PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : صنعتي دريايي ايران ( خصدرا )

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79

sahar
2010/10/24, 19:43
از صدرا بگیم و بگید ولی جون هر کی میپرستین بدور از رویا پردازی و خالی بندی . نمیدون 4000ت و 20000 ت و بابام سردار تو صدراست و دادشم مهندس صدراست نباشه تا کسی نفرینتون نکنه .

sahar
2010/10/24, 19:46
والا فکر میکنم تو این قیمتها صدرا خریدنی هستش به دید شهریور سال دیگه . تا اون موقع سود خوبی میده البته ممکنه زود تر هم سود سازی کنه

emperor
2010/10/24, 22:23
مگه صدرا بدون حاشیه هم میشه؟تا بوده صدرا با حاشیه بوده:d

sahar
2010/10/24, 22:48
دیگه از حاشیه گدشته رسیده به مرز انفجار . از بس خالی بستن و توهمات ذهنی یه عده بیمار بعنوان تحلیل و اخبار رانتی رفت تو ذهن بعضیها که بیچارشون کرده . نمیبینی اون موقع که حرف از قیمتهای چند 1000 تومنی میزدن اگه کسی حرف میزد .. میدادن .ولی الان که رسیده به این قیمت لال شدن و رو اوردن به دعا کردن و دادن اعتماد بنفس به همون بیچاره هایی که با طناب اینا رفتن تو چاه . اینا میشه حاشیه و سفته بازی یه عده و من با این مخالف هستم

emperor
2010/10/25, 00:41
sahar خانوم.این سایت مال شماست؟

sahar
2010/10/25, 14:38
sahar خانوم.این سایت مال شماست؟

نه دوست من

emperor
2010/10/25, 19:10
پس چرا اینقدر اینجا فعالید؟

نه دوست من

sahar
2010/10/25, 21:58
پس چرا اینقدر اینجا فعالید؟

خیلی فعال نیستم . بعدشم ایرادی داره به دوستمون کمک کنید سایتش فعال بشه

emperor
2010/10/25, 23:44
نه.ایراد نداره.من که خودمم گفتم میتونم اسپانسر بشم اما کسی جواب نداد

خیلی فعال نیستم . بعدشم ایرادی داره به دوستمون کمک کنید سایتش فعال بشه

sahar
2010/10/26, 17:08
فعلا بازدید کننده کم داره ولی اگه گرگین عزیز یکم پای سایتش باشه و دوستان رو راهنمایی کنه تالارش خوب میشه

گرگین خان
2010/10/27, 00:48
سلام رفقا!
صدرا را میشه بدون حاشیه در دوقیمت خرید
1-190تومن
2-175تومن

پ.ن:بعضیها فردا را هم مدنظر دارند
ولی بشخصه منتظر175تومن صدراهستم

sahar
2010/10/27, 20:26
سلام رفقا!
صدرا را میشه بدون حاشیه در دوقیمت خرید
1-190تومن
2-175تومن

پ.ن:بعضیها فردا را هم مدنظر دارند
ولی بشخصه منتظر175تومن صدراهستم

این سهم بد جور حاشیه ای شده . ولی فکر میکنم برای یه رشد کوچولو اماده شده و بعدش یه اصلاح مجدد داره

باربد
2010/11/01, 20:42
اگر بتونه 245 را رد کنه منم تک سهم میشم

sahar
2010/11/03, 22:27

تک سهم شدن خودکشی هستش . وای اگه صدرا باشه . مگه بخواهی 2 الی 3 سال بیخیال پولت بشی

emperor
2010/11/10, 00:36
چقدر غیر فعال؟

کاشف
2010/12/13, 17:01
مديرعامل صدرا در گفت وگو بافارس:
آخرين وضعيت صدرا شفاف سازي مي شود
خبرگزاري فارس: مديرعامل صدرا با رد هرگونه دريافت مبالغ بابت پيش پرداخت تااين لحظه گفت: اقدام هاي جدي در خصوص فعاليت هاي اين شركت در فاز 17 پارس جنوبي صورت گرفته كه به محض نهايي شدن اعلام و شفاف سازي مي شود.

مهدي اعتصام در گفت وگو با خبرنگار اقتصادي فارس، در رابطه با بروز شايعاتي در خصوص دريافت مبالغي بابت پيش دريافت ها و استمهال بدهي هاي صدرا اظهار داشت: تا اين لحظه هيچ تغيير و اتفاق خاصي رخ نداده،مشكلي حل نشده و پيش پرداختي هم دريافت نشده است بنابراين شرايط امروز بازار سهام ناشي از رفتار خود بازار بود.
وي ادامه داد: اين درحالي است كه در عين حال به دنبال حل موراد هستيم. در اين رابطه مرحله جدي در فاز 17 طي شده كه به محض دريافت مبالغي آن را شفاف سازي و اعلام خواهيم كرد.
به گفته اعتصام كه در بوشهر حضور داشت احتمالا " هفته آينده بابرگزاري نشست خبري آخرين وضعيت صدرا براي همگان تشريح مي شود.
انتهاي پيام/م

طيب
2010/12/13, 23:06
باسلام وصدرابدون حاشيه فك كنم ازاون حرفاباشه ها
تمامي نوشته هاي فرابورسيان درموردتعديل صدرادرسته وهفته اتي كاملا صحت خبرهاي فرابورسيان درمصاحبه هاي آقاي اعتصام مشخص خواهدشد.

طيب
2010/12/27, 21:59
باسلام وصدرابدون حاشيه فك كنم ازاون حرفاباشه ها
تمامي نوشته هاي فرابورسيان درموردتعديل صدرادرسته وهفته اتي كاملا صحت خبرهاي فرابورسيان درمصاحبه هاي آقاي اعتصام مشخص خواهدشد.

باسلام
همانطوركه عرض كرده بودم نوشته هاي فرابورسيان درست بودوروز4شنبه بعدازظهرساعت3آقاي دكتراعتصام مصاحبه خواهندكرد.
دوستان گلم پيش بيني سودسال90خيلي مهمه؟!!!!
تجهيزاتيهابه روندروبه رشدشان ادامه خواهنددادوشايع شده نمادفاذربسته خواهدشد.

کاشف
2010/12/28, 09:01
در پی انتشار گزارش شفاف سازی شرکت صدرا به سازمان بورس مشخص شد :
دریافت پیش پرداخت 15 هزار میلیون دلاری و تعدیل مثبت سود
عملیات ساخت و اجرای دوسکوی اقماری 25 و 26 و همچنین خطوط لوله میانی به عنوان تغییرات مورد نیاز در این پروژه بر عهده شرکت صدرا گذارده شد که و هدف از آن استحصال گاز از طریق توسعه میادین گازی پارس جنوبی و تولید محصولات جانبی می باشد .
شرکت صنعتی دریایی ایران در راستای اجرای پروژه طرح توسعه فازهای 17 و 18 منطقه پارس جنوبی توانست با اخذ پنج درصد پیش پرداخت از سوی کارفرما مبلغ 15 میلیون و یکصد هزار دلار را در تاریخ چهارم دی ماه سال جاری دریافت کند .

بنا برگزارش بورس نیوز؛ فاز 17 و 18 منطقه پارس جنوبی در اسفندماه سال گذشته به کنسرسیومی متشکل از شرکت صنعتی دریایی ایران ( صدرا) ، ایدرو ، تأسیسات دریایی و اویک به منظور ساخت سکوهای نفتیspd25 , sp26 از سوی شرکت نفت و گاز پارس به عنوان کارفرمای این پروژه واگذار شد که با توافقات انجام شده عملیات ساخت و اجرای دوسکوی اقماری 25 و 26 و همچنین خطوط لوله میانی به عنوان تغییرات مورد نیاز در این پروژه بر عهده شرکت صدرا گذارده شد که و هدف از آن استحصال گاز از طریق توسعه میادین گازی پارس جنوبی و تولید محصولات جانبی می باشد .

خاطر نشان می شود، درصد پیشرفت فیزیکی پروژه فاز 17 و 18 پارس جنوبی تا پایان تیرماه امسال 50 درصد گزارش شده است .

لازم به ذکراست شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) اثرات ناشی از دریافت پیش پرداخت پنج درصدی خود در صورت های مالی را منوط به ارایه گزارش عملکرد 9 ماهه شرکت در سال مالی جاری دانسته است.

در پایان به نظر می رسد با توجه به انتشار اخبار مثبت در شرکت صدرا از امروز شاهد رشد مناسب قیمت سهام این شرکت و البته سایر هم گروهها آن در صنعت تجهیزات و پیمانکاری بورس باشیم .

pani
2010/12/28, 14:11
بهتره پله به پله جلو بریم با موج فعلی صدرا تا 303 براحتی میره(بنظر من 3 از 3)
فاراک هم به مبارکی تو کدال دریافت پیش پرداختشو اعلام کرد
فردا خیلیها از این دو سهم پیاده میشند پس میشه بازم اضافه کرد حداقل 10 درصد دیگه بازدهی داره(البته با ریسک متوسط)

pani
2010/12/28, 23:50
اکونیوز: مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب بودجه شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، در قالب برنامه توسعه پنجم را 150 تا 200 هزار میلیارد ریال عنوان کرد.

عليرضا جمالی
2010/12/29, 21:45
در نماد صدرا چند روزیه بیمه ایران فروشنده است.
بیمه دیروز 1600000 سهم و امروز 1000000 سهم فروخته.

emperor
2010/12/29, 23:43
هفته دیگه هفته پولدار شدن سهامدارای صدراست

analyst
2010/12/31, 17:55
فکر میکنم موج صعودی در حال شدت گرفتن است و در صورت منفی شدن موقعیت خوبی برای اضافه کردن خواهد بود

emperor
2011/01/01, 01:55
احتمال به گره رفتن صدرا در یکی از روزهای هفته هم میره.

emperor
2011/01/02, 00:07
تحلیل تکنیکال صدرا
http://boursi.com/index.php?option=com_content&view=section&layout=blog&id=7&Itemid=27

جعفرزاده
2011/01/02, 00:27

سطح قیمتی 240 تومان برای سهم مهم میباشد و در صورت فشار عرضه بر سهم هدف بعدی سهم حدود 217 تا 220 تومان میباشد . ضمن در تالار حافظ شایعه شده سهم در گره معاملاتی میافتد .

emperor
2011/01/04, 00:45
فردا صدرا صف خریده

طيب
2011/01/05, 20:15
باسلام
باواردشدن خبهمن وبانك سينا وغديروسازمان اقتصادي كوثر براي خريدتجهيزاتيهاتحولي شگرف راشاهدخواهيم بودودرمورخه20/10/89احتمال اعلام برندگان پل ملي خليج فارس خواهدبودكه اين كنسرسيوم واعلام ان فاراك را
به قيمتهاي باورنكردني روانه خواهدكرد.

emperor
2011/01/08, 00:05
فردا صدرا مثبته و به سمت 302 حرکت میکنه

emperor
2011/01/08, 18:05
فردا صدرا مثبته و به سمت 302 حرکت میکنه

فردا هم مثبت خواهد بود.احتمال بسته شدن مپنا و طبیعتا رشد خصدرا دور از ذهن نیست

کاشف
2011/01/09, 18:37
صدرا در دستان حقیقی ها

نمابورس ، بازار سرمایه :بررسی آمار معاملات روز گذشته نشان می دهد در گروه خودرویی که این روز ها بیشترین حجم معاملات را به خود اختصاص داده اند ، حقیقی ها طرفدار ایران خودرو و حقوقی ها در سایر نماد های خودرویی اندکی کمتر از حقیقی ها خریدار هستند اما در نماد صدرا حقیقی ها در این نماد فعال هستند.

در معاملات روز گذشته پالایش نفت تبریز، سایپا ، گروه بهمن بیشترین حجم و ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند. جالب آنکه دیروز خریداران سهم شبریز حقیقی ها بودند .507 خریدار حقیقی دیروز 82 درصد خرید ها را انجام دادند در حالیکه 70 درصد فروشنده های این سهم حقوقی ها بودند .

در خصوص نماد سرمایه گذاری سایپا که این روز ها بیشتر مورد توجه قرار گرفتند و با حجم بالا معامله می شود ،روز گذشته 163 نفر حقیقی 77 درصد خریدهای روز گذشته را انجام دادند در حالیکه 44 درصد حجم فروش ناشی از عرضه حقوقی ها بود .

در نماد سایپا حقیقی ها و حقوقی ها هر دو.. بر ارزندگی سهم هم نظر هستند و 40 درصد از حجم خرید های روز گذشته را حقوقی ها و 60 درصد را حقیقی ها از طریق 280 کد معاملاتی انجام دادند.اما در ایران خودرو 90 درصد خریداران حقیقی ها بودند . احتمال عرضه بلوکی این سهم را برای سرمایه گذاران بویژه حقیقی ها جذاب کرده است.

در گروه بهمن نیز آمار نشان می دهد که در بین حقیقی ها طرفدار بیشتری دارد. 58 درصد خرید های روز گذشته را حقیقی ها انجام دادند در حالیکه 15 حقوقی نیز توانستند سهم 41 درصدی از خرید را از آن خود کنند.و در مقابل سهم 66 درصدی در فروش را داشته باشند.

مخابرات ایران سهمی است که حقیقی و حقوقی ها آن را ارزنده ارزیابی می کنند و به نسبت مساوی اقدام به خرید سهم کردند اما در فروش حقیقی ها بیشتر فروشنده بودند.

در گروه پیمانکاری ها صدرا حجم و ارزش معاملات بالایی داشت که در این شرکت حقیقی ها بیش از حقوقی ها فعال هستند و در خرید و فروش نقش آن ها پر رنگ تر است .در نماد خصدرا 97 درصد ارزش خریدهای روز گذشته را حقیقی ها موجب شدند درحالیکه در 73 درصد فروش ها نیز نقش آفرینی کردند.

درشرکت سرمایه گذاری غدیرحقیقی ها بیشتر خریدند در مقابل حقوقی ها بیشتر فروشنده بودند.

عليرضا جمالی
2011/01/14, 14:08
واقعا که روند صدرا جالبه
همونطور که در شکل میبینیم صعود تا محل برخورد به خط میانی چنگال رسم شده که منطبق با خط بالایی کانال هم هست ادامه داشته و بعد از برخورد با این ناحیه مقاومتی قابل توجه ریزش کرده.
هر چند این ریزش میتونه تا خط پایینی کانال ادامه پیدا کنه اما فکر میکنم خط پایینی چنگال مانع ریزش بیشتر سهم بشه.
در صورت ادامه روند صعودی و پس از شکست خط میانی چنگال و نیز شکست کانال هدف سهم 355 تومان خواهد بود.

http://forums.boursy.com/imported/2011/01/6.gif

یادآوری میکنم که صدرا در موج 3 بزرگ صعودی قرار داره (یعنی موجی که انتظار بیشترین رشد را خواهیم داشت) و در بلند مدت اهداف قیمتی بالایی رو لمس خواهد کرد. (اهدافی بالاتر از 580)

pani
2011/01/14, 18:42
سلام یه تحلیل از صدرا (بدبینانه)تو تاپیک " نظرسنجی: بررسی تکنیکالی بازار و سهام (دانشجویان برنا اندیشه و فعالان بازار)
قرار دارم اگه دوست داشتید ببینید و نظر بدید
در ضمن خودم یه صدرایی تمام عیارم و بیشتر از اون فاراک ولی تو بورس 24 که عشاق صدرا توش جمعند گفتم کف صدرا 260-265 ولی با دید بد بینانه این جوری میشه.تحلیلش تو تاپیک فوق هست خوشحال میشم نظر بدید

در ضمن از منبع خیلی موثقی شنیدم صدرا تعدیل 80 ریالیش رو هم به سازمان بورس اعلام کرده باید ببینیم فردا واکنش بازار به این خبر(شایعه)چیه؟

rohollah
2011/01/16, 00:12
صدرا به احتمال زیاد رو قیمت 247 کف خواهد ساخت

emperor
2011/01/16, 01:33
در بدترین حالت 250 برمیگرده

کاشف
2011/01/16, 14:42
صدرا، نماد سبز و گزارش خاکستری

نمابورس، شرکت ها: پیش از این صدرا پس از اخذ 5 درصد از پیش دریافت قرارداد فاز 17 و 18 در اطلاعیه شفاف سازی اعلام کرده بود که اثرات دریافت این مبلغ را در گزارش های 9 ماهه به بورس اعلام می کند. این در حالی است که زمان کمی تا پایان دی ماه مانده و بازار در انتظار گزارش شایعه سازترین سهم بازار است .

دکتر قلی پور معاونت مالی و اقتصادی صدرا در این خصوص می گوید:" طبق ضوابط افشای اطلاعات توسط شرکتها، صدرا باید تا پایان دی ماه گزارش 9 ماهه را به بورس ارسال کند ."

وی ادامه داد:" این گزارش در دست تهیه است و در زمان مقرر در سایت کدال قرار خواهد گرفت."

قلی پور در خصوص تعدیل این شرکت در گزارش های 9 ماهه گفت:" اطلاعیه شفاف سازی صدرا در زمان اخذ مبلغ پیش قرارداد به بورس ارسال شد و مطابق آن دریافت این رقم تاثیر چندانی در سود هر سهم این شرکت ندارد ."

وی ادامه داد:" مبلغ مذکور منجر به تعدیل با اهمیتی در وضعیت سود نخواهد شد اما همراه با گزارش 9 ماهه ارائه خواهد شد."

معاونت مالی اقتصادی صدرا در خصوص شایعات تعدیل 25 ریالی این سهم گفت:" شایعات تعدیل با رقم های متفاوتی وجود دارد که صدرا تمام این شایعات را تکذیب می کند."

گفتنی است که صدرا قرار بود 15 درصد از قرار داد فازهای 17 و 18 را به عنوان پیش دریافت قرارداد مذکور دریافت کند که پس از پیگیری های مدیران آن، توانست 5 درصد آن را با تاخیر دریافت کند. این شرکت سود هر سهم را برای سال مالی 89 مبلغ 16 ریال پیش بینی کرده و توانست در نیمه نخست سال 8 ریال آن را محقق سازد.

mohseni1353
2011/01/17, 12:22
تلاش صدرا براي حضور در پروژه پل خليج فارس
خبرگزاري موج - مديرعامل صدرا از تلاش هاي اين شرکت براي اجراي پروژه پل خليج فارس خبر داد.

مهدي اعتصام مديرعامل شرکت صنعتي دريايي ايران(صدرا)، در گفتگو با خبرنگار موج، با بيان اين مطلب اظهار داشت: شش پيمانکار از بين کل پيمانکاران براي اجراي اين پروژه انتخاب شده و در حال رايزني براي قيمت ها و مباحث ديگر هستند.
وي با يان تلاش هاي صدرا براي ورود به اين پروژه، ادامه داد: شرکت صنعتي دريايي ايران(صدرا) در مناقصه اوليه اين پروژه شرکت کرده اما هنوز مشخص نشده است که آيا جزء شش پيمانکار آن هست يا نه؟
به گفته اعتصام، پروژه پل خليج فارس مسير ارتباطي جنوب به شمال است که منطقه آزاد قشم از طريق اين پل به خشکي متصل مي شود.
وي با بيان اينکه اين پل داراي مسير راه آهن، پياده رو، گردشگري و مسير ماشين رو است، ادامه داد: براي اين پل 200 کيلومتر راه آهن تعريف شده است.
اعتصام تصريح کرد: با ايجاد اين پل بهره برداري هاي زيادي از نظرسياسي، اقتصادي و امنيتي ايجاد خواهد شد.
مدير عامل صدرا مهمترين نکته اين پروژه را فاينانس و منابع مالي آن عنوان کرد که بر اين اساس هر پيمانکاري که قادر به تامين فاينانس آن بصورت واقعي باشد، برنده اصلي مناقصه خواهد بود.

analyst
2011/01/17, 14:31
تلاش صدرا براي حضور در پروژه پل خليج فارس
خبرگزاري موج - مديرعامل صدرا از تلاش هاي اين شرکت براي اجراي پروژه پل خليج فارس خبر داد.

مهدي اعتصام مديرعامل شرکت صنعتي دريايي ايران(صدرا)، در گفتگو با خبرنگار موج، با بيان اين مطلب اظهار داشت: شش پيمانکار از بين کل پيمانکاران براي اجراي اين پروژه انتخاب شده و در حال رايزني براي قيمت ها و مباحث ديگر هستند.
وي با يان تلاش هاي صدرا براي ورود به اين پروژه، ادامه داد: شرکت صنعتي دريايي ايران(صدرا) در مناقصه اوليه اين پروژه شرکت کرده اما هنوز مشخص نشده است که آيا جزء شش پيمانکار آن هست يا نه؟
به گفته اعتصام، پروژه پل خليج فارس مسير ارتباطي جنوب به شمال است که منطقه آزاد قشم از طريق اين پل به خشکي متصل مي شود.
وي با بيان اينکه اين پل داراي مسير راه آهن، پياده رو، گردشگري و مسير ماشين رو است، ادامه داد: براي اين پل 200 کيلومتر راه آهن تعريف شده است.
اعتصام تصريح کرد: با ايجاد اين پل بهره برداري هاي زيادي از نظرسياسي، اقتصادي و امنيتي ايجاد خواهد شد.
مدير عامل صدرا مهمترين نکته اين پروژه را فاينانس و منابع مالي آن عنوان کرد که بر اين اساس هر پيمانکاري که قادر به تامين فاينانس آن بصورت واقعي باشد، برنده اصلي مناقصه خواهد بود.
نمیدونم این خبر درست هست یا نه ولی دو جمله اش با هم تناقض دارند
1. شش پيمانکار از بين کل پيمانکاران براي اجراي اين پروژه انتخاب شده و در حال رايزني براي قيمت ها و مباحث ديگر هستند.
2. هنوز مشخص نشده است که آيا جزء شش پيمانکار آن هست يا نه؟

soroush
2011/01/18, 16:27
شایعه است که عسگر مارانی می خواهد بخشی از صدرا را به خرد

analyst
2011/01/22, 10:17
مثل اینکه این یارو تو صدرا واقعا سر و شانه سقف بوده!

analyst
2011/01/22, 20:19
اساتید نظرتون در مورد ساختن سه قلوی کف بزرگ صدرا چیه؟:confused:

MTZ
2011/01/22, 22:45
اساتید نظرتون در مورد ساختن سه قلوی کف بزرگ صدرا چیه؟:confused:

من که بعید می دونم چون جور در نمیاد ...روی همونی 238 خوب واسه خرید

MTZ
2011/01/22, 22:48
مثل اینکه این یارو تو صدرا واقعا سر و شانه سقف بوده!

اره...خود خودشه!!!!!!

soroush
2011/01/22, 22:56
صدرا تا 240-250 پایین می اید
اگه زیر این قیمت نیاد واسه هفته دیگه مناسب

analyst
2011/01/22, 23:09
بنظر من هم 238 تا 240 مناسب خرید هست

عليرضا جمالی
2011/01/22, 23:39
با احترام به نظر همه دوستان, بدلیل عدم وجود واگرایی در قیمت و اندیکاتور (همونطور که قبلا هم گفتم ,به اعتقاد من و طبق تجربه شخصی, مهمترین اندیکاتور تو بورس تهران RSI هست) به رغم شکل ظاهری الگوی سر و شانه قطعیت ندارد.
با این وجود فکر میکنم با برخورد به خط پایینی چنگال در تحلیل پیشین صف صدرا فردا جمع میشه...

http://forums.boursy.com/imported/2011/01/10.jpg

لازم به ذکر هست در الگوی سر و شانه تایید الگو پس از شکست خط گردن ممکن است.

صادقی
2011/01/23, 02:35
...
با این وجود فکر میکنم با برخورد به خط پایینی چنگال در تحلیل پیشین صف صدرا فردا جمع میشه...

لازم به ذکر هست در الگوی سر و شانه تایید الگو پس از شکست خط گردن ممکن است.

بنا به دلایل زیادی اعتقاد دارم فردا صف گاز لوله جمع خواهد شد...

علیرضا خان دست ما رو هم بگی برادر
جمعه گفتی گازلوله شنبه جمع میشه که...شد, ماشالا نفست حقه!

Alireza.J
2011/01/23, 11:22
جناب جمالي عزيز،

با احترام به نظر شما، اين احتمال را هم در نظر بگيريد كه جمع شدن صف و احياناً نوسان مثبت يك روزه، پولبك به خط گردن باشد.

درضمن با نگاهي به گذشته صدرا، فكر مي كنم اگر حساسيت rsi را بيشتر كنيم، بهتر جواب مي دهد. به شخصه در كنار rsi14 ، يك rsi7 هم قرار دادم. خيلي نتيجه جالبي داشت.

عليرضا جمالی
2011/01/23, 11:37
جناب جمالي عزيز،

با احترام به نظر شما، اين احتمال را هم در نظر بگيريد كه جمع شدن صف و احياناً نوسان مثبت يك روزه، پولبك به خط گردن باشد.

درضمن با نگاهي به گذشته صدرا، فكر مي كنم اگر حساسيت rsi را بيشتر كنيم، بهتر جواب مي دهد. به شخصه در كنار rsi14 ، يك rsi7 هم قرار دادم. خيلي نتيجه جالبي داشت.

فرمایش شما درست, اما به شرطی که خط گردن شکسته باشه...
با الگوی موجود هنوز این اتفاق نیفتاده.
در مورد تنظیمات rsi هم من با همون پیش فرض 14 تا حالا جواب گرفتم, و صرفا طبق تجربه قبلی با این روش کار میکنم (اما منکر نمیشم که ممکنه گاهی این روش هم خطا داشته باشه و تحلیل من هم اشتباه از آب در بیاد)
به هر حال به همین دلایل هست که خیلی اوقات تکنیکالیست ها نظرات متفاوتی دارند...

آمن خادمی
2011/01/23, 15:49
علیرضا خان دست ما رو هم بگی برادر
جمعه گفتی گازلوله شنبه جمع میشه که...شد, ماشالا نفست حقه!

سلام آقای جمالی

این سایت روزه به روز دارم بیشتر به این سایت و تحلیل های شما ایمان می آرم
خیلی خوب بود خیلی

pani
2011/01/23, 18:27
صدرا و تجهیزات تا اخر بهمن رشد میکنند و از فردا احتمالا متعادلتر معامله خواهند شد
به احتمال زیاد پیش بینی سود سال 90 تا اخر بهمن ماه اعلام میشود و بنا به مصاحبه اعتصام حتما سود بالایی را اعلام میکند.
به هر حال در صورت شکست 250 فکر میکنم 234 واسه ورود و نوسانگیری خوب باشه

analyst
2011/01/26, 12:02
امروز یک کندل بالای خط گردن سر و شانه کوچک سقف ایجاد شد و سر و شانه fail شد.

طيب
2011/02/04, 15:40
باسلام
فرصت خريد روز شنبه
پيش بيني سود سال 90حتما درنظر بگيريم تجهيزاتيها با نزديك شدن به اخر سال پاييني ندارند.

arak_bourse
2011/02/04, 17:04
امروز یک کندل بالای خط گردن سر و شانه کوچک سقف ایجاد شد و سر و شانه fail شد.

دوست من صدرا با رد كردن 300 آيا فرصت خريد است يا فروش؟

baradaran
2011/02/05, 20:48
تحليل صدرا :

قيمت آخرين مرحله رشد هيجاني را از سوم بهمن در قيمت 257 تومان آغاز و اينك به 305 رسيده است .
اولين مقاومتهاي پيش رو در قيمتهاي 314 و 325 تومان واقع شده است .
اكنون rsi دقيقا در منطقه 70 و مماس بر مقاومت 70 ميباشد .
نكته اي كه از نظر من خيلي مهم است و خانم پاني هم در جريان هستند همين رسيدن rsi به خط 70 است
دقيقا از ابتداي خرداد تا كنون rsi موفق نشده خط 70 را به بالا بشكند در حالي كه سه مرتبه به خط رسيده ولي با شسكت مواجه شده و اكنون براي چهارمين مرتبه به اين مقاومت برخورد كرده است .
البته اينبار به نظر ميرسد جبهه خريد با قدرت بيشتري وارد ميدان شده و شكست اين مقاومت دور از ذهن نيست .
بنابراين فردا براي سهم روز مهمي است اگر rsi نتواند 70 را بشكند احتمالا كمي قيمت اصلاح خواهد شد .
ولي چنانچه خط 70 به بالا شكسته شود فاز جديدي از روند قيمت آغاز خواهد شد و قيمت وارد منطقه هيجاني خريد خواهد شد .
حجم معاملات در چند روز گذشته بسيار مناسب بود ولي احتمالا براي فردا شاهد افزايش قابل توجه خواهيم بود .

نتيجه : به لحاظ تكنيكال قيمت كاملا توانائي رشد بيشتر را داراست هر چند احتمالا در راه رشد با استراحت و اصلاح همراه خواهد شد .

HOLY
2011/02/05, 23:59
فردا صدرا به خط روند نزولی میان مدتش برخورد میکنه که از طرفی با میدلاین چنگال هم تقاطع داره که قدرت مقاومت رو افزایش میده ........

http://www.sparksun.co.cc/images2/ixqgzo81gn0lxndzahy8.png (http://www.sparksun.co.cc/)

با توجه به وضعیت موجود و جو مثبتی که در صدرا حاکم هست احتمال عبور از این مقاومت به دو شکل وجود داره ،
1- فردا مستقیما این مقاومت شکسته بشه
2- مطابق تصویر زیر یک اصلاح کوچک چند درصدی تا کف چنگال مطابق شکل داشته باشیم و سپس به حرکت صعودی ادامه بده

http://www.sparksun.co.cc/images2/rjd80rgaoujh8dus1983.png (http://www.sparksun.co.cc/)

فعلا اخبار بر روی سهم مثبت هست و تا این جو ادامه داره احتمال صعود و شکستن مقاومتها زیاد هست
مگر اینکه مجددا مصاحبه ایی صورت بگیرد و یا ...........

FENCER
2011/02/06, 00:04
به نظر بنده بازار به شدت منتظر اخبار پیرامون صدرا و فاراک هست و به نظر با بازگشایی فاراک این دو تا مدتی دست نیافتنی
خواهند شد. ترس از جا ماندن نوسانگیری روی سهم رو کم کرده کما اینکه شناور سهم روز به روز در حال کاهش بوده و این مهم
هر روز تشدید پیدا میکنه

FENCER
2011/02/06, 11:28
2- مطابق تصویر زیر یک اصلاح کوچک چند درصدی تا کف چنگال مطابق شکل داشته باشیم و سپس به حرکت صعودی ادامه بده

http://forums.boursy.com/ (http://www.sparksun.co.cc/)

.

اتفاق دوم به قشنگی هر چه تمام رخ داد امروز واقعا" قیمت برای ورود یا اضافه کردن بسیار جذاب بود

kaku
2011/02/06, 13:13
من که امروز اضافه کردم.
هر چه پیش اید خوش اید ما که خندان میرویم:shangol:

analyst
2011/02/07, 00:43
دوستان نظرتون در مورد سر و شانه صدرا که در شکل می بینید چی هست، امروز یه پولبک جالب هم به خط گردن کرد باید ببینیم فردا چه رفتاری نشون میده اگر مثبت بشه و خط گردن fail نشه هدف کلاسیک 366 تومان رو باید منتظر باشیم.هدف های بعدی رو هم که خدا عالمه. :cloud::spin::splitspin:

http://up.iranblog.com/images/xtmnxe8nbubm29nmhwv5.png

esi_mohammadi
2011/02/07, 00:53
جناب آنالیست ممنون بابت تحلیل خوبتان اما شانه چپ در الگوی مذکور نباید از سر پایین تر باشد .
این بر خلاف قواعد الگو می باشد

analyst
2011/02/07, 01:42
البته که قبول دارم بر خلاف قواعد است و درست نیست ولی یک سوال پیش آمد بنظر شما چرا شونه آدمک زیر پایین تر از کله اش هست؟!!:Question:
بنظر شما وقتی شونه (خط گردن) کج باشه غیر ممکنه اول شونه به زمین بخوره؟ البته امتحان نکنید چون خطرناکه ، ممکنه شونه تون آسیب ببینه!:spin:

http://up.iranblog.com/images/gxeyx71v5vbef0g5ipe6.png
(از همون قدیم می دونستم که نقاشیم خوبه)

Alireza.J
2011/02/07, 11:53
احسنت آقا مهدي كه نشان دادي همه فن حريفي. :dasdas:

ولي اينجا ميخواهيم تحليل تكنيكال بزنيم، قرار نيست فن جودو بزنيم كه! :)

از شوخي گذشته اگر سر و شانه درست باشد، آيا آن پولبك براي اين الگو خيلي كوچك نيست؟

esi_mohammadi
2011/02/07, 15:16
به هر حال جناب آنالیست هر الگویی که در چارت ها پیدا نمودید حتما باید به تائید سایر اندیکاتورها من جمله آر اس آی و مکدی و همینطور فیشر برسد وگرنه الگو نیست و فقط یک چیزی شبیه یک الگو می باشد.پیدا کردن اشکال محتلف در چارت ها خیلی راحت تر از پیدا کردن الگوهاست .

analyst
2011/02/07, 18:10
روی شونه چپ یه واگرایی دیده میشه یعنی روی همه شونه ها باید واگرایی داشته باشه؟. در مورد این فیشر هم یک توضیحی بدید ما استفاده کنیم. چی چی هست؟

farhad.fathi
2011/02/07, 20:10
[QUOTE=analyst;3970]دوستان نظرتون در مورد سر و شانه صدرا که در شکل می بینید چی هست، امروز یه پولبک جالب هم به خط گردن کرد باید ببینیم فردا چه رفتاری نشون میده اگر مثبت بشه و خط گردن fail نشه هدف کلاسیک 366 تومان رو باید منتظر باشیم.هدف های بعدی رو هم که خدا عالمه. :

سلام اناليست جان بنده در وبلاگم اينو دو روز پيش اشاره كردم اما ايرادي كه يكي از دوستان به تحليل بنده گرفته بود اينه كه نبايد شانه چپ پايينتر از سر باشه
http://uploadtak.com/images/o6m9boc2r8leskr1ixh.png (http://uploadtak.com/)

HOLY
2011/02/07, 20:21
سلام دوست من
تصویری که شما گذاشتین یک پترن یک دو سه هستش که به اون پترن w هم میگن ولی متاسفانه سروشونه نیست .........
من برای وضوح عرضم خطوط مربوطه رو پررنگتر کردم....

موفق باشین

http://www.sparksun.co.cc/images2/dpv13ubltkytsbg0coek.png (http://www.sparksun.co.cc/)

soroush
2011/02/07, 20:31
شایع شده در نماد صدرا بانک تجارت 64 میلیون سهم دستور خرید دارد در صورت صحت این مهم امکان رشد قیمتی تا 3600 وجود دارد

soroush
2011/02/08, 18:27
مدیر عامل صدرا شایعه 35 تومانی epsصدرا را براي 90 تكذيب كرد.

مدیر عامل صدرا شایعه 35 تومانی epsصدرا را براي 90 تكذيب كرد.

در پی شایعاتی مبنی بر اعلام 35 تومان سود هر سهم صدرا در سال 90، اظهار نظر مهدی اعتصام مدیر عامل این شرکت را جویا شدیم. وی با تکذیب این شایعه گفت:" بودجه 90 در دست تهیه است و تا پایان بهمن ارائه خواهد شد."

دکتر قلی پور معاون مالی اقتصادی صدرا نیز در این خصوص گفت:" کسانی که این شایعات را می سازند در پی منافع شخصی خود هستند.

وی ادامه داد:" این رقم صحت ندارد و بودجه 90 هنوز به بورس ارسال نشده و در سامانه کدال قرار نگرفته است. این بودجه تا پایان بهمن تهیه خواهد شد."

baradaran
2011/02/08, 20:27
صدرا :
در مورد صدرا مختصر عرض ميكنم :
همانگونه كه در تحليل دو شب گذشته اعلام شد باز هم rsi موفق نشد خط 70 را بشكند و اكنون rsi در منطقه 65 قرار دارد .
در حال حاضر اولين مقاومت كه قبلاهم گفته شد در 314 تومان واقع شده است .
اولين حمايت هم در قيمت 300 تومان قرار دارد .
حمايت بعدي در 288 تومان واقع شده است .
چنانچه در معاملات چند روز آينده حمايت 300 شكسته نشود با توجه به حمايت رواني عدد روند قيمت فوق ميتواند به حمايت بسيار محكم تبديل شود .

FENCER
2011/02/08, 20:44
به شخصه معتقدم بازار در مورد صدرا و فروشش اشتباه میکنه هر چند این اشتباهات همیشه بوده و هست
اما امیدوارم دوستانی که در اینجا وقت و فکرمون رو باهم شریکیم دچار این اشتباه نشوند . تارگت صدرا بالاتر
از این بحث هاست و یادمون نره بازار بطور سنتی به سمت زمان اوجش میره و تمام فعالان بازار هم این مسئله رو
تائید کردند .
جز نوسانات ذاتی هیچ مشکل دیگری سر راه سهم نیست.

analyst
2011/02/09, 01:52
امروز هم به خط مماس قله های صدرا برگشت قیمت داشتیم. امیدواریم این خط به پایین شکسته نشود.

soroush
2011/02/09, 09:53
ما نیز امید واریم

کاشف
2011/02/09, 11:46
خبر فوری
صدرا و ماشین سازی اراک برنده مناقصه پل خلیج فارس شدند
این گزارش حاکیست،میانگین قیمت طرح پل خلیج فارس که منطقه آزاد تجارى ـ صنعتى قشم را به بندرعباس متصل خواهد کرد، بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیون یورو پیش بینى مى شود.
به گزارش خبرنگار بورس نیوز لحظاتی قبل طی تماس با یک منبع آگاه مشخص شد که صدرا و ماشین سازی اراک به طور مشترک برنده مناقصه پل خلیج فارس شده اند و نماد ماشین سازی اراک طی هفته آینده پس از اعمال تعدیل مثبت سود بازگشایی خواهد شد.

احتمالا نماد صدرا هم برای اعلام اطلاعات جدید در این خصوص متوقف خواهد شد زیرا انجام پروژه به صورت مشترک در دستور کار است و شاید رییس جمهور یا معاون اول وی برای افتتاح پروژه به منطقه سفر خواهند کرد .

این گزارش حاکیست،میانگین قیمت طرح پل خلیج فارس که منطقه آزاد تجارى ـ صنعتى قشم را به بندرعباس متصل خواهد کرد، بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیون یورو پیش بینى مى شود.

HOLY
2011/02/09, 11:48
ه گزارش خبرنگار بورس نیوز لحظاتی قبل طی تماس با یک منبع آگاه مشخص شد که صدرا و ماشین سازی اراک به طور مشترک برنده مناقصه پل خلیج فارس شده اند و نماد ماشین سازی اراک طی هفته آینده پس از اعمال تعدیل مثبت سود بازگشایی خواهد شد.

احتمالا نماد صدرا هم برای اعلام اطلاعات جدید در این خصوص متوقف خواهد شد زیرا انجام پروژه به صورت مشترک در دستور کار است و شاید رییس جمهور یا معاون اول وی برای افتتاح پروژه به منطقه سفر خواهند کرد .

کاشف
2011/02/09, 12:17
خبر برنده شدن صدرا در مناقصه پل خلیج فارس تکذیب شد

نمابورس، شرکت ها_ دکتر قلی پور معاون مالی و اقتصادی صدرا ، خبر برنده شدن این شرکت را در مناقصه پل خلیج فارس تکذیب کرد .

در پی درج این خبر در بعضی سایت ها ،وی در گفتگو با نما بورس گفت:" این خبر کذب است و صحت ندارد."

analyst
2011/02/09, 12:40
من شخصا تا الان خبر خوشحال کننده از مسئولین صدرا نشنیدم ولی تا دلتون بخواد خبر نا امید کننده شنیدم.
مهم اینه که برنده نشدن رو تایید کنند! مشکوک حرف میزنن.
امروز هم که خوب حمایت شد تا ببینیم شنبه چی میشه.

آريانا
2011/02/09, 22:41
توجه دوستان را در رابطه با تکذيبيه صدرا به موضوع زير جلب مي کنم:

در خبر انتشار يافته بتوسط بورس نيوز آمده است :
" صدرا و ماشین سازی اراک به طور مشترک برنده مناقصه پل خلیج فارس شده اند "
و در تکذيبيه شرکت صدرا گفته شده:
" هيچگونه مشارکتي في مابين اين شرکت و شرکت ماشين سازي اراک وجود نداشته"
حال با مقايسه اين دو جمله ميتوان نتيجه گرفت که خبر بورس نيوز صحت داشته چرا که برنده شدن مناقصه بصورت مشترک ميتواند بدون مشارکت دو شرکت مذکور هم بوده باشد يعني به عنوان مثال هر يک از اين دو شرکت به ميزان 50 درصد از پروژه را بدون هيچگونه مشارکتي با يکديگر و کاملا" مستقل و با تبديل پروژه به دو قسمت ( بدون تداخل کارگاهي ) بدست گرفته و به انجام برسانند اما متن تکذيبيه شرکت صدرا بگونه اي تنظيم شده که بيان کننده مشارکت دو شرکت همراه با تداخل کارگاهي مي باشد و جا براي مانور در آينده نزديک به منظور تائيد اخذ پروژه را گذاشته اند بدين صورت که عنوان خواهند کرد: شرکت صدرا قرارداد انجام قسمتي از پروژه را بصورت مستقل اخذ نموده است و هيچگونه مشارکتي در انجام پروژه با شرکت ماشين سازي اراک هم ندارد!!!!!!

esi_mohammadi
2011/02/10, 17:53
نظره شخصی من اینه که صدرا قیمت های 275 تا 280 را خواهد دید
من از این سهم چند دفعه نوسان گیری کردم و روی قیمت های مذکور منتظرش هستم .
بازم میگم نظر شخصی منه و میتونه رشد هم کنه
انشالله

analyst
2011/02/10, 19:23
چهارشنبه ابتدا خیلی نا امید کننده بود ولی در پایان خیلی خوب حمایت شد و مثبت بسته شد.
فکر می کنم هفته آینده روزهای سبزی رو ببینه.

HOLY
2011/02/11, 20:03
http://forums.boursy.com/imported/2011/02/6.gif (http://www.farsnews.com/printable.php?nn=8911210368) http://forums.boursy.com/imported/2011/02/7.gif (http://www.farsnews.com/mail.php?nn=8911210368&tt=)
مديرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در گفتوگو با فارس:
برنده مناقصه ساخت پل خليج فارس هفته جاري اعلام ميشود
موسوي دربرابر اين سؤال كه با اين اوصاف نتيجه اين مناقصه 650 ميليون يورويي چه زماني اعلام ميشود و ساخت پل 2.4 كيلومتري قشم به لافت از چه وقت شروع خواهد شد توضيح داد: بعد از اتمام بررسيها، نتيجه نهايي در يكي از روزهاي شنبه يا پنجشنبه جاري اعلام خواهد شد.

البته در کنار این اخبار رسمی ،شایعه شده ،هیچ کنسرسیومی برنده این مناقصه نشده و به عبارت دیگر هیچ شرکت بورسی برنده نشده (نه صدرا و نه فاراک) بلکه قرارگاه خاتم الانبیاء برنده مناقصه شده و قرارگاه نیز این پروژه را با مشارکت صدرا و فاراک به اتمام خواهد رساند .
بازهم شایعه !!!!

FENCER
2011/02/12, 09:13
حالا به نظر دوستان این تائید و تکذیب نهایتش به چی انجامید؟!!!

FENCER
2011/02/12, 11:19
شخصا" این روزها رو آخرین فرصت برای اضافه کردن یا ورود میدونم

HOLY
2011/02/13, 12:53
خریدارن امروز صدار ،کارگزاری مفید و توسعه صنعتی بودن
همینطور شایعه شده فاراک برای سال۹ ۸ تعدیل ۱۳۶ ریالی داده است که درصورت صحت این شایعه میتونه باعث تحریک معاملات در فاذر و صدرا هم بشه ..............

طيب
2011/02/14, 17:50
باسلام
خريداران صدرا
سازمان اقتصادي كوثر وابسته به بنياد مستضعفان
سرتوسعه وابسته به مهر اقتصاد
دانايان پارس
وچند كارگزاري

HOLY
2011/02/15, 14:01
در نمابورس مطرح شد
درخواست سهامداران، ارائه اعلامیه شفاف سازی صدرا

نمابورس، شرکت ها_ نشستی با برخی نمایندگان سهامداران حقیقی صدرا در دفتر سایت نمابورس برگزار شد و پیشنهادات و نظرات آنها در خصوص عملکرد صدرا و بورس مطرح شد. ارائه گزارش 250 ریال سود هر سهم پس از تغییرات مدیریتی در شرکت با ارسال گزارش به 16 ریالی سود برای هر سهم تبدیل شد شائبه های فراوانی را برای سهامداران ایجاد کرده است.

حمیدرضا امیریان که از سهامداران صدرا و عضو هیات مدیره کانون سهامداران حقیقی است می گوید:" بورس به عنوان نهاد ناظر، مدعی العموم سهامداران ومتولی بازار باید از سهامداران جزء حمایت کند. ارائه گزارش های مالی شرکت ها در بورس به منزله تایید آن از جانب آن است و سهامدار به آن اکتفا می کند. عضو هیات مدیره کانون سهامداران حقیقی به ابهامات سهام صدرا پرداخته و ابراز داشت:" تغییر مدیریت در شرکت چه قدر می تواند بر روند مالی آن تاثیر گذار باشد. در صورت عدم تغییر در پیکره مالی شرکت و پروژه ها و دیگر فاکتورهای مالی آن چه طور می توان تغییر eps مبلغ 250 ریال به 16 ریال را توجیه کرد؟! چه طور با این تغییر حاشیه سود تغییر کرد؟

تدین از دیگر سهامداران صدرا است که در این نشست حضور دارد، وی که سابقه فعالیت در تجهیزاتی ها را نیز دارد اعلام می کند:" این شرکت بابت خدمات سالانه مبلغ 20 تومان سود می سازد، وی معتقد است که سودها در این شرکت پنهان شده و شفاف سازی و اطلاع رسانی در این شرکت صورت نمی گیرد."

تدین افزود:" با توجه به حجم معاملات چرا تغییری در ترکیب سهامداران صدرا اعلام نمی شود. وی خطاب به مدیران صدرا گفت:" آقای مدیر عامل شاخص در زمانی که هشت هزار واحد بود قیمت سهام 300 تومان بود. چرا در زمان صعود شاخص، 22 هزار قیمت این سهم در محدوده 300 است وی افزود:" چه سیاستی بر صدرا حاکم است که ریال به ریال تغییر قیمتی را تجربه می کند."

همچنین یکی دیگر از سهامداران صدرا خاطر نشان کرد:" مدیران صدرا دلیل گزارش های متضاد را توضیح دهند. اینکه چرا 250 ریال سود هر سهم به بورس اعلام می شود و به بازار منعکس نمی شود و در گزارش های شش ماهه این شرکت اعلام سود هر سهم 250 ریالی، ذکر می شود."

امیریان همچنین به پروژه های صدرا اشاره کرد و گفت:" پروژه های اعلامی از جانب شرکت سودهایش در صورت های مالی دیده نمی شود و فقط هزینه پروژه ها اعلام می شود."

وی ضمن اشاره به دامنه تغییر قیمتی این سهم از سال گذشته تا مجمع اذعان داشت:" این سهم در سال گذشته نوسان قیمتی صد در صدی را ثبت کرد و شائبه دستکاری قیمت سهم مطرح شد."

این گروه از سهامداران صدرا معتقدند که بورس باید حساسیت بیشتری در خصوص شرکت های تجهیزاتی صرف کند. ایشان ابراز داشتند:"بورس باید یک دامنه نوسان را برای پیش بینی ها در نظر بگیرد و از شرکت ها در این خصوص شفافیت بخواهد."

عضو هیات مدیره کانون گفت:" بورس نباید از توقف نماد به عنوان ابزاری برای تهدید سهامداران و بلوکه شدن دارایی ها آنها استفاده کند. همچنین حسابرسان که معتمدان بورس و سهامداران هستند باید به اطلاعاتی که به آنها داده می شود دقت بیشتری کنند."

این گروه در مورد راهکارهای نظارت بر تجهیزاتی ها پیشنهاد نودند که این شرکت ها پس از عقد قرارداد زمان اجرای پروژه با زمان بندی پیشرفت همراه با پیش بینی ها را به سازمان ارائه و موظف به انتقال کلیه نکات مربوطه گزارشات دوره ای بعدی باشند.

همچنین آنها خواستار اعلام موضع سازمان بورس شدند و اعلام کردند پیش از این نیز در زمان دکتر عبده ابهامات در خصوص سهام گازلوله وجود داشت که بورس اعلام موضع کرد و ضمن ارائه گزارش شفافیت به بازار اعلام کرد که بورس دخالت نمی کند. بورس در حال حاضر نیز موضع خود را مشخص کند و از شرکت گزارش شفافیت بخواهد و این شفاف سازی شامل زمان عقد قرار داد، زمان دریافت پیش پرداخت ها، هزینه ها، روند پیشرفت پروزه ها، شرایط تسهیلات بانکی و قراردادهای پایین دستی و ... است در صورتی که صدرا نیازی به ارائه گزارش شفافیت نمی داند، موضع سازمان بورس مشخص شود."

این بخش از نمایندگان سهامداران صدرا خواستار پاسخ سازمان و شرکت صدرا در خصوص ابهامات موجود بوده اند و خود را محق می دانند که با توجه به اینکه دارائی آنها در این سهام سرمایه گذاری شده است و بورس متولی نظارت بر آن است پاسخ شفافی را از این دو نهاد دریافت کنند.

iced earth
2011/02/15, 19:26
حاشيه سود ناويژه در اين گزارش تنها 6.6 درصد است. (7.55 ميلیارد تومن سود ناخالص در برابر 113.7 ميليارد تومن فروش ) در پيش بيني 12 ماهه 89 اين عدد 10 درصد و در گزارش 9 ماهه 13 درصد بود.

با فرض اينكه حاشيه سود ناويژه 13 درصد باشد و با مفروضات فوق 7.2 ميليارد تومن به سود ناويژه اضاف مي شود - سهمي 4.8 تومان يعني سود نهايي مي تواند به 8.8 تومان برسد تنها اگر حاشيه سود ناويژه سال 90 مانند 9 ماهه 89 باشد....

analyst
2011/02/16, 08:47
سهامداران گرامی صدرا
به شما و خودم صف فروش صدرا رو تسلیت میگم:mad:
خدایا شر ابلحان را از سر این ملت کم کن

محمود شریعت
2011/02/16, 08:55
چه صفي شده اين صدرا.
دو هفته است كه دارم باخودم كلنجار ميرم كه منم صدرا بخرم و از قافله عقب نمونم ولي خدا يا هزار مرتبه شكرت كه جلومو گرفتي نذاشتي بخرم.:cloud:

analyst
2011/02/16, 10:15
همه منفی تر از صدرا
لیدر بازاری که صدرا باشه همینه
(کدخدای ده که مرغابی بود وای بر آن ده که چه غوغایی بود)

soroush
2011/02/16, 10:23
همه منفی تر از صدرا
لیدر بازاری که صدرا باشه همینه
(کدخدای ده که مرغابی بود وای بر آن ده که چه غوغایی بود)
واقعا از این بورس دارم متنفر میشم
تا کی رانت تا کی خطی بازی به نظرم مردم باس بیخیال بشوند
تو این 2 سالی که بودم نشد یه بار یکی بیاد بگه این بورس سالمه هر روزم دلیلی بود بر این مدعا
خدا نگذره از باعث و بانیش

soroush
2011/02/16, 10:25
اما تو این بورسی که من میشناسم صدرا رو دوروزه جمع می کنند

محمود شریعت
2011/02/16, 10:28
واقعا از این بورس دارم متنفر میشم
تا کی رانت تا کی خطی بازی به نظرم مردم باس بیخیال بشوند
تو این 2 سالی که بودم نشد یه بار یکی بیاد بگه این بورس سالمه هر روزم دلیلی بود بر این مدعا
خدا نگذره از باعث و بانیش

زياد غصه نخور. علت اصلي منفي بودن بازار فقط صدرا نيست. چون آخر ماهه و اكثرا بايد حساباشونو تسويه كنند بازار منفي شده كه كاملا طبيعيست. از يكشنبه دوباره متعادل و بلكه سبز خواهد شد.

در مورد صدرا هم به نظر من احتمال افت تا 250 هست براي همين به همه دوستانم توصيه كرده بودم كه در قيمت 310 از سهم خارج شوند. اگر اينجا ميخواستم اين حرف را بزنم همه ميپريدن به من كه صدرا فلان است و بهمان ...

اگر در انتخاب سهم كمي وسواس بخرج بدهيم در خرسي ترين روز هاي بازار هم ذره اي ترس به دل راه نخواهيم داد.

البته عزيزاني كه صدرا دارند اگر ديد بلند مدت داريد هنوزم مشكلي براي سهم پيش نيامده است. ولي آن دسته از كساني كه قصدر نوسان گيري داشتند در دام صدرا گير كرده اند

soroush
2011/02/16, 10:57
زياد غصه نخور. علت اصلي منفي بودن بازار فقط صدرا نيست. چون آخر ماهه و اكثرا بايد حساباشونو تسويه كنند بازار منفي شده كه كاملا طبيعيست. از يكشنبه دوباره متعادل و بلكه سبز خواهد شد.

در مورد صدرا هم به نظر من احتمال افت تا 250 هست براي همين به همه دوستانم توصيه كرده بودم كه در قيمت 310 از سهم خارج شوند. اگر اينجا ميخواستم اين حرف را بزنم همه ميپريدن به من كه صدرا فلان است و بهمان ...

اگر در انتخاب سهم كمي وسواس بخرج بدهيم در خرسي ترين روز هاي بازار هم ذره اي ترس به دل راه نخواهيم داد.

البته عزيزاني كه صدرا دارند اگر ديد بلند مدت داريد هنوزم مشكلي براي سهم پيش نيامده است. ولي آن دسته از كساني كه قصدر نوسان گيري داشتند در دام صدرا گير كرده اند

نه برادر بحث صدرا نیست این یه سهم عادی مثل سایر سهم ها فرمایشات شما کاملا درست اما ایا این کل داستان است !!!!؟؟؟

HOLY
2011/02/16, 12:41
مابورس، شرکت ها _ صدرا با اعلام 40 ریال eps در بودجه 90، به انتظار بازار برای اعلام رقم های رویایی پایان داد. گرچه 40 ریال رشد چشمگیری تا 16 ریال سال 89 دارد ولی توقع بازار در خصوص شایعه سازترین سهم بازار غیر از این بود. در پیش بینی سود و زیان سال 90 این شرکت مبلغ 755 میلیارد و 509 میلیارد ریال سود غیر عملیاتی و مبلغ 530 میلیارد و 996 میلیون ریال سود عملیاتی به چشم می خورد که نسبت به سال 89 افزایش یافته است. معاون مالی اقتصادی شرکت صدرا در خصوص پیش بینی های سال 90 توضیح می دهد. دکتر قلی پور معاون مالی اقتصادی صدرا در خصوص بودجه سال 90 این شرکت گفت :" صدرا برای سال مالی 90 مبلغ 40 ریال سود برای هر سهم پیش بینی کرده است که این رقم نسبت به سال 89 به میزان 150 درصد افزایش دارد."
وی در خصوص این که قرار بود پروژه های 17 و 18 پارس جنوبی در بودجه سال 90 لحاظ شود گفت :" مبلغ 755 میلیارد و 509 میلیون ریال سود پروژه ها است و پروژه های مذکور در پیش بینی های 90 لحاظ شده است."
قلی پور ادامه داد :" سود ناخالص پروژه های جدید مبلغ 872 میلیارد ریال اعلام شده است که تاثیر آن در eps مبلغ 581 ریال به ازای هر سهم است ولی به دلیل زیان برخی پروژه های قبلی و هزینه های مالی شرکت و کاهش ارزش برخی از موجودی های خریداری شده سنوات قبل، eps شرکت 40 ریال شده است. فقط تاثیر هزینه های مالی (سود و جرائم بانکی)شرکت 334 ریال از eps شرکت کاسته است. باتوجه به اینکه هیچ یک از تحلیل گران صدرا تا کنون eps مبلغ 580 ریالی برای فازهای جدید اعلام نکرده اند، شرکت صدرا بالاترین eps را برای بودجه خود اعلام کرده است. ولی عدم توان شرکت در بازپرداخت وام های بانکی دریافتی شرکت در سنوات قبل باعث شده هزینه های مالی بخش عمده ای از eps را صرف خود کند."
معاون مالی اقتصادی صدرا خاطرنشان کرد :"باتوجه به اینکه در سال آینده استهمال بدهی را نیز نداریم جرائم را نیز باید در نظر می گرفتیم که این مهم در تهیه صورت های مالی 90 صدرا، لحاظ شده است."
از قلی پور در خصوص در نظر گرفتن سهم صدرا در آذرآب سوال شد وی در پاسخ گفت :" صورت های ارائه شده صورت تلفیقی نیست و متعلق به صدرا است."
گفتنی است صنعتی دریایی ایران مبلغ 11 هزار و 377 میلیارد و 434 میلیون ریال درآمد پیمان ها و خدمات برای سال 90 در نظر گرفته است که با کسر بهای تمام شده پیمان ها و خدمات ارائه شده، سود ناویژه عملیاتی این شرکت مبلغ 755 میلیارد و 509 میلیون ریال می شود. همچنین سود خالص این شرکت برای سال 90 مبلغ 59 میلیارد و 611 میلیون ریال و زیان انباشته مبلغ یک هزار و 317 میلیارد و 940 میلیون ریال پیش بینی شده است

اما نظر بنده :
با توجه به مصاحبه بالا با معاون اقتصادی مالی صدرا مشخص شد رقم سودی که شرکت برای سال 90 میتواند بسازد معادل 581 ریال است که تا امروز هیچ کسی این مطلب را اذعان نکرده بود ،اما این بین مقداری بی کفایتی ،به همراه ریخت و پاش و عدم آینده نگری
581(میزان اصلی ای پی اس ) ، منهای ، 40(سود امسال) ، منهای ،334 (جریمه و سود بانکی) =207 ریال را به باد داده است ،اما چیزی که میگویند از دست رفته که هیچ چاره ایی جز پذیرش نیست .........
مطلب ما 334 ریال جریمه و سود بانکی است که نکته این بحث است ،
سئوال ،از رسیدن گزارش بدست سازمان بورس تا تایید شدن یا نشدن و بالاخره روی کدال آمدن چند روز زمان لازم است ؟
پاسخ ،نمیدانم ولی شرکتهای مشابه را ببینید ،فاراک ،همراه اول ،خود همین صدرا پارسال ،هرچه هست از یک روز زمان خیلی خیلی بیشتری بوده ولی این بار در عرض یک روز اتفاق افتاد
اما دلیل ، صدرا نیاز به منفی شدن و صف چند ده میلیونی داشت تا در آستانه سفر رئیس جمهور سهامداران با مدیر عامل همنوا شوند و تقاضای استمهال بدهی را داشته باشند
چه زمانی بهتر از سفر ریاست جمهوری که میتواند مجدد بحث کارگروه را مطرح کند ؛همان کارگروهی که سال پیش تشکیل شد و باعث استمهال بدهی یکساله شد
اگر این اتفاق افتاد چه میشود ؟طبق نص صریح معاون اقتصادی شرکت می ماند و سهامداران و 334 ریال به ازاء هر سهم که دیگر این بار رویش باز شده و همه میدانند ...
پ ن : دربورس بهترین کار دوری از هیجان است ،مطمئن باشید زمان همه چیز را حل خواهد کرد

موفق باشید دوستان

محمد110
2011/02/16, 14:37
با توجه به مصاحبه بالا با معاون اقتصادی مالی صدرا مشخص شد رقم سودی که شرکت برای سال 90 میتواند بسازد معادل 581 ریال است که تا امروز هیچ کسی این مطلب را اذعان نکرده بود ،اما این بین مقداری بی کفایتی ،به همراه ریخت و پاش و عدم آینده نگری
581(میزان اصلی ای پی اس ) ، منهای ، 40(سود امسال) ، منهای ،334 (جریمه و سود بانکی) =207 ریال را به باد داده است ،اما چیزی که میگویند از دست رفته که هیچ چاره ایی جز پذیرش نیست .........
مطلب ما 334 ریال جریمه و سود بانکی است که نکته این بحث است ،
سئوال ،از رسیدن گزارش بدست سازمان بورس تا تایید شدن یا نشدن و بالاخره روی کدال آمدن چند روز زمان لازم است ؟
پاسخ ،نمیدانم ولی شرکتهای مشابه را ببینید ،فاراک ،همراه اول ،خود همین صدرا پارسال ،هرچه هست از یک روز زمان خیلی خیلی بیشتری بوده ولی این بار در عرض یک روز اتفاق افتاد
اما دلیل ، صدرا نیاز به منفی شدن و صف چند ده میلیونی داشت تا در آستانه سفر رئیس جمهور سهامداران با مدیر عامل همنوا شوند و تقاضای استمهال بدهی را داشته باشند
چه زمانی بهتر از سفر ریاست جمهوری که میتواند مجدد بحث کارگروه را مطرح کند ؛همان کارگروهی که سال پیش تشکیل شد و باعث استمهال بدهی یکساله شد
اگر این اتفاق افتاد چه میشود ؟طبق نص صریح معاون اقتصادی شرکت می ماند و سهامداران و 334 ریال به ازاء هر سهم که دیگر این بار رویش باز شده و همه میدانند ...
پ ن : دربورس بهترین کار دوری از هیجان است ،مطمئن باشید زمان همه چیز را حل خواهد کرد

من با نظر شما موافقم صدرا یکشنبه صف خریده

طيب
2011/02/16, 18:07
باسلام
خريداران صدرا
سازمان اقتصادي كوثر وابسته به بنياد مستضعفان
سرتوسعه وابسته به مهر اقتصاد
دانايان پارس
وچند كارگزاري
باسلام
خريداران كيا بودن؟!يعني هيچ رانتي نداشتن!قضيه فرق ميكنه
منتظر پودر شدن صف چيده شده توسط همين خريداران باشيد.
واما نامدير عامل صدرا سوتي هاي زيادي در گزارش داره يكي دوتا نيست!
خوشبختانه اين گزارش سندي ميشه براي اينده

iced earth
2011/02/17, 17:45
صدرا 27 بهمن 89 :

صدرا نتونست از صد خط مقاومت كه خط بالايي چنگال اندرو هم بود عبور كنه
اما در نماي هفتگي همچنان از ديدي موينگر نمايي 20 روز و ممنتوم پس از ارسال سيگنال ورود سيگنال خروج نداشته ايم .

در حال حاضر سهم جاي حساسي قرار داره كه در صورتي كه خط حمايت سبز پاييني نتونه سهم رو نگه داره احتمال تشكيل كنج نزولي براي سهم وجود داره. كه البته در صورت اين اتفاق خط كف كانال حمايت بسيار مهم و معتبري است.

اما در صورتي كه خط كف كانال بشكنه ( كه بسيار بعيد است) احتمال تكميل سرشانه نزولي هم وجود داره .

اميدوارم كه حمايت اول (سبز) و ممنتوم و موينگر نمايي هفتگي عمل كنند و شاهد سناريو هاي بالا نباشيم و سهم به اهداف بالاي كانال برسد چون خودم هم سهامدار صدرا هستم و ضمنا فيل شدن هر الگويي ( در صورت تشكيل قطعي ) هم غير ممكن نيست حتي اگر احتمالش كم باشد .

FENCER
2011/02/18, 13:12
انرژی، صنعت و کشاورزی
تشکیل کارگروهی برای تعیین نحوه بخشودگی و استمهالِ بدهیِ بخشهای کشاورزی، و واحدهای صنعتی تا پایان اسفند 89.

FENCER
2011/02/18, 20:06
دوستانی که از قبل میشناسم همگی استاد بنده هستند و هر نظری از جانب بنده صرفا"
برای دوستان تازه کار هست. در مورد صدرا تحت هیچ شرایطی اسیر این روزهای گذر نشید
که همش بازی ست. بعد از عبور از این وضعیت حلاوت سود سختی این روزها رو از بین خواهد برد.

Zambrotta
2011/02/18, 21:15
انرژی، صنعت و کشاورزی
تشکیل کارگروهی برای تعیین نحوه بخشودگی و استمهالِ بدهیِ بخشهای کشاورزی، و واحدهای صنعتی تا پایان اسفند 89.

جناب فرهاد فتحی
مگراستمهال بدهي هاي صدراتاارديبهشت1390نبود؟
پس اين مصوبه چيه؟اينجاکه نوشته تاپایان1389

FENCER
2011/02/18, 21:22
جناب zambrottaحالا به نظر شما این اتفاق خوبه یا بد ؟

Zambrotta
2011/02/18, 21:43
جناب zambrottaحالا به نظر شما این اتفاق خوبه یا بد ؟

جناب فتحی شماخودتان استادید!
چراتاپایان1390 ننوشته؟
بدهی های صدراکه قبلاتااردیبهشت90استمهال شده بود؟
به نظرشمادوباره بدهی های این شرکت استمهال میشه؟

FENCER
2011/02/18, 21:53
جناب فتحی شماخودتان استادید!
چراتاپایان1390 ننوشته؟
بدهی های صدراکه قبلاتااردیبهشت90استمهال شده بود؟
به نظرشمادوباره بدهی های این شرکت استمهال میشه؟

اولا" عرض کنم که فامیلی بنده فتحی نیست
اما در مورد بدهی ها ، شرکت سال گذشته تونست بخشی از اونها رو استمهال کنه
و الان بحث وام 500 میلیونی و استمهال مجدد بخش دیگری از بدهی وجود داره ، صرف اینکه
شما تاریخی رو در ذهن دارید اما به اصل قضیه دقت نکردید درست نیست ، چون تاریخ یاد شده
مربوط به همون بخش از بدهی هاست نه تمام آن

مراليخ
2011/02/18, 23:47
ممنون دوستان
به نظرم حالا که هیجان تاپیک خوابید باید یاددآور شم که بازم صدرا رو قربونی توقعات بالا کردن و این یه بازی سیاسی بود تا منتفع بشن که شدن .... همینطور که میبینید ....
و اما بعد باید بگم که با این موضوع مطرح شده دیگه یه ماه زودترم تکلیف استمهال معلوم شد که همین از نتایج سحر است پس با این اتفاق خاطرات پارسال دوباره از نیمه های اسفند شروع خواهد شد و با این گزارش بدبینانه که کف وضعیت فوق العاده وخیم صدرا بود باید منتظر برگشت 34 تومن به چرخه سود صدرا باشیم که میشه کلا 38 تومن با 4 اعلامی که فقط 3 تومن محقق بشه میریم سراغ افزایش سرمایه با ای پی اس 41 تومن ............... امیدوارم تو قیمت 800-850 باشه (چیه بااااااااااا .. فقط امیدوارم ... دههههه) این از این ..
توصیه ام بیرون اومدن از صف فروشه چه اینکه اگه جمع بشه شما فقط یه هزینه کارمزد دادید البته با خودتون تصمیم گیریش اینم از این ...
نکته مهمتر از این موضوع همون چیزیه که تمومی نداره (بلاهت بشر رو نمیگم بقول انشتیتن !!!!) منظورم بامبولای بعدی بعد شروع ترید عادی بعد جمع شدنه صفه ...آره همون بامبولای گزارش حسابرسی نشده و حسابرسی شده 9 ماهه و 12 ماهه و بعدش 3 ماهه و .... تا همزمان با خونه تکونی عزیزان برا عید سهام تکونی دوستان هم از این طریق انجام بشه
تو بعضی جاهام دیدم که پننت نزولی دیدنش در حالیکه میشه سر و شونه معکوس با دوتا شونه سمت راست دید این چراغ به مسجد حرامست پس همون 375 که هدف الگو هست درست تره .................................................. ........... نمیدونم چرا پست بانکم برام بوی صدرا رو میده ؟؟؟؟!!!!
تنکس
آیسد ارث عزیز
دفعه قبل هم احتمال خیلی ضعیفی تو تشکیل سر و شونه سقف بود که نشد همونجا هم خدمتتون اعلام کردم شواهد کافی نبوده به هر حال منتظر این بازیهای رانتدارانه حقوقی ها و امتیاز گیری هستیم برا تکنیکال سازی سهم
تنکس
http://www.bourex.com/files/sadra_27bahman_212.jpg

farhad.fathi
2011/02/18, 23:51
اولا" عرض کنم که فامیلی بنده فتحی نیست
اما در مورد بدهی ها ، شرکت سال گذشته تونست بخشی از اونها رو استمهال کنه
و الان بحث وام 500 میلیونی و استمهال مجدد بخش دیگری از بدهی وجود داره ، صرف اینکه
شما تاریخی رو در ذهن دارید اما به اصل قضیه دقت نکردید درست نیست ، چون تاریخ یاد شده
مربوط به همون بخش از بدهی هاست نه تمام آن

اقا منو صدا كرديد

قبلا تا اخر ارديبهشت بوده

اين كارگروه براي بررسي استمهال مجدد و تمديد ان تا سال 91 هست و شايد بخشودگيهاي جديد

HOLY
2011/02/19, 00:01
انرژی، صنعت و کشاورزی

جناب فرهاد فتحی
مگراستمهال بدهي هاي صدراتاارديبهشت1390نبود؟
پس اين مصوبه چيه؟اينجاکه نوشته تاپایان1389

خوب من اول لینک کامل خبر رو بزارم ، کل خبر در پایگاه اطلاع زسانی دولت هست با این لینک
http://dolat.ir/NSite/FullStory/?Id=198888
اما جناب زامبروتا ،فکر میکنم مقصود fencer عزیز کامل براتون مشخص نشد ،
منظور از خبری که ایشون بیان فرمودن این نیست که پایان تاریخ استمهال اسفند 90 بوده بلکه دولت برای اینکه این کار زودتر انجام بشه و کارگروه موظف باشه زودتر تشکیل بشه و زودتر نتیجه کاررو اعلام کنه اونهارو موظف کرده که حداکثر تا پایان اسفند 90 باید این کارگروه رو تشکیل بدهند و نتیجه رو اعلام کنند به عبارتی حداکثر مدتی که که میتونن دست دست کنن و جلسات رو عقب بندارن یا در جلسات به نتیجه نرسند قبل از پایان اسفند 90 خواهد بود و تا آخر سال بایدنتیجه مشخص بشه .....
اما اون تاریخ استمهال که مربوط به اردیبهشت 90 بود کماکان پابرجاست و تصمیماتی که در این کارگروه گرفته بشه از بعد از اردیبهشت اعمال خواهد شد ......
موفق باشید

گرگین خان
2011/02/19, 00:57
باسلام
اگر 10میلیون از این صف 55میلیونی برداشته بشه،بنده در خریدمجدد صدرا تردیدی نخواهم کرد.
یادمه اوایل سال صدرا را برای شفاف سازی بستند وبا صف20میلیونی بازکردند
دو روز حجم نخورد،اما به واسطه خرید5میلیونی صف فروش تبدیل به صف خرید ورالی صدرای 420 تومنی از همان روز کلید خورد.

علی ایحال بنده همچنان روند بازار وصعود انرا در گرو گروه تجهیزات میبینم.
من باب همین موضوع فعلا با صدرا ومپنا وفاراک هستم.

چندی پیش به واسطه یکی از اقوام با مدیربازرگانی اذراب صحبت میکردیم.
ایشان هم تاکید داشتند بر فاراک وصدرا!
شک نداشته باشید با این حجم از قراردادها وپروژه ها سود صدرا همان چیزی است که تو ذهن من وشماست.

موفق وپرسود باشید.

شب خوش!

FENCER
2011/02/19, 01:16
مديرعامل «خصدرا»:
احتمال تعديل مثبت سود 90 صدرا بيش از تعديل منفي است.

کلا" این اعتصام سیستمش سر و ته هست یعنی یکی به میخ یکی به نعل
http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=244065

FENCER
2011/02/19, 01:20
اما جناب زامبروتا ،فکر میکنم مقصود fencer عزیز کامل براتون مشخص نشد ،

مخلص مدیریت محترم هم هستیم
آقا باور بفرمائید این صدرا دیگه این قیمتها رو برای بازدهی نخواهد دید منتها از سر قضیه بترانس
برای من یکی تجربه شد که زیاد تو دردسر نندازم خودمو ؛ یه بار دو بار نه نشد برای بار سوم هم میگیم
حالا یه عده با جمیع جهات و وجهات!!! حاضر نیستن قبول کنن بنده سراپا تقصیر بی تقصیرم!!!!!!!!!!!!!!!

گرگین خان
2011/02/19, 01:30
مورد جالب توجه در مورد مدیرعامل صدرا
مصاحبه های پی درپی ایشان وتاکید فراوان اقای اعتصام مبنی براینکه سود سال اتی ما درست حسابرسی شده است

باوربفرمایید بنده در عمرچندین ساله بورسی خود هرگز بیاد نداشته ام که مدیریت شرکتی تا این حد رسانه ای باشد

بنده اعتقاد راسخ دارم که مصاحبه های ایشان فقط وفقط فرافکنی وایجاد جو است وبس

حالا به چه دلیل؟الله اعلم!

پ.ن:بهتراست روش بلند مدت اختیارکنیم.

مراليخ
2011/02/19, 09:04
حالا كه فاذر و فاراك بسته شدن و با اقرار احتمال بالاتر تعديل + به جاي - در صدرا
منتظر اتفاقات صدراييم
تنكس

آريانا
2011/02/19, 09:44
به نظر مي آيد با توجه به منظور نمودن بدهي هاي شرکت در نحوه محاسبه سود هر سهم شرکت صدرا و در نتيجه با از بين رفتن موانع افزايش سود در دوره هاي بعدي و نيز در پي توقف نمادهاي فاراک و فاذر و حفاري به عنوان نمادهاي همگروه صدرا در آينده نزديک علاوه بر پذيرش سود 4 توماني بتوسط بازار شاهد رونق اين سهم نيز خواهيم بود.

مراليخ
2011/02/19, 10:55
صدرا و همه حاشیه هایش

مدیرعامل صدرا در گفتوگو با فارس اعلام کرد:

دلیل اعلام سود 4 تومانی هرسهم صدرا و تکذیب درز اطلاعات

خبرگزاری فارس: مدیرعامل صدرا دلیل پیش بینی سود 4 تومانی هر سهم صدرا را ناشی از جرایم سنگین هزینه بانکی به ازای هر سهم 33 تومان اعلام کرد و شایعه درز اطلاعاتی و آگاه بودن برخی فعالان از بودجه 90 شرکت را به شدت تکذیب کرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی فارس، در پی اعلام پیش بینی سود هر سهم صدرا برای سال مالی 90 که به ازای هر سهم 4 تومان تعیین شده ،بسیاری از سهامداران و کارشناسان خواهان توضیح این رقم پیش بینی به رغم ظرفیت های بالای صدرا شدند.
از طرف دیگر گروهی هم مدعی شدند یکی دو شرکت فعال در بازار سهام پیش از اعلام این سود از بودجه 90 صدرا مطلع بودند و اقدام به فروش حدود 70 میلیون سهم کردند.
علاوه براین تعدادی از سهامداران هم خواهان شفاف سازی این موضوع بودند که آیا انتقال بخش عمده ای از درآمدهای صدرا به شرکتی کوچک صحت دارد یا خیر؟
به هرحال در رابطه با این موارد، خبرنگار فارس در گفت وگویی با مهدی اعتصام مدیرعامل صدرا ضمن طرح این سئوالات، نقطه نظرات و واکنش های وی را جویا و منعکس کرده است.

* به ازای هر سهم 33 تومان هزنیه بانکی داریم

فارس: بعد از اعلام پیش بینی سود حدود 4 تومانی هر سهم صدرا در هفته گذشته ، بسیاری از سرمایه گذاران ضمن ناامید شدن از آینده این شرکت اعلام کردند با توجه به حضور این شرکت در پروژه های مختلف، اعلام سود 4 تومانی بسیار پایین تر از واقعیت های آن است.در این باره چه توضیحی دارید؟
اعتصام: واقعیت این است که بخش عمده ایی از سودآوری پروژه ها صرف هزینه های مالی و جرایم می شود وگرنه وضعیت حاشیه سود صدرا در پروژه ها مناسب بوده و از میانگین سودآوری 10درصدی برخوردار است.

فارس: در بودجه سال آینده شرکت ، چه میزان از سود برای پرداخت جرایم و هزنیه های مالی در نظر گرفته شده ؟
اعتصام : با توجه به بدهی حدود هزار و 100 میلیارد تومانی ، برای سال 90 حدود 50 تومان از سود بابت پرداخت جریمه در نظر گرفته ایم که بخش عمده ایی از سود را شامل می شود. این در حالی این است که طبق برآورده هایی که انجام داده ایم به ازای هر سهم 33 تومان هزینه بانکی داریم.
بنابراین درحالی صورت های مالی دو دوره گذشته صدرا از شفافیت بالایی برخوردار است که برای تک تک ارقام اعلام مستندات کافی داریم و از آنها دفاع می کنیم. هر کسی هم هر ادعایی دارد می تواند اعلام کند.

فارس: اما گروه زیادی از سهامداران براین باورند که بعد از نقل وانتقال بیش از 67 درصد سهام صدرا، این شرکت از زمینه رشد بالایی برخوردار شده و حتی می توانست سود 25 تومانی هرسهم را که مدیرعامل سابق آن ( جدیدی) در مجمع سالانه تیرماه سال جاری اعلام کرده بود را پوشش دهد. از طرف دیگر برخلاف اعلام قبلی برخی پروژه های سودآور هم تبدیل به زیان شده اند.
اعتصام: متاسفانه برخی از سهامداران عادت به اطلاعات واهی دارند. شرایط گذشته و حال صدرا اثبات کرد که همان 16 ریال سود اعلامی به ازای هر سهم شرکت را به زحمت محقق کرده ایم.
در مورد اینکه برخی پروژه ها هم مانند پروژه خشت زیان ده شده اند باید گفت این پروژه از همان شروع زیان ده بود و به کارفرما هم اعلام کرده ایم در صورت عدم اعمال تعدیل در مفاد آن امکان اجرای آن نیست.

*تکذیب شدید یک شایعه

فارس: گروهی از سهامداران هم شایعه کرده اند صدرا شرکت کوچکی تاسیس کرده و بخش عمده ای از درآمدها به این شرکت منتقل می شود و در حساب ها هم منظور نمی شود. در این خصوص توضیحی دارید؟
اعتصام: این شایعه را به شدت تکذیب می کنم چرا که اطلاعات همه شرکت ها و زیرمجموعه های خود را به بورس اعلام کرده ایم و از گذشته هم مشخص بود. هرکسی چنین ادعایی دارد مستندات خود را ارایه کند تا ما هم بدانیم.
در این باره باید بگویم که یکی از زیرمجموعه های صدرا از گذشته دارای زیان انباشته 220 میلیارد تومانی است. شرکت مشاور مهندسی هم به تازگی احیا شده و یک شرکت هتل های زنجیره ایی هم وجود دارد که فعال نیست.

فارس:در رابطه با همین موضوع هتل های زنجیره ای، گروهی معتقدند درصورت فروش هتل نکاء، صدرا می تواند بخشی از بدهی های خود را پرداخت کند.
اعتصام: آن ساختمان که هتل نیست و درحد مهانسرا است و به تازگی با صرف 600 میلیون تومان راه اندازی شده و گردش مالی ندارد. قرار بود طرحی برای ایجاد هتل اجرایی شودکه تاکنون خبری از آن نیست.

*درز اطلاعاتی نداریم

فارس: یک سئوال دیگر. به باور برخی از سهامداران ، یکی دو شرکت سرمایه گذاری قبل از اعلام پیش بینی سود هر سهم صدرا برای سال 90 از چند وچون آن مطلع بودند که اقدام به فروش حدود 70 میلیون سهم صدرا کردند.در این خصوص چه توضیحی دارید؟
اعتصام:این شایعه را هم به شدت تکذیب می کنم. چون تا روز آخری که اطلاعات را به سازمان بورس ارسال کردیم کسی نمی دانست که ما چه زمان می خواهیم سود جدید را اعلام کنیم. بررسی بودجه و ارایه آن به سازمان بورس هم 24 ساعت بیشتر طول نکشید.
از طرف دیگر ما هیچ ارتباط سازمانی نداریم و کسی کارشناسان و مدیران زیرمجموعه ها هم اطلاعی از زمان اعلام بودجه 90 صدرا نداشت.در این باره هم اگر کسی مستنداتی دارد ارایه کند.

*نتیجه سفر هیات دولت به بوشهر

فارس: در سفر اخیر هیات دولت به استان بوشهر آیا اتفاقی هم برای صدرا رخ داد و کسی پیگیر مصوبات و وضعیت صدرا بود؟
اعتصام :در جریان این سفر، خبر و رویداد خاصی رخ نداد. ما هم در منطقه بودیم و آمادگی بازدید مسئولان را داشتیم اما به جز دبیر مجمع دولت کسی صدرای بوشهر بازدیدی نکرد .این در حالی است که پیگیری مصوبات قبلی همچنان ادامه دارد و به یک سفر ختم نمی شود.

*سهام صدرا برای کوتاه مدت نیست

فارس: به عنوان سئوال آخر در این شرایط که سهام شرکت شما با صف فروش و جو روانی منفی مواجه شده چه توصیه ایی به سهامداران دارید؟
اعتصام:حرف همیشگی ام این است که سهام صدرا برای کوتاه مدت و نوسان گیری کسانی که می خواهند گردش مالی داشته باشند ، نیست بلکه ماهیت آن به گونه ایی است که باید از دیدگاه بلند مدت برخوردار بود.
علاوه بر این هر زمان که اطلاعات جدیدی از این شرکت منتشر می شود تحلیل های مختلفی ارایه می شود که سعی در استفاده از همه تحلیل ها داریم. این در حالی است که طی دو دوره اخیر، شفاف ترین اطلاعات صدرا اعلام شده و در هر مرجعی هم برای دفاع آماده ایم.

بر پدر و مادر دروغگو ...
يكي بره اين اطلاعات پروژه خشت رو كه ايشون فرمودند رو با 9 ماهه مقايسه كنه تا ببينه عدد سازي يعني چي !!!
در عرض يكماه چي شده كه در مقابل اين پروژه كه براشون سود ناقابل !!! داشته حالا تو گزارش 90 مجبورن !!!!!! يه چيزم دستي بدن به كارفرما تا با ضرر بالا انجامش بدن (به قول كاظم جان - مگه مخشونو خر گاز گرفته @@4 )
سقوط ارزش هاي اخلاقي به دست دوستان ارزشي مبارك
من نميدونم اين بابا اصلآ مفهوم ارزش آتي رو ميدونه يا نه ؟
كارشون شده نگهداشتن قيمت سهم در اسفندماه به اندازه 100 تومن بالاتر از قيمت سهم در سال قبل @@4
تنكس

محمد110
2011/02/19, 11:27
فارس:در رابطه با همین موضوع هتل های زنجیره ای، گروهی معتقدند درصورت فروش هتل نکاء، صدرا می تواند بخشی از بدهی های خود را پرداخت کند.
اعتصام: آن ساختمان که هتل نیست و درحد مهانسرا است و به تازگی با صرف 600 میلیون تومان راه اندازی شده و گردش مالی ندارد. قرار بود طرحی برای ایجاد هتل اجرایی شودکه تاکنون خبری از آن نیست.

فروش این هتل زیبا در کنار ساحل آرام نکا هزینه های مالی این شرکت را بشدت کاهش میدهد

گرگین خان
2011/02/19, 21:33
اگر اندکی اهل حساب وکتاب باشید متوجه موضوعی در صف فروش صدرا میشوید.

اگر به عکس زیر نگاه کنید متوجه میشوید که حجم 41میلیونی صف فروش این سهم نشات گرفته از 810 دستور فروش است.

یعنی دستورهای 50000تایی!!!

شک نداشته باشید این صف صوری هست ولاغیر...
http://www.bourex.com/files/sadra_174.gif

farhad.fathi
2011/02/20, 07:01

اگر به عکس زیر نگاه کنید متوجه میشوید که حجم 41میلیونی صف فروش این سهم نشات گرفته از 810 دستور فروش است.

http://forums.boursy.com/

از من نشنيده بگيريد
يكي دو تا حقوقي ميخواند فاراكو پايين سوار بشه
سنگيني صدرا رو ميخواند بهونه كنه

soroush
2011/02/20, 09:53

دوستان من هم موافقم
این صرفا یک بازی چون 1 یا 2 حقیقی قدرتمند می خواهند سهم را جمع کنند.برای شرکت هایی که هیچ رقیب داخلی ندارند با این درامد اصلا این سود منطقی نیست.و جز صبر کاری از ما ساخته نیست انا ا... مع الصابرین
دوستان کسانی که سعی در گمراهی مردمی دارند که خواسته ای جز حق ندارند:دوامی ندارند در واقع به خودشون ستم می کنند این وعده خداست که مکر و حیله مکاران را به خود اتها بر گرداند
شاید از عیب از ماست که در این بازی شرکت می کنیم.

مراليخ
2011/02/20, 15:04
اونطور كه ميگن اگه كلنگ زني 5 اسفند باشه و با اين مجهول بافي از اعضاي كنسرسيوم پل خليج فارس و با توجه به محاجه بورس نيوز به اسم '' مد شدن تكذيب '' پيرو درج خبر برنده شدن مشترك صدرا و فاراك كه با واكنش تكذيب آلود اعتصم يعتصم اعتصام طبق استراتژي اعلام شده بورس نيوز ، انجام گرفت كاشف بعمل ميآيد كــــــــــــــــــــــــ ه :
چهارشنبه مورخ 4/12/89 ؛ يعني ، 4 اسفندماه يكروز قبل اين مراسم فرصت بزخري صدراي بزرگ ميباشد كه بعد آن حضور قطعي صدرا/ خاتم اعلام خواهد شد و با توجيه اينكه تا قبل گزارش هنوز معلوم نبوده ولي چه فايده كه همه چي هاپولي شده و عنقريب بسته خواهد شد جهت شفافسازي تاثيرات و ديگر هيـــــــــــــــــــــــ ـــــــــــچ
تنكس:spin:

مراليخ
2011/02/20, 16:03
[/b]

بابا فرهاد جون
جزيرش 2 سال پيش فقط 2000 ميليارد ارزشش رو برآورد كرده بودن اونم وقتي سوت و كور بود
الانكه اينهمه تجهيزات و ماشين الات و ساختمونو و كرين دروازه اي و .... هست با بقيه دارايي ها 1000 ميليارد ؟؟؟؟؟!!!!!!
مطمئنم ميخواي بدجورجمش كني كه نيمه پرپارچو ديديا خوشتيپ (فان)........... هي كو چشم شنوا و گوش بينا كه اينارو درك كنه
اكشال نداره همچين جا بمونن سر اين نوسان كه حالشون جا بيااااااد
تنكس & تونكس

در هامش تحليل فرهاد عزيزم بگم در باب دارايي هاي صدرا تا 6 ماه پيش :

دارایی های صدرا:
1- ساختمان مرکزی شرکت: ساختمانی 9 طبقه در 3300 متر زمین در یک از بهترین نقاط شهر تهران که تا سال 87، 350 نفر از پرسنل شرکت در آن مشغول به کار بوده اند. با توجه به اینکه این ساختمان دارای 4000 متر فضای مفید تجاری است، شرکت در سال 85، ارزش آن را 140 میلیارد تومان برآورد کرده که البته در سال های پس از آن قیمت افزایش بیشتری داشته است. با توجه به اینکه در سال جاری بخش عمده ای از پروژه های قبلی صدرا تکمیل می شود، طبق گفته مدیرعامل سابق جناب جدیدی تعدیل نیروی قابل توجهی در صدرا در برنامه مدیریت قرار دارد که در دوسال اخیر هم روبه انجام بوده است. برنامه فروش ساختمان مرکزی در دستور کار هیئت مدیره قرار دارد و در صورت وجود مشتری احتمال فروش ساختمان بسیار زیاد است. با فرض فروش ساختمان به همان مبلغ برآوردی قبلی و با فرض رقم 35 میلیاردی تمام شده ساختمان، از فروش آن حدود 75 تومان به ازای هر سهم سود شناسایی خواهد شد که می تواند بخش قابل توجهی از زیان انباشته را پوشش دهد.
2-جزیره صدرا: جزیره ای به وسعت 120 هکتار، دارای تجهیزات و ابزارآلات بسیار زیاد و معظم برای ساخت و تعمیر کشتی و جرثقیل های بسیار بزرگ برای ساخت سکو که ارزش برخی از انها بیشتر از 10 میلیارد تومان است. به عنوان مثال صدرا به تازگی جرثقیلی در جزیره خود راه اندازی کرده که قابلیت جابه جایی 1000 تن بار را دارا می باشد. به تازگی و با راه اندازی خط تولید پانل در این جزیره، سرعت ساخت و مقدار تولید رشد چشمگیری داشته است.
3-مجتع صنعتی صدرا در دریای خزر: این مجتمع در 35 هکتار زمین قرارگرفته که بیش از 1000 نفر پرسنل شرکت در آن مشغول به کارند، با توجه به روند روبه رشد حفاری و سکوسازی در دریای خزر و سوآپ نفت و با توجه به موقعیت و امکانات ممتاز مجمع صدرا، این مجتمع آینده درخشانی در ساخت انواع دکل های شناور ونیمه شناور و ساخت سکوهای دریایی برای کشورهای حاشیه دریای خزر را دارد. خصوصاً اینکه در این مجتمع سکوی شناور ایران البرز به وزن 14700 تن ساخته شده که در نوع خود کم نظیر است. این سکو توانایی حفاری در 6 هزار متر زیر بستر دریا در عمق 1000 متری دریای خزر را دارا میباشد.
4- کارخانه بوشهر: با ظرفیت ساخت 10 هزار تن سازه دریایی و 8 هزار تن شناور فولادی در سال وسایت های ارومیه،عسلویه وبندرعباس را اضافه کرد که هرکدام ارزش جایگزینی بالایی دارند.
5- چهار فروند کشتی :یکی دیگر از دارایی های شرکت که کمتر به آن توجه شده است. 4فروند کشتی 24000 تنی چند منظوره است که قرار داد آن در سال 2005 با یک شرکت آلمانی امضاء شد ولی با توجه به تاخیرات شرکت در اجرای پروژه علیرغم دریافت پیش پرداخت ، قرارداد از طرف پیمانکار لغو شد و ضمانتنامه شرکت ، توسط کارفرما ضبط گردید. اما در سالهای اخیر شرکت بدون اینکه درآمدی از این کشتی ها شناسایی کند، بیش از 121 میلیارد تومان برای ساخت انها هزینه کرده است که پیشرفت مجموع پروژه بیش از 60 درصد بوده وبخش قابل توجه هزینه ساخت پرداخت شده، ارزش هر یک از این کشتی ها بین 30 تا 35 میلیون دلار است که شرکت درحال مذاکره با کارفرمای قبلی برای بستن قرارداد جدید و همین طور بازاریابی بین المللی برای فروش آنهاست. درصورتیکه هریک از کشتی ها به مبلغ 35 میلیون دلار به فروش رود بعید به نظر میرسد که سودی از این محل شناسایی گرددولی درامد قابل توجهی نصیب شرکت خواهد شد که معادل ارزش ساختمان مرکزی شرکت است (سهمی 93 تومان).

فرهاد جان حالا يه حساب سر انگشتي فقط از جزيره خالي :
120* 10000* (قيمت واحد مترمربع = حداقل 1000000 تومن ) = 1200 ميليارد تومن حداقل
و نهايتآ تنكس @};-

FENCER
2011/02/21, 13:44
وقتی به سودهای پیش بنی شده سال 90 شرکتها نگاه میکنیم می بینیم صدرا خیلی بهتر از همه عمل کرده
150% افزایش در حالی که اکثر شرکتها حداقل 10% پائین اعلام کردند . بماند که همین 150% هم با کلی
دوز و کلک بوده و می تونسته بیشتر باشه

روبه بالا
2011/02/22, 09:17
در زندگی زخم هایی هست که مثل صدرا.

مراليخ
2011/02/22, 11:25
خب دوستان يكم از ناله و نفرين بكاهيم و اندر مناقب سهم صدرا همي گفتمان كنيم بجاي كوفتمان
مشاهده ميشود در صورتيكه مقاومت مورب سبز رنگ عمل كند براي تكميل سناريو سر و شونه معكوس آبي رنگ لازم است در قيمت 285 تومان حجم بالايي معامله صورت گيرد كه به نظر به شرايط الان صدرا با اين صف 50 م و بالاترين حجم معامله شونه سمت راست مياد
در اينصورت به اندازه ارتفاع سر از نك لاين انتظار صعود سهم داريم كه معادل دقيقآ 550 ميباشد بگذريم كه در درون اين مدل هم مثلث سبز رنگ و در كل مثلث ارغواني رنگ هم پترنهاي تكميلي خواهند بود ............. به شرح ذيل :

http://irupload.ir/images/43687271486272489788.png

مراليخ
2011/02/22, 14:51
بابا چرا همه تو لكن خب !!!
ديگه از فسديد بدتر نيست كه به اندازه 290 تومن زيان داره !!!
اينكه ديگه 4 تومنم سود داره با 150% تعديل + نسبت به پارسال ؛ نه امسال
اينو نگاه كنيد تا استراتژي حقوقي هاي گردنكلفت رو متوجه شيد

http://irupload.ir/images/00192654060019334005.gif (http://irupload.ir/)

ناهید
2011/02/22, 21:42
در حال حاضر شایعاتی زیادی اطراف این سهم هست از جمله اینکه شایعاتی مبنی بر واگذاری وام 500 میلیون یورویی به شرکت صدرا با دستور مستقیم رئیس جمهور ، گرچه این هنوز در حد شایعات هست نه درحد خبر موثق ولی خب شاید با این شایعات یک عده فردا از صف فروش خارج شوند

FENCER
2011/02/22, 22:54
ختصاصی مهر /
قرارداد ساخت خط لوله صادرات گاز ایران به اروپا امضا میشود
قرارداد ساخت خط لوله صادرات گاز ایران به اروپا به ارزش تقریبی یک میلیارد و 300 میلیون دلار هفته آینده بین شرکت ملی گاز، قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا و بانک پارسیان امضا میشود.

به گزارش خبرنگار مهر، یکی از مسیرهای ایران برای صادرات مستقیم گاز طبیعی به اروپا خط لوله ششم سراسری به طول تقریبی یکهزار و 300 کیلومتر است که تاکنون ساخت قطعه اول و دوم این خط لوله گاز از عسلویه تا اهواز به طول 611 کیلومتر به پایان رسیده است.
در حال حاضر شرکت ملی گاز ایران و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا برای ساخت ادامه این خط لوله صادراتی گاز به توافق نهایی دست یافته اند و پیش بینی می شود این قرارداد 1.3 میلیارد دلاری هفته آینده بین دو طرف امضا شود.

با توجه به توافق سه میلیارد دلاری وزارت نفت و بانک پارسیان برای تامین منابع مالی سه طرح پالایشگاهی و خطوط لوله گاز قرار است بخشی از منابع مالی ساخت خط لوله صادرات گاز ایران به اروپا توسط بانک پارسیان تامین شود.

در حال حاضر مراحل تکمیل خط لوله 56 اینجی ششم سراسری در قطعه سوم و چهارم در حال انجام بوده که این خط لوله از ظرفیت انتقال روزانه 100 میلیون مترمکعب گاز تا مرز بازرگان برخوردار است.

تابستان سالجاری قراردادی به ارزش تقریبی یک میلیارد یورو میان شرکت ملی گاز ایران و سام پترول ترکیه برای تامین منابع مالی ساخت قطعه پایانی خط لوله ششم سراسری به طول 620 کیلومتر از دهکلان کردستان تا مرز بازرگان امضا شده است.

پیشتر سردار رستم قاسمی فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا از توافق با شرکت ملی گاز برای ساخت ادامه خط لوله گاز ششم سراسری خبر داده و به مهر گفته بود: هم اکنون عملیات اجرایی در یکصد کیلومتر ابتدایی خط لوله گاز آغاز شده است.

قطعه سوم خط لوله ششم سراسری گاز حدفاصل اهواز تا دهگلان کردستان حدود 600 کیلومتر وسعت دارد که باید در مدت 24 ماه عملیات اجرایی آن به پایان برسد.

جواد اوجی معاون وزیر نفت هم پیشتر با اشاره به ساخت یک خط لوله جدید صادرات گاز به اروپا از افزایش مشارکت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا در اجرای پروژههای صنعت گاز خبر داده و گفته بود: ظرفیت صادرات گاز ایران به اروپا روزانه 70 میلیون متر مکعب افزایش مییابد.

HOLY
2011/02/24, 00:24
مطلبی رو تو یکی از سایتها خوندم بنظرم جالب اومد گفتم دوستان هم مطالعه کنند
نویسنده مطلب عزیزی با آیدی ایرتان :

خوب(فاراک) به نظرتون چرا با صف فروش بست

فروش يه حقوقي خاص و از اون ور نشستن تو صف وسنگين کردنش کاملا دستوري بود

علتش هم به هم نزدن جو گروه براي شنبه بود

موقع بازگشايي فاراک فاذر صف داشت از اون ور فاراک هم خوب باز ميشد و ميرفت توصف خريد حالا به نظرتون اگه اين اتفاق ميفتاد بازار اتومات نميرفت طرف صدرا

صف فروش فاراک فقط به دليل خريد صدرا تو گره شنبه بود باصف خريد شدن فاراک ديگه از شنبه اردرهاي فعلي صدرا واسه فروش نميومدند و بازار هم هجوم مياورد اما با اين صف فروش ساختگي همچنان صف صدرا رو پا بر جا نگه داشت کلا صدرا خيلي بازيگرهاي بزرگي داره که بتونند جو بازار رو واسه خريدشون آماده کنند

اين وسط اگه خبري يه هو از پل بياد اتهام پنهان کردن اطلاعات و بزخري هم کلکش کنده ميشه ميگند خوب صف فروش بود هر کي ميخواست مي خريد کلا بازکردن فاراک مثل دو لبه تيغ بود اگه نگه ميداشتند واسه بعد خريد صدرا اونوقت فاراک رو ديگه نميشد تو قيمت مناسب خريد و همچنين فاراک بالا قيمت ميخورد بعد ميخواست استراحت کنه در حالي که تازه صدرا بايد شروع به حرکت مي کرد بازگشايي فاراک امروز هم خيلي خطرناک بود اگه يه حقوقي گردن کلفت پيدا ميشد و ميزد زيرش اونوقت گره شنبه صدرا واسه خريدارش از دست ميرفت ولي خب کارشون رو بلدند

پس نتيجه

فاذر و بستن رو کف قيمت يعني محدوده 260 -265 بازش کردن که آماده حرکت بشه اما نگذاشتن صف بشه فعلا شناور

فاراک رو امروز با هماهنگي اون حقوقي خاص بازش کردن و از نوع چيدن اردرها از اول سفارش گيري هم مشخص بود عمدا داره قيمت رو پايين مياره ميخواستن جايي باز کنند که آماده حرکت باشه جالبه فاراک 238 صف خريد بست 300% تعديل مثبت داد و از اون ور قضيه پل رو هم که همه ميدونند تا چند روز ديگه خبرش مياد رو تو سود محاسبه نکرده با چنين پتانسيلي 2 تومن بالاتر يعني 240 صف فروش کردند يعني برو همونجايي که بايد شروع به حرکت کني

تا اينجا فاذر و فاراک توقيمتي که آماده صعود خوب منتظر چي هستند بله صدرا

صدرا هم که رمان پيچيده تاريخ بورس ايران

صدرا شنبه گره کل گروه هم به خاطر اون دارن بازي ميدن فاراک رو هم به زور صف کردن که بازار از صف شنبه در نره پس صدرا شنبه يه حجم بالا معامله ميشه و بعد حرکت کل گروه

شاخص هم فعلا نياز به استراحت داره و فعلا اشباع شده پس بايد برن دنبال سهمهايي که شاخص رو زياد تغيير نميدند يا به قولي شاخص ساز نيستند يعني صدرا فاذر فاراک

بازي اصلي اين گروه در حال آغاز شدنه بازيش به شرطي تموم ميشد که صدرا 310 با صف خريد ميبست واسه تعديل 25تا 30 اعلام ميکرد مدير عامل هم ميگفت به به چه چه بعد 450 باز ميکرند فاراک و هم با همون جو پل و تاثير اون رو قرارداد بالاي 300 بازش ميکردند فاذر هم همينطور بعد ميرفتند واسه استراحت اما صف فروش صدرا و تمام بحثهاي منفي از طرف مدير عامل و مخفي کاريهاي گزارش صدرا و فاراک همه و همه نشون ميده تازه ميخواد بازي اين گروه شروع بشه تمام مصاحبه هاي مدير عامل از چند وقت پيش تا حالا و مخفي کاريهاي گزارش صدرا و فاراک و فاذر همه سيگنال خريدند

گروه صدرا فاراک فاذر فوق العاده بازيگران حرفه اي داره به سختي ميشه دستشون رو خوند

فروش دانايان در نماد فاراک کاملا دستوري

در راستاي خريد يکي از زير مجموعه هاي مهر در نماد صدرا طي روز کاري شنبه

دانايان دستور داشت سهم رو با صف فروش ببنده خيلي زور زدن با عرضه کمتر سهم صف فروش بشه صف رو هم سنگين کردند تا بازار اقدام به خريد نکنه اگه ميخواست ميتونست بيشتر بفروشه همون کسي که قبل از بازگشايي اردر روي 250 به صورت مخفي داده بود دانايان بود

ازشنبه شاهد حرکتي متفاوت در بازار خواهيم بود
صدرا شنبه جمع ميشه و گويا معاملات پر حجمي رو واسه شنبه داريم و شاهد برگشت بازار به سوي تجهيزاتيها خواهيم بود

پست بانک رو هم دانايان از محل فروش صدرا جمع خواهد کرد گويا براي شنبه دستور خريد دارند

baradaran
2011/02/25, 12:01
صدرا :
نمودار قيمت را با هم بررسي ميكنيم هر چند با توجه به پيچيدگيهايي موجود تحليل در شرايط كنوني دشوار است .
همانگونه كه در آخرين تحليل گفته شد قيمت باز هم موفق به شكست مقاومت خط 70 rsi نشد و پس از چند روز استراحت با بروز اخبار نامناسب به سرعت تشكيل صف فروش داد .
صف فروش سنگين در مقابل عدم وجود خريدار نشانه غلبه مطلق جبهه فروشندگي است كه پيامد آن افت هيجاني قيمت خواهد بود .
موج نزولي در راه افت با حمايتهايي مواجه است كه عبارت است از :
282 تومان برابر با حمايت MA 200 روزه
277 تومان برابر با حمايت 61.8 فيبوي روند كوتاه مدت و حمايت تاريخي
269 تومان برابر با حمايت كف باند بولينگر به همراه حمايت MA 55 روزه
258 تا 260 تومان برابر با حمايت MA 100 روزه و تصحيح 100 درصد فيبوناچي روند كوتاه مدت به همراه حمايت نسبتا مهم تاريخي .
البته در صورت افت بيشتر قيمت حمايتهاي ديگري وجود دارند كه فعلا ذكر نميشود.

با توجه به قانون رفع گره حداقل قيمت شنبه در محدوده 261 قرار دارد .
بنابراين قيمت براي افت تا 261 بايد چندين حمايت را پشت سر گذارد .
اكنون سئوال مهم اين است آيا جبهه فروش كه اينك با 50 ميليون صف در مقابل خريداران اندك قرار دارد توانائي شكست تمام حمايتهاي فوق و تشكيل صف فروش در محدوده 261 را دارد ؟
پاسخ به سئوال با توجه به روانشناسي سهامدارن خرد و نحوه عمل سهامداران عمده دشوار است .

اما به لحاظ اصول تحليل تكنيكال من معتقدم هر چند به نظر ميرسد جبهه فروش با مانع جدي مواجه نيست ولي به نظر من اين جبهه بر خلاف ظاهر توانائي تشكيل صف متداوم فروش در محدوده 261 تومان را ندارد و در صورت تشكيل صف تا پايان وقت صف فروش جمع آوري خواهد شد .
از بين حمايتهاي بالا معتقدم حمايت 269 تومان بسيار مهم است و حتي احتمال اينكه قيمت در محدوده 267 تا 270 واقع شود را زياد ميدانم .
با ديد ميان مدت شش ماهه افت كنوني قيمت موقت است و پس از مدتي استراحت احتمال شروع موج جديد صعودي دور از ذهن نيست .

Zambrotta
2011/02/25, 14:51
پتروساحل، حصا، قرارگاه خاتم الانبيا، بانک ملت، بانک سپه؟ چه کسي قشم را به سرزمين مادري پيوند مي زند ؟

موسوي مديرعامل منطقه آزاد قشم که در مصاحبه با خبرگزاري فارس يکي از روزهاي 23 تا 28 بهمن را براي اعلام نتيجه نهايي مناقصه پل عنوان کرده بود. روز گذشته در جلسه با سفرنامه اظهار اميدواري کرد که چهارشنبه اين هفته (4 اسفند ماه) بقايي در يک نشست مطبوعاتي برنده را اعلام و زمان رسمي شروع پروژه به اطلاع عموم برساند. از سوي ديگر يک مقام مسئول در سازمان مذکور نيز از برنده شدن احتمالي پتروساحل، شرکت حصا و خاتم الانبيا خبر داد و گفت با کنار کشيدن بانک ملت اگر بانک سپه موافقت خود را اعلام کند ديگر مانعي براي شروع پروژه نخواهيم داشت. وي اظهار داشت قرار است هيئتي از قشم به تهران بيايد تا در نشست روز چهارشنبه آقاي بقايي در کنار ايشان باشند و به سوالات خبرنگاران پاسخ دهند. البته همه اين موارد مشروط به برگزاري نشست خبري مي باشد که تا عصر سه شنبه مشخص خواهد شد

http://www.safarnamehonline.ir/index.php?page=comment_news&idnews=1011

iced earth
2011/02/26, 14:56
ديگه فروش صدرا به هيچ عنوان منطقي نيست مگه اينكه اعتقاد داشته باشيم سهم نزول بيشتري از كف كانال (و خط حمايت بنفش پايين) خواهد داشت كه به شخصه خيلي بعيد مي دونم (نظر شخصي)

http://www.sparksun.co.cc/images2/okty3tplfn6o9smwttpz.png (http://www.sparksun.co.cc/)

FENCER
2011/02/26, 15:24
به حساب و کتاب 29/12/88 خودم نگاه میکردم که 4تا سهم داشتم که قیمت تمام شده اونا رو
برای دوستان اینجا میذارم تا تأملی در نحوه خرید و فروششون داشته باشند :

اخابر(1640ريال ، شرکت در مجمع و دریافت سود 14 تومنی ؛ فروش در 240) خرید از آذر ماه

البرز (شرکت در افزایش سرمایه و دریافت سود 50تومنی؛ فروش در 830) خرید از عرضه اولیه و بعد از آن

فولاد (1900ريال، شرکت در مجمع و دریافت سود 50تومنی ؛فروش در 265) خرید در دی ماه

مپنا (2610ريال ؛ فروش در319تومن) خرید در اسفند ماه

حالا دوستان لطف فرموده خودشون با قیمتهای امروزی مقایسه کنند. قطعا" خیلیها متوجه منظور من از این پست شدن

محمود شریعت
2011/02/26, 15:46
به حساب و کتاب 29/12/88 خودم نگاه میکردم که 4تا سهم داشتم که قیمت تمام شده اونا رو
برای دوستان اینجا میذارم تا تأملی در نحوه خرید و فروششون داشته باشند :

اخابر(1640ريال ، شرکت در مجمع و دریافت سود 14 تومنی ؛ فروش در 240) خرید از آذر ماه

البرز (شرکت در افزایش سرمایه و دریافت سود 50تومنی؛ فروش در 830) خرید از عرضه اولیه و بعد از آن

فولاد (1900ريال، شرکت در مجمع و دریافت سود 50تومنی ؛فروش در 265) خرید در دی ماه

مپنا (2610ريال ؛ فروش در319تومن) خرید در اسفند ماه

حالا دوستان لطف فرموده خودشون با قیمتهای امروزی مقایسه کنند. قطعا" خیلیها متوجه منظور من از این پست شدن
خدايي ما كه نفهميديم.

درضمن اين نمودار صدرا همچين يه نمه داره شبيه پرچم نزولي ميشه ها!!

مراليخ
2011/02/26, 16:03
من اگرصدرابشه120تومن هتل آپارتمانم راميفروشم وتکسهم ميشم

و من امروز يك پله كوچك خريدم --- فردا يا پس فردا يك خريد ديگر---- و اگر 210 يا 220 شود تقريبا تك سهم ميشوم

جنابshadمن ازسهامدارن دوسال پيش صدراهستم وحالاهاباسهم ميمانم ولي اگرخيلي افت کردحاضرم هتل آپارتمانم راکه درحدچندميلياردتومن است روهم بفروشم وديگه روي صدرابخوابم.من فکرميکنم تاريخ دوباره طي يکي دوسال بعدي تکرارميشه وصدرابرميگرده به قيمتهاي بالاتر.

تصميم داشتم فعلآ چيزي ننويسم ولي نميزاره اين ...
البته بديهيه كه چاره اي نيست تا منتظر تموم شدن اين بازي بود
چون موضوع اينه كه تا زمانيكه سهم خودي 80٪ نشه ، بازي تموم نميشه
اگه هم كسي /حقوقيي بخواد شاخ بشه بازم بايد منتظر بازي پايينتر بود
بهترين حالت اينه كه بازي يه بار برا هميشه تموم بشه و سهم بشه اوني كه سردار ميخواد
بعضي موقع ها فك ميكنم درسته من اينو سنگين دارم ولي ديگه سنگين تر از تعاوني و بيمه كه نيست سهمم ؛ پس منم مث اونا صبر ميكنم تا همراه اونا ترشي بندازم تا ترشي گرانقيمت تري رو بفروشم اينو برا اونايي ميگم كه جاذبه نگهداريشون بيشتر از جدا كردن سهمشون از خودشونه
اگه سردار اين گنج رو ( 34 تومن ) دفن نميكرد كه همه ميديدنش و فقط ميخريدن پس كي بايد جمعش كنه تو پايين ؟! من يه جورايي اگرچه معتقدم نبايد از افت قيمت خوشحال بود دارم فك ميكنم نا خواسته كسي هم نتونسته خب بفروشه با اين حجماي بيخودي و كم
پس بايد بازي رو يه جا با جمع كردنش تموم كنن تا طي يه رالي ديگه رو به بالا و بازم رو به پايين اينقده جمعش كنن كه به 80٪ برسه تا اون گنج 34 تومني و رشنه جواهرات متصل به هم از زير خرابي هاي مورد ادعاي صورت ماليشون در بياد ؛ يعني شما ميگيد سرداري كه ميتونه به اين راحتي 2 تا پروژه خفن نفت و گاز بگيره به ارزش 500 م دلار اونم با ترك تشريفات ، نميتونه استمهال كنه .... عجب مترسكي علم كردن تو مزرعه صدرا
فقط اميدوارم اين بازي با موفقيت تموم بشه ايندفعه و سردار بره تو فاز + كه چي ؟! ... بگه اين همه كار با توانمندي داخلي صدرا و دوستان انجام شد و اونوقت موضوع عوض ميشه
ميشه پرده دوم صدرا ....
تا زمان جمع نشدن 80٪ ، پرده اول و ننه من قريبم
بعد جمع شدن 80٪ كه البته تو قيمتاي حدود 350 تومن هم از بيمه و تعاوني (به عنوان دو قلمبه سهمي كه خيالش راحن از اونا --- چون توافق نه خريد و نه فروش بوده و اين شرط خريدن بلوكشونه) پرده دوم و زندگي شيرين ميشود
شك نكنيد تا 350 -370 هيچ حركت روبه بالايي نداريم تازه تا 350-370 بايد خيلي سهم كه برآورد تقريبيش 80٪ منهاي سهم اين دو حقوقي حرف گوش كنه يعني نزديك 75٪ بايد جمع شده باشه و اين به عنوان يه پروژه تعريف شده : كل سهام خودي 75٪ زير قيمت 350-370 جمع بشه و بعد خريد بلوك اين دوتا ...
حالا تنها كاري كه ميشه كرد اينه كه منتظر اين اتفاق باشيم : ميخوايد بفروشيد و با ريسكش بعدآ بخريد ؛ ميخوايد نگهداريد و پيه كاهش قيمت رو به تنتون بماليد : انتخاب باشما
من خودم تو قيمتاي پايين بازم ميخرم به اميد خدا و به شرط مهيا شدن اون نقدينگي قشنگه و
تكنيكال شده برا اينا ابزار تكوندن سهم و رعب و وحشت
اينه كه من به تكنيكال صدرا به عنوان سهم جمع كن نگاه ميكنم
حالا بيا هي تكنيكال بكش علي قنبري جان (فان)
اينقدم از تكنيكال من ايراد نگير مگه خودت تكنيال مكنيكال نداري (فان)
اونيم كه ديدي نقاشيش بود كه ميبيني داره ميشه --- البته درسته يكم دور از شان جناب تكنيكال بود كه نه درصد داشت نه چنگال و فيبو و مقاومت و ... در مجموع بزك نشده بود دوستان ببخشند و
تنكس

حکیم
2011/02/26, 16:08
خدايي ما كه نفهميديم.

درضمن اين نمودار صدرا همچين يه نمه داره شبيه پرچم نزولي ميشه ها!!

احتمالا میخود بگه اگه نمیفروخت بازم میشد یه 30 40 درصد دیگه ازشون گین گرفت
یه جورایی دلداری میده که ازینکه صدرا 300 نفروختید ناراحت نشید نگه دارین بیشتر سود میکنین
(البته ببخشید اقا یا خانم fencer من اینطوری متوجه شدم)

آمن خادمی
2011/02/26, 17:48
سلام بر دوستان عزیز

طی صحبتی که امروز ساعت 15:30 با یکی از مدیران ارشد منطقه آزاد قشم داشتم فهمیدم که شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) اصلا در مناقصه پل خلیج فارس شرکت نکرده است و ماشین سازی اراک(فاراک) خودش جزیی از کنسرسیوم بوده به دروغ اعلام کرده که مناقصه را برده است با همین خبرو استفاده تبلیغاتی سهام خود را افزایش داده است.

اینگونه که من فهمیدم (استنباط شخصی)از قرار معلوم هیچ یک از این شرکت های مد نظر؛برنده میدان نبوده و به خاطر غیر قانونی بودن تبادل این اطلاعات، چیزی هم به من نگفتند .

قرار است روز دو شنبه طی یک نشست مطبوعاتی این شرکت اعلام شود؛البته سعی می کنم چند ساعت قبل از نشست ،اطلاعاتی را به دست آورده و در سایت درج کنم.

FENCER
2011/02/26, 21:05
خدايي ما كه نفهميديم.

[/
quote]
محمود عزیز زیاد سخت نیست ؛وقتی سهمی رو با دلیل و منطق و صد البته با هدف میگیری مطمئنن در زمان مناسب
سود مناسبی هم خواهد داشت ؛ همونطور که دوست عزیزمون حکیم اشاره فرمودن منظور بنده اینه که اگر هدف مشخص
شده قطعا" بهش خواهد رسید . دربین سهمایی که اشاره کردم فقط البرز رو در بالاترین هدف فروختم و مابقی رو پائین تر
اما بحث فروش پائین تر از هدف اونقدر مهم نیست که معاملات بعدی مهمه چرا که یک حرکت اشتباه میتونه علاوه بر گرفتن
سود شما روی سهمای دیگر شما رو در ضرر هم فرو ببره.
سهمای دیگه ای بودند که نمونه ان بترانس هست ، دوستانی که با بنده آشنایی دارن میدونن که چندین بار رو این سهم
نوسان گرفتم اما اعتراف میکنم که یکبار رو سهم موندن حتی یکسال و اندی به دردسر نوسان خیلی می ارزه.

[quote=حکیم;4968]احتمالا میخود بگه اگه نمیفروخت بازم میشد یه 30 40 درصد دیگه ازشون گین گرفت

ممنون جناب حکیم بطور خلاصه مطلب رو بیان کردید

HOLY
2011/02/27, 00:11
در ارتباط با صدرا تحلیلهای زیادی زده شده و نمودارهای زیادی هم کشیده شده و حداقل انقدر بوده که نیاز به آپلود چند نمودار توسط من رو مرتفع کنه ،اما حقیقتش علت این تحلیل با بقیه تفاوت داره که در آخر عرض میکنم.

اما وضعیت فعلی سهم :
خط روند طولانی مدت سهم از یک طرف و خط روند میانی از طرف دیگر در حدود 245 تومن با هم تقاطع دارند که قویترین حمایت رو نسبت به حمایتهای قبل تشکیل میدهند ،البته اصولا در بازار ما سهامی که میخوان برگردن ،از چند درصد بالاتر از حمایت میتونه اینکار انجام بشه

http://www.sparksun.co.cc/images2/c4wkhhqn04z94y9kwc4q.png (http://www.sparksun.co.cc/)

اما وضعیت مومنتوم ،همونطور که در تصویر دیده میشه میتونه فردا به عنوان حمایت محسوب بشه

http://www.sparksun.co.cc/images2/bti2l9eoijecb6o67vif.png (http://www.sparksun.co.cc/)

و در آخر استوکاستیک با تنظیمات بهینه رو مشاهده کنید ،

http://www.sparksun.co.cc/images2/2272owfd12zsqtbs74cz.png (http://www.sparksun.co.cc/)

خوب همونطور که در آخرین نمودار دیدیم چقدر راحت میشد با هماهنگ کردن خودمون با این اندیکاتور حداقل سه نوسان خوب از سهم بگیریم و در حال حاضر هم خارج از سهم و مترصد خرید باشیم،اما چرا این اتفاق در خیلی از موارد نمیوفته ،موضوع اصلی اینه که بعضی از سهمها در اطراف خودشون جو هیجانی ایجاد میکنند ،من اطمینان دارم اگر این سهم نامی غیر از صدرا و ترجیجا نامی ناآشنا داشت اکثرا دوستانی که الان در سهم هستند برروی قیمت 305 تا 310 از سهم خارج میشدند موضوعی که مورد نظر من هست همین جو هیجانی و تبلیغاتی هست که برروی صدرا عنوان میشد و در اصل علت افت اصلی سهم هم همینه یعنی عده ایی حقوقی از همین جو هیجانی که توسط خود سهامداران ایجاد شده یا حتی خود حقوقیها درست کردند استفاده کردند و با دام زدن به این جو سطح توقعات رو بالابردند و در آخر با شیطنت خود مدیران صدرا و اعلام سود پایین از همین هیجان استفاده کردند و وضعیت رو تا اینجا پیش بردند .....
اما خلاصه عرض من اینه که برای معامله باید حتما و حتما و حتما استراتژی داشت ،اگر تکنیکالیست هستیم نباید به شایعات و جو موجود توجهی داشته باشیم جمله ایی هست که من خیلی به اون علاقمندم و میگه :
مرگ تکنیکالیست زمانی هست که برمبنای مسائل فاندامنتال و شایعات ..خرید و فروش کنه
البته این رو هم بگم جمله بالا مفهومش بی توجهی مطلق به فاندامنتال نیست بلکه مقصود اینه بعد از انتخاب سهم با فاندامناسب سیگمال ورود و خروج رو فقط باید بر مبنای تکنیکال گرفت یا به عبارتی میگویند ،سهم خوب(از نظر فاندامنتال) مثل بذر عالی کشاورزی هست ،همونطور که اگه بهترین بذر رو در زمان نامناسب بکاریم ،نه تنها ثمر نمیده که بذر هم از بین میره،سهم مناسب از بابت فاندا رو هم اگه در زمان نامناسب بخریم نه تنها سود نداره که ضرر هم خواهد داد ...

پس بهترین کار انتخاب سهم با فاندا مناسب و سپس سیگنال ورود و خروج صرفا و صرفا بر مبنای تکنیکال و بی توجه به هیجانات و شایعات موجود هست .

برای دوستان آرزوی توفیق دارم.

Captain Nemo
2011/02/27, 22:31
سلام
آقا تاپیک صدرا که نباید بره اون ته سایت که ......
شایعه شده سردار اعتصام از کار برکنار شده است ...!!!!
دوستان خبر جدیدی ندارند ؟؟!!

HOLY
2011/02/27, 22:42
سلام
آقا تاپیک صدرا که نباید بره اون ته سایت که ......
شایعه شده سردار اعتصام از کار برکنار شده است ...!!!!
دوستان خبر جدیدی ندارند ؟؟!!

البته صدرا زیاد قیمتش وابسته به پی به ای نیست والا میگفتم این خبر خودش میتونه تا 3 واحد پی بی به ای سهمو بالا ببره :-)
اما الان میگم مثه یه تعدیل 100 % در ای پی اس میمونه ،حداقل جو روانی رو برمیگردونه ....
ولی سوای مزاح و شوخی ،یه مقدار بعید هست این مورد صحت داشته باشه .....
در هر صورت بابت اطلاع رسانی ممنونم دوست عزیز

محمود شریعت
2011/02/27, 22:55
به نظر دوستان خريد فاذر بهتر از صدرا نيست!؟؟
آخه هروقت صدرا ميره بالا فاذر هم ميره بالا بلكه بيشتر اما هر وقت صدرا صف فروش ميشه اولش يكم تاثير منفي روي فاذر ميذاره اما آدمو به ... نميده. در كل به نظرم فاذر گزينه ي كم ريسك تري است

amir3236
2011/02/27, 23:16
http://up.iranblog.com/images/kvtdaowlaqsq7en3wzku.png

Captain Nemo
2011/02/27, 23:17
[quote=holy;5045]
البته صدرا زیاد قیمتش وابسته به پی به ای نیست والا میگفتم این خبر خودش میتونه تا 3 واحد پی بی به ای سهمو بالا ببره :-)
اما الان میگم مثه یه تعدیل 100 % در ای پی اس میمونه ،حداقل جو روانی رو برمیگردونه ....

[b]جناب دکتر عزیز
ممنونم از نظرتون
صدرا همیشه با شایعات بالا و پایین میره تا با خبر های واقعیش
احتمالا صبح خروس خوووون این رو هم تکذیب میکنند .
ما که از امروز رفتیم توی ضرر تا ببینیم فردا چه خواهد شد
جناب طیب شما نظری ندارید در مورد قیمت فردا ؟!
ممنون

HOLY
2011/02/27, 23:21
[quote=holy;5045]

جناب دکتر عزیز
ممنونم از نظرتون
[b]صدرا همیشه با شایعات بالا و پایین میره تا با خبر های واقعیش
جناب طیب شما نظری ندارید در ومرد قیمت فردا ؟!
ممنون

دقیقا با فرمایشتون موافقم کاپیتان عزیز
امیدوارم هرچه زودتر از این بازی رو تموم کنند و با اعصاب سهامداران بازی نکنند
ضمنا اون سهم دیگتون هم که خوشبختانه وضعش خوبه ،الان یه نمودار ازش آپلود میکنم .....
آرزوی سود و موفقیت زیاد برایتان دارم

طيب
2011/02/27, 23:30
[quote=holy;5045]

[b]جناب دکتر عزیز
ممنونم از نظرتون
صدرا همیشه با شایعات بالا و پایین میره تا با خبر های واقعیش
جناب طیب شما نظری ندارید در مورد قیمت فردا ؟!
ممنون

باسلام خدمت دوست بزرگوارم كاپيتان عزيز
فقط اينو ميتونم عرض كنم پيروز ميدان فقط تجهيزاتيها خواهند بود.
بقول معروف دير وزود داره ولي.........................
فك كنم صف صدرا فردا جمع بشه؟!

esi_mohammadi
2011/02/27, 23:54
در صورت جمع شدن صف صدرا و متعادل شدن معاملات ، پیشنهاد خرید سهم صدرا را دارم.
معتبرترین حمایت سهم در محدوده 240 تا 245 می باشد.
نکته قابل توجه اینجاست که سهم فردا در صورت -4 درصد افت قیمت ، از سوپر بولینگر باند نیز بیرون خواهد افتاد . داینامیک زووم آر اس آی نیز در همین وضعیت قرار دارد.

Zambrotta
2011/02/28, 00:01
در صورت جمع شدن صف صدرا و متعادل شدن معاملات ، پیشنهاد خرید سهم صدرا را دارم.
معتبرترین حمایت سهم در محدوده 240 تا 245 می باشد.
نکته قابل توجه اینجاست که سهم فردا در صورت -4 درصد افت قیمت ، از سوپر بولینگر باند نیز بیرون خواهد افتاد . داینامیک زووم آر اس آی نیز در همین وضعیت قرار دارد.

صدراازهیچکدوم ازقواعدتکنیکی پیروی نمیکنه.

Zambrotta
2011/02/28, 00:11
مشکل صدراچيست؟
مشکل صدرااينه که تمامي مسولان وزارت نفت از جمله جناب ميرکاظمي-جناب قلعه باني ميگويندکه پروژههاهمه درحال پيشرفت هستندوماپيش دريافتهاي شرکتهاروپرداخت کرديم وفلان قدرپروژه ها پيشرفت کرده شرکتهادرحال خريدتجهيزات موردنيازهستند و.... ولي مديرعامل صدراميگه ماپيش پرداختي نگرفتيم به اون صورت وپروژه ها ال هستندو....

اين وسط کي راست ميگه يا وزير دروغ ميگه يا اعتصام ديگه ؟

کاشف
2011/02/28, 00:40
اختصاصی بورس نیوز
فردا پاکت های مناقصه ساخت پل خلیج فارس باز گشایی می شوند
علیرغم تماس های مکرر خبرنگار ما با مسئولین و مدیران شرکت ماشین سازی اراک تنها به تکذیب خبرهای منتشر شده اخیر مبنی بر برنده شدن این شرکت در پروژه ساخت پل خلیج فارس اکتفا شد .
علیرغم انتشار برخی اخبار در هفته های گذشته مبنی بر اعلام برندگان نهایی مناقصه ساخت پل خلیج فارس در پایان بهمن ماه اخیر ، سازمان منطقه آزاد قشم از بازگشایی پاکت های این مناقصه در روز دوشنبه 89.12.09 هفته جاری خبر داد !

سراری ، کارشناس سازمان منطقه آزاد قشم دقایقی پیش در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز ، اظهار داشت : فردا طی برگزاری جلسه ای در تهران با حضور حمید بقایی رییس مرکز امور مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و سید رضا موسوی مدیر عامل سازمان منطقه آزاد قشم رسماً پاکت های مناقصه ساخت پل خلیج فارس بازگشایی و برندگان آن اعلام خواهد شد .

وی با تکذیب هر گونه خبری مبنی بر برنده شدن کنسرسیوم هسا پارس و حضور ماشین سازی اراک در این مناقصه که پیشتر از سوی برخی خبرگزاری ها عنوان شده بود ، مشخص شدن برندگان نهایی این مناقصه را منوط به برگزاری نشست فردا دانست و اظهار داشت : پس از اعلام رسمی برنده نهایی مناقصه ، بزودی کلنگ زنی اجرای این طرح با حضور ریاست جمهور آغاز خواهد شد .

در عین حال علیرغم تماس های مکرر خبرنگار ما با مسئولین و مدیران شرکت ماشین سازی اراک تنها به تکذیب خبرهای منتشر شده اخیر مبنی بر برنده شدن این شرکت در پروژه ساخت پل خلیج فارس اکتفا شد .

Zambrotta
2011/02/28, 00:44
شروع رسمی فعالیت صندوق توسعه ملی در سال 90
ارسال خبر به دوستان

وزیر صنایع و معادن گفت: درسال90برنامههای ویژهای برای حمایت از صنعتگران و افزایش تولید در کشور در دستوركار دولت قرارخواهد گرفت.

به گزارش مارین نیوز، علیاكبر محرابیان شنبهشب در نشستی با صنعتگران و معدنکاران استان اصفهان با بیان اینکه «با اجرای برنامههای پیش بینی شده در سال90 گامهای مثبتی در زمینه افزایش تولید برداشته خواهد شد»، تصریح کرد: اصلاح نظام بانكی و اعمال تغییرات در این حوزه از فعالیتهای جدی درسال آینده است.

محرابیان با اشاره به اینکه «عزم جدی برای اصلاح نظام بانكی در كشور ایجاد شده»، افزود: ارایه نظرات مبتنی بر اصول علمی و تجربی فعالان اقتصادی به منظور اصلاح هر چه بهتر نظام بانكی و پولی در این راستا بسیار موثر خواهد بود.

وزیر صنایع و معادن از شروع رسمی فعالیت صندوق توسعه ملی در سال آینده خبر داد و خاطر نشان کرد: به دلیل عدم وجود قانون در سال جاری حتی یك دلار هم از صندوق توسعه ملی برداشت نشد ولی این عدم برداشت موجب زیان صنعتگران نشد بلكه شرایط لازم برای رشد صنعت كشور را فراهم کرد.

وی تصریح کرد: كاركرد صندوق توسعه ملی، با حساب ذخیره ارزی متفاوت است و بانكهای عامل به صورت وكالتی و به نیابت از دولت در قبال وجوه حساب ذخیره ارزی مسوولیت داشتند.

محرابیان با بیان اینکه« فعالیت صندوق توسعه ملی تأثیر چشمگیری بر افزایش فعالیتهای اقتصادی دارد»، گفت: باید با استفاده از صندوق توسعه ملی طرحهای آمایشی كشور را در رشتههای مختلف به نتیجه برسانیم.

وزیر صنایع و معادن همچنین اعلام كرد: مجموعه اعتبارات عمرانی كشور در سال 90 بیش از دو برابر افزایش یافته كه موجب رونق در بخش تولید خواهد شد.

کاشف
2011/02/28, 00:55
کد خبر : DEN- 245049 تاريخ چاپ : دوشنبه 9 اسفند 1389
صداي سهامدار
تعيين تكليف سود «صدرا»

اينجانب محمدرضا اميرشكار ساكن اسفراين، جانباز و آزاده هستم و حدود 4 ماه است تعدادي سهم صدرا خريداري كردهام، قرار بود صدرا سود سال 89 را تعديل كند و سود سال 90 را بيش از 250 ريال اعلام كند كه اين موضوع در رسانههاي خبري و سايتهاي بورسي اعلام شد.

از سوي ديگر صدرا قراردادهاي بسيار ارزشمندي طي سال جاري بسته كه اين قراردادها بيش از 500 ريال بر سود سال 90 تاثير دارد، اما چرا صدرا اين موضوع را در صورتهاي مالي خود منتشر نكرده و دليل اين كار را نيز به بورس اعلام نكرده است، در حالي كه شركتهاي بورسي بايد پاسخگوي سهامداران و بورس باشند. تكليف سهامداراني كه سرمايه خود را به بازار آوردهاند، با اخبار منتشر شده از سوي صدرا چيست؟
چرا با وعده وعيد و گزارشهاي خلاف واقع باعث متضرر شدن سهامداران ميشويد؟
اينگونه برخوردها باعث نگراني مردم و نارضايتي آنها ميشود، از سوي ديگر اين اقدامات به افت بازار منجر ميشود. شما بايد جلوي اين افت را بگيريد. از مسوولان بورس خواهشمندم اين شركت را به ارائه اطلاعات دقيق ملزم كند.

دنیای اقتصاد

http://www.donya-e-eqtesad.com/Defau...w.asp?@=245049

Zambrotta
2011/02/28, 01:07

زيادبه اين قواعدوقانونهاي تکنيکال توجه نکنيد
صدراسهميه که اصلاازقواعدتکنيکال پيروي نميکنه و قيمت اون فقط برروي حواشي واخباروتکذيبه وتاييده دستکاري ميشه
مثلاهمين الان بگن صدرابرنده پل خليج شدفرداهمين صف فروش صف خريدميشه بدون هيچ دليل تکنيکي!

Zambrotta
2011/02/28, 09:30
مذاكره صدرا با كرواتها برای همكاری در ساخت شناورهای ناجی
ارسال خبر به دوستان

مدیركل تأمین و نگهداری تجهیزات سازمان بنادر و دریانوردی از مذاكرات شركتهای كشتیسازی كرواسی با صدرا برای مشاركت در یك مناقصه ساخت شناور در جنوب كشور خبر داد.

عبدالكریم رزازان در گفتوگو با خبرنگار مارین نیوز درباره سرنوشت مذاكرات سازمان بنادر و دریانوردی با شركتهای كشتیسازی كرواسی برای فعالیت در ایران گفت: پس از دیداری كه سفیر كرواسی در تهران و مدیران چند شركت كشتیسازی این كشور با مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی داشتند؛ اتفاق تازهای رخ نداده است.

وی یادآور شد: در آن جلسه قرار شد شركت كشتیسازی پرگاسیران با یكی از شركتهای كروات فعالیتی مشاركتی را برای احداث مجموعه كشتیسازی در بندر امیرآباد صورت دهند؛ اما هنوز اقدامی از سوی پرگاسیران صورت نگرفته است.

رزازان با اشاره به محدودیت فعالیت شناورها در دریای خزر گفت: به همین دلیل، توجیه اقتصادی و فنی احداث شیپیارد و نوع شناورهای قابل تولید در این منطقه، به مطالعات بیشتری نیاز دارد.

وی درعینحال از مذاكرات كرواتها برای joint شدن با شركت صدرا برای حضور در مناقصه ساخت شناورهای جستجو و نجات دریایی در جنوب كشور خبر داد و گفت: البته با توجه به محدودیتهای بینالمللی، شرایط همكاری با خارجیها برای سازندگان داخلی سخت شده است.

مدیركل تأمین و نگهداری تجهیزات سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینكه «شناورهای جستجو و نجات دریایی پیش از این با مشاركت نروژیها در شركت بوت سرویس كیش ساخته شده بود»، افزود: با توجه به اینكه سازندگان دیگری هم علاقهمند به ورود به حوزه ساخت این شناورها هستند؛ باید با همكاری سازندگان معتبر بینالمللی، تكنولوژی ساخت این شناورها را كسب كنند.

رزازان با بیان اینكه «در این زمینه علاوه بر صدرا، قرارگاه خاتمالانبیاء نیز در حال مذاكره با سازندگان خارجی است»، گفت: این دو مجموعه به همراه بوت سرویس، برای ساخت شناورهای جستجو و نجات دریایی اعلام آمادگی كردهاند.

وی با تأكید بر اینكه «شناورهای جستجو و نجات دریایی باید با كیفیت و ایمنی بالایی ساخته شوند»، گفت: تعداد شناورهای موضوع این مناقصه 5 فروند با سرعت 40 نات و ابعاد 17 تا 20 متر است.

محمود شریعت
2011/02/28, 09:54
به نظر دوستان خريد فاذر بهتر از صدرا نيست!؟؟
آخه هروقت صدرا ميره بالا فاذر هم ميره بالا بلكه بيشتر اما هر وقت صدرا صف فروش ميشه اولش يكم تاثير منفي روي فاذر ميذاره اما آدمو به ... نميده. در كل به نظرم فاذر گزينه ي كم ريسك تري است
:sad2:

کاشف
2011/02/28, 11:44
۹ اسفند ۱۳۸۹ (۱۱:۳ق.ظ)
ابهام شرکت بيمه ايران نسبت به سود صدرا

خبرگزاري موج - مديرسرمايه گذاري شرکت بيمه ايران گفت: با توجه به عدم افزايش سود صدرا نسبت به پروژه هايش، خواستار برگزاري جلسه اي با مديران اين شرکت شده ايم.

عطاء اله بابايي مدير سرمايه گذاري شرکت بيمه ايران درگفتگو با خبرنگار موج، درخصوص حمايت اين شرکت از سهام صدرا در بازار سرمايه، اظهارداشت: شرکت بيمه ايران به عنوان يکي از سهامداران عمده صدرا، اعتقادي به سياست حمايت از اين سهم در بازار سرمايه ندارد.
وي ادامه داد: درصورتي که سهمي ارزنده باشد بر اساس عرضه و تقاضا به خريد آن مي پردازيم در غير اينصورت بايد جذابيتي در سهم ايجاد شود تا اين شرکت در سهام آن وارد شود.
بابايي با بيان اينکه " انتظار جالبي نيست که سهامدار عمده به صورت غير واقع به حمايت از سهم برخيزد"، اضافه کرد: اگرقيمت سهمي پايين است بايد براي خريد به قيمتي دست يابد تا براي خريدار جذاب شود.
وي درادامه خبر از درخواست اين شرکت براي برگزاري جلسه اي با مديران صدرا داد و گفت: ما به عنوان يکي از سهامداران صدرا خواستار برگزاري جلسه اي درخصوص ميزان سود و پروژه هاي صدرا شده ايم.
مدير سرمايه گذاري شرکت بيمه ايران با بيان اينکه هنوز زماني براي برگزاري اين جلسه به ما اختصاص داده نشده است، تصريح کرد: آنچه که مسلم است ميزان فروش عملياتي و کاري صدرا افزايش يافته است، اما در سود اين شرکت نسبت به پروژه هاي آن تغييري حاصل نشده است.
وي ادامه داد: تلاش داريم تا درهفته جاري اين جلسه در صدرا برگزار شود.

baradaran
2011/02/28, 20:11
صدرا :
در تحليل قبل عنوان شد حمايت 260 حائز اهميت است ولي با شكسته شدن آن فردا قيمت به مهمترين حمايت برخورد خواهد كرد .
اكنون در نمودار صدرا دو الگوي مثلث متقارن صعودي و همچنين كانال صعودي همزمان ديده ميشود كه با وجود افت قيمت همچنان معتبر ميباشند .
محدوده حمايت 240 به دلايل ذيل بسيار مهم است .
قيمت 240 در برخورد با حمايت بسيار مهم خط روند بلند مدت قرار دارد لازم به ذكر است اين حمايت در يكسال گذشته شكسته نشده است .
همچنين اين حمايت همزمان در كف مثلث و كف كانال صعودي قرار دارد .
بنابراين چنانچه حمايت 240 بطور كامل شكسته شود ضمن اينكه حمايت مهم خط روند يكساله شكسته خواهد شد هر دو الگوي مثلث و كانال صعودي نيز غير معتبر ( faill)خواهد شد .
اكنون RSI نيز به حمايت بسيار مهم خط 30 رسيده است .
البته در قيمت 245 تومان نيز حمايت 61.8 تصحيح فيبوي چهار ماهه قرار دارد .
در صورت شكسته شدن حمايت 240 حمايت مهم بعدي در 220 واقع شده است .

نتيجه : محدوده قيمت 240 تا 245 بسيار مهم است و احتمال اينكه اين حمايت بتواند در مقابل افت قيمت مقاومت كند زياد است ولي چنانچه بطور كامل شكسته شود قيمت وارد منطقه هيجان فروش خواهد شد .
ضمنا در حال حاضر سيگنال خريد و فروش ديده نميشود .

esi_mohammadi
2011/02/28, 20:48
دوستی که فرمودند که صدرا از قواعد تکنیکال پیروی نمی کند در جوابشون باید عرض کنم که رفتار بازار در تکنیکال نهفته هست. هیچ سهمی وجود ندارد که خلاف قواعد تکنیکال رشد یا افت کند . اینو همیشه مد نظر داشته باشید.
اگر سهمی را سیگنال خرید ازش گرفتی و دیدی باز افت نمود ، قبول کن تحلیلت یک جاش اشتباه بوده و یا یک مسئله ای را در تحلیلت منظور نکردی و لاغیر ، عکسش هم صادق هست.
موفق باشید

طيب
2011/02/28, 22:33
دوستی که فرمودند که صدرا از قواعد تکنیکال پیروی نمی کند در جوابشون باید عرض کنم که رفتار بازار در تکنیکال نهفته هست. هیچ سهمی وجود ندارد که خلاف قواعد تکنیکال رشد یا افت کند . اینو همیشه مد نظر داشته باشید.
اگر سهمی را سیگنال خرید ازش گرفتی و دیدی باز افت نمود ، قبول کن تحلیلت یک جاش اشتباه بوده و یا یک مسئله ای را در تحلیلت منظور نکردی و لاغیر ، عکسش هم صادق هست.
موفق باشید
باسلام
دوست عزيز تحليلهاي تكنيكالي نميتوانند دقيق باشند چرا كه نيروي ساطع شده از حركت جوهري بصورت دقيق قابل اندازه گيري نيست اين مبحث كلي است
واما در بازار سرمايه كشورمان با دستكاري قيمتها از طرف صاحبان قدرت تحليلهاي تكنيكالي زير علامت سوال برده ميشوند؟!وچون اقتصاد دستوري اعمال ميشود بازار سرمايه با اخبار تعيين روند پيدا ميكند يعني عدم ثبات اقتصادي
مانع از تحليلهاي علمي يكبعدي خواهدشد والبته منظور در درصد نسبي ان ميباشدوبازهم در بعد واحدي تحليل حتي
در اقتصاد سالم درصدي از خطا وجود دارد.
درنتيجه تلفيقي از تحليلهاي بنيادي وتكنيكال و روانشناسي بازار و جايگاه عملكردي مديران شركتها بايد مد نظر قرار
گيرد.
واما درمورد صدرا 2تا يادگاري خبر ميزارم واز همين الان هم عرض ميكنم دير وزود دارد ولي ................................؟!
1-وام به مبلغ500ميليارد
2-قرادادي خيلي بزرگ

222
2011/02/28, 22:37
صدرا فقط سهامدار جزء و بدون رانت رو به خاک سیاه مینشونه.

Captain Nemo
2011/02/28, 23:06
صدرا سهم تازه کار ها و تازه واردین به این بازار مکاره نیست ....
بهتره این دوستان ازش دوری کنند ....
اگر هم کسی خرید باید دنبال سهامداری باشه نه سهام بازی ....
سوء تفاهم نشه دوست عزیز کلی گفتم روی سخنم با شما نبود .....

کاشف
2011/02/28, 23:09

بورس نیوزیهاگروه تجهیزاتی روبه این روزدراوردن بااون خبردروغشان.

HOLY
2011/03/01, 00:39
این نمودار ،نمودار شاخص بازار دوم هست که در تاپیک شاخصها قراردادم ،علاوه بر اون دیدم چون سهام مهم بازار دوم ،صدرا ،فاراک و آذرآب هست ،بی ارتباط نیست در این تاپیک هم قرار بگیره ......

شاخص بازار دوم

این روزها داغترین بحث موجود پل خلیج فارس هست و البته سهم صدرا و فاراک و ........
بد ندیدم بررسی داشته باشیم برروی شاخص بازار دوم ،میدونیم صدرا و آذرآب و فاراک در بازار دوم قرار دارند(طبق آخرین لیستی که من دیده بودم مربوط به اردیبهشت 89)،اگر احیانا از بازار دوم خارج شدند دوستان لطف کنند به بنده هم اطلاع بدند .......

در هرصورت وضعیت تکنیکال شاخص بازار دوم به قرار زیر هست :

در حال حاضر شاخص بازار دوم عدد 28130 هست ....

همونطور که در دورنمای شاخص دیده میشه،شاخص در کانال صعودی قرارداره و همچنین از باب موج شماری هم در موج 5 از 3 بزرگ هستش که هنوز مقداری تا انتهای موج سوم بزرگ فاصله داره و به نظر میرسه در سقف کانال موج پنچم از موج سوم بزرگ (به عبارتی موج سوم بزرگ) را تکمیل خواهد کرد .

اما وضعیت دقیقتر موج شماری :
موج سوم خودش از 5 موج تشکیل شده که شاخص بازار دوم در موج 5 اون قرار داره و باز موج 5 از 5 موج دیگه تشکیل شده که در حال حاضر ما در موج اصلاحی 4 اون قرار داریم ،هدف موج چهارم همونطور که در تصویر هم دیده میشه
میتونه 23.6%فیبو معادل 27925 واحد ویا 38.2% معادل 27118 واحد باشه (عاملی که باعث میشه مقداری به پایان رسیدن موج 4 در این نسبت شک کنم اینه که به نظر میرسه موج نزولی قبلی 5 موجی بوده و در نتیجه میتونه موج A بوده باشه ،ولی در هرصورت چه اتمام موج 4 که باید بعد اون موج 5 شروع به و چه موج A که باید بعد اون موج B شروع بشه ،در هرصورت موج بعدی صعودی خواهد بود )ولی سوای این بحث که موج چهارم در کدوم نسبت میتونه به پایان برسه 27925 حمایت معتبری برای شاخص بازار دوم محسوب میشه که میتونه عامل تغییر روند نزولی باشه.....

وضعیت RSI رو هم وقتی میبینیم ،مشاهده میکنیم به حمایت خط روند نزدیک هست ......

همچنین موینگ های میان مدت از شاخص حمایت میکنند و از طرفی DI+ , -DI نیز با هم در حال تقاطع میباشند .
علاوه بر موارد بالا مواردی دیگری نظیر واگرایی مثبت در MAOSC یا اشباع از فروش شدن استو نیز وجودداره که ناحیه حدود 28000 واحد را(27925)به عنوان حمایت قوی مطرح میکند ،حال باید به انتظار بنشینیم تا ببینیم این حمایت قوی آیا میتواند جلو ریزش بیشتر شاخص بازار دوم را بگیرد ..................

iced earth
2011/03/01, 07:57
صدرا بالاخره به كف كانال و حمايت معتبر رسيد - قاعدتا بايد در انتهاي نزول سهم باشيم

http://www.sparksun.co.cc/images2/ubz3lvsftokqws5v8j6e.png (http://www.sparksun.co.cc/)

stockbroker68
2011/03/01, 08:59
بوی برگشتن سهم می اید

HOLY
2011/03/01, 13:22
"عدد 27925 حمایت معتبری برای شاخص بازار دوم محسوب میشه که میتونه عامل تغییر روند نزولی باشه."(متن کامل در پست 171 همین تاپیک)

خوب امروز شاخص بازار دوم دقیقا رسید به همون حمایت مدنظر (27923) و از اون پایینتر نرفت ،حالا باید ببینیم فردا میتونه این حمایت عامل برگشت بازار دوم و صدرا و فاراک باشه ............

http://www.sparksun.co.cc/images2/ptcoszvdxdtp896fzvf.png (http://www.sparksun.co.cc/)

کاشف
2011/03/01, 18:16
خوب بعدازاینهمه که یک ساعت ازوقتم راگرفت دیدم که چه جوری روی اعصاب سهامدارجزراه میروند اون ازبورس نیوزدروغ گو که همیشه باخبرهای کزبش زیانهایی ناجوان مردانه به سهامدارجزمیزنندواون ازمدیرعامل صدرا بادروغ پراکنیهایش ومصاحبهایش دیگررمقی براسهامدارنمیماندنکته مهمم اینه که واقعامابایداز زیان یامتضررشدن همدیگرخوشحال شویم یاخودمان راالت دست بورس نیوزواون مدیرعامل دهیم تنها جایی که دیدم به این شایعات هیچ گونه عکس العملی نشان نمدهند همین سایت بودواقعاجای تشکروقدردانی دارد همینجاازکل تیم مدیریت وتک تک اعضای این سایت که به دورازهرگونه تمسخرونمک پاچیدن به زخم همدیگر سپاس گذارم وازهمگی تشکرمیکنم امیدوارم همیشه سلامت وپرسودباشید.

farhad.fathi
2011/03/01, 23:31
من هم از مديران سايت تشكر ميكنم

اميدوارم توي كارشون موفق باشند

HOLY
2011/03/02, 00:34
دوستان عزیز
متاسفانه علیرغم گسترش بازار سرمایه در کشور ،ولی رفتار حرفه ایی در بعضی سایتهای اطلاع رسانی(ونه فرومها) به چشم نمیخوره که یا باید عامل را عامدانه دانست و یا غیر عامدانه و غیر حرفه ایی .
نمونه این موارد به حرکتهای سایت بورس نیوز بر میگرده ،مسائلی که در ارتباط با صدرا این سایت ایجاد کرده برای همه روشن هست(بحث برنده شدن در مناقصه و یا مطلب امروز و ....) و نیاز به بازگویی نیست ولی کلیت موضوع به صدرا ختم نمیشه ،شما اگه مطالب رو مرور کنید میبینید در بازار مثبت همیشه صحبت از بالا رفتن شاخص میکنند و در بازار منفی از تداوم منفی بودن بازار ،این که شخص یا سایتی بیاد امیدواری بده یه سهامدار یا انذار بده از خطرات خیلی خوبه ،منتها به شرطی که پشتش دلایل علمی و حداقل منطقی وجود داشته باشه ،امروز در اون سایت در مقاله ایی اوضاع شاخص 18 هزار واحد و رکود اون دوره رو با وضعیت فعلی مقایسه نموده ونتیجه گرفته که چون اون زمان 4 ماه رکود بوده در حال حاضر هم رکود 4 ماهه خواهیم داشت ،منتها مطلب اینجاست که اون زمان حدود نیمه مهر تا تقریبا ابتدای دی ماه امسال بوده که هرساله بازار به شکل سنتی وارد فاز استراحت میشده ولی وضعیت فعلی ابتدای سال جدید است و چند ماه آینده زمان رونق سنتی بورس میباشد و از طرفی در آن زمان موج از درجه بالاتر بوده که به تبع دوره زمانی طولانی تری نیاز داشته و در حال حاضر موج از درجه پایینتر و طبیعی هست این زمان بسیار کمتر باشه و دلایل دیگر که کلا این مقایسه رو زیر سئوال میبره............،این گونه اطلاع رسانی همونطور که عرض کردم چه عامدانه چه جاهلانه دردی از سهامدار دوا نمیکند که هیچ ، جز ایجاد استرس و دامن زدن بر جو منفی که نتیجه آن تصمیم احساسی سهامداران است بدنبال نخواهد داشت .

در این مورد یاد بیتی از حافظ افتادم :

بر بساط نکته دانان خودفروشی شرط نیست یا سخن دانسته گو ای مرد عاقل یا خموش
از این مطلب بگذریم ،
مطلب بعدی که باید تاسف گذشته را خورد در نوع برخورد سهامداران یا کاربران فرومها با هم خلاصه میشود ،تا جایی که بنده یادم هست در دوره قبل همیشه یا اکثرا جو همدردی و همنوایی ،مساعدت و یاری بین اعضاء فرومها برقرار بود و اگر کسی دچار ضرری میشد دوستان جمله سعی در مساعدت و نشان دادن راه حل و راهنمایی داشتند و حداقل و حداقل این بود که توسط طعنه و کنایه و سخنان لغو موجبات تشدید ناراحتی یا نگرانی همدیگر را ایجاد نمیکردند ولی متاسفانه در حال حاضر این مورد بسیار دیده میشود که این نیز جای گله دارد ،خوشبختانه این سایت تا امروز از این آفت دور بوده و درب این سایت بر پاشنه قدیم میچرخد که بسیار خوشبینم با شناختی که دارم این رویه ادامه دار باشد ،

از دوستان عذرخواهم برای اینکه وقتشون رو گرفتم ،غرضم از بیان این مطالب تشکر دست جمعی از دوستانی بود که همگی کمک کردند تا اینجا حداقل این سایت محل دوستی و همدلی و ایجاد آرامش باشه نه محیط افزاینده ناراحتی و استرس .......

ارادتمند همه عزیزان holy

esi_mohammadi
2011/03/02, 01:21
سلام
من با شما موافقم دوست عزیز
هنوز اتفاقی نیوفتاده که اینقدر سایت بورس نیوز تبلیغ منفی می کنه و با افت چند درصد شاخص کلمه رکود را به کار می برد و اوون سهامداری که به امید کسب بازده ای ، سهمی را خریداری کرده متاسفانه از ترس کلمه رکود با ضرر بخواد از سهمش خارج بشه
فقط چند سهم تاثیر گذار روی شاخص اصلاح کردند که همه چارتیست ها میدونستند که پس از اوون رشد نجومی طبق شکل گیری الگوهای برگشتی نیاز به یک اصلاح وجود دارد و پویایی یک بازار به همین منفی ها هست
به هر حال انتهای سال است و این عرضه ها در نمادهایی که تو این چند ماه رشد خوبی نمودند طبیعی هست که سهامداران شناسایی سود کنند .
اتفاقا به نظره بنده شاخص الان در وضعیت مناسبی قرار دارد و هنوز سیگنالی مبنی بر ریزش مشاهد نشده و حتی واگرایی مخفی صعودی نیز در شاخص دیده میشود . سهامهای گروه خودرو و تجهیزاتی ها در هفته آینده مطمئن باشید جزوه لیدرهای بازار هستند .
موفق و پر سود باشید

کارآمد
2011/03/02, 17:41
متاسفانه امروز صدرا به خط روند صعودی یک ساله خودش نفوذ کرد. لطفا اساتید نظر بدن.
http://www.imageuploadcenter.com/images/h2b1jd6cddomq0gjjhn.jpg

emperor
2011/03/02, 20:26
تحلیل خصدرا
http://boursi.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1050:1389-12-11-16-22-21&catid=51:1389-07-28-08-53-04&Itemid=34

آریو
2011/03/02, 23:46
دوستان عزیز به نظر من این روزها روند حرکتی صدرا کاملا متفاوت از نمودار های تکنیکی و محاسبات بنیادیه ....امیدوارم سهم در محدوده 210 به تعادل برسه صدرا سهمیه که به زیبایی هر چه تمام سقوط میکنه و به زیبایی هر چه تمام صعود ...فکر نکنم تا حالا کسی بدون تجربه سر پایینی صدرا تونسته باشه سربالاییشو تجربه بکنه و لذت ببره ...خاطره تلخ بازدهی منفی 45 درصدی سال گذشته رو فراموش نمیکنم اشتباه من دقیقا زمانی بود که سهمو فروختم....خب از این به بعد باید منتظر خبرهای خوب صدرا باشیم ... خبرهایی در مورد ***جزیره صدرا***...بدهی های صدرا ...تعدیل های دوره ای صدرا ...نباید فراموش بکنیم که یکی از لیدر های اصلی بورس سال 90 گروه پیمان کاریه در کنار تجارت الکترونیک به همراه تک سهم های گروه های مختلف
پیروز و پر سود باشید

Zambrotta
2011/03/03, 13:05
امروز هم ميخوام چندتاازحقايق شركت صدرارو بازگو كنم تا سهامدارن بيشتر با كثافت كاري اينها اشنا بشوند
1-اياميدانيددرحالي كه اعتصام ميگويدما پول نداريم بغير 600ميليون تومن خرج هتل نكا كه براي تفريح خودشون درست كرده درميلاد پيامبرباگرفتن جشن دروزارت كشورفقط100ميليون تومن ناقابل خرج كردند وايا ميدانيد براي دكوراسيون جديددفتر مركزي بالغ بر130ميليون خرج شده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اسنادش موجود ميباشد
2-اياميدانيدبه بهانه بدهكاربودن شركت وبلوكه شدن حساب اصلي شركت تمامي پول هاي واريزي به شركت صدرابه چند حساب دربانك مهرو انصار واريزميشودووارد سيستم اصلي شركت نميشودوهيچ كس نميتونه بفهمدچقدر پول وارد يا هزينه ميشود
3-ايا ميدانيدتمامي وجوه واريزي يه حساب شركت به دلار بوده واين چند وقته فقط از نواسانات قيمت دلار چقدر به نفع شركت بوده است؟
4-اياميدانيدقراردادحسابرسان شركت لغو قراردادشده اندو يه تيم چند نفره از قرارگاه مسول كارهاي مالي شركت شده اندوفقط اين چند نفر از تمامي مسايل مالي شركت وگزارش ها مطلع ميباشند وهمين گزارش اخري كه 4تومن بود توسط اين تيم اماده شد بريد تحقيق كنيد اقاي حيدري كيست واز كجا وارد شركت شده اندبقيه اسامي درگزارش بعدي خواهم گفت
5-ايا ميدانيدتيم مهندسي شركت به مديرعاملي جديدي كه اينطوري دهن اونم بستن درشركت پتروپارس ايرانيان كار ميكنند وبيشتر قراردادها به اين شركت محول شده واينطوري سود اصلي شركت را مخفي كرده اند
6-اياميدانيد سود 4تومن كه اينها اعلام كردندفقط مربوط به خودشركت اصلي ميباشدوگزارش تلفيقي نيست وهروقت كه خودشون دلشون بخوادميتونندميتوند با هررقمي گزارش تلفيقي بدهند
7-ايا ميدانيد با پيش كشيدن پروزه پل خليج فارس كه درمقابل پروژه هاي پارس جنوبي عددي نيست توانستندذهن همه را منحرف كنند ديگر هيچ كس از فازهاي 17-18-13-14 وغيره سوالي نميپرسد كه چقدر پيش پرداخت بيشتر تو اين چند وقته گرفته اند وصداشودرنياوردن
7-من اين مطالب را باوجود اينكه مديريت شركت اصلا دوست نداردكسي بداندو دنبال كسي كه اطلاع رساني ميكند ميگردد دراختيار شما گذاشتم كه اگر به سازمان بازرسي يادفتر اقاي مشايي ويامقام بالاتردسترسي داريد به اطلاع انها برسانيد تا شايد بتوانيم ازدزدي بيشتر اين اقايان جلوگيري كنيم وگرنه بازهم باگرفتن پروژه هاي بعدي وگذشت يه سال ديگه بازهم ميگويند ما سود نكرديم

طيب
2011/03/03, 13:24
باسلام
نوشته شده توسط جناب حجم معاملات دوست عريرم در بوركس
صدرا :
سهمی نوسانی با حاشیه خیلی خیلی زیاد .
حاشیه این سهم روند این سهم رو ایجاد می کنه !

دوست دارم نظر خودم رو در مورد این سهم بگم ولی می ترسم اشتباه کنم و موجب زیان به دیگران شود .
پس دوستان لطفا مطالب من رو در حد یک دیدگاه بهش نگاه کنید .

امروز چهار شنبه 12 اسفند و قیمت صدرا 230 تومان با صف فروش

ریزش دو حالت داره ( همچون صعود ) :
1) جوی
2) بنیادی
به نظر شما ریزش صدرا جوی می باشد یا بنیادی ؟

از نظر من ریزش فعلی صدرا کاملا جوی می باشد .
در صورتی که مشکل بنیادی پیش می آمد هم گروهی های این شرکت مثل این شرکت روند کاملا نزولی می گرفتن و صف فروش می شدن .

مشکل اصلی صدرا : سهامداران فولادین می باشد .
با توجه به گذشته این سهم سهامداران این سهم حاضر به خارج شدن از این سهم نیستن .
یکبار جناب قدیانی دو روش برای خارج کردن سهامدار از یک سهم رو معرفی کردن :
1) بلند کردن نوسان
2) درجا زدن سهم در یک نقطه
مرحله اول ( درجا زدن ) که من خودم قیمت ارزشی بهش می گم در چند ماه گذشته نجام شد ( محدوده نوسان هم بیشتر در 240 الی 280 بود )
حالا مرحله دوم ( بلند کردن نوسان ) که من به این مرحله تیر خلاص می گم .( که الان در این محدوده می باشم .)
مرحله تیر خلاص زمانی انجام می شود که سهامداران از یک سهم خسته شدن و با ایجاد یک جو شدید منفی سهم رو از بازار جمع می کنن .
در این مرحله رو به پایین سهم رو جمع نمی کن تا جو منفی تشدید بشه و در یک نقطه به عنوان منجی بازیگر سهم وارد می شود و سهم رو جمع می کند ( به عنوان حمایت ) بعد سهم رو رو به بالا می کنه و رو به بالا هرچی می یاد می خره ( البته چند روزی در محدوده کف قیمتی خرید می کنه ) .
با این روش کسانی که ترس جو شدید منفی رو دیدن تا به مایع مایع می رسن قید سود از این سهم رو می زنن و خارج می شود و.....

یک توصیه از روی تجربه : کسانی که تا الان نفروختن دیگه نفروش ! این همه که صبر کرن 1 ماه هم صبر نکنن .

HOLY
2011/03/04, 22:02
اما در ارتباط با صدرا حرف و حدیث این روزها زیاد شده ،با مسائلی که روی این سهم پیش آوردند(همونطور که دوستمون طیب در پست قبل هم از قول دروست دیگری اشاره کردند) مسائل به نوعی ترساندن سهامدار یا شاید زهره چشم گرفتن از سهامدار تبدیل شده است ،در ارتباط با این سهم اگر بخواهیم بررسی جدیدی داشته باشیم به اعتقاد من شاید بررسی زمانی بد نباشه چون در ارتباط با تارگتهای زمانی این سهم کمتر صحبت شده است .
(توجه :این بررسی به اعتقاد من تا زمانی که قیمت بالاتر از 207 میباشد معتبر است(و حداکثر تا 200 تومن)
و احیانا اگر نزول بیش از این اتفاق افتاد مجددا باید سهم بررسی شود )

بنابر این تصمیم گرفتم از باب زمان اونو بررسی کنم ،اما قبل از این بررسی یک نمودار در تایم فریم هفتگی رو با هم ببینیم :

http://www.sparksun.co.cc/images2/te4tizrp7gn58hiuhi93.png (http://www.sparksun.co.cc/)

همونطور که میبینیم خط روند صعودی دراز مدت اصلی ما کماکان شکسته نشده (گرچه برای افزایش اعتبار
خط روند حداقل نیاز به سه نقطه داریم اما چون خطی موازی با خطی که دو سقف را به هم متصل میکند دقیقا از همین دونقطه عبور میکند ) و ایجاد کانال نموده است ،اما علاوه برآن مجموع عوامل زیر به حمایت سطح 220-214 کمک میکند:
1-کف کانال صعودی
2-خط حمایت افقی
3-فیبو ریتریسمنت 88.6%
4- در این سطح RSI هفتگی به حمایت روند میرسد
و البته واگرایی مثبت و اشباء از فروش و ..... نیز وجود دارد.

اما از بابت تحلیل زمانی به تصویر زیر عنایت کنید :

http://www.sparksun.co.cc/images2/5em5h7e6mnrjz3l7yw7h.png (http://www.sparksun.co.cc/)

همانطور که در تصویر مشهود است از دوباب تحلیل زمانی انجام شد،
اول برمبنای TCR و ATP :
این مورد کف زمانی را در روز سوم تا هفتم مارس نمایش میدهد و در صورت عبور از این تاریخ 11 مارس
ومجموعا 3 تا 11 مارس زمان مناسبی به عنوان کف سهم میتواند مطرح باشد.

دوم بر مبنای Time Band :
همانطور که تمام دوستان بهتر از من اطلاع دارند تایم بند بر خلاف ظاهر ساده ایی که دارد بررسی زمانبری است اما به اعتقاد من ارزش وقتی که برای این بررسی گذاشته میشود را دارد و بررسی بسیار موثقی است،
اما در بررسی تایم بند نیز همانطور که در تصویر مشهود است دوره 3تا 11 مارس برای برگشت سهم مشخص شده است .

خلاصه : سهم حمایت معتبری در ناحیه 220 تا 214 تومن داراست و برای اینکه این حمایت شکسته شود
باید قیمت 3% نیز از این حمایت افت نماید (حدود 207 تومن) و علاوه بر آن در بررسی زمانی کف سهم به نظر میرسد تاریخ 3تا 7 مارس(یا 3تا 11مارس)باشد.

با آرزوی توفیق برای دوستان سهامدار صدرا

امپراتور7
2011/03/04, 23:49
فکر میکنم خرید صدرا تو گره دوم خالی از لطف نباشه البته نظر من بود ممکنه زود تر برگرده

stockbroker68
2011/03/04, 23:49
هولی جان
آفرین
چه تحلیل کاملی
از خواندنش لذت بردم

HOLY
2011/03/04, 23:51
هولی جان
آفرین
چه تحلیل کاملی
از خواندنش لذت بردم

ارادتمندم دوست گرامی

گرگین خان
2011/03/04, 23:58
سلام رفقا
فردا احتمال داره حجم بره بالا
درصورت تحقیق این فرضیه،بی محابا خریدارم.

پ.ن:من ازسود این صدرا یک هلی کوپتر میخوام ولاغیر...

Captain Nemo
2011/03/05, 00:19
سلام رفقا
فردا احتمال داره حجم بره بالا
درصورت تحقیق این فرضیه،بی محابا خریدارم.

پ.ن:من ازسود این صدرا یک هلی کوپتر میخوام ولاغیر...
سلام بر گرگین خان بزرگ
آقا بزودی موتورسیکلتهای با حجم بالا و هواپیمای سبک هم آزاد میشه که از ما بهترون بخرن و عشق کنن باهاش
در مورد هلی کوپتر شما هم امیدوارم به ایرباس آ-380 تبدیل بشه تو صدرا ....
صدرا هم به ما تا شب عید پول یه لپ تاپ بده بریم بخریم راضی هستیم سود
مجمعشو میدیم یه سوناتا 2011 سفید 6 سیلندر میخریم ..... :dasdas:
گرگین عزیز بیشتر بنویس لطفا
خیلی ارادتمندم :by:

مسلم
2011/03/05, 00:20
فکر میکنم خرید صدرا تو گره دوم خالی از لطف نباشه البته نظر من بود ممکنه زود تر برگرده

سلام دوست عزیز اگه دلیلی هم دارید خوشحال میشیم بیان کنید...

گرگین خان
2011/03/05, 00:29
سلام بر گرگین خان بزرگ
آقا بزودی موتورسیکلتهای با حجم بالا و هواپیمای سبک هم آزاد میشه که از ما بهترون بخرن و عشق کنن باهاش
در مورد هلی کوپتر شما هم امیدوارم به ایرباس آ-380 تبدیل بشه تو صدرا ....
صدرا هم به ما تا شب عید پول یه لپ تاپ بده بریم بخریم راضی هستیم سود
مجمعشو میدیم یه سوناتا 2011 سفید 6 سیلندر میخریم ..... :dasdas:
گرگین عزیز بیشتر بنویس لطفا
خیلی ارادتمندم :by:
عرض ارادت خالصانه خدمت دوست بزرگوار خودم
کاپیتان گرامی،بنده پست بانک هایم را بالای 1000خالی کرده وتبدیل به صدرای 297تومنی کردم.(شق القمر کردم)
سبد بنده تقریبا 95%تجهیزاتی است
بنده اعتقاد کاملی به گروه تجهیزاتی برای سال اتی دارم.
اینبار هم قصد سهامداری بروی صدرا را دارم.
نمودار صدرایه چیز تو مایه های باقلوای ترکیه ای هستش رفیق!

Captain Nemo
2011/03/05, 00:42
عرض ارادت خالصانه خدمت دوست بزرگوار خودم
کاپیتان گرامی،بنده پست بانک هایم را بالای 1000خالی کرده وتبدیل به صدرای 297تومنی کردم.(شق القمر کردم)
سبد بنده تقریبا 95%تجهیزاتی است
بنده اعتقاد کاملی به گروه تجهیزاتی برای سال اتی دارم.
اینبار هم قصد سهامداری بروی صدرا را دارم.
نمودار صدرایه چیز تو مایه های باقلوای ترکیه ای هستش رفیق!
گرگین عزیز شما هم سرورید و هم استاد ما
به هر حال بورس ما از این بازیهای کثیف زیاد داره
بنده تازه کار حقیر هم اعتقاد دارم سال آینده گروه پیشرو تجهیزاتیها هستند
امیدوارم که هلی کوپتر خریدید ما رو هم سوارش کنید اگر چه من عاشق تامکت ( اف-14 ) هستم .
به امید روزهای خوب برای همگی
موفق باشید .....

arman22
2011/03/05, 08:46
صدرا تا قبل از عید با یه بحثی که یک ریال رو سود امسالش نمیزاره جمع میشه و احتمال زیاد تا 270 الی 280 ببرند. اما این بحث به ارزش ذاتی شرکت بر می گرده که **گفتنش را الان جایز نمی دونم** ، صدرا میتونسته از پروژه خشت و سلمان سود خوبی بسازه اما بقول خودشون کارفرما پول نداره به ما بده ما هم سود شناسایی نکردیم بنابراین زیانشو آوردیم. بحث هزینه مالی هم که هست. اما نکته ای که شرکت قراره تا قبل از سال 89 به بورس اعلام کنه فقط ارزش ذاتی صدرا را بالا میبره و میتونه در آینده از مالیات و عوارض گمرکی تجهیزات وارداتی از خارج موثر باشه نه سود امسال یا حتی سود سال 90، خوشبینانه ترین حالت اینه که صدرا بتونه کلایم پروژه های خشت و سلمان را بگیره اما گمان نکنم کارفرما پولشو بده، در مجموعه سهم با این 2500 میلیارد تومان قرارداد تا سال 91 یا 92 همینه که هست ، مگه اینکه بتونه 2500 را به 10 میلیاردی برسونه که قولش را دادند. خاتم تمامی سعی خودشو داره میکنه به صدرا تا سال 91پنج هزار میلیارد تومان قرارداد جدید بده که با این اوصاف میشه گفت سود تقسیمی شرکت رشد میکنه و همه بدهیها و ... را پرداخت و اونجا صدرا ارزشش خیلی 3000 تومانه‎

کاشف
2011/03/05, 12:09
نمابورس، بازار سرمایه_ وضعیت نامناسب سهام شرکت "صنعتی دریایی ایران " (صدرا) به خصوص پس از ارسال پیش بینی بودجه سال 1390 _ که با افت قیمتی حدود 30 درصدی ظرف 20 روز گذشته مواجه شده است_ برخی سهامداران این شرکت را بر آن داشته تا با ارسال نامه ای به ریاست سازمان بورس و اوراق بهادار گلایه عمیق خود را از روند اطلاع رسانی شرکت ابراز دارند. سایت خبری تحلیلی نمابورس بدون دخل و تصرف در نامه، متن آن را به همراه اصل نامه و امضا سهامداران منتشر می کند.

سهامداران قصد ارسال این نامه به نهادهای دیگر را نیز دارند.

بسمه تعالی

ریاست محترم سازمان بورس و اوراق بهادار جناب آقای دکتر صالح آبادی

با عرض سلام و خسته نباشید

احتراماً اینجانبان جمعی از سهامداران مغبون و نا امید شرکت صنعتی دریایی صدرا که طی مدت مدیدی سهامداری و دلخوش کردن به وعده های گوناگون و رنگارنگ مدیران شرکت که در مجامع و چه در مصاحبه های رسمی با ارباب جراید که همواره نوید آینده روشن و سود آور را ترسیم می کردند اقدام به نگهداری و سهامداری نموده ایم. حال پس از گذشت مدت زمان طولانی از این مواعید هیچکدام از آنها نه تنها رنگ واقعیت به خود نگرفته بلکه موجب ایجاد جو نا امیدی و بدبینی نسبت به بازار بورس ایران و شرکت صدرا نموده است و بر خلاف انتظار همگان که با گرفتن قراردادهای بزرگ به آینده شرکت امیدوار شده بودند همچنان شاهد افزایش هزینه ها شرکت و ارسال صورت های مالی متناقض به سازمان بورس و سهامداران تضاد آشکار کلام و نوشتار مدیران شرکت که دارای سندیت رسمی می باشد بوده ایم. در یک سال گذشته این جریان بیش از یکسال است که توسط سهامداران به بورس و نهادهای نظارتی آن منتقل شده و پیگیر شفافیت شرکت و روشن شدن وضعیت دامنه نوسانات شدید قیمتی سهم بوده ایم و متاسفانه در کنار سکوت مجموعه نظارتی سازمان که تنها ملجاء و پناهگاه سهامداران جزء می باشد. شرکت همچنان به روند ابهام زایی و عدم شفافیت صورت های مالی خود از جمله افزایش شدید هزینه های شرکت و کاهش دامنه سود مبادرت نموده است و سهامداران را همچنان به دیدگاه دراز مدت ( نسبت به سهم) دعوت می نماید.

حال این آینده روشن کی تحقق می یابد الله و اعلم که گویا قرار نیست به عمر ما سهامداران فعلی قد دهد چرا که بیش از دو مجمع است که این حرف ها را می شنویم و پیش بینی سال آینده هم، همچنان در سایه ابهام می باشد.

حال از آن مقام محترم خواهشمند است با توجه به مسئولیت های شرعی و انسانی حضرتعالی پیگیر حقوق حقه ما سهامداران جزء صدرا باشید.

stockbroker68
2011/03/05, 12:11
رفتار سهامدار صدرا بسیار جالب و عجیب است معمولا با هرروز منفی خوردن سهم برای روز بعد باید صف خرید افت کند زیرا بعضی در قیمت های پائین تر حاضر به فروش نیستند. اما در مورد صدرا اینطور نیست روز بعد همان تعداد قبلی صف فروش تشکیل میشود
این دو حالت دارد یا سهامداران صدرا واقعا از مرحله پرت هستند و بدون هیچ برنامه ای از صف خرید به صف فروش می روند یا صف فروش به مقدار زیاد قلابی است و برای ترساندن سهامداران خرد می باشد

Zambrotta
2011/03/05, 12:15
*خبرمهم و فوري*

درحال حاضرگروهي ازکارشناسان دادگستري دردفترصدراحضورپيداکرده اندواموال و دارايي هاي صدراراجهت فروش موردارزيابي قرارميدهند

HOLY
2011/03/05, 12:52
*خبرمهم و فوري*

درحال حاضرگروهي ازکارشناسان دادگستري دردفترصدراحضورپيداکرده اندواموال و دارايي هاي صدراراجهت فروش موردارزيابي قرارميدهند

دوست من
تاریخ استمهال بدهی انتهای اردیبهشت ماه هست ،که تا اون موقع قطعا مشکل حل خواهد شد و برفرض محال اگر این اتفاق نیوفتد(که باز هم تاکید میکنم بسیار بعید است) مشکل با پرداخت جریمه حل میشود ،همان جریمه ایی که که درصورتهای مالی لحاظ شده و در اصل اگر جیب سهامداران پرداخت شود باز صدرا سود 4 تومنی بدون درنظر گرفتن سود تلفیقی خواهد داشت ،فرض بفرمایید این مسائل هم نبوده و اتفاق نیوفتد ،بعد از آن تازه باید دادگاه برگزار شود ،بعد از دادگاه که قطعا بسیار طولانی خواهد بود برفرض اگر صدرا محکوم شود فرصت تجدید نظر میدهند و بعد از آن باز .......... درنهایت بعد از این همه اما و اگر آنگاه اگر دادگاه تشخیص بدهد به این مراحل میرسیم ،نه امروز .............
البته من به هیچ عنوان اطلاعات فاندا ندارم و اساتید این فن باید نظر بدهند ولی حداقل چیزی که به ذهن من میرسد این است .......
به نظر میرسد عده ایی مشغول ایجاد رعب و وحشت برای سهامداران باشند و سهامداران را هم ناخواسته تحت تاثیر قرار میگیرند ،به اعتقاد من در این مرحله آرامش و دوری از تنش مهمترین چیزیست که هم سهم هم سهامداران نیازدارند ......
موفق باشی دوست من

بنان
2011/03/05, 13:00
رفتار سهامدار صدرا بسیار جالب و عجیب است معمولا با هرروز منفی خوردن سهم برای روز بعد باید صف خرید افت کند زیرا بعضی در قیمت های پائین تر حاضر به فروش نیستند. اما در مورد صدرا اینطور نیست روز بعد همان تعداد قبلی صف فروش تشکیل میشود
این دو حالت دارد یا سهامداران صدرا واقعا از مرحله پرت هستند و بدون هیچ برنامه ای از صف خرید به صف فروش می روند یا صف فروش به مقدار زیاد قلابی است و برای ترساندن سهامداران خرد می باشد
كاملا درسته آقاي استوك بروكر اميدوارم اين صف بقول شما قلابي باشه چون اگر غير از اين باشه نشان از نبودن هيچ استراژي براي خريد سهام توسط سهامداران ميباشد چون با از دست دادن سهمامشون در واقع 30درصد زيان براي خودشون تثبيت ميكنند ودرست كساني كه اين روزها خريد ميكنند در واقع بهترين استرتژي را براي خريد دارن چون اگر سهامدار صدرا هستند با خريد روي اين قيمتها ميانگين قيمتشان را پايين آورده و در صورت برگشت قطعا زودتر به سود ميرسند

Zambrotta
2011/03/05, 13:05
دوست من
تاریخ استمهال بدهی انتهای اردیبهشت ماه هست ،که تا اون موقع قطعا مشکل حل خواهد شد و برفرض محال اگر این اتفاق نیوفتد(که باز هم تاکید میکنم بسیار بعید است) مشکل با پرداخت جریمه حل میشود ،همان جریمه ایی که که درصورتهای مالی لحاظ شده و در اصل اگر جیب سهامداران پرداخت شود باز صدرا سود 4 تومنی بدون درنظر گرفتن سود تلفیقی خواهد داشت ،فرض بفرمایید این مسائل هم نبوده و اتفاق نیوفتد ،بعد از آن تازه باید دادگاه برگزار شود ،بعد از دادگاه که قطعا بسیار طولانی خواهد بود برفرض اگر صدرا محکوم شود فرصت تجدید نظر میدهند و بعد از آن باز .......... درنهایت بعد از این همه اما و اگر آنگاه اگر دادگاه تشخیص بدهد به این مراحل میرسیم ،نه امروز .............
البته من به هیچ عنوان اطلاعات فاندا ندارم و اساتید این فن باید نظر بدهند ولی حداقل چیزی که به ذهن من میرسد این است .......
به نظر میرسد عده ایی مشغول ایجاد رعب و وحشت برای سهامداران باشند و سهامداران را هم ناخواسته تحت تاثیر قرار میگیرند ،به اعتقاد من در این مرحله آرامش و دوری از تنش مهمترین چیزیست که هم سهم هم سهامداران نیازدارند ......
موفق باشی دوست من

جناب holy عزیز من شایعه ایی که به شدت در بازار پیچیده بود را در سایت ارسال کردم

HOLY
2011/03/05, 13:10
جناب holy عزیز من شایعه ایی که به شدت در بازار پیچیده بود را در سایت ارسال کردم

متوجه شدم دوست عزیز ،بنده هم خدایی نکرده جسارت نکردم ،سعی کردم چیزی که به ذهنم میرسه در پاسخ به همون شایعه عرض کنم ،بنده برای شما احترام زیادی قائل هستم ......

arman22
2011/03/05, 13:34
آیا میدانید که پروژه خشت هر سهمی 15 تومان سودشو کم کرده، این افزایش هزینه به چه دلیل اتفاق می افته، آیا تقصیر کارفرماست یا خود مهندسی صدرا عیب داره به هر حال هر چه سریعتر باید شرکت در موردش به سهامدارا پاسخگو باشه

مسلم
2011/03/05, 13:54
دوست من
موفق باشی دوست من

جناب holy عزیز
دقیقا همینطور است
اینها فقط می خواهند صف را سنگین کنند بخصوص که سهم به نقطه حساسی از لحاظ تکنیکالی رسیده
با شکسته شدن این حمایت قصد دارند در کمترین قیمت ممکن سوار شوند
من تا قبل از انتشار این خبر به این جملاتی که نوشتم اعتقاد نداشتم! اما با این حرکت دستشان کاملا رو شد.
فردا حمایت قوی سهم هست RSI در بهترین نقطه برای برگشت سهم قرار میگیرد و نظر من این هست که به طور طبیعی سهم در این قیمت باید نوسانات مثبتی داشته باشد! بببینیم با این خبر کذایی میتوانند روند سهم را عوض کنند یا نه...

آریو
2011/03/05, 13:59
آیا میدانید که پروژه خشت هر سهمی 15 تومان سودشو کم کرده، این افزایش هزینه به چه دلیل اتفاق می افته، آیا تقصیر کارفرماست یا خود مهندسی صدرا عیب داره به هر حال هر چه سریعتر باید شرکت در موردش به سهامدارا پاسخگو باشه

ارمان جان قبل از هر چیز پیوستنت به جمع ما رو بهت تبریک میگم .... امیدوار از تحلیل های نابتون بیشتر استفاده بکنیم.... همونطور که در نوشته قبلی هم اشاره کردید و هم در این تاپیک صورت های مالی صدرا پنهان کاری های زیادی داره.. امیدوارم در اینده نزدیک خبر های خوبی ازش در بیاد که بهش اشاره کردی... احساس میکنم که حداقل برای مدتی باید بی خیال این سهم شهم و انرژِی باقیمونده رو رو بقیه بازار بذارم...

مهراز
2011/03/05, 14:58
از صدرا بگیم و بگید ولی جون هر کی میپرستین بدور از رویا پردازی و خالی بندی . نمیدون 4000ت و 20000 ت و بابام سردار تو صدراست و دادشم مهندس صدراست نباشه تا کسی نفرینتون نکنه .

سلام دوست عزیز صدرا باعپ ازبین رفتن سود مابقی سهام در سبد سهام هم شده و خیلی ها رو واقعا زمین زده
صحبتی که با آقای هلالات و آقای کدیور شد رو خلا صه میگم شاید تو تصمیم گیری کمکتون کنه:
نظر آقای کدیور اینه که(شرکتهای پیمانکاری رو نمیشه براحتی تحلیل بنیادی کرد )حالا صدرا که این همه حاشیه داره رو خودتون نتیجه بگیرید. سهم در این حدودی که هست ارزنده است ولی با توجه به ناامیدی خریداران و جو منفی روی این سهم امکان داره حتی تا 1600 هم بیاد پایین پس اگه سهم رو دارید به این امید که جو بازار بشکنه می تونید نگهش دارید ولی اگه میخواهید خرید کنید بهتره سهم دیگه ای مثل حفاری رو انتخاب کنید چون به کف قیمت رسیده بود.

Zambrotta
2011/03/06, 08:55
ساخت یک طرح جدید پتروشیمی به...
اختصاصی پانا نیوز ؛۱۳۸۹/۱۲/۱۴
ساخت یک طرح جدید پتروشیمی به قرارگاه خاتم الانبیا واگذار شد 08:50

شرکت ملی صنایع پتروشیمی ساخت بخشی از خط لوله اتیلن غرب را به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) واگذار کرد.

به گزارش خبرنگار پانا نیوز، همزمان با واگذاری ساخت خط لوله اتیلن مرکز به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) بخشی از خط لوله اتیلن غرب هم به این مجموعه واگذار شده است.

بر این اساس قرارداد ساخت انشعابی از خط لوله اتیلن غرب به مجتمع پتروشیمی ایلام به طول تقریبی 1278 کیلومتر و به قطر هشت اینچ با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا امضا شده است.

این قرارداد به صورت epc به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا محول شده است ضمن آنکه هنوز میزان سرمایه گذاری برای اجرای این طرح پتروشیمی توسط مسئولان شرکت ملی صنایع پتروشیمی اعلام نشده است.

سردار رستم قاسمی فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا پیشتر از واگذاری قرارداد ساخت خط لوله پتروشیمی اتیلن مرکز به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا خبر داده و گفته بود: ارزش تقریبی قرارداد ساخت خط لوله اتیلن مرکز حدود 500 میلیارد تومان (500 میلیون دلار) برآورد می شود.

با توافق بین شرکت ملی صنایع پتروشیمی و قرارگاه خاتم الانبیا، قرارداد ساخت این خط لوله اتیلنی به صورت epccf شامل مهندسی، تدارکات، نصب، راه اندازی و تامین منابع مالی امضا شده است.

پیش بینی می شود با بهره برداری نهایی از خط لوله اتیلن غرب و ساخت 11 مجتمع پتروشیمی در مسیر این خط لوله در مجموع بیش از سه میلیون و 500 تن به ظرفیت تولید محصولات پتروشیمیایی ایران افزوده شود.

خوراک پتروشیمیهای مسیر خط لوله اتیلن غرب در فاز اول از طریق پتروشیمی کاویان (الفین 11) به ظرفیت 2 میلیون و 180 هزار تن و پتروشیمی مروارید با تولید یک میلیون و 50 هزار تن اتیلن در سال تامین شود.

بر اساس اعلام مسئولان شرکت ملی صنایع پتروشیمی فاز اول و دوم خط لوله اتیلن غرب از عسلویه تا منطقه ویزه اقتصادی پتروشیمی (ماهشهر) و سپس تا کرمانشاه شهریور ماه سال آینده در مدار بهره برداری قرار خواهد گرفت.

از سوی دیگر در مطالعات جدیدی که برای ساخت خط لوله اتیلن غرب به عنوان یکی از بزرگترین خطوط لوله پتروشیمیایی جهان انجام گرفته است ظرفیت خط لوله به 3.5 میلیون تن در سال افزایش یافته است.

آقايون صدراتواين پروژه حضورنداردهاشايعه نسازيديک وقت که چماق بالاسربراي تکذيب وايستاده

FENCER
2011/03/06, 09:13
اما در ارتباط با صدرا حرف و حدیث این روزها زیاد شده .......
(توجه :این بررسی به اعتقاد من تا زمانی که قیمت بالاتر از 207 میباشد معتبر است.....

خلاصه : سهم حمایت معتبری در ناحیه 220 تا 214 تومن داراست و برای اینکه این حمایت شکسته شود
باید قیمت 3% نیز از این حمایت افت نماید (حدود 207 تومن) و علاوه بر آن در بررسی زمانی کف سهم به نظر میرسد تاریخ 3تا 7 مارس(یا 3تا 11مارس)باشد.

اینجاست که سره از ناسره تشخیص داده میشه ، تو هر سایتی پا میذاشتی همه معتقد به ریزش تا 170 بودند
اما تنها کسی که برگشت اونو کامل ودقیق تحلیل کرد دکتر خودمون بود . ایراد کار اونجانست که اکثریت با تعصب
و بدون منطق و گاه تعلیمات اشتباهی که در تکنیکال دارند اصرار بر خطای خود میکنند. همیشه زمان بهترین
قاضی بوده و هست.

دکتر جون واقعا" دمت گرم

Zambrotta
2011/03/06, 09:16
خب صدرا همانطور که قبلا بارها گفته بودم متعادل شد . نظر من اینه صدرا 200 رو نخواهد دید و هدفش بین 577 الی 630 هست در 6 الی 8 ماه اتی.

الانم حرکتش رو به سمت 380 اغاز میکنه و سپس مدتی اصلاح میشه ؛ احتمالا تا 320 و دوباره میره بالا و به سمت عدد گفته شده .

فراموش نکنیم صدرا از زمانی که 200 بود از نظر بنیادی حداقل فاصله زیادی گرفته .

امروز بنده اولین پله از صدرا رو خریدم .

http://www.bourex.com/files/untitled_726.gif

stockbroker68
2011/03/06, 09:24
آفرین هولی
هم زمان برگشت را درست زدید و هم قیمت آن را
حال اگر زحمت نیست تارگت کوتاه و بلند را هم زحمت بکشید

Zambrotta
2011/03/06, 09:31
من از دوستان معذرت میخوام پست استاد Holy رااصلا ندیده بودم شرمنده

FENCER
2011/03/06, 09:32
ایشالا تا آخر وقت هم قیمت پایانی مرتب میشه ، صدرا حد وسط نداره هیچوقت
پس منتظر صعود سریعش هستیم .

FENCER
2011/03/06, 09:36
*خبرمهم و فوري*

من از دوستان معذرت میخوام پست استاد Holy رااصلا ندیده بودم شرمنده

به دل نگیری اما ظاهرا" شما به ندیده ها بیشتر از حقایق اعتقاد داری!!!!!

HOLY
2011/03/06, 09:40
درود بر برادر عزیزم فرهاد که منو همیشه شرمنده محبتهاش کرده ،
دورود بر استاک عزیز ،به چشم به امید خدا تا شب سعی میکنم چند خطی بنویسم ،البته اگه نظر حقیر ارزش مطالعه بزرگانی چون شما و سایر دوستان رو داشته باشه.
درود بر جناب زامبروتای عزیز و ممنون از اطلاع رسانیتون ،خوشحالم که عزیزی دیگه هم این نظر رو داشتند......
درود بر جناب احدی وسپاسگزارم ،خواهش میکنم از اون دید نگاه نکنید ،جنای زامبروتا زحمت کشیدند و از ایشون ممنونم ،از شما هم بسیار سپاسگزارم که حقیر رو قابل دونستید.
فعلا با اجازتون فقط یک جمله دیگه عرض کنم.

بسیار خوشحالم برای تمام سهامداران مظلوم صدرا ،امیدوارم همه به سودی که شایستگیشو دارن برسند.

ارادتمند جملگی دوستان

کاشف
2011/03/06, 09:54
Holy جان سلام
واقعاازجناب عالی سپاس گذارم بابت تمام زحماتی که میکشی امیدوارم همیشه سالم وسلامت وپرسودباشی .

HOLY
2011/03/06, 10:16
Holy جان سلام
واقعاازجناب عالی سپاس گذارم بابت تمام زحماتی که میکشی امیدوارم همیشه سالم وسلامت وپرسودباشی .
سلام کاشف عزیز
شما بسیار بربنده محبت دارید ،داشتن دوستان خوبی چون شما برای بنده افتخارست.....

eleyot
2011/03/06, 11:19
با 23 درصد ضرر ردش كردم رفت .نهايتش ميخواد بشه 250 .تو تجهيزاتيا فقط رمبنا

nader
2011/03/06, 11:25

اول سلام
دوم خوش آمدید
سوم اینا در یک گروهن مطمئن باش اگه صدرا نره بالا ،مپنا هم نمیره
چهارم متاسفم از این که ضرر کردین
پنجم برای این حرفتون اگه دلیل دارین بیان کنین اون موقع دیگران به نوشته هاتون بیشتر اعتماد میکنن
ششم موفق باشی

FENCER
2011/03/06, 11:30

اول سلام
دوم خوش آمدید
سوم اینا در یک گروهن مطمئن باش اگه صدرا نره بالا ،مپنا هم نمیره
چهارم متاسفم از این که ضرر کردین
پنجم برای این حرفتون اگه دلیل دارین بیان کنین اون موقع دیگران به نوشته هاتون بیشتر اعتماد میکنن
ششم موفق باشی

این الیوت اگه زنده بووووووود.........................

(حجت)
2011/03/06, 11:39
سلام به همه
بنده هم برای دوستان سهامدار صدرا متاسفم، امیدوارم حرف بنده درست نباشه، اما میتونه این برگشت یک پول بک باشه در موج نزولی بزرگ به خط گردن سر وشانه. از صمیم قلب دعا میکنم، کف کانال باشه و یک استارت برای موج صعودی.

pani
2011/03/06, 11:41
سلام دوستان مطلب زیر را در تاریخ 9/12 در تاپیک بررسی تکنیکالی ... زده بودم:

نوشته اصلی توسط pani
دیشب تو وبلاگم در مورد صدرا یه توضیحی نوشته بودم که امروز نصفش تحقق پیدا کرد
http://panimirzamohamadi.persianblog.ir/

در مورد تشکیل کندل 8دیمارک در صدرا و در معاملات دیروز نوشته بودم و گفته بودم امروز کندل 9 واسه سهم خیلی حساسه
بسیاری مواقع سهم با تشکیل کندل 9 دیمارک برمیگرده و یا حجم معاملات با تشکیل این کندل افزایش محسوسی پیدا میکنه.
امروز حجم معاملات افزایش چشمگیری داشت ولی هنوز سهم برنگشته
در دیمارک از 9 تا 13 را برگشت سهم در نظر میگیرند و در کندل سیزدهم برگشت بسیار قطعیست.مگر در شرایطی که سهم در هیجان خرید و فروش خیلی بالایی قرار داشته باشه
امروز تشکیل کندل نهم بود باید ببینیم صدرا در 4 روز اینده با دیمارک چه کار میکنه.
فقط اینو اضافه کنم که خیلی مواقع سهم با تشکیل کندل سیزدهم برمیگرده یه نمونه عینی که خودم با تشکیل کندل سیزدهم معامله کردم.بیمه دی در قیمت 170 تومان بود که سهم عالی برگشت.

دوستان همانگونه که قبلا گفته بودم امروز صدرا با تشکیل کندل 13 دیمارک برگشت

eleyot
2011/03/06, 11:48
با سلام و ممنون از خوشامد گوييتون به نظر من صدرا سهم بي حساب كتابيه و با تحليل از اين جور چيزا نميشه بررسيش كرد حقوقيا توش دخل و تصرف دارن و هر كاري دلشون ميخواد باهاش ميكنن مثلا دليل مثبت امروزو ميشه برام بگين در حالي كه همه كاهششو تا 200 تومان فرض كرده بودند ولي رمبنا شركتي انحصاري در زمينه توليد برقه كه از همين حالا تا ساله 91 بروژه داره براي ساخت و با اين نسبت p/e كم نسبت به فاراك و خصدرا ارزشمنده همچنين بحث راه اندازي بورس انرژي در كشور مطرحه در ابتذاي سال 90 احتمالا 12 فروردين كه صنعت برق نيز يكي از آن هاست و باعث رونق اين صنعت ميشود نظر من در بلند مدت است و براي همين صنعت است ولي شايد براي نوسان گيري در حال حاضر اين دو سهم از رمپنا بهتر باشند همچنين شركتهاي بهتري از رمبنا براي سال ديگه هستند مثل شخارك و فملي كه اگه به معاملات آتي شون علي الخصوص فملي توجه بشه خيلي چيزارو مي فهميم همچنين با اين رشد قيمت مس در دنياتني 9800 دلاره حالا مديراي فملي تو بودجشون 7200 دلار گرفتن

arman22
2011/03/06, 12:12
میدونید که صدرا در سال 83 فقط خرید تجهیزات انجام داد و از اون محل سود شناسایی می کرد و حتی اون سود را تقسیم هم کرد. حالا صدرا سود خرید تجهیزات را شناسایی نمی کنه و این یعنی فشرده شدن پتانسیلهای سودآوری، نکته دیگه هخم اینه که منطقه ویژه اقتصادی صدرا در حال پی گیری است. تا قبل از سال 90 ابلاغیه رسمی اون از سوی سازمان مناطق آزاد منتشر میشه، این یعنی میلیاردها تومان افزایش ارزش ذاتی شرکت، از سویی حمل و نقل و ورود تجهیزات با سرعت و هزینه کمتر و معاف از مالیات انجام میشه، در نتیجه آن باعث افزایش سود ناشی از خرید تجهیزات وارداتی توسط شرکت میشه. من امروز تک سهم شدم رو صدرا و تا مجمع هم باهاش میمونم

(حجت)
2011/03/06, 12:53
سلام مجدد به همه، با آپدیت دیروز:

بدون شرح

http://up.iranblog.com/images/2jqci3qtaojt9qb0aeqb.png

pani
2011/03/06, 13:03
با سلام
اقای گنجعلی الان در نمودارتون سهم به پایین چنگال هم برخورد کرده و شاید نفوذی به پایین چنگال هم داشته.بنظرم نمیشه انتظار افت بیشترو داشت و چند روزی در همین محدوده ها معامله بشه تا سهم اماده صعود بشه.نظرتون چیه؟

(حجت)
2011/03/06, 13:16
سلام
قیمت با آر اس آی میخونه، اما آر اس آی پایینتر رو هم قبلا دیده، متاسفانه واگرایی تا دیروز هم نداشت و استوکاستیک و مکدی هنوز جا برای ریزش رو نشون میدن، اگر بتونه همینجا چند روز معامله بشه هم حجمش رو پر کنه، هم اونا برسن، میشه خط دوم موازی با چنگال رو کف گرفت. انشا الله.

مسلم
2011/03/06, 13:46
سلام به همه
بنده هم برای دوستان سهامدار صدرا متاسفم، امیدوارم حرف بنده درست نباشه، اما میتونه این برگشت یک پول بک باشه در موج نزولی بزرگ به خط گردن سر وشانه. از صمیم قلب دعا میکنم، کف کانال باشه و یک استارت برای موج صعودی.

سلام
من هم با شما هم عقیده ام. موج c متاسفانه هنوز تمام نشده و احتمالا داره به کانال شکسته شده پولبک میکنه...دوستان سهام بهتر برای خرید هست. صدرا با یک خبر بد ممکنه دوباره صف فروش بشه..ان شاء الله که من اشتباه میکنم

amir3236
2011/03/06, 17:11
سه شنبه جلسه مهمی برای بدهیهای بانکی صدرا برگزار میشه اگه توافقی صورت بگیره سهم میترکونه .

farhad.fathi
2011/03/06, 19:46
اينهم نظر اين حقير ديروز تو وبلاگم نوشنم

دو تا كانال برا صدرا متصورم كانال سبز رنگ كه كانال صعودي سهمه و كانال قرمز رنگ كه ناشي از هيجان خريد و هيجان فروش ايجاد شده

در بدترين حالت با هيجان فروش احتمالا تشكيل نقطه c حوالي 165 تا 170 هست اگر فردا سهم برگرده ميشه به تشكيل نقطه c بالاتر از حد تصور اميدوار بود

اما الگوي كلي سهم همينه

اونهايي كه صحبت از صدراي 100 تومني ميكنند خوش خيالي ميكنند

http://www.sparksun.co.cc/images2/e23iyr5wyl6wx5ocsxu9.png (http://www.sparksun.co.cc/)

آریو
2011/03/06, 19:58
---همفکران می گوید---
در گروه تجهیزات ، جمع اوری صف فروش صدرا در معاملات امروز که تا حدودی نیز دستوری به نظر می رسد موجب بهبود روند معاملات این گروه پس از مدت ها شد و شاهد شکل گیری صف خرید بر روی نمادهای این گروه از جمله صدرا ، اذراب و ماشین سازی اراک بودیم هر چند که عرضه کامل صف خرید صدرا موجب عرضه صف های خرید دیگر نماد های این گروه نیز گردید . به نظر می رسد صدرا برای رشد به سمت محدوده های قیمتی 2600 ریال احتیاج به مدتی استراحت و تجدید قوا خواهد داشت . از سوی دیگر حجم نسبتا پایین معاملات صورت گرفته بر روی نماد در معاملات امروز نمی تواند چندان پایه های رشد قیمتی سهم در این مقطع را مستحکم نماید . در هر صورت پیش بینی می شود سهم در روزهای اینده معاملاتی متعادل و البته با حمایت های مناسب برخی حقوقی ها را تجربه نماید و می توان انتظار بهبود معاملات این سهم با نزدیک شدن به روزهای پایانی هفته و یا حتی هفته آینده را داشت . روند دیگر سهم های گروه نیز بدون تردید گره خورده به سرنوشت صدرا خواهد بود .

hosein
2011/03/06, 20:14
به نظر من صدرا در کوتاه مدت رشد خوبی را خواهد داشت.

(حجت)
2011/03/06, 21:07
خصدرا در نمودار کوتاه مدت، با آپدیت امروز:
بدون شرح

http://up.iranblog.com/images/9pfaxrvsg9tpzwi2dx68.png

(حجت)
2011/03/06, 22:56
با تشکر از دوستانی که تذکر دادند، توضیح اینکه تصویر پست قبل عوض شد، یک اشتباه کوچیک در رسم چنگال (نقطه دوم) پیش آمده بود. در تصویر فعلی اصلاح شده است. ممنون، پر سود باشید.

آریو
2011/03/06, 23:09
به نظر من صدرا در کوتاه مدت رشد خوبی را خواهد داشت.
حسین جان نظر های متفاوتی در مورد حرکت آینده صدرا در میان چارتیستها هست گروهی حرکت امروز صدرا رو یک پل بک برای زیر 200 میدونن و گروهی نیز روند رشد کوتاه مدت تا محدوده 255 و
مقداری استراحت در این محدوده و عبور از آن و دیدن قیمت های بالای 300...باید منتظر خبرایی باشیم تا جهت حرکتش معلوم باشه .. شرایط کلی بازار هم میتونه نقش خبر رو برای صدرا بازی کنه

HOLY
2011/03/07, 02:41
در ارتباط با صدرا دوستان زحمت کشیدند و تمام نکات رو گفتند و زیاده گویی بنده جز تصدیع نخواهد بود ،اما از اونجا که دوستان عزیزی امر کردند ،اطاعت میکنم و فقط نظرم رو عرض میکنم

صدرا در کانال صعودی در حرکت هست و امروز بعد از رسیدن به کف کانال در حالیکه هارمونی زمانی رو کاملا رعایت کرده بود صف خریدش جمع شد و حدود 19.6 میلیون سهم معامله شده بود امروز رو به پایان برد ،
در ارتباط با قدرت حمایت 215 که نزول سهم رو متوقف کرد دلایل متعددی وجود داره که احساس میکنم ذکر اونها زاید باشه اما دلیل قدرت این حمایت همین بس که ریزش سهم رو متوقف کرد .
بنده شخصا کماکان به معتبر بودن حمایت موجود معتقدم واما میدونیم که اگر بخواد این حمایت بشکنه چندین شرط باید وجود داشته که یکی از آنها نفوذ به حداقل 3% زیر این مبلغ حمایت هست که حدود 207 تومن میشود پس تا سهم بالاتر از این مبالغ معامله میشود میتوان به این تحلیل خوش بین بود .
اما برای این سهم اهداف کوتاه مدت و میان مدتی رو متصورم که در نمودار زیر مشخص کردم و بدین قرار است:

http://www.sparksun.co.cc/images2/t97irhub8dxcvzvdadcg.png (http://www.sparksun.co.cc/)

هدف کوتاه مدت :
در تصویر فوق علاوه بر کانال صعودی که با خط قرمز مشخص هست ،خطی با خط چین سرمه ایی و قرمز رنگ وجود داره که متاسفانه بعلت کمبود جا نتونستم از ابتدا اونو نشون بدم ،این خط ،خط روند میانی سهم هست
که از سال 2004 تا کنون بدفعات سهم به اون واکنش نشون داده و به اعتقاد من هدف کوتاه مدت سهم هم خواهد بود که معادل 250-255 تومن میباشد (با تلورانس چند تومن) .

هدف میان مدت و بلند مدت :
اما اولین تارگت میان مدت تا بلند مدت سهم همانطور که با فلش نارنجی مشخص شده حدود مبلغ 480 تومن میباشد و پس از رسیدن به آن به سمت هدف بعدی سهم در حدود 560 تومن در بلند مدت حرکت خواهد کرد.

تا اینجا بنده نظرم رو عرض کردم ،اما بیایید از منظر دیگری به سهم بنگریم :

به نمودار زیر دقت بفرمایید ؛

http://www.sparksun.co.cc/images2/10ijvzt6dzdgoi3vbglm.png (http://www.sparksun.co.cc/)

این نمودار (نمودار صدرا در تایم فریم هفتگی) مثال زیبایی از پترن جناب دریک هابز عزیز است با نام Triple Crown Zone که به آن به اختصار پترن TCZ هم میگویند و خلاصه این پترن این است که اگر ریتریسمنت AD را رسم کنیم و نقاط 50% و 61.8% آن را علامت بزنیم سپس ریتریسمنت CD را نیز رسم کنیم و 78.6% آن را علامت بزنیم در صورتیکه این نسبت آخر بین دونسبت قبل باشد ما پترن TCZ را داریم و طبق این پترن نمودار باید از منطقه ایی که در برگیرنده این سه نسبت است بازگشت نماید و سپس به هدف برسد ،که این منطقه حداقلش 1919میباشد یعنی اگر به تمام مفروضاتی که در بالا عرض شده بود توجه نکنیم و صرفا بخواهیم بر مبنای این پترن سهم را بررسی کنیم نهایت افت 192 تومن خواهد بود ،
(که این برگشت قبلا دقیقا در نسبت 78.6%انجام شده و در حال حاضر منتظر رسیدن به تارگت هستیم)

اولین هدف این پترن :
اولین هدف این پترن معادل 127 %ریتریسمنت خارجی نقطه CD میباشد که معادل همان 480 تومنی است که قبلا محاسبه شده بود و برای هدف دوم آقای هایز پیشنهاد میکند نصف پوزیشن را ببیندیم و نصف دیگر را برک ایون کنیم و سپس .........

اما برای دوستانی که متمایل به دیدن تصویر اصلی پترن هستند ...........

http://www.sparksun.co.cc/images2/zmg603cmsa28unto5jtv.png (http://www.sparksun.co.cc/)

به دلیل طولانی شدن پست و رسیدن ساعت به 2.40 دقیقه بامداد از دوستان اجازه میخوام تحلیل زمانی رو به وقت دیگه موکول کنیم البته هدف کوتاه مدت که مشخص شد فقط زمان رسیدن به هدف میان مدت و بلند مدت باقی مانده که اون رو هم در آینده تقدیم خواهم کرد .

با آرزوی توفیق برای دوستان

کاشف
2011/03/07, 02:51
هولی جان واقعا خسته نباشی عزیزبه این میگن یه تحلیل درست وحسابی کلی صفا کردم باتحلیلت همه چی تمام بودپرسودباشی.

HOLY
2011/03/07, 03:04
هولی جان واقعا خسته نباشی عزیزبه این میگن یه تحلیل درست وحسابی کلی صفا کردم باتحلیلت همه چی تمام بودپرسودباشی.

ممنونم کاشف عزیز ،من هم برای شما آرزوی سلامت و سود دارم
ارادتمندم دوست من

farhad.fathi
2011/03/07, 06:55
ممنونم کاشف عزیز ،من هم برای شما آرزوی سلامت و سود دارم
ارادتمندم دوست من

به به
گلي به جمالت holy جان

مرسي

amir3236
2011/03/07, 08:08
http://forums.boursy.com/imported/2011/03/1.png

HOLY
2011/03/07, 08:44
به به
گلي به جمالت holy جان

مرسي

ارادتمندم فرهاد جان ، من هم از نمودارشما ممنونم.
موفق باشی دوست من،

مراليخ
2011/03/07, 08:44
در ارتباط با صدرا دوستان زحمت کشیدند و تمام نکات رو گفتند و زیاده گویی بنده جز تصدیع نخواهد بود ،اما از اونجا که دوستان عزیزی امر کردند ،اطاعت میکنم و فقط نظرم رو عرض میکنم

صدرا در کانال صعودی در حرکت هست و امروز بعد از رسیدن به کف کانال در حالیکه هارمونی زمانی رو کاملا رعایت کرده بود صف خریدش جمع شد و حدود 19.6 میلیون سهم معامله شده بود امروز رو به پایان برد ،
در ارتباط با قدرت حمایت 215 که نزول سهم رو متوقف کرد دلایل متعددی وجود داره که احساس میکنم ذکر اونها زاید باشه اما دلیل قدرت این حمایت همین بس که ریزش سهم رو متوقف کرد .
بنده شخصا کماکان به معتبر بودن حمایت موجود معتقدم واما میدونیم که اگر بخواد این حمایت بشکنه چندین شرط باید وجود داشته که یکی از آنها نفوذ به حداقل 3% زیر این مبلغ حمایت هست که حدود 207 تومن میشود پس تا سهم بالاتر از این مبالغ معامله میشود میتوان به این تحلیل خوش بین بود .
اما برای این سهم اهداف کوتاه مدت و میان مدتی رو متصورم که در نمودار زیر مشخص کردم و بدین قرار است:

هدف کوتاه مدت :
در تصویر فوق علاوه بر کانال صعودی که با خط قرمز مشخص هست ،خطی با خط چین سرمه ایی و قرمز رنگ وجود داره که متاسفانه بعلت کمبود جا نتونستم از ابتدا اونو نشون بدم ،این خط ،خط روند میانی سهم هست
که از سال 2004 تا کنون بدفعات سهم به اون واکنش نشون داده و به اعتقاد من هدف کوتاه مدت سهم هم خواهد بود که معادل 250-255 تومن میباشد (با تلورانس چند تومن) .

هدف میان مدت و بلند مدت :
اما اولین تارگت میان مدت تا بلند مدت سهم همانطور که با فلش نارنجی مشخص شده حدود مبلغ 480 تومن میباشد و پس از رسیدن به آن به سمت هدف بعدی سهم در حدود 560 تومن در بلند مدت حرکت خواهد کرد.

تا اینجا بنده نظرم رو عرض کردم ،اما بیایید از منظر دیگری به سهم بنگریم :

به نمودار زیر دقت بفرمایید ؛

این نمودار (نمودار صدرا در تایم فریم هفتگی) مثال زیبایی از پترن جناب دریک هابز عزیز است با نام Triple Crown Zone که به آن به اختصار پترن TCZ هم میگویند و خلاصه این پترن این است که اگر ریتریسمنت AD را رسم کنیم و نقاط 50% و 61.8% آن را علامت بزنیم سپس ریتریسمنت CD را نیز رسم کنیم و 78.6% آن را علامت بزنیم در صورتیکه این نسبت آخر بین دونسبت قبل باشد ما پترن TCZ را داریم و طبق این پترن نمودار باید از منطقه ایی که در برگیرنده این سه نسبت است بازگشت نماید و سپس به هدف برسد ،که این منطقه حداقلش 1919میباشد یعنی اگر به تمام مفروضاتی که در بالا عرض شده بود توجه نکنیم و صرفا بخواهیم بر مبنای این پترن سهم را بررسی کنیم نهایت افت 192 تومن خواهد بود ،
(که این برگشت قبلا دقیقا در نسبت 78.6%انجام شده و در حال حاضر منتظر رسیدن به تارگت هستیم)

اولین هدف این پترن :
اولین هدف این پترن معادل 127 %ریتریسمنت خارجی نقطه CD میباشد که معادل همان 480 تومنی است که قبلا محاسبه شده بود و برای هدف دوم آقای هایز پیشنهاد میکند نصف پوزیشن را ببیندیم و نصف دیگر را برک ایون کنیم و سپس .........

اما برای دوستانی که متمایل به دیدن تصویر اصلی پترن هستند ...........

به دلیل طولانی شدن پست و رسیدن ساعت به 2.40 دقیقه بامداد از دوستان اجازه میخوام تحلیل زمانی رو به وقت دیگه موکول کنیم البته هدف کوتاه مدت که مشخص شد فقط زمان رسیدن به هدف میان مدت و بلند مدت باقی مانده که اون رو هم در آینده تقدیم خواهم کرد .

با آرزوی توفیق برای دوستان
ضمن تشكر وافر از شما دوست عزيز و من باب برپايي اين سايت پربار و تحليل هاي زيبايتان
خيلي جالبه كه منهم در تاريخ 14 بهمن 89 به نتيجه مشابه شما براي بلند مدت 475 تومن تا حدوداي انتهاي فروردين و اوايل ارديبهشت 90 (2.5 ماه كاري از آن تاريخ) رسيدم كه اونو تو سايت وزين بوركس هم زدم
منتظر تحليل بعدي شما با اشتياق هستم

http://www.irupload.ir/images/qi04jmir4hidufk2ayd5.png (http://www.irupload.ir/)

HOLY
2011/03/07, 08:49
ضمن تشكر وافر از شما دوست عزيز و من باب برپايي اين سايت پربار و تحليل هاي زيبايتان
خيلي جالبه كه منهم در تاريخ 14 بهمن 89 به نتيجه مشابه شما براي بلند مدت 475 تومن تا حدوداي انتهاي فروردين و اوايل ارديبهشت 90 (2.5 ماه كاري از آن تاريخ) رسيدم كه اونو تو سايت وزين بوركس هم زدم
منتظر تحليل بعدي شما با اشتياق هستم

http://forums.boursy.com/ (http://www.irupload.ir/)

باعث افتخار بندست که عرایضم از دید قیمت با تحلیل شما مشابهت دارد.
آرزوی توفیق دارم دوست من

stockbroker68
2011/03/07, 10:09
هولی جان
واقعا که دستت درد نکنه
لذت بردیم
خسته نباشی
انشالله که همه دوستان در سود باشند

HOLY
2011/03/07, 10:34
هولی جان
واقعا که دستت درد نکنه
لذت بردیم
خسته نباشی
انشالله که همه دوستان در سود باشند

جناب استاک عزیز ،دوست مهربان
جنابعالی بسیار بربنده محبت دارید
ارادتمندم

محمد110
2011/03/07, 10:35
به نظر من خصدرا
فراتر از تحلیلهای بورسی می باشد
بیشتر سیاسی کاری است

سپه
2011/03/07, 16:15
به نظر من خصدرا
فراتر از تحلیلهای بورسی می باشد
بیشتر سیاسی کاری است

سلام دوست عزیز
همین الانم تو همین سایت راجع به صدرا 2 تا نظركاملا مخالف هست که طرفداراشون همین جوری دارن پیگیری می کنن ببینن چی مشه
:sad2:
تو این افت قیمت صدرا كسی خبری از تغییر درصد حقیقی ها وحقوقی ها نداره. ببینیم کی خریده و کی فروخته:sad3:

طيب
2011/03/07, 19:28
باسلام
اعلام برنامه هاي صدرا براي بازپرداخت بدهي ها
خبرگزاري موج - مدير مالي صدرا گفت: برنامه هاي صدرا براي پرداخت بدهي ها سال آينده اعلام مي شود.

مديرمالي شرکت صنعتي دريايي ايران(صدرا)، در گفتگو با خبرنگار موج، در خصوص شايعه فروش اموال و دارايي هاي ثابت اين شرکت به منظور بازپرداخت بدهي ها، اظهار داشت: در جريان اين مساله قرار ندارم.
قلي پور گفت: زمان استمهال بدهي هاي اين شرکت به پايان نرسيده است و صدرا تا پايان ارديبهشت ماه سال 90 فرصت دارد.
وي با بيان اينکه قطعا اين شرکت براي پرداخت بدهي هاي خود برنامه ريزي کرده است، ادامه داد: برنامه هاي صدرا براي بازپرداخت بدهي ها ارديبهشت ماه سال آينده اعلام خواهد شد.
اين گزارش مي افزايد: در بورس اوراق بهادار تهران از روز گذشته شايعه شده است که صدرا به منظور بازپرداخت بدهي هاي خود در نظر دارد تا برخي از دارايي هاي ثابت خود را در معرض فروش قرار دهد.
مطالبه شرکت بيمه ايران به عنوان يکي از سهامداران صدرا، از محل سود سال هاي قبل از 86 اين شرکت، 60 ميليارد ريال مي باشد که با توجه به مجوزي که صدرا از کارگروه ويژه رييس جمهوري دريافت داشته، تا پايان ارديبهشت ماه سال آينده براي پرداخت بدهي هاي خود به بانک ها و بيمه ها فرصت دارد.

hosein
2011/03/07, 20:09
من فکر کنم در کوتاه مدت خوبه ولی میان مدت و دراز مدت با دیتاهای فعلی قابل پیش بینی نیست.

esi_mohammadi
2011/03/07, 20:18
دوستان این اخبار و شایعه های منفی که از هر طرف از سایت های خبری گرفته تا رسانه ها ، به بازار اعلام میشه اخبار سوخته ای هست که تاثیرش را همینک روی قیمت گذاشته.
پس جای نگرانی نیست .

Zambrotta
2011/03/08, 10:57
با تاکيد بر اجراي 35 ماهه فازهاي جديد پارس جنوبي
قلعه باني:همه فازهاي پارس جنوبي تا پايان سال 93 به بهره برداري مي رسند

10:29 (سه شنبه 17 اسفند 1389)
اخبار مرتبط
» دومين همايش ملي چشم انداز توسعه پايدار در عسلويه آغاز به کار کرد
» اجراي 980 ميليارد تومان پروژه عام المنفعه در منطقه عسلويه
» درآمد 110 ميليارد دلاري ايران با بهره برداري کامل از پارس جنوبي

http://forums.boursy.com/imported/2011/03/2.jpg

نسخه چاپي
عسلويه_شانا_گروه نفت: مديرعامل شرکت ملي نفت ايران گفت: تلاش ها بر اين است که همه فازهاي پارس جنوبي تا پايان سال 93 به بهره برداري کامل برسند.

به گزارش خبرنگار اعزامي شانا به عسلويه، احمد قلعه باني در دومين همايش ملي توسعه پايدار، يکپارچه و دانايي محور منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس، همچنين از انتشار اوراق مشارکت ريالي و ارزي براي فازهاي در دست توسعه پارس جنوبي به ارزش 5 هزار ميليارد تومان خبر داد و گفت: در سال جاري طبق برنامه مي بايست 1000 ميليارد تومان اوراق مشارکت ارزي عرضه مي شد، اما با تمهيدات در نظر گرفته شده، بيش از 1500 ميليارد تومان عرضه شد.

مدير عامل شرکت ملي نفت ايران گفت: از هفته آينده مطابق با آيين نامه بانک مرکزي، فروش اوراق مشارکت ارزي آغاز و فروش بخشي از اين اوراق به سال آينده موکول خواهد شد.

دومين همايش ملي توسعه پايدار، يکپارچه و دانايي محور منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس، که از روز گذشته در عسلويه آغاز به کار کرده است، امروز (سه شنبه 17 اسفند) به کار خود پايان مي دهد.

analyst
2011/03/08, 19:21
سلام به Holly عزیز با تشکر از تحلیل های خوبتون.:dasdas:
ما همچنان منتظر تحلیل های ارزشمندتون هستیم.

HOLY
2011/03/08, 19:33
سلام به Holly عزیز با تشکر از تحلیل های خوبتون.:dasdas:
ما همچنان منتظر تحلیل های ارزشمندتون هستیم.

ارادتمندم جناب آنالیست عزیز
شما خودتون استاد بنده هستید ،شرمنده میفرمایید........

کاشف
2011/03/09, 00:12
در پی واگذاری پروژه پل خلیج فارس به دو شرکت کاغذی :
صدای رسانه ملی هم درآمد !
در حالیکه طی روز های گذشته اسناد و مدارک کاغذی بودن دو شرکت برنده مناقصه پل 650 میلیون یورویی خلیج فارس طی خبری در بورس نیوز منتشر شد ، شب گذشته شاهد انتشار این خبر از طریق رسانه ملی بودیم .
در حالیکه طی روز های گذشته اسناد و مدارک کاغذی بودن دو شرکت برنده مناقصه پل 650 میلیون یورویی خلیج فارس طی خبری در بورس نیوز منتشر شد ، شب گذشته شاهد انتشار این خبر از طریق رسانه ملی بودیم .

در حالی در بخش 20:30 شب گذشته شاهد انتشار خبر برندگان مناقصه پل خلیج فارس بودیم که مجری برنامه با کاغذی خواندن دو شرکت پتروساحل توسعه خلیج فارس و شرکت هدایت سرمایه گذاری ایده پارس این موضوع را به چالش کشید .

براساس این گزارش بنظر می رسد پاسخ به سوال مجری برنامه فوق سبب هویدا شدن حلقه مفقوده این موضوع شود چرا واقعاً چطور می شود از یک شرکت 100 هزار تومانی انتظار اجرای یک پروژه 650 میلیون یورویی را داشت؟

به هر حال آنچه که در خصوص پخش این خبر مهم بنظر می رسد طرح این سوال از طریق رسانه ملی و امید به یافتن مقام مسئولی برای پاسخ به آن است .از همین رو به امید دریافت یک پاسخ معقول و منطقی باید به انتظار روزهای آتی نشست .

http://www.tabnak.com/cache/videopage.php

مطالب مرتبط
اعلام برنده مناقصه پل خلیج فارس در حضور خبرنگاران + تصاویر تاسف بار !!!

FENCER
2011/03/09, 00:25
به هر حال آنچه که در خصوص پخش این خبر مهم بنظر می رسد طرح این سوال از طریق رسانه ملی و امید به یافتن مقام مسئولی برای پاسخ به آن است .از همین رو به امید دریافت یک پاسخ معقول و منطقی باید به انتظار روزهای آتی نشست .

هر وقت در مورد شبهات واگذاری مخابرات نتیجه ای حاصل شد از این هم نتیجه منتج میشه

کاشف
2011/03/09, 10:36
بلوک 40 میلیونی صدرا

FENCER
2011/03/09, 10:36
بلوک بازار رو صدرا هم شروع شد ، چه خبره ؟

کاشف
2011/03/09, 10:54
فاذرهم بلوک زدند 18 میلیون

کاشف
2011/03/09, 11:10
شنیدها حاکی ازان است

تعاونی اعتباری کارکنان ایران خودرو فروخته
سازمان اقتصادی کوثر خریده

amir3236
2011/03/09, 11:12
این نتیجه همون جلسه ای که دیروز برگزار شده .سهم الان به بعد دیدنیه

stockbroker68
2011/03/09, 11:27
حتما خبر های خوبی در راه است
خیلی دلم میخاد بدونم تو اون جلسه چه گذشت

کاشف
2011/03/09, 11:35
شنیدها حاکی ازان است

تعاونی اعتباری کارکنان ایران خودرو فروخته
سازمان اقتصادی کوثر خریده

شنیده شده خریدارامروزهمون دارودسته (ع ر ) هستند.