PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چی .......چرا؟؟؟؟

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107

ققنوس14
2012/07/28, 13:28
جعفر جان
این پرتفوی وبیمه رو هم اگر وقت کردی یه نگاهی بنداز.
به نظر زیاد مناسب نیست.همانطور که قبلا هم گفته بودی تو یه بازار مثبت میشه بهش فقط فکر کرد.

جواد مهرابی
2012/07/28, 13:43
با سلام و کسب اجازه از خدمت استاد پرریسک
سهم سکرما(سیمان کرمان) را دریابید تو سه ماهه 50 تومن ساخته یعنی مرده تو یکسال 150تومن بسازه؟ با پی برای 4 قیمت سهم میشه 600تومن الان قیمتش 369تومن

hamid_farahy
2012/07/28, 13:48
دوست عزیز پر ریسک خان .

آذراب شفاف سازی کرد از نظر بنیادی و تکنیکالی یک بررسی میکنید ؟

چندو رد کنه صعودی خواهد شد ؟

جواد مهرابی
2012/07/28, 13:53
فباهنر
فباهنر
منم باهات موافقم 40% سبدم رو به این سهم اختصاص دادم تو شهریورماه طرح مطلسش راه میفته تمام وجوه ارزیش را با دلار 1226تومن تبدیل کرده ، یه نکته که بعضی ها با دقت

بررسی نمیکنن، به طور مثال اگه بابت تسعیر ارز به هرسهم فباهنر 30تومن تعلق بگیره که با همین فروشش هم تعلق خواهد گرفت سود هر سهم از 13 تومن میاد رو 43 تومن و با

پی برای 4/5 قیمتهر سهم میشه 193تومن یعنی تقریبا 90% سود - با در نظرگرفتن این نکته که تمام مواد اولیه اش از داخل تامین میشه که بحث تحریم کمتر روش تاثیر میذاره

بازم انتخاب باخودتونه.

arioman
2012/07/28, 13:57
توکایل حد ضرر 247 بود کم اورد رفتیم برا 220 ...

پرريسك جان چند روز راجع به حد ضرر ازتون پرسيدم و گفتيد كه حد ضرر در ضرر ثابته و تكون نميخوره ولي در سود كم كم بالا مياد ، حالا چرا براي توكاريل با وجود اينكه حد ضرر شكسته شده و قيمت منفي شده حد ضرر را پايين مياري ؟ ميشه راجع به روش برخورد اصولي با حد ضرر توضيح بديد و ممنون

پرریسک
2012/07/28, 14:04
پرريسك جان چند روز راجع به حد ضرر ازتون پرسيدم و گفتيد كه حد ضرر در ضرر ثابته و تكون نميخوره ولي در سود كم كم بالا مياد ، حالا چرا براي توكاريل با وجود اينكه حد ضرر شكسته شده و قيمت منفي شده حد ضرر را پايين مياري ؟ ميشه راجع به روش برخورد اصولي با حد ضرر توضيح بديد و ممنون

بنده چی ر پایین اوردم
گفتم سهم حد ضرر 247 رو شکست رفت برا حمات بعدی 220..همین ..حد ضرر 247 بود برا نوسانگیرها

علیرضاباقری
2012/07/28, 14:11
جناب پرریسک
جهت رعایت 20درصد سبد کرمانشاه دارم ایا میتوان بانقدینگی جدید به 40درصد افزایش داد

arioman
2012/07/28, 14:20
بنده چی ر پایین اوردم
گفتم سهم حد ضرر 247 رو شکست رفت برا حمات بعدی 220..همین ..حد ضرر 247 بود برا نوسانگیرها

فكر كنم منظورم را خوب بيان نكردم ، باز هم مثل هميشه ممنون

جواد مهرابی
2012/07/28, 14:22
پرریسک نظرت درباره فملی چیه؟ رد کنم بره ؟ 400خریدم امروز 379بود؟

اشکبوس کهنه سوار
2012/07/28, 14:42
داداش پر ریسک
تمام سهام رو بجز فباهنر و قشکر و کهمدا گذاشتم برای فروش
باکی نیست از تک سهم شدن در کرمانشاه

mehdipour2000
2012/07/28, 15:14
با اجازه جناب پرریسک عزیز

نمودار روزانه نشان از اصلاح این سهم و فرصت ورود برای آن دارد.

http://img4up.com/up2/52812037909536991149.png

و شکل زیر نمودار هفتگی را برای هدفی بالاتر از 500 نشان میدهد
http://img4up.com/up2/48565114355488129589.png

تاران
2012/07/28, 15:54
پرریسک عزیز
حد ضرر ذوب رو چه قیمتی بزارم (فعلا 13 درصد ضرر) خرید 149 تومن
مرسی

parsa
2012/07/28, 16:14
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت دوستان گرامی امروز با کمک یکی از دوستان متوجه شدم که اقایی بنام بابک از نوشته های اینجانب سو استفاده کرده و ممکن است شما را اغوا کند پسر 8 ساله اینجانب سهامدار 1.88% قند قزوین و کمی در قند اصفهان است و چند روز اخیر بنده حجم مبنا رو دادم که گویا منت هم بر سرتون گذاشته محمد پارسا ولیخانی کد بورسی 01276 کارگزاری بورسیران البته الان سهام قزوین به حدود 1% رسیده البته با نامش خواستم متذکر شوم دوستان اغوا نشوید من هر روز 11.50 دقیقه با اعلام در تالار بورس حجم مبنا رو دادم امروز 47000 قزوین .و 10200 قند اصفهان شماره تماس کارگزاری 021-88832862التماس دعا پر سود باشید قابل توجه اقای پر ریسک شاید هم قسمت بود اینجا هم مطلبی نوشته باشیم

صمدآقا
2012/07/28, 17:06
آقای بابک الان سه روزه آقای ولیخانی در تالار بورس ادعای مشابه شما را دارند.نمیدونم کدوم از حضرات دروغ میگویند هرچند میشود حدس زد . شما برای اثبات مدعا لطف کنید فردا راس ساعت مشخصی تعداد مشخصی را وارد کنید و قبل و بعدآن اعلام کنید تا بقول معروف روسیاهی به زغال بمونه....کلا دروغ چیز خوبی نیست خصوصا در این ماه. امیدوارم شما دروغگو نباشید

ممنون آقای ولیخانی
با سلام .خوشحالم شناخت و حدس من در مورد شما صحیح بوده.جا داره همینجا بابت پر کردن حجم مبنای این دو سهم ازتون تشکر کنم که بسیار حرکت قشنگیه. امیدوارم سود خوبی از این دو سهم دشت کنید و امیدوارم معاملات روزهای آینده به گونه ای باشه که ضمن حفظ روند صعودی شما مجبور به خرج کردن این سهام با ارزش نشید

پرریسک
2012/07/28, 17:10
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت دوستان گرامی امروز با کمک یکی از دوستان متوجه شدم که اقایی بنام بابک از نوشته های اینجانب سو استفاده کرده و ممکن است شما را اغوا کند پسر 8 ساله اینجانب سهامدار 1.88% قند قزوین و کمی در قند اصفهان است و چند روز اخیر بنده حجم مبنا رو دادم که گویا منت هم بر سرتون گذاشته محمد پارسا ولیخانی کد بورسی 01276 کارگزاری بورسیران البته الان سهام قزوین به حدود 1% رسیده البته با نامش خواستم متذکر شوم دوستان اغوا نشوید من هر روز 11.50 دقیقه با اعلام در تالار بورس حجم مبنا رو دادم امروز 47000 قزوین .و 10200 قند اصفهان شماره تماس کارگزاری 021-88832862التماس دعا پر سود باشید قابل توجه اقای پر ریسک شاید هم قسمت بود اینجا هم مطلبی نوشته باشیم

بنده ایشون رو هم نمی شناسم ..شما رو هم نمیشناسم ..
ایشون گفتن حجم رو میدن وسهم رو ایشون جمع کردن ما هم تشکر کردیم..بله شما رو هم دیدم در تالار بورس...فکر کردم در هر دو تالار با دو ایدی متفوات فعال هستید ..

نخواستیم در این ماه مبارک قضاوت نادرستی کرده باشیم ..
امیدواریم ایشون هم بیاد ودلیل این پست ها یی که زدن وفرومدن حجم رو میدن یا سهم رو جمع کردن بگن...تا قضیه روشن بشه وخدا ناکرده حق دوستی ضایع نشه..

در اخر از دوستان تشکر میشه بابت حمایت از سهم ...

پرریسک
2012/07/28, 17:12
پرریسک عزیز
حد ضرر ذوب رو چه قیمتی بزارم (فعلا 13 درصد ضرر) خرید 149 تومن
مرسی

حد ضررش روز معرفی برا خرید گفته شده بود ...3 درصد زیر قیمت خرید ..یعنی 145 خد ضررش بود ..

قعلا که حد ضرر رد شده شما نفروختی پس میانگین رو بیارد پایین در قیمت زیر 130 ...

misha
2012/07/28, 17:33
جناب پرريسك با اين گندي كه وساپا امروز زد بنظرت حقش فردا چي ميشه اول وقت كه باز شد حقشو بديم بره يا فكر ميكني بالا تربياد؟؟؟؟؟منتظر راهنماييتون هستم.

m2075
2012/07/28, 17:35
سلام جناب پرريسك عزيز خسته نباشيد امروز 5000سهم سيمان درود هر سهم3648ريال و20000سهم كاذر هر سهم1011ريال خريدم لطفا حد ضرر هر سهم وتارگت اول هر سهم را بفرماييد ممنونم

سهراب 1
2012/07/28, 18:15
پرريسك جان اين ذوب آهن رو رد كنيم بره يا نظر ديگه اي داري شما ؟؟؟

Godfathers
2012/07/28, 19:10
سلام پرریسک عزیز طاعات و عبادات قبول خیلی ارادت داریم خدمت شما ما چطوری میتونیم پیغام خصوصی به شما بدیم.
برای فردا خرید کدام قندی رو برای پول سنگین پیشنهاد می دید.
در ضمن توانایی خرید 2 درصد قجام رو دارم یا صلاح به خرید می بینید قجام رو تو این قیمت ها.

سپاس فراوان بابت تمام زحمات شما

پرریسک
2012/07/28, 19:14
سلام پرریسک عزیز طاعات و عبادات قبول خیلی ارادت داریم خدمت شما ما چطوری میتونیم پیغام خصوصی به شما بدیم.
برای فردا خرید کدام قندی رو برای پول سنگین پیشنهاد می دید.
در ضمن توانایی خرید 2 درصد قجام رو دارم یا صلاح به خرید می بینید قجام رو تو این قیمت ها.

سپاس فراوان بابت تمام زحمات شما

سلام..همچنین ..

قندی قزوین اول همه ..قشیر بعدی ..قشهد بعدی ...از خوبها این سه تا اگر فرصت خرید دادن..قند اصفهان ولرستان فکر نکنم فرصت خرید بدن به همین خاطر اشاه نمی کنم ..

قجام هم با جو گروه میاد بالا فقط می ترسم بلایی که سر پلولوه در اومد سر اینم بیاد ..

وقتی قشهد هر روز فرصت خرید میده چرا نمی خرید ..مجمع نرفته تعدیل هم داره ..ارزش بازار مفته ..اگر شرایط براش مهیا بشه میتونه قند اصفهان قلر بعدی باشه ..

اینها هم فرصت ورود ندادن قنقش بخرید چون امروز روند صعود وارد شد با حد ضرر 4 درصد زیر قیمت خرید ..

پرریسک
2012/07/28, 19:17
پرريسك جان اين ذوب آهن رو رد كنيم بره يا نظر ديگه اي داري شما ؟؟؟

زیر 130 میانگین بیارید پایین اگر قیمت بالا خرید دارید ...میلگرد بالای 1600 تو بازار هست ..تو بودجه زیر 1100 دایده ..این قیمتها بازار رو بالا خواهد اورد ..فعلا دارن بزخرید می کنن..

در شپترو سهامدار داره هر روز 200-300 تا میخره ..گزارش سه ماهه نگاه کنید هم تولید بالای 40 درصد رشد داشته هم فروش ..تعدیل مثبت ندادن تا خوب بخرن ..بعد سود 150-200 بعد بوم مثل شفارا ...

در سهامی که تو بازار داخل اجناسش سر به فلک کشیده در خریدش نترسید ...الان بازار چرا قندی میخره..هنوز قندیها افزایش نرخ هم نگرفتن ..به خاطر همین افزاش نرخ هست دیگه ..غیر اینه..

پرریسک
2012/07/28, 19:19
سلام جناب پرريسك عزيز خسته نباشيد امروز 5000سهم سيمان درود هر سهم3648ريال و20000سهم كاذر هر سهم1011ريال خريدم لطفا حد ضرر هر سهم وتارگت اول هر سهم را بفرماييد ممنونم

سلام.
کاذر در جای حساسی هست ..98 بشکنه تا 90 وحتی 85 جای افت داره .بهتره قبل 98 مثبت بشه ..

سیمان دورود هم رو حمایت 350 هست ..بالای 373 بتونه تثبیت بشه روند صعود میگیره...فعلا حالت خنثی داره ..سیمانیها در بازار ریزشی برا حفظ سرمایه عالی هستن ..البته خوبهاش ..

امیر حسین1342
2012/07/28, 19:23
زمانی اومدم گفتم قشهد ارزنده است به من تاختن قشکر سالاره دیدیم که قشهد رفت به کجا (سربلندم کرد)حالا یک عده ای اومدن برای قزوین و. ..........سینه میزنندحالا هم میگم بابا اینا خوبن اما قشرین رشد بیشتری میکنه.

پرریسک
2012/07/28, 19:27
زمانی اومدم گفتم قشهد ارزنده است به من تاختن قشکر سالاره دیدیم که قشهد رفت به کجا (سربلندم کرد)حالا یک عده ای اومدن برای قزوین و. ..........سینه میزنندحالا هم میگم بابا اینا خوبن اما قشرین رشد بیشتری میکنه.

هر چی شما بگی قشرین سالار...
یه بار تو تاپیک قند وشکر نوشتی ما هم دیدیم..

دستتون درد نکنه ...

mehdi2006
2012/07/28, 19:36
سلام پرريسک جان
من خريد پارسان روی 680 داشتم اما متاسفانه با وجود نشانه از حمايت افت بدی داشته است.به نظرت با توجه به مفت بودن کرمانشاه با ضرر خارج شم و بخرم کرمانشاه را يا خير?????-با تشکر.
ببخشِد تکرار کردم اگر پاسخ بدید ممنون میشم.میخوام اگه نظرتون مساعده فردا جابه جا شم.

safaklar
2012/07/28, 19:38
با سلام و عرض ادب
جعفر عزیز نظرتون در مورد خرید پله ای حتوکا چیه ؟

پرریسک
2012/07/28, 19:40
سلام پرريسک جان
من خريد پارسان روی 680 داشتم اما متاسفانه با وجود نشانه از حمايت افت بدی داشته است.به نظرت با توجه به مفت بودن کرمانشاه با ضرر خارج شم و بخرم کرمانشاه را يا خير?????-با تشکر.
ببخشِد تکرار کردم اگر پاسخ بدید ممنون میشم.میخوام اگه نظرتون مساعده فردا جابه جا شم.

سلام..
دوست من این جابه جایی با ضرر همراه میشه ..مشکل اینجاست ..

با توجه به گزارش کرمانشاه سود بالای 150 حداقل وبالای 200 هم براش می بینم وبا پی بریا 4 قیمت 800 ...

در دو پله در قیمتهای 450 ودر صورت افت در 420-430 وارد بشید ..اگر در دو یه روز اینده از 450 فاصله گرفت خریدتون رو تکمیل کند ...فقط این هم فوقش 20 تا 30 تومن جای اصلاح داره اونم با توجه به جو بد بازار ...اونم اگر اصلاح کنه ..

پرریسک
2012/07/28, 19:43
با سلام و عرض ادب
جعفر عزیز نظرتون در مورد خرید پله ای حتوکا چیه ؟

با سلام..

ریسک خرید این سهم بالا هست ..بالای 515 باز میشد میشد گفت وارد روند صعود شده واگر دوام میاورد عالی میشد ولی زیر این قیمت باز شد باید دید میتونه از سد 515 بگذره ...

من از این گروه همچنان توریل رو می پسندم ..قصد خرید دارید پله ای وارد توریل بشید ..ریسک کمتر قیمت کمتر حامی بهتر بازدهی بیشتر..حتوکا بالا بره رو توریل هم اثر خواهد گذاشت ..

taze vared
2012/07/28, 19:52
سلام جعفر جان
آقا من از این صورتهای مالی چی چیزی سر در نمیارم
با توجه به این گزارش الان پی به ای قلرست میشه 8 ؟
http://www.codal.ir/Reports/FirstEPSEstimateDetail.aspx?LetterSerial=NDlGwnFL3 7Z%2bkXEhmK5rDA%3d%3d

heghbali
2012/07/28, 21:21
باسلام
جناب پرریسک نظرتان درمورد وتوکا بفرمایید ؟
با تشکر

arioman
2012/07/28, 21:22
با سلام..

مبارک باشه دوست عزیز محسن عزیز...

ما هم کم کم داریم رفتنی میشیم ..امیدوارم با همکاری وهمیاری وهمدلی دوستان روزهای خوب وموفقی رو در کنار هم داشته باشید ...

از زحمات شما در این تاپیک ودر این سایت هم صمیمانه تشکر می کنم ..

پرريسك جان حرف از رفتن نزن كه اشك همه در مياد

پرریسک
2012/07/28, 21:25
پرريسك جان حرف از رفتن نزن كه اشك همه در مياد

مهم این هست که در همه حال در خدمت مردم عزیر کشورمان باشیم ...

چه اینجا ..چه در لباس مقدس سربازی.....

پرریسک
2012/07/28, 21:26
باسلام
جناب پرریسک نظرتان درمورد وتوکا بفرمایید ؟
با تشکر
با سلام ..سهم یک حمایت رو 210 داشت که به نظر شکست ..میره برا قیمت 180 تا 190 ..روند هم نزولی همچنان ..

پرریسک
2012/07/28, 21:28
سلام جعفر جان
آقا من از این صورتهای مالی چی چیزی سر در نمیارم
با توجه به این گزارش الان پی به ای قلرست میشه 8 ؟
http://www.codal.ir/Reports/FirstEPSEstimateDetail.aspx?LetterSerial=NDlGwnFL3 7Z%2bkXEhmK5rDA%3d%3d

سلام..

بله با این سود پی بریا 8 هست ..
ولی قندیها همیشه اول کم اعلام می کنند...
این سهم بالای 300 میتونه بسازه یعنی پی برای سهم زیر 6 هست ..حالا شکر بره بالاتر وهزینه ها ثابت بمونه سود بالاتر هم میره ..

پرریسک
2012/07/28, 21:44
دوستان حواستون به گروه سیمان باشه مخصوصا صادراتی ها ..نرخ ارز رو اینها 1226 دیدن یعنی نرخ مرجع ...

ختصاصی قدس انلاین از بازار ارز
بزودی دلار 1500 تومانی نیمه دولتی هم میاید

پایگاه خبری تحلیلی قدس انلاین – سعید کوشافر: این روزها بازار ارز شاهد تحولات جدیدی است , تحولاتی که باعث شده تا قیمت دلار را دربازار ازاد تثبیت کند وبه نزدیک2000تومان بچسباند .این تحولات که به نظر میرسد از مجلس و از سوی رییس کمیسیون اقتصادی کلید خورده در روزهای اینده با تغییرات قیمتی ارز همراه خواهد شد تا نتیجه مطلوب دولتمردان را کامل کند.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس از جمله نمایندگانی است که حداقل در سیاستهای اقتصادی همراه با دولت بوده است , اینکه او در گفتگویی مدعی میشود طرحی برای سه نرخی شدن ارز در کمیسیون درحال بررسی است در حالی که اعضای کمیسیون هیچ خبری از این طرح ندارند , حکایت از برنامه ای از پیش تعیین شده برای ارز دارد .
بعد از این ادعا بود که ارز سه نرخی سر زبانها افتاد وتقریبا جز شخصی که انرا طرح کرده بود هیچ نماینده یا کارشناسی از ان حمایت نکرد , حتی دولتمردان نیز برای همراهی با جو عمومی دربیان از تک نرخی بودن ارز حمایت کردند , درحالی که درعمل ارز حداقل دونرخی بود.
اما چند روز بعد ازاین اخبار بود که اعلام شد یک فهرست اولویت بندی برای اختصاص ارز تهیه شده است , حرفی که رییس کمیسیون اقتصادی مجلس نیز در طرح شخصی اش درباره چند نرخی شدن ارز عنوان شده بود .
***اولویتهای 10 گانه ارز1226 تومانی
اولویت اول شامل کالاهای اساسی نظیر گوشت قرمز، گوشت مرغ، گوسفند زنده، جو، ذرت، دانه سویا، کنجاله، روغن خام، شکر خام و شیرخشک صنعتی، اولویت دوم شامل کالاهایی نظیر داروهای ساخته شده، مواد اولیه دارو و تجهیزات پزشکی که در داخل کشور تولید نمیشود، اولویت سوم شامل حیوانات زنده، بذور، گاو شیری، جوجه یک روزه، جوجه یک روزه تخمگذار، جوجه اجداد، تخم مرغ spf برای تهیه واکسن، کود، دانه کتان و سموم، اولویت چهارم شامل کالاهایی نظیر کائوچو، لاستیک کامیون، پنبه، الیاف مصنوعی، آلیاژها، قطعات منفصله، ماشینآلات راهسازی و گرانول و اولویت پنجم شامل رزینها، روانکنندهها،کربونات منیزیوم، سنگ منیزیوم، سنگ فلزات، زغال سنگ، گازهای کمیاب، سولفاتها، ماشینآلات چاپ و تراکتور است.
همچنین اولویت ششم شامل کالاهایی نظیر نشاسته، روغن زیتون، روغن جلا، لاکتوز، کلوکوز، کربوناتها، میلگرد، ماشینآلات راهسازی، روغنهای صنعتی، اولویت هفتم شامل توتون، تنباکو، اتصالات زانویی، دوربین عکاسی، اولویت هشتم شامل انواع عصارهها، لامپها، ریشتراشها، ماشینالات خاکبرداری، یخچالفریزر، لاستیک سواری، ماشین رختشویی، ماشین ظرفشویی، اولویت نهم شامل تخم پرندگان، ادویهجات، کاغذ سیگار و کالاهایی از این دست و اولویت دهم شامل سایر حیوانات زنده، مرغ، خروس، اسب، گوشت پرندگان، کاغذ دیواری، موبایل، خودروی سواری، سیگار برگ، کیف، چمدان، لباس است.
***فقط 4 اولویت
درعین حال در حالیکه دولت که مدعی بود برای مدیریت بهتر بر بازار ارز و تسهیل واردات کالاهای اساسی، حساس و ضروری مورد نیاز کشور که نیازمند دریافت ارز با نرخ مرجع هستند، ده اولویت را در نظر گرفته که بر اساس آن ارز 1226 تومانی به واردکنندگان این کالاها تخصیص می یابد.
البته مسئولان اعلام میکنند که ارز 1226 تومانی را به راحتی در اختیار اولویتهایی قرار میدهند که در بالای جدول اولویت بندی دریافت ارز دولتی قرار گرفتهاند، در حالی که هم اکنون بسیاری از تجار و بازرگانان با مراجعه خود به بانکها برای دریافت ارز دولتی، با کلمه "نه"، "نمیشود" یا " در اولویت نیست" مواجه میشوند.
این در شرایطی است که برخی از فعالان اقتصادی خبر از حذف اولویت پنجم از مجموع پنج اولویت تعیین شده برای دریافت ارز 1226 تومانی میدهند.
یکی از این مراجعان میگوید: وقتی برای دریافت ارز دولتی به بانک مراجعه کردم، متصدی اعلام کرد که اولویت پنجم تا اطلاع ثانوی از سرفصل اولویتهای تخصیص ارز 1226 تومانی حذف شده است.

***وزیر و رییس کل و ارز تک نرخی
نیم نگاهی به سخنان وزیر اقتصاد ودارایی و رییس کل بانک مرکزی نشان میدهد که برغم تاکید انها بر ارز تک نرخی خیلی هم بی میل به افزایش قیمت ارز نیستند.
درهمین راستا وزیر امور اقتصادی و دارایی با تاکید بر رفع مشکلات موجود و در نهایت تک نرخی شدن ارز تاکید کرد: نظام ارزی کشور باید شناور باشد.
سید شمسالدین حسینی با تاکید بر لزوم مدیریت نظام ارزی، اظهار کرد: دولت با چند نرخی بودن ارز مخالف است.
وی همچنین با اشاره به سفتهبازی در بازار غیر رسمی ارز، تصریح کرد: این شرایط بازار ناشی از ساختار طبیعی بازار نیست بنابراین دولت تلاش میکند که فاصله بازارهای رسمی و غیررسمی ارز را از بین ببرد.
بهمنی هم در گفتگویی تاکید کرده است که بانک مرکزی هم اکنون هیچ برنامهای برای تعریف نرخ سوم ارز ندارد. ما حتی سال گذشته پس از اعلام نرخ 1226 تومانی دلار بازار فرعی را هم جمع کردیم تا بر مبنای نرخ اعلام شده حرکت کنیم.
بهمنی ادامه داده است: نرخ بازار غیررسمی تابع مسایل غیراقتصادی است. آن چه در بانک مرکزی محاسبه شده همان نرخی است که هماکنون در قالب نرخ مرجع جریان دارد. ما نمیتوانیم از نرخی که بخش عمدهای از آن تابع مسایل هیجانی است دنبالهروی کنیم.
به گفته بهمنی، بانک مرکزی هیچگاه در مسیر رسمیتبخشی به نرخهای غیررسمی حرکت نمیکند. ما معتقدیم باید نظام ارزی یکسان باشد تا جلو هرگونه سو استفاده گرفته شود. چندنرخی بودن ارز فساد و رانت میآورد. بانک مرکزی به میدانی پا نمیگذارد که موجب تشدید رانت شود.
وی یادآور شده است: بانک مرکزی با وجود آن که در اختیار بسیاری از صادرکنندگان ارز با قیمت مرجع قرار داده اما هیچ اصراری ندارد که برای ارز حاصل از صادرات تعیین تکلیف کند. بنابراین صادرکنندگان میتوانند ارز خود را با هر قیمتی تبدیل کنند.
بهمنی گفته است: من هنوز هم معتقدم مردم ارز را با هر نرخی حاضر باشند بخرند قیمتش همان است. اما آیا نرخ امروز بازار ارز مبتنی بر واقعیتهای اقتصادی است؟ قاطعانه به شما میگویم بخش بزرگی از بازار ارز به دلیل التهابات روانی است
*** واردات کالای غیرضروری
درعین حال و با توجه به اولویتهای دهگانه اعلام شده , هنوز معلوم نیست بسیاری از کالاهای تولید داخل و حتی خارجی که در این فهرست نیستند اما نیاز به ارز دارند چه خواهد شد , این درحالی است که اگر مبنای قیمت ارز را ازاد و حدود2000هزار تومان فرض کنیم , قیمت این کالاها طی روزهای اینده افزایش چشمگیری خواهد یافت .
درهمین راستا حسین وکیلی کارشناس اقتصادی گفت: بخش عمده ای از سیاست های کنترل بازار کالا و خدمات وابسته به قیمت ارز است که با وجود نوسانات شدید نرخ ارز کنترل قیمت با استفاده از ابزارهای غیرپولی در این شرایط امکان پذیر نیست.
وکیلی ادامه داد: در بسیاری از مواقع مشاهده شده که بسیاری از واحدهای تولیدی پیش از آنکه اعتبارات مورد نیاز خود را دریافت کرده و به منابع اولیه و نیازمندی هایشان دست یابند ناگریز به ادامه کار با ظرفیت محدود شده هستند که این خود یکی از موانعی است که تاثیر قابل توجهی بر روی کاهش تولید ناخالص داخلی خواهد داشت.
درهمین حال , دبیر انجمن صنفی لوازم خانگی هم گفت: پس از اولویت بندی تامین نرخ ارز مرجع، وضعیت گروه لوازم خانگی به طور دقیق مشخص نیست.
فریوری ، با بیان این مطلب تصریح کرد: وضعیت تامین ارز مرجع در صنعت لوازم خانگی پس از اولویت بندی اخیر به طور دقیق مشخص نیست و تولیدکنندگان حوزه های مختلف این صنعت نمی دانند که برای تامین ارز چگونه باید عمل کنند.
فریوری اظهار داشت: اما صنایع لوازم خانگی با وجود نیاز مبرم به مواد اولیه وارداتی و استفاده از ارز مرجع جزو رده های 6 به بعد این اولویت بندی قرار گرفته اند نمی توانند از ارز دولتی استفاده کنند.
دبیر انجمن لوازم خانگی خاطرنشان کرد: تامین مواد اولیه با ارز آزاد مشکلاتی در خصوص قیمت گذاری محصول نهایی ایجاد می کند و این قسمت را در آینده نزدیک با یک شوک بزرگ قیمتی مواجه خواهد کرد.
***ارز درمحدوده 1500تومان
درهمین حال یک عضو بلند پایه اتاق بازرگانی تهران و عضو اتحادیه صادرکنندگان فرآورده های نفتی گفت: شرایط کنونی اقتصاد ایران نیز به ارز تک نرخی با نرخ 1226 تومان تن نمی دهد و بهتر آن است که ارز سومی به نام ارز تعادلی تعیین شود که بر اساس آن به تدریج ارز تعادلی پایه ارزی کشور شود .
حمید حسینی اظهارکرد: با آنکه سه نرخی شدن ارز مورد تایید نیست، اما شرایط کنونی اقتصاد ایران نیز به ارز تک نرخی با نرخ 1226 تومان تن نمی دهد و بهتر آن است که ارز سومی به نام ارز تعادلی تعیین شود که براساس آن به تدریج ارز تعادلی پایه ارزی کشور شود .
وی تصریح کرد: نباید اجازه داد تا تحریم ها به ساختار اقتصادی کشور لطمه وارد کند که یکی از مباحث آن تک نرخی بودن ارز است که درسالهای گذشته تلاش گسترده ای در این خصوص انجام و در نهایت حدود یک دهه ارز تک نرخی شده است .
حسینی ادامه داد:اگر چه استدلال هایی که برای ارز تک نرخی مطرح می شود؛ درست است اما شرایط اقتصادی کشور این اجازه را نمی دهد که نظام ارزی کشور تک نرخی بماند .
عضو اتحادیه صادرکنندگان فرآورده های نفتی خاطرنشان کرد: در شرایط خاص جنگی و اقتصادی کشور نمی توان انتظار داشت که تمام شرایط اصول اقتصادی آزاد در کشور مراعات شود .
حسینی اظهارکرد: طرح نمایندگان مجلس برای بحث سه نرخی شدن ارز در کشور واقع بینانه است و باید کالاهای ضروری و موردنیاز مردم با ارز مرجع و اجازه داده شود تا مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدی با ارز بینابینی که فاصله زیادی با ارز آزاد نداشته باشد تامین شود .
وی خاطرنشان کرد: ارز صادراتی که برای تولید پیش بینی می شود نباید فاصله زیادی با ارز آزاد داشته باشد که موجب افزایش تقاضا برای استفاده از ارز صادراتی به وجود آید .
عضو اتحادیه صادرکنندگان فراورده های نفتی در پاسخ به این سوال که ارز تعادلی را در چه سطحی ارزیابی می کنید،خاطرنشان کرد: ارز تعادلی کشور در محدوده 1500تومان است و ارز سه نرخی زمینه ای برای نظارت بر کالاهایی که با ارز 1226 تومان به کشور وجود ندارد و کالا با ارز آزاد به فروش می رسد .

***ارز جدید در راه است
اگر نیم نگاهی به طرح 9 ماده ای رییس کمیسیون اقتصادی مجلس داشته باشید و ان را با اظهارات مقامات اقتصادی دولت هماهنگ نمایید به سخنان عضو اتاق بازرگانی تهران میرسید که ارز 1500 تومان را بهترین شیوه برای پاسخ به نیازهای بازار غیر از کالاهای ضروری میداند.

بنا براین بعید نیست , طی روزهای اینده منتظر اعلام این نرخ از سوی نهادهای مرتبط از جمله بانک مرکزی تحت عناوینی چون ارز کالاهای غیر ضروری یا اولویتهای بعدی باشیم .

Mohsen Mehrvarz
2012/07/28, 22:01
غاذر :
این سهم هم از بهترین های گروه غذاییه . خرید رو 335 مناسبه . اگر از این سطح برگرده ، احتمال 390 درش زیاده . اگر 390 رو بزنه ، سروشونه قشنگی تا 510 میزنه:O
http://forums.boursy.com/imported/2012/07/180.png (http://up.vatandownload.com/)
http://up.vatandownload.com/images/0ebfuzej3oq5y5zomyk.png

این سهم 4شنبه با 3000 تا معامله ، 1000 تا رو 326 و پایاینی 337 ، برگشت .
خودمونم جا موندیم:))

misha
2012/07/28, 22:26
پرريسك جان نگفتي نظرت درباره وساپا وحقش چيه ؟؟؟نظري نداري؟؟؟؟

Mohsen Mehrvarz
2012/07/29, 08:45
دوستان عزیز حواسها به گروه غذایی باشه
به نوبت تعدیل میدن. مثل رالی پتروها
وبشهر و غپینو هم صف کاملا مشکوکی دارن
شاید آخر هفته با باز شدن غمارگ ، این ها یه تکون دیگه بخورن
امروز غاذر برداشتم
تو این گروه :غاذر-غگرجی- غپینو -وبشهر-غمارگ رو زیر نظر بگیرید. شاید یه رالی داشته باشن
*شفن هم خوب جمع میشه .از حمایت 878 برگشته . اگر کسی بخواد رنج منفی بکشه ، ارزش خرید اون پایینشو داره
*بشهاب هم تو رالیهاش غالبا جا میذاره . اون پایین مایینها نشستم شاید بدن
*همیشه باید یا بعد مقاومت یا نزدیک حمایت خرید.
کرماشا نتونست خودشو بالای مقاومت 450 تثبیت کنه( دو تا میانگین بالای 450 لازم داشت) . فعلا باید دید با 418 چه میکنه

مدیر نظارت
2012/07/29, 10:36
درود

مباحث مطروحه در تاپیکها لزوما باید مربوط به آن موضوع باشد و طرح موضوعات غیرمرتبط ممنوع است،

ضمنا

مطالب بی محتوا و غیر متناسب که موجب شلوغی و منحرف شدن موضوع تاپیک میشود، حذف خواهد شد.

سپاس

جواد مهرابی
2012/07/29, 10:48
پرریسک نظرت درباره امروز چیه؟ ترس از جنگه ؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

آریو
2012/07/29, 10:56

با اجازه جناب پر ریسک ..

جنگ رو به عنوان فاکتور آخر تاثیر گذار بر بازار بدونید !

سهراب 1
2012/07/29, 12:03
پرريسك جان نگفتي نظرت درباره وساپا وحقش چيه ؟؟؟نظري نداري؟؟؟؟
دوست عزيز زياد نگران وساپا و حقش نباش . درسته كه اين سهم تواني براي بالا رفتن نداره ولي امروز بازار كلا منفي بود و اين جو مسلما روي اين سهم هم تاثير گذاشته . معاملات روزهاي آينده رو پيگيري كنيد و در يك فرصت مناسب از شر اونها خلاص بشيد .

امیر2309
2012/07/29, 12:30
دوستان عزیز حواسها به گروه غذایی باشه
به نوبت تعدیل میدن. مثل رالی پتروها
وبشهر و غپینو هم صف کاملا مشکوکی دارن
شاید آخر هفته با باز شدن غمارگ ، این ها یه تکون دیگه بخورن
امروز غاذر برداشتم
تو این گروه :غاذر-غگرجی- غپینو -وبشهر-غمارگ رو زیر نظر بگیرید. شاید یه رالی داشته باشن
*شفن هم خوب جمع میشه .از حمایت 878 برگشته . اگر کسی بخواد رنج منفی بکشه ، ارزش خرید اون پایینشو داره
*بشهاب هم تو رالیهاش غالبا جا میذاره . اون پایین مایینها نشستم شاید بدن
*همیشه باید یا بعد مقاومت یا نزدیک حمایت خرید.
کرماشا نتونست خودشو بالای مقاومت 450 تثبیت کنه( دو تا میانگین بالای 450 لازم داشت) . فعلا باید دید با 418 چه میکنه
غگرجي رو زرين نمي زار بياد پايين وگرنه امروز راحت صف فروش مي شد و ما هم مي خريديم
نمي دونم هدفش چيه ولي اگه بخواد جمع كنه بايد بذار اين موقع ها صف بشه بعد بزنه زيرش
فعلا اونهاي كه از من خريده نتونستم پس بگيرم

misha
2012/07/29, 12:46
خب الحمدلله كه باز شد دوباره جناب پرريسك نظرشماهم اينه كه اگه اين كارگزار نفله من يه تكوني به خودش داد فردا اين حق وساپا رو بفرو شم بره ؟؟؟با 30 درصد ضرر كاشكي همون روز فروخته ميشد كه البته اونم از بي عرضگي كارگزارم بود.

کيانوش
2012/07/29, 13:00
استاد پر ريسک گويا شاخص بين 24600 الي 24800 مقاومت دارد و روند مجددا صعودي خواهد شد.
نظرتون چيست.

پرریسک
2012/07/29, 14:55

به جز 20 سهم بقیه بازار نابود میشه ..اون 20 هم رو پله ای دریاب..

نیکا
2012/07/29, 15:20

اصلا بحث جنگ نیست ربا در ایران بیداد میکند وقتی ربا خواری راحتر است سرمایه گذاری بیرون است ؟؟؟ این باید درست شود که ........ نمیشود !!!!!!

ققنوس14
2012/07/29, 15:52

اگر حوصلشو داری لطفا کمی موضوع رو بازش کن.ممنون

تاران
2012/07/29, 15:56

پرریسک جان
تواین 20 سهم جای سبد من کجاست؟ (قزوین ،قشکر،ذوب،کرماشا ،پکویر و قجام)
خیلی میترسم که کل سرمایه ام به باد بره

پرریسک
2012/07/29, 16:13
پرریسک جان
تواین 20 سهم جای سبد من کجاست؟ (قزوین ،قشکر،ذوب،کرماشا ،پکویر و قجام)
خیلی میترسم که کل سرمایه ام به باد بره

قزوین ذوب کرمانشاه پکویر در لیست قرار میگرن ...مخصوصا قزوین وکرمانشاه ..

اون دو تا دیگه با جو گروه قند مثبت میخورن ولی فعلا نمی تونن سود خود رو چندان بالا ببرن ..قجام اگر بتونه هزنه های مالی رو رفع کنه می تونه سود بالای 70 اعلام کنه ..ولی خوب این چند سال که هزین ها های مالی هر چی سود بوده رو خورده ..

فعلا این دو تا رو با جو بازار حالشو ببر...ولی بقیه میان مدت وبه دید مجمع هیچ ترسی ندارن ..

در ضمن وقتی سرمایت رو وارد بروس می کنی اول همه بپذیر شاید کل سرمایت دود بشه ..کافیه همین الان یه گلوله تو خلیج فارس در کنن فردا فاتحه بورس وسهام خونده میشه ..

پرریسک
2012/07/29, 16:19
اگر حوصلشو داری لطفا کمی موضوع رو بازش کن.ممنون

بنده سهمهایی که با تعدیل های مثبت پی رو پی برای زیر 3 دارن رو در اون لیست گذاشتم وسهمهایی که تا دوسال دیگه می تونن این روند رو حفظ کنن وسهمهایی که بالای 70درصد از این سود رو در مجمع تقسیم می کنن...به همین سادگی ....

فوقش میریم مجمع سود می گیریم..دو اله بعد همین سهم برامون مفت در میاد ...الان بانک سالانه 25 درصد فوقش میده ..اینجا سهم داریم بری مجمع 50 درصد سود میده ..ارزش سهامداری کردن رو داره...مشکل اینجاست همه نوک دماغ رو می بینن ...به همین خاطر طرف میاد قزوین رو زیر 300 میفروشه ...بعد تازه می بینه ای بابا عجب غلطی کرده ...میره مجدد میشینه تو صف وضرر پشت پرر...

الان ببیند کدوم سهام پی برای زیر 3 دارن با تسیم سود بالا ..سغرب از نظر من بالای 120 میسازه ..قیمت 260 ..پی برای چند ..

قزوین حداقل 100 میسازه شکر بالا بره 150 پی برای چند زیر 3...

کرمانشاه حداقل 150 میسازه بدبینانه ..خوش بینانه بالای 250 ..پی برای چند زیر 3...

ذوب با این میلگرد طبق محاسبات استاید 50 میسازه ..پی برای چند زیر 3..مفت ..وخیلی سهام که به مروز معرفی میشه..

rajabnejad
2012/07/29, 16:34
جناب پرریسک چون سغرب رو خیلی دوست داری اینو می زارم اینجا

این شرکت پیش بینی درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به 1391/12/30 با سرمایه 300,000 میلیون ریال مبلغ 728 ریال به طور خالص پس از کسر مالیات اعلام کرده است که طبق آخرین صورتهای مالی منتشره 45 درصد از آن را محقق کرده است.

شرکت سيمان غرب با نماد سغرب پیش بینی درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به 1391/12/30 با سرمایه 300,000 میلیون ریال مبلغ 728 ریال به طور خالص پس از کسر مالیات اعلام کرده است که طبق آخرین صورتهای مالی منتشره 45 درصد از آن را محقق کرده است.

از نکات قابل تأما صورتهای مالی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

1- تغيير مبلغ هزينه هاي عمومي ،اداري و تشکيلاتي ناشي از تعديل در مبلغ پيش بيني هزينه هاي بازاريابي به دليل تغيير در برآورد مي باشد .

2-با توجه به پيش بيني مبلغ ريالي فروش هاي صادراتي در ماههاي مختلف سال 1391 اقدام به تعديل و برآورد نرخ فروش سيمان صادراتي گرديده است .

alirezasa
2012/07/29, 17:08
گزارش روزانه بازار 91/05/08

پایانی برای این سقوط هست؟
ناامیدی از ادامه مذاکرات هستهای، اوضاع بد سوریه، تنشهای سیاسی داخلی، نرخ سود بالای سپردههای بانکی، نامشخص بودن زمان اجرای فاز دوم هدفمندی یارانهها، جذاب شدن بازارهای ارز و طلا در پی تصمیمات جدید دولت و مجلس و بسیاری از عوامل دیگر موجب افت مستمر بازار را فراهم آوردهاند. این روزها سهمهای بزرگ و بنیادی بازار وضعیت اسفناکی دارند. صف فروش مپنا در قیمت 1798 ریال، صف فروش سنگین فملی در قیمت 3744 ریال، غدیر در 3172 ریال، اخابر در 2211 ریال، خارک در 13685 ریال و رایان سایپا در 1996 ریال نشان دهنده عمق نگرانی بازار از وضعیت آینده سیاسی و اقتصادی است. موج جدید خروج نقدینگی از بازار صفهای فروش زیادی را در قیمتهای نازل ایجاد کرده است. افت 276 واحدی شاخص در پی این فشار فروش ارتفاع نماگر بازار را به کمتر از 25 هزار واحد رساند.
تنها گروه مثبت در معاملات امروز، قندیها بودند و در سایر صنایع شاید تکسهمهایی در درصدهای مثبت معامله میشدند. آذرآب که دیروز در خصوص قرارداد جدیدش شفافسازی کرده بود با عرضه صف خرید بیش از 4 میلیون سهمش معامله شد.
دلار در بازار آزاد با قیمت 1958 تومان معامله میشود و سکه هم 730 هزار تومان است. سررسیدهای مخلف بازار آتی با کاهش قیمت حدود دو و نیم درصدی مواجه شدهاند.

پرریسک
2012/07/29, 17:14
گزارش روزانه بازار 91/05/08

پایانی برای این سقوط هست؟
ناامیدی از ادامه مذاکرات هستهای، اوضاع بد سوریه، تنشهای سیاسی داخلی، نرخ سود بالای سپردههای بانکی، نامشخص بودن زمان اجرای فاز دوم هدفمندی یارانهها، جذاب شدن بازارهای ارز و طلا در پی تصمیمات جدید دولت و مجلس و بسیاری از عوامل دیگر موجب افت مستمر بازار را فراهم آوردهاند. این روزها سهمهای بزرگ و بنیادی بازار وضعیت اسفناکی دارند. صف فروش مپنا در قیمت 1798 ریال، صف فروش سنگین فملی در قیمت 3744 ریال، غدیر در 3172 ریال، اخابر در 2211 ریال، خارک در 13685 ریال و رایان سایپا در 1996 ریال نشان دهنده عمق نگرانی بازار از وضعیت آینده سیاسی و اقتصادی است. موج جدید خروج نقدینگی از بازار صفهای فروش زیادی را در قیمتهای نازل ایجاد کرده است. افت 276 واحدی شاخص در پی این فشار فروش ارتفاع نماگر بازار را به کمتر از 25 هزار واحد رساند.
تنها گروه مثبت در معاملات امروز، قندیها بودند و در سایر صنایع شاید تکسهمهایی در درصدهای مثبت معامله میشدند. آذرآب که دیروز در خصوص قرارداد جدیدش شفافسازی کرده بود با عرضه صف خرید بیش از 4 میلیون سهمش معامله شد.
دلار در بازار آزاد با قیمت 1958 تومان معامله میشود و سکه هم 730 هزار تومان است. سررسیدهای مخلف بازار آتی با کاهش قیمت حدود دو و نیم درصدی مواجه شدهاند.

یک دوستی بود ...می گفت شما به دوستان میگیم سهام بفروشن ...بازار نابود میشه از این حرفها میگی باعث شرر خیلی ها میشی...
همون دوست به ما گفت شما پیشنهاد خرید قوزن رو 340 داد ی باز هم باعث ضرر خیلی ها شدی ..اخه قزوین اون موقع تا 30 هم افت کرده وبعدش تا نزدکای 270 رفت ..

حالا همون دوست عزیز بیاد در این بازار منفی چند تا سهم خوب معرفی کنه تا دوستان بخرن ..ایشون اون زمان رو فاراک وحقش فعلا بود ..بقیه سهامی که خرید بوده کلهم نابود شدن ..فقط همین سهم چند درصدی بالا اومد ...

امیدوارم حالا متوجه شده باشن که ماقصد بدی نداشتیم ..دوستی هم به ما انگ اسرائیلی می زد که با اخبار منفی بازار رو به هم ریختیم ..

الان یک ماهه فقط در جهت حمایت از بازار دارم پست می رنم وفقط دارم از خوبیهایی سهمها می گم ...خوب دوستان نتیجه چی شده ..بیایید صف های فرشو رو جمع کنید اونم 20 درصد پایین تر از قیمتهای یک ماه قبل ...

امیدوارم بعضی فقط نوک دماغشون رو نبینن ...با این همه همچنان در بازار هستیم ....

bolinger
2012/07/29, 17:22
جناب پر ریسک نظر شما درباره کسرا چیه؟ تکنیکال خوبی داره

پرریسک
2012/07/29, 17:25
جناب پر ریسک نظر شما درباره کسرا چیه؟ تکنیکال خوبی داره

کسر قبل مجمع بالای 780 گفته شده بود روند صعود داره ..اون زمان همه گیر داده بودن به کطبس کچینی کساوه و....
فقط کسرا گفتیم ..با سود مجمع اونم تو این بازار ببیند چقدر سود داده ...

الان فقط شلعاب ...البته فعلا روند صعود اغاز نشده بالای 390 شروع میشه اگه تثبیت بشه ..بالای 150 امسال سود میسازه ...تولید وفروش 50 درصد رشد کرده ...این سهم هم جزئ اون 20 تا سهم هست ...

پرریسک
2012/07/29, 17:28
کسرا وکفرا دو سهمی که از گروه کاف مد نظرم بوده وهست ....
در یک جرکت شاید بشه گفت حساب شده در کسرا با انتشار گزارش کاهش تقسیم سود از 80 درصد به 10 درصد موجب شدن سهمی که داشت روند طبیعی خودش رو میزفت تغییر مسیر بده ..حالا چرا .شاید دوست ندارن بالا بیاد وخودشون خریداشون تکیمل بشه....البته اینها احتماله..

اما تکنیکال سهم ...سهم اگر بتونه بالای 800 دوام بیاره تو کوتاه مدت همچنان به صعود امیدوارم ...هوز 800 نشکسته ..ببینم فردا می تونه خودش رو بالای 800 بکشه ....

ولی میان مدت حد ضرر سهم رو 780 می بینم .....باید دید در روزهای بعد چه خوابی برا سهم دیدن..

کسرا سهم خوبیه ..

ata007
2012/07/29, 17:34
جعفر جون خسته نباشی آقا این شبهای بندر رو چطور میبینی؟!
میتونه شگفتی ساز بشه؟!

علیرضاباقری
2012/07/29, 18:23
شفارس زیر 10درصد تعدیل داده و30درصد سه ماه پوششداده

13661366
2012/07/29, 18:59
پرریسک جان بنظرت قشیر رو فردا رد کنم بره.......
با قیمت فردا تازه از ضرر میام بیرون.

bahram1353
2012/07/29, 20:25
جناب پرریسک باسلام من قند لرستان رو4000 خریددارم بنظرتون تا کی باید صبر کنم. با تشکر

arioman
2012/07/29, 20:51
تو اين بورس سهم فقط 1- كرماشاه 2- سغرب و 3- قزوين

صمدآقا
2012/07/29, 22:38
تو اين بورس سهم فقط 1- كرماشاه 2- سغرب و 3- قزوين

تبریک میگم شما واقعا شاگرد نمونه پرریسکی. مطمئنم بهت افتخار میکنه

صمدآقا
2012/07/29, 22:44
پرریسک جان بنظرت قشیر رو فردا رد کنم بره.......
با قیمت فردا تازه از ضرر میام بیرون.

از غیبت جناب پرریسک استفاده کنم بگم دوست عزیز تا وقتی سهام ضعیف گروه صف خرید و مثبتند فروش قشیر هیچ توجیهی نداره اگر ریسک پذیری کمی داری و کوتاه مدتی تا آخر هفته میتونی بالای ۵۰۰ بفروشیش ولی اگر بلندمدتی این سهم میتونه حداقل به قیمت عزضه اولیه برسه(۸۲۰)

آواچی
2012/07/29, 23:09
بهمنی: مفهوم تثبیت نرخ ارز، ماندن روی یک رقم نیست
زمینه افزایش نرخ ارز مرجع فراهم می شود؟
بهمنی از وضعیت ارزی کشور به مجلس گزارش میدهد
در حالی که در پی حذف ارز مسافرتی، زمزمه های افزایش نرخ ارز مرجع در بازار پیچیده است، رییس کل بانک مرکزی عنوان کرده است که تثبیت نرخ ارز به معنای این نیست که نرخ مرجع دلار بر روی یک رقم بماند. با این اظهارنظر رئیس کل بانک مرکزی، این موضوع به ذهن خطور می کند که آیا بانک مرکزی در صدد است تا زمینه را برای افزایش نرخ ارز مرجع فراهم نماید؟
http://www.eghtesadonline.com/fa/content/5233/%D8%B2%D9%85%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D9%86%D8%B1%D8%AE-%D8%A7%D8%B1%D8%B2-%D9%85%D8%B1%D8%AC%D8%B9-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%85-%D9%85%DB%8C-%D8%B4%D9%88%D8%AF%D8%9F

جواد مهرابی
2012/07/30, 06:30
پس با این تفاسیر باید منتظر بازاری پرسپولیسی باشیم؟ با همه بروبچ که سهامشون داره پرسپولیسی میشه احساس همدردی میکنم و اگه احساسی

عمل نشه بهتره، سهامی که داره بی دلیل افت میکنه حتما یه روزیم بی دلیل رشد میکنه ..........

mahbanoo
2012/07/30, 07:04
پس با این تفاسیر باید منتظر بازاری پرسپولیسی باشیم؟ با همه بروبچ که سهامشون داره پرسپولیسی میشه احساس همدردی میکنم و اگه احساسی

عمل نشه بهتره، سهامی که داره بی دلیل افت میکنه حتما یه روزیم بی دلیل رشد میکنه ..........

جناب پرريسك منظورتون از بيست سهام كدوم سهامن؟

سکه شانس
2012/07/30, 07:33
با سلام خدمت دوستان گرامی
فکر می کنید چقدر از این موارد در بورس ما اتفاق می افتد ؟و موجبات ضرر وزیان سهامداران جزء می شود؟
تقسیم سود موهوم در مجامع سالانه.......... شناسایی سود از قراردادهای به بهره برداری نرسیده،........ شفاف نبودن مکانیزم شناسایی درآمد در شرکت ها ...........معاملات درون گروهی در شرکت ها برای پنهان کردن سود و خیلی چیز های دیگر..............................

پرریسک
2012/07/30, 08:32
خوب دوستان که زیر 130 ذوب فروختن برن تو صف ..گفتیم زیر 130 میانگین بیارید پایین ..

در قنیدها باز هم میگم افت دفعه قبل رو به یاد بیارید ..من کاری ندارم الان قجام قثابت قشرین قنیشا هم میان بالا ..

ولی تمام سهام خوب قندی فرصت خرید دادن ..هر کی نخریده پای خودش..بارها همین جا وقتی قزوین قشیر قشهد فرصت خرید داد گفتیم بخرید ....تمام شد اخرین قندی هم قنقش بود ....حالا دیگه هیچ توصیه ای به خرید ندارم ..سه روز قبل هر کی خریده خریده ....

پرریسک
2012/07/30, 08:33
دوستان بیمه پارسیان وارد روند صعود شده ...باید بالای 212 تومن تثبیت بشه ...هر کی دوست داره با حد ضرر 210 می تونه وراد بشه ...

کرمانشاه هم از این فرصت خرید بهره ببرید ...

taze vared
2012/07/30, 08:37
خوب دوستان که زیر 130 ذوب فروختن برن تو صف ..گفتیم زیر 130 میانگین بیارید پایین ..

در قنیدها باز هم میگم افت دفعه قبل رو به یاد بیارید ..من کاری ندارم الان قجام قثابت قشرین قنیشا هم میان بالا ..

ولی تمام سهام خوب قندی فرصت خرید دادن ..هر کی نخریده پای خودش..بارها همین جا وقتی قزوین قشیر قشهد فرصت خرید داد گفتیم بخرید ....تمام شد اخرین قندی هم قنقش بود ....حالا دیگه هیچ توصیه ای به خرید ندارم ..سه روز قبل هر کی خریده خریده ....

جعفر جان نظرت در مورد قنقش چیه؟

پرریسک
2012/07/30, 08:40
جعفر جان نظرت در مورد قنقش چیه؟

دیروز اشاره شد اگر قشهد فرصت خرید نداد قنقش بخرید ..چون در بین قندیها که میشه خرید این یکی با توجه به نباید ریسک کمتری داره ..

ولی خوب باز هم میگم قزوین قشیر قشهد قند اشفهان قند لرستان یک چیز دیگه بودن ..از بین قندیها باقی مونده که شاید فرصت خرید بده قشهد بهترین هست .....واقعا بهترین هست و..هنوز مجمع هم نرفته ودر 12 ماهه یک تعدیل هم فکر کنم داشته باشه ..

shadi
2012/07/30, 08:48
جناب جعفر کاذر تا کجا اصلاح داره میشه لطفا نظرتان را نسبت به این سهم بفرمایید مرسی

saeedte
2012/07/30, 08:51
پر ریسک جان دیروز تو روزنامه همشهری یه خبر خوندم تو صفحه بورس که قالیباف گفته بود به شرکتهای بورسی ارز به نرخ مرجع تعلق نمیگیره !!!
با توجه به این خبر ، به تظرت خرید پاسا و پکویر هنوزم به صلاح هست ؟ (فارغ از فاکتور پی به ای پایینی که دارن)

mehdipour2000
2012/07/30, 08:58
سلام هفته پیش پارسیان رو بهتون گفتم گفتی نه هنوز زوده... الان رسیده به اشباع چرا میگی بخر؟ دلیلت چیه؟

rasam
2012/07/30, 10:11
با سلام پرریسک عزیز
زاگرس چظوره برا خرید؟ممنون

پرریسک
2012/07/30, 10:27
یک سقوط وحشتناک برا قندیها مجدد می بینم ..این نظر منه ...

دلیل نداره قندی با پی بریا فلان مثبت بشه بعد سیمان غرب با پوشش 50 درصد وسهمی که می تونه سود رو بالای 120 اعلام کنه رو 260 منفی بخوره ..یا کرمانشاه ..همین جا هشدار می دم..

قلر نه ماهه سود رو 370 کرد می گیرم 500 تومن با پی بریا 4 قیمت 2000 تومن ...تازه اگه 500 کنه ...از نظر من بازار داره اشتباه می کنه ....

ata007
2012/07/30, 10:31
جعفر جون خسته نباشی دیروز سوال مرا بی پاسخ گذاشتی
میگم شبهای بندر میتونه شگفتی ساز بشه همین امسال به نظرت؟

محمد حسن
2012/07/30, 10:33

دلیل نداره قندی با پی بریا فلان مثبت بشه بعد سیمان غرب با پوشش 50 درصد وسهمی که می تونه سود رو بالای 120 اعلام کنه رو 260 منفی بخوره ..یا کرمانشاه ..همین جا هشدار می دم..

قلر نه ماهه سود رو 370 کرد می گیرم 500 تومن با پی بریا 4 قیمت 2000 تومن ...تازه اگه 500 کنه ...از نظر من بازار داره اشتباه می کنه ....

دلیل داره برای اینکه قند فراورده غذایی ولی سیمان مصارف دیگه ای داره وقتی اقتصاد کشور دچار رکود بشه پروژه های اجرایی در کار نباشه ساختمان سازی نشه وقتی به خاطر تحریم صادرات دچار مشکل بشه

پرریسک
2012/07/30, 10:38
دلیل داره برای اینکه قند فراورده غذایی ولی سیمان مصارف دیگه ای داره وقتی اقتصاد کشور دچار رکود بشه پروژه های اجرایی در کار نباشه ساختمان سازی نشه وقتی به خاطر تحریم صادرات دچار مشکل بشه

چند روز دیگه معلوم میشه ...همین جا ودر صف خرید در مورد فندیها هشدا دادم ...

به جز چند تا قندی بقیه قندیها لایق رشد نیستن ....

در مورد سیمان غرب وکرمانشاه وذوب هم بازار در روزها بعد جواب خواهد داد که ما اشتباه کردیم یا نه ...منتظر می مانیم ....

آریو
2012/07/30, 10:39

اگه گاز به سیمانی ها نرسه و به جاش مازوت بدن چی ؟؟

تصمیم گیری خیلی سخته

محمد حسن
2012/07/30, 10:40
چند روز دیگه معلوم میشه ...همین جا ودر صف خرید در مورد فندیها هشدا دادم ...

به جز چند تا قندی بقیه قندیها لایق رشد نیستن ....

در مورد سیمان غرب وکرمانشاه وذوب هم بازار در روزها بعد جواب خواهد داد که ما اشتباه کردیم یا نه ...منتظر می مانیم ....

پرریسک جان هر سه اونها سهمهای خوبی هستند ولی مشکل اینه که تابع جریان کلی بورس هستند

dolphin
2012/07/30, 10:40
پرریسک عزیز میخوام فولاژ رو با کرماشاه تعویض کنم
میشه راجع به روند فولاژ و حمایتهاش توضیح بدین؟
با تشکر

اشکبوس کهنه سوار
2012/07/30, 10:41

داداش پرریسک نظرت اینه که 20 درصد سود رو گرفتیم خارج بشیم؟

کيانوش
2012/07/30, 10:42

استاد ايا تکنيکالش اينجور ميگه.
اگه تکنيکال اينو ميگه که بايد به اين موضوع توجه کنيم.تکنيکال اينده نگره.وبايد به ان توجه کرد.

پرریسک
2012/07/30, 10:42
اگه گاز به سیمانی ها نرسه و به جاش مازوت بدن چی ؟؟

تصمیم گیری خیلی سخته

اریو جان مشکل اینه همه فقط دارن نکات منفی رو برا گروهها دیگه می بینن ونکات مثبت برا رو برا قندیها ..

فعلا تنها گروهیی که دلار 1226 میگیره برا واردات قند شکر هست ..اگر دولت تعرفه رو صفر ودلار 1226 به قندیها بده چی ..

کسی با میلگر 1600 تومنی کار نداهر ولی ذوب رفت زیر 130 ...چند روز دیگه معلوم میشه کی به کیه...اگر به اما واگر بخواهیم نگاه کنیم هیچ سهمی رو نباید خرید ...

بنده سیمان غرب 260تومنی رو خیلی خیلی خیلی مفت تر وکمریسک تر از قنیشا وخیلی از قندیها در این قیمتها می بینم ...پترو کرمانشاه وذوب رو در این قیمتها به مرابت ارزمندتر می بینم .صبر می کنیم ...

پرریسک
2012/07/30, 10:43
استاد ايا تکنيکالش اينجور ميگه.
اگه تکنيکال اينو ميگه که بايد به اين موضوع توجه کنيم.تکنيکال اينده نگره.وبايد به ان توجه کرد.

در قنیدها سفته بازی میشه ...سهام سفته بازی تکنیکال حالیش نبیست ..امسال سال سهام بنیادی هست ..قبلا هم گفتم ..پی بریا 4 شوخی سرش نمیشه ..

قندی یافتید پی بریا زیر 4 با تعدیل ها داره بخرید ..من که فقط دو ه تا پیدا کردم معرفی هم کردم ...الان فقط سغرب کرمانشاه ذوب ..////اینها رو برتر می بینم ..

پرریسک
2012/07/30, 10:47
خاک تو سر این بازار با این سهم خرید فروش کردنش ...

سیمان غرب نزدیک بود صف فروش هم کنند..سهمی که زیر 300 نباید باز می شد ...

چند روز دیگه پترو کرمانشاه وگروه پترو هم وچند تا سهم فولادی هم دیدن دارن ..

فولاژ بالای 100 می تونه سود بسازه اونوقت زیر 300 ..خاک تو سر این بازار ...بره همون قجام بخره ....یا قنیشا رو 1370 تومن ....

محمد حسن
2012/07/30, 10:47
اریو جان مشکل اینه همه فقط دارن نکات منفی رو برا گروهها دیگه می بینن ونکات مثبت برا رو برا قندیها ..

فعلا تنها گروهیی که دلار 1226 میگیره برا واردات قند شکر هست ..اگر دولت تعرفه رو صفر ودلار 1226 به قندیها بده چی ..

کسی با میلگر 1600 تومنی کار نداهر ولی ذوب رفت زیر 130 ...چند روز دیگه معلوم میشه کی به کیه...اگر به اما واگر بخواهیم نگاه کنیم هیچ سهمی رو نباید خرید ...

بنده سیمان غرب 160 تومنی رو خیلی خیلی خیلی مفت تر وکمریسک تر از قنیشا وخیلی از قندیها در این قیمتها می بینم ...پترو کرمانشاه وذوب رو در این قیمتها به مرابت ارزمندتر می بینم .صبر می کنیم ...

برای واردات فقط شکر خام ارز دولتی میدند

mehgol
2012/07/30, 10:54
10 دقیقه ای 6٪ سود :d
تشکر پرریسک جون:*

پرریسک
برای واردات فقط شکر خام ارز دولتی میدند

شما سود قندیها رو اینجا حساب کن ونشون بدید حباب ندارن ..با پی بریا 4...بنده بالاتر رو به هیچ عنوان قوبل ندارم ..هر قدرم خواستید تعدیل بدید ...

به جز دو سه تا قندی بقیه اخر حباب هستن ..در قیاس با پی برای 4 بازار ..حالا این نطر منه ..

دوستان از فرصت خرید سیمان غرب وکرمناشاه استفاده کنن..چند روز دیگه باید حجم مبنا بدید...

arioman
براي موفقيت تو اين بورس هيچ تحليلي كارساز نيست تنها رانت اطلاعاتي كارساز است .
من كه اومدم بيرون با 3 درصد ضرر در طي 2 هفته :((

اشکبوس کهنه سوار
خاک تو سر این بازار با این سهم خرید فروش کردنش ...

سیمان غرب نزدیک بود صف فروش هم کنند..سهمی که زیر 300 نباید باز می شد ...

چند روز دیگه پترو کرمانشاه وگروه پترو هم وچند تا سهم فولادی هم دیدن دارن ..

فولاژ بالای 100 می تونه سود بسازه اونوقت زیر 300 ..خاک تو سر این بازار ...بره همون قجام بخره ....یا قنیشا رو 1370 تومن ....

داداش پرریسک ملت جوگیر شنیدی؟
ملتی که فقط تو گرونی یه چیز کمیاب شده می رن تو صف خرید
حالا بیا به بعضی ها حالی کن خطای شماره چند رو توی بازار سرمایه مرتکب می شن.

پرریسک
2012/07/30, 10:55

خیلی حال داد ...خودم هم هی چی مدادن خریدم ...خاک بر سر اون فروشنده که زیر 260 میفروخت سغرب رو...

اشکبوس کهنه سوار
2012/07/30, 10:56
شما سود قندیها رو اینجا حساب کن ونشون بدید حباب ندارن ..با پی بریا 4...بنده بالاتر رو به هیچ عنوان قوبل ندارم ..هر قدرم خواستید تعدیل بدید ...

به جز دو سه تا قندی بقیه اخر حباب هستن ..در قیاس با پی برای 4 بازار ..حالا این نطر منه ..

دوستان از فرصت خرید سیمان غرب وکرمناشاه استفاده کنن..چند روز دیگه باید حجم مبنا بدید...

یه حالی به کرما شا دادیم.چاکر داداش پرریسک

arioman
2012/07/30, 10:58

تو كدام سهم ؟
شوخي ميكني ؟

محمد حسن
2012/07/30, 10:59

پر ریسک جان به جز دو سه تا که قیمتش نسبت به بقیه گروه بالاتره مثل قجام بقیه خوبند

پرریسک
2012/07/30, 11:02
پر ریسک جان به جز دو سه تا که قیمتش نسبت به بقیه گروه بالاتره مثل قجام بقیه خوبند

به غیر قزوین قشیر قند اصفهان قلر قشهد بقیه ارزش خرید ندارن ...در این چند تا هم قزوین قشیر مفت ترین بودن ....این نظر منه ...

صفشون هم ریخت ...ببینم روزهای بعد چی میشه ...این نوسان بیشتر در سایه رشد قوزنی قشیر واین چند تا قندی بود همین ..

وگرنه کی میاد سغرب با پوشش 50 درصد رو ول کنه قشیرین بخره . یا کرمانشاه که امسال 150 حداقل سودش هست ...

خیلی سهام مفت دیکه ..یا همین ذوب ...فعلا فروشنده ها برن توصف ...ببینم کی به کیه ..

پرریسک
2012/07/30, 11:03
تو كدام سهم ؟
شوخي ميكني ؟

سیمان غرب ..زیر 260 می دادن تا 275 هم رفت وصف شد ..بعد عرضه شد ..ولی لیاقت این سهم بالای 300 بوده وهست حداقل برا کوتاه مدت ...میان مدت بالای 400..

خوب بزخری کردن ...

پرریسک
2012/07/30, 11:23
براي موفقيت تو اين بورس هيچ تحليلي كارساز نيست تنها رانت اطلاعاتي كارساز است .
من كه اومدم بيرون با 3 درصد ضرر در طي 2 هفته :((

رانت کیلویی چنده ..

تحلیل جواب میده خوبم جواب میده ..

درسته اقا ما ذوب رو بالای 150 خریددیم ..تکنیکالی ولی مگه دیروز بارها نگفتیم زیر 130 بخرید میانگین بیارید پایین ..از روهوا نگفتیم زیر 130مفته از رو تحلیل بود ..

قزوین وقتی زیر 340 رفت مگه گفته نشد بخید تا 270 هم اومد بخرید ...از رو تحلیل بود الان قزوین چنده ..

مگه کرماشناه وقتی 415 باز شد نگفتیم بخرید اقا مفته ..سیهم هنوز به همون 415 روز بازگشایی نرسیده ..هر روز هم میلیونی میخرن ..کل شناور این سهم 8 میل هست ...

مگه همین سغرب همین امروز نگفتیم اقا مفته ..بخرید رو 260 میدادن همین امروز تا 275 اومد بالا ..از رو تحلیل بود ..

دوست من اون 20 تا سهم رو پیدا کن بخر ..پله یا هم بخر ..فروشندگاه بازندگان هستن در این چند تا سهم خوب ...

تمام..

آریو

بنده سیمان غرب 260تومنی رو خیلی خیلی خیلی مفت تر وکمریسک تر از قنیشا وخیلی از قندیها در این قیمتها می بینم ...پترو کرمانشاه وذوب رو در این قیمتها به مرابت ارزمندتر می بینم .صبر می کنیم ...

پر ریسک جان قبول دارم اما نکته منفی نباید کنار گذاشت ... دیدیم که سیمان خزر تعطیل شد ... یه حساب سر انگشتی اگه به جای گاز 70 تومنی مازوت 240 تومنی بدن با کلی هزینه حمل و نقل ... اونوقت دیگه نمیتونیم راجع به پی به ای 3 و 4 سیمانی ها صحبت کنیم ... به نظرتون این اتفاق نشدنیه ؟؟؟!!!

درسته اگه شرایط ثابت بمونه تا 9 ماه دیگه سغرب 110 تا 120 میسازه ...
فولاژ بالاتر میسازه 70 تا 80 تومن و همینطور کرمانشاه ...

ثابت بودن شرایط کمی بعید به نظر میرسه !

اما باید به سرمایه گذاری که حاضر نیست این ریسک ها رو قبول کنه( و هر هفته هم به تعدادش یک شبه اضافه میشه )حق بدیم !

کيانوش
در قنیدها سفته بازی میشه ...سهام سفته بازی تکنیکال حالیش نبیست ..امسال سال سهام بنیادی هست ..قبلا هم گفتم ..پی بریا 4 شوخی سرش نمیشه ..

قندی یافتید پی بریا زیر 4 با تعدیل ها داره بخرید ..من که فقط دو ه تا پیدا کردم معرفی هم کردم ...الان فقط سغرب کرمانشاه ذوب ..////اینها رو برتر می بینم ..

بنده تو تحليل زيباي جنابعالي خودم را تو کرمانشا خفه کردم.
از قبل از مجمع بعد از مجمع از قيمتهاي 426 الي 460 هي خريدم هي خريدم
حسابم بد جور بدهکاره.

پرریسک
2012/07/30, 11:28
پر ریسک جان قبول دارم اما نکته منفی نباید کنار گذاشت ... دیدیم که سیمان خزر تعطیل شد ... یه حساب سر انگشتی اگه به جای گاز 70 تومنی مازوت 240 تومنی بدن با کلی هزینه حمل و نقل ... اونوقت دیگه نمیتونیم راجع به پی به ای 3 و 4 سیمانی ها صحبت کنیم ... به نظرتون این اتفاق نشدنیه ؟؟؟!!!

درسته اگه شرایط ثابت بمونه تا 9 ماه دیگه سغرب 110 تا 120 میسازه ...
فولاژ بالاتر میسازه 70 تا 80 تومن و همینطور کرمانشاه ...

ثابت بودن شرایط کمی بعید به نظر میرسه !

اما باید به سرمایه گذاری که حاضر نیست این ریسک ها رو قبول کنه( و هر هفته هم به تعدادش یک شبه اضافه میشه )حق بدیم !

فعلا که مازوت رو یا همون 80 تومن یعنی قیمت گاز میدن ..تولید سیمان با مازوت هم به صرفه تر هست ...

در ضمن بازار بورس یعنی ریسک ..اقا ما ریسک می کنیم ..اگه بخوام مثل دوستان فقط نکات منفی ببینم که گفتم هیچ سهمی نباید بخرم ..

ولی بنده هم نکات مثبت وهم نکات منفی رو با هم دیدم وباز هم میگم سغرب زیر 300 مفته ..

حالا هر کی نمیخواد بیاد زیر 260 بفروشه ..خریدا ریخته اونم چقدر ...یکم هم از نکات مثبت بگید ..مثال نرخ ارز رو 1226 دیده با 50 درصد صادرات نرخ مرجع بیاد رو 1600 سیمان غرب چه شود...منغجر میشه ...

پرریسک
2012/07/30, 11:30
بنده تو تحليل زيباي جنابعالي خودم را تو کرمانشا خفه کردم.
از قبل از مجمع بعد از مجمع از قيمتهاي 426 الي 460 هي خريدم هي خريدم
حسابم بد جور بدهکاره.

کیانونش جان این سهم اونقدر مفته که قوزنی باید پیشش لنگ بندازه ..قند قزوین که همه جروه قبولش دارم ..

ولی اگر قیمت شکر یه 200 تومنی بره بالا اون وقت کرمانشاه باید پیش قزوین لنگ بندازه ...

در هر صورت من هر دوی اسن سهمها رو بالای 600 می بینم بدون سر سوزنی حباب ..

ata007
2012/07/30, 11:31
جعفر جون سوال مرا بی پاسخ گذاشتیااااااا ;;)

تاران
2012/07/30, 12:31
کیانونش جان این سهم اونقدر مفته که قوزنی باید پیشش لنگ بندازه ..قند قزوین که همه جروه قبولش دارم ..

ولی اگر قیمت شکر یه 200 تومنی بره بالا اون وقت کرمانشاه باید پیش قزوین لنگ بندازه ...

در هر صورت من هر دوی اسن سهمها رو بالای 600 می بینم بدون سر سوزنی حباب ..

پرریسک عزیز
من قبلا هم گفتم تو این صنعت(قند ) سفته بازی در جریانه ولی ... حالا هم میگم سهمی مثل قشرین بنا به گفته کاربر کیارش تو تالار همسایه ،سفته بازی علنا و تو روز روشن داره انجام میشه ... چند نفر میان با اوردرهای چند صد هزارتایی صف خرید درست میکنن و سهام داری بد اقبال و کم دانش بنا به عادت ایرانی ها ها که هر جا صف شد باکله میرن(جالبه صف خرید و فروش براشون فرقی نمی کنه ) بعد چند روز صف خرید و یهو که 10 درصد اومد بالا ا خالی میکنن و باز هم آش هم آش و کاسه هم همان ... .ولی یک نکته ای هم هست فعلا بازار داره نقدینگیشو فراری میده افت چند صد واحدی شاخص در این دور روز گویای همه چیزه .. نمی دونم اون اصل کاری ها که رانتیکال بلدند دارن عرضه میکنن یا ... بهر حال پرریسک جان این بازار یاید قدر شما رو بدون .. سهامهایی که معرفی میکنین حالا نمیگم همشون ولی اکثرشون به سود منتهی میشن تشکر

آریو
2012/07/30, 12:36
فعلا که مازوت رو یا همون 80 تومن یعنی قیمت گاز میدن ..تولید سیمان با مازوت هم به صرفه تر هست ...

در ضمن بازار بورس یعنی ریسک ..اقا ما ریسک می کنیم ..اگه بخوام مثل دوستان فقط نکات منفی ببینم که گفتم هیچ سهمی نباید بخرم ..

ولی بنده هم نکات مثبت وهم نکات منفی رو با هم دیدم وباز هم میگم سغرب زیر 300 مفته ..

حالا هر کی نمیخواد بیاد زیر 260 بفروشه ..خریدا ریخته اونم چقدر ...یکم هم از نکات مثبت بگید ..مثال نرخ ارز رو 1226 دیده با 50 درصد صادرات نرخ مرجع بیاد رو 1600 سیمان غرب چه شود...منغجر میشه ...

من خودم سیمان سغرب رو خرید کردم زمانی که سهم 240 تومن بود .قبل مجمع ... زمانی که از دلار 1900 تومنی خبر نبود ... سغرب واقعا سیمانی عالی هست اما ...
در مورد سوخت
اینطور هم نیست. از مازوت 80 تومنی خبری نیست .. هنوز در هاله ای از ابهامه که هزینه های حمل و نقلش با کی باشه تازه اگه مازوت بدن ... نکته دیگه میتونه افزایش تعرفه واردات به کشور عراق باشه که واردات سیمان به عراق برای مصرف کننده عراقی توجیه پذیر نباشه ... افزایش نرخ حامل های انرژی هم میتونه برای این صنعت نکته منفی باشه ... مازاد عرضه سیمان کشور هم نکته دیگه است

درسته اونقدر ریسک های بازار زیاده که اگه سرمایه گذار فقط منفی ها رو ببینه باید بشینه کنار . و کاری با بازار نداشته باشه ...

قطعا فروشنده ها هم مسائلی رو در نظر گرفتن ... و اینطور نیست که بعد از هر معامله سهم یه کله پایین بیاد ... باید فروشنده ای باشه که خریدارایی مثل شما سود کنن ...
اما هر کی با توجیه خودش ...

سیمان غرب سیمانی خوبیه

arioman
2012/07/30, 12:37
پست ما را كه حذف كردن
مشكلي نيست همه چيز خوبه و بازار حرف نداره :p

مدیر نظارت
2012/07/30, 13:03
پست ما را كه حذف كردن
مشكلي نيست همه چيز خوبه و بازار حرف نداره :p

درود

بسیاری از مطالب بدلیل عدم ارتباط با موضوع به تاپیکهای مربوطه منتقل میشوند،

لذا

پست شما نیز حذف نشده بلکه به تاپیک مربوطه *نبض بازار* (http://forums.boursy.com/showthread.php?493-%D9%86%D8%A8%D8%B6-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1/page109) منتقل گردید.

سپاس

AVIN 8861
2012/07/30, 13:20
درود

لذا

پست شما نیز حذف نشده بلکه به تاپیک مربوطه *نبض بازار* (http://forums.boursy.com/showthread.php?493-%D9%86%D8%A8%D8%B6-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1/page109) منتقل گردید.

سپاس

ناظر محترم سايت
سلام و احترام

لطفا دقيقا مي فرماييد كه ما هم روشن شويم كه چه مطالبي با موضوع ارتباط دارند .....
اصلا مگر جناب پر ريسك اين تاپيك را براي كدام موضوع خاص طرح ريزي كرده اند؟؟؟؟؟

البته خود ايجاد كننده تاپيك خواهند گفت اما به نظر من اينجا تاپيكي است كه در رابطه با كليه سهمها مي تواند بحث شود و ابدا قرار نبوده به سهم خاصي يا مبحث خاصي صرفا پرداخته شود.
حالا اين كه شما ناظر محترم سايت مثلا مطلبي كه در مورد وساپا زده مي شود در اينجا را به تاپيك سرمايه گذاري سايپا منتقل مي كنيد و لابد در مورد سغرب را به سيمانيها در مورد فاراك را به تاپيك فاراك و.... آن وقت بفرماييد در اين تاپيك بايد چه نوشته شود؟؟؟؟؟؟؟؟
ما در مورد سهمهاي مختلف و مباحث مختلف بورسي با محوريت جناب پر ريسك اينجا هستيم وگرنه هيچ كس در اينجا مطلبي نمي نوشت و هر كس به تاپيك مربوطه مراجعه مي كرد.....

ناظر محترم لطفا ارائه نظر فرماييد.

پرریسک
2012/07/30, 13:41
پرریسک عزیز
من قبلا هم گفتم تو این صنعت(قند ) سفته بازی در جریانه ولی ... حالا هم میگم سهمی مثل قشرین بنا به گفته کاربر کیارش تو تالار همسایه ،سفته بازی علنا و تو روز روشن داره انجام میشه ... چند نفر میان با اوردرهای چند صد هزارتایی صف خرید درست میکنن و سهام داری بد اقبال و کم دانش بنا به عادت ایرانی ها ها که هر جا صف شد باکله میرن(جالبه صف خرید و فروش براشون فرقی نمی کنه ) بعد چند روز صف خرید و یهو که 10 درصد اومد بالا ا خالی میکنن و باز هم آش هم آش و کاسه هم همان ... .ولی یک نکته ای هم هست فعلا بازار داره نقدینگیشو فراری میده افت چند صد واحدی شاخص در این دور روز گویای همه چیزه .. نمی دونم اون اصل کاری ها که رانتیکال بلدند دارن عرضه میکنن یا ... بهر حال پرریسک جان این بازار یاید قدر شما رو بدون .. سهامهایی که معرفی میکنین حالا نمیگم همشون ولی اکثرشون به سود منتهی میشن تشکر

ببین دوست من ..من قندیها رو قوبل دارم وبهترینها رو در بهترین قیمتها معرفی کردم ..همون زمان کهمین دوستان دم از قنیشا قشرین قثابت وفلان فلان زدن فقط گفتیم قزوین بخرید ..اونم نه به خاطر حمیات نه به خاطر سفته بازی ..فقط فقط از روی بنیادی سهم وگزارش اون...

امروز شما فرق قزوین رو با بقیه قندیها دیدی...

حالا حرفم اینه که اقا قندی خوب گیرت نیومد ...از افت شدید قندیها دفعه قبل درس عبرت بگیرید ...امروز قنیشا خریدی 1370 تومن فردا تو صف فروش گیر کردی نیا به زمین زمان فحش بده ..

به جای خرید قنیشا رو 1370 بیاد کرمانشاه 430 بخر یا ذوب زیر 130 یا سیمان غرب 260 ..مگه اونی که دوب زیر 130 خرید سود نکرد ..الان ذوب صف خریده 5 درصد هم بالا اومد ..اونوقت قنیشا طرف کلی با استرس که چند دقیقه دیگه میخواد صف فروش بشه یا نه باید ثانیه ای سهم رو دنبال کنه چون خودش هم می دونه سهمش اخر حبابه ..حرف من اینه ..

قندی خوب رو به وقتش باید میخرید ...الان سهام خوب دیگه ..

arioman
2012/07/30, 13:41
درود

لذا

پست شما نیز حذف نشده بلکه به تاپیک مربوطه *نبض بازار* (http://forums.boursy.com/showthread.php?493-%d9%86%d8%a8%d8%b6-%d8%a8%d8%a7%d8%b2%d8%a7%d8%b1/page109) منتقل گردید.

سپاس

اين جمله كجاش ناصحيح و بي ربط هستش : "يه روز سيمان ور ميداري فرداش قانون سوخت گاز به مازوت علم ميشه "
اين جمله چي ؟ اين ناربطيش كجاس : "روز بعدش كرماشا ور ميداري فرداش قانون من درآوردي تبديل ارز يقه شو ميگيره"
اوكي فهميدم ايراد از اين جمله هستش : " آدم خيار و شلغم بخره بهتره از كار تو اين بورسه "
باشه اصلاحش مي كنم !:d به جاي خيار و شلغم پايز خوبه كه اشك ملت هم خوشگل در مياره : " آدم پياز بخره بهتره از كار تو اين بورسه "
مرسي كه از اتحاديه خيار و شلغم فروش ها حمايت مي كني ناظر جان

پرریسک
2012/07/30, 13:46
من خودم سیمان سغرب رو خرید کردم زمانی که سهم 240 تومن بود .قبل مجمع ... زمانی که از دلار 1900 تومنی خبر نبود ... سغرب واقعا سیمانی عالی هست اما ...
در مورد سوخت
اینطور هم نیست. از مازوت 80 تومنی خبری نیست .. هنوز در هاله ای از ابهامه که هزینه های حمل و نقلش با کی باشه تازه اگه مازوت بدن ... نکته دیگه میتونه افزایش تعرفه واردات به کشور عراق باشه که واردات سیمان به عراق برای مصرف کننده عراقی توجیه پذیر نباشه ... افزایش نرخ حامل های انرژی هم میتونه برای این صنعت نکته منفی باشه ... مازاد عرضه سیمان کشور هم نکته دیگه است

درسته اونقدر ریسک های بازار زیاده که اگه سرمایه گذار فقط منفی ها رو ببینه باید بشینه کنار . و کاری با بازار نداشته باشه ...

قطعا فروشنده ها هم مسائلی رو در نظر گرفتن ... و اینطور نیست که بعد از هر معامله سهم یه کله پایین بیاد ... باید فروشنده ای باشه که خریدارایی مثل شما سود کنن ...
اما هر کی با توجیه خودش ...

سیمان غرب سیمانی خوبیه

اریو جان من تمام گزینه های منفی رو برا سیمان غرب لحاظ کردم ..امسال رو بالای 120 می بینم سالهای بعد هم 60 -70 بسازه بازم زیر 300 مفت می بینم ..

حد ضرر هم داریم ..وگرنه در قند قزوین دولت اومد قیمت چغندر رو از 100 تومن برد رو 200 تومن ..تعرفه رو صف کرد ..شکر کرد 1170 تومن ..انرژی رو برا این شرکتها چند برابر کرد ..خبو اینطوری بخواب ببینم قزوین از همین الان ورشکست شده ..سال بعد زیان ده میشه ..

ولی درسته این دولت گلی گند زده ولی هر کی هر کی هم نیست بخواد هر کاری خواست بکنه ..اونوقت باید فاتحه کل کارخونه ها خونده بشه وکل شرکتها ورشکست میشن ..اینا برا جلوگیری از ورشگستکی گروه خودرو 2000 میلیارد دارن تزریق می کنن ....تعرفه رو چندساله بالای 90 درصد نگه داشتن ..در گروه پترو خوراک رو همچنان پایین نگه داشتن تا سرمایه دار فرار نکنه ..رو سنگ اهنی هی بجث بهره مالکانه رو چند ساله نمی تونن اجرا کنن..

کلی مسائل دیگه ..

با این همه در تحلیل ها هم باید نکات مثبت رو دید هم نکات منفی....یه طرفه به قاضی رفتن وخوش بینی زیاد وبدبینی زیاد هر دو برابر خواهد بود با ضرر...

مدیر نظارت
2012/07/30, 13:48
درود

کاربر محترم، avin 5456188

لزوما مباحثی که در قالب پرسش و پاسخ پیرامون بازار سرمایه از باز کننده تاپیک طرح میشود بایستی بدان پرداخته شود.

سپاس

arioman
2012/07/30, 13:49
پرريسك جان شما در در كوتاه مدت ، ميان مدت و بلند مدت چند درصد سود را براي خريداتون هدف گذاري مي كنيد ؟

پرریسک
2012/07/30, 13:53
پرريسك جان شما در در كوتاه مدت ، ميان مدت و بلند مدت چند درصد سود را براي خريداتون هدف گذاري مي كنيد ؟

حد ضررم شکسته بشه خروج می کنم وسهم به تارگت مورد نظرم برسه وارزش خرید نداشته باشه وسیکنال خروج داده باشه خروج می کنم ..

حالا ممکنه سهمی 100 درصد رشد کنه سهمی 20 درصد وسهمی هم رشد نکنه وضرر بزنه ..

الان در کرمانشاه بارها گفتم این سهم 600 ..حالا ما هم اروم اروم باهاش همراهیم تا قیمت مورد نظر ..

قزوین گفتم بالای 500 ..بهاش همراهیم ..
این قیمتها هم با تکیه بر بنیادی وپی بریا بازار به دست اومده وتکنیکال ...

شاهین محلوجی
2012/07/30, 13:55

موافقم بابت سقوط قندیها وبنظرم قزوین و قپیرا لیدر این گروه. هستند موفق باشید

mehdipour2000
2012/07/30, 14:14
سلام پرریسک عزیز. فامیل من کارمند یه بانکه بهشون گفتن سهام شرکت سرمایه گذاری بوق رو قسطی 3-4 یا 5 ساله بهتون میدیم خودش 50 هزار تا برداشته. بنظرت این افزایش سرمایه میشه برای سهم؟؟؟ میتونی اینو برام تحلیل کنی ... مفیده یا نه؟

تاران
2012/07/30, 14:56
تعدیل قزوین هم اومد 1.26 درصد!!!!!!!!!!!

پرریسک
2012/07/30, 15:03

تو گزارش سه ماهه انتظار تعدیل داشتن درست نیست اونم در قنیدها .....قزوین تعدیل رو در گزارش نه وماهه و12 ماهه رو می کنه

زیر 500 فرصت خریده ..شاید رو 460 فرصت خریدی داد ...

arioman
2012/07/30, 15:09
پرريسك جان الانم به اين نكته اعتقاد كامل داري ؟ و اينكه الانم بر اساس اين جمله كار مي كني ؟
" بزرگترین تجربه که در بورس کسب کردم:
تنها منبع برای خرید سهام گزارش شرکتهاست ولاغیر
70 درصد سبد را با توجه به گزارش شرکتها باید خرید و30 درصد را با اما واگر وشایعات "

پرریسک
2012/07/30, 15:18
پرريسك جان الانم به اين نكته اعتقاد كامل داري ؟ و اينكه الانم بر اساس اين جمله كار مي كني ؟
" بزرگترین تجربه که در بورس کسب کردم:
تنها منبع برای خرید سهام گزارش شرکتهاست ولاغیر
70 درصد سبد را با توجه به گزارش شرکتها باید خرید و30 درصد را با اما واگر وشایعات "

در همه سهمهایی که معرفی شده استناد بنده گزارش شرکتها بوده ..مگه شما غیر این دیدید...

الان در قزوین بنده از روی همین گزارش سود 100 رو در اوردم ..

در سه ماهه با فروش 12 هزرا تن موجودی 20 تومن سود ساخته ..حالا برا امسال 24 هزار تن تولید پیش بینی کرده اگر افزایش نرخ رو برا نیمه دوم در قندیها در نظر بگیرم با همین تولید 24 هزار تنی می تونه 80 تومن دیگه بسازه ..یعنی همون سود 100 تومن میشه کف سودی که گفتیم ..

حالا از نظر من قزوین مثل سال قبل می تونه تا بالای 33 هزار تن تولید کنه ..اونوقت باید منتظر سود بالای 140-150 باشیم ...شایدم خیلی بیشتر ...با سود 100 قیمت 400 وبا سود 150 قیمت 600 اونم با کمترین پی بریا که گرفتم ..

حالا بنده بخوام به قزوین مثل سایر قندیها پی برای های عجیبی غریب بدم قیمت سهم رقم های عجیب غریب نشون میده ...

AVIN 8861
2012/07/30, 15:24
تو گزارش سه ماهه انتظار تعدیل داشتن درست نیست اونم در قنیدها .....قزوین تعدیل رو در گزارش نه وماهه و12 ماهه رو می کنه

پر ريسك عزيز
سلام و احترام

نظر شخصي من اين است كه با توجه به عرضه سنگين امروز قنيشا (كه بسيار محتمل است از طرف نور بوده ،شايد آمار كه بياد دوستان شوكه شوند كه نور مثلا يك ميليون سهم فروخته ....) و نيز عرضه هاي قثابت و قشرين و قنقش و قجام ،فردا اين پنج سهم درمنفي معامله خواهند شد و صف فروش هم احتمال زيادي دارد.
اما باقي گروه
با توجه به رشد حدود 50 درصدي قزوين و قشير و نيز رشد قشكر و قصفها و شهد و.... به نظر مي رسد با توجه به جو احتمالا منفي گروه فردا شاهد عرضه صف اين سهم ها از گروه باشيم. مرز رواني هم داريم مثلا قزوين از 270 تا 405 فردا را يك ضرب آمده و روي مرز رواني 400 احتمال كمي استراحت هست....
به نظر من صفها عرضه مي شوند اما اين دسته سهمها نگراني ندارند و تنها يك تنفس كوتاه مدت بعد از يك رشد 40-50 درصدي در انتظار است....
بنابراين قزوين احتمال اينكه فردا فرصت خريد بدهد مي تواند باشد.....
و بالاخره
صفهاي لرستان و پيرانشهر باقي خواهند ماند.

arioman
2012/07/30, 15:26
در همه سهمهایی که معرفی شده استناد بنده گزارش شرکتها بوده ..مگه شما غیر این دیدید...

الان در قزوین بنده از روی همین گزارش سود 100 رو در اوردم ..

در سه ماهه با فروش 12 هزرا تن موجودی 20 تومن سود ساخته ..حالا برا امسال 24 هزار تن تولید پیش بینی کرده اگر افزایش نرخ رو برا نیمه دوم در قندیها در نظر بگیرم با همین تولید 24 هزار تنی می تونه 80 تومن دیگه بسازه ..یعنی همون سود 100 تومن میشه کف سودی که گفتیم ..

حالا از نظر من قزوین مثل سال قبل می تونه تا بالای 33 هزار تن تولید کنه ..اونوقت باید منتظر سود بالای 140-150 باشیم ...شایدم خیلی بیشتر ...با سود 100 قیمت 400 وبا سود 150 قیمت 600 اونم با کمترین پی بریا که گرفتم ..

حالا بنده بخوام به قزوین مثل سایر قندیها پی برای های عجیبی غریب بدم قیمت سهم رقم های عجیب غریب نشون میده ...

در اينكه گزارش شركت ها د انتخاب سبد براي شما از اهميت زيادي برخوردار است شكي نيست و نمونه آن كرماشا ، قزوين ، سغرب و ... هستش منتها سوال من اينه كه آيا تكنيكال را هم بررسي مي كنيد يا نه ؟ و اگر سهمي گزارش عالي ولي تكنيكال نزولي داشته باشد خريد انجام مي دهيد ؟ با تشكر

پرریسک
2012/07/30, 15:27
پر ريسك عزيز
سلام و احترام

نظر شخصي من اين است كه با توجه به عرضه سنگين امروز قنيشا (كه بسيار محتمل است از طرف نور بوده ،شايد آمار كه بياد دوستان شوكه شوند كه نور مثلا يك ميليون سهم فروخته ....) و نيز عرضه هاي قثابت و قشرين و قنقش و قجام ،فردا اين پنج سهم درمنفي معامله خواهند شد و صف فروش هم احتمال زيادي دارد.
اما باقي گروه
با توجه به رشد حدود 50 درصدي قزوين و قشير و نيز رشد قشكر و قصفها و شهد و.... به نظر مي رسد با توجه به جو احتمالا منفي گروه فردا شاهد عرضه صف اين سهم ها از گروه باشيم. مرز رواني هم داريم مثلا قزوين از 270 تا 405 فردا را يك ضرب آمده و روي مرز رواني 400 احتمال كمي استراحت هست....
به نظر من صفها عرضه مي شوند اما به نظرم اين دسته سهمها نگراني ندارند و تنها يك تنفس كوتاه مدت بعد از يك رشد 40-50 درصدي در انتظار است....
بنابراين قزوين احتمال اينكه فردا فرصت خريد بدهد مي تواند باشد.....
و بالاخره
صفهاي لرستان و پيرانشهر باقي خواهند ماند.
ولی من فکر نمی کنم فرصت خریده بده ...

قزوین از لرستان وپیرانشهر در این قیمتها ارزشمندتر هست ...هنوز پناسیل های این سهم رو نشده ..این نظر منه ..اگر مدتی بعد قزوین با سود 300 دیدی تعجب نکنید ..البته اگر مثل اصفهان خوب مدیرت بشه ...

اگر فرصت داد به نظرم دوستان جا مانده حتما در یابید ....

AVIN 8861
2012/07/30, 15:30
در اينكه گزارش شركت ها د انتخاب سبد براي شما از اهميت زيادي برخوردار است شكي نيست و نمونه آن كرماشا ، قزوين ، سغرب و ... هستش منتها سوال من اينه كه آيا تكنيكال را هم بررسي مي كنيد يا نه ؟ و اگر سهمي گزارش عالي ولي تكنيكال نزولي داشته باشد خريد انجام مي دهيد ؟ با تشكر

(با اجازه جناب پر ريسك)

اي بابا دوست عزيز .....

به نظرم اگه تاپيك رو دقيق ببينيد ،ايشان صد ميليون بار اشاره داشتن اول بنيادي بعد تكنيكال بعد بقيه داستانها ...

توي همه سهمها هم كه اشاره داشتن هم به بنياديش اشاره كردن به طور دقيق هم تكنيكالش رو به شكل كامل.....

....................

...................

پرریسک
2012/07/30, 15:30

بله دوست من ..صدر دصدر که تکنیکال رو لحاظ می کنیم ..
وگرنه تکنیکال نبود قزوین رو روی 450 پیشنهاد خرید می دادیم چرا از 340 گفتیم دوستان بخرن ..
سغرب بالای 300 نگفتیم بخررین زیر 260 گفتیم بخرین ..

کرمانشاه زمانی بالای 500 بود نگفتیم بخرین از 400 قبل مجمع گفتیم بخرید ...نقاط خرید با تکنیکال به دست میاد ...

بعضی مواقع سهام اونقدر خوب هست که ما دیگه خرید رو می کنیم ومدتی روش صبر می کنیم چون نمی خواهیم جا بمانیم ..

الان در شلعاب شاید تا 330- هم بیاد ولی خوب این سهم از این پایین تر نداره واز اون ور هدف سهم 600 هست ...به نظر شما ارزش خرید پله ای وصبر کردن رو نداره ..حتی شده یکسال صبر کنیم بعد 100 درصد سود کنیم ...

ارزش داره ....سالی 100 درصد فکر کنم سود خوبی باشه ...سال بعد همین موقع قیمت شلعاب رو در تابولی بورس نگاه کنید ..قیمت امروز 360 ..

حسینی
2012/07/30, 15:38
عملکرد خیلی خوبی داشته....با30%فروش50%پوشش سود داده اون هم توی سه ماهه اول...خیلی عالیه

danial89
2012/07/30, 16:00
جناب پر ریسک ممنون از زحمات شما ....با توجه به معاملات اخیر در قشیرین آیا این سهم روند صعودی گرفته یا خیر؟ضمنا نقاط مقاومت و حمایتهای سهم را بفرمایید باتشکر فراوان

پرریسک
2012/07/30, 16:35
جناب پر ریسک ممنون از زحمات شما ....با توجه به معاملات اخیر در قشیرین آیا این سهم روند صعودی گرفته یا خیر؟ضمنا نقاط مقاومت و حمایتهای سهم را بفرمایید باتشکر فراوان

بالای 375 تثبیت بشه روند صعود میگیره ..
مقاومت ها 426 وبعدی 475 ...
حمایت در صورت افت 375 وبعدی 356 ...بالای 375 دوام نیاره روند صعود نمی گیره ..در ضمن فقط تکنیکالی ...بنیادی هیچ نظری رو این سهم ندارم ...نمی دونم این سهم بخواد به اون قیمتها برسه سهام خوب میخوان کجا برن...

http://aup.netii.net/photos/7af07a14cacb.gif

parham 82
2012/07/30, 16:37

جعفر جان یعنی اگه صفشو دادن درنگ نکنیم یا ممکنه اصلاح بکنه ؟

پرریسک
2012/07/30, 16:42
جعفر جان یعنی اگه صفشو دادن درنگ نکنیم یا ممکنه اصلاح بکنه ؟

بالای 360 این سهم روند صعود مگیره..در قیمتهای 334 و347 هم فرصثت خرید داد اینجا گفتم بخرید ..

با این همه دوستان برا جا نماندن یک پله وارد بشن با حد ضرر 360 ...از نظر من که فرصت خرید نمیده اگر داد ...بهترین سهم گروه هست ..این بالا نره بقیه قندیها فکر نکنم حالا حالا بالا برن..

قثابت داره میشه 500 اونوقت قزوین با این گزارش عالی 400 باشه ..کسی این رو قبول می کنه ..قزوین هر موقع قیمتی با قشیر یکی شد اونوقت باید کمی در خرید با عجله تردید کرد ..

الان همه دنبال این سهتن که سهام قندی خود رو با بهترین ها تعویض کنن واگر قندی دیگه میخرن از رو اجبار هست ..چون گیرشون نمیاد ..ولی خوب هر گردی گردو نیست ..احتمال گیر کردن هست باید مراقب بود..

الان همه در بدر دنبال خرید قزوین قشیر قند اصفهان قلر هستن وحتی قشهد هم عالیه نسبت به خیلی هاشون ..پس اینها فرصت خرید بدن بازار فکر نکنم بهشون امان بده زود بر میگردن..بالا..

ata007
2012/07/30, 16:49
جعفر جون چرا سوالات مرا جواب نمیدی باهام قهری؟! :d

پرریسک
2012/07/30, 16:58
جعفر جون چرا سوالات مرا جواب نمیدی باهام قهری؟! :d

این حرفها چیه ..
در مورد شبندر دیگه دوستان تحلیل کردن ..سایتهای تحلیلی همه چیش رو بیرون ریختن ..
اگر دولت بزاره سهم سود خوبی اعلام می کنه طبق همون تحلیل ها اگر نزاره مثل شراز برا سال قبل حرفی برا گفتن نخواهد داشت ....برا امسال با توجه به خصوصی شدن سود خوبی می تونه بسازه ...

فعلا گزارش بیاد میشه بهتر نظر داد..

alirezasa
2012/07/30, 17:01
جعفر خان آلارمای خریدتو من هیچ وقت ندیدم

پرریسک
2012/07/30, 17:08
پرریسک جان
این قزوین چرا حمایت نمیشه
ولش کردن به امان خدا شده مثل قشرین

قزوین حمایت اول 340 هست ..باید دید فردا برگشت میز نه یا میشکنه ...
روند سهم همچنان نزولی هست ودر روند نزولی هم خرید پله ای توصیه شده...

جناب پرريسك ضمن احترام به شما نميخوام بعث كنم چون ميدونم هرچي بگم شما يه جوابي ميدين وتوجيه ميكنيد
اگه بريد نوشتهاتونو بياريد بالا خيلي ضد ونقيصه
يه سهامدار جزء مخصوصا تازه وارد گيج ميشه
يروز مياي ميگي قزوين بعد فرداش تا ميبيني صف فروش شد ميگي تا 270افت وبعد تا صف ميشه ميگي بخريد
يا همين هفته گذشته چهارشنبه نوشتي هيچي نخريد نقد بمونيد
اما همين حق فاراك از چهارشنبه گذشته 30درصد رشد كردايا قزوين شما رشد كرده؟
من ميگم چهارتا سهم معرفي كن مثل بنده كه تا دوماه ديگه 50درصد گين بده؟همين
نه كه هر روز يه سهم معرفي كني
مگه سهامدار چقدر پول داره؟
اينجوري بيشتر گيج ميشه

افرین به شما ...

موقع خریدتون ما رو هم خبر کنید مام مثل شما سود کنیم ...
در ضمن اون پستهایی که بنده فرمودم قزوین روند صعودی داره بیارید بالا ؟
در ضمن اون پستهایی که بنده فرمودم نقد بمونید نخرید بیارید بالا ؟

شما پستها رو سرسری میخونی تقصیر من نیست ...

سهامی که بنده معرفی کردم 30 درصد 50 درصد سود نمیدن بالای 100 درصد ..کافیه ...

اونایی هم که سود نمیدن حد ضرر دارن با کمترین ضرر خارج میشن دوستان..

چند تاش رو نام میبرم برید تو اراد سرمایه بگردید پیدا می کنید کی گفتم ..

قزوین زیر 400 تا 800 رفت...قثابت زیر 200 ورو 480 تا 700 رفت ..شیران 1200 الان 2000 صف هست ..پترو اصفهان 360 فکر کنم بود...کرمانشاه زیر 350 حتی با جناب ارمغان رو این جر وبحث کردیم..وخیلی سهام دیگر..

این قزوین هم گفتیم 340 پله ای وارد بشید و رو 270 و200 در صورت افت بخرید ..بارها هم گفتم روند نزولی داره..حالا چند درصد میده صبر کنید ...عجله نکنید..

اگر تاپیک رو دنبال کنی ودقت کنی الارم ها رو می بینی....

قزوین تو صف فروش بود دوستان می گفتن ما ضرر خیلی ها شدیم ...همون موقع گفتم فقط بخرید ..به وقتش بازدهی این رو خواهید دید ..این یک نمونش بود ..

بقیه رو هم کافیه تاپیک رو یه دور بزنی می بینی الارم ها رو ....

پرریسک
2012/07/30, 17:18
پتر کرمانشاه مفت مفت مفت باز شده با پوشش بالای 50 درصد در سه ماهه ...خاک بر سر این بازار..باید کرمانشاه صف خرید میلیونی باشه ...

پترو کرمانشاه قبل مجمع رو 400 معرفی شد ولی فرصت خرید نداد بعد رو 420 قبل مجمع فرصت خرید داد بارها گفته بودیم بخرید ..تا بالای 450 رفت ...بعد رفت مجمع سود خوبی تقسیم کرد ...بعد مجمع دوباره رو 415 باز شد ...در پست بالا گفتیم فقط بخرید ...تا 464 رفت ...وامروز 437 تومن ..تازه رالی این سهم هنوز شروع نشده ..بالای 600 می بینم...

دیگه نمی دونم چطور الارم خرید بدم...البته سهامی هم هستن روند صعود گرفتن ولی نتونستن دوام بیارن .که البته حد ضرر داشتن ..هر کی حد ضرر رعایت کرده با کمترین ضرر خارج شده..

توریل رو 250 گفتیم بخرن با حد ضرر 247..میان مدتی ها حد ضرر 220 گفتیم..
پاراسن رو 650 گفتیم با حد ضرر 640 ...تا بالای 680 رفت ولی خوب دوام نیاورد ..ذوب رو 150 گفتیم با حد ضرر فکر کنم 143 بود ..دوام نیاورد ..هر کی با سهم مونده بود گفتیم زیر 130 بخره میانگین یباره پایین .هر کی زیر 130 خریده الان میره تو سود .و....خیلی سهام ..

ولی به کسی نگفتم بره سهام در روند نزول بخره ..به کسی نگفتیم وتوکا بخر بافق بخر باما بخر فاسمین بخر وکلی سهام دیگه اصلا اسمشون رو هم بهزبون نیاوریدم ..چون روند نوزل دارن وفعلا وقت خرید نیست ...

bolinger
2012/07/30, 18:48
جناب پر ریسک من پارسان 671 خریدم(متاسفانه حد ضرر رعایت نکردم) نگه دارم یا پایین میاد یا با چیز دیگه مثل سغرب عوض کنم

بابک 52
2012/07/30, 19:09
دوست و همکار عزیز

جناب آقای پرریسک

دیدم که فرمودید قزوین تاپیک نداره ، من هم یه تاپیک براش درست کردم ، که اگه خواستید اونجا هم مطلب بزنید

سپاسگزار زحمات بی دریغ شما هستیم

موفق و سلامت و درپناه حق باشید

http://forums.boursy.com/showthread.php?1802-%D9%82%D9%86%D8%AF-%D9%82%D8%B2%D9%88%D9%90%DB%8C%D9%86&p=187344#post187344

arioman
2012/07/30, 20:08
پرريسك جان اين 20 سهم را با دلايل خريد و همچنين ريسكهايي كه سهم ممكن است داشته باشد معرفي كنيم .

arioman
2012/07/30, 20:14
با اجازه پرريسك
سهم اول : كرماشا
مزايا : افزايش صادرات + پايين بودن p/e + پوشش عالي 3 ماهه
ريسك هاي احتمالي : نرخ ارز واردات مواد اوليه + تبديل ارز با شركت هاي وارداتي اولويت هاي اعلامي

arioman
2012/07/30, 20:25
سهم دوم : سغرب
مزايا : پوشش تقريبا 50 درصدي در سه ماه + ژايين بودن p/e + استفاده از نرخ دلار مرجع در برآورد هاي صادرات
ريسك ها : تغيير سوخت از گاز به مازوت و نرخ خريد مازوت + هزينه حمل و نقل مازوت به كارخانه

arioman
2012/07/30, 20:33
سهم سوم : قزوين
مزايا : افزايش مصرف شكر + افزايش قيمت شكر + پايين بودن p/e
ريسم هاي احتمالي : بحث زيان انباشته +بحث ماشين آلات و تكنولوژي آنها

arioman
2012/07/30, 20:54
سهم چهارم : سكرما
مزايا : پايين بودن p/e + استفاده از نرخ دلار مرجع در برآوردها + افزايش سود عملياتي + افزايش 40 درصدي سود هر سهم در 3 ماهه نخست
ريسك ها : تغيير سوخت از گاز به مازوت و نرخ خريد مازوت + هزينه حمل و نقل مازوت به كارخانه

پرریسک
2012/07/30, 21:58
با اجازه پرريسك
سهم اول : كرماشا
مزايا : افزايش صادرات + پايين بودن p/e + پوشش عالي 3 ماهه
ريسك هاي احتمالي : نرخ ارز واردات مواد اوليه + تبديل ارز با شركت هاي وارداتي اولويت هاي اعلامي

کرمانشاه واردات نداره ..

تنها ریسک این سهم بحث عوارش بر روی گروه پترو که منتفی هست ..بحث خوراک که اونم با مصوبه مجلس منتفی هست ..ریسک دگی رتحریم هست که به دلیل تولید اوره فقط با همین یه قلم می تونه سود بالای 100 رو هر ساله پوشش بده ...این سهم در این قیمتها ریسکس نداره ..زمانی میشه گفت ریسک داره که قیمت بالای 600 بره واونجا یکی از این عامل های بالا عملی بشه ..عملی نشه بالای 600 هم ریسک نداره ..

پرریسک
2012/07/30, 22:00
سهم سوم : قزوين
مزايا : افزايش مصرف شكر + افزايش قيمت شكر + پايين بودن p/e
ريسم هاي احتمالي : بحث زيان انباشته +بحث ماشين آلات و تكنولوژي آنها

این سهم زیان رو در سال مالی قبل صفر کرده ...

زیانی نداره ...با همین شکر 1170 میتونه سود 100 بسازه ..زمانی این سهم ریسک داره که قیمت بالای 600 بره واونجا دولت با افزایش نرخ شکر مفاومت نکنه یا تعرفه صفر بشه ...اگر افزایش نرخ تا پایان سال برا شکر اعمال بشه بالای 600 هم ریسک نداره ...در این قیمتها هم که مفته ..

پرریسک
2012/07/30, 22:02
مزايا : پايين بودن p/e + استفاده از نرخ دلار مرجع در برآوردها + افزايش سود عملياتي + افزايش 40 درصدي سود هر سهم در 3 ماهه نخست

این سهم میتونه بالای 130-140 سود بسازه ...

مازوت طبق توافق قراره 80 داده بشه ...بعد مدتی دوباره سوخت گاز جایگزین میشه ..

در ضمن رشدی نکرده بخواد حالا افتی بکنه ..

پرریسک
2012/07/30, 22:03
سهم دوم : سغرب
مزايا : پوشش تقريبا 50 درصدي در سه ماه + ژايين بودن p/e + استفاده از نرخ دلار مرجع در برآورد هاي صادرات

این سهم بالای 350 اومد ..اونموقع در مورد ریسک ها صحبت می کنیم ...فعلا رشد کنه وبه جایگاه واقعی برسه بعد ...

پرریسک
2012/07/30, 22:04
در ضمن اگر بنده بخوام محاسابات بالا وریسک های بالا رو برا تمام شرکتها بورسی قرار بدم از همین حالا میگن 90 درصد شرکتهای بورسی یا ورشکست میشن یا با تعدیلهای منفی وحشتان روبرو میشن ..

بهترین سهام بازار با پوشش های بالای 50 درصد رو اینطور زمین بزنین بقیه سهام باید برن بمیرن....

پرریسک
2012/07/30, 22:06
خوب سهم پنجم ...شلعاب ...اینم داشته باشید ...

سهم ششم سیمان قائن ....

اینارو داشته باشید ...به مرور بقیه سهام معرفی میشه ..

این به این معنی نیست بقیه سهام بدن ..بلکه اینها بهترین بهترین بهترین ها هستن ....گزارش ها رو ببیند همه چی دستتون میاد ...اینها سهامی هستن که تا 100 درصد هم جای رشد دارن ...

Godfathers
2012/07/30, 22:06
داداش جعفر این چند وقت خیلی دارم ازت سوال میکنم منو ببخش.
نظرت در مورد کمنگنز چی هست تو این بازار منفی خوب مثبت هست .
افزایش سرمایه 400 درصدی هم در پیش داره.
یک نگاهی کن ببین چطوره دمت گرم.
باز هم تشکر

پرریسک
2012/07/30, 22:18
داداش جعفر این چند وقت خیلی دارم ازت سوال میکنم منو ببخش.
نظرت در مورد کمنگنز چی هست تو این بازار منفی خوب مثبت هست .
افزایش سرمایه 400 درصدی هم در پیش داره.
یک نگاهی کن ببین چطوره دمت گرم.
باز هم تشکر
خواهش می کنم ..

برا کمنگنز با شکست 1740 تومن انتظار افت تا 1300 تومن داشتم که سهامدار حقیقی عمده کمنگنز به داد سهم رسید وبا حمایت از سهم مانع افت قیمتی سهم شد ..

پی بریا سهم در قیاس با بازار بالاست .و...سوداوری هم با توجه به گزارشات نهایت 300 تا 400 می بینم مگر اینکه سهم اون شکرت زیرمجموعه رو بفرووشه که سود خوبی شناسایی می کنه ..

تکنیکالی فعلا روند نزولی داره بالای 1970 تومن تثبیت بشه روند صعود مگیره ....اگر حمایت از سهم قطع بشه خطرناک هست با توجه به پی برای بازار ....

ata007
2012/07/30, 22:26
جعفر عزیز زمگسا رو هم در بین 20 تا قرار بده ;;)

پرریسک
2012/07/30, 22:29
جعفر عزیز زمگسا رو هم در بین 20 تا قرار بده ;;)

این سهم قبل افزایش سرمایه در لیستم بود ..ولی چون سهم اصلا حر کت نمی کرد وشناور سهم به 500 هزار تا هم فکر کنم نرسه..
الانم سهامی در لیست هست که بشه خرید ...اتا جان این رو که هیچ رقمه نمیشه خرید ...گزارشش طوفان کرده ..بله در لیست قرار میگیره..سود خوبی امسال میسازه ....

arioman
2012/07/30, 22:31
این سهم میتونه بالای 130-140 سود بسازه ...

مازوت طبق توافق قراره 80 داده بشه ...بعد مدتی دوباره سوخت گاز جایگزین میشه ..

در ضمن رشدی نکرده بخواد حالا افتی بکنه ..
نسبت به سه ماهه اول سال 90 حدود 40 درصد رشد داشته .
قرار مازوت 80 توماني كجاست ؟ هزينه حمل مازوت تا درب كارخانه چي ميشه پرريسك جان ؟

پرریسک
2012/07/30, 22:38
نسبت به سه ماهه اول سال 90 حدود 40 درصد رشد داشته .
قرار مازوت 80 توماني كجاست ؟ هزينه حمل مازوت تا درب كارخانه چي ميشه پرريسك جان ؟

مازوت با قیمت گاز در اختیار صنعت سیمان قرار میگیرد
دبیر انجمن کارفرمایان صنعت سیمان گفت: سهامداران این صنعت نگران نباشند، چون تغییر سوخت شرکتهای سیمانی از گاز به مازوت، افزایش هزینهای برای این شرکتها بدنبال نخواهد داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، مسلم دریه با اشاره به اینکه مازوت با قیمت 70 تومان به کارخانههای تولیدکننده سیمان توزیع میشود، اظهار داشت: تنها تفاوت روند تولید سیمان با گذشته، جایگزین شدن مازوت به جای گاز است و کارخانهها با همان قیمت 70 تومان به ازای هر مترمکعب سوخت خود را دریافت می کنند.

دبیر انجمن کارفرمایان صنعت سیمان با اشاره به توافقات صورت گرفته با شرکت ملی پخش و پالایش فراوردههای نفتی تصریح کرد: براساس این توافقات مقرر شد که مازوت را به قیمت گاز به ما تحویل دهند از این رو جای نگرانی برای سهامداران وجود ندارد.
دریه با بیان اینکه جایگزین شدن مازوت بهجای گاز به عنوان سوخت کارخانهها تغییری در مسیر تولید ایجاد نمی کند، اظهار داشت: ازسوی دیگر این تغییر سوخت موجب نوسان سودهای پیشبینی شده ، سیمانیها هم نمی شود.

وی همچنین از پیگیری جدی موضوع آزادسازی قیمت سیمان، بهعنوان یکی از مهمترین دغدغههای تولیدکنندگان سیمان خبر داد و گفت و بزودی خبرهای خوبی برای سهامداران و تولید کنندگان سیمان درخصوص آزادسازی قیمت سیمان اعلام خواهد شد.

آواچی
2012/07/30, 22:40
پرریسک جان خداقوت داداش،بیمه پارسیان رو قبلا بررسی کرده بودی،با توجه به معاملات امروز چه نظری داری؟ممنون

Mohsen Mehrvarz
2012/07/30, 23:47
پرریسک جان خداقوت داداش،بیمه پارسیان رو قبلا بررسی کرده بودی،با توجه به معاملات امروز چه نظری داری؟ممنون
جعفر آقا که قبلا گفتن نظرشون مثبته . یادمه به 220 تاکید داشتن که باید شکسته بشه
امروز سهم عالی معامله شد. 3.5 میلیون رو تو این مقاومت حساس ، شرکت بانک سرمایه جمع کرده=D>
سهم در صورت تثبیت شکست 222 ، میره برای 250 .
سایر مقاومتها هم مشخص شده
http://forums.boursy.com/imported/2012/07/469.png (http://up.vatandownload.com/)

پرریسک
2012/07/31, 08:26
بازار برا خرید کرمانشاه ببین چه ناز می کنه ...اخه کم چی بگم ..

امیدوارم اونقدر تو صف خرید بشینن این ملت تا زیر پاشون علف سبز بشه مثل قند قزوین که الان زیر پاشون داره علف سبز میشه ...

هر پترویی خوب نیست همانظور که هر قندی خوب نیست ..

بابا اون کیی پترو مثبت نمی خوره دلیل نمیشه پترو کرمانشاه هم مثبت نخوره ..

یا فلان سیمانی در پیت منفی هست دلیل نمیشه شما سیمان غرب رو مفت بفروشی...

واقعا از این بازار..

meysam_sh_2020
2012/07/31, 08:30
کرمانشا خریدهاشون شروع شد ...........ببینیم امروز صفش میکنن یا نه .............

پرریسک
خوب اونایی که زیر 130 ذوب می فروختی ..بدو بدو بفروش ..جا نمونی یه موقع ..رو چه تحلیلی فروختی ...

چند روز دیگه کرمانشاه هم می بینم ..توکاریل هم بدو بفروش...تو پکویر اقا بدو بدو رو 160 بفروش رو پاسا بدو بفروش با اون پی بریا ...بدویید...سهام با پی بریا 2 بفروشید ببرید بزارید تو بانک ....شما رو چه به بورس....

تاران
پرریسک جان
دیروز گفتم که ما ایرانی ها عاشق صف هستیم این شوخی نیست یک بحث تاریخی-روانشناسی است همین امروز که کرماشا و پارسان صف بشن بیین ملت چه صفی میبندن

rasam
2012/07/31, 08:36
سلام بر پرریسک سلام
به نقل از یکی تو تالارای بغل دستی :
توریل: ریسک تجاری صفر.

سال 89 = 6.7 ملیون تن بارگیری و تخلیه در فولاد مبارکه فروش شرکت توکاریل 127 میلیارد تومن.........سود شرکت 228 ریال

سال 90 = 7.7 ملیون تن بارگیری و تخلیه در فولاد مبارکه فروش شرکت توکاریل 161 میلیارد تومن........ سود شرکت 365 ریال

سال 91 = 8.5 -9 تن احتمالا بارگیری....سود شرکت؟

ارزش ذاتی هر سهم وتوکا بیش از 400 تومن هست......

پرریسک
2012/07/31, 08:39
اقا بدو بدو سیمان غرب 270 تومنی با پوشش سود 50 درصدی با پی برای زیر 4 رو بفروش برو قشرین بخر 380 تومن ...بدو میگن قشرین خوبه ....

واقعا به این بازار با این تحلیل های در پیشتش....این بازار باید گل گرفت درش رو....

سپه
2012/07/31, 08:40
جعفر تو که امضا نداری

همین چندتاسهمی که به نظرت تو بازار خوب هستند را بذار تو امضات

( برای کسانی که همیشه به نت دسترسی ندارند )

meysam_sh_2020
2012/07/31, 08:42
کرمانشا خریدهاشون شروع شد ...........ببینیم امروز صفش میکنن یا نه .............

اینم از صف خرید10دقیقه نشد ..............

پرریسک
2012/07/31, 08:54
دوستان گروه کاشی داره تکون میخوره ..

از این گروه فقط شلعاب رو توصیه می کنم ..تولید کننده مواد اولیه گروه کاشی ...

دوستان نگران بودن که این سهم داره مواد اولیه وارد می کنه وممکنه نتونه سود 150 بسازه ..ولی طبق گزارش شرکت در سه ماهه دلار رو بالای 1920 تومن دیده وبا اینکه با دلار 1920 اقدام به واردات کرده با زهم تولید وفروش شرکت رشد عجیبی داشته ودو برابر سه ماهه قبل سود پوشش داده ...

دلیل هم افزایش نرخ هست ...این سهم از نظر من 100 تومن سود که رو شاخشه ولی بنده به سود 150 معتقدم ..با پی بریا 4 قیمت سهم 600......حواسوت باشه ..تا 330 فوق فوق بیاد البته اگر فورنشده یافتید ...

ata007
2012/07/31, 08:55
در بین گروه کاشی جعفر جون کخاک رو چطور میبینی؟ با دید بلند مدت

کيانوش
2012/07/31, 08:56
اینم از صف خرید10دقیقه نشد ..............
صفش شد 1 ميليون تا.
فردا دوباره صف کرمانشا ميره به اوج به قيمت 460 تومان همون قيمتي که من کلي خريد داشتم.
سهم خوب را اگه ادم بالا هم خريد طوري نيست چون نميشه ريسک کرد و بخواهي همه را پايين بخري.
در ضمن 426 هم خريد داشتم.

پرریسک
2012/07/31, 08:57
در بین گروه کاشی جعفر جون کخاک رو چطور میبینی؟ با دید بلند مدت

قیمتش پر هست اصلاح هم نشده ...فقط شلعاب اریو جان ..هم خوب معامله میشه ...هم شناور بهتری داره ...

ata007
2012/07/31, 08:59
قیمتش پر هست اصلاح هم نشده ...فقط شلعاب اریو جان ..هم خوب معامله میشه ...هم شناور بهتری داره ...

آره اصلاح کنه واسه خرید خیلی خوبه فک کنم خودتم از نزدیک کارخانشو دیدی فاندش قویه نزدیک 850 خوبه واسه خرید :d
راستی جعفر جون عطا هستم :d

پرریسک
2012/07/31, 09:00
صفش شد 1 ميليون تا.
فردا دوباره صف کرمانشا ميره به اوج به قيمت 460 تومان همون قيمتي که من کلي خريد داشتم.
سهم خوب را اگه ادم بالا هم خريد طوري نيست چون نميشه ريسک کرد و بخواهي همه را پايين بخري.
در ضمن 426 هم خريد داشتم.

کیانوش جان هر کی میگه تو این بازار با این همه سهم مفت ضرر کرده بدون که که این فرد اصلا به درد بورس نمی خوره ..چون به حای عقلش احساساتش براش تصمیم میگرن....

بورس جای احساس نیست....

اقا سهام باپی برای زیر 4کجاش ترس داره اونم با پوشش بالای سود ..اونم با اینده روشن....فروقش میریم مجمع سود میگیریم...اقا اصلا فکر می کنم پولم رو گذاشتم بانک سود میگیرم....

کرمانشاه با سود 200 تومنی کجاش ترسناک بود ...از قثابت 470 تومنی با سود زیر 10 تومن که ترسناک تر نیست ...

taze vared
2012/07/31, 09:00
جعفر جان کسعدی بنظرم حرف نداره

پرریسک
2012/07/31, 09:01
آره اصلاح کنه واسه خرید خیلی خوبه فک کنم خودتم از نزدیک کارخانشو دیدی فاندش قویه نزدیک 850 خوبه واسه خرید :d
راستی جعفر جون عطا هستم :d

ای دااد بیداد قاطی کردم...
عطا جان من فکر می کردم اتا هستی ...

خلاصه این 20 تا سهم یکی یکی دارن از دستم در میرن کمی اعصابم ریخته بهم ..همشون دارن میرن بالا ....نامردا ...

پرریسک
2012/07/31, 09:02
جعفر جان کسعدی بنظرم حرف نداره

من قبولش ندارم ..ببخشید البته ..فقط شلعاب...
حرف مرد یکیه...
تو قندیها فقط گفتم قزوین بهترین ..تو این گروه هم فقط فقط شلعاب....گزارش هاش بیاد بازار تاهز میفهمه چیه..هر چند سه ماهه کولاک کرده ..

ata007
2012/07/31, 09:04
ای دااد بیداد قاطی کردم...
عطا جان من فکر می کردم اتا هستی ...

خلاصه این 20 تا سهم یکی یکی دارن از دستم در میرن کمی اعصابم ریخته بهم ..همشون دارن میرن بالا ....نامردا ...

نگران نباش جعفر جون اونقدر ملت ما جو گیرن فردا ممکنه همین سهمهایی که صف خریدن صف فروش بشن همانطور که 2 روز پیش ملت همیشه در صحنه .............. >:d<

تاران
2012/07/31, 09:08
پرریسک جان
دیروز گفتم که ما ایرانی ها عاشق صف هستیم این شوخی نیست یک بحث تاریخی-روانشناسی است همین امروز که کرماشا و پارسان صف بشن بیین ملت چه صفی میبندن

عرض نکردم حالا داشته باشین!

پرریسک
2012/07/31, 09:08
نگران نباش جعفر جون اونقدر ملت ما جو گیرن فردا ممکنه همین سهمهایی که صف خریدن صف فروش بشن همانطور که 2 روز پیش ملت همیشه در صحنه .............. >:d<

عطا جان یعنی فکر می کنی من بتونم قزوین رو یکبار دیگه زیر 350 بخرم...من که دیگه تو خواب هم نمبینم ..تو تاریخ اون قیمت یکبار تکرار میشه..

یا سیمان غرب رو بتونم دوباره زیر 260 بخرم....

یا کرمانشاه رو بشه زیر 430 خرید ....

امیدم به چند تاسهم هست اگر نپرن....

کيانوش
2012/07/31, 09:10
به شرکتهايي که درامد ارزي دارند هجوم بياوريد و بخريد.
کرمانشا-شپترو-شفن-شيران-سغرب-فباهنر-بکام-شصفها-شخارک-شبندر-شمواد-و......
چرا؟
چون
بورس ارز راهاندازي ميشود
کد خبر: ۲۶۱۸۶۶تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۱ - ۰۹:۴۵
با دستور رييس جمهوري از هفته آينده بورس ارز راهاندازي ميشود.

به گزارش ايسنا، از هفته آينده بورس ارز با هدف ايجاد تعادل بين نرخ ارز مرجع و نرخ ارز در بازار آزاد راهاندازي ميشود.

بر اين اساس بانك مركزي نيز ميتواند مانند ساير سهامداران در اين بازار سرمايهگذاري كند.

به گزارش ايسنا طي روزاي اخير دولت در سياستهاي ارزي خود تجديدنظر كرده و ابتدا اقدام به حذف ارز سفرهاي خارجي و محدود كردن ارز سفرهاي زيارتي كرد و سپس ارز دانشجويي را نيز براي دانشجوياني كه براي تحصيل به خارج از كشور ميروند، حذف كرد

ata007
2012/07/31, 09:13
عطا جان یعنی فکر می کنی من بتونم قزوین رو یکبار دیگه زیر 350 بخرم...من که دیگه تو خواب هم نمبینم ..تو تاریخ اون قیمت یکبار تکرار میشه..

من قزوین در قیمت 2790 خریدم دیگه فکر نکنم بتونم تو اون قیمت رویایی بخرم
ولی من این ملتی که میشناسم هر کاری ازشون برمیاد(دور از حضور دوستان عزیز)

meysam_sh_2020
2012/07/31, 09:14
به شرکتهايي که درامد ارزي دارند هجوم بياوريد و بخريد.
کرمانشا-شپترو-شفن-شيران-سغرب-فباهنر-بکام-شصفها-شخارک-شبندر-شمواد-و......
چرا؟
چون
بورس ارز راهاندازي ميشود
کد خبر: ۲۶۱۸۶۶تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۱ - ۰۹:۴۵
با دستور رييس جمهوري از هفته آينده بورس ارز راهاندازي ميشود.

به گزارش ايسنا، از هفته آينده بورس ارز با هدف ايجاد تعادل بين نرخ ارز مرجع و نرخ ارز در بازار آزاد راهاندازي ميشود.

بر اين اساس بانك مركزي نيز ميتواند مانند ساير سهامداران در اين بازار سرمايهگذاري كند.

به گزارش ايسنا طي روزاي اخير دولت در سياستهاي ارزي خود تجديدنظر كرده و ابتدا اقدام به حذف ارز سفرهاي خارجي و محدود كردن ارز سفرهاي زيارتي كرد و سپس ارز دانشجويي را نيز براي دانشجوياني كه براي تحصيل به خارج از كشور ميروند، حذف كرد

خوب چیزیه به نظر بورس ارز ........ببینیم چه جوری هست این بورس ارز .........

نیکا
2012/07/31, 09:16
من قبولش ندارم ..ببخشید البته ..فقط شلعاب...
حرف مرد یکیه...
تو قندیها فقط گفتم قزوین بهترین ..تو این گروه هم فقط فقط شلعاب....گزارش هاش بیاد بازار تاهز میفهمه چیه..هر چند سه ماهه کولاک کرده ..

سلام خسته نباشی گزارش 3ماه شلعاب امد باپوشش 306 در3ماه . نظرتان چیست ؟؟ ایا هنوز اضلاح دارد یاخیر ؟

AVIN 8861
2012/07/31, 09:21

پر ریسک عزیز
سلام و احترام

امروز بازار داره برای شما کار می کنه ها....
آقا گل کاشتی همه سهمهای که پیشنهاد داده بودی بی برو برگرد صف شدن ، یه اسفندی چیزی برات دود کنیم...
پیش بینی ما هم درباره قزوین درست در نمیاد انگار....می خواستیم بخریما امروز انگار بازار گاهی هم یه چیزایی می فهمه !!!!

m2075
2012/07/31, 09:21
پرريسك جان سلام لطفا به تقاضاي دوستان پاسخ دهيد وسهمهاي مورد نظرتان را در امضا قرار دهيد ممنون

کيانوش
2012/07/31, 09:24
خوب چیزیه به نظر بورس ارز ........ببینیم چه جوری هست این بورس ارز .........
بورس ارز فروش ارز صادراتي شرکتهاي صادرکننده را تسهيل مي کند.دلار شرکتهايي مثل کرمانشا شاراک شيران فراور باما سغرب شمواد شبندر فباهنر شصفها و.......همه را پيش خريد مي کنند.
مثلا 10 ميليون دلار را براي تحويل سه ماه ديگه همين الان مي خرند 1950 تومان تازه اگه فروشنده راضي به فروش باشه.و اينجوري طرف نوسانات ارز را براي شرکت کنترل مي کند.
اين به نفع شرکتهاي صادراتي هم هست و مشکلات فروش ارزشون حل ميشه.لذا اينگونه شرکتها بايد پي به اي بگيرند.گرچه الان انها را با پي به اي 2 هم نمي خرند.

پرریسک
2012/07/31, 09:25
سلام خسته نباشی گزارش 3ماه شلعاب امد باپوشش 306 در3ماه . نظرتان چیست ؟؟ ایا هنوز اضلاح دارد یاخیر ؟

دوست من این سهم جای اصلاح نداره ..یعنی تو کف قیمت هست ومفته ...
ولی از این ملت همیشه در صحنه هر چی بگی بر میاد ..من فکر کردم شیاد تا 330 بیاد ..ولی چون سهم کوچیکی هست احتمال جاماندن زیاده به دوستان از چند روز قبل گفتیم در نظر بگرین ...
این سهم با سود 150 که به نظرم میسازه با پی بریا 4 قیمت 600 هست ..این نظر منه ..دوستان خود هم برن گزارش رو بخونن وسود رو محاسبه کنن.

در سه ماهه امسال سودش دو برابر سه ماهه قبل هست ..تولی وفروش هم به شدت افزایش داشته ..موودی کالا به شدت بالا رفته ...با این تورم ..این موجودی کالا این سهم رو منفجر می کنه ....

پرریسک
2012/07/31, 09:26
پرريسك جان سلام لطفا به تقاضاي دوستان پاسخ دهيد وسهمهاي مورد نظرتان را در امضا قرار دهيد ممنون

چشم....
به ترتیب سهمها رو معرفی می کنم ومیزارم ...فعلا تا اینجا فکر کنم حدود 10 سهم معرفی شده ....

mdmahdi
2012/07/31, 09:29
سلام
جعفر جان به نظرت کمرجان چرا بست ؟
گزارش پیشبینی سود و سه ماهه رو 25.2.91 داده ..
واسه تعدیل سود منفی یا مثبت؟

meysam_sh_2020
2012/07/31, 09:29
خوب اونایی که زیر 130 ذوب می فروختی ..بدو بدو بفروش ..جا نمونی یه موقع ..رو چه تحلیلی فروختی ...

چند روز دیگه کرمانشاه هم می بینم ..توکاریل هم بدو بفروش...تو پکویر اقا بدو بدو رو 160 بفروش رو پاسا بدو بفروش با اون پی بریا ...بدویید...سهام با پی بریا 2 بفروشید ببرید بزارید تو بانک ....شما رو چه به بورس....

شپترو فروش ها هم حالا برن زیر 530 بفروشن ..........:d اونی که شپترو رو 509 فروخت دیگه کی بود !!!!!!!:))

پرریسک
2012/07/31, 09:33
شپترو فروش ها هم حالا برن زیر 530 بفروشن ..........:d اونی که شپترو رو 509 فروخت دیگه کی بود !!!!!!!:))

میثم جون بعضی وقتها ملت اونقدر سهم رو مفت میفروشن...من فکر کنم 10-20 بار برمی گردم گزارش رو یکبار دیگه میخونم از اول تا اخر ..هر جور حساب می کنم با تحریم ارز وهر کوفتی می بینم طرف داره با پی بریا زیر 3 میفروشه...

واقعا بعضی فروش ها خنده دار هست ....

الان چند تا سهم تو بازار هست با پی برای 2 دارن معامله میشن ...تا 3 اسل هم سودشون تضمین شده هست ...حتی جنگم بشه ..حالا چرا میفروشن منم نمی دونم..به مرو معرفی میشه....

taze vared
2012/07/31, 09:35
جالبه اصفهان حجم رو دادن ولی قزوین نه

پرریسک
2012/07/31, 09:44
جالبه اصفهان حجم رو دادن ولی قزوین نه

دوست من اصفهان فول داره کار می کنه ...این چند ساله افتاده رو غلتک سود سازی ..ولی قزوین الان یکساله که افتاده رو ریل ...

سال قبل تولید فروش عالی بوده وسودسازیش از همه قندیها بیشتر بود ..کدوم قندی زیان 20 تومنی رو کرد 100 تومن سود..

قزوین در چند سال اینده اصفهان دوم خواهد بود ومیتونه به سود بالای 20-300 دست پیدا کنه با پی بریا 4 قیمت سهم بالای 1000 تومن ..بیخود نیست هیچ فروشی در این سهم دیده نمیشه..بازم دست اون حقیقی یک درصد درد نکنه که هر روز حجم مبنا رو میده وگرنه گره پشت گره....یا اینکه با یه باز بسته شدن سهم 30-40 درصد میپره بالا ...

پرریسک
2012/07/31, 09:45
سلام
جعفر جان به نظرت کمرجان چرا بست ؟
گزارش پیشبینی سود و سه ماهه رو 25.2.91 داده ..
واسه تعدیل سود منفی یا مثبت؟

سلام..

بررسی نکردم ولی به نظرم سهم خوبی هست اگر تعدیلی باشه به نظر مثبت باشه..

نیکا
2012/07/31, 09:47

سلام وتشکر ازپاسخ شلعاب . بابررسی گزارش 9ماه سیمان کردستان باتوجه بصادرات ان و پوشش خوب 9ماه نظرشما میشود جایگزین سکرما کرد البته درگزارش 3ماه سکرما درامد سرمایه گذاری پوشش 80% دارد واین 55% پوشش راپوشانده است . تشکر

babake
2012/07/31, 09:49
[quote=پرریسک;187531]دوست من اصفهان فول داره کار می کنه ...این چند ساله افتاده رو غلتک سود سازی ..ولی قزوین الان یکساله که افتاده رو ریل ...

سال قبل تولید فروش عالی بوده وسودسازیش از همه قندیها بیشتر بود ..کدوم قندی زیان 20 تومنی رو کرد 100 تومن سود..

قزوین در چند سال اینده اصفهان دوم خواهد بود ومیتونه به سود بالای 20-300 دست پیدا کنه با پی بریا 4 قیمت سهم بالای 1000 تومن ..بیخود نیست هیچ فروشی در این سهم دیده نمیشه..بازم دست اون حقیقی یک درصد درد نکنه که هر روز حجم مبنا رو میده وگرنه گره پشت گره....یا اینکه با یه باز بسته شدن سهم 30-40 درصد میپره بالا ...[/quote
حجم قزوین هم به موقعش ;)

پرریسک
2012/07/31, 09:52
[quote=پرریسک;187531]دوست من اصفهان فول داره کار می کنه ...این چند ساله افتاده رو غلتک سود سازی ..ولی قزوین الان یکساله که افتاده رو ریل ...

قزوین در چند سال اینده اصفهان دوم خواهد بود ومیتونه به سود بالای 20-300 دست پیدا کنه با پی بریا 4 قیمت سهم بالای 1000 تومن ..بیخود نیست هیچ فروشی در این سهم دیده نمیشه..بازم دست اون حقیقی یک درصد درد نکنه که هر روز حجم مبنا رو میده وگرنه گره پشت گره....یا اینکه با یه باز بسته شدن سهم 30-40 درصد میپره بالا ...[/quote
حجم قزوین هم به موقعش ;)
قدر این دوستان عزیز رو که با علم بر اینکه می دونن سهمشون قیمتش خیلی بالاتر از اینها ارزش داره ولی از قیمت 300 همینطور هر روز دارن حجم رو میدن باید دونست...

تمام اعضا بورسی وسهامدارن قند قزوین قدر شما دوستان رو می دونن....

از همه دوستان تشکر می کنم ..از باابت حمایت خوبشون از این سهم خوب...ورساندن این سهم خوب به جایگاه واقعی اون که لیاقتش رو داره ....

masome
2012/07/31, 09:56
سلام جعفر جان با توجه به متعادل شده بعضی از قندیها. به نظرت ترمز قشهد رو چه قیمتی میتونه باشه؟

taze vared
2012/07/31, 10:00
جعفر جان نظرت در مورد حتوکا و فخوز چیه ؟
کدوم بهتره؟

علیرضاباقری
2012/07/31, 10:05
پریسک عزیز
پکرمان قیمت مناسب چند است.ایا در لیست موجود

پرریسک
2012/07/31, 10:12
دوستان سهم بعدی رو میگم ..بررسی کنید ..واتی هست...

این سهم هم تا 100 درصد بازدهی می تونه بده...

تا 95 با حد ضرر 95 در صورت افت می تونید وارد بشید ...سهم اگر بتونه بالای 115 بیاد دیگه شاید گیر احدی نیاد ..به همین خاطر به نظرم بدنیست دوستان نقد درصدی رو به این سهم اختصاص بدن ....

پرریسک
2012/07/31, 10:13
پریسک عزیز
پکرمان قیمت مناسب چند است.ایا در لیست موجود

این سهم رو قبول ندارم ...از گروه لاستیک پکویر وپاسا در لیست ما هستن ....

masome
2012/07/31, 10:16
جعفر جان نظرت در مورد قشهد چیه؟ باتوجه به متعادل شده بعضی از قندیها قشهد کدام طرفیه میره بالا یا نه رشدشو کرده؟ممنون

664
2012/07/31, 10:18
با سلام جناب پرریسک

خواستم بدونم آیا نظر شما کاذر حرکت اصلی شو شروع کرده و دیگه سخت گیر کسی بیاد ، و آیا جزء این 20 سهم شما هست ؟؟؟

با تشکر .

پرریسک
2012/07/31, 10:20
جعفر جان نظرت در مورد قشهد چیه؟ باتوجه به متعادل شده بعضی از قندیها قشهد کدام طرفیه میره بالا یا نه رشدشو کرده؟ممنون

تا1400 جا داره..

جالبه بعد قزوین قشیر قند اصفهان وقندیها دیگه قشهد تنها سهمی بود که گفتیم دوستان بخرن وفرصت خرید داد در 1030 تومان ..قیمت امروز 1256 تومان ..با مثبت فردا بازدهی 30 درصد زده میشه ..خدا رو شکر..

قشهد بنیادی عالی هست وتا 1400 وزمانی که قندیها خوب صف هستن مشکل نداره ..شاید شناور بشه ولی جای افت نداره مگر اینکه قندیها خوب صفشون بریزه که فعلا بعیده..

کيانوش
2012/07/31, 10:21
استاد تکنيکال جام جهان نماست.
تو عربستان جنبش اعتراضي شکل گرفته است که ممکنه کارش به انقلاب بکشه.و نفت بره بالا.
محبت مي فرماييد هر وقت وقت کرديد تکنيکال نفت را بزنيد ببينيم ايا تو تکنيکال نفت خبري از نفت 150 يا 200 دلاري چيزي ديده ميشه.
نفت 150 دلاري براي بازدهي بورس ما خوبه.
خدا کنه همه جا در صلح و صفا و ارامش و عدالت و انسانيت و چيزهاي خوب باشه.

پرریسک
2012/07/31, 10:22
با سلام جناب پرریسک

خواستم بدونم آیا نظر شما کاذر حرکت اصلی شو شروع کرده و دیگه سخت گیر کسی بیاد ، و آیا جزء این 20 سهم شما هست ؟؟؟

با تشکر .

کاذر گفتم اگر زیر 98 بره وتثبیت بشه براش خیلی گران تمام میشه وجالب بود سهم دقیقی در 98 حمایت شد هر چند نفوذ هم کرد ولی زود برگشت..

الان هم بالای 115 تثبیت بشه بله حر کت رو اغاز می کنه اون حر کت طوفانی که همه منتظر هستن ولی نه در لیست خرید من از نظر بنیادی نیست ..

تکنیکالی ولی عالیه ..

hogo_wave
2012/07/31, 10:22
[quote=پرریسک;187570]تا1400 جا داره..

جالبه بعد قزوین قشیر قند اصفهان وقندیها دیگه قشهد تنها سهمی بود که گفتیم دوستان بخرن وفرصت خرید داد در 1030 تومان ..قیمت امروز 1256 تومان ..با مثبت فردا بازدهی 30 درصد زده میشه ..خدا رو شکر..

قشهد بنیادی عالی هست وتا 1400 وزمانی که قندیها خوب صف هستن مشکل نداره ..شاید شناور بشه ولی جای افت نداره مگر اینکه قندیها خوب صفشون بریزه که فعلا بعیده..[/quo

امروز هرچی داشتم با توجه به صحبتای پرریسک قشهد گرفتم
تنکیو

taze vared
2012/07/31, 10:24
جعفر جان حتوکا و فخوز ؟

m2075
2012/07/31, 10:39
جعفر خان با توجه به اينكه سود ليزينگ رايان تا چند سال از اقساط خود روهاي فروخته شده تامين ميشه وسود 83توماني امسال خريد آن را در اين قيمتها تو صيه ميكنيد ممنونم

پرریسک
2012/07/31, 10:47
اقا بدو غدیر با پی بریا 3 بفروش قنیشا 1370 تومنی بخر ....خدایا چی بر سر این بازار اومده ..

حالا بازار ببینم چدر دنبال سهام خوب باید بدوه....

نیکا
2012/07/31, 10:51
سلام وتشکر ازپاسخ شلعاب . بابررسی گزارش 9ماه سیمان کردستان باتوجه بصادرات ان و پوشش خوب 9ماه نظرشما میشود جایگزین سکرما کرد البته درگزارش 3ماه سکرما درامد سرمایه گذاری پوشش 80% دارد واین 55% پوشش راپوشانده است . تشکر

سلام منتظر پاسخ شما باشم !!

پرریسک
2012/07/31, 10:51
سهم بعدی شیران هست ..دوستان برن بررسی کنن.

تولی فروش شرکت به شکل عجیب غریب چند برابر شده...دلار رو 1700 تومن دیده ...185 تومن سه ماهه پوشش داده ..

به نظرم بالای 1000 سود میسازه ...پی بریا سهم نزدیک 2...شیارن واتی سهامی با بازدهی بالای 50 درصد ...حالا برید بفروشید ....

پرریسک
2012/07/31, 10:52
سوالات دوستان رو امشب پاسخ خواهم داد....

فعلا سهامی که روزهای قبل بررسی کردم اینجا اعلام می کنم......

babake
2012/07/31, 10:52
جعفر جان سلام
قمرو فکرکنم 180یا190 اعلام کرده نظرتون رو قیمت بازگشایی چیه ؟؟؟ ممنون

پرریسک
2012/07/31, 11:04

تولی فروش شرکت به شکل عجیب غریب چند برابر شده...دلار رو 1700 تومن دیده ...185 تومن سه ماهه پوشش داده ..

به نظرم بالای 1000 سود میسازه ...پی بریا سهم نزدیک 2...شیارن واتی سهامی با بازدهی بالای 50 درصد ...حالا برید بفروشید ....

دوستان من ...گزارش سه ماهه شیارن رو حتما ببیند ...به شکل عجیب غریبی تولید فروش رشد کرد

در تکنیکال سهم قیمت 5000 هزرا تومن هم دیده میشه که با بنیادی سهم جور درمیاد گفتم که گفته باشم ...راحت میشه خرید ..ولی برگرده بالای 2400 شاید دیگه به این راحتی نشه خرید ....حواستون باشه ..

در ضمن تمام سهامی که معرفی شده برید تک تک گزارشها رو بخونید اگر دید مشکل دارن نخرید ..اقا بنده هر جور حساب کردم اینها مفت مفت مفت هستن ...

پرریسک
2012/07/31, 11:06
جعفر جان سلام
قمرو فکرکنم 180یا190 اعلام کرده نظرتون رو قیمت بازگشایی چیه ؟؟؟ ممنون

با سلام...

تشکر بابت حجم مبنای قزوین از دوستان عزیز...

قمرو به نظرم بین قیمتهای 1500 تا 1700 بازگشایی بشه ..سهم اصلاح نکرد همراه با سایر قندیها ..

به نظرم بین این دو قیمت شناور میشه برا مدتی تا جهت حرکت قندیها مشخص بشه ...بنیادی هم همین قیمتها براش خوبه ...بالا رفتن بستگی به جو قندیها داره یعنی باید قندیها درپیت هم صف خرید بشن تا این بره بالا...

مصطفی مصری پور
2012/07/31, 11:09

جعفر جان شیران امروز معاملاتش برگشتی بود.
از نظر من سهم داره با پی به ای حدودا 2.8 معامله میشه.
سهمیه که اگر صف خرید بشه حجم مبناشو باید همون صندوق نفت بده
یه نکته مهم توی صورتای شیران ، سرمایه گذاریاشه. که صرف اوراق و بلوک ولصنم کرده و هنوز سودش رو اعلام نکرده.
ضمن این زیرمجموعه هاش مثل خدمات بندری،امسال چند برابر سال قبل سود ساختن

واتی هم امروز صف شد . گویا خریداری بچه های مفید و بهگزین تموم شده

پرریسک
2012/07/31, 11:20
جعفر جان شیران امروز معاملاتش برگشتی بود.
از نظر من سهم داره با پی به ای حدودا 2.8 معامله میشه.
سهمیه که اگر صف خرید بشه حجم مبناشو باید همون صندوق نفت بده
یه نکته مهم توی صورتای شیران ، سرمایه گذاریاشه. که صرف اوراق و بلوک ولصنم کرده و هنوز سودش رو اعلام نکرده.
ضمن این زیرمجموعه هاش مثل خدمات بندری،امسال چند برابر سال قبل سود ساختن

واتی هم امروز صف شد . گویا خریداری بچه های مفید و بهگزین تموم شده

مصطفی جون همه جوره مفته این همه جوره ..فقط بازار از قیمت بالاش میترسه...

ولی از نظر من این سهم از پترو پردیس 3000 تومنی ارزمندتر هست واین سهم بزودی خودش رو بالای 3000-3500 میکشه...همراه این واتی هم منفجر میشه ....

گزارش سه ماهه که من نگاه کردم فقط حاج واج موندم برا این فروشندها ...همین ..

dolphin
2012/07/31, 11:28
پرریسک جان راجع به رمپنا هم نظرتون رو بفرمایید
بابت راهنمایی هایی عالیتون بی نهایت ممنونم

meysam_sh_2020
2012/07/31, 11:36
مصطفی جون همه جوره مفته این همه جوره ..فقط بازار از قیمت بالاش میترسه...

ولی از نظر من این سهم از پترو پردیس 3000 تومنی ارزمندتر هست واین سهم بزودی خودش رو بالای 3000-3500 میکشه...همراه این واتی هم منفجر میشه ....

گزارش سه ماهه که من نگاه کردم فقط حاج واج موندم برا این فروشندها ...همین ..

بهترین سهم های پتروشیمی بورس شیران و شپدیس هستن.
شپدیس هم امسال 1000 تومن رو میسازه .......اتفاقا من دو روز پیش بین این دو مونده بودم که اول کدومه دوم کدومه .........به نظرم شپدیس اوله شیران دوم ..........
البته این جایگاه اول دومی با تحلیل متفاوت میشه عوض بشه جاش ........ ولی بی شک دو تا پتروشیمی اول بورس همین دو تا هستن ............رو دست اینا فعلا نیست .......;)
شپدیس امسال افزایش سرمایه داره ...........تا دو سال دیگه طرح توسعش را میوفته ......میشه دومین تولید کننده اوره و امونیاک در جهان .........الان 4 رمین تولید کننده اوره و امونیاک جهانه !!!
شپدیس به این دلیل میتونه بالاتر از شیران باشه که راحت محصولاتشو میتونه بفروشه ولی شیران اگه صادراتش قطع بشه .........

مصطفی مصری پور
2012/07/31, 11:41
میثم جفتشو بخر که دچار تردید نشی:d
شیران صادراتش قطع بشه براحتی محصولاتشو داخل میفروشه.
میدونی چنتا شرکت توی ایران وجود داره که الکیل بنزن خطی تولید میکنه؟
تا اونجایی که من میدونم فقط پتروشیمی بیستون،اونم با کیفیت خیلی نازلتر

meysam_sh_2020
2012/07/31, 11:43
میثم جفتشو بخر که دچار تردید نشی:d

یه قرون پول ندارم مصطفی جان ............بعدشم من میترسم سهم 3000 تومنی بخرم ...........تو این شرایط سیاسی اقتصادی ..........چون شپدیس الان و امسال در اوج شگوفاییه صبر میکنم مفت بشه قیمتش .........البته اگه بشه قبل افزایش سرمایش تو همین قیمت ها خرید عالیه ..........

افزایش سرمایه بده بهتر میشه ..........چند ماه دیگه تا افزایش سرمایش بیشتر نمونده ...............شیران هم فک کنم کم کم باید به فکر افزایش سرمایه باشه.......

پرریسک
2012/07/31, 11:49
یه قرون پول ندارم مصطفی جان ............بعدشم من میترسم سهم 3000 تومنی بخرم ...........تو این شرایط سیاسی اقتصادی ..........چون شپدیس الان و امسال در اوج شگوفاییه صبر میکنم مفت بشه قیمتش .........

البته افزایش سرمایه بده بهتر میشه ..........چند ماه دیگه تا افزایش سرمایش بیشتر نمونده ...............شیران هم فک کنم کم کم باید به فکر افزایش سرمایه باشه.......
اما من اصلا به قیمت سهم کار ندارم به سودش کار دارم ...

اقا پی بریا زیر 3باشه واینده هم روشن ما با تیکنیکال میخریم با داشتن حد ضرر ....

ببینم شیران چه می کنه ..در مورد تحریم هم سه ماهه که طوفان کرده ....ببینم اینم ما رو رستگار می کنه ..شیران زیر 500 تومن کجایی یادت بخیر...از تالار بورس این سهم رو پیدا کردم رو 400 بعد در اراد رو 1200 معرفی مجدد شد والان رو 2300 رونمایی سوم از این سهم با هدف بالای 3500 وحتی 5000 تومان ..امیدوارم مثل دفعات قبل روسفیدمون بکنه ....

دوستان برا تمام خریدهایتون حد ضرر بزارید ....

meysam_sh_2020
2012/07/31, 11:53

ببینم شیران چه می کنه ..در مورد تحریم هم سه ماهه که طوفان کرده ....ببینم اینم ما رو رستگار می کنه ..شیران زیر 500 تومن کجایی یادت بخیر...از تالار بورس این سهم رو پیدا کردم رو 400 بعد در اراد رو 1200 معرفی مجدد شد والان رو 2300 رونمایی سوم از این سهم با هدف بالای 3500 وحتی 5000 تومان ..امیدوارم مثل دفعات قبل روسفیدمون بکنه ....

شیران نمیتونه 5000 تومن بشه ..............شاید بعد از افزایش سرمایه ولی با این سرمایه خیلی ارزش شرکت میره بالا..........ولی 3500 رو احتمالا تا مجمع بزنه الان ارزش شرکت برابر شده با فروش شرکت !!!!!
حالا اگه بخواد 5000 تومن بشه از فروش شرکت خیلی بالاتر میره .........مگه اینکه تعدیل سود بده بالای 1300 تومن سود اعلام کنه ....
..........همین شیران رو دو سال نگه دارید با سودش مفت در میاد ..............ولی سرمایه گدار میخواد این سهم ........

البته شپدیس الان همین وضعیت رو داره یعنی ارزش شرکت شده 3 برابر فروش شرکت !!!!!!!! همچی شرکت هایی خیلی کمه تو بورس ..........من فقط شپدیس رو سراغ دارم که ارزش شرکتش اینقدر بالاست نسبت به فروشو درامدش!!!!!!!!

شپدیس الان حاشیه سودش 75 تا 80 درصد مبلغ فروششه !!!!!! ولی شیران نه ........

در کل یکی از این یا هردوش باید تو سبد باشه به نظرم ............

baran
2012/07/31, 12:07
جناب پر ريسك با سلام و آرزوي قبولي طاعات ...امروز طي فرمايش شما شلعاب خريداري كردم حد ضرر را چند در نظر بگيرم .....ممنون از اطلاع رساني شما

mobin
2012/07/31, 12:15

جناب پرريسك

به نظر شيران در فروش دو محصول نرمال پارافین مازاد و الکیل بنزن خطي با كاهش 62 و24 درصدي مشكل اساسي داشته اما محصولي كه تونسته اين كاهش رو جبران كنه برش هاي نفتي بوده كه مبلغ فروش آن حدود 54 درصد كل فروش شركت بوده..
حالا اگر امكان داره ساير دوستان هم يك بررسي دقيقتري انجام بدن

taze vared
2012/07/31, 12:20

سلام
یعنی جعفر جان بگردیم سهام با پی به ای پایین پیدا کنیم؟
الان که کرمانشاه 5 هست؟چرا میگید زیر 3؟
پس با این حساب توی پتروها شفارا از همه بهتره؟
من الان پارسان دارم با شپترو
اگه بخوام تا آخر سال سهامداری کنم اینا خوبن یا برم روی سهم دیگه؟

اشکبوس کهنه سوار
2012/07/31, 12:35
پرریسک جان

واقعا که "ملت عشق صف"
دیروز و پریروز میلیونی کرماشا رو فروختن
امروز همونا اومدن تو صف خرید. بعد می گن چرا سرمایه مون داره آب می شه

مصطفی مصری پور
2012/07/31, 12:51
شیران نمیتونه 5000 تومن بشه ..............شاید بعد از افزایش سرمایه ولی با این سرمایه خیلی ارزش شرکت میره بالا..........ولی 3500 رو احتمالا تا مجمع بزنه الان ارزش شرکت برابر شده با فروش شرکت !!!!!
حالا اگه بخواد 5000 تومن بشه از فروش شرکت خیلی بالاتر میره .........مگه اینکه تعدیل سود بده بالای 1300 تومن سود اعلام کنه ....
..........همین شیران رو دو سال نگه دارید با سودش مفت در میاد ..............ولی سرمایه گدار میخواد این سهم ........

البته شپدیس الان همین وضعیت رو داره یعنی ارزش شرکت شده 3 برابر فروش شرکت !!!!!!!! همچی شرکت هایی خیلی کمه تو بورس ..........من فقط شپدیس رو سراغ دارم که ارزش شرکتش اینقدر بالاست نسبت به فروشو درامدش!!!!!!!!

شپدیس الان حاشیه سودش 75 تا 80 درصد مبلغ فروششه !!!!!! ولی شیران نه ........

در کل یکی از این یا هردوش باید تو سبد باشه به نظرم ............

میثم جان لزومی نداره با سرمایه اسمی مقایسه بشه.
مهمترین رکن برای مقایسه، حقوق صاحبان سهامه.
در مورد قیمتش هم چرا باید از قیمت بالا ترسید؟ نسبت پی به ای رو واسه همین گذاشتن.
حالا زامیاد 70 تومنه پس ریسکش کمتر از شیرانه 2300 تومنیه؟

meysam_sh_2020
2012/07/31, 13:01
میثم جان لزومی نداره با سرمایه اسمی مقایسه بشه.
مهمترین رکن برای مقایسه، حقوق صاحبان سهامه.
در مورد قیمتش هم چرا باید از قیمت بالا ترسید؟ نسبت پی به ای رو واسه همین گذاشتن.
حالا زامیاد 70 تومنه پس ریسکش کمتر از شیرانه 2300 تومنیه؟

نه اصلا منظور من پی به ای نبود .
قیمت بالا رو گفتم چون در شرایط غیر عادی زودتر میتونه افت کنه .مثلا 1000 تا شپدیس میخری 3 میلیون تومن ..........سود رو هم 800 در نظر میگیریم ......
اگه جنگی چیزی بشه .......شما صاحب همون 3000 تا سهمی ممکنه شرکت یه از پیش بینیش عقب بیوفته به دلایلی و سودش رو بکنه 200 تومن حالا پی به ای 6 هم بدیم بهش مشه 1200 و این وسط یه چیزی حدود 150 درصد میپره ............حالا اگه 200 هم نتونه بسازه 100 بسازه میشه 600 تومن!!!!!! حالا بدو دنبال پولت ........:d البته این اتفاقات نادر احتمالش شاید به 5 درصد هم نرسه ولی من نمیتونم این ریسک رو کنم و تعداد کمی از یه شرکت رو به قیمت بالایی بخرم ............

البته روش خرید من فرق داره با بقیه من سنگین از هر سهمی میخرم ...........نمیتونم با کمتر از 40-50 درصد وارد سهمی بشم ............
برای اونایی که با 10-20 درصد سرمایشون رو به یه سهم اختصاص میدن خرید هیچ سهمی ریسک نداره چون اگه پولشون 0 هم بشه همون 10 -20 درصد سرمایشون میپره ...........من روش معاملاتم فرق داره .........تا خرخره یه سهمو میخرم بنابراین جدیدا خیلی ریسک نمیکنم .........ولی اگه اون یه سهم هم بازدهی بده کل سبد بازدهی خوبی میده ........البته این روش من مشکل داره میدونم.........من حوصله سبد مبد ندارم.......شلوغ کاری میشه......از ظرفی سرمایم خیلی نیست که بخوام سبد درست کنم برای همین این روش رو انتخاب کردم...:D

Aiming
2012/07/31, 13:07
البته روش خرید من فرق داره با بقیه من سنگین از هر سهمی میخرم ...........نمیتونم با کمتر از 40-50 درصد وارد سهمی بشم ............
....[/color][/b]:d

میثم جان یعنی چی که 40-50% .... یعنی سبدت همشه 1 یا دو سهمه حداکثر:o:-SS

meysam_sh_2020
2012/07/31, 13:10
میثم جان یعنی چی که 40-50% .... یعنی سبدت همشه 1 یا دو سهمه حداکثر:o

اره ...میخوام برسونمش به تک سهم البته اینجوری خیلی باید دقت کرد دیگه هر سهمی رو نباید خرید .. ........از این به بعدفقط بایدسر یه فرصت همه رو نقد کنم بعد شروع کنم ..........یعنی تک سهم برای نوسان گیری ......:d فقط هی نمادها بازو بسته میشه .....نمیشه مدیریت کرد .........به نظر من بیشتر از 3 یا 4 تا سهم فایده نداره ........
شما 4 تا سهم درست بخری بهتر از اینه که 10 تا سهم بخری چون بازدهی اون بیشتر میشه .......البته همیشه جواب نمیده ..........حالا اگه دوستان روش معاملاتشون رو بگن شاید منم روشمو عوض کردم .........

Aiming
2012/07/31, 13:16
منم حداکثر و معمولا با 3-4 سهم کار میکنم چون اصلا اعتقادی به سهم بیشتر از این ندارم ( نمیشه خوب کنترلش کرد ) ولی دیگه با 1 یا 2 سهم هم نظرم اینه که خیلی ریسکت بالا میره فکرشم منو میترسونه چون احتمال داره به چشم به هم زدنی از بین بره....:d

تاران
2012/07/31, 13:22
اقا بدو غدیر با پی بریا 3 بفروش قنیشا 1370 تومنی بخر ....خدایا چی بر سر این بازار اومده ..

حالا بازار ببینم چدر دنبال سهام خوب باید بدوه....

پرریسک جان
تو سهم قنیشا نور داره کنترل میکنه و بنظرم داره لیدر گروه میشه واقعا هم خوب کنترل میکنه
دلیل منم اینه که ارزش بنیادی قنیشا خیلی پایینترا ز قصفها و قپیرا و قشکر و قزوینه
داره کنترل میکنه که این جو مثبت یهویی بیخود نکشدش بالا قبلا هم گفتم تا صف میشه (فروش یا خرید) یه عده (اکثرا) میپرن توش! امروز هم صف فروش شد ! ولی درکل شاخص قندیا داره برمیگرده و سرراهش اصلاحاتی هم خواهد داشت
ولی من از معاملات قثابت سردر نیاوردم

امیر2309
2012/07/31, 13:36
قثابت شناورش زياده كنترلش سخته

امیر2309
2012/07/31, 13:40
آخرین خبرها ارز تک نرخی توراهه ازقول بهمنی

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، محمود بهمنی رئیس بانک مرکزی امروز سهشنبه در حاشیه جلسه مشترک کمیسیون اصل 90 و صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تمام دغدغههای ما در حال حاضر کمک به تولید است و قصد داریم با انجام اقداماتی از تولیدکنندگان حمایت کنیم.
وی افزود: انتظار ما از بخش تولید و تولیدکنندگان این است که ارتقاء کیفیت را مدنظر قرار دهند و بهرهوری خود را بالا ببرند و با منابعی که ما در اختیارشان میگذاریم، بتوانند تولید را در حد صادرات برسانند، یعنی صادرات محور باشند.
بهمنی ادامه داد: اگر تولیدکنندگان به این مسائل توجه کنند، قطعاً واردات کالاها کاهش پیدا میکند و ما کالاهای غیرضروری را از دستور واردات خارج میکنیم و انتظار هم داریم که کالاهای تولید داخل به کیفیت بالا برسد و از مردم هم میخواهیم که مصرف خود را بیشتر به سمت کالاهای داخلی سوق دهند تا بتوانیم به بخش تولید رونق دهیم.
رئیس کل بانک مرکزی گفت: ما به دنبال تکنرخی شدن ارز هستیم و زیر بار ارز دو نرخی و بیشتر نخواهیم رفت و فقط یک نرخ ارز خواهیم داشت چراکه ارز تکنرخی میتواند جلوی مفاسد را بگیرد.
بهمنی اظهار داشت: در حال حاضر ما ارز را با قیمت 1226 تومان عرضه میکنیم ولی نمیدانیم کالایی که با آن خریداری میشود، با ارز 1226 تومان به فروش میرسد یا در بازار با نرخ 1800 تومان فروخته میشود؛ ما میخواهیم فاصله میان قیمت ارز از بین برود و به همین دلیل حتماً باید ارز را تک نرخی کنیم.
وی خاطرنشان کرد: ابزار ما برای این منظور تنها تکنرخی کردن ارز است، چراکه وقتی زمینه رانت ایجاد میشود، بعد از آن معلوم نیست که این مسائل چقدر قابل کنترل باشد؛ ما ارز را بر اساس یک درخواست تخصیص میدهیم و بعد از آن بانکهای ما بررسی نمیکنند و نمیدانند که این ارز چقدر فروخته شده است.
بهمنی گفت: ما در حال حاضر کمبود منابع ارزی نداریم و فقط ارزمان را مدیریت میکنیم؛ وقتی ارز به حد کافی وجود دارد، لزومی ندارد که برای هر کالا بخواهیم ارز تخصیص دهیم و اگر برای ورود برخی کالاها ارز تخصیص ندادیم، به این معنا نیست که ارز ما کاهش پیدا کرده یا ضعف منابع ارزی داریم.
بهمنی در پاسخ به این سؤال که ارز تکنرخی با چه قیمتی ارائه میشود، گفت: باید در این زمینه بررسیهای لازم را انجام دهیم؛ ما در زمان لازم نرخ ارز را اعلام میکنیم.
وی اضافه کرد: در جلسهای که امروز با اعضای کمیسیون صنایع و اصل نود مجلس داشتیم، اطلاعاتمان را به مجلس دادیم؛ دستگاههای مختلف ما باید همه یک حرف بزنند و مدیریت واحد را برای اداره تحریم داشته باشیم؛ وقتی که بانکهای ما تحریم هستند، باید مقررات تحریم را به کار بگیریم.
وی ادامه داد: اگر در زمان تحریم بخواهیم مقررات عادی را به کار بگیریم، قطعاً با مشکل و موانع برخورد میکنیم، بر این اساس همانطوری که در جنگهای نظامی یک سری جنگهای نامنظم داریم، در بحث تحریم هم که کمتر از جنگ نظامی نیست، باید یکسری جنگهای نامنظم اقتصادی را شروع کنیم.
بهمنی خاطرنشان کرد: ما این جنگهای نامنظم را شروع کردهایم و هفتهای هفت روز جلسه داریم و قرارگاهی در بانک مرکزی برای این منظور ایجاد کردهایم.
رئیس کل بانک مرکزی اظهار داشت: در حال حاضر همه بانکهای ما و بانک مرکزی تحریم هستند ولی ما کارهای خودمان را انجام میدهیم. ولی در مورد اینکه چگونه کارهایمان را انجام میدهیم، به موقع توضیح خواهیم داد.
بهمنی در ادامه سخنانش گفت: در حال حاضر ما کمکهایی را برای خودروسازان اختصاص دادهایم و کمتر تولید کننده و صنعتگری وجود دارد که دست بانکها در واحد آنان نباشد.
بهمنی ادامه داد: امروز کمتر واحد تولیدکنندهای است که بگوید من از بانکها تسهیلات نگرفتهام. بانکها در حال حاضر 111درصد از منابع خود را دادهاند و اینکه ما بگوییم بانکها در این زمینه خوب عمل نکردهاند، درست نیست.

پرریسک
2012/07/31, 13:49
پرریسک جان
تو سهم قنیشا نور داره کنترل میکنه و بنظرم داره لیدر گروه میشه واقعا هم خوب کنترل میکنه
دلیل منم اینه که ارزش بنیادی قنیشا خیلی پایینترا ز قصفها و قپیرا و قشکر و قزوینه
داره کنترل میکنه که این جو مثبت یهویی بیخود نکشدش بالا قبلا هم گفتم تا صف میشه (فروش یا خرید) یه عده (اکثرا) میپرن توش! امروز هم صف فروش شد ! ولی درکل شاخص قندیا داره برمیگرده و سرراهش اصلاحاتی هم خواهد داشت
ولی من از معاملات قثابت سردر نیاوردم

باشه از نظر من قنیشا قیمتش پر هست ...

فعلا ما بریم با سهام دیگه سودمون رو بکنیم ..نور فعلا قنیشا رو 1300 نگه داره ..هر موقع وقت صعود شد میاییم به سهم سر می زنیم ...

کرمانشاه 415 بود قنیشا 1300 کرمانشاه رفت 464 ...قنیشا باز 1300...
الان دیروز گفتیم کرمانشاه بخرید 430 ...قنیشا 1370 ..الان کرمانشاه 440 باز قنیشا 1300...می بین ..ما داریم سودمون رو می کینم دوستان هم فعلا با قنیشا بچرخن ...

قوزنی هم که حالا حالا میره بالا قنیشا میخواد مثبت باشه میخواد منفی باشه ..چون قنیشا لیدر درپیت هاست نه خوبها ..لیدر قندی خوب قزوین هست ..

پرریسک
2012/07/31, 13:51
آخرین خبرها ارز تک نرخی توراهه ازقول بهمنی

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، محمود بهمنی رئیس بانک مرکزی امروز سهشنبه در حاشیه جلسه مشترک کمیسیون اصل 90 و صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تمام دغدغههای ما در حال حاضر کمک به تولید است و قصد داریم با انجام اقداماتی از تولیدکنندگان حمایت کنیم.
وی افزود: انتظار ما از بخش تولید و تولیدکنندگان این است که ارتقاء کیفیت را مدنظر قرار دهند و بهرهوری خود را بالا ببرند و با منابعی که ما در اختیارشان میگذاریم، بتوانند تولید را در حد صادرات برسانند، یعنی صادرات محور باشند.
بهمنی ادامه داد: اگر تولیدکنندگان به این مسائل توجه کنند، قطعاً واردات کالاها کاهش پیدا میکند و ما کالاهای غیرضروری را از دستور واردات خارج میکنیم و انتظار هم داریم که کالاهای تولید داخل به کیفیت بالا برسد و از مردم هم میخواهیم که مصرف خود را بیشتر به سمت کالاهای داخلی سوق دهند تا بتوانیم به بخش تولید رونق دهیم.
رئیس کل بانک مرکزی گفت: ما به دنبال تکنرخی شدن ارز هستیم و زیر بار ارز دو نرخی و بیشتر نخواهیم رفت و فقط یک نرخ ارز خواهیم داشت چراکه ارز تکنرخی میتواند جلوی مفاسد را بگیرد.
بهمنی اظهار داشت: در حال حاضر ما ارز را با قیمت 1226 تومان عرضه میکنیم ولی نمیدانیم کالایی که با آن خریداری میشود، با ارز 1226 تومان به فروش میرسد یا در بازار با نرخ 1800 تومان فروخته میشود؛ ما میخواهیم فاصله میان قیمت ارز از بین برود و به همین دلیل حتماً باید ارز را تک نرخی کنیم.
وی خاطرنشان کرد: ابزار ما برای این منظور تنها تکنرخی کردن ارز است، چراکه وقتی زمینه رانت ایجاد میشود، بعد از آن معلوم نیست که این مسائل چقدر قابل کنترل باشد؛ ما ارز را بر اساس یک درخواست تخصیص میدهیم و بعد از آن بانکهای ما بررسی نمیکنند و نمیدانند که این ارز چقدر فروخته شده است.
بهمنی گفت: ما در حال حاضر کمبود منابع ارزی نداریم و فقط ارزمان را مدیریت میکنیم؛ وقتی ارز به حد کافی وجود دارد، لزومی ندارد که برای هر کالا بخواهیم ارز تخصیص دهیم و اگر برای ورود برخی کالاها ارز تخصیص ندادیم، به این معنا نیست که ارز ما کاهش پیدا کرده یا ضعف منابع ارزی داریم.
بهمنی در پاسخ به این سؤال که ارز تکنرخی با چه قیمتی ارائه میشود، گفت: باید در این زمینه بررسیهای لازم را انجام دهیم؛ ما در زمان لازم نرخ ارز را اعلام میکنیم.
وی اضافه کرد: در جلسهای که امروز با اعضای کمیسیون صنایع و اصل نود مجلس داشتیم، اطلاعاتمان را به مجلس دادیم؛ دستگاههای مختلف ما باید همه یک حرف بزنند و مدیریت واحد را برای اداره تحریم داشته باشیم؛ وقتی که بانکهای ما تحریم هستند، باید مقررات تحریم را به کار بگیریم.
وی ادامه داد: اگر در زمان تحریم بخواهیم مقررات عادی را به کار بگیریم، قطعاً با مشکل و موانع برخورد میکنیم، بر این اساس همانطوری که در جنگهای نظامی یک سری جنگهای نامنظم داریم، در بحث تحریم هم که کمتر از جنگ نظامی نیست، باید یکسری جنگهای نامنظم اقتصادی را شروع کنیم.
بهمنی خاطرنشان کرد: ما این جنگهای نامنظم را شروع کردهایم و هفتهای هفت روز جلسه داریم و قرارگاهی در بانک مرکزی برای این منظور ایجاد کردهایم.
رئیس کل بانک مرکزی اظهار داشت: در حال حاضر همه بانکهای ما و بانک مرکزی تحریم هستند ولی ما کارهای خودمان را انجام میدهیم. ولی در مورد اینکه چگونه کارهایمان را انجام میدهیم، به موقع توضیح خواهیم داد.
بهمنی در ادامه سخنانش گفت: در حال حاضر ما کمکهایی را برای خودروسازان اختصاص دادهایم و کمتر تولید کننده و صنعتگری وجود دارد که دست بانکها در واحد آنان نباشد.
بهمنی ادامه داد: امروز کمتر واحد تولیدکنندهای است که بگوید من از بانکها تسهیلات نگرفتهام. بانکها در حال حاضر 111درصد از منابع خود را دادهاند و اینکه ما بگوییم بانکها در این زمینه خوب عمل نکردهاند، درست نیست.

بازم میگم نرخ ارز مرجع بیاد بالا سیمانیها طوفان یم کنند ...

اشکبوس کهنه سوار
2012/07/31, 14:23
باشه از نظر من قنیشا قیمتش پر هست ...

فعلا ما بریم با سهام دیگه سودمون رو بکنیم ..نور فعلا قنیشا رو 1300 نگه داره ..هر موقع وقت صعود شد میاییم به سهم سر می زنیم ...

کرمانشاه 415 بود قنیشا 1300 کرمانشاه رفت 464 ...قنیشا باز 1300...
الان دیروز گفتیم کرمانشاه بخرید 430 ...قنیشا 1370 ..الان کرمانشاه 440 باز قنیشا 1300...می بین ..ما داریم سودمون رو می کینم دوستان هم فعلا با قنیشا بچرخن ...

قوزنی هم که حالا حالا میره بالا قنیشا میخواد مثبت باشه میخواد منفی باشه ..چون قنیشا لیدر درپیت هاست نه خوبها ..لیدر قندی خوب قزوین هست ..

داداش پرریسک مااز 425 تومن وارد گود کرمانشا شدیم. خدا بده برکت به این سهم
حق با شما بود . تشکر تشکر

mehdipour2000
2012/07/31, 14:30
جناب پرریسک سلام... سوال دیروزم رو راجع به سهام فروشی یه شرکت سرمایه گذاری جواب ندادید... فراموش کن. Eps و p/e واتی چنده؟

تاران
2012/07/31, 14:30
پرریسک عزیز
به نظرت اگه نرخ ارز مرجع بیاد بالا (مثلا 1450 ) اون موقع رو کدوم سهام اثر مثبت می زاره رو کدوم منفی؟ مثلا قندیها که شرکتهای وارداتی هستن متضررمیشن یا منتفع؟ یا پترو ها سیمانیها معدنیها و..
اگه امکان داره یک تحیلیلی بکنین ممنون میشم در ضمن من سبدم با راهنمایی شما خرید شده (قزوین و ذوب و کرماشا و پکویر و البته قشکر و قجام هم از قبل داشتم ) و به نظر منم -چند وقت پیشم گفتم- قنیشا پتانسیل صعود به قیمتهای بالاتر رو نداره چون پارسال بیش از 1000 درصد رشد داشته

کيانوش
2012/07/31, 14:45
تشريح جزييات راهاندازي بورس ارز

محمود رضا خواجهنصير ـ رييس امور بورسهاي سازمان بورس و اوراق بهادار، از امكان خريد و فروش ارز در بورس تهران خبر داد و گفت: دستورالعمل معاملات ارز توسط سازمان بورس تهران طراحي و تصويب شده و امكان خريد و فروش ارز در بورس تهران فراهم شده است.

وي با بيان اينكه هنوز ابلاغيه انجام معاملات ارز به سازمان بورس ارسال نشده است، عنوان كرد: بعد از هماهنگي بانك مركزي و ساير بانكها، امكان خريد و فروش ارز در بورس فراهم مي شود.

وي درخصوص نحوه معاملات ارز در بورس تهران توضيح داد:طبق دستورالعمل، خريداراني كه ثبت سفارش ميكنند ميتوانند ارز خريداري كرده و فروشندگان ميتوانند ارز حاصل از صادرات را بفروش برسانند.

وي ادامه داد: در اين فرايند فروشندگان ارز به صرافي يا بانكها مراجعه كرده و گواهي ارزي دريافت ميكنند، سپس درخواست آنها در سيستم ثبت شده و فروشندگان ميتوانند ارز خود را به فروش برسانند.

به گفته خواجهنصير، درطراحي معاملات ارز، مرجع اعلام تقاضا در نظر گرفته شده كه ثبت سفارش را انجام ميدهد و در چارچوب گواهي ارزي كه توسط صرافي يا بانك صادر مي شود عرضه و تقاضا در بازار بورس صورت مي گيرد.

رييس اداره نظارت بر بورسها با بيان اينكه در اين معاملات ارزهاي مختلف با مقاصد ارزي متفاوت قابل معامله است، توضيح داد: خريداران ارز پس از خريد به صرافي يا بانكها معرفي شده و ارز مورد نظر را از حساب فروشنده به حساب خريدار منتقل ميكنند.

وي اظهار كرد: در اين شيوه بورس تهران امكان معامله، شركت سپرده گذاري مركزي امكان تسويه وجه و صرافي ها وظيفه انتقال ارز را بر عهده دارند.

خواجهنصير در مورد زمان معاملات ارز در بورس تهران گفت: دستورالعمل معاملات ارز آماده شده و زمان راه اندازي آن به هماهنگي بانك مركزي و ساير بانكها بستگي دارد.

وي تاكيد كرد: خريدو فروش ارز در همان سيستم معاملات بورس تهران انجام ميشود و خريد و فروش ارز به عنوان بورس جداگانهاي محسوب نميشود.

اين مقام مسوول در مورد مزيتهاي خريد و فروش ارز در بورس تهران گفت: با معاملات ارز در بورس تعادل در عرضه و تقاضا ايجاد شده و تخصيص ارز به راحتي صورت ميگيرد.

وي ادامه داد: همچنين اين بازار متشكل است و ميتواند قيمت ارز را واقعيتر كند به همين دليل مبادلات ارز تسهيل شده و كشف قيمت بهتري انجام ميشود.

به گفته خواجه نصير، خريد و فروش ارز به قميت روزانه انجام مي شود و ممكن است دامنه نوسانات براي آن در نظر گرفته شود.
................................................
شرکتهاي صادراتي را دريابيم.
حالا اگه نرخ مرجع بشه 1600 تومان نرخ دلار تو بورس ارز ميشه 2500 تومان
..............................
خدا کنه نرخ مرجع تکون نخوره.چون شرکتهاي وارد کننده ديگه نمي تونند از نرخ 1226 توماني استفاده کنند بايد از 1600 توماني استفاده کنند.
انوقت انها هم جنساشون را دوباره گرون مي کنند و ما دوباره بدبخت ميشيم
حتي تو بورس کالا دوباره کالاهاي مختلف گرون خواهد شد.
ايا اينطور نميشه؟
فکر کنم پرايد بشه 20 ميليون تومان و مرغ بشه کيلويي 20هزار تومان

meysam_sh_2020
2012/07/31, 14:48
تشريح جزييات راهاندازي بورس ار.

رييس اداره نظارت بر بورسها با بيان اينكه در اين معاملات ارزهاي مختلف با مقاصد ارزي متفاوت قابل معامله است، توضيح داد: خريداران ارز پس از خريد به صرافي يا بانكها معرفي شده و ارز مورد نظر را از حساب فروشنده به حساب خريدار منتقل ميكنند.

................................................
شرکتهاي صادراتي را دريابيم.
حالا اگه نرخ مرجع بشه 1600 تومان نرخ دلار تو بورس ارز ميشه 2500 تومان
..............................
خدا کنه نرخ مرجع تکون نخوره.چون شرکتهاي وارد کننده ديگه نمي تونند از نرخ 1226 توماني استفاده کنند بايد از 1600 توماني استفاده کنند.
انوقت انها هم جنساشون را دوباره گرون مي کنند و ما دوباره بدبخت ميشيم
حتي تو بورس کالا دوباره کالاهاي مختلف گرون خواهد شد.
ايا اينطور نميشه؟
فکر کنم پرايد بشه 20 ميليون تومان و مرغ بشه کيلويي 20هزار تومان

کیانوش جان به نظرت شبندر هم اون 3.5 میلیارد دلارشو میاره تو بورس ارز ؟؟:d یا بقیه شرکت های صادر کننده؟؟ ;)
به نظرم با راه اندازی بورس ارز میشه دلار رو زیر 2000 تومن نگه داشت و چه بسا بیاد روی 1700-1800.........
حالا ببنیم جواب میده بورس ارز یا بازم تقاضا برای ارز بالا باقی میمونه و بازاراش کاذب نیست !!!!!
به نظر که جواب میده این طرح برای کنترل قیمت ارز..........
به هر حال دیگه این وسط همه چی رو عرضه و تقاضا تعیین میکنه و ممکنه نوسانات شدید هم بده ........... ;)

مصطفی مصری پور
2012/07/31, 14:53
این راه اندازی بورس ارزو خیلی وقت پیش پیشنهادش رو دادیم. حتی توی روزنامه هم مقالشو نوشتیم.حدودا یکسال پیش.یکی خبرگزاریها هم چاپش کرد اما کلا کسی توجه نکرد.
اینا از یک راه خیلی خوب میتونن ارز رو کنترل کنن.
بازار سلف ارزی !
اینطور دیگه در حقیقت ریال جابجا میشه و یه تیکه کاغذ دست سفته باز ارزی میاد و خیلی راحت میشه حجم ریالی سوق پیدا شده به سمت بازار ارزو با چند تیکه کاغذ کنترل کرد.
ضمن اینکه محل خوبی برای جمع آوری نقدینگی سرگردان هم هست و گردش مالی خوبی هم برای بانکها ایجاد میکنه.

parsa
2012/07/31, 15:08
با سلام جناب ریسک یواش یواش قنیشا رو هم میبریم بالا قصه نخور قزوینی ها امروز در قنیشا رخنه کردند چه شود التماس دعا

ققنوس14
2012/07/31, 15:12
با سلام جناب ریسک یواش یواش قنیشا رو هم میبریم بالا قصه نخور قزوینی ها امروز در قنیشا رخنه کردند چه شود التماس دعا

اگر برنامه ایه ما هم وارد شیم؟

پرریسک
2012/07/31, 15:14

با سلام..
سهم باید خودش عرضه داشته باشه بالا بره ...

باشه بالا ببرید ..حرفی نداریم ...

الان در قزوین یک میل هم عرضه بشه بازار خواهد بلعید چون ارزشش رو داره در این قیمتها ..

در ضمن دوستان از نظر من حواستون به سیمانیها باشه ...نرخ ارز 1226 تومن ..شاید انفجاری در راه باشه برا این گروه ..

پرریسک
2012/07/31, 15:17
پرریسک عزیز
به نظرت اگه نرخ ارز مرجع بیاد بالا (مثلا 1450 ) اون موقع رو کدوم سهام اثر مثبت می زاره رو کدوم منفی؟ مثلا قندیها که شرکتهای وارداتی هستن متضررمیشن یا منتفع؟ یا پترو ها سیمانیها معدنیها و..
اگه امکان داره یک تحیلیلی بکنین ممنون میشم در ضمن من سبدم با راهنمایی شما خرید شده (قزوین و ذوب و کرماشا و پکویر و البته قشکر و قجام هم از قبل داشتم ) و به نظر منم -چند وقت پیشم گفتم- قنیشا پتانسیل صعود به قیمتهای بالاتر رو نداره چون پارسال بیش از 1000 درصد رشد داشته
از نظر من بیشترین نفع رو گروه سیمان خواهد برد ...

این گروه صادرات خوبی داره مشکل هم نداره تا حدودی ..نرخ ارز مرجه 1226 دیده حالا بیاد رو 1500-1600..ببیند چی میشن..کمترین پی بریا بازار هم برا سیمانیهاست ..یعنی هیچ رشدی رو پیشخور نکردن...

بعدش به نظرم گروه پالایشگاه باشه که بیشترین نفع رو میبره ..

قنیدها بیشترشون رشد رو پیشخور کردن ..هنوز نظرم رو همون چند تا قندی هست که گفتم فرصت خرید دادن اونها عالی هستن ..با بقیه کاری ندارم...

فعلا که حواسم بدجور رفته رو گروه سیمان ..

پرریسک
2012/07/31, 15:21
جناب پر ريسك با سلام و آرزوي قبولي طاعات ...امروز طي فرمايش شما شلعاب خريداري كردم حد ضرر را چند در نظر بگيرم .....ممنون از اطلاع رساني شما

با سلام..
این سهم تا 330 در صورت افت پله ای وارد بشید ..بالای 390 روند صعود اغاز میشه

از گروه کاشی فقط این یک قلم رو در نظر دارم ...در ضمن سه ماهه دلار 1920 تومن دیده حالا دلار بیاد رو 1500-1600 اونوقت این سهم امسال چه می کنه

تو سه ماهه با دلار 1920 تومنی دو برابر سال قبل سود ساخته ....فروش تولید برام مهمه که خیلی عالی رشد داشته ..موجودی هم در حد تیم ملی ..افزایش نرخ هم که میده ..فقط گروه کاشی این وسط تاوان میدن ..

شلعاب 600تومنی سال بعد همین موقع ...کوتاه مدت تا بالای 430-440 میره ...گروه کاشی هم که امروز موتورشون گرم شد ..انگاری گروهیی وارد این گروه شدن برا ایجاد رالی چند وقت قبل..هر چند به گروه کاشی اعتقاد ندارم به جز شلعاب..