PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نگاه سعید درخشانی به بازار بورس

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6

وحید 20
2011/12/16, 01:27
با سلام
از اونجایی که حضور اساتیدی همچون آقای درخشانی میتونه در ارتقای سطح سایت بورسی مفید باشه این تاپیک رو ایجاد کردم تا بتونیم از نطرات ایشون استفاده کنیم.
مطمئن هستم حواشی که به صورت ناجوانمردانه در سایت همسایه باعث ناراحتی ایشون شد اینجا تکرار نخواهد شد چرا که کاربران و اساتید سایت بورسی بی شک در بین تمام سایت ها الگو هستند.
اختلاف نظر همیشه بوده و خواهد بود و بیان مطالب صرفا نظر شخصیه و خود من هم شاید گاها با برخی از نطرات آقای درخشانی موافق نباشم ولی احساس میکنم حضور ایشون در اینجا بسیار مفید خواهد بود.

pani
2011/12/16, 01:52
تا اومدم درخواست این تاپیک رو بدم آقا وحید پیش دستی کردند. خیلی ممنون

استاد درخشانی عزیز بیصبرانه منتظر نظرات و تحلیلهای شما در بورسی هستیم.

meysam_sh_2020
2011/12/16, 10:19
اخرین تحلیلی که من از ایشون خوندم تحلیل قیمت جهانی مس بود که تقریبا زدن تو خال ;)
جناب درخشانی منتظر حضور پر رنگ شما در این سایت هستیم .

بوف کور
2011/12/16, 10:43
بنده هم خیر مقدم عرض میکنم
امیدوارم که موفق و پیروز باشید

kh25
2011/12/16, 11:26
آنان كه از خود اند يشه اي ندارند.به جاي به چالش كشيدن نظرات ارباب نظر.

به شخصيت ايشان ميتازند!!!!!!!!

fiona
2011/12/16, 11:59
ممنون اقا وحید
منم همیشه تحلیلهای ایشونو میخوندم ولی یه مدتیه اینقدر با ایشان بد رفتاری شده که دیگه رفتند وخبری ازشون نیست
ایشاا... به تحلیلهاشون تو این سایت که کاربرای خوبی داره ادامه بدن

آریو
2011/12/16, 12:03
سلام و درود به سعید درخشانی عزیز
جناب درخشانی منتظر حضور پر رنگ شما در این سایت هستیم
امیدوارم همیشه شاد باشین و روزهای خوبی رو کنار هم داشته باشیم
:x
درود

shadi
2011/12/16, 13:22
جناب درخشانی گرامی از حضور سبز شما استقبال می کنیم .و به متانت وصبوری وادب شما در مقابل حق نشناسی پاره ای افراد طلب کارو..........

درود میفرستم .خوش آمدید.

حیدر بابا
2011/12/16, 15:20
سلام دوستان
آدینه خوش از جناب درخشانی درخواست کردیم تا ما را در این سایت با فرهنگ و با ارزش همراهی و راهنمایی کنند
فقط تا اونجا که من اطلاع پیدا کردم نام کاربریشون هنوز فعال نشده و خواستند که من (از طرف) از الطاف همتون تشکر کنم>:d<
قربان همگی

mohseni1353
2011/12/16, 15:42
استاد درخشاني با عرض ادب به محضرتون ،حضورتون را تو سايت بورسي خير مقدم عرض ميكنم هم تو سايت همسايه هم سايت خودتون bourseway از نظراتتون كمال استفاده را ميكرديم خيلي خوشحالم مجددا توفيق اينو دارم در خدمتتون باشم بي صبرانه منتظر تحليل هاي زيباتون هستم

khademi1350
2011/12/16, 19:54
همه دوستان مقدم تحلیل گر بورس و استاد گرامی جناب اقای درخشانی را گرامی و خیر مقدم گفته و بی صبرانه منتظر اولین تحلیل جناب درخشانی می باشیم ببینیم قرعه بنام کدام سهم می باشد

سعید درخشانی
2011/12/16, 20:21
درود بر بورسی و بورسی های عزیز .

این لطف شما عزیزان در برابر بنده ناچیز بس بزرگ و بالاتر از ظرفیتهای بنده هست . لطف دوستان نادیده که بی منت و هیچ اجباری به بنده محبت میکنند را نمیتوان به هیچ وجهی جبران کرد .

امده ام برای یادگیری و استفاده از نظرات شما عزیزان . هر روز که جلو تر میروم بر عمق بی علمی خودم بیشتر پی میبرم . هر روز که جلوتر میروم به این نکته با دل و جان پی میبرم که بیش از انکه به دانسته های خود افتخار کنم از ندانسته های خود میترسم .

این جمله خیلی معروفه که بازار همیشه اماده هست تا به افراد و تحلیلگران مدعی درسی تاریخی بدهد . این سخنان به بزرگان بورس اشاره دارد حال که بنده عددی در این بین نیستم ..

به همین دلیل همیشه اماده یادگیری مسائل جدیدتر هستم . همیشه خود را دانش جو و دانش اموز انهم در خط اول و با افتخار میدانم ...

همیشه به دنبال محیطی بودم تا بتوان در ان گفتگو و تحلیل گروهی داشت . به نظرم این فروم و این گروه در بین فرومهای دیگر بیشتر به این ارمان نزدیک باشد.. . همانطور که گفتم امده ام تا از نظرات شما اساتید گرانقدر و ارزشمند استفاده بکنم و نه نویسنده بودن و امید وارم در این راه بتوانم نهایت استفاده را از محضر شما اساتید ببرم .

اول اومدم یک ایدی با اسم خودم بسازم دیدم اخطار میده که این ایدی قبلا ثبت شده !! خلاصه فکر کردم اسمم رو داخل یک پارنتز بذارم ..داستان این پارنتز هم اینه .

از لطف دوستانم همچون پانی عزیز ؛ علی رضا جمالی ؛ پایان و بوف کور ؛ میسم ؛ kh25 ؛ فیونا ؛ اریو ، شادی ؛ محسنی و خادمی نهایت سپاس و قدر دانی رو دارم .. امید وارم لایق باشم . همچنین از دوست خوبم حیدر بابا ( سعید و همشهری خودم ) که خیلی زحمتش میدم .. از وحید خان هم کمال تشکر رو دارم که بنده رو شرمنده کردند ..

تحلیلها ممکنه هرگز به هدف نرسند و ... مهم اخلاق و اخلاقیات هستند که پایدارند چه از طرف نویسنده و چه از طرف مخاطب . وارن بافت میگه که پیش بینی های افراد لزوما هیچ چیزی از اینده بهتون نمیگه اما در مورد خود تحلیلگر و شخصیت او حرفهای زیادی میگه ...

دوستدار شما ، سعید درخشانی ...

باربد
2011/12/16, 20:24
به دور از هر تعارفی
جناب درخشانی را یکی از بهترین تکنیکالیستهای بازار سرمایه دیده ام
البته همیشه علم هر کسی ملاک کلی بررسی نیست و بی شک اخلاق مداری شرط اول است
فاکتور اخلاق مداری در اکثر اساتید این سایت دیده میشه و واقعا حضور جناب درخشانی را در جمع این دوستان به فال نیک میگیرم
اقا سعید تا این تاپیک یکی دو صفحه بدون تحلیل ورق نخورده بهتره دست بکار بشی

امیدوارم بتونم در کنار شما از دریای علمتان قطره ای را به غنیمت ببرم

حالا استارت اول را میزنید یا باید همچنان سایت را رفرش کنیم؟;)

pani
2011/12/16, 20:48
حضور جناب سعید درخشانی را در جمع گرم و صمیمی بورسی به همه دوستان تبریک میگم.

خیلی متاسفم بخاطر همه مشکلاتی که تو فروم قبلی برای ایشون درست کردند ولی هیچ وقت صبر و متانت رو از دست ندادند تا تو این موقعیت قرار نگیریم نمیتونیم عمق فاجعه رو حس کنیم .یه اپسیلن تمرکز برامون باقی نمیمونه

همیشه وسعت وعمق دیدشون رو در تحلیلهاشون ستودم که اصلی ترین اون اخطاری بود که در اواخر فروردین بر اصلاح عمیق بازار داشتند.
از چند ماه پیش تو پی ام خیلی بهشون اصرار کردم تا به بورسی تشریف بیارند چون خیلی دوست داشتم جمع اساتید بورسی تکمیل بشه و خیلی خوشحالم از اینکه از این به بعد استاد درخشانی عزیز رو تو بورسی خواهیم دید.

حیدر بابا
2011/12/16, 21:20
درود بر بورسی و بورسی های عزیز .

این لطف شما عزیزان در برابر بنده ناچیز بس بزرگ و بالاتر از ظرفیتهای بنده هست . لطف دوستان نادیده که بی منت و هیچ اجباری به بنده محبت میکنند را نمیتوان به هیچ وجهی جبران کرد .

امده ام برای یادگیری و استفاده از نظرات شما عزیزان . هر روز که جلو تر میروم بر عمق بی علمی خودم بیشتر پی میبرم . هر روز که جلوتر میروم به این نکته با دل و جان پی میبرم که بیش از انکه به دانسته های خود افتخار کنم از ندانسته های خود میترسم .

این جمله خیلی معروفه که بازار همیشه اماده هست تا به افراد و تحلیلگران مدعی درسی تاریخی بدهد . این سخنان به بزرگان بورس اشاره دارد حال که بنده عددی در این بین نیستم ..

به همین دلیل همیشه اماده یادگیری مسائل جدیدتر هستم . همیشه خود را دانش جو و دانش اموز انهم در خط اول و با افتخار میدانم ...

همیشه به دنبال محیطی بودم تا بتوان در ان گفتگو و تحلیل گروهی داشت . به نظرم این فروم و این گروه در بین فرومهای دیگر بیشتر به این ارمان نزدیک باشد.. . همانطور که گفتم امده ام تا از نظرات شما اساتید گرانقدر و ارزشمند استفاده بکنم و نه نویسنده بودن و امید وارم در این راه بتوانم نهایت استفاده را از محضر شما اساتید ببرم .

اول اومدم یک ایدی با اسم خودم بسازم دیدم اخطار میده که این ایدی قبلا ثبت شده !! خلاصه فکر کردم اسمم رو داخل یک پارنتز بذارم ..داستان این پارنتز هم اینه .

از لطف دوستانم همچون پانی عزیز ؛ علی رضا جمالی ؛ پایان و بوف کور ؛ میسم ؛ kh25 ؛ فیونا ؛ اریو ، شادی ؛ محسنی و خادمی نهایت سپاس و قدر دانی رو دارم .. امید وارم لایق باشم . همچنین از دوست خوبم حیدر بابا ( سعید و همشهری خودم ) که خیلی زحمتش میدم .. از وحید خان هم کمال تشکر رو دارم که بنده رو شرمنده کردند ..

تحلیلها ممکنه هرگز به هدف نرسند و ... مهم اخلاق و اخلاقیات هستند که پایدارند چه از طرف نویسنده و چه از طرف مخاطب . وارن بافت میگه که پیش بینی های افراد لزوما هیچ چیزی از اینده بهتون نمیگه اما در مورد خود تحلیلگر و شخصیت او حرفهای زیادی میگه ...

دوستدار شما ، سعید درخشانی ...
خواهش می کنم سعید جان بنده نوازی می کنین انجام وظیفه است>:d<

مات
2011/12/16, 21:28
با عرض سلام سوالي ذهن من را مشغول كرده عده اي مي گويند ايشان اخطار خروج دادهاند اواخر فروردين ماه حال سوال من اين است پس چه كسي تارگت سايپا 600 معادن فلزات 1800 يا صندوق بازنشستگي 540 توماني داده است دقيقا اين تارگتها اواخر فروردين ماه داده شده است اميدوارم در اين سايت از اون تارگتها خبري نباشد تا دوستان ضرر نكنند و مشكلات سايت همسايه در اينجا بوجود نيايد

kh25
2011/12/16, 21:31
اولين چيزي كه نشان مي دهد كشوري جزو كشورهاي جهان سوم است:

بي نزاكتي و احترام نگذاشتن مردم آن به حقوق يكديگر است.

سعید درخشانی
2011/12/16, 21:35
به دور از هر تعارفی
جناب درخشانی را یکی از بهترین تکنیکالیستهای بازار سرمایه دیده ام
البته همیشه علم هر کسی ملاک کلی بررسی نیست و بی شک اخلاق مداری شرط اول است
فاکتور اخلاق مداری در اکثر اساتید این سایت دیده میشه و واقعا حضور جناب درخشانی را در جمع این دوستان به فال نیک میگیرم
اقا سعید تا این تاپیک یکی دو صفحه بدون تحلیل ورق نخورده بهتره دست بکار بشی

امیدوارم بتونم در کنار شما از دریای علمتان قطره ای را به غنیمت ببرم

حالا استارت اول را میزنید یا باید همچنان سایت را رفرش کنیم؟;)

ممنون باربد عزیز . لطف دارید . از هر لحاظ شما استاد بنده هستید . از علم و اخلاق شما استفاده ها خواهیم کرد .

سعید درخشانی
2011/12/16, 21:38
حضور جناب سعید درخشانی را در جمع گرم و صمیمی بورسی به همه دوستان تبریک میگم.

خیلی متاسفم بخاطر همه مشکلاتی که تو فروم قبلی برای ایشون درست کردند ولی هیچ وقت صبر و متانت رو از دست ندادند تا تو این موقعیت قرار نگیریم نمیتونیم عمق فاجعه رو حس کنیم .یه اپسیلن تمرکز برامون باقی نمیمونه

همیشه وسعت وعمق دیدشون رو در تحلیلهاشون ستودم که اصلی ترین اون اخطاری بود که در اواخر فروردین بر اصلاح عمیق بازار داشتند.
از چند ماه پیش تو پی ام خیلی بهشون اصرار کردم تا به بورسی تشریف بیارند چون خیلی دوست داشتم جمع اساتید بورسی تکمیل بشه و خیلی خوشحالم از اینکه از این به بعد استاد درخشانی عزیز رو تو بورسی خواهیم دید.

پانی عزیز شما همیشه بنده رو شرمنده لطف خودتان کرده اید . یک خواهشی دارم از شما و اونهم حذف کلمه استادی از کنار نام بنده هست . این کلمه مسئولیت میاره و .. که از عهده بنده خارجه . همیشه اماده یادگیری از شما و سایر اساتید هستم .

انشا.. محیطی فراهم بشه تا بتونیم در کنار یکدیگر به نتیجه خوبی از پیش بینی روندهای بازار برسیم .

mohseni1353
2011/12/16, 21:40
جناب درخشاني عزيز با نام خدا اولين تحليلي كه مي خواهيد ارائه بدهيد در خصوص چه سهمي يا سهامي هست ممنون ميشوم دوستان را بيشتر از اين منتظر استفاده از علمتون نماييد

سعید درخشانی
2011/12/16, 21:40
حیدر بابای عزیز :x

علی رضای عزیز .. حق با شماست . منتظر نظرات تحلیلی شما از بازار هستیم . از شما و علمتان استفاده ها خواهیم کرد .

تیزبین
2011/12/16, 21:46
سعید جان خوش اومدی.

rezaafshari110
2011/12/16, 22:07
سعید خان خیلی خوش اومدی
انشاالله بتونیم از علم عالمانی چون شما استفاده کافی رو ببریم.

سعید درخشانی
2011/12/16, 22:16
برای اینکه بار علمی سایت حفظ بشه بریم سر بازار ..

برای یک تحلیل موفق به نظر من باید از بالا به پایین اومد . یعنی ابتدا بازار های جهانی تحلیل بشند و نتایج به دست اومده رو در قالب سنارویهای محتمل تر با بازار ایران مقایسه کرد و به نقاط اشتراک پرداخت .

بازار های جهانی چند سال پیشتر ؛ اکثرا معطوف به امریکا و بخشی از اروپا بودند ولی امروزه تقریبا اکثر جهان درگیر شده اند .

اقتصاد جهانی بیش از انچه که ما فکر میکنیم در هم تنیده شده . بنده اکثر شاخص های جهانی مثل داو ؛ شاخص شانگ های ؛ هنگ سنگ ؛ نیکی ؛ بازارهای کالایی مثل مس و نفت و روی و سرب و محصولات دیگر نفتی و بیلت و .. رو در کنار شرکتهای مختلف بازار ایران بررسی کردم .

به چند تا نتیجه رسیدم ولی هنوز احساس میکنم هنوز هم باید روشون کار بکنم تا اشتباه رو به حداقل ممکن برسونم.
این ها در ادامه همون روند اخطار ریزش بازارهای جهانی در مرداد ماه و نیز بازار ایران بود . اولین مرحله در بازارهای جهانی رو تونستیم به درستی پیش بینی بکنیم .

اما همانطور که میدانید امواج اصلاحی اصلا قابل اعتماد نیستند از این حیث که از منظر زمان و الگو بسیار پیچیده هستند .
موج دوم یک سهم میتواند نیم برابر موج اول ان باشد ( از منظر زمانی ) و یا حتی 10 برابر !! اصلا قائده خاصی هم برای ان نمیتوان تعیین کرد .

اگر کسی شاخص داو جونز رو بررسی کرده باشه :
http://up6.iranblog.com/images/pnfqtq09swnop84oqerp.gif (http://up6.iranblog.com/)

شاید محتمل ترین حالت اتمام یک 5 موجی و یا یک سیکل صعودی باشه . پس احتمالا در موج دوم باشیم ( تایید نشده )

اگر این حدس درست باشه اصولا باید روند اصلاحی حالا حالا ها ادامه داشته باشه ؟ اما دقیقا تا کی ؟ این سوال در کنار موقعیت فعلی از اصلی ترین سوالات در شرایط کنونی میتونه باشه .

نمودار طلا بیشتر شبیه اینه که یک موج 5 رو هنوز بدهکار هست ( باز هم تایید نشده ) .. در بلند مدت .

مقایسه نمودار نفت و طلا و داو جونز هم یک حالت ضربدری بین طلا و داو رو نشون میدند . نمودار نفت هم نشون میده هر موقعی قیمت نفت احساسی اومده بالا پشت سرش بحران به وجود اومده . یعنی بعد از هر بالا اومدن قیمت نفت مخصوصا بعد از سال 80 بحران اقتصاد رو فرا گرفته .

بنده در مورد اینها زیاد فکر کردم .
شما میتونید شرایط اقتصاد جهانی رو در سال 1940 و 1985 و 2000 و 2011 رو با هم مقایسه کنید .

تعداد جمعیت کرده زمین در این ایام و درصد طبقه متوسط و ثرومتند و فقیر .

باید بین رشد و شتاب رشد اقتصادی و همچنین شتاب جمعینتی که وارد طبقه متوسط جهانی میشه یک تعادل برقرار باشه وگرنه فشار تقاضای جمعیت تازه ای که تمایل به رشد دارند باعث کاهش قدرت خرید و رقابت قدرتهای اقتصادی قبلی میشه . همان اتفاقی که برای امریکا افتاد .

در مورد این ها دوستان نظراتشون رو بفرمایند استفاده بکنیم .

Godfathers
2011/12/16, 22:23
ورود سعید عزیز به این سایت رو تبریک و خوش آمد میگم. امیدوارم در کنار آقا سعید بتونیم از این بازار سود خوبی ببریم.

farhad.fathi
2011/12/16, 23:55
سعید جان سلام
خوش گلدی اقا سعید

bourse
2011/12/17, 00:25
اقا سعید بی صبرانه منتظر تحلیل های خوبت هستیم

664
2011/12/17, 04:21
سلام جناب درخشانی
من هم به نوبه خودم به شما خوش آمد میگویم ، امیدوارم با حضور شما هم در این سایت به تجربیات تکنیکنالی خود بیفزایم .
امیدوارم همیشه سلامت و پرسود باشین .

HOLY
2011/12/17, 05:03
با سلام
بسیار خوشحال شدم وقتی نام دوست و همکار تکنیکالیست عزیزم ، جناب در خشانی عزیز رو در سایت دیدم و همچنین تاپیکی که به نام ایشون مزین شده بود ،باعث خوشحالی و افتخاراست که این دوست عزیز در کنار ما هستند ،تمام تلاش از بدو تاسیس این فروم ابتدا اخلاق مداری و سپس تحلیل علمی بوده که خوشبختانهتا امروز علیرغم مشکلات بوجود اومده باز در درصد بسیار زیادی موفق بوده ایم و افزون شدن دوستان عزیزی چون جناب در خشانی که متاسفانه کمتر سعادت داشتم در خدمتشون باشم اما هم از طرز نگارش ایشون هویداست و هم ذکر خیر ایشون رو بارها از عزیزانم در فروم شنیده ام که خود از اساتید و بزرگان علم و اخلاق هستند قطعا یاری گر ما در راه این هدف خواهد بود .......
جناب درخشانی عزیز ورودتون رو از جانب خودم و همچنین تیم مدیریت خوش امد میگم و بهتون اطمینان میدم سایت بورسی اگر نگم محیط بی حاشیه ای دارد باید گفت محیط کم حاشیه ایی داشته و خواهد داشت و فرصتی خواهد بود تا همگی تمرکز بیشتری بر مارکت داشته باشیم .......
جناب درخشانی عزیز مبنا در این فروم تا امروز بر همدلی و صمیمیت و تشویق و افزودن اعتماد به نفس همدیگر بوده است لذا احساس میکنم جنابعالی که خود پیشتاز این عرصه هستید در این مکان احساس آرامش خواهید کرد ...... به امید خدا ......
آرزویم سلامت و موفقیت شما دوست عزیز در تمام امور است.

HOLY
2011/12/17, 05:50
با عرض سلام سوالي ذهن من را مشغول كرده عده اي مي گويند ايشان اخطار خروج دادهاند اواخر فروردين ماه حال سوال من اين است پس چه كسي تارگت سايپا 600 معادن فلزات 1800 يا صندوق بازنشستگي 540 توماني داده است دقيقا اين تارگتها اواخر فروردين ماه داده شده است اميدوارم در اين سايت از اون تارگتها خبري نباشد تا دوستان ضرر نكنند و مشكلات سايت همسايه در اينجا بوجود نيايد

با سلام
جناب علیرضا 184 عزیز
بارها عرض کرده ام که تکنیکال علمیست چند وجهی ، از وجهی فن و از وجهی هنر اما سوای این مطلب این را نیز بارها از قول اساتید فن گفته ام که
ما در هر تحلیلی درصدی از موفقیت داریم ،وقتی بنده تحلیلی ارائه میکنم مفهومش این استکه به عقیده من احتمال اتفاق افتادن این پارامترها بیش از اتفاق نیوفتادن آن است اما عنایت بفرمایید عرض کردم احتمال نه قطعیت ،هیچ قطعیتی هیچگاه در مارکت مطرح نبوده و نخواهد بود ،اما اگر حرکت بازار را رندوم و سوای تکنیکال ببینیم همراهی با روند تنها 5٪ بر شانس موفقیت می افزاید لذا تحلیلی که موافق روند باشد در 55٪ احتمال به تارگت خواهد نشست و در 45٪ استاپ خواهد خورد ،اما اگر بپذیریم علم تکنیکال موجوداست ،باز طبق نص اساتید جهانی این علم ،حداکثر در بهترین شرایط (عدم وجود رانت و رانت بازی،شناوری بالا، عدم وجود حجم مبنا ،عدم وجود صف ،عدم باز و بسته شدن بی موقع سهام ،عدم برخورد سلیقه ایی بورس با شرکتها ،عدم وجود دامنه نوسان و..........)با بهترین تکنیکالیستهای جهانی با تجربه ترید بسیار طولانی تنها 70٪ علم تکنیکال پاسخگوست ،یعنی 70٪ ما به تارگت اعلام شده خواهیم رسید و 30٪ استاپ خواهیم خورد ،حال شما عوامل و شرایطی که در ایران موجود است و ذکر شد را نیز اگر بر آن افزون کنید این درصد از 70٪ هم کاسته خواهد شد اما اگر موضوع را از زاویه دیگر نگاه کنیم میتوان اینگونه گفت ما از هر 10 تحلیل تنها توقع تارگت خوردن 7 تحلیل را باید داشته باشیم و نه بیشتر ،این که از بین دهها یا صدها تحلیل یک تحلیلگر ما صرفا چند نمونه را انتخاب کنیم و دائما از آنها صحبت کنیم به هیچ عنوان نه شرط عدالتست و نه شرط انصاف ،بنده تاپیکی دارم که قطعا قدم رنجه نمودید و تشریف آوردید ،در انجا هم اگر با ریزبینی دقت بفرمایید ،تحلیلهایی پیدا میشود که به تارگت نرسیده اما اگر با آنهایی که تارگت زده مقایسه شود احساس میکنم میتوان به آن دستنوشته های ناچیز نمره قبولی داد ،اما این موضوع در ارتباط با تمام تحلیگران و همچنین جناب درخشانی عزیز نیز صادق است که تعدادی تحلیل به تارگت نرسیده داشته باشند اما موضوع بسیار مهم، نسبت تحلیلهای موفق به ناموفق است که حتم دارم در مورد تحلیلهای جناب درخشانی عزیز تحللهای موفق بسیار بیشتر بوده است لذا جای هیچ حرف و حدیث و شک شبهه ایی نمیماند ،
حتی اگر پذیرش این موضوع برایتان سخت است بنده تحلیلهای بسیاری از جناب پریچر، جناب ماینر ، جناب کندی و جناب کارنی وخیلی از اساتید دیگر در آرشیو دارم که نه تنها تارگت نزده که از لحظه اول به سمت استاپ حرکت نموده است ،اما خوب در کنار آن همیشه درصد تحلیلهای این بزرگواران که به تارگت نشسته بیشتر بوده است ،حال وقتی نتیجه تحلیل اساتید بزرگ دنیای تکنیکال اینگونه است ،از تحلیل بنده چه توقعی موجود است که فراتر از پارامترهای حهانی این علم حرکت کند ،
دوست من ،اصلا فلسفه بوجود آمدن علم مدیریت سرمایه همین مطلبست که تکنیکال قدرت رسیدن به تارگت 100٪ ندارد ،هیجوقت نداشته و هیچوقت هم نخواهد داشت .......
تصور من بر این استکه بعضی نقدها ریشه در نادانسته های خودما از این علم دارد ، بهتر این است به جای پروجکشن آن بر بزرگان فن ،سعی در افزایش دانسته های خود کنیم ،
امید است این بحث که از ابتدا در بورکس هم بدون دلیل علمی و صرفا در اثر کمبود دانسته های جامعه بورسی ما از تکنیکال بوجود آمده امشب در همین جا برای همیشه بسته شود تا تحلیلگران جامعه ما نیز بتوانند با ذهنی راحت و آزاد به کار خود که کاریست بی مزد و منت وصرفا در جهت رفاه و کمک به سهامداران ادامه دهند و شاهد نشستن غبار اندوه بر گل روی هیچ تحلیلگر عزیزی نباشیم .

این بحث از دید بنده به عنوان عضو کوچکی از سایت که وظیفه خدمتگزاری عزیزان به عنوان مدیر را دارم ،مختومه میباشد ،خواهشمندم جهت رعایت احترام حال
جناب درخشانی عزیز و سایر کاربران اگر موضوعی هست در پی ام بفرمایید ،دوستان آگاهند که به غایت از بکار بردن اهرمهای مدیریتی منزجرم ،پس از تمام دوستانی که تصور میکنند شاید ادامه این بحث موضوعیت داشته باشد ، خواهش میکنم اجازه بفرمایید ،به همین شکل دوستانه این موضوع کم اهمیت خاتمه پیدا کند .
از علیرضا 184 عزیز بابت همکاریشون پیشاپیش سپاسگزارم .

سعید درخشانی
2011/12/17, 10:13
با دردود

گاد فادر عزیز ,فرهاد عزیز , بورس عزیز ، 664 عزیز ؛ هولی عزیز از لطف شما نسبت به حقیر سپاس گذارم . فقط امید وارم اندکی بتوانم لایق محبتهای شما باشم .

فرهاد عزیز شمارت از گوشیم حذف شده باهام تماس بگیر ..

هولی عزیز از متن طولانی و محبت امیزی که نوشتیه اید بسیار سپاس گذارم . بنده را شرمنده اخلاق نیکوی خود کرده اید . حتما از دانش بالای شما استفاده خواهیم کرد و از شما چه علمی و چه اخلاقی خواهیم اموخت . بسیار سپاسگذارم ...

سعید درخشانی
2011/12/17, 10:32
مثل اینکه کسی در مورد بازارهای جهانی نظری نداره ؟

این کارا رو میکنید مجبورم میکنید برم خودرو بخرم .. 4 شنبه و امروز مقداری خودرو خریدم . ببینیم چی میشه . کسی نظری داره؟

fiona
2011/12/17, 10:37

این کارا رو میکنید مجبورم میکنید برم خودرو بخرم .. 4 شنبه و امروز مقداری خودرو خریدم . ببینیم چی میشه . کسی نظری داره؟
اگه میشه دلیل خریدتونو هم بفرمایید
اوضاع گروه خودرویی رو چطور میبینید؟

سعید درخشانی
2011/12/17, 10:52
دلیل خرید خودرو :

http://forums.boursy.com/imported/2011/12/24.gif (http://www.pic.iran-forum.ir/)

باید منتظر ماند و دید . اگر این گوه خوب عمل کنه و تحلیل بنده درست باشه احتمالا کل گروه خودرویی و شاید کل بازار رو مثبت بکنه . اما در نهایت توجه داشته باشید بازار بسیار فرار هست و هر خریدی با ریسک بیش از پیشی نیز همراه خواهد بود .

اما من ریسک کردم و خریدم . باید دید ..

مات
2011/12/17, 10:57

این کارا رو میکنید مجبورم میکنید برم خودرو بخرم .. 4 شنبه و امروز مقداری خودرو خریدم . ببینیم چی میشه . کسی نظری داره؟با سلام و با درود بر شما متاسفانه در اين سايت و سايتاي ديگر همه انتظار دارند يكي فكر كنه وقت بذاره ي سهمي رو معرفي كنه و بعد همه پشت بندش برن بخرن اگر خوب شد خودشون خريدن اگه بد شد نمي خواستن بخرن مجبور شدن خريدن

farhad_p
2011/12/17, 11:18
با سلام و خیر مقدم به سعید عزیز
جا دارد از این فرصت استفاده کرده و به خاطر تحلیلها و نظرات مفیدشان در سایت خودشان و همسایه تشکر و قدردانی نمایم.
اطمینان دارم حضور ایشان در کنار دیگر اساتید بر رشد و بالندگی سایت و پیشرفت علمی ما کمک خواهد نمود.

pani
2011/12/17, 12:06
برای اینکه بار علمی سایت حفظ بشه بریم سر بازار ..

برای یک تحلیل موفق به نظر من باید از بالا به پایین اومد . یعنی ابتدا بازار های جهانی تحلیل بشند و نتایج به دست اومده رو در قالب سنارویهای محتمل تر با بازار ایران مقایسه کرد و به نقاط اشتراک پرداخت .

بازار های جهانی چند سال پیشتر ؛ اکثرا معطوف به امریکا و بخشی از اروپا بودند ولی امروزه تقریبا اکثر جهان درگیر شده اند .

اقتصاد جهانی بیش از انچه که ما فکر میکنیم در هم تنیده شده . بنده اکثر شاخص های جهانی مثل داو ؛ شاخص شانگ های ؛ هنگ سنگ ؛ نیکی ؛ بازارهای کالایی مثل مس و نفت و روی و سرب و محصولات دیگر نفتی و بیلت و .. رو در کنار شرکتهای مختلف بازار ایران بررسی کردم .

به چند تا نتیجه رسیدم ولی هنوز احساس میکنم هنوز هم باید روشون کار بکنم تا اشتباه رو به حداقل ممکن برسونم.
این ها در ادامه همون روند اخطار ریزش بازارهای جهانی در مرداد ماه و نیز بازار ایران بود . اولین مرحله در بازارهای جهانی رو تونستیم به درستی پیش بینی بکنیم .

اما همانطور که میدانید امواج اصلاحی اصلا قابل اعتماد نیستند از این حیث که از منظر زمان و الگو بسیار پیچیده هستند .
موج دوم یک سهم میتواند نیم برابر موج اول ان باشد ( از منظر زمانی ) و یا حتی 10 برابر !! اصلا قائده خاصی هم برای ان نمیتوان تعیین کرد .

اگر کسی شاخص داو جونز رو بررسی کرده باشه :
http://forums.boursy.com/ (http://up6.iranblog.com/)

شاید محتمل ترین حالت اتمام یک 5 موجی و یا یک سیکل صعودی باشه . پس احتمالا در موج دوم باشیم ( تایید نشده )

اگر این حدس درست باشه اصولا باید روند اصلاحی حالا حالا ها ادامه داشته باشه ؟ اما دقیقا تا کی ؟ این سوال در کنار موقعیت فعلی از اصلی ترین سوالات در شرایط کنونی میتونه باشه .

نمودار طلا بیشتر شبیه اینه که یک موج 5 رو هنوز بدهکار هست ( باز هم تایید نشده ) .. در بلند مدت .

مقایسه نمودار نفت و طلا و داو جونز هم یک حالت ضربدری بین طلا و داو رو نشون میدند . نمودار نفت هم نشون میده هر موقعی قیمت نفت احساسی اومده بالا پشت سرش بحران به وجود اومده . یعنی بعد از هر بالا اومدن قیمت نفت مخصوصا بعد از سال 80 بحران اقتصاد رو فرا گرفته .

بنده در مورد اینها زیاد فکر کردم .
شما میتونید شرایط اقتصاد جهانی رو در سال 1940 و 1985 و 2000 و 2011 رو با هم مقایسه کنید .

تعداد جمعیت کرده زمین در این ایام و درصد طبقه متوسط و ثرومتند و فقیر .

باید بین رشد و شتاب رشد اقتصادی و همچنین شتاب جمعینتی که وارد طبقه متوسط جهانی میشه یک تعادل برقرار باشه وگرنه فشار تقاضای جمعیت تازه ای که تمایل به رشد دارند باعث کاهش قدرت خرید و رقابت قدرتهای اقتصادی قبلی میشه . همان اتفاقی که برای امریکا افتاد .

در مورد این ها دوستان نظراتشون رو بفرمایند استفاده بکنیم .

با اجازه آقا سعید.نظر من در مورد موج شماری نفت بصورت شکل زیر است:

نفت موج a را بصورت ترکیبی داشته دابل زیگزاگ یا بنظر من صحیح تر ترکیب زیگزاگ+x+ فلت
موج a ذاتا سه موجی بوده بنابراین حدس دقیق اینکه موج بی تا کجا نفت رو بتونه بالا ببره خیلی سخت میشه.بنظر من فعلا موج 2 از b هستیم.
انتهای ریزش نفت در موج سی ... :-SS

http://up9.iranblog.com/images/3qjmyquq64ty15jczapg.gif (http://up9.iranblog.com/)

mmmm
2011/12/17, 12:33
سلام سعید جان.
بسیار خوشحالم که باز میتونم از تحلیلهای زیبایت استفاده کنم.

موفقیت شما ارزوی قلبی من است.مهرداد13531353

pani
2011/12/17, 13:22
در مورد طلا نیز جمعه گذشته تو تاپیک و وبلاگم نظرمو گذاشته بودم.
طلا فعلا در موج 3 از سی هست و این ریزش شارپ طلا از سطح 1750 دلار تا کنون بدلیل موج 3 ( دقیقتر 3 از 3 از سی) بوده و بنظرم فعلا طلا در ریز موج 4 از 3 از سی قرار داره و 3 میتونه بین 1500 تا 1537 کامل بشه.بنظرم الگوی اصلاحی طلا خیلی کلاسیکه

طلا:

طلا در حال اصلاح فلت خود و در موج اصلاحی سی قرار دارد که به عقیده من تا چند ماه اینده امکان نزول تا سطوح 1350-1400$ را داراست

http://forums.boursy.com/

در کوتاه مدت نیز طلا ذز سطح 1750 دلار به مقاومت سختی برخورد کرده و شکست سطح حمایتی 1700 دلار طلا را در قیمتهای زیر 1700 تثبیت مینماید

*سامان*
2011/12/17, 13:58
كلاسيك يني چي خانم پاني؟

aminaran
2011/12/17, 14:03
با سلام
جناب درخشانی

لطفا نظرتون را در مورد کمرجان بفرمائید ...........با تشکر

تمام
2011/12/17, 14:26
آقای درخشانی من توی بورکس از خوانندگان مداوم نوشته های شما بودم امیدوارم توی این سایت بتونم بازم نوشته های شما رو. بخونم و بهره مند بشم
خیر مقدم منو هم پذیرا باشید

=d>

شهباز
2011/12/17, 14:48
با سلام

اساتید خوبی در این سایت بدون هر گونه حاشیه ای نظراتشون را ارائه میکنند و خیلی ها مثل من هم در تحلیلهاشون از نظرات و تحلیلهای اساتید گرامی بهره میبرند و این جای خوشحالیه . البته شخصا روزی یه بار به این سایت سر میزدم و با آمدن آقای درخشانی منبعد باید بیشتر به این سایت سر بزنیم قطعا دوستان دیگری هم در آینده به این سایت مهاجرت خواهند کرد. انشاء الله که جو این سایت مثل قبل آرام و بدون حاشیه و یک محیط پر بار برای همه دوستان باشد.

با تشکر

سعید درخشانی
2011/12/17, 19:48
خیلی ممنون از همه دوستان و مشارکت سازنده پانی عزیز .

پانی جان نظرتون در مورد طلا و نفت از ابتدای سال 1900 چی هست ؟

سعید درخشانی
2011/12/17, 21:22
در اکثر شرکتهای بازار الگو های صعودی برای میان مدت دیده می شوند که البته اکثرا الگوهای اصلاحی در مسیر فرسایشی بازار هستند ولی فرصت خوبی خواهند بود برای اخرین سود بزرگ در چند سال اتی .

سعی خواهد شد به برخی از این شرکتها رسیدگی شود .

*سامان*
2011/12/17, 21:39
.................................................

Godfathers
2011/12/17, 21:41
سعید جان میتونم بپرسم این گروه قندی تا کجا می خوان ادامه بدن به کار خودشون خیلی از دوستان میگن باید منتظر 2 برابر شدن این قیمت ها باشیم به نظر شما پتانسیل چنین رشدی رو دارند.ممنون

baradaran
2011/12/17, 21:47
با سلام و عرض ادب
سعید درخشانی نامی است که تقریبا برای تمام کسانی که با بورس سر و کار دارن آشناست بنده نیز خیلی خوشحال شدم شنیدم قراره در این سایت که بدون تعارف از پر بارترین فرومهای بورسی است از دانش ایشون بهره ببریم البته امیدوارم سایر اساتیدی که مدتی است در این سایت حضور ندارن نیز مجددا به خانه خودشون برگردند دوستانی مانند جناب حجت عزیز که بنده از طریق ایشون وارد این فروم شدم .
نکته دیگر که مطمئن هستم جناب درخشانی نیز حتما همین نظر رو دارن اینه که بهتره در این تاپیک مطالب یک طرفه از طرف ایشون نباشه و دیدگاه سایر دوستان چه موافق و چه مخالف البته با بیان دلایل علمی و منطقی بیان بشه تا از جمع مباحث مطرح شده بهترین نتیجه حاصل بشه .
و نکته آخر امیدوارم طرح برخی مباحث حاشیه ای و بیهوده که موجب عدم حضور دوستانی مانند جناب محسن نظری شد رو شاهد نباشیم .
مجددا به جناب سعید درخشانی خیر مقدم عرض میکنم .

سعید درخشانی
2011/12/17, 22:08
سعید جان میتونم بپرسم این گروه قندی تا کجا می خوان ادامه بدن به کار خودشون خیلی از دوستان میگن باید منتظر 2 برابر شدن این قیمت ها باشیم به نظر شما پتانسیل چنین رشدی رو دارند.ممنون

اگر بازار بیاد بالا سهمهای این گروه وارد فاز استراحت میشند .

نمودار قنیشا :

به نظرم احتیاط بهتره در این سطح .

http://forums.boursy.com/imported/2011/12/25.gif (http://www.pic.iran-forum.ir/)

قثابت رو همون موقعی که 140 بود تارگتش رو 300 و سپس 500 ترسیم کرده بودم و برای برخی از دوستان که خواسته بودند خصوصی ارسال کردم .

قشیرین هم فکر میکنم یک مقداری جا داره ولی بازم ریسکش زیاده .
اینا فکر میکنم تقریبا همزمان به تارگت برسند . منظورم قشیرین و قثابت هست .

در مورد مرجان کار دوستی پرسیده بود . من به این شرکت امید زیادی دارم . با عبور قیمت از سقف قبلی احتمالا تو موج سوم هستیم که بعد از مجمع و تقسیم سود و مدتی استراحت میریم برای موج 5 .

سعید درخشانی
2011/12/17, 22:12
با سلام و عرض ادب
سعید درخشانی نامی است که تقریبا برای تمام کسانی که با بورس سر و کار دارن آشناست بنده نیز خیلی خوشحال شدم شنیدم قراره در این سایت که بدون تعارف از پر بارترین فرومهای بورسی است از دانش ایشون بهره ببریم البته امیدوارم سایر اساتیدی که مدتی است در این سایت حضور ندارن نیز مجددا به خانه خودشون برگردند دوستانی مانند جناب حجت عزیز که بنده از طریق ایشون وارد این فروم شدم .
نکته دیگر که مطمئن هستم جناب درخشانی نیز حتما همین نظر رو دارن اینه که بهتره در این تاپیک مطالب یک طرفه از طرف ایشون نباشه و دیدگاه سایر دوستان چه موافق و چه مخالف البته با بیان دلایل علمی و منطقی بیان بشه تا از جمع مباحث مطرح شده بهترین نتیجه حاصل بشه .
و نکته آخر امیدوارم طرح برخی مباحث حاشیه ای و بیهوده که موجب عدم حضور دوستانی مانند جناب محسن نظری شد رو شاهد نباشیم .
مجددا به جناب سعید درخشانی خیر مقدم عرض میکنم .

با سپاس فراوان از الطاف شما به حقیر .شما از هر نظر استاد بنده هستید ... با شما شدیدا موافقم برای مشارکت .. اصلا اصل موضوع هم همینه . باید همفکری بشه .

فعلا تا اینجا که پانی عزیز فقط پیش قدم بوده . امید وارم همه دوستان مشارکت کنند .

pani
2011/12/17, 22:31
خیلی ممنون از همه دوستان و مشارکت سازنده پانی عزیز .

پانی جان نظرتون در مورد طلا و نفت از ابتدای سال 1900 چی هست ؟

سلام اقا سعید.متاسفانه دیتای من کامل نیست و با توجه به نمودارهایی که گذاشتم مشخصه از پلتفرم گرفته شده و نمیدونم از کجا میشه دیتای کامل رو تهیه کرد؟

shadi
2011/12/17, 23:15
جناب درخشانی میشه لطفا یک نمودار هم از قشکر بگذارید.قبلا از زحمتتون سپاسگزارم.

mobin
2011/12/17, 23:17
جناب درخشانی

در شرایط کنونی توصیه ای به خرید سهامهای قندی دارید؟

يگانه
2011/12/17, 23:26
سعید جان ضمن خوش آمد گویی
خوشحالم از اینکه دوباره مینویسی>:d<

سعید درخشانی
2011/12/18, 00:00
سلام اقا سعید.متاسفانه دیتای من کامل نیست و با توجه به نمودارهایی که گذاشتم مشخصه از پلتفرم گرفته شده و نمیدونم از کجا میشه دیتای کامل رو تهیه کرد؟

با درود .

دیتای کامل رو خیلی سخت بشه گیر اورد . اکثرشون پولی هستند . بنده دیتاهام رو به صورت دستی و روی کاغذ رسم کردم و بررسی کردم چون چند تا نمودار که بدستم رسیده بود یه جورایی با هم تفاوت داشتند .

به صورت کلی نمودار نفت و طلا رو میذارم امید وارم مفید واقع بشه :

موج شماری خودم رو هم روی نمودار طلا و چند ایندکس دیگر به زودی خواهم گذاشت .

http://forums.boursy.com/imported/2011/12/27.png (http://www.pic.iran-forum.ir/)

http://forums.boursy.com/imported/2011/12/28.png (http://www.pic.iran-forum.ir/)

شاهین محلوجی
2011/12/18, 09:41
سلام سعید جان چطوری ؟ بالاخره اومدی بورسی خوش اومدی زودتر از اینا منتظرت بودیم>:d<

سعید درخشانی
2011/12/18, 10:06
در اکثر شرکتهای بازار الگو های صعودی برای میان مدت دیده می شوند که البته اکثرا الگوهای اصلاحی در مسیر فرسایشی بازار هستند ولی فرصت خوبی خواهند بود برای اخرین سود بزرگ در چند سال اتی .

سعی خواهد شد به برخی از این شرکتها رسیدگی شود .

امروز بازار در اکثر شرکتها خوب ظاهر شد .

shayan0711
2011/12/18, 11:22
سلام آقا سعید ، خوشحالم دوباره مینویسید خصوصا در اینجا
آقا سعید نظرتون در مورد نمودار وساپا چیست ؟

http://forums.boursy.com/imported/2011/12/29.png (http://up.vatandownload.com/)

سعید درخشانی
2011/12/18, 16:04
شایان عزیز وساپا اگر ضلع بالای مثلث رو بشکنه به نظرم جالب خواهد بود .

pani
2011/12/18, 16:26
سلام آقا سعید

ایران خودروتون نمیخواد یه توقف کنه تا ما رو هم سوار کنه؟ :((

سعید درخشانی
2011/12/18, 17:10
سلام آقا سعید

ایران خودروتون نمیخواد یه توقف کنه تا ما رو هم سوار کنه؟ :((

پانی عزیز ایرانخودرو متوقف بشه که بازار متوقف میشه و دیگه چه فایده :)

اما سهمهای خیلی جالبتری هم هستند . اما توام با ریسکهایی هم هستند چون هنوز الگوهاشون تکمیل نشده بنابراین نمیشه عمومی گفت اما برایتان خصوصی ارسال میکنم تا بررسی کنید .

محمود شریعت
2011/12/18, 17:14
پانی عزیز ایرانخودرو متوقف بشه که بازار متوقف میشه و دیگه چه فایده :)

اما سهمهای خیلی جالبتری هم هستند . اما توام با ریسکهایی هم هستند چون هنوز الگوهاشون تکمیل نشده بنابراین نمیشه عمومی گفت اما برایتان خصوصی ارسال میکنم تا بررسی کنید .

درود بر سعید عزیز

کاش این جمله را هم خصوصی میگفتید. تا دل بقیه همچون من آب نشود:d

pani
2011/12/18, 17:59
درود بر سعید عزیز

کاش این جمله را هم خصوصی میگفتید. تا دل بقیه همچون من آب نشود:d

>:)

خیلی ممنون آقای درخشانی.تو پی ام منتظرم.

shadi
2011/12/18, 18:05
نوشته اصلی توسط سعید درخشانی
پانی عزیز ایرانخودرو متوقف بشه که بازار متوقف میشه و دیگه چه فایده

نوشته اصلی جناب شریعت

درود بر سعید عزیز

کاش این جمله را هم خصوصی میگفتید. تا دل بقیه همچون من آب نشود

:((

کیوان
2011/12/18, 21:19
>:)

خیلی ممنون آقای درخشانی.تو پی ام منتظرم.
خوشبحال پانی ! :d<):)

aminaran
2011/12/18, 21:29
ما هم تو پی ام منتظریم:d:d

تیزبین
2011/12/18, 21:30
سعید جان ما هم دل داریما.;)

esi_mohammadi
2011/12/18, 21:51
د رمورد قندیها به نظرم شاخصشون تو موج اصلاحی b هست و به زودی زود ریزش خواهند کرد
حجم معاملات ، مکدی ، الیوت اسیلاتور همه گواه این مطلب خواهند بود
هر کی فعلا داره باید دیگه شناسایی سود کنه :D

mehran
2011/12/18, 21:52
سلام استاد درخشانی....شرمنده فک کنم یکم دیر شده ...اما وظیفه خودم دونستم ورودتان به سایت بورسی رو از صمیم قلب تبریک بگم امیدوارم در کنار هم از دوستی با هم لذت ببریم و سپس از علم فراوان شما بتوانیم بهره کافی ببریم... بیشتر خوشحالیم بابته اینه که بچه های این سایت رو خوب میشناسم و میدونم جایی تشریف آوردید که لبالب از ادب و فرهنگ و سرشار از معرفت است...<دوستان این پست هیچ ارتباطی با پیام خصوصی نداره ها:d>

rezaafshari110
2011/12/18, 22:33
نمیشه عمومی گفت اما برایتان خصوصی ارسال میکنم تا بررسی کنید .

منم میخوام:((

سعید درخشانی
2011/12/18, 23:14
با درودی دوباره ...

در مورد این شرکتها و پیغام خصوصی امید وارم به کسی بر نخوره این فقط و فقط برای رعایت مسئولیت پذیری در نوشتار هست و به نفع عموم خوانندگان مطاب .

در تکنیکال وقتی یک الگویی تایید میشه این احتمال هست که فیلد بشه چه برسه به اینکه یک الگویی کامل و تایید نشده باشه و ما از روی اون عملی انجام بدیم .
نمونه بارز اون در بکام اتفاق افتاد که در سطح 257 کف دوقلو زد و هدفش 300-310 بود که هرگز به ان نرسید بلکه سهم تا 170 ریخت و اگر ان موقع سایت بنده را خوانده بودید در ان اشاره کرده بودم که شکست یکی از سطوح 258 و یا 270 سیگنال قوی به بازار منعکس خواهد کرد . ممکن بود شکست سطح 270 قدرت موج بی ان را تا حد زیادی افزایش دهد که نشد .

البته برای عدم محقق شدن این گونه تارگتها نظرم بر اینه که قبل از هر چیزی باید سهم موج شماری بشه . اصولا اگر سهمی رو بدون موج شماری دقیق تحلیل بکنیم امکان اشتباه بسیار بالاست .

اصل اول هر تحلیلی به نظر من موج شماریست . در موج شماری باید هر گونه پیش داوری را کنار گذاشت و فقط و فقط باید نموداری به نمودار نگاه کرد . نباید از اول به دنبال الگوی صعودی یا نزولی باشیم . البته موج شماری هم باید از ب بسم الله باشه تا اخرش . از اول نمودار تا اخرش . حتی نباید یک نقطه در نمودار رو نادیده بگیریم. حتما باید افزایش سرمایه رو اعمال بکنیم اما برای اعمال سود نقدی زیاد نظر مساعدی ندارم چون در این مورد خود قیمت تعدیل میشه .

این سهمها رو هم که مد نظر بنده هستند از روی موج شماری پیدا کردم . سهمهایی که شاید تا وقت حرکتشون زمان زیادی مونده باشه . شاید مقداری این ور اونر هم بشند . اصلا شاید از بیخ در اشتباه باشم .

بنابراین اینها را واقعا نمیتوان اینجا گفت و بهتره که وقتی مطمئن شدم بیان کنم .

به طور مثال یکی از این سهمها در تاپیک خانم پانی از زیر زبونم در رفت و گفتم :

ثامان یکی از این شرکتهاست که میتونه رشد خوبی رو داشته باشه اما هنوز الگویی تایید نشده ؛ ممکنه سهم هنوز هم منفی بمونه .. ممکنه تا روز واقعه و استارت اصلی چند ماه وقت داشته باشیم .. ممکنه اصلا از بیخ بنده دارم اشتباه میکنم .

و هزار تا احتمال دیگر .

امضای بنده در بورس این بود : تنها مرگ هست که قطعیه در حالیکه که زندگی با احتمالات فراوانی روبروست.

دقیقا ضرر کردن هم همینه . سهمی برای رشد کردن با هزاران احتمال مختلف روبروست . مخصوصا از منظر تکنیکال که هنوز الگوی کلاسیکی در تایید اون نیومده .

البته ثامان در صورتی که اون الگوی مورد نظرم درست باشه صعود خیلی خوبی خواهد کرد ولی خودم هنوز به قطعیت در موردش نرسیدم .

به همین دلیل بهتره هر سهمی که حداقل تاییدیه بیشتری داشته باشه رو به دنبالش باشیم .
همین خودرو رو فکر میکنید هدفش چند باشه ؟ با دلیل ..

سعید درخشانی
2011/12/19, 00:04
خدمت مدیریت :

با درود ، برخی از دوستان بهم اطلاع دادند که در سایت ثبت نام کردند که ایدیشون هنوز فعال نشده . البته این مشکل طول کشیدن فعال شدن ایدی برای بنده هم بود که با وساطت حیدر بابا حل شد .

حالا نمیدونم مشکل از کجاست امید وارم دوستان رسیدگی کنند ..

esi_mohammadi
2011/12/19, 00:16
در مورد ثامان اگر اشتباه نکنم به نظرم با یه abc بزرگ از یه اصلاح بزرگتر (موج (4) ) طرف هستیم .

Captain Nemo
2011/12/19, 01:22
خدمت مدیریت :

با درود ، برخی از دوستان بهم اطلاع دادند که در سایت ثبت نام کردند که ایدیشون هنوز فعال نشده . البته این مشکل طول کشیدن فعال شدن ایدی برای بنده هم بود که با وساطت حیدر بابا حل شد .

حالا نمیدونم مشکل از کجاست امید وارم دوستان رسیدگی کنند ..
جناب درخشانی
ضمن سلام خدمت شما و همچنین خوش آمد گویی
لطفا در پی ام برای ادمین سایت مشکل را اطلاع دهید .
با تشکر

سعید درخشانی
2011/12/19, 11:03
در مورد ثامان اگر اشتباه نکنم به نظرم با یه abc بزرگ از یه اصلاح بزرگتر (موج (4) ) طرف هستیم .

نمودار محبت میکنی اسی جان؟ متشکرم :)

664
2011/12/19, 12:07
با سلام خدمت جناب درخشانی
با تشکر و تبریک میگم بابت معرفی ثامان ، امروز فرصت خرید بسیار خوبی داد .

میخواستم اگر لطف کنید تحلیلتون رو در مورد نمودار فاراک بیان کنید ممنون میشم .

باتشکر .

يگانه
2011/12/19, 13:24
با درودی دوباره ...
.
همین خودرو رو فکر میکنید هدفش چند باشه ؟ با دلیل ..

268 تا 272

تبديل سطوح
حركت باندازه قاعده مثلث از خط روند

امیددار
2011/12/19, 13:35
سعید جان
خوشحالم اینجا هم میبینمت
در ضمن عکس جدید که گرفتی خیلی باحاله;)
سعید جان اشکالات تکنیکالمونو تو عمومی بگیم خدمتتون یا تو خصوصی؟

سعید درخشانی
2011/12/19, 16:40
با سلام خدمت جناب درخشانی
با تشکر و تبریک میگم بابت معرفی ثامان ، امروز فرصت خرید بسیار خوبی داد .

میخواستم اگر لطف کنید تحلیلتون رو در مورد نمودار فاراک بیان کنید ممنون میشم .

باتشکر .

قربانتان . ثامان سهم خوبیه . هر کسی خواست هر نقطه ای بفروشه . هیچ تارگتی داده نخواهد شد .

riskman
2011/12/19, 17:23
آقا سعيد قشرين و قنيشا رو هم درياب !

664
2011/12/19, 18:57
جناب درخشانی ما هنوز منتظر تحلیل شما از فاراک هستیم.
باتشکر .

سعید درخشانی
2011/12/19, 19:43
در مورد فاراک فعلا زوم نبودم باید نمودارش رو ببینم .

در مورد عرضه های امروز بازار نظر من اینه که بازار اماده رشد موقت هست .منتها به سطوح مقاومتی مهمی میرسه و عرضه ها زیاد میشه و با توجه به سابقه این چند وقت اخیر مبنی بر فروش احساسی با عرضه صف خرید یک سهمی مثل صدرا میبینی که کل بازار به هم میخوره . البته این وضعیت به مرور درست میشه و حالت تعادلی پیدا میکنه .

مثالی میزنم . فرض کنید سایپا رو.

مقاومت این سهم بین 210-215 هست . امروز روی این سطح قرار گرفت . حالا برای صعود یا باید پول پشت سهم بذارند تو این سطح و به یکباره ازش عبورش بدند یا اینکه مدتی تو این سطح نوسان بکنه تا قدرت این مقاومت مستهلک بشه .

من پایین زیادی برای بازار متصور نیستم و امید وارم طی روزهای اتی شاهد رشد بازار باشیم . از منظر وقایع سیاسی هم فکر میکنم دیگه همه چی تقریبا پیش خور شده الا جنگ .

با دلار 1400 تومانی مقداری باید بازار رشد بکنه و در این شرایط تنها دو تا فاکتور میتونند باعث ریزش دوباره بازار بشند ؛ یکی میتونه جنگ باشه که کاملا بعیده همچین اتفاقی بیفته . یه مورد استدلال میتونه نزدیکی به انتخابات امریکا باشه و شعار ضد جنگ اوباما که مجبورش کرد عراق رو ترک کنه . دوم هم ریزش شدید قیمتهای جهانی که فکر میکنم ریزش بیش از 10 درصد نخواهیم داشت و در میان مدت قیمتها مقداری رشد خواهند کرد و اتفاقا همین عامل ( ریزش بازار های جهانی بعد از چندین ماه دیگر ) باعث ریزش بازار تهران بعد از چندین ماه دیگر و پس از رشد نسبی قیمتها خواهد شد .

بنابراین من به شرکتهایی مثل مپنا 215 و سایپا 195 و خودرو 220 و وساپا 235 و مخابرات 310-300 و فولاد 255 و فملی 420 و غدیر 410 و .. نظر مساعدی دارم . مگر اینکه یکی از دو حالت فوق رخ بده .

البته این نظر منه و ممکنه اشتباه باشه و شما حتما با تصمیم خودتون خرید و فروش خواهید کرد .

mobin
2011/12/19, 20:31
در مورد فاراک فعلا زوم نبودم باید نمودارش رو ببینم .

در مورد عرضه های امروز بازار نظر من اینه که بازار اماده رشد موقت هست .منتها به سطوح مقاومتی مهمی میرسه و عرضه ها زیاد میشه و با توجه به سابقه این چند وقت اخیر مبنی بر فروش احساسی با عرضه صف خرید یک سهمی مثل صدرا میبینی که کل بازار به هم میخوره . البته این وضعیت به مرور درست میشه و حالت تعادلی پیدا میکنه .

مثالی میزنم . فرض کنید سایپا رو.

مقاومت این سهم بین 210-215 هست . امروز روی این سطح قرار گرفت . حالا برای صعود یا باید پول پشت سهم بذارند تو این سطح و به یکباره ازش عبورش بدند یا اینکه مدتی تو این سطح نوسان بکنه تا قدرت این مقاومت مستهلک بشه .

من پایین زیادی برای بازار متصور نیستم و امید وارم طی روزهای اتی شاهد رشد بازار باشیم . از منظر وقایع سیاسی هم فکر میکنم دیگه همه چی تقریبا پیش خور شده الا جنگ .

با دلار 1400 تومانی مقداری باید بازار رشد بکنه و در این شرایط تنها دو تا فاکتور میتونند باعث ریزش دوباره بازار بشند ؛ یکی میتونه جنگ باشه که کاملا بعیده همچین اتفاقی بیفته . یه مورد استدلال میتونه نزدیکی به انتخابات امریکا باشه و شعار ضد جنگ اوباما که مجبورش کرد عراق رو ترک کنه . دوم هم ریزش شدید قیمتهای جهانی که فکر میکنم ریزش بیش از 10 درصد نخواهیم داشت و در میان مدت قیمتها مقداری رشد خواهند کرد و اتفاقا همین عامل ( ریزش بازار های جهانی بعد از چندین ماه دیگر ) باعث ریزش بازار تهران بعد از چندین ماه دیگر و پس از رشد نسبی قیمتها خواهد شد .

بنابراین من به شرکتهایی مثل مپنا 215 و سایپا 195 و خودرو 220 و وساپا 235 و مخابرات 310-300 و فولاد 255 و فملی 420 و غدیر 410 و .. نظر مساعدی دارم . مگر اینکه یکی از دو حالت فوق رخ بده .

البته این نظر منه و ممکنه اشتباه باشه و شما حتما با تصمیم خودتون خرید و فروش خواهید کرد .

جناب آقای درخشانی
در صورت امکان در خصوص اهداف میان مدت وبلند مدت مپنا راهنمایی فرمایید

amir2003
2011/12/19, 20:46
سعید خان عرض خیر مقدم قربان ببخشید دیر شد امروز تحلیلها رو نگاه کردم انشاالله در این تالار موفق باشی عزیز .یادش بخیر قثابت رو 164 و قشکر 170 با دوستان بحث می کردیم ولی متهم شدیم به ....... :-wو حالا همون افراد تارگت میدن .... >:) . در کل خوش اومدی .>:D<

سيد ياسر شريعت
2011/12/19, 20:59
جناب درخشانی راجع به ریزش شدید قیمت های جهانی بنده با عدم ریزش شما موافقم اما بیشتر نظرم بر این است که همان کاهش 10 درصدی مورد نظر شما حداکثر تا اواخر فوریه به اتمام خواهد رسید. با رسیدن به ماه مارس و شروع سال نوی چینی ها هر ساله تقاضای جهانی بصورت قابل قابل توجهی افزایش پیدا می کنه و شاید حداقل یک رشد کوتاه تا میان مدت را شاهد باشیم

esi_mohammadi
2011/12/19, 22:57
نمودار محبت میکنی اسی جان؟ متشکرم :)

سعید جان به نظره من سهم یه 5 موجه ایمپالسیو را داره تکمیل میکنه
موج 5 از موج سه بزرگ سهم هم به صورت یه مثلث دیوگنال به اتمام رسیده و الان در موج اصلاحی 4 بزرگ هستیم
به نطرم سهم تا محدوده 113 تومان بیاد بالا و بعدش بریم برای اصلاح موج b بزرگ
اوونجا میشه سیگنال ازش گرفت برای موج c که فکر میکنم 120 درصد سود روش خوابیده .
این سهم را یادمه هشت یا نه ماه پیش یه دوستام که در شرکت سامان گستر مشغول به کار بود بهم گفت که مدیر امور سهام شرکت پیشنهاد خرید سهم را برای سرمایه گذاری به پرسنل داده بوده منم بررسیش کردم اما خوب وقتی دیدم داره یه روند ساید بای ساید میده روش سرمایه نخوابوندم و گذاشتم مسیرش مشخص بشه

http://8202.1.img98.net/out.php/i156996_saman.jpg

لینک تصویر (http://8202.1.img98.net/out.php/i156996_saman.jpg)

esi_mohammadi
2011/12/19, 23:22
در ضمن در مورد سهم ثامان این نکته را هم پیروی تحلیل بالا در نظر بگیرید که سهم در تایم هفتگی از سوپر بولینگر باند خارج شده
قیمت نمیتونه زیاد بیرون از این باند دوام بیاره
http://8202.1.img98.net/out.php/i157008_samannnn.jpg

لینک تصویر (http://8202.1.img98.net/out.php/i157008_samannnn.jpg)

esi_mohammadi
2011/12/19, 23:43
تایم هفتگی :
یه سهم زیر خاکی دیگه هم وجود داره اونم فارسیت درود هست که اصلا از شاخص کل و شاخص گروهش تبعیت نمیکنه
این سهم هم قابل بررسی هست
فکر میکنم در حال حاظر سهم در موج بی از ریز موج 4 از موج سه هست .. این سهم هم 50 تا 60 درصد سود پشتش خوابیده
http://8202.1.img98.net/out.php/i157032_farsiiit.jpg

لینک تصویر (http://8202.1.img98.net/out.php/i157032_farsiiit.jpg)

سعید درخشانی
2011/12/20, 00:46
268 تا 272

تبديل سطوح
حركت باندازه قاعده مثلث از خط روند

پس شما هم به مثلث دایاگونال عقیده دارید ؟

;;)

سعید درخشانی
2011/12/20, 00:53
سعید جان
خوشحالم اینجا هم میبینمت
در ضمن عکس جدید که گرفتی خیلی باحاله;)
سعید جان اشکالات تکنیکالمونو تو عمومی بگیم خدمتتون یا تو خصوصی؟

با درود . ممنون از لطف شما . این عکس رو اخیرا از من گرفتند ;)

من خودم سراپا اشکالم عزیز ولی اگر بحثی رو پیش بکشید در حد توانم خدمتتان خواهم بود . عمومی مسائل رو مطرح کنیم بهتره . چون باعث میهش بحث پیش بیاد و دو تا چیز هم من یاد بگیرم هم بقیه .

گلفام
2011/12/20, 00:54
در اغاز فصلی سرد حضور استاد عزیز ومتواضع >>سعید درخشانی >>به سایت وزین بورسی گرمای صد چندانی را بخشید
سلامت وبهروز باشید.

سعید درخشانی
2011/12/20, 02:36
سعید خان عرض خیر مقدم قربان ببخشید دیر شد امروز تحلیلها رو نگاه کردم انشاالله در این تالار موفق باشی عزیز .یادش بخیر قثابت رو 164 و قشکر 170 با دوستان بحث می کردیم ولی متهم شدیم به ....... :-wو حالا همون افراد تارگت میدن .... >:) . در کل خوش اومدی .>:D<

سلام امیر جان , دوست عزیز قدیمی بنده .ارادتمندیم قربان .

امیر عزیز یادش بخیر .قثابت 150 و قنیشای 160 تومنی خاطره شدند ..

متاسفانه یکی از بدترین اخلاق هایی که اکثرمون داریم ؛ عدم تحمل نظرات مخالف هستش . یادمه یکی از کاربرای پر ادعا ولی توخالی بورکس اون زمان فتوا میداد که ما نباید چیزی تو تاپیک قندی ها بنویسیم .. علتش فقط این بود که ایشون عقیده داشتند قثابت روی 140 -150 تومن گرونه ولی ما عقیده داشیتم می ارزه !! . خب یه اختلاف نظر ساده بود دیگه ..ولی طرز برخورد رو حال کردی ؟ ..چه نیازی بود به برخی کارها که هنوز که هنوزه من نمیتونم انالیزشون بکنم ..مطمئن باش اگر کمی قدرت داشت ایدی ما رو حذف هم میکرد . در عین حال خیر سرمون طرفدار ارزشهای دمکراسیه و یه اواتار سبز رنگ زده که ...

حالا این مثالی که اوردید رو بنده زدم وگرنه قصد مچ گیری و .. ندارم . خیلی وقتها بوده ما نظرمون اشتباه بوده ولی همچین برخوردی با مخالفمون نداشتیم .

خلاصه اگر جهانی رو بدند دست اینها از خود خواهی و بخالت و نادانی انچنان بلایی به سرش بیاورند که نسلها اثراتش باقی بماند .

شما ببینید در یک جامعه 50-60 نفری در یک فروم ؛ نیست روزی که دعوا و مرافعه نباشه و عزیزان یکدیگر رو به بهشت و جهنم نفرستند .. اگر به ریشه اونها بریم همه اش بر میگرده به تضاد منافع شخصی و طرز تفکر ما در باره روبرو شدن با این مسائل .

دکتر حسابی میگه : جهان سوم جاییه که اگر بخوای خانه ات رو اباد بکنی باید کشورت رو نابود بکنی ؛ یا از کشورت و منافع ملت خرج کنی و اگر بخوای کشورت رو اباد بکنی باید خانه ات رو ویران بکنی ، یعنی از خیر همه چیت بگذری چون نمیذارند کار بکنی ..

یکی از کاربرا بود که خیلی اداعای روشن فکری داشت ؛ ادعا داشت هیچ نظامی نباید جلو گفتمان رو در جامعه بگیره ؛ اما چند وقت پیش به علت اینکه خودش سهم داشت با ایجاد تاپیکهایی که هشدار میدادند در مورد ریزش به شدت مخالفت میکرد !!!

یعنی در کوچکترین مقیاس ممکنه ما دوست داریم صدای مخالفمون رو خفه بکیم ، بعد چه انتظاری میتونیم از بقیه داشته باشیم ؟ چطور میتونیم از این و ان انتقاد کنیم و ..

به نظر من برای رسیدن به جامعه ای ایده ال حتی در یک سطح 50-60 نفری باید از خودمون شروع بکنیم .
قدرت تحملمون رو ببریم بالا و با مسائل منطقی برخورد بکنیم .

دانشمندی میگه : وقتی که بچه بودم میخواستم کل دنیا رو تغییر بدم ؛ بزرگتر که شدم جوان شدم ؛ دیدم دنیا خیلی سخته و از عهده من خارج ؛ گفتم کشورم رو تغییر میدم ؛ زمان که گذشت و تلاشهای من به نتیجه نرسید ، گفتم شهری که درش هستم رو تغییر بدم و فضا رو ارمانی بکنم .. میانسال که شدم و از این ارزو ناکام ؛ گفتم خانواده ام یعنی همسر و فرزندانم رو تغییر بدم ؛ این همه به نتیجه ای نرسید و من در حالیکه به مرگ نزدیک شدم که نتوانستم کوچکترین تغییری در خودم به وجود بیاورم .

عادل
2011/12/20, 07:29
سلام
ضمن خوشامدگویی به آقای درخشانی جهت ورود به سایت بورسی از شما درخواست دارم اگر براتون مقدوره یه تحلیل از بکام ارائه بدید.
پیشاپیش از لطف شما سپاس.

hahahaha
2011/12/20, 07:45
با سلام و عرض ادب خدمت جناب درخشاني عزيز و بزرگوار
خيلي خوشحالم كه مي تونم از تحليلهاي خوب شما استفاده كنم.
ديروز در نوشته هاتون فرموديد ثامان براي خريد نسبتا مي تونه مناسب باشه و من هم رفتم براي اقدام به خريد حدود 96 تومان كه يك دفعه ديدم صف خريد يك ميليون و 400 سهمي براي سهم تشكيل شد. شما مي دونيد خريداري كه اين خريد رو گذاشت كي بوده؟ و آيا اين روند رو مي خواد ادامه بده يا نه فقط قصدش خريد همين تعداد سهم بوده؟
در ضمن با توجه به افزايش نرخ دلار فكر مي كنم گروه خودرويي كمي دچار مشكل باشند نظر شما در مورد خريد خودرو يا سايپا چيه؟
در پايان هم اگه نظرتون رو در مورد صدرا بفرماييد ممنون مي شم . البته صحبتهاي قبلي شما رو يادم هست كه تارگت 120 توماني هم براي سهم داديد اما خواستم ببينم موقتا مي تونه رشد كنه يا نه از همين الان رفته براي رسيدن به تارگتش
خيلي خيلي از زحماتي كه مي كشيد ممنونم

سعید درخشانی
2011/12/20, 09:15
جناب درخشانی راجع به ریزش شدید قیمت های جهانی بنده با عدم ریزش شما موافقم اما بیشتر نظرم بر این است که همان کاهش 10 درصدی مورد نظر شما حداکثر تا اواخر فوریه به اتمام خواهد رسید. با رسیدن به ماه مارس و شروع سال نوی چینی ها هر ساله تقاضای جهانی بصورت قابل قابل توجهی افزایش پیدا می کنه و شاید حداقل یک رشد کوتاه تا میان مدت را شاهد باشیم

>:D<

حامد24
2011/12/20, 09:55
سلام

سعید جان قارداش خوش گلمیشن (خوش اومدی) >:d<
البته باید زودتر از اینا خوش امد میگفتم که بدلیل سرعت پایین سایت اصلا نمیشد این تایپک رو باز کرد
بهرحال شرمنده :">

hahahaha
2011/12/20, 11:18
سعيد آقاي عزيز من امروز يكمي مپنا و رايان سايپا و مخابرات برداشتم. هر چي منتظر شدم جواب نداديد براي همين اين سه سهم كه سود مناسبتر و كم ريسك تر هستند رو خريدم
اميدوارم اشتباه نكرده باشم

*سامان*
2011/12/20, 11:21
سعيد آقاي عزيز من امروز يكمي مپنا و رايان سايپا و مخابرات برداشتم. هر چي منتظر شدم جواب نداديد براي همين اين سه سهم كه سود مناسبتر و كم ريسك تر هستند رو خريدم

چه اسم با حالي داري:))

سيد ياسر شريعت
2011/12/20, 11:29

با اجازه صاحب تاپیک
دوست عزیز هاهاهاها! رایان مثل بانکه! سود سالیانش هم تضمینی 30-40 درصده! "تقریبا" هم ریسک فری محسوب میشه! سهم به این هلویی با پی به ای 3.5 اگه مرد نگه داشتن 1 ساه سهم هستید بسم الله;;)

مپنا یه نگاه به سود انباشته و سود تلفیقیش و پی به ای فعلیش در کنار این که بازی حق استفاده نشده هنوز انجام نشده و دوران رکود طولانی مدت سهم نتیجه می دهد که؟؟؟;)

اون بچه غول هم کاری فعلا بهش ندارم فعلا تا برسه به حدود و ثغور مورد نظر:d

mobin
2011/12/20, 15:20
جناب آقای درخشانی
در صورت امکان در خصوص اهداف میان مدت وبلند مدت مپنا راهنمایی فرمایید
:(

سعید درخشانی
2011/12/20, 19:05
اسی جان ممنون از نمودارهات . من عقیده دارم سهم وارد فاز رشد قیمتی خود شده .

مهتاب گلفام عزیز ممنون از همه لطفی که دارید .این از بزرگی خودتونه که به افراد بی چیزی مثل من امید میدید .. بزرگوارید ..

عادل عزیز ممنون از شما. بکام وارد موج کارکتیو شده . یک اصلاحی سه موجی در اولین مرحله داریم که فعلا در بخش یک هستیم ولی جدیدا ندیدم ببینم که به انتهاش رسیدیم یا داریم نزدیک میشیم و .. کلا نظر مساعدی روش ندارم حتی اگر قیمتش بره بالا به نظرم سهمهای بهتری هست .

حامد عزیز ممنون از لطف شما . سپاسگذارم . چخ ساغ اللاسان کیشی ! ایرادتیم تامدی .
سرعت پایین سایت یکی از مشکلات هست . این باعث روی گردانی برخی از سایت میشه چون سرعت لودش پایینه . امید وارم تیم پشتیبانی پی گیری کنند . این فقط یه پیشنهاده .

هاهاهای ! عزیز .. . مپنا رو که خودمم میخوام بخرم . مخابراتم خوبه . رایان سایپا رو تکنیکالی باید دوباره ببینم ..یاسر عزیز هم به زیبایی به شما پاسخ دادند .
ممنون از یاسر عزیز برای مشارکتشون .

مبین عزیز فکر میکنم مپنا یک فلت تموم کرده و اماده یک حداقل (x)دیگه باشه یا شاید موجی جدیدتر که باید بهش وقت بدیم تا ..
هدف قیمتی هم به نظرم میاد در مرحله اول بالای 260 .

esi_mohammadi
2011/12/20, 21:22
در مورد مپنا من مخالفم
احتمال میدم سهم تا 180 بریزه
http://8202.1.img98.net/out.php/i157817_mapnaaaaaaaanew.jpg
لینک تصویر (http://8202.1.img98.net/out.php/i157817_mapnaaaaaaaanew.jpg)

esi_mohammadi
2011/12/20, 21:54
به نظره من فقط میشه از بانکی ها 20 درصد گرفت
http://8202.1.img98.net/out.php/i157835_banki-shakhes.jpg

لینک تصویر (http://8202.1.img98.net/out.php/i157835_banki-shakhes.jpg)

Saleh.R
2011/12/20, 21:58
به نظره من فقط میشه از بانکی ها 20 درصد گرفت

لینک تصویر (http://8202.1.img98.net/out.php/i157835_banki-shakhes.jpg)

سلام اسی جان

میشه لطف کنید کمی توضیح هم بدید

مرسی

esi_mohammadi
2011/12/20, 22:00
بانکی ها در موج 4 از a میشه یه نوسان خوب ازشون گرفت
نظرم روی پست بانک ، بانک ملت و اقتصاد نوین مثبت هست

کیوان
2011/12/20, 22:04
در مورد مپنا من مخالفم
احتمال میدم سهم تا 180 بریزه

آهان! پس واسه همین از من نمودار خواستی! نموداری که من واسه مپنا دارمو گذاشتم تو تاپیک خودش. ولی من با نظر آقای درخشان موافقم . در ضمن فکر میکنم مپنا در صورت صعود میتونه به رشد حدود 1000 واحدی شاخص که بوف کور گفتند برای تشکیل کف دوقلو لازم هست، کمک زیادی کنه!
البته همانطور هم که قبلا گفتم اینها نظرات و دیدگاه شخصی من هست و میتونه نادرست باشه !

bourse
2011/12/20, 23:20
آهان! پس واسه همین از من نمودار خواستی! نموداری که من واسه مپنا دارمو گذاشتم تو تاپیک خودش. ولی من با نظر آقای درخشان موافقم . در ضمن فکر میکنم مپنا در صورت صعود میتونه به رشد حدود 1000 واحدی شاخص که بوف کور گفتند برای تشکیل کف دوقلو لازم هست، کمک زیادی کنه!
البته همانطور هم که قبلا گفتم اینها نظرات و دیدگاه شخصی من هست و میتونه نادرست باشه !

کیوان جان من هم با نظر اقای محمدی موافقم به نظر بنده مپنا پله اول تا 180 و در صورتی که حمایت شکسته بشه تا 150 هم جا برای ریزش داره .

http://www.upsara.com/images/b3agst04mw39cqb8ji38.gif (http://www.upsara.com/)

آریو
2011/12/20, 23:34

جناب محمدی جان سلام ...

پست بانک که ریسکش بالاست ...ببخشیدا ونوین رو نمیپسندم ...وبملت هم اون وبملت سابق نیست انگار دیگه مثل مپنا زیرشو خالی کردن سعی میکنم خبر بگیرم

اما
وکار و پارسیان

ممنون میشم ببینم کدوم وضعیت تکنیکی بهتری دارن
همینطور از جناب درخشانی عزیز هم میخوام نگاهی کوتاه به این دو بانک داشته باشن
سپاس

سعید درخشانی
2011/12/20, 23:39
سلام . واقعا لذت بردم از این فضای بحث و بررسی که حاکم شده . افرین به اسی و افرین به بورس و افرین به کیوان و افرین به هر کسی که در گفتن نظر خودش به دلیل و منطق شجاعت داره و باعث پیشرفت علمی عمومی میشه . من هم موج شماری خودم رو خواهم گذاشت ..

سعید درخشانی
2011/12/20, 23:42
افرین به آریوی عزیز ..

روی سهام بانکی کار نکردم ولی حسم میگه باید یواش یواش به فکر بررسی وپست بیفتیم . البته هنوز شاید جا داشته باشه .

esi_mohammadi
2011/12/20, 23:44
دلار ایران را هم اینجور میبینم
تایم هفتگی
http://8202.1.img98.net/out.php/i157983_dolar.jpg

لینک تصویر (http://8202.1.img98.net/out.php/i157983_dolar.jpg)

shadi
2011/12/21, 00:08
جناب محمدی خسته نباشید لطفا میشه نمودار ها را یک مقدار پر رنگتر وواضحتر نشان دهید سپاسگزارم.

چه میشه کرد پیری وهزار عیب:d

ناظم
2011/12/21, 00:15
جناب درخشانی واقعا خوشحالم که به این سایت آمدید شما یکی از بهترین ها هستید تا زمانی که در بورکس بودید از علم واطلاعات شما بسیار بهره بردم امید وارم رهنمودهای شما استاد عزیز در پویایی وبهتر شدن سایت موثر باشد

bourse
2011/12/21, 00:18
من موج شماری مپنا را اینطور میبینم البته ممکن هم هست اشتباه باشه

http://www.upsara.com/images/eqhuqd8u5w2smn7vsbs8.gif (http://www.upsara.com/)

esi_mohammadi
2011/12/21, 00:23
جناب بورس موج 5 شما سه موجه هست
!!!!!!:-?

سعید درخشانی
2011/12/21, 00:30
نظر من در مورد مپنا :

http://forums.boursy.com/imported/2011/12/33.gif (http://www.pic.iran-forum.ir/)

سهم به کف چنگال خورده در حالیکه از نظر موج شماری هم در انتهای روند هستیم ولی در شرایطی اگر کف 200 بشکنه ماکزیموم به نظر بنده تا 184 افت میکنه که این احتمال رو ضعیف میدونم هر چند که در معاملاتم در نظر میگیرم.

من فکر میکنم ایندکس به تاریخ 89/6 یک سیکل صعودی رو تکمیل کرده و وارد امواج اصلاحی خودش شده که یک فلت ماحصل این حرکتش بوده .

حالا بعد از اتمام این فلت میتونیم یا وارد موج سوم بزرگ بشیم و یا وارد یک موج x یعنی یک موج برگشتی در قالب امواج اصلاحی بشیم . اما انچه که بیشتر احتمال داره صعود هستش و به نظرم اگر بیاد 200 و زیرش که فرصت خوبی خواهد بود برای خرید ( از منظر دید من و ممکنه اشتباه باشه ) ولی ممکن هم هست زمانی وقت بخره تا قدرت روند نزولی این چند وقت اخیر در اثر زمان مستهلک بشه و ظرف زمانش پر بشه که زمانی این اتفاق میتونه بیفته که سهم به خط بنفش برخورد بکنه .

در پایان ذکر این نکته ضروریه که این نظر منه و ممکنه اشتباه باشه و توصیه به خرید و فروش نیست .

mobin
2011/12/21, 00:38
نظر من در مورد مپنا :

http://forums.boursy.com/imported/2011/12/33.gif (http://www.pic.iran-forum.ir/)

سهم به کف چنگال خورده در حالیکه از نظر موج شماری هم در انتهای روند هستیم ولی در شرایطی اگر کف 200 بشکنه ماکزیموم به نظر بنده تا 184 افت میکنه که این احتمال رو ضعیف میدونم هر چند که در معاملاتم در نظر میگیرم.

من فکر میکنم ایندکس به تاریخ 89/6 یک سیکل صعودی رو تکمیل کرده و وارد امواج اصلاحی خودش شده که یک فلت ماحصل این حرکتش بوده .

حالا بعد از اتمام این فلت میتونیم یا وارد موج سوم بزرگ بشیم و یا وارد یک موج x یعنی یک موج برگشتی در قالب امواج اصلاحی بشیم . اما انچه که بیشتر احتمال داره صعود هستش و به نظرم اگر بیاد 200 و زیرش که فرصت خوبی خواهد بود برای خرید ( از منظر دید من و ممکنه اشتباه باشه ) ولی ممکن هم هست زمانی وقت بخره تا قدرت روند نزولی این چند وقت اخیر در اثر زمان مستهلک بشه و ظرف زمانش پر بشه که زمانی این اتفاق میتونه بیفته که سهم به خط بنفش برخورد بکنه .

در پایان ذکر این نکته ضروریه که این نظر منه و ممکنه اشتباه باشه و توصیه به خرید و فروش نیست .

جناب درخشانی عزیز
هدف موج 3 بزرگ رو چند میبینید؟

pani
2011/12/21, 00:39
منم امواج اصلاحی سهم رو تقریبا مثل آقای درخشانی میبینم:

http://up5.iranblog.com/images/1lgq8jeofzp09czoiqra.png (http://up5.iranblog.com/)

esi_mohammadi
2011/12/21, 00:50
جناب درخشانی بنده همیشه سهام های تاپ بازار را با شاخص کل و یا شاخص گروهشون بررسی میکنم
شاخص کل همانطور که میدونید موج 3 را به اتمام رسونده که موج چهار آن بصورت یه اصلاح فلت (wxy) در حال اصلاح می باشد
موج انتهایی را من شمارش کردم البته با تایید از اسیلاتور و مکدی استاندارد
اگر این موج شماری درست باشه ما باید از فردا یا شنبه یه بازار فول منفی و قرمز داشته باشیم
نظره شما و دیگر دوستان را هم مممنون میشم بدونم
http://8202.1.img98.net/out.php/i158048_shakhes222.jpg

لینک تصویر (http://8202.1.img98.net/out.php/i158048_shakhes222.jpg)

bourse
2011/12/21, 00:58
جناب بورس موج 5 شما سه موجه هست
!!!!!!:-?

جناب محمدی حق با شماست یه لحظه حواسم پرت شد یادم رفت موج ایمپالس نمیتونه سه موجه باشه:d

سعید درخشانی
2011/12/21, 01:01
ممنون از پانی عزیز بابت مشارکتشون . کانال هم به عنوان یه نکته جدید اضافه میشه ..

مبین عزیز حالا معلوم نیست موج سوم باشیم . من فکر میکنم موج x باشه اما باز هم با اطمینان نمیشه چیزی گفت .

اسی جان من شاخص رو نشمردم . یعنی عقیده دارم شاخص که نه بلکه کلیت بازار موج 5 خودش رو سپرونده و وارد امواج اصلاحی از ابتدای امسال شدیم که این روند منفی تا همین روزها ادامه دار بوده و احیانا باید به یک موج برگشتی امید وار باشیم که در برخی از نمادها منجر خواهد شد به ایجاد یک موج بی قوی و در برخی منجر به موج 5 .

در اکثر خودرویی ها وارد بی خواهیم شد و در برخی معدنی ها وارد موج 5 . پاشنه اشیل بازار هم در خاتمه بازارهای جهانی احتمالا خواهند بود .

سعید درخشانی
2011/12/21, 01:05
نظر من در مورد مپنا با این توضیح که : نمودار رو تغییر دادم . در قبلی به جای x نوشته بودم w .

http://forums.boursy.com/imported/2011/12/34.gif (http://www.pic.iran-forum.ir/)

سعید درخشانی
2011/12/21, 01:40
در مورد گروه خودرویی زیاد شنیدیم که افزایش نرخ ارز باعث تشدید فشارها بر این گروه میشه . واقعیت اینه که افزایش نرخ ارز باعث تشدید فشار فقط و فقط بر مصرف کننده میشه . قیمت خودروهای وارداتی در برخی موارد 50 درصد رشد کرده اند ؛ مثالا ماشینی که 60 تومن بود شده 90 تومن حالا قیامت نمیشه محصولات داخلی هم 5-10 درصد افزایش نرخ فروش بگیرند یا اعمال بکنند که با این وضعیت حتما خواهد شد چون ارزش برابری ریال در برابر دلار پایین میاد و این افزایش قیمتها رو در داخل توجیه پذیر میکنه و در نتیجه تورم .

دلار 1500 تومن !

hahahaha
2011/12/21, 07:49
با تشكر از همه دوستان مخصوصا ياسر عزيز و جناب درخشاني
با توجه به موقعيت سياسي كشور خيلي بايد با احتياط در بازار خريد كرد. اگه بازار وارد موج صعودي كوتاه مدت هم بشه من بارها ديدم كه اين سه سهم خيلي سريع مي يان بالا و در اين قيمتها حجم معاملاتشون خيلي پايينه كه نشون دهنده اينه كه فروشنده اي به اون صورت ندارن. اگه دقت كنيد نه مخابرات نه مپنا و نه رايان سايپا هيچ كدوم حجم مبناشون رو پر نكردند و به محض حركت صعودي بازار سريعا به سمت صف خريد حركت مي كنن
به لحاظ بنيادي هم كه همه دوستان مي دونن بسيار پر پتانسيل هستند و پايين ندارن
در مورد مپنا بعضي از دوستان مي فرمودند كه تا 150 هم ممكنه پايين بياد اما من فكر مي كنم زير 200 خيلي خيلي بعيده كه برسه چون نزديك به 50 تومان سود داره و سهم هم تقريبا در خانواده تجهيزاتيها دارن طبقه بنديش مي كنن و در اين گروه پي بر اي 3 خيلي بعيد به نظر مي رسه اون هم با اين همه سود انباشته نه زيان. ضمن اينكه فاز دوم هدفمندي مي تونه قيمت حاملهاي انرژي رو بالا ببره و براي خيلي از شركتها مضر باشه اما مپنا اگه از اين مساله سودي نبره مطمئنا زياني نخواهد داشت. از افزايش قيمت دلار هم همينطور. لذا علت انتخاب من اين بود كه ريسك منفي براي سهم متصور نيستم و كاملا آينده سهم رو روشن مي بينم.
ضمنا من با همه احترامي كه به علم تكنيكال مي گذارم و موفقيت اين علم رو بارها و بارها ديدم مخصوصا جناب درخشاني كه خيلي خوب اين علم رو مسلط هستند اما تصور شخصي من اينه كه زمانهايي كه ما بين يك حركت صعودي يا نزولي دودل هستيم و ترديد داريم كه آيا الان در موج صعودي هستيم يا نزولي (اين رو بارها و بارها از اساتيد شنيدم) بهتر است به بنيادي سهم توجه كنيم . شايد كمكمون كنه كه مطمئن بشيم كه اگه بنيادي خيلي قويه مثل همين مپنا ديگه نزود تا 150 خيلي بي مفهوم مي شه.
با تشكر مجدد از همه دوستان موافق و مخالف كه احترام گذاشته و نظراتشون رو فرمودند

سعید درخشانی
2011/12/21, 14:35

نمودار قنیشا :

http://forums.boursy.com/imported/2011/12/25.gif (http://www.pic.iran-forum.ir/)

قثابت رو همون موقعی که 140 بود تارگتش رو 300 و سپس 500 ترسیم کرده بودم و برای برخی از دوستان که خواسته بودند خصوصی ارسال کردم .

در مورد مرجان کار دوستی پرسیده بود . من به این شرکت امید زیادی دارم . با عبور قیمت از سقف قبلی احتمالا تو موج سوم هستیم که بعد از مجمع و تقسیم سود و مدتی استراحت میریم برای موج 5 .

قنیشا نتوانست از سطح 1050 بالاتر برود و افزایش حجم معاملات نشانگر خروج سرمایه گذاران از این سهم بود .
قثابت به تارگت مورد نظر رسید .

مرجان کار هم به استراحت رفته ولی به نظرم یک موج صعودی دیگر در میان مدت خواهد داشت که احتمالا بعد از مجمع باشد .

bahary
2011/12/21, 23:44
من هم به سهم خود حضور آقا سعید گل را به این سایت به فال نیک می گیرم و آرزوی موفقیت برای ایشان و همه خانواده بورسی را از خدای بزرگ خواستارم.

تمام
2011/12/22, 10:56
آقای درخشانی من توی موج شماری حفاری یه 5 موجی دیدم که الان توی موج 4 اصلاحی هستیم پایان موج 5 اصلاحی رو هم بین 160-170 میبینم شما تایید میکنید؟؟

حبیب
2011/12/22, 16:00
جناب درخشانی ضمن تشکر از تحلیلهای شما
زمانی رو وپترو زیاد کار میکردید اگر لطف کنید تحلیل جدیدی از وپترو بفرمایید ممنون میشم به نظر خودم ضمن اینکه خط روند نزولی میان مدتش را شکسته از نظر الیوت هم داره واردموج 3 میشه . تا نظر شما استاد گرامی چه باشد

تينا
2011/12/22, 20:11
عرض سلام وخير مقدم خدمت سعيد خان در خشاني پاني عزيز بوف كور عزيز و تماميه دوستان محترم تا پيك . من تكنيكالم خوب نيست .ولي جناب محمدي عزيز با نظرتون 100 درصد موافقم ولي به نظرم پست بانك قيمتش فوق العاده جذاب شده و بالاي 100 درصد سود را فرياد ميزنه و مشكلشم حل خواهد شد و به نظرم سهم فقط سهام داري نياز دارد .من ديروز 5000 تا خريدم البته نقدينگي نداشتم و گرنه بيشتر ميخريدم . از بانك سرمايه هم غافل نشيد . هيچ پيشنهادي به خريد نيست خو دتان بررسي فرماييد. لازم به ذ كر است تجربه بنده خيلي كم است .24 سالمه ولي چون رشته تحصيليم روانشناسي بو ده روانشناسي با زار را بلدم. و در ضمن شا خص به نظرم اصلاحش مانده و تا ماه اينده با احتياط خريد فرماييد . شايد هم اشتباه كنم ولي نظرم شاخص اصلاحش در 22000 صورت ميگيرد. سهم هايي را كه اصلاح خود را انجام دادند ( مثل بانكيها) بهتر به نظر ميرسند .اميدوارم منظورمو رسونده باشم. در پايان ارزوي موفقيت براي تمام دوستان را ارزو مندم. سبدم =كروي_ سمايه_ چافست_ باما_ وساپا_ پست بانك. ا حتمالا" از كروي خارج شوم وبه پست بانك اضافه كنم.( به نظرم تو اين ولبشو سهم خوبي باشد .nav سهم حدود 2000 تومان ميباشد

سعید درخشانی
2011/12/22, 20:25
من هم به سهم خود حضور آقا سعید گل را به این سایت به فال نیک می گیرم و آرزوی موفقیت برای ایشان و همه خانواده بورسی را از خدای بزرگ خواستارم.

متشکر از شما دوست عزیزمو ممنون از مشارکت سازنده دوستان .

در مورد حفاری و وپترو حرفهایی برای گفتن دارم ولی باید مدتی بهشون زمان بدم تا الگوهای مورد نظرم رو تست بکنم .

وپترو فکر میکنم ظرف همین روزها در موردش مفصل بنویسم .

bahary
2011/12/23, 14:34
آقا سعید گل
می خواستم تصویری از کبافق برای نظر خواهی از شما بفرستم ولی از طریق Image نتونستم لطفا راهنمایی بفرمائید تصاویر چگونه اپلود مشوند.

حبیب
2011/12/23, 18:26
وپترو فکر میکنم ظرف همین روزها در موردش مفصل بنویسم .

سعید خان ممنون
مطلبی که میخواهید بفرمایید در مورد رشد احتمالی سهم است ؟ منظورم اینه که اجالتا برای ما که سهم را داریم نگهداری را توصیه میفرماییید ؟

امیر
2011/12/23, 18:58
با سلام و عرض خوشامد به شما درصورت امکان نظرخود را درباره شاملا و بترانس بیان کنید.

سعید درخشانی
2011/12/23, 23:38
احمد جان کافیست تصویرت رو اپلود بکنی . تو google میتونی یک سایت برای اپلود پیدا بکنی .
حبیب جان ؛ دقیقا نمیشه فعلا قضاوت کرد ولی خوش بین هستم بهش .
امیر جان در صورتی که بتوانم حتما ..

درمورد بازار ؛ اکثر سهمها به توفی بندند برای صعود مناسب .یعنی از منظر تکنیکی در این سطح برای برگشت بازار امید واری زیادی وجود داره اما هیچ چیز قطعی نیست .

ثامان به تارگت کوتاه مدت خودش نزدیک تر میشود .

meysam_sh_2020
2011/12/23, 23:45
با سلام
جناب درخشانی نظر شما در مورد آکنتور چیه؟ استراحت نداره این سهم :d ؟

سعید درخشانی
2011/12/24, 00:09
با سلام
جناب درخشانی نظر شما در مورد آکنتور چیه؟ استراحت نداره این سهم :d ؟

http://forums.boursy.com/imported/2011/12/37.gif (http://www.pic.iran-forum.ir/)

کنتور سر و شانه کف زد که تارگتش 1450 بود ؛ اما یک خط هشدار هم روی 1700 داره . با توجه به بودن در سود 120 درصدی و همچنین رسیدن به این سطوح بنده کنتورهام رو فروختم .اما هیچ توصیه خاصی ندارم . چون هم ممکنه بره بالا هم بیاد تا 1300 و فعلا نمیشه براش تحلیل دقیقی زد .

meysam_sh_2020
2011/12/24, 00:17
http://forums.boursy.com/imported/2011/12/37.gif (http://www.pic.iran-forum.ir/)

کنتور سر و شانه کف زد که تارگتش 1450 بود ؛ اما یک خط هشدار هم روی 1700 داره . با توجه به بودن در سود 120 درصدی و همچنین رسیدن به این سطوح بنده کنتورهام رو فروختم .اما هیچ توصیه خاصی ندارم . چون هم ممکنه بره بالا هم بیاد تا 1300 و فعلا نمیشه براش تحلیل دقیقی زد .
سعید جان خیلی ممنون.

سعید درخشانی
2011/12/24, 01:04
کخاک :

http://forums.boursy.com/imported/2011/12/38.gif (http://www.pic.iran-forum.ir/)

1120 سهم مقاومت شدیدی داره . احتمال عرضه زیاد هست . من از بنیادی سهم خبری ندارم . اما سهم مشکوک به موج سوم و یا x هست . در صورتی که از 11250 برگرده و سپس دوباره ازش رد بشه ارزش خرید خواهد داشت .اما اگر از عبور این سطح ناتوان بمونه در خریدش دقت زیادی بکنید .

امپراتور7
2011/12/24, 01:29
کخاک :

http://forums.boursy.com/imported/2011/12/38.gif (http://www.pic.iran-forum.ir/)

1120 سهم مقاومت شدیدی داره . احتمال عرضه زیاد هست . من از بنیادی سهم خبری ندارم . اما سهم مشکوک به موج سوم و یا x هست . در صورتی که از 11250 برگرده و سپس دوباره ازش رد بشه ارزش خرید خواهد داشت .اما اگر از عبور این سطح ناتوان بمونه در خریدش دقت زیادی بکنید .

جناب درخشانی در صورت شکست مقاومت مذکور هدف سهم رو میشه در بازه های مختلف از دید تکنیکال عنوان بفرمایید. ممنونم

سعید درخشانی
2011/12/24, 09:20
قثابت هم در سطح حساسی قرار داره .

http://up.iranblog.com/images/g89q0pldmhcjrxp4nr6.gif (http://up.iranblog.com/)

سعید درخشانی
2011/12/24, 09:38
امپراطور عزیز اگر محکم رد بکنه احتمال موج سوم بودن افزایش پیدا میکنه .در بارش اجازه بدید اگر رد شد توضیح بدم .

امیر حسینی
2011/12/24, 09:54
سعید عزیز با سلام و صبح بخیر
اگر امکان داره در مورد کسعدی و کساوه هم تحلیلی داشته با شید ممنون میشم.
با تشکر از شما

bahman1357
2011/12/24, 10:14
سلام سعید جان
بنده 2 سالی هست که تحلیلای قشنگتو تو بورکس دنیال می کنم.
ممنون از تحلیلای قشنگت.
اگه می شه زحمتی بکشین و از حفاری و صدرا و روند نزول و صعود آن تحلیلی قرار دهید.با تشکر از زحمات شما دوست عزیز.

سعید درخشانی
2011/12/24, 10:31
پیرو صحبتم در مورد خوشبین بودن به گروه ساختمانی ؛ بعد از ثامان که داشتم ؛ امروز ثشرق هم خرید شد . البته ایده خرید این سهم رو دوست خوبم فرهاد فتحی بهم دادند که ازشون تشکر می کنم .

امپراتور7
2011/12/24, 10:40
امپراطور عزیز اگر محکم رد بکنه احتمال موج سوم بودن افزایش پیدا میکنه .در بارش اجازه بدید اگر رد شد توضیح بدم .
ممنونم
یه سوال داشتم جناب درخشانی اگر امروز قیمت پایانی بالای مقاومت بسته بشه به منزله شکست مقاومت هستش یا باید 2 روز متوالی بالای مقاومت معامله کنه؟

تازه کار
2011/12/24, 10:43
سلام استاد
اگر ممکنه نظرتون راجع به ثباغ را هم بگید. (البته پس از بازار.)

سعید درخشانی
2011/12/24, 10:47
در مورد شکستن مقاومت باید 4 درصد بالای اون دو روزی حداقل دومم بیاره حجم خوبی هم بخوره . در کنار اینا باز هم میبینی که برخی مقاومتها که شکسته میشند دوباره فیلد میشند .. حتی با داشتن شرایط بالا . پس بهترین راه موج شماری دقیق خواهد بود . موج شماری دقیق هم سخت ترین کار تحلیل تکنیکال هست . بنده در بضاعت خودم موج شماری از این سهم سعی میکنم داشته باشم .

*سامان*
2011/12/24, 10:49
امروز سر سعيد خان خلوته تا ميتونيد سوال بپرسيد:d

امپراتور7
2011/12/24, 11:59
در مورد شکستن مقاومت باید 4 درصد بالای اون دو روزی حداقل دومم بیاره حجم خوبی هم بخوره . در کنار اینا باز هم میبینی که برخی مقاومتها که شکسته میشند دوباره فیلد میشند .. حتی با داشتن شرایط بالا . پس بهترین راه موج شماری دقیق خواهد بود . موج شماری دقیق هم سخت ترین کار تحلیل تکنیکال هست . بنده در بضاعت خودم موج شماری از این سهم سعی میکنم داشته باشم .

sudد جان با این حساب پس هنوز نمیشه گفت کخاک امروز شکست مقاوتش رو؟:)

باربد
2011/12/24, 14:55
پیرو صحبتم در مورد خوشبین بودن به گروه ساختمانی ؛ بعد از ثامان که داشتم ؛ امروز ثشرق هم خرید شد . البته ایده خرید این سهم رو دوست خوبم فرهاد فتحی بهم دادند که ازشون تشکر می کنم .

سعید جان سلام
اقا با سرمایه 10 رقمی به بالا ها میگردی:->

سعید درخشانی
2011/12/24, 20:11
سلام . کخاک فردا رو هم مثبت باشه و البته حجم بخوره و مثبت بمونه خیلی بهتر خواهد بود .

مرجان کار صعود دوبارش رو شروع کرد . این سهم دردونه منه که با هیچ سهمی تو بازار عوضش نمیکنم .

قندی ها منفی شدند . قبلا اخطارش رو داده بودم .
این پست :

نمودار قنیشا :

نظرم رو ساختمانی ها مثبته . ا اس پ هم مثبتم .

صدرا رو هم فردا میخوام ریسک کنم بخرم . با حد ضرر 158 .

بترانس رو مثبت نیستم .

رویی ها رو مثبت هستم .

باربد عزیز ارادتمند شما هستیم .

هر کی هر سهمی به نظرش مشکوک هست یا اینجا یا تو خصوصی بگه بررسی بکنیم شاید از توش یه سود کلفت دراومد بیرون ...

farhad61
2011/12/24, 20:19
سلام سعید جان نظرت در مورد ثباغ چیه؟ به نظرت حق رو بفروشیم یا نگهداری ؟ دید کوتاه ، میان مدت و بلند مدت سهم رو چطور میبینی؟ من میانگین 863 دارم

بابااتی
2011/12/24, 20:52
سعید جان یک تحلیل از کفرا بزن

ممنون

farhad.fathi
2011/12/24, 22:46
سعید گلم سلام
تمجرکه 0000000000000000

pani
2011/12/24, 22:48
سعید گلم سلام
تمجرکه 0000000000000000

موافقم.
تقریبا کفه
امروز خیلی بررسیش کردم خیلی بعیده افت زیر 88-89 تومان

farhad.fathi
2011/12/24, 22:53
موافقم.
تقریبا کفه
امروز خیلی بررسیش کردم خیلی بعیده افت زیر 88-89 تومان

به به خواهر خودم پانی جان خوبی خواهر

bourse
2011/12/24, 22:59
سعید گلم سلام
تمجرکه 0000000000000000

فرهاد جان نظرت چیه رو 75 تومن بزنیم تو گوشش ؟!

farhad.fathi
2011/12/24, 23:06
فرهاد جان نظرت چیه رو 75 تومن بزنیم تو گوشش ؟!
به نظرم اگه دو روز زیر 89 تومن معامله بشه بهترین خرید حوالی 74 تومنه
اگر هم مثبت بمونه میتونه 20 درصدی بده

http://www.upsara.com/images/y2xign8uz4eyhiz8mw6t.png (http://www.upsara.com/)

farhad.fathi
2011/12/24, 23:10

سعید جان شکارچیای سهم رو دیدی

سعید درخشانی
2011/12/24, 23:16
سلام بر دوستان و فرهاد عزیز ...

تمحرکه رو دارم میبینم ...

اما این دو سهم را هم ببینید . دوستان بنیاد کار هم بشتابند ..

شمواد ...

شلعاب ...

سعید درخشانی
2011/12/24, 23:19
سعید جان شکارچیای سهم رو دیدی

امروز سرمایه گذاری ایران و فرانسه به همراه فرزانگان اقتصاد ایرانیان علاوه بر ما خرید گسترده داشتند ..

esi_mohammadi
2011/12/24, 23:20
به نظرم اگه دو روز زیر 89 تومن معامله بشه بهترین خرید حوالی 74 تومنه
اگر هم مثبت بمونه میتونه 20 درصدی بده

http://forums.boursy.com/ (http://www.upsara.com/)

فرهاد جان هنوز جا داره واسه خرید
موج انتهایی را فقط موج شماری کردم
باید بیاد پایین فعلا
http://8202.1.img98.net/out.php/i161532_teemohareke.jpg
لینک تصویر (http://8202.1.img98.net/out.php/i161532_teemohareke.jpg)

esi_mohammadi
2011/12/24, 23:37
دو تا سهم خیلی نظرم را جلبه خودشون کرده

یکی تکنوتار هست که اعتقاد دارم قند نیشابور دوم خواهد شد
دیگری رتکو

bahary
2011/12/24, 23:51
سلام . کخاک فردا رو هم مثبت باشه و البته حجم بخوره و مثبت بمونه خیلی بهتر خواهد بود .

مرجان کار صعود دوبارش رو شروع کرد . این سهم دردونه منه که با هیچ سهمی تو بازار عوضش نمیکنم .

قندی ها منفی شدند . قبلا اخطارش رو داده بودم .
این پست :

نظرم رو ساختمانی ها مثبته . ا اس پ هم مثبتم .

صدرا رو هم فردا میخوام ریسک کنم بخرم . با حد ضرر 158 .

بترانس رو مثبت نیستم .

رویی ها رو مثبت هستم .

باربد عزیز ارادتمند شما هستیم .

هر کی هر سهمی به نظرش مشکوک هست یا اینجا یا تو خصوصی بگه بررسی بکنیم شاید از توش یه سود کلفت دراومد بیرون ...
آقا سعید عزیز
دلیلت برای ورود به صدرا چیه؟
کبافق و ونوین را چطور می بینید؟ نموداری که از ونوین کشیده بودم امروز روی 3283 باید برمیگشت ولی تا منفی 4 هم رفت یعنی 3277 .
کبافق هم باید 20100 را می دید بعد منفی می شد ولی نامردی کرد در اطلاعیه شفاف سازی دلار را زیر 1100تومان ذکر کرده در حالی که همین الان دلار نرخ بانک بالای 1100تومان است. متاسفانه هر کاری میکنم نمودارها را آپلود کنم هر بار یک خطا می گیره و آپ نمی شود.

سعید درخشانی
2011/12/24, 23:55

دیگری رتکو

با تکنو موافقم. حدود یه ماه پیش با فرهادم بررسیش کردیم ولی زمان حرکتش دست سهامدار عمده باید باشه . هر وقت دیدید داره خوب معامله میشه احتمالا زمان خرید هست و احتمالا هم حرکتش مثل قنیشا شارپ خواهد بود .

farhad.fathi
2011/12/24, 23:57

دیگری رتکو
تکنو رو موافقم
قرار بود سعید عزیز خبرشو بده (بنیادی )

esi_mohammadi
2011/12/25, 00:03
با تکنو موافقم. حدود یه ماه پیش با فرهادم بررسیش کردیم ولی زمان حرکتش دست سهامدار عمده باید باشه . هر وقت دیدید داره خوب معامله میشه احتمالا زمان خرید هست و احتمالا هم حرکتش مثل قنیشا شارپ خواهد بود .

خیالی نیست
منو فرهاد فردا یه رنجی روش میکشیم
اگر بیاریمیش بالای 155 تومان چارتیست ها میان روش و میدیمش دسته بازار تا خوده 400 ببرنش علی الحساب :d
قند نیشابور را هم همین کارو کردیم :d

hamid-reza
2011/12/25, 00:10
استاد در وقت مقتضی بیخبر نگذارید دوستان را.................تشکر

سعید درخشانی
2011/12/25, 00:17
تکنوتار بدبختیش اینجاست که رفته بودند به ژاپن که قرار داد ببندند برای توسعه فعالیتهای تکنو با بهترین شرکت دنیا و تحت لیسانس اون .

اما این اواخر شنیدم که ژاپن ایران رو تحریم کرد .

حالا نمیدونم کارشون به کجا کشیده .

hamid-reza
2011/12/25, 00:23
خلاصه ما منتظریم تکنو نشد یک فسربی یا خگستری یا کمرجانی (آرشیو) معرفی کنید بچه ها تو سال جهاد اقتصادی از ضرر در بایند.........

تکنوتار بدبختیش اینجاست که رفته بودند به ژاپن که قرار داد ببندند برای توسعه فعالیتهای تکنو با بهترین شرکت دنیا و تحت لیسانس اون .

اما این اواخر شنیدم که ژاپن ایران رو تحریم کرد .

حالا نمیدونم کارشون به کجا کشیده .

bourse
2011/12/25, 00:24
فکر کنم پتروشیمی اصفهان گزینه مناسبی برای خرید باشه به چند دلیل .
اول اینکه این هفته عرضه اولیه پتروشیمی مارون ( بزرگترین پتروشیمی ایران و جهان ) قراره صورت بگیره که میتونه لیدر این گروه بشه
دوم اینکه یه افزایش سرمایه 100 درصدی قراره بده
سوم اینکه به دلیل کاهش قیمت تمام شده و همچنین با توجه به صادراتی بودن افزایش نرخ دلار روند قیمتی این سهم تحت تا ثیر قراره میده
چهارم اینکه شاخص گروه فرآورده های نفتی تشکیل مثلث افزایشی داده
پنجم اینکه شایعه شده تو یه شرکت ساختمانی توی اصفهان سرمایه گذاری کرده
ششم اینکه چون من امروز خریدمش پس باید رشد کنه:D
بازم بگم:-/

راستی این نقاشی ها را هم عجله ای براش کشیدم

شاخص گروه فراورده های نفتی
http://www.upsara.com/images/re95xggmxixj2wdx6kdk.gif (http://www.upsara.com/)

http://www.upsara.com/images/ctkzh92iv8leiw8i39gw.gif (http://www.upsara.com/)

http://www.upsara.com/images/2onft3h9nwebb4374h9.gif (http://www.upsara.com/)

http://www.upsara.com/images/3erddv2ho4jeq8ed4h0u.gif (http://www.upsara.com/)

http://www.upsara.com/images/6q97k9yqjee0gtrm787.gif (http://www.upsara.com/)

http://www.upsara.com/images/6tktz65mkvlshazym2xa.gif (http://www.upsara.com/)

بابااتی
2011/12/25, 00:25
سعید جان یک تحلیل از کفرا بزن

ممنون

سعید جان فقط روی ما رو زمین انداختی =((=((=((=((=((=((=((

esi_mohammadi
2011/12/25, 00:28
جناب بورس نمودارتون را تعدیل کنید
اینجوری تحلیل فاقد اعتبار خواهد شد

hamid-reza
2011/12/25, 00:31
<):)
خلاصه ما منتظریم تکنو نشد یک فسربی یا خگستری یا کمرجانی (آرشیو) معرفی کنید بچه ها تو سال جهاد اقتصادی از ضرر در بایند.........

سعید درخشانی
2011/12/25, 00:32
شصفها :

تا اینجاش رو کار کردم ..
حالا ممکنه بره برای موج سوم x و یا x رو زده برای b میخواد بره و یا سوم . یعنی موج سوم ...هر کدوم از اینها میتونند باشند اما به نظر میاد بتونه 440-430 رو ببینه . بعدش رو باید روش کار کنیم ..بیشتر..نظرات دوستان رو میشنویم ..

http://forums.boursy.com/imported/2011/12/39.gif (http://www.pic.iran-forum.ir/)

bourse
2011/12/25, 00:35

سلام آقای محمدی عزیز نمودار تعدیل شده هست اون قسمت که کمرنگه با گپ رفته بالا;)

esi_mohammadi
2011/12/25, 00:41
سعید جان در مورد پتروشیمی اصفهان اوون کانتر ترند abc آخری را بگیرید A بزرگ
اوون افت سهم که به الگوی کنج شبیه هست را بگیرید B بزرگ
به نظره من الان در یه موج C بزرگ هستیم که اهداف بالایی را مد نظر دارد. در حال حاظر سهم در ریز موج 5 از یک از C قرار داره
من امروز روی استراتژی ها سیگنالشو گرفتم و یه خورده ای خردیدم
البته فکر کنم جناب بورس بودند هی روی 360 تا 363 مدام اردر عوض میکردند و کلی اذیتمون کردند تا تنوستیم زیاد بخریم :D
من باشم دیگه به تو استراتری بدم :D

bourse
2011/12/25, 00:51
سعید جان در مورد پتروشیمی اصفهان اوون کانتر ترند abc آخری را بگیرید A بزرگ
اوون افت سهم که به الگوی کنج شبیه هست را بگیرید B بزرگ
به نظره من الان در یه موج C بزرگ هستیم که اهداف بالایی را مد نظر دارد. در حال حاظر سهم در ریز موج 5 از یک از C قرار داره
من امروز روی استراتژی ها سیگنالشو گرفتم و یه خورده ای خردیدم
البته فکر کنم جناب بورس بودند هی روی 360 تا 363 مدام اردر عوض میکردند و کلی اذیتمون کردند تا تنوستیم زیاد بخریم :D
من باشم دیگه به تو استراتری بدم :D

آقا راستش ما صبح هر کلکی زدیم تو این سهم فروشنده پیدا بشه نشد که نشد :( ( خدا از سر تقصیراتمون بگذره )آخرشم مجبور شدیم رو مثبت کامل بخریم :-s

bourse
2011/12/25, 00:54
آقای محمدی اگه بهت بگم با این استراِژدی که بهم یاد دادی دارم روزی 4 درصد تو این بازار منفی میگیرم باور میکنی؟؟؟!!!:d:->

بابااتی
2011/12/25, 00:59
سعید جون خوابم میاد جواب ما رو می دی یا برم ؟؟

esi_mohammadi
2011/12/25, 00:59
آقای محمدی اگه بهت بگم با این استراِژدی که بهم یاد دادی دارم روزی 4 درصد تو این بازار منفی میگیرم باور میکنی؟؟؟!!!:d:->

چرا باور نکنم
فکر کردی خودم نمیگیرم:d
تازه این که فایده نداره.. دیر سیگنال میده
استراتژی دارم تو کف کف سیگنال میده اوونو اگر ببینی پس چی میگی ...:d
برو قدرش را بدوون.. دعاشم بکن به جونه ما و رفقا ...

bourse
2011/12/25, 01:06
چرا باور نکنم

خوب دیگه پس واجب شد فردا تو تالار ببینمتون:d

esi_mohammadi
2011/12/25, 01:25
در مورد تکنو تار : تایم هفتگی
کاری فعلا به موج شماری سهم نداریم
من اووت قسمت اخره نمودار واسم خیلی جالبه :
این شکل را ببنید
سهم آخرین بار روی 122 تومان یه حداقلی را دیده بعدش میبینیم که کف های تشکیل شده از کف های قبلی مدام بالاتر و بالاتر قرار گرفتند
به نظرم اگر اشتباه نکنم سهم باید دیگه حرکتش را شروع کنه
سعید جان نظرت را در این رابطه میگی ؟
http://8202.1.img98.net/out.php/i161657_tekno.jpg

لینک تصویر (http://8202.1.img98.net/out.php/i161657_tekno.jpg)

محاد
2011/12/25, 02:10
چرا باور نکنم
سلام آقای محمدی من هم دعاتون میکنم و هم التماس دعا دارم
صندوق پیامتون پره پره.
ممکنه به من هم یاد بدید
یا اینکه سکرته :(

يگانه
2011/12/25, 08:18
چرا باور نکنم

محمدي جان مارو هم جزو واچينگ ليستتون قرار بدين
يه چند وقتيه دارم دنبال يه برنامه ميگردم كه وقتي سهمي رو تحليل ميكنم و به قيمتي چه برا ي خريد و فروش مناسب ميرسه بهم سيگنال بده
البته قبلا اون قيمت رو بايد بهش داده باشم نميدونم روش و برنامه شما نزديك به اين روش هست ممنون

vahhta
2011/12/25, 08:31
اگه ممکنه در مورد نحوه تعدیل تو امی بروکر یه توضیح بفرمایید.

نيما
2011/12/25, 08:36
چرا باور نکنم

سلام آقاي محمدي عزير
اگه ممكنه ما مبتدي ها رو هم دريابيد .ماهم دعاتون مي كنيم. ممنون

abolfazl49
2011/12/25, 08:42
نقل قول نوشته اصلی توسط esi_mohammadi
چرا باور نکنم
فکر کردی خودم نمیگیرم
استراتژی دارم تو کف کف سیگنال میده اوونو اگر ببینی پس چی میگی ...

آقاي محمدي سلام ممنون ميشم ما را هم دريابيد خدا خيرت بده

محاد
2011/12/25, 09:36
سلام آقای درخشانی
فولای به نظر الگوی 0-5 زده
به هدف اولش هم رسیده
به نظر شما به اهداف بعدی هم خواهد رسید یا اینکه از همینجا برمیگرده.
http://1.uped.comule.com/images/296c101daa88.jpg

664
2011/12/25, 09:37
سلام آقای محمدی من هم دعاتون میکنم و هم التماس دعا دارم
صندوق پیامتون پره پره.
ممکنه به من هم یاد بدید
یا اینکه سکرته :(

و همچنین من
l-)

majid
2011/12/25, 10:01
آقاي درخشاني - با سلام
نظرتان در مورد حجم معاملات ثمسکن چيست؟ پيشنهاد خريد داريد؟ . با تشکر

Zambrotta
2011/12/25, 10:02
اسی جان ماهم که تابلوییم وجزوبدبخت بیچاره های بورس
دست ماروهم بگیر

*سامان*
2011/12/25, 10:09

منم منتظر يه همچين آسي هستم ولي خداييش اين 3 تا سهم تركوندن

*سامان*
2011/12/25, 10:10
اين نفت پارس به نظرم تا 460 70 ميره سري قبلم كه استارت زد تا 480 رفت بالا

بوف کور
2011/12/25, 10:15
اسی جان ماهم که تابلوییم وجزوبدبخت بیچاره های بورس
دست ماروهم بگیر
اخه چی بگم
شما با این انرژی منفی ؛ چطوری می تونید زندگی کنید ؟
شاید خیلی ها باشند که ارزوی زندگی مثل شما را داشته باشند
خواهرانه بهتون توصیه میکنم یکم تو دیدگاهتون در مورد زندگی تعدیل داشته باشید
یکسالی هست که می خوام اینو بهتون بگم که امروز با این جمله دیگه واقعا کنترلم و از دست دادم

Zambrotta
2011/12/25, 10:39
اخه چی بگم
شما با این انرژی منفی ؛ چطوری می تونید زندگی کنید ؟
شاید خیلی ها باشند که ارزوی زندگی مثل شما را داشته باشند
خواهرانه بهتون توصیه میکنم یکم تو دیدگاهتون در مورد زندگی تعدیل داشته باشید
یکسالی هست که می خوام اینو بهتون بگم که امروز با این جمله دیگه واقعا کنترلم و از دست دادم

ببخشید خانم محترم
شمابه جای توصیه بهتره اول خودتون رونصیحت کنید
راستی ازمهدمهد وجلسات درشرکت ایشان چه خبر؟ هنوز پستهای شمافراموش نشدنی است
من ازخودم چیزی ندارم وادعایی هم ندارم ولی شماکه به اصطلاح مجهزبه انواع اقسام رانتهاهستید
عوام فریبی حدی دارد

سعید درخشانی
2011/12/25, 11:44
ثمسکن :

حالا از منظر موج شماری حرکت سهم پس از شکست مقاومت مهم 190 هم میتونه تایید بشه . مهم شکستن 190 خواهد بود .

http://forums.boursy.com/imported/2011/12/40.gif (http://www.pic.iran-forum.ir/)

از چندین روز پیشتر در باره حرکت ساختمانی ها هشدار داده شده بود که خوشبختانه این امر به وقوع پیوست . حرکت این گروه در صورتی که شاخص گروه بتواند بر سقف سال 84 فائق اید که احتمالا امروز و یا فردا خواهد بود ، مطمئن تر خواهد شد .

سعید درخشانی
2011/12/25, 11:45
زامبروتای عزیز حداقل در تاپیک من حق نداری به هیچ شخصی توهین بکنی . احترام افراد رو نگه دار .

محمود شریعت
2011/12/25, 11:56
ببخشید خانم محترم
شمابه جای توصیه بهتره اول خودتون رونصیحت کنید
راستی ازمهدمهد وجلسات درشرکت ایشان چه خبر؟ هنوز پستهای شمافراموش نشدنی است
من ازخودم چیزی ندارم وادعایی هم ندارم ولی شماکه به اصطلاح مجهزبه انواع اقسام رانتهاهستید
عوام فریبی حدی دارد
بنده خدا اومد ثواب کنه شما کبابش می کنی؟
---
تا توانی دلی بدست آر
دل شکستن هنر نیست

------

گر نيک آمد شکستن از بهر چه بود
ور نيک نیامد اين صور ، عیب کراست

سعید درخشانی
2011/12/25, 12:05
آقاي درخشاني - با سلام
نظرتان در مورد حجم معاملات ثمسکن چيست؟ پيشنهاد خريد داريد؟ . با تشکر

ثمسکن :

حالا از منظر موج شماری حرکت سهم پس از شکست مقاومت مهم 190 هم میتونه تایید بشه . مهم شکستن 190 خواهد بود .

http://forums.boursy.com/imported/2011/12/40.gif (http://www.pic.iran-forum.ir/)

از چندین روز پیشتر در باره حرکت ساختمانی ها هشدار داده شده بود که خوشبختانه این امر به وقوع پیوست . حرکت این گروه در صورتی که شاخص گروه بتواند بر سقف سال 84 فائق اید که احتمالا امروز و یا فردا خواهد بود ، مطمئن تر خواهد شد .

حجم خوبی زد . اما فردا میتونیم بهتر در مورد این گروه نظر بدیم . اگر فردا هم خوب ظاهر بشند احتمال زیاد شاخصش ساختمان وارد فاز جدیدی از رشد میشه که در پستهای بعدی توضیحات بیشتری خواهم داد .

Zambrotta
2011/12/25, 12:06
زامبروتای عزیز حداقل در تاپیک من حق نداری به هیچ شخصی توهین بکنی . احترام افراد رو نگه دار .
جناب درخشانی
احترام و شخصیت هرفرد در دستان خودش است
به این موضوع واقف هستید که ؟!

بابااتی
2011/12/25, 12:27
سعید جان بابا تو رو خدا ما را هم تحویل بگیر و یک تحلیل از کفرا بزن .

اخبار بنیادیش که عالیه فقط مونده شما یک تکنیکال هم بدی تا ما خیالمون راحت بشه

hamid-reza
2011/12/25, 13:02
استاد روند حپترو چی میبینید؟
Godfathers
2011/12/25, 14:02
سعید عزیز ساختمانی خوب که برای فردا هم گیر بیاد و فکر میکنی رشد بیشتری داشته باشه چی میتونه باشه.مرسی

شاه جهان
2011/12/25, 14:08
سلام جناب درخشانی
نظرت در مورد کسرام چیست ممنون

باربد
2011/12/25, 15:08
تکنو رو موافقم
قرار بود سعید عزیز خبرشو بده (بنیادی )
عرض سلام و ارادت خدمت جناب فتحی عزیز
شرکت تکنوتار با توجه به نوع فعالیتش اینده خوبی می تواند داشته باشد
اگر سود شرکت در سه سال اخیر را بررسی کنیم
متوجه می شویم از یک شرکت زیان ده به یک شرکت سود ده تبدیل شده
اما زیان انباشته این شرکت باعث عدم توزیع سود در مجمع است
این شرکت در سه ماهه نخست توانسته تنها از 134 ریال سود 32 ریال زیان را پوشش دهد و این امر در 6 ماهه تا 6 ریال بهبود یافته
اما نکته مهم این است این شرکت هنوز هیچ پیش بینی6 ماهه ای نداده و این یعنی فعلا قرار نیست سود را با وجود کمی پوشش تغییر دهد و انتظار میرود در 9 ماهه این 6 ریال زیان با سود حاصل شده به بازار اعلام کند
روند شرکت در سال پیش نیز
در سه ماهه و 6 ماهه زیان سازی بوده و در نهایت 212 ریال سود ساخته
البته تامین 8 درصد مواد اولیه این شرکت وارداتی است و نرخ ارز مرجع اگر افزایش داشته باشد برای سال بعد شاید کمی
(البته نه زیاد) تاثیر منفی داشته باشد
در کل رویه مناسبی دارد

کف قیمتیش با شما اساتید

باربد
2011/12/25, 15:25
سلام بر دوستان و فرهاد عزیز ...

تمحرکه رو دارم میبینم ...

اما این دو سهم را هم ببینید . دوستان بنیاد کار هم بشتابند ..

شمواد ...

شلعاب ...

جانا سخن از زبان ما میگویی:->

*سامان*
2011/12/25, 15:36
خيلي واسم جالبه بازار به بعضي از سهما كه به زور يكي دو تومن سود عملياتي ساختن توجه ويژه ميكنه اما به سهمايي با سود عملياتي سنگين توجهي نداره به بعضي سهما با سود سنگين پي به اي پايين و به بعضي سهما پي به اي بالا ميده همين تكنو رو اگه از لحاظ بنيادي تو اين مقطع بخايم بررسي كنيم شايد واقعا يه بنياد كار بهش اعتقادي نداشته باشه اما بزرگان سايتا توجه ويژه اي به اين نماد دارن...تو اين مقطع واقعا از لحاظ بنيادي حرفي واسه گفتن نداره 6 ماهه كمتر از 2 تومن عملياتي ساخته به اي پي اسش كار ندارم چون معتقدم اي پي اس يه دروغ بزرگه كه شركتا به سهامدارا ميگن حالا خودتون بگيد تو بهترين شرايط شركت تو 6 ماهه دوم چند تومن عملياتي ميتونه بسازه؟

باربد
2011/12/25, 15:42
خيلي واسم جالبه بازار به بعضي از سهما كه به زور يكي دو تومن سود عملياتي ساختن توجه ويژه ميكنه اما به سهمايي با سود عملياتي سنگين توجهي نداره به بعضي سهما با سود سنگين پي به اي پايين و به بعضي سهما پي به اي بالا ميده همين تكنو رو اگه از لحاظ بنيادي تو اين مقطع بخايم بررسي كنيم شايد واقعا يه بنياد كار بهش اعتقادي نداشته باشه اما بزرگان سايتا توجه ويژه اي به اين نماد دارن...تو اين مقطع واقعا از لحاظ بنيادي حرفي واسه گفتن نداره 6 ماهه كمتر از 2 تومن عملياتي ساخته به اي پي اسش كار ندارم چون معتقدم اي پي اس يه دروغ بزرگه كه شركتا به سهامدارا ميگن حالا خودتون بگيد تو بهترين شرايط شركت تو 6 ماهه دوم چند تومن عملياتي ميتونه بسازه؟

ساده جان سلام
خوب فرق بین یک تحلیل گر با بازار توی اینه
بازار وقتی سهم صف خرید میشه میاد میخردش
اما یک تحلیل گر فعل اینده سهم را بررسی میکنه
و میبینه چه تحولاتی میتونه توی این سهم رخ بده
مثلا همین تکنو مگر روند پارسال یا سال 88 را ندیدید

یا خیلی از سهمهای دیگر
یک تحلیل گر باید یک فاز زمانی از بازار جلو باشد
نه همزمان

*سامان*
2011/12/25, 15:52
تكنو تقريبا 50 درصد سرمايش زيان انباشته داره پس حالا حالا ها نميتونه سود تقسيم كنه البته معتقدم كه به زيان انباشتم نبايد توجهي كرد چون با فروش زمين بعضي از شركتا زيان انباشته رو يه دفه كم ميكنن به نظر مياد شركت هزينه هاي اداري رو خيلي بالا اعلام كرده عجيب هزينه هاي اداريش بالاست و احتمالا تا آخر سال ديگه نميتونه زياد اين هزينه ها رو بالا نشون بده(در واقع دروغ بزرگي تو اين سر فصل گفته)بنابر اين ميتونه از اين محل تعديل بده البته نسبت به پارسال هزينه هاي اداريشو پايينتر اعلام كرده اونم نگاه كنيد نه يه درصد نه 20 درصد 48 درصد...پس مطمئن باشيد اين هزينه ها بازم ميتونه پايينتر بياد

*سامان*
2011/12/25, 16:12
تا زماني كه گزارش حسابرسي تكنو نياد نميشه درست تحليلش كرد ولي با توجه به گزارش 6 ماهش خيلي از پيشبيني عقب تره و از 174 ريال پيشبيني كمتر از 200 ريال پوشش داده (عملياتي)و اگه خيلي بخايم خوشبين باشيم شركت تا پايان سال بيشتر از 8 تومن نميتونه بسازه و عملا تعديل منفي داره

*سامان*
2011/12/25, 16:18
اما اگه هزينه هارو تو يه سري از سرفصلا منصفانه تر اعلام كنه و به 80 درصد فروش دست پيدا كنه كه بعيد ميدونم حتي ميتونه تا سقف 30 تومن اي پي اس اعلام كنه

*سامان*
2011/12/25, 17:37
آمار توليد و فروشش رو كه نگا كردم شركت 70 دستگاه جايگاه سيار پيشبيني كرده كه تو 6ماه فقط 17 تا فروخته 60 تا تلمبه پيشبيني كرده كه فقط يكي فروخته و اين خيلي بده ديسپنسر 950 تا پيشبيني كرده كه فقط 263 تا تونسته بفروشه..تلمبه پي اس وتلمبه پي اچ كه پارسال به ترتيب242 و 96 تا فروش داشته امسال هيچي فروش نداشته..تنها نكته مثبت فروش قطعات اصلي بوده كه 1 عدد پيشبيني كرده و تو 6 ماه تونسته بفروشه و ميتونه تو اين 6 ماه يكي ديگم بفروشه ... به نظر من نميتونه پيشبينيشو پوشش بده مگه اينكه همه اينا رو دروغ گفته باشه كه از شركتاي ايراني بعيدم نيست

سعید درخشانی
2011/12/25, 22:20
شاخص انبوه سازی :

شبیه یک فنجون و دسته میمونه به شرط اینکه سقف سال 84 که در شکل نشون دادم رو بشکنه . در اینصورت گروه بعدی ساختمونه .

http://forums.boursy.com/imported/2011/12/41.gif (http://www.pic.iran-forum.ir/)

تينا
2011/12/25, 22:45
جناب باربد تحليلتون واقعا" زيبا بود لذت بردم.ضمنا" امضاي زيبايي داريد. تشكر مرا پذيرا باشيد>:d<
ساده جان سلام
خوب فرق بین یک تحلیل گر با بازار توی اینه
بازار وقتی سهم صف خرید میشه میاد میخردش
اما یک تحلیل گر فعل اینده سهم را بررسی میکنه
و میبینه چه تحولاتی میتونه توی این سهم رخ بده
مثلا همین تکنو مگر روند پارسال یا سال 88 را ندیدید

یا خیلی از سهمهای دیگر
یک تحلیل گر باید یک فاز زمانی از بازار جلو باشد
نه همزمان

esi_mohammadi
2011/12/25, 23:15
سهم زیر خاکی بعدی "شفارا" است ( پتروشیمی فارابی)
هنوز باید اصلاح کنه و زوده که به فکر خرید باشیم. 210 که شد اوون موقع باید دقیق تحلیل بشه واسه خرید و به دست آوردن دقیق نقطه ورود
فعلا فقط فالو کردن سهم بهترین استراتژی می باشد

سعید درخشانی
2011/12/25, 23:41
این بیاد اینور ..

شاخص انبوه سازی :

شبیه یک فنجون و دسته میمونه به شرط اینکه سقف سال 84 که در شکل نشون دادم رو بشکنه . در اینصورت گروه بعدی ساختمونه .

http://forums.boursy.com/imported/2011/12/41.gif (http://www.pic.iran-forum.ir/)

bourse
2011/12/25, 23:47
بنظرم با این روندی که دلار در پیش گرفته پتروشیمی اصفهان میتونه تو گزارش 9 ماهه کولاک کنه 8->8->8->

علی
2011/12/26, 08:00
با سلام خدمت آقای محمدی اگه لطف کنید صندوق پیاماتون رو کمی خالی کنید ممنون میشم

mohseni1353
2011/12/26, 08:14
عرض ادب خدمت جناب درخشاني در خصوص ثباغ عنايتي بفرماييد ممنون ميشوم

bahary
2011/12/26, 11:55
آفرین آفا سعید درخشانی
انبوه سازی سقف 4ساله راکه شکست هیچ لیدری خود را نیز اثبات کرد.

Godfathers
2011/12/26, 12:14
سعید جان ثشاهد خریدم نظرت چی هست.

کيانوش
2011/12/26, 14:39
استاد درخشاني سلام .خسته نباشيد.
ممنون ميشم اگه يک تحليلي رو وپترو داشته باشد.چون فردا فرصت خوبي خواهد بود تو منفي اضافه کنيم.

esi_mohammadi
2011/12/26, 19:41
ونفت
oil industry investment
به نظرم آتش زیر خاکستر هست ;)

bahary
2011/12/26, 21:50
استاد درخشاني سلام .خسته نباشيد.
ممنون ميشم اگه يک تحليلي رو وپترو داشته باشد.چون فردا فرصت خوبي خواهد بود تو منفي اضافه کنيم.
با اجازه آقای درخشانی عزیز
وپترو با این حجم بالایی که مورد معامله قرارگرفت قدری از اکازیون بودن خودش را در این شرایط از دست داد اگر متعادل و در درصد بالایی خود ؛ 3-2میلون حجم میزد خیلی بهتر بود ؛ ولی با این حال با چند روز صبر در قیمتهای زیر 65تومان خریدنی تر میشود.سهم با nav مناسب است و پرتفو متعادلی هم دارد. فقط باید وقت شکارش را بدانیم.

کامران
2011/12/26, 21:55
سلام جناب درخشانی ضمن تشکر میخوام بدونم وقتی میفر مائید سقف سال 84 رو بشکنه چند روز باید بالای این مرز باشه تا شکستن حساب بشه؟ آیا هدفی هم براش میشه در نظر گرفت؟

سعید درخشانی
2011/12/26, 22:04
با سلام و عرض ادب خدمت همه شما که بنده را تحمل میکنید ..

شاخص صنعت ساختمان امروز بالای سقف سال 84 قرار گرفت . به نظرم احتمال شکست بالاست ولی هنوز به صورت رسمی نشکسته . امید زیادی به گروه دارم .

اما اگر نشکست گروه ساختمان با پی بر ایی متوسط زیر 4 ریسکی ندارد . بنابراین نباید نگران عرضه های امروز بود که انتظارش را داشتم و به همین دلیل نیز دیروز چارتش را زدم ..

*سامان*
2011/12/27, 09:43
با سلام و عرض ادب خدمت همه شما که بنده را تحمل میکنید ..

شاخص صنعت ساختمان امروز بالای سقف سال 84 قرار گرفت . به نظرم احتمال شکست بالاست ولی هنوز به صورت رسمی نشکسته . امید زیادی به گروه دارم .

اما اگر نشکست گروه ساختمان با پی بر ایی متوسط زیر 4 ریسکی ندارد . بنابراین نباید نگران عرضه های امروز بود که انتظارش را داشتم و به همین دلیل نیز دیروز چارتش را زدم ..

سعيد جان روزي يه پست كه فايده نداره بيشتر پست بزن يه ذره حال كنيم...اصلا پست بورسي نزن بيا همين جور الكي فقط پست بزن

*سامان*
2011/12/27, 09:48
فك كنم مارون به قيمت خوبي عرضه بشه اشتباه زاگرسو نميكنن...فهميدن ديگه دوران داناي 2600 تومني گذشته بازار ديگه به همين راحتي هر سهمي رو به هر قيمتي نميخره

کامران
2011/12/27, 14:11
سلام و احترام خدمت جناب درخشانی

با وجود زمان مناسب برای رشد سهام ها و ارزندگی آنها برای سرمایه گزاری نظر برخی از تکنیکالیست ها بر اینست که شاخص فارغ از مسائل سیاسی یا اقتصادی سقوط خواهد کرد اگر لطف کنید و نظر خود را بفرمائید متشکر میشوم

باربد
2011/12/27, 14:51
در استارت گروهها همیشه باید روند حرکتی لیدرهای گروه را لحاظ کرد
یعنی همیشه یکی دو سهم که با حجم بالا معامله می شوند سر خط و بقیه دنباله رو می شوند
از اینرو اگر قرار باشه در گروه ساختمانی نیز مانند گروه کاشی و سرامیک یا قندی
صعودی در کار باشد
باید روی حرکت این سر گروهها بیشتر تمرکز کرد
فکر کنم در این گروه ثشرق و ثاخت را باید خیلی جدی گرفت
اگر چه از معاملات آ اس پ و ثباف نیز نباید غافل بود
در کل فکر کنم بزودی یک چند درصدی دیگر رشد به بازار بدهند

کيانوش
2011/12/27, 15:02
فکر کنم پتروشیمی اصفهان گزینه مناسبی برای خرید باشه به چند دلیل .
اول اینکه این هفته عرضه اولیه پتروشیمی مارون ( بزرگترین پتروشیمی ایران و جهان ) قراره صورت بگیره که میتونه لیدر این گروه بشه
دوم اینکه یه افزایش سرمایه 100 درصدی قراره بده
سوم اینکه به دلیل کاهش قیمت تمام شده و همچنین با توجه به صادراتی بودن افزایش نرخ دلار روند قیمتی این سهم تحت تا ثیر قراره میده
چهارم اینکه شاخص گروه فرآورده های نفتی تشکیل مثلث افزایشی داده
پنجم اینکه شایعه شده تو یه شرکت ساختمانی توی اصفهان سرمایه گذاری کرده
ششم اینکه چون من امروز خریدمش پس باید رشد کنه:D
بازم بگم:-/

راستی این نقاشی ها را هم عجله ای براش کشیدم

شاخص گروه فراورده های نفتی

شرکت کوچيکيه پترو اصفهان 300 ميليون سهم داره.
70 درصد فروش صادراتي داره.6 ماهه اول 8500000 دلار 4700000 يورو و 284000000 درهم کسب درامد داشته
بوذجه را با دلار1060 يورو1510 درهم254 تومان بسته.که اگه همين بودجه را با ارز فعلي يعني دلار 1520 يورو 1990 و درهم 420 توماني براي سال 91 ببنده سود سال 91 پترو اصفهان ميشه 400 تومان.
شرکت در اسفند 89 49 درصد شرکت دبي نت لينک امارات را نقد 94 ميليارد تومان خريده است .يعني سهمي 320 تومان سرمايه گذاري.
شرکت دبي نت کليه کارهاي صادراتي شصفا را انجام مي دهد بخاطر همين است که صادراتش از 50 درصد سال پيش به 70 درصد رسيده است که مثل بعضي از شرکتهاي پتروشيمي به 100 درصد صادرات هم خواهد رسيد.انوقت سودش با همين ارز و با افزايش توليد اتي به طرف 500 تومان نيل خواهد کرد.
شصفا متاثرترين شرکت گروه پتروشيمي از محل افزايش نرخ ارز است.مارون از محل افزايش نرخ ارز 1500 توماني حدود 30 تومان متاثر مي گردد شصفا 350 تومان براي سال اتي.
ايکاش نمودار تکنيکي شصفا را هم مي داشتيم.

سعید درخشانی
2011/12/27, 17:58
سلام و احترام خدمت جناب درخشانی

با وجود زمان مناسب برای رشد سهام ها و ارزندگی آنها برای سرمایه گزاری نظر برخی از تکنیکالیست ها بر اینست که شاخص فارغ از مسائل سیاسی یا اقتصادی سقوط خواهد کرد اگر لطف کنید و نظر خود را بفرمائید متشکر میشوم

مقوله بسیار پیچیده ای هست . هنوز در حال بررسی هستم .

bourse
2011/12/27, 20:29
شرکت کوچيکيه پترو اصفهان 300 ميليون سهم داره.
70 درصد فروش صادراتي داره.6 ماهه اول 8500000 دلار 4700000 يورو و 284000000 درهم کسب درامد داشته
بوذجه را با دلار1060 يورو1510 درهم254 تومان بسته.که اگه همين بودجه را با ارز فعلي يعني دلار 1520 يورو 1990 و درهم 420 توماني براي سال 91 ببنده سود سال 91 پترو اصفهان ميشه 400 تومان.
شرکت در اسفند 89 49 درصد شرکت دبي نت لينک امارات را نقد 94 ميليارد تومان خريده است .يعني سهمي 320 تومان سرمايه گذاري.
شرکت دبي نت کليه کارهاي صادراتي شصفا را انجام مي دهد بخاطر همين است که صادراتش از 50 درصد سال پيش به 70 درصد رسيده است که مثل بعضي از شرکتهاي پتروشيمي به 100 درصد صادرات هم خواهد رسيد.انوقت سودش با همين ارز و با افزايش توليد اتي به طرف 500 تومان نيل خواهد کرد.
شصفا متاثرترين شرکت گروه پتروشيمي از محل افزايش نرخ ارز است.مارون از محل افزايش نرخ ارز 1500 توماني حدود 30 تومان متاثر مي گردد شصفا 350 تومان براي سال اتي.
ايکاش نمودار تکنيکي شصفا را هم مي داشتيم.

کیانوش جان کاش این عدد و رقم ها را میذاشتی چند روز دیگه میگفتی آخه ما تازه چند روزه افتادیم تو این سهم داریم از کف بازار میروفیمش :d

سعید درخشانی
2011/12/27, 21:09
با درود بر سروارنم .

از چند هفته پیشتر توجهم به گروه ساختمان جلب شد .

بعد از حصول نتیجه از رشد اتی گروه در قیمتهای حدود 90-95-85 اقدام به جمع آوری ثامان از بازار کردم که البته در برخی جاها نیز اشاره کرده بودم .

حال قصد دارم تا نظر خودم رو در مورد موج شماری این شرکت ارائه بدم . منتظر نقد دوستانم هستم .

شاد باشید .

http://up5.iranblog.com/images/4p7hopowhi83y1dpdmw.gif (http://up5.iranblog.com/)

علی
2011/12/28, 08:36
با سلام خدمت آقای محمدی اگه لطف کنید صندوق پیاماتون رو کمی خالی کنید ممنون میشم
اگه لطف کنید ممنون می شوم

کيانوش
2011/12/28, 09:48
کیانوش جان کاش این عدد و رقم ها را میذاشتی چند روز دیگه میگفتی آخه ما تازه چند روزه افتادیم تو این سهم داریم از کف بازار میروفیمش :d
بخدا از 300 تومان اين سهم را دل دل کردم اخرش 398 تومان خريدم و ديروز هم 400 رو رد کرد اضافه کردم.خيلي حرص خوردم بياد پايين بخرم نشد که نشد.
ببخشيد من فکر کردم جنابعالي حسابي خريد کرديد که مطلب زده بوديد خود مطلب شما من را وادار به خريد کرد و يک بررسي کردم متوجه شدم سهم توپي هست.فکر کنم مقاومت بعدي 500 تومان باشه.من به تارگت 1500 توماني براي تابستان 91 فکر مي کنم.ولي متاسفانه فقط 15 درصد پرتفويم شصفا هست.

سعید درخشانی
2011/12/28, 11:03
وساخت : شاید ..

http://up6.iranblog.com/images/5pgu3x4pb8ex9cl9nnn5.gif (http://up6.iranblog.com/)

http://up6.iranblog.com/images/wwe7f87jzqufjsbixz8.gif (http://up6.iranblog.com/)

آریو
2011/12/28, 11:17
[QUOTE=سعید درخشانی;77536]وساخت : شاید ..

وساخت ساختار منحصر به فردی داره ...بانک .بیمه ..سرمایه گذاری و ساختمانی و...
تنها فاکتوری که ارزندگی وساخت رو تا400 تومن میبره سطح بالای ان ای وی وساخته ....
اما ضعف هایی نسبت به بقیه ساختمانی ها درش دیده میشه که رفتن تا 400 رو براش سخت میکنه!
اما باز هم باید نمودار بالا رو جدی گرفت!

Godfathers
2011/12/28, 11:31
داش سعید ثشاهد ما هم یک بررسی میکنی .ممنون
البته اگر زحمتی نیست

bahman1357
2011/12/28, 11:33
داش سعید این حفاری و صدرا و مپنا و شاخص کل رو هم یه بررسی می کنی.خدا خیرت بده منتظریم داش .

mobin
2011/12/28, 13:17
جناب درخشاني عزير
هدف ثشرق رو چند ميبينيد؟

باربد
2011/12/28, 14:01
[quote=سعید درخشانی;77536]وساخت : شاید ..

وساخت ساختار منحصر به فردی داره ...بانک .بیمه ..سرمایه گذاری و ساختمانی و...
تنها فاکتوری که ارزندگی وساخت رو تا400 تومن میبره سطح بالای ان ای وی وساخته ....
اما ضعف هایی نسبت به بقیه ساختمانی ها درش دیده میشه که رفتن تا 400 رو براش سخت میکنه!
اما باز هم باید نمودار بالا رو جدی گرفت!

وساخت در سبد خودش تعداد زیادی ونیون با تمام شده بسیار پایین دارد که با توجه به روند حرکتی این سهم ان ا وی سهم تغییر محسوسی نشان میدهد
البته این تغییرات به نسبت تمام شده برای وساخت زیاد محسوس نیست
اما نکته مهم تغییرات قیمتی این سهم در دو کانلا 170 تا 200 است
که بی شک در صورت شکست یکی از انها می تواند روند سهم دستخوش تحولات شگرف دانست

اگر روند ان سهم را با روندی کلی گروه بررسی کنیم و برای بقیه گروه رشد را متصور باشیم
بی شک نمی توان وساخت را نزولی دانست
چرا که اگر شاخص گروه موفق به شکست مقاومت خود شود
بی شک خیلی از این سهمها مقاومتهای خود را باید بشکنند و این امر بسیار بدیهی است که جو حاکم بر گروه اکثر سهمها را به دنبال خود خواهد کشید

اما در این بین
باید دید هر سهمی تا تارگت بالاتر چقدر فاصله دارد و حامی هر سهمی کیست

در اینصورت می توان در یک روند مساوی بیشترین سود را کسب کرد
اگر دقت کرده باشید
مثلا در گروه کاشی سرامیک اگر اشتباه نکنم کترام بهترین و بیشترین رشد را داشت که این را می توان در کنار بحث گروه ناشی از عوامل دیگری نیز دانست

سعید درخشانی
2011/12/28, 23:03
باربد عزیز شما روی کدوم شرکتها از صنعت انبوه سازی نظر مساعد دارید ؟

باربد
2011/12/28, 23:09
باربد عزیز شما روی کدوم شرکتها از صنعت انبوه سازی نظر مساعد دارید ؟
سلام سعید جان
خوب تقریبا اکثرا این شرکتها با پروزه های که دارند اینده روشنی دارند
اما الحق بنده
آ اس پ
ثشرق
و ثباغ را در کنار ثاخت از دید عملیاتی بیشتر میپسندم
اما اگر وساخت را با توجه به ان ا وی بالا بررسی کنیم بسیار مستعد رشد است

سعید درخشانی
2011/12/28, 23:50
باربد عزیز هم وساخت و هم ونوین و هم وپترو رو بررسی بکن .

در کنارش ثشرق رو عالی میدونم و البته ثامان و ا اس پ .

باربد
2011/12/28, 23:54
سلام سعید جان
خوب تقریبا اکثرا این شرکتها با پروزه های که دارند اینده روشنی دارند
اما الحق بنده
آ اس پ
ثشرق
و ثباغ را در کنار ثاخت از دید عملیاتی بیشتر میپسندم
اما اگر وساخت را با توجه به ان ا وی بالا بررسی کنیم بسیار مستعد رشد است

در بحث انبوه سازان ما دو معقوله را داریم
اول اینکه چقدر پروزه اماده دارند و دوم اینکه چقدر پروزه تا پایان سال می توانند به پول نزدیک کنند
انهایی که سود فعلی را بر اساس پروزه های نیمه کاره لحاظ کرده اند با اتمام این پروزه و دریافت پیش فروش یا کل وجه می توانند تعدیل خوبی بدهند
در این بین شاید ثشرق سودی بالای 60
ثباغ بالای 100 و آ اس پ بالای 140 را به بازار اعلام کند

که اگر پی بر ای معقول هم بدهیم قیمت جالبی در می اید
مثلا اگر آ اس پ 140 تا 150 سود بسازد و بازار پی بر ای 4 هم بدهد
رقمی بالغ بر 50 درصد رشد نسبت به قیمت فعلی به دست می اسد

نکته دوم اینکه این شرکتها در کنار کار انبوه سازی گاها کارهای پیمانکاری نیز در طی سال انجام میدهند که این در بر اورد سود انها تاثیر گذار خواهد بود

باربد
2011/12/28, 23:56
باربد عزیز هم وساخت و هم ونوین و هم وپترو رو بررسی بکن .

در کنارش ثشرق رو عالی میدونم و البته ثامان و ا اس پ .

ونوین یک صعود جالب داره شک ندارم و حتی انتظار ان را میکشم که 300 را هم لمس نکند
از وساخت بزودی زیاد می شونید با این ونوین که دارد
اگر ونوین را صعودی بدانیم ظلم است وساخت را ندانیم

وپترو دستخوش تحولات درونی است و بزودی انتظار رقمهای بالای 100 را دارم

اما حالا این وسط نظرت روی وتوصا چیه؟

m_akbari11
2011/12/29, 00:00
سلام جناب سعید درخشانی

استراِژی تون رو به من هم میگید ؟ ممنون میشم اگه کمکم کنید/

خیلی خیلی ممنونم

سعید درخشانی
2011/12/29, 00:07
باربد عزیز روی وتوصا کار نکردم .اما چشم بررسیش میکنم .

سبد بنده الان شامل ؛ ثامان (92) ؛ ثشرق ( 165 ) ؛ وپترو ( 68) ؛ ثمسکن ( 190 ) ؛ کمرجان ( 460 ) ؛ و مقداری ثاخت و سمازن .

شرکتهایی که تو واچینگ لیستم هستند ؛ ونوین ، وپست ؛ وساخت و چند سهم دیگه

اما یه چند تا سهم هستند که بنیادی کارا روشون مثبت نیستند .. مثل شلعاب ؛ شمواد ؛ شیران و یا شفارا .

نظر شما چیه ؟