PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : كنتورسازي ايران ( آكنتور )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 [6]

Senator1989
2016/07/12, 10:33
با شیب ملایم سر مردم رو برای احیایی حکومت خودش و یزید آقا برید/:.winksmiley02.:/

ref
2016/07/12, 16:14
بورس ایران جایی هست که شوک میده بهتون ! خدا رو چه دیدی شاید از چند روز آینده گاماس گاماس بره برای قفل شدن ! وشوک دادن به ملت ! شد ده هزار تومان :D
دقیقا مثل همین چند روز که حقوقیش هر روز داره به سهامدار با فروشش شوک میده !:D

ref
2016/07/12, 18:43
به نقل از حامی عزیز ...

سلام وعرض ادب
==========
خبری که دارم هم ناراحت کننده است و هم خوشحال کننده،بستگی به خواننده اش دارد!

یکساعت پیش آقای عاملی گفتند مشکل سهام وثیقه حل شد.

اگر این گفته صحت داشته باشد بنده یه عذرخواهی به ایشان بدهکارم چون دیروز با لحن بدی با ایشان صحبت کردم...خودشان را متهم به این بازی کردم که به احتمال زیاد اشتباه کرده باشم.

اگر سهام وثیقه این وسط سبز نمیشد وضع جور دیگری بود.....بازار همینه،بالا پایین داره.....ظرفیت بالایی می خواهد که بعضیها ندارند!!!

محمد 66
2016/07/13, 10:34
حمایت محکمی روی 5300 تومان داشت که فعلا از دست داده ، اگر امروز و نهایتا شنبه برنگرده بالای 5300 روند کاملا نزولی خواهد داشت .

20reza
2016/07/13, 20:34
این سهم - کنتور - هنوز گزارش حسابرسی شده نداده ؟؟؟

argo
2016/07/16, 18:17
ما که امروز از صف خریدیم با هدف 5100

argo
2016/07/16, 18:21
رفتار شما واقعا بچه گانه هست.
شما یا یه مبتدی هستید یا یه بچه 16-17 ساله
عرض کنم خدمتتون که سهامداران آکنتور همگی حرفه ای هستند ،جنابعالی وقتی دنبال پروانه گرفتن توی باغ بودید سهامداران و فعالین آکنتور روی 1000 تومن سهم رو خریدند و یه گین اساسی تا 8000 تومن از سهم گرفتند .
اما اینکه شما با رفتار بچه گانه روی اعصاب سهامداران آکنتور راه میرید نشانه اینکه در سهم ها خودتون به زیان نشسته اید و از منفی دیگر سهم ها خوشحالید.
اما در مورد آکنتور ، من الان سهامدار آکنتور نیستم ولی بموقعش دوباره سوارش خواهم شد.
این سهم دوباره صعودی خواهد شد و این دفعه هدف بالای 8500 تومن خواهد بود ،قرار نیست که سهم هر روز صف خرید باشه.
مطمئنا دوباره اکنتور صعودی خواهد شد ولی ابتدا باید اصلاحش رو تموم کنه .به موقعش در مورد اتمام اصلاحش مطلب خواهم نوشت.

1500 *5 =7500
پس چرا این صف فروش شده
داره 7100 میده التماسی:.thumbsupsmileyanim
البته در حقیقت 1500 که تو سهم هست و اگر امسال هم 1500 بسازه با پی 5 قیمتش میشه 7500 که علاوه 1500 یعنی 9000 تومن باید قیمت داشته باشه

پسرم هرگاه در محاسباتت متوجه شدی سهم خیلی ارزانتر از چیزی است که محاسبه کردی فکر نکن که بازار داره اشتباه میکنه و محاسباتت رو درست:.thumbsupsmileyanim
دلاور کجایی که 4800 هم دادنش

orumbourse
2016/07/16, 19:51

این پستت رو نشانه این میدونم که داری خواهش و تمنا میکنی که یه تحلیل از رفتار قیمتی سهم بزنم ولی کور خوندی ،تا زمانیکه افرادی مثل شما (که در این سایت به دنبال منافع سیاسی هستند )باشند ،من دیگه در این سایت قلم نخواهم زد.
آکنتور هم من روی 8 هزار تومن فروختم و طی پستی هم اعلام کردم ،الانم هم دقیقا میدونم کی اصلاحش تموم میشه و کی باید سوارش شد.
اما شمایی که روی مخ مردم بودید و هر روز روی اعصابشون راه میرفتید نهایتا اومدین و روی 6500 تومن خریدید و در سهم گیر کرده اید.
راستی قرار بود سودش رو پوشش نده،پس چی شد؟
چرا اصلا به سهمی که اعتقاد داشتی نمیتونه سودش رو پوشش بده و فقط یه سوله بود،سرمایه گذاری کردی؟!/:.yead.:/

درود

منم بخش اعظمش رو فروختم و منتظرم در قیمت پایین جایگزین کنم، اون روز هم طی پستی اعلام کردم.
واقعیتش وقتی دیدم نمیکشه ،روی 8هزار تومن یه مقدارش رو فروختم.
بازار برگرده اینم برمیگرده.
فکر کنم اقای جعفرزاده هنوز با سهم هستند.
.شاید دوباره 6 تومن رو ببینه البته شاید.

محمد 66
2016/07/16, 20:07

3000 تومان هم شاید بدن

argo
2016/07/16, 23:17
لامصب تريدرهاي ما رو ببينيد دقيقا رو ٨٠٠٠ تومن خالي ميكنن و دقيقا كف ميخرن
جندالله خالق
اخر چقدر حرفه اي
اونزمان كه ما ميگفتيم ٥٢٠٠ هم ميدنش نخرين
الان فهميديم كه رفقا تو ٨٠٠٠ تومن خالي كردن و تازه تو قيمت ٧٠٠٠ تومن كه ميگفتيم نخرين
پست ميزدن اينقدر نرو رو اعصاب سهامدار
خوب دلاور تو كه فرار كردي و سهم رو ٨٠٠٠ تومن انداختي رفت
وقتي من از اين پستا ميزدم
شما هم مثل من توصيه بفروش ميكردي كه ملت ضرر ٧٠٠٠ تومن تا ٤٨٠٠ تومن امروز رو تحمل نكنن
چرا به سهامدار ٤٥ درصد ضرر ميزني واقعا انصافه بندازي در بري
و يكي هم كه پست خير خاهانه ميزنه جلوش جبهه بگيري
بخدا اين پولا خوردن نداره
ديگه حالا من اينقدر بدبخت شدم كه يكسهم رو از روي نقاشي هاي تكنيكال بخرم كه شما واسم تحليل بزني
ضمنا من وقتي معتقدم كنتور زير ٥٢٠٠ ميرزه مگه مغز خر خوردم ٦٠٠٠ تومن بخرمش من كي و كجا گفتم خريدم
من خودم همه رو تشويق ميكردم نخرين گفتم دوم
من اصلا تكنيكال رو قبول ندارم حداقل تو بازار ايران
ولي ٤٨٠٠ خريدم و ٥١٠٠ هم رد ميكنم بره صبر كن تماشا كن
به هر حال بحث كردن با امثال شما فايده نداره هرچي هم بگيم شما حرف خودت رو خاهي زد
خدا را شكر
نشديم تريدر تكنيكال

argo
2016/07/16, 23:45
خیانتی که دکتر حسن روحانی به ملت ایران کرد هیچ رییس جمهوری نکرد .

تكبير

Senator1989
2016/07/17, 08:12
با شیب ملایم سر مردم رو برای احیایی حکومت خودش و یزید آقا برید/:.winksmiley02.:/

Abad
2016/07/17, 09:40
به پاس نوشته های orumbourse

بنال ای بلبل دستان ازیرا ناله مستان میان صخره و خارا اثر دارد اثر دارد

بنه سر گر نمی‌گنجی که اندر چشمه سوزن اگر رشته نمی‌گنجد از آن باشد که سر دارد

چراغست این دل بیدار به زیر دامنش می‌دار از این باد و هوا بگذر هوایش شور و شر دارد

چو تو از باد بگذشتی مقیم چشمه‌ای گشتی حریف همدمی گشتی که آبی بر جگر دارد

چو آبت بر جگر باشد درخت سبز را مانی که میوه نو دهد دایم درون دل سفر دارد

پ ن: از این باد و هوا بگذر ( از برخی مدعیان گذر کن ، .......)

شفاف سازی
2016/07/17, 14:22
با سلام

لازمه اینم اینجا بگم دیروز در منفی 5 درصد خریدم و امروز هم به احتمال اگه منفی 5 دادند و صف فروشش سنگین

نبود یه پله دیگه اضافه می کنم بعضی موقع ریسک پذیرم

و این به هیچ عنوان توصیه به خرید و فروش نیست و مسئولیت خرید و فروش با خود افراده

با سلام

خرید مجدد آکنتور در 47260 ریال ...... کنتور هایی که در 6000 و 6100 تومان فروخته شده بود در قیمت پائین جایگزین

میشه ...... نمی تونیم همین جوری سر مونو بکنیم زیر برف و عده ای سرمون کلاه بزارند

parvaz
2016/07/17, 23:07
با سلام

خرید مجدد آکنتور در 47260 ریال ...... کنتور هایی که در 6000 و 6100 تومان فروخته شده بود در قیمت پائین جایگزین

میشه ...... نمی تونیم همین جوری سر مونو بکنیم زیر برف و عده ای سرمون کلاه بزارند

به نظرم عجله کردید 4054 قیمت خیلی بهتری بود واسه پله اول

ref
2016/07/19, 12:08
امروز یه کد به کد از حقوقی به حقیقی به میزان حدود 600 هزار تا انجام شد ..صف خرید فردا رو هم چیدند ..آیا خبری شده است ؟ آیا در صورتهای مالی یا افزایش سرمایه تحولی صورت گرفته ؟جواب سوال ها رو ما حقیقی های خرد بعدا باید بفهمیم !

ref
2016/07/20, 11:09
واین هم گزارش سه ماهه ...26 درصد سه ماهه پوشش داد ..کی فکر میکرد پوشش بده با این پیش بینی تپلی که کرده بود !
دلیل کد به کد کردن های دیروز امروز پیدا شد!!

نیکا
2016/07/22, 17:44
سلام بااین گزارش 3ماه باقیمت همحوانی ندارد ؟؟؟

سیدامیر
2016/07/23, 11:37
سلام..

امروز مجددا وارد کنتور شدم ..

به نظرم روزهای اینده حقوقی عرضه ای نخواهد داشت ..

..سهم گزارش خوبی داده ...

..

کامل
2016/07/23, 12:17
نقل قول از مدير امور اجرايي شركت كنتورسازي ايران:

افزایش سرمایه شركت از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها بزودي روي كدال ميايد.

http://forums.boursy.com/images/smilies/ysmilies/Whew%21.gifhttp://forums.boursy.com/images/smilies/ysmilies/Whew%21.gif http://forums.boursy.com/images/smilies/ysmilies/Whew%21.gif

سید علی عاملی مدیر عامل کنتور سازی ایران هم خبر داده عملکرد حسابرسی شده کنتور سازی بزودي منتشر و نسبت به عملکرد 12 ماهه سال مالی قبل اظهار نظر حسابرس ارایه خواهد شد.

/

نیکا
2016/07/23, 13:02
نقل قول از مدير امور اجرايي شركت كنتورسازي ايران:

افزایش سرمایه شركت از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها بزودي روي كدال ميايد.

http://forums.boursy.com/images/smilies/ysmilies/Whew%21.gifhttp://forums.boursy.com/images/smilies/ysmilies/Whew%21.gif http://forums.boursy.com/images/smilies/ysmilies/Whew%21.gif

سید علی عاملی مدیر عامل کنتور سازی ایران هم خبر داده عملکرد حسابرسی شده کنتور سازی بزودي منتشر و نسبت به عملکرد 12 ماهه سال مالی قبل اظهار نظر حسابرس ارایه خواهد شد.

/

سلام این حرف این اقا بافروش حقوقی های شرکت همخوانی ندارد ایا منبع موثق دارید ؟؟ یاهست لطفا ...

argo
2016/07/23, 16:33
لامصب تريدرهاي ما رو ببينيد دقيقا رو ٨٠٠٠ تومن خالي ميكنن و دقيقا كف ميخرن
جندالله خالق
اخر چقدر حرفه اي
اونزمان كه ما ميگفتيم ٥٢٠٠ هم ميدنش نخرين
الان فهميديم كه رفقا تو ٨٠٠٠ تومن خالي كردن و تازه تو قيمت ٧٠٠٠ تومن كه ميگفتيم نخرين
پست ميزدن اينقدر نرو رو اعصاب سهامدار
خوب دلاور تو كه فرار كردي و سهم رو ٨٠٠٠ تومن انداختي رفت
وقتي من از اين پستا ميزدم
شما هم مثل من توصيه بفروش ميكردي كه ملت ضرر ٧٠٠٠ تومن تا ٤٨٠٠ تومن امروز رو تحمل نكنن
چرا به سهامدار ٤٥ درصد ضرر ميزني واقعا انصافه بندازي در بري
و يكي هم كه پست خير خاهانه ميزنه جلوش جبهه بگيري
بخدا اين پولا خوردن نداره
ديگه حالا من اينقدر بدبخت شدم كه يكسهم رو از روي نقاشي هاي تكنيكال بخرم كه شما واسم تحليل بزني
ضمنا من وقتي معتقدم كنتور زير ٥٢٠٠ ميرزه مگه مغز خر خوردم ٦٠٠٠ تومن بخرمش من كي و كجا گفتم خريدم
من خودم همه رو تشويق ميكردم نخرين گفتم دوم
من اصلا تكنيكال رو قبول ندارم حداقل تو بازار ايران
ولي ٤٨٠٠ خريدم و ٥١٠٠ هم رد ميكنم بره صبر كن تماشا كن
به هر حال بحث كردن با امثال شما فايده نداره هرچي هم بگيم شما حرف خودت رو خاهي زد
خدا را شكر
نشديم تريدر تكنيكال

خوب طبق وعده ٤٨٠٠ خريدم قرار بود ٥١٠٠ خالي كنم كه ٥٢٠٠ هم شد

ref
2016/07/23, 18:45
سلام این حرف این اقا بافروش حقوقی های شرکت همخوانی ندارد ایا منبع موثق دارید ؟؟ یاهست لطفا ...

فروش حقوقی هزار و یک دلیل میتونه داشته باشه ..فرض کنید دارند کد به کد میکنند ! فرض کنید بابت تسویه بدهی !
فروش حقوقی رو مبنای تصمیم گیریتون قرار ندهید .
تابلو خوانی نماد در این یکماهه گذشته میگه در این سهم خبرهایی هست ..و فقط یک چیز میتونه این مهم رو ثابت کنه .گذر زمان !

شفاف سازی
2016/07/23, 21:20
با سلام

امروز مجدد در منفی اضافه شد هر چه بادا باد

یا ما رو به فاک میده یا خوشبخت میکنه

نظر خاصی برای خرید یا فروش دیگران ندارم

شفاف سازی
2016/07/23, 21:54
با سلام

سود انباشته شرکت تا پایان خرداد ماه 95 به 471 میلیارد تومان رسید یعنی هر سهمی 2350 تومان

تا پایان سال هم 390 میلیارد تومان دیگه سود درست میکنه تا جمع سود انباشته 861 میلیارد تومان برسه

یعنی هر سهمی 4300 تومان سود انباشته

بزرگترین مشکل اینه که آیا سود ساخته شده که بصورت مطالبات نشون داده شده وصول میشه ؟
آیا این مطالبات وصول خواهد شد یا نه ؟
آیا سود به این بزرگی میان سهامداران تقسیم خواهد شد؟

یه فرض رو در نظر می گیریم ....... قرارداد تا پایان امسال ادامه و از سال 96 فسخ و مطالبات شرکت وصول بشه در این صورت
آیا آکنتور الان 5000 تومان می ارزه یا نه ؟

شرکت 860 میلیارد تومان رو وصول کنه ..... و همین پول رو بلند مدت در یکی از بانکها با سود 23 درصد سپرده بکنه

سود بانکی سالانه حدود 200 میلیارد تومان و هر سهمی 1000 تومان سود 300 تومان هم سود عملیاتی .... ای پی اس میشه 1300 تومان

پس فرض اینه قرارداد تا پایان 95 باشه قیمت حدود 5000 تومان قابل توجیه!!!

اما مسئله مهم وصول این مطالبات هستش که در حاله ای از ابهام قرار داره ؟؟؟؟؟؟

تا پایان خرداد 95 جمع سود شرکت 471 میلیارد تومان. ..... به این سود در مالی اصطلاحا سود بی کیفیت اطلاق میشه

سودی که جریان نقدینگی اون نزدیک به صفر بوده...... اگر تکلیف این مطالبات زودتر مشخص نشه ممکنه در آینده ای نزدیک

شرکت رو با چالش و بحران جدی مواجه بکنه و ادامه داستان

وحید 20
2016/08/06, 19:20
http://up.boursy.com/uploads/2013-10/kntor-Page-1.jpg (http://up.boursy.com/)
http://up.boursy.com/uploads/2013-10/kntor-Page-2.jpg (http://up.boursy.com/)

مبتدی2
2016/08/07, 12:41
با سلام

سود انباشته شرکت تا پایان خرداد ماه 95 به 471 میلیارد تومان رسید یعنی هر سهمی 2350 تومان

تا پایان سال هم 390 میلیارد تومان دیگه سود درست میکنه تا جمع سود انباشته 861 میلیارد تومان برسه

یعنی هر سهمی 4300 تومان سود انباشته

بزرگترین مشکل اینه که آیا سود ساخته شده که بصورت مطالبات نشون داده شده وصول میشه ؟
آیا این مطالبات وصول خواهد شد یا نه ؟
آیا سود به این بزرگی میان سهامداران تقسیم خواهد شد؟

یه فرض رو در نظر می گیریم ....... قرارداد تا پایان امسال ادامه و از سال 96 فسخ و مطالبات شرکت وصول بشه در این صورت
آیا آکنتور الان 5000 تومان می ارزه یا نه ؟

شرکت 860 میلیارد تومان رو وصول کنه ..... و همین پول رو بلند مدت در یکی از بانکها با سود 23 درصد سپرده بکنه

سود بانکی سالانه حدود 200 میلیارد تومان و هر سهمی 1000 تومان سود 300 تومان هم سود عملیاتی .... ای پی اس میشه 1300 تومان

پس فرض اینه قرارداد تا پایان 95 باشه قیمت حدود 5000 تومان قابل توجیه!!!

اما مسئله مهم وصول این مطالبات هستش که در حاله ای از ابهام قرار داره ؟؟؟؟؟؟

تا پایان خرداد 95 جمع سود شرکت 471 میلیارد تومان. ..... به این سود در مالی اصطلاحا سود بی کیفیت اطلاق میشه

سودی که جریان نقدینگی اون نزدیک به صفر بوده...... اگر تکلیف این مطالبات زودتر مشخص نشه ممکنه در آینده ای نزدیک

شرکت رو با چالش و بحران جدی مواجه بکنه و ادامه داستان

استاد عزیز ارزش جایگزینی آکنتور چقدر است ؟ارزش روز بازار 935 میلیارد تومان
باسپاس

"Midas"
2016/08/08, 18:13
3000 تومان هم شاید بدن

کنتور بایستی خود را برای 3500 - 3300 آماده کند،

وقتی 1000 رفت 2000 تومان خبری از شفاف سازی نبود،

حالا برای خالی کردن هر روز قسم و آیه می خورن که فلان سود را داریم و فلان قرار داد را بستیم.

شاید ماجرای شتران 90 هزار تومانی تکرار شود..

هادی پورحامدی
2016/08/09, 14:03
کنتور بایستی خود را برای 3500 - 3300 آماده کند،

وقتی 1000 رفت 2000 تومان خبری از شفاف سازی نبود،

حالا برای خالی کردن هر روز قسم و آیه می خورن که فلان سود را داریم و فلان قرار داد را بستیم.

شاید ماجرای شتران 90 هزار تومانی تکرار شود..

بله ممکنه تکرار شه و کنتور هم بشه 90 هزار تومان :D

جالبه هیشکی برای نزول این سهم دلیل نداره
فقط میگن باید نزول کنه
ما به این میگیم حسادت بازار به سهمی که داغ رو دل بازار گذاشته
داستان کنتورسازی ادامه خواهد داشت...

ref
2016/08/09, 18:42
بله ممکنه تکرار شه و کنتور هم بشه 90 هزار تومان :D

جالبه هیشکی برای نزول این سهم دلیل نداره
فقط میگن باید نزول کنه
ما به این میگیم حسادت بازار به سهمی که داغ رو دل بازار گذاشته
داستان کنتورسازی ادامه خواهد داشت...

یه سازی هست به نام ساز مخالف !! (این ساز نوازنده های زیادی داره در بورس ) معمولا با چند روز مثبت خوردن اکثرا سازشون رو به ساز موافق تبدیل میکنند !
کنتور هم با تمام حواشی مثبتی که داشت به خاطر منفی هایش اکثرا ساز مخالف را به دست گرفته بودند ..کافیست چند روز مثبت بخوره تمام پتانسل های نهفته در سهم به سر زبونها میافته
افکار بورسیان با دیدن رنگ سبز و قرمز جهت پیدا میکنه !!

ایرج سابق
2016/08/24, 00:22
تاریخ خبر: 02/06/1395 | ساعت: 15:29|

مجری پروژه تجهیز اصناف به صندوق مکانیزه فروش خبر داد:

اعلام آمادگی 19 تولیدکننده داخلی برای تولید صندوق مکانیزه

تهران- ایرنا- مجری پروژه نصب صندوق رایگان اصناف (نصر) گفت: مالیات عادلانه براساس اطلاعات اقتصادی شفاف با تجهیز اصناف به صندوق مکانیزه فروش عملی خواهد شد.

http://forums.boursy.com/imported/2016/08/8219986970959157-1.jpg«حمیدرضا سعداله» امروز(سه شنبه) در حاشیه همایش «شهر هوشمند» در سالن همایش

های برج میلاد در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با اجرای این پروژه شهرداری هایی که طبق قانون مالیات بر ارزش افزوده حدود سه درصد در سود فروشگاه ها سهیم هستند، به درآمد پایداری خواهند رسید.
وی ادامه داد: اجرای این پروژه در شهرهایی که بخشی از این افزایش درآمد را به هزینه اجرای پروژه اختصاص دهند، در اولویت قرار می گیرد.

سعداله با بیان اینکه قانون مالیات های مستقیم از اول فروردین ماه سال آینده در کشور اجرایی خواهد شد، افزود: برای تجهیز رایگان واحدهای صنفی به

صندوق های فروش، در تبصره 2 ماده 169 قانون مالیاتی مستقیم آمده است که اصناف، اگر صندوق های مکانیزه فروش خریداری کنند، به ارزش قیمت

صندوق خریداری شده، از مالیات معاف می شوند؛ به عبارتی دیگر، هزینه خرید صندوق فروش از طریق معافیت مالیاتی جبران می شود.

وی اضافه کرد: در این طرح، تولیدکنندگان داخلی صندوق های فروش، این صندوق ها را تامین می کنند و در زمان تسویه حساب مالیاتی اصناف، وجه آن

دستگاه را بدون سود، دریافت می کنند.

سعداله همچنین از آمادگی 19 تولیدکننده داخلی برای ورود به پروژه تولید صندوق مکانیزه فروش خبر داد و گفت: واحدهای صنفی می توانند برای دریافت

رایگان صندوق های مکانیزه فروش اقدام کنند.

سعداله، داشتن پروانه کسب معتبر و مشمول اولویت اعلامی از سوی سازمان امور مالیاتی را از شرایط اعطای رایگان صندوق مکانیزه فروش بیان کرد

و گفت: واگذاری صندوق ها از ابتدای اسفندماه آغاز خواهد شد.

به گزارش ایرنا، طرح تجهیز رایگان واحدهای صنفی به صندوق مکانیزه فروش با هدف حذف هزینه خرید صندوق اصناف، شفافیت اطلاعات اقتصادی و

تحقق عدالت مالیاتی، حذف چرخه عرضه کالای قاچاق در شبکه رسمی توزیع و همچنین کاهش هزینه قیمت تمام شده کالا برای اصناف با حذف واسطه

های غیرضروری آغاز شده است.

تنها
2016/08/29, 08:20
4850 تومن خرید شد 20000تا توکل بخدا گزارش حسابرسش امروز میاد کدال نهایت فردا

این شماره امور سهامش خانم عباسی

02832233225

شفاف سازی
2016/08/29, 17:47
~X(~X(~X(
این سهم به بنده توی یک برحه ای سود خوبی داد و در یک بازه دیگر ضرر داد. و بدون اجتساب خواب سرمایه ، یه مقداری سود داد در کل.

بنده از این سهم بدی ندیده ام. و آرزو می کنم سهامدارانش همیشه شیرین کام باشند ، فقط جهت اطلاعاتون این مطلب را می زنم که در آینده شاید کمی در تحلیل هایتان کمكتان کرد.

در اردیبهشت ماه یکی از دوستان نزدیکم که در مجموعه بانک آینده و اقای انصاری می باشد گفت نظر ما به این سهم جلب و قرار است حدود ده درصد شركت را خریداری کنیم.
در طی مذاكراتی با سهامدار عمده ، آنها مجاب به فروش نشدند و قیمت بالایی تعریف کردند ، در نهایت مجموعه شروع به خرید خرد کرد. و حدود 800 هزار سهم خرید و صبر کرد تا اینكه گزارشات شركت بیاید تا مابقی خرید را با خاطر آسوده انجام دهد. و کماكان چانه زنی با سهامدار عمده هم در دستور کار بود.

طی این مدت که خرید متوقف شده بود ، 2 نفر مشغول جمع آوری دیتاهای خارج از کدال شدند.
و بنده هم جدای از این دو نفر اطلاعاتی دریافت می کردم.

از اداره مالیات ، اصناف ، سازمان بورس ، موسسه حسابرسی ، شركت کنتور سازی ، موسسه باران (بماند که حیف است اسم شركت یا موسسه را روی این باران بگذاریم ، شما بروید آگهی ثبت و سرمایه ثبت و غیره این باران را مطالعه نمایید حتما به دردتون می خوره)

خلاصه مطلب و اطلاعات جمع آوری شده را براتون اینگونه می گم:

شركت کنتورسازی ، در سال 94 حتی یک عدد صندوق فروشگاهی نیز دریافت نكرده ، که چه برسد به اینكه فروخته باشد)

شركت باران در سال 95 نیز هیچ فروشی نداشته است ، چون هیچ صندوقی دریافت نكرده است.
شركت باران یک عدد چک کنتورسازی را پاس نكرده است چون هیچ کالایی دریافت نكرده است.

یعنی چک ها را مسدود کرده اند ، نه اینكه برگشت خورده باشد.

شركت کنتور سازی این قرارداد را با موسسه منعقد کرده است اما قادر به واردكردن و ترخیص کردن کالا نشده است.

مقداری کمی صندوق که آمد از طریق خود شركت به صورت مستقیم با آگهی های تلوزیونی به فروش می رود که این هم با کلی شاعبه. و مقدارش اصلا قابل تاثیر نیست.

شركت های رقیب مثل سایر صندوق های متفرقه و نرم افزارهایی که فروشگاهها می خرند و به روی لب تاپ نصب می کنند ، روانه بازار شده و به فروش می رسد.

با رئیس اینها که صحبت می کردم (از اینكه به اسم نمی آورم به علت معذورات عذرخواهی می کنم)
می گفتم شركت کنتور سازی در سال 94 حدود 300 میلیارد سود شناسایی کرده ، در سه ماهه 95 به حدود 1/5 میلیارد سود شناسایی کرده ، اینها را باید به سهامدار بدهد ، پس چرا زیر بار این بدهی می رود که محقق نشده !!! بعدها متوجه شدم که مشكل شركت در تامین کالاست ، و شركت می گوید ما هر روزی از سال 95 این حجم کالا را وارد کنیم سود شناسایی می شود ،
پس بزن به کدال که ساختیم.

متاستفانه متاستفانه ، مبهم ترین سهم بورس دارای دو منبع درامد است که هر دو با اسناد دریافتنی است.
مثلا کنتور می فروشند به وازرت نیرو ، می گویند هنوز پول نداده ، در صورتی که بدهی نیرو به کنتور انقدری نیست که اینها می گن. یعنی پولشونو بیشتر از اونی که می گن گرفتن ،
منتهی مثل سود سال 94 صندوق ها پیشاپیش این سود ها را می سازند و می مونن توش.
نظرتون را جلب می کنم به تقسیم سود مجامع سالهای گذشته کنتور
که سود سهامداران از سه سال پیش پرداخت نشده.

در حال حاضر شركت کنتور سازی با احتساب این 6 ماه 95 که گزارشش میاد ، حدود 550 میلیارد سودی را اظهار می کند که 1 ریالش نساخته!
یعنی به این امید که کالاها را تا اخر سال می تواند بیاورد و باران هم بفروشد و پول بیاد تو شركت!
یعنی راه رفتن روی لبه تیغ.
چون همه چیز که دست کنتور نیست ، ( تا اینجا یادتون باشه)

باران و اصناف از کنتورسازی دلخوری دارند که چگونه ظرف 9 ماه نتوانستید کالا تحویل دهید. و هر دفعه به بهانه ای به تعویق انداخته اید. به همین دلیل با چند شركت برای تامین کالا ارتباط گرفته شد. که تا این لحظه هیچ تفاهم نامه ای نه با مرقام و نه با کس دیگه امضا نشده.

نكته بزرگ اینكه عاملی داره به سهامداران وبازار می گه من این سودو بالاخره می سازم ولی دیر و زود داره ، سوخت و سوز نداره. دیگه احتساب اینو نمی کنه که شاید بقیه ماجرا و طرفین به حرفش گوش ندهند. و زیر قول و قرارشون بزنن.

شركتی که عادت کرده سود بسازه ولی سال بعد پوشش بده و سه سال بعد تقسیمش کنه ، سهم خطرناکیه. رویه ی باطلیه ،
اما این دفعه اگر عاملی نتونه سود نساخته ی اعلامی را نسازه ، باید بره زندان ، باید نمادش بره توی بازار پایه.

شركت دوتا منبع درامد داره
یکی فروش کنتور
یکی فروش صندوق

فروش کنتور خوب به نوع خودش خیلی خنده داره ، ما می فروشیم ، شما هر وقت دوست داشتنی پولشو بده. (در صورتی که باید بخوانیم ما می فروشیم ولی هر وقت دوست داشتیم پولشو بین سهامداران تقسیم می کنیم. حالا 3 سال هم از موعدش گذشت مشكلی نداره ، با پولش 4 تا زدو بند هم کردیم مشكلی نداره. پولشو سپرده شخصی هم کردیم باز به شما ربطی نداره وزارت نیرو پولمونو نداده )

طبق فرمول بالا ، صندوق ها هم فروش می ره. چون پول نقد بابت صندوق نمی دن ، حالا می خواد چک دوساله باشه ، می خواد از منابع مالیاتی دریافتی از خود صندوقها باشه)
در نتیجه سود سال 94 را اگر فرجی بشه می تونید سال 2000 دریافت کنید. تازه یادتون نره که یکی دو سالم باید تو حساب شخصی ما بمونه.

بعدشم بیایم یه افزایش سرمایه صدتومانی از انباشته بدیم دلتون خوش باشه.

خلاصه مطلب ، این سهم خرید و نخریدنش پر ریسكه ، ممكنه گین بده و به هیچ وقت سود مجمع نمی ده.
ممكنه تا اخر 95 هیچی سود نسازه
ممكنه تو یه روز سود 6 ماه را بسازه. (یک دفعه 500 هزار صندوق وارد بشه!!!!!! کسانی که کار وارد و تولید کمی سررشته داشته باشند می دانند این علامت تعجب های من بابت چیه)

عاملی سهم تموم شده 180 تومانی را با میانگین حدود 5500 تومان به مبلغ 40 میلیارد تومان فروخت.
به بانک گفت دست نگه دارید مابقی بدهی را اعلام کنم کی بفروشید (10 میلیون سهم) بانک هم از خدا خواسته باسود 28 درصد گفت چشم.
این روزها حتی منتظر عرضه معین رنان هم باید باشید چون شركت معین رنان پولی نداره. کنتور سازی که طبق گزارش حسابرسی شده 130میلیون تومان پول داره ، یعنی تقسیم سود هم خبری نیست در نتیجه معین رنان از محل کنتور سازی قطعا نمی تونه امیدوار به تسویه بدهی بانکی باشه.

اقای عاملیه زرنگ ، زرنگیش محدود به تمدید رزرو سالن مجمع برای بار سوم نیست Smile . بلكه 500 میلیون خرج کردن که گزارش حسابرسی چجوری بیاد که مردم فكر کنن سود سال 94 پوشش داده شده ، اونم حسابرسی ، نظرتون را جلب می کنم به مقدار فروش در گزارش حسابرسی شركت.
مبلغ زیادیه 500 میلیون برای یه حسابرسی؟؟؟؟ اینو زمانی می فهمید زیاد نیست که وام ها تسویه بشه.
یه دانشجوی حسابداری هم می فهمه این گزارشات کنتور سازی با کمترین سواد نوشته شده. مثل گزارش 3 ماهه امسال که جلوی مقدار فروش جعبه فیوزها دوتا صفر اضافه زدن بعد دیدن چقدر تابلو و هیچ تاثیری هم رو سود شركت نداره یه اصلاحیه زدن. بابا جون تو 500 میلیارد سود دیگه 20 هزارتا جعبه فیوز را آتیش بزن بره.

نكته اخر اینكه مجموعه بانک آینده از خرید منصرف شد ، و اطلاعات به دست آمده را نیز به سازمان بازرسی کل کشور تحویل داد.

نقل از سایت همسایه

با سلام

از داستان سرایی تا واقعیت ....... کدامیک؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مگه میشه ؟ مگه داریم ؟

همه جوره شنیده بودیم الی این یکی

اون از فایرا و سکارون و اینم از آکنتور

یعنی صندوقی در کار نیست ولی خود شرکت و حسابرس هم تایید می کنه هست .... شرکت باران و اتاق اصناف هم هیچی تو این وسط....

تنها
2016/08/29, 20:43
خوب خدا شکر نگرانی ها از تایید گزارشها توسط حسابرس رفع شد حتی بیشتر از رقم قبلی هم حسابرس تایید کرد حدو 20 تومن البته چندتا نکته تو گزارش هست ولی مهم این بود حرف و حدیثها راجب این سهم به پایان رسید و کنتوز فرشنده انحصاری صندوق ها در ایران تا این لحظه بوده است

negarminavi
2016/08/30, 08:59
موضوع: لغو آگهی (اطلاعیه) دعوت به مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده برای سال (دوره) مالی منتهی به 1394/12/29

پیرو آگهی منتشره در تاریخ 1395/05/20 در خصوص دعوت به مجمع عمومی عادی بطور فوق‌العاده راُس ساعت 09:00 روز پنج شنبه مورخ 1395/06/11 به اطلاع میرساند مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده در تاریخ مذکور برگزار نمی گردد و تصمیم گیری در خصوص دستور جلسات ذیل به مجامع بعدی که تاریخ آن متعاقباً اعلام میگردد موکول گردید

ب– دستور جلسه :
استماع گزارش هیئت‌مدیره و بازرس قانونی.
تصویب صورت‌های مالی سال (دوره) مالی منتهی به 1394/12/29
انتخاب حسابرس و بازرس قانونی.
انتخاب روزنامة کثیر‌الانتشار.
تعیین حق حضور اعضای غیر موظف هیئت مدیره
تعیین پاداش هیئت مدیره
سایر
توضیحات:

موضوع: لغو آگهی (اطلاعیه) دعوت به مجمع عمومی فوق العاده برای سال (دوره) مالی منتهی به 1395/12/30

پیرو آگهی منتشره در تاریخ 1395/05/20 در خصوص دعوت به مجمع عمومی فوق‌العاده راُس ساعت 08:00 روز پنج شنبه مورخ 1395/06/11 به اطلاع میرساند مجمع عمومی فوق العاده در تاریخ مذکور برگزار نمی گردد و تصمیم گیری در خصوص دستور جلسات ذیل به مجامع بعدی که تاریخ آن متعاقباً اعلام میگردد موکول گردید

ب– دستور جلسه :
تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه
سایر
توضیحات:

negarminavi
2016/08/30, 13:07
موضوع: آگهی دعوت به مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده

الف- زمان و محل برگزاری مجمع عمومی :
از کلیه سهامداران ، وکیل یا قائم مقام قانونی صاحب سهم و همچنین نماینده یا نمایندگان اشخاص حقوقی دعوت میگردد تا در جلسه مجمع عمومی این شرکت که در ساعت 09:00 روز پنج شنبه مورخ 1395/06/25 درمحل تهران بلوار دهکده ، ضلع غربي ورزشگاه آزادي ، ورودي هتل المپيک ، سالن آمفي تئاتر هتل آکادمي المپيک برگزار میگردد حضور بهم رسانند.

ب– دستور جلسه :
استماع گزارش هیئت‌ مدیره و بازرس قانونی.
تصویب صورت‌های مالی سال (دوره) مالی منتهی به 1394/12/29
انتخاب حسابرس و بازرس قانونی
انتخاب روزنامة کثیر‌الانتشار
تعیین حق حضور اعضای غیر موظف هیئت مدیره
تعیین پاداش هیئت مدیره
سایر موارد
توضیحات:

موضوع: آگهی دعوت به مجمع عمومی فوق العاده

الف- زمان و محل برگزاری مجمع عمومی :
از کلیه سهامداران ، وکیل یا قائم مقام قانونی صاحب سهم و همچنین نماینده یا نمایندگان اشخاص حقوقی دعوت میگردد تا در جلسه مجمع عمومی این شرکت که در ساعت 08:00 روز پنج شنبه مورخ 1395/06/25 درمحل تهران بلوار دهکده ، ضلع غربي ورزشگاه آزادي ، ورودي هتل المپيک ، سالن آمفي تئاتر هتل آکادمي المپيک برگزار میگردد حضور بهم رسانند.

ب– دستور جلسه :
سایر موارد
توضیحات:

negarminavi
2016/09/05, 09:29
افت 36 درصدی «آکنتور» از ابتدای سال

گروه ابزار پزشکی با رشد چشمگیر بیش از 774 درصدی رتبه نخست جدول بازدهی صنایع در سال 94 را به خود اختصاص داد. با این حال از ابتدای سال 95 در مسیر ریزش قیمتی قرار گرفت و 36 درصد زیان را به سهامداران خود تحمیل کرد. بخشی از دلایل افت قیمت این سهام پس از رشد اعجاب انگیز آن در سال گذشته امری طبیعی است. بخش دیگر آن نیز به دلیل ابهامات زیاد پیرامون شرکت مزبور بوده است. در سال 94، شرکت مزبور در حالی که سود هر سهم خود را 283 تومان اعلام کرده بود موفق به پوشش 1530 تومان سود در پایان سال شد و پس از آن در گزارش پیش‌‌بینی سال 95، سود هر سهم خود را با افزایش چشمگیری حدود 2507 تومان اعلام کرد. جهش سود‌آوری مزبور در کنار تاخیر در برگزاری مجامع این شرکت‌ها با تشدید ابهامات پیرامون این سهم فضای معاملات بازار را نسبت به سهم مزبور با بی‌اعتمادی مواجه کرد و در نهایت افت قیمت این سهم را دامن زد. برگزاری مجمع این شرکت در سال جاری چند بار به تعویق افتاد و در نهایت نیز به 25 شهریور موکول شد تا سهامداران این سهم همچنان در انتظار شفاف‌سازی شرکت باقی بمانند.

http://donya-e-eqtesad.com/news/1067565

نجاT...
2016/09/14, 23:54
وقتشه تاپیک بیاد بالا...
آکنتور دوباره شگفت زده میکنه سهامدارانش رو...

ref
2016/09/15, 02:04
وقتشه تاپیک بیاد بالا...
آکنتور دوباره شگفت زده میکنه سهامدارانش رو...

آره ..به نظر میاد قراره این کار رو بکنه ..B-):.thumbsupsmileyanim

نجاT...
2016/09/15, 09:25
خبرنگار فارس از شركت توزیع برق تهران کسب اطلاع کرد...
قیمت یک کنتور تک فاز 32 آمپر که قبلاً یک میلیون و 610 هزار تومان بود
به یک باره به 2 میلیون و 380 هزار تومان افزایش یافته است...

نجاT...
2016/09/17, 08:53
توصیه میکنم فایل صوتی دوست عزیز جناب عارف رو حتما گوش کنید.
ایشون از شرکت بازدید و جلسه و صحبت های مهمی هم با جناب عاملی و معاونان داشته اند.
آکنتور کاملا بی رقیب و دست نیافتنی هست...

نجاT...
2016/09/21, 15:28
با اعلام لیست اصناف, باید منتظر رفع ابهام و بازگشایی نماد باشیم و با جناب عاملی هم در این رابطه مدام داره گفتگو میشه و از مسئولین رده بالای مملکتی هم کمک خواسته شده, سهم روند صعودی دارد

نجاT...
2016/09/21, 15:36
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160921/3d94486efae151d0724adb4d256252df.jpg

نجاT...
2016/09/22, 17:19
کنتورسازی شریکِ اول اتاق اصناف در صندوق های مکانیزه فروش شد.
تبریک میگم.
بازگشایی زیبایی خواهیم داشت...

ایرج سابق
2016/09/29, 05:03
لغو آگهی (اطلاعیه) دعوت به مجمع عمومی شرکت کنتورسازي ايران - نماد: آکنتور

موضوع: لغو آگهی (اطلاعیه) دعوت به مجمع عمومی فوق العاده برای سال (دوره) مالی منتهی به 1395/12/30

پیرو آگهی منتشره در تاریخ 1395/06/27 در خصوص دعوت به مجمع عمومی فوق‌العاده راُس ساعت 08:00 روز پنج شنبه مورخ 1395/07/08 به اطلاع میرساند مجمع عمومی فوق العاده در تاریخ مذکور برگزار نمی گردد و تصمیم گیری در خصوص دستور جلسات ذیل به مجامع بعدی که تاریخ آن متعاقباً اعلام میگردد موکول گردید

ب– دستور جلسه :

سایر
توضیحات:

negarminavi
2016/10/22, 11:49
اطلاعات و صورت‌های مالی میاندوره‌ای 6 ماهه منتهی به 1395/06/31 (حسابرسی نشده)

6 ماهه 95 نسبت به 94:

1- درآمدهای عملیاتی : 663 درصد افزایش
2- سود ناخالص : 403 درصد افزایش

3- سود عملیاتی : 453 درصد افزایش
4- سود خالص : 924 درصد افزایش

5- سود محقق شده برای هرسهم در 6 ماهه : 5910 ریال

negarminavi
2016/10/22, 11:54
6 ماهه 95 نسبت به 94 :

مقدار تولید : 49.51 درصد کاهش

مقدار فروش : 28.26 درصد کاهش

ارزش فروش : 662.57 درصد کاهش

نجاT...
2016/10/22, 13:21
بازگشایی باشکوهی خواهد داشت, زمان نمیدم چون زمانش برام مهم نیست.

تنها
2016/10/22, 13:33
گزارش خیلی خوبی بود اصرار برا قرارداد باران نشان از پیروزی سهامداری کنتور دارد خیلی این سهم دشمن دارد با امدن ایین نامه اجرایی صندوقها در یک روز تحویل اتاق اصناف میشه و سود 95 پوشش داده میشود

axy
2016/10/24, 11:21
ردیف نام شرکت
۱ کنسرسیوم کنتورسازی ایران- زرین کابل
۲ شرکت توسعه و تجارت ماتریس( msi )
۳ شرکت صنایع ماشنیهای اداری ایران ( مادیران )
۴ گروه صنعتی تلوان
۵ کنسرسیوم اینفوتک- تلوان
۶ کنسرسیوم اسمارت- تلوان
۷ کنسرسیوم بنیاد وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح- تلوان
۸ کنسرسیوم صنایع رایانه فراسو- اعتماد راهبر
۹ شرکت توسعه افزار توسن تکنو
۱۰ شرکت داده ورزی فرادیس البرز
۱۱ شرکت خدمات پرداخت الکترونیک بهستان ( پبکو )
۱۲ شرکت ایران ارقام
۱۳ شرکت ایران نارا
۱۴ شرکت آریاهمراه رسانه ( هلدینگ تپسا )
۱۵ شرکت توسعه ریز کامپیوتر ایران
۱۶ شرکت سیماآوا
۱۷ تشکل تولیدکنندگان صندوق فروشگاهی
۱۸ کنسرسیوم فجر- صاایران
۱۹ شرکت پارا صنعت
۲۰ شرکت دنیای پردازش
۲۱ کنسرسیوم شهاب- iti شیراز- ایران کیش
۲۲ کنسرسیوم سونیران- کنتورسازی ایران
۲۳ شرکت فناوری و ارتباطات نگاران
۲۴ شرکت مهندسی نانوپرتو

نکنه قابل توجه اینه که دو تا شرکت به نام کنتور در مناقصه برنده شده اند

و نکته دیگر اینکه مرقام برنده شده در صورتی که چن بار شفاف سازی دادند که اصلا برنامه ای برای ساخت صندوق فروشگاهی ندارند!!!

نجاT...
2016/10/24, 11:23
مرقام معلوم نیست بتونه پروانه ی 50 هزارتاییش رو که امروز تحویل داد عملی کنه.

نجاT...
2016/10/26, 13:35
1میلیون و صدهزار صندوق اوکی شد. به اندازه ی پروانه. به زودی تکلیف 700هزارتای 95 و 94 هم مشخص میشه

نجاT...
2016/10/30, 18:07
تامین مالی 700هزار صندوق انجام شده و به زودی شاهد عرضه صندوق ها توسط کنتور سازی خواهیم بود. 1000 صندوق هم که تست هست یعنی میشود 701 هزارتای 94 و 95.
سال 96 به بعد هم در طرح نصر سود خود را درو میکند.

azad1
2016/11/06, 11:25
رسوایی بزرگ در تالار شیشه ای / مکافات عمل یک ناشر پر شائبه

فقدان نظارت دستگاههای نظارتی و امنیتی و بر باد رفتن سرمایه های مردم در این سهم در حالی ادامه دارد که برخی از این شرکت به عنوان بزرگترین رسوایی تاریخ بورس نام می برند.
به گزارش خبرنگار اقتصاد آنلاین ؛ ناشر یک شرکت بورسی فعال در زمینه تولید لوازم اندازه گیزی که طی یکسال اخیر هیاهوی بسیاری بر سر تولید و نصب صندوق های فروشگاهی بر پا کرده در حالی طی اسفند ماه ۱۳۹۴ و همزمان با اجرایی شدن برجام دم از تعدیل مثبت بیش از ۴۰۰درصدی سود زده بود که به دلیل شائبه هایی بر سر صحت مدارک و تردید هایی در مور اصالت مستندات به حسابرس معتمد و سازمان بورس و اوراق بهادار عنوان شده هم اکنون تحت تعقیب بوده و سازمان بورس از وی به دادگاه شکایت برده است.
مدیر عامل این شرکت فرزند یکی از اعضای با نفوذ شورای شهر اصفهان است که در اوایل دهه ۱۳۸۰ اقدام به خرید سهام کنترلی این شرکت جنجال برانگیز از سازمان خصوصی سازی کرده است.
این شرکت خانوادگی که در بورس تهران نیز حدود ۳۵ درصد از کل سهام آن بطور شناور میان سرمایه گذاران دست به دست می شود همه ساله دستخوش جنجال آفرینی و هیاهو بر سر قرارداد ها و اتفاق های خیالی می شود که از زبان مدیر عامل آن به بازار سهام اعلام و قیمت سهام این شرکت طی هر دوره زمانی سر به فلک می کشد .
حاصل این رخداد های سفته بازانه که گاهی اوقات به پشتوانه یک شرکت مشاور سرمایه گذاری و یا گروه های سفته بازی رخ می دهد همواره زیان سنگین سهامداران خرده پایی را در بر دارد که به گزارش ها و مستندات اعلامی از طریق سامانه کدال اعتماد و اکتفا می کنند. موضوعی که ناظران و متولیان بازار سرمایه همواره بر آن تاکید و توصیه می کنند اما اکنون به نظر می رسد کدال نیز از وجاهت قانونی خود دور افتاده است.
در حالیکه هیچ گاه خبر پراکنی ها در خصوص قرارداد ارسال کنتور به کشور سوریه از طریق خط اعتباری جمهوری اسلامی ایران تعیین تکلیف نشد موضوع بر سر صندوق های فروشگاهی و فساد ناشی از آن در اتاق اصناف اکنون وارد فاز جدیدی شده است.
این شرکت پیش از این با ارسال برخی مدارک پر شائبه و شفاف سازی به سازمان بورس از موفقیت خود برای نصب و فروش بیش از ۵۰۰ هزار صندوق فروشگاهی و پیش بینی 5 برابری سود هر سهم پس از کسر مالیات خود خبر داده بود اما در جدید ترین خبرهای دریافتی، سازمان بورس به دلیل تقلبی شائبه صحت و اصالت برخی مستندات شکایت برده است.
این ناشر به دلیل مشکلات نقدینگی و عدم امکان فروش مستقیم ۲۰ درصدی سهام در بازار ، ابتدا تا ۲۰ درصد سهم همسو با مصاحبه های پر آب و تاب مدیر عامل آن در رسانه ها ، نزد بانک های همچون اقتصاد نوین و بانک پاسارگاد برای دریافت تسهیلات کوتاه مدت سه ماهه توثیق می شود اما به دلیل عدم تسویه مطالبات بانک در موعد سررسید این میزان سهام از سوی بانک در قیمت های ۶۰۰۰ تومان تا ۴۶۰۰ تومان در بازار سهام فروخته می شود. این اقدام نوعی دور زدن قانون است که تنها سازمان بورس و سهامداران را مغبون کرده است.
از سویی دیگر ورود سفته بازان به این سهم با رهبری یک شرکت مشاور سرمایه گذاری که هم اکنون مدیریت سبد تعاونی کارکنان وزارت بهداشت را در دست دارد و فشار رسانه ای از طریق سایت های مشهور به سفته بازی و حتی یک یا دو خبرگزاری رسمی وابسته به دولت برای هیاهو بر سر صندوق های فروشگاهی و یا حتی اصرار بر بازگشایی نماد معاملاتی در پایان سال قبل و در عین حال اصرار بر توقف نماد در یک ماه اخیر باعث خروج ۶۰۰ میلیارد تومان نقدینگی از طریق این نماد در بازار سرمایه شده است.
این شرکت تا کنون بیش از ۴ نوبت آگهی دعوت به مجمع عادی سالیانه سهامداران خود را لغو کرده و همچنان نتوانسته صورت های مالی سال گذشته خود را به تصویب سهامداران برساند.فقدان نظارت دستگاههای نظارتی و امنیتی و بر باد رفتن سرمایه های مردم در این سهم در حالی ادامه دارد که برخی از این شرکت به عنوان بزرگترین رسوایی تاریخ بورس نام می برند. شرکتی که به دلیل بدهی میلیاردی گفته می شود هم اکنون پلمپ شده است.

Senator1989
2016/11/06, 11:33
‏وجه اشتراک دیگر اصلاح طلبان اشغال کننده سفارت این است که هنوز به بدبخت تر کردن مردم ایران اصرار دارند

ref
2016/11/06, 11:35
خودتون رو اذیت نکنید ..روز بازگشایی قیمتی رو که میخوره رو بنگرید ! بالا باز میشه

azad1
2016/11/06, 15:51
بیگ زاده در گفت و گو با اقتصادآنلاین عنوان کرد؛
پای اداره حقوقی سازمان بورس هم به « پرونده کنتورسازی» باز شد

علی بیگ زاده، مدیر اداره نظارت بر ناشران بورسی در گفت و گو با اقتصاد آنلاین در خصوص طولانی شدت مدت زمان توقف نماد معاملاتی شرکت کنتور سازی ایران و شائبه عدم اصالت برخی مستندات مالی گفت: هم اکنون بخش نظارت بر ناشران بورسی در حال بررسی صورت های مالی این شرکت است.
وی افزود: در زمینه صورت های مالی و شناسایی در آمدهایی این شرکت، بررسی ها کمی زمان بر شده است. البته هنوز نمی توان تاریخ مشخصی برای بازگشایی این نماد تعیین کرد.
بیگ زاده خاطرنشان کرد: در فرآیند بررسی این شرکت، بخش حقوقی سازمان بورس نیز وارد شده است و هنوز گزارش های لازم را ارایه نکرده اند.
به گفته مدیر نظارت بر ناشران بورسی سازمان بورس، اداره حقوقی سازمان بورس وارد بررسی صورت های مالی شرکت کنتور سازی ایران شده است.
بررسی های اقتصاد آنلاین نشان می دهد در آینده ای نزدیک گزارش محرمانه سازمان بورس در خصوص پرونده کنتور سازی و شائبه عدم اصالت برخی مستندات در خصوص صندوق های فروشگاهی منتشر خواهد شد.

ref
2016/11/06, 23:34
شفاف سازی کنتور ...

http://forums.boursy.com/imported/2016/11/nv3r_photo_20161106_233204-1.jpg

ref
2016/11/06, 23:35
شفاف سازی کنتور ....

http://forums.boursy.com/imported/2016/11/jylx_photo_20161106_233227-1.jpg

azad1
2016/11/07, 16:36
با پیگیری سازمان پرونده حسابرس - بازرس قانونی شرکت در مراجع ذیصلاح مورد رسیدگی قرار دارد و سازمان در راستای اقدامات پیشگیرانه نام آن مؤسسه را از فهرست حسابرسان معتمد سازمان حذف کرده است.

معاون حقوقی سازمان بورس و اوراق بهادار به سهامداران شرکت کنتورسازی ایران اطمینان داد که این سازمان در پرونده اخیر این شرکت مطابق وظایف قانونی، شفاف‌سازی و رسیدگی به موضوع را پیگیری خواهد کرد.

جعفر جمالی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) تصریح کرد: سازمان در راستای انجام وظایف قانونی و حمایت از حقوق سرمایه‌گذاران به ویژه سهامداران و سرمایه‌گذاران خرد، عملکرد شرکت کنتورسازی ایران را مورد بررسی دقیق قرار داده و اقدامات بایسته قانونی را به عمل آورده است.

وی افزود: همچنین برای حفظ حقوق سهامداران، مدیران و سهامداران عمده شرکت مذکور جهت اخذ توضیحات و شفاف‌سازی در جلسات متعددی که به منظور رسیدگی به مستندات و بررسی اطلاعات و عملکرد شرکت تشکیل شد ، به سازمان فراخوانده شده‌اند.

به گفته جمالی، افزون بر رسیدگی انضباطی، موضوع به قوه قضائیه منعکس شده و درضمن با پیگیری سازمان پرونده حسابرس - بازرس قانونی شرکت در مراجع ذیصلاح مورد رسیدگی قرار دارد و سازمان در راستای اقدامات پیشگیرانه نام آن مؤسسه را از فهرست حسابرسان معتمد سازمان حذف کرده است.

-پايگاه اطلاع رساني بازار سرمايه -سنا

azad1
2016/11/08, 09:12
موضوع : نامه اتاق اصناف ایران در رابطه با آخرین وضعیت قرارداد تجهیز اصناف به صندوق مکانیزه فروش

باعنايت به انتشار اخباری مبنی بر مشارکت شرکتهای پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران با اتاق اصناف ايران در پروژه تجهیز اصناف به صندوق‌هاي فروشگاهي ؛ طی نامه های شماره 12092/122 مورخ 31/06/95 ، شماره 12475/122 مورخ 11/07/95 و شماره 12959/122 مورخ 28/07/95 از اتاق اصناف ایران درخواست گردید آخرين وضعيت مربوط به اجراي قرارداد تجهيز اصناف کشور به صندوق‌هاي فروشگاهي در صورتيکه طرفيت اين قراردادها شرکت هاي ثبت شده نزد اين سازمان باشند، جهت اطلاع رساني به عموم سهامداران تشريح گردد.
مطابق پاسخ دریافتی از اتاق اصناف ایران طی نامه شماره 8619/12/7 مورخ 17/08/95 ، "در حال حاضر 25 شرکت جهت مشارکت در پروژه اعلام آمادگی نموده اند و اتاق در حال بررسی وضعیت شرکتهای فراخوانده شده و تعیین شرایط و ضرورت های مالی و فنی لازم جهت حضور در پروژه است و تاکنون هیچ قراردادی با هیچ شرکتی توافق یا منعقد نشده است و پس از اتمام فرآیند فوق در صورت توافق و انعقاد قرارداد نسبت به اعلام رسمی اسامی شرکت یا شرکتهای مشارکت کننده در اجرای پروژه از طریق پایگاه رسمی اتاق اصناف ایران اقدام خواهد شد."

نجاT...
2016/11/08, 09:15
نگران سهم نباشید. به زودی شفاف سازی اساسی انجام خواهد شد و همه ی مخالفان ساکت.

Dr.boursi
2016/11/08, 14:59
نگران سهم نباشید. به زودی شفاف سازی اساسی انجام خواهد شد و همه ی مخالفان ساکت.

برای من سهامدار دیگه عاملی چوپان دروغ گو هست......اگر عرضه داش تکار به این حا ها کشیده نمی شد....عاملی دنبال فرصت سوزی و وقت خریدنه.....تنها راهکار اعتراض های مکرر هست....
متاسفانه دوستان توی کارگزاری اگاه هم هیچ هماهنگی انجام نمی دهند و کاملا بی خیال تشریف دارین البته حق هم دارن چون کد شخصی هاشونو خالی کردند و تنها برای صندوقشون مونده

azad1
2016/11/13, 12:01
افشاگری مجری طرح تجهیز صندوق‌های فروشگاهی اتاق اصناف در گفت‌وگو با فارس:

مُشتی کاغذ، سازمان بورس و حسابرس را بازی داد/ حتی یک صندوق هم تا به امروز تحویل نگرفتیم/پول صندوق ذخیره فرهنگیان چه شدخبرگزاری فارس: مُشتی کاغذ، سازمان بورس و حسابرس را بازی داد/ حتی یک صندوق هم تا به امروز تحویل نگرفتیم/پول صندوق ذخیره فرهنگیان چه شد

مجری طرح تجهیز صندوق‌ فروشگاهی اتاق اصناف پرده از واقعیات پروژه صندوق‌های فروشگاهی برداشت و گفت: به من گفته‌اند مصاحبه نکنم، اما خوشبختانه کسی صاحب اختیار من نیست، تاکنون حتی یک صندوق مکانیزه فروش هم نگرفته‌ایم.
خبرگزاری فارس؛ ماجرای نصب صندوق‌ فروشگاهی و رشد چشم‌گیر قیمت سهام کنتور سازی در بورس طی روزهای پایانی سال گذشته یکی از جنجال انگیزترین رخدادهای بازار سرمایه بوده است. ماجرایی که با توجه به تردید در اصالت گزارش‌های حسابرسی شده از آن به عنوان بزرگترین رسوایی تاریخ بورس ایران یاد می‌شود.

در آخرین روزهای دی ماه 1394 و درست همزمان با سرخوشی اغلب سرمایه گذاران از اجرای برجام، یک ناشر بورسی از تعدیل مثبت 400 درصدی به بازار خبر می‌دهد. تعدیلی که از آن در تالار شیشه ای به عنوان نشانه ای از تابیدن آفتاب برجام یاد می شود، تا بهانه ای برای بالا پریدن 1000 واحدی شاخص کل بورس فقط در عرض یک روز و همزمان با بازگشایی این نماد معاملاتی باشد.

شرکتی که در چند سال گذشته با مشکل مالی نظیر عدم توانایی بازپرداخت تسهیلات بانکی دریافتی و عدم پرداخت سود سال‌های گذشته سهامداران مواجه بوده، حالا در واپسین روزهای باقی مانده در سال 1394 با اعلام پیش‌بینی افزایش سود 3000 میلیارد ریالی از محل انعقاد قرارداد صندوق‌های فروشگاهی در بودجه 94 ، همه معامله‌گران بازار سهام را شگفت زده کرد.

شرکتی که از قضا سود نقدی مجامع عادی سالیانه سهامداران خود از سنوات قبلی را هنوز نداده است.

اما واقعیت چیست؟

شرکت کنتور سازی که در ترکیب سهامداری آن نام سرمایه‌گذاری و تجاری معین رنان با بیش از 57 درصد سهام، سبد شرکت تعاونی وزارت بهداشت با بیش از یک درصد سهام و البته شرکت آیترون (آسکاریس سابق) با مالکیت 8 درصدی سهام (که معلوم نیست سود نقدی این شرکت فرانسوی امریکایی در سال‌های اخیر به جیب چه کسایی سرازیر شده) دیده می شود و طی دو سال اخیر با مشکل سرمایه در گردش مواجه بوده است.

حجم مطالبات سنگین با وزارت نیرو و از سویی کسادی بازار مصرف باعث شده تا این شرکت در هر دوره زمانی با رونمایی از قراردادهای عجیب و غریب از قبیل صادرات کنتور به سوریه، از طریق بورس اندکی از نقدینگی مورد نیاز خود را جمع آوری و یا دستکم از فشار بار بدهی‌های بانکی خود با مدل وثیقه کردن سهام بکاهد.

به گزارش فارس در آخرین اقدام ها مطابق با مستندات موجود در سامانه کدال، شرکت کنتور سازی ایران در صورت‌های مالی که به سازمان بورس ارایه داده از صندوق های فروشگاهی با حاشیه سود بیش از 50 درصدی خبر داده، بدون اینکه به نرخ سود بانکی منابع مالی مورد نیاز در این طرح اشاره‌ای داشته باشد.

در این میان شائبه عملکرد اتاق اصناف ایران در انعقاد قرارداد با شرکت تازه تأسیس هوشمند سامانه باران یا شائبه مناقصه برگزار شده توسط این شرکت، سود پیش بینی شده شرکت بورسی تامین کننده این صندوق‌ها، خرید سهام شرکت توسط گروهی خاص و غیره، باعث پرسش‌های بسیاری در تالار شیشه‌ای طی شش ماه نخست امسال شد.

برای یافتن کلید حل معما به سراغ حمیدرضا سعدالله عضو اتاق اصناف و مجری طرح «تجهیز رایگان اصناف به صندوق مکانیزه فروش» رفته‌ایم.

در این گفت‌وگوی صریح و بی پرده همه زوایای پیدا و پنهان قرارداد کنتور سازی بر سر صندوق‌های فروشگاهی و نقش اتاق اصناف حتی با جزییات برای نخستین بار افشاء شده است.

سعد الله در این گفت وگو پرده از همه واقعیات پروژه صندوق های فروشگاهی برداشته و می گوید:« به من گفته اند مصاحبه نکنم، اما من گوش نمی دهم و خوشبختانه کسی مالک اختیار من نیست. شما و همه سرمایه گذاران بازار سرمایه بدانید که اتاق اصناف با شرکت کنتور سازی ایران هیچ قراردادی ندارد. اتاق اصناف در همان زمان هم چندین بار اعلام کرد که هیچ قراردادی با این شرکت ندارد.»

فارس؛ آقای سعدالله لطفا با توجه به نامه افشا شده اخیر اتاق اصناف از سوی سازمان بورس مبنی بر عدم قرارداد بر سر صندوق های فروشگاهی ، توضیح دهید چرا شما در اواخر سال قبل و حتی در برخی مصاحبه‌ها با خبرگزاری ها عنوان کردید که این قرارداد بسته شده و به دنبال آن قیمت سهام شرکت کنتور سازی هم در ابتدا تا 8 برابر جهش کرد؟

اینکه اتاق اصناف با کنتور سازی قرار داد داشته باشد، باید بگویم هیچ قراردادی وجود ندارد و آن زمان هم اعلام کردیم که هیچ قراردادی بر سر صندوق‌های فروشگاهی میان اتاق اصناف و کنتور سازی بسته نشده است.

اتاق اصناف بر اساس طرحی که « شرکت هوشمند سامانه باران » ارایه کرده این اختیار را به باران داده تا این طرح را اجرا کند. هوشمند سامانه باران هم با کنتور سازی قرارداد دارد.

فارس؛ شما چندین بار هم با مراجعه به سازمان بورس به همراه مدیر عامل کنتور سازی این طرح را معرفی کرده اید...

یک بار سازمان بورس عنوان کرد که برگشت سرمایه با چه تضامینی ممکن است و چک ها چطور نقد خواهد شد . من هم در سازمان بورس طرح را توضیح دادم . چند بار تاکید کردم که این سیستم کاملاً خصوصی است که شرکت باران مجری ، زرین کابل کوروش خریدار و کنتور سازی هم فروشنده است و ربطی به اتاق اصناف ندارد و تنها به عنوان نهاد حاکمیتی می‌تواند نظارت داشته باشد، چون نمی تواند وارد فعالیت تجاری شود.

فارس؛ آیا مالکیت شرکت زرین کابل کوروش متعلق به شماست؟

خیر ، کاملا مستقل است. اصل قضیه این بود که کنتور سازی باید ریسک پروژه را بپذیرد، اما این ریسک را نمی‌پذیرفت و خواستار دریافت چک از سوی طرف خریدار بود.

کنتور سازی می‌گفت، با دریافت چک و تحت قالب خرید و فروش حاضر به اجرای این پروژه و پذیرش ریسک است، در صورتی که مدل کسب و کار این طرح بر اساس درصدی از تراکنش های صندوق ها است و با نصب صندوق ها ، درصدی از تراکنش های فروش دریافت می‌شود. این فرایند، درامد بسیار خوبی برای مجری و سرمایه گذار دارد، ولی کنتور سازی می‌گفت من فقط می‌خواهم خرید و فروش صندوق ها را داشته باشم...

فارس؛ پس کنتور سازی چه چیزی را در مواجهه با اعتراض سازمان بورس ادعا کرده ؟

با فرض این خرید و فروش؛ قرارداد با شرکت هوشمند سامانه باران را به سازمان بورس برده و ادعا کرده که با اتاق اصناف این قرارداد را بسته که این موضوع یکی از خبط های او بوده است و می گوید اشتباه کرده‌ام. در صورتی که همان موقع نامه‌ای از سوی آقای عوض پور، دبیر کل اتاق اصناف به سازمان بورس ارسال می‌کند، مبنی بر اینکه اتاق اصناف با هیچ شرکتی قرارداد ندارد و بر اساس طرحی به شرکت باران ماموریتی داده و این شرکت هم قراردادی را (بی آنکه به اتاق اصناف ارتباط داشته باشد) برای این منظور در چارچوب‌های خود منعقد کرده است.

فارس؛ تاریخ ارسال این نامه چه زمانی بوده است؟

این نامه در بهمن یا اسفند ماه پارسال در جواب به نامه سازمان بورس ارسال شد.

فارس؛ ولی کنتور سازی گویا مدعی انعقاد تفاهم نامه ای سه جانبه با باران و اتاق اصناف شده ...

خیر، قرار داد سه جانبه میان هوشمند سامانه باران ،کنتورسازی و زرین کابل کوروش بسته شده و در هیچ جایی و در هیچ زمانی اتاق اصناف با کنتور سازی تفاهم نامه و یا نامه نگاری نداشته، به جز اینکه یک بار که آقای عوض پور به سازمان بورس نامه نوشت و گفت؛ این قرارداد با اتاق اصناف نیست.

الان در رابطه با املاک، اتاق اصناف با خدمات انفورماتیک راهبر همکاری دو جانبه‌ای برای رصد کد های رهگیری دارد. می توان تصور کرد که این شرکت در همه جا ادعا کند که با اتاق اصناف قرارداد بسته در حالی که چنین چیزی نیست.

فارس؛ پس قرارداد صندوق‌های فروشگاهی بر چه اساسی بسته شده ؟

در هیات رییسه اتاق اصناف مصوب کردیم که با این مدل تفاهم سه جانبه برای تجهیز اصناف کشور به صندوق ها شدت داده می‌شود. اینها (هیات رییسه اتاق اصناف) هم از خدایشان بود که بجای خرید نقدی بطور اقساطی دستگاهها را تحویل بگیرند.

فارس؛ در حال حاضر کنتور سازی ادعا کرده که در سنگاپور صندوق ها را تحویل خریدار داده و از طرفی چک های دریافتی وی از باران هم سررسید شده، اما هنوز برگشت نخورده است...

قرارداد باران همچنان پاربرجاست و مدیر عامل کنتور سازی هفته پیش در نامه‌ای به اتاق اصناف درخواست سه ماه فرصت برای تحویل صندوق ها را کرده است. در حال حاضر ادعا می کند که در سنگاپور این صندوق ها به زرین کابل کوروش تحویل داده شده، در حالی که باران به عنوان مجری طرح می خواهد که در ایران طرح مذکور را اجرا کند، نه در سنگاپور...

با اطمینان می گویم مدیر عامل کنتور سازی وقتی حقوق پرسنل نمی دهد، چگونه می‌تواند 200 هزار صندوق را سر موعد تحویل دهد؟

من دوستانه به او گفته ام با نیت سهامدارانی که فریبشان داده و در این طرح آمده اند، حاضرم قرارداد را فسخ نکنم و آن را اجرا کنم ولی متاسفانه شش ماه است که با امروز و فردا کردن همه را سر کار گذاشته است...

در طرح مناقصه جدید صندوق های فروشگاهی هم که قرار شد اتاق اصناف مستقیم آن را اجرا کند، شرکت کنتور سازی تنها شرکتی بود که پروانه بهره برداری این صندوق ها را داشت. یکی از مشکلات این بود که از سوی برخی عنوان می شد ؛ چرا پروانه بهره برداری را معیار انتخاب قرار داده اید، در حالی که با یک میلیون تومان رشوه! می‌توان آن را خرید...

فارس؛ اما هوشمند سامانه باران با ترک تشریفات اقدام به امضای قرارداد با این شرکت کرده است...

یک شرکت خصوصی هیچ اجباری برای برگزاری مناقصه ندارد و اختیار دارد که از چه کسی بخرد.

فارس؛ با این حال آگهی مناقصه را در یک نوبت روزنامه رسالت به تاریخ 2 دی ماه 94 منتشر کرده اید...

آن آگهی برای شناسایی تولید کننده‌ها منتشر شد. هیچ کسی به جز کنتور سازی پروانه نداشت و سایرین همگی فعال در صنعت کامپوتر بودند. فقط کنتور سازی دارنده پروانه صندوق های فروشگاهی بود. در مرحله دوم نیز که اتاق اصناف خود اقدام به برگزاری مناقصه کرد و 24 شرکت اعلام آمادگی کردند تنها دو شرکت شامل ایران ارقام با پروانه بهره برداری 55 هزار صندوق فروشگاهی و کنتور سازی با پروانه یک میلیون و یکصد هزار صندوق را ارایه داده است.

نمی توانم وزارت صنعت را به عنوان یک نهاد قانونی و حاکمیتی که اقدام به اعطای پروانه بهره برداری کرده را کنار بگذارم و تنها به سخنانی اکتفا کنم که مدعی هستند با یک میلیون تومان رشوه می شود پروانه گرفت. مبنای من تکیه بر مدارک قانونی است و وقتی این شرکت قابلیت تولید صندوق های فروشگاهی بر اساس ظرفیت اعلام شده را دارد، مبنای قانونی انتخاب ها است.

مدیر عامل کنتور سازی ادعا می کند که تعداد 200 هزار صندوق فروشگاهی در سنگاپور دارد و من گفته ام دو ماه طول می کشد، تا جنس به ایران برسد، اما هوشمند سامانه باران به وی تا سه ماه فرصت می دهد که این دستگاه ها را بیاورد تا طرح فقط به خاطر حفظ حقوق سهامداران اجرا شود ... اگر نمی تواند کنار بکشد تا خودمان دنبال این طرح ملی برویم...

اگر در بدبینانه ترین حالت بطور متوسط هر صنف سه میلیون تومان سود داشته باشند، باید 10 درصد این درامد به دولت تحت عنوان مالیات بر ارزش افزوده به دولت داده شود... یعنی ماهیانه 300 هزار تومان ضربدر دو میلیون صنف مساوی است با 600 میلیارد تومان حقی که دولت بخاطر بی کفایتی برخی مسئولان اجرایی از جمله سازمان مالیاتی دارد، از دست می‌دهد.

باید بخشی از این درآمد به شهرداری داده شود، تا دیگر به هر جهت تراکم نفروشد و آلودگی شهرها و ترافیک بوجود نیاید، از طرفی 6 درصد هم سهم دولت است که می تواند چرخ خود را بچرخاند ... باید شفافیت اطلاعات انجام شود و جنس قاچاق در شبکه فروش سرازیر نشود...

مزیت‌های این کار برای سرعت دادن به اجرای آن بی شمار است ...الان در خیابان ایرانشهر تهران ، قیمت صندوق های فروشگاهی چند تومان است؟ باران با افزایش تیراژ تولید، قیمت را کاهش داده است. تجربه من در زمینه پوز بانکی حرف های زیادی دارد. تا کنون 5 میلیون دستگاه پوز به کشوز وارد شده، ولی یک تولید کننده در این زمینه ایجاد نشده است. در زمینه طرح صندوق‌های فروشگاهی همه منافع را در داخل کشور خودمان تقسیم می‌کنیم و نه با یک شرکت چینی که می خواهد، جنس 400 هزار تومانی را یک تا دو میلیون تومان بفروشد و سود کلان ببرد.

در زمینه تولید هم یک شرکت بورسی انتخاب شد، زیرا سهامی عام است و از سود آن همه منتفع می‌شوند. حداقل یک نفر سود نمی برد ولی متاسفانه مدیر عامل آن به تعهدات خود عمل نکرد و این مشکلات را به وجود آورد.

فارس؛ چطور می شود وقتی ترخیص کالا از بندر عباس دستکم بیش از یک ماه طول می کشد، اما در روزهای پایانی سال 94 به یکباره خبر از تحویل این صندوق ها و شناسایی سود عجیبی با رشد بیش از 400 درصدی در صورت های مالی داده می شود؟ گویا با دادن تضمین به سازمان بورس از سوی خود و سایر اعضای هیات مدیره عنوان کرد که این سود را می تواند محقق کند...

این ایراد سازمان بورس و ارکان آن است که با یک مشت کاغذ تصمیم می گیرد. من اگر رییس سازمان بورس بودم، از تجربه کنتور سازی استفاده می کردم تا سیستم اطلاع رسانی را درست کنم.

شخصی به نام حمید. الف که یک سفته باز انگشت نما است، مدیر عامل ایران ارقام را وادار می کند تا وارد این مناقصه شود. من با این مدیر پس از وعده‌های توخالی مدیر عامل کنتور سازی جلسه ای گذاشتم و گفتم چرا شما در این طرح شرکت نکردید که پاسخ داد تنها یک هفته از وجود چنین طرحی با خبر شده ام.

مدیر عامل ایران ارقام ابتدا در کدال اعلام کرده که نمی خواهد صندوق ارایه کند، اما بعد به ما گفت اصلاً از شیوه اجرای آن خبر نداشته است. حمید .الف بیش ازیک میلیون سهم ایران ارقام را در بازار جمع آوری کرده و سپس مدیر عامل این شرکت را تحت فشار می‌گذارد که در این طرح باید شرکت کند. وقتی به مطامع خود نمی رسد با جمع کردن عده ای سفته باز در مقابل این شرکت ادعا می کند که باید ایران ارقام در این طرح شرکت کند و اینکه مدیر عامل با وجود چنین پروانه بهره‌برداری بی کفایت است.

نکته ای که به لحاظ امنیتی برای من جالب است اینکه یک گروه سفته باز چگونه می توانند یک مدیر عامل را مجبور به قبول حرف خود کنند. با من تماس گرفتند و گفتم راه این طرح بر روی هر کسی که پروانه بهره برداری دارد، باز است .

تا کنون هر چه صندوق فروشگاهی نصب شده دولت فقط به اصناف معافیت داده و سودی نبرده است و حتی اطلاعات یک فاکتور به سازمان امور مالیاتی نرفته است. در طرح باران اما پایه درآمدی را فاکتورهای ارسالی به سازمان مالیاتی گذاشته‌ایم تا همه مجبور باشند، تا فاکتور رسمی بگیرند.

فارس؛ همین که می فرمایید ایران ارقام هم در این طرح حضور دارد می تواند محرک برخی نوسان ها بر روی این سهم باشد...

ایران ارقام با پروانه بهره برداری از 55 هزار صندوق فروشگاهی هنوز قراردادی با باران یا اتاق اصناف ندارد و نماد معاملاتی آن نیز متوقف است. تازه فهمیدم که بورس چقدر بلبشو است و گفته ایم که تا زمانی که کسی صندوقی نیاورد نماد معاملاتی این شرکت ها بازگشایی نشود. معنی ندارد، وقتی کنتور سازی، سود بانکی منابع مورد نیاز طرح رامحاسبه نکرده یکباره با کاغذ بازی عنوان کند که 400 درصد سود در صورت‌های مالی شناسایی کرده است.

من با حسابرس و بازرس قانونی کنتور سازی (موسویان) هم صحبت کردم، مبنی بر اینکه مدیر عامل این شرکت ابتدا عنوان کرده که در بندرعباس صندوق ها را تحویل داده و سپس عنوان می کند که در سنگاپور تحویل داده است. آیا نباید حسابرس برای یک بار هم که شده ( در شرایطی که اتاق اصناف نامه زده و شماره موبایل من را هم ذیل آن نوشته) به من زنگ بزند و استعلام بگیرد؟

فارس؛ مگر سازمان بورس از شما و اتاق اصناف استعلام نکرد؟

بطور دقیق آقای عوض پور نامه داده به سازمان بورس که ما هیچ قراردادی نداریم و قرارداد با باران بوده و اگر اطلاعاتی می خواهید با این شماره تماس بگیرید... اتاق اصناف در آن زمان نامه رسمی به آقای بیگ زاده در سازمان بورس داده است.

فارس؛ گفته می شود فساد شکل گرفته در باران و زرین کابل کورش و اتاق اصناف بر سر صندوق ها شکل گرفته که باعث خروج 600 میلیارد تومان نقدینگی از بازار شده است...

(با خنده) کسانی که این حرف ها را می زنند، همان سفته بازانی هستند که در سهام ایران ارقام حضور دارند و گیر افتاده اند. زیرا می خواهند کنتور سازی را حذف و عده ای را بدبخت کنند و طرح را سوق دهند به سمت ایران ارقام که این طرح را بگیرد.

همین آقای حمید. الف که سفته باز در بازار سهام است و اعضای حقوقی اتاق اصناف در صدد شکایت از وی هستند، بطور دقیق (در طول یکسال تنها یک ماه است که با فتاحی جلسه گذاشته ام و در این طرح ایشان را آورده‌ام) به من می گوید که تو از حلقوم معلمان بدبخت این نان را می گیری و می ریزی در گلوی مدیر عامل کنتور سازی...

الان در صندوق ذخیره فرهنگیان فساد کرده‌اند، اما در این طرح یک ریال پول دولتی نیامده و دو مجموعه خصوصی با یکدیگر قراردادی بسته اند، اما یک طرف قرارداد یعنی مدیر عامل کنتور سازی ادعای خارج از واقعیت کرده است.

فارس؛ چرا چک های باران سر رسید شد، اما برگشت نخورد؟

بخاطر اینکه باید دستگاهی تحویل دهد که برگشت بزند. در غیر این صورت اگر برگشت بزند، تبدیل به خیانت در امانت می شود.

فارس؛ چرا حسابرس گفته که این شرکت، ریسک صندوق ها را پذیرفته و صورت های مالی سال 95 و 94 را تایید کرده است؟

من با حسابرس این شرکت صحبت کرده‌ام و جالب اینکه گفت آنقدر سهامداران به من فشار آوردند که چرا صورت های مالی را تایید نمی کنی و آن قدر تهدید کردند که من نهایت اسناد مالی را تایید کردم. از طرفی مدیر عامل ایران ارقام می گوید من به اجبار با شما جلسه گذاشته‌ام، چون عده‌ای به عنوان سهامدار، من را تحت فشار گذاشته‌اند و نماد معاملاتی شرکت را متوقف کرده‌اند.

فارس؛ اما تهدید که معیار مناسبی برای تایید صورت های مالی حسابرسی شده نیست . من خبرنگار هم برای انجام دو مصاحبه پیش از عید نوروز با مدیر سابق اداره نظارت بر ناشران و یک کارشناس بازار سرمایه تهدید شغلی و حتی جانی شده ام، اما دلیل بر عدم پیگیری نمی شود... آن زمان عنوان می شد که هوشمند سامانه باران با هیات مدیره سه خانم و سرمایه دو میلیون تومانی چطور این قرارداد بزرگ را بسته است؟

شما دیگر چرا تهدید شده‌اید؟ حرف من در نهایت پذیرفته شده است...

شخص سعد الله به عنوان مجری این طرح وقتی وارد اتاق اصناف شد، عنوان کردند که با شخص حقیقی قرارداد به این بزرگی بسته نمی شود و باید شرکت ثبت کنید. من عنوان کردم که شرکت زیر مجموعه بانک شهر را که مدیر عامل آن هستم می توانم وارد کنم. ولی عنوان شد قبول نداریم و باید شرکت خصوصی که خودت اختیار کامل داشته باشی باشد، تا بتوانیم بر آن نظارت کنیم.

گفتم من شرکت دارم و در بانک شهر زیر سوال می روم ... اینها چند خانم را معرفی کردند و شرکت را ثبت کردند و هر جا که جلو می رفتیم در مذاکره می گفتند تو چه کاره ای... می گفتم طرح برای من است. کار به اینجا رسید که در نهایت گفتند سعد الله به عنوان رییس هیات مدیره باران تعیین شود تا بتواند کار را جلو برد. این تمام چیزی بود که باعث شد هیات مدیره باران با بنده جلو برود.

من با دانش فنی هم اکنون مدیر عامل شرکتی هستم که بانک شهر 35 درصد سهام آن را به من داده است. در سال 64 در دانشگاه علم و صنعت رشته نرم افزار خوانده ام و از سال 68 یعنی در سن 22 سالگی هم مدیر عامل شرکت آی تی بوده ام. شرکت پارکومتر ، طراحی ساعت حضور و غیاب شرکت علم و صنعت ، سیستم بارنامه کشور و غیره همگی از کارهای بنده است.

فارس؛ ماجرای ارتباط شما با زرین کابل کوروش چیست؟

این شرکت به عنوان سرمایه گذار در طرح متعلق به شرکت هوشمند سامانه همیان برای سرمایه گذاری در تاکسی های تهران با ما قرارداد بست و این شرکت نه دوست من است و نه دوست مدیر عامل کنتور سازی. این شرکت توسط شخصی در نهاد ریاست جمهوری برای سرمایه گذاری در تاکسی های تهران معرفی شد و در زمانی که به دنبال تامین نقدینگی بود پروژه تاکسی ها اجرا شد اما گفتیم این پروژه تمام شده و اگر می توانی این پروژه را سوییچ کنید، بر روی صندوق های فروشگاهی. بنده ایشان را به مدیر عامل کنتور سازی معرفی کردم. مدیر عامل کنتور سازی گفت حتما باید کسی از من خرید کند.

ببینید ؛ مدیر عامل کنتور سازی با سوء استفاده از بی اطلاعی و بلبشویی بورس ، قراردادی می بندد و این اسناد را به سازمان بورس می دهد و قیمت سهام را بالا می برد.در حالیکه با افزایش 400 درصدی سود باید در بورس ثابت می کرد که بطور شفاف این سود وجود دارد یا نه .

فارس ؛ اما عاملی ادعا می کند که برگه گمرکی به سازمان بورس ارایه داده است...

برگه گمرکی چه ربطی به ما دارد ... وقتی برگه گمرکی براحتی در این مملکت می تواند جعل شود چه ارتباطی به ما دارد؟

فارس؛ اما سازمان بورس هم می گوید وقتی استعلام از اتاق اصناف به عنوان بالاترین تشکل ملی می گیریم و تایید می شود چاره ای به جز بازگشایی نماد معاملاتی نداریم ...

هیچ جایی اتاق اصناف تایید نکرده... چندین بار حتی تلفنی هم نبوده که به من گفته باشند، الان دستگاهها آمده و بیایید تحویل بگیرید.... همیشه قرار است مدیر عامل کنتور سازی دستگاه بیاورد، ولی همیشه فردا و پس فردا می کند ...

الان هم جواب داده ام که هنوز هم امید واریم این جوان حتی فرش زیر پایش را بفروشد و برود به تعهداتش عمل کند، فقط بخاطر سهامداران. اگر من بخش خصوصی نگاه می کردم باید تا الان قرارداد خود با این شرکت را فسخ می کردم و می گفتم می بایست بهمن ماه 94 به تعهداتش عمل می کرد نه الان.

فارس؛ گفته می شود اغلب سهام این شرکت در نزد سهام دار عمده وثیقه برخی بانک ها است. با توجه به نوع فعالیت شرکت به عنوان پیمانکاری و از طرفی نبود نقدینگی می خواسته علاوه بر تامین نقدینگی در بازار از بانک ها هم تسهیلات بگیرد. هر چند که کارخانه وی نیز زیر ظرفیت کار می کند ...

کارخانه هنوز تعطیل نیست. در مهر یا آبانماه از آن بازدید کردم و بهترین کارخانه برای تولید صندوق های فروشگاهی است. هم لامپ و هم کنتور تولید می کرد و از تمام ابزارآلات از جمله پرس یا خطوط برق صنعتی برخوردار است. تنها باید مدیریت این شرکت تغییر و جابجا شود . این مجموعه قابلیت تولید صندوق را دارد ولی مدیریت آن بورس باز است و از ضعف های بورس سوء استفاده می کند تا برای خود سرمایه در گردش جور می کند.

تصور می کردم با چند صد میلیارد تومان پول بادآورده از کشور فراری خواهد شد. با این وضعیت دنبال تامین نقدینگی از طریق بورس بازی بوده تا از جیب خودش پولی خرج نکند و سپس وارد اجرای صندوق ها شود. به عنوان یک مدیر شاید هوش خوبی باشد، ولی به شرطی که اجرا شود نه اینکه وعده های سر خرمن داده شود. بدانید که هیچ بانکی ضمانت لازم را برای این شرکت در زمنینه صندوق های فروشگاهی ارایه نداد.

فارس؛ آیا با بانک ها مذاکره ای شد؟

برای مدیر عامل کنتور سازی من با چندین بانک مذاکره کردم، از جمله بانک تجارت یا بانک شهر رفته ام و در نهایت برای وام وقتی وثیقه درخواست می شود می گوید وثیقه ندارم در صورتی که خانواده وی از وضعیت مالی خوبی برخوردارند. اگر از خودشان پولی نگذارند و از خود پروژه بخواهند پول دربیاورند و سود میلیاردی ببرند باید گفت این طرح اجرا نمی شود .

فارس؛ تهدید هایی همچون وابستگی به فلان آقا زاده و غیره وقتی که برخی به بن بست می رسند را چطور ارزیابی می کنید؟

چه ربطی دارد ؟ الان معاون اول رییس جمهور سابق در زندان است...

فارس؛ اغلب سهام سهامدار عمده یعنی معین رنان در کنتور سازی در وثیقه بانک است. نگاهی به هیات مدیره این شرکت و سوابق اعضای آن نیز قابل تامل است ..

خوبی این داستان اینکه خودش هیچ سهمی را در طول این مدت به فروش نرسانده است. مگر اینکه با یکسری دلال ارتباط داشته باشد. من آنقدر زرنگ هستم که نمی توانید یک سهم از من و خانواده ام در بورس پیدا کنید .

فارس؛ موضوع شرکت مشاوره سرمایه گذاری که با وی در این فرایند سفته بازی همکاری داشته را چطور ارزیابی می کنید؟گویا مدیریت سبد تعاونی وزارت بهداشت در این سهم را بر عهده دارد...

یک کارگزار بورس یک بار آمد پیش من و گفت خدا وکیلی تو قرار داد را بسته ای و هیچ چیزی نگرفته ای ؟ گفتم من نمی دانستم امضایم این همه می تواند مهم باشد. من به عنوان یک شخص خصوصی این اقدام را کرده ام و ... می گفت من جای تو بودم زندگی ام را قبل از این قرارداد می بستم و یک میلیون سهم می خریدم و بعد از دو روز تبدیل به دو میلیارد تومان می شد... من از این پول ها هم حتی هیچ وقت نداشته ام...

فارس؛ اما اکنون عنوان می شود که هیچ شرکتی دراین مناقصه برنده نشده است...

ببینید موضوع برنده شدن مطرح نیست. در همان زمان بعد از اینکه دیدیم کنتور سازی در بهمن و اسفند 94 تعهدات خود را اجرا نمی کند؛ در سایت باران ، نام شرکت های توسن و ایران نارا را گذاشتیم و هر کسی با شرایط ما جلو می آمد، بطور حتم توافق می کردیم، ولی مدیر عامل کنتور سازی همه جا می گفت، بطور انحصاری فقط کنتور سازی این طرح را اجرا می کند و وقتی متعرض می شدیم می گفت چه کار دارید که چرا می گویم...

در شرایطی که در سایت اعلام کردیم که انحصاری نیست و اسامی شرکت ها در ذیل آن نمایان بود، ولی به من اعتراض می کرد که چرا این گونه می گویید. حتی دو ماه هم در مرداد تا شهریور با هم قهر بودیم که با وساطت معاون وی آشتی کردیم . همواره با وعده های تو خالی ما را سر کار گذاشته است.

فارس، شرایط کنونی در چه وضعیتی است؟

بر اساس اینکه می دانم در بقیه شرکت ها هنوز فاز پذیرش چنین ریسکی وجود ندارد تا از منبع درآمدی بیایند و چک ها پاس شود و هنوز کنتور سازی مصر است که اجرا کند، من سه ماه فرصت داده ام که اگر 200 هزار صندوق و بطور 10 هزار تایی صندوق ها را تحویل دهد من از اتاق اصناف و سایر مسئولیت ها استعفا می دهم و فقط برای ایجاد منفعت برای آن یک هزار نفری که گول این پروژه را خورده اند، کار خواهم کرد.

فارس؛ الان سود این طرح دیگر مثل قبل نخواهد بود چون شرکت های زیادی پای کار امده اند...

من اگر از این پروژه کنار بروم هیچ کسی هیچ غلطی نمی تواند بکند و آن قدر دانش فنی و سوییچینگ در پشت آن قرار دارد که حداقل یکسال کار برای این دانش باید بگذارد. اتاق اصناف صرفا رگولاتور این طرح است... صنف باید صندوق بخرد نه اتاق اصناف... اتاق اصناف مگر چه کاره است که صندوق بخرد ؟ صندوق رایگان به اصناف قرار است در این طرح داده شود .

فارس؛ آنوقت چک ها با تحویل صندوق ها پاس می شود؟

اگر صندوق ها را مدیر عامل کنتور سازی تحویل دهد 100 درصد چک ها پاس می شود. شیوه کار اینطور است که تولید کننده احتیاج به سرمایه چندانی نداشته باشد، ولی ادعای مدیر عامل کنتور سازی برای واردات 10 هزار تایی صندوق ها باعث نشد که هیچ بانکی ضمانتش کند و همواره ادعاهایی مبنی بر اینکه قوم و خویشش در شورای مجازی است و غیره همواره جو سازی کرده است ...

با این حرف های تو خالی هنوز سه هزار صندوق به باران تحویل نداده و 1000 دستگاهی که آورده هنوز در کار ترخیص آن مانده است. تا الان فقط یک صندوق وارداتی از چین به من تحویل داده و از لحاظ فنی برد های آنها را تست کرده‌ام که عملکرد خوبی دارد.

فارس؛ سازمان امور مالیاتی ادعا کرده که هیچ تاییدیه ای برای صندوق ها نداده... از طرفی رییس سازمان مالیاتی هم یکبار در نشست خبری خود به افزایش 8 برابری قیمت سهام یک شرکت بورسی و خیال پردازی ها در این زمینه اشاره کرد...

به سازمان مالیاتی ارتباطی ندارد. این همه معافیت مالیاتی که دولت هیچ چیزی گیرش نیامده، داده اند که باید گفت خاک بر سر سازمان امور مالیاتی .... این سازمان به کامپیوتر به عنوان صندوق مجوز داده، اما مدعی عدم تاییدیه برای صندوق های فروشگاهی است که بسیار مسخره است.

فارس؛ تا این طرح در مغازه ها بشیند و چک های باران از طریق تراکنش ها پاس شود حداقل دو ماه طول می کشد...

کنتور سازی که وقت داشته ... باران از زمان تحویل دستگاهها، شش ماه زمان برای پاس کردن چک ها گذاشته بود و طرح ما درست بوده اما ایشان رفته گفته دستگاهها را تحویل دادم. هفته پیش هم نامه ای به اتاق اصناف داده با این مضمون که سه ماه وقت بدهید که هنوز با درخواست وی موافقت نشده است.

فارس؛ چرا حسابرس معتمد رسمی اقدام به تایید گزارش های مالی کرده است؟ هنوز هم مجمع برگزار نکرده ...

خوب اینکه هنوز بانک ها هم مجامع برگزار نکرده اند اما از بابت اینکه مجمع سال 94 را برگزار نکرده به دلیل این است که نمی تواند صورت های مالی خود را تصویب کند، زیرا بر خلاف آنچه که ادعا کرده هیچ صندوقی را نیاورده است. الان چک مدت دار به شما می دهیم ولی قبل از آن شش ماه قبل تعهد دارید که دستگاه تحویل دهید.

فارس؛ یعنی معلوم نیست تا کنون چه چیزی تحویل داده است؟

(با خنده) می گویم تحویل نداده ... تنها چیزی که الان هست اینکه در نامه ای به اتاق اصناف تعهد داده که من ظرف دو تا سه ماه این را تعیین تکلیف می کنم..البته متن نامه را هنوز ندیده‌ام...

فارس؛ یادم است در تابستان امسال هم یکبار گفته بودید که کنتور سازی هنوز چیزی تحویل نداده و شرکت های شهاب و ایران نارا و غیره حضور دارند...

من به ضرر سهامداردراین مدت حرفی نزده ام. تنها چیزی که گفته ام اینکه تعهدش را انجام نداده و نگفته ام که قرارداد فسخ است...صرفا بخاطر سهامدارها شخصی که به وجه من ضرر زده دوباره در لیست فروشندگان صندوق ها آورده ام. هر کس دیگر بود، می آمد می گفت این کاره نیست و نیاورید ... ولی باز من زیر سوال رفتم ...

فارس؛ هیچ کسی از بورس در این مدت از شما استعلام نکرد که چرا دستکم در کدال اطلاعات جدید را منتشر نمی کنید؟

هیچ کس... من در بورس هم رفتم گفتم که این کار بسیار پر ریسک است و الان هم می گویم به همه 24 شرکت کننده در مناقصه که اتاق اصناف نمی تواند ضمانت اقساط را داشته باشد و تنها شرکت کنتور سازی این ریسک را پذیرفته است. ولی الان مدیر عامل کنتور سازی دنبال این بوده که با بستن این قرارداد بیاید نقدینگی را از بازار جمع آوری و سپس به سراغ اجرای این پروژه بیاید.

این نقدینگی در اواسط راه قفل شده و تنها بانک ها به پول خود رسیده اند. به خود عاملی اگر می رسید، محموله را می آورد و طرح را اجرا می کرد ( هر چند که خلاص شدن از وام های بانکی هم برای وی مزیت داشته است)...

فارس ؛ ماجرای شکایت سازمان بورس از اتاق اصناف و شخص شما چیست؟

نه ؛ صحت ندارد، زیرا در نهایت با اعاده حیثیت علیه سازمان بورس اقدام می‌کنم. زیرا بی سوادی مدیران خودش و تاییدیه حسابرس را می خواهد گردن من و اتاق اصناف بیاندازد، بدون اینکه یک بار استعلام کرده باشد که این طرح در چه وضعیتی است.

حسابرس این شرکت بعد از شش ماه تازه الان به من زنگ زده و تنها با استناد به یک دروغ سایر مستندات شرکت را تایید کرده است. من از 22 سالگی مدیر عامل بوده ام. در بانک شهر بر اساس دانش فنی از جمله سه مدیر عاملی هستم که نمی شود آنها را تغییر داد. نزدیک به شش ماه آینده با طرح من که در صدا و سیما کلید زده خواهد شد، تمام شبکه های ماهواره ای به حاشیه خواهد رفت و مردم عادی هر لحظه سرگرمی داشته باشند و به گونه ای تلویزیون اینترنتی وجود خواهد داشت که اشتغال در بخش هنر ایجاد خواهد کرد.

من از سال 1392 طرح صندوق های فروشگاهی را شروع کردم و از طریق ترکان به آقای عسکری سازمان مالیاتی معرفی شدم و قانون را عوض کردم و سپس به اتاق اصناف رسیدم. در تیر 94 که قانون اصلاح شد رفتم اتاق اصناف تا آنها را مجاب کنم که این طرح اجرا شود. تا کنون یک ریال از اتاق اصناف نگرفته‌ام . گاهی گفتند که سعد الله را بیرون بیاندازیم و از کره جنوبی مثل دستگاه های پوز ؛ وارد کنیم ...

همان کاری که بانک مرکزی با عده ای کرده که از آنطرف با گرفتن کمیسیون، پوزهای بانکی 100 دلاری را تا 1000 دلار فروخته اند و پول نفتی را که با این بدبختی می آوریم، را از کشور بیرون برده اند ؛ قرار بود در اتاق اصناف هم از طریق فردی که هیات رییسه را داشت متقاعد می کرد همین کار را انجام دهند. گفتم در صورت اجرای چنین کاری آبروی اتاق اصناف را در این کشور می‌برم.

الان با برنامه‌ای که اجرا کرده ایم ، شرکت چینی پته ویو هم اکنون در بانک تجارت آمده و گفته کل صندوق های فروشگاهی را فاینانس می کند. از طرفی شرکت وایبرهو که با مخابرات قرارداد دارد گفته کل دو میلیون صندوق را فاینانس می کند از طرفی شرکت تل هو هم علاقه مند به فاینانس شده است ...منتهی موضوع این است که یک بانک باید مدیر عامل کنتور سازی را ضمانت کند. من فرمول را دارم اما او متاسفانه دنبال بورس بازی است.

یک بار به او گفتیم بطور مدیر پروژه ای کار تولید کنتور هایش را به من تحویل بده تا آنرا اصلاح کنم، اما می گفت باید اتاق اصناف به من نامه بدهد... این فرد هیچ گاه فاز تولید نداشت و همواره دنبال نامه بود. الان که گیر کرده، والا جواب تلفن من را هم نمی داد.

فارس؛ در مورد فاینانسرها بگویید...

الان سه مجموعه چینی حاضر به فاینانس کل طرح شده اند و با رقابتی که براه انداخته ام قیمت را از 750 دلار وینتک به 450 دلار رسانده ام، به نفع دلار مملکت. الان نرخ فاینانس هایشان تا 6.5 درصد پایین آمده اند.

وقتی تولید کننده با سود 20 درصد وسط کار می آید و وقتی گارانتی می شود ، سود در داخل کشور باقی می ماند از طرفی پولدار کردن شرکت چینی یا فرانسوی ها وظیفه ما نیست ... خرید از تولید کننده داخلی الان عیب شده، بخاطر همین گفتیم مجموعه خصوصی باشیم تا کسی متعارض نباشد و اختیار ایده و طرح را داشته باشیم. فردا اگر دو میلیون صندوق نصب شود باید حداقل 10 درصد این صندوق ها تعویض شود و دوباره باید آنرا وارد کنیم، ولی اگرتولید کننده ها در داخل باشند نیازی به خرج کردن دلار و طراحی نخواهیم داشت. قیمت قطعات باید همواره دو برابر محاسبه شود...

قیمت تمام شده یک گوشی ای فون 150 دلار است، اما چرا باید سه میلیون تومان پول بدهیم ؟ از سوی دیگر وجود رقابت در بازار باعث می شود، تا قیمت ها تعدیل شود.

فارس؛ آیا حاضر به برگزاری مناظره در زمینه رخداد های پیش آمده برای صندوق های فروشگاهی و سوءاستفاده هایی که در بورس شد در این خبرگزاری هستید؟

بله ، من این طرح را از سال 92 بردم جلو و بارها خواسته اند من را حذف کنند، ولی هیچ کس نتوانسته آنرا اجرا کند. اگر با دید دلالی بخواهند ارز کشور را خارج کنند من جلوی آنها را می گیرم.

فارس؛ ولی مصاحبه های شما در تایید کنتور سازی و حمایت از وی در شبکه های اجتماعی آن زمان که قیمت سهام در اوج بود دست به دست می شد...

من باید حمایت از طرح داشته باشم. در خبرگزاری ایرنا پرسیدند که چرا این طرح را به تو دادند گفتم چون ترسیدند زیرا پسر خاله و دختر دایی که این طرح را بفهمد پیدا نشد. من مدیر عامل باران را تعیین کردم ،چون در بانک شهر سمت داشتم و چیزی از این طرح نمی داند.

شیوه اجرای این طرح در جلسات مختلف مکتوب و شفاهی معرفی شد و حتی دو بار در کمیسیون اقتصادی دولت در حضور وزیر اقتصاد و وزیر صنعت توضیح داده ام. حتی در زمان تصویب لایحه صندوق های فروشگاهی در مجلس من از طرف اتاق اصناف می رفتم و در کمیسیون اقتصادی مجلس بارها در بانک شهر جلسه گذاشتیم .

یکی از شرکت هایی که به حضور در این طرح علاقه داشت بانک شهر بود که من مدیر عامل شرکت هوشمند سامانه همیان از مجموعه شرکت های این بانک هستم.

موضوع این است که بدون اینکه مرزها بسته شود با توجه به مزایای این طرح مردم مجبور به خرید کالای غیر قاچاق شوند.

فارس؛ اما باید مراقب باشید مثل آقای عسکری در سازمان مالیاتی یک شبه حذف نشوید...

آقای عسکری می رود پست جدید می گیرد، ولی من بخش خصوص هستم و با بخشی جلو خواهم رفت که من را سر کار نگذارد. یا با مدیر عامل ایران ارقام جلو خواهم رفت(گرچه از منفعت بردن اشخاص بی خود سفته بازی همچون حمید . الف خشنود نیستم) یا با آسان پرداخت پرشین و یا msi و یا با آریا همراه جلو خواهیم رفت ... البته توسعه ریز کامپیوتر هم آمده و در پروژه هست ولی آنقدر قوی ظاهر نشده اند، ولی اینها می توانند اعتبار حداقلی را با خود جوینت کنند.

در این طرح برای 400 هزار نفر به عنوان بازرس اشتغال ایجاد می شد.

فارس؛ در خصوص شرکت باران و تعداد پرسنل آن صحبت کنید.

باران در کل سه نفر نیرو دارد...

فارس؛ وقتی می پرسیدیم که نیروها کجا هستند می گفتند رفته اند نصب ...

(با تعجب) احتمالا نصب پارکومتر بوده چون طرحی را به آنها داده بودیم... بدانید که بدون تولید، به ازای هر 5 صندوق می توان یک نفر را به عنوان بازرس تعیین کرد. وقتی دستگاهی نیامده برای چه نیرو بگیریم و حقوق از کجا بدهیم؟ وقتی ماشین آلات نیامده چرا باید نیرو گرفت؟

فارس؛ چرا وقتی دیدید شش ماه سر کار گذاشته شده اید، چرا نرفته اید سراغ فروشنده دیگری ...

ما از خرداد 95 روی فراخوان جدید رفتیم. فسخ کردن کنتور سازی مستلزم زیان عده ای از سهامداران بود ... چرا باید فسخ می کردیم تا مردم زیان کنند.

فارس؛ حداقل چک های خود را می گرفتید...

من هیچ چکی نداده ام . من به عنوان طراح پروژه هیچ وقت وارد چک بازی نمی شوم. زرین کابل کوروش چک ها را داده بود و چک ها را از بابت سیستم خرید و فروش در شهریور ماه فسخ کرده بودند که به ما هم نگفته بودند و ما تازه فهمیدیم...فقط باران قرارداد را فسخ نکرده است. مدیر عامل کنتور سازی وقتی دیده بود مستقیم در اتاق اصناف می تواند قرارداد ببندد، با معطل کردن باران و از طرفی فسخ کردن قرارداد با زرین کابل می خواسته زرنگی کند، تا در اتاق اصناف مستقیم قرارداد ببندد.

همه را سر کار گذاشته است...با آدم قد کوتاه نباید معامله کرد...

یکسری بورس باز در این قضیه وارد شده اند ... من در نصب دستگاه چه کاره ام وقتی هنوز دستگاهی نیامده است؟

فارس؛ ایشان در مورد قرارداد ارسال کنتور به سوریه نیز همین نمایش را به اجرا گذاشت در حالی که سوریه به فشنگ و نان احتیاج دارد تا به کنتور...

آن زمان باید سازمان بورس خبردار می شد تا امروز این ناشر، طمع تخلفات بیشتر را نداشته باشد و نظارت این نهاد را امروز زیر سوال نبرد.

فارس؛ از صراحت لهجه و شجاعتی که برای این مصاحبه به خرج دادید ، سپاسگزارم.

انتهای پیام/ب

احمدخان
2016/11/13, 12:52
من سهم را ندارم .بکوری حسودان اوضاعش خوب است فقط میخوان بترسانن و جمع کنن.
لعنت بر حسود و بد نیت و تنگ نظر.

azad1
2016/11/13, 16:40
آخرین اخبار از پروژه صندوق های فروشگاهی /نائب رئیس اتاق اصناف ایران خبر داد :

شرکت کنتور سازی از فهرست ۱+۲۳ صندوق های فروشگاهی حذف می شود (کنتورسازی ایران) ۱۶:۰۸ ۹۵/۸/۲۳ کد: ۱۴۰۶۱۴

این مقام ارشد در اتاق اصناف ایران در پاسخ به این سوال که اگر برخی از شرکتهای حاضر در پروژه مانند کنتور سازی دچار مشکلات قانونی شوند وشکایت از سوی مراجع دولتی و سازمان بورس داشته باشند ، چه اتفاقی می افتد ؟ گفت : اگر دستگاه های نظارتی و یا دادگستری یا خود سازمان بورسی شکایتی اعلام کنند و یا درخواستی بدهند هر شرکتی که مشکل قانونی داشته باشد را از فهرست قطعا حذف خواهیم کرد و این احتمال درباره کنتورسازی وجود دارد .

به گزارش نوآوران امین ، جلال الدین محمد شکریه نائب رئیس اتاق اصناف که با خبرنگار بورس ۲۴ درباره آخرین وضعیت پروژه نصر و حضور کنتور سازی ایران در پروژه مزبور سخن می گفت ، از احتمال حذف قریب الوقوع ((آکنتور)) از لیست ۲۴ شرکت حاضر در این پروژه خبر داد .

وی افزود : هنوز هیچ یک از شرکت های قراردادی را در این خصوص به امضا نرسانده اند و ما منتظر آئین نامه سازمان امور مالیاتی هستیم . این آئین نامه حدود و صغور ما را مشخص می کند و تا زمانی که اعلام نشود نمی توانیم کاری انجام دهیم .

تابع مراجع قانونی هستیم ، حذف هم می کنیم .

این مقام ارشد در اتاق اصناف ایران در پاسخ به این سوال که اگر برخی از شرکت های حاضر در پروژه مانند کنتورسازی دچار مشکلات قانونی شوند و شکایت از سوی مراجع دولتی و یا سازمان بورس داشته باشند ، چه اتفاقی می افتد ؟ گفت : اگر دستگاه های نظارتی و یا دادگستری یاخود سازمان بورس شکایتی اعلام کنند و یا درخواستی بدهند هر شرکتی که مشکل قانونی داشته باشد را از فهرست قطعا حذف خواهیم کرد و این احتمال درباره کنتور سازی وجود دارد .

کنتورسازی هرگز صندوقی نفروخته ...!

وی در خصوص انعقاد قرارداد فروش ۲۰۱ هزار دستگاه پایانه مکانیزه فروش با کنتورسازی در سال ۹۴ گفت : هیچ گونه قراردادی از سوی اتاق اصناف با شرکت کنتورسازی منعقد نشده است . من ندیده ام سال گذشته این شرکت به اتاق اصناف فروشی داشته باشد . این که خود کنتورسازی موضوع فروش را مطرح کرده چیز دیگری است . گفتن این موضوع راحت است اما عمل کردن مقوله دیگری است . در کل همه شرکت ها آزاد هستند که بفروشند . قبلا هم گفته بودم که فروش صندوق های فروشگاهی یک ادعا بوده ، مثل بتن کردن برج آزادی با یک پاکت سیمان! همین الان هم اگر شرکتی تولید کند و به واحد صنفی بفروشد ممانعتی نمی کنیم ولی معاف از مالیات نخواهد بود و پول پرداخت می کند . کنتورسازی اگر توانسته بفروشد مشکای ندارد اما نمیتوانیم جلو کسب و کار را بگیریم .

باران بی باران !

نائب رییس اتاق اصناف با بیان این که طرح باران به طرح نصر تبدیل شده است و طرح باران دیگر وجود ندارد ، تاکید کرد : در طرح بارارن فقط یک شرکت کنتورسازی قرارداد داشت اما به دلیل این که شرکت مزبور در زمان مقرر نتوانست به تعهدات خود عمل کند ، طرح متوقف شد . ما طرح را ارتقاء دادیم و طی پروژه نصر فراخوان کشوری دادیم .

گفتنی است ، سوم آبان ماه جاری اتاق اصناف ایران در اطلاعیه ای رسمی اعلام کرده بود : در راستای فراخوان اعلام شده جهت همکاری تولید کنندگان صندوق های فروشگاهی طبق اعلام آمادگی صورت گرفته از سوی شرکت های فعال این حوزه پس از بررسی مدارک واصله ، بدینوسیله لیست تائید شده زیر جهت همکاری در قالب پروژه ((نصر)) اعلام می گردد . بدیهی است سایر شرکت هایی که دارای پروانه بهره برداری تولید باشند ، در صورت تکمیل مدارک می توانند به لیست اضافه شوند .

در این اطلاعیه آمده بود : امید است پروژه نصر درسال اقتصاد مقاومتی نمادی از اقدام و عمل در راستای عدالت اقتصادی و حمایت از تولید داخل باشد .

فهرست تولید کنندگان صندوق فروشگاهی متقاضی ورود به پروژه نصر اتاق اصناف ایران به ترتیب ظرفیت تولید طبق پروانه بهره برداری و ظرفیت های موجود در فایل پوست قابل مشاهده می باشد .

argo
2016/11/13, 20:09
جناب ارگو / ان شخصی که 7500 خریده باید صبر داشته باشد / ان فردی که 2000 تومن خریده چند ماه صبر کرده /

ضمنا اینقدر بچه گانه متلک نگووووووووووووووو/
شما هم صدار و فاراک و اذراب ندیدی که از چند شدند سی چهل تومن
خوب خدا را شاکریم که حرف ما درست در اومد و بزرگترین رسوایی بورس الان تازه برای ملت مشخص شده است
و وقتی همه فهمیدن دیگه نمیشه از سهم خارج شد
برادر من چرا وقتی یکعده امثال من اینهمه گفتند این نمیتونه اینقدر بسازه خریدی یعنی جا نداشت کمی ریسکتو کم کنی و سهمی رو بخری که حداقل توش اما وجود نداشته باشه
تقصیر خودته وقتی یکشبه میخای پولدار شی
میفهممی که بازار بورس بازار گرگان است و اینطور نیست که با نمودارهای فکستنی و 4 تا خبر شانتاژ شده معامله کرد
بورس یعنی تجربه

Rudel
2016/11/13, 21:17
بنده اینجا عرض کردم دوستان در داخل آکنتور میگن حقوق نگرفتیم بعد اینجا حرف از ده هزار تومان و ساخت سود 2500 تومنی زده می شد
همین دروغ ها برای حسینا گفته می شد که الان قیمتش زیر 2000 تومن رسیده
دوستان این گار صنایع ورشکسته ایران رو نمی شناسید این یکی یه دفعه قرار بود آب دریای خزر رو با یه کیسه ماست چکیده دوغ بکنه؟
البته دیدین گفتیم دیدین گفتم الان سودی نداره ولی خیلی ها هشدار دادن

"Midas"
2016/11/13, 21:45
زمانی که سهم تازه روی 8.000 تومان باز شده بود اگر خلاف سهم پست میزدی می شدی جامانده و هزار القاب دیگر..

حالم بهم میخوره وقتی کلمات کلیشه ای در فروم ها زیاد میشه،
(http://forums.boursy.com/showthread.php?t=1272&p=677037&viewfull=1#post677037)
وقتی همه را با هم جمع می زنن،

کل فروم های بورسی را بخونی این جملات عامیانه تکرار و تکرار میشه:

جاموندی از سهم، می خوان جمع کنن، چشم دیدن سود را ندارن.....

وقتی به سهامدارای پدیده می گفتن ارزش بازار پدیده اینقدر نیست، همین صحبت ها می شد.

مثال پدیده ربطی به کنتور نداره و با این تاپیک کنتور بالا و پایین نمیشه حتی اگر روزی 1000 تا پست مثبت یا منفی در موردش بنویسن.

سایت همسایه نوشتن کنتور 30.000 تومان میارزه (یعنی ارزش بازار 4.5 هزار میلیار تومان)، نیروگاه دماوند با این همه یال و کوپال ارزش بازارش 3700 میلیار تومانه!

به نظرتون آیا این منطقیه؟ آیا کنتور سازی که کل بلوکش 6 ماه پیش زیر 200 میلیارد تومان ارزش داشت، اکنون ارزشش بیش از 50% سهمی مانند نیروگاه دماوند است؟

در ضمن اینجا آمدیم بحث کنیم چیزی یاد بگیرم، نه همدیگر را می شناسیم و نه سود و ضررممون به همدیگه ربطی داره.

"Midas"
2016/11/13, 22:01
یه چیزی که در مورد این سهم مشکوک هست یکی اعتراض عده زیادی از کارکنانش هست به دلیل مطالبات
یکی این که بعضی از اموال شرکت توقیف شده به دلیل شکایات طلبکاران
از طرفی صحت قراردادش تایید شد.

یه چیزی این وسط نمی خونه این تناقضات با هم جور در نمیاد من نمی تونم کتمان کنم که شرکت سودش رو پوشش داده ولی بنده خودم بگم بالای 300 تا کارخونه رو تو ایران بازدید کردم شاید از 200 تاشون هم جنس خریدیم برای پالایشگاه اولین باره می بینم یه شرکتی پول داره پروژه هم می گیره ولی حقوق پرسنل رو نداده.

از طرفی میدونم کارگزاری آگاه جزو داغ کن های این سهم بوده. ولی این سهم رو باید بیرون گود ایستاد دید آخر داستان چی میشه ولی اگر کسی جدید وارد این سهم شد و با این سهم سود کرد واقعا نوش جونش.

خوب خدا را شاکریم که حرف ما درست در اومد و بزرگترین رسوایی بورس الان تازه برای ملت مشخص شده است
برادر من چرا وقتی یکعده امثال من اینهمه گفتند این نمیتونه اینقدر بسازه خریدی یعنی جا نداشت کمی ریسکتو کم کنی و سهمی رو بخری که حداقل توش اما وجود نداشته باشه
میفهممی که بازار بورس بازار گرگان است و اینطور نیست که با نمودارهای فکستنی و 4 تا خبر شانتاژ شده معامله کرد
بورس یعنی تجربه

Abad
2016/11/14, 00:01
این جمله یادگاری بماند اینجا

آکنتور اگر تعدیل صد درصدی هم بدهد قیمت فعلی( بالای 2000 تومان) باز هم بالا و حبابی می باشد

یادگاری

اسفند89
2016/11/14, 00:51
از صمیم قلب آرزو دارم دوستان متضرر نشن ولی کسی که کنتور 8 هزار تومنی خرید، غیر از طمع، هیچ اسمی نمیشه برای کارش گذاشت
حتی اگر سهم 20 هزار تومن باز بشه!

"Midas"
2016/11/14, 08:15
راضی به ضرر هیچ کس نیستم،

اما تحلیلگری که کنتور 8.000 تومانی را حباب اعلام نکنه برای لای جرز خوبه..

orumbourse
2016/11/14, 09:34
بعضی پست ها واقعا جای تاسف داره،یه کاری میکنند که آدم جرات تحلیل و پست زدن نداشته باشه.
ببخشید من یه سوالی از دوستانی که امروز و دیروز پست زده اند ،دارم، الان قیمت آکنتور چنده؟
2000 تومن ؟1000تومن؟یا نه ببخشید 100 تومن؟ دقیقا بفرمایید چقدر افت کرده که انگشت اتهام روی تحلیلگر ها نشانه رفته؟
طرف اومده پست گذاشته دیدی گفتم اله میشه بله میشه ولی چند صفحه عقب تر، اومده روی 5000 تومن خرید کرده اونم برای نوسان 5 درصدی!!!
خب شما که اعتقاد دارید این سهم همش دروغه چرا بخاطر یه نوسان 5 درصدی سرمایه تون رو به خطر میندازید؟
ای کاش در مورد شپلی هم اینقدر بفکر سرمایه سهامدارانش بودید که الان چند وقته بسته هست و ممکنه با پست های شما کسی خریده باشه.
سوای این ها ،آقایون تحلیلگر مگر تحلیل کردن از روی سود اعلامی شرکتها در کدال اشتباهه؟یه شرکتی اومده قرداد بسته،بعد سود اعلام کرده(الان حداقل سی درصد شرکت های حاضر در بورس قرارداد دارن) حالا از کجا میشه فهمید این محصول رو تحویل نخواهد داد؟
شما علم غیب داشتین که این شرکت ،محصول رو تحویل نخواهد داد؟
لطفا بما هم یاد بدید چطوری میشد صاحب این علم غیب شد که شرکت محصولات رو تولید میکنه ولی اونها رو تحویل نخواهد داد.
ضمن اینکه من خروج خودم رو روی 8 هزار تومن به بقیه اعلام کرده ام.
.
.
.
.
.

یه مقدراش رو من برای جایگزینی در قیمت پایینتر فروختم ،البته یه مقداریش رو.
شایدهم اشتباه کردم بهرحال یه مقداریش رو فروختم اگه پایین اومد اضافه میکنم اگه بالا رفت با همین مقدار ادامه میدم.

argo
2016/11/14, 10:01
بعضی ها طوری پست میزنن که انگار تحلیل کردن و کنتور خریدن
عزیز 7000 تومن فروختی که پاینتر جایگزین کنی منظورت چنده
6000 یا 5000 یا 4500 شاید منظورت از پاینتر 2000 باشه
اصلا کاملا واضح بود سهمی که بگفته سازمان بورس هنوز سود دو سال گذشته سهامداراشو نداده و تو حقوق کارمنداش مونده و ارزش بازارش با یک سوله فکستنی رسیده به پالایشگاه شیراز دیگه تحلیل لازم نداره کاملا مشخصه چه خبره
نمونه بارز الانش سهم معظم کسرا
بابا اصلا بورس نمیفهمین چیه ارزش بازار رو که میدونیم
به قیافه کارخونه نگاه کنید و به ارزش بازار سهم و مقایسه کنید با یک سهم همتراز متوجه حباب میشید
اصلا شما با 7000 تومن هم ارزش کنتور رو حساب میکردی با شراز یکی میشد

orumbourse
2016/11/14, 10:07
ما که امروز از صف خریدیم با هدف 5100

شما که اینا رو بلدید و میدونید این سهم ارزش این قیمت ها رو نداره،برای چی میخرید؟ اونم برای نوسان 5 درصدی!!!

argo
2016/11/14, 10:15
شما که اینا رو بلدید و میدونید این سهم ارزش این قیمت ها رو نداره،برای چی میخرید؟ اونم برای نوسان 5 درصدی!!!
من تکنیکالی خریدم وقتی تکنیکال میخرید همون ابتدا استاپ رو مشخص میکنید مثلا استاپ رو گذاشتم 5 درصد پاینتر که دیدیم تارگتم خورد و خارج شدم
دوم بسیار کم حجم معامله میکنید
چون کم حجم وارد سهم شدیم دیگه لازم نیست شروع به تبلیغ سهم و دادار دو دور کنم و یکعده رو بندازم تو چاه
پست هم نمیزنم من خریدم خارج شدم چون سهم ارزش بالایی داره دو مرتبه پاینتر وارد میشم
من 5100 خریدم 5 درصد بالا یا پایین خارج میشم نه تعصب دارم رو سهم نه میگم این سود رو قطعا میسازه نه میام به دیگران میگم شما برو پروانه بازیتو بکن

orumbourse
2016/11/14, 10:21
من تکنیکالی خریدم وقتی تکنیکال میخرید همون ابتدا استاپ رو مشخص میکنید مثلا استاپ رو گذاشتم 5 درصد پاینتر که دیدیم تارگتم خورد و خارج شدم
دوم بسیار کم حجم معامله میکنید
چون کم حجم وارد سهم شدیم دیگه لازم نیست شروع به تبلیغ سهم و دادار دو دور کنم و یکعده رو بندازم تو چاه
پست هم نمیزنم من خریدم خارج شدم چون سهم ارزش بالایی داره دو مرتبه پاینتر وارد میشم
من 5100 خریدم 5 درصد بالا یا پایین خارج میشم نه تعصب دارم رو سهم نه میگم این سود رو قطعا میسازه نه میام به دیگران میگم شما برو پروانه بازیتو بکن

بورس یعنی تجربه

تضاد در گفتار و کردارتون به وضوح دیده میشه.
از یه طرف به سهمی اعتقاد ندارید ولی وارد یه نوسان پرریسک میشید.
از اونطرف تکنیکال رو مسخره میکنید ولی تکنیکالی خرید و فروش میکنید.
بنظر من ،شما هنوز با خودتون هم صادق نیستید چرا رسد با دیگران.

argo
2016/11/14, 18:54
همین که روت میشه بیای تو این فروم مطلب بزنی
حرفی برای گفتن نمیمونه

من يك حجره دار بازار تهرون هستم از بورس هم سر در نميارم

ولي ميدونم تو اين مملكت با ١٠٠ ميليون سرمايع حتي تو بازار خوب تو مشاغل توليدي يا فروشگاهي نميتوان در اورد مگر اينكه نرخ برابري دلار تغيير كند
كه اونم كاهش ارزش پول به نوعي جبران شده است و سود همان سود ساليانه من است
حالا يك شركتي پيدا شده تو بازار راكد كه تا 4 ماه پيش هر سهمش ١٥٠٠ تومن بوده اعلام كرده ميخاد ١٥٠٠ تومن به ازا هرسهم سود بسازه
بقول دوستمون تو كسادي بازار ايران ميخاد ٢٥٠ ميليارد تومن كاسبي كنه
به نظر من حجره دار غير ممكنه
ولي تحليلگراي بورس ميگن ميشه
علم غیب

orumbourse
2016/11/14, 22:59
همین که روت میشه بیای تو این فروم مطلب بزنی
حرفی برای گفتن نمیمونه

علم غیب

من آدم خودخواهی نیستم ولی از خدات باشه که رایگان از مطالب من استفاده میکنی.
امثال من نباشه آدمی مثل تو در باتلاق شپلی میفتی که الحق، حق شما بود که در شپلی گیر بکنی.
سوای اینها ،الان قیمت آکنتور چنده که من یا سایر تحلیلگر ها متهم شده ایم،هان الان قیمت آکنتور چنده؟قیمت بگو من بفهم برای چند درصد افت مقصر شناخته شده ام؟
فقط یه پست،تنها یه پست از من بالا بیار که من روی 8 هزار تومن پیشنهاد خرید داده باشم.ممکنه نظرم رو در مورد روند کنتور گفته باشم ولی هیچوقت یادم نمیاد به کسی پیشنهاد خرید بعد از تعدیل سود داده باشم.
ضمن اینکه واقعا حالم بد میشه از این فروم ها وقتی میبینم افراد ضعیف و ترسویی مثل شما وجود دارند که فقط دنبال مقصر برای ناکامی ها و شکست های خودشون هستند.
کمی بزرگ شو آقای بازاری ،مثل بچه ها رفتار نکن .

نجاT...
2016/11/16, 13:25
اروم بورس برای این فروم نعمتیست.

ایرج سابق
2016/11/25, 14:34
رییس اتاق اصناف ایران خبرداد:

تاریخ خبر:05/09/1395|ساعت:12:55|

نصب صندوق های فروشگاهی پس از تصویب آیین نامه از سوی هیات وزیران

تهران-ایرنا- رئیس اتاق اصناف ایران گفت: نصب صندوق های فروشگاهی در واحدهای صنفی تعیین شده به بعد از زمان تصویب آیین نامه از سوی هیات وزیران موکول شود.

http://forums.boursy.com/imported/2016/11/8232170471199612-1.jpgبه گزارش روز جمعه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران، علی فاضلی در دیدار سیدکامل

تقوی نژاد رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور از اتاق اصناف ایران ضمن اشاره به توافقات امسالِ اتاق اصناف ایران و سازمان امور مالیاتی مبنی بر عدم افزایش مالیات

اصناف،گفت: بخش اعظمی از مشکلات اصناف به ویژه در استان تهران در پی توافق حاصله سازمان امور مالیاتی با اتاق اصناف ایران حل و فصل شد اما چند چالش دیگر باقی است که امیدواریم با توافقی دیگر، خاتمه یابد.

** اصناف تا زمان ابلاغ آیین نامه اجرایی نصب صندوق فروشگاهی اقدامی نخواهند کرد

وی موضوعِ نصبِ صندوق مکانیزه فروشگاهی در واحدهای صنفی را مطابق برنامه پنجم توسعه و قانون نظام جامع مالیاتی مورد اشاره قرار داد و در انتقاد به اظهارات برخی

که اصناف را به قانون گریزی و نبود شفافیت مالی متهم می کنند، تصریح کرد: ما قانون را اجرا می کنیم اما تا زمانیکه آیین نامه ی نصب صندوق های مکانیزه فروشگاهی

توسط سازمان امور مالیاتی ابلاغ نشود، اصناف در این حوزه هیچ اقدامی نخواهند کرد و هیچ گونه کار عملیاتی نیز در حوزه صندوق مکانیزه فروش انجام نمی دهند.

وی در عین حال این نکته را مورد تاکید قرار داد که هرگونه اظهارنظری از ناحیه اشخاص دیگر پیرامون صندوق مکانیزه فروش اصناف موضوعیت ندارد و تنها اظهار نظر اتاق اصناف ایران در موضوع صندوق مکانیزه فروش دارای اعتبار است.

**گردش مالی 15 هزار میلیاردی صندوق فروشگاهی

رئیس اتاق اصناف ایران در عین حال متذکر شد: در صورت آنکه برای نصب صندوق مکانیزه فروشگاهی در 29 رسته صنفی به توافق برسیم، نیازمند 500 هزار دستگاه

صندوق هستیماما برخی به اشتباه سه میلیون صندوق را در پیش بینی های خود لحاظ می کنند.
وی به اعلامِ آمادگی نظام بانکی کشور و همچنین 27 شرکت خصوصی برای تجهیز واحدهای صنفی به صندوق مکانیزه فروش اشاره کرد و گفت:گردش مالی 15 هزار

میلیاردی صندوق های مکانیزه فروش، مشامِ برخی را تیز کرد و آنچنان از هول حلیم در دیگ انداخت که برای انعقاد به سراغ شرکت های چینی، ژاپنی و تایوانی رفتند.

وی ادامه داد: در سال 94 یک شرکت با وعده ی تامینِ رایگان صندوق مکانیزه فروش از محلِ تولید داخلی به سراغ ما آمد و ما به این شرکت ماموریت دادیم که ظرف چهار ماه

صندوق های مکانیزه فروش را برای اصناف تامین کند که بعد از چند ماه این شرکت بنا به دلایلی از عهده ی تعهدات در زمان مربوطه برنیامد و ماموریت شرکت در بهمن ماه

سال 94 تمام شد.وی خواستارِ پیگیری رئیس سازمان امور مالیاتی کشور برای ابلاغِ آیین نامه نصب صندوق مکانیزه فروش اصناف شد و در عین حال تاکید کرد: تا کنون در بحث صندوق های

مکانیزه فروشگاهی اقدامی صورت نگرفته است و اتاق اصناف ایران پس از ابلاغ آیین نامه و همفکری و هماهنگی با سازمان امور مالیاتی

اجرای صندوق مکانیزه فروش را به مناقصه خواهد گذاشت. تولیدِ داخلی صندوقِ فروشگاهی فقط 15 درصد از نیاز ما را تامین می کند

فاضلی سیاستِ و اولویت اتاق اصناف ایران را در استفاده از تولیدات داخلی به منظور نصب صندوق مکانیزه فروش مورد تاکید قرار داد و ضمن اشاره به شناسایی دقیق

تولیدکنندگان داخلیِ صندوقِ فروش از سوی اتاق اصناف ایران، متذکر شد: سیاست ما این است که از منابع و تولیدات داخلی در موضوع صندوق های فروش استفاده کنیم اما متاسفانه در

حال حاضر بررسی های ما نشان می هد که تولیدات داخلی کفایت نمی کند و امکانات داخلی ما تنها جوابگوی 15 درصد نیاز موجود است و به 85 درصد از منابع خارجی نیازمندیم

**مالیات ارزش افزوده از ایستگاه های متعدد دریافت نشود

وی در ادامه به اخذ مالیات بر ارزش افزوده مضاعف و تکراری واکنش نشان داد و از رئیس سازمان امور مالیاتی کشور درخواست کرد که در موضوع مالیات بر ارزش

افزوده با ابلاغ آیین نامه مربوطه تدبیری صورت گیرد که به منظور برقراری عدالت مالیاتی و ضمن قطع دست افراد خاطی، این مالیات از ایستگاه های متعدد دریافت نشود.

رئیس اتاق اصناف ایران با تاکید بر توانمندسازی و تقویت بنگاه های تولیدیِ آسیب دیده و همچنین اجرای اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: یکی از شاخص های اقتصاد مقاومتی

تقویت 650 هزار بنگاه تولیدی و 800 هزار بنگاه صنفی ارائه دهنده خدمات فنی و مهندسی است.در همین راستا ضرورت در این است که به سمت تدوین برنامه هایی برای

تقویت نظام آموزشی در بنگاه های تولیدی و خدمات فنی و مهندسی با هدف مشوق های مالیاتی حرکت کنیم.

وی ضمن اشاره به این مطلب که در استان تهران 600 هزار بنگاه صنفی وجود دارد به طوری که می توان گفت به ازای هر چهار خانوار تهرانی، یک بنگاه صنفی موجود است،

گفت: متاسفانه بخش اعظمی از بنگاه های صنفی، بدون پروانه کسب در حال فعالیت هستند و دولت تاکنون به واسطه واهمه از رشد نرخ بیکاری و نبود اشتغال، موفق نشده که بند ب ماده

101 قانون برنامه پنجم توسعه را اجرایی کند.

**صدور یک میلیون برگ قطعی مالیات در دست مردم

در این دیدار سید کامل تقوی نژاد رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور نیز اتاق اصناف ایران را مجموعه ای خوشنام در همراهی و هماهنگی با دولت و همچنین شفافیت و

سلامت در انجام فعالیت های اقتصادی عنوان کرد و افزود: بنای سازمان امور مالیاتی کشور در تعامل و همکاری با بخش های غیردولتی است و وظایف خود را در وصول

مالیات با اطمینان و اعتماد به مردم و بنگاه های اقتصادی به انجام می رساند و مردم نیز در جواب به این اعتماد، عکس العمل مثبت از خود نشان دادند.

وی در ادامه به توافق فیمابین سازمان امور مالیاتی و اتاق اصناف ایران مبنی بر عدم افزایش مالیات اصناف اشاره کرد و ضمن تقدیر و تشکر از اصناف کشور در جهت تحقق

شعارهای دولت، از صدور یک میلیون برگ قطعی در دست مردم در پایان مهر ماه سال جاری خبر داد و در عین حال صدور این میزان برگ قطعی مالیات را در طول فعالیت
سازمان امور مالیاتی کشور بی سابقه عنوان کرد.

*رضایت رئیس جمهور از نتایج توافق مالیاتی با اصناف

وی همچنین ضمن اعلام آنکه رئیس جمهور و دولت از نتایج توافق مالیاتی با اصناف رضایت دارند، خاطر نشان کرد: هم اکنون آمادگی داریم که در جهت تحقق و تامین منافع دولت و

اصناف، توافقات ما با اصناف میدان وسیع تری به خود بگیرد.
رئیس سازمان امور مالیاتی کشور تصریح کرد: ما در جریان وصول مالیات حتی به دنبال دریافت یک ریال اضافه تر از مردم نبودیم چون ماهیت کار ما در سازمان امور مالیاتی بر عدالت استوار است.
وی در مورد اجرای صندوق مکانیزه فروش در واحدهای صنفی نیز این نکته را متذکر شد: در موضوع اجرای صندوق های فروش در اصناف علاوه بر آیین نامه، قانون نظام جامع

مالیاتی نیز پیش روی ما است که هم اینک این لایحه در کمیسیون اقتصادی مورد تصویب قرار گرفته و محمد رضا پور ابراهیمی عضو کمیسیون اقتصادی نیز قول دادند که جزئیات این لایحه را در کمیسیون مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار دهند.

**در موضوع صندوق مکانیزه فروش نباید عجولانه تصمیم گیری شود

تقوی نژاد با بیان اینکه در موضوع صندوق های مکانیزه فروش نباید عجولانه تصمیم گیری شود، تاکید کرد: واقعیت آن است که قانون نظام جامع مالیاتی به نفع اصناف است و باید این

قانون محور کار ما قرار گیرد و استانداردهای سخت افزاری و نرم افزاری مالیاتی نوشته شود.

**به دنبال ایجاد حافظه مالیاتی هستیم نه دستگاه و صندوق

وی ادامه داد: ما در سازمان امور مالیاتی کشور به دنبال ایجاد و تقویت حافظه مالیاتی هستیم نه اینکه عجولانه به دنبال سخت افزار و انجام کارهای بیهوده و هدر رفت منابع باشیم

بنابراین در موضوع صندوق مکانیزه فروش نیز به دنبال دستگاه و صندوق نیستیم.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور همچنین ضمن بیان اینکه در سال آینده قطعا ماده 97 ملاک عمل ما در سازمان امور مالیاتی خواهد بود، خواستار تشکیل کمیته ای مشترک متشکل از

نمایندگان اصناف و سازمان امور مالیاتی به منظور ارائه دیدگاه های ت اصناف و تعیین چارچوب هایی برای اجرای قانون و همچنین تقویت اشتغال و بنگاه های اقتصادی شد و گفت:

سازمان امور مالیاتی در کنار اتاق اصناف ایران خواهد بود و در جهت کاستن از آسیب های موجود در موضوع مالیات علی الراس نیز تلاش خواهد کرد.
اقتصام(9123)** 1440

ایرج سابق
2016/12/10, 13:57
صندوق های مکانیزه فروشگاهی را نمی‌توان در داخل تولید کرد: 1395/9/20 11:27

درخواست وزیر صنعت برای ضرب الاجل در موضوع مرتبط با 5 شرکت بورسی

وزیر صنعت با اعلام اینکه صندوق های مکانیزه فروشگاهی را نمی‌توان در داخل تولید کرد، خواستار تعیین ضرب الاجل برای نصب صندوق‌ها شد که قرار بوده با مشارکت

24 شرکت از جمله 5 شرکت بورسی عملی شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس (http://boursepress.ir/) ، محمدرضا نعمت زاده در هفتمین اجلاسیه دوره ششم نمایندگان اتاق اصناف ایران گفت: برای نصب صندوق های مکانیزه

فروشگاهی باید ضرب الاجل تعیین شود. این کار در جهت شفاف سازی باید انجام شود و این بخش از این صندوق ها را که نمی‌توان در داخی کشور تولید کرد از طریق

واردات تامین شود.
نعمت زاده ادامه داد: در تمام کشورها حتی کشورهایی که سطح انها از ما پایین تر است، این صندوق‌ها در واحدهای صنفی قرار دارد و باعث می شود مالیات بر اساس

درآمد واقعی گرفته شود.

براساس این گزارش، بکارگیری صندوق های فروشگاهی توسط اتاق اصناف از سال گذشته مطرح بوده و اوایل آبان فهرست 24 مشارکت کننده و با حضور سه شرکت

بورسی کنتورسازی ایران، کارت اعتباری ایران کیش و ایران ارقام و دو زیر مجموعه خدمات انفورماتیک و داده‌ورزی ایران ( به نام های فرادیس البرز و توسعه ریزکامپیوتر

ایران) اعلام شد.

این موضوع یکی از بزرگترین پروژه های کشور است اما سال قبل بخشی از مدیران شرکت های مطرح با دامن زدن به شایعات، موجب افزایش قیمت سهام شدند و حتی

بخشی از سهام را در زمانی که نماد شرکت بسته بود از دارندگان سهام خریداری کردند.

در این میان با پیگیری سازمان بورس، اتاق اصناف ایران اواسط ماه گذشته اعلام کرد تاکنون هیچ قراردادی با هیچ شرکتی توافق یا منعقد نشده است.
انتهای پیام

محمود گرگانی
2016/12/10, 20:47
[Forwarded from کانال تک سلولی مبهم{م.س}کاریکاتومیکس]
خب اینم از دسته گل مدیریت بورس کشور که ماشالا از دسته و تاج گل گذشته شده درخت چنار رفته توچشه یه عده بینوا و سهامدارِ خُرد و شنیدن فریادِ خدا خدا
ماشالاه بورس درست کردند با هر عطسه ای ازاونور آب صف فروش چیده میشه
با هر بستنی سرمایه فراری میشه
باهر تکرار کلمۀ تحریمی لرزه می افته به پایه های سست این غولِ بی بخارِ اقتصاد کشور...
یه زمانی یادمه میگفتند ازتحریم نترسیم از خود تحریمی بترسیم ...
اینکه ترحیمِ تحریم رو بگیریم و کف و سوت و ایشالا مبارکش باد و بعد بیاییم اینجوری دادِ سهامدارِ دستش ازهمه جا کوتاه رو زیر چرخ دنده های بستن نماد و بلوکه کردن سرمایه و ...ببریم هوا ...از صد تا باعث بانی تحریم های اونور ابی هم بدتر و هم زجر آورتره و هم واقعا خجالت آوره...
خسته ام نه برای
تلاشِ بی حدِ ناظر و مدیرانِ ویترین اقتصادی کشور برای گرفتن اندک امید باقیماندۀ یک عده سهامدار که دلخوش به جایگاهی اند که هم سودی کنند و هم سازندگی
خسته ام نه برای
گوش های عادت کرده به کَری و چشم های عادت کرده به کوری و وجدان های عادت کرده به دیدن خواب های انگوری
خسته ام نه برای
خروار خروار شعار و وعده و وعید و جلبک پنداریه دیگران
خسته ام نه
برای بازی های کثیف عده ای{ حقوقی حتی نما } و حقیقی های یک کاسه با بزرگترا
خسته ام نه
برای تو بوق و کرنا کردنه سه چهارروز سبزیه پورتفوی و لبخندِ سهامدار ِبینوا و ماه ماه قرمزیه حساب و ضررها از حباب و دل هایی که از دیدن آب رفتنه سرمایه اش میشه کباب
خسته ام نه برای
رئیسی که چشم درچشم رسانۀ ملی حرف هایی می زند مِیلی و جواب نمی دهد بلوک های سِیلی و انگار می زند به گوش شنوندۀ آگاه، مُشت خروار خروار و خیلی
خسته ام نه برای
تکرار تاریخ و امدن ها و رفتن ها و اشتباه کرد و کردم و کردند ها و صرف افعال بیهودۀ له شدنِ خُرد ها زیر پا
خسته ام از برای دیدن بغضی که گیرکرده توی حلق ها و تکان می دهد اگر درمان نشود روزی کوه ظلم برخویش رفتهرا در برابر دیدگانِ این خلق ها
...

Abad
2016/12/10, 21:56
[Forwarded from کانال تک سلولی مبهم{م.س}کاریکاتومیکس]
خب اینم از دسته گل مدیریت بورس کشور که ماشالا از دسته و تاج گل گذشته شده درخت چنار رفته توچشه یه عده بینوا و سهامدارِ خُرد و شنیدن فریادِ خدا خدا
ماشالاه بورس درست کردند با هر عطسه ای ازاونور آب صف فروش چیده میشه
با هر بستنی سرمایه فراری میشه
باهر تکرار کلمۀ تحریمی لرزه می افته به پایه های سست این غولِ بی بخارِ اقتصاد کشور...
یه زمانی یادمه میگفتند ازتحریم نترسیم از خود تحریمی بترسیم ...
اینکه ترحیمِ تحریم رو بگیریم و کف و سوت و ایشالا مبارکش باد و بعد بیاییم اینجوری دادِ سهامدارِ دستش ازهمه جا کوتاه رو زیر چرخ دنده های بستن نماد و بلوکه کردن سرمایه و ...ببریم هوا ...از صد تا باعث بانی تحریم های اونور ابی هم بدتر و هم زجر آورتره و هم واقعا خجالت آوره...
خسته ام نه برای
تلاشِ بی حدِ ناظر و مدیرانِ ویترین اقتصادی کشور برای گرفتن اندک امید باقیماندۀ یک عده سهامدار که دلخوش به جایگاهی اند که هم سودی کنند و هم سازندگی
خسته ام نه برای
گوش های عادت کرده به کَری و چشم های عادت کرده به کوری و وجدان های عادت کرده به دیدن خواب های انگوری
خسته ام نه برای
خروار خروار شعار و وعده و وعید و جلبک پنداریه دیگران
خسته ام نه
برای بازی های کثیف عده ای{ حقوقی حتی نما } و حقیقی های یک کاسه با بزرگترا
خسته ام نه
برای تو بوق و کرنا کردنه سه چهارروز سبزیه پورتفوی و لبخندِ سهامدار ِبینوا و ماه ماه قرمزیه حساب و ضررها از حباب و دل هایی که از دیدن آب رفتنه سرمایه اش میشه کباب
خسته ام نه برای
رئیسی که چشم درچشم رسانۀ ملی حرف هایی می زند مِیلی و جواب نمی دهد بلوک های سِیلی و انگار می زند به گوش شنوندۀ آگاه، مُشت خروار خروار و خیلی
خسته ام نه برای
تکرار تاریخ و امدن ها و رفتن ها و اشتباه کرد و کردم و کردند ها و صرف افعال بیهودۀ له شدنِ خُرد ها زیر پا
خسته ام از برای دیدن بغضی که گیرکرده توی حلق ها و تکان می دهد اگر درمان نشود روزی کوه ظلم برخویش رفتهرا در برابر دیدگانِ این خلق ها
...

به ایشان بفرمایید به آزادی فکر کن نه به سلول آن هم به سلول مبهم !!! تا فکر ، فکر سلول است وضع بورس مان بهتر از این نخواهد بود

negarminavi
2016/12/11, 09:48
در گروه برقی وضعیت نامشخص کنتور‌سازی و طرح پرونده‌ای در مورد این شرکت در دادگاه موجب نگرانی سهامداران این شرکت شده است. در رابطه با پروژه صندوق‌های فروشگاهی وزیر صنعت با اعلام اینکه صندوق‌های مکانیزه فروشگاهی را نمی‌توان در داخل تولید کرد، خواستار تعیین ضرب‌الاجل برای نصب صندوق‌ها شد که قرار بوده با مشارکت 24 شرکت از جمله 5 شرکت بورسی عملی شود. محمدرضا نعمت‌زاده در هفتمین اجلاسیه دوره ششم نمایندگان اتاق اصناف ایران گفت: برای نصب صندوق‌های مکانیزه فروشگاهی باید ضرب‌الاجل تعیین شود. این کار در جهت شفاف‌سازی باید انجام شود و این بخش از این صندوق‌ها را نمی‌توان در داخل کشور تولید کرد، تهیه این صندوق‌ها تنها از طریق واردات صورت می‌گیرد. نعمت‌زاده ادامه داد: در تمام کشورها حتی کشورهایی که سطح آنها از ما پایین‌تر است، این صندوق‌ها در واحدهای صنفی قرار دارد و باعث می‌شود مالیات بر اساس درآمد واقعی گرفته شود.

براساس این گزارش، به‌کارگیری صندوق‌های فروشگاهی توسط اتاق اصناف از سال گذشته مطرح بوده و اوایل آبان فهرست 24 مشارکت‌کننده و با حضور سه شرکت بورسی کنتورسازی ایران، کارت اعتباری ایران کیش و ایران ارقام و دو زیر‌مجموعه خدمات انفورماتیک و داده‌ورزی ایران (به نام‌های فرادیس البرز و توسعه ریزکامپیوتر ایران) اعلام شد.

http://donya-e-eqtesad.com/news/1082605

negarminavi
2016/12/12, 16:30
اطلاعيه

موضوع : شفاف سازی شماره (1) در رابطه با شرکت کنتورسازی ایران

1) شرکت کنتورسازی ایران در ساعت 9:43 دقیقه روز شنبه مورخ 12/10/94 طی نامه شماره 12622/1394 مورخ 10/10/94 (پیوست 1) به این سازمان اعلام نمود موفق به انعقاد قرارداد فروش قطعی صندوق‌های فروشگاهی جهت بهره‌برداری اصناف کشور گردیده‌است. باعنایت به اهمیت موضوع، پیغام توقف نماد معاملاتی شرکت بلافاصله برای ناظر بازار ارسال و نماد شرکت متوقف گردید. باتوجه به متوقف بودن نماد معاملاتی شرکت، از شرکت درخواست گردید تا قرارداد فروش قطعي صندوق‌هاي فروشگاهي به همراه آخرين برنامه‌ها و اقدامات شرکت جهت تامين تعداد 201 هزار دستگاه صندوق فروشگاهي تا پايان سال‌جاري را در اسرع وقت به اين اداره ارسال نماید. شرکت نیز طی نامه شماره 12645/94 مورخ 12/10/94 (پیوست 2) قرارداد مذکور (که فیمابین شرکت و شرکت‌های هوشمند سامانه باران به عنوان مجری طرح و زرین کابل کورش به عنوان خریدار منعقد شده بود) را به این سازمان ارسال نمود.

2) همچنین با توجه به اهمیت موضوع و به جهت پیگیری‌های بیشتر، در خصوص صحت ادعای شرکت کنتورسازي ايران مبنی بر انعقاد قرارداد فروش قطعي صندوق‌هاي فروشگاهي طی نامه شماره 2844/122 مورخ 12/10/94 (پیوست 3) از دبير کل اتاق اصناف ايران درخواست اعلام نظر گردید. دبیر کل اتاق اصناف ایران طی نامه شماره 7114/12/7 مورخ 16/10/94 (پیوست 4) اعلام نمود که اتاق اصناف ایران در تاریخ 02/06/94 به شرکت هوشمند سامانه باران مأموریت داده است که نسبت به تجهیز سخت افزاری و نرم افزاری کلیه اصناف کشور به صندوق‌های مکانیزه فروش اقدام نماید. در همین راستا شرکت هوشمند سامانه باران پس از برگزاری مناقصه طی انتشار آگهی در تاریخ‌های دهم و چهاردهم آذر ماه سال 1394در روزنامه‌های اطلاعات و رسالت نسبت به انتخاب شرکت کنتورسازی ایران به عنوان تولید کننده داخلی واجد شرایط جهت تولید و تأمین صندوق‌های فروشگاهی جهت بهره برداری اصناف کشور اقدام نموده‌است.

3) باتوجه به افشای مستقیم اطلاعات توسط شرکت‌ها، شرکت کنتورسازی‌ایران در تاریخ 28/10/94 اطلاعات پیش‌بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به 29/12/1394 براساس عملکرد واقعی 9 ماهه را با تعدیل مثبت 433 درصدی سود هر سهم در سامانه کدال منتشر نمود.

4) متعاقباً این سازمان، گزارش کامل پیگیری‌ها، موارد ابهام موجود در اطلاعات ارسالی توسط شرکت و لیست اسناد و مدارک درخواستی سازمان از شرکت درخصوص قرارداد فوق را طی گزارش شفاف‌سازی در تاریخ 29/10/94 (پیوست 5) جهت آگاهی عموم سهامداران در سامانه کدال منتشر نمود.

5) شرکت در پاسخ به نامه شماره 3397/122 مورخ 28/10/94 این سازمان (پیوست 6) طی نامه شماره 84/256/94 مورخ 18/12/94 اطلاعات زیر را ارسال نمود:
- قرارداد تأمین مالی و تأمین مواد با شرکتbbs سنگاپور،
- طرح توجیهی باران،
- چک های دریافتی از شرکت زرین کابل کوروش،
- مدارک مربوط به ثبت سفارش صندوقهای فروشگاهی،
- نامه تخصیص ارز از وزارت صنایع،
- پیش فاکتور خرید صندوقهای فروشگاهی از شرکت bbs سنگاپور

همچنین شرکت در نامه اخیر اعلام نمود محموله صندوق‌های فروشگاهی در تاریخ 01/12/94 از کشور سنگاپور به مقصد ایران بارگیری شده و ظرف مدت 20 تا 25 روز به بنادر ایران رسانیده خواهد شد.

6) با توجه به الزامات دستورالعمل اجرایی افشاء اطلاعات شرکتهای ثبت شده نزد سازمان ، در تاریخ 20/12/94 اظهار نظر حسابرس مستقل نسبت به پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به 29/12/94 بر اساس عملکرد 9 ماهه در سامانه کدال منتشر گردید. مطابق بند 4 گزارش فوق حسابرس شرکت اعلام نموده‌است که: «بطوريکه از بررسي وضع اطلاعات پيش بيني شده ملاحظه مي شود، بخش عمده اي از فروش و سود حاصله، مربوط به صندوق فروشگاهي بوده که بر اساس مدارک ارائه شده ، قرارداد فروش آن منعقد و چکهاي مربوطه به سررسيدهاي پس از خرداد 1395 تحويل شده است و متقابلاً بر اين اساس قرارداد خريد آن منعقد شده و در ابتداي اسفند ماه جاري به مقصد ايران بارگيري شده است.»

7) باتوجه به اهمیت موضوع و جهت انجام پیگیری‌های بیشتر، جلسه‌ای در تاریخ 24/12/95 در محل سازمان درخصوص بررسی پروژه صندوق‌های فروشگاهی با حضور مدیرعامل شرکت کنتورسازی ایران و رییس هیئت مدیره شرکت هوشمند سامانه باران برگزار گردید که در جلسه برگزار شده، رئیس هیئت مدیره شرکت هوشمند سامانه باران (آقای حمیدرضا سعد‌اله) طرح توجیهی آن شرکت را به صورت شفاهی توضیح دادند که اشخاص فوق در مصاحبه های صورت گرفته و فایلهای صوتی منتشر شده در شبکه های اجتماعی نیز به آن اشاره نموده اند.

8) باتوجه به ارسال اطلاعات حسابرسی شده توسط شرکت و باتوجه به اهمیت موضوع، براساس تعهد مورخ 24/12/94 ، مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره شرکت متعهد گردیدند که فرآیند فروش و تحویل 201 هزار دستگاه صندوق فروشگاهی به خریدار تا پایان سال مالی به نحو مناسب انجام و مطابق استانداردهای حسابداری محقق می گردد و در صورت عدم تحقق پیش بینی سال مالی منتهی به 29/12/94 ، مسئولیت جبران کلیه خسارات وارده بر خریداران ، فروشندگان سهام و سایر دارندگان اوراق بهادار شرکت کنتور سازی ایران به نحو تضامنی بر عهده مدیر عامل و اعضای هیئت مدیره شرکت خواهد بود.

9) باتوجه به انتشار گزارشات زیر:
- اولین پیش‌بینی سود هر سهم سال مالی منتهی به 30/12/95 (حسابرسی نشده)
- اظهار نظر حسابرس نسبت پیش‌بینی سود هر سهم سال مالی منتهی به 29/12/94 براساس عملکرد واقعی 9 ماهه
- اظهار‌نظر حسابرس نسبت اولین پیش‌بینی سود هر سهم سال مالی منتهی به 30/12/95
و دریافت تعهد موضوع بند 8 از هیئت مدیره شرکت در تاریخ 25/12/95 گزارش شفاف‌سازی درخصوص آخرین وضعیت شرکت و ابهامات به شرح زیر در سامانه کدال منتشر گردید (پیوست 7) :
- مشخص نبودن امکان ورود قطعات و مواد اولیه تولید 000ر201 دستگاه صندوق فروشگاهی خریداری شده به بنادر کشور و ترخیص از گمرک ، تولید محصول نهایی و تحویل کالا به خریدار قبل از پایان سال 1394،
- عدم ارائه مدارک کافی در خصوص امکان وصول مبلغ چکهای دریافتی از خریدار با توجه به عدم ارائه نحوه انجام قرارداد توسط خریدار و توانایی خریدار در اجرای طرح و ایفای تعهدات و مدت دار بودن چکهای ارائه شده توسط خریدار،
- عدم ارائه مدارک کافی در خصوص نحوه تسویه بدهی مربوط به خرید کالا توسط شرکت باتوجه به وضعیت نامناسب نقدینگی شرکت ، دریافت چک مدت دار بابت فروش محصول (بدون پیش دریافت) و عدم افشای قرارداد تامین مالی با تأمین کنندگان مواد اولیه،

10) باتوجه به موارد فوق و انتشار اطلاعیه شفاف‌سازی نماد معاملاتی شرکت در تاریخ 26/12/94 بازگشایی گردید.

11) پس از بازگشایی نماد معاملاتی شرکت و با پیگیری‌های متعدد صورت گرفته، از شرکت درخواست گردید که کلیه اسناد و مدارک مربوط به ورود 000ر201 دستگاه صندوق فروشگاهی به بنادر کشور، ترخیص آن از گمرک و تحویل و انتقال مزایا و مخاطرات مربوط به آن به خریدار را به این سازمان ارائه نماید.

12) شرکت با ارسال نامه‌ اعلام نمود اجرای عملیات تحویل و فرایند فروش به طرف قرارداد قبل از اتمام سال مالی منتهی به 29/12/94 صورت پذیرفته‌است، لیکن اطلاعات ارائه شده توسط شرکت صرفاً شامل صورتحساب فروش کالا و خدمات، حواله فروش و برگه تحویل کالا به مشتری (همگی به تاریخ 27/12/94) و تأییدیه خریدار درخصوص مطالبات شرکت بوده‌است و شرکت با اعلام اینکه پیگیری ها در خصوص کاهش تعرفه گمرکی از جانب ترخیص کار شرکت ادامه دارد ، ارائه مدارک مربوط به ترخیص کالا از گمرکات را منوط به اخذ نتیجه نهایی در این موضوع نمود. لذا باتوجه به عدم ارائه کامل مدارک، پیگیری‌های این سازمان در خصوص دریافت مدارک تکمیلی ادامه داشت.

13) باتوجه به عدم ارسال اطلاعات درخواستی و عدم انتشار صورت‌های مالی حسابرسی شده سال مالی 94 در مهلت مقرر توسط شرکت ، پرونده تخلفات شرکت در واحد حقوقی این سازمان تشکیل شد و به منظور اطلاع سهامداران اطلاعیه شفاف سازی درخصوص آخرین وضعیت شرکت در تاریخ 17/05/95 در سامانه کدال منتشر گردید (پیوست 8).

14) صورتهای مالی حسابرسی شده شرکت با اظهار نظر مشروط حسابرس و بدون وجود بندی در اظهارنظرحسابرس درخصوص قرارداد فروش صندوق های فروشگاهی در تاریخ 08/06/95 در کدال منتشر گردید. مطابق بند 22-1-1 صورت‌های مالی: شرکت در راستای ایفای به موقع تعهدات خود در سال مالی 94 کلیه صندوق‌های فروشگاهی را در موعد مقرر و پس از ترخیص از گمرکات به خریدار تحویل داده‌است. همچنین تعداد 8 فقره از 21 فقره چک‌های دریافتی از شرکت زرین کابل کورش به شرکت BBS سنگاپور جهت خرید صندوق فروشگاهی تحویل گردیده که دو فقره از اسناد مزبور در تاریخ تهیه این صورت‌های مالی به حیطه وصول درآمده‌است.

15) در تاریخ 13/06/95 و پیرو دریافت مدارکی مبنی بر ارائه اطلاعات خلاف واقع در صورت‌های مالی حسابرسی شده شرکت، نماد معاملاتی متوقف گردید.

16) باتوجه به مدارک دریافتی، صورت‌های مالی حسابرسی شده شرکت جهت بررسی به جامعه حسابداران رسمی ایران ارسال گردید که مطابق رأی صادره توسط کارگروه کنترل کیفیت آن جامعه، باتوجه به بررسی‌های صورت گرفته و مطالب مطروحه در جلسه و دفاعیات ارائه شده توسط حسابرس شرکت ؛ فروش صندوقهای فروشگاهی به مبلغ 231ر6 میلیارد ریال در سال مالی منتهی به 29/12/94 طبق استانداردهای حسابداری تحقق نیافته و حسابرس موضع‌گیری لازم در این خصوص در گزارش خود ننموده است.

17) پس از پیگیری‌های مجدد صورت گرفته توسط این سازمان طی نامه های شماره 12092/122 مورخ 31/06/95 (پیوست 9) ، شماره 12475/122 مورخ 11/07/95 (پیوست 10) و شماره 12959/122 مورخ 28/07/95 (پیوست 11) ، اتاق اصناف ایران طی نامه شماره 8619/12/7 مورخ 17/08/95 (پیوست 12)، اعلام نمود به دلیل عدم اجرای تعهدات در زمان تعهد شده توسط شرکت هوشمند سامانه باران در تاریخ 27/11/94 نسبت به عزل آن شرکت به عنوان مجری طرح تجهیز اصناف به صندوق‌های مکانیزه فروش اقدام نموده‌است. شایان ذکر است که تا زمان وصول نامه فوق موضوع عزل شرکت هوشمند سامانه باران از طرح تجهیز اصناف به صندوق‌های مکانیزه فروش، توسط شرکت کنتورسازی ایران ، شرکت هوشمند سامانه باران و یا اتاق اصناف ایران به این سازمان اعلام نشده بود.

باتوجه به موارد فوق به استحضار می رساند ، تخلفات صورت گرفته توسط هیئت مدیره شرکت منجر به صدور آراء تخلفاتی شده و ضمناً درخصوص ارائه اطلاعات خلاف واقع موضوع از طریق تشکیل پرونده در قوه قضائیه توسط این سازمان در حال پیگیری می باشد و پس از دریافت نتایج در این خصوص، اطلاع‌رسانی مقتضی به سهامداران شرکت صورت خواهد گرفت.

negarminavi
2016/12/14, 15:20
وبورس گزارش می دهد:

اضافه شدن نامه اعتراض سهامداران «کنتور» به شکواییه سازمان بورس

پرونده کنتورسازی مدعی العموم دارد

در جریان درخواست تجمعی سهامداران شرکت کنتور سازی، سازمان بورس نامه امضا شده سهامداران این شرکت را به دادگاه پیگیری این پرونده ارائه می کند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی وبورس، صبح امروز به دلیل درخواست حضوری عده از سهامداران شرکت کنتورسازی ایران برای پیگیری پرونده کنتورسازی و بازیابی حق سهامداران که به صورت یک حرکت تجمعی آرام در مقابل سازمان بورس انجام شد، مدیران سازمان ضمن بیان ویژگی های پیشرفت پرونده در مجتمع قضایی، با نوشتن یک برگه اعتراض و اخذ امضا از تمام سهامداران این شرکت، به معترضین قول دادند که این برگه را در پرونده شکواییه اضافه کنند.

بر اساس توضیحاتی که نمایندگان سازمان بورس به سهامداران دادند، هم اکنون پرونده در مجتمع قضایی رسیدگی به مفاسد اقتصادی در حال پیگیری است. یک بار دادستان این پرونده عوض شده است، اما با جدیت و سرعت در حال پیگیری است. بازپرسی از مالک شرکت، مدیران و حسابرس انجام شده و در جریان تحقیق و تفحص به هر فردی که می رسند، احضاریه داده می شود. اطلاعات مالی از گمرک و سایر نهادهای مرتبط گرفته شده و هدف اصلی پرونده این است که تمام ضرر و زیان ها جبران شود.

نماینده سازمان بورس اظهار کرد که در جریان این پرونده، نهادهای نظارتی و امنیتی دیگری نیز به عنوان مدعی العموم وارد شدند. سهامداران نیز می توانند به عنوان شاکی خصوصی شکایت کنند.

همانطور که گفته شد در پایان این جلسه نامه ای تنظیم و توسط سهامداران امضا شد که به عنوان اعتراض جدی سهامداران، توسط سازمان بورس به دادگاه تسلیم شود. عکس این نامه در ادامه گزارش آمده است.

http://forums.boursy.com/imported/2016/12/D986D8A7D985D987201-1.jpg

http://vbourse.ir/#!/news/main/6193

negarminavi
2016/12/14, 19:35
کنتورسازی متعهد به خرید سهام متقاضیان است

پیگیری تخلف از طریق مراجع قضایی

تهران- ایرنا- معاون حقوقی سازمان بورس و اوراق بهادار درباره اقدام های انجام شده برای تامین حقوق سهامداران شرکت کنتورسازی گفت: مدیران این شرکت می گویند توان اجرای قرارداد را در آینده دارند اما متعهد شدند در صورت تمایل سهامداران به فروش سهام نسبت به خرید سهام اقدام کنند.

به گزارش ایرنا، نماد شرکت کنتورسازی به دلیل ابهام در ارایه اطلاعات مربوط به صورت های مالی متوقف است و به علت تخلف در ارایه اطلاعات، سهامداران این شرکت بلاتکلیفند و با زیان فراوانی روبرو شده اند.

این شرکت تاکنون چندین بار برای برگزاری مجمع عمومی زمان تعیین کرده اما همه آنها را لغو کرده است.

به گزارش چهارشنبه پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه، معاون حقوقی سازمان بورس و اوراق بهادار گفت:‌ سهامداران کنتورسازی اطمینان داشته باشند سازمان بورس و اوراق بهادار برای حفظ حقوق آنان، همه اقدام های انضباطی و قضایی را با قاطعیت ادامه داده و پیگیری می کند.

«جعفر جلالی» اعلام کرد پیگیری های قضایی برای حفظ حقوق سهامداران این شرکت در حال انجام است و اضافه کرد: رسیدگی به عملکرد غیرشفاف شرکت کنتورسازی ایران، به صدور چند فقره رای انضباطی توسط هیات رسیدگی به تخلفات این سازمان درباره اتهام های «خودداری از ارایه اطلاعات مهم به سازمان بورس و اوراق بهادار» و «خودداری از ارایه اطلاعات درخواست شده سازمان بورس و اوراق بهادار» منجر شده است.

جمالی ادامه داد: در این زمینه اعضای هیات مدیره این شرکت به موجب آرای هیات رسیدگی به تخلفات این سازمان، محکوم شده اند؛ البته آرای صادر شده در مرحله بدوی و قابل اعتراض است.

وی با برشماری تخلف های این شرکت گفت: افشای صورت های مالی سالیانه حسابرسی شده سال مالی منتهی به بیست و نهم اسفند 1394 برخلاف استانداردهای حسابداری و حسابرسی ملی، افشای پیش بینی عملکرد سالیانه سال مالی منتهی به بیست و نهم اسفند 1394 براساس عملکرد واقعی نه ماهه برخلاف استانداردهای حسابداری و حسابرسی ملی، جلوگیری از افشای فوری اطلاعات مربوط به انحلال یا هر گونه تغییرات اساسی در قرارداد مربوط به صندوق های فروشگاهی و خودداری از افشای فوری اطلاعات مربوط به تغییر با اهمیت در پیش بینی عملکرد ناشر از تخلف های این شرکت است.

وی اضافه کرد:‌ همچنین پرهیز از افشای فوری اطلاعات مربوط به کاهش بااهمیت درآمدهای ناشر در آینده قابل پیش بینی، ارایه اطلاعات غیرقابل اتکا در صورت های مالی سالانه حسابرسی شده سال مالی منتهی به بیست و نهم اسفند 1394 شرکت و ارایه اطلاعات غیرقابل اتکا در پیش بینی عملکرد سالیانه سال مالی منتهی به بیست و نهم اسفند 1394 شرکت بر اساس عملکرد واقعی 9ماهه از تخلفات دیگر این شرکت محسوب می شود.

معاون حقوقی سازمان بورس و اوراق بهادار افزود: از جنبه کیفری و با توجه به اتهام های انتسابی شرکت و اعضای هیات‌ مدیره آن و نیز سایر اشخاص مرتبط و درگیر در موضوع صندوق های فروشگاهی که موجب ارایه اطلاعات نادرست به بازار سرمایه را فراهم کرده‌اند، موضوع از طریق قضایی با قاطعیت در دست پیگیری است.

وی ادامه داد: سازمان بورس و اوراق بهادار برای حمایت از سهامداران و سرمایه گذاران در سهام شرکت کنتورسازی به اشخاص مسئول اخطار داده است که باید اقدام های لازم برای حفظ حقوق سهامداران انجام شود و بر این اساس، مدیرعامل و رییس هیات ‌مدیره شرکت (سهامداران و ذینفعان اصلی) به سازمان فراخوانده شدند.

معاون حقوقی سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: مدیران شرکت اعتقاد دارند توان اجرای قرارداد را در آینده خواهند داشت و متعهد شدند در صورت تمایل سهامداران به فروش سهام نسبت به خرید سهام اقدام کنند.

وی اضافه کرد: از نظر سازمان بورس این گونه تعهدات باید با گام های عملی همراه باشد؛ به گونه ای که حقوق سهامداران کاملا حفاظت شود که این مساله به طور پیوسته رصد می شود.

http://www.livedata.ir/u.php?q=ir82347023/t%DA%A9%D9%86%D8%AA%D9%88%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D8%B2% DB%8C-%D9%85%D8%AA%D8%B9%D9%87%D8%AF-%D8%A8%D9%87-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D8%B3%D9%87%D8%A7%D9%85-%D9%85%D8%AA%D9%82%D8%A7%D8%B6%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AA/%D9%BE%DB%8C%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%AA%D8%AE%D9%84%D9%81-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AC%D8%B9-%D9%82%D8%B6%D8%A7%DB%8C%DB%8C

mhjboursy
2016/12/14, 23:55
اگر بخرند چند می خرند؟

rad
2016/12/15, 00:02
سلام دوستان
امروز اتفاقی از جلوی پارک ورشو رد می شدم.یه نگاه به دفتر شرکت کنتورسازی انداختم(دفتر کنتورسازی دقیقا روبروی پارک ورشو است).دیدم یه پارچه بنر بزرگ روی ساختمان
کنتور سازی نصب کرده اند.روی این بنر نوشته بود.این ساختمان طبق دستور مقامات قضایی در تصرف اداره دارایی و امورمالیات تهران می باشد.
نمی دونم دقیقا چند روزه که این ساختمان درتوقیف می باشد.من امروز برای اولین بار دیدم.
د.و...جالب بود برام....
سپاس دار شماییم.

ایرج سابق
2017/01/13, 14:32
فرماندار البرز خبر داد

۹۵/۱۰/۲۳ :: ۱۵:۱۰

واگذاری شرکت کنتورسازی به سرمایه‌گذار جدید/ أخذ جلب مدیرعامل/ بازداشت کارگران صحت ندارد

http://forums.boursy.com/imported/2017/01/13941006000932_PhotoA-1.jpg
فرماندار شهرستان البرز از واگذاری شرکت کنتورسازی به سرمایه‌گذار جدید خبر داد و گفت: اهلیت سرمایه‌گذار جدید این شرکت، توسط کارشناسان و متخصصان بورس پیگیری و انجام می‌شود.

رضا عسگری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قزوین اظهار داشت: امروز جلسه کمیسیون کارگری در فرمانداری شهرستان البرز برگزار شد که رئیس هیأت‌مدیره

شرکت کنتورسازی هم به این جلسه دعوت شده بود.وی افزود: با توجه به عمل نکردن مدیر عامل شرکت کنتورسازی به تعهدات خود مبنی عدم رفع مشکلات مالی و کارگری و

نداشتن صلاحیت مدیریتی، این شرکت به سرمایه‌گذار جدید واگذار می‌شود.فرماندار شهرستان البرز ادامه داد: در جلسه امروز مذاکرات اولیه با نماینده سرمایه‌گذار جدید

صورت گرفت و مقرر شد جلسه نهایی در روز شنبه تشکیل شود و طی آن جلسه، مشکلات شرکت کنتورسازی با مسؤولان بانک‌ها، دستگاه‌های تأمین اجتماعی و امور مالیاتی

استان قزوین مبنی بر مطالبات این دستگاه‌ها از شرکت، مطرح و مورد بررسی قرار گیرد.عسگری در پاسخ به این سؤال که آیا سرمایه‌گذار جدید قابلیت مدیریت و سر و

سامان‌بخشی به وضعیت شرکت کنتورسازی را دارد، توضیح داد: با توجه به شکایت سهامداران در دادسرای ویژه مبارزه با مفاسد اقتصادی استان تهران از شرکت کنتورسازی

البرز، مسائل فنی، مالی و اهلیت سرمایه‌گذار جدید به کارشناسان و متخصصان بورس واگذار شده است.وی افزود: واگذاری شرکت کنتورسازی در صورتی به سرمایه‌گذار

جدید تحقق می‌یابد که توانایی مالی خود را ثابت کند و به همین منظور، اهلیت این سرمایه‌گذار را به بورس واگذار کردیم.این مسؤول ادامه داد: تمام تلاش سرمایه‌گذار باید تحقق

اهداف مسؤولان شهرستان البرز و استان قزوین یعنی حفظ و پویایی شرکت کنتورسازی و نیروهای کارگری آن باشد چراکه این شرکت سرمایه‌ای برای کشور محسوب

می‌شود.
http://forums.boursy.com/imported/2017/01/13951014000633_Test_PhotoI-1.jpg
* بازداشت کارگران صحت نداردفرماندار شهرستان البرز با اشاره به دو مرحله تجمع از سوی کارگران شرکت کنتورسازی مقابل فرمانداری این شهرستان اضافه کرد: امروز بین 30 تا 40 نفر از کارگران این

شرکت به دلیل تشکیل جلسه کمیسیون کارگری مقابل درب فرمانداری حضور پیدا کرده بودند.عسگری افزود: تعدادی از نمایندگان کارگران شرکت کنتورسازی هم برای رصد و پیگیری وضعیت پرداخت معوقه

کارگران و تکلیف شرکت در فرمانداری حضور یافته بودند و با نماینده سرمایه‌گذار جدید هم صحبت کردند.وی بازداشت تعدادی از کارگران شرکت کنتورسازی مبنی بر درگیری شدید و برخورد فیزیکی در

تجمع امروز مقابل فرمانداری را تکذیب کرد و گفت: امروز از سوی دو تا سه نفر از کارگران با نیروی انتظامی درگیری مختصری صورت می‌گیرد که نیروی انتظامی برای اینکه فضا متشنج‌تر نشود و همچنین

جلوگیری از تحریک دیگر کارگران، این افراد را از صحنه درگیری خارج و به سمت دیگری هدایت می‌کند.این مسؤول افزود: به کارگران شرکت کنتورسازی به دلیل وجود مشکلات مالی و عدم پرداخت حقوق

معوقه که در شرایط روحی و روانی سختی به سر می‌برند، حق می‌دهم اما بازداشتی صورت نگرفته است.* حکم جلب مدیرعامل شرکت کنتورسازی أخذ شده استفرماندار شهرستان البرز با اشاره به أخذ حکم

جلب مدیرعامل شرکت کنتورسازی و عدم حضورش در جلسه کمیسیون کارگری امروز به دلیل مذکور ادامه داد: امروز رئیس هیأت مدیره شرکت در جلسه کمیسیون کارگری حضور پیدا کرده بود که با توجه

به تعهدی که این رئیس کرده و تضمینی که پشت چک امضا شده است، این شرکت به فرمانداری داده، مقرر شده تا ظهر شنبه حقوق معوقه یک یا دو ماه کارگران را پرداخت کند در غیر این صورت، حکم

بازداشت رئیس هیأت مدیره شرکت کنتورسازی هم أخذ می‌شود.عسگری اضافه کرد: تا پیش از واگذاری شرکت کنتورسازی به سرمایه‌گذار جدید، تکلیف پرداخت حقوق معوقه کارگران باید مشخص شود گرچه

واگذاری جدید زمان‌بر هم است اما نخست باید تکلیف حقوق کارگران مشخص شده و به سرانجام برسد.وی ادامه داد: مشکلات موجود در شرکت کنتورسازی در بستر زمان ایجاد شده و امروز به این نقطه رسیده

که در تلاش هستیم هم مشکلات کارگری رفع و نیروی انسانی این شرکت حفظ شود و هم اینکه شرکت به چرخه تولید بازگشته و فعالیت خود را آغاز کند.

ایرج سابق
2017/02/01, 10:27
شرکت کنتورسازی ایران تعطیل شد

تاريخ تنظيم: سه شنبه 12 بهمن ماه 1395 - 16:51 |

شرکت تولیدی کنتورسازی ایران که بزرگ‌ترین تولید‌کننده کنتور در ایران است، به دلیل مشکلات مالی و بدهی تعطیل شد.به گزارش فارس، شرکت تولیدی کنتورسازی

ایران که در شهرک صنعتی البرز استان قزوین واقع است یکی از بزرگ‌ترین تولید‌کننده کنتور در ایران بوده و امروز به دلیل بدهی و مشکلات مالی در نخستین روز از دهه

فجر تعطیل شد.این شرکت به دلیل بدهی‌هایی که به سازمان تأمین اجتماعی داشته است توسط این سازمان پلمب شد.گفتنی است، کارگران کارخانه‌های

کنتورسازی و رسانور که وابسته به هم بوده، چندی است به دلیل عدم پرداخت حقوق و مطالبات و اخراج کارگران دست به تجمع و اعتراض زده بودند.یکی از کارگران این

شرکت به خبرنگار فارس می‌گوید: انتظار کارگران از استاندار قزوین و دولت این است که فقط صدای کارگران را بشنوند.واحدهای صنعتی بسیاری از جمله نازنخ، فرنخ،

مه‌نخ، سپهرالکتریک و دیگر شرکت‌ها هم با مشکلات مشابه‌ای دست به گریبان بوده و کارگران آنان هر از چندی دست به تجمع و اعتراض می‌زنند.گفتنی است، استاندار

قزوین در آخرین اظهار‌نظر خود در جمع صنعتگران و صاحبان صنایع کوچک از اعطای تسهیلات به واحدهای مشکل‌دار خبر داده بود و هنوز مسؤولان استانی و شرکت

کنتورسازی در خصوص تعطیلی این کارخانه اظهارنظری نکرده‌اند.

milad97
2017/02/01, 12:55
مایه عبرت تحلیلگران فروم

امام قلی خان
2017/02/26, 13:56
امروز که عده ای به بنده حمله می کنند این سهم را نگاه کنید و ببینید همان ها داشته اند و حالا که می گوییم روی هوا حرف نزنید ناراحت می شوند.
مرگ بر زالوصفتان

نجاT...
2017/02/26, 14:28
تحولات عظیم دارد رخ می دهد. سهم ارزنده است

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

امام قلی خان
2017/02/27, 15:19
چه تحولی نجات خان؟ در هر سهمی وارد می شوی همین حرفها را میزنی. میتوانم چند سهم را نام ببرم که همین حرفها را زده ای و بعدش سهامدارش را به روز سیاه نشانده اند. بی خودی ادعای من میدانم و از پشت پرده و شلوار خبر دارم نکن

نجاT...
2017/02/27, 15:37
شما فقط گوش کن و برو بخر امام قلی عزیز! البته اگه وکالتی دادن

جواد277
2017/02/27, 22:09
من یک دانه سهم کنتور ندارم ولی از چند روز پیش کسبه ای که پول صندوقهای فروشگاهی را داده بودند صندوقهای خود را با مارک شرکت کنتور سازی دارند میگیند
البته 2 مورد ان را از کسبه قم خودم دیدم انهایی که این سهم را دارند مواظب باشند سهم خود را به یک مشته دزد سازمان یافته وکالتی نفروشند

جواد277
2017/02/27, 22:14
من یک دانه سهم کنتور ندارم ولی از چند روز پیش کسبه ای که پول صندوقهای فروشگاهی را داده بودند صندوقهای خود را با مارک شرکت کنتور سازی دارند میگیند
البته 2 مورد ان را از کسبه قم خودم دیدم انهایی که این سهم را دارند مواظب باشند سهم خود را به یک مشته دزد سازمان یافته وکالتی نفروشند
همه این بازیها برای این بود که اخرین سهامها را هم از چنگ یک سری سادلوه در بیاورند تعطیلی کارخانه و گرفتن مدیر عامل و اینکه گفتند اصلا کنتور سازی یک دانه هم صندوق فروشکاهی تولید نکرده همه برای بازی دادن سهامداران این شرکت بود اگر کنتور سازی تولید نداشته پس این صندوقها که دارند با مارک کنتور تحویل میدهند از کجا امده است

تنها
2017/02/27, 22:23
همه این بازیها برای این بود که اخرین سهامها را هم از چنگ یک سری سادلوه در بیاورند تعطیلی کارخانه و گرفتن مدیر عامل و اینکه گفتند اصلا کنتور سازی یک دانه هم صندوق فروشکاهی تولید نکرده همه برای بازی دادن سهامداران این شرکت بود اگر کنتور سازی تولید نداشته پس این صندوقها که دارند با مارک کنتور تحویل میدهند از کجا امده است

وارداتی هست به نام کنتور وارد شده ولی تولیدی نداشته

جواد277
2017/02/27, 22:36
وارداتی هست به نام کنتور وارد شده ولی تولیدی نداشته

پس باز هم سودش برای کنتور سازی است انشالله انهایی که این سهم را دارند ودر این مدت نهایت استرس را داشتند به سود بالایی برسند

تنها
2017/03/06, 10:59
از کنتورسازی چه خبر؟ بوی بهبود ز اوضاع «کنتور» شنیده میشود!

به گزارش TSEpress به نقل از هفته نامه بورس سرانجام پس از مدت‌ها فراز و نشیب، رفت و آمد و تنش‌هایی که در خصوص شرکت کنتورسازی به وجود آمد، خبرهایی از حل و فصل شدن این پرونده جنجالی بازار سرمایه به گوش می‌رسد؛ پس از برگزاری تجمعات و اعراضات و نیز برگزاری جلسات مابین سازمان بورس و نمایندگان سهامداران معترض، پرونده تخلفات کنتورسازی به دادگاه ارجاع و مقرر شد که روند از طریق مراجع قضایی پیگیری شود.

با این وجود، مسئولان ذی صلاح در استان، نمایندگان مجلس و سازمان بورس، با تلاش‌های خود مسیر دیگری را نیز برای پیگیری مطالبات سهامداران و کارگران این شرکت گشودند؛ در تازه‌ترین خبرها از قرار معلوم سه شخص حقوقی برای خرید کنتورسازی از صاحبان قبلی، اعلام آمادگی کرده و در همین خصوص مذاکرات و جلساتی را نیز برگزار کرده‌اند.

در جلساتی که در همین خصوص در محل شرکت کنتورسازی برگزار شد، موانع و چالش‌های موجود در شرکت کنتورسازی مورد بررسی قرار گرفت تا قبل از انتقال مالکیت، تمامی زوایای این پرونده روشن شود.بیشترین مسائلی که در این جلسات مورد بحث قرار گرفت، مسائل مالیاتی و تسهیلات دریافتی این شرکت بود که عمده‌ترین محور مذاکرات قلمداد می‌شد. چراکه خریداران براین باورند که اگر تمامی زوایای نکات ذکر شده، شفاف نشود، این احتمال وجود دارد که در آینده مشکلاتی را برای مالکان جدید رقم بزند.

طبق شنیده‌ها علاوه بر این مذاکرات هم مسئولان ذی‌صلاح به مالکان جدید وعده دادند که در صورت تمایل برای خرید این مجموعه، مساعدت‌هایی را نیز طبق قانون در اختیارشان قرار خواهند داد؛ این مساعدت‌ها شامل معافیت‌های مالیاتی، بخشش جرایم، بخشش دیرکرد تسهیلات و استمهال آنها، بدهی‌های بیمه تامین اجتماعی و مشکلات مربوط به آنها می‌شود.

یکی دیگر از نکاتی که می‌توان به آن اشاره کرد، بحث برنامه‌های خریداران جدید برای شرکت کنتورسازی در دوران پسا انتقال است؛ خریداران جدید مدعی شده‌اند که قصد دارند پس از در دست گرفتن مدیریت شرکت، قراردادهای تازه‌ای را منعقد کنند. شنیده‌ها حاکی از آن است که حجم این قراردادها بزرگتر از قرارداد ساخت و تجهیز صندوق‌های مکانیزه فروش بوده و این پروژه در اولویت سوم آنها
قرار دارد.

یکی از خریداران کنتورسازی، مالکیت هلدینگی را دارند که قصد دارند با در اختیار گرفتن شرکت کنتورسازی، زنجیره تولید خود را تکمیل کنند.گفتنی است که این هلدینگ که تحت مالکیت یک سرمایه‌گذار خارجی در دوبی قرار دارد، در ایران هم به همراه برخی از نهادها، شرکت‌هایی را برای فعالیت‌های خود تاسیس کرده‌اند، اما عمده فعالیت آنها در خارج از کشور قرار دارد. طبق شنیده‌ها، خریداران جدید عنوان کرده‌اند که قادر هستند ظرف دو سال، رقمی بالغ بر حدود دو هزار میلیارد تومان قرارداد جدید را وارد کشور کنند.

با این حال همه تلاش‌ها در این راستاست که قرارداد بین مالکان جدید و قدیم به سرانجام برسد و سهامداران و کارگران از بلاتکلیفی دراز مدت خود خارج شوند، اما گفتنی است که با حل و فصل شدن این مسئله، کماکان مسئله تخلفاتی که باعث شکل گیری این رخداد در بازار سرمایه شد، باقی مانده است؛ به طور مثال مسائلی نظیر انتشار اطلاعات کذب توسط مدیران شرکت، قصور حسابرس و اظهار نظر درخصوص گزارشات واهی، قصور سازمان در باز کردن نماد، شرکت‌های کارگزاری و سرمایه‌گذاری و به خصوص افراد ذی‌نفعی که در بالا رفتن نماد و‌ لابی پشت پرده با سهامدار عمده نقش و مشارکت داشته‌اند، هنوز دغدغه بسیاری از سهامداران است، بنابراین باید منتظر رای و نظر دادگاه در این خصوص شد تا پرونده تخلفات کنتورسازی هم بسته شود که دیگر شاهد بروز چنین اتفاقاتی در بازار نباشیم.

ایرج سابق
2017/03/06, 11:21
هر چه قدر هم خوب باشه سهم قیمت بالای داره و به ریسکش خریدش نمیازد این شرکت منبع فساد میباشد

با این حال همه تلاش‌ها در این راستاست که قرارداد بین مالکان جدید و قدیم به سرانجام برسد و سهامداران و کارگران از بلاتکلیفی دراز مدت خود خارج شوند، اما گفتنی است که با حل و فصل شدن این مسئله، کماکان مسئله تخلفاتی که باعث شکل گیری این رخداد در بازار سرمایه شد، باقی مانده است؛ به طور مثال مسائلی نظیر انتشار اطلاعات کذب توسط مدیران شرکت، قصور حسابرس و اظهار نظر درخصوص گزارشات واهی، قصور سازمان در باز کردن نماد، شرکت‌های کارگزاری و سرمایه‌گذاری و به خصوص افراد ذی‌نفعی که در بالا رفتن نماد و‌ لابی پشت پرده با سهامدار عمده نقش و مشارکت داشته‌اند، هنوز دغدغه بسیاری از سهامداران است، بنابراین باید منتظر رای و نظر دادگاه در این خصوص شد تا پرونده تخلفات کنتورسازی هم بسته شود که دیگر شاهد بروز چنین اتفاقاتی در بازار نباشیم.

مجتبی مصلحMTM
2017/08/30, 16:15
https://forum.talarebourse.com/attachments/%D8%AA%D8%AC%D9%85%D8%B95-jpg.18662/

نجاT...
2017/09/04, 18:11
صحبت های جالب علی عاملی در مورد ابعاد جدیدی از پرونده ی کنتورسازی:
http://www.farsnews.com/13960611000962

Sent from my Moto G5

محمد 66
2017/09/04, 20:50
چقدر توی این تایپیک گفتم سرتون کلاه نگذارند سودش دائمی نیست منتهی کو گوش شنوا یک عده هر بلایی سرشون بیاد حقشونه ، کنتور سازی 2 سال قبل 20 تومان بیشتر سود عملیاتی نمیساخت الان 6000 تومان براش خیلی زیاده ، حالا تازه صبر کنید گزارش جدیدش را اعلام بکنه ، شانستون بگه سود بالا بسازه وگرنه یک کله رفته تا 2000 تومان .

چقدر توی این تایپیک هشدار دادم کنتورسازی نخرید سودش واقعی نیست و تداوم نداره، متاسفانه بعضی ها لقب منفی باف میدهند حالا سهامداران باید بدوند دنبال پولشون

متاسفانه فساد و رانت بازی توی کشور بیداد میکنه

وحید 20
2017/09/26, 22:00
وزیر اقتصاد برای حل مشکلات سهامداران کنتورسازی دستور داد

وزیر اقتصاد دستور داد کمیته ای ویژه مامور بررسی مسائل و مشکلات سهامداران شرکت کنتور سازی شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در حالی بحران شرکت کنتور سازی ایران از سال پیش شروع شده و همچنان ادامه دارد که بعد از اظهارات امروز نوبخت درباره این شرکت و جلسه دو روز پیش وزیران اقتصاد، کار و صنعت درباره دو شرکت آذرآب و هپکو ، مسعود کرباسیان امروز دستور داد کمیته ای ویژه مامور بررسی مسائل و مشکلات سهامداران شرکت کنتور سازی شود.

وی در این ماموریت به اعضای کمیته اعلام کرد: با توجه به اینکه سیاست وزارت امور اقتصادی و دارایی همواره حمایت از بازار سرمایه و امنیت خاطر سهامداران می باشد؛ لازم است اعضای کمیته با بهره مندی از حداکثر ظرفیت های قانونی نسبت به حل مسائل و مشکلات سهامداران خرد شرکت کنتور سازی اقدام نمایند.

در این خصوص دومین جلسه کمیته ویژه در تاریخ 96،7،1 با حضور تمامی اعضای کمیته تشکیل و مقرر شد نتایج پیگیری های این کمیته حداکثر ظرف مدت دو ماه به اطلاع سهامداران شرکت کنتور سازی رسانده شود.

وحید 20
2017/12/05, 03:03
معاون حقوقی سازمان بورس و اوراق بهادار خبر داد

معاملات خارج از ساعت سهامداران یک شرکت پرحاشیه بورسی (http://www.eghtesadonline.com/بخش-%D8%A8%D9%88%D8%B1%D8%B3-8/235323-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%85%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%D8%B3%D8%A7%D8%B9%D8%AA-%D8%B3%D9%87%D8%A7%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D 9%86-%DB%8C%DA%A9-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D9%BE%D8%B1%D8%AD%D8%A7%D8%B4%DB%8C%D9%87-%D8%A8%D9%88%D8%B1%D8%B3%DB%8C)

http://static2.eghtesadonline.com/thumbnail/HA5XtF5t7GZc/LJuSk844dp16vdy7DeXxav3SifkT1nXAsHYBe0-IgQKuebHG6ZK5gCLw5gr4ha8pUP5e8YnKIcZ-8jDcS-k6F7pQgltnMzzmojoW3nCq_jv3SrKMjS-LGkMiFO3TcGtnH4VthAFN-1t7eFf7TyXH-0RJrxgDYjej/%D8%AC%D8%B9%D9%81%D8%B1+%D8%AC%D9%85%D8%A7%D9%84% DB%8C.jpg (http://www.eghtesadonline.com/بخش-%D8%A8%D9%88%D8%B1%D8%B3-8/235323-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%85%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%D8%B3%D8%A7%D8%B9%D8%AA-%D8%B3%D9%87%D8%A7%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D 9%86-%DB%8C%DA%A9-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D9%BE%D8%B1%D8%AD%D8%A7%D8%B4%DB%8C%D9%87-%D8%A8%D9%88%D8%B1%D8%B3%DB%8C) معاون حقوقی سازمان بورس گفت: شرکت کنتورسازی، پیشنهاد انجام معاملات خارج از ساعت سهامداران دارای اضطرار را به سازمان بورس ارائه داد که هیئت‌ مدیره این سازمان این موضوع را برای تصویب نهایی به شورای عالی بورس ارجاع شده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم؛ در جریان معاملات تیرماه امسال بورس که جمعی از سهامداران معترض شرکت کنتورسازی با تجمع در تالار حافظ بورس تهران و بر هم زدن نظم آن، به عملکرد سازمان بورس به‌ عنوان نهاد ناظر بازار سرمایه اعتراض کنند و خواستار جبران زیان‌های ناشی از سرمایه‌گذاری‌شان شوند.
بر این اساس معاون حقوقی سازمان بورس و اوراق بهادار در خصوص آخرین وضعیت پرونده شرکت کنتورسازی گفت: برای حل سریع مشکلات این ناشر بورسی به شرکت کنتور سازی تاکید شد ضمن انتخاب مدیران دارای صلاحیت، اطلاعات دقیق و شفاف شرکت را ارائه کنند.
جعفر جمالی ادامه داد: در این راستا مجمع شرکت در تاریخ 96.8.6 تشکیل و نماینده شرکت توسعه صنایع تابان انرژی پاسارگاد، شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات داده آرمان کیش، شرکت پدیده توان تجارت، ایوب قنبری و هادی غنچه به عنوان اعضای هیات مدیره انتخاب شدند.
وی با بیان اینکه همزمان با انتخاب اعضای هیات مدیره، موسسه آزمون پرداز ایران مشهود به عنوان حسابرس و بازرس قانونی جدید شرکت در مجمع یاد شده توسط سهامداران برگزیده شد، افزود: انتظار می‌رود حسابرس جدید با همکاری و تعامل هیات مدیره، صورت های مالی شفاف و قابل اتکای شرکت را ارائه کنند.
معاون حقوقی سازمان بورس افزود: شرکت در اعتراض به مالیات های احتسابی، و با ارائه مستندات جدید از سازمان امور مالیاتی درخواست کرد، مالیات‌ها و جرائم در نظرگرفته بابت اظهارات نادرست و یا قصور بعدی مدیران وقت، مورد بررسی قرار گیرد. اما با توجه به قطعی بودن این ارقام مالیاتی، با هماهنگی و طرح موضوع با مقامات قضایی و سپس وزارت امور اقتصاد و دارایی، زمینه بررسی مجدد و رسیدگی به این ارقام فراهم شده است.
جمالی با اشاره به اینکه بانک پاسارگاد با معرفی کاندیداهای عضویت در هیات مدیره شرکت و نظر به اعتماد سهامداران و انتخاب معرفی‌شدگان به عنوان هیات مدیره، برای تحقق زمینه‌های تجدید ساختار مالی و فنی شرکت برنامه‌ریزی کرده، گفت: بنابر اعلام بانک پاسارگاد این اقدام در راستای مسئولیت اجتماعی و همراهی و مشارکت در حمایت از تولید و سرمایه‌گذاری سهامداران و احیای شرکت بعمل آمده است.
معاون حقوقی سازمان بورس افزود: نظر به اینکه بازگشایی نماد شرکت کنتورسازی ایران از نظر مقررات منوط به دریافت آخرین وضعیت قابل اتکای حساب‌های شرکت است و از سوی دیگر گروهی از سهامداران به دلایل مختلف برای فروش سهام خود اضطرار دارند، بنابراین بانک‌های اقتصاد نوین و پاسارگاد و یکی از شرکت‌های کارگزاری جهت خرید سهام سهامدارانی که به دلیل اضطرار فوری برای فروش سهام خود مایل به واگذاری آن هستند، تا سقف‌های مقرر اعلام آمادگی کرده اند.
وی ادامه داد: شرکت طی نامه مورخ 96.9.7 پیشنهاد موافقت سازمان با انجام معاملات خارج از ساعت سهامداران دارای اضطرار را به سازمان بورس ارائه داد که در جلسه مورخ 96.9.8 هیئت‌ مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار بعنوان معامله خارج از ساعت معاملات مورد بررسی قرار گرفت و برای تصویب نهایی به شورای عالی بورس ارجاع شده است.
معاون حقوقی سازمان بورس و اوراق بهادار در پایان گفت: در اجرای دستورات قضایی اتخاذ شده و در ادامه تحقیقات و ردیابی های مالی انجام شده، مستندات و شواهدی حاکی از ظن قوی بر توجه اتهام بزه های معامله با استفاده از اطلاعات نهانی، دستکاری قیمت سهام و جرائم موضوع فصل ششم قانون بازار اوراق بهادار نسبت به افراد مظنون در پرونده کنتورسازی بدست آمده که شرح مستندات و اقدامات به زودی به مرجع قضایی، جهت تعقیب متهمان تقدیم می شود.
نعمتی، تلاش فرابورس ایران برای توسعه بازار بدهی را نیز که به مدد رشد و راه‌اندازی ابزارهای مالی مبتنی بر بدهی در حال رقم خوردن است یکی از اقدامات فرابورس طی ۹ سال گذشته این رکن بازار سرمایه قلمداد کرد و گفت: این مهم همسو با رشد بازار سهام تامین مالی دولت و طیف وسیعی از ناشران مختلف را رقم خواهد زد.
رئیس هیات مدیره فرابورس ایران ابراز امیدواری کرد: با پیشبرد برنامه‌ها و اهداف ترسیم شده برای افزایش دامنه تامین مالی شرکت‌های دانش‌بنیان، توسعه بازار بدهی و جذب هرچه بیشتر بنگاه‌های اقتصادی در فرابورس اعم از بازارهای اصلی یا بازار شرکت‌های کوچک و متوسط نه تنها شاهد تعمق بازار سرمایه باشیم بلکه رشد و توسعه اقتصادی کشور نیز از این طریق بیش از پیش محقق شود.

اروین
2017/12/06, 16:43
لایحه صندوق های فروش

کرباسیان وزیر اقتصاد و امور دارایی :

صندوق‌های فروش می تواند به شفافیت در اقتصاد کمک کنند ، باید این مسئله سامان پیدا کند لذا، با تعاملی که با کمیسیون اقتصادی مجلس صورت گرفته است امیدواریم قبل از رسیدگی به بودجه، لایحه صندوق های فروش نهایی شود، زيرا این صندوق‌ها رابطه مستقیمی با مالیات بر ارزش افزوده دارند آن کسانی که مصرف کننده نهایی هستند به لحاظ عدم وجود صندوق فروش مالیات بر ارزش افزوده آنها برنمی‌گردند.

وی افزود: صندوق های فروش برای اصلاح مالیات بر ارزش افزوده نیاز است، مالیات بر ارزش افزوده قبلی آزمایشی بود ،به طوری که در این مدت تجربیات زیادی کسب کردیم ، در خصوص برخی از اقلام مشکلاتی وجود داشت به طور مثال کاغذ معاف از مالیات بود ولی خمیرکاغذ برای واحدهای تولیدی معاف نبود و یا اینکه مالیات بر ارزش افزوده طلا 9 درصد بود و این خود سبب بروز مشکلاتی شده و امیدواریم با لایحه جدید مشکلات برطرف شود.
کرباسیان با بیان اینکه با مالیات بر ارزش افزوده می توان ورود ثروت به کشور را منطقی تر کرد افزود : ممکن است مالیات بر ارزش افزوده در خصوص طلا تغییر پیدا کند و در سایر موارد صفر تا نه درصد است.

کرباسیان ادامه داد: ما می خواهیم شرکت کنتورسازی را راه اندازی کرده تا افرادی که سهام خود را میخواهند نفروشند از سود همین شرکت سرمایه‌های آنها را نگهداری کنیم اما عده ای هم هستند که می‌خواهند سهام خود را بفروشند پس با کمک برخی بانک‌ها قرار شده به ازای هر نفر ۲۰۰۰ سهام به قیمت مناسب بفروشند.

کرباسیان درباره ی مشکلات کنتورسازی در سازمان بورس هم گفت: حدود 590 شرکت در سازمان بورس وجود دارد و حتما باید بیشتر شود اما متاسفانه کنتورسازی مشکلاتی را ایجاد کرد.

ZORRO
2018/01/07, 22:16
پیشنهاد میکنم صفحات قبلی این تاپیک را بخوانید .

تحلیلگران واقعی بدون تعصب هشدار دادند و یک عده معلوم الحال هم شیپور زدند .
یک عده هست و نیستشون رفت توی این سهم و رانتی ها با افتخار از خرید خانه و اتومبیل.... گفتند .
البته تعدادی از دوستان هم با روند همراه شدند خریدند و فروختند در قیمتهای بالا که خب نوش جانشون .
ظاهرا به پایان بازی و بازگشایی نماد نزدیک میشویم .

ایرانی
2018/01/07, 23:35
این مطلبی است که الان داره در تمام سایتها و کانالهای تلگرامی پخش میشه:

اطلاعیه
مرحله اول
کدهای مشکوک اشخاصی که در کلاه برداری کنتورسازی سودهای میلیاردی و هنگفتی برده اند بدستمان رسیده که به صورت تشریحی آنها را به سهامداران معرفی می کنیم و برای آخرین بار از سازمان می خواهیم مال حرام را از آنها پس بگیرند، چون در صورت عدم اقدام سازمان بورس سهامداران به صورت مستقیم اقدام خواهند کرد، این اسامی بدین شرح هستند:

۱- محمود حسن پور و همسرش که راننده ی علی عاملی در شرکت کنتورسازی بوده و بالای ۱۵ میلیارد تومن از خرید سهم‌در زیر۲ هزار و فروش بالای۷۵۰۰ سود برده که این پول براحتی قابل دسترسی می باشد.

۲- مدیر عامل(حسنعلی بشارت احسانی)و قائم مقام(سید رضا صادقی اصل)کارگزاری توسعه سرمایه دنیا که حدودا ۲۰ میلیارد تومن معامله داشتند که۱۵ میلیارد تومن سود خالص نصیبشان شده است.

۳- تیمسار رفیعی با استفاده از کد سرمایه گذاری ابیانه و در کارگزاری انصار حدود ۲ میلیون سهم را زیر ۲هزار خریده و بالای۷۵۰۰ همه را خالی کرده است.

۴- شخصی به نام علیرضا کشاورز که مرتبط با یکی از اعضای هیئت مدیره است، تعداد ۸۰۰ هزار سهم در قیمت های زیر ۲ هزار تومن داشته و بالای ۷۵۰۰ خالی کرده است.

۵- مجید عارف معروف به استاد شهریار (آیدی تلگرام) مدیر سبد گردانی کارگزاری راهبرد مشهد در قیمت های زیر۲ هزار تعداد ۲۰۰ هزار سهم‌را خریداری کرده و ‌در قیمت های بالای۷۵۰۰ همه‌را فروخته است.

۶- محمدرضا میرشکار ملقب به دایی رضا(آیدی تلگرام) در کارگزاری در مشهد در قیمت های زیر۲ هزار با کد خودش تعداد۱۵۰ هزار سهم‌و با کدهای فرزندان و‌ همسرش هم۱۵۰ هزار سهم خرید داشته و‌همه را بالای۷هزار خالی کرده است.

۷- مدیران ارشد و تحلیل گران ارشد در کارگزاری آگاه و سایت همفکران در مجموع ۲۸ میلیارد تومن از معاملات سود خالص برده اند. با توجه به شنیده ها و همکاری این کارگزاری جهت بازخرید، انتظار سهامداران بالابردن ریال جهت بازخرید تا ۲۸ میلیارد تومن مورد نیاز است.

۸- حمیدرضا لایو بورس، فعال سایت خبری لایو بورس که گفته می شود در مجموع حدود ۵۰۰ هزار سهم‌ را در قیمت های زیر۲ هزار خرید و در بالای۷هزار خالی کرده است.

۹- حدود ۸۰ میلیارد تومان سهام وثیقه ای که نزد بانک اقتصاد نوین بود، در سال گذشته با نامه نگاری های مستقیم علی عاملی با قیمت های بالای۶ هزارتومان به فروش رسید که در آن زمان حتی به صورت دروغین علی عاملی نامه ای در خصوص تعدیل مثبت بیشتر در مورد این هماهنگی و فروش وثیقه در سامانه کدال درج کرد.

تمامی این فساد با همکاری بی نظیر و نظارت سازمان بورس صورت گرفته است.
به محض تکمیل شدن اطلاعات کدهای مشکوک بعدی اطلاع رسانی انجام خواهد شد...

ZORRO
2018/01/07, 23:54
سال 85 هم زمانی کنتور 80 تومان بود توی کارگزاری بانک سپه که آن زمان دکتر عنایت مدیر کارگزاری بودند چند نفر آمدن میلیونی کنتور خریدند و بعد مجددا کنتور پرواز کرد .

بچه های تالار سپه حتما به خاطر دارند این اشخاص را .
اون سال هم یه عده با رانت پولدار شدند .

کلا کنتور سازی بعد از خصوصی سازی شد بازیچه دست ژن های برتر .

negarminavi
2018/01/10, 12:03
بازخرید سهام کنتورسازی تا 2000 سهم !

این یعنی چی ؟ اگه مشکلات حل شده نماد را با گزارش شفاف سازی باز کنید !

اگه حل نشده دیگه بازخرید چیه؟ قیمت بازخرید رو کی تعیین میکنه !؟؟؟

ZORRO
2018/01/10, 13:17
بازخرید سهام کنتورسازی تا 2000 سهم !

این یعنی چی ؟ اگه مشکلات حل شده نماد را با گزارش شفاف سازی باز کنید !

اگه حل نشده دیگه بازخرید چیه؟ قیمت بازخرید رو کی تعیین میکنه !؟؟؟
توی این مملکت مالت را دزد ببره دیگه دستت به آقا دزده نخواهد رسید به هزار و یک دلیل که قابل نوشتن نیست .

سیستم قضایی ایران هم در کل دنیا نظیر نداره .... کنتور هم افتاد تو کانال این دادگاه های قوه قضائیه .

لعنت خدا بر باعث و بانی این کلاهبرداری .
کسانی که خبر داشتند این تعدیل سود کنتور سازی غیر واقعی و کلاهبرداری است و سهم را در پایین ترین قیمت خریدند و 7000 تومن به خریدار
از همه جا بی خبر فروختند سودش عین مال دزدی حرام و نجس است .

boeing
2018/01/12, 07:27
خدا می دونه که من حتی یک برگ کنتور ندارم.اما سهامداران سهم #کنتور را درک کنید و از هرکمکی به این عزیزان کوتاهی نکنید .1000 برابر #شپلی اینا محق تر هستند چون وقتی سهمی رو میای با eps=2500 تومانی و تایید حسابرس در کدال میخری دیگه اینجاشو نمیخونی که اون مدیرعامل شرکت دزده و اون مسئول سازمان بورس شاه دزده و خودش ذینفع و حاضره هر کاری برای سود حرام در حرامش بکنه و اینا همش یه مشت صورتسازی الکی بوده که با همکاری سازمان بزرگترین کلاه برداری تاریخ بورس ایران شکل میگیره!!

لذا درک کنید هر کدام از ماها میتوانستیم در این بازی قرار بگیریم و سهم با سود موهومی و p/e پایین بخریم و سرمایه مون تباه بشه پس در تظلم خواهی این عزیزان شراکت کنید که اگر فعال این بازار باشی و دم برنیاری بالاخره #اسیاب به نوبت

الان که دیگه کنتور 8000 تومنی رو به 1/4 قیمت و اونم به میزان تنها 10 % و صدقه ای میخرن خیلی ها دیگه باید متوجه شده باشند که اگر الان افزایش سرمایه 627 % شپلی انجام نمی شد و هرکی غیر از سهم خودش، 6.27 سهم دیگه نمی گرفت و سهم اونموقع در اسفند 95 بازگشایی نمی گردید الان شپلی در بازار پایه چه قیمتی بود و وضع سهامدارش به چه ترتیب !؟؟ چه خون دلهایی شبانه روزی خورده شد و چه فداکاری های توسط بعضی از سهامداران #شپلی انجام شد تا افزایش سرمایه انجام بشه تا تعادل قیمتی سهم خیلی از بین نره و کسی در نهایت نه تنها اصل سرمایه اش از بین نره بلکه ضرر هم نکنه.از گذشته ها درس بگیرید و برای آینده برنامه داشته باشید.یا علی مدد

negarminavi
2018/01/12, 10:31
توی این مملکت مالت را دزد ببره دیگه دستت به آقا دزده نخواهد رسید به هزار و یک دلیل که قابل نوشتن نیست .

سیستم قضایی ایران هم در کل دنیا نظیر نداره .... کنتور هم افتاد تو کانال این دادگاه های قوه قضائیه .

لعنت خدا بر باعث و بانی این کلاهبرداری .
کسانی که خبر داشتند این تعدیل سود کنتور سازی غیر واقعی و کلاهبرداری است و سهم را در پایین ترین قیمت خریدند و 7000 تومن به خریدار
از همه جا بی خبر فروختند سودش عین مال دزدی حرام و نجس است .

جالب اینه که وزیر بی مسئولیت ! و مسئولان بی کفایت بورس ! میگن سهامداران کنتور خودشون مقصر هستن ! طمع کردند !!!

به سپرده گذاران موسسات اعتباری هم همینو میگن ! میگن تقصیر خودتونه !!! طمع کردید !!!

به سهامداران پدیده هم همینو میگن ! میگن عاقبت طمع کاری خودتونه !!!

وحید 20
2018/03/11, 20:55
✅مدیر امور حقوقی و انتظامی سازمان بورس و اوراق بهادار، از صدور قرار وثیقه 125 میلیارد تومانی برای هریک از اعضای هیات مدیره شرکت کنتورسازی خبر داد.

?محمدعلی شیری زاده به پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) گفت: بازپرس دادسرا برای هر یک از اعضای هیات مدیره 125 میلیارد تومان قرار وثیقه صادر کرده است و این اعضا به دلیل عدم پرداخت این مبلغ روانه زندان شدند و هم اکنون همه اینها در بازداشت به سر می برند.

?وی با بیان اینکه سازمان بورس و اوراق بهادار ، در سوم شهریور 95 این شکایت را مطرح کرده بود افزود: پی گیری های فراوانی در خصوص پرونده "آکنتور" صورت گرفت که نهایتا منجر به بازداشت همه اعضای هیات مدیره آن شد. پیش از این نیز، مدیرعامل کنتورسازی نیز با وثیقه 500 میلیارد تومانی در بازداشت بود که البته در قرار صادره جدید، این مبلغ به 125 میلیارد تومان تعدیل پیدا کرد.

نجاT...
2020/03/18, 03:06
وقتشه بیاد بالا...

نجاT...
2020/03/18, 03:08
دو سال و هشت روز اینجا کسی چیزی ننوشت...

iligal
2020/03/18, 09:21
دو سال و هشت روز اینجا کسی چیزی ننوشت...

سلام و خوشامد به کاربر نجاT عزیز
کم پیدا هستین قبلا فعالتر بودین
امیدوار هر کجا که هستین سالم و سلامت باشید/:.Heart.:/

نجاT...
2020/03/18, 12:48
سلام و خوشامد به کاربر نجاT عزیز
کم پیدا هستین قبلا فعالتر بودین
امیدوار هر کجا که هستین سالم و سلامت باشید/:.Heart.:/

سلام...
ارادت دارم دوست عزیز، در خدمت هستیم. بازار که فقط توی این دوسال باید خرید میکردی و پا مینداختی رو پا و نظاره‌گر...

نجاT...
2020/03/26, 19:15
چیزی به پایان شب سیه نمانده...

نجاT...
2020/03/28, 14:55
پیش بینی بنده اینه که طی ماه های آینده، تاپیک کنتورسازی به داغ ترین تاپیک تبدیل خواهد شد...

۱۳۹۹/۰۱/۰۹, ۱۵:۵۵

gholamk
2020/03/28, 19:49
سلام
جناب نجاT... یعنی آکنتور باز میشه به نظرتون؟
چون من یه مقدار خیلی کم ازش دارم و هیچ کاری نکردم از سال 94 تا الان!!!!

نجاT...
2020/03/28, 20:18
سلام
جناب نجاT... یعنی آکنتور باز میشه به نظرتون؟
چون من یه مقدار خیلی کم ازش دارم و هیچ کاری نکردم از سال 94 تا الان!!!!
بله انشاالله اخبار خوبی خواهیم شنید...

gholamk
2020/03/29, 07:48
بله انشاالله اخبار خوبی خواهیم شنید...
خیلی ممنون از خبر خوبتون
انشاالله که خبرهای خوبی باشه

نجاT...
2020/06/28, 10:26
دیگه به امید خدا داریم به روزهای خوب نزدیک‌میشیم...

King Lebron
2020/07/15, 15:20
سلام به همه

به امید روزهای خوب
ممنون از جناب نحاتT به خاطر امیدهاشون
سلامت ،شاد و پورسود باشید

TAJ2014
2020/07/15, 21:57
این یک خاطره واقعی بیاد ماندنی شد
یکی از دوستان به سفارش کسی 30 میلیون آکنتور روی 5500 خریده بود
بعد از نزول وبسته شدن حدود دوسال که بسته شده بود اطلاعیه فروشش اومد که هر کسی میتونه روی 2200 بفروشه
گفت چکار کنم گفتم بفروش با سهام دیگه جبران میکنیم 10 میلیون تومن دستش رو گرفت
پولش شد 120 هزار تا فاهواز 50 تومنی و 67 هزار تا وساپای 62 تومنی
وساپا رو تا به امروز نگه داشت ولی فاهواز روی 115 تومن به دلیل نیاز مالی فروخت

دوهفته قبل ترور سردار گفتم پول داری بیار بورس حدود 200 میلیون طلا ودارایی نقد کرد
وامروز سبد 2800 میلیارد تومنی داره
انشاالله هیچ سهامداری طعم تلخ چنین زیانهای تلخی مثل آکنتور یا مثل شرکت تولیدی بهمن ( فیلکو) و یا شرکت های مشابه رونچشه وهمه پرسود باشن

gholamk
2020/07/16, 00:27
این یک خاطره واقعی بیاد ماندنی شد
یکی از دوستان به سفارش کسی 30 میلیون آکنتور روی 5500 خریده بود
بعد از نزول وبسته شدن حدود دوسال که بسته شده بود اطلاعیه فروشش اومد که هر کسی میتونه روی 2200 بفروشه
گفت چکار کنم گفتم بفروش با سهام دیگه جبران میکنیم 10 میلیون تومن دستش رو گرفت
پولش شد 120 هزار تا فاهواز 50 تومنی و 67 هزار تا وساپای 62 تومنی
وساپا رو تا به امروز نگه داشت ولی فاهواز روی 115 تومن به دلیل نیاز مالی فروخت

دوهفته قبل ترور سردار گفتم پول داری بیار بورس حدود 200 میلیون طلا ودارایی نقد کرد
وامروز سبد 2800 میلیارد تومنی داره
انشاالله هیچ سهامداری طعم تلخ چنین زیانهای تلخی مثل آکنتور یا مثل شرکت تولیدی بهمن ( فیلکو) و یا شرکت های مشابه رونچشه وهمه پرسود باشن
منم تو سبدم هنوز آکنتور دارم
آیا راهی هست ک بتونم بفروشم یا نه؟

TAJ2014
2020/07/16, 06:43
دو تایم رو دوسال پیش اعلام کردن به فاصله دوماه از هم که روی 2200 هر کی میخواد بفروشه البته با فروش محدود هم بود
باید میفروختین
ولی فعلا بلاتکلیف هست
و مدیر عاملش در زندان
مگر باز سازمان تدبیری بکنه و یا بازگشایی کنه یا راهی برای جبران ضضر سهامدارانش کنه
چون ریشه این فساد خود سازمان بود با اون حسابرس نامعتمدش و صورتحساب سازیهاش

نجاT...
2020/07/18, 09:06
فردا یا پسفردا رای ابلاغ میشه ...

نجاT...
2020/07/21, 18:28
اختصاصی #وبلاگ_بورس_تهران

رای بدوی دادگاه پرونده #آکنتور صادر شد

طبق پیگیری ها، رای بدوی پرونده شرکت کنتورسازی امروز توسط قاضی پرونده مربوطه در دادسرای جرایم اقتصادی صادر شد. این حکم به زودی در سامانه #ثنا درج خواهد شد و قابل رویت برای شاکیان پرونده خواهد بود.
نکات مهم رای به شرح زیر می باشد:
?متهم ردیف اول پرونده علی عاملی، به اتهام کلاهبرداری محکوم به حبس (بیشتر از ۷ سال) و رد مال
?متهم های بعدی (اعضای هیات مدیره و حسابرس و رییس وقت اتاق اصناف و سعدالله و ...) به اتهام مشارکت در کلاهبرداری محکوم به حبس و پرداخت جریمه می باشند.

لازم به ذکر است این رای، بدوی بوده و ظرف مهلت قانونی پس از ابلاغ به متهمان ، قابل اعتراض در دادگاه تجدید نظر خواهد بود.
=====
پی نوشت مهم: رد مال، بر اساس لیست تهیه شده توسط سارمان بورس انجام خواهد شد!
پس از قطعی شدن رای، سازمان بورس در مورد چگونگی نحوه بازگشایی نماد (در همان تابلو یا انتقال به بازار پایه) تصمیم گیری خواهد کرد.

✅رایزنی ها و پیشنهاد ما به سازمان بورس، خلع ید عاملی از شرکت ( بر اساس حکم دادگاه) و واگذاری شرکت کنتورسازی به بانک پاسارگاد و افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها توسط مدیریت جدید و سپس بازگشایی نماد در بازار بورس است.
@TsetmcBlog

نجاT...
2020/09/01, 21:50
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار :

آخرین وضعیت شرکت کنتورسازی ایران به شورا گزارش و مقرر شد تا انجام اقدامات لازم برای بازگشایی نماد این شرکت از سوی سازمان امور مالیاتی، بانک مرکزی و سازمان تامین اجتماعی سرعت گیرد...

در همین راستا، یکی از اعضای شواری عالی بورس به عنوان نماینده ویژه انتخاب شد تا در کنار سازمان بورس و اوراق بهادار، پیگیر این موضوع باشد تا هرچه سریعتر، نماد این شرکت در بورس بازگشایی شود.

نجاT...
2021/01/08, 08:51
اگه مشکلی پیش نیاد داریم به روزهای خوب نزدیک میشیم.

نجاT...
2021/01/09, 23:14
تفاهم بین خریدار و فروشنده وجود داره و فقط امضا مونده

Mehrsana
2021/01/10, 07:23
تفاهم بین خریدار و فروشنده وجود داره و فقط امضا مونده

خریدار و فروشنده چی؟!

نجاT...
2021/01/10, 08:21
خریدار و فروشنده چی؟!

شرکت کنتورسازی ایران

نجاT...
2021/01/13, 12:24
سید مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) درباره اهدای تجهیزات آموزشی به دانش آموزان و دانشجویان تحت پوشش کمیته امداد اظهار کرد: طی چند روز آینده ۵ هزار تبلت خریداری شده، آماده توزیع می‌شود.

او با بیان اینکه به دلیل تحریم‌ها و مسئله نبود قطعات لازم این کار کمی به تعویق افتاده است، گفت: ما برای تهیه تبلت‌های مورد نیاز دانش آموزان با یکی از شرکت‌های وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام (ره) قرارداد بستیم و آن‌ها برای تولید تبلت‌ها توانستند قطعات مورد نیاز را از خارج از کشور وارد کنند.

زار عی
2021/01/13, 16:06
سلام و عرض ادب جناب نجاT

این شارلاتانها سود سهام چند سال گذشته بنده را هنوز پرداخت نکرده اند آیا راهی برای احقاق حق هست با شکایت هم نتونستم کاری کنم

نجاT...
2021/01/13, 16:42
سلام و عرض ادب جناب نجاT

این شارلاتانها سود سهام چند سال گذشته بنده را هنوز پرداخت نکرده اند آیا راهی برای احقاق حق هست با شکایت هم نتونستم کاری کنم

نه راهی نیست فعلا تا سهم باز بشه سپس سودهای معوقه را پرداخت کنند.

King Lebron
2021/01/15, 02:39
نه راهی نیست فعلا تا سهم باز بشه سپس سودهای معوقه را پرداخت کنند.
سلام جناب نجاT
خبر جدید از شرایط سهم ندارید؟
نتیجه فروش شرکت به کجا رسید؟
هیچ تاریخ احتمالی برای باز شدن سهم وجود داره ؟
ممنون از محبت شما

نجاT...
2021/01/15, 09:52
سلام...
نه تاریخی فعلا مشخص نشده.

King Lebron
2021/01/17, 15:22
??

نجاT...
2021/02/12, 07:52
میخواد تبلت ساز بشه!...

نجاT...
2021/04/23, 23:12
این هفته آگهی مجمع میاد رو کدال. احتمالا ۱۵ ام مجمعه.

نجاT...
2021/04/24, 08:30
...

نجاT...
2021/04/26, 16:18
مجمع آگهی شد، ۲۱ اردیبهشت جهت تعیین حسابرس.

نجاT...
2021/05/03, 12:07
میتونه با ۱۰۰۰ درصد سود باز بشه

Mehrsana
2021/05/03, 14:43
مجمع آگهی شد، ۲۱ اردیبهشت جهت تعیین حسابرس.

آگهی کجاست؟ روی کدال که چیزی نیست؟!

نجاT...
2021/05/04, 11:29
آگهی کجاست؟ روی کدال که چیزی نیست؟!

فعلا فقط روزنامه شده.

نجاT...
2021/05/07, 11:51
در کدال هم درج شده

gholamk
2021/05/07, 18:44
جناب نجاتی ب نظرتون آکنتور با چ قیمتی باز میکنه؟
آیا با همون قیمت سال ۹۴ باز میشه یا با قیمت های بالا باز میشه؟

Mehrsana
2021/05/07, 22:34

با قیمت سال 94 باز بشه؟! ساقیتو عوض کن رفیق!

gholamk
2021/05/07, 22:43
با قیمت سال 94 باز بشه؟! ساقیتو عوض کن رفیق!

خب اونموقع چون ی جورایی سر سهامدار کلاه گذاشت بسته شد دیگه
یعنی با چ قیمتی باز میشه ب نظرتون ؟

Mehrsana
2021/05/08, 08:33
خب اونموقع چون ی جورایی سر سهامدار کلاه گذاشت بسته شد دیگه
یعنی با چ قیمتی باز میشه ب نظرتون ؟

دیگه با این تورمی که این چند سال داشتیم هرچی هم کلاه برداری شده بود رفت توی سود! سهم به این کوچیکی با این شناوری پایین این قیمتها فروشی نیست. کافیه با همگروهی هاش مقایسه بشه ضمن اینکه برنامه مدیریت شرکت برای آینده بسیار تعیین کننده هست.

نجاT...
2021/05/09, 01:57

حرف از ده برابره ، البته فعلا فقط در حد شنیده است.

نجاT...
2021/05/11, 12:06
امروز ۲۱ اردیبهشت سال ۱۴۰۰
مجمع برگزار شد و حسابرس تعیین و همچنین برنامه این شد که تجدید ارزیابی انجام بشه و سهم هم در موعد و زمان خیلی خوب که منفعت بالایی برای سهامداران داشته باشه بازگشایی بشه.
کارخانه هم تولیداتش رو شروع کرده

King Lebron
2021/05/11, 12:20
امروز ۲۱ اردیبهشت سال ۱۴۰۰
مجمع برگزار شد و حسابرس تعیین و همچنین برنامه این شد که تجدید ارزیابی انجام بشه و سهم هم در موعد و زمان خیلی خوب که منفعت بالایی برای سهامداران داشته باشه بازگشایی بشه.
کارخانه هم تولیداتش رو شروع کرده
خوش خبر باشید جناب نجاT

نجاT...
2021/05/11, 13:15
اهم مطالبی که در مجمع امروز گفته شد
۱ تعیین حسابرس و بازرس
۲ راه اندازی خط تولید کنتور های جدید
۳ حرکت در جهت گرفتن مقداری از تعهد تعویض ۱۰ میلیون کنتور که سه ساله می‌باشد
۴ افزایش ظرفیت تولید برق در محیط کارخانه از ۲/۵ مگاوات به ۱۰ مگاوات طی دو ماه و دریافت مجوز و حرکت به سمت تولید رمز ارز و احداث مزرعه رمز ارز
۵ حرکت به سمت تجدید ارزیابی
۶ قول باز شدن نماد در شرایط مناسب بورس ( بهترین شرایط ممکن)با هماهنگی با سازمان بورس
۷ ابطال مالیات ۷۷۰ میلیارد تومانی و احتمال دریافت حدود ۸۵ میلیارد تومان مالیات گرفته شده از طریق رای دیوان
۸ راه اندازی خطوط تولید لامپ های جدید با قابلیت صادرات
۹استمهال بدهی های بانکی با رایزنی طبق قانون و در صورت لزوم طرح دعوی
بر شمردن دارایی های شرکت شامل تجاری خلیج فارس شیراز و ...

نجاT...
2021/07/14, 20:13
...

King Lebron
2021/07/18, 12:03
نجاT جان خبر جدید داره لود میشه ؟ ������������

Mehrsana
2021/07/18, 12:38
دوستان منم به پیشنهاد آقای پیری پارسال رفتم دادخواست دادم. مرحله اول که حکم رو گرفتم. مرحله دوم برای جبران ضرر و زیان هم شهریور دادگاه دارم. کسی میدونه آخرش چقدر دست ما رو میگیره؟!/.:blinksmiley.:/

Mehrsana
2021/09/12, 20:59
آکنتور:
با توجه به اطلاعاتی که از سوی سهامداران به دست ما رسیده، در جلسه رسیدگی دادگاه دیروز که در خصوص رسیدگی به پرونده دادخواست مطالبه ضرر و زیان برگزار شده است، در مرداد ماه گذشته یک نامه از سوی قاضی پرونده به سازمان بورس ارسال گردیده است و در کمال ناباوری سازمان بورس پاسخ درست و کاملی در خصوص محاسبه ضرر و زیان سهامداران به قاضی پرونده نداده است.

و با این پاسخ نامشخص و مبهم بزرگترین ظلم از سوی سازمان بورس به سهامداران مالباخته کنتور سازی صورت گرفته است.

آقای جمالی اگر قرار به محاسبه nav سهم شرکت کنتورسازی در تاریخ امروز باشد که سهامداران باید به ازای هر سهم چندین هزار تومان بدهی هم باید بخاطر نابود شدن شرکت و بدهی بالای ۵۰۰ میلیارد تومانی، به طلبکاران پرداخت کنند!

بهترین و عادلانه ترین محاسبه برای تخمین این زیان تنها در نظر گرفتن میزان رشد شاخص کل بورس هست که نمادی از وضعیت همین بازار بوده و هست!

تازه اگر هم قرار بر محاسبه ارزش ذاتی هر سهم باشد باید عدد ارزش هر سهم در همان زمان که آقایان سود ۲۵۰۰ تومانی را اعلام کردند با پی بر ای متوسط بازار در آن زمان که اگر ۶ هم در نظر بگیریم که ۱۵ هزارتومان و همچنین حتی اگر سایر دارایی های آن زمان هم به ازای هر سهم محاسبه کنیم، عدد بالای ۲۰ هزار تومان برای هر سهم بدست می آید، که بعد از آن اگر ۲۱۰۰ تومان را هم کم کنیم باید به ازای هر سهم ۱۸ هزارتومان به علاوه میزان ضرر و زیان شاخص بانک مرکزی به عنوان حکم ضرر و زیان محاسبه و به دادگاه اعلام شود که قطعا برای هر سهم دست کم بالای ۴۸ هزار تومان خواهد شد.

آقای جمالی باید هر چه سریع تر در حال حاضر این پاسخی که به دادگاه داده اید را بر اساس حقانیت سهامداران اصلاح کنید و باعث زیان هر چه بیشتر مالباختگان نشوید.

خود شما هم می دانید که در حال حاضر شرکتی که هیچ خط تولید، هیچ مدیریت اجرایی، هیچ‌گونه صورت مالی شفاف، هیچ گونه تجهیزات و هیچ گونه کارگران متخصصی در تولید ندارد و هیچ فعالیت اقتصادی در آن صورت نمی گیرد، قابل ارزش گزاری قیمتی نیست و هیچ حسابرسی در حال حاضر عددی برای سهام این شرکت با این شرایط و در کمال ناباوری با وجود مدیریتی که برای بازار شناخته شده هست و اعتمادی به آنها ندارند، قابل تصور نیست.

@akontornews

نماینده سهامداران مالباخته کنتور سازی امروز کجا هستند؟ چرا هیچ خبری از آنها نیست؟

آقای جمالی نکند شما با نمایندگان سهامداران برای از بین بردن حقوق سهامداران به توافق رسیده بودید؟

چرا امروز بعد از ۶ سال به سهامداران مالباخته پشت کرده و برای نابود کردن هر چه بیشتر زندگی هایشان قسم خورده اید؟

آقای جمالی شما در مقابل وجدانتان مدیون هستید، چرا به این نامه پاسخ بر حق و درستی نداده اید؟

شما که شاید در دولت جدید در این صندلی معاونت حقوقی سازمان بورس حضور نداشته باشید، چرا از حق سهامداران دفاع درستی نکرده و نمی کنید؟

آقای مردانی امروز کجاست؟ چرا به دروغ به سهامداران وعده وکالت پرونده آنها را دادید و میدان را سریعا خالی کردید؟؟

سهامداران عزیز، با توجه به پاسخ نادرست و نامشخصی که سازمان بورس به دادگاه ارائه داده است، کلیه ی حقوق از دست رفته سهامداران مالباخته کنتور سازی روی هواست و سازمان بورس و معاونت حقوقی این سازمان با پاسخ بسیار بدی که به دادگاه داده است، عملا به کمک کلاهبرداران شتافته و زندگی سهامداران را نابود کرده است.
همگی از ریاست سازمان بورس بخواهید که در این خصوص شفاف سازی کنند و سریع تر جواب درستی به استعلام دادگاه بدهند.

ما از قاضی پرونده هم خواهشمندیم با توجه به پاسخ ناحقی که سازمان بورس به نامه داده است، سریع تر مورد کارشناسی درست قرار بدهند و به پاسخ نادرست سازمان بورس استناد نکنند.

@akontornews

صحبت دیگر ما با آقای دکتر شاهین چراغی هست که چرا در این برهه حساس کنونی پشت سهامداران را خالی کردند و در خصوص پاسخ منطقی که بتواند به طور کامل حقوق سهامداران در حکم دادگاه بگنجاند، کوتاهی نکنند.

آقای چراغی شما سال گذشته قول بازگشایی سهم در شهریور ماه ۹۹ را دادید که متاسفانه قدرت و زور شما به هیچ جایی نرسید.

امروز از شما خواهشمندیم هر چه سریع تر نسبت به اصلاح نامه استعلام خواسته شده از طرف دادگاه، اقدام نمایید.
@sh_cheraghi

@akontornews

نجاT...
2022/03/06, 21:53
۲۶ اسفند ۱۴۰۰، مجمع داره....

نجاT...
2022/03/13, 14:23
?لغو پذیرش شرکت کنتور سازی ایران با نماد"آکنتور"

?یک مقام نظارتی: درج و بازگشایی نماد اوراق بهادار در بازار پایه فرابورس نیاز به افشای اطلاعات کمتری نسبت به بورس اوراق بهادار تهران دارد. لذا با این کار بازگشایی نماد معاملاتی آکنتور تسهیل خواهد شد.

?سعید واشقانی فراهانی، رئیس اداره نظارت بر ناشران گروه مالی و خدماتی سازمان بورس و اوراق بهادار در خصوص لغو پذیرش شرکت کنتور سازی ایران با نماد"آکنتور" به خبرنگار بورس ۲۴ گفت: به استناد مصوبه ۱۴اسفند ۱۴۰۰هیات پذیرش اوراق بهادار بورس تهران، شرکت کنتور سازی ایران از بورس اوراق بهادار تهران لغو پذیرش شد و مطابق مقررات موجود سهام آن به بازار پایه فرابورس منتقل خواهد شد.

?وی افزود: درج و بازگشایی نماد اوراق بهادار در بازار پایه فرابورس نیاز به افشای اطلاعات کمتری نسبت به بورس اوراق بهادار تهران دارد لذا با اینکار بازگشایی نماد معاملاتی آکنتور تسهیل خواهد شد.

? وی همچنین افزود: در خصوص زمان بازگشایی نماد معاملاتی شرکت کنتور سازی ایران هنوز تصمیمی اتخاذ نشده است و بازگشایی آن منوط به رفع ابهامات شرکت و اطلاع رسانی های لازم در خصوص وضعیت عملیاتی شرکت خواهد بود.

نجاT...
2022/03/13, 14:24
6737

نجاT...
2022/04/12, 21:00
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل بورس تهران، بر اساس مصوبة مورخ 14 / 12 / 1400 هیات پذیرش اوراق بهادار، از تاریخ 21 / 01 / 1401 شرکت کنتورسازی ایران (آکنتور) از فهرست شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران حذف و قابل انتقال به بازار پایة فرابورس ایران خواهد بود

نجاT...
2022/05/10, 16:53
افزایش سرمایه 3000 درصدی تجدید ارزیابی دارائی ها. تحویل صورتهای مالی 5 سال اخیر تا پایان اردیبهشت 1401 و قرارداد های جدید و شروع کنتور هوشمند از خرداد ماه.

نجاT...
2022/06/08, 08:37
گزارش حسابرسی نشده بزودی بر روی کدال قرار میگیره...

جواد277
2023/04/29, 08:12
مدیرعامل کنتورسازی خبر داد:
«کنتورسازی ایران» در مسیر پیشرفت/ ۱۵۰ کارگر مشغول به کار شده‌اند
عاملی گفت: در هر حال حاضر شرکت یک ریال بدهی کارگری ندارد و همه معوقات مزدی کارگران تسویه شده است.

«کنتورسازی ایران» در مسیر پیشرفت/ ۱۵۰ کارگر مشغول به کار شده‌اند
عاملی (مدیرعامل کنتورسازی ایران) در گفتگو با خبرنگار ایلنا، در ارتباط با رونق دوباره‌ی این شرکت گفت: مسیر احیای مجدد کنتورسازی ایران از شهریورماه ۱۴۰۰ آغاز شد و خوشبختانه در این مدت، یازده محصول جدید کنتور را آماده و به بازار عرضه کردیم. در مناقصات وزارت نیرو شرکت کردیم و ضمن اخذ تاییدیه‌های لازم از شرکت توانیر، در تعداد معتنابهی از این مناقصات برنده شدیم.

او افزود: سنوات کارگران قدیمی برای پنج سال توقف تولید در شرکت، کامل تسویه شد؛ در عین حال، در سال ۱۴۰۰ دستمزد معوق، حقوق و سنوات کارگران شاغل شرکت کامل پرداخت شد. زمانی که در شهریور ۱۴۰۰ آغاز به فعالیت مجدد کردیم، فقط ۱۷ نفر کارگر داشتیم اما خوشبختانه امروز تعداد کارگران شاغل به ۱۵۰ نفر رسیده است. ما در پایان اسفند ۱۴۰۱ هیچ گونه بدهی کارگری از جمله عیدی و حقوق نداشتیم و تمام معوقات مزدی کارگران پرداخت شده بود.

عاملی با بیان اینکه در حال حاضر تولید در مجموعه جریان دارد؛ اضافه کرد: در حال ترخیصِ سه خط تولید جدید برای ساختِ کنتورهای هوشمندِ تک فاز، سه فاز و تک فاز ریلی هستیم و امیدواریم ظرف یکی دو ماه آینده این خطوط تولیدِ جدید به بهره برداری برسد. این خطوط تولید برای اولین بار در خاورمیانه به صورت تمام اتوماتیک و رباتیک است. چهارمین خط تولید کنتورهای هوشمند ساکت تایپ (گرد) نیز تا شهریور ماه سال جاری وارد کشور خواهد شد

او اضافه می‌کند: ما این وعده را می‌دهیم که اگر بتوانیم مطالبات‌مان را از وزارت نیرو وصول کنیم، اشتغال ۱۵۰ نفری را به ۴۰۰ نفر برسانیم. در حال حاضر کنتورسازی نزدیک ۶۰۰ میلیارد تومان بابت پیش پرداخت‌ها و کالاهای فروش رفته از وزارت نیرو طلبکار است که وزارت نیرو می‌گوید نقدینگی برای پرداخت این بدهی ندارد. امیدواریم این وزارتخانه به زودی مطالبات کنتورسازی را بپردازد.

مدیرعامل کنتورسازی تاکید می‌کند: در هر حال حاضر شرکت یک ریال بدهی کارگری ندارد و همه معوقات مزدی کارگران تسویه شده است. تمام مطالبات کارگران طبق قانون پرداخت شده؛ ضمناً کارگران شرکت در مقاطعی مانند ماه رمضان و شب عید، کمک هزینه غیرنقدی دریافت می‌کنند.

عاملی با تاکید بر اینکه کنتورسازی به چرخه تولید بازگشته و در مسیر رونق تولید قرار دارد؛ می‌گوید: امیدواریم گزارش حسابرسی در خصوصِ صورت‌های مالی شرکت از ۱۳۹۵ تا ۱۳۹۹ در ماه جاری آماده و به سازمان بورس ارسال شود تا بعد از هفت سال توقف، دوباره نماد کنتورسازی به بورس بازگردد.

جواد277
2023/04/29, 08:55
افزایش سرمایه 3000 درصدی تجدید ارزیابی دارائی ها. تحویل صورتهای مالی 5 سال اخیر تا پایان اردیبهشت 1401 و قرارداد های جدید و شروع کنتور هوشمند از خرداد ماه.

نجاT...
2023/07/10, 12:54
...

تمام
2023/07/29, 23:54
چرا هیچ‌کس‌حال آین سهم نمیپرسه
مگر شرکت سهامدار نداره.?
شاید م‌همه از وضعیت سهم راضی هستن

Mehrsana
2023/07/30, 07:02
چرا هیچ‌کس‌حال آین سهم نمیپرسه
مگر شرکت سهامدار نداره.?
شاید م‌همه از وضعیت سهم راضی هستن

من یه مقدار کم دارم .. تا اونجا که من خبر دارم شکایت علیه شرکت در مراحل پایانی هست و قراره مابه التفاوت خرید هر سهم تا 2100 تومن رو به سهامداران پرداخت کنن البته با احتساب میزان رشد شاخص بورس طی این مدت که تقریباً جبران ضرر میشه...

برای خود سهم هم خبرهای خوبی در جریانه و خطوط تولید جدید در حال کاره... یه تجدید ارزیابی بزنن و یه سود خوب شناسایی کنن سهم با قیمت خوبی باز میشه

negarminavi
2023/10/16, 15:40
https://s6.uupload.ir/files/capture_dvj7.png

20reza
2024/04/04, 22:24
.... فقط برای یادآوری ...

https://t.me/pouriabakhtiari/1209

.....