PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما تصویری را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و تصویرها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پتروشیمی خارک (شخارک)صفحه ها : [1] 2

کاشف
۱۳۸۹/۱۰/۲۴, ۱۹:۵۶
انفجار در پتروشیمی خارك
بخشدار خارك گفت: ساعت 21 پنجشنبه شب یكی از منابع پروپان گاز مجتمع پتروشیمی خارك به دلایل نامعلومی منفجر شد كه خوشبختانه این حادثه خسارت جانی به همراه نداشت.


به گزارش فارس، مجید محمودی اظهار داشت: بعد از انفجار این مخزن ستاد بحران سریعاً كلیه اقدامات لازم را در مدت كوتاهی انجام داد و هم اكنون شرایط تحت كنترل و عادی است.


محمودی تصریح كرد: علت این انفجار در حال بررسی است و خوشبختانه خسارات جانی در برنداشته و فقط یكی از پرسنل این پتروشیمی كه مصدوم گردیده بود، به بیمارستان منتقل شد.

کاشف
۱۳۸۹/۱۰/۲۴, ۱۹:۵۸
مديركل دفتر مديريت بحران استانداري بوشهر:
آتش سوزي مخزن پتروشيمي جزيره خارك ادامه دارد
بوشهر - مديركل دفتر مديريت بحران استانداري بوشهر گفت: آتش سوزي يكي از مخازن پتروشيمي جزيره خارك كه از شب گذشته آغاز شده هنوز ادامه دارد و به رغم تلاش آتش نشانان مهار نشده است.
غلامرضا كشتكار روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا افزود: آتش نشانان درحال خنك كردن مخازن اطراف مخزن آتش گرفته براي جلوگيري از سرايت آتش به آنها هستند.
وي اضافه كرد: نيروهاي كمكي آتش نشان نيز از عسلويه به جزيره خارك اعزام شده اند، همچنين يك كشتي نيز از عسلويه به سمت جزيره خارك حركت كرده تا فراورده هاي گازي موجود در يكي از مخازن بزرگ كه در جوار مخازن آتش گرفته قرار دارد را در اين كشتي تخليه كنند.
كشتكار اظهارداشت: اين آتش سوزي تاكنون تلفات جاني نداشته و فقط يك نفر زخمي شده كه براي مداوا به تهران اعزام شده است.
وي گفت: علت آتش سوزي و ميزان خسارت وارده ناشي از آن هنوز مشخص نيست.
در تيرماه امسال نيز يكي از بويلرهاي پتروشيمي خارك آتش گرفت و منفجر شد كه چهار كشته برجاي گذاشت.
جزيره خارك از توابع شهرستان بوشهر بزرگترين پايانه صادرات نفت كشور است كه در فاصله 57 كيلومتري شمال غرب بندر بوشهر در آبهاي خليج فارس واقع است. ك/3

کاشف
۱۳۸۹/۱۰/۲۴, ۲۰:۰۰
علت آتش سوزي مخزن هاي گاز پتروشيمي جزيره خارك اعلام شدبوشهر - مديركل دفتر مديريت بحران استانداري بوشهر گفت: علت آتش سوزي دو مخزن 40 هزار بشكه اي گاز پروپان پتروشيمي جزيره خارك اشكال دستگاه مشخص كننده حجم گاز موجود در مخزن بوده است.

غلامرضا كشتكار روز جمعه در گفت وگو با ايرنا افزود: اين مشكل باعث شده تا گاز بيش از ظرفيت وارد مخزن و شير اطمينان آن باز شود و سبب فوران تا ارتفاع چهار متر و برخورد با فلر ( مشعل) نزديك به آن و آتش گرفتن مخزن شود.
وي اظهارداشت: هم اكنون آتش سوزي در دو مخزن 40 هزار بشكه اي گاز پروپان پتروشيمي خارك ادامه دارد ؛ ولي آتش سوزي نشتي شير گاز خط لوله بين اين دو مخزن با مخزن يك ميليون بشكه اي مهار شده است.
مديركل دفتر مديريت بحران استانداري بوشهر بيان كرد: آتش سوزي اين مخازن نيز تحت كنترل است و آتش نشانان با خنك كردن مخزن يك ميليون بشكه اي از سرايت آتش به آن جلوگيري مي كنند.
كشتكار گفت: هم اكنون دماي مخزن يك ميليون بشكه اي كه در صورت انفجار و آتش سوزي هر چه تا شعاع 200 متري آن وجود دارد را نابود خواهد كرد در درجه 40 كنترل و از خطرهاي احتمالي اين آتش سوزي كاسته شده است.
وي اضافه كرد: همچنين دو طرح در دست بررسي است كه يكي اين است كه با پهلوگيري كشتي اعزامي از عسلويه فراورده هاي گازي موجود در مخزن يك ميليون بشكه اي به اين كشتي منتقل شود و طرح ديگر كه آتش نشانان در دست بررسي دارند اين است كه با جمع آوري تمام امكانات به آتش حمله كرده و آن را خاموش كنند.
آتش سوزي در مخزن هاي گاز پروپان پتروشيمي جزيره خارك كه حدود ساعت 21 پنجشنبه شب آغاز شد و همچنان ادامه دارد تاكنون تلفات جاني نداشته و فقط باعث سوختن 30 درصدي يك نفر از نيروهاي پتروشمي خارك شد كه براي مداوا به تهران اعزام شده است.
در تيرماه سال جاري نيز يكي از بويلرهاي مجتمع پتروشيمي جزيره خارك آتش گرفت كه باعت كشته شدن چهار نفر از نيروهاي اين مجتمع شد.
جزيره خارك بزرگترين پايانه صادرات نفت كشور با 18 هزار نفر جمعيت از توابع شهرستان بوشهر در فاصله 57 كيلومتري شمال غرب بندر بوشهر در آبهاي خليج فارس واقع است. ك/

کاشف
۱۳۸۹/۱۰/۲۴, ۲۰:۰۳
حادثه تلفات جاني نداشته و طي ساعات آينده مهار ميشهآتش سوزي پتروشيمي خارک در حال مهارمخزن ذخيره پروپان مجتمع پتروشيمي خارک شب گذشته دچار آتش سوزي شد که با تلاش کارکنان شرکت هاي نفتي، آتش درحال مهار است.

به گزارش واحد مرکزي خبر، معاون فني مجتمع پتروشيمي خارک با بيان اينکه اين آتش سوزي بر اثر نشت مخزن پروپان و انتقال آن به منبع حرارتي به وقوع پيوسته است گفت با تلاش کارکنان مجتمع پتروشيمي، واحد ايمني وآتش نشاني فلات قاره خارک، شرکت پايانه هاي نفتي و اداره هاي مستقر در خارک از سرايت آتش به ساير مخازن جلوگيري شد.

محمد علي کاظمي پور با بيان اينکه حريق در مخزن هنوز ادامه دارد پيش بيني کرد با تلاش هاي صورت گرفته آتش حداکثر تا 24 ساعت آينده مهار شود

وي با بيان اينکه در مخزن ياد شده 300 تن پروپان وجود داشته افزود در اين حادثه يک نفر بر اثر سوختگي جزيي به مرکز درماني منتقل که به شکل سرپايي مداوا شد.

معاون فني مجتمع پتروشيمي خارک با اشاره به اينکه روزانه 300 تن محصول پروپان در مجتمع پتروشيمي خارک توليد و صادر مي شود گفت محصولات مجتمع پتروشيمي خارک متانول، گوگرد، بوتان ، پروپان و نفت است که به کشورهاي اروپايي و جنوب آسيا به ارزش روزانه يک ميليون دلار صادر مي شود.

مصطفي
۱۳۹۰/۰۲/۰۹, ۱۱:۴۱
با توجه به اتمام موج 3 در محدوده 1900 انتظار داريم تا اواخر خرداد قيمت به محدوده 1400 برسه .


http://images.boursy.com/imported/2011/04/94.jpg (http://www.pic.iran-forum.ir/)

جعفرزاده
۱۳۹۰/۰۲/۱۰, ۰۰:۱۱
کلا تمامی شرکتهای پتروشیمی که در چند روز گذشته شاهد رشد قیمت انها بودیم همگی باید اصلاح قیمت دهند .

shahrzaad_1387
۱۳۹۰/۰۲/۱۰, ۰۰:۲۸
کلا تمامی شرکتهای پتروشیمی که در چند روز گذشته شاهد رشد قیمت انها بودیم همگی باید اصلاح قیمت دهند .

دوست عزیز در چند روز گذشته که اصلاح قیمت داشتن بندگان خدا !!!

به نظرم خریدنین همگی شون

البته اگر منفی بخورن فردا

باربد
۱۳۹۰/۰۳/۲۳, ۱۴:۴۰
اگر فردا هم سهم مثبت بخوره میریم با اجازه دوستان برای 2000

وحید 20
۱۳۹۰/۰۳/۲۳, ۲۱:۲۷
امروز وساپا با ادامه عرضه های خود در شخارک به زیر 1 درصد رفت.

ata007
۱۳۹۰/۱۰/۲۰, ۱۶:۰۴
پتروشیمی خارک دارای درآمدی معادل 360 میلیون یورو در سال می باشدو افزایش 1000ریال در نرخ یورو درآمد هر سهم شرکت را 360 ریال افزایش می دهد.
چه شود پتروشیمی ها با این نرخ یورو >:) /:):-"

کيانوش
۱۳۹۰/۱۰/۲۰, ۱۷:۲۰
استاد حسام حسيني سود امسال خارک را 440 تومان پيش بيني کرده اند.
قطعا سود سال اتي خارک حداقل 600 تومان خواهد بود.

ata007
۱۳۹۰/۱۰/۲۰, ۲۱:۵۳
استاد حسام حسيني سود امسال خارک را 440 تومان پيش بيني کرده اند.
قطعا سود سال اتي خارک حداقل 600 تومان خواهد بود.
با این حساب می توان تارگت 3000 تومانی واسش درنظر گرفت

meysam_sh_2020
۱۳۹۰/۱۰/۲۰, ۲۲:۰۳
دیشب میخواستم یه تاپیک براش بسازم (-: ولی بیخیال شدم (-:
من هم سود امسال این سهم رو بین 400 تا 460 تومن پیش بینی کردم هدف اول سهم 2300 تا 2400 ;)

ata007
۱۳۹۰/۱۰/۲۰, ۲۲:۱۱
دیشب میخواستم یه تاپیک براش بسازم (-: ولی بیخیال شدم (-:
من هم سود امسال این سهم رو بین 400 تا 460 تومن پیش بینی کردم هدف اول سهم 2300 تا 2400 ;)
میثم جون کم پیدایی ما هم امروز سوار شخارک شدیم تا ببنیم چی میشه! :d

meysam_sh_2020
۱۳۹۰/۱۰/۲۰, ۲۲:۱۲
شاید یکی از بهترین های این گروه همین شخارک باشه با بازار فروش 100 درصد خارجی و تامین مواد 100 درصد داخلی!!!!!!!!!!!!!!
شخارک یه پروژه نوسازی و افزایش ظرفیت واحد داشته که امسال باید به بهره برداری میرسیده و تاثیرش روی سود هر سهم 28 تومن پیش بینی شده خوب این از این اما طرح دوم نیاز به بررسی بیشتری داره :d

meysam_sh_2020
۱۳۹۰/۱۰/۲۰, ۲۲:۱۳
میثم جون کم پیدایی ما هم امروز سوار شخارک شدیم تا ببنیم چی میشه! :d
مشغول گذروندن یه دوره آموزش سهامداری کردن هستم (-: بفک کنم 3 روز یا 4 روزه شخارک رو نگه داشتم (-:

ata007
۱۳۹۰/۱۰/۲۰, ۲۲:۱۴
میبینم که بدجور شخارک چشتو گرفته ;) :d

meysam_sh_2020
۱۳۹۰/۱۰/۲۰, ۲۲:۲۰
میبینم که بدجور شخارک چشتو گرفته ;) :d
فعلا همون هدف اول مد نظرمه .

اما پروژه دوم که سال 92 پیش بینی شده به بهره برداری برسه یعنی طرح متانول دوم با سرمایه گذاری 760 میلیارد تومن !!!!!!!!!!! که تاثیر سود اوری این پروژه برای هر سهم
120 تومن در نظر گرفته شده و این طرح باعث میشه که یه جند سالی با شخارک بمونم (-: 24 درصد این پروزه پیشرفت داشته داشته تا حالا ;)

به نظرم این طرح راه بیوفته به تنهایی 1000 تومن قیمت سهم رو بالا میبره ;) برا همین دارم به بلند مدت سهم فک میکنم ;)

ففط نمیدونم این شرکت برای این طرح عظیم نیاز به افزایش سرمایه داره یا نه؟؟ اگه داره چند درصده؟؟ از دوستان کسی خبر داره؟؟؟

ata007
۱۳۹۰/۱۰/۲۰, ۲۲:۲۷
@-) این سهم واقعا" گل سر سبد پتروشیمی هاست فقط نمی دونم که چرا یکم عرضه کننده زیاد داره #:-s

meysam_sh_2020
۱۳۹۰/۱۰/۲۰, ۲۲:۲۹
اما دلیل دوم برا خرید این سهم افزایش نرخ یورو بود . امروز هر یورو 2180 تومن در بازار ازاد معامله شده . اخبار ساعت 19 گفت!!!!!
چی کار کنیم دیگه منبع اطلاع رسانی بهتری وجود نداره سایت صرافی تهران که قیمت نمیزنه مثقال هم که فبلتره =))

ata007
۱۳۹۰/۱۰/۲۰, ۲۲:۳۲
اما دلیل دوم برا خرید این سهم افزایش نرخ یورو بود . امروز هر یورو 2180 تومن در بازار ازاد معامله شده . اخبار ساعت 19 گفت!!!!!
برخی می گن یورو آخر سال 2500 و پوند 3000 تومان،البته اینم در نظر گرفت که خود دولت هم بدش نمی یاد بره بالا چون الان تو این مقطع نیاز به ریال داره نه دلار و یورو با توجه به کسری بودجه
:->

meysam_sh_2020
۱۳۹۰/۱۰/۲۰, ۲۲:۳۹
اینجوری ادامه داشته باشه قطعا نرخ مرجع هم بالا میره یا اینکه نرخ ازاد بیاد پایین (-: خلاصه اینو بگم که بانک ها یورو ندارن چون یه بار گفتم یکی از اشنایان پولوشو به بورو گذاشته بود و سودش رو هم به یورو میخواست بعد یه مدت بانک اعلام کرد سودتو دیگه به یورو نمیدیم اگه به ریال میخوای که در خدمتیم اگه هم نمیخوای که بیا پولتو بگیر:d اون هم اومد پولشو برداشت یه خونه تو فرشته قک کنم خرید

امیر2309
۱۳۹۰/۱۰/۲۰, ۲۲:۴۷
برخی می گن یورو آخر سال 2500 و پوند 3000 تومان،البته اینم در نظر گرفت که خود دولت هم بدش نمی یاد بره بالا چون الان تو این مقطع نیاز به ریال داره نه دلار و یورو با توجه به کسری بودجه
:->

بيچاره مردم همينجوري تورم بيداد مي كنه
بدجوري تورم ميره بالاhttp://images.boursy.com/imported/2012/01/30.gif

meysam_sh_2020
۱۳۹۰/۱۰/۲۰, ۲۳:۰۴
الان تو گوگل زدم طرح متانول دوم پتروشیمی خارک :)) اثرات سود اوری 120 تومنی این طرح برای 2 سال قبل بوده یعنی دو سال قبل 120 تومن براورد شده الان قیمت متانول فک کنم70 - 80 درصد بالاتر از سال پیشه با توجه به گزارش شرکت

اما این خبر مال مهر 88 بوده :
----------------------------------------------------
شرکت پتروشیمی خارک در حال حاضر دو طرح توسعه ای متانول دوم و پروژه نوسازی و افزایش تولید را در دستور کارخود دارد که تاریخ بهره برداری از این دو طرح سال 1392 اعلام شده است . گفتنی است این شرکت اثرات سود آوری این دو طرح را به ترتیب 1200 و 280 ریال اعلام نموده که با آغاز به کار آنها ظرفیت سالیانه 1.46میلیون تن افزوده خواهد شد .

به گزارش بورس نیوز ؛ نکته قابل توجه در خصوص این طرح این است که به دلیل مشکلات نقدینگی و سیاست انقباض مالی زمان بهره برداری از این طرحها بارها به تعوق افتاده است اما با توجه به اظهارات اخیر رییس بانک مرکزی در مورد تجدید نظر درباره سیاست های مالی کشور امید می رود مشکل نقدینگی این دو طرح که اثر فراوانی در سود آوری و بهبود چشم انداز سرمایه گذاری در سهام این شرکت را دارد مرتفع گردد .

با نگاهی به گزارش های ارایه شده توسط این شرکت مشخص می گردد که در سال 88 پیش بینی فروش محصولات خارک در بازار داخلی 27.2 درصد بوده و 72.8 درصد نیز سهم بخش صادرات پیش بینی شده است البته با توجه به گزارشهای اخیر شرکت در زمینه صادرات محصولات خود با کاهش صادرات مواجه شده است.

بوتان ، پروپان ، پنتان ؛ متانول و گوگرد محصولات عمده تولید شده توسط این شرکت می باشد که در میان آنها بوتان با 76.31 درصد بیشترین حاشیه سود را داراست و سایر محصولات بجز گوگرد حاشیه سود بیش از 40 درصدی را دارا می باشد .

به اعتقاد کارشناسان چشم انداز کوتاه مدت این صنعت در حال حاضر مناسب ارزیابی نمی شود اما بطورحتم وضعیت این صنعت در میان مدت و بلندمدت با توجه به بهبود نسبی اوضاع بین المللی اقتصاد بسیار مناسب خواهد بود .

پتروشیمی خارک eps سال جاری خود را 1352 ریال پیش بینی کرده است که با فرض پی بر ای مساوی با 6 قیمت این سهم 8112 ریال برآورد می شود . این در حالی است که قیمت این سهم در حال حاضر 10800 ریال و پی بر ای آن در حدود 7.8 می باشد که نشان از افزایش انتظار از این سهم در بین فعالان بازار سرمایه می باشد .

گفتنی است کارشناسان کارگزاری بانک تجارت بر اساس پیش بینی میانگین نرخ فروش

سه ماهه محصولات ، افزایش سود این شرکت را 1588 ریال نیز ممکن دانسته اند .

همچنین با فرض فروش متانول در محدوده های 265 دلار و300 دلار کارشناسان این کارگزاری افزایش سود این شرکت را تا محدوده های 1888 ریال وحتی 2077 ریال نیز ممکن دانسته اند.

در پایان گفتنی است در بدبینانه ترین حالت یعنی فروش متانول در نرخ 150 دلار و با پی بر ای 5.5 قیمت این سهم 6977 ریال خواهد بود که با توجه به وضعیت بین المللی دور از ذهن است اما با در نظر گرفتن قیمت متوسط 265 دلار و همین پی بر ای 5.5 قیمت این سهم در محدوده 10384 ریال ارزیابی می شود و در خوشبینانه ترین حالت یعنی قیمت 300 دلار برای متانول قیمت این سهم با پی بر ای 5.5 و سود 2258 ریالی قیمت این سهم قابلیت افزایش تا 12421 ریال را دارد.

در مجموع می توان نتیجه گرفت ورود به این سهم در محدوده قیمتی 650 تا 1000 تومان ارزنده و با توجه به قیمتهای فعلی این سهم هنوز قابلیت رشد را خواهد داشت
----------------------------------------------------
خوب پس تصحیح میکنم اثرات سود اوری این طرح حدود 200 تومن باید یاشه فک کنم با رشد قیمت متانول ;) شاید هم بیشتر و بیشتر

amirreza6790
۱۳۹۰/۱۰/۲۰, ۲۳:۲۲
اما دلیل دوم برا خرید این سهم افزایش نرخ یورو بود . امروز هر یورو 2180 تومن در بازار ازاد معامله شده . اخبار ساعت 19 گفت!!!!!
چی کار کنیم دیگه منبع اطلاع رسانی بهتری وجود نداره سایت صرافی تهران که قیمت نمیزنه مثقال هم که فبلتره =))

اینم برای داش میثم : http://www.1.mesghal.com/

فقط به کسی نگیدا بین خودمون باشه وگرنه اینم میپره!!=))=))

آریو
۱۳۹۰/۱۰/۲۰, ۲۳:۲۹
اما دلیل دوم برا خرید این سهم افزایش نرخ یورو بود . امروز هر یورو 2180 تومن در بازار ازاد معامله شده . اخبار ساعت 19 گفت!!!!!
چی کار کنیم دیگه منبع اطلاع رسانی بهتری وجود نداره سایت صرافی تهران که قیمت نمیزنه مثقال هم که فبلتره =))


اینم برا میثم عزیز

http://livedata.ir/

meysam_sh_2020
۱۳۹۰/۱۰/۲۰, ۲۳:۳۰
اقایون ممنون

meysam_sh_2020
۱۳۹۰/۱۰/۲۰, ۲۳:۴۵
یکی از دوستان تو یه سایت این مطلب رو زده :

سلام بر همه دوستان

خارک بودجه اش رو بر یورو دیده ولی آیا همه فروش شخارک بر یورو است؟ آیا مجبور است همه را به نرخ مرجع بفروشد؟آیا همه را در بازار آزاد میفروشد(ارز)؟ جواب این سوالات را میتوانید از آقای هرمزی در شرکت بپرسید

ولی مدیریت تخصصی خارک به دنبال چیزی است که اگه حل بشه میترکه(سربسته میگم )شراکت با فلات قاره دوستان لطفا خود تحقیق بفرمایید و دیگران را نیز مطلع کنید البته صادقانه

حرفه ای های بازار خوب میدانند که این سهم مال نوسان گیری نیست پس با دید سهامداری وارد شوید

-------------------------------------------------
کسی از دوستان در مورد اون قسمت قرمز شده اطلاعاتی داره (-: البته من هنوز تحقیق نکردم (-:

meysam_sh_2020
۱۳۹۰/۱۰/۲۰, ۲۳:۵۸
عکس هایی از پتروشیمی خارک (-; http://shana.ir/178168-fa.html

ata007
۱۳۹۰/۱۰/۲۱, ۰۹:۴۵
میثم جان این بانکی ها یکم از هیجان پتروشیمی ها کاهش داده

meysam_sh_2020
۱۳۹۰/۱۰/۲۱, ۰۹:۵۲
رو این قیمت خوب حجمی داره معامله میشه . داره کف جدید میسازه:d

ata007
۱۳۹۰/۱۰/۲۱, ۱۰:۰۹
حالا که امروز می بنده واسه تعدیل فروشنده ها می بینن چه اشتباهی کردن

مات
۱۳۹۰/۱۰/۲۱, ۱۱:۴۶
با توجه به بسته شدنه پتروشيمي پرديس براي تعديل پتروشيمي خارك به نظرم بياد بالا

amirreza6790
۱۳۹۰/۱۰/۲۱, ۱۲:۲۴
همه پتروشیمی ها دارن میبندن..چند روز دیگه فکر کنم پتروشیمی دیگه تو بازار نباشه!! نکنه میخوان پولارو وردارن فرار کنن!!=))

کيانوش
۱۳۹۰/۱۰/۲۲, ۱۶:۲۲
به علت نگرانیهای اخیر رخ داد؛


افزایش قیمت نفت در بازار جهانی/ برنت از مرز 113 دلار عبور کرد


خبرگزاری رویترز ساعتی پیش در گزارشی از افزایش قیمت نفت در بازار جهانی به علت نگرانی از تداوم صادرات ایران و نیجریه خبر داد.
۱۳۹۰/۱۰/۲۲ , ۱۳:۰۰
افزايش قيمتهاي جهاني نفت به افزايش محصولات پتروشيمي مي انجامد
فکر کنم اون دفعه که قيمتهاي جهاني نفت شده بود 140 دلار متانل شده بود بين 700 الي 800 دلار. اون ديونه ها دنبال تحريم نفت ايرانند بابا تحريم نفت يعني نفت حداقل 200 دلاري و متانل 1000 توماني.
شپديس هم که بست برا تعديل .
تا الان شصفها-شيران-شفن-شپديس -زاگرس بستند برا تعديل احتمالا هفته پيش رو نوبت خارک هست.

n@vid
۱۳۹۰/۱۰/۲۲, ۱۸:۴۹
اگه محصولات پتروشیمی ایران رو در بازارهای بین المللی تحریم کنند و نخرند چه اتفاقی برای سهامشون می افته؟ به نظر من ریسک بالایی از این محل متوجه کارخانجات پتروشیمی ایرانی است.

کيانوش
۱۳۹۰/۱۰/۲۵, ۰۸:۳۰
اگه محصولات پتروشیمی ایران رو در بازارهای بین المللی تحریم کنند و نخرند چه اتفاقی برای سهامشون می افته؟ به نظر من ریسک بالایی از این محل متوجه کارخانجات پتروشیمی ایرانی است.
اگه پتروشيمي ايران تحريم بشه قيمت جهاني محصولات پتروشيمبي شايد دوبرابر بشه.فعلا که از ترس افزايش قيمت نفت حتي جرات نکردند نفت را هم تحريم کنند.
کل ماجراي تحريم سياسي است شما الان هر محصول اروپايي را اگه بخواهي چين تو ايران برامون مي اره به اروپاييها هم ميده.چين الان شده باباي دنيا به همه جنس ميده و نياز هم داره بده و بستونه.

کيانوش
۱۳۹۰/۱۰/۲۵, ۱۴:۲۸
بانك مركزی: نرخ دلار 1400 تومان است
تهران - معاون نظارتی بانك مركزی گفت: نرخ دلار روز یكشنبه 1400 تومان است و این بانك دلار را با نرخی پایین تر در اختیار صرافی های مجاز قرار می دهد تا آنان نیز با نرخ مذكور به فروش برسانند.


'ابراهیم درویشی' روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، در خصوص تشدید نظارت بانك مركزی بر بازار ارز در روز جاری افزود: نیروی انتظامی و ماموران این بانك از روز جاری به صورت محسوس و غیر محسوس بازار را در كنترل دارند و با افرادی كه ارز را به صورت قاچاق معامله می كنند، برخورد می كند.

وی با اشاره به ممنوع شدن خرید و فروش ارز در بازار از روز جاری، اظهار داشت: تمام افرادی كه از این پس ارز نیاز داشته باشد باید از طریق سیستم بانكی اقدام به تهیه آن كنند.

درویشی تاكید كرد: علاوه بر سیستم بانكی صرافیهای مجاز نیز میتوانند به متقاضیان ارز بفروشند.

وی با بیان این كه، ارز تنها با نرخ بانك مركزی باید فروخته شود، گفت: ارز مصرفی داخلی ندارد و افرادی كه بخواهند كالایی را از خارج وارد كنند، باید از طریق وزارت بازرگانی اقدام و ثبت سفارش كند.

درویشی ادامه داد: دانشجو یان، مسافران و بیماران نیز با تایید وزارتخانه و سازمانهای مربوطه همانند وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی و وزارت علوم ارز در اختیار آنها قرار میگیرد.

وی افزود: ارز مسافرتی از طریق بانكها و باجههای فرودگاهی در اختیار مسافران قرار داده می شود.

معاون نظارتی بانك مركزی تصریح كرد: ارز مورد نیاز از این پس به جای صرافی ها از طریق شبكه بانكی ارایه می شود و به همین دلیل دیگر نیازی به سفته بازی در این بازار نیست.

وی در پاسخ به پرسشی در خصوص واردات ارز نیز گفت: با توجه به این كه ارز از مبادی ورودی وارد كشور می شود، وارد كنندگان باید اظهارنامه ارزی را تكمیل و ارایه كنند تا با نرخ مصوب بانك مركزی به فروش برسد.

درویشی با بیان این كه بازار ارز باید ثبات داشته باشد، افزود: افرادی كه ارز به كشور وارد می كنند، باید موارد را اعلام كنند و در صرافی های مجاز به فروش برسد.

وی در پاسخ به وضعیت دلار تقلبی در بازار گفت: ماموران این بانك تاكنون با دلار تقلبی برخورد نكرده اند و موردی در این خصوص به بانك گزارش نشده است.

وی در خصوص چگونگی وضعیت افرادی كه از گذشته ارز داشته اند و به عنوان مثال ارز مسافرتی خود در سال های گذشته را به كشور بازگردانده اند، افزود: اگر فردی دلار را از بانك یا صرافی خریداری كرده باشد این ارز دارای فاكتور است.

درویشی ادامه داد: در غیر این صورت نیز مسافران باید در فرودگاه اظهارنامه ارزی تكمیل می كردند و اگر این اقدام را انجام نداده اند، تمهیداتی را تا دو روز آینده برای این امر انجام می دهیم.

وی تصریح كرد: برای رفع این مشكل پیشنهاد اظهار مجدد ارز ارایه شده كه باید به تصویب برسد.

وی در پایان تاكید كرد كه در زمان وارد كردن ارز باید در فرودگاه اظهارنامه تكمیل شود.


شصفها-شيران-شفن-زاگرس-شپديس -وامروز هم شکبير بستند براي تعديل مثبت.شخارک را دريابيم.

مات
۱۳۹۰/۱۰/۲۶, ۱۰:۵۳
گزارش شركت اومد 84 درصد پر كرده به مبلغ 311 تومن نسبت به پارسال حدود 110 درصد بيشتر پر كرده

cler
۱۳۹۰/۱۰/۲۶, ۱۱:۰۶
خارك با تعديل آمد
چاپ

۲۶ دی ۱۳۹۰

سيگنال بورس :پتروشيمي خارك پيش بيني درآمد هر سهم خود منتهي به 1390/12/29 را 3712 ريال اعلام نمود كه در عملكرد 9 ماهه موفق به پوشش 3110 ريال از سود فوق شد

شرکت پيش بيني سود هر سهم سال مالي 90 را در تاريخ 25/11/89 مبلغ 860ر2 ريال و در تاريخ 27/01/90 (بدون اعلام جزئيات) و 14/02/90 مبلغ 644ر2 ريال، در تاريخ 30/04/90 مبلغ 011ر3 ريال ،در تاريخ 27/07/90 مبلغ 205ر3 ريال و در تاريخ 02/08/90 مبلغ 404ر3 ريال اعلام نموده بود.

نكته مهم :نرخ تبديل دلار به ريال جهت فروش محصولات 3 ماهه آخر سال 1115 تومان در نظر گرفته شده است

n@vid
۱۳۹۰/۱۱/۰۱, ۱۰:۳۴
تو اين سهم مشكلي وجود داره كه خلاف روند گروهش عمل ميكنه؟ اراده اي براي كاهش قيمتش وجود داره؟

meysam_sh_2020
۱۳۹۰/۱۱/۰۹, ۱۹:۰۸
فردا یه کم شخارک بخریم که ایندش بد جوری روشنه :d =))

meysam_sh_2020
۱۳۹۰/۱۱/۱۰, ۰۹:۴۰
نرخ یورو مرجع 1620
با این قیمت چیزی حدود 40-50 تومن به سود سال بعد شخارک اضافه میشه. البته شاید بیشتر باشه این تاثیر الان نمیتونم حساب کنم =))
البته رو سود امسالش هم بی تاثیر نیست

CAPTAIN NEMO
۱۳۹۰/۱۱/۳۰, ۲۱:۰۵
اولین پیش بینی شخارک برای سال مالی 91 :

به اطلاع می رساند بر مبنای اطلاعات دریافتی از شرکت پتروشيمي خارک طی نامه شماره مورخ 1390/11/29 پیش بینی درآمد هر سهم
برای سال منتهی به 1391/12/30 با سرمایه 1,000,000 میلیون ریال مبلغ 3,467 ریال به طور خالص پس از کسر مالیات می باشد.
مسئولیت تهیه اطلاعات با مدیریت شرکت است.

http://codal.ir/Reports/FirstEPSEstimateDetail.aspx?LetterSerial=JfgT1G3W7 d8nfMtQ7a6%2buw%3d%3d

*سامان*
۱۳۹۱/۰۱/۰۶, ۱۱:۵۰
اينم فك كنم يه سيگنالايي داره ميده

عرفان2010
۱۳۹۱/۰۱/۲۶, ۰۸:۱۳
يک بررسی از وضعيت فعلی سهم بازار بورس پتروشيمی خارک (شخارک) به ديد کوتاه مدتی را اخيراً انجام دادم.توضيح اينکه در اين تحليل قيمتها و حجم بر اساس افزايش سرمايه و تقسيم سود نقدی تعديل شده اند. توضيح ديگر اينکه موج شماری اليوتی توسط خودم صورت گرفته و نه نرم افزار. همچنين موجشماری بعمل آمده از تاريخ 1380/01/18بوده است چراکه اطلاعات قيمتی در دسترس از اين تاريخ بوده است. درحقيقت مبدأ موجشماری ازاين تاريخ گذاشته شده و اطلاعات قيمتی قبلی موجود نبوده و البته بايد اين مسأله را بعنوان يک هشدار در اين تحليل مد نظر قرار داد. اين تحليل مربوط به تاريخ 23 فروردين است هر چند با توجه به اينکه نماد سهم بسته است بايد بازه مذکور (کوتاه مدّت-21 روز کاری) را نسبت به تاريخ بازگشايی لحاظ کرد. يک مطلب مهم اين است که موج شماری اليوتی به نظرم سخت ترين کار ممکن در يک تحليل تکنيکال است و مهارت زيادی میخواهد هر چند به نوعی مهمترين مسأله هم همين کار است. از سويی در هر صورت وقتی نمودارکاو (چارتيست) در يک نمودار طويل مدت معمولاً در همان ابتدای کار موجشماری اليوتی را انجام ميدهد به معنی صد در صد درست بودن آن نيست بلکه فعلاً به آن اکتفا ميکند و روند آينده قيمتها بمرور صحت و سقم کليت و يا جزئيات آن را معين ميکند و در آن هنگام ممکن است نمودار کاو به برخی اشتباهات خود پی برده و پاره ای اصلاحات را در زمينه موجشماری بعمل آورد. به همين خاطر است که بهتر است تحليل گر در صورتی که هنگام تحليل چند موجشماری محتمل بنظرش ميرسد همه يا محتملترين آنها را در کار خود لحاظ کند. گاهاً اين مسأله ذات موجشماری اليوتی است و امواج واقعی در نمودار رفته رفته خودشان را نشان ميدهند و منجر باصلاح فرض اوليه ميگردند و بنابراين گاهی اشتباه هم اصلاً محسوب نميشود مثل اينکه انتهای موج 2 را در يک جا در نظر ميگيريم چون ملاحظه ميکنيم يک ABC زيگزاگ سپری شده و خط روند اصلی هم با فيلتر قيمت و زمان حمايت کرده و حتی يکی دو تا از بادبزنهای فيبوناچی هم شکسته شده اند پس با فرض اينکه در موج سوم هستيم کار را ادامه ميدهيم ولی ناگهان بعد از سپری شدن يک سه موجی ديگر کانال جديد صعودی به پائين شکسته ميشود و حتی کف موج نزولی قبلی هم به پايين شکسته ميگردد. در اينجا است که تحليلگر فرض خود را بر ادامه دار بودن موج دو و در حقيقت تشکيل يک پهنه اصلاحی بزرگ يا يک زيگزاگ پيچيده دوبل ميگذارد و مجبور به اصلاح محل انتهای موج دو در آينده نزديک ميگردد. اساساً اين را اشتباه تحليلی نميتوان دانست بلکه شايد اگر بگوييم ذات تحليل تکنيکال است چندان به بيراهه نرفته ايم. محدوديت وقت هم مسأله است و به هر صورت نميتوان برای يک تحليل و بخش پايه آن يعنی موجشماری وقت زياد يا نامحدودی صرف کرد. در هرصورت اگرچه تحليل در پيش رو مبتنی بر موجشماری بعمل آمده نمايش داده شده است ولی اکثر پارامترهای تکنيکی برآورد شده مستقل از موجشماری ميباشند و صحت و سقم موجشماری تأثيری در آنها ندارد. نکته ديگر اينکه بازه زمانی مورد مطالعه جهت معامله 21 روز کاری (تقريباً 1 ماه) لحاظ شده و زمانبازه (تايم فريم) نمودار هم روزانه است بنابراين سيگنال ساطع شده ممکن است برای يک نوسانگيری با ديد کوتاه مدت يکماهه مناسب باشد. در مورد روش بکار رفته نيز توضيحاتی ميدهم. وقتی يک کتاب تحليل تکنيکال را مطالعه ميکنيم , هر بخش آن حاوی نکات بسياری از معيارهای محک زدن وضعيت حاضر و آتی و پيش بينی آيند ابزار مالی است. در هر صورت هر کدام از اين پارامتر ها به نوبه خود حائز اهميت هستند. در روش حاضر سعی کرده ام هر جا مطلبی ميخوانم معيار مربوطه را در يک چارت اکسل اضافه کنم و سپس با توجه به اهميت آن ضريب اهميتی (1-100) به آن بدهم. برای تحليل يک ابزار مالی تعدادی (مثلاً 20) از اين پارامترها بصورت تصادفی (Random) انتخاب ميشود که البته طبيعتاً آنهايی که ضريب اهميت بالاتری دارند شانس بيشتری برای انتخاب شدن خواهند داشت. سپس با توجه به برآورد نموداری و کمک گرفتن از نرم افزار اين مسأله که هر کدام از اين پارامترها چه سيگنالی ميدهند (مثبت,منفی و خنثی) تشخيص داده ميشود و با توجه به ضرايبی که قائل شده ايم (درجه اهميت محسوب شده) ميانگين وزنی گرفته ميشود. اين ميانگين وزنی ميتواند معياری از وضعيت فعلی سهم در بازه مورد مطالعه و مناسب بودن آن برای خريد يا فروش و درجه آن ارايه دهد و مانند يک نماگر برای تحليلگر عمل کند. البته اين روش فعلاً در حال تست است و تقريبا ً بتازگی آن را براه انداخته ام و بعبارتی در مرحله تحقيق است. بايد ديد چه نتايجی ميدهد ولی فعلاً با توجه به اينکه پشتوانه ای منطقی دارد استفاده از آن را بصلاح ميدانم و خودم از نتيجه آن استفاده ميکنم. البته در نمودار خلاصه شده تکنيکی سيگنال هر عنوان بطور جداگانه ارايه شده و مثلاً اگر سيگنال اسيلاتور Stochastic فروش قيد شده و کاربری به اين اسيلاتور خيلی وابسته است و معمولاً بر اساس نتايج آن تصميم گيری ميکند خوب ميتواند اقدام بفروش کند يا مثلا ً فعلا ً خريد نکند هر چند سيگنال نهايی ارايه شده در مجموع دلالت بر فروش نکند. يک خوبی ديگر هم اين است که درجه بندی نهايی ارايه شده ميتواند به ما شدت سيگنال را نشان دهد. مثلاً اگر ضعيف بود ميشود 1/3 بودجه اختصاصی به سهم را خريد و فروش کرد و اگر متوسط بود 2/3 و اگر قوی بود تمام آن را. در مورد اينکه چرا اين روش بذهنم رسيد بايد گفت که گ