتاح و به آب انداخته خواهدشد.

به گزارش شانا، علی اصولی در نشست و مذاکره با مدیران ارشد شرکت صدرا ، مجری و پیمانکار ساخت سومین شناور عملیاتی حوزه دریای خزر موسوم به کاسپین 3 بر شتاب هرچه بیشتر اجرای این پروژه تاکید کرد و در مباحث مختلف راهکارهای اجرایی برای برطرف کردن موانع مشخص و تعیین شد.

علی اصولی در این نشست اظهار داشت: با وجود محدودیت ها و تحریم های موجود، با همکاری و توافق های انجام شده با شرکت صدرا به عنوان پیمانکار ساخت سومین شناور تدارکاتی و عملیاتی، همزمان با سالروز فتح خرمشهر با حضور جمعی از مسئولان وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران، همچنین مقام های بلندپایه ملی و استان های شمالی کشور در مراسمی افتتاح و به آب انداخته خواهدشد.

اصولی افزود: این شناور که به کاسپین 3 نامگذاری شده، نسبت به دو شناور قبلی، یعنی کاسپین های 1 و 2 دارای توانمندی ها و کاربری های بیشتری است و با نظر و نظارت شرکت نفت خزر نسبت به ایجاد و افزودن امکانات فنی بیشتری برای افزایش توان عملیاتی به آن شناور اقدام شد که یکی از این کارکردها امکان فرود بالگرد در شرایط اضطراری بر سطح این شناور است.

بر پایه این گزارش، اصولی در پایان افزود: به دلیل شرایط ویژه دریای خزر، تنها راهی که برای کشور و صنعت نفت وجود دارد، تکیه بر توان داخلی و افزایش ناوگان عملیاتی بر بستر باور «ما می توانیم» و توانایی های کارشناسان و شرکت های داخلی است که امیدواریم این مسیر با حصول افتخارهای بزرگ تری تا سر منزل مقصود همچنان تداوم یابد.

rojan
2011/05/15, 09:10
با سلام

اقای پناهی لطفا مراقب باشید اسبتان با دیدن سوسمار زم نکنه و خدای ناکرده از اسب نیافتید.
با معاملات فرسایشی فاذر و صدرا هنوز شیفت به سهام دیگر را توصیه نمی کنید؟
با اینهمه قرارداد و خبرهای خوب چرا معاملات صدرا اینگونه است ؟
زیر سر اعتصام است ؟ من می دانمممممممممممممممممممممم م

بابک پناهی
2011/05/15, 09:26
با سلام

اقای پناهی لطفا مراقب باشید اسبتان با دیدن سوسمار زم نکنه و خدای ناکرده از اسب نیافتید.
با معاملات فرسایشی فاذر و صدرا هنوز شیفت به سهام دیگر را توصیه نمی کنید؟
با اینهمه قرارداد و خبرهای خوب چرا معاملات صدرا اینگونه است ؟
زیر سر اعتصام است ؟ من می دانمممممممممممممممممممممم م

رژان عزیز ممنون که به فکر منو اسب نازنینم هستید :D

عارضم محضرتون که این حرکات اعصاب خورد کن صدرا نباید ناراحتتون کنه صهم واقعا در قیمت مناسبی برای خرید هست فقط باید ببنده برای افزایش سرمایه بعد همزمان با اونم شاید تعدیل بده ( اخبار تکمیلی رجوع شود به طیب خان )

گزارشهای مثبت پیمانكاران از روند اجرای فازهای جدید پارس جنوبی

مدیرعامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران از سرعت نسبتا خوب فازهای اخیر طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی بویژه در بخش فراساحلی خبر داد.
سید مجید هدایت که در آستانه برگزاری چهارمین همایش ملی صنایع فراساحل با خبرنگار ماریننیوز گفتوگو میکرد؛ اظهار داشت: به نظر میرسد پروژه فازهای پارس جنوبی از نظر زمانبندی ممتاز باشند و عمده شرکتها در گزارشهایی که در جلساتی که به دعوت کارفرما برگزار میشود، ارائه میدهند؛ روند مثبتی را گزارش میدهند.
وی با بیان اینکه «همه شرکتها در حوزه ساخت پلت فرمها مشغول هستند»، به وضعیت مجتمع فراساحل و کشتیسازی ایران (ایزوایکو) اشاره کرد و گفت: در مورد ایزوایکو که بعضا فکر میشد در اجرای پروژه به مشکل خواهد خورد؛ روند خوبی به چشم میخورد و کار به شکل سه شیفت، در دست انجام است.
به گفته هدایت، در حال حاضر ساخت جکتهای فاز 14 پارس جنوبی در ایزوایکو آغاز شده و کار ساخت تاپ ساید (عرشهها) نیز بهزودی آغاز خواهد شد.
وی یادآور شد: فاز 14 پارس جنوبی شامل 4 سکو است که ساخت دو سکو توسط ایزوایکو و دو سکوی دیگر توسط شرکت مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی ایران صورت میگبرد و عملیات لولهگذاری کف دریا نیز برعهده تأسیسات دریایی است.
وی با اشاره به حفر 42 چاه در بخش دریایی فاز 14 پارس جنوبی، گفت: عملیات حفاری این فاز به دو بخش تقسیم شده که بخشی از آن، برعهده تأسیسات دریایی و حفر نیمی دیگر از چاهها برعهده شرکت ملی حفاری است.
مدیرعامل ایدرو با اشاره به اینکه «این سازمان مدیریت کنسرسیوم فازهای 17 و 18 پارس جنوبی را در اختیار دارد»، افزود: دو سکوی دریایی این فاز توسط شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) و دو سکو نیز توسط شرکت مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی ایران، در دست انجام است.
هدایت مشکل فازهای 17 و 18 پارس جنوبی را تأخیر در عقد قراردادها از سوی کارفرما دانست و توضیح داد: در این دو فاز، از آنجا که عقد قرارداد پیمانکاران به شکل مستقیم توسط کارفرما صورت گرفت؛ روند کار طولانی شد، اما بعد از عقد قرارداد، روند کار طبق برنامه جلو رفته است.
وی حجم فعالیتهای دریایی فازهای 17 و 18 پارس جنوبی را نیز، شامل ساخت 4 سکو و حفر 42 چاه دریایی عنوان کرد.
رییس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در ادامه گفت: سایر فازها هم که مجموعا 4 پروژه را شامل میشود؛ هر کدام معادل دو فاز پارس جنوبی است و روند کار در آنها هم، طبق زمانبندی به پیش میرود و پس از قراردادی که در 25 خردادماه سال گذشته امضاء شد؛ حجم خوبی از کار توسط پیمانکاران کشور انجام گرفته است.
هدایت به اظهارات چهرههایی چون دکتر کاتوزیان، رییس کمیسیون انرژی مجلس، که اجرای این حجم از پروژه را در مدت 35 ماه ممکن ندانستهاند؛ چنین پاسخ داد: زمانبندیهای هریک از فازها مشخص است و طبق همان هم، در حال انجام است.
وی اعتقاد دارد: اگر برخی مشکلات در حوزههای تزریق نقدینگی، خرید تجهیزات و انتقال پول حل شود؛ میتوان به هدف کلی یعنی اجرای پروژه در مدت 35 ماه دست یافت و حتی کار را سرعت بیشتری داد.
مدیرعامل ایدرو همچنین بر سرعت بیشتر در صدور تأییدیهها از سوی کارفرما که در پروژههای قبل، وقت زیادی میگرفت؛ تأکید کرد و گفت: در فازهای جدید، زمان مربوط به طراحی جلو افتاده و از فازهای قبل بعنوان مبنای کار، استفاده میشود.
به گفته هدایت، مبنای طراحی در بخش خشکی فازهای جدید پارس جنوبی، پروژههای پالایشگاهی فازهای 15 و 16 و در بخش دریایی، فازهای 17 و 18 خواهد بود.
مدیرعامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران درباره اهمیت و جایگاه نشستهایی همچون چهارمین همایش ملی صنایع فراساحل در توسعه این صنعت در کشور و پیشبرد پروژههای بزرگی همچون پارس جنوبی نیز گفت: اگر در چنین نشستهایی به مسایل تخصصیتر نگاه شود، میتواند محیطی مناسب برای انتقال دانش فنی و طرح مسایل و مشکلاتی از قبیل تأمین تجهیزات باشد.
وی افزود: در سالهای اخیر، همه مجموعههای دریایی رویکردی آموزنده و یادگیرنده را از خود به نمایش گذاشتهاند و به همین دلیل، چنین نشستهایی که محل گردهم آمدن چهرههای مختلف و متخصصین صنعتی و دانشگاهی است، میتواند زمینه انتقال تکنولوژی، توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی و تعیین چشمانداز آینده این صنعت را فراهم سازند.
هدایت کارکرد دیگر نشستهای تخصصی همچون چهارمین همایش ملی صنایع فراساحل را مباحث مربوط به سرمایهگذاری در این حوزه ذکر کرد و گفت: همایش باید به مباحث مدیریتی و مالی پروژهها نیز، توجه داشته باشد. شنبه 24 ارديبهشت 1390

http://www.parset.com/News/RelatedNews.aspx?Code=476556

rojan
2011/05/15, 09:28
آقای پناهی

جایی خواندم

اگر دیدید جوانی بر درختی تکیه کرده
بدان صدرا خریده سکته کرده :d

بابک پناهی
2011/05/15, 09:31
پارس جنوبی، نماد توسعه صنعتی و نوک پیکان توسعه اقتصادی کشور است

طيب
2011/05/15, 11:54
در پايان هفته جاري و سه ماه زودتر از برنامه زمان بندي آغاز ميشود:
آغاز عمليات حفاري در فاز 14 پارس جنوبي
مجري طرح توسعه فاز 14 پارس جنوبي از آغاز عمليات حفاري نخستين چاه اين حوزه گازي در پايان هفته جاري خبر داد.
مجري طرح توسعه فاز 14 پارس جنوبي از آغاز عمليات حفاري نخستين چاه اين حوزه گازي در پايان هفته جاري خبر داد.
روابط عمومي شركت نفت و گاز پارس، مهندس اسماعيل گله داري با اعلام اينكه تازه ترين ركوردهاي ساخت و توسعه مگاپروژه هاي پارس جنوبي در فاز 14 به ثمر نشسته است ، گفت: عمليات حفاري چاههاي" ارزيابي" اين پروژه گازي در پايان هفته جاري توسط دو پيمانكار مراحل حفاري اين فاز آغاز ميشود.
اين دكل ، دهمين دكل فعال در پروژه هاي پارس جنوبي محسوب ميگردد.
وي با بيان اينكه بر روي چهار سكوي طراحي شده فاز 14 پارس جنوبي،44 حلقه چاه"ارزيابي و توسعه اي" حفاري خواهد شد ، افزود: در حالي كه حفاري فازها بايستي از ماه شانزدهم اجراي پروژه ، آغاز شود، اما با هدايت پروژه و تمهيدات انديشيده شده جديد در شركت نفت و گاز پارس، عمليات حفاري اين فاز ، سه ماه زودتر از زمان پيش بيني شده به اجرا در ميآيد.
گله داري آغاز حفاري قبل از نصب جكت ها در دريا را ، دشوار خواند و هدف از انجام اين طرح را دستيابي به اهداف پيش بيني شده صنعت نفت در تحقق اجراي پروژه هاي 35 ماهه ذكر كرد و گفت: شركت نفت و گاز پارس ، ريسك استفاده از روشهاي جديد و زود هنگام را به منظور ايجاد سرعت در بهره برداري و توليد از فازهاي باقيمانده پارس جنوبي،پذيرفته است.
وي در بخش ديگري از گفت و گو با ما از پيشرفت مناسب ساخت جكت ها توسط پيمانكار ايراني بخش درياي فاز 14 خبر داد و گفت : هم اينك پيشرفت ساخت جكت هاي طرح به بيش از 40 درصد رسيده است.
مجري طرح توسعه فاز 14 پارس جنوبي اعلام كرد: مواد اوليه ساخت دو جكت نخست اين طرح دريافت شده و مواد دو جكت باقيمانده نيز تا يك ماه آينده به كشور وارد ميشود؛ ضمن آنكه تمام تجهيزات لازم جهت نصب بر روي عرشه ها هم تا پايان خرداد ماه سفارش گذاري ميشود.
گله داري عنوان كرد: با توجه به ميزان پيشرفت فيزيكي اين بسته قراردادي، نصب دو جكت اوليه در شهريورماه جاري و دو جكت ديگر نيز ، يك ماه پس از آن در محل پروژه انجام خواهد شد.
وي درباره ميزان پيشرفت بخش خشكي فاز 14 گفت: مراحل نصب اسكلت فلزي اين پروژه نيز تا پايان خرداد ماه آغاز خواهد شد. همچنين لوله هاي بخش خشكي تا دي ماه سال جاري توسط اعضاي كنسرسيوم توسعه دهنده اين طرح وارد ميشود .
وي سفارش گذاري لوله هاي بخش دريا و واگذاري تمام بسته هاي قراردادي را ركوردهايي مناسب و مطلوب ذكر كرد و افزود: اجراي اين حجم از مراحل مهندسي خريد و اجراء در سال نخست اجراي پروژه ، ركوردي جديد محسوب ميشود.
گله داري ركوردزني و تحقق اجراي بخش هاي مختلف اين حوزه گازي را دستاوردي بزرگ در آستانه نخستين سالگرد امضاي قراردادهاي 35 ماهه توسعه فازهاي پارس جنوبي ذكر كرد و گفت: پيشرفت پروژه ها فراتر از برنامه زمان بندي توسعه طرح ها ، نشانه اي از اقتدار شركتهاي ايراني و قطعيت بهره برداري از طرحها ، مطابق با برنامه ريزي انجام شده است.

esi_mohammadi
2011/05/15, 22:54
سلام
با اجازه یک super pitchfork روی نمودار معمولی صدرا رسم کردم . تمام قوانین مربوط به چنگال در نمودار سهم صدق می کند.
به نظر ضلع میدلاین چنگال حمایت خوبیه اما اگر شکسته بشه میتونه اتفاقاته بدی بیوفته که بعید به نظر میرسه . طبق متد ها و تئوری دکتر اندروز در مورد چنگال ، قیمت بیشتر مواقع تمایل دارد حوالی ضلع میانی چنگال نوسان کند .بازم میگم الله العلم . باید منتظر ماند و دید چه پیش خواهد آمد.
http://up.iranblog.com/images/bx7ys35hczb73czi8cgu.jpg

farhad.fathi
2011/05/16, 17:44
فردا حساسترین روز صدرا

http://forums.boursy.com/imported/2011/05/46.png (http://www.pic.iran-forum.ir/)

نیما
2011/05/16, 20:19
آقای پناهی سلام:آیازمان خریدصدرا رسیده ؟ا

امیر2309
2011/05/16, 20:45
قرارگاه خاتم و ساخت دکل حفاری توسط صدرا
فرمانده قرارگاه خاتمالانبياء با بيان اينكه ساخت دو دستگاه دكل حفاري توسط شركت صدرا در بوشهر آغاز شده است گفت: در بخش انتقال خطوط لوله دريايي نيز شناورهاي لولهگذار در شرکت صنعتی دریایی ایران ساخته ميشود ، امروزه حركت كشتيسازهاي داخلي براي ساخت كشتيها بسيار مطلوب است و با حمايتهاي كافي از اين صنعت ، ايران به قطب كشتيسازي دنيا تبديل می شود

farhad61
2011/05/16, 20:56
به نظرم با این روندی که صدرا داره تا 217 تومن جای نزول داره بعد استارت صعود رو میزنه
اما صدرا کلا سهم پر استرسیه ازش خوشم نمیاد

http://forums.boursy.com/imported/2011/05/40.png

امروز کمترین قیمت صدرا به نزدیکی کف کانال رسید احتمالا تا 217 و اگه خاست بیشتر بیاد تا 208 پایین میاد و بعد ....

گرگین خان
2011/05/16, 23:25
هرگاه دور وبر این سهم شایعه کم بود یعنی سیگنال خرید صادرشده است.

الانه هم داره این اتفاق می افته!
بنده فکرمیکنم فردا اول وقت موقعیت خرید خوبی حاصل بشه وحداقل یک نوسان خوب برای دوستان فراهم بشه!

حتم دارم فروشنده های صدرا حقیقی هستند ولاغیر...

FENCER
2011/05/17, 10:30
دوستان امروز دکتر فرزاد عزیز با دو تا تحلیل ناب از صدرا و فاراک تشریف خواهند آورد

طيب
2011/05/17, 11:17
دوستان امروز دکتر فرزاد عزیز با دو تا تحلیل ناب از صدرا و فاراک تشریف خواهند آورد

باسلام
فرهاد جان خوش خبر باشي بهترين سوغاتي تحليل همين دو سهم است.
ولي يادت باشه نگفتي اروميه چكار ميكردي؟!!!!!!!!!!!بيد مشك نخواستيم خسيس!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
فدات شم دكتر زودي بيا از دست اين خسيس راحت بشيم

راشین
2011/05/17, 11:27

>:D<

Captain Nemo
2011/05/17, 11:46
باسلام
فرهاد جان خوش خبر باشي بهترين سوغاتي تحليل همين دو سهم است.
ولي يادت باشه نگفتي اروميه چكار ميكردي؟!!!!!!!!!!!بيد مشك نخواستيم خسيس!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
فدات شم دكتر زودي بيا از دست اين خسيس راحت بشيم
طیب جان
خفن مشکوک میزنند ها ..... :-/

بوف کور
2011/05/17, 12:52
:x>:D<

FENCER
2011/05/17, 13:26
طیب جان

من بی تقصیرم به جان خودم :d

pani
2011/05/17, 14:49

واقعا جاشون خالیه

همگی منتظر استاد اخلاق و تکنیکال بورسی هستیم. :) :">

امیر2309
2011/05/17, 15:36
خبر ویژه مهر / نخستین نشست سرپرست با نفتی*ها/ سه دستور ویژه رئیس جمهور نخستین نشست شورای معاونان وزارت نفت با حضور رئیس جمهوری در حالی دوشنبه شب در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد که دکتر محمود احمدی*نژاد سه دستور ویژه برای تسریع در اجرای پروژه*ها و فعالیت*های صنعت نفت صادر کرد. به گزارش خبرنگار مهر، پس از خداحافظی سید مسعود میرکاظمی وزیر سابق نفت از این وزارتخانه و پذیرش مسئولیت سرپرستی وزارت نفت توسط شخص رئیس جمهور نخستین نشست شورای معاونان وزارت نفت دوشنبه شب در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.
در این نشست سه ساعته رئیس جمهور با تشریح ابعاد وسیع فعالیت*های بخش*های بالادستی و پایین*دستی صنایع نفت، گاز و پتروشیمی خواستار تلاش بیشتر معاونان و مدیران وزارت نفت برای تسریع در اجرا و تکمیل پروژه*های اولویت*دار صنعت نفت شده است.
در این نشست پس از بررسی*های فعالیت*های جاری صنعت نفت برخی از برنامه*های فنی، اقتصادی و سرمایه گذاری طرح*های توسعه میادین نفت و گاز، پروژه*های پالایشگاهی و طرح*های پتروشیمی توسط رئیس جمهور مورد پیگیری قرار گرفت.
پیگیری خبرنگار مهر نشان می دهد در این نشست دکتر محمود احمدی*نژاد علاوه بر پیگیری فعالیت*های جاری صنعت نفت سه دستور ویژه برای تسریع در تکمیل و اجرای برخی از پروژه*های استراتژیک و اولویت*دار وزارت نفت صادر کرده است.
بر این اساس، شتاب در ساخت و تکمیل فازهای در دست اجرای میدان مشترک پارس جنوبی به ویژه فازهای 15 تا 18 این میدان مشترک گازی، تکمیل طرح*های توسعه*ای و بنزین سازی پالایشگاه موجود نفتی و تسریع در تکمیل تعمیرات پالایشگاه*های گاز و برخی هماهنگی*ها به منظور انجام تعمیرات پالایشگاه*های گاز و تامین پایدار و مطمئن سوخت زمستانی از مهمترین دستورات رئیس جمهور در این نشست بوده است.
به گزارش مهر، شورای معاونان وزارت نفت متشکل از مدیران عامل شرکت ملی نفت، گاز، پالایش و پخش فرآورده*های نفتی، صنایع پتروشیمی، معاونت برنامه ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری، معاونت مهندسی و ساخت داخل، معاونت پژوهش و فناوری، معاونت مدیریت و توسعه منابع انسانی و معاونت امور حقوقی و مجلس است.

علامه
2011/05/17, 15:44
واقعا جاشون خالیه

همگی منتظر استاد اخلاق و تکنیکال بورسی هستیم. :) :">

حالا قدرشونو بیشتر میدونیم
واقعا جای تحلیلهای قشنگشون خالیه

طيب
2011/05/17, 18:42
طیب جان

سلام كاپيتان جان فرمايشتان كاملا درسته خيلي مشكوك ميزنه:d
صبر كن دكتر بياد اونوقت از شك در مياييم:)
كاپيتان جان طرف ترسيد بگيم بيد مشك ميخام=))
ميگم دكتر مهربون و تمامي اعضاي ليان شانپو را جمع كنيم اينو دستگيرش كنيم وبعدا ازش اعتراف بگيريم چطوره؟!!!!!!!=))=))=))=))

امیر2309
2011/05/17, 19:01
فارس گزارش ميدهد:
5 گزينه احتمالي براي تصدي سرپرستي وزارت نفت
خبرگزاري فارس: درحالي از احمد قلعهباني، سيفالله جشنساز، جواد اوجي،
پرويز فتاح و رستم قاسمي به‎عنوان گزينههاي مطرح براي تصدي سرپرستي وزارت نفت نام برده ميشود كه در اين بين شانس قلعه‎باني به‎دليل حمايت‎هاي ويژه از جانب دفتر رئيس جمهور بيشتر است

به نظر شما اگه یکی از این 2 نفر سرپرست وزارت نفت بشه ، اونوقت صدرا و فاراک و فاذر چند میشن؟

امیر2309
2011/05/17, 21:35
آغاز عمليات اجرايي پل خليج فارس تا 3 ماه آينده

خبرگزاري فارس: مديرعامل منطقه آزاد قشم گفت: عمليات اجرايي پل خليج فارس تا 3 ماه ديگر آغاز و تا سه سال آينده به بهرهبرداري ميرسد.
سيد رضا موسوي در گفتوگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس در خصوص روند پيشرفت احداث پل خليج فارس اظهار داشت: مطالعات مربوط به اتوبان، ريل آهن و اسكله كاوه انجام شده است و در حال حاضر مطالعات مربوط به هيدروگرافي پايههاي پل در حال انجام است كه مباحث هيدروگرافي تا 3 ماه آينده به پايان ميرسد.
وي افزود: پس از مشخص شدن نتايج هيدروگرافي و تا 3 ماه آينده عمليات اجرايي پل آغاز ميشود و تا 3 سال آينده نيز به بهرهبرداري ميرسد.
مديرعامل منطقه آزاد قشم در پاسخ به اين سؤال كه ميزان سرمايه احداث اين پل چقدر است، گفت: 650 ميليون يورو براي احداث تمام بخشهاي اين پل پيشبيني شده است اما اولويت اصلي ما خود پل است البته از اين رقم 15 درصد توسط دولت پرداخت ميشود و مابقي توسط فاينانس تأمين اعتبار ميشود.
وي در واكنش به اين سؤال كه آيا در اين خصوص و در حال حاضر مشكل مالي براي پروژه وجود دارد، گفت: هيچ مشكل مالي نداريم و 15 درصد سهم دولت در اختيار ما است و در اجراي پروژه به صورت بخش به بخش در اختيار پيمانكار قرار ميگيرد.

HOLY
2011/05/17, 21:42

عرض ارادت صمیمانه خدمت برادر عزیزم ،فرهاد که همیشه منو شرمنده محبتهای بیدریغش میکنه ،فرهاد عزیز همیشه استاد و راهنمای بنده در بورس بوده و هست و خیلی خدمت این عزیز ارادت دارم ......>:D<
اما دوستان عزیز ، حقیقت این موضوع این بود که بنده از محل کارم امروز با فرهاد عزیز(fencer)تلفنی صحبت میکردم ،موضوع فاراک و صدرا وضعیتش و موج شماریش پیش اومد که در جایی بحثی بر سر موج شماری برپا بودهد و .... و بنده هم نظرم رو خدمت فرهاد عزیز عرض کردم و ایشون دستور داد تا در سایت این تحلیل رو درج کنم و بنده هم عرض کردم شب اطاعت امر میکنم ،
منتها ایشون از سر محبتی که بر بنده داشتند ،لقب تحلیل ناب و ... بر اون افزودند و این موضوع رو در سایت نوشتند ،حال اینکه نه این دستنوشته و نه سایر دستنوشته های بنده در زمره این صفت قرار نمیگیرند و دوستان لطف بفرمایند انجام این کار رو در حد انجام وظیفه قلمداد کنند و بس ...
در نبود بنده دوستان تکنیکال عزیز بابک بزرگوار ،راشین گرامی،پانی عزیز ،بوف گرامی ،احتشام بزرگوار ،مسلم عزیز ،امیر عزیز و مرالیخ عزیز و فرهاد عزیز و ....... تحلیلهایی به مراتب زیباتر و بهتر از بنده ارائه کرده اند که مطالعه هرکدومش باعث لذت برای بندست ......
خوب با اجازه دوستان عزیز امشب پست رو در تاپیک فاراک بزنم،..........

بابک پناهی
2011/05/17, 21:48
عرض ارادت صمیمانه خدمت برادر عزیزم ،فرهاد که همیشه منو شرمنده محبتهای بیدریغش میکنه ،فرهاد عزیز همیشه استاد و راهنمای بنده در بورس بوده و هست و خیلی خدمت این عزیز ارادت دارم ......http://forums.boursy.com/images/smilies/ysmilies/Big%20Hug.gif
اما دوستان عزیز ، حقیقت این موضوع این بود که بنده از محل کارم امروز با فرهاد عزیز(fencer)تلفنی صحبت میکردم ،موضوع فاراک و صدرا وضعیتش و موج شماریش پیش اومد که در جایی بحثی بر سر موج شماری برپا بودهد و .... و بنده هم نظرم رو خدمت فرهاد عزیز عرض کردم و ایشون دستور داد تا در سایت این تحلیل رو درج کنم و بنده هم عرض کردم شب اطاعت امر میکنم ،
منتها ایشون از سر محبتی که بر بنده داشتند ،لقب تحلیل ناب و ... بر اون افزودند و این موضوع رو در سایت نوشتند ،حال اینکه نه این دستنوشته و نه سایر دستنوشته های بنده در زمره این صفت قرار نمیگیرند و دوستان لطف بفرمایند انجام این کار رو در حد انجام وظیفه قلمداد کنند و بس ...
در نبود بنده دوستان تکنیکال عزیز بابک بزرگوار ،راشین گرامی،پانی عزیز ،بوف گرامی ،احتشام بزرگوار ،مسلم عزیز ،امیر عزیز و مرالیخ عزیز و فرهاد عزیز و ....... تحلیلهایی به مراتب زیباتر و بهتر از بنده ارائه کرده اند که مطالعه هرکدومش باعث لذت برای بندست ......
خوب با اجازه دوستان عزیز امشب پست رو در تاپیک فاراک بزنم،..........

خیلی خیلی خوش آمدین به خانه >:D< دل هممون براتون تنگ شده بود:x

HOLY
2011/05/17, 22:02
خیلی خیلی خوش آمدین به خانه >:D< دل هممون براتون تنگ شده بود:x

ارادتمندم بابک جان ،باور کن مثل دل به دل راه داره کاملا مصداق داره ،این مدت که دور از دوستان عزیز بودم برای بنده روزهای دلتنگی بود ،
منتها متاسفانه حالا که برگشتم باید جبران مافات کنم و شیفتهای عقب افتاده رو هم انجام بدم ،البته خوشبختانه تا جمعه تموم میشه و بعد از اون مجدد مثل سابق در خدمت خواهم بود و از علم سرشار شما و سایر دوستان نکات بدیع خواهم آموخت ،:x>:D<

Ehsan Am
2011/05/18, 02:25
مدیرعامل نفت خزر اعلام کرد:
بهره برداری از شناور کاسپین 3 همزمان با سالروز فتح خرمشهر

۱۵:۴۰ (شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۰)
اخبار مرتبط
نسخه چاپی
شانا _ گروه نفت: با همکاری شرکت صدرا، پیمانکار ساخت سومین شناور تدارکاتی و عملیاتی همزمان با سالروز فتح خرمشهربا حضورجمعی از مسئولان وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران، همچنین مقام های بلندپایه ملی و استان های شمالی کشور در مراسمی افتتاح و به آب انداخته خواهدشد.

به گزارش شانا، علی اصولی در نشست و مذاکره با مدیران ارشد شرکت صدرا ، مجری و پیمانکار ساخت سومین شناور عملیاتی حوزه دریای خزر موسوم به کاسپین 3 بر شتاب هرچه بیشتر اجرای این پروژه تاکید کرد و در مباحث مختلف راهکارهای اجرایی برای برطرف کردن موانع مشخص و تعیین شد.

علی اصولی در این نشست اظهار داشت: با وجود محدودیت ها و تحریم های موجود، با همکاری و توافق های انجام شده با شرکت صدرا به عنوان پیمانکار ساخت سومین شناور تدارکاتی و عملیاتی، همزمان با سالروز فتح خرمشهر با حضور جمعی از مسئولان وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران، همچنین مقام های بلندپایه ملی و استان های شمالی کشور در مراسمی افتتاح و به آب انداخته خواهدشد.

اصولی افزود: این شناور که به کاسپین 3 نامگذاری شده، نسبت به دو شناور قبلی، یعنی کاسپین های 1 و 2 دارای توانمندی ها و کاربری های بیشتری است و با نظر و نظارت شرکت نفت خزر نسبت به ایجاد و افزودن امکانات فنی بیشتری برای افزایش توان عملیاتی به آن شناور اقدام شد که یکی از این کارکردها امکان فرود بالگرد در شرایط اضطراری بر سطح این شناور است.

بر پایه این گزارش، اصولی در پایان افزود: به دلیل شرایط ویژه دریای خزر، تنها راهی که برای کشور و صنعت نفت وجود دارد، تکیه بر توان داخلی و افزایش ناوگان عملیاتی بر بستر باور «ما می توانیم» و توانایی های کارشناسان و شرکت های داخلی است که امیدواریم این مسیر با حصول افتخارهای بزرگ تری تا سر منزل مقصود همچنان تداوم یابد.

بابک جان چون بجز صدرا بعد از گند البرز کسی دیگه با حفاری همکاری نمیکنه.هنوز اونو گندو نتونستن جمع کنن ......

امیر2309
2011/05/18, 16:12
مدير عامل شركت ملي انتقال گاز ايران:
40 درصد گاز جهان در خليج فارس قرار دارد
خبرگزاري فارس: مدير عامل شركت ملي انتقال گاز ايران گفت: 40 درصد گاز جهان در خليج فارس قرار دارد كه بين ايران و قطر مشترك است.

به گزارش خبرنگار علمي خبرگزاري فارس، رضا الماسي مدير عامل شركت ملي انتقال گاز ايران در مراسم سومين كنفرانس ملي كاربرد cdf در صنايع شيميايي كه صبح امروز در دانشگاه علم و صنعت ايران برگزار شد، گفت: ايران از لحاظ داشتن منابع گازي در جايگاه دوم دنيا قرار دارد و چهارمين شبكه توزيع گاز را بعد از كشورهاي روسيه، آمريكا و كانادا دارد.
وي افزود: هم اكنون در كشور 76 ايستگاه تقويت وجود دارد كه براي هر ايستگاه حدود 200 ميليارد تومان هزينه نياز است.
الماسي با اشاره به بحث گازرساني به 31 استان كشور گفت: استان*هاي كشور از نظر انتقال گاز به 10 منطقه عملياتي تقسيم*بندي شده*اند و عمده توليد گاز كشور نيز در جنوب انجام مي*شود.
وي ادامه داد: براي گازرساني از جنوب به مركز و تهران فاصله يك هزار كيلومتر است كه بهترين گزينه براي انتقال گاز در خشكي خط لوله است زيرا كه اين روش كم هزينه*تر و ايمن*تر است.
مدير عامل شركت ملي انتقال گاز ايران گفت: ما حدود 7 الي 8 ميليارد متر مكعب گاز صادر مي*كنيم و حدود 12 ميليارد متر مكعب نيز براي استان*هاي شمالي كشور، از تركمنستان گاز وارد مي*كنيم.
وي اظهار داشت: 40 درصد گاز جهاني در حوزه خليج فارس بين ايران و قطر مشترك است و ما هم اكنون با كشورهاي مختلف تركيه، جمهوري نخجوان، ارمنستان و تركمنستان تجارت گاز را داريم.
انتهاي پيام/ع

امیر2309
2011/05/18, 16:13
چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۰
قرارداد توسعه 2 میدان نفتی ماه آینده امضا می*شود
شانا _ گروه نفت: مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) از امضای قرارداد میدان های نفتی آذر و فاز سه میدان نفتی دارخوین با مشارکت مالی بانک صادرات و سپه در دهه نخست خرداد ماه خبر داد. ناجی سعدونی در گفت و گو با خبرنگار شانا اعلام کرد: هم اکنون پیشرفت مذاکرات با کنسرسیوم های ایرانی برای توسعه میدان های نفتی آذر با شرکت اویک و بانک صادرات ایران (انرژی سپهر) و برای توسعه دارخوین با شرکت ایتوک و موسسه امید بانک سپه به بیش از 98 درصد رسیده است، ضمن آن که در اوایل خرداد ماه، قرارداد توسعه نهایی این دو میدان منعقد می شود.
وی افزود: هفته جاری، مراحل باقیمانده از مذاکرات با این کنسرسیوم های ایرانی برای توسعه دو میدان نفتی آذر و دارخوین پایان می یابد و بلافاصله پس از آن قرارداد توسعه این میدان به امضا خواهد رسید.
توسعه آذر از سوی پیمانکاران قدرتمند ایرانی
مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت با تاکید بر این که شرکت ملی نفت ایران خواهد کوشید تا پیمانکاری مناسب و قدرتمند برای توسعه میدان مشترک نفتی آذر انتخاب کند، گفت: هم اکنون تمام تضمین های لازم از سرمایه گذار توسعه این میدان مشترک گرفته و طرح جامع توسعه این میدان (ام.دی.پی) آن نهایی شده است. سعدونی با یادآوری این که قرارداد توسعه میدان مشترک نفتی آذر با یک کنسرسیوم ایرانی در قالب بیع متقابل منعقد خواهد شد، گفت: هم اکنون بر سر نوع قرارداد و طرح جامع توسعه (ام.دی.پی) میان این کنسرسیوم و شرکت متن توافق شده است.
وی دلیل طولانی شدن فرآیند امضای قرارداد توسعه میدان نفتی آذر با کنسرسیوم ایرانی را فرآیند پیچیده قراردادهای بیع متقابل و مهلت دادن به شرکت های خارجی برای حضور در این میدان اعلام کرد و گفت: سرمایه گذاری خارجی در صنعت نفت به دلیل ورود همزمان سرمایه و فناوری روزآمد جهان به کشور، اولویت بیشتری دارد.
کاهش نگرانی های زمین شناسی در باره میدان آذر
مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت، از کاهش بخشی از نگرانی های زمین شناسی صنعت نفت ایران در باره میدان نفتی آذر با فعالیت های اکتشافی بیشتر خبر داد و گفت: توسعه این میدان هرچند با اندکی تاخیر روبه رو بوده، اما این شرکت تا کنون در زمینه توسعه این میدان بیکار نبوده و اقدام هایی همچون تسطیح زمین، احداث جاده های دسترسی و انعقاد دو پیمان حفاری را انجام داده است.
توسعه فاز 3 دارخوین به عهده کنسرسیوم ایرانی
مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت گفت: در دهه نخست خرداد ماه همزمان با امضای قرارداد توسعه میدان نفتی آذر، قرارداد توسعه فاز سه میدان نفتی دارخوین با بیش از 98 درصد پیشرفت مذاکرات با کنسرسیوم ایرانی ایتوک، بانک سپه امضا خواهد شد.http://www.shana.ir/170398-fa.html

امیر2309
2011/05/18, 16:22
علت اصلي عرضه سهام صدرا توسط تعاوني خاص مشخص شد !!!
يكي از دلايل اصلي افت اخير صدرا عرضه مداوم اين سهم توسط تعاوني خاص ايران خودرو بود كه صداي همه را در آورده بود !
با مصاحبه امروز مدير عامل تعاوني خاص كه در سفر حج مي باشد با خبرگزاري فارس ، مشخص شد كه حاجي قبل از سفر در حال فروش صدرا بود تا بلوك 5 درصدي ايران خودرو را بخرد !
----------------------------------------------------------------------------------------
تعاوني "خاص " و "اعتبار " ايران خودرو خريدار بلوك ايران خودرو هستند
اصغر دانشيان كه در سفر مكه مكرمه حضور داشت بعد از چندين بار تماس تلفني خبرنگار اقتصادي فارس در رابطه با ماهيت خريدار بلوك 4.9 درصدي ايران خودرو اظهار داشت: قبل از عزيمت به مكه موافقت كلي خود را براي خريد اين بلوك به ديگر همكاران اعلام كرده بودم تا از طريق كارگزاري بانك صادرات در ميدان رقابت حضور داشته باشيم.
وي ادامه داد: با توجه به انجام اين معامله توسط كارگزاري فوق، شركت تعاوني خاص ايران خودرو و اعتبار ايران خودرو اقدام به خريد اين بلوك كرده اند.
به گزارش فارس، به دليل مشكلات ارتباطي، امكان دريافت توضيحات بيشتر از اين مقام مسئول فراهم نشد.

roohe-khashen
2011/05/18, 17:08
يكي از دلايل اصلي افت اخير صدرا عرضه مداوم اين سهم توسط تعاوني خاص ايران خودرو بود كه صداي همه را در آورده بود !
با مصاحبه امروز مدير عامل تعاوني خاص كه در سفر حج مي باشد با خبرگزاري فارس ، مشخص شد كه حاجي قبل از سفر در حال فروش صدرا بود تا بلوك 5 درصدي ايران خودرو را بخرد !
----------------------------------------------------------------------------------------
اصغر دانشيان كه در سفر مكه مكرمه حضور داشت بعد از چندين بار تماس تلفني خبرنگار اقتصادي فارس در رابطه با ماهيت خريدار بلوك 4.9 درصدي ايران خودرو اظهار داشت: قبل از عزيمت به مكه موافقت كلي خود را براي خريد اين بلوك به ديگر همكاران اعلام كرده بودم تا از طريق كارگزاري بانك صادرات در ميدان رقابت حضور داشته باشيم.
وي ادامه داد: با توجه به انجام اين معامله توسط كارگزاري فوق، شركت تعاوني خاص ايران خودرو و اعتبار ايران خودرو اقدام به خريد اين بلوك كرده اند.
به گزارش فارس، به دليل مشكلات ارتباطي، امكان دريافت توضيحات بيشتر از اين مقام مسئول فراهم نشد.
اگر واقعا برای این موضوع چوب حراج به سهم خود زده بودند که کلا باید به این تعاونی شک کرد اما در هر صورت بهتر شد که موضوع روشن شد چون بر فرض اینکه هدف تعاونی نقد کردن سهم خود در صدرا برای اماده کردن نقدینگی برای خرید بلوک بوده از هفته بعد صدرا باید روند صعودی بگیرد چون تعداد باقیمانده سهم تعاونی در صدرا در عرض چند دقیقه خرید میشود البته خودتون که میدونید یهو دیدی یه حقوقی جدید کل 27 میلیون سهام تعاونی را خرید از این اتفاقا زیاد در بازار مشاهده شده اما در کل از اینکه وضعیت صدرا هم مشخص شد خوشحالم!

امیر2309
2011/05/18, 18:30
یک آمار جدید در میان آنهایی که اعلام نمیشوند!

اقتصادی_ به تمام آمارهایی که از سوی ارگان های دولتی منتشر نمی شود، حالا میزان تولید و صادرات نفت ایران هم اضافه شده است. در آخرین گزارش نماگرهای اقتصادی بانک مرکزی، زیر ستون های تولید و صادرات نفت، عدد صفر جای ارقامی را گرفته که تا پیش از این در این ستون ها قرار می گرفتند.

اقتصادی_ به تمام آمارهایی که از سوی ارگان های دولتی منتشر نمی شود، حالا میزان تولید و صادرات نفت ایران هم اضافه شده است. در آخرین گزارش نماگرهای اقتصادی بانک مرکزی، زیر ستون های تولید و صادرات نفت، عدد صفر جای ارقامی را گرفته که تا پیش از این در این ستون ها قرار می گرفتند.
این خبر هم حالا به سایر اخباری پیوسته که یک هفته است، بازار نفت ایران را تحت تاثیر قرار داده است. از ادغام وزارت نفت در نیرو گرفته است، تا احتمال تزلزل جایگاه ایران در ریاست اوپک و پرستیژ ایران در مجامع بین المللی. از فرود بهای نفت به زیر صد دلار گرفته تا خداحافظی میرکاظمی از صندلی وزارت.
گزارش نماگر های اقتصادی که روز سه شنبه (دیروز) بانک مرکزی منتشر کرده است نشان می دهد که میزان تولید و صادرات نفت ایران از سال 1385 به این سو، در یک شیب ملایم نزولی قرار گرفته است. در این میان اگر هم گاهی نوک پیکان تولید و صادرات رو به بالا داشته، روند آن بسیار ملایم بوده است.
مسیری که صادرات نفت کشورمان از سال 1385 طی کرده است، تا بدان جا پیش رفته که در سه ماه سوم سال 1388 صادرات نفت ایران را به زیر دو میلیون بشکه در روز رسانده است. گرچه میزان صادرات نفت کشورمان در سه ماهه چهارم همان سال تا دو میلیون و 55 هزار بشکه در روز افزایش پیدا کرده، اما در سه ماه اول سال گذشته (1389) دوباره روند کاهشی پیدا کرده و به زیر دو میلیون بشکه در روز رسیده است. این روند در سه ماه دوم 1389 با شیب بسیار کندی روند صعودی گرفته است؛
یعنی تولید و صادرات نفت ایران که هر دو در سه ماه اول پارسال به ترتیب 1.6 در صد و 2.9 در صد کاهش داشتند، 0.4 و 0.6 رشد کردند. بر این اساس میزان تولید نفت ایران بین ماه های تیر تا شهریور، سه میلیون و 535 هزار بشکه و صادرات نفت این کشور برای همان بازه زمانی دو میلیون و نه هزار بشکه بوده است.
اما برای سه ماهه سوم و چهارم سال گذشته چه اتفاقی در تولید و صادرات نفت ایران افتاده است ؟ مشخص نیست؛ چرا که بانک مرکزی برای اولین بار از اعلام این آمار ها دست کشیده و جای آن ها را در نماگر های گزارشش خالی گذاشته است.
وزیر نفت جه کسی خواهد بود؟
اما در کنار این خبر، اخبار مربوط به تصدی پست وزارت نفت هم حالا خبر ساز شده است. اینچنین است که از احمد قلعه باني، سيف الله جشن ساز، جواد اوجي، پرويز فتاح و رستم قاسمي به‎عنوان گزينه هاي مطرح براي تصدي سرپرستي وزارت نفت نام برده ميشود و به گزارش فارس در اين بين شانس قلعه ‎باني به‎ دليل حمايت ‎هاي ويژه از جانب دفتر رئيس جمهوری بيشتر است.
قلعه باني اولين مدير غير نفتي و بدون تجربه در اين حوزه است كه مسئوليت اداره بزرگترين و ثروتمندترين شركت ايران و يكي از بزرگترين شركت هاي نفتي جهان يعني "شركت ملي نفت ایران" را به ‎عهده گرفته است. او پيش از به‎ عهده گرفتن مديريت این شركت مدير سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران (ايدرو) بود و پيش از آن هم شش سال بر صندلي مديريت گروه خودرو سازي سايپا تكيه زده بود. قلعه باني در حالي با حمايت هاي ويژه از ايدرو به مديريت مجموعه حساسي چون شركت ملي نفت نقل مكان كرد، كه دوران مديريت او بر ايدرو چندان با رضايت وزير وقت صنايع همراه نبود. واقعيت اين است كه بسياري از كارشناسان تاثيرگذاري شركت ملي نفت بر مقدرات صنعت نفت را بسيار بيشتر و جدي تر از وزارت نفت ارزيابي مي كنند.
شانس بعدي از مجموعه مديران صنعت نفت براي در دست گرفتن سكان وزارت نفت سيفالله جشنساز است كه مدتي مدير عامل شركت ملي حفاري، مدتي مدير عامل شركت ملي مناطق نفت خيز جنوب و مدتي هم مدير عامل شركت ملي نفت بوده است و اكنون مديريت نيكو ( شركت فعال در تامين مالي صنعت نفت) را به‏عهده دارد.
نفر سوم در ليست مديران نفتي كانديدا شده براي تصدي سرپرستي وزارت نفت جواد اوجي است. اوجي فارغ التحصيل دانشگاه صنعت نفت است و در زمان وزارت ميركاظمي مديريت شركت ملي گاز را به‎ عهده گرفته است.
اما ليست كانديدا ها به اينجا ختم نمي شود چنانكه از ميان مديران اجرايي قدرتمند خارج از صنعت نفت با پرويز فتاح و رستم قاسمي براي تصدي پست وزارت نفت مذاكره شده است. فتاح وزير نيروي دولت نهم است كه در حال حاضر مديريت بنياد تعاون سپاه را به عنوان يك نهاد عمومي غير دولتي به ‏عهده دارد و قاسمي فرمانده قرارگاه سازندگي خاتم الانبيا است. قرارگاه خاتم الانبيا يكي از پيمانكاران عمومي بزرگ كشور است كه پروژه هاي بزرگ زيادي را به‏ عهده گرفته است. اين قرارگاه همچنين يكي از پيمانكاراني بود كه سال گذشته براي توسعه فازهاي باقي ‏مانده ميدان گازي عظيم و مشترك پارس جنوبي با دولت قرار داد بستند اما قرارگاه به دليل وضع تحريم ها از اين قرار داد ها خارج شد.
بسياري از كارشناسان صنعت نفت معتقدند در شرايط فعلي صنعت نفت كه از سويي با تحريم ها و كمبود هاي مالي ناشي از آن دست و پنجه نرم مي كند و از سوي ديگر دچار افت توليد نفت شده است، استفاده از يك مدير نفتي توانمند غير خنثي براي مديريت مقدرات صنعت نفت ايران قابل قبول تر است.
البته همه این سخنان در حالی است که اکنون رییس دولت خودش سرپرست این وزارتخانه ثروتمند شده است.

آريانا
2011/05/18, 19:56

اختصاصی بورس نیوز :

تعاونی خاص کارکنان ایران خودرو ، خریدار بلوک ایران خودرو نبود
انجام معامله عمده ایران خودرو در روز جاری هیچ ارتباطی با تعاونی خاص کارکنان نداشته و این تعاونی در این رقابت حضور نداشته است .
در پی انتشار اخباری مبنی بر خریداری بلوک 4.9 درصدی ایران خودرو از سوی شرکت تعاونی خاص ایران خودرو یک منبع آگاه در شرکت تعاونی خاص کارکنان ایران خودرو این موضوع را رد کرد .
بنابر گزارش بورس نیوز ، یک منبع آگاه اعلام کرد : انجام معامله عمده ایران خودرو در روز جاری هیچ ارتباطی با تعاونی خاص کارکنان نداشته و این تعاونی در این رقابت حضور نداشته است .

طبق بررسی های بورس نیوز تا این لحظه مشخص شده که در معامله بلوکی ایران خودرو دو گروه از مجموعه ایران خودرو و سایپا به رقابت پرداخته اند که در نهایت گروه متعلق به مجموعه سایپا از این رقابت کنار کشیده و از اینرو پیروز میدان نبوده اند .
گفتنی است برخی شنیده ها از احتمال خریداری این بلوک با کد سهامداری متعلق به اشخاص حقیقی وابسته به مجموعه خودروسازی حکایت دارد .

امیر2309
2011/05/18, 20:06
اختصاصی بورس نیوز :

انجام معامله عمده ایران خودرو در روز جاری هیچ ارتباطی با تعاونی خاص کارکنان نداشته و این تعاونی در این رقابت حضور نداشته است .
در پی انتشار اخباری مبنی بر خریداری بلوک 4.9 درصدی ایران خودرو از سوی شرکت تعاونی خاص ایران خودرو یک منبع آگاه در شرکت تعاونی خاص کارکنان ایران خودرو این موضوع را رد کرد .
بنابر گزارش بورس نیوز ، یک منبع آگاه اعلام کرد : انجام معامله عمده ایران خودرو در روز جاری هیچ ارتباطی با تعاونی خاص کارکنان نداشته و این تعاونی در این رقابت حضور نداشته است .

طبق بررسی های بورس نیوز تا این لحظه مشخص شده که در معامله بلوکی ایران خودرو دو گروه از مجموعه ایران خودرو و سایپا به رقابت پرداخته اند که در نهایت گروه متعلق به مجموعه سایپا از این رقابت کنار کشیده و از اینرو پیروز میدان نبوده اند .
گفتنی است برخی شنیده ها از احتمال خریداری این بلوک با کد سهامداری متعلق به اشخاص حقیقی وابسته به مجموعه خودروسازی حکایت دارد .

مديرعامل تعاوني خاص ايران خودرو در گفتوگو بافارس:
خبرگزاري فارس: مديرعامل تعاوني خاص ايران خودرو گفت: بلوك 4.9 درصدي ايران خودرو توسط دو شركت تعاوني خاص ايران خودرو و اعتبار ايران خودرو خريداري شده است.

آريانا
2011/05/18, 21:05
اختصاصی بورس نیوز :

مديرعامل تعاوني خاص ايران خودرو در گفتوگو بافارس:
خبرگزاري فارس: مديرعامل تعاوني خاص ايران خودرو گفت: بلوك 4.9 درصدي ايران خودرو توسط دو شركت تعاوني خاص ايران خودرو و اعتبار ايران خودرو خريداري شده است.

منظور بنده از درج اين خبر دوگانه گوئي آقايان و عادت به دروغ پردازي ايشان بود. به هر حال يکي از اين اقايان ( ا.د و يا آن منبع آگاه ! ) به دروغ گوئي خو گرفته البته اين خبر تنها يکي از هنر نمائي هاي ايشان است و از اين دست فراوان است!

امیر2309
2011/05/19, 14:46
دهها قرارگاه مثل خاتم كم داریم

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتمالانبیاء سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: سهم این قرارگاه در پروژههای عمرانی بودجه سال 1390 ، كمتر از چهار درصد است.

به گزارش مارین نیوز، سردار رستم قاسمی روز چهارشنبه هنگام انعقاد تفاهمنامه همكاری آموزشی تحقیقاتی قرارگاه خاتم الانبیاء با دانشگاه امیركبیر اظهار داشت: برای رسیدن به اهداف سند چشمانداز كارهای زیادی وجود دارد كه باید انجام داد و اگر دهها قرارگاه مانند قرارگاه سازندگی خاتمالانبیاء نیز ایجاد شود؛ باز هم كارهای زیادی بر روی زمین میماند.
وی با اشاره به حوزه مهار آب تصریح كرد: برای مهار آب در كشور بر اساس سند چشمانداز باید 120 میلیارد مترمكعب آب مهار شود كه هم اكنون 35 میلیارد متر مكعب مهار شده است.
وی با بیان اینكه «قرارگاه خاتمالانبیاء در پروژههای زیر صد میلیارد تومان وارد نمیشود»، اظهار داشت: این قرارگاه به دنبال آن است كه كارهای بزرگ كه لازمهاش تأمین منابع مالی آن از طریق قرارگاه است؛ به صورت فردی یا از طریق همكاری با بانكها انجام دهد.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء در ادامه خواستار همكاری دانشگاهها با قرارگاه خاتمالانبیاء در انجام پروژههای عمرانی مختلف شد.
وی همچنین با اشاره به انجام پروژههای كشتیسازی در جزیره صدرای بوشهر گفت: از جمله این پروژهها، ساخت نفتكش 120 هزار تنی برای كشور ونزوئلا است.
گفتنی است، تفاهمنامه قرارگاه خاتم با دانشگاه صنعتی امیركبیر برای انجام پروژههای تحقیقاتی در حوزههای تخصصی مهندسی عمران، معدن، نفت، متالوژی، برق، مكانیك، كشتیسازی و صنایع دریایی است.
این قرارگاه در هفته جاری، تفاهمنامه مشابهی را نیز با دانشگاه صنعتی شریف امضاء كرده بود.

امیر2309
2011/05/19, 14:58
خريد سهام توسط تعاوني كاركنان كليد خورد

خصوصيسازي «سايپايي» ايرانخودرو

گروه بورس – عليرضا باغاني: يك روز پس از آن كه سازمان بازرسي كل كشور عرضه بلوك 9/4 درصدي ايران خود را به استناد مصوبه شوراي رقابت و قانون اصل 44 غيرقانوني اعلام كرد، اين بلوك در آخرين روز معاملاتي هفته، مورد رقابت گروههاي خريدار قرار گرفت و در نهايت پس از 5 روز معاملاتي به فروش رسيد.</b>

روز چهارشنبه معاملهگران بورس اوراق بهادار تهران شاهد عرضه بلوك 9/4 درصدي ايرانخودرو بهرغم ايرادات قانوني سازمان بازرسي كشور بودند، عرضهاي كه البته معامله آن نشان داد كه براي پايان دادن به ماجراي پيچيده معامله غول خودروسازي ايران صورت گرفته است.
با اين وصف، پس از تصاحب سه عضو هياتمديره سايپا توسط كاركنان شركت طي سال گذشته به نظر ميرسد اين بار كاركنان ايرانخودرو نيز به تبعيت از رقباي ديرينه خود در مسير تكرار قبضه مديريتي اين غول خودروسازي ايران حركت ميكنند.
بر اين اساس، بلوك 310 ميليون سهمي ايرانخودرو كه 21 ارديبهشتماه با قيمت 5 هزار و 688 ريال در بورس تهران عرضه شده بود، روز گذشته در قيمت 8 هزار و يك ريال و به ارزش 248 ميليارد تومان معامله شد كه معامله اين بلوك نسبت به عرضه انجامشده هفته قبل در قيمت پايه، رشد 41 درصدي را نشان ميدهد.
با اين حال، اين بلوك پرحاشيه از سوي كارگزاري بانك صادرات خريداري شد و در حالي كه از تعاوني خاص كاركنان ايرانخودرو به عنوان خريدار اصلي آن ياد ميشود، اصغر دانشيان مديرعامل اين تعاوني در تماس خبرنگار دنياي اقتصاد اعلام كرد كه به طور مستقيم براي خريد بلوك اقدام نكرده و در قيمتهاي معاملهشده خريدار بلوك نبودهاند.
اين مقام مسوول با بيان اينكه تعاوني اعتبار ايران خودرو خريدار بلوك 9/4 درصدي «خودرو» است، تاكيد كرد: اين بلوك توسط تعاوني اعتبار خريداري شده كه با تعاوني خاص متفاوت است و ما دخالت مستقيمي در اين معامله نداريم.
وي كه به دليل حضور در مدينه منوره، امكان اعلام جزئيات بيشتري در اين زمينه نداشت، تاكيد كرد: سهام ايرانخودرو ارزنده است و تعاوني خاص 6 درصد از سهام اين شركت خودروسازي را در اختيار دارد و از اين جهت گروههاي زيادي براي خريداري اين بلوك در ميدان رقابت حضور يافته بودند.
سايپا در رقابت نبود
اما معامله سهام ايرانخودرو كه همواره در بورس تهران با حاشيههاي فراواني همراه بوده است، اين بار نيز از اين حاشيهها دور نبود و در جريان مداخله سازمان بازرسي به عنوان يك نهاد نظارتي در اين معامله حرفها و حديثهايي فراوان رسمي و غيررسمي منتشر شد، تا جايي كه از جلوگيري واگذاري ايرانخودرو به گروه سايپا به عنوان يكي از دلايل ورود نهاد نظارتي به مديران رقابت ياد ميشود، اتفاقاتي كه گفته ميشود موجبات خروج گروه سايپا از گردونه خريداران بلوك ايرانخودرو را فراهم كرد.
اين در حالي است كه عيسي حسينپناه مديرعامل سرمايهگذاري سايپا كه بازوي اجرايي سايپا در فعاليت بورسي اين گروه بزرگ به شمار ميرود، حضور در رقابت ايرانخودرو را رد كرده است.
اين مقام مسوول در گفتوگو با دنياي اقتصاد با بيان اينكه سرمايهگذاري سايپا از ابتدا در رقابت بلوك 9/4 درصدي ايرانخودرو حضور نداشت، تاكيد كرد: خبر خروج سايپا از ميدان رقابت ايرانخودرو را تاييد نميكنم و اساسا سرمايهگذاري سايپا از ابتداي اين عرضه بلوكي در رقابت حضور نداشت كه حال بخواهد از گردونه رقابت خارج شود.
مديرعامل «وساپا» در برابر اين پرسش كه آيا زير مجموعهها و شركتهاي همكار سرمايهگذاري سايپا از جمله گروه رنا هم در رقابت ايرانخودرو حضور نداشتهاند؟ گفت: سرمايهگذاري سايپا در اين رقابت حضور نداشت و گروههاي ديگر هم حضوري نداشتهاند كه البته اين شركتها مديريت مستقل خود را دارند.
وي همچنين در برابر اين سوال كه آيا توافق قبلي صورت گرفته بين تامين اجتماعي و صندوق بازنشستگي براي واگذاري مجموعا 16 درصد ايرانخودرو به گروه سايپا را تاييد ميكند؟ گفت: چنين توافقي صورت نگرفته بود و اساسا ما براي خريد ايرانخودرو اقدام جدي انجام نداده بوديم.
رد پاي يك گروه انحرافي
در همين حال، حاشيههاي معامله ايرانخودرو تا جايي پيش رفت كه يك نماينده مجلس از ورود گروه انحرافي به صنعت خودرو سخن گفته است.
رييس كميسيون اصل 44 مجلس با تشريح جزئيات اهداف گروه انحرافي از ورود به صنعت خودرو گفت: طبق مصوبه شوراي رقابت واگذاري سهام ايران خودرو به شركتهاي سرمايهگذاري وابسته به سايپا غيرقانوني است.
حميدرضا فولادگر در گفتوگو با فارس با اشاره به تصميم شركت بورس براي عرضه بلوكي سهام ايران خودرو و خبرهايي مبني بر ورود سايپا براي خريد اين سهام اظهار داشت: در مورد واگذاري سهام شركتهاي خودروسازي، گزارشي توسط كميسيون اصل 44 و اصل 90 مجلس تهيه و منجر به تهيه 3 مصوبه در شوراي رقابت شد.
وي تصريح كرد: براساس مصوبه شوراي رقابت اينكه شركتهاي خودروساز به صورت ضربدري در يكديگر سهام داشته باشند يا يك عضو هياتمديره دولتي در هر دو شركت عضو باشد، غيرقانوني است.
وي افزود: علاوه بر اين، در كميسيون صنايع نيز موضوع تحقيق و تفحص از شركتهاي ايران خودرو و سايپا مطرح و قرار شد ابتدا تكليف گزارش كميسيونهاي اصل 44 و 90 مشخص شود تا اگر با اين گزارشها مساله حل شود ديگر تحقيق و تفحص انجام نشود وگرنه اين كار صورت گيرد.
فولادگر ادامه داد: نتيجه بررسيها اين شد كه بحث خريد يك سهام بلوكي ايران خودرو توسط همين مجموعه و همچنين ادغام شركتهاي خودروساز متوقف شد.
وي تاكيد كرد: به اين ترتيب بحث ادغام خودروسازيها نيز با توجه به لزوم رقابتپذيري شركتها صورت نگرفت.
واگذاري «خودرو» به سايپا قانوني نبود
فولادگر با اشاره به مصوبه شوراي رقابت در مورد چگونگي انتخاب اعضاي هياتمديره شركتهاي خودروساز گفت: با توجه به گزارشهاي كميسيون اصل 44 و اصل 90 و همچنين مصوبه شوراي رقابت، موضوع واگذاري اخير سهام سايپا و اينكه 3 كرسي هياتمديره در اختيار يك گروه قرار دارد، همچنان در حال بررسي و پيگيري است.
وي تصريح كرد: اين موضوع از نظر فني و قانون توسط كميسيونهاي اصل 44 و 90 مجلس در حال پيگيري است و از نظر سياسي به دليل ورود يك جريان انحرافي به صنعت خودروسازي نيز توسط مراجع و كميسيونهاي مربوطه قابل بررسي است. عضو كميسيون صنايع مجلس تاكيد كرد: يك گروه مشخص قصد داشت از طريق خريد سهام شركت ايران خودرو زمينه حقوقي و قانوني ادغام خودروسازيها را فراهم كند، ولي با توجه به مصوبه شوراي رقابت، عرضه سهام ايران خودرو به سايپا امكانپذير و قانوني نيست و اين مساله منتفي است.
وي با بيان اينكه مصوبه شوراي رقابت براي سازمان بورس نيز الزامآور است، گفت: اصل موضوع واگذاري سهام خودروسازان در راستاي خصوصيسازي شركتها مشكلي ندارد و مطابق با اصل 44 قانون اساسي است، ولي اينكه يك شركت خودروساز سهام شركت خودروساز ديگري را بخرد، غيرقانوني است.
برنامه اصلي گروه انحرافي
فولادگر در مورد برنامه گروه انحرافي براي سلطه بر صنعت خودروسازي كشور نيز گفت: نوع ورود آنها در بحث خريد سهام شركتها به نحوي كه سايپا مالك شركتهاي سرمايهگذاري است و سپس از طريق اين شركتهاي سرمايهگذاري نسبت به خريد سهام ايران خودرو اقدام كند، برنامه اصلي اين گروه بود. وي افزود: به اين ترتيب شركت سايپا به صورت عمودي و ضربدري عمل ميكند و با خريد سهام ايران خودرو حلقهاي تشكيل ميدهد كه مديريت شركتها هيچ وقت از اين حلقه خارج نميشود و 3 كرسي از 5 كرسي هياتمديره را نيز در اختيار دارد.
به گفته وي، طراحي قضيه اين ابهام را ايجاد ميكرد كه برنامهاي وجود دارد در اين جهت كه مديريت خودروسازان از يك چرخه مشخص خارج نشود.
«صنايع» معتقد بود سايپا نبايد از دستش خارج شود
فولادگر با بيان اينكه واگذاري سهام شركتهاي خودروساز در راستاي اصل 44 قانون اساسي بايد صورت گيرد، گفت: در اين مورد وزارت صنايع معتقد بود كه كنترل سايپا نبايد از دست وزارت صنايع خارج شود كه ما با اين نظر هم جهت نيستيم و معتقديم خصوصيسازي بايد اتفاق بيفتد، ولي نبايد به صورتي باشد كه حلقه مديريتي ايجاد كند.
وي ابراز اميدواري كرد كه در واگذاري سهام شركتهاي خودروسازي مراقبتهاي لازم صورت گيرد.
وي تصريح كرد: بايد ديد بلوك پنج درصدي سهام ايران خودرو به چه شكلي عرضه ميشود. نفس عرضه سهام خودروسازان مطابق با اصل 44 و قانون خصوصيسازي است، اما اينكه نحوه عرضه چطور باشد، مهم است.
رييس كميسيون اصل 44 مجلس افزود: اگر عرضه بلوكي سهام ايران خودرو باعث ايجاد انحصار براي عدهاي خاص شود، اين كار غيرقانوني است ولي اگر خريداران سهام افراد عادي باشند مشكلي ايجاد نخواهد شد.
وي تاكيد كرد: سايپا نبايد به هيچ عنوان از طريق شركتهاي سرمايهگذاري زير مجموعه خود در فرآيند عرضه سهام ايرانخودرو شركت و نسبت به خريد آن اقدام كند.
روايتي از يك عمليات خنثيسازي
همچنين رييس كميسيون اقتصادي مجلس با بيان اينكه سايپا به هيچ وجه نميتواند سهام ايران خودرو را بخرد، تاكيد كرد كه تحركات قبلي براي خريد سهام ايران خودرو توسط سايپا هم خنثي شده بود.
ارسلان فتحي پور نماينده مردم كليبر و رييس كميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي در گفتوگو با فارس، با اشاره به موضوع فروش سهام 5 درصدي ايران خودرو و خريد آن توسط شركت سايپا گفت: شركتهايي كه هنوز شبه دولتي هستند نبايد وارد چنين مقولاتي شوند، بلكه سهام ايرانخودرو تنها بايد به بخش خصوصي واگذار شود.
وي افزود: ما هنوز شركت سايپا را دولتي ميدانيم و اين طور نيست اين شركت بتواند ورود كرده و سهام ايرانخودرو را هم خريداري كند. رييس كميسيون اقتصادي مجلس تصريح كرد: اگر قرار باشد كه سهام ايرانخودرو را شركت سايپا خريداري كند، ديگر لزومي ندارد كه سهام ايران خودرو به فروش برسد از اين رو بايد ابتدا تكليف خود سايپا روشن شده و سهام اين شركت واگذار و سپس تاييد شود. فتحيپور با تاكيد بر اينكه كميسيون اقتصادي مجلس مخالف واگذاري سهام ايران خودرو به شركت سايپا است، اظهار داشت: قطعا اگر كسي هم مدعي خصوصي بودن سايپا است بايد به او گفت كه اين شركت هنوز خصوصي نيست.
وي خاطرنشان كرد: خريد سهام ايران خودرو توسط سايپا در آينده شائبههايي را به وجود خواهد آورد لذا سهام اين شركت بايد به صورت كامل به بخش خصوصي واگذار شود.
نماينده مردم كليبر در پايان تاكيد كرد كه سايپا به هيچ وجه نميتواند سهام ايرانخودرو را بخرد؛ چرا كه چنين اقدامي مغاير با اصل 44 قانون اساسي است البته قبلا هم تحركاتي براي خريد سهام ايران خودرو توسط سايپا صورت گرفته و خنثي شده بود.
فارس همچنين در ادامه گزارش داده كه گزارش محرمانه كميسيونهاي اصل 44 و اصل 90 مجلس درباره خودروسازيها اخيرا به رييس مجلس، ديوان محاسبات كشور، سازمان بازرسي و شوراي رقابت ارائه شده است.
بنابر اين گزارش، كميسيونهاي تخصصي اصل 44 و اصل 90 مجلس شوراي اسلامي اخيرا به طور جداگانه گزارشهايي محرمانه درباره خصوصيسازي در صنعت خودروسازي و نحوه واگذاري سهام شركتهاي سايپا، ايرانخودرو و سرمايهگذاري رنو تهيه و به مراجع نظارتي ارائه كردهاند.
اين گزارش به رييس مجلس شوراي اسلامي، ديوان محاسبات كشور، سازمان بازرسي و شوراي رقابت ارائه شده است.
تطبيق نحوه واگذاريها، خريد سهام شركتها، جابهجايي خريد سهام اين شركتها و نحوه تطبيق آن با قوانين مربوطه با توجه به مسائلي كه در چند ماه اخير پيرامون نحوه جابهجايي سهام يا خريد سهام بهخصوص در شركت سايپا اتفاق افتاده است، محورهاي اصلي اين گزارشها هستند.
گزارش محرمانه كميسيونهاي اصل 44 و اصل 90 براساس جلسات متعدد با حضور مسوولان شركتهاي سايپا و ايرانخودرو، سازمان خصوصيسازي، سازمان بورس، كارشناسان مركز پژوهشهاي مجلس، كارشناسان كميسيونهاي اصل 44 و اصل 90 تهيه و جمعبندي شده است.
يكشنبه، شورا رسما اعلامنظر ميكند
با اين حال، رييس شوراي رقابت هم اظهارنظر درباره وضعيت واگذاري بلوك پنج درصدي سهام شركت ايران خودرو را به برگزاري جلسه آتي اين شورا موكول كرد.
جمشيد پژويان در گفتوگو با «ايسنا» با بيان اينكه جلسه شورا يكشنبه آينده برگزار خواهد شد، گفت: درباره اين موضوع در آن جلسه تصميمگيري ميشود و پس از آن من ميتوانم نسبت به اين عرضه اظهارنظر كنم.
در اين رابطه مديرعامل شركت بورس نيز گفت: نهادهاي نظارتي مانند سازمانهاي بورس و بازرسي و شوراي رقابت بعد از انجام معامله بلوك 9/4 درصدي ايران خودرو و در فرصت 9 روزكاري ميتوانند وارد بررسي خريدار و بحث انحصار شوند.
حسن قاليباف اصل در رابطه با واكنش سازمان بازرسي كل كشور در خصوص عرضه هفته گذشته بلوك 9/4 درصدي ايرانخودرو و نامه اين سازمان به رييس سازمان بورس مبني بر واجد منع قانوني بودن اين عرضه اظهار داشت: بحث سازمان بازرسي به مصوبه شوراي رقابت در مورد احتمال ايجاد انحصار در بازار و صنايعي مانند خودرو برميگردد كه شوراي رقابت طبق مصوبه 28 فروردين 90 ميتواند درخصوص وضعيت سهام شركتهاي خودروسازي و بررسي وجود انحصار وارد موضوع شود.
وي ادامه داد: اين درحالي است كه شركت بورس هم به عنوان مجري بازار سرمايه وظيفه دارد تا بازاري شفاف و رقابتي را ايجاد كند؛ بنابراين درحالي متقاضيان خريد اين بلوك از طريق شركتهاي كارگزاري وارد ميدان رقابت اين بلوك شدهاند كه تا زمان مشخص شدن خريدار يا خريداران بايد صبر كرد.
قاليباف اصل تاكيد كرد: به اين ترتيب، اگر اين نهادهاي نظارتي بعد از بررسيها به اين نتيجه برسند كه با انجام معامله بلوك 9/4 درصدي، زمينه ايجاد انحصار در صنعت خودرو ايجاد ميشود، شركت بورس بهطور قطع اين معامله را قطعي نخواهد كرد.
سازمان بازرسي كل كشور روز دوشنبه با ارسال نامهاي به رييس سازمان بورس و با استناد به مصوبه 28 فروردين90 شوراي رقابت درخصوص وضعيت سهام شركتهاي خودروسازي و مواد 46 و 47 قانون اجراي سياستهاي كلي اصل 44 اعلام كرد، عرضه بلوك 5 درصدي سهام ايران خودرو منع قانوني دارد و از صالحآبادي خواست به استناد بند «د» ماده 11 قانون سازمان بازرسي و ماده 46 آييننامه اجرايي آن، ضمن بررسي موضوع اقدام مقتضي را بهعمل آورد و نتيجه را به اين سازمان اعلام كند. اما اين اقدام كه همراه با وارد شدن شوك به برخي از فعالان بازار سهام بود، مانع از ادامه عرضه اين بلوك در روز گذشته نشد و مديرعامل و مدير بازار شركت بورس اعلام كردند ادامه رقابت اين عرضه در حالي امروز از پي گرفته ميشود كه بايد امنيت منافع سرمايهگذاران و شفافيت بازار سهام حفظ شود؛ بنابراين درحالي تا پيش از انجام معامله نميتوان مانع از حضور خريداران و ايجاد شكاف در ميدان رقابت اين بلوك شد كه نهادهاي ناظر بعد از انجام معامله و طي 9 روز كاري ميتوانند بررسيهاي لازم در مورد ماهيت خريدار و وجود انحصار در صنعت خودرو را بررسي كنند.
با اين موضعگيري بود كه در پنجمين روز رقابت متقاضيان خريد اين بلوك، 310 ميليون سهم اين شركت با رشد 45 درصدي نسبت به قيمت پايه به قيمت هر سهم 8 هزار و يك ريال و به ارزش بيشاز 240 ميليارد تومان فروخته شد تا بررسيها براي مشخص شدن ماهيت خريدار آن شروع شود.
اين در حالي است كه برخلاف اعتقاد عدهاي مبنيبر حضور زيرمجموعههاي سايپا، اين بلوك از سوي كارگزاري بانك صادرات خريداري شد. هاشم بوذرجمهر مديرعامل اين كارگزاري به فارس گفت: خريدار اين بلوك سايپا نبوده و نام و مشخصات خريدار هم بعد از قطعي شدن معامله اعلام خواهدشد. به اين ترتيب بلوك 18 درصدي اين شركت هم در حالي سال گذشته با حاشيههاي متعددي و با پيروزي كنسرسيوم خريدار آن پايان خوشي داشت كه بايد ديد تكليف اين بلوك 9/4 درصدي چه خواهد شد.
معامله بلوك 18 درصدي ايرانخودرو نيز كه تابستان گذشته از سوي كنسرسيومي با عضويت تعاوني خاص ايرانخودرو، سرمايهگذاري صنعتومعدن، قطعهسازي كروز، قطعهسازي عظام، ترنيان سهم، سرمايهگذاري ملي و انجمن قطعهسازان خريداري شده بود، ماهها معطل اعلامنظر نهادهاي ذي ربط بود، به طوري كه اين معامله پس از يك بار لغو، با دستور مستقيم رييسجمهور درنهايت قطعي اعلام شد. </b>

آریو
2011/05/19, 22:08
از دوستان کسی این تخصص ها رو نداره استخدام شه یه ذره اطلاعات برامون بیاره
دیگه از این سهم ضرر نبینیم :)
نکنه برین اون تو مثل اونا بشین:-s

http://forums.boursy.com/imported/2011/05/141.jpg (http://www.pic.iran-forum.ir/)

خب شاید این آگهی نشون بده که اونا دارن واقعا کار میکنن

jahan
2011/05/20, 12:54
قرارگاه خاتم با دانشگاه صنعتی امیر کبیر در زمینه نفت پتروشیمی حفاری قرارداد همکاری امضا نموده است.

esi_mohammadi
2011/05/21, 10:28
عجب بورس باحالی داریم
اگر کسی بخواد صدرا بخره نباید نمودار صدرا را تحلیل کنه بلکه باید چارت خساپا و ایران خودرو را تحلیل کنه
این دو سهم خیلی از هم ، از نظره روانی در بازار تاثیر می گیرند.

امیر2309
2011/05/21, 11:31
دیگه روم نمی شه اخبار مربوط به قرار گاه و از بس که زیاده بگیم این قیمت خیلی خیلی بی انصافی است
هدف ما اطلاع رسانی است و سهامداری
خاتم به آزاده راه تهران - شمال می آید؟
http://www.faraboursian.com/cn/popup.php/sn/news/pt/full/catId/50/id/5869

امیر2309
2011/05/21, 11:33
میر کاظمی به قرارگاه خاتم رفت

امیر2309
2011/05/21, 11:55
ايران براي ونزوئلا نفتکش 120 تني ميسازد

فرمانده قراگاه خاتم الانبيا با اشاره به برنامه هاي همکاري اين قرارگاه در زمينه جذب نيروهاي متخصص براي اجراي پروژه هاي عمراني و توسعه اي گفت: در حال حاضر در بوشهر طراحي و ساخت نفتکش 120 تني براي کشور ونزوئلا را در دستور کار داريم.

امیر2309
2011/05/21, 14:22
دومین محموله اقلام جکتهای فازهای 20 و 21 به بندر امام رسید

۱۳:۴۵ (شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۰)
اخبار مرتبط

نسخه چاپی

شانا _ گروه نفت: مدیر یاردهای شرکت تاسیسات دریایی در خرمشهر گفت: دومین محموله اقلام مورد نیاز جکتهای فازهای 20 و 21 به بندر امام خمینی رسید.

علی خیابانی در گفت وگو با خبرنگار شانا با بیان این که تا چند روز آینده این اقلام به محل پروژه می رسد، افزود: هماکنون عملیات ساخت جکتهای فازهای 20 و 21 آغاز شده است.

وی با بیان این که هماکنون نقشههای ساخت جکت این فازها به کارگاه رسیده و پیمانکار آنها نیز مشخص شده است، تصریح کرد: ساخت جکت این فازها در مدت 7 ماه به طول خواهد انجامید.

خیابانی همچنین از ساخت ملحقات عرشههای فازهای 12 و 17 و 18 در یارد سه خبر داد و تصریح کرد: اجرای این پروژه با شتاب مناسب در دست اجراست و تا یک و نیم ماه آینده ساخت سه پایههای آنها نیز آغاز خواهد شد.

این مقام مسئول با تاکید بر این که ساخت 5 عرشه به وزن 15 هزار تن در یارد یک شرکت در دست اجراست، تصریح کرد: به جز 10 هزار تن ملحقات فازهای 12 و 17 و 18، حدود سه هزار تن جکت و دو هزار و پانصد تن پایلهای فاز پروژه فروزان نیز در یارد سه مراحل ساخت را میگذراند.

بنا به اظهارات وی، هماکنون زیربناهای لازم برای ساخت سازههای دریایی فازهای جدید آماده شده و اقدام های لازم برای تامین دفاتر اداری فازهای جدید در دست اجراست که تا اول خردادماه تکمیل خواهد شد.

خیابانی با اشاره به همزمانی ساخت حجم زیادی از پروژهها، یادآور شد: با توجه به حجم قابل توجه پروژهها نیاز است که کارگاه، تعداد نیروهای خود را در بخش تاسیسات دریایی و پیمانکاری افزایش دهد.

به گفته وی، برآورد میشود تا 5 ماه آینده تعداد کارکنان شرکت به بیش از 3500 نفر برسد.

امیر2309
2011/05/21, 14:38
میرکاظمی به قرارگاه خاتم رفت

سید مسعود میرکاظمی وزیر سابق نفت کار خود را در قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء آغاز کرد.

وی در هفته گذشته در دفتر این قرارگاه واقع در شهرک غرب مستقر گردید.گفته می شود وزیر سابق نفت مسوولیت یکی از پروژه های این قرارگاه را بر عهده گرفته است.
این در حالی است که میرکاظمی تقریبا یک هفته ای است به بهانه ادغام وزارت نفت در نیرو از سمت خود برکنار شده است.این وزیر که گفته می شود به دلیل بالا گرفتن اختلاف عقیده با رئیس دولت دهم از این سمت برکنار شده این روزها فعایت خود را در قرارگاه خاتم الانبیاء آغازکرده است.در حال حاضر نیز وزارت نفت بدون حضور وزیر مدیریت می شود و احمدی نژاد مسوولیت سرپرستی این وزارتخانه حساس کشور را برعهده گرفته است.این امردر شرایطی است که به اذعان کارشناسان نفتی در حال حاضر صنعت نفت کشور بحرانی ترین وضعیت خود طی 100 سال گذشته را سپری می کند.به گفته این کارشناسان در صورت آنکه سرمایه گذاری لازم در این بخش صورت نگیرد ظرف دوسال آینده صنعت نفت ایران در بحرانی قرارخواهد گرفت که رفع آن با مشکلات زیادی همراه خواهد بود.این در حالی است که در شرایط فعلی تولید نفت ایران با 730 هزار بشکه کاهش روبه رو بوده اگرچه این رقم مورد تاکید بهارستانی هاست و دولتی ها رقم 250 هزار بشکه ای را مورد تاکید قرارمی دهند.اما ادامه روند کاهش روزانه تولید نفت ایران می تواند در پایان امسال خبر صقوط ایران از پله دومین صادرکننده وتولید کننده نفت اوپک را به همراه داشته باشد.براین اساس در شرایطی وزارت نفت با مسایلی چون ادغام و بلاتکلیفی های مدیریتی مواجه شده که صنعت نفت حساس ترین زمان خود را سپری می کند.

farhad.fathi
2011/05/21, 18:00
صدرا بر حسب الگوی زیر که از جان مورفی هست باید اخرین موج نزولی رو همیرن روزها تموم کنه

http://forums.boursy.com/imported/2011/05/66.png (http://www.pic.iran-forum.ir/)
http://forums.boursy.com/imported/2011/05/67.png (http://www.pic.iran-forum.ir/)
http://forums.boursy.com/imported/2011/05/68.png (http://www.pic.iran-forum.ir/)

شاید بشه برا صدرا یه الگوی سرو شانه معکوس در نظر گرفت
http://forums.boursy.com/imported/2011/05/69.png (http://www.pic.iran-forum.ir/)

ناهید
2011/05/21, 18:09
در مورد دو شایعه این روزهای صدرا

صدرا گرچه این روزها روندی آرام پیدا کرده و افت و خیز خاصی ندارد اما همچنان شایعاتی حول این نماد به گوش می رسد. « استمهال بدهی ها» و « افزایش سرمایه» دو موضوع مهم مرتبط با این نماد است.

شنیده های ما حکایت از آن دارد که شرکت در پی دریافت مجوز افزایش سرمایه است تا مگر تا مجمع عمومی عادی سالیانه - که به احتمال فروان در تیرماه برگزار می شود - بتواند مجمع افزایش سرمایه را نیز در تاریخ مجمع عادی برگزار کند اما به علت مشکلاتی چون وجود زیان انباشته و برخی اختلالات مالی، اخذ مجوز به سادگی امکان پذیر نیست.

اما در مورد استمهال بدهی ها نیز تلاش های زیادی در جریان است تا مگر بتوان این مسئله را به نحوی حل و فصل کرد یا بار آن را بر ساختار مالی شرکت کم کرد.

در هر صورت عزم این روزهای شرکت بر این دو موضوع استوار است.
نمابورس

rojan
2011/05/22, 08:28
با سلام

صدرا :

سایر اطلاعات:
1- شرکت پيشبيني درآمدهرسهم سال مالي 88 را در تاريخ 01/02/88 مبلغ (125) ريال، در تاريخ 10/04/88 مبلغ (184) ريال و در تاريخهاي 29/05/88، 17/09/88 و 30/10/88 مبلغ (187) ريال و در تاريخ 28/02/89 (مطابق صورتهاي مالي حسابرسي نشده) مبلغ (185) ريال اعلام نموده بود که مطابق صورتهاي مالي حسابرسي شده مبلغ (211) محقق شد.

2- شرکت پيشبيني سود (زيان) هر سهم سال مالي منتهي به 29/12/89 را در تاريخ 16/12/88 (حسابرسي نشده) و در تاريخ 24/01/89 (حسابرسي شده) مبلغ 16 ريال اعلام نموده بود. با توجه به ارجاع پروژه فازهاي 13 و 22،23،24 پارس جنوبي، شرکت پيشبيني درآمد هر سهم سال مالي 1389 را در تاريخ هاي 12/05/89 (حسابرسينشده) و 27/05/89 (حسابرسي شده) مبلغ 250 ريال (به بازار منعکس نشدند) و در تاريخ 17/06/89 ، 28/07/89 و 30/10/89 مبلغ 16 ريال و در تاريخ 28/01/90 مبلغ 15 ريال اعلام نموده بود که مطابق صورت هاي مالي حسابرسي نشده مبلغ 15 ريال اعلام شده است.

3- مطابق صورت هاي مالي سال 89، مبلغ (46,192) ميليون ريال (به ازاي هر سهم مبلغ (31) ريال) تعديلات سنواتي در حساب ها منظور نموده است.

4-مزيد اطلاع، مطابق صورت هاي مالي حسابرسي نشده، زيان انباشته شرکت در پايان سال مالي 89 بالغ بر (1,396,249) ميليون ريال (به ازاي هر سهم مبلغ (931) ريال) مي باشد

امیر2309
2011/05/22, 10:29
سود 15 ريالي هر سهم صدرا براي سال 89 محقق شد
خبرگزاري فارس: شركت صدرا با كاهش يك ريالي سود هر سهم سال مالي منتهي به اسفند 89 ، 15 ريال سود را محقق كرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادي فارس، شركت 150 ميليارد توماني و با حرف و حديث صدرا در حالي سال گذشته را با فزار و نشيب شديد قيمت سهام و حاشيه هايي و تغيير مديرعاملي پشت سر گذاشت كه سود 15 ريالي هر سهم سال مالي منتهي به اسفند 89 را محقق كرد.
اين در حالي است كه پيشبيني سود (زيان) هر سهم سال مالي گذشته در 16 اسفند88 (حسابرسي نشده) و 24 فروردين 89 (حسابرسي شده) مبلغ 16 ريال اعلام شده بود ولي با توجه به ارجاع پروژه فازهاي 13 و 22،23،24 پارس جنوبي، اين شركت پيشبيني درآمد هر سهم سال مالي گذشته را در 15 و 27 مرداد سال پيش 250 ريال (به بازار منعكس نشدند) و در 16 شهريور، 28 مهر و 30 دي ماه 89 مبلغ 16 ريال و در 28 فروردين 90 مبلغ 15 ريال اعلام كرده بود كه مطابق صورت هاي مالي حسابرسي نشده مبلغ 15 ريال اعلام شده است.
همچنين شركت صدرا مطابق صورت هاي مالي سال 89، مبلغ 4.6 ميليارد تومان (به ازاي هر سهم م31 ريال) تعديلات سنواتي در حساب ها منظور كرده است.از طرف ديگر طبق صورت هاي مالي حسابرسي نشده، زيان انباشته شركت در پايان سال مالي 89 بيش از 139 ميليارد تومان (به ازاي هر سهم 931 ريال) است.

امیر2309
2011/05/22, 10:49
باید منتظر پیش بینی نود موند[-(
ای کاش صندوق عشایر نگاهی هم به صدرا می انداخت[-(

7sin
2011/05/22, 12:03
موشکافی در اطلاعیه تازه صدرا / یک نکته جالب

صدرا صورت های مالی 12 ماهه سال 1389 را در حالی که حسابرسی نشده، ارائه کرده است. در این اطلاعات تازه سود هر سهم سال مالی گذشته 15 ریال به ازای هر سهم عنوان شده در حالی که این رقم پیش از این 16 ریال پیش بینی شده بود. گرچه اطلاعات ارائه شده در حد دو صورت سود و زیان و ترازنامه است اما مقایسه با اطلاعیه قبل، چند نکته جالب را نمایان می کند:

1- شرکت درآمد حاصل از ارائه خدمات خود را از 3421 به 3268 میلیارد ریال کاهش داده اما بهای تمام شده ارائه خدمات را نیز از 2942 تا 2728 میلیارد ریال افت داده است. این تغییرات منجر به رشد سود ناخالص به میزان 62 میلیارد ریال شده است. جالب ترین نکته این است که حاشیه سود ناخالص در این بین از 14 به 17 درصد افزایش یافته است. همین افزایش اگر با مانع هزینه های دیگر روبرو نمی شد، سود هر سهم را تا حدود 4 برابر میزان فعلی رشد می داد و به 55 ریال به ازای هر سهم می رساند اما دیگر هزینه ها مانع رشد سود شدند.

2- مجموع هزینه های دیگر اعم از عمومی، اداری و سایر هزینه های عملیاتی نیز 35 میلیارد ریال نسبت به پیش بینی قبلی کاهش یافته تا 23 ریال دیگر نیز در این بین بتواند به سود خالص افزوده شود اما رشد هزینه های مالی و تبدیل درآمدهای متفرقه به هزینه های متفرقه آن هم به شکلی قابل توجه، در نهایت نه تنها سود خالص را رشد نداده که این رقم را با یک ریال کاهش به 15 ریال رسانده است.

3- صورت های مالی سال 90 شرکت گرچه حاکی از رشد خیره کننده درامدها است اما به علت رشد شدید هزینه ها، سود خالص رشد زیادی نداشته و در سطح 98 ریال اعلام شده که به معنای حاشیه سود تنها 2 درصدی است. جال این جا است که حاشیه سود ناخالص 89 درصد در نظر گرفته شده در حالی که این رقم در آخرین صورت های مالی ارائه شده سال 89 برابر با 83 درصد است. اگر همین حاشیه سود ناخالص را برای سال 90 نیز در نظر بگیریم، ارقم سود خالص به 40 تومان خواهد رسید که 4 برابر پیش بینی فعلی است اما همچنان مهمترین مشکل و ابهام صدرا، ارقام هزینه های متفرقه اعم از عملیاتی، مالی و متفرقه است.

به این ترتیب می توان به حاشیه سود ناخالص ارائه سال 89 به چشمی مثبت نگریست. مهمترین تحولات کنونی صدرا، پیگیری افزایش سرمایه و استمهال بدهی های شرکت است که هر دو مورد به کاهش هزینه های مالی می انجامد که قریب به 33 تومان از سود خالص هر سهم می کاهد.

امیر2309
2011/05/22, 13:52
اونقدر این نوشته ارزش داشت که حیفم اومد اینجا نذارم
نقل قول از جناب حسینی عزیز در سایت همسایه >:D<

حسام حسيني

شماره عضويت: 5343

عضو شده در: جمعه، 25 ارديبهشت 1388-15:28

چطور ميشه كه صدرا با 1137 ميليارد تومان درآمد خدمات پيش بيني شده سال 90 تنها به سود خالص 6 ميليارد توماني ميرسه ؟ يعني حاشيه سود خالص نيم درصد ؟

در حاليكه همه ميدونيم حاشيه سود فازهاي 13 و 22 تا 24 با 2200 ميليارد تومان كه بخش اعظم فعاليت سال آينده اش را تشكيل ميدهد 13٪ هست.

يه سري دستكاري ها در سود برخي پروژه ها كه توجه روش كمتر باشه بارز و آشكار هست از قبيل :

پروژه حوض آبگير بندر عباس

ارزش قرار داد 129 ميليارد تومان و بهاي تمام شده آن 100 ميليارد تومان تا همين يك ماه پيش(گزارش 9 ماهه) ، پيش بيني شده بود .

مقدار كار انجام شده اين پروژه تا پايان 88 66 ميليارد تومان درآمد و 55 بهاي تمام شده ميليارد تومان بوده است، در گزارش حسابرسي شده 6 ماهه 16 ريالي امسال نيز براي امسال 35 ميليارد تومان درآمد و 29 ميليارد تومان هزينه پيش بيني شده و تا 9 ماهه نيز 23 ميليارد درآمد و 18.5 ميليارد تومان هزينه داشته ايم كه بر اين اساس تا پايان امسال درآمد امسال به 101 ميليارد تومان و هزينه به 84 ميليارد تومان مي رسيد.

فكر ميكنم تمام تحليل گران بر اساس اين گزارش ها براي سال آينده انتظار دارد 28 ميليارد تومان درآمد و 16 ميليارد تومان هزينه انجام شود و پروژه براي سال آينده تحويل گردد و از اين بابت هم 12 ميليارد تومان سود ناخالص كسب شود اما شركت اعلام نمود كه 49 ميليارد تومان درآمد و 50 ميليارد هزينه براي سال آينده خواهيم داشت و بيش از 1 ميليارد تومان از اين پروژه زيان مي بينيم!!!

در همين 1 ماه درآمد 146 ميليارد تومان و هزينه 130 ميليارد تومان شد و حاشيه سود اين پروژه كه در ابتداي سال 87 36 ميليارد تومان پيش بيني شده بود و در طول 2 سال و نيم كاهش حاشيه سود پروژه 7 ميليارد كاهش داشته در طول يكماه از 29 ميليارد به 16 ميليارد رسيد !

خب در همين مورد 13 ميليارد تومان از سود شركت كم پيش بيني شده است.

مورد بعدي پروژه ميدان نفتي خشت هست

ارزش اين پروژه تا همين يك ماه پيش 114 ميليارد و بهاي تمام شده 106 ميليارد تومان پيش بيني شده بود كه مجموع كار انجام شده تا پايان امسال بايد 67 ميليارد تومان و بهاي تمام شده به 64 ميليارد تومان ميرسيد و ميبايست سال آينده 47 ميليارد تومان درآمد كسب و بهاي تمام شده 42 ميليارد تومان باشد كه بجاي آن شركت اعلام نموده 58 ميليارد تومان درآمد و 80 ميليارد بهاي تمام شده ميباشد !!!

يعني بجاي اعلام سود ناخالص 5 ميلياردي از اين پروژه 22 ميليارد تومان زيان ديده است.

نكته جالب اينكه صدرا ارزش كل پروژه را 111 و بهاي تمام شده را 131 ديده يعني صدرا رفته پيش كارفرما گفته من دارم 30 ميليارد بيشتر هزينه ميكنم شما هم لطف كن 3 ميليارد از درآمد ما كم كن !!! خيلي ممنون !!!

در اين مورد هم سود شركت 27 ميليارد تومان ناديده شده

از پروژه فازهاي 22 تا24 و 13 هم 4-5 ميليارد تومان كاهش سود پيش بيني شده و مغاير با آنچه قبلا محرز شده بود مشخص است(حاشيه سود 13% رو خيلي حرفه اي كردن حدود 12.3% كه كسي نفهمه)كه با پروژه هاي پل اروميه و دو دستكاه سكوي حفاري و.. به 10 ميليارد تومان ميرسد.

مجموعا 50 ميليارد تومان از سود ناخالص دستكاري شده است

همچنين هزينه هاي مالي سال آينده با فرض عدم كاهش حصه تسهيلات ( كه در 9 ماهه امسال كاهش 20 ميلياردي داشته) با فرض عدم تمديد بدهي هاي بانكي در ارديبهشت براي يك سال ديگر و نهايتا جريمه ديكر به 46 ميليارد تومان ميرسد در حاليكه 50 ميليارد پيش بيني شده است.

10 ميليارد تومان نيز هزينه ذخيره كاهش ارزش دارايي هاي در دست ساخت پيش بيني شده كه اعلام نشده مربوط به چيست !

در مجموع 64 ميليارد تومان از سود صدرا در پيش بيني 90 دستكاري شده به ازاي هر سهم 42 تومان

جاي تامل است ، صدرا كه در شهريور سود 25 توماني حسابرسي شده به بورس داد سود سال 90 خود را كمتر از 4 تومان ديده است ! در حاليكه پيش دريافتها طبق برنامه هست....

http://www.bourex.com/viewtopic.php?t=16457

نیما
2011/05/22, 14:33
امیدوارباابلاغ بودجه 90برای اجراازسوی دولت برسهامهای تجهیزاتی بخصوص خصدرا فاراک تاثیرمثبت بگذارد

امیر2309
2011/05/22, 16:10
اختصاصي فارس/
رئيس جمهور قانون بودجه 90 را ابلاغ كرد
خبرگزاري فارس: محمود احمدينژاد رئيس جمهوري قانون بودجه 1390 كل كشور را به دستگاههاي اجرايي ابلاغ كرد.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاري فارس، لايحه قانون بودجه 1390 كل كشور، يك‎شنبه اول اسفند ماه سال گذشته از سوي دولت تقديم مجلس شوراي اسلامي و بررسي رسمي آن در كميسيون تلفيق از روز بيست و يكم اسفند و بررسي رسمي آن در صحن علني نهاد قانونگذار از روز سهشنبه ششم ارديبهشت ماه سال جاري آغاز شد.

لايحه بودجه 90 پس از 11 روز و 17 جلسه كاري فشرده در تاريخ نوزدهم ارديبهشت ماه به تصويب نمايندگان ملت رسيد و علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي سهشنبه بيستم ارديبهشت در يك برنامه زنده تلويزيوني از تأييد آن توسط شوراي نگهبان قانون اساسي خبر داد.

بودجه عمومي كشور در قانون بودجه 1390 از 177 هزار ميليارد تومان به 170 هزار ميليارد تومان، بودجه كل كشور از 522 هزار ميليارد تومان به 508 هزار ميليارد تومان و بودجه شركتهاي دولتي از 362 هزار ميليارد تومان به 355 هزار ميليارد تومان كاهش يافته است.

بودجه عمراني نيز از رقم پيشنهادي 47 هزار ميليارد توماني دولت به 35 هزار ميليارد تومان كاهش يافت اما در جاي ديگر با توجه به افزايش 1.5 دلاري در هر بشكه نفت بر مبناي 81.5 دلار مقرر شد چنانچه درآمد فروش نفت بيشتر از پيشبيني بودجه بود، حدود 11 ميليارد دلار در بند 17 صرف اموري شود كه عمده آن عمراني است.

همچنين در قانون بودجه امسال 3 ميليارد دلار به وزارت بهداشت براي تجهيز بيمارستانها، يك ميليارد دلار براي مهار آبهاي مرزي، گردوغبار و درياچهها، 500 ميليون دلار براي آبرساني روستاها و 8 هزار و 500 ميليارد تومان براي سرمايهگذاري در نفت اختصاص يافته است.

پس از مهر تأييد شوراي نگهبان بر بودجه 90، رئيس مجلس شوراي اسلامي روز شنبه 24 ارديبهشت، طي نامهاي قانون بودجه را براي اجرا به رئيس جمهوري ابلاغ كرد و امروز يك‎شنبه اول خرداد نيز محمود احمدينژاد پس از 8 روز ابلاغ قانون از سوي علي لاريجاني آن را به دستگاههاي اجرايي ابلاغ كرد.

يادآوري ميشود نمايندگان ملت به دليل تاخير دوماهه دولت در ارائه لايحه بودجه 90 به مجلس در روز بيست و چهارم اسفند ماه 89، كليات و جزئيات طرح دوفوريتي اجازه دريافت و پرداختهاي دولت براي ماههاي فروردين و ارديبهشت سال 1390 را تصويب كردند و به موجب آن مبلغ 20 هزار ميليارد تومان تنخواه در اختيار دولت قرار دادند تا مسئولان اجرايي در نخستين روزهاي سال جديد كه مجلسي‎ها لايحه بودجه را بررسي كردند، با مشكل دريافت درآمدها و پرداخت هزينههاي جاري مواجه نشوند.
انتهاي پيام/م*

امیر2309
2011/05/22, 19:22
اعلام ميزان توليد گاز از فازهاي پارس جنوبي درفروردين ماه1390
سرپرست توليد و عمليات شركت نفت و گاز پارس، تازه ترين آمار توليد گاز سكوهاي دريايي ميدان پارس جنوبي را اعلام كرد.

سرپرست توليد و عمليات شركت نفت و گاز پارس، تازه ترين آمار توليد گاز سكوهاي دريايي ميدان پارس جنوبي را اعلام كرد.

روابط عمومي شركت نفت و گاز پارس، فرخ عليخاني از دستيابي به توليد 7 ميليارد متر مكعبي گاز در فازهاي 1 تا 9 پارس جنوبي طي فروردين ماه سال جاري خبر داد .

وي گفت: ميزان توليد فازهاي 2 ، 2 و3 و نيز 4 و5 پارس جنوبي طي فروردين ماه به ترتيب به 698، 1319 و 1927 ميليون متر مكعب رسيد.

همچنين به گفته عليخاني، طي اين مدت2570 ميليون مترمكعب گاز ترش در فازهاي 6 تا 8 و 513 ميليون متر مكعب گاز ترش در فاز9 توليد شده است.

مجموع توليد سالهاي 1388 و 1389 هم در اين گزارش آمده است.

بنابراعلام مديريت توليد و عمليات شركت نفت و گاز و پارس، مجموع توليد گاز ترش در فازهاي راه اندازي شده طي سال 1388 فراتر از 64 ميليارد متر مكعب بود كه اين رقم در سال گذشته به حدود 80 ميليارد متر مكعب رسيد.

پيش بيني مي شود با راه اندازي نهايي فاز 10 پارس جنوبي و نيز مراحل پيش راه اندازي فازهاي 15 تا 18 اين ميدان، ميانگين توليد روزانه گاز ترش در پايان سال جاري 20درصدافزايش يابد.

کاشف
2011/05/22, 19:23
باید منتظر پیش بینی نود موند[-(
ای کاش صندوق عشایر نگاهی هم به صدرا می انداخت[-(
صدراوفاراک = نجاست

امیر2309
2011/05/22, 19:54
صدراوفاراک = نجاست

این چه حرفیه این هام سهمن دیگه با آینده روشن من خودم 50 % سبدم صداری 230 تومنی

farhad.fathi
2011/05/22, 21:55
واقعا دنیای عجیبیه

دلم برای خودم میسوزه
که چقدر ناشیانه و ساده وار حرفهای عده ای که با به به و چه چه من و امثال من لقب استادی گرفتند باعث پریشان خاطری ام شده
چقد احمقاه حرفهای یه من غاز اینان رو سر لوحه خودم قرار دادم تا به رسم استادی در بدترین شرایط حداقل از حرفهایی که زده اند دفاع کنند

اما چه کنیم که زمان جنگ است و سوراخ موش رو به نرخ یارانه میفروشند
توف به این جنس بد مال دنیا

به قول عزیز دلم مهربان ( بی خیال )
این تصاویر رو برای دل خودم میزارم تا شاید روح کاشف ضرب المثل ( شهری که کلانتر نداره قورباغه میشه هفت تیر کش ) شاد بشه

البته این تصاویر رو اون وقتی که صدرا 250 بود برای یکی از اساتید فرستادم که قبول نکردند

http://forums.boursy.com/imported/2011/05/74.png (http://www.pic.iran-forum.ir/)
http://forums.boursy.com/imported/2011/05/75.png (http://www.pic.iran-forum.ir/)
http://forums.boursy.com/imported/2011/05/76.png (http://www.pic.iran-forum.ir/)
http://forums.boursy.com/imported/2011/05/77.png (http://www.pic.iran-forum.ir/)

HOLY
2011/05/22, 22:44
صدراوفاراک = نجاست

سلام کاشف عزیز
کاملا درک میکنم شما رو ،بر روی ذهن خیلی از دوستان مثل شما فشاره ،میشد خیلی ساده تر از این حرفا با این بازار برخورد داشت و سود کسب کرد و لذت برد اگر کل مملکت ما از بورس تا فوتبالش سیاسی نبود ،اگه مدیرای حقوقی خرید و فروش های دستوری نمیکردند ،اگه حقوقیها به جای نوسانگیری به کار اصلیشون میپرداختند ،اگر مدیرای شرکتها سهامدارا رو مالک شرکت میدونستند ،اگر دروغ واقعا گناه کبیره بود و اگر بعضی مردم که متاسفانه برخی مسئولیت هم دارند به دین(هر دینی) یا حداقل مرام و مردونگی معتقد بودند ........ ایکاش

بوف کور
2011/05/22, 22:54
سلام کاشف عزیز
کاملا درک میکنم شما رو ،بر روی ذهن خیلی از دوستان مثل شما فشاره ،میشد خیلی ساده تر از این حرفا با این بازار برخورد داشت و سود کسب کرد و لذت برد اگر کل مملکت ما از بورس تا فوتبالش سیاسی نبود ،اگه مدیرای حقوقی خرید و فروش های دستوری نمیکردند ،اگه حقوقیها به جای نوسانگیری به کار اصلیشون میپرداختند ،اگر مدیرای شرکتها سهامدارا رو مالک شرکت میدونستند ،اگر دروغ واقعا گناه کبیره بود و اگر بعضی مردم که متاسفانه برخی مسئولیت هم دارند به دین(هر دینی) یا حداقل مرام و مردونگی بودند ........ ایکاش

:(

طيب
2011/05/22, 22:58
سلام کاشف عزیز
کاملا درک میکنم شما رو ،بر روی ذهن خیلی از دوستان مثل شما فشاره ،میشد خیلی ساده تر از این حرفا با این بازار برخورد داشت و سود کسب کرد و لذت برد اگر کل مملکت ما از بورس تا فوتبالش سیاسی نبود ،اگه مدیرای حقوقی خرید و فروش های دستوری نمیکردند ،اگه حقوقیها به جای نوسانگیری به کار اصلیشون میپرداختند ،اگر مدیرای شرکتها سهامدارا رو مالک شرکت میدونستند ،اگر دروغ واقعا گناه کبیره بود و اگر بعضی مردم که متاسفانه برخی مسئولیت هم دارند به دین(هر دینی) یا حداقل مرام و مردونگی بودند ........ ایکاش

باسلام
استاد ممنونم واقعا درد جامعه فعلي ما همينه وتا اينها درست نشود هيچ پيشرفتي نخواهيم داشت.
واما دروغ
از رسول الله پرسيدند مسلمان مرتكب گناه ميشود فرمودند بلي
پرسيدند مسلمان دروغ ميگويد فرمودن مسلمان دروغ نميگويد
در قران كريم براي هر گناهي مجازاتي در نظر گرفته شده است
ولي در مورد دروغ خداوند ميفرمايند دروغ گو دشمن من است
چقدر جامعه فعلي ما اونم در سطح بالا به دروغ آلوده شده است
واي بر ما و واي بر حال نسلهاي آينده

جعفرزاده
2011/05/22, 22:58
صدرا اگر زیر 220 تومان معامله شود وضعیتش بد میشود.

صدرا همچنان به روند نزولی ادامه میدهد و اولین هدف 190 تومان میباشد و پس از رسیدن به ان اهداف بعدی بررسی میشود .

HOLY
2011/05/22, 23:05
واقعا دنیای عجیبیه

دلم برای خودم میسوزه
که چقدر ناشیانه و ساده وار حرفهای عده ای که با به به و چه چه من و امثال من لقب استادی گرفتند باعث پریشان خاطری ام شده
چقد احمقاه حرفهای یه من غاز اینان رو سر لوحه خودم قرار دادم تا به رسم استادی در بدترین شرایط حداقل از حرفهایی که زده اند دفاع کنند

اما چه کنیم که زمان جنگ است و سوراخ موش رو به نرخ یارانه میفروشند
توف به این جنس بد مال دنیا

به قول عزیز دلم مهربان ( بی خیال )
این تصاویر رو برای دل خودم میزارم تا شاید روح کاشف ضرب المثل ( شهری که کلانتر نداره قورباغه میشه هفت تیر کش ) شاد بشه

سلام فرهاد عزیز و بزرگوار
فرهاد جان حقیقتش نمیدونم کدوم یکی از دوستان باعث ناراحتی شما شده و اصلا اون دوست در این سایت هست یا نه ولی چیزی که میدونم اینه که اولا ممنونم از درایت و بزرگواری شما که
مطرح نکردن نام یا آدرس ندادن رسم اخلاق رو به جا آوردی ......
اما در درجه بعد بیایم از یه دید دیگه باهم نگاه کنیم ،با ذکر این مطلب که اگه داریم باهم صحبت میکنین به هیچ عنوان قصدم حمایت از کسی که نمیشناسم نیست ،قصدم فقط یه گپ دوستانست که شاید باعث بشه یه مقدار ذهن عزیزت آرومتر بشه ......
من نمیخوام وارد ریز موج شماری شما بشم و احیانا روش نظر بدم یا بگم اون دوستمون اشتباه کرده یا صحیح گفته که موج شماری شما رو رد کرده ،فقط میخوام از این منظر نگاه کنی که اون
استادی که میفرمایین سوای اینکه تعهد اخلاقی داشته باشه که عزیزان رو درست راهنمایی کنه ولی برای حفظ موقعیت تحلیلگری خودش هم که شده سعی میکنه بهترین پاسخ رو به شما بده یا بهترین تحلیل رو ارائه کنه و خلاصه اینکه مطمئنم خیلی بعیده که شخصی قصد راهنمایی نابجا داشته باشه یا به عمد تحلیل غلطی بزنه منتها خوب این بین عوامل زیادی وجود داره برای اینکه یک تحلیل به تارگت برسه ،البته شما خودت از بنده هم علم تکنیکالت بالاتر هم هست و هم تجربت اینها رو فقط در حد یک گپ دوستانه حساب کن
البته در آخر اینم بگم برای من هم پیش اومده بعد از تحلیل یک سهم با وجودیگه اعتقاد راسخ
تکنیکال(از دید تحلیل خودم داشتم) به دلیل نظر دوستی که از دید روانشناسی بازار یا فاندا نگاه میکرد از خرید اون سهم صرف نظر کردم ولی اون سهم صعود خیلی خوبی کرده و (البته تعدادی موارد بوده که عکس هم پیش اومده)ولی کل عرضم اینه که جمله بسیار زیبای رو در خاطر دارم از مارال عزیز که 20 درصد تکنیکال ، تحلیل و 80٪ تکنیکال ،اعتماد به تحلیل خودمونه ....
خوشحالم که شما هم به این نتیجه رسیدین که همیشه بالاترین تحلیل ،تحلیل خود آدم هست
البته این مطلب رو نه از باب این میگم که خدایی نکرده دچار غرور باشیم ،شاید بهتره جملم رو این جوری تصحیح کنم کارا ترین تحلیل برای هر فرد تحلیل خود فرد هست......
برای شما دوست عزیز و با اخلاقم آرزوی سلامت و سود سرشار دارم

باربد
2011/05/22, 23:16
چندی پیش یادمه اقای قدیانی وقتی همه دم از صدرای 580 تا 600 میزدند گفت صدرا 100 تومن
چیزی نمانده بود همین جا به صلیب کشیده شود
اما حالا با گذشت زمان رشد 100 درصدی صدرا میبینم حرف رضا با کمی تعدیل درست در اومده
البته در اینکه از هر 10 حرف رضا 9 تاش اشتباه شکی نیست
اما اینکه صدرا با این عظمت چرا باید در این قیمت باشد جای سوال دارد

farhad.fathi
2011/05/22, 23:22
سلام فرهاد عزیز و بزرگوار
فرهاد جان حقیقتش نمیدونم کدوم یکی از دوستان باعث ناراحتی شما شده و اصلا اون دوست در این سایت هست یا نه ولی چیزی که میدونم اینه که اولا ممنونم از درایت و بزرگواری شما که
مطرح نکردن نام یا آدرس ندادن رسم اخلاق رو به جا آوردی ......
اما در درجه بعد بیایم از یه دید دیگه باهم نگاه کنیم ،با ذکر این مطلب که اگه داریم باهم صحبت میکنین به هیچ عنوان قصدم حمایت از کسی که نمیشناسم نیست ،قصدم فقط یه گپ دوستانست که شاید باعث بشه یه مقدار ذهن عزیزت آرومتر بشه ......
من نمیخوام وارد ریز موج شماری شما بشم و احیانا روش نظر بدم یا بگم اون دوستمون اشتباه کرده یا صحیح گفته که موج شماری شما رو رد کرده ،فقط میخوام از این منظر نگاه کنی که اون
استادی که میفرمایین سوای اینکه تعهد اخلاقی داشته باشه که عزیزان رو درست راهنمایی کنه ولی برای حفظ موقعیت تحلیلگری خودش هم که شده سعی میکنه بهترین پاسخ رو به شما بده یا بهترین تحلیل رو ارائه کنه و خلاصه اینکه مطمئنم خیلی بعیده که شخصی قصد راهنمایی نابجا داشته باشه یا به عمد تحلیل غلطی بزنه منتها خوب این بین عوامل زیادی وجود داره برای اینکه یک تحلیل به تارگت برسه ،البته شما خودت از بنده هم علم تکنیکالت بالاتر هم هست و هم تجربت اینها رو فقط در حد یک گپ دوستانه حساب کن
البته در آخر اینم بگم برای من هم پیش اومده بعد از تحلیل یک سهم با وجودیگه اعتقاد راسخ
تکنیکال(از دید تحلیل خودم داشتم) به دلیل نظر دوستی که از دید روانشناسی بازار یا فاندا نگاه میکرد از خرید اون سهم صرف نظر کردم ولی اون سهم صعود خیلی خوبی کرده و (البته تعدادی موارد بوده که عکس هم پیش اومده)ولی کل عرضم اینه که جمله بسیار زیبای رو در خاطر دارم از مارال عزیز که 20 درصد تکنیکال تحلیل و 80٪ تکنیکال اعتماد به تحلیل خودمونه ....
خوشحالم که شما هم به این نتیجه رسیدین که همیشه بالاترین تحلیل ،تحلیل خود آدم هست
البته این مطلب رو نه از باب این میگم که خدایی نکرده دچار غرور باشیم ،شاید بهتره جملم رو این جوری تصحیح کنم کارا ترین تحلیل برای هر فرد تحلیل خود فرد هست......
برای شما دوست عزیز و با اخلاقم آرزوی سلامت و سود سرشار دارم

HOLY عزیز

هم جهت با فرمایش جنابعالی همه حرفهاتون رو قبول دارم گلایه بنده از خودم هست با وجود اینکه به اون تیتر قرمز رنگ شما اعتقاد راسخ دارم
موندم که چرا دچار اشتباه شدم
شاید حس عدم اعتماد به خود باعث میشه که دچار این اشتباه بشم
اما من بارها و بارها از اساتید کمک گرفتم و میدانم که در کوران خرابی بازار همه میسوزند اما انتظار بدی که ما نسبت به با تجربه هامون داریم شاید حضورشون رو اجباری میدونیم و همش دنبال اینیم که حتما باید باشند که مطمعنا اشتباست

خیلی از مطالب قشنگنون استفاده کردم

میدونم که انتهای هر سراشیبی میخوره به ابتدای سر بالایی
و میدونم که هر سراشیبی تندی یه سربالایی تندی داره

و میدونم که شما خیلی گلی :x

کاشف
2011/05/22, 23:29
سلام کاشف عزیز

استاد فرزاد عزیز سلام
راسیتش دیگه کارد به استخانم رسیده بابک عزیز کاملا درجریان هستنددیگر صبرم تمام شده
بافرمایشات حضرت عالی کاملا موافقم ولی چه میشه کرد
استاد لطف میکنید نظرتان را درمورد صدرا بیان کنید
باسپاس فراوان از زحمات بیدریغ شما.

esi_mohammadi
2011/05/22, 23:42
سلام
چند وقت پیش من یه تحلیل گذاشتم که گفتم احتمال داره سهم تا 190 تومان افت کنه
شاید این اتفاق در حال رخ دادن باشه

بابک پناهی
2011/05/22, 23:48
دوستان اینی که میگم نه خوشخال بشید و نه ناراحت