PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چی .......چرا؟؟؟؟

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107

کيانوش
2012/07/31, 15:22
کیانوش جان به نظرت شبندر هم اون 3.5 میلیارد دلارشو میاره تو بورس ارز ؟؟:d یا بقیه شرکت های صادر کننده؟؟ ;)
به نظرم با راه اندازی بورس ارز میشه دلار رو زیر 2000 تومن نگه داشت و چه بسا بیاد روی 1700-1800.........
حالا ببنیم جواب میده بورس ارز یا بازم تقاضا برای ارز بالا باقی میمونه و بازاراش کاذب نیست !!!!!
به نظر که جواب میده این طرح برای کنترل قیمت ارز..........
به هر حال دیگه این وسط همه چی رو عرضه و تقاضا تعیین میکنه و ممکنه نوسانات شدید هم بده ........... ;)
قطعا همينطور خواهد بود.
اين شبندر سال 1391 همه را شگفت زده خواهد کرد.
امروز صحبت از ارز تک نرخي شده است.يعني مرجع 1226 توماني ديگه ميشه کشک.و حالا شما خودت اون 3.5 ميليارد دلار را با نرخ ارز مرجع جديد که احتمالا دلار1600 تومان باشه ببين چه سودي از توي شبندر در بياره.در ضمن دلار 1600 توماني ارز ازاد را تکون خواهد داد.يعني اون دلار بورس ارز ميره واسه 2000 به بالا
..............................

پرریسک
2012/07/31, 15:25
جناب پرريسك

به نظر شيران در فروش دو محصول نرمال پارافین مازاد و الکیل بنزن خطي با كاهش 62 و24 درصدي مشكل اساسي داشته اما محصولي كه تونسته اين كاهش رو جبران كنه برش هاي نفتي بوده كه مبلغ فروش آن حدود 54 درصد كل فروش شركت بوده..
حالا اگر امكان داره ساير دوستان هم يك بررسي دقيقتري انجام بدن

تولید 220 درصد رشد داشته سه ماهه امسال ...خدایی کولاک کرده ...در تمام حصولات رشد تولید داشته ...

فروش هم 75 درصد رشد داشته ..فقط در این دو محصول در یکشون از بودجه یه ماهه عقب افتاده..به جای 25 درصد فروش در سه ماهه 10 درصد فروش داشته ودر محصول دیگه 20 درصد فروش ...

ولی در کل عالی بوده ..75 درصد رشد فروش یعنی کولاک...

آواچی
2012/07/31, 15:32
پرریسک عزیز خدا قوت داداش...هنوز کرماشارو برا جامونده ها پیشنهاد میکنید یا خیر؟درضمن بیمه پارسیان چرا نزولی شد؟ممنون

masome
2012/07/31, 15:33
از نظر من بیشترین نفع رو گروه سیمان خواهد برد ...

این گروه صادرات خوبی داره مشکل هم نداره تا حدودی ..نرخ ارز مرجه 1226 دیده حالا بیاد رو 1500-1600..ببیند چی میشن..کمترین پی بریا بازار هم برا سیمانیهاست ..یعنی هیچ رشدی رو پیشخور نکردن...

بعدش به نظرم گروه پالایشگاه باشه که بیشترین نفع رو میبره ..

قنیدها بیشترشون رشد رو پیشخور کردن ..هنوز نظرم رو همون چند تا قندی هست که گفتم فرصت خرید دادن اونها عالی هستن ..با بقیه کاری ندارم...

فعلا که حواسم بدجور رفته رو گروه سیمان ..
جعفر جان از چند روز پیش ذهن منم شدید رفته رو این گروه فکر میکنم بعضی از سهام این گروه مثله شصفها سود بسازن. برای همین فکر کنم تو سود سازی این گروه رو دست پتروها بزنه. حالا نظرت رو چه سهمهایه؟

m2075
2012/07/31, 15:35
پر ريسك جان نظر جنابعالي در مورد رايان سايپا چيست؟ممنون

پرریسک
2012/07/31, 15:36
جعفر جان از چند روز پیش ذهن منم شدید رفته رو این گروه فکر میکنم بعضی از سهام این گروه مثله شصفها سود بسازن. برای همین فکر کنم تو سود سازی این گروه رو دست پتروها بزنه. حالا نظرت رو چه سهمهایه؟

خوب بهترین که سغرب هست ..این سهم همینطوری سود 100 رو شاخشه ..حالا دلار 1500-1600 شاید سودی دو برابر این رقم ..

فعلا سغرب رو برتین سیمانی می بینم ..سیمان قائن هم در لیستم هست ..سیمان ارومیه هم انتظار سود بالایی ازش دارم تا 150 تومن ..

سیمان کرمان هم عالیه ..فعلا همین 4 تا .....بقیه رو بیاد بررسی کنم ..ببینم چه خبره توشون ..ولی سیمان غرب ارومیه قائن از هر نظر روشون مثبت هستم....

پرریسک
2012/07/31, 15:39
پرریسک عزیز خدا قوت داداش...هنوز کرماشارو برا جامونده ها پیشنهاد میکنید یا خیر؟درضمن بیمه پارسیان چرا نزولی شد؟ممنون

بالای 213 باید دوام بیاره ..فردا برنگرده روند صعود سهم تایید نمیشه ..

روند صعود تایید نشده بود ...وارد شده بود ولی تایید نشده ..برا تایید سه کندل بالای قیمت کفته باید بزنه ..برا جانماندن به محض ورود یک پپله خرید میشه در صورت تثبیت پله های بعدی کم اوردن خروج..

کرمانشاه داداش من رشد کرده که بخواد از لیست خارج بشه...این سهم با شکست 455 تازه رالیش اغاز میشه برا مقاومت بالای 500....ببینم اینبار چه می کنه یا انیبار هم باخبرهای الکی میان مجدد سهم رو میریزن دوباره در قیمتهای مفت از دست مردم در میارن ...امیدوارم بشکنه وبیش از این نتونن مفت جمع کنن....

کيانوش
2012/07/31, 15:52
بالای 213 باید دوام بیاره ..فردا برنگرده روند صعود سهم تایید نمیشه ..

روند صعود تایید نشده بود ...وارد شده بود ولی تایید نشده ..برا تایید سه کندل بالای قیمت کفته باید بزنه ..برا جانماندن به محض ورود یک پپله خرید میشه در صورت تثبیت پله های بعدی کم اوردن خروج..

کرمانشاه داداش من رشد کرده که بخواد از لیست خارج بشه...این سهم با شکست 455 تازه رالیش اغاز میشه برا مقاومت بالای 500....ببینم اینبار چه می کنه یا انیبار هم باخبرهای الکی میان مجدد سهم رو میریزن دوباره در قیمتهای مفت از دست مردم در میارن ...امیدوارم بشکنه وبیش از این نتونن مفت جمع کنن....
10 ميليون سهم را تو چند روز گذشته از دست سهامداران جز دراوردند.امروز بزور 1 ميليون عرضه داشت.اين خبر داغ را بچسبيم و
فردا شرکتهاي صادر کننده و داراي درامد ارزي را قلع و قمع کنيد.مثل کرمانشا-شفن-شيران-شاراک-سغرب-شپترو-حتي زاگرس-شخارک شپديس
مارون فباهنرو.......
تهران:۱۶:۲۰ , ۱۳۹۱/۰۵/۱۰ نسخه چاپی نسخه فقط متنی دریافت فایل txt ارسال این خبر به دوستان

0
1662763

طرح پوشش نوسانات نرخ ارز روی میز دولت قرار گرفت
در جلسه امروز سه شنبه کارگروه صادرات کشور، گزارشی پیرامون طرح پوشش نوسانات نرخ ارز (هجینگ) ارائه و در خصوص راهکارهای اجرای این طرح بحث و تبادل نظر شد.
به گزارش خبرگزاری مهر، معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه علی رغم فشارها و محدودیت های ناشی از تحریم ها، وضعیت صادرات غیرنفتی کشور رضایت بخش و امیدوارکننده است، از همه مسئولان و کسانی که در بخش صادرات غیرنفتی دست دارند خواست با تعصب و جدیت بیش از پیش در جهت پیشبرد برنامه های صادراتی و تحقق هدفگذاری تعیین شده در سال جاری تلاش کنند.

محمدرضا رحیمی ظهر امروز(سه شنبه) در جلسه کارگروه صادرات کشور، بر لزوم درک اهمیت صادرات غیر نفتی برای اقتصاد کشور تاکید کرد و افزود: باید تلاش شود ضمن مراقبت از وضعیت موجود با برنامه ریزی های تشویقی، کمبودها و نواقص برطرف و در جهت گسترش صادرات غیرنفتی اقدام گردد.

رحیمی همچنین استانداران سراسر کشور و سفرای جمهوری اسلامی ایران را به تلاش هرچه بیشتر و بکارگیری ظرفیت های فراوان موجود در جهت پیشبرد اهداف صادراتی دولت فراخواند.

در این جلسه که وزرای امور خارجه و صنعت، معدن و تجارت نیز حضور داشتند، گزارشی تحلیلی از عملکرد و اهداف صادراتی در بخش های میعانات گازی، پتروشیمی، صنعت، فرش و صنایع دستی، کشاورزی، معدن و خدمات فنی و مهندسی طی سه ماهه اول سال 91 ارائه شد.

در این نشست همچنین گزارشی پیرامون طرح پوشش نوسانات نرخ ارز (هجینگ) ارائه و در خصوص راهکارهای اجرای این طرح بحث و تبادل نظر شد.

به گزارش مهر، هجینگ ارزی به عملیاتی گفته می شود که طی آن، واردکننده برای اینکه از افزایش نرخ برابری ارز نسبت به پول ملی متضرر نشود، اقدام به خرید ارز زودتر از موعد و برابر محاسبات و برنامه ریزی شرکت خود میکند تا خود را در مقابل ریسک نوسانات نرخ ارز پوشش دهد.

به عبارت دیگر، هجینگ که نوعی از قراردادهای آتی محسوب می شود، به معنی خنثی نمودن ریسک موجود در یک بازار با استفاده از ریسک متضاد در بازاری دیگر است.

یکی از متداول ترین شقوق قراردادهای آتی برای مدیریت انواع ریسک ها، دور نگاه داشتن فعالان اقتصادی از ریسکهای ناشی از نوسانات ارزش پول است که عموما در قالب ابزار هجینگ مدیریت می شود.

saeedte
2012/07/31, 16:14
پر ریسک جان با مهارتهای فنی و حسامنتال خارق العاده ای که داری و الان داری صحبت از گروه سیمان من یکی که مطمئن شدم یه رشد خیلی خفن این گروه خواهد داشت ...

سدور تو این گروه غیر از داشتن پایین ترین پی بر ای مزیت و امتیاز بنیادی ای داره برای خرید ؟ مثلا مثل سغرب

masome
2012/07/31, 16:31
جعفر جان سبهان تو سال 90 حدود 30 میلیون دلار صادرات داشته فکر نمیکنی این سیمانی هم مثله سغرب الان مفت باشه؟ میشه یه نگاهی هم به این سیمانی بندازی؟ممنون

taze vared
2012/07/31, 16:49
سلام
یعنی جعفر جان بگردیم سهام با پی به ای پایین پیدا کنیم؟
الان که کرمانشاه 5 هست؟چرا میگید زیر 3؟
پس با این حساب توی پتروها شفارا از همه بهتره؟
من الان پارسان دارم با شپترو
اگه بخوام تا آخر سال سهامداری کنم اینا خوبن یا برم روی سهم دیگه؟

جعفر جان مارو فراموش کردی؟

پرریسک
2012/07/31, 16:54
جعفر جان مارو فراموش کردی؟

قزوین پی برای 10 هست ...نظرت چیه..از نظر شما هگمتان بهتره یا قزوین..هگمتان پی برای کمتر داره..

دوست من گفتم سهمی که با تعدیل های مثبت پی بریا زیر 3 داره وحتی 2 یعنی مفت واینده روشن...وگرنه الان سایپا پی برای 2 داره یعنی خوبه..این سهم اوضاعش اونقدر خرابه با تعدیل های منفی شاید به روزی بدتر از زامیاد بیفته...

من می گم کرمانشاه بالای 150 حداقل میسازه و200 ..با سود 200 تومن پی بریا کرمانشاه الان نزدیک 2 هست..

به نظر بنده قزوین 100 میسازه حداقل شکر بشه 1400-1500 قزوین 150 تا 200 میسازه پی بریا 2..

شلعاب 150 میسازه با این گزراش الان پی بریا نزدیک 2...مسئله اینه ...

شفارا مگه گیر میاد شما بری بخری....؟؟؟؟در مورد سهامی داریم صحبت می کنیم که بشه خرید ..

هادی129
2012/07/31, 17:23
پرریسک جان اولین حمایت و اولین مقاومت حتوکا کجاست ؟

مصطفی مصری پور
2012/07/31, 17:27
10 ميليون سهم را تو چند روز گذشته از دست سهامداران جز دراوردند.امروز بزور 1 ميليون عرضه داشت.اين خبر داغ را بچسبيم و
فردا شرکتهاي صادر کننده و داراي درامد ارزي را قلع و قمع کنيد.مثل کرمانشا-شفن-شيران-شاراک-سغرب-شپترو-حتي زاگرس-شخارک شپديس
مارون فباهنرو.......
تهران:۱۶:۲۰ , ۱۳۹۱/۰۵/۱۰ نسخه چاپی نسخه فقط متنی دریافت فایل txt ارسال این خبر به دوستان

0
1662763

طرح پوشش نوسانات نرخ ارز روی میز دولت قرار گرفت
در جلسه امروز سه شنبه کارگروه صادرات کشور، گزارشی پیرامون طرح پوشش نوسانات نرخ ارز (هجینگ) ارائه و در خصوص راهکارهای اجرای این طرح بحث و تبادل نظر شد.
به گزارش خبرگزاری مهر، معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه علی رغم فشارها و محدودیت های ناشی از تحریم ها، وضعیت صادرات غیرنفتی کشور رضایت بخش و امیدوارکننده است، از همه مسئولان و کسانی که در بخش صادرات غیرنفتی دست دارند خواست با تعصب و جدیت بیش از پیش در جهت پیشبرد برنامه های صادراتی و تحقق هدفگذاری تعیین شده در سال جاری تلاش کنند.

محمدرضا رحیمی ظهر امروز(سه شنبه) در جلسه کارگروه صادرات کشور، بر لزوم درک اهمیت صادرات غیر نفتی برای اقتصاد کشور تاکید کرد و افزود: باید تلاش شود ضمن مراقبت از وضعیت موجود با برنامه ریزی های تشویقی، کمبودها و نواقص برطرف و در جهت گسترش صادرات غیرنفتی اقدام گردد.

رحیمی همچنین استانداران سراسر کشور و سفرای جمهوری اسلامی ایران را به تلاش هرچه بیشتر و بکارگیری ظرفیت های فراوان موجود در جهت پیشبرد اهداف صادراتی دولت فراخواند.

در این جلسه که وزرای امور خارجه و صنعت، معدن و تجارت نیز حضور داشتند، گزارشی تحلیلی از عملکرد و اهداف صادراتی در بخش های میعانات گازی، پتروشیمی، صنعت، فرش و صنایع دستی، کشاورزی، معدن و خدمات فنی و مهندسی طی سه ماهه اول سال 91 ارائه شد.

در این نشست همچنین گزارشی پیرامون طرح پوشش نوسانات نرخ ارز (هجینگ) ارائه و در خصوص راهکارهای اجرای این طرح بحث و تبادل نظر شد.

به گزارش مهر، هجینگ ارزی به عملیاتی گفته می شود که طی آن، واردکننده برای اینکه از افزایش نرخ برابری ارز نسبت به پول ملی متضرر نشود، اقدام به خرید ارز زودتر از موعد و برابر محاسبات و برنامه ریزی شرکت خود میکند تا خود را در مقابل ریسک نوسانات نرخ ارز پوشش دهد.

به عبارت دیگر، هجینگ که نوعی از قراردادهای آتی محسوب می شود، به معنی خنثی نمودن ریسک موجود در یک بازار با استفاده از ریسک متضاد در بازاری دیگر است.

یکی از متداول ترین شقوق قراردادهای آتی برای مدیریت انواع ریسک ها، دور نگاه داشتن فعالان اقتصادی از ریسکهای ناشی از نوسانات ارزش پول است که عموما در قالب ابزار هجینگ مدیریت می شود.

این همون بازار سلف ارزیه که باید مدتها پیش راه مینداختن.
مشکل اصلیش اینه که علما با این بازار مشکل دارن. حالا باید یه حجم عظیمی ارز به برخی داده بشه تا حدیث حلالیت بازار سلف ارزی هم پیدا کنن!

مصطفی مصری پور
2012/07/31, 17:28
از نظر من بیشترین نفع رو گروه سیمان خواهد برد ...

این گروه صادرات خوبی داره مشکل هم نداره تا حدودی ..نرخ ارز مرجه 1226 دیده حالا بیاد رو 1500-1600..ببیند چی میشن..کمترین پی بریا بازار هم برا سیمانیهاست ..یعنی هیچ رشدی رو پیشخور نکردن...

بعدش به نظرم گروه پالایشگاه باشه که بیشترین نفع رو میبره ..

قنیدها بیشترشون رشد رو پیشخور کردن ..هنوز نظرم رو همون چند تا قندی هست که گفتم فرصت خرید دادن اونها عالی هستن ..با بقیه کاری ندارم...

فعلا که حواسم بدجور رفته رو گروه سیمان ..

جعفرجان کاشی سرامیک از قلم نیفته

پرریسک
2012/07/31, 17:33
جعفرجان کاشی سرامیک از قلم نیفته

حالا که دوستان به این گروه علاقه زیاد دارن از این در کنار شلعاب ..کچینی کساوه کفرا رو در لیست خریدتون بیارد به دلیل پی بریا پایین اونها ودر ضمن با معاملات وصفهای امروز به نظرم گروهیی وارد سهام کاشی شدن ومیخوان یه حالی بدن ....حواستون باشه ..اینها دیگه افت خودشون رو کردن تا پی برای 4 مشکلی ندارن ...

e.hamedi
2012/07/31, 17:40
پرريسك عزيز

راجب سربازيت، اگر مي خواهي جاي خاصي باشيد ( با توجه به اينكه قبلا ارتش بوديد ) قبل از اينكه اعزام بشويد بايد پيش مسئول نيروي انساني آنجا برويد آنها مي توانند جاي شما را تغيير دهند. ( من مورد سراغ دارم )

موفق باشيد

taze vared
2012/07/31, 17:55
آقا این گپ توی شفارا ماله چیه؟

کیان
2012/07/31, 18:14
سبدی که با چند تا سهم خوب و درس درمون بسته بشه تو بدترین بازارها هم استرس نداره ومیشه باخیال راحت رفت سراغ زندگی

جناب پرریسک شمواد صدتومنی تو سبد من یادگاری شما از تالار بورسه ، ازش خبری ندارین؟

متشکرم

mehdi2000
2012/07/31, 19:07
خوب بهترین که سغرب هست ..این سهم همینطوری سود 100 رو شاخشه ..حالا دلار 1500-1600 شاید سودی دو برابر این رقم ..

فعلا سغرب رو برتین سیمانی می بینم ..سیمان قائن هم در لیستم هست ..سیمان ارومیه هم انتظار سود بالایی ازش دارم تا 150 تومن ..

سیمان کرمان هم عالیه ..فعلا همین 4 تا .....بقیه رو بیاد بررسی کنم ..ببینم چه خبره توشون ..ولی سیمان غرب ارومیه قائن از هر نظر روشون مثبت هستم....

ﺷﻨﯿﺪه ﺷﺪه ﺳﯿﻤﺎن اروﻣﯿﻪ در آﺳﺘﺎﻧﻪ ﺗﻌﺪﯾﻞ ﻣﺜﺒﺖ درآﻣﺪ اﺳﺖ. ﺳﺎروم ﺑﺎ ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ 40 ﻣﯿﻠﯿﺎرد ﺗﻮﻣﺎﻧﯽ ﺳﻮد ھﺮ ﺳﮫﻢ

ﺳﺎل ﻣﺎﻟﯽ ﻣﻨﺘﮫﯽ ﺑﻪ 30 اﺳﻔﻨﺪ ﻣﺎه 91 را ﺑﻪ ﻣﺒﻠﻎ 549 رﯾﺎل ﺑﻪ ﺑﺎزار اﻋﻼم ﻧﻤﻮده ﮐﻪ در ﻋﻤﻠﮑﺮد 3 ﻣﺎھﻪ ﻧﺨﺴﺖ

ﺳﺎﻟﺠﺎری، ﻣﺒﻠﻎ 208 رﯾﺎل ﮐﻪ ﻣﻌﺎدل 38 درﺻﺪ از ﺑﻮدﺟﻪ ﺳﺎﻟﯿﺎﻧﻪ اﺳﺖ را ﭘﻮﺷﺶ داده اﺳﺖ.ﺳﺎروم ﺷﺮﮐﺘﯽ اﺳﺖ ﮐﻪ

ﻣﺼﺎرف ارزی ﻧﺪاﺷﺘﻪ وﻟﯽ ﻣﻨﺎﺑﻊ ارزی (ﻓﺮوش ﺻﺎدراﺗﯽ) ﺷﺮﮐﺖ در ﺳﺎﻟﺠﺎری اﻓﺰون ﺑﺮ 25.624.00 دﻻر ﺑﻪ ﻧﺮخ 1226

ﺗﻮﻣﺎﻧﯽ ﻣﻨﻈﻮر ﺷﺪه اﺳﺖ. ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﺷﮑﺎف ارزی 7240 رﯾﺎﻟﯽ ﺑﺎ ﻓﺮض ﻣﯿﺎﻧﮕﯿﻦ ﻓﺮوش ﺧﺎرﺟﯽ ﺑﺎ دﻻر 1950 ﺗﻮﻣﺎﻧﯽ ﻓﻌﻠﯽ

و ﻣﻌﺎف از ﻣﺎﻟﯿﺎت ﺑﻮدن ﺻﺎدرات ﻣﺤﺼﻮﻻت،اﻣﮑﺎن اﻓﺰاﯾﺶ ﺳﻮدآوری 18.5 ﻣﯿﻠﯿﺎرد ﺗﻮﻣﺎﻧﯽ ﺳﺎروم از اﯾﻦ ﻣﺤﻞ وﺟﻮد دارد ﮐﻪ

ﺑﻪ ازای ھﺮ ﺳﮫﻢ 463 رﯾﺎل ﺧﻮاھﺪ ﺑﻮد. ﺣﺎﺻﻞ آﻧﮑﻪ ﺳﺎروم ﻣﺴﺘﻌﺪ ﺗﻌﺪﯾﻞ ﻣﺜﺒﺖ 84 درﺻﺪی درآﻣﺪ ھﺮ ﺳﮫﻢ از ﻣﺒﻠﻎ 549

رﯾﺎل ﻓﻌﻠﯽ ﺑﻪ 1012 رﯾﺎل در ﭘﺎﯾﺎن ﺳﺎل ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ.

Mohsen Mehrvarz
2012/07/31, 19:16
آقا این گپ توی شفارا ماله چیه؟
سهم تعدیل وحشتناک داد و بالا باز شد و همچنان صفه
یادش بخیر تو تاپیک چی... چرا تو آرادسرمایه ، رو 200 که بود ، چندین بار ذکر خیرشو کردیم.:-s
سهم کمتر از یکسال 3.5 برابر شده

parsa
2012/07/31, 20:28
جعفر جان سلام من کفش زیاد جفت کردم هم دولت هم ریاست جمهوری هم قوه قضاییه اگه جای خاصی مد نظرته بفرمایید انجام وظیفه میکنم بالاخره شما از دوستان #دوستان ما هستید

parsa
2012/07/31, 21:20
امریه جایی مد نظرتان است کاری از دستمان بیاید خوشحال میشویم

علی بابا
2012/07/31, 21:22
این همون بازار سلف ارزیه که باید مدتها پیش راه مینداختن.
مشکل اصلیش اینه که علما با این بازار مشکل دارن. حالا باید یه حجم عظیمی ارز به برخی داده بشه تا حدیث حلالیت بازار سلف ارزی هم پیدا کنن!
اگر از کیش و ائین شما هم سر در می اوردیم خوب بود؟!!!؟
هر وقت عالم شدید در کار آنها سرک بکشید

bolinger
2012/07/31, 22:28
سلام جناب پر ریسک پارسان رو چه قیمتی صعودی میشه؟ تا چند جای رشد داره؟ اگر کرمانشا پتانسیل رشد بیشتری داره تعویض با کرمانشا را صلاح می دونی؟

مصطفی مصری پور
2012/07/31, 23:01
اگر از کیش و ائین شما هم سر در می اوردیم خوب بود؟!!!؟
هر وقت عالم شدید در کار آنها سرک بکشید

فعلا در کیش قحطی زدگی باید تلمذ کرد.
کیش اشکنه پیاز و حرامی مرغ:))

بنان
2012/08/01, 00:02
پرریسک عزیز در مورد شیران هنوز هم نظر مثبتی داری من امروز مقداری وارد شدم فردا هم اگر تو درصد منفی گیرم بیاد دوباره میخواستم وارد بشم

پرریسک
2012/08/01, 07:18
پرریسک عزیز در مورد شیران هنوز هم نظر مثبتی داری من امروز مقداری وارد شدم فردا هم اگر تو درصد منفی گیرم بیاد دوباره میخواستم وارد بشم

بنیادی که حرف نداره ..
حد ضرر 2300....

پرریسک
2012/08/01, 07:19
سلام جناب پر ریسک پارسان رو چه قیمتی صعودی میشه؟ تا چند جای رشد داره؟ اگر کرمانشا پتانسیل رشد بیشتری داره تعویض با کرمانشا را صلاح می دونی؟

سلام..
بالای 625 باید تثبیت بشه... مقومت 680 وبعدی 750..

در مورد کرمانشاه من ارزندتر می بینم...

پرریسک
2012/08/01, 07:21
جعفر جان سبهان تو سال 90 حدود 30 میلیون دلار صادرات داشته فکر نمیکنی این سیمانی هم مثله سغرب الان مفت باشه؟ میشه یه نگاهی هم به این سیمانی بندازی؟ممنون

سیمانی علاوه بر گزارش خوب باید گدش معاملاتی خوبی هم داشته باشه..

رو این سهم وبعضی سیمانیها باید دید مجمع داشت..بلند مدتی باشی بله خوبه..

پرریسک
2012/08/01, 07:23
پرریسک جان اولین حمایت و اولین مقاومت حتوکا کجاست ؟

حتوکا حمایت 438 بشکنه احتمال دیدن 350 ...دقت کنید دارم میگم بشکنه ...

مقومت هم475 ومقومت اصلی 500 هست..با شکست 500 روند صعود سهم اغاز میشه...

بابک 52
2012/08/01, 07:24
با سلام و احترام و عرض ادب خدمت جناب آقای پر ریسک

و آرزوی سلامتی برای شما و خانواده محترمتان

با توجه به این گزارش می خواستم نظرتون رو راجع به وساخت بدونم ؟

با سپاس

بررسی وضعیت وساخت

گفته شده در پی تحولات عظیم رخ داده در نماد ثنوسا، سرمایه گذاری ساختمان ایران با نماد وساخت نیز که مالکیت 57 درصدی این سهم را در اختیار دارد ، در آستانه تعدیل مثبت و جهش قیمتی قابل توجهی است. با توجه به امکان تعدیل مثبت 300 درصدی سود هر سهم ثنوسا برای سال مالی 92، اخباری مبنی بر امکان تحقق 450 ریال سود تلفیقی هر سهم وساخت برای سال مالی منتهی به 31 شهریور 91 به گوش می رسد که می تواند رشد قیمتی فزاینده ای را نصیب سهامداران وساخت نماید. این در حالیست که سود هر سهم سالجاری منتهی به 31 شهریور ماه 91 وساخت به مبلغ 143 ریال به بازار اعلام شده و شرکت در عملکرد 9 ماهه تنها توانسته است معادل 32 درصد از بودجه، یعنی 46 ریال سود به ازای هر سهم پوشش دهد.

تحلیل و بررسی ثنوسا

شنیده شده شرکت نوسازی و ساختمان تهران با نماد ثنوسا موفق به حل و فصل مشکلات پروژه نوساکیش و تمدید قرارداد زمین 47 هکتاری با پرداخت تعهدات معوق و تمدید پرداخت عوارض تا پایان سال 1396 گردیده است. در تحولی دیگر ، این شرکت توانسته است پروژه ظفر خود را تغییر کابری داده و مجوز تجاری/اداری را از شهرداری اخذ نماید.بدین ترتیب، ارزش روز پروژه ظفر فراتر از 300 میلیارد تومان برآورد شده است. پروژه ویلاسازی ثنوسا در زمین فوق که در کنار پارک دلفینها قرار دارد، با جدیت دنبال می باشد ارزش هر متر مربع زمین فوق 700 تا 800 هزار تومان ارزیابی شده و هر گونه منع احداث ویلا و ساخت و ساز برطرف شده است. با توجه به بهای تمام شده هر متر مربع از این زمین به مبلغ 60 هزار تومان، ارزش افزوده پروژه کیش ثنوسا بیش از 300 میلیارد تومان از سوی کارشناسان مستقل ارزیابی شده است. بدین ترتیب ، خالص ارزش داراییهای ثنوسا قابلیت افزایش به بیش از 600 میلیارد تومان را دارد که به ازای هر سهم 2000 تومان در سال 94 خواهد بود. در عین حال، گفته میشود برنامه فروش مازاد سهام بانک اقتصاد نوین که در حدود 24 درصد از کل 34 درصد سهام تحت تملک گروه سرمایه گذاری ساختمان ایران است،بزودی در بازار عرضه خواهد شد. بیش از 6 درصد ونوین متعلق به شرکت نوسازی و ساختمان تهران می باشد.شایعه فروش بلوک ونوین هنوز از سوی مدیران ثنوسا تأیید نشده است ولی تحولات پروژه نوساکیش و ظفر مورد تأیید قرار گرفته است. نماد ثنوسا بدین منظور متوقف گردیده و گمانه زنی ها از تعدیل مثبت 300 درصدی سود هر سهم در سال مالی منتهی به 31 شهریور 92 این شرکت خبر می دهد. یعنی امکان اعلام 440 ریال درآمد برای هر سهم، جایی که شرکت برای سالجاری فقط 110 ریال سود خالص به ازای هر سهم در نظر گرفته است

پرریسک
2012/08/01, 07:25
سبدی که با چند تا سهم خوب و درس درمون بسته بشه تو بدترین بازارها هم استرس نداره ومیشه باخیال راحت رفت سراغ زندگی

جناب پرریسک شمواد صدتومنی تو سبد من یادگاری شما از تالار بورسه ، ازش خبری ندارین؟

متشکرم
شمواد خبر خاصی ندارم...

سهم نوسانهای خوبی داده بود ..امیدوارم نوسان هم گرفته باشید ..به دید سهامداری که مشکلی نداشت ..تکنیکالی هم صعودی بود..

البته هدف قیمتی اول من 140 بود وبعد حدودای 200..به هدف اول تا حدودی رسید ..اگر بشکنه 140 رو دیدن هد ف دوم هم ممکنه...

پرریسک
2012/08/01, 07:27
با سلام و احترام و عرض ادب خدمت جناب آقای پر ریسک

و آرزوی سلامتی برای شما و خانواده محترمتان

با توجه به این گزارش می خواستم نظرتون رو راجع به وساخت بدونم ؟

با سپاس
با سلام..

گروه ساختمان چون بنیادی معلوم نیست کی پروژه ها رو بفروشن سود شناسایی کنن وپولی دست ما رو بگیره..با تکنیکال جبو میریم..

وساخت بالای 172 تومن تثبیت بشه روند صعود میگیره دوستان با حد ضرر 3دردص می تونن وارد بشن ...بببینم میتونه بالای 172 بمونه یا نه...

پرریسک
2012/08/01, 07:29
پر ريسك جان نظر جنابعالي در مورد رايان سايپا چيست؟ممنون

رو 170 حمایت داره ..
این سهم دمش به سایپا وصله ..دلیل فروش عجیب غریب در این سهم در این قیمتها با این پی برای هم برمیگرده به کاهش شدید تولید فروش سایپا وگروه خودرو ..اگر این گروه بتونه مشکلات خودشون رو رفع کنن با توجه به افت شدید این سهم وپی برای پایین اون به سرعت به قیمتهای بالای 240 برخواهد گشت ..اگر مشکلا ادامه دار باشه فعلا همین حوالی سهم خواهد بود ..

ققنوس14
2012/08/01, 07:49
جعفر خان
به نظر شما اوضاع شاخص چجوریه؟صعودیه یا نزولیه؟

saeedte
2012/08/01, 07:54
پر ریسک عزیز امروز یه خرید تپل باید تو گروه پترو انجام بدم
میشه بگی به نظرت تا اواخر پاییز بازدهی کدوم بیشترخواهد بود ؟ شیران ؟ کرماشا ؟ زاگرس ؟ شخارک ؟
ممنون از لطفت

اشکبوس کهنه سوار
2012/08/01, 08:09
داداش پرریسک
معاملات قشکر چرا اینجوری شد؟

تاران
صفهای اکثر گروه قندی داده شد
بغیر از قزوین و قصفها
ولی اونی که بنیادیش قویه دوباره صف شد
قشیر و قشکر

پرریسک
واقعا این بازار ما خنده بازار هست برا خودش ..

کرامانشاهی که هنوز رشد کرده طرف رو منفی هم می داد ...

بابا اینا دیگه کی هستن ...قندیها بعد این همه رشد ریختن بازار ترسید همه سهام رو فروخت ..اصلا معلوم نیست از قندی چه به پترویی..واقعا بازار خنده داری داریم ..منتظر صف های خرید هستمی ....

تاران
2012/08/01, 08:12
روزی سخت برای گروه قند بتونن دوام بیارن مقاومت خوبی رو شکستن
قشکر هی صفش داده میشه و دوباره صف میشه

تاران
2012/08/01, 08:16
واقعا این بازار ما خنده بازار هست برا خودش ..

کرامانشاهی که هنوز رشد کرده طرف رو منفی هم می داد ...

بابا اینا دیگه کی هستن ...قندیها بعد این همه رشد ریختن بازار ترسید همه سهام رو فروخت ..اصلا معلوم نیست از قندی چه به پترویی..واقعا بازار خنده داری داریم ..منتظر صف های خرید هستمی ....

پرریسک جون
احتمالا اونایی که جنبه اش رو دارن دوباره صف بشن این قزوین ما اصلا کسی فروشنده نیست احسنت بر پرریسک فرق سهام خوب و بد اینجا معلوم میشه

ققنوس14
2012/08/01, 08:20
دیگه کاملا معلوم شده که ملت هر قندی رو نمی خرن.
قپیرا با این اوصاف میشه گفت لیدر قندیهاست.

664
2012/08/01, 08:29
با سلام

جناب پرریسک نظرت در مورد معاملات امروز سغرب چیه !!!

با تشکر .

پرریسک
2012/08/01, 08:32
با سلام

جناب پرریسک نظرت در مورد معاملات امروز سغرب چیه !!!

با تشکر .

سلام ..شیاد یه پول بکی به 260 بکنه ..خلاصه ملت جوگیر باید پیاده بشن برن قنیشا 1370 تومنی بخرن با قشرین 380 تومنی...

بازار از روزهای بعت کم کم میاد رو سهام خوب شایدم از همین امروز ..فعلا تو قندیها بدجور بعضی ها رکب خوردن وشوکه شدن...

هر گردی گردو نیست ...یادتون باشه

mehgol
2012/08/01, 08:35
قشیر خریدم :x
امروز پيشروايران همه رو فروخت از فردا با 1 سهم میره بالا

dady
2012/08/01, 08:42
با عرض سلام خدمت پر ریسک عزیز نظرتون رو در مورد غگل بفرمایید.

Mohsen Mehrvarz
2012/08/01, 08:46
از قبل فروش قنقش غاذر دیروز ، امروز کرماشا خریدم. کهرام هم اضافه کردم
رالی کاشی ها تازه تر از قندیهاست . مطمئن ترن به نظرم

تکنیکالی سطوح 440 و 490 برای خروج نشون داده میشه .
شما هم سه تا راه میتونی انتخاب کنی :
1) خروج پله ای کنی
2) با رویت فشار فروش بیشتر و کم شدن فشار خرید ، خروج کنی
3) سهم رو تا بعد ماه رمضان نگه داری . چون شهریور و بعد ماه رمضان هم رشد قیمت شکر داریم
توجه توجه :ممکنه این تراوشات هم غلط باشن:d
امیدوارم قشکری ها لذت وافر رو از رشد 35% این سهم برده باشن
خرید این نقطه یه ذره پر ریسکه . سهم روی مقاومت قرار داره ولی همه چیز به ریسک پذیری خودمون برمیگرده

664
2012/08/01, 08:49
سلام ..شیاد یه پول بکی به 260 بکنه ..خلاصه ملت جوگیر باید پیاده بشن برن قنیشا 1370 تومنی بخرن با قشرین 380 تومنی...

بازار از روزهای بعت کم کم میاد رو سهام خوب شایدم از همین امروز ..فعلا تو قندیها بدجور بعضی ها رکب خوردن وشوکه شدن...

پس بریم برای خرید پله سوم در 260 تومان .

;););)

mehgol
2012/08/01, 08:55
پرریسک جان تکنیکال قپیرا رو چطور می بینی؟

پرریسک
2012/08/01, 08:57
در قند پیرانشهر بنده سود بالای 200 تومن براش نمی بینم ..اونم تازه این 200 رو بسازه یا نسازه ..اونوقت پیشرانهر 800 تومن ....

کرمانشاه بدبخت که سود 150 حداقل رو شاخشه 440 تومن ..ای ولا داره این بازار ..این بازار اند تحلیل هست ....

آریو
2012/08/01, 08:59

سغرب برداشتیم !270;)

یه خبر از عراق فقط برام رسیده که مطمئن بشم میذارم ...

پرریسک
2012/08/01, 09:00
اکثر قندیها به جز چند تاشون قیمتشون پر هست ...

اگر دنبال ضررهای عجیب غریب هستید وگیر کردن در این سهام بخرید ..اگر نه دنبال سود معقول هستید برید رو سهام خوب ..

سهام خوب هم معرفی شده ..از سغرب بگیر یا شلعاب شیران کرمانشاه پاسا پکویر قزوین قند اصفهان و......یادم رفته باید یکبار دیگه نگاه کنم ببینم کدوم سهام در لیستم بود ...

پرریسک
2012/08/01, 09:07
خوب دوستان که زیر 130 ذوب فروختن برن تو صف ..گفتیم زیر 130 میانگین بیارید پایین ..

در قنیدها باز هم میگم افت دفعه قبل رو به یاد بیارید ..من کاری ندارم الان قجام قثابت قشرین قنیشا هم میان بالا ..

ولی تمام سهام خوب قندی فرصت خرید دادن ..هر کی نخریده پای خودش..بارها همین جا وقتی قزوین قشیر قشهد فرصت خرید داد گفتیم بخرید ....تمام شد اخرین قندی هم قنقش بود ....حالا دیگه هیچ توصیه ای به خرید ندارم ..سه روز قبل هر کی خریده خریده ....

یک سقوط وحشتناک برا قندیها مجدد می بینم ..این نظر منه ...

دلیل نداره قندی با پی بریا فلان مثبت بشه بعد سیمان غرب با پوشش 50 درصد وسهمی که می تونه سود رو بالای 120 اعلام کنه رو 260 منفی بخوره ..یا کرمانشاه ..همین جا هشدار می دم..

قلر نه ماهه سود رو 370 کرد می گیرم 500 تومن با پی بریا 4 قیمت 2000 تومن ...تازه اگه 500 کنه ...از نظر من بازار داره اشتباه می کنه ....

امیدوارم احتیاط کرده باشید ...

ببینم این بازار جو گیر سغرب کرمانشاه ذوب رو دوباره در چه قیمتهای به حراج میزاره ...

664
2012/08/01, 09:08
سغرب برداشتیم !270;)

یه خبر از عراق فقط برام رسیده که مطمئن بشم میذارم ...
=d> >:d< =d> >:d<=d>

negar
2012/08/01, 09:08
در قند پیرانشهر بنده سود بالای 200 تومن براش نمی بینم ..اونم تازه این 200 رو بسازه یا نسازه ..اونوقت پیشرانهر 800 تومن ....

کرمانشاه بدبخت که سود 150 حداقل رو شاخشه 440 تومن ..ای ولا داره این بازار ..این بازار اند تحلیل هست ....

بازار که فقط با سود براورد نمیشه الان به خاطر تحریم پتروشیمیها با پی ای پایین محک میخورند البته من خودم پتروشیمی دارم و قندی ولی بازار داره اینو میگه و قند به خاطر صعود قیمت شکر دلار ازادووو پی ای بالاتر پیرانشهر به خاطر منطقه و چغندر پی ای بالاتری در قندیها میگیرد 300 سود رو دارد الان 4000000 توسعه صنعتی در چنین بازاری ریخت وسط هر سهمی بود خیلی بیشتر از اینا کله پا میشد

پرریسک
2012/08/01, 09:15
بازار که فقط با سود براورد نمیشه الان به خاطر تحریم پتروشیمیها با پی ای پایین محک میخورند البته من خودم پتروشیمی دارم و قندی ولی بازار داره اینو میگه و قند به خاطر صعود قیمت شکر دلار ازادووو پی ای بالاتر پیرانشهر به خاطر منطقه و چغندر پی ای بالاتری در قندیها میگیرد 300 سود رو دارد الان 4000000 توسعه صنعتی در چنین بازاری ریخت وسط هر سهمی بود خیلی بیشتر از اینا کله پا میشد

پیرانشهر افزایش سرمایه داده ..با این سرمایه سود 300 من نمی بینم براش ..هر کی می بینه بخره..

کرمانشاه با تحریم سود 150 میسازه تحریم نبود که می گفتم بالای 200-250 ..

باز هم دوستان هر طور صلاح می بینن ..از قندیها بنده قزوین اصفهان قرل قشیر رو گفتم اخر سر قشهد اونم گفتم کم کم خروج کنن با 30 درصد سود ...

الان میگم فقط کرمانشاه ..

سال قبل نیست پی بریا بازار 8 باشه پی بریا قنیدها 4 بود اون رشد رو کردن ...الان قندیها پی بریا 8 دارن بازار پی برای 3....پس بازار باید رشد کنه یا قندیها باید افت کنن..از این دو حالبت بیشتر نداریم ..در ضمن رشد شکر دلار همه چی رو لحاظ کردیم ..

اشکبوس کهنه سوار
2012/08/01, 09:20
از قبل فروش قنقش غاذر دیروز ، امروز کرماشا خریدم. کهرام هم اضافه کردم
رالی کاشی ها تازه تر از قندیهاست . مطمئن ترن به نظرم

امیدوارم قشکری ها لذت وافر رو از رشد 35% این سهم برده باشن
خرید این نقطه یه ذره پر ریسکه . سهم روی مقاومت قرار داره ولی همه چیز به ریسک پذیری خودمون برمیگرده

داداش نظرت چیه الان از قشکر خارج بشیم؟

امیر2309
2012/08/01, 09:27
اين برادر من عاشق كرمانشاه مي گه هيچ وقت توش ضرر نكردم
الان هم زنگ زده امور سهام گفته مي خواهيم تعديل بديم البته امور سهام هيچ وقت راست نمي گه
امروز گفتم بهش رو 430 تومن بشينه براي خريد

پرریسک
2012/08/01, 09:31
اين برادر من عاشق كرمانشاه مي گه هيچ وقت توش ضرر نكردم
الان هم زنگ زده امور سهام گفته مي خواهيم تعديل بديم البته امور سهام هيچ وقت راست نمي گه
امروز گفتم بهش رو 430 تومن بشينه براي خريد

امیر جون امور سهام کیلیو چنده ..
گزارش جلو روته برو بخون ...هر طرفی بکنیش مجبوره تعدیل بده ...

negar
2012/08/01, 09:31
پیرانشهر افزایش سرمایه داده ..با این سرمایه سود 300 من نمی بینم براش ..هر کی می بینه بخره..

منظورم از 300 بی افزایش بود با ان حول 200

اشکبوس کهنه سوار
2012/08/01, 09:32
بچه ها قشکر ها رو بهد 30 درصد سود بدیم بره؟
ممنون می شم جواب بدین

تاران
2012/08/01, 09:40
ممنون می شم جواب بدین

با اجازه استاد
آخه برای چی بفروشیم وقتی که دلایل زیادی برای صعود قندی داریم؟
بالا رفتن دلار مرجع به نفع گروهه یا به ضرر گروه؟
افزایش تعرفه شکر در ماه آینده چی؟
بالا رفتن نرخ جهانی شکرچی؟
اصلاح بیش از اندازه گروه چی؟
این که قندیا کارخونه های فصلی اند و تازه تو شش ماهه دوم سال فعال میشن چی؟
و....

تاران
2012/08/01, 09:41
الانه که قشکر دوباره صف خرید بشه

امیر2309
2012/08/01, 09:42
تو سغرب رقابت نكنيد وقتي فروشنده مي خواد پايين بده بزار بده ديگه
چه اصراري داريد بالاتر به شما بده
اون 50 تايي كارو خراب كرده اگه خريداري هيدن بذار اگه هم نه حذفش كن

تاران
2012/08/01, 09:47
الانه که قشکر دوباره صف خرید بشه
عرض نکردم داشته باشین رفتیم واسه 600

تاران
2012/08/01, 09:49
اینم نوشته سهام دار 1 درصد قزوین

با سلام خدمت دوستان گرامی امروز از سازمان به اینجانب گیر دادند چرا فلانی هر روز حجم مبنا رو پر میکنه لذا با اجازه اساتید بنده مطلب نمینویسم ولی تو این چند وقت دیدگاههایم رو نوشتم ناگفته نماند اینها میخواستند اصفهان و قزوینو پایین جمع کنند دیدند نشد از امروز خاموش میریم صداقت تو روزگار ما بی معنی است گویا زمانه زمانه حقه و کلگ دو رنگی است به امید اینکه دوستان خوب از ضرر در بیان و پر سود باشند التماس دعا

محمد حسن
2012/08/01, 09:54
اکثر قندیها به جز چند تاشون قیمتشون پر هست ...

اگر دنبال ضررهای عجیب غریب هستید وگیر کردن در این سهام بخرید ..اگر نه دنبال سود معقول هستید برید رو سهام خوب ..

سهام خوب هم معرفی شده ..از سغرب بگیر یا شلعاب شیران کرمانشاه پاسا پکویر قزوین قند اصفهان و......یادم رفته باید یکبار دیگه نگاه کنم ببینم کدوم سهام در لیستم بود ...

قندیها دلیلی برای ریزش نداره اینها کی شروع کردند به ریزش آنزمانی که بحث مذاکرات و سازش و افت دلار بود که آن جو باعث ریزاندن این سهمها شد که با توجه رشد پارسالشان تا چند روز پیش ادامه پیدا کرد
الان که همه مطمئن شده سازشی در کار نیست افت دلاری در کار نیست باید برگردند به قیمتهای قبلیشون

آریو
2012/08/01, 10:01
ممنون می شم جواب بدین

با اجازه دوستان ...

دوست عزیز همونطور که تصمیم گیری خرید با خودتون بوده
تصمیم فروش هم با شماست ...

کسی که پیشنهاد خرید میده بخصوص زمانی که سهم میره رو سود به نظرم به هیچ وجه نباید تصمیم فروش رو هم برای شما صادر بکنه ...

این خود فرده که برای خودش تو فروش تصمیم بگیره ... یکی سطح ریسک بالا داره ولی یکی دیگه نه ...

یکی گین 10 درصدی میخواد ... اما یکی نه ...

پس ببینید شما کدومش هستید و برا خودتون تصمیم بگیرید ...

تصمیم فروش هم 2 برابر تصمیم خرید مهمه ...

اما یه نکته ...
هر وقت تو سهمی 30 درصد سود کردین .. 30 درصد سهمو بفروشین .. تحت هر شرایطی ..

نکته دوم : شناسایی کردن سود در هر بازاری یعنی برنده
نکته سوم: یه فروشنده پشیمون خیلی بهتر از یه نفروخته پشیمونه

امیر2309
2012/08/01, 10:06
ای ناقلا .....
يا طرف بايد به سهمش اعتقاد داشته باشه اگه نداره بهتره بفروشه خيالش راحت بشه ما هم چقدر نزديك به 260 بخريم بهتره

trad
2012/08/01, 10:11
سلام جناب پرریسک
می خوام از این چهارتا سهم دوتاشون و وارد شم ...شما بگین ؟مرسی
پارسان
ذوب
کرمانشاه
شپترو

ahmad30_n
2012/08/01, 10:13
با سلام
كهرام دقيقا رو نقطه مقاومتي داره معامله مي شه .
نظر اساتيد چيه؟

پرریسک
2012/08/01, 10:19
قندیها دلیلی برای ریزش نداره اینها کی شروع کردند به ریزش آنزمانی که بحث مذاکرات و سازش و افت دلار بود که آن جو باعث ریزاندن این سهمها شد که با توجه رشد پارسالشان تا چند روز پیش ادامه پیدا کرد
الان که همه مطمئن شده سازشی در کار نیست افت دلاری در کار نیست باید برگردند به قیمتهای قبلیشون

دوست من دفعه قبل هم عرض شد شما سود این قندیها در پیت وتمام قندیها رو حساب کن در هر پی برای خواستی ضرب کن تا ببینم می تونن بالا بیان یا نه ..اونم در بازاری که پی برای اون رسیده به 3...

664
2012/08/01, 10:21
يا طرف بايد به سهمش اعتقاد داشته باشه اگه نداره بهتره بفروشه خيالش راحت بشه ما هم چقدر نزديك به 260 بخريم بهتره

من هم منتظر خرید پله سوم در حوالی 260 هستم .

پرریسک
2012/08/01, 10:25
من هم منتظر خرید پله سوم در حوالی 260 هستم .

اقا پتروشیمی ها بد ...
این همه چماق تحریم می زنن رو سر اینها...

اقا سیمانیها هم تحریم هستن ..صادرات کرده با دلار 1226 تومن ..

فولادی که همه محصول رو داره میده بازار داخل ..تازه دولت نمیگه مثل قندی باید شکر رو 1170 بفروشی ...میلگرد رو داره 1400 تومن میفروشه ..شمشم قیمت سر به فلک زده ..ورق قیمتش رفته فلان جا..مس الان داره بالای 14 هزار تومن میفروهش...اینا چی..

پرریسک
2012/08/01, 10:29
اقا این بازار دنبال سهام سفتا بازی رفته ..هر سهمی بالا نمیره میفروشه میره سهامی رو میخره که زود بیاد بالا ..قندیها چون حجم کوچیک دارن راحت داره توشون سفته بازی میشه ..حالا ببیند کی گفتم..

بحث من سر سود سهمهاست ..اقا هر کی میگه قشرین 380 تومنی میتونه از سیمان غرب 270 تومنی سود بالاتری بسازه بره قشرین بخره ...حرف من اینه...

حالا وقتی سفتهبازی تموم شد یا گزارش ها اومد مردم دیدن خبری نیست صفهای فروش دیدن داره ...
منتظر می مانیم ...ببینم با اومدن گزارش کرمانشاه رو 440 گیر میاد یا میبنده رو 600 باز میشه...خیلی سهام دیگر...

محمد حسن
2012/08/01, 10:29
دوست من دفعه قبل هم عرض شد شما سود این قندیها در پیت وتمام قندیها رو حساب کن در هر پی برای خواستی ضرب کن تا ببینم می تونن بالا بیان یا نه ..اونم در بازاری که پی برای اون رسیده به 3...

کشور با این وضعیت بحرانی بازار پی به ای 3 هم براش زیادیه قندیها هم سودشان شفاف و مشخصه همین قپیرا که جنابعالی می فرمایید سود 200 تومانی میسازه که این بدبینانه است با پی بر ای 6 حداقل 50 % باید بالاتر از قیمت کنونی باشد دوست عزیر یکی از آشناهای من که بشدت دنبال خرید شکر هستش که معتقد است از دلار و سکه هم بیشتر سود خواهد داشت با روابط با کلی منت تونست از کارخانه به قیمت 1350 تومان بخره

تاران
2012/08/01, 10:30
روزی سخت برای گروه قند بتونن دوام بیارن مقاومت خوبی رو شکستن
قشکر هی صفش داده میشه و دوباره صف میشه

با این عرضه های وحشتناک واقعا هم روز سختی رو پشت سر گذاشتن و دیگه فشار فروش داره کم میشه مثلا تو قشیر دیگه خشکید!
دوستان فکری هم به حال قزوین بکنیم با توجه به اینکه سهام دار 1 درصدش از طرف سازمان تهدید شده که حجم مبنا نده

پرریسک
2012/08/01, 10:34
کشور با این وضعیت بحرانی بازار پی به ای 3 هم براش زیادیه قندیها هم سودشان شفاف و مشخصه همین قپیرا که جنابعالی می فرمایید سود 200 تومانی میسازه که این بدبینانه است با پی بر ای 6 حداقل 50 % باید بالاتر از قیمت کنونی باشد دوست عزیر یکی از آشناهای من که بشدت دنبال خرید شکر هستش که معتقد است از دلار و سکه هم بیشتر سود خواهد داشت با روابط با کلی منت تونست از کارخانه به قیمت 1350 تومان بخره

ولی من پی برای 6 نمیدم...

پی بر6 بدم قزوین قیمتش 43 برابر یا 4 برابر این قیمت باید باشه ..

در ضمن بحث من رو سهام قندی قشرین قثابت قنیشا قجام هست ..

قند هگمتان سود 300 پی برای 6 شما 1800 اخرشه دیگه...
حالا رو چه حسابی پی بریا 6 مییگیرن من نمی دونم ..

پی بریا 6 کرمانشاه با سود 200 تومن میشه 1200 تومن سه برابر قیمت فعلی ببینم خدا چی میخواد ...

هر قدرم اوضاع خراب باشه بازم میگم خیلی از قندیها سفته بازی هستن..ممنتظر گزارش های می مانمی ببینم سوداوری اینها چند برابر خواهد شد ...

STOCK MONSTER
2012/08/01, 10:34
اقا این بازار دنبال سهام سفتا بازی رفته ..هر سهمی بالا نمیره میفروشه میره سهامی رو میخره که زود بیاد بالا ..قندیها چون حجم کوچیک دارن راحت داره توشون سفته بازی میشه ..حالا ببیند کی گفتم..

بحث من سر سود سهمهاست ..اقا هر کی میگه قشرین 380 تومنی میتونه از سیمان غرب 270 تومنی سود بالاتری بسازه بره قشرین بخره ...حرف من اینه...

حالا وقتی سفتهبازی تموم شد یا گزارش ها اومد مردم دیدن خبری نیست صفهای فروش دیدن داره ...
منتظر می مانیم ...ببینم با اومدن گزارش کرمانشاه رو 440 گیر میاد یا میبنده رو 600 باز میشه...خیلی سهام دیگر...
پر ریسک جان بازار به استقبال ارز تک نرخی 1500 به بالا رفته توی قندیها...
بنظر من هم گروه پترو از همه سر هستن..اما پول بازار روانه این گروه شده فعلا..خودم امروز قپیرا خریدم یه مقدار!

محمد حسن
2012/08/01, 10:38
ولی من پی برای 6 نمیدم...

پی بر6 بدم قزوین قیمتش 43 برابر یا 4 برابر این قیمت باید باشه ..

در ضمن بحث من رو سهام قندی قشرین قثابت قنیشا قجام هست ..

قند هگمتان سود 300 پی برای 6 شما 1800 اخرشه دیگه...
حالا رو چه حسابی پی بریا 6 مییگیرن من نمی دونم ..

پی بریا 6 کرمانشاه با سود 200 تومن میشه 1200 تومن سه برابر قیمت فعلی ببینم خدا چی میخواد ...

هر قدرم اوضاع خراب باشه بازم میگم خیلی از قندیها سفته بازی هستن..ممنتظر گزارش های می مانمی ببینم سوداوری اینها چند برابر خواهد شد ...

بلی با اونها موافقم

پرریسک
2012/08/01, 10:39
پر ریسک جان بازار به استقبال ارز تک نرخی 1500 به بالا رفته توی قندیها...
بنظر من هم گروه پترو از همه سر هستن..اما پول بازار روانه این گروه شده فعلا..خودم امروز قپیرا خریدم یه مقدار!

چند روز قبل برا قثابت قشرین قجام قنیشا سر ودست میشکست تو صف خرید گفتم اینها بالا ندارن ...

سفته بازی هستن مراقب باشید ..

حالا روزهای بعد خواهیم دید ...دلار 1500 میخواد بشه باید سیمانی منفجر بشه ما که چیزی نمی بینم...این چه جور استقبال کردنی هست..

mane1659
2012/08/01, 10:39
پرریسک جان نظرت روی فولاد روی چه قیمتی هست ممنون

ققنوس14
2012/08/01, 10:47
پرریسک جان
چندتا عامل وجود داره تا بازار فعلا به قندیها اعتماد داشته باشه.البته نه هر قندی:
1-بالا رفتن تعرفه شکر از شهریور ماه.
2-بالا گرفتن تنشهای ایران و امریکا.فرض بزارید ایران تو سوریه موفق بشه تازه اول تنشهاست.عراق یادتونه.هر روز بمب و انفجار و همین القاعده امروز دیگه نجنگه
میره به خودش بمب می بنده .
3-افزایشی بودن قیمت دلار.
4-اگر امروز بگه شکر رو 1170 بفروش دیگه فردا که قیمت مرجع دلار بالا بره نمیتونه بگه.
5-افت بیش از حد بعضی از این سهامها مانند قپیرا.(مگه اونموقع که بازار قپیرا رو 2500 می خرید نمیتونیم بگیم که کل بازار گیج میزده.حتما بعضیها با تحلیل می خریدن .اونموقع هم بازار عجیب تو فاز منفی بود و کاهش p/e بازار مشهود.پس یقینا تحلیل بر افزایش eps قندیها بود.مخصوصا اگر قیمت فقط 100 تومان افزایش پیدا کنه)
6-افزایش محدودیت و فشار بر روی صادراتیها.

پرریسک
2012/08/01, 10:49
دوستان سهم بعدی رو معرفی می کنم ...شفارس ..این سهم تا سه برابر قیمت فعلی هم جای رشد داره تصمیم با شما.....

پله ای تا 220 می توندی وارد بشید ..شفارس قیمت امروز 260 ..سال بعد همین موقع قیمت رو خواهیم دید...

پرریسک
2012/08/01, 10:51
پرریسک جان
چندتا عامل وجود داره تا بازار فعلا به قندیها اعتماد داشته باشه.البته نه هر قندی:
1-بالا رفتن تعرفه شکر از شهریور ماه.
2-بالا گرفتن تنشهای ایران و امریکا.فرض بزارید ایران تو سوریه موفق بشه تازه اول تنشهاست.عراق یادتونه.هر روز بمب و انفجار و همین القاعده امروز دیگه نجنگه
میره به خودش بمب می بنده .
3-افزایشی بودن قیمت دلار.
4-اگر امروز بگه شکر رو 1170 بفروش دیگه فردا که قیمت مرجع دلار بالا بره نمیتونه بگه.
5-افت بیش از حد بعضی از این سهامها مانند قپیرا.(مگه اونموقع که بازار قپیرا رو 2500 می خرید نمیتونیم بگیم که کل بازار گیج میزده.حتما بعضیها با تحلیل می خریدن .اونموقع هم بازار عجیب تو فاز منفی بود و کاهش p/e بازار مشهود.پس یقینا تحلیل بر افزایش eps قندیها بود.مخصوصا اگر قیمت فقط 100 تومان افزایش پیدا کنه)
6-افزایش محدودیت و فشار بر روی صادراتیها.

دوست من نگفتم قندیها بدن

ولی هر سهمی رو باید به قیمتش خرید ....

بهترین قندیها رو در بهترین قیمتها گفتیم دوستان ما سوار شدن ...ما خود قندی داریم ..

ولی بحثم اینه هر گردی گردو نیست ..بازار هم داره این رو نشون میده ....

بحث من این بوده وهست ..وگرنه بازم میگم قزوین زیر 500 مفته برا خرید ...اگر افزایش قیمت شکر رخ بده...

تاران
2012/08/01, 10:57
دوست من نگفتم قندیها بدن

ولی هر سهمی رو باید به قیمتش خرید ....

بهترین قندیها رو در بهترین قیمتها گفتیم دوستان ما سوار شدن ...ما خود قندی داریم ..

ولی بحثم اینه هر گردی گردو نیست ..بازار هم داره این رو نشون میده ....

بحث من این بوده وهست ..وگرنه بازم میگم قزوین زیر 500 مفته برا خرید ...اگر افزایش قیمت شکر رخ بده...
پرریسک جان
قشکر تو سهام منتخب قندی نمیتونه قرار بگیره
امروز خیلی خوب دوام آورد

پرریسک
2012/08/01, 11:00
پرریسک جان
قشکر تو سهام منتخب قندی نمیتونه قرار بگیره
امروز خیلی خوب دوام آورد

سال قبل تو لیستم بود ولی در جذب چغندر قندی شرق کشور مشکل دارن ..کلا از لیستم خارج شدن ...خیر این سهم نمی تونه در لیست بنده باشه..

دوستان رو نمی دونم ..مزیب بالای این سهم ارزش بازار مفت اونه ....

امیر2309
2012/08/01, 11:01
جعفر جان پياذر از لحاظ بنيادي چجورياست؟
با تشكر

jahrami
2012/08/01, 11:01
پرریسک جان لطفا در مورد این سهم بیشتر توضیح بدید

meysam_sh_2020
2012/08/01, 11:06
قندی ها تحلیل محلیل توشون نیست ........بیا الان هر سهم قندی به من بگید یه عیبی داره توش همین قصفها رو من الان با این گزارشش میتونم اثبات کنم برای 91 میتونه تعدیل منفی بده !!!!!!!
..........قندی ها فقط پول پشتشونه دیدید که پول پوشتشون نبود نبود یه ماه همشون بالای 100 درصد اصلاح کردن .........قندی فقط سفته بازی اون هم تو این فصل که هیچ خبری نیست نه به باره نه به دار نه جذب چغندری بوده ......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
.........این ملت حمایت در سهمی نبینن پی به ای سهم 2 هم باشه نمیخرن .........فقط عشق صف خرید..........

masome
2012/08/01, 11:07
جعفرجان همانطورکه گفتین باتوجه به اینکه قشهد هنوز مجمع نرفته و نرخ شکر رو پایین گرفته به نظرت خرید تو این قیمتها توجیه داره هدف میان مدت این سهم رو چند میبینی/ ممنون

پرریسک
2012/08/01, 11:14
قندی ها تحلیل محلیل توشون نیست ........بیا الان هر سهم قندی به من بگید یه عیبی داره توش همین قصفها رو من الان با این گزارشش میتونم اثبات کنم برای 91 میتونه تعدیل منفی بده !!!!!!!
..........قندی ها فقط پول پشتشونه دیدید که پول پوشتشون نبود نبود یه ماه همشون بالای 100 درصد اصلاح کردن .........قندی فقط سفته بازی اون هم تو این فصل که هیچ خبری نیست نه به باره نه به دار نه جذب چغندری بوده ......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
.........این ملت حمایت در سهمی نبینن پی به ای سهم 2 هم باشه نمیخرن .........فقط عشق صف خرید..........

احسنت حرفم منم همیشنه ..

اقا درسته سهام با پی برای 2 داره میفروشه اقا مام میخریم میریم مجمع در عرض دوسال سهم برامون مفت میفته همین ..حرف ما همینه ..
حالا اومدیم بازار مثبت شد ...

من از تمام دوستان میپرسم ایا در بازار مثبت کسی میاد از سهام با پی بریا دو بگذره ..بابا بازار دیروز برا لحظانی مثبت شد مردم تو صف خرید کرمانشاه ابادان ذوب زنبیل گذاشته بودن ...چرا نرفتن برا سهام دیگه زنبیل بزارن ..

حالا بعضی دوستان می گن تو بازار منفی قندیها مثبت میشن ...اقا این برا سال قبل بود ..پی برای بازار 8 بود ..پی بریا قندی با تعدیل ها زیر 4 بود ...

الان در بازری که سهام با پی بریا 3 و2 اون خریدار نداره اونم این سهم هیچ مشکلی نداره...اخه فولاد خوزستان که تولید مصرف داخلی هست رو چه به تحریم..ذوب رو چه به تحریم...کلی سهام دیگه...

کی میاد در این بازار قشرین بخر با سود 20 تومنی...اقا میگی تعدیل مثبت میده ..منم میگم درست .اقا بیا حساب کن با شکر 1500 تومن قشرین چند سود میسازه ...

والا بازم در قیاس با بازار حبابه ....فقط چون قندیها کوچیک هستن وسهامشون کمه راحت سفته بازی میشن وتمرکز بازار میره رو اونها ..ولی می بینم بازار دیگه هر قندی رو نمیخره...

پرریسک
2012/08/01, 11:15
جعفرجان همانطورکه گفتین باتوجه به اینکه قشهد هنوز مجمع نرفته و نرخ شکر رو پایین گرفته به نظرت خرید تو این قیمتها توجیه داره هدف میان مدت این سهم رو چند میبینی/ ممنون

اونهایی 1030 خیدن با حرف ما گفتم 1400 ارخشه امروز خروج درست بود ..25 درصد سود کافیه اونم تو این بازار..

اومد رو 1000 مجدد سوار بشید ..

پرریسک
2012/08/01, 11:19
پرریسک جان لطفا در مورد این سهم بیشتر توضیح بدید

شفارس سهمی که بالای 170 تومان سود انباشته برا هر سهم داره ..

امسال سه ماهه کو.لاک کرده ..انتظار سود بالیا 120 دارم ازش ...خوش بینانه بالای 150 می تونه بسازه ..

حالا 120 با 170 انباشه میشه چیزی در حدود 300 تومان ..قیمت سهم 260 ..جک خنده ...

این سهم در تمام این سالها هر سال بالای 80 سود ساخته فقط در سال 88 فکر کنم سودش شده حدود 20 تومن ..فکر کنم هزی نه های مالی افزایش داشته فروش کاهش داشته ...در سال 89 با فروش ملک وافزایش فروش مجدد سود حدود 130 ساخته .و..سال 90 سود 100 تومن ساخت

امسال هم اول کار 40 گفته ...در سه ماهه طوفان کرده ..چیری در مایه های شفارا هست این سهم ومیتونه شگفتی ساز بشه ...

vdtjn
2012/08/01, 11:21
میثم جان شما دیگه چرا
شما که بیشتر سبدت قشهد بود اونم در قیمت 1900 تومن دیگه چرا
شما مگه در اون قیمتها از قندیها دفاع نمیکردی
قیمت شکر از همه چی الان کمتره
پ به ای انتظار سهامدار رو از سهم میرسونه
کرماشا رو من دارم و نمیفروشم
ولی این دلیل نداره با قندی مقایسش کنم .در صعود قندیها شک ندارم
اکه همه عرضه قپیرای امروز کار وتوصا باشه 38 درصد سهمش رو ریخته وسط نتونست عطش بازار به قپیرا رو فرو بقنشونه
قشیر و قصفها و قنقش شکر رو در صورتهای مالیشون 1345 تومخن دیدن و لی قپیرا 1170 تومن
جذب چغندر سال قبل قپیرا کگه یادتونه
در منطقه بسیار خوبی از لحاظ جذب قرار داره
اگه دلار تک نرخی بیاد روی 1500 تومن برا پتروشیمی فرقی نمیکنه ولی قندی میترکونه

masome
2012/08/01, 11:23
جعفرجان ببخشید دوباره در مورد یه قندیه دیگه میپرسم قپیرا با این حجم عرضه امروز فکر میکنی بتونه رشد کنه یا نه؟ این قندی رو چطور میبینی؟

پرریسک
2012/08/01, 11:26
جعفرجان ببخشید دوباره در مورد یه قندیه دیگه میپرسم قپیرا با این حجم عرضه امروز فکر میکنی بتونه رشد کنه یا نه؟ این قندی رو چطور میبینی؟

دوست من وقتی حجم به شدت بالا میره کمی نگران بشو ...این حجم امروز که خریدن رو چند میخوان بفروشن..به نظرت کیا خریدن ..همونهایی که از قندیها جا موندن ...تازه در اینجا یادشون افتاده بحخرن..
همینها روز شنبه احساس خطر کنن سهم رو تا صف فروش مییبرن...

قپیرا رو من سودش رو همون 200 میبینم ..با پی بریا 4 میشه 800 وبرا گل روی دوستان 5 میدم 1000 اخرشه ...

در ضمن قپیرا همین جا ها شناور میشه وپایین ندره فوقش میره رو 700 اون حوالی ..

نوسانگیرها واونهایی که زیر 700 جمع کرده بودن خالی کردن ومنتظر هستن دوباره تور رو پهن کنن ...باید دید رو چه قیمتی مجددوارد میشن ..شایدم رفتن رو یه قندی دیگه..

پرریسک
2012/08/01, 11:27
میثم جان شما دیگه چرا
اکه همه عرضه قپیرای امروز کار وتوصا باشه 38 درصد سهمش رو ریخته وسط نتونست عطش بازار به قپیرا رو فرو بقنشونه
قشیر و قصفها و قنقش شکر رو در صورتهای مالیشون 1345 تومخن دیدن و لی قپیرا 1170 تومن

خوب شما این ترکیدن با دلار 1500 تومنی رو برا ما در قند شیرین یا همین پیرانشهر حساب کن ..بینم چقدر سود میسازه با دلار 1500 تومنی..

سکه شانس
2012/08/01, 11:30
پرریسک عزیز سلام و تشکر فراوان از زحمات و آرزوی تداوم سلامتی و موفقیت .................فرصت تشکر تک تک از پست ها برایم فراهم نبود ....فرصت را مغتنم شمردم و از اینجا هزاران تشکر به شما و همه دوستان این تالار برای همه صبوری و همراهی صادقانه ای که دارند...................امیدوارم در این اوضاع و شرایط بهترین لحظات را داشته باشید.....................................
پرریسک عزیز در صورت امکان اگر تحلیلی در رابطه با خبر زیر داشته باشید ممنون خواهم بود......................
خداحافظی احتمالی با ارز 1226 تومانی/ عواقب اقتصادی یک طرح ناگهان (سکه، طلا، ارز)

آیا باید با ارز مرجع 1226 تومانی برای همیشه خداحافظی کرد، باید منتظر ماند و دید دولتمران اقتصادی سرانجام چه نسخهای برای ارز خواهند پیچید ولی حداقل انتظار از آنان این است که در این باره سراسیمه و شتابزده تصمیمگیری نکنند.

از همان روزی که محمود بهمنی رئیس کل بانک مرکزی روبروی ساختمان این بانک در میرداماد با "صدای لرزان" آغاز عرضه ارز تک نرخی - 1226 تومان- را اعلام کرد، پیش بینی میشد که این سیاست دوام نخواهد آورد، زیرا بازار چنین نرخی را قبول نداشت.

ماجرا این گونه آغاز شد که اوایل دی ماه سال گذشته در غیاب و فرافکنی مسئولان دولتی، دلار در بازار آزاد رکورد تاریخی زد و از مرز 2 هزار تومان عبور کرد.

بانک مرکزی که سراسیمه شده بود، به یکباره اعلام کرد ارز تک نرخی میشود ولی تقاضای فزاینده برای عرضه نشان و علامت میداد که شرایط برای اجرای این سیاست فراهم نیست و عواقب خطرناکی در راه است.

با این حال، کمیته پنج نفره ارزی دولت روی کار آمد و بخشی از اختیارات بانک مرکزی را عهدهدار شد. این کمیته آمد و برای سروسامان دادن فوری بازار ارز، نسخه جدیدی نوشت و بر همین اساس، محمود بهمنی رئیس کل بانک مرکزی که ماههاست نه قائم مقام دارد و نه معاون اقتصادی، را مامور کرد که عرضه دلار تک نرخی با نرخ 1226 تومان را اعلام کند.

به روایت دولتیها، ارز تک نرخی شد و صرافان مکلف شدند دلار 1226 تومانی را با افزودن کارمزد 3 تا 5 درصدی، به فروش برساند، البته بانک مرکزی بخشنامه کرد که در صورت تخطی از این بخشنامه، صرافان متخلف لغو مجوز خواهند شد اما در عمل در بازار اتفاقی افتاد؟

صرافان با افزودن کارمزد به نرخ دلار 1226 تومانی، روی تابلوی صرافی خود نوشتند که از این پس دلار 1238 تومان خواهد بود. در ادامه متقاضیان به صرافیها رفتند تا ارز را با این نرخ بخرند اما همگی با این پاسخ صرافیها مواجه شدند:" دلار 1238 تومانی نداریم."

خبرنگاران این موضوع را با دولتمردان درمیان گذاشتند ولی پاسخ آنان این بود:"در چند ماه گذشته هم بازار رسمی و هم فرعی داشته ایم اما هم اکنون فقط یک نرخ مرجع داریم و به نرخهای دیگر نباید توجه کرد. این امکان وجود دارد که عده ای در گوشهای دلار را با نرخی دیگر معامله کنند اما این امر از جنس مقاومت و مبالغه و مضایقه است."

روزها و هفتهها از این گفتهها گذشت تا هفته پایانی اسفندماه بانک مرکزی بخشنامهای مهم صادر کرد که براساس آن، این اختیار به صرافیها داده شد تا براساس مکانیزیم بازار - عرضه و تقاضا - ارز بفروشند. چند ساعت از ابلاغ این بخشنامه نگذشته بود که آنان دلار 1238 تومانی را برای همیشه از تابلوی صرافی خود پاک کردند؛ نرخی که هیچگاه در عمل محقق نشد و بانک مرکزی هم هیچ صرافی را به دلیل این تخلف آشکار تعطیل نکرد.

همین مسئله موجب شد تا ارز بار دیگر به صورت رسمی دو نرخی و رویاهای ارز تک نرخی به کابوس تبدیل شود. اینکه چرا باوجود پیش بینی ها، دولت با محوریت بانک مرکزی ناگهان طرح ارز نرخی را "به شکل نادرستی" اجرا کرد که نه تنها رانت ارزی از بین نرفت بلکه اختلاف قیمت ارز دولتی و آزاد در بازار روز به روز بیشتر هم شد.

با بخشنامه اخیر بانک مرکزی مبنی بر اولویتبندی ارز واردات، نرخ ارز در بازار در واقع سه نرخی ( 1226 تومان، 1500 تا 1600 تومان و بیش از 1950 تومان) هم شده است.

حالا هم از برخی جلسه مشترک دولت و مجلس شنیده میشود دولت باز هم می خواهد سیاست ارز تک نرخی را در شرایطی پیاده سازی کنند که فضا و زمان برای این کار مهیا نیست. در این شرایط ارز آزاد و دولتی نخواهیم داشت و قطعا یک نرخ، و آنهم نزدیک به قیمت آزاد دلار در بازار خواهیم داشت.

باز هم هشدار میدهیم که شرایط اقتصادی کشور برای ارز تک نرخی ( از جمله از نظر فراوانی ارز و مسایل دیگر) مهیا نیست و هرگونه حرکتی در این میدان حساس و غیرقابل جبران، راه بازگشت نخواهد بود و باز هم موجبات افزایش قیمت ارز را فراهم خواهد کرد.

آیا باید با ارز 1226 تومانی برای همیشه خداحافظی کرد؟ باید منتظر ماند و دید دولتمران اقتصادی سرانجام چه نسخهای برای ارز خواهند پیچید ولی حداقل انتظار از آنان این است که در این باره سراسیمه و شتابزده تصمیمگیری نکنند.

چهارشنبه 11 مرداد 1391 ساعت 11:02

اشکبوس کهنه سوار
2012/08/01, 11:33
خوب شما این ترکیدن با دلار 1500 تومنی رو برا ما در قند شیرین یا همین پیرانشهر حساب کن ..بینم چقدر سود میسازه با دلار 1500 تومنی..

داداش پرریسک به نظرت شنبه از قشکر خارج بشیم؟
ما به این 30 درصد سود راضی هستیم.
بوی صف فروش میاد

پرریسک
2012/08/01, 11:44
داداش پرریسک به نظرت شنبه از قشکر خارج بشیم؟
ما به این 30 درصد سود راضی هستیم.
بوی صف فروش میاد

نظر من خروج کن ..دست به نقد اماده عرضه شدن قند قزوین باش...قزوین زیر 500 عرضه خواهد شد ....

قزوین 500 تومنی از قشکر 500 تومنی وقشیر 520 تومنی وهمه قندیها ارزشمند تره ..این نظر منه ...

اشکبوس کهنه سوار
2012/08/01, 11:49
نظر من خروج کن ..دست به نقد اماده عرضه شدن قند قزوین باش...قزوین زیر 500 عرضه خواهد شد ....

قزوین 500 تومنی از قشکر 500 تومنی وقشیر 520 تومنی وهمه قندیها ارزشمند تره ..این نظر منه ...

شنبه اول وقت خداحافظ قشکر

این اسب رو قبل اینکه بمیره می فروشمش:-)/\:-)
البته اگه همینطور رو به موت باشه

vdtjn
2012/08/01, 12:17
خیلی ارادت دارم جناب پر ریسک
عرض بنده روی قشرین نبود
طی مدت نسبتا زیادی که قندی دارم هیچ وقت این سهمو نداشتم ولی پیرانشهر اگه با چغندر 130 تومنی البته با هزینه حمل و اون جذب بالایی که داغره شکرشو 1500 بفروشه سودش از سال قبل بیشتر میشه
اما من اینجا ی چیزی میگم شما نگاه کنین ببینین درست در میاد یا نه
اگه قپیرا بالا نره یا قصفها بالا نره هیچ قندی بالا نمیره
قزوین رو برای چی شما روش نظر مساعد دارین ؟
از کجا میگین قزوین میتونه 100 بسازه ؟
چه نکته ای در قزوین نهفتس که در قپیرا نیست
جذب قپیرا رو هیچ کدوم از قندیها ندارن
اگه قزوین 100 بسازه شک نداشته باشین قپیرا به همون نسبت بالاتر میسازه .
قزوینم که تا اینجا تونسته بیش از بقیه بالا بیاد بخاطر اقای ولیخانیه که هر روز حجم مبنا رو میداد وگرنه اونم بیش از 10 درصد بالا نمیومد
قندی که من دارم قصفها و قشیر و قشهد و قپیرا
قزوین رو هم موفق به خرید نشدم وگرنه شک نداشته باشین میگکرفتم

پرریسک
2012/08/01, 12:29
خیلی ارادت دارم جناب پر ریسک
عرض بنده روی قشرین نبود
طی مدت نسبتا زیادی که قندی دارم هیچ وقت این سهمو نداشتم ولی پیرانشهر اگه با چغندر 130 تومنی البته با هزینه حمل و اون جذب بالایی که داغره شکرشو 1500 بفروشه سودش از سال قبل بیشتر میشه
اما من اینجا ی چیزی میگم شما نگاه کنین ببینین درست در میاد یا نه
اگه قپیرا بالا نره یا قصفها بالا نره هیچ قندی بالا نمیره
قزوین رو برای چی شما روش نظر مساعد دارین ؟
از کجا میگین قزوین میتونه 100 بسازه ؟
چه نکته ای در قزوین نهفتس که در قپیرا نیست
جذب قپیرا رو هیچ کدوم از قندیها ندارن
اگه قزوین 100 بسازه شک نداشته باشین قپیرا به همون نسبت بالاتر میسازه .
قزوینم که تا اینجا تونسته بیش از بقیه بالا بیاد بخاطر اقای ولیخانیه که هر روز حجم مبنا رو میداد وگرنه اونم بیش از 10 درصد بالا نمیومد
قندی که من دارم قصفها و قشیر و قشهد و قپیرا
قزوین رو هم موفق به خرید نشدم وگرنه شک نداشته باشین میگکرفتم

ببخشید زمانی که ما به دوستان گفتیم قزوین بخرن اقای ولیخانی نبود ..ایشون رو قیمت حدود 330 فکر کنم صف فروش رو جمع کردن ..در حالی دو هفته قبل ترش ما به دوستان گفتیم از 340 شروع به خرید کنین..

اما ایشون زحمت کشیدن حجم رو دادن بله این قبول دارم ..
ولی ایشون هم نبود این سهم با گره بالا می رفت ..

شنبه هر قدرم دوست داشتید قزوین عرضه کنید تا ببیند سهم بالا میره یا نمیره ...

حالا چرا قزوین رو سر تر می دونم ..قزوین ظرفیت تولید بالایی داره ..سرمایه کمتری داره نسبت به قپیرا ..
قیمتش هم یک سوم قلر قند اصفهان قند هگمتان ونصف قپیرا ویک سوم قنیشا قنقش هست ..
حالا
قزوین با ذخیره 13 هزار تن سال قبل که با فروش اون 50 درصد سود 40 تومنی رو پوشش داده وبا تولید 33 هزار تنی امسال با حاشیه سود همون 300 تومن سود 100 رو میسازه ..بنده اصلا رویای پیش نمیرم وصحبت از قیمت فلان بهمان شکر نمی کنم ..

حالا حاشیه سود هر قدر بالاتر این سهم سودش راحت میره رو 150 پی بریا 6 دوستان رو بدم قیمت در میاد 900 تومان ..

بله قزوین 100 بسازه قپیرا هم می توهه سود 130 رو تا 200 ببره ..70 تومن همین حالا من گذاشتم سود ..کمه ..برا قپیرا با این سرمایه ..

بنده تمام سهمیها قندی گزارشهاشون رو مو به مو بررسی کردم...

نمی گم قندیها دیکه بد هستن ولی گفتم وبازم میگم بیشترین بازدهی از این قزوین خواهد بود ...گفتم بعد مدتی این رو مقایسه خواهیم کرد ..

قزوین از 270 اومده رو 420 ....
بقیه قنیدها چقدر بازدهی دادن ....فقط قشیر تا اینجا تونسته پا به پای قزوین بیاد که از نظر من قزوین قشی رو هم پشت سرخواهد گذاشت ...بیاد صبر کنیم ببینم چی میشه..

هادی129
2012/08/01, 12:36
پرریسک جان حمایت سغرب بعد از 260 میره 240 ؟؟؟امکان داره 260بشکنه ؟

meysam_sh_2020
2012/08/01, 12:37
میثم جان شما دیگه چرا

با سلام : من قشهد زیر 1500 تومنی داشتم 80 درصد + 10 درصد هم روی 1900 خریدم ..........اخرش هم این شد که همه رو 1500 دادم رفت ....یعنی ضرر همون 10 درصد در صورتی که همون موقع اکثرا اومد گفتن بد بخت بیچاره شدیم و تو اون وضع عسفناک من فقط تونستم بگم حد ضرر رو رعایت کنید نیومدم بزنم تو سر سهم بگم قراره بریزه......توی قشهد هم خودمون توی صف فروش گیر کردیم ولی هیچی ضرر نکردیم چون با ینیادی خریدیم :
کل خرید های قندی من این بوده : قشکر خرید 170 فروش 330 -- قصفها 1700........فروش 2400.......قپیرا 950 .......1350 ..........قلرست 1700 ...فروش 2800-2900........بیشترید درصد رو قلرست داد بهم .......
قشهد رو هم که گفتم .........یه چند تا نوسان هم از قنیشا ........البته همه اینا تو یه سبد نبود ........هر کدوم بازدهی میداد میرفیتیم روی بعدی .....حالا بازدهیش رو حساب کنید ......;)
و این یه ماه پیش هم خرید و فروش قصفها و قشیر که روی قشیر چند درصد ضرر هم دادم رفتم روی پالایشگاه ها ........

حالا امروز دوباره قشهد خریدم .........چرا چون خبر تک نرخی شدن ارز رودیدم البته در حد همون خبر .......از ظرفی قندی ها هم وسوسه کننده ........گفتم یه قندی هم داشته باشیم تو سبد ......البته دلیل خرید قشهد هست تو تاپیکش ........

من یه دونه سهم غیر بنیادی نخریدم پارسال .............الان هم روشم عوض نشده ...........یه ماه پیش هم گفتم قشیر و قصفها ارزنده هستن با دید میان مدت و بلند مدت ..........توی تاپیک قصفها-قپیرا -قشهد-قشیر-قلرست..همه تحلیل های پارسال و امسال هست ........توی همه شون هم گفتیم تعدیل مثبت دارن ...........قلرست رو کسی 1700 نگاه نمیکرد گفتیم گل سر سبد قندی ..قپیرا رو 1150 صف فروش ساختگی میزدن براش گفتیم بخرید ....قپیرا امسال رکورد میزنه و دیدیم که زد ........قصفها هم تو تاپیکش روی 1700 گفتیم بخرید بچه های پانیذ پارس هم نخرن بقیه بازار داره میخره این سهمو دیدیم که بالای 3000 تومن هم رفت .......
حالا اینا رو گفتم که چی ؟ برسیم به این که من فقط سهمی میخرم که در اینده تعدیل بده .........اگه نداد با سودش بریم مجمع ..........من الان هم میگم قندی ها فعلا هیچ خبری نیست وپول اومده پشت این گروه بعضی ها ارزنده بودن الکی افت کردن حالا باید جبران کنن ولی بقیه نه .... ...........تا جذب چغندر اینا نیاد توی گزارششون و تا پایان جذب چغندر ...........هر گونه تحلیل یعنی کشک و خرید بر اساس پیش بینی فعلیه و امکانش هست که به واقعیت نرسه ........دیدم که قثابت پارسال نتونست جذب چغندر رو که پیش بینی کرده بود رو تامین کنه و پوشش بده ...........یکی هم مثل قپیرا رکورد جذب رو زد ........

امسال هم معلوم نیست بتونن جذب کنن یا نه .............الان غرب کشور سیل اومده ........اصفهان هم مشکل کمبود اب داره؟؟ از کجا معلوم بتونن چغندر جذب کنن..........چرا اول ماه رمضون رشد قندی ها شروع شد .مگه خبری شده بود؟؟ اون هم رشد دسته جمعی ؟؟ قثابت چرا باید بیاد بالا؟؟ کسی تحلیل داره ازش؟

من گفتم قندی میگم قندی .........ولی نه هر قندی ............الان هم تو سقف قیمت این یکی دو ماه پیشنهاد ورودی ندارم .........اونی حال کرد که دو هفته پیش خرید نه الان .......فعلا خبر تک نرخی شدن ارز برای این گروه یه خبر خوبه ........ اونم هم باز نه برای همه ;) ما کی گفتیم قندی بده؟؟

ققنوس14
2012/08/01, 14:14
مقاله ای از جناب شروین شهریاری در دنیای اقتصاد در خصوص قپیرا:(بیشتر از 70 تومان میتونه رو سودش بزاره)
http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=304180

پرریسک
2012/08/01, 14:17
پرریسک جان حمایت سغرب بعد از 260 میره 240 ؟؟؟امکان داره 260بشکنه ؟

سیمان غرب با نفوذ به بالای 262 تومن روند صعود گرفته ..بیاد زیر 262 البته نفوذ کنه مشکلی نیست ولی باقی بمونه کمی سخت میشه کوتاه مدت ..ولی سهمی با پوشش 50 درصد ونرخ ارز 1226 تومن ترس نداره ..

دلار بشه 1600 تومن نزخ مرجع بیشترین نفع رو گروه سیمان میبرن ...باز هم می گم ...ببینم چی میشه ایا سیمانیها میشن لیدر بازار..البته نرخ ارز بیاد بالا ..نیادم سغرب همینجوری ارزشمند هست ..

پرریسک
2012/08/01, 14:19
مقاله ای از جناب شروین شهریاری در دنیای اقتصاد در خصوص قپیرا:(بیشتر از 70 تومان میتونه رو سودش بزاره)
http://www.donya-e-eqtesad.com/Defau...w.asp?@=304180

لینک باز نمیشه..

ققنوس14
2012/08/01, 14:42
لینک باز نمیشه..

پرریسک جان
این شکلکهایی که تو نوشته های من میاد ، من نمیزارم هرکاری هم که تو ویرایش میکنم پاک نمیشه.
از اینکه لینک باز نمیشه تعجب می کنم.لینکش رو عوض کردم.درست شد.

parsa
2012/08/01, 14:44
با سلام جعفر اقای گل حجمو اگه نمیدادیم کدوم قندی گره رفته که قزوین میرفت اگه تلاش دوست مشترکمون در ...نبود که بعد از مجمع رو 220 باخته بودیم رفته بود از شما انتظار رعایت انصاف میشه بله من دو بار صف قزوینو در 318.0ریال و312.7 جمع کردم و تو سودم منتی هم نیست التماس دعا

پرریسک
2012/08/01, 14:48
با سلام جعفر اقای گل حجمو اگه نمیدادیم کدوم قندی گره رفته که قزوین میرفت اگه تلاش دوست مشترکمون در ...نبود که بعد از مجمع رو 220 باخته بودیم رفته بود از شما انتظار رعایت انصاف میشه بله من دو بار صف قزوینو در 318.0ریال و312.7 جمع کردم و تو سودم منتی هم نیست التماس دعا
با سلام..

دوست عزیز چرا ناراحت میشی..

یک پست زدیم دو بار از شما تشکر کردیم ..

بحث ما بحث حجم مبنا نبود برادر....چیز دیگری بود ..در مورد زمان معرفی قزوین بود ..تمام پست ها ما موجوده ..تا دوهفته ما داشتیم رو این سهم گیج می زدیم وهمه می گفتن حامی نداره که درست قبل بستن برا مجمع شما محبت کرده از سهم حمایت کردید.وهمین جا هم گفتیم شخص حقیقی حامی سهم شده...همین ...امیدوارم به دل نگیرید...

بحث ما هم رعایت انصاف بود ..
..در اخز محتاجیم به دعا..

پرریسک
2012/08/01, 14:55
پرریسک جان
این شکلکهایی که تو نوشته های من میاد ، من نمیزارم هرکاری هم که تو ویرایش میکنم پاک نمیشه.
از اینکه لینک باز نمیشه تعجب می کنم.لینکش رو عوض کردم.درست شد.

درست نشد ..
ولی خوب مهم نیست طبق محاسابت خودم قپیرا با حاشیه سود 300 تومن برا فروش شکر با فرض تولید همون مقدرا شکر سال قبل که بهترین سال تولید قپیرا بود وبا این سرمایه می تونه 170 تومن سود بسازه وحالا 30 تومن از بحث فروش کلر بقیه موارد میشه سود سهم 200 تومن با پی بریا 4 قیمت در میاد 800 تومن ...

قزوین با فرض تولید سال قبل با حاشیه سود 300 تومن با همین سرمایه میتونه 160 سود بسازه با 20 تومن هم که سه ماهه ساخته میشه 180 تومن با پی بریا 4 قیمت سهم میشه 720 تومن ...خالا به نظرم دوستان دلیل عدم عرضه شدن قزوین رو بهتر متوجه میشن..

شکر 100 تومن بره بالا یعنی حاشیه سود شکر بشه 400 تومن قپیرا تا 250 سود میسازه وجالبه قزوین هم تا حدود 250 سود میسازه ...قپیرا با پی بریا 4 میشه هزار تومن وقزوین هم میشه 1000 تومن ..با این فرق که قزوین الان 420 تومن هست....

mehgol
2012/08/01, 15:07
پرریسک جان نظرت در مورد خرید سکه چیه؟
از یک طرف دلار آزاد 2000 رو رد کرده
از طرف دیگه احتمال ریزش اونس هست

پرریسک
2012/08/01, 15:10
پرریسک جان نظرت در مورد خرید سکه چیه؟
از یک طرف دلار آزاد 2000 رو رد کرده
از طرف دیگه احتمال ریزش اونس هست

سکه یکبار در پی فروش گفتیم دوستان بخرن ..

بار دوم در قیمت 600620 گفتیم بخرن...

با سوم در 650....گفته شد دوستان بخرن...

بار اخر هم گفته شد حوالی 670 وزیر 700 ....

در این قیمتها امروز نظری ندارم ...وقتی افت کرد باید خرید کرد ...

پرریسک
2012/08/01, 15:14
اما در مورد قندیها دوستانی که واقعا قصد خرید سهام از این گروه رو دارن ...

قند قزوین زیر 500 فرصت خرید داد شک نکنید در خرید ..

قند اصفهان هم فرصت خرید داد در زیر 1800-1900 در خرید انم شک نکیند ...قشیر هم عالیه که بارها اشاره به خرید شده...

اولویت با اینها وهر سه فکر کنم باز هم فرصت خرید بدن در زیر این قیمتها ...

اینها نشد قلر قشکر قشهد فنقش....

ata007
2012/08/01, 15:23
جعفر جون سلام
نظرت راجع به شپمچا چطوره؟
گزارشش رو داشتم میخوندم عالی بود
90% سهام هم دست 2 3 تا خانواده و شخص حقیقی هست
اینم فک کنم از اون سهم های زیر خاکیه

ققنوس14
2012/08/01, 15:30
درست نشد ..
ولی خوب مهم نیست طبق محاسابت خودم قپیرا با حاشیه سود 300 تومن برا فروش شکر با فرض تولید همون مقدرا شکر سال قبل که بهترین سال تولید قپیرا بود وبا این سرمایه می تونه 170 تومن سود بسازه وحالا 30 تومن از بحث فروش کلر بقیه موارد میشه سود سهم 200 تومن با پی بریا 4 قیمت در میاد 800 تومن ...

قزوین با فرض تولید سال قبل با حاشیه سود 300 تومن با همین سرمایه میتونه 160 سود بسازه با 20 تومن هم که سه ماهه ساخته میشه 180 تومن با پی بریا 4 قیمت سهم میشه 720 تومن ...خالا به نظرم دوستان دلیل عدم عرضه شدن قزوین رو بهتر متوجه میشن..

شکر 100 تومن بره بالا یعنی حاشیه سود شکر بشه 400 تومن قپیرا تا 250 سود میسازه وجالبه قزوین هم تا حدود 250 سود میسازه ...قپیرا با پی بریا 4 میشه هزار تومن وقزوین هم میشه 1000 تومن ..با این فرق که قزوین الان 420 تومن هست....

طبق آخرین گزارشات اعلام شده به بورس(کدال)قند پیرانشهر پیش بینی تولید شکر رو 46186 تن دیده و قزوین 24000تن .همچنین جذب چغندر قپیرا 320000تن بوده و قزوین 200000تن.اینکه فرمودید قزوین 160 میسازه و قپیرا 170 رو یک کم بیشتر توضیح بدهید ممنون میشم.

پرریسک
2012/08/01, 15:46
طبق آخرین گزارشات اعلام شده به بورس(کدال)قند پیرانشهر پیش بینی تولید شکر رو 46186 تن دیده و قزوین 24000تن .همچنین جذب چغندر قپیرا 320000تن بوده و قزوین 200000تن.اینکه فرمودید قزوین 160 میسازه و قپیرا 170 رو یک کم بیشتر توضیح بدهید ممنون میشم.

این پیش بین با ختیاط صورت گرفته ..

ما میزاریم قپیرا مثل سال قبل همون 56 هزرا تن شکر تولید کنه وقزوین 33 هزرا تن تولید کنه ...حالا اینها با حاشیه سود 300 تومن در هر کیلو تقسیم بر تعدا سهام میشه سود هر سهم ..البته اینم بگم قزوین در بخش هزینه مالی مقدار زیادی از سودش میره برا هزینه مالی که اگر بتونه این هزنه مالی رو کاهش بده اونوقت یک جهش عجیب در سوداوری رخ میده ...

در ضمن تعدا دسهام قزوین 62 میلیون سهم وقپیرا 100 میلیون سهم هست ..

ناظم
2012/08/01, 16:21
پر ریسک جان ار آنجایی که خریدو فروشها در بورس ایران بیشتر هیجانی است لذا زمانی که آن دسته از قندیها که قیمت آنها الان پر است شروع به ریزش کردند دیگر سهام قندی شاید با مقداری تاخیر در حد یک روز ریزش خواهند داشت ببینید سایپا صف خرید شد به دنبال آن تمام خودروئیها صف خرید شدند صف سایپا را که دادند خودرئیها صف فروش شدند این بزرگترین مشکل بورس ما است

ققنوس14
2012/08/01, 16:44
این پیش بین با ختیاط صورت گرفته ..

ما میزاریم قپیرا مثل سال قبل همون 56 هزرا تن شکر تولید کنه وقزوین 33 هزرا تن تولید کنه ...حالا اینها با حاشیه سود 300 تومن در هر کیلو تقسیم بر تعدا سهام میشه سود هر سهم ..البته اینم بگم قزوین در بخش هزینه مالی مقدار زیادی از سودش میره برا هزینه مالی که اگر بتونه این هزنه مالی رو کاهش بده اونوقت یک جهش عجیب در سوداوری رخ میده ...

در ضمن تعدا دسهام قزوین 62 میلیون سهم وقپیرا 100 میلیون سهم هست ..

اگر با همین دلیل شما که فرمودید محتاطانه است بریم جلو ، فرض می کنیم قلر هم مثل سال پیشش سود ساخته باشه خوب قیمت سهم با p/e 4 میشه 1488 تومان یا قشکر با p/e 4 میشه 300 تومان یا همین قزوین با p/e 4 میشه 265تومان.پس اگر مفروضاتی می کنیم و میگیم قراره که دلار اینجوری بشه یا قیمت شکر افزایش پیدا کنه یا جذب چغندر بیشتری داشته باشیم این شامل همه اونها میشه.ضمنا قپیرا نشون داده همیشه بیشتر از سال پیشش جذب چغندر داشته.

پرریسک
2012/08/01, 16:58
اگر با همین دلیل شما که فرمودید محتاطانه است بریم جلو ، فرض می کنیم قلر هم مثل سال پیشش سود ساخته باشه خوب قیمت سهم با p/e 4 میشه 1488 تومان یا قشکر با p/e 4 میشه 300 تومان یا همین قزوین با p/e 4 میشه 265تومان.پس اگر مفروضاتی می کنیم و میگیم قراره که دلار اینجوری بشه یا قیمت شکر افزایش پیدا کنه یا جذب چغندر بیشتری داشته باشیم این شامل همه اونها میشه.ضمنا قپیرا نشون داده همیشه بیشتر از سال پیشش جذب چغندر داشته.

خوب نظر من هم از اول همین بود ..فقط قزوین یه فرق کرده 20 تومن از موجودی سال قبل ساخته ..مثل سال قبل 66 تومن هم بسازه میشه 86 تومن با پی برای 4 میشه چند ..بالای 350 توم قیمت سهم در میاد ..

قپیرا هم با سود 140 تومن سال قبل با پی بریا 4 در میاد 560 تومان ...ما که قزوین رو از 340 گفتیم وهمین الان هم ریسک قزوین از همه قندیها کمتره...

این سودهایی که ما داریم میگیم با افزایش نرخ هست وگرنه از نظر من حاشیه سود قندیها 300 تومن نیست نهایت نهایت 250 هست ولی خوب 100 تومن شکر بره بالا حاشیه سود میره رو 350 تومن به همین راحتی ...

حالا تصمیم با دوستان ..اقا اینها نظر منه ..درست یا اشتباه ..دوستان برن قپیرا بخرن..بنده نمی گم بالا نمیره ..ولی قپیرا بازدهی 50 درصد بده قزوین بازدهی 150 درصد میده ..حرف سر اینه ..

قپیرا 650 تومنی بعد 20 درصد رشد رو 800 اینهمه عرضه شد ولی قزوین 270 تومنی بعد نزدیک 40 درصد رشد هنوز که هنوز فرصت خرید نمی ده ..

در ضمن حالا که دوستان زحمت کشیدن سایر قندیها مثل قثابت قنیشا قشرین وغیره رو هم با پی برای 4 وسود سال قبل حساب کنید ..قیمتهاشون ببیند چی در میاد..

البته گفتم بیاد ببینم امسال در مبحث تولید چه می کنن ..ولی خوب شرکتی که سال قبل نتونسته چغندر جذب کنه وتولید کشاورزش کم بوده خصوصا شرق کشور باید در موردش احتیاط کرد...

پرریسک
2012/08/01, 17:21
یادش بخیر . روزی روزگاری قشکر تو قیمت 1000 مفت بود و تارگت 1500 رو می دادند ، حالا چه اتفاق بنیادی توی این سهم افتاده که500 هم نمی ارزه !

ببخشید اون زمان در قیاس با قنیشا مفت بود والان هم هست ..از همه قندیها ارزش بازار کمتری داره ومشکلاتش حل بشه بتونه خوب کار کنه مدیریت بشه یود بالایی میسازه ..
با ارزش بازار می گفتیم مفته ..اون زمان قندیها قیمتهای بالای 3000 هزرا داشتن ..نه مثل الان ...

سعی کنید با شرایط وزمان جلو برید ....

سعی کنید در حال زندگی کنید نه در گذشته ..همین قشکر در همین تاپیک از 480 گفتم دوستان در سه پله خرید کنن وهر کی خرید الان سود هم کرده ...

ولی فعلا قزوین قند اصفهان قشیر رو برتر می بینم ..اولویت بعدی قشکر قشهد قنقش هستن ..

در ضمن قندیها در مقطعی خیلی بالا رفتن که به دوستان اشاره شد تکنیکالی جلو برن ..بله اون زمان با ون رشد عجیب غریب قندیها وقیمتهای بالای 3000 تومان قشکر 1500 که سهله 2000 رو هم می دید

قصد توجیه ندارم ..ولی بعد خود دیدد چه شد ..سهم 3000 تومنی شد 1500 انتظار نداشتید که قشکر 1000 تومنی بشه 1500 تو اون اوضاع .

با این همه قشکر در قیمت 960 تومان فرصت خروج داد با 5 درصد ضرر در همین تاپیک گفتیم دوستان خروج کنن..پست هاش موجوده ...هر کی خروج نکرد با سهم موند به خودش مربوطه..

...ولی خواهشا جو تاپیک رو به هم نزنید با این حرفها..

پرریسک
2012/08/01, 17:42
دوست من شما باید امروز خریدها تون رو میگردی ...البته در اون سهامی که تونستن تا اخر صف خرید بمونن وخودشون رو بالا نگه داری کنن ...
فعلا واتی مقاومت 140 رو در پیش داره ..وپترو هم بله بالای 90 انگاری تثبیت شده ...
بکام هم فردا به نظرم خرید خوبی باشه اگر سهم بالای 173 بمونه ....روی بکام با توجه به اینکه رشدی نکرده نسبت به این دوتای دیگه نظرم مثبت تر هست ....

در ضمن دوستان در مورد قشکر اصلاح سهم رو نهایت 480 می دیدم وامروز حجم خوب زد واگر در روز های بعد تونست بالا این 480 بمونه دوست داشتید می تونید یک پله وارد بشید ...

با توجه به جو قندیها این فقط یک پیشنهاد بود برا افرادی که بسیار اهل ریسک هستن وخدای ناکرده اگر در سهم گیر افتادید دنبال مقصر نکردید ...در ضمن فقط یک پله اگر خواستید وارد بشید ...

تا به امروز فقط گفته شد از خرید دوری کنید از بالای 900 گفته شد وامروز برا اولین بار این پیشنهاد میشه....باز هم میگم برا افراد خیلی خیلی پرریسک وفقط در حد نهایت نهایت 15 درصد سبد واون هم یک پله از از این 15 درصد یعنی 5 درصد ...چون سهم اگه دوام نیاره تا 370 هم جای افت داره...

خیلی از جواب خوبتان متکشرم
اینکه فعلا روند کلی این صنعت نزولی هست شکی درش نیست ولی من به آینده امیدوارم و برای همین هم 60 درصد سبد سهام من قشکر هست و اگر پول داشته باشم بازم میخرم چراکه روند در آینده نه چندان دور برخواهد گشت هم فاند اینو میگه هم تکنیکال میگه (اصلاح زیادی داشته) مگر و فقط مگر این سهام بصورت حبابی رشد کرده باشند مثلا خود قشکر یهو از 200 رسید به 1000؟ چرا؟ و چرا از 1000 رسیده به 450 ؟ که اینون من تو محاسباتم نیاوردم ... خدا میداند

بله روند گروه نزولی هست ولی خیلی از سهام گروه از نظر خودم به انتهای اصلاح رسیدن ودارن میرسن ودارن به حمایتهای میرسن که شکست اونها دیگه خیلی خیلی سخته وباید خبرهای خیلی بد بیاد تا اینجا رو بشکنن..

فقط مونده از لحاظ زمانی....این گروه مدتی در همین محدوده نوسان می کنن وکف می سازن وبعد اماده رشد ..

به همین خاطر برا اینکه دوستان از این گروه در سبد داشته باشن برا افراد پرریسک گفته در 3 پله از دو سهم قشکر وقزوین که خودم این دو تا لایق رشد خیلی بیشتر نسبت به بقیه قندیها می بینم خرید کنن...

هر پله با پله بعدی هم 10 درصد اختلاف داره ..هر افت 10 درصدی یک پله خرید ...

در قشکر از 480 گفتیم اغاز کنید ودر قزوین از 370...حال تصمیم با دوستان ....

یا هم صبر کنید روند صعودی بشه وارد بشید چند درصد بالاتر ..مثال قثابت بالای 390 بیاد میشه به صعود فکر کرد..

حتی به دوستا گفتیم قثابت رو هم از 350 پله ای بخرن ..پستش رو پیدا نکردم اونم پله ای ...فقط تکنیکالی ...درسته بنیادی اعتقاد ندارم ولی تکنیکالی سهم بالا داشت ...

هر کی این چند تا سهم رو خریده سود خوبی برده..

قشیر هم رو 400 عرضه شد با قزوین قبل 340 عرضه شد وقشهد رو 1030 که بارها اشاره به خریدشد ..

بیشترین بازدهی رو دادن ..اصفهان ولرستان هم که بارها اشاره شدن...

VARIA
2012/08/01, 17:47
جعفر جان
خسته نباشی
با توجه به خبر امروز در مورد تحریم
وضعیت پتروشیمی ها رو در هفته آتی چطور می بینی ؟

ایمان صالح
2012/08/01, 18:12
جعفر جان
خسته نباشی
با توجه به خبر امروز در مورد تحریم
وضعیت پتروشیمی ها رو در هفته آتی چطور می بینی ؟
خبر اول وقت اومد.تاثیرش رو امروز تا حدودی گذاشت.اونقدر قیمتهاشون پایین اومده که بعیده خیلی تاثیر بگیرن.

کاوشگر
2012/08/01, 19:16
سلام پرریسک عزیز
در مورد وبشهر الان چند هفته هست که از همون اول وقت صف فروش هست خودمون رو مشغول این سهم کردیم شاید درسته که زیاد منفی نمی خوره ولی یه ایست حسابی و فرسایشی پیدا کرده والا حسابی خستم کرده چیکارش کنم خریدم 213 تومان قبل از مجمع بوده و باعث شده خیلی سهام خوب از جمله قزوین 300 تومانی رو هم از دست بدم.
مرسی بابت راهنمائیت و زحماتت در این تایپیک

vdtjn
2012/08/01, 20:55
خوب نظر من هم از اول همین بود ..فقط قزوین یه فرق کرده 20 تومن از موجودی سال قبل ساخته ..مثل سال قبل 66 تومن هم بسازه میشه 86 تومن با پی برای 4 میشه چند ..بالای 350 توم قیمت سهم در میاد ..

قپیرا هم با سود 140 تومن سال قبل با پی بریا 4 در میاد 560 تومان ...ما که قزوین رو از 340 گفتیم وهمین الان هم ریسک قزوین از همه قندیها کمتره...

این سودهایی که ما داریم میگیم با افزایش نرخ هست وگرنه از نظر من حاشیه سود قندیها 300 تومن نیست نهایت نهایت 250 هست ولی خوب 100 تومن شکر بره بالا حاشیه سود میره رو 350 تومن به همین راحتی ...

حالا تصمیم با دوستان ..اقا اینها نظر منه ..درست یا اشتباه ..دوستان برن قپیرا بخرن..بنده نمی گم بالا نمیره ..ولی قپیرا بازدهی 50 درصد بده قزوین بازدهی 150 درصد میده ..حرف سر اینه ..

قپیرا 650 تومنی بعد 20 درصد رشد رو 800 اینهمه عرضه شد ولی قزوین 270 تومنی بعد نزدیک 40 درصد رشد هنوز که هنوز فرصت خرید نمی ده ..

در ضمن حالا که دوستان زحمت کشیدن سایر قندیها مثل قثابت قنیشا قشرین وغیره رو هم با پی برای 4 وسود سال قبل حساب کنید ..قیمتهاشون ببیند چی در میاد..

البته گفتم بیاد ببینم امسال در مبحث تولید چه می کنن ..ولی خوب شرکتی که سال قبل نتونسته چغندر جذب کنه وتولید کشاورزش کم بوده خصوصا شرق کشور باید در موردش احتیاط کرد...
پرریسک عزیز خسته نباشید
نمیخوام در مورد ارزنده نبودن قزوین یا اینکه کمتر از قپیرا میسازه به نسبت تعداد سهامش بحثی بکنم
ولی اول اینکه سال مالی قزوین اخر ساله ولی قپیرا برج 4
دوم اینکه پیش بینی امسال قزوین 21420 تنه ولی قپیرا 46186 تن حالا اگه 36000 تن و 56000 تن سال قبل رو در نظر بگیریم باز به نسبت تعداد سهم فرقی نمیکنه
20 تومنی که شما میگی قزوین ساخته در مورد قپیرا هم هست و خیلی بیشتر فقط به دلیل اختلاف سال مالی قزوین در گکزارش 3 ماهه اعلام کرده که قپیرا در برج 8 برای گزارش 3 ماهه میبینیم از شکر انتقالی سال قبل چقدر میسازه چون قپیرا بالای 30000 تن شکر رو انتقال داده .
البته من پیشنهاد میکنم این مقدار انتقالی رو دتر نظر نگیرین که هر سال مقداری به سال بعد منتقل میشه وم این اثر از بین میره
از همه مهمتر شما یادتون رفت قپیرا تنها شرکتیه که الکل تولید میکنه -پیش بینی تولید امسال 2/1 میلیون لیتر الکله که از اینجا هم میتونه سود خوبی اضافه کنه
مطلب دیگه اینکه قزوین 200000 تن پیش بینی جذب داشته ولی قپیرا 320000 تن که البته سال فبل قپیرا 388000 تن جذب کرده بود .
و اما تعدیل مناسبی که قپیرا میتونه نسبت به قزوین بده از این مطلبه
قزوین قیمت خرید چغندر رو 1236 ریال دیده ولی قپیرا 1310 ریال حساب کرده این 85 ریال برای هر کیلو که قپیرا جلونره
و از اون مهمتر قزوین قیمت فروش شکرش رو 1350 تومن دیده ولی قپیرا 1300 تومن و مطلب مهم و اصلی همین جاست .کیلویی 50 تومن .که از اینجا باز قپیرا تعدیل مناسب دیگری نسبت به قزوین خواهد داشت و این رد خور نداره .
شاید قزوین هم در محدوده قپیرا گمی پایین و کمی بالا رشد کنه اما اینکه این 200 بسازه قزوین 150 برای من جای سئوال داره .پس چطوری حساب کگرده به 40 تومن فعلی رسیده .عرض کردم اون 20 تومن رو در نظر نگیرین که از تولید امسال همین مقدار به سال بعد منتقل خواهد شد که اگه بخواین حساب کنین باز باید برای قپیرا دو برابر بیشتر حساب کنین .موجودی منتقل شده به امساتل قپیرا خیلی بیشتر از قزوین بوده .
در نهایت پر ریسک عزیز من در ارزنده بودن قزوین شکی ندارم و معتقدم سود مناسبی نسبت به پیش بینی که تعلام کرده میسازه ولی اینکه الان قیمتش نصف قپیراست مطمئن باشین بی دلیل نیست .
مزارع وسیع قپیرا و قرار داشتن در محدوده ای که بسیار حاصل خیز است باعث شده قپیرا جذب بالایی داشته باشه
سال قبل اون قدر جذب چغندر بالایی داشت که مقداریشو به شرکتهای دیگهخ فروخت و حتی مقداریش از بین رفت.
یادم رفت بگم عرضه ای که امروز روی قپیرا داشتیم ربطی به ارزندگی سهم نداشت و همه میدونیم که توسعه صنعتی غلام حلقه بگوش سازمانه و از طرف سازمان عرضه کرد ولی ایا همه قندیها خواهند توانست با چنین عرضه ای در نهایت سربلند بیرون بیان و بعد از 4/5 میلیون عرضه با صف خرید 400000 تایی بکار خودشون خاتمه بدن .
اتفاقا عرضه امروز و در نهایت صف خرید شدنش نشون از ارزندگی سهمه .
جالبه بدونین توسعه صنعتی 13/8 میلیون بیشتر نداشته که 1/8 میلیون امروز عرضه کرده و مابقی رو هنوز نمیدونم کار کی بوده
در سفری که به پیرانشهر داشتم از کنار شرکت که رد میشدم ازدحام و جمعیت زیادی بود و مردم میگفتند این شرکت منطقه رو متحول کرده و افراد زیادی در شرکت بکار گرفته شده اند .
خلاصه پر ریسک عزیز من نظرات شما رو همیشه اهمیت میدم و استفاده میکنم و بابتش تشکر میکنم .
قندیها رو مدت زیادی مو به مو صورتهای مالیشونو بر رسی میکنم .
قصفها قپیرا قزوین قشیر قلر قنقش و قشهد در راس قندیها هستند .
موفق باشید دوست من

پرریسک
2012/08/01, 22:11
فکر کنم بحث قندیها رو همین جا تموم کنیم بهتر باشه ..

بنده از انتخابهای خودم راضی هستم واز اینکه از بین این همه قندی قزوین قند اصفهان قشکر قلر وقشیر رو برا خرید واولویت خریدم انتخاب کردم ذره ای هم پشیمان نیستم ...

بیشترین بازدهی از ان این سهام بوده با بازدهی بالای 30 درصد ...

حالا هم قزوین زیر 500 وقند اصفهان زیر 2000 رو اگر فرصت خرید بدن بر تمام قندیها خریدشون رو ترجیح میدم ....حتی برا قپیرای 800 که چه عرض کنم 700 تومنی..

اینها نظر منه ..نظر من هم قرار نیست درست باشه ..

در مورد سوداوری قندیها هم تا گزارش 12 ماهه صبر می کنیم ببینم کدوم قندی رشد سوداوری بیشتری نسبت به قیمت خودش خواهد داشت ...باتشکر از تمام دوستان موفق باشید ...

سپه
2012/08/01, 22:48
جعفرجان به نظرت شفن چه جوریه برای خرید

vdtjn
2012/08/01, 23:27
پر ریسک جان انتخابت حرف نداره فقط طی تحقیقی که انجام شد از دوستان مدیر توسعه صنعتی اقای شروین ....
وضعیت مالی توسعه نابسامانه .این شرکت از بابت خرید الومینیوم ایران به خصوصی سازی بدهکاره و نتونسته بدهیشو بده .
خصوصی سازی هم سهام پرتفویش رو توقیف کرده .فولادش رو هم توقیف کرده .
پتنها سهم نقد شونده ای که داره همین قپیراست و علیرغم میل و در اثر فشار مجبور به فروش شدن و خود مدیر شرکت میدونه قیمت سهمش و ارزندگیش الان چقدره .
توسعه میتونست 10 درصد بالتر عرضه کنه و هیچ اتفاقی هم نمی افتاد و همکه با سهم در 10 درصد بالاتر تو صف میموندن ولی زمان برایشان مهم بود و متاسفانه مشکل نقدینگی باعث عرضه قپیرا شده .
پر ریسک جان حق با شماست .ول کنیم قندی رو
در مورد شبندر نظرتون چیه .میشه برایورود با حجم سنگ بهش فکر کرد ؟

negar
2012/08/01, 23:57
پر ریسک جان انتخابت حرف نداره فقط طی تحقیقی که انجام شد از دوستان مدیر توسعه صنعتی اقای شروین ....
وضعیت مالی توسعه نابسامانه .این شرکت از بابت خرید الومینیوم ایران به خصوصی سازی بدهکاره و نتونسته بدهیشو بده .
پتنها سهم نقد شونده ای که داره همین قپیراست و علیرغم میل و در اثر فشار مجبور به فروش شدن و خود مدیر شرکت میدونه قیمت سهمش و ارزندگیش الان چقدره .
توسعه میتونست 10 درصد بالتر عرضه کنه و هیچ اتفاقی هم نمی افتاد و همکه با سهم در 10 درصد بالاتر تو صف میموندن ولی زمان برایشان مهم بود و متاسفانه مشکل نقدینگی باعث عرضه قپیرا شده .

خوب بایدم به این روز بیفتند این چند وقت اگر هر روز با گروه حجم مبنا را میداد امروز روی مقاومت 950 میتوانست 1 میلیون سهم بفروشد 400 تا زیر 800 و 400 تا بین 800 تا 900

بابااتی
2012/08/02, 00:09
جعفر جان لطفا پیام خصوصی را چک کنید ممنون ;)

jafar
2012/08/02, 07:52
جناب پرریسک
یک نظر در مورد ولصنم بده
با تشکر

masome
2012/08/02, 09:33
سلام بر دوستان و آقا جعفرگل
فکر نمیکنین که نسبت پی به ای یه صنعت(در حال حاضر نظرم رو قندیهاست) در مواقعی می تونه بالاتر از متوسط نسبت پی به ای بازار قرار بگیره؟ من نظرمو با دلیل میگم دوستان لطفا اگه نظری دارن بگن.
به نظر من با توجه به شرایط خاص کشور با چشم انداز افزایش شدید هزینه واردات و حتی قطع کامل واردات از یه طرف و نوع محصولات این صنعت به عنوان کالای ضروری به همراه چشم انداز پیشی گرفتن تقاضا بر عرضه قند و شکر و کمبود عرضه در محصولات این صنعت منجر به بالا رفتن شدید حتی غیرمتعارف قیمت محصولات این صنعت در کشور میشه. که این امر منجر به رشد شدید قیمت سهام شرکتهای قندی خواهد شد که باعث میشه این صنعت پی به ای بالاتر از متوسط بازار را بگیرن. شاید دوستان بگن اون موقع که شاید بورسی در کار نباشه قبول دارم شاید اینطور بشه اما داشتن سهام یعنی داشتن حق در سود و زیان و شرکت میتونیم مستقیم به خود شرکتها برای دریافت سودهای کلان رجوع کنیم. منظور از مطرح کردن این بحث اینه که بعضی مواقع مثله شرایط فعلی، پی به ای بعضی از صنایع میتونه خیلی بالاتر از متوسط پی به ای بازار قرار بگیره که شاید خیلیها به این امر توجه نمیکنن و بالا بودن پی به ای رو حباب صنعت قلمداد میکنن در صورتیکه پی به ای چشم انداز صنعته و فکر میکنم در هر شرایطی حتی جنگی تقاضای شکر کاهش پیدا نمیکنه پس اگه عرضه محصول کم بشه بالطبع قیمت محصول خیلی بالا خواهد رفت که نمونه بارز آن قیمت مرغه که حتی به نظر من مرغ کالاییه که فرد میتونه ازش بگزره اما قندو شکر علاوه بر مصرف خانوارها توسط خیلی از صنایع نیز استفاده میشه.

پرریسک
2012/08/02, 11:44
سلام بر دوستان و آقا جعفرگل
فکر نمیکنین که نسبت پی به ای یه صنعت(در حال حاضر نظرم رو قندیهاست) در مواقعی می تونه بالاتر از متوسط نسبت پی به ای بازار قرار بگیره؟ من نظرمو با دلیل میگم دوستان لطفا اگه نظری دارن بگن.
به نظر من با توجه به شرایط خاص کشور با چشم انداز افزایش شدید هزینه واردات و حتی قطع کامل واردات از یه طرف و نوع محصولات این صنعت به عنوان کالای ضروری به همراه چشم انداز پیشی گرفتن تقاضا بر عرضه قند و شکر و کمبود عرضه در محصولات این صنعت منجر به بالا رفتن شدید حتی غیرمتعارف قیمت محصولات این صنعت در کشور میشه. که این امر منجر به رشد شدید قیمت سهام شرکتهای قندی خواهد شد که باعث میشه این صنعت پی به ای بالاتر از متوسط بازار را بگیرن. شاید دوستان بگن اون موقع که شاید بورسی در کار نباشه قبول دارم شاید اینطور بشه اما داشتن سهام یعنی داشتن حق در سود و زیان و شرکت میتونیم مستقیم به خود شرکتها برای دریافت سودهای کلان رجوع کنیم. منظور از مطرح کردن این بحث اینه که بعضی مواقع مثله شرایط فعلی، پی به ای بعضی از صنایع میتونه خیلی بالاتر از متوسط پی به ای بازار قرار بگیره که شاید خیلیها به این امر توجه نمیکنن و بالا بودن پی به ای رو حباب صنعت قلمداد میکنن در صورتیکه پی به ای چشم انداز صنعته و فکر میکنم در هر شرایطی حتی جنگی تقاضای شکر کاهش پیدا نمیکنه پس اگه عرضه محصول کم بشه بالطبع قیمت محصول خیلی بالا خواهد رفت که نمونه بارز آن قیمت مرغه که حتی به نظر من مرغ کالاییه که فرد میتونه ازش بگزره اما قندو شکر علاوه بر مصرف خانوارها توسط خیلی از صنایع نیز استفاده میشه.

با سلام..

همین الان برید پی بریا قندیها رو نگاه کنید بببیند چقدر از متوسط پی برای بازار بالاتره ...

در ضمن ما هم با تعدیل ها دو واحد پی بریا بالاتر دادیم ..پی بریا بازار 4که چه عرض کنم داره میره رو 3 وحتی 2...ما به قندیها پی بریا 6 می دیم ..دوبرابر پی بریا متوسط بازار ..باز هم قیمت خیلی هاشون حبابی هست..ویا اینکه قیمتشون پر هست وجای برا رشد ندارن ...

در ضمن این رو هم لحاظ کنید اگر هر لحظه جام زهر نوشیده بشه اونوقت دلار 2000 تومنی و......ر

پس همیشه باید با احتیاط جلو رفت ...

در اخر کسی مخالف رشد این گروه نیست بحث سر اینه وقتی بهترینهای این گروه رو راحت میشه خرید چرا عده ای اصرار دارن حتما برن سهام بد این گروه رو بخرن واین خریدهاشون رو هم توجیه می کنن..

به جز چند سهم این گروه که به دفعات دارن فرصت خرید میدن سهام دیگر این گروه رو لایق خرید نمی بینم حالا میخواد 10 برابر بشن ..

پرریسک
2012/08/02, 11:47

بنده کاری ندارم کی در قپیرا میفروشه چرا میفروشه چرا میخره ..نظرم رو در مورد این سهم گفتم حالا میخواد توسعه فرت فرت بخره یا بفروشه ..با تحلیل خودمون جلو میریم نه با تحلیل توسعه ..

در مورد شنبدر هم اگر به ارزشها دست درازی نشه سود خوب می کنه دست درازی بشه مثل شراز چندان سودی نداره ..باید دید در گزارش چه می کنه..

سعید راد
2012/08/02, 11:57
بنده کاری ندارم کی در قپیرا میفروشه چرا میفروشه چرا میخره ..نظرم رو در مورد این سهم گفتم حالا میخواد توسعه فرت فرت بخره یا بفروشه ..با تحلیل خودمون جلو میریم نه با تحلیل توسعه ..

در مورد شنبدر هم اگر به ارزشها دست درازی نشه سود خوب می کنه دست درازی بشه مثل شراز چندان سودی نداره ..باید دید در گزارش چه می کنه..

سلام دوست گرامی

به نظر شما شاخص تا چه عددی افت می کنه (ترمز بریده قبلا یه زمانی برای نفس کشیدن می داد)

پرریسک
2012/08/02, 12:00
سلام دوست گرامی

به نظر شما شاخص تا چه عددی افت می کنه (ترمز بریده قبلا یه زمانی برای نفس کشیدن می داد)

سلام..
شاخص متاسفانه نتونست برگرده بالای 25180مهمترین حمایت که شکسته بود والان حمایت 24000 بشکنه تا 22500 هم جای افت داره ...

حالا قیمت سهمها میخواد چند بشه اونوقت خودم هم موندم ....

STOCK MONSTER
2012/08/02, 12:04
پرریسک جان وضعیت آینده پتروشیمی هارو چطور میبینی با وضع تحریم های جدید؟

masome
جعفرجان شما استاد من بودین و ازتون خیلی یاد گرفتم. واقعیتی وجود داره که دلاری دیگه درکار نیست که واردات کالای ضروری صورت بگیره درضمن خودت بهتر میدونی محصولات اینا میلگرد و آهن و پتروشیمی نیست که بشه ازش صرفنظر کرد. مثلا الان تو بازار مسکن درسته قیمتها رفته بالا و خیلیها سود کردن ولی برای کسی که بخواد الان بفروشه رو اون قیمت خریداری وجود نداره. پس نمیشه سود شناسایی کرد. با شرایط فعلی سرمایه گذاری تو سایر صنایع ریسک بالایی داره درسته سودهای عجیب و غریبی اعلام میکنن ولی یه چیزی هست تمایل به خرید در حال کاهشه. پس کاهش پی به ای این صنایع قابل انتظاره منکر این قضیه نیستم اگه به دید مجمع بگیری سود خوبی میبری اما بازار ما بازار لحظه هاست تو این بازار حتی کسی حاضر نیست بره مجمع. خلاصه اینو بگم با اطلاعاتی که گرفتم متاسفانه سر قیمت قند و شکر تو شش ماهه دوم بلایی شبیه مرغ میاد البته نه به اون شدت.با حرف شما هم موافقم نباید رو هر سهمی از این صنعت رفت اما حرفم اینه چون شرکتهای این گروه کوچیکن اتفاق پارسال برای اینا محتمله و بعد از افزایش قیمت این دفعه افزایش سرمایه های سنگین قندیها قیمت بالای اونا رو توجیه میکنه.حتی همین قجام خبر دارم افزایش 1000درصدی سرمایه از محل تجدید ارزیابی داراییها رو برای بورس ارسال کرده و فکر میکنی چرا تو شرایطی که قنقش و قنیشا صف فروشن این صف فروش نمیشه حجم خریدهای 10 روز پیشو ببین. کلام آخر افزایش سرمایه سنگین قندیها پی به ای بالای اونا رو توجیه میکنه منتظر می مانیم...

محمد حسن
پر ریسک جان محصولات پتروشیمی هم تحریم شد مبادله کالا و نیز حتی ارزهایی مثل روپیه با نفت نیز قدغن شد دلار همین حالا بالای 2000 و در 2020 معامله میشه اینها دلیلی محکم برای پایین آمدن متوسط پی به ای بازار میتونه باشه از شنبه ممکن است دوباره جو بورس ربزشی باشد و حتی پتروشمیها نیز نزول می کنند درست فعلا پتروشیمیها میتونند محصولات خود را بفروشند اما بصورت کژدار و مریض
اما افزایش قیمت ارز ممکن است برای برخی شرکتها جبران کننده باشد مثل گروه سرب وروی و نیز خود پتروشیمیها

پرریسک
2012/08/02, 12:11
پر ریسک جان محصولات پتروشیمی هم تحریم شد مبادله کالا و نیز حتی ارزهایی مثل روپیه با نفت نیز قدغن شد دلار همین حالا بالای 2000 و در 2020 معامله میشه اینها دلیلی محکم برای پایین آمدن متوسط پی به ای بازار میتونه باشه از شنبه ممکن است دوباره جو بورس ربزشی باشد و حتی پتروشمیها نیز نزول می کنند درست فعلا پتروشیمیها میتونند محصولات خود را بفروشند اما بصورت کژدار و مریض
اما افزایش قیمت ارز ممکن است برای برخی شرکتها جبران کننده باشد مثل گروه سرب وروی و نیز خود پتروشیمیها

محمد حسن جان یه خطری هم که داره گروه قند رو تهدید می کنه همین افت شدید پی بریا بازار هست که نگران کننده هست ..پی بریا بازار بخواد بشه 2 یا 3 اونوقت قندیها با ید برا چندی سال پشت سر هم بتونن اونقدر سود سازی بکنن که پی برایشون از این مقدار هم کمتر باشه وبه دلیل اینده روشون مثال بیان پی برای 4-5 بگیرن ..ولی خدایی کسی می دونه این شرایط کشور تا کی ادامه داره ..

شاید 6 ماهه زدن این ها با هم به توافق رسیدن ..فعلا ما هم موندیم ..بله نرخ ارز فعلا داره جبران تحریمها رو می کنه در بعضی گروهها که صادرات دارن ..

پرریسک
2012/08/02, 12:12
پرریسک جان وضعیت آینده پتروشیمی هارو چطور میبینی با وضع تحریم های جدید؟

فعلا یک افت 15 تا 20 درصد مجدد می بینم با این اوضاع پیش اومده ..بازار ترسیده کاریش هم نمیشه کرد..

با روند هم در بیفتیم شکست خواهیم خورد پس بهتره با روند هماره بشیم وخارج از گود فعلا نظار گر باشیم..

پرریسک
2012/08/02, 12:16
جعفرجان شما استاد من بودین و ازتون خیلی یاد گرفتم. واقعیتی وجود داره که دلاری دیگه درکار نیست که واردات کالای ضروری صورت بگیره درضمن خودت بهتر میدونی محصولات اینا میلگرد و آهن و پتروشیمی نیست که بشه ازش صرفنظر کرد. مثلا الان تو بازار مسکن درسته قیمتها رفته بالا و خیلیها سود کردن ولی برای کسی که بخواد الان بفروشه رو اون قیمت خریداری وجود نداره. پس نمیشه سود شناسایی کرد. با شرایط فعلی سرمایه گذاری تو سایر صنایع ریسک بالایی داره درسته سودهای عجیب و غریبی اعلام میکنن ولی یه چیزی هست تمایل به خرید در حال کاهشه. پس کاهش پی به ای این صنایع قابل انتظاره منکر این قضیه نیستم اگه به دید مجمع بگیری سود خوبی میبری اما بازار ما بازار لحظه هاست تو این بازار حتی کسی حاضر نیست بره مجمع. خلاصه اینو بگم با اطلاعاتی که گرفتم متاسفانه سر قیمت قند و شکر تو شش ماهه دوم بلایی شبیه مرغ میاد البته نه به اون شدت.با حرف شما هم موافقم نباید رو هر سهمی از این صنعت رفت اما حرفم اینه چون شرکتهای این گروه کوچیکن اتفاق پارسال برای اینا محتمله و بعد از افزایش قیمت این دفعه افزایش سرمایه های سنگین قندیها قیمت بالای اونا رو توجیه میکنه.حتی همین قجام خبر دارم افزایش 1000درصدی سرمایه از محل تجدید ارزیابی داراییها رو برای بورس ارسال کرده و فکر میکنی چرا تو شرایطی که قنقش و قنیشا صف فروشن این صف فروش نمیشه حجم خریدهای 10 روز پیشو ببین. کلام آخر افزایش سرمایه سنگین قندیها پی به ای بالای اونا رو توجیه میکنه منتظر می مانیم...

خواهش می کنم این چه حرفیه/....

اقا شاید اصلا قجام شگفتی بسازه ..قجام اگر بتونه این زیان رو یکاری بکنه وبتونه هزینه های مالی رو جمع وجور بکنه می تونه تا بالای 100 تومن سود بشاره چون سرمایش خیلی خیلی کمه ..

هزینه های مالی در بعضی قندیها سود رو میخروه ..همین قزوین اگر این هزین های مالیش نباشه تا بالای 70-80 تومن سودش بالا میره ..یعنی در حد قلر سود میسازه ..

در مورد گروه فلزات والا برا میلگرد 1400 تومن وشمش ورق دارن سر می شکنن ویا برا مس ..ولی دلیل اینکه اینها بالا نمیرن چون اینها شرکتهای بزرگی هستن وسرمایه بالا دارن ..در بازار هم پولی نیست وسرمایه ها از بورس رفته ..

به همین خاطر گروه قند به دلیل کوچک بودن راحت در برابر عرضه ها دوام میارن ..وگرنه گروه فولاد مشکلی ندارن والان در بهترین شرایط سوداوری هستن ..

mobin
2012/08/02, 13:42
فعلا یک افت 15 تا 20 درصد مجدد می بینم با این اوضاع پیش اومده ..بازار ترسیده کاریش هم نمیشه کرد..

با روند هم در بیفتیم شکست خواهیم خورد پس بهتره با روند هماره بشیم وخارج از گود فعلا نظار گر باشیم..

یعنی باید منتظر کرمانشای 350 تومنی باشیم؟!!

meysam_sh_2020
2012/08/02, 14:03
محمد حسن جان یه خطری هم که داره گروه قند رو تهدید می کنه همین افت شدید پی بریا بازار هست که نگران کننده هست ..پی بریا بازار بخواد بشه 2 یا 3 اونوقت قندیها با ید برا چندی سال پشت سر هم بتونن اونقدر سود سازی بکنن که پی برایشون از این مقدار هم کمتر باشه وبه دلیل اینده روشون مثال بیان پی برای 4-5 بگیرن ..ولی خدایی کسی می دونه این شرایط کشور تا کی ادامه داره ..

شاید 6 ماهه زدن این ها با هم به توافق رسیدن ..فعلا ما هم موندیم ..بله نرخ ارز فعلا داره جبران تحریمها رو می کنه در بعضی گروهها که صادرات دارن ..

پی به ایه 2-3 که بعیده بگیرن .....پی به ای 2 بگیرن نزدیک مجمع پول جور کنید تپ و تپ برید مجامعی که سود خوب تقسیم میکنن :d 40-50 درصد راحت سود کنید .........
ولی این سهم هایی که پی به ایشون داره میاد پایین یا قراره بیاد بی دلیل نیست........به دلیل نگرانی از اینده و احتمال تعدیل منفیشون پی به ای کم میکنن تا بالاخره سر ی گزارش یه تعدیل منفی بدن ........و دوباره پی به ایشون برمیگرده بالا ........پس خیلی نگرانی نداره و اگه پی به ایه بازار بیاد روی 2-3 خوب و امیدی به اینده شرکت بود با خیال راحت بخرید برید حالشو ببرید ........ولی این گونه نباید بشه ............

راستی پژو 206 تیپ دو 20 میلیون و 500 هزار تومن ناقابل !!!!! حیف اون پول برای این ماشین !!! اخرش باید بریم روی همون سهم هایی که هم تحریم و هم افزایش نرخ دلار روشون تاثیر داره ........یعنی وارد نشن میره بالا ....;) قید صادرات رو هم زدیم ما دیگه ..........هزینه حمل بار هم دوبل شده انگار.......

meysam_sh_2020
2012/08/02, 14:24

افزایش سرمایه 1000 درصدی برای قندی ها یعنی خداحافظ سود سازی تپل .........حالا قجام همین الانش سود نداره ..........1000 درصد افزایش سرمایه بده میرسه به زیان ..........
البته اینکه تو افزایش سرمایه سود کرد بعد از بازگشایی یه بحث دیگست ........شاید اون وسط بشه یه سودی کرد ولی اینکه شرکت سود عملیاتی بسازه عمرا .......اونم از محل تجدید ارزیابی دارایی ها ........اگه از اورده باشه باز یه چیزی ........ بورس با افزایش سرمایه قند اصفهان موافقت نکرد........وگرنه قصفها هم 600-700 درصد افزایش سرمایه داشت از محل تجدید ارزیابی دارایی ها ..........حالا اگه با اون موافقت شد در اینده .........با قجام و سایرین این گروه هم موافقت میشه ...........

پرریسک
2012/08/02, 14:45
یعنی باید منتظر کرمانشای 350 تومنی باشیم؟!!

متاسفانه در صورت شکست 427 باید منتظر 390 وبعد 370 باشیم...

با تمام اعتقادی که دارم وهمچنان به سود بالای 150 این سهم ولی باز هم میگم در برابر فشار فروش بازار نمیشه ایستاد ..

اگر بازار حمایت نشه این قیمتها در اثر جو روانی بازار احتمال زیاد دیده میشن واحتمالا فرصت خرید نابی خواهند بود برا از ما بهتران ....

البته هنوز هیچ اتفاقی رخ نداده باید ببینم روزهای بعد این گروه با حمایتهای خود چه می کنند ..اکثرا دارن به حمایتها قدر می رسن..از شفن گرفته تا خارک وزاگرس ومارون و....

پرریسک
2012/08/02, 14:48
پی به ایه 2-3 که بعیده بگیرن .....پی به ای 2 بگیرن نزدیک مجمع پول جور کنید تپ و تپ برید مجامعی که سود خوب تقسیم میکنن :d 40-50 درصد راحت سود کنید .........
ولی این سهم هایی که پی به ایشون داره میاد پایین یا قراره بیاد بی دلیل نیست........به دلیل نگرانی از اینده و احتمال تعدیل منفیشون پی به ای کم میکنن تا بالاخره سر ی گزارش یه تعدیل منفی بدن ........و دوباره پی به ایشون برمیگرده بالا ........پس خیلی نگرانی نداره و اگه پی به ایه بازار بیاد روی 2-3 خوب و امیدی به اینده شرکت بود با خیال راحت بخرید برید حالشو ببرید ........ولی این گونه نباید بشه ............

راستی پژو 206 تیپ دو 20 میلیون و 500 هزار تومن ناقابل !!!!! حیف اون پول برای این ماشین !!! اخرش باید بریم روی همون سهم هایی که هم تحریم و هم افزایش نرخ دلار روشون تاثیر داره ........یعنی وارد نشن میره بالا ....;) قید صادرات رو هم زدیم ما دیگه ..........هزینه حمل بار هم دوبل شده انگار.......

خیلی از سهام بی جهت داره پی برای میشکونه ...
بازار به هیگ گروهی رحم نکرده ..چه اونهایی که از تحریم سود میبرن چه اونهایی که از تحریم ضرر میبرن...

تحریم نبود الان ملیگرد 1600 تومنی هم عمرا با این افت قیمتهای جهانی رو نمی دید یا مس 14000 هزار تومن نمی فروخت یا فولاد ...ولی خوب بازار ترسیده وخشک وتر با هم داره میسوزه ...

meysam_sh_2020
2012/08/02, 15:04
خیلی از سهام بی جهت داره پی برای میشکونه ...
بازار به هیگ گروهی رحم نکرده ..چه اونهایی که از تحریم سود میبرن چه اونهایی که از تحریم ضرر میبرن...

تحریم نبود الان ملیگرد 1600 تومنی هم عمرا با این افت قیمتهای جهانی رو نمی دید یا مس 14000 هزار تومن نمی فروخت یا فولاد ...ولی خوب بازار ترسیده وخشک وتر با هم داره میسوزه ...

خوب در این صورت فولادی ها باید تعدیل بدن دیگه؟ البته باید بهای تمام شدشون رو هم حساب کرد......اگه تونستن تعدیل خوبی بدن خوب مسلماباید اینا رو خرید ......البته نقدینگی هم کم شده و ارزش معاملات باید روزی 60-70-80 میلیارد به بالا باشه تا بازار خوب باشه .......کلا نقدینگی و سرمایه گذاری کم شده .......

پرریسک
2012/08/02, 15:07
خوب در این صورت فولادی ها باید تعدیل بدن دیگه؟ البته باید بهای تمام شدشون رو هم حساب کرد......اگه تونستن تعدیل خوبی بدن خوب مسلماباید اینا رو خرید ......البته نقدینگی هم کم شده و ارزش معاملات باید روزی 60-70-80 میلیارد به بالا باشه تا بازار خوب باشه .......کلا نقدینگی و سرمایه گذاری کم شده .......

میثم جون مگه تعدیل ندادن..
اینا که دارن هی تعدیل می دن ولی خوب همشون داره می سوزه...

بازار در همه گروهها داره پی برای میشکونه ..هیچ گروهی در امان نمونده ..کاری هم نداره اون گروه از تحریم اثر مثبت میگیره یا اثر منفی...

meysam_sh_2020
2012/08/02, 15:33

بازار در همه گروهها داره پی برای میشکونه ..هیچ گروهی در امان نمونده ..کاری هم نداره اون گروه از تحریم اثر مثبت میگیره یا اثر منفی...

خوب من رو این گروه نبودم یعنی فولاد یه تعدیل منفی داد بیخیالشون شدم .......حالا باز دوباره تعدیل مثبت داده !! فولای هم برای تعدیل بسته ......باید ببینیم این دو چند باز میشن باز ...

البته درسته تعدیل ها داره میسوزه ...... شاید نقد بودن و سر یه فرصت وارد شدن بهترین کار باشه ........

آریو
2012/08/02, 16:08

خوب من رو این گروه نبودم یعنی فولاد یه تعدیل منفی داد بیخیالشون شدم .......حالا باز دوباره تعدیل مثبت داده !! فولای هم برای تعدیل بسته ......باید ببینیم این دو چند باز میشن باز ...

البته درسته تعدیل ها داره میسوزه ...... شاید نقد بودن و سر یه فرصت وارد شدن بهترین کار باشه ........

با دوستان موافقم ... انتظار رشد قیمتی برا سهم هایی که نسبت پی به ای بالای 4 دارن بعد از تعدیل مثبت رو نباید داشته باشیم ...

رانفور و همراه دارن پی به ای 4 میگیرن ...دیگه بقیه بازار تکلیفش مشخصه !

علیرضاباقری
2012/08/03, 08:47
استاد پرریسک
ایا شما ازکرمانشاه خارج شدی

اشکبوس کهنه سوار
2012/08/03, 09:19
خروج از کرمانشاه به نظر من فقط فرصت رو به یه عده آدم سودجو می ده تا کلاهبرداری هاشونو تکمیل کنن
شک نکنید که این سهم در بلند مدت همه رو شگفت زده خواهد کرد

اشکبوس کهنه سوار
2012/08/03, 09:20
خروج از کرمانشاه به نظر من فقط فرصت رو به یه عده آدم سودجو می ده تا کلاهبرداری هاشونو تکمیل کنن
شک نکنید که این سهم در بلند مدت همه رو شگفت زده خواهد کرد

در صورت سقوط این سهم هم میانگین رو پایین میاریم. نوش جونمون

پرریسک
2012/08/03, 10:46
استاد پرریسک
ایا شما ازکرمانشاه خارج شدی

مگر سهم 427 رو شکسته...
با دقت بخونید ..

در ضمن گفتم تحت جو روانی بازار امکان دیدن این قیمتها هست وگرنه با وجود تحریمها هم این سهم هنوز بالای 150 سود رو می بینم...دلار 2000 تومنی هر تحریمی رو برا این گروه خنثی کرده ..همانطور که دلار 2000 تومنی افت قیمت های جهانی برا گروه فلزات روی مس رو جبران کرده ..همانطور که دلار 2000 تومنی مانع از افت قیمت سکه به زیر 400 هزرا تومن شده ..قیمت جهانی طلا افت کرده ولی در ایران دلار 2000 تومنی فعلا جبران همه چیز رو کرده ..

این جو روانی فرصتی خواهد داد برا عده ای برا خرید در قیمتهای مفت تر البته گفتم هنوز اتفاقی رخ نداده وحمایتی نشکسته ..گفتیم که دوستان اگر کوتاه مدتی نگاه می کنن ونقدنکی ندارن خروج ودر قیمتهای پایین مجدد ورود کنن واگر هم نقدینگی دارن میان مدت میانگین بیارن پایین..

قزوین هم از 340 تا 270 افت کرد ولی الان 420 هست ..کرمانشاه بهترین سهام گروه پترو هست ..ببینم چی پیش میاد..

اشکبوس کهنه سوار
2012/08/03, 11:09
مگر سهم 427 رو شکسته...
با دقت بخونید ..

در ضمن گفتم تحت جو روانی بازار امکان دیدن این قیمتها هست وگرنه با وجود تحریمها هم این سهم هنوز بالای 150 سود رو می بینم...دلار 2000 تومنی هر تحریمی رو برا این گروه خنثی کرده ..همانطور که دلار 2000 تومنی افت قیمت های جهانی برا گروه فلزات روی مس رو جبران کرده ..همانطور که دلار 2000 تومنی مانع از افت قیمت سکه به زیر 400 هزرا تومن شده ..قیمت جهانی طلا افت کرده ولی در ایران دلار 2000 تومنی فعلا جبران همه چیز رو کرده ..

این جو روانی فرصتی خواهد داد برا عده ای برا خرید در قیمتهای مفت تر البته گفتم هنوز اتفاقی رخ نداده وحمایتی نشکسته ..گفتیم که دوستان اگر کوتاه مدتی نگاه می کنن ونقدنکی ندارن خروج ودر قیمتهای پایین مجدد ورود کنن واگر هم نقدینگی دارن میان مدت میانگین بیارن پایین..

قزوین هم از 340 تا 270 افت کرد ولی الان 420 هست ..کرمانشاه بهترین سهام گروه پترو هست ..ببینم چی پیش میاد..

داداش پر ریسک با مطالعه بنیادی پیرامون این سهم در ارزندگی اون شکی نیست
امیدوارم این حمایت 427 رو نشکنه

اشکبوس کهنه سوار
2012/08/03, 11:19

داداش پرریسک شنبه زمان خوبی برای ورود به سغرب هست؟

به امید رشد
2012/08/03, 14:28
سلام
جناب پرریسک به نظرتان با این وضعیت تحریم پتروشیمی ها چه بلایی سر شصفها ما خواهد آمد؟

پرریسک
2012/08/03, 14:41
سلام
جناب پرریسک به نظرتان با این وضعیت تحریم پتروشیمی ها چه بلایی سر شصفها ما خواهد آمد؟

سلام..
بزارید ببینم اصلا باز میشه ..

فعلا که تاثیر منفی داره ..

در ضمن یکسال نشده همه چیز ختم به خیر میشه وتحریم واین حرفها میره پی کارش...فقط تحریمها لغو بشه دیگه دلار 2000 نخواهد بود واون موقع با افت دلار واین قیمتهای جهانی که افت کردن وافت قیمتهای داخلی باز هم وضع بورس چطوری میشه..البته اینها نظر منه وممکنه اشتباه باشه ...هر طوری حساب می کنم چاره ای جز توافق وعقب نشینی نمی بینم ...پس توافق میشه..

نگران نباشید ...

پرریسک
2012/08/03, 14:42
داداش پرریسک شنبه زمان خوبی برای ورود به سغرب هست؟

حد ضرر 4درصد زیر 262 هست...

کریم مهدوی
2012/08/03, 14:45
جا داره از جناب پرریسک به خاطر اینکه وقت گرانبهاشون را می ذارن
و به همه سوالات دوستان پاسخ می دند تشکر ویژه داشته باشم
@};-@};-@};-@};-

آریو
2012/08/03, 17:40
سلام..

در ضمن یکسال نشده همه چیز ختم به خیر میشه وتحریم واین حرفها میره پی کارش...فقط تحریمها لغو بشه دیگه دلار 2000 نخواهد بود واون موقع با افت دلار واین قیمتهای جهانی که افت کردن وافت قیمتهای داخلی باز هم وضع بورس چطوری میشه..البته اینها نظر منه وممکنه اشتباه باشه ...هر طوری حساب می کنم چاره ای جز توافق وعقب نشینی نمی بینم ...پس توافق میشه..

نگران نباشید ...

پر ریسک جان .من هر جور حساب میکنم میبینم از توافق چیزی نمیبینم ... چرا که برنامه هسته فقط یک آیتم هست ... هر روز که میگذره به تعداد مجهول های معادله داره اضافه میشه !

اگه تحریم ها برداشته بشن و توافق هایی صورت بگیره تازه میشه خود واقعی بازار رو دید... کلا همه معادلات تغییر میکنه ... همه محاسبات برا پتروشیمی ها گرفته تا خودرویی ها ...

تغییر رو به سختی میبینم و زمان بر ! اصلا تغییری مثبت نمیبینم

mahyar1357
2012/08/03, 20:28
تائید رسمی خداحافظی با ارز 1226 تومانی
قیمت واقعی ارز، به زودی از سوی بانک مرکزی اعلام خواهد شد، بر این اساس امیدوارم با تدابیری که بانک مرکزی به کار گرفته و بر اساس روش منطقی که مبتنی بر کارشناسی باشد، بتوان رویه یکسانسازی نرخ ارز را اجرا کرد.
مهر: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه به زودی بانک مرکزی نرخ ارز جدید مرجع را اعلام میکند، گفت: نرخ جدید ارز نه 1226 تومان فعلی و نه نرخ بازار آزاد است بلکه نرخی بین این دو خواهد بود، بر همین اساس بانک مرکزی در حال جمعبندی نهایی به منظور اعلام نرخ جدید ارز مرجع است.

حمید صافدل با بیان اینکه نرخ ارز مرجع، دیگر 1226 تومان نخواهد بود، گفت: جمعی از کارشناسان بر این باورند که بخشی از نوسانات نرخ ارز ناشی از عملیات روانی در بازار است و این قیمت، واقعی نیست.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: قیمت واقعی ارز، به زودی از سوی بانک مرکزی اعلام خواهد شد، بر این اساس امیدوارم با تدابیری که بانک مرکزی به کار گرفته و بر اساس روش منطقی که مبتنی بر کارشناسی باشد، بتوان رویه یکسانسازی نرخ ارز را اجرا کرد.

وی تصریح کرد: در این زمینه چندین ایده مطرح بود، از جمله اینکه موضوع ارز به صورت سه نرخی در بازار پیگیری شود که این ایده به شدت از سوی کارشناسان و فعالان اقتصادی، طرد شد و به نظر نمیرسد بتواند روش منطقی باشد، چراکه فاصله میان پلکان قیمتی، میتواند ایجاد رانت کند.

به گفته صافدل، ایدهای که هم اکنون بانک مرکزی دنبال میکند، ایده یکسانسازی نرخ ارز است که نه میتواند نرخ ارز آزاد فعلی و نه الزاما 1226 تومان باشد.

وی اظهار داشت: بر اساس جمعبندی بانک مرکزی نرخ ارز رقمی میان 1226 تومان و قیمت ارز آزاد فعلی است که بر این اساس، هر رقمی که اعلام شود، با راهکارهایی که بانک مرکزی دارد، باید متناسب با نرخ اعلام شده پاسخگوی نیازمندیها باشد.

صافدل در پاسخ به این سئوال که دلار در بازار آزاد تا 2020 تومان هم طی روزهای گذشته رسیده است، تبعا بسیاری از کالاها انتظار دارند که از ارز مرجع استفاده کنند، راهکارهای جدید تامین ارز چیست؟ گفت: هرگونه تائید و تغییر نرخ ارز میبایست رسما از سوی بانک مرکزی اعلام شود.

خبرگزاری مهر چهارشنبه گذشته گزارش داده بود: آیا باید با ارز مرجع 1226 تومانی برای همیشه خداحافظی کرد، باید منتظر ماند و دید دولتمران اقتصادی سرانجام چه نسخهای برای ارز خواهند پیچید ولی حداقل انتظار از آنان این است که در این باره سراسیمه و شتابزده تصمیمگیری نکنند.

پرریسک
2012/08/03, 23:32
پر ریسک جان .من هر جور حساب میکنم میبینم از توافق چیزی نمیبینم ... چرا که برنامه هسته فقط یک آیتم هست ... هر روز که میگذره به تعداد مجهول های معادله داره اضافه میشه !

اگه تحریم ها برداشته بشن و توافق هایی صورت بگیره تازه میشه خود واقعی بازار رو دید... کلا همه معادلات تغییر میکنه ... همه محاسبات برا پتروشیمی ها گرفته تا خودرویی ها ...

تغییر رو به سختی میبینم و زمان بر ! اصلا تغییری مثبت نمیبینم

منم هر جور حساب می کنم به توافق می رسم ..

...دیگه گذشت بیان چندین سال تحریم کنن...در عرض کمتر از یه سال یا اینوری میشه یا اونوری ...

توافق صورت میگره یعنی چاره ای نیست مثل توافق 598 جنگ ایران وعراق ....کافیه صبر کنیم...

اشکبوس کهنه سوار
2012/08/03, 23:41

...دیگه گذشت بیان چندین سال تحریم کنن...در عرض کمتر از یه سال یا اینوری میشه یا اونوری ...

توافق صورت میگره یعنی چاره ای نیست مثل توافق 598 جنگ ایران وعراق ....کافیه صبر کنیم...

توافق بشه یا نشه فک می کنین مثلاً کرمانشا به اون قیمتی که داداش پرریسک گفت نمی رسه؟ والا با همین سواد کم هم با یه حساب سرانگشتی می شه فهمید که حداقل دوبرابر شدن کرمانشا ممکنه
راستی داداش پرریسک از اون 20 تا سهم که قرار بود معرفی کنین چن تا موند. ممنون می شیم بگین

آریو
2012/08/03, 23:46

بدون توجه به اثرات این موضوع بر بازار سرمایه ...دیگه یا وجود نداره این نظر منه ... یه سناریو و یک استراتژی تعریف شده وجود داره که به هم زدنش به این راحتی نیست !

منتظر می مانیم;)

پرریسک
2012/08/03, 23:56
بدون توجه به اثرات این موضوع بر بازار سرمایه ...دیگه یا وجود نداره این نظر منه ... یه سناریو و یک استراتژی تعریف شده وجود داره که به هم زدنش به این راحتی نیست !

منتظر می مانیم;)

توافق میشه ..ولی این توافق به این معنی نیست اون استراتژی به هم میخوره ...این هم نظر منه ..باز منتظر می ماینم..

بابااتی
2012/08/04, 00:03
با نظر پر ریسک عزیز در مورد توافق موافقم اما نه در این دولت در دولت بعدی ، حرکت های دولت های ایران در دوره های 8 ساله چه در مقابل آزادی های مردمی چه سیاست خارجی سینوسی است و همیشه سوپاپ اطمینان برای روز مبادا باز می شود

پر ریسک جان لطفا پیام خصوصی را چک نمایید

Jamshidyar
2012/08/04, 02:40
سلام..

نگران نباشید ...
سلام جعفرجان
توافق به بازار پی بر ای میده. فکر می کنم در کوتاه مدت میتونه رشد سریعی رو تجربه کنه. اما کو توافق. هر روز بدتر از دیروز. الآن داشتم حساب می کردم تقریبا نصف سبدم شصفها و کرمانشاست. خدا خودش ختم به خیر کنه ان شاا...

parastom
2012/08/04, 08:41
سلام.
پرريسك جان، قشهد چطوري ميبيني؟
مرسي.

dolphin
2012/08/04, 08:54
پرریسک عزیز
پارسان 580 هم شکست. فروش بهتره یا پایین آوردن میانگین؟

سهراب 1
2012/08/06, 10:49
چرا يهو اينجا اينقدر سوت و كور شد ؟؟؟

eiman
2012/08/06, 18:40
سلام دوستان
جعفر خان کجایی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چند تا تحلیل بزن حالشو ببریم.
من که امروز باز کرماشا اضافه کردم . بهشم معتقدم. تا خدا چی بخواد.
یا حق

alirezasa
2012/08/06, 21:24
سلام جعفر خان وایران چطوره ؟

محمد حسن
2012/08/08, 09:11
یک سقوط وحشتناک برا قندیها مجدد می بینم ..این نظر منه ...

دلیل نداره قندی با پی بریا فلان مثبت بشه بعد سیمان غرب با پوشش 50 درصد وسهمی که می تونه سود رو بالای 120 اعلام کنه رو 260 منفی بخوره ..یا کرمانشاه ..همین جا هشدار می دم..

قلر نه ماهه سود رو 370 کرد می گیرم 500 تومن با پی بریا 4 قیمت 2000 تومن ...تازه اگه 500 کنه ...از نظر من بازار داره اشتباه می کنه ....

دلیل داره برای اینکه قند فراورده غذایی ولی سیمان مصارف دیگه ای داره وقتی اقتصاد کشور دچار رکود بشه پروژه های اجرایی در کار نباشه ساختمان سازی نشه وقتی به خاطر تحریم صادرات دچار مشکل بشه

چند روز دیگه معلوم میشه ...همین جا ودر صف خرید در مورد فندیها هشدا دادم ...

به جز چند تا قندی بقیه قندیها لایق رشد نیستن ....

در مورد سیمان غرب وکرمانشاه وذوب هم بازار در روزها بعد جواب خواهد داد که ما اشتباه کردیم یا نه ...منتظر می مانیم ....

پرریسک جان هر سه اونها سهمهای خوبی هستند ولی مشکل اینه که تابع جریان کلی بورس هستند

پر ریسک جان برگردد به تاپیکت که زمانی از تاپیکهای فعال فروم بود
همانطوری که زمانی سهام قندی برخلاف ارزشمند بودن آنها مظلومانه پایین برده شد اینبار نیز این اتفاق برای کرمانشاه داره می افته اما نه با اون شدت
مطمئناً این سهم نیز به روزهای خوب خودش برخواهد گشت منتها باید موقع خرید همه جوانب را در نظر گرفت این مقایسه ای که شما گروه قند را با اون سهام به خاطر پی بر ای داشتید مقایسه درستی نبود معمولاً پی بر ای یک گروه با گروه دیگر مقایسه نمی شود بلکه پی بر ای عمدتاً معیاری سر انگشتی برای مقایسه در داخل گروه به حساب میاد

اشکبوس کهنه سوار
2012/08/08, 10:46
با سلام..
این سهم تا 330 در صورت افت پله ای وارد بشید ..بالای 390 روند صعود اغاز میشه

از گروه کاشی فقط این یک قلم رو در نظر دارم ...در ضمن سه ماهه دلار 1920 تومن دیده حالا دلار بیاد رو 1500-1600 اونوقت این سهم امسال چه می کنه

تو سه ماهه با دلار 1920 تومنی دو برابر سال قبل سود ساخته ....فروش تولید برام مهمه که خیلی عالی رشد داشته ..موجودی هم در حد تیم ملی ..افزایش نرخ هم که میده ..فقط گروه کاشی این وسط تاوان میدن ..

شلعاب 600تومنی سال بعد همین موقع ...کوتاه مدت تا بالای 430-440 میره ...گروه کاشی هم که امروز موتورشون گرم شد ..انگاری گروهیی وارد این گروه شدن برا ایجاد رالی چند وقت قبل..هر چند به گروه کاشی اعتقاد ندارم به جز شلعاب..

یادت بخیر پر ریسک
نیستی تا خبرای تعدیل مثبت شلعابو بشنوی

پرریسک
2012/08/08, 11:14
یادت بخیر پر ریسک
نیستی تا خبرای تعدیل مثبت شلعابو بشنوی

سال دیگه همین موقع قمت اون بیست سهامی که گفتم رو خواهیم دید ...
امیدوارم بازار برا بار چندم در تله قندیهای در پیت نیفته ..البته بیفته هم حقش هست ...

امروز بازار ثابت کرد در تحلیل خود اشتباه نکردمی ..قزوین سرور سالار بازار وقندیها بود ....

دوستانی هم که میگن کرمانشاه در 450 فرصت خروج بود ..خیلی ها می گفتن قزوین در 340 فرصت خروج بود ..در سته قزوین تا 270 هم رفت ولی خوب اونهایی که فقط نوک دماغ خود رو نمی بینند سود خواهند برد اونهم سودهای کلان....

همونهایی که قزوین رو در 340 فرصت خروج می دین تا 500 در صف خریدشون گیر کردن..

کرمانشاه بالای 500 چنان در صف بشینن که زیر پاشون علف سبز بشه ..

حواستون به سهام خوب باشه ...از شلعاب گرفته تا کرمانشاه تا شفارس سغرب و......اگر دنبال سود کلان هستید ودنبال گیر نکردن در سهاک در پیت....

meysam_sh_2020
2012/08/08, 11:18
امیدوارم بازار برا بار چندم در تله قندیهای در پیت نیفته ..البته بیفته هم حقش هست ...

امروز بازار ثابت کرد در تحلیل خود اشتباه نکردمی ..قزوین سرور سالار بازار وقندیها بود ....

دوستانی هم که میگن کرمانشاه در 450 فرصت خروج بود ..خیلی ها می گفتن قزوین در 340 فرصت خروج بود ..در سته قزوین تا 270 هم رفت ولی خوب اونهایی که فقط نوک دماغ خود رو نمی بینند سود خواهند برد اونهم سودهای کلان....

حواستون به سهام خوب باشه ...از شلعاب گرفته تا کرمانشاه تا شفارس سغرب و......اگر دنبال سود کلان هستید ودنبال گیر نکردن در سهاک در پیت....

سلام جعفر جان کم پیدایی گفتیم رفتی سربازی...........عجب بازاری شده .....هر روز خبرها عوض میشه ........امروز هم میگن تغییر نرخ ارز منتفی .........:))

پرریسک
2012/08/08, 11:22
سلام جعفر جان کم پیدایی گفتیم رفتی سربازی...........عجب بازاری شده .....هر روز خبرها عوض میشه ........امروز هم میگن تغییر نرخ ارز منتفی .........:))

سلام..

برا اینکه در دام این خبرها نیفتیم باید با بنیادی سهم جلو بریم ..

بنده هنوزم به سهام گفته شده خود ایمان دارم چون کامل بررسی کردم حالا هر قدر افت کنن وپایین تر بیان فرصت خرید عاالی میشن ..سهام با پی بریا زیر 3 با اینده روشن ترس نداره ..

در ضمن بازم میگم اینها به توافق می رسن ودلار میاد پایین وتحریم همه چی میره پی کارش ..چون مجبور هستن ...اقتصاد نابود شده باید عقب بشینن...

اشکبوس کهنه سوار
2012/08/08, 11:23

خوش اومدی پسر خوب
می دونی قیمت معامله اول کرماشا با صف خرید نیم میلیونی آخر وقت 18 تومن تفاوتشه؟
حالا برن تو صف خرید تا زیر پاشون علف سبز بشه

محمد حسن
2012/08/08, 11:26
مهدی غضنفری در گفتوگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در مورد برخی بحثهای مطرح مبنی بر مسکوت ماندن فهرست اولویتبندی جدید و لزوم رفع مشکل قطع ارز 1226 تومانی بابت واردات مواد اولیه مورد نیاز صنایع، اظهار داشت: اصلاحی در این مورد انجام نشده و فعلاً قصد نداریم تغییری در این زمینه اعمال کنیم.

وی در مورد احتمال حذف تدریجی دو اولویت اول دریافت ارز مرجع از لیست 10گانه و قطع کلی تخصیص ارز دولتی در جهت تک نرخی شدن ارز گفت: فعلاً قرار نیست 2 اولویت اول از دریافت ارز مرجع حذف شوند.

غضنفری با تأکید بر اینکه نباید مردم بیشتر از این گیج شوند، تصریح کرد: در حال حاضر غذا و دارو در دو اولویت اول دریافت ارز مرجع قرار دارند و فعلاً تغییری در این مورد ایجاد نخواهد شد.

به گزارش فارس، روحالله جانی عباسپور عضو کمیسیون صنایع مجلس روز گذشته به فارس گفته بود: هدف دولت از طبقهبندی کالاها برای برخورداری از ارز مرجع، حذف تدریجی اختصاص ارز به این بخشها و تک نرخی شدن آن است.

وی در مورد قطع پرداخت ارز مرجع بابت واردات مواد اولیه مورد نیاز برخی صنایع از جمله لوازم خانگی با بیان اینکه همین چند گروه مشمول دریافت ارز دولتی نیز به زودی از گردونه دریافت ارز مرجع خارج خواهند شد، گفته بود: تغییر نرخ ارز صنایع از 1226 تومان به ارز 1900 تا 2000 تومان باعث افزایش قیمت تمام شده تولید این واحدها خواهد شد.

محمدرضا دیانی، عضو شورای هماهنگی انجمنهای لوازم خانگی نیز با انتقاد از قطع ارز مرجع برای واردات مواد اولیه صنعت لوازم خانگی از یک ماه پیش تاکنون، نسبت به احتمال افزایش قیمت ارز در بازار آزاد به دلیل بالارفتن تقاضا هشدار داده بود.

دوستان در صحبتهای بالا کلمه فعلاً کلیدیترین نکته است

پرریسک
2012/08/08, 11:30
مهدی غضنفری در گفتوگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در مورد برخی بحثهای مطرح مبنی بر مسکوت ماندن فهرست اولویتبندی جدید و لزوم رفع مشکل قطع ارز 1226 تومانی بابت واردات مواد اولیه مورد نیاز صنایع، اظهار داشت: اصلاحی در این مورد انجام نشده و فعلاً قصد نداریم تغییری در این زمینه اعمال کنیم.

وی در مورد احتمال حذف تدریجی دو اولویت اول دریافت ارز مرجع از لیست 10گانه و قطع کلی تخصیص ارز دولتی در جهت تک نرخی شدن ارز گفت: فعلاً قرار نیست 2 اولویت اول از دریافت ارز مرجع حذف شوند.

غضنفری با تأکید بر اینکه نباید مردم بیشتر از این گیج شوند، تصریح کرد: در حال حاضر غذا و دارو در دو اولویت اول دریافت ارز مرجع قرار دارند و فعلاً تغییری در این مورد ایجاد نخواهد شد.

به گزارش فارس، روحالله جانی عباسپور عضو کمیسیون صنایع مجلس روز گذشته به فارس گفته بود: هدف دولت از طبقهبندی کالاها برای برخورداری از ارز مرجع، حذف تدریجی اختصاص ارز به این بخشها و تک نرخی شدن آن است.

وی در مورد قطع پرداخت ارز مرجع بابت واردات مواد اولیه مورد نیاز برخی صنایع از جمله لوازم خانگی با بیان اینکه همین چند گروه مشمول دریافت ارز دولتی نیز به زودی از گردونه دریافت ارز مرجع خارج خواهند شد، گفته بود: تغییر نرخ ارز صنایع از 1226 تومان به ارز 1900 تا 2000 تومان باعث افزایش قیمت تمام شده تولید این واحدها خواهد شد.

محمدرضا دیانی، عضو شورای هماهنگی انجمنهای لوازم خانگی نیز با انتقاد از قطع ارز مرجع برای واردات مواد اولیه صنعت لوازم خانگی از یک ماه پیش تاکنون، نسبت به احتمال افزایش قیمت ارز در بازار آزاد به دلیل بالارفتن تقاضا هشدار داده بود.

دوستان در صحبتهای بالا کلمه فعلاً کلیدیترین نکته است
مجمد حسن جان مسئله نرخ ارز نیست..

من میگم نرخ مرجع 1700 تومان ...

شما سود این قندیها در پیت رو در بیار برا ما من ببینم پی بریا اینها بالای چنده ..در ضمن این ریسک هم هست که هر لحظه ممکنه توافق صورت بگیره ...

فعلا که دو تا قندی بستن قشکر قنیشا ببیم چقدر تعدیل میدن وپی برای اینها چند میشه ..همچنان اعتقاد دارم غیر دو سه تا قندی بقیه قندیها حباب کامل هستن ....حالا میخوان 10 برابر بشن.وقتی گزارش هاشون اومد بازار دید سودی در کار نیست چنان صف فروشی براشون بزاره که باز اه وناله سهامداران قندی به عرش برسه ..

در مورد سهام دیگر هم مثل کرماشناه وغیره وقتی گزارشها 6 ماهه وغیر اومد بازار میفهمه چه کلاه گشادی سرش رفته وچی رو فرخته وچی رو خریده ....

اشکبوس کهنه سوار
2012/08/08, 11:33

شما سود این قندیها در پیت رو در بیار برا ما من ببینم پی بریا اینها بالای چنده ..در ضمن این ریسک هم هست که هر لحظه ممکنه توافق صورت بگیره ...

فعلا که دو تا قندی بستن قشکر قنیشا ببیم چقدر تعدیل میدن وپی برای اینها چند میشه ..همچنان اعتقاد دارم غیر دو سه تا قندی بقیه قندیها حباب کامل هستن ....حالا میخوان 10 برابر بشن.وقتی گزارش هاشون اومد بازار دید سودی در کار نیست چنان صف فروشی براشون بزاره که باز اه وناله سهامداران قندی به عرش برسه ..

در مورد سهام دیگر هم مثل کرماشناه وغیره وقتی گزارشها 6 ماهه وغیر اومد بازار میفهمه چه کلاه گشادی سرش رفته وچی رو فرخته وچی رو خریده ....

داداش محمد حسن عزیز

کلمه ی "فعلاً" توی ادبیات اقتصادی ما یعنی خیلی زوده.

محمد حسن
2012/08/08, 11:35

قبول دارم بالاخره چون پی بر ای بالاست ورود به قندیها در واقع پذیرش ریسک است دیگه کرمانشاه ریسکش پایینه

اشکبوس کهنه سوار
2012/08/08, 11:38
خوش اومدی پسر خوب
می دونی قیمت معامله اول کرماشا با صف خرید نیم میلیونی آخر وقت 18 تومن تفاوتشه؟
حالا برن تو صف خرید تا زیر پاشون علف سبز بشه

اگه بازار یه ساعت دیگه ادامه پیدا می کرد کرماشا مثبت می شد.
صف نیم میلیونی هنوزم قابل رویته
شنبه کرماشا 4+

محمد حسن
2012/08/08, 11:38
داداش محمد حسن عزیز

کلمه ی "فعلاً" توی ادبیات اقتصادی ما یعنی خیلی زوده.

اگر کسی بر اساس حرفهای اینها که هیچ وقت با قاطعیت نبوده و مبهم و بی ثبات تصمیم بگیره باخته
بالاخره شرایط ارزی کشور را بازار میتونه خودش درک کنه

پرریسک
2012/08/08, 11:39
قبول دارم بالاخره چون پی بر ای بالاست ورود به قندیها در واقع پذیرش ریسک است دیگه کرمانشاه ریسکش پایینه

برام خیلی جالبه احدی نمیاد بگه سود این قندیها چند میشه...

باشه حالشو ببرید ...

ما هم حالشو می بریم ولی نه با قشرین قثابت قجامن ...با قزوین قشیر اصفهان ..

هنوزم منتظر یک سقوط برا در پیت ها هستم ....

حالا میخوان 10 برابر بشن ...هر کی با ما بوده الان در بهترینها ها سواره ..کسی نمی تونه بگه بنده با این گروه مخالفم ...

کرمانشاه در 600 هم ریسکش پایینه این قیمت که دیگه جکه براش.و...

همچنان منتظر می مانیم ..چند تا قندی در پیت به هوای چند تا قندی خوب مثبت خوردن بعضی دوستان فکر کردن خبریه....

محمد حسن
2012/08/08, 11:42

امروز خواستم دو تا از قندیهامو تبدیل کنم به کرمانشاه که سیستم خطا داد موفق نشدم به نظرم شیران هم اصلاحش تمام شد

اشکبوس کهنه سوار
2012/08/08, 11:46
اگر کسی بر اساس حرفهای اینها که هیچ وقت با قاطعیت نبوده و مبهم و بی ثبات تصمیم بگیره باخته
بالاخره شرایط ارزی کشور را بازار میتونه خودش درک کنه

داداش حق با شماست فقط باید بر اساس بنیادی جلو رفت.

محمد حسن
2012/08/08, 11:47
برام خیلی جالبه احدی نمیاد بگه سود این قندیها چند میشه...

باشه حالشو ببرید ...

ما هم حالشو می بریم ولی نه با قشرین قثابت قجامن ...با قزوین قشیر اصفهان ..

هنوزم منتظر یک سقوط برا در پیت ها هستم ....

حالا میخوان 10 برابر بشن ...هر کی با ما بوده الان در بهترینها ها سواره ..کسی نمی تونه بگه بنده با این گروه مخالفم ...

کرمانشاه در 600 هم ریسکش پایینه این قیمت که دیگه جکه براش.و...

همچنان منتظر می مانیم ..چند تا قندی در پیت به هوای چند تا قندی خوب مثبت خوردن بعضی دوستان فکر کردن خبریه....

پر ریسک جان خودت دست به کار شو یک محاسبه سودی از این 14 تا قندی انجام بده و یک مقدار روشنگری کن
کار خودته

پرریسک
2012/08/08, 11:58
پر ریسک جان خودت دست به کار شو یک محاسبه سودی از این 14 تا قندی انجام بده و یک مقدار روشنگری کن
کار خودته

غیر قزوین اصفهان قشیر بقیه قندیها ارزش خرید ندارن ...اینم روشن گری ...

قشهد قلر قنقش قنیشا قند هگمتان قپیرا قشکر هم قیمتشون نه بالای هست نه پایین ..البته قبل این رشد حالا بعضی هاشون رفتن تو منظقه حباب .....با پی بریا 5 قیمت اینها پر هست ...البته قنیشا باید تا بالای 200 تومن تعدیل مثبت بده اونم اگر بده..

بقیه قنیدها هم که حباب اندر حباب هستن واز نظر عملیاتی حالا حالا برا رشد جایی ندارن ....غیر عملیاتی خبر ندارم ملک بفروشن .........

در ضمن پی برای قندیهها رو بنده 5 گرفتم ...در حالی بالای 3 دادن پی بریا اونم در این بازار با این همه سهم مفت خودش یک ریسک عظیم هست ..سه می دادم که گروه دوم هم می رفتن پیش باقلیها ...

اینها نظر منه وممکنه اشتباه باشه ...تا گزارشا ت این سهام وسودهاشون صبر می کنیم....بببینم چقدر سود می سازن ...شاید بنده اشتباه کرده باشم ...البته این اشتباهم باعث نمیشه کسی از شود این گروه جا بمونه چون بنده 3 تا سهم از بهترین سهام این گروه بارها برا خرید پیشنهاد دادیم هر کی خریده بالای 50 درصد تو سوده ...

این نظر منه ...حالا اون سه تا قندی برتر گیر نیومد به دوستان گفته شد از قندیها بعدی بخرن وقندیها سوم به کل در لیست خرید نبودن..

محمد حسن
2012/08/08, 12:07
به نظر شما چرا بهمنی گفت بعد از 10 روز نرخ مرجع تغییر می کند؟ اینها هدفشون محک زدن بازار در این چند روزه بوده که دیدند نه با اعلام این خبر نه تنها دلار 2200 شد و همه چی از کنترل خارج خواهد شد و آن هدف تک نرخی کردن روی 1400-1600 دشوار است از طرفی دیگر در آنصورت مجبورند به کلیه گروهها ارز 1500 تومانی بدهند در حالیکه ارزش دلار بالای 2000 تومان است یعنی بطور متوسط دولت ضرر می کند بنابراین ترجیح دادند به تنها دارو و مواد غذایی 1226 بدهند بقیه دلار آزاد تهیه کنند یعنی این برایشان به صرفه تر است

پرریسک
2012/08/08, 12:13
به نظر شما چرا بهمنی گفت بعد از 10 روز نرخ مرجع تغییر می کند؟ اینها هدفشون محک زدن بازار در این چند روزه بوده که دیدند نه با اعلام این خبر نه تنها دلار 2200 شد و همه چی از کنترل خارج خواهد شد و آن هدف تک نرخی کردن روی 1400-1600 دشوار است از طرفی دیگر در آنصورت مجبورند به کلیه گروهها ارز 1500 تومانی بدهند در حالیکه ارزش دلار بالای 2000 تومان است یعنی بطور متوسط دولت ضرر می کند بنابراین ترجیح دادند به تنها دارو و مواد غذایی 1226 بدهند بقیه دلار آزاد تهیه کنند یعنی این برایشان به صرفه تر است

بهمنی کیلویی چنده ...

کی با حرف این بابا کار داره ...دوست عزیز به غیر چند تا قندی بقیشون جهش سوداوری ندارن ..هر قدرم هم داشته باشن اونقدر این رشد رو پیشخور کردن که جایی برا رشد براشون نمونده ..

در ضمن هر لجظه ممکنه جام زهر نوشیده بشه ...شما میگی عمرا توافق بشه ...منم میگم چنان توافق کنن که در کتاب رکورد های گینش ثبت بشه...

باز هم منتظر می ماینم ...احتیاط شرط عقله..

حالا شنبه باید ببینم ایا قپیرا مثبت مبشه یا اصلا صف قشیر قزوین باقی می مونه ..

این کرماشناه از وقتی منفی شد هر روز فرصت خروج داد البته از نظر من فرصت خریده ها...یعنی از 450 هر روز داره همینطور میلیونی خرید فروش میشه راحت میشد خروج کرد ..ببینم شنبه قندیها هم فرصت خروج میدن برا باقی مانده یا به قول دوستان این عرضه فرصت خرید بوده ...در ضمن از بهترین این گروه قپیرا ببینم شنبه چه طوری میشه ..خریداری براش میشاد یا فروشنده ای..

تاران
2012/08/08, 12:13
غیر قزوین اصفهان قشیر بقیه قندیها ارزش خرید ندارن ...اینم روشن گری ...

قشهد قلر قنقش قنیشا قند هگمتان قپیرا قشکر هم قیمتشون نه بالای هست نه پایین ..البته قبل این رشد حالا بعضی هاشون رفتن تو منظقه حباب .....با پی بریا 5 قیمت اینها پر هست ...البته قنیشا باید تا بالای 200 تومن تعدیل مثبت بده اونم اگر بده..

بقیه قنیدها هم که حباب اندر حباب هستن واز نظر عملیاتی حالا حالا برا رشد جایی ندارن ....غیر عملیاتی خبر ندارم ملک بفروشن .........

در ضمن پی برای قندیهها رو بنده 5 گرفتم ...در حالی بالای 3 دادن پی بریا اونم در این بازار با این همه سهم مفت خودش یک ریسک عظیم هست ..سه می دادم که گروه دوم هم می رفتن پیش باقلیها ...

اینها نظر منه وممکنه اشتباه باشه ...تا گزارشا ت این سهام وسودهاشون صبر می کنیم....بببینم چقدر سود می سازن ...شاید بنده اشتباه کرده باشم ...البته این اشتباهم باعث نمیشه کسی از شود این گروه جا بمونه چون بنده 3 تا سهم از بهترین سهام این گروه بارها برا خرید پیشنهاد دادیم هر کی خریده بالای 50 درصد تو سوده ...

این نظر منه ...حالا اون سه تا قندی برتر گیر نیومد به دوستان گفته شد از قندیها بعدی بخرن وقندیها سوم به کل در لیست خرید نبودن..
نبودی پرریسک جان دلتنگت شدیم ولی دوستان تایپیک رو بالا میآوردن
در خصوص کرماشا من امروز فروختم چون حد ضررم فعال شد(8 درصد) و ذوب رو جایگزین کردم (از قبل هم داشتم میانیگین شد 1469 ) ایشالا که کرماشا شنبه صف خرید بشه در مورد قندیها قزوین هم که معرفی خودتون بود و امروز ملاحظه شد که چقدر بنیادی هست اما در مورد قشکر امیدوارم تعدیل خوبی بده و خوب باز بشه
در ضمن روند قندیها مثبت شده یا هنوز نزولیند؟ الیته به نطرم من قندیها باید نفس تازه کنند تا به قله برسند در این بین اونایی که ناتواننن(بی بنیاد و حبابی) به قله نمیرسن

پرریسک
2012/08/08, 12:18
نبودی پرریسک جان دلتنگت شدیم ولی دوستان تایپیک رو بالا میآوردن
در خصوص کرماشا من امروز فروختم چون حد ضررم فعال شد(8 درصد) و ذوب رو جایگزین کردم (از قبل هم داشتم میانیگین شد 1469 ) ایشالا که کرماشا شنبه صف خرید بشه در مورد قندیها قزوین هم که معرفی خودتون بود و امروز ملاحظه شد که چقدر بنیادی هست اما در مورد قشکر امیدوارم تعدیل خوبی بده و خوب باز بشه
در ضمن روند قندیها مثبت شده یا هنوز نزولیند؟ الیته به نطرم من قندیها باید نفس تازه کنند تا به قله برسند در این بین اونایی که ناتواننن(بی بنیاد و حبابی) به قله نمیرسن

از نظر من خروج از قشکر صلاح بود ..چند روز قبل هم به دوستان گفتم خروج کنن ومنتظر باشن تا قزوین وقشیر وقندیها خوب عرضه شدن وارد اونها بشن...

امیدوارم خوب باز بشه ..

قندیها تکنیکالی اکثرا روند صعود دارن ولی بنیادی بنده چیز خاصی در اینها نمی بینم ..امیدوارم واقعا بنیادی خبری باشه ..

به جز چند تاشون اکثرا یا قیمت بالاست ...

کرمانشاه اگر 400 رو می شکست تا 370 که حمایت قدر بود احتمال افت داشت که برگشت ..هر چند اینها فرصت خریدها نابی هستن برا از ما بهتران..

محمد حسن
2012/08/08, 12:23
بهمنی کیلویی چنده ...

کی با حرف این بابا کار داره ...دوست عزیز به غیر چند تا قندی بقیشون جهش سوداوری ندارن ..هر قدرم هم داشته باشن اونقدر این رشد رو پیشخور کردن که جایی برا رشد براشون نمونده ..

در ضمن هر لجظه ممکنه جام زهر نوشیده بشه ...شما میگی عمرا توافق بشه ...منم میگم چنان توافق کنن که در کتاب رکورد های گینش ثبت بشه...

باز هم منتظر می ماینم ...احتیاط شرط عقله..

حالا شنبه باید ببینم ایا قپیرا مثبت مبشه یا اصلا صف قشیر قزوین باقی می مونه ..

این کرماشناه از وقتی منفی شد هر روز فرصت خروج داد البته از نظر من فرصت خریده ها...یعنی از 450 هر روز داره همینطور میلیونی خرید فروش میشه راحت میشد خروج کرد ..ببینم شنبه قندیها هم فرصت خروج میدن برا باقی مانده یا به قول دوستان این عرضه فرصت خرید بوده ...در ضمن از بهترین این گروه قپیرا ببینم شنبه چه طوری میشه ..خریداری براش میشاد یا فروشنده ای..

بعید نیست دیگه کم بیارند مجبورند توافق کنند اصلاً وقتی ارزی ندارند از 3000 تومان هم نمی توانند ارز وارد کننده کننده را تأمین کنند

جواد مهرابی
2012/08/08, 12:59
با عرض معذرت یه مثال نه چندان جالب براتون بزنم
من دهاتی ام تو زمینه گوسفند و بز سر رشته دارم هر وقت بخواید یه گله بز رو از رو یک جوی آب یک متری عبور بدید هر

چه تلاش می کنید تا یکیش از رو جوی بپره بی فایده بعد از تلاش زیاد کافیه یکیش بپره دیگه پشت سر هم همشون

فقط از جای همون میپرن!!!!!!!!!!!!!

نمیدونم چرابعضی صف خریدا مث قندیا منو یاد اون گله بزا میندازه!!!!!!!!!!!!! و شرکتهای صادراتی اینچنین مظلوم.................

سکه شانس
2012/08/08, 13:03
بدی مسئولین مملکت ما اینکه زیادی مصاحبه می کنند.......................................... ....
چه کسی مسئول رانت هایی است که به خاطر مصاحبه های بهمنی به جیب برخی رفت؟......................
رئیس کل بانک مرکزی یا نباید مصاحبه کند اگر هم مصاحبه کرد.................... سالی یکی دو بار و حرفهایش هم باید حداقل مورد تایید اقتصاددانان باشد...................................امن ت اقتصادی و سرمایه و سیاست های پولی مناسب از مهمترین مولفه های................................ ایجاد فضای کسب و کار مناسب برای رونق تولید است.......................................ام دوارم همه چیز ختم به خیر شود که می شود............................................ .....
.................................................. .................................................. .................................................. ....
یا ایها الذّین آمنوا ادخلوا فی السلم کافّه و لاتتبعوا خطوات الشیطان" *
« ای کسانیکه که ایمان آورده اید، همگی به صلح و آشتی درآیید و از گامهای شیطان پیروی نکنید که او برای شما دشمنی آشکار است » .

کيانوش
2012/08/08, 13:15
از نظر من خروج از قشکر صلاح بود ..چند روز قبل هم به دوستان گفتم خروج کنن ومنتظر باشن تا قزوین وقشیر وقندیها خوب عرضه شدن وارد اونها بشن...

امیدوارم خوب باز بشه ..

قندیها تکنیکالی اکثرا روند صعود دارن ولی بنیادی بنده چیز خاصی در اینها نمی بینم ..امیدوارم واقعا بنیادی خبری باشه ..

به جز چند تاشون اکثرا یا قیمت بالاست ...

کرمانشاه اگر 400 رو می شکست تا 370 که حمایت قدر بود احتمال افت داشت که برگشت ..هر چند اینها فرصت خریدها نابی هستن برا از ما بهتران..

محصولات پتروشيمي مجددا در بورس کالا با تقاضاي شديد روبرو شد.
امروز متانول زاگرس 4727 ريال معامله شد
اوره پتروشيمي شيراز 5512 ريال
امونياک پتروشيمي شيراز هم 4959 ريال معامله شد.
احتمالا با دلار 2200 توماني مجددا محصولات پتروها در بورس کالا با افزايش نرخ روبرو خواهند شد.

اشکبوس کهنه سوار
2012/08/08, 13:20
با عرض معذرت یه مثال نه چندان جالب براتون بزنم
من دهاتی ام تو زمینه گوسفند و بز سر رشته دارم هر وقت بخواید یه گله بز رو از رو یک جوی آب یک متری عبور بدید هر

چه تلاش می کنید تا یکیش از رو جوی بپره بی فایده بعد از تلاش زیاد کافیه یکیش بپره دیگه پشت سر هم همشون

فقط از جای همون میپرن!!!!!!!!!!!!!

نمیدونم چرابعضی صف خریدا مث قندیا منو یاد اون گله بزا میندازه!!!!!!!!!!!!! و شرکتهای صادراتی اینچنین مظلوم.................

داداش جواد گوسفند مثال بهتریه. کافیه یه گوسفند جلو بره بعد می بینی گوسفندای بعدی هم بدون توجه به اینکه کجا می رن سرشونو توی سایه ی پشت گوسفند جلویی می کنن و دنبال هم یه صف تشکیل می دن

انزلیچی
2012/08/08, 13:24
دوستان سلام..... طاعات و عبادات قبول... کسی هست درباره اقتصاد مقاومتی کمی توضیح بده؟ عجب فرصت خریدی داده دلار... حوالی 2100 به نظر خوب باشه با هدف اولیه 2400_2500 ... مقاومت بعدی هم فعلا 3000... به زودی:x

پرریسک
2012/08/08, 13:29
دوستان سلام..... طاعات و عبادات قبول... کسی هست درباره اقتصاد مقاومتی کمی توضیح بده؟ عجب فرصت خریدی داده دلار... حوالی 2100 به نظر خوب باشه با هدف اولیه 2400_2500 ... مقاومت بعدی هم فعلا 3000... به زودی:x

با سلام..

بیشتر میخوره فرصت خروج باشه تا خرید ...

این چه جور تحریمی هست که یک بانک انگلیسی میاد 260 میلیارد دلار پول ایران رو انتقال میده...همش فیلمه...

منتظر توافق می مانیم.و....

پرریسک
2012/08/08, 13:30
بیاعتنایی انگلیسیها به تحریم ایران ۲۵۰ میلیارد دلار مبادله با ایران در ۱۰ سال چاپ پست الکترونیکی
چهار شنبه, 18 مرداد 1391 11:43

ناظران بانکی آمریکا اعلام کردند که بانک انگلیسی «استاندارد چارتر» با بیاعتنایی به تحریمهای آمریکا علیه ایران در سالهای ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۰ حدود ۲۵۰ میلیارد دلار مبادله مالی با ایران داشته است. به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، ناظران بانکی ایالت نیویورک آمریکا، بانک انگلیسی استاندارد چارتر را متهم کردند به نقض قوانین داخلی آمریکا که۲۵۰ میلیارد دلار مبادلات مالی خود با ایران را در سالهای ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۰ پنهان کرده است. اداره خدمات مالی نیویورک دوشنبه با انتشار بیانیهای تصریح کرد: استاندارد چارتر با دولت ایران همدستی کرده و حدود ۶۰هزار فقره مبادله مالی با ایران را در این سالها از چشم ماموران اجرای قانون آمریکا مخفی نگه داشته است. براساس این گزارش، استاندارد چارتر که از سوی این اداره «نهاد یاغی» خوانده شده، این مدت صدها میلیون دلار از محل مبادلات خود با ایران درآمد کسب کرده است. یک مقام اجرایی این بانک، در برابر این هشدار گفت: شما آمریکاییها کی هستید که به ما و بقیه جهان بگویید که با ایرانیها معامله نداشته باشیم.

سکه شانس
2012/08/08, 13:37
اقتصاد مقاومتي ...................يعني تشخيص حوزه هاي فشار و متعاقبا تلاش براي کنترل و بي اثر کردن و در شرايط آرماني تبديل چنين فشارهايي به فرصت ...........................................اقت اد مقاومتی ماهیتاً اقتصادی مردمی است. ضروری است كه مردم وارد این عرصه شوند تا از ورود رانتخوارها به اقتصاد جلوگیری كنند................................اقتصا د مقاومتی نیاز به رصد و دیدهبانی فضای اقتصادی داخلی و بینالمللی و نیز گردآوری آمارهای دقیق و روزآمد دارد. بدون این دو، فعالیت برای تحقق اقتصاد مقاومتی امكان ندارد.......................................

انزلیچی
2012/08/08, 14:07
با سلام..

بیشتر میخوره فرصت خروج باشه تا خرید ...

این چه جور تحریمی هست که یک بانک انگلیسی میاد 260 میلیارد دلار پول ایران رو انتقال میده...همش فیلمه...

منتظر توافق می مانیم.و....

استاد گرامی ضمن عرض سلام و ارادت... ایران برای اینکه عضو سازمان تجارت جهانی بشه نیاز به آزاد سازی قیمتها داره... اونم به صورت جهانی... حقیر با توافقات احتمالی ماه های بعد موافقم ولی نباید فراموش کنیم که مدیریت کشور ما .. مدیریت باج است... در حال حاضر هم بچه های ایران زمین در شرکتهای ور شکسته پتروشیمی فرانسه فعال هستند... اما به نظرم دلار با نوسانات موقتی بایستی به سمت 5000 تومان بره... کافیه به اتفاقات اخیر دقت کرده باشید: ارز مسافرتی برای زایرین فقط 300 دلار... ارز دانشجویی و سفر خارجی قطع شد... آماده کردن اذهان عموم با واژه اقتصاد مقاومتی.... سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی.... ....

پرریسک
2012/08/08, 14:13
استاد گرامی ضمن عرض سلام و ارادت... ایران برای اینکه عضو سازمان تجارت جهانی بشه نیاز به آزاد سازی قیمتها داره... اونم به صورت جهانی... حقیر با توافقات احتمالی ماه های بعد موافقم ولی نباید فراموش کنیم که مدیریت کشور ما .. مدیریت باج است... در حال حاضر هم بچه های ایران زمین در شرکتهای ور شکسته پتروشیمی فرانسه فعال هستند... اما به نظرم دلار با نوسانات موقتی بایستی به سمت 5000 تومان بره... کافیه به اتفاقات اخیر دقت کرده باشید: ارز مسافرتی برای زایرین فقط 300 دلار... ارز دانشجویی و سفر خارجی قطع شد... آماده کردن اذهان عموم با واژه اقتصاد مقاومتی.... سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی.... ....

با سلام..

دوست من باید همین بدبینی ها رو ایجاد کنن تا مردم برا دلار 2000 تومانی سر ودست بشکنن..

بنده هم گفتم ناچارا توافق می کنن..دلار 5000 تومانی می دونی یعنی چی یعنی مرغ 20 هزرا تومنی ...یعنی اجناس بالای 4-5 برابر میره رو قیمت ..حقوق هم سرجاش..

اونوقت میدونی چه بلایی سر این کشور می یاد ...از این خبرها نیست .....این کشور دلار بالای 2500 رو تاب نداره ...رو همین دلار 2000 تومنی صدای زمین زمان در اومده ...

گفتم چنان توافقی کنن که از 598 هم بیشتر صدا کنه ...فعلا که گفتن غنی سای 20 درصد پر در ازازی لغو تحریم ...کم کم از 5 درصد هم میگذرن ..فقط صبر کنید ..

ققنوس14
2012/08/08, 14:27
با سلام به جناب پرریسک و بقیه دوستان گرام
هر وقت نزدیک دادن یارانه ها میشه دولت با اعلام خبرهایی بازار دلارو طلا را مشوش میکنه .بعد یه نوسان میگیره دوباره حرفهاشو پس میگیره.
فقط و فقط برای دراوردن پول یارانه ها.
ضمنا دوستان محترم به نظر شما صحیحه که سهامدارهای دیگر سهامها رو هرچقدر هم که از دید ما کار اشتباهی می کنن به گوسفند و بز تشبیه کنیم؟به نظر بنده کمی تامل لازمه.

خوشبخت
2012/08/08, 14:33
هر وقت نزدیک دادن یارانه ها میشه دولت با اعلام خبرهایی بازار دلارو طلا را مشوش میکنه .بعد یه نوسان میگیره دوباره حرفهاشو پس میگیره.
ضمنا دوستان محترم به نظر شما صحیحه که سهامدارهای دیگر سهامها رو هرچقدر هم که از دید ما کار اشتباهی می کنن به گوسفند و بز تشبیه کنیم؟به نظر بنده کمی تامل لازمه.
=D>

ata007
2012/08/08, 14:39
جعفر جون نبودی دلمان برات تنگ شده بود
بیا کرماشا رو هم برات 400 کردیم که رند یه 500000 تایی برداری :d

انزلیچی
2012/08/08, 14:42
با سلام..

دوست من باید همین بدبینی ها رو ایجاد کنن تا مردم برا دلار 2000 تومانی سر ودست بشکنن..

بنده هم گفتم ناچارا توافق می کنن..دلار 5000 تومانی می دونی یعنی چی یعنی مرغ 20 هزرا تومنی ...یعنی اجناس بالای 4-5 برابر میره رو قیمت ..حقوق هم سرجاش..

اونوقت میدونی چه بلایی سر این کشور می یاد ...از این خبرها نیست .....این کشور دلار بالای 2500 رو تاب نداره ...رو همین دلار 2000 تومنی صدای زمین زمان در اومده ...

گفتم چنان توافقی کنن که از 598 هم بیشتر صدا کنه ...فعلا که گفتن غنی سای 20 درصد پر در ازازی لغو تحریم ...کم کم از 5 درصد هم میگذرن ..فقط صبر کنید ..

من با نظر شما کاملا موافقم.... اما خاطرتان هست سال قبل قیمت دلار چند بود؟ فکر میکنم حوالی 1100_1200 بود... با قیمت دیروز 2200 نزدیک به 100% رشد... آن زمان به هر کسی میگفتم باور نمی کرد... سکه 330 تومانی را گفتم میشه 700 ... باور نکردند رشد 100% در یکسال را.... شاید سال بعد هم... همین مرغ شب عید یادمه 3700_3800 بود. شد 7000 ... 4ماهه بالای 8% رشد و آزاد سازی قیمت... متاسفانه بایستی واسه نون در آوردن در مسیر آب شنا کنیم... مقاومت خسته کننده هست دوست عزیزم... دلارم شد 2100...

پرریسک
2012/08/08, 14:44

دوستان قصد توهین نداشتن ..
بحث روانشناسی بود...

تو اکثر سهام وتو اغلب کارها مردم ما ومردم دنیا اینطوری هستن...

کافیه یه نفر یه کاری بکنه همه میرن اون کار رو می کنن..وگرنه تو گروه قند همین ها بودن که داشتن قند شیروان رو رو حدود 300 می دادن ..

یا همین ها بودن در ذوب پریروز صف خرید ..دیروز صف فروش ..امروز صف خرید ...خدایی جکی بود برا خودش...

بدون هیچ تحلیل.....یا امروز شفارس در قیمت 238 تومن صف فروش...حالا اونی که میفروخت تو صف فروش نمی دونم چی باید بهش گفت ولی همین میاد در 400 تو صف خرید همین سهم میشنیه..چون رو هوا خریده رو هوا هم میفروشه...بعضی ها انگاری این پولهاشون رو از سر راه پیدا کردن اتیش می زنن...

نمی دونم شفاری با سود بالای 100 وانباشه 170 رو 238 صف فروش..البته استقبال می کنیم از افت سهام خوب...

پرریسک
2012/08/08, 14:49
من با نظر شما کاملا موافقم.... اما خاطرتان هست سال قبل قیمت دلار چند بود؟ فکر میکنم حوالی 1100_1200 بود... با قیمت دیروز 2200 نزدیک به 100% رشد... آن زمان به هر کسی میگفتم باور نمی کرد... سکه 330 تومانی را گفتم میشه 700 ... باور نکردند رشد 100% در یکسال را.... شاید سال بعد هم... همین مرغ شب عید یادمه 3700_3800 بود. شد 7000 ... 4ماهه بالای 8% رشد و آزاد سازی قیمت... متاسفانه بایستی واسه نون در آوردن در مسیر آب شنا کنیم... مقاومت خسته کننده هست دوست عزیزم... دلارم شد 2100...

خوب دوست من هر جنسی سقفی دارد ..چون سال قبل دلار 1000 بود امسال شد 2000 قراره حتما سال بعد هم دلار 2000 بشه 4000 هزار ...

اینم شد حرف....چون سال قبل این رشد رو کردن امسال هم بله...شرایط سال قبل کجا امسال کجا ...دلار 4000 هزرا باعث میشه این کشور به نابودی بره ...فقط یه ور قضیه رو نبیندی..

چون قند شیرین سال قبل شد 1000 حتما اونی که رو1000 خرید می گفت خوب امسالم میشه 3000 .و..با توجه به رشد سال قبل ..ولی چی شد شد 300 برعکس...

باشه من حرفی ندارم ..اقا دوستان برن دلار 2100 تومنی بخرن با سکه 770 هزار تومنی...

پرریسک
2012/08/08, 14:51
جعفر جون نبودی دلمان برات تنگ شده بود
بیا کرماشا رو هم برات 400 کردیم که رند یه 500000 تایی برداری :d

سلام..
اقا دستتون درد نکنه ..راضی به زحمت نبودیم ..اتا جان راست گفته بودی این قدر سهامدار های عجیب غریب تو بورس زیاد شده ادم هر قیمتی بخواد می تونه بخره..

قنیشا 1370 تومن بود ..کرمانشاه 460 ..ببینم کدوم بیشتر بازدهی میدن ..قشرین هم 370 بود ..فکر کنم ..باز هم صبر می کنیم...

ققنوس14
2012/08/08, 15:01
دوستان قصد توهین نداشتن ..
بحث روانشناسی بود...

یعنی الان تو یه فروم دیگه با یه تحلیل دیگه بگن خریداران کرماشا مثل .... هستند به نظر شما صحیحه؟و شما ناراحت نمیشی؟؟
مگه مسایل روانشناسی با چنین تشبیهاتی بایستی صورت بگیره؟اون هم تو این تایپیکهایی که صحبت از فاند و تکنیکال هست!
از شما انتظار دارم و خواهشمندم در مقابل چنین پستهایی واکنش نشان دهید!

جواد مهرابی
قصد من توهین نبود بلکه یه تلنگر به دوستان بود که خریدهاشون را با فکر و تجزیه وتحلیل انجام بدن نه فقط از رو دست هم خرید کنن حتما میدونید که این از رو دست همدیگه خرید کردن یکی از علل نوسانات غیر عادی بورس ماست.
اگر خدای ناکرده به کسی برخورده من عذر میخوام ....

انزلیچی
خوب دوست من هر جنسی سقفی دارد ..چون سال قبل دلار 1000 بود امسال شد 2000 قراره حتما سال بعد هم دلار 2000 بشه 4000 هزار ...

اینم شد حرف....چون سال قبل این رشد رو کردن امسال هم بله...شرایط سال قبل کجا امسال کجا ...دلار 4000 هزرا باعث میشه این کشور به نابودی بره ...فقط یه ور قضیه رو نبیندی..

چون قند شیرین سال قبل شد 1000 حتما اونی که رو1000 خرید می گفت خوب امسالم میشه 3000 .و..با توجه به رشد سال قبل ..ولی چی شد شد 300 برعکس...

باشه من حرفی ندارم ..اقا دوستان برن دلار 2100 تومنی بخرن با سکه 770 هزار تومنی...

شرمنده ... میشه توضیح بدید شرایط امسال بهتره یا پارسال؟

زاپاتا
2012/08/08, 15:03
با عرض سلام

یکی از دوستان از اقتصاد مقاومتی سوال کرده بود. چون قضیه خیلی حساس و حیاتی است، با اجازه اساتید فن، لازم دیدم توضیح مختصری در این رابطه بدهم.

اقتصاد در برابر انجام کارهای غیر کارشناسی و غیر اصولی مقاومتی دارد که در صورت ادامه مقاومت دوباره به تعادل می رسد.

اقتصاد در برابر انجام کارهای احمقانه و بنیاد برانداز مقاومتی ندارد و باید متوسل شد.

با تشکر

زاپاتا
2012/08/08, 15:12
با تشکر از عطای عزیز که شرایط رو فراهم کردند، امیدوارم اوضاع پترو ها هم مانند هم اکنون قندی ها پر بار بشه.

پرریسک
2012/08/08, 15:12
شرمنده ... میشه توضیح بدید شرایط امسال بهتره یا پارسال؟

شما جواب این سوال رو بیاید این رو هم می یابید ...

به نظر شما خرید قزوین 300 تومنی با دونستی اینکه داره زیر قیمت معامله میشه وپی برای 10 وشرایط طوری داره پیش میره که می تونه تا 150 بسازه با پی بریا 5 باید قیمتش 750 باشه درسته ....(البته فعلا ما داریم سود 40 تومن رو می بینم واین سود 150 پیش بینی از شریاط اینده محصولات این سهم وافزایش نرخ واین حرفها هست )

یا خرید سایپا در قیمت 250 تومن یا 70 تومن سود وپی برای زیر 4وبا دونستن اینکه شرایط داره طوری پیش میره که احتمال ورشکست شدن این سهم وافت سودش تا زیر 30-40 تومن هم هست ...

سال قبل هر کی دلار خرید انکاری قزوین 300 تومن خریده ...یعنی دلار رشد رو پیش خور نکرده وشرایط کشور دلار 200 تومن رو نوید میداد ...از طرح هدفمندی افزایش نقدینگی تورم تا تحریمها ...

ولی الان کسی که داره دلار 2100 میرخه انگاری داره سایپا 250 میخره که اواضع کشور اونقدر بحرانی شده که مجبور به توافق وعقب نشینی هست وبازار ومردم وجامعه وکاخانه ها وتولیدکننده کشش دلار 2000 تومن رو ندارن ودارن ورشکست میشن واین همراه میشه با اعتراضات و.....خوب الان دیگه بازار کشش این قیمت رو نداره وشریطا کشور هم طوری نیست که بگیم دلار 3000-4000 تومنی تو بازرا خریدار داشته باشه ..چون نقدینگی قدرت خرید مردم وضع کارخونه ها همه چی خرابه ...پس چاره ای نخواهد بود جز اصلاح قیمتی ..البته نه یکشبه ..اروم وپیوسته ...

پرریسک
2012/08/08, 15:15
یعنی الان تو یه فروم دیگه با یه تحلیل دیگه بگن خریداران کرماشا مثل .... هستند به نظر شما صحیحه؟و شما ناراحت نمیشی؟؟
مگه مسایل روانشناسی با چنین تشبیهاتی بایستی صورت بگیره؟اون هم تو این تایپیکهایی که صحبت از فاند و تکنیکال هست!

اگر از روی احساست خرید کرده باشن وبا توجه به صف خرید فروش بلکه نارحتی نداره واز ... هم کمتر هستن...

هر خرید فروشی پشتش تحلیل نباشه وفقط برا این اصل باشه هر سهمی صف خرید شد بپریم بخریم هر سهمی صف فروش شد بپریم بفروشیم این یعنی خرید فروش گله ای ....

البته کسی که با تحلیل بنیادی میرخه وبعد از روی تکنیکال هم حد ضرر میزاره وبه حد ضرر وتمام اصول خرید فروش احترام میزاره ...این شخص حسابش جداشت ...

حالا میخواد قند شیرین بخره یا پترو کرمانشاه ..

زاپاتا
2012/08/08, 15:21

یا خرید سایپا در قیمت 250 تومن یا 70 تومن سود وپی برای زیر 4وبا دونستن اینکه شرایط داره طوری پیش میره که احتمال ورشکست شدن این سهم وافت سودش تا زیر 30-40 تومن هم هست ...

سال قبل هر کی دلار خرید انکاری قزوین 300 تومن خریده ...یعنی دلار رشد رو پیش خور نکرده وشرایط کشور دلار 200 تومن رو نوید میداد ...از طرح هدفمندی افزایش نقدینگی تورم تا تحریمها ...

ولی الان کسی که داره دلار 2100 میرخه انگاری داره سایپا 250 میخره که اواضع کشور اونقدر بحرانی شده که مجبور به توافق وعقب نشینی هست وبازار ومردم وجامعه وکاخانه ها وتولیدکننده کشش دلار 2000 تومن رو ندارن ودارن ورشکست میشن واین همراه میشه با اعتراضات و.....خوب الان دیگه بازار کشش این قیمت رو نداره وشریطا کشور هم طوری نیست که بگیم دلار 3000-4000 تومنی تو بازرا خریدار داشته باشه ..چون نقدینگی قدرت خرید مردم وضع کارخونه ها همه چی خرابه ...پس چاره ای نخواهد بود جز اصلاح قیمتی ..البته نه یکشبه ..اروم وپیوسته ...

من هم معتقدم که این موضوع دوام زیادی نداره. باید صبر کرد.

ققنوس14
2012/08/08, 15:26
اگر از روی احساست خرید کرده باشن وبا توجه به صف خرید فروش بلکه نارحتی نداره واز ... هم کمتر هستن...

هر خرید فروشی پشتش تحلیل نباشه وفقط برا این اصل باشه هر سهمی صف خرید شد بپریم بخریم هر سهمی صف فروش شد بپریم بفروشیم این یعنی خرید فروش گله ای ....

البته کسی که با تحلیل بنیادی میرخه وبعد از روی تکنیکال هم حد ضرر میزاره وبه حد ضرر وتمام اصول خرید فروش احترام میزاره ...این شخص حسابش جداشت ...

حالا میخواد قند شیرین بخره یا پترو کرمانشاه ..

برای شما از صمیم قلب آرزوی موفقیت می کنم.

انزلیچی
2012/08/08, 15:27

به نظر شما خرید قزوین 300 تومنی با دونستی اینکه داره زیر قیمت معامله میشه وپی برای 10 وشرایط طوری داره پیش میره که می تونه تا 150 بسازه با پی بریا 5 باید قیمتش 750 باشه درسته ....(البته فعلا ما داریم سود 40 تومن رو می بینم واین سود 150 پیش بینی از شریاط اینده محصولات این سهم وافزایش نرخ واین حرفها هست )

سپاس از پاسختان دوست عزیز...

پرریسک
2012/08/08, 15:49
در ضمن دوستانی هم که سهامدار سهام خوب گروه قند هستن نگران نباشن ..

اونقدر قندیها رو به این قیمت دلار گره زدن ..

دوستان قندیها خوب با همین شکر جای رشد دارن وبعضی هاشون جای رشد نداشته باشن جای افت هم ندارن ..مگر اینکه بخوان بزخری بکنن...البته باز هم می گم در قندیها خوب ..

بازم میگم فعلا شکر از دیروز 100 تومن گروه شده در خروه فروش ودر فروشگاه معتبر فعلا میبگن نداریم ..این از شهر ما ..حالا دم کارخونه چند شده خبر ندارم ولی خوب اینها هم افزایش نرخ میگیرن..

100 تومن بالا رفتن شکر برا مصرف کننده چندان اسیبی نمی زنه ولی برا تولید کننده سود خوبی داره ..وقتی مرغ دو برابر شده 100 تومن شکر به جای بر نمی خوره..

فقط سعی کنید سبد قندی خودتون رو به سهام خوب این گروه اختصاص بدید حالا که فرصت تعویض دست داده..اولویت هم قزوین اصفهان قشیر قپیرا ...حد ضرر فراموش نشه ..درصد رو عایت کنید ..هیجان زده هم عمل نکنید ..

تاران
2012/08/08, 15:57
پرریسک جون
کارگزاری کارآمد یه تحلیلی از گزارش قزوین زده من خوندم راستش کمی ترسیدم شما نظرتون چیه
http://kb.rhbroker.com/show.file?mainfile=true&userfile_id=13388829&showType=1

پرریسک
2012/08/08, 16:03
پرریسک جون
کارگزاری کارآمد یه تحلیلی از گزارش قزوین زده من خوندم راستش کمی ترسیدم شما نظرتون چیه
http://kb.rhbroker.com/show.file?mainfile=true&userfile_id=13388829&showType=1

از چی ترسیدی ..
خوب تحلیل بدی نبود ..

ولی خوب بنده با تحلیل خودم جلو میرم..

سال قبل هم یک کارگزاری تحلی کرده بود وبیمه بالای 100 نداره ولی خوب ما بالای 140 فروختیم ..خوب تحلیل کرده بود دیگه اما برا خودش..

این کارگزای هم تجلیل کرده دستش درد نکنه ..شاید باعث شد قزوین فرصت خریدی بدهد در قیمتهای مناسب..

دوستانی که به پیشنهاد ما خریدن خریدشون زیر 350 هست حالا دیگه در فروش اختیار دست خودشون هست ..اما اگر فکر می کنید سهام قندی بالا دارن اولین سهم قزوین هست اگر هم فکر می کنید بالا ندارن پس دور کل سهام این گروه رو خط بکشید ..

بنده قزوین رو قند اصفهان دوم می بینم که به مروز به سود بالای 250 خواهد رسید ...این نظر منه ممکنه اشتباه باشه ..البته نه یک شبه به مروز ..

اشکبوس کهنه سوار
2012/08/08, 16:24
قصد من توهین نبود بلکه یه تلنگر به دوستان بود که خریدهاشون را با فکر و تجزیه وتحلیل انجام بدن نه فقط از رو دست هم خرید کنن حتما میدونید که این از رو دست همدیگه خرید کردن یکی از علل نوسانات غیر عادی بورس ماست.
اگر خدای ناکرده به کسی برخورده من عذر میخوام ....

دوست عزیز بنده هم قصد جسارت نداشتم اما متاسفانه این نوع صحبت ها علاوه بر روانشناسی، جامعه شناسی خودمانی رو شامل می شه. مطالعه کتاب "جامعه شناسی خودمانی" نوشته حسن نراقی رو توصیه می کنم. در این کتاب دلیل عقب افتادگی ما ایرانی ها رو موارد زیر ذکر کردن:
1-بیگانگی با تاریخ
2-حقیقت گریزی و پنهان کاری ما
3- ظاهرسازی
4-قهرمان پروری و استبداد زدگی ما
5-خودمحوری و برتری جویی ما
6-بی برنامه گی
7-ریاکاری و فرصت طلبی ما
8-احساساتی بودن و شعارزدگی ما
9-توهم دائمی توطئه
10-مسئولیت ناپذیری ما
11-قانون گریزی و میل به تجاوز در ما
12- توقع و نارضایتی دائمی ما
13- حسادت ما
14- همه چیزدانی ما
15-و...
----------------------------------------
متاسفانه در بورس نمود این موضوعات بیشتر قابل رویته

امید
2012/08/08, 17:07
در ضمن دوستانی هم که سهامدار سهام خوب گروه قند هستن نگران نباشن ..

اونقدر قندیها رو به این قیمت دلار گره زدن ..

دوستان قندیها خوب با همین شکر جای رشد دارن وبعضی هاشون جای رشد نداشته باشن جای افت هم ندارن ..مگر اینکه بخوان بزخری بکنن...البته باز هم می گم در قندیها خوب ..

بازم میگم فعلا شکر از دیروز 100 تومن گروه شده در خروه فروش ودر فروشگاه معتبر فعلا میبگن نداریم ..این از شهر ما ..حالا دم کارخونه چند شده خبر ندارم ولی خوب اینها هم افزایش نرخ میگیرن..

100 تومن بالا رفتن شکر برا مصرف کننده چندان اسیبی نمی زنه ولی برا تولید کننده سود خوبی داره ..وقتی مرغ دو برابر شده 100 تومن شکر به جای بر نمی خوره..

فقط سعی کنید سبد قندی خودتون رو به سهام خوب این گروه اختصاص بدید حالا که فرصت تعویض دست داده..اولویت هم قزوین اصفهان قشیر قپیرا ...حد ضرر فراموش نشه ..درصد رو عایت کنید ..هیجان زده هم عمل نکنید ..

با سلام
پر ریسک عزیز برای قشیر و قپیرا و قصفها لطف میکنید مقاومتها و حمایتهاشون رو بفرمایید. و اگر ممکنه نظرتون رو هم در مورد وضعیت معامله شون در ابتدای هفته بعد بفرمایید. با تشکر

رویش
2012/08/08, 19:26
امروز افرادی در این تاپیک از الفاظی چون خرید گله ای استفاده کردن وبرخی دیگر هم دفاع کردن !
دوستان آیا افرادی که با درایت و شناخت بازار حداقل تو این ماه 50 درصد از سهام قندی گین گرفتن گوسفندوار عمل کردن یا اونهایی که وضعیت اسف بار اقتصاد کشور رو درک نمی کنن و داراییشون را روی صنایع ورشکسته این کشور سرمایه گذاری میکنن .... عمل میکنن .
در پیش بینی قیمت شکر حداقل 1600 تومانی برای 3ماه آینده هیچ شکی نداشته باشید و ایضا" در ورشکستگی صنایع مادر .

bolinger
2012/08/08, 20:29
سلام پرریسک جان
اگر ممکنه بیست سهم معرفی شده را در امضای خود قرار دهید(سغرب- کرمانشا- قزوین و..)

تاران
2012/08/08, 21:02
ابدمروز افرادی در این تاپیک از الفاظی چون خرید گله ای استفاده کردن وبرخی دیگر هم دفاع کردن !
دوستان آیا افرادی که با درایت و شناخت بازار حداقل تو این ماه 50 درصد از سهام قندی گین گرفتن گوسفندوار عمل کردن یا اونهایی که وضعیت اسف بار اقتصاد کشور رو درک نمی کنن و داراییشون را روی صنایع ورشکسته این کشور سرمایه گذاری میکنن .... عمل میکنن .
در پیش بینی قیمت شکر حداقل 1600 تومانی برای 3ماه آینده هیچ شکی نداشته باشید و ایضا" در ورشکستگی صنایع مادر .
دوست عزيز منم باهات موافقم توهين به ديگران پذيرفتني نيست امادرمورد قنديها بايد بگم اصلاح جزيي خواهند داشت

پرریسک
2012/08/08, 22:55
امروز افرادی در این تاپیک از الفاظی چون خرید گله ای استفاده کردن وبرخی دیگر هم دفاع کردن !

خرید بدون تحلیل یعنی همین ...بعضی وقتها میگره بعضی وقتها نمی گیره ...

کسی نگفت قندی نخرید ولی گفته شد با تحلیل بخرید ..وگرنه ما هم با قزوین قشیر اصفهان همراه شدیم ودوستان ما هم همراه شدن ..

خرید بدون تحلیل در هر سهمی در هر صنعتی محکوم به شکست هست شاید یکبار دوبار شانسی سود بشه ولی یکبار هم مثل صدرا چنان گیر می کنه طرف که تا اخر عمر یادش بمونه دیگه با هر باید وبا هر صف خریدی هر سهمی رو نخره...البته اونهایی که صدرا رو با تحلیل خریدن حسابشون جداست منظور اونهایی هست که با جو میخرن...

این ها هیچ جای گله ای ندارن..

ممکنه یکی تحلیل بکنه تحلیلش اشتباه باشه ولی خوب مهم اینه با تحلیل خریده ...نه از روی جو....

با توافق به امید خدا همه صنایع کشور در مدار رشد قرار میگیرن وبه امید خدا ورشکستگی هیچ صنعتی رو شاهد نباشیم ...

ata007
2012/08/08, 23:16
جعفر جون یک سوال
در این روند نزولی پتروشیمی ها تنها سهمی که مقاومت از خود نشان داد و حدود 4% افت کرد همین شپترو بود
به نظرت حامی پشت پرده قدرتمندی نداره؟!

پرریسک
2012/08/08, 23:18
سلام پرریسک جان
اگر ممکنه بیست سهم معرفی شده را در امضای خود قرار دهید(سغرب- کرمانشا- قزوین و..)

سهمها گفته شد ..
قزوین ..سود بالای 100 ..با این نرخ شکر بالاتر بره اینم تا بالای 150 جا داره
اصفهان سود بالای 400..با این نرخ بالاتر تا بالای 500-600 جا داره

شلعاب سود رو 150 می بینم ...
شفارس سود بالای 120 می بینم ..
کرمانشاه سود بالای 150..
سغرب سود بالای 120-130..
شیران سود حدود 1000..
پکویر سود بالای 80 ..
پاسا سود بالای 150 ..
و.....سهام دیگر که به فعلا به خاطر ندارم ..

حالا گزارش 12 ماهه بیاد اونوقت معلوم میشه اشتباه کردیم یا درست گفتیم ..

قیمتهای خرید همین سهام رو از تکنیکال اون پیدا کنید ودر قیمت مناسب وارد بشید بعد سهامداری کنید ..غیر قزوین قپیرا بقیه رشدی نکردن وپله ای میشه خرید وسهامداری کرد وحالشو برد ..

البته قزوین که حالا حالاها از نظر خودم جا داره چون اصفهان دوم می بینمش.و...قیمت اصفهان کجا قزوین کجا...

پرریسک
2012/08/08, 23:21
جعفر جون یک سوال
در این روند نزولی پتروشیمی ها تنها سهمی که مقاومت از خود نشان داد و حدود 4% افت کرد همین شپترو بود
به نظرت حامی پشت پرده قدرتمندی نداره؟!

حامی خوبی داره وخوب مخیرن ..سهم کوچیک هست ونسبت به کرمانشاه سرمایه کمتر داره ..

با این همه با تحلیل جلو بریم بهتره ..برا هر دو تا سود بالای 150 می بینم فقط کرمانشاه حدود 120-130 تومن ارزونتر هست ..از نظرم ریسک کرمانشاه کمتر هست وجا رشد بیشتر داره هر چندشپترو هم با توجه به کوچیک بودن سریع بالا میاد د..

یا این همه از هر گروه همیشه سعنی کنید دو سهم به تعدا مساوری بخردی تا مشکلی برا یکی پیش اومد گیر نکنید یا از سود جا نمونید...از هر گروه بهترینها رو بخرید ..

صمدآقا
2012/08/08, 23:34
بی جهت نبود که شیران در بازار خراب امروز صف خرید شد
شناور کم حمایت حقوقی بنا به گفته پرریسک الان پی به ای 2 داره!

کاوشگر
2012/08/09, 00:45
سلام پرریسک عزیز
در مورد وبشهر الان چند هفته هست که از همون اول وقت صف فروش هست خودمون رو مشغول این سهم کردیم شاید درسته که زیاد منفی نمی خوره ولی یه ایست حسابی و فرسایشی پیدا کرده والا حسابی خستم کرده چیکارش کنم خریدم 213 تومان قبل از مجمع بوده و باعث شده خیلی سهام خوب از جمله قزوین 300 تومانی رو هم از دست بدم.
مرسی بابت راهنمائیت و زحماتت در این تایپیک

سلام پرریسک عزیز جوابمو هنوز ندادی، در مورد وبشهر با توجه به قیمت در حال حاضر صبر بشه(در صورت+ بودن تا کی) یا اینکه تو صف فروش اول وقت بزارم ردش کنم؟؟؟ بازم تشکر

رویش
2012/08/09, 06:03
خرید بدون تحلیل یعنی همین ...بعضی وقتها میگره بعضی وقتها نمی گیره ...

کسی نگفت قندی نخرید ولی گفته شد با تحلیل بخرید ..وگرنه ما هم با قزوین قشیر اصفهان همراه شدیم ودوستان ما هم همراه شدن ..

خرید بدون تحلیل در هر سهمی در هر صنعتی محکوم به شکست هست شاید یکبار دوبار شانسی سود بشه ولی یکبار هم مثل صدرا چنان گیر می کنه طرف که تا اخر عمر یادش بمونه دیگه با هر باید وبا هر صف خریدی هر سهمی رو نخره...البته اونهایی که صدرا رو با تحلیل خریدن حسابشون جداست منظور اونهایی هست که با جو میخرن...

این ها هیچ جای گله ای ندارن..

ممکنه یکی تحلیل بکنه تحلیلش اشتباه باشه ولی خوب مهم اینه با تحلیل خریده ...نه از روی جو....

با توافق به امید خدا همه صنایع کشور در مدار رشد قرار میگیرن وبه امید خدا ورشکستگی هیچ صنعتی رو شاهد نباشیم ...

جناب پر ریسک شما در کدام خط از نوشته های من پی به خرید بدون تحلیل بردید که نوشتید خرید بدون تحلیل یعنی همین!
واقعا" دور نمای اوضاع اقتصادی کشور را خوب میبینید . وقتی ارزش سهام یک بانک انگلیسی با توجه به تحریم های اعمال شده ازسوی آمریکا ،بدلیل مبادله بانکی با ایران در یک روز 20درصد سقوط میکنه فکر میکنین تحریم های اخیر در خصوص عدم خرید محصولات پتروشیمی ایران بی تاثیره .
دوست عزیز کاش در این هفته و در اوج بازار مثبت قندی ها و بازار منفی سایر صنایع و بویژه پتروشیمی ها خودتان را تحریم ! نمی کردین و با حضور در تالار و تحلیل رفتار بازار، دوستان را راهنمایی میکردید چون ظاهرا" افرادی که در این تاپیک از کلمات گوسفند و بز ( ادبیات محاوره ای امروز برخی از افراد جهت تحقیر سایرین وکاستن از فشار روانی روی خود ! ) استفاده کردن از روی دست شما خرید میکنن !

جواد مهرابی
2012/08/09, 06:57
نقل قول نوشته اصلی توسط ققنوس14 نمایش ارسال ها

بادرود من بحث "حرکت گله ای" را مطرح کردم بعضی دوستان از دست من ناراحت شدند و از جناب پرریسک خواستار برخورد با اینجانب شدند

ققنوس عزیز نمیدانم شما "کینز" را میشناسید یا نه؟ جزئ 2 اقتصاددان برتر تاریخ جهان است و نظریه های ایشان در کتاب های دانشگاهی

همه جهان تدریس میشود، و ایشان نظریه خرید گله ای را مطرح کرده اند، پس شما همانطور که خواستار مجازات من شدید ، با تمام دانشگاه

های جهان مکاتبه کنید و خواستار مجازات کینز شوید چون ابتدا توهین به خریداران را ایشان شروع کردند.............

با عرض معذرت از همه دوستان وتحلیلگران عزیز

http://www.aftabir.com/articles/view/economy_marketing_business/financial_economy/c2_1291098912p1.php/%D8%B3%D8%B1%D9%85%D8%A7%DB%8C%D9%87-%DA%AF%D8%B0%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%88-%D8%B3%D9%88%D8%AF%D8%A7%DA%AF%D8%B1%DB%8C

پرریسک
2012/08/09, 07:16
جناب پر ریسک شما در کدام خط از نوشته های من پی به خرید بدون تحلیل بردید که نوشتید خرید بدون تحلیل یعنی همین!
واقعا" دور نمای اوضاع اقتصادی کشور را خوب میبینید . وقتی ارزش سهام یک بانک انگلیسی با توجه به تحریم های اعمال شده ازسوی آمریکا ،بدلیل مبادله بانکی با ایران در یک روز 20درصد سقوط میکنه فکر میکنین تحریم های اخیر در خصوص عدم خرید محصولات پتروشیمی ایران بی تاثیره .
دوست عزیز کاش در این هفته و در اوج بازار مثبت قندی ها و بازار منفی سایر صنایع و بویژه پتروشیمی ها خودتان را تحریم ! نمی کردین و با حضور در تالار و تحلیل رفتار بازار، دوستان را راهنمایی میکردید چون ظاهرا" افرادی که در این تاپیک از کلمات گوسفند و بز ( ادبیات محاوره ای امروز برخی از افراد جهت تحقیر سایرین وکاستن از فشار روانی روی خود ! ) استفاده کردن از روی دست شما خرید میکنن !
در کدام خط از نوشته ها دوستان به شما اشاره کردن که شما ناراحت شده ای وبه خود گرفته ای....

دوست عزیز منظور دوستان این است خرید بدون تحلیل اشتباه هست هر سهمی میخواد باشه ...قندی غیر قندی نداره ...

اما در مورد اون بازار مثبت قندی ونبودن بنده واین حرفهای بچه گانه...

دوست من اونهایی که با حرف بنده خریدن البته به گفته شما ...اگ به حرف بنده خریدن حتما قزوین 350 تومنی وقشیر 400 تومنی وقند شهد 1030 تومنی که هر سه تا رو حتی زمانی که دوستان جا مانده بودن واین سه تا در این قیمتها صفشون ریخت وهمین جا گفتم فقط بخرید ودر اولیت گفتیم قزوین قشیر بخرید ودر اخر قشهد خریدن وحالشو بردن ..البته اگر با حرف من بخرن ...

نمیشه وقتی سود کنن بیان بکن خومدن خریدیم وقتی ضرر به حرف پرریسک خریدیم ..این میشه عدم قول مسئولیت در خرید فروش ..

خوب بارها گفته شده هر سهمی 20 درصد سبد ونهایت 40 درصد ..حالا بقیه قندیها بنده گفتم نخرید بازم میگم واز صحبت خودم هم پشیمان نیستم وروز چهارشنبه هم بازار ثابت کرد کدوم سهم واقعا خوبه ودیدیم ..بحثی نیست ..

خوب بقیه سهام که گفتیم دوستان بخرن ..سغرب 260 بود الان 260 هست ..کرمانشاه برا کوتاه مدتیها در 440 معرفی کردیم اصلا دوستی 450 خرید مکر همین سهم بالای دو میل در قیمت 420 تومن شناور نشد ..مگر بارها نگفتم بالای 450 باید تثبیت بشه تکنیکالی ..حالا گیریم دوستی ماند ودید کوتاه مدت داشت مگر هفته قبل ننوشتم 427 بشنه تا 400 وبعد 370 ممکنه بره ..خوب رو 420 خروج می کردید 5 درصد زیان هم نمیخواهید حد ضرر بزارید ...عجب..

بقیه سهام شلعاب گفتیم تا 330 ممکنه بیاد هر کی موریخه پله ای بخره ..شفارس تا 220 هم پله ای بخرید ..وکلی سهام دیگر...

یاد اون دوستی افتادم که می گفت شما قزوین گفتی 340 بخرن الان شده 300 ...باعث ضرر شدی ..ما فاراک خریدم فلان قدر سود کردیم ..حالا برید ببینم فاراک انگشت کوچیکه قزوین هم نمیشه ..

الان هم میگم صبر کنید ..اینده روش می کنه اشتباه کردیم یا نه ..هم در قنیدها وهم در سایر سهام ....

هر سهمی گفته شده حد ضررش هم گفته شده وشما هم نگران افرادی که با حرف بنده خرید فروش می کنن نباشید ..دوستان ما سهامدار قزوین قشیر قند اصفهان قلر وقشهد ودر نهایت اگر اینها گیر نیان قپیرا هستن ..

جواد مهرابی
2012/08/09, 07:22

داداش رویش عزیز
بحث حرکت گله ای یک بحث اقتصادیست قصد توهین نبوده در ثانی ما سهام شرکت های صادراتی خریدیم حتما با تحلیل خرید شده :

1- تا شش ماه از سال گذشته بصورت کامل فروش صادراتی انجام دادن و معمولا صورتهای مالیشون را با دلار 1226تومن نشون دادن

که وقتی تعدیل میکنن به 2100یا این حوالی سودشون بیشتر میشه

2- با راه افتادن بورس ارز این شرکت ها حواله های ارزیشون را با نرخ روز به شرکت های وارد کننده میفروشن و هیچ بانکی درگیر معاملات ارزی

نمیشه

3-در بدترین حالت این شرکت ها کل صادراتشون قطع بشه .......... در سال جاری که برا نصف سال که فروختن برا نصف سال دیگه هم تو بازار داخل

میفروشن....وقتی پاکستان بدون نفت از ایران خواسته تا کود اوره بهش بده و در مقابل یک میلیون تن گندم به ایران بده ........... وقتی عراق جنگ زده

نیاز مبرم به سیمان داره ........حتی اگه عراقم نخره مث قبلا تو ایران میفروشه دیگه

4- بدبینانه ترین حالت تو ایران جنگ بشه...... الان دیگه دوره انقلابات مخملی در عرض شش ماه حکومت عوض میشه ، و اقتصاد به حالت عادی بر میگرده

و شرکت های صادراتی دلاراشون را راحت تبدیل میکنن به هرحال افراد سرمایه گذار در شرکت های صادراتی با تجزیه و تحلیل خرید کردن ، حتما از نظریه های

استاد پرریسک استفاده کردن و لی حتما خودشون تحلیل کردن،

5- "برای اینکه ثابت کنیم درست میگوییم نیازی نیست که ثابت کنیم همه اشتباه میکنند"

به امید برگشت بازار به روزهای اوج و حتما این اتفاق می افتد چون در تولید و فروش شرکت ها اتفاقی نیفتاده و بعیدمیدانم اتفاقی هم بیفتد.

پرریسک
2012/08/09, 07:32
بالای 375 تثبیت بشه روند صعود میگیره ..
مقاومت ها 426 وبعدی 475 ...
حمایت در صورت افت 375 وبعدی 356 ...بالای 375 دوام نیاره روند صعود نمی گیره ..در ضمن فقط تکنیکالی ...بنیادی هیچ نظری رو این سهم ندارم ...نمی دونم این سهم بخواد به اون قیمتها برسه سهام خوب میخوان کجا برن...

http://forums.boursy.com/

حتی در پیت ترین قندیها هم با تکنیکال گفته شدن اگر کسی میخواست میتونست بخره(البته از نظر بنده در پیشت ..شاید دوستی تحلیل کرده واین سهام از قند اصفهان هم سرتر باشن ..شاید ما اشتباه می کنیم ..این رو گزارشهای 12 ماهه ثابت می کنه .) ..قثابت هم بالای 350 گفت شد روند صعودی میگره ..

ولی بازم میگم وقتی به راحتی تمام میشه قشیر خرید قپیرا که دیگه الان میلیونی میشه خرید چرا باید رفت قثابت خرید قشرین خرید ...این نظر منه ..

حالا اونی که با تحلیل میره قشرین وقثابت میخره رو سر ما جا داره ولی اونی که فقط از رو جو میره میخره فردا یهویی این قندیها بستن وگزارشهای اون چنانی دادن نباید ناراحت بشن چون خریدشون بدون تحلیل بوده ..

سکه شانس
2012/08/09, 08:27
سلام به همه دوستان عزیز
امیدوارم در این روزها بهترین ها را از خدا وند دریافت کنید..........تقدیم به همه دوستان گرامی و پرریسک عزیز که همه را به صبر دعوت می کنند ....اولین شرط................................... سرمایه گذاری........................................ ........... صبر و تحمل ضرر وشکست است............و عدم تکرار آن است..
بر طاعت خدا صبر كن و در ترك معاصى او شكيبا باش ؛ زيرا دنيا لحظه اى بيش نيست . آنچه گذشته جاى شادى و غم ندارد و از آنچه نيامده نيز خبرى ندارى . پس لحظه اى را كه در آن به سر مى برى ، صبور باش چنان كه گويى خوشبخت و خوشحالى .

بحارالأنوار، ج75، ص311، ح1
.................................................. .................................................. .................................................. ....................................
خبرهایی در حوزه سیاسی شنیده می شود مبنی بر کاهش سطح غنیسازی در برابر لغو تحریمها که ميتواند بررسی شود. اگر این خبر تائید شود، می توان روزهای خوبی را برای بازار شاهد بود............................................ ..........................................

دلار که در محدوده بیش از 2100 تومان تثبیت شده است می تواند با خبرهای خوب سیاسی پایین تر هم بیاید. در خبرهای حوزه ارز رئیس کمیسیون برنامه و بودجه از تصمیم دیروز کارگروه ویژه ارزی برای عدم تغییر نرخ 1226 تومانی ارز مرجع که برای کالاها شامل دارو و مواد غذایی مورد نیاز مردم است خبر داده و گفته: قرار شد نرخ دوم ارز در بورس بر اثر عرضه و تقاضا کشف و نیز دلالی ارز حذف شود. وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز اعلام کرده که حذف ارز مرجع فعلاً منتفی است. بستر معاملات گواهی ارزی در بورس نیز احتمالا تا هفته آینده آماده میشود........................................ ...........................

اشکبوس کهنه سوار
2012/08/09, 08:47
نقل قول نوشته اصلی توسط ققنوس14 نمایش ارسال ها

بادرود من بحث "حرکت گله ای" را مطرح کردم بعضی دوستان از دست من ناراحت شدند و از جناب پرریسک خواستار برخورد با اینجانب شدند

ققنوس عزیز نمیدانم شما "کینز" را میشناسید یا نه؟ جزئ 2 اقتصاددان برتر تاریخ جهان است و نظریه های ایشان در کتاب های دانشگاهی

همه جهان تدریس میشود، و ایشان نظریه خرید گله ای را مطرح کرده اند، پس شما همانطور که خواستار مجازات من شدید ، با تمام دانشگاه

های جهان مکاتبه کنید و خواستار مجازات کینز شوید چون ابتدا توهین به خریداران را ایشان شروع کردند.............

با عرض معذرت از همه دوستان وتحلیلگران عزیز

http://www.aftabir.com/articles/view/economy_marketing_business/financial_economy/c2_1291098912p1.php/%D8%B3%D8%B1%D9%85%D8%A7%DB%8C%D9%87-%DA%AF%D8%B0%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%88-%D8%B3%D9%88%D8%AF%D8%A7%DA%AF%D8%B1%DB%8C

به نظر من می تونین با تمامی کسانی هم که 16 چاپ کتاب جامعه شناسی خودمانی رو هم خوندن و به قول نویسنده ش ممکنه بهشون برخورده باشه یه کمپین تشکیل بدین.
همچنین با تمام کسانی که کتاب " گوسفند نباشید" رو خوندن و به دیگران توصیه کردن برخورد کنید.
حالا چرا به خودتون گرفتید؟ نقد فرهنگ عمومی یک جامعه معلومه که به بعضی ها بر می خوره.
اگه کتاب گوسفند نباشید رو می دیدین چی می گفتین؟

اشکبوس کهنه سوار
2012/08/09, 09:03
در کدام خط از نوشته ها دوستان به شما اشاره کردن که شما ناراحت شده ای وبه خود گرفته ای....

دوست عزیز منظور دوستان این است خرید بدون تحلیل اشتباه هست هر سهمی میخواد باشه ...قندی غیر قندی نداره ...

اما در مورد اون بازار مثبت قندی ونبودن بنده واین حرفهای بچه گانه...

دوست من اونهایی که با حرف بنده خریدن البته به گفته شما ...اگ به حرف بنده خریدن حتما قزوین 350 تومنی وقشیر 400 تومنی وقند شهد 1030 تومنی که هر سه تا رو حتی زمانی که دوستان جا مانده بودن واین سه تا در این قیمتها صفشون ریخت وهمین جا گفتم فقط بخرید ودر اولیت گفتیم قزوین قشیر بخرید ودر اخر قشهد خریدن وحالشو بردن ..البته اگر با حرف من بخرن ...

نمیشه وقتی سود کنن بیان بکن خومدن خریدیم وقتی ضرر به حرف پرریسک خریدیم ..این میشه عدم قول مسئولیت در خرید فروش ..

خوب بارها گفته شده هر سهمی 20 درصد سبد ونهایت 40 درصد ..حالا بقیه قندیها بنده گفتم نخرید بازم میگم واز صحبت خودم هم پشیمان نیستم وروز چهارشنبه هم بازار ثابت کرد کدوم سهم واقعا خوبه ودیدیم ..بحثی نیست ..

خوب بقیه سهام که گفتیم دوستان بخرن ..سغرب 260 بود الان 260 هست ..کرمانشاه برا کوتاه مدتیها در 440 معرفی کردیم اصلا دوستی 450 خرید مکر همین سهم بالای دو میل در قیمت 420 تومن شناور نشد ..مگر بارها نگفتم بالای 450 باید تثبیت بشه تکنیکالی ..حالا گیریم دوستی ماند ودید کوتاه مدت داشت مگر هفته قبل ننوشتم 427 بشنه تا 400 وبعد 370 ممکنه بره ..خوب رو 420 خروج می کردید 5 درصد زیان هم نمیخواهید حد ضرر بزارید ...عجب..

بقیه سهام شلعاب گفتیم تا 330 ممکنه بیاد هر کی موریخه پله ای بخره ..شفارس تا 220 هم پله ای بخرید ..وکلی سهام دیگر...

یاد اون دوستی افتادم که می گفت شما قزوین گفتی 340 بخرن الان شده 300 ...باعث ضرر شدی ..ما فاراک خریدم فلان قدر سود کردیم ..حالا برید ببینم فاراک انگشت کوچیکه قزوین هم نمیشه ..

الان هم میگم صبر کنید ..اینده روش می کنه اشتباه کردیم یا نه ..هم در قنیدها وهم در سایر سهام ....

هر سهمی گفته شده حد ضررش هم گفته شده وشما هم نگران افرادی که با حرف بنده خرید فروش می کنن نباشید ..دوستان ما سهامدار قزوین قشیر قند اصفهان قلر وقشهد ودر نهایت اگر اینها گیر نیان قپیرا هستن ..

بله دوست عزیز شما در یک ماه گذشته اگه متوجه شده باشید پرریسک عزیز اقدام به آموزش ماهیگیری کردن و تجربیات این چند ساله شون رو در اختیار دوستان قرار دادن و مثل بسیاری از دوستان برای خودشون دکون و دستک راه نینداختن(مجددا اشتباه نکنید منظوم شما نیستید).
وقتی توی ماه اخیر می نشستینم و تمام صورت های مالی شرکت ها رو می خوندیم و با حرف های پرریسک مقایسه می کردیم به صحت حرف های دوست عزیزمون پرریسک پی می بردیم. ان شا الله در پست های بعدی نمونه هایی از زحمات ایشون رو بالا میارم تا بدونین در لابلای حرف های ایشون نکات آموزشی فراوانی وجود داشته که ما رو مدیون خودش ساخته و کاری کرده که تک تک دوستان بتونن در صورت نبودن ایشون بازار رو تحلیل کنن.
به این می گن مردونگی

nirvana_00
2012/08/09, 09:15
درود جعفر خان
خواستم دلیل برتری قزوین نسبت به سایر همگروهی هاش رو از دید شما بدونم