PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چی .......چرا؟؟؟؟

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 [75] 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107

نیکا
2013/01/08, 12:37
در ضمن دوستان توجه داشته باشن ..بنده نگفتم بازار بورس رشد نکرده ..رشد کرده ولی رشدش یا خیلی کمتر از بازار های رقیب بوده وای اینکه در حد همون بازار هیا رقیب بوده ..یعنی این مدت این همه تحلیل واعصاب استرس همش شده بیگاری کردن ..

یعنی ما اینجا فقط وقت خود رو هدر دادیم ..

این همه همش بر می گرده به مشکلاتی که سازمان برا بروس ایجاد می کنه ..اگر هفته قبل نماد ها بسته نمی شد الان بورس بهترنی بازدهی رو داده بود ونقدنگی به سمتش سرازیر میشد ولی کاری کردن که هم بازار در جا زد هم منفی خورد هم اعتماد از دست رفت ..

الان هم هر سهمی میخواد مثبت بشه فوار متوقف می کنن ..

امروز پاسا بسته شد ..برا شفاف سازی ..یعنی سهام مثبت از این به بعد نباید خرید ..سلام بحث سود اوری ملک وسایرکالا ها : اولا ملک در همه جا یکسان نیست بعضی جاها خواب پول دارد ملک سرمایه بالا میخواهد و اگر سازنده باشی کفش اهنین . کالا باید احتکارکنی و سود را ازچه کسی بگیرید ؟؟؟ جمله معروف : حاکمیت برمردمان فقیر هنر نیست !!! ایا پول احتکارسود است ؟؟؟ پس کم بخور همیشه و سلامت بخور . جناب پرریسک تشویق بدلالی و احتکار .......برای جوانان صحیح نیست .

پرریسک
2013/01/08, 12:45
سید جان به خودم میگم خدایی به دوستان بی احترامی نشده باشه عزیز از اونجا که حرف شما واسه خیلی ها حجته شما که ابراز ناامیدی می کنی یا شاید هم از حرفاتون اینجوری استنباط میشه کل بچه ها به هم میریزن در صورتی که شما قصد مقایسه داری نه اینکه پشت سهم هایی که معرفی فرزمودی رو خالی کرده باشین بازار هر چقدر هم احساسی عمل کنه هر چقدر هم سازمان گیر بده شاراک غمارگ غبشهر فخوز فملی شیران وغدیر کنور مجبور به رشد هستن اینا سهمهایی بوده که شما روشون تاکید داشتی البته هزار مرتبه هم فرمودید حد ضرر هم داریم هنوز هم که حد ضررها فعال نشده پس به امید حق با راهنمایی های بی نظیر شما همچنان بخشی از سرمایه باید توی بورس بماند مبادا شرایط بسیار ایده آل تری ایجاد بشه
خیلی مخلصیم

دوست من قصد ندارم کسی رو نامید کنم ..امیدتون به خدا باشه ..پرریسک کیه..

ولی خوب با چشم باز معامله کنیم خیلی بهتر از اینه که با چشم بسته معامله کنیم وسرمون زیر برف باشه ..

بنده هم مثل شما ..قبلا فکر می کردم سود خوبی می کنم ولی وقتی یه سر به بیرون زدم دیدم خیر ..کدام سود چه کشکی چه مشکی..

گفتم تا دوستان هم حواسشان رو جمع کنند ..بعد چند سال بودن در بورس یک هو چشم باز کنند ببینند وای ویلا عمر گذشت جوانی گذشت قیمت ها سر به فلک زد وما همچنان در بورس در رویای سود کردن هستیم ..

بله همیشه گفته شده سبد داشته باشید هم در بورس وهم در کل سرمایه ..سرکه ملک اوراق همه چی ..

ولی خوب الان امدیم داریم بازدهی بورس رو بعد یکسال با بازدهی سایر بازار ها مقایسه می کنیم .90 درصد سهامدار ها باختن ..

9 درصد سهامدار ها حفظ ارزش پول وقدرت خرید کردن ..

1 درصد سهامدار ها هم از بازارهای رقیب جلو زدن سود کردن ..

با این همه در بورس هتسم ولی هر روز بیدارتر واگاه تر وهشیار تر از قبل ..

پرریسک
2013/01/08, 12:49
سلام بحث سود اوری ملک وسایرکالا ها : اولا ملک در همه جا یکسان نیست بعضی جاها خواب پول دارد ملک سرمایه بالا میخواهد و اگر سازنده باشی کفش اهنین . کالا باید احتکارکنی و سود را ازچه کسی بگیرید ؟؟؟ جمله معروف : حاکمیت برمردمان فقیر هنر نیست !!! ایا پول احتکارسود است ؟؟؟ پس کم بخور همیشه و سلامت بخور . جناب پرریسک تشویق بدلالی و احتکار .......برای جوانان صحیح نیست .

سلام..

بند مقایسه سود اوری کردم ..

در مورد اینکه ملک یعنی احتکار موافق نیستم ..دلیل رشد ملک بر می گرده به تورم شدید در کالا ها مطرف شده در ملک ..وکمبود زمین با توجه به رشد جمعیت ..

در اخر بنده به کسی نگفتم بره کالاونیازی ها مردم رو بخره وبزنه توانبار ..این رو میگن احتکار ..

در اخر در بورس سهم خیلی ها سهام رو میخرن نگه می دارن بالا رفت میفروشن ..ایا اینجا کسی سهام رو احتکار می کنه ...؟؟؟

ملک رشد از زمان های بسیار قدیم هم در کشور ما وهم در کل دنیا صعودی بوده ..پس شما بخواهی نخواهی وبنده بگویم ونگویم روند طی خواهد شد ..پس بهتر است سرمان رو زیر برف نکنیم وبعد گذشت سن از 50-60 سال تازه یادمان بیفتد بریم اجاره نشینی...

msa407
2013/01/08, 12:50
سلام بحث سود اوری ملک وسایرکالا ها : اولا ملک در همه جا یکسان نیست بعضی جاها خواب پول دارد ملک سرمایه بالا میخواهد و اگر سازنده باشی کفش اهنین . کالا باید احتکارکنی و سود را ازچه کسی بگیرید ؟؟؟ جمله معروف : حاکمیت برمردمان فقیر هنر نیست !!! ایا پول احتکارسود است ؟؟؟ پس کم بخور همیشه و سلامت بخور . جناب پرریسک تشویق بدلالی و احتکار .......برای جوانان صحیح نیست .
البته من بیشتر احساس میکنم جناب پرریسک یه جورایی دارن اعتراضشون رو به تصمیمات مسئولان بورس به این شکل اعلام میکنن و در واقع با توجه به دلایلی که عنوان میکنن مشخص است که نظر ایشان اینه که هر چه سازمان بورس رفتارهای این چنینی از خود بروز دهد باعث فرار سرمایه ها خواهد شد و منظور ایشان نوعی قهر سیاسی است.
راستی دیدید بعضی وقتا یه آقایی... یه چیزایی میگه و خودش اصل قضیه رو نمیگه بعد بقیه میان میگن منظور اقا این بوده یکی دیگه میاد میگه نه منظور آقا یه چیز دیگه بوده.
حالا من که فکر میکنم منظور آقا این بوده که من گفتم :d

Godfathers
2013/01/08, 12:52
پرریسک عزیز فکر نمی کنید وقت گروه غذایی و قندی رسیده.
تو این چند وقت خیلی ها دارن آمادگی خودشون رو برای خرید از گروه غذایی و قند اعلام میکنن.

پرریسک
2013/01/08, 12:54
با سلام
پر ریسک خان
به نظرتان بازار های موازی بورس - مثل مسکن نباید تارگت داشته باشند.
مسکن تا کجا می خواهد برود؟
آیا مسکن هم دچار سفته بازی یه عده خاصی نشده؟
آیا قدرت خرید محدود آحاد جامعه تحمل گرانی غیر منطقی مسکن را دارد؟
اگر سهام و سکه و دلار غیر منطقی بالا بروند - مسوولین مربوطه سریع عکس العمل نشان داده و در صدد تعادل قیمتی آن می باشند.
برعکس در قضیه گران کردن مسکن - جو روانی کاذب باعث فقیر شدن اکثر جامعه و غنی شدن یه عده خاص می شود. حتی افرادی مثل ما که در بورس هستیم با دادن جو روانی کاذب - به گران شدن مسکن و پر کردن جیب بساز و بفروش ها بدون منطق می شویم.
باید فرهنگ مصرفی بودن مسکن جایگزین سرمایه گذاری آن شود و راه های سرمایه گذاری نظیر بازار سرمایه هموار شده و منابع مالی به بخش مولد و تولید تزریق شود نه مسیر رشد و پرورش دلال بازی!!!!
استاد جسارت کردم
ولی این فرهنگ سازی ابتدا باید از خود ما شروع شود.
انتظار دارم مانند همیشه با قدرت در بازار سرمایه بتازید و پشت رقیبان این بازار مظلوم را به خاک بمالید.
ای کاش مسوولین کشور قدری به فکر این ملت نجیب و مظلوم بودند.
دولت مهر ورز باشد و احاد جامعه تحت فشار تهیه یه سر پناه
خدا خودش کمک کند.
ممنون

با سلام..

با عملکرد هفته گذشته سازمان بورس بنده اکثرا به اشنایان گفتم نقد کنن واز بورس خارج بشوند ..

هر وقت سازمان دست از بستن سهام بست وبه قول معروف ادم شد بنده هم تشویق به سرمایه گذاری در بورس خواهم کرد ..

در مورد تارگت هم بله برا همه چیز باید هدف قیمتی گذاشت ..

همانطور که در سهام باید رفت رو سهام رشد نکرده خوب ..در ملک هم همین گونه ..بعضی مناطق زیر ارزش ذاتی معامله میشن وکسی قصد داغ کردن نداره ..بلکه گفتم به دلیل اینکه اون مناطق هنوز امکانات کامل نشده از نظر شهری زیر ارزش منطه ای هستن ...

در ضمن ملک چهار تا سهم نیست که با حرف بنده بالا پایین بشه ..این حرفها رو خواهشا نزنید که ادم خندش می گیره ..در ضمن مختص شهر ما نیست ..خود تهران با اون عظمتش قیمت ها دو برابر شده ..

پرریسک
2013/01/08, 12:55
پرریسک عزیز فکر نمی کنید وقت گروه غذایی و قندی رسیده.
تو این چند وقت خیلی ها دارن آمادگی خودشون رو برای خرید از گروه غذایی و قند اعلام میکنن.

گروه روغنی بله ولی قندیها هنوز روند صعود نگرفتن..

غمارگ بالای 340 روند صعود داره ..غبشهر هنوز کمی کار داره..

نیکا
2013/01/08, 12:58
سلام چناب پرریسک باتشکر ازپاسختان : من ملک رااحتکار نگفتم فقط سرمایه بالا و کفش اهنین . در مورد کالا احتکار نباشد درامدی انچنانی نیست . بله خرید ملک وداشتن سرپناه الزامی است این اتفاق گرانی جنس و ملک از تورم و نادانی روش اقتصادی است که گریبان همه راگرفته .

پیشرو
2013/01/08, 12:59
سلام..

اگر کمی دقت کنید در بازار بورس سهامی وجود دارن که از قیمت تابسان سال قبل هم مفت تر هستن ولی در بازار های رقیب همچین فرصت خریدی عمرا وجود داشته باشه ..

نمونش غمارگ وغبشهر دو سهمی که در این بازار هیچ رشدی نکردن ..

در ضمن گفتم بازار سهام همیشه فرصت ورود میده ...بازار های رقیب ولی همچنان در حال صعود هستن ..

طرف چند ماه قبل شاراک خریده 920 وبعد چند ماه همچنان شاراک زیر 900 هست از اون موقع تا حالا برید ببیند قیمت کالا وملک واحناش در بازار های رقیب چقدر رشد کرده ..

از این دست خیلی زیاد هستن ..الان چند ماهه خیلی از سهام فقط در جا می زنن ...

- - - Updated - - -

..

ممنون از پاسخ منطقی ومبسوط حضرتعالی
اما قطعا اذعان می فرماییدکه

ارز وطلا تقریبا تک آیتم هستند وحداکثر محدود میشوند به فرضا آبشده ،شمش ویا سکه واز تنوع سهام برخوردار نیستند واین هنر اهل فن است که سره را از ناسره تشخیص دهند
قطعا این سیکل ارزندگی سهام به تناوب فرصتهای متعددی را جهت حصول سود در میان مدت وحتی در کوتاه مدت فراهم خواهد کرد.
معیار نقد شوندگی بسیار پایین در بازار مسکن ویا حتی سکه وارز با توجه به اسپردی که صرافان برای معاملات خود قائل هستند به تناسب بازار سهام تا حدودی تهدید محسوب می شود تا فرصت!
ودر انتها اینکه میزان سرمایه مورد نیازبرای بازار مسکن ویا حتی سکه وارز با توجه به لزوم معاملات نسبتا پر تعداد اما در دفعات بسیار محدود( بدلایل محدودیت هایی که بعضا بازار را امنیتی جلوه می دهد)، در مقابل انعطاف پذیری فوق العاده میزان سرمایه مورد نیاز جهت معاملات بسیار متنوع از نظر حجم ودفعات بازار سهام قابل تامل است.

داروساز
2013/01/08, 13:00
پر ریسک جان حرفتون کاملا قبول دارم در ایران سود هیچ چیزی مثل خاک بازی(زمین و ملک) نیست نکته اصلی اینه که هر ادمی باید مازاد سرمایش رو در سهام سرمایه گذاری کند یعنی مثلا اگه 10 میلیارد دارایی داره 1 تومنش روی بورس کافیه ....اگه کسی اصل سرمایش رو بدون پشتوانه بیاره اینجا محکوم به باخته..... تو این زمینه نظرم به نظر شما بسیار نزدیکه:d
راحت هم نیست سال 150 درصد ..

90 درصد سهامدار ها هنوز اصل سرماهی رو ندارن بازدهی پیش کش ..

میمونه اون 10 درصد به قول شما پخته ..بله در شرایط وزمانی که تورم ثابت هست وهمه در به در دنبال اوراق مشارکت می دون بورس بهتنری مکان هست ولی در شرایط تورم حاد بورس بدترین محل برا سرمایه گذاری هست ..

ملک از عید تا الان در ارومیه در بعضی مناشق تا 300درصد رشد کرده ..وهنوز هم داره میره بالا ..خیلی طرف زرنگ باشه وعلامه باشه وفیلسوف باشه واز فشار سازمان در بره وسهمش بسته نباشه ودر کف بخره ودر سقف بفروشه الان به قول شما 150 درصد سود گرفته ..فعلا تا همنی جا 150 درصد باخته ..

در ضمن این 150 رو برای کسبش فکر کنم طرف 10 سالی پیر شده باشه ..

farhad894
2013/01/08, 13:04
دیرعامل فرابورس خبر داد:
ورود 3 تازه وارد به فرابورس تا پایان سال
حاضران فرابورس به 51 شرکت می رسد
مدیرعامل فرابورس با اشاره به اینکه شرکت های زیر مجموعه تامین اجتماعی در صف ورود به فرابورس قراد دارند، اظهار داشت: شرکت های نفت ایرانول، نفت پاسارگاد و پتروشیمی خراسان پذیرش شده اند.

هم اکنون سه شرکت در صف ورود به تالار شیشه ای قرار دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، امیر هامونی، مدیرعامل فرابورس با اشاره به اینکه شرکت های زیر مجموعه تامین اجتماعی در صف ورود به فرابورس قراد دارند، اظهار داشت: شرکت های نفت ایرانول، نفت پاسارگاد و پتروشیمی خراسان پذیرش شده اند.

وی با اشاره به انجام مقدمات لازم برای ورود این شرکت ها به فرابورس خاطرنشان کرد: بر این اساس تا پایان دو ماهه پاپانی سال این شرکت ها به فرابورس وارد می شوند.

مدیرعامل فرابورس با اشاره به اینکه 5 درصد از سهام این شرکت ها برای شروع، وارد فرابورس می شود، اظهار داشت: عرضه سهام این شرکت ها در بازار دوم فرابورس خواهد بود .

وی با اشاره به اینکه هم اکنون 48 شرکت در بازارهای اول و دوم فرابورس حاضر هستند، تصریح کرد: با ورود این 3 شرکت تعداد حاضران دو بازار اول و دوم به 51 شرکت افزایش خواهد یافت.

هامونی شرکت های حاضر در بازار پایه را مد نظر قرار داد و اظهار داشت: هم اکنون 120 شرکت در بازار پایه فرابورس حضور دارند.

وی با اشاره به عرضه سهام زیرمجموعه بنیاد شهید در فرابورس خاطرنشان کرد: علاوه بر شرکت های بنیاد شهید زیر مجموعه های سازمان اقتصادی کوثر شامل هلدینگ های معدنی و غذایی کوثر در برنامه واگذاری قرار دارند همچنین این گروه دارای یک نیروگاه شامل نیروگاه دماوند است که بابت رد دیون دریافت کرد و پیگیر ورود آن به بازار هستیم و در این راستا بنیاد شهید هم تمایل خود را برای ورود به بورس اعلام کرده است .

مسیر کوتاه لاوان تا زمان ورود به فرابورس

مدیرعامل فرابورس با بیان اینکه عرضه سهام این شرکت ها به طور قطع تا پایان سال انجام نخواهد شد، به عرضه سهام پالایشگاه لاوان اشاره کرد و گفت: برای این شرکت فقط بحث بودجه و صورت های مالی باقی مانده است و بعد از ارائه، آماده واگذاری می شود.

طراحی شاخص با افزایش تعداد شرکت ها

مدیرعامل فرابورس در پاسخ به سوالی مبنی بر طراحی شاخص در سومین بورس کشور خاطرنشان کرد: طراحی شاخص برای فرابورس زمانی امکان پذیر می شود که علاوه بر تعداد شرکت ها تعداد صنایع حاضر در فرابورس هم افزایش یابد.

وی افزود: هم اکنون در زیر مجموعه صنعت فلزات اساسی دو شرکت وجود دارد و باید تعداد این شرکت ها افزایش یابد، البته وزن شرکت های حاضر در گروه پتروشیمی ها مناسب است و در این راستا برنامه هایی هم داریم.

مدیر عامل فرابورس در خصوص تعداد صنایع حاضر در فرابورس گفت: هم اکنون بالغ بر 20 صنعت در سومین بورس کشور حضور دارند.
هامونی با اشاره به اینکه مبنای طراحی شاخص در فرابورس همان مبنای بورس است، تصریح کرد: نمی توان پایه ای متفاوتی را در برای طراحی شاخص در نظر گرفت، اگر هر کدام از بورس و فرابورس دارای فرمول جداگانه ای باشند شاید برای فعالان بازار گمراه کننده باشد.

پرریسک
2013/01/08, 13:05
البته من بیشتر احساس میکنم جناب پرریسک یه جورایی دارن اعتراضشون رو به تصمیمات مسئولان بورس به این شکل اعلام میکنن و در واقع با توجه به دلایلی که عنوان میکنن مشخص است که نظر ایشان اینه که هر چه سازمان بورس رفتارهای این چنینی از خود بروز دهد باعث فرار سرمایه ها خواهد شد و منظور ایشان نوعی قهر سیاسی است.
راستی دیدید بعضی وقتا یه آقایی... یه چیزایی میگه و خودش اصل قضیه رو نمیگه بعد بقیه میان میگن منظور اقا این بوده یکی دیگه میاد میگه نه منظور آقا یه چیز دیگه بوده.
حالا من که فکر میکنم منظور آقا این بوده که من گفتم :d

دقیقا..

تا چند هفته قبل خیلی ها رو برا ورود به بورس تشویق می کردم ..

خوب خیلی ها اومدن وداشتن می اومدن ..بعد یکباره نمادها بسته شد بازار برگشت ..طرف اومد تا سود کنه با منفی شدن بازار شد سر به سر ..یعنی سود صفر زیان صفر ..

30 درصد سبد هم بسته شد رفت معلوم نیست کی باز بشه ...

در همین مدت ملک 20 درصد کشید بالا ...حالا بنده چه جوابی به این دوستان بدم ؟؟؟

از کدوم عملکرد سازمان دفاع کنم .کمریسک ترین سهم بازار وبا پی بریا زیر 5 رو خریدم ..از این بالاتر وو

طرف می گه این چه بورسی هست هر وقت دلش خواست پول بنده رو بلوکه می کنه ..

از خیر سودش گذشت وپشت دستش هم داغ کرد این طرفا نیاد فعلا ..ما هم پشت دستمان داغ کریدم به این مثبت ها سازمان دل خوش نکینم ..:d

farhad894
2013/01/08, 13:07
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13911019000159
سرپرست دفتر سهام عدالت سازمان خصوصیسازی:
سهام عدالت تا پایان سال امکان خرید و فروش خواهد داشت

خبرگزاری فارس: سرپرست دفتر سهام عدالت سازمان خصوصیسازی گفت: با تصمیم دولت، خرید و فروش سهام عدالت تا پایان سال امکانپذیر خواهد شد.
خبرگزاری فارس: سهام عدالت تا پایان سال امکان خرید و فروش خواهد داشت

*
*
*

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت،سرپرست دفتر سهام عدالت سازمان خصوصی سازی گفت: با تصمیم دولت خرید و فروش سهام عدالت تا پایان سال امکانپذیر خواهد شد.

نوروز حاجی بابایی درباره علت متوقف بودن پرداخت سود سهام عدالت تصریح کرد: طبق تبصره ماده 100 قانون برنامه پنجم توسعه می بایست تمام درآمد و سودهای حاصل از شرکتهای سرمایه پذیر به خزانه واریز شود تا زمانی که اصل مبلغ سهام مستهلک و سهام آزاد و وارد بازار شود.

وی در این راستا خاطر نشان کرد: طی سالهای 1385 تا 1391 مبالغی را به حساب خزانه واریز کردیم که 50 درصد تخفیف دولت به 2 دهک اول را نیز شامل می شود، لذا قصد داریم این مبلغ را آزاد کنیم.

سرپرست دفتر سهام عدالت سازمان خصوصی سازی افزود: تا پایان سال یا اوایل سال 92 این محقق و خرید و فروش سهام امکانپذیر می شود.

تمام
2013/01/08, 13:07
خرید سدور به خاطر تعدیل سود در بین 30تا 40 درصد برای امسال

farhad894
2013/01/08, 13:08
پیش بینی های "فولاد"
شرکت فولاد مبارکه اعلام کرد: بررسی صورت های مالی 9 ماهه این شرکت هیچگونه اتفاق با اهمیتی در پیش بینی سال مالی 91 نسبت به پیش بینی قبلی در بودجه را نشان نداده است.

شرکت فولاد مبارکه اعلام کرد: بررسی صورت های مالی 9 ماهه این شرکت هیچگونه اتفاق با اهمیتی در پیش بینی سال مالی 91 نسبت به پیش بینی قبلی در بودجه را نشان نداده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، شرکت فولاد مبارکه با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد پیرو شفاف سازی ارسال شده در تاریخ 6 دیماه سال جاری، این شرکت در حال بررسی صورت های مالی سه ماهه سوم سال مالی جاری است و بر این اساس هیچگونه اتفاق با اهمیتی نسبت به پیش بینی قبلی در بودجه این شرکت رخ نداده است.

توضیح این که پس از آماده سازی صورت های مالی این شرکت بلافاصله اطلاعات از طریق سامانه کدال منتشر خواهد شد.

منبع:
-پايگاه اطلاع رساني بازار سرمايه -سنا توسط:

پرریسک
2013/01/08, 13:10
ممنون از پاسخ منطقی ومبسوط حضرتعالی
اما قطعا اذعان می فرماییدکه

ارز وطلا تقریبا تک آیتم هستند وحداکثر محدود میشوند به فرضا آبشده ،شمش ویا سکه واز تنوع سهام برخوردار نیستند واین هنر اهل فن است که سره را از ناسره تشخیص دهند
قطعا این سیکل ارزندگی سهام به تناوب فرصتهای متعددی را جهت حصول سود در میان مدت وحتی در کوتاه مدت فراهم خواهد کرد.
معیار نقد شوندگی بسیار پایین در بازار مسکن ویا حتی سکه وارز با توجه به اسپردی که صرافان برای معاملات خود قائل هستند به تناسب بازار سهام تا حدودی تهدید محسوب می شود تا فرصت!
ودر انتها اینکه میزان سرمایه مورد نیازبرای بازار مسکن ویا حتی سکه وارز با توجه به لزوم معاملات نسبتا پر تعداد اما در دفعات بسیار محدود( بدلایل محدودیت هایی که بعضا بازار را امنیتی جلوه می دهد)، در مقابل انعطاف پذیری فوق العاده میزان سرمایه مورد نیاز جهت معاملات بسیار متنوع از نظر حجم ودفعات بازار سهام قابل تامل است.

بله قبول دارم ..

هر بازاری معایبی دارد ومحاسنی ..

ولی دقت کنید اگر کسی موفق بشود زمان رشد این بازارها رو به درستی تشخیص بدهد ومیزان بازدهی ان بازار را ان شخص موفق ترین شخص خواهد بود ...

فعلا داریم در این راه کسب تجربه می کنم ...تا بین بازارهای سرمایه سرکه ملک اوراق در بهترین زمان ممکن ودر اغاز روند صعود تغییر فاز بدیم بیخودی در هیچ بازری خواب سرمایه نداشته باشیم ....

تاران
2013/01/08, 13:30
غبشهر اگر وارد قیمت 1300 بشه (بالای موینگ 40 روزه) روند صعودی میگیره

nazanin
2013/01/08, 13:34
بله قبول دارم ..

ولی دقت کنید اگر کسی موفق بشود زمان رشد این بازارها رو به درستی تشخیص بدهد ومیزان بازدهی ان بازار را ان شخص موفق ترین شخص خواهد بود ...

فعلا داریم در این راه کسب تجربه می کنم ...تا بین بازارهای سرمایه سرکه ملک اوراق در بهترین زمان ممکن ودر اغاز روند صعود تغییر فاز بدیم بیخودی در هیچ بازری خواب سرمایه نداشته باشیم ....
بادرود
همواره ترکیبی از این بازارها مناسب میباشد به شخصه خودم از ابتدای سال 50درصد سرمایه خودرا دودانگ آپارتمان خریدم الان حساب میکنم دوبرابر بورس تاحالا سودداده وتجربه قدیمیهای بازار واصولا درایران این بوده که "هرکی بلند شده از ملک بلندشده "

mmis
2013/01/08, 13:40
من قبل اینکه بیام توبورس تصمیم داشتم تو کار زمین و ساخت ساز مسکن سرمایه گذاری کنم الان بعد دوسال هیچ سودی نکردم که هیچ بلکه تو ضررهم هستم ولی اگه اونوقت به فکر خودم عمل می کردم الان پولم الاقل سه برابر شده بود درسته که زمین و مسکن بعد از یه مدت صعود پایین می آید ولی انطور نیست که نصف یا همه سرمایه ات از دست بدی و در دراز مدت همیشه برنده هستی بورس واقعا یه قماره یا برد یا باخت

esi_mohammadi
2013/01/08, 13:44
خوب سکه هم که تارگت 1/800 را نشانه گرفته
17 ژانویه و حداکثر تا 1 فوریه 2013 زمان اصلاح پر خواهد شد
http://forums.boursy.com/imported/2013/01/106.jpg

لینک تصویر (http://pcmbrokers.org/pcmfileupload/uploads/1357639893121.jpg)

MOSTAFA
2013/01/08, 13:53
سید جون مخ همه رو زدیا :d
همه از بورس رفتن یا دارن میرن
حجم معاملات امروز خیلی پایین بود !!!!!!!!!!!

آوای بورس
2013/01/08, 14:06
بله قبول دارم ..

با سلام

بنده زیاد اهل نوشتن نیستم و بیشتر سعی میکنم شاگردی کنم . اگه خاطر مبارک دوستان باشه ابتدای سال 90 با قهر آقای دکتر شاخص با سر اومد پایین و من هم مثل خیلی از دوستان

متضرر نقد شدم . خوب باید چه میکردم تا جبران مافات بشه رفتم بقول عزیزان سرکه خریدم . نتنها جبران ضرر شد که سود خوبی هم داد طوری که با اضافه کردن نقدینگی یک واحد آپارتمان

تو جنوب تهران هم خریدم که تا الان سود خوبی هم داده . متاسفانه عدم مدیریت مسوولان باعث میشه تا اگه کسی هم بخواد نقشی در شکوفایی اقتصاد مملکت داشته باشه سر خورده بشه

و به خاطر اینکه ضررش جبران بشه بره سراغ کارای دیگه اینکه به نظرم فرمایش جناب پر ریسک کاملا متین و حاکی واقعیات اقتصادی ماست.

سعید پور احمدی
2013/01/08, 14:07
سید جان به خودم میگم خدایی به دوستان بی احترامی نشده باشه عزیز از اونجا که حرف شما واسه خیلی ها حجته شما که ابراز ناامیدی می کنی یا شاید هم از حرفاتون اینجوری استنباط میشه کل بچه ها به هم میریزن در صورتی که شما قصد مقایسه داری نه اینکه پشت سهم هایی که معرفی فرزمودی رو خالی کرده باشین بازار هر چقدر هم احساسی عمل کنه هر چقدر هم سازمان گیر بده شاراک غمارگ غبشهر فخوز فملی شیران وغدیر کنور مجبور به رشد هستن اینا سهمهایی بوده که شما روشون تاکید داشتی البته هزار مرتبه هم فرمودید حد ضرر هم داریم هنوز هم که حد ضررها فعال نشده پس به امید حق با راهنمایی های بی نظیر شما همچنان بخشی از سرمایه باید توی بورس بماند مبادا شرایط بسیار ایده آل تری ایجاد بشه
خیلی مخلصیم

dar morede maskan masalan man age be onvane sarmayeh gozari bekharam va gerontar befrosham aslan kare tolidi mage sorat gerefte?pas in pool halal ham nemitone bashe onam inke sarpanah niyaz asasiye khanevadehast0 alan ba in hame geroni shoma fekr mikonid cheghadr az arzerhe ye khone to tehran be masaleho o...ast?t

جعفری
2013/01/08, 14:21
با سلام
جناب پریسک وسایر عزیزان
با توجه به رشد اخیر مسکن
ایا امکان رشد سهمهای مرتبط وجود دارد؟
یا اینکه با توجه به پیمانکاری بودن این شرکتها وافزایش قیمت مصالح ساختمانی سودی در حد سود بانکی برای این شرکتها وجود دارد واینکه امکان رشد برای این سهمها انچنان نمیتوان متصورشد؟
اکثر این شرکتها در پی به ای پایین معامله میشوند

جعفری
2013/01/08, 14:26
dar morede maskan masalan man age be onvane sarmayeh gozari bekharam va gerontar befrosham aslan kare tolidi mage sorat gerefte?pas in pool halal ham nemitone bashe onam inke sarpanah niyaz asasiye khanevadehast0 alan ba in hame geroni shoma fekr mikonid cheghadr az arzerhe ye khone to tehran be masaleho o...ast?t

اقای پور احمدی
درقسمت مای کامپیوتر/ کنترل پنل/رجیونال اند لاند گویچ/ میتوانید زبان فارسی را به ویندوز خود اضافه کنید خواندن مطالب مفید شما به زبان بیگانه دشوار است
البته امیدوارم موجبات دلخوری شما نشده باشم

سعید پور احمدی
2013/01/08, 14:33
بادرود
همواره ترکیبی از این بازارها مناسب میباشد به شخصه خودم از ابتدای سال 50درصد سرمایه خودرا دودانگ آپارتمان خریدم الان حساب میکنم دوبرابر بورس تاحالا سودداده وتجربه قدیمیهای بازار واصولا درایران این بوده که "هرکی بلند شده از ملک بلندشده "
in jomleye ghermez ragnge shoma male sisteme dolati va koponi ghadim irane va to iran zamin zyade va jamiyatam dar hale kahesh alan doreye sahm o bourse va pishrafte keshvar khone sode bishtar az tavarome koli haram mishe sakhte ye khone mage cheghadr hazine dare?poole dalali harome va eghtesad o nabod mikone ye seri poolshooee gheymate melko bala borde

داود
2013/01/08, 14:37
سعید جان مینویسی فارسی بنویس که من بیسواد هم بتونم بخونم ممنون

سعید پور احمدی
2013/01/08, 14:43
اقای پور احمدی
درقسمت مای کامپیوتر/ کنترل پنل/رجیونال اند لاند گویچ/ میتوانید زبان فارسی را به ویندوز خود اضافه کنید خواندن مطالب مفید شما به زبان بیگانه دشوار است
البته امیدوارم موجبات دلخوری شما نشده باشم

na baba dadash ba mobilam moshkel dalam khone ke ba labtop ok chashm matalebe jam mikonam shab manzel minevisam

پرریسک
2013/01/08, 15:14
با سلام
جناب پریسک وسایر عزیزان
با توجه به رشد اخیر مسکن
ایا امکان رشد سهمهای مرتبط وجود دارد؟
یا اینکه با توجه به پیمانکاری بودن این شرکتها وافزایش قیمت مصالح ساختمانی سودی در حد سود بانکی برای این شرکتها وجود دارد واینکه امکان رشد برای این سهمها انچنان نمیتوان متصورشد؟
اکثر این شرکتها در پی به ای پایین معامله میشوند

با سلام ..

برا بار چندم خیر ..این گروه هم مثل سایر سهام هستن ..

اصل جنس رو بچسب برادر ...

این گروه فقط به خاطر پی برای پایین ممکنه بالا بیان وگرنه اکثرا با قراردادهایی که بستن ورشد قیمت ماصلح وعدم تحویل به موقع پروژه ها که در ایران رسمه متضرر هم شدن ..

پرریسک
2013/01/08, 15:17
in jomleye ghermez ragnge shoma male sisteme dolati va koponi ghadim irane va to iran zamin zyade va jamiyatam dar hale kahesh alan doreye sahm o bourse va pishrafte keshvar khone sode bishtar az tavarome koli haram mishe sakhte ye khone mage cheghadr hazine dare?poole dalali harome va eghtesad o nabod mikone ye seri poolshooee gheymate melko bala borde

پولشویی در بورس هم ممکنه ..

با دلالی سهام خودرویی ورشکتسه تا باای 300 بردن وخیلی ها رو نابود کردن ..یا صدرا که جلوی چشم همه هست ..

10 سال بعد هم خواهیم دید چه بلای سر بازار ملک اومده چه بلایی سر بازار بورس اومده ..

90 درصد بورس وشرکت ها ورشکسته شدن فقط 10 درصد شرکتها تونستن سود خود رو حفظ کنن اونم شرکتهای معدنی فلزی پترو و...که نیاز به تکنولو؟زی خاصی نداره وفقط فروش مواد خام کشور به دنیاست که خود این بزرگترین خیانت به کشور هست..

Javad Paye
2013/01/08, 15:19
پرريسك خان باسلام
گزارش شلعابو چطور مي بيني؟(اگه تسهيلات ماليو تسويه نميكرد پوشش صددرصدي داشت؟)

پرریسک
2013/01/08, 15:20
سید جون مخ همه رو زدیا :d
همه از بورس رفتن یا دارن میرن
حجم معاملات امروز خیلی پایین بود !!!!!!!!!!!

نه دوست من ..

کسی نرفته ..

هر کس هم بره خود بنده من اینجا هستم ..

ولی سازمان بورس باید در رفتارش تجدید نظر کنه ..

بنده نمی گم سهام رو نبده برا شفاف سازی ..ببنده ..ولی نه بعد رشد 200 درصدی ..همون اول کار که 20-30-50 درصد رشد کرد ببنده بر شفاف سازی..

تازه وقتی بست برا باز شدن سهم زمان تعیین کنه فوق فوق فوقش یک تا دو هفته ...

نه اینکه الان چندین ماهه سهام پترو اصفهان پالایش اصفهان کربن پسهند شراز وکلی سهام دیگر بسته شده وهر روز برا این سهام بسته شده اضافه می کنه ..

باز شدن اونها با خداست ..

ببینده ولی سریع باز کنه ..

پرریسک
2013/01/08, 15:24
بادرود

من قبل اینکه بیام توبورس تصمیم داشتم تو کار زمین و ساخت ساز مسکن سرمایه گذاری کنم الان بعد دوسال هیچ سودی نکردم که هیچ بلکه تو ضررهم هستم ولی اگه اونوقت به فکر خودم عمل می کردم الان پولم الاقل سه برابر شده بود درسته که زمین و مسکن بعد از یه مدت صعود پایین می آید ولی انطور نیست که نصف یا همه سرمایه ات از دست بدی و در دراز مدت همیشه برنده هستی بورس واقعا یه قماره یا برد یا باخت

انسان هایی شجاعت قبول اشتباه رو داشته باشن اینها برنده ترین انسان ها هستن ..

باید سعی کنیم یک اشتباه رو چند بار تکرا نکنیم ...

کاملا یک مسئله ی شفاف رو بیان کردیم .ولی نمی دونم چرا دوستان جبهه می گیرن..

شما تنها نیستید خیلی ها در این وادی بازنده بودن ...

امیدوارم سازمان بیش از این با عملکرد ضعیف خود به سهامداران ضربه نزنه ..سهامداران به قدر کافی ضرر دیده اند...

farhad894
2013/01/08, 15:24
۳ شرط معامله سهام عدالت

محمدرحیم احمدوند در گفتوگو با خبرنگار اقتصادی فارس در رابطه با امکان خرید و فروش سهام عدالت اظهار داشت: برای معاملات سهام عدالت باید حداقل 3شرط رعایت و نهایی شود.شرط اول مربوط به آزادسازی سهام عدالت بعد از حضور 30 شرکت سرمایهگذاری استانی در بازار سهام است تا قیمت واقعی آن مشخص شود.

وی با بیان اینکه فرایند آماده سازی و پذیرش این شرکت ها در حال انجام است،ادامه داد:علاوه براین بعد از نهایی شدن قیمت سبد سهام عدالت،متناسب با تعداد اعضای شرکتهای سرمایهگذاری،سهم هر کدام از آنها باید مشخص شود تا به نسبت حجم دارایی سبد سهام عدالت و به اندازه هر کدام از 30 شرکت سرمایهگذاری استانی، سهامی به آنها داده شود.

رئیس سازمان خصوصیسازی در رابطه با شرط سوم خرید و فروش سهام عدالت نیز توضیح داد: در کنار این دو شرط باید به اندازه اقساطی که پرداخت شده و همچنین تخفیف 50 درصدی برای دو دهک اول،درصدی از سهام آزاد شود که فعلا مشخص و نهایی نشده است. بنابراین با در نظر گرفتن این 3 شرط زمان دقیق معاملات سهام عدالت مشخص نیست.

احمدوند با بیان اینکه زمان نهایی خرید و فروش سهام عدالت از طریق سایت سازمان خصوصیسازی و یا برگزاری نشست مطبوعاتی با رسانهها اعلام خواهد شد، در خاتمه به دارندگان سهام عدالت توصیه کرد:مردم محترم و دارندگان سهام عدالت باید مراقب افراد سودجو باشند. چرا که از قرار معلوم برخی از سودجویان درصدد خارج کردن این سهام ازرشمند از دست مردم با قیمتهای نازل هستند.

negah
2013/01/08, 15:35
(نقل قول از پررسک عزیز)

فقط فروش مواد خام کشور به دنیاست که خود این بزرگترین خیانت به کشور هست....

ای کاش قدری هم از این درک وفهم و وطن پرستی که در مردم ما وجود دارد در بعضی از مسوولین هم وجود داشت

سعید پور احمدی
2013/01/08, 15:56
Jafar joon vaght bekheyr va bacheha in akhrishe dige fingilsh neminevisa:
jafar man tahghigh kardam bebin nabayad ye tarafe be ghazi raft sazman o nazer khom meghdari hagham daran shoma bejaye nazer khob az sherkat mikhay ye gozaresh bede sherkat nemide che bayad kard sherkat nabayad laj bazi kone va mesle folad bayad shafaf bashe bashe va be nazer ehteram bezare nazaram. sazman bayad rotebe bandi daghigh az shafafiyat sherkatha bede ke kharidare saham lahaz kone to kharid o foroshesh

صداقت2
2013/01/08, 16:05
نقل قول نوشته اصلی توسط صداقت2 نمایش ارسال ها
با سلام
پر ریسک خان
اگر سهام و سکه و دلار غیر منطقی بالا بروند - مسوولین مربوطه سریع عکس العمل نشان داده و در صدد تعادل قیمتی آن می باشند.
برعکس در قضیه گران کردن مسکن - جو روانی کاذب باعث فقیر شدن اکثر جامعه و غنی شدن یه عده خاص می شود. حتی افرادی مثل ما که در بورس هستیم با دادن جو روانی کاذب - به گران شدن مسکن و پر کردن جیب بساز و بفروش ها بدون منطق می شویم.
باید فرهنگ مصرفی بودن مسکن جایگزین سرمایه گذاری آن شود و راه های سرمایه گذاری نظیر بازار سرمایه هموار شده و منابع مالی به بخش مولد و تولید تزریق شود نه مسیر رشد و پرورش دلال بازی!!!!
استاد جسارت کردم
انتظار دارم مانند همیشه با قدرت در بازار سرمایه بتازید و پشت رقیبان این بازار مظلوم را به خاک بمالید.
خدا خودش کمک کند.
ممنون
با سلام..

با عملکرد هفته گذشته سازمان بورس بنده اکثرا به اشنایان گفتم نقد کنن واز بورس خارج بشوند ..

هر وقت سازمان دست از بستن سهام بست وبه قول معروف ادم شد بنده هم تشویق به سرمایه گذاری در بورس خواهم کرد ..

همانطور که در سهام باید رفت رو سهام رشد نکرده خوب ..در ملک هم همین گونه ..بعضی مناطق زیر ارزش ذاتی معامله میشن وکسی قصد داغ کردن نداره ..بلکه گفتم به دلیل اینکه اون مناطق هنوز امکانات کامل نشده از نظر شهری زیر ارزش منطه ای هستن ...

در ضمن ملک چهار تا سهم نیست که با حرف بنده بالا پایین بشه ..این حرفها رو خواهشا نزنید که ادم خندش می گیره ..در ضمن مختص شهر ما نیست ..خود تهران با اون عظمتش قیمت ها دو برابر شده ..

با پوزش مجدد
پر ریسک خان
می دانم که بازار سرمایه افسارش دست دیگران است و برخلاف سایر بازارها متاسفانه مدیرانش گاها با ندانم کاری هایی نظیر بستن 6 نماد لیدر و افزایش ریسک نقد شوندگی - سبب نا امیدی سهامداران می شود و....

بر عکس در بازار مسکن علاوه بر بساز و بفروش ها - مشاورین املاک و سایرین در ایجاد حباب قیمتی!!!!! نقش دارند و....

از شما به عنوان یک متخصص حرفه ای انتظار می رود لااقل هم دم آنها نباشید و علم و دانشتان را در راستای ارتقای همین بازار سرمایه صرف کنید.
حیف از شما و امثال شما نیست که همسطح یک عده (اکثر عامی و پول دوست) دلال مسکن باشید.

باور کنید قصدم اهانت به هیچ قشری نیست ولی برخوردبا این آدم ها و یک کلام بودنشان برای کسب سود غیر متعارف واقعا مشمئز کننده است.آنها روز به روز با خون به شیشه کردن همین ملت قهرمانی که طبق قانون اساسی باید یک سر پناهی داشته باشند - ثروتمندتر می شوند و.....

البته مشکل ما دولت مهرورز است که فقط بلد است وعده و وعید الکی دهد وگرنه اگر اراده کنند براحتی می توانند موانع قانونی برای کنترل قیمت مسکن کنند و مانند بازار سرمایه طلب شفاف سازی کنند.

به هر حال بنظرم ماندن در این بازار پر تلاطم سرمایه با کم و زیادهایش به رفتن در صف کسانی که به زن و بچه های ملت برای تهیه سر پناه فشار می آورند شرف دارد.
ما مسلمانیم و باید همواره فکر کنیم همه چیز صرفا کسب پول به هر قیمتی نیست.

در بازار سرمایه اگر حباب شود فورا دست به کار می شوند و ممکن است عده قلیلی که در قیمت بالا خریده اند مدتی متضرر بمانند ولی در بازار مسکن با بی تدبیری مسوولین مربوطه و طمع یک عده از خدا بی خبر - دودش به چشم اکثر آحاد جامعه برود.
بله مصالح - کارگر - هزینه ساخت و... بالا رفته ولی انصافا متناسب با در صد افزایش قیمت متری مسکن بوده؟

باور کنید همین بازار سرمایه با همه فراز و نشیب هایش نسبت به
بازار ملک و مسکن شرف دارد.

بیاییم همین حالا فرهنگ سازی را از خودمان شروع کنیم و در جبهه یک سری آدم های خاص قرار نگیریم.
از واقعیت هم فرار نکنیم ولی با واقعی ها باشیم.

استاد پر ریسک وجود افرادی مثل شما در بازار سرمایه و این سایت موهبتی است.
امیدوارم با کسب سود مطلوب در بازار های موازی - محوریت بازار سرمایه چون گذشته در سرلوحه کارتان قرار گیرد.
کجا با این عجله!!!!
هنوز با شاراک - غمارگ - غبشهر - شفن - فرآور - فملی -فولاد - هلدینگ خلیج فارس و.... کار داریم ما را تنها نگذارید.
انشا ا... بزودی بازار مسکن هم صف فروش اساسی(بعد از خروج کامل شما) می شود و......
ممنون

masood5173
2013/01/08, 16:23
سلام خدمت تمامی دوستان
بخصوص قندی
کسی میتونه پیشبینی درست کنه که قشکر و قهکمت چند باز میشن ؟
با تشکر

جعفری
2013/01/08, 16:23
با سلام
کارگزاران بورس همیشه برنده بازی صعود وسقوط سهام هستند درست مانند بنگاهداران مسکن هم از خریدار درصد میگرند هم از فروشنده ضمنا جزو اولین کسانی هستند که متوجه میشوند بازار به چه سمتی حرکت میکند حرفه ایهای بازار رو میشناسند ومیتوانند از روی دست انها خرید کنند رانت داران اطلاعاتی را هم میشناسند
.................................
در مورد ساخت وساز با توجه به اینکه از دوستان نزدیک من در این کار هستند وبا توجه به زمان بر بودن پروزهای ساختمانی با سرمایه های سنگین حدود یک میلیارد یا بالاتر تعداد واحد 10 تا 13در مناطق جنوب تهران سودی حدود 30 درصد درسال طی چند سال گدشته بدست اورده با توجه به سود 20 درصدی بانکها 30 مبلغ زیادی نیست
...............................
اما در کشور ما همواره یکی بازارها مورد توجه بوده شناخت زمان ورود وخروج بسیار مهم است موبایل خودرو مسکن بورس ارز سکه
......................
طی یکسال گدشته قیمت پراید از 7 میل به حدود 13 میل افزایش یافته باز دهی حدود 100 درصد کم نیست
............
یا سکه
.............
شناسایی زمان ورود وخروج خیلی مهم است

arashsefid
2013/01/08, 17:11
با عرض سلام خدمت تمامی دوستان.
من عضو جدیدم، اما از مطالب چند روز گذشته شما دوستان به ویژه جناب پرریسک استفاده کردم و امروز غبشهر در (106) و شاراک را در
(879) خریدم. لطفا دوستان نظر خود درباره ی ورود در این قیمت را بیان کنند و ضمنا قیمت خروج از شاراک را لطفا اعلام کنید (جناب پرریسک). دوستان یه توضیح درباره سهام باما (کاما)،و وصندوق بدهند و ایا ورود به این سهم ها خوب است یا نه؟ممنون.

kaman
2013/01/08, 17:15
با سلام خدمت دوستان به نظرمن روند بورس صعودیه حتی با رشد با زارهای موازی رشد بورسو از بعد گزارشات نه ماهه ببینید سهامهای با ارزشو از دست ندید شاخص رو 39000مقاومت سختی داره

MOSTAFAVI
2013/01/08, 17:47
سلام ابتدای امسال تندر90قیمتش بین 12تا14میلیون تومان بود الان شده 27 میلیون تومان.یعنی یه سرمایه گذاری با تقریبا 100% سود.به نظر من توی ایران دلالی با همه ی معایبش تنها راه مطمئن سود فراوونه.حالا این دلالی می تونه زمین باشه ، خانه و آپارتمان باشه ،خودرو باشه ، سهام باشه، محصولات زراعی باشه و یا خیلی چیزهای دیگه.همه ما کسانی رو حتما می شناسیم که از این راه سوپر میلیاردر شدن .اینطور نیست؟

دکتر یزدان
2013/01/08, 17:55
مدير سرمايهگذاري ذوب آهن اصفهان عنوان کرد:
بورس از ما اطلاعاتي نخواسته / 3 عامل مهم در افزايش قيمت سهم
مدير سرمايه گذاري شرکت ذوب آهن اصفهان با بيان اينکه بورس اطلاعاتي از شرکت ذوب آهن نخواسته است، به عوامل سه گانه رشد قيمت سهام اين شرکت اشاره کرد.
مجتبي فريدوني، مدير سرمايهگذاري شرکت ذوب آهن اصفهان در گفتوگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) در مورد علت توقف نماد اين شرکت و ارائه اطلاعات لازم به سازمان بورس گفت:بورس هيچ اطلاعاتي را نه به صورت شفاهي و نه به صورت کتبي از ذوب آهن نخواسته است و خودش روند افزايش قيمت سهم را بررسي مي کند.
وي با بيان اينکه اين اقدام سازمان بورس براي وارد کردن شوک و جلوگيري از افزايش قيمت بود، افزود:در رشد قيمت سهام ذوب آهن 3 عامل مهم موثر بود.
وي توضيح داد: افتتاح واحد کک سازي ذوب آهن تا پايان دي ماه و يا نيمه بهمن ماه اولين عامل بسيار مهم در رشد قيمت سهم ذوب آهن است زيرا اين اقدام تحولي بزرگ بوده و کاهش قابل توجهي در قيمت تمام شده داشته و مصارف ارزي را کاهش مي دهد.
وي عامل دوم را تصويب واگذاري بلوک 56 درصدي ذوب آهن اعلام کرد و افزود: بعد از اعلام تصويب واگذاري بلوکي ذوبآهن توسط هيات واگذاري در فرابورس قيمت سهام اين شرکت شروع به بالا رفتن کرد.
اين مقام مسئول عامل سوم را مورد توجه قرار داد و اظهار کرد:عامل سوم انتشار گزارش حسابرسي 6 ماهه شرکت بود که نشان داد اين شرکت 330 ميليارد تومان از صندوق فولاد طلب دارد که اين عوامل همگي باعث افزايش قيمت سهام شد.
فريدوني با بيان اينکه افزايش قيمت ذوب آهن بي دليل نبود،عنوان کرد:شرکت ذوب آهن پيگير بازگشايي نماد اين شرکت توسط سازمان بورس است ولي مسئولان بورس اظهارمي کنند که بررسيها در حال انجام است.
به گزارش ايسنا،در روز 9 دي ماه و در زماني که بازار سرمايه غرق رونق بود و خود را براي يک جهش بزرگ ديگر آماده مي کرد خبر رسيد که نمادهاي معاملاتي 6 شرکت مهم بازار سرمايه همچون پتروشيمي شيراز، پتروشيمي کرمانشاه، سرمايهگذاري صندوق بازنشستگي، پالايش نفت تبريز و پالايش نفت بندرعباس در بورس و شرکت ذوب آهن اصفهان در فرابورس متوقف شدند تا سازمان بورس در مورد علت افزايش بي رويه قيمت اين شرکتها اطلاعاتي کسب کند.
اين اقدام سازمان بورس که در زمان رونق بازار سرمايه صورت گرفت اعتراضات گسترده سهامداران و منفي شدن بازار را در پي داشت و سهامداراني که سرمايه هايشان بلوکه شده است چشم انتظار باز شدن نماد اين شرکتها و فروش سهام خود هستند.با اين حال نماد شرکتهاي مهم به خصوص ذوب آهن اصفهان در حالي در بازار متوقف است که بلوک 56 درصدي اين شرکت آگهي شده و قرار است به زودي در فرابورس ايران عرضه شود

ائلشن
2013/01/08, 18:10
با سلام

دوستان در این چند روز اخیر همش دارن بورسو با بازهای دیگر و بعضی دلالی ها مقایسه میکنن. درست است بازارهای دیگر رشد
زیادی داشتن ولی آیا ما میدانستیم که همچین رشدی را خواهند کرد؟ اگر میدانستیم و آمدیم در بورس سرمایه گذاری کردیم اشتباه از نوع سرمایه گذاری و سیاستهای خودمان است. در بعضی مواقع پیش بینی می کنیم کدام بازار رشد بیشتری خواهد کرد ولی بخاطر بعضی مسائل ( روحیات - نداشتن سابقه - کمبود سرمایه و ...) توانایی ورود به آن بازار را نداریم که در اینگونه موارد جای افسوسی هم باقی نمی ماند. از نظر من حداکثر حداکثر تا اواخر فروردین غمارگ و غبشهر به اهداف خود خواهند رسید و با توجه به روحیات و سابقه من فکر نمیکنم هیچ بازاری تو این مدت همچین بازدهی برای من داشته باشه

دوستان با این جور مقایسه ها فقط اعصاب آدم خورد میشه .کاش ملک خریده بودم - کاش ماشین خریده بودم - کاش سرکه ......

پرریسک
2013/01/08, 18:52
نقل قول نوشته اصلی توسط صداقت2 نمایش ارسال ها
با سلام
پر ریسک خان
استاد جسارت کردم
خدا خودش کمک کند.
ممنون
با سلام..

با پوزش مجدد
پر ریسک خان
می دانم که بازار سرمایه افسارش دست دیگران است و برخلاف سایر بازارها متاسفانه مدیرانش گاها با ندانم کاری هایی نظیر بستن 6 نماد لیدر و افزایش ریسک نقد شوندگی - سبب نا امیدی سهامداران می شود و....

بر عکس در بازار مسکن علاوه بر بساز و بفروش ها - مشاورین املاک و سایرین در ایجاد حباب قیمتی!!!!! نقش دارند و....

از شما به عنوان یک متخصص حرفه ای انتظار می رود لااقل هم دم آنها نباشید و علم و دانشتان را در راستای ارتقای همین بازار سرمایه صرف کنید.
حیف از شما و امثال شما نیست که همسطح یک عده (اکثر عامی و پول دوست) دلال مسکن باشید.

باور کنید قصدم اهانت به هیچ قشری نیست ولی برخوردبا این آدم ها و یک کلام بودنشان برای کسب سود غیر متعارف واقعا مشمئز کننده است.آنها روز به روز با خون به شیشه کردن همین ملت قهرمانی که طبق قانون اساسی باید یک سر پناهی داشته باشند - ثروتمندتر می شوند و.....

البته مشکل ما دولت مهرورز است که فقط بلد است وعده و وعید الکی دهد وگرنه اگر اراده کنند براحتی می توانند موانع قانونی برای کنترل قیمت مسکن کنند و مانند بازار سرمایه طلب شفاف سازی کنند.

به هر حال بنظرم ماندن در این بازار پر تلاطم سرمایه با کم و زیادهایش به رفتن در صف کسانی که به زن و بچه های ملت برای تهیه سر پناه فشار می آورند شرف دارد.
ما مسلمانیم و باید همواره فکر کنیم همه چیز صرفا کسب پول به هر قیمتی نیست.

در بازار سرمایه اگر حباب شود فورا دست به کار می شوند و ممکن است عده قلیلی که در قیمت بالا خریده اند مدتی متضرر بمانند ولی در بازار مسکن با بی تدبیری مسوولین مربوطه و طمع یک عده از خدا بی خبر - دودش به چشم اکثر آحاد جامعه برود.
بله مصالح - کارگر - هزینه ساخت و... بالا رفته ولی انصافا متناسب با در صد افزایش قیمت متری مسکن بوده؟

باور کنید همین بازار سرمایه با همه فراز و نشیب هایش نسبت به
بازار ملک و مسکن شرف دارد.

بیاییم همین حالا فرهنگ سازی را از خودمان شروع کنیم و در جبهه یک سری آدم های خاص قرار نگیریم.
از واقعیت هم فرار نکنیم ولی با واقعی ها باشیم.

استاد پر ریسک وجود افرادی مثل شما در بازار سرمایه و این سایت موهبتی است.
امیدوارم با کسب سود مطلوب در بازار های موازی - محوریت بازار سرمایه چون گذشته در سرلوحه کارتان قرار گیرد.
کجا با این عجله!!!!
هنوز با شاراک - غمارگ - غبشهر - شفن - فرآور - فملی -فولاد - هلدینگ خلیج فارس و.... کار داریم ما را تنها نگذارید.
انشا ا... بزودی بازار مسکن هم صف فروش اساسی(بعد از خروج کامل شما) می شود و......
ممنون

دوست من واقعا متوحه شدید بنده چه گفتم..

کدام حباب کاذب...
کدام خون در شیشه کردن...

چی دارید میگید...

خون مردم رو همین شرکتها در شیشه کردن .و

چرا فولاد بالا رفت ؟؟؟چرا غمارگ بالا میره؟؟؟چرا غبشهر بالا میره؟؟؟؟چرا پترو ها بالا میرن؟؟؟

میخواهید بدانید..

روعن شده 4 تا 5 برابر خون مردم رو کی در شیشه کرده...میلگرد شده 1700 تومن ..پی وی میدانید چند است ...؟؟؟

میدانید مصالح ساختمان کجا رفته ..میدانید یک مگان درپیت الان 70 میل شده خود خودرو ساز داره میده حدود 60 میل ...

بعد شما انتظار داری طرف خونش رو چوب حراح بزنه؟؟؟؟

بنده با کسی ننشسته ام ولی از اینکه سرم رو زیر برف کنم به دیگران هم بگویم سرتان رو زیر برف کنید بدم میاد..

در ضمن خیلی از اون افزاد شرف دارن یه مسئولین سازمان ..

پسهند چند ماه بست برا فروش زمین الان گفته زمین رفت برا سال 92..یعنی این چند ماه سهامداری کشک..یعنی فردا 10 درصد منفی نخوره شانس اوردید ...بماند جا ماندن از بازار ..

این رو چند ماه قبل نمی تونست بگه؟؟؟

تا اطلاع بعدی حتی یک نفر رو هم برا ورود به این بازار تشوویق نخواهم کرد ...

ولی خودم هستم با همون سهام قبلی که گفتم...ولی خوب این سازمان باید ادب بشه

farhad894
2013/01/08, 18:55
راساس قانون عرضه و تقاضا اگر خریداران بیشتر از فروشندگان باشند قیمتها افزایش و اگر فروشندگان بیشتر از خریداران باشند قیمتها کاهش می یابند. لذا نتیجه انتظارات سرمایه گذاران از عایدیهای سهام در قیمتهای کنونی منعکس می شود. پارادوکس بسیار بزرگی که در این عرصه وجود دارد ترس و طمع است.

این روش که به تحلیل تکنیکی مشهور است، متکی به نمودارها و مفاهیم مستتر در آنهاست که بر اساس اطلاعات تاریخی تهیه و توسط نمودار نمایش داده خواهد شد.

عوامل اصلی موفقیت در این متد عبارتند از :

1- اطلاعات قيمت و حجم معاملات ، روندها و كانالهاي حركتي قيمت، آرايشها و الگوهاي شكل گرفته، نمودارها و نوسانگرها

2- درک ، فهم و تفسیر مجموعه اطلاعاتي كه در نمودارها ديده مي شود که مبتنی بر دانش و تجربه است.

چنانچه گفته شد ابزارهاي مطرح در اين گزارش، تنها تعداد انگشت شمار اما معروفي از ابزارهاي مورد استفاده در تحليل تكنيكال به شمار مي روند.

شاخص ماند(اينرسي)

نماگر Momentum WR% نیز حکایت از روند افزایشی داشته است. بطور کلی قیمتها از رفتار نماگرها تبعیت می کنند. چنانچه نماگر فوق کف های بالا تر نسبت به قبل شکل دهد، حکایت از حرکت قیمتها به سمت بالا دارد. و چنانچه قله های پائینتری نسبت به قبل شکل دهد نشان از افت قیمتها خواهد داشت. و اگر در محدوه ای معین نوسان کند نشان عدم تغییر در انتظارات معامله گران خواهد بود و قیمتها نیز در آرایش مستطیل پیش می روند. نگاه دیگر به این نماگرها شیب مثبت یا منفی است که نسبت به قیمتها خواهند داشت.

چنانچه روند افزایشی قیمت با روند کاهشی نماگر همزمان شود به این معنی است که قیمتها به پایان روند افزایشی نزدیک شده اندو برعکس اگر قیمتها روند منفی و نماگر روندی مثبت را نمایش دهد به این معنی است که به پایان روند کاهشی نزدیک می شویم.

درنمودار فوق نقاط ورود وخروج ازسهم به خوبی نمایش داده شده است.مهمترین عاملی که تحلیلگران را در هنگام تصمیم گیری دچار تردید می کند، ترس است.

بی شک اگر کسی توانسته باشد در ابتدای یک روند صعودی اقدام به خرید یک سهم کند. اگر نتواند پیش بینی از آینده بازار داشته باشد همواره نگران از دست دادن سودی است که به سختی و ذره ذره ایجاد شده است. لذا با کوچکترین نشانه ای از برگشت قیمت به منظور شناسائی سود اقدام به فروش سهام خود می کند.

مدیران پرتفوی با استفاده از فنون معامله گری برای فروکش کردن این ترس اقدام به فروش بخشی از سهام خواهند کرد. مقدار سهام فروخته شده شاخصه خوبی برای اندازه گیری میزان ریسک پذیری معامله گران خواهد بود. که موضوع این نوشتار نیست.

نوارهای بولینگر

یکی دیگر از نماگرهای تکنیکی که بسیار قابل اطمینان و با اهمیت هستند نوارهای بولینگر هستند. نوارهای بولینگر دامنه انتظارات معامله گران را نمایش می دهند و چنانچه قیمتها از این نوارها خارج شوند تمایل دارند به درون آنها باز گردند.

همانطو که قبلا هم اشاره شد قیمتها بین دو محدوده خریدها و فروشهای افراطی در نوسان هستند. نقاط بالائی و پائینی فقط در لحظاتی کوتاه پدید خواهند شد و ما نمی توانیم در آن نقاط معامه ای انجام دهیم. اما محدوده هايی وجود دارد که نزدیک ترین نقاط به قله یا قعر قیمتی است. این محدوده بیرون از نوارهای بولینگر شکل می گیرد.

خروج قیمتها از نوارها بیانگر پیشی گرفتن انتظارات معامله گران از جریان اطلاعات است که در محاوره به آن یک کلاغ چهل کلاغ می گوئیم. این حرکات تند قیمتی همواره یک دوره تصحیح را به دنبال خواهد داشت.

دوره ای که بازار مجددا به اطلاعات شرکت رجوع می کندو آنها را بازنگری می کند. در این شرائط دهانه نوارهای بولینگر تنگ خواهد شد و چنانچه به جریان مثبت اطلاعات آتی امیدوار شود مجددا فشار خریداری منجر به ادامه روند افزایشی خواهد شد. این مسیر تا خروج مجدد قیمتها از نوار بولینگر ادامه خواهد داشت.

شاخص قدرت نسبی RSI

تفسیر این نماگر همچون سایر نماگرها ست با این توضیح که شاخص قدرت نسبی تمثیل انرژی درونی سهم برای حرکت به سمت بالاست یا اینکه به دلیل فقدان انرژی لازم افت خواهد کرد.

یک نمونه قابل لمس توپ بسکتبال است. اگر آن را از بالا رها کنیم در برخوردهای متعدد به زمین هر بار در ارتفاع کمتری قرار خواهد گرفت و نهایتا روی زمین قرار خواهد گرفت.

اگر نمودار RSI چنین وضعیتی به خود گرفت به این معنی است که قیمت سهام کاهنده خواهد بود.و بالعکس اگر نمودار RSI در وضعیت توپی قرار گرفت که به طور متناوب توسط دستهای بازیکن به آن ضربه زده می شود و می تواند تا ارتفاع بیشتری بالا بیاید. حکایت از افزایش قدرت نسبی سهم برای حرکت به سمت بالاست.

اگر از راس قله هایاقعرها خطی راترسیم نمائیم،روند شکل گرفته، روندآتی سهم خواهد بود و همچنین اگر شاخص RSI در خط روند مذکور نفوذ کند به معنی تغییر روند قیمتی سهم است.

همانگونه که در مورد سطح حمایت اشاره کردیم سطح مقابل آن سطح مقاومت قیمتی است که به همان شکل از داده های تاریخ استخراج می شود.

شاخص MACD(ميانگين متحرك همگرا – واگرا)

MACD نیز یک از نماگرهای ارزشمند برای پیش بینی ادامه یا شکست روند است. اين شاخص كه معمولا به صورت دوره هاي 12 و 24 روزه بررسي مي شود، با توجه به همگرايي و واگرايي بين نمودار قيمت و نماگر تفسير مي شود.

زماني كه مانند مثال بالا، نماگر MACD در جهتي مخالف قيمت سهم در حال حركت است، بايد منتظر برگشت روند حركت قيمت سهم (در اين مثال به سمت پايين)باشيم. با توجه به اين كه ميانگين متحرك 12 روزه در حال عبور از روي ميانگين متحرك 24 روزه از قسمت پايين است، پيغام خريد ضعيفي در روزهاي آتي مي تواند پيغامي از سوي اين شركت باشد.

گرچه بر اساس اين اطلاعات نمي توان براي خريد يا فروش نتيجه گيري قطعي كرد، اما مي توان اطلاعات خود را براي تعيين مسير آتي سهم و در نتيجه احتمال موفقيت خود را افزايش داد.

آموزش مقدماتی و حرفه ای بورس

پرریسک
2013/01/08, 19:00
با سلام

دوستان در این چند روز اخیر همش دارن بورسو با بازهای دیگر و بعضی دلالی ها مقایسه میکنن. درست است بازارهای دیگر رشد
زیادی داشتن ولی آیا ما میدانستیم که همچین رشدی را خواهند کرد؟ اگر میدانستیم و آمدیم در بورس سرمایه گذاری کردیم اشتباه از نوع سرمایه گذاری و سیاستهای خودمان است. در بعضی مواقع پیش بینی می کنیم کدام بازار رشد بیشتری خواهد کرد ولی بخاطر بعضی مسائل ( روحیات - نداشتن سابقه - کمبود سرمایه و ...) توانایی ورود به آن بازار را نداریم که در اینگونه موارد جای افسوسی هم باقی نمی ماند. از نظر من حداکثر حداکثر تا اواخر فروردین غمارگ و غبشهر به اهداف خود خواهند رسید و با توجه به روحیات و سابقه من فکر نمیکنم هیچ بازاری تو این مدت همچین بازدهی برای من داشته باشه

دوستان با این جور مقایسه ها فقط اعصاب آدم خورد میشه .کاش ملک خریده بودم - کاش ماشین خریده بودم - کاش سرکه ......

بحث کاش این چیزها نیست..

بعضی دوستان هم برا اینکه عملکرد ضعیف خود رو توجیه کنن میان میگن فلان بازار نمی دونم بازدهی نداره ..نمی دونم ادم گیر می افته ..نمی دونم بازی با خودن مردم هست واز این حرفها...

ما دنبال این هستیم اشتباه خود رو شناخته ودیگر تکرار نکینم..

در ضمن به کسی هم گفته نشد بره مواد عذایی مردم رو احتکار کنه که این پولها حرامه ووو

ولی اینکه در کل کشور قیمت میره بالای دوبرابر بهد به جای شناسایی دلایل این رشد اومدیم داریم دلایل واهی میاریم که این واقعا جای تاسف داره ..

بعد بگیم ان شاءالله میاد پایینن

تا وقتی این تفکر باشه این کشور درست نخواهد شد .و...

اره بشین بگو ان شاءالله قیمت دلبر میاد پایین..

اره حتما میاد ...

دنیا به کجا میرود ما به کجا..

farhad894
2013/01/08, 19:00
آموزش عملی تحلیل تکنیکال

براساس قانون عرضه و تقاضا اگر خریداران بیشتر از فروشندگان باشند قیمتها افزایش و اگر فروشندگان بیشتر از خریداران باشند قیمتها کاهش می یابند. لذا نتیجه انتظارات سرمایه گذاران از عایدیهای سهام در قیمتهای کنونی منعکس می شود. پارادوکس بسیار بزرگی که در این عرصه وجود دارد ترس و طمع است.

این روش که به تحلیل تکنیکی مشهور است، متکی به نمودارها و مفاهیم مستتر در آنهاست که بر اساس اطلاعات تاریخی تهیه و توسط نمودار نمایش داده خواهد شد.

عوامل اصلی موفقیت در این متد عبارتند از :

1- اطلاعات قيمت و حجم معاملات ، روندها و كانالهاي حركتي قيمت، آرايشها و الگوهاي شكل گرفته، نمودارها و نوسانگرها

2- درک ، فهم و تفسیر مجموعه اطلاعاتي كه در نمودارها ديده مي شود که مبتنی بر دانش و تجربه است.

چنانچه گفته شد ابزارهاي مطرح در اين گزارش، تنها تعداد انگشت شمار اما معروفي از ابزارهاي مورد استفاده در تحليل تكنيكال به شمار مي روند.

شاخص ماند(اينرسي)

نماگر Momentum WR% نیز حکایت از روند افزایشی داشته است. بطور کلی قیمتها از رفتار نماگرها تبعیت می کنند. چنانچه نماگر فوق کف های بالا تر نسبت به قبل شکل دهد، حکایت از حرکت قیمتها به سمت بالا دارد. و چنانچه قله های پائینتری نسبت به قبل شکل دهد نشان از افت قیمتها خواهد داشت. و اگر در محدوه ای معین نوسان کند نشان عدم تغییر در انتظارات معامله گران خواهد بود و قیمتها نیز در آرایش مستطیل پیش می روند. نگاه دیگر به این نماگرها شیب مثبت یا منفی است که نسبت به قیمتها خواهند داشت.

چنانچه روند افزایشی قیمت با روند کاهشی نماگر همزمان شود به این معنی است که قیمتها به پایان روند افزایشی نزدیک شده اندو برعکس اگر قیمتها روند منفی و نماگر روندی مثبت را نمایش دهد به این معنی است که به پایان روند کاهشی نزدیک می شویم.

درنمودار فوق نقاط ورود وخروج ازسهم به خوبی نمایش داده شده است.مهمترین عاملی که تحلیلگران را در هنگام تصمیم گیری دچار تردید می کند، ترس است.

بی شک اگر کسی توانسته باشد در ابتدای یک روند صعودی اقدام به خرید یک سهم کند. اگر نتواند پیش بینی از آینده بازار داشته باشد همواره نگران از دست دادن سودی است که به سختی و ذره ذره ایجاد شده است. لذا با کوچکترین نشانه ای از برگشت قیمت به منظور شناسائی سود اقدام به فروش سهام خود می کند.

مدیران پرتفوی با استفاده از فنون معامله گری برای فروکش کردن این ترس اقدام به فروش بخشی از سهام خواهند کرد. مقدار سهام فروخته شده شاخصه خوبی برای اندازه گیری میزان ریسک پذیری معامله گران خواهد بود. که موضوع این نوشتار نیست.

پرریسک
2013/01/08, 19:04
خوب سازمان گندی دیگر زد ..

پسهند چند ماه بسته شد ..الان میگه فروش زمین رفت برا 92..

چند ماه سهامداری بسته بودن کشک..به همین راحتی...

علی بابا
2013/01/08, 19:04
با سلام

با سلام خدمت همه دوستان
این دوستمون به موارد خوبی اشاره کردن . . .
هر کسی روش خودشو دارد و می توند از سهم های معرفی شد و یا بازارهای معرفی شدی دیگر استفاده کند

واقعیت اینکه که در بیشتر ایران با توجه به اب و هوای ان خرید فروش ملک و خونه سود انچنایی ندارد و تازه اطلاعات و بلدی خودشو را می طلبد. و همچنین سرمایه خودش را لازم دارد.
همچنین روحیه و اعتقادات طرف هم شرط است. فقط من یک جمله بگویم : با بالا رفتن قیمت خانه و زمین و دلار و سکه (به علت استقبال زیاد مردم و رشد آن) چند درصد مردم خوشحال می شوند؟! (انهایی که دارند و چقدر از مردم ناراحت؟!) و با استقبال مردم به بورس سود اصلی نصیب کی می شود؟!(هر کی سهم دارد و هر کی ندارد به خاطر کمک به تولید و ... )

در هر صورت دوستان سالم باشید که درک ان محال است .

پرریسک
2013/01/08, 19:11
Jafar joon vaght bekheyr va bacheha in akhrishe dige fingilsh neminevisa:
jafar man tahghigh kardam bebin nabayad ye tarafe be ghazi raft sazman o nazer khom meghdari hagham daran shoma bejaye nazer khob az sherkat mikhay ye gozaresh bede sherkat nemide che bayad kard sherkat nabayad laj bazi kone va mesle folad bayad shafaf bashe bashe va be nazer ehteram bezare nazaram. sazman bayad rotebe bandi daghigh az shafafiyat sherkatha bede ke kharidare saham lahaz kone to kharid o foroshesh

سازمانی که عرضه نداره از شرکتها گزارش بگیره درش باید گل گرفته بشه...

در ضمن این سازمان کور بود شبندر از 150 شده 400 تازه یادش میفته ببنده..نمی تونست رو 200 بنده رو 250 ببنده چرا رو 400 ..

ذوب رو کور بود رو 200 می بست چرا رو 340 بعد این رشد ...

چرا میاد سهام با پی بر ای زیر 6 رو می بنده ؟؟؟؟؟

چرا شبهرن رو نمی بنده..مگه مواد اولیه گران نشده؟؟؟؟

چرا این همه سهم با پی برای بالای 10 رو نمی بنده ؟؟؟؟میاد شیراز وکرمانشاه رو می بنده؟؟؟

این سازمان سر سوزنی ارزش دفاع نداره...

kamei
2013/01/08, 19:18
پر ریسک جان سلام
با توجه به گشایشی نماد بمیلا که فردا در فرا بورس خواهد داشت وافزایش قیمت سهم هایی که جدید وارد بورس می شوند لطفا" نظر خود را در باره این سهم بیان نمایید

داود
2013/01/08, 19:21
دوست من قصد ندارم کسی رو نامید کنم ..امیدتون به خدا باشه ..پرریسک کیه..

ولی خوب با چشم باز معامله کنیم خیلی بهتر از اینه که با چشم بسته معامله کنیم وسرمون زیر برف باشه ..

بنده هم مثل شما ..قبلا فکر می کردم سود خوبی می کنم ولی وقتی یه سر به بیرون زدم دیدم خیر ..کدام سود چه کشکی چه مشکی..

گفتم تا دوستان هم حواسشان رو جمع کنند ..بعد چند سال بودن در بورس یک هو چشم باز کنند ببینند وای ویلا عمر گذشت جوانی گذشت قیمت ها سر به فلک زد وما همچنان در بورس در رویای سود کردن هستیم ..

بله همیشه گفته شده سبد داشته باشید هم در بورس وهم در کل سرمایه ..سرکه ملک اوراق همه چی ..

ولی خوب الان امدیم داریم بازدهی بورس رو بعد یکسال با بازدهی سایر بازار ها مقایسه می کنیم .90 درصد سهامدار ها باختن ..

9 درصد سهامدار ها حفظ ارزش پول وقدرت خرید کردن ..

1 درصد سهامدار ها هم از بازارهای رقیب جلو زدن سود کردن ..

با این همه در بورس هتسم ولی هر روز بیدارتر واگاه تر وهشیار تر از قبل ..

سلام
آفا سید میخواستم تائیدی بر مطالبتان داشته باشم که بعد از مطلب شما سود وزیان 9ماهه شرکتو که یه شرکت کاملا فعال تو بورس هم هست حساب کردم واقعاٌ تعجبم شد بازدهی 9ماهه با آن همه هزینه ونیروهای متخصص 4در صدهم نشده یعنی فقط حفظ اصل سرمایه تورمو هم حساب کنیم حداقل 100% افت سرمایه داشته در صورتی که زمینهائیکه اول سال میفروختیم الان به دوبرابر هم نمی فروشند حداقل این پولها تبدیل به اوراق میشدند حداقل 21%بودن استرس داشت

Jamshidyar
2013/01/08, 19:23

در ضمن این سازمان کور بود شبندر از 150 شده 400 تازه یادش میفته ببنده..نمی تونست رو 200 بنده رو 250 ببنده چرا رو 400 ..

چرا این همه سهم با پی برای بالای 10 رو نمی بنده ؟؟؟؟میاد شیراز وکرمانشاه رو می بنده؟؟؟

خوب سازمان گندی دیگر زد ..

پسهند چند ماه بسته شد ..الان میگه فروش زمین رفت برا 92..

چند ماه سهامداری بسته بودن کشک..به همین راحتی...

بالاخره سازمان هم بخشی از این دولت محسوب میشه دیگه. از کوزه همان برون تراود که در اوست. اقتصاد مملکت که لجن مال شد. بقیه بازارها هم به ترتیب به شیوه مدیریت جهانی دچار تغییر خواهند شد.

ائلشن
2013/01/08, 19:28
بحث کاش این چیزها نیست..

بعضی دوستان هم برا اینکه عملکرد ضعیف خود رو توجیه کنن میان میگن فلان بازار نمی دونم بازدهی نداره ..نمی دونم ادم گیر می افته ..نمی دونم بازی با خودن مردم هست واز این حرفها...

در ضمن به کسی هم گفته نشد بره مواد عذایی مردم رو احتکار کنه که این پولها حرامه ووو

ولی اینکه در کل کشور قیمت میره بالای دوبرابر بهد به جای شناسایی دلایل این رشد اومدیم داریم دلایل واهی میاریم که این واقعا جای تاسف داره ..

اره حتما میاد ...

جعفر خان منظورتان از احتکار مواد غذایی چیه؟

منظور من اینکه قیمت سهم های غمارگ و غبشهر به تا اواخر فروردین به اهدافش میرسه.

داود
2013/01/08, 19:30
صنایع لاستیکی سهند ( پسهند) سود هر سهم سال جاری خود بر اساس عملکرد 9 ماهه را 434 ریال اعلام کرده است که نسبت به آخرین پیش بینی (مبلغ 200 ریال ) با رشد 117 درصدی روبرو شده است.در 9 ماهه هم 313 ریال آن را محقق نموده است.افزایش فروش و کاهش بهای تمام شده علت اصلی تعدیل شرکت بوده است.طبق استاندارهای حسابداری درآمد فروش زمین شرکت نیز در سال مالی 92 شناسایی خواهد شد.

عمده تولید و فروش شرکت مربوط به تسمه نقاله می باشد که شاهد افزایش 45.5 درصدی تولید آن در 9 ماهه امسال نسبت به 9 ماهه سال قبل هستیم.مبلغ فروش آن نیز نسبت به 9 ماهه سال قبل با توجه به افزایش مقدار فروش و افزایش نرخ فروش با رشد 69 درصدی روبرو شده است

شایان ذکر است این شرکت صادراتی ندارد اما در 9 ماهه واقعی امسال 1.3 میلیون دلار واردات مواد اولیه با نرخ دلار 2200 تومان داشته است

پرشین تحلیل

پرریسک
2013/01/08, 19:32
سلام
آفا سید میخواستم تائیدی بر مطالبتان داشته باشم که بعد از مطلب شما سود وزیان 9ماهه شرکتو که یه شرکت کاملا فعال تو بورس هم هست حساب کردم واقعاٌ تعجبم شد بازدهی 9ماهه با آن همه هزینه ونیروهای متخصص 4در صدهم نشده یعنی فقط حفظ اصل سرمایه تورمو هم حساب کنیم حداقل 100% افت سرمایه داشته در صورتی که زمینهائیکه اول سال میفروختیم الان به دوبرابر هم نمی فروشند حداقل این پولها تبدیل به اوراق میشدند حداقل 21%بودن استرس داشت

با سلام

بنده هدفم گفتن از این حرفها اینه که سازمان بورس با دو تا مثبت خوردن بورس بوق حباب حباب به دست نگیره وسهام رو فرت فرت ببنده ..

اقا جون بورس در قباس با بازار های رقیب بازدهی منفی 100 که چه عرض کنم بادهی منفی 200-300 درصد داشته ..

بیش از این رو اعصاب سهامدار ها نرید ..

شفاف سازی کردی ..سهم رو باز کن دیگه به توی سازمان هیچ زبطی نداره سهم بالا میره یا پایین ..مردم عفل دارن شعور دارن خودشون خوب می دونن چی بخرن چی بفروشن..

قولاژ اون همه مدت بسته موند بعد باز شد صف شد سازمان میشه چرا بالا میری؟؟؟؟؟

بازم گرفت بست...

حالا دوستان به جای اینکه به سازمان اعتراض کنن تازه ازش دفاع هم می کنن..

به جای اینکه بیان بگن بورس از کل بازار ها عفی مونده میگن بورس جلو افتاده ..

خدایی وضع سهامدار حماعت یعنی این همه خوبه من اشتباه فکر می کردم ..

از اول سال 91 تا الان دوستان چقدر سود کردن ..در کل سبد ووومثل اینکه اینجا خیلی ها از بازار های رقیب بیشتر سود کردن که از سازمان وبورس راضی هستن؟؟

دکتر یزدان
2013/01/08, 19:36
با سلام

بنده هدفم گفتن از این حرفها اینه که سازمان بورس با دو تا مثبت خوردن بورس بوق حباب حباب به دست نگیره وسهام رو فرت فرت ببنده ..

اقا جون بورس در قباس با بازار های رقیب بازدهی منفی 100 که چه عرض کنم بادهی منفی 200-300 درصد داشته ..

بیش از این رو اعصاب سهامدار ها نرید ..

شفاف سازی کردی ..سهم رو باز کن دیگه به توی سازمان هیچ زبطی نداره سهم بالا میره یا پایین ..مردم عفل دارن شعور دارن خودشون خوب می دونن چی بخرن چی بفروشن..

قولاژ اون همه مدت بسته موند بعد باز شد صف شد سازمان میشه چرا بالا میری؟؟؟؟؟

بازم گرفت بست...

حالا دوستان به جای اینکه به سازمان اعتراض کنن تازه ازش دفاع هم می کنن..

به جای اینکه بیان بگن بورس از کل بازار ها عفی مونده میگن بورس جلو افتاده ..

خدایی وضع سهامدار حماعت یعنی این همه خوبه من اشتباه فکر می کردم ..

از اول سال 91 تا الان دوستان چقدر سود کردن ..در کل سبد ووومثل اینکه اینجا خیلی ها از بازار های رقیب بیشتر سود کردن که از سازمان وبورس راضی هستن؟؟

با سلام خدمت شما
اقا جعفر بهتر نیست بجایی اینکه اعصاب خودتون رو صرف این سازمان بی صاحب میکنید از انرژی مثبتتون برای کمک دوستان استفاده کنید
خیلی ممنونم

saeedte
2013/01/08, 19:39
جعفرجان با این گزارشهای خوب پسهند و شدوص و روند سودسازی دگرگون شده شون و توجه به اینکه شکربن سهامدار این دو تا هست و خودش هم امسال شروع کرده به خروج از زیان ، نظرت نسبت به شکربن بعد از بازگشایی چیه ؟
میتونه شدوص دیگه ای باشه یا تو اون قواره ها نیس ؟

ahad rashidi
2013/01/08, 19:43
با اجازه .آخه سرمایمون کمه وگرنه درست میگین زمین خیلی با صرفه است .لاقل آینده داره>>>>>>>>>>>

safaklar
2013/01/08, 19:49
با سلام ..

برا بار چندم خیر ..این گروه هم مثل سایر سهام هستن ..

اصل جنس رو بچسب برادر ...

این گروه فقط به خاطر پی برای پایین ممکنه بالا بیان وگرنه اکثرا با قراردادهایی که بستن ورشد قیمت ماصلح وعدم تحویل به موقع پروژه ها که در ایران رسمه متضرر هم شدن ..

سلام سید جان . برا خرید و فروش ملک یا نگهداری اون تو ارومیه کدوم منطقه رو مستعد رشد میدونی ؟ آینده آپارتمان رو چطور میبینی تو ارومیه ؟ ممنون از راهنماییت.

نیکا
2013/01/08, 20:10
سلا م پرریسک عزیز متاسفانه سازمان زور وقدرت ندارد چنانچه شرکتی رابست درعرض یک هفته یاچندروز (البته برای همه شرکتها) اطلاعات نداد مدیران انها جریمه وتوبیخ و تخلف انان اعلام شود اصلا قیمت سهام ببورس ربطی ندارد من میخواهم پولم رادرچاه بریزیم بکسی ربط ندارد ؟؟؟اگر من شرایط بورس راندارم شما بیخود بمن کد میدهی و مگر هرشرکتی حسابرس ندارد وگزارش نمیدهد پس حسابرس سارمان چه صغیه ای است ؟ همدیگر را کنترل وحسابرسی میکنند !!! شمادرمجامع نگاه کن نماینده سازمان چه میگوید ؟؟ این ادم قرارازحق من وتو دفاع کنه ؟؟؟ فرق بدهکار وبستانکاررانمیداند !!! بسیارمتاسف بایدبود ازاین اقابالاسرها ؟؟؟

ron
2013/01/08, 20:14
سید جان من فکر می کنم داره خلط مبحث میشه واقعیت اینه که حرف های شما کاملا متین و منطقی هست اینکه آدم باید حواسش به تمام فرصت های سرمایه گذاری باشه کاملا درسته خواب سرمایه بدترین نوع ضرر هست فکر می کنم شما هم قصد دارید چنین موضوعی رو مطرح کنید اما چند درصد دوستان تجربه کارکرد در بازارهای موازی رو دارن مگر نه اینکه در گفته های خود شما تاکید شده هرجایی وبا هر قیمتی نباید ملک خرید الان شرایط خاصی در شهر عزیز شما پیش آمده اما آیا تمام دوستان فعال در همون منطقه تونستن نبض بازار رو به دست بگیرن خود شما فرمودید بدترین نوع سرمایه گذاری در آپارتمان هست فکر می کنید با رقم های مطرح شده در گفته های شما میشه زمینی رو در تهران پیدا کرد ؟
چرا در شهرک های اقماری اطراف که حقیر با اونها آشنایی دارم این امکان وجود داره چون پیش از این سابقه سرمایه گذاری در چنین مواردی رو داشتم و واقعیت جهش بزرگی هم در زندگی من ایجاد کرد زمینی رو 22 خریدم در عرض 9 ماه 134 رد کردم بعد هم دو مورد دیگر رو داشتم اما بعد از اون ایام تقریبا دوسال خواب سرمایه برای خیلی از دوستان صورت گرفت تا بازار دوباره شروع به حرکت کرد تازه اگر دست به ساخت نمی زدند سرمایه بر نمی گشت به عبارتی در اون منطقه رشد به ایده آل خودش رسیده بود حالا نوبت به یافتن موقعیت های جدید بود که ریسک بالایی هم داشت
اما الان مجموعه ای که پیرامون شما جمع شدن با توجه به صداقتی که در گفتار شما حس می کنن شاید از گفته های شما اینطور استنباط کنن که باید از این بازار فرار کرد همچنان که فرمدید به نزدیکانتون چنین توصیه ای کردید اما تصور کنید چه تعداد از دوستان با چنین تصمیمی به واسطه خرید در قیمت های نامتعادل متضرر میشن
وآیا این فرصت های متعدد سرمایه گذاری برای هر مقدار موجودی امکان پذیر است؟ فردی که نهایت 30 تومن رو وارد بازار کرده چه تکلیفی رو خواهد داشت
بله کاملا درست در روند ناموزونی که کشور به واسطه بی تدبیری های زعما گرفتارش شده باید هرروز مترصد خبرهای ناگوار باشیم اما این برای هرگونه سرمایه گذاری ممکن است رخ دهد مگر داستان پیش فروش سکه ها یادتون رفت مگر سقوط دلبر و ناامیدی بسیاری از افراد که با طمع و چشم و گوش بسته وارد شده بودند در خاطر عزیزتان نیست که حتما شما از من به این مسائل بیشتر آگاهید
در بسیاری از سهامی که همین امسال خود شما معرفی کردین بازی های متعدد صورت گرفت مثل کرماشا مثل قزوین اما به تارگت شما رسید نرسید؟
حقیر بر این باورم حرف شما رو ندیده باید قبول کرد اما موقعیت حال حاضر این امکان رو ایجاد می کنه؟
یا با اتخاذ راهکار های مناسب که همیشه از شما در شرایطی که آرامش بیشتری داشته اید دیده ایم می توان از این سد هم عبور کرد
عملکردهای سازمان که چه عرض کنم هیچ یک سیاست های اتخاذ شده توسط نهادهای اجرایی کشور قابل دفاع کردن نمی باشد اما به قول معروف میگن حالا که زوره یا حسین
به هر شکل فکر می کنم سایر دوستان هم چشم امید داشته باشند که پرریسکی رو کنار خودشون ببینن که همیشه روی حرفاش اعتقاد راسخ داشته حتی اگر کل بازار روند مخالف گرفته باشه
شاید باورتون برای خود شما مشکل باشه که چقدر حرفهای عزیزانی مثل شما در روند بازار می تونه تاثیر گذار باشه شاهد این موضوع رو می تونید از تشکرهای موجود زیر کانت های خودتون در صفحه 1822 نگاه کند
بد رقم ارادتمندم

جعفری
2013/01/08, 20:34
دوستان ایا میدانید
تقریبا هر روز تعدادی مامور لباس شخصی مانع از معاملات خارج از صرافیها میشوند با وجود ان قیمت دلار حدودهای 3250 است
حتی در چند مرحله با باتون تمام دلالان ارز طی دو هفته اخیر بشدت کتک خورده اند
بعبارتی ارز بشدت در حال کنترل است کی این از کنترل خارج خواهد شد
شاید بعد از شکست اخرین مذاکرات اتی هسته ای
......................
ایا میدانید
اکثریت غریب به اتفاق ملت ایران کارمند یا کارگران حقوق بگیری هستند که در امد ماهانه انها بیش از یک میل در ماه نیست
واکنون ما تورم 100 تا 200 درصدی نسبت به 2 سال قبل داریم
...................
ایا میدانید
سال بعد شرایط اقتصادی به مراتب دشوارتر خواهد بود اگر قرار باشد خودرویها از زیان خارج شوند با توجه به 3 یا 2 برابر شدن قیمت فولاد ارز ومحصولات پتر وشیمی باید قیمت خودروها نیز یک بار دیگر 2 برابر شود
ایا کارمند وکارگر خواهند توانست پراید 26 میل را بخرند ؟
ایا پولی بیش از خورد وخوراک باقی خواهد ماند ؟
من نمیدانم

other
2013/01/08, 20:59
درود بر همگی.
جناب پرریسک واقعا تحلیل گر قابلیست.من کاملا با ایشون موافقم و عامل اصلی این موضوع رو خود سازمان میدونم.اون بیشرفها مطمئنا سهمیو که تو پرتفوشون دارند رو حمایت میکنند. یه سوال،اگه اینها اینقدر به حقوق سهامدار احترام میزارند پس چرا در روند نزولی از شرکت ها شفاف سازی نمی خواهند؟ قصفها شده بود 1200، قزوین شده بود 285، بترانس 170 از 600، مپنا 150 از 500، سایپا 100 از 380 و ... چرا؟ واقعا چرا یه سهمو پس از 200% میبندند ؟
باور کنید یک عده دزد نشستند اونجا.
فساد تو همه ی جای ایران داره بیداد میکنه.بورس مگه چشه؟فارغ التحصیل لیسانس مدیریت مالی دانشگاه تهران با رتبه 153 کنکور رو میشناسم الان بیکاره و خیلی های دیگه که حتی اسم مدرکشونو نمیدونن به بالاترین جاها رسیدن.رتبه 1 ارشد مالی دانشگاه تهران رو میشناسم که با حقوق کم داره تو یه کارگزاری کار میکنه .تازه میفهمم چرا اینقدر از بورس ایران متنفر بودند.
من با حرف جناب پرریسک کاملا موافقم.اینها یه تیمیو تشکیل دادند که هیچکس جرات نمیکنه تکونشون بده، حتی مجلس !
واقعا متاسفم

سعید پور احمدی
2013/01/08, 21:31
خوب دوستان اینجا بحث های مختلف اقتصادی میکنیم ونظرها هم متفاوته و خیلی محترمانه و با ادب مخالفت میکنیم یا تایید میکنیم از این به بعد هم توصیه دارم هر مطلبی رو که پسندیدیم ازش تشکر کنیم که مشخص بشه که این مطلب چقدر طرفدار داره و برعکس چقدر مخالف.

خوب میام با چند دلیل بهتون بگم که چرا بازار بورس و سرمایه رو کاملا بهتر از دیگر بازارها مثل ملک و زمین و سکه وطلا ودلار میبینم و اعتقاد دارم اگر شرکت ها از شفافیت خوبی برخوردار باشن و روند سودسازی رو به رشد هیچ بازاری توان رقابت با این بازار رو نداره

اول اینکه همه میدونیم که قیمت واقعی ارزها و دلار همین مقدار کنونی و به راحتی میشه از تفاضل تورم آمریکا با ایران طی چندین سال با مرجع کردن مبدا یک سال که در اون سال نرخ تورم پایین بوده با درصد خطایی کوچک بدست آورد خوب بنابراین جهشی در قیمت دلار به طور واقعی اتفاق نیفتاده بلکه نرخ مصنوعی و کنترلی به قیمت واقعی تبدیل شده و این هم صد در صد مزیت برای جامعه چون جامعه رو از مصرف گرایی و کمک به دیگر کشورهایی مثل چین و امارات و ترکیه به سمت تولید ناخالص ملی و افزایش کیفیت وکمیت تولیدات خواهد برد و این کار دیر انجام شد ولی خدارو شکر تحت تاثیر شرایط و الزاما اتفاق افتاد و کمی زمان نیزه که بفهمیم که چه حرکت خوب و مفیدی صورت گرفته و ما چه اشتباهی داشتیم که ارز و پایین کنترل میکردیم و دلیل اصلی ضعف مشهود اقتصاد یکیش همین بود.
دوم اینکه این جهش احتمالا با همچین درصدی دیگه اتفاق نخواهد افتاد و کسانی که از این نوسان بهره بردن شانس خوبی داشتن بنابراین مهمترین شرط سرمایه گذاری در دیگر بازارها وجود نداره که من بهش میگم ایجاد فرصت یعنی شما در مورد ارز و سکه و طلا در اکثر قریب به اتفاق یک روند رشد مشخص حالا رو به جلو رو شاهد هستید که فرصت خرید به عقب رو ایجاد نمیکنه و این کاملا اشتباه هست که بازدهی کلی شاخص بورس با اون بارزارها شنجیده بشه چرا که شما اگه یه خونه یا ملک داشتی 100درصد فرضا یا اصلا 200درصد رشد داشته در یک سال خوب تو بورس نمیشه گفت شاخص 30 تا 40 درصد رشد کرده بنابراین هر کس تو ملک یا حالا طلا و دلار سرمایه گذاری میکرد سود بیشتری میبرد نه مساله اینجاست که در بازرهای دیگر به غیر از بورس شما میخرید سود میکنی و میری بیرون ولی در بورس با بازدهی 30 تا 40 درصدی شاخص کل میشه 1000درصد هم سود کرد واینه که این بازار و متمایز جذاب و پر قدرت میکنه تازه اونم در مقابل بازاری مثل دلار و تا حدودی مسکن که سالها راکد میمونه و بوده....
سومین نکته اینه که شما برای سرمایه گذاری در بورس نیاز به سرمایه هنگفت نداری و با تشکیل سبد میتونی خودت میزان بازده و سود رو اختیار کنی ولی در بازار مسکن این فرصت چندان وجود نداره.
چهارمین مسله اینه که خوب برای اولین بار مرحله ای بزرگ از حذف یارانه ها ایجاد شد که این هم بدون در نظر گرفتن ضعف نوع اجرا و سوء استفاده گری ها و ضعف مدیریتی اجرایی یک حرکت خوب بود که میتونه به کاهش مصرف گرایی و واقعی شدن قیمت ها کمک کنه ولی خوب ناچارا ایجاد بحران مقطعی هم میکنه که بزرگترین اقتصادان ها هم میدونن که ازش گریزی نیست بنابراین تورم ایجاد شده هر چند به صورت بالا نسبت به کشورهای دیگه جهان در سطح و با داشته هایی اندازه های کشور ما همیشه بوده و دلیل اصلی هم همین یارانمه های بی خود و قیمت پایین ارزها بوده ولی تورم به این بزرگی قطعا دیگر اتفاق نخواهد افتاد بنابرین جهش قیمتی سکه و دلار و مسکن از باب تورم یک فرصت مقطعی بوده و نمیشه به صورت کلی با بورس مقایسه کرد.
پنجمین دلیلم خروج کشور از اقتصاد دولتی کپونی به اقتصاد خصوصی (البته چندان هم خصوصی نمیبینمش) و آزاده که حتما بخش عمده سهم شرکت ها از طریق بازارهای مختلف سازمان بورس عرضه خواهد شد و سقوط و درجا زدن بورس برابر با شکست اصل 44 قانون اساسی بنابراین در سالهای پیشرو در مقابل کاهش تقاضا برای مسکن به علت کاهش جمعیت و کاهش نسبی و فوری هزینه ساخت مسکن به علت صنعتی سازی و رشد تکنولوژی مهندسی ساخت مسکن ما شاهد افزایش متقاضی برای گرفتن کد بورسی خواهیم بود مثل کشورهای پیشرفته مثل اروپا که صاحبان ملک و خونه کم هستن اما حداقل 90 درصد مردم سهامدار هستن و اونها ملک رو سرمایه نمیدونن و سرمایه رو در سهامداری میینن بنابراین قاعدتا ایران هم به سمت رشد قواعد سرمایه داری و این سیستم خواهد رفت

با نمامی تفاسیر و کلی دلیل دیگه که از این مقال خارجه ولی نیاز بشه بهش اشاره خواهم داشت بورس برترین مکان برای سرمایه گذاریست وبه سرعت از رشد بازارهای رقیب بی فروغ خودش پیش خواهد افتاد و نه سازمان و نه کسه دیگه ای توان مقابله با این رشد رو خواهدداشت چرا که همه می اندیشیم و میدونیم که صلاح سرمایه گذاری کجاست یه بخش از این مزیت ها رو من اشاره کردم یه سری معذورات اخلاقی دلالی بازار ملک رو هم دوستان کم و بیش نام بردن که خوب در جامعه عاطفی و نوع دوست ایران این میشه دلیل ششم.

البته بحثی که سید به تندی چند روز پیش با مشاهده حرکت بی خردانه سازمان در مقابل گزینه های بهتر و هم راستایی بهتر با شرکت ها میشد انجام بده و نداد مطرح کرد من با شناختی که از جعفر دارم اینجور درک کردم که به درستی جعفر بیشتر میخواد بفهمونه که اصلا دلیل دلالی دلار و مسکن تو ایران چیه؟میخواست بگه اگه تو کشور کسی به بورس اهمیت نمیده و میانگین سهامدارای ما نسبت به دنیا بیشمار پایین هست همین بی خردی هاست و همین بی مدییتی ها که من هم باهاش کاملا موفقم ولی با این همه به نظر من سازمان و.....توان مقابله با رشد شرکت ها و افزایش قیمت نمادها رو نخواهند داشت و البته نیاز بود که سازمان هم از این به بعد بدونه که از راهکارها بهتری استفاده کنه و نه از بدترین روش در بدترین زمان.

به امید فتح قه ها با بورس ایران زمین

صداقت2
2013/01/08, 21:33
دوست من واقعا متوحه شدید بنده چه گفتم..

کدام حباب کاذب...
کدام خون در شیشه کردن...

چی دارید میگید...

خون مردم رو همین شرکتها در شیشه کردن .و

چرا فولاد بالا رفت ؟؟؟چرا غمارگ بالا میره؟؟؟چرا غبشهر بالا میره؟؟؟؟چرا پترو ها بالا میرن؟؟؟

میخواهید بدانید..

روعن شده 4 تا 5 برابر خون مردم رو کی در شیشه کرده...میلگرد شده 1700 تومن ..پی وی میدانید چند است ...؟؟؟

میدانید مصالح ساختمان کجا رفته ..میدانید یک مگان درپیت الان 70 میل شده خود خودرو ساز داره میده حدود 60 میل ...

بعد شما انتظار داری طرف خونش رو چوب حراح بزنه؟؟؟؟

بنده با کسی ننشسته ام ولی از اینکه سرم رو زیر برف کنم به دیگران هم بگویم سرتان رو زیر برف کنید بدم میاد..

در ضمن خیلی از اون افزاد شرف دارن یه مسئولین سازمان ..

پسهند چند ماه بست برا فروش زمین الان گفته زمین رفت برا سال 92..یعنی این چند ماه سهامداری کشک..یعنی فردا 10 درصد منفی نخوره شانس اوردید ...بماند جا ماندن از بازار ..

این رو چند ماه قبل نمی تونست بگه؟؟؟

تا اطلاع بعدی حتی یک نفر رو هم برا ورود به این بازار تشوویق نخواهم کرد ...

ولی خودم هستم با همون سهام قبلی که گفتم...ولی خوب این سازمان باید ادب بشه

با سلام
پر ریسک خان

کسی با بی لیاقتی مدیران بورس مخالف نیست اما بنظرم این دوران هم می گذرد.

دوستان بورس 24 که نفوذ قابل توجهی در خبرگذاری فارس و روزنامه دنیای اقتصاد دارند - اخیرا با مکاتبات تخصصی و منقدانه مسوولین بورس را ملزم به برگشت از تصمیم گیری های اخیرشان نمودند و با فشار بالایی ها

بنظرم دوباره آرامش به بازار بر می گردد.
مسلما هر کدام از ما فعالان بورسی با لابی مناسب می توانیم انتقاد منطقی خود را به سازمان بورس انتقال دهیم و به قول شما آنان را تادیب کنیم.

حرف من این است که بالاخره بازار مسکن هم دچار حباب و اشباع قیمتی می شود و دامن زدن هیجان قیمتی برازنده افرادی چون ما نیست - حتی شده ظاهرا از سودش جا بمانیم.

اگه روغن و قند و فولاد گران می شوند مگه چند درصد سبد اقتصادی یک خانوار را تشکیل می دهند؟ به قول دولت مردان با یارانه ماهانه جبران می شوند.

ولی رشد بی حساب مسکن توسط یک مشت دلال ... باعث آسیب جدی به اکثریت جامعه می شود.

باور کنید سرمان هم زیر برف نیست و آگاهانه شرایط این دنیا و پاسخ گویی در آن دنیا را رصد می کنیم .

کسی از کسب سود ناراحت نمی شود ولی به چه قیمتی؟

شاید هم عیب از خودم باشد که برخورد با اکثر بساز بفروش ها و دلالان مسکن را که می خواهند به هر قیمتی پول دارتر شوند - در شان خود نمی دانم.

شخصا برای شخصیت شما احترام خاصی قایل بوده و هستم و خواهم بود ولی انتظار مشارکت شما در بازار سرمایه و نقش در تقویت آن را بیشتر از دیگران دارم.

باور کنید با دانش و توانایی هایتان در هر شرایطی قادر کسب سود متعارف تر از بازار مسکن خواهید داشت .

استارت فرهنگ سازی در مشارکت آحاد جامعه در بورس و تولید مولد و امساک از بحث ماهیت کالایی سرمایه ای مسکن باید اول از خودمان شروع کنیم.

با لابی ای هم که دارم حتما دغدغه منطقی سهامداران را به گوش مسوولین ارشد اقتصادی می رسانم.

خدا به شما در تداوم خدمت رسانی به مخلوقاتش توفیق روزافزون عنایت فرماید.

ممنون

شفاف سازی
2013/01/08, 21:47
چی ؟ پارسان
چرا:
شرکت پارسان یک شرکت خاص است که بورس دوباره همچین شرکتی بخود نخواهد دید
اصلا"پارسان وجود باطنی نداره فقط یک اسم که نه هزینه داره نه مالیات داره نه بخور بخور داره نه هزینه بهره داره فقط یک اسمه که غدیر خواسته سبد پتروشیمی خود را به صورت متمرکز در آن قرار بده در حقیقت با خرید اسم پارسان ما مستقیما" سهامدار شپدیس - کرماشا - زاگرس - شبریز- شراز - شیراز و مارون و... می شویم
این شرکت سود شرکت ها بدون کوچکترین دستکاری و کم وکاستی به ما ارزانی می کنه پارسان امین ما در شرکت های فوق می باشد
تقسیم حداکثری سود + کلی طرح و توسعه
آیا ما می توانیم شرکتی پیدا کنیم که کل سود را تقسیم کنه و طرح و توسعه هم داشته باشه درحالیکه شرکت های زیادی سراغ داریم که به بهانه طرح و توسعه از تقسیم سود امتناع می کنند یا شرکت های زیادی سراغ داریم که 100% سود را تقسیم می کنند ولی هیچ طرح وتوسعه ای ندارند
تقسیم 99% سود 91 +
طرح توسعه فاز 3 شپدیس
طرح و توسعه شیراز
طرح وتوسعه شبریز
طرح وتوسعه کرماشا
طرح وتوسعه ...... +++
تعدیل شپدیس
تعدیل زاگرس
تعدیل کرماشا
تعدیل شبریز
تعدیل شراز
تعدیل شیراز
تعدیل ........ ++++
تقسیم سود 92
شرکتهائی که طرح و توسعه دارند :
معمولا" سود تقسیم نمی کنند یا کمتر تقسیم می کنند
در دوران طرح تعدیل معمولا" تعدیل مثبت سود ندارند بعدا ز بهره برداری
به خاطر طرح p/e بسیار بالائی دارند

اما پارسان :
تقسیم 100 سود + داشتن چندین طرح بسیار بزگ + تعدیلات مثبت مکرر در دوران طرح + p/e پایین با توجه به طرح های توسعه زیاد

حالا با این اوضاع پیدا کنید پرتقال فروش را قیمت پارسان چند - به نظر من زیر 2000 تومان همچنان فرصت خریده
من قبلا" هم در قیمت های 800 تومان گفتم پارسان در قیمت های بالاتر توسط برخی از اساتید بورس به عنوان یک سهم زیر خاکی کشف خواهد شد.

پرریسک
2013/01/08, 22:16
با سلام
پر ریسک خان

کسی با بی لیاقتی مدیران بورس مخالف نیست اما بنظرم این دوران هم می گذرد.

دوستان بورس 24 که نفوذ قابل توجهی در خبرگذاری فارس و روزنامه دنیای اقتصاد دارند - اخیرا با مکاتبات تخصصی و منقدانه مسوولین بورس را ملزم به برگشت از تصمیم گیری های اخیرشان نمودند و با فشار بالایی ها

بنظرم دوباره آرامش به بازار بر می گردد.
مسلما هر کدام از ما فعالان بورسی با لابی مناسب می توانیم انتقاد منطقی خود را به سازمان بورس انتقال دهیم و به قول شما آنان را تادیب کنیم.

حرف من این است که بالاخره بازار مسکن هم دچار حباب و اشباع قیمتی می شود و دامن زدن هیجان قیمتی برازنده افرادی چون ما نیست - حتی شده ظاهرا از سودش جا بمانیم.

اگه روغن و قند و فولاد گران می شوند مگه چند درصد سبد اقتصادی یک خانوار را تشکیل می دهند؟ به قول دولت مردان با یارانه ماهانه جبران می شوند.

ولی رشد بی حساب مسکن توسط یک مشت دلال ... باعث آسیب جدی به اکثریت جامعه می شود.

باور کنید سرمان هم زیر برف نیست و آگاهانه شرایط این دنیا و پاسخ گویی در آن دنیا را رصد می کنیم .

کسی از کسب سود ناراحت نمی شود ولی به چه قیمتی؟

شاید هم عیب از خودم باشد که برخورد با اکثر بساز بفروش ها و دلالان مسکن را که می خواهند به هر قیمتی پول دارتر شوند - در شان خود نمی دانم.

شخصا برای شخصیت شما احترام خاصی قایل بوده و هستم و خواهم بود ولی انتظار مشارکت شما در بازار سرمایه و نقش در تقویت آن را بیشتر از دیگران دارم.

باور کنید با دانش و توانایی هایتان در هر شرایطی قادر کسب سود متعارف تر از بازار مسکن خواهید داشت .

استارت فرهنگ سازی در مشارکت آحاد جامعه در بورس و تولید مولد و امساک از بحث ماهیت کالایی سرمایه ای مسکن باید اول از خودمان شروع کنیم.

با لابی ای هم که دارم حتما دغدغه منطقی سهامداران را به گوش مسوولین ارشد اقتصادی می رسانم.

خدا به شما در تداوم خدمت رسانی به مخلوقاتش توفیق روزافزون عنایت فرماید.

ممنون

بابا دم شما گرم ..

روغن شکر برنج قند اصلا مهم نیست ...

اره کل کشور قیمت های دو برابر شده باز دوستان میگن دلالی ..

دلبر 3000 رو رد کرده می گفتن دلالها بردن بالا ..الان هر چی دلاله گرفتن بازم میره ..کل ملتم بگیرن بازم میره ...؟؟

تا وقتی این طرز تفکر شما باشه بحث به جایی نمیرسه ..

پس بهتره تمومش کنیم ..

ولی گفتم تا اطلاع بعدی حتی یک نف رو تشویق به ورود نخواهم کرد ...

در مورد حباب واشباع قیمتی هم بار هزارم همانطور که سهام رشد کرده ونکرده داریم در ملک هم همینطور هست ..

الان بنده به شما می گویم تا یک سال دیگر 200 درصد بازدهی در ملک سراغ دارم ولی نه هر ملکی شما بگو اشباع شده نظرتان محترم ..

اگر بورس تا یکسال دیگر بالای 200 درصد داد برنده شده نداد فاتحه ..

البته همچنان در بورس فعال هستم ..

دوستان بحث خاتمه بدید به بورس بچسبید ....

به اندازه کافی گفتنیها گفته شد حال صلاح مملکت خویش خسروان دانند ..

پرریسک
2013/01/08, 22:19
در ضمن دوستانی که این همه از عملکرد بورس راضی هستن ..

اگر امکان داره بازدهی خودشون از اول سال 90 تا الان که در پایان سال 91هستیم بیان کنند ..در کل سرمایه چند درصد سود کردن؟؟؟؟

سعید پور احمدی
2013/01/08, 22:23
سلام جعفر جون وقت بخیر:

برای بلند مدت و با توجه به جمیع شرایط سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی و یا پالایشگاهی رو بهتر میبینی و یا صنایع معدنی؟افق آینده بلند مدتی کدوم گروه بهتره از نظر شما؟
یکی هم اینکه حاشیه سود برای انتخاب سهم چقدر مزیته؟

arashsefid
2013/01/08, 22:28
بابا دم شما گرم ..

...
دوستان بحث خاتمه بدید به بورس بچسبید ....

به اندازه کافی گفتنیها گفته شد حال صلاح مملکت خویش خسروان دانند ..

پرریسک خان،حالا که قرار شد بچسبیم به بورس، ممنون میشم غریب نوازی کنید و نظر دهید:-/
امروز غبشهر را در (1067) و شاراک را در
(879) خریدم. لطفا نظر خود درباره ی ورود در این قیمت را بیان کنید و ضمنا قیمت خروج از شاراک را لطفا اعلام کنید. ممنون میشم اگر یه توضیح درباره سهام ليزينگ رايان سايپا (ولساپا)و باما (کاما)،و وصندوق دهید و ایا ورود به این سهم ها خوب است یا نه؟ لطفا یه سهم دیگه برای خرید، که به قول شما هنوز پیشرفتش را نکرده باشه معرفی کنید. با تشکر ازمهمان نوازی شما.

صداقت2
2013/01/08, 22:28
پر ریسک خان
همیشه سکان این کشتی در بازار پر تلاطم بورس دست شما را می بوسد.

به نظرتان قیمت مناسب برای وارد شدن به شلعاب کجاست؟
امروز پول بک زد یا همچنان رو به پایین است.
غمارگ راهش را از غبشهر جدا کرده یا بازم درگیر سهامدار حقوقی آن است.
ممنون

hamid-reza
2013/01/08, 22:34
سلام
جناب پرريسك سكه و دلار را تا اخر سال چطور ميبينيد؟
لطفا تحليلي لز مذاكرات و نتيجه احتمالي نيز داشته باشيد.
در ضمن اگر اشتباه نكنم شما اخباري از شركت فلامي داشيتد لطفا اطلاع رساني در صورت اكان بفرماييد.
ممنون بزرگوار

پرریسک
2013/01/08, 22:35
سلام جعفر جون وقت بخیر:

برای بلند مدت و با توجه به جمیع شرایط سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی و یا پالایشگاهی رو بهتر میبینی و یا صنایع معدنی؟افق آینده بلند مدتی کدوم گروه بهتره از نظر شما؟
یکی هم اینکه حاشیه سود برای انتخاب سهم چقدر مزیته؟

سلام..

پتروها همچنان سرور بازار هستن وخواهند بود وبیشترین بازدهی از ان اینهاست..

در مورد حاشیه سود بتسگی به توزم حادی داره که درکشور حاکم شده شاید نشه سقف گذاشت ...

با این تورم حاد بازار پی برای 10 هم بگیره کم هست البته اگر این مسئولان بزارن وفرت فرت نبندن ..

shimab
2013/01/08, 22:46
در ضمن دوستانی که این همه از عملکرد بورس راضی هستن ..

اگر امکان داره بازدهی خودشون از اول سال 90 تا الان که در پایان سال 91هستیم بیان کنند ..در کل سرمایه چند درصد سود کردن؟؟؟؟

جعفر خان من بانظر شما 100% موافقم، به شخصه با وجود سرمایه کمی که داشتم و از سال 89 وارد بورس شدم در عرض این دو سال فقط تونستم سرمایم رو حفظ کنم، آخرماه کل سرمایم را از بورس خارج خواهم کرد و وارد بازار مسکن خواهم شد، 2 سال خوابیدن پول بدون سود و با این همه استرس یعنی 500% شاید هم بیشتر ضرر، حیف 2 سال استرسی که در این بازار کشیدم، صدرای 300 تومانی آذراب 330 تومانی سایپا 350 تومان ایران خودرو 400 تومان ...... به نظرم بورس ایران محلی است برای سرمایه گذاری جهت سودآوری شرکت ها و ضرر سهامداران جز.
جعفر خان منتظر خروج از بازار هستم و بیشتر منتظر گزارش های 9 ماهه هستم تا شاید افت قیمتی چند روز اخیر جبران بشه ..

راستی جعفر خان سبدم را به فرمایش شما تغییر دادم .... فولاد غدیر پارسان و کالسیمین به نظر شما گزارش های 9 ماهه خوبی خواهند داد و احتمال رشد قیمتی این شرکت ها میره؟؟؟ قربونت :x

آواچی
2013/01/08, 23:13
با اجازه از صاحب خونه، پرریسک عزیز وهمه دوستان عزیزم
من از مشتربهای قدیمی این تاپیکم از آرادسرمایه تا اینجا
ولی هیچ وقت مثل چند روز گذشته تاپیک رو اینقدر خسته کننده ندیده بودم
دلیل بی انگیزگی دوست عزیزمان پرریسک مهربان برای همه روشن شد
امیدوارم ایشان با قدرت تر از گذشته به کمک و راهنمایی دوستان ادامه بدن
جعفر عزیز ثابت کرده در هر بازاری موفق و سربلند بوده
یا علی مدد

nirvana_00
2013/01/08, 23:21
بزرگواران سعی دارم دو تحلیل میان مدت و کوتاه مدت غبشهر رو ارائه کنم اگر هم ایراد یا مشکلی بود ممنون می شم جناب پرریسک تصحیح بفرمایند. هرچند که جواب سوال بنده رو در مورد نمودار پکویر ندادند. اگرچه معتقدم پکویر در صورت تثبیت بالای 280 حداقل تا 400 رشد خواهد داشت.
بگذریم.....
طبق موج شماری بنده موج 3 صعودی سهم تمام شده و وارد موج 4 که اصلاحی است شده ایم که بنده دو سناریو برای این اصلاح متصورم

1. اصلاح ترکیبی WXY که در نمودار مشاهده می فرمایید و با توجه به فروشهای حقوقی و اجازه ندادن به رشد سهم و اشتیاق حقیقی برای خرید به شخصه آنرا محتمل تر می دانم البته ذکر این نکته بسیار مهم است که خط حمایت شماره یک از اعتبار بسیار بسیار زیادی در این تحلیل ایفا می کند و در صورت شکسته شدن آن( 1030 تومان) این سناریو باطل خواهد بود و با تشکیل سر و شانه سقف سناریو دوم شکل خواهد گرفت.

2.روند اصلاحی از نوع 5 موجی خواهیم داشت که باید منتظر پایان اصلاح حوالی 850-900 تومان ( 50% فیبوناتچی) و یا نهایتا در 750 تومان باشیم.

با توجه به موارد فوق به دوستانی که دید کوتاه مدت دارند توصیه می کنم که به خط حمایت اول پایبند باشند

همانطور که جعفر خان فرمودند سهم هنوز در روند نزولی است و در صورت شکست 1225 و تثبیت بالای آن سهم وارد روند صعودی خود یعنی همان موج 5 صعودی با هدف حداقلی 1700 تومان خواهد شد که با توجه به بنیادی سهم و نرخ ارز انتظار 2500 از سهم را دارم.

تحلیل فوق در صورت شکست 750 تومان فیل خواهد شد.

امیدوارم توانسته باشم تحلیل دقیقی از سهم خدمت دوستانم ارائه کرده باشم
http://forums.boursy.com/imported/2013/01/125.jpg (http://www.8pic.ir/)

R.P.S
2013/01/09, 00:13

چند تا شارلاتان با مدرک دکترای قلابی و سهمیه ای گذاشتن مسولین بورس شدن با چند تا نوچه .حامی بازار شدن حیف که فحش های که الان نثار اینا میکنم و نمیتونم بنو یسم. واقعا از این پست ها باز خودشونن.

mah1364
2013/01/09, 00:41
سلام پر ریسک عزیز من بجای شهریه دانشگاههم چک دادم یه سهم معرفی تا 2 ماه آینده 20 درصد سود آوری داشته باشه . با تشکر

alizare1982
2013/01/09, 07:53
سلام دوستان. اولين بار بود اومدم ديدم اين تاپيك وسط هاي تاپيك هاي ديگه هستف آخه هميشه جزو اولين تاپيك ها بود! فكر كنم تاپيك هم مثل شاخص بورس بعد صعود پر قدرت به قله 1800 يكم داره سرعتش كند ميشه! نكنه نياز به اصلاح داره. ;) مواظب باشيد مسوولان بورس اينم نبندن! :))
پرسود باشيد.

Javad Paye
2013/01/09, 08:38
بچه ها ديروز مگه بازار مثبت نبود الان سايت بورس كه شاخص ديروزو منفي نشون ميده. مثل اينكه جن زده شدم؟

alizare1982
2013/01/09, 08:49
بابا اين سايت بورس چرا گيج ميزنه! وضعيت و قيمت خريد و فروش ها رو نشون نميده!!!

hasan85
2013/01/09, 08:53
بچه ها ديروز مگه بازار مثبت نبود الان سايت بورس كه شاخص ديروزو منفي نشون ميده. مثل اينكه جن زده شدم؟
سایت بور س الان شاخص دیروز را نشان نمی ده

alizare1982
2013/01/09, 08:57
با اين وضعيت سايت، فكر كنم امروزم نيم ساعت يا يه ساعت معاملات بورس با تأخير باشه!!!! چقدر احمقا اين جماعت مسوولين بورس!

atashgah
2013/01/09, 09:00
|-):-/:-?

alizare1982
2013/01/09, 09:04
بورس داره كار ميكنه، ولي من چيزي از معاملات نمي بينم!!! كسي هست وضعيتش مثل من باشه؟!!!!!!!!

atashgah
2013/01/09, 09:06
امروز چهارشنبه و سایت هم خراب، چه شود شاخص!!!!!!

saeedte
2013/01/09, 09:09
حجم و ارزش معاملاتو
بی لیاقتا گند زدن به بازار از هفته پیش
خاک بر سرشون

Javad Paye
2013/01/09, 09:09
استخدام در بورس اوراق بهادار:
به يك اپراتور حرفه اي ماژول كار نيازمنديم. تواناييها: داشتن توانايي Stop و Run كردن ماژول.

alizare1982
2013/01/09, 09:10
امروز چهارشنبه و سایت هم خراب، چه شود شاخص!!!!!!

سايت خراب نيست، خرابش كردن! دور از جون دوستان، دور از جون دوستان، اين جماعت فكر كردن همه مثل خودشون احمق هستن!!! لعنت به اين بورس با مسوولين احمقش!!!!!!!!

mani_slash
2013/01/09, 09:20
سلام امامن دارم بدون مشکل کارمیکنم

اشکبوس کهنه سوار
2013/01/09, 09:22
من هم با نهایت نگر کار می کنم و مشکلی ندارم.

msa407
2013/01/09, 09:28
بحث کاش این چیزها نیست..

اره حتما میاد ...

درود بر شما جناب پرریسک
واقعا درد ما همینه که فکر میکنیم همه چیز همینجوری درست میشه میسپاریم به خدا!

اشکبوس کهنه سوار
2013/01/09, 09:28
مارگارین در آستانه صف خرید...دوستان یه کم طاقت بیارن...باید نوسانگیرها رو از سهم خارج کنن...

...صف خرید کردن هنر نیست...باید ریل گذاری صعود به درستی انجام بشه...
...در نماد غبشهر هم حقوقی بازم 100000 سهم عرضه کرد..

گلاب خان
2013/01/09, 09:29
سلام دوستان.
بنده هم در کار آنلاین مشکلی ندارم. راستی دوستان قپیرا هم بسته شد برای تعدیل. به قول جناب پرریسک باید سهمی خرید که رشد نکرده. در گروه قندی ( که به نظر من با آمدن بودجه استارتش زده خواهد شد) با دید سه ماهه، قمرو قشهد از بهترینها هستند. چون تقریبا هیچ رشدی نداشتن. بین این دو هم قمرو باز ارجحیت داره انصافا.<):)

alizare1982
2013/01/09, 09:39
من هم با نهایت نگر کار می کنم و مشکلی ندارم.

سلام امامن دارم بدون مشکل کارمیکنم

ممنون. مشكل قبل از 9 و 15 دقيقه بود! بعد درست شد. منم بعد از 9 و 15 دقيقه هيچ مشكلي در سايت نداشتم.

hasan85
2013/01/09, 09:41
گروه مواد غذایی روز سبزی را می گذرانند

atashgah
2013/01/09, 09:44
ممنون. مشكل قبل از 9 و 15 دقيقه بود! بعد درست شد. منم بعد از 9 و 15 دقيقه هيچ مشكلي در سايت نداشتم.

مشکل حل شد قبل از 9 و 15 دقیقه بود... ممنون از همه

مهران
2013/01/09, 09:44
نظر دوستان در مورد گروه روي به خصوص جناب پر ريسك ممنون ميشم بدونم

اشکبوس کهنه سوار
2013/01/09, 09:46
...به نظر من که از این گروه فاسمین رو عشقه...البته بنده در 820 وارد این سهم شدم...

ron
2013/01/09, 09:46
درود ایشون بارها اعلام فرمودن فاسمین

گلاب خان
2013/01/09, 09:49

فاسمین که جای خود، اما فرآور یه چیز دیگست. شرکتی کوچک با احتمال تعدیل فوق العاده. مطمئن باشید فرآور در این قیمتها کسی رو پشیمون نمیکنه...<):)

شبندر
2013/01/09, 09:51
با سلام خدمت دوستان
فولاد مباركه به شدت كاهش فروش داشته و امروز به زور نگهش داشتند بايد الان صف فروش باشه
مپنا هم فعلا نمي تونه بالاتر بره بايد يك اصلاح توپل بكنه
حفاري اصلا از نظر موقعيت زماني براي سرمايه گذاري مناسب نيست نمي دونم چرا صف خريد شده
وصندوق با تمام تبليغاتي كه كردند قيمتش خيلي بالاست حداكثر بايد 250 تومان باشد.
سفارس الان با وجودي كه خودم دارم بايد روي 100 تومان معامله بشه با توجه به اينكه سيماني ها رشد قيمتي نداشتند وتحت كنترل شديد هستند به دليل اينكه با افزايش قيمت سيمان رشد قيمت مسكن طوفاني خواهد بود
صنايع شيميايي سينا الان فقط به خاطر اينكه قيمتش پايين تر از شيرانه معامله ميشه وصف خريده والا آنچنان بنيادي قوي نداره و فقط نوسان گيري مناسبه
فعلا نقد باشيد تا ذوب و شبندر باز بشن كه اونجا بايد خريدتون حسابي باشه

شبندر
2013/01/09, 09:54
فولاد مباركه با افزايش قيمت برق سودش نصف خواهد شد و قيمت هر سهمش هم تا 40 درصد كاهش خواهد داشت

شبندر
2013/01/09, 09:56
امروز بازار محكوم به نزول هست

sourena
2013/01/09, 09:58
کنترل شدید قیمت در نماد پارسان
ولی کم کم داره افسار پاره میکنه

داود
2013/01/09, 10:01
مارگارین در آستانه صف خرید...دوستان یه کم طاقت بیارن...باید نوسانگیرها رو از سهم خارج کنن...

...صف خرید کردن هنر نیست...باید ریل گذاری صعود به درستی انجام بشه...
...در نماد غبشهر هم حقوقی بازم 100000 سهم عرضه کرد..
سلام
دوستان یه همت کوچکی میخواد تاصف بشه پس یاعلی

sourena
2013/01/09, 10:01
یک نکته جالب دیگه در مورد پارسان اینکه
تا این لحظه فقط 5 درصد فروشنده هاش حقیقی بودند
و احتمالا فروش حقوقی علاوه بر بحث معامله بلوکی تحت فشار سازمانه

sourena
2013/01/09, 10:11
و فرصت خرید عالی در نمادهای کنور و شاراک همچنان فراهمه
انشالله شاراک 890 و کنور 2950 تومنی 30 تا 50 درصد بازدهی تا پایان سال خواهند داشت
بنظرم بازار تا 20 روز دیگه برای از دست دادن چنین فرصتی افسوس خواهد خورد

آواچی
2013/01/09, 10:13
وبشهر ا کف قیمتی 1600 و با هدف اول 1800 در نوسان خواهد بود.درصورت شکست محدوده فوق می تواند تا محدوده 2000 و بعد تا 2300 رشد نماید.

پرریسک
2013/01/09, 10:15
دوستان شبنه تعطیل هست؟؟؟؟من تقویم ندارم یکی لطف کنه مناسبت رو بگه...

hasan85
2013/01/09, 10:17

شهادت حضرت امام رضا(ع)

راهکار جدید
2013/01/09, 10:17

شهادت امام رضا دوست عزیز

نیکا
2013/01/09, 10:18
سلام شهادت امام رضا . پس وعده بازکردن سهام چه شد ؟؟ بیخود لاف میزنند !!

Hamidkhann
2013/01/09, 10:18
به یک کارگر ساده جهت ریاست سازمان بورس و ساماندهی آن نیازمندیم :d

پرریسک
2013/01/09, 10:19
از دوستانی که پاسخ دادن تشکر می کنم ..

به همه دوستان تسلیت میگم این روز .

bashash
2013/01/09, 10:20
امروز بازار محكوم به نزول هست

چه حكم بدي صادر شد اي كاش محكوم مي شد به صد ضربه شلاق:d

گلاب خان
2013/01/09, 10:21

بله؛ جمعه رحلت پیامبر (صلی الله علیه و آله) و شهادت امام حسن (علیه السلام) هستش و شنبه هم شهادت امام رضا (علیه آلاف التحیه و السلام) هست.التماس دعا دارم<):)

پرریسک
روند میان مدت بازار همچنان صعودی هست ولی خوب هر سهمی نخرید فقط فقط رشد نکرده ها رو بخرید..

لعن ونفرین خدا بر اینها که بازار به اون زیبایی رو به این روز انداختن ...

eli77
سلام پرریسک جان
چه سهمی رو پیشنهاد میکنید که تا عید یه بازدهی 40-50 درصدی داشته باشه؟

بابااتی
2013/01/09, 10:23
درگفت وگوی فارس با مدیرعامل شرکت:
شایعه کاهش تولید چادرملو به دلیل کم آبی تکذیب شد

خبرگزاری فارس: مدیرعامل شرکت چادرملو شایعه کاهش تولید یا تعطیلی موقت خط تولید این معدن به دلیل کم آبی را تکذیب کرد.
خبرگزاری فارس: شایعه کاهش تولید چادرملو به دلیل کم آبی تکذیب شد

Tweet

محمود نوریان در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی فارس، در برابر این سئوال که آیا شایعه کاهش تولید و یا تعطیلی موقت خط تولید معدن چادرملو به دلیل بسته شدن آب صحت دارد؟توضیح داد: خیر. هر چند درگیری هایی با افراد محلی بابت استفاده از آب داشتیم اما از طریق ذخایر و دسترسی به مناطق دیگر آب مورد نیاز را تامین کرده و می کنیم.

وی با بیان اینکه با توجه به سابقه این موضوع، از قبل پیش بینی های لازم برای تامین آب مورد نیاز معدن چادرملو شده، تاکید کرد: بنابراین نه تنها کاهش تولید و یا تعطیلی موقت خط تولید نداشته ایم بلکه از پیش بینی ها هم جلوتر هستیم.

نوریان با اشاره به این نکته که نیازی به اعلام موضوع فوق به سازمان بورس نبود ، گفت: گزارش عملکرد 9 ماهه چادرملو که از وضعیت مطلوبی برخوردار است،درحال آماده سازی و نهایی شدن است تا در مهلت قانونی به سازمان بورس ارایه شود.

بر اساس اطلاعات دریافتی شرکت در 9 ماهه 85% سود را محقق کرده

bashash
2013/01/09, 10:24

شهادت امام رضا است جناب پرريسك
ضمنا آدرس بده يدونه خوشكلشو واست پست كنم :d

mani_slash
2013/01/09, 10:25
سلام پرریسک جان

اشتهای خوبی داریا

پرریسک
2013/01/09, 10:25
سلام پرریسک جان

سلام.

لیست من هیچ تغییری نکرده ..

شاراک در صدر شفن بعدش خارک بعدش .

گروه قند وغذایی غمارگ وغبشهر وقشهد ..

گروه شیمایی شفارس شدوص شلعاب...

گروه مس فملی ..

وبقیه سهام که گفته بودم ..

اگر به بازار گند نمی زدن همین یک ماهه به هدف ها می رسیدن ودوستان سود خوبی می کردن ولی وقتی گند می زنن کاریش نمیشه کرد ولی اینها سهام خوبی هستن ریسک کمی دارن وجای رشد بالایی دارن ..
میتونید در روند صعود سوار بشید اگر خیلی کوتاه مدت هستید ..

فعلا روند صعودی هست به جز غبشهر ..اونم وارد میشه کمی صبر میخواد..

شبندر
2013/01/09, 10:26
فعالان بزرگ بازار منتظر باز شدن شبندر و ذوب و گزارشات نه ماهه هستند تا خريد كنند به همين خاطر امروز يه كمي آخر وقت قيمت ها بالا ميره و تا يكشنبه كه گزارشات بياد خريد و فروش يه امر تقريبا شانسي خواهد بود.

گلاب خان
2013/01/09, 10:28
دوستانی که مخوان پسهند بگیرن حواسشون باشه که فروشنده هیدن گذاشته. احتمالا روزهای آینده بشه پائین تر هم وارد شد.<):)

eli77
2013/01/09, 10:28
سلام.

گروه مس فملی ..

اگر به بازار گند نمی زدن همین یک ماهه به هدف ها می رسیدن ودوستان سود خوبی می کردن ولی وقتی گند می زنن کاریش نمیشه کرد ولی اینها سهام خوبی هستن ریسک کمی دارن وجای رشد بالایی دارن ..

سید جان دقیقا تو سبدم از همینها دارم. یعنی باز به همین ها اضافه کنم؟ نظرتون روی فملی تا شب عید چیه؟

MOSTAFA
2013/01/09, 10:36
حجم معاملات خیلی پایینه جز پارسان ک بلوکی زیاد داشت
راستش تک سهم شپدیسم
غبشهر رو هم فروختم البته خیلی کم بود

علی بابا
2013/01/09, 10:36
یکی از دوستان چند وقت پیش یک لینک داد
رفتیم اون جا برای شراز شکایت زدیم
الان زنگیدن گفتند که شکایت شما پیگیری شد و گفتن که نماد برای 1-2 ماه دیگه باز می شود !!!
یعنی اخرین گزارش 9 ماهه بین شرکتها :(

Javad Paye
2013/01/09, 10:37
دوستانی که مخوان پسهند بگیرن حواسشون باشه که فروشنده هیدن گذاشته. احتمالا روزهای آینده بشه پائین تر هم وارد شد.<):)
عزيز من 200 تومن خالص گذاشته برا سال بعد.ميخواي چند باز شه؟

گلاب خان
2013/01/09, 10:44
عزيز من 200 تومن خالص گذاشته برا سال بعد.ميخواي چند باز شه؟

حرف شما متین. اما نکته ای که هست مربوط به بسته بودن طولانی این سهم هستش و سهامدارای خسته که قصد خروج دارن احتمالا. اینکه سود سال آیندش زیاده، عاملی هست برای رشد بعد از بازگشایی اما عاملی نیست برای تداوم رشد بعد از بازگشایی. شصفها رو براتون مثال میزنم که بعد از بازگشایی 100 درصدی، چند روز صف فروش بود در حالی که همه میدونستن سود سال آیندش چقدره. هنوزم که هنوزه البته بستس. احتمال میدم که پسهند هم اینجوری بشه. اما باز هم هر چیزی محتمله. چون تجربه شیران هم وجود داره. شاید خرید پله ای بهترین گزینه باشه.<):)

hamed322
2013/01/09, 10:47
[با سلام
دوستان كسي ميدونه تو غبشهر چه خبره ؟
حقوقي كه ديگه زير 10721 نفروخته چرا داره پايين معامله ميشه؟

bours
2013/01/09, 10:49
از دوستانی که پاسخ دادن تشکر می کنم ..

به همه دوستان تسلیت میگم این روز .

تسلیت ما رو هم بپذیر سید بزرگوار

ahmad30_n
2013/01/09, 10:57
پسهند بعد از مدتها باز شدن زحمت كشيد و كولاك كرد
ايشالله شراز هم كوران كنه 1500 باز بشه

گلاب خان
2013/01/09, 11:03
حرف شما متین. اما نکته ای که هست مربوط به بسته بودن طولانی این سهم هستش و سهامدارای خسته که قصد خروج دارن احتمالا. اینکه سود سال آیندش زیاده، عاملی هست برای رشد بعد از بازگشایی اما عاملی نیست برای تداوم رشد بعد از بازگشایی. شصفها رو براتون مثال میزنم که بعد از بازگشایی 100 درصدی، چند روز صف فروش بود در حالی که همه میدونستن سود سال آیندش چقدره. هنوزم که هنوزه البته بستس. احتمال میدم که پسهند هم اینجوری بشه. اما باز هم هر چیزی محتمله. چون تجربه شیران هم وجود داره. شاید خرید پله ای بهترین گزینه باشه.<):)
ظاهرا تجربه شیران درست دراومد!!!<):)

عباس110
2013/01/09, 11:05
چرا حجم معاملات شفن اینقدر پایینه ؟!
اگه تو این قیمتا مفته پس خریدارش کو !

دکتر یزدان
2013/01/09, 11:08
روند میان مدت بازار همچنان صعودی هست ولی خوب هر سهمی نخرید فقط فقط رشد نکرده ها رو بخرید..

لعن ونفرین خدا بر اینها که بازار به اون زیبایی رو به این روز انداختن ...

سلام خوبید
شفن رو بهتر میبینید یا شاراک رو ایا بحث خوراک برای این سهام مطرحند در کل و با توجه به قیمت سهام فوق کدوم رو بهتر میبینید؟
مرسی

hamid_farahy
2013/01/09, 11:08
دوستان حقوقی تو غبشهر دیگه عرضه نمیکنه . خدا کنه کامل خارج شده باشه .

ron
2013/01/09, 11:11
بالاخره کنور از 3000 گذشت

MOSTAFA
2013/01/09, 11:11
دوستان
سود 200 پسهند غیر عملیااتیه
مواظب باشید

همراهان
2013/01/09, 11:12
دوستان سلام ،کسي از صداقت 2 و کيانوش خبر ندارد دلمان براي مطالب پربار آنها تنگ شده .نکند در اين تاپيک هاکساني دل اين دو عزيز را شکسته و آنها آزرده خاطر شده اند.

گلاب خان
2013/01/09, 11:14
سلام خوبید
شفن رو بهتر میبینید یا شاراک رو ایا بحث خوراک برای این سهام مطرحند در کل و با توجه به قیمت سهام فوق کدوم رو بهتر میبینید؟
مرسی

با اجازه جناب پرریسک.
به نظر من شفن بهتره؛ درسته که نسبت به شاراک رشد بیشتری داشته و از این جهت شاید شاراک بهتر باشه اما در بحث خوراک و شفافیت گزارش، شفن حرف اول رو میزنه و من بشخصه ترجیح میدم که سهمی بخرم که بازار بهش اعتماد داشته باشه و تا تقی به توقی می خوره، یهو 2 میلیون صف فروش نشه.<):)

sourena
2013/01/09, 11:16
بالاخره کنور از 3000 گذشت

با رهایی از سد 3000 رسیدن به 3500 انرژی زیادی نمی خواد
تبریک به همه دوستان خصوصاً میثم و احسان

کریم زاده
2013/01/09, 11:17
سلام
امروز آقاي خالقي از بورس با شماره 88679546 تماس گرفت و از شكايتي كه براي بسته بودن نماد شراز و چندتا ديگه كرده بودم گفت: شكايت ها بررسي شده و براي بازگشايي نمادها تلاش مي كنيم انشاالله سعي مي كنيم اكثر نمادها باز شود
با كس ديگري هم تماس داشته ؟

ron
2013/01/09, 11:19
با رهایی از سد 3000 رسیدن به 3500 انرژی زیادی نمی خواد
تبریک به همه دوستان خصوصاً میثم و احسان
احسان جان کجایی داداش که پریدیم

eli77
2013/01/09, 11:20
به به از این کنور. امروز دوباره یه کم ازش گرفتم

علی بابا
2013/01/09, 11:24
سلام
امروز آقاي خالقي از بورس با شماره 88679546 تماس گرفت و از شكايتي كه براي بسته بودن نماد شراز و چندتا ديگه كرده بودم گفت: شكايت ها بررسي شده و براي بازگشايي نمادها تلاش مي كنيم انشاالله سعي مي كنيم اكثر نمادها باز شود
به من هم زنگ زدن
و همین حرفهای معمولی را زدن
بهشون گفتم والا 1 ماهه که هر روز می گویند هفته بعد باز می شود
گفت نه
1-2 ماه دیگه باز می شود
:)
بسته بودنش موردی ندارد چون به قول دوستان وگرنه تا الان 100 بار فروخته بودیم (هر چند من اینطوری نیستم)
ولی از کار اینا بدم می اید . دزدی و دروغ چیزی که اصلا در مملکت ما پیدا نمی شود!.

و این است واقعیت روزگار :
روزگاریست که شیطان فریاد می زند: آدم پیدا کنید! سجده خواهم کرد.

sourena
2013/01/09, 11:25

در رابطه با اهداف تکنیکالش اساتیدی مثل سید جعفر عزیز بهتر می دونند
ولی با توجه به قیمتهای جهانی و دلار 3200 تومانی دوستان بنیادی کار
سود 1000 تا 1500 را برای سال بعد محاسبه میکنند
واین منهای طرحهای توسعه و افزایش سرمایه است

Javad Paye
2013/01/09, 11:26
كلا سهم كنديه چه بالا رفتن و چه پايين اومدنش.فعلا بايد منتظر اولين گزارش نمادهاي بسته بود. اگه شرايط خوب بود انتخاب اوله.

Hamidkhann
2013/01/09, 11:26
کنور داره صف خرید میشه

امیر علی
2013/01/09, 11:31
سلام

سلام دوستان
با این آقای خاقی میشه درباره بسته بودن ورنا هم حرف زد؟
اصلا یادم رفته آخرین معامله سهم کی بوده و چرا بسته شده؟!!

عباس110
2013/01/09, 11:35
كلا سهم كنديه چه بالا رفتن و چه پايين اومدنش.فعلا بايد منتظر اولين گزارش نمادهاي بسته بود. اگه شرايط خوب بود انتخاب اوله.

با تشکر آقا جواد عزیز
برای اضافه کردن توصیه می کنید یا فعلا صبر کنم

hasan85
2013/01/09, 11:36

آیا جناب پرریسک کنور را تایید کرده اند؟

دکتر یزدان
2013/01/09, 11:37
جناب پرریسک یورولما قارداش

شفن رو بهتر میبینید یا شاراک رو ؟

eli77
2013/01/09, 11:38
آیا جناب پرریسک کنور را تایید کرده اند؟

یادم نیست.ولی تو لیستی که امروز دادند نبود.

تاران
2013/01/09, 11:46
چه بازار کم رمق و بی جانی
تا حالا ارزش معاملات 75 میلیارد تومن
خیلی مشکوکه

نویان
2013/01/09, 11:46
خرید غبشهر به خاطر در کف بودن تکنکیالی و احتمال تعدیل مثبت توی گزارش 12 ماهه که چند روز دیگه میاد

عباس110
2013/01/09, 11:48

مثل اینکه بهش برخورد یه تکونی خورد

آواچی
2013/01/09, 11:50
با اجازه پریریسک عزیز

گلتاش (شگل) فرصت خرید خوبی داده،من خریدم

ron
2013/01/09, 11:51
ومعادن و عشق است

msa407
2013/01/09, 12:03
کنور توی لیست جناب پرریسک هم بود
قبلا نظر ایشون بود تا 3000 بره که رفت
ولی تو لیست اخیرشون هم بود

گروه معدنی ومعادن وامیدکنور .
البته این پیشنهاد ایشان هست من که اصلا صاحب نظر نیستم

دکتر یزدان
2013/01/09, 12:07
دوستان تعطیلات خوبی داشته باشید

جناب پرریسک برخی دوستان نظرشون رو شفن بیشتر مثبته بعضی رو شاراک
من خودم شاراک رو میپسندم نظر شما چیه؟

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

MOSTAFA
2013/01/09, 12:08
3 سهم طلایی بورس رو حتما داشته

شپدیس
پارسان
غدیر

bours
کنور توی لیست جناب پرریسک هم بود
قبلا نظر ایشون بود تا 3000 بره که رفت
ولی تو لیست اخیرشون هم بود

البته این پیشنهاد ایشان هست من که اصلا صاحب نظر نیستم

منم یادمه که همین اواخر جزو لیستشون بود کنور... در کنار ومعادن و وامید

sourena
برای آخر هفته ای که پشتش 3 روز تعطیله و نزدیک آخرماه، معاملات وشاخص مثبت امروز خیلی امیدوارکننده بود

sourena
2013/01/09, 12:11
چه بازار کم رمق و بی جانی
تا حالا ارزش معاملات 75 میلیارد تومن
خیلی مشکوکه

101 میلیارد تومن

msrezayi
2013/01/09, 12:17
سلام به نظر دوستان اهداف عرضه های پایین حقوقی در غبشهر و متعاقبا کنترل قیمت سهم و جلوگیری از افزایش قیمت سهم توسط حقوقی چی میتونه باشه؟

تمام
2013/01/09, 13:01
سلام به نظر دوستان اهداف عرضه های پایین حقوقی در غبشهر و متعاقبا کنترل قیمت سهم و جلوگیری از افزایش قیمت سهم توسط حقوقی چی میتونه باشه؟

به خاطر کدهای شخصی
حقوقی با 100 هزار تا فروش به پرسنلش امکان میده روزی 300 تا 400 هزار سهم به قیمت پایین بخرن
اما به نظر میاد خریدهای اینها هم تکمیل شده و باید برای هفته آینده منتظر رشد سهم باشیم

msrezayi
2013/01/09, 13:16
در هر صورت من روی غبشهر و غمارگ سرمایه گذاری کردم و مطمینم که تا عید حداقل حداقل حداقل ... حداقلش 50درصد ازشون سود ببرم و این سرمایه گذاری رو به حداکثر توان مالیم میرسونم چون کمترین ریسک رو نسبت به سودی که میده داراست . مثل این سهما کم پیدا میشه و این هم از شانس ماست.

جعفری
2013/01/09, 13:53
سلام دوستان
سرکه 1270
دلار 3.3
البته پیشاپیش 3 صفر کم کردم

farhad894
2013/01/09, 14:00
کسب سود 27 میلیاردی "پسهند" از فروش زمین
شرکت صنایع لاستیکی سهند در اطلاعیه ای برای هر سهم خود در سال مالی منتهی به اسفند 91 براساس عملکرد واقعی دوره 9 ماهه مبلغ 434 ریال عایدی خالص پیش بینی کرده و این در حالی است که در گزارشات قبلی این رقم 200 ریال بوده است.

این شرکت که در 9 ماهه اخیر پوشش 70 درصدی فروش، 68 درصدی بهای تمام شده، 74 درصدی سود ناخالص، 72 درصدی سود عملیاتی و همچنین سود خالص هر سهم را به ثبت رسانده علت تعدیل 117 درصدی عایدی خالص هر سهم را در گزارش خود ذکر نکرده است.

به اطلاع سهامداران محترم می رساند که براساس مبایعه نامه مورخ 15 آبان 91 شرکت صنایع لاستیکی سهند زمین کارخانه خود را به مبلغ 27 میلیارد و 718 میلیون و 200 هزار تومان به شرکت سرمایه گذاری هامون کیش واگذاری نموده که با توجه به بهای تمام شده ملک واگذار شده سود معامله حدودا 27 میلیارد و 600 میلیون تومان می باشد.

سود مذکور به علت عدم انتقال قانونی اسناد مالکیت و تحویل ملک به خریدار، شرایط شناسایی درآمد را محقق نکرده و این درآمد در سال مالی 92 (در صورت تحقق شرایط شناسایی درآمد) لحاظ خواهد شد.

گفتنی است "پسهند" که در نظر دارد 60 درصد از سود خالص هر سهم در سال مالی 91 را بین سهامدارانش تقسیم نماید، نرخ یورو را برای خرید مواد اولیه 25 درصدی وارداتی مبلغ 22007 ریال و برای خرید دارایی ثابت وارداتی مبلغ 19961 ریال در نظر گرفته است

صداقت2
2013/01/09, 14:28
دوستان سلام ،کسي از صداقت 2 و کيانوش خبر ندارد دلمان براي مطالب پربار آنها تنگ شده .نکند در اين تاپيک هاکساني دل اين دو عزيز را شکسته و آنها آزرده خاطر شده اند.

با سلام
از صبح مشغول کار دیگری بودم و به سیستم دسترسی نداشتم.

من مخلص تمامی دوستان این سایت - مخصوصا استاد پرریسک عزیز هستم. از ایشان خیلی به دوستان و ما رسیده

به هر حال لازمه پیشرفت در هر جامعه ای تضارب آرا است.

خداوند انشا ا... به همه ما سعه صدر عنایت فرمایند.

پرریسک
2013/01/09, 14:59
سلام دوستان
سرکه 1270
دلار 3.3
البته پیشاپیش 3 صفر کم کردم

سلام..

سرکه 1294 هست ..

دلبر خبر ندارم.

پرریسک
2013/01/09, 15:00
برای آخر هفته ای که پشتش 3 روز تعطیله و نزدیک آخرماه، معاملات وشاخص مثبت امروز خیلی امیدوارکننده بود

قبلا گفتم باز هم میگم بازار روندش میان همچنان صعودی هست ...

ولی خوب این صعود میتونست خیلی سریع تر رخ بده وخواب سرمایه به همراه نیاره که نگذاشتن ..

پرریسک
2013/01/09, 15:10
تورم نقطهای به 37 درصد رسید
افزایش نرخ تورم نقطه به نقطه در آذرماه امسال به حدود ۳۷ درصد

بررسی آمارهای بانک مرکزی از افزایش نرخ تورم نقطه به نقطه در آذرماه امسال به حدود ۳۷ درصد حکایت دارد.

به گزارش جنوب نیوز، بانک مرکزی چند ماهی است در اعلام نرخ تورم - حتی آذرماه- به طور رسمی اعلام نرخ تورم نقطه به نقطه را متوقف کرده است، اما محاسبات بسیار ساده نشان میدهد نرخ تورم نقطه به نقطه در آذرماه به حدود ۳۷ درصد رسیده است.

به نوشته مهر و براساس اعلام بانک مرکزی، خلاصه نتایج به دستآمده از شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی در مناطق شهری ایران براساس سال پایه ۱۰۰=۱۳۸۳ در آذرماه ۱۳۹۱ نشان میدهد: شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی در مناطق شهری ایران در آذرماه ۱۳۹۱ به عدد ۳۹۰.۹ رسید.

این در حالی است که شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی در مناطق شهری ایران در آذرماه سال ۱۳۹۰ عدد ۲۸۵.۶ بوده است. حال اگر نسبت افزایش عدد شاخص ۳۹۰.۹ در آذرماه ۹۱ را با عدد شاخص ۲۸۵.۶ در آذرماه ۹۰ درصد محاسبه کنیم، نرخ تورم نقطه به نقطه حدود ۳۷ درصد میشود.

در همین حال، بانک مرکزی نرخ تورم در دوازده ماه منتهی به آذرماه۱۳۹۱ نسبت به دوازده ماه منتهی به آذرماه ۱۳۹۰ را معادل ۲۷.۴ درصد اعلام کرده است.

صداقت2
2013/01/09, 15:10
پر ریسک خان
همیشه سکان این کشتی در بازار پر تلاطم بورس دست شما را می بوسد.

به نظرتان قیمت مناسب برای وارد شدن به شلعاب کجاست؟
امروز پول بک زد یا همچنان رو به پایین است.
غمارگ راهش را از غبشهر جدا کرده یا بازم درگیر سهامدار حقوقی آن است.
ممنون

با سلام
پر ریسک خان
بسم ا...

شفاف سازی
2013/01/09, 15:41
مروری بر سهام با ارزش در استانه ورود و پیش واز رفتن به گزارشات 9 ماهه

فرصت اندک است هر چه سریعتر تصمیم بگیریدانتظار برای انفجار :

گروه فلزات : فولاد - فملی - فخوز - کنور
گروه روی : فاسمین - فرآور - کروی
پترو : 1- پارسان 2- شپدیس و شاراک - شفن
هلدینگ : 1- وغدیر 2- وصندوق و........................البته : وآتی
معادن : ومعادن
شیمایی : شیران - شدوص
پالایشگاه : انتظار برای بازگشائی شراز
تک سهم ها :
به نظر می رسه اخباری خوبی از بترانس به گوش می رسه فعلا"...................
شبهرن : آماده برای خروج بعد از یک رالی 50 % در حدود یک ماه

سازمان بورس از انفجار این سهم ها می ترسدهر روز صف خرید هر روز + 4%
بهترین اینه که تمام این سهام ها همراه با تعدیل عایدی و گزارشات 9 ماهه ببندند و دروز بازگشائی بستگی به میزان تعدیل هر کدام تا 50 % بالاتر باز بشند اینجوری هیچکس کاری به کارشون نداره
شیران و وآتی 100 % در روز بازگشائی بالاتر باز شدند کی با هشون کاری داشت.
بنابراین ابتدا" سهام طلائی مثل شپدیس - پارسان - وغدیر - شاراک-ومعادن - فاسمین - فرآور - وصندوق - فخوز توقف برای تعدیل و بازگشائی بالای 50 % مناسب ترند
ودر وهله بعدی شیران - واتی - فملی - فولاد - کروی - شدوص - شفن و... توقف برای تعدیل و بازگشائی بالای 20 % مثبت مناسب ترند

چند ماهه که روی سهم ها کار می کنیم معرفی می کنیم و بارها گفتم خیلی از این سهم ها بعد از رشد 100% توسط اساتید بورس به عنوان سهم زیر خاکی کشف خواهند شد
ومعادن زیر 300 تومانش هیچ در 400 تومان مظلوم واقع شده بود و هیچکس ازش یادی نمی کرد
پارسان زیر 800 تومانش همینطور الان 1300 تومان کم کم داره کشف می شه
وصندق زیر 200 تومان همینطور یواش یواش از 350 به بالا کشف خواهد شد
شپدیس 3000 تومان همینطور بالای 6000 تومان در حال کشف شدنه
وغدیر 400 تومانی قبل از افزایش سرمایه 33 درصدی رایگان پست زدیم و معرفی کردیم الان بدون احتساب افزایش سرمایه حدود 650 تومان
فخوز و فولاد و شبهرن و بقیه همینطور
تا این سهم های طلائی هستند چرا خودمون بی خود وبی جهت اسیر سهم های دیگر بکنیم
گذشت زمان همه چی رو ثابت می کنه که تا الان هم ثابت کرد

تاران
2013/01/09, 15:47
پرریسک جان
قیمت خرید دوست من (به سفارش من) 1500 تومن تو غبشهره
فعلا نزدیک 50 درصد تو ضرره
امیدی هست برای غبشهر 2000 تومنی حداقل تا عید؟

آذر گشسب
2013/01/09, 15:51
سلام وعرض ارادت
سيد جان برا شنبه ميخوام خريد كنم
منتها بين پارسان كنور مس وفولاد موندم شما كدومو توصيه ميكني
اينم بگم جز پارسان از همشون دارم
با تشكر

پرریسک
2013/01/09, 16:00
پرریسک جان
قیمت خرید دوست من (به سفارش من) 1500 تومن تو غبشهره
فعلا نزدیک 50 درصد تو ضرره
امیدی هست برای غبشهر 2000 تومنی حداقل تا عید؟

میشه بگید 1500 خریده الان چگونه 50 درصد در ضرر هست؟؟؟؟

1000 میشه 30 درصد ضرر ..تازه میتونه خیلی راحت میانگین بیاره پایین ..

بله چرا که نه ..این همه سهام در پیت مزخرف با سود 20-30 تومن با پی برای 10 معامله میشن تازه مردم انتظار دارن همین سهام ضف خرید هم بشن ..

این سهم با 400 تومن سود چرا بالا نیاد ..میاد کمی کار داره بره تو روند صعود ولی میره .

- - - Updated - - -

سلام وعرض ارادت
سيد جان برا شنبه ميخوام خريد كنم
منتها بين پارسان كنور مس وفولاد موندم شما كدومو توصيه ميكني
اينم بگم جز پارسان از همشون دارم
با تشكر
سلام..

مس فولاد شاراک شفن غبشهر غمارگ فملی رو توصیه می کنم..

ron
2013/01/09, 16:01
این شیران میدونه خرید ما تکمیل نشده هنوز استراحت می کنه امید خدا یکشنبه بعد ا خرید راه بیفته (این از بابت مزاح بود)
عزیزان کسی دلیلی برای درجا زدن شیران داره؟

پرریسک
2013/01/09, 16:03
با سلام
پر ریسک خان
بسم ا...

سلام..

سروز گروه قند وغذایی غبشهر وغمارگ هست ولا غیر ..خیر راه جدا نمیشه ..غبشهر عقب بمونه بنده غبشهر رو ترجیح خواهم داد ..چه معنی داره یکی پایین بمونه یکی بره بالا ..

شلعاب هم بالای 435 بمونه روند صعودی هست ..ببینم چی میشه.

- - - Updated - - -

این شیران میدونه خرید ما تکمیل نشده هنوز استراحت می کنه امید خدا یکشنبه بعد ا خرید راه بیفته (این از بابت مزاح بود)
عزیزان کسی دلیلی برای درجا زدن شیران داره؟

بازار در جا میزنه اینم مثل بازار ..

ron
2013/01/09, 16:05
سید جان بنده نوازی کردی
سید جان چه افقی برای شیران میبینی

پرریسک
2013/01/09, 16:07
خوب گفتم بورس فرصت خرید همیشه میده ..

هنوز قیمت ها در حال در جا زدن هست ..سه روز هم تعطیل وباز ببینم هفته بعد چی میشه ..

در خرید وفروش عجله نکنید ..
دوستان کم طاقت ودوستانی که نقدینگی کم دارن فقط فقط در روند صعود واردن بشن وبا شکست حد ضرر بی برو برگرد خروج کنن ...

ولی دوستانی که میان مدتی کار می کنن می تونن با سهام خوب قوی سهامداری کنن ...

پرریسک
2013/01/09, 16:08
سید جان بنده نوازی کردی
سید جان چه افقی برای شیران میبینی

هدفش رو 7000 می بینم ..

sourena
2013/01/09, 16:26
پرریسک جان
درود و خدا قوت
در رابطه با کنور ، تکنیکالش رو چطور می بینید؟
مقاومتها و اهداف؟
از لحاظ بنیادی که ظاهراً توپ توپه

بابااتی
2013/01/09, 16:31
سید جان با عرض تسلیت ایام شهادت نبی اکرم و با درود بر روح جد بزرگوارتان

لطفا تحلیل خود را از کاما بفرمایید ؟

تکنیکال نشان می دهد که اهداف بالایی در سر دارد ولی سهم خیلی ریپ می زنه نظر شما چیه ؟( لطفا باما را تحلیل کنید ) حد ضرر را چند می بینید ؟

شفاف سازی
2013/01/09, 16:31
بهترین اینه که تمام این سهام ها همراه با تعدیل عایدی و گزارشات 9 ماهه ببندند و دروز بازگشائی بستگی به میزان تعدیل هر کدام تا 50 % بالاتر باز بشند اینجوری هیچکس کاری به کارشون نداره
بنابراین ابتدا" سهام طلائی مثل شپدیس - پارسان - وغدیر - شاراک-ومعادن - فاسمین - فرآور - وصندوق - فخوز توقف برای تعدیل و بازگشائی بالای 50 % مناسب ترند
ودر وهله بعدی شیران - واتی - فملی - فولاد - کروی - شدوص - شفن و... توقف برای تعدیل و بازگشائی بالای 20 % مثبت مناسب ترند

چند ماهه که روی سهم ها کار می کنیم معرفی می کنیم و بارها گفتم خیلی از این سهم ها بعد از رشد 100% توسط اساتید بورس به عنوان سهم زیر خاکی کشف خواهند شد
ومعادن زیر 300 تومانش هیچ در 400 تومان مظلوم واقع شده بود و هیچکس ازش یادی نمی کرد
وغدیر 400 تومانی قبل از افزایش سرمایه 33 درصدی رایگان پست زدیم و معرفی کردیم الان بدون احتساب افزایش سرمایه حدود 650 تومان

بیشتر که فکر می کنم می بینم که ترس سازمان بورس منطقی هستش
درسته که در هیچ جای دنیا این کار انجام نمی شه سهم رو بی دلیل نمادش رو نمی بندند
ولی اینجا ایرانه ترس بورس از رشد بورس نیست
ترس سازمان بورس از تشکیل صف های خرید سنگین برای سهام های طلائی مانند شپدیس - پارسان - وغدیر - شاراک-ومعادن - فاسمین - فرآور - وصندوق - فخوز- شیران - واتی - فملی - فولاد - کروی - شدوص - شفن - کنور نیست
ترس سازمان بورس اینه که در کنار صف های خرید سنگین برای سهام های فوق عده ای جوگیر شده و برای تعداد زیادی سهام که ارزش چندانی ندارند تشکیل صف خرید می دهند و اون سهم نیز به موازات سهام طلائی بالا می آیند و این خطرناک هستش
بنابراین تنها راه حل ممکن برای این قضیه بسته شدن نماد برای تعدیل 9 ماهه و بازگشائی مناسب می باشد
مثلا" واتی تعدیل مناسب داد 100% بالاتر باز شد ولی سایر شرکت های سرمایه گذاری مثل وبوعلی - وصنعت - و بیمه و... را تحت تاثی قرار نداد
شیران 100% مثبت خورد ولی کل بازار را تحت تاثیر قرار نداد
لذا سهم هائی که برای تعدیل مثبت بسته می شوند در روز بازگشائی می توانند جبران کنند و جای نگرانی نیست و این خیلی بهتر از اینکه هر روز صف خرید باشه حجم مبنا پر بشه یا نشه تا اینکه قیمتش 20% بالا بره
شیران یا واتی باید چند روز صف خرید می شد تا 100 % بازدهی بدند در عرض یک روز و کلید خوردن معامله در عرض یک ثانیه 100% مثبت و تمام

MOSTAFA
2013/01/09, 16:51
بچه ها معاملات ددد مخفف چیه؟

msa407
2013/01/09, 16:55
بیشتر که فکر می کنم می بینم که ترس سازمان بورس منطقی هستش
درسته که در هیچ جای دنیا این کار انجام نمی شه سهم رو بی دلیل نمادش رو نمی بندند
ولی اینجا ایرانه ترس بورس از رشد بورس نیست
ترس سازمان بورس از تشکیل صف های خرید سنگین برای سهام های طلائی مانند شپدیس - پارسان - وغدیر - شاراک-ومعادن - فاسمین - فرآور - وصندوق - فخوز- شیران - واتی - فملی - فولاد - کروی - شدوص - شفن - کنور نیست
ترس سازمان بورس اینه که در کنار صف های خرید سنگین برای سهام های فوق عده ای جوگیر شده و برای تعداد زیادی سهام که ارزش چندانی ندارند تشکیل صف خرید می دهند و اون سهم نیز به موازات سهام طلائی بالا می آیند و این خطرناک هستش
بنابراین تنها راه حل ممکن برای این قضیه بسته شدن نماد برای تعدیل 9 ماهه و بازگشائی مناسب می باشد
مثلا" واتی تعدیل مناسب داد 100% بالاتر باز شد ولی سایر شرکت های سرمایه گذاری مثل وبوعلی - وصنعت - و بیمه و... را تحت تاثی قرار نداد
شیران 100% مثبت خورد ولی کل بازار را تحت تاثیر قرار نداد
لذا سهم هائی که برای تعدیل مثبت بسته می شوند در روز بازگشائی می توانند جبران کنند و جای نگرانی نیست و این خیلی بهتر از اینکه هر روز صف خرید باشه حجم مبنا پر بشه یا نشه تا اینکه قیمتش 20% بالا بره
شیران یا واتی باید چند روز صف خرید می شد تا 100 % بازدهی بدند در عرض یک روز و کلید خوردن معامله در عرض یک ثانیه 100% مثبت و تمام
درود
دوست عزیز لطف میکنید هدف و حد ضرر سهام مورد نظرتون رو بفرمایید

farhad894
2013/01/09, 16:56
آیریلیق اولسادا , مین جمله جمالون سئورم...

سنه من دوس دمیشم آیری کسه دوست دئمرم...

قلب بیماریمه مینلرده طبیب اولسا اگـــــــــــــــــر...

زهر وئــــــرسن ایچرم، اوزگه دواسین یئمرم...

arashsefid
2013/01/09, 17:06

تکنیکال نشان می دهد که اهداف بالایی در سر دارد ولی سهم خیلی ریپ می زنه نظر شما چیه ؟( لطفا باما را تحلیل کنید ) حد ضرر را چند می بینید ؟

این سوال را من چند بار پر رسیدم، اما سید جان ما را تحویل نگرفت، شاید چون...؟:-/
شما دوست عزیز (بابااتی) بپرسید شاید به شما جواب دهند. ضمنا منم این ایام شهادت را به نوبه خودم تسلیت عرض می کنم.

شفاف سازی
2013/01/09, 17:10
درود
دوست عزیز لطف میکنید هدف و حد ضرر سهام مورد نظرتون رو بفرمایید

با سلام
دوست گرامی من به دنبال نوسان نیستم در نتیجه به دنبال حد ضرر هم نیستم اگر اینطوری بود تا بحال چند بار سهم هایم از دست داده بودم
سهم خوب خوبه دیگه نیاز به حد ضرر نداره هدف براشون مهم نیست
من دوستی دارم 100 هزارتا شپدیس زیر 2000 تومانی داره با سود امسال سهم براش مفته تعدادش هم می شه 300 هزارتا
آیا حد ضرر و هدف برای همچین سهمی مهمه
لذا در مواقعی که ایجاب کنه در این خصوص نیز از نظر سایر دوستان استفاده می سه

bours
2013/01/09, 17:30

بخدا پولم از سهامهای دیگه خلاص بشه نامردم اگه بغیر از "شپدیس" "فاسمین" "کرماشا" و 2-3 سهم دیگه چیزی بخرم

جعفری
2013/01/09, 17:36
سایپا ورود ممنوع
پیش بینی پایان سال 65- که شش ماهه96-ریال زیان کسب کرده
این گزارش درمدت تاسس ان تا کنون بیسا بقه بوده
من تصور میکنم اولین سال مالی این شرکت 91/12باشد که نه تنها سودی تقسیم نخواهد شد کمی زیان انباشته هم تولید خواهد کرد

داود
2013/01/09, 18:22
این هم از خودروئیها

سایپا که برای تعدیل منفی متوقف شده بود در اصلاحیه ای سود هر سهم 12 ریالی خود را به زیان 65 ریالی تبدیل کرده است و در شش ماهه ابتدای سال 96 ریال زیان به ازای هر سهم محقق کرده است.

سود 12 ریالی شرکت با فرض افزایش 20 درصدی قیمت محصولات از اول دی ماه تهیه شده بود که محقق نشد حالا با فرض افزایش 20 درصدی قیمت فروش از اول بهمن شرکت به زیان نشسته است.

مقدار تولید و فروش شرکت در شش ماهه امسال نسبت به شش ماهه سال قبل با افت بیش از 50 درصدی روبرو شده است.در این دوره 83.9 میلیون دلار واردات شرکت با نرخ دلار 1226 تومانی و 105.2 میلیون دلار صادرات آن با نرخ دلار 1700 تومانی تسعیر شده است

پرشین تحلیل

bashash
2013/01/09, 18:25
رجب نژاد درهمين سايت نوشته اند
اخبار و زمزمه هایی که از سوی این شرکت در بازار سرمایه به گوش می رسد حاکی از آنست که شرکت مارگارین موفق به فروش برخی املاک خود شده و با احتمال تعدیل مثبت عایدی از این محل مواجه شده است برخی شنیده ها از تعدیل کمتر از 30% در این شرکت حکایت دارد

masoudboursy
2013/01/09, 18:25

معاملات گروهیه دیگه

masoudboursy
2013/01/09, 18:28
رجب نژاد درهمين سايت نوشته اند
اخبار و زمزمه هایی که از سوی این شرکت در بازار سرمایه به گوش می رسد حاکی از آنست که شرکت مارگارین موفق به فروش برخی املاک خود شده و با احتمال تعدیل مثبت عایدی از این محل مواجه شده است برخی شنیده ها از تعدیل کمتر از 30% در این شرکت حکایت دارد

بحث خرید و فروش ملک کردی ، امروز بورس وینکز اس داد که بوعلی بخرید یه تعدیل تپل از فروش ملکش داره که به سازمانم ارسال کرده ، گفتم که یه وقت جا نمونید

پرریسک
2013/01/09, 18:46
بحث خرید و فروش ملک کردی ، امروز بورس وینکز اس داد که بوعلی بخرید یه تعدیل تپل از فروش ملکش داره که به سازمانم ارسال کرده ، گفتم که یه وقت جا نمونید

جا ماندن در بورس معنا نداره ...از هر چی جا بمانیم از سهام جا نمی میانم چون هنوز که هنوز هست سهام مفت که از چشم بازار دور هست ریخته تا دلت بخواد ..اصلا کسی ناشون هم نمی کنه..

پرریسک
2013/01/09, 18:47
پرریسک جان
درود و خدا قوت
در رابطه با کنور ، تکنیکالش رو چطور می بینید؟
مقاومتها و اهداف؟
از لحاظ بنیادی که ظاهراً توپ توپه
حد ضرر 3000..

هدف حوالی 4000

پرریسک
2013/01/09, 18:48

گروه روی در صدر فراور بعد فامسنی بعد کروی بعد کبافق بعد کاما ..

بالای 910 صف خرید بشه تا حوالی 1300 میتونه رشد کنه تکنیکالی

hamid_farahy
2013/01/09, 18:52
گزارش 12 ماهه غمارگ و غبشهر کی میاد؟

پرریسک
2013/01/09, 18:53
گزارش 12 ماهه غمارگ و غبشهر کی میاد؟

دوست من به وقتش میاد .

این دو سهم بازدهی 100 درصد رو میدن ..از همین قیمتها حداقل وشاید 200 درصد ..

حالا در سهم دیگر دوستان می تونن بیشتر از این در بیارن برید اونها رو بخرید اصراری نیست ..

arashsefid
2013/01/09, 19:03
گروه روی در صدر فراور بعد فامسنی بعد کروی بعد کبافق بعد کاما ..

بالای 910 صف خرید بشه تا حوالی 1300 میتونه رشد کنه تکنیکالی

l-)ممنون از توضیح شما. اگر بخواهیم تازه وارد فراور بشیم تو چه قیمتی ورود کنیم خوبه؟

hamid_farahy
2013/01/09, 19:09
دوست من به وقتش میاد .

حالا در سهم دیگر دوستان می تونن بیشتر از این در بیارن برید اونها رو بخرید اصراری نیست ..

پر ریسک عزیز حرفای شما باعث دل گرمی ماست هر چی از خدا میخواهی بهت بده دوست عزیز .

پرریسک
2013/01/09, 19:14
l-)ممنون از توضیح شما. اگر بخواهیم تازه وارد فراور بشیم تو چه قیمتی ورود کنیم خوبه؟

هر موقع دیدی بالای 740 داره صف خرید میشه خرید کن با حد ضرر 740 ...البته اگر نوسان گیر هستی ..

تا وقتی صف نشده گیج میزنه فقط نگاش کن ..

البته با دیتای امروز..

تمام
2013/01/09, 19:15
دوست من به وقتش میاد .

کاملا با شما موافقم من طی روزهای گذشته حدود 30% از سبدم رو به این گروه اختصاص دادم و انشالله ایم مقدار رو یکشنبه به 45% از سبدم میرسونم البته بقیه رو فقط غبشهر میخرم از لحاظ تکنیکالی شاخص گروهش یه 5 موجی تمام کرده و آماده یه حرکت اساسی شده
من روی غبشهر بیشتر نظر دارم و احساس میکنم در کوتاه مدت از غمارگ بیشتر سود میرسونه انشالله روزهای خوبی پیش روی این گروه خواهد بود
از گزارش 12 ماهه این دوتا هم خبرهای خوبی میاد و حتی انتظار میره تعدیل مثبت برای سال 92 از اردیبهشت شروع بشه

پرریسک
2013/01/09, 19:16
پر ریسک عزیز حرفای شما باعث دل گرمی ماست هر چی از خدا میخواهی بهت بده دوست عزیز .

خواهش می کنم ..گزارش در کداله ..سهم رو 310 فروش زدن عده ای رفتن فولاد 500 خریدن ..الان فولاد 480 هست وغمارگ 365 معامله میشه ..

ما که بخیلی نیستم بفروشن برن بخرن حتما در سایر سهام سود همینطور ریخته ..

یا اونهایی که غبشهر میفروشن نمی دانم چی مخرن ..بخرن ما که بخیل نیستمی بخرن سود کنن نوش جانشان ..صبر میکنیم همچنان..

زيمنس
2013/01/09, 19:17
با سلام به جناب پرريسك عزيز
ميخواستم نظرتون رو در مورد فسرب بدونم . چن وقتيه خريدم نگه دارم يا با كنور عوضش كنم

arashsefid
2013/01/09, 19:20
هر موقع دیدی بالای 740 داره صف خرید میشه خرید کن با حد ضرر 740 ...البته اگر نوسان گیر هستی ..

تا وقتی صف نشده گیج میزنه فقط نگاش کن ..

البته با دیتای امروز..

بسیار متشکر. کسایی که به این راحتی علم و اطالاعات خودشون رادر اختیار دیگران بگذارن کمه. بیخود نیست که همه ی بچه های تالار به شما ارادت دارن.

"heydar"
2013/01/09, 20:01
سلام سید جعفر شپترو چندم شده؟

parham 82
2013/01/09, 20:05
جعفر جان نظرت در مورد ادامه روند شنفت و واتی چیه ؟
ممنون

MOSTAFA
2013/01/09, 20:11
معاملات گروهیه دیگه

میدونم

میخام کلماتش رو بدونم. د د د نماد چه کلماتیه؟

سعید پور احمدی
2013/01/09, 20:51
یک باکس کوچک و هزار راز درونی:

http://forums.boursy.com/imported/2013/01/41.png

روزهای اولی که بورس رو شناختم یادمه میشتم پای بازار و یه نماد رو به عنوان نمونه انتخاب میکردم و از اول بازار تا آخر با دقت تمام نگاهم و به این باکس کوچک مینداختم و همین کوچولوی پر راز بود که هزاران چیز به من آموخت
خوب از کودکی به علم اقتصاد و معامله شدیدا علاقه داشتم یادمه که با برادرم فرفره درست میکردم زمانی که 7 ساله بودم و برای فروش با یک جعبه که از بقالی میگرفتیم توی کوچه به فرفره فروشی مشغول میشدیم همیشه موقع فروش با بچه ها مشکل داشتیم سر قیمت ولی بعد یه مدت همه چی روی روال افتاد فرفره سفید 1 تومان و اگه با کاغذ رنگی درست شده بود 5/1 تومان(یک تومان و پنج زار یادش بخیر پنج زاری)
اینجا بود که فهمیدم مردم برای هر چیز به اندازه تقریبی ارزشش پول میدن و مکانیزم بازار معامله اینو از روی هزینه تولید و میزان هزینه مواد اولیه و افق ارزش درآینده قیمت میده خوب تو عالم کودکی و یه جعبه کوچک فرفره چندان هم نمیتونست بازار رو برام توجیه و تشریح کنه.....
اما این باکس کوچک بورس بود که همه این مفاهیم رو به من شناختوند و من میتونم بگم برای همه نیازه روزها با صبر بشینن مثل یک فیلم با دقت بهش خیره بشن و رازهای این جعبه کوچک رو دریابند من تجربی گاهی با تماشای دقایقی از این فیلم گویا به خرید و فروش هم اقدام میکنم البته خوب داشته های بنیادی که حتما اصل کاره و در واقع کلید ورود.....

در این جعبه کوچک رازهایی بزرک نهفته است این جعبه کوچک بورس رو معنی میکنه و اون چیزی نیست مگر صورت گرفتن یک معامله در صورت به وقوع پیوستن توافق فروشنده و خریدار.این باکس کوچک ترجمه اقتصادی آزاد و بازار آزاد هم هست جایی که شما مختاری داشته خود رو به معرض حراج به قیمت دلخواه بگذاری و خریدار هم مختاره قیمت دلخواه خودش رو پیشنهاد بده که البته برایند برخورد این دو میتونه تعیین کننده ارزش واقعی سهم با در نظر گرفتن افق سودسازی آتی باشه.

این جعبه هزاران راز داره که باید با دقت بشینی و ببینی تا به همه چیز حتی روند آتی سهم پی ببری

خلاصه چیزهایی که من از این جعبه آموختم:

1.در بیشتر مواقع فروشنده وجود دارد و خریدار همیشه نایاب تر از فروشنده است
2.در قسمت فروش نسبت اخساس به عقل چربش داره و برعکس در قسمت خرید عقل حاکمه
3.همیشه فروشنده ها عجول تر از خریدارها هستن و خریداران هم صبور تر از فروشنده ها
4.معمولا فروشنده ها بیشتر دچار اشتباه میشن و این فرصت خرید برای خریدار ایجاد میکنه

و....................

Hamidkhann
2013/01/09, 21:24
تورم نقطهای به 37 درصد رسید

سلام آقای پرریسک
ملت رو ... فرض کردن. همه میدونن که تورم شاخص قدرت خریده. به عبارت دیگه میزان افت ارزش پول به ازای مدت زمانی معین. به تعبیری میزان افزایش نسبت به دوره قبل. طلا نون برنج گوشت روغن شیر و مواد شوینده رو در نظر بگیرید. کدوم یک از این هفت قلم کالای اساسی به نسبت دی پارسال 37 درصد رشد کرده؟! هیچکدوم. هرکدوم حداقل 70 80% رشد کردن.
اگه به جای 37% ، 137% اعلام میکردن اونوقت شاید باورمون میشد

Dr.boursi
2013/01/09, 21:26

روزهای اولی که بورس رو شناختم یادمه میشتم پای بازار و یه نماد رو به عنوان نمونه انتخاب میکردم و از اول بازار تا آخر با دقت تمام نگاهم و به این باکس کوچک مینداختم و همین کوچولوی پر راز بود که هزاران چیز به من آموخت
خوب از کودکی به علم اقتصاد و معامله شدیدا علاقه داشتم یادمه که با برادرم فرفره درست میکردم زمانی که 7 ساله بودم و برای فروش با یک جعبه که از بقالی میگرفتیم توی کوچه به فرفره فروشی مشغول میشدیم همیشه موقع فروش با بچه ها مشکل داشتیم سر قیمت ولی بعد یه مدت همه چی روی روال افتاد فرفره سفید 1 تومان و اگه با کاغذ رنگی درست شده بود 5/1 تومان(یک تومان و پنج زار یادش بخیر پنج زاری)
اینجا بود که فهمیدم مردم برای هر چیز به اندازه تقریبی ارزشش پول میدن و مکانیزم بازار معامله اینو از روی هزینه تولید و میزان هزینه مواد اولیه و افق ارزش درآینده قیمت میده خوب تو عالم کودکی و یه جعبه کوچک فرفره چندان هم نمیتونست بازار رو برام توجیه و تشریح کنه.....
اما این باکس کوچک بورس بود که همه این مفاهیم رو به من شناختوند و من میتونم بگم برای همه نیازه روزها با صبر بشینن مثل یک فیلم با دقت بهش خیره بشن و رازهای این جعبه کوچک رو دریابند من تجربی گاهی با تماشای دقایقی از این فیلم گویا به خرید و فروش هم اقدام میکنم البته خوب داشته های بنیادی که حتما اصل کاره و در واقع کلید ورود.....

در این جعبه کوچک رازهایی بزرک نهفته است این جعبه کوچک بورس رو معنی میکنه و اون چیزی نیست مگر صورت گرفتن یک معامله در صورت به وقوع پیوستن توافق فروشنده و خریدار.این باکس کوچک ترجمه اقتصادی آزاد و بازار آزاد هم هست جایی که شما مختاری داشته خود رو به معرض حراج به قیمت دلخواه بگذاری و خریدار هم مختاره قیمت دلخواه خودش رو پیشنهاد بده که البته برایند برخورد این دو میتونه تعیین کننده ارزش واقعی سهم با در نظر گرفتن افق سودسازی آتی باشه.

این جعبه هزاران راز داره که باید با دقت بشینی و ببینی تا به همه چیز حتی روند آتی سهم پی ببری

4.معمولا فروشنده ها بیشتر دچار اشتباه میشن و این فرصت خرید برای خریدار ایجاد میکنه

و....................

بسیار زیبا بود. ممنون.

farhad894
2013/01/09, 21:52
آی گؤزلری جیران ، سن چوخلی بلاسان

کونلومده کی عشقه ، الحق کی سزاسان

گؤرجاخ سنی جانا ، دردیم داحا قالمیر

بولمم نه سن آنجاق ، دردیمه شفاسان

تانری دئماق اولماز ، دوکتور ده دئیل سن

پس سن نجور آخر ، هر درده دواسان ؟

روحوم دیریلیر یار ، سندن دولاناندا

باشدان آیاغا جان ، عشقیله صفاسان

یوخودور سنین عیبین ، تکجه بو دور ایراد

اؤز عاشیقیوه سن ، بیر بوللی جفاسان

هر نه دئسم آزدی ، سن تک گؤزه له من

تورکون قیزی سان سن ، الگوی وفاسان

سعید پور احمدی
2013/01/09, 22:07

معاملات "ددد"، معاملاتي است که کارگزار نام(کد) خريدار رو در سيستم بورس وارد نمي کنه و خريد بدون نام انجام ميده. سپس ظرف 24 ساعت نام خريدار رو به سازمان بورس اعلام کنه.

مخفف دادن درخواست دسته جمعی

bashash
2013/01/09, 22:25
میدونم

میخام کلماتش رو بدونم. د د د نماد چه کلماتیه؟
ده دست دست نكن:d

bashash
2013/01/09, 22:31

و....................

عجب جعبه جادويي بودا ما نمي دونستيم :d دمت گرم حال كرديم ازاين تجربه

هادی پورحامدی
2013/01/09, 22:55
با سلام
اساتیدی که روی شپترو مطالعه دارن ممنون می شم این سهمم بیشتر تحلیل کنن
پیشاپیش تشکر

negah
2013/01/09, 23:00
خرید تا ریال آخر وبشهر

aur140
2013/01/09, 23:22
از ماه دیگر اعتباری های کارگزاری ها خیلی محدود میشوند و احتمال افزایش فروش ها در هفته آینده خیلی زیاد است برای همین هفته آینده به احتمال زیاد بورس منفی است اما گزارشات 9 ماهه هم در راهند باید دید در تقابل با هم چه اتفاقی می افتد .

شفاف سازی
2013/01/09, 23:48
با سلام
اساتیدی که روی شپترو مطالعه دارن ممنون می شم این سهمم بیشتر تحلیل کنن
پیشاپیش تشکر

شپترو در مقایسه با سایر پتروها شرایط ضعیفتری داره
در صورت عدم افزایش نرخ خوراک تا پایان سال می تواند سودش بالغ بر 250 تومن بشه
ولی برای سال بعد درصورت محاسبه نرخ خوراک به نرخ مبادله ای شرایط بسیار مبهمی برایش ایجاد می شه و نرخ خوراک به شدت سود شرکت را تحت تاثیر قرار می ده و امکان عدم تکرار سود امسال وجود داره
شرکت یک محصول عمده به نام pvc داره که برای 91 حدود 83 هزار تن تولید و فروش است نرخ فروش را برای 6 ماهه دوم 19000 ریال به ازای هر کیلو در نظر گرفته که فکر می کنم آخرین نرخش 23000 ریال بوده
شرکت اخیرا" برنامه افزایش سرمایه 100 درصدی در برنامه خودش داره ولی علت افزایش سرمایه شو من نمی دونم

پرریسک
2013/01/10, 00:34
از ماه دیگر اعتباری های کارگزاری ها خیلی محدود میشوند و احتمال افزایش فروش ها در هفته آینده خیلی زیاد است برای همین هفته آینده به احتمال زیاد بورس منفی است اما گزارشات 9 ماهه هم در راهند باید دید در تقابل با هم چه اتفاقی می افتد .

عملکرد بورس واقعا افتضاح بوده ...

بیرون بورس نمی دانید چه خبر هست ؟؟؟دیگه تغییرات قیمتی شده ساعتی ...

پرریسک
2013/01/10, 00:37
سلام آقای پرریسک
ملت رو ... فرض کردن. همه میدونن که تورم شاخص قدرت خریده. به عبارت دیگه میزان افت ارزش پول به ازای مدت زمانی معین. به تعبیری میزان افزایش نسبت به دوره قبل. طلا نون برنج گوشت روغن شیر و مواد شوینده رو در نظر بگیرید. کدوم یک از این هفت قلم کالای اساسی به نسبت دی پارسال 37 درصد رشد کرده؟! هیچکدوم. هرکدوم حداقل 70 80% رشد کردن.
اگه به جای 37% ، 137% اعلام میکردن اونوقت شاید باورمون میشد

سلام..

70-80 درصد دلتون خوشه ..بگید 100-200-300 درصد ..

arashsefid
2013/01/10, 00:53
عملکرد بورس واقعا افتضاح بوده ...

بیرون بورس نمی دانید چه خبر هست ؟؟؟دیگه تغییرات قیمتی شده ساعتی ...

یا سلام خدمت پرریسک خان
میشه نظرتون را درباره ی سکه و طلا تا چند ماهه دیگه بفرمایید؟

hamid_farahy
2013/01/10, 00:59
یک نفر هست هست به ما بگه دیتای طلا رو از کجا میشه گرفت ؟

arioman
2013/01/10, 09:01
پرريسك جان سلام و عرض ادب
چند وقتي نبودم دلم تنگ شده بود براي تحليل هاي بي نظيرت

arashsefid
2013/01/10, 11:22
استرالیا تحریمهای جدیدی علیه ایران اعمال کرد
به گزارش خبرگزاری فارس، استرالیا روز پنجشنبه اعلام کرد که تحریمهای بیشتری علیه جمهوری اسلامی ایران اعمال میکند.

این تحریمها شامل بخشهای مالی، انرژی، تجارت و حمل و نقل است. این تحریمها همچنین تراکنشهای مالی میان استرالیا و بانکهای ایران نیز شامل میشود.
لینک خبر
http://www.tabnak.ir/fa/news/296811/استرالیا-تحریمهای-جدیدی-علیه-ایران-اعمال-کرد

محمد حسن
2013/01/10, 11:46
روزنامه انگلیسی گاردین فاش کرد
مذاکرات هستهای با ایران به تعویق میافتد
در شرایطی که پیش از این اعلام شده بود، دور جدید مذاکرات هستهای میان ایران و گروه ۱+۵ در ماه جاری میلادی برگزار خواهد شد، یک روزنامه انگلیسی از احتمال جدی به تعویق افتادن این مذاکرات خبر داده است. دیپلماتهای غربی درباره دلیل این موضوع نیز ادعاهایی را مطرح کردهاند.
کد خبر: ۲۹۶۷۸۴
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۱ - ۰۸:۳۶
در شرایطی که پیش از این اعلام شده بود، دور جدید مذاکرات هستهای میان ایران و گروه ۱+۵ در ماه جاری میلادی برگزار خواهد شد، یک روزنامه انگلیسی از احتمال جدی به تعویق افتادن این مذاکرات خبر داده است. دیپلماتهای غربی درباره دلیل این موضوع نیز ادعاهایی را مطرح کردهاند.

به گزارش «تابناک»، هرچند پیش از ایران رسما از تمایل به برگزاری دور جدید مذاکرات هستهای با گروه ۱+۵ در ماه ژانویه خبر داده بود، روزنامه انگلیسی «گاردین» امروز خبر داده سکوت درباره زمان و مکان قطعی و دقیق این مذاکرات، از به تعویق افتادن آن حکایت دارد.

به نوشته این روزنامه، هرچند ایران آمادگی خود را برای برگزاری مذاکرات در ماه جاری اعلام نموده، در بیانیهای که دفتر کاترین اشتون، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا منتشر کرده، ادعا شده ایران هنوز به پیشنهاد این اتحادیه که مبنی بر برگزاری مذاکرات در نیمه ژانویه در استانبول بوده، پاسخی نداده است.

بنا بر این گزارش، گاردین مینویسد به گفته دیپلماتها، تاریخ مذاکرات احتمالاً به تعویق خواهد افتاد. «مایکلمان»، سخنگوی کاترین اشتون در بیانیهای در همین باره گفته: «تماسها همچنان برقرار است. هیچ تصمیمی گرفته نشده است. ما تاریخ و مکان را در ژانویه پیشنهاد کردهایم و همچنان منتظر پاسخ ایران به آن هستیم».

گاردین اشاره میکند که دلیل این دیرکرد در تعیین قطعی زمان و مکان مذاکرات مشخص نیست؛ اما برخی دیپلماتهای غربی مدعی هستند، وجود اختلاف نظر در این زمینه میان مقامات ایرانی، سبب چنین چیزی شده است، حال آن که نزدیک یک هفته پیش، سعید جلیلی، دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان به صراحت از تمایل ایران به برگزاری مذاکرات در ماه جاری خبر داد.

با این حال، این روزنامه انگلیسی یک احتمال دیگر را در این زمینه مطرح میکند که منطقی به نظر میرسد. به باور این روزنامه، از آنجا که باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا به تازگی نامزدهای پست وزارت خارجه و وزارت دفاع این کشور را معرفی کرده، روند تأیید نهایی این افراد و سپس بازبینی احتمالی موضع آمریکا در مذاکرات آتی، نیاز به زمان دارد. در عین حال، تاکنون نشانهای جدی دال بر تمایل آمریکا به تغییر پیشنهادهای سابق خود به ایران به چشم نمیخورد.

بنابراین، از سویی آمریکا هنوز در زمینه نوع موضعگیری خود در مذاکرات آتی به جمعبندی نرسیده و از سوی دیگر، ایران نیز منتظر است تا آمریکا با پیشنهادهای جدید وارد عرصه شود تا راه برای رسیدن توافق احتمالی فراهمتر شود. همین امر، سبب شده تاکنون زمان و مکان مذاکرات قطعا مورد توافق دو طرف قرار نگیرد.

yosef
2013/01/10, 12:27
سلام.

گروه مس فملی ..

جناب پرریسگ گرامی ، سلام
سوالی که دارم اینه که ، باتوجه به بحث تعدیل قیمت خوراک شرکتهای شیمیایی به نرخ مبادله ای ، ریسک این شرکتها بالا نخواهد رفت ؟

پرریسک
2013/01/10, 12:45
فروش 30 درصد سبد سرکه ای جهت سرماهی گذاری در ملک ..

سرکه هم توان رقابت خود رو فعلا از دست داده هر چند به روند رشد معتقدم ...

ملک 32 تومنی دو هفته قبل امروز 40 رو رد کرد ...30 درصد در دو هفته ...

ملک 45 تومنی 65 رو رد کرد ..........از حرکت هفته قبل وخارج کردن سرمایه از بورس اشنایان بسیار راضی وخرسندیم ..

اگر سازمان بورس سر عقل نیاد این خروج همچنان ادامه پیدا خواهد کرد باشد که اصلاح شوند وگرنه گفتیم سر سوزنی نیاز به این سازمان با این عملکرد گندش وجود نداره...

- - - Updated - - -

جناب پرریسگ گرامی ، سلام
سوالی که دارم اینه که ، باتوجه به بحث تعدیل قیمت خوراک شرکتهای شیمیایی به نرخ مبادله ای ، ریسک این شرکتها بالا نخواهد رفت ؟

سلام..

دلبر 5000 تومنی جبران می کند نگران نباشید ..

پرریسک
2013/01/10, 12:47
یا سلام خدمت پرریسک خان
میشه نظرتون را درباره ی سکه و طلا تا چند ماهه دیگه بفرمایید؟

با سلام/.

روند صعودی هست وانتظار داریم در 6 ماهه اینده رشد بالای 50 درصد بکنه ..

حالا در هر بازاری از بورس تا مسکن گرفته کسی تونست بالای این رقم کسب کنه بره تو اون حوزه نمی تونه این سود رو به دست بیاره پس خودش رو خسته نکنه دارایی رو سرکه کنه وبشینه وتماشا کنه تا از تورم عقب نمونه وحداقل قدرت خریدش حفظ بشه...

bours
2013/01/10, 12:57
جناب پرریسگ گرامی ، سلام
.................................................. ....

در مورد پتروشیمی ها باسلام خدمت دوستان وپرریسک گرامی

1- نحوه قيمت گذاري خوراك: در پتروشيمي 3 جور خوراك داريم: خوراك گاز، خوراك مايع پالايشگاهي و خوراك هاي بين پتروشيمي. تكليف دو تاي آخري معلوم شده كه از مهر ماه با نرخ اتاق مبادلاتي محاسبه ميشوند. يعني شك نكنيد قيمت خوراك شاراك و شكبير و شيران از مهر ماه با نرخ مبادلاته. اما خوراك گازي هم خودش دو جوره! اوليش گاز ترش و اتان كه مبناي قيمت گذاريشون دلاريه و قرار شده از مهر ماه با نرخ مبادلات حساب بشه يعني مارون، شخارك و شپترو هم تكليفشون معلومه. اما گاز طبيعي اين وسط استثناء است. چون مبناي قيمت گذاريش ريالي بوده و هنوز نحوه گرون كردنش تو وزارت نفت در حال بررسيه. براي همين وضعيت شفن، زاگرس، كرماشا، پرديس و شيراز هنوز دقيقاً معلوم نيست. خصوصاً اينكه گاز طبيعي جزو موارد مرتبط با هدفمندي يارانه هاست و مجلس تصويب كرده تا آخر سال نبايد گرون بشه.

2- تاثير گرون شدن خوراك: اگر خيلي ساده تو صورت هاي مالي پتروشيمي ها قيمت خوراك پارسال رو ضربدر 1.5 كنيد، ميتونيد ميزان گرون شدن خوراك براي امسال و تاثيرش رو سود نهايي حساب كنيد. بطور خلاصه كمترين اثر مربوط به همين پتروشيمي هاي خوراك گاز طبيعيه. مگر اينكه وزارت نفت بخواد قيمت گاز طبيعي رو بيشتر از دو برابر گرون كنه كه اونم از نظر قانوني بعيده...

3- گرون شدن قيمت فروش محصولات: موضوعي كه خيلي ها بهش توجه نميكنند اينه كه 1- بعضي از پتروشيمي ها خودشون فروشنده خوراك هستند (مثل مارون يا شفن) كه قيمتش تا حالا با ارز مرجع محاسبه ميشده و از الان با نرخ مبادلاتيه و از اين طريق از گرون شدن خوراك منتفع ميشوند و 2- محصولاتي رو به قيمت مصوب دولت ميفروختند كه ديگه با گرون شدن خوراكشون راضي به فروش با اون قيمت ها نخواهند بود. بطور مشخص فروشنده هاي اوره (شپديس، كرماشا و شيراز) از اين دسته هستند كه اگر خوراكشون گرون بشه، اونوقت اوره داخلي هم بجاي كيلويي 350 تومن بايد حداقل 900 تومن قيمت بخوره. در اين مورد كرمانشاه چون بيشتر اوره توليدي رو به بازار داخلي ميده، بشدت از گرون شدن خوراك منتفع ميشه.

4- ويژگي هاي منحصر به فرد پتروشيمي:در اين مورد بعداً بطور جداگانه مطلب خواهم زد. ولي بطور مختصر پتروشيمي در ايران از معدود صنايعي است كه مزيت رقابتي و در حال حاضر (بعد از صنعت نفت) بيشترين درآمد ارزي رو براي اين مملكت داره. طبيعيه كه دولت براي ادامه رشد اين صنعت ناچاره سودآوري زيادي توش ايجاد كنه تا سرمايه گذار داخلي و خارجي همچنان رغبت به سرمايه گذاري داشته باشه. به دوستان توصيه ميكنم بريد رگ و ريشه سهامداري عمده پتروشيمي هاي گازي رو پيدا كنيد. به اسامي بزرگي چون شستا، ساتا، صندوق نفت و غيره ميرسيد كه روابط گسترده اي با دولت دارند. به نظرتون در بلندمدت دولت و نهادهاي تصميم گير بيشتر هواي غول هايي چون شستا و ساتا رو دارند يا سرمايه گذاران حاشيه اي امثال نور همدانيان رو؟؟؟!!!!! يكبار در اين اتاق نوشتم اگر بلد نيستيد سهم بخريد، ببينيد غدير چي ميخره، هرچي خريد خوبه، به همين راحتي! براي اينكه امثال غدير با دولت هزار و يكجور بده بستون دارند...

5- باز هم داستان نرخ ارز: به نظر من شاه كليد ارزنده بودن يا نبودن پتروشيمي ها در قيمت هاي فعلي به اين بستگي داره كه قادر به تبديل ارز صادراتيشون با نرخ آزاد باشند يا خير؟؟؟ اينطور كه بنده شنيدم از همه پتروشيمي ها تعهدات سفت و سخت گرفته شده كه بايد ارزشون رو به اتاق بيارن و با نرخ مبادلات تبديل كنند. ولي يادمون نره كه پارسال (زماني كه تازه قيمت ارز شروع به جهش كرد) هم از اين تعهدات گرفته شده بود و اوايل پتروشيمي جرات نشون دادن سود حاصل از تسعير ارز با نرخ بازار آزاد رو در صورت هاي مالي نداشتند، ولي كم كم همه چيز آزاد شد...
به نقل از سایت (استادحمید)وکارآموزان

"heydar"
2013/01/10, 12:58
سلام پرریسک عزیز
بین پتروشیمی ها شپترو چندم شده؟

پرریسک
2013/01/10, 13:03
سلام پرریسک عزیز
بین پتروشیمی ها شپترو چندم شده؟

سلام..در اخر لیست که گفتم..

هر چند سرمایش خیلی کمه وتغییرات قیمتی ارز وغیره خیلی رو این سهم اثر میزاره ..میتونه شگفتی ساز بشه میتونه هم برعکس بشه ..گفتم چون سرمایش خیلی کمه تغییرات نرخ روش تاثیر بسیار بالایی داره..

meysam_sh_2020
2013/01/10, 13:05
فروش 30 درصد سبد سرکه ای جهت سرماهی گذاری در ملک ..

سرکه هم توان رقابت خود رو فعلا از دست داده هر چند به روند رشد معتقدم ...

ملک 32 تومنی دو هفته قبل امروز 40 رو رد کرد ...30 درصد در دو هفته ...

ملک 45 تومنی 65 رو رد کرد ..........از حرکت هفته قبل وخارج کردن سرمایه از بورس اشنایان بسیار راضی وخرسندیم ..

اگر سازمان بورس سر عقل نیاد این خروج همچنان ادامه پیدا خواهد کرد باشد که اصلاح شوند وگرنه گفتیم سر سوزنی نیاز به این سازمان با این عملکرد گندش وجود نداره...

- - - updated - - -

سلام..

دلبر 5000 تومنی جبران می کند نگران نباشید ..

دلار امروز محدودی 3300 تومنه ...... ..یکی از میلیارد های شهر ما که جوانی بیش نبود .....چند شب داشت حلیم هم میزد ....میگفت هیچی ملک و زمین نمیشه (-: ناکس ولی ساعت 3 صبح به بعد مارو پیچوند ...گفت من برم قلیون بیارم .....رفت که دیگه بیاد .........:d ولی خوب این حرکتش فراموش نمیشه ......:D

جدا هم هیچی ملک و زمین نمیشه .....(- : با خیال راحت حالشو میبری ........هر روز یه قیمتی میزاری براش !!!!!! ولی خوب بورس هم برای سرمایه های کمتر از 100 میلیون و حتی یه میلیارد بدک نیست ......و

برای سرمایه های کم بهتره ........که اسن سرمایه کم رو تو بورس زیادش کنی ....بعد بری تو کار ملک و زمین (-: وکلا ملک و زمین داشتن یه حال دیگه ای داره ........

"heydar"
2013/01/10, 13:13
میتونه هم برعکس بشه ببخشید سید جعفر برعکس شدن را میشه یکم توضیح بدهید

پرریسک
2013/01/10, 13:15
دلار امروز محدودی 3300 تومنه ...... ..یکی از میلیارد های شهر ما که جوانی بیش نبود .....چند شب داشت حلیم هم میزد ....میگفت هیچی ملک و زمین نمیشه (-: ناکس ولی ساعت 3 صبح به بعد مارو پیچوند ...گفت من برم قلیون بیارم .....رفت که دیگه بیاد .........:d ولی خوب این حرکتش فراموش نمیشه ......:D

جدا هم هیچی ملک و زمین نمیشه .....(- : با خیال راحت حالشو میبری ........هر روز یه قیمتی میزاری براش !!!!!! ولی خوب بورس هم برای سرمایه های کمتر از 100 میلیون و حتی یه میلیارد بدک نیست ......و

برای سرمایه های کم بهتره ........که اسن سرمایه کم رو تو بورس زیادش کنی ....بعد بری تو کار ملک و زمین (-: وکلا ملک و زمین داشتن یه حال دیگه ای داره ........

سرما یه ی کم ..

از 5 تومن هم کمتر ..

ملک 5 تومنی قولنا مه ای شده 20 تومن ..من خودم دود از کلم بلند شد ..حالا هی تو بورس ما زور بزنیم ..400 درصد در دو ماه ...

پرریسک
2013/01/10, 13:16
میتونه هم برعکس بشه ببخشید سید جعفر برعکس شدن را میشه یکم توضیح بدهید

چون سرمایه کم هست در صورت ریز دلبر که البته بعیده محاله وغییر ممکنه .....
در کنار افزایش حامل ها وتحریم عدم صادارت و....میتونه رو سودش اثر بالایی بزاره وپایین بیاره..

هر چند من حالت اول رو بیشتر مد نظرم هست وشاید شیرانی در راه باشه با توجه به سرمایه ی بسیار کمش..

meysam_sh_2020
2013/01/10, 13:20
سرما یه ی کم ..

از 5 تومن هم کمتر ..

ملک 5 تومنی قولنا مه ای شده 20 تومن ..من خودم دود از کلم بلند شد ..حالا هی تو بورس ما زور بزنیم ..400 درصد در دو ماه ...

پس ما ول معطلیم ....... و در مقابل این بازدهی حرفی برای گفتن نداریم ....:d

محمود گرگانی
2013/01/10, 13:43
سلام سید جان لینک سکه اتی رو میذاری
Godfathers
2013/01/10, 13:47
جعفر جان خیلی مخلصیم نظر شما در مورد قشکر چیه.
تکنیکالی چی میبینی توش مرسی.

محمد حسن
2013/01/10, 13:55
پرز : اوباما می داند چه زمانی ضربه آخر را به ایران بزند
آنها نمی خواهند با شلیک شروع کنند و ابتدا گزینه های دیگر از جمله تحریم های اقتصادی ، مذاکرات و فشارهای سیاسی و.. را می آزمایند .اما در پایان اگر از اینها جواب نگرفتند آن موقع اوباما از گزینه نظامی علیه ایران استفاده خواهد کرد . من از این مساله مطمئن هستم.
شیمون پرز رییس جمهور اسراییل معتقد است که در صورت جواب نگرفتن اوباما از اعمال سیاست هایش در قبال ایران، رییس جمهور آمریکا به ایران حمله خواهد کرد.

به گزارش عصر ایران به نقل از روزنامه جروزالم پست اسراییل ، پرز در مصاحبه ای که در جولای سال گذشته میلادی ( تیر ماه 1391) با " رونن برگمن " خبرنگار روزنامه یدیوت آحرونوت اسراییل انجام داده و روزنامه نیویورک تایمز روز چهارشنبه آن را منتشر کرده است، در این باره گفته است :" آمریکا خود می داند چه زمانی باید ضربه نهایی را به ایران بزند."

پرز می افزاید : " آنها نمی خواهند با شلیک شروع کنند و ابتدا گزینه های دیگر از جمله تحریم های اقتصادی ، مذاکرات و فشارهای سیاسی و.. را می آزمایند .اما در پایان اگر از اینها جواب نگرفتند آن موقع اوباما از گزینه نظامی علیه ایران استفاده خواهد کرد . من از این مساله مطمئن هستم."

پرز همچنین در این مصاحبه که در زمان اوج اختلافات او با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی انجام گرفته درباره اظهار نظرش علیه حمله نظامی به ایران بر خلاف اظهارات نخست وزیر گفت:"من نظرات خودم را بیان می کنم و این وظیفه من است."

گفتنی است در ماه آگوست سال گذشته بنیامین نتانیاهو در واکنش به اظهارات پرز در مخالفت با حمله نظامی به ایران گفته بود : آقای پرز نباید فراموش کند که وظیفه رییس جمهوری چیست!" اشاره نتانیاهو به این مساله بود که اظهار نظر مغایر با سیاست های او در حیطه وظایف و اختیارات پرزنیست.

پرز و نتیانیاهو بر سر این مساله حتی نزدیک به یک ماه هیچ جلسه ای با یکدیگر نداشتند و رسانه های اسراییلی از قهر این دو مقام ارشد رژیم صهیونیستی خبر داده بودند.

کيانوش
2013/01/10, 13:55
جناب پرريسک
ملک و ساختمان خيلي خوبه.
تا الان هم تو تهران از زماني که دلار را از 1000تومان بردند 3300تومان قيمت اپارتمان از متري 1800شده است 5200 تقريبا 3برابر
البته الان چون شايعه شده است خونه تا خرداد خيلي گرون ميشه هر روز 5درصد فروشندگان ميزارند رو قيمت خونه.احتمالا تا خرداد همون خونه 5200بشه متري 7ميليون تومان.
................................................
ولي من ديگه خونه نميخرم
چرا؟
چون
1- اگه غرب با ايران به توافق برسه انوقت ظرف مدت کمتر از دو هفته دلار 3300ميشه 1500
لذا قيمت خونه 7ميليون توماني ميشه متري 3ميليون تومان.
2-خونه در موج اخر خودش هست و خريد در موج اخر اشتباه هست مگر اينکه فوري پس از سود فروخته بشه
3-احتمال داره اين افزايش نرخ کاذب و حبابي خونه کار همان کساني باشه که قرار هست املاک خود را به خلق الله بياندازند و سرمايه را ببرند جاي ديگه
4-افزايش قيمت خونه داره اشباه ميشه وانجا ممکنه همون بلايي که افزايش خونه سر اقتصاد امريکا و اروپا اورد رو ايران هم بياره طوري که اخرش همه بمونند حالا کي قرار هست اون خونه گران را از ما بخره و کسي گير نياد و......
الان در کشور بيش از 1200000خونه خاي وجود داره که فقط 400هزارتاش تو تهران هست و خالي هست و فقط براي سرمايه گذاري خريده شده است.اخرش چي؟موقع عرضه ان خونه ها بدون مشتري مي مونه.
5-به تصورم بهترين موقع خريد خونه تو سال 1393هست.سالي که ميشه خونه را بقيمت خونه هاي سال 1389خريد .چون در سال 1392عرضه خونه خيلي زياد خواهد شد بخاطر ساخت و سازهاي در دست و بحران ترکيدن حباب خونه در ايران.

khosro74
2013/01/10, 14:30
پرز : اوباما می داند چه زمانی ضربه آخر را به ایران بزند
آنها نمی خواهند با شلیک شروع کنند و ابتدا گزینه های دیگر از جمله تحریم های اقتصادی ، مذاکرات و فشارهای سیاسی و.. را می آزمایند .اما در پایان اگر از اینها جواب نگرفتند آن موقع اوباما از گزینه نظامی علیه ایران استفاده خواهد کرد . من از این مساله مطمئن هستم.
شیمون پرز رییس جمهور اسراییل معتقد است که در صورت جواب نگرفتن اوباما از اعمال سیاست هایش در قبال ایران، رییس جمهور آمریکا به ایران حمله خواهد کرد.

به گزارش عصر ایران به نقل از روزنامه جروزالم پست اسراییل ، پرز در مصاحبه ای که در جولای سال گذشته میلادی ( تیر ماه 1391) با " رونن برگمن " خبرنگار روزنامه یدیوت آحرونوت اسراییل انجام داده و روزنامه نیویورک تایمز روز چهارشنبه آن را منتشر کرده است، در این باره گفته است :" آمریکا خود می داند چه زمانی باید ضربه نهایی را به ایران بزند."

پرز می افزاید : " آنها نمی خواهند با شلیک شروع کنند و ابتدا گزینه های دیگر از جمله تحریم های اقتصادی ، مذاکرات و فشارهای سیاسی و.. را می آزمایند .اما در پایان اگر از اینها جواب نگرفتند آن موقع اوباما از گزینه نظامی علیه ایران استفاده خواهد کرد . من از این مساله مطمئن هستم."

پرز همچنین در این مصاحبه که در زمان اوج اختلافات او با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی انجام گرفته درباره اظهار نظرش علیه حمله نظامی به ایران بر خلاف اظهارات نخست وزیر گفت:"من نظرات خودم را بیان می کنم و این وظیفه من است."

گفتنی است در ماه آگوست سال گذشته بنیامین نتانیاهو در واکنش به اظهارات پرز در مخالفت با حمله نظامی به ایران گفته بود : آقای پرز نباید فراموش کند که وظیفه رییس جمهوری چیست!" اشاره نتانیاهو به این مساله بود که اظهار نظر مغایر با سیاست های او در حیطه وظایف و اختیارات پرزنیست.

پرز و نتیانیاهو بر سر این مساله حتی نزدیک به یک ماه هیچ جلسه ای با یکدیگر نداشتند و رسانه های اسراییلی از قهر این دو مقام ارشد رژیم صهیونیستی خبر داده بودند.

بله!!!! سی و اندی سال است که می داند!!!:-?

پرریسک
2013/01/10, 14:38
شفارس گزارش داد ..

سود از 52 تومان به 80 تومان ..تعدیل مثبت حدود 60 درصدی ..مبارک باشه ..از 250 داد زدیم ..بیخود داد نزدیم وسهم بنیادی ثابت کرد که به درستی در لیست ما بوده ..

انتظار سود 120 دارم ..150 تومان هم انباشته داره ..این سهم 800 تومان فعلا حقش هست تا بعد ..