PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سرمایه گذاری توسعه ملي ( وتوسم )

HOLY
2011/01/30, 08:26
من تاپیکی با این نام نتونستم پیدا کنم ،از مدیریت محترم خواهش میکنم درصورتیکه این تاپیک قبلا ایجاد شده ادغام بفرمایید ،ممنونم ........

وتوسم به نظر میرسه میتونه هدف هارمونیک اول و شاید هدف هارمونیک دوم رو داشته باشه .......

http://www.sparksun.co.cc/images2/m1789db9o3pggl1lxl2.png

و همچنین از بابت الگوی کلاسیک هدفی که در زیر مشخص شده کاملا با هدف کانال و همچنین هدف هارمونیک AB=CD اول که در تصویر قبل قرار دادم معادل حدود 145 تومن سازگار هست

http://www.sparksun.co.cc/images2/az52p108yeg2q202am0r.png

با آرزوی توفیق دوستان

arak_bourse
2011/01/30, 12:24
جناب آريانا من وتوسم خريدم.به نظرتون اگر وبانك رشد كند با توجه به اينكه وتوسم سهامدارش هست امكان رشدش هست؟
وبانك را توصيه مي كنيد يا وتوسم را اگر بخواهيم يكي را در سبد داشته باشيم.؟
در ضمن حمايت مهم وبانك را چند مي دايند؟
ممنونم

آريانا
2011/01/30, 12:39
جناب آريانا من وتوسم خريدم.به نظرتون اگر وبانك رشد كند با توجه به اينكه وتوسم سهامدارش هست امكان رشدش هست؟
وبانك را توصيه مي كنيد يا وتوسم را اگر بخواهيم يكي را در سبد داشته باشيم.؟
در ضمن حمايت مهم وبانك را چند مي دايند؟
ممنونم

اين دو سهم ارتباط تنگاتنگي با هم دارند پس بهتر است يکي از آنها را در سبد قرار دهيد و با توجه به ميزان ان اي وي و قيمت تابلوي کنوني اين دو شرکت خريد وبانک توصيه مي شود مشروط بر آنکه بازار نيز به اين موضوع توجه داشته باشد.

emperor
2011/01/30, 22:22
وتوسم هدف 170 تومانی رو در کوتاه مدت دنبال می کند

arak_bourse
2011/01/30, 22:33

دوست من كوتاه مدت منظر چند روزه است؟ من روي 131 خريد كردم. به نظرتون بازم اضافه كنم در صفر فردا. چون فكر نكنم منفي بشه

HOLY
2011/01/31, 00:20

دوست من :
این سهم در کوتاه مدت طبق هدف اول الگوی هارمونیک و همچنین کلاسیک هدف 145 تومن را خواهد دید ،اماهدف دوم سهم همانگونه که در نمودار اول مشخص نمودم محدود 165 تومن میباشد که البته با 170 تومن جنابعالی میتوان گفت تفاوت چندانی ندارد ،تنها بحث مانده بین من و شما بحث زمانیست ،در رسیدن به هدف اول(145 تومان) در کوتاه مدت بنده با شما همداستانم ولی برای رسیدن به هدف دوم (یا 165 تومن) درکوتاه مدت (کمتر از سه هفته به عبارتی کمتر از بیست روز ) تردید دارم ،چون اگر این قیمت سهم را امروز 130 تومن درنظر بگیریم و هدف را طبق فرمایش شما 170 فرض کنیم باید اینگونه تصور کنیم این سهم در عرض بیست روز حدود 30% سود به ما میدهد که از نظر بنده بعید است ،به اعتقاد بنده رسیدن به هدف دوم به میزان 165 تومن در میان مدت محقق خواهد شد .
با آرزوی موفقیت برای شما

FENCER
2011/01/31, 01:12
سهم به زودی روند حرکتی خودش رو شروع خواهد کرد که تحلیل دوست عزیزم هولی تائیدی بر این ماجراست

طی این یک ماه اخیر هم شركت خدمات مديريت وتحقيقات سرمايه گذاران صندوق از خریداران اصلی سهم بوده

FENCER
2011/01/31, 22:42
صحبتهایی در مورد آزاد سازی 69 میلیارد کاهش ارزش سرمایه گذاری ها وجود داره که این باعث میشه سودش رو تا 45 تومن تعدیل بده

emperor
2011/01/31, 23:46
از پیام همه دوستان متشکرم.
در مورد زمان منظور از کوتاه مدت یک ماهه می باشد.
و در مورد درصد هم از 130 تا 170 حدودا 20% می شود نه 30%
به نظز من در کوتاه مدت شاهد رسیدن به 170 یا 165 دوستمون خواهیم بود.سهم با ارزش هست.
اما یک خبر:سازمان بورس نامه نوشته که پیشبینی سود وتوسم با واقعیت جور در نمیاد و باید پیش بینی سود رو بالا ببره

HOLY
2011/02/01, 00:29
دوست من :
1)بعضی از مفاهیم تعریف هستند و تعریف بازه زمانی که ما استفاده میکنیم را چارلز داو بوجود آورده و البته تکنیکالیست های بزرگ دیگر هم بر این امر صحه گذاشته اند
اما طبق تعریف داو زیر سه هفته کوتاه مدت نام دارد و بیش از آن را میان مدت نامید .
2) در ارتباط با میزان سود از 130 تا 170 تومن ،30% مبلغ 130 تومان معادل39 تومان میشود که اگر آن را به 130 تومن بیافزاییم مبلغ 169تومان حاصل میشود به عبارتی مبلغ سود اندکی بیش از 30% خواهد بود.
اما موارد بالا که بنده نامش را بحث علمی میگذارم و امیدوارم ناخواسته باعث دلگیری شما نشده باشم چون هدف بنده از اشتراک در بحث یادگیریست و خوشحال میشوم هر زمان نکته مبهمی در عرایضم دیدید بفرمایید ....
ضمنا از خبر دلگرم کننده ایی که در ارتباط با وتوسم دادید ممنونم .
موفق باشید دوست من و ارادتمندم

FENCER
2011/02/05, 09:41
وتوسم نه با حرکت که با یک جهش کارش رو شروع کرد
هنوز قیمت برای خرید کاملا" جذاب هست

emperor
2011/02/16, 07:41
دیروز وقت خرید وتوسم بود،امروز وقت تماشا کردن

diesel29
2011/02/22, 19:45
از پیام همه دوستان متشکرم.
در مورد زمان منظور از کوتاه مدت یک ماهه می باشد.
و در مورد درصد هم از 130 تا 170 حدودا 20% می شود نه 30%
به نظز من در کوتاه مدت شاهد رسیدن به 170 یا 165 دوستمون خواهیم بود.سهم با ارزش هست.
اما یک خبر:سازمان بورس نامه نوشته که پیشبینی سود وتوسم با واقعیت جور در نمیاد و باید پیش بینی سود رو بالا ببره
سلام امپراتور عزیز خوبی شما این اولین پست منه که توی این سایت میزنم و خوشحالم که در تاپیکیه که دوتا از عزیزان و استادان حضور دارن قبلا پستهای خوبتون و خونده و استفاده کرده بورم
راجع به وتوسم این خبر شما فکر کنم کاملا منتقی باشه وتوسم 21 تومن تو مجمع تقسیم کرده و 15 تومن با خودش اورده و در حقیقت 5 تومن باسه سال مالی منتهی به 9 /90 اعلام کرده که این خبر شما + تعدیلی که از سمت وبانک میاد سمت وتوسم کاملا منتقی و انشااله باعث صعود به 16تا 170 سهم میکند

emperor
2011/02/26, 14:27
سلام دوست گرامی
ممنون از نظرتون
ببخشید که مدتیست به تالار نیامده ام.
کسالت رفع بشه انشالله در خدمت دوستان خواهم بود
وتتوسم احتمالا 35% تعدیل مثبت دارد
و الان هم برای خرید بسیار مناسب است

سلام امپراتور عزیز خوبی شما این اولین پست منه که توی این سایت میزنم و خوشحالم که در تاپیکیه که دوتا از عزیزان و استادان حضور دارن قبلا پستهای خوبتون و خونده و استفاده کرده بورم
راجع به وتوسم این خبر شما فکر کنم کاملا منتقی باشه وتوسم 21 تومن تو مجمع تقسیم کرده و 15 تومن با خودش اورده و در حقیقت 5 تومن باسه سال مالی منتهی به 9 /90 اعلام کرده که این خبر شما + تعدیلی که از سمت وبانک میاد سمت وتوسم کاملا منتقی و انشااله باعث صعود به 16تا 170 سهم میکند

diesel29
2011/02/26, 18:29
emperor عزیز انشااله که زودتر رفع کسالت شود
امروز با توجه به اعتماد بالایی که به سهم وتوسم داشتم در یک اقدام عجیب به جای اضافه کردن در رنج منفی امروز وارد سهام خزامیا شدم که با توجه به تحلیل تکنیکال موجود این اقدام صورت گرفت و با توجه به اعلام نکردن eps شرکت که احتمالا کمتر از امسال خواهد بود احتمال ریزش سهم وجود داره
اما وتوسم امروز نشون داد که برای صعود واقعا بی قراره و شاید دیگه از فردا نشه توی این قیمتها بهش رسید

emperor
2011/02/27, 02:20
دیزل29 گرامی
با باز شدن وبانک،وتوسم به فضا پرتاب می شود
من تقریبا روی این سهم 80% سرمایه کل سبدم رو گذاشتم.

emperor عزیز انشااله که زودتر رفع کسالت شود
امروز با توجه به اعتماد بالایی که به سهم وتوسم داشتم در یک اقدام عجیب به جای اضافه کردن در رنج منفی امروز وارد سهام خزامیا شدم که با توجه به تحلیل تکنیکال موجود این اقدام صورت گرفت و با توجه به اعلام نکردن eps شرکت که احتمالا کمتر از امسال خواهد بود احتمال ریزش سهم وجود داره
اما وتوسم امروز نشون داد که برای صعود واقعا بی قراره و شاید دیگه از فردا نشه توی این قیمتها بهش رسید

mgh602005
2011/02/27, 13:18
با سلام به همه دوستان من خيلي تجربه در بازار بورس ندارم ولي اين روزه ها ظاهرا بازار خيلي بد. من هر سهمي و در 1 ماه گذشته خريدم مثل وتوسم و كارو وتوشه و هپكو و ولغدر همه منفي هستند نميدونم چيكار كنم تا كي بايد صبر بكنم اگر كسي به من بگه شرايط كي بهتر ميشه ممنون ميشم

diesel29
2011/03/01, 09:29
سلام وتوسم و نگهدار درست میشه این سهم ها توش ضرر نیست راجع به هپکو من کار نکردم اما میدونم زیان دار انگار ولغدر بستگی به قیمت ورودت داره وکار و به دید میان ودت و افزایش سرمایه نگهدار
تو این بازار فعلا فقط نگاه کن

HOLY
2011/03/01, 10:31
با سلام به همه دوستان من خيلي تجربه در بازار بورس ندارم ولي اين روزه ها ظاهرا بازار خيلي بد. من هر سهمي و در 1 ماه گذشته خريدم مثل وتوسم و كارو وتوشه و هپكو و ولغدر همه منفي هستند نميدونم چيكار كنم تا كي بايد صبر بكنم اگر كسي به من بگه شرايط كي بهتر ميشه ممنون ميشم

سلام دوست من
دوستمون دیزل 29 پاسخ خوبی به شما دادن ،من در تکمیل فرمایشات ایشون خدمتت میگم ،
زمان خرید سهم باید ما برای خودمون برنامه داشته باشیم ،باید حد ضرر مشخص داشته باشیم ،باید بدونیم با افت سهم تا چه زمان صبر میکنیم و دقیقا در چه قیمتی میفروشیم و ........همچنین باید افق سرمایه گذاریمون مشخص باشه ،کوتاه مدت ،میان مدت یا دراز مدت میخوایم کار کنیم و بر مبنای این مسائل نقطه خروجمون مشخص میشه ،اما توضیحات کامل این مطالب بمونه برای بعد که به امید خدا راجع به این مطالب کلا صحبت کنیم ولی در حال حاضر چه کنیم ؟
سهام شما مجموعا سهام بدی نیست(در مجموع عرض میکنم والا سهم خوب و متوسط و بد داری ) ولی حتی زمان فروش سهام بد هم بازار منفی نیست،یعنی سهام بد هم در بازار مثبت بهتر قیمت میخورند اما از این مطلب هم بگذریم ......
فعلا ما به طرف بازار مثبت در حرکتیم سوای اینکه همیشه عید و بعد عید و کلا 6 ماه اول سال ( علی الخصوص 3 ماه اول ) زمان بسیار خوب بازار هست ،امواج الیوت و وضعیت تکنیکال هم رو به مثبت بودن بازار رو تایید میکنند ،با توجه به اینکه میفرمایید تجربه زیادی در این بازار نداریدبه اعتقاد من دیدت رو میان مدت کن و هدف رو نیمه اول خرداد (حدودا)قرار بده تا با سود از اکثر سهامت خارج بشی و احیانا احیانا اگه سهمی هم ضرر مختصری تا اون زمان برات بسازه که بعید میدونم با سود بقیه سهام میتونی اونو جبران کنی و حتی برایندت رو هم مثبت کنی در ضمن میتونی در نوسانات مثبت بازار سبدت رو یه مقدار بهینه تر هم بکنی ،در هر صورت فعلا پیگیری روزانه بازار به اعتقاد من برات نه تنها مفید نیست بلکه میتونه باعث افزایش استرس شما بشه و شاید عاملی بشه که تصمیم اشتباه بگیری ،بازار برخواهد گشت و مشکلات حل خواهد شد ،نگران نباش .............................

diesel29
2011/03/01, 10:49
سلام holy عزیز
اقا یه سوال بابت راهنمایی برای پدرم با توجه به شرایط موجود در منطقه و شرایط داخلی خودمون و شرایط موجود بازار به نظرت ورود نقدینگی و خرید در این بازار با توجه اینکه بعضی از سهم ها در قیمت بسیار مناسب جهت ورود میباشند نظرت مثبت هست یا خیر ؟ یا صندوق سرمایه گذاری رو پیشنهاد میدید که اگر صندوق هست ممنون میشم که صندوق مناسبی که پتانسیل داشته باشد رو معرفی کنید
من 4 ماه هست که تو بورسم و تحمل ضرر و استرس هم دارم و کلا با بورس حال میکنم اما شرایط پدر جان متفاوت به نظرت با توجه به پیشنهاد من با سابقه 3ماه اخر بورس پیشنهاد مناسبی بوده جهت ورود به بورس یا خیر

HOLY
2011/03/01, 11:15
سلام holy عزیز
اقا یه سوال بابت راهنمایی برای پدرم با توجه به شرایط موجود در منطقه و شرایط داخلی خودمون و شرایط موجود بازار به نظرت ورود نقدینگی و خرید در این بازار با توجه اینکه بعضی از سهم ها در قیمت بسیار مناسب جهت ورود میباشند نظرت مثبت هست یا خیر ؟ یا صندوق سرمایه گذاری رو پیشنهاد میدید که اگر صندوق هست ممنون میشم که صندوق مناسبی که پتانسیل داشته باشد رو معرفی کنید
من 4 ماه هست که تو بورسم و تحمل ضرر و استرس هم دارم و کلا با بورس حال میکنم اما شرایط پدر جان متفاوت به نظرت با توجه به پیشنهاد من با سابقه 3ماه اخر بورس پیشنهاد مناسبی بوده جهت ورود به بورس یا خیر

میدونی دوست من ،کلا وضعیت بورس رو برای خرید پله ایی مناسب میبینم ،البته حتما پله ایی و اونهم حتما حداقل سه پله ،چون بقول دوستمون فرهاد عزیز در بازار منفی حمایت معنی نداره و در بازار مثبت مقاومت ،و واقعیت اینه که در بازار منفی حمایتها خیلی ساده میشکنند به همین دلیل پیشنهاد حداقل سه پله رو دارم تا در صورت شکست هر حمایت با خرید پله بعدی میانگین پایین بیاد ..
اما در ارتباط با پدر محترمتون ،به اعتقاد من با توجه به استرس بالایی که بورس ایجاد میکنه برای کسانی که سن بالا دارند (منظور از 60 به بالا )و علی الخصوص تازه میخوان وارد بورس بشن مناسب نیست اگر کسی سالها تجربه بورس رو داشته باشه در سن بالاهم استرس حاصل از اون رو بخوبی تحمل میکنه ولی ورود در سن بالا رو از دید پزشکی حداقل توصیه نمیکنم،اما صندوقهای سرمایه گذاری مشترک قطعا استرس کمتری دارند و مناسبتر هستند برای ایشون ،
دوستی از صندوق مفید تعریف میکرد ولی متاسفانه من شخصا اصلا تجربه این صندوقها رو ندارم.
من متوجه فرمایش آخرتون نشدم ،اگه در بین صحبتها به بخشی پاسخ ندادم بفرمایید تا عرض کنم.

محمود شریعت
2011/03/01, 11:54
براي سرمايه گذاري در صندوق لازمه خودشون يه بررسي مفصل درباره سابقه و عملكرد و بازده صندوقهاي سرمايه گذاري موجود بكنند بعد تصميم بگيرند. نهايت نگر سال جاري خيلي خوب بوده ولي چون بقيه صندوقها را بررسي نكردم در حدي نيستم كه دراين مورد توصيه اي داشته باشم.

mgh602005
2011/03/01, 12:36
holy aziz az rahnameetoon mamnoonam kheiliy mamnoon

emperor
2011/03/01, 13:48
تعدیل مثبت وبانک سوخت شد.
اما باز هم برای خرید مناسب هست.وتوسم هم به حمایت نزدیک شده که احتمالا فردا یا پس فردا بر میگرده

baradaran
2011/03/01, 17:33
سرمايه گذاري توسعه ملي ( وتوسم )

رشد قيمت با شيب ملايم از بهمن 88 و از قيمت 65 تومان آغاز و اينك به محدوده 137 تومان رسيده است .
در حال حاضر قيمت از بالا مماس بر ميانگين متوسط قيمت 20 روزه واقع شده است و چنانچه اين حمايت به پائين شكسته شود سيگنال ضعيف خروج محسوب خواهد شد .
حمايتهاي پيش رو :
136 تومان به لحاظ ma 20 روزه و حمايت تاريخي
130 تومان به لحاظ حمايت تاريخي نسبتا مهم .
125 تومان به لحاظ حمايت 61.8 فيبوي كوتاه مدت
حمايت بسيار مهم در قيمت 115 واقع شده است .
مقاومت بسيار مهم و در واقع سقف قيمت در محدوده 146 تا 150 واقع شده است .
حجم معاملات بطور محسوسي در آخرين روز افزايش داشته كه در اين قيمت نشانه خوبي نيست .
rsi در ميانه راه افت در منطقه 52 قرار دارد .

نتيجه : در حال حاضر سيگنال خريد و فروش قطعي مشاهده نميشود ولي با توجه به نزديكي قيمت با قله تاريخي فعلا رشد زياد براي سهم متصور نيستم چنانچه قيمت كلوز از 135 به پائين شكسته شد خروج از سهم منطقي به نظر ميرسد .

rajabnejad
2012/09/10, 12:41
عملکرد واقعی وتوسم در نیمه نخست سال مالی

وتوسم در گزارش واقعی و حسابرسی شده شش ماهه منتهی به 31/3/91 سود هر سهم خود را از 171 ریال به 144 ریال کاهش داده است.سود 144 ریالی در حالی برای این دوره ثبت شده است که شرکت در دوره مشابه سال قبل مبلغ 321 ریال را اعلام کرده بود

اصلاح ارقام سر فصلهاي ساير درآمدهاي عملياتي نسبت به صورتهاي مالي حسابرسي نشده ناشي از اعمال نظرات حسابرس و بازرس قانوني و رعايت مقررات بازار سرمايه ميباشد.شایان ذکر است سود حاصل از سایر فعالیت های شرکت از مبلغ 11.1 میلیارد تومان به 116 میلیون تومان کاهش یافته است

omid_7sin
2013/05/29, 16:03
نیاز به یه محرک داشت که وبانک این مهم رو بر عهده گرفت....حجم امروزش خیلی چیزها واسه گفتن داشت....سهامدار عمده اش وبانکی هستش که مملو از سیمانه....

Dr.boursi
2013/05/29, 16:53
من امروز وارد شدم.... جالبه که عجب حقوقیه.....داره...خخخخ

mehdi020
2013/05/30, 07:09
جناب بورسی نظرتون در مورد فروش حقوقی چیه آیا کد به کد بود یا مورد دیگری

Dr.boursi
2013/05/30, 10:49
حقوقی 7 تا فروخته یه حقوقیه دیگه 2 تا برداشته....
اون حقوقی که میفروشه رو نمی شناسم .....
تجربه به من میگه زیاد روی خرید و فروش حقوقی ها متمرکز نشم....
موارد خلاف اون زیاد پیش اومده... می گین نه برین غبشهر، کساوه، پپسهند و ده ها سهم دیگه رو بخونین...
یه زمانی حقوقی ها با حجم زیاد تنها میفروشن و هیچ کس دیگه ای حقوقی ها نمی خره...این نوع خرید و فروش ها مشکوکه....

در کل به تحلیل خودتون پایبند باشین و به حقوقی ها کاری نداشته باشین...
پیروز و پرسود باشین

3yh
2013/07/03, 20:45
این سهم از رشد بازار کمی عقب مونده بود حالا حتی اگه بازار هم برگرده وتوسم راه خودشو یواش یواش ادامه میده...

تو قیمت 150 داشت زیر 50% NAV معامله میشد.اما کسی نگاش نمی کرد.....

d@vood
2013/07/04, 13:50
تعدیل مثبت سنگین 356 درصدی پاکسان رو کدال اومد.
وتوسم سهامدار عمده پاکسان هست ،فکر نکنم دیگه کسی بتونه جلوی صعود وتوسم رو بگیره.

علیرضا123
2013/07/04, 14:43
تعدیل مثبت سنگین 356 درصدی پاکسان رو کدال اومد.
وتوسم سهامدار عمده پاکسان هست ،فکر نکنم دیگه کسی بتونه جلوی صعود وتوسم رو بگیره.
وتوسم سهم خوبیه................ولی کلا 7 میلیون شپاکسا داره....حالا سود شپاکسا ی وتوسم را تقسیم بر کل تعداد سهام وتوسم بکن ببین چیزیش میمونه.

kscaig
2013/07/04, 14:58
سلام
من تازه عضو شدم
منو تو جمعتون بپذیرید;;)

axy
2013/07/04, 23:20
دوستان صحبت از پاکسان می کنند ولی من توجه شما رو به تعداد سهام وبانک موجود در پورتفو وتوسم جلب میکنم قیمت وبانک از برج 1 تا حالا حدود2/5 برابر شده اما وتوسم فقط 46 درصد رشد کرده ....همچنین پورتفو وتوسم پر از سهام دارویی و سیمانیه که ارزش این سهم رو دوچندان میکنه....

اگر وتوسم دارید دو دستی بچسبینش....

وحید 20
2013/07/06, 00:02
سرمایهگذاری توسعه ملی در ترازوی بنیادی (http://www.donya-e-eqtesad.com/news/737475/) کد خبر: DEN-737475 تاریخ چاپ: ۱۳۹۲/۰۴/۱۵ (http://donya-e-eqtesad.com/2959/) منبع: روزنامه دنیای اقتصاد - شماره ۲۹۵۹

شروین شهریاری
درخواست از آقای پهلی از طریق پست الکترونیک: لطفا تحلیلی بنیادی از وضعیت سهام سرمایهگذاری توسعه ملی و پتانسیل رشد آن ارائه کنید.
پاسخ:
شركتهاي سرمايهگذاري به ويژه در دو سال اخير با پتانسیلهای جدیدی در زمينه رونق فعالیت و رشد سودآوري مواجه شدهاند كه اين پتانسیلها به طور كلي در سه دسته قابل طبقهبندي هستند. اول؛ افزایش سودآوری بنگاههای بورسی پس از جهش ارزی که در بسیاری از صنایع اتفاق افتاده و به طور طبیعی، موجب تقویت اصلیترین منبع درآمد واسطهگریهای مالی یعنی سود تقسیمی شرکتهای سرمایه پذیر شده است. دوم؛ وضعيت افزایشی قيمت سهام شرکتهای صنعتی در بازار سرمايه كه در واکنش به رشد سودآوری بنگاهها (عامل اول) روی داده است.
این مساله، سود حاصل از فروش سرمايهگذاريها را به عنوان دومین منبع درآمد اين شركتها (در كنار سود تقسيمي زيرمجموعهها) افزایش داده؛ به گونهاي كه بازار كشش عرضه توسط شركتهاي سرمايهگذاري را پیدا کرده و روند رشد قيمتهاي سهام نيز فرصت مانور مناسب شرکتهای صنعت مورد بحث در زمینه فروش دارايیها را ایجاد کرده است. سوم؛ مساله «بازگشت ذخيره كاهش ارزش سرمايهگذاريها» است كه موقعیت اعمال آن در شرایط کنونی فراهم شده است.
با توجه به وضعيت بورس، ‏عموما ارزش روز پرتفولیوی شركتهاي سرمايهگذاري بیشتر از بهاي تمام شده آنها شده است. بهاين ترتيب مطابق استانداردهای حسابداری، ذخيره كاهش ارزشهای اخذ شده در سالهای پیشین بازگشت داده شده و متعاقب آن، اثر افزاینده اين رویداد بر صورت سود و زيان منعکس شده است.
با توجه به اتفاقات مذکور، «وتوسم» نیز به عنوان يك بنگاه سرمايهگذاري از تاثیر پتانسیلهای ايجاد شده بر صنعت مبرا نمانده است. درآمد مربوط به تقسیم سود شرکتهای سرمایه پذیر «وتوسم» در سال جاری احتمالا از رکورد 70 میلیارد تومان گذر خواهد کرد.این در حالی است که درآمد همین سرفصل همزمان با رکود نسبی بازار در سال مالی منتهی به 30 آذر 87 کمتر از 35 میلیارد تومان بوده است. علاوه بر این، توسعه ملی تنها در شش ماه نخست سال مالی جاری (منتهی به 30 آذر 92) بیش از 40 میلیارد تومان درآمد حاصل از فروش سرمايهگذاريها تحصیل کرده است؛ حال آنکه در کل سال مالی 87 این درآمد کمتر از یک میلیارد تومان محقق شده است. همچنين، در سه سال اخير، بازگشت ذخيره كاهش بسیار سنگین بیش از 100 میلیارد تومانی در بخش سهام بورسي (اخذ شده در سالهای مالی 86 و 87) به کمک سود آوری شرکت آمده است.
در کنار این موارد، ارزش بازار سبد سهام بورسي اين شركت بنا بر آخرين اطلاعات، يك هزار و 738 ميليارد ريال بیشتر از بهاي تمام شده است كه امکان دستیابی آسان به سود بیشتر حاصل از فروش سرمایهگذاریها را خاطرنشان ميكند. در جدول شماره یک، محاسبات مربوط به خالص ارزش داراييهاي «وتوسم» را مشاهده ميكنيد.
درخصوص ارقام جدول شماره یک باید به چند نکته توجه كرد:
1- مازاد ارزش بازار سرمايهگذاريهاي بورسي از اطلاعات آخرين گزارش وضعيت پرتفوليوي شرکت (منتهي به 31 خرداد 91) استخراج شده است. همچنين، رقم حقوق صاحبان سهام با استفاده از صورتهاي مالي سه ماهه حسابرسي نشده (منتهي به 30 اسفند 91) با در نظر گرفتن درآمد فروش سرمایهگذاریها در فصل بهار (274 میلیارد ریال) و اثرکاهنده سود تقسیمی مجمع سالانه مورخ 24 فروردین 92
(750 میلیارد ریال) محاسبه شده است.
2- در اين محاسبه، ارزش بازار سرمايهگذاريهاي خارج بورسي معادل بهاي تمامشده در نظر گرفته شده كه با توجه به حجم و ترکیب اين سرمايهگذاريها (537 میلیارد ریال که بخش بزرگتر آن به اوراق با درآمد ثابت اختصاص دارد)
توجیه پذیر است.
3- شرکت در سال 86 اقدام به خرید زمینی با متراژ سه هزار متر مربع در محدوده میدان ونک تهران با هدف احداث یک پروژه اداری با زیربنای 12 هزار مترمربع كرده است. عملیات اجرایی پروژه پس از اخذ مجوزهای لازم در سال 88 توسط پیمانکار آغاز شده و پیشرفت آن تا پایان سال مالی گذشته 63 درصد است. بر اساس برآورد خود شرکت، بهای تمام شده این سرمایهگذاری در تاریخ آخرین صورتهای مالی حسابرسی شده (30 آذر 91) 649 میلیارد ریال و ارزش روز این ملک برابر با 2 هزار و 403 میلیارد ریال بوده است. به اين ترتیب در جدول شماره یک، با اتکا بر همین برآوردها (که عمدتا مورد ادعای مدیریت شرکت هستند) مازاد ارزش روز این پروژه ساختمانی نسبت به بهای تمام شده محاسبه شده است.
4- با توجه به محاسبه ارائه شده در جدول یک و مقایسه آن با قیمت روز میتوان گفت سهام «وتوسم» در حال حاضر در محدوده 71 درصد ارزش ذاتی معامله میشود. این در حالی است که میانگین نسبت قیمت به خالص ارزش داراییهای شرکتهای سرمایهگذاری اخیرا به محدوده 80 درصد رسیده است. این فاصله حاکی از پتانسیل توسعه ملی در زمینه رشد قیمت سهام به منظور هماهنگ شدن با متوسط صنعت است.
شرکتهای سرمایهگذاری از دو سال قبل و
بر اساس سیاست جدید سازمان بورس از ارائه گزارش پیشبینی درآمد معاف شدهاند. علت این مساله جلب توجه بیشتر سرمایهگذاران و تحلیلگران به خالص ارزش دارايیها به جای تکیه بر سودآوری (که به طور طبیعی در شرکتهای سرمایهگذاری به دلیل سیکلهای رونق و رکود بورس، نوسان زیادی دارد) در ارزیابی سهام است.
با این حال، با عنایت به اهمیت عامل سودآوری در تصمیمگیری سهامداران، در جدول شماره دو تلاش شده تا یک تخمین احتمالی از پیشبینی سود هر سهم در سال مالی جاری انجام شود.
در جدول شماره دو، درآمد حاصل از سرمایهگذاریها به صورت یک تخمین اولیه از برآورد سود تقسیمی شرکتهای زیر مجموعه با توجه به آخرین ترکیب پرتفولیو ارائه شده است. همچنین، سود فروش سرمایهگذاری با فرض تحقق نصف درآمد حاصل شده در نیمه نخست سال مالی (405 میلیارد ریال) در نیمه دوم سال محاسبه شده که با توجه به رونق فزاینده بورس، یک سناریوی محتاطانه محسوب میشود.
علاوه بر این، با توجه به برگشت تمام ذخیره کاهش ارزش سرمایهگذاریها در سالهای مالی اخیر، شناسایی درآمد در این سرفصل از این پس موضوعیت ندارد. به این ترتیب با فرض تحقق این بودجه
محافظه کارانه، نسبت قیمت بر درآمد سهام «وتوسم» معادل 4/4 مرتبه به دست میآید که ارزش گذاری متعادلی محسوب شده و رالی 30 درصدی اخیر قیمت سهام را توجیه پذیر میسازد.
بدیهی است، برآورد سودآوری شرکت با عنایت به تغییر سیاستهای تقسیم سود شرکتهای سرمایه پذیر (در مورد مجامع باقیمانده) و نیز نوسان درآمد فروش سهام، قابل تعدیل خواهد بود.
Shervin.shahriari@turquoisepartners.com http://forums.boursy.com/imported/2013/07/546.jpg (http://www.donya-e-eqtesad.com/upload/iblock/96e/96eded5b9f109f6eb13517a40ae65b14.jpg)

http://forums.boursy.com/imported/2013/07/547.jpg (http://www.donya-e-eqtesad.com/upload/iblock/a30/a30968497e02bec042d62b35cdc9eb88.jpg)

علیرضا123
2013/07/06, 09:37
امروز کمی وتوسم اضافه کردم.این سهم نسبت به بقیه سرمایه گذاریها ...پتانسیلهای بیشتری برای صعود داره.

3yh
2013/07/06, 15:25
ممنون از جناب وحید 20 به خاطر این مطلب مفیدی که گذاشتید ...البته باید توجه کرد محاسبات میزان سوددهی شرکت با توجه به احتیاط در مورد سوددهی وبانک تنظیم شده و اگر وبانک امسال برطبق گفته ها تقسیم خوبی داشته باشه میزان سود شرکت به مراتب بیشتر هست...ونسبت قیمت بر درآمد حتی هنوز هم زیر 4 هست...

3yh
2013/07/08, 14:54
وتوسم تا همین امروز

سود حاصل از سرمایه گذاری به ازای هر سهم.........175 ریال (با توجه به اطلاعات و صورتهای مالی میاندوره ای 3 ماهه و مصوبات مجامع شخارک750 کنور467 البرز خچرخش خبهمن فخوز500 همراه902 فملی102 خراسان150 شرانل200 و....)

سود حاصل از فروش سرمایه گذاری به ازای هر سهم..........184 ریال (با توجه به اطلاعات و صورتهای مالی میاندوره ای 3 ماهه و تغییرات پورتفو 2 ماهه گذشته و فروش 19 میلیون وبانک 5 میلیون ثمسکن 2.1 میل شرانل 180 هزار درازک 500 هزار کنور 120 هزار فلامی 600 هزار شدوص 230 هزار پاسا 200 هزار ددام و....)

مجموع سود حاصل تا 92/4/16 مقدار 359 ریال به ازای هر سهم می باشد.

در ضمن احتمالا در گزارش 6 ماهه میران 26 تومان سود اعلام میشود.و در نهایت سود امسال این شرکت با احتیاط فراوان (تقسیم 20% وبانک و....) مقدار 65 تومان میباشد...(خیلی حداقل :) .)

........................با تشکر 3YH

مخبرالدوله
2013/07/08, 17:14
ترکیب پرتفوی این شرکت در حال حاضر بسیار اکتیو میباشد.
یکی از مشکلات شرکتهای سرمایه گذاری این هست که بخشی از شرکتهای سرمایه گذاری شده ممکنه
اکتیو نباشن و این موضوع میتونه در رشد ناو اونها دخالت منفی کنه.....
مجمع وبانک و تقسیم سود نقدی و افزایش سرمایه از انباشته فرصتی استثنایی برای این سهم است.

iran480
2013/07/09, 00:28
با سلام
با توجه به اینکه وتوسم در چند روز اخیر روند کاهشی داشته آینده نزدیک این سهام را چطور پیش بینی میکنید؟
با تشکر

3yh
2013/07/10, 13:14
با سلام
با توجه به اینکه وتوسم در چند روز اخیر روند کاهشی داشته آینده نزدیک این سهام را چطور پیش بینی میکنید؟
با تشکر

سلام
من به آینده نزدیک این سهم کاری ندارم و معامله در این قیمت ها رو فرصت خرید می دونم حالا تا هر وقت که ادامه پیدا کنه...این سهم باید رشد کنه
به سهامدارانی که با توجه به اطلاعات اندک آنی معامله میکنند توجه نکنید اونا فقط نگاه میکنند که مثلا وبانک پایین باز شد پس بریم وتوسم بفروشیم!!!
این سهم حداقل برای امسال 65 تومان میسازه (البته به نظرمن) حالا تصمیم با خودتون .

مخبرالدوله
2013/07/10, 17:06
مجمع وبانک و مطالبی که در اون مجمع گفته میشه تکلیف این سهم رو
روشن میکنه...

علیرضا123
2013/07/10, 17:33
سلام
من به آینده نزدیک این سهم کاری ندارم و معامله در این قیمت ها رو فرصت خرید می دونم حالا تا هر وقت که ادامه پیدا کنه...این سهم باید رشد کنه
به سهامدارانی که با توجه به اطلاعات اندک آنی معامله میکنند توجه نکنید اونا فقط نگاه میکنند که مثلا وبانک پایین باز شد پس بریم وتوسم بفروشیم!!!
این سهم حداقل برای امسال 65 تومان میسازه (البته به نظرمن) حالا تصمیم با خودتون .

خیلی پرتفوی خوبی داره...........نمیدونم چرا گیر کرده تو این قیمتها.......نظر شخص منم سود حداقل 60 یا 65 تومانی امسال هستش.
تاکید میکنم حداقل.این سهم رشدی نکرده..........

محمد یزدی
2013/07/12, 11:07
حدود 10 شرکت از پرتفوی وتوسم که با کاهش ارزش بازاری همراه بودند(قرمزهای پرتفوی)،امروز با افزایش بازاری روبرو هستند

از جمله:سرمایه گذاری نیرو،سرمایه گذاری مسکن،فولاژ،سینادار،شرانول ،شدوص،فخوز،بیمه البرز،پست بانک،داروسازی اکسیر،بالاس،خلنت

از طرفی بعضی شرکت هایی که در اخرین پرتفوی با افزایش بازاری همراه هستند امروز در قیمت های بالاتری نسبت به اخرین پرتفو در حال معامله هستند

به نظر هر منفی این سهم فرصت خرید محسوب میشه و سهمی هست که برا دوستان بلند مدت چیزی به نام حد ضرر معنا و مفهوم نخواهداشت

بررسی بیشتر با دوستان

3yh
2013/07/12, 13:39
خیلی پرتفوی خوبی داره...........نمیدونم چرا گیر کرده تو این قیمتها.......نظر شخص منم سود حداقل 60 یا 65 تومانی امسال هستش.
تاکید میکنم حداقل.این سهم رشدی نکرده..........

با غپینو از 250 کهمدا از 250 و وصنعت از 106 تومان همراه بودم...همه این سهم ها بنیادی هستند غپینو شد 350 کهمدا هم 350 و وصنعت هم 170 خیلی ها در این قیمت ها خالی کردند اما اونهایی که کهمدا 320 یا غپینو 320 یا وصنعت 160 تومانی خریدند لذت رشد این سهام را چشیدند....دیدن رشد قیمت سهام در موج سوم الیوت با ورود تکنیکالیست ها لذتبخش تر خواهد بود....شاید در شمارش امواج
اشتباه کنم شاید حتی سهم تکنیکال خوبی نداشته باشه اما از نظر بنیادی این سهم ،سهم خوبی است.تنها مانع سهم برای عبور از 200 تومان فروش حقوقی است اگر دقت کرده باشید هر وقت قیمت سهم از 190 بالاتر میره حقوقی شروع به فروش میکنه و متاسفانه حقیقی که سود خوبی از سهم در چند هفته پیش برده با فروش میلیونی سهم رو صف فروش میکنه و اینجاست که خرید گروهی و حقوقی با آرامش صف رو جمع می کنند...به زودی این بازی با کف سازی مناسب در محدوده 180 تا 190 به پایان میرسه و اونوقت ه که دیگه دست احدی به این سهم نمیرسه ....
استراتژی من این بوده که یه حد ضرر برای خودم در نظر گرفتم و هر روز به صورت پله ای خرید میکنم...تا حالا که این روش جواب داده چند نمونه رو بالا گفتم اما شاید این بار جواب نده!! ..خود دانید.......

3yh
2013/07/13, 11:06
نگاه "وتوسم" برای اصلاح پرتفوی
طی سال اخیر بخشی از برنامه اصلاح پرتفوی سرمایه گذاری های "وتوسم" تحقق یافته و برای سایر موارد نیز برنامه ریزی ها در حال پیگیری می باشد. استراتژی اصلاح پرتفوی این شرکت به گونه ای است که صنایع و شرکت های با چشم انداز مناسب تر جایگزین خرده سهم های موجود در سبد سرمایه گذاری های آن گردد.
سهام شرکت سرمایه گذاری توسعه ملی طی ماه اخیر در حالی با رشد قیمتی همراه بوده که به نظر می رسد اصلاح پرتفوی صورت گرفته در "وتوسم" توانسته پتانسیل های سرمایه گذاری این شرکت بورسی را افزایش دهد.

در همین ارتباط مدیر سرمایه گذاری های "وتوسم" در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: طی سال اخیر بخشی از برنامه اصلاح پرتفوی سرمایه گذاری های "وتوسم" تحقق یافته و برای سایر موارد نیز برنامه ریزی ها در حال پیگیری می باشد.

شعبان پور ادامه داد: استراتژی اصلاح پرتفوی این شرکت به گونه ای است که صنایع و شرکت های با چشم انداز مناسب تر جایگزین خرده سهم های موجود در سبد سرمایه گذاری های آن گردد.

وی در خصوص عمده صنایع موجود در پرتفوی بورسی شرکت و برنامه های در نظر گرفته شده برای آنها گفت: عمده فعالیت "وتوسم" روی صنایع محصولات شیمیایی، چند رشته ای صنعتی، انبوه سازی و املاک مستغلات و فلزات اساسی است.

به گونه ای که در حال حاضر حدود 13 درصد از مالکیت شرکت سرمایه گذاری مسکن در اختیار شرکت سرمایه گذاری توسعه ملی بوده که با حرکت قیمتی سهام موجود در این صنعت، تاکنون بازدهی حدود 30 درصدی از رشد قیمت "ثمسکن" نصیب "وتوسم" شده است.

این مقام مسئول در خصوص پیشرفت فیزیکی پروژه برزیل و برنامه های در نظر گرفته شده برای آن عنوان کرد: در حال حاضر حدود 80 درصد از مراحل تکمیل پروژه مذکور، که دارای 1600 مترمربع زیر بنای اداری و 500 متر مربع تجاری می باشد. به نظر می رسد با توجه به درصد پیشرفت آن در آینده تصمیماتی پیرامون فروش آن انجام شود.

مدیر سرمایه گذاری های "وتوسم" در بیان برنامه های این شرکت در خصوص ورود به صنایع جدید نیز اظهار داشت: به طور کلی صنایع هدف جهت سرمایه گذاری های "وتوسم" توسعه صنایع موجود در پرتفوی فعلی شرکت و در کنار آن وارد شدن به صنعت بانکداری الکترونیک است.

وی ادامه داد: "وتوسم" از میان شرکت های فعال در صنعت بانکداری همچون شرکت های انفورماتیک ایران، ایران کیش و تجارت الکترونیک پارسیان، اقدام به ورود به سهام "رکیش" کرده، به گونه ای که طی روزهای اخیر 5 درصد از سهم مذکور به صورت بلوکی به تملک شرکت سرمایه گذاری توسعه ملی درآمده است.

این مقام مسئول پیرامون چشم انداز شرکت ایران کیش عنوان کرد: یکی از دلایل اصلی "وتوسم" برای سرمایه گذاری در "رکیش" اعتقاد به بهبود شرایط این شرکت و چشم انداز مناسب آن در آینده می باشد، چراکه در حال حاضر با مشخص شدن اثرات طرح شاپرک، صورت های مالی شرکت مذکور از شفافیت مناسبی برخوردار است، به گونه ای که می توان برآورد مناسبی از رشد سودآوری آن داشت.

مدیر سرمایه گذاری های شرکت سرمایه گذاری توسعه ملی با اشاره به وضعیت "وبانک" به عنوان یکی از زیرمجموعه های "وتوسم" گفت: به واقع می توان گفت در حال حاضر "وبانک" از نظر وضعیت سرمایه گذاری و پتانسیل رشد سودآوری در بهترین شرایط از ابتدای فعالیت خود تاکنون قرار دارد، چراکه زیرمجموعه های این شرکت طی سال جاری از رشد قیمتی مناسبی برخوردار بودند، مضاف بر آنکه ورود یکی از زیرمجموعه های این شرکت به نام "سیدکو" در بورس نیز می تواند پتانسیل های شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی را برای فعالان بازار واضح تر نماید.

این مقام مسئول پیرامون وضعیت صنعت پتروشیمی و چشم انداز آن نیز بیان کرد: شرکت های فعال در این صنعت حتی با در نظر گرفتن افزایش نرخ خوراک آنها، از پتانسیل های مناسبی برای رشد سودآوری برخوردارند، چراکه صنعت پتروشیمی در زمره صنایع استراتژیک کشور محسوب می شود. با این اوصاف شرکت سرمایه گذاری توسعه ملی نیز همچنان سهم سرمایه گذارهای خود در این گروه را حفظ خواهد کرد.

در خاتمه می افزاید، براساس این گزارش خالص ارزش روز هر سهم این شرکت در حال حاضر حدود 300 تومان بوده، حال آنکه با توجه به قیمت 180 تومانی هر سهم "وتوسم" نسبت قیمت به NAV هر سهم این مجموعه حدود 60 درصد خواهد بود که حاکی از پتانسیل رشد قیمتی هر سهم این شرکت می باشد.

منبع: بورس نیوز

morteza93
2013/07/13, 13:03
وتوسم
حمایت و مقاومت که مشخصه...
روند صعودی...
استوکاستیک نزدیک کف و RSI نزدیک 50 درصد....
بنظر میرسه طی روزهای آینده برگرده و به روند رشدش ادامه بده...

http://forums.boursy.com/imported/2013/07/271.png

masmas_m2008
2013/07/15, 00:31
وتوسم
حمایت و مقاومت که مشخصه...
روند صعودی...
استوکاستیک نزدیک کف و RSI نزدیک 50 درصد....
بنظر میرسه طی روزهای آینده برگرده و به روند رشدش ادامه بده...

http://forums.boursy.com/imported/2013/07/271.png

ما که با قیمت بالا خریدیم، انشاالله خیره;)

علیرضا123
2013/07/16, 08:21
تو کف قیمتی داره معامله میشه....یکی از سهمهای کم ریسک بازار هستش.

3yh
2013/07/16, 09:36
ثمسکن هم برای تعدیل بست ....
این سهم سومین سهم پر اهمیت پورتفوی وتوسم هست...

3yh
2013/07/17, 08:55
تنها مانع سهم برای عبور از 200 تومان فروش حقوقی است اگر دقت کرده باشید هر وقت قیمت سهم از 190 بالاتر میره حقوقی شروع به فروش میکنه و متاسفانه حقیقی که سود خوبی از سهم در چند هفته پیش برده با فروش میلیونی سهم رو صف فروش میکنه و اینجاست که خرید گروهی و حقوقی با آرامش صف رو جمع می کنند...به زودی این بازی با کف سازی مناسب در محدوده 180 تا 190 به پایان میرسه و اونوقت ه که دیگه دست احدی به این سهم نمیرسه ....

بالاخره داره بازی به پایان میرسه ...

3yh
2013/07/17, 09:11
شخارک هم برای تعدیل بست... تعدیل خارک دیدنیه
شنیده شده خارک کل پیشبینی امسال شو سه ماهه درآورده....
شخارک دومین سهم پراهمیت پورتفوی وتوسم هست....

مخبرالدوله
2013/07/17, 17:41
اعلان سود 3 ماهه خیره کننده شبهرن میتونه همانند اعلان سود های غبشهر و کنور و خارک...
میتونه تحول اساسی در ناو این سهم بوجود بیاره.....
منتظر مجمع وبانک هستیم.

Arash007
2013/07/17, 22:16
ثشاهد یه سهم پرپتانسیل

3yh
2013/07/22, 10:35
تقسیم پایین وبانک کار رو خراب کرد ... مگر نه این سهم با اعلام سود 328 ریالی 6ماهه امروز باید صف خرید میشد... البته این کاهش احتمالا مقطعی هست ... هنوز هم فکر میکنم این سهم امسال به راحتی بالای 65 تومان سود می سازه...تا همین الان بیشتر از 50 تومان ساخته.
منتظر تعدیل خارک و ثمسکن هستم...این سهم باید به زودی به 250 تومان برسه... هرگز زیر 200 تومان فروشی نیست.

meisam62
2013/07/22, 17:10
تعدیل سنگین سود وتوسم در کدال مبارک سهامداران

مخبرالدوله
2013/07/22, 17:14
تعدیل سنگین سود وتوسم در کدال مبارک سهامداران
میشه لینکش رو اینجا قرار بدید..

مخبرالدوله
2013/07/22, 17:27
گزارش رو دیدم....
اگه دوستان ملاحظه کنند در اکثر سرمایه گذاریها فروش زیر مجموعه ها یا همان کپتیال گین
مقدار قابل ملاحظه ایی اتفاق افتاده که تقریبا 40 درصد این سود از آن ناحیه بوده...
سود 60 تومنی برای این سهم با توجه به جابجایی پرتفوی کاملا دست یافتنی میباشد.
و همین موضوع باعث شده که مسولین شرکت از فروش ساختمان خیابان برزیل در سال جاری مالی منصرف بشن.

محمد یزدی
2013/07/22, 18:08
وتوسم در گزارش شش ماهه منتهی به 31 خرداد 92 مبلغ 328 ریال محقق کرده است .

شرکت در سه ماهه منتهی به 30 اسفند 91 مبلغ 91 ریال محقق کرده بود.
علت افزایش سود افزایش بیش از 44 میلیارد تومانی سود حاصل از زیرمجموعه ها و افزایش بیش از 27 میلیارد تومانی سود حاصل از فروش

سرمایه گذاری ها بوده است. پرشین

masmas_m2008
2013/07/22, 23:33
پیش بینی سود یکساله اش چقدر بوده؟

rajabnejad
2013/07/25, 22:49
تلاش وتوسم برای اصلاح پرتفو

سهام شرکت سرمایه گذاری توسعه ملی طی ماه اخیر در حالی با رشد قیمتی همراه بوده که به نظر می رسد اصلاح پرتفوی صورت گرفته در “وتوسم” توانسته پتانسیل های سرمایه گذاری این شرکت بورسی را افزایش دهد. در همین ارتباط مدیر سرمایه گذاری های “وتوسم” در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: طی سال اخیر بخشی از برنامه اصلاح پرتفوی سرمایه گذاری های “وتوسم” تحقق یافته و برای سایر موارد نیز برنامه ریزی ها در حال پیگیری می باشد.
شعبان پور ادامه داد: استراتژی اصلاح پرتفوی این شرکت به گونه ای است که صنایع و شرکت های با چشم انداز مناسب تر جایگزین خرده سهم های موجود در سبد سرمایه گذاری های آن گردد. وی در خصوص عمده صنایع موجود در پرتفوی بورسی شرکت و برنامه های در نظر گرفته شده برای آنها گفت: عمده فعالیت “وتوسم” روی صنایع محصولات شیمیایی، چند رشته ای صنعتی، انبوه سازی و املاک مستغلات و فلزات اساسی است.
به گونه ای که در حال حاضر حدود ۱۳ درصد از مالکیت شرکت سرمایه گذاری مسکن در اختیار شرکت سرمایه گذاری توسعه ملی بوده که با حرکت قیمتی سهام موجود در این صنعت، تاکنون بازدهی حدود ۳۰ درصدی از رشد قیمت “ثمسکن” نصیب “وتوسم” شده است. این مقام مسئول در خصوص پیشرفت فیزیکی پروژه برزیل و برنامه های در نظر گرفته شده برای آن عنوان کرد: در حال حاضر حدود ۸۰ درصد از مراحل تکمیل پروژه مذکور، که دارای ۱۶۰۰ مترمربع زیر بنای اداری و ۵۰۰ متر مربع تجاری می باشد.
به نظر می رسد با توجه به درصد پیشرفت آن در آینده تصمیماتی پیرامون فروش آن انجام شود. مدیر سرمایه گذاری های “وتوسم” در بیان برنامه های این شرکت در خصوص ورود به صنایع جدید نیز اظهار داشت: به طور کلی صنایع هدف جهت سرمایه گذاری های “وتوسم” توسعه صنایع موجود در پرتفوی فعلی شرکت و در کنار آن وارد شدن به صنعت بانکداری الکترونیک است.
وی ادامه داد: “وتوسم” از میان شرکت های فعال در صنعت بانکداری همچون شرکت های انفورماتیک ایران، ایران کیش و تجارت الکترونیک پارسیان، اقدام به ورود به سهام “رکیش” کرده، به گونه ای که طی روزهای اخیر ۵ درصد از سهم مذکور به صورت بلوکی به تملک شرکت سرمایه گذاری توسعه ملی درآمده است. این مقام مسئول پیرامون چشم انداز شرکت ایران کیش عنوان کرد: یکی از دلایل اصلی “وتوسم” برای سرمایه گذاری در “رکیش” اعتقاد به بهبود شرایط این شرکت و چشم انداز مناسب آن در آینده می باشد، چراکه در حال حاضر با مشخص شدن اثرات طرح شاپرک، صورت های مالی شرکت مذکور از شفافیت مناسبی برخوردار است، به گونه ای که می توان برآورد مناسبی از رشد سودآوری آن داشت.
مدیر سرمایه گذاری های شرکت سرمایه گذاری توسعه ملی با اشاره به وضعیت “وبانک” به عنوان یکی از زیرمجموعه های “وتوسم” گفت: به واقع می توان گفت در حال حاضر “وبانک” از نظر وضعیت سرمایه گذاری و پتانسیل رشد سودآوری در بهترین شرایط از ابتدای فعالیت خود تاکنون قرار دارد، چراکه زیرمجموعه های این شرکت طی سال جاری از رشد قیمتی مناسبی برخوردار بودند، مضاف بر آنکه ورود یکی از زیرمجموعه های این شرکت به نام “سیدکو” در بورس نیز می تواند پتانسیل های شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی را برای فعالان بازار واضح تر نماید.
این مقام مسئول پیرامون وضعیت صنعت پتروشیمی و چشم انداز آن نیز بیان کرد: شرکت های فعال در این صنعت حتی با در نظر گرفتن افزایش نرخ خوراک آنها، از پتانسیل های مناسبی برای رشد سودآوری برخوردارند، چراکه صنعت پتروشیمی در زمره صنایع استراتژیک کشور محسوب می شود. با این اوصاف شرکت سرمایه گذاری توسعه ملی نیز همچنان سهم سرمایه گذارهای خود در این گروه را حفظ خواهد کرد.
در خاتمه می افزاید، براساس این گزارش خالص ارزش روز هر سهم این شرکت در حال حاضر حدود ۳۰۰ تومان بوده، حال آنکه با توجه به قیمت ۱۸۰ تومانی هر سهم “وتوسم” نسبت قیمت به NAV هر سهم این مجموعه حدود ۶۰ درصد خواهد بود که حاکی از پتانسیل رشد قیمتی هر سهم این شرکت می باشد.

مخبرالدوله
2013/07/25, 23:36
بعداز بازگشایی وبانک....از وتوسم بسیار خواهیم شنید......

3yh
2013/07/29, 12:05
سری به فروم های بورس زدم و متوجه شدم افرادی با توجه به اعدادی که من و دیگر عزیزان در فروم بورسی اعلام کردیم برای خودشون تحلیل زدن و هدف قیمتی مشخص کردن... البته این اصلا بد نیست اما لازم می دونم به چند نکته اشاره کنم :

اولا به نظر من تحلیل شرکت های سرمایه گذاری بعد از هلدینگ ها سخت ترین نوع تحلیل هست و نیاز به وقت زیاد و دقت بالا و از همه مهم تر آشنایی با تمام سهام بازار داره و به نوعی یه تحلیل گر خوب باید تمام پوتفو رو تحلیل کنه... بعضی یه سری حساب کتاب کردن و به اعدادی که ما قبلا اشاره کردیم رسیدن و فکر می کنن به سادگی مثلا 65 رو باید در 4 ضرب کنن و بگن کف سهم باید 260 باشه .... باید بگم که نه خیر به این سادگی ها نیست و این 260 داستان داره ..

دوما تحلیل ها در بازار بورس متغیر هستند و با اخبار و اتفاقات ممکنه یه سری از فرضیات تغییر کنه پس باید به روز باشید... تعدیل خارک، تحلیل سودی که خارک قراره بده، تعدیل ثمسکن و البته سود دهی وبانک همه و همه تاثیر دارند شما باید سود سال اینده رو تخمین بزنید و میزان سود تقسیمی در مجمع امسال رو هم تخمین بزنید تا به قیمت تئوریک و جایی که خریدار عمده ارزش سهم میدونه برسید و اون وقت میتونید مطمئن باشید سهم باید به این قیمت برسه و پایین تر هم نمیاد چون سهامدار عمده نمیزاره.... کف سهم از نظر من در گذشته 260 بود ولی الان مقداری پایین تر اومده ... لازمه بگم که من کف سهم رو اعلام کردم یعنی جایی که خریدار و فروشنده هر دو راضی به معامله اند ... من بلد نیستم هدف بالا بدم و معمولا خودم هم در همین قیمت ها فروشنده هستم اگر هم بالاتر بره نوش جون خریدارش چون من با سود فروش قطعا سهمی رو خریدم که فکر میکنم ارزنده تره ...

در آخر هم همین قدر خلاصه بگم با دید کوتاه مدت وتوسم رو زیر 200 ارزنده برای خرید و بهترین و کم ریسک ترین گزینه در شرکتهای سرمایه گذاری و بالای 220 پله ای مناسب برای فروش میدونم...
در مورد وصنعت هم با توجه به پورتفوی جدیدش و قبول ریسک سرمایه گذاری روی خودرویی ها و خالی کردن سهام پر بازده سال گذشته با دید کوتاه مدت زیر 250 به شدت خریدنی و بالای 300 مناسب برای فروش هست البته باید بگم واقعا ممکنه به 360 و یا حتی 400 هم برسه اما خریدش در این قیمت ها از نظر من واقعا ریسک بالایی داره...روی 100 تومن پیشنهاد شد با دید 160 با توجه به محاسبه سود 40 تونمی در ان زمان در 160 دوباره خریداری شد با توجه به افزایش سفارس و احتمال آزاد شدن ذخیره در 250 هم خریداری شد با توجه به سود ناشی از فروش برج 4 که البته من نزدیک 18 حساب کرده بودم که 22 تومن اعلام شد ...

3yh
2013/07/31, 09:39
در آخر هم همین قدر خلاصه بگم با دید کوتاه مدت وتوسم رو زیر 200 ارزنده برای خرید و بهترین و کم ریسک ترین گزینه در شرکتهای سرمایه گذاری و بالای 220 پله ای مناسب برای فروش میدونم...

خب ونیرو و وبانک هم که دارن بازگشایی میشن...
با این اردرهایی که برای وبانک و ونیرو میبینم فک کنم باید فعلا بیخیال دید کوتاه مدت بشم و فعلا فروشی نیست....

داود
2013/07/31, 15:00
وتوسم (سرمایه گذاری توسعه ملی )

واما وتوسم تو یه نگاه خیلی سطحی اما دقیق:

سرمایه .........................3،000،000،000،0000

تعداد سهم ...................3،000،000،000

ارزش روز سرمایه گذاریها.....9000،000،000

البته ارزش پرتفوی روز به روز در حال افزایشه

ان ای وی هر سهم ...........3000ريال

سود تحقق یافته 6ماهه طبق گزارش کدال ........328ريال

سود تحقق یافته (مجمع شرکتها توتیر ماه .......103ريال(شامل :سود وبانک ،فولاد،گگل ،بهران ،وکار،فخوز،فولاژوومعادن میباشد

سود فروش سرمایه گذاریها تو تیر ماه .............33ريال

جمع کل سود تحقق یافته 7ماهه هرسهم ..............464ريال

وتوسم 200میلیون وبانک داره به بهای تمام شده هرسهم 295تومن

وتوسم چه شود با وبانک 800تومنی

وتو قیمت 1900ریال منو دقیقا یاد وسپه 150تومنی میندازه

3yh
2013/07/31, 18:05
وتوسم (سرمایه گذاری توسعه ملی )

واما وتوسم تو یه نگاه خیلی سطحی اما دقیق:

سرمایه .........................3،000،000،000،0000

تعداد سهم ...................3،000،000،000

ارزش روز سرمایه گذاریها.....9000،000،000

البته ارزش پرتفوی روز به روز در حال افزایشه

ان ای وی هر سهم ...........3000ريال

سود تحقق یافته 6ماهه طبق گزارش کدال ........328ريال

سود تحقق یافته (مجمع شرکتها توتیر ماه .......103ريال(شامل :سود وبانک ،فولاد،گگل ،بهران ،وکار،فخوز،فولاژوومعادن میباشد

سود فروش سرمایه گذاریها تو تیر ماه .............33ريال

جمع کل سود تحقق یافته 7ماهه هرسهم ..............464ريال

وتوسم 200میلیون وبانک داره به بهای تمام شده هرسهم 295تومن

وتوسم چه شود با وبانک 800تومنی

وتو قیمت 1900ریال منو دقیقا یاد وسپه 150تومنی میندازه

ممنون از وقتی که گذاشتین اما در برخی موارد اعدادتون صحیح نیست..... با اجازه شما من یه غلط گیری میکنم، چند مورد هم اضافه میکنم
ارزش روز سرمایه گذاری ها درست نیست ......
سود فروش در تیرماه هم که توی کدال هست احتمالا اشتباه دیدین ...سود 178874 میلیون ریال معادل تقریبا 6 تومان هست
جمع کل تا هفت ماه هم عددی در حدود پنجاه میشه که البته تو هفته اول مرداد هم فکر میکنم ادامه غبشهر رو فروخته و سود شناسایی شده در حال حاضر بالای 50 تومان هست
خریدهای بسیار عالی هم در تیر داشته ازجمله 2میل فخوز 31248 که الان 38430 و 15میل رکیش 8279 که الان 9342 و 10میل کگل 7342 الان 10160 و 2.8 میل ومعادن 6218 که الان 7011 هست و... فکر کنم باید از رو دستش خرید کنیم /:.yead.:/ البته بگم فارس هم خریده ....
در مورد وبانک 800 تومنی هم به نظر من یه شوخیه.... ناو وبانک نزدیک 900 تومان هست نه 1100 و چون هلدینگ هست باید 60درصد ناو قیمت بگیره که میشه نهایت 540 البته شاید اینده در این مورد ثابت کنه که من اشتباه میکنم ...نمیدونم....ما هم خوشحال میشیم اگه وبانک 800 بشه ....

sadeghmousavi
2013/08/14, 07:30
ممنون از وقتی که گذاشتین اما در برخی موارد اعدادتون صحیح نیست..... با اجازه شما من یه غلط گیری میکنم، چند مورد هم اضافه میکنم
سود فروش در تیرماه هم که توی کدال هست احتمالا اشتباه دیدین ...سود 178874 میلیون ریال معادل تقریبا 6 تومان هست
جمع کل تا هفت ماه هم عددی در حدود پنجاه میشه که البته تو هفته اول مرداد هم فکر میکنم ادامه غبشهر رو فروخته و سود شناسایی شده در حال حاضر بالای 50 تومان هست
خریدهای بسیار عالی هم در تیر داشته ازجمله 2میل فخوز 31248 که الان 38430 و 15میل رکیش 8279 که الان 9342 و 10میل کگل 7342 الان 10160 و 2.8 میل ومعادن 6218 که الان 7011 هست و... فکر کنم باید از رو دستش خرید کنیم /:.yead.:/ البته بگم فارس هم خریده ....
در مورد وبانک 800 تومنی هم به نظر من یه شوخیه.... ناو وبانک نزدیک 900 تومان هست نه 1100 و چون هلدینگ هست باید 60درصد ناو قیمت بگیره که میشه نهایت 540 البته شاید اینده در این مورد ثابت کنه که من اشتباه میکنم ...نمیدونم....ما هم خوشحال میشیم اگه وبانک 800 بشه ....
پس چی شد؟

3yh
2013/08/14, 08:40
سری به فروم های بورس زدم و متوجه شدم افرادی با توجه به اعدادی که من و دیگر عزیزان در فروم بورسی اعلام کردیم برای خودشون تحلیل زدن و هدف قیمتی مشخص کردن... البته این اصلا بد نیست اما لازم می دونم به چند نکته اشاره کنم :

اولا به نظر من تحلیل شرکت های سرمایه گذاری بعد از هلدینگ ها سخت ترین نوع تحلیل هست و نیاز به وقت زیاد و دقت بالا و از همه مهم تر آشنایی با تمام سهام بازار داره و به نوعی یه تحلیل گر خوب باید تمام پوتفو رو تحلیل کنه... بعضی یه سری حساب کتاب کردن و به اعدادی که ما قبلا اشاره کردیم رسیدن و فکر می کنن به سادگی مثلا 65 رو باید در 4 ضرب کنن و بگن کف سهم باید 260 باشه .... باید بگم که نه خیر به این سادگی ها نیست و این 260 داستان داره ..

دوما تحلیل ها در بازار بورس متغیر هستند و با اخبار و اتفاقات ممکنه یه سری از فرضیات تغییر کنه پس باید به روز باشید... تعدیل خارک، تحلیل سودی که خارک قراره بده، تعدیل ثمسکن و البته سود دهی وبانک همه و همه تاثیر دارند شما باید سود سال اینده رو تخمین بزنید و میزان سود تقسیمی در مجمع امسال رو هم تخمین بزنید تا به قیمت تئوریک و جایی که خریدار عمده ارزش سهم میدونه برسید و اون وقت میتونید مطمئن باشید سهم باید به این قیمت برسه و پایین تر هم نمیاد چون سهامدار عمده نمیزاره.... کف سهم از نظر من در گذشته 260 بود ولی الان مقداری پایین تر اومده ... لازمه بگم که من کف سهم رو اعلام کردم یعنی جایی که خریدار و فروشنده هر دو راضی به معامله اند ... من بلد نیستم هدف بالا بدم و معمولا خودم هم در همین قیمت ها فروشنده هستم اگر هم بالاتر بره نوش جون خریدارش چون من با سود فروش قطعا سهمی رو خریدم که فکر میکنم ارزنده تره ...

در مورد وصنعت هم با توجه به پورتفوی جدیدش و قبول ریسک سرمایه گذاری روی خودرویی ها و خالی کردن سهام پر بازده سال گذشته با دید کوتاه مدت زیر 250 به شدت خریدنی و بالای 300 مناسب برای فروش هست البته باید بگم واقعا ممکنه به 360 و یا حتی 400 هم برسه اما خریدش در این قیمت ها از نظر من واقعا ریسک بالایی داره...روی 100 تومن پیشنهاد شد با دید 160 با توجه به محاسبه سود 40 تونمی در ان زمان در 160 دوباره خریداری شد با توجه به افزایش سفارس و احتمال آزاد شدن ذخیره در 250 هم خریداری شد با توجه به سود ناشی از فروش برج 4 که البته من نزدیک 18 حساب کرده بودم که 22 تومن اعلام شد ...

پس چی شد؟

چی چی شد عزیز دل؟؟
وبانک که به اون محدوده ای که عرض کردم رسید و در حال در جا زدن هست...
تمام اعدادی هم که اعلام کردم به قوت خودش باقیه.... و این سهم امسال بالای 60 تومان سود میسازه...
بنده قبلا گفتم با توجه به معاملات محدوده 220 رو پله ای مناسب برای فروش می دونم ...خودم هم در اون محدوده با توجه به شخارک خالی کردم
در همون پست در مورد وصنعت هم پیش بینیم رو گفتم که اون هم درست از آب در اومد
الان هم در حال خرید وتوسم هستم اما به افرادی مثل شما پیشنهاد به خرید نمیکنم....

sadeghmousavi
2013/08/14, 09:01
چی چی شد عزیز دل؟؟
وبانک که به اون محدوده ای که عرض کردم رسید و در حال در جا زدن هست...
تمام اعدادی هم که اعلام کردم به قوت خودش باقیه.... و این سهم امسال بالای 60 تومان سود میسازه...
بنده قبلا گفتم با توجه به معاملات محدوده 220 رو پله ای مناسب برای فروش می دونم ...خودم هم در اون محدوده با توجه به شخارک خالی کردم
در همون پست در مورد وصنعت هم پیش بینیم رو گفتم که اون هم درست از آب در اومد
الان هم در حال خرید وتوسم هستم اما به افرادی مثل شما پیشنهاد به خرید نمیکنم....

ببخشید اون موقع با عجله نوشتم و فرستادم.
اولا سلام آقا یا خانوم 3yh (http://forums.boursy.com/member.php?u=6044) !
من منظورم وتوسم بود که گفتم پس چی شد؟ منظورم درجا زدن و نزولش بود. به نظرتون کی میخواد رالی خودشو شروع کنه؟
حالا منظورتون از "افرادی مثل شما" دقیقا چه افرادی بود؟/.:biggrinsmiley.:/

3yh
2013/08/14, 09:30
ببخشید اون موقع با عجله نوشتم و فرستادم.
اولا سلام آقا یا خانوم 3yh (http://forums.boursy.com/member.php?u=6044) !
من منظورم وتوسم بود که گفتم پس چی شد؟ منظورم درجا زدن و نزولش بود. به نظرتون کی میخواد رالی خودشو شروع کنه؟
حالا منظورتون از "افرادی مثل شما" دقیقا چه افرادی بود؟/.:biggrinsmiley.:/

سلام
من پیش گو نیستم و رانتی هم ندارم که بخوام بر اساس اون مطمئن حرف بزنم.... و فقط نظراتم رو مطرح میکنم و همیشه هم میگم "به نظر من"....
به خاطر پاسخ به شما زمان اضافه کردن وپارس و خگستر رو از دست دادم که البته گله ای نیست...

اکثرا در بورسی مینوسیم چون فکر میکنم تحلیل گران خوبی داره (البته جای گروه اداف خالی) و پست های بی ربط زیاد توش نیست
منظورم هم از جمله آخر افرادی بود که بی دلیل از آدم طلبکارند...البته شاید شما چنین منظوری نداشتین
و اما وتوسم... وتوسم ارزشمنده چون به نظر من شخارک وبانک و ثمسکن هر سه ارزشمندند...
امسال بالای 60 سود میسازه اما سود زیادی از فروش کرده که شاید در مجمع تقسیمی نباشه..فکر میکنم بالای 40 تومن در مجمع تقسیم کنه
و من سود سال اینده رو بالای 50 تومن و حتی نزدیک 60 تومن میدونم اما بازار این رو قبول نداره و اعداد اعلامی حال حاضر پوتفو رو دو دوتا چهار تا میکنه و به حداقل 220 میرسه
اما در نهایت زمان ،واقعیت رو به بازار و همه ما اثبات خواهد کرد...پیشنهادم به شما اینه که با سیگنال تکنیکالیست ها وارد بشید تا از خواب سرمایتون جلوگیری بشه اما من احتمالا هر وقت بیاد زیر 200 میخرم... /:.winksmiley02.:/

sadeghmousavi
2013/08/14, 10:05
سلام مجدد!
خوب من فقط چندتا نکته رو خلاصه بگم جهت تنویر افکار شما و رفع سوء تفاهم! خدا رو شکر فروم های بورسی معمولا مبحث حاشیه ای ندارن و معمولا تخصصی هستن.
اول اینکه من اینجا هدف اولم آموزش از دوستان هست و هدف دومم سرمایه گذاری.
از اینکه از سه تا کلمه (پس چی شد؟) اینهمه در مورد من حدس زدین، برام جالب بود. فکر میکنم قوه تحلیل خوبی دارین.
در هر صورت من نه از شما نه از هیچکسی تو فروم طلب یا توقع خاصی ندارم. بیشتر تحلیلا رو دارم میخونم و از نظرات دوستان استفاده میکنم برای یادگیری.
در مورد نظرات شما هم با هم همنظر هستیم! منم پرسیدم به نظرتون.... و شما هم فرمودین به نظر من ... پس انتظار پیشگویی یا رانت هم مطرح نیست.
خلاصه وقتی که شما از دست دادی برای کسب سود باعث شد من چیزای جدید یاد بگیرم و با شما آشنا بشم. خلاصه خوشبختم از آشنایی شما.
بگذریم از حواشی. خوشحال میشم اگه نظرتون در مورد کسب سود 60 امسال رو بیشتر برام باز کنین تا با نحوه تحلیلتون هم بیشتر آشنا بشم.
پیروز و پرسود باشید

3yh
2013/08/14, 10:34
به صفحات قبل رجوع کنید .... ورود من در قیمت 150 بود و تحلیل ها هم هست...

جواد 9998
2013/08/15, 12:59
رشد وتوسم در هفته اینده شروع میشود

جواد 9998
2013/08/20, 14:34
دوستان خبر رسیده فروش ساختمان برزیل اگهی شده است
اگر صحت دارد اطلاع رسانی کنید

sadeghmousavi
2013/08/20, 14:44
این که خبر قدیمیش: برای اواخر تیر هست:
سود پروژه برزیل وتوسم (http://khabarebourse.com/index.php/84-bourse/news/company-report/859-brazil-project-profit-on-vatusam)
تاریخ ایجاد در 26 تیر 1392 نوشته شده توسط خبر بورس

سود پروژه ساختمان وتوسم در خیابان برزیل حدود 108 میلیارد تومان برآورد می شود.
به گزارش خبر بورس ، پروژه خیابان برزیل ، یک پروژه ساختمان اداری در زمینی به مساحت 3 هزار متر مربع و مساحت مفید 16035 متر مربع است که 80درصد از آن متعلق به سرمایه گذاری توسعه ملی ( وتوسم ) است.
بهای تمام شده پروژه در حدود 650 میلیارد ریال و پیشرفت آن 63% می باشد. مانده هزینه ساخت سهم وتوسم حدود 200 میلیارد ریال برآورد می شود و کل مساحت سهم شرکت سرمایه گذاری توسعه ملی در حدود 12828 متر مربع است. ارزش روز فروش این واحد ها در حدود 1930 میلیارد ریال و سود حاصل از این پروژه برای وتوسم 108 میلیارد تومان برآورد می شود.
سود ناخالص به ازای هر سهم در حدود 36 تومان و سود خالص آن 28 تومان به ازای هر سهم برآورد می شود.

رضاکریمی
2013/08/20, 20:49
http://forums.boursy.com/imported/2013/08/131.gif

3yh
2013/09/11, 10:17
شخارک...
ثمسکن...
وبانک.... هر سه صف خرید هستند...
گزارش 9 ماهه سهم تا 1ماه دیگه میاد روی کدال و بازار اون 60 تومنی رو که بارها گفتیم رو لمس خواهد کرد.
البته شاید هنوز باز هم فرصت خرید بده...

محمد 66
2013/09/30, 17:41
45 تومان تا الان سود ساخته ، حدود 41 میلیون وبانک هم دیروز فروخت که حدودا 4 تومان سودش میشه ، در مجموع میشه حدودا 50 تومان تا الان . حالا سهمی که 9 ماهه 50 تومان سود داره باید قیمتش چند باشه ؟ 200 تومان؟

مخبرالدوله
2013/09/30, 20:05
بنده هم نظرم در مورد وتوسم بسیار مثبت است.....
پرتفوی جالبی داره....
وبانک
رکیش
کنور
فارس
و..........................

مخبرالدوله
2013/10/01, 15:39
بنده هم نظرم در مورد وتوسم بسیار مثبت است.....
.......................

امروز مطلع شدم که قائمی و شرکتهای زیر مجموعه صندوق نفت در حال خرید بلوکها و عرضه ها از
مجموعه وبانک و وتوسم میباشند.....
ضمن ارزنده بودن این مجموعه ها که قبلا به قیمت 800 تومنی وبانک با وتوسم 300 تومنی اشاره کردم....
همتی بعنوان مدیر بانکی که در بازار سرمایه توانا میباشد هم اکنون در بانک ملی میتونه تواناییهای وبانک
رو به منصه ظهور برساند.....
با عرضه سیدکو و ورود صندوق نفت و حضور همتی در بالاسر اینها.....منتظر وبانک پرقدرت خواهیم بود..

محمد 66
2013/10/01, 15:42
45 تومان تا الان سود ساخته ، حدود 41 میلیون وبانک هم دیروز فروخت که حدودا 4 تومان سودش میشه ، در مجموع میشه حدودا 50 تومان تا الان . حالا سهمی که 9 ماهه 50 تومان سود داره باید قیمتش چند باشه ؟ 200 تومان؟

نگفتم قیمتش مفته .

محمد 66
2013/10/01, 19:57
30 میلیون وبانک هم امروز فروخته که حدود 3 تومان به سود هر سهم اضافه می شود .

3yh
2013/10/02, 11:43
شخارک...
ثمسکن...
وبانک.... هر سه صف خرید هستند...
گزارش 9 ماهه سهم تا 1ماه دیگه میاد روی کدال و بازار اون 60 تومنی رو که بارها گفتیم رو لمس خواهد کرد.
البته شاید هنوز باز هم فرصت خرید بده...
البته اون موقع (دو هفته پیش) قیمتش نزدیک 190 بود ...
گزارش 9 ماهه به زودی میاد و به ازای هر سهم فکر کنم بالای 55 تومان سود در 9 ماهه محقق شده ...
با توجه به فروش های جدید وتوسم این سهم برای امسال نزدیک 70 تومان سود خواهد ساخت....
پتانسیل سهام پورتفو هم بسیار بالاست...

محمد ساده
2013/10/03, 11:56
رشد قیمتی مرحله اول تا300ت بسیار محتمل شده...
تعدیل مثبت سهم...و افزایش خالص داریها...حمایت و خرید شدید صندوق نفت...عملکرد عالی زیر مجموعه ها...عدم رشد مناسب نسبت به بازار و هم گرویها و تکنیکال مناسب...دلیل ورود من به سهم می باشد...

amirabbas2012
2013/10/03, 16:38
وتوسم در گزارش پيش روي خود سود ۵۵ توماني را اعلام می کندو جالب است كه اين شركت در طي هفته گذشته ۷۱ ميليون سهم وبانك در بازار فروخته است و ۸۰ ريال سود ازاين محل شناسايي كرده است كه امسال سود شركت را به نزديك ۶۵۰ ريال مي تواند برساند

rajabnejad
2013/10/05, 16:50
شفاف سازی در یک سرمایه گذاری

شرکت سرمایه گذاری توسعه ملی (وتوسم) پیرومعاملات اخیر سهام این شرکت ، طی نامه ای به اداره نظارت بر ناشران بورسی اعلام کرده است که هیچگونه رویداد با اهمیتی در شرکت رخ نداده است و اطلاعات مربوط به عملیات شرکت از طریق انتشار پرتفوی ماهانه منعکس شده است . همچنین در مورد شایعه فروش پروژه برزیل اعلام نموده است ، شرکت در حال حاضر قصد فروش این پروژه را ندارد.

محمد 66
2013/10/05, 17:18
9 ماهه حدود 55 سود ساخته ، تا پایان سال حدود 65 سود میسازه ، سهمی که 65 سود میسازه قیمتش چند باید باشه ؟

محمد ساده
2013/10/05, 23:17
با شفاف سازی کذایی که انجام شد فقط باعث عرضه صف خرید و معاملات متعادل سهم گردیدند...
از نوع معاملاتش این طور میشه پیش بینی کرد فردا شروعی منفی و متعادل و در نهایت با افزایش تقاضا مثبت معامله بشه..اما تکنیکالش از کم شدن پتانسیل صعودی در کوتاه مدت حکایت داره و کندل آخرش جالب نیست و بولینگر کاهش قدرت خریداران را تایید میکنه...rsiهم نزدیک 90...فقط مکدی مناسبه...در کل به نظر چند روزی در محدوده در محدوده 235 تومان متعادل باشه تا پتانسل صعود مجدد و فراهم کنه که احتمالا(پتانسیل مذکور) با صف خرید وبانک باشه...

آریو
2013/10/06, 08:46
9 ماهه حدود 55 سود ساخته ، تا پایان سال حدود 65 سود میسازه ، سهمی که 65 سود میسازه قیمتش چند باید باشه ؟

باید ببینیم این سود از چه محلی است و آیا قابل تکرار هست یا نه ؟؟باید ببینیم که چه بخشی از سود مستمر و چه بخشی غیر مستمر هست ...

یا به این سود می شود پی به ای داد یا نه ؟؟

مخبرالدوله
2013/10/17, 18:53
نكته قابل تامل در شركتهای سرمایه گذاری اینه که.....
وقتی قیمت سهام پرتفوی بالا میره سهامداران انتظار رشد دارن در صورتیکه این قضییه بعضا
اتفاق نمی افته....
قیمت سهام شركتهای سرمایه گذاری وقتی رشد منطقی میکنن که اون زیر مجموعه هایی که
در معرض تعدیل هستند ....تعدیل رو اعلان میکنن و با قیمت مناسب باز میشن...

مثلا در این شركت
تعدیل بهران....تعدیل خارک....تعدیل شاراک و.........و بازگشایی مناسب سهام فوق میتونن
باعث رشد سرمایه گذاریهای سهامدار مثل وتوسم بشن.....

clubtrader
2013/10/18, 14:30
نكته قابل تامل در شركتهای سرمایه گذاری اینه که.....
وقتی قیمت سهام پرتفوی بالا میره سهامداران انتظار رشد دارن در صورتیکه این قضییه بعضا
اتفاق نمی افته....
قیمت سهام شركتهای سرمایه گذاری وقتی رشد منطقی میکنن که اون زیر مجموعه هایی که
در معرض تعدیل هستند ....تعدیل رو اعلان میکنن و با قیمت مناسب باز میشن...

مثلا در این شركت
تعدیل بهران....تعدیل خارک....تعدیل شاراک و.........و بازگشایی مناسب سهام فوق میتونن
باعث رشد سرمایه گذاریهای سهامدار مثل وتوسم بشن.....

یعنی فردا رو داشته باشیم دیگه
چه شود تک سهم وتوسم هستم

وحید 20
2013/10/19, 12:31
http://up.boursy.com/uploads/2013-10/1447.png (http://up.boursy.com/)

farzin
2013/10/20, 10:05
بنظرم امروز تنها با این بازار قرمز میشد به همین راحتی این سهم رو خرید و با توجه به مدل حجم خوردن امروز فکر میکنم همین امروز سهم صف بشه.

shahed sarmadi
2013/10/20, 12:03
صف شد.......
انشاالله که در منجنیق پرتاب قرار خواهد گرفت.
اضافه شد.

rajabnejad
2013/10/27, 16:16
نگاهی به پرتفوی وتوسم

وتوسم در مهر ماه از فروش 70 میلیون سهم وبانک و فروش بخشی از شتران حدودا 24.5 میلیارد تومان سود کسب کرده است که به ازای هر سهم مبلغ حدودا 8 تومان بر سود شرکت موثر می باشد
ناو سهم 365 تومان می باشد که قیمت فعلی سهم در محدوده ی 70 درصدی آن معامله می شود

dana74
2013/11/04, 19:20
امروز به فیبو 50% (250 تومن) واکنش نشان داد.

soroush
2013/11/04, 19:55
سهم سنگین خیلی

Salar
2013/11/10, 22:38
این تاپیک اصلا نباید اینقدر بی رونق باشه
آمار خرید و فروش حقیقی و حقوقی، 19 آبان 92،
خرید حقیقی
1.256 M
29.4%
خرید حقوقی
3.004 M
70.5%

فروش حقیقی
3.824 M
89.7%
فروش حقوقی
436,000
10.2%

خریدار 67 فروشنده 201
حقیقی 61 198
حقوقی 6 3
گروهی 0

Salar
2013/11/12, 11:27
با سلام

خلاصه آمار خرید حقیقی و حقوقی امروز 21 آبان 92
تا این لحظه اینه که:
خرید حقوقی =47%
فروش حقوقی = 0

کلا آمار خرید حقوقی در این چند روز با آدم حرف میزنه;)

سيد ياسر شريعت
2013/11/12, 12:13
با سلام

خلاصه آمار خرید حقیقی و حقوقی امروز 21 آبان 92
تا این لحظه اینه که:
خرید حقوقی =47%
فروش حقوقی = 0

کلا آمار خرید حقوقی در این چند روز با آدم حرف میزنه;)

درود؛

دكتر جان فروشنده هاي سهم بايد تموم بشند. شكر خدا ديگه فكر نكنم زياد مونده باشند. اين طور فروش هاي وحشيانه و رنج كشيدن ها تا منفي 3 نشون ميده هر كسي خسته شده ديگه تقريبا خارج شده. خريد حقوقي عالي بوده چون ارزش سهم رو بهتر مي دونند. به نظرم هفته ديگه اين محدوده مقاومتي نگين رو كامل پشت سر مي گذاريم

classic
2013/11/12, 16:16
اين سهم اگه استارت اصليشو بزنه تا 350 رشد خواهد كرد . حداكثر تا يك ماه آينده .

مخبرالدوله
2013/12/09, 15:20
وتوسم در سال مالي جديد که از اول ديماه شروع ميشه فروش ساختمان در خيابان برزيل تهران
رو در دستور کار قرار داره و بر اساس صحبتهاي مديران ...سود شركت با احتساب فروش ساختمان حداقل 70 تومن خواهد بود
ضمنا حداقل 40 تومن در مجمع سود ميده که قيمتش ميتونه به 450 تومن برسه.....

classic
2013/12/12, 08:35
اين سهم اگه استارت اصليشو بزنه تا 350 رشد خواهد كرد . حداكثر تا يك ماه آينده .

تاريخ پست دقيقا مال يك ماه پيشه . شنبه 350 رو رد ميكنه .

boursi
2013/12/12, 10:09
اين سهم اهداف بالايي داره ، خريدهاي حقوقي رو زير نظر داشته باشيد .

boursi
2013/12/12, 13:33
اغلب زير مجموعه هاي اين سهم در حال رشد هستند يا تعديل مثبت دارند .

taherishahram
2014/01/14, 15:54
نشنیده بگیرین

اما خبرهایی به گوش میرسه که وتوسم ساختمان برزیلش رو نهایی کرده ...
خریدار هم یه بانکیه ..

مخبرالدوله
2014/02/19, 18:58
مجمع 10/12
طبق پیشنهاد 35 تومن سود پرداخت میشه....
زمان پرداخت سود 17/12

مخبرالدوله
2014/02/27, 21:19
وبانک بعنوان سهامدار عمده سود سال 93 را برای وتوسم 743 ریال در نظر گرفته

amirabbas2011
2014/05/26, 00:00
تعدیل مثبت 36%وتوسم

شرکت سود سال 92 رابارشد 36% از سطح1257 ریال به سطح 1711 ریال رساند، سود تلفیقی شرکت نیزاز سطح 1368 ریال به 1839 ریال به ازای هرسهم رساند

zorba
2014/05/26, 00:14
تعدیل مثبت 36%وتوسم

شرکت سود سال 92 رابارشد 36% از سطح1257 ریال به سطح 1711 ریال رساند، سود تلفیقی شرکت نیزاز سطح 1368 ریال به 1839 ریال به ازای هرسهم رساند
دوست من،
این تعدیلی که شما نوشتین، تعدیل وبانکه!
درسته که وتوسم هم منتفع میشه ولی........

مخبرالدوله
2014/05/27, 16:21
وبانک بعنوان سهامدار عمده سود سال 93 را برای وتوسم 743 ریال در نظر گرفته
با رشد ....تعدیل مثبت و افزایش سرمایه وبانک بعلاوه تعدیل مثبت فارس و شرایط خوب خارک و فولاد که از مهمترین آیتمهای پرتفوی وتوسم است...
انتظار داریم این سهم تا 350 تومن براحتی رشد کنه....

taherishahram
2014/07/09, 12:26
تو هیاهوی بازار ...
وتوسم رو به ارومی به کد حقیقی ها دارن می زنن..
زمزمه ی بسته شدن سهم برای در نظر گرفتن سود حاصل از فروش ساختمانش هست.

خرید دیروز و امروز وتوسم...

mary
2014/07/21, 11:51
دوستان این مطلب رو بخوانید:
http://radiosaham.ir/sabad41/
1971

مخبرالدوله
2014/07/21, 16:04
با شفاف سازی شرکت...
سود شرکت تا امروز 1058 ریال میباشد

taherishahram
2014/07/23, 14:04
قرا بود بالای 400 بازش کنن...اما مثل اینکه مسافر جا مونده زیاد داشت..
با محدودیت بازش کردن....
فعلا با سهم بمونین

مخبرالدوله
2014/07/24, 04:23
با شفاف سازی شرکت...
سود شرکت تا امروز 1058 ریال میباشد

در پي سياست تقسيم سود حداكثري در زير مجموعه هاي بانک ملي.....
وتوسم امسال حداقل 100 تومن سود تقسيم خواهد کرد.....
حالا شاخص بشه 100 هزار واحد يا 10 هزار واحد...
قيمت فعلي سهم 320 تومن است...

mary
2014/07/24, 10:27
دوستان این مطلب در مورد وتوسم رو حتما بخونید:
http://forums.boursy.com/imported/2014/07/382-1.jpg
http://www.tahlilha.com/%D9%88%D8%AA%D9%88%D8%B3%D9%85-%DA%86%D9%82%D8%AF%D8%B1-%D9%85%DB%8C%D8%A7%D8%B1%D8%B2%D9%87-%D8%9F/

مخبرالدوله
2014/07/25, 16:57
این سهم در قیمت زیر 350 تومن خریدنی میباشد.

ائلچی
2014/10/25, 12:28
ملت غیور همیشه در صحنه انتظار چه سودی رو در 6 ماهه داشتند که اینطور می فروشن؟! این حقوقیش هم که کلا تعطیلا :D

ائلچی
2014/10/25, 12:31
دوستان این مطلب در مورد وتوسم رو حتما بخونید:
http://forums.boursy.com/imported/2014/07/382-1.jpg
http://www.tahlilha.com/%D9%88%D8%AA%D9%88%D8%B3%D9%85-%DA%86%D9%82%D8%AF%D8%B1-%D9%85%DB%8C%D8%A7%D8%B1%D8%B2%D9%87-%D8%9F/
گزارش 6 ماهه نشون دادکه شما یخورده محاسباتتون اشتباه بوده البته خیلی جزیی بود که میشه ندید گرفت . ناو 280؟!

مخبرالدوله
2014/10/25, 12:35
3 ماه قبل نوشتم....
این سهم زیر 350 تومن خریدنی است.

tom cruise
2014/10/25, 17:15
55درصد سود سهم ناشی از فروش است و پی بر ای ان باید یک باشد یعنی سود عملیاتی که خوبی پورتفوی را نشان میدهد 50 است الباقی ناشی از فروش...
تصور کنید وسپه 90درصد سودش از سود زیر مجموعه ها نه فروش انها
در واقع پی بر ای وسپه باید یکی دو پله بالای وتوسم باشد یا بر عکس
هرچند ناو سهم مهم است در سرمایه گذاری
لذا این سودهای فروش ارزش ندارد و پی بر ای ان مهم نیست
یعنی وتوسم الان 50سود زیر مجموعه دارد و 55هم از فروش میشود پی بر ای6
6*55+50
اگر به سود سال قبلم نگاه کنید میبینید همین50تا60بوده
لذا این سود برود تو وبانک انهم نصفش غیر عملیاتی یمشود پی بر ای نمیگیرد
یعنی 320میلیارد سود وتوسم 170میلیاردش می رود تو وبانک با پی بر ای1
که حدود 30تومن به قیمت وبانک اضافه میشود نه اینکه پی بر ای5شود 150برود روی وبانک

مخبرالدوله
2014/10/25, 19:42
شرکت سرمایه گذاری کارش خرید و فروش است....
بنابراین هر دارایی که بفروشد سودش اضافه و پی ایی میگیره......
شرکتهای تولیدی هستند که اگر دارایی غیر از فعالیتشان بفروشند پی ایی 1 میگیرد!!!!!
وتوسم با پولی که از فروش ساختمان بدست آورده مجددا سرمایه گذاری خواهد کرد ......

آریو
2014/10/25, 21:56
55درصد سود سهم ناشی از فروش است و پی بر ای ان باید یک باشد یعنی سود عملیاتی که خوبی پورتفوی را نشان میدهد 50 است الباقی ناشی از فروش...
6*55+50
که حدود 30تومن به قیمت وبانک اضافه میشود نه اینکه پی بر ای5شود 150برود روی وبانک

این چه تحلیلی است !؟

آریو
2014/10/25, 21:58
6*55+50

البته وسپه سهم ارزنده ای است با سود 65 تا 68 تارگت 340 برایش داریم
اما دادن پی به ای یک به شرکت وبانک و وتوسم از نظر شما من فکر میکنم اشتباه است

مخبرالدوله
2014/10/26, 06:12
آریو جان
این تفکرات از مصائب بازار ماست!!!
طرف شنیده که فروش ساختمان پی ایی یک میگیره ولی نمیدونه باید کجا بکار ببره!!!
مثل معروف که میگه (........ولی :Dطرف کدو رو ندیده)....

negarminavi
2014/10/26, 07:37
اطلاعات و صورتهای مالی میاندوره ای 9 ماهه منتهی به 1393/06/31 (حسابرسی نشده)

شهریور 93 نسبت به 92 :

1- جمع درآمدها : 98 درصد افزایش
2- سود عملیاتی : 98 درصد افزایش

3- سود خالص : 98 درصد افزایش
4- سود شناسایی شده برای هرسهم در 9 ماهه : 1075 ریال

دلایل تغییرات واقعی دوره منتهی به ۱۳۹۳/۰۶/۳۱ (حسابرسی نشده) نسبت به اطلاعیه قبلی

افزايش سودحاصل ازفروش سرمايه گذاريها بمبلغ 1،301،670 ميليون ريال بابت سودحاصل از فروش پروژه برزيل با توجه به 90درصد تکميل پروژه ميباشد.

آریو
2014/10/26, 12:37
آریو جان

اگر اینجوری باشد تمام ساختمانی ها باید سودشان پی به ای 1 بگیرد

وتوسم سرمایه گذاری کرد .. و با فروشش سود شناسایی کرد

فروش زمین و ساختمان برای شرکت های تولیدی بعنوان سود غیر عملیاتی شناخته میشود و یک بار تکرار میشود

tom cruise
2014/10/28, 14:30

بر ان قسمت فروش سرمایه گذاری پی بر ای یک میخورد نه بر سود سرمایه گذاری
وبانک700میلیارد سود سرمایه گذاری و 40میلیارد سود فروش دارد این پی بر ای میگیرد
هر سال 100 هم تقسیم میکند ...لذا زیر 500 نباید باشد

tom cruise
2014/10/28, 14:34
آریو جان

اگر اینطور باشد شرکت سرمایه گذاری با ان ا وی 500که خود وتوسم همینقدر است و کمتر همه سهمهایش را بفروشد باید پی بر ای6بگیرد بشود قیمت 3000تومن
مثل نظارت خوابگونه سیاسیت است حرفهایت ...و فریب مردم....
نمیدانم این چند سال خلق الله چطور به تو اعتماد کردند در خرید ... فقط تبلیغ و شعار دادی پستهایت زیاد شده...
وتوسم 150میلیارد سود فروش سرمایه گذاریش سهم هم بخرد پی بر ای 5یا 6مجبور است بخرد یعنی سهمی که سالی 30میلیارد سود دارد و 10تومن به ای پی اس اش اضافه میشود

آریو
2014/10/28, 16:07
بر ان قسمت فروش سرمایه گذاری پی بر ای یک میخورد نه بر سود سرمایه گذاری
وبانک700میلیارد سود سرمایه گذاری و 40میلیارد سود فروش دارد این پی بر ای میگیرد
هر سال 100 هم تقسیم میکند ...لذا زیر 500 نباید باشد

سود اگر فرض کنیم کامل تقسیم شود .. اصل سرمایه گذاری که ازاد شده چه میشود ؟؟

یعنی نمیتواند 22 بانکی هم ازش بگیرد

negarminavi
2015/02/17, 08:52
صورت‌های مالی میاندوره‌ای 12 ماهه منتهی به 1393/09/30 (حسابرسی نشده)

آذر 93 نسبت به 92 :

1- جمع درآمدها : 68 درصد افزایش
2- سود عملیاتی : 68 درصد افزایش

3- سود خالص : 67 درصد افزایش
4- سود شناسایی شده برای هرسهم در 12 ماهه : 1162 ریال

negarminavi
2015/02/18, 09:58
http://up.boursy.com/uploads/2013-10/vetusam.jpg

negarminavi
2015/02/22, 00:35
http://up.boursy.com/uploads/2013-10/vetusam1.jpg

negarminavi
2015/02/26, 09:00
صورت وضعیت پورتفوی 1 ماهه منتهی به 1393/11/30 (حسابرسی نشده)

نسبت ارزش بازار پورتفوی بورسی به بهای تمام شده (درصد) :

در ابتدای دوره : 135.42 درصد

در انتهای دوره : 134.47 درصد

http://up.boursy.com/uploads/2013-10/vetusam2.jpg

negarminavi
2015/03/04, 09:32
شركت سرمایه‌گذاری توسعه ملی (سهامي‌عام)
نماد: وتوسم كد : 10- 99-65

موضوع : خلاصه تصمیمات مجامع عمومی عادی سالیانه و فوق العاده

بدین‌وسیله به اطلاع می‌رساند، مجامع عمومی عادی سالیانه و فوق العاده شرکت سرمایه گذاری توسعه ملی (سهامی‌عام) در تاریخ 12/12/93 تشکیل شد. خلاصه تصمیمات مجامع به‌شرح ذیل می‌باشد:

تصمیمات مجمع عمومی عادی سالیانه:

1) صورت‌های مالی سال مالی منتهی به 30/09/93 شرکت مورد تصویب قرار گرفت.
2) موسسه حسابرسی بهمند به‌عنوان حسابرس و بازرس قانونی اصلی و موسسه حسابرسی شراکت به عنوان حسابرس و بازرس علی‌البدل شرکت برای سال مالی 94 انتخاب گردید.
3) روزنامه های‌ اطلاعات و دنیای اقتصاد به‌عنوان روزنامه‌ های کثیرالانتشار جهت درج آگهی‌های شرکت در سال مالی 94 انتخاب گردید.
4) حق حضور اعضای غیر موظف هیئت‌مدیره ماهیانه مبلغ 000ر500ر8 ریال (ناخالص) تصویب گردید.
5) سود نقدی هر سهم به مبلغ 150ر1 ریال تقسیم گردید.
6) مبلغ 000ر3 میلیون ریال (ناخالص) نیز به عنوان پاداش اعضای هیئت مدیره تقسیم گردید.

تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده:

افزایش سرمایه شرکت از مبلغ 000ر3 میلیارد ریال به مبلغ 500ر4 میلیارد ریال (معادل 50 درصد) از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران به تصویب رسید.

وحید 20
2015/03/10, 13:03
در گفتگو با مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری توسعه ملی عنوان شد:
"وتوسم" چهار هزار و 500 میلیارد ریالی می شود/آخرین رقم NAV هر سهم

اصلاح پرتفوی بورسی به صورت دائم و مستمر، جزء برنامه های شرکت سرمایه گذاری توسعه ملی است تا بتواند تنوع سرمایه گذاری در صنایع برتر را حفظ نماید.

مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری توسعه ملی در گفتگو با خبرنگار بوس نیوز ضمن بیان مطلب فوق با اشاره به اینکه هدف کلی شرکت در اختیار داشتن بخشی از سهام صنایع برتر در پرتفوی بورسی است، اظهار داشت: در حال حاضر، برنامه ریزی "وتوسم" در راستای حفظ نسبی درصد مشارکت در صنایع مختلف است، به طور مثال در شرکت های فعال در صنعت پتروشیمی براساس الویت فرصت سرمایه گذاری در بازه زمانی معینی فعال هستیم.

فؤاد فتح الهی با اشاره به اینکه اکنون برنامه ریزی برای ورود به یک صنعت خاص را در دستورکار قرار داده ایم، گفت: شرکت سرمایه گذاری توسعه ملی، بر حسب شرایط اقتصادی و سیاسی کشور، سیاست های مقتضی را لحاظ می نماید ولی همچنان سهام شرکت های فعال در صنایع پتروشیمی، دارویی، مسکن و فرآورده های نفتی، فلزات اساسی، کانی فلزی و چند رشته پتروشیمی را در پرتفوی بورس خود جای داده است.

وی از خروج سهام یک صنعت از پرتفوی بورسی "وتوسم" خبر داد و افزود: در حال حاضر دارایی های بورسی و فرابورسی شرکت سرمایه گذاری توسعه ملی یک هزار و 20 میلیارد تومان و پرتفوی غیر بورسی شرکت نیز 32 میلیارد تومان ارزش گذاری شده است.

فتح الهی ارزش روز دارایی های "وتوسم" را با سرمایه چهار هزار و 500 میلیارد ریالی دو هزار ریال عنوان کرد و یادآور شد: اکنون شرکت سرمایه گذاری توسعه ملی افزایش سرمایه 50 درصدی را از 3 هزار به چهار هزار و 500 میلیارد ریال در دستورکار قرار داده است که در نهایت منجر به برآورد 436 ریالی بودجه سال 94 شرکت می گردد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه نماد حق تقدم "وتوسم" پس از تعطیلات عید نوروز بازگشایی خواهد شد، افزود: با بررسی های به عمل آمده، افزایش سرمایه 50 درصدی شرکت توسعه ملی از محل آورده نقدی و مطالبات سهامداران می باشد.

مدیر عامل "وتوسم" با اشاره به اینکه شرکت اهداف بزرگی را در نظر دارد، افزود: رساندن سرمایه به میزان 6 هزار میلیارد ریال از الویت های مهم شرکت سرمایه گذاری توسعه ملی است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به نتایج مذاکرات هسته ای و همچنین شرایط اقتصادی حال حاضر کشور می توان چشم انداز مطلوبی را برای بازار سرمایه با توجه به احتمال کاهش نرخ سود سپرده های بانکی در نظر گرفت.

negarminavi
2015/03/14, 11:17
http://up.boursy.com/uploads/2013-10/vetusam3.jpg

negarminavi
2015/03/29, 15:15
صورت وضعیت پورتفوی 1 ماهه منتهی به 1393/12/29 (حسابرسی نشده)

در ابتدای دوره : 134.5 درصد

در انتهای دوره : 133.3 درصد

http://up.boursy.com/uploads/2013-10/vetusam4.jpg

رامین حیاتی
2015/04/08, 09:30
ظاهرا پس از چند روز منفی حقوقی به ستوه اومده وامروز خرید سنگین کرده :.thumbsupsmileyanim
1.68میلیون سهم رو قاپیده از دست حقیقی

negarminavi
2015/04/15, 15:24
موضوع: مهلت استفاده از حق تقدم خرید سهام

بر اساس تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده مورخ 1393/12/12 با توجه به افزایش سرمایهُ شرکت از مبلغ 3,000,000 میلیون ریال به‌مبلغ 4,500,000 میلیون ریال ( از محل مطالبات و آورده نقدی مبلغ 1,500,000 میلیون ریال، ) ، مهلت استفاده از حق تقدم خرید سهام از تاریخ 1394/01/26 لغایت تاریخ 1394/03/23 و شماره حسابهای زیر جهت واریز وجوه تعیین شده ست.

شماره حساب بانک شعبه
0219855567009 ملي ايران جهان کودک

tom cruise
2015/04/15, 22:45
وقتی وتوسم 330بود با سود120تومنی تبلیغش میکردند

6*55+50
http://forums.boursy.com/showthread.php?t=1600&page=60
http://forums.boursy.com/showthread.php?t=272&page=14

آریو جان
حالا وتوسم هم180است50درصد افزایش سرمایه میشود90تومن روی180که برابر 270و 55تقسیم نقدی همان330قبلی است....میخواستند سهم را سود غیر عملیاتی 120ببرند500بندازند به خلق الله

6فروردین
با سلام
وبانک از سهام هميشگي پرتفوي بنده ميباشد.
در قيمت 573 تومن اكثر آنرا فروخته و مجددا تعدادي از آنرا در 445 تومن جايگزين کردم....
در شرايط کنوني از سهام مستحكم و با اندوخته بالا و مطمين بازار ميباشد.....
تا انجام افزايش سرمايه 300 درصدي از اندوخته با سهم هستم.....
http://talarebourse.bourex.info/viewtopic.php?t=14696&postdays=0&postorder=asc&start=1980
...
قیمت 573 مال25 ابان است..همان حوالی که ملت را وتوسم و بانک را تشویق به خرید و تعریف تمجید میکردند خودشان می فروختند و به ریش خریدرا لابد میخندیدند...
در واقع در خط قرمز عمودی زمانی است که قیمت 573بوده ...است و اگر پستها را ببینید همینن حوالی تشویق به خرید ملت بوده است یعنی اواخر ابان ....
ممکن است کسی تحلیل کند و غلط شود...هیچ اشکالی ندارد ضرر میکند همراه کسانیکه تشویق به خرید کرده....ولی وقتی تشویق به خرید سهم میکنند خودشان می فروشند ..و بعد هم ادعا میکنند دیگر اخرش استطرف در پیک قیمت تشویق تمجید کرده ....البته به خودی خود مشکل ندراد اشتباه کرده...منتها همانجا خودش فروخته و افتخار میکند 20درصد سهم ریخته خرید کرده است

http://forums.boursy.com/imported/2015/04/d1rahbarsarmayeasia5-1.png

irandarab
2015/04/17, 14:13
چون بیشتر سهم های سرمایه گذاری بورسی در پرتفوی خود پتروپالایشی هستند تا مادامی که زنگنه هست سرمایه گذاری ها محکوم به نزول هستند. تصمیم با شماست که زنگنه بماند یا برود.

negarminavi
2015/04/20, 09:20
اطلاعات و صورت‌های مالی میاندوره‌ای 3 ماهه منتهی به 1393/12/29 (حسابرسی نشده)

اسفند 93 نسبت به 92 :

1- جمع درآمدها : 42 درصد کاهش
2- سود عملیاتی : 43 درصد کاهش

3- سود خالص : 44 درصد کاهش
4- سود شناسایی شده برای هرسهم در 3 ماهه : 54 ریال

negarminavi
2015/06/13, 09:13
موضوع: تمدید مهلت استفاده از حق تقدم خرید سهام

بر اساس تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده مورخ 1393/12/12 با توجه به افزایش سرمایهُ شرکت از مبلغ 3,000,000 میلیون ریال به‌مبلغ 4,500,000 میلیون ریال ( از محل مطالبات و آورده نقدی مبلغ 1,500,000 میلیون ریال، ) ، مهلت استفاده از حق تقدم خرید سهام از تاریخ 1394/03/24 لغایت تاریخ 1394/04/11 و شماره حسابهای زیر جهت واریز وجوه تعیین شده ست.

شماره حساب بانک شعبه

negarminavi
2015/07/22, 18:24
اطلاعات و صورت‌های مالی میاندوره‌ای 6 ماهه منتهی به 1394/03/31 (حسابرسی نشده)

خرداد 94 نسبت به 93 :

1- جمع درآمدها : 40 درصد کاهش
2- سود عملیاتی : 41 درصد کاهش

3- سود خالص : 42 درصد کاهش
4- سود شناسایی شده برای هرسهم در 6 ماهه : 200 ریال

negarminavi
2015/10/20, 09:59
اطلاعات و صورت‌های مالی میاندوره‌ای 9 ماهه منتهی به 1394/06/31 (حسابرسی نشده)

شهریور 94 نسبت به 93 :

1- جمع درآمدها : 35 درصد کاهش
2- سود عملیاتی : 35 درصد کاهش

3- سود خالص : 36 درصد کاهش
4- سود شناسایی شده برای هرسهم در 9 ماهه : 690 ریال

negarminavi
2015/12/19, 16:47
موضوع: اعلامیه پذیره نویسی عمومی

بر اساس تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده 1393/12/12 با توجه به افزایش سرمایهُ شرکت از مبلغ 3,000,000 میلیون ریال به‌مبلغ 4,500,000 میلیون ریال ، تعداد 1,483,565,383 سهم با توجه به حق تقدم استفاده شده توسط سهامداران فعلی، و با عنایت به انقضای مهلت استفاده از حق تقدم مذکور برای تحقق افزایش سرمایه بدین وسیله تعداد 16,434,617 سهم 1000 ریالی برای پذیره نویسی عمومی عرضه میگردد.

مهلت پذیره نویسی عمومی از تاریخ 1394/09/29 لغایت تاریخ 1394/10/09 و شماره حسابهای زیر جهت واریز وجوه تعیین شده است.

شماره حساب بانک شعبه

negarminavi
2016/01/30, 15:28
صورت وضعیت پورتفوی 1 ماهه منتهی به 1394/10/30 (حسابرسی نشده)

در ابتدای دوره : 102.91 درصد

در انتهای دوره : 109.20 درصد

negarminavi
2016/02/03, 10:31
موضوع: آگهی دعوت به مجمع عمومی عادی سالیانه برای سال (دوره) مالی منتهی به 1394/09/30

الف- زمان و محل برگزاری مجمع عمومی :
از کلیه سهامداران ، وکیل یا قائم مقام قانونی صاحب سهم و همچنین نماینده یا نمایندگان اشخاص حقوقی دعوت میگردد تا در جلسه مجمع عمومی این شرکت که در ساعت 10:00 روز شنبه مورخ 1394/11/24 درمحل تهران- خيابان وليعصر- نرسيده به چهارراه شهيدچمران-(پارک وي) مجموعه فرهنگي ورزشي تلاش برگزار میگردد حضور بهم رسانند.

ب– دستور جلسه :
استماع گزارش هیئت‌ مدیره و بازرس قانونی.
تصویب صورت‌های مالی سال (دوره) مالی منتهی به 1394/09/30
انتخاب حسابرس و بازرس قانونی
انتخاب روزنامة کثیر‌الانتشار
انتخاب اعضای هیئت‌مدیره
تعیین حق حضور اعضای غیر موظف هیئت مدیره
تعیین پاداش هیئت مدیره
سایر موارد
توضیحات:

negarminavi
2016/02/03, 17:02
http://up.boursy.com/uploads/2013-10/550.jpg

negarminavi
2016/02/03, 17:58
موضوع: آگهی ثبت افزایش سرمایه

بر اساس تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده مورخ 1393/12/12 افزایش سرمایۀ شرکت از مبلغ 3,000,000 میلیون ریال به‌مبلغ 4,500,000 میلیون ریال ( از محل مطالبات و آورده نقدی مبلغ 1500000 میلیون ریال ، ) در تاریخ 1394/11/14 در مرجع ثبت شرکت ها به ثبت رسیده است.

تمام
2016/02/04, 09:08
این شرکت گاو پیشونی سفیده بازاره
هر سهمی از سبدش رو که دیدی داره میفروشه
شما خریدارش باشید
این گاو پیشونی سفید هر وقت سهمی رو عرضه میکنه سهم بعدش یه رشد اساسی حداقل 100 درصدی میکنه
نمیدونم چه کثافت کاری پشت پرده داره؟؟

negarminavi
2016/02/04, 15:05
http://up.boursy.com/uploads/2013-10/vetusem.jpg

negarminavi
2016/02/04, 15:11
http://up.boursy.com/uploads/2013-10/vetusem1.jpg

هوای تازه
2016/02/05, 09:21
این شرکت گاو پیشونی سفیده بازاره
هر سهمی از سبدش رو که دیدی داره میفروشه
شما خریدارش باشید
این گاو پیشونی سفید هر وقت سهمی رو عرضه میکنه سهم بعدش یه رشد اساسی حداقل 100 درصدی میکنه
نمیدونم چه کثافت کاری پشت پرده داره؟؟

وتوسم رکیش و بکام فروخته

هوای تازه
2016/02/07, 15:37
وتوسم رکیش و بکام فروخته

هر دوتا صف خرید شدن
و بکام صفش سنگین تر شد
چون وتوسم کامل ازش خارج شد
واقعا باید فقط وتوسم زیر نظر داشت تا هر سهمی رو فروخت بخریم

negarminavi
2016/02/14, 08:46
شركت سرمایه‌گذاری توسعه ملی (سهامي‌عام)
نماد: وتوسم كد : 10- 99-65

موضوع : خلاصه تصمیمات مجامع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام سال مالی منتهی به 30/09/94

بدین‌وسیله به اطلاع می‌رساند، مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام سال مالی منتهی به 30/09/94 شرکت سرمایه گذاری توسعه ملی (سهامی‌عام) در تاریخ 24/11/94 تشکیل شد. خلاصه تصمیمات مجمع به‌شرح ذیل می‌باشد:

1) صورت‌های مالی سال مالی منتهی به 30/09/94 شرکت مورد تصویب قرار گرفت.
2) موسسه حسابرسی آزموده کاران به‌عنوان حسابرس و بازرس قانونی اصلی و موسسه حسابرسی بهرادمشار به عنوان حسابرس و بازرس علی‌البدل شرکت برای سال مالی 95 انتخاب گردید.
3) روزنامه های‌ اطلاعات و دنیای اقتصاد به‌عنوان روزنامه‌ های کثیرالانتشار جهت درج آگهی‌های شرکت در سال مالی 95 انتخاب گردید.
4) حق حضور اعضای غیر موظف هیئت‌مدیره مبلغ 9میلیون ریال تصویب شد.
5)سود نقدی هر سهم به مبلغ 430 ریال تقسیم گردید.
6) مبلغ 500ر3 میلیون ریال (ناخالص) نیز به عنوان پاداش اعضای هیئت مدیره تصویب گردید.
7)اشخاص حقوقی ذیل به عنوان اعضای هیئت مدیره انتخاب گردیدند:

اعضای اصلی:
-شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی
-بانک ملی ایران
-شرکت مدیریت توسعه نگاه پویا
-شرکت سرمایه گذاری و توسعه صنایع سیمان
-شرکت خدمات مدیریت سرمایه مدار

اعضای علی البدل:
-شرکت کارآفرینان سبز خلیج فارس
-شرکت ملی شیمی کشاورز

negarminavi
2016/02/17, 16:54
اطلاعات و صورت‌های مالی میاندوره‌ای 3 ماهه منتهی به 1394/09/30 (حسابرسی شده) شرکت مديريت توسعه نگاه پويا

آذر 94 نسبت به 93 :

1- جمع درآمدها : 98 درصد کاهش
2- تحقق زیان عملیاتی و زیان خالص

3- زیان محقق شده برای هرسهم در 3 ماهه : 116 ریال

negarminavi
2016/02/29, 11:42
صورت وضعیت پورتفوی 1 ماهه منتهی به 1394/11/30 (حسابرسی نشده)

در ابتدای دوره : 109.20 درصد

در انتهای دوره : 118.94 درصد

negarminavi
2016/03/08, 16:42
http://up.boursy.com/uploads/2013-10/290.jpg

negarminavi
2016/03/29, 12:21
صورت وضعیت پورتفوی 1 ماهه منتهی به 1394/12/29 (حسابرسی نشده)

در ابتدای دوره : 118.94 درصد

در انتهای دوره : 118.10 درصد

negarminavi
2016/04/16, 13:19
http://up.boursy.com/uploads/2013-10/1181.jpg

negarminavi
2016/04/18, 15:43
صورت وضعیت پورتفوی 3 ماهه منتهی به 1394/12/29 (حسابرسی نشده)شرکت مديريت توسعه نگاه پويا

در ابتدای دوره : 110.43 درصد

در انتهای دوره : 122.84 درصد

negarminavi
2016/04/18, 15:56
صورت وضعیت پورتفوی 3 ماهه منتهی به 1394/12/29 (حسابرسی نشده)شرکت کار آفرينان سبز خليج فارس

در ابتدای دوره : 88.07 درصد

در انتهای دوره : 96.30 درصد

negarminavi
2016/04/18, 16:01
اطلاعات و صورت‌های مالی میاندوره‌ای 3 ماهه منتهی به 1394/12/29 (حسابرسی نشده)

اسفند 94 نسبت به 93 :

1- جمع درآمدها : 63 درصد افزایش
2- سود عملیاتی: 63 درصد افزایش

3- سود خالص : 64 درصد افزایش
4- سود شناسایی شده برای هرسهم در 3 ماهه : 89 ریال

آریو
2016/04/18, 22:17
در محدوده 140-145 پیشنهاد میشود

negarminavi
2016/04/30, 16:28
صورت وضعیت پورتفوی 1 ماهه منتهی به 1395/01/31 (حسابرسی نشده)

در ابتدای دوره : 118.10 درصد

در انتهای دوره : 119.42 درصد

negarminavi
2016/05/29, 15:22
صورت وضعیت پورتفوی 1 ماهه منتهی به 1395/02/31 (حسابرسی نشده)

در ابتدای دوره : 119.42 درصد

در انتهای دوره : 114.21 درصد

negarminavi
2016/06/26, 11:28
صورت وضعیت پورتفوی 1 ماهه منتهی به 1395/03/31 (حسابرسی نشده)

در ابتدای دوره : 114.21 درصد

در انتهای دوره : 109.03 درصد

EURASIA
2022/01/20, 08:48
چقدر این سایت بورسی نسبت به تالار بورس ضعیف است
اخرین نوشته های فروم هر شرکت مربوط به زمانهای دور است

وتوسم در پایان سال مالی 1400/09/30 برای هر سهم 227 ساخته
بالای 200 تومان برای هر سهم به احتمال زیاد توزیع می کند
افزایش سرمایه 78 درصدی هم دارد

این سهم در حدود دو سال گذشته مدیریتش ضعیف شده است
در ریزش پارسال این شرکت بسیار بد عمل کرد
عمده پرتفو اش را در خرداد 99 خالی کرده بود و رشد عالی سه ماه یعدی محروم شده بود

اما در کل از عملکردش راضی ام

وحید 20
2022/02/21, 13:33
چهارشنبه هفته بعد(11 اسفند) 2مجمع در پیش داره
یکی مجمع عمومی عادی سالانه و دیگری مجمع عمومی فوق العاده جهت تصویب افزایش سرمایه 78 درصدی

مطابق گزارش فعالیت هیات مدیره پیشنهاد تقسیم 10 درصدی سود شده اما معمولا این شرکت تقسیم مناسبی داره و باید منتظر تصمیمات مجمع بود.

البته ممکنه کمی کمتر از سالهای قبل به بهانه افزایش سرمایه تقسیم کنه اما این 78درصد افزایش رو میتونه از محل انباشته قبلی انجام بده و ارتباط با سود امسالش نداره
هیچ توصیه ای نیست

وحید 20
2022/02/21, 13:48
http://up.boursy.com/uploads/164543867274961.jpg (http://up.boursy.com/)

آریو
2022/02/21, 13:49
چهارشنبه هفته بعد(11 اسفند) 2مجمع در پیش داره
یکی مجمع عمومی عادی سالانه و دیگری مجمع عمومی فوق العاده جهت تصویب افزایش سرمایه 78 درصدی

مطابق گزارش فعالیت هیات مدیره پیشنهاد تقسیم 10 درصدی سود شده اما معمولا این شرکت تقسیم مناسبی داره و باید منتظر تصمیمات مجمع بود.

البته ممکنه کمی کمتر از سالهای قبل به بهانه افزایش سرمایه تقسیم کنه اما این 78درصد افزایش رو میتونه از محل انباشته قبلی انجام بده و ارتباط با سود امسالش نداره
هیچ توصیه ای نیست

سلام وحید جان
این افزایش سرمایه از سود انباشته سال گذشته است و تاثیری در سیاست تقسیم سود شرکت در سال مالی جاری ندارد

وحید 20
2022/02/21, 13:55
سلام وحید جان
این افزایش سرمایه از سود انباشته سال گذشته است و تاثیری در سیاست تقسیم سود شرکت در سال مالی جاری ندارد

درود بر آریو عزیز
بله همینطوره و با بررسی که داشتم مازاد بر این درصد افزایش سرمایه هم از گذشته سود انباشته داره.
منتها منم نوشتم به بهانه
سال قبل پیشنهاد هیات مدیره تقسیم 50 درصدی بود و امسال 10درصد
البته اینها بیشتر فرمالیتست و کمتر کسی توجه داره
گفتم شاید این افزایش سرمایه رو بهانه کردن. من که در محدود 830 بقصد مجمع ورود کردم!

ائلچی
2022/02/21, 20:37
وتوسم واقعا عالی بوده، حالا دو بزرگوار هم که تاییدش کردن باید نقدی جور کنم براش

سال 99 از 300 تومن 225
سال 98 از 99 تومن 92
سال 97 از 59 تومن 54
سال 96 از 49 تومن 78
تقسیم کرده
اینسری از 227 به احتمال بالا 150 رو راحت تقسیم میکنه چون سهامدار عمده اش جیبش خالیه

وحید 20
2022/02/26, 12:25
وتوسم در دو ماه ابتدایی سال مالیش از محل فروش سهام حدود 115 میلیارد سود کسب کرده و از محل سود مجامع بیش از 40 میلیارد سود دریافت کرده که جمعا حدود 156 میلیارد.
به ازای هر سهم حدود 347 ریال

شرکت در گزارش3ماهه سال قبل خود حدود 64 میلیارد سود داشت
جهش چشمگیری در عملکردش نسبت به سال قبل داشته و انتظار گزارش3ماهه خوبی ازش میره

EURASIA
2022/03/02, 11:46
سلام

160 تومان تصویب شد

10 اردیبهشت پرداخت میشه

وحید 20
2022/03/02, 11:49
در مجمع 160تومان سود نقدی تصویب شد
طبق صحبت مجمع قرار شد 1ماه زودتر از موعد سود واریز گردد.

وحید 20
2022/03/09, 13:16
اصلاحیه زمانبندی پرداخت سود مجمع

http://up.boursy.com/uploads/164681913556211.jpg (http://up.boursy.com/)

polan
2022/03/13, 12:39
اصلاحیه زمانبندی پرداخت سود مجمع

http://up.boursy.com/uploads/164681913556211.jpg (http://up.boursy.com/)

با سلام
بنظرتون وتوسم زیر 400 برای کوتاه مدت ارزنده نیست!!

وحید 20
2022/03/14, 03:57
با سلام
بنظرتون وتوسم زیر 400 برای کوتاه مدت ارزنده نیست!!

درود
زیر400 گزینه کم ریسکی محسوب میشه و خودم هم قصد اضافه کردن دارم. منتها کوتاه مدت رو نظر مشخصی نمیشه داد.

وحید 20
2022/03/16, 11:45
در محدوده 375 تومان اضافه شد.
بنظر در این قیمتها ریسک پایینی دارد

وحید 20
2022/03/30, 11:18
وتوسم در دو ماه ابتدایی سال مالیش از محل فروش سهام حدود 115 میلیارد سود کسب کرده و از محل سود مجامع بیش از 40 میلیارد سود دریافت کرده که جمعا حدود 156 میلیارد.
به ازای هر سهم حدود 347 ریال

شرکت در گزارش3ماهه سال قبل خود حدود 64 میلیارد سود داشت
جهش چشمگیری در عملکردش نسبت به سال قبل داشته و انتظار گزارش3ماهه خوبی ازش میره

گزارش اسفند هم منتشر شد و در مجموع از محل فروش سهام و سود دریافتی مجامع طی 3ماهه نخست سال مالیش حدود 250 میلیارد تومان سود داشته که این عدد در مدت مشابه سال قبل 61میلیارد بود که جهش 4برابری رو شاهد هستیم.

هیچ گونه توصیه ای نیست.

آریو
2022/04/19, 14:01
گزارش اسفند هم منتشر شد و در مجموع از محل فروش سهام و سود دریافتی مجامع طی 3ماهه نخست سال مالیش حدود 250 میلیارد تومان سود داشته که این عدد در مدت مشابه سال قبل 61میلیارد بود که جهش 4برابری رو شاهد هستیم.

هیچ گونه توصیه ای نیست.

سلام وحید جان

علی رغم شرایط بنیادی مناسب و گزارش خوبی که در 3 ماهه ارائه میده حرکت خاصی نکرد در این جو بازار

جزو سهم های مغفول بازار

وحید 20
2022/04/19, 20:00
سلام وحید جان

علی رغم شرایط بنیادی مناسب و گزارش خوبی که در 3 ماهه ارائه میده حرکت خاصی نکرد در این جو بازار

جزو سهم های مغفول بازار

درود بر آریو عزیز
همین طوره که میفرمایید
البته حرکات این سهم معمولا آرام و برای پوشش ریسک سبد مناسبه خودمم انتظار حرکت تند و تیزی نداشتم.

گزارش 3ماهه هم منتشر شد و مطابق محاسبه و انتظار، با سرمایه قبلی حدود 55تومان و با سرمایه جدید خودش 308ریال محقق کرده.

وحید 20
2022/05/07, 18:39
https://s6.uupload.ir/files/vtosam_page_1_20x.jpg (https://uupload.ir/)

وحید 20
2022/12/28, 16:06
شرکت در آذر از محل فروش سهام بیش از140 میلیارد و با سود تعلق گرفته سهام جمعا 143م محقق که اگر با مهر و آبان جمع کنیم در مجموع حدود 247 میلیارد در سه ماهه چهارم محقق کرده

طبق گزارش9ماهه 766 میلیارد سود خالص داشته که با احتساب سود سه ماهه اخر به عدد بیش از 1000میلیارد تومان میرسیم که معادل حدود 125 تومان به ازای هر سهم در 12ماهه خواهد شد.(هزینه های سه ماهه اخر رو هم باید کسر کرد، حدودی نوشتم)

سال گذشته مجمع شرکت 11 اسفند برگزار و حدود 70 درصد تقسیم سود صورت گرفت و 78 درصد هم افزایش سرمایه از محل سود انباشته داشت.

وحید 20
2023/01/20, 00:47
شرکت در آذر از محل فروش سهام بیش از140 میلیارد و با سود تعلق گرفته سهام جمعا 143م محقق که اگر با مهر و آبان جمع کنیم در مجموع حدود 247 میلیارد در سه ماهه چهارم محقق کرده

طبق گزارش9ماهه 766 میلیارد سود خالص داشته که با احتساب سود سه ماهه اخر به عدد بیش از 1000میلیارد تومان میرسیم که معادل حدود 125 تومان به ازای هر سهم در 12ماهه خواهد شد.(هزینه های سه ماهه اخر رو هم باید کسر کرد، حدودی نوشتم)

سال گذشته مجمع شرکت 11 اسفند برگزار و حدود 70 درصد تقسیم سود صورت گرفت و 78 درصد هم افزایش سرمایه از محل سود انباشته داشت.

1262 ریال در 12ماهه محقق شد.

وحید 20
2023/02/25, 23:31
https://s2.uupload.ir/files/اگهی_دعوت_به_مجمع_xyy1.jpg (https://uupload.ir/)
https://s2.uupload.ir/files/زمانبندی_پرداخت_سود(3)_xxvn.jpg (https://uupload.ir/)

وحید 20
2023/02/28, 03:07
https://s2.uupload.ir/files/vtosam_page_1_ylq8.jpg (https://uupload.ir/)
https://s2.uupload.ir/files/vtosam_page_2_ghhr.jpg (https://uupload.ir/)

وحید 20
2023/03/07, 15:50
تقسیم سود105 تومان به ازای هر سهم معادل حدود 84درصد به تصویب مجمع رسید.
گفتند تلاش میکنن زودتر از زمانبندی اعلامی واریز سود انجام شود.

سرمایه گذار
2023/03/07, 21:39
تقسیم سود105 تومان به ازای هر سهم معادل حدود 84درصد به تصویب مجمع رسید.
گفتند تلاش میکنن زودتر از زمانبندی اعلامی واریز سود انجام شود.

آقا وحید شما گوهران را بیشتر می پسندید یا وتوسم؟

وحید 20
2023/03/10, 03:46
آقا وحید شما گوهران را بیشتر می پسندید یا وتوسم؟

درود

هردو از شرکتهای سرمایه گذاری خوب و قوی با پرتفوی سودسازهستند که تقسیم سود مناسبی هم طی این سالها داشتند و به واقع سخته که یکی را بر دیگری ترجیح بدم، خودم از هردو در سبد دارم. اما اگر فقط یکی رو میخواستم انتخاب کنم گوهران بود. دلایلی مانند درصد تقسیم بالاتر/ درصد سهام شناور کمتر/ پرداخت سود سریعتر و...از دلایل این انتخابه. اما وتوسم هم شرایط خودش رو داره از جمله برخی سهم های درصدی که در سبد دارد و حجم معاملات بیشتر و...

سرمایه گذار
2023/03/10, 08:48
درود

هردو از شرکتهای سرمایه گذاری خوب و قوی با پرتفوی سودسازهستند که تقسیم سود مناسبی هم طی این سالها داشتند و به واقع سخته که یکی را بر دیگری ترجیح بدم، خودم از هردو در سبد دارم. اما اگر فقط یکی رو میخواستم انتخاب کنم گوهران بود. دلایلی مانند درصد تقسیم بالاتر/ درصد سهام شناور کمتر/ پرداخت سود سریعتر و...از دلایل این انتخابه. اما وتوسم هم شرایط خودش رو داره از جمله برخی سهم های درصدی که در سبد دارد و حجم معاملات بیشتر و...
خیلی ممنون از پاسخ شما