PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سهام طلايي (استراتژي هاي سودآور در بازار سهام)

صفحه ها : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

punisher
2013/11/23, 11:43
احسان جان میشه یه دارویی رو تحلیل کنی؟

arad700
2013/11/23, 14:01
احسان عزیز ممکنه خواهش کنم یک سهم تاپ با دید میان مدت برای خرید فردا معرفی کنید؟

nav
2013/11/23, 14:55
با سلام خدمت اقا احسان عزیز

احسان جان قصد اضافه کردن خکار دارم خوبست؟ در بین سه سهم خرينگ، خكار و خفناور کدامیک برای خرید مناسبتر است؟

Mesbah68
2013/11/23, 18:03
از خرید ومعادن در کوتاه مدت چقدر نصیبمون میشه استاد احسان ؟..............یک سوال حاشیه ای بنظرتون در این بازار اخبار و اطلاعات رانتی از کدام هسته متولد میشه ؟..........مثلا شنیدم از کارگزاریم که اخابر 1200 تومنی تا سال اینده بسیار محتمله...........حالا تو این سایت همین پیش بینی رو از چند نفر دیگه جدیدا شنیدم !!!........این یعنی شایعه ای بی اساس یا حدس نزدیک به یقین ؟!!

nav
2013/11/23, 20:45
جناب شفاف سازی و اقا احسان عزیز روی سهم سرمایه گزاری استان کرمان چه نظری دارید؟
متشکرم

".احسان."
2013/11/24, 00:43
احسان عزیز ممکنه خواهش کنم یک سهم تاپ با دید میان مدت برای خرید فردا معرفی کنید؟

سلام arad700 عزيز
يك دارويي، دفارا به ديد افزايش سرمايه.
موفق باشيد.

".احسان."
2013/11/24, 00:46
از خرید ومعادن در کوتاه مدت چقدر نصیبمون میشه استاد احسان ؟..............یک سوال حاشیه ای بنظرتون در این بازار اخبار و اطلاعات رانتی از کدام هسته متولد میشه ؟..........مثلا شنیدم از کارگزاریم که اخابر 1200 تومنی تا سال اینده بسیار محتمله...........حالا تو این سایت همین پیش بینی رو از چند نفر دیگه جدیدا شنیدم !!!........این یعنی شایعه ای بی اساس یا حدس نزدیک به یقین ؟!!

سلام بر مصباح عزيز
ومعادن در مجموع سهم كوتاه مدتي نيست، و نهايت رشد شارپ آن 15% الي 20% است. ولي در هر قيمتي اين سهم را اضافه و سهامداري كنيد، در ميان مدت ضرر نخواهيد كرد.
به نظرم بجاي دنبال منابع رانتي بودن، بايد بر كسب شواهد و واقعيت هاي اقتصادي جامعه و يك شركت تمركز كرد.
اطلاعي از اخابر 1200 توماني ندارم!
موفق باشيد.

".احسان."
2013/11/24, 00:48
جناب شفاف سازی و اقا احسان عزیز روی سهم سرمایه گزاری استان کرمان چه نظری دارید؟
متشکرم

سلام دوست عزيز
سرمايه گذاري كرمان در اين قيمتها هيچ توجيهي براي خريد ندارد. داستان اين شركت را در اولين فرصت بيان خواهم كرد.
موفق باشيد.

".احسان."
2013/11/24, 00:49
با سلام خدمت اقا احسان عزیز

احسان جان قصد اضافه کردن خکار دارم خوبست؟ در بین سه سهم خرينگ، خكار و خفناور کدامیک برای خرید مناسبتر است؟

سلام،
در صورت مثبت بودن مذاكرات و رسيدن به كوچكترين توافق اضافه كردن از هر كدام از اين شركتهاي را كه فرمودين، در صورت عرضه صلاح است.
موفق باشيد.

soroush
2013/11/24, 10:48
سلام و درود

آقا احسان نظرت در مورد شخارک و کچینی ؛ شبندر و شپنا چیست؟

ممنون

apouya
2013/11/24, 11:08
سلام به اقایان احسان و شفاف ساز
نظر شما رو در مورد رانفور می خواستم بدونم
ممنون می شم از تحلیل شما ها

banker
2013/11/24, 11:55
سلام.
احسان جان حجم مبنا خکار یادت نره!
دیروز شخصا 20 هزار تا دادم تا حجم پر بشه...

shahmir
2013/11/24, 13:44
احسان جان

علي‌رغم رشد زيادي كه كپارس داشته بنظر ميرسه فروشندگان زيادي نداره . بنظرت خريدش تو منفي مناسبه يا ممكنه اصلاح بيشتري داشته باشه؟

".احسان."
2013/11/24, 14:08
سلام و درود

آقا احسان نظرت در مورد شخارک و کچینی ؛ شبندر و شپنا چیست؟

ممنون

سلام دوست عزيز
شخارك با توجه لغو تحريم پتروشيمي و تاثير مثبت روي گروه و بنيادي خوب شركت رشد خواهد كرد.
كچيني را به نظرم تا شب عيد سهامداري كنيد.
در مورد پالايشگاهي ها قبلا توضيحاتي داده ام.
موفق باشيد.

".احسان."
2013/11/24, 14:10
سلام به اقایان احسان و شفاف ساز
نظر شما رو در مورد رانفور می خواستم بدونم
ممنون می شم از تحلیل شما ها

سلام دوست عزيز
بررسي جامعي روي سهم نداشته ام. اما سهم بنيادي و ميان مدتي خوبي است.
موفق باشيد.

".احسان."
2013/11/24, 14:12
احسان جان

علي‌رغم رشد زيادي كه كپارس داشته بنظر ميرسه فروشندگان زيادي نداره . بنظرت خريدش تو منفي مناسبه يا ممكنه اصلاح بيشتري داشته باشه؟

سلام دوست عزيز
كپارس سهم شناور زيادي در قيمتهاي پايين نداشت. و اكثر اين سهامي كه معامله مي شوند، توسط سرمايه گذاري صنعت و معدن و ايران فرانسه در قيمت 999 تومان فروخته شده است. خريدار خوبي دارد. نمي خواهد فعلا با توجه به جو گروه سهم را بدواند. با توجه به بنيادي خوب، پس از فروش سهم توسط افرادي كه به ديد كوتاه مدت وارد سهم شده اند، رشد خوبي خواهد داشت، انشالله.
موفق باشيد.

Nikooravesh
2013/11/24, 15:13
فاسمين باما فولاي سهام طلايي براي خريد فردا هستند.

Arna
2013/11/24, 16:14
دورود و تشكر از الطاف بيكران تحليلگران بزرگوار تاپيك خصوصاً عزيزان ناديده امان : شفاف سازي ،‌ احسان و توپولي

خواهشاً اگر مقدور باشد حمايت هاي سه سهم زير را عنايت بفرمائيد.

1- شپارس
2- كپارس
3- كچيني

با تشكر مجدد

".احسان."
2013/11/24, 20:55
سلام و شب بخير

جا دارد، تبريك خودم را بابت اين اتفاق تاريخي به همه هموطنان عزيزم داشته باشم، توافقي كه با توجه به اين بحران بزرگ، حقيقتا جاي تامل و تدبر دارد. اميدوارم اين توافق و شكست و تغيير روند گذشته، آينده اي جديد و با چشم اندازي روشن و واقعي در برابر كشور و مردم عزيزمان باز كند.

براي اهالي بازار سوالهاي بسياري مطرح مي شود، كه چگونه بايد با اين توافق و تغيير روند، مديريت سرمايه را در بازار به سرانجام رساند. شايد اين كليدي ترين سوال در حال حاضر براي هر فرد سرمايه گذار در بازار باشد.

در بازار از سه حالت خريد، فروش و نگهداري بايد به كدامين مورد فكر كرد؟
در بازار براي خريد و سرمايه گذاري روي شركتها، چه صنايعي را براي كوتاه مدت، ميان مدت و بلند مدت انتخاب كرد؟
اين سوالاتي است، كه در ذهن هر سرمايه گذار در بازار بورس خواه يا ناخواه پديد آمده است.

براي جواب به اين سوالات توجه شما را به چند نكته و يك سوال جلب مي كند، شايد بهتر بتوان به سوالات بالا پاسخ داد.

به نظر مي رسد، با گذشت زمان بازار روز به روز باهوش و باهوش تر مي شود، حتي مي شود، روندهاي سياسي آينده را از تغيير شاخص هاي بورس تشخيص داد. در واقع اطلاعات نهاني سياسي، باعث ورود و خروج سرمايه شده و اين سبب صعود و سقوط شاخص مي گردد.

سوال: آيا اگر فرضا در مذاكرات استامبول 2 در ابتداي سال 91 اين توافق حاصل شده بود، آيا كسي مي توانست در آن روزها سهمي بخرد؟‌ پاسخ از نظر بنده خير است. چون بازار در آن زمان انتظار آن را نداشت. اما در شرايط فعلي بازار بيش از1 سال است، به استقبال اين توافق رفته است.
بنابراين آن جو هيجاني براي خريد به راحتي بعد از دو روز فروكش خواهد كرد، و مجددا بازار همان روال منطقي را در پيش خواهد گرفت.

پاره اي از سهام شاخص ساز بازار براي رشد منطقي جاي رشد بيش از 10% را ندارند، بازار شارپ به جاي نخواهد رفت و در نتيجه اين مسيله دوري از خريد با هيجان زدگي را، مي طلبد. خريدهاي كه ممكن است، پس از گذشت زمان، بازدهي مناسبي را براي شخص سرمايه گذار نداشته باشد.
ديد حقوقي ها كاملا متفاوت است،‌ بنابراين سهم را از آنها گران نخريم. سهمي را كه مي شود، چند روز بعد، در همان قيمتها و يا حتي پايين تر خريد كرد.

اما با اين حال 6 ماهه طلايي پيش روي بازار است. شش ماهه طلايي كه شايد جدا بودن از جو هيجاني را مي طلبد، تا كه بتوان سودهاي متناسب را از بازار برداشت كرد.

موفق و پيروز باشيد.

".احسان."
2013/11/24, 20:56
سلام بر جناب شفاف سازي عزيز
كجاييد قربان؟كم پيداييد؟
انشالله هرجا هستيد، سلامت باشيد.
خوشحالم كه هستين، منتظر مطالب سبزتان هستم.
موفق باشيد.

Mesbah68
2013/11/24, 21:17
این قضیه ورشکست شدن پلوله و گزارش تو کدال چیه ؟؟؟..........تاثیر منفیش رو کدوم سهام ها بیشتره ؟؟

چاردیواری
2013/11/24, 21:53
این قضیه ورشکست شدن پلوله و گزارش تو کدال چیه ؟؟؟..........تاثیر منفیش رو کدوم سهام ها بیشتره ؟؟

باسلام وکسب اجازه ازاساتید محترم-دادگاه تجدید نظر رای به ورشکستگی وبخشودگی کلیه جرایم بانکی ازسال85به بعدراتایید ودرنتیجه تاآخرسال توانایی تسویه کلیه وامهای خود رادارد.درنتیجه تاثیر مثبتی هم روی سهام خودش داره وهم روی وپترو که مالک49%شرکت میباشد.پلوله درسال84 قیمت سهمش8000تومن خرید وفروش میشده است.به امید روزها ی رویایی سنوات گذشته.

شفاف سازی
2013/11/24, 22:05
سلام بر جناب شفاف سازي عزيز
كجاييد قربان؟كم پيداييد؟
انشالله هرجا هستيد، سلامت باشيد.
خوشحالم كه هستين، منتظر مطالب سبزتان هستم.
موفق باشيد.

با سلام
احسان جان یه چند روزی رو سعی کردم استراحت کنم سر کارم خیلی شلوغه در خانه هم زن وبچه نمی زارن وارد سایت بشیم

به هر حال به نظرم یک نیمه بازار دست شماست سیمانی ها و کاشی ها و یک نیمه بازار دست ما پترو ها و فلزات و...

سبد ما همون سبد قبلی است خیلی هاشون در حال شکوفا شدن هستند تعدادی در جا و تعدادی منفی

پارسان :
سود 200 تومانی امسال
اولین پیش بینی سال 93 = 232 تومان
افزایش سرمایه = 50%
رشد زیر مجموعه : شپدیس - کرماشا - خراسان و...
معرفی : یک ماه پیش 1000 تومان حرکت به سمت 1700 تومان

اوره ای ها :
هفته پیش در کف قیمت معرفی شد در کمتر یک هفته حداقل 10%
کرماشا - خراسان - شیراز - شپدیس

زاگرس - مارون و... بارها معرفی شده اند

ونفت :
معرفی 300 ......... شایعات 1000 تومان
ثشرق :
معرفی 220.......... شایعات 500 تومان
خگستر:
معرفی 255 ..........شایعات 1000 تومان
وپاسار :
معرفی 235-240...........شایعات 800 تومان

ولی با شایعات نمی شه سهم خرید و فروش کرد ولی بررسی بنیادی نشان ار ارزندگی اینا رو داره وپاسار مفت ترین سهم بازار است میدکو 800 درصد رشد کرده ولی خود وپاسار نسبت به یکسال پیش 20-30 درصد می گویند سه تا نیروگاه داره و...
خگستر یک ماه پیش تحلیل کردم 600 تومان می ارزید مفت ترین سهم خودرویی و بانکی - اگر پارسیان 100 درصد افزایش سرمایه بده خگستر بطور مستقیم و غیر مستقیم مالک بیش از 3 میلیارد سهم پارسیان خواهد شد بقیه سهم خودرویی حالا بماند

فلزات :

فزرین : خیلی خوب در سبدمون رشد کرد سود امسال حداقل 100 تومان خواهد بود + 4 محصول جدید به ظرفیت 5000 تن از اواسط 93 به مدت 2-3 سال ( تو این قیمت نظری برای خرید یا فروش ندارم )

کاما : در این گروه ارزنده است ولی باید در سبد حفظ بشه مثل پارسان - از این شاخه به اون شاخه زیاد خوب نیست
سود امسال کمتر از 300 تومان نیست

فاسمین :با فرض افزایش سرمایه 200 درصدی حداقل 50% سود توش خوابیده

شوینده ها :
شپاکسا و شپارس : فعلا" هر دو منفی هستند به نظر من بهترین فرصت برای ورود است از نظر بنیادی هیچ اشکالی ندارند

بقیه بازار با اقا احسان

محمد حقانی
2013/11/24, 22:33
سلام جناب شفاف سازی
تاپ ترین سهمی که برای خرید روز دوشنبه مد نظر دارید چیست؟

علی خان
2013/11/24, 22:39
جناب شفاف سازی عزیز سوالی اموزشی داشتم ازتون که توخصوصی پرسیدم
ممنون میشم جواب بدین
شفاف سازی
2013/11/24, 22:42
سلام جناب شفاف سازی
تاپ ترین سهمی که برای خرید روز دوشنبه مد نظر دارید چیست؟

با سلام
دوستان عزیز

وبشهر : یادم رفت هفته پیش معرفی شد

عزیزان خودتون از بین اینا انتخاب کنید پتروشیمی ها ( مجموعه غدیر و پارسان ) - بانکی ها ( در راس وپاسار ) - خ مثل خگستر

البته تصمیم خرید با خودتون چون من پیشنهاد خریدم خیلی پایین تر از این قیمت ها بود

mmmmmmmm
2013/11/24, 23:01
مطمئنید دوباره به همون قیمتا برمیگرده؟منظورم پلوله هست

reza ourom
2013/11/24, 23:05
با سلام خدمت شفاف سازی گل کماسه رو چطور ارزیابی میکنین؟

mohsen66
2013/11/25, 00:12
تنها خودرویی که فردا میتونید بخرید خکاوه است شرکت سایپا امروز خوب حال داد سال 82 قیمت سهام خودرو 1100 تومن بود خکاوه 2000 تومن بود$$$$$$$$$$$$$$$$$$ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

".احسان."
2013/11/25, 19:43
http://forums.boursy.com/imported/2013/11/417079f2ef4e6dc61-1.gif (http://upload.tehran98.com/upme/)

با نگاهي به تغييرات سهام سهامداران عمده داروسازي فارابي، بايد توجه كرد سرمايه گذاري البرز از اول مهر با خريد 1 ميليون برگه سهم از بازار، تعداد سهام خود را به 21 ميليون سهم رسانده است. سرمايه گذاري اعتلا البرز به خوبي بازگرداني سهم را انجام مي دهد. در غير صورت اين سهم، در حجم مبنا به مشكل بر ميخورد.
از 23 مهر ماه، گروه دارويي سبحان با خريد 1.6 ميليون سهم به سهامداران بالاي يك درصد پيوسته است.

اين شركت از توانايي ساخت سود 400 توماني توسط خود شركت و همچنين 200 توماني از زير مجموعه هاي خود يعني پخش هجرت و توليد ژلاتين كپسول ايران برخوردار است. همچنين شركت 550 تومان سود انباشته دارد و احتمالا تا چندي ديگر افزايش سرمايه 300% از محل سود انباشته را به اجرا بگذارد.
خريد اين سهم يعني آنكه، در ازاي خريد يك سهم 2500 توماني، سهمي را داريم كه در انتهاي امسال 1100 تومان سود انباشته خواهد داشت!!

كليت گروه دارو رشد خوبي خواهد كرد، بخصوص در آذر ماه كه نزديك گزارشهاي 9 ماهه شركتها هستيم.

موفق باشيد.

سلام.

بهتر است، يك مقايسه بين سهام دارويي با سهام بانكي داشته باشم.
اما چرا سهام بانكي، اول به اين دليل كه، اين سهام و شركتها هيچ تغيير و تحول بنيادي در آنها اتفاق نيفتاده، و در نتيجه افزايش سودآوري خاصي در آنها را شاهد نخواهيم بود. بنابراين افزايش پي بر اي در اين گروه منطبق بر كاهش ريسك سيستماتيك بازار است.

دوم اينكه گردش نقدينگي در اين سهام موجب مي شود، شائبه سفته بازي از آنها دور باشد و بتوان پي بر اي آن را پي بر اي مورد انتظار بازار دانست.

پي بر اي ميانگين اين گروه بانكي در حال حاضر 7.5 مي باشد.

از طرفي بعضا در بسياري از سهام دارويي، انتظار تعديل بين 50% الي 100% وجود دارد. بنابراين اين گروه مي تواند با پي بر اي 11 الي 15 تا قبل از عيد معامله شوند.

فرضا براي دفارا معتقدم سهم بالاي 70% تا 100% براي امسال و سال ديگر تعديل خواهد داشت. اگر پي بر اي را براي آن 15 در نظر بگيريم، مي تواند قيمت 4300 تومان را ببيند.
تا پس از اعلام تعديل، پي بر اي با پي بر اي بازار يعني 7.5 برسد.

همچنان كه ديديم، سهم شناوري خاصي ندارد، و در صورتيكه حقوقي نوسانگير يا بازار گردان در اين سهم نباشد، در حجم مبنا به مشكل مي خوريم. اين سهم يكي از بهترين هاي گروه دارو است، و زير 3000 تومان فرصت خريد است.

موفق باشيد.

شفاف سازی
2013/11/25, 20:13
پارسان : [/COLOR]
سود 200 تومانی امسال
اولین پیش بینی سال 93 = 232 تومان
افزایش سرمایه = 50%
رشد زیر مجموعه : شپدیس - کرماشا - خراسان و...
معرفی : یک ماه پیش 1000 تومان حرکت به سمت 1700 تومان

با سلام

عجبا برای اولین در تاریخ ورود پارسان به بورس امروز حتی حجم مبنا هم عرضه نشد خیلی عجیب بود در حالیکه کل بازار در پایان معاملات با فشار عرضه ها در اکثر نمادها روبرو شد
در خصوص پارسان خبر دیگر اینست که این شرکت بزودی پتروشیمی پارس با خوراک مایع را از ساتا خواهد خرید

دوستان به نظر من دست به شرکت های سازنده اوره نزنید کرماشا - خراسان - شیراز و شپدیس را همچنان در سبد حفظ کنید نوسان همیشه وجود دارد

شدوص :
دوستان توصیه من اینه که همیشه مقداری از سهم های کوچک که می روند افزایش سرمایه قبل از مجمع خرید کنید من فزرین و شدوص داشتم خوب جواب داد شدوص رو روز اخر به حراج گذاشته بودند

خگستر : امروز nav مجدد محاسبه کردم به 700 تومان رسیده

دوستان همیشه سربلند و پیروز باشید

محمد حقانی
2013/11/25, 20:28
سلام احسان عزیز
نظر شما راجع به خرید در گروه رایانه (مداران + رکیش ) برای فردا مثبت است؟
با سپاس

چاردیواری
2013/11/25, 22:50
مطمئنید دوباره به همون قیمتا برمیگرده؟منظورم پلوله هست

شرکتی مانندشبندرزیانده مگر باقیمت 140تومن واردبورس نشد الان قیمتش چنده وتاآخرسالچقدر سودخواهد ساخت؟ چرا بعضی سهماباepsهای منفی صفهای چند میلیونی را بخود میبینند؟خواب چراپلوله به روزهای اوج خودبرنگردد.صبروامید به آینده جواب همه چیز راخواهدداد.امروزنیز باقیمتهای تا200تومن سهم پلوله زیانده معامله شده فرض کنید 100000سهم پلوله ی200تومنی راخریدی که میشه بیست میلیون تومن یه روزی درآینده فرضاقیمت4000تومنی(نصف قیمت سال84)را بهخودببیندمیشه چهارصدمیلیون تومن!!البته اینها فرضیات بود که شایدهم به واقعیت بپیوندد.مطالب فوق هیچ پیشنهادبه خرید ویا فروش سهم نیست وبنده ازجناب آقا احسان ودیگر اساتید این تایپیک پیشاپیش بابت سو.تفاهم احتمالی عذرخواهی میکنم.درسایت تالاربورس درتایپیک گازلوله مظالب وتحیلهای سهم رامیتوانی ببینی.

شفاف سازی
2013/11/26, 08:21
سلام

دوستان عزیز چند سهم به سبد اضافه می شه من خود هیچکدام خود هیچکدام رو ندارم اگر شد و تونستم بخرم می خرم

وبیمه

رتکو ( هرچه منفی تر بهتر )

کرمان ( یه خورده ریسک داره )

تکادو

تصمیم خرید با خودتون بررسی کنید بعدا" خرید کنید

".احسان."
2013/11/26, 09:57
سلام،

مقدار كمي فباهنر در 320 تومان در سبد بود، امروز مجددا خريداري شد..

از جمله سهمهاي تاصيكوست، كه رشد خاصي نداشته است.

موفق باشيد.

".احسان."
2013/11/26, 09:59
سلام

دوستان عزیز چند سهم به سبد اضافه می شه من خود هیچکدام خود هیچکدام رو ندارم اگر شد و تونستم بخرم می خرم

وبیمه

تکادو

شفاف سازي جان اين كرمان خيلي ريسك داره، به نظرم ارزش ريسك كردن در اين قيمتها رو نداره.
موفق باشيد و پرسود.

".احسان."
2013/11/26, 10:03
سلام احسان عزیز
نظر شما راجع به خرید در گروه رایانه (مداران + رکیش ) برای فردا مثبت است؟
با سپاس

در مورد گروه رايانه ديد خاصي ندارم.
به نظرم گروه خودرو با توجه به لغو تحريم هاي در اين بخش رشد بهتري را خواهد داشت.
موفق باشيد.

Dr.boursi
2013/11/26, 10:04
احسان جان دفارا یی شدیم....
فقط حقوقیش بد اذیت می کنه...

".احسان."
2013/11/26, 10:27
احسان جان دفارا یی شدیم....
فقط حقوقیش بد اذیت می کنه...

مبارك باشه دكتر جان. بازار بزودي خواهد فهميد، دفاراي زير 3000 تومان چه اكازيوني بوده و اين حقوقي چه حقوقي خوبي....

aminrahimi
2013/11/26, 15:44
ساراب سهمی که بازار تازه اومده روش و از رشد کل گروه عقب مونده را با هدف 960 تومان بعنوان یک سهم طلایی معرفی می کنم. به معاملات 3 روز اخیر و نمودار سهم دقت کنید متوجه موضوع می شوید.

Nikooravesh
2013/11/26, 16:08
وتوشه كم ريسك با هدف 650تومن فردا با +4 كارشو تمام كنه پروازش شروع ميشه خودتون بررسي كنيد سودخوبي ببريد
فاسمين هم بلند مدت عاليست.

محمد حقانی
2013/11/26, 20:16
در مورد گروه رايانه ديد خاصي ندارم.
به نظرم گروه خودرو با توجه به لغو تحريم هاي در اين بخش رشد بهتري را خواهد داشت.
موفق باشيد.

سلام احسان جان
البته در سبدم خبهمن - خگستر و سایپا دارم. به نظر شما روی کدام سهم خودرویی یا از بین همینها یا غیر از اینها تمرکز کنم نتیجه خوبی خواهد داشت؟

".احسان."
2013/11/26, 20:39
سلام احسان جان
البته در سبدم خبهمن - خگستر و سایپا دارم. به نظر شما روی کدام سهم خودرویی یا از بین همینها یا غیر از اینها تمرکز کنم نتیجه خوبی خواهد داشت؟

سبد خوب و عالي از خودروي را داريد، تنها صبوري كنيد، و از افزايش دارايتان لذت ببريد.
موفق باشيد.

علی خان
2013/11/26, 20:47
با کسب اجازه از اقا احسان عزیز و جناب شفاف سازی گرامی
تحلیل شفن رو ارایه میدم
نظر دوستان رو میخواستم بدونم
چنانچه پست نباید اینجا درج میشد ببخشید و ازتون میخوام پست رو پاک کنید یا به بنده اطلاع دهید تا حذف کنم

......................
تحلیل پتروشیمی فن اوران از بنده و دوست خوبم antony
تاریخ 4 اذر
قیمت سهم 35000 ریال
eps سهم 5559
p/e سهم 6.29
شرکت پتروشیمی فن آوران:
شركت پتروشيمي فن آوران(سهامي عام) در تاريخ 8/2/77 تاسيس و با شماره 139602 در اداره كل ثبت شركت ها و مالكيت صنعتي به ثبت رسيده است فعاليت اين شركت در زمينه احداث ، راه اندازي و بهره برداري واحدهاي متانول ، اسيد استيك و منواكسيد كربن به منظور صادرات، استفاده در صنعت پتروشيمي و صنايع پايين دستي بوده و منطبق با اهداف و سياستهاي كلان بخش صنعت در رابطه با صادرات ، ايجاد اشتغال ، انتقال دانش فني ، تربيت نيروي متخصص و توليد محصولات پتروشيمي با ارزش افزوده بالا از گاز طبيعي مي باشد .
این شرکت در جنوب غربي ايران واقع در ساحل خليج فارس، بندر امام خميني(ره) ، منطقه ويژه اقتصادي در زميني به مساحت 25 هكتار واقع شده است .
محصولات اصلی شرکت:
متانول: دومین تولید کننده متانول كشور با توليد ساليانه يك ميليون تن متانول داراي خلوص درجه AA با خوراك ساليانه، 610 هزار تن گاز طبيعي از شركت ملي گاز ايران و 268 هزار تن گازكربنيك از پتروشيمي هاي رازي و مارون در منطقة ويژه اقتصادي بندر امام خميني توسط شركت پتروشيمي فن آوران طراحي و اجرا شده است. خوراك اين واحد پس از گوگرد زدايي به همراه بخار آب وارد ريفرمر شده و در دماي حدود 900 درجه سانتيگراد تبديل به گاز سنتز حاوي هيدروژن، منواكسيد كربن و گاز كربنيك مي گردد، گاز سنتز توليدي پس از سرد شدن فشرده شده و در راكتورهاي بخش سنتز به متانول خام تبديل مي گردد و پس از جداسازي آب موجود، در واحد تقطير متانول خالص با درجه خلوص AA توليد مي گردد .

اسید استیک: واحد اسيد استيك شركت پتروشيمي فن آوران به منظور توليد ساليانه 150 هزار تن اسيد استيك با خوراك ساليانه، 82 هزار تن متانول و 82 هزار تن گاز منوكسيد كربن از واحد هاي متانول و مونوكسيد كربن شركت پتروشيمي فن آوران طراحي و اجرا شده است. این شرکت تنها تولید کننده اسید استیک در کشور است.
مونوکسید کربن: واحد منوكسيد كربن شركت پتروشيمي فن آوران به منظور توليد ساليانه 140 هزار تن گاز منوكسيد كربن با خوراك ساليانه ، 84 هزار تن گازطبيعي از شركت ملي گاز ايران طراحي و اجرا شده است.

و اما تحلیل :
جدول 1

http://forums.boursy.com/imported/2013/11/52490537893636583646-1.png (http://upload7.ir/)

جدول 2

http://forums.boursy.com/imported/2013/11/96795132922297607568-1.png

جدول3 (http://upload7.ir/)

http://forums.boursy.com/imported/2013/11/46001202790964754076-1.png (http://upload7.ir/)

توضیحات:
شرکت محصول اصلیش متانول میباشد
نرخ فروش رو 350 دلار در نظر گرفته در حالی که اکنون 520 دلار است
و متانول داخلی رو 700 تومان در نظر گرفته در صورتی میانگین فروشش 800 بوده و اکنون حدود 900 معامله میشه
نرخ دلار رو خود شرکت 2500 تومان در نظر گرفته
که همگی در تصویر 1 مشخص است
در مورد نرخ گاز نرخ های مختلف از جمله ؛نرخی که در 6 ماهه نخست سال خرید کرده ،همچنین نرخی که برای 6 ماهه دوم سال در نظر گرفته و همچنین نرخی که به نظر ما ممکنه براشون اتفاق بیوفته( بر اساس پیش بینی شرکت پترو پردیس برای سال جدید که نرخ را حدود 750 ریال گرفته ) و همچنین نرخ های 13 سنت (که احتمالا عملی نمیشه) بررسی شده
در تصویر سوم همون طور که واضحه ما پیش بینی کردیم شرکت ما بقی محصولات تولیدیشو بتونه بفروشه(که این فروش رو با همون نسبتی که شرکت برای 6ماه دوم مقدار فروش داخلی و صادراتی رو پیش بینی کرده در نظر میگریم، که با توافقات جدید ممکنه اتفاق بیوفته) که باید صبر کرد تا گزارش 9 ماهه بیاد.

به نظر ما این شرکت بین 150 تا 250( در بهترین حالت 250 ) تومان تعدیل داره
در صورتی که اون افزایش فروش رخ بده سهم حدود 50 تومان دیگه تعدیل داره

حال بدون در نظر گرفتن افزایش مقدار فروش: سود سهم بین 700 تا 800 میباشد
چنانچه بخوایم پی به ای 5 به سهم بدیم اصلا پیشنهاد به خرید نمیشه چون تقریبا سود رو پیشخور کرده
و اگر بخوایم با پی به ای 6 که الان داره معامله میشه در نظر بگیریم سهم حدود 4200تا 4800 ارزش دارد
اما چنانچه به پی به ای 8 که پی به ای صنعت پتروشیمی است بخوایم حساب کنیم سهم بین 5500 تا 6500 تومان ارزش دارد.
همچنین محصول دیگه ای که داره اسید استیک هست که حدود 10 تومان هم از این بابت میتونه تعدیل بده که چندان قابل ملاحظه نیست.

نکته دیگر اینکه از 15 اذر به بعد نرخ حامل های انرژی بر اساس لایحه بودجه مشخص میشن
این رو هم اضافه کنم شفن مالک 47 درصدی شفارا هستش
البته چون دی پی اس شفارا کم هست (10 درصد) چیز زیادی به شفن نمیرسه
با eps فعلی شفارا چیزی نزدیک 2 تومن به سود شفن اضافه میشه

".احسان."
2013/11/26, 21:05
سلام شب بخير

بايد براي كسب حداكثر بازدهي براي منابع مالي، flexibility ‌يا همان قابليت انعطاف را در تغيير جهت منابع مالي خود و سرمايه گذاري آنها داشته باشيم. مروري بر گذشته، پلي به سوي آينده است. افزايش قيمت دلار از نيمه دوم سال 90 و امتداد يكساله ان تا انتهاي تابستان 91 باعث شد، گروه هاي مثل پتروشيمي، پالايشگاهي و معدني به سرعت با سوداوري روبرو شوند، و بنابراين تغيير استراتژي در آن زمان تغيير و شيفت به سمت سهام معروف به دلاري شد. هركس در ان زمان اين تغيير رويكرد را عملي كرده و بهانه تراشي براي تغيير اين رويكرد نكرد، حداقل بازدهي بالاي 150% را در يك بازه يكساله بدست آورد.

اما اكنون و پس از برگزاري انتخابات كه با كاهش و ثبات قيمت ارز مواجه بوديم، بازار شيفت خود را به سهامي داد، كه با ثبات قيمت ارز، با افزايش سود اوري مواجهه مي شدند. رونق گرفتن گروه خودرو بعد از انتخابات از اين دسته است. اما در آن حال وضعيت تا حدودي ناشناخته و در پس غبار و مه آلود بود، اكنون پس از توافق ژنو به نظر مي رسد، بايد بطور قاطع در تغيير اين رويكرد و شيفت به سمت سهامي كه از كاهش و ثبات قيمت ارز منتفع مي شوند، تصميم گيري نمود. بازده هاي گذشته از سهام دلاري، اينبار در سهام منتفع از ثبات دلار كسب خواهد شد. بايد بين سهام منتفع از ثبات قيمت دلار و سهام ريالي تفاوت قايل شد.

دو گروه كه ثبات و كاهش قيمت ارز روي رشد سودآوري آنها تاثير بسزايي ميگذارد، گروه خودرو و گروه دارو است. اين دو گروه از نظر بنده، از سهام منتفع از ثبات قيمت ارز هستند، تك سهامي هم مثل فباهنر و شلعاب نيز از اين دسته هستند.

در دو گروه خودرو و گروه دارو سهامبازي را بايد تا اطلاع ثانوي ممنوع كرد، مگر اينكه واقعا حرفه اي عمل مي كنيد. بالشخصه حرفه اي نيستم!

گروه هاي مانند بانك، گروه هاي كم ريسك و كم بازده نسبت به اين سهام خواهند بود. از نظر بنده با اين پي بر اي گروه بانكي در سبد جاي نخواهم داد، تا زماني سهامي با پي بر اي تحليلي 5 وجود دارند. مگر انكه در بازار چنين سهامي وجود نداشته باشد. اين گروه نوساني و البته رو به رشد خواهند بود. گروه بيمه نيز در اين دسته قرار دارند.

موفق باشيد.

شفاف سازی
2013/11/26, 21:07
ا کسب اجازه از اقا احسان عزیز و جناب شفاف سازی گرامی
تحلیل شفن رو ارایه میدم
چنانچه پست نباید اینجا درج میشد ببخشید و ازتون میخوام پست رو پاک کنید یا به بنده اطلاع دهید تا حذف کنم

با سلام
بسیار عالی بود و قابل ستایش
چرا پست شما حذف بشه ؟؟؟؟؟؟؟
اتفاقا" تحلیل های این چنینی بسیار عالی است حقیقتا" من وقتم انقدر تنگه که وقت نمی کنم صورت های مالی شرکت ها بررسی کنم تحلیل های اینچنینی بسیار ارزنده است و کار ما رو راحت می کنه مطمئنا" احسان عزیز هم که اینجا تاپیک ایشون است استقبال خواهند کرد
اون چیزی که موجب شد من در این تایپیک بنویسم شخصیت و ادب دوستمون احسان است
انشالله موفق باشید

".احسان."
2013/11/26, 21:30
با کسب اجازه از اقا احسان عزیز و جناب شفاف سازی گرامی
تحلیل شفن رو ارایه میدم

با تشكر از تحليل خوب شما و پيرو فرمايش جناب شفاف سازي بزرگوار،
حضور شما دوستان مايه خوشحالي جناب شفاف سازي و بنده خواهد شد، بدون ترديد.
حضورتان مستدام.
موفق باشيد.

"Midas"
2013/11/26, 21:45
گروه كاشی سازان : این گروه که بازدهی های نجومی را طی چند ماه اخیر نصیب سهامداران خود کرده است؛ شاهد بازگشایی نماد کاشی الوند با بازدهی 59 درصدی بود. سهامداران کاشی ساز انتظار افزایش نرخ 10 درصدی را در نیمه دوم سال برای محصولات این شرکت ها دارند؛ به همین دلیل پی بر ای های سنگینی را در نمادهای این گروه را شاهد هستیم. کاشی سازان امروز با افزایش نسبی تقاضا همراه شدند.امیدواری به افزایش نرخ کاشی و سرامیك در نیمه دوم سال باعث شده توجه ویژه ای به این گروه شده است

arad700
2013/11/26, 21:47
احسان عزیز وشفاف سازی بزرگوار، با سلام می خواستم نظرتون راجع به والبر هم بدونم.با تشکر

شفاف سازی
2013/11/26, 21:47
سلام

وبیمه

تکادو

نوشته اصلی توسط احسان
شفاف سازي جان اين كرمان خيلي ريسك داره، به نظرم ارزش ريسك كردن در اين قيمتها رو نداره.
موفق باشيد و پرسود.

با سلام

احسان جان من خودم هم جرات نکردم کرمان بخرم ولی می گویند کرمان 2000 تومان را خواهد دید من یه روزی می خواستم روی 73-74 تومان اینو بخرم ولی هر سری بسته شد 100 % بالاتر باز شد و دلمونو زد

من امروز کلی وبیمه خریدم

بد نیست یه نگاهی کوتاه به وبیمه بیاندازیم :

ترکیب سرمایه گذاری :

1- شرکت های بورسی :11/6 درصد

2- مشارکت های بازرگانی : 5/7 درصد

3- املاک و مستغلات : 82 درصد

یکی از پروژه های اونو من حساب کردم

پروژه اداری تجاری گلستان : منطقه 22 تهران - مجاور دریاچه ساحل

تجاری : حدود 8100 متر

اداری : 6700 متر

پارکینگ : 610 واحد

میزان مشارکت : 50 %

من هر متر مربع تجاری رو حدود 15 میلیون تومان

- اداری هر متر مربع 6 میلیون تومان

و هر واحد پارکینگ رو 20 میلیون تومان گرفتم

با 50 % مشارکت و کسر مبلغ 43 میلیارد تومان بهای تمام شده ( البته بهای تمام شده در گزارش شرکت 41 میلیارد است ) سهم سود وبیمه حدود 43 میلیارد تومان رسیدم که بر سهم وبیمه بالغ بر 50 تومان خواهد شد

دوستان اگر قیمت دقیق دارند اعلام کنند

این فقط یکی از پروژه های وبیمه است.

غفران
2013/11/26, 23:20
کطبس__کشرق

مالمیر درآخرین مصاحبه خود در سیما سال93 را سال ذغالی ها نامید
گویا خریداران زودتر دست بکار شده اند از آنجائی که سهام ذغالی دربازار حجم شان پائین است اگر اندک پولی پشت سهم بیاد دیگر خرید این سهم ها غیرممکن است.

".احسان."
2013/11/26, 23:36
سهامي كه مي تواند براي خريد فردا مد نظر گرفته شود:

يك سهم خودرو، اولويت قطعات سودده، مثل خفناور، خلنت و خكار و خرينگ است.

يك سهم كاشي و سراميك، اولويت با سه سهم كچيني، كپارس و كساوه مي باشد.

يك سهم دارويي، دفارا يا دپارس و ... مد نظر بنده مي باشد.

فباهنر شگفتي ساز 6 ماهه آينده خواهد شد. اين سهم را مورد بررسي قرار دهيد.

موفق باشيد.

Dr.boursi
2013/11/26, 23:43

موفق باشيد.

احسان جان از غذایی ها چند تا سهم پر بازده معرفی می کنی....
نمودار یکی دو تاشون نشون میده در یکی دو هفته اتی صعود خوبی خواهند داشت....

shahin.gh
2013/11/26, 23:49
با سلام. نظر شما برای خرید حجم بلا در سهم خپارس در دوره میان مدت چیست؟

".احسان."
2013/11/26, 23:56
احسان جان از غذایی ها چند تا سهم پر بازده معرفی می کنی....
نمودار یکی دو تاشون نشون میده در یکی دو هفته اتی صعود خوبی خواهند داشت....

دكتر جان، وبشهر عاليه، ولي صبر عالي هم مي طلبه، حداقل تا ارديبهشت، صبر تا افزايش نرخ شير و مواد لبنياتي در سال ديگر.

غشاذر اين نفله در يكي از سبدها امروز استارت زد، ارزون ترين غذايي محسوب ميشه، و به نظرم ميشه 200 رو در كوتاه مدت بزنه

موفق باشيد.

ata007
2013/11/27, 00:15
واقعا" من هر وقت این تاپیک اومدم لذت بردم
نه اینکه تعریف الکی بکنم و خود شیرینی و ... این حرفها...

ولی تحلیلهای احسان عزیز و جناب شفاف سازی رو باید یدونه قفل گذاشت و هزینه تحلیل رو وارد کرد و لذت برد

دوستان خدا قوت

arak_bourse
2013/11/27, 07:47
دوستان به نظرتون وتوشه امروز مقاومت رو رد میکنه و وقت خریدش شده!

محمدرضا 87
2013/11/27, 09:52

موفق باشيد.

احسان جان این 3 تا مثل یه زنجیر میمونن

تو گزارشش 6 ماهه اول کساوه تعدیل داد و بعد کپارس.
از هر 33 تومن تعدیل کپارس کساوه 102 ریال تعدیل داره.
و از هر 102 ریال تعدیل کساوه ،کچینی 25 ریال تعدیل داره.
کساوه تعدیلی که تو گزارش 6 ماهه داده سوده کپارس 769 در نظر گرفته یعنی از این محل بازم جای تعدیل داره.
و اما کچینی که سود قبلی کساوه رو قرار داده در گزارش 6 ماهه و یه تعدیل بالای 20 درصد تو گزارش 9 ماهش بابت تعدیل 6 ماهه کساوه و کپارس داره حالا بماند تعدیلای 9 ماهه کپارس و کساوه.
کچینی داره با p/e 7 معامله میشه.
پر سود باشید.

شفاف سازی
2013/11/27, 14:29
با سلام

امیدوارم دوستان از عزیز از این بازار بخوبی استفاده کرده باشد
دیروز چن سهم معرفی شد
وبیمه
کرمان
تکادو
رتکو

من دیروز از اینا وبیمه رو خریدم

اما امروز : خبهمن خریدم

نگاهی به سبد معرفی شده نشان می دهد سهام معرفی شده بخوبی رشد خواهند کرد
وپاسار - خگستر - پارسان - ونفت و ثشرق و... سهم هایی بودند که خیلی زود قیمت های معرفی شده به تاریخ پیوستند

در این میان سهم هایی بودند که معرفی شدند ولی درجا زدند مثل

اکنتور - کاما - وبشهر- و فاراک و...

خوب این دو روزه اکنتور و کاما هم به جمع رشد کرده ها پیوستند

اما عده ای هنوز رشدشون شروع نشده مثل

شپارس - شپاکسا - شیران - فاسمین و...

به امید خدا اینا هم رشد خواهند کرد

فرزان
2013/11/27, 21:52
سلام احسان جان
از تحلیل های این تاپیک لذت میبرم واقعا خسته نباشید. امروز اول وقت رو منفی دفارا گرفتمو در عرض چند دقیقه مثبت شد. می خواستم نظرتون رو راجع به دجابر هم بدونم متشکرم .

علی خان
2013/11/27, 22:02
جناب شفاف سازی گرامی
به نظرتون چرا وبیمه رو هر کار میکنن تا صف نشه؟
دقیقا در معاملات امروز مشخص بود

bashash
2013/11/27, 23:14
با سلام

امیدوارم دوستان از عزیز از این بازار بخوبی استفاده کرده باشد
دیروز چن سهم معرفی شد
وبیمه
کرمان
تکادو
رتکو

من دیروز از اینا وبیمه رو خریدم

اما امروز : خبهمن خریدم

نگاهی به سبد معرفی شده نشان می دهد سهام معرفی شده بخوبی رشد خواهند کرد
وپاسار - خگستر - پارسان - ونفت و ثشرق و... سهم هایی بودند که خیلی زود قیمت های معرفی شده به تاریخ پیوستند

در این میان سهم هایی بودند که معرفی شدند ولی درجا زدند مثل

اکنتور - کاما - وبشهر- و فاراک و...

خوب این دو روزه اکنتور و کاما هم به جمع رشد کرده ها پیوستند

اما عده ای هنوز رشدشون شروع نشده مثل

شپارس - شپاکسا - شیران - فاسمین و...

به امید خدا اینا هم رشد خواهند کرد

جناب شفاف سازي
با عرض ادب واحترام
متوجه منظور حضرتعالي در اين قسمت نشدم اگه ممكنه شفاف سازي بفرمائيد پيشاپيش سپاسگذارم يعني رشد سهم تمام شده از نظر حضرتعالي

شفاف سازی
2013/11/28, 19:18
جناب شفاف سازي
با عرض ادب واحترام
متوجه منظور حضرتعالي در اين قسمت نشدم اگه ممكنه شفاف سازي بفرمائيد پيشاپيش سپاسگذارم يعني رشد سهم تمام شده از نظر حضرتعالي

با سلام

بشاش جان منظورم قیمت هایی بود که برای خرید معرفی شد مثلا" پارسان را 1050 تومان وپاسار رو 235-240 خگستر رو 255-260 - ونفت روی 300 و ثشرق 220 برای خرید معرفی شدند و خیلی زود مثل برق و باد این قیمت ها به تاریخ پیوستند و فکر نکنم اگر اتفاق ناگوار خاصی رخ نده دوباره این سهم این قیمت ها ببینند

اما این سهم ها اهداف خیلی بالایی دارند اگر اتفاق خاصی نیافتد

پارسان رو تا چند ماه اینده انشالله تا 1700 تومان 70% تو چند ماه

خگستر نزدیک های 1000 تومان تا یکسال اینده انشالله

وپاسار تا 700-800 تومان تا 94

اکنتور تا 3000 تومان

کاما تا 2300-2400 تومان

شپارس بالای 2500 تومان

دوستان عزیز همه اینا شایعات و شنیدهاست و توصیه به خرید به فروش سهم نیست خودتان تحلیل کنیدو تصمیم به خرید و فروش کنید
هر چند بنیادی همه اینا تا حدودی برای من مسجل شده است

شاه بورس
2013/11/28, 19:29
با سلام

بشاش جان منظورم قیمت هایی بود که برای خرید معرفی شد مثلا" پارسان را 1050 تومان وپاسار رو 235-240 خگستر رو 255-260 - ونفت روی 300 و ثشرق 220 برای خرید معرفی شدند و خیلی زود مثل برق و باد این قیمت ها به تاریخ پیوستند و فکر نکنم اگر اتفاق ناگوار خاصی رخ نده دوباره این سهم این قیمت ها ببینند

اما این سهم ها اهداف خیلی بالایی دارند اگر اتفاق خاصی نیافتد

پارسان رو تا چند ماه اینده انشالله تا 1700 تومان 70% تو چند ماه

خگستر نزدیک های 1000 تومان تا یکسال اینده انشالله

وپاسار تا 700-800 تومان تا 94

اکنتور تا 3000 تومان

کاما تا 2300-2400 تومان

شپارس بالای 2500 تومان

دوستان عزیز همه اینا شایعات و شنیدهاست و توصیه به خرید به فروش سهم نیست خودتان تحلیل کنیدو تصمیم به خرید و فروش کنید
هر چند بنیادی همه اینا تا حدودی برای من مسجل شده است

سلام جناب شفاف سازی عزیز
به نظرتون آکنتور تا عید میتونه 3000 رو ببینه
با تشکر:D

شفاف سازی
2013/11/28, 19:45
سلام جناب شفاف سازی عزیز
به نظرتون آکنتور تا عید میتونه 3000 رو ببینه
با تشکر:D

با سلام
شاه بورس عزیز بازهم تاکید می کنم اینا شایعات و شنیده هاست
خدا رو چی دیدی شاید 3000 تومان رو دید مگر کرمان در عرض چند ماه از 80 تومان نشد 900 تومان
و خیلی از سهام های دیگه

Ali zahedi
2013/11/28, 19:54
از شنبه فقط روند سرمایه گذاری صنعت و معدن رو ببینید و کیف کنید اولین مقاومت مهم سهم 410 و دومین آن 480 میباشد

saeid1212
2013/11/28, 21:52
سلام جناب شفاف سازی و احساس آقا
با توصیه شما دیروز 6000 شپارس و 10000 دفارا خرید کردم. انشالله که روند خوبی داشته باشن. باز هم ممنون از اینکه تحلیلهای خوبتون رو به ما هم انتقال میدید.

nav
2013/11/28, 22:00
شفاف سازی جان سلام

من پاکسان رو تو 2570 خریدم و همش در جا میزنه هدف سهم رو چند میبینی شما؟/:.smilingsmiley.:/

nav
2013/11/28, 22:03
اقا احسان گل سلام

در جا زدن کچینی رو با توجه به تعدیل قطعی اون عمدی میدونید؟

محمد حقانی
2013/11/28, 22:37
سلام جناب شفاف سازی
به نظر من لیزینگ ها هم رشد خوبی خواهند داشت نظر شما هم همین است ؟ کدام را مستعدتر می دانید؟

lilium
2013/11/29, 10:38
نوشته های جناب آقای دکتر عباسزاده - بورس سنتر
این روزها در بازار بورس اوراق بهادار تهران شاهد اتفاقاتی هستیم که در هیچ کجای دنیا دیده نمی شود.
سهمی مثل خمهر تعدیل منفی بیش از 100 درصدی به بازار اعلام می کند و در گزارش خود بیان می کند که بیش از ۴۰۰ درصد از زیان پیش بینی شده را در شش ماهه نخست محقق کرده است. در عین ناباوری سهم با 72 درصد مثبت بازگشایی می شود.

ایرانخودرو در آخرین گزارش خود تعدیل منفی سنگینی اعلام می کند، و اعلام می کند که بیش از 150 درصد از زیان پیش بینی شده را محقق کرده است. در عین ناباوری و شگفتی همگان سهم با 10 درصد مثبت بازگشایی می شود و چند روز بعد با رشد بسیار خوب و صف های خرید 100 میلیونی روبرو می شود.

حکشتی تعدیل منفی به بازار اعلام می کند و با 220 درصد مثبت بازگشایی می شود و چندین روز پس از بازگشایی با صف خرید روبرو می شود. این سهم هم اکنون با نسبت پی به ای 273 در حال معامله شدن است.

در مقابل سهمی مثل شبندر سودی معال 226 تومان به بازار اعلام کرده است، سهم هر روز با صف فروش روبرو می شود و ریزش می کند. سهمی مثل شپدیس با سودی معادل 450 تومان به سختی رشد می کند، سهمی مثل کرماشا با 202 تومان سود مدتها در جا میزند.

حال می خواهیم بدانیم که اگر شبندر، شپدیس و کرماشا با نسبت پی به ای مشابه حکشتی معامله شوند، ارزش هر سهم هر کدام از این شرکت ها چقدر است.
ارزش هر سهم شبندر با نسبت پی به ای مشابه حکشتی: 61698 تومان (معادل 616980 ریال)
ارزش هر سهم شپدیس با نسبت پی به ای مشابه حکشتی: 122850 تومان (معادل 1228500 ریال)
ارزش هر سهم کرماشا با نسبت پی به ای مشابه حکشتی: 55146 تومان (معادل 551460 ریال)

شما چه فکر می کنید؟ چرا بازار اینگونه عجیب و بی منطق برخورد می کند؟

"heydar"
2013/11/29, 11:49
نوشته های جناب آقای دکتر عباسزاده - بورس سنتر
این روزها در بازار بورس اوراق بهادار تهران شاهد اتفاقاتی هستیم که در هیچ کجای دنیا دیده نمی شود.
سهمی مثل خمهر تعدیل منفی بیش از 100 درصدی به بازار اعلام می کند و در گزارش خود بیان می کند که بیش از ۴۰۰ درصد از زیان پیش بینی شده را در شش ماهه نخست محقق کرده است. در عین ناباوری سهم با 72 درصد مثبت بازگشایی می شود.

ایرانخودرو در آخرین گزارش خود تعدیل منفی سنگینی اعلام می کند، و اعلام می کند که بیش از 150 درصد از زیان پیش بینی شده را محقق کرده است. در عین ناباوری و شگفتی همگان سهم با 10 درصد مثبت بازگشایی می شود و چند روز بعد با رشد بسیار خوب و صف های خرید 100 میلیونی روبرو می شود.

حکشتی تعدیل منفی به بازار اعلام می کند و با 220 درصد مثبت بازگشایی می شود و چندین روز پس از بازگشایی با صف خرید روبرو می شود. این سهم هم اکنون با نسبت پی به ای 273 در حال معامله شدن است.

در مقابل سهمی مثل شبندر سودی معال 226 تومان به بازار اعلام کرده است، سهم هر روز با صف فروش روبرو می شود و ریزش می کند. سهمی مثل شپدیس با سودی معادل 450 تومان به سختی رشد می کند، سهمی مثل کرماشا با 202 تومان سود مدتها در جا میزند.

حال می خواهیم بدانیم که اگر شبندر، شپدیس و کرماشا با نسبت پی به ای مشابه حکشتی معامله شوند، ارزش هر سهم هر کدام از این شرکت ها چقدر است.
ارزش هر سهم شبندر با نسبت پی به ای مشابه حکشتی: 61698 تومان (معادل 616980 ریال)
ارزش هر سهم شپدیس با نسبت پی به ای مشابه حکشتی: 122850 تومان (معادل 1228500 ریال)
ارزش هر سهم کرماشا با نسبت پی به ای مشابه حکشتی: 55146 تومان (معادل 551460 ریال)

شما چه فکر می کنید؟ چرا بازار اینگونه عجیب و بی منطق برخورد می کند؟

باسلام
به نظر بنده بازار بر اساس آینده در حال تصمیم گیری است
حالا چقدر این تصمیم و حرکت بازار درست است
در آینده ی نه چندان دور مشخص خواهد شد
کمی خوشبینی از حدعقلانیت و واقعیات بازار عبور کرده است(نظرشخصی)

شفاف سازی
2013/11/29, 16:11
شفاف سازی جان سلام

من پاکسان رو تو 2570 خریدم و همش در جا میزنه هدف سهم رو چند میبینی شما؟/:.smilingsmiley.:/

سلام ناوی جان
من هم پاکسان رو تو همین قیمت ها خریدم به نظر من این سهم یک سهم بلند مدتی است برای ما هایی که اخبار رانتی نداریم بهتره از همین الان توسبد داشته باشیم چونکه موقعی که می خواهند سهم رو حرکت بدهند
1- زمانشو نمی دانیم
2- دیگه ان موقع گیرمون نمی اید

به خاطر همینه که من کاما - اکنتور - پارسان و.... در سبد قرار دادم پارسانی که ما ها در جا می زد اما در یک چشم به هم زدن منفجر شد و خیلی ها جا موندند
ممکنه در یک چشم به زدن شپاکسا - شپارس - کاما - اکنتور -کرماشا - خراسان -وبشهر- فاسمین و... هم به سرنوشت پارسان - خگستر - ثشرق - و... دچار شوند پس فعلا" سهام های بنیادی رو در سبد نگه داری می کنیم
از دیگر سهام هایی که در جا می زنند می شه به شپارس -شیران - فاسمین و... اشاره می کنم از لحاظ بنیادی عالی هستند ولی زمان حرکتشو رو نمی دانم

نوشته اصلی : حقانی
سلام جناب شفاف سازی
به نظر من لیزینگ ها هم رشد خوبی خواهند داشت نظر شما هم همین است ؟ کدام را مستعدتر می دانید؟

سلام حقانی عزیز
من روی لیزینگی ها بررسی نداشتم

نوشته اصلی : علی خان
جناب شفاف سازی گرامی
به نظرتون چرا وبیمه رو هر کار میکنن تا صف نشه؟
دقیقا در معاملات امروز مشخص بود

با سلام
علی خان عزیز
برای من هم جای بسی تعجب است سهامدارهای عمده به راحتی می تونند در قیمت های بالا فروشنده باشند ولی چرا تمام سهامدارهای عمده بیمه دانا - البرز -صندوق تامين خسارتهاي بدني- بیمه ایران - اسیا و بیمه مرکزی در چند روز گذشته همه فروشنده بودندو مانع تشکیل صف خرید سنگین شدند فعلا" در مقابل فروش خریدار هست ببنیم چه خواهد شد

einstein
2013/11/29, 17:37
یادش بخیر در دوران دانشگاه دوستی داشتیم که هر وقت نمرات را می زدند اولا دنبال نمره بچه ها می گشت و در آخر اگر یادش می موند به نمره خودش هم نگاهی می کرد.و حالا شد حکایت این روزهای دوستان تحلیلگر ماکه وقتی بخواهند سهمی را تحلیل کند ،اول گریزی هم می زند به خودرو ایها ،پالایشی ها و بعضاٌ بانکی ها .ثابت می کند که اینها حباب دارند و نمی ارزند و در آخر اگر فراموش نکردند چند کلمه ای هم در مورد سهم دلخواهشان می نویسند.
من همین ابتدا چند موضوع را روشن کنم:
به این اعتقاد ندارم که اقا دوست نداری فلان سهم را نخر،در مورد سهم منفی صحبت نکن.اتفاقاٌ هم وظیفه اخلاقی و هم سود مادی ما در این است که اگر سهمی حبابی رشد کرد،هشدار دهیم.وظیفه اخلاقی که نیاز به توضیح بیشتر ندارد ،ولی یادمان باشد بورس زمانی سود ده هست که همه باشند و زمانی همه هستند که سودی برده باشند.اگر من نوعی بیایم و بعد از خرید دو سهم حبابی و جابجایی با دو سهم حبابی دیگر متضرر شوم ،می روم و پشت سرم را هم نگاه نمی کنم. و این یعنی همان خروج نقدینگی از بورس،کاهش تقاضا و نهایتاٌ افت قیمت.
بنابراین
توصیه می کنم اگر دوستان اعتقادی به حبابی بودن قیمت سهمی داشته باشند ،حتماٌ هشدار بدهند .حداقل مزیت این هشدار این است که دوستان دیگر می آیند و ثابت می کنند که سهم حباب نیست و این به شفافیت بیشتر بازار کمک می کند.
بین پر ریسک بودن یک سهم و ارزنده نبودن یک سهم تفاوت وجود دارد که فکر می کنم بعضی از دوستان تحلیلگر این دو را معادل هم بکار می برند.یک موضوع کلیدی این است که باید بازدهی مورد انتظار با ریسک تناسب داشته باشد.این یعنی اگر 50%احتمال داشته باشد که قیمت سهم 20% افت کند باید 50% احتمال داشته باشد که 40%(حتماٌ بالای 20% )رشد داشته باشد.
مثالی میزنم:
قبل از توافق اخیر ژنو ،دوستانی از بازار خارج شده بودند و دوستانی هم سهام خودروای و بانکی خریدند.از نظر من هیچ کدام اشتباه نکردند،هر کس با توجه به شخصیت ریسک پذیری اش اقدام درستی انجام داد.سهم بانکی یا خودرو ای در آن تاریخ یک سهم ریسکی بود ،ولی نمی توانیم بگوییم در آن قیمت ارزنده نبود.ولی کسی که مهرام را 1300 ،تکشا را در 800 ،رتکو را در 1300 خرید به نظر من سهمی خرید که در آن قیمت ارزنده نبود.یعنی شما ریسکی را پذیرفتید که بازدهی متناسب با آن ریسک متصور نبود.
تنها سود سال جاری نیست که باید مبنای ارزشگذاری قیمت سهم قرار گیرد.برای ارزشگذاری قیمت سهام روشهای مختلفی وجود دارد.هر چند هر کدام از این روشها جای استفاده خاص خود را دارد ولی پذیرفته شده و جامعتریت آنها،ارزش فعلی وجوه نقد آتی (سود های نقدی آتی)است.
اما این آتی چند سال است؟
در کسورهای با تورم یک رقمی ،10 سال را مبنا میگیرند.چون فرض بر این است که ارزش فعلی سود سالهای دورتر به سمت صفر میل می کند و ارزش خود را از دست می دهد.
حال شما نگاه کنید به شرکتهای شیران،واتی و غبشهر .دوستانی بودن که قیمت 7000 تومانی برای شیران،13000 تومنی برای غبشهر و بالای 2000 تومنی برای واتی پیش بینی میکردند.مبنای تحلیل این دوستان هم این بود که سود امسال را در P/E گروه ضرب می کردند و به این اعداد و ارقام می رسیدند.غافل از اینکه اگر ارزشیابی سهام به همین راحتی بود ،نیازی نبود خیلی ها با صرف هزینه های کلان اقدام به اخذ مدارک دانشکاهی Investment ,corporate Finance و مدارک حرفه ای CFA , امثالهم کنند.حالا سود سال 93 این شرکتها اعلام شد و خیلی ها دارن بدون اینکه تقصیر خور را بپذیرند،مدیران شرکته ،بورس و ... را متهم به دزدی و امثالهم می کنند و از اون بدتر دارن اولین سود سال 93 را با اولین سود سال 92 مقایسه می کنند و از چنر برابر بودن آن نتیجه می گیرند که سود نهایی این شرکتها تا پایان سال چنر برابر خواهد شد.
در طرف مقابل شما نگاه کنید به میدکو،فاذر ،سشرق و .... که P/E بالاتری از گروه دارند و می بینم که بعضی از دوستان به ظاهر تحلیلگر آنها را حبابی معرفی می کنند.غافل از اینکه وقتی سود سال آتی این شرکتها اعلام شود ،معلوم می شود که حبابی در کار نبوده که هیچ بلکه جای رشد شارپی هنوز دارند.
حالا برویم سراغ اصل مطلب،آیا خودروایها،پالایشی ها و بانکی حباب هستند؟

شما نگاه کنید به خودرو،خاور و خزامیا.سود عملیاتی دو مورد اول همین الان 80 تومن و خزامیا 16 تومن هست.این سود با تولید فعلی است.چنانچه تولید بالا برود با توجه به سرشکن شدن هزینه های سربار و حتی بخشی از دستمزد ،حاشیه سود به شدت بالا رود و این مبالغ قابلیت 3-4 برابر شدن را دارند.حالا شما حساب کنید P/E این شرکتها را.از ان طرف نگاه کنیم می بینیم که صنعت خودرو قابلیت ماندن در این وضعیت را ندارد.یا باید حمایت شود و به حیات برگردد ،در غیر اینصورت کاملاٌ نابود می شود و راه سومی وجود ندارد.حالا ببینیم کدام حالت محتملتر است؟آیا به نظر شما دولیتی که این همه برای صنعت خودرو هزینه کرده است حاضر است در این برهه زمانی دست از حمایت خودرو بردارد؟آیا میدانید چند نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم در این صنعت شاغلند؟
بنابراین به نظر من دولت به زودی با ارائه مشوقهایی نظیر دادن وام کم بهره از صندوق توسعه ملی به خودروسازها و پرداخت مطالبات و همچنین فراهم سازی زمینه توسعه همکاری با خودروسازهای بزرگ به حمایت این صنعت خواهد شتافت.
بانکی ها
دوستان عمده سود بانکی ها ،از محل خدمات بانکداری بین المللی است ،مثل اعتبلرات اسنادی ،ضمانت نامه های بانکی و ... است.خدمات بدون ریسک آنچنانی و کارکزدهای به شدت بالا.در یک مورد که خورم درگیر بودم ،500 هزار یورو برای تضمین یک اعتبار اسنادی 60-70 میلیون به یک بانک اماراتی پرداخت کردیم.فردا این کارمزدها نصیب بانکهای پرشیای لندن (متعلق به بانک ملت و فکر کنم تجارت)،مات (شعبه های سئول و ترکیه )،تجارت پاریس و صادرات دبی و ... خواهد شد.و این یعنی افزایش سودهای سالهای اتی و حفظ پتانسیل رشد قیمتی آنها.
پالایشی ها
اطلاعات زیادی از این صنعت ندارم.و اظهار نظر را به دوستان مطلع واگذار میکنم.

BETA
2013/11/29, 18:07
http://forums.boursy.com/imported/2013/11/c29146b21cd58db21-1.png
2000MEHDIPOUR

آکنتور ... کنتور سازی ایران

8 درصد سهام متعلق به آمریکایی آیترون است. رفع تحریم مفید برای شرکت.

در برآورد سالیانه قیمت کنتور دیجیتال را 1/217/000 ریال درنظر گرفته. 3 ماهه 733/634 و 6 ماهه 908/234 ریال فروخته که میزان فروش 6 ماهه اول 45 درصد بوده .
1- باقی رو با حسابی که داده ( قیمت 1/470/595 ) قراره بفروشه .
2- حاشیه سود کمتر از 91 درنظر گرفته شده
3- دو مد سرمایه گذاری بورسی و غیر بورسی داره.
الف - ونیرو که میتونه تا 396 میلیون ریال سود برای کنتور کنار بذاره
ب - شکلر که با افزایش تولید و طرح یزد میتونه تا 1918 میلیون ریال سود بهش بده
ج - شرکت، سهامدار 78% تولیدکننده لامپهای کم مصرف و معروف رسانور ه...
شرکتی که طبق اطلاعیه جدید تا 20 میلیون لامپ کم مصرف میتونه تولید کنه و تا 335/695 میلیون ریال سود میسازه که سهم آکنتور تا 262000 میلیون ریال قابل شناساییه اما در گزارش آخر 87105 در نظرگرفته شده!!!

ضمن اینکه شرکت برنامه برای تولید دستگاههای pos و گیرنده دیجیتال رو هم داره و خط تولید بردهای الکترونیکیش رو هم راه اندازی کرده.

اگر قرارداد جدید خارجی شرکت محقق بشه و
با مفروضات بالا محاسبه سود به ترتیب زیر

شرح عادی قرارداد جدید توضیحات
درآمد حاصل از فروش 1,507,200 2,700,000
بهاي تمام شده كالاي فروخته شده (729,700) (1,350,000)
سود (زيان) ناخالص 777,500 1,350,000
خالص درآمدها(هزينه ها)ي عملياتي (83,218) (162,000)
سود (زيان) عملياتي 694,282 1,188,000
هزينه هاي مالي (262,500) (262,500) تسهیلات بانکی
درآمد حاصل از سرمايه گذاري 264,157 264,157 رسانور
خالص درآمدها(هزينه ها)ي متفرقه 10,000 10,000
سود (زيان) قبل از اقلام غير مترقبه / اثرات انباشته تغيير در اصول حسابداري 705,939 1,199,657
اقلام غير مترقبه/ اثرات انباشته تغيير در اصول حسابداري 0 0
سود (زيان) قبل از كسر ماليات 705,939 1,199,657
ماليات (39,187) (81,000)
سود (زيان) خالص پس از كسر ماليات 666,752 1,118,657
در حالت عادی 3334 ریال
و با قرارداد جدید 5593 ریال برآورد سود میشود.

در نمودار، طبق الگوی پرچم و با عبور از 1500 سقف قبلی میتونه تا بالای 2000 بره ... هدف میانمدت سهم هم سقف میانی کانال...
http://forums.boursy.com/imported/2013/11/2dc114b4f8ef4c5b1-1.png
MEHDIPOUR2000

".احسان."
2013/11/29, 23:28

موفق باشيد.

سلام و درود بر همه دوستان تاپيك استراتژي هاي سودآور در بازار سهام، سهام طلايي

ليست سهام با توجه به نگاه ميان مدت همان موارد بالاست، در ضمن چند نكته را بايد خدمت دوستان خاطر نشان كنم،

خكار تعديل خودش را در پيش بيني حسابرسي شده اش اعلام كرد،
http://codal.ir/Reports/Exports/FwetwLM9hH%2bYsbqQSfN0Vg%3d%3d.pdf
سود 348 ريالي و پي بر اي حدود 7 يك قطعه ساز در گروهي كه بسياري از سهام زيان ده و يا با پي بر اي بالا هستند، ارزندگي و مديريت منابع اين شركت را نشان مي دهد.
تنها مقايسه خلنت 430 توماني با سود 21 توماني و پوشش 1.8 توماني 6 ماهه و خكار را با پوشش مناسب 6 ماهه مي توان معياري براي قيمت گذاري باشد.
بحث سر تخفيف هاي قيمتي است، كه مطمينا خكار را به قيمتهاي بالاتر از خلنت خواهد رساند.

در مورد دفارا، خوراك سهامداري در گروه داروست. ترجيح بنده انتخاب سهام بنيادي با شناور پايين است. اينكه نوسانگير كمتري در يك سهم باشد، در زمانهاي استراحت سهم به راحتي قابل مشاهده است. مثلا دفارا در اين مدت تنها اصلاح زماني داشته، و تغيير خاص قيمتي را نداشته است. اين نشان دهنده سهامداران با هدف در سهم مي باشد.
فروش داروسازي فارابي در پاييز و زمستان بالاتر از سه ماهه دوم است. پايين گرفتن مقدار و مبلغ فروش سوسپانسيون مي تواند تعديل بسيار خوبي از اين بابت دهد.
سال گذشته از محل سرمايه گذاري ها 14 ميليارد ساخته، كه امسال در پيش بيني ها 11 ميليارد تومان اورده شده است. با توجه رشد سوداوري شركتهاي داروسازي، اين سود مي تواند تا 30 ميليارد تومان افزايش يابد. سود انباشته 550 توماني و افزايش سرمايه سنگين از محل سود انباشته (حدود 300%) همه و همه از جمله بنيادي بودن اين شركت داروسازي است.
عرض كردم، شما با پرداخت و خريد يك سهم 2600 توماني، در انتهاي سال سهمي را داريد، كه حدود بالاي 1000 تومان سود انباشته دارد. اين سهم تا گزارش حسابرسي شده 92 انشالله در سبد خواهد بود، مگر انكه تارگتهاي بالاي را در كوتاه مدت ببيند.
با آمدن تيپيكو، گروه دارو اهداف خوبي را دنبال خواهد كرد. بنيادي اين گروه تاييد است، و با خيال راحت مي توان در ان سرمايه گذاري نمود.

در گروه كاشي و سراميك، كاشي پارس دو خريدار حقوقي براي سهم پيدا شده اند. سهم افزايش سرمايه دارد. طرح هاي صادرات به آسياي ميانه را هم در دستور كار دارد. كاشي پارس باعث رشد كچيني و كساوه خواهد شد.

شلعاب و فباهنر با كاهش و ثبات نرخ ارز توانايي تعديل هاي سودي را خواهند داشت. همچنين اين دو سهم از زير مجموعه هاي تاصيكوست، كه هنوز جاي براي رشد خوبي دارند.

موفق باشيد.

تــوپــولــی
2013/11/29, 23:31
به نظر شما رفتن دلیل میخواد یا ماندن؟!!!

با نام و یاد خداوند یگانه
با سلام و درود

به نظر شما خروج از پالایشگاهها دلیل داره یا ماندن در این سهام؟

هیچ توصیه ایی به خروج از شبندر ندارم نه الان نه در گذشته
همیشه توصیه به تامل و تدبیر بعد از تحلیل و مشورت داشته و دارم

ایران در یک شرایط نرما 3.700.000 بشکه در روز تولید نفت داره
از این میزان 1.700.000 مصرف پالایشگاههای داخلیست
و الباقی میماند برای صادرات ( حالا چقدر صادرات میشه مربوط به بحث ما نیست )

وقتی دولت 5% تخفیف به پالایشگاهها میده در سال چقدر از جیب بودجه دولت یا ملت کسر میشه؟

در این مثال قیمت نفت رو آنچه در بودجه پالایشگاهی هاست ملاک عمل قرار میدم یعنی حدود 100 دلار برای هر بشکه همچنین قیمت ارز رو مبادله ایی یعنی 2450 تومان میگیرم

1.700.000 بشکه * 100 دلار * 2450 = 416.500.000.000 تومان در روز
416.500.000.000 تومان * 5% = 20.825.000.000 تومان سوبسید در روز
20.825.000.000 * 320 روز فعالیت متوسط و نرمال پالایشگاهها در سال = 6.664.000.000.000 تومان در سال

اگر جمعیت کشور رو 75.000.000 بدانیم به هر نفر 89.000 تومان میرسه ، یا به زبان دیگه معادل بودجه دوماه یارانه برای هر نفر

این فقط سوبسید بخش پالایشگاهی هاست
بخش پتروشیمی بماند

به نظر شما این میزان سوبسید به جیب چند نفر میره؟
در بهترین حالت به جیب سهامداران

چرا باید دولت بنزین رو از پالایشگاهها به نرخ فوب خلیج فارس بخره ولی نفت خام رو با 5% تخفیف به پالایشگاهها بفروشه؟

آیا برای حمایت از اشتغال و تولید بهتر نیست همین مقدار سوبسید رو صرف ساخت چند مجتمع پالایشگاهی جدید کنه؟

آیا پالایشگاههای موجود در کشورهای غیر نفت خیز که میان از خلیج فارس و یا سایر چاهها نفت میخرن کلی هزینه حمل و نقل و بیمه و بارگیری و بار اندازی و عوارض گمرکی وووو پرداخت می کنند و میرن فرآورده های نفتی میسازن و میارن به ما در خلیج فارس به قیمت پالایشگاههای داخلی میدن اونها هم 5% تخفیف دریافت میکنند؟!!!

پس چرا اونها با اینهمه هزینه های جانبی سود میکنند ولی پالایشگاههای داخلی در صورت حذف این 5% تخفیف حداقل حداقل حداقل نصف سودشون می پره!؟

پس برای حمایت از پالایشگاهها نیازی به این تخفیف 5% نیست
به نظر مشکل از ساختار شرکتهای پالایشگاهیست که با راندمان مناسب فعال نیستند

تا چه زمانی این رویه ادامه خواهد داشت؟

در همه جای دنیا نهایت نهایت 20% هزینه ساخت یک پالایشگاه از طریق آورده سهامدارن و الباقی از طریق منابع خارج از شرکت نظیر وامهای داخلی و خارجی تامین میشه و این میدونید یعنی چی؟

یعنی اگر برای ساخت یک پالایشگاه نظیر شبندر 5.000 میلیارد تومان نیاز باشه سهامدارن تنها با آورده 1000 میلیارد تومان میتونن در مدت نهایت 5 سال صاحب یک شرکت با تجهیزاتی بسیار پیشرفته تر از شبندر بشن !!!

حال چرا باید شبندر در بورس تهران با 20.000 میلیارد تومان و بیشتر در حال معامله باشه؟!!! یعنی با 20 برابر مقدار آورده سهامدارن برای ساخت یک متمع جدیدتر و بهتر در نقاط دیگر جهان!!!

بنابراین در صورت مساعد بودن شرایط شرکتهای خارجی توانایی ورود و ساخت مجتمع های پیشرفته پالایشگاهی با قیمتهای بسیار پایین تر از مجتمع های موجود در کشور خواهند داشت

درسته ایران کشوریست نفت خیز
درست ما در صنایع پالایشگاهی و پتروشیمی مزیت بالایی داریم
ولی این دلیل نمیشه که شرکتهای پالایشگاهی و پتروشیمی رو بسیار بالاتر از ارزش جایگزینی بخریم
این دلیل نمیشه که با هر قیمتی هر سهمی رو بخریم

برخی میگن ارزش جایگزینی صرفا" زمانی مناسب برای محاسبه هست که شرکت ورشکسته شده و بخواهند اموال شرکت رو بین سهامدارا و طلبکاران تقسیم کنند

این طرز فکر کاملا" غلطه

ارزش جایگزینی به ما خط قرمزهارو نشون میده
ارزش جایگزینی به ما میگه اگر قیمت و ارزش بازار یک سهم از یک حد معقولی بیشتر بشه تمایل برای سرمایه گذاری داخلی و خارجی برای ساخت اون مجتمع و یا کارخانه افزایش پیدا میکنه

وقتی شبندر سالانه 220 تومان سود بده یعنی 3.000.000.000.000 تومان در سال
و وقتی برای ساخت همچین مجتمعی نهایت 1.000.000.000.000 تومان سرمایه و آورده نیاز باشه خوب تمایل برای ساخت بیشتر میشه
و در آینده تعداد مجتمعها بیشتر و بیشتر ( این 1.000.000.000.000 تومان در بالا توضیح دادم که از کجا آمد )
و عرضه بیشتر

اگر میبینید در فلان کشور با سرمایه چند میلیاردی مجتمع پالایشگاهی میسازند باید بیشتر بررسی کنید
اون شرکتها خصوصی هستند
نفت از طریق خط لوله 36 اینچی به پالایشگاه اونها منتقل میشه و پیاده کردن این خط لوله 10 تا 30 درصد هزینه پالایشگاه رو میبلعه
ولی در این ران هزینه حمل تا پالایشگاهها و هزینه حمل از پالایشگاهها تا مکانهای توزیع به عهده دولته

تجهیزاتی که استفاده میشه ، زمانی که برای ساخت مجتمع صرف میشه و امتیازات خاصی که گرفته میشه وووو

ممکنه در یک کشور با هدف تشویق سرمایه گذاران برای ساخت یک مجتمع قیمت نفت رو برای مدت مختصر و محدودی 50 دلار حساب کنند !!! که با این امتیاز ساخت یک پالایشگاه با مبالغ بالاتر نیز توجیه پذیره

ولی به نظر شما برای ساخت مجتمع های بزرگ خودرویی چقدر سرمایه لازمه؟

مجتمع های خودرویی نظیر ایران خودرو و سایپا رو نمیشه تنها بر اساس ارزش جایگزینی محاسبه کرد
زیرا در کنار ساخت این مجتمع ها باید نیروهای متخصص پشتیبانی تربیت کرد ، کارگاهها و نمایندگی ها ایجاد کرد ، مراکز فروش لوزم یدکی و توزیع وووو

و این مورد رو خودروسازان خارجی دقیقا" درک میکنند

به همین دلیل هم هست که خودروسازان خارجی برای ورود به کشور چاره ایی جز خرید سهام شرکتهای خودرویی ندارن

به نظر شما اونها نمیدونن که در شرایط کنونی صنایع خودرویی ایران زیان ده هستند ؟!!

آیا تا بحال با این قیمتها دیدید که شرکتهای خارجی تمایل واقعی برای خرید پالایشگاهها و پتروشیمی های ایرانی داشته باشن !!!؟

خیر

تنها خریدار این مجتمع ها شرکتهای بزرگ حقوقی هستند که به پشتوانه قوی مالی و به دلیل اینکه بازار مناسبتری برای سرمایه گذاری یافت نکردند آمدن برای خرید این سهامها

شرکتهای حقوقی که سرمایه گذاری در بازار بورس رو برای دستیابی به سودهای بیشتر از سیستم بانکی حداقل در کوتاه مدت مناسبتر میدونن

شرکتها و سازمانهایی که به جای طلب از دولت این شرکتها به آنها منتقل شدن

به مرور خواهید دید که این شرکتهای معظم نیز سیاست خرید با هر قیمتی را ترد خواهند کرد

موفق باشید
ارادتمند شما
توپولی

".احسان."
2013/11/30, 13:01
http://forums.boursy.com/imported/2013/11/5420173caa2be0ef1-1.gif (http://upload.tehran98.com/upme/)

در مورد داروسازي فارابي با نگاهي به تغييرات سهامداران عمده، بايد توجه كرد سرمايه گذاري البرز از اول مهر با خريد 1 ميليون برگه سهم از بازار تعداد سهام خود را به 21 ميليون سهم رسانده است. سرمايه گذاري اعتلا البرز به خوبي بازگرداني سهم را انجام مي دهد. در غير صورت اين سهم در حجم مبنا به مشكل بر ميخورد.
از 23 مهر ماه، گروه دارويي سبحان با خريد 1.6 ميليون سهم به سهامداران بالاي يك درصد پيوسته است.

اين شركت از توانايي ساخت سود 400 توماني توسط خود شركت و همچنين 200 توماني از زير مجموعه هاي خود يعني پخش هجرت و توليد ژلاتين كپسول ايران را داراست. همچنين شركت 550 تومان سود انباشته و افزايش سرمايه از محل اين سود خواهد داشت.
يعني در ازاي خريد يك سهم 2600 توماني، را پرداخت مي كنيم، كه در انتهاي امسال 1100 تومان سود انباشته خواهد داشت!!
كليت گروه دارو رشد خوبي خواهد كرد، بخصوص در آذر ماه كه نزديك گزارشهاي 9 ماهه شركتها هستيم.

موفق باشيد.

سلام
در اين بازار مثبت، بعضي موقع ها سهامي روي مثبت معامله كه بنياديشان تعريفي ندارد. اما در يك بازار متعادل هم، دفارا قابليت رشد به عددهاي خوبي را دارد. سهمي كه بهترين روش كسب ماكزيمم سود براي آن نگهداري سهم تا گزارش حسابرسي شده 92 است، كه سود زير مجموعه ها آورده شده باشد. سهمي داروي با سود انباشته 550 توماني كه امسال احتمالا بين 500 تا 600 تومان را بسازد، سهمي است، كه روي 3000 تومان هم ريسك چنداني براي خريد ندارد.
افزايش سرمايه سنگين 300% از محل سود انباشته نيز مزيد بر علت است. سهم كاملا خشك است، تنها كدهاي شخصي حقوقي و حقوقي زحمت پركردن حجم مبنا را مي كشند، كه فرصت خوبي براي خريد است. امروز هم شاهد بوديم، از اين جيب به آن جيب كردن تا 4% را پر كند.

2.1 ميليون سهم در 3 ماه اخير توسط حقوقي ها جمع شده است، و اين نشان دهنده ارزندگي سهم است. حقوقي هاي كه از خبرهاي درون شركت اطلاعات كامل دارند.

شفاف سازی
2013/11/30, 14:36
با سلام

ضمن تبریک به دوست عزیز احسان بابت معرفی سهم هایی که امروز در صف خرید بودند

دوستان بیایید به جای اینکه حرص بخوریم و از سود های دیگران نارحت بشویم و سهام بقیه عزیزان را بکوبیم و انها ناراحت کنیم بیشتر روی سهم های خودمان تحلیل کنیم

همانطوریکه وعده کرده بودیم سهام های معرفی شده عده ای در صف خرید قفل بودند و امروز هم تعداد زیادی به این گروه اضافه شدند سهام هایی که در مدت کوتاه معرفی شده
بازدهی باورنکردنی به همراه داشتند این سهم ها از منظر بعضی از دوستان محترم قابلیت
سرمایه گذاری نداشته و به شدت از طرف انها کوبیده می شد گذر زمان بهترین جواب را به
انها آموخت :

نام سهم ..... قیمت معرفی شده .....زمان معرفی .... قیمت الان.....بازدهی
1- پارسان ..........1050 تومان.......... از یک ماه پیش.........1420 .... ....35 درصد
2- خگستر ...........255..............از یک ماه پیش ........365 تومان..........43 درصد
3- وپاسار .............235..............دو - سه هفته پیش......309 ..... ......31درصد
4- اکنتور............1300 ...............دو سه هفته پیش ........1420..........10 درصد
5- کاما ..............1100 ................یک ماه ..................1250 ............15 درصد
6- ثشرق ...........220.................یک ماه ...................280...............27 درصد
7 - ونفت ...........300...............یک ماه......................380 ..............27 درصد
9- وبیمه ............165................چند روز ...................180 ...............9 درصد
10 - رتکو...........870 ...............چند روز..................940 .................8 درصد
11- کرمان ........900................چند روز .................960.................6 درصد
12- خبهمن.........255...................چند روز ................265..............5 درصد
این درحالیست که اغلب این سهم در صف خرید بسر می برند

کماکان منتظر قفل شدن نماد های زیر هستیم
1- وبشهر
2- فاراک
3- فاسمین
4- شپارس
5- شپاکسا
6- کرماشا
7- خراسان
8- شیراز - شیران - و...

همگی دوستان انشالله سود بکنند تا عقب ماندگی چند سال گذشته ناشی از تورم های مرگبار مسکن - طلا - ماشین و کالاهای دیگه جبران بشه

arad700
2013/11/30, 17:28
احسان و شفاف سازی عزیز ممنون میشم اگر نظرتون راجع به ولساپا بگین.با تشکر

"Midas"
2013/11/30, 21:08
احسان عزیز امروز دفارا با معامله ی فقط 70 هزار سهم، صف خرید شد و مابقی حجم مبنا را به صف خرید دادند.

سلام
در اين بازار مثبت، بعضي موقع ها سهامي روي مثبت معامله كه بنياديشان تعريفي ندارد. اما در يك بازار متعادل هم، دفارا قابليت رشد به عددهاي خوبي را دارد. سهمي كه بهترين روش كسب ماكزيمم سود براي آن نگهداري سهم تا گزارش حسابرسي شده 92 است، كه سود زير مجموعه ها آورده شده باشد. سهمي داروي با سود انباشته 550 توماني كه امسال احتمالا بين 500 تا 600 تومان را بسازد، سهمي است، كه روي 3000 تومان هم ريسك چنداني براي خريد ندارد.
افزايش سرمايه سنگين 300% از محل سود انباشته نيز مزيد بر علت است. سهم كاملا خشك است، تنها كدهاي شخصي حقوقي و حقوقي زحمت پركردن حجم مبنا را مي كشند، كه فرصت خوبي براي خريد است. امروز هم شاهد بوديم، از اين جيب به آن جيب كردن تا 4% را پر كند.

2.1 ميليون سهم در 3 ماه اخير توسط حقوقي ها جمع شده است، و اين نشان دهنده ارزندگي سهم است. حقوقي هاي كه از خبرهاي درون شركت اطلاعات كامل دارند.

شفاف سازی
2013/11/30, 21:35
با سلام

پارسان :

آخرین nav = تومان 1480

دوستان عزیز nav فقط یک معیار کمکی است یک معیار مطلق نیست nav ظاهر قضیه است نا باطن اون

nav به کمک می کنه ولی همه چیز یک سهم رو بیان نمی کنه طرح های گسترده سهم رو بیان نمی کنه

قیمت پارسان اگر ان ای وی خودشو رد کنه به نظرم دیگه بحث ان ای وی رو کلا" فراموش کرد

اگر به طرح های گسترده زیر مجموعه های پارسان نگاهی بیاندازیم قیمت بالاتر از ان ای وی توجیه خواهد داشت:

1- بهره برداری 1,000,000 تنی اوره شیراز در 93

2- بهره برداری 1,750,000 تنی اوره شپدیس در 94

3- به بهره برداری رسیدن طرح های مختلف شبریز

4- به بهره برداری رسیدن طرح های مختلف شراز

5- طرح عظیم پترو شیمی کیان در چند سال آینده با خوراک مایع

6- خرید پتروشیمی پارس

7- خرید پتروشیمی تبریز توسط شبریز

8- طرح اوره 1,000,000 تنی اوره فاز سوم شیراز برای سال های اینده

9- طرح اوره 700,000 تنی کرماشا
و.....

خود این طرح های می تونند خوشون چند شرکت جدید عظیم از دل پارسان بزنه بیرون
اما nav این چیزها حالیش نیست

"heydar"
2013/11/30, 21:54
با سلام خدمت جنای شفاف سازی
پارسان ارزش بازار14000میلیارد تومان
وغدیر12240میلیارد تومان
وغدیر مالک 80 درصدی پارسان است +کلی شرکت های دیگر
وغدیر ارزنده تر از پارسان است

".احسان."
2013/12/01, 00:50
سلام دوستان،
امشب فارغ از سهم، بازار، بنيادي و تكنيكال و چي درسته و چي غلط، يك عكس زيبا رو تقديم به همه شما دوستان عزيز مي كنم..

http://forums.boursy.com/imported/2013/12/328766347f360cad1-1.jpg (http://upload.tehran98.com/upme/)

apouya
2013/12/01, 01:24
سلام به اقایان شفاف ساز واحسان
نظر شما در مورد بانک دی چی هست
با سپاس

m.k.f
2013/12/01, 09:00
اقا احسان نطرتان راجع به دجابر جيست جايي خواندم يكي از زير مجموعه هايش به ازاي هر سهم 6600 تومان سود ساخته

شفاف سازی
2013/12/01, 19:29
با سلام

خرید سمگا بطور اتفاقی

سود 92/9/30 = 60 تومان
اولین پیش بینی 93/9/30 = 90 تومان

220 تومان = 60 سود امسال - 280 قیمت بازگشائی
سگما مفت باز شد با پی به ای = 3

خرید جالبی بود فکر نمی کردم بهم بدن 45 دقیقه اخر بازار بود دیدم 921 عدد داد پس معلوم شد نفر اول هستم بعد از اون 9079 عدد دیگه داد و من به عدد 10000 تا رسیدم
هر چند تعداد خیلی کم شد اگر می دونستم عرضه می شه بیشتر اردر وارد می کردم

خوب امروز بازار دو تیکه شد تایم اول سراسر مثبت و تایم دوم منفی
پرتفوی ما هم دو تیکه شد دسته اول مثبت و دسته دوم منفی
مقداری هم خبهمن اضافه کردم

بازار و سهامدارها خودشون هم نمی دانند چکار بکنند اول صبح در صف خریدند بعد از دوساعت فروشنده

در دو نماد وبیمه و خبهمن هر چقدر سهام عرضه شد توسط بازار بلیعده شد دیروز 10% کل سهام وبیمه و امروز هم 10% دیگه مورد معمله قرار گرفت واقعا" بی نظیر بود فروش این دو نماد رو زمین نمی مونه فروشنده ها تو این چند روز چه حالی می کنند
مپنا ی سبدمون با صف خرید به بازار برگشت کماکان با سهام بنیادی هستیم

tvnews
2013/12/01, 19:40
با سلام

خرید سمگا بطور اتفاقی

سود 92/9/30 = 60 تومان
اولین پیش بینی 93/9/30 = 90 تومان

220 تومان = 60 سود امسال - 280 قیمت بازگشائی
سگما مفت باز شد با پی به ای = 3

خرید جالبی بود فکر نمی کردم بهم بدن 45 دقیقه اخر بازار بود دیدم 921 عدد داد پس معلوم شد نفر اول هستم بعد از اون 9079 عدد دیگه داد و من به عدد 10000 تا رسیدم
هر چند تعداد خیلی کم شد اگر می دونستم عرضه می شه بیشتر اردر وارد می کردم

خوب امروز بازار دو تیکه شد تایم اول سراسر مثبت و تایم دوم منفی
پرتفوی ما هم دو تیکه شد دسته اول مثبت و دسته دوم منفی
مقداری هم خبهمن اضافه کردم

بازار و سهامدارها خودشون هم نمی دانند چکار بکنند اول صبح در صف خریدند بعد از دوساعت فروشنده

در دو نماد وبیمه و خبهمن هر چقدر سهام عرضه شد توسط بازار بلیعده شد دیروز 10% کل سهام وبیمه و امروز هم 10% دیگه مورد معمله قرار گرفت واقعا" بی نظیر بود فروش این دو نماد رو زمین نمی مونه فروشنده ها تو این چند روز چه حالی می کنند
مپنا ی سبدمون با صف خرید به بازار برگشت کماکان با سهام بنیادی هستیم

جناب شفاف سازی خسته نباشید سمگا رو که ندادن
نظرتون درباره صف وپاسار چی؟
نظرتون درباره گزارش شفاف سازی وبیمه چی؟
به نظرتون آیا فردا وبیمه ، پارسان ، وبهشهر اضافه کنیم یا سهمه دیگه ای رو پیشنهاد می کنید

armanmodern
2013/12/01, 19:49
با سلام خدمت استاد عزیز جناب شفاف سازی
میخواستم نظزتون رو در مورد خرید ونفت و فخوز در این برهه بدونم. آیا مناسب هستند؟

علی خان
2013/12/01, 20:27
جناب شفاف سازی گرامی
امروز وبیمه شفاف سازیش اومد رو کدال که هیچ خبری تو سهم نیست...
با امور سهام هم تماس گرفتم همینو گفت صبح
....
اما همیشه بعد از این شفاف سازی ها خبرها میاد
یاد شفاف سازی ولغدر 60 تومنی افتادم

نظر شما چیه؟

شفاف سازی
2013/12/01, 21:59
میخواستم نظزتون رو در مورد خرید ونفت و فخوز در این برهه بدونم. آیا مناسب هستند؟

با سلام
به نظر من هر 10% افت ونفت می شه اضافه کرد خرید پله ای
فخوز یک سهم بلند مدتی است بدرد سهامداری می خوره

جناب شفاف سازی خسته نباشید سمگا رو که ندادن
نظرتون درباره صف وپاسار چی؟
نظرتون درباره گزارش شفاف سازی وبیمه چی؟
به نظرتون آیا فردا وبیمه ، پارسان ، وبهشهر اضافه کنیم یا سهمه دیگه ای رو پیشنهاد می کنید

جناب شفاف سازی گرامی
امروز وبیمه شفاف سازیش اومد رو کدال که هیچ خبری تو سهم نیست...
با امور سهام هم تماس گرفتم همینو گفت صبح
....
اما همیشه بعد از این شفاف سازی ها خبرها میاد
یاد شفاف سازی ولغدر 60 تومنی افتادم

نظر شما چیه؟

با سلام

وبیمه : هیمشه شفاف سازی های سازمان نتیجه عکس داشته
اما شفاف سازی های ما همیشه کارساز بوده/:.yead.:/

در خصوص خرید می توانید از صفحات قبل سهام های معرفی شده انتخاب کنید خرید در حاکثر منفی بیشترین بازدهی رو خواهد داشت
از سهام های رشد نکرده سبدمعرفی شده بخرید پارسان 40% در یک ماه رشد داشته

".احسان."
2013/12/01, 22:39
سلام به اقایان شفاف ساز واحسان
نظر شما در مورد بانک دی چی هست
با سپاس

سلام،
رشد بانكي ها فقط و فقط از بابت جو مثبت بازار و پول فراوان در بازار سرمايه است، در غير اينصورت تغيير عملكرد آنچناني در بانكي ها وجود ندارد. اما در اين بين بانك پاسارگاد با بورسبازي و داشتن سهام زير مجموعه قوي و يا بانك انصار با پروژه هاي قوي مي تواند تا حدودي از گروه بانكي متمايز شوند. هرچند كه در نهايت از كل گروه تاثير مي گيرند. با رشد بازار، بانكي ها رشد خواهند كرد، اما بازدهي كمتر از گروه هاي پيشرو دارند.
موفق باشيد.

einstein
2013/12/01, 22:47
با سلام خدمت آقایات شفاف سازی و احسان
اگر ممکن است تحلیل شما را در مورد اثرات نفت 100 دلاری و دلار 2600 تومنی در بورس داشته باشیم.

تحلیل هایی خواندم که دلار 100 تومنی روی خودرو،دارو و سیمان اثر مثبت و روی شرکتهای صادراتی می تواند اثر منفی داشته باشد.توجیه هم این اعلام شد که قیمت فروش خودرو،دارو و سیمان بر اساس دلار مبادله ای محاسبه شده و افزایش نرخ دلار مبادله ای می تواند فروش را افزایش داشته باشد.البته باورش است سخت است که در کشوری قیمت فروش تولیدات داخلی (سیمان و دارو و تا حدی خودرو ) را بر اساس واحد پولی یک کشور دیپر محاسبه کند.برعکس به نظر می رسد صنایعی که از ارز مبادله ای در واردات مواد اولیه خود استفاده میکردنداز جمله دارو و خودرو، تا اندازه ای تاثیر منفی بپذیرند.
البته شرکتهای سیمانی که درصد قابل توجهی از محصولات خود را صادر می کنند ،با توجه به اینکه عمدتاٌ وجه حاصل از فروش را به ریال و آنهم با نرخ مبادله ای می گرفتند ،می توانند از بابت این افزایش ،تعدیلات مثبتی داشته باشند.
نکته دیگر این است که سخنگوی دولت چند روز پیش اعلام کرد که امسال تک نرخی ارز در دستور کار نیست و این کار در بودجه سال 94 اجرایی می شود.بنابراین نرخ 2600 تومنی نمی تواند نرخ بازار امسال تلقی شود.به نظر می رسد نرخ ارز کماکان در محدوده 3000 تومن باقی بماند و شرکتهای صادراتی نیز از این بابت متاثر نگردند.
با تشکر

arad700
2013/12/01, 22:48
احسان عزیز اگه میشه یک سهم تاپ واسه خرید فردا معرفی کنید

".احسان."
2013/12/01, 22:49
سلام و شب بخير

بازار نشان داد، پول بي حد و حصر نيز نمي تواند مانع از اصلاح شود، اما بايد توجه داشت، اين اصلاح موقت و روند بازار در مجموع رو به رشد است. فردا احتمالا بشود، سهام را راحت تر و ارزان تر از امروز خريد كرد. گروه هاي پيشرو و بنيادي كه تا قبل از عيد مي تواند رشد مناسبي داشته باشند، گروه دارو، سيماني و كاشي و سراميك است. گروه خودرو را نيز مي توان از گروه هاي پيشرو دانست، كه تغييرات بنيادي به واقع در آنها در حال انجام است. بنابراين از اين چهار گروه، سهامي كه مد نظر داريد، را در منفي كامل بصورت پله اي مي توان براي خريد در نظر گرفت.
اين چهار گروه رو به رشد هستند، و اصلاح آنها موقع خريد سهام مورد نظر است.
تك سهم هاي مثل مپنا با ديد ميان مدت نيز مي تواند گوشه اي از سبد را پر كند.
براي سهامداري گروه هاي دارو، سيمان، كاشي و سراميك و گروه خودرو سهام بنيادي را انتخاب كرده و پس از صبوري با بازدهي خوب خارج شويد.
فعلا بالشخصه از سهام دلاري فاصله گرفته ام.
موفق باشيد.

einstein
2013/12/01, 22:53
با سلام مجدد خدمت دو عزیز بزرگوار و سایر کاربران این تاپیک
زاگرس بزرگترین متانول ساز جهان هست.نرخ متانول را در آخرین بودجه اعلامی 350 دلار و نرخ دلار را 2500 دیده،P/E پایینی داره و خیلی وقت هم هست که پیش بینی جدیدی اعلام نکرد.پوشش خوبی هم در سه ماهه اول داشته.ضمناً تسهیلات ارزی خود را با ارز حاصل از صادرات تسویه کرده و هزینه مالی از بابت این تسهیلات در سالهای آتی نخواهد داشت.خرید در قیمتهای فعلی ارزنده به نظر می رسد ،مگر اینکه نکته منفی اعلام نشده ای وجود داشته باشد.
ممنون میشم اگر نظر دوستان را داشته باشم.

moslemipor
2013/12/01, 22:54
سلام و شب بخير بازار نشان داد، پول بي حد و حصر نيز نمي تواند مانع از اصلاح شود، اما بايد توجه داشت، اين اصلاح موقت و روند بازار در مجموع رو به رشد است. فردا احتمالا بشود، سهام را راحت تر و ارزان تر از امروز خريد كرد. گروه هاي پيشرو و بنيادي كه تا قبل از عيد مي تواند رشد مناسبي داشته باشند، گروه دارو، سيماني و كاشي و سراميك است. گروه خودرو را نيز مي توان از گروه هاي پيشرو دانست، كه تغييرات بنيادي به واقع در آنها در حال انجام است. بنابراين از اين چهار گروه، سهامي كه مد نظر داريد، را در منفي كامل بصورت پله اي مي توان براي خريد در نظر گرفت. اين چهار گروه رو به رشد هستند، و اصلاح آنها موقع خريد سهام مورد نظر است. تك سهم هاي مثل مپنا با ديد ميان مدت نيز مي تواند گوشه اي از سبد را پر كند. براي سهامداري گروه هاي دارو، سيمان، كاشي و سراميك و گروه خودرو سهام بنيادي را انتخاب كرده و پس از صبوري با بازدهي خوب خارج شويد. فعلا بالشخصه از سهام دلاري فاصله گرفته ام. موفق باشيد. سلام سهام غیر دلاری رو میشه چند نمونه نام ببرید؟ممنون

".احسان."
2013/12/01, 22:56
احسان عزیز اگه میشه یک سهم تاپ واسه خرید فردا معرفی کنید

سلام دوست عزيز
از بين گروه هاي پيشرو مانند دارو، سيمان و خودرو بايد اين سهم را انتخاب كرد.
از بين خودروي ها سهام سودده و بنيادي مد نظر قرار داده شود. بايد توجه كرد، تحريمها در اين حوزه بصورت واقعي در حال حذف است،‌و اين عاملي خواهد بود، كه رشد مداوم اين گروه را تا قبل از عيد رقم خواهد زد.
سيمان، دارو نيز بنيادي فوق العاده خوبي دارند، كه عملا جز تاخيري هاي شركتهاي با رشد سودآوري هستند، اين را حتما در گزارش هاي 9 ماهه، 12 ماهه و پيش بيني هاي سود سال 93 خواهيم ديد.
موفق باشيد.

".احسان."
2013/12/01, 23:10
سلام سهام غیر دلاری رو میشه چند نمونه نام ببرید؟ممنون

سلام،
بگذاريم مقداري شفاف تر و دقيق تر صحبت كنيم، منظور از شركتها يا سهام دلاري شركتهاي هستند، كه افزايش نرخ دلار سريعا به افزايش سود شركت منجر مي شود. مثلا، كنور هر تن سنگ آهن را n‌ دلار مي فروشد، با افزايش قيمت دلار، با توجه به قيمت تمام شده تقريبا ثابت، فروش مبلغ ريالي بالاتر قاعدتا سود شركتها را بالاتر مي برد.
پتروشيمي ها، پالايشگاهي ها و معدني ها از اين دسته هستند.

شركتهاي ديگري هستند، كه با افزايش دلار، قيمت تمام شده محصول آنها بالاتر مي رود، اما با توجه به كنترل دولتي و تعزيراتي بودن قيمت محصول آنها، سود آوري آنها با تاخير انجام ميشود. اين شركتها در ابتدا به دليل كاهش حاشيه سود، با افزايش دلار متضرر مي شوند، اما با آزاد سازي نرخ فروش، سودسازيهاي انفجاري خواهند داشت. مثال اين شركتها همچون شوينده ها مثل پاكسان، گروه لاستيك سازي ها، گروه كاشي و سراميك، گروه دارو، و حتي خودرو در آينده است.

گروه هاي پيشروي كه خدمتتان عرض كردم، در هر حال آخرين گروه هاي با افزايش سودهاي اينچنيني است. پس از اينكه اين گروه رشد خوبي داشتند. بالشخصه به سهام دلاري هم برخواهم گشت. اين بار با رويكردي انكه كدام شركت طرحهاي توسعه خوبي دارد، افزايش قيمت جهاني محصولات مي توان مجددا در ان گروه ها سرمايه گذاري كرد.
در حال حاضر، با توجه به وجود سهامي كه توانايي رشد سودآوري به مراتب بيشتري نسبت به بازار دارند، گروه هاي سيمان، دارو، كاشي و سراميك و خودرو مد نظر بنده هستند.
موفق باشيد.

mehdi8400
2013/12/01, 23:41
دوستان عزیز فلزات در این هفته میتوانند یکه تازی کنند ، لطفاً روی آنها مطالعه داشته باشید .

نوبتی هم باشه دیگه نوبت فلزاته تا بعد .....................

شفاف سازی
2013/12/02, 21:50
با سلام

چرا دوستان عزیز به این تاپیک سر نمی زنند ؟؟؟

دوستان بی خیال مال دنیا

خوب بازار سرتاسر منفی بود فرصت بسیار مناسب برای خرید

دوستان در این بازار به جای فروش در منفی کامل خریدار باشید

من امار خرید و فروش حقیقی و حقوقی در بیشتر نماد ها نگاه کردم

امروز : فروش مطلق حقیقی در منفی کامل .......... خرید مطلق حقوقی در منفی کامل

با این کار دوستان حقیقی به جایی نخواهند رسید فقط با اعصاب خود بازی خواهند کرد حقوقی هایی که در چند روز گذشته میلیارد ها سهام رو در صفوف سنگین خرید عرضه کرده بودند دیروز و امروز در منفی 8 درصد سهام فروخته شده خود بازپس گرفتند چه سود عظیمی نصیب حقوقی شد

باما :
حقوقی ها به دنبال این سهم هستند در منفی 4 % امروز پارسیان و بوعلی سهم رو زدند به رگ
پارسیان از قبل امده بود بالای یک درصد امروز بوعلی نیز اومد بالای یک درصد
خرید اینا تکمیل بشه و کسی فروشنده نباشه سهم رشد خواهد کرد
تا زمانیکه در منفی 4 درصد فروشنده باشه خریدار مگه دیوانه است سهم رو بالا ببره

تجهیزات :
با توجه به تحولات اخیر دلار بازار توجه بیشتری به تجهیزاتی ها خواهد داشت
مپنا در صف قفله - فاراک هم مثبت شد

بانکی ها :
قبلا" گفتم در این گروه وپاسار بهترین سهم است وپاسار با ماهیت نیروگاهی - فلزی - معدنی - هلدینگی و بانکی و...
در اینده وقتی پروژه های وپاسار به واقعیت تبدیل بشه راهشو از تمام بانکی ها جدا خواهد کرد

سهام ساختمانی :
قبلا" خدمت دوستان عرض کردم از گروه ساختمان یک سهم در سبد داشته باشید در بازار منفی امروز این گروه مثبت بودند ما ثشرق رو معرفی کرده بودم

گروه برقی :
اکنتور رو پیشنهاد کرده بودم انقدر در جا زد تا همه رو در 1300 پیدا کرد حالا بالای 1500 تومان بدو دنبال سهم

ونفت :
امروز سنگین خرید کردم هر 10% افت خرید خواهم کرد

وبیمه - خگستر - پارسان منفی بودند از منفی های بازار استفاده کنید

armanmodern
2013/12/02, 22:07
سبد من:
جم 40٪ خرید 1935 تومان
وتجارت 38٪ خرید 305 تومان
وبصادر 22٪ خرید 118 تومان
من حدود 40٪ سبدم رو به جم اختصاص دادم؛ حدود 1935 خریدم و الآن رو 2116 هستشٰ اما چند روزیه که متناسب با بانکی و خودرویی رشد نداره و منفی میخوره. به نظرتون اگه جم رو به 30٪ سبدم کاهش بدم خوبه؟ و اینکه چه سهمی رو برای جایگزینی پیشنهاد می کنید؟

شفاف سازی
2013/12/02, 22:38
سبد من:
جم 40٪ خرید 1935 تومان
وتجارت 38٪ خرید 305 تومان
وبصادر 22٪ خرید 118 تومان
من حدود 40٪ سبدم رو به جم اختصاص دادم؛ حدود 1935 خریدم و الآن رو 2116 هستشٰ اما چند روزیه که متناسب با بانکی و خودرویی رشد نداره و منفی میخوره. به نظرتون اگه جم رو به 30٪ سبدم کاهش بدم خوبه؟ و اینکه چه سهمی رو برای جایگزینی پیشنهاد می کنید؟

با سلام
اگر می خواهید رشد کنید هر ریسکی رو باید بپذیرید اینکه امروز اول وقت یک سهمی رو بفروشید و بعد از فروش همان سهم صف خرید بشه نباید برای شما اهمیت داشته باشد

در اولویت اگر انلاین کار می کنید ساعت 8:29:59 برید تو صف خرید وسمگا شاید به شما برسه
می توانید از ساختمانی ها یک سهم انتخاب کنید
از منفی های کاما پذیرا باشید
از منفی ها ی خگستر - وپاسار - فاراک و سهام هایی که در صفحات قبل معرفی شده استقبال کنید

محمد جمالی
2013/12/03, 01:00
سلام چناب شفاف سازی اگه میشه در مورد دالبر منو راهنمایی کنید 1606 خرید کردم الان خیلی اومده پایین نظرتون رو میخواستم در مورد نگهداری یا فروش بدونم
با تشکر

شفاف سازی
2013/12/03, 10:06
با سلام

چرا دوستان عزیز به این تاپیک سر نمی زنند ؟؟؟

دوستان بی خیال مال دنیا

خوب بازار سرتاسر منفی بود فرصت بسیار مناسب برای خرید

دوستان در این بازار به جای فروش در منفی کامل خریدار باشید

من امار خرید و فروش حقیقی و حقوقی در بیشتر نماد ها نگاه کردم

امروز : فروش مطلق حقیقی در منفی کامل .......... خرید مطلق حقوقی در منفی کامل

با این کار دوستان حقیقی به جایی نخواهند رسید فقط با اعصاب خود بازی خواهند کرد حقوقی هایی که در چند روز گذشته میلیارد ها سهام رو در صفوف سنگین خرید عرضه کرده بودند دیروز و امروز در منفی 8 درصد سهام فروخته شده خود بازپس گرفتند چه سود عظیمی نصیب حقوقی شد

باما :
حقوقی ها به دنبال این سهم هستند در منفی 4 % امروز پارسیان و بوعلی سهم رو زدند به رگ
پارسیان از قبل امده بود بالای یک درصد امروز بوعلی نیز اومد بالای یک درصد
خرید اینا تکمیل بشه و کسی فروشنده نباشه سهم رشد خواهد کرد
تا زمانیکه در منفی 4 درصد فروشنده باشه خریدار مگه دیوانه است سهم رو بالا ببره

تجهیزات :
با توجه به تحولات اخیر دلار بازار توجه بیشتری به تجهیزاتی ها خواهد داشت
مپنا در صف قفله - فاراک هم مثبت شد

بانکی ها :
قبلا" گفتم در این گروه وپاسار بهترین سهم است وپاسار با ماهیت نیروگاهی - فلزی - معدنی - هلدینگی و بانکی و...
در اینده وقتی پروژه های وپاسار به واقعیت تبدیل بشه راهشو از تمام بانکی ها جدا خواهد کرد

سهام ساختمانی :
قبلا" خدمت دوستان عرض کردم از گروه ساختمان یک سهم در سبد داشته باشید در بازار منفی امروز این گروه مثبت بودند ما ثشرق رو معرفی کرده بودم

گروه برقی :
اکنتور رو پیشنهاد کرده بودم انقدر در جا زد تا همه رو در 1300 پیدا کرد حالا بالای 1500 تومان بدو دنبال سهم

ونفت :
امروز سنگین خرید کردم هر 10% افت خرید خواهم کرد

وبیمه - خگستر - پارسان منفی بودند از منفی های بازار استفاده کنید

با سلام

خرید در صف فروش و در منفی کامل خیلی لذت بخش است

دیروز وقتی 100,000 تا ونفت از صف فروش برداشتم چندین بار این تاپیک رو باز کردم تا اعلام بکنم تا دوستان استفاده کنند ولی خوب گفتم برای چی برای خودم خدای نکرده حاشیه درست کنم
هرچند شب موضوع را اعلام کردم
خوب صف خرید ونفت مبارک باشه

mostafa62
2013/12/03, 12:53
سلام چناب شفاف سازی اگه میشه در مورد كاذر نظرتون رو بفرماييد

".احسان."
2013/12/03, 14:45
اصلاح گروه دارو، به روزهاي پاييني خودش نزديك مي شود، خريدهاي مناسبي را مي توان در سهام دارويي با شناور پايين در روزهاي اينچنيني دنبال كرد.
كمتر از سه هفته ديگر، سه ماه پاييز به پايان مي رسد، و بايد منتظر گزارش هاي نه ماهه و يكي يكي بسته شدن سهام اين گروه براي اعلام جديد پيش بيني اين گروه باشيم.

هیچ وقت به گمان اینکه وقت دارید ننشینید زیرا در عمل خواهید دید که همیشه وقت کم و کوتاه است. (فرانکلین)

".احسان."
2013/12/03, 14:59
از فردا مي توان براي خريد پله اي در گروه هاي پيشرو، اقدام كرد.
گروه خودرو مطمينا جز 3 گروه پر بازده 6 ماهه آينده خواهد بود. بنابراين اولويت خريد خود را در سهام اين گروه تعيين و بصورت پله اي شروع به خريد نماييد. هرچند نهايت برگشت گروه سه روز كاريست، مي توان پله هاي خريد بيشتري را براي برداشت از منفي در نظر گرفت.

قطعه سازهاي سودده مثل خپويش، خكار، خرينگ، ختوقا و سرمايه گذاري هاي سوده مثل خگستر وگروه بهمن و ... مي تواند از بهترين گزينه هاي اين گروه باشند.

از اين گروه با خكار سهامدارم.

موفق باشيد.

NICOLE
2013/12/03, 16:00
جناب احسان بين دفارا و دابور با تحليل هايي كه از دفارا گذاشتيد پس دفارا رو بگيرم ؟

شفاف سازی
2013/12/03, 20:38
سلام چناب شفاف سازی اگه میشه در مورد دالبر منو راهنمایی کنید 1606 خرید کردم الان خیلی اومده پایین نظرتون رو میخواستم در مورد نگهداری یا فروش بدونم
با تشکر

سلام چناب شفاف سازی اگه میشه در مورد كاذر نظرتون رو بفرماييد

با سلام خدمت دوستان عزیز
با عرض شرمندگی در خصوص کاذر و سهام داروئی بررسی نداشتم و هیچگونه اطلاعاتی نداشتم

گروه ساختمانی :
خوب امروز گروه ساختمانی تنها گروه رشد نکرده بازار نسبت به دو سال پیش شروع به رشد کردند البته برخی از نماد ها مثل وساخت - ثنوسا - و کرمان نسبت به سال پیش رشد های قابل توجه کردند

من از قبل ثشرق به تعداد قابل توجه روی 220 خرید داشتم امروز هم ثباغ خریدم تا در کنار وبیمه با ماهیت ساختمانی سبد ساختمانی برای ما کفایت کنه

گروه تجهیزات :
مپنا
فاراک
ونفت : این سهم رو بهتره اینجا طبقه بندی کنیم شرکتی با ماهیت تجهیزاتی - پیمانکاری و سرمایه گذاری
اکنتور : این سهم رو باید اینجا طبقه بندی کنیم روی 1300 تومان هر روز تبلیغ می کردم الان هیچ نظری برای خرید یا فروش ندارم هر چند هدف فروش من بالای 2000 تومان خواهد بود

گروه پترو پالایشی :
از این گروه در چند روز گذشته با توجه به نیاز مالی برای خرید ونفت - وبیمه و... کرماشا - شیران - خراسان فروخته شد
از این گروه پارسان رو فعلا" دست نمی زنم
دوستانی که از پارسان جا موندند می توانند وغدیر بخرند

منفی خگستر و خبهمن و پاسار پله اول برای فردا می توانند گزینه بسیار مناسبی باشند

علی خان
2013/12/03, 20:46
با سلام خدمت احسان عزیزو شفاف سازی گرامی
تحلیل پترو پردیس :

پترو پردیس: مجتمع پتروشيمي پرديس در منطقه ويژه اقتصادی /انرژی پارس، در شهر عسلويه شامل 3 فاز است:مساحت فاز اول: ۳۴ هكتارمساحت فاز دوم: ۱۷ هكتارمساحت فاز سوم: ۵/۱۳ هكتار

http://forums.boursy.com/imported/2013/12/map-1.png
توليد و عرضـه كننده محصولات آمونيـاك و اوره، مالك بزرگترين مجتمع توليدكننده آمونيـاك و اوره در خاورميانـه و نيز يكي از بزرگترين توليدكنندگان اين محصولات در سطح جهان مي باشد.
برخی مزایا:
1. حجم بالاي توليدات و فن آوري برتر
2.هماهنگي با استانداردهاي زيست محيطي
3.سهولت دسترسي به خوراك گاز طبيعي
4.خطوط حمل و نقل دريايي
5.برخورداري از تاسيسات ذخيره سازي و اسكله بارگيري اختصاصي براي صادرات محصول اوره
تاكنون فاز اول و دوم اين مجتمع به بهـره برداري رسيده كه توليدات اين دو فاز سهم ايران را در توليد آمونياك و اوره، به مقدار قابل توجـهي افزايش داده است.
همچنين مقدمات توسعـه مجتمع در فاز سوم نيز از سال ۱۳۹۰ آغاز گرديده است.
شرکت 100 درصد خصوصی شده
سهامدارن مهم ان پارسان و شرکت بازرگانی پتروشیمی و سپس هامون و باتک تجارت و وسپه و صندوق بازنشستگی هستند. خوراک مجتمع گاز طبیعی است که از محل فازهای گازي پارس جنوبي و يا مجتمع پتروشيمي پارس تـأمين مي شود. که در نزدیکی مجموعه هستند...

تولیدات:
در حال حاضر ظرفيت اسمـي فاز اول و دوم مجتمع سـالانه مجموعاً حدود ۲,۱۵۰,۰۰۰ تن اوره (كود شيميايي) عمدتاً قابل صادرات و۱,۳۶۰,۰۰۰ تن آمونياك مي باشد كه از اين ميزان آمونياك،حدود۱۵۰,۰۰۰ تن؛ مازاد بر نياز خطوط توليد اوره بوده و جهت فروش و صادرات عرضه مي گردد.

امکانات و تجهیزات بارگیری: امکان صادرات آمونیاک با ظرفیت ۸۰۰t/hr از اسکله صادراتیدارای اسکله تخصصی صادرات اوره با ظرفیت طراحی ۱۳۵۰t/hr و ظرفیت عملیاتی۱۲۰۰t/hr دارا بودن سه مخزن آمونیاک با ظرفیت مجموع ۶۰.۰۰۰ تندارا بودن ۳ انبار اوره با ظرفیت مجموع ۱۵۰.۰۰۰ تن

صادرات:

این شرکت محصولات خود را به چین،هند،لبنان،برزیل،مکزیک ،افریقای جنوبی و چند کشور دیگر صادر میکند ​
تحلیل امسال:

http://forums.boursy.com/imported/2013/12/97417367847201876128-1.png (http://www.uploadax.com/)

​ (http://www.media7.ir/)
شپدیس یه موضوعی داره تو خرید یوتیلیتی از پترو مبینکه گفته برای 3ماه اخر نرخا 2برابر شدهاما مستندات لازم رو ندادن واسه همین با نرخ قبل گرفتههر چند اگه با نرخی که پترو میبین اعلام کرده(2 برابر ) چیزی نزدیک 6 تومن تعدیل منفی داره که اصلا قابل ملاحظه نیستدر مورد نزخ گاز شرکت واسه سال اینده هم همین مبلغ امسال(735 ریال) رو گرفتهپس دلیلی نیست به نظرم که بیایم باز حساب کتاب کنیم مگر نرخ رسمی اعلام بشه
اما نکته مهم
شپدیس الان قیمتش حدود 2200 هستبا پی 4.9 داره معامله میشه
سود تقسیمیش 420 هست 2 روز بعد مجمع هم معمولا واریز میکنه
یعنی اگه کسی روی همین 2200 بخره پاش 1780 در میادسود سال اینده هم 450 تومنه یعنی به دید مجمع سهم داره با پی 3.9 معامله میشه
البته با پذیرش ریسک دلار 30000 ریال و نرخ خوراک 735 ریالبه نظرم به دید مجمع مناسب باشهسال مالی شرکت هم برج 9 هست
نتیجه کلی:
تعدیل مثبت یا منفی خاصی براش نمیبینم امسال...
شپدیس الان حدود 2200 تومانه
با توضحیات بالا به دید مجمع بسیار مناسب
و همچنین برای قبل مجمع هم حداقل تا 2500 جا داره به نظرم
موفق باشید

علی خان
2013/12/03, 21:18
جناب شفاف سازی گرامی خصوصیتون رو لطفا چک کنین
".احسان."
2013/12/03, 21:30
جناب احسان بين دفارا و دابور با تحليل هايي كه از دفارا گذاشتيد پس دفارا رو بگيرم ؟

سلام دوست عزيز

دابور و دفارا هر دو گزينه هاي خوبي هستند. هر دو سهم خشك هستند، اما خشك بودن دابور مضاعف.
بنده چون روزانه از كنار شركت داروسازي ابوريحان رفت و امد ميكردم، با بررسي صورتهاي مالي قصد خريد اين شركت را در قيمتهاي 1200 الي 1400 تومان داشتم. اما خودم بالشخصه نتوانستم در آن قيمتها وارد سهم شوم. هرچند در تاپيك سهم رو معرفي كردم.

اما در مورد دفارا، قيمتهاي خريد بنده 2100، 2200، 2300 و 2500 تومان مي باشد و تارگت مد نظرم براي فروش بالاي 4500 تومان در بازه 4-5 ماهه است. منتظر تك تك گزارشهاي 9 ماهه، 12 ماهه، حسابرسي شده 12 ماهه، پيش بيني سود سال 93 و شايد حتي گزارش سه ماهه 93 هم باشم. شركت در افزايش سرمايه نيز اگر قيمت سهم زير 4000 تومان باشد، شركت خواهم كرد. از سهمي كه تا انتهاي امسال بالاي 1000 تومان سود انباشته دارد و قيمت سهم زير 3000 تومان است، نبايد به راحتي گذشت.

موفق باشيد.

محمد جمالی
2013/12/03, 21:37
سلام آقای احسان نظرتون درمورد دالبر چیه من 1600 وارد شدم و الان کلی ضرر کردم
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید به موندن یا خروج
با تشکر

محمد جمالی
2013/12/03, 21:53
سلام آیا دمورد وبصادر میتونید راهنمایی کنید ؟
با تشکر

".احسان."
2013/12/03, 22:09
سلام آقای احسان نظرتون درمورد دالبر چیه من 1600 وارد شدم و الان کلی ضرر کردم
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید به موندن یا خروج
با تشکر

سلام، فكر نمي كنم، در اين قيمتها توجيه فروش داشته باشد، من با سهم سهامداري خواهم كرد.
موفق باشيد.

علی خان
2013/12/03, 22:11
با سلان و ادب احسان گرامی
دتولید و دتماد رو چگونه میبینین تو گروه دارو؟
از نظر شما مناسبترین دفارا هست؟

محمد جمالی
2013/12/03, 22:23
سلام، فكر نمي كنم، در اين قيمتها توجيه فروش داشته باشد، من با سهم سهامداري خواهم كرد.
موفق باشيد.

ممنون از راهنماییتون/:.Heart.:/

".احسان."
2013/12/03, 22:39
با سلان و ادب احسان گرامی
دتولید و دتماد رو چگونه میبینین تو گروه دارو؟
از نظر شما مناسبترین دفارا هست؟

درود بر شما،
مطالعه ويژه اي بر همه شركتهاي دارويي نداشته ام. هرچند خيلي مايلم اينكار را انجام دهم، اما متاسفانه كمبود وقت اجازه نمي دهد. دفارا هم توسط يكي از دوستان به بنده معرفي شد، پس از بررسي صورتهاي مالي به ارزندگي آن به واقع پي برده، و درصدش را در سبد بالا بردم. صنايع عموما با هم رشد يا نزول مي كنند، دتماد و دتوليد هم نيز از اين قاعده مستثني نيستند. بنابراين اگر قيمت ورود به يك سهم در يك صنعت مناسب باشد، در صورت رشد آن گروه، آن سهم نيز به جايگاه شايسته اش مي رسد.
در ضمن بررسي گروه دارو، به دليل تنوع محصولات و نحوه تهيه مواد اوليه و پارامترها ديگر به راحتي گروه هاي ديگر مثلا كاشي و سراميك نيست، و بنابراين زمان بيشتري براي تحليل جامع شركتها مي طلبد.
موفق باشيد.

".احسان."
2013/12/04, 00:21
امشب با يكي از دوستان در مورد بنيادي سهام و جريان پولي صحبت مي كردم،

اميدوارم در اولين فرصت بصورت كامل و مفصل در مورد اين دو مبحث صحبت كنيم. بدست آوردن بازدهي مناسب در آينده نه چندان دور، بستگي به شناخت درستي از اين دو پارامتر و برتر دانستن يكي بر ديگري دارد.

موفق باشيد.

homework
2013/12/04, 17:53
درود جناب شفاف سازی عزیز
خیلی مایلم که نظرتون رو بدونم با تحلیل های قوی تون
که هنوز مثهکسابق نطرتون رو غبشهر مثببت هست یا 6یر ؟
اگه امکان داره تحلیل بفرمایید
این سهم رو از قبل از افزایش سرمایه دارم
نطرشما براای باقی موندن با سهم برام بسیار مهم هست

سپاس هز لطف شما

mamadzar
2013/12/04, 18:20
امشب با يكي از دوستان در مورد بنيادي سهام و جريان پولي صحبت مي كردم،

اميدوارم در اولين فرصت بصورت كامل و مفصل در مورد اين دو مبحث صحبت كنيم. بدست آوردن بازدهي مناسب در آينده نه چندان دور، بستگي به شناخت درستي از اين دو پارامتر و برتر دانستن يكي بر ديگري دارد.

موفق باشيد.

درود و خسته نباشید خدمت احسان عزیز

واقعا لطف می کنید اگر این کارو انجام بدید . واقعا یکی از تفاوت های اصلی این فروم با سایت های دیگه همین جو علمیشه . هر روز با مطالعه مطالب دوستانی مثل شما به دانش اعضا اضافه میشه . امیدوارم که فرصت توضیح و بحث در این موارد رو پیدا کنید تا ما هم استفاده کنیم .

موفق و پر سود باشید

شفاف سازی
2013/12/04, 21:59
درود جناب شفاف سازی عزیز
خیلی مایلم که نظرتون رو بدونم با تحلیل های قوی تون
که هنوز مثهکسابق نطرتون رو غبشهر مثببت هست یا 6یر ؟
اگه امکان داره تحلیل بفرمایید
این سهم رو از قبل از افزایش سرمایه دارم
نطرشما براای باقی موندن با سهم برام بسیار مهم هست

سپاس هز لطف شما

با سلام

دوست عزیزم نظرم رو یک ماه پیش نسبت به غبشهر اعلام کردم فروش در محدوده 4500تا 5000 تومان ( بعد تا عید صبر می کنیم )
بارها گفتم اعلام بودجه سال 93 برای این سهم سم است همانطور شد
اما تحلیل سود 400-500 تومانی با سرمایه جدید برای سال 93 همچنان پابرجا است اما بعد از یکسال جواب خواهد داد

امیدوارم دوستان عزیز از این همه سهم که این هفته ها در اختیارشون قرار دادم استفاده کرده باشند حقیقت ان است من تمام اینا رو بی کم وکاست در اختیار دوستان قرار دادم

اکنتور در 1300 بارها معرفی شد قیمت امروز 1630 تومان هدف بالای 2000 تومان
( تو این قیمت ها توصیه ای ندارم )

ونفت در 300 معرفی شد رفت تا 430 تومان برگشت زیر 400 تومان سهام رو از دست همه خارج کردند الان روزی 1000,000 سهم معامله می شه کمی صبر و حوصله واقعا" خوب چیزیه
من مجدد در 365 تومان 100,000 خریدم هدف ونفت خیلی بالا خیلی ( فعلا" هدف رو نمی گم)

پارسان انگار همین دیروز بود در 1050 معرفی شد امروز 1570 تومان ناقابل هدف فعلا" شاید 2000 تومان

وبیمه در منفی های 165 تومان معرفی شد امروز همه دیدند چه گردو خاکی راه انداخت

ثشرق در 220 معرفی شد به سرعت برق و باد شد 320 تومان

امیدوارم امروز دوستان از منفی خبهمن استفاده کرده باشند هدف فعلا" 400 تومان

دوستانی که پرسیده بودند چی بخریم گفتم سمگا امیدوارم امروز خرید کرده باشند با 100% سود انباشته با 60 تومان سود امسال و 90 تومان سود 93 این سهم مفت است

مپنا دیگر سهم معرفی شده بود یک روز همین جمله رو نوشتم مپنا بزودی راه پالایشگاهی ها خواهد رفت

کاما - فاسمین برای بلند مدت معرفی شدند
شپارس و شپاکسا رو همچنان منتظریم
دیروز گفتم هر کی از پارسان جامونده وغدیر بخره
وپاسار - فاراک - خگستر و... در سبد حفظ کنید

ولی فکر می کنم دوستان عزیز هیچکدام از این سهام های معرفی شده نخریده باشند شایدم من اشتباه می کنم

سربلند و پیروز باشید

arad700
2013/12/04, 22:25
جناب شفاف سازی شپارس با دید بلند مدت معرفی شده یا مبان مدت؟با تشکر

محمد حقانی
2013/12/04, 23:02
سلام و عرض ارادت
جناب شفاف سازی عزیز
ما همیشه از نظرات و راهنمایی شما و سایر دوستان توانمند از جمله بهنام جان، محمد ساده گرامی ،محسن مهرورز عزیز ، شریعت دوست داشتنی ، احسان گرانقدر و ... بهره مند میشویم که امیدوارم خداوند متعال همیشه یار و یاور شما بزرگان عرصه اقتصاد و بورس باشد.

محمد جمالی
2013/12/04, 23:08
سلام جناب شفاف سازی نظری درمورد بانک صادرات دارید ؟
ممنون میشم بدونم

tvnews
2013/12/04, 23:46
http://www.facebook.com/groups/221026288064404/

دوستان عزیز بورسی به پیچ بورسی در فیسبوک بپیوندید

شفاف سازی
2013/12/04, 23:53
سلام جناب شفاف سازی نظری درمورد بانک صادرات دارید ؟
ممنون میشم بدونم

با سلام
در خصوص بانک صادرات بررسی نداشتم و نمی توانم اظهار نظر کنم

جناب شفاف سازی شپارس با دید بلند مدت معرفی شده یا مبان مدت؟با تشکر

با سلام
هم میان مدت و هم بلند مدت باید جواب بده
به نظر من همان فیلمی رو سر اکنتور در محدوده 1250 -1400 در می اورند سر اینم دارند در می اورند
باید ببنیم درست است یانه ؟؟؟

تــوپــولــی
2013/12/05, 00:21
با نام و یاد یگانه پروردگار عالم هستی

سلام و درود
با عرض ادب و احترام

صنایع خودریی و قطعه سازی رفته رفته بیشتر مورد توجه و اقبال بازار قرار می گیرند

همه خودرویی ها خوب هستند

سایپا و زیر مجموعه سایپا شرایط مناسبتری دارند

یکی از شرکتهای زیر مجموعه سایپا که همیشه مورد توجه و اقبال بازار قرار داشته رایان سایپاست

این شرکت یکی از اصلی ترین زیرمجموعه های سایپاست
بازوی بازاریابی و فروش سایپا و حتی تامین کننده مالی جهت فروش محصولات

یک زمانی صحبت آن بود که لیزینگ رایان تبدیل به بانک خواهد شد
حتی اسم بانک رو هم تعیین کرده بودند
بانک رایان

بعدها گفتند بانک مرکزی مجوز نداده و قرار بر تاسیس بانکی جدید و انتقال بخشی از سهام بانک به رایان سایپا و زیر مجموعه هاست
این شایعات زمانی بیشتر قوت گرفت که سرمایه گذاری سایپا اقدام به فروش بلوک بانک پارسیان خود کرد

به هر حال همیشه صحبتهای مثبت حول این شرکت داغ بوده و هست

این شرکتها سالهای سختی رو پشت سر گذاشت
برخلاف سایر زیرمجموعه های سایپا و سایر خودرویی ها رایان همیشه سود ده بوده
نوسان در سودسازی داشته ولی همیشه سود ده بوده

لیزینگ سهامی مطمئن و کم ریسکه

از طرفی از خانواده خودرویی هستش
از طرفی از خانواده بانکیهاست
از طرفی هم خانواده بیمه ها

صاحب 9% بیمه ملت
صاحب 100% خدمات بیمه رایان سایپا
صاحب 100% خدمات بیمه سایان
صاحب 71% سایان کارت که قصد فروش داشته

بزرگترین مزیت لیزینگ متصل بودن به یک شرکت خورویی بزرگ هستش
گروه سایپایی که پرچمدار بیشترین تیراژ فروش و ارزانترین خودروست

در لیزینگهای موجود در بورس رایان همیشه حرف اول و آخر را زده

همیشه مورد حمایت سهامدار خود بوده

در سالهای گذشته به خصوص سال 91 و نیمه اول 92 از چند جبهه تحت فشار بود

- کاهش تولید گروه سایپا بر روی فروش لیزینگ تاثیر منفی داشت
- تسعیر نرخ ارز
- بدهی های معوقه به بانکها
- مشکلات تامین مالی
- کاهش سود زیرمجموعه ها
- کاهش کامزدهای دریافتی از خودروسازان و زیرمجموعه ها
وووو

ولی با رفع مشکلات و بهبود مستمر رایان به دوران اوج خود باز خواهد گشت

زمانی ارزش بازار رایان در حد ارزش بازار بانکیها بود
هم اکنون این فاصله بسیار زیاد شده

زمانی 20% فروش همگن سازی شده سایپا توسط رایان صورت میگرفت ولی هم اکنون این مقدار به کمتر از 4% کل ظرفیت گروه سایپا رسیده

زمانی سود تسهیلات بانکی بسیار پایینتر از زمان موجود بود

و خیلی از مسائل ریز و درشت دیگه که شما واقف هستید

آینده رایان رو روشن میبینم

به نظر میرسه رایان برای سه سال آتی سود های زیر رو بدست خواهد آورد:

سال 92 = 45 تومان
سال 93 = 90 تومان
سال 94 = 130 تومان
سال 95 = 170 تومان

در صورت تحقق این اهداف که بسیار محافظه کارانه در نظر گرفتم قیمتهای بسیار بالاتری رو میشه برای این لیزینگ انحصاری تصور کرد

ارقام بالا تخمینی میباشند

در تحلیلهای جامعی که به زودی در باب این سهم طلایی درج خواهم کرد ارقام در محدود واقعی تر بدست خواهند آمد تا مبنای تصمیم گیری بهتری باشند

رایان باید فاصله قیمتی خود با بانکیهارو پر کنه
هم به جایگاه اصلی به عنوان لیزینگی انحصاری برسه
و هم ارزش شرکتهای زبرمجموعشو به رخ بازار بکشه

در واقع رایان محکوم است
محکوم به صعود

میتونه با فعالیتهای بیشتر و حمایت سهامدار خود مجدد به فکر ایجاد بانک باشه که در صورت تحقق این هدف چرخه کامل تولید ، فروش و تامین مالی در گروه معظم سایپا کامل خواهد شد

با آرزوی موفقیت برای شما
ارادتمندم
توپولی

Mesbah68
2013/12/05, 01:54
غبشهر حقوقیش نفرت انگیزه

nav
2013/12/05, 13:21
با تشکر از زحمات اساتید محترم
شفاف سازی جان بنده در حال حاضراز سهمهای پیشنهادی شما پاکسان- باما - خگستر- خبهمن رودارم و از سهمهای پیشنهادی اقا احسان گل هم دفارا - کپارس -کچینی- شلعاب - خفناور

گرچه زحمتهایان را نمیتوانم جبران کنم ولی از درگاه خدا برایتان سلامت و ارامش ارزو میکنم

arad700
2013/12/05, 13:56
جناب شفاف سازی و احسان عزیز راستش من مقداری ولساپا خریدم نمی دونم نگه دارم یا با یکی از سهام دیگه عوض کنم.ممنون میشم راهنمایی کنید

".احسان."
2013/12/05, 14:36
سلام

گروه دارو، از بازار بسيار عقبتر است. چرا كه مثلا اگر گروه دارو را با گروه هاي مثل خودرو و بانكي مقايسه كنيم، به نتايج جالبي مي رسيم. گروه خودرو اگر شرايط ايده اْل برايش پيش بيايد، شركتهاي سود ده كه الان پي بر اي هاي حدود 20 دارند، توانايي رساندن پي بر اي به 10 تا 12 تا انتهاي سال 93 با قيمتهاي فعلي را خواهند داشت. و شركتهاي زيان ده پي بر اي هاي بالاي 30 خواهند گرفت.
بنابراين گروه دارو، كه شركتهاي آن توانايي تعديل هاي بالاي 50% تا 100% را دارند، و پي بر اي ميانگين زير 10 در حال معامله هستند، از بازار عقب تر هستند.
در حال حاضر اگر بخواهيم، دنبال پي بر اي هاي 5 6 باشيم، تقريبا سهمي بنيادي خوبي در بازار وجود ندارد، و ديگر نبايد در بورس خريدي انجام داد.
در حال حاضر پي بر اي تعادلي را 8 مي دانم، معادل 12.5% سود بانكي. بنابراين شركتهاي كه توانايي تعديل سود تا 100% را دارند، مي توانند پي بر اي 16 بگيرند. هرچند عرض كردم، اين پي بر اي 16 شركتي با تعديل سود 100% در آينده هنوز از گروه خودرو عقبتر است. اگر رفع تحريم ها باعث شود، گروه خودرو رشد كند، اين تاثير نيز بر روي گروه دارو مشابه خواهد بود.

پي بر اي در حال حاضر نبايد ملاك براي خريد باشد، دو مسيله مهم است،
1- جو بازار كه با ورود نقدينگي پي بر اي ميانگين را مطمينا به بالاي 10 خواهد رساند.
2- تعديل شركت مربوطه

در مجموع پي بر اي گروه دارو، از ميانگين كل بازار عقب تر است. و با خيال راحت مي شود، در اين بخش سرمايه گذاري كرد.

در پستهاي قبلي در مورد دفارا صحبتهاي را انجام داديم، امروز مجددا از يك جنبه ديگر به اين شركت مي پردازيم،

حاشيه سود شركت در سه ماهه اول، 50% و در سه ماهه دوم (تابستان) حدود 56% مي باشد.
مبلغ فروش 6 ماهه اول حدود 90 ميليارد تومان است.
اگر فروش 6 ماهه دوم را با قيمتهاي تابستان و مقدار فروش سال قبل محاسبه كنيم. به فروش بالاي 100 ميلياردي در 6 ماهه دوم مي رسيم. اين مقدار فروش را 100 ميليارد تومان و حاشيه سود آن را معادل تابستان يعني 56% بگيريم، سود شركت به 104.6 ميليارد تومان مي رسد، كه حدود 22.5 ميليارد تومان بيشتر از سود پيش بيني شده است، يعني در واقع تعديل 150 توماني.

سود شركت از 285+150=435 تومان تنها تعديل ناشي از عملكرد خود شركت مي باشد،

اگر سود حاصل از سرمايه گذاري ها را با افزايش معادل شركتهاي داروي بگيرم، يعني حدود 100%،‌ به عدد 30 ميليارد تومان مي رسيم (چرا كه سود حاصل از سرمايه گذاري در سال قبل حدود 15 ميليارد تومان بوده است) اما اين سود در صورتهاي مالي معادل 11 ميليارد تومان در نظر گرفته شده است، مي شود به ازاي هر سهم 126 تومان.

سود شركت از 126+285+150=561 تومان تنها تعديل ناشي از عملكرد خود شركت و شركتهاي زير مجموعه مي باشد،

شركت در حال حاضر 550 تومان سود انباشته دارد. يعني در انتهاي امسال شركت بالاي 1000 تومان سود به ازاي هر سهم دارد.

دفارا در بين گروه دارو، اعجوبه اي ناشناخته است.

موفق و پرسود باشيد.

".احسان."
2013/12/05, 14:37
جناب شفاف سازی و احسان عزیز راستش من مقداری ولساپا خریدم نمی دونم نگه دارم یا با یکی از سهام دیگه عوض کنم.ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام
اگر درصد آن در سبدتون زير 20% است، به نظرم نگهداري كنيد.
موفق باشيد.

arad700
2013/12/05, 15:27
با تشکر از پاسختون.راستش نقدینگی که برای خرید این سهم استفاده کردم باید تا عید برگشت بدم.با این شرایط نظرتون اینه که نگهداری بشه این سهم یا اینکه با یک سهم دیگه جایگزین بشه؟

تــوپــولــی
2013/12/05, 21:29
خدايا، حکمت قدم هايي را که برايم بر مي داري بر من آشکار کن، تا درهايي را که به سويم مي گشايي، ندانسته نبندم و درهايي که به رويم مي بندي ، به اصرار نگشايم

با نام و یاد پردوگار هستی

سلام و درود و اهدای احترام خدمت یکایک شما سروران گرامی

بدون حاشیه خلاصه وار درباره رایان سایپا صحبت خواهم کرد
در فرصتهای دیگر درباره جزئیات بیشتر صحبت خواهد شد

معموملا" تجزیه و تحلیل گروههای بانکی ، بیمه و لیزینگ کمی پیچیده تر از سایر صنایع بوده و نیازمند صرف وقت و حوصله بیشتر و ریز شدن به صورتهای مالی و مسائل و عوامل پیرامونیست

لذا اگر مایلید بیشتر بدونید و با دید بازتری تصمیم بگیرید با حوصله و خط به خط این مطالب رو بخونید

کمتر کسی حوصله استخراج و تایپ همچین مواردی رو داره ، بنابراین به نفع خودتونه که استفاده کنید
اگر بنده وقت میگذارم و تایپ میکنم به خاطر استفاده شماهاست وگرنه که خودم میدونم و نیازی به صرف زمان نیست

با این کار هم دانسته های مختصرم منتقل میشه و تکثیر و هم مطالب و دانسته هام در معرض نقد و اصلاح قرار میگیره و از این زاویه به نفع بنده نیز هست

پس تصمیم با شماست که برید پست بعدی رو بخونید یا با حوصله ادامه این پست رو مطالعه کنید

همانطور که ميدانيد ليزينگ يک فعاليت اعتباريست
ليزينگ در واقع مجموعه ايي از مبادلات اقتصادي مبتني بر خريد ، اجاره و فروش هر نوع کالا و يا ابزار سرمايه ايست
در واقع شرکت ليزينگ بعنوان موجر و متقاضي استفاده از تسهيلات ليزينگ به عنوان مستاجر ناميده ميشود

در روش اجاره اعتباري ( ليزينگ ) موضوع بهره مطرح نيست و موجر براي تجهيزات و يا دستگاه و ماشين آلاتي که به اجاره مي دهد اجاره بهاي عادلانه اي را تعيين و اقساط اجاره از دو بخش تشکيل ميشه :

الف - قيمت تمام شده مورد اجاره
ب - درصدي بابت هزينه هاي اجرايي و سود عادلانه شرکت موجر

لذا بحث ربوي بودن کلا" حل ميشه

در طول مدت اجاره شرکت مالک دستگاه يا ماشين آلات هستش و نیازي به وثيقه خاصي نيست ، مگر در موارد خاص

در واقع صنعت ليزينگ يک نوع ابزار " کمک فروش " محسوب ميشه و یا همچنين ميشه گفت ليزينگ = عقد اجاره

در ايران عمدتا" صنعت ليزينگ در بخش خودرو و ماشين آلات مشغول به فعاليت هستند

در صورتي که در بيشتر کشورهاي ديگه خصوصا" در کشورهاي صنعتي ليزينگ به بيشتر حوزه هاي وارد شده
خصوصا" مسکن ، بنابراين لزوم تنوع بخشي در بخش ليزينگ احساس ميشه و در سالهاي اخير اين گامها هر چند کم ولي محکم برداشته شده

ولي درباره رايان سايپا يا ليزينگ رايان سايپا بيشتر صحبت کنيم :

براي تجزيه و تحليل رایان در پنج حوزه اصلي بايد تمرکز و صحبت کرد :

1- درآمدها خصوصا" از طريق افزايش سهم بازار
2- هزينه ها
3- وضعيت سازماني ( خصوصا" برون سپاري فعاليتها به نمايندگي ها )
4- ورود به بخش تجارت الکترونيک
5- تنوع در ارائه خدمات

رايان سايپا از سال 85 در بورس قيمت خورد
500 تومان اولين قيمت گشايش سهم

اولين شرکت خدماتي که مجوز انتشار اوراق مشارکت رو از بانک مرکزي دريافت کرد

ليزينگ رایان سايپا براي ورود به بخش کاهش ريسک ( بيمه ) و مديريت نقدينگي ( ارائه خدمات پرداخت و کارت پول و اوراق مشارکت ) اقدامات موثر مثبتي برداشته

تا آنجا که بخش قابل توجه ايي از سود سالانه شرکت مربوط به زيرمجموعه هاش ميشه

زیرمجموعه های کنونی رایان :

9% بيمه ملت به ارزش 45 ميليارد تومان
100% خدمات بيمه ايي رايان سايپا
100% خدمات بيمه اي سايان
71% سايان کارت که قصد فروش داره
و سهيم شدن در کارگزاري سپهر باستان

در حال حاضر سرمايه شرکت 120 ميليارد تومان شامل 1.200.000.000 سهم هستش
آخرين افزايش سرمايه شرکت بر ميگرده به تاريخ 90/12/28 که به ميزان 100% و از آورده تامين شده

لذا باتوجه به اينکه پول و نقدينگي مواد اوليه ليزينگي ها براي ادامه حيات محسوب ميشه و با توجه به وضعيت رو به رشد گروه سايپا و طبیعتا" در رايان سايپا به زودي شاهد افزايش سرمايه خواهيم بود

دوستان توجه کنند که افزايش سرمايه در ليزينگي ها به سرعت باعث افزايش سود سازي ميشه به طوري که سود قبل از افزايش سرمايه در ليزينگها با سود بعد از افزايش سرمايه تفاوت محسوسي نداره و حتي بعضا" سود بعد افزايش سرمايه بيشتر از سود قبل از افزايش سرمايه نيز خواهد داشت

در واقع هر زمان در ليزينگي ها صحبت از افزايش سرمايه ميشه ميبينيم که قيمتها رشد خوبي رو شاهد خواهند بود و اين نيز يک آپشن مثبت براي سهامداران فعلي محسوب ميشه

از نظر زمان تقسيم سود نقدي نيز تا سالهاي گذشته که وضعيت نقدينگي مناسبي در خودرويي ها حاکم بود پرداخت به سرعت انجام ميشد که با بهبود مجدد اين شرايط مجدد ميشه منتظر تکرار اين رويه مناسب بود

تعداد زيادي ليزينگ در ايران فعالند
ولي پنج شرکت حاضر در بورس بيش از 70 % سهم بازار رو در اختيار دارند
اين پنج شرکت کدومین هستند؟

- رايان سايپا
- ليزينگ ايرانيان
- ليزينگ غدير
- ليزينگ ايران
- ليزينگ صنعت و معدن

شرکت رايان سايپا و ليزينگ ايرانيان وابسطه به خودروسازان هستند و سه شرکت بعدي وابسطه به بانکها

منابع مالي تسهيلات اعطائي ليزينگ رايان سايپا:

- اقساط وصولي تسهيلات پرداختي در سنوات از محل منابع مالي داخلي ( اصل و فرع )
- پیش دریافتها
- تسهيلات دريافتي از سيستم بانکي
- انتشار اوراق مشارکت
- افزايش سرمايه
- منابع وصولي از محل ساير درآمدها

اما ریسکهایی که این صنعت و شرکت رو تهدید میکنه :

- ریسک نرخ بهره
تغییرات نرخ بهره بر روی چاهر چیز در رایان تاثیرگذار خواهد بود :
1- بر روی درآمدهای شرکت
2- بر روی هزینه های شرکت
3- بر روی ارزش دارایی های شرکت
4- بر روی بدهی های شرکت
شرکتهای لیزینگ از یک طرف ماشین یا کالارو از تولید کننده میگیرند و از طرفی منابع مالی مورد نیاز رو از بانکها یا سایر منابع تامین میکنند ( در بالا قید شد ) لذا لیزینگی ها کمتر از بابت این نوسانات نرخ بهره تاثیر میگیرند ، تنها تاثیر منفی تغییر نرخ سود بر میزان تقاضا و در نهایت کارمزدهاست

- ریسک اعتباری
ریسک مشتری یا مستاجر
ریسک داریی یا مورد اجاره
ریسک تامین کننده به عنوان مثال شرکت سایپا در تامین و تحویل خودرو

- ریسک نقدینگی:
کنترل ریسک نقدینگی یعنی کنترل و مدیریت ورود و خروج نقدینگی
شرکت سابقه خوبی برای کنترل این ریسک داشته و داره
یکی از روشهای متداول در صنعت لیزینگ برای مدیریت این ریسک افزایش سرمایست که مطمئنا" این اتفاق به زودی رخ خواهد داد

- ریسک نرخ ارز:
نوسان در نرخ ارز باعث زیان و تسعیر ارز در صورتهای مالیست
با نزولی شدن نرخ ارز مسلما" وضعیت رایان بهتر خواهد شد

حالا مختصری در باب فروش و پیش بینی سودهای آتی شرکت صحبت کنیم

از اونجایی که ارزش بازار بیمه ملت 460 میلیارد تومان هستش و 8.9% بیمه ملت طبق آمار موجود متعلق به رایان هستش لذا 41 میلیارد از این ارزش به رایان تعلق داره

برای ارزش گذاری سایر شرکتهای خارج بورس از روش سودسازی اونها استفاده میکنیم
11.3 میلیارد تومان درآمد حاصل از سرمایه گذاری در شرکتهاست
2.3 میلیارد از این رقم سود بانکیست

لذا اگز پی به ایی متوسط بازار در صنعت لیزینگ و بیمه که 7 هستش رو به زیرمجموعه های رایان اختصاص بدیم به عدد 74 میلیارد تومان میرسیم

11.3 - 2.3 = 9 میلیارد تومان
9 * 7 = 63 میلیارد تومان
2.3 * 5 = 11 میلیارد تومان ( فرض میگیریم سپرده ها با سود 20% در بانک سپرده گذاری شده )

لذا این 74 میلیارد تومان ارزش تخمینی شرکتهای خارج بورس بعلاوه 41 میلیارد تومان ارزش سهم بیمه ملت میشه = 115 میلیارد تومان

در واقع 115 میلیارد تومان از ارزش 260 میلیارد تومان کنونی رایان مربوط به زیر مجموعه هاشه

260 - 115 = 145 میلیارد تومان ارزش خالص خود رایان منهای زیرمجموعه هاش

حال بریم سراغ محاسبه ارزش رایان

رایان از سه منبع اصلی تامین درآمد داره

1- خدمات لیزینگ
2- کارمزدهای دریافتی
3- اقساط لیزینگ

برای اینکه بحث خسته کننده نشه خلاصه وار عرض میکنم:

از بابت خدمات لیزینگ و کارمزدهای دریافتی 350.000 بابت هر دستگاه به رایان میرسه

میمونه اقساط که به شکل زیر محاسبه میکنیم

این فرمول کاربردی رو داشته باشید که به دردتون میخوره:
از این فرمول برای هر نوع تسهیلات بانکی و لیزینگی میتونید استفاده کنید

http://forums.boursy.com/imported/2013/12/86416805129790526402-1.jpg (http://8pic.ir/)

معمولا" مدت لیزینگ خودروها در 36 ماه یا سه سال انجام میشه
به همین خاطر وقتی صورتهای مالی لیزینگی هارو نگاه میکنید میبینید که نوشتن :

سود اقساط مربوط به قراردادهای سال جاری
سود اقساط انتقالی از یکسال قبل
سود اقساط انتقالی از دوسال قبل
سود اقساط انتقالی از سه سال قبل
سود اقساط انتقالی از سالهای قبل

به صورت تقریبی میشه اینطور حساب کرد که 25% سود ناشی از فروش برای سال اول ، 50% سود ناشی از فروش برای سال دوم و 25% سود ناشی از فروش برای سال سوم

به همین خاطر هم دیدیم که با اینکه خودرویی ها در دو سال گذشته زیان شناسایی کردند ولی رایان سود ده بود زیرا سود حاصل از فروش سالهای گذشته در سال 91 و 92 و حتی مختصری در 93 شناسایی خواهد شد

همین رویه نیز ادامه دارا خواهد شد یعنی با افزایش تیراژ فروش سایپا بر افزایش حجم فروش رایان تاثیر خواهد گذاشت و از اونجایی که سابق بر این 3.5 میلیون وام به خودروهای همگن شده به پراید تعلق میگرفت ولی هم اکنون این رقم به 7 میلیون تومان رسیده یک جهش شدید در سود سازی رایان شاهد خواهیم بود

به این شکل که هم حجم فروش افزایش خواهد داشت هم قیمت فروش و این یعنی افزایش شدید درآمدها و همچنین افزایش قابل توجه در سود خدمات لیزینگ و کارمزدهای دریافتی

رایان سایپا سابقه فروش 144.000 خودرو همگن شده را در کارنامه خود داراست
یعنی حدود 20% فروش گروه سایپا
در صورت افزایش تیراژ تولیدی گروه سایپا به 1.000.000 خودرو که در برنامه موسوم به پرواز 95 لحاظ شده رایان میتونه به فروش 200.000 خودرو در سال نیز فکر کنه و چه بسا بیشتر

ما فرض میکنیم :

که سال 93 فروش رایان 100.000 دستگاه باشه
که سال 94 فروش رایان 150.000 دستگاه باشه
که سال 95 فروش رایان 200.000 دستگاه باشه

لیزینگ هر خودرو در حال حاضر حدود 2.000.000 برای رایان سود به همراه داره

در سال 93 = 100.000 دستگاه * 2.000.000 سود = 200.000.000.000 سود از بابت فروش سال 93
در سال 94 = 150.000 دستگاه * 2.000.000 سود = 300.000.000.000 سود از بابت فروش سال 94
در سال 95 = 200.000 دستگاه * 2.000.000 سود = 400.000.000.000 سود از بابت فروش سال 95

حال بیاییم ببینیم برای هر سال چه سهمی از این فروش در صورتهای مالی منعکس میشه :

در سال 93:
25% در سال اول یعنی 93 = 50.000.000.000 تومان
50% در سال دوم یعنی برای سال 94 = 100.000.000.000 تومان
25% در سال سوم یعنی برای سال 95 = 50.000.000.000 تومان

در سال 94 :
25% در سال اول یعنی 94 = 75.000.000.000 تومان
50% در سال دوم یعنی برای سال 95 = 150.000.000.000 تومان
25% در سال سوم یعنی برای سال 96 = 75.000.000.000 تومان

در سال 95 :
25% در سال اول یعنی 95 = 100.000.000.000 تومان
50% در سال دوم یعنی برای سال 96 = 200.000.000.000 تومان
25% در سال سوم یعنی برای سال 97 = 100.000.000.000 تومان

من فرض میکنم از محل فروش سالهای گذشته تا ابتدای سال 93 حدود 40 تومان به سود سال 93 و 20 تومان به سود سال 94 و 10 تومان به سود سال 95 اضافه بشه که در پایا محاسبات به سود سالهای 93 و 94 و 95 اضافه خواهم کرد

حاصل محاسبات فوق :

در سال 93 = 50 میلیارد تومان سود
در سال 94 = 100 میلیارد تومان سود سال 93 + 75 میلیارد تومان سود فروش سال 94 = 175 میلیارد تومان
در سال 95 = 50 میلیارد از سال 93 + 150 میلیارد از سال 94 + 100 میلیارد از بابت سود سال 95 = 300 میلیارد تومان

خوب حالا ببینیم از بابت خدمات لیزینگ و کارمزدها چقدر نصیب رایان میشه
بابت هر خودرو 350.000 تومان به رایان میرسه

در سال 93 :
100.000 دستگاه * 350.000 = 35.000.000.000 تومان

در سال 94 :
150.000 دستگاه * 350.000 = 52.000.000.000 تومان

در سال 95 :
200.000 دستگاه * 350.000 = 70.000.000.000 تومان

خوب حالا همه سودهای حاصل از سود اقساط ، کارمزد و خدمات لیزینگ رو برای سه سال 93 و 94 و 95 محاسبه میکنیم:

برای سال 93 :
35 میلیارد سود خدمات و کارمزدها + 50 میلیارد سود اقساط = 85 میلیارد تومان

برای سال 94 :
52 میلیارد سود خدمات و کارمزدها + 175 میلیارد سود اقساط = 225 میلیارد تومان

برای سال 95 :
70 میلیارد سود خدمات و کارمزدها + 300 میلیارد سود اقساط = 370 میلیارد تومان

خوب حالا هزینه هارو کم کنیم:

برای جلوگیری از اتلاف وقت از روش حاشیه سود استفاده میکنم

با مراجعه به سوابق مالی موجود حاشیه سود ناخالص در محدوده 50% در سالهای گذشته تکرار شده

لذا :

برای سال 93 خواهیم داشت :
85 میلیارد تومان * 50% = 43 میلیارد تومان سود ناخالص

برای سال 94 خواهیم داشت :
225 میلیارد تومان * 50% = 112 میلیارد تومان سود ناخاص

برای سال 95 خواهیم داشت :
370 میلیارد تومان * 50% = 185 میلیارد تومان سود ناخالص

هزینه های عمومی و اداری و تشکیلاتی رو ما برای سه سال آتی با 25% رشد سالانه به صورت زیر خواهیم داشت :

برای سال 93 = 16 میلیارد تومان
برای سال 94 = 20 میلیارد تومان
برای سال 95 = 25 میلیارد تومان

این هزینه هارو از سود ناخالص فوق کم میکنیم:

برای سال 93 = 43 - 16 = 27 میلیارد تومان
برای سال 94 = 112- 20 = 92 میلیارد تومان
برای سال 95 = 185- 25 = 160 میلیارد تومان

خوب حالا از ارقام فوق مالیات رو هم کم میکنیم :

برای سال 93 = 27 - 6 = 21 میلیارد تومان سود خالص و پس از مالیات یعنی سهمی 18 تومان
برای سال 94 = 92 - 18 = 74 میلیارد تومان سود خالص و پس از مالیات یعنی سهمی 62 تومان
برای سال 95 = 160 - 30 = 130 میلیارد تومان سود خالص و پس از مالیات یعنی سهمی 108 تومان

حال به ارقام فوق همونطور که دربالا اشاره کردم سود حاصل از فروش تا انتهای سال 92 رو اضافه میکنیم
یعنی 40 تومان برای سال 93 و 20 تومان برای سال 94 و 10 تومان برای سال 95

با این حساب برای سال :

93 داریم = 18 + 40 = 58 تومان
94 داریم = 62 + 20 = 82 تومان
95 داریم = 108 + 10 = 118 تومان

در واقع سود خالص بدون در نظر گرفتن سود حاصل از سرمایه گذاری و سایر درآمدها برای سالهای 93 تا 95 رو بدست آوردیم

سال 93 حدود 60 تومان ( 58 تومان )
سال 94 حدود 80 تومان ( 82 تومان )
سال 95 حدود 120 تومان ( 118 تومان )

از اونجایی که به جای لحاظ کردن سودهای غیر عملیاتی ارزش شرکتهای زیرمجموعه رو حساب کردیم ( 115 میلیارد تومان ) و از اونحایی که معمولا" 70% ناو شرکتهای سرمایه پذیر به ارزش شرکتهای سرمایه گذار اضافه میشه ما به ارزش رایان 80 میلیارد تومان ( 115 *0.7 = 80 میلیارد تومان ) اضافه میکنیم
80 میلیارد تومان یعنی سهمی 70 تومان که این 70 تومان رو به قیمت ارزشگذاری شده سهم اضافه میکنیم

خوب حالا ببینیم قیمت مناسب سهم در چه محدوده ایی برای خرید ارزنده هستش

اگر پی به ائی گروه رو 7 در نظر بگیریم خواهیم داشت:

60 * 7 = 420 تومان + 70 تومان ارزش سهامهای زیرمجموعه ( در بالا توضیح دادم ) = 490 تومان
80 * 7 = 560 تومان + 70 تومان ارزش سهامهای زیرمجموعه ( در بالا توضیح دادم ) = 630 تومان
120 * 7 = 840 تومان + 70 تومان ارزش سهامهای زیرمجموعه ( در بالا توضیح دادم ) = 910 تومان

لذا اگر سود تقسیمی سالانه رو 80% در سال در نظر بگیریم و کل سودهای این سه سال رو به عدد 910 تومان سال 95 اضافه کنیم خواهیم داشت

60 + 80 + 120 = 260 * 80% = 180 تومان ( نرخ بهره مرکب رو به اندازه 20% سود سالانه بانکی لحاظ کنیم به عدد 250 تومان میرسیم )

910 + 250 = 1160 تومان

از روشهای مختلف حسابداری نظیر تنزیل نیز میشه محاسبات رو انجام داد که میگذارم به عهده شما

در واقع کسی که هم اکنون لیزینگ رایان سایپارو به نرخ 215 تومان بخره در یک شرایط نرمال و در یک حالت میانه میتونه انتظار 450 درصد رشد رو تا سه سال آینده داشته باشه

شرایط و ریسکهای سیستماتیک و غیر سیستماتیک بر این محاسبات تاثیرگذار خواهند بود که در صورت تاثیر بسته به نوع شرایط هم میتونه باعث افزایش سود دهی شوند و هم بلعکس

توجه بفرمایید که با افزایش سرمایه و کاهش هزینه هایی مانند هزینه تسعیر ارز و هزینه هامی تنزیل بدهی های معوق وضعیت مالی و بنیادی رایان بهتر میشه و در صورت افزایش پی به ائی گروه انتظار رشد قیمتی بالاتری برای رایان میشه متصور بود

نمودارها تکنیکالی نیز نشانه های صعود رو تایید کردند و محدوده 210 تا 220 تومان رو برای ورود مناسب نشون میدن ، با توجه به این نمودارها اهداف کوتاه مدت 330 تومان نشانه رفته اند و همچنین برای افراد ریسک گریز عدد 180 تومان به عنوان حد زیان اعلام میگردد

در پایان عرض میکنم که مطالب بالا نظرات و برداشتهای شخصی بنده بوده و مبرا از خطا نیستند و از آنجایی که صحبت از آینده همیشه بر اساس احتمالات و بر اساس فرضیاتی ثابت انجام میشه بین صفر تا صد درصد احتمال وقوع دارند

فلذا توصیه میکنم خودتون تحلیل کنید و با افراد صالح و آگاه و معتبر و معتمد مشورت کنید و متناسب با سبد دارایی خود معامله کنید و صرفا" بر اساس گفته های بنده اقدام به معامله نفرمایید

مدیریت سرمایه و حد زیان رو هیچ گاه فراموش نکنید

موفق باشید و در پناه خدا
ارادتمند شما
توپولی

".احسان."
2013/12/05, 21:43
با تشکر از پاسختون.راستش نقدینگی که برای خرید این سهم استفاده کردم باید تا عید برگشت بدم.با این شرایط نظرتون اینه که نگهداری بشه این سهم یا اینکه با یک سهم دیگه جایگزین بشه؟

سلام
جناب توپولي عزيز در پست قبلي تحليل جامعي در مورد ولساپا داشته اند، به نظرم بتوان تصميم مناسبي در مورد سهم اتخاذ كرد.
موفق باشيد.

".احسان."
2013/12/05, 23:39
سلام شب بخير
تحليل جالبي از جناب شروين شهرياري هفته گذشته در روزنامه دنياي اقتصاد خواندم، بد نديدم متن را مجددا تكرار كنم، تا دوستاني كه متن رو قبلا نخوانده اند، از آن استفاده نمايند.
================================================== ==================================================

آیا بحراني ديگر در پیش است؟

شروين شهرياري - ثبت رکوردهای روزانه برای شاخص‌های بازارهای سهام این روزها تنها مختص به بورس تهران نیست؛ بلکه با مراجعه به خبرگزاری‌های غربی نیز تیترهای متعددی در خصوص ثبت رکوردهای جدید روزانه برای شاخص بازارهای سهام به ویژه در کشورهای توسعه یافته به چشم مي‌خورد. جدیدترین این رکورد‌شکنی‌ها مربوط به ثبت بالاترین ارقام تاریخی شاخص قیمت سهام 30 شرکت برتر آمریکا (Dow) و 500 شرکت برتر آمریکا (S&p500) در روز دوشنبه گذشته است. در همين راستا، دو شاخص مزبور به ترتیب موفق به شکستن رکوردهای بی‌سابقه 16000 واحد و 1800 واحد شدند. به این ترتیب، ارزش بازار 500 شرکت برتر آمریکایی برای نخستین بار در 6 سال گذشته از 100 درصد ارزش تولید ناخالص داخلی ایالات متحده فراتر رفت و نسبت مهم P/E بازار نیز از سطح 19 واحد عبور کرده و بازدهی شاخص از ابتدای سال به سطح قابل توجه 26 درصد رسید. براي اينكه درك بهتري از وضعيت سهام آمريكايي در شرايط كنوني داشته باشيد كافي است توجه كنيد كه نسبت ارزش بازار 500 شركت برتر آمريكايي نسبت به توليد ناخالص داخلي تنها دو بار در طول كل تاريخ اين كشور از 100 درصد عبور كرده؛ يك بار در سال 99 و ديگري در سال 2007. نتيجه هر دو مورد هم كمابيش يكسان بوده است: تشكيل حباب و سقوط شديد قيمت‌ها. نکته ديگر اينكه نسبت P/E كنوني بازار بيش از 4 واحد از ميانگين 100 ساله آن (15/5 واحد) فاصله دارد. ضمن آنكه درست قبل از بحران جهاني اقتصاد در سال 2007 نيز نسبت‌هاي P/E سهام 500 شركت برتر آمريكايي در مرز 20 واحد قرار داشت.

مهمتر از آن، نسبت قيمت بر درآمد شيلر (Shiller P/E) است كه نسبت قيمت سهام به متوسط سود تورم زدايي شده 10 سال اخير شركت‌ها را محاسبه مي‌كند. اين نسبت جالب، بسيار قابل اتكاتر از P/E يك ساله است و معيار دقيقتري جهت تعيين ارزاني يا گراني سهام در مقايسه با روند تاريخي را به دست مي‌دهد. نسبت مورد بحث براي 500 شركت برتر آمريكا اكنون 25 واحد است كه فاصله قابل توجهي با ميانگين 100 ساله (15/5 واحد) دارد؛ به وي‍ژه آنكه در سال 2008 و قبل از بحران جهاني اقتصاد هم نسبت مزبور 27 واحد بود. این جهش بی سابقه قیمت‌های سهام به طور کمابیش مشابه در اروپا (به ویژه در آلمان، فرانسه و انگلستان) نیز دیده می‌شود و منجر به ثبت رکوردهای تاریخی برای شاخص‌های مهم شده است. انگیزه تشدید رونق بازارهای سهام در روزهای اخیر اظهارات خانم «ژانت یلن» است که نخستین سکاندار زن بانک مرکزی آمریکا (فدرال رزرو) از نخستين ماه سال ميلادي آینده خواهد بود. از قرار معلوم، ایشان نه تنها با سیاست‌های انبساطی نامتعارف فعلی بانک مرکزی آمریکا (که منجر به خلق بیش از سه تریلیون اعتبار توسط بانک مرکزی در 5 سال اخیر از طریق خرید اوراق بدهی دولت و بدهکاران مسکن شده است) مخالف نیست، بلکه بر تداوم آنها تاکید دارد. از ايشان حتي به عنوان طرفدار نرخ‌هاي بهره اسمي منفي (يعني تعريف هزينه براي سپرده گذاران) ياد شده كه در عرف اقتصادي يك سياست نامعمول انبساطي تلقی می‌شود.

به هر حال، آنچه مشخص است رييس جديد بانك مركزي آمريكا نهايت تلاش خود را در جهت پيشبرد سياست‌هاي پولي انبساطي به كار خواهد بست و شايد به‌زعم برخي تحليل گران، سرسختي او در اين مسیر بيش ازنفر قبلي (بن برنانكه) باشد. براي درك ريسك بالقوه تداوم اين سياست بايد ابتدا از ساز و كار آن آگاه شويم؛ نحوه اجراي سياست انبساطي مورد بحث اين گونه است كه بانك مركزي با خلق اعتبار(پول) جديد اقدام به خريد اوراق قرضه دولتي و نيز وام بدهكاران مسكن كرده و حجم عظيمي از اوراق مزبور را درترازنامه خود انباشته است؛ روندي كه تا پايان سال جاري ميلادي احتمالا باعث عبور ارزش دارايي‌هاي بانك مركزي از سطح بي‌سابقه 4 تريليون دلار (رقمي بزرگ‌تر از توليد ناخالص داخلي بزرگ‌ترين اقتصاد اروپا يعني آلمان!) خواهد شد. اين سياست جسورانه موجب شده كه نسبت دارايي‌هاي بانك مركزي به كل اندازه اقتصاد آمريكا از 7 درصد در سال 2008 به مرز 24 درصد برسد. رشد پرشتاب اين نسبت خود گوياي اين نكته مهم است كه سرعت خلق اعتبارات در آمريكا از سرعت رشد اقتصاد كشور بيشتر است. اين در حالي است كه بانك مركزي آمريكا با خريد ماهانه 40 ميليارد دلار اوراق قرضه دولتي و 45 میلیارد دلار اوراق رهني مسكن كماكان به گسترش سياست‌هاي انبساطي و خلق پول جدید ادامه مي‌دهد. پيامد اين اقدام، پايين نگه داشتن مصنوعي نرخ‌هاي بهره (به سبب افزايش غير طبيعي قيمت اوراق ناشي از تقاضاي فدرال رزرو) است.

پايين بودن نرخ‌هاي بهره تاثير مستقيمي بر رفتار بازار مي‌گذارد چرا كه با ثابت نگه داشتن كف هزينه استقراض، سرمايه‌گذاران را تشويق مي‌كند تا ريسك‌پذيري خود را افزايش دهند و با استفاده از پول ارزان، به سرمايه‌گذاري‌هاي مخاطره پذيرتر بپردازند. بازتاب اين رويداد در رشد كاذب قیمت دارايي‌ها قابل رصد است كه پيشتر در مورد سهام به‌آن پرداخته شد. وضعيت مشابهي نيز در بازار مسكن برقرار است. قيمت مسكن در آمريكا بر اساس شاخص معتبر كيس- شيلر(Case-Shiller index) در سطح ملي در هشت ماه گذشته 18 درصد بالا رفته و در ماه‌هاي اخير نيز بر شتاب افزايش قيمت‌ها افزوده شده است. به‌اين ترتيب مي‌توان گفت فارغ از نيت اصلي تنظيم‌كنندگان سياست‌هاي انبساطي فعلي، پول جديد به جاي تحريك تولید (هر چند تا اندازه كمي در آن هم موثر بوده) در حال جك زدن زير قيمت دارايي‌ها است. در اين ميان، اعتماد بازار نسبت به امكان ادامه اين سياست‌هاي انبساطي در حال از بين رفتن است. شاهد اين مدعا افزايش شديد نرخ بهره اوراق قرضه آمريكايي (Yield of Treasury bonds) است. در همین راستا، نرخ بهره اوراق ده ساله دولت در شش ماه اخير از 7/1 درصد با 60 درصد رشد به 2/8 درصد رسيده كه نشانه‌اي از سقوط قيمت اوراق قرضه است.

همزمان با اين رويداد، نرخ استقراض در همه بخش‌هاي اقتصادي آمريكا افزايش يافته تا جايي كه به طور مثال هزينه بهره سالانه وام مسكن 30 ساله با 25 درصد افزايش در شش ماه اخير از 3/3 درصد به 15/4 درصد رسيده است. اين اتفاق طبيعتا كل اقتصاد آمريكا (كه 70 درصد آن متكي بر مصرف و استقراض مردم برای خرید کالاهای مصرفی است) را تحت تاثير قرار مي‌دهد و به دلیل افزایش هزینه استقراض، اثرات انقباضي مهمي بر قدرت و انگیزه خرید مصرف‌كنندگان، متقاضیان مسكن،‌ خودرو و... دارد. نكته جالب اين است كه اين اتفاق مهم كاهش ارزش اوراق بدهي و نيز سقوط طلا در حالي افتاده كه حضور قدرتمند بانك مركزي آمريكا در سمت تقاضاي اوراق كماكان ادامه دارد و تنها برخي گمانه‌زني‌هاي غير‌رسمي از احتمال تعديل اين سياست در فصل زمستان بازار را نگران كرده است. البته دقت در نقش كنوني فدرال رزرو در بازار به خوبي نشان‌دهنده علت نگراني سرمایه‌گذاران است؛ واقعيت اين است كه اكنون بانك مركزي آمريكا با سهم 15 درصدي بزرگترين مالك اوراق قرضه دولت ایالات متحده به شمار مي‌رود. همچنين، حجم يك تريليوني خريد سالانه اوراق بدهي دولتي و مسكن، اين نهاد «مستقل» را با سهم حدود 25 درصدي به بزرگترين مشتري بازار اوراق قرضه آمريكايي تبديل كرده است.

حال پرسش اين است كه اگر تنها با طرح شدن زمزمه خروج اين مشتري بزرگ از بازار، شاهد چنين واكنشي (کاهش معنادار قیمت اوراق بدهي) هستيم، به وقوع پيوستن آن در عمل چه پيامدي برای بازارها خواهد داشت؟ پاسخ اين سوال به سبب عدم وجود شواهد تاريخي مشابه مشخص نيست؛ اما يك چيز روشن است: اگر خروج فدرال رزرو از بازار اوراق بدهي (كه طبيعتا دير يا زود صورت خواهد پذيرفت)، منجر به تركيدن حباب قيمت اوراق بدهی شود، بايد منتظر تاثيرات ركودي عميق افزایش شدید نرخ‌های بهره بر كل بازارها (اعم از سهام، مسكن، مواد اوليه، فلزات، نفت و ...) در اقتصاد آمريكا و به تبع آن در سطح جهان بود. از اين رو به نظر مي‌رسد فدرال رزرو خودش را در گوشه رينگي‌ گير انداخته كه امكان خروج از آن برايش آسان نيست؛ در این میان، اگرچه شايد به لطف خانم «يلن» بتوان چند صباحی را با پایین نگه داشتن غیرواقعی هزینه‌های بهره و افزایش تصنعی قیمت اسمی دارايی‌ها سپری کرد اما در نهایت، با توقف سیاست‌های انبساطی مواجهه با پیامدهای بحران ساز قطع مخدر «پول ارزان» گریز‌ناپذیر به نظر می‌رسد.

4321
2013/12/06, 01:40
[SIZE=4]عمو احسان برو کتابی چیزی بنویس حیفه تو بورس هدر بری

Mesbah68
2013/12/06, 02:28
اقای توپولی من به شخصه از خودن این همه مطلب هنگ کردم در حد تعویض سی پی یو...........خواهشا میشه بگید برای جمع اوری این همه مطلب چقدر وقت گذاشتید؟! و از همه مهمتر منابع جمع اوری این همه مطالب ریز و درشت که واقعا به دور از دسترسی اسان در اینترنت هستند .........امیدوارم بتونم در اینده نزدیک مثل شما تحلیل بکنم

".احسان."
2013/12/06, 22:01
روزهاي شنبه با توجه به آنكه سهامداران آخر هفته رو بدور از استرس گذرانده اند، همواره ابتداي وقت، جو مثبت و خريد وجود دارد. كم كم ظهور فروشنده ها باعث مي شود، بسياري سهام در ساعات پاياني با قيمت ارزانتر خريد كرد. يا حتي براي خريد تا فرداي آن روز صبر پيشه كرد.

به نظر مي رسد، در هفته پيش رو گروه خودرو همچنان پر معامله باشد. روند صنعت خودرو رو به رشد خواهد بود. سهام سرمايه گذاري مثل خگستر، خبهمن در اين بخش و قطعه ساز هاي سوده مثل ختوقا، خپويش، خكمك، خكار، خرينگ را مي توان براي خريد رصد كرد.

تك سهامي، مانند شلعاب كه گزارشهاي خوبي را در نه ماهه روانه بازار خواهند كرد، نيز مي تواند مورد توجه قرار گيرد.

سهامي كه نقدينگي شديدي وارد آنها شده است، در منفي مي تواند در بخشي از سبد جاي داده شود، سهامي مثل وبيمه و ثشاهد.

سهام بنياد دارويي كه توانايي تعديل سود بالاي 50% را دارند، مانند داسوه، دكيمي، دفارا و دپارس نيز مي تواند براي خريد مد نظر قرار داده شوند.

گروه كاشي و سراميك اصلاح خوبي كرده است، و همچنين گزارشهاي 9 ماه نزديك است، مي تواند روند صعودي خوبي را شروع كنند.

براي حقوقي ها و حقيقي هاي كه ديد 1.5 ساله دارند، گزينه ميدكو و پترول مي تواند بخشي از سبد را به خود اختصاص دهد.

از سيماني ها هلدينگهاي سيماني مثل سيمان سپاهان، سشرق و سفارس مي تواند از گزينه هاي خوب خريد باشند.

موفق باشيد.

56one1
2013/12/06, 22:58
جناب شفاف سازی و احسان عزیز؛
آیا شما برآوردی از سود سال 93 میدکو دارید؟
با سپاس

".احسان."
2013/12/07, 02:55
نماهنگ زيباي با نام نو سفر،
ديدن چندباره نماهنگ خالي از لطف نيست. تركيبي جالب از موزيك، تصوير و مفهوم است. تركيبي زيباي از قوميتها و زبان هاي موجود در كشور عزيزمان ايران و مفاهيم زيباي انساني.
اميدوارم از ديدن كليپ لذت ببريد.

http://www.rouhani.ir/event.php?event_id=197

mahmoud
2013/12/07, 09:54
آقا احسان
حاشيه سود 56 درصدي دفارا را ظاهرا" براساس سود ناخالص مي باشد ممكنه حاشيه سود را براساس سود عملياتي و سود خالص نيز اعلام نماييد.
با تشكر

masoud ramezani
2013/12/07, 15:17
روزهاي شنبه با توجه به آنكه سهامداران آخر هفته رو بدور از استرس گذرانده اند، همواره ابتداي وقت، جو مثبت و خريد وجود دارد. كم كم ظهور فروشنده ها باعث مي شود، بسياري سهام در ساعات پاياني با قيمت ارزانتر خريد كرد. يا حتي براي خريد تا فرداي آن روز صبر پيشه كرد.

به نظر مي رسد، در هفته پيش رو گروه خودرو همچنان پر معامله باشد. روند صنعت خودرو رو به رشد خواهد بود. سهام سرمايه گذاري مثل خگستر، خبهمن در اين بخش و قطعه ساز هاي سوده مثل ختوقا، خپويش، خكمك، خكار، خرينگ را مي توان براي خريد رصد كرد.

تك سهامي، مانند شلعاب كه گزارشهاي خوبي را در نه ماهه روانه بازار خواهند كرد، نيز مي تواند مورد توجه قرار گيرد.

سهامي كه نقدينگي شديدي وارد آنها شده است، در منفي مي تواند در بخشي از سبد جاي داده شود، سهامي مثل وبيمه و ثشاهد.

سهام بنياد دارويي كه توانايي تعديل سود بالاي 50% را دارند، مانند داسوه، دكيمي، دفارا و دپارس نيز مي تواند براي خريد مد نظر قرار داده شوند.

گروه كاشي و سراميك اصلاح خوبي كرده است، و همچنين گزارشهاي 9 ماه نزديك است، مي تواند روند صعودي خوبي را شروع كنند.

براي حقوقي ها و حقيقي هاي كه ديد 1.5 ساله دارند، گزينه ميدكو و پترول مي تواند بخشي از سبد را به خود اختصاص دهد.

از سيماني ها هلدينگهاي سيماني مثل سيمان سپاهان، سشرق و سفارس مي تواند از گزينه هاي خوب خريد باشند.

موفق باشيد.

احسان عزیز نوشته هایت را به خوبی دنبال میکنم
به راحتی در چند خط اکثریت بازار را برایمان به دور از هیجان توصیف میکنی
/:.Heart.:/

لطفا در مورد گروه فلزات (فملی) بنده را راهنمایی کنید
با تشکر

javad.ghaderi
2013/12/07, 16:10
ثاباد رو یه سهم صعودی میدونم

".احسان."
2013/12/07, 17:14
احسان عزیز نوشته هایت را به خوبی دنبال میکنم
به راحتی در چند خط اکثریت بازار را برایمان به دور از هیجان توصیف میکنی
/:.Heart.:/

لطفا در مورد گروه فلزات (فملی) بنده را راهنمایی کنید
با تشکر

سلام و درود بر شما
در عين ارزنده بودن فملي، استراتژي فعلي بنده فاصله گرفتن از شركتهاي معروف به سهام دلاريست.
موفق باشيد.

".احسان."
2013/12/07, 17:16

موفق باشيد.

سلام

امروز بعد از چهار ماه دوري از وبيمه مجددا سهامدار اين شركت شدم. حقيقتا معاملات عجيب و غريبي دارد. فردا نيز انشالله 4 برابر خريد امروز، در صف خواهم رفت. اين مقدار سرمايه را براي ريسك در اين قيمتها خواهم گذاشت. هرچند هنوز هم سهم در كف قيمتي است و رشد نداشته است. تقريبا افت 20 توماني در مقابل رشد 200 توماني براي آن متصور است.

عطش خريد حقيقي نشان دهنده، عددهاي بالاي است، هرچند ريسك است، اما بالشخصه اين ريسك را مي پذيرم.

با اين حجم خريد وبيمه،‌ ونفت2 خواهد شد، انشاالله.

سلامت و پرسود باشيد.

ahmadreza
2013/12/07, 17:18
احسان جان نظرتون در مورد فاراك چيه؟

".احسان."
2013/12/07, 17:20
احسان جان نظرتون در مورد فاراك چيه؟

سهام ارزنده تر از اين شركتها در بازار بيشتر وجود دارد.فاراك و فاذر سهام سفته بازيست. هرچند ممكن است، با قراردادهاي سود خود را تعديل دهند.
موفق باشيد.

madio
2013/12/07, 17:27
سلام

امروز بعد از چهار ماه دوري از وبيمه مجددا سهامدار اين شركت شدم. حقيقتا معاملات عجيب و غريبي دارد. فردا نيز انشالله 4 برابر خريد امروز، در صف خواهم رفت. اين مقدار سرمايه را براي ريسك در اين قيمتها خواهم گذاشت. هرچند هنوز هم سهم در كف قيمتي است و رشد نداشته است. تقريبا افت 20 توماني در مقابل رشد 200 توماني براي آن متصور است.

عطش خريد حقيقي نشان دهنده، عددهاي بالاي است، هرچند ريسك است، اما بالشخصه اين ريسك را مي پذيرم.

با اين حجم خريد وبيمه،‌ ونفت2 خواهد شد، انشاالله.

سلامت و پرسود باشيد.

نظرتون برا سایر بیمه ای ها چیه؟
مثل ملت؟این سهم عطش فروش حقوقی داره

mohammad reza66
2013/12/07, 17:30
سلام استاد احسان عزیز
میخواستم بدونم در حال حاضر کدو سهم دارویی رو پرپتانسیل میدونید؟
خودتون روی دفارا خیلی مثبتید ولی با توجه به اینکه دفرا زیرمجموعه دپارس هست خرید دپارس ارزنده تر نمودونید؟
باتشکر فراوان از راهنمایی های ارزندتون@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-

madio
2013/12/07, 17:32
نماهنگ زيباي با نام نو سفر،
ديدن چندباره نماهنگ خالي از لطف نيست. تركيبي جالب از موزيك، تصوير و مفهوم است. تركيبي زيباي از قوميتها و زبان هاي موجود در كشور عزيزمان ايران و مفاهيم زيباي انساني.
اميدوارم از ديدن كليپ لذت ببريد.

http://www.rouhani.ir/event.php?event_id=197

استاد تبلیغاتیه
موافق ایجاد حس تبلیغاتی احساسی نیستم
زیباست البته

".احسان."
2013/12/07, 17:39
نظرتون برا سایر بیمه ای ها چیه؟
مثل ملت؟این سهم عطش فروش حقوقی داره

با اين نسيم نقدينگي كه از جامعه به بورس وزيده است، اگر بگوييم بيمه اي بد است، و بعد سهم رشد كند، شايد خطاكار شويم.
اما 4% را در جاهاي مطمين تري نيز مي توان كسب كرد.
موفق باشيد.

".احسان."
2013/12/07, 17:40
سلام استاد احسان عزیز
میخواستم بدونم در حال حاضر کدو سهم دارویی رو پرپتانسیل میدونید؟
خودتون روی دفارا خیلی مثبتید ولی با توجه به اینکه دفرا زیرمجموعه دپارس هست خرید دپارس ارزنده تر نمودونید؟
باتشکر فراوان از راهنمایی های ارزندتون@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-

سلام بر محمد رضا جان
دپارس هم در ارزندگي چيزي از دفارا كم ندارد.
موفق باشيد.

ahmadreza
2013/12/07, 17:44
كف فاراك رو چند ميبينيد احسان جان،

"Midas"
2013/12/07, 18:49
سلام بر احسان گرامی که الحق و والانصاف تحلیلگر انحصاری گروه کاشی و سرامیک هستند،

نظرتون در مورد سهامداری با کپارس تا گزارش 9 ماهه، یا استراتژی مطلوب در مورد این سهم برای میان مدت، نگهداری یا تعویض؟

".احسان."
2013/12/07, 19:49
كف فاراك رو چند ميبينيد احسان جان،

سلام،
به نظرم دوستان تكنيكال كار قوي اين سايت بتواند پاسخ خوبي به شما بدهند.
موفق باشيد.

".احسان."
2013/12/07, 20:03
سلام بر احسان گرامی که الحق و والانصاف تحلیلگر انحصاری گروه کاشی و سرامیک هستند،

نظرتون در مورد سهامداری با کپارس تا گزارش 9 ماهه، یا استراتژی مطلوب در مورد این سهم برای میان مدت، نگهداری یا تعویض؟

درود بر Midas عزيز
به نظرم جواب اين سوال را خودتان بايد بدهيد. وقتي كه كپارس 130 توماني را خريدم،‌ و سهم بعد مدتي قفل كرد، نه سهم بالا ميرفت و نه واقعا ميشد سهم را فروخت. اما اطرافش چه مي ديديد؟
شبندر تا مرز 1000 تومان رسيد، مپنا شروع به رشد كرد، خودروي ها و بانكي بعد از انتخابات بالا مي رفتند. با خود مي گفتم، همين مقدار را بفروشم تا از بازار عقب نمانم!
8 ماه صبوري كردم و سهم به اين قيمت رسيد. از بازار هم بيشتر رشد كرد.
سهم دنبال بازيگر هست. يا بايد خبر بنيادي بياييد.
به نظرم اگر كوتاه مدت مي خواهي تصميم بگيري، با وبيمه عوضش كن هرچند پرريسكه. و يا كوتاه مدتي كم ريسك با دفارا.
موفق باشيد.

".احسان."
2013/12/07, 21:12

موفق باشيد.

بهترين خريد در پولبك هاي سهام رو به رشد است.
در صورتيكه اهل خريد در مثبت هستيد، گزينه هاي بالا مجددا قابل بررسي هستند.
دفارا با سود انباشته بالاي 1000 توماني در انتهاي امسال و قيمت زير 3000 تومان فرصت خريد است.
قيمت خكار و خلنت بررسي گردد. اين گپ بايد پر شود.
وبيمه خريد با ريسك بالا، اما آينده صعودي خوبي مي تواند داشته باشد.
موفق باشيد.

محمد جمالی
2013/12/07, 22:34
سلام آقا احسان 4 میلیون پول دارم برای فردا میشه یه پیشنهاد برای خرید بهم بدین
ممنون

".احسان."
2013/12/07, 22:44
سلام آقا احسان 4 میلیون پول دارم برای فردا میشه یه پیشنهاد برای خرید بهم بدین
ممنون

سلام،
والله سهمهاي زيادي معرفي شد، ولي حتما بين خريد بينشون شك كرديد. اگر گوشه اي از سبدتون رو تشكيل ميده، همشو دفارا بخريد.
موفق باشيد.

56one1
2013/12/07, 23:13
با سپاس

محمد جمالی
2013/12/07, 23:16
سلام،
والله سهمهاي زيادي معرفي شد، ولي حتما بين خريد بينشون شك كرديد. اگر گوشه اي از سبدتون رو تشكيل ميده، همشو دفارا بخريد.
موفق باشيد.

احسان جان بدون تعارف نظر شما خیلی برام با ارزشه برای همین به شما زحمت دادم
ولی چون چند سهم معرفی شده و برای انتخاب 2دل شدم دوباره پرسیدم
برای دونستن نظرتون درباره سبدم اونها رو هم به عرض میرسونم 1- وبصادر 2- دالبر 3 دیران
با تشکر فراوان

".احسان."
2013/12/08, 11:38
با تشكر فراوان از حقوقي دفارا براي دادن حجم مبنا.
دفارا فكر كنم، فرصت خريد خوبي داده است.
موفق باشيد.

".احسان."
2013/12/08, 19:07
احسان جان بدون تعارف نظر شما خیلی برام با ارزشه برای همین به شما زحمت دادم
ولی چون چند سهم معرفی شده و برای انتخاب 2دل شدم دوباره پرسیدم
برای دونستن نظرتون درباره سبدم اونها رو هم به عرض میرسونم 1- وبصادر 2- دالبر 3 دیران
با تشکر فراوان

سلام،
براي حقيقي ها كه توان رصد بازار را دارند، خريد بانكي در بازار رو به رشد، فرصت سوزي است. سهام بانكي براي حقوقي هاي تنبل و كساني كه رشد پيوسته و كم براي سرمايه خود مي خواهند توصيه مي شود. بنابراين وبصادر رو ميشه با يك سهم بنيادي و قابليت رشد مناسب تعويض كرد.
موفق باشيد.

".احسان."
2013/12/08, 19:15
با سپاس

سلام،
در صورتيكه قصد سرمايه گذاري بلند مدت حدود 1.5 سال به بالا را داريد، ميدكو يكي از بهترين گزينه هاست. ايران در معادن از مزيت نسبي برخوردار است. پروژه هاي عظيم ميدكو؛ دسترسي به منابع مالي به پشتوانه بانك پاسارگاد براي به پيش بردن پروژه هايش از مزيت هاي ميدكو است. درآوردن سود ميدكو زمان مي خواهد. ميدكو از ابتداي سال 91 تاكنون بيشتر از 8 برابر بازده اي داشته است، اين روند ادامه دار خواهد بود.
موفق باشيد.

شفاف سازی
2013/12/08, 19:27
نقل قول نوشته اصلی توسط 56one1 نمایش ارسال ها
با سپاس

با سلام
برآورد سود 93 میدکو کار آسانی نیست

اولا" میدکو یک شرکت هلدینگ است برای برآورد سود میدکو می بایست سود تک تک زیرمجموعه های میدکو که غالب بر 11 شرکت مختلف می باشد محاسبه شود.

دوما" با توجه به اینکه بیشتر شرکت های میدکو در دست بهره برداری هستند اطلاعات دقیقی از میزان تولید و فروش در دست نیست.

سوما" با توجه به تازه تاسیس بودن شرکت های میدکو اطلاعات مقایسه ای سال های قبل وجود ندارد

چهارما" بررسی 11 شرکت میدکو مستلزم مقایسه و بررسی نزدیک به 110 صورت های مالی سه ماهه - شش ماهه - نه ماهه - 12 ماهه سال قبل و سال جاری دارد که یک وقت دو سه هفته ای دارد که من یکی همین جوری با توجه مشغله کاری وقت کم می اورم

موفق و موید باشید

".احسان."
2013/12/08, 19:41
سلام بر جناب شفاف سازي عزيز،
وبيمه بهانه اي شد، در يك سهم همسنگر شويم. پيشنهاد شما در 165 تومان ستودني است. در يك پست گفته بوديد، فكر نكنم، كسي از دوستان سهم پيشنهادي رو خريد كرده باشد، بهرحال عدم وجود نقدينگي، تمركز روي سهام ديگر ممكن است، در آن روزها دوستان خريدي نكنند، اما روزهاي آينده در صورت فراهم شدن نقدينگي و اراده براي خريد سهم پيشنهادها مورد بررسي قرار مي گيرند.

براي وبيمه چندين سناريو مطرح است،‌
ورود بازيگران ونفت به سهم، شيوه معاملات سهم، اين رو نشون ميده، اين بازيگران عجله براي رشد دارند،‌ و فرصتهاي استراحت كمتر از دو روز است.
سناريوي ديگر، خريد شركت توسط خريداران پروژه گلستان خيام در منطقه 22 است. اين سناريو قابل بررسي است.
اسم اينها را سناريو بناميم يا واقعيت و يا نظريه بازار، هرچه كه باشد، معاملات اينچنيني براي بازار حرفهاي ناگفته فراواني دارد.

اما سرمايه گذاري صنعت بيمه چه دارد؟
پروژه گلستان خيام در منطقه 22 در زميني به مساحت 6273 مترمربع مشتمل بر 8193 متر مربع بناي مفيد تجاري و 6723 متر بناي مفيد اداري و 610 واحد پارکينگ مي باشد.
پروژه غفاري شامل 7 دستگاه اداري به مساحت کل 732 متر مربع مي باشد.
بدون در نظر گرفتن پرتفوي بورسي و غير بورسي.
در صورت فروش دو پروژه گلستان خيام و غفاري به ازاي هر سهم بالاي 200 تومان سود حاصل مي شود.

يك سناريو يا يك نظريه ديگر مي شود، براي وبيمه مطرح كرد،

وبيمه 200 توماني بعد از افزايش سرمايه 200% از محل انباشته.

شب خوش

شفاف سازی
2013/12/08, 19:52
با سلام

امروز بالاخره وغدیر در غیاب پارسان با تمام زیرمجموعه هایش کولاک کردند
چند هفته پیش از این شرکت ها بهترین فرصت برای سرمایه گذاری نام بردیم

وغدیر
کرماشا
خراسان
زاگرس
مارون
سهامی با p/e زیر 5 و رشد نکرده

کاما :
امروز ما هم اضافه کردیم اونم زیر 1190 تومان
مثل سهام پتروشیمی کی بازار روی اینا شیفت خواهد کرد خدا می داند
بهترین فرصت :
خرید کاما زیر 1200 با سود بالای 300 تومان
خرید فاسمین زیر 870 تومان با سود 250 تومان
خرید حق تقدم فزرین زیر 420 تومان
الویت خرید این گروه کاما

سرمایه گذاری ها :
ونفت خرید 360 فروش 395 در عرض چند روز فردا دوباره برای خرید اماده می شیم
وبیمه در قیمت 165 خرید شد هدف بالای 250 تومان
سمگا : در 280 معرفی شده در 300تا 320 فرصت خرید داد امروز عرضه ای نداشت

ثشرق :
فروش یک چهارم خریداری شده در 220 به قیمت 5% امروز هدف بلند مدت بالای 500 تومان

پارسان :
امروز 50 % افزایش سرمایه هدیه داده شد به کسانی که یک ماه پیش در 1050 تومان وارد شدند منتظر بازگشت باشکوه پارسان با سرمایه جدید هستیم

موفق و موید باشید

خودرو :
خزر
خبهمن
خگستر

محمد جمالی
2013/12/08, 21:55
وبيمه بهانه اي شد، در يك سهم همسنگر شويم. پيشنهاد شما در 165 تومان ستودني است. در يك پست گفته بوديد، فكر نكنم، كسي از دوستان سهم پيشنهادي رو خريد كرده باشد، بهرحال عدم وجود نقدينگي، تمركز روي سهام ديگر ممكن است، در آن روزها دوستان خريدي نكنند، اما روزهاي آينده در صورت فراهم شدن نقدينگي و اراده براي خريد سهم پيشنهادها مورد بررسي قرار مي گيرند.

براي وبيمه چندين سناريو مطرح است،‌
ورود بازيگران ونفت به سهم، شيوه معاملات سهم، اين رو نشون ميده، اين بازيگران عجله براي رشد دارند،‌ و فرصتهاي استراحت كمتر از دو روز است.
سناريوي ديگر، خريد شركت توسط خريداران پروژه گلستان خيام در منطقه 22 است. اين سناريو قابل بررسي است.
اسم اينها را سناريو بناميم يا واقعيت و يا نظريه بازار، هرچه كه باشد، معاملات اينچنيني براي بازار حرفهاي ناگفته فراواني دارد.

اما سرمايه گذاري صنعت بيمه چه دارد؟
پروژه گلستان خيام در منطقه 22 در زميني به مساحت 6273 مترمربع مشتمل بر 8193 متر مربع بناي مفيد تجاري و 6723 متر بناي مفيد اداري و 610 واحد پارکينگ مي باشد.
پروژه غفاري شامل 7 دستگاه اداري به مساحت کل 732 متر مربع مي باشد.
بدون در نظر گرفتن پرتفوي بورسي و غير بورسي.
در صورت فروش دو پروژه گلستان خيام و غفاري به ازاي هر سهم بالاي 200 تومان سود حاصل مي شود.

يك سناريو يا يك نظريه ديگر مي شود، براي وبيمه مطرح كرد،

وبيمه 200 توماني بعد از افزايش سرمايه 200% از محل انباشته.

شب خوش

سلام آقا احسان به نظرتون وبیمه پرتفوی قوی ای داره ؟
آیا تعویض یا وبصادر را طبق پیشنهاد خودتان صلاح میدانید تا فردا انجام بدم ؟
ممنون

".احسان."
2013/12/08, 22:36
سلام آقا احسان به نظرتون وبیمه پرتفوی قوی ای داره ؟
آیا تعویض یا وبصادر را طبق پیشنهاد خودتان صلاح میدانید تا فردا انجام بدم ؟
ممنون

سلام،
وبصادر و هيچ بانكي رو در سبد صلاح نميدونم. چون با رشد بازار لاك پشتي بالا مي روند و با ريزش هم از همه زودتر با فشار فروش رو به رو مي شوند و افت مي كنند.
احتمالا تا دو سه روز گروه خودرويي استراحت داشته باشند. مي تونيد از سهام پر پتانسيل انها خريد كنيد.
وبيمه هم با پذيرش ريسك و دارايي ها كه دارد، مي تونيد مد نظر قرار بدهيد.
فباهنر و شلعاب هم روزهاي گذشته در حالت تعادل و منفي فرصتهاي خوب خريدي رو داده بودند.
موفق باشد.

محمد حقانی
2013/12/08, 22:41
سلام،
وبصادر و هيچ بانكي رو در سبد صلاح نميدونم. چون با رشد بازار لاك پشتي بالا مي روند و با ريزش هم از همه زودتر با فشار فروش رو به رو مي شوند و افت مي كنند.
احتمالا تا دو سه روز گروه خودرويي استراحت داشته باشند. مي تونيد از سهام پر پتانسيل انها خريد كنيد.
وبيمه هم با پذيرش ريسك و دارايي ها كه دارد، مي تونيد مد نظر قرار بدهيد.
فباهنر و شلعاب هم روزهاي گذشته در حالت تعادل و منفي فرصتهاي خوب خريدي رو داده بودند.
موفق باشد.

سلام احسان جان
کدام سهم خودرویی را با توجه به رشدی که اخیرا داشته اند را برای خرید پیشنهاد میکنید ؟
با سپاس

".احسان."
2013/12/08, 22:47
سلام احسان جان
کدام سهم خودرویی را با توجه به رشدی که اخیرا داشته اند را برای خرید پیشنهاد میکنید ؟
با سپاس

سلام،
قطعه سازهاي سودده و سرمايه گذاري خودرويي كه دستي بر سهام بازي دارند.
موفق باشيد

darjazi
2013/12/08, 23:07
با سلام خدمت احسان عزیز.لطفا نظرتون رو در مورد فراوری بفرمایید.
با تشکر

".احسان."
2013/12/08, 23:13
با سلام خدمت احسان عزیز.لطفا نظرتون رو در مورد فراوری بفرمایید.
با تشکر

فرآور و گروه روي در حال حاضر پي بر اي بالايي دارند، افزايش دلار نيز كه متوقف شده و قيمتهاي جهاني هم در جا مي زنند. بجز سهامبازي كه ممكن است، رويشان انجام شود، بالاي رو براشون متصور نيستم. اتخاذ دوري از سهام دلاري كه طرح توسعه خاصي ندارند و افزايش قيمتهاي جهاني براي آنها اتفاق نمي افتد، در حال حاضر بهتر گزينه است.
موفق باشيد.

فرید
2013/12/08, 23:19
سلام احسان جان
برای فردا همچنان خرید وبیمه را صلاح میدونید؟
مرسی

".احسان."
2013/12/08, 23:20
سلام احسان جان
برای فردا همچنان خرید وبیمه را صلاح میدونید؟
مرسی

سلام،
امروز 4 برابر ديروز خريد داشتم، و قصد داشتم آخرين پله باشد. احتمالا فردا با فروش غشاذر، براي يكي از سبدها وبيمه را اضافه كنم.
موفق باشيد.

Mjim
2013/12/08, 23:26
سلام،
قطعه سازهاي سودده و سرمايه گذاري خودرويي كه دستي بر سهام بازي دارند.
موفق باشيد

آقا احسان عزیز با سلام و ارادت،
از بین گروه خودرو که سفارش فرمودید بنده 2 ماه هست از 190 با خعتبار هستم بنظرم پرتفوی خوبی داره و پی بر ای بسیار مناسب و شناور پایین از دیگر مزایای این سهم می باشد ولیکن چند وقتی هست که در نگهداری این سهم یک مقدار مردد شدم واقعیت زیاد اهل خرید و فروش و نوسانگیری هم نستم و سهمامداری رو بیشتر می پسندم اگه ممکنه یه بررسی بفرمایید تعویض کنم یا نگهداری ؟ پیشاپیش از شما متشکرم

شفاف سازی
2013/12/08, 23:31

سلام بر احسان عزیز
واقعا" برای من مایه افتخار است که در این تایپیک در کنار شما مطلب می نویسم
با اون حال که سبدمون تقریبا" باهم یکی نیست و این خیلی خوب بین ما قابل هضم شده است بر خلاف بعضی ها که اگر سهمی رو در سبد نداشته باشنداون سهم و سهامداران اونو به باد مسخره می گیرند

البته من از زمان قدیم یه مقدار سشمال در سبد دارم که سپرده گذاری نشده و حالشم نداشتم برم دنبالش خوب این کار برای من خوش یمن بود فکر کنم در سشمال هم با شما همسنگرم

اکنتور :
اما از اکنتور خبر از تعدیل مثبت Eps و افزایش سرمایه 80 درصدی بگوش می رسه

وبشهر :
من به دلیل نیاز مالی وبشهر رو فروختم اما دوستان اطلاع داشته باشند بزودی وبشهر 20% سهام صافولا را خواهد داد و بجاش غمارگ رو تصاحب خواهد کرد غمارگ دربلند مدت خوب خواهد شد و وبشهر از این جابجایی سود خیلی شناسایی خواهد کرد بالای 140-150 درصد تعدیل مثبت خواهد داد

پارسان و وغدیر :
بزودی بلوک پترو پارس به پارسان خواهد رسید و سود عملیاتی پارسان و وغدیر را متحول خواهد کرد وغدیر بخاطر همین است با صف خرید سنگین همراه است.
در کنار این موضوع رشد اوره جهانی به بالای 340 دلار و صف خرید شدن شپدیس - کرماشا - خراسان - شیراز - مارون و زاگرس به شدت پارسان و وغدیر رو ارزشمند خواهد کرد
پارسان در کنار تمامی این اخبار خوب پروژه های بسیار گرانقیمتی دارد که فعلا" بازار از اونا بی خبر است
طرح بزرگ پترو شیمی کیان با مالکیت 40 %

".احسان."
2013/12/08, 23:36
سلام بر احسان عزیز
واقعا" برای من مایه افتخار است که در این تایپیک در کنار شما مطلب می نویسم
با اون حال که سبدمون تقریبا" باهم یکی نیست و این خیلی خوب بین ما قابل هضم شده است بر خلاف بعضی ها که اگر سهمی رو در سبد نداشته باشنداون سهم و سهامداران اونو به باد مسخره می گیرند

البته من از زمان قدیم یه مقدار سشمال در سبد دارم که سپرده گذاری نشده و حالشم نداشتم برم دنبالش خوب این کار برای من خوش یمن بود فکر کنم در سشمال هم با شما همسنگرم

بسيار عاليست.
يادي از سشمال كرديد، ما هم يادي ديگر از سشمال كنيم، سشمال قصد داره، بلوك سغرب (شركت بورسي) و سيمان فيروزكوه (خارج از بورس) رو بفروشد، فكر كنم حدود 150 تومان سود به ازاي هر يك سهم خواهد داشت، فارغ از سود خود شركت.
سلامت و پرسود باشيد.

".احسان."
2013/12/08, 23:41
آقا احسان عزیز با سلام و ارادت،
از بین گروه خودرو که سفارش فرمودید بنده 2 ماه هست از 190 با خعتبار هستم بنظرم پرتفوی خوبی داره و پی بر ای بسیار مناسب و شناور پایین از دیگر مزایای این سهم می باشد ولیکن چند وقتی هست که در نگهداری این سهم یک مقدار مردد شدم واقعیت زیاد اهل خرید و فروش و نوسانگیری هم نستم و سهمامداری رو بیشتر می پسندم اگه ممکنه یه بررسی بفرمایید تعویض کنم یا نگهداری ؟ پیشاپیش از شما متشکرم

درود بر شما،
خعتبار را زماني پورتفويش را بررسي كردم، زياد نكته خاصي نداشت، هرچند با جو گروه رشد خواهد كرد.
به نظرم خگستر، خبهمن و قطعات سودده رشد بيشتري نسبت به اين سهم داشته باشند.
موفق باشيد.

mohammad reza66
2013/12/08, 23:44
سلام استاد احسان عزیز
حالا که بحث سیمان وسط اومد، نظرتون درمورد سفارس چیه؟ بین گروه سیمان کدوم سهم بیشتر میپسندید؟

".احسان."
2013/12/08, 23:47
سلام استاد احسان عزیز
حالا که بحث سیمان وسط اومد، نظرتون درمورد سفارس چیه؟ بین گروه سیمان کدوم سهم بیشتر میپسندید؟

درود بر شما،
بهترين گزينه هاي سيماني، همين هلدينگهاي سيماني هستند، سيمان فارس خوزستان، سيمان سپاهان، سيمان شرق و سيمان داراب.
ورود سيمان آبيك و سيدكو هم رشد خوبي براي سيماني ها به ارمغان خواهد آورد.
سيمان سپاهان روي 200 تومان خيلي سهامدارا رو خسته كرد، ولي الان بالاي 300 تومان صف خريد است، گپ خود را با سشرق پر خواهد كرد.
موفق باشيد.

mohammad reza66
2013/12/08, 23:48
مرسی استاد@};-@};-@};-@};-@};-

Mjim
2013/12/08, 23:58
آقا احسان نظرتون راجب به شاوان چیه ؟ تقریبا از 4500 یه اصلاح عمیق زده یعنی چیزی حدود 80 % با این خبر معافیت مالیاتی امروز بد جور چشمک میزنه

".احسان."
2013/12/09, 00:16
گزارشهاي فعاليت هييت مديره تيپيكو (سرمايه گذاري دارويي تامين) براي سال 92، 91 و 90 امروز بر روي كدال آمد. به روزهاي عرضه نزديك مي شويم، احتمالا قبل از سال 93 شاهد عرضه تيپيكو باشيم. انتظار دارم، مديران ارشد تيپيكو، از مديران شركتهاي زير مجموعه بيشترين شفاف سازي را در ارايه گزارش هاي دوره اي و تعديل هاي نزديك به واقعيت را خواستار شوند، تا تعديل هاي محتاطانه.
از گروه دارو، فعلا با دفارا هستم. از اينگونه سهام ابتداي سهام سال 91 بسيار بود. سهامي با افزايش سودآوري بالا، پي بر اي پايين، سود انباشته و برنامه براي افزايش سرمايه.
اما در بازار فعلي كمتر، سهامي مثل سهام دارويي پيدا مي شوند.
فرض كنيم، دفارا الان 5000 تومان است، مي خواهيم ببينيم، گران است؟
550 تومان سود انباشته، سودسازي حداقل سود 500 توماني تا انتهاي امسال.
يعني سهم 5000 توماني كه 1000 تومان سود انباشته دارد، تا كمتر از 3.5 ماه آينده. سهم مي شود، 4000 تومان!
پيش بيني سود سال بعد نيز حداقل 500 تومان است، با توجه به افزايش نرخ دلار در سال 93 به 2650 تومان، دارويي ها يك افزايش ديگر نيز براي سال آينده خواهند داشت.
مي شود، سهمي با سود حداقل 500 تومان، قيمت 4000 تومان و برنامه افزايش سرمايه 300% از محل انباشته.

".احسان."
2013/12/09, 00:43
آقا احسان نظرتون راجب به شاوان چیه ؟ تقریبا از 4500 یه اصلاح عمیق زده یعنی چیزی حدود 80 % با این خبر معافیت مالیاتی امروز بد جور چشمک میزنه

به نظرم همه چيز به فروشنده هاش بستگي دارد. ولي در اين نقطه ها در منفي فروختن، كار درستي نيست.

madio
2013/12/09, 00:50
بسيار عاليست.
يادي از سشمال كرديد، ما هم يادي ديگر از سشمال كنيم، سشمال قصد داره، بلوك سغرب (شركت بورسي) و سيمان فيروزكوه (خارج از بورس) رو بفروشد، فكر كنم حدود 150 تومان سود به ازاي هر يك سهم خواهد داشت، فارغ از سود خود شركت.
سلامت و پرسود باشيد.

فروش بلوک سیمانی الارم منفی نیست؟

madio
2013/12/09, 00:59

مالیات ارزش افزوده به سود یا زیان چه ربطی داره؟بعید میدونم تاثیر داشته باشه

ارسطو
2013/12/09, 01:00
سلام بر جناب شفاف سازي و آقااحسان
مقداري شرانل دارم به نظرتون با يه سهم ديگه مثل پارسان يا شبندر عوض كنم بهتره يا نگه دارم ؟
ممنون ميشم اگه نظرتون رو بگيد

".احسان."
2013/12/09, 01:22
در تصوير زير كه از گزارش فعاليت هييت مديره سال 92 گرفته شده است، برنامه افزايش سرمايه شركتهاي زير مجموعه تيپيكو آورده شده است.
افزايش سرمايه 167% از محل سود انباشته دفارا مورد تاييد مي باشد.

http://forums.boursy.com/imported/2013/12/f193f992252b8bcf1-1.jpg (http://upload.tehran98.com/upme/)

فروش بلوک سیمانی الارم منفی نیست؟

نه لزوما، بستگي به نظر سرمايه گذار دارد.

سلام بر جناب شفاف سازي و آقااحسان
مقداري شرانل دارم به نظرتون با يه سهم ديگه مثل پارسان يا شبندر عوض كنم بهتره يا نگه دارم ؟
ممنون ميشم اگه نظرتون رو بگيد

پارسان كه فعلا بسته است. شرانل سهم خوبي است، نگهداريش بهتره. در صورتيكه مي خواهيد تعويض كنيد دفارا و وبيمه رو مورد بررسي قرار بدهيد.
موفق باشيد.

".احسان."
2013/12/09, 13:12
سلام و وقت بخير
امروز بازار در منفي فرصتهاي خوبي داد.
از اين فرصتها در 4-% و سهامي كه مد نظر داشتيد، استفاده كنيد. امروز مجدد در 4-% كامل وبيمه اضافه كردم.
از فردا مجددا جاي مثبت و منفي هاي امروز عوض خواهد شد. بهترين و كم استرس ترين راه بازده اي، خريد و صبوري در سهام بنيادي و سهامي كه بازار به ان توجه دارد، مي باشد.
روند بازار رو به رشد است، تنها نوسانگيران از اين گروه به آن گروه جابجا مي شوند، و باعث بازدهي براي سهامداران خواهند شد.
موفق و پرسود باشيد.

دهکده سهام
2013/12/09, 15:59
سلام جناب احسان عزیز ، ممنون میشم اگه نظرتان را درارتباط با غمارک بفرمایید، و اینکه تا چه زمانی به روند نزولی خود ادامه داد ه و از چه زمانی حرکت صعودی خود را آغاز خواهد کرد؟

NICOLE
2013/12/09, 16:24
جناب احسان ميتونم بدونم سبدتون چيه ؟ ممنون

rasam
2013/12/09, 16:55
با سلام استاد گرامی شفاف سازی و احسان گرامی از لطف و رراهنمایی شما ممنونم
میشه در مورد بهره مالکانه راهنمایی بفرمایید یا این کاما و چادر ملو چقدر تحت تاثیر قرار می گیرن.؟ممنوناگه در مورد وتوشه هم رانمایی بفرمایید می گن با پوشش لخزر ناوش تا 800 هم میر سه.در سنه؟ممنون

محمد جمالی
2013/12/09, 19:01
درود بر شما،
خعتبار را زماني پورتفويش را بررسي كردم، زياد نكته خاصي نداشت، هرچند با جو گروه رشد خواهد كرد.
به نظرم خگستر، خبهمن و قطعات سودده رشد بيشتري نسبت به اين سهم داشته باشند.
موفق باشيد.

سلام استاد مهدی این خعتبار شما بنده رو توی مسابقه هفتگی اون پایین نگه داشته زودتر رد کن بره لطفاً

شفاف سازی
2013/12/09, 19:23
سلام و وقت بخير
امروز بازار در منفي فرصتهاي خوبي داد.
از اين فرصتها در 4-% و سهامي كه مد نظر داشتيد، استفاده كنيد. امروز مجدد در 4-% كامل وبيمه اضافه كردم.
از فردا مجددا جاي مثبت و منفي هاي امروز عوض خواهد شد. بهترين و كم استرس ترين راه بازده اي، خريد و صبوري در سهام بنيادي و سهامي كه بازار به ان توجه دارد، مي باشد.
روند بازار رو به رشد است، تنها نوسانگيران از اين گروه به آن گروه جابجا مي شوند، و باعث بازدهي براي سهامداران خواهند شد.
موفق و پرسود باشيد.

با سلام
احسان از این مثبت منفی های 4 درصد خسته شدم
یکی دو هفته افتادیم تو این کار
سهام مثبت 4% بفروش سهام منفی 4-5 % بردار
کار خسته کننده ای شده
امروز : فروش مقداری ونفت به صف خرید ........خرید وبیمه به صف فروش
فروش مقداری ثشرق و ثباغ به صف خرید ...........خرید وبیمه به صف فروش

شاید اینکار خسته کننده رو کنار بزارم

چند هفته ای از شرکت های اوره ای گفتیم وقعا" عالی جواب داد

کرماشا.......860 تومانی ..........امروز 1030 تومان به فاصله دو هفته
خراسان .....930 تومانی ..........امروز 1130 تومان با صف سنگین
شیراز .......صف سنگین
و همچنین شپدیس

این چند تا سهم به همراه پارسان - وغدیر بهترین مکان برای سرمایه گذاری بدون استرس و مطمئن می باشد

کسانیکه به nav پارسان گیر داده که قیمتش پر شده همچین nav ایی برای پارسان درست کنند که نگو و نپرس
روزی 3-4% nav پارسان افزایش پیدا می کنه

گروه پتروشیمی اوره ای تنها گروه پترویی بازار می باشند که در طول یکسال اخیر کمترین رشد را کرده اند

شفاف سازی
2013/12/09, 19:39
با سلام استاد گرامی شفاف سازی و احسان گرامی از لطف و رراهنمایی شما ممنونم
میشه در مورد بهره مالکانه راهنمایی بفرمایید یا این کاما و چادر ملو چقدر تحت تاثیر قرار می گیرن.؟ممنوناگه در مورد وتوشه هم رانمایی بفرمایید می گن با پوشش لخزر ناوش تا 800 هم میر سه.در سنه؟ممنون

با سلام
کاما رو فکر می کنم شامل نمی شه کاما خودش صاحب معدن است
در مورد چادرملو از اعداد و ارقام جدید بهره مالکانه خبری دقیق ندارم بحث سه برابر شدن است
وتوشه را اگر دارید فعلا" نفروشید nav این سهم داره به 800 تومان نزدیک می شه

nav
2013/12/09, 20:47
شفاف سازی جان سلام
همچنان با پاکسان 2570 هستم نظر شما تا پایان سال چیه چه قیمتی رو ببینه؟

شفاف سازی
2013/12/09, 20:59
شفاف سازی جان سلام
همچنان با پاکسان 2570 هستم نظر شما تا پایان سال چیه چه قیمتی رو ببینه؟

با سلام

نگهداری شپاکسا بستگی به این داره که این سهم چند درصد سبد شما رو تشکیل می ده
نگهداری به عنوان بخش کوچکی از سبد توصیه می شه ولی بعنوان بخش بزرگ سبد موجب عقب ماندن از کل بازار می شه
این سهم یک سهم بنیادی بلند مدتی است
تحولات سهم می تونه نزدیک مجمع و افزایش سرمایه 300 درصدی اتفاق بیافته

j_farhud
2013/12/09, 22:04
دوستان دقت کردید ونفت از 8/18 تا به امروز بیش از 330 میلیون سهم ونفت فقط بالای 370 تومان معامله شده یعنی ونفت الان کف قیمت خودش هست.ونفت دیگه اماده پرواز هست.با ونفت فقط بلند مدت سهامداری کنیید با این حجم معامله بی سابقه ونفت تا اخره سال قیمت رویایی خواهد گرفت.ما که بلند مدت به توصیه دوستان ونفت 800 هزار سهم تک سهم شدم.

شفاف سازی
2013/12/09, 22:09
با سلام

شرکت پارسان از نگاهی دیگر :

این شرکت ها تا چند سال دیگه از دل پارسان بیرون خواهند زد ( طرح و توسعه عظیم ):

1- پتروشیمی شیراز 2 به ظرفیت 1,000,000 تن اوره در سال 93
2- پتروشیمی پردیس 2 به ظرفیت 1,000,000 تن اوره در سال 93
3- پتروشیمی پردیس 3 به ظرفیت 1,000,000 تن اوره در سال 94
4- کرماشا 2 به ظرفیت 700,000 تن اوره در 95
5- پتروشیمی شیراز 3 به ظرفیت 1,000,000 تن اوره ( فاز 3 ) در سال های اینده
6- پترو کیان به ظرفیت 4-5 میلیون تن الفین در سال های اینده

شفاف سازی
2013/12/09, 22:36
با سلام

هرچند بعضی از دوستان تحلیگرنما که دوتا ارزش بازار و... یاد گرفتند مجدد دوباره پالایشگاهی ها رو فرصت فروش دانستند ولی این سهم برای بلند مدت عالی هستند
بهتره برای گوشه سبدتون مقداری شبندر یا شبریز و... بخرید من دیروز و امروز شبریز خریدم

شبندر 1500 تومان ........... هدف کوتاه مدت 2400 تومان
شبریز 2500 تومان ........... هدف کوتاه مدت 3000 تومان
بقیه هم در کوتاه مدت به تناسب رشد خواهند کرد

گربه دستش به گوشت نمی رسید می گفت پیف پیف
مپنا در 940 قفل شده این دوست عزیزمون می گه......
دنیا خیلی کوچکتر از این حرف هاست در چند ماه قبل هم خیلی ها می گفتند مپنا 200-300-400-500-600-700-800 حبابه
بابا یخورده تحلیل هم خوب چیزه

nav
2013/12/09, 23:17
با سلام

هرچند بعضی از دوستان تحلیگرنما که دوتا ارزش بازار و... یاد گرفتند مجدد دوباره پالایشگاهی ها رو فرصت فروش دانستند ولی این سهم برای بلند مدت عالی هستند
بهتره برای گوشه سبدتون مقداری شبندر یا شبریز و... بخرید من دیروز و امروز شبریز خریدم

دنیا خیلی کوچکتر از این حرف هاست در چند ماه قبل هم خیلی ها مپنا 200-300-400-500-600-700-800 حبابه

شفاف سازی جان چی شده سر حال نیستی یکم کیش میشی بنظر میان استاد و دوست دوست داشتنی/:.grlim:./

شفاف سازی
2013/12/09, 23:43
شفاف سازی جان چی شده سر حال نیستی یکم کیش میشی بنظر میان استاد و دوست دوست داشتنی/:.grlim:./

با سلام

نه دوست عزیز سرحال هستم ادمی به گفته بعضی ها یه خورده تاسف می خوره .....

به فرض :
من شبندر ندارم
چرا هر روز با روح سهامداران اون شرکت بازی کنم من یکبار می گویم این سهم بدرد نمی خوره تمام
چرا اینا با احساسات سهامداران بازی می کنندکوچکترین تحریک سهامداران منجر به خرید یا فروش می شه
ما که صورت های مالی و گزارشات اون شرکت بررسی نکردیم چه جوری می اییم و فرصت فروش اعلام می کنیم
با این حال که هزار بار حرف این دوستمون نادرست از اب درامده بازهم از رو نمی ره

به هر حال بگذریم
در ساختمانی ها ثشرق رو در 220 معرفی کردیم در کمتر از یکماه بالای 50% بازدهی داد این سهم اهداف بالایی دارد قابل توجه دوستان تکنیکالی
ثباغ هم هفته گذشته در 280 معرفی کردیم

ونفت به نظرم اهداف خیلی بالایی رو دنبال می کنه به کسی پیشنهاد نمی کنم

پارسان - وغدیر - کرماشا - خراسان - شیراز در قیمت های مفت معرفی شدند

دوستان حالشو ببرند

nav
2013/12/10, 00:20
با سلام

به فرض :
من شبندر ندارم
چرا هر روز با روح سهامداران اون شرکت بازی کنم من یکبار می گویم این سهم بدرد نمی خوره تمام
چرا اینا با احساسات سهامداران بازی می کنندکوچکترین تحریک سهامداران منجر به خرید یا فروش می شه
ما که صورت های مالی و گزارشات اون شرکت بررسی نکردیم چه جوری می اییم و فرصت فروش اعلام می کنیم

به هر حال بگذریم
در ساختمانی ها ثشرق رو در 220 معرفی کردیم در کمتر از یکماه بالای 50% بازدهی داد این سهم اهداف بالایی دارد قابل توجه دوستان تکنیکالی

دوستان حالشو ببرند

اره برادر یه زمانی سهمی داشتم که یکی از همین به ظاهر تحلیلگرا دائم میومد تو تاپیکش و هشدار میداد و کلی از سهامدارا رو با ضرر از سهم خارج کرد اون افت قیمتی رو هم که متصور میکرد هرگز محقق نشد اینا یک جو معرفت ندارن میخوای سهم معرفی کنی بکن دیگه سهمی که نداری دردت چیه میای هشدار میدی و بعد هم رجز میخونی الانم هر بار اسمشو میبینم حس بدی دارم خدا هدایتشون کنه

znshi
2013/12/10, 00:33
کرماشا.......860 تومانی ..........امروز 1030 تومان به فاصله دو هفته
خراسان .....930 تومانی ..........امروز 1130 تومان با صف سنگین
شیراز .......صف سنگین
و همچنین شپدیس

این چند تا سهم به همراه پارسان - وغدیر بهترین مکان برای سرمایه گذاری بدون استرس و مطمئن می باشد

سلام دوست عزیز این خراسان کدوم نماده؟؟؟؟

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

nav
2013/12/10, 01:15
احسان جان سلام

یه مقداری کپارس دارم یه کوچولو تو ضررم البته نه خیلی, این سهمو دوست دارم به نظر شما تا پایان سال چه وضعیتی خواهد داشت؟

".احسان."
2013/12/10, 01:19
سلام به همگي دوستان، شب بخير.

متن دوستان عزيز رو خوندم. مطمينم جناب نيت شفاف سازي عزيز حمايت از سهامدار حقيقي جز است، از طرف ديگر، جناب موي عاقل هم همين نيت رو دارند.

برداشت من اينست، هركس جوري معامله مي كند، و جوري بازار را مي بيند، كه زمان شروع و آشنايي با بورس در ذهنش نقش بسته باشد و يا با چه افرادي در بورس نشست و برخاست كرده باشد. بنده پيرمرد نيستم!!، اما از سال 83 كه پايم به بورس باز شد و تفنني خريد و فروش مي كرديم و هر چي مي خريديم، ضرر مي داديم، هم بسيار پوست كلفت شدم و هم رفتم دنبال افرادي كه توي بورس سود كرده بودند تا شايد كسب طريقت كنم، يادمه با پيرمردي در تالار آشنا شدم، از سهامداران قديمي كروي بود،‌ از زماني كه 100 تومان پذيره نويسي توسعه و معادن روي انجام شده بود، سهامدار بود، گرم و سرد روزهاي رونق و زيان صنعت روي را چشيده بود، و البته در صنعت روي به نان و نوايي رسيده بود.

فاندامنتال كار اساسي بود، سالي چند بار به شركتهاي كه سهامدار بود، در زنجان، مشهد و شيراز سرك مي كشيد. آن زمان حباب بيداد مي كرد، و واقعا هم حباب بود. نه پولي در بازار بود و نه اطلاعرساني درستي. اگر سهمي رو نمي فروختي، ديگر ممكن بود، سالها نتوني بفروشي! (مثل فنرژي كه امد و معاملات ميليوني كرد و بستن و دزديدن و رفتن، بگذريم)‌ ،سهم 100 تومني مي شد 7000 تومان با معاملات چرخشي گروهي. كل بازار روي يك گروه شيفت مي كرد و تا مرز حباب سهام را مي بردند. يك سال خانواده تجهيزاتي (فاذر، فاراك و صدرا)، يك زمان هم سيماني، و يك زمان گروه وپترو رو حباب مي كردند. دوستي داشتم شيرازي كه بالاي 2000 تومان صدرا خريد كرده و در قيمتهاي حدود 700 تومان سال 83 فكر كنم، هنوز ميانگين كم مي كرد.

عده اي به سودهاي آنچناني مي رسيدند، خانه در آلمان مي خريدند با سودهاي شكربن. عده اي مثل ما، كه گران خريد كرده بوديم، ضررهاي هنگفت. جناب عبده تبريزي ميگفت سرمايه گذاري بخريد، ريسك كمتر دارد، سرمايه گذاري مي خريديم، سرمايمان نصف نمي شد، خدا رو شكر مي كرديم!!

بگذريم، بالاخره مار گزيده بايد از ريسمان سياه و سفيد بترسه، كه اگر نترسه دوري از عقل است.

خيلي خوشحالم با اون پيرمرد و آن سبك و سياق خريد و فروش در بورس آشنا شدم، چون اين روش خريد و فروش بيشتر به من مي سازد. البته هركس هم در خريد و فروش آ‍زاده.

به اميد سود سهامدار حقيقي جز

موفق باشيد.

".احسان."
2013/12/10, 01:21
احسان جان سلام

یه مقداری کپارس دارم یه کوچولو تو ضررم البته نه خیلی, این سهمو دوست دارم به نظر شما تا پایان سال چه وضعیتی خواهد داشت؟

سلام شب بخير
به نظرم بتونه انشالله بالاي 1500 تومان رو در ميان مدت ببينه، اگه بتونيد تا گزارش نه ماهه و پيش بيني سود سال بعد صبر كنيد، خوبه.
موفق باشيد.

هزاردستان
2013/12/10, 01:38
تحلیلی از ساراب تقدیم به اساتید این تاپیک آقا احسان جناب شفاف سازی :

هر سهم معادل 130ت سهام سیمانی دارد شامل:

نام
سهم
درصد

صنايع سيمان دشتستان (http://www.tsetmc.com/Loader.aspx?ParTree=151311&i=27000326841257664)
48.367 M

16.120

سيمان‌ تهران‌ (http://www.tsetmc.com/Loader.aspx?ParTree=151311&i=30829203706095076)
17.166 M

1.140

سيمان‌شاهرود (http://www.tsetmc.com/Loader.aspx?ParTree=151311&i=11964419322927535)
8.518 M

1.890

سيمان‌هگمتان‌ (http://www.tsetmc.com/Loader.aspx?ParTree=151311&i=41284516796232939)
8.385 M

1.660

سيمان‌غرب‌ (http://www.tsetmc.com/Loader.aspx?ParTree=151311&i=52220424531578944)
5.86 M

1.950

سيمان‌اروميه‌ (http://www.tsetmc.com/Loader.aspx?ParTree=151311&i=15949743338644220)
5.337 M

1.330

سيمان‌ خزر (http://www.tsetmc.com/Loader.aspx?ParTree=151311&i=67327029014085707)
3.63 M

1.570

سود انباشته هر سهم 120ت بدهی ارزی ندارد بدهی بانکی هر سهم 30ت شناور سهم 6درصد

سود تحلیلی امسال 110-120(اعلامی 92ت) افزایش سرمایه از انباشته و اورده 60درصد در برنامه دارد

120+110-30= مجموع سود در پایان 92= 200 بدون ارزش سرمایه گذاریها قیمت 18-9-92 : 625

nav
2013/12/10, 01:40
سلام شب بخير
به نظرم بتونه انشالله بالاي 1500 تومان رو در ميان مدت ببينه، اگه بتونيد تا گزارش نه ماهه و پيش بيني سود سال بعد صبر كنيد، خوبه.
موفق باشيد.

از اینکه اینکه در این ساعت وقت میگذارید و پاسخ میدهید بسیار سپاسگزارم احسان جان

موی عاقل
2013/12/10, 12:50
با سلام

دنیا خیلی کوچکتر از این حرف هاست در چند ماه قبل هم خیلی ها می گفتند مپنا 200-300-400-500-600-700-800 حبابه

امثال شما مصداق بارز اکثرهم لا یعقلون هستید

".احسان."
2013/12/10, 14:44
فردا روز ديگري براي ساختماني ها و سيماني ها خواهد بود. سعي شود، در صورت خريد از اين دو گروه در مثبت نخريد.
موفق باشيد.

ata007
2013/12/10, 15:13
با سلام

به فرض :
من شبندر ندارم

به هر حال بگذریم

دوستان حالشو ببرند

درود بر جناب شفاف سازی عزیز

کاملا" موافقم و مصداق این تیپ حرفها نشانگر این است که اینگونه افراد نسبت به سهام پالایشی کینه پیدا کردند
و هر روز و هر ثانیه تو سر این سهم ها می کوبند،چون نمیتونند تحمل کنند شاوانی که 800 تومان بود نتونستند بخرند حالا شده 3 4 هزار تومان

خوبه که تو مجمع نفت و گاز پارسیان ارزش بالای پالایشگاههای تبریز و شیراز اشاره شد

NICOLE
2013/12/10, 18:01
فردا روز ديگري براي ساختماني ها و سيماني ها خواهد بود. سعي شود، در صورت خريد از اين دو گروه در مثبت نخريد.
موفق باشيد.

سلام و با تشكر از تحليلاتون امروز پله اول دفارا رو خريدم به نظرتون كفش چنده ؟
راستي منظورتون از روزي ديگري براي سيماني و ساختماني و عدم خريد در مثبت اينه كه فردا ميريزن ؟/:.rolleyessmileyani

شفاف سازی
2013/12/10, 18:41
درود بر جناب شفاف سازی عزیز

کاملا" موافقم و مصداق این تیپ حرفها نشانگر این است که اینگونه افراد نسبت به سهام پالایشی کینه پیدا کردند
و هر روز و هر ثانیه تو سر این سهم ها می کوبند،چون نمیتونند تحمل کنند شاوانی که 800 تومان بود نتونستند بخرند حالا شده 3 4 هزار تومان

خوبه که تو مجمع نفت و گاز پارسیان ارزش بالای پالایشگاههای تبریز و شیراز اشاره شد

با سلام خدمت عطای عزیز و سایر دوستان

اول خدمت دوست خوبمون عرض کنم بازار ثابت کرده مصداق بارز اکثرهم لا یعقلون چه کسانی هستند و بازهم ثابت خواهد کرد

شبندر 500 تومانی الان 1500 تومان ............اکثرهم لا یعقلون
سهام خودرویی هر کدام 300% رشد کردند ..............اکثرهم لا یعقلون
مپنا 200 تومانی در 950 تومان قفل است.................اکثرهم لا یعقلون
و....

اصلا" دوستان کاری به این ندارم که کی درست می گه و کی نادرست
تمام حرف اینه که به تمام سهامداران عزیز از تمام گروه ها احترام بگذاریم
من خودم خودرویی دوست ندارم ولی اونا را به باد تمسخر نمی گیرم وبا خاطر پیش بینی درست به اونا از همین جا تبریک می گویم
بنا به عللی خارج از سودآوری شرکت های دارویی سراغ این سهم ها نمی روم ولی به سهامداران اونا احترام می گذارم
باید به سهامداران شبندر - مپنا و... احترام بگذاریم و با روحیات انها بازی نکنیم

من 7-8 ماه اطلاعاتی از دو شرکت غمارگ و غبشهر در اختیار دوستان قرار دادم ان موقع غمارگ 700 و غبشهر 1400 بود
بر اساس تحلیل و مقداری اطلاعات از وضعیت شرکت ها اومدم گفتم غمارک اینده خوبی در محدوده یکسال نخواهد داشت و غبشهر بیشترین رشد را نسبت به غمارک خواهد داشت و دلایلم رو نوشتم که این مطالب برای بعضی از دوستان قابل هضم نبود و شروع کردند به جبهه گیری
الان غبشهر بعد از افزایش سرمایه 210 درصدی 1400 تومان و غمارگ 840 تومان
ما صلاح دوستانمون رو گفتیم ولی اونا فکر کردند ما می خواهیم سهم رو بکوبیم دیگه از غمارگ مطلب ننوشتم

ما از لحاظ اخلاقی وظیفه داریم اطلاعاتی رو که می دانیم در اختیار دوستان قرار بدهیم اونم یکبار نه اینکه دنبال فرصتی باشیم تا سهامداران محترم رو سرزنش بکینم

هر سهمی که رشد چند صد درصدی بکنه و اقایون جا بمونند می شه سفته بازی و فرصت فروش
اکنتور 200 درصد رشد کرد شد سفته بازی و فرصت فروش
مپنا 500 درصد رشد کرد شد سفته بازی و فرصت فروش
شبندر - شاوان - شراز و... 300-400 درصد رشد کردند شدند سفته بازی و فرصت فروش
ساختمانی ها رشد کردندشدند سفته بازی و فرصت فروش
ونفت 300 درصد رشد کرد شد سفته بازی و فرصت فروش
خودرویی ها 300 درصد رشد کردند شدند سفته بازی و فرصت فروش

فقط و فقط دو -سه تا سهمی که ایشون خرید می کنه خرید واقعی است بقیه بازار سفته بازی و فرصت فروش محسوب می شه

".احسان."
2013/12/10, 19:38
سلام،
بنده وارد بحث دوستان نمي شوم، اما به نظرم بشود با احترام بيشتر هر دو طرف وارد بحث شوند، نتيجه گيري هم با خوانندگان عزيز. در عين آنكه دوستي ها هم خدشه دار نشود.

دوستان اگر خاطرتون باشه، قبلا در مورد شبندر 1800 توماني، شاوان بالاي 4000 تومان هشدار داده بودم، اما الان با اين وضعيتي كه بوجود آمده است و شركتهاي كه زمين باير هستند، و فقط كاربري صنعتي گرفته اند و مي خواهند در سه سال آينده ساخته شوند و الان 200 تومان و 300 تومان معامله مي شوند، مي شود مجدد سهام ارزنده رو به بازار شناساند.
پالايشگاه و پتروشيمي جز صنايع استراتژيك اين مملكت است، و اگر اين شركتها نباشد، عملا مملكت تعطيل است، اما هر سهمي را بايد به قيمت مناسب خريد و قيمت مناسب فروخت. اصلاح زماني و اصلاح قيمتي اين گروه، ريسك اين سهام رو پايين آورده است.

براتون يك داستان تعريف كنم،

اعتماد نابجا

آورده اند، گرگي از پي گله اي گوسفند بدون آنكه لطمه به گله بزند، هميشه حركت مي كرد. چوپان گله در ابتدا به ديد دشمن به گرگ نگاه مي كرد و مراقب بود گرگ به گله لطمه اي نزند. اما با گذشت زمان گرگ كوچكترين اسيبي به گله نزد، چوپان كه از اين بابت خيالش راحت شده بود، نه تنها ديگر به گرگ به ديد يك دشمن حيله گر نگاه نمي كرد، بلكه او را يك نگهبان گله فرض كرده بود. روزي او تصميم گرفت كه گله را به گرگ بسپارد و به شهر رود. گرگ نيز اين فرصت را غنيمت شمرد و به ميان گله رفته و گوسفندان را لت و پار كرد.
وقتي كه چوپان از شهر برگشت، و لاشه گوسفندانش را ديد، با خود گفت: "سزاي كسي كه به گرگ اعتماد كند، همين است"

اين داستان را گفتم، كه حواسمان در بازار باشد، گرگها در بازار در كمين هستند. صفهاي خريد و چهاردرصدهاي روزانه سهام و ايجاد حس طمع و شركتهاي كه وجود خارجي ندارند،شركتهاي كه 1% قيمت سهمشان نيز سود تقسيمي نخواهند داشت. مراقب باشيم. حواسمان باشد، به گرگها اعتماد نكنيم.

موفق باشيد.

".احسان."
2013/12/10, 19:53
سلام و با تشكر از تحليلاتون امروز پله اول دفارا رو خريدم به نظرتون كفش چنده ؟
راستي منظورتون از روزي ديگري براي سيماني و ساختماني و عدم خريد در مثبت اينه كه فردا ميريزن ؟/:.rolleyessmileyani

سلام بر شما،
روند معاملاتي سهم نشان دهنده، خشك بودن سهم است، سهام شركت دست افراد سهامدار است، تا نوسانگير. به نظرم كفش همين اعداد فعلي است.
مثلا امروز اگر كسي مي خواست، فرضا 100.000 سهم بخرد، تا 4+% اين تعداد سهم وجود نداشت. و بايد پس از قرار گرفتن در صف خريد، احتمالا از حقوقي مي خريد.
زير 3000 تومان فرصت خريد بدون شك و ترديد است.
روند ساختماني ها فردا متفاوت از امروز خواهد بود.
موفق باشيد.

risk
2013/12/10, 20:20
سلام احسان عزیز
راجب واتی و کساپا چه نظری داری ؟

aliabfa
2013/12/10, 20:36
احسان عزیز ، نظرتون در خصوص دپارس یا توجه به قیمت امروز در بازه زمانی دو ماهه چیه ؟ با تشکر

محمد جمالی
2013/12/10, 21:41
سلام آقا احسان آیا توی این قیمت و بعد از رشد این چند وقت اخیر سمگا آیا برای ورود دیر شده یا هنوز نه ؟ آیا توصیه ای در این مورد دارید ؟
با تشکر

کارآمد
2013/12/10, 22:14
سلام بر شما،
روند معاملاتي سهم نشان دهنده، خشك بودن سهم است، سهام شركت دست افراد سهامدار است، تا نوسانگير. به نظرم كفش همين اعداد فعلي است.
مثلا امروز اگر كسي مي خواست، فرضا 100.000 سهم بخرد، تا 4+% اين تعداد سهم وجود نداشت. و بايد پس از قرار گرفتن در صف خريد، احتمالا از حقوقي مي خريد.
زير 3000 تومان فرصت خريد بدون شك و ترديد است.
روند ساختماني ها فردا متفاوت از امروز خواهد بود.
موفق باشيد.

سلام آقا احسان روند ساختمونیها فردا چه جوریه؟

Mjim
2013/12/10, 22:42
دوستان سلام من تازه کار هستم با اجازتون یه سوال بپرسم می خوام حق تقدم بخرم و از کارگزاری اقتصاد نوین هم استفاده می کنم ولی متاسفانه نماد خود شرکتها میاد ولی نماد حق تقدم برای خرید یا فروش اضافه نمیشه این چطوریه کسی می تونه راهنمایی کنه ؟ باز هم از آقا احسان معذرت میخوام بهترین جایی که بنظرم رسید این سئوال رو مطرح کنم اینجا بود

شفاف سازی
2013/12/10, 23:40
با سلام

اگر نوبتی هم باشه اینبار نوبت حرکت شارپی گروه سرب و روی است

کاما :
امسال بالای 300 تومان سود خواهد ساخت هدف بالای 2000 تومان

فاسمین :

امسال بالای 220 و سال بعد بالای 250 سود خواهد ساخت
چند روز پیش گفتم زیر 870 تومان بهترین نقطه ورود است

کروی :
بلوک تمام سرب و روی ها شامل فاسمین - فرآور - فسرب و... در اختیار داره

فزرین :
امسال بالای 100 تومان سود خواهد ساخت
خرید حق تقدم فزرین در محدوده 420-430 بهترین اکازیون است

در این گروه کاما بهترین است

محمد حقانی
2013/12/10, 23:49
با سلام

کاما :

فاسمین :

کروی :

فزرین :

سلام جناب شفاف سازی عزیز
راجع به خرید کاما همچنان منتظر تحقق نظر قبلی جنابعالی هستم که نوشته بودید بالاتر از 1100 خرید نکنید. همچنان صبر کنیم یا کف سهم بالا رفته است؟
با سپاس

شفاف سازی
2013/12/11, 00:04
سلام جناب شفاف سازی عزیز
راجع به خرید کاما همچنان منتظر تحقق نظر قبلی جنابعالی هستم که نوشته بودید بالاتر از 1100 خرید نکنید. همچنان صبر کنیم یا کف سهم بالا رفته است؟
با سپاس

با سلام
جناب حقانی عزیز
در تاریخ 92/9/4 به قیمت 1100 تومان معامله شده
در تاریخ 92/8/27 امده زیر 1100 تومان
دیگه اینقدر خصاصت بخرج ندید همینکه تو هفته گذشته قیمت می رسید به محدوده 1100 تومان باید خرید می کردید
شما که می خواهید سهامداری کنید تا 3-2% از قیمت گفته شده بالاتر بخرید فرقی نمی کنه
شاید دیگه این فرصت گیرتون نیاید

".احسان."
2013/12/11, 00:12
سلام آقا احسان آیا توی این قیمت و بعد از رشد این چند وقت اخیر سمگا آیا برای ورود دیر شده یا هنوز نه ؟ آیا توصیه ای در این مورد دارید ؟
با تشکر

سلام،
شناختي از روند و سهم سمگا ندارم.
موفق باشيد.

شفاف سازی
2013/12/11, 00:21
سلام،
شناختي از روند و سهم سمگا ندارم.
موفق باشيد.

با سلام
سمگا در 280 تومان معرفی شد به دوستان توصیه شد فردای انروز در ساعت 8:29:59 برند توصف خرید
در 312تا 320 فرصت خرید داد و عرضه شد بعد از اون دیگه عرضه ای نداشتیم
امروز 6-7 میلیون عرضه شد
با 5 % فردا بازدهی در کمترین زمان 10 روزه به 50% می رسه
تو این قیمت ها هیچ توصیه ای به خرید یا فروش ندارم

".احسان."
2013/12/11, 00:23
احسان عزیز ، نظرتون در خصوص دپارس یا توجه به قیمت امروز در بازه زمانی دو ماهه چیه ؟ با تشکر

سلام،
در مورد روند كلي گروه دارو، بصورت كلي خدمتتان عرض كنم، اين گروه از ابتداي سال و با افزايش قيمت دارو، قيمت سهام آنها تاكنون حدودا بالاي 2 برابر تا گاها 3 برابر شده است. انتظار دارم، روند انتهاي رشد گروه دارويي تابستان 93 با رشد 2 برابر از نقطه فعلي به حالت تعادل برسد، در واقع حالت extension قيمتي گروه دارو را، يك افزايش 2 برابري تا تابستان 93 ميدانم. از اين بين ممكن است سهامي كه بيشتر رشد كرده اند، كمتر از 2 برابر رشد كنند و سهامي كه ظرفيت خالي توليد خودشان را فعال يا كمتر بازدهي داشته اند، بيشتر از دو برابر در انتهاي روند رشد كنند.
بنابراين انتظار رشد 50% بطور ميانگين قيمتهاي گروه دارو، تا فروردين 93، متصورم. و از فروردين 93 تا اواسط تابستان نيز بين 30% الي 50%.
در صورتيكه سهامدار هستيد، در يك بازه 6 ماهه انشالله سرمايه تان دو برابر مي شود.
در صورتيكه در ديگر جاها بتوانيد بيشتر از اين مقدار سود كنيد، گروه دارو توصيه نمي شود.
روند پيوسته و رو به رشد است.
موفق باشيد.

دوبله
2013/12/11, 02:16
وضوع: سهام طلايي (استراتژي هاي سودآور در بازار سهام) (http://forums.boursy.com/showthread.php?t=2244&page=98)
۱۳۹۲/۰۷/۲۳, ۰۵:۴۵ #411 (http://forums.boursy.com/showthread.php?t=2244&p=391812&viewfull=1#post391812)
دوبله (http://forums.boursy.com/member.php?u=8191)
http://forums.boursy.com/images/Boursy_Light_v2/statusicon/user-offline.png
عضو عادی

ارسال 31
تشکر 99
تشکر شده 109 بار در 27 ارسال

http://forums.boursy.com/images/Boursy_Light_v2/reputation/reputation_pos.png

باسلام
جناب احسان منظور بنده ضد تبلیغ برای بورس نیست(بنده از متعصبین بورسی بوده و امسال که دیگر روغن پیازش را هم زیاد کرده ام/:.yead.:/) منظورم این بود که ابزارهای جدید ( مانند صندوقهای etf ,...) هم برای آماتورها و هم برای بازار بسیار مناسبتر است وفرهنگ سازی و سوق دادن عموم به سمت این گونه ابزارها ، هم رشد سرمایه این عزیزان و هم رشد منطقی بازار را تضمین خواهد کرد
در ضمن مدتی است روی سمگا کار می کنم سهمی بدی نیست (احتمالا حداکثر از بهمن ماه بازار این سهم را بشناسد)
سالم و پرسود باشید(تاپیک ) موضوع: شیر پاستوریزه پگاه خراسان(غشان) (http://forums.boursy.com/showthread.php?t=1925&page=11)
۱۳۹۲/۰۷/۲۰, ۱۸:۱۸ #106 (http://forums.boursy.com/showthread.php?t=1925&p=390399&viewfull=1#post390399)
دوبله (http://forums.boursy.com/member.php?u=8191)
http://forums.boursy.com/images/Boursy_Light_v2/statusicon/user-online.png
عضو عادی
تاریخ عضویت شهریور ۱۳۹۲
ارسال 31
تشکر 99
تشکر شده 109 بار در 27 ارسال

http://forums.boursy.com/images/Boursy_Light_v2/reputation/reputation_pos.png

باسلام
بنده عاشق منفی های سهام بنیادی هستم (تا هفته های گذشته خودم را در سهام :وپخش ،شلعاب وپکرمان خفه کردم و امروز در غشان ،سمگا ، وتوشه و دپارس و شپنا:نکته هیچ تعصبی نسبت به گروه یا صنعت خاصی هم ندارم) واعتقاد دارم تا سهمی(بنیادی) صف فروش اساسی نشود رشدش شارپ نخواهد بود و از دوستان خواهش می کنم در مورد سهامی که تسلط کافی ندارند با احتیاط اظهار نظر کنند شاید خدای ناکرده صفویان ده بین متضرر شوند)
سالم و پرسود باشید
پ .ن
لطفا بازدهی را بسنجیداوووو......./:.grlim:./(فقط شپنا نامردی کرده اونهم باشد برای نمک دیگ تا چشممان نزنند /:.yead.:/) نه بابا فکر های خیلی خوب نکنید (سرمایه دار شدن من )من سرمایه چندانی نداشتم

عذر خواهی می کنم ولی در بازار گوسفندی(نه خرسی و نه گاوی ) سهام را بدور از هیجانات بازار بررسی کرده وبا صبر و حوصله بخریم مهم نتیجه سالیانه است نه روزانه(البته نیاز به تمرین خیلی زیاد دارد)
مخلص کلام ونفت در مقابل سمگا داداش کوچولو محسوب می شود فقط نمونه کوچک که در گزارش اشاره هم نشده:

مشخصات پروژه هتل 500 اتاقه 3و 4 ستاره Ibis و Novotel فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره)

Leisure - Business

نوع هتل

296 اتاق 4 ستاره Axis Prime 196 اتاق 3 ستاره Axis

تعداد اتاق

26,620 متر مربع
47,557 متر مربع

متراژ زمین
زیربنا

2.5سال - EPC

مدت اجرا

آریازیگورات – عمران زاوه - آرمان

دستگاه نظارت

این هتل در زمینی به مساحت تقریبی 26620 متر مربع در ضلع جنوبی ترمینال اصلی فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) واقع شده است. مطابق برنامه ریزی صورت گرفته مساحت تقریبی 47557 متر مربع برای این ساختمان در نظر گرفته شده است که ترکیبی از دو هتل 3 و 4 ستاره تحت عناوین Ibis با 200 اتاق و Novotel با 300 اتاق منطبق بر استانداردها و مدیریت هتل های زنجیره ای ACCOR در ردیف هتل های نوع Cluster این زنجیره طراحی، احداث و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت. توریستهای تفریحی، فرهنگی، مذهبی، درمانی، طبیعت گرد، گروهای کری، گروه های دیپلماسی و موارد مشابه، همگی نمونه هایی از مشتریان این هتل در سال های آینده می باشند. بومی سازی و ارتقاء استانداردهای احداث و اداره هتل در ایران، برگزاری کلاس ها و دوره های آموزشی هتل داری و موارد مشابه، همگی نمونه هایی از برنامه ها و اقدامات پیش روی شرکت توسعه گردشگری آریا زیگورات (سهامی خاص) در آینده خواهد بود.
قاضوی با اعلام اینکه مشتریان این هتل نخست کارکنان شرکت‌های حمل‌ونقل و هواپیمایی خارجی و همچنین شرکت‌های هواپیمایی ایرانی است گفت که با احتساب این افراد ۳۰ درصد ظرفیت هتل به آن‌ها اختصاص داده می شود.
وی تصریح کرد: مسافران ایرانی که قصد سفر به خارج از کشور را دارند و توقف کوتاهی در این فرودگاه خواهند داشت، نمی‌توانند پنج ساعت در فضای فرودگاه معطل بمانند بنابراین بسیاری از آنها می خواهند اقامت کوتاهی در نزدیکی فرودگاه داشته باشند حتی می توان گفت که این مجموعه می‌تواند یک هتل بین راهی نیز تلقی شود
توریست‌های تفریحی، فرهنگی، مذهبی، درمانی، طبیعت‌گرد ، گروهای کرو، گروه‌های دیپلماسی و موارد مشابه، همگی نمونه‌هایی از مشتریان این هتل در سال‌های آینده خواهند بود بوی دلار هم از این سهم در می آید

داشتن مجموعه های متعدد بین راهی (از امسال شروع به افتتاح می کند ) دانشکده تخصصی گردشگری و....
دقت کنید دوستان قسمت اعظم این کولاک بخاطر سود آور شدن یک شرکت (شرکت تجارت بين الملل ميلاد آريا زيگورات) بوده و مابقی هنوز موتورشان هم روشن نشده
فقط این نکته را اشاره بکنم که باید دیدگاهی که نسبت به ونفت وجود دارد (بلند مدت ونه esp امسال) در مورد این سهم داشت ودیروز اکثریت کسانی که به سهم شک داشتنداز سهم تخلیه شدند

mahmoud
2013/12/11, 09:53
سلام،
امروز 4 برابر ديروز خريد داشتم، و قصد داشتم آخرين پله باشد. احتمالا فردا با فروش غشاذر، براي يكي از سبدها وبيمه را اضافه كنم.
موفق باشيد.

سلام
آقا احسان، من هم وبيمه خريدم 202 تومان، اما از فرداش منفي شد به نظر شما منفي تا كي ادامه خواهد داشت؟

".احسان."
2013/12/11, 13:12
سلام
آقا احسان، من هم وبيمه خريدم 202 تومان، اما از فرداش منفي شد به نظر شما منفي تا كي ادامه خواهد داشت؟

سلام،
وقتي هيجان بازار پشت يك سهم با حجم هاي بالا بيايد، نوسانگير و تازه وارد و هر رصدگر بورسي وارد سهم خواهد شد. بنابراين انتظار واكنش هاي اينچنيني وجود دارد. به نظرم با 15% الي 20% سبد بتوان با وبيمه سهامداري ميان مدت كرد. وبيمه اي كه قصد دارد، استراتژي سرمايه گذاري خود را از ساختمان به صنايع با مزيت تغيير دهد، را مي توان در سبد ميان مدت نگه داشت، با حفظ درصد معقول آن در سبد.
خيلي ها به ديد يك شبه ره يكساله را رفتن وارد سهم شده اند، بنابراين اين افراد بايد خارج شوند.
وملت فقط با يك زمين 110 تومان است. وبيمه با چندين پروژه ساختماني و پرتفوي بورسي و غير بورسي زير 190تومان!!!!
موفق باشيد.

شفاف سازی
2013/12/11, 14:32
با سلام

کاما :

فاسمین :

کروی :

فزرین :

با سلام خدمت همه سروران دوست داشتنی

دیروز خدمت عزیزان گفتم گذشت زمان بهترین داور خواهد بود مبنی بر اینکه کی اشتباه می کنه
مبنی بر اینکه کی تحلیل درست می کنه و کی تحلیل اشتباه
کی می اد همینجوری چیزی می گه و کی اینده رو می بینه

خرید فاسمین 830-840 تومانی خرید کاما 1100 تومانی و خرید فزرین 900 تومانی قبل از افزایش سرمایه 200 درصدی
ایا این سهم ها تو این قیمت ها واقعا" ارزش نداشتند
این شرکت ها تو این قیمت ها - ارزش بازارشون پر است؟؟؟؟؟
این سوولات فقط و فقط با گذشت زمان پاسخ داده خواهد شد

من به تمامی دوستان عرض کردم تو این قیمت ها بخرید از مفت هم مفت ترند در بازاری که هر سهم غیر سودده و غیر بنیادی چند صد درصد رشد کرده اند و سهام به این بنیادی تو قیمت پارسالشون موندند

به نظر من این تازه اول راه است گزارش 9 ماهه و 12 ماهه این شرکت ها مشخص خواهد کرد که این قیمت ها در این مقطع زمانی چیزی شبیه به جوک بوده است.

پارسان : مجدد این سهم طلائی ما سربلند کرد و دشمنان رو روسیاه

خانواده مسکن هم نشان دادمی خواهد عقب ماندگی چند سال رو خیلی زود جبران بکنه من ثشرق و ثباغ دارم و خوشحال شدم سهامدارهای این گروه بعد از مدت ها شادی تو چهرشون نقش بسته

شفاف سازی
2013/12/11, 18:28
با سلام

شپارس :

بازهم رانت اطلاعاتی :

متاسفانه رانت اطلاعاتی موجب آسیب سهامداران جزء و موجبات سوء استفاده بعضی افراد می شود

دیروز در حالیکه شپارس در منفی 4% و زیر 1000 تومان در حال معامله بود به یکبار این سهم از منفی 4% به مثبت 4 درصد و صف خرید منجر شد در عرض حداکثر یکی دو دقیقه

امروز هم صف خرید از اول صبح داشت

خوب علت این امر ساعت 17:31 با اطلاعیه شفاف سازی شرکت مشخص شد = 17% تعدیل مثبت سود برای 92 (حسابرسی نشده )

خوب این اطلاعیه الان رسیده در حالیکه بعضی ها دیروز با خبر شدند؟؟؟؟؟؟

به هر حال بارها این شرکت از لحاظ بنیادی مورد تایید بود توصیه به خرید شده بود

نکات مثبت :
1- صادرات رو به رشد شرکت با دلار 2500-2600 تومان به کشورهای همسایه از 7,000,000 دلار به 14,000,000 دلار

2- معافیت مالیاتی سود حاصل از صادرات ( 22.5 % سود صادرات بیشتر از سود حاصل از فروش داخلی )

3- ظرفیت خالی شرکت تا تولید 195,000تن(فاز 1 )

4- طرح فاز 2 شرکت به ظرفیت 195,000 تن در سال های اینده که در صورت تحقق ظرفیت شرکت به 390,000 تن خواهد رسید

5- شرکت در حال حاضر با ظرفیت 82,000 تن فعالیت می کنه و هرگونه افزایش تولید و فروش نسبت به 82,000 تن سود شرکت رو بیشتر از قبل افزایش می ده این در حالیکه هزینه های ثابت تا تولید 195,000 تن ثابت خواهد ماند و هزینه های ثابت تولید هر واحد محصول با افزایش تولید به شدت کاهش پیدا خواهد کرد.

نکات منفی :
مازاد عرضه نسبت به تقاضا در بازارهای داخلی

دوستان کماکان با سهام بنیادی هستیم

"Midas"
2013/12/11, 19:06
سلام،

ذوب آهن سهمی است که در بنیاد و دارایی هایش جای صحبتی ندارد. اما از سهام جامانده از بازار است و دل سهامدارانش را خون کرده.

با اعلام بودجه ی عمرانی کشور که اثرش را در گروه سیمانی شاهد هستیم ذوب هم تکانی به خود داد ( غول تولید کننده انواع میل گرد، پروفیل، تیرآهن،...).

افزایش سرمایه ی 100% از محل تجدید ارزیابی دارایی ها در این سهم تقریبا قطعی شده است.

مدیر عامل شرکت گفته که EPS هر سهم با توجه به بهره برداری از طرههای توسعه و فعال بودن هر سه کوره به راحتی به 80 تومان می رسد.

شنبه سهم به مقاومت خود در 420 تومان برخورد می کند و احتمالا معاملات پرحجمی را خواهد اشت. ورود در این قیمتها و یا انتظار

برای شکسته شدن مقاومت 420 و ورود در پول بک احتمالی به مقاومت، می تواند استراتژی مناسبی باشد.

هدف اول 480 .........هدف دوم .........520 . با توجه به فرابورسی بودن انتظار می رود خیلی زود به این تارگتها دست یابد.

تا یار که را خواهد و میلش به که باشد

arad700
2013/12/11, 19:10
جناب احسان و شفاف سازی عزیز.با تشکر از تحلیل های خوبتون.خواستم نظرتون را به ترتیب اولویت راجع به شپارس پارسان البرز بدونم.جناب شفاف سازی سهام شپارس پارسان را تایید کردند.خواستم لطف کنید به ترتیب اولویت کدوم پتانسیل بیشتر دارند؟

شفاف سازی
2013/12/11, 19:33
جناب احسان و شفاف سازی عزیز.با تشکر از تحلیل های خوبتون.خواستم نظرتون را به ترتیب اولویت راجع به شپارس پارسان البرز بدونم.جناب شفاف سازی سهام شپارس پارسان را تایید کردند.خواستم لطف کنید به ترتیب اولویت کدوم پتانسیل بیشتر دارند؟

با سلام
دوست عزیزم
اگر می خواهید بر اساس اولویت سهم بخرید برای پارسان خیلی دیر شده
پارسان با دید بلند مدت
پارسان 1050 قبل از افزایش سرمایه 30-40 روز پیش گفتم 1700 تومان
بدون اعمال افزایش سرمایه امروز 1700 تومان شد
حدود 65% در عرض 30-40 روز
البته من روی این سهم فروشنده نیستم
اگر هدف بلند مدتی دارید الان می توانید پله اول وارد بشوید ولی من توصیه ام اینه سهام رشد نکرده بخرید
پارسان در یک ماه اخیر 65 % رشد کرده و شمایی که می خواهید تو این قیمت ها وارد بشوید ممکنه اذیت بشوید
هرچند اخبار بسیار مثبتی حول و حوش این سهم وجود داره
شپارس هم دیروز و امروز 8 % و باشنبه می شه 12 % رشد

به نظرم از منفی های بازار استفاده کنید بهتره

من خودم 90% از صف فروش خرید می کنم
خرید فاسمین در صف فروش 830 تومان دو هفته پیش
خرید کاما 1100 تومان
خرید وبیمه در منفی 165 تومان
خرید و اضاف کردن فزرین ح در 419 تومان
خرید خگستر در منفی 260 تومان
خرید ثشرق در منفی های 220 تومان
و....
زمانی در صف خرید و مثبت سهم وارد بشوید که سهم در روند صعودی باشه و مورد تایید دوستان تکنیکالی متعمد باشه

من امروز بازهم در منفی سهم خریدم خرید شبندر و شبریزدر 4% منفی

arad700
2013/12/11, 19:56
با تشکر.پس شما در حال حاضر خرید شبریز و شبندر را گزینه مناسب می دونید؟ راستش قبلا یک گین 40 درصد از شبندر در فاصله یک ماه گرفته بودم.البته این به چند ماه پیش مربوط میشه.

شفاف سازی
2013/12/11, 20:21
با تشکر.پس شما در حال حاضر خرید شبریز و شبندر را گزینه مناسب می دونید؟ راستش قبلا یک گین 40 درصد از شبندر در فاصله یک ماه گرفته بودم.البته این به چند ماه پیش مربوط میشه.

با سلام
من استراتژی خودم رو گفتم خرید درمنفی
سهام های معرفی شده را در منفی می خرم
شبریز و شبندر هم در منفی بهشون اضافه کردم
من سه سبد برای خودم تعریف کردم :

سبدبلند مدت :
بیشتر مواقع سعی می کنم بهشون دست نزنم تا اهداف بلند مدت تحقق پیدا بکنه

پارسان - کاما - فاسمین - شیراز - اکنتورو...

سبد میان مدت :
با توجه به روند سهم در میان مدت قابل تغییر است
خگستر - ثشرق - ثباغ - فاراک - مپنا- ونفت و پاسارگاد
شبندر و شبریز فعلا" تو این گروه قرار دادم
فزرین ح رو برای میان مدت خریدم ممکنه بعدا" بلند مدت یا بشه کوتاه مدت

سبد کوتاه مدت :
وبیمه - خبهمن - سمگا- وبشهر - فعلا" تو این گروه قرار دارند

شما باید استراتژی خودتون بابت کوتاه -میان وبلند مدت تعیین بکنید بعد برای خرید به موقع سهم اقدام نمایید
هرکدام از این سهم ها با توجه به وضعیت بنیادی و تحقق اهداف می تونه در سبدها تغییر بکنه
مثلا" اگر کاما بشه 2000 تومان می تونه از سبد بلند مدت به سبد میان یا حتی کوتاه مدت تغییر بکنه تازه اگر وضعیت بنیادی و تکنیکالی سهم این کار رو تایید بکنند

به فرض مثال وغدیر یا پارسان تا سال های سال می تونه در سبد بلند مدت قرار بگیره چون
1- با سود دریافتی امسال بهای تمام شده اون برای من می شه صف
2- این سهم ها هر سال بدون استثنا ء با به بهره برداری رساندن طرح های توسعه فراوان و افزایش سرمایه های پیوسته و افزایش سودآوری موجبات ارزش افزوده فراوانی را فراهم کنند
انگار همین دیروز بود به کارگزاری زنگ زدیم و حق تقدم استفاده نشده پارسان رو در قیمت 720 تومان بابت افزایش سرمایه قبلی خرید کردیم یادش بخیر

محمد حقانی
2013/12/11, 21:30
سلام شفاف سازی عزیز
از تحلیلهای جامع و صادقانه شما سپاسگذارم.
در سبد کوتاه مدت شما سهم ارزنده خبهمن دیده میشود . مطابق مثالی که راجع به کاما مطرح کردید آیا خبهمن به نقاط پایانی رسیده است ؟ با بررسی که انجام داده ام حداکثر تا سه ماه آینده به قیمت 400 تومان خواهد رسید.

شفاف سازی
2013/12/11, 21:46
سلام شفاف سازی عزیز
از تحلیلهای جامع و صادقانه شما سپاسگذارم.
در سبد کوتاه مدت شما سهم ارزنده خبهمن دیده میشود . مطابق مثالی که راجع به کاما مطرح کردید آیا خبهمن به نقاط پایانی رسیده است ؟ با بررسی که انجام داده ام حداکثر تا سه ماه آینده به قیمت 400 تومان خواهد رسید.

با سلام
همانطوریکه گفتم هر سهمی با توجه به بررسی های بنیادی و تکنیکالی می تونه در سبد کوتاه - میان - بلند مدت جابجا بشوند

Mjim
2013/12/11, 21:56
با سلام خدمت شفافسازی عزیز ، می خواستم نظرتونو در ارتباط با نماد زنجان (پتروشیمی زنجان) بدونم اگه ممکنه تحلیلتونو در ارتباط با این سهم بفرمایید متشکرم

mohsen ho
2013/12/11, 22:05
با سلام
همانطوریکه گفتم هر سهمی با توجه به بررسی های بنیادی و تکنیکالی می تونه در سبد کوتاه - میان - بلند مدت جابجا بشوند
با سلام بانک دی را چطور میبینید؟

محمد حقانی
2013/12/11, 22:19
با سلام

دوست عزیز
با نظر من راجع به رسیدن خبهمن به قیمت 400 تومان در بازه حداکثر سه ماهه موافقید؟
در بین خودروییها کدام را مستعد تر ارزیابی می کنید؟

شفاف سازی
2013/12/11, 22:44
دوست عزیز
با نظر من راجع به رسیدن خبهمن به قیمت 400 تومان در بازه حداکثر سه ماهه موافقید؟
در بین خودروییها کدام را مستعد تر ارزیابی می کنید؟

با سلام
خبهمن یه خورده سنگین حرکت می کنه با توجه به صفوف خرید خودرویی ها خبهمن امروز باید صف می شد
در خصوص هدف سهم از دوستان تکنیکالی بپرسید بهتره و از لحاظ بنیادی از بین خودرویی ها مطمئن تره

قطعه ساز ها مستعدترند خفناور -خزر- خپوش

ا سلام بانک دی را چطور میبینید؟

در خصوص بانک دی بررسی نداشتم من رو ببخشید

با سلام خدمت شفافسازی عزیز ، می خواستم نظرتونو در ارتباط با نماد زنجان (پتروشیمی زنجان) بدونم اگه ممکنه تحلیلتونو در ارتباط با این سهم بفرمایید متشکرم

با سلام
دوست عزیزم
به شدت از این پتروشیمی ها زنجان - ممسنی - شلرد دوری کنید اگر خدای نکرده یک موقع گیربیوفتید کل سرمایتون به باد می ره
من از وضعیت طرحشون خبری ندارم چند سال دیگه به بهره برداری می رسه ولی از ظاهر امر این پتروشیمی ها تا 3-4 سال اینده به بهره برداری نمی رسه

almerindo portfolio
2013/12/11, 23:18
با سلام به اساتید احسان و شفاف سازی.
تارگت پایان سال وبیمه و ورنا رو چند میبینن عزیزان؟

محمدرضا 87
2013/12/11, 23:19
سلام احسان جان.
روند این سه قلوهای کاشی،کچینی کساوه و کپارس رو چجوری میبینی؟
مرسی.

اسماعیل
2013/12/11, 23:22
با سلام خدمت شما جناب شفاف سازی:این پتروشیمی های بازار پایه اصلا شرکتشان هنوز درست نشده.دوستان میتوانند در سایت پترول نگاه کنند فقط تابلو را روی زمین گذاشتند فقط پتروشیم ایلام به بهربرداری رسیده و یکی دیگر اسمش یادم نیست 35 درصد پیشرفت فیزیکی داشته.خریداران الان بدون هیچ اطلاعی سهام اینها را میخرند.کلا متاسفانه در بورس ما فقر اطلاعات وبی سوادی موج میزند.