PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چی .......چرا؟؟؟؟

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 [107]

VARIA
2013/03/27, 09:16
وایران 103
خدا ذلیل کنه باعث و بانیشو

"heydar"
2013/03/27, 09:22
فردی که براساس حرف این وآن خرید وفروش کند بهتر است عطای بورسو به لقایش ببخشد

hogo_wave
2013/03/27, 09:29
تو دیگه بزرگ شدی سنت از لوس بازی گذشته

EEEEEEEEEEEEE حالم از چاپلوسی بهم میخوره

دوستی هم در مورد حد ضرر گفتن
بله اگه پست ایشون بیارین ایشون
به قدری هل شده بود و میخاست سهم بندازه بره پالایشگاهی بخره
که سهم 114 بود
گفت که وایران بهترین سهم بخرید نترسید
حد ضرر رو بذارید رو 115 :))

شما که اگه دقت میکردی طریقه تعیین حد ضررو از HSC یاد میگرفتی
نمیدونم چرا اینجا پرشده از آدمای شاکی و ناراضی 2-3 نفرهم بودن که اطلاعات میدادن نمودار میدادن و... این آدما فراریشون دادن

hogo_wave
2013/03/27, 09:47
از دوست عزیزی که پاکسانو قبل از عید معرفی کردن تشکر میکنم

تکنیکالیست
2013/03/27, 10:03
دوستان زنگان رو مناسب نمیبینید
گروه روی کلا صف خرید سنگین هستند فقط زنگان پایین معامله میشه

mmis
2013/03/27, 10:34
ماکه غبهشهر 1500 خریدیم تا 950 رفت اینقدر شاکی نشدیم صبر کردیم گر صبر کنی زگوره حلواسازی با توهین وافترا زدن به دیگران چیزی درست نمی شود من با راهنمایی های جناب پرریسک عزیز خرید فروش کردم نتنها از ضرر درآمده ام الان در سود می باشم با وجود اینکه هیچ آشنایی قبلی با ایشان نداشتم به ایشان اطمینان کردم و نتیجه اطمینانم را هم دیدم تا امروز هم که چند ماه است عضو این سایت شده ام 95 درصد تحلیل های ایشان درست بود دوست عزیز طوری حرف نزن و قضاوت نکن که فردا شرمنده شوی صداقت هم خوب چیزی هست اگه سید هدفی را برای این سهم مشخص کرده و گفته خوب است شک نکن دیرو زود داره و لی سوخت وسوز نداره

ppp
2013/03/27, 10:42
ماکه غبهشهر 1500 خریدیم تا 950 رفت اینقدر شاکی نشدیم صبر کردیم گر صبر کنی زگوره حلواسازی با توهین وافترا زدن به دیگران چیزی درست نمی شود من با راهنمایی های جناب پرریسک عزیز خرید فروش کردم نتنها از ضرر درآمده ام الان در سود می باشم با وجود اینکه هیچ آشنایی قبلی با ایشان نداشتم به ایشان اطمینان کردم و نتیجه اطمینانم را هم دیدم تا امروز هم که چند ماه است عضو این سایت شده ام 95 درصد تحلیل های ایشان درست بود دوست عزیز طوری حرف نزن و قضاوت نکن که فردا شرمنده شوی صداقت هم خوب چیزی هست اگه سید هدفی را برای این سهم مشخص کرده و گفته خوب است شک نکن دیرو زود داره و لی سوخت وسوز نداره
خداییش منو که از ضرر در اورد هیچ تازه سر شبندر یه 45در صد و یه 90 در صد و سر غمارگ هم همین طور و خیلی سهمهای دیگه بهم سود داد البته شیرین ترینشون همون شبندر بود.هر جا هست خدا براش بخواد

samadi1973
2013/03/27, 11:43
وایران 103

من هم 20 درصد تو وایران ضرر کردم ولی خوب کسی منو مجبور نکرد . من از گفته های اقای پرریسک و دیگران کمک میگیرم و نهایتا عقل خودم رو به کار میبرم وتصمیم میگیرم .
راستی شما که از پر ریسک شناخت کافی داشتین برای چی گول خوردی همیشه اینقدر زود گول میخورین!

parvaz
2013/03/27, 11:50
فرمول 10 صبح جعفرخان چه جوابی میده . 80% درسته . جعفرخان تشکر بابت در اختیار گذاشتن تجربیاتت ما که استفاده مفید میبریم بر عکس بعضیها که همش نق میزنند و همیشه تو ضرر میمونند. با تشکر از شما

امید
2013/03/27, 13:13
می دونم از این سمپاشی ها و حرفهای بی ربط چه نیتی پلیدی داری ولی امیدوارم ناظر محترم سایت هرچه سریعتر رسیدگی کنه و اجازه سمپاشی بیشتر به شما نده .

اشکبوس کهنه سوار
2013/03/27, 14:31
خدا ازش نگذره به ما که وایران رو بدجور غالب کرد رفت

با سلام..
از لطف تمام دوستان تشکر می کنم ...به امید روزهای وخاطرات گذشته .........فقط چند تا نکته رو همین اول کار بگیم همون طور که در تاپیک چی چرای قبلی گفته بودیم تا بعدا مشکلی پیش نیاد........

1-دوستان اینجا هیچ مسئولیتی در مورد خرید فروش برعهده گرفته نمیشه
2-بعد معرفی سهم حالا چه تکنیکالی چه بنیادی دوستان حتما حتما خودشون هم سهم رو بررسی کنن ودر صورت صلاحدید خرید کنن
3-بورس جای نامردی هست واز اون نامردتر فضای مجازی پس به احدی اعتماد نکنید از جمله به پرریسک که خودم باشم
4-سهام گفته شده مد نظر ما نهایت نهایت 20 تا 30 درصد سبد رو تشکیل خواهد داد .بارها گفتم سهم طلا هم باشه روش نباید تک سهم شد..
5-حد ضرر حتما گفته میشه ونهایت د ضرر برا سهام 5 درصد با کار مزد میشه 5/6 درصد حالا این حد ضرر از کجا اومد اونم بر پایه تکنیکال می گیم
6-این تاپیگ متعلق به هیچ کسی نیست پس از همه دوستان واساتید تقاضا میشه ما رو از زاهنمایی های خود دریغ نکنند.
7-در اخر هدف از ایجاد مجدد تاپیک مهمترین دلیلش زنده کردن خاطرات شیرین گذشته هست.......در بدترین بازار در تاپیک چی چزا..........با همراهی هم بهترین سودها رو بردیم ........از قندیها گرفته تا کلی سهام دیگر ..........وگرنه سود کردن در بازار مثبت از نظر من هنر نیست .........در بازار مزخرف ترین سهم هم بازدهی مثبت میده .مهم اینه در بازار منفی خودمون رو حفظ کنیم ........موفق باشید.....
با سلام و عرض ادب و احترام، اگه موارد بالا رو رعایت کرده باشی فقط 5/5 درصد ضرر می کردی نه بیشتر.
اگه مدارکی رو ارائه کنی که نشان دهنده ی رعایت موارد بالا باشه و باز هم ضرر کرده باشی، حاضرم هر چقدر ضرر کردی، تمام و کمال جبران کنم اما با اطمینان 100 درصد می گم که رعایت نکردی...
ضمناً اگه دوس داشتی می تونی بیای تاپیک ما تا چند تا سهم بهت بندازیم و تو چن تاش 50-60 درصد سود کنی و بعدش بیای به خاطر ندانم کاری خودت و نداشتن تحلیل درست و درمون، بخاطر ضرر10-20 درصدی در یک سهم عالم و آدم رو فحش بدی و لعنت کنی...
این حرف ها رو زدم تا یادآوری کنم که تا امروز از جنابعالی هیچ تحلیل درست و درمونی ندیدم... قصد دفاع از هیچ کسی رو ندارم اما مطالبتون تنها فحش به رئیس جمهور و صدا و سیما و مسئولین بورس و زمین و زمان بوده...لطفا سری به پست های ارسالی خودتون بزنین(البته منظورم 10-20 پست غیر از پست های شرکت در مسابقه س)...
ضمناً جهت اطلاع شما باید عرض کنم که بنده و محمد رضا مرادی و دکتر بورسی و خیلی از دوستان دیگه که افتخار شاگردی ایشون را داشته و داریم در مسابقه های مختلف شرکت و با تکیه بر تفکرات پرریسک، ستاره ها رو یکی پس از دیگری کسب کردیم و قدرشناس زحمات ایشان هستیم...
...اگر با خودت رو راست باشی، زمان اون رسیده که به جای پرخاش، سکوت کنی و نقاط ضعف معاملاتی خودت رو بپذیری و به فکر اصلاح اونها باشی...فراموش نکن که هر وقت ضرر کردی باید بگردی و ببینی چی رو فراموش کرده بودی...
البته از شما انتظار این رو ندارم که حرفای منو جدی بگیرین اما من آنچه شرط بلاغ است با تو میگویم/ تو خواه از سخنم پندگیر و خواه ملال....

milad87
2013/03/27, 14:53
فرمول 10 صبح جعفرخان چه جوابی میده . 80% درسته . جعفرخان تشکر بابت در اختیار گذاشتن تجربیاتت ما که استفاده مفید میبریم بر عکس بعضیها که همش نق میزنند و همیشه تو ضرر میمونند. با تشکر از شما
با سلام لطفا اگه امکان داره این فرمول 10 صبح را برایمان بازگو بفرمایید.ممنون

اشکبوس کهنه سوار
2013/03/27, 14:58
با سلام لطفا اگه امکان داره این فرمول 10 صبح را برایمان بازگو بفرمایید.ممنون
لطفاً برای یاگیری مطالبی از این دست به تاپیک "درس هایی از تاپیک چی ...چرا و اداف" مراجعه فرمایید...

milad_b89
2013/03/27, 15:07
وایران 103

این VARIA هم دقیقا مثل نفر قبلی که اسمش ALI2000 بود،میخواد بیاد و عقده های توی دلشو با توهین کردن به استاد بزرگوار ما خالی کنه...
این همه سهمی که سید جان معرفی کرده بود و کلی سودآور بود را نمیبینه،ولی اون سهامی که خودش خریده و تو ضرره را فقط میبینه
احتمالا تک سهم بوده
خود سید هم گفتند سهم هایی که معرفی می کنند 20 یا 30 درصد سبد را باید تشکیل بدهد نه کل سبد را!!!
پس نتیجه میگیریم خدا از شما نگذرد(نه از پرریسک) که باعث به هم ریختن این تاپیک مفید می شوید....

m.r_moradi
2013/03/27, 15:30
اين پست بايد بالا بمونه،گل گفتي اشكبوس جان،انصافا جعفر ب گردن همه ي ماها حق داره،هرجا هست اسمونش ابي،دلش روشن...

با سلام و عرض ادب و احترام، اگه موارد بالا رو رعایت کرده باشی فقط 5/5 درصد ضرر می کردی نه بیشتر.
اگه مدارکی رو ارائه کنی که نشان دهنده ی رعایت موارد بالا باشه و باز هم ضرر کرده باشی، حاضرم هر چقدر ضرر کردی، تمام و کمال جبران کنم اما با اطمینان 100 درصد می گم که رعایت نکردی...
ضمناً اگه دوس داشتی می تونی بیای تاپیک ما تا چند تا سهم بهت بندازیم و تو چن تاش 50-60 درصد سود کنی و بعدش بیای به خاطر ندانم کاری خودت و نداشتن تحلیل درست و درمون، بخاطر ضرر10-20 درصدی در یک سهم عالم و آدم رو فحش بدی و لعنت کنی...
این حرف ها رو زدم تا یادآوری کنم که تا امروز از جنابعالی هیچ تحلیل درست و درمونی ندیدم... قصد دفاع از هیچ کسی رو ندارم اما مطالبتون تنها فحش به رئیس جمهور و صدا و سیما و مسئولین بورس و زمین و زمان بوده...لطفا سری به پست های ارسالی خودتون بزنین(البته منظورم 10-20 پست غیر از پست های شرکت در مسابقه س)...
ضمناً جهت اطلاع شما باید عرض کنم که بنده و محمد رضا مرادی و دکتر بورسی و خیلی از دوستان دیگه که افتخار شاگردی ایشون را داشته و داریم در مسابقه های مختلف شرکت و با تکیه بر تفکرات پرریسک، ستاره ها رو یکی پس از دیگری کسب کردیم و قدرشناس زحمات ایشان هستیم...
...اگر با خودت رو راست باشی، زمان اون رسیده که به جای پرخاش، سکوت کنی و نقاط ضعف معاملاتی خودت رو بپذیری و به فکر اصلاح اونها باشی...فراموش نکن که هر وقت ضرر کردی باید بگردی و ببینی چی رو فراموش کرده بودی...
البته از شما انتظار این رو ندارم که حرفای منو جدی بگیرین اما من آنچه شرط بلاغ است با تو میگویم/ تو خواه از سخنم پندگیر و خواه ملال....

satyr
2013/03/27, 17:04
دوستان از مسکنیها غافل نشن اخباری مبنی بر حرکت این گروه طی هفته اینده به گوش میرسه

".احسان."
2013/03/27, 21:02
سلام..

لیدر بازار گروه پالایش غذایی تجهیزات وتا خدودی گروه پترو هست ..

پس در این گروهها وارد بشید ..چون هم لیدر هستن هم روند صعودی دارن ..

از گروه پالایش شراز با حد ضرر 1180 تومن ..تکنیکالی هدف 1500 ..

از گروه تجهیزات همچنان فاذر با حد ضرر 240 تومان وهدف بالای 300 ..مپنا با حد ضرر 232 تومن وهدف 270 ..حتاید با حد ضرر 390 وهدف احتمالی بالای 600 ..در ضمن هر کدام قبل ساعت 10 خواست صف بشه بخرید وحد ضرر بزاردی ..

گروه غذایی هم غمارک بالای 615 با حد ضرر 615 تومن اگر شکست وصف شد وهدف بالای 900 ..

گروه نفت وپالایش شرانول هم تکنیکالی نداره ولی از نظر من سهم بدی نیست ونسبت به همرگوهها ریسک کمتری داره وجای رشد بیشتر البته حواستون به جو گروه باشه ..

گروه پترو هم زاگرس بالای 1950 با حد ضرر 1950 تومن ..مارون بالای 2180 با حد ضرر 2180 ...

از لیست بالا هر کدام قبل ساعت خواست صف بشه میتونید وارد بشید وحد ضرر بزارید ..

تک سهم ها کربن بالای 290 ..سهند بالای 410 ...لسرما بالای 150 ....رفتن وخاستن صف بشن وارد بشید نشدن دست نگهداری وتماشا کنید ..

براي لسرما اين اتفاق دقيقا افتاد. بالاي 150 پريدن در صف و نگذاشتن خريدهايمان تكميل شود.

taherishahram
2013/03/27, 22:31
گله ها و شکایت ها همیشه هست...
به نظر من نیازی نیست به این پست ها جواب داده بشه...

ایشون به هر حال ضرر کرده ..خواسته یه جا داد بزنه.... اگه کسی هم می خواد جواب بده منطقی باشه بهتره...مثل اشکبوس که رفته پست رو پیدا کرده آورده درج کرده....

من پر ریسک رو نمی شناسم چون تازه اومدم اما به هر حال طرفدارای خودش رو داره و واسه طیف زیادی از دوستان شناخته شده و مورد احترام....پس با دو تا شکایت و داد از ایشون چیزی کاسته نمیشه...اما از یه طرف هم خوبه واسه اونایی که تازه میان اینکه ( 1- تمام مطالب رو تمام و کمال بخونن ....نه اینکه چه سهمی بخریم و تهش که رو چند خارج شین رو نخوندن ... 2- اینکه همونجور که خود پر ریسک هم گفتن چشم و گوش بسته سهم نخرن...خودشون اقلا یه تلاشی بکنن...سهم رو یه نگاه بندازن..لقمه جویده دیگه خیلی حلق پر کنه !! )

قصد توهین به هیچ کس رو ندارم...صرفا خواستم بگم که ورق زدن فرومی که ادم میاد توش و به جای دیدن سهم های قابل بررسی ..میبینه 3-4 صفحه ش دعوا ست کمی از ارزش بالقوه تاپیک کم میکنه ...

ارادتمند دوستان

homework
2013/03/28, 23:46
خدا ازش نگذره به ما که وایران رو بدجور غالب کرد رفت

COLOR="#2F4F4F"]برات متاسفم که ذره ای استقلال فکری نداری
و مهمتر از اون یه کم جزبزه مردی نداری که پای اشتباهت بایستی
و دنبال یکی میگردی که بندازی گردن اون !!!
آخه آدم نا حسابی تو که این آقا رو بنداز میبینی
کی بهت میگه از رو دست اون خرید کنی !؟؟؟

بعضیا پول میندازن صندوق صدقات بعد سوارش میشن ... اصن یه وضی
شما هم اصن یه وضی .... [/COLOR]

bashash
2013/03/29, 22:59
دوستان سلام اين 15روز مهندس جعفر تمام نشد مرديم از استخون درد
دلتنگيهاي آدمي رو باد ترانه مي خواند
تقديم به جناب پرريسك عزيز @};-@};-
آقا ريسك خونمون خيلي اومده پائين

تاران
2013/03/30, 07:38
بد نیست در اینجا سه اصل طلایی پرریسک عزیز رو یادآوری کنم
1-تشکیل سبد (20 درصد برای هرسهم)
2-خرید در روند صعودی (مگر اینکه واقعا به بنیادی بودنش اطمینان داشته باشیم نمونه اش قزوین )
3-حد ضرر گذاشتن (این یکی از همه مهمتر است از واجبات بورس است کسی که حد ضرر نداشته باشد به یقین ضرر خواهد کرد)

ایرانی
2013/03/30, 09:25
دوستان یک سوال؟

تا چند روز گذشته و قبل از عید، شرکت تحقيقات صندوق حدود 4 میلیون غبشهر داشت و در ترکیب بود.

الان دیدم که در ترکیب نیست!! یعنی از سهم خارج شده؟؟ و در حال خروج از سهم است؟؟

kianoshparsa
2013/03/30, 09:33
اقتصاد ایران
در کشوری که انتشار نماگرهای اقتصادی گاه به گاه «قفل» می شود و برای محاسبه شاخص های اقتصادی، هیچ چیز در دسترس نیست؛ حتی صحبت کردن از روند طی شده «شاخص فلاکت» در سال 1391، کار سختی است.

آخرین باری که مرکز آمار ایران نرخ بیکاری را اعلام کرده، تابستان امسال است. مرکز آمار پس از یک دوره متوالی مناقشه بر سر مرجع انتشار نرخ بیکاری، با تاخیری چندماهه، نرخ بیکاری دوره زمستان 1390 را 14.1 درصد اعلام کرد. بانک مرکزی نیز، انتشار آمار نرخ بیکاری را چندی است که «متوقف» کرده و مرجع اعلام نرخ تورم شده است. حال قرار است در این شرایط مبهم و با اطلاعات ناقص، چه اعدادی برای «شاخص فلاکت» تعریف شود؟

شاخص فلاکت یک نشانگر اقتصادی است که فرمولی بسیار ساده دارد: کافی است نرخ تورم و بیکاری را با یکدیگر جمع کنید تا شاخص فلاکت به دست بیاید. معرفی این شاخص، مدیون دو اقتصاددان آمریکایی به نامهای «آرتور اوکان» و «رابرت بارو» در دهه 1970 میلادی است. البته روش دو اقتصاددان یادشده برای محاسبه شاخص فلاکت با هم فرق می کرد. آقای «اوکان» از همان فرمول ساده استفاده می کرد یعنی نرخ تورم به علاوه نرخ بیکاری. اما آقای «بارو» فرمول دیگری داشت؛ او از ترکیب تولید ناخالص داخلی و نرخ سود بانکی، شاخص فلاکت را تعیین می کرد. بعدها، آنچه که «آرتور اوکان» طراحی کرده بود، به عنوان شاخص «صحیح» فلاکت شناخته شد و فرمول «رابرت بارو» دیگر کاربردی ندارد. حالا اگر بر سر تعریف کلی و کاربردی «شاخص فلاکت» تفاهم شود؛ باید گفت که در یک عبارت ساده می توان شرایط «رکود تورمی» را به عنوان بازتاب بالا بودن شاخص فلاکت شناخت.

اقتصاددانان می گویند «تورم و بیکاری» در دو منحنی عکس یکدیگر عمل می کنند. یعنی اگر تورم بالا باشد، بیکاری پایین است و برعکس. به عبارت دیگر، «تورم بالا» گاه ممکن است بیکاری را «کاهش» دهد یا اینکه «بیکاری بالا» می تواند با «تورم پایین» همراه شود. به همین دلیل، در خیلی از کشورها، سیاست های تورمزا اجرا می شود تا قدری از نرخ بیکاری کاسته شود. اما در کشورهای دارای درآمدهای نفتی بالا، ماجرا کمی فرق می کند. در این نوع کشورها، وقتی قیمت نفت بالا می رود و درآمدهای نفتی جهش پیدا می کند، دولتها سعی می کنند، بخشی از درآمدهای ارزی به دست آمده را به بدنه تولید تزریق کنند تا در کوتاه مدت تورم موجود با تولید بالا خنثی شود و در درازمدت بیکاری هم کاهش پیدا کند. اما تجربه نشان داده این سیاست، شکست خورده است. چرا که درآمدهای نفتی با واحد «دلار» به دست می آید و برای تزریق آن به بخش تولید نیاز به «ریال» است. اینجاست که تزریق درآمدهای نفتی به بخش تولید، «پایه پولی» را افزایش می دهد، تولید را پایین می آورد و حالا هم «چوب» را خورده و هم «پیاز» را؛ هم تورم در اقتصاد وجود دارد و هم موجی از بیکاری به واسطه تعطیلی کارخانه ها و بنگاههای تولیدی به راه افتاده است.

تجربه روشن این نوع حرکت دو شاخص تورم و بیکاری، بزرگترین طرح اشتغالزایی دولت نهم موسوم به «بنگاه های زودبازده» است. برنامهای «آرمانی» که با «وامهای ارزان قیمت» راه را برای تزریق نقدینگی به بخش تولید باز کرد و تورم را بالا برد. دولتی ها می گفتند این برنامه آرمانی، بیکاری را کاهش داد؛ اما با گذشت پنج سال از اجرای برنامه بنگاه های زودبازده و تزریق پول به بخش تولید، آخرین آمار اعلام شده از نرخ بیکاری -که از سوی مرکز آمار ایران اعلام شده است- حاکی از افزایش بیکاری تا بیش از 14 درصد در زمستان پارسال است. در اقتصاد متکی به درآمد نفتی، رانت و فساد نیز محتمل است و آنچه در تجربه «بنگاههای زودبازده» رخ داد نشان داد، اگر ساختار اقتصادی به خوبی کار نکند، توفیقی برای هیچ یک از دو هدف گیری کوتاه مدت و بلندمدت به دست نخواهد آمد. اما اگر ساختار اقتصاد، به درستی عمل کند چطور؟ در کشورهای پیشرفته که درآمدهای عمده دولت از راه مالیات به دست می آید، دو شاخص تورم و بیکاری چگونه عمل می کند؟ در اقتصاد پیشرفته دو شاخص تورم و بیکاری به صورت معکوس عمل می کند. افزایش تورم و رشد قیمت ها به تولیدکننده این علامت را می دهد که باید تولید را افزایش داد و به میزان اشتغال افزود. در این حالت، تورم در درازمدت کنترل می شود و اشتغال در کوتاه مدت به سطح بالایی می رسد. به تازگی نشریه «اکونومیست» رتبه بندی کشورها را بر اساس شاخص فلاکت انجام داده است که البته با استناد به آمارهای سال 2011 میلادی به دست آمده است. این رتبه بندی مربوط به 96 کشور جهان است و با توجه به آمار نرخ تورم و بیکاری در سال 2011 میلادی، ایران را با عدد شاخص 33 درصد، در رتبه سوم قرار داده است. نکته جالب، رده های پایینی این جدول است که کشورهایی مانند قطر، سوئیس، آلمان و دانمارک را به خود می بیند. قطر با نرخ تورم 2.5 درصدی و نرخ بیکاری نیم درصدی، در مجموع شاخص فلاکت را به سه درصد رسانده و رتبه 96 را در میان 96 کشور بررسی شده به خود اختصاص داده است. بالاتر از سوئیس که شاخص فلاکت در آن 3.5 درصد است و حتی آلمان و دانمارک که شاخص فلاکت در آنها به ترتیب 8 و 9 درصد است. اما شاخص فلاکت در سال 1391 چه روندی را در ایران داشت؟ برای پاسخ به این پرسش، نیاز به دو شاخص مهم اقتصادی، یعنی تورم و بیکاری و دسترسی به رقم دقیق این دو شاخص است. اینجا مشکلی اساسی وجود دارد که در سطرهای ابتدای گزارش آمد. مشکلی به نام نبود اطلاعات که به تازگی در اقتصاد ایران جریان یافته است. تمام آنچه در ادامه می آید نیز با استفاده از نرخ بیکاری اعلام شده از سوی مرکز آمار ایران، یعنی14.1 (مربوط به زمستان سال گذشته) است.

بانک مرکزی آخرین رقم تورم در بهمن ماه را به میزان 8/29 درصد اعلام کرده است. با توجه به نرخ بیکاری 14.1 درصدی و از آنجا که از مجموع این دو شاخص، نشانگر فلاکت مشخص می شود، می توان گفت رقم شاخص فلاکت با همین اطلاعات موجود به مرز 44 درصد رسیده است. یعنی با گذشت سه ماه از سال 2013 میلادی، شاخص فلاکت نزدیک به 11 درصد بیشتر از سال 2011 میلادی است. در سالی که گذشت، شاخص فلاکت در یک منحنی صعودی به کار خود پایان داد. آنچه در نمودار شاخص فلاکت در سال 1391 رخ داده؛ نشان از کوتاه نیامدن هیچ کدام از دو شاخص تورم و بیکاری داشته است. به گونه ای که «رکود تورمی» با خوردن «چوب و پیاز» شکل گرفته است. دلایل بسیاری برای این موضوع می توان برشمرد. در سال گذشته، نوسان نرخ ارز، ارزش پول ملی را کاهش داد و به تبع اجرای هدفمندی یارانه ها، هزینه های تولیدی بالاتر رفت. به گواه گزارش های فعالان کارگری و کارفرمایی، بسیاری از واحدهای تولیدی در معرض ورشکستگی و تعطیلی قرار گرفت. آخرین گزارش بانک مرکزی از «شاخص قیمت تولیدکننده» نشان می دهد هزینه های تولید نسبت به مهرماه سال گذشته33.1 درصد افزایش یافته است. ضمن اینکه رشد شاخص بهای تولیدکننده در طول یک ماهه شهریور تا مهر امسال به رقم بی سابقه 8.2 درصد رسیده است.

پس از رشد8.3 درصدی در اردیبهشت 1374 و رشد15.3 درصدی در دی ماه 1389 این رقم بالاترین رقم رشد ماهانه در 23 سال گذشته به حساب میآید. به طور کلی افزایش شاخص قیمت تولیدکننده منجر به افزایش شاخص تورم می شود و افزایش تورم نیز به طور خودکار بر تصمیمات بانک مرکزی تاثیر مستقیمی دارد؛ بنابراین هر چقدر شاخص بهای تولیدکننده نسبت به پیش بینی ها افزایش یابد انتظار تقویت قیمت ها وجود دارد. شاید در شرایط رکود تورمی، صنایعی مانند صنایع غذایی و برخی از صنایع پایین دستی بخش نفت و بخش هایی که کمترین نیاز را به کالاهای وارداتی دارند سودآوری خوبی داشته باشند؛ اما ادامه چنین وضعیتی میتواند به حذف بسیاری از واحدهای صنعتی فعلی بینجامد و جایگزین کردن این واحدها نیز در میان مدت غیرممکن خواهد بود.

محمود گرگانی
2013/03/30, 09:43
دوست عزیز وایران اصلا فرصت خروج نداد بعد این حد ضرر هم جیزه مسخره ای هست وقتی کسی میگه سهم تا 150 بالا میره و بخرین و برین خوش باشین دیگه حد ضرر جه معنی داره من مطمئن هستم که وایران میخواست بندازه
خودم با 8 درصد ضرر خارج شدم اره خب مقصرم خودم هستم

اين پست بايد بالا بمونه،گل گفتي اشكبوس جان،انصافا جعفر ب گردن همه ي ماها حق داره،هرجا هست اسمونش ابي،دلش روشن...

m.r_moradi
2013/03/30, 09:58
دوست عزیز وایران اصلا فرصت خروج نداد بعد این حد ضرر هم جیزه مسخره ای هست وقتی کسی میگه سهم تا 150 بالا میره و بخرین و برین خوش باشین دیگه حد ضرر جه معنی داره من مطمئن هستم که وایران میخواست بندازه
خودم با 8 درصد ضرر خارج شدم اره خب مقصرم خودم هستم

بابا اصلا وایران سیگنال خریدش قطعی نشد!اونروزی که باید به سمت صف میرفت و صف خرید میشد نشد!!!سعنی حتی اگه از رو دست سید هم خرید میکنی نباید میخریدی چون خودش گفته بود اگه قبل از ساعت ده +3 شد بخرید که نشد!!!!

پس دیگه بحثی نمیمونه...

در ضمن مگه فقط همین یه سهمه که سید معرفی کرده؟!

من خودمم دو روز قبلش تو تاپیک اداف در مورد وایران صحبت کرده بودم،یادم نیست چه عددی بود اما یه عدد به عنوان سیگنال خرید داده بودم که نتونست ازش عبور کنه!نکنه من هم میخواستم سهم بندازم؟!اونموقع این سهم معاملاتش جوری بود که تکنیکالی خیلی به روند صعود نزدیک شده بود،برای همین هم اومد تو واچینگ لیست،اما وقتی نتونست روند بگیره اصلا چرا خرید کردی دوست من؟!

VARIA
2013/03/30, 10:20
بابا اصلا وایران سیگنال خریدش قطعی نشد!اونروزی که باید به سمت صف میرفت و صف خرید میشد نشد!!!سعنی حتی اگه از رو دست سید هم خرید میکنی نباید میخریدی چون خودش گفته بود اگه قبل از ساعت ده +3 شد بخرید که نشد!!!!

پس دیگه بحثی نمیمونه...

من خودمم دو روز قبلش تو تاپیک اداف در مورد اداف صحبت کرده بودم،یادم نیست چه عددی بود اما یه عدد به عنوان سیگنال خرید داده بودم که نتونست ازش عبور کنه!نکنه من هم میخواستم سهم بندازم؟!اونموقع این سهم معاملاتش جوری بود که تکنیکالی خیلی به روند صعود نزدیک شده بود،برای همین هم اومد تو واچینگ لیست،اما وقتی نتونست روند بگیره اصلا چرا خرید کردی دوست من؟!

دوست عزیز من فقط گفتم خدا باعث و بانیشو ذلیل کنه
و اگه چیزی هم هست به سید گفتم نه به کس دیگه
دلیل خودکشی شما رو نمی دونم

VARIA
2013/03/30, 10:26
گله ها و شکایت ها همیشه هست...
به نظر من نیازی نیست به این پست ها جواب داده بشه...

ایشون به هر حال ضرر کرده ..خواسته یه جا داد بزنه.... اگه کسی هم می خواد جواب بده منطقی باشه بهتره...مثل اشکبوس که رفته پست رو پیدا کرده آورده درج کرده....

من پر ریسک رو نمی شناسم چون تازه اومدم اما به هر حال طرفدارای خودش رو داره و واسه طیف زیادی از دوستان شناخته شده و مورد احترام....پس با دو تا شکایت و داد از ایشون چیزی کاسته نمیشه...اما از یه طرف هم خوبه واسه اونایی که تازه میان اینکه ( 1- تمام مطالب رو تمام و کمال بخونن ....نه اینکه چه سهمی بخریم و تهش که رو چند خارج شین رو نخوندن ... 2- اینکه همونجور که خود پر ریسک هم گفتن چشم و گوش بسته سهم نخرن...خودشون اقلا یه تلاشی بکنن...سهم رو یه نگاه بندازن..لقمه جویده دیگه خیلی حلق پر کنه !! )

قصد توهین به هیچ کس رو ندارم...صرفا خواستم بگم که ورق زدن فرومی که ادم میاد توش و به جای دیدن سهم های قابل بررسی ..میبینه 3-4 صفحه ش دعوا ست کمی از ارزش بالقوه تاپیک کم میکنه ...

ارادتمند دوستان

دوست عزیز حد خودتو نگه دار
اونی که داد می زنه یه چیز دیگس
شاید تو ایل شما رسمه هر کی ضرر کنه داد بزنه ولی ما اینطور نیستیم

m.r_moradi
2013/03/30, 10:28
دوست عزیز من فقط گفتم خدا باعث و بانیشو ذلیل کنه
و اگه چیزی هم هست به سید گفتم نه به کس دیگه
دلیل خودکشی شما رو نمی دونم

به عنوان اخرین کلام در مورد این بحث:

باعث و بانی همه ی ضرر هایی که به ادم میرسه(چه مادی و چه معنوی)خود ادمه...

هیچوقت هیچکس به جز خودم رو سرزنش نمیکنم...;)

امیدوارم ضررت جای دیگه جبران بشه دوست من،یاحق
پ.ن:برای اینکه پست جدید نرنم جواب شما رو هم تو همین پست میدم;)

دوست من همچین مگی از رو دست سید خرید میکنی انگار من خودم بوق هستم فکر میکنی خود سید الان اینجا رو نمیخونه؟ چرا خودش جواب نمیده؟ بعد تایپیکها جای بحث کردنه نکنه شما صاحب اینجا هستی که میگی بحثی نمیمونه

خوب اگه خودت تحلیل کردی و خریدی که دیگه اعتراض برای چیه؟!

در مورد اینکه سید میخونه الان یا نه خدا عالمه اما خودش گفت یه مدت نیست،پس قاعدتا نمیتونه الان خواننده این تاپیک باشه و یا جواب شمارو بده...

صد در صد جای بحث کردنه،منظورم این بود که در مورد این موضوع از نظر من بحثی نمیمونه;)
منم یه عضوم مثل شما،به قول هودتون تاپیک جای بحثه،من هم صرفا تو این بحث شرکت کردم....
اما خب برای اینکه اسپم کمتری زده بشه دیگه راجع به این موضوع هیچ حرفی نمیزنم...

پ.ن2:
کلا عادت کردیم هرچند وقت یه بار یه نفر بابت زحمتهای سید طلبکار بشه!!!!;)

محمود گرگانی
2013/03/30, 10:28
دوست من همچین مگی از رو دست سید خرید میکنی انگار من خودم بوق هستم فکر میکنی خود سید الان اینجا رو نمیخونه؟ چرا خودش جواب نمیده؟ بعد تایپیکها جای بحث کردنه نکنه شما صاحب اینجا هستی که میگی بحثی نمیمونه

پس دیگه بحثی نمیمونه...

من خودمم دو روز قبلش تو تاپیک اداف در مورد اداف صحبت کرده بودم،یادم نیست چه عددی بود اما یه عدد به عنوان سیگنال خرید داده بودم که نتونست ازش عبور کنه!نکنه من هم میخواستم سهم بندازم؟!اونموقع این سهم معاملاتش جوری بود که تکنیکالی خیلی به روند صعود نزدیک شده بود،برای همین هم اومد تو واچینگ لیست،اما وقتی نتونست روند بگیره اصلا چرا خرید کردی دوست من؟!

717
2013/03/30, 10:32
فرصت خريد وپخش با توجه به روند معامله سهم ( با مسئوليت خريدار! )

VARIA
2013/03/30, 10:39
COLOR="#2F4F4F"]برات متاسفم که ذره ای استقلال فکری نداری
و مهمتر از اون یه کم جزبزه مردی نداری که پای اشتباهت بایستی
و دنبال یکی میگردی که بندازی گردن اون !!!
آخه آدم نا حسابی تو که این آقا رو بنداز میبینی
کی بهت میگه از رو دست اون خرید کنی !؟؟؟

بعضیا پول میندازن صندوق صدقات بعد سوارش میشن ... اصن یه وضی
شما هم اصن یه وضی .... [/COLOR]

وای بدبخت شدم حالا من چی کار کنم ؟
نمی شه ایندفعه رو ببخشی
اینجام پر شده از بچه و بچه بازی
تا یکی حرفی بر خلاف سید بزرگوار می زنه کل پاچه خارا خودکشی می کنن
اتفاقاً واسه خودت متاسف باش
من این شهامت رو دارم که گفتم سیدتون اشتباه کرده ولی شما از اون بت ساختین
دوم اینکه استقلال فکری رو امثال تو ندارن که اینطوری تا یه چیزی به بتتون می گن
از کوره در میرین
می دونی چرا ؟
چون سید جونت بره دیگه از رو دست کی میخای بخری و بیچاره می شی

VARIA
2013/03/30, 10:41
عالی بود

ایرانی
2013/03/30, 10:47
گزارش بازار

قندی ها بازهم خلاف جهت بازار حرکت کردند و امروز یکپارچه با صف خرید روبرو بودندبنظر می رسد اعلام خبر افزایش 30 تومانی نرخ خرید تضمینی چغندر قند از کشاورزان در جهت حمایت از تولید داخل بتواند جان تازه ای به سهام گروه قندی بورس بخشیده است و نرخ 1700 تومانی برای شکر قطعی باشد.البته با اختصاص دلار مبادله ای به کالاهای اساسی احتمالا این نرخ بیشتر هم شود.

پرشین تحلیل -1392

آمن خادمی
2013/03/30, 12:27
نرم نرمک می رسد اینک بهار
خوش به حال روزگار
جناب پریسک گرامی سال نو رو خدمت شما تبریک می گم
هر جا هستید شاد و سلامت باشید
بهترین ها را برای شما آرزومنــــــــــــــــدم ...........@};-@};-@};-@};-@};-

http://forums.boursy.com/imported/2013/03/759.jpg

saeedte
2013/04/06, 11:29
خب دوستان
با تشکر از ادمین محترم
و با اجازه صاحب تاپیک
کم کم اینجا رو آب و جارو کنیم برای بازگشت صاحب خونه

جعفرجان سال نو مبارک باشه
مشتاقانه منتظریم با بازگشتت روزای خوب با هم بودن دوباره در سال 92 هم شروع بشه @};-

مدیر نظارت
2013/04/06, 12:08
درود

با توجه به ادبیات نامناسب کاربر" VARIA " فعلاً از حضور ایشان معذوریم.

تمام
2013/04/06, 12:12
خرید خزامیا و ولساپا

MOSTAFA
2013/04/06, 12:55
سلام
سید جعفر منتظرتیم
دیشب خابشو دیدم :D

واما امروز .....خرید 50 % سرمایه سغرب یک پله ...شاید تک سهم شم

الان دیگه وقت و فصل سیمانیهاست

سغرب هم این مدت در حال کفسازی بوده که کف محکمی رو415 درست کرده...
مزیت خوب سغرب ورود 17 درصدی گروه بهمن به سیمان غربه اونم در 750 !!!!!!!!!
همه میدونن که بهمن بیخود وارد سهمی نمیشه
بهمن پارسان رو 600 خرید 1400 خالی میکرد

سغرب رو 750 خرید ..چند میخاد خالی کنه؟!!!!!
بشین و ببین فقط ;)

توکلت علی الله

بچه کف بازار
2013/04/06, 13:03
سلام به سید عزیز و تمامی بچه های گل این تاپیک و این سایت سال نو مبارک همراه با سلامتی در درجه اول و بعد پر سود همراه باسید جعفر عزیز و همه بچه ها
سید جان تو سفره 7 سین امسال یاد شما هم بود و برای سلامتی و شادکامیت دعا کردیم همیشه با نیت پاکت و استعدادی که داری از گزند بلایا دور باشی انشاء الله
دوست داریم و منتظر کامنت های قشنگت هستیم مشتاقانه>:D<>:D<

zooze
2013/04/06, 13:15
درود

با توجه به ادبیات نامناسب کاربر" VARIA " فعلاً از حضور ایشان معذوریم.

با سپاس !
در صورت امکان اگر پست های قبل و جوابیه های دوستان به ایشان رو هم پاک یا حداقل عدم تایید بفرمایید که چه بهتر!
واقعا برخورد بعضی ها ار فرهنگ به دوره!!

تاران
2013/04/06, 13:17
سلام
از جناب پرریسک تقاضاداریم در صورت امکان در تایپیک خودشون حضور داشته باشند

Smart
2013/04/06, 14:24
سلام و سال نو مبارک
ظاهرا جعفرخان 1 بار در طول عید اومدن و سرزدن
امید که تعطیلات خوش گذشته باشه

منتظر دیدگاه های جالب اقتصادی و
متشکر از سیگنالهایی که از سر صدق و صفا و بی دریغ به رفقا تقدیم میکنن هستیم

misha
2013/04/06, 14:37
سلام
سید جعفر منتظرتیم
دیشب خابشو دیدم :D

واما امروز .....خرید 50 % سرمایه سغرب یک پله ...شاید تک سهم شم

الان دیگه وقت و فصل سیمانیهاست

سغرب هم این مدت در حال کفسازی بوده که کف محکمی رو415 درست کرده...
مزیت خوب سغرب ورود 17 درصدی گروه بهمن به سیمان غربه اونم در 750 !!!!!!!!!
همه میدونن که بهمن بیخود وارد سهمی نمیشه
بهمن پارسان رو 600 خرید 1400 خالی میکرد

سغرب رو 750 خرید ..چند میخاد خالی کنه؟!!!!!
بشین و ببین فقط ;)

توکلت علی الله
سلام دوست عزیز سال نو مبارک ولی ممکنه بگید سغرب کی 750شده بود؟؟؟؟؟من تو تاریخچه معاملاتش نگاه کردم هیچوقت بیشتر از430نشده بود .ممکنه زمان حدودی خرید گروه بهمن رو اطلاع رسانی کنید ممنون میشم

bashash
2013/04/06, 14:54
بوی بهـــــار می رسـد

آب زنید راه را هین کــــــه نگار می رســد .......... مژده دهـــــــید باغ را بوی بهـــــار می رسـد
راه دهـــــید یار را آن مـه ده چهــــــــار را .......... کــــــز رخ نوربخش او نـــــور نثار می رسـد
چاک شدست آسمان غلغلهء ست در جهان .......... عنبر و مشک می دمــــد سنجق یار می رسـد
رونق باغ می رسد چشم و چراغ می رسـد ......... غم به کــــناره می رود مــه به کـنار می رسد
تیر روانه مي رود ســــوی نشانه می رود ......... مــا چه نشستهایم پس شـه ز شکار می رســد
باغ ســلام می کند ســـــرو قیام مـی کـــنـد ........ ســــبزه پیاده می رود غنچه ســـوار می رسـد
خلوتیان آســمان تا چه شـراب می خــورند ....... روح خراب و مسـت شـد عقل خمـار می رسد
چون برسی به کوی ما خامشی است خوی مــا
زان که ز گفت و گوی ما گرد و غبار می رسد
شعري از مولانا
تقديم به تمام دوستان بهاري اين سايت و پرريسك عزيز @};-

Smart
2013/04/06, 14:55
ممنون میشم ناظر تمام پست های اخیر varia رو حذف کنه و فقط یکی رو بذاره
حذف بخاطر رفقا و پرریسک
گذاشتن یکی بخاطر اینکه مشخص باشه بد صحبت کرده

ممنون

آریو
2013/04/06, 14:59
سلام دوست عزیز سال نو مبارک ولی ممکنه بگید سغرب کی 750شده بود؟؟؟؟؟من تو تاریخچه معاملاتش نگاه کردم هیچوقت بیشتر از430نشده بود .ممکنه زمان حدودی خرید گروه بهمن رو اطلاع رسانی کنید ممنون میشم

تاریخچه زمانی شما چند روز بوده ؟؟؟
خبهمن بلوک سغرب رو خریده دوست عزیز

MOSTAFA
2013/04/06, 15:48
لطف میکنید قیمت خرید رو هم اعلام کنید دوست عزیز

هم.نطور که دوستمون گفتن بلوکی خرید و 750 تومن یا شایدم 850 یکی از این 2 عدد ...چند روز قبل از سال جدید

bashash
2013/04/06, 20:02
پرريسك جان كجايي كه اين جماعتو ارشاد كني

غبشهر
سهمي كه 4روز معاملاتي ديگر بيشتر تا مجمع فاصله ندارد وسود حدود 2200 احتمالا در مجمع تقسيم ميكند وافزايش سرمايه 75% از محل اندوخته آيا اين كاردرستي است كه به نظر شما تاپيك اش خاك بخوره آيا درست است (پايتخت 2)
ودر سه ماهه اول احتمالا كل سود سال 91 را پوشش داده :D
الكي گفتم :D

ebi1
2013/04/06, 21:05
سغرب در تاریخچه 430 تومن بیشتر نداره دوست من.750 تومنو هنوز بچشم ندیده

homework
2013/04/06, 21:14
سید جان ما نیز بی صبرانه منتظر حضور پر مهرت هستیم

nirvana_00
2013/04/06, 21:17
سید کجایی مرده پاشو بهار شده ها هنوز توی خواب زمستونی هستی ها... بیا هممون دوست داریم و منتظر :*

آریو
2013/04/06, 21:36
سغرب در تاریخچه 430 تومن بیشتر نداره دوست من.750 تومنو هنوز بچشم ندیده

ابی جان معنی تاریخچه چی هست ؟؟
ینده 4 ماه پیش فروشنده سغرب در 480 بودم ...
سغرب اعداد بالای 4000 تومن هم معامله شده
بلوک همین یک ماه پیش فکر کنم 750 زده شده

baba
2013/04/06, 21:38
سلام به همه دوستان.نظرتون رو در مورد ذوب رائه بدید.در ضمن از جناب پرریسک درخواست میکنم بیاد خونه چون خونه بدون حظور بزرگترصفا نداره

ابشار
2013/04/06, 22:43
الوعده وفا:استاد

kianoshparsa
2013/04/06, 22:45
دلـت را بتـکان ...

غصه هایت که ریخت، تو هم همه را فراموش کن

دلت را بتکان

اشتباهایت وقتی افتاد روی زمین

بگذار همانجا بماند

فقط از لا به لای اشتباه هایت، یک تجربه را بیرون بکش

قاب کن و بزن به دیوار دلت ...

دلت را محکم تر اگر بتکانی

تمام کینه هایت هم می ریزد

و تمام آن غم های بزرگ

و همه حسرت ها و آرزوهایت ...

باز هم محکم تر از قبل بتکان

تا این بار همه آن عشق های بچه گربه ای هم بیفتد!

حالا آرام تر، آرام تر بتکان

تا خاطره هایت نیفتد

تلخ یا شیرین، چه تفاوت می کند؟

خاطره، خاطره است

باید باشد، باید بماند ...

کافی ست؟

نه، هنوز دلت خاک دارد

یک تکان دیگر بس است

تکاندی؟

دلت را ببین

چقدر تمیز شد... دلت سبک شد؟
حالا این دل جای "او"ست

دعوتش کن

این دل مال "او"ست...

همه چیز ریخت از دلت، همه چیز افتاد و حالا

و حالا تو ماندی و یک دل

یک دل و یک قاب تجربه

یک قاب تجربه و مشتی خاطره

مشتی خاطره و یک "او"...

خـانه تـکانی دلـت مبـارک
__,_._,___

nazanin
2013/04/07, 07:38
هم اكنون نيازمند ياري سبزتان هستيم استاد

R.P.S
2013/04/07, 08:17
زاگرس 91رو600تومن ساخته

mah1364
2013/04/07, 08:46
سلام
سید جان کجایی؟؟؟
یادم گفتی سه هفته

MOSTAFA
2013/04/07, 09:00
اضافه کردن سغرب

مفته

MOSTAFA
2013/04/07, 09:09
اضافه کردن سغرب

مفته

عذر ...اشتباه زدم اینجا

حميد كيا
2013/04/07, 09:19
تكنيكالش خيلي شبيه فولاد هست.

امیر علی
2013/04/07, 09:20
سلام
روزی 20 بار رفرش می کنم ببینم سید اومده =((
جناب پرریسک مگه نگفتی وعده ما 3 هفته دیگه ؟! ( مرده و قولش:D )
داریم کم کم نگران میشیم:(

پارادوکس
2013/04/07, 09:57
سید کجایی که دوقلوهات صف شد ;) >:D<:*

misha
2013/04/07, 09:57
چه صفی شد سغرب

mehdi tanha
2013/04/07, 10:35
جعفر جان کجایی داداش ؟؟ دلمون تنگ شده بخدا...

تمام
2013/04/07, 10:56
جناب پرریسک فکر میکنید کچینی چقدر تعدیل سود میده توی گزارش 12 ماهه؟؟؟

آواچی
2013/04/07, 14:13
جناب پرریسک فکر میکنید کچینی چقدر تعدیل سود میده توی گزارش 12 ماهه؟؟؟
سود 91 کچینی میگن حدود 45% تعدیل مثبت داره سال 92 هم باید این سود رو 2 برابر اعلام کنه
تازه مصارف ارزی رو زده 3هزار تومان در حالی که دارن به نرخ 2450 تومان دلار میخرن

MOSTAFA
2013/04/07, 15:44
سلام
بعضی دوستان چند وقت پیش شماره یک دکتر فوق تخصص معده بیمارستان بقیه الله گذاشته بودن.میشه لطفا دوباره اسم دکتر و شماره رو بدن . و طریقه نوبت گیری.
با تشکر.
برای اینکه تاپیک به حاشیه نره لطفا خصوصی بذارین

kianoshparsa
2013/04/07, 23:50
دوستان محترم . کسی خبر از جناب پرریسک نداره ؟

bashash
2013/04/08, 00:11
دوستان محترم . کسی خبر از جناب پرریسک نداره ؟

قرار بود 15 روز بعد تشريف بيارن فكر كنم مهندس رفته واسه كانديداتوري رياست جمهوري ديگه تحويل نمي گيرند:D
خوبرويان جهان رحم ندارد دلشان .......... بايد ازجان گذرد هركه شود عاشقشان
سربلندو پيروز وشاد باشند هركجا كه هستند ما همچنان مشتاق لحظه ديداريم @};-

aur140
2013/04/08, 00:52
شايد سود فروش زمين ها اونقدر زياد بوده كه سيد يك سفر خارجي ميان مدت رفته !!! =)) :D

mmis
2013/04/08, 07:32
سال 92 سال سرمایه گذاری بر روی کدام کالا است؟
این شاید مهمترین سوالی باشد که نه فقط فعالان بازارهای مالی و سرمایه گذاران کلان که سرمایه داران خرد و ناواردها هم در این ایام با آن مواجه شده اند. طلا و سکه؛ دلار؛ مسکن و بورس شاید شایع ترین و پرطرفدارترین بازارهای سرمایه ای در کشور باشند که علاقمندان فراوانی دارند و خیلی ها با رصد لحظه ای در این بازارها به دنبال تحلیلی برای هدایت سرمایه خود می گردند. فضای رقابت میان این بازارها به خصوص در دو سال اخیر بسیار ملتهب تر از گذشته شده است. پس از آن که تحولاتی چشمگیر در این بازارها ایجاد شد و تورمی قابل توجه در آنها به وجود آمد، جذابیت این بازارها هم بیشتر خودشان را به متقاضیان سرمایه گذراری نشان دادند. به همین دلیل سرمایه داران نوظهور در این مدت خود را به بازار رسانده اند و بدون آنکه تخصص ویژه ای داشته باشند سعی کردند نقدینگی خود را به کالاهای سرمایه ای تبدیل کنند. با اداکه کاهش ارزش ریال این روند سرعت بیشتری به خود گرفت تا نقدینگی سرگردان در کشور نیز رکورد جدیدی را به ثبت برساند و از 424 هزار میلیارد تومان گذر کند. این میزان نقدینگی سرگردان در کشور به تنهایی می تواند با ورود به هر بازاری، شرایط حاکم بر آن بازار را دگرگون سازد و به اصطلاح بازاری ها سفته بازی را رونق دهد. در این شرایط است که حباب قیمتی ایجاد می شود و بازار تورمی مصنوعی را تجربه می کند.کاهش ارزش پول ملی که به گفته تعدادی از کارشناسان اقتصادی در سال 91 به یک چهارم گذشته رسیده است، پول را به اصلاح قدیمی ترهای بازار، داغ کرده است. پول را در شرایطی داغ شده می دانند که ارزش آن رو به نزول باشد به گونه ای که نگهداری آن به سرمایه آسیب برساند. مانند سنگ داغی که از نان سنگک خارج می شود و بلافاصله صاحب نان مجبور است به علت داغی بیش از حد سنگ آن را به سمتی پرتاب کند تا دستش نسوزد. متخصصان بازارهای پولی و مالی با چنین مثالی سعی می کنند نشان دهند که نگهداری پول داغ باعث آسیب رسیدن به اصل سرمایه خواهد شد به همین دلیل باید آن را در جای دیگری سرمایه گذاری کرد تا در غالب کالا یا ابزار سرمایه ای دیگری نگهداری شود. این روزها توصیه ها برای سرمایه گذاری های خرد در جمع های دوستانه و فامیلی به اوج خود رسیده است. کسانی که در میان این جمع ها فعالیتی در بازارهای مالی دارند به دیگران توصیه می کنند پول هایشان هرچند اندک را به دارایی دیگری تبدیل کنند. اما افرادی که تاکنون در فضای بیزنس و سرمایه گذاری حضور نداشته اند معمولا قدرت ریسک پایینی دارند که از اطلاعات اندکشان از ریزه کاری های بازار، ناشی می شود. در این شرایط دائم سوال می کنند که آینده کدام بازار درخشان تر خواهد بود تا پول خود را به سمت آن هدایت کند و سرمایه گذاری را در آن زمینه تجربه کند. اهالی فن اما که اطلاعات بیشتری از وضعیت بازارها دارند، پاسخشان به این سوال ها واحد است. آن ها می گویند ما پیشگو نیستیم چراکه ممکن است هر اتفاقی رخ دهد و حتی بر خلاف پیش بینی ها نتیجه گرفته شود به همین دلیل حتی بعد از مطالعه دقیق بر روی محل سرمایه گذاری، باید ریسک آن را پذیرفت و حتی انتظار سقوط قیمت ها در آن بازار را داشت چراکه هیچ تحلیلگری توان تضمین آینده سرمایه گذاری را نخواهد داشت. در این میان افرادی هستند که به دلیل حاضر به پذیرش این ریسک نیستند به همین دلیل پول خود را در محل های تضمین شده با سود منطقی، نگهداری می کنند. سپرده های بلندمدت بانک ها یا خرید اوراق مشارکت پروژه های دولتی پناهگاه سرمایه این افراد است هرچند که طی دو سال اخیر با صعودی شدن نمودار قیمت تمامی بازارهای سرمایه ای آن هم به میزانی فراتر از سودهای بانکی و اوراق مشارکت، تعداد سرمایه گذاران در این فضاهای مطمئن کاهش یافته است چراکه بسیاری از این افراد به این نتیجه رسیده اند که با دوام روند رو به رشد قیمت ها در بازار طلا، سکه، ارز، مسکن و حتی بورس، دیگر ریسک سرمایه گذاری در این بازارها کاهش یافته و می تواند به آینده آن ها امیدواری بیشتری داشت به همین دلیل همچنان بازارهای یاد شده در جذب سرمایه های خرد و کلان با یکدیگر رقابت فشرده ای دارند.

دلار در سال جدید چه مسیری را طی می کند؟

بازار ارز در دو سال گذشته ظرفیت های بالایی از خود نشان داده است به گونه ای که با جداشدن از مرز یک هزار تومان، کارشناسان هم نتوانستند برای آن سقفی را در نظر بگیرند. پول آمریکا در این مدت به کالایی سرمایه گذاری تبدیل شد هرچند که طبق قواعد و اصول اقتصادی و سرمایه گذاری پرداخت پول برای خرید پولی دیگر یا همان خرید و فروش پول جزو فعالیت های اقتصادی و سرمایه گذاری به حساب نمی آید. با این وجود تورمی که در قیمت انواع ارز به تبع گرانی دلار ایجاد شد، صرفه سرمایه گذاری را در این بازار افزایش داد تا در سطح خرد و کلان عده ای به بازار ارز روی بیاورند.در طول دو سال گذشته بارها نوسانات در بازار ارز، سرمایه عده ای را افزایش داد و در مقاطعی هم با رکود قیمت، سرمایه بخشی از سرمایه گذارن رو به کاهش گذاشت. سرمایه گذران حرفه ای اما زمان های خرید و مقاطع فروش را بهتر از دیگران درک می کنند به همین دلیل کمتر در این بازار آسیب می بینند. بازاری که این خرید و فروش ها در آن دلال بازی خوانده می شود و به آن سرمایه گذاری غیرمولد می گویند حالا به محلی برای فعالیت های افراد ناوارد هم تبدیل شده است. با وجود گذر قیمت دلار از مرز 3 هزار و 900 تومان و البته بازگشت آن به 3 هزار و 400 تومان هنوز عده ای معتقدند ظرفیت رشد قیمت در این بازار همچنان وجود دارد. زمانی که دلار از مرز دو هزار تومان می گذشت شاید عده ای تصور می کردند دیگر امکان رشد قیمت دلار وجود ندارد اما ادامه این روند، محاسبات را تغییر داده است. البته خیلی ها با این حساب که دلار روند صعودی خود را متوقف نمی کند، چند ماه پیش به قیمتی نزدیک به چهار هزار تومان پول آمریکا را خریداری کردند و بعد با راه اندازی اتاق مبادلات ارزی توسط دولت قیمت ها تا زیر 3 هزار تومان پایین آمد تا عده ای با زیان این بازار را ترک کنند اما در این میان برخی صبوری کردند و دلارهای خود را نگاه داشتند تا بار دیگر قیمت ها رو به رشد بگذارد. این اتفاق در روزهای ابتدایی بهمن ماه رخ داد و بار دیگر معاملات در بازار ارز بعد از مدتی رکود، رونق گرفت. با گران شدن دلار و عبور از 2 هزار و 500 تومان باز هم برخی برای چند ماه آینده پیش بینی کردند که قیمت های بالاتری در انتظار دلار است. هرچند ماه پایانی سال 90 نشان داد که قیمت ها با پیش بینی ها سازگاری ندارد. درست در روزهایی که خیلی ها انتظار 5 هزار تومانی شدن دلار را می کشیدند، پول آمریکا در برابر اخبار امیدوارکننده از مذاکرات هسته ای، مقاومتی نداشت و قیمت آن تا نزدیکی سه هزار تومان پایین آمد و در آخرین روزهای سال هم به 3 هزار و 400 تومان رسید. این موضوع پیش بینی ها را برهم زد اما همچنان تعدادی از کسانی که سرمایه های خود را در این بازار صرف کرده اند معتقدند در چند ماه ابتدایی سال 92 قیمت هایی به مراتب بالاتر از نرخ فعلی به بازار ارز خواهد آمد با این وجود اما باید در نظر داشت که اقدامات دولت و سیاست های اعمالی از سوی بانک مرکزی در بازار ارز بسیار تعیین کننده است. در این شرایط تعیین قیمت در این بازار وابستگی قابل توجهی به مذاکرات هسته ای در 16 فروردین دارد. این موضوع موجب شده تا نتوان پیش بینی مناسبی از آینده بازار ارز داشت. همچنین ممکن است دولت به یکباره سیاستی را در پیش بگیرد که بهای دلار مسیر غیرقابل تصوری را دنبال کند به همین دلیل است که برخی به پیش بینی های بزرگ، نگاهی تردیدآمیز دارند و نمی توانند باور کنند که قیمت های 5 یا 6 هزار تومان برای یک دلار آمریکا رقم بخورد.

طلا و سکه برای سرمایه گذاری مناسب تر است یا دلار؟

طلا و سکه برخلاف دلار همواره جزو کالاهای سرمایه ای بوده اند. هرچند که طلا برای خانم ها خاصیت تزئینی دارد و از این زاویه می توان آن را کالای مصرفی دانست اما حتی کسانی که طلا را به عنوان ابزاری زینتی خریداری می کنند هم به آن نگاه سرمایه ای دارند. به همین دلیل است که خانم ها همواره تغییرات قیمت طلا را دنبال می کنند تا ببینند سرمایه بالقوه شان به چه میزان رسیده است. آن ها می خواهند ارزش دارایی خود را بدانند تا در مواقع نیاز با فروش آن خواسته دیگرشان را برآورده کنند.از طلا و سکه به عنوان کالاهای سرمایه ای با قدرت نقدشوندگی بالا یاد می شود که سرمایه گذاران حاضر در آن معمولا کارکرد میان سرمایه ای از آن انتظار دارند به این مفهوم که پول نقد خود را به سکه و طلا تبدیل می کنند تا هنگام انجام سرمایه گذاری های بزرگ تر یا خرید یکی از مایحتاج زندگی خود، آن را بار دیگر به پول نقد تبدیل کنند. بازار طلا و سکه هرچند از نظر نقدشوندگی به بازار ارز شبیه است اما نزد سرمایه گذاران از امنیت بیشتری برخوردار است و کارشناسان اقتصادی هم ورود به بازار طلا و سکه را برای سرمایه گذاری مذموم نمی دانند. فلز گرانبها به نسبت پول کاغذی آمریکا ارزش بالاتری میان سرمایه گذاران خرد دارد چراکه آن ها به ارزش ذاتی کالایی که خریداری می کنند اطمینان دارند و می دانند که این ارزش ذاتی به سادگی با تغییر سیاست های دولت، از بین نمی رود.با وجود اینکه بازار طلا و سکه به شکل سنتی بازار مطمئنی بوده است اما در دو سال اخیر به واسطه التهابات بازار ارز و ورود سفته بازان به بازار سکه، این فضا هم با ناامنی هایی همراه شده است. بازار سکه در این ایام به مانند بازار ارز شرایط ویژه ای را از سر می گذراند. مهمترین اتفاقی که برای این بازار استراتژیک افتاده این است که عوامل تاثیرگذار بر قیمت ها به شکلی غیرعادی تغییر کرده است. حالا عوامل غیر اقتصادی نیز بر نوسانات این بازار تاثیر می گذارد.این موضوع از وابستگی قیمت طلا و سکه به دلار در ایران ناشی می شود. در شرایط عادی اگر قیمت جهانی طلا در بازارهای جهانی بود که نوسانات طلا و سکه در داخل را رقم می زد، حالا بالا و پایین رفتن نرخ دلار هم در آن موثر است.نکته اینجاست که در فرمول تبدیل قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی به نرخ طلا در بازار ایران دو متغیر وجود دارد. متغیر اول، قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی است و متغیر دوم قیمت دلار در بازار آزاد. از آنجا که تا پیش از سال 90، قیمت دلار در بازار آزاد ایران با نوسان قابل توجه و التهاب مواجه نبود، تقریبا متغیر دوم در فرمول، به عددی ثابت تبدیل شده بود. اما در این دو سال اخیر که قیمت دلار تغییرات قابل توجهی را از سر گذرانده و تا 300 درصد رشد کرده است، متغیر دوم فرمول بیشترین تاثیر را در نتیجه معادله گذاشته است. حالا تنها تغییرات قیمت جهانی به عنوان عاملی برون زا نیست که قیمت طلا و سکه را تعیین می کند بلکه نوسانات ارزی در داخل به عنوان عاملی درون زا در تغییرات آن موثر است به همین دلیل است که آینده بازار طلا به اتفاقات بازار ارز در ماه های آینده گره خورده است. در این میان پیش بینی ها در این زمینه باید با پیش بینی های نرخ دلار همراه شود. بهای دلار هر جهتی را در پیش بگیرد، سکه را همم به دنبال خود خواهد کشید. تنها تفاوتی که وجود دارد تغییرات قیمت طلای جهانی است که در بهای طلا و سکه تاثیر می گذارد. پیش بینی های کارشناسان بین المللی از آینده بازار طلا در ادامه سال 2013 میلادی که تا دی ماه سال 92 شمسی ادامه خواهد داشت، بر افزایش بهای طلا تا حدود 2 هزار دلار در هر اونس استوار است. در حالی که قیمت طلای جهانی در این ایام خود را به حدود یک هزار و 600 دلار رسانده است. در این شرایط اگر وضعیت دلار در ایران ثابت بماند، تغییرات جهانی قیمت فلز زرد رنگ، قیمت طلا و سکه را در ایران اندکی افزایش خواهد داد که طبق پیش بینی ها حدود 15 درصد خواهد بود. اما باتوجه به اینکه برخی از فعالان بازار ارز پیش بینی افزایش بهای دلار را کرده اند، برخی همچنان خرید سکه را سودده می دانند. هرچند که طی دو سال گذشته چندین بار نوسانات هیجانی بازار ارز موجب رشد قیمت سکه شد که بعد از آن با کاهش هیجانات و افت قیمت دلار، سکه نیز خود را به شدت پایین کشید تا خیلی ها با زیان مواجه شوند.با وجود این ریسک ها استقبال از طرح های پیش فروش سکه و مشارکت در قراردادهای آتی سکه در بورس نشان می دهد تمایل فراوانی به سرمایه گذاری در این بازار وجود دارد.معاملات قراردادهای آتی سکه حالا به یکی از جذاب ترین معاملات بازار سرمایه تبدیل شده است به طوری که با وجود عمر کوتاه این بازار و آشنا نبودن عموم مردم با جزییات این قرارداد، اما روزانه حجم قابل توجهی سکه در بورس کالا مورد داد و ستد قرار می گیرد. امسال با توجه به نوسان قابل توجه نرخ سکه و ارز در بازار داخلی، محدودیت هایی در معاملات آتی سکه نیز اعمال شد اما روند معاملات این بازار همچنان برای معامله گران جذاب است. البته با وجود اجرای قوانین جدید در معاملات آتی، آمار ۹ ماه سال گذشته شرکت بورس کالای ایران نشان می دهد که همچنان حجم و ارزش قراردادهای سکه رشد داشته به طوری که به گفته مدیر آمار و ارزیابی عملکرد بورس کالا، ارزش معاملات آتی با رشد ۲۱۲ درصدی از ابتدای سال تا پایان آذرماه 91 روبه رو بوده است.

سرمایه های سرگردان از بازار ارز به بازار مسکن می آید؟

هرچند مسکن در اقتصادهای توسعه یافته به عنوان کالای سرمایه گذاری شناخته نمی شود اما در ایران همچنان خرید ملک و معاملات آن برای سرمایه گذاران جذاب است چراکه روند صعودی قیمت ها در این بازار در مقاطع مختلف از نرخ تورم عادی فراتر رفته و این خصوصیت موجب جذب سرمایه در این بازار شده است.طی دو سال اخیر که التهابات ارزی، انگیزه سرمایه گذاران را برای ورود به بازار ارز و طلا افزایش داده است، سرمایه های سرگردان راهی این بازارها شده است اما خیلی ها معتقدند که با آغاز تحرک در بازار مسکن و کاهش جذابیت در بازار طلا و ارز، این سرمایه های سرگردان به سمت بازار مسکن هدایت می شود و این می تواند التهاب و رسد قیمت را در این بازار افزایش دهد.بازار مسکن که سال 85 و 86 افزایش قیمت قابل توجهی را از سر گذراند و تا 300 درصد رشد کرد، پس از آن به رکودی دو، سه ساله فرورفت و با اعمال سیاست های انقباضی دولت حتی با کاهش قیمت هم مواجه شد اما از سال 90 بار دیگر رونقی نسبی به این بازار بازگشت و افزایش قیمتی ملایم در آن حادث شد. از نیمه دوم سال 91 اما شرایط کمی متفاوت شده است. می توان گفت بهای دلار و افزایش سطح عمومی قیمت ها همراه با رشد قابل توجه نرخ مصالح ساختمانی بر قیمت هایی آپارتمان و املاک مسکونی اثر مهمی گذاشت و سطح قیمت ها را با سرعت بیشتری افزایش داد. حتی دولت هم برای پروژه های دولتی مسکن مهر به دلیل رشد هزینه های ساخت، مجبور شد قیمت واحدهای مسکن مهر را تا 30 درصد افزایش دهد. در این شرایط بود که برخی کارشناسان مسکن، افزایش قابل توجه قیمت مسکن را برای چندماه پایانی سال 91 و اوایل سال 92 پیش بینی کردند. تحرکاتی که طی ماه های گذشته در قیمت خانه های پایتخت رخ داد به این پیش بینی ها قوت بخشید تا برخی از فعالان بازار رشدی فراتر از نرخ تورم را برای سال آینده مسکن متصور باشند. خیلی ها معتقدند سرمایه های سرگردان پس از گذر در بازار ارز و سکه حالا قرار است به سراغ بازار مسکن بیاید که اگر این اتفاق رخ دهد با رونق معاملات، رشد قابل توجهی در بهای آپارتمان رقم خواهد خورد هرچند که در ماه های پایانی سال گذشته هم در برخی مناطق طبق مشاهدات میدانی قیمت مسکن تا 50 درصد افزایش قیمت را تجربه کرد. شاید به همین دلیل باشد که دولت در بهمن ماه چند طرح را برای ایجاد آرامش در بازار مسکن مهیا ساخت. افزایش تسهیلات ساخت مسکن از 30 به 50 میلیون تومان و امکان استفاده واحدهای بالای 12 سال ساخت از وام 20 میلیون تومانی مسکن طی یک هفته اعلام و ابلاغ شد تا شاید راهی برای مقابله با التهاب بازار مسکن باشد.رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور معتقد است بهترین راه کنترل این بازار پر تلاطم، ثبات قیمت ارز است. مصطفی قلی خسروی با اشاره به آمارهای ثبت معاملات می گوید: در بهمن سال 90 در کل کشور به طور متوسط روزانه 15 هزار خرید و فروش در سامانه معاملات مسکن ثبت می شد و این در حالی است که در بهمن ماه سال 91 این تعداد به 9 هزار کاهش یافته است، اما آمار معاملات در تهران نسبت به کل کشور تفاوت دارد و نشان می دهد که تغییر زیادی ندارد .یکی دیگر از مشاوران املاک در تهران چنین برآوردی از بازار مسکن ارائه داده است: طبق بررسی ها و گزارش های دریافتی به طور متوسط قیمت مسکن در کشور از ابتدای تابستان 91 بیش از 30 درصد رشد داشته است و اگر این بی ثباتی در قیمت ها ادامه پیدا کند، پیش بینی می شود این روند افزایش قیمت در سال 92 نیز ادامه پیدا کند.حتی مسوولان دولتی هم این موضوع را تایید می کنند. مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه وشهرسازی می گوید: بررسی ها درباره تاثیری که ثبات نسبی بازارهای رقیب یعنی ارز و طلا در فصل پاییز بر بازار مسکن گذاشت، نشان می دهد، تقاضای مصرفی و سفته بازی هر یک با نوعی از واکنش به این ثبات، به خرید ملک را نشان دادند و در نتیجه این ورود، بخشی از نقدینگی به بازار مسکن تزریق شد که باعث رشد قیمت شد.

سرمایه گذاری در بورس از طلا و ارز، بیشتر بازدهی دارد؟

در میان بازارهای سرمایه ای رایج شاید بورس بیش از همه مورد تایید کارشناسان اقتصادی باشد چراکه سرمایه گذاری در بورس را سرمایه گذاری در بخش مولد می دانند. فعالیت در بازارهای طلا، ارز، مسکن و امثال آنها به رونق سفته بازی کمک می کند اما ورود سرمایه به بازار سرمایه به رشد فعالیت های اقتصادی مولد می انجامد. اگر شرایط اقتصادی یک کشور ثبات کافی را داشته باشد و بازارهای غیرمولد از التهابات و نوسانات غیرمعمول دور شود، سرمایه گذاری در بورس تنها راه سرمایه گذاران خرد و کلان خواهد بود. هرچند در ایران این شرایط فراهم نیست اما بورس اوراق بهادار در سال های اخیر توانسته با توجه به واگذاری شرکت های بزرگ، بازدهی و سوددهی بالایی را برای سهامداران رقم بزند. البته ورود به بورس قدری اطلاعات و تخصص لازم دارد اما در این شرایط هم شرکتهای مشاور در غالب کارگزاری های بورس، کار مشاوره به سهامداران را انجام می دهد تا در راه خرید سهام آگاه تر عمل کنند. شاخص بورس که نشان دهنده وضعیت بازار سرمایه است هرچند در این دو سال افت و خیزهای قابل توجهی را از سر گذرانده است اما برآیند نمودار شاخص و بازده بورس نشان دهنده افزایش سرمایه سهامداران است. در این میان کسانی بودند که در مواقع رونق، وارد بازار سهام شدند و در مقاطع افت شاخص، ناامید شدند و سرمایه خود را از بازار خارج کرده اند. این افراد شاید حتی با زیان مالی مواجه شدند اما اگر در بازار می ماندند شاهد افزایش سرمایه خود بودند. طی سال 91 ارزش بازار سرمایه در بورس و فرابورس از 220 هزار میلیارد تومان گذر کرد که رشد 100 درصدی را نشان می دهد در این میان بسیاری از سهام شرکت های بورسی حتی 3 برابر رشد قیمت را تجربه کرد تا در هیاهوی التهابات ارز و سکه و مسکن، عده ای در بورس و در محیطی کم سرو صداتر به رشد سرمایه خود دست بزنند.حرکت سینوسی شاخص بورس در دو سال اخیر نشان داده است که بعد از هر افت نسبی یک خیز چشمگیر رقم خواهد خورد چراکه دولت با ابزار واگذاری سعی می کند رونق را به ساختمان خیابان حافظ بازگرداند. به همین دلیل شاید تضمین بیشتری در این بازار بتوان برای سرمایه گذاران قائل بود. هرچند جنس سرمایه گذاری با ریسک همراه است و نمی توان از بورس انتظار داشت مانند بانک و اوراق مشارکت سود تضمین شده ارائه دهد اما شاید امنیت در این بازار برای کسانی که اطلاعات و کمی تخصص در سرمایه گذاری بورسی دارند، بالاتر از بازارهای غیرمولد نظیر ارز باشد. روزهای ابتدایی و میانی بهمن ماه 91 شاخص بورس رو به افول گذاشته است اما رونق ایجاد شده در روزهای پایانی سال و به خصوص اوایل سال 92 نشان داد که رونق به این بازار بازگشته است. پیش بینی کارشناسان بورسی و رخدادهای سالهای گذشته نشان می دهد که بورس در اوایل سال 92 روندی رو به رشد را تجربه خواهد کرد.اسماعیل غلامی معاون سابق سازمان خصوصی سازی کشور معتقد است عرضه های اولیه ای که برای پایان سال گذشته در نظر گرفته شد رونق را به بورس بازمی گرداند: « تجربه نشان داده است که مردم نسبت به عرضه های های اولیه تمایل فراوانی دارند چراکه معمولا برای آن ها خوش یمن بوده و با رشد ارزش سهام مواجه شده است. در روزهای پایانی سال هلدینگ خلیج فارس به تالار آمد که می تواند در ادامه بسیار تاثیرگذار باشد.» این کارشناس ارشد بازار سرمایه معتقد است که رکود ایجاد شده در بهمن ماه تا حدی به دلیل این است که عده ای با فروش سهام، خود را برای عرضه هلدینگ خلیج فارس آماده کرده بودند تا بتوانند سهام این مجموعه بزرگ را خریداری کنند. غلامی می گوید:« هلدینگ خلیج فارس پس از عرضه اگر بزرگترین شرکت بورسی نشود جزو سه شرکت بزرگ و تاثیرگذار خواهد بود و در کنار مخابرات که به تنهایی بار 10 درصد از کل بورس را به دوش می کشد، می تواند نقش مهمی در رونق بازار داشته باشد.» این فعالان بورس به سرمایه گذاران پیشنهاد می کند که با چشمانی باز و به دور از هیجان کاذب وارد بازار شوند تا با خرید گران قیمت سهم، سرمایه خود را از دست ندهند. او در این زمینه چنین هشدار می دهد:« برخی تصور می کنند تمام عرضه های اولیه امکان و پتانسیل رشد چند برابری قیمت را دارند به همین دلیل با آغاز عرضه به شکل هیجانی و کاذب اقدام به خرید سهام با قیمتی دو برابر نرخ واقعی می کنند که این ممکن است زیان آن ها را به همراه داشته باشد. در برخی موارد پتانسیل شرکت های عرضه شده بالا بوده است و رشد چند برابری قیمت اتفاق افتاده است که این باعث شده عده ای تصور کنند تمام عرضه های اولیه این امکان را دارند. در صورتی که باید با شناخت نسبت به شرکت ها و میزان پتانسل آن ها اقدام به قیمت گذاری و خرید سهام کرد

تمام
2013/04/08, 08:54
سود 91 کچینی میگن حدود 45% تعدیل مثبت داره سال 92 هم باید این سود رو 2 برابر اعلام کنه
تازه مصارف ارزی رو زده 3هزار تومان در حالی که دارن به نرخ 2450 تومان دلار میخرن

آره به نظر میاد تعدیل مثبت خوبی بده کچینی

MOSTAFA
2013/04/08, 09:05
سیمان غرب (سغرب) تا الان خیلی خوب در +4 حجم خورد
بعضیا فکر کردن سیمان بتای منفیه و زود فروختن غافل از اینکه تعدیل خوبی داره و این رو از صف خرید سنگین و خرید گروهی با حجم بالا فهمید
سغرب جا باری رشد دارد

mmis
2013/04/08, 09:51
عصر ایران
پیر موذن: خبر تصمیمگیری هاشمی برای ورود به انتخابات صحت دارد

ميثم ميثم
2013/04/08, 13:46
آيا مي دانيد كه چرا فلوله بيش از 10 روز است كه صف خريد ميليوني است و رشد آن در چه قيمتي متوقف مي شود؟؟!!

چه رقمي را براي p/e فلوله متصوريد ، اگر با p/e هم گروه هايش كه بالاي 5 است حساب كنيم، قيمت سهم در سال مالي 92 نزديك 400 تومان خواهد بود.

بچه کف بازار
2013/04/08, 14:23
سید جان بابا کجایییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی یییییییییییییییییییی
[/SIZE][/B] خبری بده سید من که از بس به این سایت سر زدم برای دیدن پیام های شما انگشتای دستم پینه بست چشامم خشکید به مونیتور/:)

hamed322
2013/04/08, 15:09
سيد جان التماس ميكنم بيا

تاران
2013/04/08, 15:44
(در تاریخ 15 مارس 2013 این پست زده شده)
با سلام خدمت دوستان..

سال نو رو پیشاپیش تبریک عرض می کنم ..

این سال هم داره تمام میشه وامیدوارم این سال هم چیزهای تازه یاد گرفته وبه بهترین شکل بهره برده باشیم ..

بدی خوبی دوستان در این مدت دیدن باز هم طلب حلالیت می کنم ...

برا تمام دوستان ارزوی موفقیت می کنم در سال جدید ..

برا مدت سه هفته بنده حضور نخواهم داشت ..

امیدورام تعطیلات به همه دوستان خوش بگذره ..

پس قراره ما سه هفته بعد ...

خدا نگهدار همه دوستان فعلا ..سال 92 پیشاپیش مبارک ..
پرریسک جان
همچنان منتظرت هستیم...

اسیر بورس
2013/04/08, 18:32
سید که نیومد ماهم به حرفش گوش دادیم و تو اولین روز کاری بورس یه مقدار پاکسان خریدیم که واقعا عالی بود آخه فکر نمیکردم بهمون بدن چون توصف خرید نشسته بودم ولی بعدا دیدم لطف کردن و فروشندگان بر ما منت گذاشتن دیرو هم یه مقدار البته از یه مقدار یه کم بیشتر پخش برداشتم تا ببینم این چی میشه آخه معاملاتش بدجوری مشکوک میزنه و حجم بالا معامله میشه تا ببینیم نظر پرریسک در موردشون چیه؟

taranom
2013/04/08, 19:27
[QUOTE=اسیر بورس;304694]سید که نیومد ماهم به حرفش گوش دادیم و تو اولین روز کاری بورس یه مقدار پاکسان خریدیم که واقعا عالی بود آخه فکر نمیکردم بهمون بدن چون توصف خرید نشسته بودم ولی بعدا دیدم لطف کردن و فروشندگان بر ما منت گذاشتن دیرو هم یه مقدار البته از یه مقدار یه کم بیشتر پخش برداشتم تا ببینم این چی میشه آخه معاملاتش بدجوری مشکوک میزنه و حجم بالا معامله میشه تا ببینیم نظر پرریسک در موردشون چیه؟

هرچی می خری بخر سود می کنی نوش جونت .بابا پنجره رو باز کن خفه شدم

اسیر بورس
2013/04/08, 19:45
ترنم جونم از فردا پنجره ها باز باز برات مثل امروز
محسن جان خوشحالم اینجا هم میبینمت
دیگه این تاپیک رو زیاد شلوغ نکن صاحبش که نیست اینجا خیلی سوت و کور میشه:D
البته یه چیز بگم سهام پخش رو به توصیه ترنم جانم خریدم امیدوارم مثل اون یکی سهم که معرفی کرد و تازه بعد از چهار ماه درش سربه سر شدم نباشه هر چند شرایط بازار الان خیلی نسبت به اون موقع فرق کرد;)ه

Smart
2013/04/08, 22:09
منظور جعفر از سه هفته سی هفته بود
چون تایپیست تنددستیه 1 کم اشتباه شد !! :D

trade secret
2013/04/09, 10:19
یارب آن آهوی مشکین به ختن باز رسان
وان سهی سرو خرامان به چمن باز رسان
دل آزرده ما را به نسیمی بنواز
یعنی آن جان زتن رفته به تن باز رسان
ماه و خورشید به منزل چو به امر تو رسند
یار مه روی مرا نیز به من باز رسان
دیدها در طلب لعل یمانی خون شد
یارب آن کوکب رخشان به یمن باز رسان
سخن این است که ما بی تو نخواهیم حیات
بشنو ای پیک خبر گیرو سخن باز رسان
آنکه بودی وطنش دیده حافظ یارب
به مرادش زغریبی به وطن باز رسان

erfanslash
2013/04/09, 10:44
شدوص در کف کانال صعودی به سر میبرد
http://forums.boursy.com/imported/2013/04/70.png

"heydar"
2013/04/09, 18:46
سید کجایی؟

HSC
2013/04/09, 19:52
تكنيكال شبندر :
http://forums.boursy.com/imported/2013/04/194.jpg

HSC
2013/04/10, 00:20
پكوير را به دوستان توصيه مي كنم. p/e لاستيكي ها 11.1 است ، p/e پكوير 4.6 است

و اي پي اس اش براي سال 92 تا 200 ( به نقل از قاندامنتاليست ها ) جاي رشد دارد.

پي به اي 10 هم كه بدهيم مي شود 2000 تومان ، الان چند است؟ 450 .

به زبان ساده بين 100 تا 400% سود توي پكوير خوابيده ضمن اينكه فرابورسي هم هست

و حركتش پرشتاب. و سريع مي تواند به اهدافش برسد.

از ماجراي دلار ، سه گروه بيش از همه سود بردند :

پتروشيمي ها ، پالايشگاهها و لاستيكي ها .

پتروها رشدشان را كردند و بحث خوراك را دولت پيش كشيد و ترمزشان كشيده شد .

پالايشگاهها نيمي از رشدشان را كرده اند و هنوز در حال پيشروي هستند.

اما در اين ميان لاستيكي ها هنوز رشد چنداني نكرده اند و ويژگيهاي سودسازه زيادي هنوز در چنته دارند

كا فيست فقط به گزارشهاي پسهند و پكوير و پكرمان نگاه كنيد.

مثلا سود پسهند نسبت به سال گذشته جهش 11 برابري داشته است.

بودجه ي 91 پسهند 21 تومان بوده و بودجه ي 92 پسهند 234 تومان پيش بيني شده !

ضمن اينكه جاي رشد خيلي بالاتر هم در پيش بيني هايشان هست.

همه ي لاستيكي ها خوب هستند.

بنظر بنده بعد از پالايشگاهيها نوبت لاستيكي هاست كه بازار را خيره كنند.

با صلاحديد خود و با رعايت حد ضرر ، اگر خواستيد وارد پكوير شويد.

پسهند و پاسا فرصت ورود نمي دهند.

و مشكل پكرمان هم شناوري بسيار پايين آن است.

پس از بررسي هاي ميداني ، پكوير سهم مناسبي به نظرم آمد گفتم با شما درميان بگذارم.

شب خوش دوستان.

naser20
2013/04/10, 09:02
با عرض سلام وتبریک سال نو به تمام عزیزان و با ارزوی سالی پر برکت برای همه.امروز بعد از مدتها به تالار سرزدم انگار سید که نیست شور و اشتیاقی نیست تالار خاموشه.به امید رونق دوباره تالار=D>

تمام
2013/04/10, 09:20
سخنگوی کمیسیون تلفیق در گفتوگو با فارس خبر داد
موافقت نمایندگان با تعیین قیمت ارز به نرخ مبادلهای در بودجه 92

سخنگوی کمیسیون تلفیق با بیان اینکه نمایندگان در خصوص نرخ ارز در بودجه موافق نرخ مبادلهای هستند، گفت: در رابطه با اجرای فاز دوم و قیمت حاملهای انرژی بحثی مطرح نشده و مستندات لایحه توسط وزیر اقتصاد در کمیسیون قرائت خواهد شد.
خبرگزاری فارس: موافقت نمایندگان با تعیین قیمت ارز به نرخ مبادلهای در بودجه 92

Tweet

جعفر قادری در گفتوگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اشاره به مباحث مطرح شده در جلسه عصر سه شنبه کمیسیون تلفیق، اظهار داشت: پس از گزارش وزیر نفت درباره عملکرد سال گذشته، وزیر صنعت نیز گزارشهایی را ارائه داد.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا نمایندگان دولت مستندات لایحه را تقدیم کمیسیون کردند یا خیر، پاسخ داد: وزیر اقتصاد با حضور در جلسه مستنداتی را ارائه کرده است.

وی با بیان اینکه در رابطه با قیمت حاملهای انرژی در جلسه این کمیسیون بحثی نشده است، گفت: پس از قرائت مستندات وزیر اقتصاد مسائل جزئیتر از جمله قیمت حاملهای انرژی در سال 92 خواهیم پرداخت.

وی با اشاره به قیمت پیشنهادی ارز در لایحه بودجه تصریح کرد: قیمت پیشنهادی نمایندگان عضو کمیسیون تلفیق با قیمت مرکز مبادلات ارزی نزدیک خواهد بود.

قادری نرخ ارز در بودجه را حدود 2 هزار و 500 تومان اعلام کرد و گفت: نرخ ارز در بودجه نزدیک به نرخ مبادلهای خواهد بود و به سوی تک نرخی شدن آن پیش خواهیم رفت.

تمام
2013/04/10, 09:23
سخنگوی کمیسیون تلفیق در گفتوگو با فارس خبر داد
موافقت نمایندگان با تعیین قیمت ارز به نرخ مبادلهای در بودجه 92

سخنگوی کمیسیون تلفیق با بیان اینکه نمایندگان در خصوص نرخ ارز در بودجه موافق نرخ مبادلهای هستند، گفت: در رابطه با اجرای فاز دوم و قیمت حاملهای انرژی بحثی مطرح نشده و مستندات لایحه توسط وزیر اقتصاد در کمیسیون قرائت خواهد شد.
خبرگزاری فارس: موافقت نمایندگان با تعیین قیمت ارز به نرخ مبادلهای در بودجه 92

Tweet

جعفر قادری در گفتوگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اشاره به مباحث مطرح شده در جلسه عصر سه شنبه کمیسیون تلفیق، اظهار داشت: پس از گزارش وزیر نفت درباره عملکرد سال گذشته، وزیر صنعت نیز گزارشهایی را ارائه داد.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا نمایندگان دولت مستندات لایحه را تقدیم کمیسیون کردند یا خیر، پاسخ داد: وزیر اقتصاد با حضور در جلسه مستنداتی را ارائه کرده است.

وی با بیان اینکه در رابطه با قیمت حاملهای انرژی در جلسه این کمیسیون بحثی نشده است، گفت: پس از قرائت مستندات وزیر اقتصاد مسائل جزئیتر از جمله قیمت حاملهای انرژی در سال 92 خواهیم پرداخت.

وی با اشاره به قیمت پیشنهادی ارز در لایحه بودجه تصریح کرد: قیمت پیشنهادی نمایندگان عضو کمیسیون تلفیق با قیمت مرکز مبادلات ارزی نزدیک خواهد بود.

قادری نرخ ارز در بودجه را حدود 2 هزار و 500 تومان اعلام کرد و گفت: نرخ ارز در بودجه نزدیک به نرخ مبادلهای خواهد بود و به سوی تک نرخی شدن آن پیش خواهیم رفت.

این خبر تاثیر مستقیم در سود گروه غذایی سیمانی و کاشی و پایلایشگاهی داره برای همشون خوبه عالیه

"mohsen"
2013/04/10, 09:29
سهم هایی که سید معرفی میکرد واقعا فوق العاده هستند
سید به سهمهای زیر اعتقاد داشت الان نیگاشون کنید

شاراک شنیده شد سال 91 بالای 300تومن سود ساخته!!
زاگرس برای تعدیل سود به بالای 650 تومن بسته شد!
شفن،شلعاب،
شپاکسا با اون صفش برای تعدیل بسته شد
پسهند
مارگارین و غبشهر
.
.
بقیش یادم نمیاد دوستان
سید جان کجایی؟؟؟؟؟؟؟؟؟

saman355
2013/04/10, 14:54
با سلام کسی نظری در باره سهم های خودروی نداره:(

mmis
2013/04/10, 15:10
سلام دوستان کسی میدونه مجمع شفن کیه و چقدر بعد مجمع سودش پرداخت می کنه؟

kianoshparsa
2013/04/10, 20:17
کطبس برای سال جاری در اولین پیش بینی مبلغ 491 ریال به ازای هر سهم اعلام کرده است که این مبلغ با توجه به دو عامل افزایش نرخ ذغال سنگ و افزایش تولید قابلیت افزایش تا 928 ریال را نیز خواهد داشت.

سود 620 ریالی به ازای هر سهم برای سال جاری در صورت افزایش 12 درصدی دیگر در نرخ فروش ذغال سنگ و فرض تولید و فروش 220 هزار تن ذغال سنگ و سود هر سهم 928 ریالی در صورت افزایش 12 درصدی دیگر در نرخ فروش ذغال سنگ و فرض تولید و فروش 250 هزار تن ذغال سنگ قابل دست یابی خواهد بود.

با توجه به درصد تقسیم سود 70 درصدی و p/e مرتبه ی 6 ارزش ذاتی سهم در صورت دست یابی به سود 62 تومانی بیش از 380 تومان و در صورت دست یابی به سود 928 ریالی مبلغ 561 تومان می باشد.با توجه به چشم انداز مثبتی که نسبت به شرکت های گروه ذغال سنگ وجود دارد احتمال افزایش p/e گروه وجود دارد و این موضوع رشد قیمتی سهم را در پی خواهد داشت

bashash
2013/04/10, 20:47
سيد عزيز كجايي

~X(~X(~X(~X(~X(
=((=((=((=((=((
:(:(:(:(

kianoshparsa
2013/04/10, 20:56
مطلب از یکی از دوستان . حال نظرم را درمورد علت معاملات بهم ریخته این سهم درهفته اخیر را بشرح زیر خدمتتان عرض می کنم:
زمانی که آقای اعرابی تصمیم گرفت سنگین وارداین سهم شود همزمان شد با نتیجه اجلاس 5+1 ازیک طرف وخروج آقای س .. ازسهم مپنا ازظرف دیگر برای همین معادلات ایشان باتوجه به همه تحلیلهای خوبی که دربورکس نوشتند موقتا" بهم خوردواین وسط هم مثل همیشه ودرهمه سهمها جوزده های بازار نیزبه این آشفتگی کمک کردند.امروز هم سنگین کردن صف فروش در کمترازیک دقیقه کار همین بازیگران جدیدبود.
من بخاطر ورود آقای اعرابی به این سهم ویاتحلیلهای ایشان این سهم رانخریدم بلکه به توصیه یک استادی که همیشه سهمهای خوبی به دوستان خودمعرفی میکندخریدکردم ، لازم به ذکر است ایشان یکی ازاساتید دانشگاهها ودارای مدرک تحصیلی pht مدیریت استراتژیک ومشاور اقتصادی چند شرکت است . ایشان این سهم را زمانی که چند ماه پیش 180 تومن بود توصیه کردند و جدای مقاومتها وحمایتها وبالا پایین شدنها که ذات نوسان دربورس است ایشان تارکت یکساله را حدود 10.000 ریال برای این سهم اعتقادداشتند.
مپنا درسال 92 شگفتی سازخواهدبود.

kianoshparsa
2013/04/10, 20:59
شاخص قند و شکر در آستانه ورود به روند صعود... البته امیدوارم...
شنبه هم یکی از سطوح اندرو حمایتش خواهد کرد هم فیبوی 100...

h00mi
2013/04/10, 21:01
پكوير را به دوستان توصيه مي كنم. p/e لاستيكي ها 11.1 است ، p/e پكوير 4.6 است

و اي پي اس اش براي سال 92 تا 200 ( به نقل از قاندامنتاليست ها ) جاي رشد دارد.

پي به اي 10 هم كه بدهيم مي شود 2000 تومان ، الان چند است؟ 450 .

به زبان ساده بين 100 تا 400% سود توي پكوير خوابيده ضمن اينكه فرابورسي هم هست

و حركتش پرشتاب. و سريع مي تواند به اهدافش برسد.

از ماجراي دلار ، سه گروه بيش از همه سود بردند :

پتروشيمي ها ، پالايشگاهها و لاستيكي ها .

پتروها رشدشان را كردند و بحث خوراك را دولت پيش كشيد و ترمزشان كشيده شد .

پالايشگاهها نيمي از رشدشان را كرده اند و هنوز در حال پيشروي هستند.

اما در اين ميان لاستيكي ها هنوز رشد چنداني نكرده اند و ويژگيهاي سودسازه زيادي هنوز در چنته دارند

كا فيست فقط به گزارشهاي پسهند و پكوير و پكرمان نگاه كنيد.

مثلا سود پسهند نسبت به سال گذشته جهش 11 برابري داشته است.

بودجه ي 91 پسهند 21 تومان بوده و بودجه ي 92 پسهند 234 تومان پيش بيني شده !

ضمن اينكه جاي رشد خيلي بالاتر هم در پيش بيني هايشان هست.

همه ي لاستيكي ها خوب هستند.

بنظر بنده بعد از پالايشگاهيها نوبت لاستيكي هاست كه بازار را خيره كنند.

با صلاحديد خود و با رعايت حد ضرر ، اگر خواستيد وارد پكوير شويد.

پسهند و پاسا فرصت ورود نمي دهند.

و مشكل پكرمان هم شناوري بسيار پايين آن است.

پس از بررسي هاي ميداني ، پكوير سهم مناسبي به نظرم آمد گفتم با شما درميان بگذارم.

شب خوش دوستان.
عجب رویی دارید شما !!! واقعا از رو نمی رید !!! باز گفتید پترو ها ترمزشان کشیده شده !! روزی که پارسان 600-650 بود زاگرس 2000 بود مارون 2000 بود شاراک 750-800 بود باز این حرف رو زدی که اون موقع بهت گفتم بعدا که پترو ها رشد کردن و تعدیل های نجومی دادند روت میشه بیای تاپیک ... شما گفتی نه ترمزشان کشیده شد... امروز هم این حرف رو باز زدی !! واقعا از تعدیل پتروشیمی ها خبر نداری؟ اصلا شما تو بورس ایران فعالیت می کنید؟ به قران هر کس اون روزی که تو گفتی پترو ها ترمزشان کشیده ش پترو خریده بودند بین 20 تا 40 % سود کرده بودند!!!!

kianoshparsa
2013/04/10, 21:21
قيمت برق صادراتي با قيمت برق داخلي فرق مي كندو مپنا با صادرات برق هم شركت پيمانكاري است هم صادر كننده برق
5-مپنا نيروگاه سنندج و پرند را تحويل گرفته و هنوز در سبد سهامش ذكر نكردند

مپنا را داراي آينده روشن تصور مي كنم

kianoshparsa
2013/04/10, 21:25
دوستان نظرشون را درباره این مطلب که توسط یکی از دوستان گفته شده بدن لطفا
خبری فوری فوری فوری بسیارمهم مهم قابل توجه تمام سهامداران مدیران بورس حسابرسان خبره مدیران تالار مدیران بورس اوراق بهادار وتمامی کسانی که این تاپیک را مطالعه میکنند خواهشا دقت بفرمایید :
یک ایمیل ارسال کردم با محتوای خبری تاسف برانگیز که عین واقعیت است و در این روزهای عزیز که ایام فاطمیه است به بانوی دو عالم (فاطمه زهرا س) چیزی از خودم نگفتم اما ماجرا ی ایمیل: شاید دوستان مدیران همکاران گرامی کمتر کسی باشد که اطلاعاتی بس پیچیده و مهم را در این تالار بخواهد بازگو کند وواقعیت را بیان دارد اما بنده برحسب وظیفه و برای رضای خداوند متعال قسم میخورم چیزی به اشتباه نگفتم اما داستان از این قراره که هر روز سهامداران دو قلوی روغنی به تابلو بورس نگاه میکنند و به خودشان میگویند چرا بهشهر هرروز 60 بالا میره مارگارین به زور 10 بالا میره که این اواخر مارگارین منفی و بهشهر مثبته آخه دوستان مدیران تالار رییسان محترم چطور شده سهام بهشهر از 940 به بالا که 1772 است در عرض 2 ماه رسیده ؟؟؟؟؟؟؟؟ اما کل ماجرا شرکت مارگارین در طول یکسال گذشته در سود مالی سال 91 بسیار تعدیل مثبت داشته این سهم تعدیل مثبت بسیار بالای 92 هم داشته جایی که مدیران شرکت گفتند مارگارین باید رتبه اول روغن بشه که همین هم هست اما چه بلایی بر سر این شرکت داره آورده میشه که کسی خبر نداره ؟دستکاری در صورت حساب های مالی بله درست فهمیدید شرکت بهشهر تمام صورت حساب های مالی که مربوط به مارگارین بوده با خریدن ببخشید میگم حسابرس های کشورمون برنامه ترتیب دادند که تمام سودهای مارگارین سرریز در بهشهر بشه یعنی به بیان روشن دارند تمام صورت حسابهای مثبت مارگارین را از این شرکت با دستکاری وارد بهشهر میکنند مثلا چطور الان نمونه اش را میگم : مثلا شرکت بهشهر در یکی از صورت حساب های مالیاتی خود هزینه انتقال دستگاه ها را به محل جدید نوعی بدهکاری مارگارین به بهشهر ذکر کرده فکر کردند کسی متوجه نمیشه اما حسابرسان تحت امر مدیران از این کارها بلدندکه خدا بگم چیکارشون نکنه حالا چرا این کارو میکنند چون صافولا 80% سهام خود صنعتی بهشهر را داره ولی این درصد برای مارگارین ناچیزه که سود انباشته شرکت را بالا ببرند حتی تا اینجا قاطعانه و محکم به شما میگویم مجمع بهشهر و مارگارین در تاریخ 28 فروردین است اول 9 صبح بهشهر است که به سهام دارها حال بده و دقیقا دقیقا 11 صبح مجمع مارگارین فرمالیته است تااینجا بنده به شما بگویم که طوری قشنگ بازیمون دادند که قراره سهام مارگارین بعد مجمع با محدوده 550 باز بشه و بهشهر را بطور بسیار بسیار بی شرمانه و کثیف 3200 تا 3500 باز کنند خدا میدونه که من از روی تمام شما عزیزان که به این حقیر اعتماد کردید شرمنده ام من واقعا به الله چیزی به دروغ به هیچ عنوان به شما نگفتم از روی همه شما شرمنده ام گفتم شاید کسی باشه که دلش برای آدم هایی که با هزار امید و آرزو برای رونق به زندگیشون سهامی را میخرندمرحمی باشه و کمکی کرده باشم گفتم ما مشاوریم اما این مدلش واقعا تاسف برانگیزه ... من هم به تمام شما سهام دار های مارگارین که میدونم دستتون به جایی شاید بند نباشه عاجزانه خواهش دارم از حیثیت سهمتون دفاع کنید که نابودش کردند تمام ایمیل های قبلی بنده را از روز اول بخوانید عین واقعیت اطلاعات تمیز دادم .... شاید تا الان هر چه گفتم براتون خنده دار به نظر برسه ولی به این ایام فاطمیه کسب تکلیف کردم یا حق

abmohammadi
2013/04/10, 21:43
دوستان بد نیست یک کم روی کسرا هم فکر کنید مطمینم که کوتاه مدت قیمتش روی 3000 و رو ی بلند مدت به 6000 هزار تومان می رسه الان هم کمی اطلاعات براتون می گزارم:
سلام دوستان
چون كسرا يك سهم داراي پتانسيل بنيادي قوي هست، بنده علاقه مند هستم با كمك يكديگر اوضاع اين سهم را بررسي كنيم. بنابراين من اول شروع ميكنم و ياري دوستان هم كمك بزرگي به شفاف تر شدن وضعيت سهم مي كنه
1- طرح هاي توسعه اي شركت
- طرح افزايش ظرفيت از 6500 تن به 15000 تن
وضعيت طرح :
طبق گزارشات سامانه كدال نرخ فروش محصولات شركت بدين شرح مي باشد :
- گلوله هاي سايز 20-60 هر كيلو 47000
- گلوله هاي توزيعي هر كيلو 66000 ريال
- گلوله هاي سيليسي هر كيلو 13000 ريال
- لاينر هر كيلو 67500 ريال
شركت در گزارش خود اعلام كرده كه نرخ هاي فروش بر مبناي نرخ هاي آبان ماه 1391 مي باشد. تاريخچه شركت نشون داده افزايش نرخ هاي شركت در مقاطع اسفند ماه ، شهريور ماه صورت مي گيرد و اگر مطابق سال گذشته باشه در اسفند ماه 20% افزايش نرخ صورت گرفته. بنابر اين اگر فروش كل شركت را در 1.2 ضرب كنيم و از پيش بيني اوليه كم كنيم و در نرخ پس از ماليات (77.5%) ضرب كنيم به عدد 1266 ريال براي هر سهم مي رسيم كه بازم اگه با 2826 ريال جمع بشه به عدد 4092 ريال مي رسه. لازم به ذكر هست كه اين رقم بدون توجه به طرح توسعه احتمالي شركت خواهد بود.

abmohammadi
2013/04/10, 21:44
سلام دوستان
چون كسرا يك سهم داراي پتانسيل بنيادي قوي هست، بنده علاقه مند هستم با كمك يكديگر اوضاع اين سهم را بررسي كنيم. بنابراين من اول شروع ميكنم و ياري دوستان هم كمك بزرگي به شفاف تر شدن وضعيت سهم مي كنه
1- طرح هاي توسعه اي شركت
وضعيت طرح :
شركت در گزارش خود اعلام كرده كه نرخ هاي فروش بر مبناي نرخ هاي آبان ماه 1391 مي باشد. تاريخچه شركت نشون داده افزايش نرخ هاي شركت در مقاطع اسفند ماه ، شهريور ماه صورت مي گيرد و اگر مطابق سال گذشته باشه در اسفند ماه 20% افزايش نرخ صورت گرفته. بنابر اين اگر فروش كل شركت را در 1.2 ضرب كنيم و از پيش بيني اوليه كم كنيم و در نرخ پس از ماليات (77.5%) ضرب كنيم به عدد 1266 ريال براي هر سهم مي رسيم كه بازم اگه با 2826 ريال جمع بشه به عدد 4092 ريال مي رسه. لازم به ذكر هست كه اين رقم بدون توجه به طرح توسعه احتمالي شركت خواهد بود.

حميد كيا
2013/04/11, 05:34
عجب رویی دارید شما !!! واقعا از رو نمی رید !!! باز گفتید پترو ها ترمزشان کشیده شده !! روزی که پارسان 600-650 بود زاگرس 2000 بود مارون 2000 بود شاراک 750-800 بود باز این حرف رو زدی که اون موقع بهت گفتم بعدا که پترو ها رشد کردن و تعدیل های نجومی دادند روت میشه بیای تاپیک ... شما گفتی نه ترمزشان کشیده شد... امروز هم این حرف رو باز زدی !! واقعا از تعدیل پتروشیمی ها خبر نداری؟ اصلا شما تو بورس ایران فعالیت می کنید؟ به قران هر کس اون روزی که تو گفتی پترو ها ترمزشان کشیده ش پترو خریده بودند بین 20 تا 40 % سود کرده بودند!!!!
دوست عزیز نیاز به تند شدن و قسم وآیه نیست الحمد الله چیزی داریم به اسم نمودار اگه یه نگاهی به شاخص شیمیایی ها بندازید همه چیز مشخص میشه. شاید یه 25 روز کاری پیش شاخص استوپی خورد ولی الان با قدرت شروع به رشد کرده و اگه خلیج بزاره دو سه روز دیگه با همین قدرت پیش بره تازه دور جدید صعودش آغاز میشه. حیف که هنوز بلد نیستم راحت فایل عکس اینجا بذارم وگرنه در نمودارو اسیلاتورهاش همه چی روشنه .ما که کمی ازشون خریدیم.

حميد كيا
2013/04/11, 06:24
دوستان بد نیست یک کم روی کسرا هم فکر کنید مطمینم که کوتاه مدت قیمتش روی 3000 و رو ی بلند مدت به 6000 هزار تومان می رسه الان هم کمی اطلاعات براتون می گزارم:
سلام دوستان
1- طرح هاي توسعه اي شركت
وضعيت طرح :
از نظر نموداری rsi , macd نشونه ادامه صعود را نشان نمیدهند وروند نزولی را شروع کردند.

hanny
2013/04/11, 11:20
سید جان کجایی برادر؟

saman355
2013/04/11, 11:24
سلام دوستان روز شنبه مراقب وساپا باشید شک نکنید تعدیل مثبتی داره کافیه اعلام کنه تقسیم سود بجای 10 درصد 30 یا 40 درصد همانطور که پارسال اینکارو کرد بعد سهام 82 تومانی 24 تومان سود بهش تعلق خواهد گرفت( پیشنهاد خرید نیست اول بررسی کنید بعد اقدام کنید)

kianoshparsa
2013/04/11, 17:06
دوستان کم لطفی نکنند چی چرا را تنها نذارین به یاد پرریسک عزیز این متنی بود که چند وقت پیش نوشته بود .
.فعلا گروه تجهیزات فاذر با حد ضرر 240 وحفاری با حد ضرر 325ومپنا با حد ضرر 232 تومن نمودار زیبایی دارن ..فاذر در اولویت خرید .

بعد گروه کاشی واقعا نمودارهای زیبایی دارن حالا کی پرواز کنن من هم نمی دانم ولی پرواز رو اغاز کنن میشه یک 50 درصدی گرفت ..
کچینی بالای 302 تومن حد ضرر 302 ..کساوه بالای 378 حد ضرر 378 وکسعدی بالای 216 حد ضرر 216 وکشرق بالیا 324تومن حد ضرر 324 تومن ..هر وقت بالای این قیمت خواستن صف بشن دوستان میتونن خرید کنن اولویت خرید با کچینی..

گروه غذایی غالبر بالای 265 وغمارگ بالای 560 وغبشهر بالای 1180 تومن روند صعودی دارن ..غمارگ درصدر ..

گروه قندی قپیرا بالای 1915 تومن اگر خواست صف خرید بشه دوستان بخرن ..فقط تکنیکالی ..دقت کنید فقط تکنیکالی .تا .وقتی بالای این قیمت نیومده خرید نکنید ..اینم برا اینکه دوستان کمی با ما مهربان باشن ..

گروه خودرو بهمن بالای 141 روند صعود داره دوام بیاره اهداف بالایی داره تکنیکالی ..

گروه لاستیگ شدوص بالای 860 وشمواد بالای 212 وکربن بالای 283 وسهند بالای 410 وشلعاب بالای 500 برگشت بزنن وصف بشن اینها هم اهداف خوبی دارن وروند صعودی هستن فعلا ...

در اخر حد ضرر ها رعایت بشه ..هر کدام قبل ساعت 10 خواست صف بشه میتویند بخرید وگرنه فعلا دست نگه دارید وتماشا کنید ..

گروه پالایش هم شراز با حد ضرر 1100 هر که دوست داشت وجو مثبت ماند وارد بشه ..

بقیه بازار همچنان روند نزولی دارن وباید مدتی زور بزنن تا مثبت بشن روند صعود بگیرن تا ببینم چه میشه ..بقیه بازار بنیاید هیچ مشکلی نداره وفقط تکینکالی فعلا روند نزولی هست ..ما در روند نزولی خرید نمی کنیم ..

HSC
2013/04/11, 19:39
تكنيكال پاسا :

http://forums.boursy.com/imported/2013/04/267.jpg

bashash
2013/04/11, 22:19
همه چي آرومه
تنها تنش موجود عرضه خليج فارس
سران كشورهاي اروپايي و وزير خارجه انگليس در جي هشت گفت ايران بايد بعد انتخابات مسئله هسته اي رو حل كنه وتصميم بگيره كه قصد داره مشكل هسته اي روحل كنه يا نه پس تا بعد انتخابات
همه چي آرومه
تنها تنش موجود عرضه خليج فارس براي بازاره
بعد خود انتخابات وتنشهاي احتمالي

hamid_farahy
2013/04/13, 09:47
لاستیکی ها رو دریابید از دست میره

babakkeshavarz
2013/04/13, 09:55
با سلام :
همه بیصبرانه منتظر بازگشت جناب پرریسک هستیم ، امیدوارم ایشون هرچه سریعتر برگردند و بتونیم از تحلیل های ایشون استفاده کنیم ............................

Diyako
2013/04/13, 11:07
سلام دوستان

دیگه دارم نگران میشم
کسی از جناب پرریسک خبر نداره ؟

هر جا هستند سلامت باشند

mehdi tanha
2013/04/13, 12:27
دوستان گروه ادافی هم از جعفر عزیز خبر دارید ؟

ارس 2000
2013/04/13, 12:55
سلام دوستان
توجه كردين به سايت از وقتي كه آقا (پرريسك) حضور نداشتند ليست خريد گروه آداف نيز پر پر شده ...

homework
2013/04/13, 12:58
آقا سید ...

هرکجا هست خدایا به سلامت دارش ...

saman355
2013/04/13, 14:14
به خبري كه اخير منتشر شده توجه كنيد(هنوز موثق نيست)
سازمان گسترش در نظر دارد در راستاي چند قطبي كردن صنعت خودرو
تمام سهام مديريتي سايپا را در شركت پارس خودرو خريده (شايدهم بخش خصوصي )و اين شركت را تبديل به گروه جديد نمايد
همچنين با اين اقدام نقدينگي بالايي نصيب سايپا ميشود و ظرفيت توليد پرايد نيز به سايپا وبن رو منتقل ميشود.

استاد خساپا 12م معامله شد فک کنم وقت خرید پلکانی هستش و از طرفی هم بازار منفی هستش و گروه خودرویی میتونه صعود داشته باشه

mmis
2013/04/13, 15:14
تو جلسه عصر پنچ شنبه سازمان حمایت بدجوری به خودرویها گیر داده و از اول اردیبشت قیمت خودرو 25 تا 30 درصد کاهش پیدا می کنه

bashash
2013/04/13, 18:22
باسلام
فكر كنم وقتي فك بازار تو غبشهر اومد پائين مهندس بياد :D
مهندس چشم براه بودن خيلي درد بديه
خدا وكيلي فقط حضورت براي ما دلگرميه بي خيال مال دنيا
انشالله هرجا كه زمين زير پات پراز سبزه وگل وآسمان بالاي سرت پراز ستاره باشه
دست حق نگه دار خودت وخانوادت باشه انشالله

kianoshparsa
2013/04/13, 21:24
به نظر سید تو غیبت صغرا رفته حالا که اینقدر عاشق داره مرافب رفتارتون باشید - دفعه بعد تو غیبت کبری نره

راستی مراقب پگاه اصفهان باشید

zafar3000
2013/04/13, 21:36
نگاهی به گزارش غمهرا واقعا عجیبه
آیا اعلام سود های نجومی مجدد در راه است
آیا راه غبهشهر و غمارگ و.... را می تواند برود
دلار 4800 تومان
6 میلیارد تومان خرج باشگاه ورزشی و........

HSC
2013/04/14, 01:01
سلام دوستان اين سهمها روندشان صعودي شده ، آنها را به مقدار نسبتا مساوي

در سبدتان قرار دهيد ، خالي از لطف نيست.

تحليل من بازدهي حد اقل 30 درصدي طي يكماه است در اين سبد .

ضمن آنكه من تمام اين سهمها را در سبدم ندارم و تنها سبدم را در امضايم

توضيح داده ام. اما اين سبدي كه معرفي مي كنم براي كوتاه مدتي ها

گزينه ي مناسبي است :

لاستيكيها به سبب بنيادي قويشان براي ميان مدت و بلند مدت هم توصيه مي شوند ،

به عقيده ي من مناسب است اگر نيمي از سبدتان را به لاستيكي ها اختصاص دهيد

و نيم ديگر را به ساير سهمهاي زير :

1-پكوير هدف : بالاي 800 ، حد ضرر كوتاه مدتي ها: 450 ، حد ضرر ميان مدت: 413 . شكست 413 = خروج ، تا وقتي بالاي 413است

روند صعودي است.

2- پسهند هدف : بالاي 1000 (فعلا! اهداف بالاتري دارد... ) ، حد ضرر = قيمتي كه مي خريد منهاي 8 درصد ،

اگر پاياني زيره 8 درصد نسبت به نقطه ي ورودتان آمد = خروج .

3- پاسا هدف : بالاي 2000 ( سپس 2500 بعد 3000 ) ، حد ضرر : كوتاه مدت: 1250 ، ميان مدت: 1100 . اومد زير 1100 = خروج.

بالاي 1100 روند صعوديست همچنان .

4- فاذر فقط رانتي و از روي روند . هدف : 600 ، حد ضرر : نقطه ي ورودتان منهاي 8 درصد. اگر آمد پايينتر بفروشيد اگر نيامد بمانيد.

من در فاذر توصيه به ورود نمي كنم چون بنيادي حرفي براي گفتن ندارد و فقط بازيگراني در آن فعالند و به من تارگت 600 داده اند (فعلا) .

5- شبندر از روي نمودار دو روز فرصت دارد تا صعودش را مجددا آغاز كند در غير اينصورت وارد فاز سايد وي (خنثي) مي شود.

با اين حال خريد در 680 كم ريسك است ( به ديد ميان مدت ) . اگر تا سه روز ديگر پايانيش نيايد بالاي 720 وارد فاز استراحت ( به شكل درجا زدن ) مي شود

و خواب سرمايه را در پي خواهد داشت.

احتمالش كم است : اگر پاياني آمد زيره 650 = خروج (براي كوتاه مدتي ها) و زير 540 براي ميان مدتي ها.

6- كپشير روند صعود دارد. حد ضرر = قيمت ورود منهاي 8% .

7- لابسا بالاي 150 با هدف 250 . حد ضرر = 150

8- لسرما بالاي 200 با هدف 300. حد ضرر ميان مدت=180 و كوتاه مدت=8% .

9- غالبر هدف 400 حد ضرر= 300

10- غشان بالاي 300 هدف 400 حد ضرر=280 .

در مورد وساپا : روندش نزولي است ؛ يكي از دوستانم به من رانت داده كه قرار است گروهي كه روي خگستر فعال بودند بيايند و

وساپا را جمع كنند بياورند بالا ، اما با اين حال واردش نشدم چون روندش نزولي است.

روندهاي نزولي اگر ضرر نزنند در بهترين حالت خواب سرمايه را سبب مي شوند و تا بخواهند صعودي شوند حداقل يكماهي طول ميكشد

و كش و قوس فراوان دارند .

الان در بازار سهمهاي خوب زياد است نيازي به رانت سفته بازها نيست.

فاذر هم يك عده از بچه هاي فاراك رويش فعالند و حقيقي هاي عمده ي فاذر ، كدهاي فاراكي هستند.

اگر خواستيد روي فاذر مانوور دهيد خيلي مراقب باشيد و حد ضرر 8 درصدي را حتما رعايت كنيد.

به وساپا و خگستر هم وارد نشويد ، اگر قرار بود كسي با رانت وارد شود من الان در اين دو شركت سهامدار بودم اما

چون نزولي اند وارد نمي شويم.

براي خودتان شيوه معاملاتي داشته باشيد و خط قرمز هايي تعيين كنيد.

بايد ورود به روندهاي نزولي خط قرمزتان باشد.

اين سبد براي دو ماه آينده كافيست.

با صلاحديد خودتان و با رعايت حد ضرر ، اگر خواستيد وارد اين سهمها شويد.

موفق باشيد . خدانگهدار.

kianoshparsa
2013/04/14, 08:41
روی در سال جاری در میان فلزات پایه عملکرد خوبی را به نمایش گذاشته اما برخی شرایط پیش آمده در سطح اقتصاد جهانی، چشم انداز چندان مثبتی را برای این محصول رقم نمی زنند.

بنا بر گزارش نمابورس در حالی که قرار است تا چند روز دیگر گزارش رشد فصلی اقتصاد اعلام شود، موسسه بلومبرگ در گزارشی پیش بینی کرده که میزان نرخ رشد مذکور در سه ماه ابتدایی سال تنها هشت درصد بوده که این رقم پایین تر از انتظار اقتصاددانان به حساب می آید. اهمیت این گزارش در این است که چین بزرگترین مصرف کننده روی در جهان به حساب می آید و آرام تر شدن روند رشد اقتصادی در این کشور مسلما بر سطح تقاضا اثر منفی خواهد گذاشت.

در عین حال دیروز اعلام شد که بخش ساخت و ساز بریتانیا در ماه فوریه با افتی 9 درصدی مواجه شده و تولیدات صنعتی نیز در هند طی مدت مذکور کاهش یافته است. اعلام این گونه خبرها چشم انداز تقاضا برای فلزات پایه را به طور کلی منفی می سازد و روی نیز در این میان متاثر خواهد شد. گفتنی است که هند سومین مصرف کننده بزرگ روی در سال گذشته بوده و بریتانیا نیز از بزرگترین مصرف کنندگان این محصول در اروپا به حساب می آید .

شایان ذکر است که قیمت روی هم اکنون کمتر از 1900 دلار در هر تن می باشد و در هفته های اخیر نیز تا حدی میزان دخاید این محصول در بازار فلزات لندن و بازار آتی شانگهای با رفته است

kianoshparsa
2013/04/14, 09:02
افت و خیز قیمت ها در بازار جهانی همچنان به سمت کاهش تمایل بیشتری دارد تا آنجا که شی گذشته قیمت هر اونس طلا به نرخ باور نکردنی 1477 دلار رسید و مرز حمایت 1500 دلاری را به راحتی شکست تا سرمایه گذاران در این حوزه را با بهت فراوان مواجه گرداند.

اما قیمت فلزات اساسی نیز وضعیت مناسبی نداشته و نمودارهای آنها هیچ نشانه ای از صعود را به نمایش نمی گذارند بطوریکه قیمت مس در مرز 7400 دلار، روی حدود 1830 دلار و بیلت با قیمت 165 دلار، کاهش زیادی را نسبت به اواخر سال گذشته ثبت نموده اند.

تکنیکالیست
2013/04/14, 10:23
دوستان اگر شخلیج بالای 800 قیمت بخورد تازه به ارزندگی پارسان پی خواهید برد و متوجه میشوید در شرایط کنونی پارسان ارزشش بالای 1300 خواهد بود
پی با قیمت گذاری شخلیج منتظر صف خرید پارسان باشید

javad.ganjolia
2013/04/14, 10:49
تشکر مرسی از راهنمایتون

arinoos
2013/04/14, 13:03
دقیقا همین طوره ارش جاند اتفاقا منم . یکبار درخواست لیست خرید کردم که خبری نشد از دوستان ادافی عزیز و گویا سوالم دربین اون همه سوال گم شد... بهر حال انشالله پرریسک جان زودتر برگرده و هرجا هست سالم و تندرست باشه

arinoos
2013/04/14, 13:06
پرریسک جان منتظرتیم

samadi1973
2013/04/14, 13:06
دوستان اگر شخلیج بالای 800 قیمت بخورد تازه به ارزندگی پارسان پی خواهید برد و متوجه میشوید در شرایط کنونی پارسان ارزشش بالای 1300 خواهد بود
پی با قیمت گذاری شخلیج منتظر صف خرید پارسان باشید
احتمالا منظورتون فارس بود و نه شخلیج

omid_amorous
2013/04/14, 14:15
دوستان عزیز وملت چطوره تو این قیمتا ؟؟بازم پایین میاد به نظرتون؟

omid_amorous
2013/04/14, 14:44
پکویر چطوره دوستان؟با این رشدی که کرد

HSC
2013/04/14, 15:27
پكوير - تكنيكال :

http://forums.boursy.com/imported/2013/04/111.png

mehrdad89
2013/04/14, 15:50
سلام دوستان
توجه كردين به سايت از وقتي كه آقا (پرريسك) حضور نداشتند ليست خريد گروه آداف نيز پر پر شده ...

به قول پر ريسك عزيز بورس سينما نيست هر روز يه فيلم جديد اعلام شود ، شما اگه خودت هم يه كم تلاش كني بد نيست ، در ضمن گروه اداف وقتي يك سهم وارد روند صعود ميشود يا خارج ميشود مطلب جديد ميگذارند !

راجع به ديگران بد قضاوت نكنيد !

felfel
2013/04/14, 16:10
کویر تایر تا 600 تومان فعلا ..................................

salarnight
2013/04/15, 08:17
پرریسک عزیز چشم انتظاریم

dpi
2013/04/15, 08:22
دوستان دسینا امروز فرصت میده واقعا عالی این سهم
این سهم به اندازه یکسال موجودی انبار داره.بهترین در گروه دارویی است.

يگانه
2013/04/15, 09:07
خرید شبندر و پارسان

erfanslash
2013/04/15, 12:02
غمارگ در کانال صعودی با شیب زیاد

http://forums.boursy.com/imported/2013/04/121.png

sys144
2013/04/16, 00:35
دوستان بزرگوار لطفا نظرتان رو در مورد زما خروج از کرماشا و بموتو بگید.

HSC
2013/04/16, 03:15
امروز پكوير براي تعديل مثبت به جهت گرفتن افزايش نرخ ، متوقف شد.

ظاهرا اين تعديل بين 20 تا 50 % خواهد بود .

اين هم از پاسا ، به زبان ساده ... ( سيگنال خريد مجدد ، به ديد ميان مدت ) :

http://forums.boursy.com/imported/2013/04/130.png

دوستان دقت كنيد كه تعديلات لاستيكي ها شامل همه ي نمادهاي اين گروه خواهد بود ، و تا پايان سال

ادامه خواهد داشت.

من باب مثال ، امروز علت صف خريد سنگين پكرمان را متوجه شدم ، شايد باور كردنش مشكل باشد اما

از يك منبع موثق شنيدم كه پكرمان 200 تومان eps خواهد داد و اين صف سنگين نه كار سفته بازها

بلكه كار خريداران رانتي است .

پي بر اي لاستيكي ها 12 است ، پي به اي 10 هم كه بهش بدهيم مي شود 2000 تومان ؛

الان چند است ؟ 320 .

البته فرصت ورود نمي دهد تنها مشكلش همين است. قدر لاستيكي هايتان را بدانيد .

اين گروه 60-70درصد ديگر كه رشد كنند تازه بازار ميايد پشتشان و رشد اصلي اينها از آنموقع شروع

ميشود .

mmis
2013/04/16, 08:08
کاظم نادرعلی
شفن سود91را از 3329ریال به5095ریال تعدیل میدهد .

bijan .n
2013/04/16, 22:29
درود بر آقاي پر ريسك لطفا بيا اينجا بدون شما لطفي نداره . زكات علم نشر آنست . چشم انتظارتيم .

ebi1
2013/04/17, 00:15
با سلام خدمت دوستان..

این سال هم داره تمام میشه وامیدوارم این سال هم چیزهای تازه یاد گرفته وبه بهترین شکل بهره برده باشیم ..

دوستان کسی از این استاد عزیز خبر نداره کی میادش؟...بابا ما خیلی نگرانشیمو دوسش داریم.

مجید
2013/04/17, 08:28
بس کجای؟ سید

javad.ganjolia
2013/04/17, 08:39
سلام اگر کسی از جناب پر ریسک خبر داره بگه من دیگه نگران شدم

javad.ganjolia
2013/04/17, 08:45
شانس ندارم که یه جا هم پیدا کردم سهام خوب معرفی میکرد اونم دیگه نمیاد واقعا الان گلبم گرفته

javad.ganjolia
2013/04/17, 09:24
شرکت پتروشیمی کرمانشاه با تعدیل مثبت عایدی در سال مالی 92 همراه شده و توانایی دارد عایدی خود را در این سال مالی به میزان 30% مورد افزایش قرار دهد
از سوي ديگر با فرض تقسیم حداقل 200 تومان و سود 190تومانی پی به ای بعداز مجمع 4.21میباشد سهم نیز آمادگی برای رشد با عدم موفقیت در عرضه فارس را دارد. لمس مقاومت 1037تومان و گذر پر حجم از آن هدف بعدی را تا1200تومان بالا میکشد

mehdi tanha
2013/04/17, 10:26
دوستان کسی در مورد پسهند اطلاعاتی داره ... چرا داره اینقدر پایین میاد؟

homework
2013/04/17, 10:51
آقا سید ....

javad.ganjolia
2013/04/17, 13:38
من احتمال میدم آقا سید از اول اردیبهشت شروع کنن

تاران
2013/04/17, 14:28
پرریسک جان
این روزها خیلی جای شما خالی است..
فارس را دیروز زورکی داند به بازار
امروز زورکی صف خریدش کردند..
نبودی که ببینی حقیقی های دیروز خریده امروز با 2.5 درصد حاضر به فروش بودند..
ندیدی ببینی پارسان را به زوز صف فروش کردند...
این روزها بیشتر به شما احتیاج هست..

bashash
2013/04/17, 14:56
پرریسک جان
این روزها خیلی جای شما خالی است..
فارس را دیروز زورکی داند به بازار
امروز زورکی صف خریدش کردند..
نبودی که ببینی حقیقی های دیروز خریده امروز با 2.5 درصد حاضر به فروش بودند..
ندیدی ببینی پارسان را به زوز صف فروش کردند...
این روزها بیشتر به شما احتیاج هست..

يوهو ديدي شما رو هم به زور آوردند تو اين تاپيك :D

future
2013/04/17, 15:34
[SIZE=4]و بازهم بورس نیوز یا به تعبیری بهتر دروغ نیوز جنجال آفرید............
در حالی که دشمنی سایت بورس نیوز با دولت فعلی بر همگان کاملا مشخص شده است
این سایت معلوم الحال در اقدامی کاملا مهندسی شده دست به انتشار خبری بی پایه و اساس بدون ذکر منبعی موثق زد
همانطور که در نوشته های قبلی اشاره کردم دولت در برنامه پنجم توسعه به دنبال جایگزینی
درآمد پتروشیمی به جای درآمد خام فروشی نفت است و.........
حال چگونه ممکن است یکی از تنهاترین مزیت های رقابتی این صنعت یعنی نرخ مناسب خوراک را از بین ببرد
از طرفی دیگر بر فرض محال اگر قرار به چنین اقدامی باشد این اقدام به تدریج و در بلند مدت رخ خواهد داد به طوری
که این افزایش هزینه در آهنگ مناسب رشد تولید و سودآوری شرکت های پتروشیمی محو گردد
زیرا هدف دولت درآمد زایی بیشتر است و نه به زمین زدن شرکت های پتروشیمی.....
اثر روانی چنین خبری بزودی از بین خواهد رفت و باز هم قصه تکراری......
تنها حسرت برای سهام داران حقیقی نا آگاه که سهم های ارزشمند خود را درصفوف فروش براحتی از دست می دهند

farhad894
2013/04/17, 18:36
سلام و خسته نباشید به همه ی دوستان عزیز
دوستان سهمی میخوام با هاش برم مجمع سالیانه شما چه سهمی پیشنهاد میدید

نیکا
2013/04/17, 19:58

خارک بخاطر پرداخت زود و بالا .

moslemi
2013/04/17, 20:06

شپنا هم سودش بالاست و هم تا اونموقع رشد خوبی می کنه
اگر شصفها باز شد از همه بهتر است

HSC
2013/04/17, 20:48
دوستان کسی در مورد پسهند اطلاعاتی داره ... چرا داره اینقدر پایین میاد؟

با .. و گروهش روي پسهند فعالن ، ميخان تا 450 بيارنش پايين بعد دوباره جمعش كنن و بيارن بالا.

پسهند تا آمدن گزارش پكوير ، به حال خودش رها ميشه .

گزارش پكوير كه اومد بايد وارد پسهند شد.

در مورد پكرمان هم تعديل امسالش تا حدود 200 تومنه.

HSC
2013/04/17, 20:49
پاسا تكنيكال :

http://forums.boursy.com/imported/2013/04/148.png

hamid_farahy
2013/04/17, 21:05
باربد و گروهش روي پسهند فعالن ، ميخان تا 450 بيارنش پايين بعد دوباره جمعش كنن و بيارن بالا.

گزارش پكوير كه آومد بايد وارد پسهند شد.

در مورد پكرمان هم نمي دونم گفتم يا نه ولي تعديل امسالش تا حدود 200 تومنه.

دوست عزیز فکر نکنم تا 450 بخواد پایین بیاد . گزارش پکویر کی میاد ؟ خود پسهند هم تعدیل داره ؟

HSC
2013/04/17, 21:09
من هم فكر نمي كنم پسهند زير 500 را ببيند . همه ي لاستيكي ها تا پايان سال تعديلات پي در پي خواهند داشت.

تعديلاتشان عمدتا از محل گرفتن اقزايش نرخ و افزايش فروش است و همچنين بازگشت ماليات.

سه ماهه پكوير نيمه ي ارديبهشت مياد. اما شايد تعديل را زودتر بدهند و پكوير را باز كنند.

كفرا - تكنيكال :

http://forums.boursy.com/imported/2013/04/149.png

nirvana_00
2013/04/17, 21:39
انبوه سازی و آ س پ

ابتدا شاخص انبوه سازی همونطور که در نمودار مشخص هست شاخص انبوه سازی ضلع بالای مثلث رو شکونده و پولبک هم داشته. تقاطع ضلع بالای مثلث و میانگین متحرک های 20 و 50 روزه نقطه حمایت بالایی برای شاخص محسوب می شه که انتظار می شه داشت در مقطع نخست حداقل تا 570 واحد رشد شاخص رو شاهد باشیم.

http://forums.boursy.com/imported/2013/04/414.jpg (http://www.kocholo.org/img/)

و اما آ.س.پ
کف دوقلو در سهم مشهوده و حتی می توان الگوی کاپ رو در سهم دید به نظر سهم باید گپ بوجود آمده رو پر کنه و تا 400 رشد داشته باشه
و اما از منظر بنیادی
بنده فقط دوتا از پروژه های شرکت رو بررسی کردم : الف) پروژه ملارد شهريار، ساخت 1540 واحد مسکوني (جمعاً به متراژ 144,760 متر مربع)، بهاي فروش و بهاي تمام شده به ترتيب به مبالغ 174 ميليارد ريال و 2/64 ميليارد ريال (با دوره ساخت 2 سال) پيش بيني گرديده است. این پروژه 91/12/30 به اتمام رسیده. درهمين ارتباط براي سال مالي مورد گزارش به ترتيب مبلغ 126 ميليارد ريال درآمد فروش و مبلغ 4/29 ميليارد ريال بهاي تمام شده در صورت سود وزيان پيش بيني شده لحاظ گرديده است.
با فرض 60 % کل فروش نرفته در سال مالی جاری 40 درصد(!!!! خیلی کم گفتما) افزایش قیمت ملک از 2 سال پیش تا کنون: سهمی 15 تومان تعدیل
ب) درخصوص پروژه مسکوني پارک الهيه (فروش املاک)، بهاي فروش آن به مبلغ 196 ميليارد ريال و بهاي تمام شده آن به مبلغ 104/7 ميليارد ريال برآورد و با در نظر گرفتن اتمام پروژه در سال مالي مورد گزارش، محاسبه سود و زيان حاصل از پروژه مزبور باز هم با فرض 60% کل فروش نرفته در سال مالی جاری 25 درصدافزایش قیمت ملک از 1 سال پیش تا کنون: سهمی 37 تومان تعدیل

همین 2 تا فقط 52 تومان بعلاوه سود سهم یعنی110 = تقریبا 162 تومان تا آخر این دوره . با p/e=3 هم بدبم =3*162=486 تومان

http://forums.boursy.com/imported/2013/04/415.jpg (http://www.kocholo.org/img/)

ویرایش / حذف

trade secret
2013/04/17, 22:51
سلام شب خوش
جناب اچ اس سی اگه امکان داره تحلیلی از کنور بذارید و وضعیت سهم در اردیبهشت ماه
با تشکر

Shivana44
2013/04/17, 23:21
جناب Hsc با سلام
با توجه به رشد ۱۰۰ درصدی پاسا به نظرتون خرید اون هنوز هم به صلاحه یا بهتره پسهند یا پکویر بخریم؟!

دکتر یزدان
2013/04/17, 23:44
با سلام خدمت دوستان

اقا جعفر امیدوارم سالم و شاد و پرنشاط باشی............

بورس ایران منتظر شماست

یاشاسین اذربایجان

HSC
2013/04/17, 23:53
جناب Hsc با سلام
با توجه به رشد ۱۰۰ درصدی پاسا به نظرتون خرید اون هنوز هم به صلاحه یا بهتره پسهند یا پکویر بخریم؟!

پاسا و پكوير را بايد به ديد ميان مدت خريد كرد . پاسا را در خطوط حمايتي وارد شويد.

در پسهند نوسان هم ميتوان گرفت چون در اين سهم سهامدار بي اطلاع و احساساتي زياد است.

نقطه ي ورود به پسهند را بگذاريد روي سطوح نزديك به EMA كه مي شود همان حوالي 500-520 تومان.

در مورد معدني ها متاسفانه بنده فعال نيستم و از بنيادي و بازيگران اين گروه اطلاعي ندارم اما در آن گروه قويترين سهم همين كنوري

است كه ميفرماييد . تكنيكالي كنور بايد سه تا شمع مثبت كامل بالاي 4000 بزنه تا روندش مجدد صعودي شه بالاي 4000 روند صعود ميگيره

نزديك 4000 خواست صف خريد شه با حد ضرر 4000 ميتونيد وارد شيد.

ظاهرا كف كانال شبندر خيلي مطمئنه و روند صعوديش به اين زودي ها خنثي نخواهد شد ،

اگر خواستيد 20% سبد را شبندر با هدف 1000 و قيمت خريد بين 700-750 بگيريد ، چندان گزينه ي بدي نيست البته با ديد يكماهه.

مي شود حدود 30 تا 35% در ماه ارديبهشت اما هرگز روي آن تك سهم نشويد چون به احتمال زياد در همين ماه يا ماه آينده براي تعديل بسته مي شود

و زمان دقيق باز شدنش را فقط خدا ميداند .

شبندر تكنيكال :

http://forums.boursy.com/imported/2013/04/157.png

s400
2013/04/18, 00:03
با عرض ادب hsc عزيز نظرتو در مورد پلوله
ميخواستم بدونم ايا اميدي در مجمع به تعديلش هست ؟ با تشكر

دکتر یزدان
2013/04/18, 00:11
پاسا و پكوير را بايد به ديد ميان مدت خريد كرد . پاسا را در خطوط حمايتي وارد شويد.

در پسهند نوسان هم ميتوان گرفت چون در اين سهم سهامدار بي اطلاع و احساساتي زياد است.

نقطه ي ورود به پسهند را بگذاريد روي سطوح نزديك به EMA كه مي شود همان حوالي 500-520 تومان.

در مورد معدني ها متاسفانه بنده فعال نيستم اما در آن گروه قويترين سهم همين كنور است تكنيكالي

كنور بايد سه تا شمع مثبت كامل بالاي 4000 بزنه تا روندش مجدد صعودي شه بالاي 4000 روند صعود ميگيره

نزديك 4000 خواست صف خريد شه با حد ضرر 4000 وارد شيد. الان نه .

باسلام خدمت شما راستی یه سوال میشه عکس اواتارتون رو یه توضیح در موردش بدید البته اگه جسارت نباشه من احساس خوبی بهش ندارم و شاید احساس من کاملا اشتباه باشه

خوب همیشه شاد و سلامت باشید

میخواستم برای اولین بار از شما برای خرید یک سهم راهنمایی بخوام که ممنون میشم

تا باب اشنایی بیشتر باز بشه

در ضمن سهم نزدیک مقاومت یا روی مقاومت باشه نقدشوندگیه خوبی داشته باشه و بسته نشه تا اندک پولم بلوکه نمونه
بسیار متشکرم

HSC
2013/04/18, 00:46
اين عكس اواتار حقيقتش داستان خاصي ندارد و كاملا تصادفي است اما آنقدر دوستان سوال كردند كه تصميم گرفتم عوضش كنم

دوست عزيز ، يك ليست چند روز پيش اينجا گذاشتم با حد ضررها و... . ليست بدي نبود.

فاذر: خريد در محدوده ي 400- 420 تومان با حد ضرر 5% البته فكر نميكنم به اين قيمتها برسه و قبل

از اون جمش ميكنن. اين سهم بنيادي حرف زيادي براي گفتن ندارد اما جريان پول پشتش است و اهداف بالا فقط بواسطه ي همين جريان.

بهترين كار اينست كه سهم را زير نظربگيريد ، در اين هفته تا اواخر هفته بايد مجددا روند صعود بگيرد ،

اواخر هفته خواست مجددا صف شه بخريد.

به صف پيشگشايش نگاه نكنيد در طول روز خواست صف شه بخريد.

از كفرا هم ميتوانيد نوسان بگيريد. نمودارش را گذاشته ام.

لابسا هم نموداري و هم بنيادي تا 280 و 300 جاي رشد دارد.

شدوص را هم زير نظر بگيريد بالاي 1050 خواست صف شه بخريد با حد ضرر 5%.

پلوله زيان انباشته دارد. هيچوقت سراغ زيانده ها نرويد.

هميشه حد ضرر 5% را رعايت كنيد.

خدانگهدار.

alizare1982
2013/04/18, 07:02
سلام. احساس ميكنم سيد ناراحت شده باشه و با تاپيكش قهر كرده باشه!!! امان از نمك نشناس هاي روزگار كه دل انسان هاي پاكي مثل سيد، گروه اداف، ... رو مي رنجونن.
سيد اگه برگشتي و پيغام منو ديدي به نيمه پر ليوان نگاه كن لطفا! خيلي ها منتظرت هستن، خيلي ها!!! خدا رو خوش نمياد دوستان و شاگردات رو تنها بذاري. منتظرتيم سيـــــــــــــــــــــــ ـــــــد ...

kianoshparsa
2013/04/19, 08:08
وله :
اين سهم تو ابتداي موج 3 خودش قرار داره . موج 2 رو بصورت WXY و با الگوي FLAT تکميل کرد .
دقت کنيد که تايم بلند مدت براي سهم در نظر گرفتم. پس به مسئله تايم دقت کنيد .
مقاومت سهم روي 205 قرار داره . شايعات تعديل سهم هم هست. سهم که زمينشو فروخته و ....
حمايت بسيار قوي از سهم روي 172-175 وجود داره که خريد سهم رو با توجه به روند صعوديش جذاب ميکنه
بقيه مقاومتها روي 248 ، 280 و 308 هستند . حداقل هدف موج 3 رو 308 ميفته . ولي درادامه ممکنه تارگتهاي ديگه اي هم ببينه

shahmir
2013/04/19, 11:41
وله :
اين سهم تو ابتداي موج 3 خودش قرار داره . موج 2 رو بصورت WXY و با الگوي FLAT تکميل کرد .
دقت کنيد که تايم بلند مدت براي سهم در نظر گرفتم. پس به مسئله تايم دقت کنيد .
مقاومت سهم روي 205 قرار داره . شايعات تعديل سهم هم هست. سهم که زمينشو فروخته و ....
حمايت بسيار قوي از سهم روي 172-175 وجود داره که خريد سهم رو با توجه به روند صعوديش جذاب ميکنه
بقيه مقاومتها روي 248 ، 280 و 308 هستند . حداقل هدف موج 3 رو 308 ميفته . ولي درادامه ممکنه تارگتهاي ديگه اي هم ببينه

دوست عزیز
بهتر بود ماخذ تجلیل رو هم میگفتی (جناب مهرورز)

خودشکوفا
2013/04/19, 12:27
فاذر: خريد در محدوده ي 400- 420 تومان با حد ضرر 5% البته فكر نميكنم به اين قيمتها برسه و قبل

از اون جمش ميكنن. اين سهم بنيادي حرف زيادي براي گفتن ندارد اما جريان پول پشتش است و اهداف بالا فقط بواسطه ي همين جريان.

دوست گرامی ازین که بی پرده دو ویژگی خطرناک و اساسی فاذر رو بیان کردید سپاسگزاری می کنم...

فقط برام سواله دیگه چرا اصلا معرفیش می کنید؟؟
فاذر به پیک قیمتش رسیده و ازین جا به بعد هر آن احتمال اصلاح قیمتش می ره...

پیشنهاد می کنم به سایر همگروه هاش که هنوز جای رشد دارند هم عنایتی بنمایید...

dpi
2013/04/19, 12:31
با .. و گروهش روي پسهند فعالن ، ميخان تا 450 بيارنش پايين بعد دوباره جمعش كنن و بيارن بالا.

گزارش پكوير كه اومد بايد وارد پسهند شد.

در مورد پكرمان هم تعديل امسالش تا حدود 200 تومنه.
در مجمع پسهند تا اونجایی که من خبر دارم تصمیمات خوشحال کننده ای گرفته خواهد شد امسال شرکت به بیرون از تهران منتقل خواهد شد از طرفی شرکت امسال تجهیزات جدیدی وارد کرده که تولید اون افزایش قابل توجهی خواهد یافت تا همین باشه بقیهاش رو بعدا میگم.لذا این سهم رو به هیچ وجه نفروشید و اگه شنبه منفی دادند حتما بردارید.

bijan .n
2013/04/19, 13:17
سلام خدمت تمام دوستان خسته نباشين . لطف كنيد عزيزايي كه آقاي پر ريسك رو حضوري ميشناسن يه خبري از ايشون بدن ما خيال مون راحت شه كه حالش خوبه خيلي وقته تعطيلات تموم شده ولي ايشون نيومدن
براي سلامتي آقاي پر ريسك دعا ميكنيم.

hamid_farahy
2013/04/19, 20:04
در مجمع پسهند تا اونجایی که من خبر دارم تصمیمات خوشحال کننده ای گرفته خواهد شد امسال شرکت به بیرون از تهران منتقل خواهد شد از طرفی شرکت امسال تجهیزات جدیدی وارد کرده که تولید اون افزایش قابل توجهی خواهد یافت تا همین باشه بقیهاش رو بعدا میگم.لذا این سهم رو به هیچ وجه نفروشید و اگه شنبه منفی دادند حتما بردارید.

دوست عزیز مجمعش کی هست و گزارش 12 ماهه رو کی میده ؟

Moradad
2013/04/19, 21:22
واقعا الان که سهمهای پیشنهادی جعفرخان یکی یکی دارند میترکونند ...

جای خودش خیلی خالیه ..
هر جا که هستی شاد و پیروز و پاینده باشی

aur140
2013/04/20, 07:03
از مدير محترم سايت درخواست مي كنم تا با توجه به اطلاعات ثبت نام سيد ، اگر دسترسي دارند پيگير احوال ايشان باشند و دوستان اين تاپيك را از نگراني برهانند.

HSC
2013/04/20, 08:16
فاذر رو دست نگه داريد وارد نشيد.

محدوده ي 360-380 را رصد كنيد.

فقط اگر خواست صف شه وارد شيد.

Perfect
2013/04/20, 12:16
دوستان همگی باید سعی میکردید و بکنید ک ماهیگیری یاد بگیرید نه اینکه دائما ماهی آماده بخواین !!
امیدوارم که استادتون زودتر برگرده ولی مطمئن باشید ک هیچ شخصی همیشه دراختیار نخواهد بود . بهتره با دید صحیح از تجربیات دیگران نهایت استفاده را ببرید.
یا علی ...

farhad894
2013/04/20, 14:09
حسابرسی نشده منتشر شد،
پوشش 1130 ریالی "EPS" فرآورده های مواد معدنی ایران
شرکت فرآوری مواد معدنی ایران در دوره 12ماهه منتهی به 30 اسفند ماه سال 91 به صورت حسابرسی نشده معادل 153 میلیارد و 814 میلیون ریال سود انباشته پایان دوره در حساب های خود منظور کرد.

شرکت فرآوری مواد معدنی ایران در دوره 12ماهه منتهی به 30 اسفند ماه سال 91 به صورت حسابرسی نشده معادل 153 میلیارد و 814 میلیون ریال سود انباشته پایان دوره در حسابهای خود منظور کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، شرکت فرآوری مواد معدنی ایران در پایان سال مالی 91 با سرمایه 120 میلیارد ریال، معادل 513 میلیارد و 928 میلیون ریال درآمد حاصل از فروش داشت که پس از کسر بهای تمام شده کالای فروش رفته از آن سود ناخالص دوره به 157 میلیارد و 601 میلیون ریال رسید.

از سود ناخالص دوره نیز هزینه های عمومی اداری کسر و خالص درآمدهای عملیاتی اضافه شد و معادل 143 میلیارد و 811 میلیون ریال سود عملیاتی دوره محاسبه شد.

گفتنی است از سود عملیاتی نیز هزینه های مالی و مالیات و هزینه های متفرقه کسر شد و مبلغ 135 میلیارد و 638 میلیون ریال سود خالص دوره محاسبه شد و بر این اساس مبلغ 1130ریال سود به ازای هر سهم در نظر گرفته شد.

همچنین پس از اضافه شدن سود انباشته ابتدای سال به سود خالص دوره سرانجام مبلغ 153 میلیارد و 814 میلیون ریال سود انباشته پایان دوره در حسابهای این شرکت منظور شد.

بچه کف بازار
2013/04/20, 14:18
دوستان همگی باید سعی میکردید و بکنید ک ماهیگیری یاد بگیرید نه اینکه دائما ماهی آماده بخواین !!
امیدوارم که استادتون زودتر برگرده ولی مطمئن باشید ک هیچ شخصی همیشه دراختیار نخواهد بود . بهتره با دید صحیح از تجربیات دیگران نهایت استفاده را ببرید.
یا علی ...

فکر می کنم مدتی که جعفر عزیز نیست بهترین زمان یاد گرفتن ماهیگیریه بزرگترین اصل سید نجنگیدن با روند بود من که هر روز می شینم یکی یکی ارسال های ایشونو می خونم و بررسی می کنم هر جا هست در سلامت باشی این بزرگترین آرزوی من برای تو دوست عزیزه

farhad894
2013/04/20, 16:02
آخرین جلسه خودرویی شورای رقابت فردا برگزار میشود/ کاهش ۲۰ تا ۴۰درصدی قیمتها

عضو شورای رقابت از برگزاری آخرین جلسه شورای رقابت برای تعیین دستورالعمل قیمتگذاری خودرو در روز یکشنبه هفته جاری خبر داد و گفت: با تدوین این دستورالعمل، قیمت خودرو بین ۲۰ تا ۴۰ درصد کاهش خواهد یافت.

abmohammadi
2013/04/20, 20:06
امروز روی قیمت خوبی شپارس رو فروختمB-)
و منتظر می مانم چند روز منفی را بزنه

HSC
2013/04/20, 20:29
ليست خريد { به صلاحديد خودتان، با رعايت حد ضرر، و با رعايت درصد ( يعني تشكيل سبد و تخصيص حد اكثر 20% به هر سهم) ، اگر مايل بوديد وارد اينها شويد }

شبندر : اگر فردا بالاي 770 دوام بياورد با هدف 1000 سپس 1200. حد ضرر (كوتاه مدت) : 750

لابسا : بالاي 170 با هدف 200 سپس 270 و 300 . حدضرر: 170

كاذر : بالاي 200 با هدف 250 سپس 300. حد ضرر: 200.

لسرما: بالاي 210 با هدف 300 حد ضرر: 200.

پسهند: روي 460 - 480 با هدف 600 و بالاتر. حد ضرر: 440.

پاسا : روي 1200 الي 1300 با هدف 1600 سپس 2000 و بالاتر. حد ضرر: 1170

كچيني: روي 350 با هدف 400 و بالاتر. حد ضرر: 8% پايينتر از قيمت ورودتان به سهم.

فاذر : روي 360 الي 380 با هدف 600 و بالاتر. حد ضرر: 350. (فقط از روي رانت و با سفته بازي)

شدوص: روي 1050 الي 1100 با هدف 1400 . حد ضرر: 4% پايينتر از قيمت ورودتان به سهم. (فقط از روي رانت و با سفته بازي)

وپترو: روي 120 الي 130 با هدف 170 (وشايد بالاتر). حد ضرر: 108. (فقط از روي رانت و با سفته بازي)

سدور: روي 700 الي 720 با هدف 900 حد ضرر: 4% نسبت به نقطه ي ورود.

كگاز: روي 280 الي 290 با هدف 400 و بالاتر حد ضرر: 8% نسبت به نقطه ي ورود.

توضيح آنكه وپترو بسيار خطرناك است و دوستان فقط تكنيكال روي اين سهم وارد شوند،

خطرش بيشتر از اين جهت حس مي شود كه ممكن است مثل شسم با صف خريد از بورس اخراج شود و سرمايه دوستان بلوكه شود.

اين سهم خارج از قوانين حرفه اي براي ورود است چرا كه زيان ده است.

خط قرمز تا اينجا دو چيز است : 1- روندهاي نزولي. 2- سهم هاي داراي زيان انباشته.

حالا اگر كسي اين ريسك بالا را مي پذيرد مي تواند تكنيكال وارد اين سهم شود و چه بسا سود بگيرد.

kianoshparsa
2013/04/20, 23:06
قوی بودن به این معنی نیست که باید در یک زدو خورد شرکت کنیم قدرت واقعی یعنی آنقدر عاقل و بالغ شده باشیم که از کنار یاوه گوئی های افراد لاوبالی بدو ن درگیری و مجادله با قامتی افراشته رد شویم

سید عزیز کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

Shivana44
2013/04/21, 07:34
جناب Hsc
با سلام نظرتون راجع به مپنا چیه؟ احتمال صعودش چقدره؟

homework
2013/04/21, 10:48
آقا سید مرد تز ار اون بودی ... که لبخند گره از کار خلق باز کردن رو لبای عده ی زیادی ننشونی ...

امیر علی
2013/04/21, 11:04
سید آدم بدقولی نبود.خیلی محکم گفته بود وعده ما 3 هفته بعد
کسی شماره ای چیزی نداره بشه باهاش تماس گرفت؟
شخصا خودم نگران حالشون هستم.

Jamshidyar
2013/04/21, 12:11
دوستان که با سیدجعفر تماس تلفنی دارن لطفا اطلاع بدن اگر سلامته و مشکلی نداره ما لااقل خیالمون راحت شه. فروم نویسی نمی خواییم. خودش سلامت باشه

erfanslash
2013/04/21, 12:31
شدوص در 920 پیشنهاد خرید شده بود
http://forums.boursy.com/imported/2013/04/218.png

trade secret
2013/04/21, 13:55
با سلام و عصر بخیر
جناب اچ اس سی لسرما تصحیح انجام می دهد ؟تا چه قیمتی؟ یا وارد روند نزولی می شود؟
با تشکر

HSC
2013/04/21, 14:37
با سلام و عصر بخیر
جناب اچ اس سی لسرما تصحیح انجام می دهد ؟تا چه قیمتی؟ یا وارد روند نزولی می شود؟
با تشکر

سلام دوستان. اين سهمها را كه براتون مينويسم زير نظر بگيريد، رشد خوبي خواهند كرد بازيگرانشان را ميشناسم

اينها افت چنداني نمي كنند. وقتي خواستند صف خريد شوند وارد شويد.

اگر هم قبلا وارد شده ايد صبر كنيد و در روزهاي آينده وقتي ديديد دارند صف خريد مي شوند ميانگين پايين بياوريد.

فاذر ، لابسا ، كگاز و كاذر.

اين ها را فعلا نخريد اما لحظه به لحظه زصد كنيد و اگر هم قبلا خريديد نگهشان داريد .

دوست عزيزي كه در مورد لسرما پرسيده بودند بايد بگم متاسفانه از رفتار دقيق لسرما خبر ندارم اما آنهم به طبع از لابسا پيروي خواهد كرد.

در گروه تجهيزات لابسا و لسرما از همه برتر هستند هم بنيادي و هم نموداري.

فاذر هم بزودي شما را شگفت زده مي كند. با اين حال حتما درصد را رعايت كنيد. حد ضرر لابسا را بزاريد روي 138. و فعلا اين 4سهم را زير نظر بگيريد.

اما ميانگينتان را وقتي پايين بياوريد كه خواستند مجددا صف شوند (احتمالا تا اواخر هفته ).

شدوص را هم اگر توانستيد بخريد با حد ضرر 1050. خبرش را 4روز پيش به من داده بودند اما من رو حساب بنياديش آنرا زياد لايق نميديدم اما بالاخره بازيش شروع شد.

در مورد مپنا هم بنظر بنده سهم سنگيني است و در اين شرايط بازار كه استقبال از فارس چندان موفق نبوده بايد با احتياط وارد سهمهاي سنگين و

شاخص ساز شد. بنيادي اش بد نيست اما متاسفانه از بازيگرانش اطلاعي ندارم. نموداري هم وضع بدي ندارد. بالاي 310 روند صعود ميگيرد

تكنيكال مي توان روي 250 وارد شد و با هدف اول 290 و سپس اهداف بالاتر (در صورت عبور از مقاومت300) به آن فكر كرد اما به نظر بنده كمي پرريسك است.

وقتي بازار در مورد سهمهاي شاخص ساز دوبه شك است سهمهاي كوچك بازدهي خوبي خواهند داد از جمله همين لابسا و... .

سهمهاي شاخص ساز كمي در اين شرايط پرريسك هستند در بين سهمهاي سنگين شبندر مطمئن تر است اگرچه آنهم ممكن است براي تعديل بسته شود

و سرمايه ي شما را بلوكه كند. اما به نظرم تا شبريز و بقيه ي پالايشي ها باز نشوند شبندر را نمي بندند.

وقتي شبريز و شراز و ... باز شد بايد شبندر را فروخت و وارد آن يكي ها شد چون يحتمل آنها را هم مثل شبندر چندان بالا باز نمي كنند تا مردم بيايند بخرند و

بازار مثبت شود و برود بالا. دقيقا به همان علتي كه اگر آنها را خيلي بالا باز كنند ملت مي فروشند و شاخص و بازار را به پايين ميكشند.

براي جعفر عزيز هم آرزوي سلامتي و توفقي ميكنم و اميدوارم برگردد و دوستان از جمله بنده را خوشحال كند.

در مورد غمارگ هم بنده پيشگويي بلد نيستم اما با اين افزايش 40درصدي قيمت روغن بعيده بزارن پايين باز شه.

موفق باشيد دوستان.

مجید
2013/04/21, 15:08
جناب Hsc
سلام فکر می کنید غمارگ چند باز بشد؟ باتشکر

گيسو
2013/04/21, 17:59
با درود و سپاس خدمت جنابتان
ممنون ميشم چند سهم در خصوص نوسان گيري پيشنهاد فرمائيد
لطفا در خصوص كارمزد خريد و فروش هم راهنمائي بفرمائيد و اينكه آيا اين كارمزد در معاملات بر خط(خريد آنلاين) ثابت است ؟
ممنونم

گيسو
2013/04/21, 18:01
با درود و سپاس خدمت جناب HSC
ممنون ميشم چند سهم در خصوص نوسان گيري پيشنهاد فرمائيد
لطفا در خصوص كارمزد خريد و فروش هم راهنمائي بفرمائيد و اينكه آيا اين كارمزد در معاملات بر خط(خريد آنلاين) ثابت است ؟
ممنونم

HSC
2013/04/22, 10:33
فاذر را اگر خواستيد با هدف 600 و بالاتر برداريد. در كوتاه مدت.

لابسا را احتياط كنيد. صعودش ميرود براي ميان مدت.

nirvana_00
2013/04/22, 11:08
انبوه سازی و آ س پ

ابتدا شاخص انبوه سازی همونطور که در نمودار مشخص هست شاخص انبوه سازی ضلع بالای مثلث رو شکونده و پولبک هم داشته. تقاطع ضلع بالای مثلث و میانگین متحرک های 20 و 50 روزه نقطه حمایت بالایی برای شاخص محسوب می شه که انتظار می شه داشت در مقطع نخست حداقل تا 570 واحد رشد شاخص رو شاهد باشیم.

http://forums.boursy.com/imported/2013/04/414.jpg (http://www.kocholo.org/img/)

و اما آ.س.پ
کف دوقلو در سهم مشهوده و حتی می توان الگوی کاپ رو در سهم دید به نظر سهم باید گپ بوجود آمده رو پر کنه و تا 400 رشد داشته باشه
و اما از منظر بنیادی
بنده فقط دوتا از پروژه های شرکت رو بررسی کردم : الف) پروژه ملارد شهريار، ساخت 1540 واحد مسکوني (جمعاً به متراژ 144,760 متر مربع)، بهاي فروش و بهاي تمام شده به ترتيب به مبالغ 174 ميليارد ريال و 2/64 ميليارد ريال (با دوره ساخت 2 سال) پيش بيني گرديده است. این پروژه 91/12/30 به اتمام رسیده. درهمين ارتباط براي سال مالي مورد گزارش به ترتيب مبلغ 126 ميليارد ريال درآمد فروش و مبلغ 4/29 ميليارد ريال بهاي تمام شده در صورت سود وزيان پيش بيني شده لحاظ گرديده است.
با فرض 60 % کل فروش نرفته در سال مالی جاری 40 درصد(!!!! خیلی کم گفتما) افزایش قیمت ملک از 2 سال پیش تا کنون: سهمی 15 تومان تعدیل
ب) درخصوص پروژه مسکوني پارک الهيه (فروش املاک)، بهاي فروش آن به مبلغ 196 ميليارد ريال و بهاي تمام شده آن به مبلغ 104/7 ميليارد ريال برآورد و با در نظر گرفتن اتمام پروژه در سال مالي مورد گزارش، محاسبه سود و زيان حاصل از پروژه مزبور باز هم با فرض 60% کل فروش نرفته در سال مالی جاری 25 درصدافزایش قیمت ملک از 1 سال پیش تا کنون: سهمی 37 تومان تعدیل

همین 2 تا فقط 52 تومان بعلاوه سود سهم یعنی110 = تقریبا 162 تومان تا آخر این دوره . با p/e=3 هم بدبم =3*162=486 تومان

http://forums.boursy.com/imported/2013/04/415.jpg (http://www.kocholo.org/img/)

خدا رو شکر آ س پ هم امروز بر گشت خوبی داشت از 270 با سهم هستم به نظرم تا 400 می ره ایشالله

mehdi tanha
2013/04/22, 11:16
hsc جان دستت درد نکنه پسهندم دوباره رفت بالا >:D<

mehdi tanha
2013/04/22, 11:20
راستی hscجان روند پسهند و فاراک و چه جوری میبینی

Shivana44
2013/04/22, 11:48
نظرتون راجع به شبندر چیه؟ ممنون از اینکه وقت میزارین

گيسو
2013/04/22, 11:54
بادرود خدمت جناب hsc
ممنون ميشم نظرتون را راجع به نگهداري-اضافه كردن و يا فروش سهامهاي زير بفرمائيد.
مپنا-خگستر-شپاس-وپارس-خبهمن-شلعاب-وغدير-كچيني
ضمنا مشتاقم بدونم نظرتون راجع به موج انتخابات چيست وتاكي روند بازار عاديست وآيا در جو انتخابات زمان مناسبيست براي خريد سهامهاي پر بازده كه كاهش پيدا خواهند كرد؟ سپاس از حسن ظن شما

اسیر بورس
2013/04/22, 12:05
از مدير محترم سايت درخواست مي كنم تا با توجه به اطلاعات ثبت نام سيد ، اگر دسترسي دارند پيگير احوال ايشان باشند و دوستان اين تاپيك را از نگراني برهانند.

منتظر واکنش مدیریت محترم سایت هستیم

اسیر بورس
2013/04/22, 12:08
از دوستان محترم که در این مدت غیبت پرریسک زحمت میکشن و نمیذارن این تاپیک سوت کور باشه ممنونم به ویژه از کاربر محترم hsc

HSC
2013/04/22, 12:52
http://forums.boursy.com/imported/2013/04/253.png

در خريدهايتان عجله نكنيد. سهمهاي شاخص ساز را احتياط كنيد و سعي كنيد در كمترين قيمت ممكن در روز وارد آنها شويد.

شبندر تا دو روز فرصت دارد مجددا صعودي شود و پايين زيادي ندارد.

خگستر پيشنهادي ندارم . اما سايپا را سره فرصت بدون هيجان در حد اقل قيمت ممكن بخريد و 2 ماه ديگر به قيمت آن نگاه كنيد. بالا ميرود اما حوصله ميخواهد.

فاذر را برداريد حتما . اينها را كه ميگويم از داخلشان مطلعم. اين روزها تحليل براي كوتاه مدتي ها جواب نمي دهد و فقط باعث خواب سرمايه مي شود.

از كگاز هم شايد بتوان نوسان گرفت و شايد هم روند صعود بگيرد مجدد. اما فاذر را داشته باشيد. حد اكثر 20% از سبد.

لابسا و لسرما را زيره نظر بگيريد و فقط اگر خواستند صف شوند وارد شويد .

از كچيني هم نوسان بگيريد بهتر است.

كفرا هم امروز سقف كانال قبلي را شكست اگر فردا هم مثبت بماند ميتواند صعود خوبي را آغاز كند.

نمودار اينها را اگر فرصت شود برايتان ميگذارم

از لطف دوستان ممنونم. خدانگهدار.

آواچی
2013/04/22, 13:26
با ابلاغ بخشنامه توسط بانک مرکزی و حذف رسمی ارز مرجع فردا برای گروه قندی میتونه یک روز رویایی باشه.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920202000735

بچه کف بازار
2013/04/22, 14:33
با سلام خدمت دوستان..

خیلی دلتنگ ونگرانت هستیم فقط دعا می کنیم صحیح و سالم باشی

بچه کف بازار
2013/04/22, 14:38
شلعاب سهمی با بالای 140 تومان سود برا سال 91 ..با تقسیم سود بالای 70 درصد در مجمع ..
با سود بالیا 120 تومن اعلامی برا 92 ...وجای تعدیل تا بالای 150 تومن ..

دارن 500 میفروشن ..ایا این بازار حقش نیست هر بلایی سر بیاد ...همین بازار کگل رو میخر با سود حدود 200 تومن 1300 تومن ..

پس دوستان می بینن سهام مفت در بازار ریخته ولی بازار همیشه دوست داره سهام گران بخره ..در من در میان مدت بازدهی سهام مفت سیار بیشتر خواهد بود وهست ..

دلتنگ نحوه نگارش کامنتات شدم صراحت ،صداقت ،صلابت توش موج می زد

بچه کف بازار
2013/04/22, 14:49
اگر امکان داره دوستان اختلاف هاشون رو در جای دیگری حل کنند وتاپیک رو منحرف نکنند ..

هر کس نظر خودش رو بدهد ونظر همه دوستان محترم هست ..به شرط اینکه بی احترامی نباشه ..

در گروه پترو اکثرذ سهام روند نزولی گرفتن سه سهم پترو زاگرس پترو مارون پترو ابادان همچنان در روند صعودی هستن ..تا وقتی که زاگرس بالای 1838 باشه وابادن بالای 926 ومارون بالای 2130 تومن ..

دوستان که سهام پترو دوست دارن تکنیکالی زاگرس بالای 1950اومد با حد ضرر 1950 می تونن خرید کنن ..

در ضمن مراقب 1838 باشید نشکنه ..

و احترام به نظرات دیگران خدا حفظت کنه هر جا هستی:)

ایرانی
2013/04/22, 21:43
با این خبر اعلام شده از خبرگزاری فارس، پـــــــــرواز سهام قنـــد و شکــــــر

تبریک به سهامداران قندی

دوشنبه 02 اردیبهشت 1392 - Apr 22 2013

/اختصاصی فارس/

بانک مرکزی حذف ارز مرجع دارو و کالاهای اساسی را ابلاغ کرد+تصویر بخشنامه

بانک مرکزی حذف ارز مرجع دارو و کالاهای اساسی را به بانکها ابلاغ کرد.

خبرگزاری فارس: بانک مرکزی حذف ارز مرجع دارو و کالاهای اساسی را ابلاغ کرد+تصویر بخشنامه

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در متن مصوبه بانک مرکزی برای حذف ارز مرجع دارو و کالاهای اساسی که روز 26 فروردین ابلاغ شده، آمده است:

احتراماً، پیرو نامه عمومی شماره 12153/92 مورخ 21/1/1392 خواهشمند است موارد ذیل را به واحدهای تابعه ابلاغ و بر حسن اجرای آن نظارت فرمایند:

1 ـ با توجه به اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت؛ واردات کالاهای کره، شکر، گوشت قرمز و دام زنده طبق تعرفههای پیوست، دارو ، مواد اولیه داروئی، شیر خشک و تجهیزات و ملزومات پزشکی در سال 1392 به نرخ مبادلهای بوده و ارائه درخواست گواهی ثبت آماری بر مبنای نرخ مزبور (مبادلهای) بلامانع خواهد بود.

2 ـ با توجه به مفاد بند(1) > در رابطه با معرفی نامههای صادره از سوی وزارتخانههای صنعت، معدن و تجارت و بهداشت، درمان و اموزش پزشکی به منظور تخصیص ارز به نرخ مرجع که کالای آنها تاکنون ترخیص نشده، به ترتیب ذیل اقدام گردد:

الف) چنانچه ارز کالاهای مذکور به نرخ مرجع تامین شده، لیکن کد تخصیص ارز دریافت نگردیده و کالا نیز گمرک ترخیص نشده است، ارائه تقاضای صدور گواهی ثبت آماری از سوی بانکها با نرخ مرجع مقدور نبوده و در این راستا بانکها میتوانند درخواست مورد بحث را با نرخ مبادلهای به اداره نظارت ارز ارسال نمایند تا پس از اخذ کد تخصیص ارز، نسبت به ترخیص کالا اقدام گردد.

ب ) در صورتیکه ارز کالاهای مذکور به نرخ مرجع تأمین و کد تخصیص نیز دریافت شده، لیکن کالای مربوط ترخیص نگردیده است، در اینگونه موارد گواهیهای ثبت آماری صادره به نرخ مرجع ابطال شده تلقی گردیده و بانکها میتوانند همانند جزء الف درخواست مورد بحث را با نرخ مبادلهای به اداره نظارت ارز ارسال نمایند تا پس از اخذ کد تخصیص ارز، نسبت به ترخیص کالا اقدام گردد.

ج ) در مواردی که کد تخصیص ارز به نرخ مرجع دریافت شده، لیکن ارز مربوطه خریداری نگردیده و کالا نیز ترخیص نشده است، در اینگونه موارد گواهی ثبت آماری صادره به نرخ مرجع ابطال شده تلقی گردیده و بانکها میتوانند نسبت به اخد کد تخصیص ارز جدید به نرخ مبادلهای اقدام نمایند.

د ) با توجه به تامین ارز کالاهای وارداتی موضوع اجزاء (الف) و (ب) به نرخ مرجع از سوی اداره بینالملل بانک مرکزی، بانکها همزمان با ارائه درخواست گواهی ثبت آماری به نرخ مبادلهای از طریق سامانه پرتال ارزی باید طی نامه موضوع برداشت مابهالتفاوت نرخ مرجع تا مبادلهای روز صدور گواهی ثبت آماری را از حسابهای خود نزد بانک مرکزی، به اداره بینالملل اعلام و رونوشت آن را برای اداره نظارت ارز ارسال نمایند.

3 ـ مفاد بند (18) دستورالعمل اجرائی، نحوه خرید و فروش ارز به نرخ مبادلهای موضوع پیوست نامه عمومی شماره 182643/91 مورخ 14/07/1391 کانلمیکن تلقی گردیده و ارائه درخواست گواهی ثبت آماری براساس مفاد بند مذکور مجاز نمیباشد./1539461

http://farsnews.com/newstext.php?nn=13920202000735

http://forums.boursy.com/imported/2013/04/539.jpg

http://forums.boursy.com/imported/2013/04/541.jpg

http://forums.boursy.com/imported/2013/04/543.jpg

http://farsnews.com/newstext.php?nn=13920202000735

.................................................. ............................

خبرگزاری ایسنا اعلام کرد

هدفمندی یارانه ها در کمیسیون مجلس رای آورد

http://isna.ir/fa/news/92020201599/%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%D8%AD%D8%A7%D9%85%D9%84-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D8%B1%DA%98%DB%8C-38-%D8%AF%D8%B1%D8%B5%D8%AF%DB%8C-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D9%85%DB%8C-%DB%8C%D8%A7%D8%A8%D8%AF

313
2013/04/22, 21:56
در رابطه با ورود مجدد به پسهند چه نظری دارید؟

- - - Updated - - -

مدیر نظارت
2013/04/22, 22:28

منتظر واکنش مدیریت محترم سایت هستیم

درود

آرزو داریم تا هرکجا که هستند در صحت و سلامت بوده و بزودی شاهد حضور گرم شان در جمع صمیمی علاقمندان باشیم.

با سپاس

Ali
2015/02/08, 23:17
بانک دی

با قیمت کلوز امروز پی بر ای تلفیقی 3 و پی بر ای شرکت اصلی3.5 شده که با این شرایط ارزانترین سهم گروه هست و در کل بازار هم جزو ارزانترین سهم هاست

با توجه به گزارش 9 ماهه برخی تصور میکنند بانک دی نمیتواند ای پی اس اعلامی را پوشش دهد ولی باید به این نکته توجه دادشت که در سنوات قبل هم همینطور بوده و علی رغم پوشش کم در گزارش 9 ماهه در 12 ماه پوشش کامل بوده و حتی تعدیل مثبت هم داشته و علت ان شناسایی سود شرکت های زیر مجوموع در گزارش 12 ماهه می باشد .

ضمنا ودی برای تعدیل مثبت متوقف شده است که این تعدیل بر سود بانک دی به عنوان سهامدار عمده هم تاثیر خواهد داشت

tazevared5
2015/07/21, 17:54
بیا بالا

samie
2015/07/21, 18:03
یاد و خاطرت خوش سید

mhjboursy
2015/07/21, 18:26
سلام
امیدوارم بعد از دو سال به سایت برگردند.
نوشته هایشان خوب است و به آدم دل گرمی می دهد.

پاپیلو
2015/08/12, 16:52
بمپنا ارزنده هست بدلیل افزایش سر 175درصد و راه اندازی نیروگاه سیکل ترکیبی و.............

پاپیلو
2016/12/26, 19:15
شاملا پارسان و فلزات
شاملا غذایی بهداشتی دلاری

امیر303
2016/12/26, 19:41
پرریسک کجا رفته؟کجا می نویسه؟

"heydar"
2016/12/26, 22:05
پرریسک کجا رفته؟کجا می نویسه؟

هیچ جا.
کانال تلگرام داشت بست

"heydar"
2016/12/26, 22:08
یادش بخیر سال 91
این تایپیک عجب دورانی بود . عالی بود

پارامیس
2016/12/28, 08:55
منفی گروه قند امروز میتونه خیلی جذاب باشه برای خرید
نظر جناب پرریسک هم که قهکمت هست و شرایط بنیادی عالی داره این سهم
به علاوه نمودار زیبایی هم داره

پارامیس
2016/12/28, 09:32
فرصت خرید خیلی خوبی بود خرید از صف فروش قهکمت =D>

pari32184
2017/03/05, 11:25

مبتدی2
2017/03/06, 19:15
موج صعودی بسیار قدرتمندی در گروه ساختمانی در پیش است

سال آینده سال گروه ساختمانی و بانکی است

سال 92 وقتی سهام خودرویی را می گفتیم رشد می کنند همه جو نا امیدی و ...داشتند

سهم بسیار زیان ساز با زیان های بالا و ضرر انباشته اما خیلی از سهامشان رشدهای بیش از 300 داشتند و حتی تا 450 درصد بازدهی بعضی از این سهام در همان سال 92 دادند

الان هم منتظر صعود پر قدرت گروه ساختمانی بدون ضرر انباشته باشید (از بعد عید تا احتمالا اواخر بهار شروع به حرکت خواهند کرد اما قدرت خود را تا آخر سال به رخ می کشند )

قیمتهای رویایی الان برای خیلی ها آرزو میشود

farshid1994
2020/05/27, 11:16
توی این بازار به غدیس امیدوارم ، که تا 7400 بره .

مجتبی مصلحMTM
2020/10/03, 14:13
درود
میدیدم امروز خیلی کاربر تازه به جمع بورسیها پیوستن یا به هردلیلی تازه میخوان خرید کنن زیاد شده به نظرم بازار مثل قبل نیست که سهام مثل خودرو اونطوری بالا رفتن دیگه خبری نیست دنبال کانالهای تلگرامی یا خیلی ازافرادکه میخوان سهام ک گیرکردن وخواهان نوسان گیری هستن رو اعلام کنن تا فرصت خروج بده بهشون زیادن توبازار
اگه میخواهید سرمایتون نگه دارید تنهاراهش آموزش آموزش آموزش خیالتون راحت کنم ازاینجا به بعد بازار فرق میکنه با بازاری که قبل ازاین دیدید

http://up.boursy.com/uploads/16017214428441.jpg (http://up.boursy.com/)

sundaaay
2020/12/27, 18:03
آمارهای عجیب از حقوق کارمندان دولت

حقوق ماهیانه هر کارمند دولت ماهیانه 15.5 تومان پای هر ایرانی آب میخورد!

کارکنان دولت در دهک‌های بالای درآمدی: مرکز پژوهش‌های مجلس در آمار‌هایی قابل تامل اعلام کرده است که بر اساس داده‌های طرح محاسبه هزینه- درآمد خانوار در سال ۹۸، حدود ۸۰ درصد از کارمندان دولت در پنج دهک بالای درآمدی جامعه قرار داشته اند. یعنی وضع معیشتی آنان از متوسط جامعه بهتر بوده است. از این میان، ۶۰ درصد کارکنان دولت در سه دهک بالای درآمدی جامعه قرار داشته اند!

متوسط حقوق کارمندان دولت در لایحه بودجه ۱۴۰۰ چقدر است؟

طبق اطلاعات ارائه شده در بالا و با اضافه کردن استخدام حدود ۴۰ هزار نفر نیروی جدید در بخش درمان به آخرین آمار رسمی تعداد کارکنان دولت در سال ۹۷ که دو میلیون و ۱۶۵ هزار نفر بوده است، تعداد کارکنان دولت را برای سال آینده می‌توان ۲.۲ میلیون نفر برآورد کرد. از سوی دیگر سرجمع ۴۰۸ هزار میلیارد تومانی اعتبار حقوق کارکنان دولت در لایحه بودجه سال آینده، ۴۰۸ هزار میلیارد تومان برآورد شده است. با وجود این و با فرض ثبات تعداد کارکنان دولت می‌توان محاسبه کرد که سرانه اعتبار حقوق ماهیانه هر کارمند دولت در لایحه بودجه سال آینده حدود ۱۵.۵ میلیون تومان خواهد بود!

مرکز پژوهش‌ها با تاکید بر این که سیاست افزایش ۲۵ درصدی حقوق کارکنان دولت نیازمند بازنگری و اصلاح است، می‌افزاید: اگر هدف از افزایش حقوق کارکنان دولت، حمایت از آن‌ها در مقابل گرانی‌های اخیر است، باید توجه کرد که منابعی که در اختیار دولت است، منابع عمومی بیت المال و متعلق به همه ملت بوده و احتمالاً قشر‌های بسیار ضعیف تری در جامعه وجود دارند که لازم است مورد توجه قرار گیرند؛ بنابراین یکی از تصمیمات مهم بودجه ۱۴۰۰، انتخاب بین گزینه‌هایی نظیر «افزایش زیاد حقوق کارکنان به قیمت ایجاد تورم» یا «افزایش منطقی حقوق به میزان منابع در دسترس و تحمیل نکردن تورم به جامعه» خواهد بود.

parsianbourse.ir
2021/01/14, 12:50
#سبزوا و افزایش سرمایه
افزایش سرمایه شرکت سنجش سهام (سهامی خاص از مبلغ چهارصد میلیارد ریال به مبلغ هزار و هفتصدو پنجاه میلیارد ریال از محل مطالبات حال شده سهامداران بمنظور پذیرش و ثبت شرکت فرعی نزد سازمان بورس اوراق بهادار و اصلاح ساختار مالی شرکت فرعی سنجش سهام و توسعه فعالیت های سرمایه گذاری شرکت فرعی

afshinamin
2021/06/22, 20:56
بتا سهم, [22.06.21 17:33]
احتمال افزایش ۷۰درصدی قیمت لبنیات

سخنگوی انجمن صنایع فرآورده های لبنی:
هنوز افزایش قیمت شیر خام تایید نشده است.

اگر قیمت مصوب هر کیلو شیر خام ۶۴۰۰ تومان مصوب شود - یعنی از قیمت مصوب قبلی ۴۵۰۰ تومان حدود ۲۰۰۰ تومان بیشتر شود- طبیعتا لبنیات نیز حدود ۷۰ درصد گران خواهد شد./ ایسنا

پروواز
2021/07/11, 11:50
صف خرید قندی‌ها با طعم شیرین آزادسازی!
?در این دقایق بازار، نمادهای قندی بازار به نوبت به جمع صف خریدهای گروه اضافه می شوند. خریداران شرکتهای #قصفها، #قزوین، #قمرو، #قپیرا، #قشیر ، #قشرین و .... در صف خرید قرار گرفتند... #قشکر و #قنیشا نیز از ابتدای معاملات صف خرید داشتند. شایعاتی مبنی بر درخواست آزادسازی نرخ شکر به گوش میرسد هرچند به نظر میرسد در شرایط کنونی این موضوع اجرایی نخواهد شد

cbo44
2021/10/11, 19:54
2 تا سواله که خیلی وقته ذهنمو مشغول کرده
خواهشمندم از کسایی که اطلاع دارن جواب بدن:

1- چرا اصولا دیتای پولی وجود داره و مگر امکان استخراج رایگان دیتا از Tsetmc وجود نداره؟ پس این رنکینگ مثلا فلان شرکت دیتای تراز اول میخره چیه؟

2-خواهشن یکی یه منبع (سایت یا هرچی) برای تخمین ارزش جایگزینی شرکت ها معرفی کنه اصولا از کجا میشه ارزش جایگزینی (یا حتی ارزش دفتری) یک شرکتو دید؟

bourse
2023/01/20, 18:56
فارغ از نوسانات احتمالی با خکاوه سهامداری کنید . تو نمای بلند مدت بعد از بیست سال ساید بودن سهم و بازدهی خیلی کمتر از شاخص کل تازه روند سهم صعودی شده . بنظرم چی چند ماه آتی بازدهی این سهم باید به مراتب بیشتر از شاخص کل باشه . با توجه به جنس موجی که درش قرار داریم بعید میدونم اجازه اصلاح آنچنانی به سهم بده و میتونه تو کمترین زمان بیشترین بازدهی نصیب سهامداران سهم کنه

https://s2.uupload.ir/files/1_vult.png (https://uupload.ir/)

https://s2.uupload.ir/files/2_vvui.png (https://uupload.ir/)