PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : وایمکس مبین نت یا ایرانسل؟

بابک پناهی
2012/01/07, 00:04
سلام

به نظر شما وایمکس مبین نت خوبه یا ایرانسل؟

منظور از "خوب" قطعی کمتر و پوشش مناسبه؟

ممنون اگر راهنمایی کنید

بابک 52
2012/01/07, 05:49
بابک جان خودتان استاد هستید ولی متاسفانه در ایران هنوز سیستم وایمکس خوب عمل نمیکنه . بستگی به منطقه تحت پوشش شما داره ولی من هر دو تا گرفتم : وایمکس ایرانسل خیلی خیلی بهتره
وایمکس مبین نت مدام قطه میشه تازه با مودم outdoor !!!! چه برسه بخوای مودم داخلی استفاده کنی

خدمات پشتیبانی هر دوتاشون ضعیفه و به هنگام قطع بودن اصلا" تلفن های خدمات پس از فروش رو پاسخ نمیدن

البته در ایران اگر به غیر این باشه آدم باید شک کنه

در کل حتما" هر جا هستی outdoor ایرانسل بگیر . من دارم راضی هم هستم

بابک پناهی
2012/01/08, 19:47
بابک جان خودتان استاد هستید ولی متاسفانه در ایران هنوز سیستم وایمکس خوب عمل نمیکنه . بستگی به منطقه تحت پوشش شما داره ولی من هر دو تا گرفتم : وایمکس ایرانسل خیلی خیلی بهتره
وایمکس مبین نت مدام قطه میشه تازه با مودم outdoor !!!! چه برسه بخوای مودم داخلی استفاده کنی

خدمات پشتیبانی هر دوتاشون ضعیفه و به هنگام قطع بودن اصلا" تلفن های خدمات پس از فروش رو پاسخ نمیدن

البته در ایران اگر به غیر این باشه آدم باید شک کنه

در کل حتما" هر جا هستی outdoor ایرانسل بگیر . من دارم راضی هم هستم

salam babak jan mamnoon az rahnemaeit

babate inke english type mikonam mazerat chon dar hale hazer be fonte farsi dasrasi nadaram

babak jan in outdoor aslan chie?va tafavotesh ba modemhaye dige chie?

pani
2012/01/08, 20:50
سلام.الان دقیقا 14 ماهه وایمکس ایرانسیل دارم.عالیه ازش راضیم.

بابک 52
2012/01/08, 20:54
با سلام و احتراممودمهای وایمکس کلا" دو مدل هستند:1)OUTDOOR یعنی عین دیش ماهواره باید بالای پشت بام نصب شوند البته اندازه مودم در حد یک بسته دستمال کاغذی معمولیه ولی دیگه قطعی توکارش نیست مگر اینکه کلا" اینترنت از طریق فرستنده قطع باشه2)INDOOR که داخل خونه قرار میگیرد وفقط در صورتی که محل استفاده در منطقه نقشه تحت پوشش شرکت باشد مناسب است وگرنه احتمال قطع و وصل شدن را داردالبته مزیت INDOOR اینه که میتونی مثلا" به راحتی حملش کنی و علاوه بر منزل مثلا" هر جا هم که خواستی ببریش ( مثلا" سرکارت : البته اگه بازم تو منطقه تحت پوشش باشه )ضمنا" مجددا" میگم حتما" وایمکش ایرانسل بگیر خیلی از مبین نت بهتره من خودم 512 شو دارم خیلی هم راضیم البته بعضی وقتها که کلا" قطع میشه از طرف خود ایرانسل ولی در کل خوبه ایرانسل فقط تلفت خدمات پس از فروشش آدمو میکشه تا وصل بشه و مدام برات داستان میگن پشت خط :)) تلفن وایمکس ایرانسل : 0937707000سایتش رو هم برات میگذارم میتونی منطقه تحت پوشش منزلتون رو چک کنیhttp://wimax.irancell.ir/موفق و سلامت و پیروز باشی با تقدیم احترام

علامه
2012/01/09, 01:32
سلام بابک عزیز
مرسی از توضیحاتتون
ولی به عقیده من کسی که وایمکس میگیره میخاد همه جا به اینترنت دسترسی داشته باشه و موردم رو براحتی حمل کنه و هرجایی استفاده کنه
مگرنه کسی که بخاد تو یه محل ثابت استفاده کنه(خونه، محل کار و...) چه دلیلی داره وایمکس بگیره adsl قابل قیاس نیست با وایمکس
ارادتمند

بابک 52
2012/01/09, 05:31
علامه عزیز این امر شما در ظاهر درسته:

مثلا" من خودم خونه adsl دارم پارس آنلاین هم هست ولی در محل کار وایمکس دارم میدونی چرا؟

شما به یک نقفطه دقت نکردی

1)برای اشتراک adsl حتما" باید خود صاحب خط باشد ولی مثلا" من که در شرکت نفت کار میکنم به ما اجازه گرفتن adsl بر روی خطوطشون را نمی دهند

2) این جایی که من کار میکنم خطوط تلفنش طوریه که مخابرات اون منطقه در تهران پوشش adsl هیچ شرکتی رو نمیده(به خاطر سیستم مخابراتی اش)

پس ملاحظه می فرمایید که اصلا" این طور نبست و شرکتهای فروشنده وایمکس 80 درصد فروششون از outdoor هست چون

1) براشون چون گرونتره به صرفه تر هست که outdoor بفروشند تا indoor
2 ) اکثر indoor ها قطعی دارند مگر اینکه محل استفاده پوشش بسیار مناسب داشته باشندپ

من که الان بیش از یک سال هست که outdoor دارم و راضی هم هستم

ولی همانطور که در قبل هم خدمتتان عرض کردم خدمات پس از فروش کل سیستم وایمکس نامناسب است

و در ایران اگر خدمات پس از فروشی خوب بود باید به آن شک کرد :))

بابک پناهی
2012/01/11, 21:58
ممنون از توصیحاتتون

بابک جان شما وسط کویر باشی و اونجا منطقه تحت پوشش باشه و برقی هم در کار نباشه indoor کار میکنه؟یا باید برقی باشه حتما؟؟؟
پانی جان سرعت شما چقدره و با چند دانلود میکنید؟

بابک 52
2012/01/12, 09:12
کلا" حتما" باید برق باشد چه outdoor و چه indoor

بابک پناهی
2012/01/12, 21:42
کلا" حتما" باید برق باشد چه outdoor و چه indoor

خوب آخه دوست من اومد پیشم تنها با یه مودمی که فلش بود به اینترنت وصل شد و نه به برق وصل شد و نه چیزی
"سامانه تقویت کننده نیز با پورت USB کار می کند و نیازی به اتصال به برق شهری ندارد."

ظاهرا wi fi ها باید به برق وصل بشن درسته؟

این مدل فرقش با wi fi ها تو چیه؟

http://wimax.irancell.ir/Layer3/?id=153

PASHA
2012/01/14, 17:15
خوب آخه دوست من اومد پیشم تنها با یه مودمی که فلش بود به اینترنت وصل شد و نه به برق وصل شد و نه چیزی
"سامانه تقویت کننده نیز با پورت USB کار می کند و نیازی به اتصال به برق شهری ندارد."

ظاهرا wi fi ها باید به برق وصل بشن درسته؟

این مدل فرقش با wi fi ها تو چیه؟

http://wimax.irancell.ir/Layer3/?id=153

منظورتان مودم جیبی است .دیگه
http://www.mobinnet.ir/browse.aspx?CatID=2&ContentID=28
من هم قبلا adslداشتم که یکی ازدوستان که درمبین نت کارمی کرد چندی پیش به من مبین نت را معرفی کرد ماهم خوشمان امد وهم اینکه توی رودرواسی هم ماندیم و یک 512 یکساله را برداشتم ازنوع indoor
اولش قطعی داشت ولی الان خوبه
ازنظر سرعت وبه درد بورس بازی وتاحدی هم وبگردی خوبه ولی یک ایراداتی هم دارد
اولا وی پی ان اصلا جواب نمی دهد
سرعت دانلودش پایین است به درد دانلودکردن که اصلا نمی خوره .
خدمات پس ازفروش هم که درحد زیر افتضاحه
خلاصه برای آنهایی که به دنبال دانلود فیلم و... هستندناراضی هستند .
بعد یک چیزی هم که درمورد مبین نت است گیرندگی اش است.که درهمه جا یکسان نیست
فقط درمراکز استانها است .و درمراکز استانها هم بیشتر درمرکز شهرها و درخومه شهرها سیگنال ضعیف است .
مودمش هم گنده است باید سامسونت داشته باشی برای ..

ولی درکل باتوجه به اینکه من دانلود زیادی ندارم .من راضی هستم .هرچند بیشترمواقع هم با دوچراغ ازمودمم هم روشن است کارمی کنم .
واز آنجایی هم که بچه مثبت هم هستم اصلا با وی پی ان هم کارنمی کنم .:D
ولی یکی ازدوستان هم که درایرانسل کارمی کند خیلی از
ایرانسل تعریف می کند .ومثل اینکه ایرانسل طرفداران بیشتری رادارد تا مبین نت همراه اول .

pani
2012/01/17, 17:49
ممنون از توصیحاتتون

بابک جان شما وسط کویر باشی و اونجا منطقه تحت پوشش باشه و برقی هم در کار نباشه indoor کار میکنه؟یا باید برقی باشه حتما؟؟؟
پانی جان سرعت شما چقدره و با چند دانلود میکنید؟

سلام ببخشید دیر شد خیلی وقته بخش ازاد نیومده بودم.
256 دارم و حجم 3 گیگ در ماه ولی چون دانلودم زیاده معمولا ماهی 3-4 گیگ بسته افزایشی میخرم اگه دانلودتون زیاده حتما نامحدودشو تهیه کنید به صرفه تره ;)

بابک پناهی
2012/01/17, 21:04
سلام ببخشید دیر شد خیلی وقته بخش ازاد نیومده بودم.
256 دارم و حجم 3 گیگ در ماه ولی چون دانلودم زیاده معمولا ماهی 3-4 گیگ بسته افزایشی میخرم اگه دانلودتون زیاده حتما نامحدودشو تهیه کنید به صرفه تره ;)

ممنونم پانی عزیز

ببخشید سرعت دانلودتون 36 هست؟ یعنی مثلا یا دانلود منیجر که چیزی رو دانلود میکنید سرعت دانلود محدوده 36کیلوبایت بر ثانیس؟

آمن خادمی
2012/01/17, 21:55
جناب بابک خان
دوستای من مبین نت دارم ؛سرعت 512 با حجم دانلود 40 گیگ در سال ...خیلی هم ازش راضی هستن ...

pani
2012/01/18, 12:25
ممنونم پانی عزیز

ببخشید سرعت دانلودتون 36 هست؟ یعنی مثلا یا دانلود منیجر که چیزی رو دانلود میکنید سرعت دانلود محدوده 36کیلوبایت بر ثانیس؟

تقریبا بین 33-36 kb/s

PASHA
2012/01/20, 21:12
http://www.speedtest.net/result/1719643517.png (http://www.speedtest.net)

این هم ازتهران
سرعت دانلود چیزی درحد افتضاح است ولی چاره ای نیست .
ولی به نظرمن از adsl بهتراست فقط به شرط آنتن دهی خوب وموقعیت مناسب
من 512 گرفتم ولی برخی ازدوستان که من پرسیدم از 1 مگا هم استفاده می کنند .

http://www.speedtest.net/result/1719661466.png (http://www.speedtest.net)

Captain Nemo
2012/01/20, 23:10
سلام
همانطور که دوستان گفتند چیزی به اسم اینترنت خوب در این سرزمین
پیدا نمیشه .... جناب پناهی اگر دنبال وایمکس هستید الان سرویس ایرانسل
خیلی بهتر از قبل شده و من خودم 128 ایرانسل دارم
مودمش هم همراهه لپ تاپم هست هر جا میرم همراهم هست ....
راضی هم هستم قطعی از اردیبهشت تا الان 2 بار داشتم
سرعت دالودش هم بین 14 تا 16 هست و صبح و عصر و شب
سرعت دانلود یکسان است ....
ولی مبین نت چون تازه شروع کرده تعداد آنتن هاش زیاد نیست
بیشتر مناطق پوشش ضعیف داره ولی اگر شانست بگه و سیگنال منطقه
شما قوی باشه به نظر من بهتر از ایرانسل هست
شبها هم که دانلود رایگان ....

Captain Nemo
2012/03/28, 00:57
یکی از دوستان هفته پیش تماس گرفت و گفت که وایمکس ایرانسلش را
قطع کرده و الان از GPRS سیم کارت ایرانسلش استفاده میکنه . . .
گفتم سرعتش یه زمانی فیتیله ای بود گفت برو امتحان کن
قبلا یه usb modem داشتم که بلااستفاده مونده بود خونه
سیم ایرانسل را هم داشتم و یک بسته یک هفته ای GPRS خریدم
چهار هزار تومان . الان بعد از یک هفته من هم به این نتیجه رسیدم که
بهتر از وایمکس 128 هست .... سرعت دانلودش شبها به 25 میرسه
خیلی راضی هستم . حسنش اینه که همه جا توی مترو توی جاده و خلاصه
هر جا سیگنال مویایل داشته باشی به اینترنت هم دسترسی خواهی داشت .
این تجربه را گفتم بنویسم اینجا تا شاید برای دوستان مفید باشه .
خود ایرانسل هم گفته که GPRS را به EDGE ارتقا داده ولی فکر میکردم
فقط تبلیغات هست . . . بالاخره یک بار راست گفتند . . .

rezael
2012/07/19, 17:33
میدونستید ایران جزء کشورهایی محسوب میشه که اینترنت نداره؟؟؟!!!