PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : صنعتي دريايي ايران ( خصدرا )

صفحه ها : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79

esi_mohammadi
2011/07/01, 21:39
این سوپر چنگال ما هم روی نمودار خطی یا معمولی صدرا فعلا خوب داره کار می کنه
http://up.iranblog.com/images/l5f2fchv33c826fber4.jpg

امیر2309
2011/07/01, 22:50
مروری بر شایعات شرکت های بورسی در هفته سپری شده داریم که توسط سایت های مختلف بورسی منتشر شده اند. خودرو شنیده شده گروه بهمن موفق شده است در قالب کنسرسیومی بلوک بانک صادرات ایران را تحت مالکیت خود درآورد و تصمیم دارد به زودی به هلدینگ سرمایه گذاری تبدیل شود. شنیده شده گسترش سرمایه گذاری ایرانیان تصمیم دارد میزان فعالیت خود در حوزه های مالی را افزایش دهد. شنیده شده لیزینگ ایرانیان توانایی دارد عایدی سال مالی 90 خود را تا مبلغ 500 ریال مورد تعدیل قرار دهد. شنیده شده سرمایه گذاری رنا با تعدیل مثبت عایدی در سال مالی 90 همراه شده است . فلزات شنیده شده ملی سرب و روی ایران تصمیم دارد برخی املاک خود را واگذار نماید که در صورت نهایی شدن این امر شرکت ملی سرب و روی ایران با تعدیل مثبت عایدی بسیار خوبی روبرو خواهد شد. شنیده شده توسعه معادن روی ایران از محل رشد شرکت های زیر مجموعه خود با تعدیل مثبت عایدی مناسبی در سال مالی 90 مواجه شده است. شنیده شده معدنی و صنعتی چادرملو از محل افزایش ظرفیت طرح گندله سازی و افتتاح طرح 800 هزار تنی فولاد غدیر با تعدیل مثبت عایدی در سال مالی 90 خود همراه خواهد شد. شنیده شده سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات توانایی دارد عایدی سال مالی 90 خود را تا مبلغ 1580 ریال مورد تعدیل قرار دهد . شنیده شده فولاد مبارکه اصفهان با تعدیل مثبت عایدی به میزان 15% روبرو شده که در گزارش 3 ماهه به بازار اعلام خواهد کرد. این شرکت تصمیم دارد سهام شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات موجود در پرتفوی خود را به طور کامل واگذار نماید. شنیده شده فولاد آلیاژی ایران از محل راه اندازی برخی خطوط تولید جدید و افتتاح طرح فولاد غدیر به عنوان سهامدار عمده آن با تعدیل مثبت عایدی مناسبی در سال مالی 90 خود همراه شده است. شنیده شده فولاد خوزستان از محل افزایش نرخ انواع محصولات خود با تعدیل مثبت عایدی همراه شده که در گزارش 3 ماهه، میزان آن را به بازار سرمایه اعلام خواهد نمود. نفت و پتروشیمی شنیده هایی از پتروشیمی اصفهان در بازار سرمایه به گوش می رسد حاکی از احتمال توقف نماد معاملاتی این شرکت جهت تعدیل مثبت عایدی است. شصفها این هفته 5 درصد از سهام بانک ایران زمین را به نام خود کرد. شنیده شده پالايش نفت اصفهان تعديل 20 درصدي خواهد داشت. شنیده شده سرمایه گذاری غدیر، شرکت پتروشیمی زاگرس را به زودی به بازار فرابورس عرضه خواهد کرد این در شرایطی است که تمام اقدامات برای عرضه سهام این شرکت به پایان رسیده است. سرمایه گذاری شنیده شده سرمایه گذاری صنعت و معدن تصمیم دارد در پرتفوی خود تغییراتی اساسی به عمل آورد و سهام شرکت های خودرویی موجود در پورتفوی خود را با سهامی با پتانسیل بالاتر جابجا کند. همچنین شنیده شده این شرکت تصمیم دارد سهام شرکت ایران و فرانسه را از طریق فرابورس در بازار سرمایه عرضه نماید . شنیده شده سرمایه گذاری سپه تصمیم دارد عایدی خود را تا مبلغ 230 ریال مورد تعدیل قرار دهد . شنیده شده سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی تصمیم دارد سهام برخی شرکت های موجود در پورتفوی خود را واگذار نماید و در این بین می توان به توسعه صنایع بهشهر اشاره کرد . پیمانکاری و برق شنیده شده قرارگاه خاتم قصد دارد خرید بلوک سهام آذرآب متعلق به صنعتی دریایی ایران را خریداری کند . شنیده شده مپنا با تعطیلی نیروگاه های سیکل گازی و ترکیبی مواجه شده است. شنیده شده صنایع آذرآب به زودی جهت تعدیل مثبت عایدی و اعمال افزایش سرمایه متوقف خواهد شد . شرکت سرمایه گذاری دانایان پارس طی روزهای اخیر سهام شرکت صنایع آذرآب را بطور گسترده از بازار سرمایه جمع آوری کرده است . شنیده شده ایران ترانسفو تصمیم دارد به جای دریافت مطالبات خود از دولت، یک نیروگاه از وزارت نیرو دریافت کند . شنیده شده پارس سوئیچ با تعدیل مثبت عایدی در سال مالی 90 روبرو است . شنیده شده کنتورسازی ایران تصمیم دارد نرخ انواع محصولات خود را به میزان 15% مورد افزایش قراردهد . بانک شنیده شده پست بانک تصمیم دارد در مجمع، سرمایه خود را به میزان 200% مورد افزایش قرار دهد و در مرحله دوم افزایش سرمایه به میزان 300% را اعمال نماید. شنیده شده بانک ملت با تعدیل مثبت به میزان 20% در این بانک مواجه شده است. شنیده شده شرکت های خودرویی جهت خریداری سهام بانک پارسیان رقابت می کنند. نما بورس

meysam
2011/07/01, 23:40
اقای محمدی تشکر از لطف شما و تحلیل های زیباتون
لطفا اگه امکان داره همانند قبل لینک تصویر تحلیل هاتون را زیر تصویر درج کنید
با تشکر

امیر2309
2011/07/02, 08:53
http://www.tsetmc.com/loader.aspx?ParTree=111C1412&inscode=70287806764107003

fm2006
2011/07/02, 09:58
با هماهنگی های صورت گرفته معامله انجام نخواهد شد و به زودی با بازگشت آرامش شاهد صعود مقطعی این گروه خواهیم بود .

behnam
2011/07/02, 11:23
صدرا تا حدود 190-185 بالا میره ولی باید دید میتونه از این سطح رد بشه یا نه
ولی چیزی که مشخص هست اینه که سهم حداکثر 10% جای افت داره

roohe-khashen
2011/07/02, 11:32
با هماهنگی های صورت گرفته معامله انجام نخواهد شد و به زودی با بازگشت آرامش شاهد صعود مقطعی این گروه خواهیم بود .
بهتر که معامله انجام نشد , بلوک را میفروخت که چی بشه هیچ منفعتی برای صدرا نداشت جز اینکه جو این گرو متشنج شود

بابک پناهی
2011/07/02, 11:33
... و اما صدرا

محدوده 144 تا 150 بهترین قیمت برای برگشت می باشد.من احتمال بسیار بالا میدم که حداکثر افت 143 باشه ولی اگر زیر 143 بیاد اونموقع روش بحث میکنیم حتما!

http://forums.boursy.com/

همچنان بر افت سهم تا محدوده 150 تومن در مرحله اول و 143 تا 146 در مرحله دوم تاکید دارم

behnam
2011/07/02, 11:47
همچنان بر افت سهم تا محدوده 150 تومن در مرحله اول و 143 تا 146 در مرحله دوم تاکید دارم
سلام بابک جان
فکر کنم صدرا حداقل چند روزی مثبت بشه در حد یه نوسان مثبت 12-10 درصدی
نظر شما چیه ؟

بابک پناهی
2011/07/02, 11:54
سلام بابک جان
فکر کنم صدرا حداقل چند روزی مثبت بشه در حد یه نوسان مثبت 12-10 درصدی
نظر شما چیه ؟

متاسفانه فکر نمیکنم اینقدر نوسان مثبت داشته باشه شاید تنها در حد 4-3 درصد مثبت بعد دوباره منفی

farhad.fathi
2011/07/02, 19:01
متاسفانه فکر نمیکنم اینقدر نوسان مثبت داشته باشه شاید تنها در حد 4-3 درصد مثبت بعد دوباره منفی

نه بابک خان امروز شونه راست رو محکم کاری کرد

امروز میخریدی خوب بود

بابک پناهی
2011/07/02, 19:09
نه بابک خان امروز شونه راست رو محکم کاری کرد

امروز میخریدی خوب بود

تا زمانی که در الگوی سر شونه نک لاین رد نشده صحبت از تشکیل الگوی سروشونه کردن اشتباهه چه برسه به اینکه حتی شونه ی راستم تشکیل نشده باشه!!!
بله واگرائی علائمش دیده میشه اونم کوتاه مدت و تنها علائمش نه خودش!

شما اگر امروز میخریدین در چه قیمتی میخواستین بفروشین؟؟؟

farhad.fathi
2011/07/02, 22:14
تا زمانی که در الگوی سر شونه نک لاین رد نشده صحبت از تشکیل الگوی سروشونه کردن اشتباهه چه برسه به اینکه حتی شونه ی راستم تشکیل نشده باشه!!!

شما اگر امروز میخریدین در چه قیمتی میخواستین بفروشین؟؟؟

165 خرید تو بازار منفی و رد کردنش رو 192 تومن از شاهکارهای بنده تو این چند ساله

خرید امروز رو میشه رو 185 خارج و دوباره حوالی 175 وارد شد

PASHA
2011/07/03, 08:48
اظهارات امیدوار کننده مدیرعامل شرکت صدرا خطاب به سهامداران :
اعلام خبرهای خوش در مجمع آتی و اخذ ذخیره بابت مطالبات
تصور می شد که فروش بلوک 27 درصدی این شرکت به قیمت پایه هر سهم 2542ريال می توانست زیانی 70 ريالی را برای هر سهم در برداشته باشد که این موضوع پیشتر به لحاظ اخذ ذخایر مناسب در سر فصل بدهی و مطالبات در حسابها دیگر معنایی نداشته و هیچ تأثیری بر سودآوری شرکت ندارد .

روز گذشته شعبه 19 دادگاه انقلاب عمومی حقوقی تهران به نیابت از شرکت صدرا در حالی اقدام به عرضه 27.65 درصد از سهام شرکت آذرآب و با قیمت پایه 2542 ريال برای هر سهم نمود که تا پایان ساعات رسمی معاملات هیچ خریداری برای انجام این معامله حاضر نشد .

بنابر گزارش بورس نیوز این واگذاری به دلیل شکایت سازمان خصوصی سازی به مقام قضایی مبنی بر واگذاری تعداد 82 میلیون و 945 هزار و 222 سهم شرکت آذرآب در سالهای گذشته به شرکت صدرا و عدم پرداخت به موقع وجه این معامله و دیگر اختلافات بوجود آمده صورت گرفته بود که دادگاه رسیدگی کننده به این پرونده در نهایت رای به فروش سهام واگذار شده و تسویه بدهی ها از محل درآمدهای آن داده بود .

در این رابطه مهدی اعتصام مدیرعامل شرکت صدرا در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز با ابراز خوشحالی از بابت فروش نرفتن سهام بلوکی آذرآب در روز گذشته ، تلاش های صورت گرفته اخیر در رابطه با برطرف شدن اختلافات صورت گرفته با سازمان خصوصی سازی را یادآور شد و افزود : با توجه به بهای تمام شده سه هزار و 942 ريالی هر سهم "فاذر" برای شرکت صدرا ، تصور می شد که فروش بلوک 27 درصدی این شرکت به قیمت پایه هر سهم 2542ريال می توانست زیانی 70 ريالی را برای هر سهم در برداشته باشد که این موضوع پیشتر به لحاظ اخذ ذخایر مناسب در سر فصل بدهی و مطالبات در حسابها دیگر معنایی نداشته و هیچ تأثیری بر سودآوری شرکت ندارد .

وی ادامه داد : با راهکارهای مختلفی که اندیشیده شده تلاش می شود تا اختلافات مطرح شده در زمینه معامله بلوکی شرکت آذرآب با سازمان خصوصی سازی مرتفع و از فروش آن در بازار سهام برای تسویه بدهی ها جلوگیری شود .

این مقام مسئول در زمینه استهمال بدهی های بانکی شرکت صدرا افزود که تاکنون هیچ اقدامی در این رابطه صورت نگرفته و حال آنکه شرکت این موضوع را برای به نتیجه رساندن همچنان دنبال می کند .

افزون بر این بحث کمک مالی 500 میلیون یورویی به شرکت صدرا از محل صندوق توسعه ملی مطرح بوده که با توجه به عدم فعالیت این صندوق تا به امروز این موضوع رسمیت چندانی ندارد.

اعتصام در پایان به تداوم پروژه های در دست اقدام این شرکت در سراسر کشور و بی اساس بودن هر گونه شایعه در زمینه توقف این طرح ها تأکید کرد و خطاب به سهامداران "خصدرا" گفت : در مجمع آتی این شرکت خبرهای خوشی در رابطه با چشم اندازها ارایه خواهد شد که خوشحالی سهامداران را در بر خواهد داشت .

mmmm
2011/07/03, 08:59
دوستی میگفت:قربونش برم این صدرا رو که تو بازار منفی منفیه تو بازار مثبت بازم منفیهx-(

امیر2309
2011/07/03, 11:56
اظهارات امیدوار کننده مدیرعامل شرکت صدرا خطاب به سهامداران :
اعلام خبرهای خوش در مجمع آتی و اخذ ذخیره بابت مطالبات
تصور می شد که فروش بلوک 27 درصدی این شرکت به قیمت پایه هر سهم 2542ريال می توانست زیانی 70 ريالی را برای هر سهم در برداشته باشد که این موضوع پیشتر به لحاظ اخذ ذخایر مناسب در سر فصل بدهی و مطالبات در حسابها دیگر معنایی نداشته و هیچ تأثیری بر سودآوری شرکت ندارد .

روز گذشته شعبه 19 دادگاه انقلاب عمومی حقوقی تهران به نیابت از شرکت صدرا در حالی اقدام به عرضه 27.65 درصد از سهام شرکت آذرآب و با قیمت پایه 2542 ريال برای هر سهم نمود که تا پایان ساعات رسمی معاملات هیچ خریداری برای انجام این معامله حاضر نشد .

بنابر گزارش بورس نیوز این واگذاری به دلیل شکایت سازمان خصوصی سازی به مقام قضایی مبنی بر واگذاری تعداد 82 میلیون و 945 هزار و 222 سهم شرکت آذرآب در سالهای گذشته به شرکت صدرا و عدم پرداخت به موقع وجه این معامله و دیگر اختلافات بوجود آمده صورت گرفته بود که دادگاه رسیدگی کننده به این پرونده در نهایت رای به فروش سهام واگذار شده و تسویه بدهی ها از محل درآمدهای آن داده بود .

در این رابطه مهدی اعتصام مدیرعامل شرکت صدرا در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز با ابراز خوشحالی از بابت فروش نرفتن سهام بلوکی آذرآب در روز گذشته ، تلاش های صورت گرفته اخیر در رابطه با برطرف شدن اختلافات صورت گرفته با سازمان خصوصی سازی را یادآور شد و افزود : با توجه به بهای تمام شده سه هزار و 942 ريالی هر سهم "فاذر" برای شرکت صدرا ، تصور می شد که فروش بلوک 27 درصدی این شرکت به قیمت پایه هر سهم 2542ريال می توانست زیانی 70 ريالی را برای هر سهم در برداشته باشد که این موضوع پیشتر به لحاظ اخذ ذخایر مناسب در سر فصل بدهی و مطالبات در حسابها دیگر معنایی نداشته و هیچ تأثیری بر سودآوری شرکت ندارد .

وی ادامه داد : با راهکارهای مختلفی که اندیشیده شده تلاش می شود تا اختلافات مطرح شده در زمینه معامله بلوکی شرکت آذرآب با سازمان خصوصی سازی مرتفع و از فروش آن در بازار سهام برای تسویه بدهی ها جلوگیری شود .

این مقام مسئول در زمینه استهمال بدهی های بانکی شرکت صدرا افزود که تاکنون هیچ اقدامی در این رابطه صورت نگرفته و حال آنکه شرکت این موضوع را برای به نتیجه رساندن همچنان دنبال می کند .

افزون بر این بحث کمک مالی 500 میلیون یورویی به شرکت صدرا از محل صندوق توسعه ملی مطرح بوده که با توجه به عدم فعالیت این صندوق تا به امروز این موضوع رسمیت چندانی ندارد.

اعتصام در پایان به تداوم پروژه های در دست اقدام این شرکت در سراسر کشور و بی اساس بودن هر گونه شایعه در زمینه توقف این طرح ها تأکید کرد و خطاب به سهامداران "خصدرا" گفت : در مجمع آتی این شرکت خبرهای خوشی در رابطه با چشم اندازها ارایه خواهد شد که خوشحالی سهامداران را در بر خواهد داشت .

یعنی اعتصام به مجمع میاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

امیر2309
2011/07/03, 12:05
صدرا من یکی رو که نابود کرد

esi_mohammadi
2011/07/03, 12:26

فدای سرت داداش
تنت سالم باشه
پول چرک دسته ، سلامتیت مهم تره ... فکرش را نکن
درست میشه

behnam
2011/07/03, 12:36
دوست عزیز من هم مثل شما روی این سهم ضرر سنگینی کردم
متاسفانه یا خوشبختانه خاصیت صدرا همینه یا سرمایه شما رو چند برابر میکنه و یا اینکه باعث ضرر فراوان میشه
مهم اینه که باید ورود و خروج به موقع و به دور از طمع باشه
البته بنده خودم پارسال این سهم رو میتونستم راحت روی 300 بفروشم ولی متاسفانه نگهش داشتم و با این اشتباه ضرر زیادی کردم
ولی معاملات الآن صدرا من رو یاد صدرای 140 تومنی دو سال پیش میاندازه اون موقع روی 245 خریدم ولی تا 144 هم پایین اومد ولی بعدش تا420 بالا رفت که من روی 407 فروختم و سود خوبی بردم
در حال حاضر این سهم فوقش تا 150-145 پایین میاد و فروش دیگه توجیه نداره
اگر حدود 6 ماه صبر کنید مطمئن باشید ضرر نمی کنید
البته عملکرد من روی این سهم اشتباه بوده و این رو قبول دارم

امیر2309
2011/07/03, 12:39
متاسفانه یا خوشبختانه خاصیت صدرا همینه یا سرمایه شما رو چند برابر میکنه و یا اینکه باعث ضرر فراوان میشه
البته بنده خودم پارسال این سهم رو میتونستم راحت روی 300 بفروشم ولی متاسفانه نگهش داشتم و با این اشتباه ضرر زیادی کردم
ولی معاملات الآن صدرا من رو یاد صدرای 140 تومنی دو سال پیش میاندازه اون موقع روی 245 خریدم ولی تا 144 هم پایین اومد ولی بعدش تا420 بالا رفت که من روی 407 فروختم و سود خوبی بردم

حالا نمی دونم دوباره اضافه کنم یا نه؟
سه روز پیش می خواستم 50% نقدینگی مو صدار بخرم که منصرف شدم کگل خریدم الان 50% نقدینگی هم حق فولاده که هنوز نریختن ولی می تونم اعتباری بخرم

behnam
2011/07/03, 13:08
حالا نمی دونم دوباره اضافه کنم یا نه؟
سه روز پیش می خواستم 50% نقدینگی مو صدار بخرم که منصرف شدم کگل خریدم الان 50% نقدینگی هم حق فولاده که هنوز نریختن ولی می تونم اعتباری بخرم
به نظر من اگه نقدینگی دارید یه پله برای فردا 160-155 و یه پله هم 155-150خرید کنید
فکر نکنم پایینتر از 150 بره و به نظر من نهایت افتش همین حدوده با 3-2 تومن فرق قیمت

esi_mohammadi
2011/07/03, 13:25
نظره شخصی من :
http://uploadtak.com/images/vfds9hwxuejausv5l58.jpg

لینک تصویر (http://uploadtak.com/images/vfds9hwxuejausv5l58.jpg)

pani
2011/07/03, 17:05
دو تا چنگال زیر هم تو نمودار تعدیل شده جالبه

میدل لاین چنگال ابی فعلا سهمو حمایت میکنه.سهم رو این چنگال محدوده 150-154 حمایت میشه.اگه سهم بخواد استارت رشدشو بزنه میدل لاین چنگال قرمز در محدوده 184-187 سهمو اذیت میکنه.شکستن میدل لاین چنگال ابی در افت فعلی بنظر مشکل میاد.

فعلا واگرایی در rsi بنظر جالبه و بنظرم نوید یک الگوی برگشتی رو در سهم میده.
من با نظر سر و شونه معکوس اقا فرهاد تا حدی موافقم هرچند اظهار نظر در این مورد خیلی زوده ولی فکر میکنم چنانچه این الگو, الگوی برگشتی سهم باشه فعلا داره افت میکنه واسه تکمیل قسمت سر الگو.هر چند هنوز هیچ چیز قطعی نیست

http://uploadtak.com/images/1ycjokm20nchpl98wc1.png (http://uploadtak.com/)

امیر2309
2011/07/03, 18:23
آیا شرکت های پیمانکاری به قیمت های واقعی خود رسیده اند؟
وقتی یک شرکت را بعد از بررسی های مختلف مناسب برای خرید می بینیم، ممکن است دلایل جانبی این تصمیم ما را تحت الشعاع قرار دهد. مثلا یکی از این دلایل سایر شرکت هایی است که بنا به طبقه بندی صنایع در بورس در همان صنعت شرکت مورد نظر قرار دارد .نمونه واضح این امر شرکتهای صنعت پیمانکاری است. اگر بخواهیم نگاهی مختصر به این 5 شرکت اصلی بیاندازیم،به وضوح مشخص است که دو شرکت مپنا و حفاری شمال راه خود را از سایرین جدا کرده اند.این دو شرکت از نظر عملیاتی سودآورند و حتی در بین شرکت های خوب از منظر عملیاتی نیز طبقه بندی می شوند.اما در یک ماه اخیر که البته بخش اعظمی از بازار با روند اصلاحی روبرو بود، همگام با سه شرکت صدرا، صنایع آذرآب و ماشین سازی اراک با کاهش قیمت روبرو بودند.
بنابراین بهتر است بورس نیز در تفکیک طبقه بندی قبلی، این دو شرکت را نیز از این گروه خارج کند.
اما از سوی دیگر دیروز بازار در انتظار عرضه بلوک آذر آب و فروش آن از طرف صدرا بود. به همین بهانه هر سه این شرکت ها منفی بودند.نکته جالب همین جاست. اگر این معامله انجام می شد صدرا بایستی زیان غیر عملیاتی شناسایی می کرد.از سوی دیگر، آذر آب هم احتمالا پروژه هایش را از دست می داد. اما در همان روز گذشته ماشین سازی اراک چرا در روزی سراسر مثبت از نیمه های راه منفی شد؟ این همگرایی گاهی بسیار غیر منطقی می نماید.
فارغ از اینکه هم صدرا هم فاراک زیان انباشته دارند، در سال قبل سود صدرا 15 ریال و سود فاراک 24 تومان بوده است. امسال هم سود صدرا به حوالی 9 تومان رسیده و فاراک در پیش بینی اولیه 16 تومان را به بازار منعکس نموده است حال آن که قیمت هر دو این سهام در لحظاتی از بازار برابر هم و 1651 ریال معامله می شد. این امر نشان می دهد صنعتی که تحلیل درستی از شرکت هایش وجود ندارد، می تواند در برهه ای از زمان در قیمت گذاری دچار بی منطقی شود. هر چند در بلند مدت این نقیصه قطعا رفع می شود.
اما با اتفاق عدم واگذاری بلوک فاذر، می توان انتظار داشت این صنعت (منظور این سه شرکت است)همگام با بازار بتواند رشد مناسبی را تجربه کند.هر چند معاملات بی برنامه بخشی از سهامداران چه حقیقی و چه حقوقی روال منطقی حاکم بر این صنعت را کمرنگ کرده است اما همین طور که خبر های منفی بر سهم تاثیر سریع دارد، خبرهای خوشی هم در راه است که می تواند روند را بر خلاف روند فعلی تغییر دهد.

بابک پناهی
2011/07/03, 20:41

میدل لاین چنگال ابی فعلا سهمو حمایت میکنه.سهم رو این چنگال محدوده 150-154 حمایت میشه.اگه سهم بخواد استارت رشدشو بزنه میدل لاین چنگال قرمز در محدوده 184-187 سهمو اذیت میکنه.شکستن میدل لاین چنگال ابی در افت فعلی بنظر مشکل میاد.

فعلا واگرایی در rsi بنظر جالبه و بنظرم نوید یک الگوی برگشتی رو در سهم میده.
من با نظر سر و شونه معکوس اقا فرهاد تا حدی موافقم هرچند اظهار نظر در این مورد خیلی زوده ولی فکر میکنم چنانچه این الگو, الگوی برگشتی سهم باشه فعلا داره افت میکنه واسه تکمیل قسمت سر الگو.هر چند هنوز هیچ چیز قطعی نیست

http://forums.boursy.com/[/URL][/IMG]

پانی جان شما دقت کردین که قسمتی از دیتاتون تو شکلی که گذاشتین نیست؟!!!!

سهم 2011/03/16 رفت مجمع و تنها تعدیل مثبت داد و 291 باز شد در حالیکه اون قسمت در نمودار شما پاک شده ظاهرا!

ملک الملک
2011/07/03, 21:15
1- ورود بی سر و صدای باند آقای ع.ر در روزی که سهم 28 م معامله شد.

2- موافقت بورس برای اعمال 100 درصد افزایش سرمایه در مجمع

3- با شروع بکار صندوق توسعه ملی در این هفته 500 م یورو به صدرا داده میشود.

4- واکنش جدید امریکا نسبت به تعامل با ایران

5- تاکید همه پرسنل صدرا به شرکت در مجمع

محمد صالحی
2011/07/04, 00:56

سهم 2011/03/16 رفت مجمع و تنها تعدیل مثبت داد و 291 باز شد در حالیکه اون قسمت در نمودار شما پاک شده ظاهرا!

http://up.iranblog.com/images/i9t9lrlp63z8skz7sjf.png (http://up.iranblog.com/)

خدمت شما و تمام دوستان من فکر میکنم که در مورد دیتاهای خصدرا چارت دوستان مشکل دارند و در اکثر تحلیلها در مورد خصدرا این مطلب را دیدم و برای همین تحلیلی که از خصدرا میشود مشکل دارد در چارت دوستان این دایره ابی رنگ وجود ندارد برای همین چنگال و خط روند مشکل دارد

سپه
2011/07/04, 09:21
[quote=بابک پناهی;33642]تا زمانی که در الگوی سر شونه نک لاین رد نشده صحبت از تشکیل الگوی سروشونه کردن اشتباهه چه برسه به اینکه حتی شونه ی راستم تشکیل نشده باشه!!!

ببخشین منظو از سرو شانه کدوم یکیه؟ معکوس (حرکت بعدی سهم و به بالا) یا اصلی .

بابک پناهی
2011/07/04, 09:46
[quote=بابک پناهی;33642]تا زمانی که در الگوی سر شونه نک لاین رد نشده صحبت از تشکیل الگوی سروشونه کردن اشتباهه چه برسه به اینکه حتی شونه ی راستم تشکیل نشده باشه!!!

ببخشین منظو از سرو شانه کدوم یکیه؟ معکوس (حرکت بعدی سهم و به بالا) یا اصلی .

معکوس بود که شکل نگرفت

سلطان زمان
2011/07/04, 09:55
http://forums.boursy.com/ (http://up.iranblog.com/)

خدمت شما و تمام دوستان من فکر میکنم که در مورد دیتاهای خصدرا چارت دوستان مشکل دارند و در اکثر تحلیلها در مورد خصدرا این مطلب را دیدم و برای همین تحلیلی که از خصدرا میشود مشکل دارد در چارت دوستان این دایره ابی رنگ وجود ندارد برای همین چنگال و خط روند مشکل دارد
جناب صالحي به نظر خودشان ديتا رو دستكاري كردن
از طريق سمبل و سپليت در امي بروكر

pani
2011/07/04, 09:59

سلام اقا بابک.

صحیح میفرمایید دیتای چارتم ناقص شده چون عمدا گپ بازگشایی رو گرفتم, میخواستم ببنم چی از آب درمیاد.چون گپش هم گپ نزولی بود و بعد از بازگشایی اومد تا قیمت قبلی پایین.
ابتکاری بود :d

راشین
2011/07/04, 10:05

جناب صالحی در قسمتی که مشخص کردید قاعدتا باید گپ وجود داشته باشد نه کندل چرا در نمودار شما یک کندل بلند صعودی وجود دارد؟

وحید 20
2011/07/04, 13:17
آگهی دعوت به مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت صنعتي دريائي ايران (خصدرا )
موضوع: آگهی دعوت به مجمع عمومی عادی سالیانه برای سال (دوره) مالی منتهی به 1389/12/29

الف- زمان و محل برگزاری مجمع عمومی :
از کلیه سهامداران ، وکیل یا قائم مقام قانونی صاحب سهم و همچنین نماینده یا نمایندگان اشخاص حقوقی دعوت میگردد تا در جلسه مجمع عمومی این شرکت که در ساعت 10:00 روز پنج شنبه مورخ 1390/04/23 درمحل تهران شهرک قدس(شهرک غرب)انتهاي خيابان شهيد دادمان (پونک باختري )پژوهشگاه نيرو سالن همايش خليج فارس برگزار میگردد حضور بهم رسانند.

ب– دستور جلسه :
استماع گزارش هیئت مدیره و بازرس قانونی.
تصویب صورتهای مالی سال (دوره) مالی منتهی به 1389/12/29
انتخاب حسابرس و بازرس قانونی
انتخاب روزنامة کثیرالانتشار
انتخاب اعضای هیئتمدیره
تعیین حق حضور اعضای غیر موظف هیئت مدیره

وحید 20
2011/07/04, 13:20
آگهی دعوت به مجمع عمومی فوق العاده شرکت صنعتي دريائي ايران (خصدرا )
موضوع: آگهی دعوت به مجمع عمومی فوق العاده

الف- زمان و محل برگزاری مجمع عمومی :
از کلیه سهامداران ، وکیل یا قائم مقام قانونی صاحب سهم و همچنین نماینده یا نمایندگان اشخاص حقوقی دعوت میگردد تا در جلسه مجمع عمومی این شرکت که در ساعت 09:00 روز پنج شنبه مورخ 1390/04/23 درمحل تهران شهرک قدس (غرب)انتهاي خيابان شهيد دادمان (پونک باختري)پژوهشگاه نيرو سالن همايش خليج فارس برگزار میگردد حضور بهم رسانند.

ب– دستور جلسه :
تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه
تصمیم گیری در خصوص شمولیت مفاد ماده 141 قانون تجارت
تطابق اساسنامه شرکت با نمونه اساسنامه سازمان بورس

سپه
2011/07/04, 16:18

http://forums.boursy.com/[/URL][/IMG]

این نمودارصدرا به سر وشانه واقعی شبیه نیست شونه که هدفش هم 115 تومنه

ملک الملک
2011/07/04, 17:36
د خبر: 31946
تاريخ انتشار: 13 تیر 1390 ساعت 17:46

4كشور با77میلیارد دلار سرمایه گذاری در ایران،آمریكا را دور زدند

بررسی رفتار آمریكا نسبت به شركت های سرمایه گذار در حوزه انرژی ایران نشان می دهد كه قبل از آغاز دور جدید تحریم ها در سال 2010 ،هر چند فشار ایالات متحده منجر به خروج برخی شركت ها از ایران شده است (جدول 2) اما ایالات متحده از سال 1996 تا 2010 برای سرمایه گذاری در صنایع نفت و گاز ایران نتوانست هیچ شركتی را در فهرست تحریم ها قرار دهد

روزنامه تهران امروز در گزارشی نوشت :

سرمایه گذاری خارجی در ایران بیش از آنكه اقتصادی باشد سیاسی است و در حوزه نفت و گاز سیاسی تر، چرا كه آنجا یكی از مهم ترین «عرصه های تقابل» میان ایران وآمریكا است. این گزارش با بررسی اظهارنظرهای منتشر شده در منابع رسمی، سعی نموده است تا افزایش «ضریب نفوذ سیاسی ایران» در نظام بین الملل را موثرترین عامل در جذب سرمایه های خارجی در فضای تقابلی موجود میان ایران و آمریكا نشان دهد.

همه چیز به سال 1374 باز می گردد. زمانی كه دولت هاشمی رفسنجانی خواست تا از «بیع متقابل» به عنوان روشی برای جذب سرمایه گذاری های خارجی در صنایع نفت و گاز ایران استفاده كند اما بلافاصله خود را در مقابل تلاش هایی دید كه در سنای آمریكا به رهبری سناتور جمهوری خواه «داماتو» برای جلوگیری از حضور شركت های غیرایرانی در بازار ایران صورت می گرفت، اقداماتی كه بعد از یك سال (1996) سبب ساز ابلاغ قانون «تحریم های ایران» (Iran Sanctions Act (ISA)) توسط رئیس جمهور آمریكا شد.

هدف اصلی ISA شركت های غیرایرانی بود كه در صنایع نفت و گاز ایران به میزان بیش از 40 میلیون دلار سرمایه گذاری كرده و موجبات رونق تولید نفت و گاز را در ایران فراهم می آوردند اما یك سال بعد به دلیل آنچه ایالات متحده «نپیوستن متحدان آمریكا به تحریم ها علیه ایران» نامید، سطح تحریم ها افزایش یافت به طوری كه از سال 1997 به بعد شركت های غیر ایرانی كه سرمایه گذاری بیش از 20 میلیون دلار در صنایع نفت و گاز ایران داشتند مورد تحریم ایالات متحده قرار می گرفتند.

ایران سومین ذخایر كشف شده نفت را داراست و دومین دارنده ذخایر گاز جهان است و این یعنی وجود بیش از 135 میلیارد بشكه نفت و 25 تریلیون متر مكعب گاز در زیرپای «مردم یك سرزمین». به این معنا بازار نفت و گاز ایران بازار بی اهمیتی نیست كه شركت های خارجی بتوانند به سادگی آن را نادیده بگیرند و از فعالیت در آن انصراف دهند چنانچه تاكنون نیز، پیدا و پنهان، بدنبال راه هایی برای «دور زدن تحریم های آمریكا» روز به شب رسانده اند از این رو است كه تحریم صنایع نفت وگاز ایران علاوه بر وجوه سیاسی و حقوقی مربوطه، كه كم هم به آن پرداحته نشده، زمینه های رشد فضای كسب و كار جدیدی را در اقتصاد جهان گشود كه باید آن را «اقتصاد تحریم» نامید.
اقتصاد تحریم اتفاقا نه در دو سوی منازعه، ایران و آمریكا، بلكه در فضای بینابینی این دو دولت صورت بندی می شود و منطق اش مانند هر چارچوب كسب و كار دیگری چیزی جز «سود بازیگران» نیست. از این رو مادامی كه حاصل تفریق هزینه های حضور در ایران از فواید آن عددی مثبت باشد، بازیگران این عرصه نه تنها برای تثبیت حضور خود تلاش خواهند كرد كه به دنبال توسعه سرمایه گذاری ها نیز برخواهند آمد. در چنین شرایطی، مادامی كه فن آوری های بومی كارآمدی های لازم را نیابند به همان اندازه كه آمریكا در راه افزایش هزینه حضور شركت ها در ایران بكوشد، ایران نیز به دنبال تضمین فایده این شركت ها بر خواهد آمد تا جواب معادله هزینه – فایده برای سرمایه گذاران مقداری مثبت باشد و انگیزه انها را برای سرمایه گذاری فراهم سازد. مناقشه ای كه برنده آن طرفی خواهد بود كه در افزایش ضریب نفوذ سیاسی خود در حوزه بین الملل موفق تر عمل نماید و این همان نقطه ای است كه یك باردیگر اقتصاد را به سیاست گره می زند.

در سال 1998 دولت كلینتون به دنبال افزایش فشارها برای خروج سه شركت بزرگ توتال (فرانسه)، گازپروم (روسیه) و پتروناس (مالزی) از ایران برآمد و دلیل آن را «سرمایه گذاری مشترك» این سه شركت در بخش انرژی ایران ذكر كرد. اما فرانسه و روسیه به آمریكا نشان دادند كه هزینه مورد تحریم قراردادن این شركت ها برای آمریكا به مراتب بیشتر است تا برای آنها! آنجایی كه به آمریكا گوشزد كردند در صورتی كه ایالات متحده بخواهد به دلیل فعالیت این شركت ها در ایران آنها را در فهرست تحریم ها قرار دهد به دلیل «نقض تعهدات سپرده شده ایالات متحده به سازمان تجارت جهانی» از این كشور در دیوان بین المللی دادگستری شكایت خواهند كرد. در چنین شرایطی مشاوران حقوقی كاخ سفید به كلینتون یادآوری كردند كه در این دادگاه و به طرفیت این كشورها، راهی برای پبروزی ایالات متحده وجود نخواهد داشت بعلاوه اینكه نتیجه این دادگاه، مبنای وحدت رویه ای خواهد شد كه سایر شركت ها از آن بهره برداری نموده و محمل حقوقی خواهند یافت كه تحریم های ایالات متحده عیله بخش انرژی ایران را نقض نمایند و اینهمه مرهون افزایش ضریب نفوذ ایران بویژه در اتحادیه اروپایی بود.
در طول اجرای برنامه چهارم توسعه هر چند حضور شركت های اروپایی در صنایع نفت و گاز ایران كاهش یافت اما با پررنگ تر شدن سرمایه گذاری شركت های آسیایی (عمدتا چینی، مالایی و هندی) روند سرمایه گذاری هم چنان ادامه یافت تا جایی كه مجموع ارزش قراردادهای منعقد شده با شركت های خارجی به 8/77 میلیارد دلار رسید.
همانطور كه نمودار 1 نشان می دهد چین با مجموع بیش از 6/22 میلیارد دلار بیشترین سهم سرمایه گذاری را در بازار انرژی ایران داشته كه اگر سهم مالزی و هند را نیز به آن بیافزاییم به رقمی بالغ بر 51 میلیارد دلار می رسیم كه معادل 66 درصد كل سرمایه گذاری های خارجی در نفت و گاز ایران در طول سالهای برنامه چهارم بوده است. این در حالی است كه افزودن سهم كره جنوبی به عنوان دیگر شریك اقتصادی ایران در بخش انرژی این سهم را به 70 درصد می رساند.

بررسی های آماری نشان می دهد كه خروج شركت های اروپایی از فضای سرمایه گذاری در بخش انرژی ایران، عرصه را برای حضور چین هموارتر نموده است به طوری كه جدول 1 نیز نشان می دهد 83 درصد قراردادهای چینی ها در سال های 2009 و 2010 منعقد شده و عمده ترین آنها نیز به بخش گازی میادین پارس جنوبی مربوط می شود كه پیش از این شركت های اروپایی بیشترین حضور را در آن داشته اند و با خروج انها از ایران مطابق آنچه در جدول 2 آمده است، فضا را برای آسیاییان فراهم نموده اند.
انطباق جدول 1 با نمودار 2 نیز نشان می دهد كه آهنگ افزایش سرمایه گذاری ها از اولین سال برنامه چهارم همگام با حضور شركت های آسیایی رشد كرده است و آغاز جهش با امضای قرارداد 16 میلیارد دلاری شركت SKS مالزی در حوزه گازی گلشن و فردوس در سال سوم برنامه صورت گرفته است. این در حالی است كه به دلیل اولویت های ملی در حوزه گاز، تمركز سرمایه گذاری های خارجی در این حوزه ها بوده است چنانچه نمودار 3 نشان می دهد 67درصد قراردادهای منعقده در بخش گاز و به ارزش بیش از 50 میلیارد دلار بوده است.

بررسی رفتار آمریكا نسبت به شركت های سرمایه گذار در حوزه انرژی ایران نشان می دهد كه قبل از آغاز دور جدید تحریم ها در سال 2010 ،هر چند فشار ایالات متحده منجر به خروج برخی شركت ها از ایران شده است (جدول 2) اما ایالات متحده از سال 1996 تا 2010 برای سرمایه گذاری در صنایع نفت و گاز ایران نتوانست هیچ شركتی را در فهرست تحریم ها قرار دهد، چرا كه در«افزایش هزینه های حضور شركت های خارجی» بویژه شركت های چند ملیتی حاضر در ایران، آمریكا نتوانسته است چندان موفق عمل كند، عدم موفقیتی كه بارها اعتراض اعضای كنگره را نسبت به آنچه «عدم اجرای تحریم ها» می خواندند، برانگیخته است.

در چنین شرایطی قابل پیش بینی است كه از این پس فشارهای ایالات متحده بر دولت های هند و كره جنوبی برای خروج از ایران تمركز بیشتری خواهد یافت و در درجه دوم بر روی دولت های مالزی و چین. در میان این چهار دولت چین به دلیل نقش فعال تری كه در جریان برنامه اتمی ایران ایفا می كند از حاشیه امن بیشتری نسبت به سه كشور دیگر برخوردار است و بر این اساس می تواندگفت در صورتی كه امریكا بتواند از ادامه سرمایه گزاری هند، كره جنوبی و مالزی در ایران جلوگیری نماید، سرزمین آفتاب تابان آینده روشنی را در سرمایه گذاری در صنایع نفت و گاز ایران در پیش خواهد داشت.

pani
2011/07/04, 18:47
چه گزارش مفصلی از هیئت مدیره صدرا رو کدال امده.

سود ناخالص 36 تومان؟! نظر دوستان راجع به این گزارش جدید چیه؟

شانس
2011/07/04, 20:07
به قسمت استمهال بدهی ها توجه کنید تا بیشتر به اوج مسئله پی ببرید
واقعا عالی ترین گزارشی بود که میتونست بده

ali.n
2011/07/05, 06:01
چه گزارش مفصلی از هیئت مدیره صدرا رو کدال امده.

سود ناخالص 36 تومان؟! نظر دوستان راجع به این گزارش جدید چیه؟

لطفا بزنید اون دست قشنگ رو

rojan
2011/07/05, 06:48
با سلام

عدم حضور جناب مرالیح در این روزها با این گزا رش صدرا بسیار محسوس است .
امید است در سلامت باشند و در مورد گزارش اطلاعرسانی نمایند.

مصطفی مصری پور
2011/07/05, 07:55
خدا رو شکر این سهم کوفتی صف خریده!!!
اگه صدرا مثبت باشه بازارم مثبته

مصطفي
2011/07/09, 09:37
سلام

صدرا و الگوي ab=cd رو خط مياني چنگال .احتمالا محدوده 150 حمايت ميشه و بر ميگرده .

http://up.iranblog.com/images/8h51lh2qhf4exxu04cj7.jpg (http://up.iranblog.com/)

esi_mohammadi
2011/07/09, 13:08
مصطفی خان چنگالی که شما کشیدید نزولی هست (شیب مید لاین منفی هست ) .
پس نمیشه با اطمینان گفت که کف سهم 150 هست .
من نظره شخصیم 130 هست .

سلطان زمان
2011/07/09, 16:42
http://up.iranblog.com/images/059xehsfynos6padszn.png

ممنون ميشم نظر دهيد
آيا توان خواهد داشت ميانمدت نزديكاي 400 بره؟

esi_mohammadi
2011/07/09, 21:08
بدون شرح:
http://up.iranblog.com/images/tmigi7r6lkzjbxfoxqf.jpg

لینک تصویر (http://up.iranblog.com/images/tmigi7r6lkzjbxfoxqf.jpg)

behnam
2011/07/10, 13:22
معاونت مالي صدرا اعلام کرد :
تحقق بودجه سه ماهه و تصويب افزايش سرمايه در مجمع
طرح توجيهي افزايش سرمايه پس از اخذ تاييديه حسابرس در تاريخ 90.03.28 به بورس ارايه شد و اين سازمان در تاريخ 90.04.15 يکسري اصلاحيه هايي را از شرکت درخواست کرد تا پس از ارايه آنها مجوز نهايي و قطعي را به ما ارايه کنند .
دکتر قلي پور معاونت مالي صدرا در گفتگو با بورس نيوز با بيان مطالب فوق اظهار داشت : در حال حاضر شرکت مشغول انجام اصلاحات مدنظر سازمان بورس مي باشد و تا قبل از برگزاري مجمع فوق العاده در تارخ 90.04.23 اين اطلاعات به سازمان ارسال خواهد شد و در صورت موافقت سازمان افزايش سرمايه در مجمع فوق به تصويب خواهد رسيد .

وي افزود : اما چنانچه تا روز مجمع مجوز قطعي افزايش سرمايه اخذ نگردد شرکت سعي خواهد کرد با ارايه تعهد نامه به سازمان بورس مبني بر انجام اصلاحات مدنظر آنان افزايش سرمايه را تصويب و در اختيار هيأت مديره قرار دهد تا پس از اخذ مجوز قطعي اقدام گردد و به احتمال قريب به يقين تا قبل از مجمع مجوز را دريافت و در مجمع 90.04.23 به تصويب خواهيم رساند .

قلي پور با اشاره به گزارش سه ماهه شرکت خاطر نشان کرد : گزارش عملکرد سه ماهه شرکت در موعد قانوني به بورس ارايه خواهد شد و در حال حاضر با توجه به تحويل برخي کالاهاي شرکت و نيز پيشرفت قابل قبولي که در اجراي پروژه هاي جديد داريم هيچگونه نگراني در خصوص عدم تحقق سود وجود ندارد و حداقل عملکرد ما در سه ماهه تحقق بودجه پيش بيني شده مي باشد.

وي همچنين برخي صحبتهاي موجود در خصوص عدم دريافت پول از دولت به جهت اجراي پروژه هاي پارس جنوبي را بي اساس خواند و گفت : تاکنون مشکلي در خصوص دريافت پول از دولت نداشته ايم و در بدترين حالت با تأخيري يک تا دو ماهه مبالغ مورد نظر دريافت شده است و شايعات به وجود آمده با مقاصد خاصي منتشر مي شود که نبايد به آنها اهميت داد .

بابک پناهی
2011/07/10, 13:39
مصطفی خان چنگالی که شما کشیدید نزولی هست (شیب مید لاین منفی هست ) .
پس نمیشه با اطمینان گفت که کف سهم 150 هست .
من نظره شخصیم 130 هست .

خوب چنگال نزولیه شیب مدلاینم منفیه چرا نمیشه این چنگالو کشید؟؟؟

محمود شریعت
2011/07/10, 13:48
خوب چنگال نزولیه شیب مدلاینم منفیه چرا نمیشه این چنگالو کشید؟؟؟

چون ميدلاين نزوليه و قيمت هم ميتونه مدتها روي ميدلاين لغزش داشته باشه و با شيب ميدلاين نزول كنه. ظاهرا منظور اسي خان اينه كه اينجوري قيمت دقيقي واسه پايان نزول نميشه پيدا كرد.(پس از حرفشون نميشه اين نتيجه رو گرفت كه ايشون گفتن، نميشه اين چنگال رو كشيد)

اما به شخصه معتقدم قيمت تا حوالي 142 مياد. اگر ازين محدوده برگرده صعود تا 240-250. اما بعدش ديگه معلوم ني چه بلايي سرش مياد.

behnam
2011/07/10, 14:07
چون ميدلاين نزوليه و قيمت هم ميتونه مدتها روي ميدلاين لغزش داشته باشه و با شيب ميدلاين نزول كنه. ظاهرا منظور اسي خان اينه كه اينجوري قيمت دقيقي واسه پايان نزول نميشه پيدا كرد.(پس از حرفشون نميشه اين نتيجه رو گرفت كه ايشون گفتن نميشه اين چنگال رو كشيد)

اما به شخصه معتقدم قيمت تا حوالي 142 مياد. اگر ازين محدوده برگرده صعود تا 240-250. اما بعدش ديگه معلوم ني چه بلايي سرش مياد.
با قطعی شدن افزایش سرمایه روند سهم فردا بر میگرده و حدود 160 میره مجمع
شاید 140تومن مد نظر شما رو بعد از افزایش سرمایه ببینه
اما به نظر من اصلاح سهم به پایان رسیده و فردا شاهد برگشت قوی سهم خواهیم بود

بابک پناهی
2011/07/10, 14:28
چون ميدلاين نزوليه و قيمت هم ميتونه مدتها روي ميدلاين لغزش داشته باشه و با شيب ميدلاين نزول كنه. ظاهرا منظور اسي خان اينه كه اينجوري قيمت دقيقي واسه پايان نزول نميشه پيدا كرد.(پس از حرفشون نميشه اين نتيجه رو گرفت كه ايشون گفتن، نميشه اين چنگال رو كشيد)

منم با حرف شما در مورد 142 کاملا موافقم من از 1 ماه پیش میگم 143 الی 150 خرید میتونه خوب باشه ولی اگر مدلاین و 143 تومنرو به پائین بشکنه اونموقع شرایط تحلیل عوض خواهد شد ( تو روند اصلاحی باید نداریم تنها با اما و اگر کار میکنیم )

راشین
2011/07/10, 16:16
بابک جان اگر صدرا رو همون قیمتی که می فرمایید یعنی حدود 143 برگردد به شرط شکست خط روند نزولی با واگرایی مثبت خوبی همراه می شود
البته فکر می کنم از همین درصد منفی فردا برگردد بهتر است وگرنه دوباره اما و اگر پیدا می کند

lord arshiya
2011/07/11, 02:13
http://forums.boursy.com/imported/2011/07/60.jpg

يگانه
2011/07/11, 08:14
اي كاش خريداران ميذاشتن امروز روي منفي و حداقل صفر فروشنده هاي احساسي كارشون رو تموم كنن

بابک پناهی
2011/07/11, 23:25
زمانی که سهم 220 تومنو به پائین رد کرد و کف کانال صعودی رو به پائین شکست منتظر قیمت 143 تا 150 بودم که این مهم امروز بوقوع پیوست و سهم در 148 تومن میدل لاینرو لمس کرد

http://033.img98.net/out.php/i468099_khsdra1.png

مهمترین جمایت سهم 143 تومنه که اگر سهم از اونجا برگرده و پائینتر نیاد این تحلیل برقرار خواهد بود . به غیر از این تحلیل یک تحلیل دیگه هم داریم که اون برای زمانیه که سهم حتی 143 تومن رو هم به پائین رد کنه! البته این 143 تومن بعد از افزایش سرمایه رقمش تغییر خواهد کرد.

farhad.fathi
2011/07/11, 23:31
زمانی که سهم 220 تومنو به پائین رد کرد و کف کانال صعودی رو به پائین شکست منتظر قیمت 143 تا 150 بودم که این مهم امروز بوقوع پیوست و سهم در 148 تومن میدل لاینرو لمس کرد

مهمترین جمایت سهم 143 تومنه که اگر سهم از اونجا برگرده و پائینتر نیاد این تحلیل برقرار خواهد بود . به غیر از این تحلیل یک تحلیل دیگه هم داریم که اون برای زمانیه که سهم حتی 143 تومن رو هم به پائین رد کنه! البته این 143 تومن بعد از افزایش سرمایه رقمش تغییر خواهد کرد.

بابک خان اونموقع که سهم رو 240 تا 250 بازی میکرد یه موج شماری رو به اقای نادرعلی . اقای سعید درخشانی. خانم پانی و ... ارسال کردم و به غیر از خانم پانی و اقای درخشانی کسی دیگه اون موج شماری رو قبول نکردند که محدوده 140 تا 145 رو نشون میداد

به نظرم الان چارت سهم رو زیر و رو کردن زیاد نمیتونه جذاب باشه البته من رو نوسانات 220 تا 230 و 162 تا 190 زیانمو جبران کردم و امروز و فردا تموم فروشهام رو جایگزین کردم

اما خون دلهایی که ما جماعت از اساتید تو این 2 ماه خوردیم فراموش نشدنیه

اره برادر من

بابک پناهی
2011/07/11, 23:38
بابک خان اونموقع که سهم رو 240 تا 250 بازی میکرد یه موج شماری رو به اقای نادرعلی . اقای سعید درخشانی. خانم پانی و ... ارسال کردم و به غیر از خانم پانی و اقای درخشانی کسی دیگه اون موج شماری رو قبول نکردند که محدوده 140 تا 145 رو نشون میداد

به نظرم الان چارت سهم رو زیر و رو کردن زیاد نمیتونه جذاب باشه البته من رو نوسانات 220 تا 230 و 162 تا 190 زیانمو جبران کردم و امروز و فردا تموم فروشهام رو جایگزین کردم

اما خون دلهایی که ما جماعت از اساتید تو این 2 ماه خوردیم فراموش نشدنیه

اره برادر من

من تحلیل خیلی از دوستان رو ندیدم ولی این تحلیلی که اینجا عرض کردمو دقیقا همین تحلیلو تو 220 تومن زمانیکه کانالو به پائین شکوند خدمت دوستان عرض کردم و حتی اونروزم تو تاپیک خودم گفتم نحوه معاملات صدرا اصلا خوب نیست.مایل باشید لینکم میدم.بگذریم بله میدونم رو این صدرا خیلی تحلیل شد واین صدرا خیلیارو نابود کرد.ولی باز هم میگم 4-143 تومن برای من خیلی خیلی مهمه که ببینم رد میکنه یا نه!

بابک پناهی
2011/07/11, 23:44
من یک فیبوئی کشف کردم که قدرت پیشبینی توقف تو روند نزولی خیلی بالاست.برای مثال برای صدرا یکی در 212 تومن پیشبینی کرده بود که اونجا عالی حواب داد یدونه در 180 تومن که اونجا هم جواب داد الانم در محدوده 146 تومن توقف روند نزولی رو نشون میده که احتمال زیاد همین آخرش باشه.ولی اگر 143 رو به پائین بزنه هدف بعدیش میشه 99 تا 100 تومن.بزارید اگر جواب داد میگم این فیبو چیه.خدا رو چه دیدی شاید شد بابکناچی! ;)

محمد صالحی
2011/07/11, 23:47
در قیمت 149 و 150 تک سهم خصدرا شدم هر جوری نگاه میکنم سهم را 650 میبینم

farhad.fathi
2011/07/11, 23:54
http://forums.boursy.com/imported/2011/06/30.png (http://www.pic.iran-forum.ir/)

!!!!!

مسلم
2011/07/11, 23:55
در قیمت 149 و 150 تک سهم خصدرا شدم هر جوری نگاه میکنم سهم را 650 میبینم

میشه یک جورش را به ما نشان بدید؟

farhad.fathi
2011/07/11, 23:57
صدرا میل به این الگو داره
http://bazarebourse.blogfa.com/

http://forums.boursy.com/imported/2011/05/103.png (http://www.pic.iran-forum.ir/)

البته شاید یه بار دیگه بتونه 230 تومن رو لمس و بیاد الگو رو تکمیل کنه

!!!!

farhad.fathi
2011/07/12, 00:04
من تو روند صدرا یه چیز مهمی دستگیرم شد
توی بورس فقط به حرف خودت گوش کن
اگه تکنیکال کار میکنی اندازه اونی که بلدی خرید و فروش کن اگر بنیادی کار هستی هم همینطور
هیچ کسی نمیتونه به تو کمک کنه
اکثر کسایی که الان تو صدرا زانوی غم بغل کردند به خاطر پیروی از حرفهای اشخاص خاص بوده
کسایی که دشب چارت سهم رو میزارند و فردا میاند پست خودشونو حذف میکنند

خدا خیرشون بده الهی

بابک پناهی
2011/07/12, 00:05
من تو روند صدرا یه چیز مهمی دستگیرم شد
توی بورس فقط به حرف خودت گوش کن
اگه تکنیکال کار میکنی اندازه اونی که بلدی خرید و فروش کن اگر بنیادی کار هستی هم همینطور
هیچ کسی نمیتونه به تو کمک کنه
اکثر کسایی که الان تو صدرا زانوی غم بغل کردند به خاطر پیروی از حرفهای اشخاص خاص بوده
کسایی که دشب چارت سهم رو میزارند و فردا میاند پست خودشونو حذف میکنند

خدا خیرشون بده الهی

کیا؟؟؟

farhad.fathi
2011/07/12, 00:16
شاید نظرشون این باشه البته با افزایش سرمایه :D:x

http://forums.boursy.com/imported/2011/07/18.png (http://www.pic.iran-forum.ir/)

farhad.fathi
2011/07/12, 00:18
کیا؟؟؟

بی خیال بابک خان

یه سر به این فرومها بزن

البته شما کار کشته ای
این چیزها رو بهتر میدونی

behnam
2011/07/12, 00:52
طبق اعلام بورس نماد سهم فردا برای برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه برای تصویب صورتهای مالی و عمومی فوق العاده برای تصمیم گیری در مورد افزایش سرمایه متوقف خواهد شد
پس میشه گفت شرکت مجوز افزایش سرمایه رو از بورس گرفته
به احتمال زیاد معاملات فردا پر حجم و روی قیمت مثبت خواهد بود

مصطفی مصری پور
2011/07/12, 01:00
طبق اعلام بورس نماد سهم فردا برای برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه برای تصویب صورتهای مالی و عمومی فوق العاده برای تصمیم گیری در مورد افزایش سرمایه متوقف خواهد شد
پس میشه گفت شرکت مجوز افزایش سرمایه رو از بورس گرفته
به احتمال زیاد معاملات فردا پر حجم و روی قیمت مثبت خواهد بود

خدا روشکر!!!
هرچه زودتر ببنده به نفع بازاره:)

محمد صالحی
2011/07/12, 01:04

فرض کنیم که از 45 تا 420 که 5 تا موج زده موج یک بزرگ و از 420 تا 147 موج a, b, c که میشود پایان موج 2بزرگ حالا باید 5 تا موج بزرگ را بزند که کمترین قیمت میشود 580 تا 680 که هدف موج 3بزرگ این از یک نگاه

http://up.iranblog.com/images/7wwha3d9p9fkyab9awue.png (http://up.iranblog.com/)

محمد صالحی
2011/07/12, 01:13
http://www.bourexpro.com/viewtopic.php?t=14942&postdays=0&postorder=asc&start=2640

و ان روزی که 275 صف خرید 5000000 داشت گفتم180 و همین چنگالی که الان 150 است ان زمان محدوده 180 بود

درست است

محمد صالحی
2011/07/12, 01:19
http://up.iranblog.com/images/t5ys9b1z32yn1o5tpc7i.png (http://up.iranblog.com/)

این هم یک طور دیگر

behnam
2011/07/12, 01:22
رشد سودآوری صدرا به صورت تصاعدی خواهد بود مثلا امسال حدود 40 تومن و سال بعد 60 تومن
اگر برای 2 سال دیگه سود 80 تومنی هم در نظر بگیریم که شاید کم هم باشه با p/e حدود 10 میشه 800 تومن
نگهداری صدرا با دید بلند مدت بازدهی فوق العاده ای خواهد داشت

يگانه
2011/07/12, 08:38
آقا بي خيال
لطفا قيمتهاي نجومي نديد تا يك عده سهامدار بي تجربه اسير اين قيمتها بشن
اول از همه بايد از شر اين روند نزولي خارج بشه

اگه 260 رو رد كنه و تثبيت بشه ميشه درباره 380 هم صحبت كرد ولي تا 260 خيلي كار داريم

behnam
2011/07/12, 09:22
آقا بي خيال
لطفا قيمتهاي نجومي نديد تا يك عده سهامدار بي تجربه اسير اين قيمتها بشن
اول از همه بايد از شر اين روند نزولي خارج بشه

اگه 260 رو رد كنه و تثبيت بشه ميشه درباره 380 هم صحبت كرد ولي تا 260 خيلي كار داريم
دوست عزیز مگه من گفتم همین فردا میشه 800 تومن که شما میگی قیمت نجومیه
گفتم بلند مدت، حدود 2 سال دیگه
خدا رو شکر طی سالهایی که در بورس بودم هم رشد قیمتهای نجومی رو دیدم هم افتهای فوق العاده سنگین
چند نمونه برای شما مثال میزنم
همین صدرا یه موقعی 2400 تومن قیمتش بود یا گازلوله ای که 4800 تومن بود
طی سال 84 و 85 شرکتهای تولید کننده روی سود سرشاری به سهامدارانشان رساندند
بامای 550 تومنی با سود 50 تومن قیمتش رسید به 7800 تومن و سودش رفت بالای 600
فرآور 800 تومنی شد 7500 تومن و در مجمع سال 85 500 تمن سود تقسیم کرد
کالسیمین 300 تومنی تا 3500 تومن رشد کرد و در سال 85 500 تومن سود داد
توسعه معادن روی که خودم نزدیک 2 سال سهامدارش بودم از سود 12-10 تمنی سال 83 به سود بالای 90 تومن در سال 85 رسید و در همون سال 80 تومن سود تقسیم کرد
من سهم توسعه معادن روی رو قبل از مجمع 85 حدود 630-600 از صف فروش خریدم
بعد از 5 ماه که نمادش بسته بود 900-850 بازشد و دو ماه بعدش تا 1200 هم بالا رفت که البته من 1016 فروختم و یه چیزی حدود 80% سود کردم
البته تمام این افزایش قیمتها به خاطر رشد قیمت جهانی روی تا حدود 4700 دلار بود که رقم دقیقش یادم نیست( یعنی همون رشد سودآوری)
تمام این مواردی که گفتم فقط به عنوان مثال بود و خدای نکرده دوستان یه وقت حمل بر خود ستایی نکنند
من هنوز در بورس خودم رو یه شاگرد میدونم و مخلص همه دوستان هم هستم

مسلم
2011/07/12, 09:48

موج 5 از c شما 3 موجی است!

http://forums.boursy.com/showthread.php?198-%D9%85%D8%AF%D9%8A%D8%B1%D9%8A%D8%AA-%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%98%D9%87-%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D9%86%D9%8A%D8%B1%D9%88%DA%AF%D8%A7%D9%87%D9%8A-(-%D8%B1%D9%85%D9%BE%D9%86%D8%A7-)&p=35618#post35618

(حجت)
2011/07/12, 09:54
سلام به همه
دوستان اکثرا مثل بنده حقیر توی ضرر هستند، اعصاب همه خورده، فکر کنم با هم مهربان تر باشیم و به آرامش دوستان دیگه هم فکر کنیم. بهتره؛ برای تحلیل من پیشنهاد میکنم، در این زمان حمایتها و مقاومتهای نزدیک تر بررسی بشه. انشاء الله بازار مثبت خواهد شد و دوباره باب شوخی و شادی باز میشه.

esi_mohammadi
2011/07/12, 10:01
داداش حجت میخوامت

بابک پناهی
2011/07/12, 13:47
موج 5 از c شما 3 موجی است!

http://forums.boursy.com/showthread.php?198-%D9%85%D8%AF%D9%8A%D8%B1%D9%8A%D8%AA-%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%98%D9%87-%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D9%86%D9%8A%D8%B1%D9%88%DA%AF%D8%A7%D9%87%D9%8A-(-%D8%B1%D9%85%D9%BE%D9%86%D8%A7-)&p=35618#post35618

نخیر 5 موجیه خوب دقت نکردین یه کم زوم کنید میبینید 5 تا موج داره!

در ضمن شما که تکنیکالیستید و با قوانین آشنا هستید! حتما میدونید که تا موج نزولی تموم نشه و موج پیشرو خودنمایی نکنه نمیشه گفت موج اصلاحی تموم شده.برای همین من منتظر 143 میمونم تا ببینم با این چه کار میکنه البته شاید شما منتظر نباشید!

بابک پناهی
2011/07/12, 13:54

در ضمن شما که تکنیکالیستید و با قوانین آشنا هستید! حتما میدونید که تا موج نزولی تموم نشه و موج پیشرو خودنمایی نکنه نمیشه گفت موج اصلاحی تموم شده.برای همین من منتظر 143 میمونم تا ببینم با این چه کار میکنه البته شاید شما منتظر نباشید!

البته لازم میبینم اینم عرض کنم جون موج نرولی تموم نشده من به شخصه منتظر خواهم ماند شاید الان موج 3 خودش به پنج زیر موج تقسیم شده باشه پس فعلا با حدث و گمان کار میکنیم.

در ضمن شما که با افزایش سرمایه مخالفید چرا موج شماریه مپناتونرو با اعمال انجام دادید؟!!!

البته برام زیاد مهمم نیست بدونم :)

جوابم ندین مشکلی ایجاد نمیکنه

مسلم
2011/07/12, 14:36

من فقط جواب قسمت رنگیو میدم که مابقی فسانه است

1-یکی از عقل میلافد یکی طامات میبافد, بیا کاین داوریها را به پیش داور اندازیم

و اگر امکانش میسر نبود:

2-گناه اگرچه نبود اختیار ما حافظ تو در طریق ادب باش و گو گناه من است.

جواب پستتان در تاپیک موج سوم هم دریافت کردید.

والسلام.

farhad.fathi
2011/07/12, 22:52
البته لازم میبینم اینم عرض کنم جون موج نرولی تموم نشده من به شخصه منتظر خواهم ماند شاید الان موج 3 خودش به پنج زیر موج تقسیم شده باشه پس فعلا با حدث و گمان کار میکنیم.

در ضمن شما که با افزایش سرمایه مخالفید چرا موج شماریه مپناتونرو با اعمال انجام دادید؟!!!

البته برام زیاد مهمم نیست بدونم

جوابم ندین مشکلی ایجاد نمیکنه

اقا بابک این طور حرف زدن عین حرفهای نادر علی هست
بهتر نیست احترام دیگران حتی کوچکتر هم که باشه نگهداریم

بابک پناهی
2011/07/12, 23:15

همه اینجا بزرگتره من هستند

اونموقع یکم اعصابم خورد شده بود که از همه معذرت خواهی میکنم باالخصوص مسلم عزیز ( ولی میدونم که با مسلم خیلی جاها بحث علمی خواهیم داشت :) )

مسلم
2011/07/12, 23:19

حالا مثلا چرا من کوچکتر شدم؟!

بابک پناهی
2011/07/12, 23:27
حالا مثلا چرا من کوچکتر شدم؟!

از لحاظ سن منظورشونه فقط

من متولد 59 ام شما؟

مسلم
2011/07/12, 23:30
از لحاظ سن منظورشونه فقط

من متولد 59 ام شما؟

یعنی بزور باید بگم من کوچیکترم!
باشه من کوچیکترم.

ویرایش:خیلی کوچکترم.

shokouhi
2011/07/14, 09:54
با توجه به تحلیل های خوب جناب سهند به نظر میاد بحث تجدید ارزیابی خیلی میتونه به شرکت کمک کنه و ارزش واقعی شرکت را نشان میده و من فکر می کنم خیلی ها مایل باشند برای شرکت در افزایش سرمایه ایی که از محل تجدید ارزیابی اعمال خواهد شد و در حقیقت برای سهامداران رایگان است شرکت کنند، لذا بوی افزایش قیمت زیادی از سهم به مشام میرسد
امیدوارم تمام دوستانی که در زیان هستند به سود واقعی خودشان برسندو تلافی این همه خون جگر خوردناشون در بیآد

مجيد رادمنش
2011/07/14, 10:04
پنجشنبه 23 تیر 1390 :: 09:56 am نمابورس :: اخبار :: بازار در دقیقه
مجمع فوق العاده صدرا برگزار شد / منتفی شدن افزایش سرمایه

مجمع فوق العاده صدرا در محل پژوهشگاه نیرو از ساعت 9 آغاز شد و دقایقی پیش به پایان رسید. هم اکنون تنفسی تا زمان برگزاری مجمع عادی اعلام شده است. در مجمع فوق العاده این مطالب عنوان شد:

1- افزایش سرمایه شرکت منتفی شده است. با توجه به این که بورس اجازه افزایش سرمایه را بر مبنای شرایط شرکت صادر نکرده، در پیش مجمع شرکت که با حضور سهامداران برگزار شده، کاهش سرمایه به صلاح شرکت تشخیص داده نشده است و سبب بی اقبالی بیشتر به سهام تلقی شده است.

2- حمایت های دولت از شرکت اما به اعتقاد مدیرعامل تداوم خواهد یافت و مطالبات از وزارت نفت دریافت خواهد شد. در این راستا سعی بر این است برخی زمین های استیجاری شرکت در شهرستان های نکا و بوشهر به تملک صدرا درآید.

3- شرکت در صدد است از مسیر تجدید ارزیابی دارایی ها، فرآیند کاهش سرمایه و افزایش سرمایه را در ماه های آتی سازمان دهی کند.

shokouhi
2011/07/14, 10:06
نکته دیگر اینه که برخی از این سایتها با غرض روزی نکات منفی سهم را بزرگتر جلوه میدن تا بهره برداری لازم خودشان را انجام بدن
وگرنه بحث تجدید ارزیابی دارایی ها خیلی برای سهامدار بهتر و مفید تر است تا خود افزایش سرمایه از محل آورده نقدی به تنهایی
ولی چنان عنوان افزایش سرمایه منتفی شد را بزرگ می نویسند که انگار با انجام نشدن آن شرکت ورشکست شده

باربد
2011/07/14, 10:06
خوب دوستان بیاید وسط ببینیم این مجمع خوب بوده یا بد

aminaran
2011/07/14, 10:21
به نقل از خصدرا در تالار بورس

فعلا كه جو رو به تشنجه و سهامدارا هر كدام با داد فرياد دارند سوال ميكنند در واقع دارند اعتصام رو ميشورند

ali.n
2011/07/14, 11:10
به گزارش خبرنگار ما در مجمع صدرا

تمامی سهام دارها حضور دارند جو ارام و مثبت بر سالن نیز حس میشود اما نکته مهم تشریح نکات مهم از جمله :

۱ – خروج از ماده ۱۴۱ به دلیل اینکه معافیت مالیاتی که برای تجدید ارزیابی در نظر گرفته شده است و اگر سود حاصل از تجدید ارزیابی به مصرف افزایش سرمایه برسد معافند و این کار به زودی با مجمعی فوق العاده به این صورت که در این مجمع اول کاهش سرمایه و بعدا از تجدید ارزیابی و شناسایی سود در همان جلسه از سودش نیز افزایش سرمایه صورت بگیرید

۲ – احتمال افرایش سرمایه ۱۰۰ % و بیشتر از ان با توجه به تجدید ارزیابی و همین طور تعدیل سود مناسب

۳ – مراحل رفع بدهی هل با سرعت خوب و مناسب در حال انجام است و نیز با بانکهایی از جمله توسعه صادرات کاملا توافق شده است

۴ - بحث تبدیل جزیره به منطقه ویژه اقتصادی هم در مراحل پایانی هست

۵ – انجام پروژه ها در فازهای پارس جنوبی خیلی جلوتر از برنامه میباشد

نوین بورس

shokouhi
2011/07/14, 11:37
اولین کسی که این بحث ارزیابی مجدد دارایی ها را مطرح کرد جناب سهند عزیز بود که مجددن از ایشان تشکر می نماییم و نقل قول هفته پیش ایشان را مجددن برای سایر دوستان تکرار می کنیم

نوشته شده توسط سهند:

متاسفانه هنوز اعتقاد به مرحله فروش احساسي در پي خروج نقدينگي از صندوقها و در نتيجه بي پولي کلي بازار دارم و اين را دليل افت مي دانم و بنظر بنده با همين سرعتي که پايين مي ايد پتانسيل رشد خواهد داشت.

با اين شرايط ، واقعا اخبار مثبت لازم است تا حقوقي هاي کناره وارد عمل شده و فروشندگان جز و هيجاني را از بازار خارج کنند. اين قضيه سهام خوب مثل اين مي ماند که شما زمين ارزشمندي را مثلا درحاشيه ميرداماد داريد ولي براي يک ماه هيچ خريداري براي زمين شما نيست. ايا شما زمين متري 5 ميليون خود را به بنگاه املاکي که متري 1 ميليون نقدي مي خرد اگر مشکل نقدينگي نداشته باشيد مي فروشيد؟

ولي متاسفانه در بازار بورس ، بصرف نبود خريدار بدون توجه به بازده سالانه سهام و بدون توجه به مسائل بنيادي ، مردم سهام خود را مي فروشند که در نتيجه سود خوبي را عايد کسي که بزخر مي کند مي نمايند.

در مورد صدرا ان خبري که قولش را داده بودم و به مراحل اخر تنظيم ايين نامه اجرايي اش رسيده را اينجا مي گويم تا ان شالله دوستان خود قضاوت کنند که چه تغييرات بنيادي شگرفي در سهام درحال رخداد است و اين روند هاي نزولي منطقي نمي باشد.
براساس ماده 78 قانون بودجه 90 که توسط مجلس به دولت ابلاغ شده ، شرکتها فقط براي امسال مي توانند اقدام به تجديد ارزيابي نموده و شناسايي سود کنند ولي مالياتي نپردازند. يعني از ماليات تجديد ارزيابي که 25 درصد است و بزرگترين مانع تجديد ارزيابي است معاف مي شوند.

اين قضيه بمانند اين مي ماند که قيمت سهام خارج بورس يک شرکت سرمايه گذاري را به قيمت تمام شده محاسبه کنيم و ان اي وي بدهيم و حالا بياييم به قيمت روز کارشناسي کنيم و قيمت گذاري کنيم و سپس ناو را محاسبه کنيم. چقدر ناو ان شرکت رشد مي کند؟

ايين نامه اجرايي اين موضوع با ارجحيت شرکت هاي مشمول ماده 141 که زيان انباشته دارند از جمله صدرا ، فاراک و ... طبق دستور رييس جمهور به وزارت اقتصاد حداکثر تا اخر تير قرار است که تنظيم شود و چون در قانون بودجه 90 هست از اجراي ان گريزي نيست.

در اين صورت شرکتي مثل صدرا با تجديد ارزيابي داراييها که در حال حاضر نزديک به 1000 تومان به ازاي هر سهمش ( يعني 1500 ميليارد تومان) دارايي بروز شده تخميني دارد در رديف دارايي هاي ترازنامه خود با افزايش مواجه مي شوند و از انطرف چون بدهي افزوده نشده، حقوق صاحبان سهام به همين ميزان مثلا 1500 ميليارد تومان افزايش مي يابد. البته ممکن است همه داراييها را تجديد ارزيابي نکنند و به چند ساختمان يا زمين بسنده کنند ولي بهرحال حقوق صاحبان سهام به مانند اينکه ان زمين را فروخته اند و سود شناسايي کرده باشند ، زياد مي شود.

اين رقم افزايش در رديف تجديد ارزيابي در حقوق صاحبان قرار مي گيرد و سپس براي افزايش سرمايه مجاني مورد استفاده قرار مي گيرد. با افزايش سرمايه چند صد درصدي شرکتي مثل صدرا ، ان وقت اينها از مشموليت ماده 141 بطور کامل خارج شده و سقف اعتباري انها براي گرفتن وام و تسهيلات از بانکها باز مي گردد.

بنابراين اين قضيه بطور کلي ، اثر شگرفي در وضعيت بنيادي اين گونه شرکتها خواهد داشت و جوابگوي تمام ابهامات دوستان در مورد افزايش سرمايه و چگونگي خروج از ماده 141 براي صدرا و ديگر ابهامات مطرح شده توسط بورس نيوز و ساير سايتها مي باشد.

امیر2309
2011/07/14, 12:20
من که مجمع بودم
چقدر سهامدار حقیقی داره 35 %

shokouhi
2011/07/14, 12:38
نوشته شده توسط خصدرا:
خوب در پايان مجمع نماينده سردار رستم و سهامدار عمده پشت تريبون رفت و اعلام كرد كه سهامداران نبايد اينگونه به مديران توهين ميكردند ولي خوب باز هم به اونها حق ميده و معذرت خواهي ميكنه كه حواسشون به قيمت سهم نبوده و قول 100درصد داد كه از سهم حمايت كنه وت وصيه كرد كه گول يه عده حيله گر رو نخوريم واز منفي بافي اونها در مورد صدرا اجتناب كنيم و سهممون رو تو اين قيمتها به اين مفت خورا نديم كه آينده خوبي در پيش رو هست.

امیر2309
2011/07/14, 12:43
نکته جالب حرف نماینده سردار بود که ما تا حالا خبری از قیمت صدار نداشتیم:-/
ولی واقعا ناراحت شدم چقدر بعضی ها تو فشارن اگه اینها یه نیمچه وجدان داشته باشن باید سریع یه کاری بکنن تا سهامدارها هر چه زودتر از این فشار روحی خلاصی پیدا کنن

مصطفی مصری پور
2011/07/14, 12:43
بین دوستان یه حسابدار خبره نیست که این تجدید ارزیابی رو در حد فهم من توضیح بده؟

امیر2309
2011/07/14, 12:54
من یه نمیچه می دونم شاید هم اشتباه باشه
تجدید ارزیابی مثلا یه زمین رو 10 سال پیش خریدن حالا به نرخ روز قیمت گذاری می کنن حالا چرا شرکتها اینکارو نمی کنن چون 25 % مالیات می خوره
ولی حالا چون با این مصوبه برای شرکتهای 141 تجدید ارزیابی در صورتی که برای افزایش سرمایه از اندوخته ای که از تجدید ارزیابی بدست میاد انجام بشه شرکت از ماده 141 خارج و معاف از مالیات می شود و این برای صدار خیلی خوبه

مجيد رادمنش
2011/07/14, 15:12
پنجشنبه 23 تیر 1390 :: 02:51 pm نمابورس :: اخبار :: بازار در دقیقه
بخش دوم اخبار و مباحث مهم مجمع عادی صدرا

و اما دیگر اخبار و رویدادهای مجمع عمومی عادی صدرا:

1- 200 پرونده حقوقی شرکت در گمرک تسویه و حل و فصل شده است.

2- مسئولان شرکت به این نکته اشاره کردند که سند زمین ها در شهرستان های نکا و بوشهر در آستانه این است که به نام شرکت شود اما این نگرانی وجود دارد که بابت بدهی ها از سوی بانک ها ضبط شود! شرکت در صدد پیشگیری از این مشکل است.

3- پروژه های « توسعه پالایشگاه خلیج فارس»، « توسعه پالایشگاه آبادان»، « خط لوله نکا» و « خط لوله دنا» به ارزش 2500 میلیارد تومان در اختیار شرکت قرار گرفته که با طرف های کره ای برای اجرای این پروژه ها مذاکره شده است. پیش بینی می شود این پروژه ها در نیمه دوم سال به مرحله اجرا برسد.

4- شرکت در حال مذاکره با برندگان طرح پل خلیج فارس است تا در این طرح مشارکت کند. اجرای پل دریاچه ارومیه در این زمینه از مزیت های صدرا است.

5-سوال مهم حاضران در مجمع این بود که چرا سهامداران عمده از سهم شرکت حمایت نمی کنند که رییس قرارگاه خاتم الانبیاء، حمایت ها را در قالب دریافت پروژه ها دانست. با این که در مورد روند قیمتی سهم صحبت چندانی از سوی مسئولان نشد اما به شکلی ضمنی از برخی حمایت ها در آینده سخن گفته شد.

6- « پنهان سازی سود» دیگر مورد سوال حاضران بود که علت بدهی 240 میلیارد تومانی به بانک ها عنوان شد. مسئولان شرکت میزان کل بدهی های شرکت را 1100 میلیارد تومان عنوان کردند که در صورت دریافت 400 میلیارد تومان، وعده تسویه بدهی ها را دادند.

7- شرکت 500 میلیون دلار تسهیلات بابت نرخ ارز برای خرید کالا دریافت خواهد کرد.

*سامان*
2011/07/14, 15:52
نکته دیگر اینه که برخی از این سایتها با غرض روزی نکات منفی سهم را بزرگتر جلوه میدن تا بهره برداری لازم خودشان را انجام بدن
وگرنه بحث تجدید ارزیابی دارایی ها خیلی برای سهامدار بهتر و مفید تر است تا خود افزایش سرمایه از محل آورده نقدی به تنهایی
ولی چنان عنوان افزایش سرمایه منتفی شد را بزرگ می نویسند که انگار با انجام نشدن آن شرکت ورشکست شده

شما چرا اين جمله رو تو همه سايتا زدين؟

باربد
2011/07/14, 16:07
سلام
منم چند خطی برای صدرا بگم و رفع زحمت کنم
همیشه در دید سهامدار حقوقی ان چیزی که از تصویر یک سهم ساخته زیباترین تصویریه
حالا وفتی سهامدار صدرا میره مجمع انتظار داره سهم 150 تومنیش افزایش سرمایه بده تعدیل بده
بازم 150 باز بشه حقش ......

اما واقعیت اونی نیست که گاها ما می خواهیم
اگر شرکت بدهی داره نمیتونه افزایش سرمایه از اورده بده
نه که نمیتونه به صلاح نیست
دقیقا همون کاری که صدرا نکرد
وقتی یک شرکت بدهی داره و از هر طریقی این بدهی ها را در حال تسویه کردن است این دقیقا به منزله تعدیل مثبته
اما نوع گفتنش فرف داره
وقتب رییس جمهور میگه این مبلغ کمک بشه به شرکت یعنی بار بدهیش داره سبک میشه
و شرکا میگه می می خواهیم تجدید ارزیابی کنیم
یعنی تحول مثبت

حالا من کار ندارم روز باز گشایی چه جوی بسازند و سهم را چگونه جمع کنند
اما اینبار حس میکنم بازی صدرا فرق کنه

باربد
2011/07/14, 16:10
چند روز پیش یکی از دوستان که الان خودشم میتونه بیاد حرفهای منو تایید کنه
تو پیام خصوصی از من پرسید صدرا را بفروشم یا نگهداری کنم
دقیقا همینو گفتم
گفتم از این مجمع خبر های خوبی میاد
حالا این خبر ها همیشه نباید اون خبری باشه که ما دوست داریم
گاهی در دل یک حرف کلی حرف هست وما از درک ان عاجزیم

بابک پناهی
2011/07/14, 16:31

مصطفی جان کلا در مورد سوالات بنیادی میتونید از سایت زیر کمک بگیرید

http://www.acclearn.com

arashvet
2011/07/14, 20:33
صدرا
نقل قول از تحلیلگر بورس
اگه 300% افزایش بده از تجدید نفری یه سهم جایزه می گیریم.

اونایی که روی 150 تومان خرید کردند اگه قیمت در 200 باز بشه نزدیک به 166% سود می کنند.

ولی چون شرکت با این افزایش سرمایه از زیان خارج میشه و سود ده میشه نمی خوام تارگت بدم ولی احتمالا رشد خوبی کنه.

در اینصورت نگهداری صدرا در روز بازگشایی تا افزایش قیمت میتونه این سود رو بیشتر هم کنه.>:d<

arashvet
2011/07/14, 21:01
جمع بندی کلیه موارد مهم مجمع فوق العاده و عادی صدرا

1-- تجدید ارزیابی ارزش دارایی های شرکت و افزایش سرمایه از محل اون

اثرات = افزایش سرمایه بیش از 300% رایگان و خروج از ماده 141 و همچنین دریافت راحت تر تسهیلات (( چنین افزایش سرمایه ای میتونه تقریبا تمامی سهامدارن صدرا رو حتی کسانی که حدود 400 هم خریدند از ضرر خارج کنه

2- تایید 500 میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی و ارائه نامه رئیس جمهور و در شرف اجرا

تاثیر = کاهش قابل توجه هزینه های شرکت با توجه به مبلغ ارزی مربوط صرف خرید تجهیزات خواهد شد که باعث کاهش هزینها میشه و افزایش سود فعلی

3- در یافت 2500 میلیارد تومن قرار داد جدید شامل توسعه پالایشگاه خلیج فارس و همچنین توسعه پالایشگاه ابادان و خط لوله نکا و خط لوله دنا

2500 میلیارد تومن قرار داد جدید

با فرض انجام سه ساله

سالی 833 میلیارد تومن :-d:-d:-d:-d وبا فرض 5 ساله سالی 500 میلیارد تومن

با فرض انجام سه ساله

با حاشیه سود حداقلی 10% با حساب مالیات در هر سال حداقل 50 تومن به ازای هر سهم

و با فرض 5 ساله ... حداقل 30 تومن به ازای هر سهم

وبا فرض دادن شریک شدن پروژه با گروه دیگه هم سود خوبی نصیب این شرکت خواهد شد

4- 407 میلیارد تومن کلیم

تاثیر

یعنی اگه تمام تایید بشه میشه 271 تومن به ازای هر سهم

حالا با فرض تایید حداقل 10% یعنی هر سهم 27 تومن تعدیل مثبت

5- تبدیل جزیره صدرا به منطقه ویژه اقتصادی

5خبر مهم و اصلی اینها بودند و تاثیرشون رو سود شرکت قابل توجه هستش بقیه خبرها از جمله مشارکت در پل خلیج فارس و حمایت سهامدار عمده از سهم و بقیه موارد بماند

به نظرم متوقف موندن بسیار محتمله هر کدوم از آیتمها تاثیر بسیار بالایی دارند حداقل به نظرم باید تا مرحله تجدید ارزیابی و افزایش سرمایه نماد رو متوقف نگه دارند با توجه به اینکه این قانون فقط واسه امساله وسهامدار عمده هم انجام سریع اون رو خواستار هستش و همچنین بار مالی برای سهامدار نداره به نظرم افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی باید خیلی سریع اتفاق بیفته بورس میتونه با متوقف نگه داشتن نماد زمینه اجرای سریعتر افزایش سرمایه رو فراهم کنه:)>:D<

baradaran
2011/07/14, 23:22

بنده حسابدار خبره نیستم ولی لیسانس حسابداری دارم و در حدی که به نظرم میاد میگم.
بر اساس قواعد و استاندارهای حسابداری وقتی شرکتی دارائی رو کسب میکنه قیمت اون دارائی رو در دفاتر به نام قیمت دفتری ثبت میکنن و این قیمت دیگه ثابت میمونه و افزایش نداره و حتی هر ساله مبلغی رو به عنوان استهلاک از اون کسر میکنن معمولا ارزش دفتری کمتر از ارزش روز دارائیهای به ویژه دارائیهای ثابت مثل زمین و ساختمان است .
یه مثال میزنم فرض کنید شرکتی یه ساختمان در سال 80 خریداری کرده به مبلغ 100 میلیون تومان و قرار شده 20 ساله مستهلک بشه پس هر سال باید 5 میلیون از ارزش ساختمان کم کنیم .
الان که سال 90 شده 10 سال از خرید گذشته و باید 50 میلیون از ارزش کم بشه بنابراین ارزش دفتری ساختمان که در حسابهای شرکت ثبت میشه 50 میلیون میشه در حالی که ممکنه ارزش روز ساختمان 500 میلیون شده باشه . طبق گزارش مدیرت ارزش دفتری صدرا 120 تومنه ولی این قیمت بر مبنای قیمت اولیه دارئیها بدست امده بنابراین اگه قیمت دارئیها تجدید ارزیابی بشه خصوصا در مورد زمین و ساختمان ارزش هر سهم دفتری هر سهم به مراتب افزایش خواهد داشت .

arashvet
2011/07/15, 12:31
به نقل از جناب محسن نظری

ز نظر بنده مجمع صدرا بسيار مثبت و پر بار بود از ديد بنده نكات زير بسيار حائز اهميت و مثبت ارزيابي شد:
1-دريافت تسهيلات 500 ميليون دلاري كه به قول اعتصام سالي 33 تومان بر سود صدرا ميفزايد
2- قرار دادهايي به ارزش 2500 ميليارد توماني شامل خط لوله دنا و پالايشگاه ستاره خليج فارس و خط لوله نكا- جاسك ميباشد
3-قول و تاكيد نماينده قرارگاه خاتم مبني بر حمايت از سهم كه به نظر بنده به دليل حفظ ابروي سپاه اينها مستقيما و به صورت جدي در بازار سرمايه و در نماد صدرا فعال خواهند شد
4- مستهلك شدن زيان انباشته از طريق تجديد ارزيابي داراييها اين امر بدين صورت است كه با تجديد ارزيابي داراييها و افزايش دارايي هاي شركت در نتيجه افزايش سرفصل حقوق صاحبان سهام شاهد از بين رفتن زيان انباشته خواهيم بود
5- احتمال افزايش سرمايه
6-دريافت سند هتل مرواريد نكا و كشتي 4800 تني نكا
7-تبديل شدن جزيه صدرا به منطقه ويژه اقتصادي
و موارد مثبت ديگر....
نظر كلي بنده چنين ميباشد با تزيرق 500 ميليون دلار منابع مالي در كنار كاهش شديد هزينه هاي مالي و افزايش قراردادها و خدمات و احتمال افزايش حاشيه سود در صدرا شاهد تحولي شگرف در سوداوري صدرا خواهيم بود بنده اعتقاد دارد در همين سال 90 و به خصوص در سال 91 سود تجهيزاتيها با رشد خيره كننده اي مواجه خواهند شد بنده خودم سهام تجهيزاتيم را دو دستي چسبيده و به هيچ وجه بفروش نميرسانم به نظرم تجهيزاتيها باز پتانسيل برگشت به سطوح قيمتي قبلي و يا حتي بالاتر را دارند
حالا يك سري دارند تو اين سايتها منفي بافي ميكنند به دو علت است اول يا از اين سهمها جا خواهند ماند يا عقده اي نسبت به تجهيزاتيها دارند من محسن نظري اين را نگاه ميكنم كه سود سال 88 فاراك 156 ريال سود سال 89 فاراك 240 ريال و سود سال 90 فاراك حداقل 350 ريال خواهد بود خودتان تخمين بزنيد سود سال 91 چه ميزان خواهد بود اين رشد نرخ عايدات اگر زيان انباشته نيز مستهلك بشود با يك پي بر اي 6 يا 7 قيمت تجهيزاتيها حداقل 2-3 برابر قيمتهاي كنوني خواهد شد

ali.n
2011/07/18, 12:20
سیگنال بورس :
رئيس كل بانك مركزي خبر داد:
جرايم معوقات بانكي واحدهاي توليدي بخشيده و اصل آن تقسيط مي شود

خبرگزاري فارس: رئيس كل بانك مركزي از بخشيده شدن جرايم معوقات بانكي واحدهاي توليدي خبر داد و گفت: اين مصوبه تا آخر هفته به بانكها ابلاغ مي شود.

behnam
2011/07/18, 12:50
سیگنال بورس :

خبرگزاري فارس: رئيس كل بانك مركزي از بخشيده شدن جرايم معوقات بانكي واحدهاي توليدي خبر داد و گفت: اين مصوبه تا آخر هفته به بانكها ابلاغ مي شود.
در صورت اجرایی شدن این موضوع صدرا با تعدیل مثبت خیلی خوبی مواجه خواهد شد وبه احتمال زیاد تا ارایه گزارش 3 ماهه و روشن شدن تاثیر این مورد بر سود شرکت نماد متوقف خواهد ماند

محمد صالحی
2011/07/18, 15:42
بخشودگي جرايم معوقات بانكي و تقسيط اصل بدهي واحدهاي توليدي

به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس، محمود بهمني در حاشيه ششمين جلسه شوراي گفتوگوي دولت و بخش خصوصي كه صبح امروز در وزارت اقتصاد برگزار شد، گفت: قرار شد اتاق بازرگاني ايران اولويتها را براي بخشش معوقات واحدهاي توليدي مشخص كند.
وي افزود: مقرر شد تنها براي يك بار ديگر به مدت 5 سال بدهي معوق واحدهاي توليدي تقسيط شود.
بهمني افزود: توافق امروز دولت و بخش خصوصي در شوراي گفتوگو براي بخشش جرايم معوقات بانكي واحدهاي توليدي تا پايان هفته به بانكها ابلاغ مي شود.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=9004270333

محمد صالحی
2011/07/18, 17:41
4 عضو هيات عامل صندوق توسعه ملي تعيين شدند

طي حکمي از سوي محمود احمدينژاد رييسجمهور، محمود دودانگه معاون برنامهريزي و امور اقتصادي وزارت بازرگاني، به عضويت هيات عامل صندوق توسعه ملي منصوب شد.
به گزارش ايسنا، در حکم رييسجمهور خطاب به دودانگه آمده است: به استناد ماده هشتاد و چهارم قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه و با عنايت به مصوبه دوم تيرماه 1390 هيات امناي صندوق توسعه ملي، جنابعالي را به عنوان عضو هيات عامل صندوق توسعه ملي منصوب مينمايم. همچنين با حکم رييسجمهور، سيد محمد قاسم حسيني، محمدرضا نظري و شهرام يارمند نيز به عنوان ديگر اعضاي هيات عامل اين صندوق تعيين شدند.

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=261760

محمد صالحی
2011/07/18, 18:32
http://up.iranblog.com/images/ky7u9myr3tvhpk9xe9dz.png (http://up.iranblog.com/)

اذراب امروز به مقاومت خود برخورد کرد و باید امروز منفی میشد اما بعد از یک برگشت کوتاه و تشکیل سر و شانه معکوس با هدف حداقل 310 به حداقل دقت کنید من هدف اذراب را 580 میبینم

نميدانم اما چند روز پيش هم گفتم امسال سال تجهيزاتي است

Captain Nemo
2011/07/18, 20:14
سیگنال بورس :

امیدوارم شامل حال صدرا هم بشه
چون صدرا بیشتر پیمانکاریه تا تولیدی ....

rojan
2011/07/18, 20:20
با سلام

جناب صالحی و آقای captain nemo انشاالله خوش خبر باشید
آقای صالحی فکر کردم آن خانم از سهامداران خسته صدرا است که غش کرده :D

امیر2309
2011/07/20, 19:56
فرمانده قرارگاه خاتم گزينه وزارت نفت

عضو هيئت رئيسه فراكسيون اصولگرايان مجلس گفت كه سردار رستم قاسمي فرمانده قرارگاه خاتمالانبياء و محمد عليآبادي سرپرست فعلي وزارت نفت، گزينههاي مطرح دولت براي تصدي وزارتخانه مذكور هستند.
ضو هيئت رئيسه فراكسيون اصولگرايان مجلس گفت كه سردار رستم قاسمي فرمانده قرارگاه خاتمالانبياء و محمد عليآبادي سرپرست فعلي وزارت نفت، گزينههاي مطرح دولت براي تصدي وزارتخانه مذكور هستند.

ولي اسماعيلي نماينده مردم گرمي و عضو هيئت رئيسه فراكسيون اصولگرايان مجلس شوراي اسلامي در گفتوگو با فارس اعلام كرد كه سردار رستم قاسمي فرمانده قرارگاه خاتمالانبياء و محمد عليآبادي سرپرست فعلي وزارت نفت، گزينههاي مطرح دولت براي تصدي اين وزارتخانه هستند.

به گفته وي، سردار قاسمي فعاليتهايي را در حوزههاي مرتبط با نفت و كارهاي عمراني و زيربنايي دارد.

ولي اسماعيلي همچنين از جلسه عصر روز گذشته تعدادي از نمايندگان با برخي از معاون پارلماني رئيسجمهور و برخي ديگر از مسئولان اين معاونت خبر داد و گفت كه در اين جلسه مسائل و مباحثي در خصوص چهار وزير پيشنهادي مطرح و مقرر شد كه نظرات برخي از نمايندگان شاخص مجلس مانند رؤساي كميسيونهاي تخصصي و نيز تعدادي از نمايندگان شاخص مجلس در خصوص چهار وزيري كه قرار است پيشنهاد شوند، اخذ شود.

اين عضو هيئت رئيسه فراكسيون اصولگرايان مجلس همچنين متذكر شد كه پس از معرفي چهار وزير پيشنهادي، هيئت رئيسه فراكسيون اصولگرايان براي بررسي صلاحيت وزراي پيشنهادي، روز سهشنبه هفته آتي تشكيل جلسه ميدهد و سپس شوراي مركزي و مجمع عمومي فراكسيون براي اين منظور جلساتي را پيش از روز برگزاري جلسه رأي اعتماد، برگزار خواهند كرد.

به گزارش فارس، سيدعماد حسيني نماينده قروه در مجلس پيش از در گفتوگو با خبرنگار پارلماني فارس از احتمال معرفي محمد عباسي سرپرست فعلي وزارت ورزش و جوانان را براي تصدي اين وزارتخانه، مهدي غضنفري براي تصدي وزارتخانه جديدالتأسيس "صنعت، معدن و تجارت " و عبدالرضا شيخالاسلام را براي وزارتخانه جديد "كار، تعاون و رفاه اجتماعي " به مجلس براي اخذ رأي اعتماد خبر داده بود.

بر پايه اين گزارش، نامه معرفي چهار وزير پيشنهادي دولت براي تصدي وزارتخانههاي "ورزش و جوانان "، "نفت "، "كار، تعاون و رفاه اجتماعي " و "صنعت، معدن و تجارت " طبق اعلام حجتالاسلام سيدمحمدرضا ميرتاجالديني معاون پارلماني رئيسجمهور يكشنبه هفته آينده دوم مردادماه براي اخذ رأي اعتماد به مجلس شوراي اسلامي ارائه ميشود.

جعفرزاده
2011/07/21, 12:13
از نظر بنده وزیر شدن سردار رستمی برگ برنده ایی برای صدرا نمیتواند باشد.

وحید 20
2011/07/21, 17:56
صدرا در گزارش 3ماهه پوشش 26ریالی داد
پیشبینی سود فعلا بدون تغییر همان 98ریال اعلام شد.

behnam
2011/07/21, 18:09
گزارش 3 ماهه صدرا هم منتشر شد
از 98 ریال سود پیش بینی شده 26 ریال را پوشش داده(26.5%)
سود عملیاتی 17% نسبت به 3 ماهه 89 رشد داشته
سود خالص بعد از مالیات شرکت به نسبت 3 ماهه 89 نزدیک 550%رشد داشته
نکته مهم هزینه های مالی شرکته که به ازای هر سهم 84 ریال میشه
میشه گفت گزارش به نسبت خوبیه ولی باید منتظر تعدیل حتمی به خاطر بخشش جرایم دیرکرد بود که هزینه های مالی رو به شدت کاهش میده

Captain Nemo
2011/07/21, 21:37
خب باز هم انتظارات بازار را براورده نکرد ....
به نظرم دوباره روز از نو روزی از نو ....
بازار فقط از این سهم تعدیل میخواد ...
امیدوارم خوب باز بشه و سهامداران ضررهاشون جبران بشه .

محمد صالحی
2011/07/22, 09:52
نكته مهم

دوستان ارسال گزارش 3 ماه در چه تاريخي بوده كه تركيب تركیب صاحبان سهام درتاریخ ارائه گزارش را اينگونه گفته

http://www.codal.ir/Reports/Exports/gwy6XxzyM%40XbiarSX93GPg%3d%3d.pdf

اين گزارش يك ماه قبل از مجمع بوده و در ان تاريخ تعاوني 31000000 سهم داشته كه در قيمت 180 خالي كرد و دليل اينكه بورس هيچ كدام از وامها و غيره را ذكر نكرده را نميدانم و اين گزارش از 2 ماه پيش اماده بوده ( شايد به دليل اينكه مجبور بوده قبل از اخر ماه تمام گزارشهاي 3 ماه را بدهد )يا دليل ديگري دوستان راهنمايي كنند

امیر2309
2011/07/22, 22:30
آیا بازار باز هم غافلگیرمان می کند؟
هفته پایانی تیرماه که در سابقه تاریخی بازار عموما ماهی با بازدهی بالا ثبت شده بود، نیز به پایان رسیداما بر خلاف سالیان گذشته اتفاق چندان مهمی در آن شکل نگرفت جز این که روند نزولی دو ماه اردیبهشت و خرداد متوقف شد. آرامشی که به ناگاه از عرصه سیاست ایران دور شده بود، به آرامی بازگشت و تنش های داخلی نیز بسیار فروکش کرد اما سرمایه که ذاتا ترسوست به همین سرعت در مسیر اولیه خود بازنگشت.در هفته پایانی تیر ماه بود که روند بازگشت اعتماد به بازار مجددا شکل گرفت و انتظار می رود در صورت عدم وقوع اختلافات جدید داخلی، این روند در مرداد ماه شکل محکم تری به خود بگیرد.
همان طور که پیش تر هم انتظار می رفت، گزارش های سه ماهه منتشره عموما گزارش های خوبی بود: سیمانی ها با پوشش عالی، ملی صنایع مس و برخی تولید کنندگان روی با گزارش هایی امید وار کننده و حالا اخبار بسیار خوب از خودرویی ها و تجهیزاتی ها.این دو صنعت اخیر در سال گذشته پیشرو بازار چه در روند صعودی و چه روند نزولی بوده اند و می توان با تحولات اخیر به صورت جدی تری به بازگشت صعودی بازار امید داشت.
مجامع بهمن ،سایپا و ایران خودرو همگی در حد رضایت مندی بازار شکل گرفت.گزارش سه ماهه زامیاد به عنوان اولین خودرو ساز نشان از عملکرد بسیار عالی این شرکت دارد.تب و تاب تحولات وزات خانه ها و ادغام آنها نیز فرو نشسته و می توان به پیشروی صنعت خودرو امید داشت.البته این به معنی دور جدیدی از رشد بی رویه قیمت ها نیست. پیش تر هم بارها عنوان شد، قیمت سهام خودروسازان بعضا تا حدود بسیار زیادی از ارزش ذاتی خود فاصله گرفته بودند.
در صنعت تجهیزات دیگر صنعت مهم بازار نیز مجامعی برگزار شد که از دید فعالان بازار مناسب ارزیابی شد. مجامع حفاری شمال و مپنا بسیار خوب و با تقسیم سود بالایی صورت گرفت اما چیزی که هنوز ابعادش برای فعالان بازار روشن نشده ، بحث امکان تجدید ارزیابی دارایی هاست که شرکتهای مهمی چون صدرا و فاراک را به سرعت از زیان انباشته خارج می کند و در یک کلام این شرکت ها در محاسبه ارزش ذاتی خود می توانند روی سود تقسیمی مجمع آینده حساب کنند.این خبر را جدی بگیرید که در پس شرایط آرام بازار همچنان تاثیر خود را بر قیمت این سهم ها نگذاشته است.
با این تفاسیر می توان گفت هر چند در تیر ماه اتفاق چشمگیری رخ نداد اما همین که شیب روند منفی بازار به کندی گرایید ، خود زمینه ساز استقرار آرامش، بازگشت بخشی از سهامداران حقیقی و در نهایت صندوق های سرمایه گذاری مشترک که به استحکام روند مثبت اخیر منجر خواهد شد، بوده است.از شنبه آینده پنجمین ماه سال آغاز می شود. سالی که تا اینجای کار مدام موجب تعجب سهامداران شده است.حال که کمتر کسی به روند مثبت و صعودی بازار خوش بین است ،آیا بازهم موجب غافلگیری مان خواهد شد؟؟

hamed89
2011/07/23, 23:29
خبرنوشت: بزودی رستم قاسمی فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء به عنوان وزیر پیشنهادی احمدی نژاد برای نشستن بر مسند نفت به مجلس معرفی خواهد شد.

ناهید
2011/07/24, 21:51
معرفی سردار قاسمی به مجلس منتفی شد
تازه ترین خبرها از انصراف دولت نسبت به معرفی سردار رستم قاسمی به عنوان کاندیدای تصدی وزارت نفت به مجلس، حکایت دارد.

پیشتر اخباری از قطعی شدن معرفی سردار قاسمی به مجلس منتشر شده بود ولی طی تازه ترین مذاکرات صورت گرفته، کاندیداتوری او برای وزارت نفت منتفی شده است.معلوم نیست آیا دلیل این عدم معرفی، نپذیرفتن شرایط دولت از سوی قاسمی بوده یا دلیل دیگری داشته است.

سردار رستم قاسمی هم اینک فرماندهی قرارگاه خاتم الانبیاء سپاه پاسداران را بر عهده دارد.

بابک پناهی
2011/07/24, 22:04
معرفی سردار قاسمی به مجلس منتفی شد
تازه ترین خبرها از انصراف دولت نسبت به معرفی سردار رستم قاسمی به عنوان کاندیدای تصدی وزارت نفت به مجلس، حکایت دارد.

پیشتر اخباری از قطعی شدن معرفی سردار قاسمی به مجلس منتشر شده بود ولی طی تازه ترین مذاکرات صورت گرفته، کاندیداتوری او برای وزارت نفت منتفی شده است.معلوم نیست آیا دلیل این عدم معرفی، نپذیرفتن شرایط دولت از سوی قاسمی بوده یا دلیل دیگری داشته است.

سردار رستم قاسمی هم اینک فرماندهی قرارگاه خاتم الانبیاء سپاه پاسداران را بر عهده دارد.

تکذیب کار اصیله دولته محترمه

مسلم
2011/07/24, 22:20
اگه فردا منفی بشه واگرایی منفی شکل میگیره...در روند صعودی این طبیعیه؟ :-/

محمد صالحی
2011/07/25, 16:50
مبارك خصدراييها

ميرتاجالديني در گفتوگو با فارس:
نامه معرفي 4 وزير فردا از سوي رئيسجمهور به مجلس ارائه ميشود
خبرگزاري فارس: معاون پارلماني رييسجمهور گفت: فردا (سهشنبه) از طرف رئيسجمهور نامه معرفي چهار وزير به مجلس ارسال ميشود.

حجتالاسلام والمسلمين سيدمحمدرضا ميرتاجالديني در گفتوگو با خبرنگار حوزه دولت خبرگزاري فارس، اظهار داشت: فردا (سهشنبه) چهارم مرداد، رئيسجمهور نامه چهار وزير وزارتخانههايي كه اكنون در پي ادغام با سرپرست اداره ميشوند همراه با شرح وظايف به مجلس ارائه خواهد كرد.

وي همچنين از ارائه لايحه افزايش تعداد نمايندگان به مجلس خبر داد.

به گزارش فارس، در حال حاضر وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت، وزارتخانه نفت، وزارتخانه كار، تعاون و رفاه اجتماعي و وزارتخانه ورزش و جوانان با سرپرست اداره ميشود.

از عباسي به عنوان گزينه احتمالي وزارتخانه ورزش و جوانان، غضنفري وزير صنعت، معدن و تجارت، عليآبادي يا قاسمي وزارتخانه نفت و شيخالاسلامي وزارتخانه كار،تعاون و رفاه اجتماعي ياد ميشود.
انتهاي پيام/ك

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=9005030984

amir3236
2011/07/25, 23:03
صدرا ظاهرا خط مقاومت الگوی نزولی را شکسته . روند صعودی خوبی پیش روی صدراست.

http://forums.boursy.com/imported/2011/07/25.png

مسلم
2011/07/25, 23:23
اینجوری هم میشه دید

http://www.bourexpro.com/files/khsadra_153.jpg

lord arshiya
2011/07/26, 01:35
با سلام
در ادامه بررسی تکنیکال صدرا امروز به بررسی صدرا از دیدگاه دکترآلن اندروز می پردازم، قبل از هرچیزی باید بگویم که بحث صدرا همیشه برای من جالب بود، و دلیل جذابیتش این است که همانطور که قبلا بحث کردیم و اکثر الیوت کاران معتقد هستن ما باید در انتهای موج دوم اصلاحی و شروع موج سوم بزرگ صدرا باشیم
http://forums.boursy.com/imported/2011/07/80.jpg
همانطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید موج دو دارای پیچیدگی خیلی زیادی هست که طبق نظریه الیوت دو حالت می تواند اتفاق افتاده باشد
1- این که موج یک گشترش یافته باشد و دارای ریز موج های جزیی تر باشد که در این صورت هدف موج سوم صدرا یا هدفی که باید در آینده به آن امیدوار باشیم 7524 ریال هست
2- این که موج سه گسترش یافته و دارای ریز موج های جزیی تر بیشتری باشد که در این صورت هدف صدرا برای موج سوم 11273 ریال باشد
البته باور کردن چنین اهدافی برای این زمان که صدرا روی قیمتهای 160تومن درست و پا میزند سخت است ولی برای آشنا شدن شما با آینده بنیادی توجه شما را به نوشته های جناب سعید درخشانی جلب می کنم که خالی از لطف نیست http://www.aradsarmaye.com/thread871-74.html

هرچند که در این تحلیل اصلا هدف من موج شماری صدرا نبوده و نیست، هدف من در اینجا این است که اثبات کنم که موج دوم بزرگ صدرا به پایان رسیده هست و قمیت صدرا از 1474 ریال پایین تر نمی آید، از این رو به خطوط روند آلن اندروز متوسل شده ام، در تحلیل زیر سعی کرده ام از تمام ابزارها وتکنیک های اندروز استفاده کنم.
همانطور که می دانید وقتی که اسم آندروز به گوش ما می خورد اولین چیزی که ذهن ما می رسد چنگال آندروز هست، و چیزی که این روزهای زیاد دیدم از دوستان تکنیکالیست این الگو از چنگال اندروز هست
http://forums.boursy.com/imported/2011/07/81.jpg
ما این روزهای چنگالی که به شکل نقطه چین آبی کمرنگ هست را زیاد از دوستان دیده این، من نقطه برخورد روند قیمتی با خط میدر لاین یا خط میانی چنگال را به شکل زوم نشان داده ام تا دوستان متوجه باشن که روند قیمتی فقط با خط میدر لان تماس کوچکی داشته است، آندروز در چینی شرایطی تماس روند قیمتی با میدر لاین را با اندیکاتور STOCHASTIC قیاس میکرد که من این اندیکاتور را در تصویرزیر آورده ام
http://forums.boursy.com/imported/2011/07/82.jpg
آندروز برخورد روند قیمتی با میدر لاین و برگشت روند قیمتی را زمانی که استوکاستیک در زیر خط 20 بود را به عنوان فرستی برای خرید می دانست، و معتقد به برگشت روند قیمتی بود او در این حالت در به دو عامل اشاره می کرد
1- وقتی PITCHFORK دارای شیبی رو به پایین است اگر قیمت یک بالاترین حرکت ضربه ای در برابر خط میانی بسازد آن یک سیگنال برای خرید است
2- وجود استوکاستیک در زیر منطقه 20
در تصویر بالا (تصویر اولیه چنگال آندروز) علاوه بر چنگال نقطه چین آبی کمرنگ یک چنگال دیگه به رنگ به رنگ قرمز پررنگ مشاهده می کنید
این چنگال یک حالت توسعه یافته چنگال اندروز هست که در موسسه گروه مالی AUSTIN طراحی شده، در مقاله ای که از این موسسه مالی در مورد چنگال اندروز منتشر شده آمده است که اگر در برخی موارد PITCHFORK شیب مناسبی نداشت می توان از PITCHFORK50% استفاده کرد.
همانطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید این PITCHFORK از 50% فاصله B تا C استفاده شده است. همانطور که در بیضی سبز شده در تصویر بالا مشخص است PITCHFORKپایینی خط حمایتی برای صدرا محسوب میشود.
یکی از شاهکار های دکتر آندروز معنا کردن قانون سوم نیوتن فیزیک در الگوهای تکنیال هست ، دکتر باور داشت که اصولی از فیزیک می تواند برای بازار مالی به کار برده شود، او اسم این تکنیک را عمل و عکس العمل نامید که در شکل زیر در مورد صدرا آن را معنا کرده ام
http://forums.boursy.com/imported/2011/07/83.jpg
خطی که آن را B و C نامیده ام خط مرکزی است ، خط عمل را A و عکس العمل ها را D و E نامیده ام همانطور که در تصویر بالا مشخص است خط D با اختلاف بسیار کمی توانست جلوی روند نزولی صدرا در چند ماه پیش را بگیرد و چند ماهی روند صدرا را صعودی کند ، و حالا ما در نقطه E هستیم ، اعتقاد من بر این است که نقطه E می تواند برای همیشه جلوی روند نزولی صدرا را بگیرد و در بلند مدت ما روند نزولی به این معنا را نداشته باشیم.
تصویر های دیگه که در مورد آن بحث می کنیم چنگالهای داخلی تر از PITCHFORK و PITCHFORK50% از دکتر آندروز هست. که در تصویر زیر می بینید
http://forums.boursy.com/imported/2011/07/84.jpg
در این تصویر به شکل بسیار زیبایی برخورد روند قیمتی با خط میدر لاین ( که اندروز خط میانی را هم بر اساس قوانین قیزیکی گرفته است) و لاین پایینی PITCHFORK50% را می بینید.
در تصویر زیر هم به بررسی قانون عمل و عکس المعل آندروز از این چنگال را نشان داده ام.
http://forums.boursy.com/imported/2011/07/85.jpg
می بینید که خط D در چه نقطه حساسی قرار دارد
در مورد متد عمل و عکس المعل باید بگویم که آندروز در سمینارها و دوره های آموزشی خود در مورد خط عمل و عکس المعل گفت: اگر معامله گران این یک متد را درک کنند آنها می توانند میلیونر شوند.
و آخرین تصویری که در مورد آن بحث میکنیم مجموع سه چنگال آندروز می باشد.
http://forums.boursy.com/imported/2011/07/86.jpg
در مورد تصویر بالا باید عرض کنم که آندروز چنگال آبی مخصوصا میدر لاین این چنگال را خط MIN-MEDIAN نامید.
زمانی که خط روند نتواند از میدرلاین این چنگال عبورکند و PITCHFORKبالایی را بشکند (با توجه به شیب نزولی که دارد) آن را مقدمه شکسته شدن PITCHFORKبالایی چنگال قرمز پررنگ و شکسته شدن آن را مقدمه شکسته شدن PITCHFORKبالایی چنگال اصلی به رنگ سبز می دانست. همانطور که می بینید PITCHFORK چنگال آبی شکسته شده است.
با توجه به تمام قوانینی که در بالا گفتم بنده اعتقاد دارم که روند استراحتی صدرا به پایان رسیده ولی اگر قیمت صدرا از 145 تومن نزول بیشتری کرد دیگه موارد گفته شده بالا کاربردی نخواهد داشت و عملا فیلد می شوند.
اگر مطالبم به درازا کشید از همه دوستان پوزش میطلبم،به امید روزهایی بهتر برای صنعت نفت LORD ARSHIYA

Captain Nemo
2011/07/26, 02:04
برای اولین بار دیدم که صدرا روان معامله میشه ولی
فاراک و فاذر صف فروش شدند .....
جلل الخالق ......
کسی علتشو میدونه ؟؟!!

مسلم
2011/07/26, 09:10
یکی داره حمایت میکنه والا طبیعیش اینه که امروزو رو منفی باشه
انگار خاتم اینبار واقعا دست به کار شده

مسلم
2011/07/26, 09:42
ظاهرا بخاطر این خبره
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=9005040045

علامه
2011/07/26, 09:46
ظاهرا بخاطر این خبره
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=9005040045

باسلام
مگه خبرها تو تحلیل تکنیکال لحاظ نمیشه دوست عزیز؟

مسلم
2011/07/26, 10:05
من در این مورد کامل تو تاپیک نوشتم و به همه سوالا جواب دادم و جوابی هم نگرفتم برید بخونید
مشکل شما اینه که فکر میکنید تکنیکال از آسمان اومده و باید پیشگویی کنه! در صورتی که همچین چیزی نیست

علامه
2011/07/26, 11:45
جناب مسلم بنده قصدم جسارت به شما و یا فرد دیگه ای نبوده چرا اینطور جبهه میکیرید
تکنیکال مگه نمیکه همه چیز در قیمت لجاظ میشه پس بنظرم درست نیست یه تکنیکالیست بگه بخاطر فلان خبره !!!
البته نیازی به ادامه بحث نیست
موفق باشی

راشین
2011/07/26, 11:52
بالاخره نفهیدیم قاسمی به مجلس معرفی شده یا نشده هر کس یه چیزی میگه!

البته اگر بشه که دیگه حکومت نظامی کامل میشه

مصطفی مصری پور
2011/07/26, 11:59
بالاخره نفهیدیم قاسمی به مجلس معرفی شده یا نشده هر کس یه چیزی میگه!

البته اگر بشه که دیگه حکومت نظامی کامل میشه

راشین جان بنظرم بازار الکی این خبرو جدی گرفته
جناب سردار قاسمی که مالک صدرا نیست.صرفا مدیره
مثل مدیرای دیگه ای که جابجا میشن اینم جابجا میشه
مگه وقتی علی آبادی رفت وزارت نفت،وضع تربیت بدنی خوب شد؟؟
در ضمن سیاستهای وزارت نفت کاملا برنامه ریزی شده اس و تغییر نمیکنه .خصوصا اینکه این وسط وزیر کاملا هیچ کاره اس

راشین
2011/07/26, 12:06
در ضمن سیاستهای وزارت نفت کاملا برنامه ریزی شده اس و تغییر نمیکنه .خصوصا اینکه این وسط وزیر کاملا هیچ کاره اس

از صنعت نفت ما که دیگه چیزی نمونده این فقط باجیه که محمود به سپاه میده

حامد24
2011/07/26, 12:10

موافقم
این خبر فقط از لحاظ روانی تاثیر گذاره تاثیر دیگه ای نداره

(حجت)
2011/07/26, 12:28
سلام به همه
همه چیز در قیمت هست. برداشتها متفاوته، همه پر سود باشید.

صدرا تا سوم مرداد نود بدون شرح

http://up.iranblog.com/images/lconxv49evb8trtvb8xb.png

وحید 20
2011/07/26, 14:27
قاسمی با قائم مقامی علی آبادی در وزارت نفت مخالفت کرد 13:41

[قاسمی با قائم مقامی علی آبادی در وزارت نفت مخالفت کرد 13:41]
با مخالفت رستم قاسمی با پیشنهاد رئیس جمهوری مبنی بر واگذاری قائم مقامی وزارت نفت به محمد علی آبادی، معرفی وزیر پیشنهادی نفت به مجلس به فردا موکول شده است.

به گزارش خبرنگار پانا نیوز، قرار بود امروز چهارم مرداد ماه رئیس جمهوری با ارسال نامه ای رسما رستم قاسمی فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا را به عنوان وزیر پیشنهادی نفت به نمایندگان مجلس شورای اسلامی معرفی کند.

پیگیری خبرنگار پانا نیوز از سطح دولت نشان می دهد در مذاکرات انجام گرفته بین رستم قاسمی و رئیس جمهوری، محمود احمدی نژاد با ارائه پیشنهادی به قاسمی خواستار حضور علی آبادی به عنوان قائم مقام وزیر نفت شده که گفته می شود فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا با این پیشنهاد مخالفت می کند.

در نهایت با عدم پذیرش پیشنهاد رئیس جمهوری توسط فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا فعلا بحث معرفی وزیر پیشنهادی نفت به مجلس شورای اسلامی منتفی شده است.

در حال حاضر مذاکرات دو طرف برای حصول توافق نهایی ادامه دارد و این احتمال وجود دارد که در صورت عدم توافق رئیس جمهوری با رستم قاسمی، مذاکرات با یک گزینه جدید آغاز شود.
http://www.pananews.ir/news/6464/%D9%82%D8%A7%D8%B3%D9%85%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D9%82%D8%A7%D8%A6%D9%85-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D8%B9%D9%84%DB%8C-%D8%A2%D8%A8%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%88%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D9%86%D9%81%D8%AA-%D9%85%D8%AE%D8%A7%D9%84%D9%81%D8%AA-%DA%A9%D8%B1%D8%AF--13:41/

محمد صالحی
2011/07/27, 08:43
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=9005050180

شيخالاسلامي، غضنفري، رستم قاسمي، عباسي/
احمدينژاد 4 وزير پيشنهادي خود را به مجلس معرفي كرد
خبرگزاري فارس: رئيس جمهوري كشورمان وزراي پيشنهادي خود را براي تصدي 4 وزارتخانه به منظور اخذ راي اعتماد به مجلس معرفي كرد.

به گزارش خبرنگار پارلماني خبرگزاري فارس، محمود احمدينژاد رئيس جمهور كشورمان در جلسه علني صبح امروز (چهارشنبه) 4 وزير پيشنهادي دولت را براي اخذ رأي اعتماد به مجلس شوراي اسلامي معرفي كرد.

اميدوار رضايي عضو هيئت رئيسه مجلس نامه احمدينژاد كه متن آن به شرح ذيل است را به صحن علني قرائت كرد:

جناب آقاي دكتر لاريجاني
رئيس محترم مجلس شوراي اسلامي

سلام عليكم؛
با استعانت از ذات اقدس الهي و با احترام به پيشگاه ملت بزرگ ايران و نمايندگان محترم مردم، در اجراي اصول 87 و 133 قانون اساسي، وزراي پيشنهادي را به ترتيب ذيل براي اخذ راي اعتماد به مجلس شوراي اسلامي معرفي مينمايد و به پيوست برنامههاي كاري ايشان تقديم ميشود:
1- جناب آقاي عبدالرضا شيخالاسلامي وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي
2- جناب آقاي مهدي غضنفري وزارت صنعت، معان و تجارت
3- جناب آقاي رستم قاسمي وزارت نفت
4- جناب آقاي محمد عباسي وزارت ورزش و جوانان

به گزارش فارس، علي لاريجاني رئيس مجلس پس از قرائت نامه، گفت كه برنامهها و بيوگرافي وزراي پيشنهادي بين نمايندگان توزيع ميشود و انشاءالله جلسه راي اعتماد به 4 وزير پيشنهادي سه شنبه هفته آينده برگزار ميشود.

يگانه
2011/07/27, 11:02
با سلام
صدرا در تايم فريم هفتگي

واگرايي در مكدي
استوك استيك در كف كانال قبلي
آر اس آي در منطقه خريد و اشباع فروش

http://bourexpro.com/files/447_1311747216.png_136.png

arashvet
2011/07/27, 12:35
در گفتوگوي گزينه پيشنهادي وزارت نفت با فارس اعلام شد؛
4 محور برنامه قاسمي براي وزارت نفت؛ قرارگاه خاتم در نفت ميماند

گزينه پيشنهادي رئيس جمهور براي تصدي وزارت نفت 4 محور اصلي برنامههاي خود را به مجلس اعلام كرد و گفت: بعد از كسب راي اعتماد از مجلس از وجود قرارگاه سازندگي خاتم در كنار ديگر پيمانكاران نفتي استفاده مي كنم.
رستم قاسمي در گفتوگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس با اشاره به برنامه هايش براي وزارتخانه نفت گفت: از جمله برنامه هاي من كه تقديم مجلس شده است، توليد صيانتي از ميادين، بهرهبرداري هر چه بيشتر از ميادين مشترك، جمع آوري گاز هاي همراه و افزايش سرمايه گذاري در صنعت نفت است.
وي خاطرنشان كرد: برنامه هاي مفصلي براي اداره اين وزارتخانه دارم كه در صورت راي آوردن آنها را اجرا مي كنم.
گزينه پيشنهادي وزارت نفت با اشاره به اينكه اكنون قرار گاه سازندگي خاتم الانبيا به خوبي پروژه هاي نفتي را اداره مي كند تصريح كرد: بعد از كسب راي اعتماد از وجود اين قرار گاه در كنار پيمانكاران ديگر نفتي نيز استفاده مي كنم.
وي اظهار كرد: در قرارگاه سازندگي خاتم الانبيا افراد كار آزموده و قوي حضور دارند كه مي توانند از عهده اجراي پروژه هاي نفتي متعددي برآيند و هيچ جاي نگراني در خصوص ادامه روند فعاليت اين قرار گاه وجود ندارد.
به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس، رستم قاسمي اكنون فرماندهي قرار گاه سازندگي خاتم الانبيا را بر عهده دارد كه تعدادي از پروژه هاي نفتي بر عهده اين قرار گاه است.

صدرا>:d<

وحید 20
2011/07/27, 14:41
عصرایران - پیش بینی محمد علی آبادی اصلاً درست نبود. همین چند روز پیش گفته بود که علی القاعده، او باید به عنوان وزیر نفت به مجلس معرفی شود.

با این حال روز چهارشنبه، رئیس جمهور، "رستم قاسمی" را به عنوان وزیر پیشنهادی نفت به مجلس معرفی کرد تا به احتمال قوی، یکی از بالاترین "رأی اعتماد"ها در تاریخ پارلمانی ایران به او داده شود.رستم قاسمی

درباره معرفی رستم قاسمی به این سمت چند نکته قابل ذکر است:

1 - سردار رستم قاسمی فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) وابسته به سپاه است. او در دی ماه 1386 با حکم سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه در این سمت مشغول به کار شد.

درباره نفس حضور سپاه در فعالیت های اقتصادی دیدگاه های متفاوتی وجود دارد که وارد آن نمی شویم و فارغ از مباحث تئوریک و گاه واقعاً مهمی که در این خصوص وجود دارد از منظر عملگرایی به موضوع می پردازیم.

واقعیت این است که وزارت نفت در 6 سال اخیر، دوران رقت باری را پشت سر گذاشته است. تنها در بخش تولید نفت خام ، در حالی که اکثر کشورهای عضو اوپک رشد تولید را تجربه می کنند، در این شش سال ، میزان تولید نفت خام ایران از 4 میلیون و 200 هزار بشکه به حدود سه و نیم میلیون بشکه در روز کاهش یافته است! یعنی فقط در همین امروز ، حدود 70 میلیارد تومان فقط در همین یک قلم ضرر می کنیم.

اوضاع در پارس جنوبی هم که شرم آور است. پارس جنوبی ، بزرگترین میدان گازی جهان است که بین ایران و قطر مشترک است. مساحت این منبع ، از کل مساحت کشور قطر بیشتر است. با این حال ، میزان استخراج گاز توسط قطری ها ، دو و نیم برابر بیشتر از ایران است و برغم شعارهای توسعه ای ، هنوز فازهای پارس جنوبی در ایران ، تکمیل نشده اند. همین طور است وضع پتروشیمی ها و پالایشگاه ها و صادرات و ... .

بنابراین، صنعت نفت ایران نیاز جدی به تزریق سرمایه و شتاب در توسعه و سازندگی دارد ؛ امری که با حضور افرادی مانند علی آبادی ، میسر نبود.

2 - برخلاف محمدعلی آبادی که از ورزش به نفت آمد ، یا بر عکس مسعود میرکاظمی که سابقه کاری اش مدیریت فروشگاه های زنجیره ای اتکا و وزارت بازرگانی بود و بدون سابقه نفتی، وزیر نفت شد(!) ، مجموعه تحت مدیریت رستم قاسمی، بزرگ ترین نهاد ساخت و توسعه نفت و گاز در ایران است.

در پارس جنوبی آن قسمت از فازهای تکمیل شده یا در دست احداث عمدتاً توسط قرارگاه سازندگی سپاه انجام شده اند. از جمله در حال حاضر فازهای 15 و 16، 22 ، 23 و 24 توسط این مجموعه در حال احداث و توسعه هستند و سرعت رشد بالایی دارند. رستم قاسمی در قرارگاه خاتم ، بالغ بر 10 میلیارد دلار پروژه نفت و گاز و پتروشیمی را مدیریت کرده است.

7 هزار کیلومتر خط انتقال گاز طبیعی و نیز دو خط لوله انتقال نفت و فرآورده های نفتی به ارزش تقریبی 1.3 میلیارد دلار نیز مزید بر علت شده تا تجربه کاری وزیر پیشنهادی نفت ، غنی تر شود.

از سوی دیگر تاکنون قرارداد ساخت خط لوله اتیلن مرکز، احداث تأسیسات آبگیر مجتمع پتروشیمی کاویان، تأسیسات آبگیر مجتمع اوره و آمونیاک پتروشیمی پردیس، تلمبه خانه شهید چمران اهواز، تأسیسات آبگیر و تصفیه خانه آب طرح توسعه میدان گازی کیش و ساخت انبارهای مکانیزهّ ساخت خط لوله انتقال فرآورده های نفتی از آبادان به ری به طول تقریبی 950 کیلومترو تسهیلات صدور گوگرد در اسکله خدماتی پارس جنوبی از دیگر طرحهای نفت و پتروشیمیایی در دست اجرا توسط قرارگاه خاتم الانبیاست.

این که کسی با رستم قاسمی موافق باشد یا نه ، یا کسی موافق حضور سپاهیان در دولت باشد یا نه؟ امر جداگانه ای است اما واقعیت این است که رستم قاسمی، در طول سالیانی که در مسند بزرگترین مجموعه ساخت و توسعه نفت و گاز کشور بوده ، بیش از هر کس دیگری تجربه و تخصص کسب کرده است.

فراموش نکنیم که صنعت نفت و گاز ایران ، به شدت دچار افت است و اختلافات اخیر نیز لطمات کاری تری بدان واره ساخته است. ما در این مقطع ، به شکلی کاملاً حیاتی ، نیازمند سرعت دهی به توسعه میدان ها و صنایع نفت و گاز هستیم تا از رقبای خود در کشورهای عربی، بیش از این عقب نمانیم.

برخی از برآوردها حاکی از آن هستند که یک روز تأخیر در هر فاز پارس جنوبی ، 20 میلیارد تومان به کشور ضرر می زند.
نگارنده ، هر چند به طور جدی طرفدار نقش آفرینی بخش خصوصی در همه عرصه های اقتصادی و صنعتی است ، اما در ایران سال 1390 ، بدون حضور پررنگ نهادهای حکومتی مانند قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) و شرکت های زیر مجموعه وزارت نفت و سایرین ، نمی توان پروژه های عظیمی مانند تکمیل پارس جنوبی را به پیش برد و این ، یک واقعیت است ، چه بپذیریم ، چه نپذیریم.

قطر ، در هر ثانیه ای که می گذرد 200 هزار فوت مکعب از پارس جنوبی گاز برداشت می کند و ما نمی توانیم منتظر باشیم تا روزی فرابرسد که بخش خصوصی در ایران، آنقدر رشد یابد که بتواند رأساً وارد پروژه هایی مانند پارس جنوبی شود. آن روز ، شاید دیگر گازی در این میدان نباشد!

البته هم اکنون نیز صدها شرکت خصوصی در پارس جنوبی به عنوان پیمانکار مشغول به کار هستند و این طور نیست که قرارگاه خاتم ، از صفر تا صد پروژه ها را خودش انجام می دهد بلکه مدیریت و سرمایه گذاری کلان با آن است. حضور شرکت های بخش خصوصی در این حوزه ، فرصتی برای رشد و تجربه بخش خصوصی است.

3 - هر چند نهاد ریاست جمهوری منکر شده اما واقعیت این است که رستم قاسمی برای پذیرش این سمت ، شرط و شروطی گذاشته است. موقعیت قاسمی در قرارگاه سازندگی ، کم از وزارت نبود.

قاسمی نیازی به وزیر شدن نداشت و طبیعتاً نمی تواند همانند وزیران قبلی نفت ، از شورایی متشکل از اطرافیان رئیس جمهور که برای تصمیمات راهبردی نفت شکل گرفته اطاعت کند یا به او زنگ بزنند و برایش معاون معرفی کنند.

هم از این روست که می توان گفت قاسمی ، تنها وزیر کابینه احمدی نژاد است که برای رئیس دولت شرط گذاشته، نه رئیس جمهور برای او!

شاید حضور قاسمی در وزارت نفت، اقتدار برباد رفته مهم ترین وزارتخانه اقتصادی کشور را احیا کند و روحیه ای دوباره به کارکنان صنعت نفت بدهد.

4 - افزایش تولید نفت ، سرعت دهی به پروژه های ناتمام نفت ، گاز و پتروشیمی و مشخصاً پارس جنوبی - که موضوعش از بحث اقتصادی صرف گذشته و حیثیتی شده - اولویت های مهمی است که وزیر جدید نفت باید بدان ها همت گمارد.
http://www.asriran.com/fa/news/174588/%D8%A2%DB%8C%D8%A7-%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D9%85-%D9%82%D8%A7%D8%B3%D9%85%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%88%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D9%86%D9%81%D8%AA-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%B3%D8%A8-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%9F

جعفرزاده
2011/07/27, 17:22
به شکر خدا مثل اینکه با وزیر شدن سردار قاسمی و همچنین شرط گذاری برای رییس جمهور میتوان گفت که بوی اشتی کنان میاید . ضمنا اهداف بعدی صدرا محدوده 194 و بعدی 210 تومان میباشد و....

باربد
2011/07/27, 23:49
تا حالا به این فکر کردید اگر صدرا دو روز پشت سر هم الان صف باشه چی میشه؟
یا اصلا فکر کردید اگر شنبه از خواب پاشیو ببینی صدرا روی صفر تابلوی چی میشه؟
اصلا ولش کن انشاالله که همون اولی میشه

مصطفی مصری پور
2011/07/27, 23:53
تا حالا به این فکر کردید اگر صدرا دو روز پشت سر هم الان صف باشه چی میشه؟
یا اصلا فکر کردید اگر شنبه از خواب پاشیو ببینی صدرا روی صفر تابلوی چی میشه؟
اصلا ولش کن انشاالله که همون اولی میشه

یا به این فک کردی اگه این آقا رای اعتماد نگیره چی میشه؟؟

باربد
2011/07/27, 23:57
فکر کنم اونوقت اونایی که از خرید سهم جا موندند میتونند به صدرای .... فکر کنند
در کل صدرای با این همه حاشیه را دوست ندارم
چه کنم دمش به اذراب ما وصله

امپراتور7
2011/07/28, 09:19
یا به این فک کردی اگه این آقا رای اعتماد نگیره چی میشه؟؟

نه دیگه مصطفی جان خیلی بعیده رای نگیره اقایون مجلسی تصمیم گرفتن به هر نحوی که هست این مغرکه ی انتخاب وزیر نفت که برا خودش داستانی شده رو رودتر تمومش کنن نظر مجلسی ها مساعده مطمئنن فردی مثل ایشون اگر رای نیاره به نوعی سپاه میره زیر سوال که خیلی بعیده و تقریبا محال

مصطفی مصری پور
2011/07/28, 10:54
نه دیگه مصطفی جان خیلی بعیده رای نگیره اقایون مجلسی تصمیم گرفتن به هر نحوی که هست این مغرکه ی انتخاب وزیر نفت که برا خودش داستانی شده رو رودتر تمومش کنن نظر مجلسی ها مساعده مطمئنن فردی مثل ایشون اگر رای نیاره به نوعی سپاه میره زیر سوال که خیلی بعیده و تقریبا محال

درسته رضا جان بعیده
خدا کنه که رای بیاره.منم فقط یه فرضو بیان کردم
اگر این آقا رای نیاره نه فقط صدرا بلکه بازار نابوده میشه

جعفرزاده
2011/07/28, 11:31
با سلام
صدرا در تايم فريم هفتگي

واگرايي در مكدي
استوك استيك در كف كانال قبلي
آر اس آي در منطقه خريد و اشباع فروش

یگانه عزیز : به نظر بنده رسم فیبوی شما درست نمیباشد . واگر بخواهیم فیبوی درست رسم کنیم فیبوی 38 درصدش میشود 2105 ریال در صورتی که فیبوی رسم شده در نمودار شما 38 درصدش 1999 ریال است . با کمال معذرت

يگانه
2011/07/28, 16:16
دوست عزیز ممنونم از یادآوریتون
ولی هر جور بررسی کردم با 10 - 20 ریال تلرانس همون عدد رو بمن میده (199)

میشه شما عکستونو از سطوح فیبو بذارین

ممنون

امپراتور7
2011/07/28, 21:47

نظر مثبت کمیسیون انرژی نسبت به وزیر پیشنهادی نفت
انتخاب مهندس قاسمی قدم مبارکی در مسیر استفاده از ظرفیتهای کشور است
» مهندس رستم قاسمی به عنوان وزیر پیشنهادی نفت به مجلس معرفی شد
شانا _ گروه نفت: نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس انتخاب مهندس قاسمی به عنوان وزیر پیشنهادی نفت را در شرایط کنونی بهترین انتخاب از سوی رئیسجمهور دانست و سخنگوی کمیسیون انرژی نیز بر نظر مثبت کمیسیون انرژی مجلس به مهندس قاسمی برای وزارت نفت تاکید کرد.

Sonic
2011/07/28, 23:03

ممنون

کلا نمودارتون جالب نیست!!!
یه نگاه به چنگالتون هم بندازید!

وحید 20
2011/07/29, 14:20
بازتاب خبر پیشنهاد سردار قاسمی برای وزارت نفت در رسانه های غربی

انتخاب سردار قاسمی به عنوان وزیر پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت نفت بازتاب گسترده ای در رسانه های غربی داشت، اما نکته پر رنگ در این بازتاب ها قرار گرفتن نام وی در لیست تحریم هایی بود که هر یک از این رسانه ها به نحوی به آن پرداختند.

به گزارش جام نیوز، اقدام رئیس جمهور در انتخاب سردار قاسمی به عنوان گزینه پیشنهادی وزارت نفت امروز 28 جولای ( 6 مرداد) بازتاب گسترده ای در محافل رسانه ای غرب داشت.
سایت صدای آمریکا با انتخاب تیتر" احمدی نژاد یک فرمانده سپاه را به عنوان وزیر نفت پیشنهاد کرد" نوشت: «محمود احمدی نژاد رییس جمهوری اسلامی ایران، یک فرمانده سپاه پاسداران را برای سرپرستی وزارت نفت نامزد کرده است.احمدی نژاد روز چهارشنبه رستم قاسمی را به عنوان وزیر جدید اعلام کرد.»
این سایت دولتی افزود: «آمریکا سال پیش تحریم هایی را علیه قاسمی و چهار کارگزار یک شرکت ساختمانی که برای ارتش کار می کنند و زیر نظر وی قرار دارند، وضع کرد.»
صدای آمریکا برای سیاه نمائی در این راستا مدعی شد: «وزارت امور خارجه آمریکا گفت آنها در پروژه هایی که از تلاش های ایران برای تولید تسلیحات انهدام جمعی حمایت می کنند و نیز پشتیبانی از فعالیت های تروریستی[!] دست داشتند.»
دویچه وله نیز در بازتاب این خبر چنین تیتر زد: "معرفی قاسمی برای وزارت نفت" و در همین خبرمدعی شد:"افزایش سهم سپاه در دولت" و سپس در پوشش سوالی نوشت: « آیا دولت دهم بیش از پیش به سمت نظامی شدن پیش میرود؟»
در ادامه بازتاب خبر "پیشنهاد سردار قاسمی از سوی دولت برای تصدی وزارت نفت"رادیو فرانسه نیز نوشت: «قرارگاه خاتم الانبیا در طرحهای نفت و گاز کشور در مقیاسی گسترده و سنگین فعال بوده و حضور دارد و سردار قاسمی نیز جزء شخصیتهای بلندپایۀ جمهوری اسلامی ایران است که بهعنوان یک مقام فعال در فعالیت های هستهای و موشکی تهران مشمول تحریم و مجازات های آمریکا، اتحادیۀ اروپا و استرالیاست.»
سایت بی بی سی نیز با پرداختن به این خبر نوشت: «یکی از فرماندهان سپاه پاسداران ایران که نامش در فهرست تحریمهای بینالمللی قرار دارد، به عنوان وزیر نفت معرفی شده است. او رستم قاسمی است، مسئول قرارگاه خاتم الانبیاء.آقای قاسمی یکی از چهار وزیر پیشنهادی است که محمود احمدی نژاد پس از ماهها تاخیر برای گرفتن رای اعتماد به مجلس معرفی کرده است.»
سایت رادیو فردا هم با تکرار اینکه قاسمی در لیست تحریم های بین المللی قرار دارد، اظهار داشت: «سرانجام پس از چند روز تاخیر، محمود احمدینژاد، رئیس جمهور ایران، چهارشنبه وزرای پیشنهادی خود را برای چهار وزارتخانه بدون وزیر به مجلس معرفی کرد.در میان این گزینهها میتوان به رستم قاسمی، فرمانده قرارگاه خاتمالانبیا سپاه اشاره کرد، که به عنوان وزیر پیشنهادی نفت معرفی شده است.»
رادیو زمانه هلند نیز با زدن تیتر" ابهام درباره معرفی رستم قاسمی به عنوان وزیر نفت ایران" نوشت: « در حالی که از سرتیپ رستم قاسمی به عنوان جدیترین گزینه وزارت نفت ایران نام برده میشود اما شماری از نمایندگان مجلس میگویند معرفی وی به عنوان وزیر نفت باعث «ضربه به سپاه پاسداران» خواهد شد.»
این سایت به نقل از روزنامه اعتماد، نظرات نمایندگان مخالف و موافق در خصوص کاندیدا شدن قاسمی را به چهار دسته تقسیم کرده و در بازتاب نظرات دسته سوم که مخالف این پیشنهاد بوده اند، نوشت: «گروه سوم میگویند که مشکل از سپردن یا نسپردن وزارت نفت به یک مقام ارشد سپاه نیست، بلکه نگرانیشان از وضع تحریم این چهره مهم سیاسی کشور در اتحادیه اروپاست که سفرهای وی به عنوان وزیر نفت به بسیاری از اجلاسهای بینالمللی و اوپک را با مشکل مواجه میکند و به همین دلیل بهتر است از چهره دیگری استفاده شود.»
روزنامه گاردین نیز"تحت عنوان یکی از فرماندهان سپاه به ریاست اوپک رسید" نوشت: «رستم قاسمی که در لیست سیاه[تحریم] قدرت های غربی قرار دارد، می تواند نقش اساسی در قیمت جهانی نفت داشته باشد چرا که به عنوان وزیر پیشنهادی نفت از سوی احمدی نژاد به مجلس معرفی شده است و در حال حاضر هم ایران ریاست اوپک را دراختیار دارد و به رغم بحران های خاورمیانه نقش اساسی در قیمت نفت دارد.»
این روزنامه ادامه داد: «معرفی قاسمی بعد ازکشمکش های سیاسی احمدی نژاد بارهبر عالی ایران صورت گرفته است.به نظر می آید احمدی نژاد می خواهد با داخل کردن سپاه در کابینه خود، تنش های میان خود با طرفداران [آیت الله] خامنه ای را کاهش دهد.»
این در حالی است که دولت آمریکا پیش از این علی اکبر صالحی را که از سوی دولت به عنوان وزیر امور خارجه انتخاب شد در لیست تحریم های خود قرار داده بود اما با تصدی این پست از سوی وی تحریم ها بی اثر شد و وی اکنون به راحتی به کشورهای مختلف تردد می کند.
نکته جالب توجه در بازتاب خبر" سردار قاسمی پیشنهاد دولت به مجلس" از سوی این رسانه ها، تناقض گوئی آنها در این است که وی در کدام لیست تحریمی قرار دارد.
در حالی که سایت صدای آمریکا تحریم سردار قاسمی را تنها از سوی آمریکا می خواند، دیگر سایت رسمی دولت آمریکا یعنی رادیو فردا به همراه سایت بی بی سی این تحریم را بین المللی می دانند، سایت رادیو زمانه هلند نیز در این سردرگمی، تحریم وی را فقط از سوی اتحادیه اروپا معرفی کرده و دست آخر سایت رادیو فرانسه برپیچیدگی ها افزوده و می آورد: «و از سوی آمریکا، اروپا و استرالیا مورد تحریم واقع شده است.»
http://jamnews.ir/NSite/FullStory/News/?Id=9556#Title=%0A%09%09%09%09%09%D8%A8%D8%A7%D8%B 2%D8%AA%D8%A7%D8%A8%20%D8%AE%D8%A8%D8%B1%20%D9%BE% DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%20%D8%B3%D8%B1 %D8%AF%D8%A7%D8%B1%20%D9%82%D8%A7%D8%B3%D9%85%DB%8 C%20%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C%20%D9%88%D8%B2%D8%A7% D8%B1%D8%AA%20%D9%86%D9%81%D8%AA%20%D8%AF%D8%B1%20 %D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%86%D9%87%20%D9%87%D8%A7%DB%8 C%20%D8%BA%D8%B1%D8%A8%DB%8C%0A%09%09%09%09

محمد صالحی
2011/07/29, 17:49
http://up.iranblog.com/images/nkz0blu51ge07s6od4q.png (http://up.iranblog.com/)

http://up.iranblog.com/images/dpfz8i1xl8ml0wn26nvo.png (http://up.iranblog.com/)

خصدرا از دو نگاه

اگر كه تا محدوده 200 بيايد ميتواند تشكيل الگوي سر و شانه معكوس با هدف حداقل 250 كه 60 موج cهم میباشد میرود و بعد از ریزش موج 4 تا 400 و بالاتر

اگر که 183 برگردد یک برگشت بر روی الگو در محدوده 170 برگشت و هدف 220 البته کمترین هدف الان در موج 1 هستیم حالا موج 3 که همه میدانیم موج 3 موج بزرگ میبشد در روند منفی موج 3 را ببینید از 290 تا 170 سهم را رساند که تازه موج c بوده حالا یک 5 موجی بزرگ داریم

محمد صالحی
2011/07/29, 17:54
http://up.iranblog.com/images/glrc45ka8ejkh7rwpysw.png (http://up.iranblog.com/)

http://up.iranblog.com/images/1v74lbzjww70f1vfrt.png (http://up.iranblog.com/)

تحلیل بالا تحلیل کلاسیک بود حالا از دید موج شماری

در دیاگرام بالا موج شماری کلی خصدرا را زدم دقیقا نشان از 5 موج رشد و انگاه abc را که تشکیل شده را نشان میدهد

اگر به دیاگرام دومی ریز شویم که موج c نشان میدهد میبینیم که موج c دقیقا یک 5 موجی زده و چون موج 2 ریزش ساده بوده موج 4 ریزشی پیچیده شده دوستانی که میگویند موج الن موج 4 ریزشی است ایا میتواند موج 3 ریزشی 5 موجی بزند و موج 3 ان کوچکتیرین موحج شود اگر به کل موج 3 نگاه کنیم 5 موجی زده و موج 3 در ان 5 موجی کوچکترین موج است پس با کل اصول موج شماری مشکل دارد پس ما پایان موج 3 ریزشی را باید در 180 تمام شده بدانیم

همین مشکل را هم در مپنای 370 داشتیم که بعضی از دوستان میگفتند که در موج 5 بلند مدت هستیم اما تابلو بود که موج 4 نمیتواند وارد موج 1 شود

اگر که کل موج b را در روند بلند مدت بگوییم که c ان تا 160 فیبو بریزد که میشود 135 اما زمانی چنگال بلند مدت در حمایت 148 قرار دارد و کل موج از قیمت 430 تا 148 ریخته به احتمال 90 درصد و بالاتر تا 160 نمیرسد و زودتر واکنش نشان میدهد که داده

این تحلیل من است و ممکن است اشتباه باشد

جعفرزاده
2011/07/29, 18:09

ممنون
پیام خصوصی خود را چک کنید.

FENCER
2011/07/30, 09:34
حکایت این چند وقت صدرا شده حکایت اخابر 135 تومنی ؛ میرسه روزی که صدرا رو هم 400 با حرص و ولع بخرن

امیر2309
2011/07/30, 19:50
معاون وزير نفت :
ارزش قراردادهاي نفتي قرارگاه خاتم الانبيا به 25 ميليارد دلار رسيده است
تهران- معاون وزير و مدير عامل شركت ملي نفت ايران گفت: قرارگاه خاتمالانبيا همواره جزو شركتهاي پيشرو و فعال در صنعت نفت بوده به گونهاي كه ميزان مالي پروژه هاي نفتي اين قرارگاه به 25 ميليارد دلار رسيده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادي ايرنا، 'احمد قلعه باني' روز شنبه در نشست تخصصي وزير پيشنهادي براي وزارت نفت با معاونين و مديران عامل شركتهاي توليدي و عملياتي صنعت نفت افزود : همكاري وزارت نفت و قرارگاه خاتمالانبيا الگويي مناسب براي ساير شركت هاي پيمانكاري است و اين الگو در تمام بخش هاي اين صنعت اجرايي ميشود.
مدير عامل شركت ملي نفت ايران، ادامه داد : 50 درصد پروژههاي صنعت نفت در برنامه پنجم توسعه به ارزش 120 ميليارد دلار به تصويب رسيده و نيمي ديگر به ارزش 100 ميليارد دلار در حال بررسي در هيات دولت است.
وي اظهار داشت: برخي از مقررات و دستورالعمل هاي قديمي و دست و پاگير صنعت نفت بايد اصلاح شود و به طور قطع در اين صورت سرعت فعاليت پيمانكاران در بخش هاي مختلف صنعت نفت نيز افزايش خواهد يافت.

امیر2309
2011/07/30, 20:13
يك نماينده مجلس در گفت وگو با فارس:
قرارگاه خاتم با مديريت قاسمي به پيمانكار بزرگ نفت تبديل شد

خبرگزاري فارس: عضو كميسيون امنيت ملي مجلس گفت: قاسمي فعاليت در بخش نفت را از يك پروژه كوچك شروع كرد و فعاليت قرارگاه خاتم را در اين زمينه توسعه داد تا جايي كه در مسايل مهمي چون اكتشاف، حفاري، انتقال نفت و گاز و فرآوردهها، ايجاد، ساخت و بهرهبرداري پالايشگاه و امثال گسترش يافت.

عوض حيدرپور در گفتوگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس با تأكيد بر اينكه وزراي جديد پيشنهادي دولت نشان ميدهد كلاس و سبك انتخاب رئيسجمهور بالاتر از دفعات گذشته بوده است، اظهار داشت: به خصوص گزينه پيشنهادي براي تصدي وزارت نفت يعني قاسمي از نظر مديريتي در يك سطح راهبردي و استراتژيك فكر و عمل ميكنند.
وي افزود: قاسمي مديريت در جنگ را به عنوان بدترين بحران جمهوري اسلامي ايران تجربه كرده و دوره خدمت ايشان به خصوص در بخش مهندسي دريا بسيار موفق بوده است چنانكه يك فضاي راهبردي در اين زمينه پيش روي نيروهاي مسلح گشوده است.
اين نماينده مجلس اضافه كرد: گزينه پيشنهادي براي تصدي وزارت نفت تاكنون به صورت تمام وقت با كمترين هزينه و ادعا خود را در اختيار جمهوري اسلامي قرار داده و بيشترين بازدهي را داشته است كما اينكه علاوه بر تجربه و دانش فني بالا، اخلاص و پركاري سطح راهبردي ايشان را بالا ميبرد.
وي اظهار داشت: در خصوص پروژههاي نفتي قاسمي از يك پروژه كوچك نفتي شروع كرد و فعاليت قرارگاه را در اين زمينه توسعه داد تا جايي كه در مسايل مهمي چون اكتشاف، حفاري، انتقال نفت و گاز و فرآوردهها، ايجاد، ساخت و بهرهبرداري پالايشگاه و امثال آنها فعاليت قرارگاه خاتمالانبياء تحت مديريت قاسمي گسترش يافت.
حيدرپور با بيان اينكه بزرگترين تجربه قاسمي برعهده گرفتن توسعه چند فاز پارس جنوبي بود، گفت: وي با چنين توانايي قابل توجهي وارد حوزههاي مربوط به صنعت نفت شد و تمام مراحل مورد نياز در نفت را تجربه كرد.
وي افزود: ايشان در سطوحي مديريت كرده كه بيش از 10هزار نيرو به صورت مستقيم و 40 تا 50هزار نفر به صورت غير مستقيم در پروژهها با ايشان كار كردهاند و نيروهاي متخصص و با دانش بالا را كه در حوزه صنعت نفت نيز بزرگترين دارايي محسوب مي شوند مديريت كرده است.
وي اظهار داشت: قاسمي در حوزه مالي اطلاعات لازم در حوزه صنعت نفت در اختيار دارد، چنانكه به نوع هزينهكرد در پروژههاي نفتي مسلط است و كسي نميتواند شبهاي در قراردادهاي ارزي و ريالي ايشان وارد كند.
اين نماينده مجلس اضافه كرد: ايشان همچنين به فاينانس خارجي و داخلي كاملا تسلط دارد و ميداند كجا به دنبال منابع مالي بگردد كما اينكه وي ارتباطات گستردهاي در خارج و داخل كشور دارد و ميتواند به راحتي مبالغ زياد ارزي و ريالي را وارد پروژههاي صنعت نفت كند.
وي گفت: در حال حاضر قرارگاه چند 10 هزار ميليارد تومان پروژه دارد و تاكنون نيز چند صد هزار ميليارد تومان را در كشور تبديل به پروژه كرده و با اين سوابق قاسمي حتما توانايي لازم براي مديريت پروژههاي صنعت نفت چه از لحاظ مالي و چه از لحاظ فني در اختيار دارد.
حيدرپور افزود: قاسمي در قرارگاه خاتمالانبياء مدير و ناظر و كنترلكننده همه پروژهها بوده است كه اين مسئله در صنعت نفت يكي از ملزومات است.
وي با تأكيد بر اينكه بهترين گزينه در شرايط فعلي و موقعيت تحريمها براي تصدي وزارت نفت قاسمي است اضافه كرد: نكته ابهام در خصوص تحريم ايشان مطرح شده اما مديريت ايشان نشان داده ايشان هرگز با تحريمها به مشكلي برنخورده و همواره بر موج تحريم سوار شده و وظايف خود را به انجام رسانده است.
وي در پايان گفت: بقيه وزراي معرفي شده نيز در حوزههاي كاري خودشان اطلاعات كافي دارند و به نظر ميرسد هر 4 وزير پيشنهادي بتوانند رأي اعتماد لازم را از مجلس دريافت كنند

بابک پناهی
2011/07/31, 08:10
سهمی که دیروز 12 میلیون صف خرید بود الان متعادله!!! مگر اتفاق خاصی تو این 24 ساعت افتاده؟؟؟

فکر نمیکنم

بازار فعلا جهت خودشو پیدا نکرده

مصطفی مصری پور
2011/07/31, 08:12
سهمی که دیروز 12 میلیون صف خرید بود الان متعادله!!! مگر اتفاق خاصی تو این 24 ساعت افتاده؟؟؟

فکر نمیکنم

بازار فعلا جهت خودشو پیدا نکرده

بابک جان اون 12 میل بخاطر یه خبر بود.الانم شاید قراره در آینده خبری بشه

سپه
2011/07/31, 08:17

از دیروز تا امروز ساعت 9 چه اتفاقی افتاده که خبر از بین رفت؟در اینده هم مطمئنا خبرایی هست . خوب وبدش معلوم نیس

مصطفی مصری پور
2011/07/31, 08:23
از دیروز تا امروز ساعت 9 چه اتفاقی افتاده که خبر از بین رفت؟در اینده هم مطمئنا خبرایی هست . خوب وبدش معلوم نیس

من خبری ندارم چه اتفاقی افتاده یا میفته...ولی از ریختن صف به این نتیجه رسیدم که حتما اتفاقی در راهه.

mehran
2011/07/31, 08:31
به احتمال زیاد بنده در اشتباهم......صدرا هم ندارم.....اما تا 1 ساعت دیگه شایدم زودتر شاهد صف خرید مجدد خواهیم بود....

بابک پناهی
2011/07/31, 08:36

اصلا هیچ اتفاقی نیفتاده بار اولشون نیس که !!!! تو این 2 ماهه حدودا ده ها بار اینجوری کردن چرا؟؟؟ چون بازار بدونه رونده فعلا

behnam
2011/07/31, 08:46
امروز و حداکثر فردا فرصت خوبی برای اضافه کردن صدرا و کسب سود حداقل 20% در یه بازه 40-35 روزه هست

mehran
2011/07/31, 08:50
اصلا هیچ اتفاقی نیفتاده بار اولشون نیس که !!!! تو این 2 ماهه حدودا ده ها بار اینجوری کردن چرا؟؟؟ چون بازار بدونه رونده فعلا

بابک جان این اردرای 100 تایی فروش واسم جالب بود .....

بابک پناهی
2011/07/31, 08:55
بابک جان این اردرای 100 تایی فروش واسم جالب بود .....

این سهم محکوم به صعوده کسی بازه 143 تا 150 سهمو میخرید خوب گینی میگرفت.

ناظم
2011/07/31, 08:57
بازار به پیشواز ماه رمضان میرود واین منفی از برکات این ماه است

مصطفی مصری پور
2011/07/31, 11:09
خبری از صف خرید صدرا هم نشد.
البته از حجم عرضه صبح معلوم بود که سهم توان صف خرید شدن نداره.ولی حمایت در محدوده صفر تابلو،عالی بود.
نقشه چیه؟؟خدا میدونه!!!

باربد
2011/07/31, 12:05
خبری از صف خرید صدرا هم نشد.
البته از حجم عرضه صبح معلوم بود که سهم توان صف خرید شدن نداره.ولی حمایت در محدوده صفر تابلو،عالی بود.
نقشه چیه؟؟خدا میدونه!!!
همه چیز در گرو جلسه امروز برای وزارت قاسمی

امیر2309
2011/07/31, 14:59
وزیر پیشنهادی نفت در نشست تخصصی با مدیران صنعت نفت، با تأكید بر اینكه «فعالیت در صنعت نفت با تفكر نظامی امكانپذیر نیست»، برنامههای خود برای این وزارتخانه را اعلام كرد.
به گزارش مارین نیوز، سردار رستم قاسمی با اشاره به اینكه «بعد از جنگ تمام فعالیتش در بخش عمرانی به خصوص پروژههای نفتی بوده است»، گفت: از كارهای سیاسی بدم میآید و تاكنون از آن به دور بودهام. همچنین در جایی مثل وزارت نفت جایی برای كارهای سیاسی، گروهی و حزبی نیست و نباید بگذاریم چنین شرایطی ایجاد شود.
او گفت كه به هیچ حزبی وابسته نیستم و از ابتدایی كه وارد فعالیتهای سازندگی شده، این دیدگاه من بوده است.
وی با بیان اینكه «مهمترین مسأله درون وزارت نفت تربیت نیروی انسانی است»، گفت: احیا و بازسازی منابع انسانی وزارت نفت از مهمترین برنامههای من خواهد بود؛ چرا كه در چند سال گذشته به این حق به خوبی پرداخته نشده است.
او افزود: نمیشود از كسی تولید خواست ولی برای او انگیزه، مزایا و ارزش ایجاد نكرد.
قاسمی با اشاره به اینكه «خط قرمز، اعتقاد به نظام و ولایت فقیه است«، گفت: از تمام نیروهای متعهد و متخصص وزارت نفت جز آنچه كه برای خط قرمز عنوان شد؛ استفاده خواهم كرد.
وی گفت: از مهمترین برنامههای من كه شاید خیلی شعاری باشد اما باید عملی شود، نفت برای كشور است؛ برداشت از میدانهای مشترك با عراق، صیانت از مخازن و جمعآوری گازهای همراه از دیگر برنامههای من است.
او با بیان اینكه «قبل از آمدن من برخی میگفتند در این مقطع درست نیست این سمت را بپذیرید»، گفت: علیرغم آشناییام با مشكلاتی مانند یارانهها، تحریم، مسائل بینالمللی و چالشهای دولت قبول این سمت را وظیفه خود میدانم.
وی گفت: حتی اگر فردی سوپرمن هم باشد، نمیتواند كارهای بزرگی را انجام دهد؛ مگر اینكه تیم قوی او را پشتیبانی كند.
قاسمی در مورد مسائل بینالمللی نیز گفت: تمامی تحریمها متمركز بر نفت است؛ اما باید كمك كرد كه علاوه بر اینكه با دنیا رابطه خوبی برقرار میكنیم، تحریمها را نیز با همفكری و همدلی و گرفتن مجوز و اختیاراتی پشت سر بگذاریم.
رستم قاسمی با بیان اینكه «طی چهار ماه گذشته سپاه با آمدن من به حوزه نفت مخالف بود»، گفت: من هم با توجه به جایگاه و اختیارات وسیع تمایلی به حضور نداشتم، اما همانگونه كه حضور در قرارگاه خاتمالانبیاء یك وظیفه بود، حضور در این سمت نیز یك وظیفه است.
وی با بیان اینكه «در وزارت نفت باید به هم اعتماد كنیم تا كارها سریعتر پیش برود»، گفت: كمتر وزیری قبل از انتصاب به این سمت توانسته در ساخت پالایشگاهی حضور داشته باشد. این در حالی است كه من كاملا با فعالیتهای صنعت نفت آشنا هستم و اینگونه نخواهد بود كه كارها بدون استراتژی به پیش برود.
او با توجه به آشنایی خود با صنعت نفت به تحقیقی كه دو سال پیش در مورد دلایل طولانی شدن زمان اجرای پروژههای نفتی در ایران در مقایسه با استانداردهای جهانی ارائه كرده بود، اشاره كرد و گفت: مشكلات در این زمینه را باید در سطح اول در بخش دولتی و بعد در بخش پیمانكارها دید.
وی با بیان اینكه «پروژههای نفتی ایران در خارج از كشور كم نیست و دیپلماسی كشور در این زمینه نیز قوی است»، گفت: دو ماه پیش در دیداری كه با نوری المالكی، نخست وزیر عراق، داشتم؛ توانستیم اجرای خط لوله انتقال گاز ایران به عراق را قبل از امضای قرارداد آن اجرایی كنیم.
قاسمی با اشاره به اینكه «نام او در لیست تحریم برخی كشورهای اروپایی و آمریكا برای ورود به این كشورها قرار دارد»، گفت: با وجود این اسم من در لیست تحریم سازمان ملل نیست؛ چرا كه سابقه نظامی من در حد مدیران نفتی است.
وی با بیان اینكه «شاید برخی فكر كنند كه یك نظامی در رأس مدیریت نفت ایران قرار دارد»، گفت: با وجود اینكه 97 درصد از كاركنان قرارداد خاتمالانبیاء غیرنظامی هستند؛ اما من به پاسدار بودن خود افتخار میكنم. اما معتقدم كه فعالیت در صنعت نفت با تفكر نظامی امكانپذیر نیست.
در ادامه این نشست مدیران نفتی نیز در مورد مواردی كه باید بیشتر در صنعت نفت به آنها توجه شود، سخن گفتند.
محسن خجستهمهر، مدیر برنامهریزی تلفیقی وزارت نفت، در این دیدار با اشاره به فازهای پارس جنوبی یادآور شد در صورتی این فازها با پیمانكاران ایرانی به بهرهبرداری میرسد كه امكان ساخت داخل كالاهای مورد نیاز و استفاده از پتانسیل نیروی انسانی داخلی وجود داشته باشد.
احمد قلعهبانی، مدیرعامل شركت ملی نفت ایران، نیز عملكرد قرارگاه خاتمالانبیاء را در پروژههای نفتی یك الگوی مناسب برای صنعت نفت عنوان كرد و افزود: امیدوارم با انتصاب قاسمی به سمت وزارت شاهد پیادهسازی این الگو در صنعت نفت باشیم. علی طاهریمطلق، مدیرعامل شركت مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی ایران، نیز در این نشست گفت: بعنوان یك پیمانكار از سردار قاسمی توقع داریم در این شرایط حمایتی بیش از پیش از پیمانكاران داشته باشند.
وی با بیان اینكه «پول تمام مشكلات را حل نمیكند»، افزود: با توجه به قرارداد 35 ماهه فازهای پارس جنوبی از سردار تقاضا دارم نگذارند ضربآهنگ پیشرفت این فازها ضعیف شود

mehran
2011/07/31, 15:05
همه چیز در گرو جلسه امروز برای وزارت قاسمی

باربد جان بنده امروز این توان رو تو سهم میدیدم که میتونه صف خرید سنگینی تشکیل بده اما نیرویی ازش جلوگیری میکرد...به نظر من حجم عرضه صبح به میزانی نبود که از صف خرید مجدد جلوگیری کنه و معیاری برای پیش بینی ساعات پایانی بازار باشه...

امیر2309
2011/07/31, 15:37
گزارش عملکرد سه ماهه نخست صنعتی دریایی ایران

اطلاعیه_ هر چند انعقاد قراردادهای بیشتر برای شرکت، باعث رشد درآمد حاصل از فروش شده، اما صرف هزینه بالای بهای تمام شده و هزینه مالی، در نهایت بخش مهم سود را به خود جذب کرده است.

اطلاعیه_ هر چند انعقاد قراردادهای بیشتر برای شرکت، باعث رشد درآمد حاصل از فروش شده، اما صرف هزینه بالای بهای تمام شده و هزینه مالی، در نهایت بخش مهم سود را به خود جذب کرده است.
شرکت صنعتی دریایی ایران در عملکرد سه ماهه خود برای دوره مالی منتهای به 31/3/90 سود خالص خود را با سرمایه 1500 میلیارد ریال، برابر با 26 ریال از 98 ریال بودجه محقق کرده است. بر این اساس، درآمد فروش و ارائه خدمات با 15 درصد پوشش، بهای تمام شده با 15 درصد پوشش، سود عملیاتی با 18 درصد پوشش و سود خالص با 27 درصد پوشش محقق شده است.
با توجه به مطالب فوق بررسی نکات زیر ضروری است:
1) با توجه به کسب درآمد شرکت از محل انعقاد قراردادها، پیش بینی شده که عمده درآمد شرکت از پروژه پارس جنوبی فاز 22 و 23 و 24 تأمین شود که این پروژه 29 درصد درآمد را ایجاد خواهد کرد که از مبلغ یاد شده در عملکرد سه ماهه 33.6 درصد محقق شده است. فاز 13 پارس جنوبی نیز 22 درصد درآمد سال 90 را ایجاد خواهد کرد که این بخش نیز در فصل نخست سال 90 معادل 7 درصد را پوشش داده است. از طرفی فاز 17 و 18 پارس جنوبی نیز 10 درصد دیگری از درآمد کل سال را برای شرکت به وجود خواهد آورد که 3.3 درصد آن در عملکرد سه ماهه به دست آمده است. همچنین فروش چهار فروند نفتکش 109 هزار تنی برای سال جاری درآمدی حدود 12 درصد پیش بینی کل را ایجاد خواهد کرد که از این مبلغ نیز 9 درصد محقق شده است.
2) بهای تمام شده پروژه های یاد شده برای شرکت با پوشش 15 درصد محقق شده که بخش عمده این هزینه ها مربوط به پروژه پارس جنوبی فازهای 22 و 23 و 24 است که در عملکرد سه ماهه 33.6 درصد این هزینه پوشش داده شده است. فاز 13 این پروژه با 7 درصد پوشش در این دوره اعلام شده و فازهای 17 و 18 نیز با پوشش 3.3 درصدی ایجاد شده است. در کل هزینه قراردادهای شرکت 89 درصد از درآمد فروش و ارائه خدمات را به خود جذب می کند.
با این اوصاف سود ناخالص شرکت با پوشش 13 درصدی محقق شده است. هر چند که درآمد فروش شرکت افزایش قابل توجهی در سه ماهه داشته است (معادل 237 درصد) اما در مقابل به دلیل رشد بهای تمام شده، سود ناخالص نسبت به عملکرد مشابه سال قبل تنها 15.6 درصد افزایش یافته است.
3) با توجه به رشد و توسعه فعالیت های شرکت، هزینه های اداری تشکیلاتی با رشد 79 درصدی نسبت به دوره مشابه سال قبل خود، پیش بینی سال 90 را نیز 30 درصد محقق کرده است. همچنین از سایر هزنیه (درآمد)های عملیاتی پیش بینی شده از مقدار 260 میلیارد ریال هزینه، معادل 13.3 میلیارد ریال درآمد ایجاد شده است.
سود عملیاتی شرکت بر این اساس با پوشش 18 درصدی اعلام شده که نسبت به دوره مشابه سال قبل خود 17 درصد رشد داشته است.
4) هزینه های مالی شرکت نیز در سال 90 با افزایش قابل توجهی پیش بینی شده که رشد 37.3 درصدی برای این بخش تخمین زده شده است. این هزینه 6 درصد درآمد فروش را صرف بازپرداخت تسهیلات اخذ شده خواهد کرد که شرکت در سه ماهه نخست سال 90 توانسته 25 درصد آن را پوشش دهد. این هزینه نیز نسبت به دوره مالی مشابه سال قبل خود 39 درصد افزایش یافته است.
رشد خالص درآمدهای متفرقه شرکت از زیانی برابر 58.8 میلیارد ریال در سال 89 به تخمین درآمدی معادل 20.5 میلیارد ریال رسید که شرکت در سه ماهه آغازین سال 90 حدود 51.3 میلیارد ریال از این بخش کسب کرده است.
5) بابت زیان انباشته شرکت که بیشتر از نیمی از سرمایه شرکت است (معادل 1396 میلیارد ریال) شرکت از پرداخت مالیات معاف است. بر این اساس سود خالص شرکت با رشد 571 درصدی تخمین زده شده که از این مقدار 27 درصد محقق شده است. سود خالص در عملکرد سه ماهه نیز نسبت به دوره مشابه سال قبل 550 درصد افزایش یافته است.
سایر نکات حائز اهمیت شرکت به شرح زیر است:
الف) اخذ تاییدیه کافرمای پروژه خشت بابت کارهای اضافی
ب) منظور نمودن مبلغ 100میلیارد ریال ذخیره کاهش ارزش داراییها و مطالبات مشکوک براساس نظر حسابرس
ج) بررسی مجدد گزارش مدیران پروژه ها درمورد برآورد هزینه های مورد نیاز جهت اتمام پروژه ها
ضمن این که شرکت اعلام کرده است که زیان انباشته در آخرین مجمع شرکت به میزان 1.6 درصد کاهش یافته است.
از طرح های مهم شرکت در سال 90 نیز باید به طرح تکمیل توسعه جزیره صنعتی صدرا با برآورد 55 میلیارد ریال و صرف 260 میلیارد ریال هزینه که 82 درصد پیشرفت داشته اشاره کرد. طرح های تکمیل حوض خشک نکا با برآورد 43 میلیارد ریال و صرف 205 میلیارد ریال هزینه با 82 درصد پیشرفت و احداث ساختمان دفتر مرکزی صدرا با برآورد 30 میلیارد ریال و صرف 108 میلیارد ریال هزینه، 78 درصد پیشرفت داشته است. شرکت اعلام نکرده که طرح های ذکر شده خود را در چه تاریخی به بهره برداری خواهد رساند. اما با توجه به میزان پیشرفت کار به نظر می رسد زمان بهره برداری نزدیک باشد.
همچنین صنعتی دریایی در شرکت فراساحل ایران (صف) سرمایه گذاری کرده که سهم صنعتی دریایی از سرمایه گذاری در این شرکت معادل 10 میلیارد ریال تخمین زده شده که به واسطه نرسیدن به پایان سال مالی، مبلغی در عملکرد محقق نشده است.

امیر2309
2011/07/31, 15:39
مدير اكتشاف شركت ملي نفت در گفتوگو با فارس خبر داد:
كشف ميدان جديد گازي در جنوب كشور
خبرگزاري فارس: مدير اكتشاف شركتملينفت از كشف يك ميدان گازي جديد با حجم قابل توجه ذخاير درجا در بخش خشكي جنوب كشور خبر داد و گفت: ذخاير ميدان گازي فرزاد الف نيز امسال به فهرست اكتشافات جديد افزوده ميشود.

سيدمحمود محدث در گفتوگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس، با بيان اينكه: "در خصوص لايه نفتي ميدان پارس جنوبي در غرب اين ميدان حفاري و اكتشاف خواهيم داشت "، گفت: نفت و گاز پارس تاكنون در بخش جنوب شرق پارس جنوبي فرآيند اكتشاف و توسعه لايه نفتي اين ميدان را دنبال ميكرد.
وي افزود: در روند اكتشاف در غرب ميدان پارس جنوبي فقط مطالعات ژئوفيزيكي انجام شده است و هنوز حفاري نداشتهايم اما مطالعات لرزهنگاري نشان ميدهد آنجا بايد عمليات حفاري براي اكتشاف انجام شود.

*كشف يك ميدان گازي جديد با حجم قابل توجه ذخاير درجا در جنوب كشور

مدير اكتشاف شركت ملي نفت با بيان اينك: "از اول امسال قرار بود 5 ميدان جديد را تا آخر سال كشف و اعلام كنيم "، گفت: كشف ميدان خيام پيش از اين اعلام شده است و جزئيات كشف دومين ميدان نيز در اختيار مقامات شركت ملي نفت و وزارت نفت گذاشته شده است.
وي اضافه كرد: اين ميدان در جنوب كشور و در بخش خشكي واقع شده و يك ميدان گازي با حجم قابل توجه محسوب ميشود.
وي با تاكيد بر اينكه: "تلاش ميكنيم بيهوده قول ندهيم "، گفت: در 3 ميدان جديد ديگر دكلهاي حفاري را اضافه كردهايم و در قسمتهاي مخزني اين ميدانها حفاري انجام شده و شواهد مورد نياز براي اثبات وجود ذخاير هيدروكربوري قابل توجه در آنها به دست آمده است.
محدث افزود: به دليل اينكه هنوز تستها به پايان نرسيده است حجم اين ميادين كاملاً مشخص نيست اما مطمئنيم منابع قابل توجهي در اين 3 ميدان وجود دارد.
وي اظهار داشت: يكي از اين 3 ميدان، ميدان فرزاد الف است كه يك ميدان گازي با ذخاير قابل اعتنا محسوب ميشود.

*هندورابي؛ اميد آينده اكتشاف ذخاير هيدروكربوري

وي در ادامه گفت: در جزيره هندورابي لرزهنگاري انجام شده و در حال انتخاب پيمانكار براي ساخت اسكله هستيم چرا كه هندورابي هيچ امكانات ندارد.
مدير اكتشاف شركت ملي نفت اضافه كرد: براي طراحي اسكله و برآورد هزينه مورد نياز يك مشاور انتخاب كرديم كه نتايج مطالعه خود را به ما ارائه كرد و از هيئت مديره شركت ملي نفت مصوبه و بودجه مورد نياز براي اين كار را گرفتيم كه بهزودي براي انتخاب پيمانكار براي ساخت اسكلهاي كه قابليت انتقال دكل حفاري را داشته باشد اقدام خواهيم كرد.
وي با اشاره به زمان چند ماه مورد نياز براي ساخت اسكله در هندورابي گفت: هندورابي يكي از اميدهاي خوب آينده در اكتشاف ميادين هيدروكربوري است.
محدث اظهار داشت: در ميدان كپهداغ نيز در لرزهنگاري اخير شناسايي موقعيت براي حفاري انجام شده كه در حال اقدام براي انتخاب پيمانكار براي ساخت جاده و محل حفاري هستيم؛ در كپهداغ از نظر ژئوفيزيكي به هدف قابل حفاري رسيدهايم و آن را دنبال خواهيم كرد.

امیر2309
2011/07/31, 15:53
معاون وزير نفت در امور پژوهش و فناوري:

انتظار بومي سازي فن آوريهاي نوين و تصميمگيري مقتدرانه از قاسمي داريم

خبرگزاري فارس: معاون وزير نفت در امور پژوهش و فناوري گفت: رستم قاسمي گزينه پيشنهادي وزارت نفت ميتواند با شخصيت مستقل، باتجربه و متعامل خود، علاوه بر جلب همكاري مديران و كاركنان صنعت نفت، اقتدار از دست رفته نفت را به اين صنعت بازگرداند.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي وزارت نفت، محمدرضا مقدم با اشاره به شخصيت مستقل و توانمند رستم قاسمي خاطرنشان كرد: وي ميتواند با اين ويژگيها، با مديريتي مقتدرانه در وزارت نفت، بسياري از كمبودهايي كه در سالهاي گذشته در اين صنعت ايجاد شده را جبران كند.

وي با تاكيد بر اينكه ايشان باوجود شخصيت مقتدري كه دارد ولي در برخورد با كاركنان مديريت رفاقتي و متعامل را در پيش دارد، اظهار داشت: يكي از بزرگترين مشكلات كنوني صنعت نفت نبود يك تصميمگير مقتدر، چند نظري و بيبرنامگي در برخي بخشها بوده است كه موجب شده برخي پروژهها پيشرفت مطلوب را نداشته باشند.

معاون وزير نفت با اشاره به اينكه قرارگاه خاتمالانبياء(ص) از ابتدا با هدف جبران كمبود و كاستيهاي موجود ايجاد شد و توانست با مديريت مهندس قاسمي موفقيتهاي زيادي را در عرصههاي مختلف اقتصادي بهدست آورد، تصريح كرد: اطمينان داريم قطعا اين تفكر در صنعت نفت ميتواند نتايج بسيار بزرگي ازجمله بوميسازي فنآوريهاي نوين و حمايت جدي از ساخت داخل را به همراه داشته باشد.
وي با اشاره به برنامههاي موجود در معاونت پژوهش و فنآوري وزارت نفت از جمله نظام جامع راهبردي پژوهش صنعت نفت در پروژههاي صنعت نفت، صدور پروانه كيفيت ساخت كالا در صنعت نفت و صدور پروانه موقت كيفيت قطب علمي دانشگاهها گفت: بسياري از موانع اجرايي در اين زمينه نگاه غيرهمسو نسبت به اجراي آنها بوده كه با غالب شدن تفكر توجه به ساخت داخل قطعا تمامي موانع از سر راه اين پروژهها نيز برداشته ميشود.

به گفته اين مقام مسئول، قاسمي ميتواند با روحيه تعاملي و رويكرد مثبت خود از يكسو و تجربه و سابقه طولاني در پروژههاي صنعت نفت، مشكلات و چالشهاي اين صنعت را بهتر از ديگران درك كند و خواهد توانست با بهكارگيري راهكارهاي مختلف، در كوتاهترين زمان مشكلات را حل كند.

وي با اشاره به اينكه وزير پيشنهادي نفت يكي از مديران توانمند كشوراست، يادآور شد: باتوجه به اقدامات بزرگ قرارگاه خاتم الانبياء در بوميكردن فنآوريهاي نوين، اميدواريم اين تفكر در صنعت نفت نيز ترويج يافته و براي خودكفايي و بومي سازي فنآوريهاي صنعت نفت گامهاي بزرگتري برداشته شود و براساس برنامهريزيهاي انجام شده، صنعت نفت در پايان برنامه پنجم توسعه از نظر فنآوري بومي شود و بستر بزرگي براي بهكارگيري استعدادهاي داخلي در اداره اين صنعت فراهم شود.
انتهاي پيام/ص

امیر2309
2011/07/31, 16:03
نوشته شده توسط خبرنگار
شنبه ۰۸ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۲۲:۲۹

صنعتی دریایی ایران

اخبار و زمزمه هایی که از سوی شرکت صنعتی دریایی ایران در بازار سرمایه به گوش می رسد حاکی از آنست که این شرکت با تعدیل مثبت عایدی در سال مالی 90 خود همراه شده و تصمیم دارد طی گزارشی میزان این تعدیل را به بازار سرمایه منعکس نماید

امیر2309
2011/07/31, 18:04
غلامعلی میگلینژاد
اعضای کمیسیون انرژی از وزیر پیشنهادی نفت حمایت کردند
عضو کمیسیون انرژی مجلس در تشریح نتیجههای نشست امروز این کمیسیون با وزیر پیشنهادی نفت گفت: اعضای کمیسیون انرژی پس از شنیدن برنامههای سردار قاسمی بر حمایت همه جانبه از وی برای گرفتن بیشترین رأی اعتماد در مجلس تأکید کردند. "غلامعلی میگلی نژاد" در گفتوگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) در تشریح نشست امروز(یکشنبه ۹ مرداد) کمیسیون انرژی مجلس گفت: در نشست امروز وزیران پیشنهادی نفت و صنعت، معدن و تجارت حاضر شدند و برنامههای خود را برای اعضا ارائه کردند.

نماینده مردم بوشهر،گناوه و بندردیلم در مجلس شواری اسلامی افزود: مهمترین موضوعهایی که وزیر پیشنهادی نفت در نشست امروز مطرح کرد، موضوع برداشت صیانتی از مخازن نفتی، افزایش تولید و صادرات، توسعه میدانهای مشترک نفتی و افزایش ظرفیتهای دیپلماسی انرژی کشور بود.

وی تأکید کرد: برای نخسیتن بار اعضای کمیسیون انرژی با اتفاق آرا تصمیم بر حمایت از وزیر پیشنهادی نفت گرفتند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس افزود: در ادامه نشست امروز غضنفری وزیر پیشنهادی دولت برای وزارت صنعت معدن و تجارت نیز برنامههای خود را اعلام کرد و بر روی تهیه طرح جامعه توسعه صنعتی کشور تأکید کرد.

وحید 20
2011/07/31, 19:56
سردار ! جنگ سختی در پیش روست ؛ کشورهای عربی نفت و گازمان را می برند

عصرایران ؛ جعفر محمدی - سردار رستم قاسمی ، قطعاً از مجلس رأی اعتماد می گیرد و وزیر نفت می شود. کلمه سردار را از این رو در ابتدای این نوشتار و قبل از نام قاسمی آوردم تا تأکیدی داشته باشم بر این که نبردی بزرگ پیش روی اوست ؛ جنگی که البته ، سالیان درازی است صنعت نفت ایران را به خود مشغول کرده است .

این ، اشتباه بزرگی است اگر بپنداریم با شلیک آخرین موشک به سمت اسکله های نفتی مان در جنگ 8 ساله ، آتش بس در صنعت نفت حاصل شده است. اتفاقاً به اعتقاد من ، جنگ اصلی ، بعد از آن چنگ معروف شروع شده است و شوربختانه باید اعتراف کنیم که در جنگ دوم نفتی ، این مابودیم که تا اینجای کار ، باخته ایم ؛ خاکریزهای نفتی ما اشغال شده است !

مطلب را خیلی طول نمی دهم ؛ عدد و رقم ها گویا هستند؛دقت کنید:

50 درصد از کل ذخایر گاز ایران در میدان های مشترک با همسایگان قرار دارد. مقررات بین المللی می گوید هر کدام از شرکای یک میدان مشترک ، می توانند تا هر میزان که توانستند برداشت نمایند و نیازی نیست منتظر طرف مقابل باشند. حتی ممکن است به خاطر سستی یکی از شرکا ، شریک دیگر ، همه مخزن را استخراج و تمام کند.
پارس جنوبی" نام بزرگترین مخزن گاز دنیاست که بین ایران و قطر مشترک است. همین امروز ، ایران 210 میلیون مترمکعب از این میدان برداست می کند ولی قطر (که مساحتش حتی کمتر از این میدان گازی است) 360 میلیون متر مکعب!

تازه ، قرار است قطری ها با بهره گیری از فناوری های چدید و شرکت های بزرگ بین المللی ، به زودی میزان برداشت خود را 452 میلیون متر مکعب برسانند.

در حوزه های مشترک نفتی با امارات ، عراق ، عربستان و ... نیز حال روز بهتری نداریم . مثلاً با عراق ، 12 میدان مشترک نفتی داریم اما عراق جنگ زده ، بیش از دو برابر ایران ، از این حوزه های نفت برمی دارد ( 130 هزار بشکه ایران و 295 هزار بشکه در روز ، عراق).
در میدان مشترک نفتی مان با قطر ، اوضاع مصیبت بار تر است: ما هر روز "صفر"بشکه برداشت می کنیم(!) و قطر روزانه 450 هزار بشکه (که معادل 20 درصد کل صادرات نفت ایران است.)

در 4 میدان مشترک نفتی با سعودی ها نیز ما تنها 42 هزار بشکه برداشت می کنیم ولی آنها ، بیش از 10 برابر ما از میدان مشترکمان نفت استخراج می کنند.

ما و امارات ، 7 میدان مشترک نفتی داریم؛ با این حال ، امارات ، 136 هزار بشکه در روز نفت برمی دارد و ما تنها 56 هزار تا! ( و چه جایزه ای نقدی تر از این برای کشوری که علیه ما داعیه ارضی دارد؟!)

ما و کشورهای عربی همسایه مان ، سال هاست که درگیر این جنگ بزرگ اقتصادی هستیم ؛ ثروت مشترکی داریم که آنها مانند لودر ، آن را می برند و ما ، انگار داریم بیل می زنیم.

این میدان ها ، تا ابد زنده و غنی نیستند. میلیون ها سال طول کشیده تا این ثروت در قالب نفت و گاز شکل بگیرد و تنها چند سال برای خالی کردن شان کفایت می کند.

به همین دلیل است که کشورها ، اولویت نخست خود را بهره برداری از میدان های مشترک قرار می دهند زیرا خیال شان از تملک مطلق بر میدان های اختصاصی شان راحت است.
وزیر نفت ایران ، رستم قاسمی باشد یا هر کس دیگر ، باید خود را سردار ملت ایران در این جنگ بزرگ بداند. این یک جنگ واقعی است ، واقعاً واقعی!

البته با توجه به محدودیت های بین المللی موجود ، نمی توان از یک فرد یا یک وزارتخانه انتظار داشت این عقب ماندگی را جبران کنند. نفوذ رستم قاسمی در مجموعه نظام می تواند مسوولان را نسبت به تنش زدایی در روابط بین المللی در چارچوب اصول "عزت،حکمت و مصلحت" متقاعد کند.

همان طور که در جنگ تحمیلی همه کشور ، درگیر جنگ بودند و هر کسی به فراخور حال و مسوولیتش کاری می کرد ، اکنون نیز در عرصه نفت ، در شرایط مشابهی هستیم. اگر در زمان جنگ ، دشمن هر از گاهی حمله ای می کرد و غنیمتی از ما می گرفت ، اکنون به طور دائم ، غنائم بزرگ تری از ما می برد ، درست مقابل چشمان ما و با لبخندی که تحویل مان می دهد!

جنگ نفت و گاز را تا کنون ، باخته ایم ، اما ما ایرانی ها ، این هنر را داریم که باخت را به برد تبدیل کنیم به شرطی که "منافع ملی" زبان مشترک همه مان باشد.

مصطفی مصری پور
2011/07/31, 21:15
مشروح// قاسمي وزير پيشنهادي نفت:
همراه يك تيم قوي پروژههاي صنعت نفت را توسعه ميدهم
خبرگزاري فارس: رستم قاسمي گفت: كار سياسي بلدم اما سياسيكاري نميكنم و همراه يك تيم قوي و متخصص و با همكاري نيروهاي متخصص و متعهد صنعت نفت پروژههاي نفتي را توسعه ميدهم.

● گزارش تصويري مرتبط
-------------------------------
به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس، رستم قاسمي در نشست عصر روز گذشته با جمعيت ايثارگران انقلاب اسلامي كه در محل دفتر اين جمعيت براي بررسي برنامههاي وزراي پيشنهادي دولت براي وزارت نفت و 3 وزارتخانه جديد تشكيل شد گفت: اولاً بايد بگويم كه منتظر پست وزارت نفت نبودم و خيلي تلاش كردم تا اين اتفاق رخ ندهد، اما بههرحال اكنون در خدمت شما هستيم و اگر مجلس رأي اعتماد دهد، خدمتگزار ملت خواهم بود.

وي افزود: سابقه بنده را شايد خيلي از دوستان بدانند، من سياسيكاري بلدم اما اين كار را انجام نميدهم زيرا از اول خدمتم در كار اجرايي بودم و اكنون دوست دارم در جايي باشم كه به مردم خدمت كنم.

قاسمي گفت: پست وزارت نفت يك مجموعه كاملاً اجرايي است و ميخواهم در اينجا بهدور از مسائل سياسي و گروهي و جناحي اين خدمت بزرگ را انجام دهم، من به هيچ جناح و گروهي وابسته نيستم، من سرباز مقام معظم رهبري هستم و از خداوند كمك ميخواهم كه توفيق سربازي را در اين پست هم داشته باشم.

وزير پيشنهادي نفت خاطرنشان كرد: سابقه اجرايي من بعد از آنكه خدمتگزار رزمندگان دفاع مقدس بودم به اين ترتيب بود كه در پستهاي اجرايي از همان اول از كارهاي كوچك شروع كردم مانند رئيس كارگاه در پروژههاي نفتي و بعد از آن مدتي نماينده شركتهاي نفتي و بعد از آن در سطح ملي در قرارگاه سازندگي خاتم الانبيا(ص) مشغول به كار شدم. در مدت 20 سال كار اجرايي كارهاي مفصلي در كارنامه قرارگاه دارم، پروژههاي متعدد پتروشيمي و ساخت واحدهاي پتروشيمي را در سمت مسئول پروژه بودم به طوري كه به جزئيات در بحثهاي پتروشيمي واقف هستم و در بخش گاز نيز اطلاعاتم كمتر از مديرعامل شركت ملي گاز نيست چون پروژههاي گازي زيادي را اجرا كردم.

رستم قاسمي با اشاره به اينكه: "در صنعت نفت نيز پروژههاي متعدد نفتي از جمله بزرگترين فازهاي پارس جنوبي را اجرا كردم " تصريح كرد: از ديگر كارهايي كه در اين صنعت انجام دادم كارهاي خطوط انتقال و حتي ساخت سكوهاي آفشور و ساخت پالايشگاه است.

وي با اشاره به سفري كه مقام معظم رهبري به عسلويه داشتند گفت: در آنجا گزارش دادم كه 6 فاز از فازهاي پارس جنوبي از برنامه زمانبندي جلوتر است. اين6 فاز، فازهايي است كه در اختيار قرارگاه سازندگي خاتم بود. حضرتآقا نيز فرمودند كه شما همانگونه كه در جنگ پيشتاز بوديد در اين عرصه نيز اميدوارم كه پيشتاز باشيد.

قاسمي با اشاره به برنامههايش بعد از كسب رأي اعتماد در سمت وزير نفت اظهار كرد: بايد عرض كنم كه ما دو برنامه اساسي در نفت داريم كه اولي نفت براي ملت و ديگري مسائل داخلي نفت است. من امروز از مشكلات نفت مطلع هستم و ميدانم كه نفت با چالشهاي بسيار جدي مواجه است.

وزير پيشنهادي نفت تصريح كرد: امروز شما شاهد هستيد كه در اوپك وزراي نفتي با سابقه طولاني كار ميكنند و تجربه دارند اما در وزارت نفت ايران در طول چند سال اخير وزرا تغيير يافته و مشكلاتي را براي اين وزارتخانه ايجاد كرده است.

وي ادامه داد: من تمام اين مشكلات را ميدانم و با همه اين موارد آمدم تا خدمترساني كنم. ما ميدانيم كه كشور به نفت وابسته است ولي بايد اين وابستگي كاهش يابد اما بايد نفت توليد شود.

قاسمي گفت: برنامهاي كه به مجلس دادم بسيار مفصل است ولي در اينجا تنها به چند مورد اشاره ميكنم كه اولين آنها توجه خاص به ميادين مشترك است ؛ من شناخت كافي از ميادين مشترك به خصوص ميدان گازي پارس جنوبي دارم.

وي با اشاره به اينكه ايران با اكثر كشورهاي همسايه مانند امارات، عربستان، كويت، قطر داراي ميادين مشترك نفتي است تصريح كرد: ايران با كشور قطر در اين ميدان گازي مشترك است اما در حال حاضر قطر در اين ميدان به اندازه توليد گاز ايران از تمامي ميادين گاز توليد ميكند.
قاسمي ادامه داد: ايران دومين دارنده ذخاير گازي جهان است ولي هنوز تراز صادراتي آن نسبت به واردات مثبت نيست. بنابراين بايد هرچه سريعتر مسئله پارس جنوبي را حل كنيم و به يك برداشت خوبي برسيم و تا پايان برنامه پنجم حدود 4 برابر برداشت كنوني خود گاز توليد كنيم.

وزير پيشنهادي نفت با اشاره به دومين ميدان كه بعد از پارس جنوبي از اهميت خاصي برخوردار است گفت: ميدان بعدي ميادين مشترك با عراق است.

وي ادامه داد: وقتي برنامه پنجم به مجلس آمد نامهاي به دولت نوشتم و از اينكه به اين ميدان كمتوجهي شده است گلايه كردم. اگر از مجلس رأي اعتماد بگيرم، حتماً اين پيشنهاد را به دولت ميدهم كه در بحث عراق بايد يك اصلاحي در برنامه صورت گيرد. زيرا عراقيها يك برداشت مفصلي را پيشبيني كردهاند اما ما تنها برداشت يك ميليون بشكه را پيشبيني كردهايم.

قاسمي با اشاره به اينكه: "برنامه بعدي من جمعآوري گازهاي همراه است "، گفت: اكنون اين گازها در كشور ميسوزد ولي ما بايد حداكثر ظرف مدت 3 سال اين گازها را به متانول تبديل كنيم زيرا سود بسيار زيادي دارد.

وزير پيشنهادي نفت با اشاره به توليد صيانتي از مخازن نفتي تصريح كرد: مخازن نفتي اكنون دوره دوم عمرشان را سپري ميكنند؛ ولي ما بايد با روشهاي جديد توليد نفت خود را افزايش دهيم به عنوان مثال اگر 6 دلار گاز ترش به ميدان تزريق كنيم يك بشكه نفت برداشت ميكنيم كه سود بسيار بيشتري دارد.

وي ادامه داد : ما بايد ظرفيت توليد گاز خود را نيز بالا ببريم و حتي ميزان صادرات را افزايش دهيم كه براي اين كار بايد ديپلماسي انرژي خود را تقويت كنيم، اگر مصرف را در داخل كنترل كنيم ميتوانيم حجم بيشتري صادرات گاز داشته باشيم.

وزير پيشنهادي نفت با اشاره به اينكه دنيا نيازمند محصولات و تجهيزات نفتي ايران است، گفت: امروزه با اينكه قرارگاه سازندگي خاتم مورد تحريم واقع شده است، اما توانستيم كالاهايمان را به راحتي و از هرجاي دنيا كه ميخواستيم، خريداري كنيم.

قاسمي با اشاره به مسائل داخلي صنعت نفت گفت: بحث پتروشيمي از اولويتهاي ما است كه بايد محصولات توليدي را به 100 ميليون تن برسانيم.

وي گفت: نكتهاي كه در پتروشيمي وجود دارد اين است كه اساساً زندگي ما وابسته به پتروشيمي است و از طرفي نيز ايران مزيت خوبي در صنعت پتروشيمي دارد و كمتر كشوري پيدا ميشود كه محصولات پتروشيمي ما را داشته باشد.

وزير پيشنهادي نفت با اشاره به اينكه: "امروزه ما محصولات پتروشيمي خود را بهصورت خام صادر ميكنيم و سنگاپور كه يكسوم جزيره قشم ايران است آن را به صنايعي ديگر تبديل كرده مجدداً به ما باز ميگرداند "، اظهار كرد: ما با وزارت صنايع بايد بنشينيم و حتماً برنامه ريزي كنيم تا بتوانيم شغل پايدار داشته باشيم و خودمان در ايران محصولات پتروشيمي را به صورت زنجيره توليد و صادر كنيم.

قاسمي با اشاره به اينكه: "بايد به سمت داخلي سازي تجهيزات روي بياوريم "، گفت: امروزه كيفيت كالايمان از كالاهاي كرهاي و چيني قطعاً بهتر است اما در مورد زمان توليد و قيمت كالا مشكلاتي داريم كه بايد سازوكاري ايجاد كنيم تا سازنده داخلي بتواند از پول و تسهيلات ارزان استفاده كند و كالايش را بسازد، سازندگان داخلي چون پول ندارند زمان ساخت طولاني ميشود.

وي با تأكيد براينكه مشكلات سازندگان داخلي بايد از طريق صندوق توسعه ملي و همت وزارت صنايع حل شود، گفت: در اين چند روز اخير شبكههاي خارجي عكس العمل شديد بر انتخاب من به عنوان وزير نفت داشتند. اما من افتخار ميكنم كه لباس سپاه بر تن داشتم و پاسدار ارزشهاي انقلاب اسلامي بودم.

قاسمي گفت: من تنها در دوران جنگ كار نظامي ميكردم و بعد از جنگ وارد كارهاي سازندگي شدم و به خصوص در بخش نفت و گاز و تا زماني كه من پشت ميز قرارگاه خاتم مشغول سازندگي بودم، سعي داشتم پاسداري دستآوردهاي انقلاب را بكنم و امروز نيز پاسدار منافع صنعت نفت ايران اسلامي هستم.

وزير پيشنهادي نفت در ادامه اين نشست با اشار به سؤالات مطرح شده از سوي حضار گفت: اگر ميخواهيم موفق شويم بايد تيم همراه خودمان را وارد كنيم.

قاسمي تصريح كرد: انفرادي كاركردن در صنعت نفت مشكل است بنابراين يك تيم بايد مرا در اين زمينه همراهي كند. البته اين به اين معني نيست كه بايد از خارج از وزارت نفت، نيرو وارد كرد. زيرا وزارتخانه به اندازه كافي نيروي متخصص و متعهد دارد.

وي با اشاره به اينكه: «من مقابل افرادي كه از جريان و يا گروهي به صنعت معرفي ميشوند، مقابله ميكنم و مطمئن باشيد كه ما به عنوان حافظ انقلاب تا جايي كه قدرت داشته باشيم نميگذاريم جرياني سودجو وارد وزارت نفت شود»، اظهار كرد: من به دولت تأكيد كردم كه در وزارت نفت اين روابط بايد برداشته و ضوابط حاكم شود تا بتوانيم هماهنگ عمل كنيم.

وزير پيشنهادي نفت خاطرنشان كرد: در صنعت نفت بايد به مهندسين و متخصصين داخلي اعتماد كنيم به طوري كه فازهاي 15 و 16 پارس جنوبي را همين متخصصين و مهندسين ايراني احداث كردند.

وي با اشاره به اينكه: "در مجموعه صنعت نفت با مشكل نيروي انساني مواجه نيستيم "، اظهار كرد: امروز در كشور اصلاً مشكل منابع انساني نداريم و اكنون ايرانيها بسياري از پروژههاي نفتي دنيا را انجام ميدهند، اما در مورد برخي زمينههاي تكنولوژيك هنوز وابستگيهايي داريم اين وابستگيها را بايد كاهش دهيم و بگوييم از نظر كمّي تا پايان برنامه پنجم قصد داريم به كجا برسيم.

وي با اشاره به آنكه: "در پارس جنوبي فرصت تحقيق و پژوهش نداريم " اظهار كرد: براي پيشرفت پروژههاي پارس جنوبي ما بايد از هرجاي دنيا كه شده تجهيزات را بياوريم تا بتوانيم زودتر و در موعد مقرر به نتيجه برسيم؛ زيرا اولويت در اين ميدان برداشت است.

قاسمي با تأكيد به كمك مجلس براي عبور از تحريم گفت: من اعلام ميكنم در فازهايي كه كار ميكنيم بيش از 80 درصد از كالاها خريداري شده و بهموقع وارد ميشود. اما بايد از مجلس كمك بگيريم تا آنها نيز مشكلات ما را حل كنند و در بعضي از قوانين متناسب با شرايط تحريم اصلاح صورت گيرد تا بتوانيم قوانيني داشته باشيم كه بهتر از قبل از تحريمها عبور كنيم.

وزير پيشنهادي نفت با اشاره به تأمين منابع مالي پروژههاي بزرگ نفتي گفت: ميتوانيم با فروش اوراق مشاركت با نرخ 25 درصد و حتي اوراق ارزي مشكل مالي را تا حدي مرتفع كنيم كه اين كار با مجوز مجلس و دولت شدني است.

وي با اشاره به اينكه قرارگاه سازندگي پيمانكار خوب و قوي است، اما براي پروژههاي نفتي تنها يك پيمانكار كافي نيست، گفت: بايد سعي كرد پيمانكاران متعددي مانند قرارگاه خاتم ايجاد شوند تا پروژههاي نفتي با سرعت بيشتري اجرا شوند.

امیر2309
2011/07/31, 21:58
همفكران نوشته است:
بر روی گروه تجهیزات همانطور که روز گذشته اشاره شده بود امروز شاهد افزایش حجم عرضه ها بر روی نمادهای این گروه و حاکم شدن جو منفی بر روی نمادهای گروه بودیم. بر روی نماد معاملاتی آذراب همانطور که واضح به نظر می رسید با عرضه روز گذشته صدرا امروز شاهد شاهد تشکیل صف فروش بر روی این نماد بودیم. با توجه به ایجاد جو منفی ناشی از فروش سهامدار عمده و انتظار بازار برای عرضه تعاونی خاص کارکنان ایران خودرو نمی توان انتظار بهبود جو حاکم بر نماد را داشت. لذا در کوتاه مدت امکان تداوم عرضه ها و افت قیمتی نماد وجود خواهد داشت. محدوده 2500 ریال به عنوان یک سطح حمایتی قوی در این مسیر می تواند مانع افت بیش از حد این نماد معاملاتی گردد.در همین خصوص برخی شنیده از منتفی شدن عرضه های صدرا در نماد آذراب با توجه به توافقات انجام شده حکایت دارد.

در مورد نماد معاملاتی صدرا در بازار امروز اخبار و شایعات ضد و نقیضی به گوش می رسید. برخی از اخبار از خریدهای حجم دار دانایان پارس بر روی این نماد معاملاتی حکایت داشت. در بازار امروز اخبار دیگری از عدم افت قیمتی نماد به واسطه حضور در مجمع افزایش سرمایه به گوش می رسد. اما بدون در نظر گرفتن این اخبار و شایعه پیرامون تشکیل صف خرید بر روی نماد طی معاملات روز آتی، با توجه به عدم تعادل و ثبات نماد همانند صف خرید 15 میلیون سهمی نماد قبل از آغاز معاملات امروز، تنها می توان ورود در نماد در این محدوده را پر ریسک ارزیابی نمود. این در حالی است که محدوده 1950 ریال به عنوان یک سطح مقاومتی قوی برای نماد محسوب شده و در صورت اصلاح مجدد قیمتی در راه برگشت قیمتی محدوده 1700 ریال می تواند به عنوان اولین سطح در مقابل افت قیمتی نماد قرار گیرد. در انتها در مورد این نماد تنها می توان به شایعه دیگری اشاره نمود و آن هم امکان حضور این نماد با قیمتی در حدود 2200 تا 2400 ریال در مجمع افزایش سرمایه است. اما کارشناسان حضور در نماد را به امید کسب سود کوتاه مدت پر ریسک ارزیابی کرده و با توجه به شرایط فعلی بازار و عدم اطمینان کامل به رشد و یا افت کلی بازار حضور در نمادهایی همچون صدرا را به صلاح سهامداران نمی دانند.

mehran
2011/08/01, 08:16
معاملات 3 دقیقه اولش یعنی 9 تا 9.03 دقیقه شبیه فیلم هندیا بود عجب تعدادی دیروز جمع کردن....:-&

سپه
2011/08/01, 08:19
دیروز 18 م از این سهم معامله شد

از این حقیقی ها که هیچ کدوم فروشنده نبودن ( همه می گفتن رستم می اد ووزیر می شه و کاری می کنه کارستان ) به احتمال زاد این 18 م را حقوقی ها عرضه کردن

اما یه سئوال
حقوقی که می تونست هرروز 2 م عرضه کنه واین جوری با حساب همون 18 م 9 وز این سهم مثبت می خورد که می شد نزدیک 40-45 درصد چرا همه را جا داد؟
باربد خان ان سئوال هم به سئوال اینکه چرا روز قبلش با 15 م صف خرید زیر حجم مبناش معامه شد اضافه شد

چه می نه این صدرا؟؟؟؟

امیر2309
2011/08/01, 08:20
شرايط جديد بخشودگي جرائم، اصل و سود تسهيلات واحدهاي توليدي
خبرگزاري فارس: بانك مركزي، به هيات مديره بانكها اجازه داد اصل و سود تسهيلات سررسيد شده و معوقه برخي از واحدهاي توليدي را براي يكبار تا پنج سال تقسيط، و از سر فصل مطالبات سررسيد گذشته و معوق خارج نمايند.

به گزارش خبرنگار اقتصادي باشگاه خبري فارس «توانا»، مديريت كل اعتبارات بانك مركزي در نامهاي خطاب به بانكهاي دولتي و خصوصي اعلام كرد: بند 28 قانون بودجه سال 1390 كل كشور به شرح زير جهت استحضار و صدور دستور مقتضي در چارچوب ضوابط و مقررات مربوطه ايفاد ميشود.
در اين بخشنامه تأكيد شده است كه به منظور حمايت از توليد و اشتغال، به بانكها و مؤسسات اعتباري داراي مجوز از بانك مركزي اجازه داده ميشود با تأييد هيأت مديره، اصل و سود تسهيلات سررسيد شده و معوق واحدهاي توليدي صنعتي، معدني و كشاورزي را كه در بازپرداخت بدهيهاي خود دچار مشكل شدهاند، براي يكبار تا پنج سال تقسيط، و از سر فصل مطالبات سررسيد گذشته و معوق خارج نمايند.
براساس بخش ديگري از اين نامه بانك مركزي به بانكها اعلام كرده است كه همچنين اجازه داده ميشود كليه جريمههاي ناشي از ديركرد بازپرداخت اصل و سود تسهيلات موضوع اين بند پس از تعيين تكليف تا آن زمان و انجام تسويه حساب كامل با تأييد هيأت مديره بخشيده شود.
بانك مركزي همچنين تأكيد كرده است كه چنانچه اشخاص حقيقي يا حقوقي براي تسويه بدهي هاي معوق خود به بانك هاي عامل مراجعه ننمايد به هيأت مديره بانك ها اجازه داده مي شود با رعايت قوانين و مقررات براي مطالبات بيش از پنج ميليارد (5.000.000.000) ريال خود، از ساير اموال منقول و غير منقول آنان مازاد بر وثايق تحويلي به بانك ها از طريق اجراي ثبت اسناد و املاك يا مراجع قضايي اقدام نمايند.
برهمين اساس، اين بخشنامه كه به بانك هاي كشور ابلاغ شده در اجراي بند 28 قانون بودجه سال 1390 كل كشور است و در آن تصريح شده اين مشتريان در صورت پرداخت اقساطي بدهيهاي خود، از جريمههاي ديركرد نيز معاف خواهند شد.
با اين حساب، مشترياني كه شامل اين بند از بودجه 90 ميشوند، عبارتند از "واحدهاي توليدي صنعتي، معدني و كشاورزي را كه در بازپرداخت بدهيهاي خود دچار مشكل شدهاند ".

وحید 20
2011/08/01, 13:46
دیلی تلگراف: همین را کم داشتیم که یک فرمانده سپاه پاسداران رئیس اوپک شود!

دیلی تلگراف می نویسد: این انتصاب باید توسط پارلمان ایران تایید شود اما اگر تایید شود، سرنوشت قیمت نفت در دستان مردی که تمام زندگی خود را صرف مخالفت با غرب کرده است خواهد افتاد!
انتخاب - "کان کافلین" در "دیلی تلگراف" در مقاله ای تحت عنوان"همین را کم داشتیم که فرمانده سپاه پاسداران رئیس اوپک شود" ، نوشت: در حالی که اقتصاد جهان در آستانه ی ورشکستگی است، خبری هشدار دهنده مبنی بر تلاش ایران برای انتصاب یکی از فرماندهای سپاه پاسداران بر ریاست بر اوپک به گوش می رسد، سازمانی که که کشورهایی با بالاترین ذخیره نفت در آن عضو هستند.
رستم قاسمی 61 ساله و فرمانده سپاه پاسدران توسط احمدی نژاد نامزد احراز وزارت نفت ایران و ریاست بر اوپک شده است.

با توجه به ریاست دوره ای بر اوپک، ایران از اکتبر گذشته ریاست بر اوپک را برعهده داشته است. اما تصمیم احمدی نژاد برای معرفی کردن قاسمی که تحت تحریم های بین المللی است برای در اختیار گرفتن اتاق ریاست اوپک موجی از شوک به اقتصاد جهان وارد ساخته است!

دیلی تلگراف می افزاید: این انتصاب باید توسط پارلمان ایران تایید شود اما اگر تایید شود، سرنوشت قیمت نفت در دستان مردی که تمام زندگی خود را صرف مخالفت با غرب کرده است خواهد افتاد!

قیمت نفت هم اکنون بالاست و البته همین مقدار هم در بازار جهانی، قابل قبول نیست و این چشم انداز که ایران از قیمت نفت استفاده کند تا از جهان زهر چشم بگیرد ، چیزی است که خواب را از چشمان ما ربوده است.
http://www.asriran.com/fa/news/175230/%D8%AF%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D8%AA%D9%84%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%81-%D9%87%D9%85%DB%8C%D9%86-%D8%B1%D8%A7-%DA%A9%D9%85-%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA%DB%8C%D9%85-%DA%A9%D9%87-%DB%8C%DA%A9-%D9%81%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%87-%D8%B3%D9%BE%D8%A7%D9%87-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D8%A6%DB%8C%D8%B3-%D8%A7%D9%88%D9%BE%DA%A9-%D8%B4%D9%88%D8%AF!

بابک پناهی
2011/08/01, 14:15
دوستان حواسشون به صدرای 195 تا 197 تومن باشه!

http://036.01.img98.net/out.php/i516373_khsdra2.png

Captain Nemo
2011/08/01, 14:51
بابک جان
بالای اون خط آبیه بره فکر کنم هدفش 1000 تومنه درسته ؟؟!!
من قلبم ضعیفه لطفا با عدد و رقم برای من کم سوات بگو ...
ما که تکنیکال بلد یوخ ....

سپه
2011/08/01, 15:12
چه جوری می شه فهمیدکه این 18 ملیون و17 ملیون معامله امروز ودیروز رو کی فروخته وکی خریده ؟

تو این بورس چه طور میشه تعداد سهامدارای یه سهم رو فهمید( منظورم هرروزه)

مصطفی مصری پور
2011/08/01, 15:35
چه جوری می شه فهمیدکه این 18 ملیون و17 ملیون معامله امروز ودیروز رو کی فروخته وکی خریده ؟

تو این بورس چه طور میشه تعداد سهامدارای یه سهم رو فهمید( منظورم هرروزه)

اجازه دیدنشو کسی نداره مث گردش بانکی و ....
اما اگر کارگزار باشی در هنگام معامله کد افراد مشخصه و باید از روی کدها شناسایی کنی

بابک پناهی
2011/08/01, 16:35
بابک جان
بالای اون خط آبیه بره فکر کنم هدفش 1000 تومنه درسته ؟؟!!
من قلبم ضعیفه لطفا با عدد و رقم برای من کم سوات بگو ...
ما که تکنیکال بلد یوخ ....

نه بالای اون خط بره نمیشه گفت هدفش 1000 هستش در ضمن ولی اگر بالای این کانال قرمز رنگ بره اونموقع میشه گین 20 درصدی جدودا ازش گرفت

وحید 20
2011/08/01, 18:29
احتمال اعتماد بیش از ۲۰۰ نماینده به رستم قاسمی
دهدشتی: تعداد رأی اعتماد به سردار قاسمی، رکورد میزند
عضو کمیسیون انرژی مجلس، معرفی رستم قاسمی برای مدیریت وزارت نفت را اقدام مناسب دولت برای دوری از حاشیهپردازی و رسیدن به ثبات مدیریتی در وزارت نفت ارزیابی کرد و گفت: مجلس با رأی بیش از ۲۰۰ نماینده، قاسمی را به وزارت نفت میفرستد تا به غرب ثابت کند، تحریم مدیران ایرانی، ذرهای در کار نظام اخلال ایجاد نمیکند.

"سید حسین دهدشتی" در گفتوگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) از معرفی "رستم قاسمی"بعنوان گزینه پیشنهادی دولت برای نشستن بر صندلی وزارت نفت، استقبال کرد و افزود: با توجه به جایگاه نفت و گاز در چرخه اقتصادی کشور همیشه این دغدغه و نگرانی برای نمایندگان و کمیسیون انرژی وجود داشت که چه کسی بر صندلی وزارت نفت مینشیند و مبادا مدیریت وزارت نفت دچار بیثباتی باشد.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بلاتکلیفی مهمترین وزارتخانه کشور در چند ماه گذشته، بدون تردید ضربههای جبرانناپذیری به کشور زده است که امیدواریم این وضعیت هر چه سریعتر با مستقر شدن قاسمی در وزارت نفت، پایان یابد.

معرفی قاسمی برای وزارت نفت، نمایندگان را امیدوار کرد

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان این که تثبیت و تقویت مدیرت در نفت و ارتقا و اعتبار این جایگاه یکی از ضروریتهای اصلی نظام در شرایط کنونی است، تأکید کرد: معرفی رستمی از سوی دولت مایه امیدواری نمایندگان و کمیسیون انرژی شد، زیرا در شرایط کنونی معرفی فردی مانند رستمی که فردی متعهد، مستقل و قاطع با اعتماد به نفس بالا و روحیه مشورتپذیری است، این امیدواری را به وجود میآورد که ثبات مدیریتی به وزارت نفت بازگردد.

وی همچنین افزود: با سوابقی که از رستم قاسمی سراغ داریم، مطمئن هستیم که وی در شرایط حساس بینالمللی و بیشتر شدن تحریمها، میتواند با شکست حلقه تحریمها در عرصه وزارت نفت این تحریمها را تبدیل به فرصتی برای رشد صنعت نفت کند.

تحریم رستم قاسمی از سوی آمریکا خندهدار است

دهدشتی با بیان این که تحریم مقامات و مدیران ایرانی از سوی دولت آمریکا تأثیری در فعالیت و خدمت آنان برای نظام ندارد، تأکید کرد: تحریم قاسمی از سوی دولت آمریکا بیشتر از آن که نگران کننده باشد، خندهدار است، زیرا اگر قرار بود ما بنابر مصلحت و صلاحدید آمریکاییها مدیران خود را عزل و نصب کنیم، سالها پیشتر از این کشور را به غربیها تقدیم کرده بودیم.

وی ادامه داد: ما اعتقاد داریم که این تحریم ها غیرمنطقی و غیرعاقلانه است، زیرا رویکرد غرب در سالهای اخیر همواره بر این بوده است که نیروهای کارآمد ما را تحریم کنند تا مگر از این راه در مسیر اداره نظام اختلال ایجاد کنند.

مشکلی برای حضور قاسمی در مجامع بینالمللی وجود ندارد

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با انتقاد از اخبار برخی رسانهها مبنی بر این که قاسمی به واسطه قرار داشتن در فهرست تحریمیها، امکان سفر به کشورهای جهان یا شرکت در اجلاس اوپک را ندارد، گفت: هیچ مشکلی برای حضور رستم قاسمی به عنوان وزیر نفت ایران در عرصههای بینالمللی وجود ندارد و ما پیش از این هم وزیرانی داشتیم که در فهرست تحریم آمریکا بودند و هیچ مشکلی برای حضور آنها در عرصه بینالمللی به وجود نیامد.

فشارهای غرب نمیتواند در تصمیمات نظام اخلال ایجاد کند

دهدشتی با تأکید بر این که بیشتر نمایندگان مجلس نظر مثبتی درباره وزیر شدن رستم قاسمی دارند، تصریح کرد: نمایندگان مردم در مجلس از مسئولان انتظار دارند با هر جریانی که در مقابل نظام و رهبری باشد، مقابله کنند و از آنجا که این خصوصیتها را در قاسمی مشاهده کردهاند نظر مثبتی برای انتخاب او به عنوان وزیر وزارتخانه حساس و کلیدی نفت دارند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس یادآور شد: قاسمی با رأی بیش از ۲۰۰ نماینده به وزارت نفت میرود تا ضمن رکوردشکنی در کسب تعداد رأی اعتماد، این پیام را به غرب بدهد که ملت ایران با فشارهای آنان از مواضع خود برنمیگردد و تحریمهای آنان ملت ایران را در مواضع خود محکمتر میکند.

http://www.icana.ir/NewsPage.aspx?NewsID=173918

امیر2309
2011/08/01, 18:36
6 شنیده و خبر به همراه نگاهی به نمادها

بازار امروز روندی مثبت داشت اما به جز گروه خودرو، صنایع دیگر با تعادل حداکثری وضعیت نمادهای خود روبرو بودند.
1- خودرویی ها امروز در بیشتر نمادها افزایش قیمت را شاهد بودند. نمادهایی چون سایپا و سرمایه گذاری سایپا صف خرید مستحکمی در نیمه دوم وقت داشتند. البته ایران خودرو با کاهش قیمت در این گروه روندی متفاوت داشت. شنیده شده سرمایه گذاری سایپا به زودی قصد دارد بلوک سهام خود در شرکت ملی صنایع مس ایران را به فروش برساند.
2- در گروه بانک ، بانک های گردشگری، سینا ،تجارت، صادرات و سرمایه افزایش قیمت را تجربه کردند گرچه پست بانک ، بانک پارسیان ، ، کارآفرین،ملت و دی کاهش قیمت داشتند. بانک اقتصاد نوین د این گروه صف خرید داشت.شنیده می شود که ابهامات پست بانک و افزایش سرمایه نافرجام آن موجب نگرانی سهامدران آن است .
3- در گروه پیمانکاری، صدرا و ماشین سازی اراک مثبت بودند و صنایع آذرآب، مپنا و حفاری شمال منفی ثبت شدند. شنیده می شود که يكي از مهمترين دلائل رشد صدرا مربوط به اعلام بانك مركزي جهت تعويق 5 ساله بازپرداخت تسهيلات و بخشش جريمه هاست. همچنین در بازار شایعات خبر حضور فاراک در پروژه خلیج فارس، نوید حل مشکل تامین مالی را برای سهامداران تداعی کرده و شنیده می شود کلید خوردن پروژه پل خلیج فارس ،این سهم را با تعدیلات قابل توجه سود از محل مبالغ دریافتی بابت انجام مراحل مختلف این پروژه مواجه خواهد کرد.
4- مخابرات امروز کاهش نامحسوس قیمت را پشت سر گذاشت ولی معاملات پرحجمی داشت. ارتباطات سیار همچنان کم معامله و کم نوسان بود.
5- در گروه فلزات اساسی ملی مس ایران ،فولاد مبارکه ،فولاد خراسان، فرآوری مواد معدنی ایران، فولاد آلیاژی یزد،مس شهید باهنر و ملی سرب و روی ایران افزایش قیمت داشتند. فولاد خوزستان مثبت معامله شد ولی قیمت پایانی با اندکی کاهش ثبت شد. در خبرها داشتیم حسن قاليباف اصل گفته است: با توجه به برگزاري جلسه صبح امروز شركت مشمول اصل44 ذوب آهن، اين شركت به دليل وجود چند شرط و لزوم رعايت برخي مواردي مهم، مورد پذيرش بورس قرار نگرفت.
به اين ترتيب مقرر شده تا مسئولان شركت در خصوص مواردي چون تعيين تكليف صندوق بازنشستگي،ارايه بودجه حسابرسي شده، عملكرد سه ماهه و شفاف كردن وضعيت املاك اقدام كنند تا بعد از تكميل و نهايي شدن اين موارد ، بار ديگر درخواست پذيرش آن در بورس در جلسه هيئت پذيرش بررسي شود.
معدنی های بورس نیز روز آرام و مثبتی را پشت سرگذاشتند.
6-در گروه پتروشیمی ها بیشتر شرکت های این گروه منفی معامله شدند و حمل و نقل پتروشیمی،پتروشیمی فن آوران و پالایش نفت اصفهان معاملات را مثبت به پایان رساندند. در خبرها داشتیم شرکت پالایش نفت اصفهان در سه ماهه منتهی به 31 خرداد ماه امسال 825 میلیارد و 595 میلیون ریال سود خالص کسب کرد که این ارائه صورت های مالی سبب افزایش تقاضا برای این نماد شد.

بابک پناهی
2011/08/01, 21:28
احتمال اعتماد بیش از ۲۰۰ نماینده به رستم قاسمی
دهدشتی: تعداد رأی اعتماد به سردار قاسمی، رکورد میزند
عضو کمیسیون انرژی مجلس، معرفی رستم قاسمی برای مدیریت وزارت نفت را اقدام مناسب دولت برای دوری از حاشیهپردازی و رسیدن به ثبات مدیریتی در وزارت نفت ارزیابی کرد و گفت: مجلس با رأی بیش از ۲۰۰ نماینده، قاسمی را به وزارت نفت میفرستد تا به غرب ثابت کند، تحریم مدیران ایرانی، ذرهای در کار نظام اخلال ایجاد نمیکند.

http://www.icana.ir/NewsPage.aspx?NewsID=173918

خوب ظاهرا روند مثبت صدرا توسط قاسمی میخواد رقم زده بشه که خوبه اونموقع صدرا میتونه با شتاب بیشتری به حرکتش ادامه بده

وحید 20
2011/08/02, 01:00
در گروه تجهیزات، معامله گران دیروز در کنار تاثیر مثبت اعلام رستم قاسمی به عنوان وزیر پیشنهادی نفت، شاهد تاثیر بخشنامه بانک مرکزی برای بخشودگی جریمه دیرکرد اصل و سود تسهیلات سررسید شده و معوق واحدهای تولیدی صنعتی ،معدنی و کشاورزی بودند .برخی از معامله گران انتظار دارند این بخشنامه بتواند از فشارهای وارده به شرکتهای تجهیزاتی نظیر صدرا بکاهد.
http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=263922

وحید 20
2011/08/02, 01:30
جانشین قاسمی کیست؟

هر چند برخی منابع از احتمال معرفی فتاح به عنوان رئیس جدید قرارگاه سازندگی سپاه خبر می دهند اما اطلاعات خبرنگار عصرایران حاکی از آن است که فتاح این پیشنهاد را رد کرده است.

هم اکنون در برخی محافل سیاسی و رسانه ای از فتاح به عنوان یکی از گزینه های نامزدی ریاست جمهوری یاد می شود ؛ هر چند که خود او در این باره سخنی نگفته است.

در حال حاضر دو نفر به عنوان گزینه های احتمالی ریاست قرارگاه سازندگی مطرح هستند ؛ اولی مسعود میرکاظمی است که پیشتر وزیر نفت بود و دومی ابوالقاسم مظفری شمس است که در حال حاضر مشاور وزیر نیروست که شانس بیشتری برای تصدی این پست مهم دارد.

شمس پیش از این مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران بود و بسیاری از پروژه های بزرگ عمرانی کشور را مدیریت کرده است که از ان جمله می توان به پروژه ملی کارون 4 اشاره کرد که از مهم ترین پروژه های عمرانی کشور به شمار می رود. مدیرعاملی شرکت معروف سپاسد متعلق به سپاه پاسداران نیز در کارنامه کاری او وجود دارد.

HOLY
2011/08/02, 02:19
holy عزیز ممنون از تحیل های زیباتون .اگه میشه تحلیل جدید تون رو در مورد صدرا بفرمایین

با سلام خدمت یوگی عزیز و تمام دوستان محترم :

ابتدا بد نیست دورنمایی از سهم داشته باشیم ،

http://forums.boursy.com/imported/2011/08/3.png

همونطور که در تصویر مشخص هست سهم در چنگال یا میتوان گفت کانال نزولی در حال حرکت میباشد که به کف کانال واکنش نشان داده است ،اگر خط روند میان مدت نزولی برای سهم ترسیم کنیم میبینیم شکسته شده که این اولین آلارم برگشت روند میباشد .
اما بد نیست بررسی زمانی هم برروی سهم داشته باشیم ،طبق عرضی که چندی پیش در پست 129 همین تاپیک داشتم

صدرا :
احتمال میدم تاریخ اتمام نزول یکی از این دو تاریخ باشه که اولی 8 جولای و دومی 16 سپتامبر هست البته دو قید رو در ارتباط با این تاریخها لحاظ بفرمایید اول اینکه چون بررسی در تایم فریم هفتگی بوده یک کندل میتونه یک هفته تاریخ رو جابجا کنه و در بررسیهای زمانی یکی دو کندل جابجایی معمول هست (هرچند که بعضی مواقع دقیقا زمان برگشت بر کندل موصوف قرار میگیره) و......در زیر نمایی از تصویر تحلیل زمانی سهم را میبینیم :

http://forums.boursy.com/imported/2011/08/4.png

طبق تصویر میبینیم که سهم به این تاریخ نیز واکنش نشان داده و با یک کندل اختلاف برگشت نموده.
اما با بررسی برروی اندیکاتورها ،
http://forums.boursy.com/imported/2011/08/5.pnghttp://forums.boursy.com/imported/2011/08/6.png

در آر اس آس روزانه ،ترند نزولی مهمی شکسته و همچنین در هفتگی نیز شاهد شکستن کنج نزولی هستیم که هر دو به نفع صعود سهم میباشد .....
اما مطلبی که این بین وجود دارد این است که سهم بر سر راه خود با مقاومتهایی مواجه هست
که میتواند در هر کدام از این مقاومتها نوسان منفی تجربه نماید که این نوسان منفی حکم پول بک برای این ترندهای آر اس آی را داشته باشد ...
اما بد نیست بررسی بر مقاومتهای سرراه سهم داشته باشیم،اولین مقاومت میدلاین کانال بود
که یکشنبه با آن در گیر شد و شاهد از بین رفتن صف و نزول موقت قیمت بودیم که البته با حمایتی که دوشنبه از سهم انجام شد مجددا به روند صعودی و صف خرید بازگشت
اما در مسیر حمایت ،اولین حمایت سهم رو 175-180 و دومین حمایت در 160-165 تومن قرار دارد .
و مقاومتهای آینده سهم طبق تصویر زیر :

http://forums.boursy.com/imported/2011/08/7.png
اولین مقاومت سرراه سهم ، سقف کانال سبز رنگ (که استاد بابک عزیز چند پست قبل مثل همیشه با درایت به اون اشاره فرمودندو ازشون تشکر میکنم ) همچنین مجموعه سه فیبو و مقاومت افقی هست که در حدود 197 تا 205تومن قرار داره ،اما مقاومت بعدی رو حدود 220-225 میبینم که ترکیبی از فیبو 50٪ و مقاومت افقی و ... هست و بعد از اون به سقف کانال صعودی اصلی یا به عبارتی خط فوقانی چنگال (در تصویر اول) میرسیم که مقاومت فوق العاده مستحکمیست ،که هر زمانی که سهم بتونه این مقاومت رو بشکنه میتونیم بگیم ،صدرا وارد فاز جدیدی از رشد خواهد شد .

برای تمامی دوستان آرزوی موفقیت دارم

FENCER
2011/08/02, 08:11
عضلات دوستان منبسط ;)

behnam
2011/08/02, 08:35
فکر کنم حداکثر تا چند ماه دیگه دوباره صدرای 400 تومانی را می بینیم>:d<
(البته بدون اعمال افزایش سرمایه)

rasolosar
2011/08/02, 10:09
از دوستان کسی اطلاعی نداره که چرا با وجود اینکه صدرا و فارک الان صف شدن اما کماکان فاذر تو منفی سیر می کنه؟؟

hamed89
2011/08/02, 11:46
از دوستان کسی اطلاعی نداره که چرا با وجود اینکه صدرا و فارک الان صف شدن اما کماکان فاذر تو منفی سیر می کنه؟؟

باید مثل من دیروز این دو تا رو عوض میکردی با هم (فاذر و فاراک)

باربد
2011/08/02, 12:26
شنیده ها حکایت از ان دارد طبق توافقاتی قرار شده خصوصی سازی 82 میلیون سهم فاذر متعلق به صدرا را در بازار عرضه کنه که به عقل جور در نمیاد
و نشر این خبر باعث جو روانی منفی برای این دو روز بر روی سهم شده
اما در نهایت بعد از خرید اقایان منتظر فاذر 315 و بالاتر باشید
جالبه من هر سه سهم را دارم

وحید 20
2011/08/02, 13:46
آغاز ساخت سازههای دریایی سه فاز پارس جنوبی در جزیره صدرا

نخستین مرحله حفاری فازهای جدید پارس جنوبی بهزودی در طرح فازهای 22 تا 24 این میدان مشترك توسط پیمانكاران داخلی آغاز میشود.

به گزارش مارین نیوز به نقل از روابط عمومی شركت نفت و گاز پارس، مجری طرح توسعه فازهای 22، 23 و 24 پارس جنوبی با اعلام این خبر از ورود یك دستگاه دكل پیشرفته به منظوراجرای مراحل حفاری فازهای جدید گازی خبر داد.

فرهاد ایزدجو گفت: فازهای 22 تا 24 پارس جنوبی، نخستین طرح از مجموع پروژههای جدید در دست ساخت پارس جنوبی است كه در قالب برنامه توسعه زودهنگام فازها، حفاری و توسعه بخش دریا را زودتر از زمان تعیین شده آغاز كرده است.

وی با بیان اینكه «حفاری این فازها تا دو هفته دیگر در عمق آبهای ایران آغاز خواهد شد»، افزود: این دكل یازدهمین دكل حفاری وارد شده به بخش ایرانی پارس جنوبی است كه برداشت بهموقع ازمنابع و ذخایر گازی این میدان مشترك را هدف قرار داده است.

قرارداد توسعه 6 فاز باقیمانده پارس جنوبی معادل ظرفیت تولیدی 8 فاز گازی (فازهای 13، 14، 19 و 22 تا 24) خردادماه سال گذشته با چند كنسرسیوم ایرانی متشكل از شركتهای سازنده و پیمانكاران اجرایی به امضاء رسید.

ایزدجو ازدستیابی به پیشرفت متوسط 27 درصدی مهندسی، تأمین كالاها و اجرا و ساخت این فازها خبر داد و گفت: تاكنون بخش خشكی این فازها شامل ساخت پالایشگاه با 34 درصد، جكتها و سكوها 19 درصد، خطوط لوله 22 درصد و مهندسی و تأمین بخش حفاری با 14 درصد پیشرفت فیزیكی همراه بوده كه این ارقام، بالاترین حجم پیشرفت در میان سایر فازهای در دست ساخت پارس جنوبی قلمداد میشود.

وی در تشریح عملكرد پیمانكاران ایرانی به اجرای بیش از 23 میلیون مترمكعب خاكبرداری و خاكریزی در آمادهسازی پالایشگاه خشكی این طرح اشاره كرد و افزود: در حالیكه نصب اسكلتهای فلزی در فازهای قبلی پارس جنوبی با حضور پیمانكاران خارجی از ماه بیستم اجرای پروژه انجام میشد؛ اما نصب اسكلتهای فلزی در فازهای 22 تا 24 از ماه هشتم آغاز شده و تاكنون 5000 تن اسكلت فلزی در این فازها نصب شده است.

وی عنوان كرد: براساس برنامه زمانبندی اجرای طرحها، تنها در سال نخست اجرای این پروژه، 35000 متر مكعب در این فازها بتنریزی شده؛ این در حالی است كه شركت هیوندای كره جنوبی طی مدت مشابه در طرح توسعه فازهای 4 و 5 تنها 10 هزار مترمكعب بتنریزی داشته است.

مجری طرح توسعه فازهای 22 تا 24پارس جنوبی همچنین با اشاره به برنامهریزی مطلوب پیمانكار ایرانی بخش دریایی این فازها عنوان كرد: عمده مواد اولیه ساخت جكتها و عرشهها توسط شركت صدرا تأمین شده و با ساخت بخشهایی از جكتهای این طرح، بهزودی عملیات ساخت عرشهها در جزیره صدرا در استان بوشهر آغاز خواهد شد.

ایزدجو افزود: با تدابیر صدرا، نخستین جكت این فازها به منظور استقرار دكل حفاری دوم، دی ماه سال جاری نصب خواهد شد.

وی با بیان اینكه «شركت نفت و گاز پارس دقت ویژهای در انتخاب پیمانكاران و سازندگان اجرای مگاپروژههای پارس جنوبی به عمل آورده است»، گفت: عملكرد پیمانكاران بخش خشكی و دریای این فازها گویای كفایت فنی مناسب و توانمندی این دست از شركتهای ایرانی درراهبری بخشهای توسعه بالادستی حوزه نفت و گاز است.
http://www.marinenews.ir/?show=news&maj=news&type2=showz&catid=10332

جعفرزاده
2011/08/02, 16:16
صدرا اگر 4 روز دیگر مثل امروز صف خرید داشته باشد و به خواهد به گره بیافتد قیمتش حدودا 260 تومان میشود و...

امیر2309
2011/08/02, 16:30
دلایل صف خرید صدرا از زبان مدیر عامل
Bourse24.ir

حمایت سهامدار عمده از صدرا یکی از دلایل اقبال به سهام صدرا و صف خرید 15
میلیونی سهم است.

مدیر عامل صدرا در گفت و گو با بورس 24 با تاکید بر این که از توجه بازار
به سهام صدرا استقبال می کنیم ، گفت : با توجه به قول مساعد سهامدار عمده
در مجمع مبنی بر حمایت از سهم ، به نظر می رسد این حمایت در حال اجرا شدن است.
اعتصام در پاسخ به سوال خبرنگارما درباره تاثیر انتخاب سردار قاسمی در
سمت وزارات نفت بر سهام صدرا گفت : این موضوع قطعا تاثیر مثبت خواهد داشت .
وی ادامه داد: البته این انتخاب به طور مستقیم تاثیر مثبت نخواهد داشت، اما
در هر صورت با شناخت سردار قاسمی از مجموعه صدرا و توانایی های این مجموعه
، حضور ایشان در وزارت نفت برای صدرا قطع به یقین اتفاق مثبتی است.
وی تاکید کرد: در هر شرایطی صدرا از حمایت قرارگاه خاتم برخوردار است.
وی در بخش دیگری از سخنانش درباره عرضه 6/0 درصدی سهام آذراب توسط یکی از
کارگزاران در روز شنبه گفت : حکم دادگاه عرضه بلوکی این سهم بود که خریدار
نداشت و در صورتی خصوصی سازی می تواند این سهم را به طور خرد عرضه کند که
حکم دادگاه تغییر کرده باشد، اما ما هنوز در جریان جزئیات این تغییر نیستیم.

vet
2011/08/03, 00:42
شاید الان با خودمون بگیم نه دیگه این سهم صدرا رشد خودش رو کرده و فایده ای برا خرید نداره ولی اگه میدونستیم این سهم به قیمت300 تومان میرسه هیچ وقت این حرف رو نمیزدیم!!! مگه نه؟ ؟ ؟ ;)

محمد صالحی
2011/08/03, 02:53
http://up.iranblog.com/images/6u20xyd9782czoe7v1k.png (http://up.iranblog.com/)

خصدرا در تايم بلند مدت اگر 250 را با قدرت بشكند هدف 430 است و بعد از يك برگشت و تشكيل الگو با هدف 700

اين تحليل بلند مدت است و ممكن است 1.5 سال طول بكشد

البته چون خصدراي 50 تا 430 موج 1 بوده و abc موج 2 بزرگ و الان در موج 3 بزرگ هستیم و تشکیل 5 تا ریز موج میدهد تا به هدف بزرگ برسد و موج 5 بزرگ ؟؟؟؟

ایا دلیل دارد از دید فاندی

دوستان اگر 215 به سمت بالا که کف موج 1 از c است برود این تحلیل جواب میدهد

این تحلیل نظر شخصی است و امکان اشتباه از دید خودم خیلی کم است اما تصمیم گیری با خودتان

ادامه دارد.....

(حجت)
2011/08/03, 05:27
سلام به همه
نماز و روزتون هم قبول

دوست گرامی جناب صالحی، به قول قدیمیا هر گردی گردو نیست، عزیز برادر، نظر شما محترم اما بنده با نظرتون مخالفم، البته نه اینکه بگم هدفهای بلند مدت نداره، یا صدرا توی این قیمتها نمی ارزه، نه از نظر تکنیکی فکر میکنم الگو کشیده شده در نمودار درست مقایسه نشده. روی تصویر شما محلهایی که علامت گذاری کردم رو مجدد بررسی کنید. خدمت دوستان بگم، بنده خودم سهامدار صدرا هستم. دیروز یکی از اساتید تکنیکال از نیشابور (جناب آقای درودی) با تماس تلفنی داشتند، ایشون یک چنگال در نمودار دیدند، که حقیقتش از زیر چشمان بنده در رفته بود، گفتم چون قیمت فردا بهش برخورد میکنه، به عنوان یک نقطه مقاومتی، حواستون بهش باشه. که در ادامه تصویر دوستمون میارمش.
http://up.iranblog.com/images/ya7vr3718eyvfzu9qttv.png

چنگال مفروض:

http://up.iranblog.com/images/9lmhnbsccpgy3viii5d.png

محمد صالحی
2011/08/03, 07:03
دوست خوبم درست است من خط روند را اشتباه گرفتم از تذکر شما متشکرم

يگانه
2011/08/03, 09:09
دوستان تا 240 - 250 هیچ مشکلی نیست

اما .......

البته شاید روی 219 یکم ....... بشه و لی با این حمایت بعید میدونم

تا 260 رو رد نکنه هیچی نمیشه گفت

امیر2309
2011/08/03, 11:27

فدای سرت داداش
تنت سالم باشه
پول چرک دسته ، سلامتیت مهم تره ... فکرش را نکن
درست میشه

بدون شرح @};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-

امیر2309
2011/08/03, 11:39
فاز مثبت صدرا

کاهدی در خصوص صدرا گفت:"این سهم نکات مثبتی را دارد، این که از قیمت 145 تومان بازگشت و از طرفی توانست که از مرز 200 تومان هم عبور کند، نشانه های مثبت این سهم محسوب می شود." وی افزود:" با عبور از قیمت مذکور به نظر می رسد فاز مثبت این سهم آغاز شده باشد." این کارشناس افزود:"اولین سطح مقاومتی صدرا قیمت 215 تومان است که درصورت عبور می تواند تا حد 315 تومان هم پیش روی کند."

این کارشناس گفت:" اگر صدرا از سطح 215 تومان ریزش کند موقتی خواهد بود و صعود را دوباره آغاز خواهد کرد ."

mmmm
2011/08/03, 13:12
بعد رای اعتماد نظرمو خواهم گفت

behnam
2011/08/03, 13:31
بابک پناهی عزیز اولین کسی بودند که تارگت 150-143 را به عنوان پایان نزول صدرا در تحلیل خودشون عنوان کردند
جا داره همین جا بابت این تحلیل عالی به ایشون تبریک بگم
با آرزوی سلامت و ثروت برای همه دوستان عزیز

امیر2309
2011/08/03, 14:23
بازار امروز با برتری بانک ها به پایان رسید در حالی که اکثر صنایع نمایندگانی در صدر جدول داشتند.
1- بانک ها امروز برترین گروه بازار با تشکیل چند صف خرید برای نمادهایی چون اقتصاد نوین، گردشگری، دی، آرین و سرمایه بودند. در این گروه پست بانک با کاهش اندکی در قیمت پایانی مواجه بود و بیشتر بانکی ها روال مثبتی را طی کردند.شنیده شده بانک تجارت با سایپا قرار داد همکاری در مورد تسهیلات فروش خودرو امضا کرده که قطعا روی سود سال 90 بانک تاثیر گذار خواهد بود.همچنین شنیده شده بانک تجارت تصمیم دارد به زودی شرکت سرمایه گذاری تجارت و تامین سرمایه تجارت را تاسیس نماید. ضمن این که اخباری مبنی بر تقسیم 70 درصدی سود در مجمع این بانک ، در بازار سرمایه به گوش می رسد.
2- در گروه خودرو،بیشتر شرکت ها شروعی نسبتا منفی داشتند اما در ادامه با رشد قیمت روبرو شدند. البته معاملات زامیاد و سایپا با کاهش در قیمت پایانی همراه بود. ایران خودرو و پارس خودرو نمادهای قرمز گروه خودرویی ها بودند. شنیده شده گروه بهمن قصد خریداری بلوک سهام 3 درصدی شرکت ملی صنایع مس از سبد دارایی های شرکت سرمایه گذاری سایپا را دارد.
3- در گروه پیمانکاری تنها مپنا بود که معاملات منفی داشت. صدرا صف مستحکم و بسیار سنگین خرید داشت که با عرضه های کمی همراه شد. شنیده شده صدرا مشغول تعامل با بانک ها برای رسیدن به توافق است تا بدهی های سنگین خود را سر و سامانی بخشد. همچنین شنیده شده که صحبت از تجدید ارزیابی دارایی های این شرکت در مجمع، بر روند کنونی صدرا بی تاثیر نبوده است . شنیده شده مپنا نیروگاه تولید برق از ذغال سنگ می سازد. مدیر عامل گروه مدیریت پروژه های نیروگاهی ایران (مپنا) از آغاز عملیات ساخت نخستین نیروگاه زغال سنگ کشور در آینده نزدیک خبر داد.
.
4- در گروه فلزات اساسی و معدنی ها نمادهای فولاد خراسان و خوزستان به همراه چادرملو و ملی صنایع مس منفی معامله شدند البته گل گهر نیز اندکی کمتر از قیمت پایانی به معامله پرداخت. شنیده شده قرار است محصولات فولاد مبارکه از امروز در بورس کالا عرضه شود که گویا این عرضه لغو شده است.
5- در میان شرکت های پتروشیمی پتروشیمی فناوران ، پتروشیمی اصفهان و فارابی منفی بودند و دیگر شرکت های این گروه مثبت معامله شدند.

امیر2309
2011/08/03, 14:40
وزیر پیشنهادی نفت با تاکید بر اینکه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا به خوبی جای خالی شرکتهای توتال و شل را پر کرده است، اعلام کرد: با حمایت مجلس عقب ماندگی در برداشت نفت و گاز از 22 میدان مشترک جبران میشود.

mehran
2011/08/03, 14:55
نسخه چاپي ارسال به دوستان

رأي اعتماد قاطع نمايندگان به قاسمي براي تصدي وزارت نفت

خبرگزاري فارس: نمايندگان ملت با 216 رأي موافق، رستم قاسمي را به عنوان وزير نفت برگزيدند.

به گزارش خبرنگار پارلماني خبرگزاري فارس، نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در جلسه علني عصر امروز (چهارشنبه) پارلمان با 216 رأي موافق، 22 رأي مخالف و 7 رأي ممتنع از مجموع 246 آراي مأخوذه، رستم قاسمي وزير پيشنهادي رئيسجمهور براي تصدي وزارت نفت را به عنوان وزير اين وزارتخانه انتخاب كردند.

علي مطهري نماينده تهران در مخالفت با برنامههاي قاسمي و حشمتالله فلاحت پيشه و علي لاريجاني نمايندگان اسلامآباد غرب و قم در موافقت با برنامههاي وي در صحن علني صحبت كردند.

علي اكبر اولياء نماينده يزد و صدوق و عضو فراكسيون اقليت مجلس نيز كه به عنوان مخالف قاسمي ثبتنام كرده بود، پس از قرار گرفتن پشت تريبون اعلام كرد كه نميخواهد به عنوان مخالف قاسمي صحبت كند كه بر اين اساس و طبق آئيننامه داخلي پارلمان موافق دوم وزير پيشنهادي نفت نيز سخنراني نكرد.

آقا یه سوال....بنده احترام بسیار زیادی برای استاد مطهری و فرزندشون و عقایدشون قائلم اما کسی میدونه آقای علی مطهری تا حالا با چیزی یا کسی موافق بوده یا نه...کلا با همه چیز مخالفه...<من باب شوخی بود>

mmmm
2011/08/03, 15:06
با رای قاطع مجلس به وزارت سردار قاسمی شاهد رشد صدرا و کل بازار خواهیم بود بنا به دلایل زیر:

1)با رای به سردار و تمامی وزرای پیشنهادی ،گویا تعاملی با مجلس از سوی دولت برقرار شده

2)با آمدن سردار از سپاه،تمامی اختلافات دولت و سپاه و ...پایان یافته تلقی میگردد.

3)موضوع جریان انحرافی و ... نیز با حضور سردار در دولت منتفی است .گو اینکه کسی دیگر به بانک گردشگری که مشایی جزو هیات مدیره ان است گیری برای گشایش در جند روز اخیر نداد.
در کل از شنبه با پایان یافتن اختلافات شاهد شروع جهشی بازار خواهیم بود.
پرسود و سلامت باشیدیاز

مصطفي
2011/08/05, 20:59
سلام

صدرا و الگوي ab=cd رو خط مياني چنگال .احتمالا محدوده 150 حمايت ميشه و بر ميگرده .

طبق تحليل فوق رو 150 شاهد برگشت قيمت بوديم . انتظار داريم تا محدوده 230 رشد كنه .

http://forums.boursy.com/imported/2011/08/15.png (http://www.pic.iran-forum.ir/)

وحید 20
2011/08/05, 21:15
صنعتی دریایی ایران

شنیده ها حاکی از آنست که شرکت صنعتی دریایی ایران با تعدیل مثبت عایدی در سال مالی جاری مواجه شده و تصمیم دارد بزودی میزان این تعدیل را به بازار سرمایه اعلام نماید برخی شنیده ها از احتمال توقف نماد معاملاتی این شرکت طی روزهای آتی جهت اعمال این تعدیل حکایت دارد

مصطفی مصری پور
2011/08/06, 08:44
صف شد<:-p
خب صدرا همیشه جلوتر از بازار حرکت میکرده
و این یعنی....

حامد24
2011/08/06, 08:48
صف شد<:-p
خب صدرا همیشه جلوتر از بازار حرکت میکرده
و این یعنی....

بازم گلی به جمال صدرا
اگه این هم منفی میشد (با توجه به جو منفی بازار) بازهم اعتماد از بازار سلب میشد

يگانه
2011/08/06, 12:03
در 216 تومن ما شاهد 2 سطح حمايت كه الان مقاومت براي سهم محسوب ميشه و برخورد با سطح 50% فيبو هستيم
از آنجائيكه تبديل سطوح با قدرت زيادي بايد رد بشه و با توجه به رشد شارپ حركتي در چند روز گذشته و با توجه به نزديك شدن به سقف كانال 240 انتظار يك اصلاح براي عبور از اين سطح را خواهيم داشت

در مكدي و آر اس اي و استوك استيك بر خورد به سطح و مقاومت قبلي رو داريم و اشباع خريد

حامد24
2011/08/06, 12:07
بازار یه طرف ........ صدرا یه طرف
بزن اون کف قشنگرو برای صدرا =D> >:d<

خوش مرام
2011/08/06, 21:38
خانم آریانفر
با عرض سلام و ادب
خبری از کنفرانس نیست

با احترام

جعفرزاده
2011/08/06, 23:07
نازنین خانم اگر خبری موثق و مهم داری بگو . حالا که کنفرانس هم برگزار نشد . با کمال تشکر

راشین
2011/08/06, 23:34
اینکارها یعنی چی؟!!!

مسلم
2011/08/06, 23:39
اینکارها یعنی چی؟!!!

یعنی رانت در بازار ما حرف اول و آخرو میزنه.

یه خبر رانتی هم من بدم : چند دقیقه پیش از بالا خبر رسید فردا کاذر صف میلیونی میشه!

Dariosh
2011/08/07, 07:59
اینکارها یعنی چی؟!!!

یعنی خالی بندی، یعنی نشون دادن چیزی که نیستی

يگانه
2011/08/07, 08:03
در 216 تومن ما شاهد 2 سطح حمايت كه الان مقاومت براي سهم محسوب ميشه و برخورد با سطح 50% فيبو هستيم
از آنجائيكه تبديل سطوح با قدرت زيادي بايد رد بشه و با توجه به رشد شارپ حركتي در چند روز گذشته و با توجه به نزديك شدن به سقف كانال 240 انتظار يك اصلاح براي عبور از اين سطح را خواهيم داشت

در مكدي و آر اس اي و استوك استيك بر خورد به سطح و مقاومت قبلي رو داريم و اشباع خريد

اینکارها یعنی چی؟!!!

يعني مقابله با روند

hamed89
2011/08/07, 08:05
به امضاش نمیخوره حرفای شما!

mmm
2011/08/07, 09:15
سلام دوستان صدرا دوباره دارد برمیگردد

حیدر بابا
2011/08/07, 09:28
میریم برا صف خرید

mmm
2011/08/07, 09:36
دوستان مقاومت بعدی را روی چند می بینید

باربد
2011/08/07, 10:33
صدرا برای صعود نیاز به یک دست به دست دارد
که احتمالا امروز و فردا را میتوان از بابت سهم را نوسانی دید

aryak110
2011/08/07, 12:27
در رابطه با بيمه ايران كه اين روز ها فروشنده صدرا ست بگم
اين شركت فك كنم سال 88 بود كه رايان سايپارا در في 319 تومن ميفروخت بعد همين شركت همين سهم را در في 400 شروع به خريد نمود
نمونه هاي از اين قبيل زياد است مثل كاركنان تعاوني ايران خودرو همين صدر ا را در في بالاي 300 خريدند و در قيمت هاي زير 200 تومن فروختند
منظور از اين عرايض اينست كه همين فروشندههاي امروز در آينده خريدار ميشوند
اما در رابطه با اين نوع خريد فروش ها واقعا نميتوان تحليلي را بيان كرد وبايد از خود كارشناسان شركت پرسيد كه از اين افعال چه اهدافي را دنبال ميكنند؟
بازار به استقبال آينده ميرود..و مسلما صدرا گقتني هاي زيادي دارد ..كه من شما از آن بي اطلاعيم
اطلاعاتي كه باعث شده فقط در دو روز كاري حجمي معادل 59 ميليون سهم دست به دست شود

حامد24
2011/08/07, 12:33
فردا روند متفاوتی را از صدرا شاهد خواهی بود
این سهم کم کم به آنچه که لیا قتشو رو داره خواهد رسید

(حجت)
2011/08/07, 12:49
سلام به همه
متاسفانه، صدرا امروز سقف چنگال آلن اندروز رو تایید کرد. (در صفحات قبل گفته شده بود. (http://forums.boursy.com/showthread.php?12-%D8%B5%D9%86%D8%B9%D8%AA%D9%8A-%D8%AF%D8%B1%D9%8A%D8%A7%D9%8A%D9%8A-%D8%A7%D9%8A%D8%B1%D8%A7%D9%86-(-%D8%AE%D8%B5%D8%AF%D8%B1%D8%A7-)&p=39941&viewfull=1#post39941)) استوکاستیک سیگنال فروش رو صادر کرد. این رو احتمالا بشه با فروش بیمه توی این سهم در دیدگاه فاندا مرتبط دونست. احتمالا اگر بخواد فردا از این سد عبور کنه، باید بیش از 50 میلیون حجم بخوره.

http://forums.boursy.com/imported/2011/08/26.png

vet
2011/08/07, 12:58
سلام به همه
متاسفانه، صدرا امروز سقف چنگال آلن اندروز رو تایید کرد. (در صفحات قبل گفته شده بود.) استوکاستیک سیگنال فروش رو صادر کرد. این رو احتمال بشه با فروش بیمه توی این سهم در دیدگاه فاندا مرتبط دونست. احتمالا اگر بخواد فردا از این سد عبور کنه، باید بیش از 50 میلیون حجم بخوره.

دوستان من کاری ندارم به اینکه چنگال رو لمس کرد یا نه ولی از بزرگان شنیدم وقتی یک سهمی خیلی داره سرو صدا راه می ندازه ازش دوری کنید.نمونه اون هم 4 مل ضرر بنده در کطبس و فاراک موقعی که قرار بود تشکیل فنجون بده که حتی نتونست نعلبکی بسازه.
این ها تنها تصورات ناقصی بود که من تو ذهنم داشتم.
یا حق ;)

vet
2011/08/07, 13:02
دوستان من کاری ندارم به اینکه چنگال رو لمس کرد یا نه ولی از بزرگان شنیدم وقتی یک سهمی خیلی داره سرو صدا راه می ندازه ازش دوری کنید.نمونه اون هم 4 مل ضرر بنده در کطبس و فاراک موقعی که قرار بود تشکیل فنجون بده که حتی نتونست نعلبکی بسازه.
یا حق ;)

در ضمن اگه تو tsetmc نگاه کنید می بینید با این صف که چینده شده در قیمت 220 یک معامله هم انجام نشده وکاملا صف قلابی است وبعد بازار چیده شده.
شاید این هم توهم بعدیست ;)

behnam
2011/08/07, 13:22
یا حق ;)
دوست عزیز مهمترین سطح مقاومت برای سهم 250-245 تومنه که ممکنه سهم نتونه به یکباره از اون عبور کنه ولی بالاخره ردش میکنه (شاید با یه تعدیل خوب)
مطمئن باشید خیلی از کسانی که صدرای 50 تومن و 100 تومنی رو پیش بینی می کردند تازه در قیمتهای بالاتر سهمو می خرند
برای فروش صدرا هنوز خیلی زوده
یک اصل خیلی مهم در بورس قدرت ریسکه
اگر شما خواهان بازدهی بالایی هستید باید ریسک بیشتری هم پذیرا باشید

vet
2011/08/07, 13:29
دوست عزیز مهمترین سطح مقاومت برای سهم 250-245 تومنه که ممکنه سهم نتونه به یکباره از اون عبور کنه ولی بالاخره ردش میکنه (شاید با یه تعدیل خوب)
مطمئن باشید خیلی از کسانی که صدرای 50 تومن و 100 تومنی رو پیش بینی می کردند تازه در قیمتهای بالاتر سهمو می خرند
برای فروش صدرا هنوز خیلی زوده
یک اصل خیلی مهم در بورس قدرت ریسکه
اگر شما خواهان بازدهی بالایی هستید باید ریسک بیشتری هم پذیرا باشید

دوست خوبم ریسک منطقی نه قمار یا ...به هر صورت من خودم صدرا دارم ولی منظورم از این حرف این بود که خدای نکرده قضیه فاراک وکطبس که برا من پیش اومد برا دوستان خوب دیگمون پیش نیاد.
خواستم جو فقط تعریف از یک سهم نباشه و بعضی از دوستان که مثل خودم کمتر به علم تکنیکال و غیره آگاهی دارند بیگدار به آب نزنن.
یا حق ;) :x

mrt1364
2011/08/07, 13:33
سلام به همه
متاسفانه، صدرا امروز سقف چنگال آلن اندروز رو تایید کرد. (در صفحات قبل گفته شده بود. (http://forums.boursy.com/showthread.php?12-%D8%B5%D9%86%D8%B9%D8%AA%D9%8A-%D8%AF%D8%B1%D9%8A%D8%A7%D9%8A%D9%8A-%D8%A7%D9%8A%D8%B1%D8%A7%D9%86-(-%D8%AE%D8%B5%D8%AF%D8%B1%D8%A7-)&p=39941&viewfull=1#post39941)) استوکاستیک سیگنال فروش رو صادر کرد. این رو احتمالا بشه با فروش بیمه توی این سهم در دیدگاه فاندا مرتبط دونست. احتمالا اگر بخواد فردا از این سد عبور کنه، باید بیش از 50 میلیون حجم بخوره.

http://forums.boursy.com/imported/2011/08/26.png

به نظرم شکل زیر اتفاق بیافتد!! هر چند که اندیکاتور ها در مناطق اشباع دست و پا میزنند!!!و با نوسانش مشکلی هم نداره(هدف245)

http://www.irupload.ir/images/joia8bt0fm8jwd9jy91.png

behnam
2011/08/07, 13:55
دوست خوبم ریسک منطقی نه قمار یا ...به هر صورت من خودم صدرا دارم ولی منظورم از این حرف این بود که خدای نکرده قضیه فاراک وکطبس که برا من پیش اومد برا دوستان خوب دیگمون پیش نیاد.
خواستم جو فقط تعریف از یک سهم نباشه و بعضی از دوستان که مثل خودم کمتر به علم تکنیکال و غیره آگاهی دارند بیگدار به آب نزنن.
یا حق ;) :x
جناب vet قمار از نظر من وقتیه که شما یه سهمی مثل گازلوله رو با سرمایه زیاد واردش بشی
نتیجه این کار اینه که یا سرمایه شما 5-4 برابر میشه یا میشه 20% مبلغ اولیه
بله این نوع سرمایه گذاری غلطه
ولی شما اگر وضعیت بنیادی صدرا رو درست بررسی کنید می بینید که شرکت وضعیت خوبی داره
بخش خیلی زیادی از سود شرکت به عنوان هزینه های مالی از سود خالص کسر میشه
شما اگر همین گزارش 3 ماهه رو نگاه کنید، 84 ریال از سود به خاطر هزینه های مالی کسر شده یعنی پوشش 3 ماهه از 11 تومن شده 26 ریال
حالا حساب کنید اگر جریمه دیر کرد وامها بخشیده بشه چقدر به سود هر سهم اضافه میشه
کل هزینه های مالی به ازای هر سهم 33 تومنه حالا اگر 20 تومنش هم برگرده با سود 98 ریالی میشه حدود 30 تومن
گرفتن کلیم و وام ارزی هم هیچی
به نظر شما قیمت 212 تونی برای این سهم خیلی زیاده ؟

باربد
2011/08/07, 14:43
در نماد صدرا از جهات مختلف میشه بازی را نگاه کرد
اول اینکه صدرا را به خاطر وزارت قاسمی دارند حمایت میکنند که اگر اینگونه نبود تا الان دوباره زیر 200 صف فروش بود
حال جالب اینه وزارت سردار قاسمی به طور مستقیم هیچ تاثیری بر روند این سهم نداره و نباید داشته باشه

معاملات دو روز گذشته به گونه ای رقم خورد که تمام سهامداران را سر در گم کرده و این نشون میده بازی گردون قوی داره بازی را هدایت میکنه
اگر فردا صدرا بخواد علایم صعود را نشون بده باد با حجم بالا در درصد های مثبت معامله شه
که در اینصورت به پشت مقاومت 25 تا 240 میرسه
این منطقه مهم ترین محدوده سهمه
یادمه چندی پیش که تازه وارد سایت شده بودم
گفتم صدرا وقتی بره بالای 245 میشه به روندش دل بست
جالبه بعد از این مدت هنوز همون تحلیل پا بر جاست
حمایت سهامدار در معاملات دو روز گذشته به گونه ای بود که بازار را تشویق به خرید میکرد
بنده به شخصه بعد از خرید در محدوده 190 تا به امروز فقط نظاره گر بوده ام و خواهم بود والبته دست به اینتر برای فروش

خرید در این محدوده (220 تا 230)|را ابدا توصیه نمیکنم

امیر2309
2011/08/07, 15:20
مظفري شمس با حكم فرمانده كل سپاه جانشين رستم قاسمي در فرماندهي قرارگاه سازندگي خاتمالانبياء(ص) شد.

به گزارش خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس، پس از عزيمت رستم قاسمي به وزارت نفت، سردار سرلشكر محمدعلي جعفري در حكمي ابوالقاسم مظفري شمس را به عنوان فرمانده قرارگاه سازندگي خاتمالانبيا(ص) سپاه پاسداران انقلاب اسلامي منصوب كرد.

پيش از اين رستم قاسمي عهدهدار اين سمت بود كه از سوي رئيس جمهور به عنوان وزير پيشنهادي نفت به مجلس معرفي شد و هفته گذشته با 216 رأي مثبت از مجلس رأي اعتماد گرفت.

ابوالقاسم مظفري شمس رياست هيئت مديره «شركت توسعه آب و نيرو ايران» و رياست «انجمن تونل ايران» را برعهده داشت.

امیر2309
2011/08/07, 15:31
وزير نفت:
قرارگاه سازندگي خاتم الانبياء(ص) بايد جايگزين شركتهاي بزرگ خارجي شودخبرگزاري فارس: فرمانده سابق قرارگاه سازندگي خاتم الانبيا(ص) گفت: قرارگاه سازندگي خاتم الانبيا(ص) در پروژههاي متوسط و كوچك شركت نميكند زيرا بخش خصوصي داخلي به خوبي در حال رشد است و قرارگاه بايد جايگزين شركتهاي بزرگ خارجي شود.

به گزارش خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس، رستم قاسمي فرمانده سابق قرارگاه سازندگي خاتمالانبيا(ص) و وزير نفت كشورمان در مراسم توديع و معارفه فرماندهي قرارگاه كه صبح امروز (يكشنبه) با حضور فرمانده كل سپاه برگزار شد، گفت: كارهاي بسيار زيادي هنوز در كشور باقي مانده و تا سند چشمانداز از نظر زماني فاصله زيادي نداريم ولي از نظر كار حجم گسترده آن باقي مانده است كه با اين فاصله زماني كم قطعا كار با روال عادي ما را به اهداف سند چشمانداز نميرساند.

وي افزود: اگر به شاخصههاي سند چشمانداز 20 ساله دست پيدا نكنيم، نميتوانيم ادعا كنيم قدرت برتر منطقه در آن مقطع زماني خواهيم بود.

فرمانده سابق قرارگاه سازندگي خاتمالانبيا (ص) با بيان اينكه با روحيه جهادي و انقلابي و به كمك برادران متعهد وزارت نفت، سرعت پيشرفت اين صنعت را افزايش ميدهيم، گفت: همه افتخارم اين است كه به عنوان يك سرباز در سپاه بوده و خواهم بود و همه زندگي و وجود ما سپاه است ولي در حال حاضر به مكان ديگري مامور شدهام.

قاسمي در خصوص ويژگيهاي قرارگاه خاتمالانبيا(ص) اظهار داشت: قرارگاه امروز از توانمندي و نيروهاي متعهد و متخصص برخوردار است. همچنين ساختار و قوانين بسيار مناسب و خوبي دارد و با توجه به اينكه قرارگاه بزرگترين مركز پيمانكاري كشور است، ولي از سلامت كاري بالايي برخوردار است.

وي صداقت و كيفيت را از ديگر ويژگيهاي قرارگاه سازندگي خاتمالانبيا(ص) دانست و تاكيد كرد: نبايد هيچگاه كيفيت را فداي موضوعات ديگر كنيم.

وزير نفت با اشاره به سرعت انجام پروژهها در قرارگاه سازندگي خاتمالانبيا(ص) گفت: عمر پروژهها از متوسط 13 سال به حدود زير 10 سال رسيده ولي بايد باز هم تلاش كنيم كه به زمان استاندارد جهاني برسيم.

قاسمي خاطرنشان كرد: شاخصه اقتصادي ملي در پروژهها بايد مدنظر قرارگاه باشد و پروژههاي كشور را به قيمت واقعي به سرانجام برساند تا براي كشور گران تمام نشود. قرارگاه بايد سال به سال به عنوان جايگزين جهاد سازندگي نقش خود را در مناطق محروم ايفا كند.

وي در پايان اظهار داشت: قرارگاه سازندگي خاتم الانبيا(ص) در پروژههاي متوسط و كوچك شركت نميكند زيرا بخش خصوصي داخلي به خوبي در حال رشد است و قرارگاه بايد جايگزين شركتهاي بزرگ خارجي شود.

امیر2309
2011/08/07, 15:32
مديرعامل منطقه ويژه پارس جنوبي خبر داد:
بازديد خبرنگاران از تاسيسات نفتي جنوب كشور
خبرگزاري فارس: مديرعامل منطقه ويژه پارس جنوبي گفت: يكي از برنامههاي مهم ما در نيمه دوم امسال برنامهريزي براي بازديد خبرنگاران از تاسيسات نفتي استان بوشهر و جنوب كشور است.

به گزارش خبرگزاري فارس از بوشهر، سيدپيروز موسوي صبح امروز در جمع خبرنگاران با بيان اينكه يك سوم كل سرمايهگذاريهاي انجام شده در پارس جنوبي در سال 89 انجام شد، اظهار داشت: سال گذشته 11 ميليارد دلار سرمايهگذاري در پارس جنوبي انجام شد كه اين رقم يك سوم كل سرمايهگذاريهاي انجام شده در اين منطقه در طول 10 سال گذشته بوده است.
وي افزود: برنامه ما براي سال جاري سرمايهگذاري 16 هزار ميليارد تومان در كل پارس جنوبي است.
مدير عامل منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس جنوبي تصريح كرد: سال 89 نقطه عطفي در صنعت نفت كشور بوده به طوري كه بزرگترين پروژه صنعتي كشور يعني پارس جنوبي كه توسط خارجيها متوقف شده بود با درايت مسئولان نظام و دولت از توقف خارج شد.
موسوي اضافه كرد: در سال گذشته اين پروژه به دست نيروهاي توانمند داخلي كشور اجرا و عقب ماندگي كه به ملت وارد شده بود جبران شد.
وي با اشاره به حضور رهبر معظم انقلاب در منقطه پارس جنوبي خاطرنشان كرد: با سفر ايشان انگيزه كاركنان صنعت نفت براي تسريع در اجراي پروژههاي نفتي در اين منطقه چند برابر شده و با تعامل و همدلي در تلاش براي پيشرفت بيشتر ايران اسلامي هستند.
موسوي اضافه كرد: رهبر معظم انقلاب در اين سفر رفع مسائل و مشكلات مردم عسلويه، نخل تقي و روستاهاي اطراف را يادآور شدند و پس از سفر ايشان مسئولان استان و وزارت نفت بر اجراي منويات رهبر معظم انقلاب تاكيد كردند.
مدير عامل منطقه ويژه پارس جنوبي با اشاره به نقش مهم خبرنگاران در روند توسعه كشور، خاطرنشان كرد: يكي از برنامههاي مهم ما در نيمه دوم امسال برنامهريزي براي بازديد خبرنگاران از تاسيسات نفتي استان بوشهر و جنوب كشور است.
موسوي با اشاره به اجراي مصوبات سفر دولت به بوشهر توسط مجموعه وزارت نفت در استان، خاطر نشان كرد: آبرساني به جم، جاده دير به بوشهر، دانشگده مهندسي جم، پارك علم و فناوري، تكميل بيمارستان دير از جمله پروژههاي مهمي است كه توسط وزارت نفت در استان بوشهر با پيشرفت قابل توجهي در حال انجام است.
وي در ارتباط با تعهدات وزارت نفت در مورد پروژه راه آهن بوشهر ـ شيراز گفت: اين پروژه از مصوبات سفر دوم دولت است كه بودجه آن تامين شده و قرار است قرارگاه خاتم الانبيا آن را اجرا كند.
مدير عامل منطقه ويژه پارس جنوبي اضافه كرد: برخي از مسيرهاي اين پروژه مشخص، بودجه آن نيز در نفت و گاز پارس ديده شده و مشكل اعتباري ندارد.
انتهاي پيام/خ10

امیر2309
2011/08/07, 15:44
آخرین به روز رسانی در جمعه ۱۴ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۸:۲۸
نوشته شده توسط خبرنگار
جمعه ۱۴ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۳:۱۹

صنعتی دریایی ایران

شنیده ها حاکی از آنست که شرکت صنعتی دریایی ایران با تعدیل مثبت عایدی در سال مالی جاری مواجه شده و تصمیم دارد بزودی میزان این تعدیل را به بازار سرمایه اعلام نماید برخی شنیده ها از احتمال توقف نماد معاملاتی این شرکت طی روزهای آتی جهت اعمال این تعدیل حکایت دارد

جعفرزاده
2011/08/07, 16:08
صدررررررررررررررررا رفت تا 230 تومان فیبوی 50 درصدش و اگر ان سطح مقاومتی را بشکند هدف بعدی 250 تومان فیبوی 61 درصدش میباشد . ومن ا...التوفیق