PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گفتگوی ازاد بورسی

alibati
2013/04/12, 23:13
هدفم اینه که تو این تاپیک همه مطالب مربوط به سهام های متفاوت که تو تاپیک های جداگانه روش بحث میشه یا نمیشه حواشی اون و مشاوره در مورد اونهاو ... تو این تاپیک در موردش صحبت بشه

alibati
2013/04/13, 20:17
یه تاپیک می خواستم که بشه توی در مورد همه موارد مرتبط به بورس صحبت کرد من خودم چون تجربه ای ندارم می خواستم دوستان راهنمایی کنند
دوستان به نظرتون سهامداری بهتره یا نوسان گیری یا ترکیب هر دو ؟
برای خرید یه سهم به چه چیزهایی توجه می کنید ؟
چه زمانی به این نتیجه می رسید که یه سهم رو بفروشید ایا گذاشتن حد ضرر از ابتدا کار درستی هست ؟
تعداد سهام رو برای هر سهم چطور انتخاب می کنید چند درصد از سبد رو برای یه سهم رو انتخاب می کنید ؟

behnam
2013/04/13, 20:25
یه تاپیک می خواستم که بشه توی در مورد همه موارد مرتبط به بورس صحبت کرد من خودم چون تجربه ای ندارم می خواستم دوستان راهنمایی کنند
دوستان به نظرتون سهامداری بهتره یا نوسان گیری یا ترکیب هر دو ؟
برای خرید یه سهم به چه چیزهایی توجه می کنید ؟
چه زمانی به این نتیجه می رسید که یه سهم رو بفروشید ایا گذاشتن حد ضرر از ابتدا کار درستی هست ؟
تعداد سهام رو برای هر سهم چطور انتخاب می کنید چند درصد از سبد رو برای یه سهم رو انتخاب می کنید ؟
دوست گرامی
خیلی از موارد مورد نظر شما رو بنده در تاپیکی که لینکش رو میذارم، مطرح کردم و بهشون پاسخ دادم
می تونید مطالعه کنید

http://forums.boursy.com/showthread.php?2016-*-*-%D8%AA%D8%AD%D9%84%DB%8C%D9%84%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D9%84%D9%81%DB%8C%D9%82%DB%8C-%28%D8%A8%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%D B%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1%29-*-*/page17

m.r_moradi
2013/04/13, 20:49
با سلام

میتونه تاپیک خوبی باشه...;)

به نظرم ترکیب هردو موفق تر باشه،در واقع سبد رو باید به سه بخش کوتاه مدت،میان مدت،و بلند مدت تقسیم کرد،یعنی باید سعی کنیم به همون مقداری که به سود بیشتر فکرمیکنیم به ریسک کمتر هم فکر کنیم...

برای خرید باید سهم با بنیاد مناسب رو تو نقطه های مناسب تکنیکالی شکار کرد...

در مورد سوال اخر هم جناب بهنام تو تاپیکی که لینکش رو گذاشتن مطالب واقعا مفیدی رو نوشتن که توصیه میکنم حتما حتما بخونید،واقعا یه جورایی کلاس درس مجانیه...;)

تاپیک درس هایی از چی چرا هم تاپیک دیگه ای هست که تو این زمینه میتونید مطالعه کنید...:)

alibati
2013/04/13, 23:13
خب دوستان من امروز رفتم کارگزاری مفید و برای ثبت نام اقدام کرد
انشاا... از چند روز دیگه حسابم فعال میشه
سهم خوب میشناسید ما رو هم خبر کنید برای شروع تا دستمون بیاد

دوستان شاخص ها در انتخاب سهام ها چه نقشی دارن ؟ مثلا شاخص 50 شرکت اول یا صنعت یا غیره
چه کمکی به ما می تونن بکنن ؟

Hamid Broker
2013/04/14, 01:23
تبریک عرض میکنم به خاطر تاپیکتون، انشالا مطالب جالبی ردوبدل بشه

alibati
2013/04/14, 11:32
تبریک عرض میکنم به خاطر تاپیکتون، انشالا مطالب جالبی ردوبدل بشه

ممنون انشاا... امیدوارم که از مطالب خوب شما در این تاپیک استفاده کنیم

alibati
2013/04/14, 11:44
دیروز رفته بودم کارگزاری که ثبت نام کنم دیدم یه سری هستن که حضوری درخواست خرید و فروش میدن
اکثرا مسن بودن و نگاه شون به تابلو بود و با هم صحبت میکردند یکی اومده بود داشت خرید میکرد به یکی
دیگه میفگت پاک دارو (اگه اشتباه نکنم) رو بخر اون یکی میگفت پس خوبه بخرم؟ میگفت اره من خودم الان 2 میلیون خریدم بخر!...

javad73
2013/04/14, 11:48
دوستان سلام به نظر شما برای خرید فلزات فردا خوبه یا 3شنبه؟

behnam
2013/04/14, 11:52
دیروز رفته بودم کارگزاری که ثبت نام کنم دیدم یه سری هستن که حضوری درخواست خرید و فروش میدن
اکثرا مسن بودن و نگاه شون به تابلو بود و با هم صحبت میکردند یکی اومده بود داشت خرید میکرد به یکی
دیگه میفگت پاک دارو (اگه اشتباه نکنم) رو بخر اون یکی میگفت پس خوبه بخرم؟ میگفت اره من خودم الان 2 میلیون خریدم بخر!...
دوست گرامی
به شما پیشنهاد میکنم هیچ وقت از این دست خرید و فروشها انجام ندین
سهمی که گفتین به احتمال زیاد پارس دارو بوده
توی تالار هم بارها دیدم که طرف از روی نام شرکت که به نظرش قشنگ اومده خرید میکنه و تازه به بقیه هم پیشنهاد میده
یه جور جوگیر شدنه
بنده الآن سالهاست که به تالار نرفتم
چون کاری ندارم
پشت سیستم بشینین و از طریق سایت تی اس ای قیمتها رو مشاهده کنید
و همیشه با تحلیل و هدف سهم بخرین

Hamid Broker
2013/04/14, 14:21
دوستان سلام به نظر شما برای خرید فلزات فردا خوبه یا 3شنبه؟

برای هر نوع خریدی سه شنبه بهترین فرصته. علی الخصوص سهمهای معتبر

alibati
2013/04/14, 15:16
دوست گرامی
به شما پیشنهاد میکنم هیچ وقت از این دست خرید و فروشها انجام ندین
سهمی که گفتین به احتمال زیاد پارس دارو بوده
توی تالار هم بارها دیدم که طرف از روی نام شرکت که به نظرش قشنگ اومده خرید میکنه و تازه به بقیه هم پیشنهاد میده
یه جور جوگیر شدنه
بنده الآن سالهاست که به تالار نرفتم
چون کاری ندارم
پشت سیستم بشینین و از طریق سایت تی اس ای قیمتها رو مشاهده کنید
و همیشه با تحلیل و هدف سهم بخرین

درود
بله مطمئنا من جزء اون دسته ادمهایی نیستم که این طوری خرید کنم یکی از دلایلی که اینجا عضو شدم این بود که
بتونم از تجربیات دوستانی همچون شما که سابقه و تجربه دارند استفاده کنم و هدفم این بود که بگم اینجا بچه ها
ریز و درشت یه سهم رو درمیارن تازه بعد میان سهم رو میخرن حالا یه سری دیگه میان اونجوری خرید میکنن
یکی بود میگفت من میام کارگزاری می بینم طرف 100 میلیون خرید کرده جراتم زیاد میشه راحت خرید میکنم
اما تو خونه می خوام بخرم استرس دارم دستم میلزره و...
اگه قرار بود که هردمبیلی باشه همه می اومدن تو بورس و میلیونر میشدن

- - - Updated - - -

برای هر نوع خریدی سه شنبه بهترین فرصته. علی الخصوص سهمهای معتبر

میشه بگید دلیل چیه ؟ چرا سه شنبه ؟

alibati
2013/04/14, 15:18
دوستان شاخص ها در انتخاب سهام ها چه نقشی دارن ؟ مثلا شاخص 50 شرکت اول یا صنعت یا غیره
چه کمکی به ما می تونن بکنن ؟

اگر دوستان راهنمایی کنند ممنون میشم

behnam
2013/04/14, 15:29
درود
بله مطمئنا من جزء اون دسته ادمهایی نیستم که این طوری خرید کنم یکی از دلایلی که اینجا عضو شدم این بود که
بتونم از تجربیات دوستانی همچون شما که سابقه و تجربه دارند استفاده کنم و هدفم این بود که بگم اینجا بچه ها
ریز و درشت یه سهم رو درمیارن تازه بعد میان سهم رو میخرن حالا یه سری دیگه میان اونجوری خرید میکنن
یکی بود میگفت من میام کارگزاری می بینم طرف 100 میلیون خرید کرده جراتم زیاد میشه راحت خرید میکنم
اما تو خونه می خوام بخرم استرس دارم دستم میلزره و...
اگه قرار بود که هردمبیلی باشه همه می اومدن تو بورس و میلیونر میشدن
درود
شما لطف دارین
البته منظور بنده هم این نبود که شما از اون دسته افراد هستید
یک مثال میزنم تا منظور رو بهتر بیان کرده باشم
سال 82 بنده سهم چادرملو رو خریدم که حدود 290 تومن بود و خیلی زود به قیمت 650 و بعد 1000 تومن رسید
اون موقع نه معاملات آنلاین وجود داشت و نه اینترنت به این شکل مرسوم بود
و خب خیلیها در تالار خرید و فروش میکردند
یک بنده خدایی که سر این سهم سود کرده بود از من می پرسید چادرملو تولید کننده چادر هست ؟؟!!!
طرف اصلا نمیدونست سهم چه شرکتی رو خریده
بعدم هر جا مینشست با آب و تاب از سودی صحبت میکرد که روی سهم برده
دوستانی که با تجربه هستند میدونند که بورس در اون سال بازده بسیار خوبی داشت و بازار صعودی بود
و خب این نفر هم در بازار صعودی سود کرده بود و فکر میکرد خیلی کارش درسته
حرف بنده اینه که توی بازار از این دست تحلیلگران زیاد هستند که اتفاقا بسیار هم با اعتماد به نفس هستن و خودشون رو جزو نوابغ بورس میدونن
شما باید کار خودتون رو انجام بدین
اینکه یه نفر 100 تومن میخره،دلیل نمیشه که حتما داره درست عمل میکنه
بدترین چیز در بورس دنباله رو بودن دیگران و صف نشینی است

behnam
2013/04/14, 15:39
alibati عزیز
این پست رو از تاپیک تحلیلهای تلفیقی نقل قول کردم
بهتون پیشنهاد میکنم این کتاب رو با دقت بخونین چون خیلی مفیده

در مورد روانشناسی بازار و چگونگی انجام معاملات در بورس،منابع زیادی وجود داره
بنده یک کتاب خدمت دوستان معرفی میکنم که مطالعه اون خالی از لطف نخواهد بود
نام این کتاب هست :

چگونه در بورس،دو میلیون دلار به دست آوردم
نوشته : نیکلاس دارواس

البته شاید خیلی از دوستان این کتاب رو خونده باشن
ولی خب ممکنه بعضی از دوستان هم نخونده باشن
این کتاب به شکل داستانی و بسیار ساده نوشته شده
ولی در عین حال بسیار سودمند و کمک کننده هست
و البته حاوی نکات مهم و جالب توجهی هست که یک سرمایه گذار در بورس برای موفقیت باید به اونها توجه داشته باشه

Hamid Broker
2013/04/14, 18:30
- - - Updated - - -

میشه بگید دلیل چیه ؟ چرا سه شنبه ؟

سه شنبه عرضه اولیه فارس هستش و اکثر سهامدارا مشغول فروش سهامشون برای تامین نقدینگی برای خرید فارس هستن. متعادل یا منفی شدن اکثر سهم های ارزنده تو این روزها دلیلش تو همین چارچوبه و این نزول تا حوالی ساعت 11:40 روز سه شنبه ادامه خواهد داشت و از روز بعدی نوبت رشد سهمهای قوی خواهد بود.

alibati
2013/04/14, 21:23
alibati عزیز
این پست رو از تاپیک تحلیلهای تلفیقی نقل قول کردم
بهتون پیشنهاد میکنم این کتاب رو با دقت بخونین چون خیلی مفیده

درود
ممنون جناب بهنام برای معرفی من این کتاب رو حدود 3-4 سال قبل خوندم واقعا کتاب جالب و اموزنده ای هست
البته من اون زمان تو بورس نبودم و در فارکس بودم اما با خودم فکر می کردم که این کتاب برای بورس ایران هم
مورد استفاده خواهد داشت یا به درد بورس های خارجی می خوره در کل ارزش دوباره خوندن رو داره

behnam
2013/04/14, 21:30
درود
ممنون جناب بهنام برای معرفی من این کتاب رو حدود 3-4 سال قبل خوندم واقعا کتاب جالب و اموزنده ای هست
البته من اون زمان تو بورس نبودم و در فارکس بودم اما با خودم فکر می کردم که این کتاب برای بورس ایران هم
مورد استفاده خواهد داشت یا به درد بورس های خارجی می خوره در کل ارزش دوباره خوندن رو داره
درود بر شما
این کتاب رو باید چندین بار خوند و نکات مهمش رو به خاطر سپرد
در عین حال که بسیار ساده و روان نوشته شده در برگیرنده نکات بسیار آموزنده ای است
از نظر بنده این کتاب هیچ وقت ارزش خودش رو از دست نخواهد داد
چرا که فراز و فرود در بورس یک چیز همیشگیه
ضمن اینکه شما هر چه بیشتر در بورس کار کنید،خیلی از این نکان براتون ملموس تر خواهد شد

alibati
2013/04/16, 08:14
امروز جزئیات حساب برام فرستاده شد و الان وارد سیستم شدم !
مبلغی رو شارژ کردم
فعلا دارم سهام ها رو نگاه میکنم :D

alibati
2013/04/16, 09:16
به عنوان اولین سهم مپنا رو خریدم
نکته جالب اینه که در عرض یک ثانیه صف فروش یا خرید میلیونی ایجاد میشه 2 ثانیه بعد جمع میشه
واقعا جالب بود

alibati
2013/04/23, 11:35
دوستان من می خواستم بدونم اگر من مثلا 5000 سهم از سهم یه شرکتی رو بخرم
اما هر 1000 تا رو روی یه قیمت بخرم موقع فروش هر کدوم رو می تونم روی قیمتی که خریدم بفروشم یا اینکه میانگین حساب میشه ؟
مثلا من 1000 تا سهم 1000 تومنی 2000 تا سهم 200 تومنی و... رو خریدم حالا می خوام 1000 تا سهم 1000 تومنی رو بفروشم
برای به قیمت میانگین حساب میکنه یا اینکه به قیمت خریدی که داشتم

behnam
2013/04/23, 11:40
دوستان من می خواستم بدونم اگر من مثلا 5000 سهم از سهم یه شرکتی رو بخرم
اما هر 1000 تا رو روی یه قیمت بخرم موقع فروش هر کدوم رو می تونم روی قیمتی که خریدم بفروشم یا اینکه میانگین حساب میشه ؟
مثلا من 1000 تا سهم 1000 تومنی 2000 تا سهم 200 تومنی و... رو خریدم حالا می خوام 1000 تا سهم 1000 تومنی رو بفروشم
برای به قیمت میانگین حساب میکنه یا اینکه به قیمت خریدی که داشتم
دوست گرامی
خرید و فروش به قیمت تابلو صورت می گیره
اینکه شما یه سهم رو 100 تومن خریدین یا n تومن فرقی نداره
با قیمت روز می تونین سهمتون رو بفروشین
حالا قیمت روز ممکنه 1000 تومن باشه
ممکنه 50 تومن باشه
ملاک،عرضه و تقاضاست

alibati
2013/04/23, 12:33
درود
ممنون جناب بهنام
فکر نکنم نتونستم منظورم رو خوب برسونم
فرض کنید من 100 سهم از سهم X رو خریدم در قیمت 100 تومن و دوباره 100 سهم در قیمت 200 تومن
فرض کنیم قیمت تابلو 220 تومن هست
حالا من بخوام 100 سهم از 200 سهمی که خریدم رو بفروشم
موقع فروش از اون 100 سهم 100 تومنی کم میشه یا 200 تومنی یا میانگین میگیره ؟

behnam
2013/04/23, 12:39
درود
ممنون جناب بهنام
فرض کنید من 100 سهم از سهم X رو خریدم در قیمت 100 تومن و دوباره 100 سهم در قیمت 200 تومن
درود بر شما
باز هم تفاوتی وجود نداره
100 سهم اول و 100 سهم دوم تمامش به نام شخص شماست و شما صاحب 200 سهم از یک شرکت هستین
برای کارگزار یا خریدار هیچ فرقی نداره
مگر اینکه شما طبق استراتژی شخصی خودتون 100 سهم اول رو که در سود هستید،فروخته باشید
و باقیمانده سهام رو برای اهداف بالاتر نگهدارید
که خب این یه حساب و کتاب شخصیه
وگرنه 100 سهم یه شرکت همیشه 100 سهمه
حالا فرقی نمیکنه شما 100 تومن خریده باشی یا 200 تومن
در زمان فروش هم 100 سهم از شما کسر میشه

Hamid Broker
2013/04/23, 16:33
درود
ممنون جناب بهنام

سلام
فکر میکنم منظور شما میزان دارایی هستش که آنلاینتون نشون میده:

فرض کنید شما چند روز پیش 100 سهم کچاد رو خریدین به قیمت 1.100 تومن. و دوباره یکی دو روز بعدش 100 سهم دیگه کچاد خریدین 1.150 تومن.
بنابر این ارزش کل کچاد شما برابر هستش با 1.100×100 +1.150×100 . یعنی مجموعا 225.000 تومان.
حالا این 225.000 تومان تقسیم بر کل 200 تا کچاد شما میشه 1.125 تومان.
پس در حال حاضر شما تعداد 200 سهم کچاد دارین که هر سهم 1.125 تومن براتون آب خورده و اگه مثلا امروز قیمتش 1.200 باشه با فروش هر سهم از کچاد، شما 75 تومن سود میکنید.
البته تمام محاسبات بالا بدون کسر کارمزد در نظر گرفته شده

Hamid Broker
2013/04/23, 17:01
.

alibati
2013/04/23, 17:10
درود بر شما
باز هم تفاوتی وجود نداره
100 سهم اول و 100 سهم دوم تمامش به نام شخص شماست و شما صاحب 200 سهم از یک شرکت هستین
برای کارگزار یا خریدار هیچ فرقی نداره
مگر اینکه شما طبق استراتژی شخصی خودتون 100 سهم اول رو که در سود هستید،فروخته باشید
و باقیمانده سهام رو برای اهداف بالاتر نگهدارید
که خب این یه حساب و کتاب شخصیه
وگرنه 100 سهم یه شرکت همیشه 100 سهمه
حالا فرقی نمیکنه شما 100 تومن خریده باشی یا 200 تومن
در زمان فروش هم 100 سهم از شما کسر میشه

فقط من الان یه سوال برام حل نشد
سیستم به من اجازه میده مثلا 100 سهمی که می خوام بفروشم از 100 سهمی باشه که در بیشترین قیمت یا کمترین قیمت خریدم باشه
یعنی من 100 سهم 100 تومنی 100 سهم 200 تومنی خریدم
فرض قیمت 300 باشه من بخوام می تونم 100 سهمی که میفروشم از 100 تای 200 تومنی باشه یا اینکه کلا 100 سهم از من کم میشه و اصلا مشخص نمیشه از کدوم کم شده
:D

پاسال
2013/04/23, 17:21
فکر کنم شما بروی وبا کارگذاری در تالار صحبت کنی یعنی رو در روهم شما راحتر مشکل خود را بیان میکنی وهم بهتر جواب خودرا میگیری هر چند فکر میکنم دوستان جواب کامل را دادهاند با تشکر وپوزش از دوستان

behnam
2013/04/23, 17:27
فقط من الان یه سوال برام حل نشد
سیستم به من اجازه میده مثلا 100 سهمی که می خوام بفروشم از 100 سهمی باشه که در بیشترین قیمت یا کمترین قیمت خریدم باشه
یعنی من 100 سهم 100 تومنی 100 سهم 200 تومنی خریدم
فرض قیمت 300 باشه من بخوام می تونم 100 سهمی که میفروشم از 100 تای 200 تومنی باشه یا اینکه کلا 100 سهم از من کم میشه و اصلا مشخص نمیشه از کدوم کم شده
:D
عرض کردم
سیستم معاملاتی شما رو میشناسه + تعداد سهامی که دارین
دیگه اینکه قیمت خریدتون چقدر بوده و در چند مرحله خرید کردین،برای سیستم ملاک نیست
از دید سیستم یا کارگزار شما صاحب 200 سهم شرکت x هستین
حالا اگر 100 سهم بخرین
شما صاحب 300 سهم خواهید بود
اگر 100 سهم رو بفروشین،شما صاحب 100 سهم خواهید بود
موردی که مد نظر شماست،یک نوع حساب و کتاب شخصیه
یعنی حساب میکنید روی فلان سهم چقدر پول گذاشتین،چه تعداد سهم دارین و میانگین خریدتون چقدره
برای مثال همین مپنایی که گفتین از 283 تا 260 خریدین
از دید خودتون،شما مثلا 5000 سهم دارین با میانگین قیمت 275 تومن
ولی کارگزار یا سیستم معاملاتی،تنها به تعداد سهامی نگاه میکنه که شما مالکش هستین
حالا ممکنه در یک مرحله خریده باشین یا 10 مرحله
پس اگر مثلا مپنا شد 400 تومن و شما خواستین 1000 سهم رو بفروشین،سیستم تعداد 1000 سهم از 5000 سهم شما رو کسر میکنه و شما صاحب 4000 سهم خواهید بود
و بر مبنای قیمت 400 تومنی،پول فروش 1000 سهم به شما پرداخت میشه
دیگه تقسیم بندی دیگری در سیستم معاملاتی و کارگزاری وجود نداره

alibati
2013/04/24, 21:29
اقا بهنام و اقا حمید به خاطر توضیحات خوب و دقیقتون ممنونم