PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : صنعتي دريايي ايران ( خصدرا )

صفحه ها : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79

Zambrotta
2011/05/22, 23:53
به نظرمن صدراکف نداره که نداره همه تحلیلهاش فیلدمیشه

HOLY
2011/05/22, 23:54
HOLY عزیز

هم جهت با فرمایش جنابعالی همه حرفهاتون رو قبول دارم گلایه بنده از خودم هست با وجود اینکه به اون تیتر قرمز رنگ شما اعتقاد راسخ دارم
موندم که چرا دچار اشتباه شدم
شاید حس عدم اعتماد به خود باعث میشه که دچار این اشتباه بشم
اما من بارها و بارها از اساتید کمک گرفتم و میدانم که در کوران خرابی بازار همه میسوزند اما انتظار بدی که ما نسبت به با تجربه هامون داریم شاید حضورشون رو اجباری میدونیم و همش دنبال اینیم که حتما باید باشند که مطمعنا اشتباست

خیلی از مطالب قشنگنون استفاده کردم

میدونم که انتهای هر سراشیبی میخوره به ابتدای سر بالایی
و میدونم که هر سراشیبی تندی یه سربالایی تندی داره

و میدونم که شما خیلی گلی :x

فرهاد عزیزم
شما بزرگی و بزرگوار
اول از حضورت عذرخواهی مجدد میکنم که پست شما رو تو تاپیک پانی جان ندیده بودم و اظهار نظر کردم ،
و بعد عرض میکنم خدمتتون ،که حق کاملا با شماست ،این که توقع داشته باشیم اساتید یا دوستان ما همونطور که در روزهای خوش بازار با ما بودند در روزهای سخت هم با ما باشند(جتی واقعا اگه اونها هم کاری از دستشون برنیاد) کاملا منطقی و قابل درک هست.
بنده از مدتها قبل ارادت داشتم خدمتتون و امشب خیلی بیشتر شد :x

farhad.fathi
2011/05/22, 23:57
فرهاد عزیزم
شما بزرگی و بزرگوار
اول از حضورت عذرخواهی مجدد میکنم که پست شما رو تو تاپیک پانی جان ندیده بودم و اظهار نظر کردم ،
و بعد عرض میکنم خدمتتون ،که حق کاملا با شماست ،این که توقع داشته باشیم اساتید یا دوستان ما همونطور که در روزهای خوش بازار با ما بودند در روزهای سخت هم با ما باشند(جتی واقعا اگه اونها هم کاری از دستشون برنیاد) کاملا منطقی و قابل درک هست.
بنده از مدتها قبل ارادت داشتم خدمتتون و امشب خیلی بیشتر شد :x

فدای شما

خیلی اروم شدم :x

pani
2011/05/23, 00:10
سلام
چند وقت پیش من یه تحلیل گذاشتم که گفتم احتمال داره سهم تا 190 تومان افت کنه
شاید این اتفاق در حال رخ دادن باشه
http://forums.boursy.com/

با تحلیل خوبتون موافقم.

منم امشب تحلیل از فاراک تو تاپیک گذاشتم و احتمال برگشت سهم را در محدوده 188-193 زیاد میدانم.

farhad.fathi
2011/05/23, 05:37
خوب این تصویر اصلاحی هست

تصویر صفحه پیش رو با مشورت با برادر عزیز holy بزرگوار اصلاح شد

http://forums.boursy.com/imported/2011/05/78.png (http://www.pic.iran-forum.ir/)

farhad.fathi
2011/05/23, 05:43
این هم یه مقایسه تصویر اقا esi و بنده حقیر

http://forums.boursy.com/imported/2011/05/79.png (http://www.pic.iran-forum.ir/)

مصطفي
2011/05/23, 09:10
احتمال نزول تا محدوده 170 و تشكيلي ab=cd

فعلا بايد منتظر بود .

http://forums.boursy.com/imported/2011/05/36.gif (http://www.pic.iran-forum.ir/)

behnam
2011/05/23, 11:11
دوستان اینی که میگم نه خوشخال بشید و نه ناراحت

تو جو منفی بازار هم در کنار همدیگر بودن برای هممون نعمتیه

ولی صدرا 206 تومن حمایت خفنی داره اگه اونو رد کنه .... ولی اگر برگرده باز خوبه

بابک خان سلام
با توجه به معاملات امروز صدرا فکر کنم اگر سهم بتونه فردا با حجم بالا در رنج مثبت معامله بشه و دو ،سه روزی رو مثبت بخوره میشه به برگشتش امیدوار شد
نظر شما چیه ؟

امیر2309
2011/05/23, 13:58
نوشته شده توسط خبرنگار
یکشنبه, ۰۱ خرداد ۱۳۹۰ ساعت ۲۲:۴۸

صنعتی دریایی ایران

از آنجا که شرکت صنعتی دریایی ایران موفق به پوشش کامل عایدی سال مالی 89 خود شده و تنها به دلیل اینکه عایدی سال مالی جاری خود را با تعدیل مثبت همراه نکرده با صف فروش و سیر نزولی با شیب تند همراه شده است اما گفته می شود این شرکت از محل قرار دادهای جدیدی که منعقد کرده با تعدیل مثبت عایدی در سال مالی 90 خود همراه شده که بزودی و در گزارش 3 ماهه خود میزان این تعدیل را به بازار سرمایه منعکس خواهد کرد

طيب
2011/05/23, 20:03
شانا _ گروه نفت: مجری فازهای 17 و 18 پارس جنوبی در شرکت نفت و گاز پارس گفت: از آغاز عملیات اجرایی فازهای 17 و 18 پارس جنوبی تاکنون، بیش از 11 میلیون نفر ساعت کار بدون حادثه منجر به فوت داشته که در مقایسه با آمار جهانی غرورآفرین است.

سپهر سپهری در گفت و گو با خبرنگار شانا افزود: با توجه به آمار مجامع و سازمان های معتبر بین المللی نظیر ilo (اداره کار بین المللی _ژنو ) در سال 1994 میلادی میانگین تلفات ناشی از کارهای صنعتنی برای کار 100 هزار نفر کارگر (حدود 193 میلیون نفر _ ساعت کار) در جهان 14 نفر، در کشورهای آمریکا، استرالیا و ونزوئلا 8 نفر و در کشور فنلاند 3.2 نفر بوده است.

به گزارش شانا، بخش خطوط لوله این فازها که مشتمل بر انجام عملیات مهندسی و خرید لوله هاست، به حدود 70 درصد پیشرفت رسیده و بخش تاسیسات خشکی این طرح بزرگ گازی نیز، از پیشرفت 58 درصدی برخوردار است.

وزارت نفت، تولید زودهنگام دو پروژه در دست ساخت فازهای 15 و 16 و نیز 17 و 18 را در اولویت مراحل توسعه میدان مشترک پارس جنوبی قرار داده است.

گزارش پیشرفت مراحل مختلف اجرای عملیات از سوی پیمانکاران ایرانی نشان می دهد که با راه اندازی بخش خشکی و دریایی فازهای 17 و 18 در سال آینده، تولید اولیه و بهره برداری از این پروژه ملی آغاز خواهد شد.

فازهای 17 و 18 در نزدیک ترین نقطه مرز دریایی ایران با کشور قطر در میدان مشترک پارس جنوبی قرار گرفته و شرکت نفت و گاز پارس، شتاب دهی به عملیات بهره برداری از این فازها را در دستور کار نخست توسعه این میدان تعریف کرده است.

مراحل خرید و تامین کالای این فازها نیز، با ورود دو کشتی حامل تجهیزات اساسی در دو روز گذشته به بندر عسلویه، از پیشرفتی مطلوب برخوردار است.

طيب
2011/05/23, 20:07
۱۳:۴۵ (شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۰)
اخبار مرتبط

نسخه چاپی

شانا _ گروه نفت: مدیر یاردهای شرکت تاسیسات دریایی در خرمشهر گفت: دومین محموله اقلام مورد نیاز جکتهای فازهای 20 و 21 به بندر امام خمینی رسید.

علی خیابانی در گفت وگو با خبرنگار شانا با بیان این که تا چند روز آینده این اقلام به محل پروژه می رسد، افزود: هماکنون عملیات ساخت جکتهای فازهای 20 و 21 آغاز شده است.

وی با بیان این که هماکنون نقشههای ساخت جکت این فازها به کارگاه رسیده و پیمانکار آنها نیز مشخص شده است، تصریح کرد: ساخت جکت این فازها در مدت 7 ماه به طول خواهد انجامید.

خیابانی همچنین از ساخت ملحقات عرشههای فازهای 12 و 17 و 18 در یارد سه خبر داد و تصریح کرد: اجرای این پروژه با شتاب مناسب در دست اجراست و تا یک و نیم ماه آینده ساخت سه پایههای آنها نیز آغاز خواهد شد.

این مقام مسئول با تاکید بر این که ساخت 5 عرشه به وزن 15 هزار تن در یارد یک شرکت در دست اجراست، تصریح کرد: به جز 10 هزار تن ملحقات فازهای 12 و 17 و 18، حدود سه هزار تن جکت و دو هزار و پانصد تن پایلهای فاز پروژه فروزان نیز در یارد سه مراحل ساخت را میگذراند.

بنا به اظهارات وی، هماکنون زیربناهای لازم برای ساخت سازههای دریایی فازهای جدید آماده شده و اقدام های لازم برای تامین دفاتر اداری فازهای جدید در دست اجراست که تا اول خردادماه تکمیل خواهد شد.

خیابانی با اشاره به همزمانی ساخت حجم زیادی از پروژهها، یادآور شد: با توجه به حجم قابل توجه پروژهها نیاز است که کارگاه، تعداد نیروهای خود را در بخش تاسیسات دریایی و پیمانکاری افزایش دهد.

به گفته وی، برآورد میشود تا 5 ماه آینده تعداد کارکنان شرکت به بیش از 3500 نفر برسد.

farhad.fathi
2011/05/23, 21:38
صدرا از زاویه دیگر

http://forums.boursy.com/imported/2011/05/81.png (http://www.pic.iran-forum.ir/)

esi_mohammadi
2011/05/23, 22:32
همانطور که در شکل زیر می بینید ضلع میدلاین چنگال شکسته شد و احتمالا باید منتظر یه پول بک مثبت به ضلع میانی شکسته شده چنگال باشیم که سطح 195 تومان این وظیفه برگشت موقت قیمت را انجام خواهد داد و سپس جهت تجدید انرژی احتمالا شاهد ریزش تا محدوده 165 تا 168 تومان که همپوشانی خیلی قوی از ترازهای فیبوناجی و خط وارنینگ داخلی چنگال را داریم ، خواهیم بود.
http://up.iranblog.com/images/tdzuommpmb8np5lrbwsr.jpg
البته این بدترین حالت ممکن هست و این احتمال هم وجود دارد که سهم بر روی قیمت های 195 تا 200 با اخباری مناسب رشدش را شروع کند.
به هر حال تکنیکال دقیقا مثل بازی شطرنج هست که اگر بفهمیم و حدس بزنیم که حریفمون ( بازار) می خواد چه حرکتی را انجام بده قطعا زودتر بهترین تصمیم را خواهیم گرفت تا در عمل انجام شده قرار نگیریم .
به هر حال این نظرات شخصی من بود و دوست دارم نظراته اساتید دیگر را هم در این رابطه بدونم

farhad.fathi
2011/05/23, 22:55
همانطور که در شکل زیر می بینید ضلع میدلاین چنگال شکسته شد و احتمالا باید منتظر یه پول بک مثبت به ضلع میانی شکسته شده چنگال باشیم که سطح 195 تومان این وظیفه برگشت موقت قیمت را انجام خواهد داد و سپس جهت تجدید انرژی احتمالا شاهد ریزش تا محدوده 165 تا 168 تومان که همپوشانی خیلی قوی از ترازهای فیبوناجی و خط وارنینگ داخلی چنگال را داریم ، خواهیم بود.
البته این بدترین حالت ممکن هست و این احتمال هم وجود دارد که سهم بر روی قیمت های 195 تا 200 با اخباری مناسب رشدش را شروع کند.
به هر حال تکنیکال دقیقا مثل بازی شطرنج هست که اگر بفهمیم و حدس بزنیم که حریفمون ( بازار) می خواد چه حرکتی را انجام بده قطعا زودتر بهترین تصمیم را خواهیم گرفت تا در عمل انجام شده قرار نگیریم .
به هر حال این نظرات شخصی من بود و دوست دارم نظراته اساتید دیگر را هم در این رابطه بدونم

اقای محمدی جان
نحوه استفاده از چنگال و نیز به کار بردن چارت خطی سهم برای من مبهمه
میشه دلیاشو بفرمایید

ممنون

esi_mohammadi
2011/05/23, 23:07
سلام فرهاد جان
نحوه استفاده از چنگال را میتونی با مراجعه به منابع مختلف از جمله کتاب "بهترین روش های استفاده از خط روند از آلن آندری " ترجمه آقای وهاب قهرمانی به صورت تقریبا کامل فرا بگیرید
در مورد چارت که فرمودید بنده روی هر دو چارت معمولی و لگاریتمی سهم را تحلیل می کنم و حمایت مقاومت های ان را به دست می آورم هرچند اینو میدانم که بهترین نوع چارت برای کشیدن خط روند و تحلیل ، چارت لگاریتمی می باشد باید ببینید تحلیل روی کدام نوع چارت خوب میشینه و حمایت مقاومت ها را خوب نمایان می کند. این به خوده شما و استراتژی تحلیل شما دیگه بستگی داره . تحلیل تکنیکال یعنی ایده فنی و خلاقیت .

farhad.fathi
2011/05/23, 23:21
تو چارت لگاریتمی به نظرم دقیقترین چنگال اینه

http://forums.boursy.com/imported/2011/05/83.png (http://www.pic.iran-forum.ir/)

HOLY
2011/05/24, 04:24
بنام خدا
متاسفانه در ارتباط با مشکلات و مسائلی که پیش اومده این بین تجهیزاتیها و علی الخصوص سه سهم صدرا فاذر فاراک خیلی از لحاظ قیمتی افت کردند افت قیمتی که واقعا حقشون نبود ،شما در ارتباط با صدرا عنایت کنید ،این همون سهمی هست که قبل از عید مشکل بدهیش بقول مسئولینش هیچ اقدامی براش نشده بود ؛ای پی اسش خیلی کمتر از الان بود ،بقول خودشون جرثقیلش از بین رفته بود ،باز طبق شایغات ریخته بودند اموالش رو تاراج کنند ،در مناقصه پل خلیج فارس هم برنده نشده بود و با این تفاسیر قیمتش ار بالای 210 تومن برگشت ........ حالا همین سهم در حال حاضر مشکل بدهیش اگه نگیم حل شده نزدیک به حل هست ،کسی نمیخواد اساس ساختمون مرکزیش رو تاراج کنه ،پیش پرداختها رو گرفته ،کلی کلیم گرفته و کلی دیگه صحبت از گرفتن هست تو پروژه پل خلیج هم دعوت شده اما قیمتش اومده زیر 210 ..... قضاوت و علت و دلیل با خود دوستان ،البته در ارتباط با ارزش داشتن یا نداشتن سهم اساتید بنیادی اظهار نظر کرده اند ولی این مقایسه صرفا به ذهنم رسید گفتم مطرح کنم ........

اما بریم سر وقت تکنیکال سهم ،اهداف ریزش و پایین رو اکثرا دوستان زحمت کشیدن گفتند من نمیخوام دوباره کاری کنم دوتا حمایت از بالا میگم و سعی میکنم از زاویه دیگه ایی باشه که تکراری نشه ......

اولین حمایت سهم رو 206 تومن میبینم که البته بابک عزیز هم خیلی تاکید داشتند و همونطور که میدونین تا سه درصد زیر این قیمت هنوز این حمایت قابل قبول هست که حدود 200 تومن خواهد شد،دلیل این حمایت رو علاوه بر تمام دلایل موجود و با تاکید بر خط حمایت افقی بسیار قوی وجود پترن RSI BAMM جناب اسکات کارنی (از کتاب دوم ایشون که تالیف 2010 هست)میبینم که6-5 مولفه باید در این پترن رعایت بشه تا این پترن قوی شکل بگیره که اینجا وجود داره .....

http://up.iranblog.com/images/bqwl4t4cxhp4jievjgz.png

و اما حمایت دوم رو حدود 190 تومن با چند تومن تلورنس که این حمایت هم بسیار قویی هست و دلایل متعدد داره و از دلایل متعددش برای تکراری نبودن من به تریپل کرون زون جناب دریک هابز اشاره میکنم ......

http://up.iranblog.com/images/vicgycdm5xfs22hll2rb.png

امیدوارم هرچه سریعتر بازار حرکتش رو شروع کنه و حقوقی ها حمایتشون رو از کل بازار (به جای تخریب)شروع کنند تا به یمن این حرکت تجهیزاتیها هم جهش کنند و دوستانی که سهام تجهیزاتی دارند رو شاد ببینیم ،به امید خداوند .......
با آرزوی موفقیت برای دوستان

behnam
2011/05/24, 10:45
وضعیت الآن صدرا شبیه مپنای سال گذشته هست که تا زیر 320 هم پایین اومد ولی بعد از حدود 3 ماه تا 450 بالا رفت و 20 تومن هم سود داد البته این یه نظر شخصیه

jahan
2011/05/24, 11:57
بابا تورو خدا بس کنید این حرفهارو .بعد از نه ماه سهامداری دیروز با چهل درصد ضرردادم با وپست عوصش کردم تو تمام تابپکها امید الکی بود که داده میشد.پولی که بابت صدرا داده بودم از طر یق خیاطی بدست اورده بودم.کمتر کسیست که بداندبدست اوردن پول از این راه یعنی چه

امیر2309
2011/05/24, 12:24
خرداد ۱۳۹۰ (۱۱:۵۵ق.ظ)

رييس سازمان بورس و اوراق بهادار:
بازار سرمايه بايد در شأن ملت ايران باشد

خبرگزاري موج - با توجه به ارتقاي نقش بازار سرمايه در اقتصاد ملي، بازار سرمايه بايد در شان ملت ايران باشد.

به گزارش موج، علي صالح آبادي رييس سازمان بورس و اوراق بهادار در همايش ملي پذيرش بنگاههاي اقتصادي در بورس اوراق بهادار به ارتقاي نقش بازار سرمايه در اقتصاد ملي در حالي اشاره کرد که اين بازار همچنان روند پرشتاب خود را براي آينده روشن طي مي کند.
وي با اشاره به فراهم شدن زيرساخت هاي مناسب در بازار سرمايه در پي اجراي قانون جديد اوراق بهادار و سياستهاي اصل 44 ، اظهار داشت: بورس اوراق بهادار تهران به بازاري بزرگ براي پذيرش شرکتها تبديل شده است، ارزش اين بورس به بيش از 122 هزار ميليارد تومان رسيده است.
صالح آبادي همچنين به شرکت نوپاي فرابورس نيز اشاره کرد که رشد قابل توجهي را در طول يک سال و نيم فعاليت خود داشته است.
وي به ارزش 60 هزار ميليارد ريالي معاملات فرابورس در سال گذشته اشاره کرد که اين رقم نسبت به کل ارزش معاملات بورس تهران در سال 85 که پنج هزار و 500 ميليارد تومان بود، بيشتر است.
وي از بورس کالا به عنوان يکي ديگر از بازارها براي ورود بنگاهها به بازار سرمايه نام برد که شرکتهاي مي توانند در اين بازار وارد شوند که قادر به عرضه محصولات استانداردي باشند.
وي به شکل گيري شرکتهاي مشاور سرمايه گذاري، تامين سرمايه و شرکت هاي پردازش اطلاعات مالي در بازار سرمايه اشاره کرد.
به گفته وي، هم اکنون ارزش صندوق هاي سرمايه گذاري از مرز يک ميليارد دلار گذشته است.
رييس سازمان بورس و اوراق بهادار با تاکيد بر تحول در ساختار کلان بازار سرمايه در سالهاي اخير بر اساس استانداردها ادامه داد: بر اساس اين تغيير نقدشوندگي، شفافيت اطلاعاتي و توسعه زيرساختهاي الکترونيکي در دو بخش معاملات و اطلاعرساني افزايش يافته است.
وي با اشاره به صدور مجوز انتشار 15 هزار ميليارد ريال اوراق مشارکت از سوي سازمان بورس در سال گذشته، از حق تقدم استفاده از تسهيلات مسکن و اوراق اجاره به عنوان ابزارهاي جديدي نام برد که شرکت ها و بنگاههاي اقتصادي ميتوانند از اين طريق بخشي از منابع مالي خود را تامين کنند.
صالح آبادي تصريح کرد: در حال حاضر اعتماد مسوولان نظام و همچنين افزايش اعتماد عمومي به بازار سرمايه موجب شده تا شرايط براي حضور بنگاههاي بزرگ اقتصادي در اين بازار فراهم شود.
وي از شرکتهاي کارگزاري که مجوز مشاور پذيرش را اخذ کردهاند، خواست تا با همکاري ساير فعالان بازار سرمايه، برنامه ريزي مناسبي را براي تسريع در فرايند پذيرش شرکتها انجام دهند.
رييس سازمان بورس و اوراق بهادار به قانون برنامه پنجم توسعه اشاره کرد که بر اساس آن شرکتهاي سهامي عام موظفند سهام خود را از طريق بورس يا فرابورس عرضه کنند.
به گفته وي، اين تکليف قانوني ميتواند شرايط را براي حضور شرکتهاي بزرگ در بازار سرمايه فراهم کند.
صالح آبادي اظهار اميدواري کرد بر اين اساس، حجم عظيمي از بنگاههاي اقتصادي به بازار سرمايه وارد شوند.

امیر2309
2011/05/24, 12:27
دکتر صالح آبادی در همایش ملی پذیرش
بازار سرمایه مورد توجه رهبری ، دولت و دستگاه قضایی است

خوشبختانه دولت، مجلس و دستگاههای قضایی و نیز مقام معظم رهبری توجه خاصی به بازار سرمایه دارند و این اعتمادی که به این بازار ایجاد شده می تواند زنجیره استفاده بهتر از آن را فراهم آورد.
علی صالح آبادی در همایش ملی پذیرش بنگاههای اقتصادی در بورس اوراق بهادار گفت: بازار سرمایه در سال های اخیر روند پر شتابی را به خود گرفته و با توجه به اینکه چند سال از اجرای سیاست های کلی اصل 44 می گذرد زیر ساخت های لازم برای توسعه بازار سرمایه کشور در جهت تامین مالی و برنامه های توسعه ای شرکت ها فراهم شده است و بورس اوراق بهادار تهران برای پذیرش شرکت ها، تامین مالی ، بسیج شده که در حال حاضر از حجم معاملات بالا و نقد شوندگی مناسب برخوردار است.

به گزارش خبرنگار بورس نیوز ، حجم معاملات فرابورس نیز درسال گذشته از حجم معاملات سال 1385 بورس افزون تر بود همینطور حجم معاملات بورس کالا نیز با پذیرش کالاهای جدید و توسعه آن افزایش یافته و هم اکنون یک منبع تامین مالی به حساب می آید.

صالح آبادی در ادامه عنوان کرد : زیرساخت هایی که برای توسعه بازار سرمایه وجود دارد شامل زیرساخت های قانونی است و از نظر قانونی زیر ساخت های توسعه بازار سرمایه فراهم شده که به تناسب نیازها و فعالیت های جدید توسعه هم می یابد و زیرساخت بعدی مورد نیاز زیرساخت نهادی و تدوین ابزارهای مالی برای بازار سرمایه است که نهادهای مثل مشاور سرمایه گذاری، تامین سرمایه ها، بنگاهها، صندوق های سرمایه گذاری در حال معرفی هستند و در حال حاضر اوراق مشارکت ، اوراق اجاره (صکوک)، حق تقدم بازار مسکن در فرابورس عرضه می شود.

وی خاطر نشان کرد : ساختار کلان بازار سرمایه متحول شده ، نقد شوندگی بهبود یافته ، شفافیت اطلاعاتی بهبود پیدا کرده است و اینها باعث جلب اعتماد و اطمینان عمومی شده که بنگاهها می توانند از آن برای تامین مالی خود استفاده کنند.

خوشبختانه دولت، مجلس و دستگاههای قضایی و نیز مقام معظم رهبری توجه خاصی به بازار سرمایه دارند و این اعتمادی که به این بازار ایجاد شده می تواند زنجیره استفاده بهتر از آن را فراهم آورد.

بنابراین شرکتهای سهامی عام با معرفی خود به مردم و سرمایه گذاری می توانند سرمایه گذاران جدیدی را جذب و از سرمایه آنها استفاده کنند تا طرح های توسعه خود را به اجرا در آورند.

شرکت های سهامی خاص برای بزرگ شدن باید سرمایه های عمومی را جذب کنند و این امر از عهده بازار سرمایه بر می آید پس برای دریافت سرمایه های جدید به بورس مراجعه کنند و شرکتهای سهامی عام نیز موظف شدند سهام خود را در بورس و یا فرابورس عرصه کنند و باید با توسعه بازار سرمایه و توسعه ظرفیت های بازار سرمایه ای که در شأن اقتصاد جمهوری اسلامی ایران و درشأن جامعه باشد داشته باشیم.

در ادامه این همایش دکتر نهاوندیان رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران اظهار داشت: دو جنبه برای تامین منابع مالی بنگاههای اقتصادی وجود دارد، جنبه اول جنبه تامین منابع مالی و جنبه دوم تجهیز منابع بوده که بحث تجهیز منابع مالی موضوع بحث این همایش است زمانی که منابع مالی به بازار موازی بازار سرمایه و بورس همچون بازار مسکن، ارز، طلا و سکه وارد می شود مشخص است که نوع تجهیز منابع مالی در حال حاضر درست نبوده و باید اصلاح شود تا اقتصاد کشور توسعه باید.

وی افزود: برای اقتصادی مثل اقتصاد ایران تلاش هایی که تاکنون از سوی شرکت بورس و فرابورس انجام شده است کافی نیست .

نهاوندیان با اذعان به اینکه ایران در لیست اقتصادهای در حال گذار گرفته است، گفت: در برخی از شاخص ها مثل توسعه بازار های مالی اقتصاد کشور از جایگاه مناسبی برخوردا نبوده و نیاز به جهش در این بحث احساس می شود.

رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران تصریح کرد: یک نظرسنجی در اتاق بازرگانی انجام شده که از مدیران شرکتها سوال شد که از 15 مورد مهم 5 مشکل عمده خود را عنوان کنند بیشترین پاسخی که به این سوال داده شده دسترسی به منابع مالی بوده که اولین مشکل بنگاههای اقتصادی محسوب می شود. حال باید دید که این مشکل از کجاست ، مشکل در تامین منابع مالی است و یادر تجهیز منابع مالی که بخش دوم یعنی تجهیز منابع مالی کشور اشکال دارد.

باید توجه داشت که راه حل را فقط در سیستم بانکی نباید جستجو کرد و بازار سرمایه باید بهترین گزینه برای تامین مالی شرکت ها باشد.

وی افزود: باید توجه داشت که علاوه بر مشوق های مالیاتی می توان مشوق های دیگری را نیز برای ورود به بازار سرمایه ایجاد کرد و از سختگیری ها و هراس های موجود برای ورود به این بازار کاسته شود و در کل باید مشوق ها را بیفزاییم و از موانع بکاهیم.

وی در ادامه سخنان خود اظهار داشت: اینکه هنوز در تشکل های خصوصی حضور کامل فعالان اقتصادی را شاهد نیستم توان ما را در رسیدن به اهداف برنامه اقتصادی کشور کاهش میدهد و باید طبق اصل 44 قانون اساسی امکانات لازم برای دریافت مسئولیت توسط بخش خصوصی صورت گیرد.

لذا باید دست به دست هم دهیم که به بلوغ بخش خصوصی و تکمیل و تکوین آن کمک کنیم و سازمان بورس باید اقداماتی را دراین خصوص صورت دهد.

نهاوندیان در پایان سخنان خود با اشاره به نیاز به ایجاد فضای تعامل سازنده بین دولت و بخش خصوصی اظهار داشت: در چنین فضایی می توان اقتصاد بهتر و شایسته ایران بزرگ را ساخت و به توسعه و پیشرفت اقتصاد و بازار سرمایه و بورس کمک شایان توجهی کرد.

مسلم
2011/05/24, 12:54
با سلام
اگه از دوستان کسی بتونه ربط این دو تصویرو توضیح بده جایزه داره....

http://up.iranblog.com/images/dnh662zzwjgbdeu6e7m.jpg
.
.
.
.
http://up.iranblog.com/images/i4xatrpaa6lilsvmglh7.jpg

behnam
2011/05/24, 15:50
بابا تورو خدا بس کنید این حرفهارو .بعد از نه ماه سهامداری دیروز با چهل درصد ضرردادم با وپست عوصش کردم تو تمام تابپکها امید الکی بود که داده میشد.پولی که بابت صدرا داده بودم از طر یق خیاطی بدست اورده بودم.کمتر کسیست که بداندبدست اوردن پول از این راه یعنی چه
دوست عزیز من به کسی امید ندادم فقط نظرم رو گفتم در ضمن فکر نکن که بقیه پولشون رو از توی جوب پیدا کردن هر کسی برای به دست آوردن پولش زحمت کشیده
نکته آخر هم اینکه شما سهمت رو فروختی پس دلیلی نداره نگران آینده این سهم و اظهار نظر الکی من باشی و بهتره رو سهم خودت اظهار نظر کارشناسی کنی

Zambrotta
2011/05/24, 16:06
واقعاخاک برسراین سهم کثیف وبیخودکنند منوروکه باخاک خیابان یکسان کرد
این سهم هیچ کفی نداره وممکنه تا50تومان هم اینطوری که پیش میزه بیادپایین

طيب
2011/05/24, 17:21
واقعاخاک برسراین سهم کثیف وبیخودکنند منوروکه باخاک خیابان یکسان کرد
این سهم هیچ کفی نداره وممکنه تا50تومان هم اینطوری که پیش میزه بیادپایین

سلام
شما ديگه چرا ؟!
شما كه قديمي هستين واز اين بازارها زياد ديده ايد.
وضع فعلي هم كاملا سياسي است و درست ميشه طيف مقابل ميخواد هزينه هاي حذفش بيشتر بشه تا بتونه دوام بياره ولي ايندفعه كور خونده نميتونه .
كل جمع آوري سهام از بازار توسط حقوقي هاي مشخص جمع اوري ميشه .
ودر عرصه هاي سياسي شاهد حذف نيروهاي انحرافي خواهيم بود؟!!!!!!!!!!!!!

حامد
2011/05/24, 19:19
از آنجا که شرکت صنعتی دریایی ایران موفق به پوشش کامل عایدی سال مالی 89 خود شده و تنها به دلیل اینکه عایدی سال مالی جاری خود را با تعدیل مثبت همراه نکرده با صف فروش و سیر نزولی با شیب تند همراه شده است اما گفته می شود این شرکت از محل قرار دادهای جدیدی که منعقد کرده با تعدیل مثبت عایدی در سال مالی 90 خود همراه شده که بزودی و در گزارش 3 ماهه خود میزان این تعدیل را به بازار سرمایه منعکس خواهد کرد
انشاالله

حامد
2011/05/24, 19:21
صنعتی دریایی ایران

بسیاری از سهامداران شرکت صنعتی دریایی ایران نسبت به عملکرد مدیران این شرکت معترض بوده و از مسئولان سازمان بورس تقاضا دارند نسبت به دریافت اطلاعات و شفاف سازی کامل از عملکرد شرکت صدرا اقدام نمایند.

آنها معتقدند چگونه ممکن است شرکتی از سوی مدیریت خود در سال گذشته و به هنگام اخذ سمت مدیریت عاملی در قیمت 270 تومان مورد اعتراض قرار گیرد که چرا شرکتی با این حجم قرار داد باید چنین قیمتی داشته باشد؟؟؟؟؟؟ اما در حال حاضر و با حجم بالای قرار دادهای فعلی در قیمت 200تومان با صف فروش میلیونی همراه شود.

سهامداران شرکت صدرا می گویند شرکتی که سال جدید را با دیدار مقام معظم رهبری از عسلویه و پارس جنوبی آغاز کرده چگونه ممکن است در سال جهاد اقتصادی با سرمایه مردم و سهامداران حقیقی و جزء ، در جهت مخالف آن حرکت کند و باعث از بین رفتن سرمایه اندک آنها شود.

سهامداران شرکت صنعتی دریایی ایران از مقامات سازمان بورس اوراق بهادار انتظار دارند نسبت به دریافت اطلاعات و شفاف سازی کامل در مورد وضعیت این شرکت با توجه به حجم بالای قراردادهای دریافتی در سال مالی جدید، اقدامات لازم را به عمل آورده تا سرمایه آنها بیش از این کاهش نیابد و یا با ضرر هنگفت از آن خارج نشوند .

این سهامداران منتظر پاسخگویی سریع و صریح مسئولان ذیربط در سازمان بورس اوراق بهادار می باشند.

آنها می گویندهمانگونه که مسئولان در بازاری مثبت و صعودی , مردم را به سرمایه گذاری در بورس تشویق می کنند ، در چنین شرایطی که پیش آمده و بازار با سیر نزولی همراه شده نیز باید پاسخگوی خیل عظیم سهامداران باشند.

آریو
2011/05/24, 19:26
انشاالله

حامد جان اتحادیه اروپا امروز خصدرا رو تحریم کرد
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2011:136:0065:0084:EN:PDF

نمیدونم بازم امیدی براش میمونه یا نه که به زندگی برگرده :(:(:(=((

Captain Nemo
2011/05/24, 19:32
صدرا خیلی وقته تحریم هست ...
نمیدونم چرا دوباره توی لیست آوردنش ....
شاید دستوری فردا از سهم و بازار حمایت کنند
به نظرم امروز بدترین روز برای فروش بود ....

آریو
2011/05/24, 19:43
صدرا خیلی وقته تحریم هست ...
نمیدونم چرا دوباره توی لیست آوردنش ....
شاید دستوری فردا از سهم و بازار حمایت کنند
به نظرم امروز بدترین روز برای فروش بود ....

دستور کی کاپیتان جان ؟؟؟ به نظرت چیز های مهمتری نسبت به بورس تو جامعه نیست ؟؟؟ و همینطور موضوعات مهمتر ؟؟؟/
این لیست اتحادیه اروپاست...
این همه آتش سوزی تو مجتمع های پتروشیمی به خاطر همین هاست ... اثر میذاره نگو نمیذاره
حاشیه سود رو میتونه کم کنه به خاطر افزایش هزینه ها و.............. حمایت از چی از اینکه صف فروش سنگین نباشه
دیگه نمیدونم چی بگم

Captain Nemo
2011/05/24, 20:25
آریو جان
دستور از بچه های بالا
حتما پارسال به خاطر دارید که چطور بعد از صدور هر قطعنامه و تحریمی چطور بازار را مثبت میکردند ...
خب قطعا من و شما که نمیتونستیم این کار رو انجام بدیم
مطمئن باشید الان هم اگر بخواهند از فردا همین صدرا را صف خرید میکنند ...
به نظر شما نمی توانند به یکباره جهت بازار را عوض کنند ؟؟!!
الان قطعا سیاست بر پایین آمدن شاخص است ولی تا حد مشخصی
بله موضوعات مهمتری هم هست توی جامعه ولی خب حقوقی های دولتی اینجا کارشان همین است دیگر ....
البته این که تحریم ها کمر شرکتها را شکسته اند شکی نیست ولی خب مگر من و شما در همین اشفته بازار
سودهای خوب نکرده ایم ....
کل فرومها امروز شده محل گریه و زاری سهامداران ...خب بورس همینه سود و ضرر با همه ....
البته این را کلی میگم روی سخنم با شما نیست ...وقتی تو این آشفته بازار سهامدار میمونه توی بازار باید ریسک ضرر رو هم بپذیره
بازار ما الان هر بدی که داشته باشه یه حسنش اینه که نقد شوندگی بالایی داره و شما هر سهمی را میتوانید نقد کنید
احتمالا سالهای 84 و 85 را به یاد دارید که صف های فروش هفته ها همینطور میماند ......
خود من امروز هم وصنعت خریدم هم فاراک هم خبهمن پس ریسک رو قبول کردم حالا اگر فردا باز اومد پایین تر کسی مقصر نیست
میتونستم امروز نخرم.... ببخشید سرتون را درد آوردم امیدوارم بازار مثبت بشه و سهامدارها بشتر از این متضرر نشوند ....

آریو
2011/05/24, 20:55
آریو جان
دستور از بچه های بالا
حتما پارسال به خاطر دارید که چطور بعد از صدور هر قطعنامه و تحریمی چطور بازار را مثبت میکردند ...
خب قطعا من و شما که نمیتونستیم این کار رو انجام بدیم
مطمئن باشید الان هم اگر بخواهند از فردا همین صدرا را صف خرید میکنند ...
به نظر شما نمی توانند به یکباره جهت بازار را عوض کنند ؟؟!!
الان قطعا سیاست بر پایین آمدن شاخص است ولی تا حد مشخصی
بله موضوعات مهمتری هم هست توی جامعه ولی خب حقوقی های دولتی اینجا کارشان همین است دیگر ....
البته این که تحریم ها کمر شرکتها را شکسته اند شکی نیست ولی خب مگر من و شما در همین اشفته بازار
سودهای خوب نکرده ایم ....
کل فرومها امروز شده محل گریه و زاری سهامداران ...خب بورس همینه سود و ضرر با همه ....
البته این را کلی میگم روی سخنم با شما نیست ...وقتی تو این آشفته بازار سهامدار میمونه توی بازار باید ریسک ضرر رو هم بپذیره
بازار ما الان هر بدی که داشته باشه یه حسنش اینه که نقد شوندگی بالایی داره و شما هر سهمی را میتوانید نقد کنید
احتمالا سالهای 84 و 85 را به یاد دارید که صف های فروش هفته ها همینطور میماند ......
خود من امروز هم وصنعت خریدم هم فاراک هم خبهمن پس ریسک رو قبول کردم حالا اگر فردا باز اومد پایین تر کسی مقصر نیست
میتونستم امروز نخرم.... ببخشید سرتون را درد آوردم امیدوارم بازار مثبت بشه و سهامدارها بشتر از این متضرر نشوند ....

دوست عزیزم حرفات کاملا متین و درست
از اینکه دارم ضرر میکنم ناراحت نیستم
از اینکه یه سال رویایی رو از دست دادیم ناراحتم .... باورت نمیشه من امسال رو سال بورس میدونستم .... سال حبابی شدن بورس و شک نداشتم ...همون حبابی که خیلی ها تو سالیان قبل زندگی خودشون رو بستن ...چرا ما نبدیم ..............اما لعنت به این اتفاق ... لعنت به جریان انحرافی که از بد جایی نشات گرفته
اصلا از تحریم ها ناراحت نیستم و بازار راحت میتونست خودشو وفق بده چرا که قبلا تجربه کرده بود
اما جو بی اعتمادی رو میشه راحت خوند ... فکر کن این همه دولت و مقامات دارن رو بورس مانور میدن اوضاعش اینجوریه اگه نبود چی میشد .... امروز تو برج میلاد هم همایش مثلا بورس بود !!!1

امیر2309
2011/05/24, 21:23
نگاه تکنیکی به نمادهای پربازدید بازار/ قسمت اول

در جدول « پربازدیدترین نمادها» امروز شاهد این بودیم که نمادهای فولاد مبارکه، سرمایه گذاری غدیر، سایپا، سرمایه گذاری سایپا و صدرا در 5 رتبه اول قرار گرفته بودند که نگاه تکنیکی گذرا به این 5 نماد داریم:
فولاد مبارکه: با رشد قیمت این سهم در روزهای اخیر توجه سهامداران به خرید جلب شده و باعث شد تا هیجان خرید در نهایت در روز گذشته حجم معاملات را به بالای 80 میلیون سهم برساند و قیمت در 311 تومان استراحت کند. این قیمت در تاریخ های قدیمی تری نیز به عنوان مقاومت رشد محسوب شده است. هم جهت بودن خط روند سهم و روند rsi احتمال رشد قیمت و شکسته شدن این مقاومت را ایجاد خواهد کرد. با این وصف با استفاده از فیبوناچی انبساطی، سطح بعدی قیمت 350 تومان خواهد بود.
سرمایه گذاری غدیر: پس از برگزاری مجمع عادی و فوق العاده سرمایه گذاری غدیر، رشد آرام سهم آغاز شد و با نوسانات متعادل در حال حاضر در روند صعودی قرار دارد. ورود شاخص rsi به محدوده بالاتر از 70 هیجان خریداران را نشان می دهد و احتمال افت قیمت تا 427 تا 430 را قدرت می بخشد.
سایپا: شرکت سایپا پس از رشد 92.5 درصدی که طی بازه زمانی که از 28 آذر 89 شروع شده بود و تا 20 فروردین 90 ادامه پیدا کرده بود، وارد روند اصلاحی خود شده و تا کنون نزدیک 50 درصد از رشد خود را بازگشته است. اما نکته قابل توجه نزدیک شدن قیمت به خط حمایت قدیمی در قیمت 290 تومان است. افزایش ملایم حجم معاملات این احتمال را تقویت می کند که قیمت در 290 با حجم بالا بتواند در جهت مثبت حرکت جدیدی را آغاز کند.
سرمایه گذاری سایپا: این شرکت پس از افزایش سرمایه و بازگشایی در 30 فروردین 90 با 25 درصد رشد در تاریخ 26 اردیبهشت 90 وارد روند منفی شده و در حال حاضر حدود 15 درصد افت قیمت داشته است. اما در این سهم نیز قیمت 307 تومان مقوامت قدیمی محسوب می شود. اما شباهت الگوی تغییرات قیمت سهم به الگوی سر و شانه، حساسیت بازار را نسبت به افت قیمت افزایش می دهد. چنان چه سهم نسبت به تکمیل الگو واکنش نشان دهد، قیمت تا عددهای پایین تری افت خواهد کرد. در غیر این صورت قیمت 307 به عنوان عامل بازدارنده عمل کرده و رشد قیمت را باعث خواهد شد.
صنعتی دریایی (صدرا): شرکت صنعتی دریایی نیز علی رغم اخبار مثبت این روزها در مورد فعالیت های شرکت، استمهال بدهی ها و افزایش سرمایه احتمالی، همچنان سیر نزولی خود را ادامه داد تا امروز به قیمت 201تومان رسید و هر چند امروز نوسان بالایی داشته اما در نهایت با صف فروش و در درصد منفی روزانه خود آخرین معاملات خود را انجام داد. روند نزولی که از 20 اردیبهشت ماه سال 89 آغاز شده، همچنان وجود دارد و در صورت رشد قیمت باید از محدوده منفی فاصله گرفته و از مقاومت هایی که در مسیر صعود وجود دارد (217 تومان، 240 تومان، 260 تومان) عبور کند. در غیر این صورت تا مقاومت مهم بعدی برابر با 180 تومان افت خواهد کرد. شواهد نوسان قیمت سهم مخصوصا امروز نشان می دهد که قیمت سهم تمایل دارد که روند خود را تغییر دهد و به قیمت های مثبت وارد شود.

Captain Nemo
2011/05/24, 22:09
دوست عزیزم حرفات کاملا متین و درست
از اینکه دارم ضرر میکنم ناراحت نیستم
از اینکه یه سال رویایی رو از دست دادیم ناراحتم .... باورت نمیشه من امسال رو سال بورس میدونستم .... سال حبابی شدن بورس و شک نداشتم ...همون حبابی که خیلی ها تو سالیان قبل زندگی خودشون رو بستن ...چرا ما نبدیم ..............اما لعنت به این اتفاق ... لعنت به جریان انحرافی که از بد جایی نشات گرفته
اصلا از تحریم ها ناراحت نیستم و بازار راحت میتونست خودشو وفق بده چرا که قبلا تجربه کرده بود
اما جو بی اعتمادی رو میشه راحت خوند ... فکر کن این همه دولت و مقامات دارن رو بورس مانور میدن اوضاعش اینجوریه اگه نبود چی میشد .... امروز تو برج میلاد هم همایش مثلا بورس بود !!!1
اریو عزیز
شرایط الان تقریبا تا حدودی برای همه یکسانه
خود من پارسال با بیمه دانا تا مرز ورشکستگی پیش رفتم ولی خب نباید ناامید شد
البته این 3 سهم در چندین سال گذشته همیشه حاشیه ساز بوده و خب وقتی خریدی باید ......
من دیروز نوشتم فاراک خریدم و به شوخی نوشتم قرص ارامبخش هم خریدم ولی واقعا جدی گفتم
ریسک این 3 سهم واقعا بالاست ...ولی هر سقوطی همیشه صعودی را نیز در پی دارد
الان سهم اصلی من وصنعته و ازش مطمئن هستم و هر روز هم
با خیال راحت تو منفی میخرم .....
قطعا مطمئن باشید امسال سال تجهیزاتیهاست ولی خب باید صبور بود ...

آریو
2011/05/24, 22:32
اریو عزیز
شرایط الان تقریبا تا حدودی برای همه یکسانه
خود من پارسال با بیمه دانا تا مرز ورشکستگی پیش رفتم ولی خب نباید ناامید شد
البته این 3 سهم در چندین سال گذشته همیشه حاشیه ساز بوده و خب وقتی خریدی باید ......
من دیروز نوشتم فاراک خریدم و به شوخی نوشتم قرص ارامبخش هم خریدم ولی واقعا جدی گفتم
ریسک این 3 سهم واقعا بالاست ...ولی هر سقوطی همیشه صعودی را نیز در پی دارد
الان سهم اصلی من وصنعته و ازش مطمئن هستم و هر روز هم
با خیال راحت تو منفی میخرم .....
قطعا مطمئن باشید امسال سال تجهیزاتیهاست ولی خب باید صبور بود ...

کاپتان جان منظور من صدرا و تجهیزاتیا نبودن .... نظر من بیشتر رو کلیت بازار بود .... من خیلی از این بابت ناراحتم که حتی اگه بازار برگرده البته با کلی دعا و ورد خوندن جنگیر و رمال و جادوگر ما تازه قراره از ضررامون خارج شیم علی رغم اینکه خریدامون تو منفی و سطوح حمایتی انجام داده بودیم......
بنده به شخصه اصلا تو این شرایط قصد خرید نداشتم فقط برای یه نوسان سهامدار حفاری شدم دقیقا تو روزی که سیستم معاملاتی بهم ریخته بود و معاملات 45 دقیقه عصری انجام شد خرید من دوبل انجام شد و دوبرابر رفتم تو ضرر هر چقدر هم از طریق کارگزارم نامه زدیم به بورس هیچ جوابی نگرفتم ... اما ناراحت نیستم ...این یه تجربه جدید
به نظر من انتخاب سهم خیلی مهمه گرایش ما بیشتر باید رو بازده نقدی باشه تا قیمتی البته در شرایط فعلی ...با توجه به نرخ سود بانکی باید سهام با پی به ای پایین خرید کنیم تا تحت هر شرایطی از نرخ سود بانکی عقب نباشیم و تحت هر شرایطی بازگشت سرمایه ما کوتاه و کوتاه تر بشه ..........منفی شدن بازار قبلی و برگشت بازار فرصت خوبی بود در بازنگری پورتفوی هر فرد که همون موقع هم بهش اشاره کردم
آرزو میکنم نه تنها تجهیزاتیا برگردن بلکه کل بازار برگرده تا همه بچه ها از ضرر خارج شن :x

امیر2309
2011/05/25, 09:09
مديرعامل صدرا در گفتوگو با فارس اعلام كرد:
عدم اثر تحريمها براي صدرا و اعمال افزايش سرمايه قبل از تير

خبرگزاري فارس: مديرعامل شركت صدرا با اعلام اينكه تحريم هاي قلبي اثري بر عملكرد اين شركت نداشته و تحريم هاي جديد هم بايد ارزيابي شود، از روند مثبت فعاليت ها و پروژه ها و اعمال افزايش سرمايه تا قبل از برگزاري مجمع سالانه خبر داد.

مهدي اعتصام در گفت و گو با خبرنگار اقتصادي فارس، در رابطه با تحريم هاي جديد غرب براي شركت هاي ايراني مانند صدرا اظهار داشت: اين شركت در گذشته هم مورد تحريم واقع شده و اين اقدام دولتهاي غربي موضوع تازه اي نيست چرا كه صدرا به رغم تحريم هاي قبلي به فعاليت هاي خود ادامه داده و با لحاظ كردن شرايط در عملكردهاي خود مشكلي نداشته است.
وي افزود: اين درحالي است كه خريدهاي تجهيزات و لوازم مورد نياز صدرا براي اجراي پروژه هاي در دست اجرا انجام شده و تا سه چهار روز آينده اولين محموله كالا را تحويل خواهيم گرفت. علاوه براين نه تنها فعاليت هاي اين شركت در ديگر پروژه ها مانند فازهاي 17 و 18 ، 22 تا 24 پارس جنوبي در حال انجام بوده و تاكنون هم مشكلي در اجرا و دريافت ها نداشته ايم بلكه به تازگي فعاليت اجرايي پروژه جك آپ صدرا هم شروع شده است.
اعتصام در برابر اين سئوال كه دراين شرايط چه توصيه اي به سهامداران اين شركت دارد پاسخ داد: قيمت سهام صدرا متاسفانه تحت تاثير جو رواني قرار گرفته و به اعتقاد ما به رغم فعاليت هاي مثبت، بهاي سهام اين شركت بي رويه نزول كرده است.
وي افزود: اين در حالي است كه در صدد اعمال افزايش سرمايه اي تا قبل برگزاري مجمع سالانه هستيم كه با نهايي شدن گزارش حسابرس و خارج شدن از ماده 141 قانون تجارت اعمال خواهد شد. مجمع سالانه صدرا هم در مهلت قانوني و حداكثر تا پايان تيرماه برگزار خواهد شد.
انتهاي پيام/ص

طيب
2011/05/25, 09:10
خبرگزاري فارس: مديرعامل شركت صدرا با اعلام اينكه تحريم هاي قلبي اثري بر عملكرد اين شركت نداشته و تحريم هاي جديد هم بايد ارزيابي شود، از روند مثبت فعاليت ها و پروژه ها و اعمال افزايش سرمايه تا قبل از برگزاري مجمع سالانه خبر داد.

کاشف
2011/05/25, 09:20

مهدي اعتصام در گفت و گو با خبرنگار اقتصادي فارس، در رابطه با تحريم هاي جديد غرب براي شركت هاي ايراني مانند صدرا اظهار داشت: اين شركت در گذشته هم مورد تحريم واقع شده و اين اقدام دولتهاي غربي موضوع تازه اي نيست چرا كه صدرا به رغم تحريم هاي قبلي به فعاليت هاي خود ادامه داده و با لحاظ كردن شرايط در عملكردهاي خود مشكلي نداشته است.
وي افزود: اين درحالي است كه خريدهاي تجهيزات و لوازم مورد نياز صدرا براي اجراي پروژه هاي در دست اجرا انجام شده و تا سه چهار روز آينده اولين محموله كالا را تحويل خواهيم گرفت. علاوه براين نه تنها فعاليت هاي اين شركت در ديگر پروژه ها مانند فازهاي 17 و 18 ، 22 تا 24 پارس جنوبي در حال انجام بوده و تاكنون هم مشكلي در اجرا و دريافت ها نداشته ايم بلكه به تازگي فعاليت اجرايي پروژه جك آپ صدرا هم شروع شده است.
اعتصام در برابر اين سئوال كه دراين شرايط چه توصيه اي به سهامداران اين شركت دارد پاسخ داد: قيمت سهام صدرا متاسفانه تحت تاثير جو رواني قرار گرفته و به اعتقاد ما به رغم فعاليت هاي مثبت، بهاي سهام اين شركت بي رويه نزول كرده است.
وي افزود: اين در حالي است كه در صدد اعمال افزايش سرمايه اي تا قبل برگزاري مجمع سالانه هستيم كه با نهايي شدن گزارش حسابرس و خارج شدن از ماده 141 قانون تجارت اعمال خواهد شد. مجمع سالانه صدرا هم در مهلت قانوني و حداكثر تا پايان تيرماه برگزار خواهد شد.
انتهاي پيام/ص

امیر2309
2011/05/25, 09:38
فتتاح فازهاي باقي مانده پارس جنوبي، تكرار حماسه فتح خرمشهر
خبرگزاري موج - شادي حماسه فتح خرمشهر با افتتاح فازهاي باقي مانده پارس جنوبي تكرار خواهد شد.

به گزارش موج به نقل از پايگاه اطلاع رساني شركت ملي نفت ايران، سيد پيروز موسوي مديرعامل سازمان منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس در مراسم دومين گردهمايي ايثارگران منطقه ويژه پارس كه به مناسبت سالروز آزادي خرمشهر با حضور مديران ارشد صنعت نفت، گاز و پتروشيمي در مركز همايش هاي خليج فارس عصر ديروز (3 خرداد) برگزار شد با بيان اين مطلب گفت: ايثار گري رزمندگان در روز فتح خرمشهر به حافظه ماندني ملت ايران تبديل شده است.
وي با اشاره به سخنان امام راحل يادآورشد: فتح خرمشهر تنها فتح خاك كشور نيست، بلكه فتح ارزش هاي انقلاب اسلامي ايران است و 35 روز مقاومت گواه اين سخن امام راحل است.
موسوي خاطرنشان كرد: جان فشاني و ايثارگري رزمندگان اسلام در روز سوم خرداد باعث ايجاد تهييج عمومي، بروز احساسات پاك مردم و تقويت روحيه اعتماد و خودباوري در ملت ايران شد.
وي با بيان اينكه يكي از ويژگي هاي حماسه سوم خرداد، وحشت كشور آمريكا و هم پيمانانش بود گفت: فتح خرمشهر به دست رزمندگان اسلام، تمام معادلات سياسي و نظامي دشمن را بهم ريخت و باور پيروزي ايران براي دشمن مشكل بود؛ به طوري كه بعد از گذشت 24 ساعت از فتح خرمشهر به دست نيروهاي ايراني، اخبار آن را منتشر نكردند.
مديرعامل سازمان منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس، تاكيد كرد: با توجه به سال جهاد اقتصادي و تلاش متخصصان ايراني براي توسعه فازهاي باقي مانده پارس جنوبي و تحريم هاي بين المللي عليه ايران در واقع ما مانند گذشته در حال جهاد هستيم و دشمن آرايش نظامي خود را تغيير داده و منتظر است ببيند ايران با وجود تحريم ها چه خواهد كرد.
وي افزود: در سال جهاد اقتصادي با وجود نيروهاي متخصص داخلي، ملت ايران توانسته به پيشرفت خود در فازهاي باقي مانده پارس جنوبي بدون حضور و كمك بيگانگان ادامه دهد.
موسوي تاكبد كرد: وحشت امريكا و هم پيمانانش بار ديگر با تلاش و ايثارگري نيروهاي داخلي در توسعه پارس جنوبي بايد تحقق يابد.
مديرعامل سازمان منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس، تصريح كرد: راه روشن آينده كشور به طور يقين با انديشه و اراده ملي تحقق خواهد يافت.

pani
2011/05/25, 09:55
متاسفانه

صدرا هم رفت واسه دابل زیگزاگ WXY (به نمودار زیر دقت کنید!!)

http://uploadtak.com/images/hx5f4fud8kwvfxbf793k.png (http://uploadtak.com/)

سلطان زمان
2011/05/25, 10:50
يعني كسي اينجا يه تحليل بدونه اما و اگر نداره
كه فيلد هم نشه بتونيم بهش اتكا كنيم
بدونه اما و اگر بگه مثلا صدرا تا فلان جا قطعا ميريزه به فلان دليل و ازفلان جا به بعد جريانش فلان ميشه
البته ميدونم دوستان زحمت بسيار كشيدن و بازار هم رم كرده حالا به هر دليلي
ولي فكر مي كنم برا همچي مواقعي هم بايست يه تحليل جامع جواب بده . يا من اشتباه ميكنم

farhad61
2011/05/25, 10:52
به نظر من با این شیبی که صدرا گرفته اولین حمایت 174 بعد 161 و در نهایت 142 هست

http://amx.webege.com/images/32aca3a1e345.png

خدا به سهامداراش صبر بده

ARYO
2011/05/25, 10:58
بدونه اما و اگر بگه مثلا صدرا تا فلان جا قطعا ميريزه به فلان دليل و ازفلان جا به بعد جريانش فلان ميشه
ولي فكر مي كنم برا همچي مواقعي هم بايست يه تحليل جامع جواب بده . يا من اشتباه ميكنم

دوست عزيز در شرايط فعلي كه آيتم هاي سيستماتيك مختلفي دارن رو بورس اثر ميذارن مثل مسئله ظهور... جريان انحرافي...گزارش اخير آژانس هسته اي ... تحريم هاي جديد اتحاديه اروپا كه حتي به دانشگاه بهشتي هم رحم نكرده ...انفجار پالايشگاه هاي و پتروشيمي ها .... انتظار داريد كه سهم مثلي صدرا كه در شرايط عادي نميشه دستشو خوند تحليل بدون فيلد ارائه بشه ... غير ممكنه ... در شرايط فعلي ارائه تحليل از شركت هايي كه وضعيت بنيادي عالي دارن كار خيلي خيلي سختيه ....به نظر من فقط رو سهمايي كه از لحاظ بنيادي شرايط عالي دارن كار كنيد دوست عزيزم ... شركت هايي پي به اي پايين دارن ... سود تقسيمي خوب دارن ... سود انباشته دارن ... توليد و مصرف داخلي دارن ... تعديل مثبت تو دل خودشون دارن علي رقم پي به اي پايين و ...

سلطان زمان
2011/05/25, 11:14
ولي فكر مي كنم برا همچي مواقعي هم بايست يه تحليل جامع جواب بده . يا من اشتباه ميكنم .
Aryo نوشته
دوست عزيز در شرايط فعلي كه آيتم هاي سيستماتيك مختلفي دارن رو بورس اثر ميذارن مثل مسئله ظهور... جريان انحرافي...گزارش اخير آژانس هسته اي ... تحريم هاي جديد اتحاديه اروپا كه حتي به دانشگاه بهشتي هم رحم نكرده ...انفجار پالايشگاه هاي و پتروشيمي ها .... انتظار داريد كه سهم مثلي صدرا كه در شرايط عادي نميشه دستشو خوند تحليل بدون فيلد ارائه بشه ... غير ممكنه ... در شرايط فعلي ارائه تحليل از شركت هايي كه وضعيت بنيادي عالي دارن كار خيلي خيلي سختيه ....به نظر من فقط رو سهمايي كه از لحاظ بنيادي شرايط عالي دارن كار كنيد دوست عزيزم ... شركت هايي پي به اي پايين دارن ... سود تقسيمي خوب دارن ... سود انباشته دارن ... توليد و مصرف داخلي دارن ... تعديل مثبت تو دل خودشون دارن علي رقم پي به اي پايين و ...

roohe-khashen
2011/05/25, 12:58
با احترام زیادی که برای دوستان تکنیکالیست قائل هستم اما متاسفانه نه صدرا بلکه هیچ سهم دیگری فعلا قابل بررسی تکنیکال نمیباشد حداقل با این اوضاغ بازار .

امیر2309
2011/05/25, 16:55
روز ميلاد حضرت الزهرا (س) آغاز شد:
مدير پروژه توسعه فازهاي 15 و 16 پارس جنوبي در شركت از آغاز عمليات لولهگذاري فاز 16 اين ميدان مشترك در روز ميلاد باسعادت حضرت حضرت فاطمه الزهرا (س)خبر داد.

farhad.fathi
2011/05/25, 17:06
ولي فكر مي كنم برا همچي مواقعي هم بايست يه تحليل جامع جواب بده . يا من اشتباه ميكنم .
Aryo نوشته

من دارم که مطمئنم تا اونجا میریزه و اگر تا اونجا بریزه بهتره و باید بریزه
به شرط اینکه کسی دعوام نکنه کسی دعوام نکنه میگم :">

behnam
2011/05/25, 18:07
متاسفانه

صدرا هم رفت واسه دابل زیگزاگ WXY (به نمودار زیر دقت کنید!!)

http://forums.boursy.com/[/URL][/IMG]

سلام پانی خانم
انتهای این موج نزولی کجاست ؟ 175-170 ؟

سلطان زمان
2011/05/25, 18:53
من دارم که مطمئنم تا اونجا میریزه و اگر تا اونجا بریزه بهتره و باید بریزه
به شرط اینکه کسی دعوام نکنه کسی دعوام نکنه میگم :">
جناب فرهاد
بسم الله يعني چه مگه كسي طلبكار شماست كه دعوات كنه
تحليلتو بيار بالا برادر

امیر2309
2011/05/25, 19:47
مستطيل شيشه اي تالار

بورس به دنبال بهانه می گردد !؟

هیچ کس پیش بینی چنین چهارشنبه سیاهی که با افت 571 واحدی شاخص همراه باشد را برای بورس نمی کرد. افتی که پس از افت های 636 و 579 واحدی روزهای یازدهم اردیبهشت ماه سال جاری و پنجم آبان ماه سال 87 بی سابقه بوده است .

با اتمام ساعات معاملات روز چهارشنبه 90.03.04 شاخص بازار اول ( تالار اصلي ) با 509 واحد کاهش به رقم 21431 واحد رسيد . همین وضعيت را در شاخص بازار دوم (تالار فرعي) شاهد هستيم بطوريكه شاخص تالار فرعي در اين روز با ثبت 488 واحد کاهش عدد 30848 واحد را تجربه كرد. شاخص كل نيز در روز جاري با 571 واحد افزایش به رقم 25290 واحد رسيد.
گفتني است ارزش كل معاملات اين روز به رقم 2922 میلیارد ریال رسید.

همچنین در این روز سرمایه گذاری صنعت نفت با 0.4 واحد افزایش شاخص ، بیشترین تاثیر مثبت را بر جا گذاشت و در مقابل مخابرات با 95 واحد کاهش ، بیشترین تاثیر منفی را بر روی شاخص داشت.

در حالی که تا روز گذشته ابهام در وضعیت سیاسی کشور مهمترین ریسک بازار به شمار می رفت ، شب گذشته با اعلام لیست جدید شرکت های تحریم شده از طرف اتحادیه اروپا ، شاهد ورود موج منفی وحشتناکی به بورس بودیم ، به گونه ای که از حدود 220 نمادی که در روز جاری تحت معامله قرار گرفتند تنها حدود 30 نماد در نوسانات مثبت تحت معامله قرار گرفتند که البته این نمادها همگی مربوط به شرکت های کوچک و بی تأثیر بورس بودند و در مجموع حتی دو واحد تأثیر مثبت را نیز بر شاخص کل موجب نشدند.

اما نکته جالب در مورد معاملات امروز بورس که کاملاً به چشم می آمد ، معاملات پر حجم در نمادهای تسهیلات مسکن بورس بود که در نهایت همگی نیز با صف خرید و در نوسان مثبت 5 درصدی به کار خود پایان دادند و عرضه ها در بازار جوابگوی تقاضاهای پرشمار برای آنها نبود .

مسئله ای که به هیچ وجه به مذاق بورس بازان خوش نیامده و سیگنال هایی که از این استقبال به بیرون صادر می شود مبنی بر رونق گرفتن بخش مسکن و به تبع آن خروج بخشی از نقدینگی وارد شده به بورس در این سال های رکود بخش مسکن و ساختمان خواهد بود . سیکلی که در سال های گذشته نیز از بورس به مسکن و از مسکن به بورس تکرار شده است و از شواهد اینگونه بر می آید که اینبار نوبت به خروج رکود از بخش مسکن و انتقال آن به بورس باشد . موردی که با انتشار اخباری مبنی بر افزایش 50 درصدی قیمت اجاره بها و 50 تا 100 هزار تومانی فروش هر متر مربع آپارتمان مسکونی در تهران نسبت به سال گذشته ، چندان دور از ذهن نیز نمی باشد . مخصوصاً که در هفته آتی ، دومین مرحله واگذاری از مسکن مهر را در شهر تهران شاهد خواهیم بود و نرخ های محصولات مورد استفاده در ساخت مسکن نیز سیر صعودی به خود گرفته اند .

هر چند که شرایط بورس امروز با گذشته تفاوت های فراوانی کرده و به لحاظ تعداد شرکتها حجم و ارزش معاملات روزانه ، تعداد حقیقی ها و حقوقی های فعال و . . . بازار سرمایه کشور قابل مقایسه با گذشته نمی باشد ولی به هر حال نگرانی هایی را برای سرمایه گذاران در این بازار ایجاد نموده و اکثریت آنها ترجیح به نقد کردن پرتفوهای سرمایه گذاری خود می دهند تا حداقل از نوسانات منفی کوتاه مدت بازار خود را مصون سازند و اگر مجالی بود پس از چندی استراحت و دوری از هیاهوی بازار ، دوباره پا به تالار معاملات گذاشته و مطابق با گذشته به خرید و فروش بپردازند .

همه این موارد در حالی است که روز گذشته در همایش ملی پذیرش بنگاه های اقتصادی در بورس اوراق بهادار همه مسولین بلند پایه بورس و اقتصاد کشور از حمایت قوی از بازار سرمایه و مزایای فراوران آن برای شرکتها صحبت کرده بودند و هیچ کس پیش بینی چنین چهارشنبه سیاهی که با افت 571 واحدی شاخص همراه باشد را برای بورس نمی کرد.

افتی که پس از افت های 636 و 579 واحدی روزهای یازدهم اردیبهشت ماه سال جاری و پنجم آبان ماه سال 87 بی سابقه بوده است .

امیر2309
2011/05/25, 20:27
آخرین بروز رسانی در سه شنبه, ۰۳ خرداد ۱۳۹۰ ساعت ۲۰:۴۶
نوشته شده توسط خبرنگار
سه شنبه, ۰۳ خرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۰۳

صنعتی دریایی ایران

بسیاری از سهامداران شرکت صنعتی دریایی ایران نسبت به عملکرد مدیران این شرکت معترض بوده و از مسئولان سازمان بورس تقاضا دارند نسبت به دریافت اطلاعات و شفاف سازی کامل از عملکرد شرکت صدرا اقدام نمایند.

آنها معتقدند چگونه ممکن است شرکتی از سوی مدیریت خود در سال گذشته و به هنگام اخذ سمت مدیریت عاملی در قیمت 270 تومان مورد اعتراض قرار گیرد که چرا شرکتی با این حجم قرار داد باید چنین قیمتی داشته باشد؟؟؟؟؟؟ اما در حال حاضر و با حجم بالای قرار دادهای فعلی در قیمت 200تومان با صف فروش میلیونی همراه شود.

سهامداران شرکت صدرا می گویند شرکتی که سال جدید را با دیدار مقام معظم رهبری از عسلویه و پارس جنوبی آغاز کرده چگونه ممکن است در سال جهاد اقتصادی با سرمایه مردم و سهامداران حقیقی و جزء ، در جهت مخالف آن حرکت کند و باعث از بین رفتن سرمایه اندک آنها شود.

سهامداران شرکت صنعتی دریایی ایران از مقامات سازمان بورس اوراق بهادار انتظار دارند نسبت به دریافت اطلاعات و شفاف سازی کامل در مورد وضعیت این شرکت با توجه به حجم بالای قراردادهای دریافتی در سال مالی جدید، اقدامات لازم را به عمل آورده تا سرمایه آنها بیش از این کاهش نیابد و یا با ضرر هنگفت از آن خارج نشوند .

این سهامداران منتظر پاسخگویی سریع و صریح مسئولان ذیربط در سازمان بورس اوراق بهادار می باشند.

آنها می گویندهمانگونه که مسئولان در بازاری مثبت و صعودی , مردم را به سرمایه گذاری در بورس تشویق می کنند ، در چنین شرایطی که پیش آمده و بازار با سیر نزولی همراه شده نیز باید پاسخگوی خیل عظیم سهامداران باشند.

farhad.fathi
2011/05/25, 21:28
جناب فرهاد
بسم الله يعني چه مگه كسي طلبكار شماست كه دعوات كنه
تحليلتو بيار بالا برادر

بابا شوخی کردم

تحلیل تکنیکال تو بازار ما شاید 120 تا 30 درصد جواب بده
البته تو بعضی از سهمها که سهامدار عمدش پایه رو تکنیکال چیده تا 90 درصد هم جواب میده اما ؟؟؟!!!
تو صدرا و سهمهایی اینچنینی که حیثیتی و بعضا سیاسی شده اند تکنیکال 10 درصد کار هم نیست

شاید بهترین خبر که بتونه صدرا رو تکون اساسی بده همین بحث تحریمه

کشورهای اروپایی و امریکا وقتی تحریم رو انجام میدند تو یه بازه 1 ساله میاند شرکتهایی که مورد تحریم قرار گرفتند بررسی میکنند اگر شرکت رو به نابودی باشه میاند یه جنجال خبری راه میندازند که تحریمها جواب داده و ال شده و بل

و اونطرف قضیه مسئولین ما خوب این مسئله رو درک میکنند و به زور هم که شده تحریمها رو خنثی میکنند
اولین واکنش مثبت نسبت به تحریمها خبر امروز مصاحبه اعتصام بود

الن هیچ کس تو بازار نمیدونه چی میشه
پیروز میدان اونهایی هستند که این روزها خریدند و میخرند

farhad.fathi
2011/05/25, 21:37
188

pani
2011/05/25, 23:21
سلام پانی خانم
انتهای این موج نزولی کجاست ؟ 175-170 ؟

با سلام.

ببینید تو نموداری که گذاشتم موج b داخل مربع صورتی چون بیشتر از 61.8 موج a ریتریس داشته امیدواری رو به برگشت سهم از سطح 188 تومان معادل 121.7 ext موج a خیلی زیاد کرده.

حمایت بسیار قوی بعدی سطح 138.1 موج a معادل 176 تومان است.

وحید 20
2011/05/26, 00:57
احتمالا بازار از هفته بعد به دلیل افت شدیدی که داشته اگر مثبت هم نشود از شدت منفی کاسته شده و شاهد جمع شدن صف های فروش اکثر سهم ها و مثبت شدن برخی خواهیم بود که درصورت برگشت بازار به مثبت اکثر سهم ها با قیمتهای فعلی پتانسیل رشد خواهند داشت.
افت امروز شاخص سومین افت شدید شاخص بود که معمولا بعد از چنین افتهایی بازار تغییر جهت میدهد.
مسائل سیاسی داخلی و خارجی و.... هم بهانه ای بیش نبوده و نیست.

حامد
2011/05/26, 11:03

pani
2011/05/26, 12:30
آیا فردا صدرا و فاراک به سطوح حمایتی زیر پاسخ میدهند؟

صدرا:
http://up.iranblog.com/images/ouohgxsom66b2j1ytf61.png (http://up.iranblog.com/)

فاراک:
http://up.iranblog.com/images/omjpcm6zb9s2h24ol0h.png (http://up.iranblog.com/)

امیر2309
2011/05/26, 16:11
95 هزار نفر شاغل در پارس جنوبی فقط 8 هزار نفر ماندهاند
آفتاب: نماینده دشتی و تنگستان در تذکری شفاهی از نمایندگان خواست تا تحقیق و تفحصی از آمار ارائه شده دولت در موضوع بیکاری را آغاز کنند.

سید محمدمهدی پورفاطمی، در این تذکر با بیان این که آمار اشتغال واقعی نیست، گفت: از مسئولان میخواهیم از این دروغها کمتر بگویند.

این نماینده مجلس با بیان این که در استان بوشهر 95 هزار نفر در پارس جنوبی مشغول به کار بودند اما در حال حاضر تنها زیر 8 هزار نفر مشغول به کار هستند، گفت: اقایان چطور میگویند که بیکاری کم شده است.

وی افزود: آمار اشتغال دولت غیرواقعی است و باید از آقای احمدینژاد بپرسیم این آمار غلط را از کجا میآورد؟

وی با بیان این که در شهرش جوانهای فوقلیسانس دنبال شغل نگهبانی هستند، افزود: از نمایندگان میخواهم تحقیق و تفحص کنید که آمار بیکاری را از کجا آوردهاند و سخنانشان در مورد اشتغال غیرواقعی هست و استدعا داریم مسأله بیکاری را رفع کنند.

وی تصریح کرد: از زمانی که کالای همراه ملوان در بوشهر تعطیل شده، ۳۸۰ هزار نفر در بوشهر بیکار شدند و با این وجود رئیسجمهور میگوید بنا دارد ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار شغل ایجاد کنند.

شکور اکبرنژاد نماینده تبریز هم در تذکری شفاهی از بیکاری و رکود بازار به عنوان درد مشترک همه شهرهای ایران یاد کرد و از هر سه قوه خواست برای این مشکل فکری کنند.

به گفته وی جوانها در دانشگاهها تحصیل میکنند و مدارک عالی علمی را بهدست میآورند حتی به کاری پایینتر از شأن خود راضی هستند اما همین کارها نیز برای آنان وجود ندارد.

این نماینده خطاب به مسئولان دولتی گفت: تا کی باید فقط نظارهگر باشیم؟!

اکبرنژاد در مورد اجرای ضعیف هدفمندی یارانهها هم هشدار داد و افزود: با توجه به اخراج بسیاری از کارگران و تعطیلی بسیاری از کارخانهها این فرصت را برای مردم تبدیل به یک تهدید شده است.

وی با بیان اینکه بانکهای تهران امکان پرداخت تسهیلات بیشتری به مراکز تولیدی دارند، گفت: بسیاری از قطعهسازان مجبورند برای خرید فولاد مورد نیاز خود به تهران بیایند.

بابک پناهی
2011/05/26, 16:28

بر پدر آدم حیله گر و دروغگو لعنت ;) اعتصام جان ما خودمون کارگردان فیلمای اکشنیم دیگه ئاسه ما نه که عزیز دل برادر ;;)

amir3236
2011/05/26, 20:49
موج نزولی اخیر 5 موجیه که توموج 5 آن هستیم .یه فیبو از موج 3 هدف 161.8 درصدآن 196 نشون میده .به نظرمن اگه صدرا تو این قیمتها برنگرده میتونه تا148 نزول کنه که درنمودار پیداست .

http://up.iranblog.com/images/3scu0zwkm40jbooee6g.png

آریو
2011/05/26, 22:16
دوستان عزیزی که صدرا دارن مصاحبه اخیر مدیر عامل صدرا با فارس خبر خیلی خوبی میتونه براشون باشه ....این یعنی که مجموعه صدرا از اینکه واقعا صدرا داره این اتفاق برا قیمتش میوفته ناراحته ... صدرا با یه تعدیل مثبت میتونه یه جهش 100 در صدی رو تجربه کنه و تا زمانی که صدرا بسته میشه فاراک و آذراب هم پشت سرش خودشونو از این افت قیمتی نجات میدن و رشد میکنن....صدرا اینقدر از جاهای مختلف سوداوریش زده که فقط یکیشو ازاد کنه میتونه یه تعدیل 50 تا 100 درصدی بده ....اما نکته اصلی اینه که باید بستر براش آماده باشه که این بستر بازار متعادل و آرامه ....
تجربه من از صدرا
بار اول با 45 درصد ضرر از سهم خارج شدم و سهم 200درصد رشد کرد یعنی سه برابر.......خرید 245 خروج 143 و رشد سهم تا 400
یک سال بعد خرید 290 رفتن تو ضرر تا 216 و نگهداری سهم و در نهایت با 2.5 درصد ضرر خارج شدم

اما برای بار سوم یه نگاهم به صدرا و یه نگاهم به آذراب انتخاب خیلی سخته فکر کنم آذراب رو انتخاب کنم
ولی در رشد صدرا و برگردوندن سهم به محدوده های قبلی شکی ندارم فقط یه باز و بسته شدنه همین صدرا تا بوده همین بوده

آرزو میکنم دوستان هر چه زودتر از ضرر خارج بشن .... مطمئنم چیزی جز این نیست

کاشف
2011/05/26, 22:17
=d>=d>=d>
بر پدر آدم حیله گر و دروغگو لعنت ;) اعتصام جان ما خودمون کارگردان فیلمای اکشنیم دیگه ئاسه ما نه که عزیز دل برادر ;;)

Atisaz2010
2011/05/26, 22:23
ريزش تا 150 تومن پيشبيني ميشود

esi_mohammadi
2011/05/26, 22:51
ريزش تا 150 تومن پيشبيني ميشود

سلام دوسته من
اگر قیمتی را برای آینده سهم متصور هستید لطفا با ذکر دلیل و ارائه تحلیل بیان کنید که کلا جو سازی منفی و روانی روی سهم صورت نگیرد و دوستان بتونند از تحلیل های ارائه شده بهترین تصمیم را اتخاذ کنند
با تشکر از شما

Ehsan Am
2011/05/26, 23:22

بابک جان یه بچگی کرد و یه چیزی گفت. :)
حرفم نزنه میگن لاله یارو :)
ولش کن از فیلمت بگو :)))
تو این بازار خروج با 40 50 % ضرر یعنی کلاتو بنداز بالا که روز شانسته :)

سلطان زمان
2011/05/27, 00:05
تجربه من ميگه تو اين قيمتها فروش به صلاح نيست

meysam
2011/05/27, 00:15
ببخشید که این نظر را میدم
فکر می کنم جناب اتی ساز 2010اصلا کاری با بورس ندارند ایشان فقط می خواهند اون تبلیغ را بکنند و برای خود زیر مجموعه بگیرند و فقط به فکر bmw x6 هستند
بازم از تمام دوستان عذر خواهی می کنم

pani
2011/05/27, 13:36
افت صدرا تا کجا؟

سهم از قیمت 43 تومان در طی 5 موج به قیمت 420 تومان رسید که تحلیلگرها این حرکت صعودی را 1 بزرگ در نظر میگیرند و بدین صورت سهم همینک در موج 2 بزرگ میباشد .

هنگامیکه صدرا پس از افت از محدوده 420 به 200 تومان که میدل لاین چنگال نزولی بود رسید حرکت رو به بالایی را آغاز کزد که اکثر تحلیلگرها با توجه به اینکه یه اصلاح بیش از 50% فیبوناچی تکمیل شده بود این صعود را حرکت به سوی 3 بزرگ تلقی کردند و در حالیکه همگان منتظر شکست بال بالایی چنگال بودند با مقاومت جدی این ناحیه مواجهه شدند و در واقع سهم بسوی یکی از نادرترین الگوهای تصحیحی یعنی wxy حرکت کرد...

حال افت صدرا تا کجا؟

این الگوی نزولی قدرتمند در برخورد با میدل لاین چنگال که در نزول قبلی سهم از 420 تا 200 مانع افت بیشتر سهم شد در پیش روی سهم قرار گرفته و سهم در محدوده 150-156 به میدل لاین چنگال میرسد.

اما حمایتها:

همانگونه که در تحلیل قبل میبینید سهم یه محدوده حمایتی خوب در محدوده معاملات فردا دارد.(محدوده 195)و شکل گیری احتمالی نقطه d در الگوی پروانه صعودی در تراز 1.27فیبوی ext بازوی xa

حمایت بعدی محدوده 187 تومان واقع است که حمایت بسیار جدی سهم میباشد که در تراز 61.8 فیبوی بلند مدت (کل حرکت سهم از 43 تا 420 تومان ) و 127.2 فیبوی کوتاه مدت قرار دارد.

حمایت 176 تومان حمایت بعدی سهم میباشد که در تراز 138.2 فیبوی ext موج a دوم قرار دارد.

167 تومان بدلیل شکل گیری احتمالی نقطه d در الگوی پروانه صعودی در تراز 1.618 فیبوی ext بازوی XA

و حمایت بعدی حمایت بسیار پرقدرت محدوده 150-156 تومان میباشد.به دلایل زیر:

1- برخورد با میدل لاین چنگال نزولی که در نزول قبلی سهم در مقابل افت بیشتر مقاومت کرد(در نمودار زیر به دایره آبی رنگ توجه کنید)

2- مجاورت با فیبوی 161.8 موج A دوم.

3- تکمیل نقطه Y در الگوی WXY.

و...

حمایت بعدی که احتمال افت تا ان محدوده بسیار بعید است مثل اینکه بطور مثال شاخص به 20000 برسد و ...

محدوده 124 تومان معادل فیبوی 78.6 کل مجموع حرکت سهم از 43 تا 420 است.

http://up.iranblog.com/images/gqocg10jkawcqto04b.png (http://up.iranblog.com/)

امیر2309
2011/05/27, 16:28
فرمانده قرارگاه خاتم*الانبياء با اشاره به اينكه *ساخت دو دستگاه ريگ (دكل) حفاري در شركت* صدرا در بوشهر آغاز شده است، گفت: توسعه اين امر موجب كاهش وابستگي به كشورهاي خارجي است.

سردار قاسمي با بيان اينكه *ساخت تاپ*سايد درصنايع آف*شور *در كشور انجام مي*شود و در اين*باره وابستگي به خارج نداريم، گفت: هم*اكنون 10 فاز جديد در پارس جنوبي آغاز شده و هر كدام از اين فازها حجم گسترده*اي دارند، تا قبل از اين، فازها دو سكويي بود اما هم*اكنون به 4 سكويي تبديل شده است.
فرمانده قرارگاه خاتم*الانبياء گفت: در ميدان فارسي و ميدان پارس شمالي نيز سكوها نيازمند نوسازي و تعويض هستند و اين امر الزام توسعه صنايع آفشور كشور را روشن*تر مي*نمايد.

فرمانده قرارگاه خاتم*الانبياء با اشاره به اينكه در بخش انتقال خطوط لوله دريايي در شركت صدرا شناورهاي لوله*گذار ساخته مي*شود، تصريح كرد: در زمينه استخراج به پيشرفت كافي دست نيافته*ايم اما در ساخت تجهيزات آفشور و لوله*گذاري به خودكفايي رسيده*ايم.

http://www.boursetimes.ir/index.php?...8&catid=3:main

امیر2309
2011/05/27, 16:55
فازهاي 15 و 16 پارس جنوبي صورت گرفت؛

بارگيري لولههاي فاز 16 با بيش از 6 بارج
خبرگزاري فارس: مدير پروژه توسعه فازهاي 15 و 16 پارس جنوبي از بارگيري لولههاي فاز 16 با بيش از 6 بارج خبر داد.

به گزارش خبرگزاري فارس از عسلويه، عباس حاجيقاسمي در جمع خبرنگاران اظهار داشت: فازهاي 15 و 16 از مهمترين فازهاي در حال احداث در پارس جنوبي است كه به منظور توليد روزانه 50 ميليون متر مكعب گاز طبيعي و توليد روزانه 80 هزار بشكه ميعانات گازي و توليد سالانه 1.5 ميليون تن گاز مايع راهاندازي ميشود.
وي افزود: توليد سالانه يك ميليون تن اتان به منظور تامين خوراك واحدهاي پتروشيمي و توليد روزانه 400 تن گوگرد نيز از ديگر اهداف احداث اين فازهاست.
مدير پروژه توسعه فازهاي 15 و 16 پارس جنوبي در ارتباط با تاسيسات دريايي و ساحلي اين فازها خاطرنشان كرد: دو سكوي حفاري توليد شامل 24 حلقه چاه و دو رشته خط لوله 32 اينچ دريايي انتقال گاز به طول تقريبي 100 كيلومتر، دو خط لوله 4.5 اينچي انتقال محلول گلايكول به طول تقريبي 100 كيلومتر از جمله اين تاسيسات است.
حاجيقاسمي تصريح كرد: واحدهاي شيرينسازي گاز و سرويسهاي وابسته نيز از جمله تاسيسات اين فازها هستند.
مدير پروژه توسعه فازهاي 15 و 16 پارس جنوبي از آغاز عمليات لولهگذاري فاز 16 خبر داد و افزود: بيش از شش بارج، بارگيري لولههاي اين فاز را به عهده دارند، ضمن اينكه شناور سيمستر هماكنون در محل پروژه مستقر و كار لولهگذاري اين فاز را آغاز كرده است.
حاجيقاسمي يادآور شد: همچنين ساخت 48 تكيهگاه فلزي براي پروژه نصب تكيهگاههاي فلزي خط لوله دريايي فاز 16در اصفهان به پايان رسيده و اين قطعات كه از دو بخش Mud mat و Bullard ساخته شده است، به عسلويه منتقل شده و مراحل مونتاژ سپري ميكند.
وي اضافه كرد: عمليات جوش اين دو قطعه در عسلويه به دليل نزديكي به منطقه عملياتي و آسانسازي و شتاببخشي به حمل اين قطعات انجام شده است.
اين مقام مسئول يادآور شد: مقدمات نصب تكيهگاههاي فلزي در محل تقاطع لوله فراهم شده است كه از سوي شناورهاي ديگر به موازات انجام ميشود.
حاجيقاسمي بيان داشت: عمليات لولهگذاري فاز 16 اين ميدان از كيلومتر پنج آغاز ميشود و تا كيلومتر بيش از 109 ادامه خواهد يافت.
وي خاطرنشان كرد: دولت در امر تكميل و احداث فازهاي در دست احداث تلاش فراواني از خود نشان داده و اميدوار هستيم بتوانيم در موعد مقرر اين فازها را تحويل دهيم.

طيب
2011/05/27, 23:01
اينو سينا 100كاربر تالار بورس گذاشته وخبراش كاملا موثقه
با سلام
اخرین بار عرض کردم که قرارگاه در صدد تصفیه بدهیهای صدراست و تا کنون با بانکهای توسعه صادرات و پارسیان تصفیه کرده و تجارت هم در مرحله مذاکره است. نمیدونم چه برنامه ای دارن و کی میخوان اعلام کنن. ولی مهم اینکه این موضوع انجام گرفته و شک و تردیدی در ان نکنید.
گزارش افزایش سرمایه هم به حسابرس شرکت ارسال شده بود که هفته قبل تایید شد و این هفته به بورس ارسال میشه.
موضوع تبدیل جزیره صدرا به منطفه ویژه مدتها پیش مطرح بود ولی با پیگیری های ..... اخیرا وارد فاز جدیدی شده و این موضوع که قبلا در هیات دولت تصویب شده بود و منتظر ابلاغ بود اخیرا به استانداری بوشهر ابلاغ شده و بعد از این دیگه نباید زیاد کار داشته باشه. ناگفته نمونه که با انجام این مهم سود پروژه ها بطور چشمگیری تاثیر مثبت میگیره.
موضوع تحریم هم بیشتر تاثیر روانی داره تا واقعی. قبل از این هم همه عالم میدونستند که مالکیت عمده صدرا با شرکت نفت و گاز سپانیر هستش و شرکت سپانیر هم خیلی وقت که تحریم شده و اکثر شرکتهای مطرح اروپا به همین دلیل مالکیت صدرا با این شرکت کار نمیکردن(البته بطور مستقیم)

طيب
2011/05/27, 23:17
فردا صف خريد

pani
2011/05/28, 00:39
187 احتمال بسیار زیاد سهم یه برگشت خوب داره و سپس افت تا تکمیل نقطه c

امیر2309
2011/05/28, 07:35
نوشته شده توسط خبرنگار
شنبه, ۰۷ خرداد ۱۳۹۰ ساعت ۰۱:۳۱

صنعتی دریایی ایران
در حالیکه در بازار سرمایه زمزمه هایی از ادامه روند نزولی سهام شرکت صنعتی دریایی ایران به گوش می رسد اما گفته می شود قرارگاه خاتم الانبیاء به همراه شرکت های وابسته تصمیم دارند از سهام این شرکت در بازار سرمایه حمایتی گسترده و وسیع به عمل آورند

امیر2309
2011/05/28, 09:31
نوشته شده توسط خبرنگار
شنبه, ۰۷ خرداد ۱۳۹۰ ساعت ۰۱:۳۱

صنعتی دریایی ایران
در حالیکه در بازار سرمایه زمزمه هایی از ادامه روند نزولی سهام شرکت صنعتی دریایی ایران به گوش می رسد اما گفته می شود قرارگاه خاتم الانبیاء به همراه شرکت های وابسته تصمیم دارند از سهام این شرکت در بازار سرمایه حمایتی گسترده و وسیع به عمل آورند

http://www.boursepersia.com/news/%D8%B4%D8%A7%DB%8C%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1/news-3600.html

عجب حمایتی کرد

Zambrotta
2011/05/28, 11:26
باعرض پوزش از همه بزرگواران: صدراسهم مردنی بورس تهران

behnam
2011/05/28, 11:34
صدرا به احتمال زیاد فردا بر میگرده و یه پولبک مثبت میزنه
من که با این برگشت ردش میکنم بره

بابک پناهی
2011/05/28, 11:37
http://www.boursepersia.com/news/%D8%B4%D8%A7%DB%8C%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1/news-3600.html

عجب حمایتی کرد

اصلا این بورس پرشیا سایت بورسی نیس که این میاد تنها نظرات و تفکرات خودشونرو در قالب شنیده ها مطرح میکنه!!!

آریو
2011/05/28, 15:48
باعرض پوزش از همه بزرگواران: صدراسهم مردنی بورس تهران

دوست عزیزم من صدرا ندارم چون تو قیمت 280 تا 290 متوجه شدم کسی پشتشو نداره فروختم .... و تا حالا 2 بار ازش ضرر دیدم ... اما لحظه ای اونو تنها نمیذارم....
زندگی خودمو تو صدرا جستجو میکنم فقط زمانش باید خرید کنم!!! که داره نزدیک میشه

سپه
2011/05/28, 16:35
پس الگوی ab=cd لغو شد رف پی کارش الگوی بعدی چیه پانی خانم (امیدوارم اونم کنسل شه)

Zambrotta
2011/05/28, 16:56
پس الگوی ab=cd لغو شد رف پی کارش الگوی بعدی چیه پانی خانم (امیدوارم اونم کنسل شه)

سپه جان این سهم شوم که الگو ملگو بردارنیست تخصص سهم فقط در سقوط آزاده فکرکنم تا50تومن همینطورسقوط آزادکنه

sahmnegar
2011/05/28, 17:10
به گزارش بورس فیوز سکته قلبی یا انفارکتوس عبارت است از انهدام قسمتی از عضله قلب که به علت از بین رفتن جریان خون در آن قسمت از قلب است این توقف گردش خون میتواند بطور ناگهانی بدون هیچ مقدمه دردناکی نمایان گردد برخی کارشناسان بازار سرمایه اعتقاد دارند پس از تعدادی از حملات آنژین دوپواترین که غالبا با یک فشار سرخرگ که با یکی از قرارداد های صدرا ارتباط مستقیم دارد ، منجر به انفارکتوس می گردد

سهامداران قدیمی تالار حافظ خاطرات زیادی از صدرا این پسر شیطان بورس دارند ، آن روزها فقط تالار حافظ بود و مانند حالا در هر استان تالار بورس نبود ، یکی از جنجالی ترین سهام بورس هم از ابتدا تا به حال همین صنعتی دریایی بوده است . یعنی سهامدران محترم و جدید صدرا بی تابی نکنند صدرا همیشه همین حالت را حفظ کرده است و در زمینه جان به لب کردن فوق تخصص دارد از دانشگاه آکسفورد ! در واقع تمام دستگاه گوارش و گوش و حلق و بینی و نیم کره غربی مغز را دچار تاثیرات رادیو اکتیو قرار میدهد
خیلی ها هنوز آقای رشید بیگی را به یاد دارند مردی که فقط می گفت صدرا چند نفر دیگر هم بودند که همگی الان در دنیای دیگری هستند و احتمالا باز هم می گویند صدرا ، رشید بیگی و آقا رضا و خیلی های دیگر که بی نام و نشان بودند و کسی به اسم آنها را نمی شناخت سکته کردند و خیلی های دیگر با امراض مختلف .... همگی از سهامداران صدرا بودند

نتیجه عشقی : به هیچ سهامی دل نبندید خصوصا صدرا حتی اگر سرمایه شما را چهار برابر کرد
نتیجه خانوادگی : یک شاهد عینی می گفت بر مزار یکی از سهامدارها در بهشت زهرا همسر متوفی می گفت صدرا اونو کشت صدرا اونو کشت
نتیجه اخلاقی : مدیر عامل صدرا اگر می دانست اینقدر با کلمات زیبا مورد لطف ! سهامدران قرار می گیرد این مسئولیت را قبول نمی کرد
نتیجه قراردادی : منتظر قرارداد صدرا نباشید چون این سهم هر کاری دلش بخواد میکنه با قرارداد و بی قرارداد چندان برایش تفاوتی ندارد
نتیجه ورزشی : صدرا از انعطاف بدنی بالایی بر خوردار است یک پای خود را به 2000 یک پای خود را به 50 تومان هم می تواند برساند تکواندوکار زبده ای است مراقب باشید در کشتی هم در فنون زیر یک خم ، اشگل گربه و فیتیله پیچ مهارت خاصی دارد
نتیجه پزشکی : سازمان بورس اگر ناظر خوبی بود دستور میداد هر کسی خواست سهام صدرا بخره اول بره تست پزشکی
نتیجه مکانیکی: سهامدار صدرا بودن دو تا قلب 8 سیلندر می خواد با سوخت هسته ای
نتیجه کارشناسی : صدرا به کارشناسان بانک ملی هم رحم نکرد چه برسه به یک سهامدار در شهر تبریز ، اصفهان ، بندرعباس و کرج و شیراز و بقیه جاها و مکان ها ... سهامدار صدرا تو نافه نیویورک سرطان گرفت رفت فضا
نتیجه فیلم فارسی : سلطان قلبم تو هستی تو هستی
نتیجه بی ادبی : کرم نریز صدرا کرم نریز برو بالا د برو بالا
نتیجه سیاسی : دکترین چماق و هویج از همین صدرا بوجود آمد بطوری که در یک دهه گذشته صنعتی دریایی ایران هویج را نمایش میدهد آخرش با چماق میزنه تو کله سهامدار
نتیجه گزارشگر : چه میکنه این صدرا
نتیجه مدیریتی : لزوم ایجاد قطعه سهامداران صدرا در بهشت زهرا به شدت احساس می شود مدیر صدرا برای نشان دادن قدرت مدیریتی خود باید مذاکرات جدی با سازمان بهشت زهرا انجام دهد تا قطعه صدرا هم ایجاد شود
نتیجه باستان شناسی: خشایار شاه هم در جنگ با یونانی ها فریب یک کارشناس صدرا را خورد
نتیجه ای پی اس : صدرا در ده سال اخیر دو زار دست کسی سود نداده اما از همه سهم ها جذاب تر است
خبر فوری: صدرا موفق شد یک قرارداد با سازمان بهشت زهرا امضا کند موضوع قرارداد جدول بندی قطعه سهامدران صدرا در بهشت زهرا است
آخرین خبر: به دلیل عدم توانایی صدرا در اجرای قرارداد بهشت زهرا این قرارداد به . . . . . . . به یه جای دیگه داده شد !
شایعه : شنیده شده است صدرا گفته است سهامدارها نگران نباشند صدرا در تلاش است در یک مناقصه شرکت کند که مربوط به ساخت یک پل است از این دنیا به اون دنیا اگر قرارداد بسته نشد گیر ندهید فعلا در حال رایزنی هستیم
نتیجه اعترافی : نویسنده این مطلب سهامدار صدرا است
نتیجه آخر: ای جونم صدرا

بورس تایمز

pani
2011/05/28, 17:16

این الگو واسه یه نفر دیگه بود.:d

نظر من همون 182-188 است که یه برگشت و نوسان10 -20% هم داره.

بابک پناهی
2011/05/28, 18:07
هزاران بار گفتم در امواج اصلاحی به هیچوقت نمیشه با قطعیت پایان موج رو پیشبینی کرد!!! دقیقا صدرا هم اینجوریه...همه سهما با تکنیکال جلو میرن ولی اینو کسی میتونه درک کنه که تکنیکالیست باشه!!!
دوستی میگه صدرا 510 ...الان بعد از 9 ماه دارن سرش میکوبن که کو 510 تومن ن ن ن...در حالیکه این افراد چون از تکنیکال خبر ندارند اینو میگن...

آقا جان در امواج اصلاخی خیلی سخت میشه نقطه توقف سهمو تعیین کرررررررررد

اون میگفت 510 من میگم حداقل 800 ....باور نمیکنیدددددد .. اواسط 2014 خدمت میرسیم البته اگر عمری باقی مونده باشه

http://forums.boursy.com/showthread.php?359-%D8%AA%D8%AD%D9%84%D9%8A%D9%84-%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D8%AA%DA%A9%D9%86%D9%8A%DA%A9%D9%8A-%D8%A8%D9%86%D9%8A%D8%A7%D8%AF%D9%8A-%D8%A8%D8%A7%D8%A8%DA%A9-%D9%BE%D9%86%D8%A7%D9%87%D9%8A-%D9%88-%D9%85%D8%AD%D8%B3%D9%86-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D9%8A/page276

farhad.fathi
2011/05/28, 20:44
http://forums.boursy.com/imported/2011/05/87.png (http://www.pic.iran-forum.ir/)

خرید تو انتهای فلش ابی یه نوسان 20 درصدی رو میده

esi_mohammadi
2011/05/28, 23:22
سلام
خیلی از دوستان در مورد صدرا زحمت کشیدن و تحلیل های واقعا عالی ارائه نمودند و حمایت های سهم را ذکر نمودند اما آیا سهم موقتا فردا برخواهد گشت ؟؟؟
همانظور که در شکل زیر میبینید اندیکاتور بولینگر پلاس یا همان سوپر بولینگر یه خورده ای کار را برای برگشت نوسانی قیمت واضح و مشخص خواهد کرد که تقریبا عملکرد همان بولینگر باندهای معمولی خودمان را دارد اما با حساسیت و دقت بیشتر
طبق شکل زیر قیمت یک لحظه نمی تواند دور از محدوده باند حرکت کند و اگر این اتفاق بیفتد سریع به میانگین متحرک آبی رنگ برگشت خواهد نمود که در شکل همان کادرهای سفید که مشخص نمودم گویای این مطلب می باشد. این اندیکاتور اصلاحی نیست و خیلی خوب و بدون خطا تا این لحظه وظیفه اش را خوب انجام داده . بابد دید فردا هم همینطور خواهد بود !!!
چیزی که خیلی واسه من جالب بود در بیشتر سهام های بازار که تاثیر مستقیم و زیادی بر روی نوسانات شاخص دارند مطالب بالا صادق می باشد لینک تصویر (http://up.iranblog.com/images/jo6se245zxm60ou0zeq.jpg)
http://up.iranblog.com/images/jo6se245zxm60ou0zeq.jpg

analyst
2011/05/29, 00:19
با سلام
دقت کردین در صدرا، اندیکاتورهای RSI و CCI و استوکاستیک در ناحیه اشباع فروش چه واگرایی های خفنی با قیمت دارند و اینکه صدرا چقدر به ناحیه اشباع فروش حساس هست. جالبه درست در روزی که مدیر عامل صدرا میگه "قیمت سهام بی رویه نزول کرده" rsi با واگرایی مقدار 30 رو به پایین قطع میکنه!
بنظر میرسه قیمت از نزدیکی میدل لاین بدون برخورد برگشت کنه. :-?

http://up.iranblog.com/images/vsndakhq4u9wkxzucov.png

لینک تصویر (http://up.iranblog.com/images/vsndakhq4u9wkxzucov.png)

بوف کور
2011/05/29, 09:39
جناب انالیست عزیز
نمودارتون نیومده
خواهش می کنم دوباره زحمتشو بکشید

شانس
2011/05/29, 09:51
با سلام
دقت کردین در صدرا، اندیکاتورهای RSI و CCI و استوکاستیک در ناحیه اشباع فروش چه واگرایی های خفنی با قیمت دارند و اینکه صدرا چقدر به ناحیه اشباع فروش حساس هست. جالبه درست در روزی که مدیر عامل صدرا میگه "قیمت سهام بی رویه نزول کرده" rsi با واگرایی مقدار 30 رو به پایین قطع میکنه!
بنظر میرسه قیمت از نزدیکی میدل لاین بدون برخورد برگشت کنه. :-?

جلبه من هم داشتم همین رو الان میدیدم
با اجازه دوستان چند تا نکته دیگه هم هست
اگر بخواهیم در موج شماری فرض رو بر این بزاریم که در موج 3 از c هستیم اندیکاتور ها باید چاله ها ی قبلیشون رو بشکونند
و حفره جدید ایجاد کنند
اما اگر بخواهد یقین بر این باشه که به مد لاین جواب بدن باید با پیوت b از چنگال واگرایی HD+ بزنند

behnam
2011/05/29, 10:36
تنها نکته مثبت در معاملات امروز صدرا اینه که حجم مبناش رو نخورده و قیمت close سهم فرق زیادی با دیروز نداره
به خاطر همین میشه هنوز به برگشتش امیدوار بود
البته من مجبورم امیدوار باشم چون روی این سهم تقریبا تک سهم هستم

طيب
2011/05/29, 13:02
شانا _ گروه نفت: کار ساخت جکتهای (پایه سکو) فاز 14 پارس جنوبی از برنامه زمان بندی جلوتر است و تا شهریور امسال به اتمام خواهد رسید.

زین الدین، مدیر پروژه مهندسی خرید و ساخت جکت های فاز 14 پارس جنوبی در شرکت ایزوایکو در گفت و گو با خبرنگار شانا با بیان این که از چهار جکت پیش بینی شده برای این فاز دو جکت با پیشرفت بیش از 40 درصد در حال ساخت است، گفت: طبق برنامه ریزی های انجام شده ساخت این جکت ها تا پایان شهریور به اتمام خواهد رسید و امیدواریم که در مهر ماه امسال تحویل شرکت نفت و گاز پارس شود.

وی افزود: ساخت دو جکت دیگر نیز با رسیدن و تامین تجهیزات ساخته خواهد شد و پیش بینی می کنیم تا چهار ماه آینده ساخت این جکت ها آغاز شود.

زین الدین اظهار کرد: کلیه قراردادهای خرید منعقد شده است و در صورتی که اقلام مورد نیاز از خارج کشور به موقع تحویل شود ما با آمادگی کامل اقدام به ساخت خواهیم کرد.

وی ادامه داد: در بخش ساختار اصلی جکت ها، ما بسیار زودتر از دیگر فازها موفق به پایان ساخت شدیم و به طور کلی در تمام بخش ها سرعت همراه با کیفیت عامل موفقیت های موجود بوده است.

مدیر پروژه مهندسی خرید و ساخت جکت های فاز 14 پارس جنوبی ادامه داد: در حال حاضر 400 نفر به طور مستقیم و حدود 150 نفر به طور غیر مستقیم مشغول به کار هستند.

وی تصریح کرد: تحریم های موجود علیه صنعت نفت کشورمان هیچ خللی در روند ساخت جکت ها نداشته و تولید کنندگان داخلی با بالاترین استانداردهای موجود بین المللی در فرایند ساخت عملکرد مطلوبی دارند.

امیر2309
2011/05/29, 21:51
40 سکوي دريايي براي توسعه فازهاي پارسجنوبي

گروه صنعت و معدن: فرمانده قرارگاه خاتمالانبياء(ص) از نياز کشور به 40 سکوي دريايي براي دستيابي به اهداف تعيين شده در توسعه فازهاي پارس جنوبي خبر داد. سردار رستم قاسمي در چهارمين همايش ملي صنايع فراساحل با بيان اينکه با وجود تصويب قانون حمايت از صنايع دريايي، بسترهاي اجراي آن فراهم نشده است، افزود: در صورت رفع اشکالات، اين قانون ميتواند نقش مهمي درحمايت از صنعت کشتي سازي و توسعه ناوگان دريايي کشور ايفا کند.او با اشاره به نياز کشور به 40 سکوي درياي تا چند سال آينده، بيان کرد: چنانچه بخواهيم فازهاي پارسجنوبي در مدت 35 ماه به پايان برسد، بايد 32 دکل حفاري بهطور همزمان فعاليت کنند.او به تلاشهاي صورت گرفته براي تامين بخشي از دکلهاي مورد نياز از خارج، گفت: بخش ديگري از اين نياز نيز از شرکتهاي داخلي تامين خواهد شد، بهطوريکه در حال حاضر شرکت صدرا با همکاري يک شرکت خارجي معتبر ساخت دو دستگاه دکل حفاري دريايي را در دست اقدام دارد.رئيس هيات مديره شرکت صدرا با بيان اينکه در ساخت جکت و عرشه به خودکفايي دست يافتهايم، اظهار کرد: همچنان براي پاسخگوي به نيازها بخشي از تجهيزات از خارج وارد ميشود که صنايع کشور بايد با ساخت اين تجهيزات از پيمانکاران حمايت کنند. سردار قاسمي با اشاره به آغاز پروژههاي بزرگ در کشتيسازي صدرا و ايزوايکو و مجموعه تاسيسات دريايي، گفت: هماکنون ساخت سکوهاي شش فاز جديد و 4 فاز قبلي پارس جنوبي در دست انجام است. او با اشاره به اينکه فازهاي قبلي پارسجنوبي داراي دو سکو بود که در فازهاي جديد براي افزايش بهرهبرداري به 4 سکو افزايش يافته است، افزود: با اين اقدام تا چند سال آينده بايد 40 سکوي دريايي در کشور ساخته شود. وي با اشاره به توسعه بنادر کشور در سالهاي اخير گفت: ايجاد بنادري مانند بندر امام، ساخت اسکلههاي پست پاناماکس براي پهلوگيري کشتيهاي بزرگ حمل نفت و ميعانات گازي در عسلويه و بوشهر، توسعه بندر شهيدرجايي و توسعه بندر چابهار براي تحقق محور شرق از جمله اين اقدامهاست.

PASHA
2011/05/30, 08:07
به نظرمن باتوجه به اینکه شایعاتی درمورد حمایت ازسهم می آیدولی بیشتر نظرشون براین است که این سهم را پایین تر بیاورند تا خودشون جمع کنند بیشتر صف فروش را 50/000 تایی چیدند که فقط می تونه کار حقوقی ها باشه

ARYO
2011/05/30, 09:32
دوستان تكنيكاليست آيا صدرا به مرحله تغيير زندگي يك فرد رسيده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ امروز اولين باريه كه دارن ازش حمايت ميكنن... به همه صدرا دارا تبريك ميگم چيزي كه تو چند ماه پيش نميديم

اين سهم چه براي نجات خودش و چه براي نجات بازار بايد بسته بشه
نبايد با صف فروش بسته بشه ... بايد مقاومت كنه
زندگي بازار به زندگي صدرا بسته شده

بابک پناهی
2011/05/30, 10:17
فردا یا پس فردا بهترین زمان برای خروج موقت از تجهزیراتی هاست

Zambrotta
2011/05/30, 13:45

سلام جناب پناهی عزیز
به چه دلیلی؟چرانمیتونیم بگیم روندنزولیش تمام شده؟
درچه صورتی میتوان خوش بین بودکه روندنزولی به اتمام رسیده؟

بوف کور
2011/05/30, 13:47

بابک جان یکم دست پائین نگرفتید ؟
خط ترند صدرا روی 230 تومنه و می تونه برای اوایل هفته بعد هم مثبت باشه
تا نظر دوستان چی باشه

امیر2309
2011/05/30, 14:05
گزينه احتمالي براي وزارت جديد انرژي
خبرگزاري فارس: با توجه به اينكه شانس قلعهباني در گرفتن رأي اعتماد از مجلس براي تصدي وزارت زياد ارزيابي نميشود، به نظر ميرسد رستم قاسمي مدير فعلي قرارگاه سازندگي خاتمالانبيا از شانس بيشتري برخوردار شده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس، گزينههاي مطرح و مورد مذاكره براي تصدي وزارت نفت يا تصدي وزارتخانه احتمالي جديد انرژي محدودتر شده و دستخوش تغييراتي شده است.
بر اين اساس از ميان گزينههايي كه نام آنها پيش از اين مطرح شده بود، احمد قلعهباني، مديرعامل فعلي شركت ملي نفت و رستم قاسمي فرمانده قرارگاه سازندگي خاتمالانبيا از بخت بيشتري براي تكيه زدن بر كرسي وزارت برخوردارند و هر چند نام احمد خالدي، معاون بينالملل وزارت نفت و معاون سابق اقتصادي شوراي عالي امنيت ملي نيز به گزينههاي احتمالي براي تصدي مهمترين كرسي اقتصادي كابينه اضافه شده است.
بر اين اساس اگرچه با سيفالله جشنساز، مديرعامل سابق شركت ملي نفت و مدير عامل فعلي شركت نيكو نيز مذاكراتي براي تصدي وزارت نفت يا وزارتخانه جديد جايگزين آن انجام شده است، اما به عقيده ناظران، بخت قلعهباني و قاسمي براي بر عهده گرفتن مسئوليت اين وزارتخانه راهبردي جدي تر ارزيابي ميشود.
گزارش خبرنگار اقتصادي فارس حاكي است، با توجه به اينكه بخت قلعهباني در گرفتن راي اعتماد از مجلس براي تصدي وزارت، جدي ارزيابي نميشود، به نظر ميرسد قاسمي مدير فعلي قرارگاه سازندگي خاتمالانبيا از شانس بيشتري براي معرفي شدن به مجلس به عنوان وزير نفت يا وزير وزارتخانه جديدالتاسيس انرژي برخوردار باشد.

hamed1
2011/05/30, 14:06
سلام بر دوستان عزيز ، جناب پناهي اگه دليل تكنيكالي خودتون روهم بفرمائيد براي روشن شدن مسئله مفيد مي باشد
با تشكر

آریو
2011/05/30, 15:18
همفکران مینویسد

شنیده ها حاکی از آن است که امروز بیمه ایران در جمع خریداران نماد صدرا و دانایان پارس نیز از جمله خریداران نماد آذرآب می باشد

آریو
2011/05/30, 15:21

سلام استاد
استاد اگه حمایت ها ادامه داشته باشه چیزی که قبلا نبود ... سردار قاسمی هم راست باشه ... یا نمادش بسته بشه .. میتونیم چشم انداز مثبتی رو برای تجهیزاتیا متصور باشیم ... در غیر این صورت همون حرف شما درسته چیزی که امروز هم میتونست اتفاق بیوفته ولی نذاشتن!!! صف فروش صدرا و بهم خوردن سایر گروه ها

پیش بینی بازارخیلی خیلی خیلی سخت شده...

بابک پناهی
2011/05/30, 16:26
سلام بر دوستان عزيز ، جناب پناهي اگه دليل تكنيكالي خودتون روهم بفرمائيد براي روشن شدن مسئله مفيد مي باشد
با تشكر

http://forums.boursy.com/showthread.php?359-%D8%AA%D8%AD%D9%84%D9%8A%D9%84-%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D8%AA%DA%A9%D9%86%D9%8A%DA%A9%D9%8A-%D8%A8%D9%86%D9%8A%D8%A7%D8%AF%D9%8A-%D8%A8%D8%A7%D8%A8%DA%A9-%D9%BE%D9%86%D8%A7%D9%87%D9%8A-%D9%88-%D9%85%D8%AD%D8%B3%D9%86-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D9%8A/page276

پست 4131

بابک پناهی
2011/05/30, 16:29

پست 4131

حتی مپنا هم بعد چند روز شاید بره منفی

masood
2011/05/30, 16:50
با توجه به تحریم شرکت احتمال این ریزش وجود داشت اما با توجه به احتمال مثبت شدن کامل بازار خرید سهم به دید نوسان گیری هفتگی خالی از لطف نیست

دشتي
2011/05/30, 17:09
پول پارس جنوبی کجا هزینه میشود؟
اکونیوز:کمیسیون انرژی پس از قرائت و تایید آن، گزارشی را برای پاسخگویی به مسئولان ارجاع داده و هماکنون نیز منتظر جواب است. از اهمیت پارس جنوبی همین بس که بگوییم رهبر معظم انقلاب در میانههای عید (۷/ ۱/ ۹۰) به این منطقه سفر کرد آن هم در سالی که سال «جهاد اقتصادی» نامیده شد.
به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران(econews.ir)، سخنگوی کمیسیون انرژی در مورد منبع این گزارش گفت: منابع این گزارش یکی ا زمنابع معتبر و قابل استناد برای مجلس است که لزومی ندارد نام آن افشا شود. اما با بررسی این گزارش مشخص شد که این گزارش قابل استناد است. امیدواریم که هر چه زودتر پاسخ این گزارش از طرف این مسئولان برای مجلس ارسال شود.
وی افزود: قرار است به زودی پس از بازدید کمیسیون انرژی از پالایشگاه آبادان، برای بازدید از پارس جنوبی به این منطقه سفر کند.
در همین حال یک منبع آگاه در پارس جنوبی در مورد اوراق مشارکت پارس جنوبی گفت: در چند سال اخیر، یعنی حداقل در سه سال اخیر سه بار اوراق مشارکت برای پارس جنوبی منتشر شده است. یک بار نزدیک به ۱۴۰۰ میلیارد تومان بود که خود شرکت نفت و گاز پارس جنوبی با همکاری شرکت نفت آن را طراحی کرده و در بانکهای داخلی به فروش رساند. دیگری اوراق مشارکت ارزی بود که یک میلیارد دلار بود و با همکاری بانک مرکزی در بانکهای خارج از کشور عرضه شد و سومین دوره که همین اواخر بود متاسفانه استقبال زیادی از آن نشد که ۳۰۰ میلیارد تومان بود. همه این اوراق توسط شرکت نفت و گاز پارس با همراهی وزارت نفت منتشر و به فروش رسید. البته باید توجه داشت در حال حاضر پارس جنوبی تشنه سرمایهگذاری است و نیاز مبرمی به پول برای پیشبرد پروژهها دارد. سال گذشته حدود ۱۱ میلیارد دلار در پارس جنوبی هزینه شد در حالیکه باید حداقل ۱۵ میلیارد دلار هزینه میشد. حال این مشکل هم به آن اضافه شده است!
میدان گازی پارس جنوبی (در قطر: گنبد شمالی) بزرگترین میدان گازی جهان است که در خلیج فارس و در آبهای سرزمینی ایران و قطر واقع شدهاست. این میدان گازی بین ایران و قطر مشترک بوده و در کشور قطر میدان گازی گنبد شمالی نام دارد. گفتهمیشود در صورت برداشت کامل گاز این میدان، انرژی ۱۰ سال کل ساکنان کره زمین تامین میگردد. به گفته مسئولان، قطر تاکنون با ۴۰۰ میلیارد دلار سرمایهگذاری در صنایع نفت و گاز خود از سال ۱۹۸۸(پایان جنگ ایران و عراق) توانسته است از پارس جنوبی (گنبد شمالی قطر) به عنوان بزرگترین میدان گازی جهان، برداشت کند. اما ایران با سرمایهگذاری ۴۰ تا ۷۰ (بهترین میزان)میلیارد دلاری در پارس جنوبی و عسلویه فاصله زیادی تا میزان برداشت قطریها دارد.

amir3236
2011/05/30, 17:59
صدرا ازروی حمایت خود برگشت بنظر میاد بسمت 245 حرکت کند.

http://up.iranblog.com/images/k452xwsexstupfjsdir.png

بابک پناهی
2011/05/30, 18:09

من زمانی میتونم بگم صدرا از موج نزولیش برگشته که :

1.دوباره وارد کانال صعودی بالایی بشه
2.از 215 تومن به بالا عبور کنه

http://031.img98.net/out.php/i362317_sad1002.png

دوستی میگفت صدرا تکنیکال ورنمیداره.این دوست فقط ببینه صدرا از کجا برگشت.

3 تا خط بالائی دقیقا موازین!

rojan
2011/05/30, 18:31
با سلاآم

هر کجا باشم
آسمان مال من است
پنجره ، فکر، هوا، عشق، زمین مال من است
چه اهمیت دارد
گاه اگر می رویند
قارچ های غربت ؟

من آمدمممممممممممممممممممممم ممم
چند روز به اعصابم استراحت دادم و به کارهای شخصی و عقب افتاده ام رسیدم
والله هنوز بازار را رصد نکردم
فقط از خوشحالی دوستانم که مرا هم به وجد می اورد باور دارم بازار سبز شده است
خوب ماه خرداد است و فرش سبز باید گسترده شود
آقای پناهی دوست عزیزی دقیقا صحبت شما را که در بازار مثبت زمان خروج است از تجهیزایتها و تاکید بر این امر کرد.
ولی والله میلیون میلیون در ضرر هستم میخواهم صبوری کنم و تا مدتی از بازار دورشوم تا تظر اساتید چه باشد.

--------------------------------------------------------------------------------
م

shahin.gh
2011/05/30, 21:27
من زمانی میتونم بگم صدرا از موج نزولیش برگشته که :

1.دوباره وارد کانال صعودی بالایی بشه
2.از 215 تومن به بالا عبور کنه

دوستی میگفت صدرا تکنیکال ورنمیداره.این دوست فقط ببینه صدرا از کجا برگشت.

3 تا خط بالائی دقیقا موازین!

قصد تعریف ندارم ولی شما و اقای نظری از پاکترین افرادی هستید که من تو این چند سال تو بورس دیدم ولی اقای بابک ریزش این مدت با این حجم قابل پیش بینی اصلا نبود البته بنظر من .پس تو این مورد نمیشد به تکنیکال زیاد توجه کرد

علامه
2011/05/30, 21:49

آمیرجان میشه بگین 245 از کجا اومد؟ سقف کانال شما که زیر 240
ارادت

بابک پناهی
2011/05/30, 21:53
قصد تعریف ندارم ولی شما و اقای نظری از پاکترین افرادی هستید که من تو این چند سال تو بورس دیدم ولی اقای بابک ریزش این مدت با این حجم قابل پیش بینی اصلا نبود البته بنظر من .پس تو این مورد نمیشد به تکنیکال زیاد توجه کرد

ممنون از لطف شما

شاهین جان تو این مدت تنها صدرا پائین اومد؟؟؟!

نه بلکه کلیه سهما منفی شدن.در ثانی نمودار را گذاشتم تا جای بحث نمونه.در 225 تومن قیمت از کف کانال خارج شد و تا الان پائین اومد...به نظر شما شکست کانال صعودی نشانه برگشت و ریزش از بعد تکنیکال نیست؟؟؟؟؟

shahin.gh
2011/05/30, 22:24
ممنون از لطف شما

شاهین جان تو این مدت تنها صدرا پائین اومد؟؟؟!

نه بلکه کلیه سهما منفی شدن.در ثانی نمودار را گذاشتم تا جای بحث نمونه.در 225 تومن قیمت از کف کانال خارج شد و تا الان پائین اومد...به نظر شما شکست کانال صعودی نشانه برگشت و ریزش از بعد تکنیکال نیست؟؟؟؟؟
بابک جان منظور من اینه که تکنیکال مثل یک برش از پیتزاست { شما قیاس اونو تو بورس بگیرید} وقتی صدرا رو سنگین رو 230 میخریدن تا جایی که من اطلاع دارم کسی ریزشی برای اون متصور نبود حالا بقول شما بعد از شکست 225 باعث شد تا اینجا پایین بیاد ولی من نظرم اینه که فقط شکست 225 باعث این ریزش نبود و دلیلهای خیلی قویتر از تکنیکال باعث این افت شدن و همینطور که شمام میگید کل بازار ریخت, در هر صورت بدون اغراق شما در تکنیکال حداقل نسبت به من استادید, در ضمن خوشحالم اولین پستم تو این فروم با شما اغاز شد به امید اینکه بتونیم با کمک هم در اینده سود های خوبی شناسایی کنیم

farhad.fathi
2011/05/30, 22:26
یه عکس جالب از صدرا
بولینگر چسبیده به کف

http://forums.boursy.com/imported/2011/05/98.png (http://www.pic.iran-forum.ir/)

farhad.fathi
2011/05/30, 22:36
:O:O:O:O:O:O:O

http://www.talarebourse.com/forum/showthread.php/31810-%D8%B5%D9%86%D8%B9%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%28-%D8%AE%D8%B5%D8%AF%D8%B1%D8%A7-%29?p=926921&posted=1#post926921

http://www.aradsarmaye.com/thread324-47.html

بابک پناهی
2011/05/30, 22:57
بابک جان منظور من اینه که تکنیکال مثل یک برش از پیتزاست { شما قیاس اونو تو بورس بگیرید} وقتی صدرا رو سنگین رو 230 میخریدن تا جایی که من اطلاع دارم کسی ریزشی برای اون متصور نبود حالا بقول شما بعد از شکست 225 باعث شد تا اینجا پایین بیاد ولی من نظرم اینه که فقط شکست 225 باعث این ریزش نبود و دلیلهای خیلی قویتر از تکنیکال باعث این افت شدن و همینطور که شمام میگید کل بازار ریخت, در هر صورت بدون اغراق شما در تکنیکال حداقل نسبت به من استادید, در ضمن خوشحالم اولین پستم تو این فروم با شما اغاز شد به امید اینکه بتونیم با کمک هم در اینده سود های خوبی شناسایی کنیم

بازم ممنونم

آره 225 میخریدن چون جو بنیادیش خوب بود.ولی در 225 تومن که چند روز بعدم ریخت افزایش حجم معاملات نداشتیم و درسته قضیه سیاسی با شکست کانال همپوشانی پیدا کرد و ریخت

http://031.img98.net/out.php/i363020_sad101.png

بازم خیلی ممنون از مشارکت و اظهار نظرتون

esi_mohammadi
2011/05/30, 22:59
سلام
دوستانی که امروز خرید کردند در محدوده 214 تا 218 تومان قیمت را دنبال کنند
شکست این سطح مقاومتی که در شکل نشان داده شده واقعا نیاز به حجم بالای معاملات داره ... لینک عکس (http://up.iranblog.com/images/uj838t9dwocylqie97.jpg)
http://up.iranblog.com/images/uj838t9dwocylqie97.jpg

HOLY
2011/05/30, 23:07
:O:O:O:O:O:O:O

http://www.talarebourse.com/forum/showthread.php/31810-%D8%B5%D9%86%D8%B9%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%28-%D8%AE%D8%B5%D8%AF%D8%B1%D8%A7-%29?p=926921&posted=1#post926921

http://www.aradsarmaye.com/thread324-47.html

سلام فرهاد جان
بازار که منفی میشه ،همیشه از اینجور اختلاف سلیقه ها هم تو فروم ها پیش میاد ،مهم اینه سعی کنیم ما آلودش نشیم ...
درود بر شما دوست خوبم

امیر2309
2011/05/31, 08:32
سومین شناور تدارکاتی و عملیاتی سكوی حفاری ایران در خزر امروز در مراسمی با حضور مسؤولان شركتهای كارفرما و سازنده و مقامات محلی افتتاح و به آب انداخته میشود.
به گزارش مارین نیوز، پیش از این قرار بود آباندازی این شناور سوم خردادماه انجام شود كه به دلایلی، یك هفته به تأخیر افتاد.
این شناور كه كاسپین 3 نام دارد؛ به سفارش شركت نفت خزر و توسط مجتمع دریای خزر شركت صدرا (واقع در نكاء) تحت كلاس مؤسسه ردهبندی DNV ساخته شده است.
بنابراین گزارش، پیش از این، دو شناور كاسپین 1 و 2 برای لنگراندازی و پشتیبانی سكوی نیمهشناور امیركبیر در دریای خزر توسط شركت صدرا ساخته شده بود كه دو سال قبل به همراه سكو، تحویل كارفرما شد.
در این میان، كاسپین3 تغییراتی را نسبت به شناورهای کاسپین 1 و 2 داشته است؛ چراکه شركت نفت خزر، مأموریتهای جدیدی را علاوه بر شناورهای قبلی در این کشتی انتظار دارد و به همین دلیل، ساخت این کشتی پیچیدهتر و زمانبرتر شد.
سیستم هلی دک (باند فرود هليكوپتر)، تعبیه مون پول (حفرهای وسط شناور که به دریا راه دارد) و A-frame (جرثقیل خاصی که در پاشنه کشتی پیشبینی شده است) خواستههای جدیدی است که کارفرما در این کشتی، علاوه بر موارد موجود در دو شناور قبل؛ خواسته است.
به عقیده كارشناسان، این شناور به دلیل حجم تجهیزات و كاربردهای مختلف، پیچیدهترین كشتی است كه تاكنون در ایران ساخته شده است.

امیر2309
2011/05/31, 09:04
فازهای 15 و 16 پارس جنوبی امسال افتتاح می شه
گویا ریس جمهور نشست خبری را لغو کرده

Zambrotta
2011/05/31, 14:56
علت فشارفروش مشخص شد

به جاي گير دادن به فولکس واگن بيچاره يک مقداري عقل و منطق چاشني کارتان کنيد
گزارش آماده ارسال شده
فردا آنچنان صف فروشي بشود که پدر جد اعتصام هم نتونه تکونش بده
يک خبر هم بدهم اعتصام اصلا مجمع نخواهد آمد و قبل از اون ميرود

farhad.fathi
2011/05/31, 18:11
صدرا میل به این الگو داره
http://bazarebourse.blogfa.com/

http://forums.boursy.com/imported/2011/05/103.png (http://www.pic.iran-forum.ir/)

البته شاید یه بار دیگه بتونه 230 تومن رو لمس و بیاد الگو رو تکمیل کنه

behnam
2011/05/31, 18:19
علت فشارفروش مشخص شد
دوست عزیز در این که قیمت کنونی صدرا اصلا جالب نیست شکی وجود نداره
ولی یه چیزی رو من خدمت شما عرض میکنم
فروش سهم هر دلیلی داشته باشه مطمئن باشید دلیلش پستهای بی محتوای امثال این افراد نیست این گونه نوشتارها فاقد هر گونه بار علمی و ارزشی است و حتی ارزش خوندن هم نداره
ببخشید که نظرم رو صریح گفتم
خوشبختانه این فروم از معدود جاهایی است که دارای تحلیلگران توانایی همچون جناب پناهی،جناب نظری،استاد holy و سایر عزیزان میباشد
شاد باشید

Zambrotta
2011/05/31, 18:22

http://forums.boursy.com/imported/2011/05/103.png (http://www.pic.iran-forum.ir/)

فرهادجان یعنی حدود148تومان دیگه؟
آیاامکان داره که یکضرب بیادواون رولمس کنه تاالگوتکمیل بشه؟

Zambrotta
2011/05/31, 18:24
دوست عزیز در این که قیمت کنونی صدرا اصلا جالب نیست شکی وجود نداره
ولی یه چیزی رو من خدمت شما عرض میکنم
فروش سهم هر دلیلی داشته باشه مطمئن باشید دلیلش پستهای بی محتوای امثال این افراد نیست این گونه نوشتارها فاقد هر گونه بار علمی و ارزشی است و حتی ارزش خوندن هم نداره
ببخشید که نظرم رو صریح گفتم
خوشبختانه این فروم از معدود جاهایی است که دارای تحلیلگران توانایی همچون جناب پناهی،جناب نظری،استاد holy و سایر عزیزان میباشد
شاد باشید

منم جهت نقل وقول عرض کردم تادوستان نظربدهندکه تاچه حدمیتونه واقعیت داشته باشه

farhad.fathi
2011/05/31, 18:33
فرهادجان یعنی حدود148تومان دیگه؟
آیاامکان داره که یکضرب بیادواون رولمس کنه تاالگوتکمیل بشه؟

خیر
نهایت افت 10 درصد

خواهشا اقای زامبروتا تو بورکس هم خدمتتون عرض کردم از نقل قولهایی که باعث تضعیف روحیه سهامدارها بشه بپرهیز
به خصوص تو این فروم
ممنون میشم

بابک پناهی
2011/05/31, 18:55

فرهاد جان ببینید این 2 شرط پائینی در نمودار شما لحاظ شده یا نه؟ اگر حتی 1 دونه از شروط پائین با نحوه تحلیل شما همحوانی نداشته باشه متاسفانه باید دستی رو تحلیلتون بکشید ولی کلا از تحلیلاتون خیلی خوشم میاد.مرسی

1. Wave 3 cannot be more than 7 times Wave 1 by price.

2. The minimum X Wave retracement is 70% of Wave W

Zambrotta
2011/05/31, 19:26
جناب پناهی
لطفاپیغام خصوصی خودتون روچک کنید

pani
2011/05/31, 20:48
صدرا از نگاهی دیگر.

شاید قصد 167 تومان را دارد....

http://uploadtak.com/images/vj0cb82zr8zoxhp6f3w.png (http://uploadtak.com/)

بابک پناهی
2011/05/31, 20:57
مطمئن باشید در برابر این سقوط! یک برگشت زیبا ولی موقتی خواهد بود

امیر2309
2011/06/01, 08:17
می گن فاراک برای تعدیل 50% و افزایش سرمایه بست

behnam
2011/06/01, 11:08
با توجه به معاملات پر حجم صدرا در نیم ساعت پایانی که در رنج مثبت انجام شد باید منتظر یه نوسان مثبت حداقل 15 درصدی باشیم
به صف خرید سهم روی 1899 توجه کنید

pani
2011/06/01, 11:40
با توجه به معاملات پر حجم صدرا در نیم ساعت پایانی که در رنج مثبت انجام شد باید منتظر یه نوسان مثبت حداقل 15 درصدی باشیم
به صف خرید سهم روی 1899 توجه کنید

انشالله که بیشتره من در گام اول به 230-235 فکر میکنم.

وحید 20
2011/06/01, 12:37
پروژه جديدي براي صدرا تعريف ميشود

خبرگزاري فارس: مديرعامل شركت ملي نفت ايران با اشاره به توانمنديهاي پرسنل صدرا و ساخت مدرنترين شناور خاورميانه به اين شركت قول داد تا پروژه جديدي براي آنها تعريف شود.

احمد قلعهباني در حاشيه مراسم به آباندازي مهمترين شناور عملياتي و تداركاتي خزر در گفتوگو با خبرنگار فارس در مازندران اظهار داشت: شناور«كاسپين3» با توان عملياتي بالا در كنار دو شناور پشتيبان ديگر با 16 هزار اسب بخار قدرتي كه دارند، دستاورد بزرگي براي صنعت دريايي جمهوري اسلامي ايران محسوب ميشوند.
وي خاطرنشان كرد: تا پايان خرداد ماه 90 تمام حسابهاي مالي مربوط به سكوي اميركبير بسته ميشود و ضمانتهاي شركت صنعتي دريايي هم آزاد ميشود.
مديرعامل شركت ملي نفت ايران همچنين به پرسنل مجرب و متخصص صدرا اين قول را داد كه حداكثر تا شش ماه ديگر پروژه جديدي براي آنها تعريف شود.
مديرعامل شركت ملي نفت ايران با بيان اينكه در حوزه خزر حتما به نفت ميرسيم، خاطرنشان كرد: بهطور طبيعي نياز به صنايع و تجهيزات جديدي داريم كه بايد از همين حالا به فكر آن مقطع باشيم.
مديرعامل شركت صنعتي دريايي ايران هم در حاشيه اين مراسم در گفتوگو با فارس از توان مهندسي و طراحي بومي گفت و اينكه اگر مهندسي قوي داشته باشيم، شناورسازي كار سادهاي است.
علي اعتصام توجه به زيرساختها، توان مديريتي و برنامهريزي، استفاده از پيمانكاران قوي، دسترسي به استانداردهاي روز دنيا و تعامل با شركتهاي روز دنيا را از مهمترين شاخصههاي شركت صنعتي دريايي ايران بود كه اعتصام برشمرد.
وي خواستار سياستهاي جديد دولتي در بخش صنايع دريايي بهويژه در حوزه حمايتي شد و اينكه با وجود توان مهندسي بالا، با نگاه فعلي به جايي نميرسيم و اگر بخواهيم همپاي كشورهاي صنعتي پيش برويم بايد بومي سازي استانداردها مورد حمايت دولت قرار بگيرد.
اعتصام با اشاره به اشتغال 700 نفر در شركت صنعتي دريايي ايران حوزه صدرا بهشهر گفت: با پايان يافتن پروژه شناور «كاسپين3» نياز به پروژه جديدي داريم تا بتوانيم از تجربيات مهندسان و متخصصان بومي استفاده كنيم.
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=9003117214

Zambrotta
2011/06/01, 13:46
نیاز جدی یارد صدرای نكا به سفارشهای جدید
ارسال خبر به دوستان

مدیرعامل شركت صنعتی دریایی ایران گفت: با تحویل سومین شناور كاسپین، یارد این شركت در نكا خالی از پروژه شده و نیاز جدی به سفارشهای جدید ساخت داریم.

به گزارش خبرنگار مارین نیوز از نكا، مهندس مهدی اعتصام كه عصر دیروز در مراسم بهآب اندازی شناور چندمنظوره كاسپین 3 سخن میگفت؛ با اشاره به جایگاه مهم صنعت كشتیسازی گفت: توسعه دریایی در همه كشورها، محرك صنعت بوده است؛ چرا كه پروژههای ساخت كشتی و دیگر شناورها، صنایع بزرگی چون فولاد، الكترونیك، مكانیك و نیز دهها شركت مشاوره و پیمانكاری را فعال میكند.

وی با اشاره به ضرورت توجه اساسی دولت به صنایع كشتیسازی گفت: در این زمینه، خوشبختانه قانون توسعه و حمایت از صنایع دریایی تصویب شده كه امیدواریم با توجه ویژه دولت و وزارتخانههای مسؤول، عملی و اجرایی شود.

مدیرعامل شركت صدرا با اشاره به اجرای 10 پروژه سنگین در مجتمع دریای خزر این شركت، واقع در نكا، گفت: از این تعداد، 7 پروژه متعلق به شركت نفت خزر بوده و عملا، صدرا به پیمانكار اختصاصی این شركت تبدیل شده است.

وی با بیا اینكه «توانمندیهای زیادی در مجتمع دریای خزر ایجاد شده است»، تأكید كرد: توجه به این توانمندیها بویژه از سوی شركت ملی نفت برای ادامه حیات صدرا در استان مازندران، ضرورت دارد.

اعتصام در ادامه به تشریح توانمندیهای مجتمع دریای خزر پرداخت و توضیح داد: عمده توان مهندسی و طراحی شركت صدرا در این مجموعه مستقر است و به همین دلیل، با كاهش فعالیتها شاهد مهاجرت نیروها به مشاغل غیرمرتبط و سایر استانها هستیم.

اعتصام تصریح كرد: این در حالی است كه در صورت حفظ نیروها و داشتن بخش مهندسی قوی، ساخت كشتی كار دشواری نخواهد بود.

اعتصام همچنین به توان مدیریتی با سابقه كار دشوار 10 ساله و تجربه فعالیت نیروی انسانی و پیمانكاران در بالاترین كلاس جهانی، بعنوان دیگر ویژگیهای مجتمع دریای خزر اشاره و تصریح كرد: با توجه به این توانمندی و نیز زیرساختهای ایجاد شده در مجموعه، اگر پروژه به آن تزریق نشود؛ ظرفیتهایی كه با پول بیتالمال ایجاد شده، خالی خواهد ماند.

مدیرعامل صدرا یادآور شد: تجربه كارگروهی 10 ساله و تفاهم و همدلی مشاور، كارفرما، پیمانكار و پیمانكاران جزئی در پروژههای مجتمع دریای خزر مثالزدنی است و آنها درباره توانمندی یكدیگر و محدودیتهای موجود، به درك متقابل رسیدهاند.

وی در اختیار داشتن لیسانس طراحی جكآپ حفاری را دیگر توانمندی یارد صدرا در نكا ذكر كرد و گفت: خوشبختانه با پیگیری مؤسسه ردهبندی ایرانیان و همكاری این مؤسسه با kr كره جنوبی، كلاس ساخت جكآپ در ایران در حال بومی شدن است كه این امر، محدودیتهای موجود ناشی از تحریمها را كاهش میدهد.

مدیرعامل صدرا همچنین از «دستیابی این شركت به تكنولوژی و تجهیزات روز كه توانمندی انحصاری برای آن ایجاد كرده»؛ خبر داد و گفت: در این راستا، ساخت جرثقیل 1000 تنی برای اولین بار در خاورمیانه، در یارد بوشهر در حال انجام است كه طی 5 ماه آینده، بهرهبرداری خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به محدودیتهای ناشی از تحریم بر صنایع دریایی كشور گفت: با این وجود، ما ارتباطات مناسبی با جهان داریم و تعامل خود را با شركتهای بزرگ كشتیسازی مثل دوو و هیوندایی حفط كردهایم و عملا، آنها بیشتر از داخلیها اعتبار و توان مجموعه صدرا را قبول دارند.

اعتصام در این زمینه اعلام كرد: در چارچوب این تعاملات، شركتهای مهم كشتیسازی چین و كره جنوبی از ما درخواست همكاری كردهاند و تفاهمنامههایی برای ساخت جكآپ ریگ و شناور با آنها، امضاء كردهایم.

مدیرعامل شركت صدرا در ادامه سخنرانی خود، به نیازهای مجتمع دریای خزر در شرایط كنونی اشاره كرد و گفت: اولین مورد، توجه به توسعه و تكمیل زیرساختها در این مجموعه است كه در این راستا، حوضچه خشك 70 هزار تنی مجموعه باید سریعا تكمیل شود تا امكان جذب سفارش های بیشتر در بخش ساخت و تعمیر شناور فراهم شود.

اعتصام با بیان بر اینكه «یكی از معضلات صنعت كشتیسازی، گرایش به خرید به جای تولید است»، تأكید كرد: باید سیاستهای دولت در جهت جایگزینی بخشی از خریدهای خارجی، با تولید و ساخت در داخل باشد و حمایتهای مالی لازم هم از پروژهها صورت گیرد.

وی در این زمینه یادآور شد: یكی از دلایل اصلی آنكه كشورهایی چون كره جنوبی و چین كه كشتیسازی را همزمان با ما شروع كردند و اینك قدرتهای اول جهان شدهاند؛ حمایتهای مالی و بلاعوض دولت از پروژههای ساخت كشتی است. در حالیكه در ایران، حمایتها در حد تصویب قانون حمایت از صنایع دریایی است؛ كه آن هم، اجرایی نشده است.

مدیرعامل صدرا همچنین به ناقص بودن زنجیره تأمین تجهیزات ساخت كشتی در ایران اشاره كرد و گفت: محدودیتهای قانونی در بخشهایی مانند گمرك، بیمه و حملونقل این معضل را پیچیدهتر كرده است.

اعتصام همچنین به نیاز مجموعههای كشتیسازی به توسعه توان مدیریتی و حركت با دستاوردهای علمی روز دنیا اشاره كرد و گفت: ما مدعی نیستیم كه صفر تا 100 كشتی را باید در داخل ساخت؛ اما مهم این است كه در این روند، محور ما باشیم و با تدبیر خودمان، نسبت به خرید كشتی از خارج، ساخت در داخل و تعامل با جهان اقدام كنیم.

وی بومیسازی كلاس و لیسانسهای ساخت كشتی و تجهیزات دریایی را دیگر نیاز صنایع دریایی كشور دانست و گفت: با اقداماتی كه در این جهت صورت گرفته و نیاز به حمایت و اعتماد بیشتر دولت دارد؛ مجموعههای داخلی، به مقابله با محدودیتهای موجود، امیدوار شدهاند.

مدیرعامل شركت صدرا در بخش پایانی سخنان خود، با تأكید بر اینكه «چاههای دریای خزر قطعا به نفت خواهد رسید»، خطاب به مدیرعامل شركت ملی نفت ایران كه در مراسم حضور داشت، گفت: به همین دلیل، نیاز كشور به شناورهای ذخیره نفت بر روی دریا (fso) و شناورهای ذخیره و فرآوری (fpso) قطعی است و با توجه به اقدامات كارشناسی انجامشده، امیدواریم وزارت نفت با تعریف پروژه، هم آینده صنعت نفت كشور را تضمین كند و هم، امكان ادامه اشتغال و فعالیت بیش از 700 پرسنل مجتمع دریای خزر را فراهم سازد.

Zambrotta
2011/06/01, 13:47
سودده نبودن كشتیسازی دروغ محض است
ارسال خبر به دوستان

مشاور پروژه ساخت سكوی امیركبیر و شناورهای كاسپین با اشاره به تجربه ساخت این پروژهها در داخل گفت: حرف كشتیرانیها درباره سودده نبودن كشتیسازی، دروغ محض است.

به گزارش خبرنگار اعزامی مارین نیوز به نكا، مدیرعامل شركت اوج پژوهش صنعت كه در مراسم به آباندازی شناور كاسپین 3 سخن میگفت؛ افزود: قیمت تمامشده سكوی امیركبیر 300 میلیون دلار به علاوه 130 میلیارد دلار بوده است؛ در حالیكه آخرین قیمت خرید سكوهایی از این دست در جهان، 650 میلیون دلار است.

دكتر ناصر فلاحی با بیان اینكه «در كشور ما به جای آنكه كشتیرانیها پیشرو سفارش به كشتیسازان باشند، این كار را بخش نفت برعهده گرفته است»، گفت: تجربه ساخت سكو و شناورهای پشتیبان آن، نشان میدهد این حرف كه كشتیسازی در ایران سودده نیست؛ دروغ محض است.

وی با اشاره به 16 هزار اسب بخار قدرت موتور كشتیهای كاسپین و ثابت شدن آنها در میانه دریا تصزریح كرد: ساخت چنین شناورهایی نه تنها در ایران كه در دنیا، بینظیر است كه همین مطلب، نشان میدهد كسانی كه مدعیاند ایرانیها قدرت ساخت كشتی را ندارند؛ مشكلشان جای دیگری است.

فلاحی با بیان اینكه «حرفهای زیادی درباره دلایل عدم سفارش ساخت كشتی به داخل وجود دارد»، به آخرین وضعیت كاسپین 3 اشاره كرد و گفت: علیرغم محدودیتهای بینالمللی زیادی كه بر سر نصب و راهاندازی تجهیزات باقیمانده وجود دارد؛ اعتقاد داریم این شناور امسال عملیاتی خواهد شد.

مشاور پروژه ساخت سكوی امیركبیر و شناورهای كاسپین در ادامه افزود: ما از آخر سال 88 تمام مؤلفههای طرح شناور را تحویل موقت كرده بودیم و این، بدان معنی است كه یك فكر مهندسیشده، پشت پروژه وجود داشت.

وی با تأكید بر اینكه «این پروژه بدان دلیل جواب داد كه از قبل روی همه ابعاد آن فكر شده بود»، از مسؤولان كشور خواست تا طرح جامع 10 ساله صنعت كشتیسازی و فراساحل كشور را با توجه به نیازهای آتی، تدوین و بطور جدی اجرا كنند.

فلاحی كه از استادان باسابقه صنایع دریایی ایران است؛ همچنین با اشاره به اظهارات مدیرعامل شركت صدرا كه از فقدان سفارشهای جدید در مجتمع دریای خزر ابراز نگرانی كرده بود؛ خطاب به مدیرعامل شركت ملی نفت ایران گفت: آقای مهندس قلعهبانی! من هم بعنوان یك معلم كه میدانم ساختن چنین نیروهایی چقدر سخت است؛ از شما میخواهم كه به صدرا كار ارجاع فرمایید و نگذارید این نیروهای خوب، آواره شوند.

مدیرعامل شركت اوج پژوهش صنعت كه نظارت و بررسی مالی پروژه را نیز برعهده دارد؛ همچنین از بسته شدن حسابهای مالی سكوی امیركبیر تا پایان خردادماه و آزاد شدن ضمانتهای شركت صدرا خبر داد.

امیر2309
2011/06/01, 19:13
اطلاعیه دفتر رهبر انقلاب خطاب به رسانهها

دفتر مقام معظّم رهبری با انتشار اطلاعیه ای اعلام كرد: بیانات، اخبار و مطالب موثق و قابل اعتماد در خصوص رهبر معظّم انقلاب فقط از طریق مجاری رسمی منتشر می شود. لذا از رسانهها انتظار می رود از نقل اخبار غیر موثق و غیر مستند جداً خودداری كنند.متن اطلاعیه به این شرح است:
بسمه تعالی
با توجه به برخی اظهارات درخصوص تدابیر و بیانات و مواضع مقام معظّم رهبری مدظلّهالعالی كه حاوی مطالب خلاف واقع بوده و از راههای غیر موثق و غیر مستند در اختیار گویندگان آنها قرار گرفته است، ضمن تحذیر آقایان محترم از نقل این قبیل مطالب بی اساس، مؤكداً یادآوری می شود كه اخبار مربوط به معظّم له صرفاً از مجاری رسمی انتشار می یابد و از رسانه ها (خبرگزاریها، مطبوعات و سایتها و …) انتظار می رود از درج مطالبی كه به شیوه های دیگر منتشر می شود، جداً خودداری كنند.

Zambrotta
2011/06/01, 19:54
سفارشهای جدید شركت نفت به صدرا در راه است

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران قول داد طی شش ماه آینده سفارش ساخت یك فروند شناور ذخیره و فرآوری نفت (fpso) از سوی شركت نفت خزر به صدرا داده شود.

به گزارش خبرنگار اعزامی مارین نیوز به نكا، مهندس احمد قلعهبانی كه در مراسم بهآباندازی شناور كاسپین 3 سخن میگفت؛ تأكید كرد: شركت صدرا یك مجموعه زیربنایی است كه اگر به آن توجه نشود و كار نداشته باشد، مضمحل خواهد شد.

وی با بیان اینكه «توجه به شركتهایی از جنس صدرا و تقویت آنها، وظیفه سایر بخشهای كشور است»، گفت: شركت ملی نفت ایران و شركت نفت خزر هم، چنین حمایتی را وظیفه خود میدانند.

قلعهبانی بر این اساس اعلام كرد: قول میدهم علیرغم آنكه بودجه لازم در این زمینه دیده نشده؛ اما در كمتر از 6 ماه آینده، شركت نفت خزر سفارش جدیدی را برای مجتمع دریای خزر صدرا تعریف كند و سفارش دهد.

معاون وزیر نفت این سفارشها را شامل شناور ذخیره و حمل نفت، و در مرحله بعد، شناور ذخیره، فرآوری و حمل نفت (fpso) ذكر كرد.

قلعهبانی همچنین از مدیرعامل شركت نفت خزر خواست تا با افزایش رقم نهایی قرارداد، پاداش ویژهای را بابت ساخت و تحویل شناور كاسپین 3 به مدیران و پرسنل این پروژه اختصاص دهد.

وی با قدردانی از پرسنلی که در شرکت صدرا برای ساخت شناور کاسپین 3 تلاش کردند؛ ابراز امیدواری كرد كه از سوی شرکتهای تابعه شرکت ملی نفت ایران در استانهای ساحلی شمالی (پایانههای نفتی، حفاری شمال و شرکت نفت خزر) ترتیبی اتخاذ شود تا پرسنل شاغل در پروژه ساخت شناور کاسپین 3 بلافاصله، در طرحهای دیگر مشغول به کار شوند.

قلعهبانی همچنین از مدیران شركت صدرا خواست تا با توجه به حجم فعالیتها در یارد بوشهر این شركت، با انتقال بخشی از نیروهای مجتمع دریای خزر، از ریزش آنها جلوگیری كنند.

قلعهبانی كه پیش از این در سمت مدیرعامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) فعالیت داشت؛ با اشاره به وضعیت نامساعد صدرا در سالهای گذشته گفت: سردار قاسمی، فرمانده قرارگاه خاتمالانبیاء، و همكارانشان صدرای ورشكسته را تحویل گرفتند و علیرفم بدهیهای سنگینی كه همچنان وجود دارد؛ كارهای بزرگی در این مدت، انجحام دادهاند.

وی بر این اساس از مدیران و كاركنان صدرا خواست تا چند سال كار سخت و پرفشار را تحمل كنند تا این شركت به نقطه اول برگردد.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در بخش دیگری از سخنان خود اعلام كرد: در صورتی که در بخش ایرانی دریای خزر، ذخایر نفت خام به صورت قطعی کشف و به تولید برسد؛ تلاش خواهد شد تا استانهای گلستان، مازندران و گیلان از قانون اختصاص 2 درصد درآمد نفت به توسعه مناطق نفتخیز استفاده کنند.

وی افزود: در این صورت، مبالغ یادشده برای تقویت بنگاهها و شرکتهای زیربنایی از جمله صدرا و نیز توسعه واحدهای مرتبط با صنایع نفت و گاز اختصاص خواهد یافت.

به گفته وی، در صورت اكتشاف منابع نفت در بخش ایرانی دریای خزر باید طی 5 سال آینده 150 میلیارد دلار در این حوزه صورت گیرد كه در این شرایط، نیاز به زیرساختهایی فراتر از یارد صدرا در نكا وجود خواهد داشت.

قلعهبانی با ابراز رضایت از ساخت شناور کاسپین 3 آن را «شناوری منحصربهفرد در منطقه خاورمیانه» توصیف کرد و افزود: میتوان از این شناور، بعنوان یکی از پیچیدهترین شناورهای موجود در سطح جهان یاد کرد.

baradaran
2011/06/01, 22:20
چند روزی است که rsi وارد منطقه هیجان فروش شده است و از خصوصیات این منطقه که از نامش پیداست هیجان و سبقت گرفتن برای فروش است و این هیجان از طرفی فشار فروش را افزایش و از طرف دیگررغبت خریداران را کاهش میدهد و در نتیجه سرعت نزول با وجود کاهش قیمت افزایش میابد .
اسیلاتورهای macd و rsi واگرائی مثبت بروز داده اند که البته به دلیل اینکه هنوز روند نزولی ادامه دارد سیگنال محسوب نمیشود ولی با اولین قیمت مثبت کلوز سیگنال خرید موثق میشود .
در پاسخ به دوستان هم قبلا عرض کردم حمایت بسیار مهم در قیمت 174 واقع شده است .
البته حجم معاملات سنگین چند روز گذشته در این منطقه نشانه مثبت دیگری است .
مقاومتهای پیش رو قیمتهای 200 و 215 و 230 واقع شده است .

نتیجه :
اگردر چند روز پیش رو اتفاق سیاسی منفی رخ ندهد سهم در منطقه سیگنال خرید وارد خواهد شد و خرید در قیمتهای کنونی توصیه میشود البته با توجه به اینکه کلا صدرا سهام همراه با ریسک میباشد توصیه میشود درصد معقولی و حداکثر 15 درصد به این سهم اختصاص یابد .
مجددا یادآور میشوم اتفاقات غیر عادی و غیر مرتبط با سهم و بورس در این تحلیل دیده نشده و با فرض تبات شرایط سیاسی و اجتماعی کنونی این تحلیل بیان شده است .

امیر2309
2011/06/01, 22:24
سردار قاسمي وزير انرژي مي شود؟
خبرگزاري آريا- بر اساس برخي اخبار معرفي سردار رستم قاسمي به عنوان وزير براي تصدي وزارت انرژي قطعي شده است.

گزارش خبرنگار آريا حاکي است رستم قاسمي هم اکنون جانشين قرارگاه خاتم الانبيا است.
اين در حالي است که وزارت نفت به عنوان يکي از بزرگترين وزارتخانه هاي کشورپس از خداحافظي محمود احمدي نژاد با مسعود ميرکاظمي همچنان بدون وزير به کار خود ادامه مي دهد.
رييس جمهورپس از رفتن ميرکاظمي از وزارتخانه خود را سرپرست اين وزارتخانه معرفي نمود که با اعلام نظر شوراي نگهبان بر غير قانوني بودن اين کار بايد فردي را به عنوان سرپرست نفت تا روشن شدن تکليف ادغام وزارت نفت و نيرو مشخص کند.
در همين حال تا پيش از اين گمانه زني ها از احتمال معرفي چند نفر از جمله سردار قاسمي، جواد اوجي، احمد قلعه باني و همچنين علي آبادي که به نوعي معرفي وي براي سرپرستي وزارت نفت قطعي شده بود حکايت داشت.
بر اساس پيگيري هاي خبرنگار اقتصادي آريا معرفي سردار قاسمي به مجلس براي تصدي وزارت انرژي تقريبأ قطعي شده و موافقت هايي نيز در اين زمينه صورت گرفته است و به احتمال زياد وي به زودي براي گرفتن رأي اعتماد راهي خانه ملت مي شود.

مصطفي
2011/06/03, 14:01
با توجه به ساختار نمودار شاهد الگوي هارمونيك ab= cd و ديگري deep crab غير ايده آل هستيم و ظرف زمانش اوايل هفته جاري پر ميشه . انتظار داريم در صورت برگشت سهم شاهد رشد قيمت تا محدوده 220 سپس سطح 240 باشيم .

http://forums.boursy.com/imported/2011/06/4.gif (http://www.pic.iran-forum.ir/)

طيب
2011/06/06, 13:12
با ثبت بیش از 24 درصد پیشرفت فیزیکی محقق شد
پیشرفت فیزیکی فاز 13 پارس جنوبی فراتر از برنامه کاری

۱۱:۵۱ (دوشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۰)
اخبار مرتبط
» میرکاظمی: 90 میلیارد دلار در منطقه پارس جنوبی سرمایهگذاری میشود
» دومین همایش حقوقی صنعت نفت در عسلویه برگزار میشود
» کمک 250 میلیارد ریالی صنعت نفت به توسعه عسلویه و نخل تقی

نسخه چاپی

شانا _ گروه نفت: مجری فاز 13 میدان گازی پارس جنوبی در شرکت نفت و گاز پارس گفت: فاز 13 می بایست هم اکنون طبق برنامه 21 درصد پیشرفت فیزیکی داشته باشد، اما با تلاش پیمانکاران و کارفرما این میزان هم اکنون به بیش از 24 درصد رسیده است.

علیرضا ارزنده در گفت و گو با خبرنگار شانا با یادآوری این که عملیات اجرایی ساخت فاز 13 پارس جنوبی حداقل سه ماه دیرتر از سایر فازهای هم گروه (فازهای جدید) در پارس جنوبی آغاز شده است، گفت: هم اکنون این فاز با 24 درصد پیشرفت فیزیکی از زمان بندی برنامه جلوتر است.

وی از پیشرفت ماهانه 5 تا 6 درصد پیشرفت فیزیکی به طور متوسط در فاز 13 خبر داد و گفت: هم اکنون بیش از 30 درصد از تجهیزات مورد نیاز برای ساخت واحدهای پالایشگاهی این فاز خریداری و وارد سایت شده که با توجه به شرایطی که در آن به سر می بریم (تحریم) این میزان خرید در نوع خود یک شاهکار به شمار می آید.

مجری فاز 13 میدان گازی پارس جنوبی با تاکید بر اتمام 35 ماهه توسعه این فاز گفت: هم اکنون تمام هزینه کارکرد پیمانکاران این فاز (شرکت پتروپایدار ایرانیان، شرکت صدرا و شرکت مپنا) پراداخت شده است.

وی با اشاره به مشکلات و موانع طبیعی در بخش حفاری و سکوهای دریای فاز 13 (40 متر لجن بستر دریا) گفت: با توجه این مشکلات هم اکنون طراحی جدید جکت ها و سکوهای دریای این فاز به اتمام رسیده است.

ساخت جکت های فاز 13 در آینده نزدیک

ارزنده از اتمام خرید تجهیزات لازم برای ساخت جکت های فاز 13 خبر داد و گفت: به زودی کار ساخت این جکت ها آغاز می شود.

به گفته وی فاز 13 پارس جنوبی معادل دو فاز پارس جنوبی است، چرا که این فاز با دارا بودن 36 حلقه چاه در دریا توان تولید روزانه دو میلیارد فوت مکعب گاز ترش را دارد.

مجری فاز 13 میدان گازی پارس جنوبی از اتمام مرحله بتون ریزی (استراکچر) بخش a و b و c واحد شیرین سازی 101 بخش خشکی فاز 13 خبر داد و گفت: بتون ریزی بخش d درحال انجام بوده و به زودی به اتمام می رسد.

خرید لوله های دریایی فاز 13 تا پایان شهریور ماه امسال

ارزنده گفت: لوله های دریایی فاز 13 پارس جنوبی تماما تا پایان شهرریور ماه سال جاری وارد کشور خواهد شد و بلافاصله عملیات پوشش دهی (کوتینگ) لوله های گاز بخش دریا آغاز می شود.(لوله دریایی این فاز 32، 14 و 8 اینچ بوده و هر کدام 105 کیلومتر طول دارند.)

وی اظهار داشت: هم اکنون بیش از 230 کیلومتر از لوله های مورد نیاز در بخش خشکی این فاز خریداری و انبار شده و بیش از 373 کیلومتر دیگر خریداری و در راه است.

مجری فاز 13 میدان گازی پارس جنوبی با اشاره به محدودیت زمین در فاز 13 پارس جنوبی گفت: هم اکنون محدوده کاری این فاز با معارضین زیادی روبه رو است، اما این مشکلات با مدیریت شرکت نفت و گاز پارس، منطقه ویژه اقتصادی پارس، پیمانکاران و مسئولان محلی در حال رفع است.

Zambrotta
2011/06/07, 00:39
آغاز احداث 2 موج شكن در هندیجان
ارسال خبر به دوستان

فرماندار هندیجان از كلنگزنی 2موج شكن چند منظوره در سواحل بندر هندیجان خبر داد.

به گزارش مارین نیوز، بهروز فرجالهی گفت: احداث موجشكنهای روستاهای محرم رگ سفید و بوطاهری به دستور رئیسجمهور و توسط قرارگاه خاتم الانبیاء انجام شده است.

وی هدف از اجرای این پروژهها را برای گسترش صید و صیادی، و همچنین صنعت گردشگری در روستاهای محروم رگ سفید وبوطاهری عنوان كرد و اظهار داشت: برای ساخت هر یك از این موجشكنها اعتباری بالغ بر 7 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

فرجالهی تصریح كرد: عملیات احداث موج شكنهای روستهای رگ سفید و بوطاهری هندیجان همزمان با 12بندر دیگر در بنادر جنوبی كشور آغاز شده است.

فرماندار هندیجان ابرازامیدواری كرد با احداث موجشكنهای جدید و افزایش امكانات برای توسعه تجاری و صید و صیادی زمین اشتغالزایی برای تعداد قابل توجهی از جوانان جویای كار در منطقه هندیجان فراهم شود.

دوشنبه 16 خرداد 1390

طيب
2011/06/08, 11:12
باسلام
باتوجه به افزايش نرخ دلار تجهيزاتي ها ميتونه گزينه خوبي باشه
حفاري وصدرا
صدرا صفه ولي ميشه حفاري را خريد

نیما
2011/06/09, 17:44
باسلام خدمت طیب عزیز:دلیل تون درموردبالارفتن نرخ ارزی روی تجیهزاتی هاچیه؟

طيب
2011/06/09, 20:46
باسلام خدمت طیب عزیز:دلیل تون درموردبالارفتن نرخ ارزی روی تجیهزاتی هاچیه؟
باسلام
دوست بزرگوار
تمامي قراردادهاي شركت هاي تجهيزاتي با دلار و يورو بسته ميشه
واز بابت افزايش ارزش دارايي ها هم منتفع ميشوند
در گزارشات ارسالي شركت هاي تجهيزاتي شاهد افزايش موجودي كالا هستيم
هنوز بازار به عمق افزايش نرخ ارز وتاثير آن به شركت هاي صادر كننده وتجهيزاتي پي نبرده و از هفته هاي اتي شاهد صف هاي طويل روي اين شركت ها خواهيم بود ودر گزارشات 3ماهه بازار به عمق اين تاثيرات پي خواهد برد
موفق باشيد

نیما
2011/06/09, 23:42
ممنون ازتوضیحات ارزشمندشماجناب طیب عزیز

طيب
2011/06/10, 20:03
باسلام
ارزش فاز 13حدودا(5ميليارد دلار) كه تقريبا50%در قسمت دريايي از آن صدراست

ارزش فاز 24(3ميليارد دلار) كه تقريبا 70%از آن صدراست
ارزش فاز23(3ميليارد دلار)كه بازهم 70% از آن صدراست
ارزش فاز22(3ميليارد دلار)كه تقريبا705از ان صدراست
ارزش فاز19(5ميليارد دلار)كه تقريبا70%ازان صدراست
ارزش فاز17و18تقريبا(5ميليارد دلار)كه تقريبا40% از آن صدراست
فعلا تا اينجا

ناهید
2011/06/13, 04:57
امروز نشست خبري مديرعامل شركت تاسيسات دريايي

behnam
2011/06/13, 11:00
معاملات فردای صدرا خیلی مهمه
اگر سهم فردا بتونه از سطح 177 برگرده تا 220-210 میتونه بالا بیاد
ولی اگر فردا زیر 177 بسته بشه متاسفانه نزول بیشتر را در پی خواهد داشت
به شخصه امیدوار به برگشت قیمت هستم

حامد
2011/06/13, 11:14
در دقایق پایانی بازار نماد صدرا با صف فروش مواجه شده است. گفتنی است در مجمع شرکت آذرآب که روز گذشته برگزار شد سخنان غیرمثبتی در خصوص صدرا گفته شد که افزایش عرضه و تشکیل صف فروش این سهم قابل پیش بینی بود.

pani
2011/06/13, 11:16
اگه کف قبی رو بشکنه تا 155(کف کانال در تصحیح WXY ) نزول میکنه.

یعنی هدف نهایی اصلاح سهم

http://uploadtak.com/images/t3cjbf63cgr2pjc0fm4.png (http://uploadtak.com/)

راشین
2011/06/13, 12:50
در دقایق پایانی بازار نماد صدرا با صف فروش مواجه شده است. گفتنی است در مجمع شرکت آذرآب که روز گذشته برگزار شد سخنان غیرمثبتی در خصوص صدرا گفته شد که افزایش عرضه و تشکیل صف فروش این سهم قابل پیش بینی بود.

کدام سخنان غیر مثبت؟

ناهید
2011/06/13, 13:01
مدیرمالی شرکت صنعتی دریایی ایران عنوان کرد :
منتظر دریافت مجوز افزایش سرمایه هستیم
در صورتی که شرکت در این پروژه حضور داشته باشد و این بحث قطعی شود ، احتمال تعدیل سود وجود دارد ؛ اما تاکنون حضور شرکت در این پروژه قطعیت پیدا نکرده است .
باز هم سهم پر حاشیه و جنجالی "صدرا" ما را بر آن داشت تا طی تماسی با یکی از مسئولان این شرکت اخبار و شایعات پیرامون سهام این شرکت را پیگیری کنیم .

قلی پور ، مدیرمالی شرکت صنعتی دریایی ایران در خصوص بحث استمهال بدهی های این شرکت تنها به این گفته که در حال حاضر مشکلی از بابت استمهال بدهی ها نداریم ، بسنده کرد .

وی در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز افزایش سرمایه شرکت را که در بازار حدود 300 درصد شایع شده ، کمتر از این میزان عنوان کرد و افزود : مدارک لازم برای افزایش سرمایه شرکت به سازمان بورس ارایه شده ؛ اما اینکه این افزایش سرمایه چند درصدی باشد و یا اینکه خبر آن قبل و یا بعد از مجمع منتشر شود ، هنوز مشخص نیست و به زمان اخذ مجوز بستگی دارد ، چرا که در مدارک ارایه شده ایراداتی وجود داشته که بایستی رفع شود و باید منتظر دریافت مجوز لازم از بورس ماند .

وی در پایان در خصوص احتمال تعدیل سود سال مالی جاری شرکت از محل حضور در اجرای پروژه ساخت پل خلیج فارس گفت : در صورتی که شرکت در این پروژه حضور داشته باشد و این بحث قطعی شود ، احتمال تعدیل سود وجود دارد ؛ اما تاکنون حضور شرکت در این پروژه قطعیت پیدا نکرده است .

نیما
2011/06/13, 14:08
باید به خدا پناه بریم از دست دروغگوی مدیران صدرا

farhad.fathi
2011/06/13, 16:16
اگه کف قبی رو بشکنه تا 155(کف کانال در تصحیح WXY ) نزول میکنه.

یعنی هدف نهایی اصلاح سهم

پانی جان 1/5ماه پیش این چارت رو خدممت عرض کردم
کاش به چارتم ایمان داشتم رو 250 ردش کرده بودم

farhad.fathi
2011/06/13, 16:24

عچب موجی شده این موج 2

ناهید
2011/06/13, 18:43
مدير پروژه طرح توسعه فازهاي 20 و 21 پارس جنوبي:
پيشرفت فيزيكي اين فازها به 5/11 درصد رسيده است
بوشهر- مدير پروژه طرح توسعه فازهاي 20 و 21 پارس جنوبي گفت: پيشرفت كلي عمليات اجرايي اين فازها هم اكنون به 5/11 درصد رسيده است.
پيشرفت فيزيكي اين فازها به 5/11 درصد رسيده است
به گزارش ايرنا، غلامحسن گرشاسبي روز دوشنبه گفت: عمليات آماده سازي سايت و خاكبرداري در طرح توسعه فازهاي 20 و21 پارس جنوبي، اكنون به ميزان 40/89 درصد و كل فعاليت هاي انجام شده در بخش سازه هاي دريايي معادل 13/8 درصد پيشرفت داشته است.
وي افزود: كارهاي صورت گرفته در بخش لوله گذاري دريايي اين فازها معادل 57/23 درصد وكل عمليات حفاري معادل 44/9 درصد انجام شده است.
گرشاسبي اظهارداشت: درخواست خريد 11 مورد از اقلام و تجهيزات سازه هاي دريايي از مجموع mr93 و خريد پنج مورد از اقلام خط لوله از مجموع 31 مورد mrصادر شده است.
وي در مورد طرح توسعه فازهاي 20 و21 پارس جنوبي، توضيح داد: در اين طرح هدف توسعه دو سكوي دريايي هركدام به ظرفيت يكهزار ميليون فوت مكعب در روز، 22حلقه چاه توليدي، دو خط لوله زيردريايي 32 اينچ در مجموع به طول 210 كيلومتر و پالايشگاه خشكي به ظرفيت دو ميليارد فوت مكعب در روز است

نیما
2011/06/13, 21:15
فکر کنم جن گیره رمالهادر صدرا رخنه کردن .احتصام راطلسم کردنمی تونه جلوگیری کنه از پایین آمدن سهم باید هرچه سریع تر طلسم خنثی کندتاسهام داران کمتر زیان ببینند

طيب
2011/06/13, 22:47
باسلام
فك كنم بهترين فرصت خريد فردا خواهد بود.
البته دوستان بر اين مسئله واقفند كه بلند مدتي است .

حامد
2011/06/14, 00:10
کدام سخنان غیر مثبت؟

خانم راشين بنقل از همفكران بود

pani
2011/06/14, 09:46
تا رسیدن به محدوده 150-155 معروف فقط یک حمایت باقیست:

167 تومان و تشکیل الگوی پروانه

حامد
2011/06/14, 11:18
خانم پاني عزيز مطمعنيد كف جديد ديگري نميسازه ؟؟ ديگه اعصاب معصاب باقي نذاشته . فقط خسته شدم بسكه آه ه ه ه ه ه كشيدم .تصميم گرفتم بعدازظهر يه سري به خارج ازشهر درفضاي باز تنها بزنم فقط توخودم باشم
شايد حالم جابياد.

soroush
2011/06/14, 12:55
حامدجان برو سینما
داشتم فکر میکردم که سرمایه رو از بورس خارج کنم یه بررسی کردم دیدم چیزی نمونده پای صدرا سوختیم خدا باعثو بانی شو به راه رتست هدایت کنه

حامد
2011/06/14, 13:22
حامدجان برو سینما
داشتم فکر میکردم که سرمایه رو از بورس خارج کنم یه بررسی کردم دیدم چیزی نمونده پای صدرا سوختیم خدا باعثو بانی شو به راه رتست هدایت کنه

خوشحالم ازينكه ميبينم مشهدي هستيد سروش جان . يه باغچه درسه راه فردوسي برادرم داره كليدشوگرفتم ميرم اونجاواقعا امروز حالم گرفته شده تابحال اينجورحالم گرفته نشده بود
ممنونم

ممنون

pani
2011/06/14, 13:28
خانم پاني عزيز مطمعنيد كف جديد ديگري نميسازه ؟؟ ديگه اعصاب معصاب باقي نذاشته . فقط خسته شدم بسكه آه ه ه ه ه ه كشيدم .تصميم گرفتم بعدازظهر يه سري به خارج ازشهر درفضاي باز تنها بزنم فقط توخودم باشم شايد حالم جابياد.

سلام.

حمایت 150-155 خیلی قویه و میدل لاین چنگال نزولی هم هست.در ریزش قبلی سهم از 375 تا 200 با برخورد به این حمایت متوقف شد که بدلیل شیبدار بودن(شیب منفی) اکنون در قیمت 150-155 به این خط میرسد.این حمایت رو خیلی قوی میدونم

و افت بیشتر را فقط بدلیل همراهی با جو بازار میدونم

حامد
2011/06/14, 14:34
سلام.

حمایت 150-155 خیلی قویه و میدل لاین چنگال نزولی هم هست.در ریزش قبلی سهم از 375 تا 200 با برخورد به این حمایت متوقف شد که بدلیل شیبدار بودن(شیب منفی) اکنون در قیمت 150-155 به این خط میرسد.این حمایت رو خیلی قوی میدونم

و افت بیشتر را فقط بدلیل همراهی با جو بازار میدونم

خانم پاني ممنونم ازتحليل خوبتون دقيقا .اما امروز باتوجه به افتي كه سهام قدري چون شخارك ومعادن وفاسمين بجز كبافق كه اونهم شرايط استثنايي خودشوداره بقيه بنظرم اسير جو وريزش شدن . شماجوپديداومده روادامه دارميبينيد؟

ممنونم

pani
2011/06/14, 14:41
خانم پاني ممنونم ازتحليل خوبتون دقيقا .اما امروز باتوجه به افتي كه سهام قدري چون شخارك ومعادن وفاسمين بجز كبافق كه اونهم شرايط استثنايي خودشوداره بقيه بنظرم اسير جو وريزش شدن . شماجوپديداومده روادامه دارميبينيد؟

ممنونم

اتفاقا هر سه موردی که گفتید بهمراه وغدیر رو تصمیم دارم تا اخر هفته روشون کار کنم و تو تاپیک خودم بذارم
در مورد جو کلی بازار احتمالا تیر ماه وضعیت بهتری خواهیم داشت و بنظرم مجددا حوالی ماه رمضان شاخص بازم افت میکنه.

بابک پناهی
2011/06/14, 18:36
... و اما صدرا

محدوده 144 تا 150 بهترین قیمت برای برگشت می باشد.من احتمال بسیار بالا میدم که حداکثر افت 143 باشه ولی اگر زیر 143 بیاد اونموقع روش بحث میکنیم حتما!

http://032.img98.net/out.php/i402863_khsdra24.png

farhad.fathi
2011/06/14, 20:46
http://bazarebourse.blogfa.com/post-154.aspx

یه سرمایه گذار واقعی مطمعنا از این کاهش قیمت به خوبی استفاده میکنه

اونی که روزی 7 الی 8 ملیون میخره شاید خر باشه

عليمردان
2011/06/14, 22:39
تا رسیدن به محدوده 150-155 معروف فقط یک حمایت باقیست:

167 تومان و تشکیل الگوی پروانه

سلام پاني خانم من داشتم سايت جناب يزدي را ميخواندم ديدم ايشان هم به سان شما اعتقاد به الگوي پروانه در صدرا دارند با اين تفاوت كه ايشان 20 روز قبل از شما اين نمودار را كشيده اند
http://trade2win.blogfa.com/post-302.aspx
و
http://trade2win.blogfa.com/post-301.aspx

اكنون پرسش اين است كه بعد از تكميل الگوي پروانه فوق چه اتفاقي خواهد افتاد يا به عبارتي آيا اين الگوي نزولي دنباله اي صعودي نيز دارد اگر بله لطفآ بصورت شماتيك رسم بفرمائيد.

حامد
2011/06/14, 22:56

فرهادجان وبلاك پرنغزيست تبريك ميگم ولي افسوس بروزنيست (منظورتحليلهاتون)اطلاعات كدال عاليه

farhad.fathi
2011/06/14, 23:08
http://forums.boursy.com/imported/2011/06/30.png (http://www.pic.iran-forum.ir/)

مارال صفا
2011/06/14, 23:12
سلام پاني خانم من داشتم سايت جناب يزدي را ميخواندم ديدم ايشان هم به سان شما اعتقاد به الگوي پروانه در صدرا دارند با اين تفاوت كه ايشان 20 روز قبل از شما اين نمودار را كشيده اند
http://trade2win.blogfa.com/post-302.aspx
و
http://trade2win.blogfa.com/post-301.aspx

اكنون پرسش اين است كه بعد از تكميل الگوي پروانه فوق چه اتفاقي خواهد افتاد يا به عبارتي آيا اين الگوي نزولي دنباله اي صعودي نيز دارد اگر بله لطفآ بصورت شماتيك رسم بفرمائيد.

صدرا نکات مثبتی برای صعود انهم صعود شیرین دارد البته در روند صعودی سهم جناب یزدی سطح 193 را به زیبایی نشان داده اند این سطح سابقه عرضه و تقاضای خوبی دارد و من به عنوان یک سطح استراتزیک میشناسم قبل از ان سطح 187 سابقه عرضه دارد من شخصا از این زاویه صدرا را ندیده بودم تحلیل و زیبا و تحسین بر انگیزی بود
تحلیل زیبایی بود

farhad.fathi
2011/06/14, 23:18
من حدود 1/5 ماه پیش همن موج شماری اقای یزدی رو برای پانی خانم ٰ اقای درخشانی و کاظم نادرعلی فرستادم
پانی جان و اقا سعید موج شماری رو تایید کردند اما اون روز گذاشتن موج شماری به صلاح نبود از پانی هم قول گرفته بودم نگذاره چون قیمت اونوقت 250 تومن بود و دلم نیومد دوستان از من ناراحت بشند

من خودم رو شاگرد همه دوستان میدونم اما معما چون حل شود اسان شود
الان هر ننه قمری ( با عرض پوزش )به چارت صدرا نگاه کنه میتونه موج شماری کنه

farhad.fathi
2011/06/14, 23:20

چهت یاداوری

esi_mohammadi
2011/06/14, 23:25
http://forums.boursy.com/imported/2011/06/30.png (http://www.pic.iran-forum.ir/)

آقا فرهاد دمت گرم .. واقعا حمایت ها را خوب نشون دادی تو نمودار اما کاشکی نقطه دقیق ورود را هم مشخص می کردی

عليمردان
2011/06/14, 23:31
چهت یاداوری
آقا فرهاد شما كه به اين خوبي اين نزول را پيش يني كرده بوديد با وجود اينكه ميفرمائيد جناب درخشاني و پاني خانم هم آنرا تاييد كردند چرا به تحليل خود عمل نكرده و در 230 خارج نشديد!
حالا بگذريم ادامه روند را از نقطه y چگونه ميبينيد؟

Zambrotta
2011/06/15, 00:03
... و اما صدرا

محدوده 144 تا 150 بهترین قیمت برای برگشت می باشد.من احتمال بسیار بالا میدم که حداکثر افت 143 باشه ولی اگر زیر 143 بیاد اونموقع روش بحث میکنیم حتما!

من به جناب پناهی عزیزاعتقادکامل وراسخی دارم هیچوقت یادم نمیره صدراروی 260بودوخیلی هامیگفتندداره الگوی سروشانه باهدف220میسازه وجناب پناهی عزیزتنهاکسی بودکه گفت الگوسروشانه نیست وتحلیل جناب پناهی درست ازآب دراومدوصدراتا310رفت

baradaran
2011/06/15, 00:27
http://forums.boursy.com/imported/2011/06/175.jpg

به نظر میاد صدار کنج داره میزنه و بنابراین مطابق تصویر باید در 266 قیمت در برخورد با حمایت خط روند که ضلع کنج هم هست برگرده بنابراین اگه چهارشنبه هم منفی کامل بشه باز در همین الگو تعریف میشه ولی اگه 266 به پائین شکسته بشه این کنج هم از دست میره .

baradaran
2011/06/15, 00:31

به نظر میاد صدراکنج داره میزنه و بنابراین مطابق تصویر باید در 266 قیمت در برخورد با حمایت خط روند که ضلع کنج هم هست برگرده بنابراین اگه چهارشنبه هم منفی کامل بشه باز در همین الگو تعریف میشه ولی اگه 266 به پائین شکسته بشه این کنج هم از دست میره .

حامد
2011/06/15, 04:44

اقافرهاد اگه منظورتون سهامداران عمدست قبول بفرماييد اشتباهات فراوون توخريدفروشهاشون دارن فقط من تااين لحظه معاملات دانايانو بهترازبقيه ميدونم

مارال صفا
2011/06/15, 10:09
یک حسی به من میگه صدرا میدلاین اندروز را نمیبینه یا حداقل الان نمیبینه
چارت شاخص کل نیز حکایت بر برگشت بازار به واسطه برخی شرکتهاست حال باید ببینیم چه خبری یا اتفاقی قراره بیفته

pani
2011/06/15, 10:21
چارت شاخص کل نیز حکایت بر برگشت بازار به واسطه برخی شرکتهاست حال باید ببینیم چه خبری یا اتفاقی قراره بیفته

مارال جان منم حس شما رو دارم هرچند بهتر میشه 155 معروف(میدل لاین چنگال نزولی رو که همه بهش معتقد شدند) رو ببینه و خیال همه رو راحت کنه

حامد
2011/06/15, 11:19

مارال جان منم حس شما رو دارم هرچند بهتر میشه 155 معروف(میدل لاین چنگال نزولی رو که همه بهش معتقد شدند) رو ببینه و خیال همه رو راحت کنه

واي:

ع-خاکسار قیری
2011/06/15, 22:47
بنظرم شنبه نهایت یکشنبه سهم برمیگرده و مثبت میشود اگر خوب حمایت شود میتواند تا 2473 ریال صعود کند که البته مقاومتهایی هم روبرو دارد

روند صعودی بلند مدت سهم شکسته شده و در کف چنگال با روند خنثا قرار دارد الان جای حساسیه چون باز بحث یک روند مطرح است

انشالله کف چنگال حمایت معتبری باشد و بتواند تا مدلاین بالا بیاد و دوستانی که دارند سود کنند
http://www.pic.iran-forum.ir/images/vdszb6a6lmp1ssef875c.png

حامد
2011/06/16, 10:54
بنظرم شنبه نهایت یکشنبه سهم برمیگرده و مثبت میشود اگر خوب حمایت شود میتواند تا 2473 ریال صعود کند که البته مقاومتهایی هم روبرو دارد

روند صعودی بلند مدت سهم شکسته شده و در کف چنگال با روند خنثا قرار دارد الان جای حساسیه چون باز بحث یک روند مطرح است

انشالله کف چنگال حمایت معتبری باشد و بتواند تا مدلاین بالا بیاد و دوستانی که دارند سود کنند

ارش جان سلام خوبي شما؟ خيلي وقته سعادت ديدن شمارودرياهو ازدست دادم .كجايي؟؟؟؟؟
hamedhoseini13

baradaran
2011/06/16, 15:42
http://forums.boursy.com/imported/2011/06/192.jpg

صدرا مثل اسب وحشی میمونه که به نظر رام نشدنی میاد واسه همین برای چارتیستها جذابه و هر تحلیلگری سعی میکنه یه جور اون رو در بند بکشه .
من هم اینجوری سعی کردم اون رو مهار کنم امیدوارم این محدوده 165 که به نظر میاد باید قیمت برگرده جواب بده .
از نظر من دیگه همه شرایط برای برگشت قیمت آماده شده هم واگرائیهای مثبت و هم این حمایتهای شدید چنگال و کنج
اگه این مرتبه اینها جواب نداد مجبوریم از چاقو استفاده کنیم و شاید هم سلاح گرم آوردیم .;):D=;

مارال صفا
2011/06/16, 20:20
ممنون از تحلیل شما جناب برادران من چنگال را دقیقتر رسم کردم البته کف مثلث هنوز تایید نشده و شنبه تایید خواهد شد و به سمت 265 تا 275 میان مدت حرکت خواهد کرد
اما با توجه به اینکه سهم یکبار میدلاین را تایید کرده به نظر شخصی من لزومی ندارد به میدلاین اندروز همان محدوده تفکر بازار برسد
بصورت کلی برای صدرا تارگت میتوان داد مثلا محدوده 90 125 145 155 و وو اما مهم این است ما علایم صعود را ببینیم که در صدرا خیلی وقتی است میبینیم اما هر چه نزول بیشتر بوده علامتها واضحتر شده اند
رسیدن سهم به 161.8 درصد دوم همان واگرایی مثبت مد نظر شما
حرکت اول صدرا به سمت 194 خواهد بود
http://032.img98.net/out.php/i408629_sadra.GIF

baradaran
2011/06/16, 21:25
ممنون از تحلیل شما جناب برادران من چنگال را دقیقتر رسم کردم البته کف مثلث هنوز تایید نشده و شنبه تایید خواهد شد و به سمت 265 تا 275 میان مدت حرکت خواهد کرد
اما با توجه به اینکه سهم یکبار میدلاین را تایید کرده به نظر شخصی من لزومی ندارد به میدلاین اندروز همان محدوده تفکر بازار برسد
بصورت کلی برای صدرا تارگت میتوان داد مثلا محدوده 90 125 145 155 و وو اما مهم این است ما علایم صعود را ببینیم که در صدرا خیلی وقتی است میبینیم اما هر چه نزول بیشتر بوده علامتها واضحتر شده اند
رسیدن سهم به 161.8 درصد دوم همان واگرایی مثبت مد نظر شما
حرکت اول صدرا به سمت 194 خواهد بود
مارال خانم ممنون از نظر شما ولی من چنگال رو بر اساس قیمت کلوز رسم کردم و شما بر اساس قیمیت بالا و پائین و اختلاف ما هم به همین موضوع برمیگرده اتفاقا جناب پناهی هم چنگالشون مشابه شما بود و من شخصا ترجیح میدم از قیمت کلوز استفاده کنم . به جناب پناهی هم عرض کردم این دو دیدگاه متفاوته و نمیشه گفت یکی غلط رسم شده به نظر من هر دو چنگال با دو دیدگاه درسته .
بنده نه تنها قیمتهای 90 و 125 رو اغراق آمیز میدونم بلکه معتقدم صدرا قیمت 143 که همه از اون یاد میکنن رو نخواهد دید .
به نظر من صدرا در همین محدوده 160 برگشت خواهد داشت البته نه اینکه الزاما روند صعودی هیجانی داشته باشه چون در محدوده 182 به مقاومت مهم خط روند برخورد میکنه و باید دید با اون چکار میکنه .
البته اینها نظر و برداشت من از نموداره که ممکنه خیلی از دوستان موافق نباشن .

amir3236
2011/06/16, 22:17
باتشکر از خانم پانی برای الگویی که برای حفاری قراردادندازاین الگو برای صدرا استفاده کردم .

http://up.iranblog.com/images/o5hr2i7idve7x183me69.png

esi_mohammadi
2011/06/16, 23:05
سلام
طبق نظریه و متد های دکتر اندری در مورد خط میانی ، قیمت 80 درصد به ضلع میدلاین بازگشت خواهد نمود . باید دید اینطور خواهد شد یا نه !!!

Zambrotta
2011/06/16, 23:48
سلام
طبق نظریه و متد های دکتر اندری در مورد خط میانی ، قیمت 80 درصد به ضلع میدلاین بازگشت خواهد نمود . باید دید اینطور خواهد شد یا نه !!!
سلام
میشه بیشتردراین خصوص برای ماآماتورها توضیح دهید!

مارال صفا
2011/06/17, 01:36
سلام یعنی در چنگال اندروز همین که رو صدرا رسم کردیم سهم به میدلاین نرسه 80 درصد مسیر را طی کنه البته در صدرا یکبار رسیده و برگشته من میگویم اصلا چه برسه چه نرسه اصلا مهم نیست مهم این است ریز موج اخر صعودی که گپ نیز دارد یک ساختار استاندارد a b c را تشکیل داده تا 61.8 درصد اصلاح کرده پس قطعا شنبه سهم باید برگرده

بوف کور
2011/06/17, 17:05
صدرا در بدترین حالت ؟
در حال حاضر در نمودار دو الگوی سرو شانه می بینیم که یکی به هدفش رسیده و یک کندل هم زیر هدف زده و یکی دیگر افت تا 145 تومن را نشان می دهد
در حال حاضر واگرایی های مثبت در مک دی و ار اس ای دیده می شود ولی باید این واگرایی ها با یک پیوت سیگنال خرید قطعی و بازگشت روند را اعلام کند برای خرید شاید تا یک برگشت صبر کردن بهتر از خرید باشد و برای فروش به نظرم در این مرحله و در این قیمت توجیه ندارد
در هر صورت تمام شواهد اتمام دور روند نزولی رو تائید می کنند که ممکنه از فردا باشد و ممکنه 4 تا کندل دیگه زمان ببرد

پیشگویی در تکنیکال شاید شایسته نباشد ولی شاید سهم همین طور که در حال ساخت هدف سروشونه خود هست همچنین در حال ساخت یک سرو شانه معکوس نیز باشد

http://up.iranblog.com/images/slzdovfuhhmnrlldghvn.gif

بوف کور
2011/06/17, 17:30

به نظر میاد صدراکنج داره میزنه و بنابراین مطابق تصویر باید در 266 قیمت در برخورد با حمایت خط روند که ضلع کنج هم هست برگرده بنابراین اگه چهارشنبه هم منفی کامل بشه باز در همین الگو تعریف میشه ولی اگه 266 به پائین شکسته بشه این کنج هم از دست میره .
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت جناب برادران عزیز
در مورد تحلیل فوق چند نکته به نظرم می رسد
اول این که کنج ها الگو های کوتاه مدت هستن و بین یک تا سه ماه هستند که فکر می کنم در مورد این الگو بیشتر از این زمان صرف شده و مورد دوم کنج برای این که منجر به افزایش قیمت شود ابتدا قیمت باید به ضلع بالایی برخورد کند و شیب رو به پائین باشد که در این شکل مورد اول نقض شده است

بوف کور
2011/06/17, 17:31
رفت اوون صفحه

صدرا در بدترین حالت ؟
در حال حاضر در نمودار دو الگوی سرو شانه می بینیم که یکی به هدفش رسیده و یک کندل هم زیر هدف زده و یکی دیگر افت تا 145 تومن را نشان می دهد
در حال حاضر واگرایی های مثبت در مک دی و ار اس ای دیده می شود ولی باید این واگرایی ها با یک پیوت سیگنال خرید قطعی و بازگشت روند را اعلام کند برای خرید شاید تا یک برگشت صبر کردن بهتر از خرید باشد و برای فروش به نظرم در این مرحله و در این قیمت توجیه ندارد
در هر صورت تمام شواهد اتمام دور روند نزولی رو تائید می کنند که ممکنه از فردا باشد و ممکنه 4 تا کندل دیگه زمان ببرد

پیشگویی در تکنیکال شاید شایسته نباشد ولی شاید سهم همین طور که در حال ساخت هدف سروشونه خود هست همچنین در حال ساخت یک سرو شانه معکوس نیز باشد

farhad.fathi
2011/06/17, 18:02
آقا فرهاد دمت گرم .. واقعا حمایت ها را خوب نشون دادی تو نمودار اما کاشکی نقطه دقیق ورود را هم مشخص می کردی

سلام همشهری عزیز

سطح 163 تومن و 157 تومن رو حساس میدونم
سهم فردا از منفی به مثبت خواهد امد و احتمال لمس 157 تومن هم هست اولین روزی که بتونه محکم از منفی به مثبت برگرده با حجم بالا اون روز باید خرید

سهم برای برگشت حجم بالای 10 ملیون میخواد

کلا حوالی 160 تومن خرید تو کف هست
انشالله

farhad.fathi
2011/06/17, 18:09
آقا فرهاد شما كه به اين خوبي اين نزول را پيش يني كرده بوديد با وجود اينكه ميفرمائيد جناب درخشاني و پاني خانم هم آنرا تاييد كردند چرا به تحليل خود عمل نكرده و در 230 خارج نشديد!
حالا بگذريم ادامه روند را از نقطه y چگونه ميبينيد؟

من همون روز 50 درصد رو فروختم و رو 220 تومن جایگزین کردم
اشتباه من خرید رو 220 تومن ئبود و گول خهوردن از روند شاخص
الان هم با خرید هایی که انجام دادم اگه یه پله رو منفی فردا بخرم میانگین رو تا نزدیکیهای 175 میارمش پایین

baradaran
2011/06/17, 21:58
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت جناب برادران عزیز
در مورد تحلیل فوق چند نکته به نظرم می رسد
اول این که کنج ها الگو های کوتاه مدت هستن و بین یک تا سه ماه هستند که فکر می کنم در مورد این الگو بیشتر از این زمان صرف شده و مورد دوم کنج برای این که منجر به افزایش قیمت شود ابتدا قیمت باید به ضلع بالایی برخورد کند و شیب رو به پائین باشد که در این شکل مورد اول نقض شده است

سلام بوف کور ( زهره خانم عزیز ) کجائید کم پیدا ؟ حالا چطور شد اینطور شد ؟ منظورم از زهره به بوف کور ؟
با تشکر از نظر شما در مورد دوره زمانی کنج مثل خیلی دیگه از مباحث تکنیکال اختلاف نظر بین علما وجود داره بعضی معتقد هستن اگه الگو بیشتر از یک ماه گذشت معتبر نیست و گروهی دیگه محدودیت زمانی رو قبول ندارن و ما هم هر کدوم از روشها به نفعمون باشه از همون پیروی میکنیم .
در مورد اعتبار الگوی کنج کلاسیکش اینه حداقل 3 پیوت سقف و 3 پیوت کف داشته باشه و هر چی تعداش بیشتر باشه اعتبارش هم بیشتره ولی الزامی نیست و با حداقل دو پیوت سقف و کف قبوله .

بوف کور
2011/06/17, 22:29
سلام بوف کور ( زهره خانم عزیز ) کجائید کم پیدا ؟ حالا چطور شد اینطور شد ؟ منظورم از زهره به بوف کور ؟
با تشکر از نظر شما در مورد دوره زمانی کنج مثل خیلی دیگه از مباحث تکنیکال اختلاف نظر بین علما وجود داره بعضی معتقد هستن اگه الگو بیشتر از یک ماه گذشت معتبر نیست و گروهی دیگه محدودیت زمانی رو قبول ندارن و ما هم هر کدوم از روشها به نفعمون باشه از همون پیروی میکنیم .
در مورد اعتبار الگوی کنج کلاسیکش اینه حداقل 3 پیوت سقف و 3 پیوت کف داشته باشه و هر چی تعداش بیشتر باشه اعتبارش هم بیشتره ولی الزامی نیست و با حداقل دو پیوت سقف و کف قبوله .
جناب برادران عزیز گفتم نمی شناسید جسارت کردم نظر دادم ؛ می دونستم می شناسید از این کارا نمی کردم :d
والا این نقل و انتقال داستان داره
خسته شدم از کسانی که به جای انتقاد ا ز تحلیل زهره ؛ منتظر انتقاد از خودش بودن :( گفتم سرم و بکنم زیر برف شاید کسی نبینتم و اسایش داشته باشم

farhad.fathi
2011/06/17, 23:16
صدرا

http://forums.boursy.com/imported/2011/06/35.png (http://www.pic.iran-forum.ir/)

ناهید
2011/06/18, 07:27
مديرعامل شركت تاسيسات دريايي در گفتوگو با فارس خبر داد:
واردات ورق لوله گاز ترش از كره، چين، هند و يك كشور اروپايي

خبرگزاري فارس: مديرعامل شركت تاسيسات دريايي از واردات ورق لوله گاز ترش از كره، چين، هند و يك كشور اروپايي خبر داد و گفت: در خريد لوله هاي گاز ترش كيفيت و قيمت رقابتي را در نظر گرفته ايم.

علي طاهري مطلق در گفتوگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس با اشاره عدم ساخت ورق هاي مربوط به لوله گاز ترش در داخل كشور گفت: من دوباره تاكيد مي كنم كه امكان ساخت ورق لوله براي گاز ترش در كشور وجود ندارد و متاسفانه ساخت اين ورق ها تنها در اختيار چند سازنده محدود در دنيا است.
وي ادامه داد: متاسفانه ايران هنوز موفق نشده است ورق لوله براي گاز ترش را توليد كند اما تاكيد ما بر اين است كه بتوانيم حد اكثر استفاده را از توان داخلي داشته باشيم.
مدير عامل شركت تاسيسات دريايي خاطرنشان كرد: در حال حاضر شركت هايي در داخل كشور وجود دارند كه تجربه خوبي براي توليد لوله از ورق دارند.
طاهري با اشاره به خريد ورق هايي براي ساخت لوله گاز ترش از يك كشور اروپايي خاطرنشان كرد: از جمله ديگر كشورهايي كه از آنها ورق خريداري مي كرديم مي توان به كره جنوبي، چين و هند اشاره كرد و ما نيز در شركت تاسيسات دريايي از ابتدا سعي كرديم از بهترين نوع ورق و با كيفيت ترين آنها استفاده كنيم.
مديرعامل شركت تاسيسات دريايي اظهار كرد: از اين پس ورق هاي لوله گاز ترش را در اختيار شركت هاي لوله ساز قرار نمي دهيم و به آنها گفته ايم كه شما خودتان بايد اين ورق ها را خريداري كنيد و ما از شما لوله مي خريم البته بحث قيمت رقابتي را نيز در نظر مي گيريم.

ناهید
2011/06/18, 07:45
ركوردي جديد در فازهاي 22 تا 24 پارس جنوبي ثبت شد؛
اجراي روزانه 4400 مترمكعب بتون ريزي در پارس جنوبي

مديرعامل شركت نفت و گاز پارس از اجراي روزانه 4 هزار و 400 مترمكعب بتونريزي در فازهاي 22 تا 24 پارس جنوبي خبر داد.

به گزارش خبرگزاري فارس از عسلويه، موسي سوري در جمع خبرنگاران با اشاره به سال جهاد اقتصادي اظهار داشت: امسال به نام سال جهاد اقتصادي نامگذاري شده و شاهد شتاببخشي به پروژههاي پارس جنوبي هستيم.
وي افزود: در سال گذشته و در چنين روزهايي شاهد انعقاد بزرگترين قرارداد تاريخ صنعت نفت بوديم و بعد از گذشت يك سال از اين قرارداد، شاهد پيشرفت قابل قبولي در اجراي طرحها هستيم.
مديرعامل نفت و گاز پارس از اجراي روزانه 4 هزار و 400 مترمكعب بتونريزي در فازهاي 22 تا 24 خبر داد.
سوري تصريح كرد: پيش از اين حجم بتونريزي در فازهاي پارس جنوبي روزانه 2 هزار و 670 مترمكعب ثبت شده بود، اما در روزهاي اخير از مرز 3 هزار مترمكعب در روز نيز گذشتيم و هماكنون به روزانه 4 هزار و 400 مترمكعب ركورد زدهايم.
وي افزود: با انجام اين عمليات، سازههاي اين سه فاز مهم براي نفت در نقطهها و موقعيتهاي مورد نظر استقرار خواهد يافت.
مديرعامل شركت نفت و گاز پارس همچنين در مورد ساخت مخازن فازهاي 22 تا 24 عنوان داشت: 31 مخزن فلزي شامل مخازن الپيجي، ميعانات گازي و مخازن فرآيندي در فاز 22 تا 24 احداث ميشود كه از اين تعداد دو مخزن الپيجي با 12 درصد پيشرفت فيزيكي در حال ساخت است.
سوري عنوان داشت: طبق برنامهريزي انجام شده 4 مخزن ميعانات گازي و 27 مخزن فرآيندي نيز احداث خواهد شد كه از اين تعداد فونداسيون، 19 مخزن در محل پروژه در حال ساخت است.
وي همچنين درباره ساخت و نصب بويلرهاي فاز ياد شده گفت: 6 بويلر كه ساخت آنها به 60 درصد پيشرفت فيزيكي نزديك شده است در فاز 22 تا 24 نصب خواهد شد و فونداسيون 6 استك (دودكش) از اواخر هفته جاري وارد سايت فازهاي 22 تا 24 ميشود.
مديرعامل شركت نفت و گاز پارس خاطرنشان كرد: اجراي فازهاي در دست اجرا در مدت 35 ماه از مهمترين اولويتهاي وزارت نفت است و هماكنون تمام تلاش كاركنان و متخصصان صنعت نفت براي انجام اين مهم به كار گرفته شده است.
سوري ابراز داشت: براي موفقيت در اين ميدان بايد از تمام ظرفيت موجود بهره ببريم و هيچ فرصتي را نبايد هدر دهيم.

ع-خاکسار قیری
2011/06/18, 09:00

رنا دیشب در تالار هم گفتم خوب باز شده بود برای خرید قابل بررسی است
خنصیر هم خوبه
حکشتی سری قبل 35 درصد صعود کرد الان نیز در قیمت 114 خرید پله ای با قبول ریسک غیر سیستماتیک سهم و گذاشتن حد ضرر قابل بررسی است

ناهید
2011/06/18, 09:17
رنا دیشب در تالار هم گفتم خوب باز شده بود برای خرید قابل بررسی است
خنصیر هم خوبه
حکشتی سری قبل 35 درصد صعود کرد الان نیز در قیمت 114 خرید پله ای با قبول ریسک غیر سیستماتیک سهم و گذاشتن حد ضرر قابل بررسی است

جناب آرش كمانگير خيلي خوشحاليم كه شما رو هم در جمع دوستان اين سايت مي بينم
موفق باشيد

arashvet
2011/06/18, 12:31
دوستان منتظر صعود خیره کننده تجهیزاتی ها باشید>:d<
به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس، محمدعليآبادي در جريان اولين بازديد خود از منطقه ويژه انرژي پارس در منطقه عسلويه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بازديد امروز يك بازديد اجمالي بود و بررسيهاي فني و مهندسي بايد به صورت دفتري و جداگانه انجام شود. چنانكه بعد از بررسيهاي دقيقتر فني ميتوان در مورد پيشرفت پروژهها براساس زمانبندي اظهار نظر كرد البته قطعا تلاش بر اين است كه كارها براساس برنامه زمانبندي پيش برود.
وي تصريح كرد: امروز عسلويه مورد توجه نظام است چرا كه عسلويه و پارس جنوبي ميتواند سكوي پرش اقتصادي كشور باشد.
سرپرست وزارت نفت تصيرح كرد: تبعاً در وزارت نفت براي استفاده از همه امكانات موجود كشور در موضوع تأمين سرمايه، چه از بخش خصوصي چه سرمايهگذاري خود وزارت نفت و چه سرمايهگذاري از طريق منابع خارجي برنامههاي وسيعي طراحي شده و بنده نيز آن را گستردهتر خواهم كرد.
وي اظهار داشت: قطعاً براي جبران عقبماندگي ما از قطر در برداشت از پارس جنوبي فكر و برنامهريزي خواهيم كرد چرا كه همانگونه كه مقام معظم رهبري اشاره كردند اين منطقه يك منطقه مشاركتي غيرقابل تقسيم است و هر كس بيشتر از آن برداشت كند برده است. بنابر اين ما بايد تمام تواناييهاي خود را براي استفاده از اين مخزن مشترك به كار ببريم.
عليآبادي افزود: يقينا دولت، مجلس، نظام و در رأس آنها مقام معظم رهبري نگاه ويژهاي در اين رابطه دارد.
وي در ادامه گفت: پيمانكاران عوامل اجرايي هستند و ما آنها را همكاران خود و بخشي از ساختار صنعت نفت براي پيشبرد كار ميدانيم.
سرپرست وزارت نفت اضافه كرد: اجلاس اخير اوپك بازده خوبي داشت چنانكه اغلب كشورها در كنار ايران قرار گرفتهاند و با استدلال ما در جلسه مبني بر عدم افزايش سقف توليد اوپك موافق بودند.
وي تصريح كرد: ما استدلالمان را در اوپك مطرح كرديم و به جز سه كشور عربستان، امارات و كويت كشوري ديگري مخالفت قطعي نميكرد و همه اين استدلال را قبول داشتند.
عليآبادي افزود: تنها كشور جدي موافق افزايش توليد عربستان بود و با التهاب خاصي اين مسئله را دنبال ميكرد كه مخالفت جدي اغلب اعضا تكليف را مشخص كرد.
وي در ادامه اظهار داشت: جلسه ما با اتحاديه اروپا يك جلسه بين توليدكننده و مصرفكننده است و هر طرف با ديدگاه خود مسائل خود را مطرح ميكند؛ منافع مشتركي وجود دارد كه ميتوانيم روي آنها به توافقي برسيم.
وي در پايان گفت: كميته جهاد اقتصادي به زودي تشكيل خواهد شد و موضوع پارس جنوبي در دستور كار آن قرار خواهد گرفت.

طيب
2011/06/18, 14:17
دزد جوانمردی!

اسب سواری، مرد چلاق و افلیجی را سر راه خود دید که از او کمک می خواست.
مرد سوار دلش به حال او سوخت.
از اسب پیاده شد و او را از جا بلند کرد و روی اسب گذاشت تا او را به مقصد برساند.
مرد چلاق وقتی بر اسب سوار شد، دهنه ی اسب را کشید و گفت : ... اسب را بردم ، و با اسب گریخت!
اما پیش از آنکه دور شود صاحب اسب داد زد : تو ، تنها اسب را نبردی ، جوانمردی را هم بردی!
اسب مال تو ؛ اما گوش کن ببین چه می گویم! مرد چلاق اسب را نگه داشت.
مرد سوار گفت : هرگز به هیچ کس نگو چگونه اسب را به دست آوردی؛ زیرا می ترسم که دیگر « هیچ سواری » به پیاده ای رحم نکند!

mmmm
2011/06/19, 08:18
امروز +

ناهید
2011/06/19, 09:41
تجهیزاتی های بازار را بهتر بشناسیم

برای کسانی که دوره قبلی رشد بازار را از نزدیک تجربه نکرده اند شاید بد نباشد مختصری از تحولات صنعت تجهیزات و به خصوص سه سهم قدیمی تر آن یعنی صدرا ،فاذر و فاراک نقل شود.در سالهای 82 و 83 با توجه به موج هجوم تعداد زیادی سهامدار حقیقی جدید که برای اولین بار با مفهوم بورس و سهام آشنا می شدند،رونق شدیدی به معاملات بورس تهران بازگشت.دلایل این امر و اتفاقات کلی بازار در آن ایام موضوع این مطلب نیست اما همگام با کل بازار که هر روز 5 درصد(دامنه نوسان در آن ایام)رشد می کرد،صدرا به عنوان سهمی که بخش بسیار زیادی از بازار شاهد رشدهای نجومی اش بودند،مطرح بود.در آن سالها روال عملیاتی صدرا و سایرین بد نبود اما به مدد بخشی از سودهای جانبی قیمتهای نجومی را تجربه می کردند.تا اینکه همزمان با تغییر سهامدار عمده صدرا و خرید این شرکت توسط سرمایه گذاری بانک ملی، این شرکت از مجموعه پیمانکاران فعال خارج شد.در آن ایام امکان محول کردن فعالیتهای پیمانکاری به شرکتهای خارجی به خصوص این اواخر چینی ها بسیار متداول شد.با این رویکرد و تغییر دولت،سیر زیان های هر ساله این قبیل شرکتها نیز آغاز شد.

از آنجا که تحلیل این قبیل شرکتهای پیمانکار بر اساس میزان قراردادهایشان صورت می گیرد،روزهای طلایی شان غروب کرد. اینها اولا قراردادهایشان را از دست رفته می دیدند و ثانیا رشد بی محابای قیمتی سهم در بورس رونق گرفته را نیز با افول پیاپی جایگزین کردند تا جایی که روند سهمی مثل صدرا از 2400 تومان البته با تقسیم سود ها و افزایش سرمایه های مختلف به محدوده 57 تومان رسید.در آن سالها هر سه سهم نام برده شده این صنعت به زیر 100 تومان خزیدند چرا که نه سودی در کار بود و نه زیان انباشته نشانی از کاهش را به خود میدید.

تا اینکه در سال 88 مجددا با خرید سهام مدیرتی صدرا توسط قرارگاه خاتم جان دوباره ای به این سهم و همراهان صنعتش بازگشت. رشد از 57 تومان تا 400 تومان در کمتر از یکسال اتفاق افتاد و به مرور این رقم تا 162 تومان امروز افت کرد.

نوسانات این صنعت در تمام طول تاریخ بوده ،هست و خواهد بود.اما در شرایط فعلی شرایط این صنعت به نظر تا حدودی مطلوب می رسد.تحریم های جدی بین المللی جای کار زیادی برای این شرکتها در داخل باز کرده و با توجه به قدرت و نفوذ سهامدار عمده صدرا این امر به واقعیت نزدیک است.اینها را گفتیم که اولا بدانید ذات این صنعت اینگونه است و ثانیا با آگاهی از این امر به سراغ این سهم ها رفته و تصمیم گیری نمایید.در مجمع آذرآب مشخص شد این شرکت امسال از زیان انباشته رهایی یافته و سال بعد در محدوده سودآوری مناسبی قرار دارد.فاراک هم با گزارش اخیر خود ذهنیت بسیار مثبتی از خود بر جا گذاشت.قیمت فعلی صدرا هم خریداران بالقوه زیادی را به سمتش خواهد کشاند.یکی از احتمالات قوی مثبت شدن بازار،مثبت شدن این صنعت و سهم های آن است.

mmmm
2011/06/19, 10:26
شایعه شده سردار قاسمی قراره وزیر نفت معرفی بشه .پس تجهیزاتی ها....

بابک پناهی
2011/06/19, 10:54
شایعه شده سردار قاسمی قراره وزیر نفت معرفی بشه .پس تجهیزاتی ها....

مگه علی آبادی ورزشکار! الان وزیر نفت نیست؟؟؟

یوگی
2011/06/19, 11:43
بابک جان فعلا ایشون سرپرست هستن....

امیر2309
2011/06/19, 22:33
بازار امروز نکته ای بسیار مهم داشت

تحلیلگران تکنیکی شاخصی را برای تغییر روند بازار مدنظر قرار می دهند: شاخص آر. اس. آی (شاخص قدرت نسبی) که وضعیت نماد را بر اساس قدرت عرضه و تقاضا نشان می دهد. این شاخص که بر مبنای فرمولی خاص محاسبه می شود، دو سطح 70 و 30 دارد به این معنا که در صورت قرار گرفتن عدد شاخص بالا 70، ورود نماد به منطقه اشباع خرید به اثبات می رسد و در صورت افت شاخص تا کمتر از عدد 30، ورود نماد به منطقه اشباع فروش مشخص می شود. ورود به منطقه اشباع خرید این معنا را می دهد که توانایی صعود و تقاضا افت کرده و در منطقه اشباع فروش، توانایی افت و عرضه کاهش یافته است. اشکال این شاخص البته این است که زمان مشخصی برای بازگشت روند در پی اشباع خرید یا فروش ارائه نمی دهد.
امروز در تحلیل آقای فرید هلالات در روزنامه دنیای اقتصاد به نماد مپنا اشاره شد و حضور این نماد در منطقه اشباع فروش عنوان شد:

نویسنده مطلب به نکته ای تحت عنوان « واگرایی مثبت» اشاره می کند که در حقیقت به معنای روند متضاد دو نمودار « قیمت» و « آر. اس. آی» است. در این حالت قیمت همچنان روند منفی دارد اما روند آر. اس. آی مثبت شده که نشانه ای بسیار مهم در جهت تغییر روند است. در این حالت انتظار می رود روند قیمتی نیز مثبت شود.
نماد مپنا تنها یکی از نمادهایی است که این نشانه را از خود بروز داده است. واگرایی مثبت در نمادهایی چون گروه بهمن و صدرا نیز دیده شده است. نمادهای دیگری نیز نشانه هایی از ایجاد واگرایی مثبت را بروز داده اند.
چنین نشانه ای از افت توان فروش و آمادگی قیمت برای تغییر روند، حکایت دارد. به این ترتیب هنگامی که نمادهایی این نشانه را بروز داده اند، می توان به شکل گیری یک روند صعودی امیدوار شد.
نکته بسیار مهم بازار امروز این بود که مقاومت نمادهای خودرویی - و برخی صنایع دیگر - در برابر عرضه ها و حتی حفظ قیمت های مثبت، می تواند نشانه ای برای این باشد که در آستانه آغاز روندی صعودی قرار داریم

مارال صفا
2011/06/20, 10:25
دوستان همیشه در ابتدای یک روند صعودی باید انتظار نوساناتی را داشت در واقع صدرا به اعتقاد من فعلا یک دوره صعود دارد اما در حال حاضر در روند سهم انچه مهم است تثبیت و پایداری سهم است من 175 176 را سطح مهمی میدونم که سهم باید بالای ان مرحله اول برای یک موج انگیزشی تثبیت شود

مارال صفا
2011/06/20, 10:35
معاملات صدرا جالب شد

amir3236
2011/06/20, 11:32
شنیدم مشکل بدهی صدرا حل شده و قراره بزودی برای تعدیل مثبت بسته بشه .امیدواریم ایندفعه راست باشه .

سپه
2011/06/20, 12:17
مگه علی آبادی ورزشکار! الان وزیر نفت نیست؟؟؟

بابک خان علی ابادی ورزشکار بود الان ماهیگیره وشایدم قایق ران.. تا یه سه چهار ماهی هم سرپرسته بعدشم فک نکنم کسی بدونه چی میشه

امیر2309
2011/06/20, 17:24
۳۰ خرداد ۱۳۹۰ (۱۰:۵۹ق.ظ)
پيشرفت 24 درصدي ساخت فازهاي 22 تا 24 ميدان گازي پارس جنوبي
خبرگزاري موج - مراحل 22 تا 24 ميدان گازي پارس جنوبي 24 درصد پيشرفت ساخت دارد.

به گزارش موج به نقل از روابط عمومي شرکت نفت و گاز پارس، شرکت هاي پتروسينا، آريا و صدرا بر اساس قراردادي که خرداد پارسال با وزارت نفت امضا کردند متعهد شدند اين مراحل را براي توليد روزانه 25 ميليون متر مکعب گاز ،40 هزار بشکه ميعانات گازي، 400 تن گوگرد و سالانه يک ميليون تن اتان و يک ميليون تن گاز مايع در هرمرحله ، در مدت 35 ماه بسازند.
مدير اجراي مراحل 22 تا 24 گفت : اين مراحل 4 سکو ، 38 حلقه چاه و دو خط لوله به طول 260 کيلومتر داند که گاز را از دريا به پالايشگاه خشکي منتقل مي کند.
ايزدجو هزينه ساخت و بهره برداري هر يک از اين مراحل را 5 ميليارد و 500 ميليون دلار برآورد کرد و افزود: با تامين مالي به موقع ، پيشرفت مراحل 22 تا 24 تا پايان سال به 55 درصد مي*رسد.
بر اساس اين گزارش، سرمايه گذاري اوليه اين مراحل با فروش محصولات توليدي آنها شامل بوتان، پروپان، گوگرد و ميعانات گازي در بازارهاي جهاني در مدت دو سال برگشت داده مي شود.
اين گزارش مي افزايد: درآمد سالانه هر مرحله نيز سه ميليارد دلار و عمر مفيد آنها بيش از 25 سال اعلام شده است. خرداد پارسال با حضور رئيس جمهور در عسلويه قرارداد اجراي مراحل 13 ، 14 ، 19 ،22 ، 23 و 24 به ارزش 21 ميليارد دلار امضا و قرار شد شرکتهاي ايراني اين مراحل را بسازند.
با بهره برداري از اين مراحل ميزان توليد گاز در ميدان گازي پارس جنوبي 200 ميليون متر مکعب در روز افزايش مي يابد.
براي بهره برداري از 14 تريليون متر مکعب ذخاير گازي و 18 ميليارد بشکه ميعانات گازي بخش ايراني ميدان مشترک پارس جنوبي در عسلويه ، 24 مرحله مستقر مي شود که تا کنون 10مرحله در مدار توليد قرار گرفته است.

کاشف
2011/06/21, 11:23
یک منبع آگاه در شرکت صنعتی دریایی ایران :
تلاش برای افزایش سرمایه قبل از مجمع عمومی عادی 89
تلاش شرکت بر این است که قبل از برگزاری مجمع عادی سالیانه ، با برگزاری مجمعی فوق العاده این بحث را مطرح کند ، اما تمامی این موارد به ارایه مجوز سازمان بورس اوراق بهادار در رابطه با افزایش سرمایه بستگی دارد .
شرکت صنعتی دریایی ایران با ارایه گزارش های تأیید شده حسابرس قانونی برای افزایش سرمایه شرکت به سازمان بورس منتظر دریافت مجوز از سوی این سازمان است.
یک منبع آگاه از وضعیت شرکت صنعتی دریایی ایران با بیان این مطلب به خبرنگار بورس نیوز گفت : منابع مالی لازم برای افزایش سرمایه از محل های مختلفی تأمین خواهد شد و تصمیم سهامدار عمده نیز در این امر اهمیت دارد . چرا که امکان دارد سهامدار عمده بخواهد تأمین مالی بخشی از این افزایش سرمایه را بر عهده بگیرد.

وی در خصوص زمان اعلام رسمی افزایش سرمایه اظهار داشت : تلاش شرکت بر این است که قبل از برگزاری مجمع عادی سالیانه ، با برگزاری مجمعی فوق العاده این بحث را مطرح کند ، اما تمامی این موارد به ارایه مجوز سازمان بورس اوراق بهادار در رابطه با افزایش سرمایه بستگی دارد .

به گفته این منبع آگاه موضوع استمهال بدهی های شرکت هنوز حل نشده و نتیجه قطعی که بتوان آن را اعلام کرد ، وجود ندارد ، اما شرکت در حال پیگیری این موضوع است .

وی در پایان سخنان خود با اشاره به مشخص نشدن حضور "خصدرا" در اجرای پروژه پل خلیج فارس تصریح کرد : پروژه پل خلیج فارس هنوز در مرحله تأمین منابع مالی لازم است و پس از این مرحله روی تقسیم کار اجرایی و حضور شرکت در اجرای آن تصمیم گیری خواهد شد .

افزون بر این شرکت در نظر دارد در پروژه هایی در زمینه نفت و گاز نیز حضور یابد که این پروژه ها هم اکنون در حال بررسی است .

شایان ذکر است که در روز جاری در نماد "خصدرا" شاهد روند مثبت و تشکیل صف خرید میلیونی هستیم .

shahin.gh
2011/06/22, 09:17
عجب حقوقی کار بلدی اومده رو صدرا به بهترین حالت داره سهم خشک میکنه. بعد از این نوبتی هم باشه نوبت مپناست

ناهید
2011/06/22, 09:41
پيشرفت 13تا 23درصدي 6 فاز پارس جنوبي؛ يك سوم زمان از دست رفت

قرارداد توسعه 6 فاز پارس جنوبي شامل 13، 14، 19، 20 تا 21 و 22 تا 24 كه 25 خرداد سال گذشته با وعده توسعه 35ماهه امضا شد، با گذشت 11 ماه از زمان امضاي قرارداد پيشرفت 13تا 23درصدي را شاهد بوديم كه به‎نظر ميرسد مراحل ابتدايي پروژهها با كندي پيش ميرود.

قرارداد توسعه 6 فاز پارس جنوبي كه شامل فازهاي 13، 14، 19، 20 تا 21 و 22 تا 24 كه جمعا معادل 8 فاز استاندارد است به ارزش 21 ميليارد دلار در تاريخ 25 خرداد سال 89 با پيمانكاران داخلي منعقد شد.
اين گزارش حاكي است زمان اجراي اين فازها و بهره برداري كامل از آن 35 ماه در نظر گرفته شده است كه با راه اندازي اين فازها 200 ميليون متر مكعب گاز به توليد گاز سبك كشور افزوده مي شود.

*فاز 13

براساس مطالعات صورت گرفته، فاز 13 نيازمند احداث 4 سكوي دريايي كه هر كدام داراي ظرفيت 500 ميليون فوت مكعب معادل14 ميليون متر مكعب گاز است و همچنين نيازمند 38 حلقه چاه توليدي،260 كيلومتر خط لوله زير دريايي و 14 كيلومتر خط لوله دريايي و پالايشگاهي به ظرفيت 2000 ميليون فوت مكعب يا 57 ميليون متر مكعب گاز است كه بايد احداث شود.
اين فاز تا پايان ارديبهشت سال 90 يعني بعد از 11 ماه از عقد قرارداد 20.23 درصد پيشرفت كاري داشته و پيمانكاران اين فاز شامل پتروپايداران ايرانيان، مپنا و صدرا است.

*فاز 14

بنابراين گزارش براساس مطالعات صورت گرفته، فاز 14 نيازمند احداث 4 سكوي درياي كه هركدام داراي ظرفيت 500 ميليون فوت مكعب معادل 14 ميليون متر مكعب گاز است و همچنين نيازمند 44 حلقه چاه توليدي، دو خط لوله زير دريايي به طول 260 كيلو متر، دو خط لوله دريايي به طول 18 كيلومتر و پالايشگاهي به ظرفيت 2000 ميليون فوت مكعب يا 57 ميلون متر مكعب گاز است كه بايد احداث شود.
اين فاز تا پايان ارديبهشت سال 90 يعني بعد از 11 ماه از عقد قرار داد 15.55 درصد پيشرفت كاري داشته است.

*فاز 19

اين گزارش حاكي است براساس مطالعات صورت گرفته، فاز 19 نيازمند احداث دو سكوي دريايي كه هركدام داراي ظرفيت 1000 ميليون فوت مكعب معادل 28 ميليون متر مكعب و يك سكوي اقماري با ظرفيت 500 ميليون فوت مكعب معادل 14 ميليون متر مكعب گاز است و همچنين نيازمند 24 حلقه چاه توليدي،2 خط لوله زيردريايي 260 كيلومتري و دو خط لوله دريايي 12 كيلومتري و پالايشگاه 2000 ميليون فوت مكعبي معادل 57 ميليون متر مكعب گاز است كه بايد احداث شود.
اين فاز تا پايان ارديبهشت سال 90 يعني بعد از 11 ماه از عقد قرارداد 13.63 درصد پيشرفت كاري داشته و پيمانكاران اين فاز شامل پتروپارس و ioec است.

* فاز 20 و 21

براساس اين گزارش براساس مطالعات صورت گرفته، فاز 20 و 21 نيازمند احداث 2 سكوي دريايي كه هر كدام به ظرفيت 1000 ميليون فوت مكعب معادل 28 ميليون متر مكعب و همچنين نيازمند 24 حلقه چاه توليدي، 2خط لوله زيردريايي 210 كيلومتري و پالايشگاه 2000 ميليون فوت مكعبي معادل 57 ميليون متر مكعب گاز است كه بايد احداث شود.
اين فاز تا پايان ارديبهشت سال 90 يعني بعد از 11 ماه از عقد قرارداد 14.66 درصد پيشرفت كاري داشته و پيمانكار اين فاز شامل oiec است.

* فاز 22-24

اين گزارش اضافه مي كند براساس مطالعات صورت گرفته، فاز 22_24 نيازمند احداث 4 سكوي دريايي كه هر كدام به ظرفيت 500 ميليون فوت مكعب معادل 14 ميليون متر مكعب و همچنين نيازمند 38 حلقه چاه توليدي، 2 خط لوله زيردريايي به طول260 كيلومتري، دو خط لوله دريايي به طول 12 كيلومتري و پالايشگاه خشكي به ظرفيت 2000 ميليون فوت مكعب معادل 57 ميليون متر مكعب گاز است كه بايد احداث شود.
اين فاز تا پايان ارديبهشت سال 90 يعني بعد از 11 ماه از عقد قرارداد 23.07 درصد پيشرفت كاري داشته و پيمانكاران اين فاز شامل پتروسينا آريا و صدرا است.

shahin.gh
2011/06/22, 09:50
خریدار اصلی امروز هم صبا جهاد . فروشنده حقیقی و چند شرکت کوچک

وحید 20
2011/06/22, 11:47
طبق شنیده ها امروز مسکن جهان خریدار اصلی صدرا بوده است.
در این چند وقته خریدهای خوبی در برخی سهم ها انجام داده از جمله در فسرب که هرروز در حال خرید ان است.

بوف کور
2011/06/22, 11:51
تعاونی تا 20 تا از صدراشو خالی کرد
مسکن جهان از رضوی ددد برداشت و بقیه اشو بازار برداشت

مارال صفا
2011/06/22, 23:05
احتمالا صدرا از یکشنبه یک اصلاح قیمت مختصری را اغاز خواهد کرد انچه در نمودار صدرا میبینم احتمال تشکیل سرو شانه کف و ترکیب دو واگرایی مثبت و مخفی منفی یک دوره نوسانی را در بازه 180 تا 198 رقم خواهد زد
هدف میان مدت سهم 245 تومان میباشد

shahin.gh
2011/06/23, 03:11
تو بعضی از فروم ها میگن بیشتر سهام امروز حقیقی خریده اطلاع موثق دارم تا ساعت/30 10 خریدار اصلی صبا جهاد بوده و اخر وقت بیشتر کد به کد شده

shahin.gh
2011/06/23, 03:22
تعاونی تا 20 تا از صدراشو خالی کرد
مسکن جهان از رضوی ددد برداشت و بقیه اشو بازار برداشت

دوست عزیز حداکثر خرید امروز بازار خیلی شده باشه به بین 3تا 4 میلیون بوده

mmmm
2011/06/25, 23:15
جناب آقای درخشانی عزیز

با توجه به غیر قابل دسترس نمودن سایت بورکس برای مهمان ها، در صورت امکان تحلیل هایی که در سایت بورکس میزنید در اختیار کاربران این سایت هم قرار دهید
با تشکر

amir1339
2011/06/26, 09:43
احتمالا صدرا از یکشنبه یک اصلاح قیمت مختصری را اغاز خواهد کرد انچه در نمودار صدرا میبینم احتمال تشکیل سرو شانه کف و ترکیب دو واگرایی مثبت و مخفی منفی یک دوره نوسانی را در بازه 180 تا 198 رقم خواهد زد
هدف میان مدت سهم 245 تومان میباشد
سر کار خانم مارال عزیز با عرض شرمندگی که این سوالو اینجا میکنم. آیا سایت بورکس مشکل پیدا کرده راه دسترسی به آن چیه؟ آدرس جدیدی دارید؟ با سپاس و عذر خواهی مجدد

farhad.fathi
2011/06/26, 14:22
تکنیکالیست خوبی باشیم میتونیم از صدرا خوب سواری بگیریم

اینقده ناله نفرین نکنید یه ذره فکر خوب و صبر
صدرا از امروز رفت برای شونه راست 170 رو بزنه بر میگرده

farhad.fathi
2011/06/26, 14:24
سر کار خانم مارال عزیز با عرض شرمندگی که این سوالو اینجا میکنم. آیا سایت بورکس مشکل پیدا کرده راه دسترسی به آن چیه؟ آدرس جدیدی دارید؟ با سپاس و عذر خواهی مجدد
سایت چند روزیه فی ل ت ر شده با یه شکن وارید بشید یا از ادرس زیر

www.bourexpro.com

مهراز
2011/06/26, 17:28
موافقم کم کم صدرا داره خواستنی میشه برای نوسان گیری.

amir3236
2011/06/26, 18:49
به نظرشما فردا بااین خبر صدرا صف خرید میشه .

http://up.iranblog.com/images/eusggqffekttorbgmai.pdf

roohe-khashen
2011/06/26, 19:35

پس به این ترتیب صدرا اذراب های خود را میفروشد فکر کنم بازی اصلی تجهیزاتیها شروع شد!

باربد
2011/06/26, 19:50

ببینید دوستان این خبر انقدر ها هم خوب نیست
اولا این سهام به خاطر عدم وصول طلب از صدرا داره عرضه میشه و یکجورایی داره حراج میشه
حالا باید ببینیم خریدار اصلا میاد
یا اصلا فروش میره
طبیعتا اگر قرار باشه از این بابت صدرا سود شناسایی کنه باید به قیمت بالا تر فروش بره
پس اگر خریداری برای سهم وجود داشته باشه
از فردا شاهد رشد قیمت فاذر هستیم چرا که فینت بلوک به قیمت اخرین روز یعنی چهارشنبه بستگی داره

حالا اگر این وسط این بلوک فروش بره
بعد از کسر بدهی ها برای صدرا سود هم خواهد داشت
اینه که میشه از این بابت برای صدرا یک پتانسیل ساخت

اما ترسم از ان است یا فاذر بالا نرود و یا خریدار نیاید

بوف کور
2011/06/26, 20:06
اذراب خریدار خیلی خوبی داره که دو ماهی می شه در حال مذاکره برای خرید این سهم هستند
اونم نه به میزان سهم صدرا بلکه کل سهم تعاونی و حدود 5 تا 6 درصد از بازار
یعنی 51 درصد این سهم را خواهانند
خریدار غریبه نیست به زودی خبر ها می رسه :)

باربد
2011/06/26, 20:19
اذراب خریدار خیلی خوبی داره که دو ماهی می شه در حال مذاکره برای خرید این سهم هستند
اونم نه به میزان سهم صدرا بلکه کل سهم تعاونی و حدود 5 تا 6 درصد از بازار
یعنی 51 درصد این سهم را خواهانند
خریدار غریبه نیست به زودی خبر ها می رسه :)
اگر به زیر مجموعه ها بفروشه در این صورت سود خوبی شناسایی میکنه که میتونه برای افزایش سرمایه کمکش کنه

بوف کور
2011/06/26, 20:26
اگر به زیر مجموعه ها بفروشه در این صورت سود خوبی شناسایی میکنه که میتونه برای افزایش سرمایه کمکش کنه
فروشی در کار نیست
متاسفانه صدرا چند سال قبل این سهم رو بابت یه موضوعی گرفت که قرار بود پولی بابتش به خصوصی سازی پرداخت کنه که بعد از سالها هنوز پول رو پرداخت نکرده و دادگاه داره این فروش رو برای خصوصی سازی انجام می ده
البته این در حد دانسته های منه اگر دوستان اطلاعات بیشتری دارند بفرمائند تا اشتباهی پیش نیاد
در مورد خریدار هم زیر مجموعه های صدرا نیست ولی یکی از سهم های مطرح بازار است

باربد
2011/06/26, 20:40
فروشی در کار نیست
متاسفانه صدرا چند سال قبل این سهم رو بابت یه موضوعی گرفت که قرار بود پولی بابتش به خصوصی سازی پرداخت کنه که بعد از سالها هنوز پول رو پرداخت نکرده و دادگاه داره این فروش رو برای خصوصی سازی انجام می ده
البته این در حد دانسته های منه اگر دوستان اطلاعات بیشتری دارند بفرمائند تا اشتباهی پیش نیاد
در مورد خریدار هم زیر مجموعه های صدرا نیست ولی یکی از سهم های مطرح بازار است
البته تاثیر بیشتر این معامله بر روی فاذر است تا صدرا
هر چی حساب میکنم قیمت این حراج از قیمت تمام شده فاذر برای صدرا بالاتر نمیوفته
تازه چیز خاصی هم گیر صدرا نمیاد
اما نکته مهم اینه که بودن خریدار برای فاذر میتونه جو گروه را بهتر کنه
اما تعجب من در اینه اگر قرار بود از این سهم پولی گیر صدرا بیاد
چرا هودش نمیفروشه
چرا شرایط نمیده
چرا ؟
چرا؟

از طرفی چرا الان که تجهیزاتیها در اوج ذلت هستند
چرا 6 ماه پیش نه و چرا 6 ماه بعد نه؟

همه این چرا ها و معاملات اخیر هر دو سهم میتونه و حتی این 3 روز باقیمونده میتونه خیلی به حل معما کمک کنه

naruto
2011/06/26, 20:47
البته اگه گروه خاتم و زیر مجموعه هاش نتونن سهمو بخرن،معامله به نفع فاذریها تموم میشه.
چون دیگه آقایون نمیتونن تو کار فاذر هم دخالت کنن و سهم مثل فاراک میتونه روال عادیشو داشته باشه.
البته بعید میدونم خاتم و دارو دسته اش از این سهم بگذرن و حتما یکی از خریدارهای اصلی این بلوک هستن.

amir1339
2011/06/26, 23:29
سایت چند روزیه فی ل ت ر شده با یه شکن وارید بشید یا از ادرس زیر

www.bourexpro.com

فرهاد جان خیلی محبت کردید. درود بر شما

وحید 20
2011/06/27, 13:06
ضمن تشريح تاثيرات منفي طرح ادغام وزارت نفت بر اين صنعت؛
حسيني: عقب ماندگي پروژه هاي پارس جنوبي از برنامه پيشرفت بسيار فاحش است
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=9004060316

ناهید
2011/06/27, 14:48
صدرا و ایران خودرو در برابر پارامتری به نام هزینه های مالی

دو سود نسبتا مناسبی را به ارمغان می آورد.اما چه می شود که این حجم سودآوری در پایان به جیب سهامدار سرازیر نمی شود؟ جواب در بندی است به نام هزینه مالی.

وقتی به گزارش های دو شرکت بزرگ و پرطرفدار بازار یعنی ایران خودرو و صدرا نگاه می کنیم، روند عملیاتی این مختصری به گزارش ایران خودرو نشان می دهد از 13000 میلیارد ریال سود عملیاتی سالیانه، در دو سال اخیر نزدیک به 8000 میلیارد آن صرف هزینه های مالی اداری می شود. برای فهم بهتر این ارقام را به ازای هر سهم بیان می کنیم. با توجه به 6.3 میلیارد سهم این شرکت میزان سود عملیاتی کسب شده بالغ بر سهمی 200 تومان می تواند باشد که این میزان با هزینه مالی به ازای هر سهم 140 تومان ، مضمحل می شود. این ارقام جای تامل بسیاری دارد.

همین مسئله در دو سال اخیر در مورد شرکت صدرا دیده می شود. البته روند تغییرات در صدرا بسیار امیدوار کننده تر است.چرا که اولا سود عملیاتی با شتاب مناسبی در حال افزایش است و از سوی دیگر کاهش هزینه های مالی از الویت های این شرکت محسوب می شود. سود عملیاتی فعلی صدرا به ازای هر سهم بالغ بر 30 تومان است که در پایان و بعد از کسر هزینه مالی ، رقم ناچیزی باقی می ماند.

یکی از روش های کاهش این هزینه کمر شکن بحث استمهال بدهی هاست.این کلمه از ریشه استفعال به معنای طلب مهلت خواستن است.شرکت ها با بانک ها برای تعویق بازپرداخت یا کاهش جرایم و دیرکرد های محاسبه شده وارد مذاکره می شوند. این امر با توجه به رکود کلی اقتصاد و به دلیل سیاست کاهش معوقات بانکی در دستور کار بانک هاست.

همه این موارد را گفتیم تا متوجه باشیم شرکت هایی که روال عملیاتی نسبتا مناسبی دارند اما به دلیل هرینه های مالی توان رشد سودآوری واقعی را از دست داده اند، می توانند در صورت حل لااقل بخشی از این مشکل به سرعت روند صعودی مناسبی در پیش گیرند.گزارش تعدیل عایدی ایران خودرو در سال 89 نشانگر این امر است که بهترین حربه برای افزایش سودآوری این قبیل مجموعه ها کاستن از هزینه های مالی است که اتفاقا در دستور کار آنها نیز قرار دارد.

وحید 20
2011/06/28, 12:22
تقابل خواستههای دولت با توانمندیهایش در عسلویه
چه کسی زمان تکمیل پروژههای پارس جنوبی را ۳۵ ماه محاسبه کرد
عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان این که بسیاری از کارشناسان در باره فلسفه تعیین مدت ۳۵ ماه برای تکمیل اجرای فازهای باقیمانده پارس جنوبی سئوال دارند، گفت: تجربههای گذشته، احتمال تکمیل این پروژهها را در زمان تعیین شده غیرممکن نشان میدهد.

"حسین امیری خامکانی" در گفتوگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) افزود: تعیین مدت ۳۵ ماه برای اجرای پروژه تکمیل فازهای توسعهای پارس جنوبی، از همان آغاز هم در نظر کارشناسان نفت و اعضای کمیسیون انرژی مجلس بلندپروازانه بود.

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: گرچه هم دولت و هم کمیسیون انرژی به تکمیل این پروژه در زمان معین شده،علاقمند بودند،اما واقعیت این بود که تجربههای پیشین در پروژههای از این دست، احتمال تکمیل پروژهها در آن مدت غیرممکن نشان میداد.

وی ادامه داد: درباره حجم سرمایهگذاری، سطح تأمین قطعات و تجهیزات لازم برای توسعه پروژه، ورود و همکاری شرکتهای خارجی و تأثیر تحریمهای غرب علیه ایران، بحثهای فراوانی وجود داشته و دارد و بدیهی است که تعیین زمان تکمیل این پروژهها ارتباط مستقیم با شاخصههای یاد شده دارد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس یادآور شد: فلسفه تعیین ۳۵ ماه برای بهرهبرداری از فازهای باقیمانده پارس جنوبی هنوز برای اعضای این کمیسیون عجیب است و جای سئوال دارد، زیرا از زمان انعقاد قرارداد تا پایان دوره چهار ساله دولت دهم زمانی در همین حدود باقی مانده بود.
http://www.icana.ir/NewsPage.aspx?NewsID=170260

کاشف
2011/06/28, 17:56
موشكافي حراج دارايي پيمانكار بورس پس از 6 سال
«صدرا بدون آذرآب» و «آذرآب بدون صدرا»

گروه بورس- عليرضا باغاني: صدرا، آذرآب و در مجموع تجهيزاتيهاي بازار بار ديگر خبرساز شدند، اما رويدادآفريني اين گروه پر حاشيه متفاوت از گذشته است. گروه تجهيزات و در صدر آنها شركت صنعتي دريايي ايران مشهور به صدرا كه طي دو سال اخير يكي از مورد توجهترين و در واقع پرحاشيهترين شركتهاي بورس بوده است، روز يكشنبه بار ديگر با به حراج گذاشته شدن بلوك 65/27 درصدي آذرآب خبرساز شد.

ولي اين رويداد با حاشيههاي گذشته اين گروه همچون قراردادهاي پارسجنوبي، استمهال بدهيها، قرارداد با شركت نفت، به آب انداخته شدن كشتي، فروش ساختمان و دهها شايعه و خبر ديگر تفاوت داشت و آن به حراج گذاشته شدن سهام يكي از شركتهاي شاخص گروه تجهيزات بود.
غروب يكشنبه بود كه مديريت بازار بورس در اطلاعيهاي از فروش بلوك 65/27 درصدي آذرآب از سوي شعبه 19 دادگاه انقلاب عمومي حقوقي تهران به نيابت از شركت صدرا در روز يازدهم تيرماه سالجاري خبر داد.متن آگهي منتشره از به حراج گذاشته شدن 82 ميليون و 945 هزار و 222 سهم آذرآب از سوي دستگاه قضايي در قيمتهاي كنوني سهام اين شركت بورسي در بازار حكايت داشت، تا جايي كه قيمت پاياني روز قبل از عرضه به اضافه 4 درصد به عنوان قيمت پايه واگذاري اين بلوك اعلام شده بود. اما اين كه چرا اين حراج از سوي فعالان بازار سرمايه مهم ارزيابي ميشود را بايد در ارزش مديريتي بلوك مزبور و عرضه آن از سوي دستگاه قضايي جستوجو كرد.
شركت آذرآب كه از پنجم ارديبهشت ماه سال 80 با قيمت هر سهم 370 تومان وارد بورس تهران شده، دوسال پس از بورسي شدن در سال 82 شاهد ورود سهامدار جديد به تركيب سهامداران خود بود. در واقع سال 82 بود كه صدرا اقدام به خريد 35 درصد از سهام اين شركت كرد. اين واگذاري 35 درصدي در آن زمان ارزشي معادل 362 ميليارد ريال داشت كه صدرا 137 ميليارد ريال آن را نقدا به سازمان خصوصيسازي پرداخت كرد و براي مابقي خريد انجام شده هم 8 فقره سفته مجموعا به مبلغ 245 ميليارد ريال به سررسيدهاي 1382 تا 1384 در اختيار فروشنده سهام قرار داد.
يعني شركت صنعتي دريايي ايران تا سال 1384 تعهد كرد كه معامله بيش از 36 ميليارد توماني خريد بلوك آذرآب را به طور كامل تسويه كند، ولي در نهايت با پرداخت مبلغ نقدي معامله، بابت سفتههاي ارائه شده ديگر پرداختي به فروشنده سهم صورت نگرفت تا زمينه براي ماجرايي پيچيده و در عين حال پرحاشيه فراهم شود.افزون بر اين، به دنبال خريد سهام آذرآب از سوي صدرا، صنعتي دريايي ايران 45/16 درصد از سهام خريداري شده را به شركت فراساحل يا همان «صف» واگذار كرد كه اين واگذاري هم ارزشي معادل 213 ميليارد ريال داشت و صدرا بابت اين واگذاري 80 ميليارد ريال سفته از اين شركت ميگيرد و الباقي معامله كه در صورتهاي مالي 133 ميليارد ريال منعكس شده هم به حسابهاي فيمابين منتقل ميشود.
ولي نكته اين جاست كه پس از اين واگذاري بلوك به صدرا برميگردد و در عمل هماكنون صدرا به عنوان سهامدار عمده و اصلي آذرآب ايفاي نقش ميكند.
اما ماجرا از آن جا آغاز ميشود كه صدرا مدتي پس از خريد بلوك 35 درصدي آذرآب با ادعاي اين كه در زمان انجام اين معامله اطلاعات نادرست دريافت كرده، اقامه دعوي ميكند كه درنهايت پس از كش و قوسهاي حقوقي، دادگاه تجديدنظر راي به نفع سازمان خصوصيسازي صادر ميكند.بدان معني كه بلوك از آن صدرا است و بايد اين شركت تجهيزاتي به تعهدات خود در قبال خريد سهام شركت بورسي آذرآب عمل كند. با اين وصف، اين احكام كه بارها از سوي صدرا مورد اعتراض قرار گرفته بود، قطعي اعلام شد و صدرا به دليل زيانده شدن و عدم توانايي مالي لازم، به گرفتن مهلت در پرداخت تعهدات خود روي آورد، ولي اين مهلت هم پس از بارها تمديد به جايي ميرسد كه درنهايت شعبه 19 دادگاه انقلاب براي فروش اين بلوك از طريق بورس تهران اقدام ميكند.
نگاهي به صورتهاي مالي صدرا نشان ميدهد كه بهاي تمام شده هر سهم آذرآب براي صدرا 3 هزار و 942 ريال است كه اگر بلوك «فاذر» با فرض تثبيت شرايط فعلي و با شرايط اعلام شده قيمت روز قبل به علاوه 4 درصد عرضه شود، ميتوان نرخ حدود 2 هزار و 600 ريال را براي فروش بلوك مزبور پيشبيني كرد. در صورت وقوع چنين رخدادي پيشرو تجهيزاتيهاي بورس يعني صدرا از محل فروش سهام «فاذر» معادل 11 ميليارد تومان زيان شناسايي خواهد كرد و اين زيان 11 ميليارد توماني نيز صدراي تازه به سود نشسته را با 7 تومان تعديل منفي به ازاي هر سهم مواجه خواهد كرد.با توجه به ارزش مديريتي بلوك 35 درصدي آذرآب براي صدرا، اين شركت از بابت كاهش نرخ سهام اين شركت نسبت به بهاي تمام شده، ذخيره كاهش ارزشي در حسابها منظور نكرده است و ارزش جاري سهام نيز در حال حاضر پايينتر از بهاي تمام شده شركت بورسي آذرآب براي صدرا است. اين در حالي است كه صدرا پس از چند سال زيان دهي در سال 89 به سود 15 ريال براي هر سهم دست يافته بود و در شرايطي كه دوسال از مديريت اين شركت توسط قرارگاه خاتمالانبيا ميگذرد، صدرا براي سال جاري مبلغ 98 ريال سود براي هر سهم را پيشبيني كرده است كه بر اين اساس سود هر سهم شركت ميتواند به 28 ريال تقليل پيدا كند. در همين حال، مديرعامل صدرا درباره دلايل به حراج گذاشته شدن بلوك مديريتي آذرآب گفت: اين موضوع پيشينه تاريخي دارد و سالها در مراجع حقوقي و قضايي در خصوص آن پيگيريهاي مختلفي صورت گرفته است، اما در نهايت به رغم ادعاهايي كه صدرا درخصوص ارائه اطلاعات نادرست در زمان واگذاري داشته است، مراجع قضايي به نفع خصوصيسازي راي صادر ميكنند. مهدي اعتصام كه با خبرنگار دنياياقتصاد سخن ميگفت، با اشاره به آگهي فروش بلوك 27 درصدي آذرآب از سوي دادگاه گفت: اين اقدام بيش از آن كه به زيان صدرا به عنوان سهامدار عمده «فاذر» باشد به زيان آذرآب است، چراكه پروژههاي در دست اجراي آذرآب به دليل حضور صدرا در تركيب سهامداران شركت گرفته شده و آذرآب از وضعيت بحراني گذشته به دليل حمايتهاي صدرا به سوددهي رسيده و در شرايط مناسبي به سر ميبرد. وي در پاسخ به اين پرسش كه آيا احتمال تعويق انجام اين عرضه باتوجه به زمان محدود كنوني وجود دارد؟ گفت: صدرا به عنوان سهامدار عمده تلاشهاي لازم را براي جلوگيري از اين عرضه انجام خواهد داد، اما از آن جا كه حكم قضايي در اين خصوص صادر شده، جلوگيري از اجراي آن كار دشواري است، ولي در هر صورت صدرا و همچنين سهامدار عمده صدرا يعني قرارگاه خاتم پيگير حل و فصل ماجرا و دريافت مهلت هستند.
مديرعامل «خصدرا» در خصوص احتمال تعديل منفي سود صدرا به دلايل فروش آذرآب و اين كه چرا ذخيرهاي از بابت خريد سهام «فاذر» در حسابهاي شركت منظور نشده است؟ گفت: ماجراي خريد آذرآب به سال 82 باز ميگردد و اتفاقي نيست كه الان رخ داده باشد و بتوان راه حلي براي آن مطرح كرد، بر اين اساس از 18 ماه گذشته تاكنون با برگزاري جلسات فراوان، مهلتهايي از خصوصيسازي براي ايفاي تعهدات دريافت شد كه در نهايت اين موضوع به حراج سهم و دريافت حكم قضايي منتج شد. در حال حاضر 35 درصد از آذرآب متعلق به صدرا است و اين حقوقي در «فاذر» تنها يك كرسي مديريتي با 35 درصد سهام دارد. از سوي ديگر، سرمايهگذاري بوعلي با 4/0 درصد سهم در آذرآب يك كرسي مديريتي دارد و سرمايهگذاري بانك ملي هم داراي يك كرسي ديگر در «فاذر» است. در شركت تجهيزاتي آذرآب سرمايهگذاري دانايان پارس با 9/1 درصد سهام يك صندلي مديريتي دارد و 2/5 درصد سهام شركت نيز از آن صندوق بازنشستگي كاركنان نفت، يكي ديگر از صاحبان كرسي مديريتي در آذرآب است.افزون بر اين، در تركيب سهامداران آذرآب، تعاوني اعتبار كاركنان ايران خودرو با 5/14 درصد سهام، بانك پارسيان با مالكيت 5/2 درصد و سرمايهگذاري سامان مجد با 7/1 درصد سهام به چشم ميخورند. در همين حال، بازار در شرايطي خود را براي حراج 22 ميليارد توماني آذرآب در روز شنبه آماده ميكند كه شرايط نقدي بودن معامله، حضور خريداران در رقابت مزبور را با ترديد مواجه كرده است. يادآور ميشود، سردار قاسمي فرمانده قرارگاه خاتمالانبيا دو سال پيش در مجمعي كه در سوم خرداد 88 و پس از خريد بلوك صدرا توسط قرارگاه برگزار شده بود از احتمال فسخ قرارداد خريد آذرآب از سوي خصوصيسازي سخن گفته و اعلام كرده بود: در مذاكرات انجام شده تلاش ميكنيم كه جريمه ديركرد پرداختها از بابت آذرآب مشمول بخشودگي قرار گيرد.

وحید 20
2011/06/28, 21:48
رئیس کمیسیون انرژی مجلس=

با توجه وضع موجود مدیریت اجرای فازهای میدان پارس جنوبی اگر شرایط تحریم هم نبود امکان راه اندازی این فازها در مدت 80 ماه کمتر وجود ندارد، اظهار داشت: مسئولان شرکت ملی نفت قبل از امضای قرارداد فازهای جدید پارس جنوبی باید در خصوص تامین کالا، تجهیزات، امکانات و منابع مالی به یک جمع بندی نهایی دست می یافتند.(مهر)

امیر2309
2011/06/29, 09:26
تبریک به تعاونی بابت اینکارش

PASHA
2011/06/29, 10:10
چقدر فروشنده داره اين صدرا
اگر چاه نفت بود تا الان تمام شده بود فكر مي كنم از 3م سهامداري كه توبورس هستند حداقل 2 م صدرادارند بااين جوي كه تو پارس جنوبي و هياهوو تبليغاتي كه دراين 2 ساله براي اين سهم راه انداختند كه بگويند تحريم ها هيچ اثري نداشته است وورود س.پ ا.ه به اين سهم وداشتن رانتهاي خوب باعث شده اينقدرسهامدار جذب اين سهم بشود.كه يكي از آنها هم خودم بودم .الان كه از بيرون به اين سهم نگاه مي كنم مي بينم كه داستان من در صدرا داستان آن جواني است كه مي خواست خيلي زود به يك پول خوب برسه ولي غافل از آنكه بايد هفتصد خوان رستم راطي مي كرد

ملک الملک
2011/06/30, 06:36
عملیات نصب طبقات lower Deck و Mezzanine Deck سکوهای سرچاهی Wo و W4 پروژه رشادت

اولین طبقه از دو سکوی سرچاهی Wo ,W4 پروژه میدان نفتی رشادت بر روی Skid shoe جزیره صنعتی صدرا با موفقیت نصب شد. در ادامه و پس از نصب تجهیزات و آماده سازی آن ، طبقات دوم سکوهای فوق الاشاره در تاریخ 30و31 خرداد بر روی طبقه اول نصب گردیدند. پیش بینی می شود تا پایان تیرماه نصب طبقه آخر این سکوها نیز به موقع انجام پذیرد. پروژه میدان نفتی رشادت از جمله پروژه های حوزه نفت و گاز شرکت صدرا است که در جزیره صنعتی صدرا واقع در استان بوشهر در حال اجرا می باشد.

محمد صالحی
2011/07/01, 02:57
http://up.iranblog.com/images/4dzp1d19sbw8d6hn3hos.png (http://up.iranblog.com/)

چارت خصدرا نشان از رشد قیمتی دارد البته امکان دارد که برای لحظه ای کف چنگال را لمس کند اما برای رشد قیمتی مشکلی ندارد