PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما تصویری را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و تصویرها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : همكاران سيستم ( سيستم )

صفحه ها : [1] 2

وحید 20
۱۳۹۰/۰۷/۱۶, ۱۲:۳۹
شنیده می شود همکاران سیستم معاملات بلوکی دارد و یکی از زیر مجموعه های بانک مرکزی خریدار این بلوک است
نما بورس

وحید 20
۱۳۹۰/۰۷/۱۶, ۲۲:۳۶
سهامدار عمده هرروز در حال خرید سیستم است و امروز هم بخش اصلی معاملاتو اون خریده!

mir48
۱۳۹۰/۰۷/۱۷, ۰۸:۲۹
در معاملات دیروز سیستم 260000 سهم خرید و فروش شد که 206000 سهم توسط آینده نگر دانا خریداری شده. (صرفاً جهت اطلاع و استفاده از نظر دوستان)

mir48
۱۳۹۰/۰۷/۱۸, ۰۶:۵۸
در معاملات دیروز سیستم 260000 سهم خرید و فروش شد که 206000 سهم توسط آینده نگر دانا خریداری شده. (صرفاً جهت اطلاع و استفاده از نظر دوستان)
در معاملات دیروز هم سیستم 262000 سهم خرید و فروش شد که حدود 196000 سهم توسط آینده نگر دانا خریداری شده. (صرفاً جهت اطلاع و استفاده از نظر دوستان)

mir48
۱۳۹۰/۰۷/۱۹, ۰۷:۵۲
در معاملات دیروز هم سیستم 262000 سهم خرید و فروش شد که حدود 196000 سهم توسط آینده نگر دانا خریداری شده. (صرفاً جهت اطلاع و استفاده از نظر دوستان)
و باز هم در معاملات دوشنبه از تعداد 371000 حجم میزان 253000 حجم خریداری شده مربوط به سهامدار عمده میباشد.
آقا من دیگه خسته شدم. ببخشید شما رو هم خسته کردم.این دفعه آخریشه دیگه در موردش نمینویسم ;):d:d

hamed89
۱۳۹۰/۰۸/۰۲, ۱۶:۵۱
امروز با یکی از مسوولای شرکت " همراهان سیستم" صحبت میکردم میگفت:
1)شرکت ما خوشبختانه یا بدبختانه رقیبی مثل ما نداره
2)استخدام نیرو واسه رشته های نرم افزار داریم
3) تعدیل نیرو به این زودی نداره (اخه شایعه شده بود داره )
4) گفت دستور دادند که از این سهم همه جوره حمایت بشه واسه همین هفته پیش و امروز قیمتش رو نزاشتند بیاد پایین
5) گفت من قبلا نداشتم سهمشو ولی وقتی اومد بورس خریدم با اینکه خودمون هم اعتقاد داریم سهم قیمتش بالا باز شد

ناشناس
۱۳۹۰/۰۸/۳۰, ۱۷:۲۴
تعدیل مثبت همکاران سیستم(از 655 ریال به 792 ریال معادل 20%)
مزيد اطلاع، شرکت پيش بيني سود هر سهم سال مالي منتهي به 29/12/90 را در تاريخ 22/06/90 (قبل از عرضه سهام) مبلغ 655 ريال اعلام نموده ود. دليل تعديل پيش بيني سود هر سهم شرکت عمدتا ناشي از شناسايي نمودن مخارج انجام شده جهت توليد نرم افزار به عنوان دارايي (دارايي نامشهود) مي باشد شايان ذکر است که شرکت قبلا اينگونه مخارج را به عنون هزينه دوره منظور مي نمود. طبق اطلاعات ارائه شده توسط شرکت اين موضوع باعث افزايش پيش بيني سود خالص قبل از کسر ماليات به مبلغ 000ر29 ميليون ريال (به ازاي هر سهم مبلغ 145ريال ) و افزايش سود خالص قبل از کسر ماليات دوره 6 ماهه منتهي به 31/06/90 به مبلغ 429ر13 ميليون ريال (به ازاي ر سهم مبلغ 67 ريال) شده است. مستندات و توجيهات شرکت در اينخصوص در حال بررسي است که نتايج آن متعاقبا اعلام خواهد شد.

shahin.gh
۱۳۹۰/۰۹/۱۴, ۱۹:۳۶
از دوستان کسی اطلاع درباره افزایش سرمایه سیستم داره که این افزایش شامل کدام سهماداران میشه؟

Saleh.R
۱۳۹۰/۱۰/۰۳, ۰۹:۱۸
كارگزاران محترم عضو فرابورس، به اطلاع مي رساند؛ نماد معاملاتي شركت همكاران سيستم (سيستم1)، پس از برگزاري جلسه هيئت مديره مبني بر تصويب افزايش سرمايه از محل سود تقسيم نشده شركت، با محدوديت دامنه نوسان قيمت تا سقف 50 درصد، امروز شنبه مورخ 1390/010/03 آماده انجام معامله مي باشد. مديريت بازار فرابورس ايران

+++

سلام

دوستان ممنون ميشم اگه در مورد اين سهم و وضعيت امروزش يه تحليل جزئي داشته باشيد

وحید 20
۱۳۹۰/۱۰/۲۴, ۱۸:۲۸
با توجه به افت قیمتی و رسیدن به کمترین قیمت از زمان حضور در فرابورس بنظرم در قیمتهای فعلی(590) کمریسک باشه
شناور سهم هم کمه

fallah
۱۳۹۰/۱۰/۲۴, ۱۸:۳۶
وحید جان مگه 590 شده؟؟
ای بابا.اصلا نگاش نکرده بودیم.
فقط میدونستیم افزایش سرمایه اندکی داد.
خیلی مفت شده

وحید 20
۱۳۹۰/۱۰/۲۴, ۱۸:۴۲
وحید جان مگه 590 شده؟؟
ای بابا.اصلا نگاش نکرده بودیم.
فقط میدونستیم افزایش سرمایه اندکی داد.
خیلی مفت شده
من هم حواسم بهش نبود که شده این قیمت!
قیمت سهم تقریبا نصف شده(افزایش سرمایه کمی داشته) و هر کسی تا الان خریده در ضرره و بنظرم هرکس در قیمت فعلی بخره ضرر نمیکنه هرچند باید گزارش شرکت که بزودی میاد رو مد نظر قرار داد.
البته با این حال پیشنهاد خرید نمیدم

fallah
۱۳۹۰/۱۰/۲۴, ۱۸:۵۰
داشتم گزارش 6 ماهه سهم رو میدیدم.
سود عملیاتیش در مقایسه با مدت مشابه پارسال 50 درصد زیاد شده.حالا با سرمایه 250 میلیونی میگیم که اونو حساب نکردیم.پوشش شش ماهه سهم هم با سرمایه جدید تقریبا 40 درصد رشد داشته.با این فرضیات سهم قطعا با تعدیل همراه خواهد بود.
البته پی بر ای سهم میشه 9 که به نظر کمی هم افت کنه من جزو خریداراش خواهم بود.

وحید 20
۱۳۹۰/۱۰/۲۴, ۱۹:۳۱
داشتم گزارش 6 ماهه سهم رو میدیدم.
سود عملیاتیش در مقایسه با مدت مشابه پارسال 50 درصد زیاد شده.حالا با سرمایه 250 میلیونی میگیم که اونو حساب نکردیم.پوشش شش ماهه سهم هم با سرمایه جدید تقریبا 40 درصد رشد داشته.با این فرضیات سهم قطعا با تعدیل همراه خواهد بود.
البته پی بر ای سهم میشه 9 که به نظر کمی هم افت کنه من جزو خریداراش خواهم بود.
در گزارش 6ماهه هم تعدیل داشت
مبلغ 655 ريال رو به مبلغ 792 ريال تبدیل کرد که با توجه به افزایش سرمایه به 634تبدیل شد
احتمالا بازهم تعدیل داشته باشه که باید دید در 9ماهه اعلام میشه یا در 12ماهه
در کل باتوجه به اینکه سهم تازه وارد به بازار سرمایست شناخت چندانی روش بازار نداره و کمی مبهمه و هر احتمالی هست

meysam_sh_2020
۱۳۹۰/۱۰/۲۴, ۱۹:۳۴
در مرحله اول میتونه تا 650-700 بالا بره بدون تعدیل ;) به همین راحتی میتونید 10 درصد ازش بگیرید ;)

meysam_sh_2020
۱۳۹۰/۱۰/۲۴, ۱۹:۳۸
البته یه نکته ای داره تو این قیمت ها حجم کمی معامله میشه ولی خریدار بیاد راحت میره بالا ;)
اگه بشه تو این قیمت ها( 590 )اضافه کرد خوبه

مصطفی مصری پور
۱۳۹۰/۱۰/۲۴, ۱۹:۴۰
عرضه قریب الوقوع شرکت کارت اعتباری کیش روی همگروهیاش تاثیر نداره؟

وحید 20
۱۳۹۰/۱۰/۲۴, ۱۹:۵۰
عرضه قریب الوقوع شرکت کارت اعتباری کیش روی همگروهیاش تاثیر نداره؟
بی تاثیر که نیست
جدا از اون بحث سیستم افت زیادی داشته و اگر خبر منفی پشتش نباشه که بعید میدونم اینطور باشه جای رشد داره
البته همونطور که گفتم هنوز سهم مبهمه و باید دید برای سال اینده چقدر سود پیشبینی میکنه
فروشنده در قیمت فعلی کمه

yasin1
۱۳۹۰/۱۰/۲۴, ۲۳:۰۳
با سلام به همه اساتید
واگرایی مثبت در اندیکاتور macd به طور واضح مشخصه و سهم فقط منتظر یه حجم خوبه!

وحید 20
۱۳۹۰/۱۰/۲۵, ۱۱:۰۹
در دقایق اخر خوب خریدن

yasin1
۱۳۹۰/۱۰/۲۵, ۲۱:۵۸
با سلام به همه اساتید
واگرایی مثبت در اندیکاتور macd به طور واضح مشخصه و سهم فقط منتظر یه حجم خوبه!

امروز منتظر حجم بالا و برگشت سهم بودیم که این اتفاق در دقایق آخر افتاد:-w

وحید 20
۱۳۹۰/۱۰/۲۶, ۱۸:۳۳
سهامدار عمده خریدار بوده و از 57هزارتا معامله 40هزارتاشو خریده

بروکر001
۱۳۹۰/۱۰/۲۹, ۲۰:۳۰
با سلام این سهم هم پس از افت شدیدی که داشته احتمالامنتظر یک حرکت تا 700-770طی یک ماه آینده باید بود گزارش 9 ماهه آنطور که شنیده ام خوبه و شرکت به کارکنان قول داده تا سهم رو بیاره بالا(چون شرکت قبلا به کارکنان گفته بود نفروشید و حالا که افت کرده میخاد جبران مافات کنه!) و دلیل حمایتهای این چند روز هم همین است

بروکر001
۱۳۹۰/۱۰/۳۰, ۲۱:۵۸
فردا معاملات جالبی خواهد داشتb-):d

بروکر001
۱۳۹۰/۱۱/۰۱, ۰۸:۵۰
فردا معاملات جالبی خواهد داشتb-):d
این هم معاملات امروز!
شاید یک صندوق فکرهایی داشته باشد همه جوره خریدش توجیه داره!b-)

وحید 20
۱۳۹۰/۱۱/۰۱, ۰۹:۰۶
خریدش در زیر 600 واقعا خوب بود بعد از اونهمه افت
البته تعداد کمی تونستم زیر 600 بخرم ولی در هر حال به صبر کردن این چند روز میارزه
اگر گزارشش خوب باشه تا 700 بنظرم بره

بروکر001
۱۳۹۰/۱۱/۰۱, ۱۳:۳۲
خریدش در زیر 600 واقعا خوب بود بعد از اونهمه افت
البته تعداد کمی تونستم زیر 600 بخرم ولی در هر حال به صبر کردن این چند روز میارزه
اگر گزارشش خوب باشه تا 700 بنظرم بره
برادر گزارشش خوبه نگران نباش سهم فرابورسی بدون حجم مبنا تا 750 هم فروشنده انچنانی نداره اصلا نگران نباش

Saleh.R
۱۳۹۰/۱۱/۰۱, ۱۳:۴۶
با توجه به افزايش سرمايه 25 درصدي اخير شركت از محل انباشته به نظر من سهم تا اينجا هم افت زيادي كرده

اميدوارم بزودي در حد و اندازه هاي قبل خودش ظاهر بشه

yasin1
۱۳۹۰/۱۱/۰۱, ۱۷:۵۲
سهم در اولین قدم تا 800 تومن هیچ مشکلی نداره . خوب داره بالا میره . نرم نرم و بدون صف خرید. خرید من 5993 ریال بوده;)

بروکر001
۱۳۹۰/۱۱/۰۲, ۲۳:۲۷
فردا از کمند 650 هم خواهد گذشت اگر 30 درصد افزایش سرمایه هم در نظر بگیریم با قیمت 700 تومان هم می شود 910 تومان که با 1050 عرضه شد و تا 1190 هم رفت البته تحلیلی که همفکران زده بود اون روزهای اول که در سایت همکاران هم موجود هست 1200 تومان ارزش ذاتی سهم است ولی به نظر بنده همان 1050 ارزش ذاتی آن هست یعنی با این شرایط تا 750 جای رشد دارد

وحید 20
۱۳۹۰/۱۱/۲۹, ۱۹:۰۳
معاملات امروز سیستم جالب توجه بود
هم صف فروش را تجربه کرد و هم صف خرید را
سهامدار عمده امروز هم خریده و از 400هزارتا معامله 340هزارتاشو خریده
این سهمو ندارم ولی خریدهای هرروزه سهامدار عمده جالبه

meysam_sh_2020
۱۳۹۰/۱۱/۲۹, ۱۹:۰۷
معاملات امروز سیستم جالب توجه بود
هم صف فروش را تجربه کرد و هم صف خرید را
سهامدار عمده امروز هم خریده و از 400هزارتا معامله 340هزارتاشو خریده
این سهمو ندارم ولی خریدهای هرروزه سهامدار عمده جالبه

این جوری خرید کردن یعنی سهمو از چنگ سهامدار در اوردن یعنی سهم بالاتر از اینا میارزه ;)
زمان همه چی رو مشخص میکنه که علت خرید اینجوری چیه . احتمالا اهداف بالایی داره این سهم که دوستانی که تکنیکال میزنن باید هدف سهم رو در بیارن :d
من هم ندارم این سهمو ولی امروز نظرم رو جلب کرد

meysam_sh_2020
۱۳۹۰/۱۱/۲۹, ۱۹:۱۵
البته میتونسته یه حمایت از سهم باشه این خرید ولی صف خرید شدنش دیگه چی بوده!! یعنی تعداد بالا میخواسته جمع کنه وگرنه صف خریدش نمی کرد.

الان دوباره معاملات رو نگاه کردم اکثر سفارش ها 1000 تا 5000 تایی بوده !! انگار بی سر و صدا داشته جمع میکرده ;)

کلا 10دقیقه اخر معاملات کمی عجیب بود!!!!!!

موج سوار
۱۳۹۰/۱۱/۳۰, ۱۱:۱۴
روی 580 یه ناخنک زدیم توکل بر خدا. دوستان کسی از رکیش خبر جدید نداره؟

موج سوار
۱۳۹۰/۱۲/۰۱, ۱۸:۲۳
خوب اینم از پیش بینی سال 91. هر سهم 650 ریال. نزدیک به 3درصد تعدیل مثبت:)). جالب آنکه این شرکت 250میلیون سهمی فقط 18میلیون و 30 هزار و اندی سهام شناور دارد!

meysam_sh_2020
۱۳۹۰/۱۲/۰۱, ۱۹:۱۸
روی 580 یه ناخنک زدیم توکل بر خدا. دوستان کسی از رکیش خبر جدید نداره؟

من هم امروز یه پله خریدم . با این پیش بینی هر سهم 65 تومن و پی به ای 10-15 گروه رایانه 650 تومنی میارزه ;)

bluetooth
۱۳۹۰/۱۲/۰۱, ۲۰:۰۷
خوب اینم از پیش بینی سال 91. هر سهم 650 ریال. نزدیک به 3درصد تعدیل مثبت:)). جالب آنکه این شرکت 250میلیون سهمی فقط 18میلیون و 30 هزار و اندی سهام شناور دارد!

از 18 میلیون نزدیک 15میلیون متعلق به کارکنان شرکته که فروشنده هم نیستند.
میمونه 3 میلیون

نقل قول از امور سهام شرکت -تلفن 84372222

meysam_sh_2020
۱۳۹۰/۱۲/۰۱, ۲۱:۲۷
سهامدار عمده 20000 تا دیگه اضافه کرد امروز

موج سوار
۱۳۹۰/۱۲/۰۱, ۲۱:۳۲
سهامدار عمده 20000 تا دیگه اضافه کرد امروز

مثل شیر پشت سهمش ایستاده. روی 545هم درو کرد همه فروشنده ها رو. 550 حمایت اساسی سهم است. همین روزا میره بالای 650 خودنمائی میکنه. جو انفورماتیکی ها هم با گزارش رانفور بسیار مثبت خواهد بود. انشااله>:d<

meysam_sh_2020
۱۳۹۰/۱۲/۰۱, ۲۱:۳۷
فردا اخر وقت با سهامدار عمده اضافه میکنم به احتمال زیاد سهامدار عمده 11:30 به بعد میاد رو سهم ;)

محمد ساده
۱۳۹۰/۱۲/۰۱, ۲۲:۰۶
من امروز خریدم....
به نظرم با تعدیل خوب رانفور و بازگشایی احتمالی رکیش فردا...این سهم باید صف خرید بشه...البته فردا نیستم...موفق باشید..

احـد
۱۳۹۰/۱۲/۰۱, ۲۳:۵۴
شناسايي222ريال سود از سوي «همكاران»

گروه بنگاهها- شركت همكاران سيستم در 9 ماه ابتداي امسال مبلغ 222 ريال سود به ازاي هر سهم شناسايي كرد.به گزارش بورس و اوراق بهادار، «همكاران» سود هر سهم سال مالي 90 را با سرمايه 250 ميليارد ريال مبلغ 634 ريال پيشبيني كرده كه طي دوره 9 ماهه معادل 35 درصد از اين رقم را نسبت به بودجه پوشش داد.

اين شركت توانست طي دوره يادشده 64 درصد از پيشبيني فروش 9/196 ميليارد ريالي خود را پوشش دهد.پيشبيني عملكرد همكاران براي سال مالي منتهي به پايان اسفندماه 90 نسبت به عملكرد واقعي سال مالي قبل به ترتيب فروش و درآمد ارائه خدمات 38 درصد افزايش، بهاي تمام شده كالاي فروش رفته 24 درصد كاهش، سود عملياتي 74 درصد افزايش و سود خالص 57 درصد افزايش نشان ميدهد.

موج سوار
۱۳۹۰/۱۲/۰۲, ۰۸:۱۱
سیستمی هاش بزنن اون دست قشنگه را =d>

meysam_sh_2020
۱۳۹۰/۱۲/۰۲, ۰۸:۱۳
امروز سهامدار عمده سحر خیز شده چقدر زود اومد... شاید هم کسی دیگه بوده !!

وحید 20
۱۳۹۰/۱۲/۰۲, ۱۸:۳۳
امروز هم سهامدار عمده تقریبا همه معاملات رو خریده
از 54هزارتا معامله امروز 50هزارتا رو خریده

موج سوار
۱۳۹۰/۱۲/۰۳, ۲۰:۳۳
امروز هم سهامدار عمده 120هزار تا از 140هزارتا سهم امروز را خریده. البته 10هزارتاش هم من گرفتم. هفته بعد هم بنده با سهامدار عمده خریدار سهم هستیم. ;)
سهام شناور باقی مانده روی کاغذ 17776151سهم.
همین روند را در بالاس هم گوشزد کردیم منتها روی بالاس سهامدار عمده زیر 1400 اصلا جمایت مشهود نداشت اما بنده با خیال راحت روی 1300 و اندکی روی 1230 برداشتم چون مطمعن بودم 1300جائیست که سهم برخواهد گشت و همان هم شد. برای سیستم هم اطمینان پیدا کردم 550تومان کف قطعی سهم هست و سهامدار عمده بین 550 تا 600 داره سهمش را از بازار جمع میکنه. بنظرم این سهم دیگه پائین خاصی نخواهد داشت. تا نظر سایر دوستان چه باشد

مهربان
۱۳۹۰/۱۲/۰۳, ۲۱:۰۴
...موج سوار خبری از این افزایش سرمایه و ثبتش نیست...اگر اطلاعی داری بگو...

موج سوار
۱۳۹۰/۱۲/۰۵, ۱۴:۱۹
...موج سوار خبری از این افزایش سرمایه و ثبتش نیست...اگر اطلاعی داری بگو...
تا جائی که خاطرم هست افزایش سرمایه شرکت به ثبت رسیده و حتی سهام جایزه آن نیز قابل فروش. علت فشار فروش روی این سهم هم تا حدودی به این موضوع برمیگردد.

Saleh.R
۱۳۹۰/۱۲/۰۵, ۲۲:۲۴
درسته

سهام جایزه بنده هم فعال بود و امکان فروشش وجود داره

موج سوار
۱۳۹۰/۱۲/۰۶, ۱۸:۵۵
امروز هم سرمایه گزاری آینده نگر دانا 55500سهم را خریداری کرده. جالبه امروز تمام انفورماتیکی ها درصد منفی معامله شدند اما سیستم ما با حمایت سهامدار عمده خوب دوام آورد. انصافا حقش این قیمتها نیست.

احـد
۱۳۹۰/۱۲/۰۸, ۰۷:۱۰
افزايش پيشبيني فروش «همكاران»

گروه بنگاهها- شركت همكاران سيستم فروش سال مالي منتهي به پايان اسفندماه 91 را با 16 درصد افزايش مبلغ 228 ميليارد ريال پيشبيني كرده است. به گزارش بورس و اوراق بهادار، «همكاران» سود هر سهم سال مالي يادشده را با سهدرصد افزايش و با سرمايه 250 ميليارد ريال مبلغ 650 ريال پيشبيني كرده است.

mir48
۱۳۹۰/۱۲/۰۸, ۰۷:۲۴
درسته

سهام جایزه بنده هم فعال بود و امکان فروشش وجود داره
ببخشید چطور میشه سهام جایزه رو گرفت؟

Saleh.R
۱۳۹۰/۱۲/۰۹, ۱۲:۵۵
ببخشید چطور میشه سهام جایزه رو گرفت؟

برا من خودش توي آنلاين فعال شده بود و تونستم فروش بزنم

yasin1
۱۳۹۰/۱۲/۱۴, ۰۸:۱۲
چه حجمی زده سیستم امروز!

yasin1
۱۳۹۰/۱۲/۱۴, ۱۰:۲۱
چه حجمی زده سیستم امروز!

به نظرم آخرین روزیه که زیر 600 معامله شده.

وحید 20
۱۳۹۰/۱۲/۱۴, ۱۱:۵۷
امروز در اواخر وقت از مثبت کامل فردا هم 2.9درصد بالاتر معامله شد!
برای فردا در 6019ریال صف خرید زده اند.

yasin1
۱۳۹۰/۱۲/۱۴, ۱۸:۲۸
امروز در اواخر وقت از مثبت کامل فردا هم 2.9درصد بالاتر معامله شد!
برای فردا در 6019ریال صف خرید زده اند.

وحید جان هنوز سیستم رو تو سبدت داری؟

وحید 20
۱۳۹۰/۱۲/۱۴, ۱۸:۴۱
وحید جان هنوز سیستم رو تو سبدت داری؟
بیشترشو فروختم تعداد کمی مونده

Saleh.R
۱۳۹۰/۱۲/۱۴, ۱۸:۵۴
امروز معاملات جالبی بود
من فروش زده بود روی 6200 چون نقدی نیاز داشتم گفتم با ضرر چند درصدی رد کنم بره

بعد صبح داشت روی 590 معامله میشد و اوایل صبح هم حدود سه میلیون روی 570 بصورت بلوکی معامله شد و در واخر وقت دیدم که داره میره صف خرید که به محض کنسل کرد اردر فروش من صف شد
فکر میکنم چند روزی صف داشته باشه

حالا چه خبره داخلش نمیدونم

yasin1
۱۳۹۰/۱۲/۱۴, ۱۹:۱۵
جالبه که امروز سهامدار عمدش( آینده نگر دانا) بر خلاف روزهای قبل که ریز ریز میخرید یهویی 3 میلیون خالی کرده . به احتمال زیاد بلوکی بوده و حقوقی جدیدی رو سهم اومده

بابک 52
۱۳۹۱/۰۶/۰۱, ۲۳:۵۵
«همکاران» 74 ریال سود کنار گذاشت

گروه بنگاهها- شرکت همکاران سیستم پیشبینی سود هر سهم سال جاری را مبلغ 651 ریال اعلام کرده که طی سه ماه نخست سالجاری مبلغ 74 ریال سود کنار گذاشت.
بنابر اطلاعات منتشره از سوی سازمان بورس، این شرکت فروش و درآمد ارائه خدمات سال مالی 91 را مبلغ 228 میلیارد ریال پیشبینی کرده که طی دوره سه ماهه معادل 19 درصد از این رقم را پوشش داد.
براساس اطلاعات ارسالی شرکت، هیات مدیره در نظر دارد 75 درصد از سود خالص را براي تقسیم بین سهامداران به مجمع عمومی عادی سال 91 پیشنهاد كند.

وحید 20
۱۳۹۱/۰۷/۰۲, ۰۹:۵۶
یکی از سهم هایی که الان در کمترین قیمت از زمان ورود به بازار هست این سهمه
در 500تومان فکر کنم کمریسکه
فروشنده هم کمه
با توجه به فرابورسی بودن به نظرم حداقل 10درصد سود میشه ازش گرفت

meysam_sh_2020
۱۳۹۱/۰۷/۰۸, ۲۰:۳۸
به نظر میاد برای نوسان بدک نباشه ............

بابک 52
۱۳۹۱/۰۷/۲۲, ۰۸:۲۸
گزارشی از حضور همکاران سیستم در نمایشگاه صنعت تهران

EPR یک غول پیچیده پر دردسر نیست

دوازدهمین نمایشگاه بینالمللی صنعت در حالی به پایان رسید که شرکت همکاران سیستم به عنوان تنها شرکت نرمافزاری حاضر در نمایشگاه، محصولات جدیدش را در این رویداد عرضه کرد.

نسل جدید محصولات همکاران سیستم، شامل راهکار یکپارچهای برای کسب و کارهای بزرگ و متوسط است که با آخرین فناوریهای روز دنیا توسعه داده شده و فعالیتهای عمده یک سازمان را با نگرشی متفاوت پوشش خواهد داد. طی روزهای نمایشگاه، همکاران سیستم 7 عنوان سمینار را نیز با موضوعات متنوع پیرامون مفاهیم نوین فناوری اطلاعات و محصولات جدید همکاران سیستم،
برگزار کرد. حضور یک شرکت نرمافزاری در نمایشگاه صنعت در نگاه اول برای بازدیدکنندگان کمی نا آشنا بود ولی با بازدید از غرفه همکاران سیستم و صحبت با غرفهداران، دلیل این حضور روشن میشد. بیش از 7500 شرکت صنعتی و بازرگانی از راهکارهای نرمافزاری همکاران سیستم استفاده میکنند بنابراین، حضور همکاران سیستم در نمایشگاه صنعت چندان هم غیرمنتظره نیست.

در طی چهار روز نمایشگاه، تعداد زیادی از مشتریان همکاران سیستم برای آشنا شدن با محصولات نسل جدید این شرکت، از غرفه همکاران سیستم بازدید کردند. شرکتکنندگان در نمایشگاه و برخی علاقهمندان نیز از دیگر گروههای شرکت کننده در سمینارها بودند. این سمینارها همه روزه در اتاق سمینار غرفه همکاران سیستم برگزار میشد و استقبال از برخی از آنها به حدی بود که فضای غرفه پاسخگوی تعداد علاقهمندان نبود. ویژگیهایی مانند تحت وب بودن، فرایند محوری و یکپارچگی با فناوریهای نوین مانند RFID در نسل جدید محصولات همکاران سیستم، توجه و علاقهمندی مخاطبان را به خود جلب کرده بود. با توجه به حضور و استقبال مشتریان همکاران سیستم و مخاطبان نمایشگاه و با توجه به بازخوردهای ارائه شده به شرکت همکاران سیستم، به نظر میرسد این روزها علاقهمندی مدیران کسب و کارها به فناوریهای نوین افزایش پیدا کرده است و با کنجکاوی به دنبال شناسایی و استفاده از این فناوریها در کسب و کارشان هستند.

در گفتوگو با فرید فولادی مدیر محصول همکاران سیستم، آخرين دستاوردها و برنامههاي همكاران سيستم در اين نمايشگاه تشريح شد.

شما تنها شرکت نرمافزاری بودید که در نمایشگاه صنعت حضور داشتید، چرا حضور در این نمایشگاه برای همکاران سیستم مهم بود؟
شرکتی که میخواهد به توسعه کسب و کار مشتریانش کمک کند در جایی قرار میگیرد که مشتریانش در آنجا حضور دارند. ما قصد داشتيم محصو ل جديدمان را كه يك ERP است به بازار معرفي كنيم، و از آنجايي كه بيشترين خاستگاه ERP شركتهاي صنعتي است، تصميم گرفتيم در اين نمايشگاه شركت كنيم.

پس این محصول جدید یک ERP است و در ادامه محصولات شما؟

بله. كساني كه از قديم با همكاران سيستم آشنا هستند ميدانند كه همكاران سيستم كارش را با سيستمهاي تحت DOS شروع كرد، سپس محصولات نسل دوم را كه سيستمهاي يكپارچه اطلاعات مديريت بود (MIS) به بازار عرضه كرد. از سه سال قبل كار روي نسل جديد محصولاتمان را شروع كرديم. در واقع وقتي به نياز جديد بازار نگاه كرديم، متوجه شديم كه انتظارات مشتريان ما از نرمافزار عوض شده است و در كنار آن تكنولوژي و مفاهيم نرمافزار هم در دنيا هم تغییر کرده است. آنچه هماکنون در جهان به دنبال آن هستند مفهوم تکامل یافته ERP است. بنابراين ما هم تصميم گرفتيم محصولات نسل جديدمان را به صورت يك ERP و به تدريج فراتر از ERP و در قالب Business solutions توسعه بدهيم و به بازار عرضه كنيم.

آیا تجربه پیادهسازی در سازمان یا شرکتی هم داشتهاید؟

بله . تقريبا يك سال است كه ما اين محصولات را به صورت محدود به برخی مشتريانمان عرضه كرديم. تعدادي از شركتها خصوصا شركتهاي پتروشيمي بزرگ در حال حاضر از همين محصولات به خوبي استفاده ميكنند و رضايت دارند. ما فكر كرديم الان فرصت خوبي است كه اين محصولات را به صورت گسترده به بازار عرضه كنيم و اين نمايشگاه را بهترين فرصت براي اين موضوع یافتیم.

در ايران معمولا اين باور وجود دارد كه پيادهسازي ERP با مخاطره روبرو است و براي همين خيليها با ترس و لرز سراغش ميروند. شما هم تا به حال از عنوان ERP برای محصولاتتان استفاده نمیکردید، چه نظري داريد؟

امروزه ERP به آنچنان تكامل و موفقيتي در دنيا رسيده است كه شركتي مانند SAP كه ارائهكننده راهكارهاي ERP است جزء بزرگترين شركتهاي دنياست و اين يعني اينكه ERP موفق است.

اگر الزامات پيادهسازي ERP رعايت شود و نگاهمان به ERP درست باشد، حتما موفق مي شود. ما تا الان با احتياط از مفهوم ERP استفاده ميكرديم چون فكر ميكرديم اول بايد اين مفهوم جا بيفتد بعد ما از آن استفاده كنيم. و در همكاران سيستم، بر اساس نوجويي هميشگياي كه داريم، اين را رسالت خودمان ميدانيم كه كمك كنيم مفاهيم جديد در بازار جا بيفتد.

مفاهيم جديد ERP در بازار فعلي ايران هنوز شكل نگرفته است. آنچه كه ما ERP ميناميم، چيزي است كه در سال 2012 مطرح است و معنا دارد.
به نظر میرسد اما ERP از نگاه بسیاری از شرکتهای ایرانی کار سنگین و هزینهبری است؟

تصوير شما از ERP چيست؟ يك غول پيچيده پردردسر كه براي راهاندازي آن اول لازم است پنج ماه مطالعه كنيد، بعد پنج ماه وقت بگذاريد و انتخاب كنيد و بعد 2 سال وقت بگذاريد و پيادهاش كنيد؟ يا تصور شما اين است كه راهكاري است كه ميشود به صورت فازبندي شدده و هر فاز را مثلا طي 6 ماه در سازمان پيادهاش كنيم و به تدريج كاملش كنيم؟ ذهنيت ما از ERP، تصوير دوم است پس اعتقادمان اين است كه ERP براي شركتهاي بزرگ و شركتهاي متوسط خيلي ارزش افزوده دارد.

نسل جديد محصولات همكاران سيستم براي چه گروه از شركتها و سازمانهايي مناسب است؟

ما بازار را دسته بندي كرده ايم و براي هر بخش بازار محصول مناسب را ارائه مي كنيم، مانند محصول سپيدار كه براي شركتهاي كوچك ارائه شده است. اين محصول، امكان عرضه تدريجي ERP را به ما ميدهد بنابراين شركتهاي بزرگ و شركتهاي متوسط مي توانند به تدريج آن را پياده سازي كنند و در طي زمان بر اساس ارزشي كه ERP برايشان ايجاد ميكند آن را تكميل كنند.

در نمایشگاه صنعت و در غرفه همکاران سیستم سمینارهایی هم برای آشنایی مشتریان با این محصولات برگزار کردید برنامه شما برای آموزش و اطلاعرسانی پس از نمایشگاه چیست؟

اگر به خاطر داشته باشید ما سالهاي گذشته، يك سري سمينارهاي مستمر در ارتباط با مفاهيم مديريت در دانشگاهها برگزار ميكرديم. ذهنمان اين است كه براي اين مفاهيم جديد مجددا سمينارهايي را برگزار كنيم كه بتوانيم جمعيت بيشتري را در شرايط بهتر، با مفاهيم نرمافزاري جديد آشنا كنيم. همچنین روی انتشار مقالات و محتوای مرتبط با این موضوع نیز تمرکز خواهیم کرد.

چقدر به موفقیت محصولات جدید اطمینان دارید؟

ما از موفقيت اين محصول مطمئنيم. اجراي ماست كه ميتواند اين محصول را موفق تر کند و ما اين آمادگي را ايجاد كردهايم كه اجراي خوبي براي اين محصول داشته باشيم. این کار جدیدی نیست و اين تجربه را در دورههای قبل – عرضه محصولات نسلهای پیشین – هم داشتهايم مثلا به یاد بیاورید وقتی که مشتريهايمان را از DOS به Windows مهاجرت دادیم. اين تنها اتفاقي نبود كه آن زمان رخ داد. علاوه بر مهاجرت مشتريهاي خودمان، تعداد زيادي مشتري به همكاران سيستم اضافه شد. فكر ميكنيم در اين دوره هم همين اتفاق برايمان تكرار ميشود. يعني علاوه بر اينكه ما مشتريهايمان را به سمت محصولات جديدمان ميبريم، فضايي برايمان ايجاد ميشود كه شركتهاي جديد، خصوصا شركتهاي بزرگ را جذب كنيم.

همكاران سيستم چقدر از تكنولوژيهاي به روز در توسعه اين محصول استفاده كرده است؟

در حوزه تكنولوژي توليد نرمافزار، ما از آخرين تكنولوژيهاي روز دنيا را استفاده ميكنيم و فرضي هم براي خودمان قائل شدهايم كه بلافاصله با پيشرفتهاي تكنولوژي خودمان را به روز كنيم. به عنوان مثال، در طي سه سال گذشته، Net Framework. از 3 به 4 چهار ارتقا پيدا كرده است و ما همين كار را در سازمان خودمان انجام دادهايم و الان از Net Framework 4. استفاده ميكنيم.

اما استفاده از آخرين تكنولوژي توليد نرمافزار به تنهايي كافي نيست، ما بايد در حوزه تحليل، مفاهيم توليد نرمافزارهاي كسب و كار را هم مد نظر قرار بدهيم و آخرين و پيشرفتهترين تحليل را داشته باشيم. ما براي اينكه به تحليلهاي به روز دنيا دسترسي داشته باشيم، سعي كرديم از شركتهاي بزرگ دنيا الگو بگيريم. ما از نرمافزارهاي بزرگ دنيا ايده ميگيريم ولي اصليترين ورودي ما براي توليد نرمافزارها مشتريان ما هستند. 20 سال تجربه ارائه نرمافزار را جمعكردهايم و آنها را در توليد اين نرمافزار استفاده كردهايم.

یک ویژگی برای انطباق ERP با سازمانها موضوع انطباق آنها با سیستمها و فرآیندهای خاص مشتریان است، نرمافزارهاي جدید شما در این زمینه چقدر انعطافپذير هستند؟

اگر ادعا ميكنيم كه داريم ERP ارائه ميكنيم، بايد ويژگيهاي كليدي ERP را نيز داشته باشيم. بعضي ويژگيها در ERPها كليدي هستند مثل اينكه بايد دسترسي در هر زمان و مكان وجود داشته باشد. مثل اينكه بايد فرايند محور باشد. يكي ديگر از ويژگيهاي ERP اين است كه بايد قابليت متناسبسازي داشته باشد. اما شايد برايتان جالب باشد بدانيد كه يك ERP بايد يك نرمافزار آماده و از پيش طراحي شده باشد. اگر كسي بگويد من دارم در سازمان خودم يك ERP مينويسم، يكي از ويژگيهاي ERP را ندارد. اين موضوع به دليل آن است كه يكي از ويژگيهاي ERP اين است كه بايد در دلش Best Practiceداشته باشد.

ERP بايد آماده باشد ولي قابليت متناسبسازي داشته باشد. محصولات نسل جديد ما قابليت متناسبسازي به مراتب بيشتري از نسل قبل را دارد. ما در لايههاي مختلف قابليت متناسبسازي را براي مشتريان ايجاد كردهايم. در لايه فرايندهاي سازماني و در لايه خودِ نرمافزار، حتي فكر كرديم كه براي صنايع مختلف متناسبسازي به جايي برسد كه توليد خاص آن صنايع داشته باشيم. در حال حاضر هم براي دو صنعت اين كار را كردهايم.
شما تعدادي بالغ بر 7000 مشتري فعلی هم داريد. تكليف اين مشتريان براي مهاجرت به نسل جديد محصولات چيست؟
ما فكر ميكنيم كه عمده اين مشتريها را به تدريج در طي چند سال به سمت محصولات نسل جديد ميبريم و هيچكس را تنها نميگذاريم ولي اين كار بايد تدريجي انجام شود چرا كه اصلا كار سادهاي نيست و زمانبر است

اگر برخي از مشتريان باشند كه از شرايط فعلي راضي باشند و نخواهند به سمت ERP مهاجرت كنند، تكليف چيست؟ آيا همكاران سيستم پشتيبانياش را از چنين مشترياني ادامه ميدهد؟

ما حتما پشتيبانيمان را تا زماني كه اكثريت نزديك به همه مشتريان به سمت محصولات جديد مهاجرت كنند ادامه خواهيم داد. اما من فكر ميكنم كه يك اتفاق رخ خواهد داد و آن اينكه نياز به اين محصولات به تدريج در سازمانها ايجاد ميشود. سازمانهايي كه الان از محصولات فعلي راضي هستند، به تدريج و با توسعه كسب و كارشان، با نيازهاي جديد مواجه ميشوند كه علاقهمند به ERP ميشوند.

بابک 52
۱۳۹۱/۰۹/۲۰, ۱۶:۰۸
"سیستم" در 6 ماهی که گذشت

شرکت همکاران سیستم با سرمایه ای معادل 25 میلیارد تومان در دوره 6 ماهه منتهی به شهریور 91 برای هر سهم مبلغ 148 ریال عایدی خالص محقق کرده که در مقایسه با دوره مشابه سال مالی گذشته کاهش 12 درصدی نشان می دهد.

عملکرد این شرکت در دوره 6 ماهه طبق گزارش حسابرسی شده افزایش 13 درصدی فروش، 36 درصدی بهای تمام شده ،9 درصدی سود ناخالص و 166 درصدی هزینه های مالی و همچنین کاهش 37 درصدی در سود انباشته داشته است.

گفتنی است "سیستم" در تنها پیش بینی سال مالی 91 براساس عملکرد 3 ماهه مبلغ 651 سود خالص برای هر سهم در نظر گرفته و اعلام کرده 75 درصد از آن را بطور نقدی به سهامدران پرداخت خواهد نمود.

وحید 20
۱۳۹۱/۰۹/۲۳, ۱۸:۰۵
به اطلاع می رساند بر مبنای اطلاعات د