PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درصد سود سالیانه مورد انتظار شما....

"heydar"
2013/07/02, 17:17
یا سلام خدمت دوستان

چند وقتی ذهنم مشغوله که بازدهی سالانه در بورس حداقل باید چقدر باشه؟
دوستان لطفا انتظارات خود را بیان کنند که سالانه به طور متوسط باید چند درصد سود گرفت یا حداقل سود چقدر باشه؟
و هدف شما چند درصد سود سالانه است؟
همیشه بورس مثل این روزها نیست و فرض ما بر این است که شما میخواهید در بازه ی بلند سرمایه گذاری کنید و بورس با افت وخیزهای فراوان همراه خواهد بود

برخی صندوق های سرمایه گذاری در سال گذشته بازده بالای صددرصد داشتند
http://fipiran.ir/MFComparing.aspx?lan=fa

alizali
2013/07/02, 20:33
من به صد در صد نایل شده ام
باید دنبال اهداف بالاتر بود
نکته اصلی سود مرکب است
شما با 4 بار بدست اوردن سود 20 درصد بیش از صد درصد سرمایه اولیه سود خواهید کرد
به ترتیب اعداد زیر هر بار رشد بیست درصدی است
1000 1200 1440 1728 2073.6

abtinsalari
2013/07/02, 22:17
اگر از سود بانک جلو تر باشم خدا رو شکر میکنم فعلن هم جلو ترم اگر با این پولی که تو بورس دارم سودی ببرم هدف بعدیم خرید یک ویلا طرفای دماوند یا آبسرد اونجاهاس .یکم این شیران و وآتی وتوشه همت کنن ایشالا برسیم . من حد ضرر ندارم یا حد سود اما میگم مثلا حسابم (پرتفوی) ام بیاد زیر مثلا 20 تومن نقد میکنم بعضی سهام زیان ده رو .حد سود ام میگم من مثلا حسابم بشه 50 تومن میکشم بیرون ماشین میخرم بعدا پول دستم اومد دوباره با 10 20 تومن شروع میکنم فعلا هم خدا رو شکر از سود بانک جلو ترم .فقط ام به تحلیل بنیادی اعتقاد دارم. چون اومد کلی نمودار کشیدی و سهم بست؟!! تکلیف چیه؟اما سهم با بنیاد راهشو میره حالا کج یا راست.البته تو خرید ام با چند نفر مشورت میکنم .

zafar3000
2013/07/03, 06:41
در بازار مثبت ماندن و فکر به سود زیر 300 درصد در سال ضرر است و در بازار منفی فقط حفظ اصل سرمایه و سود های قبلی در اولویت است

راز نما
2013/07/03, 07:14
سهام داری نمیکنم و در هر سهمی در مسیر صعودی موقعی که اصلاح کامل زده شده و یا در کف سهم وارد و با 10 تا 20 درصد و در مواقعی با 40 درصد بسته به حجم معاملات خارج میشوم و امسال حدود 500 درصد به سود رسیدم البته معاملات زیادی داشتم و جابجایی خرید سهم من هم زیاد بود. الان هم وپترو توی 40 در صد سود در عرض یک ماه دارم و هم چنین وپارس با 20 درصد سود که همین روزها نقدمیکنم و وارد یک سهم دیکر میشوم. درضمن کسی نتونه در بورس در سال بازدهی 100 درصد را داشته باشه بهتره این کار را بزاره کنار چرا که زیر این مبلغ در واقع شانسی معامله کرده و روش خاصی را دنبال نکرده و ریسک کرده است.

"heydar"
2013/07/03, 16:28
بله برخی دوستان لطف کردند اهداف خود را بیان کردند
سال گذشته برخی افراد حرفه ای تا500-600درصد سود کردند و در این سه ماه تا 100درصد سود کردند
ولی صحبت من برای بلند مدت است
معیار را بر چه اساس باید قرار داد؟
مثلا یک سال50درصد سود عالیه ولی پارسال زیر 100درصد نامناسب بود
من میخوام بدونم تا 5سال آینده چقدر میتوانم سرمایه داشته باشم
دوستان alizali و راز نما فرمودند 100%حداقل ،از شما سوال میکنم این حرف شما آیا برای سال 90نیز به نظرتان صادق است؟
دوستzafar3000فرمودن در بازار مثبت بالای300%،آیا بازار مثبت یا منفی همیشگی است؟300%را بر چه اساسی فرمودید؟
از دوستان دیگر نیز خواهشمندم نظرات خود را بیان فرمایند
هدف این تایپیک،مدیریت سرمایه به صورت عالمانه است که اهداف درآن به طور شفاف برای هر کس مشخص باشد;)

audi
2013/07/03, 17:35
این سودهایی که دوستان میگن 300 الی 600 درصد رو آیا به این شکل میشه محاسبه کرد.
4 تا نماد در سبد داری
هر کدوم 100 درصد سود میدن
میشه 400 درصد؟ آیا به این شکل محاسبه درسته؟

alizali
2013/07/03, 17:47
4 تا نماد در سبد داری

غیر اینطوری شما همون 100 درصد رشد کردی

"heydar"
2013/07/03, 17:49
4 تا نماد در سبد داری

دوست من 500درصد رشد یعنی کل سرمایه شما 6 برابرشده
400درصد یعنی 5برابر

sourena
2013/07/03, 17:51
4 تا نماد در سبد داری

مشخصه که خیر
منظور بازدهی میانگین سبده
فعلاً بازار مثبته و باید نهایت استفاده را از بازار کرد
بنظرم کسی موفق بوده و نمره قبولی گرفته که در این 4 ماه اخیر حدود 100 درصد از بازار گرفته باشه
در همین فروم خیلیها گرفتند
هدف خودم امسال بازدهی 200 درصدیه باید دید قابل دسترسیه یا خیر....امسال از اون سالهاست که میتونه برای بورسیون خاطره انگیز شه

راز نما
2013/07/03, 18:16
بله برخی دوستان لطف کردند اهداف خود را بیان کردند
سال گذشته برخی افراد حرفه ای تا500-600درصد سود کردند و در این سه ماه تا 100درصد سود کردند
ولی صحبت من برای بلند مدت است
معیار را بر چه اساس باید قرار داد؟
مثلا یک سال50درصد سود عالیه ولی پارسال زیر 100درصد نامناسب بود
من میخوام بدونم تا 5سال آینده چقدر میتوانم سرمایه داشته باشم
دوستان alizali و راز نما فرمودند 100%حداقل ،از شما سوال میکنم این حرف شما آیا برای سال 90نیز به نظرتان صادق است؟
دوستzafar3000فرمودن در بازار مثبت بالای300%،آیا بازار مثبت یا منفی همیشگی است؟300%را بر چه اساسی فرمودید؟
از دوستان دیگر نیز خواهشمندم نظرات خود را بیان فرمایند
هدف این تایپیک،مدیریت سرمایه به صورت عالمانه است که اهداف درآن به طور شفاف برای هر کس مشخص باشد;)
دوست عزیز حرف خوبی زدید آیا سال 90 هم همینطور بوده باید عرض کنم بله اون سال من 200درصد بازدهی کل داشتم در ضمن در یک سهم هیچ وقت وارد نمیشوم مگر در روند صعود قرار گیرد در ضمن سود زیاد کردن باید جابجایی زیاد داشته باشی نه اینکه دوتا سهم بگیری و چند ماه یا یک سال داشته باشی مثال عرض میکنم مثلا در وپترو من خرید های زیر در مرجله های مختلف داشتم که تونستم یک بازدهی بالای 100 درصد از ان داشته باشم .
وپترو 87 تومان و خروج 100 تومان : مدت داشتن 6 روز
وپترو 115 تومان خروج 150 تومان :مدت داشتن 8روز
وپترو 145 تومان خروج 180 تومان :مدت داشتن 6روز
وپترو 150 تومان خروج 220 تومان که امروز خارج شدم : مدت داشتن 12روز
و در خگستر و یا خسایا و فاراک و فاذر و ولصنم و غیره در مدت مشخصی وارد و خارج میشدم.
حالا شما طبق اصول بالا نگاه کن ببین آیا یک سهم داشته باشی بلند مدت بهتره یا اینکه در مسیر صعود و بعد از اصلاح مناسب بخری و روی مقاومت بسته به حجم خرید تشخیص بدهی باید تخلیه کنی یا نه ا گر من در مدت یک سال مثلا وپترو را داشته آیا بیش از این سود میکردم باید گفت خیر البته افراد زیادی هستند در این بازار حتی در بازارهای منفی سودهای زیاد می گیرند این افراد همیشه نقد هستند ومنتظر فرصت نه اینکه تا چشم شان اوفتاد به صف خرید وارد شوند.

jazeba
2013/07/03, 18:16
ای کاش به جای سال 90 امسال با بورس آشنا میشدم

راز نما
2013/07/03, 18:28
ای کاش به جای سال 90 امسال با بورس آشنا میشدم
دوست عزیز ذات بورس همینه شما باید روش و راه ورود به سهم را یاد بگیری و گرنه در بازارهای منفی هم سودهای هنگفتی داره یادمه همون سال هم روی قندیها و یا چند سهم دیگر خیلی ها سود کردند. اونها یک کار بلد بودند اون هم اینه که هیچ وقت در خلاف روند وارد سهم نمی شدند.

"heydar"
2013/07/03, 18:44
مشخصه که خیر
منظور بازدهی میانگین سبده
فعلاً بازار مثبته و باید نهایت استفاده را از بازار کرد
بنظرم کسی موفق بوده و نمره قبولی گرفته که در این 4 ماه اخیر حدود 100 درصد از بازار گرفته باشه
در همین فروم خیلیها گرفتند
هدف خودم امسال بازدهی 200 درصدیه باید دید قابل دسترسیه یا خیر....امسال از اون سالهاست که میتونه برای بورسیون خاطره انگیز شه

با سلام خدمت سورنای عزیز و بزرگوار
بازدهی 200درصد را که ذکر کردید را برچه مبنایی گفتید
و اینکه آیا 4ماه پیش نیز این نظر را داشتید؟

abtinsalari
2013/07/03, 19:47
500 درصد و دوستانی گه میگن 300 درصد در سال 48 هفته داریم با فرض این که تعطیلات عید رو کم نکنیم.با این فرض کسی که میگه من 500 درصد سود کردم یعنی شما با 10 تومن اومدی الان باید 60 تومن داشته باش.
حالا 500 درصد یعنی هفته ای 10.41٪ شما ایول داشتی اگه تو بازار بهمن ماه که خون می اومد از بازار (قبل افزایش سرمایه شیرانه ها نگید شیران خریدیم)بتونی 2 هفته 10 درصد بخوری مثبتتو. در کل به عنوان کسی که از سال 82 83 تو بورسم ضرر های فوق العده دادم و سود های شگفت انگیز بردم . سالی 100 تا 200 رو میشه رقم زد. فقطم بنیادی . تکنیکالی رو دوس ندارم . ممکنه بشه 500 در صد هم سود کرد اما واقعا باید هم ریسکتون خیلی بالا باشه هم نوسان های 8 در صدی بگیرید تو روز ها . اگر هم مثل حالی که شتران داد نصیبتون شده خب دیگه شتران واقعا شانسی بود.ولی در کل با ماهی 10 درصد خیلی راضیم .اینایی که میگم مال بازار معمولیه ها نبازار الان که پهن هم میخریدی مثبت 4 میخوره . سلامت و پر سود باشید

sourena
2013/07/03, 22:20
با سلام خدمت سورنای عزیز و بزرگوار
بازدهی 200درصد را که ذکر کردید را برچه مبنایی گفتید
و اینکه آیا 4ماه پیش نیز این نظر را داشتید؟

درود
ممنون از لطفتون دوست عزیز
راستش 6 ماهه دوم سال قبل کمی ما را بد عادت کرد;)
فعلاً هم که بوی کباب میاد خدا کنه که...
همان بحث سود مرکب که دوستان اشاره کردند دلالت بر این میکنه که
شما اگر در هر ماه بتوانید 9 تا 10درصد از بازار سود بگیرید در یکسال
سرمایه شما 3 برابر میشه که میشه همان 200 درصد
شخصاً امسال بخاطر تعصب به سهمی مدتی از بازار جا ماندم که غفلت بزرگی بود
و باعث عقب ماندن از هدفم شد. اخیراً جابجایی کلی در سبدم داشتم که انشالله خیره

"heydar"
2013/07/04, 00:03
با تشکر از دوستانی که مشارکت کردند و ما را از تجارب با ارزش خویش بهره مند کردند
هنوز منتظر مشارکت افراد بیشتر هستیم
اهداف بلند مدت مثلا5ساله را چگونه میتوان مشخص کرد؟
مطمئنا در طول 5 سال بازار به صورت چند وقت اخیر نخواهد بود؟
سرمایه شما تا 5سال آینده چند درصد افزایش یافته است؟
به نظر من باید هر فرد یک بازه ای از میزان سود برای 5 سال آینده در ذهن خود داشته باشه
حال چگونه؟

alizali
2013/07/04, 12:26
500 درصد و دوستانی گه میگن 300 درصد در سال 48 هفته داریم با فرض این که تعطیلات عید رو کم نکنیم.با این فرض کسی که میگه من 500 درصد سود کردم یعنی شما با 10 تومن اومدی الان باید 60 تومن داشته باش.
حالا 500 درصد یعنی هفته ای 10.41٪ شما ایول داشتی اگه تو بازار بهمن ماه که خون می اومد از بازار (قبل افزایش سرمایه شیرانه ها نگید شیران خریدیم)بتونی 2 هفته 10 درصد بخوری مثبتتو. در کل به عنوان کسی که از سال 82 83 تو بورسم ضرر های فوق العده دادم و سود های شگفت انگیز بردم . سالی 100 تا 200 رو میشه رقم زد. فقطم بنیادی . تکنیکالی رو دوس ندارم . ممکنه بشه 500 در صد هم سود کرد اما واقعا باید هم ریسکتون خیلی بالا باشه هم نوسان های 8 در صدی بگیرید تو روز ها . اگر هم مثل حالی که شتران داد نصیبتون شده خب دیگه شتران واقعا شانسی بود.ولی در کل با ماهی 10 درصد خیلی راضیم .اینایی که میگم مال بازار معمولیه ها نبازار الان که پهن هم میخریدی مثبت 4 میخوره . سلامت و پر سود باشید

محاشبه شما اشتباهه
سود مرکب رو باید حساب کنید
10 12 14.4 17.28 20.736 24.8832 29.85984 35.831808 42.9981696 53.747712

کسی که با ده میلیون شروع کنه اگر فقط 9 معامله که هر کدوم 20 درصد رشد رو براش به ارمغان بیاره در پایان سال 53 میلیون داره
20 درصد عدد خیلی کمیه ولی برای اینکه بشه 9 تاش رو با هم داشت اینقدر گرفتم

شما اگر همون ماهی ده درصد خودت را سود کنی باید در پایان سال ده میلیون رو حدود 30 میلیون کرده باشی
10 11 12.1 13.31 14.641 16.1051 17.71561 19.487171 21.4358881 23.57947691 25.9374246 28.53116706

alijavid
2013/07/04, 12:48
سود در شرایط ثبات اقتصادی حدود ماهانه 10 درصد و در سالهای استثنایی مثل امسال ماهی 20 درصد مطلوبست. ولی کمتر از این مقدار بانکها مناسبترند

sourena
2013/07/04, 14:57
سود در شرایط ثبات اقتصادی حدود ماهانه 10 درصد و در سالهای استثنایی مثل امسال ماهی 20 درصد مطلوبست. ولی کمتر از این مقدار بانکها مناسبترند

راه میانه ای هم وجود داره و اون سرمایه گزاری در صندوقهاست
بعضی صندوقها بازدهی بالای صددرصد یکساله داشته اند
این صندوقها برای کسانیکه با بورس آشنایی کمی دارند و نمیخواهند از رشد بازار
باز بمانند عالیه

mohamad123
2013/07/04, 18:51

دوست عزیز بانک ها سالیانه 20درصد سود میدهند طوریکه شما فرمودید ماهانه 20درصد سالانه 240درصد میشه به نظر من اگه در طول یکسال فرد 50درصد هم سود بکنه مناسب خواهد بود
ولی نظر خود من حداقل 100درصد در طول یکسال

OCARINA
2013/07/04, 21:57
این هم برنامه کاری منه.
به نظرم تا سال نهم کار زیاد سختی نباشه ولی بعد اون به علت بالا رفتن حجم سرمایه 100 درصد سود در سال کار مشکلی باشه.
مفروضات این برنامه:
1- سالی 100 در صد سود گرفته شود
2-سود مجمع حساب نشده
3-تا سال پنجم سالی 2 میل افزایش سرمایه میدم(در آخر سال) و بعد از اون سالی 10 میل افزایش میدم.
4-هدفم میان مدت و بلند مدت است با حداقل تعداد ترید در سال(من اگه بتونم 2 تا سود 50 در صدی از بازار در سال بگیرم خدا رو شکر میکنم.تازه25%هم میزنم جلو از برنامه با کمک بهره مرکب خودش غوغایی میکنه این 25 درصد;) )
اگه عمری باشه 9 سال دیگه به هدف اول(1میل$) میرسم.
خدا رو چه دیدی شاید وسط سال سوم یه پول تپل اومد دستم.اون وقت خیلی زود تر از 9 سال به هدفم میرسم.
تا خدا چه بخواهد...
خوشحال میشم دوستان نظرات خودشون رو بفرمایند.
http://forums.boursy.com/imported/2013/07/447.jpg (http://axgig.com/)

bahary
2013/07/04, 22:12
با توجه به کاهش وحشتناک ارزش پول ملی و کمتر شدن آن تا پایان سال 92 تنها راه برای حفظ ارزش سرمایه فعلی ماندن در بازار بورس است. بنظر من تا پایان سال هیچچ سهمی زیر قیمت هزار تومان نخواهد بود و ظاهز مطلب این است که سرمایه بکار گرفته شده در بورس ممکن است تا پنج برابر نیز بشود ولی باطن مطلب فقط حفظ ارزش امروز آن است.البته اگر بتوان با مطالعه و بررسی سهام بهتر را در سبد چید بزرگترین کار را کرده ایم.من انتظار 500درصدی سود از بورس در سال جاری را دارم.

meysam_sh_2020
2013/07/04, 22:43
حداقل 100 درصد سود در یک سال هدف ماست :D حالا از 100 تا 1000 درصد هم میتونه بازدهی یک سبد باشه ........ولی خوب ما روی سالی 100 درصد حساب باز میکنیم اونم در شرایط بحرانی الان که بازار خوبه خوبم یشه خیلی بیشتر سود کرد ...

sourena
2013/07/04, 23:13
حداقل 100 درصد سود در یک سال هدف ماست :D حالا از 100 تا 1000 درصد هم میتونه بازدهی یک سبد باشه ........ولی خوب ما روی سالی 100 درصد حساب باز میکنیم اونم در شرایط بحرانی الان که بازار خوبه خوبم یشه خیلی بیشتر سود کرد ...

میثم عزیز
درود
کمتر روزیه که یادت نکنم
دلم خیلی برات تنگ شده
جات در این روزها خیلی خالیه.امیدوارم تو که مرد روزهای سخت بودی از این روزهای سبز نیز بخوبی کام بگیری

برای اینکه پست را مرتبط کنم نقل قولی کنم از جناب موی عاقل تحلیلگر شناخته شده بورکس
ایشان امروز نوشت: در نیمه اول شهریور بیشتر سهام بازار پس از رشد چندصد درصدی در صف خرید میلیونی و بدون عرضه قفل میشه:D ..خودم اضافه کنم انشالله;)

راستی جای کاپیتان و بابک هم خیلی وقته خالیه.کسی خبری نداره؟

meysam_sh_2020
2013/07/04, 23:25
میثم عزیز
درود
کمتر روزیه که یادت نکنم
دلم خیلی برات تنگ شده
جات در این روزها خیلی خالیه.امیدوارم تو که مرد روزهای سخت بودی از این روزهای سبز نیز بخوبی کام بگیری

برای اینکه پست را مرتبط کنم نقل قولی کنم از جناب موی عاقل تحلیلگر شناخته شده بورکس
ایشان امروز نوشت: در نیمه اول شهریور بیشتر سهام بازار پس از رشد چندصد درصدی در صف خرید میلیونی و بدون عرضه قفل میشه:D ..خودم اضافه کنم انشالله;)

راستی جای کاپیتان و بابک هم خیلی وقته خالیه.کسی خبری نداره؟

ممنون از اینکه به یاد ما بودی .........:D ارزش معاملات بورس قابل قیاس با گذشته نیست ..........پارسال همین موقع ها روزی 20 میلیارد معامله میشد (-:
الان فک کنم روزانه بالای 250 میلیارده!!!

تا وقتی این حجم پول هست بازار نگرانی خاصی نداره و ریسک کمتره ...........حالا این پول از کجا اومده نمیدونم .........اونم بدون بازگشایی شاه بندر !!!!!!!! خود شبندر احتمالا اگه بیاد روزی بالای 50 میلیارد ارزش معاملاتش بشه با این پولی که من میبینم.............

پول حرف اول رو میزنه ..........و قدرت پول رو این روزها در بازار شاهدیم .......;) پول میتونه همه ی تحلیل ها رو عوض کنه به شرطی این پول خارج نشه

sourena
2013/07/04, 23:38
این پول که معلومه از کجا اومده
تب بورس یکجورایی فراگیر شده یا یکجورایی مد شده
نقدینگی سرگردان از بازارهای نه چندان جذاب و راکد موازی روانه بورس شده
انشالله خیره

sourena
2013/07/04, 23:39
این هم برنامه کاری منه.
به نظرم تا سال نهم کار زیاد سختی نباشه ولی بعد اون به علت بالا رفتن حجم سرمایه 100 درصد سود در سال کار مشکلی باشه.
مفروضات این برنامه:
2-سود مجمع حساب نشده
3-تا سال پنجم سالی 2 میل افزایش سرمایه میدم(در آخر سال) و بعد از اون سالی 10 میل افزایش میدم.
4-هدفم میان مدت و بلند مدت است با حداقل تعداد ترید در سال(من اگه بتونم 2 تا سود 50 در صدی از بازار در سال بگیرم خدا رو شکر میکنم.تازه25%هم میزنم جلو از برنامه با کمک بهره مرکب خودش غوغایی میکنه این 25 درصد;) )
خدا رو چه دیدی شاید وسط سال سوم یه پول تپل اومد دستم.اون وقت خیلی زود تر از 9 سال به هدفم میرسم.
تا خدا چه بخواهد...
http://forums.boursy.com/imported/2013/07/446.jpg (http://axgig.com/)

عالیه.آفرین
جداً باید معاملات را بهینه و کمینه کرد
شاخه به شاخه پریدن و بوالهوسی فقط به سود کارگزاره
امروز لیست معاملاتم را میدیدم هم جالبه هم تا حدودی احمقانه
گردش حساب من در 2 سال گذشته نزدیک شده به سه میلیارد تومن:-?:O
واقعاً چه حالی دادیم به کارگزارمون
این در حالیه که کل سرمایه من بسیار بسیار کمتر از این حرفهاست

"heydar"
2013/07/05, 16:37
عالیه.آفرین
جداً باید معاملات را بهینه و کمینه کرد
شاخه به شاخه پریدن و بوالهوسی فقط به سود کارگزاره
امروز لیست معاملاتم را میدیدم هم جالبه هم تا حدودی احمقانه
گردش حساب من در 2 سال گذشته نزدیک شده به سه میلیارد تومن:-?:O
واقعاً چه حالی دادیم به کارگزارمون
این در حالیه که کل سرمایه من بسیار بسیار کمتر از این حرفهاست

سلام سورنا جان
یه نکته ای هست که حائز اهمیته
و اون اینه که مهم نیست چقدر به کارگزار دادی
مهم این است که چقدر توانستی سرمایه خود را افزایش دهی ممکنه کم معامله کنی و سود کمی هم ببری و پول کمی به جیب کارگزار بریزی
عکس این مطلب هم میتونه صادق باشه ،معامله زیاد ،سود زیاد ،سود کارگزار زیاد چه اشکالی داره؟
آقا میثم گل نیز با این حرف موافقه;)

OCARINA
2013/07/05, 20:25
سلام سورنا جان
یه نکته ای هست که حائز اهمیته
و اون اینه که مهم نیست چقدر به کارگزار دادی
مهم این است که چقدر توانستی سرمایه خود را افزایش دهی ممکنه کم معامله کنی و سود کمی هم ببری و پول کمی به جیب کارگزار بریزی
عکس این مطلب هم میتونه صادق باشه ،معامله زیاد ،سود زیاد ،سود کارگزار زیاد چه اشکالی داره؟
آقا میثم گل نیز با این حرف موافقه;)
به نظر من درصدی رو که به عنوان سود مد نظر میگیریم باید خالص درصد سود باشه,یعنی حق کارگزار و مالیات و ... رو کم شده در نظر بگیریم.
در این صورت حرف شما کاملا درسته.
ولی نکته ای که هست این شاخه به اون شاخه پریدنه.
یادمه سال گذشته یکی از عزیزان تحلیلگر عنوان کردند که سود سالشون نزدیک صفر بود و عامل اون رو همین مشکل بیان کرده بودند.
به هر حال روحیات افراد و نحوه تصمیمگیری و عملشان مختلف است لذا گفته های بنده همیشه و برای همه صادق نیست.

"heydar"
2013/08/24, 19:33
خوب بذار این تایپیک بیاد بالا
در نیمه ی دوم سال به امید خدا انتظار سود 50-70%را دارم
قانعیم دیگه...;)
دوستان هم اگر لطف کنند اهداف را بیان کنند ممنون میشم

arak_bourse
2013/08/24, 19:59
ينده سود بالاي 50% رو تا آخر سال انتظار دارم

"heydar"
2014/03/12, 22:48
خوب کم کم بریم آماده شیم برای هدف گذاری سال 93 ...تایپیک شش ماهی بود رفته بود پایین
سال 92 خدا را شکر سال خوبی بود البته اخر سال کمی نشیب داشتیم ولی به طورکلی میتوان گفت سال طلایی بورس بود که احتمال تکرار آن کم است ..
منتظر نظرات و مشارکت دوستان عزیز و بزرگوار@};-به ابتدای تایپیک مراچعه کنید

za_trader
2014/03/12, 23:10
به نظر من ماهی ده درصد عالی هستش

"heydar"
2014/03/13, 09:51
به نظر من ماهی ده درصد عالی هستش

با سلام
واقعیتش به وضعیت بازار بستگی دارد
من شخصا اهداف را بلند مدتی تعییین نمیکنم و معمولا با جو بازار اهداف متغیر است البته به این معنی نیست که برای بلند مدت هدفی وجود ندارد ،نه! هدف یکساله را سعی میکنم به عنوان کف بازدهی تعیین کنم واگر بازار مثل 92بود کف متناسب با جو بازار ببالا میرود و اگر نامناسب بود سعی میکنم به همون هدف بلندمدت برسم با تلرانس منفی 15-20درصدی
ماهانه 10درصد میشود 213درصد سالیانه که البته عددی بالا و بسیار مناسب است
البته شرطی دارد و اینکه شما زمان داشته باشید تمام وقت بازار را دنبال کنید

علی علیزاده
2014/03/13, 10:44
100درصد خوبه

"heydar"
2014/03/13, 12:46
100درصد خوبه

بازدهی مورد انتظار باید دینامیک باشه
صرفا عددی گفتن به نظرم اشتباه است@};-

Mesbah68
2014/03/13, 14:36
ایا ریسک فرصت و دانش سرمایه گزاری سرمایه یک میلیاردی و سرمایه 100 میلیونی یکی هست ؟؟؟...............اگر جواب شما خیر هست .............بدانید کسی که سرمایه 50 تا 80 میلیونی داره میره سراغ شغل های کوچک کم ریسک و پرسودی مثل سوپر مارکتی راننده ون بین شهری بوتیک لباس اغذیه فروشی و... اما اگر 100 تا 200 میلیون درامد دارد میرود سراغ شغل پرسود خرید و فروش ماشین اگر 200 تا 400 میلیون دارد میرود تو کار بساز بفروشی یا معاملات ملکی و خرید زمین ........................ولی اگر امدید سراغ بورس موجی سرمایه گزاری میکنیم مثلا در شروع روند موج های پرقدرت صعودی تا خرخره سهم میخریم ولی تدر موج های نزولی 40% سهم میشیم ولی از نظر من تو دوران رکودی بورس محال ممکنه بازارهای دیگر در تایم یکساله بیشتر سود سرمایه گزاری بدهند.................با اینکه 20% تو ضررم ولی امیدوارم در دوره یکساله بورس خودم یعنی 3/ 7 / 92 تا 3/7/93 با جبران ضررم انشالله به فضل الهی 50% کلا سود کنم به دید حداقل ولی بعد این مدت بنده حتما از حالت تا خرخره سهمی الان در میام و میرم سراغ حرفه دومی.............دوستان بیاید از حرفه های هم اشنا بشیم البته غیر بورس میشه از حرفه های خودتون بگید؟/:.smilingsmiley.:/ .................خودم هم خرید و فروش خودرو داخلی سنم هم 24 سال

za_trader
2014/03/13, 14:45
26 سالمه و کارم فقط و فقط خرید و فروش سهام هستش.

"heydar"
2014/03/13, 14:48
ایا ریسک فرصت و دانش سرمایه گزاری سرمایه یک میلیاردی و سرمایه 100 میلیونی یکی هست ؟؟؟...............اگر جواب شما خیر هست .............بدانید کسی که سرمایه 50 تا 80 میلیونی داره میره سراغ شغل های کوچک کم ریسک و پرسودی مثل سوپر مارکتی راننده ون بین شهری بوتیک لباس اغذیه فروشی و... اما اگر 100 تا 200 میلیون درامد دارد میرود سراغ شغل پرسود خرید و فروش ماشین اگر 200 تا 400 میلیون دارد میرود تو کار بساز بفروشی یا معاملات ملکی و خرید زمین ........................ولی اگر امدید سراغ بورس موجی سرمایه گزاری میکنیم مثلا در شروع روند موج های پرقدرت صعودی تا خرخره سهم میخریم ولی تدر موج های نزولی 40% سهم میشیم ولی از نظر من تو دوران رکودی بورس محال ممکنه بازارهای دیگر در تایم یکساله بیشتر سود سرمایه گزاری بدهند.................با اینکه 20% تو ضررم ولی امیدوارم در دوره یکساله بورس خودم یعنی 3/ 7 / 92 تا 3/7/93 با جبران ضررم انشالله به فضل الهی 50% کلا سود کنم به دید حداقل ولی بعد این مدت بنده حتما از حالت تا خرخره سهمی الان در میام و میرم سراغ حرفه دومی.............دوستان بیاید از حرفه های هم اشنا بشیم البته غیر بورس میشه از حرفه های خودتون بگید؟/:.smilingsmiley.:/ .................خودم هم خرید و فروش خودرو داخلی سنم هم 24 سال

سلام دوستان
تایپیک خاص خودش را دارد ;)
http://forums.boursy.com/showthread.php?t=1569&page=44
"" شغل اصلی بچه های بورسی چیه؟؟؟ ""

علی نظامی
2014/03/13, 15:10
سلام دوستان. قطعا دوران رشد شارپی تموم شده و احتمالا اونطرف سال مقداری از ضررای دوستان البته اون هم تو سهام بنیادی و دی پی اس دار جبران میشه. حالا اونایی که به امید آینده سهمای با زیان انباشته سنگین یا حبابی خریدن هم منتظر بمونن یا خودش میاد یا نامه اش!! :D (با این حبابایی که این یکی دو ماهه ترکید پشت دست خیلیا داغ شد و احتمالا شبا کابوسشو میبینن!) فک می کنم سال بعد بورس بتونه 50-60% بازدهی داشته باشه. معمولا تو این شرایط گرفتن سود نقدی با عمده سرمایه از مجمع و سهامداری و در حد 10-20% واسه نوسانگیری بازدهی بیشتری میده. در ضمن تقریبا تنها صنایعی که از نرخ های جهانی عقب موندن دارو و سیمان هست! موفق باشید :)

ضمنا یه نکته دیگه سود تخمینی بازار سهام 50هزار میلیاردتومن و ارزش بازار 370هزارمیلیارد که البته این سود کلش هم قرار نیست تقسیم بشه! ;) تو بعضی سهما هنوز خیلی باید شیون و ناله بشنویم. نمونش همونی که امروز تعدیل منفی داد واسه اولین پیش بینی!!

شاهین محلوجی
2014/03/13, 15:46
آيا ميدانستيد !!؟
شما با سرمايه گذارى ٥٠ ميليون در بورس و كسب سود ١٠٠ درصد در هر ٦ ماه ، ابتداي سال سوم ميلياردر ميشويد !؟
/:.ohno-smiley.:/

علی علیزاده
2014/03/13, 16:22
دقیقا همسن و همکاریم

"heydar"
2014/03/13, 17:05
آيا ميدانستيد !!؟
شما با سرمايه گذارى ٥٠ ميليون در بورس و كسب سود ١٠٠ درصد در هر ٦ ماه ، ابتداي سال سوم ميلياردر ميشويد !؟
/:.ohno-smiley.:/

با سلام خدمت شاهین جان
اقا شاهین 6 ماه ،100درصد فکر نمیکنید عدد بالایی باشه و آیا باعث انحراف دوستان (بویژه دوستان عزیزی که تازه شروع کرده اند )در هدف گذاری نمیشود؟@};-

"heydar"
2014/03/13, 17:22
این هم برنامه کاری منه.
مفروضات این برنامه:
2-سود مجمع حساب نشده
تا خدا چه بخواهد...
http://forums.boursy.com/imported/2013/07/447.jpg (http://axgig.com/)

هدف گذاری خوبی بود که یکی از دوستان چند وقت پیش به اشتراک گذاشتند

شاهین محلوجی
2014/03/13, 17:32
با سلام خدمت شاهین جان
اقا شاهین 6 ماه ،100درصد فکر نمیکنید عدد بالایی باشه و آیا باعث انحراف دوستان (بویژه دوستان عزیزی که تازه شروع کرده اند )در هدف گذاری نمیشود؟@};-

درود

فرضيه اي است
همون سالي ٥٠ الي ١٠٠ بهترين بازده بورس است...

Mesbah68
2014/03/13, 17:44
aliagha (http://forums.boursy.com/member.php?u=7819)................سلام بر هموطن یا بهتره بگم استاد بزرگوار و والا منش ....اگر رخصت فرماید بنده سر تا پا خطا موضوعی رو بیان کنم: استاد شما در کامنت های خیلی خیلی پر بار شفاف و شایدم دلسوزانتون که مطمئنا بدون هر شکی فقط از سر خیر خواهی هست نه بغض و تخلیه فشارهای روحی روانی طوری قلم فرسایی میفرماید که خواننده با خودش میگه بابا این دیگه چه تحلیلگر اینده بینی که برای رشد سهم های ملت داره اشک شوق و شعف میریزه و برای هر تحلیل بنیادی و تکنیکال یه صحفه متن و نمودار رو کرده و برای موفقیت دیگران کلی ارزش قائله و در راهنمایی و کمک به باقی کاربران از هیچ لطف و کمکی دریغ نمیکنه و ذره ای به سود دیگران رشک نمیورزه و مال دیگران رو مثل مال خودش محترم میشماره واقعا که این لفظ اقا خیلی خیلی به شما میاد البته اگه...........فکر کنم این اگه رو دوستان خواننده خودشون پیدا کنند ابرومندانه تر باشه برای شان و منظلت اخلاقی شما

Mehdi1400
2014/03/13, 17:56
درود بر حیدر عزیز و سایر دوستان
قریب 6 ماه میشه که تدوین یک برنامه مدون یک ساله برای بورس، فکرم رو حسابی درگیر کرده
حتی با مشغله ای که دارم میخواستم که یک تاپیک هم بزنم ولی خوشبختانه آقا حیدر زحمت این مهم را کشیده اند.
با کسب اجازه از ایشان اولین مطلبم در خصوص برنامه ریزی رو با دوستان به اشتراک میگذارم
ریشه برنامه ریزی برای بنده بر میگرده به چرخه مرحوم دمینگ
روایتی هست که میگویند چرخه دمینگ باعث شکوفایی اقتصاد و خصوصا صنعت ژاپن بعد از جنگ دوم جهانی شده
مستحضر هستید که همان چرخه PDCA (Plan- Do – Check – Act)
در راستای انجام گام اول یعنی تدوین برنامه اندک کارهایی هم کردم و از برنامه ریزی هفتگی، ماهانه و سالانه
نتایجی هم بدست آمده
ولی هرچه جلو تر میروم برای برنامه ریزی نیاز به اطلاعت دقیقتری هست.
از جمله آنها پیش بینی بازار سرمایه در سال آینده- که خود کار ساده ای نیست- دوستان شاید نظراتی را ارائه میکنند. ولی استدلال محکمی در پی آن نمیاورند
مثلا علی آقای گل اشاره دارند به ترکیدن حباب و احتمال رشد 50 تا 60 درصدی

نکته ای که آقای محلوجی اشاره داشتند مربوط میشود به سود مرکب. البته دقیقش میشه دوسال و یک ماه و دو هفته
خیلی از افراد که وارد بورس میشوند باید به این موضوع توجه داشته باشند که
انباشتن سود بر سرمایه و بکار گیری آن در بازار مثبت، نتایج بهتری را رقم میزند
با شکل زیر شروع میکنم
در جدول و نمودار یک ملاحظه میکنید که با سرمایه گذاری 50 میلیون تومان و کسب بازدهی 10 درصد هر ماهه، سرمایه شما در انتهای ماه دوازدهم به چه میزان افزایش میابد. و البته تفاوت آن با محاسبه عادی سود که بانکها میپردازند را ملاحظه میکنید.
اگر بازده شما در ماه به 20 درصد برسد اتفاقی میافتد که در جدول و نمودار شماره 2 به نمایش گذاشته شده است. تفاوت سود عادی و مرکب را دقت بفرمایید.
در جدول شماره 3 فرضیه آقای محلوجی به نمایش گذاشته شده است یعنی دریافت بازده 100 درصدی در 6 ماه یا 24 هفته
با این فرض ملاحظه میکنید که کافی است به صورت هفتگی تنها 3 درصد بازده داشته باشید تا در انتهای 6 ماه به سود 103 درصدی برسید.
اغوا کننده است نه؟
ولی خوب به همین سادگی هم نیست
ولی با سرمایه 50 میلیونی و کمتر از آن امکان این مهم بیشتر میشود.
فکرش را بکنید تنها نیاز است که در یک هفته یک معامله 4.5 درصدی بکنید تا با کسر 1.5 درصد حق کارگزاری و ...
به هدف مورد نظر برسید.
فکر نمیکنید با چنین محاسباتی است که یک عده خود را به نوسانهای 5 درصدی روی سهم های فرابورس قانع کرده اند؟
خوب البته همانطور که گفتم این روش ساده نیست.
دوست دارم شما دوستان نیز مشارکت بکنید و معایب آن را ذکر کنید.
و یا اگر این استراتژی را ممکن میدانید دلایل خود را ذکر کنید
در ادامه اگر آقا حیدر عزیز اجازه دادند عملکرد خودم در 6 ماه گذشته را هم طی نموداری خدمت عزیزان ارائه میکنم
سلامت باشید و پرسود

http://up.boursy.com/uploads/2013-10/Plan1.png

mohsen ho
2014/03/13, 18:01
سلام دوستان. قطعا دوران رشد شارپی تموم شده و احتمالا اونطرف سال مقداری از ضررای دوستان البته اون هم تو سهام بنیادی و دی پی اس دار جبران میشه. حالا اونایی که به امید آینده سهمای با زیان انباشته سنگین یا حبابی خریدن هم منتظر بمونن یا خودش میاد یا نامه اش!! :D (با این حبابایی که این یکی دو ماهه ترکید پشت دست خیلیا داغ شد و احتمالا شبا کابوسشو میبینن!) فک می کنم سال بعد بورس بتونه 50-60% بازدهی داشته باشه. معمولا تو این شرایط گرفتن سود نقدی با عمده سرمایه از مجمع و سهامداری و در حد 10-20% واسه نوسانگیری بازدهی بیشتری میده. در ضمن تقریبا تنها صنایعی که از نرخ های جهانی عقب موندن دارو و سیمان هست! موفق باشید :)

ضمنا یه نکته دیگه سود تخمینی بازار سهام 50هزار میلیاردتومن و ارزش بازار 370هزارمیلیارد که البته این سود کلش هم قرار نیست تقسیم بشه! ;) تو بعضی سهما هنوز خیلی باید شیون و ناله بشنویم. نمونش همونی که امروز تعدیل منفی داد واسه اولین پیش بینی!!

باسلام خدمت دوستان عزیز تاپیک بسیار زیبایی است
علی اقا گروه ساختمانی را فراموش کردید با این همه دارایی!!!
....................................
به نظر بنده سال بعد دربعضی از سهم های بازار می توان سودهای 200-300درصدی یافت
ولیکن بازار دربیشتر نمادها زیر80درصد رشد خواهد داشت

mohsen ho
2014/03/13, 18:04
ایا می دانستید اگر با 20میلیون تومان سالی 100درصد سود کنید
پس از6سال سرمایه شما بالای 1میلیارد خواهد بود

"heydar"
2014/03/13, 19:10
باسلام خدمت دوستان عزیز تاپیک بسیار زیبایی است
علی اقا گروه ساختمانی را فراموش کردید با این همه دارایی!!!
....................................
به نظر بنده سال بعد دربعضی از سهم های بازار می توان سودهای 200-300درصدی یافت
ولیکن بازار دربیشتر نمادها زیر80درصد رشد خواهد داشت

دارایی برای دو ماه پیش بود اون ممه رو لولو برد:D
دارایی که مولد نباشد ،بودن یانبودن آن فرقی نمیکند
ساختمانی با پی به ای بالای 6 فرصت فروش مسلم است
وساخت-ثشرق و .ثفارس..

"heydar"
2014/03/13, 19:33
درود بر حیدر عزیز و سایر دوستان
قریب 6 ماه میشه که تدوین یک برنامه مدون یک ساله برای بورس، فکرم رو حسابی درگیر کرده
حتی با مشغله ای که دارم میخواستم که یک تاپیک هم بزنم ولی خوشبختانه آقا حیدر زحمت این مهم را کشیده اند.
با کسب اجازه از ایشان اولین مطلبم در خصوص برنامه ریزی رو با دوستان به اشتراک میگذارم
ریشه برنامه ریزی برای بنده بر میگرده به چرخه مرحوم دمینگ
روایتی هست که میگویند چرخه دمینگ باعث شکوفایی اقتصاد و خصوصا صنعت ژاپن بعد از جنگ دوم جهانی شده
مستحضر هستید که همان چرخه PDCA (Plan- Do – Check – Act)
در راستای انجام گام اول یعنی تدوین برنامه اندک کارهایی هم کردم و از برنامه ریزی هفتگی، ماهانه و سالانه
نتایجی هم بدست آمده
ولی هرچه جلو تر میروم برای برنامه ریزی نیاز به اطلاعت دقیقتری هست.
از جمله آنها پیش بینی بازار سرمایه در سال آینده- که خود کار ساده ای نیست- دوستان شاید نظراتی را ارائه میکنند. ولی استدلال محکمی در پی آن نمیاورند
مثلا علی آقای گل اشاره دارند به ترکیدن حباب و احتمال رشد 50 تا 60 درصدی

نکته ای که آقای محلوجی اشاره داشتند مربوط میشود به سود مرکب. البته دقیقش میشه دوسال و یک ماه و دو هفته
خیلی از افراد که وارد بورس میشوند باید به این موضوع توجه داشته باشند که
انباشتن سود بر سرمایه و بکار گیری آن در بازار مثبت، نتایج بهتری را رقم میزند
با شکل زیر شروع میکنم
در جدول و نمودار یک ملاحظه میکنید که با سرمایه گذاری 50 میلیون تومان و کسب بازدهی 10 درصد هر ماهه، سرمایه شما در انتهای ماه دوازدهم به چه میزان افزایش میابد. و البته تفاوت آن با محاسبه عادی سود که بانکها میپردازند را ملاحظه میکنید.
اگر بازده شما در ماه به 20 درصد برسد اتفاقی میافتد که در جدول و نمودار شماره 2 به نمایش گذاشته شده است. تفاوت سود عادی و مرکب را دقت بفرمایید.
در جدول شماره 3 فرضیه آقای محلوجی به نمایش گذاشته شده است یعنی دریافت بازده 100 درصدی در 6 ماه یا 24 هفته
با این فرض ملاحظه میکنید که کافی است به صورت هفتگی تنها 3 درصد بازده داشته باشید تا در انتهای 6 ماه به سود 103 درصدی برسید.
اغوا کننده است نه؟
ولی خوب به همین سادگی هم نیست
ولی با سرمایه 50 میلیونی و کمتر از آن امکان این مهم بیشتر میشود.
فکرش را بکنید تنها نیاز است که در یک هفته یک معامله 4.5 درصدی بکنید تا با کسر 1.5 درصد حق کارگزاری و ...
به هدف مورد نظر برسید.
فکر نمیکنید با چنین محاسباتی است که یک عده خود را به نوسانهای 5 درصدی روی سهم های فرابورس قانع کرده اند؟
خوب البته همانطور که گفتم این روش ساده نیست.
دوست دارم شما دوستان نیز مشارکت بکنید و معایب آن را ذکر کنید.
و یا اگر این استراتژی را ممکن میدانید دلایل خود را ذکر کنید
در ادامه اگر آقا حیدر عزیز اجازه دادند عملکرد خودم در 6 ماه گذشته را هم طی نموداری خدمت عزیزان ارائه میکنم
سلامت باشید و پرسود

[IMG]htt

با سلام
استفاده کردیم
هر آنچه صلاح میدونید درج کنید
بحث علمی پیش بره عالیست برخی دوستان همینطور عدد میگند که به نظرم این نشان دهنده ی عدم تدوین برنامه سرمایه گذاری است
از دوستان خواهشمندم مباحث دقیقی درج کنند،اهداف کوتاه مدت ،بلند مدت
ممنون

mohsen ho
2014/03/13, 22:58
دارایی برای دو ماه پیش بود اون ممه رو لولو برددارایی که مولد نباشد ،بودن یانبودن آن فرقی نمیکن
دساختمانی با پی به ای بالای 6 فرصت فروش مسلم است
وساخت-ثشرق و .ثفارس..

[/SIZE][/QUOTE]
دوست عزیز جمله شما بنده را یاد جمله جالی در همین زمان در سال گذشته می اندازدکاربری در همین سایت می گفتشبندر400تومانی با7تومان سود فرصت فروش می باشد!!!!!!!!!!!!(البته ان موقع شبندر بسته بود)

"heydar"
2014/03/13, 23:20
نمیدونم جه کسی در موردشبندر 400 تومانی فرصت فروش اعلام کرده !
ربط ساختمونی به شبندر رو متوجه نشدم
البته تا ماه گذشته سایپا و خکاوه مرحوم میخواستند جا پای شبندر بگذارند حالا ساختمونی شد؟حتما ماه دیگه هم بانکی میشه خخخخ
بحث به موضوع تایپیک مرتبط نیست از دوستان معذرت میخوام

mohsen ho
2014/03/13, 23:24
نمیدونم جه کسی در موردشبندر 400 تومانی فرصت فروش اعلام کرده !
ربط ساختمونی به شبندر رو متوجه نشدم
البته تا ماه گذشته سایپا و خکاوه مرحوم میخواستند جا پای شبندر بگذارند حالا ساختمونی شد؟حتما ماه دیگه هم بانکی میشه خخخخ
بحث به موضوع تایپیک مرتبط نیست از دوستان معذرت میخوام

باشما موافقم
بنده با این پست این بحث را تمام می کنم
در مورد این که چه کسی شبندر400تومانی را فرصت فروش اعلام کرد کاری ندارم
ارتباط ساختمانی ها با شبندر را نیز اواخر سال اتی بازار درک خواهد کرد
در هر صورت زمان همه چیز را مشخص خواهد کرد

موفق باشید

Mehdi1400
2014/03/20, 01:27
با سلام خدمت دوستان
پیرو پست 48:
استقبال شدید شما عزیزان باعث شد که بحث را ادامه بدم /:.winksmiley02.:/
از شوخی که بگذریم، پیش بینیم در رابطه با عدم استقبال، محقق شد. ولی ما که کم نمیاریم
اصولا برنامه ریزی در روح کلی جامعه ما مهجور است. از صدر تا ذیل
تک صداها نیز به جایی نمیرسد. اما کثرت همیشه نشانه صحت نیست
اینکه خیلی ها، تقریبا بدون برنامه در کارها وارد میشوند، پیش میروند، سقوط میکنند یا صعود میکنند و ....
دلیل نمیشود که من و شما هم برنامه تنظیم نکنیم

عملکرد سال 92 از شهریور تا پایان سال به شرح نمودار زیر تقدیم حضورتان
توضیحاتی هم دارد که به وقتش خدمتتان معروض خواهم داشت
ارتباط آن با تاپیک هم قبلا عرض کردم
یکی از روشهای تعیین انتظار شما از بازار و از جمله جدی ترین آنها، عملکرد گذشته شما است
امیدوارم دوستان هم برای استفاده من و دیگر عزیزان عملکرد خود را گزارش کنند تا با نتایج خوبی برسیم

خواهم گفت که همین نمودار ساده چه درسهایی را برایم به ارمغان آورده
در خاتمه
سال نو خوبی را برای شما آرزو دارم
سلامت و پر سود و البته با برنامه تر از سالهای دیگر باشید

http://up.boursy.com/uploads/2013-10/p2.png

tom cruise
2014/03/20, 14:02

دارو را خیلی تبلیغ است زیر قیمت جهانی است ..در حالیکه این قمیت دارو بالای جهانی هم هست
مثلا قرصهای ایرانی قیممت 3سال قبل دلار1000با الان دلار3000مقایسه کنید ...بسیار بیشتر از3برابر شده است
لذا اگر دارو قرار بود مزیت اقتصادی باشد 4سال قبل هم بود و رشد دلار دلیل بر مزیت الان نمی شود...اینطور نیست گفته شود دلار سه برابر شد دارو جا ماند...
الان قمیت همه داروهای داروخانه بیش از سه برابر شد
قاچاق دارو هم در مورد داروهای خارجی است یعنی دولت با ارز1226 یا2500بعدا دارو خرید داد دارو خانه اینها قاچاق میشد....که الان قمیتش بالا رفت و یکی شد قاچاقی نیست
مگر می شود ویتامین سی یا ب کمپلکس ایرانی با قیمت یک سوم خارجی همان کیفیت را داشته باشد؟
اما سیمان هر کشوری قیمت خاص خود دراد چون هزنیه حمل نقل زیاد است حدود نصف قمیت جهانی است البته با بالا رفتن قمیت قیمت گاز مازوتش هم بالا می رود...
با اجرای تحول و بالا رفتن گازوئیل هزنیه حمل نقل زیاد می شود سیمان تولید تهران اصفهان نمی تواند برود عراق چون اندازه نصف قیمتش می رود روی خود قیمتش... در واقع اگر قیمت سیمان عراق200هزار تومان باشد سیمان در تهران نمی تواند بالای 150برود....
الان قیمت پتروها بالا رفت خوراکشان بالا رفت قیمت معادن بالا رفت بهره مالکانه بسته شد ...سیمان بالا رود با تحول بالا می رود
منتها سیمانیها امسال بد کلکی زدند اول سال به بهانه تحول افزایش نرخ گرفتند بعد دولت جدید تحول را انداخت سال بعد ..این شائبه سبب شد اینها پی بر ای بگیرند در حالیکه همیشه پی بر ای 4 داشتند
ولی دارو اگر دلار تک نرخی شود امسال می تواند قیمتش تثبیت شود و رشد کند پی بر ای هم کم دارد...این امر نیمه دوم سال ممکن است
یک هفته قبل بود دلر سف فرو ش بود نوشتم این صف فروش بماند باید باقی بازار پی بر ای3بگیرد چون دلر پی بر ای زیر 5داشت انموقع....
بازار فعلا حواسش به تک نرخی شدن ارز در اخر سال نیست یک سری سهام در همه گروهها است تعدیل خوب یدارند با این امر

tom cruise
2014/03/20, 14:07
ایا می دانستید اگر با 20میلیون تومان سالی 100درصد سود کنید
پس از6سال سرمایه شما بالای 1میلیارد خواهد بود

بهتر است بگویید اگر یک ملیارد بیاورید دو تا50درصد ضرر کنید خانه یک ملیاردیتان می شود 200میلیون تومان در واقع از ونک تا شاه عبد العظیم باید عقب بنشینید:D

MOSTAFAVI
2014/03/20, 16:18
اگر کسی ماهانه 4% سود بخواهد سپرده بانکی کوتاه مدت 2% می دهد و 1.5% مالیات و حق کارگزار را هم ندارد.ضمنا اصل سرمایه هم همیشه در دسترس می باشد.اما اگر کسی هفته ای 6% می خواهد باید به فکر سقوط آزاد سهام و بازار هم باشد که یک دفعه ممکن است بین 20تا 25% در یک هفته ضرر کند.در بین اساتید محترمی که در این تالار تشریف دارند کسی بوده که درسال92 که به نوعی بهار بورس بوده هفته ای 6% سود کرده باشد؟(البته من خودم در سال92،میانگین ماهی5% سود کرده ام)

علی نظامی
2014/03/21, 15:32
به نظرم با صحبتهای نوروزی رئیس جمهور که به ثبات بازارها تاکید کرد به احتمال زیاد نظر دولت رشد آهسته و آروم بورس در سالهای بعد هست. به طور متوسط در حد 10-20% بیشتر از سود بانکی. لینک زیر هم نکات جالبی داره: http://www.arman-ati.com/?cid=CMSContent&content=13014

علی نظامی
2014/03/21, 15:43
دارو را خیلی تبلیغ است زیر قیمت جهانی است ..در حالیکه این قمیت دارو بالای جهانی هم هست
مثلا قرصهای ایرانی قیممت 3سال قبل دلار1000با الان دلار3000مقایسه کنید ...بسیار بیشتر از3برابر شده است
لذا اگر دارو قرار بود مزیت اقتصادی باشد 4سال قبل هم بود و رشد دلار دلیل بر مزیت الان نمی شود...اینطور نیست گفته شود دلار سه برابر شد دارو جا ماند...
الان قمیت همه داروهای داروخانه بیش از سه برابر شد
قاچاق دارو هم در مورد داروهای خارجی است یعنی دولت با ارز1226 یا2500بعدا دارو خرید داد دارو خانه اینها قاچاق میشد....که الان قمیتش بالا رفت و یکی شد قاچاقی نیست
مگر می شود ویتامین سی یا ب کمپلکس ایرانی با قیمت یک سوم خارجی همان کیفیت را داشته باشد؟
اما سیمان هر کشوری قیمت خاص خود دراد چون هزنیه حمل نقل زیاد است حدود نصف قمیت جهانی است البته با بالا رفتن قمیت قیمت گاز مازوتش هم بالا می رود...
با اجرای تحول و بالا رفتن گازوئیل هزنیه حمل نقل زیاد می شود سیمان تولید تهران اصفهان نمی تواند برود عراق چون اندازه نصف قیمتش می رود روی خود قیمتش... در واقع اگر قیمت سیمان عراق200هزار تومان باشد سیمان در تهران نمی تواند بالای 150برود....
الان قیمت پتروها بالا رفت خوراکشان بالا رفت قیمت معادن بالا رفت بهره مالکانه بسته شد ...سیمان بالا رود با تحول بالا می رود
منتها سیمانیها امسال بد کلکی زدند اول سال به بهانه تحول افزایش نرخ گرفتند بعد دولت جدید تحول را انداخت سال بعد ..این شائبه سبب شد اینها پی بر ای بگیرند در حالیکه همیشه پی بر ای 4 داشتند
ولی دارو اگر دلار تک نرخی شود امسال می تواند قیمتش تثبیت شود و رشد کند پی بر ای هم کم دارد...این امر نیمه دوم سال ممکن است
یک هفته قبل بود دلر سف فرو ش بود نوشتم این صف فروش بماند باید باقی بازار پی بر ای3بگیرد چون دلر پی بر ای زیر 5داشت انموقع....
بازار فعلا حواسش به تک نرخی شدن ارز در اخر سال نیست یک سری سهام در همه گروهها است تعدیل خوب یدارند با این امر

کلیات صحبتتون رو قبول دارم. ولی سیاست قطعی حکومت تقویت تولید کالاهای اساسی هست. نمیدونم شما تهران هستید یا نه. ولی بنده چندوقتی به خاطر یه کار اداری مجبور بودم از خیابون کریمخان رد شم و هیچوقت اون صفهای همیشگی جلوی داروخانه 13 آبان یادم نمیره. ج.ا با تحریم دارو بد ضربه ای خورد و هر جور شده میخواد این وابستگی رو جبران کنه.
این لینک هم شاهد مثال: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13921114000779
اینقدر پیگیر شدن که دارن لایسنس دارو صادر میکنن!!!

سیمانیها افزایش نرخشون که قطعی شد باید دید دولت جربزه رونق دادن به پروژه های بزرگ و مصالح بر رو داره یا نه؟ چون از ساخت و ساز چند طبقه ای و چند واحدی احتمالا تنوری واسشون گرم نمیشه!

"heydar"
2014/03/21, 16:53
بازدهی مورد انتظار باید دینامیک باشه
صرفا عددی گفتن به نظرم اشتباه است@};-

با سلام خدمت دوستان
پیرو پست 48:
استقبال شدید شما عزیزان باعث شد که بحث را ادامه بدم /:.winksmiley02.:/
از شوخی که بگذریم، پیش بینیم در رابطه با عدم استقبال، محقق شد. ولی ما که کم نمیاریم
اصولا برنامه ریزی در روح کلی جامعه ما مهجور است. از صدر تا ذیل
تک صداها نیز به جایی نمیرسد. اما کثرت همیشه نشانه صحت نیست
اینکه خیلی ها، تقریبا بدون برنامه در کارها وارد میشوند، پیش میروند، سقوط میکنند یا صعود میکنند و ....
دلیل نمیشود که من و شما هم برنامه تنظیم نکنیم

عملکرد سال 92 از شهریور تا پایان سال به شرح نمودار زیر تقدیم حضورتان
توضیحاتی هم دارد که به وقتش خدمتتان معروض خواهم داشت
ارتباط آن با تاپیک هم قبلا عرض کردم
یکی از روشهای تعیین انتظار شما از بازار و از جمله جدی ترین آنها، عملکرد گذشته شما است
امیدوارم دوستان هم برای استفاده من و دیگر عزیزان عملکرد خود را گزارش کنند تا با نتایج خوبی برسیم

خواهم گفت که همین نمودار ساده چه درسهایی را برایم به ارمغان آورده
در خاتمه
سال نو خوبی را برای شما آرزو دارم
سلامت و پر سود و البته با برنامه تر از سالهای دیگر باشید

http://up.boursy.com/uploads/2013-10/p2.png
با سلام
آقا مهدی گل کاش توضیح میدادید سری 1 قضیش چیه
برنامتون رو چطور تعیین کردید؟اول سال،یا برنامه تون دینامیک بود؟
هر چند وقت یک بار کارنامه خود را میبینید؟
چند درصد برنامه با تحقق یافته اختلاف داشت و چرا این اختلاف به وجود آمد؟

................................
در مورد تعیین هدف بصورت دینامیک
بنده متغیرم رو سود بانکی تورم در نظر گرفته ام
هدف را به اینگونه تعیین کردم :کف بازده سالانه:2-3برابر تورم سالانه ،به نظرم اگر تا دوبرابر تورم نتوان سودکرد،وقت تلف کردن است
حدودا هر 10-14روز هم نتیجه کار رو بررسی میکنم تا اگر از بودجه عقب باشم ،راههای میانبر:D را به کار به برم

علی نظامی
2014/03/24, 22:57
ممنون از دوستانی که سعی میکنن بحثهای تاپیک رو تحلیلی جلو ببرن. من یه رابطه ای رو برای حداقل بازدهی منطقی پیشنهاد میدم که خوشحال میشم دوستان نظرشونو بگن:

r%=(s+k*c)/c

تو رابطه بالا s میزان حقوق سالانه مورد انتظار فرد سرمایه گذار، k نرخ سود بدون ریسک (سود بانکی)، c سرمایه اولیه هست.

برای مثال طبق این رابطه برای کسی که انتظار داره هر جای دیگه کار کنه سالی 20 میلیون حقوق بگیره، سرمایه اولیه 100 میلیون تومنی داره، با فرض نرخ سود بانکی 23 درصد، حداقل بازدهی منطقیش باید سالی 43% باشه.

البته این برای کسی هست که تنها منبع درامدش رو میخواد یه بازاری مثل بورس بذاره.

علی نظامی
2014/03/30, 23:23
به نظرم خرید سهم ساختمانی با پی به ای بالای 5 و این تقسیم سودهای پایین توجیهی نداره. موارد زیر از گزارش هیئت مدیره سرمایه گذاری بانک مسکن (ومسکن) آورده شده:

چالش های صنعت ساختمان در سال 93:

1- فزونی عرضه بر تقاضا
2- اثر اجرای فاز دوم هدفمندی بر بهای تمام شده ساخت پروژه ها
3- وضع مالیات 25% درصدی بر فعالیت ساخت و ساز و فروش آپارتمانهای نوساز
4- عدم توانایی خریداران با توجه به محدودیت تسهیلات خرید مسکن
5- شروع فاز رکود در معاملات مسکن از سال 92

البته تک سهمای خوب همیشه هستن ولی نمیشه به کلیت تعمیم داد

"heydar"
2014/04/06, 15:14
با سلام
استراتژی ماهانه 10 درصد فعلا به نظرم با توجه به جو حاکم مناسب است بویژه تک سهم شدن و موج سواری کردن ،بدون توجه به بنیاد سهم و تحلیل و ...
ولی نوسانگیری هنری است که هر کس ندارد و با تمرین بالا و ریاضت بالا قابل استحصال است
ینده با تمرین های بالا هنوز آماتورم

m6670m
2014/04/25, 20:02
با سلام
از دوستان کسانیکه از زمان و نحوه دریافت سود سهام زیر اطلاعی دارن لطفا اطلاع رسانی کنن. پیشاپیش تشکر میکنم.
1- کسرا
2- غاذر
3- رتکو
4- خگستر
5- قند مرودشت

arak_bourse
2014/04/25, 21:30
دوستان سلام
نظرتون در مورد خرید مسکن در سال 93 چیه
؟ به نظرتون رشدش با اندازه تورم هست؟

"heydar"
2014/04/27, 09:02
با سلام
نظر سنچی در تایپیک درصد سود سالانه مورد انتظار شما فرار داده شد از دوستان دیگر نیز تقاضا دارم در نظر سنجی شرکت کنند

http://forums.boursy.com/showthread.php?t=2408&page=7

"heydar"
2014/04/27, 09:07
در ضمن رای مخفی است و برای دیگران قابل مشاهده نیست

ائلچی
2014/04/27, 10:52
با توجه به ریسک فوق العاده بازار ما سود 150% به نظرم منطقیه.

"heydar"
2014/04/27, 15:56
صبح که رفتم ،گفتم برمیگردم 100نفری مشارکت کرده اند
فقط 15 نفر مشارکت کردند

mamadzar
2014/04/27, 17:01
بابا حیدر جان حوصله کن ;) انتطاراتتم بیار یکم پایین تر !!

ما که همون صبح به وظیفه ی شرعیمون عمل کردیم :D

"heydar"
2014/04/27, 17:09
بابا حیدر جان حوصله کن ;) انتطاراتتم بیار یکم پایین تر !!

ما که همون صبح به وظیفه ی شرعیمون عمل کردیم :D

وظیفه ی شرعی بهتر است اول صبح صورت پذیرد:D
آخر وفت شلوغ میشه شاید تمدید نکنیم ها

abstract
2014/04/27, 21:03
اسم تاپيك با عنوان نظر سنجي نمي خونه
اينجا تور پهن كردي /:.yead.:/
من انتظار دارم سالي 400 درصد سود كنم . اما نميشه :D
راه حل داري؟ /:.yead.:/

"heydar"
2014/04/27, 22:57
اسم تاپيك با عنوان نظر سنجي نمي خونه
اينجا تور پهن كردي /:.yead.:/
من انتظار دارم سالي 400 درصد سود كنم . اما نميشه :D
راه حل داري؟ /:.yead.:/

شما منتظر غول چراغ جادو باش هروفت اومد اول سلام ما رو بهش برسون بعد بهش بگو 400دردصد میخواهید:D

امیر2309
2014/04/27, 23:00
سود من 51% بود كه مجبور شدم گزينه 3 رو بزنم اونم بخاطر فقط فقط 1%/:.yead.:/

مات
2014/04/27, 23:05
سال نودو دو حدود 110 درصد بدست اوردم
امسال قصد کردم بالای دویست درصد در بیارم
از اول سال تا الان که فعلا حدود دو درصد کار کردم

ata007
2014/04/27, 23:12
351% /:.yead.:/

مجتبی مصلحMTM
2014/04/27, 23:17
سلام ب همه
٪۳۰سودپارسالم بود امسالم تودودرصد سودم
باتشکر

Gestapo
2014/04/28, 01:13
ما که با تک سهمی شبهرن رستگار شدیم!
از 944 تومن دارمش. که تا 4800 هم رفت ولی اومد رو 4200
الانم که با افزایش سرمایه شده 2700
دیگه درصدشو حساب کنید
امسال بتونم سود بانکیو دربیارم هنر کردم. چون دیگه ازین خبرا نیست /:.yead.:/

"heydar"
2014/04/28, 17:59
نتیجه امیدوارکننده بود@};-

احتمالا دوستانی که ضرر کردند ورودشان اواخر سال بود که ان شالله به سود برسند

sabz1
2014/04/28, 20:21
چه انتظاری اقا ما فقط سود و ضرر می دیم و کارمزد می سازیم انشاالله که همه مشکلات جامعه حل بشه عمر هست که بر باد میره و چیزی هست هدف شیطان بزرگ هست......

علی نظامی
2015/01/22, 20:03
ضمنا یه نکته دیگه سود تخمینی بازار سهام 50هزار میلیاردتومن و ارزش بازار 370هزارمیلیارد که البته این سود کلش هم قرار نیست تقسیم بشه! ;)

خوبه بعضی وقتا یه سری چیزا رو آدم به خودش یاداوری کنه تا تجربه ای بشه واسه دفعه های بعد. نزدیک یک سال میگذره.

سود پیش بینی کل شرکت های بورسی= 56هزار میلیارد تومن

ارزش فعلی بازار بورس = 291.7 هزار میلیارد تومن(بازگشایی پالایشی ها حداکثر 8 تا 10 هزار میلیارد تومن از این رقم کم می کنه)

در خیلی از نماد ها جایی برای اصلاح بیشتر نمونده...:) مگر ریسکی که علم غیب لازم داشته باشه

امیر بهرامی
2015/01/22, 21:02
چه سوال خوبی...مقدار سود مورد انتظار من در یک سال اگر مسخره نکنید 1000 درصد...یعنی 10 برابر سرمایه ام

madio
2015/01/22, 21:42
من به صد در صد هم قانعم ،البته به شرط تداوم چهار ساله :.thumbsupsmileyanim
ولی به نظرم مهمترین موضوع داشتن حد سود و جلوگیری از طمعه ،

mey
2015/01/22, 22:01
[QUOTE=امیر بهرامی;583115]چه سوال خوبی...مقدار سود مورد انتظار من در یک سال اگر مسخره نکنید 1000 درصد...یعنی 10 برابر سرمایه ام[/QUOTE
من یه بار تو زندگیم 1500 درصد سود کردم...جام جهانی 98 بود...طبق معمول تو اون سن سال ...عکس بازی میکردم......بیخ دیواری.......تری 15 بازی کردم....بردم....پسره تو عکساش حواسش نبود عکس کارلوسم کاشته بود..پسره عاشق کارلوس بود.عکس کارلوس براش جزئ اوراق بهادار حساب میشد.....خلاصه کارلوس رو با 15 تا عکس نو عوض کردیم........خلاصه اقا چه حالی داد............یاد کودکی بخیر..............................یادم رفت...زنم 1600 درصد سود کرد....با 18 ملیون جهاز امد.........با 317 ملیون رفت...............یک نصیحت به دوستان مجرد.............گول نخورید و باعث سود چند صد درصدیه بانوان سفته باز نشید

(حیدری)
2015/01/22, 22:12
تو این بازاری که ما داریم اگه ضرر نکرده باشی باید کلاهتو بندازی بالا....
اما من هم مثل تموم جوانها دوست دارم زیاد سود کنم.ارزو بر جوانان عیب نیست...
اما به نظرم ادرسو اشتباهی اومدم این بازاری که ما داریم جز ضرر چیزی نمیده....

mey
2015/01/22, 22:21
[QUOTE=(حیدری);583128]تو این بازاری که ما داریم اگه ضرر نکرده باشی باید کلاهتو بندازی بالا....
اما به نظرم ادرسو اشتباهی اومدم این بازاری که ما داریم جز ضرر چیزی نمیده....[/QUOTE
دادا...از من که بدتر رکب نخوردی....منم مثله همه جونا با هزار تا ارزو ازدواج کردم....اخرش چی شد... پولم..جونیم...اعصابم..رفت....... .......اگه تو ضرری الان وقتش نیست خارج شی....دیگه اخراشه.............امیدت به خدا باشه...........داستان منم شده.....مثل این ضرب المثله....کوری عصا کشه کوری دیگر شود........{.کوری استعاره از متضرر میباشد}

هادی پورحامدی
2015/01/22, 23:58
1000 درصد

جم1
2015/01/23, 00:28
سلام
30% در روند نزولی
60% در روند خنثی
120% در روند صعودی بازار

جم1
2015/01/23, 00:30
[QUOTE=امیر بهرامی;583115]چه سوال خوبی...مقدار سود مورد انتظار من در یک سال اگر مسخره نکنید 1000 درصد...یعنی 10 برابر سرمایه ام[/QUOTE
من یه بار تو زندگیم 1500 درصد سود کردم...جام جهانی 98 بود...طبق معمول تو اون سن سال ...عکس بازی میکردم......بیخ دیواری.......تری 15 بازی کردم....بردم....پسره تو عکساش حواسش نبود عکس کارلوسم کاشته بود..پسره عاشق کارلوس بود.عکس کارلوس براش جزئ اوراق بهادار حساب میشد.....خلاصه کارلوس رو با 15 تا عکس نو عوض کردیم........خلاصه اقا چه حالی داد............یاد کودکی بخیر..............................یادم رفت...زنم 1600 درصد سود کرد....با 18 ملیون جهاز امد.........با 317 ملیون رفت...............یک نصیحت به دوستان مجرد.............گول نخورید و باعث سود چند صد درصدیه بانوان سفته باز نشید

سلام شما که حساب و کتاب بلدید چرا در برابر 18 میلیون تومان جهیزیه، تعهد به پرداخت این مبلغ کردید؟

mey
2015/01/23, 00:56
[QUOTE=mey;583123]

سلام شما که حساب و کتاب بلدید چرا در برابر 18 میلیون تومان جهیزیه، تعهد به پرداخت این مبلغ کردید؟
ای اقا..88 سکه 270 بود........گوش دادن به حرف والدین.......و ...این ضرب الثل مزخرف...کی داده کی گرفته...............اگه حساب کتاب اون موقع حالی.م بود که اینجوری نمیشد

جم1
2015/01/23, 01:38
[QUOTE=جم1;583160]
ای اقا..88 سکه 270 بود........گوش دادن به حرف والدین.......و ...این ضرب الثل مزخرف...کی داده کی گرفته...............اگه حساب کتاب اون موقع حالی.م بود که اینجوری نمیشد
یعنی توصیه شما اینه که 20 تا سکه مهر مناسبه؟ آیا این شدنیه

امیر بهرامی
2015/01/24, 13:34
تو این بازاری که ما داریم اگه ضرر نکرده باشی باید کلاهتو بندازی بالا....
اما به نظرم ادرسو اشتباهی اومدم این بازاری که ما داریم جز ضرر چیزی نمیده....
دوست عزیزم آقای حیدری من چندتا ایراد از بورس ایران می گیرم و هیچ توصیه ای ندارم که چه کار کنی...فقط ایرادشو میگم

1-دستکاری در بازار بورس ایران توسط عواملی مثل دولت

2- 3 ساعت و نیمه بودنه بازار ...یعنی برای یک کندل 3/5 ساعته که اسمشو گذاشتند روزانه باید 20 ساعت صبر کنید و این یعنی وقت تلف کردن و حوصله بر بودن

3-کوچک بودن بازار و پایین بودن حجم پولی...500 میلیاردم باشه خیلی کمه

4- قوانین بسیار مسخره مثل صف خرید و فروش که این یعنی ایجاد مشکلاتی مثل سفته بازی

5-یک طرفه بودن بازار و فقط با خرید سود کردن و این یعنی شما در نزول ها که شاید یک سال هم طول بکشه باید تماشاگر بازار باشی

6-ایجاد تعصب و مشکلات احساساسی از عوامل گزینه 5...بازاری که یک طرفه باشه معلومه سهامدارشم یک طرفه و متعصب میشه

7
8
9
10

و خیلی چیزای دیگه که سرتو درد نیارم

به خدا قسم اگر بیان بگن 10 میلیون سهم سایپا مفت میخوایم بهت بدیم میگم نمیخوام دستت درد نکنه...ارزش نگاه هم نداره

در این بازار سود کسب کردن زمان بر است

موفق باشی

mhjboursy
2017/01/29, 13:17
سود دو حالت دارد... سود یک دفعه ای و سود پایدار...
سود یک دفعه ای اصلا مهم نیست چقدر باشد... 1000 درصد سود یا -90 درصد زیان... من یک بار در فولادح 300 درصد سود کردم و این بار در ثمسکنح فکر کنم بیش از 92 درصد زیان کرده ام! ولی مهم نیست... (هم به خاطر اینکه سرمایه ی کمی درگیر بود و هم) به خاطر اینکه مداومت ندارد...

من تا چند روز پیش دوست داشتم سود پایدار سالی 100 درصدی داشته باشم...
هر چند همین هم خیلی زیاد است ولی نشستم با خودم فکر کردم این سود ارضایم نمی کند...

الان فکر کنم درصد سود سالانه ی مورد انتظار بنده 200 درصد باشد.
(200 درصد یعنی ماهی 10 درصد یعنی هفته ای 2 درصد.)

شدنی است؟

"heydar"
2017/01/29, 15:32
یادش بخیر
تایپیک رو بنده سال 92 مطرح کردم . الان که داشتم صفحات قبل رو میخوندم دیدم بازار مثبت باعث میشه خیلی ادم رویایی فکر کنه . 500 درصد . چیه دیگه 400 درصد
ماهی 20 درصد!!

بورث
2018/09/15, 23:19
هرکی دوست داشت بگه از اول سال تا الان چقدر سود کرده؟
من اگه همه سهمم رو همین فردا بفروشم به قیمت دیروز سود حاصل رو با سود ناشی از فروش اول سال تاکنون جمع کنم حدود 33%نسبت به کل سرمایه سود کردم ضمن اینکه 10% سهمم هنوز بیش از یکسال بسته است.

prince0fpersia
2018/09/16, 08:01
من از 2 هفته قبل که وارد شدم، حدود 10% سود.

orumbourse
2018/09/16, 09:37
هرکی دوست داشت بگه از اول سال تا الان چقدر سود کرده؟
من اگه همه سهمم رو همین فردا بفروشم به قیمت دیروز سود حاصل رو با سود ناشی از فروش اول سال تاکنون جمع کنم حدود 33%نسبت به کل سرمایه سود کردم ضمن اینکه 10% سهمم هنوز بیش از یکسال بسته است.

دوست عزیز 33 درصد در این بازار گاوی خیلی کم هست،نسبت به بازار عقبی.
بررسی کن ببین مشکل از کجاست؟
باید تغییرات عمده در سیستم معاملاتیت بدی.اگر در این بازار صعودی گاوی ،سود خوب نکنی پس کی میخوای سود کنی؟!

gholamk
2018/09/16, 10:30
دوست عزیز 33 درصد در این بازار گاوی خیلی کم هست،نسبت به بازار عقبی.
بررسی کن ببین مشکل از کجاست؟
باید تغییرات عمده در سیستم معاملاتیت بدی.اگر در این بازار صعودی گاوی ،سود خوب نکنی پس کی میخوای سود کنی؟!

آقا سجاد عزیز کاملا حرف شما درسته اما کسایی مثل من که تجربه ندارن و یکم با اصول سرمایه گذاری و بورس آشنا نیستن تازه اگر بتونن ضررهای قبلی رو جبران میکنن.کاش زمانی که همینجوری الکی الکی پول حقوق دوزاریم رو میاوردم تو بورس یکی مثل شما بود که منو راهنمایی میکرد و سهام با بنیاد خوب رو بهم معرفی میکرد و بعد چند سال که همش میشینم پای سیستم و فیلم و نوشته آموزشی میخونم برای بورس یه سیستم دست و پا شکسته پیدا کردم که نوسان گیری رو خیلی خوب اجرا میکنه اما سهام داری رو نه

orumbourse
2018/09/16, 10:44
آقا سجاد عزیز کاملا حرف شما درسته اما کسایی مثل من که تجربه ندارن و یکم با اصول سرمایه گذاری و بورس آشنا نیستن تازه اگر بتونن ضررهای قبلی رو جبران میکنن.کاش زمانی که همینجوری الکی الکی پول حقوق دوزاریم رو میاوردم تو بورس یکی مثل شما بود که منو راهنمایی میکرد و سهام با بنیاد خوب رو بهم معرفی میکرد و بعد چند سال که همش میشینم پای سیستم و فیلم و نوشته آموزشی میخونم برای بورس یه سیستم دست و پا شکسته پیدا کردم که نوسان گیری رو خیلی خوب اجرا میکنه اما سهام داری رو نه

اگه میخوای سود کنی سهامداری کن،دو سه تا سهم بنیادی خوب که قیمتشون خیلی افت کرده پیدا کن و مطمئن باش که سودشون افزایش پیدا میکنه بخر و باهاشون سهامداری کن،ضمن اینکه اطمینان پیدا کن که برگشت روند از نزولی به صعودی انجام شده یا در شرف انجامه.
چیزی از نوسانگیری کوتاه مدت عایدت نمیشه.نوسانگیری یعنی استرس با سود کم ولی سهامداری در ابتدای روند صعودی یعنی سود گنده با خیال راحت.

mey
2018/09/16, 15:25
بنده تا سهمی را نفروشم..سودی شناسایی نمیکنم....ولی بر اساس سودهای شناسایی شده...و نه بر اساس ارزش روز پرتفوی..خدا را شکر در سال 97..تا امروزسود خوبی کردم.
در برنامه هایم...به 50..تا 60 درصد سود در 97 رازی بودم... ولی خدا را شکر..بازدهی به مراتب بهتری داشتم..
سود کردن..اسانه...ولی حفظ سود ..بسیار..مشکل...چون شما از یه فضا وارد فضایی دیگه..میشی..اگر استراتژی..معاملاتیت را سریع..متناسب..نکنی..اش و جاش را تقدیم..خواهی کرد..
این اویزه..گوشمه همیشه...بازار شدیدا کینه جوست...و..مترصد...پس گرفتن دادهای خویش..
..یکی از بزرگترین اشتباهات سال 97..فروش کربن..با سودی کم..بود...و یک دلیل هم بیشتر نداشت..انهم..خودم..را با شرکت درگیر کردم...و سبب شد..نتوانم..بر اعصابم..مسلط بشوم......و.. مصداق عینی ضرب المثل..مهرم..حلال..جانم..ازاد را..انجام..دادم...

بورث
2018/09/16, 20:41
باسلام
وتشکر از جناب می گرامی و آقا سجاد بزرگوار و دوستانی که در این فروم فعال هستند.
بنده هم سود وزیان رو ناشی از فروش محاسبه میکنم. که از اول سال حدود 15% سود ناشی از فروش عایدم شدو از یه ماه پیش که روند بازار کاملاٌ گاوی شده دیگه حداکثر 2% از سهامم رو فروختم و 50% به سرمایه اولیه (97) هم وارد کردم . هنوز هم در حال خرید هستم. ولی موضوع اینه که سهام در سبدم قبل از شروع روندجدید 15% در زیان بود. درصد عمده سهامم فولای و رتکو و کاوه و کفرا بوده و اکنون کروی و خگستر و وساپا هم اضافه شد. معمولا یکسری سهام بنیادی شناسائی کرده و بسته به روند سهم وزن سبدم تغییر میکنه و یا جابجا میشه.
در هر صورت انتظار دارم درصد نسبت به سرمایه در بازه مشخص بگید تا خودم رو با شما ها بسنجم.:-/
بنظرم 90% سهامداران به کل سبدش نگاه کنه بیش از 70% سود نگرفته. کاش مدیر فروم یه نظر سنجی راه بندازه که اعضا حدود درصد سود 97 رو اعلام کنند.
من سال 96 حدود 20% سود گرفتم . مطمنم خیلی ها در این سال زیان دیدن.

"heydar"
2018/11/29, 18:00
سلام روز بخیر
یادمه سال ۹۲ یه نظرسنجی گذاشتم تو همین تایپیک که بازدهی چقدر بوده است ؟
موج امسال بورس خداییش ضعیف تر از ۹۲ بوده بویژه در سهام ریالی . ولی خب شاخص رو میتوان معیار خوبی گرفت شاخص از ۸۰ اومد تا ۲۰۰ معادل ۱۵۰ درصد
پس میتوان گفت بازدهی حدود 120-150 درصد به بالا عالی بوده برای این لحظه از سال بین ۸۰_100 متوسط زیر ۵۰ درصد هم بد
هرکس باید ببینه چه کرده .

mohsen ho
2020/01/10, 13:01
این تاپیک بیاد بالا کم کم داریم به اخر 98 میرسیم یک چرتکه بندازید بیینید سقف سرمایتون با اول سال چقدر تفاوت داره و این تفاوت را با سطح انرژی که گذاشتید بسنجید به نکات خوبی می رسید!نتایج چراغی خواهد بود برای سال آتی ... روزهای بعد بیشتر صحبت میکنم

mohsen ho
2020/03/11, 01:39
این تاپیک بیاد بالا کم کم داریم به اخر 98 میرسیم یک چرتکه بندازید بیینید سقف سرمایتون با اول سال چقدر تفاوت داره و این تفاوت را با سطح انرژی که گذاشتید بسنجید به نکات خوبی می رسید!نتایج چراغی خواهد بود برای سال آتی ... روزهای بعد بیشتر صحبت میکنم

کم کم داریم میرسیم به اخر98 . 6روز کاری دیگه داریم .. درایام تعطیلات صجبت میکنیم ..
مختصر دریک جمله .... سالی رویایی تراز91-92 بود ولی دیدگاه تریدر 6-7سال قبل نمیتوانست درحد 92بازدهی به دست بیاره! .. لذا مهمه تابع دیدگاه بازار باشیم