PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چی .......چرا؟؟؟؟

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 [63] 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107

saeedte
2012/12/12, 10:30
دوستان فاتحه ای نثار من و غبشهر بفرمایید که به خاک نشستم

m.r_moradi
2012/12/12, 10:34

نگران چی هستی؟!

نهایتا یک ماه دیگه طول میکشه....من امروز دوباره خریدارم...اصلا هرچی پایین تر بهتر...میانگینم میاد پایین...

arjan
2012/12/12, 10:36
اگه غبشهر و غمارگ با این قیمت ها باز بشند (1120 و 324 ) واقعا ارزش خرید رو پیدا می کنند

50٪ سود تقسیمی مجمع (آذرماه ) که برای غبشهر 165 و برای غمارگ 50 تومن میشه رو یادتون نره

MOSTAFA
2012/12/12, 10:44
همچنان با شپدیس طلایی بازم ترکوند 1200 مجمع الانم مفته
باید 6000 تومن باشه

اشکبوس کهنه سوار
2012/12/12, 10:44
سلام سعید جان،
مگه تحلیل هاتونو فراموش کردید؟ مگه بنیادی سهم مشکلی داره؟ مگه یه شبه این سهم رو انتخاب کردیم یا از روی دست کسی کپی کردیم؟ از هر قیمتی این سهم بازگشایی بشه چند برابر شدنشو می بینید.شک نکنید.نه غبشهر زیر 1120 بازگشایی می شه نه غمارگ زیر 320. البته اگه دوستان در مچینگ شرکت نکنند و قیمت سهمو بیشتر پایین نکشن.

aur140
2012/12/12, 10:45

سعید جان پیشنهاد می کنم نوشته های جناب پرریسک رو در همین تاپیک در صفحات قبل مرور کن آروم و مطمئن میشی

تاران
2012/12/12, 10:48
سلام سعید جان،
مگه تحلیل هاتونو فراموش کردید؟ مگه بنیادی سهم مشکلی داره؟ مگه یه شبه این سهم رو انتخاب کردیم یا از روی دست کسی کپی کردیم؟ از هر قیمتی این سهم بازگشایی بشه چند برابر شدنشو می بینید.شک نکنید.نه غبشهر زیر 1100 بازگشایی می شه نه غمارگ زیر 320. البته اگه دوستان در مچینگ شرکت نکنند و قیمت سهمو بیشتر پایین نکشن.

دوست خوبم
خرید عده ای روی 1600 هستش حالا حساب کن چند درصد ضرر میدن؟
هرچند بنظرم فرصت خریده

saeedte
2012/12/12, 10:51
سلام سعید جان،
مگه تحلیل هاتونو فراموش کردید؟ مگه بنیادی سهم مشکلی داره؟ مگه یه شبه این سهم رو انتخاب کردیم یا از روی دست کسی کپی کردیم؟ از هر قیمتی این سهم بازگشایی بشه چند برابر شدنشو می بینید.شک نکنید.نه غبشهر زیر 1100 بازگشایی می شه نه غمارگ زیر 320. البته اگه دوستان در مچینگ شرکت نکنند و قیمت سهمو بیشتر پایین نکشن.

کهنه سوارجان قسمتیش که برای خودمه نگرانی نداره هرچند تو ضررم ، چون میانمدت جبران خواهد شد انشاالله
بابت یه مقداری که برای یکی از دوستانم خریداری کرده ام به شدت ناراحتم که با این بازگشایی فقط شرمندگیش برام میمونه ...

محمد حسن
2012/12/12, 10:51
دوست خوبم
خرید عده ای روی 1600 هستش حالا حساب کن چند درصد ضرر میدن؟
هرچند بنظرم فرصت خریده

ببخشید چرا فرصت خریده؟

m.r_moradi
2012/12/12, 10:53
ببخشید چرا فرصت خریده؟

چون با این پیش بینی عالی که کردن قیمت امروز مفت هم یه چیزی اونور تره...من که نشستم برا خرید

mmis
2012/12/12, 10:55
دوستان آماده شید برای خرید غبهشهر و غمارگ

سعید پور احمدی
2012/12/12, 10:56
salam dostan:
nokat va sahmha va had e zararhaee ke gofte bodam o faramosh nakonid age niyaz shod ye negah mojadadan beheshon dashte bashid

محمد حسن
2012/12/12, 10:58
چون با این پیش بینی عالی که کردن قیمت امروز مفت هم یه چیزی اونور تره...من که نشستم برا خرید

بخرید ولی تهدیدات این صنعت رو هم در نظر بگیرید که خدای نکرده ضرر نکنید امیدوارم سود کنید

m.r_moradi
2012/12/12, 11:03
بخرید ولی تهدیدات این صنعت رو هم در نظر بگیرید که خدای نکرده ضرر نکنید امیدوارم سود کنید

به نظرم از کم تهدید ترین های بازارن...پتروشیمی ها تهدید ندارن؟سیمانی ها چی؟!پالایشگاهی ها چی؟و...

اینا فقط یه تهدید دارن اونم مشکل واردات روغن خام که اصلا مشکل به حساب نمیاد چون هر جور باشه حلش میکنن!با شکم نمیشه شوخی کرد...

بنان
2012/12/12, 11:09
به نظرم از کم تهدید ترین های بازارن...پتروشیمی ها تهدید ندارن؟سیمانی ها چی؟!پالایشگاهی ها چی؟و...

اینا فقط یه تهدید دارن اونم مشکل واردات روغن خام که اصلا مشکل به حساب نمیاد چون هر جور باشه حلش میکنن!با شکم نمیشه شوخی کرد...
اینا 30 ساله دارن با شکم مردم شوخی میکنن اما در حقیقت این مردم هستند که شکماشونو با خواسته اینا وفق میدن(شوخی)

اشکبوس کهنه سوار
2012/12/12, 11:11

مرادی جان امروز امثال ولی خانی مطمئناً جیباشونم پر از غمارگ کردن. خیلی ها چک دارن بندگون خدا و باید پاس کنن واسه این فروشنده هستند. ولی خانی 380 خرید داشته اونم سنگین سنگین.
در خصوص روغن هم خدا رو شکر مخازن صافولا تا اردیبهشت پر پره...

mahyar1357
2012/12/12, 11:12

سلام محمد حسن عزيز
من مدتهاس پستها و ديگاههاي دقيق شما رو دنبال ميكنم و خيلي استفاده ميكنم ميشه لطفا واضح تر بگين و تهديدات اين صنعت رو بطور خلاصه بگين.من نصف سبدم غبشهره . با توجه به وجود سهماي پر پتانسيل تو بازار و امكان جبران ضرر و اجتناب از تعصب بي دليل لطفا نظرتونو بفرمايين با تشكر

محمد حسن
2012/12/12, 11:19
سلام محمد حسن عزيز
من مدتهاس پستها و ديگاههاي دقيق شما رو دنبال ميكنم و خيلي استفاده ميكنم ميشه لطفا واضح تر بگين و تهديدات اين صنعت رو بطور خلاصه بگين.من نصف سبدم غبشهره . با توجه به وجود سهماي پر پتانسيل تو بازار و امكان جبران ضرر و اجتناب از تعصب بي دليل لطفا نظرتونو بفرمايين با تشكر

شما لطف دارید منظورم همونهایی بود که خود دوستان در بالا اشاره کردند مشکل واردات در کشور وجود دارد حتی صادرات
اصلاً توجه کردید چرا امسال سیب این همه ارزونه ولی موز اینقدر گرون است علتش اینه که از ایران حتی سیب هم نمی خرند در عوض موز کمیابه به ایران نمیدند
نظرم اینه شاید در حال حاضر این مشکل را نداشته باشند ولی به مرور ممکنه در واردات روغن خام با مشکل مواجه شوند

m.r_moradi
2012/12/12, 11:23
مرادی جان امروز امثال ولی خانی مطمئناً جیباشونم پر از غمارگ کردن. خیلی ها چک دارن بندگون خدا و باید پاس کنن واسه این فروشنده هستند. ولی خانی 380 خرید داشته اونم سنگین سنگین.
در خصوص روغن هم خدا رو شکر مخازن صافولا تا اردیبهشت پر پره...[/size][/color]

میدونم داداش...فقط کاش تو مچینگ شرکت نمیکردن که فشار فروش بالا نره...

منتظرم غبشهر قیمت بخوره تا منم جیبامو پر کنم!;)

دیگه جدی جدی دارم تک سهم میشم....

راستی مجمع غبشهر کیه؟

ahmad30_n
2012/12/12, 11:24
غبشهر زير 1220 باز بشه تا 1000 افت مي كنه

ahmad30_n
2012/12/12, 11:27
میدونم داداش...فقط کاش تو مچینگ شرکت نمیکردن که فشار فروش بالا نره...

منتظرم غبشهر قیمت بخوره تا منم جیبامو پر کنم!;)

دیگه جدی جدی دارم تک سهم میشم....

راستی مجمع غبشهر کیه؟
پارسال مجمع ، آخرين زمان قانوني برج يك تشكيل شده
امسال هنوز معلوم نيست

m.r_moradi
2012/12/12, 11:32
پارسال مجمع ، آخرين زمان قانوني برج يك تشكيل شده
امسال هنوز معلوم نيست

عجب! نامردا افزایش سرمایه رو هم انگار انداختن برا سال مالی بعد....دوستان کسی خبری از داخل شرکت نداره؟!

برزیل
2012/12/12, 11:38
سعید جان پیشنهاد می کنم نوشته های جناب پرریسک رو در همین تاپیک در صفحات قبل مرور کن آروم و مطمئن میشی
آقانوشته که وحی منزل نیست یک ماه پیش من به دوستان گفتم خارج بشین اونایی که خارج شدن بردن گفتم سهم براتعدیل منفی سال بعدبسته میشه
همیشه حرفای دیگران روملاک خریدخودتون قرارندین خودتون هم دیدی نسبت به روندوآینده داشته باشین بهتره

سهراب 1
2012/12/12, 11:38
ببينيد چي به روز غبشهر دارن ميارن . همون بازي قنديها فعلا براي غبشهر شروع شده . فروشنده ها براي فروش چطوري دارن از هم سبقت ميگيرن . عجب اوضاعيه .

مهران
2012/12/12, 11:40
[color="#ff0000"]بابا يكي جولوي قيمت هاي جهاني رو بگيره كجا دارن فرار ميكنن مثل اينكه آخر سال ميلادي ميخوان ه حالي بدن اگه اينجوري بره شنبه كل گروه روي خريد[/color=d>]

مجیدشمسعلی
2012/12/12, 11:42
پرریسک کجایی غمارگ رو کشتن:((

شفاف سازی
2012/12/12, 11:43
عجب! نامردا افزایش سرمایه رو هم انگار انداختن برا سال مالی بعد....دوستان کسی خبری از داخل شرکت نداره؟!

با سلام
آقای مرادی عزیز
از داخل شرکت خیلی خبرها هست آدم جرات نمی کنه بگه
به اولین تاپیک من در خصوص غبشهر و غمارگ حدود یکی دوماه قبل نگاه کنید ببیند چه جوری مورد حمله قرار گرفتم
هرکس آن موقع تهدیدات احساس کرد فروخت و الان 30 % جلوتره
و هرکس نفروخت الان 30 - 40 % ضرر تا اینجا
انشاال... بره بالا و سود کنید

shamlo
2012/12/12, 11:47
با سلام
آقای مرادی عزیز
به اولین تاپیک من در خصوص غبشهر و غمارگ حدود یکی دوماه قبل نگاه کنید ببیند چه جوری مورد حمله قرار گرفتم
شما نگران نباشید
و شفاف سازی کنید زمان همه چیز را آشکار می کند گزارش شما قابل احترام است شاید بعضی ها خوششان نیاید

اشکبوس کهنه سوار
2012/12/12, 11:47
آقانوشته که وحی منزل نیست یک ماه پیش من به دوستان گفتم خارج بشین اونایی که خارج شدن بردن گفتم سهم براتعدیل منفی سال بعدبسته میشه
همیشه حرفای دیگران روملاک خریدخودتون قرارندین خودتون هم دیدی نسبت به روندوآینده داشته باشین بهتره
برزیل جان استراتژی عوض نشده که. بنده غمارگ داشتم فروختم 382 تومن تا میانگین غبشهرمو پایین بکشم. بله نوشته های دیگران وحی منزل نیست اما بنده خدا پرریسک هم گفت که هر 15 درصد میانگین رو پایین بیارین. پله اول 1530، پله دوم 1324 و پله سوم در پایین ترین قیمت باز هم منفی 15 اضافه کردن منطقیه . این سهم محکوم به صعوده.
کسی که نقدینگی داشت پله ای خریده و کسی که نقدینگی نداشته پایین تر خریده...اگه کسی خواسته تک سهم بشه خودش طمع کرده...در هر صورت ریل گذاری صعود مجدد سهم در حال انجام شدنه...توسط کی و کجا ؟...بماند.
همیشه فروشنده رو نبین...خریدار هم مهمه که الحمدلله خیلیا امروز خریدن...

mmis
2012/12/12, 11:52
به گفته جناب پرریسک صبر می کنیم ...

m.r_moradi
2012/12/12, 11:52
با سلام
آقای مرادی عزیز

راستش من خودمم اون موقع حس خوبی نسبت به شما نداشتم،چون بد موقعی و با بد اسمی یوهو ظهور کردین!:d

جبهه گیری ها تا حدودی طبیعی بود...

اما الان که شناخته شده هستید و دانشتون هم مشخص شده،خوشحال میشیم خبر هاتون رو بشنویم،شاید واقعا ما تو خواب خر گوشی هستیم و نمیدونیم...

اما من با بررسی هایی که کردم به این نتیجه رسیدم غبشهر 1100 تومنی ارزنده اس...

برای من از دو منظر...1)قیمت 1100مناسب است 2) میانگین خریدم به مقدار مناسبی کاهش پیدا میکند

نظر شما چیه؟!

mmis
2012/12/12, 11:55
فکر می کنم خودشونم دلشون نمی یاد تو این قیمت سهام به خودشون بفروشند برای همین سهم هنوز باز نشده !!!!!!

سهراب 1
2012/12/12, 12:02
اين هم از غبشهر زير 1120 تومني . خدا به سهامداراش صبر بده . نتيجه تعصب روي يك سهم ميشه اين . بله اين سهم بالا ميره ولي كي ؟ صبر زيادي هم تو بورس باعث ميشه زمان و موقعيتهاي زيادي رو از دست بديم .

saeedte
2012/12/12, 12:06
35% تو غبشهر رفتیم تو ضرر .........
از الان دو هفته هر روز +4 بخوره تازه سر به سر میشم

arjan
2012/12/12, 12:16
خرید غمارگ 318 به عبارتی با کسر سود تقسیمی در مجمع و سود سال آینده که با بدترین حالت ممکن فرض شده 4.9 = p/e

خرید غبشهر 1075 به عبارتی با کسر سود تقسیمی در مجمع و سود سال آینده 5.8 = p/e

با عرض پوزش از دوستانی که سهم رو داشته اند و مقداری ضرر کردند باید با صدای بلند بگم : از فروشندگان بسیار متشکریم

همیشه منتظر اشتباه بازار باشید

m.r_moradi
2012/12/12, 12:18
منم مقداری غبشهر توی مچینگ خریدم...

میانگین کلی خرید از ابتدا تا کنون= 1400 تومن!:d

arjan
2012/12/12, 12:23
فباهنر و شمواد همجنان صعودی

از شپترو غافل نشید میانگین قیمت فروش pvc از ابتدای مهرماه در بورس کالا 2350 در گزارش شپترو 1697 تومان پیش بینی شده

برزیل
2012/12/12, 12:29
برزیل جان استراتژی عوض نشده که. بنده غمارگ داشتم فروختم 382 تومن تا میانگین غبشهرمو پایین بکشم. بله نوشته های دیگران وحی منزل نیست اما بنده خدا پرریسک هم گفت که هر 15 درصد میانگین رو پایین بیارین. پله اول 1530، پله دوم 1324 و پله سوم در پایین ترین قیمت باز هم منفی 15 اضافه کردن منطقیه . این سهم محکوم به صعوده.
کسی که نقدینگی داشت پله ای خریده و کسی که نقدینگی نداشته پایین تر خریده...اگه کسی خواسته تک سهم بشه خودش طمع کرده...در هر صورت ریل گذاری صعود مجدد سهم در حال انجام شدنه...توسط کی و کجا ؟...بماند.
همیشه فروشنده رو نبین...خریدار هم مهمه که الحمدلله خیلیا امروز خریدن...
من کاری ندارم به اینکه پرریسک چه گفته منظور من اینه که شنونده بایدعاقل باشه هرچیزی رونبایدگوش داد
انصافاوجدانتوقاضی میکنم روی 400بهت نگفتم فرصت خروجه وروندنزولیه
الان هم بنظرم خریدتامشخص نشدن گزارس سه ماهه اشتباهه غمارگ بااین گزارشاتش کل بازارروبه خودش بدبین کرده
ولیخانی هم که گفتین کلاصدهزارسهم داره والان هم توضرره معاملات خودتون روباایشون مچ نکنین 10میلیون هم توی غمارگ ضررکنه براش مهم نیست این ماییم که بایدمواظب سرمایمون باشیم

مجیدشمسعلی
2012/12/12, 12:31
http://forums.boursy.com/images/misc/quote_icon.png نوشته اصلی توسط کهنه سوار http://forums.boursy.com/images/buttons/viewpost-left.png (http://forums.boursy.com/showthread.php?p=251841#post251841)
برزیل جان استراتژی عوض نشده که. بنده غمارگ داشتم فروختم 382 تومن تا میانگین غبشهرمو پایین بکشم.

شفاف سازی
2012/12/12, 12:37
راستش من خودمم اون موقع حس خوبی نسبت به شما نداشتم،چون بد موقعی و با بد اسمی یوهو ظهور کردین!:d

جبهه گیری ها تا حدودی طبیعی بود...

اما الان که شناخته شده هستید و دانشتون هم مشخص شده،خوشحال میشیم خبر هاتون رو بشنویم،شاید واقعا ما تو خواب خر گوشی هستیم و نمیدونیم...

اما من با بررسی هایی که کردم به این نتیجه رسیدم غبشهر 1100 تومنی ارزنده اس...

برای من از دو منظر...1)قیمت 1100مناسب است 2) میانگین خریدم به مقدار مناسبی کاهش پیدا میکند

نظر شما چیه؟!

آقای مرادی عزیز
حق با شماست قبول دارم دوستان گرامی به یکباره حرف کسی را که تا بحال ندیدند و نمی شناسند را بپذیرند
ببنید بروی قیمت سهم دو دسته بیشترین تاثیر را دارند
1- سهامدار عمده یا گروهی که سهام را بالا و پایین می کنند
مثل غپینو : در شرکت هیچ اتفاق خاصی نیافتاده شرکت برای واردات از نرخ ارز آزاد استفاده می کنه و... ولی می بینیم قیمت سهم از 130 تومان به 330 تومان می رسه بدون دخالت شرکت یا مثلآ" غپاک
2- تاثیر گزارش و عملکرد شرکت :
آن چیزی که معلوم است من و خیلی از شما از بازی سهامدار عمده یا گروه خاص بر روی غمارک و غبشهر خبر نداریم
می ماند وضعیت خود شرکت و تصمیم با خودتان :
طبق آخرین صحبتی که با شرکت داشتم سود 91 به 350 خواهد رسید مجمع فرودین ماه و سود تقسیمی 150 تومان برای غبشهر
از وضعیت غمارک و فروش زمین کارخانه سوال کردم پاسخ این بود :
فروش زمین به زودیها انجام نخواهد گرفت طبق گفته ایشون برنامه ریزی برای سال 93
غمارک در حال بستن یک قراداد برای پخش هستش که تاثیر منفی بر جای خواهد گذاشت
بعد از انتقال کارخانه به محل فعلی شرکت بهشهر برای تولید سوله به غمارک اجاره داده خواهد شد.

دوستان عزیز من فقط نقل قول کردم درستی یا نادرستی به عهده روای
انشال.. به توجه به بازگشائی پایین شاهد سیر صعودی هر دو سهم فوق باشیم تا دوستان از ضرر خارج و وارد سودشوند

personable
2012/12/12, 12:40
سلام خیلی معذرت میخوام الان تبلیغ کننده سهم غبشهر و غمارگ کجا هستند.
این عدم حضور ایشون نشان از چیه ؟
بیان یه توضیحی بدن آخه؟

m.r_moradi
2012/12/12, 12:49
بیان یه توضیحی بدن آخه؟
مگه مجبورتون کردن بخرید؟!اون موقع که سهمای پیشنهادی ایشون 50-100 درصد سود میداد کجا بودید؟!
----------------------

جناب شفاف سازی با تشکر از اخبارتون،حرف شما کاملا درسته و بازی که اینها راه انداخته ان رو اصلا نمیشه خوند!یا حداقل من نمیتونم بخونم...ولی آخه مگه تا کجا میتونن سهم رو پایین بیارن؟!واقعا من که سر در گم شدم،اما فعلا تصمیم مبتنی بر کاهش میانگین خریده...هر 10-15 درصد هم یه پله اضافه میکنم...

در ضمن اگه ممکنه میخواستم در مورد بحث افزایش سرمایه ی غبشهر هم یه اطلاعی کسب کنید...

و یه سوال!پیش بینی خودتون از سود 92 غبشهر چقدره؟!

سوال قبلیم رو هم دوباره میپرسم!غبشهر 1100 تومنی ارزنده هست یا نه؟!

ممنون از حسن نظرتون

آقای مرادی عزیز
حق با شماست قبول دارم دوستان گرامی به یکباره حرف کسی را که تا بحال ندیدند و نمی شناسند را بپذیرند
ببنید بروی قیمت سهم دو دسته بیشترین تاثیر را دارند
1- سهامدار عمده یا گروهی که سهام را بالا و پایین می کنند
مثل غپینو : در شرکت هیچ اتفاق خاصی نیافتاده شرکت برای واردات از نرخ ارز آزاد استفاده می کنه و... ولی می بینیم قیمت سهم از 130 تومان به 330 تومان می رسه بدون دخالت شرکت یا مثلآ" غپاک
2- تاثیر گزارش و عملکرد شرکت :
آن چیزی که معلوم است من و خیلی از شما از بازی سهامدار عمده یا گروه خاص بر روی غمارک و غبشهر خبر نداریم
می ماند وضعیت خود شرکت و تصمیم با خودتان :
طبق آخرین صحبتی که با شرکت داشتم سود 91 به 350 خواهد رسید مجمع فرودین ماه و سود تقسیمی 150 تومان برای غبشهر
از وضعیت غمارک و فروش زمین کارخانه سوال کردم پاسخ این بود :
فروش زمین به زودیها انجام نخواهد گرفت طبق گفته ایشون برنامه ریزی برای سال 93
غمارک در حال بستن یک قراداد برای پخش هستش که تاثیر منفی بر جای خواهد گذاشت
بعد از انتقال کارخانه به محل فعلی شرکت بهشهر برای تولید سوله به غمارک اجاره داده خواهد شد.

دوستان عزیز من فقط نقل قول کردم درستی یا نادرستی به عهده روای
انشال.. به توجه به بازگشائی پایین شاهد سیر صعودی هر دو سهم فوق باشیم تا دوستان از ضرر خارج و وارد سودشوند

saheb
2012/12/12, 12:54
مگه مجبورتون کردن بخرید؟!اون موقع که سهمای پیشنهادی ایشون 50-100 درصد سود میداد کجا بودید؟!
----------------------
بیان یه توضیحی بدن آخه؟
اونقدر تبلیغ کردن که من با قیمت بالا خریدم (1700) البته مقصر خودم هستم که جو گیر شدم

وفکر میکردم اطلاعات آقایون صحیح وصادقانه است .نمیدونستم توی این تاپیک هم ......زیاده

آخه اون دوستم که این تاپیک را به من معرفی کرد .خیلی تعریف این آقایونیکه الان غیبشون زده را میکرد و میگفت اینا صذاقت دارن.

جالبه حالا که وضع خراب شده میگن ما که گفتیم حد ضرر را رعایت کنید.

اما نمیگن چقدر ما تبلیغ سهم و کردیم و خواستیم که هر چی سهم اومد پایین بخرید ومثلا میانگین و بیارین پایین.

من فکر میکنم خودشون سهم و تو قیمت بالا به ماهای ساده دل و زود باور غالب کردن .

که اگه این موضوع حقیقت داشته باشه ،فقط میسپارمشون به خدا.

اشکبوس کهنه سوار
2012/12/12, 12:55
بیان یه توضیحی بدن آخه؟
http://forums.boursy.com/imported/2012/12/1843.jpg
دوستان کوتاه مدتی و میان مدتی به قول برزیل عزیز خوب وقتی 400 بود غمارگ و غبشهر هم 1470، نمی شد خروج کرد؟ حد ضرر 1400 که جناب پرریسک گفتن وقتی شکست نمی شد خروج کرد؟
دوستان کم طاقت بورس شهر بازی نیست.....
وقتی ولساپا پیشنهاد شد 206 تومن بود حد ضرر هم داشتیم. بنده خدا پرریسک مقصره یا من نوعی که نادونی کردم و تا الان نگهش داشتم؟ همون روزی که سایپا خالی کرد باید خارج می شدیم...صدرا برای یک عده محک خوبی بود برای آزمایش و غبشهر و غمارگ برای یک عده... کسی توی این سهم تک سهم شده پرریسک مقصره؟ کسی حد ضرر نزاشته پرریسک مقصره؟

علی بابا
2012/12/12, 13:03
بیان یه توضیحی بدن آخه؟

سلام دوست عزیز
من نه غبشهردارم و نه غمارگ
مقداری غمارگ داشتم که قبلا فروختم

اگر این فروم نبود و یا اصلا هیچ فومی نبود دوستان چگونه خرید و فروش می کردند؟!!!!!!!!؟
حالا هم همونطوری خرید و فروش کنند

اینجا هر کی هر چی می نویسد فقط پیشنهاد است. تصمیم اخر را خود شما می گیرید.
اگر در همین فروم نگاه کرده باشید چندتایی که به نظرم تجربه و دانش خوبی هم دارند ، پیشنهاد خرید نمی دهند چون حوصله این کارا را ندارن
حق هم دارند
چون دردسر دارد

اگر این غرغر ها نباشد
پیشنهادات بالا می رود
منظورم از پیشنهادت این است که هر کسی تعدادی سهم را مد نظر دارد و اطلاعات ان را برای بقیه دوستان به اشتراک می گذارد
این معنیش این نیست که پیشنهادات همش درسته (کما اینکه من به همه پیشنهادات توجه نمی کنم)
همه باید ممنون ارائه دهنده گان این اطلاعات هم باشیم

مخاطب من به طور خاص جناب personable و حمایتم به طور خاص پر ریسک نیست

دوستان موفق باشد
قبلش سالم باشد

msa407
2012/12/12, 13:15
درود
ببینید دوستان اینجا هر کسی نظر خودش رو مینویسه(البته به جز من که اصلا صاحب نظر نیستم)عده ای تان تحلیل دارن و تحلیل می کنند و تصمیم میگیرند عده ای هم باز مثل من صرفا دنبال نام یک نماد میگردن که تو متن یکی باشه فوری میپرن و میخرن!!
خوب من خودم 40% سبدم غبشهره 15156 ریاله از روی بی سوادی خودم هم خریدم هیچ کس هم مسئول نیست
اصلا شاید کسی اینجا بیخودی از یه سهمی تبلیغ کنه به هزار دلیل که خودش میدونه اگر به زور ما را وادار به ورود یا خروج از سهمی نمیکنه محیط کاملا بازه از من تازه وارد بی دانش بورسی گرفته تا تحلیلگرهای بزرگ میتونن مطلب بنویسن و نظر بدن و این عین دمکراسی و آزادی اظهار نظر و عقیده هست ، ما باید تحمل همدیگر را داشته باشیم و از اشتباهات گذشته درس بگیریم به هم پریدن و همدیگه رو متهم کردن ، انگ زدن که تو از کجا اومدی ، هدفت چیه و استکبار تو رو فرستاده و ... نشان دهنده ی اینه که ما هنوز راه درازی رو در ورود به دروازه دمکراسی داریم.
من لازم میدونم از دوستان عزیزی مثل جناب شفاف سازی و کهنه سوار عزیز و... به دلیل دانشی که بی منت در اختیار ما قرار میدن و مهمتر از اون اینکه طی این مدت آشنایی با ایشان متوجه ظرفیت بالاشون در پذیرش نظرات مخالف شدم سپاسگزاری کنم همینطور از دوست ارجمند جناب پرریسک برای چیزهایی که از ایشان یاد گرفتم و یاد خواهم گرفت.
پس بیاییم تحمل دیگران رو داشته باشیم و اشتباهات خودمون رو هم بپذیریم که این راه پیشرفته

شفاف سازی
2012/12/12, 13:17
----------------------

جناب شفاف سازی با تشکر از اخبارتون،حرف شما کاملا درسته و بازی که اینها راه انداخته ان رو اصلا نمیشه خوند!یا حداقل من نمیتونم بخونم...ولی آخه مگه تا کجا میتونن سهم رو پایین بیارن؟!واقعا من که سر در گم شدم،اما فعلا تصمیم مبتنی بر کاهش میانگین خریده...هر 10-15 درصد هم یه پله اضافه میکنم...

در ضمن اگه ممکنه میخواستم در مورد بحث افزایش سرمایه ی غبشهر هم یه اطلاعی کسب کنید...

و یه سوال!پیش بینی خودتون از سود 92 غبشهر چقدره؟!

سوال قبلیم رو هم دوباره میپرسم!غبشهر 1100 تومنی ارزنده هست یا نه؟!

ممنون از حسن نظرتون

مرادی عزیز
در ارزندگی غبشهر 1100 تومانی هیچ شکی نیست تا پایان سال مالی بالای 500 تومان سود انباشته دارد
ولی انباشته کردن سود و عدم تقسیم کامل آن نیز یک مسئله و یک معما شده برای سهامداران مثل وبانک که بیشتر از قیمت سهم اندوخته و سود انباشته دارد .
غبشهر در این قیمت با کسر سود امسال مثل این می مونه که نسبت به قیمت پارسال هیچ رشدی نکرده است
سهم در این قیمت ارزنده است ولی بازی سهامدار عمده یا گروهی که سهم را بالا و پایین می کنه چی باشه ؟
در خصوص پیش بینی سود 92 به عرضتان برسانم کار داره در اولین فرصت بایدتولید , فروش , بهای تمام شده و... بریزیم تو Excel تا ببنیم چی جواب می ده ؟
در خصوص افزایش سرمایه هم سوال خواهم کرد

اشکبوس کهنه سوار
2012/12/12, 13:19
بیان یه توضیحی بدن آخه؟

با سلام..
از لطف تمام دوستان تشکر می کنم ...به امید روزهای وخاطرات گذشته .........فقط چند تا نکته رو همین اول کار بگیم همون طور که در تاپیک چی چرای قبلی گفته بودیم تا بعدا مشکلی پیش نیاد........

1-دوستان اینجا هیچ مسئولیتی در مورد خرید فروش برعهده گرفته نمیشه
2-بعد معرفی سهم حالا چه تکنیکالی چه بنیادی دوستان حتما حتما خودشون هم سهم رو بررسی کنن ودر صورت صلاحدید خرید کنن
3-بورس جای نامردی هست واز اون نامردتر فضای مجازی پس به احدی اعتماد نکنید از جمله به پرریسک که خودم باشم
4-سهام گفته شده مد نظر ما نهایت نهایت 20 تا 30 درصد سبد رو تشکیل خواهد داد .بارها گفتم سهم طلا هم باشه روش نباید تک سهم شد..
5-حد ضرر حتما گفته میشه ونهایت د ضرر برا سهام 5 درصد با کار مزد میشه 5/6 درصد حالا این حد ضرر از کجا اومد اونم بر پایه تکنیکال می گیم
6-این تاپیگ متعلق به هیچ کسی نیست پس از همه دوستان واساتید تقاضا میشه ما رو از زاهنمایی های خود دریغ نکنند.
7-در اخر هدف از ایجاد مجدد تاپیک مهمترین دلیلش زنده کردن خاطرات شیرین گذشته هست.......در بدترین بازار در تاپیک چی چزا..........با همراهی هم بهترین سودها رو بردیم ........از قندیها گرفته تا کلی سهام دیگر ..........وگرنه سود کردن در بازار مثبت از نظر من هنر نیست .........در بازار مزخرف ترین سهم هم بازدهی مثبت میده .مهم اینه در بازار منفی خودمون رو حفظ کنیم ........موفق باشید.....
چه کسانی این حرف پرریسک را در ابتدای راه اندازی این تاپیک تایید کرده اند؟ این عهدنامه را حداقل 40 نفر از جمله مدیران سایت تایید کرده اند.
41 کاربر به خاطر ارسال مفید پرریسک از ایشان تشکر کرده اند:

alijon, Amir P, amir1355, Brother, eiman, fiona, honaramuz, Jamshidyar, javad73, jm6197, mahyar1357, mehdi 1000, Merita, meysam, mir48, Mohsen Mehrvarz, mokhlas, Moradad, nik, parastom, parnian_3000, safaklar, Saleh.R, shadi, shayan0711, tiktak, مهران, مجيد 20, محسن مختاری, نيما, وحید 20, کیوان, آمن خادمی, آذر, آریو, امید, ائلشن, بابي چارلتون, بابک 52, تیزبین, زاپاتا

وقتی غبشهر از 1000 تا 1700 رفت چه سودها که نکردیم. منصف باشیم. به زودی جهت اطلاع دوستان جدید در این تاپیک درصد پیشرفت سهام معرفی شده جناب پرریسک رو می زارم تا دوستان کمی گذشته رو بخاطر بیارن.

m.r_moradi
2012/12/12, 13:21
http://forums.boursy.com/imported/2012/12/1843.jpg
دوستان کوتاه مدتی و میان مدتی به قول برزیل عزیز خوب وقتی 400 بود غمارگ و غبشهر هم 1470، نمی شد خروج کرد؟ حد ضرر 1400 که جناب پرریسک گفتن وقتی شکست نمی شد خروج کرد؟
دوستان کم طاقت بورس شهر بازی نیست.....
وقتی ولساپا پیشنهاد شد 206 تومن بود حد ضرر هم داشتیم. بنده خدا پرریسک مقصره یا من نوعی که نادونی کردم و تا الان نگهش داشتم؟ همون روزی که سایپا خالی کرد باید خارج می شدیم...صدرا برای یک عده محک خوبی بود برای آزمایش و غبشهر و غمارگ برای یک عده... کسی توی این سهم تک سهم شده پرریسک مقصره؟ کسی حد ضرر نزاشته پرریسک مقصره؟

داداش اصلا یه جوری حرف میزنن انگار حالا چی شده!!!!بابا من خودم 50% سبدم غبشهر بود و امروز تازه یه مقدار دیگه اضافه کردم!!!!!!!سهم با این پیش بینی خوب و با این سود انباشته!شرکت ورشکسته که نشده!صدرا که نیست...

حد ضرر من توی غبشهر= 0 ریال!خلاص!!

تا حد اکثر 3-4 ماه دیگه این پست رو میارم بالا....قیمت امروز 1100....بالاترین قیمت یک ماه پیش 1700 تومن...قیمت حداکثر 3-4 ماه دیگه 2200...

محمد حسن
2012/12/12, 13:21
دوست عزیز معاملات امروز قندی ها را دیدی!! ( ای کاش دیروز کمی صبر میکردی، البته امیدوارم در بقیه سهم ها سود کنی)

همانطور که گفتم امروز، شروع حرکت قندی ها بود.

هیچ زمانی به هیچ شخصی توصیه به خرید نمیکنم. اما برای اولین بار به دوستان سهامدار توصیه میکنم که قند پیرانشهر را زیر نظر بگیرند و وارد این سهم شوند. ( حالا اسم توصیه را بگذارید اطلاعات رانتی یا .........;) )

گروهی پر قدرت از چند کارگزاری دیروز و امروز شروع به خرید قپیرا کردن که به سود کمتر از 100 و 150 درصدی راضی نیستند.

پیشنهاد میدهم که حتما قیپرا را در سبد داشته باشید. به غیر از مجموعه جدیدی که وارد قپیرا شدن؛ خود گزارش خوب 3 ماهه گویای ارزندگی سهم است.

انشاء الله چند وقت دیگه این پست بالا میارم تا مطالب گفته شده ثابت شود

به امید سلامتی و سود برای همه دوستان

برا ورود به قندیا عجله نکنید بزارید سید تاییدش کنه
انشاا... پرسود باشید

لطفا تو این تایپیک سهم قندی رو تبلیغ نکنید . میتونید به تایپیک خودش مراجعه بفرمایید . در ضمن محض اطلاع دوستان جعفر خان (پرریسک) هنوز سیگنال خرید قندی رو نداده . باتشکر

دوست عزیز شما این مکالمه دوستانه را تبلیغ به حساب آوردی!!!!!

عجب!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

فقط یک گفتگوی ساده دوستانه بود.

اینقدر جو تاپیک را پلیسی و مرموز نکنید که آدم جرات نکنه وارد تاپیک بشه.

اصلاً هیچی بابا.......ولش کن.........هیچ توصیه ای ندارم

همه دوستان انشاءلله موفق باشند

حمید جان سلام. دوست عزیز، دوستان ما برای خرید استراتژی دارن و بر اساس پایبندی به اون استراتژی وارد سهام می شن. باید توجه داشت که مقاومت اصلی قپیرا زمانی شکسته خواهد شد که این سهم بالای 1300 بیاد. به قول جناب پرریسک تنها چیزی که باعث بالا رفتن اصولی قیمت سهام قندی از قیمت فعلی خواهد شد تنها و تنها افزایش قیمت شکر است... حضور برای نوسانگیری در این سهام شاید خوب باشد اما به نظر بنده هنوز زمان صعود اصولی فرا نرسیده است... چند درصد بالاتر می خریم اما در روند صعود... بنده خودم با قپیرا حداقل 3 بار بین قیمت 1100 تا 1250 اومدم اما این سهم نتونست سایه 1300 رو هم با تیر بزنه.. اگه رد بشه در خدمتشم

من کاری ندارم به اینکه پرریسک چه گفته منظور من اینه که شنونده بایدعاقل باشه هرچیزی رونبایدگوش داد
انصافاوجدانتوقاضی میکنم روی 400بهت نگفتم فرصت خروجه وروندنزولیه
الان هم بنظرم خریدتامشخص نشدن گزارس سه ماهه اشتباهه غمارگ بااین گزارشاتش کل بازارروبه خودش بدبین کرده
ولیخانی هم که گفتین کلاصدهزارسهم داره والان هم توضرره معاملات خودتون روباایشون مچ نکنین 10میلیون هم توی غمارگ ضررکنه براش مهم نیست این ماییم که بایدمواظب سرمایمون باشیم

آقای برزیل دوست عزیز درست می فرمایید هر کس باید واسه خودش استراتژی داشته باشه حرفها را بشنوه ولی خودش تجزیه و تحلیل کنه و تصمیم بگیره نباید چشم بسته و بی چون و چرا با حرف دیگران معامله کرد نمونه ای از بحثهای متعصبانه در این پاپیک را بالا آوردم خودتان بخونید قضاوت کنید

m.r_moradi
2012/12/12, 13:24
مرادی عزیز
در ارزندگی غبشهر 1100 تومانی هیچ شکی نیست تا پایان سال مالی بالای 500 تومان سود انباشته دارد
ولی انباشته کردن سود و عدم تقسیم کامل آن نیز یک مسئله و یک معما شده برای سهامداران مثل وبانک که بیشتر از قیمت سهم اندوخته و سود انباشته دارد .
غبشهر در این قیمت با کسر سود امسال مثل این می مونه که نسبت به قیمت پارسال هیچ رشدی نکرده است
سهم در این قیمت ارزنده است ولی بازی سهامدار عمده یا گروهی که سهم را بالا و پایین می کنه چی باشه ؟
در خصوص پیش بینی سود 92 به عرضتان برسانم کار داره در اولین فرصت بایدتولید , فروش , بهای تمام شده و... بریزیم تو Excel تا ببنیم چی جواب می ده ؟
در خصوص افزایش سرمایه هم سوال خواهم کرد

ممنون از پاسختون،منتظر پیش بینی دقیقتون از 92 هستیم...

همچنین خبر افزایش سرمایه.;)

homework
2012/12/12, 13:32
دوستان غبشهری و غمارگی
هممون تو ضرریم و ناراحت
حداقل حداقل 20%
اما نباید فراموش کنیم خدایی نکرده
تو این ناراحتیامون
چوب حراج به ایمانمون بزنیم ... فراموش نکنین
پر ریسک عزیز بین ما نیست ... اما خدای اون که هست

توکل بخدا ایشالله یه روز خوب میاد ...

اشکبوس کهنه سوار
2012/12/12, 13:37
نمونه ای از بحثهای متعصبانه در این پاپیک را بالا آوردم خودتان بخونید قضاوت کنید
دستت درد نکنه محمد حسن جان.ازشما دیگه انتظار نداشتم.حالا ما شدیم متعصب؟ قپیرا رو نگفتم بعد از عبور از 1300 واردش می شیم؟ بنده هنوز هم به این استراتژی معتقدم که قیمت شکر بالا نره این سهام فقط به درد نوسان می خوره...اگه قراره از سهمی(حتی همین غبشهر) زیر 50 درصد سود بگیرم باید برم و غاز بچرونم...

parvaz
2012/12/12, 13:59
به قول پرریسک غبشهرکمترین ریسک رو دربین سهاما داره . دوما انصافا فروش تو این قیمت خنده دار نیست. اگه درصد سهم تو سبد مناسب باشه با کمی صبر حل میشه...

محمد حسن
2012/12/12, 14:02
دستت درد نکنه محمد حسن جان.ازشما دیگه انتظار نداشتم.حالا ما شدیم متعصب؟ قپیرا رو نگفتم بعد از عبور از 1300 واردش می شیم؟ بنده هنوز هم به این استراتژی معتقدم که قیمت شکر بالا نره این سهام فقط به درد نوسان می خوره...اگه قراره از سهمی(حتی همین غبشهر) زیر 50 درصد سود بگیرم باید برم و غاز بچرونم...

نه دوست عزیز سوء تفاهم نشه یک وقت
اون قسمتهایی که گفته میشه حتماً باید فلانی تأیید کند تا بعد یا هنوز دستور خرید صادر نشده را عرض کردم
از اون بگذریم حالا 1300 را بالاخره رد کرد امروز دیگه یا نه هنوز؟

خوشبخت
2012/12/12, 14:02
سلام دوستان
واقعا متاسفم که پررسیک عزیزم اینجا نیست!
اینا کماله بی معرفتیه برای ایشون!
این همه سهم خوب گفتنو همه بهره بردن حالا که
اینجورشد این 2 تا شد پیرهنه عثمان!
خدایی انصافم بد چیزی نیست!
امیدوارم ایشون هر جا باشن در کماله اسایش و موفقیت باشن!
امثاله کسایی مثله پرریسک کم هستند!
موفق باشید

محمد حسن
2012/12/12, 14:08
سلام دوستان
موفق باشید

انصافاً زحمت زیادی میکشند سهمهای خوبی را تا حالا معرفی کردند ولی ایشون هم انسان هستند و احتمال خطا وجود دارد برای همین خود ما هم لازم است در مورد سهمی که معرفی می کند تحقیق کنیم و بعد تصمیم به خرید بگیریم

parvaz
2012/12/12, 14:09
نه دوست عزیز سوء تفاهم نشه یک وقت
اون قسمتهایی که گفته میشه حتماً باید فلانی تأیید کند تا بعد یا هنوز دستور خرید صادر نشده را عرض کردم
از اون بگذریم حالا 1300 را بالاخره رد کرد امروز دیگه یا نه هنوز؟
الان به نظرت قندیهاافتادن تو رالی صعود ؟؟؟ عجله نکن عزیزم . عجله کار شیطونه . به قول پرریسک بازده غبشهرو تا آخر سال با قندیها مقایسه میکنیم. الان خیلی زوده زیاد شلوغش نکن ..

aminian
2012/12/12, 14:11
ایشون الان چند روزه که نیستن و مربوط به روغنیا نیست
در ضمن خیلی از بزرگان بازار سهمو تایید کردن
من خودم حسابی تو ضررم
ولی دلم روشنه

سلام دوستان
موفق باشید

shamlo
2012/12/12, 14:12
شما لطف کنید یه بررسی کنید ببیند که قیمت هر کیلو روغن را چقدر بودجه پیش بینی نموده است و در حال حاضر چقدر است
من که محاسبه کردم دیدم در بودجه قیمت فروش را 186ر3 تومان در نظر گرفته است در حالیکه در بازار قیمت بطری 810 گرمی 3770 تومان است که حدود15%سود برای فروشنده در نظر می گیرند که اگر آنرا کم کنیم هر 810 گرم می شود 3300 تومان که 1000 گرم آن می شود 4070 تومان که اختلاف فاحش حدود888 تومان در هر کیلو است منتظر بررسی جنابعالی هستم

shamlo
2012/12/12, 14:15
بجای موضع گرفتن و ناراحت شدن بررسی و تحلیل کنید از مغازه سرکوچه بپرسید بطری 810 گرمی را چند می خرد و بعد اقدام به محاسبه نمایید؟

اشکبوس کهنه سوار
2012/12/12, 14:16
نقل قول از مصطفی مصری پور:
غبشهر داره منفی باز میشه.

اگر سهامدار هستید حداقل امروز رو فروشنده نباشید. بوی شیطنت میاد.

این شرکتها هم مثل قندیها از افزایش نرخ ارز در بودجه منتفع میشن و باید افزایش نرخ بگیرن

محمد حسن
2012/12/12, 14:18
الان به نظرت قندیهاافتادن تو رالی صعود ؟؟؟ عجله نکن عزیزم . عجله کار شیطونه . به قول پرریسک بازده غبشهرو تا آخر سال با قندیها مقایسه میکنیم. الان خیلی زوده زیاد شلوغش نکن ..

در مورد قپیرا نظرم همینطوره ولی باز هم مطلق نیست ممکنه اشتباه باشه دوست عزیز ببینید قپیرا بعد از مجمع از 1050 رشد کرده امروز 1307 صف خرید بود یعنی حدود 25 30 درصد رشد کرده شما هی میگید عجله نکن عجله کار شیطانه همین 30 درصد هم واسه خودش سوده دیگه

parvaz
2012/12/12, 14:24
در مورد قپیرا نظرم همینطوره ولی باز هم مطلق نیست ممکنه اشتباه باشه دوست عزیز ببینید قپیرا بعد از مجمع از 1050 رشد کرده امروز 1307 صف خرید بود یعنی حدود 25 30 درصد رشد کرده شما هی میگید عجله نکن عجله کار شیطانه همین 30 درصد هم واسه خودش سوده دیگه
چطور وقتی شما در مورد سهم خودتون مطمن نیستید انقدر تو بوق و کرنا میکنید و بقیه رو به نادانی تشبیه میکنید از یه سهمی که اطلاعی ازش ندارید انقدر بد میگید . واقعا از کار شما متعجبم یه ذره تفکر و خویشتنداری برای مرد لازمه . با تشکر...

محمد حسن
2012/12/12, 14:29
چطور وقتی شما در مورد سهم خودتون مطمن نیستید انقدر تو بوق و کرنا میکنید و بقیه رو به نادانی تشبیه میکنید از یه سهمی که اطلاعی ازش ندارید انقدر بد میگید . واقعا از کار شما متعجبم یه ذره تفکر و خویشتنداری برای مرد لازمه . با تشکر...

اطلاع دارم خیلی هم مطمئنم اینو برای این میگم که کسانی که می خوان بخرند برند خودشون تحقیق کنند بدونند کی بخرند کی بفروشند تا فردا متهم نشیم هیچ تبلیغاتی هم نیست کسی نمی خواد اصلاً سراغش هم نیاد هر کسی هر کاری دوست داره بکنه

ائلشن
2012/12/12, 14:30
بیان یه توضیحی بدن آخه؟

جناب پرریسک وقتی یک سهمیو بدون هیچ چشم داشتی معرفی میکنن نباید این طور سخن گفت. متاسفانه عادت خیلی ها اینجوریه اگه کسی بهشون کمک کنه و درقبال اون هیچ چیزی نگیره فکر میکنن وظیفه اش.

همه سهمهایی که توسط جناب پرریسک معرفی شدن بنیادی قوی و عالی دارن و هیچ کس در مورد بنیادی این سهمها شکی نداره حالا یک عده مدیر متقلب و خلافکار تو بعضی از این سهمها پیدا می شن تقصیر پرریسک چیه؟

من به شما پیشنهاد می کنم یه سر بزنید به تاپیک "درسهایی از چی ..... چرا؟؟؟ " که جناب کهنه سوار زحمتشو میکشند

parvaz
2012/12/12, 14:31
اطلاع دارم خیلی هم مطمئنم اینو برای این میگم که کسانی که می خوان بخرند برند خودشون تحقیق کنند بدونند کی بخرند کی بفروشند تا فردا متهم نشیم هیچ تبلیغاتی هم نیست کسی نمی خواد اصلاً سراغش هم نیاد هر کسی هر کاری دوست داره بکنه
زمان بهترین قاضیست . با تشکر...

اشکبوس کهنه سوار
2012/12/12, 15:00
جناب پرریسک وقتی یک سهمیو بدون هیچ چشم داشتی معرفی میکنن نباید این طور سخن گفت. متاسفانه عادت خیلی ها اینجوریه اگه کسی بهشون کمک کنه و درقبال اون هیچ چیزی نگیره فکر میکنن وظیفه اش.

همه سهمهایی که توسط جناب پرریسک معرفی شدن بنیادی قوی و عالی دارن و هیچ کس در مورد بنیادی این سهمها شکی نداره حالا یک عده مدیر متقلب و خلافکار تو بعضی از این سهمها پیدا می شن تقصیر پرریسک چیه؟

من به شما پیشنهاد می کنم یه سر بزنید به تاپیک "درسهایی از چی ..... چرا؟؟؟ " که جناب کهنه سوار زحمتشو میکشند
هر وقت خبر بدی بی مدرک و دلیل در مورد سهمی شنیدید ان سهم را بخرید!!!!

شايان ذکر است علي رغم پيگيريهاي سازمان فايل ضميمه در برخي موارد به طور صحيح و کامل تکميل نشده است. لذا با مسوليت شرکت اطلاعات پيوست منتشر مي شود.

personable
2012/12/12, 15:14
با سلام به همه دوستان . اولا من خودم وامدار جناب پرریسک هستم همیشه از ایشان کمک گرفته ام اگه نوشته های من باعث رنجش دوستان و جناب پرریسک شده عذر من را بپذیرید.

Jamshidyar
2012/12/12, 15:51
اين هم از غبشهر زير 1120 تومني . خدا به سهامداراش صبر بده . نتيجه تعصب روي يك سهم ميشه اين . بله اين سهم بالا ميره ولي كي ؟ صبر زيادي هم تو بورس باعث ميشه زمان و موقعيتهاي زيادي رو از دست بديم .

کدوم تعصب؟؟ مگر پی بر ای سهم چند شده بود که ما از روی تعصب نفروختیمش؟؟؟ یه مشت احمق از خدا بی خبر برای مال دنیا دست به هر حروم خوری می زنن، چرندیات رو به عنوان شفاف سازی می فرستن و... تا جو منفی ایجاد کنن. نه امسال هر سال از این مسائل داریم. اما در نهایت سهمی که ارزش داره به قیمت واقعیش می رسه

msa407
2012/12/12, 16:47
ببینید دوستان نوحه خوندن و دعوا راه انداختن دیگه بسه! یکی دو نفر عصبانی بودند یه چیزی گفتن حالا اینقدر کش دادن نداره دیگه!
خوب درس خوبی بود برامون هر کسی برای خودش درسی رو که گرفته یادداشت کنه که دفعه دیگه اشتباه نکنه

masood5173
2012/12/12, 16:54
بعد از سلام
دوستان عزیز این قیمت در بازگشایی دوقولوها فقط وفقط بازیه زمان همه چی رو مشخص میکنه.
320000 تا مارگارین 410 تومنی دارم
112000 تا هم بهشهر 1530 تومنی
اما یه دونه سهم زیر 50 درصد سود نمیفروشم
اگه دوستی تونست سهمی رو معرفی کنه که تا پایان بهمن بالای 30 درصد بسازه ناخلف باشم اگر 10000 سهم غبشهر مجانی بهش ندم . این پست رو به خاطر داشته باشید تا پایان بهمن (قیمتهای امروز روغنی ها رو با سهام پیشنهادی شما یادداشت میکنم) که مقایسه کنیم
ممنون میشم از پیشنهاد شما
منتظر نظرات حضرات میمانم .

امیر2309
2012/12/12, 16:55
همه مي دانيم بازي كثيفي رو رو بعضي سهامها پياده مي كنن
نمونه اش قندي ها
حالا هم غبهشر و مارگارين
تو غگل حسابدارشون مي ياد مي گه اوضاع خوب نيست ولي حاضر نيستن يه سهمم عرضه كنن
سرمايه گذاري سپه سنگ انداخت و مدام عرضه كرد بعد نامه شفاف سازي حالا هم اين نوع باز كردنشون
سهامها هيچ مشكلي ندارن منتهي ..........
تقصير جناب پرريسك چيه؟
بعدش ايشون از قيمت فكر كنم 1000 غبهشر و همچيني 260 تومن مارگارين مدام مي گفتن بخريد
نمي دونم اينها چطور او دنيا جواب سهامداران جز كه سرمايه هاشون با كارهاشون داره از بين مي ره مي خوان بدن

سهراب 1
2012/12/12, 18:54
بجای موضع گرفتن و ناراحت شدن بررسی و تحلیل کنید از مغازه سرکوچه بپرسید بطری 810 گرمی را چند می خرد و بعد اقدام به محاسبه نمایید؟

دوست عزيز قيمت بقالي سر كوچه ملاكي براي خريد نيست . همين قند و شكر تو مغازه ها با چه قيمتي فروخته ميشه و سهام قندي الان چه وضعيتي دارن . اين نوع تحليل ها هيچ وقت جواب نميده . بارها تو تاپيك همسايه كاربران اومدن گفتن كه قيمت يك كيلو قند در فلان فروشگاه اينقدره پس قنديها چه بخوان چه نخوان بايد رشد كنن . ولي نتيجه چي بود ؟ مي بينيم كه اكثر قنديها بيشتر از دو ماهه دارن درجا ميزنن .

سهراب 1
2012/12/12, 18:58
کدوم تعصب؟؟ مگر پی بر ای سهم چند شده بود که ما از روی تعصب نفروختیمش؟؟؟ یه مشت احمق از خدا بی خبر برای مال دنیا دست به هر حروم خوری می زنن، چرندیات رو به عنوان شفاف سازی می فرستن و... تا جو منفی ایجاد کنن. نه امسال هر سال از این مسائل داریم. اما در نهایت سهمی که ارزش داره به قیمت واقعیش می رسه
شما مثل اينكه به قسمت دوم عرايض بنده توجه نكردي . ميگيد سهم به قيمت واقعي خودش ميرسه ، بله درسته ، ولي كي ؟ مهم اينه كه ما زمان و موقعيتهاي مناسبي كه در پيش هست رو از دست نديم . موفق باشيد .

meysam_sh_2020
2012/12/12, 19:36
با سلام .
دوستان عزیز جناب پرریسک هم تحلیل های بنیادیشون خوبه ...هم تکنیکال ....

در مورد دو سهم غمارگ و غبشهر : حتی اگر سود سال اینده اینها همان پیش بینی هایی باشد که اعلام کردن باز هم باید کم کم تعدیل منفی رو به بازار میدادن .........نه این که یک دفعه ...چطور تعدیل مثبت رو کم کم به بازار اعلام میکنن اما تعدیل منفی رو یک دفعه !!!

دوستان ببینید خودرویی ها هم تعدیل منفی داشتن .....ولی از همون اول نیومدن یک دفعه سودی که میتونن بسازن رو اعلام کنن چون یک دفعه ساپیا از 250 میرسید به 100 تومن فعلی .............الببته باز هم من میگم که دستکاری در گزارش شده ........و قضیه اینها از خودرویی ها جداست ..........وصحبت اینجاست که اگه مثلا سود واقعی غبشهر هم 150 بود باید ابتدا 330 رو میکردن 250 و کم کم تعدیل منفی میدادن که سهم با شیب ملایم پایین بیاد ...یعنی مثل خودرویی ها........

البته خیلی از دوستان هم این گزارش ها رو خوب میدونن و اولین پیش بینی رو با اولین پیش بینی قبلی مقایسه میکنن .......والبته به نظر من این چنین گزارش هایی مناسب نیست و سهم رو با افت مواجه میکنه .....

این که شرکت میاد در فاصله ی چند ماه سودش رو میکنه 330 و در فاصله ی کمتری سودش رو میکنه 156 .......این تقصیر جناب پرریسک یا بنده یا همه ی کسانی میگفتن این سهم ارزندست نیست ......ضمن اینکه شرکت قبلش شفاف سازی زده بود .......و همه ی شما اون شفاف سازی رو دیده بودید و همه اطلاع داشتیم .....پس اینکه به جای اشتباه در معاملات خود دنبال مقصر بگردیم دور از اخلاق است .......

جناب پر ریسک سهام خوب بازار رو گلچین میکردن و در این تاپیک قرار میدادن .......بیشترشون به هدف خورده ..........و این تاپیک 1560 صفحه ورق خورده ........و جز تاپیک های خوب این سایته .

و قطعا دلیل نبود ایشان این نیست که این دو سهم افتی داشتن ......چون ایشان به هیچ کس بدهکار نیستن ..........اگر دنبال مقصر میگردید مقصر مدیر مالی شرکت است و حسابرس ......چرا که سهم میاد 100 درصد تعدیل مثبت میده و سپس میاد همین تعدیل مثبت رو نصف میکنه ........ان هم در فاصله چند ماه ........مقصر این ها هستند .....

جعفری
2012/12/12, 19:46
با سلام
در مجمع باغمیشه 74 تومان تقسیم شد با توجه به این مسله هفته بعد تشکیل صف خرید برای ااس پ بعید نخواهد بود
روز باز گشایی باغمیشه هم با توجه به سود 95 تومانی سال 92 زیر 250 تومان خریذنی است
ضمنا تعدیل سود 1226 تومانی شبدیس با گزارش 9 ماهه نشان میدهد امکان یک تعدیل دیگر تا گزارش 12 ماهه بعید نیست

شفاف سازی
2012/12/12, 20:15
ممنون از پاسختون،منتظر پیش بینی دقیقتون از 92 هستیم...

همچنین خبر افزایش سرمایه.;)

با سلام
بررسی و پیش بینی سود سال 92 و 91 با مفرضات مختلف در تایپیک غبشهر

سعید پور احمدی
2012/12/12, 20:29
با احترام:

امیدوارم از نوسان سیمانی ها تا فعلا استفاده کرده باشید وبا یه سود خوب و دست پر خارج بشید....

امروز شاراک حمایت 766 و به قصد 733 شکوند

غبشهر هم همونطوری که گفته بودم به همراه غمارگ با سیاست های شرکت مبنی بر گرفتن مجوز افزایش قیمت در قیمت های پایین بازگشایی شد و غبشهر با شکست 1200 حداکثر به 1000خواهدرسید و در این شرایط با توجه به جو مثبت ایجادی در گزارش های 3 ماهه و 6 ماهه و.....در سال 92 و سود تقسیمی میتونه گزینه جذابی برای سرمایه گذاری باشه و نهایتا برای بلندمتی ها که هنوز هم بهترین گزینه است.....

بعضی سهم های خفته از برترین سهم های بازار هستن اما گویا دور از کمین سرمایه گذاران احساسی به آرامی راه مثبت رو پیش میرن ولی روزی همانند کفرا محکوم به صعود میشن البته که این سهم بسیار بزرگتر وبرتر از نه تنها کفرا که حتی برترین های بازاره و اون سهم طلایی آینده دار شلعاب هست که به زودی حرکات جالبی خواهدداشت دوستانی که به دنبال بی حاشیه گی وامنیت هستن برن وبررسی کنن حد ضرر هم نداره چون جای افتی هم نداره

دوستان سفارشم اینه که بازار به مقاومت 34000 نزدیک شده و رگشته بنابراین در افت موقتی نمادهای بزرگ مثل فملی و فولاد و فاسمین نباید شک کرد حالا اگه حرفه ای هستید میتونید بفروشید پایین هم بخرید اما خوب کاری استرس زا ومشکله واعصاب و قلب قویی میخواد که من اینو توصیه ندارم وبهترین کار اینه که با مبالغ نقدینگی تا بازگشت شاخص به نزدیکی 32000و پایان اصلاح برید روی نمادهای خوب کوچیک که از شنبه روز اونهاست نمادهایی مثل:

قزوین-قپیرا-قشهد-سدور-کفرا-شلعاب-شدوص-فلامی -فجام- و یا بزرگان بیشتر از ارزش ذاتی افت کرده مثل خودرویی ها

اما تنها برای مدتی که شاخص اصلاح میزنه و نه بلند مدت خصوصا خودرویی ها البته خوب شلعاب و فلامی و فجام و شدوص وسدرو بلند مدت هم خوب و از برترین ها هستن......

سعید پور احمدی
2012/12/12, 20:30
دوستان اگر سوالی در مورد حد ضرر و شرایط چارتی نمادی باشه بنده تا ساعاتی در خدمتتون هستم

رضا شمس
2012/12/12, 20:37
با سلام خدمتت آقای پر ریسک عزیز .از شما بابت حضور فعال در این فروم ومعرفی سهم های بسیار خوب وپربازده وآموزش مبانی بورس به کاربران سایت در فضای مجازی سپاسگذارم.و امیدوارم هر کجا هستید در پناه الطاف حق سربلند باشید.

شفاف سازی
2012/12/12, 20:38
با سلام خدمت دوست عزیزم آریو جان

البته به این موارد هم باید توجه داشت:

1) همه حقوقی ها هم مثل اون حقوقی هایی که شما گفتید نیستند و من بعضی هاشون رو می شناسم که کارشناسانی عالی همانند همین جعفر عزیز در آنها فعالیت می کند و همه را نباید به یک چشم نگاه کرد. و شما هم فقط دارای نکات منفی رو میگی ، در حالیکه حقوقی های کاردرست هم خیلی داریم.

2)در خصوص فروش سهمهای حقوقی ها در قیمتهای پایینتر و خرید در قیمتهای بالاتر ، شما نباید این را به آنها خرده بگیرید ، چون بعضی از حقوقی ها اهدافی جهت کنترل قیمت سهم دارند که حتی مجبورند در این راه ضرر بدهند و وقتی موفق نمی شوند که سهم را کنترل کنند ، مجبور به جایگزینی سهم در قیمتهای بالاتری می شوند . ضمن آنکه همه ایده های فروش حقوقی در یه سهم کار خودشون نیست و بعضی هاش حالت دستوری از طرف دولت یا ... داره که بازار را حمایت یا بریزند ، به همین خاطر به این مورد خرید و فروش حقوقی ها هم نمی شود خرده گرفت.

3) در هر صورت بحث من ، بحث به مجمع نرفتن و همانطوری که گفتم ، بحثی بر سر حقوقی ها و نحوه و مدل خرید و فروششان ندارم.

کماکان صبر میکنیم ، ببینیم اونهایی که با سهم به مجمع می روند موفقترند و سودشون رو بعد از چندین ماه بعد می گیرند ، یا افرادی که سهام خوب رو در قیمتهای خوب شکار می کنند و ....

ضمنا" در بازار ایران کلا" باید با روند سهم پیش رفت . البته منظورم این نیست که وقتی سهمی صف خریده برید تو صف خرید یا فروش ، بلکه منظورم اینه که با روند نجنگید.

من خودم تو شرکت ساختمانی کار میکنم و وضعیت بسیار بسیار بد همه شرکتهای ساختمانی در سال 1391 مشهوده

دولت پول نداره که بخواد طلب شرکتها رو بده و اکثر شرکتهای ساختمانی دارند ورشکسته میشن

همین چند وقت پیش رفته بودیم سندیکای شرکتهای ساختمانی : میگفتن به جای طلبهاتون بهتون زمین میدیم و سهام عدالت و ....

گرانی مصالح ، عدم وجود خرید و فروش و راکد بودن بازار و کمبود بودجه های عمرانی و ... همه موجب ریزش این گروه هستند.

در هر صورت من نظرمو گفتم و به نظر من تقسیم سود بالایی در شرکتهای ساختمانی نخواهیم داشت و تازه اگر هم داشته باشیم
نظر من مخالف به مجمع رفتنه

به قول شما صبر بهترین چیز است ، صبر میکنیم ببینیم تو مجامع شرکتهای ساختمانی چه اتفاقی میفته و سودو کی میدن و چقدر میدن؟

به قول بابک عزیز صبر می کنیم تا مجامع
اولین مجمع (ثباغ ) که عالی بود حدود 30% تقسیم سود
ما که 230 تومان شکارش کرده بودیم حال منتظر بازگشائی آن هم هستیم اگر همان 230 باز بشه = سود مجمع می شه رایگان حالا هر وقت سود رو بده خدا بده برکت 35 درصد در عرض دو ماه
وقتی می گوییم قیمت ثباغ - ثتران - ثشرق و آس پ مفت هستش بیراهه نگفتیم منتظر مجامع بعدی نیز می مانیم
موفق باشید

Jamshidyar
2012/12/12, 21:07
شما مثل اينكه به قسمت دوم عرايض بنده توجه نكردي . ميگيد سهم به قيمت واقعي خودش ميرسه ، بله درسته ، ولي كي ؟ مهم اينه كه ما زمان و موقعيتهاي مناسبي كه در پيش هست رو از دست نديم . موفق باشيد .

منظور بنده صرفا اون بخش تعصبش بود. خرید و نگهداری این سهم ها با توجه به ای پی اس اونها مبنای عقلی داشت و متعصبانه نبود. حالا یک عده تلاش کردن با هر بی آبرویی سهم ها رو خراب کنن به فضای فاسد شده اقتصادی برمیگرده نه تعصب.

mohamadzakeri
2012/12/12, 21:07
دوستان اگر سوالی در مورد حد ضرر و شرایط چارتی نمادی باشه بنده تا ساعاتی در خدمتتون هستم

سلام، لطفا اگر مقدور است یک تحلیل از سشرق بگذارید.

mani_slash
2012/12/12, 21:09
ازغپینو،کساوه بفرمایید.هر2صفشونودادن.

".احسان."
2012/12/12, 21:30
سلام به همگي دوستان

خيلي ها تونستن از اين بازار سود خوبي در اين چند وقته كسب كنند، و بعضي ها نيز حتي با مثبت بودن بازار به دليل معاملات اشتباه نه تنها سود نكرده اند، حتي ضرر نيز ديده اند، كه ميطلبد در روند معاملاتي خود تجديد نظر كنند.

اما بايد همواره از نوسانات بازار استفاده كرد و بيشترين سود ممكن را بدست آورد.
اخيرا كه بازار رو رصد كرده، و گزارش شركتها را مطالعه مي كنم در جستجوي خريد سهمي هستم كه در ميان مدت حداقل دو برابر جهش قيمتي البته نه بصورت سفته بازي،بلكه بصورت بنيادي و افزايش سودآوري داشته باشد.
بسياري از سهمهاي بنيادي قوي همچون فملي، ومعادن و كچاد و كگل و كروي و بسياري از پتروشيمي ها پتانسيل اين جهش قيمتي را دارند.

در اين بين اين همه نماد و صنعت به يك سهم خاص توجه ويژه پيدا كردم. و به نظرم مي رسد با توجه به حجم معاملات و سودآوري واقعي شركت بالقوه جهش قيمتي تا 2 برابر قيمت فعلي را دارد.

يكي از مهمترين خصوصيات كه بايد براي خريد سهم در نظر داشت، فروش دلاري شركت و صادراتي بودن آن صنعت است، كه بتوان از اين افزايش قيمت دلار در جهت سودآوري استفاده كرد.

دومين نكته كم بودن سهم شناور و نسبت پي بر اي مناسب و رشد مناسب نسبت به رشد بازار است.

سومين نكته هم سهامدار فهميده عمده خيلي خيلي خيلي مهم است.
اين همه گزينه ها در سهمي نيافتم، جز كنور........

كنور با تعداد سهام 240 ميليون در بين شركتهاي معدني واقعا شركت نقلي است!!!!
شركتي كه 100% فروش صادراتي دارد.
شركتي كه كمتر از 16 ميليون سهم شناور دارد.
شركتي كه از افزايش قيمت دلار نفع مي برد، شركتي كه از افزايش قيمت جهاني سنگ آهن نفع مي برد.
شركتي كه سهامدار عمده فهميده دارد.
شركتي كه طرحهاي توسعه فراوان دارد.
شركتي كه نقدينگي فراوان دارد، كه سهم ارزشمند ومعادن را مي خرد.
شركتي كه از نظر سرمايه گذاري و سود غير عملياتي مي تواند تعديل داشته باشد.
شركتي كه در قيمتهاي مناسب و فارغ از صف مي توان خريد.
و شركتي كه توانايي سود بالايي 550 تومان را دارد.
به اين دلايل خريدار اين سهم هستم، و در منفي از هر فروشنده اي استقبال كردم.
چندين روز در منفي نشستم، اما ندادند....
ديگر 50 تومان بالا و پايين تر برايم مهم نيست، سهمي كه قرار است 1000 تومان الي 2000 تومان به قيمت فعلي آن اضافه شود، نبايد چونه زد.....
بازار گاها خوب تشخيص مي دهد، و آنوقت است كه بايد هر روز براي خريد در صف بنشينيم....

پرسود باشيد

سعید پور احمدی
2012/12/12, 21:41
سلام، لطفا اگر مقدور است یک تحلیل از سشرق بگذارید.

بنده از تحلیل بنیادی میدونم اما تا وقتی کسانی مثل شفاف سازی و احسان واشکان هسند ادب حکم میکنه من بزارم در این مورد اونها تحلیل کن چون اونها ریز بین تر و دقیق تر از من هستن....

اما تکنیکال سهم:

101.6 و بشکنه بعدی 103.9 بشکنه 107.4 . اون رو بشکنه 122در پله اول و با شکست این پویت 166 هدف سهمه و حد ضرر سهم رو هم بزارید 101.6و بالای این قیمت هم واردد بشید نه الان.

farhad894
2012/12/12, 21:43
قند قزوین احتمال داره رشد کنه حد ضررش چنده و حد سودش

اشکبوس کهنه سوار
2012/12/12, 21:46
سعید جان، سلام
امروز هم شدوص رو در قیمت 4117 ریال پله دوم خرید کردیم. به نظرت مجال خرید در پله سوم رو بهمون می ده؟ در خصوص فرآوری خودتو ناراحت نکنیا داداش گل نمی فروشمش.

فرید
2012/12/12, 21:50
سلام بر همه دوستان
جناب آقای کهنه سوار امروز سایت را اپدیت نکرده اید؟

ron
2012/12/12, 21:51
سعید جان، سلام
امروز هم شدوص رو در قیمت 4117 ریال پله دوم خرید کردیم. به نظرت مجال خرید در پله سوم رو بهمون می ده؟
درود جناب کهنه سوار پله سوم رو چند دیدید؟380؟

اشکبوس کهنه سوار
2012/12/12, 21:53
سلام بر همه دوستان
جناب آقای کهنه سوار امروز سایت را اپدیت نکرده اید؟
بنده در 2 تا 3 روز آینده خیلی حرف ها رو اونجا خواهم زد. دارم برنامه ریزی برای ارتقای مطالب رو در دستور کار قرار می دم. کاری خواهیم کرد کارستان. فعلا دارم نظرات دوستان رو در زیر مطالب بررسی می کنم. ممنون می شم نظراتتون رو بزارین. به دلیل قولی که به مدیران سایت بورسی دارم به روز شدن مطالب رو اینجا اعلام نمی کنم اما ساعت بروز رسانی هر مطلب ثابت خواهد شد.

مجیدشمسعلی
2012/12/12, 21:57
نیم نگاهی به بازار امروز
شاخص کل در آخرین روز کاری هفته با افت 202 واحدی روبرو شد و به 33،687 واحد رسید.نماد های معاملاتی شرکت های چادرملو با 62 واحد ،گل گهر با 54 واحد و ملی مس ایران با 50 واحد بیشترین تاثیر منفی و نماد معاملاتی پتروشیمی پردیس نیز با 38 واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند. ارزش کل معاملات امروز هم به 129.5 میلیارد تومان رسید. 9.5 میلیارد تومان متعلق به معاملات فولاد و 8.8 میلیارد ریال مختص معاملات ومعادن بود. بازار که در ابتدای هفته به رکورد شکنی جدیدی دست یافته و موفق به عبور از مرز تاریخی 33 واحدی شده بود و در روزهای اخیر در جدال بین افزایش و کاهش قرار گرفته بود و پر نوسان بود ،آخرین روز هفته با افت 202 واحدی به کار خود پایان داد. شایعه افزایش حقوق دولتی شرکت های معدنی جوی منفی بر گروه سنگ آهنی و نمادهای مرتبط حاکم کرد.هر چند که این افزایش حقوق دولتی آن چنان نمی تواند روند سودآوری این گروه را خدشه دار کند،اما انتشار دوباره این شایعه برای چندمین بار ، باعث تشکیل صف فروش و فشار عرضه ها در سهامی همچون کچاد شد.تفاوت این بار این شایعه با شایعات قبلی در این بود که این بار افزایش قطعی حقوق دولتی و بهره مالکانه در بودجه 92 ،با توجه به شرایط خاص اقتصادی ،تقریبا قطعی می باشد. در کنار این خبر، نزدیک شدن به موعد تسویه های اعتباری خریداران و همچنین رعایت احتیاط سهامداران با توجه به درپیش بودن مذاکرات هسته ای ایران در روز پنج شنبه ( فردا) بر روند شکل گرفته در بازار امروز تاثیر گذار بود. ششمین دور از مذاکرات ایران و آژانس در حالی فردا آغاز میشود که ایران به عنوان عضو آژانس اصرار دارد مشابه مدالیته 2007 برای پایان دادن به آنچه از سوی آژانس مطالعات ادعایی نامیده میشود، تدوین و توافق شود. این در حالی است که آمریکا و برخی کشورهایی که مدعی دستیابی به اسنادی علیه برنامه هستهای ایران هستند آژانس را به شدت از توافق بر سر یک مدالیته منع میکنند و عملاً تاکنون مانع حل و فصل مسایل بین ایران و آژانس شدهاند.برای هفته آتی نیز اگر مذاکرات هسته ای با نتیجه ای مثبت به پایان برسد می تواند روند متعادل و رو به رشدی به خود بگیرد در دیگر اخبار حواشی بازار: در بازارهای جهانی مس به محدوده ای کمتر از 8100 دلار و روی نیز به کمتر از 2100 دلار در هر تن رسیده است. آرام شدن جو روانی بازار نسبت به مسئله استعفای نخست وزیر ایتالیا، انتشار گزارشهای مثبت از اوضاع اقتصادی آلمان و اروپا و همچنین افزایش گمانهزنیها نسبت به اجرای برنامههای حمایتی بیشتر از سوی فدرال رزرو آمریکا نیز موجب رشد نرخ برابری یورو به دلار در بازارهای جهانی شده است. قرار است طی نشستی نیز کمیته بازار آزاد فدرال رزرو امروز تصمیمگیری کند آیا بانک مرکزی آمریکا به سیاست تغییر ترکیب اوراق قرضه خود ادامه دهد یا خیر. در حوزه اقتصادی ،دلار به مرز 3000 تومان و بیشتر رسید ه است.دلار نیز در انتظار نتایج مذاکرات هسته ای می باشد. در این حوزه و امروز در بورس کالا شاهد معاملات سه فولادی بودیم که بدون تغیییر قیمت نسبت به معاملات قبلی اقدام به عرضه محصولات خود نمودند. در معاملات امروز در حالی 26،000 تن شمش بلوم فولاد خوزستان در برابر عرضه 50،000 تنی معامله شد که همانند معاملات قبلی با نرخ 1500 تومان عرضه شد.مقدار 22100 تن نیز به صورت مچینگ و با نرخ 1500 تومان معامله شد.این معاملات به صورت سلف و با موعد تحویل 30 دی ماه انجام شد.ارزش کل معاملات فخوز نیز به 72.1 میلیارد تومان رسید. امروز میلگرد فولاد خراسان نیز که با مازاد عرضه روبرو بود با نرخ قبلی یعنی 1650 تومان عرضه و معامله شد.از تقاضای 9460 تنی در برابر عرضه 22440 تنی مقدار 8140 تن معامله شد. امروز همچنین 2200 تن سبد میلگرد فولاژ با نرخ 1650 تومان عرضه شد که مورد معامله قرار نگرفت در بازار چه خبر بود؟ پتروشیمی ها که با خبرهای افزایش نرخ خوراک با حواشی تاثیرات منفی این افزایش روبرو هستند امروز نیز با معاملات منفی روبرو شدند که البته شپدیس مستثنا بود رشد قیمتی خوبی را به دلیل تعدیل مثبت تجربه کرد. شپدیس سود هر سهم سال مالی منتهی به 30 آذر ماه 91 خود را در اصلاحیه ای از 10096 ریال قبلی به 1224 تومان افزایش داده است و در 9 ماهه نیز 7136 ریال محقق کرده است .علت تعدیل افزایش مقدار فروش بوده است.شرکت قصد دارد 1000 تومان از سود خود را تقسیم و مابقی را به حساب سود انباشته منطور نماید. نرخ گاز نیز همان 768 ریال قبلی در نظر گرفته شده است پتروشیمی شیراز که در روزهای گذشته با صف خرید مستحکم به کار خود ادامه میداد امروز با فروش بیش از 2 میلیون سهمی توسط پارسان افت قیمتی را نیز تجربه کرد. در پالایشگاهی ها شبریز حجم معاملات به اندازه حجم مبنا داشت و به قیمت 7878 ریال رسید و با صف خرید به کار خود پایان داد.فروشنده حجم مبنای سهم هامون سپاهان بود. در گروه معدنی در حالی در نیمه ابتدای بازار با روندی متعادل روبرو بودند که در ادامه با شایعه افزایش مالیات و بهره مالکانه با ریزش قیمتی روبرو شدند. بعد از بازار امروز کگل با تعدیل مثبت نیز روبرو شد. کگل در گزارش شش ماهه حسابرسی شده سود هر سهم خود را از 1393 ریال قبلی ( حسابرسی نشده ) به 1547 ریال افزایش داده است.در نیمه نخست سال نیز 80 تومان آن را محقق کرده است.افزایش درآمدهای عملیاتی و درآمدهای متفرقه و کاهش هزینه های عمومی اداری و مالی علت تعدیل مثبت 11 درصدی شرکت بوده است.شایان ذکر است شرکت در گزارش قبلی جهت فروش هاي صادراتي ، در عملکرد 6 ماهه نرخ برابري دلار مبلغ18330 ريال منظور کرده بود که در گزارش فعلی به 18355 ریال افزایش پیدا کرده است امروز اوراق مشارکت شرکت سنگ آهن گهرزمین هم عرضه شد و بخشی از آن از سوی بازار خریداری شد. ملی مس که می تواند سود سال جاری خود را با مس 7800 دلاری و دلار 2500 تومانی تا 160 و بیشتر نیز افزایش دهد امروز تا 715 تومان سقوط کرد.فروشنده امروز سهم ومعادن بود. ومعادن در حالی امروز با توجه به افت سنگ آهنی ها با صف فروش نیز روبرو شد که وامید معاملات مثبتی را تجربه کرد.ظاهرا فروش بلوکی وسپه از سوی وامید قطعی شده است.گفته می شود در حال حاضر دو بانک در داخل کشور متقاضی خرید بلوک وسپه می باشند که ظرف یک ماه آینده و با مشخص شدن قیمت کارشناسی دقیق آن، این بلوک به فروش خواهد رسید. طبق اعلام مسئولین شرکت تمامی مبالغ حاصل از واگذاری وسپه به حساب ذخیره احتیاطی شرکت واریز می گردد تا شرکت بتواند از این محل اقدام به افزایش سرمایه 50 درصدی نماید. امروز در نماد ومعادن کنور و سرمایه گذاری بانک مسکن خریدار بودند ذوب امروز در قیمت 270 تومان خوب حمایت شد.شنیده می شود با انتقال کلیه دارایی ها و تعهدات صندوق بازنشستگی به وزارت تعاون، کار و امور اجتماعی و با توجه به بند 59 قانون بودجه سال 91، کلیه بدهی 330 میلیارد تومانی صندوق بازنشستگی به شرکت تا پایان سال جاری تسویه خواهد شد. گروه خودرویی امروز با اقبال بازار روبرو بودند .در 8 ماه امسال 606 هزار و 371 دستگاه خودرو در کشور تولید شد که نسبت به 8 ماه سال گذشته افت 45.4 درصدی نشان میدهد.همچنین تولید خودرو در آبان ماه با کاهش 54.9 درصدی نسبت به آبان سال گذشته به 71 هزار و 732 دستگاه رسید. ایران خودرو با توجه به افزایش سرمایه اش با صف خرید روبرو شد.مجوز افزایش سرمایه 78 میلیارد تومانی شرکت صادر شده است.منبع این افزایش سرمایه از محل مطالبات و آورده نقدی (43 میلیارد تومان) و سود انباشته ( 35 میلیارد تومان) و در جهت اصلاح ساختار مالی ،بهبود سرمایه در گزدش و کاهش اتکاپذیری منابع مالی مورد نیاز پروژه های در دست اجرا به سیستم بانکی و کاهش هزینه های تامین مالی می باشد.شایان ذکر است سرمایه فعلی ایران خودرو 882 میلیارد تومان است که با این افزایش به 960 میلیارد تومان می رسد در گروه بانکی بانک سینا با خبر لغو تحریمهای اتحادیه اروپا توسط عالیترین مرجع قضایی اتحادیه اروپا و حذف نام این بانک از فهرست تحریم با صف خرید روبرو شد. گشایش نماد بانک خاورمیانه نیز که قرار بود امروز در بازار پایه فرابورس انجام شود بدون اعلام دلیل تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاد. همچنین در جریان معاملات امروز سرمایهگذاری آتیه صبا اقدام به عرضه 1.8 درصد معادل 607 میلیون سهم بانک ملت به قیمت پایه هر سهم 140 تومان در بازار اول کرد، اما این بلوک مشتری ماند و معامله نشد. (http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13910922000604) گروه مالي ملت امروز نیز خریدار وبملت بود. سرمايه گذاري توسعه اعتماد نیز امروز همانند روزهای گذشته خریدار بانک انصار بود.در وکار نیز بیمه کارافرین همانند روزهای گذشته خریدار بود.در بانک دی نیز دلیران پارس خریدار بود. در سایر نمادها و گروه ها در گروه ساختمانی، خروج توسعه صنعتی ایران از نماد وساخت قیمت سهم را به 300 تومان رساند. ثتران نیز قرار است از سود 48 تومانی اش 50 درصد آن را در مجمع 3 دی ماه تقسیم کند. سود امسال شرکت نیز از 15 دی ماه پرداخت خواهد شد.سود سال آتی ثتران 565 ریال در اولین پیش بینی شده است. در گروه غذایی، اعلام اولین پیش بینی سود هر سهم سال مالی 1392 غبشهر و غمارگ که به نصف کاهش یافته بازگشت نمادها را با کاهش قیمت جدی همراه کرد . سیمانی ها امروز در بیشتر نمادها با اقبال روبرو بودند.سیمانی ها این روزها نگران قطع جریان گاز طبیعی و قیمت بالا مازوت و پاکت سیمان است و در تلاش است وام های ارزی قابل توجه خود را با نرخی جز نرخ ارز مبادلاتی تسویه کند. شبهرن با توجه به تعدیل مثبت 22 درصدی و با رشد بیش از 6 درصدی بازگشایی شد.شرکت سود خود را از 165 به 201 تومان افزایش داده است. ولغدر امروز با رشد قیمتی خوبی روبرو شد و حتی با صف خرید نیز روبرو شد که عرضه های اعتضاد غدیر مانع از تداوم صف خرید سهم شد. امروز پکویر نیز با اقبال روبرو بود که غدیر بازهم خریدار سهم بود.

سعید پور احمدی
2012/12/12, 22:01
شلعاب

اهداف سهم بسیار بالاست اما به علت ماهیت دو سهامدار عمده صدر وصبا سهم دارای حرکت های کم ریسکیه که جذابیتش رو کم میکنه وسهم به زودی در قیمت های بسیار کمتر از ارزش ذاتی خود با وجود عدم بحران در شرکت و عدم کنترل قیمتی تولیدات و از بین رفتن رقیبان خارجی به علت افزایش نرخ ارز معامله میشه و این همه از سهم یک فنر جمع شده با احتمال جهش قیمتی شدید رو ایجاد کردهوبرای سهم کوچکترین جایی برای افت محسوس،احساس نمیشه کرد به قسمی که در پایان سال مالی 90 ارزش ذاتی معادل قیمت کنونی سهم داشت در حالی که سهم هایی با بنیاد مشابه شلعاب حداقل 2برابر و حتی تا 8 برابر ارزش ذاتی خود معمله میشوند.
حداقل قیمت سهم و کف قیمتی در آینده نزدیک 600تومان بوده وبدون ایجاد هیچ کونه حباب و کاملا منطقی بر پایه میانگین بازده و سود بازار و کاملا منطقی و قابل دفاع جای رشد تا قیمت 1200تومان را دارا میباشد.تا پایان سال 91 در بدترین شرایط با مفروظات بنیادی دست یابی به قیمت به درامد 3.3(تاکید دارم بدترین شرایط) بازده این سهم رو از نظر شرایط قیمت به درامدی بدون اغراق در صدر لیست سهام های بازار بورس تهران قرار خواهدداد.بی راهه نیست اگر بگویم که شلعاب به زودی شگفتی ساز دیگر بورس تهران خواهد بود

نکته بسیار مهم:سابقه وصداقت هر شخص رو میشه از پیشینه گفته ها و نوشته هاش فهمید و البته خیلی از افراد بی معرفت هستن که برای کسب اندکی سود شرافتشون رو زیر سوال میبرن که حالا با معرفی بیخود وبدون منطق یک سهم خودشون اندکی بیشتر سود کنن اما من میدونم که حرف من انقدر برای دوستان اهمیت نداره وانقدر هم اعتبار ندارم که بخوام تو نوسانات یک سهم نقش داشته باشم اما اگر مینویسم تنها از روی عشق وعلاقه ای است که به معامله گری وبورس در وجودم هست و از اینکه بتونم با شما تبادل اطلاعات کنم کمال خوشبختی منه اما برای اینکه شرمنده کسی نشم بازهم میگم من هیچ توصیه به خرید وفروش در هیچ نمادی ندارم وتنها به بررسی میپردازم چون توی بورس هر چیز ناممکنی ممکنه

اشکبوس کهنه سوار
2012/12/12, 22:04
درود جناب کهنه سوار پله سوم رو چند دیدید؟380؟
خیلی دوست دارم اونجا هم یه خرید تکمیلی داشته باشم اما فک نکنم دوستان اجازه افت بیشتر به این سهم بدن. یوسف ساجد هم معتقده که 418 نقطه حمایتی خوبیه. ممکنه سهم به 380 هم برسه که خیلی از نظر من نونمون می افته توی روغن اگه به اونجا برسه...این زبل شیرازی هم که توی 4117 یه پله دیگه خرید داشته...امثال ایشون دیگه نمی زارن سهمی به ما برسه

ron
2012/12/12, 22:08
خیلی دوست دارم اونجا هم یه خرید تکمیلی داشته باشم اما فک نکنم دوستان اجازه افت بیشتر به این سهم بدن. یوسف ساجد هم معتقده که 418 نقطه حمایتی خوبیه. ممکنه سهم به 380 هم برسه که خیلی از نظر من نونمون می افته توی روغن اگه به اونجا برسه...
تا دوستانی مثل شما وجود داره ماهم پای سهم ایستادیم به قول پرریسک عزیز تو هر افتی یک پله وارد میشیم
عزیز احتمال رسیدن به این عدد رو چقدر میبینید؟

ائلشن
2012/12/12, 22:16
قىمت جهانى روى داره مقاومتشو. مىشکنه اگه فردا بتونه ردش کنه رالى گروه اغاز خواهد شد

بابک 52
2012/12/12, 22:17
به قول بابک عزیز صبر می کنیم تا مجامع
اولین مجمع (ثباغ ) که عالی بود حدود 30% تقسیم سود
ما که 230 تومان شکارش کرده بودیم حال منتظر بازگشائی آن هم هستیم اگر همان 230 باز بشه = سود مجمع می شه رایگان حالا هر وقت سود رو بده خدا بده برکت 35 درصد در عرض دو ماه
وقتی می گوییم قیمت ثباغ - ثتران - ثشرق و آس پ مفت هستش بیراهه نگفتیم منتظر مجامع بعدی نیز می مانیم
موفق باشید

با سلام

برای اینکه تاپیک جناب آقای پر ریسک را شلوغ نکنیم ، پاسخ شما را در تاپیک خود سهم ثباغ دادم

در هر صورت از قدیم گفتند : ادب مرد به از دولت اوست و پست شماره 609 تو تاپیک ثباغ را که منظور شما کاملا" مشخصه من بودم را در همان تاپیک جواب دادم.

در ضمن من مخالف بحث کارشناسی نیستم ولی از توهین و کنایه متنفرم

این هم پاسخ شما در تاپیک مربوطه :

http://forums.boursy.com/showthread.php?648-%D8%B4%D9%87%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%D9%8A-%D9%88-%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%D9%8A-%D8%A8%D8%A7%D8%BA%D9%85%D9%8A%D8%B4%D9%87-(-%D8%AB%D8%A8%D8%A7%D8%BA-)&p=252131#post252131

اشکبوس کهنه سوار
2012/12/12, 22:18
تا دوستانی مثل شما وجود داره ماهم پای سهم ایستادیم به قول پرریسک عزیز تو هر افتی یک پله وارد میشیم
عزیز احتمال رسیدن به این عدد رو چقدر میبینید؟
نمی شه احتمالی براش قائل شد اما همین 2 پله هم خرید خوبی برای من محسوب می شه. اگه پله سوم نشد که دیگه کاری از دستم بر نمیاد. از سعید پوراحمدی عزیز می خوام که با توجه به استوکاستیک و آر اس آی سهم نظرشونو بدن.

فرید
2012/12/12, 22:23
[سعید پور احمدی

نکته بسیار مهم:سابقه وصداقت هر شخص رو میشه از پیشینه گفته ها و نوشته هاش فهمید و البته خیلی از افراد بی معرفت هستن که برای کسب اندکی سود شرافتشون رو زیر سوال میبرن که حالا با معرفی بیخود وبدون منطق یک سهم خودشون اندکی بیشتر سود کنن اما من میدونم که حرف من انقدر برای دوستان اهمیت نداره وانقدر هم اعتبار ندارم که بخوام تو نوسانات یک سهم نقش داشته باشم اما اگر مینویسم تنها از روی عشق وعلاقه ای است که به معامله گری وبورس در وجودم هست و از اینکه بتونم با شما تبادل اطلاعات کنم کمال خوشبختی منه اما برای اینکه شرمنده کسی نشم بازهم میگم من هیچ توصیه به خرید وفروش در هیچ نمادی ندارم وتنها به بررسی میپردازم چون توی بورس هر چیز ناممکنی ممکنه[/quote]

سلام بر آقا سعید
من یکی که از نوشته های شما والبته چند تن دیگه که جدیدا افتخار آشنایی با تحلیهای بورسی پیدا کردم لذت میبرم.

farhad894
2012/12/12, 22:28

alizare1982
2012/12/12, 22:43
سلام دوستان. مهمان من باشيد با جمله اي زيبا از حضرت علي (ع) :

امام علی (ع): خشم خود را فرو خور،که من جرعه ای شیرین تر از آن ننوشیدم و پایانی گواراتر از آن ندیده ام.

به دور از انصافه كه آدم موقع سود سهامش به به و چه چه كنه و خدا رو بنده نباشه و موقع ضرر تمام تقصيرا بر دوش چند نفر باشه و مورد حمله گفتار نامناسب قرار بگيرن! درسته همه متضرر بودن و ضرر براي همه تلخه و سنگينه. اما تقصير ضرر هر كس گردن خود شخصه نه فرد ديگه! جناب پرريسك از قيمت 1000 داد زدن كه غبشهر رو بخريد، منم از اين قيمت خريد كردم و خوشبختانه تا الان ضرري هم نكردم! در مورد قشهد هم ايشون گفتن، منم بررسي كردم و خريدم. بعدش هشدار خروج دادن و من تعصبي با سهمم برخورد كردم و نگه داشتم و الان از بابت قشهد توي ضررم! پس مقصر خودمم نه كس ديگه!!!
خب با توجه به خوب بودن سهم عده اي كمين كردن تا سهام مفت به چنگشون بياد و سود خوب نصيبشون بشه! توي بورس باند مافيايي زيادي فعاليت دارن، كه از راه ريا و تزوير سود ميكنن! پس دست روي سهام پربازده ميزارن! بالاخره تا كي ميتونن موقفش كنن؟؟؟!!! تا كي؟؟؟؟ رشدش كه شروع بشه، كسي جلودارش نخواهد بود!
همه شما تجربه بيشتري از من توي بورس داريد پس همه استاد من هستيد، پس نصيحت مي كنم زحمت هاي بي رياي بعضي دوستان كه عاشقانه توصيه به خريد و فروش ميكنن رو با حرف هاي تند و بي منطق و زبان تازيانه پاسخ نديم، تا دل كسي خدايي نكرده نشكنه!
توصيه دوستان دلسوز رو فقط توصيه بدونيد و خودتون با چشم باز خريد كنيد تا هيچ گاه شرمنده كسي نباشيد!

majid abd
2012/12/12, 23:31
شب دوستان بخیر وسلامت درمورددوده صنعتی پارس (شدوص)خدمت دوستان عرض کنم که با وجودارزندگی شرکت متاسفانه بدلیل مصرف بالای سوخت شرکت که گازوبرق میباشد چندروزی است که به علت سردی بیش ازحد شهرما (ساوه)افت فشارگاز وعمدتا قطعی چند ساعته درروز کارخانه های پرمصرف گازراشاهدیم که چون یکی ازبستگان نزدیک درشرکت شدوص کارمیکند کاهش زیاد تولید را که توی این 3سال درزمستان شاهدش هستیم را به اینجانب که خودنیز سهامدارشرکت هستم راگوشزد کردوعلت اصلی خروج دوسهامدارعمده ازاین سهم را کاهش تولیدوبالارفتن شدید هزینه مالی شرکت بیان داشتندوبزودی نیزیکی دیگرازسهامداران عمده شدوص قصد خروج ازاین سهم رادارد.ولی اینجانب شخصا این سهم رابادیدبلندمدت نگهداری میکنم ومشکل پیش آمده نیز با گذشت سرماوسپری شدن زمستان بهبود میابد.این شرکت به نوعی به درد سیمانی ها دچارشده.البته کسانی که ازمدتها پیش این سهم را داشته اند سودخوبی کرده اند.برای ورود به این سهم مدت زمانی صبربهترمیباشد.البته این نظرشخصی اینجانب میباشد.به عکس آواتار اینجانب توجه بفرمایید منظورمو بهتر میفهمید.به امیدسلامتی وسود فراوان برای همگی

اشکبوس کهنه سوار
2012/12/12, 23:50
کهنه سوار جان وقت بخیر ممنون میشم در خصوص تایرا نیز نظرتو بگی؟

دوست عزیزم! فروش شرکت بهتر شده و رشد قیمت تراکتور رو هم که داریم...
خرید این سهم کمی صبر و انتظار می خواد چون تو دبد بازار نیس و همچنین خرید در قیمت های 1550 تا 1650 ریال مناسبه. سهم ریسک نقد شوندگیش بالاست و بهتره بهش توجه کنی.سهم می تونه تا 2200 ریال بره ولی اولین ایستگاه 1800 ریاله که شنبه باهاش دست و پنجه نرم می کنه.

گروهی که واردش شدن میبرنش بالاخریدش مناسبه بنظرم فعلااگه گیرت بیادشنبه هم صف خریده
راهکار عزیز 8 آذر از تایرا پرسیدی. امیدوارم تایرا رو خریده باشی. خبر فروش زمین هم اضافه شده و داره این سهم رو می بره بالا.... امیدوارم خرید کرده باشی...

راهکار جدید
2012/12/12, 23:53
نه کهنه سوار جان به جاش شپارس خریدم که وضعیتش واضح تر بود برام حقیقتشو بخوای چند روز تو صفش موندم دیدم نشد رفتم شپارس خریدمو فلامی

majid abd
2012/12/12, 23:55
دوستان ازبدترین حقوقی های بورس فرهنگیان است که نمونه اش فاراک بود که 2ماه پیش با پایین بردن سهم حق تقدم های استفاده نشده را مفت وبه قیمت 194 ریال ازسهامدارای بیچاره که مبلغ اسمی رو واریز نکردند درآورد وچندروز بعد شروع به بالا بردن سهم کرد ودرمدت کمتراز2ماه فاراک از120 تومان به بالای 200 تومان رسیده.مواظب شرکتهایی که فرهنگیان سهامدار حقوقیشه باشید.حق تقدمهای 45 تومانی را 19/4 تومان درمدت 15 روز رساندوسرمایه سهامدارای جز رااینجوری غارت کرد.50%ضرر در15 روز .جالب اینجاست که بعد ازگذشت 2ماه از خریدهشدن حق تقدمها توسط فرهنگیان ازدادن پول سهامدارها خودداری میکنند وهر هفته که با شرکت فاراک تماس گرفته میشه فقط میگن 10 روز دیگه واریز میشه 2ماه گذشته هنوز اون 10 روز نرسیده ......... بازم سهامدارای غبشهروغمارگ باید خدارا شکرکنند که گیر فاراک نیفتادند.

سعید پور احمدی
2012/12/12, 23:56
شب دوستان بخیر وسلامت درمورددوده صنعتی پارس (شدوص)خدمت دوستان عرض کنم که با وجودارزندگی شرکت متاسفانه بدلیل مصرف بالای سوخت شرکت که گازوبرق میباشد چندروزی است که به علت سردی بیش ازحد شهرما (ساوه)افت فشارگاز وعمدتا قطعی چند ساعته درروز کارخانه های پرمصرف گازراشاهدیم که چون یکی ازبستگان نزدیک درشرکت شدوص کارمیکند کاهش زیاد تولید را که توی این 3سال درزمستان شاهدش هستیم را به اینجانب که خودنیز سهامدارشرکت هستم راگوشزد کردوعلت اصلی خروج دوسهامدارعمده ازاین سهم را کاهش تولیدوبالارفتن شدید هزینه مالی شرکت بیان داشتندوبزودی نیزیکی دیگرازسهامداران عمده شدوص قصد خروج ازاین سهم رادارد.ولی اینجانب شخصا این سهم رابادیدبلندمدت نگهداری میکنم ومشکل پیش آمده نیز با گذشت سرماوسپری شدن زمستان بهبود میابد.این شرکت به نوعی به درد سیمانی ها دچارشده.البته کسانی که ازمدتها پیش این سهم را داشته اند سودخوبی کرده اند.برای ورود به این سهم مدت زمانی صبربهترمیباشد.البته این نظرشخصی اینجانب میباشد.به عکس آواتار اینجانب توجه بفرمایید منظورمو بهتر میفهمید.به امیدسلامتی وسود فراوان برای همگی

شدوص سهم خوبیه ولی جزو بهترین ها نیست من خودم تو این فروم باهاش آشنا شدم وقبلا خرید که هیچ نگاهم بهش ننداخته بودم اما بعدبررسی متوجه ارزندگی سهم شدم خوب شدشما یادم انداختید که این پست رو بزنم چون مهم بود:

1.فرآور متاسفانه در نزدیکی حد ضرر 7060 قرار گرفته و شکستش برام دور از ذهن هست ولی با تمام پتانسیل های سهم در صورت شکست تا 680 افت میکنه ولی تکرار میکنم شکست 7060 وبعید میبینم

2.شدوص متاسفانه امروز حد ضرر 417 رو شکست واحتمال افت تا 390 رو بالا برده

سعید پور احمدی
2012/12/13, 00:00
[سعید پور احمدی

نکته بسیار مهم:سابقه وصداقت هر شخص رو میشه از پیشینه گفته ها و نوشته هاش فهمید و البته خیلی از افراد بی معرفت هستن که برای کسب اندکی سود شرافتشون رو زیر سوال میبرن که حالا با معرفی بیخود وبدون منطق یک سهم خودشون اندکی بیشتر سود کنن اما من میدونم که حرف من انقدر برای دوستان اهمیت نداره وانقدر هم اعتبار ندارم که بخوام تو نوسانات یک سهم نقش داشته باشم اما اگر مینویسم تنها از روی عشق وعلاقه ای است که به معامله گری وبورس در وجودم هست و از اینکه بتونم با شما تبادل اطلاعات کنم کمال خوشبختی منه اما برای اینکه شرمنده کسی نشم بازهم میگم من هیچ توصیه به خرید وفروش در هیچ نمادی ندارم وتنها به بررسی میپردازم چون توی بورس هر چیز ناممکنی ممکنه

سلام بر آقا سعید
من یکی که از نوشته های شما والبته چند تن دیگه که جدیدا افتخار آشنایی با تحلیهای بورسی پیدا کردم لذت میبرم.[/quote]

شما بزرگواری دوست بسیار عزیز و جدیدم فرید جان گل....

".احسان."
2012/12/13, 00:03
خوب امروز شاهد برگشت قيمتهاي سهام سيماني بوديم.
تقريبا همه شركتهاي سيماني 40% قيمت ارزش واقعي بدون احتساب سود عملياتي در حال معامله هستند.
براي ايجاد ظرفيت 1 تن سيمان نياز به سرمايه گذاري 130 دلاري است.
از اينرو قيمت رو مي تونيد بر حسب توليد بسنجيد.
سفارس رو امروز 112.1 تومان نشسته بودم، كه وقتي در انتهاي بازار از كارگزارم پرسيدم، خريد شد يا نه؟
با كمال تعجب جواب شنيدم كه سهم صف خريد شده است....
در مجموع فروشهاي سفارس در قيمت زير 120 برايم خيلي جالب بودند....
متاسفانه فرصت ورود بيشتر را نداد و بايد به همان مقادير خريداري شده در قيمت 119 قانع باشم.
امروز كنور رو هم در منفي نشستم،چند روزي هم دارم ميشنيم كه نمي دهند.
كنور سهمي خواهد بود كه در اين سه ماهه سروصداهاي زيادي رو در بازار به پا خواهد كرد.
موفق باشيد

تکنیکالیست
2012/12/13, 00:03
شاراک به دلیل قیمت مناسب بازگشایی و فروشنده های خسته در هفته آینده منظر حرکت سهم باشید

مس باهنر جا پای فملی خواهد گذاشت. فقط کافیه به قیمتهای فعلیه این سهم نگاه کنید

سعید پور احمدی
2012/12/13, 00:06

احتمال نوسان در نمادهای کوچک بورس به علت اصلاح شاخص سازان هست البته کوتاه مدت و بویژه همین گروه قند که راه دست سفته گران ونوسان گیرانه و گروه خودرو بخاطر افت زیاد و حتی شاید گروه بانکی.تکنیکالی که قزوین قبلا هم گفتم بعد شکست 945 جا واسه افت زیاد داره ولی موفتا بخاطر شرایط اصلاح بزرگان بنیادی ممکنه اندکی چرخش کنه حد ضرر و بزارید 912.6و هدف 4 تا 8 درصد نهاایتا 12 درصد خروج کنید.....

سعید پور احمدی
2012/12/13, 00:08
شاراک به دلیل قیمت مناسب بازگشایی و فروشنده های خسته در هفته آینده منظر حرکت سهم باشید

مس باهنر جا پای فملی خواهد گذاشت. فقط کافیه به قیمتهای فعلیه این سهم نگاه کنید

حوالی 733 برای خرید بهترین شرایطه و افت از 733 رو بعید میدونم....

سعید پور احمدی
2012/12/13, 00:12
تقريبا همه شركتهاي سيماني 40% قيمت ارزش واقعي بدون احتساب سود عملياتي در حال معامله هستند.
سفارس رو امروز 112.1 تومان نشسته بودم، كه وقتي در انتهاي بازار از كارگزارم پرسيدم، خريد شد يا نه؟
متاسفانه فرصت ورود بيشتر را نداد و بايد به همان مقادير خريداري شده در قيمت 119 قانع باشم.
كنور سهمي خواهد بود كه در اين سه ماهه سروصداهاي زيادي رو در بازار به پا خواهد كرد.
موفق باشيد

احسان جان بورس نیوز و بزاریم کنار سهامداران احساسی بازار یه پتانسیل سود سازی خوب برای ما ایجاد میشه و ما به این ترکیب همیشه نیاز داریم.........

majid abd
2012/12/13, 00:14
موفق باشيد
شب شما به خیر آقا احسان الان متوجه تاکید کیانا به شما حدودا 1ماه پیش برای خروج از کشرق شدید 360 به شما شرایط را گفت والان فکر کنم 280 رسیده باشد امیدوارم که ضرر نکرده باشید.همیشه سلامت وپرسودباشید.اگه خارج شدید بگید خیال ماراحت بشه

اشکبوس کهنه سوار
2012/12/13, 00:16
شدوص سهم خوبیه ولی جزو بهترین ها نیست من خودم تو این فروم باهاش آشنا شدم وقبلا خرید که هیچ نگاهم بهش ننداخته بودم اما بعدبررسی متوجه ارزندگی سهم شدم خوب شدشما یادم انداختید که این پست رو بزنم چون مهم بود:

1.فرآور متاسفانه در نزدیکی حد ضرر 7060 قرار گرفته و شکستش برام دور از ذهن هست ولی با تمام پتانسیل های سهم در صورت شکست تا 680 افت میکنه ولی تکرار میکنم شکست 7060 وبعید میبینم

2.شدوص متاسفانه امروز حد ضرر 417 رو شکست واحتمال افت تا 390 رو بالا برده

حمایت اول 418 دومی 380 خود بنده در صفحات قبل اشاره کردم از 417 برگرده روند سهم عالی خواهد بود باید منتظر ماند ..

هیچ کس از ضرر خوشش نمیاد وهیچ کس از سود بدش نمیاد ..

روند بازار وسهام فعلا صعودی هست وحد ضرر داریم روند نزولی شد خودمان خروج می کنیم ونیازی هم به توصیه احدی نداریم چون به حرف احدی سهم خرید نمی کنیم میخواهد طرف وارن بافت باشد ....

داداش پرریسک دلتنگتیم...انگار یه گم کرده داریم...فقط بیا

اشکبوس کهنه سوار
2012/12/13, 00:30
شب شما به خیر آقا احسان الان متوجه تاکید کیانا به شما حدودا 1ماه پیش برای خروج از کشرق شدید 360 به شما شرایط را گفت والان فکر کنم 280 رسیده باشد امیدوارم که ضرر نکرده باشید.همیشه سلامت وپرسودباشید.اگه خارج شدید بگید خیال ماراحت بشه

دید احسان در این سهم کوتاه مدتی نیست.اگه کوتاه مدتی بود من هم گفته بودم سمتش نره.

سلام احسان جان لطفا فعلاً سمت این سهم کشرق نرو!

اتفاقا روي 290 خريد كردم، 315 و 340 و 380 ..

انتظار 10 تا 30 درصد سود را براي اين سهم ندارم، فكرم براي سودهاي دو سه برابري است.
بنيادي سهم خبر از سودسازي بالاي 180 تومان را به ازاي هر سهم كشرق رو دارد، قيمتي حدود 1500 تومان به بالا در يكسال و نيم آينده براي اين سهم رقم خواهد خورد.
حالا 340 تومان بخرم يا 300 تومان ....زياد فرقي نمي كند. همچنان كه خريدم!

سعید پور احمدی
2012/12/13, 00:39
به هر حال حد ضرر ها سیگنال خروج صد در صدی از سهم رو نداره همونطور که من اگه فراور بشکنه نمیفروشم و حوصله بالا پایین خریدن رو ندارم البته اگه کسی داشته باشه میتونه سود بیشتری کسب کنه ولی خوب احتمال ابتلا به تاکی کاردی و برادی کاردی و .....رو هم داره.
ما کلا باید تو بورس استراتژی میان مدتی و بلند مدتی داشته باشم بریم سراغ دید کوتاه و نوسان و......یه نگاه کنیم میبینیم که جیبمون خالی شده و.......
این حد ضررها هم خودتون بهتر میدونید که بلند مدتی و کوتاه مدتی و...داره مثل دیدگاه سرمایه گذاری....
با اما و اگر جیب ما پر نمیشه مثلا من اگر بیام فکر کنم خوب غبشهر و 1600میدادم سود میکردم فلان چیز ومیخریدم فلان و......نه دوستان مشکل ما اینه که همیشه فکر میکنیم که باید تو بهترین حالت بخریم وتو بالاترین قیمت هم بفروشیم که این تفکر اشتباهیه و کار دشورای است ودست نیافتنی......ما سهم خوب بالا بره سود میبریم و پایین بیاد فرصت خرید میدونیم من الان میدونم دوستانی که غبشهر وغمارگ دارن حق دارن اعصابشون خورد باشه ولی همیشه باید صبور باشید وبه قول دوستان اگه تو حد ضرر ها با سهم موندید یعنی دید بلندمدت داشتید و به سهم ایمان پس ایمان داشته باشید که نهایتا برد با شماست واز کجا میدونید که اگه 1600غبشهر و فروخته بودید مثلا شبندر 300میخریدید؟؟؟شاید میدادید و مثلا فزوین خریده بودید؟؟
من نمیگم استراتژی نگهداری غبشهر با شکست حدضررها درست بوده نه این اصل مهم که شکست حد ضرر در بازه بزرگ احتمالا آلارم مشکل بنیادی آتی است اما نه با شرایطی که دیدیم شفاف سازی دادن تو کدال و اخبار ضد ونقیض و کاهش سود بعد تعدیل بالای مثبت و.......نکته این دو سهم افت غیر عادیه که به عنوان دیتای غیر نرمال از چارت تکنیکال هم باید حذف بشه

hamid_farahy
2012/12/13, 00:45
دوستان کسی از پر ریسک عزیز شماره تماس نداره تا حالشو بپرسیم ؟ کسی از ایشون خبری داره همه را در جریان قرار بده از این دوست گرامی .

خودشکوفا
2012/12/13, 00:50
دوستان به این دو عبارت توجه کنند و خودشون قضاوت کنند:

1 - چند هفته پیش در دفتر کارم نشسته بودم که دوست اوکراینیم آرتیوم از راه رسید و برام توضیح داد یکی از همکاراش دندان درد داره و بهش یه دکتر خوب معرفی کنم. من هم همین کارو کردم و ماجرا گذشت...
بعد دو هفته سروکله آرتیوم و دوستش با یه جعبه شیرینی زیر بغل پیدا شد...
وقتی دلیلش رو پرسیدم گفتن بابت معرفی اون دکتر خودشون رو مدیون من می دونند و برای تشکر شیرینی آورده اند...

2 - تحلیلگری به نام پرریسک بدون دریافت وجه نقد و حتی انتظار تشکر همه دانسته های خودش رو در خدمت هموطناش می گذاشت... این بین همه سود خودشون رو می بردن و اقلا نود درصد پیش بینی های این شخص در کمتر از یک ماه محقق می شد...
گذشت و گذشت تا اینکه مدت یه هفته به هر دلیلی ایشون غایب بود...
این وسط هر جور گمان و بهانه ای بود براش تراشیده شد.. حتی بعضیا معتقد بودن باید محاکمه هم بشه چون یکی از سهام مد نظر ایشون رو مدیرای شرکت بازی داده اند و پیشرفتش کمی عقب افتاده ;) یادشون هم رفت که عقل خودشون رو هم تعطیل کرده بودن و چشم بسته خرید کرده بودن...حالا تشکر و قدردانی از استادشون پیشکش... بگذریم

رفقا چیزی که ما و اروپایی ها رو فاصله انداخته همین تفاوت های ظریفه...

تشکر کردن کار راحتیه اما ما آدابش رو گاهی فراموش می کنیم...
به شخصه خودم رو مدیون سیدجعفر می دونم و همیشه براش آرزوی سلامتی دارم.... استاد ماست و نظراتش رو هم قبول دارم...

جعفر متشکرم و با توصیه هات همیشه در سود بودم...

صبر می کنم و با غبشهر هم در کنارت سود جانانه ای خواهم برد...

از کهنه سوار و سعید هم نهایت تشکر رو دارم که نمیذارن چراغ این خونه خاموش شه...

سعید پور احمدی
2012/12/13, 01:00

شما بزرگواری خواهش دوست عزیز حق استادی رو بجا میاریم........

MOSTAFA
2012/12/13, 01:30
اینو ببینید:

یعنی تا چه حد صحت داره؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:o
=========================================
عرض کردم ممکن است بنده اشتباه کرده باشم.
در هر صورت سبدهای تحت مدیریت بنده بیش از 220میلیارد تومان ارزش روز دارند.
هنوز بنده شروع به خرید درست و حسابی در همین نمادهای قند و تجهیزات نکردم عزیز ولی بزودی تاثیر خرید بنده رو خواهید دید.البته نمونه های کوچکش چند وقت پیش در همین نمادهای ذوب- شبندر و ومعادن کاملا جهت سهم را برگردوند!!!
زمانی که همه دنبال خریدار میلیونی ذوب و شبندر بودند و از صندوق نفت و غدیر و... به عنوان خریداران این سهام یاد می کردند کسی نبود جز بنده حقیر.
در فروش هم همینطور بود.از اون زمان که اقدام به فروش بخشی از همین سهام خریداری شده نمودم هنوز این به اون قیمت فروش میانگین نرسیدند!!!
ضمن اینکه منتظر پرواز قیمت گروه قند و تجهیزات باشید آرزوی سلامتی و سود هم برای شما دارم.
شما هم موفق باشید...

=====================
کسی ایشون رو میشناسه؟!!!
سایت بورکس

m.r_moradi
2012/12/13, 05:54
به نظرم شنبه روز مهمی برای وتوشه باشه،با توجه به عرضه های روز 4 شنبه،واینکه rsi مقاومت خواهد داشت همچنین فیبوی 23 سهم،اگه شنبه مثبت باشه احتمال صعود حداقل تا سقف قبلی و در صورت عبور تا 300 هست...

به عنوان یه سهامدار امیدوارم این اتفاق بیوفته اما با توجه به عرضه های 4 شنبه فکر کنم مقاومت عمل کرده باشه...

البته توجه به باندهای بولینگر و همچنین macdخارج از لطف نخواهد بود...

سهم پایین زیادی نخواهد داشت و فک نمیکنم زیر 220 رو بخودش ببینه اما ممکنه چند روزی درجا بزنه...
http://forums.boursy.com/imported/2012/12/1905.jpg (http://upcity.ir/)

eiman
2012/12/13, 06:30
سلام پرریسک عزیز
مرگ من اگر این نوشته رو میخونی فقط و فقط یه پیام بزار که حالت خوب هستش.
دلمون که برات حسابی تنگ شده اما نگرانی تو نوشته های همه بر و بچه های با معرفت تاپیک از نبودنت موج میزنه .
ممنون
یا حق

m.r_moradi
2012/12/13, 06:55
اقا کسی ومعادن رو بررسی داشته؟!بنیادی سهم چقدر میارزه؟!

سهراب 1
2012/12/13, 09:53
يادش به خير اين جعفر خان ما زماني كه در آراد هم مي نوشت هميشه مي گفت به جاي اينكه يه نفر بياد ماهي بده دستتون سعي كنيد ماهيگيري ياد بگيريد تا اگه روزي روزگاري پرريسك نبود بتونيد گليم خودتونو از آب بيرون بكشيد . تو اين مدت خيلي چيزا ازش ياد گرفتم و با هر خريد و فروشي دعاگوي اين سيد عزيز هم هستم . اين تاپيك بدون متولي اش صفايي نداره .

هامد
2012/12/13, 10:09
اقا کسی ومعادن رو بررسی داشته؟!بنیادی سهم چقدر میارزه؟!

ومعادن کلا همه جوره اوضاش خوبه، ناوشم خیلی بالاتر ازین حرفاس و سهم با این همه صعودی که داشته هنوزم کلی پتانسیل رشد، فقد چارشنبه دیدی اینجوری شدن، واسه خبری بود که اومد اینجام بچه ها از بس شلوغ کردن نمیدونم کسی فمید اینجا چی شد اخر یا نه، خبر سه برابر شدن حقوق دولت اومد که سنگ آهنیا خصوصا کچادو به این روز انداخت در حالی که این افزایش حقوق دولت نزدیک ده تومن در کل شاید اثر بزاره تو سوده شرکت ولی بورسه ماس دیگه!! همش احساسات!! بهتر البته میاد پایینتر ما ام بخریم :)) فعلا که صف فروشه تو دل برویی درس کردن نامرداا :))
من خودم تا حالا نه از دوقلوها سهمی داشتم نه از ومعادن این سری تو 300 بدجوری چشمک میزد ولی دس دس کردیم دیگه :(

shamlo
2012/12/13, 11:04
دوست عزيز قيمت بقالي سر كوچه ملاكي براي خريد نيست . همين قند و شكر تو مغازه ها با چه قيمتي فروخته ميشه و سهام قندي الان چه وضعيتي دارن . اين نوع تحليل ها هيچ وقت جواب نميده . بارها تو تاپيك همسايه كاربران اومدن گفتن كه قيمت يك كيلو قند در فلان فروشگاه اينقدره پس قنديها چه بخوان چه نخوان بايد رشد كنن . ولي نتيجه چي بود ؟ مي بينيم كه اكثر قنديها بيشتر از دو ماهه دارن درجا ميزنن .

برادر من وقتی قیمت روی بطری 810 گرمی 3770 تومان است با احتساب 15% سود برای فروشنده تو سط شرکت بهپخش مستقیم تحویل داده می شود چگونه نمی توان محاسبه کرد

هامد
2012/12/13, 11:09
بازم یه اسندینگ دیگه :)) ، این دفه تو شپترو، معاملات چارشنبه نشون میداد خیز ورداشته واسه بیرون زدن از این مثلث، معاملات یکی دوروزه آیندش اگه مثبت باشه میشه با حد ضرر 970 و هدف 1350 وارد شد.
چون ریسک به ریواردش خیلی کمه خیلی گزینه مناسبیه ...

مهربان
2012/12/13, 11:38

1 - چند هفته پیش در دفتر کارم نشسته بودم که دوست اوکراینیم آرتیوم از راه رسید و برام توضیح داد یکی از همکاراش دندان درد داره و بهش یه دکتر خوب معرفی کنم. من هم همین کارو کردم و ماجرا گذشت...
وقتی دلیلش رو پرسیدم گفتن بابت معرفی اون دکتر خودشون رو مدیون من می دونند و برای تشکر شیرینی آورده اند...

2 - تحلیلگری به نام پرریسک بدون دریافت وجه نقد و حتی انتظار تشکر همه دانسته های خودش رو در خدمت هموطناش می گذاشت... این بین همه سود خودشون رو می بردن و اقلا نود درصد پیش بینی های این شخص در کمتر از یک ماه محقق می شد...
این وسط هر جور گمان و بهانه ای بود براش تراشیده شد.. حتی بعضیا معتقد بودن باید محاکمه هم بشه چون یکی از سهام مد نظر ایشون رو مدیرای شرکت بازی داده اند و پیشرفتش کمی عقب افتاده ;) یادشون هم رفت که عقل خودشون رو هم تعطیل کرده بودن و چشم بسته خرید کرده بودن...حالا تشکر و قدردانی از استادشون پیشکش... بگذریم

به شخصه خودم رو مدیون سیدجعفر می دونم و همیشه براش آرزوی سلامتی دارم.... استاد ماست و نظراتش رو هم قبول دارم...

....چه متن زیبایی....=d>=d>=d>=d>

سيد ياسر شريعت
2012/12/13, 12:13

درود بر دوست عزیزم؛
متاسفانه انقدر سرعت جلو رفتن صفحات زیاد شده بود که نمیشد مطالب پرریسک عزیز رو راحت پیدا کرد برای همین چند وقتی بود این تاپیک سر نزده بودم. الان اومدم دیدم به به... چه خبره... ضمنا این رو بگم که من در بازار بورس کلا 4-5 نفر رو واقعا میشناسم و بقیه در همین ارتباط مجازیه از جمله همین پرریسک عزیز اما....
چند نکته:

1- اینجا یک بازار تخصصیه! هرکس فکر کرده اینجا مجانی و راحت میای پول درمیاری و خوشبخت میشی بدون زحمت همین الان خارج بشه از بازار بورس. اینجا تخصصی ترین بازار اقتصادی مملکته...

2- هر وقت توی سایت دانشگاه (هم سایت کارشناسی هم ارشد و دکتری) سر هر کامپیوتری می رفتم حرف b رو میزدم اولین چیز توی history "تاپیک چی چرا" بود! این یعنی حداقل 10000 نفر دنبال می کردند و استفاده مجانی از تحلیل های ایشون

3- در تفکر سیستمی یک ایراد اصلی مدیریتی داریم که میگه "دشمن همیشه جایی آن بیرون است" یعنی همیشه زمین و زمان مقصرند و من هیچ کاره! گول زدن وجدان هم همیشه راحت ترین کاریست که انساس می تونه انجام بده

الغرض! دو ایراد بر دوستانی که علم دستشون گرفتند و سرنیزه زدند روش! وارده! یکی اینکه کم انصاف و کم لطف نباشید و واقعا درصد بالایی از تحلیل های ایشون به وقوع پیوسته و کمتر کسی اندازه ایشون دقیق پیش بینی میکرد

ثانیا شما باید به بورس بعنوان یک شغل تخصصی با مهارت های مورد نیاز نگاه کنید. اگر ندارید اون مهارت هارو فقط و فقط تقصیر خودتونه هر ضرری که کنید. کما اینکه یک سال اولی که وارد بورس شدم از رو دست این و اون خرید فروش می کردم و کلی هم ضرر کردم. اما جای اینکه به بقیه فحش بدم خودم رو تقویت کردم! همین!

طرف میگه مثلا خونم رو از دست دادم سر فلان سهم! خوب عزیزم، دوست من، رفیق من نباید دارایی ثابت رو فروخت برای سرمایه گذاری! خوب این اصول اولیه اولیه اولیه ورود به بازار سرمایه گذاریه... چرا هم خودتون رو نابود می کنید هم اعتبار دیگرون رو زیر سوال می برید؟! به خدا حق نیست این نوع رفتار...

مهربان
2012/12/13, 12:49
....بنده کلا خیلی وارد سایتای تحلیلی نمیشم چون خیلی به حالو هوام نمیخوره ولی درمورد تاپیک سید جعفر باید عرض کنم همیشه برام تعجب اور بود که چرا این تاپیک همیشه بالاست و اسامی رو درش میدیدم که عموما در بقیه تاپیکها بچشم نمیخوردن....امروز که کمی خلوت تر بود فرصتی دست داد که وارد بشم و چقدر از حجم مطالب مفیدی که اینجا بچشم میخورد هیجان زده شدم....
...عزیزان...باید دوستدار و قدر شناس ادمایی مثل سید جعفر بود....اجازه ندیم اینطور اسان افرادتحلیل گر و نخبه فروم از دستمون برن....

خودشکوفا
2012/12/13, 12:59
دلتنگی های آدمی را باد ترانه ای می خواند...
مهربان دکی و یاس... عزیز. ارادت....
اینم یه متن آموزشی
;)

مسعود
2012/12/13, 13:20
داداش پرریسک دلتنگتیم...انگار یه گم کرده داریم...فقط بیا

سلام دوستان
وقت بخیر
فکر کنم جعفر خان رفتن به ادامه خدمتشون ( سربازی ) برسن
امیدوارم خداوند همیشه پشت و پناهش باشه
@};-

m.r_moradi
2012/12/13, 14:36
ومعادن کلا همه جوره اوضاش خوبه، ناوشم خیلی بالاتر ازین حرفاس و سهم با این همه صعودی که داشته هنوزم کلی پتانسیل رشد، فقد چارشنبه دیدی اینجوری شدن، واسه خبری بود که اومد اینجام بچه ها از بس شلوغ کردن نمیدونم کسی فمید اینجا چی شد اخر یا نه، خبر سه برابر شدن حقوق دولت اومد که سنگ آهنیا خصوصا کچادو به این روز انداخت در حالی که این افزایش حقوق دولت نزدیک ده تومن در کل شاید اثر بزاره تو سوده شرکت ولی بورسه ماس دیگه!! همش احساسات!! بهتر البته میاد پایینتر ما ام بخریم :)) فعلا که صف فروشه تو دل برویی درس کردن نامرداا :))
من خودم تا حالا نه از دوقلوها سهمی داشتم نه از ومعادن این سری تو 300 بدجوری چشمک میزد ولی دس دس کردیم دیگه :(
تکنیکالی فکر میکنم اگه شنبه منفی باشه میتونه تا 480 بیاد و خریدش تو محدوده ی 480-490 میتونه مناسب باشه...

".احسان."
2012/12/13, 16:50
بحث با يكي از عزيزان بورسي

درود
دوست عزیر شما فکر میکنید ایرانی ها باهوشترین افراد دنیا هستند و کشور ایران خیلی خاص و قوی است نه این طور نیست از کره شمالی هم ضعیف تر هستیم

دورود
كجا گفته ام كه باهوشترينيم؟ اما غرور ملي و اعتمادمان بالاست و اين براي پيشرفت هر ملتي ايده ال است. از آمريكا و اروپا و ژاپن روسيه بگيريد تمامي حكومتها روي اعتماد به نفس ملي كار مي كنند، تا پيشرفت ملي داشته باشند. از فيلم هاي هاليوودي كه قهرمانان امريكايي كه خود را نجات دهنده زمين و بشريت مي دانند، براي اينست كه اعتماد بنفس بدهد. دست بر قضا اعتماد بنفسمان بدون تبليغات بالاست. دليل اين روحيه هم از روحيه امپراتوري ايرانيان در گذشته مي آيد.
حتما با كساني كه به كره شمالي رفته اند، صحبت كنيد، چون به نظرم اطلاعات دقيقي نداريد!

ما تجریمی را دور نمیزنیم مگر غرب و شرق بخواهد

خير، منافع همه در يك راستا نيست كه با هم تصميم بگيرند و عمل كنند. اختلاف بين اروپا و آمريكا كه وابستگي زيادي بهم دارند، مشهود است، چه رسد فرضا بين چين و روسيه و آمريكا و ديگر كشورها

زندگی بیش از نیمی از مردم به فنا رفته کجای کارید خیلی ها توی این خراب شده دیگه نمیتونند لبنیات بخورند
خواهش میکنم چشم هایتان را باز نمایید و ببینید ملت در چه منجلابی دست وپا میزنند
مگر آن زماني كه تحريم نبوديم و بشكه اي بالاي 80 دلار بود، وضعيت خيلي گل و بلبل بود. با حرف زدن و انتقاد كه نمي شود اصلاح كنيم، فكري بيانديشيم، در حد وسع خودت كاري كنيم و اثري بجا بگذاريم....حالا كه وضعيت فلان است و بهمان كه كار و اثر نمي شود.....

اگر هم فکر میکنید بانک مزکری خیلی زرنگ است و سنگین پول جابجا میکنه سخت در اشتباه هستید

اصلا متن من رو خوب نخوانده ايد، تاكيدم بر اين بود كه بخش خصوصي ايران بقدري قوي است، كه اگر وضعيت ما به گرسنگي نرسيده است، ناشي از اين مورد است نه كار بانك مركزي!!!!

برويد در خيابانها و مرزها و جاده ها و شهرها و كارخانه ها و نشست و برخاست با افراد موفق در همين سرزمين و در همين شرايط فعلي شايد انرژي مثبت شما را به انگيزش و مثبت نگري و اميدواري بكشاند....

موفق باشيد
سپاس فراوان

sourena
2012/12/13, 17:13
اینو ببینید:

یعنی تا چه حد صحت داره؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:o
=========================================
عرض کردم ممکن است بنده اشتباه کرده باشم.
در هر صورت سبدهای تحت مدیریت بنده بیش از 220میلیارد تومان ارزش روز دارند.
هنوز بنده شروع به خرید درست و حسابی در همین نمادهای قند و تجهیزات نکردم عزیز ولی بزودی تاثیر خرید بنده رو خواهید دید.البته نمونه های کوچکش چند وقت پیش در همین نمادهای ذوب- شبندر و ومعادن کاملا جهت سهم را برگردوند!!!
زمانی که همه دنبال خریدار میلیونی ذوب و شبندر بودند و از صندوق نفت و غدیر و... به عنوان خریداران این سهام یاد می کردند کسی نبود جز بنده حقیر.
در فروش هم همینطور بود.از اون زمان که اقدام به فروش بخشی از همین سهام خریداری شده نمودم هنوز این به اون قیمت فروش میانگین نرسیدند!!!
ضمن اینکه منتظر پرواز قیمت گروه قند و تجهیزات باشید آرزوی سلامتی و سود هم برای شما دارم.
شما هم موفق باشید...

=====================
کسی ایشون رو میشناسه؟!!!
سایت بورکس

جدی نگیرید
در این دنیای مجازی من و شما هم میتوانیم ادعاهای اینچنینی داشته باشیم
یادش بخیر زمانی جناب ولیخانی یک تنه قندیها را بالاکشید و اعتماد همه را با عمل نه با حرف جلب کرد
کسی بود که 5 دقیقه به آخر وقت اعلام میکرد و همون لحظه حجم قصفها و قزوین رو میداد اونهم زمانی که قصفها 1400 تومن و قزوین 350 تومن بود!
خلاصه خیلی مرد بود خیلی

ایشون هم اگر ادعاش میشه نه 200 میلیارد فقط 1 میلیارد اعلام کنه و سفارش خرید در قیمت خاصی توی یک قندی بزاره ببینیم چند مرده حلاجه

ضمنا در نظر داشته باشید سنگ بزرگ علامت نزدنه این سه سهمی که اسم برده میانگین قیمتش در این 2 ماه 300 تومن بوده حدودا
و اگر بقول خودش حتی 100 میلیارد هم در این سهام داشته می بایست حداقل 100میلیون سهم از هر کدام در پرتفو می داشت بعیده

sourena
2012/12/13, 17:36
آفرین به آقای سام

سام

شماره عضويت: 1237

عضو شده در: سهشنبه، 29 فروردين 1385-19:22

در بند 2-1 اطلاعيه 08-11-24 سازمان بورس آمده : نرخ فروش داخلي محصولات در شش ماهه دوم سال 1391بر اساس ميانگين نرخ فروش ماه هاي مهر و ابان پيش بيني شده است .
اصولا فروش داخلي شاراک شامل دو دسته از محصولات است .
الف- محصولاتي که در بورس کالا به فروش مي رود و از شفافيت کامل برخوردار است.
ب – محصولاتي که خارج از بورس کالا به فروش مي رود و قابليت هر گونه دخل و تصرفي در آن ميسر است. محصولاتي که در مهر و آبان 1391 در بورس کالا به فروش رفته عبارتند از :
1- پلي اتيلن سنگين : 2240 تن به مبلغ 94157 ميليون ريال
ميانگين موزون هر کيلو : 42034 ريال
مبلغ اعلامي شاراک و تائيد و انتشار آن توسط اداره نظارت سازمان بورس ، هرکيلو 27017 ريال
56% کمتر از واقعيت .

2- پلي اتيلن سبک : 1660 تن به مبلغ 68811 ميليون ريال
ميانگين موزون هر کيلو 41453 ريال
مبلغ اعلامي شاراک و تائيد و انتشار آن توسط اداره نظارت سازمان بورس ، هرکيلو 21830 ريال
90% کمتر از واقعيت .

3- منومر وينيل استات : 3344 تن به مبلغ 94210 ميليون ريال
ميانگين موزون هر کيلو 28173 ريال
مبلغ اعلامي شاراک و تائيد و انتشار آن توسط اداره نظارت سازمان بورس ، هرکيلو 16963 ريال
66% کمتر از واقعيت.

4- دي متيل هگزانول : 5786 تن به مبلغ 240823 ميليون ريال
ميانگين موزون هر کيلو 41622 ريال
مبلغ اعلامي شاراک و تائيد و انتشار آن توسط اداره سازمان بورس ، هر کيلو 23083 ريال
80% کمتر از واقعيت.

5- پلي بوتادين رابر : 1417تن به مبلغ 78762 ميليون ريال
ميانگين موزن هر کيلو 53579 ريال
مبلغ اعلامي شاراک و تائيد و انتشار آن توسط اداره نظارت سازمان بورس ، هر کيلو50909 ريال
5.25% کمتر از واقعيت .

6- پلي پروپيلين ( 555 و 552) : 1200تن به مبلغ 61337 ميليون ريال
ميانگين موزون هر کيلو 51114 ريال
مبلغ اعلامي شاراک و تائيد و انتشار آن توسط اداره نظارت سازمان بورس ، هر کيلو 22942 ريال
122.8% کمتر از واقعيت.

7- منو اتيلن گلايکول : 1012 تن به مبلغ 17815 ميليون ريال
ميانگين موزون هر کيلو 17604 ريال
مبلغ اعلامي شاراک و تائيد و انتشار آن توسط اداره نظارت سازمان بورس ، هر کيلو 13255 ريال
32.8% کمتر از واقعيت .

نتيجه اينکه در دو ماه مورد اشاره ميانگين موزون مجموع فروش محصولات فوق در بورس کالا 71%
بالاتر از ادعاي فروش شرکت است و متاسفانه اداره نظارت سازمان بورس به عنوان امين سهامداران ، مبالغ اعلامي شاراک را قبول دارد نه سند هاي فروش بورس کالا را !!
تنها شرط تحقق ادعاي شاراک و اداره نظارت سازمان بورس منوط به اين است که در مدت مذکور شرکت همين اوزان را در بازار آزاد 71% ارزانتر از بورس کالا فروخته باشد !!
محصولاتي که در مهر و ابان در خارج از بورس فروخته و يا اصولا نفروخته و يا نام آن در بورس کالا با نامگذاري شرکت متفاوت است.
1- بوتادين : قيمت اعلامي شرکت . تائيد و انتشار آن توسط اداره نظارت سازمان بورس هر کيلو ،10511 ريال است در حاليکه ما در اين خانواده بوتانول ها را داريم ( نرمال بوتانول و ايزو بوتانول) که شاراک در تاريخ 29/6/91 ، 110 تن ايزو بوتانول را در بورس کالا به مبلغ هر کيلو 23205 ريال فروخته است
2- اسيد استيک : شاراک در مدت مذکور اسيد استيکي در بورس کالا نفروخته است ولي پتروشيمي فن آوران اين محصول را در تاريخ هاي 3و 10 و 17 و 26 مهر 91 هر کيلو به مبالغ 6997 ،6992 ، 9000 ، 6992 ريال فروخته است که اگر بيشترين توناژ فروش را که مبلغ 6992 ريال است ملاک قرار دهيم شاراک 31% ارزان تر از پتروشيمي فن آوران فروخته است (مبلغ اعلامي شاراک و تاييد و انتشار آن توسط اداره ي نظارت سازمان بورس هر کيلو 5325 ريال است) .
3- اتو اکسيلات ها : بعضي از اعضاي اين خانواده عبارتند از : تونيل فنل اتوکلسيله ، فتي الکل اتو کلسيله و پلي اتيلن گيليکول که شاراک با تائيد و انتشار اداره نظارت بورس فروش مهر و آبان اين محصولات را 14152 ريال اعلام کرده در حاليکه ميانگين موزون فروش پلي اتيلن گليکول در مدت مذکور هر کيلو 17604 ريال بوده است ( به بند الف – 6 مراجعه شود )
4- ترکيبات عالي نيتروژن دار : اعضاي اين خانواده عبارتند از منو اتانول آمين ، دي اتا نول آمين و تري اتانول آمين که شاراک در تاريخ 8/9/91 در بورس کالا 154 تن دي اتانول آمين را هر کيلو 23630 ريال و 22تن تري اتانول آمين را هر کيلو 23900 ريال فروخته است در حالي که شاراک با تائيد و انتشار اداره نظارت بورس فروش مهر و آبان اين محصولات را هر کيلو 14152 ريال اعلام داشته است
5- در مورد ساير اقلام مانند : اتيلن اکسايد ، بوتن 1 ، هيدرو کربور 4 کربنه ، سي.اف.او ، هيدروکربور هاي هيدروژنه شده ، تنها توانستم از فروشندگان مواد شيميايي به صورت شفاهي استعلام کنم که تفاوت مبالغ کم و بيش در حدود تفاوت ارقام پيش گفته است گه به دليل مستند نبودن از ذکر آنها خود داري مي کنم
6- غرض نگارنده استخراج سود واقعي شاراک نيست ، چون تفاوت اعداد فوق هر کس را به محدوده واقعي سود هدايت مي کند ، شاراک و اداره نظارت سازمان بورس اذعان داشته اند که اگر به مبالغ فروش داخلي محصولات ( مبالغ خنده آور و خلاف واقع آنها در مورد فروش مهر و ابان ) 12% اضافه شود سود هر سهم از 1499 ريال به 1950 ريال افزايش خواهد يافت ، يعني هر 12% افزايش مساوي ست با 451 ريال افزايش سود ، البته در آذر ماه قيمت محصولات پتروشيمي در بورس کالا کاهشي بوده است ولي با توجه به اوزان آنها تاثير معنا داري در سود سه ماهه سوم نخواهد داشت .
7- منظور از اين بحث چرايي تنظيم و تائيد و انتشار گزارش مجعول و خلاف واقع شاراک و اداره نظارت سازملن بورس است ، آيا آنها از فروش هاي شرکت در دوماه مهر و ابان در بورس کالا بي خبر بوده اند ؟! آيا فکر مي کنند با هزاران سهامدار کودن و عقب افتاده سرو کار دارند ؟! آيا بحث انتفاع شخصي در ميان است ! ؟ که چنان جسورانه در روز کاملا روشن مبالغي را که ميانگين آن 71% کمتر از فروش واقعي در بورس کالاست را بعنوان فروش در مهر و ابان اعلام مي دارند.
ماده 698 قانون مجازات اسلامي ايران : هر کس به قصد ضرر زدن به ديگران يا تشويش اذهان آنها اقدام به ايراد اکاذيب کند مجرم محسوب مي شود و نشر اکاذيب از جرايم مطلق است و تحقق آن موکول به نتيجه ضرر و تشويش نيست. به موجب همين ماده هرکس به قصد اضرار يا تشويش اذهان عمومي يا مقالات رسمي به وسيله نامه يا شکوائيه يا مراسلات يا عرايض يا گزارش يا توزيع هرگونه اوراق چاپي يا خطي با امضاء يا بدون امضا، اکاذيبي را اظهار نمايد يا با همان مقاصد اعمالي را برخلاف حقيقت را ساًيا بعنوان نقل قول به شخص حقيقي يا حقوقي يا مقامات رسمي تصريحا يا تلويحا نسبت دهد اعم از اينکه از طريق مزبور به نحوي از انحا ضرر مادي يا معنوي به غير وارد شود يا نه علاوه بر اعاده حيثيت در صورت امکان، بايد به حبس از 2 ماه تا 2 سال و يا شلاق تا 74 ضربه محکوم شود .
آيا اينگونه اعمال جسورانه و بدون برخورد مستمسکي نيست تا سازمان شفافيت بين المللي در بين 180 کشور تنها 7 کشور را بيشتر از ما داراي فساد دستگاه هاي دولتي اعلام دارد ؟
پيشنهاد : کوچکترين عکس العمل به اين گزارش مجعول وخلاف واقع انعکاس فروش هاي شاراک در بورس کالا در دو ماه مهر و ابان و اطلاعيه 08-11-24 به انضمام شکوائيه اي به بازرس قانوني و حسابرس شرکت و بازرسي سازمان بورس و ساير مراجع ذيربط است ضمن اينکه کانون سهامداران حقيقي نيز مي تواند صاحبان حق را در اين امر ياري رساند .
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

همان گونه که در بالا اشاره شد با سند ،تخلف مسءولين شاراک ونظارت بورس قطعي است و اين تخلف موجب زيان سهامداران آن شرکت گرديده و از اين رو مسولين امضا کننده ي گزارش موصوف شرعا صلاحيت ادامه ي کار را نداشته و براساس ماده ي 47 قانون بازار سرمايه بايستي تحت پيگرد قرار گيرند .
ماده 47 : اشخاصي كه اطﻼعات خﻼف واقع يا مستندات جعلي را به سازمان و يا بورس ارائه نمايند يا تصديق كنند و يا اطﻼعات، اسناد و يا مدارك جعلي را در تهية گزارشهاي موضوع اين قانون مورد استفاده قرار دهند، حسب مورد به مجازاتهاي مقرر در قانون مجازات اسﻼمي مصوب 1375/3/6 محكوم خواهند شد.
ساير تخلفات :
ادة 40. سازمان موظف است ترتيبي اتخاذ نمايد تا مجموعة اطﻼعاتي كه در فرايند ثبـت اوراق بهـادار بـه دسـت ميآورد، حداكثر ظرف مدت پانزده روز، طبق آييننامة مربوطه در دسترس عموم قرار گيرد. ( تاريخ ارسال نامه پيش بيني سود شاراک 28/8/91 است و تاريخ انتشار آن توسط اداره نظارت16/9/91مي باشد
مادة 45. هر ناشري كه مجوز انتشار اوراق بهادار خود را از سازمان دريافت كرده است، مكلف اسـت حـداقل مـوارد زير را طبق دستورالعمل اجرايي كه توسط سازمان تعيين خواهد شد، به سازمان ارائه نمايد:
1. صورتهاي مالي ساﻻنة حسابرسيشده.
2. صورتهاي مالي مياندورهاي شامل صورتهاي مالي 6 ماهة حسابرسيشده، و صورتهاي مالي سهماهه. ( با وجود گذشت 83 روز از 6ماهه اول هنوز گزارش حسابرسي شده مدت مذکور رويت نشده که اگر اين کار صورت مي گرفت اداره نظارت قادر به انتشار اعلاميه کذب فوق نبود و بنظر براي بسياري از شرکت ها و اداره نظارت اين بند از قانون به فراموشي سپرده شده است )
نتيجه اعمال خلاف فوق : نماد شاراک در تاريخ 30/7/91 براي تعديل مثبت سود بسته مي گرددو پس از آنکه بيش از 30% سود خود را افزايش مي دهد در تاريخ 18/9/91 پس از وقفه اي 50 روزه بازگشايي مي گردد و بعلت گزارش کذب فوق ظرف 3روز بيش از 13% کاهش قيمت مي دهد و با توجه به صف فروش بجاي مانده در اولين روز کاري در پيش 4% کاهش ديگر نيز به 13% فوق اضافه خواهد شد و اين در حاليست که شاخص کل در روز بستن نماد آن در حدود 27000 واحد بوذه و در روز بازگشايي در حدود 34000 واحد يعني حدود 26% افزايش ، آيا پاداش بيش از 30% افزايش سود و خواب 50 روزه ميليارد ها تومان سرمايه سهامداران در زمان شکوفايي بورس اين است ؟ عقل سليم حکم مي کند که يک جاي کار ايراد دارد .
در خاتمه بعرض مي رسد براي پالايش اين پلشتي ها بايد کاري کرد و در اين راستا من مسةوليت تنظيم دادخواستي در اين مورد را تقبل ميکنم و دوست ديگري بنام آقاي سيد ياسر شريعت همان گونه که در تاپيک بورس عليه بورس اعلام داشته اند زحمت تحويل و پي گيري آن را بعهده خواهند گرفت و ساير عزيزان ذينفع کافيست مجازي يا حقيقي که بعد از اعلام آمادگي شما در اين تاپيک تصريح خواهد شد ، آن را مورد تاييد قرار د هيد ، باشد که در جهت مقابله با ناهنجاري ها دينمان را به خود و جامعه ادا کرده باشيم ، در خاتمه قابل ذکر است که هيچ نگراني از بابت سهم مذکور حداقل براي من متصور نيست و اين تنگ نظري ها در چند روز آينده و پس از گزارش عملکرد سه ماهه سوم نقش بر آب مي گردد و اين اقدام ما تنها به سردمداران بورس اين پيغام را القا خواهد کرد که سهامداران حقيقي خرد ، اعمال شما و حقوقي هاي کلان را رصد مي کنند .

خودشکوفا
2012/12/13, 18:56
عزیزم نکته همینه... اگه قرار به رفتنش بود خداحافظی می کرد... کلا پسر باتربیتی بود... من رفیقای نزدیک زندگیم نصفشون آذری بودن... مرامشون یکه... بی خداحافظی عمرا بذارن برن...
جعفر اگه خدای کرده ازدواج کرده باشه:D که عیال بهش قدغن کنه حضور در بورس و رفقای ناباب رو!!
من گمانم اینه که گرفتاری کاری یا خانوادگی داره... بعد مدتی هم بر می گرده...
راستی تاپیکتو یه چک کنی ثواب داره... زاویه دید من چه قابل داره؟؟ برش دار مال خودت... من یه دونه خارجیش رو هم دارم:p

اشکبوس کهنه سوار
2012/12/13, 19:15
نقل قول از مصطفی مصری پور:

اگر از این محدوده پایینتر نره منتظر یه حرکت صعودی توش هستیم. حد ضرر 410 تومن

مدیر نظارت
2012/12/13, 20:00
درود

در صورت وجود هرگونه اعتراض نسبت به عملکرد کاربران، موضوع باید در پیام خصوصی مطرح شود و درغیر اینصورت میتوانید از امکان ( ارتباط با ما (http://forums.boursy.com/sendmessage.php) ) و یا از طریق ایمیل bourse4x@yahoo.com ارتباط برقرار کنید. طرح چنین مواردی در موضوعات عمومی ممنوع است و توسط مدیران حذف خواهد شد.

ضمناً

انجمن بورسی یک انجمن تخصصی است که رفتار های کودکانه و بحث های حاشیه ای مطلقاً در آن جایی ندارد و چنانچه تشخيص داده شود فعاليتهای يك كاربر بر خلاف قوانين يا مصالح انجمن بوده و اهداف تخريبی خاصی را دنبال ميكند، بدون تعارف دسترسی وی برای هميشه مسدود میشود.

امیدوارم با احترام به قوانین، ساعات خوشی را هنگام حضور شما داشته باشیم.

اشکبوس کهنه سوار
2012/12/14, 13:22
با اجازه دوستان، با توجه به اینکه پرریسک عزیز بر این موضوع تاکید داشتند که در بازار ایران، حدود 20 سهم به درد بخور وجود دارند. تا برگشت ایشون به بررسی این سهام خواهیم پرداخت. چون ایشون تاکید داشتند که هر روز قرار نیست سهم جدیدی کشف بشه...

1-سغرب:
بنیادی بسیار مطلوب این سهم که مورد تایید استاد پرریسک قرار گرفته بود و نیز تعدیل پیش روی سهم، به نظر می رسد که گزینه بسیار خوبی برای میان مدت باشد. چهار شنبه این سهم صف خرید بود... در صوت آغاز مجدد صعود، این سهم توانایی رسیدن به قیمت 500، 550 و 650 را دارا می باشد...
منتظر نظرات بنیادی و تکنیکالی دوستان در خصوص این سهم هستیم... در این خصوص نظرات پرریسک عزیز رو(با ذکر لینک صفحه) هم می تونید نقل قول کنید...
------------------------------------------------------------------------------------
چی؟ سغرب.... چرا؟!!!

smm
2012/12/14, 13:34
درود بر دوست عزیزم؛
متاسفانه انقدر سرعت جلو رفتن صفحات زیاد شده بود که نمیشد مطالب پرریسک عزیز رو راحت پیدا کرد برای همین چند وقتی بود این تاپیک سر نزده بودم. الان اومدم دیدم به به... چه خبره... ضمنا این رو بگم که من در بازار بورس کلا 4-5 نفر رو واقعا میشناسم و بقیه در همین ارتباط مجازیه از جمله همین پرریسک عزیز اما....
چند نکته:

1- اینجا یک بازار تخصصیه! هرکس فکر کرده اینجا مجانی و راحت میای پول درمیاری و خوشبخت میشی بدون زحمت همین الان خارج بشه از بازار بورس. اینجا تخصصی ترین بازار اقتصادی مملکته...

2- هر وقت توی سایت دانشگاه (هم سایت کارشناسی هم ارشد و دکتری) سر هر کامپیوتری می رفتم حرف b رو میزدم اولین چیز توی history "تاپیک چی چرا" بود! این یعنی حداقل 10000 نفر دنبال می کردند و استفاده مجانی از تحلیل های ایشون

3- در تفکر سیستمی یک ایراد اصلی مدیریتی داریم که میگه "دشمن همیشه جایی آن بیرون است" یعنی همیشه زمین و زمان مقصرند و من هیچ کاره! گول زدن وجدان هم همیشه راحت ترین کاریست که انساس می تونه انجام بده

الغرض! دو ایراد بر دوستانی که علم دستشون گرفتند و سرنیزه زدند روش! وارده! یکی اینکه کم انصاف و کم لطف نباشید و واقعا درصد بالایی از تحلیل های ایشون به وقوع پیوسته و کمتر کسی اندازه ایشون دقیق پیش بینی میکرد

ثانیا شما باید به بورس بعنوان یک شغل تخصصی با مهارت های مورد نیاز نگاه کنید. اگر ندارید اون مهارت هارو فقط و فقط تقصیر خودتونه هر ضرری که کنید. کما اینکه یک سال اولی که وارد بورس شدم از رو دست این و اون خرید فروش می کردم و کلی هم ضرر کردم. اما جای اینکه به بقیه فحش بدم خودم رو تقویت کردم! همین!

طرف میگه مثلا خونم رو از دست دادم سر فلان سهم! خوب عزیزم، دوست من، رفیق من نباید دارایی ثابت رو فروخت برای سرمایه گذاری! خوب این اصول اولیه اولیه اولیه ورود به بازار سرمایه گذاریه... چرا هم خودتون رو نابود می کنید هم اعتبار دیگرون رو زیر سوال می برید؟! به خدا حق نیست این نوع رفتار...

ایرانی جماعت همینه، سود ک ببره هیچ کس نمی گه فلانی گفت، ضرر ک کنه دنبال مقصره. رفته بودم کلاس سکه آتی تحلیل تکنیکال، طرف اصلن کاری به این داستانا نداشت، میگفت شنیدم یشه سود بدون ریک گرفت، سالی 30% -طوری میگفت که فکر می کردی داره میگه 300%- نمی فهمید، اربیتراژ را میگفت! فقط می گفت به من بگید چی کار کنم، برام کد بگیرید، 10 تومنم رو بکنم 20 تومن تا یک سال دیگهx-(

حکایت این کسایی که میان اینجا و می گن چی شد چی نشد هم همینه؛

موافقم، بیشتر ماها نگاهمون به اقتصاد ،دلالیه؛ بخریم؛ گرون شه بفروشیم

کسایی هم که از غبهشر یا غمارگ ضرر کردن:

سود می کنی، اما راست اون قدری که زحمت کشیدی این هم برابر نیست با مقدار پولت، برابره با مقداری که وقت گذاشتی.

فرید
2012/12/14, 13:40
با اجازه دوستان، با توجه به اینکه پرریسک عزیز بر این موضوع تاکید داشتند که در بازار ایران، حدود 20 سهم به درد بخور وجود دارند. تا برگشت ایشون به بررسی این سهام خواهیم پرداخت. چون ایشون تاکید داشتند که هر روز قرار نیست سهم جدیدی کشف بشه...

1-سغرب:
بنیادی بسیار مطلوب این سهم که مورد تایید استاد پرریسک قرار گرفته بود و نیز تعدیل پیش روی سهم، به نظر می رسد که گزینه بسیار خوبی برای میان مدت باشد. چهار شنبه این سهم صف خرید بود... در صوت آغاز مجدد صعود، این سهم توانایی رسیدن به قیمت 500، 550 و 650 را دارا می باشد...
منتظر نظرات بنیادی و تکنیکالی دوستان در خصوص این سهم هستیم... در این خصوص نظرات پرریسک عزیز رو(با ذکر لینک صفحه) هم می تونید نقل قول کنید...
------------------------------------------------------------------------------------
چی؟ سغرب.... چرا؟!!!

مرسی آقای کهنه سوار
آره بابا این کار درسته به جای اینکه دائم صحبت از فقدان آقا جعفر و یا گلایه از ایشون داشته باشیم بهتره توصیه ها و صحبتهای قبلی ایشونو دنبال کنیم تا علاوه بر یاد دایمی ایشون از نظراتشون بهره ایی هم ببریم و بتونیم توبازار این هفته که فک کنم بازار حساسی برای همه خواهدبود حرکت درست انجام بدیم.
لظفا هرکدوم از دوستان با این نظر موافقند لایک کنن تا جناب کهنه سوار و بقیه استادا بیشتر ترغیب بشن
مبسوط قربانتان

اشکبوس کهنه سوار
2012/12/14, 13:48

1-سغرب:
چی؟ سغرب.... چرا؟!!!

نظر یوسف ساجد در خصوص سغرب(22آذر):
سیمانی هایی که چند روز قبل سیگنال خرید تنها را اعلام کردیم هم اکنون صف خرید شده اند.

این سهام چند روزی نیز منفی بودند ولی هم اکنون شاهد بازگشت و صف خرید در آنها هستیم ...

سهامداری خوب مستلزم صبر و وفاداری به تارگت ها می باشد.

...این سغرب نیست که قغرب هست ...اولش ق باید باشه ...

امیر2309
2012/12/14, 14:12
جناب كهنه سوار عزيز نظرتون درباره سيمان اروميه چيه؟

nirvana_00
2012/12/14, 14:27
یک نکته بگم خدمت سرورانی که در نبود جعفر خان جولان می دن

این تاپیک به اسم کس دیگست و ماها دوست داریم تحلیل های ایشون رو بخونیم . خواهشا تا برگشتن ایشون مطالبتون رو توی تاپیک های تخصصی مخصوص به خودش وارد کنید چراغ این تاپیک هم روشنه تا جعفر خودش تشریف بیاره.

اشکبوس کهنه سوار
2012/12/14, 14:56
جناب كهنه سوار عزيز نظرتون درباره سيمان اروميه چيه؟
http://forums.boursy.com/showthread.php?1243-%D8%B3%D9%8A%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%85%D9%8A%D9%87-%28-%D8%B3%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%85-%29/page4
تعداد زیادی از نظرات جناب پرریسک راجع به سیمان ارومیه در لینک بالا موجوده...یک نمونه ش اینه:

گروه سیمان پی بریا بالای 6 داره میگره ..ساروم با سو 70 وپی بریا 6 قیمت 420 وسفانو با سود 75 وپی بریا 6 قیمت بالای 420 وسغرب با سود 90 وپی بریا 6 قیمت بالای 540 ...

در ضمن این فقط یک چشمه سود بود ...برا ساروم سود بالای 120 برا سفانو سود 80 تا 90 وبرا سغرب سود 150 انتظار داریم تا 12 ماهه ...

اشکبوس کهنه سوار
2012/12/14, 15:16
یک نکته بگم خدمت سرورانی که در نبود جعفر خان جولان می دن

این تاپیک به اسم کس دیگست و ماها دوست داریم تحلیل های ایشون رو بخونیم . خواهشا تا برگشتن ایشون مطالبتون رو توی تاپیک های تخصصی مخصوص به خودش وارد کنید چراغ این تاپیک هم روشنه تا جعفر خودش تشریف بیاره.
جهت اطلاع دوستانی که نگران جناب پرریسک بودند عرض کنم که ایشون قبلا درباره سربازی صحبت کرده بودند و اینکه یک سالی نخواهند بود. پس مجبوریم خودمون آموزه های جناب پرریسک رو مرور کنیم...دوستان اگه اینجا هم ممکنه جای مناسبی برای طرح این موارد نباشه، بگن تا برای حفظ آرامش این تاپیک تا بازگشت جناب پرریسک، در تاپیک" درس هایی از تاپیک چی.....چرا" یا هر جای دیگه ای که صلاح بدونن صرفاً به بررسی 20 سهم پیشنهادی جناب پرریسک بپردازیم.
در خصوص سهام معرفی شده توسط ایشون هم طبق آخرین حرفی که بعد از غیبت قبلی فرمودن عمل می کنیم:

...موقع رفتن برا تمام سهم ها حد ضرر گفته شده بود ...نگرانی هیچ معنی نداشت ...اگر حد ضررهاتون شکست خروج می کردید اگر نشکسته همچنان با سهام بمانید..

سلام ...

بد نبود ...طرفای شما نیومدیم...

در ضمن فوقش یک ماه در خدمت دوستان باشم .. برای یکسال از محضر دوستان مرخص خواهم شد به دلایلی ومشکلاتی ....

فعلا هستیم مدتی ....ببینم خدا چی میخواد..

ahmad30_n
2012/12/14, 16:17
با این خبر حرکت مخابرات هم شروع میشه
:::::متاسفانه افزایش نرخ:::::::
خبرگزاری فارس: معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: شرکت مخابرات ایران نرخ مکالمات شب و روز تلفن ثابت را یکسان کرد.

خبرگزاری فارس: نرخ مکالمه تلفن ثابت در شب و روز یکسان شد/ حذف یک طرح تشویقی

حسن رضوانی در گفتوگو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس اظهار داشت: شرکت مخابرات نرخ مکالمات شب و روز تلفن ثابت را یکسان کرده و این دستور طی بخشنامهای از سوی پوررنجبر مدیر عامل مخابرات ایران به شرکتهای مخابرات استانی ابلاغ شده است.

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: هماکنون این بخشنامه در اغلب استانهای کشور اجرایی شده است.

معاون رگولاتوری توضیح داد: پیش از این 24 ساعت شبانهروز به 3 بازه زمانی (7 صبح تا 13)، (13 تا 21) و (21 تا 7 صبح) و با نرخ مکالمات متفاوت تقسیم میشد؛ نرخ مکالمات صبح بر اساس نرخ پالس مصوب کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی، نرخ مکالمات ظهر یک سوم کمتر از نرخ پالس مصوب و مکالمات شب نصف نرخ پالس مصوب (نیمبها) محاسبه میشد.

وی ادامه داد: از آنجا که تقسیم روز به 3 بخش، جزء طرحهای تشویقی و اختیاری مخابرات بوده، اقدام اخیر این شرکت برای یکسان کردن هزینه مکالمات کل روز، از نظر قانونی بی اشکال است.

رضوانی گفت: اما در این اقدام، مخابرات به دلیل عدم اطلاعرسانی تخلف کرده زیرا هنوز اغلب مشترکان مخابرات از این تغییر آگاه نیستند و به مخابرات نیز اعلام کردهایم که به دلیل عدم اطلاع رسانی پیش از تغییر، مجاز به دریافت وجه بیشتر از مشترکان نیستند.

boorsy
2012/12/14, 16:33
با این خبر حرکت مخابرات هم شروع میشه
:::::متاسفانه افزایش نرخ:::::::
خبرگزاری فارس: معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: شرکت مخابرات ایران نرخ مکالمات شب و روز تلفن ثابت را یکسان کرد.
........................................
........................................

وی ادامه داد: از آنجا که تقسیم روز به 3 بخش، جزء طرحهای تشویقی و اختیاری مخابرات بوده، اقدام اخیر این شرکت برای یکسان کردن هزینه مکالمات کل روز، از نظر قانونی بی اشکال است.

رضوانی گفت: اما در این اقدام، مخابرات به دلیل عدم اطلاعرسانی تخلف کرده زیرا هنوز اغلب مشترکان مخابرات از این تغییر آگاه نیستند و به مخابرات نیز اعلام کردهایم که به دلیل عدم اطلاع رسانی پیش از تغییر، مجاز به دریافت وجه بیشتر از مشترکان نیستند.

آفرین احمد آفرین، یه خبر به درد بخور واسه ما گذاشتی که اگه تایید بشه و مهمتر اینکه عملی بشه صد درصد مخابراتو تکون میده... به قول بعضی دوستان، سازمان مخابراتو گذاشته واسه روزی که شاخص دیگه نای بالا رفتن نداره تا اینو بعنوان آخرین آس برنده واسه بالابردن شاخص رو کنه، ظاهرا به اون زمان داریم نزدیک میشم... باید نم نم منتظر رشد خوبی از اخابر باشیم

اشکبوس کهنه سوار
2012/12/14, 16:46
معدن 24 : چهارمین نشست جمعی از تولید کنندگان وصادر کنندگان سنگ آهن با انجمن سنگ آهن ایران بعد از ظهر روز گذشته در محل انجمن برگزار شد.

این نشست با هدف بررسی آخرین وضعیت عوارض صادرات ، تشکیل کمیسیون های تخصصی و تعیین قیمت پایه صادراتی برای سنگ آهن هماتیت و مگنتیت تشکیل شد.

در این رابطه مهرداد اکبریان ، رئیس انجمن تولیدکنندگان و صادر کنندگان سنگ آهن گفت : اعضای هیات مدیره این انجمن طی ماه های گذشته اقدامات متعددی را جهت جلوگیری از وضع هر گونه عوارض برای صادرات این محصول به انجام رسانده است به طوری که در وزارت صنعت معدن و تجارت تصمیم گرفته شد تا قبل از تدوین هر نوع آئین نامه و بخش نامه برای وضع عوارض سنگ آهن با این انجمن مشورت شود.

وی افزود: هدف انجمن حذف عوارض یا به حداقل رساندن آن است.

این مقام مسوول در ادامه گفت : در حال حاضر اراده دولت بر آن است تا به هر شکل ممکن نسبت به اخذ عوارض اقدام کند اما انجمن طی جلساتی که با بدنه دولت و مجلس داشته است پیشنهاد حذف عوارض یا به حداقل رساندن آن را مطرح کرده است .

وی افزود : تولیدکنندگان و صادر کنندگان سنگ آهن اکنون به مرحله ای رسیده اند که روان سازی موارد پیش رو در اولویتشان قرار دارد.

در همین راستا دیگر عضو هیات مدیره انجمن تصریح کرد : این انجمن بالغ بر 10 جلسه مفصل با نمایندگان مجلس تبعات منفی ناشی از وضع عوارض صادرات سنگ آهن را مطرح کرده است.

غدیر قیافه گفت : در صورتی که وضع عوارض 10 درصد وضع شود و سطح قیمت سنگ آهن به 70 دلار با دلار دو هزارو 500 تومانی برسد . اغلب معادن سنگ آهن داخلی تعطیل خواهد شد .

وی در مورد آخرین اقدامات صورت گرفته از سوی این انجمن برای تغییر قیمت پایه صادراتی سنگ آهن مکنتیت و هماتیت گفت :پیشنهاد تغییر نرخ 90 دلار برای مگنتیت و 10 دلار برای هماتیت به سازمان توسعه تجارت ارائه شده است و با توجه به پیگیری های انجام شده ، انتظار می رود به زودی شاهد تغییرات نرخ پایه صادراتی این محصولات باشیم .

نقل قول از معدن 24

haselipoor
2012/12/14, 16:52
اقای کهنه سوار عزیز
با تشکر از زحمات شما برای فعال نگهداشتن تاپیک استاد پرریسک میشه نظرتون رادرخصوص رکیش بفرمایید.
امیدوارم بعضی اظهار نظرها باعث دلسردی شما وپوراحمدی عزیز نشه چون هدف اصلی پرریسک عزیز کمک وارتقای بینش سهامدارانه و شما دوستان هم کاری درخلاف اون انجام نمیدید.
پرریسک عزیز جاشون تو قلب همه ماست نه یک تاپیک خاص.

اشکبوس کهنه سوار
2012/12/14, 17:07
اقای کهنه سوار عزیز
با تشکر از زحمات شما برای فعال نگهداشتن تاپیک استاد پرریسک میشه نظرتون رادرخصوص رکیش بفرمایید.
امیدوارم بعضی اظهار نظرها باعث دلسردی شما وپوراحمدی عزیز نشه چون هدف اصلی پرریسک عزیز کمک وارتقای بینش سهامدارانه و شما دوستان هم کاری درخلاف اون انجام نمیدید.
پرریسک عزیز جاشون تو قلب همه ماست نه یک تاپیک خاص.
خواهش می کنم دوست عزیز بنده هم مثل جناب پرریسک بازار پایه رو دنبال نمی کنم. ضمناً آرامش تاپیک از همه چی مهمتره... با ما یا بدون ما این تاپیک راه خودشو ادامه خواهد داد. بنده هم اینجا نظرات مختلف دوستان رو درباره سهام معرفی شده توسط پرریسک عزیز از کارشناسای معتبر و سایت های مختلف رو نقل قول می کنم و لینک می دم. دوستان اگه خواستن می تونن بخونن و خودشون تحلیل کنن.

بازار پایه رو دنبال نمی کنم ..بار فکر چند هزارم باشه که میگم...:d

اشکبوس کهنه سوار
2012/12/14, 18:23
آفرین احمد آفرین، یه خبر به درد بخور واسه ما گذاشتی که اگه تایید بشه و مهمتر اینکه عملی بشه صد درصد مخابراتو تکون میده... به قول بعضی دوستان، سازمان مخابراتو گذاشته واسه روزی که شاخص دیگه نای بالا رفتن نداره تا اینو بعنوان آخرین آس برنده واسه بالابردن شاخص رو کنه، ظاهرا به اون زمان داریم نزدیک میشم... باید نم نم منتظر رشد خوبی از اخابر باشیم
توقف اختصاص ارز مرجع برای خرید پهنای باند بینالملل/ اینترنت گران شد
خبرگزاری فارس: معاون وزیر ارتباطات گفت: از 5 ماه پیش با توقف اختصاص ارز مرجع برای خرید پهنای باند بینالملل تاکنون، اینترنت کشور با ضرر تامین میشود.
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13910922001335

اشکبوس کهنه سوار
2012/12/14, 19:36
این پست و بعد کلی جستجو برای یافتن کافی نت اومدم تو تاپیک چی چرا؟ بزنم دیدم بسته شده بچه ها لطفا پیگیری کنید که بازگشایی بشه خودمون میچرخونیم اونجا رو:

سلام به دوستان همیشه عزیزم:

شرمنده سرم شلوغ بود و امشبم هر جور بود خودم به کافی نت رسوندم که این پست وبزنم داشتم نوشته ها رو دنبال میکردم از طریق موبایلم،

بابا بزارید کنار این حرف ها رو هیچ کس هم هیچ جا نمیره بالاخره جعفر هم برمیگرده حالا تا وقتی هم که بیاد حتی اگه چند سالم طول بکشه این فروم دیگه جا افتاده وخیلی حرفه ای ها مینویسند و خیلی هم میخونن و استفاده میبرن وبه معلوماتتشون اضافه میشه ودوستان صادق هم سود معنویی و خدایی کسب میکنن،

به شخصه هرگز نخواهم گذاشت که این تاپیک به خاطره ها بپیونده اینجا با تمام نیرو و احساس مسولیت خواهم بود و خواهم نوشت و هیچ کدوم از دوستان هم هیچ جا نمیرن اشکان سایتش و ادامه بده خیلی هم خوب اما اینجا هم خواهد بود منم وبلاگم قدیمی اما خوب اینجا خصوصیتش با وبلاگ فرق داره ویه سری فاکتورها متمایزش میکنه که بزرگترین مزیتش هم پتانسیل دوست یابی و رفاقت مجازیه که من بهش افتخار مبیکنم،

دوستان خواهیم بود و خواهیم نوشت پر بر تر و بهتر از همیشه،سید هم اینجا رو صرفا ملک شخصی نمیدونست واین خیلی بده که با نبودن یک نفر خودمون رو ببازیم.....

خیلی بزرگان اینجا تکامل و بازدهی معرفی و بررسی سهام با تفکر جمعی ومشورتی بالا خواهد بود وادامه خواهدداشت افرادی مثل بابک و میثم وشفاف سازی و احسان و اشکان کهنه سوار و......خواهند بود وخواهند نوشت به امید خدا از هفته آتی معاملاتی منم بیشتر کنار شماها خواهم بود و پر سود خواهیم تاخت بورس عالی خواهد بود و همه شرایط رو به جلو و طلایی است الکی خودتون و دچار جنگ روانی نکنید و از سود محروم نشیم و با همبستگی اگه کسی هدف بی حرمتی داره محکم بمونیم وپاسخشو بدیم با هم و متحد.

مجید جان پیامت و دیدم وناراحت شدم چندین وچند اشتباه بزرگ داشتی ولی هرگز ناراحت نباش که خداوند و زندگی تو رو کمک خواهد کرد تنها در صورتی که بمونی و ادامه بدی و خودتو نبازی باید مردونه موند و هر شکستی رو بررسی کرد وعلت و جویا شد وسعی در برطرف کردنش داشت.اینجا جای یه شبه برد کردن نیست اینجا انقدر میبازیم تا استراتژی پیدا میکنیم و میبریم و سود میکنیم معامله تو بورس کار سختی است که تنها کسانی که میمونن و از شکست نمی هراسند و از شکست درس میگیرن و به استراتژی شخصی میرسن برنه و پر سود خواهند بود....

دوستان به امید خدا این راه ادامه خواهدداشت و برترین تاپیک و گروه بورس تهران خواهیم بود.......

--------------------------------------
سعید جان متشکریم...

abtinsalari
2012/12/14, 20:58
نظر دوستان راجب گروه روی چیه؟فرآور؟ فاسمین؟کروی؟

bashash
2012/12/14, 21:22
باسلام خدمت تمام دوستان
اگه جناب پرريسك سربازي تشريف دارند انشاال... سردار پادگان شوند :d، سردار بورس كه هست @};-

مجیدشمسعلی
2012/12/14, 21:29
ملی مس که در آخرین پیش بینی از سود سال جاري سود هر سهم خود را 1358 ریال اعلام کرده است،نرخ دلار را در شش
را نیز 7500 دلار در هر تن در نظر گرفته است.شرکت تولید و فروش خود را نیز LME ماهه دوم 25000 ریال و قیمت مس
همانند اولین پیشبینی و پیشبینی بر اساس عملکرد سه ماهه در نظر گرفته است.
در این برآورد تحلیلی،ما نیز اولا تولید و فروش شرکت را مطابق با آخرین بودجه و ثانیا نرخ دلار را 25000 ریال و قیمت مس
را 7600 و 7800 دلار در هر تن در نظر گرفته ایم و بر این اساس سود هر سهم شرکت را 1543 و 1601 ریال بدست LME
آورده ایم.بنابراین ذکر این نکته ضروري است که هر گونه تغییر در تولید و فروش شرکت تا پایان سال و نرخ دلار و مس
p/e جهانی، سود شرکت را دستخوش تغییر می کند.قیمت سهم نیز با سود 160 تومانی و فرض تقسیم سود 80 درصدي و
شش تا هفت پتانسیل رشد تا 1000 الی 1100 تومان را نیز خواهد داشت.

مجیدشمسعلی
2012/12/14, 21:36
غمارگ اولین پیش بینی سه ماه خودش رو در سال مالی جاری در شرایطی اقتصادی موجود در گزارش نه ماه 538 درصد افزایش داده است آیا شرکت دیگری در همین شرایط اقتصادی این توانایی را داشته است پتانسیل این سهم بالاست و سهامدار اصلی سهم که حدود80درصد سهام را دارد تمام مدیریت را بر عهده دارد و با توجه به سهام شناور کم و نقد شوندگی خوب سهم حرکت به سمت هدف قیمتی بهتر خواهد داشت.

1391/3/22
3 ماهه 91
137

1391/8/8
9 ماهه91
1009

سعید پور احمدی
2012/12/14, 22:13
سلام دوستان و تبریک به خاطر بازگشایی تاپیکمون،

به امید خدا با هم رو به جلو و پر سود حرکت میکنیم

پیش به سوی قله ها شعار ما خواهد بود................

".احسان."
2012/12/14, 22:14
با توجه به اخبار مثبت، رشد دلار و افزايش سود شركتها در گزارش هاي 9 ماهه فرصت طلايي رشد بازار سرمايه رو نبايد از دست داد.....
فردا از بين بيش از 400 شركت بايد گروه پتروشيمي و معدني و .....رو مورد توجه قرار دهيم، مطيمينا حجم عظيم نقدينگي از فردا مجددا صفهاي سنگين خريد رو در پي خواهد داشت....

گروه روي شامل كروي، كالسيمين، فرآور
گروه پتروشيمي شامل پتروشيمي اراك، شيراز،خارك، مارون و در انتها زاگرس
گروه سنگ معدني كگل؛ كچاد و ومعادن، و سهم عالي و طلايي خودم كنور كه زير4000 تومان انشالله فروشنده نباشم!!!
گروه سيماني كه رشدشونو شروع كردن، مطمينا بازدهي خوبي از اين گروه خواهيم ديد......خودم سفارس رو برداشتم، و حالا حالا هم فروشنده نيستم، سيمان آبيك بياد، شك ندارم بالاي 240 طبق موج شماري يكي از دوستان بورسي خواهد ديد......

غگل رو كه يك دونه سهمش بايد بالاي 1$ باشد.....
آقا اين كارتن ايران هم واسه تفريح خوبه............

فردا سبدتون رو سامان بدهيد، و از بازدهي سبدتون لذت ببريد...

سعید پور احمدی
2012/12/14, 22:16
دوستان آخرین قیمت های جهانی به شرح زیره:

Aluminium 2.128 $ +0,33%

Blei 2.293 $ -0,14%

Kupfer 8.072 $ +0,29%
19:37
Nickel 17.837 $ +1,01%

Zink 2.094 $ +1,11%

Zinn 23.098 $ +0,60%

مجیدشمسعلی
2012/12/14, 22:18
با سلام نظر شما درباره فروش ویا نگهداری کگل و کچاد چیه

مجیدشمسعلی
2012/12/14, 22:20
تعدیل مثبت غیرعملیاتی یک شرکت نرم افزای

همکاران سیستم سود هر سهم سال جاری خود را از 65 تومان به 93 تومان افزایش داده است و با تعدیل مثبت 43 درصدی روبرو شده است.علت تعدیل مثبت شرکت فروش ساختمان بوده است.شرکت در شش ماهه نیز 148 ریال محقق کرده است( معادل 16 درصد) طبق اعلام شرکت افزايش "خالص درآمد (هزينه) هاي متفرقه" در مقايسه با آخرين پيش بيني ارائه شده مربوط به فروش 2 فقره ملک شرکت به ارزش خالص 6.9 میلیارد تومان است شرکت همچنین در رابطه با شرایط سوددهی و پوشش سود خود اعلام نموده است که: 1- درآمد پیش بینی شده پشتیبانی تا پایان سال با توجه به قراردادهای منعقد شده با مشترین محقق شده است. 2- تا پایان آبان ماه حدود 90 درصد از بودجه فروش شرکت محقق شده است که بر اساس روند سال های گذشته و با توجه به پروژه های فروش در دست،بیانگر تحقق بودجه فروش تا پایان سال می باشد 3- از مردادماه سال جاری برای از محصولات نسل 3 به صورت عمومی وارد بازار شده است که منجر به افزایش درآمد فروش و به تبع آن استقرار شرکت در ماه های آتی سال خواهد شد 4- فروش سیستم های سپیدار در شش ماهه اول سال 91 معادل کل فروش سال 90 و 50 درصد بودجه سال 91 بوده است و روند روبه رشد آن حاکی از افزایش درآمد از این محل تا پایان سال می باشد.

سعید پور احمدی
2012/12/14, 22:23
با توجه به اخبار مثبت، رشد دلار و افزايش سود شركتها در گزارش هاي 9 ماهه فرصت طلايي رشد بازار سرمايه رو نبايد از دست داد.....
فردا از بين بيش از 400 شركت بايد گروه پتروشيمي و معدني و .....رو مورد توجه قرار دهيم، مطيمينا حجم عظيم نقدينگي از فردا مجددا صفهاي سنگين خريد رو در پي خواهد داشت....

گروه روي شامل كروي، كالسيمين، فرآور
گروه پتروشيمي شامل پتروشيمي اراك، شيراز،خارك، مارون و در انتها زاگرس
گروه سنگ معدني كگل؛ كچاد و ومعادن، و سهم عالي و طلايي خودم كنور كه زير4000 تومان انشالله فروشنده نباشم!!!
گروه سيماني كه رشدشونو شروع كردن، مطمينا بازدهي خوبي از اين گروه خواهيم ديد......خودم سفارس رو برداشتم، و حالا حالا هم فروشنده نيستم، سيمان آبيك بياد، شك ندارم بالاي 240 طبق موج شماري يكي از دوستان بورسي خواهد ديد......

غگل رو كه يك دونه سهمش بايد بالاي 1$ باشد.....
آقا اين كارتن ايران هم واسه تفريح خوبه............

فردا سبدتون رو سامان بدهيد، و از بازدهي سبدتون لذت ببريد...

بله روزهای بسیار خوبی به امید خدا در انتظار بازاره و بازدهی بورس در توقف دلار و رشد اندک سکه وطلا و تقزیبا ایست معاملات در بازار مسکن موجب خواهد شد بازدهی سالهای طلایی نه چندان دور بورس که اگه خاطرون باشه بالای 100 و150 درصد بود تکرار بشه
تو ایران برعکس دیگر کشورها متاسفانه بازار مسکن بازاری مناسب با افق سوداوری بالاتر از بورس محسوب میشده و هنوز هم همینطور هست ولی کارشناسان معتقد هستند به زودی این بازار جای خودشو با بازارهای غیر لمسی و اوراق بهادار جایگزین میکنه و این مهم در سایه افق نه چندان روشن رشد آتی مسکن به علت ورود به ده های کاهش شدید جمعیت و بعضا منفس بودن رشد جمعیته وگرمایه بازار مسکن رو میشه ریشه در رشد شدید جمعیت ده 60 دونست و سیل عظسم زوجین متقاضی مسکن که در حال حاضر داره کاملا از بین میره و به زودی شاهد خانه های بی تقاضا در تهران وشهرهای بزرگ خواهیم بود..........

اشکبوس کهنه سوار
2012/12/14, 22:34
مجید جان حد ضرر سهمی اگر شکست از اون سهم خروج کن، تا زمانی هم که نشکسته سهامداری کن.
شایعات پیرامون سهام سنگ معدنی این روزها زیاد شده و سهامدارای عمده هم ساکت نشستن. اما این شایعات تاثیری بر بازار خواهد گذارد یا نه مبحثی است که امشب حتی اگر لازم باشد تا صبح بیدار خواهم بود و به این موضوع مهم خواهم پرداخت.
فقط بدانید که در بازار پیش رو، تنها و تنها خرید پله ای و فروش پله ای را باید مد نظر قرار دهید. البته شما استاد ما هستید. در بازار ی که ممکن است اصلاحی باشد، سهام خود را شخم نزنید. هر اصلاحی در سهام دارای روند صعود، فرصت خرید است آن هم از نوع پله ای.

سعید پور احمدی
2012/12/14, 22:37
ما از هر گروه برترین ها رو انتخاب میکنیم:

از گروه سرب و روی فرآور و فاسمین و البته با توجه به رشد فزاینده اخیر سرب فسرب هم در این رده خواهدبود و کروی نیز تحت تاثسر رشد سودآوری زیرمجموعه ها و البته فروش زنگان نباید از قلم بیفته
از گروه مس نها نماینده برتر این گروه فملی خواهدبود و از فباهنر هم به عنوان مصرف مننده مس تکنیکالی باید نام ببریم چرا که با شکست 125 تومان همونطور که اشاره کرده بودیم وشاهدهستیم به سمت 150 فعلا در حرکته
از گروه پتروشیمی نمادهای مارون و شپترو و کرمانشاه مناسب هستن و پارسان , و با توجه به مجمع وسود نقدی شبدیس هم در گروه نمادهای برتر این گروه خواهد بود و شخارک نیز از نظز دوستان اشاره شد نمادی است برتر که البته تکنیکالی باید منتظر عکس العملش در قیمت 733 بود....
از گروه برقی نماد بموتو و به علت نرخ بالای عرضه بلوکی احتمال یه نوسان خوب قیمتی برای بترانس اونو فعلا میاره جزو برترین های آتی
از گروه سیمان سدور و سارم و سغرب
از گروه قند با توجه به احتمال نوسان نسبتا خوب در روزهای آتی با احتمال اصلاح شاخص کل قپیرا و قشهد برتر هستن
از گروه غذایی غبشهر و غمارگ برتر هسن
و تک سهم های خوب و طلایی که تاکیددارم با بررسی بیشتر تا مه آتی بیشتر مانورتون روی این سهم ها باشه تا دیگر نمادهای برتر:

شدوص-شلعاب-فلامی-فجام-کفرا-ولیز

سعید پور احمدی
2012/12/14, 22:43
نکته بسیار مهم:

همیشه اخبار و شایعات فراوانی در تالار وجود داره که ما قادر به کشف صحت یا نادرستیشون نخواهیم بود و در ضمن اگر از صحت اطمینان هم کسب کنیم نمیتونیم میزان تاثیر واقعی اون رو تو سهم بدونیم بنابراین ما با شکستن حد ضرر خروج میکنیم و منتظر حمایت بعدی میمونیم اینجوری در واقع کاملا علمی مبنایی برای انتخاب داریم.
در مورد گروههای برتری که دوستان و من معرفی کردیم این روزها شایعه زیاده مثلا معدنی ها و حق مالکانه و یا پتروها و قیمت خوراک و...........بنابرای به حد ضررها توجه داشته باشید چون مثلا در مورد فراور و گروه سرب و روی خبر منفی قیمت خاک و حق مالکانه رو از قیمت های پایین تر داشتیم اما تا الان افزایش قیمت های جهانی و پوشش احتمالی سهم و کسانی که اخبار دارن موجب رشد کلی سهم بوده ولی فردا حد ضرر 706 با کندل مطمین همه چیز رو روشن میکنه
همینطور کگل و کچاد که رشد اخیر خوبی هم داشتن و............

".احسان."
2012/12/14, 22:44

به نظر من نگهداري در بازار مثبت و روند صعودي لازمه بدست آوردن حداكثر سود آوري است.
اين شاخه اون شاخه كردن، جز سردرگمي و از دست سود و بازدهي مناسب چيز ديگه اي همراه ندارد.
اما روي سهام منفي غير بنيادي نبايد ماند.....
كگل و كچاد كه از نظر بنيادي حرف ندارد، شايعات در روند بالا رفتن سودشون تاثير ندارد.

تکنیکالیست
2012/12/14, 22:48
شمواد

فباهنر

زنگان

رتکو

شاید شاراک

سعید پور احمدی
2012/12/14, 22:50
حد ضرر اول کچاد 1060 تومان بعدی 951 تومان

حد ضرر کگل 986 تومان و بعدی 869 تومان

حد ضرر فراور 706 تومان

حد ضرر فاسمین 700 تومان

حد ضرر کروی 690 تومان

سعید پور احمدی
2012/12/14, 22:51
شمواد

فباهنر

زنگان

رتکو

شاید شاراک

شمواد خوبه ولی گیر نمیاد...همشون یه جورایی خوب هستن لی رتکو در گزینه های من جایی نداره....

اشکبوس کهنه سوار
2012/12/14, 23:00
شایعات بهره مالکانه و حقوق دولتی پایه و اساس مشخصی ندارن اما اگه حقوق دولتی فقط 2 برابر شده باشه فقط 10 تومن روی دو سهم سنگ آهنی تاثیر منفی داره. هیچ اثر منفی مشهودی از بابت حقوق دولتی روی سهم دیده نمی شه. اما بهره مالکانه اگه مثل سال های قبل باشه اثرات زیادی روی سود سهام آهنی داره. یه شایعه هم در مورد سهم چادرملو وجود داره و اونم عدم قطعیت معافیت مالیاتی چادرملو که 36 تومن تعدیل از این جهت رو ممکنه بپرونه. کنسل شدن معافیت مالیاتی غیر قابل چشم پوشیه. این دو تا سهم رشد زیادی داشتن و طبق معمول اخبار منفی سراغشون اومدن...این اخبار بیش از اون که به واقعیت بپیوندن، موجبات اصلاح سهم رو فراهم می کنن...

نقل قول از بتاسهم

مجیدشمسعلی
2012/12/14, 23:03
به گزارش خبرگزاري موج، بر اساس تازه ترين آمار منتشر شده در بورس اوراق بهادار، ارزش روز سهام گسترش نفت و گاز پارسيان در بورس تهران به رقم 55 هزار و 656 ميليارد ريال رسيده است. اين شرکت 3.67 درصد از کل ارزش بازار گروه فلزات اساسي را در اختيار دارد. بر اين اساس، گسترش نفت و گاز پارسيان در جمع 29 شرکت حاضر در گروه محصولات شيميايي، در صدر جدول نشسته است. اين در حالي است که شرکت پتروشيمي پرديس پس از "پارسان" قرار گرفته است. ارزش کل سهام پتروشيمي پرديس در بورس تهران 47 هزار و 491 ميليارد ريال است که اين رقم، "شپديس" را با در اختيار داشتن 3.14 درصد از کل ارزش بازار صنعت، در جايگاه دوم قرار مي دهد. بر اساس اين گزارش، پتروشيمي خارک با ارزش بازاري بالغ بر 22 هزار و 461 ميليارد ريال، پتروشيمي شيراز با ارزش بازاري برابر 14 هزار و 479 ميليارد ريال، صنايع پتروشيمي کرمانشاه با ارزش بازار 12 هزار و 860 ميليارد ريال و پتروشيمي فن آوران با ارزش بازار 11 هزار و 541 ميليارد ريالي در رتبه هاي سوم تا ششم جدول بورس تهران قرار گرفته اند. پس از اين شرکت ها هم، پتروشيمي شازند، سرمايه گذاري صنايع شيميايي ايران، پتروشيمي اصفهان و سرمايه گذاري صنايع پتروشيمي رتبه هاي هفتم تا دهم را به خود اختصاص داده اند. اين در حالي است که گروه محصولات شيميايي هم اکنون با 29 شرکت و 19 ميليارد و 59 ميليون سهم در بورس اوراق بهادار فعال است. مجموع ارزش بازار سهام اين گروه در پانزدهم اسفندماه، 192 هزار و 507 ميليارد ريال بود که بر اين اساس، 12.71 درصد بازار را در اختيار خود دارد.

نادری
2012/12/14, 23:15
وصنعت
شکلر

hamia
2012/12/14, 23:19
دوستان توجه کنن که هدف از تحلیل های بنده صرفا دانستن نظر دوستان و اساتید محترمی هست که در این فروم فعال هستند

ولساپا ::
روند نزولی شکسته شده ، به 141 pull back کرده و در حال کف سازی می باشد. همچنین RSI در حال نزدیک شدن به عدد 30 می باشد و MACD هم آلارم خرید داده ... از طرفی جزء چند سهام خوبی هست که به قول پر ریسک عزیز هنوز هیچ رشدی نکرده و از بازار عقبه .... سیگنال خرید با استاپ لاس 141

و معادن ::
با توجه به RSI و بولینگر و اینکه در ریز موج سوم از موج سوم قرار داره و در آستانه ورود به ریزموج 4 می باشد ... >>> به استراحت نیاز داره ....

فاسمین ::
روند صعودی – نزدیک شدن نوارهای بولینگر _ اگه بتونه از مقاومت 702 با موفقیت pull back کنه ...>>> سیگنال خرید با استاپ لاس 702

اشکبوس کهنه سوار
2012/12/14, 23:23
وصنعت
شکلر

...سلام دوست عزیز، اینجا سهامی رو بررسی می کنیم که پرریسک عزیز قبلا اونا رو بررسی و تایید کردن و مجدداً شرایط فعلی اون سهام رو به بحث می ذاریم. ممنون می شیم که ما رو در این بررسی یاری کنین.
ضمن اونکه پرریسک عزیز هرگز سهمی رو بدون ذکر حد ضرر معرفی نکردند.

صداقت2
2012/12/14, 23:23

حد ضرر فراور 706 تومان

حد ضرر فاسمین 700 تومان

حد ضرر کروی 690 تومان

حد ضرر و تارگت فلامی؟
بنظرم از فردا فلامی هم با حمایت 200 تومانی - رشدش را آغاز کنه
منتظر استارت + فلامی هستم تا خریدم را تکمیل کنم.
نظر شما چیه؟
استاد پر ریسک هم فلامی را خیلی قبول داره
ممنون

بابک 52
2012/12/14, 23:32
با سلام و احترام

در خصوص فلامی فکر کنم زیان انباشته بالای 100 تومان داره ( البته دقيقا" نگاه نکردم چقدر)

درسته که سهم از زیان به سود آوری رسیده ولی بابت همین زیان انباشته سال قبل هم هیچ سودی تقسیم نکرده و امسال نیز نخواهد کرد

مجمعش هم اواخر ماه دیگه هستش

به نظر من که دوستان اگر سهم رشد کرد ، بفروشند و به دید مجمع به سهم نگاه نکنند.

البته دوستان خودشون هم بررسی فرمایند و همیشه با حرف هیچکس اقدام به خرید و یا فروش نفرمایند

به نظر من سهمهای فوق العاده بهتری نسبت به فلامی هست

همچون:

کنور - رانفور - پکرمان - فرآور - فسرب و ....

اشکبوس کهنه سوار
2012/12/14, 23:38
1-عدم اعتماد بازار: به دلیل ریسک ارزی شدن خوراک پتروشیمی ها و رویی ها
2- نزدیکی به پایان آذر و عرضه اعتباری ها
3-عرضه اوراق مشارکت شهرداری مشهد و گل گهر و بانک مرکزی
4- عرضه اوراق سلف نفتی در اول دی ماه
برنامه از پیش تعیین شده ای برای عرضه بالای اوراق مشارکت برنامه ریزی شده. اما 20 درصد سود اوراق مشارکت توان رقابت با بازار فعلی رو نداره. لذا احتمال هفته آرام و متعادل می ره.
خبر قطع و وصل گاز سیمانی ها و افزایش حقوق دولتی معادن و کم رنگ شدن پتانسیل تعدیل مثبت سنگ آهنی ها و رسیدن شاخص به مقاومت 34 هزار واحدی نشان از یک اصلاح در بازار داره. اصلاحی که کاهش حداکثر 10 درصدی سهام شاخص مدار و رویکرد بازار به سمت صنایع کوچک رو در پی داره

منبع : بتاسهم

milad97
2012/12/14, 23:38
فلامی 94 درصد مواد اولیه اش وارداتیه اون هم با تسعیر 1600 واسه 91 و 2100 واسه 92

سعید پور احمدی
2012/12/14, 23:57
با سلام و احترام

در خصوص فلامی فکر کنم زیان انباشته بالای 100 تومان داره ( البته دقيقا" نگاه نکردم چقدر)

درسته که سهم از زیان به سود آوری رسیده ولی بابت همین زیان انباشته سال قبل هم هیچ سودی تقسیم نکرده و امسال نیز نخواهد کرد

مجمعش هم اواخر ماه دیگه هستش

به نظر من که دوستان اگر سهم رشد کرد ، بفروشند و به دید مجمع به سهم نگاه نکنند.

البته دوستان خودشون هم بررسی فرمایند و همیشه با حرف هیچکس اقدام به خرید و یا فروش نفرمایند

به نظر من سهمهای فوق العاده بهتری نسبت به فلامی هست

همچون:

کنور - رانفور - پکرمان - فرآور - فسرب و ....

مرسی بابک جان قابل تامله به شخصه فردا ریز و درشته شو محاسبه میکنم بعد میام باهم یه بحث کنیم ببینیم نتیجه چی میشه.این رانفور خیلی سهم خوبیه یه تحلیلم ازش حدود یه ماه پیش گذاشتم اینجا ولی خوب حرکاتش کنده که فکر کنم بازار میترسه چون ارز رفته بالا ولی بازار اشتباه میکنه چون شرکت واسطه سلسبیل الوادی واسطه خرید وتحریم ها مشکل ساز نبست و از طرفی قیمت فروش و خدمات وتا حدودی تعدیل میکنه.......متاسفانه سهم تو گزارش 12 ماهه خودنمایی میکنه و پوشش فصلی نداره ماهیتا که باعث عدم اقبال بازار میشه ولی دز کل سهم بنیادی و خوبیه....
پکرمان که اگه یادت باشه من تو فروم ها هم هست سوابق 175 وارد شدم و براش انتظار رشد بیشتری با اومدن گزارش ها میره و اینم سهم کند ولی خوبی رو 175 تا 190 بازیش من ودیونه کرده بود که به هر حال با پیشنهاد جعفر خرج شدم خوب بگذریم حالا.......

کنورم من از 1600 با میثم بود که خرید کردیم اینم سهم خوبیه و جای رشد داره موافقم.......

سعید پور احمدی
2012/12/15, 00:06
نکته:

روی هم رفته فاز اصلاحی شاحص بعد از برخورد به 34000 هنوز ادامه خواهد داشت واحتمالا شاهد بازار چندان خوبی هم فردا نخواهیم بود اما این یک ریزش نیست بلکه اصلاحی است که از چهارشنبه شروع شده بنابراین صبور و استوار و با دقت و بررسی در این مدت از نوسان کوچک های بازار البته کوچک های خوب(که اشاره شد بعضا) استفاده کنیم و بهترین استراتژی هم میتونه اصلاح سبد سهام باشه و برید برای اصلاح با نگاه به گزارش هایی که برج 10 و11که تو راهه.
پوشش ها رو بررسی کنید و ببینید نهایتا هر سهمی به چه قیمت به درامدی تا پایان سال میرسه وبرترین ها رو گلچین کنید و فاصله قیمت هر سهم با حقوق صاحبان سهام وحتما لحاظ کنید و ارزش بازار و با دیگر هم گروهها محک بزنید...

در پنها یگانه ایزد بزرگ و دوستان بزرگوار چی چرایی پیش به سوی فتح قله ها...........

اشکبوس کهنه سوار
2012/12/15, 00:19
1- پیش از بازار به استقبال اصلاح نریم. فقط یک روز منفی داشتیم
2- پرهیز از تصمیم گیری سریع و خرید پله ای و فروش پله ای. در نقاط مناسب پله ای وارد بشیم تا بیشترین سود رو داشته باشیم.از فازهای منفی بازار حداکثر استفاده رو بکنین.
3-حفظ دید میان مدتی بر روی سهام ارزشمند. بازار فعلی بازاری نیست که بتونین برای سهام ارزشمند اهداف بالای یک هفته ای در نظر بگیرین.
4-پس از چند روز استراحت احتمالی، بازار به استقبال خرید سهام خواهد رفت. این موضوع را مد نظر داشته باشیم.

اسد-ص
2012/12/15, 00:36
بعضی اشتباهات سهامداران ( خودم)

1- وابسته بودن به نظر یک تحلیلگر

2- پیروی محض از یک تحلیلگر

3- بدون اشتباه دانستن تحلیلگران

".احسان."
2012/12/15, 00:56
كنور رو تو اين چند وقت خوب خريدند....
كنور كمترين سهم شناور ممكن رو داره، و حركت تند و تيز خودشو بزودي شروع خواهد كرد....
انتظار ندارم يك هفته اي به 3000 برسد، اما هفته اي 5% رشد را انتظار دارم.......
بايد بالاي 2500 جا بگيرد، در مرحله بعد بالاي 2800
و در مرحله بعد بالاي 3000 تومان

كنور سود سال 93 رو قطعا بالاي 1000 تومان با همين سرمايه اعلام خواهد كرد.....
يعني با پي بر اي چهار حداقل دو برابر تا سال آينده همين موقع
و با پي بر اي 7 حدود 7000 هزار تومان تا سال آينده همين موقع

parvaz
2012/12/15, 09:19
حیف بود پایین بمونه . اینم از غبشهر و غمارگ سرور غذاییها و قندیهای در پیت ...

ائلشن
2012/12/15, 09:29
سلام
دوستان حواستون به شپترو و وملت باشه

hamid_farahy
2012/12/15, 09:30
مبارک دوستان باد شاد و خرم باشین . غمارک و غبشهر های عزیز .

alizare1982
2012/12/15, 09:32
شپترو امروز غوغا كرد!!!

hamid_farahy
2012/12/15, 09:32
کهنه سوار عزیز در مورد فباهنر نظر میدین ؟

parvaz
2012/12/15, 09:35
به نظرتون خرید شفارس روی 4- چطوره

ahmad30_n
2012/12/15, 09:39
چه برفی داره میاد کرج
فیتیله فردا تعطیله ، یادش بخیر

ali2000
2012/12/15, 09:42
زمزمه های جدی برای افزایش قیمت قند و شکر

تبریک به سهامداران قندی، قیمت گذاری از سازمان حمایت خارج میشود

خداحافظی احتمالی سازمان حمایت با قیمت گذاری

زمزمه های خروج قیمت گذاری از دست دولت، چند وقتی است که به انحای مختلف از زبان مسئولان شنیده میشود و هم اکنون نیز خبرها حکایت از صدور بخشنامه ای دارد که بر مبنای آن، قیمت گذاری برخی کالاها از دستور کار سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان خارج شود.

به گزارش خبرنگار مهر، زمزمههای خروج قیمتگذاری از دستان دولت چند وقتی است که شنیده میشود، زمزمه ای که البته با صحبتهای مهدی غضنفری، وزیر صنعت، معدن و تجارت به حقیقت نزدیکتر میشود و از یک زمزمه به یک واقعیت در حال تبدیل شدن است.

البته شاید در شرایط فعلی، خروج قیمتگذاری از دستان دولت بیش از آنکه به نفع مردم باشد، به نفع دولت است، چراکه دیگر مسئول پاسخگویی به آشفتگیها در بازار نیست و هر کس که قیمت را در بازار بالا برده است و با افزایش آن موافقت کرده است، باید خود نیز پاسخگو باشد.

قیمت گذاری از سازمان حمایت خارج میشود

این در شرایطی است که نوسانات قیمتی در بازار این روزها بیشتر از هر زمان دیگری، خود را نشان داده و هر مغازهدار، عمدهفروش و یا خردهفروشی، قیمت را در بازار خود تعیین میکند به نحوی که نوسانات قیمتی کالاها در بازار آنقدر زیاد است که مردم به راستی نمیدانند که قیمت یک لیتر شیر هم اکنون در بازار چقدر است و فردا این قیمت چقدر خواهد بود، یا قیمت یک کیلوگرم گوشت و مرغ هم اکنون چگونه است و چند روز دیگر چه سرنوشتی پیدا میکند.

از سوی دیگر، تجربه ماههای گذشته عملکردی وزارت صنعت، معدن و تجارت حکایت از آن دارد که این وزارتخانه که از دیرباز متولی تنظیم بازار کشور است، این روزها بیش از اینکه به مقوله بازار علاقه مندی نشان دهد و آن را سر و سامان دهد، به فکر تنظیم بازار ارز است، مسئولیتی که ذاتا به بانک مرکزی برمیگردد؛ اما شاید این دستگاه توانایی کنترل بازار ارز را ندارد و وزارت صنعت، معدن و تجارت به ناچار مجبور شده است که در قضیه تنظیم بازار ارز، به دلیل حفظ تولید و تجارت کشور، علاقمندی بیشتری نشان دهد.

عدم پاسخگویی مسئولان و آشفتگی بازار

اما در عین حال، بازار به دلیل توجه بیش از حد مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت هم اکنون دچار آشفتگی شده است و هر روز تولیدکنندگان، بنا به دلایلی که خود آن را دلایلی متقن برای افزایش قیمت میدانند، درخواست افزایش قیمت خود را به سازمان حمایت مصرفکنندگان و تولیدکنندگان ارایه میدهند.

مسئولان این سازمان نیز که راهکار عدم پاسخگویی به افکار عمومی و رسانهها را انتخاب کردهاند و مدتها است که خود را از جرگه اطلاع رسانی بیرون کشیدهاند، چند وقتی است که پاسخگوی سئوالات رسانهها نیستند و تماسهای خبرنگار مهر نیز برای مصاحبه با مسئولان این سازمان چند وقتی است که بدون پاسخ باقی مانده است.

البته برخی از مسئولان این سازمان، جلسات پی در پی و مداوم را بهانهای برای عدم پاسخگویی میدانند، در حالی که باید این سئوال را پرسید که اگر جلسات نتیجهای در بر دارد که باید این نتیجهها به اطلاع افکار عمومی برسد و اگر هم نتیجهای ندارد، ساعتها وقت و سرمایه کشور چرا هزینه برگزاری این جلسات میشود.

سازمان حمایت مصرفکنندگان و تولیدکنندگان که در این برهه زمانی، علاوه بر قدرت کنترل بازار و رسیدگی به تخلفات یکی از وظایف ذاتیاش بررسی قیمتها و انجام تفاهمات قیمتی در جهت حمایت از حقوق حقه مصرفکنندگان است، متاسفانه هم اکنون به حاشیه رفته است و اغلب به رفتارهای پلیسی و برخورد با تخلفات در بازار روی خوش نشان میدهد.

بخشنامهای برای خروج سازمان حمایت از قیمتگذاری

یک مقام مسئول در وزارت صنعت، معدن و تجارت در گفتگو با خبرنگار مهر خبر از تهیه بخشنامهای از سوی سازمان حمایت مصرفکنندگان و تولیدکنندگان داده است که بر مبنای آن، به جز چند قلم کالاهای به ظاهر اساسی، قیمتگذاری مابقی کالاها و مایحتاج عمومی مردم و خصوصاً اقلام سرمایهای، به تشکلها و انجمنها واگذار شده است.

وی میافزاید: با صدور این بخشنامه، برای گستره عظیم کالاها ملاک عمل قیمتگذاری کالاها، رعایت ضابطه قیمتگذاری سازمان حمایت مصرفکنندگان و تولیدکنندگان است که با تشکلها و واحدهای تولیدی به نتیجه رسیده است.

به گفته این مسئول، با این بخشنامه، به دلیل عدم کنترل عوامل هزینهای همچون بستهبندی، مواد اولیه، هزینههای مالی و جابجایی، هزینه انتقال ارز و بورس کالا از سوی تشکلها، بایستی روزانه شاهد افزایش قیمتها باشیم که همگی هم به نوعی در چارچوب ضابطه هستند.

وی اظهار داشت: متاسفانه نظر موافق وزیر صنعت، معدن و تجارت هم در رابطه با واگذاری قیمتگذاری برخی از کالاها به تشکلهای مربوطه هم اخذ شده است.

غضنفری: قیمتگذاری کار سازمان حمایت نیست!

حرفهای این مسئول در وزارت صنعت، معدن و تجارت زمانی جدیتر میشود که مهدی غضنفری، وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز گفته است که قیمتگذاری، کار سازمان حمایت مصرفکنندگان و تولیدکنندگان نیست.

در واقع، در خبری که چند روز پیش از سوی پایگاه اطلاعرسانی دولت، پایگاه رسمی نهاد ریاست جمهوری اعلام شد، وی اعلام کرده است که نقش سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در بازار باید نظم دهنده باشد نه یک قیمتگذار، در حالیکه هماکنون این سازمان کار قیمتگذاری هم میکند که به نظر من، با بهبود شرایط سازمان حمایت باید کمترین دخالت را در بازار داشته باشد.
احتمال انجام قیمتگذاری از سوی شورای رقابت

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین از احتمال سپردن قیمتگذاری به شورای رقابت نیز سخن به میان آورده و گفته است که برخی از کالاها انحصاری است و بسیاری از کالاها انحصاری نیست. شرایط اقتصادی ما خاص است و مردم انتظار دارند قیمتها کنترل شود. اما این که قیمت کالاها از سوی سازمان حمایت یا شورای رقابت کنترل شود، از نظر مردم مهم نیست.

به هرحال با توجه به شرایط خاص کشور و گرانی ارز که چند ماهی است تمامی بخشهای اقتصادی و سبد مصرفی خانوارهای ایرانی را تحتالشعاع خود قرار داده است، انجام تصمیمات مقطعی و زودگذر به صلاح نیست و باید بیش از هر زمان دیگری، شرایط را به گونهای پیش برد که برخی کالاها از سبد مصرفی مردم حذف نشود.

alizare1982
2012/12/15, 09:49
جناب كهنه سوار، با صعود شپترو به بالاي 1000 تومان، حد ضرر فعليش چند ميشه؟!

hamid_farahy
2012/12/15, 09:55
دوستان موج شمار میشه بگن غبشهر و غمارگ تو موج چندن ؟ بیشتریها نظرشون این هست که آغاز موج 3 میباشن . لطفا نظر بدین . ممنون

اشکبوس کهنه سوار
2012/12/15, 10:01
یه سر بزن تاپیک فباهنر اونجا مطالب خوبی دستگیرت می شه... بورس دوست و دیگران تحلیل های جالبی نوشتن... ضمناً تا وقتی روند نزولی نشده خروج نکن...حد ضرر رو با بالا رفتن سهم بیار بالا...تحلیل های همه رو بشنو و تحلیل جمع بندی شده ی خودتو عمل کن....
...ما که از 83 در خدمت این سهمیم...

shamlo
2012/12/15, 10:03
دوستان موج شمار میشه بگن غبشهر و غمارگ تو موج چندن ؟ بیشتریها نظرشون این هست که آغاز موج 3 میباشن . لطفا نظر بدین . ممنون

من تخصصی در تکنیکال ندارم میشه یه توضیح بدید

اشکبوس کهنه سوار
2012/12/15, 10:07
به نظرتون خرید شفارس روی 4- چطوره
دوست عزیز بنده فکر می کنم هنوز زمان ورود به این سهم فرا نرسیده...شاید هم اشتباه باشه اما خودم روز 3 شنبه از این سهم خارج شدم...
...روند سهم صعودیه و به حقش نرسیده...اما در صورت خرید، خرید پله ای رو در دستور کار قرار بدین...

درس شماره 133صفحه" 549"تاپیک چی چرا: چگونه از میان 3 سهم که روند صعود دارند و بنیادی قوی دارند و صف خرید ندارند، یکی را برای خرید انتخاب کنیم؟

http://forums.boursy.com/showthread.php?1533-%DA%86%DB%8C-%DA%86%D8%B1%D8%A7%D8%9F%D8%9F%D8%9F%D8%9F/page549

hamid_farahy
2012/12/15, 10:13
من تخصصی در تکنیکال ندارم میشه یه توضیح بدید

دوست عزیز اگر تو موج 3 باشد راحت تا بالای 2000 خواهد رفت فعلا تا اینجا داشته باشین در ضمن موج 3 موج خوبی میباشد .

اشکبوس کهنه سوار
2012/12/15, 10:16
این درس به دردت می خوره:

می دونید مشکل ماچیه ..
اینه میخوام دقیقی بدوینم یک سهم تا کجا رشد می کنه ودقیق دقیقی در قله سهام رو بفروشیم وبعد بدونیم سهم دقیق دقیق تا کجا افت می کنه ودقیقی در کف قیمت بخریم ..

دوستان من این غیر ممکن هست ...سعی کنید به جای اینکه سقف وکف قیمت رو پیدا کنید روند رو تشخیص بدید روند صعود وروند نزول..

بنده هنوز که هنوز در قنیدها سیگنال فروش قطعی نگرفتم ..فقط گفتیم دوستان برا پایین اوردن ریسک جابه جایی در گروه انجام بدن همین اونم 50 درصد از قزوین به قپیرا ....

چندین چند بار اشاره شد قشیر قبل 650 برگرده مشکل نداره ..سهم اصلا 650 رو ندید ..قپیرا از 830 بگرده که باید از 870 بر می گشت ولی کمی شناور کار دستش داد ولی 830 باعث برگشت شد ..

قزوین همین دیروز گفته شد خرید رو منفی عالی بود امروز صف خرید ..

الان بنده فقط حدس میزنم اونم با تکیه بر بنیاید مثال قپیرا انتظار حداقل 250 سود دارم پی بریا 5 قیمت 1250 ...حالا شاید 1500 هم دید ..بنده برا قزوین انتظار 750 دارم حالا 1000 هم ممکنه ببینه ...

پس تا سیگنال فروش نگرفتید سهامداری کنید ...حتما کسی دوستان رو محبور کرده بفروشن...

نهایت چند درصد کمتر سود می کنید ...گیر نمی کنید نگران نباشید .....

با یان همه حد ضرر بزارید وتا زماین که سیگنال فروش نگرفتید خروج نکنید ..خروج هم می کنید 50 درصد تا در صورت بالا رفتن جا نمونید ..

hamid_farahy
2012/12/15, 10:16
آنهایی که حرف از غبشهر 1000 تومانی میزدند لطفا بیان 1133 بدن تا حجم مبنا پر بشه . این قیمت غبشهر و غمارک من و یاد قزوین 275 تومانی میندازه که تا 1400 صعود کرد . پر ریسک عزیزمان هرجا هست شاد و خرم باشن.

hamid_farahy
2012/12/15, 10:22
داش رضا چه خبر ؟

اشکبوس کهنه سوار
2012/12/15, 10:32
جناب كهنه سوار، با صعود شپترو به بالاي 1000 تومان، حد ضرر فعليش چند ميشه؟!
دوست عزیز، این درس پرریسک فکر کنم به دردتون بخوره

درس شماره 103صفحه" 306"تاپیک چی چرا: :به نظر شما حد ضرر در سهام چقدر باشد خوب است؟

http://forums.boursy.com/showthread.php?1533-%DA%86%DB%8C-%DA%86%D8%B1%D8%A7%D8%9F%D8%9F%D8%9F%D8%9F/page306
...ضمن اینکه از نظر بنده نیز مرز روانی 1000 برای این سهم حمایت خوبی خواهد بود.

alizare1982
2012/12/15, 10:39
از نظر بنده نیز مرز روانی 1000 برای این سهم حمایت خوبی خواهد بود.

مرسي كهنه سوار عزيز. منم همين حدس رو ميزنم. ولي عرضه حقوقي منو به شك انداخته!!!

parvaz
2012/12/15, 10:41
آنهایی که حرف از غبشهر 1000 تومانی میزدند لطفا بیان 1133 بدن تا حجم مبنا پر بشه . این قیمت غبشهر و غمارک من و یاد قزوین 275 تومانی میندازه که تا 1400 صعود کرد . پر ریسک عزیزمان هرجا هست شاد و خرم باشن.
احتمالا تو صف فروش قندیها موندند
:p

mehdi020
2012/12/15, 10:43
با سلام
دوستان خرید غدیر را با توجه به مجمع نزدیک صلاحه تا چه قیمتی

تکنیکالیست
2012/12/15, 10:44
گروه غذایی

غپینو غدام ، غبشهر ، غمارک ، غاذر همگی استارت زدند

اشکبوس کهنه سوار
2012/12/15, 10:45
با سلام
دوستان خرید غدیر را با توجه به مجمع نزدیک صلاحه تا چه قیمتی
سلام دوست عزیز...احتمال اینکه غدیر با صف فروش باز بشه هست...امروز بنده که فقط نظاره گر خواهم بود...چو فردا شود فکر فردا کنیم... دوست عزیز جسارت نباشه ها اگر خریدی هم داشتین لطفاً تدریجی... در این شرایط خرید یکباره ی سهم به صلاح نیست...درصد یادتون نره...

اشکبوس کهنه سوار
2012/12/15, 10:56
مرسي كهنه سوار عزيز. منم همين حدس رو ميزنم. ولي عرضه حقوقي منو به شك انداخته!!!
خوب حقوقی فروشنده، باید جایی که مشتری باشه سهماشو بفروشه وگرنه صف فروش می شه... ولی تو حد ضررتو بزار...باقی قضایا باد هواست... تا وقتی سهم وارد روند نزول نشده سهامداری کن.

پرریسک
2012/12/15, 11:04
جعفر جان فکر نمی کنی در مورد این دو سهم خیلی تعصبی شدی؟

نه اصلا...

بده رو 1000 گفتیم اومد 1700 غبشهر 70 درصد داد ..

غمارگ رو 260 اومد تا 450 اینم نزدیک 100 درصد داد ..

حالا واقعا چرا اینها؟؟؟دوست من بقیه بازار اگر 50 درصد جای رشد داشته باشه اینها 150 درصد جای رشد دارن حالا خودتون بخونید اخرقصه را..

در ضمن رو بازگشایی غمارگ اولین کسی بودم وشاید تنها کسی که گفتم غمارگ بره زیر 398 تا زیر 350 احتمال افت داره ولی می تریم اینم مثل سکه که 110 رو ندید اصلا 350 رو هم نبینه ..

در ضمن در این مدت کلی سهام معرفی شد از تمام گروهها ..دوستان همه حواسشون به این دوتا سهمه چون همه می دونن چه خبره...اینده روشن می کند درست پیش رفتیبم یا اشتباه ..

تا دیروز گروه قند مثبت صف خرید بود گفته شد اینها عمرا بالا برن ونرفتن ونخواهند رفت ..تا وقتی فولاد 350 تومنی هست کی میاد قندی بخره ..یا کرمانشاه 730 تومنی با این گزارش که ترکونده یا بقیه سهام ..
قندیها اول برادری خود ثابت کنند بعد بالا برن ..تا اینجا هم خیلی بالاا اومدن ..تا گزارش نه و12 ماهه می گم خبری نیست ..نوسان 10-15 درصد اسمش رشد نیست ..وقت تلف کردنه ..

کاری به صف خرید فروش ندارم ..از دوستانی که این مدت هم به ما لطف کردن وهر چی دوست داشتن گفتن تشکر می کنم ..

هر چند در بالا افت تا زیر ۳۵۰ اشاره شده بود ..ولی خوب سر سوزنی از تارگت گفته شده عقب نشینی نکرده ونمی کنم وغمارک بالای ۸۰۰ تومن وغبشهر بالای ۲۰۰۰ رو رویت خواهمی کرد وحسرت رو دل خیلی ها خواهد ماند ...

حالا بروید از بقیه سهام بازار سود کسب کنید هر قدر سود کنید به ای این سدو سهم نخواهد نرسید ..گذشت زمان این رو ثابت خواهد کرد که در قزوین ثابت کرد در شمواد کرد در شیران کرد در شپترو کرد ودر خیلی از سهام ولی خوب ....

در بورس ۹۰ در صدر افراد ضر می کنن ۱۰ درصد سود ..ان ۱۰ درصد افراد صبور هستن که سهام خوب خریده صبر کرده ومسپولیت خرید رو خود بر عده میگیرن مثل انسان های ضعیف موقع ضرر وشکست دنبال مقصر نمی کردن به معنای واقعی کلمه افرادی سود می کنن که بزرگ شدن ....

bours
2012/12/15, 11:05

حد ضرر فراور 706 تومان

حد ضرر فاسمین 700 تومان

حد ضرر کروی 690 تومان

فکر میکنم 290 تومان درست باشه سعید جان

bours
2012/12/15, 11:06
کاری به صف خرید فروش ندارم ..از دوستانی که این مدت هم به ما لطف کردن وهر چی دوست داشتن گفتن تشکر می کنم ..

هر چند در بالا افت تا زیر ۳۵۰ اشاره شده بود ..ولی خوب سر سوزنی از تارگت گفته شده عقب نشینی نکرده ونمی کنم وغمارک بالای ۸۰۰ تومن وغبشهر بالای ۲۰۰۰ رو رویت خواهمی کرد وحسرت رو دل خیلی ها خواهد ماند ...

حالا بروید از بقیه سهام بازار سود کسب کنید هر قدر سود کنید به ای این سدو سهم نخواهد نرسید ..گذشت زمان این رو ثابت خواهد کرد که در قزوین ثابت کرد در شمواد کرد در شیران کرد در شپترو کرد ودر خیلی از سهام ولی خوب ....

در بورس ۹۰ در صدر افراد ضر می کنن ۱۰ درصد سود ..ان ۱۰ درصد افراد صبور هستن که سهام خوب خریده صبر کرده ومسپولیت خرید رو خود بر عده میگیرن مثل انسان های ضعیف موقع ضرر وشکست دنبال مقصر نمی کردن به معنای واقعی کلمه افرادی سود می کنن که بزرگ شدن ....

به به سلاااام
منور فرمودید
جای خالیتون خیلی حس میشد
بسیار چشم انتظار بودیم

اشکبوس کهنه سوار
2012/12/15, 11:06
خوش اومدی داداش...ما چراغو روشن نگه داشتیم تا بیای...
...سکان کشتی رو در دست بگیر که خیلی مسئولیت سنگینیه... اشک تو چشام حدقه زده داداش...مرسی که هستی

صداقت2
2012/12/15, 11:10

با سلام
رسیدن به خیر
از آمدن شما خوشحالیم و امیدوارم حضورتان مستدام و پر رنگ باشد.
استاد
پله ای فلامی را خریدم و منتظر برگشت + سهم هستم تا خریدم را تکمیل کنم - بنظرتان از امروز خریدنی است.
ممنون

alizare1982
2012/12/15, 11:13
سلام جناب پرريسك. باور كن در نبودتون اصلا حس اومدن توي سايت بورسي رو نداشتم. فقط ميومدم حرفا هاي جناب كهنه سوار و آقا سعيد و آقا بابك و چن تن از دوستان رو يه نگاه بندازم. دلمون براتون تنگ شد حسابي! خوش اومدي. >:d<

پرریسک
2012/12/15, 11:14
[

با سلام
رسیدن به خیر
از آمدن شما خوشحالیم و امیدوارم حضورتان مستدام و پر رنگ باشد.
استاد
پله ای فلامی را خریدم و منتظر برگشت + سهم هستم تا خریدم را تکمیل کنم - بنظرتان از امروز خریدنی است.
ممنون

با سلام..

پرریسک کسی نیست که تحلیل هاش هر دو ماه یکبار عوض بشه ...

هنوز هم لیدر بازار سهام دلاری هستن وهر رشدی در گروهها دیگه رو فقط نوسان می بینم از گروه خودر گرفته تا تجهیزات وسهامداری در این گروهها سر سوزنی توصیه نیمشه چون کشور اوضاعش خرابه خراب.و

تمام تحلیل ها سر جاش هست لیدر بازار سهام دلاری هستن واز دلاری ها بهتنری ها گفته شدن ..برا شپترو هدف ۱۳۰۰ گفتیم که داره میرسه برا کرماشناه هدف ۹۰۰ گفتیم که خواهد رسید برا مارون ۲۵۰۰ وبرا فخوز ۳۰۰۰..

برا فلامی ۲۸۰ وبعد ۴۰۰...

بنده سر سوزنی از هدف های قیمتی گفته شده عقب نمی نشینم چون واقعا بررسی کردم ..

پکویر هم به ۲۸۰ رسید مدتی قبل معرفی شده بود ....

فقط فقط سهام دلاری بقیه بازار فقط نوسان بگیرید وسهامداری توصیه نمیشه ...گروه قند همچنان روند نزولی داره وقزوین هم به ۸۰۰ داره میرسه فعلا ..

راهکار جدید
2012/12/15, 11:15
[

با سلام..

هنوز هم لیدر بازار سهام دلاری هستن وهر رشدی در گروهها دیگه رو فقط نوسان می بینم از گروه خودر گرفته تا تجهیزات وسهامداری در این گروهها سر سوزنی توصیه نیمشه چون کشور اوضاعش خرابه خراب.و

تمام تحلیل ها سر جاش هست لیدر بازار سهام دلاری هستن واز دلاری ها بهتنری ها گفته شدن ..برا شپترو هدف ۱۳۰۰ گفتیم که داره میرسه برا کرماشناه هدف ۹۰۰ گفتیم که خواهد رسید برا مارون ۲۵۰۰ وبرا فخوز ۳۰۰۰..

فقط فقط سهام دلاری بقیه بازار فقط نوسان بگیرید وسهامداری توصیه نمیشه ...گروه قند همچنان روند نزولی داره وقزوین هم به ۸۰۰ داره میرسه فعلا ..

یکی یه دونه ای به مولا >:d<

پرریسک
2012/12/15, 11:18
مارگارین برا سال بعد سود بالای ۱۰۰ وحتی ۱۵۰ انتاظر دارم بنیادی کامل هدف قیمتی فقط بنیادی میشه بالای ۸۰۰ تومن ..بالیا ۱۰۰ درصد بازدهی برا غبشهر انتاظر سود ۵۰۰ دارم وهدف بالای ۲۰۰۰..

خالا فروش زمین وافزایش سرمیاه به کنار...

رييس اداره ساماندهی منطقه 20 خبر داد:

کارخانه روغن نباتی ورامین و مارگارین از شهر خارج می شوند/صدور رای تعطیلی برای هزار و 971 واحد صنفی مزاحم

رئیس اداره ساماندهی شهرداری منطقه 20 از تعطیلی واحدهای صنفی مزاحم سطح منطقه خبر داد.

حیدری در گفتگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران، گفت: در حال حاضر 7 هزار واحد صنفی اعم از تولیدی،خدماتی و صنعتی در سطح منطقه فعال هستند که از این میان 2 هزار و 781 واحد جزء مشاغل مزاحم هستند که در کمیسیون بند 20 شهرداری برای آنان پرونده تشکیل شده است.
وی ادامه داد: از این تعداد برای هزار و 971 واحد رای تعطیلی و برای 810 واحد رای تمهیداتی صادر شده است.
حیدری در خصوص رای های تمهیداتی تصریح کرد: براساس این رای واحد صنفی متخلف باید ظرف مدت مقرر نسبت به رفع مشکل آلایندگی با رعایت اصول لازم اقدام کند که در غیر اینصورت مشمول رای تعطیل خواهد شد.
رئیس اداره ساماندهی منطقه 20 در پایان خاطر نشان کرد:در این میان صنایعی هستند که حکم خروج از شهر داریم از جمله کارخانه روغن نباتی ورامین و کارخانه مارگارین که باید تا شهریور 92 از سطح شهر خارج شوند این در حالیست که در حال حاضر هم با مهلتی که از شورای شهر گرفته اند با رعایت اصول و ضوابط فعالیت می کنند و در زمان مقرر از شهر خارج می شوند./ل

امیر علی
2012/12/15, 11:23
سلام و عرض ادب جناب پرریسک
از اومدنتون انقدر خوشحال شدم که انگار سبدم 50 درصد سود داده<:-p

لطفا شفارس و شدوص رو هم بررسی بفرمایید.حد ضرر فعال شده بفروشیم یا میانگین بیاریم پایین؟
قبلا از راهنماییتون ممنون

parvaz
صف شفارس 600 تومنی جمع شد. شدوص 700 تومنی متعادل شد ...

داروساز
استاد گرامی از بازگشت شما بسی خوشحالیم... به قوله بورسی ها هر کی خواست و موند داخل بازار برد....

alizare1982
2012/12/15, 11:26
فكر كنم رمز خريد و فروش غمارگ توي اردرها چيده شده! يه نگاه كنسن، خيلي جلبه!

اشکبوس کهنه سوار
2012/12/15, 11:26
نظر رسانه های خارجی در مورد بورس ایران:لطفا با دقت بخونید تا بدونید چی؟...بورس...چرا؟
بعد از مدتها سخن گفتن از رکورد شکنی بورس تهران در طی ماههای اخیر، و عبور پیاپی شاخص کل بازار سرمایه تهران از مدارهای جدید، توجه تحلیلها و رسانههای خارجی هم به این موضوع جلب شد و البته بسیاری در پی این سوال میروند که چگونه میشود در جایی که اقتصاد ایران هیچ گونه نشانی از توسعه و پیشرفت را به همراه ندارد، طی چند ماه بازار سهام این کشور این گونه شاهد رالی و افزایش شاخص کل باشد؟

به گزارش تابناک، گویا بعد از چند ماه از گذشت آن چیزی که به عنوان رکورد شکنی در شاخص بورس تهران از آن یاد میشود، اکنون رسانههای خارجی هم با تعجب از اتفاقی که در بورس تهران شاهد وقوع آن هستیم، به رصد این مسئله پرداختهاند و دلایل پشت این افزایش شاخص را بیان میکنند.

البته برخلاف برخی مسئولان و رسانههای داخلی، این تحلیلها در رسانههای خارجی از افزایش شاخص به هیچ وجه به عنوان رکورد شکنی یاد نمیکنند بلکه واقعیت پشت افزایش شاخص بورس تهران را دنبال میکنند و بازتاب میدهند.

در یکی از این تحلیلها در اویلپرایس، اشاره شده است که: تحریمهای اقتصادی علیه ایران منجر به کاهش واردات برخی از اقلام به اینش کشور و در نتیجه آن رشد نرخ بی کاری، تورم دو رقمی و ضعف ارزش پول ملی ایران شده است. اما علیرغم این وضعیت اقتصادی، بورس اوراق بهادار این کشور طی چهار ماه گذشته شاهد رالی 40 درصدی بوده است. برخی از تحلیلها ریسک وجود حباب در این بازار را مورد اشاره قرار دادهاند.

این تحلیل سپس در پی ذکر برخی از دلایلی که منجر به رشد بازار سرمایه تهران و افزایش پیاپی شاخص شده پرداخته است و آورده: یکی از دلایل تمایل به سرمایه گذاری در این بازار، آن است که افت شدید ارزش ریال طی ماههای اخیر سهام بسیاری از شرکتها را رقابتیتر کرده است. برای مثال از ماه اکتبر سود سهام یکی از شرکتهای صنایع شیمیایی، 145 درصد رشد داشته است.

این تحلیل میافزاید: دلیل دیگر این اتفاق آن است که تورم بالا در ایران، چاره برای ثروتمندان که راهی برای انتقال سرمایه خود به خارج از کشور و بانکهای خارجی ندارند، باقی نگذاشته جز آنکه برای جلوگیری از دست رفتن ارزش دارایی خود به دنبال مکانی امنتر از بانکها بگردند.

یک اقتصاددان در تهران که نخواسته نامش فاش شود در مصاحبه با این نشریه عنوان کرده است: افراد زیادی وجود دارند که طی ماههای به همین دلیل افت ارزش ریال در بازار موازی ثروتهای زیادی به دست آوردهاند و عدم توانایی آنها برای انتقال سرمایه به بانکهای خارج از کشور و یا سرمایه گذاری خارجی، تنها گزینه موجود برای آنها را تبدیل به سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار تهران کرده است.

این نشریه در ادامه تحلیل خود به وضوح به تأثیر نرخ ارز بر رشد بازار سهام ایران اشاره میکند و آورده است: برخی از شرکتها نیز به دلیل فاصله بسیار زیادی که در نرخ ارز مرجع و آزاد در ایران وجود دارد سود بسیار زیادی کسب کردهاند و این اقتصاد دان در این خصوص گفته است: در نتیجه این امر سهام برخی از شرکتها از جمله شرکتهای معدنی و فلزات پایه از مقبولیت بالایی برخوردار شده اند. از جمله یکی از شرکتها که تولید کننده کنسانتره سنگ آهن است و از ماه اکتبر سهام این شرکت 67 درصد رشد داشته است.

حسین ابن یوسف، رئیس کل شرکت نفت بینالملل که یک شرکت مشاورهای در بخش نفت و گاز در ایالات متحده است، نیز در مصاحبه با این نشریه گفته: در کنار بازار سهام راههای دیگر سرمایه گذاری نیز همچون طلا در پیش پای ایرانیان وجود دارد، اما چون قیمت طلا نیز طی ماههای اخیر بالا رفته است و از سویی وابسته به بهای دلار است، گزینه زیاد خوبی نیست. گزینه مهم دیگر، بازار املاک است هرچند این بازار نیز با افزایش شدید قیمتها و وضعیتی غیر قابل تحمل مواجه شده است. در بهار بهای آپارتمان در تهران 31 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

به گزارش تابناک، هرچند رشد و افزایش شاخص در بورس اوراق بهادار تهران باعث شده تا بسیاری از واژه رکورد شکنی برای این بازار استفاده کنند اما، اغلب تحلیلهای داخلی و خارجی معتقدند که این رشد بیش از هر چیز ناشی از افزایش نرخ ارز از یک سو و تورم بالا در کشور است و نه بازتابی از رشد ذاتی ارزش بازار و رشد اقتصاد کشور.

arash boursy
2012/12/15, 11:27
سلام و خیر مقدم به جناب پرریسک عزیز :x
نظرتون راجع به شمواد چیه ؟ برم تو صف فروش یا نگهش دارم؟ خرید 114

nazanin
2012/12/15, 11:29
[

با سلام..

با سلام وتبریک به دوستان بابت حضور گرم شما
کالسیمین را چه میشود بااین قیمتهای جهانی ؟
ودوم آیا قپیرا روندش صعودی شده باتشکر

parvaz
2012/12/15, 11:30
فكر كنم رمز خريد و فروش غمارگ توي اردرها چيده شده! يه نگاه كنسن، خيلي جلبه!
واقعا عجیب غریبه فک کنم ارتباط داره با آخرالزمان نوستراداموس

hamid_farahy
2012/12/15, 11:33
پر ریسک عزیز خیلی خیلی خوش آمدی و خوشحالمان کردین . همیشه شاد و خرم و خوش باشین دوست عزیز . با عرض پوزش میشه فباهنر و تحلیل کنین ممنون .

m.r_moradi
2012/12/15, 11:34
خوش برگشتی سید جان...

نرنج از باد پاییزی
تو مرد روز بارونی
سکوت قلبتو بشکن
برو تا اوج، میتونی...

اینم تقدیم به تو که با برگشتنت ما رو خوشحال کردی...

پ.ن:همین الان این دو بیتی رو واسه شما گفتم،داغ داغ..:d

m.r_moradi
2012/12/15, 11:35
سید جان شدوص چطوره اوضاش؟!

اشکبوس کهنه سوار
2012/12/15, 11:36
دوستان عزیزی که از بنده در خصوص امکان توزیع فله ای شیر پرسیده بودن؟
...باید خدمتشون عرض کنم که هرگز این اتفاق نخواهد افتاد...چرا که معاونت غذا و داروی وزارت بهداشت تا پای جان در برابر این موضوع ایستاده است و در صورتی که به این خواسته تن دهند بنده از طریق مجلس تا پای استیضاح وزیر این مطلب را پیگیری خواهم نمود...پس ارزان شدن شیر از این طریق کابوسی بیش نیست...
...نادان ها، می خواهند تمام رشته های دوستان بهداشت محیط را پنبه کنند...می خواهند ما را به 200 سال قبل برگردانند.
دبیر انجمن صنایع لبنی در گفتوگو با فارس:
عرضه شیرخام فلهای بازگشت به ۲۰۰سال قبل است/مخالفت سازمان غذا و دارو
خبرگزاری فارس:دبیر انجمن صنایع لبنی گفت: سازمان ملی غذا و دارو با عرضه شیر خام فلهای مخالفت کرد.
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13910923000564

rasaunited
2012/12/15, 11:37

سلام سید جان .واقعا از اومدنت انقدر خوشحال شدم که اشک تو چشام حلقه زد.
به خونه خودت خوش آمدی.
از دوستانی که تلاش کردن چراغ تاپیک روشن بمونه ممنونم
سید جان چشم انتظاری بد دردیه.مارو منتظر نذار.
تاپیک چی ... چرا ؟؟ داشت به حد ضرر نزدیک می شد.
با حضورت خوشحالمون کردی

پرریسک
2012/12/15, 11:38
صف های خرید گروه خودرو در پیت دود شد ..صف های خرید گروهها درپیت دیگه هم دود خواهد شد فقط صبر..

سهام دلاری همچنان در حال رشد وبالا اوردن کف قیمت ..از گروه ترو گرفته تا معدنی ها و فولاد ومس روی ...صبور باشید وسهامداری کنید ...

shahmir
2012/12/15, 11:46
جعفر آقا

ضمن خوش آمد به خونه خودت تو گروه پتروشيمي شاراك نيومده صدر ليست؟

mmis
2012/12/15, 11:46
جناب پرریسک سربازی چطور بود چه زود سربازیتون تموم شد برای ما که 20 ماه طول کشید
با دیدن اولین مطلبتون خیلی خوشحال شدیم امیدواریم هر جا که هستید موفق و پیروز باشید
در چند روزی که نبودید جمله معروف شما صبر می کنیم .. را به یاد می آوردیم و صبر می کردیم

مجیدشمسعلی
2012/12/15, 11:47
از جناب سعید خان هم تشکر میکنم

parvaz
2012/12/15, 11:48
جعفرخان چی شد که غدیر مثبت شد همه متفق القول میگفتن صف فروش میشه؟ با تشکر...

ahmad30_n
2012/12/15, 11:50
ضمن عرض سلام خدمت دوست عزیزم:
حضور پرریسک عزیز باعث دمیدن روح تازه ای به بازار شد و از زمان حضور ایشان ، بازار حرکت خود را بسوی سهام بنیادی آغاز کرد.باتشکر

parvaz
2012/12/15, 11:50
سهام دلاری همچنان در حال رشد وبالا اوردن کف قیمت . ...
نکته خیلی مهم در ارزنده بودن سهام دلاری

farzadi
2012/12/15, 11:55
سلام. خواهش می کنم دوست عزیز. در خصوص فاذر مهمترین مقاومت 218 بود که خدا رو شکر رد کرد، اهداف بعدی ان شا ا... 230 ، 245 و 265 هستش که بنده امیدوارم اگه مشکلی پیش نیاد باز هم با تلو تلو خوردن (البته کمتر) به این اهداف برسه.
در خصوص فاراک، نیز سهم از مقاومت های قدری در حال عبور است. مقاومت 210 و 219 و مقاومت قدر230 پیش روی سهم قرار دارد وبا عبور از آنها، 240 و بالاتر اهداف بعدی خواهند بود.
توصیه: در خصوص هر دوی این سهام معاملات فردا و چند روز آینده را با جدیت پیگیری کنید تا سودتان خدای ناکرده از دست نرود...حد ضرر یادت نره... سهم اگه طلا هم بود حد ضررت شکست ردش کن بره... شب خوش

سلام جناب کهنه سوار،
خواستم بگم مرحبا...واقعا دست مریزاد...یا حق!

اشکبوس کهنه سوار
2012/12/15, 12:11
سلام جناب کهنه سوار،
خواستم بگم مرحبا...واقعا دست مریزاد...یا حق!
قابلی نداشت داداش گل...اون شب تا ساعت 2:30 داشتم این 2 تا سهمو بازجویی می کردم... برنده اصلی خود شمایید که بازار رو دنبال کردید و سهمتونو به امان خدا رها نکردید... دوستان سود کنن انگار ما هم سود کردیم...

hamid_farahy
2012/12/15, 12:13
دوستان خدارو شکر حجم غبشهر رو دادن و مثبت کامل خورد . شاد و خرم باشین .

مجیدشمسعلی
2012/12/15, 12:22
مثل اینکه مشکل صادرات دوده کربن هم حل شده است وصادرات ان ازاد شده است

sourena
2012/12/15, 12:25
صف های خرید گروه خودرو در پیت دود شد ..صف های خرید گروهها درپیت دیگه هم دود خواهد شد فقط صبر..

سهام دلاری همچنان در حال رشد وبالا اوردن کف قیمت ..از گروه ترو گرفته تا معدنی ها و فولاد ومس روی ...صبور باشید وسهامداری کنید ...

درود بر پرریسک عزیز
بهترین لحظه امروز مشاهده حضور دوباره شماست
جات واقعا خالی بود

پرریسک
2012/12/15, 13:00
کسری بودجه شدید..

تورم روز افزون که صحبت از تورم بالای ۴۰ درصد هم میشه ...

نزدیکی به بهمن واعمال تحریمها شدیدتر ..

گذر از فصل سرما ولفت دادن مذاکرات بی نتیجه توسط گروه غربی ...

همچنان ۹۰۰ تا۱۱۰۰ فرصت خرید برا سکه ودلبر هست ..هر چند فعلا کف قیمت داره میره بالای ۱۲۰۰...قبلا هم گفته شد روزی یک درصد هم مثبت بخورن ماهی میشه ۲۴ درصد ..اینبار خیلی اروم بالا میاد بدون اینکه کسی متوجه بشه ...

همچنان امیدوار به توافق هستیم ولی خوب توافق در صورتی خواهد بود ک کل تاسیسات جمع بشه که قبول این شرط از نظر بنده محاله فعلا ..

پرریسک
2012/12/15, 13:01
دوستان در سهام قبلی خود پترو شیراز رو بیارید در صدر لیست خرید گروه پترو در کنار مارون وکرماناشه وابادان ...

شیراز به نظرم ۲۰۰ بسازه پی برای ۴ میشه ۸۰۰ در قیمت زیر ۶۰۰ صف فروش هست ..

masood5173
2012/12/15, 13:02
با سلام و درود فراوان خدمت هم تالاریهای عزیز
بازگشت زیبای خفته رو به همه تبریک میگم (پرریسک ، سید عزیز)
معملات امروز روغنی ها نشان داد که ارزش این دو سهام خیلی فراتر از این قیمت ها است .
پست قبلی من رو اگر به خاطر داشته باشید ، گفتم که این قیمتها در بهمن ماه برا یه عده آرزو میشه و برا دوستان عزیزم خاطره، خاطره ای تلخ و شیرین از دنیای بورس (شیرین برا صابرین و تلخ برای ...).
هر روز صف غمارگ سنگین تر از دیروز
پیروز موفق باشید

m.r_moradi
2012/12/15, 13:03
سید جان شدوص چطوره اوضاش؟!

خوش برگشتی سید جان...

نرنج از باد پاییزی
تو مرد روز بارونی
سکوت قلبتو بشکن
برو تا اوج، میتونی...

اینم تقدیم به تو که با برگشتنت ما رو خوشحال کردی...

پ.ن:همین الان این دو بیتی رو واسه شما گفتم،داغ داغ..:d

شدوص را چه میشود سید جان؟!

پرریسک
2012/12/15, 13:04
با سلام و درود فراوان خدمت هم تالاریهای عزیز
بازگشت زیبای خفته رو به همه تبریک میگم (پرریسک ، سید عزیز)
معملات امروز روغنی ها نشان داد که ارزش این دو سهام خیلی فراتر از این قیمت ها است .
پست قبلی من رو اگر به خاطر داشته باشید ، گفتم که این قیمتها در بهمن ماه برا یه عده آرزو میشه و برا دوستان عزیزم خاطره، خاطره ای تلخ و شیرین از دنیای بورس (شیرین برا صابرین و تلخ برای ...).
هر روز صف غمارگ سنگین تر از دیروز
پیروز موفق باشید

با سلام..

دوستان فریب چند درصد نوسان در سهام دیگر رو نخورن ..باز هم میگم چند ماه دیگر بازدهی رو با کل بازار مقایسه خواهیم کرد ..بیشترین بازدهی رو خواهند از ۳۹۰ هم گفتیم له ای بخرید روز چهارنشبه چند نفر به جالی نق زدن گریه زاری راه انداختن در منفی له بعدی رو خرید کردن ...صبور باشید تازه با گزارش سه ماهه این دو سهم دیدن خواهند داشت .....

همچنان صبر می کینم ..

امیر علی
2012/12/15, 13:05
سلام و عرض ادب جناب پرریسک
از اومدنتون انقدر خوشحال شدم که انگار سبدم 50 درصد سود داده<:-p

لطفا شفارس و شدوص رو هم بررسی بفرمایید.حد ضرر فعال شده بفروشیم یا میانگین بیاریم پایین؟
قبلا از راهنماییتون ممنون

آقا سید منتظر نظر گهربارتون هستیم.
موفق باشید