PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : داده پردازي ايران ( مداران )

صفحه ها : 1 2 3 4 [5] 6

جعفرزاده
2014/03/16, 21:27
جالبتر اینکه وقتی جناب صحرایی با مدیر معاملات کارگزای مربوطه تقدمهای مداران صحبت میکرد و میگفت چرا این مدلی اردر فروش میگذاری بنده خدا در جواب میگفت شخصی بنام مشهدی فراهانی (( گویا مدیر امور مالی مداران )) دستور میدهد این چنین در استانه پایین بفروشد / ضمنا با بررسی جناب صحرایی مشاهده شده که امروز و روزهای قبل هم کمیته امام خریدار تقدمها بوده است

جعفرزاده
2014/03/16, 21:30
خلاصه بعد از خداحافظی و تشکر فراوان رفتم شرکت مداران / انجا فقط اجازه دادند که با مسول سهام اقای قنبری صحبت بکنم و هیچگونه اجازهایی برای دیدار یا مدیر عامل و همین اقای فراهانی به من ندادند / البته یکی از نگهبانان هم با من بود تا خدایی ناکرده ......نزنم / بنده خدا اقای قنبری هم با شنیدن حرفهای بنده فقط میگفت حق با شماست و من کاریی نمیتوانم انجام دهم /

جعفرزاده
2014/03/16, 21:36
سرتان را درد نیاورم کلی با اقای قنبری حرفیدم و بی نتیجه / البته حدود ساعت 2 بود که بهش گفتم تقدمها را من امروز باطل کردم باورش نمیشد و میگفت اصلا امکان نداره شما شماره حساب بده تا پولت را سر موعد مقرر به حسابت بریزم/ بنده به قنبری پرخاش کردم که مال من و امسال بنده را این اقای فراهانی برای چی ارزان میفروشد حتما.....گرفته است که این کار را با حقالناس میکند / دوستان توجه کنید 131 میل سهم استفاده نشده است این اقایان و یا خانمها برای خود شیرینی سهمی 1 تومان پول چای بگیرند که سهم امثال بنده را ارزان تقدیم کمیته امام بکنند میشود 131 میلیون تومان / مبلغ خوبی برای پاداش و عیدی یک کارمند میباشد و..و...و...و..

جعفرزاده
2014/03/16, 21:40
و در اخر به این نتیجه رسیدم که با حلوا حلوا گفتن دهن شیرین نمیشود / دوستان در هر مورد و هر سهم خاصی که نامردی و تخلف و دستکاری قیمت در ان صورت بگیرد با پیگیری مداوم و صد البته حضوری و با تعداد نفرات بالا خیلی راحت و مسالمت امیز میشود حق و حقوقمان را از این افراد و حقوقی متخلف گرفت همانند حرکت امروز بنده / خودم اصلا باور نمیکردم که جناب صحرایی چقدر دقیق و کاملا قانونی با ابطال معاملات حافظ منافع سهامداران باشد / یک تجربه بسیار شیرین و ارزشمندی برای من شد. دوباره از جناب صحرایی تشکر میکنم و از کاربران هم معذرت میخواهم که وقتشان را گرفتم

وحید 20
2014/03/16, 22:35
اول از همه تشکر فراوان از جناب صحرایی بکنم / دوستان امروز با حرکت انفجاری بنده تمامی معاملات تقدمها را با دستور جناب صحرایی باطل کردم/ بعد از نحوه معامله 7 میل از تقدمها سریع خود را به تالار حافط رساندم ان هم با پیک موتوری / با اصرار فراوان و سماجت زیاد بالاخره با صحرایی دیدار کردم / نحوه معاملات و دستهای پشت پرده را برایش بیان کردم که با بررسی جناب صحرایی صحت ادعای بنده برایش محرز شد و سریع دستور ابطال کل معاملات را اعلام کرد
با سلام
از شما بابت پیگیریتان ممنونم

سازمان باید خیلی زودتر از این جلوشونو میگرفت و اجازه نمیداد مال مردم رو هرروز در 8درصد منفی قرار بدند
امیدوارم این ابطال باعث بشه حق هارو به تدریج در روزهای اینده در قیمتهای بالا بفروشند تا لااقل بخشی از اجحاف علیه دارندگان حق ها جبران بشه و طوری نشه که فردا همشو در 8درصد مثبت بفروشند که در اینصورت فقط میشه حدود 7درصد اختلاف

سوال اصلی اینست که ایا واقعا سازمان اطلاع نداشت که اگر نداشت یک مصیبت است و اگر داشت و کاری نمیکرد یک مصیبت دیگر

با تشکر مجدد از شما

وحید 20
2014/03/17, 09:21
خوب میشد اگر ناظر برای جبران اجحاف علیه دارندگان حق های استفاده نشده نماد رو میبست و بدون محدودیت بازمیکرد تا حق تقدم در قیمت واقعی خود معامله بشه

با توجه به صف خرید سنگین سهم اصلی حق تقدم باید در حدود قیمت خود سهم منهای صد تومان معامله بشه

vet
2014/03/17, 09:46
خوب میشد اگر ناظر برای جبران اجحاف علیه دارندگان حق های استفاده نشده نماد رو میبست و بدون محدودیت بازمیکرد تا حق تقدم در قیمت واقعی خود معامله بشه

با توجه به صف خرید سنگین سهم اصلی حق تقدم باید در حدود قیمت خود سهم منهای صد تومان معامله بشه

وحید خان دزدی که شاخ و دم نداره برادر من

وحید 20
2014/03/17, 10:35
حق تقدم ده هزار معامله شد ولی باطل شد ظاهرا!

با توجه به اینکه ناظر اجازه معامله و عرضه رو تا اینجا نداده احتمال تحقق نوشته قبلیم هست که امیدوارم درست باشه

ویرایش:
اینبار ده عدد معامله شد!

یک سنگی انداختند چاه موندند چیکار کنن و سردرگم!

جعفرزاده
2014/03/17, 11:39

با تلاشهای دیروز متوجه شدم که از قبل هماهمنگ شده بین شرکت و کمیته امام که تقدمها را در پایین ترین قیمت کمیته بخرد / خریدار اول و اخر هم کمیته میباشد / حال اگر سر خط کمیته باشد امروز همه را میدهند ولی اگر حقیقی و حقوقی سر خط باشند بازی میماند برای فردا / توکل بر خدا فعلا سهمی 17 تومان رفت تو پاچه کمیته نسبت به معاملات دیروز که.... / خداوند سهامداران تقدم مداران را از شر حقوقی و مدیریت شرکت حفط بکند . امین

ائلچی
2014/03/17, 11:46
با تلاشهای دیروز متوجه شدم که از قبل هماهمنگ شده بین شرکت و کمیته امام که تقدمها را در پایین ترین قیمت کمیته بخرد / خریدار اول و اخر هم کمیته میباشد / حال اگر سر خط کمیته باشد امروز همه را میدهند ولی اگر حقیقی و حقوقی سر خط باشند بازی میماند برای فردا / توکل بر خدا فعلا سهمی 17 تومان رفت تو پاچه کمیته نسبت به معاملات دیروز که.... / خداوند سهامداران تقدم مداران را از شر حقوقی و مدیریت شرکت حفط بکند . امین
اینجور که پیداست اگه نتونه حق ها رو هاپولی کنه خود سهم رو میکشه پایین تا جمعش کنه! فکر نکنم به این راحتی ها کوتاه بیان.

جعفرزاده
2014/03/17, 14:25

مثل اینکه حقیقیها اول صف بودند که 100 هزارتا بیشتر معامله نشد/ به امید خدا دشتشان برملا شده و حقیقی و حقوقی غیر خودی هر روز اول صف خواهند نشست/ پس......

بنان
2014/03/17, 18:26
البته بعید میدونم اینطور باشه چون فرضا اگر سرخط حقیقی و یا حقوقی دیگر باشد که امکانش خیلی کمه چون وقتی کمیته میخواد اکثر حقهارو بخره خب طبیعیه که بلافاصله تمام اردر خرید از آن کمیته خواهد بود و مقداریشم مال حقیقی و حقوقیهای دیگر بهرحال کمیته که خواب نیست بشینه دیگران اردرشونو بچینن بعد اینا شروع به درخواست خودشون بکنن من تصور میکنم که دیروز بیشتر خریدها توسط کمیته و انفورماتیک انجام شد بوذ و از آنجایی که قانونا انفورماتیک در صورت نبودن خریدار موظفه حقهارو بخره اما با توجه به اینکه در پایان بازار اردر 56 میلیونی روی تابلو مانده بود این نشان از خرید غیرقانونی انفورماتیک میداد که سازمان کل معاملات را باطل کرد و حالا چون انفورماتیک احساس کرده با بودن خریدارهای قدر برای حقها چیزی نصیبش نمیشه امروز با عرضه قطره چکانی تصمیم به بالا فروختن حقهارو داره و حتی ممکنه زمان حقهارو هم بخاطر تعطیلات تمدید بکنه تا بتونه حالا که خودش نمیتونه مفت خرید کنه لااقل به قیمت پایین حق سهامداران را مفت به دست رقیب نده البته دست آقای صحرایی درد نکنه که با ابطال معاملات باعث شد حق سهامداران پایمال نشه و بعد از 5 ماه خواب سرمایه حداقل زیان هم نکنن چون این حقوقیها با این برنامه مفت خریشون ثابت کردن که اصلا براشون سرمایه سهامداران اهمیت نداره .حالا باید امیدوار باشیم که اینبار انفورماتیک حداقل برای حمایت حقیقیها هم که شده تو هیئت مدیره زمان حقهارو تمدید بکنه و اجازه نده کمیته و دیگران حقهارو مفت تصاحب کنن و اینبار به واقع حامی سهامداراش باشه .....

جعفرزاده
2014/03/18, 00:24
سیستم در مواقع صف خرید و صف فروش / شانسی اردر را قبول میکند و هیچکس نمیداند که اول صف خواهد بود یا اخر صف/ پس رقابت بیشتر میشود برای اول صف نشستن

جعفرزاده
2014/03/18, 09:15
بد رکبی خود حقوقی مفت خور / و مکرو مکرالله ان الله خیرالماکرین

ائلچی
2014/03/18, 09:17
بد رکبی خود حقوقی مفت خور / و مکرو مکرالله ان الله خیرالماکرین
چوب لای چرخ گذاشتن یعنی این !
برادر اخوی مثلا من می خواستم سوار بشم! صبر می کردی بعد خریدای ما این چوب در میاوردی! پس ان الله مع الصابرینت کو!؟/:.ph34r-smiley.:/

پیشرو
2014/03/18, 10:14
ظاهرا تا روز پایانی حق تقدمهای استفاده نشده چنانچه مهلت عرضه حق تقدمهای استفاده نشده تمدید نگردد،روزانه تعداد اندکی را صرفا بمنظور بازیابی بخشی از ارزش واقعی سهم واگذار خواند نمود .
با این تزتیب فرضا طی سه روز کاری حداکثر 36درصد به قیمت امروز اضافه خواهد شد...چیزی حدود 190 تومان که باحتساب 100تومان ارزش اسمی ،هرسهم حداکتر 290 تومان براورد میگردد که در هرصورت خرید سهم وبویژه حق تقدم آنرا در قیمتهای کنونی ارزنده مینماید.

پیشرو
2014/03/18, 12:45
ظاهرا تا روز پایانی حق تقدمهای استفاده نشده چنانچه مهلت عرضه حق تقدمهای استفاده نشده تمدید نگردد،روزانه تعداد اندکی را صرفا بمنظور بازیابی بخشی از ارزش واقعی سهم واگذار خواند نمود .با این تزتیب فرضا طی سه روز کاری حداکثر 36درصد به قیمت امروز اضافه خواهد شد...چیزی حدود 190 تومان که باحتساب 100تومان ارزش اسمی ،هرسهم حداکتر 290 تومان براورد میگردد که در هرصورت خرید سهم وبویژه حق تقدم آنرا در قیمتهای کنونی ارزنده مینماید.

سهمیه امروز:
عرضه صرفا 100هزار حق تقدم بمنظور دومین افزایش قیمت 8درصدی

وحید 20
2014/03/18, 12:49
فساد اینقدر زیاد هست که فقط یک نمونش که حق تقدم مداران باشه رو شد و فعلا در دوروز اخیر حقی که روز قبلش در منفی میفروختند دوتا 8درصد بالا رفته

از اینگونه موارد در بورس کم نیست منتها بعضیشون زیادی تابلو میشه و همه متوجه میشند و بعضیشون زیرکانه تر میشه

تا پایان مهلت حق های استفاده نشده تنها 3روز کاری باقییه

بنان
2014/03/18, 17:41
البته با این عرضه قطره چکانی که حقوقی داره میده هیچ بعید نیست بخاطر تعطیلات چند روزی تمدید بشه که امیدوارم اینطور باشه و حداقل حقوقی سهم این سری بیاد جدی جدی از حق سهامداران حمایت کنه و کام سهامدارانو تو این عیدی شیرین کنه....

جعفرزاده
2014/03/18, 23:45
فساد اینقدر زیاد هست که فقط یک نمونش که حق تقدم مداران باشه رو شد و فعلا در دوروز اخیر حقی که روز قبلش در منفی میفروختند دوتا 8درصد بالا رفته

از اینگونه موارد در بورس کم نیست منتها بعضیشون زیادی تابلو میشه و همه متوجه میشند و بعضیشون زیرکانه تر میشه

تا پایان مهلت حق های استفاده نشده تنها 3روز کاری باقییه
وحید عزیز تمامی فرمایشاتتان کاملا متین / اما در هر سهمی که اینچنین رفتار میشد باید و باید چند نفری با پیک موتوری بروند شرکت بورس و به ناطر اعتراض خود را اعلام کنند . در اینصورت است که مجبور میشوند بفکر حقیقیها باشند و...و...و..

جعفرزاده
2014/03/19, 08:50
ماشاا... به این صف خرید

جعفرزاده
2014/03/19, 09:40
50 هزار تا به صف خرید مدارانح دادند تا ببینند اول سهم حقوقی است یا حقیقی / حقیقی خوش شانس اول صف بوده است / پس....و....و....

جعفرزاده
2014/03/19, 10:06
دوباره شیطنت شروع شده / اول صبح 120 میل خریدار بود / بععد شد 102 تا / الانم 40 میل / چرا از صف خارج شدند برای برهم زدن صف خرید و ترساندن خریداران / جالبتر خود سهم همچنان صف خرید و درصدش را خورده است

جعفرزاده
2014/03/19, 14:49
دوستان مدارانی / امروز هم به سلامتی گذشت / عید بر همگان مبارک

hamedsh
2014/03/19, 22:44
سلامت چیه رفیق عیدت مبارک می بینن قرار نیست چیزی بهشون برسه خارج میشد لااقل از عرضه اولیه یا سهم دیگه ای بخرند

دوستان مدارانی / امروز هم به سلامتی گذشت / عید بر همگان مبارک

طلوع پیروزی
2014/03/20, 17:00
بنام خدا
با سلام

امسال با تمامی سناریوهایش گذشت، چه سناریوهای زندگی و چه سناریوهای شرکت داده پردازی، در این سناریوها برخی شاکی و برخی شاد شدند. اما سناریوهای شرکت بسیار زیاد و متنوع بود، که اگر کسی بخواهد درس بگیرد بخوبی سناریوهای شرکت و اعمال انجام شده در این شرکت خودش درسها بزرگی را در مسیر این بازار به ما یاد داد.

امسال هم گذشت و وارد سال جدید می شویم، امید دارم در سالی که گذشت همه در سلامت و سعادت باشند و سال جدید را با امیدها و با سلامتی و شادی کامل شروع کنند.همچنین آرزوی سلامتی و پیروزی برای همه دوستان دارم

http://forums.boursy.com/imported/2013/06/13.gifسال 1393 بر همگی دوستان مبارک بادhttp://forums.boursy.com/imported/2013/06/13.gif

جعفرزاده
2014/03/25, 10:55
حقیقی ها خوب از خجالت همدیگر در امدند / حقوقی هم خریده است / فردا اخرین روز تقدمها میباشد / ایا بازی فردا تمام میشود یا اینکه .......

hamedsh
2014/03/26, 09:49
حق تقدم مداران مفته ماهه دیگه هم تبدیل به سهم میشه

جعفرزاده
2014/03/26, 11:32
عوضی بازی حقوقی امروز هم برای همه رویت شد/ واقعا مال مردم خور هستند/ من جای سازمان بودم انها را باز خواست میکردم گه بفهمند .....

طلوع پیروزی
2014/03/28, 20:23
بنام خدا
با سلام

امروز نگاهی به سناریوی خرید حق ها تقدمها در چند روز آخر این معاملات بیندازیم

در تاریخ 92/12/25
ابتدای معاملات در این روز
خرید

زمان
تعداد
حجم
قیمت

09:00:13
1
1,651
1,224

09:00:13
2
50,000
1,210

09:04:35
6
70,850
1,200

09:02:57
1
33,000
1,190

09:02:57
2
46,900
1,182

فروش

قیمت
حجم
تعداد
زمان

1,230

10,313,808

207
09:07:50

0
0
0
09:06:54

تاریخ 92/12/25
آخر معاملات این روز
خرید

زمان
تعداد
حجم
قیمت

12:27:25
1,134
56,372,893

1,377

12:26:55
44
2,200,000
1,370

12:27:21
200
10,000,000
1,300

2
60,000
1,275

62
3,051,000
1,270

فروش

قیمت
حجم
تعداد
زمان

0

0
0
12:24:56

0
0
0
12:19:29

در این روز معاملات حال به هر دلیلی باطل اعلام شد

تاریخ92/12/26
معاملات حق تقدم روز بعد از معاملات و تقاضای خریدش
خرید

زمان
تعداد
حجم
قیمت

10:43:22

2,100
100,816,249

1,377

10:10:47
1
7,976
1,370

10:44:09
129
5,193,137
1,326

1
500
1,289

1
8,000
1,275

فروش

قیمت
حجم
تعداد
زمان

0

0
0
روز قبل

0
0
0
روز قبل

در این روز فقط 100 هزار معامله انجام شد

تاریخ 92/12/28
تقاضای خرید روی حق تقدمها در این روز و قیمت بالا 160 تومان

خرید

زمان
تعداد
حجم
قیمت

09:37:52

2,091
103,368,149

1,605

09:14:39
1
10,035
1,487

1
2,086
1,385

1
20,000
1,377

09:29:49
0
0
0

فروش

قیمت
حجم
تعداد
زمان

0

0
0
روز قبل

0
0
0
روز قبل

در این روز هم معامله ای انجام نشد

در تاریخ 93/1/5
در این روز هم با قیمت 173 تومان با اینکه حدود 35 میلیون تقاضای خرید داشت اما فقط 32 میلیون عرضه کردند.
در تاریخ 93/1/6
آخرین روز معاملات حق ها بعد از اتمام معاملات، در این روز فقط 28 میلیون معامله شد

خرید

زمان
تعداد
حجم
قیمت

12:30:58

0
0
0

12:15:10
0
0
0

0
0
0

0
0
0

0
0
0

فروش

قیمت
حجم
تعداد
زمان

1,595

41,119,688
824
12:30:01

حدود 70 تا 80 میلیون از این حق ها را کمیته برداشت است

حال یک نگاهی به تقاضای خرید حق تقدمها در تاریخ 92/12/28 کنید و یک نگاهی هم به معاملات آخرین روز یعنی 93/1/6 کنید، این تقاضا بالا در قیمت بالای 160 چگونه می شود که اینگونه بازی در روز آخر کلید می خورد!؟
همه اینگونه اعمال نشان از یک تفاهمات در جهت اهداف حقوقی ها می باشد، چون با این تفاهمها هم می توانند هر کسی به منافع خودش دست پیدا کند و از این طریق می توانند، ابهامات را برای دیگر سهامداران ایجاد کنند و این روش خودش یک سناریوی باشد در جهت کنترل قیمت و حال که نتوانستند از مسیرهای دیگر به اهدافشان برسند از این روش به اهداف خودشان برسند.
واقعا داده پردازی و سناریوهایش کتابی می باشد که سهامداران را پر تجربه و کار آزموده می کند

جعفرزاده
2014/03/29, 09:19
طلوع جان از راه قانونی حق الناس را میخوردند / عرضه کننده و خریدار وقتی خودشان باشند هر بالایی بخواهند میتوانند سر حقیقی ها در بیاورند/ بنده نیز برای دفاع از حق خود به اندازه خودم حدود چند میلیارد ضرر به کمیته امداد زدم تا .... اما کمیته و عواملش نهایت استفاده از بزخری را بردند /:.nono.:/

جعفرزاده
2014/03/29, 11:21
صف فروشش را بلعیدند

طلوع پیروزی
2014/04/03, 13:23
بنام خدا
با سلام و با عرض تسلیت وفات حضرت فاطمه(ع)
حال نیم نگاهی مجدد به شرکت می کنیم.

شرکت داده پردازی ایران در قبل از انقلاب توسط شرکت بزرگ I B M آمریکا در ایران تاسیس شد و این شرکت که در ابتداد از نمایندگی های شرکت I B M بود در بعد از انقلاب به نظام حکومتی جدید واگذار شد، این شرکت تحت نظارت سازمان برنامه و بودجه به فعالیتهای خود در کشور ادامه داد و ایم شرکت بیش از نیم قرن در کشور سابقه فعالیت در ارگانها کشور را دارد و این شرکت در ده 70 برای بهبود فعالیتهای بانکی با همراهی بانک مرکزی موسس شرکت ملی انفورماتیک بوده است و بعدها با جدا کردن شرکت ملی انفورماتیک از بدنه داده پردازی این شرکت را به صندوق بازنشستگی واگذار و سپس ملی انفورماتیک این شرکت را از صندوق خریداری کرد.
این شرکت در گذر این سالها فعالیتها بسیاری در مسیر شکوفای صنعت it داشته است، هم از لحاظ عملی با کارها و فعالیتهایش و هم از لحاظ علمی با فعالیت دانشکده و تربیت جوانان این کشور و هم با مدیران زیادی که در این سالها تحویل این کشور داده است و همچنین متخصصانی که از این شرکت وارد این صنعت شده اند.
نظری بر املاک شرکت

تهران ساختمان مركزي با 805 متر و متراژ اعيان آن 6208 متر و كاربري اداري نشاني خيابان استاد نجات الهي
تهران ساختمان مجاور ساختمان مركزي با463 متر و متراژ اعيان1600 متر و كاربري اداري نشاني خيابان استاد نجات الهي
تهران ساختمان سينا با 391 متر و متراژ اعيان663 متر و كاربري اداري نشاني خيابان استاد نجات الهي
تهران ساختمان خسرو با متراژ414 متر و متراژ اعيان1298 متر و كار بري اداري نشاني خيابان استاد نجات الهي
تهران بهجت آباد با متراژ663 متر و متراژ اعيان1907 متر و كاربري اداري نشاني كريم خان حافظ شمالي
تهران ملك بهمن با متراژ 999 متر و متراژ اعيان 1100 متر و كاربري صنعتي اداري نشاني جاده قديم كرج
تهران ملك آبان آپارتمان با متراژ اعيان 153 متر و كاربري اداري نشاني كريم خان نبش خيابان
تهران ملك جمال زاده انباري با متراژ اعيان 1072 متر با كاربري انباري اداري نشاني جمال زاده
تهران ملك پرند با متراژ 6000 متر ديوار كشي با كاربري صنعتي نشاني شهر جديد پرند
شيراز ملكي با متراژ453 متر با كاربري تجاري نشاني شيراز ميدان معلم
بندر عباس ملكي با متراژ 750 متر با كاربري اداري نشاني بلوار امام حسين
يزد ملكي با متراژ 8000 متر موقوفه و 2400 متر اسكلت فلزي با كاربري اداري آموزشي نشاني يزد جنب استانداري
مشهد ملكي با متراژ 1640 متر ديوار كشي با كاربري اداري نشاني قاسم آباد
اصفهان ملكي با متراژ 400 متر با كاربري اداري نشاني ميدان 22 بهمن
مركز قشم ملكي 54 متري با كاربر اداري نشاني قشم 22 بهمن
اهواز دو واحد آپارتمان با متراژ حدود 200 متر و كاربري اداري

این املاک یکی از دارای های شرکت می باشد، که سهامداران حقوقی شرکت با هماهنگی هم و با بهینه کردن این املاک بخوبی می توانند دارایهای شرکت را افزایش و حتی در مسیر گسترش فعالیتهای شرکت بخوبی استفاده کنند.
شرکت توسعه ریز کامپیوتر ایران(متعلق به شرکت داده پردازی با سرمایه 18 میلیارد تومانی)
این شرکت یکی دیگر از دارایهای شرکت داده پردازی می باشد، شرکت توسعه فعالیتهای خوبی در مسیر تجارت الکترونیک و فعالیتهای این صنعت دارد، که برای اطلاعات بیشتر به سایت خود شرکت مراجعه کنید.
آدرس سایت شرکت توسعه::http://www.pcdiran.com/
یکی از فعالیتهای این شرکت فعالیت در بخش pos های بانکی می باشد و جریاناتی که برای این شرکت مطرح می باشد و تا امروز بر اساس اطلاعات تمامی کارهایش انجام شده، بحث گرفتن مجوز psp می باشد، که با گرفتن این مجوز این شرکت می تواند به مانند شرکتهای تجارت الکترونیک پارسیان و یا کارت اعتباری ایران کیش فعالیتهای تراکنش و فعالیتها مرتبط به مانند این شرکتها را انجام دهد.
http://www.pcdiran.com/Service.aspx
پشتیبانی پایانه های فروش

شرکت توسعه ریز کامپیوتر ایران تا کنون هزاران دستگاه کارت خوان به بانکهای ملی , سرمایه , دی و ... به همراه پشتیبانی 24 ساعته ارائه کرده و در شرف دریافت مجوز PSP می باشد.

http://forums.boursy.com/imported/2014/04/posSample-1.gif

سهامداران حقوقی این شرکت با هماهنگی هم و با به نتیجه رساندن این جریان و تکمیل این پرونده، چون فعالیتهای شرکت توسعه ریز کامپیوتر در این جهت بالای می باشد و حتی در نوشته ای آمده بود که حدود 30 درصد از فعالیتهای بخش pos در کشور در دستان این شرکت می باشد، با تکمیل کردن این جریان هم این شرکت قدرت خوبی را بخود می بیند و هم سود آوری این شرکت بسیار شکوفا می شود و این جریانات به طور مستقیم تاثیر در سود آوری شرکت مادر و همچنین تاثیر بسیار خوبی در ارزش دارایهای شرکت می گذارد و همین جریان باعث تاثیر بسیار خوب بر ارزش دارایهای سهامداران حقوقی شرکت می گذارد.
مرکز آموزش عالی انفورماتیک شرکت داده پردازی ایران
این مرکز و یا دانشگاه یکی دیگر از دارایهای مادی و معنوی شرکت داده پردازی ایران می باشد، برای آشنایی با این مرکز و همچنین تاریخچه این مرکز می توانید به سایت این مرکز رجوع کنید
آدرس سایت::http://www.dpicollege.ir/Index.aspx
این مرکز یکی از قدیمی ترین مراکز تربیت علوم این صنعت در ایران می باشد، این مرکز بیاد اولین مدرسه عالی کامپیوتر در سال 1353 توسط دانش آموختگان و فارغ التحصیلان این مدرسه عالی در سال 1371 پایه گذاری و تاسیس شد.
------------------------
یکی از فعالیتهای دیگری که سهامداران حقوقی این شرکت می توانند برای رشد و بالندگی این شرکت انجام دهند، بالندگی و توسعه این دانشکده می باشد.
مرکز چاپ،برش و پاکت گذاری دیجیتال شرکت داده پردازی
یکی از دارایهای دیگر شرکت همین مرکز می باشد، که با فعال کردن ظرفیتها و توسعه و بهینه کردن این شرکت بخوبی می تواند شرایط سود آوری خوبی از این مرکز گرفت
آدرس:http://www.dpi.ir/fa/publish

مرکز دیتاسنتر شرکت
این مرکز در طبقه همکف شرکت در ساختمان مرکزی می باشد

این جریان خودش یکی دیگر از دارایها و فعالیتهای این شرکت می باشد، که سهامداران حقوقی با پرورش و شکوفای این بخش می توانند شرایط بهتری را در این جریان برای شرکت ایجاد کنند.
حال مجوزها در بخش فعالیتهای اینترنتی و یا در بخش تولیدات صنعتی در جایگاه خودش می باشد، همچنین فعالیتهای شرکت در بخش های بانکی مانند مین فرم ها و یا قراردادها در بخش نماد و نهاب و غیره جایگاهای خودش بحث شده است.
این شرکت دارای پتانسیلها و شرایط خوبی می باشد، که باید باغبان این باغ به درستی از باغ بهره ببرد
موفق باشید

peyman_zdfy
2014/04/03, 13:28
پ ز

پ ز(@peymanzdfy)
اما باید دیدعلت عرضه حقوقیها در این بازار چیست؟ به نظر حقیر شاید این باشد که بانک های وابسته به ارگانهای امنیتی و سیاسی از ترس این که ور شکست شوند ،وقتی سود اوری بالا را در بورس میبینند و وقتی میبینند مردم تمام سهم های خود را وارد بورس میکنند و درکوتاه ترین زمان سودهای بالای 100 درصدی میگیرند،از قصد بازار بورس را خراب میکنند تا مردم مجددا سرمایه خود را وارد این بانک ها کرده واز ورشکستگی این بانک ها با این کار جلوگیری شود

جعفرزاده
2014/04/05, 11:11
27 فروردین تعیین هیت مدیره است / حقیقی میفروشد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ و خریدار بدنبال کرسی هییت مدیره

طلوع پیروزی
2014/04/06, 07:55
بنام خدا
اینهم یک خبر دیگر از طرف حقوقی جدید شرکت(کمیته امداد)
http://ecobourse.ir/detail/News/3756

تاریخ مخابره :
۱۳۹۳/۱/۱۶ - ۱۰:۱۱

نمایندگان کمیته امداد در گفتگو با اکوبورس عنوان کردند:
برای داده پردازی استراتژی ویژه داریم/موعد مجمع ،هفته آخر فروردین ماه

مشاور سرمایه گذاری کمیته امداد خمینی (ره) با اشاره یه هدفگذاری این نهاد برای ورود به صنایع ITC،گفت: تمرکز بر سهام شرکت داده پردازی ایران از لحاظ حاکمیتی برای کمیته امداد از اهمیت بسیاری برخوردار بوده و با برنامه ریزی های صورت گرفته بزودی در این شرکت هم افزایی قدرتمندی ایجاد خواهد شد.

حمید جهانبانی در گفتگو با خبرنگار اکوبورس گفت:مجموعه اقتصادی کمیته امداد خمینی (ره) از مدت ها قبل بحث ورد به صنایعه انفورماتیک را با سرمایه گذاری در شرکت ایران ارقام آغاز و سپس به دلیل هدفگذاری در بعد حاکمیتی و مدیریتی تصمیم به ورود به شرکت های چند رشته ای در حوزه فناوری گرفته شد.

وی افزود:برای تحقق این تصکیک شرکت داده پردازی ایران با برخورداری از افزایش سرمایه 250 درصدی و در عین حال پویایی در صنعت انفورماتیک انتخاب شد تا به این ترتیب ضمن حضور در برنامه افزایش سرمایه قابلیت ورود به ترکیب هیات مدیره این شرکت تا حد دو کرسی از پنج کرسی موجود تامین گردد.

این مقام مسئول در عین حال از کارشکنی برخی مدیران "مداران" در زمینه تحقق وعده ها انتقاد کرد و گفت:با تفاهمی که انجام شده بود قرار بر این بود که بجای واریز قیمت حق تقدم های استفاده نشده "مداران" کمیته امداد ملکی را تهاتر نماید اما با خلف وعده ایی که صورت گرفت چنین برنامه ای محقق نشد.

جهانبانی با بیان اینکه نگاه کمیته امداد به "مداران" مدیریت حاکمیتی است، عنوان کرد: برای شرکت داده پردازی ایران از لحاظ اجرای پروژه های سود آور برنامه ریزی مفصلی داریم که پس از تعیین ترکیب جدید هیات مدیره ،هم افزایی قدرتمندی در آن ایجاد خواهد شد.

وب افزود:کمیته امداد در مجموع 92 میلیون برگه حق تقدم استفاده نشده "مداران" را از بازار خردیاری نموده و بنا دارد با رویکرد مثبتی که در حوزه فعالان ارایه دهنده خدمات انفورماتیکی دارد ،شرکت داده پردازی ایران را به سمت اجرای قراردادهای متعدد سوق دهد.

به باور جهانبانی کمیته امداد با اعتقاد به توانمندی ها و ظرافیت های پیدا و پنهان شرکت ذاده پردازی ایران معتقد است عایدی این سهم می تواند به نفع مستمندان و فقرای تحت پوشش این کمیته بیش از پیش تحقق یابد.

گفتنی است آقای دهقانی از مدیران سرمایه گذاری کمیته امداد نیز با اذعان به اینکه بازار سازی منطقی برای گردش سهام شرکت داده پردازی ایران در بازار سهام ایجاد خواهد شد عنوان کرد: با توجه به لزوم تعیین تکلیف مدیریت شرکت در دوره مالی جدید و از طرفی استفاده از درآمد 46 میلیارد تومانی بدست آمده از بایت فروش حق تقدم ها به نظر می رسد مجمع سهامداران این شرکت دستک تا 27 فروردین ماه جاری برگزار و ترکیب جدید هیات مدیره آن مشخص شوند.

به گفته وی کمیته امداد 38 درصد از کل حق تقدم های استفاده نشده "مداران" را خریداری کرده که در صورت ثبت و تبدیل به سهام این نهاد دو کرسی از پنج کرسی موجود در ترکیب هیات مدیره را بدست خواهد آورد.

http://forums.boursy.com/imported/2013/07/57.gif (http://forum.talarebourse.com/newreply.php?do=newreply&p=2594694)

جعفرزاده
2014/04/06, 11:15
27 فروردین تعیین هیت مدیره است / حقیقی میفروشد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ و خریدار بدنبال کرسی هییت مدیره

بز خری و عوضی بازی سهامدار عمده بر همه مشخص شده است / سازمان هم برای جلو گیری از خرابکاری خودش مجمع مداران را لغو کرد/

طلوع پیروزی
2014/04/07, 18:10
بنام خدا

بز خری و عوضی بازی سهامدار عمده بر همه مشخص شده است / سازمان هم برای جلو گیری از خرابکاری خودش مجمع مداران را لغو کرد/

با سلام

در مورد مجمع فوق العاده 27 فروردین
بهترین کار تفاهم بین حقوقی ها می باشد و بهترین روش برگزاری مجمع برای اعضا هیت مدیره زمانی می باشد که جریان حق تقدمها تکلیفش روشن شود، چون در حال حاضر افراد زیادی هستند که نمی توانند در این مجمع شرکت کنند و حتی خود این عمل، که در عرض 2 تا 3 ماه دو مجمع برای اعضاء هیت مدیره تشکیل شود، جریان زیاد جالبی نمی باشد، امروز کمیته 1 یا 2 عضو خود را انتخاب کند و چندی دیگر ملی انفورماتیک بخواهد اعضا دیگر را انتخاب کند.
بهترین کار این می باشد، که در زمان مجمع عمومی سالانه که در خرداد تشکیل می شود، مجمع فوق العاده جهت اعضا هیت مدیره تشکیل شود و حقوقی ها هر کدام اعضاء خود را معرفی کنند و حتی در این زمان حقیقی ها با انسجام خود می توانند یکی از اعضا هیت مدیره را بدست بگیرند.
در این مدت تا زمان مجمع عمومی تکلیف حق ها روشن می شود و پول حق های استفاده نشده زودتر به حساب دوستان واریز می شود و دوستانی که تمایل به خرید سهام شرکت دارند می توانند سهام خودشان را بخرند و همچنین گزارش 12 ماه به موقع انتشار پیدا می کند و هزینه دوباره کاری برای شرکت ندارد.

این تفاهمات خودش هم آرامش بیشتری به سهامداران می دهد و هم شرکت را از مسیر تقابل بین حقوقی ها خارج می کند.
امید به روزهای بهتر برای همه

طلوع پیروزی
2014/04/14, 10:40
بنام خدا
با سلام

درد دلی می باشد
اینجا فقط می خواستم تضاد در عملکردها را ببینیم.
ملی انفورماتیک که از سهامداران عمده حقوقی می باشد، واقعا زمانیکه به عملکردش در مورد شرکت خدمات(رانفور) و شرکت داده پردازی نگاه می کنیم، واقعا تضاد در عملکرد این حقوقی زیاد می باشد.
برای خدمات بگونه ای دیگر عمل می کند، اما در مورد داده پردازی به شیوه ای دیگر
فقط شفاف سازیها این دو شرکت در این چند وقت نمایانگر این جریانات می باشد و همچنین حمایتهای که از خدمات (رانفور) می شود.
تفاوت فاحش ارزشی بین این دو شرکت و همچنین تفاوت زیاد در اعلام سود

شفاف سازی امروز خدمات را نگاه کنید و حمایتهای این چند روز حقوقی(ملی) از سهام ؟
خود این شفاف سازی چه دلیلی دارد، بلاخره شرکت باید گزارش 12 ماه سال 1392 را در همین روزها بدهد.
چرا زودتر این شفاف سازی داده شد؟، آیا چیزی جزء حمایت کردن از شرکت و تغییر روند شرکت می باشد، حال شرکتی که تمام سهامش در دست خودشان می باشد.

بازار سرمایه بقول یکی از اساتید، بازار ترسوی می باشد و به کوچکترین جریانات واکنش نشان می دهد، بیشتر به دلیل این می باشد، که سریع می توان پول را نسبت به بازارهای دیگر نقد کرد.
حال بازار سرمایه وارد کنش ها متفاوت شده است و این کنش ها باعث واکنشهای منفی شده است، که البته این واکنشها دورانی دارد و این دوران می گذرد، چون با این اصلاح قیمتها، ترغیب به خرید زیاد خواهد شد و همین جریان باعث برگشت می شود و همچنین خنثی شدن کنشها ی بازار و دور شدن از هیجان و حاکم شدن منطق همه این جریانات باعث برگشت مسیر بازار می باشد.
کنشها که می توان امروز در مورد بازار سرمایه نام برد.
1- صحبتها و تغییراتی که در مورد نرخ سپرده های بانکی مطرح می شود
2- بحث اجراییات مرحله دوم هدفمندی و ابهامات بازار در مورد این جریانات
3- سوء استفاده حقوقی ها از این موقعیتها برای منافع خودشان
4- ترس حقیقی ها که بدون تحلیل و یا با کمترین تحلیل وارد بازار می شوند، و فرهنگ صف نشینی، چه در منفی و چه در مثبت
5- آخر برج و زمان تصفیه حسابهای اعتباریها
6- ضعف در مدیریت بورس در این جریانات

حال زمانیکه به جریانات سپرده های بانکی نگاه می کنیم، می بینیم وقتی قیمتها سهامها جذابیت خود را پیدا کنند، به راحتی می توانند سودهای خوبی به خریدارانش بدهد و همین جریان هجوم خرید را زیاد می کند.
همچنین جریانات هدفمندی امسال بسیار متفاوت با مرحله اول می باشد، چون در مرحله اول رشد قیمت ها و حاملهای انرژی چیزی فرارتر از 100 درصد و 200 درصد بود به عنوان نمونه بنزین 100 تومانی شد 400 و 700 تومان یعنی تغییر چند برابری و یا گازویئیل و این خود واکنش بسیار سنگینی برای صنایع و مردم داشت، البته با بالا رفتن قیمتها از ارز گرفته تا کالا و خدمات همه این جریانات خنثی شد.اما امثال در مورد هدفمندی شوک زیادی وجود ندارد چون مسیرش بسیار ملایم می باشد و درصد افزایش بسیار کم می باشد.
سوء استفاده حقوقی ها در این شرایط همیشگی بوده است و ترس حقیقی ها هم همیشگی می باشد و در این بین می توان گفت حقوقی ها خوب می دانند چگونه حقیقی ها را بازی بدهند.
امید به روزهای بهتر برای همه دوستان

وحید 20
2014/04/23, 12:59
با سلام

متاسفانه به دلیل باقی مانده حق تقدم هایی که سهامدار عمده بر خلاف تعهد خود در روز اخر از خرید اونها خودداری کرد مبالغ حق های استفاده نشده به حسابها واریز نمیشه

چند باری تماس با شرکت داشتم و اول که وعده اخر فروردین میداد و بعد شد اوایل اردیبهشت

و امروز کلا گفت هیچ چیز معلوم نیست!!

دوستانی که حق های استفاده نشده دارند همگی با شرکت تماس بگیرید و پیگیر باشید تا شاید موثر واقع شد

شماره امور سهام شرکت:

88903251-9

جعفرزاده
2014/04/24, 00:29
با سلام

متاسفانه به دلیل باقی مانده حق تقدم هایی که سهامدار عمده بر خلاف تعهد خود در روز اخر از خرید اونها خودداری کرد مبالغ حق های استفاده نشده به حسابها واریز نمیشه

چند باری تماس با شرکت داشتم و اول که وعده اخر فروردین میداد و بعد شد اوایل اردیبهشت

و امروز کلا گفت هیچ چیز معلوم نیست!!

دوستانی که حق های استفاده نشده دارند همگی با شرکت تماس بگیرید و پیگیر باشید تا شاید موثر واقع شد

شماره امور سهام شرکت:

88903251-9
وحید جان از شما بعید همچین حرفهایی بزنی / تا کل تقدمها فروخته نشود و کارمزد و غیره کسر نشود به هیچکس نمیتوانند 1 ریال پول بدهند . اگر هم بدهند بنده خودم شاکی میشوم و از شرکت ایندفعه از مراجع قانونی شکایت میکنم / همانند باطل کردن تقدمها

وحید 20
2014/04/24, 00:36
وحید جان از شما بعید همچین حرفهایی بزنی / تا کل تقدمها فروخته نشود و کارمزد و غیره کسر نشود به هیچکس نمیتوانند 1 ریال پول بدهند . اگر هم بدهند بنده خودم شاکی میشوم و از شرکت ایندفعه از مراجع قانونی شکایت میکنم / همانند باطل کردن تقدمها
با سلام
من هم نگفتم بدون فروش تمام حق ها پول رو واریز کنن انگار اشتباه برداشت کردین!

صحبتم این بود که چون سهامدار عمده به تعهدش عمل نکرده و اون تعداد حق باقی مونده در نتیجه مبالغ واریز نمیشه

تماس و پیگبری هم برای تعیین تکلیف شدن سریع حق های باقی مانده منظور هست و نه واریز چون بعد از فروش حق ها یکی دو هفته ای مبالغ واریز میشه و نیاز به پیگیری نیست

چندی پیش تماس داشتم گفته بودند که تا چند روز دیگر مشکل حق ها حل میشه ولی چهارشنبه گفت اصلا چیزی معلوم نیست و به زمان نامعلوم موکول کرد!

بنان
2014/04/25, 18:13
دوستانی که حق مداران دارن باید از طریق واحد پیگیری تخلفات شرکتها تو سازمان بورس اقدام بکنن وگرنه این دو حقوقی بخاطر لج و لجبازی و مشکلی که بینشون بابت کرسی های هیئت مدیره پیش اومده بنظر نمیاد حالا حالاها برای اتمام این حقهای باقی مانده تکلیف سهامدارانو حل کنن ضمن اینکه احتمالا انفورماتیک الباقی حقهارو ممکنه با توافق با کمیته به قیمت مفت برداره باید قطعا مسئولین بورس را که اغلب خواب هستند بیدار کرد تا هرچه سریعتر مشکل این حقها حل بشه

mostafa90
2014/04/25, 23:05
سلام دوستان
متاسفانه تنها چیزی که در بورس ایران پیدا نمیشه قانونه!!
با اینکه افزایش سرمایه تکمبا ثبت شده ولی هنوز توسط شرکت اقدامی برای پرداخت پول انجام شده. البته کم پولی هم نیست میدونید سود روزانه ش چقدر میشه؟ منم بودم اقدامی صورت نمیدادم!
یا مثلا همین بیمه ملت، با اینکه افزایش سرمایه اش ثبت شده میگن پول رو 50 روز دیگه واریز میکنیم. میگم چرا؟ میگه باید همه شماره حساب بدن بعد واریز کنیم. بنازم به این نظم و هماهنگی! مگه پیام تبریک عید میخواین بفرستین؟
مداران که دیگه بماند، با اون مسولان بازیگر، غیر شفاف و به قول گفتنی استاااااد. حالا حالا سریال مداران و حق تقدم های سرگردان ادامه داره.

ائلچی
2014/04/26, 08:58
به گزارش خبرنگار اکوبورس (http://ecobourse.ir) ناظر عملیات بازار سهام هرگز تصور نمی کرد با ابطال 90 میلیون برگه حق تقدم "مداران" ؛آغازگر بازی جدیدی میان حقوقی های این شرکت برای تصاحب کرسی های مدیریتی به هر قیمتی باشد.
این ماجرا اکنون به نقطه ای رسیده است که پای متولی بازار سرمایه به عنوان حافظ حقوق سهامداران خرد را ناخواسته به میان آن کشانده است.
بر اساس قوانین بازار سرمایه ششم فرودین ماه امسال باید تکلیف کمتر از 132 میلیون برگه حق تقدم شرکت داده پردازی ایران روشن می شد تا ایران شرکت پس از پایان دوره مالی خود علاوه بر افزایش سرمایه برای تداوم همکاری با کارمندان در دوره مالی جدید نیز نقشه راه جدیدی داشته باشد.اما در دقیقه آخر 40 میلیون برگه حق تقدم در سامانه فروش کارگزار عرضه کننده باقی ماند تا بدین ترتیب نصیب سهامدار عمده "مداران" به عنوان متعهد پذیره نویسی شود. زیربار نرفتن شرکت ملی انفورماتیک به عنوان متعهد پذیره نویسی برای جمع آوری حق تقدم های باقیمانده و طولانی شدن موعد ثبت و سپرده گذاری سهام جدید برای سهامداران منجر به ماجراجویی های جدیدی در IBM سابق شده است.
در این زمینه قدیمی ترین سهامدار حقیقی شرکت داده پردازی ایران با بیان اینکه معلوم نیست سهامداران عمده "مداران" چرا با نگاه توام با خصومت به این سهم می نگرند؛عنوان رمد که از قرار معلوم رایزنی هایی صورت گرفته تا طی هفته جاری تکلیف حق تقدم های باقیمانده "مداران" با قیمتی نازل به حقوقD جدید این شرکت یعنی کمیته امداد امام (ره) واگذار شود.
حجت رمضان زاده در گفتگو با خبرنگار اکوبورس گفته است: با رایزنی هایی که صورت گرفته ناظر بازار سهام موافقت کرده که در صورت بازگشایی نماد حق تقدم "مداران" و و کاهش قیمت تا منفی 8 درصد این تعداد حق تقدم را به کد کمیته امداد انتقال داده شود.اما کمیته امداد خواستار بازگشایی نماد طی دو روز معاملاتی و به تبع آن کاهش قیمت ها تا منفی 16 درصد دامنه نوسان قیمت در دو روز مذکور است.
وی با بیان اینکه شرکت ملی انفورماتیک با مالکیت 38 درصدی سهام "مداران" اقدام به واریز میلغ 100 تومانی حق تقدم های خود کرده ،گفت:کمیته امداد نیز با سرمایه جدید هم اکنون دارای 24 درصد سهام "مداران" است که در رایزنی هایی که داشته در صورت واگذاری دو کرسی مدیریتی در "مداران" حاضر به جمع آوری حق تقدم های استفاده نشده این شرکت شده است.
رمضان زاده معتقد است در صورت معامله 40 میلیون حق تقدم استفاده نشده در هفته جاری ،رشد قیمت سهم در نماد معاملاتی "مداران" آغاز می شود.به این ترتیب با فروش این تعداد به قیمت 130 تومان برای هر سهم می توان فرض کرد که قیمت تمام شده سهامداران برای حق تقدم های داده پردازی بطور متوسط رقمی بالغ بر 145 تومان باشد.
سهامدار با سابقه شرکت داده پردازی ایران با تاکید بر آینده روشن شرکت داده پردازی گفته است:میانگین خرید سهم برای کمیته امداد در "مداران" حدود 300 تومان می باشد.در عین حال آمادگی شرکت برای اجرای پروژه های بزرگی همچون امضای دیجیتال و دیگر پروژه های زیرساخت چشم انداز خوبی از این شرکت برای میان مدت و بلند مدت ترسیم کرده است.در حال حاضر شرکت توسعه ریز کامپیوتر برای اجرای پروژه های بانک مرکزی موظف به افزایش سرمایه شده است.
وی توصیه کرد سهامداران همچنان در این سهم صبوری کنند چراکه برای احقاق حقوق خود در مجمع سالیانه این شرکت در اواخر خرداد ماه حرف های بسیاری برای گفتن خواهند داشت.

وحید 20
2014/04/26, 09:30
به گزارش خبرنگار اکوبورس (http://ecobourse.ir) ناظر عملیات بازار سهام هرگز تصور نمی کرد با ابطال 90 میلیون برگه حق تقدم "مداران" ؛آغازگر بازی جدیدی میان حقوقی های این شرکت برای تصاحب کرسی های مدیریتی به هر قیمتی باشد.
این ماجرا اکنون به نقطه ای رسیده است که پای متولی بازار سرمایه به عنوان حافظ حقوق سهامداران خرد را ناخواسته به میان آن کشانده است.
بر اساس قوانین بازار سرمایه ششم فرودین ماه امسال باید تکلیف کمتر از 132 میلیون برگه حق تقدم شرکت داده پردازی ایران روشن می شد تا ایران شرکت پس از پایان دوره مالی خود علاوه بر افزایش سرمایه برای تداوم همکاری با کارمندان در دوره مالی جدید نیز نقشه راه جدیدی داشته باشد.اما در دقیقه آخر 40 میلیون برگه حق تقدم در سامانه فروش کارگزار عرضه کننده باقی ماند تا بدین ترتیب نصیب سهامدار عمده "مداران" به عنوان متعهد پذیره نویسی شود. زیربار نرفتن شرکت ملی انفورماتیک به عنوان متعهد پذیره نویسی برای جمع آوری حق تقدم های باقیمانده و طولانی شدن موعد ثبت و سپرده گذاری سهام جدید برای سهامداران منجر به ماجراجویی های جدیدی در IBM سابق شده است.
در این زمینه قدیمی ترین سهامدار حقیقی شرکت داده پردازی ایران با بیان اینکه معلوم نیست سهامداران عمده "مداران" چرا با نگاه توام با خصومت به این سهم می نگرند؛عنوان رمد که از قرار معلوم رایزنی هایی صورت گرفته تا طی هفته جاری تکلیف حق تقدم های باقیمانده "مداران" با قیمتی نازل به حقوقD جدید این شرکت یعنی کمیته امداد امام (ره) واگذار شود.
حجت رمضان زاده در گفتگو با خبرنگار اکوبورس گفته است: با رایزنی هایی که صورت گرفته ناظر بازار سهام موافقت کرده که در صورت بازگشایی نماد حق تقدم "مداران" و و کاهش قیمت تا منفی 8 درصد این تعداد حق تقدم را به کد کمیته امداد انتقال داده شود.اما کمیته امداد خواستار بازگشایی نماد طی دو روز معاملاتی و به تبع آن کاهش قیمت ها تا منفی 16 درصد دامنه نوسان قیمت در دو روز مذکور است.
وی با بیان اینکه شرکت ملی انفورماتیک با مالکیت 38 درصدی سهام "مداران" اقدام به واریز میلغ 100 تومانی حق تقدم های خود کرده ،گفت:کمیته امداد نیز با سرمایه جدید هم اکنون دارای 24 درصد سهام "مداران" است که در رایزنی هایی که داشته در صورت واگذاری دو کرسی مدیریتی در "مداران" حاضر به جمع آوری حق تقدم های استفاده نشده این شرکت شده است.
رمضان زاده معتقد است در صورت معامله 40 میلیون حق تقدم استفاده نشده در هفته جاری ،رشد قیمت سهم در نماد معاملاتی "مداران" آغاز می شود.به این ترتیب با فروش این تعداد به قیمت 130 تومان برای هر سهم می توان فرض کرد که قیمت تمام شده سهامداران برای حق تقدم های داده پردازی بطور متوسط رقمی بالغ بر 145 تومان باشد.
سهامدار با سابقه شرکت داده پردازی ایران با تاکید بر آینده روشن شرکت داده پردازی گفته است:میانگین خرید سهم برای کمیته امداد در "مداران" حدود 300 تومان می باشد.در عین حال آمادگی شرکت برای اجرای پروژه های بزرگی همچون امضای دیجیتال و دیگر پروژه های زیرساخت چشم انداز خوبی از این شرکت برای میان مدت و بلند مدت ترسیم کرده است.در حال حاضر شرکت توسعه ریز کامپیوتر برای اجرای پروژه های بانک مرکزی موظف به افزایش سرمایه شده است.
وی توصیه کرد سهامداران همچنان در این سهم صبوری کنند چراکه برای احقاق حقوق خود در مجمع سالیانه این شرکت در اواخر خرداد ماه حرف های بسیاری برای گفتن خواهند داشت.

امیدوارم با اعتراضات اخیر دارندگان حق تقدم استفاده نشده و انتشار این خبر و نیز سابقه قبلی که باعث شده بود ناظر یکبار معاملات حق هارو ابطال کنه اینبار ناظر از همون اول مانع از مفت خری احتمالی این حق های باقی مونده بشه

طلوع پیروزی
2014/04/26, 09:51
بنام خدا

بازگشایی حق تقدمها ،،،اطلاعیه آمد
فقط 2 روز تمدید شد

وحید 20
2014/04/26, 09:56
جالبه تا دیدن بازار مثبت است و قیمت خود سهم رو دیگه نمیتونن کنترل کنن حق هارو فوری باز میکنن!
چون دیگه فاصله حق و سهم رو نمیتونستن بیش از حد کنن

با صف خرید امروز حق دیگه بعیده مفت خریشون چندان محقق بشه;)

mostafa90
2014/04/26, 10:37
انفورماتیک، سازمان پیوندتان مبارک
پایمال شدن حقوق سهامداران خرد و بزخری حق تقدم ها رو به مسولین بی لیاقت و بی عرضه سازمان بورس تبریک عرض میکنم.

hamedsh
2014/04/26, 10:40
من آنلاین مدارانح خریدم این دفعه زود تبدیل به سهم میشه قیمتش هم خیلی ارزونتر از سهمه

mostafa90
2014/04/26, 10:48
من آنلاین مدارانح خریدم این دفعه زود تبدیل به سهم میشه قیمتش هم خیلی ارزونتر از سهمه

چرا اینکارو کردید؟؟؟
مگه نمیدونید قراره 16 درصد پایینتر بره تا دوستان سهامدار عمده با منت بخرن؟؟؟ خوب شما هم اونجا خرید میکردید.

وحید 20
2014/04/26, 10:49
حق تقدم فعلی با حق های قبلی فرق داره
چون تمام مراحل افزایش سرمایه طی شده بنابراین خواب سرمایه چندانی در پی نداره پس منطقا قیمت حق نباید فاصله زیادی با سهم داشته باشه

ولی انگار به مفت خوری عادت دارند

فاسد ترین معاملات یکسال اخیر بورس رو در مداران شاهد بوده ایم

mamadzar
2014/04/26, 10:55
چون تمام مراحل افزایش سرمایه طی شده بنابراین خواب سرمایه چندانی در پی نداره پس منطقا قیمت حق نباید فاصله زیادی با سهم داشته باشه

درود
آقا وحید حدودا چقدر دیگه تبدیل به سهم میشه ؟
یه سوال دیگه هم اینکه اگه الان آنلاین خرید کنم 100 تومنش رو کی باید به کارگزار بدم ؟ ( خودش از حسابم کم می کنه ؟ )

وحید 20
2014/04/26, 10:59
درود
آقا وحید حدودا چقدر دیگه تبدیل به سهم میشه ؟
یه سوال دیگه هم اینکه اگه الان آنلاین خرید کنم 100 تومنش رو کی باید به کارگزار بدم ؟ ( خودش از حسابم کم می کنه ؟ )
حساب کتاب خاصی نداره زمانش ولی فکر نکنم بیشتر از یک ماه بکشه

صدتومان رو هم به احتمال زیاد از حسابتون خودکار کسر میکنن

mostafa90
2014/04/26, 11:01

عرض ادب وحید جان،
وقتی انفورماتیک 40 میلیون رو حاضر نمیشه بخره و با رابطه دو روز زمان میگیره، یعنی اینکه میخواد پایینتر جمع کنه. حالا میخواد قیمت سهم 1000 تومن باشه میخواد 50 تومن باشه،
متاسفانه در این بازی کثیف منطق جایی نداره. قانون هم که باید گذاشت در کوزه و آبشو خورد.
راستی حق تقدم بنیرو هم نمونه ی دیگری از بازی کثیف هست. قیمت بنیرو 1300 تومن بود ولی بنیروح رو 600 تومن فروختن، یا بهتره بگیم خریدن.

mostafa90
2014/04/26, 11:03
فقط میتونیم امیدوار باشیم که شخص یا اشخاص ثالثی وارد بازی بشن.

ائلچی
2014/04/26, 11:11
آقایون حق استفاده نشده رو چطور آنلاین خریدین به منم یاد بدین /:.ph34r-smiley.:/

mamadzar
2014/04/26, 11:35
حساب کتاب خاصی نداره زمانش ولی فکر نکنم بیشتر از یک ماه بکشه

صدتومان رو هم به احتمال زیاد از حسابتون خودکار کسر میکنن

ممنون وحید جان

آنلاین که نشد ولی تلفن زدم به کارگزاری بالاخره یه بار تلفنی هم خرید کردم !
حالا توی پیام ناظر زده بود که 41 میل سهم قراره معامله بشه . با توجه به اینکه امروز 32 میل معامله شد یعنی 9 میل باقی مونده فردا معامله میشه ؟!

وحید 20
2014/04/26, 11:47
ممنون وحید جان

آنلاین که نشد ولی تلفن زدم به کارگزاری بالاخره یه بار تلفنی هم خرید کردم !
حالا توی پیام ناظر زده بود که 41 میل سهم قراره معامله بشه . با توجه به اینکه امروز 32 میل معامله شد یعنی 9 میل باقی مونده فردا معامله میشه ؟!
بله فردا مابقی باید معامله بشه

mostafa90
2014/04/26, 11:51
با این عطش خریداران، بعید میدونم فردا منفی معامله بشه. باید دید چیکار میکنن. اگه تو منفی گیرم بیاد میخرم.

mostafa90
2014/04/26, 19:19
کلا سازمان و سهامداران عمده دارن کاری میکنن که از این به بعد سهامداران خرد به هیچ عنوان نزدیک هیچ حق تقدمی نشوند.
از خواب سرمایه گرفته تا مفت فروشی حق استفاده نشده و انواع و اقسام بی قانونی

از بازی های سهامداران عمده مداران و بزخری حق تقدم ها گرفته تا عدم رعایت قانون توسط سازمان
یا فروش حق تقدم استفاده نشده بنیرو 45 درصد زیر قیمت واقعی
از بستن طولانی مدت حق تقدم ها از قبیل وخارزمح گرفته تا معامله سکردح فقط در 4 روز
بستن نماد وصندوقح با وجود تمدید مهلت پذیره نویسی
تاخیر در ثبت افزایش سرمایه جهت تاخیر در واریز وجه استفاده نشده در نماد تکمبا و ...
عدم خرید حق تقدم های استفاده نشده توسط متعهد پذیره نویس و عدم وجود قانون و مجری قانون در این زمینه در نمادهای مدارانح و تکنوح و خکاوهح و ...
وعده های چند ماهه برای پرداخت وجه استفاده نشده به سهامداران در اکثر نماد ها
و ده ها مورد دیگر

جعفرزاده
2014/04/27, 09:32
اخر سر با تلاش فراوان تقدمها را بز خری کردند /

m7732642
2014/04/27, 23:07
رئیس تاپیک احمدخان عزیز:
منتقدان احمدخان در تالار می گویند اگر احمدخان کار درست بود تا حالا بعد از گذشت این همه سال فعالیت در بورس چرا پراید خود را با یک ماشین مدل بالاتر نتوانسته عوض کند در جواب این منتقدین شفاف سازی کنید.
با تشکر

احمدخان
2014/04/28, 07:42
چشم
پیش پدر روحانی اعتراف میکنم تا بار گناهان سبک شود.
عزیز من از چشم نظر میترسم.

طلوع پیروزی
2014/05/07, 08:49
بنام خدا

مراسم تودیع جناب آقای مهندس سید ابوطالب نجفی عضو هیات مدیره و نیز معرفی نمایندگان سهامدار حقیقی جدید شرکت،،(بهتر بود می گفتن مراسم تودیع و بازدید و معرفی سهامداران حقوقی جدید و قدیم)

در پی معاملات بورس اوراق بهادار، مجتمع اقتصادی کمیته امداد امام خمینی (ره)، با خرید سهام شرکت در زمره سهامداران حقوقی عمده شرکت داده پردازی ایران، پس از شرکت ملی انفورماتیک در آمده است.
به منظور معارفه و بازدید از شرکت و همچنین مراسم تودیع جناب آقای مهندس سید ابوطالب نجفی به دعوت جناب آقای مهندس فرامرز خالقی مدیریت عامل شرکت، جناب آقای عیدی مراد مدیریت عامل شرکت ملی انفورماتیک، جناب آقای طاهری مدیریت عامل مجتمع اقتصادی کمیته امداد امام خمینی(ره) به همراه جنابان آقایان: مهندس فیض آبادی ثانی و دهقانی مشاورین محترم مجتمع اقتصادی کمیته امداد امام خمینی(ره) ،جناب آقای جهانبانی مدیر محترم امور مجامع و شرکتهای مجتمع اقتصادی کمیته امداد امام خمینی(ره) و جناب آقای ناصری مدیر محترم مالی و امور سهام شرکت ملی انفورماتیک ساعت 12 روز 15/02/93 در محل شرکت حضور یافتند.

این هیات به همراه آقایان: دکتر شریفی، دکتر منصور خاکی، ابراهیم نادری، مهندس عزیزی و سرکار خانم اسدالهی نیک ریاست و اعضاء هیات مدیره شرکت ابتدا از بخش های مختلف شرکت و دانشکده بازدید به عمل آوردند و پس از حضور در مراسم نماز جماعت شرکت، در اتاق کنفرانس طبقه هفتم به بحث و تبادل نظر پرداختند.
در خاتمه مراسم پس از صرف ناهار هدایایی به رسم یادبود به جناب آقای مهندس نجفی تقدیم گردید.

برای بزرگنمایی تصاویر بروی آن کلیک نمایید
http://forums.boursy.com/imported/2014/05/6126_thum-1.jpeg (http://www.dpi.ir/Content/media/image/2014/05/6126_orig.jpg?t=635349929111562500) http://forums.boursy.com/imported/2014/05/6127_thum-1.jpeg (http://www.dpi.ir/Content/media/image/2014/05/6127_orig.jpg?t=635349876333906250) http://forums.boursy.com/imported/2014/05/6128_thum-1.jpeg (http://www.dpi.ir/Content/media/image/2014/05/6127_orig.jpg?t=635349876333906250)
http://forums.boursy.com/imported/2014/05/6129_thum-1.jpeg (http://www.dpi.ir/Content/media/image/2014/05/6129_orig.jpg?t=635349880000781250) http://forums.boursy.com/imported/2014/05/6130_thum-1.jpeg (http://www.dpi.ir/Content/media/image/2014/05/6130_orig.jpg?t=635349880898593750) http://forums.boursy.com/imported/2014/05/6131_thum-1.jpeg (http://www.dpi.ir/Content/media/image/2014/05/6131_orig.jpg?t=635349881387812500)

روابط عمومی و امور فرهنگی

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۸:۳۴

وحید 20
2014/05/07, 11:53
با تماسی که با شرکت داشتم گفته شد که ثبت افزایش سرمایه احتمالا تا اوایل خرداد طول میکشه و مبلغ حق ها هم بعد از اون واریز خواهد شد
بنابراین این ماه نباید منتظر واریز مبلغ حق های استفاده نشده شد

طلوع پیروزی
2014/05/08, 09:18
بنام خدا
با سلام خدمت دوستان

خوب بر اساس نشست صمیمانه این هفته حقوقی های شرکت(کمیته و ملی) این نشان از تفاهمات بین این حقوقی ها می باشد، که نشانه خوبی می باشد، چون این جریان می تواند مسیر شرکت را از جنجال آفرینی دور کند.
خوب حال بعد از این جریان می رسیم به مسیر این چند ماه و سناریوهای مختلف این چند ماه گذشته، در این بین این شرکت علاوه بر حقوقی ها سهامداران دیگری را دارد، که می توان گفت حدود و یا حتی بالاتر از 2000 سهامدار حقیقی دارد،
***آیا این سهامداران حق ندارند بدانند اینگونه عملکردها برای چه چیزی می باشد؟
***آیا این سهامداران نباید بدانند چرا حقوقی می تواند از رانت داخل شرکت بخوبی استفاده کند و همچنین از ابزارهای خودش و هرگونه دوست دارد عمل کند و اما سهامداران حقیقی باید در این مسیر از همه چیز بی اطلاع باشند؟
***سهامدار حقوقی چون همه ابزار در دستش می باشد و همچنین تمام اطلاعات را دارد می تواند هر گونه بخواهد عمل کند و سهامش را بفروشد و سهام را پایین بیاورد و حتی حساب سازی و یا تغییر در قراردادها ایجاد کند! اما سهامدار حقیقی بی اطلاع و بازیچه موج های حقوقی باشد و حتی مدیران شرکت هم در مسیر سکوت و تماشاگر بازیها باشند؟
***آیا این خیل عظیم سهامدار حقیقی نامحرمان می باشند؟ آنهم این خیل عظیمی که تماما با خون و دل سرمایه ای بدست آوردند و این سرمایه را بجای اینکه وارد جریانات دیگر کنند وارد یک کار اقتصادی کرده اند، آیا باید حقوقی ها هرگونه دوست دارند با این افراد بازی کنند؟
***واقعا آیا نمی شود بهتر عمل کرد، و آیا شفافیت و رانت اطلاعاتی و سود کردن فقط برای حقوقی ها می باشد و تمام؟
***آیا سهامداران حقیقی فقط باید در این مسیر پُر کننده جیبهای حقوقی ها باشند؟
***آیا واقعا اگر کسی بر جریانی سلطه داشته باشد باید به هرگونه دوست دارد عمل کند؟ واقعا جریان استکبار و ظلم همیشگی و همه جا می باشد، حال یا در بین کشورها و یا میان حقوقی و حقیقی در بازار سرمایه ما؟
***آیا حرکت حقوقی شرکت بین سهامداران حقیقی مداران و حتی نسبت به شرکت داده پردازی با شرکتهای دیگرش یک روش استکباری نمی باشد؟
***آیا سهامدار حقیقی فقط باید در مجمع عمومی بتواند آنهم تا حدودی از اطلاعات شرکت مطلع شود، اما فلسفه برای حقوقی ها به گونه ای دیگر باشد؟

حال چندی دیگر مجمع عمومی شرکت می باشد و سهامداران حقیقی زیادی مشتاق به این مجمع می باشند و همچنین مشتاق به شنیدن سخنان.

سالها سخن از استکبار ستیزی می کنیم، اما آیا این کارها خودش عمل استکباری علیه مردم نیست؟

امید به روزی که بجای منش استکباری به منش ظلم ستیزی روی آورده شود

طلوع پیروزی
2014/05/08, 10:28
بنام خدا

با سلام خدمت دوستان

3 کلمه را نام می برم که واقعا بر سر شرکت و سهامدارش ایجاد می کنند.

استکبار و استعمار و استضعاف

رفتار استکباری، یعنی سلطه جویی
رفتار استعماری، یعنی به تاراج بردن استعدادها و جلوی رشد را گرفتن
و در آخر استضعاف شدن یعنی ضعیف نگه داشته شدن

اینها برخی رفتارهای می باشد که با این شرکت میشود، اما چرا این رفتار با شرکت خدمات انفورماتیک(رانفور) نمیشود، سود این شرکت به تنهای فراتر از قیمت شرکت داده پردازی ایران می باشد.
در این سالها اگر به رفتاری که با این شرکت شده است نگاهی کنید متوجه خیلی از این جریانات می شوید

طلوع پیروزی
2014/05/10, 21:39
بنام خدا

با سلام خدمت دوستان
4 کلمه را نام بردیم ، که واقعا بر سر شرکت و سهامدارش ایجاد می کنند.

استکبار و استعمار و استثمار و انحصار و استضعاف

رفتار استکباری، یعنی سلطه جویی
رفتار استعماری، یعنی به تاراج بردن استعدادها و جلوی رشد را گرفتن
رفتار انحصاری، بخاطر اینکه شرکت ملی شرکت خدمات انفورماتیک را دارد و خدمات هم شرکتهای زیر مجموعه خود را دارد و چون خدمات نور چشم ملی می باشد، پس به راحتی می تواند در مسیر انحصار حرکت کند و از طریق این شرکت سودهای خود را ایجاد کند و شرکت داده پردازی را هر گونه دوست داشته باشد بازی دهد
استضعاف شدن یعنی ضعیف نگه داشته شدن
رفتار استثماری، یعنی بهره کشی یعنی نگذاری ثمره کار به خود شرکت برسد و بخواهی این ثمره را به دیگری بدهی.
این رفتارهای ملی انفورماتیک در حق شرکت داده پردازی ایران می باشد،رفتار استکباری و استثماری این سهامدار عمده را علیه شرکت داده پردازی در بخش گزارش هیت مدیره شرکت خدمات انفورماتیک(نور چشمی ملی انفورماتیک) به واضحات می بینیم
اگر دوستان در بخش اهم طرح ها و پروژه های شرکت خدمات در سال 1393 نگاه کنند صفحه 38 این گزارش در 2 بند 18 و 19
در این دو بند در مورد انتقال پروژه های نماد و نهاب از شرکت داده پردازی به شرکت خدمات صحبت شده است، به این می گویند رفتار استکباری و استثماری به نفع نور چشمی و به این می گویند انحصار در اطلاعات که تماما در دست حقوقی ها می باشد و حقیقی ها کلا بی اطلاع از این جریانات و در اینجا نقش مدیریت شرکت خودش را نشان می دهد، که مدیریت باید در همه جا شفاف عمل کند.
تا امروز شرکت داده پردازی تمامی زحمات این پروژه ها را کشید و به نتیجه رساند و حالا اینگونه این پروژه را ملی انفورماتیک می گیرد، تا امروز حمالیش برای شرکت بوده، و درست می باشد که تا امروز سود از این محل برای خودش ایجاد نکرده بود، اما این اعمال رفتار شرکت ملی را چگونه باید تقسیر کرد، آیا چیزی بجز رفتار استکباری و استثماری می توان این اعمال را نام گذاشت.

جعفرزاده
2014/05/10, 22:22
با تماسی که با شرکت داشتم گفته شد که ثبت افزایش سرمایه احتمالا تا اوایل خرداد طول میکشه و مبلغ حق ها هم بعد از اون واریز خواهد شد
بنابراین این ماه نباید منتظر واریز مبلغ حق های استفاده نشده شد

وحید جان برای هر 1 عدد سهم تقدمها چند تومان میدهند؟؟؟؟؟؟؟؟؟ . فکر کنم بالای 150 باشه

وحید 20
2014/05/10, 23:38
وحید جان برای هر 1 عدد سهم تقدمها چند تومان میدهند؟؟؟؟؟؟؟؟؟ . فکر کنم بالای 150 باشه
با سلام
سوال کردم اتفاقا این رو گفت تقریبا 150 تومان ولی دقیق رو نگفت البته میانگین فروش رو میشه براحتی حساب کرد یه مقدار هم کسر کارمزد و... ولی نکته اینجاست این پولی که الان در حساب شرکت هست و سود بانکی میگیرن این سود چرا به دارندگان حق ها نرسد!

جعفرزاده
2014/05/11, 10:19
شرکت داده پردازی ایران طی اطلاعیه ای اعلام نموده است باتوجه به مذاکرات شفاهی با مدیران شرکت ملی انفورماتیک به نظر نمی رسد پروژه امضای دیجیتال این شرکت درپایان مدت قرداد تمدیدگردد.

اما میزان سود پیش بینی شده درسال 93 ازاین بابت تااتمام قرارداد(پایان شهریور ماه) محقق خواهد شد ولذا عدم تمدید قردادمذکور تاثیری بر سود هرسهم اعلام شده نخواهد داشت .

aligoldday
2014/05/14, 10:38
با سلام
دوستان من حق تقدم داشتم ک اشتباه کردم خریدم و بسته شد و الان چند ماهه امروز فردا میکنن و پولم رو به حسابم نمیریزن.
قرار بود آخر فرئردین بریزن ک باز شرکت گفت باید با بورس صحبت کنن و این معلوم نیست چقد طول میکشه.
میشه راهنماییم کنین که چیکار میتونم بکنم...مرسی :(

جعفرزاده
2014/05/15, 22:38
[QUOTE=aligoldday;494394]با سلام
دوستان من حق تقدم داشتم ک اشتباه کردم خریدم و بسته شد و الان چند ماهه امروز فردا میکنن و پولم رو به حسابم نمیریزن.
قرار بود آخر فرئردین بریزن ک باز شرکت گفت باید با بورس صحبت کنن و این معلوم نیست چقد طول میکشه.
میشه راهنماییم کنین که چیکار میتونم بکنم...مرسی :([/QU
فقط صبر / اوایل خرداد واریز میشود . به محض تایید ثبت افزایش سرمایه توسط سازمان از فردای ان روز واریز میشود

طلوع پیروزی
2014/05/18, 18:54
بنام خدا

تکرار تاریخچه ای از زبان مدیریت گذشته شرکت داده پردازی، این سخنان دارای نکاتی می باشد، البته قبلا گفته شده است

http://www.ictna.ir/report/archives/009837.html
گفت‌وگو با مسیح قائمیان
می‌گوید: «جوانی‌ام را پشت میزهای كامپیوتر بانك مركزی جا گذاشته‌ام». به شوخی می‌گویم پس می‌توانید همه ایرادهای شبكه بانكی را گردن بگیرید. از قطع و وصل‌های مكرر خودپردازها تا خطاهای ثبت ورود و خروج پول‌ها. نیم ساعت توضیح می‌دهد كه این گونه نیست و كلی اصطلاح و فرمول نشانم می‌دهد كه ایرادها كجا است. من اما توضیح می‌‌دهم كه برای انتقاد از شبكه یكپارچه بانك ملی و خودپردازهای بانك صادرات نیامده‌‌ام و از او خواهش می‌كنم در مورد «استارت» اتوماسیون بانكی ایران صحبت كند و اینكه چه كسی برای نخستین بار كلید «اینتر» اتوماسیون شبكه بانكی را فشار داد. او از سال 1359‌، به نوعی مدیریت امور انفورماتیك بانك مركزی را بر عهده داشته است. گذشته از آن، او عضو تیمی بوده است كه داده‌پردازی ایران را پس از خروج رسمی IBM، راه‌اندازی كرد. تیمی كه به آمریكایی‌ها، نام IBM را پس داد و مقدمات ثبت شركت ایرانی DPI را فراهم كرد. «مسیح قائمیان» در مورد آن روزها می‌گوید: «آمریكایی‌ها پس از انقلاب قصد داشتند از ایران خارج شوند. آنها حاضر شدند شركت را با همه دارایی‌هایش ترك كنند و در عوض از ایرانی‌ها درخواست 3میلیون دلار كردند به اضافه اینكه ما متعهد شدیم نام شركت را تغییر دهیم. بعدها شنیدم، آنها (آمریكایی‌ها) 3‌میلیون دلاری را كه گرفته بودند، به دولت ایران پس دادند تا خرج چاپ كتاب‌های درسی برای دانش‌آموزان شود». مسیح قائمیان در این گفت‌وگو از اتوماسیون بانكی می‌گوید و آثاری كه تحریم در طول‌سال‌های گذشته بر بانكداری ایران گذاشته است. در ضمن او وعده داده است كه در یك‌ گفت‌و‌گوی دیگر، به پرسش‌های من در مورد مشكلات خودپردازها و ایرادهای شبكه بانكی هم پاسخ بدهد.

از IBM بگویید، ظاهرا بخشی از تاریخ IT ایران به این شركت آمریكایی گره خورده است.

بله. IBM یكی از بزرگ‌ترین شركت‌هایی بود كه آن روزها در ایران فعالیت می‌كرد. من در جریان نحوه ورود آن به ایران نبودم اماخروج IBM را به یاد دارم.

IBM كه خارج نشد، فقط كاركنان آمریكایی آن ایران را ترك كردند، این طور نیست؟‌

درست می‌گویید. اما كمی بعد از خروج آمریكایی‌ها، نام IBM هم از ایران خارج شد. نام شركت تغییر كرد.

جریان رفتن مدیران و مهندسان آمریكایی IBM را تعریف كنید.

بعد از این كه انقلاب به پیروزی رسید، ما با روسای آمریكایی شركت وارد مذاكره شدیم. مذاكره برای اینكه آنها سهم خود را بگیرند و از ایران خارج شوند. البته مدیران آمریكایی IBM خیلی راحت مذاكره كردند و شركت را تحویل دادند.

بدون هیچ انتظاری؟

بدون هیچ انتظاری. یا بهتر بگویم با حداقل انتظار. انتظار این بود كه مطابق درخواست آنها، كارمندان را بازخرید كنیم. آمریكایی‌ها مایل بودند ما كارمندان را با سخاوت بازخرید كنیم و ما هم قبول كردیم. زمانی كه به كارمندان و كارگران شركت موضوع بازخرید را مطرح كردیم، فقط چند نفر معدود پذیرفتند و اكثریت مطلق ترجیح دادند باز هم در شركت بمانند. آنها در هر صورت كارمند IBM بودند و «كارگر مارك‌دار» محسوب می‌شدند. می‌توانستند به شعبه‌های دیگر IBM در كشورهای دیگر بروند اما نرفتند. آنها حاضر شدند شركت را با همه دارایی‌هایش ترك كنند و در عوض از ایرانی‌ها درخواست 3میلیون دلار كردند به اضافه اینكه ما متعهد شدیم نام شركت را تغییر دهیم. بعدها شنیدم، آنها (آمریكایی‌ها) 3‌میلیون دلاری كه گرفته بودند را به دولت ایران پس دادند تا خرج چاپ كتاب‌های درسی برای دانش‌آموزان شود.

آنها كه رفتند ایرانی بودند یا آمریكایی؟

آمریكایی‌ها كه همان اول شركت را ترك كردند، اما چند كارمند ایرانی هم بودند كه دومیلیون تومان گرفتند و شركت را ترك كردند. من آن روزها عضو هیات مدیره شركت بودم و 5هزار تومان حقوق می‌گرفتم. مشاور رییس بانك مركزی هم بودم.

از تجهیزات آن روزهای بانك مركزی بگویید. من فكر می‌كنم شاید همه چیز آن روزها دستی بسته می‌شد.

متناسب با شرایط روز كشور بود. در بانك مركزی یك ماشین IBM مدل 145 داشتند كه بد ماشینی نبود. بعدها این ماشین تبدیل شد به 370. از مدل سرور 145 بانك مركزی، آن روزها فقط در دو جای دیگر استفاده شده بود. ماشین كوچكی تلقی نمی‌شد. ما چند ماه بعد همین سرور راتبدیل كردیم به دو ماشین 158 كه هر كدام 10برابر ماشین قبلی ظرفیت داشت. یادم هست كه این ماشین‌ها را از اروپا خریدیم، البته دست دوم بودند.

نیروی زیادی از دست داده بودید، موج مهاجرت‌ها و بعد تحریم‌‌‌ها. سوال این است كه كار در بانك مركزی قفل نشده بود؟ اصلا كسی وجود داشت كه با سرور بانك آشنا باشد؟

ناهماهنگی و جابه‌‌‌جایی بود، اما كسی خارج نشده بود. عرق ملی در همه همكاران وجود داشت. همان‌طور كه شما می‌گویید، تحریم ایران در سطح گسترده‌ای آغاز شد. ما سعی كردیم تجهیزات را ترمیم كنیم. شركت‌های كامپیوتری حاضر در بازار ایران خیلی زود، بازار را ترك كردند. آنها حاضر به همكاری نمی‌شدند و در نهایت شاید موافقت می‌كردند كه قطعه را تعویض كنند. ما دستورالعملی تهیه كردیم مبنی بر اینكه قطعات را دور نیاندازند تا بتوانیم شیوه تعمیر آن را یاد بگیریم. چند ماه اول خیلی سخت بود ولی بعدها توانستیم شیوه تعمیر قطعات را یاد بگیریم.

هنوز می‌شود در مورد IBM صحبت كرد؟

مانعی وجود ندارد.

كار IBM در ایران چه بود؟

ماشین‌های بزرگ می‌ساخت و قسمت بزرگی از بازار ایران را در اختیار داشت.

دیگر شركت‌ها چطور؟ سرنوشت آنها چه شد؟

خیلی از شركت‌ها، در دادگاه‌ها علیه ایران شكایت كرده بودند. رابطه قطع شده بود. خیلی از آنها در ناهماهنگی‌های اول انقلاب پول‌های كلانی گرفته بودند. ساختمان این شركت‌ها خالی شده بود و چیزی باقی نگذاشته بودند. اما تنها شركتی كه در چنین فضایی، با ایرانی‌ها رابطه خوبی داشت، شركت IBM بود. IBM حتی زمانی كه ایران راترك كرد، باز هم به ایران پشت نكرد. آنها با تفاهم و قبول شرایط تازه حاكم بر ایران كشور ما را ترك كردند و زمانی كه ایران مجبور به تحمل روزهای تحریم بود، قطعات موردنیاز را برای ما ارسال می‌كردند.

اسم IBM چه زمانی تغییر كرد؟

درست چند هفته بعد از رفتن آمریكایی‌ها از ایران مدیر عامل آن روزهای IBM، شخصی بود به نام آقای «بن» كه مسوول مذاكره با ما هم بود. دو طرف چند موضوع را مورد تفاهم قرار دادند. مثلا طرف ایرانی تعهد داد كه در اسرع وقت نام شركت را تغییر دهد و موضوع باز خرید هم كه پیش از این به آن اشاره كردم.

چرا فقط همین دو خواسته مطرح شده بود؟

آنها نگران آبروی شركت IBM بودند. اول اینكه تمایل نداشتند كاركنان دوره دیده با شرایط سخت مجبور به ترك شركت شوند و در مورد تغییر نام شركت هم آنها نگران بودند كه ما نتوانیم شركت را مطابق استانداردهای مورد قبول آنها اداره كنیم. آنها به نام شركت IBM خیلی حساس بودند.

چرا اسم شركت را گذاشتید داده‌پردازی ایران؟

قبل از اینكه شركت را مجددا به ثبت برسانیم، نام آن را گذاشته بودیم IBM سابق، اما بعدها تصمیم گرفتیم كه نام آن را بگذاریم داده‌پردازی ایران. فكر می‌كنم شش ماه بعد از خروج آمریكایی‌ها بود كه اسم شركت تغییر كرد.

شما چگونه وارد شركت شدید؟

قبل از اینكه شركت ایرانی داده‌پردازی به ثبت برسد، من از طرف بانك مركزی، عضو تیم مذاكره كننده با آمریكایی‌ها بودم. اما بعد از ثبت شركت، به عضویت در هیات مدیره انتخاب شدم. البته چندی بعد به عنوان مدیر عامل همین شركت كارم را ادامه دادم و فكر می‌كنم 10‌سالی در این سمت فعالیت كردم.

در تاریخچه شركت آمده است كه بعد از انقلاب، داده‌پردازی به سازمان برنامه و بودجه سپرده شد و شما هم كارمند بانك مركزی بودید. پس احتمالا مامور به خدمت در سازمان برنامه و بودجه شدید

بله درست می‌گویید، شركت داده‌پردازی به سازمان برنامه و بودجه سپرده شد و من از طرف این سازمان مدیر عامل شركت بودم. البته شركت، بعدها برای تسویه بدهی دولت، به صندوق بازنشستگی واگذار شد.

در گوشه‌ای از صحبت‌های شما، شنیدم كه گفتید، همه شركت‌های خارجی فعالیت‌های خود را در ایران متوقف كرده بودند. پس احتمالا داده‌پردازی جراحی شده، وظیفه سنگینی بر عهده داشت. سوال من این است كه دوره جدید فعالیت شركت IBM استحاله شده چگونه آغاز شد؟

در سوال شما مقدمه پاسخ من نهفته است.كشور در یك اتفاق انقلابی، از حضور ده‌ها شركت بزرگ و كوچك ایرانی و خارجی خالی شد. شركت IBM هم به قول شما استحاله شده بود. دید عمومی شاید این بود كه شركت تازه به ثبت رسیده كه كاملا ایرانی است نمی‌‌تواند به وظایف خود عمل كند. اما بدون اغراق می‌گویم، كار بزرگی در این عرصه صورت گرفت كه سر و صدای گلوله‌ها و غرش تانك‌ها نگذاشت صدای این سمفونی به گوش مردم برسد. بیم آن می‌رفت كه همه كامپیوترهای كشور، از كار بیافتد. اما كاركنان داده‌پردازی نگذاشتند. كار ما در هیات‌مدیره این بود كه اطمینان بدهیم در مورد اینكه نمی‌گذاریم كارها معطل بماند. آن روزها هنوز كامپیوترهای PC وارد بازار نشده بود. در واقع مدل كوچك كامپیوترهای آن دوره، چیزی بود شبیه سرورهای امروز، بزرگ و جادار. بخش بزرگی از كامپیوترهای موجود در بازار ایران را محصولات IBM پركرده بود كه البته فاصله زیادی هم با دیگر كمپانی‌ها داشت. ما وظیفه سنگینی داشتیم و باید تلاش می‌كردیم تا كار كشور «لنگ» نماند. ما در وهله اول تصمیم گرفتیم سطح سرعت و كیفیت را در شركت «داده‌پردازی» در همان سطح IBM نگه داریم. سعی كردیم سفارش‌ها را در سریع‌ترین زمان ممكن انجام دهیم. دستمان خالی بود اما تلاش زیادی كردیم كه كارها متوقف نشود. ابر تحریم بین‌المللی روی اقتصاد ما سایه افكنده بود. تامین قطعه‌ها در فضای جنگی دهه 60 خیلی دشوار بود و ما گاهی در تنگناهای بدی قرار می‌گرفتیم كه عبور از آن خیلی دشوار بود. گاهی به كامپیوتری بر می‌خوردیم كه حتی نمی‌توانستیم آن را روشن كنیم.

یعنی سطح كارشناسی بازماندگان IBM این قدر پایین بود؟

ربطی به سطح دانش كارشناسان نداشت. همین الان هم اگر كسی بخواهد وارد سیستم یك نفر دیگر شود، باید چند ساعت وقت بگذارد تا به اسم رمز آن دسترسی پیدا كند. ما گاهی نمی‌توانستیم یك كامپیوتر را روشن كنیم. در این گونه مواقع مجبور می‌شدیم ماشین جدیدی جایگزین آن كنیم. نمی‌شود به همین راحتی زحمت‌های آن روزها را زیرسوال برد.

آن روزها با محصول كدام شركت‌ها روبه‌رو می‌شدید؟

اگر منظور شما این است كه از چه مارك‌هایی در سیستم دولت استفاده شده بود، باید بگویم كه به جز IBM، مارك‌های «هانی‌ول» و «یونی‌بگ» هم بازار خوبی در ایران داشتند. تا آنجا كه یادم هست، سیستم مستقر شده در ارتش، محصول «هانی‌ول» بود كه ما تخصص زیادی برای رفع مشكلات آن نداشتیم. سیستم بانك مركزی اما آمریكایی بود و ما نگذاشتیم كار زمین بماند. آن رو‌ز‌ها، سیستم كامپیوتر‌ها كاملا بسته بود و دسترسی به آن خیلی سخت به نظر می‌رسید.

كدام ارگان دولتی، ‌آن‌ روز‌ها مكانیزه‌تر از بقیه بود؟

سیستم وزارت نفت خیلی پیشرفته بود. در ارتش هم بعضی‌ بخش‌ها مثل انبار‌ها و زاغه‌ها، مكانیزه شده بود و فكر می‌كنم نزدیك به 200 موسسه و ارگان در آن روز‌ها از كامپیوتر بهره برده بودند. در بانك مركزی، محاسبه نرخ بهره كامپیوتری بود. یا شاید بهتر است بگویم كه هسته مركزی اداره‌ها كامپیوتری بود و بقیه دستی صورت می‌گرفت. مثلا در بانك‌ها، كار دستی صورت می‌گرفت اما داده‌ها به كامپیوتر مركزی منتقل می‌شد. مردم چون شعبه‌ها را می‌دیدند، فكر می‌كردند همه‌چیز دستی انجام می‌شود.

وضعیت بانك مركزی چگونه بود؟

بانك مركزی متناسب با آن روزها، سیستم خوب و كارآمدی داشت. سرور بانك مركزی آمریكایی بود و خیلی دقیق طراحی شده بود. بانك‌ها اما خیلی پیشرفته نبودند. برعكس این روزها كه سیستم نصب شده در بانك‌ها از بانك مركزی پیشرفته‌تر است، بانك‌ها در آن شرایط نمی‌توانستند مكانیزه باشند. كارها دستی انجام می‌شد اما در شعبه مركزی برای اینكه خیال مدیران راحت شود. بخشی از كارها مكانیزه بود. داده‌ها شامل یكسری اطلاعات بود كه وارد كامپیوتر می‌شد.

بیشتر دغدغه نظارتی وجود داشت تا دغدغه ذخیره كردن اطلاعات؟

بله، گزارش‌ها در سرپرستی و قسمت‌های نظارتی شعبه مركزی كنترل می‌شد.

این روند تا چه زمانی ادامه داشت؟

ما در روزهای جنگ، با این روند مواجه بودیم اما بعد از پایان جنگ، جهشی در همه فعالیت‌ها به‌وجود آمد. در حوزه اقتصاد به طور مثال، بانك‌ها شروع به تحقیق گسترده‌ای برای بالا بردن میزان رضایت مشتریان از خدمات بانكی كردند. بحث خودپردازها، دادوستدهای روزانه بانكی، شبكه یكسان بانكی و یا روزآمد كردن سیستم معاملات بورس در اوایل دهه‌70 مطرح شد.

در زمان ریاست آقای عادلی بر بانك مركزی؟

شروع خیلی كارها با ایشان بود. مثل روزآمدسازی سیستم بورس یا شبكه‌ای كردن عملیات بانكی.

و مرحوم نوربخش چطور؟

جدا از اقدام‌های مهم آقای عادلی نقش دكتر نوربخش خیلی مهم بود. خدا رحمت كند آقای نوربخش را، به شدت به سیستم مكانیزه بانك‌ها اعتقاد داشت. برای پیوستن ایران به كشورهای دارای سیستم مكانیزه بانكی، بی‌تابی می‌كرد.

و بی‌تابی ایشان در شرایطی بود كه تعداد شركت‌های فعال در حوزه IT زیاد شده بود و كار داده‌پردازی تمركز بیشتری روی امور بانكی پیدا كرده بود. این طور نیست؟

بعد از جنگ شركت داده‌پردازی رشد زیادی كرد. رفت به سوی تولید و توسعه بیشتر. اما در مورد اینكه امور بانكی در قالب یك شبكه سامان‌دهی شود، در زمان دكتر عادلی، شركتی تاسیس شد با نام «شركت ملی انفورماتیك». این شركت بعدها مورد حمایت آقای نوربخش قرار گرفت و رشد كرد.

اما این شركت جزو شركت‌های داده‌پردازی محسوب می‌شد؟

بله، جزو شركت‌های زیرمجموعه داده‌پردازی بود. اما پرداختن به امور بانكداری و طراحی سیستم و شبكه بانكی به ملی انفورماتیك سپرده شد.

موافق هستید كه وارد دنیای «ملی انفورماتیك» و خدمات انفورماتیك شویم؟

بله، می‌خواهم به جمله‌ای اشاره كنم كه در ابتدای بحث از طرف شما مطرح شد. گفتید بخشی از تاریخ IT كشور وابسته است به داده‌پردازی. در همین راستا اگر می‌خواهید تحولات بانكداری ایران را بررسی كنید، باید نقش ویژه‌ای برای «شركت ملی انفورماتیك» در نظر بگیرید.جریان برمی‌گردد به روزهایی كه «مجید قاسمی» مدیرعامل بانك ملی بود. ایشان خیلی به «اتوماسیون» اعتقاد داشت. چون حرفه‌ای بود، به این نكته رسید كه راه بانكداری حرفه‌ای از اتوماسیون می‌گذرد. زمانی‌كه مذاكره‌ «داده‌پردازی» با مدیران بانك ملی به جای خوبی رسید، دیدیم اگر بخواهیم از توان داده‌پردازی استفاده كنیم، بعدها به مشكل خواهیم خورد. آن روزها «داده‌پردازی» 200‌مشتری ثابت داشت كه حجم عظیمی از توان ما را گرفته بود. به این نتیجه رسیدیم كه باید در دل داده‌پردازی، شركتی ایجاد كنیم كه بر امور بانكی ما تسلط داشته باشد. به این ترتیب شركتی تاسیس شد كه 51‌درصد سهام آن وابسته به داده‌پردازی بود و 49‌درصد آن به نام بانك ملی.

در مورد تعیین هیات مدیره چه تفاهمی صورت گرفت؟

طبق قانون تجارت مدیرعامل و چند عضو هیات مدیره را داده‌پردازی انتخاب كرد و دو عضو را بانك ملی.

شما چه نقشی داشتید؟

من مدیرعامل شدم. آقایان گیو و بشارتیان از طرف داده‌پردازی در هیات مدیره ملی انفورماتیك عضو شدند و از طرف بانك ملی هم نام‌ها را از یاد برده‌ام. در همین شرایط بانك مركزی وارد شد و چون قرار بود اتوماسیون بانكی به صورت جدی دنبال شود، بانك مركزی هم به شركت ملی انفورماتیك پیوست. مشاور امور انفورماتیك بانك مركزی شخصی بود به نام «دكتر الهی». ایشان هم به جمع ما پیوستند.

به این ترتیب سیاستی كه قرار بود از بانك ملی آغاز شود به كل سیستم بانكی منتقل شد.

بله، اتوماسیون بانكی ایران با تولد شركت ملی انفورماتیك در سال ‌1371 آغاز شد.

این موضوع اهمیت مضاعفی پیدا كرد چرا كه همزمان با تدوین این سیاست، ایران وارد دور تازه‌ای از تحریم‌های بین‌المللی شد. در حالی‌كه دانش تولید ماشین‌های بزرگ اتوماسیون بانكی در ایران وجود نداشت. می‌خواهم بدانم با وجود این مشكلات كار اتوماسیون سیستم بانكی چگونه آغاز شد؟

به نكته مهمی اشاره كردید. من ترجیح می‌دهم شما را برگردانم به داده‌پردازی و همان IBM معروف. بعد از انقلاب ارتباط داده‌پردازی با شركت مادرش تا یك دوره خاصی قطع نشد.

حتی در شرایط وقوع جنگ؟

ما در قراردادمان نوعی محدودیت داشتیم كه در آن محدوده اجبار به ادامه فعالیت‌ داشتیم. رابطه ما كم شد اما قطع نشد. در رشته‌ای مثل كامپیوتر هر روز تغییرات گسترده‌ای صورت می‌گیرد. با آمدن یك محصول، محصول قبلی دیگر مورد استفاده نیست. اما قراردادی كه ما نوشته بودیم بر دوره‌ای خاص دلالت داشت و همزمان با این كه ماشین‌های IBM هر روز جدید‌تر و جدیدتر می‌شد، ماشین‌های موجود در ایران قدیمی‌تر و فرسوده‌تر می‌شد. فكر می‌كنم بعد از خروج IBM از ایران، حدود 50ماشین بزرگ از این مارك در ایران به جا مانده بود كه بزر‌گ‌ترین مدل آن مدل 158 بود. شركت مادر، تعهد داشت برای این مدل‌ها قطعه ارسال كند. حتی قطعه‌هایی ارسال می‌كرد كه مخصوص ایران بود اما برای مدل‌های بالاتر هیچ تعهدی داده نشده بود. بنابراین، با گذشت سال‌ها، قرارداد داده‌پردازی و IBM لغو شد.

پس قطعات مدل‌های بالاتر چگونه تامین می‌شد؟

ما اصل را بر تعمیر قطعه‌ها گذاشته بودیم، اما گاهی كه در تنگنا قرار می‌گرفتیم، دستگاه‌های دست دوم، تهیه می‌كردیم و قطعه‌های آن را مورد استفاده قرار می‌دادیم. آن روز‌ها دستگاه‌ها آن قدر بزرگ بودند كه برای نگهداری از آنها باید اتاق‌های بزرگی اختصاص می‌یافت. دیسك‌های بزرگ كه برای نگهداری از آنها باید فضای زیادی اختصاص می‌یافت. باور می‌كنید اگر بگویم برای استفاده از كامپیوتر در یك سازمان باید كف‌پوش كاذب نصب می‌شد و برق سه‌فاز هم تامین می‌شد. علاوه بر آن باید برای خنك‌كردن دستگاه از فن‌های بسیار قوی استفاده می‌كردیم. این دستگاه‌ها كه قدیمی شد، ما روش‌های دیگری برای تامین قطعه‌ها استفاده كردیم. به هر طریقی كه می‌شد باید تامین می‌كردیم. گاهی از طریق خرید دستگاه‌های دست دوم و گاهی از طریق واسطه‌ها.

الان چی؟

بازار كامپیوتر آن قدر مدرن است كه تحریم اثری بر آن ندارد. از IBM دیگر خرید نداریم. از بازار‌های مختلف اما آن چه را كه می‌خواهیم تهیه می‌كنیم.

با این مقدمه اگر مایل هستید برگردیم به اولین جرقه‌های اتوماسیون بانكی.

تا آن جا پیش رفتیم كه شركت ملی انفورماتیك به ثبت رسید. بعد از تهیه مقدمات، بانك مركزی با ابلاغ بخشنامه‌ای، همه بانك‌ها را موظف كرد كه با مكانیزه كردن شعب خود، مقدمه راه‌اندازی شبكه یكپارچه‌ بانكی را فراهم كنند. بانك ملی آمادگی اجرای این بخشنامه را داشت و كار از همین بانك آغاز شد. تعداد شعب این بانك زیاد بود و بسیار قدیمی و سنتی اداره می‌شد. كاركنان این بانك، غرور خاصی داشتند. اوایل زیر بار سیستم جدید نمی‌رفتند. آن روز‌ها بانك ملی بیش از 70 سال سابقه فعالیت داشت و اتفاقا قسمت بسیار دشوار ماجرا بود. اگر حمایت‌های همه‌جانبه مرحوم نوربخش نبود، شاید مدیران بانك‌ها تن به ماشینی‌ كردن فعالیت‌ها نمی‌دادند. بعد از حمایت آقای نوربخش، بقیه مدیران هم حمایت كردند و عزمی ملی برای اصلاح ساختار بانك‌ها به وجود آمد. بعد از تلاش مرحوم نوربخش باید یادی كنم از دكتر الهی كه تا دو سال پیش همچنان مشغول فعالیت بود. این آقای الهی در زمان آقای عادلی وارد كار شد و در كنار رییس‌كل‌های بانك‌ مركزی ماند تا سیستم بانكی به جای قابل قبولی برسد. در حقیقت باید بگویم كه دكتر الهی زحمت زیادی برای تغییر ساختار بورس، بانك‌ها و بانك مركزی كشید.

این آقای دكتر الهی چه كسی است؟ چه سابقه‌ای دارد و الان كجاست؟

استاد دانشگاه بود. بسیار فعال و هوشمند. سال‌ها در سمت مشاور رییس كل بانك مركزی فعالیت كرد و فكر می‌كنم الان در دبی زندگی می‌كند.

از سیستم قدیمی بانك‌ها بگویید و مقاومت‌هایی كه برای اصلاح آن وجود داشت.

شما یادتان نمی‌آید اما خیلی‌‌ها یادشان هست كه در همه بانك‌ها، كارت‌هایی وجود داشت كه اطلاعات موجودی حساب، برداشت‌ها و واریز‌ها را باید در آن به صورت دستی وارد می‌كردند. همه چیز همین كارتكس‌ها بود و به همین دلیل ممكن نبود، یك شعبه بتواند چك شعبه دیگر را پاس كند. یعنی اگر قرار بود مبادله پول صورت بگیرد، همه چیز باید در همان شعبه صورت می‌گرفت. پایه این بانكداری پست بود و همه اسناد از طریق پست جابه‌جا می‌شد. حتما نیازی نمی‌بینید كه در مورد فساد این سیستم و زمان‌بری آن توضیح بدهم.

آقای مهندس می‌توانید ادعا كنید كه اتوماسیون یا ماشینی كردن امور دولت، ابتدا از بانك‌ها آغاز شد؟

می‌شود این را گفت با این توضیح كه دستگاه‌های دیگری هم مطالعه و كار اجرایی مربوط به این طرح را آغاز كرده بودند.

الگوی این سیستم از كجا بود و در شرایطی كه ایران در تحریم به سر می‌برد. از كجا قطعه‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری سیستم را تهیه كردید؟

آن روزها كه اصلاح سیستم بانكی، عملی شد، تحریم هنوز جدی نشده بود. فكر می‌كنم چند ماه بعد از آغاز برنامه‌ریزی ما، تحریم ایران در سطحی گسترده آغاز شد. الگوی اجرایی ما برای اتوماسیون بانكی ایران، آمریكایی بود. این موضوع خیلی عجیب نبود برای اینكه تجهیزات این طرح آمریكایی بود.

طلوع پیروزی
2014/05/25, 09:14
بنام خدا
با سلام و شهادت امام کاظم (ع) را به همه تسلیت می گویم.

اینکه این روزها سهام شرکت یک حالت فرسایشی دارد و روند قیمتی خوب ندارد، خوب اینهم از بی توجهیهای سهامداران حقوقی، که آنگونه خود دوست دارند عمل می کنند.

حال از این مورد بگذریم و نگاهی به ارزش شرکت در بازار سرمایه کنیم و از طرفی دیگر به پولی که در داخل شرکت می آید و وجود دارد کنیم، نکات جالبی در این مورد می باشد.
**شرکت حدود 47 میلیارد تومان از محل افزایش سرمایه پول به داخل شرکت تزریق شده که این پول در این ماه آزاد می شود.
حدود 5 میلیارد تومان پول سود بانکی این افزایش سرمایه می باشد، که حدود 6 ماه در بانک می باشد.
**شرکت حدود 20 میلیارد تومان در حسابهایش بصورت سود انباشته آورده است.
**شرکت حدود 16 میلیارد تومان هم برای سال 1392 سود اعلام کرده و این سود پوشش داده شده است.
**حدود 3 میلیارد تومان سود انباشته در داخل شرکت توسعه ریز کامپیوتر می باشد.
حال این پولها را با هم جمع می کنیم تا ببینیم چقدر می شود.
47+5+20+16+3=91

امروز شرکت حدود 91 میلیارد تومان نقدینگی(پول) در درونش می باشد، یعنی اگر بخواهیم این پول را بر سرمایه شرکت تقسیم کنیم، می شود
91000000000 / 650000000 = 140

یعنی برای هر سهام حدود 140 تومان نقدینگی(پول) داخل شرکت می باشد، به بیان دیگر یعنی حدود 60 درصد از ارزش بازاری 157 میلیارد تومانی که در حال حاضر دارد، فقد نقدینگی و پول داخل شرکت می باشد. در اینجا دارایها و برند شرکت هیچ حساب نشده است.

حقوقی ها چه برنامه ای دارند؟ انشاالله هر چه زودتر مجمع شرکت تشکیل شود و برنامه ها مشخص شود

طلوع پیروزی
2014/05/26, 10:00
بنام خدا
یادی کنیم از آخرین روزهای اسفند و معاملات حق تقدم و تقاضای خریدش و برنامه ابطال این تقاضا در بعد ظهر آن روز توسط سازمان بورس

آخرین معامله

1392/12/25 12:51:08

وضعیت
مجاز-محفوظ

خرید

زمان
تعداد
حجم
قیمت

13:07:37

1,128

56,250,279
1,377

44
2,200,000
1,370

200
10,000,000
1,300

2
60,000
1,275

62
3,051,000
1,270

حالا می بینیم پایین تر از این قیمتهای اینگونه با سهام برخورد می شود، مگر شرکت نابود شده است که اینگونه برخورد می شود.

صداقت2
2014/05/26, 16:58
بنام خدا
یادی کنیم از آخرین روزهای اسفند و معاملات حق تقدم و تقاضای خریدش و برنامه ابطال این تقاضا در بعد ظهر آن روز توسط سازمان بورس

آخرین معامله

1392/12/25 12:51:08

وضعیت
مجاز-محفوظ

خرید

زمان
تعداد
حجم
قیمت

13:07:37

1,128

56,250,279
1,377

44
2,200,000
1,370

200
10,000,000
1,300

2
60,000
1,275

62
3,051,000
1,270

حالا می بینیم پایین تر از این قیمتهای اینگونه با سهام برخورد می شود، مگر شرکت نابود شده است که اینگونه برخورد می شود.

با سلام

به نظرم کمیته قدری به معاملات مداران جو کاذب داد و قیمت سهم تا محدوده 370 تومان هم رفت....ولی بنا به دلایلی ناگهان زیرش را ول کرد

مداران با آماده شدن برگه های افزایش سرمایه... ممکنه قدری فشار فروش داشته باشه.... مگر اینکه سهامدار عمده اش بر خلاف همیشه عمل کنه!!!!

تمام
2014/05/27, 09:10
الان سهم افتاده دست کمیته و انفورماتیک پشت سهمو از نظر قراردادها خالی کرده
این برای سهم خیلی گزان تمام میشه
کمیته بدجور رکب خورده
مدیران کمیته فکر میکردن میتونن قرار داد بگیرن ولی الان میبنن بازار دست انفورماتیک است

این مدیران تازه از الان لابی کنن شاید بتونن برای سال بعدی قرار داد بگیرن؟؟؟
البته شاید برن بیت رهبری و یه قرارداد خرکی و پول ساز بگیرن ولی فعلان اوضاع اصلا خوب نیست

جعفرزاده
2014/05/27, 23:33
پول تقدمها را کسب گرفته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

طلوع پیروزی
2014/05/29, 01:51
بنام خدا

مقاله مجله پیوست خرداد 1393 در باره شرکت داده پردازی ایران

http://forums.boursy.com/imported/2014/05/6151_origjpgmode150-1.jpg (http://www.dpi.ir/Components/General/ShowImage.aspx?imagepath=/Content/media/image/2014/05/6151_orig.jpg&mode=large)

ماهنامه پیوست که یکی از نشریات وزین در حوزه اظلاع رسانی ،پژوهش ، تحقیقات و فرهنگ است، در بخش شرکت گردی شماره خرداد ماه گزارش مبسوطی از شرکت داده پردازی ایران را ارائه نموده است که تصاویر صفحات مرتبط ذیلا آمده است. توجه علاقه مندان را به مطالعه این گزارش جلب می نماید. روابط عمومی و امور فرهنگی شرکت داده پردازی ایران

برای یزرگنمایی روی تصیر مورد نظر کلیک فرمایید.
http://forums.boursy.com/imported/2014/05/6143_thum-1.jpeg (http://www.dpi.ir/Content/media/image/2014/05/6143_orig.jpg?t=635369007458437500) http://forums.boursy.com/imported/2014/05/6144_thum-1.jpeg (http://www.dpi.ir/Content/media/image/2014/05/6144_orig.jpg?t=635369009817031250) http://forums.boursy.com/imported/2014/05/6145_thum-1.jpeg (http://www.dpi.ir/Content/media/image/2014/05/6145_orig.jpg?t=635369011715625000) http://forums.boursy.com/imported/2014/05/6146_thum-1.jpeg (http://www.dpi.ir/Content/media/image/2014/05/6146_orig.jpg?t=635369014090156250)
http://forums.boursy.com/imported/2014/05/6148_thum-1.jpeg (http://www.dpi.ir/Content/media/image/2014/05/6148_orig.jpg?t=635369016796250000) http://forums.boursy.com/imported/2014/05/6149_thum-1.jpeg (http://www.dpi.ir/Content/media/image/2014/05/6149_orig.jpg?t=635369021016250000) http://forums.boursy.com/imported/2014/05/6150_thum-1.jpeg (http://www.dpi.ir/Content/media/image/2014/05/6150_orig.jpg?t=635369022002187500)

ماهنامه پیوست

۷ خرداد ۱۳۹۳ ۱۹:۳۱

طلوع پیروزی
2014/05/29, 10:39
بنام خدا
شرکت نامه زده به بورس که حاضره سود بانکي حق استفاده نشده را بپردازد (http://www.dpi.ir/Content/media/image/2014/05/6141_orig.pdf?t=635368864328750000)

http://forums.boursy.com/imported/2014/05/49882012875541189036-1.png (http://upcity.ir/images2/49882012875541189036.png)
اینکه شرکت می خواهد سود دوستانی را که پولشان در این 2 تا 3 ماه بلوکه شده است بدهد، یک عمل خوب برای این دوستان می باشد و همچنین یک ایده برای سازمان بورس می باشد، که شرکتهای از پولهای بلوکه سهامداران نخواهند به نفع خود استفاده کنند.
حدود 132 میلیون حق تقدم استفاده نشده داشته ایم، که اگر میانگین فروش این حق ها 155 تومان باشد، در این مدت به این پول سود خوبی تعلق گرفته است و خود این پول می تواند چند تومانی پول حق های استفاده نشده را بالا ببرد و پرداختی را به این سهامداران بهتر کند.
حال اگر این اعداد را حساب کنیم به چه میزان پول می رسیم
132000000*155=20460000000 این میزان پولی می باشد که در این مدت حدود 3 ماه در حساب بوده است و اگر برای این پول حدود 3 تا 4 درصد سود در نظر بگیریم
20460000000*4درصد=818400000 می توان گفت حدود این مقدار برای این پول می تواند سود حساب شود که اگر به تعداد حق استفاده نشده تقسیم کنیم عدد خوبی می تواند بدست بیاید
818400000/132000000=6.2 می توان گفت به عدد میانگین فروش یک چیزی در حدود 6 تومان به این سهامداران اضافه شود.
البته دوستان این اعداد تخمینی بوده است می تواند این عدد پایین تر باشد، چون این پول حق های استفاده نشده و مقدار زمانی که گذشته باید دقیق حساب شود.
البته محسبات بالا فقط در مورد سود پول حق های استفاده نشده می باشد که باید به سهامداران داده می شد، اما در این بین پول سودی که از محل خود افزایش سرمایه یعنی 47 میلیارد تومانی که در این مدت در حساب بانکی بوده است در جایگاه خودش باقی می باشد و می توان گفت این پول افزایش سرمایه در این مدت، می تواند به راحتی حدود 10 درصد افزایش سرمایه مجانی برای شرکت ایجاد کرده باشد، چون این پول در حال حاضر به مدت 6 تا 7 ماه در حساب شرکت بوده و شرکت نمی تواند تا ثبت افزایش سرمایه از این پول استفاده کند.
می توان گفت 47 تا باید با سودش حدود 51 میلیارد تومان شده باشد.

جعفرزاده
2014/05/29, 14:23
پس باید به این زودیها پول تقدمها را بدهند

ائلچی
2014/05/31, 22:37
حقیقی که بالای 5% هستش الان یه هفته است هر روز 2002 عدد سهم می خره!
یا داره شوخی می کنه یا یا خریدش رو تکمیل کرده و داره علامت میده.

جعفرزاده
2014/05/31, 23:24
دوستان از زمان واریز وجه تقدمها خبری دارند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

وحید 20
2014/05/31, 23:32
دوستان از زمان واریز وجه تقدمها خبری دارند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
با سلام
طبق اعلام شرکت و نامه سازمان بعد از ثبت افزایش سرمایه واریز خواهد شد
زمان ثبت هم طبق گفته امور سهام مشخص نیست و بستگی به مراحل اداری ثبت داره!

وحید 20
2014/06/03, 08:35
به نظرم بعیده زیر 200تومان بیاد و در حدود 200 210 تومان برای خرید یک پله بدک نیست
فقط تنها نگرانی فعلی در پیش بودن ثبت افزایش سرمایه و امکان فروش اون هست که باعث افزایش فروشنده میشه بخاطر همین احتیاط فراموش نشه

البته همینکه تبلیغات چی ها در سایتهای دیگر کمتر حضور دارند نشانه خوبیه

وحید 20
2014/06/03, 12:11
واریز وجوه پس از ثبت افزایش سرمایه، چرا؟

در خصوص حقوق سرمایه گذارانی که اقدام به شرکت در افزایش سرمایه شرکت ها نمی کنند و یا اینکه بنا به دلایلی موفق به فروش حق تقدم های اختصاص یافته پیدا نمی کنند.
در خصوص حقوق سرمایه گذارانی که اقدام به شرکت در افزایش سرمایه شرکت ها نمی کنند و یا اینکه بنا به دلایلی موفق به فروش حق تقدم های اختصاص یافته نمی شوند، این مسئله مطرح است که شرکت ها پس از فروش این حق تقدم های استفاده نشده در چه زمانی این وجوه را که غالباً مبالغ قابل توجهی هم هستند به سرمایه گذار پرداخت می کنند.

براساس قانون مصوب سازمان بورس کارگزار خریدار حق تقدم استفاده نشده موظف به تسویه وجه پذیره نویسی حق تقدم خریداری شده با شرکت می باشد بنابراین از این جا به بعد طبق ماده 8 دستورالعمل اجرایی سایر ضوابط مربوط به داد و ستد حق تقدم مشابه ضوابط حاکم بر معاملات سهام خواهد بود.

بنابه گزارش بورس نیوز، این در حالی است که شرکت ها بنا به دلایل مختلف از هر بهانه مانعی که برای پرداخت دیرتر این وجوه به صاحبان این گواهینامه اتفاق افتد استقبال می کنند.

دلیل این موضوع هم این است که بلوکه شدن این مبالغ در حساب شرکت ها می تواند به ازای هر روز و هر ماه سود مناسب و بی دردسری را به حساب شرکت ها اضافه کند بنابراین طبیعی است که شرکت ها برای پرداخت این مبالغ به ذینفعان هیچ عجله ای نداشته باشند و از طولانی شدن پروسه اداری و ثبتی این مراحل احساس نگرانی نداشته باشند. چراکه این مالکان گواهینامه هستند که با بلوکه شدن سرمایه های خود در حساب شرکت ها بیشترین زیان را از این محل تجربه می کنند.

سازمان بورس و حفظ منابع سرمایه گذاران

در اینجا این سوال مطرح می شود که چرا سازمان بورس به جهت تسهیل و رفع مانع از این گونه موارد اقدام مناسبی صورت نمی دهد و حتی در برخی موارد خود سازمان به شرکت ها بهانه لازم برای طولانی تر کردن این مراحل را می دهد به این صورت که می بایست سرمایه شرکت به ثبت برسد سپس شرکت اجازه پرداخت وجوه به ذینفعان را داشته باشد.

اصولاً این سوال مطرح می شود که چرا سرمایه گذ اری که اساساً علاقه ای به شرکت در افزایش سرمایه آن شرکت نداشته باید برای دریافت وجه حاصل از فروش حق تقدم استفاده نشده خود تا زمان ثبت این افزایش، دارایی اش بلوکه شود و با هزینه پول بالا و تورم و غیره از ارزش سرمایه اش در گذار روزها و ماه ها کاسته شود.

و اینکه آیا نمی بایست هرچه بهتر و بیشتر سازمان بورس در جهت انجام رسالت خویش که همان حفاظت از منافع سرمایه گذاران است اقدامی شایسته در این خصوص در جهت حل اینگونه مسائل صورت دهد.

طلوع پیروزی
2014/06/07, 09:53
بنام خدا
با سلام

امروز تکرار کنیم یکی از تحلیل ها و جریانات قبلی در مورد شرکت داده پردازی

همانطور که قبلا گفتیم، شرکت در حال حاضر
47 میلیارد تومان از محل افزایش سرمایه نقدینگی دارد، که تا امروز به خاطر ثبت نشدن این سرمایه نتوانسته استفاده کند و این سرمایه در این ماه با ثبتش به دست شرکت می رسد.
این 47 میلیارد تومان حدود 5 میلیارد تومان سود بانکی این چند ماهش می باشد.
حدود 20 میلیارد تومان در انباشته شرکت قرار داده شده است.
حدود 3 میلیارد تومان در انباشته شرکت توسعه پول می باشد.
حدود 15.5 میلیارد تومان پولی می باشد که شرکت در سال 1392 تامین کرده است و در مجمع 60 تا 70 درصدش تقسیم می شود.
حال اگر این اعداد را بدون در نظر گرفتن تقسیم سود مجمع عمومی حساب کنیم،

47+5+20+3+15.5=90.5 میلیارد تومان
برای هر سهام عددی 139 تا 140 تومان بدست می آید.
یعنی در حال حاضر این مقدار پول داخل شرکت می باشد و شرکت مشکل خاصی هم ندارد که بگوییم این پول در جهت ضرر و یا زیان شرکت از بین برود.
حال نگاهی گذرا به دارایهای شرکت کنیم
حال در اول به املاک شرکت نظر می کنیم.

تهران ساختمان مركزي با 805 متر و متراژ اعيان آن 6208 متر و كاربري اداري نشاني خيابان استاد نجات الهي
تهران ساختمان مجاور ساختمان مركزي با463 متر و متراژ اعيان1600 متر و كاربري اداري نشاني خيابان استاد نجات الهي
تهران ساختمان سينا با 391 متر و متراژ اعيان663 متر و كاربري اداري نشاني خيابان استاد نجات الهي
تهران ساختمان خسرو با متراژ414 متر و متراژ اعيان1298 متر و كار بري اداري نشاني خيابان استاد نجات الهي
تهران بهجت آباد با متراژ663 متر و متراژ اعيان1907 متر و كاربري اداري نشاني كريم خان حافظ شمالي
تهران ملك بهمن با متراژ 999 متر و متراژ اعيان 1100 متر و كاربري صنعتي اداري نشاني جاده قديم كرج
تهران ملك آبان آپارتمان با متراژ اعيان 153 متر و كاربري اداري نشاني كريم خان نبش خيابان
تهران ملك جمال زاده انباري با متراژ اعيان 1072 متر با كاربري انباري اداري نشاني جمال زاده
تهران ملك پرند با متراژ 6000 متر ديوار كشي با كاربري صنعتي نشاني شهر جديد پرند
شيراز ملكي با متراژ453 متر با كاربري تجاري نشاني شيراز ميدان معلم
بندر عباس ملكي با متراژ 750 متر با كاربري اداري نشاني بلوار امام حسين
يزد ملكي با متراژ 8000 متر موقوفه و 2400 متر اسكلت فلزي با كاربري اداري آموزشي نشاني يزد جنب استانداري
مشهد ملكي با متراژ 1640 متر ديوار كشي با كاربري اداري نشاني قاسم آباد
اصفهان ملكي با متراژ 400 متر با كاربري اداري نشاني ميدان 22 بهمن
مركز قشم ملكي 54 متري با كاربر اداري نشاني قشم 22 بهمن
اهواز دو واحد آپارتمان با متراژ حدود 200 متر و كاربري اداري

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
شرکت توسعه ریز کامپیوتر (مالک 99 درصدش شرکت داده پردازی است)

http://www.pcdiran.com/

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
حال مرکز آموزشی داده پردازی
http://www.dpicollege.ir/

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
مرکز چاپ،برش و پاکت گذاری دیجیتال شرکت داده پردازی
مرکز چاپ، برش و پاکت گذاری شرکت داده پردازی ایران در بهار سال 1385 تاسیس شد. این مرکز بزرگترین مرکز چاپ، برش و پاکت گذاری مکانیزه در خاورمیانه است.

مرکز دیتاسنتر شرکت

این مرکز در طبقه همکف شرکت در ساختمان مرکزی می باشد

حال برند و تجهیزات و قدمت این شرکت در جایگاه خودش، واقعا این شرکت با این شرایط بازیچه دست حقوقی ها شده است و به هر شکلی که بخواهند عمل می کنند، شرکتی که اگر به تاریخچه اش نگاه کنیم، می بینیم حق زیادی بر گردن این صنعت در کشور دارد، چه در فعالیت در این صنعت و چه در تربیت نیروها و مدیران این صنعت و حتی در ایجاد شرکتها در مورد این صنعت

تمام
2014/06/07, 20:12
فردا مراقب باشد که این برگشت یه پول بک نباشه
اگه این پولبک تشکیل بشه هدف اول 195 و هدف بعدی 160 خواهد بود

http://forums.boursy.com/imported/2014/06/d1mofidsecuritiescotempfilescreenshot601-1.png

وحید 20
2014/06/08, 00:36
به نظرم بعیده زیر 200تومان بیاد و در حدود 200 210 تومان برای خرید یک پله بدک نیست
فقط تنها نگرانی فعلی در پیش بودن ثبت افزایش سرمایه و امکان فروش اون هست که باعث افزایش فروشنده میشه بخاطر همین احتیاط فراموش نشه

البته همینکه تبلیغات چی ها در سایتهای دیگر کمتر حضور دارند نشانه خوبیه
فعلا دو روزیه جواب داده و مثبته
ولی همونطور که اشاره شد ثبت افزایش سرمایه نزدیک هست و اگر جو بازار مناسب نباشه شاهد افزایش فروشنده موقع تبدیل شدن سهم خواهیم بود

طلوع پیروزی
2014/06/11, 17:34
بنام خدا
با سلام خدمت دوستان

یکی از بحث های که برای شرکت توسعه مطرح می باشد و چند باری هم تکرار شده است، بحث گرفتن مجوز psp برای این شرکت می باشد و این شرکت در 2 سال گذشته فعالیتهای بسیاری را در این مسیر انجام داده است، اما برخی قوانین باعث فراز و نشیبهای برای این جریان شده بود، اما شرکت توسعه ریز کامپیوتر همچنان بدنبال این جریان بوده است و فعالیتهای این شرکت به گونه ای می باشد که با ورود این مجوز می تواند تحول خوبی را به خودش ببیند و برای اینکه بخوبی از فعالیتهای این شرکت زیر مجموعه داده پردازی مطلع بشوید بهترین کار رفتن به سایت این شرکت و بررسی فعالیتهای این شرکت می باشد.

http://www.pcdiran.com/

حال بعد از اعلام آمدن دستورالعمل اجرایی فعالیت و نظارت بر ((ارایه دهندگان خدمات پرداخت))، که در سایت شرکت شاپرک(شرکت شبکه الکترونیکی پرداخت کارت) اعلام شده استhttps://www.shaparak.ir/، (https://www.shaparak.ir/%D8%8C) مسیر گرفتن این مجوز برای شرکت توسعه هموارتر شده است و می تواند این مسیر را تکمیل کند و با گرفتن این مجوز از امتیازات این جریان بخوبی استفاده کند، مخصوصا به خاطر اینکه فعالیت زیادی شرکت توسعه در بخش pos بانکی و خدمات در این بخش دارد.
یک جریانی که برای شرکت توسعه برای گرفتن این مجوز باید انجام بدهد، سرمایه این شرکت می باشد، چون باید سرمایه اش را به 40 میلیارد تومان برساند و این کار به راحتی می تواند انجام شود، چون در حال حاضر سرمایه توسعه 18 میلیارد تومان می باشد و این شرکت خودش حدود 3 میلیارد تومان انباشته دارد و شرکت مادر(داده پردازی) حدود 20 میلیارد تومان انباشته دارد، شرکت داده پردازی با دادن حدود 34 درصد افزایش سرمایه از محل انباشته و آورده به راحتی می تواند این جریان را به نتیجه مطلوب برساند.
امروز شرکت از لحاظ نقدینگی و پول در شرایط خوبی می باشد، چون هم انباشته خوبی دارد و هم پول و سود افزایش سرمایه در داخل شرکت برای چندی دیگر آزاد می شود و مدیران می توانند کارهای نیمه تمام به مانند همین جریان psp برای توسعه را تکمیل کنند و خود این جریان یک تغییر خوب برای شرکت می باشد و همچنین برگ زرینی برای پرسنل شرکت می باشد

طلوع پیروزی
2014/06/14, 19:15
بنام خدا
با سلام خدمت اساتید
حال یک تحلیل ساده دیگر اینجا می گویم، امیدوارم خوب باشد

اگر شرکت افزایش سرمایه نمی داد سود پیش بینی اولیه سال 1393 بر اساس سرمایه قبلی چند می شد.
حال یک حساب ساده، سود محاسبه شده سال 1393 را در میزان افزایش سرمایه + سرمایه اولیه می کنیم

17.2*3.48=59.8

یعنی پیش بینی اولیه سود شرکت بدون افزایش سرمایه می شد 59.8 تومان
حال اگر بخواهیم قیمتش را با این سود در این بازار کمتر از مفاخر حساب کنیم می شد حدود 500 تومان
اما امروز این شرکت افزایش سرمایه 248 درصدی داده است، یعنی هر سهام 248 تومان نقدینگی وارد شرکت کرده است، حال اگر 248 تومان نقدینگی را به 500 تومان اضافه کنیم می شود 748 تومان، حال این عدد را به 3.48 تقسیم می کنیم، یعنی افزایش سرمایه و سرمایه قبلی شرکت، تا ببینیم چه عددی بدست می آید

748 / 3.48 = 215 تومان
حال اگر 215 را در سرمایه شرکت ضرب کنیم
215 * 650000000 = حدود 140 میلیارد تومان بدست می آید.
حال اگر نقدینگی داخل شرکت را که در نوشته های قبلی بیان کردیم از این عدد کم کنیم، ببینیم چه عددی بدست می آید.
140میلیارد تومان - 91 میلیارد تومان = 49 میلیارد تومان یعنی چیزی حدود قیمت ساختمان مرکزی شرکت، حال دارایها و پتانسیلهای دیگر شرکت هیچ

یعنی می توان گفت کمترین قیمت برای این سهام در حال حاضر حدود 215 تومان می باشد و زیر این قیمت سهام ارزندگی ویژه خودش را دارد.
البته دوستان این تحلیل از برداشت های ذهنی خودم می باشد.
اول تحقیق بعد تصمیم

وحید 20
2014/06/16, 10:55
دیروز مجدد با شرکت تماس داشتم و گفتند که احتمال زیاد افزایش سرمایه تا اوایل تیر ثبت خواهد شد و به فاصله دو سه روز از اون هم مبلغ حق های استفاده نشده به حسابها واریز میشود

ali20
2014/06/16, 11:07
دیروز مجدد با شرکت تماس داشتم و گفتند که احتمال زیاد افزایش سرمایه تا اوایل تیر ثبت خواهد شد و به فاصله دو سه روز از اون هم مبلغ حق های استفاده نشده به حسابها واریز میشود

سلام وحید جان
بنده هم دیروز تماس گرفتم و همین جواب را دادند

طلوع پیروزی
2014/06/16, 11:49
بنام خدا

بر اساس شنیده های جدید، مثل اینکه یکی دیگر از اعضاء هیت مدیره داده پردازی تغییر پیدا کرده است و شنیده شده است، محسن عزیزی از اعضاء هیت مدیره شرکت تعویض شده است و جایگاهش را آقای فیض آبادی یکی از مدیران مجتمع اقتصادی کمیته گرفته است، آقای فیض آبادی از اشخاصی می باشد که قبلا در شرکت داده پردازی فعالیت داشته است، با این تعویض می توان گفت: 2 عضو از اعضاء هیت مدیره شرکت در دست مجتمع اقتصادی کمیته قرار گرفته است.
اعضا هیت مدیره از طرف کمیته در شرکت داده پردازی
1- آقای ابراهیم نادری بجای آقای نجفی
2- آقای فیض آبادی بجای آقای عزیزی

honaramuz
2014/06/20, 09:06
حمید جهانبانی در گفتگو با خبرنگار اکوبورس گفت:مجموعه اقتصادی کمیته امداد خمینی (ره) از مدت ها قبل بحث ورد به صنایعه انفورماتیک را با سرمایه گذاری در شرکت ایران ارقام آغاز و سپس به دلیل هدفگذاری در بعد حاکمیتی و مدیریتی تصمیم به ورود به شرکت های چند رشته ای در حوزه فناوری گرفته شد.

وی افزود:برای تحقق این تصکیک شرکت داده پردازی ایران با برخورداری از افزایش سرمایه 250 درصدی و در عین حال پویایی در صنعت انفورماتیک انتخاب شد تا به این ترتیب ضمن حضور در برنامه افزایش سرمایه قابلیت ورود به ترکیب هیات مدیره این شرکت تا حد دو کرسی از پنج کرسی موجود تامین گردد.

این مقام مسئول در عین حال از کارشکنی برخی مدیران "مداران" در زمینه تحقق وعده ها انتقاد کرد و گفت:با تفاهمی که انجام شده بود قرار بر این بود که بجای واریز قیمت حق تقدم های استفاده نشده "مداران" کمیته امداد ملکی را تهاتر نماید اما با خلف وعده ایی که صورت گرفت چنین برنامه ای محقق نشد.

جهانبانی با بیان اینکه نگاه کمیته امداد به "مداران" مدیریت حاکمیتی است، عنوان کرد: برای شرکت داده پردازی ایران از لحاظ اجرای پروژه های سود آور برنامه ریزی مفصلی داریم که پس از تعیین ترکیب جدید هیات مدیره ،هم افزایی قدرتمندی در آن ایجاد خواهد شد.

وی افزود:کمیته امداد در مجموع 92 میلیون برگه حق تقدم استفاده نشده "مداران" را از بازار خردیاری نموده و بنا دارد با رویکرد مثبتی که در حوزه فعالان ارایه دهنده خدمات انفورماتیکی دارد ،شرکت داده پردازی ایران را به سمت اجرای قراردادهای متعدد سوق دهد.

به باور جهانبانی کمیته امداد با اعتقاد به توانمندی ها و ظرافیت های پیدا و پنهان شرکت ذاده پردازی ایران معتقد است عایدی این سهم می تواند به نفع مستمندان و فقرای تحت پوشش این کمیته بیش از پیش تحقق یابد.

گفتنی است آقای دهقانی از مدیران سرمایه گذاری کمیته امداد نیز با اذعان به اینکه بازار سازی منطقی برای گردش سهام شرکت داده پردازی ایران در بازار سهام ایجاد خواهد شد عنوان کرد: با توجه به لزوم تعیین تکلیف مدیریت شرکت در دوره مالی جدید و از طرفی استفاده از درآمد 46 میلیارد تومانی بدست آمده از بایت فروش حق تقدم ها به نظر می رسد مجمع سهامداران این شرکت دستک تا 27 فروردین ماه جاری برگزار و ترکیب جدید هیات مدیره آن مشخص شوند.

به گفته وی کمیته امداد 38 درصد از کل حق تقدم های استفاده نشده "مداران" را خریداری کرده که در صورت ثبت و تبدیل به سهام این نهاد دو کرسی از پنج کرسی موجود در ترکیب هیات مدیره را بدست خواهد آورد.

طلوع پیروزی
2014/07/06, 04:36
بنام خدا

با سلام
این مطلب بیشتر برای مدیران می باشد که ببینند، و آیا این درست می باشد

شرکت افرانت، که فعالیتش بیشتر در مسیر خدمات دهی از طریق دیتاسنتر(مرکز داده ها) خودش می باشد و برخی کارهای اینترنتی را انجام می دهد و سرمایه اش فقط 4 میلیارد تومان می باشد، ارزش بازاریش در بازار سرمایه در حال حاضر حدود 70 میلیارد تومان می باشد، نه دارای زیادی دارد و نه انباشته زیادی دارد (حدود 1 میلیارد تومان انباشته دارد) و نه قدمتی دارد و نه تنوع کاری و نه مجموعه ای .
امروز این شرکت با ارزش 70 میلیارد تومانی در بازار سرمایه دارد معامله می شود(یعنی بیش از نیمی از ارزش امروز شرکت داده پردازی)، شرکتی که فقط یک کار از کارهای داده پردازی را انجام می دهد و آنهم فعال بودن در بخش خدمات دهی دیتاسنتر ، شرکت داده پردازی خود یکی از برترینها در بخش ایجاد دیتاسنتر در کشور می باشد و همچنین یکی از مجهزترین دیتاسنترها را در طبقه همکف ساختمان مرکزی خود دارد.
در حال حاضر داده پردازی با رشد قیمتی جدیدش ارزش بازاریش شده است حدود 120 میلیارد تومان، که اگر پول نقد داخل شرکت را از این ارزش کم کنیم، می شود چند؟
حدود 91 میلیارد تومان پول نقد داخل شرکت می باشد، پول افزایش سرمایه آزاد نشده، پول سود بانکی افزایش آزاد نشده و پول انباشته در شرکت و پول سود تامینی سال 1392

120 - 91 = 29

یعنی ارزش این شرکت 29 میلیارد تومان بدست می آید یعنی چیزی بسیار نازل تر و کم تر از شرکت افرانت، یعنی شرکت داده پردازی از شرکت 4 ملیارد تومانی افرانت کم ارزش تر می باشد.
اینجاست که مدیران خوب می باشد به این نکات توجه داشته باشند

ali20
2014/07/07, 10:19
دوستان خبر جدیدی از واریز وجه حق تقدم ها دارند؟

وحید 20
2014/07/08, 10:14
اعلام موافقت سازمان بورس با پرداخت سود حاصل از سپرده گذاری بانکی وجوه حق تقدم های استفاده نشده
www.dpi.ir/Content/media/image/2014/07/6169_orig.pdf?t=635404066271250000

طلوع پیروزی
2014/07/09, 16:19
بنام خدا
با سلام

این هفته معاملاتی گذشت و هفته آینده 5 روز کاری را در پیش داریم و سپس شرکت در آخر این ماه مجمع عمومی خود را در پیش دارد.

برنامه های که برای هفته آینده در پیش می باشد.

**اتمام ثبت افزایش سرمایه و اعلام آن از طریق سیستم بورس اوراق بهادار و آزاد شدن افزایش سرمایه ها
**واریز وجه حق تقدمهای استفاده نشده از طریق شرکت و دریافت این پولها توسط سهامدارانی که حق تقدم استفاده نشده دارند.
** و هفته آینده اش وارد مجمع عمومی شرکت می شویم، انشاالله مجمع پر بار در پیش داشته باشیم

جعفرزاده
2014/07/10, 00:53
زمان و محل برگزاری مجمع عمومی :

از کلیه سهامداران ، وکیل یا قائم مقام قانونی صاحب سهم و همچنین نماینده یا نمایندگان اشخاص حقوقی دعوت میگردد تا در جلسه مجمع عمومی این شرکت که در ساعت 10:00 روز دوشنبه مورخ 1393/04/30 درمحل هتل انقلاب تهران واقع در خيابان طالقاني، بين ولي عصر و حافظ، شماره 50 برگزار میگردد حضور بهم رسانند.

طلوع پیروزی
2014/07/10, 12:29
بنام خدا
با سلام

افزایش سرمایه شرکت ثبت شد و اطلاعیه اش بر روی کدال قرار گرفت و از هفته آینده پول های کسانیکه حق تقدم استفاده نشده داشته اند به حسابشان واریز می شود و با آزاد شدن سرمایه جدید و همچنین با پرداخت پول حق تقدمهای استفاده نشده، تعدادی از اشخاص فروشنده سهام هستند و تعدادی از اشخاص با گرفتن پول حق هایشان خریدار سهام می باشد.
-------------------------------------------------------------------
حال نکاتی که در مسیر مجمع عمومی شرکت می باشد
امسال شرکت بر اساس اطلاعیه اش در مجمع عمومیش، انتخاب هیت مدیره را هم در پیش دارد
در این انتخاب، چند عضو از اعضا هیت مدیره در دست حقوقی های شرکت می باشد((ملی انفورماتیک و کمیته امداد))
اما نکته
حقیقی ها با انسجام خودشان می توانند یکی از نماینده های اعضاء هیت مدیره را از آن خود کنند و از این طریق نماینده ای از طرف خودشان به داخل هیت مدیره شرکت بفرستند، تا با این کار از منافع سهامداران حقیقی دفاع شود.
برای انتخاب این شخص ، می توانیم شخصی را در نظر بگیریم که سالها با این سهام بوده و سالها با این شرکت آشنا می باشد و سالها با مدیران این شرکت برخورد داشته است و همیشه دلسوز شرکت بوده است و کلیت سرمایه اش را در سهام این شرکت هزینه کرده است.

طلوع پیروزی
2014/07/11, 10:12
بنام خدا

با سلام خدمت دوستان

حال نگاهی به ترکیب جدید سهامداری شرکت داده پردازی ایران می اندازیم

نام سهامدار
تعداد سهام
درصد سهام

شرکت ملی انفورماتیک
254،849،494
39.21

مجتمع اقتصادی کمیته امداد امام
162،848،580
25.05

سهامدار حقیقی
12،306،232
1.89

شرکت نو آوران مدیریت سبا
10،539،058
1.62

صندوق سرمایه گذاری توسعه صادرات
6،500،000
1

سایر سهامداران
202،956،636
31.22

جمع کل سهام
650،000،000
100

اگر به ترکیب سهامداران بر اساس سرمایه جدید نگاه کنیم، می بینیم حقوقی ها می توانند اعضاء هیت مدیره خود را داشته باشند،
اما نکته
اگر به درصد سایر سهامداران نگاه کنیم، بخوبی متوجه می شویم که سهامداران جزء و حقیقی چیزی حدود 31 درصد می باشد، که اگر این سهامداران به هم منسجم بشوند به راحتی می توانند یکی از اعضاء هیت مدیره شرکت را در اختیار خود بگیرند، تا از این طریق بتوانیم از حق خودمان در هیت مدیره دفاع کنیم

طلوع پیروزی
2014/07/11, 11:53
بنام خدا
با سلام

حال نکاتی که در برخی موارد در گزارش توجیهی افزایش سرمایه 248 درصدی آمده و نکاتی که در گزارش شرکت مالی شرکت می باشد.
نکته اول،،
در گزارش توجیهی افزایش سرمایه در صفحه 29 این گزارش آمده است، در صورت اینکه افزایش سرمایه انجام شود سیاست تقسیم سود شرکت 80 درصد می باشد و در صورت انجام نشدن افزایش سرمایه سیاست تقسیم سود شرکت 70 درصد می باشد، اما در گزارش مالی شرکت سیاست تقسیم سود را 60 درصد اعلام کرده است. این خود یک ایراد می باشد و بهتر است این ایراد برطرف شود.
البته اینکه هر چه پول بیشتری در دست شرکت باشد قدرت شرکت بیشتر می شود، در جایگاه خودش می تواند یک نقطه برتری باشد.
نکته دوم،،
این نکته یکی از شرایط قوت و برتری شرکت می باشد، در گزارش توجیهی برای افزایش سرمایه، میزان سود انباشته را با انجام افزایش سرمایه تا سال 1396 حدود 16 میلیارد تومان در نظر گرفته بوده اند، که اگر به گزارش مالی شرکت نگاه کنیم، سود انباشته شرکت در همین گزارش سال 1392 حدود 20 میلیارد تومان شده است، یعنی خیلی فراتر از تخمین شرکت برای سال 1396
این خود یکی از نقاط قوت بسیار خوب دیگر در این جریان می باشد،چون این سود انباشته طی سالهای آتی می تواند به راحتی فراتر از این میزان بشود
نکته سوم،،
جریان قیمت یورو می باشد، چون شرکت در گزارش توجیهی خودش قیمت یورو را 4753 تومان در نظر گرفته در حالیکه قیمت یورو در بازار حدود 4200 تا 4250 تومان می باشد.
این یعنی شرکت قدرت مانوروش در مورد پروژه هایش بالاتر می رود و این خود یک نکته قوت دیگر می باشد.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
خود وجه افزایش سرمایه در این مدت 7 ماه در بانک حدود 5 میلیارد تومان سودش بوده است، که این سود وارد خود شرکت می شود و این خود یعنی حدود 8 درصد افزایش سرمایه مجانی برای شرکت

aligoldday
2014/07/12, 01:02
خب خدارو شکر انگار میخوان بعد ماه ها پول مارو پس بدن!!

الان باید چیکار کنیم؟؟ تماس بگیریم ب شرکت؟؟

به ازای هر سهم چقد به حسابمون میریزن؟؟

مرسی

honaramuz
2014/07/15, 09:57
خب خدارو شکر انگار میخوان بعد ماه ها پول مارو پس بدن!!

الان باید چیکار کنیم؟؟ تماس بگیریم ب شرکت؟؟

به ازای هر سهم چقد به حسابمون میریزن؟؟

مرسی

========
با کارت ملی از شعب بانک تجارت پولتان را بگیرید.4 روز است که این مبالغ پرداخت میشود.هر سهمی 1586 ریال داده اند.

honaramuz
2014/07/15, 11:42
احتمالا فردا هم با صف خرید میلیونی کار را خاتمه دهد و به مجمع برود.

honaramuz
2014/07/16, 08:06
امروز سهام ناشی از افزایش سرمایه به پرتفوی اضافه شد.

تمام
2014/07/18, 14:27
فردا به مقاومت برخورد میکنه اگه حمایت بشه خوبه مگر نه .....

طلوع پیروزی
2014/07/20, 14:16
بنام خدا
با سلام ، با آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما در این ضیافة الله

فردا به امید خدا مجمع عمومی شرکت داده پردازی می باشد.
دوستان می توانند با استفاده خوب از این موقعیت از شرایط و جریانات داخل شرکت اطلاع کسب کنند و همچنین در مجمع عمومی امسال یک از جریاناتی که جاری می باشد، انتخاب هیت مدیره می باشد، دوستان سعی کنند با آرامش و پی گیری مطالب خود، سعی کنیم با هماهنگی و انسجام و شرکت در مجمع عمومی یکی از اعضاء هیت مدیره شرکت را در اختیار حقیقی ها بگذاریم ، تا با این جریان بتوانیم مطالبات خود را پی گیری کنیم.

فردا با آرامش و پیگیری مطالب و همراهی در جهت تصاحب عضوی از هیت مدیره، سعی کنیم خودمان را در تصمیمات داخلی شرکت دخیل کنیم

مجمع عمومی فردا ساعت 10 هتل انقلاب

امید به روزهای بهتر برای همه

honaramuz
2014/07/20, 17:27
شرکت توسعه ريز کامپيوتر با سرمايه 3 ميليارد توماني توانسته 932 تومان سود بسازد.100درصد اين شرکت براي مداران است.3/7 ميليارد تومان انباشته دارد.يعني يک افزايش سرمايه از انباشته به ميزان 100درصد ميتواند داشته باشد.طبق قرار قبلي مداران ميخواست سرمايه شرکت را به 18 ميليارد برساند.پس بايد به اندازه 12 ميليارد در افزايش سرمايه آن شرکت نمايد.يعني 300درصد .
سود 932 توماني پس از اين افزايش سرمايه ها با سرمايه 18 ميليارد توماني 155 تومان ميشود.و قيمت آن در بازار سرمايه بايد حدود 1200 تا 1550 تومان قيمت داشته باشد. اين شرکت فقط با بانک ملي قراردادي بيش از 20 ميليارد تومان دارد.کل قراردادهايش بالاي 40 ميليارد تومان است.
آنوقت قيمت مادر اين شرکت يعني مداران بايد چقدر باشد و سود شفاف و صادقانه آن بايد چقدر باشد.ما مطمئنيم شرکت براي سال 1394 توان ساخت سود حداقل 150 توماني را دارد.و قيمت سهم بايد امسال تا پايان سال به بالاي 1000 تومان برسد.

honaramuz
2014/07/20, 17:28
شرکت مداران سال 91 با بازدهي منفي و نزولي ، يکدفعه سهامش را در قيمت هاي پايين بست و بعد از مذاکرات با طاف هاي قرارداد و کنسل کردن برخي از قراردادها و زيان ناشي از تغيير قيمت دلار در قراردادها و زيان ناشي از آن به يکباره با تعديل هاي مثبت پي در پي باز شد و تا قيمت 600 تومان بالا رفت.و در قيمت 514 تومان هم براي مجمع افزايش سرمايه بست.در مجمع هم 28 تومان سود نقدي توزيع کرد.افزايش سرمايه انجام شد.قيمت حدود 206 باز شد و با فراز و نشيب بسار تا 380 بالا رفت و بعد از فروختن انفورماتيک تا 175 تومان هم پايين آمد.گزارش هاي شرکت و شفاف سازي هاي مصلحتي هم روز به روز به بازار اعلام شد.سود 24 توماني براي سال 92 با سرمايه جديد اعلام شد.
ولي در اين گزارشها مطلب جالب که شايد کمتر روي آن بحث شده به يکباره سود انباشته 20ميليارد توماني شرکت است.يعني به ازاء هر سهم جديد 30 تومان تعلق ميگيرد.و اين 30 تومان در بندهاي مختلف گزارشات حسابرسي شرکت و به دور از چشمان نه چندان تيزبين حسابرسان معتمد سازمان مخفي شده بود.حسابداران خود شرکت خيلي با تدبير و کاربلد هستند که توانستند مانند پدري که 10 تا جيب مخفي دارد،در هر جيبي مقداري پول را مخفي نمايد تا نهايتا روزي به درد خانواده اش بخورد.آنجا يک رابطه حسي و عاطفي وجود دارد ولي اينجا يک رابطه حقوقي و قانوني و شرعي وجود دارد.مداران يا بايد تعديل مثبت 100 درصدي از اين راه بدهد.يا بايد تمام سود حاصل در سال 92 را توزيع نمايد و يا بايد افزايش سرمايه 30 درصدي از انباشته نمايد تا اين پول عظيم که بدون حساب و کتاب در شرکت و در يد هيئت مديره باقي خواهد ماند تا هرطور که دلشان ميخواهند با اين پول تجارت نمايند،به سهامداران واقعي که صاحب حق قانوني و شرعي اين مبلغ هستند برسد.و بدتر اينکه ديگر به حسابداران شرکت اعتمادي نيست.از کجا معلوم که در سالهاي ديگر باز نيايند و مبالغ ديگري را اينطرف و آنطرف مخفي نمايند و نهايتا در حساب انباشته اضافه نمايند.

ما خواهان افزايش سرمايه شرکت از انباشته به ميزان 30 درصد هستيم تا سرمايه شرکت از 65 ميليارد تومان به 85 ميليارد تومان تبديل شود و اين پول در شرکت و قراردادهاي شرکت و بازدهي شرکت حضور مثبت و مستمر داشته باشد.

اگر این میزان پول وارد انباشته نمیشد و به eps مداران اضافه میشد.الان با سرمایه جدید 55 تومان سود ساخته بود و قیمت سهم در این بازار کمتر از 600 تومان نبود.یعنی 300درصد سهامداران بلندمدتی و میان مدتی از این راه ضرر کرده اند و سهامشان پایین آمده است.

honaramuz
2014/07/22, 10:56
باسمه تعالي

مشاهدات و مطالب بيان شده در مجمع را از ديد خودم به يادگار بيان ميکنمبنده با حدود 2000000 سهم که تمام شده بنده سرجمع 170 تومان مي باشد با مداران خواهم ماند... آخر شاهنامه خوش است.)
1- هيئت مديره و نفوذيهاي شرکت تمام مطالب تالار ميخوانند و از آنها استفاده ميکنند و حتي در مجمع جناب خالقي به آنها (پرسيده نشده) جواب ميداد.
2- اضطراب شديدي در بين اعضاي هيئت مديره و هيئت رئيسه مشهود بود.
3- آنقدر تحت فشار جو بودند که حرف زدن را فراموش ميکردند.مثلا نام روزنامه و نام بازرسي علي البدل را نميدانستند.و ...
4- کميته با هيئت مديره و مديرعامل خوب هماهنگ شده اند.
5- کميته سهام مديريتي را با زرنگي تمام در ميانگين 330 تومان درو کرده است که برايش برد است و بسيار راضي هستند.
6- کميته فقط و فقط به دنبال سود است.مجبور است که حمايت کند و قيمت را بالا ببرد تا به سود برسد.
7- کميته 2 تا عضو در هيئت مديره دارد.يکي شرکت ايران برزگر(که در کار خريد و فروش لوازم و تجهيزات کشاورزي است) و ديگري آقاي نادري که کار مالي بلد است .
8- انفورماتيک هم 2 تا نماينده دارد.
9- نماينده پنجم در هيئت مديره بنابر صلاحديد خود آقايان و تمايلشان ، از حقيقي هايي که 10 درصد سهام را داشته باشند قرار شد انتخاب شود.
10- جناب مهندس رمضان زاده نيز تمايل زيادي براي رفتن به هيئت مديره داشت.و با هيئت مديره هماهنگ است.يعني شايد بعضي از حرفهاي هيئت مديره را ايشان ميزنند تا حقيقي ها مجاب شوند.يعني ايشان سود 25 توماني را پيشنهاد کرد.ناصري نظرش 15 تومان بود و ايشان سريع و بدون سماجت 20 تومان را مطرح کرد که تاييد شد و اگر کمي بيشتر شايد پافشاري بود حتما سود بيشتري قابل توزيع بود و نماينده بورس هم صحه گذاشت بر اين امر.
11- جناب ميثم ميثم خيلي زحمت کشيدند.و به کررات حرف دل سهامداران حقيقي را با مهارت خاص و تخصص بالا بيان کردند.
12- قرار شد که سود زودتر از موعد قبلي و شايد از نيمه مرداد توزيع شود.
13- شرکت در کنار فناوري اطلاعات و کارهايي که روزمره انجام ميدهد، به طرف بساز و بفروشي و تبديل به احسن کردن ملک هايش رفته.کار سند و ساخت و ساز دو ملکش در شيراز و مشهد تمام شده و در مرحله فروش است.
14- دو زمين پرند و بندرعباسش در مرحله مناقصه و قرارداد ساخت مي باشد.
15- امسال سود عملياتي خوبي شرکت افشا خواهد کرد.قرار شد تا 4 ماه ديگر شفاف سازي شود.
16- مبلغ بيش از 8 ميليارد تومان جريمه و خسارت بايد پرداخت کنند که تيم مذاکره کننده در صدد آنست که تا ميتواند يا تخفيف بگيرد و يا کلا اين مبلغ را به نفع شرکت مسترد نمايد.
17- از سال 76 تا حالا بيش از 10 ميليارد تومان شرکت را شرکتهاي ديگر به بهانه هاي مختلف برده اند و خورده اند که قرار شد تا 6 ماه ديگر پيگيري نمايند و مقداري از اين مبلغ را آزاد نمايند.
18- ناصري به زور بالاخره بله را گفت و گفت که با اين تعداد سهم در هيئت مديره و مداران خواهند ماند.(الکــــــي ميــــــگه)
19- مديرعامل از مجموعه پاکت گذاري و چا÷ ديجيتال بلد نيست براي شرکت سود سازي نمايد.ولي براي جور بودن جنس آن را نگه داشته اند.(اين ظاهر قضيه هست.)
20- مديرعامل که رئيس دانشکده مداران نيز مي باشد.هيچ حقوقي از اين مجموعه نميگيرد و فقط حق استاديش را ميگيرد.و نتوانسته و بلد نبوده که از آنجا سود بگيرد .همين که ضرر نميدهد فکر ميکنند که خيلي کار مهمي است.(آنوقت يک مدير دبيرستان غيرانتفاعي با 100 دانش آموز هم به 30 تا 40 نفر نان ميرساند.هم خودش ميخورد و هم سود خوب ساليانه برداشت ميکند.)
21- به نظر ميرسد که کارهاي مديرعامل بيش از ظرفيتش مي باشد و توان رسيدگي به همه آنها را نداشته و ندارد.(پيشنهاد ميشود برخي را تنفيذ اختيار بدهد تا نيروهاي جوان و کاربلد عهده دار آنها شوند.)
22- وضع شرکت بسيار خوب شده و خوب خرج ميکنند و به تفريح و ورزش و خدمات و تسهيلات و پاداش و اضافه کار و غيره خود و کارمندان بحمدالله خوب ميرسند.
23- عليرغم تبليغ يکي از دوستان براي psp شدن توسعه،شرکت تمايلي براي اين کار ندارد.ميخواهد سرمايه آنرا در وهله اول به 18 ميليارد برساند و در فاز بعدي به 40 ميليارد و حتي 50 ميليارد برساند تا بتواند براي دريافت اين مجوز اقدام نمايد.
24- کار ورود توسعه به فرابورس با داشتن 20 ميليارد سرمايه در سال 93 عملي خواهد شد.
25- دکتر شريفي بسيار آرام در رديف اول نشسته بود .
26- يک سررسيد سال 93 که 4 ماه از ابتداي سال 93 ميگذرد به سهامداران حاضر داده شد.خانم اسداللهي نيک هم در سالن حضور داشتند ولي جزء هيئت رئيسه نبودند.خود ناصري يه تنه زحمت همه را کشيد.
27- به سوالات و اعتراضات حقيقي ها با مهارت تمام و وقت کشي تمام و بيراهه بردن مسير جلسه جواب ندادند.
28- جلسه تقريبا 4 ساعت طول کشيد.
29- سود واقعي سهم 252 ريال مي باشد که 200 ريال توزيع و الباقي به انباشته منتقل شد.
30- کلا مجمع با 74 درصد سهامداران رسميت پيدا کرد.26 درصد الباقي حقيقي هايي هستند که شايد هيچگاه به مجمع نمي آيند و احتمال قوي بسياري از آنها از کارمندان و بازنشسته هاي خود مداران مي باشند.
31- زمينهاي شرکتملک با کاربري اداري متري چند؟)
1- زمين 759 متري در بندرعباس که کاملا ساخته شده و قابل فروش است تا آخر مردادماه 93.(بهاي پيشنهادي شما... حداقل 759ميليون تومان)
2- زمين 294 متري در اصفهان که شهرداري جواز تجاري داده و اينها اداري ميخواهند.فعلا دعوا دارند در دادگاه.
3- زمين 5887 متري در شهر جديد پرند.که پروانه ساخت اخذ شده و 2000 متر سوله ساخته شده است.(متري چند؟)
4- زمين 8000 متري در يزد .کمي حساسه فعلا تصميمي گرفته نشده و شايد همينجوري بفروشند (متري چند؟)
5- زمين 1619 متري مشهد که جواز گرفته شده و مناقصه برگزار و ساخته خواهد شد.
6- زمين متري شيراز که اماده فروش است.
فعلا بندرعباس و شيراز را خاهند فروخت و سود غيرعملياتي خوبي نصيب شرکت خواهد شد.و سال هاي بعد زمينهاي ديگر را خواهند فروخت.اين زمينها در بيابانهاي اين شهرها نيست و در موقعيت هاي بسيار عالي و با کاربرد اداري ساخته و به فروش ميرسد.

و نهايتا بنده به روند اين شرکت خوش بين هستم و تا تارگت دلخواه خودم.با اين سهم خواهم ماند.بالاخره مجبورند که نم نم سودها را رو کنند.تک خوري زياد جالب نيست.

طلوع پیروزی
2014/07/27, 21:05
بنام خدا

بحث در مورد سود انباشته می باشد.

بحث سود انباشته آنطور که به بنده تذکر داده شده است، این سود انباشته را می توان گفت، انباشت سود، یعنی سودی که در انباشته گفته شده است از انباشت سودهای سال قبل و همچنین سود تامینی آن سال می باشد، که در صورت تقسیم سود آن سال در مجمع عمومی، این سود تقسیمی در گزارشات دیگر از انباشت کسر می شود، مثلا سود انباشته مداران از سود تلفیقی شرکت توسعه و سود سال 92 و سود انباشت سالهای دیگر می باشد، که از این سود انباشته سود تقسیمی سال 92 کم می شود و همچنین این سود انباشت در طی سال می تواند با تامین سود از محل برگشت ذخایر افزایش پیدا کند.
می توان گفت در محاسبات سود انباشت شرکت 21.8 می باشد، که از محل سود انباشت سالهای قبل و سود سال 92 و همچنین سود توسعه بدست آمده است و می توان گفت از این سود سود تقسیمی مجمع از آن کم می شود، یعنی حدود 13 میلیارد از این سود کم می شود.

21.8 - 13 = 8.8 میلیارد تومان

طلوع پیروزی
2014/08/04, 09:52
بنام خدا

یک ایده که می تواند برای شرکت مفید باشد

شرکتی به مانند افرانت فعالیتهایش در بخش دیتاسنتر و اینترنت و خدمات دهی در این بخش می باشد و یا شرکتهای به مانند شاتل فعالیتشان در بخش توزیع اینترنت می باشد.
حال شرکت داده پردازی هم دارای دیتاسنتر بزرگ می باشد و دیتاسنترش از اولینها می باشد و داده پردازی از اولین شرکتهای می باشد که در این بخش در ایران فعالیتش را شروع کرده است و همچنین شرکت در بخش اینترنت و حتی توزیع اینترنت در استان تهران فعال می باشد و این فعالیتها و مجوزهایش را می توانید در سایت شرکت مطالعه کنید.
شرکت داده پردازی، می تواند با مجزا کردن این بخش ((به مانند شرکت توسعه ))و ایجاد شرکتی جدید تحت نظارت خودش، از پرسنل ایجاد شده در شرکت جدید بخواهد این بخش را توسعه وگسترش بدهد، تا از این طریق از این فعالیتهای شرکت به بهتر شیوه استفاده شود و شرکت داده پردازی بعنوان شرکت مادر بر این بخش نظارت داشته باشد.
شرکت حتی با این روش می تواند بهترین استفاده را از املاکش و نمایندگیهایش در سراسر کشور کند
امروز هم شرکت افرانت برای خودش در صنعت آی تی بورس جلوه گری کرد، امروز ارزش بازاری این شرکت به 136 میلیارد تومان رسید، و ارزش خودش را با ارزش بازاری شرکت داده پردازی هماهنگ کرد، این شرکت 4 میلیاردی که تازه 1 ماه می باشد، که سرمایه خود را به 20 میلیارد رسانده است، ارزش بازاریش در حال حاضر دارد از داده پردازی می گذرد.
--------------------------------------------
حال چرا بنده این ایده بالا را مطرح کردم
اگر دوستان کمی شرکت افرانت را مطالعه کنند و سپس نگاهی به یکی از فعالیتهای داده پردازی کنند، آن زمان متوجه می شوند، که چرا این ایده را بنده مطرح می کنم.
یکی از فعالیتهای شرکت افرانت در مورد خدمات دهی در بخش دیتاسنتر می باشد(فقط در جهت خدمات دهی نه تاسیس دیتاسنتر)
اما شرکت داده پردازی هم در جهت خدمات دهی دیتاسنتر می باشد، چون یکی از بزرگترین و مجهزترین دیتاسنتر ها را در کشور در ساختمان مرکزیش در اختیار دارد و هم این شرکت در تاسیس مرکز دیتاسنتر در کشور فعال می باشد و از بهترینها در این بخش می باشد و تا امروز مراکز زیادی را تاسیس و تجهیز کرده است و از اولین در این جریان در کشور می باشد،
حال خبری در مورد اینکه داده پردازی از اولینها در این مورد بوده است.
http://telna.ir/fa/content/14367
دیتاسنترهای ایرانی؛دیروز، امروز، فردا

در برهه‌ای از زمان اختلال در سایت‌های ایرانی که در خارج از کشور میزبانی می‌شدند،هزینه‌های بالای دسترسی به اطلاعات،احتمال عدم دسترسی به اطلاعات در صورت وقوع تحریم از سوی کشورهای میزبان و خدشه دار شدن محرمانگی اطلاعات دغدغه‌ای بود که ضرورت ایجاد مراکز خدمات داده اینترنتی (دیتا سنترها)را بیش ازپیش گوشزد می‌کرد ،مراکزی که ایجاد آن ،حفظ امنیت ،کاهش هزینه دسترسی به اطلاعات و حفظ استقلال در فناوری اطلاعات و ارتباطات را در پی‌داشت و شاید همین دغدغه در سال 83بارقه‌های ایجاد مراکز خدمات داده اینترنتی را در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات روشن کرد.راه حلی که بعنوان بستری مناسب برای ارایه سرویس‌های متنوع اطلاعاتی بخش دولتی و غیر دولتی در نظر گرفته شد و به دنبال آن وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در فراخوانی عمومی از دست اندکاران صنعت IT کشور دعوت کرد با دریافت پروانه ایجاد مراکز خدمات داده اینترنتی (IDC) عرصه فعالیت جدیدی را تجربه کنند.‌ ‌فراخوانی که از میان 90 متقاضی آن تنها 8 شرکت از مراحل مختلف بررسی‌های کارشناسی برای دریافت پروانه ،واجد شرایط تشخیص داده شدند و به دلیل محدود بودن مجوزها ،پس از قرعه کشی ،برگ برنده پروانه ایجاد مراکز خدمات داده اینترنتی به سه شرکت پارسان لین (پارس آنلاین) ،داده پردازی ایران و کنسرسیوم فن آوا رسید؛ پروانه‌ای که شش ماهه و موقت بود.

------------------------------------------------
حال مجوز دیگر شرکت در مورد خدمات توزیع اینترنت در تهران
http://www.dpi.ir/fa/companyintro/pointd
http://forums.boursy.com/imported/2014/08/5576_orig-1.jpg
فعالیتهای در بخش اینترنت که دوستان می تواند با مراجعه به سایت شرکت در بخش مرکز داده های اینترنتی مطالعه کنند
http://www.dpi.ir/fa/services/idcnetwork
--------------------------------------------------------------------------------------------
حال این بخشی از فعالیتهای شرکت داده پردازی می باشد، که شرکت داده پردازی می تواند با تاسیس شرکتی و اختیار این بخش را به این شرکتش بدهد و خودش نظارت کننده باشد، این کار بخشی از فعالیتهای شرکت می باشد و می توان گفت بخشی از پتانسیلهای این شرکت می باشد، حال شرکت توسعه و بخش های دیگر این شرکت در جایگاه خودش.
آیا واقعا مدیران نباید به این جریان به خوبی نگاه کنند و آیا باید امروز این شرکت را با افرانت مقایشه کنیم، اینها درد می باشد

طلوع پیروزی
2014/08/06, 18:16
بنام خدا

یکی از شاهکارهای بورس

کسانی این شاهکار را متوجه می شوند، که عملکرد این سهامدار حقوقی را نسبت به سهام بدانند
شرکت ملی انفورماتیک امروز خریدار سهام شرکت داده پردازی ایران بوده است

تمام
2014/08/08, 17:18
دوست عزیز انفورماتیک بازی کثیفی سر سهم راه انداخته قصد داره بازار سهمو مجدد داغ کنه تا کمیته رو بیاره وسط میدان تا بقیه سهام رو هم توی پاچش کنه
امیدوارم این اتفاق نیافته مگر نه این سهم بی پدر مادر میشه

امیر2309
2014/08/08, 17:46
دوست عزیز انفورماتیک بازی کثیفی سر سهم راه انداخته قصد داره بازار سهمو مجدد داغ کنه تا کمیته رو بیاره وسط میدان تا بقیه سهام رو هم توی پاچش کنه
امیدوارم این اتفاق نیافته مگر نه این سهم بی پدر مادر میشه

آقا خيلي با حال بودlaughingsmiley:))
راستي چرا ديگه كميته كلا تو بازار خريدار نشد يهو عقب نشيني كردن
جاله تكنو هم ميليوني مي خريذ الان كه اومده پايين نمي خره
كلا وقتي سهم قيمتش خوب افت مي كنه حقوقي ها ديگه نمي خرن دوست دارن تو قيمت بالا بخرن

جعفرزاده
2014/08/08, 20:44
آقا خيلي با حال بودlaughingsmiley:))
راستي چرا ديگه كميته كلا تو بازار خريدار نشد يهو عقب نشيني كردن
جاله تكنو هم ميليوني مي خريذ الان كه اومده پايين نمي خره
كلا وقتي سهم قيمتش خوب افت مي كنه حقوقي ها ديگه نمي خرن دوست دارن تو قيمت بالا بخرن

بخور بخور راحت تر میشه

honaramuz
2014/08/09, 21:17
خداحافظی ملی انفورماتیک با مداران

http://forums.boursy.com/imported/2014/08/medara2000-1.jpg

negarminavi
2014/08/23, 09:05
عرضه عمده سهام شركت داده پردازي ايران - مداران 93/6/1 10:01

كارگزاران محترم پيرو اطلاعيه شماره 50624/130 مورخ 1393/05/18 مديريت بازار، امروز شنبه مورخ 1393/06/01 تعداد 000ر000ر254 سهم معادل 39 درصد از سهام شركت داده پردازي ايران متعلق به شركت ملي انفورماتيك به صورت يكجا ونقد ويا نقد واقساط (60% نقد و مابقي اقساط طبق شرايط اعلامي) به قيمت پايه هر سهم 100ر2 ريال در نماد مداران4 عرضه خواهد شد. كارگزاران خريدار درصورتي مجاز به ورود سفارش خريد به سامانه معاملاتي هستند كه 3 درصد ارزش سهام مورد معامله براساس قيمت پايه را نقدا يا به صورت ضمانت نامه بانكي بدون قيدوشرط از مشتري دريافت كرده و حسب مورد به حساب شركت سپرده گذاري مركزي اوراق بهادار و تسويه وجوه واريز يا به اين شركت ارائه نمايند. مديريت بازار

طلوع پیروزی
2014/08/23, 12:14
بنام خدا
با سلام

امروز شرکت ملی انفورماتیک از سهام خارج شد و سهام شرکت به بانک رفاه رسید.(البته حدود 900 هزار سهام در دست ملی انفوورماتیک باقی مانده است)
در روزهای آینده به احتمال زیاد شرکت یک مجمع فوق العاده جهت تغییر اعضا هیت مدیره را دارد. همچنین در این مجمع بیشتر با اهداف و برنامه های سهامدار جدید آشنا می شویم.

یک نکته ای که وجود دارد.

بانک رفاه از مجموعه های تامین اجتماعی می باشد و این دو زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می باشد. شرکت تامین اجتماعی دارای شرکتهای بزرگی همچون شستا و غیره می باشد(که برای آشنایی بیشتر می توانید به این آدرس رجوع کنید...http://www.tamin.ir/News/Archive?cat...NS&type=News)، (http://www.tamin.ir/News/Archive?catid=2&bcode=CORPORATIONS&type=News%29%D8%8C) حتی اپراتور تلفن همراه رایتل در مجموعه تامین اجتماعی می باشد.
حال امروز این بلوک داده پردازی در اختیار بانک رفاه قرار گرفت، حال این سهامدار عمده جدید می تواند از پتانسیلهای شرکت هم در مجموعه بانک و هم در مجموعه تامین اجتماعی به بهترین شکل استفاده کند.
مدیران و هیت مدیره شرکت برای آینده بخوبی می توانند از این جریانات به سود شرکت استفاده کنند و می توانند فعالیتهای شرکت را بخوبی گشترش بدهند.

اول تحقیق بعد تصمیم

طلوع پیروزی
2014/08/23, 14:28
بنام خدا
در جهت تایید خبر خرید سهام توسط بانک رفاه
http://www.nicholding.net/gnews.html...d=731&cntid=57 (http://www.nicholding.net/gnews.html?M=NEWS&MC=SHOWNEWS&m_id=731&cntid=57)

خروج از سهام شركت داده پردازي ايران

http://forums.boursy.com/imported/2014/08/dpi5-1.jpg

امروز مصادف با اول شهريور 93 تحقق يافت: خروج شركت ملي انفورماتيك از مديريت و مالكيت سهام شركت داده پردازي ايران
آقاي ناصري مدير مالي و سرمايه گذاري شركت ملي انفورماتيك ضمن تاييد انجام مزايده سهام داده پردازي مورخ 1393/06/01، خروج شركت ملي انفورماتيك از مديريت و مالكيت آن را اعلام نمود. وي افزود پيرو اطلاعيه مورخ 1393/05/18 مديريت بازار بورس اوراق بهادار، امروز شنبه مورخ 1393/06/01 تعداد 254 ميليون سهم معادل 39 درصد از سهام شركت داده پردازي ايران متعلق به شركت ملي انفورماتيك با شرايط اعلامي به قيمت پايه 2.100 ريال عرضه گرديد.
مدير مالي و سرمايه گذاري شركت ملي انفورماتيك افزود، در اين مزايده كه از طريق بورس انجام پذيرفت، در نهايت اين بانك رفاهبود كه سهام فوق الذكر را خريداري نمود و منبعد مديريت عمده شركت داده پردازي ايران را در اختيار خواهد داشت. وي ضمن آرزوي موفقيت براي شركت و مديريت جديد، خاطر نشان كرد شركت ملي انفورماتيك همواره خود را در كنار مداران دانسته و آمادگي انتقال تجربيات و يا ارائه راهكارهاي لازم را به سهامداران خواهد داشت.
1393/06/01

طلوع پیروزی
2014/08/23, 22:47
بنام خدا
شرکت بالای 8 میلیارد تومان در حسابهایش بابت قراردادهایش ذخیره گرفته است.
بخش اعظمی از این ذخایر گرفته شده مرتبط با قرارداد بانک رفاه می باشد و حتی در این مدت با رایزنیهای مدیریت به نتایج خوبی هم رسیده بودند و حالا با تصاحب سهام شرکت توسط بانک رفاه ، یکی دیگر از نکات مثبت، می توان گفت، برگشت همین ذخایر می باشد.

rajabnejad
2014/08/30, 10:18
وضعیت قراردادهای "مداران" چگونه است؟

بلوک 39 درصدی سهام شرکت داده پردازی ایران شامل 254 میلیون سهم به قیمت پایه هر سهم 210 تومان در حالی طی اول شهریور ماه جاری توسط شرکت ملی انفورماتیک در بازار دوم بورس عرضه شد که در نهایت این بلوک توسط بانک رفاه خریداری شد .

امیرحجت رمضان زاده مالک حدود سه درصد از سهام شرکت داده پردازی ایران با بیان این مطلب در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: با توجه به تغییرات اعمالی در ترکیب سهامداران شرکت داده پردازی ایران و توانایی بانک رفاه برای دریافت قراردادهای جدید چشم انداز مناسبی پیش روی این مجموعه می توان تصور کرد. چراکه سهامدار جدید می تواند شرایط لازم را برای توسعه فعالیت های "مداران" فراهم کند .

امیرحجت رمضان زاده به اجرای افزایش سرمایه "مداران" اشاره کرد و ابراز داشت: سرمایه این مجموعه با اجرای برنامه افزایش سرمایه در حالی به 65 میلیارد تومان افزایش یافته که 15 میلیارد تومان از آن ناشی از اعمال برنامه افزایش سرمایه زیرمجموعه "مداران" یعنی شرکت توسعه ریز کامپیوتر بوده و مابقی آن یعنی 32 میلیارد تومان جهت خرید تجهیزات پیشرفته همچون Main frame که مورد نیاز بانک ها و اداره مالیات است، اجرایی شده است .
برهمین اساس می توان گفت این شرکت برنامه هایی برای توسعه فعالیت های خود در زمینه IT در نظر دارد .

وی در خصوص آثار ناشی از اعمال تحریم های بین المللی بر وضعیت سودآوری "مداران" اظهار داشت: تحریم های اعمالی در این بخش تنها مربوط به چند سال اخیر نبوده و این حوزه حدود 35 سال توسط کشورهای خارجی تحریم شده بود. برهمین اساس می توان گفت با وجود محدودیت های اعمالی در این بخش، "مداران" با بکارگیری راهکارهایی همچنان به فعالیت خود ادامه داده است. حال آنکه در صورت رفع تحریم های بین المللی می تواند به شکوفایی و روند رو به رشد سودآوری آن بیش از پیش امیدوار بود .

این سهامدار حقیقی "مداران" به مراحل دریافت مجوز PSP از بانک مرکزی اشاره کرد و گفت: طبق دستورالعمل جدید شرکت هایی که متقاضی دریافت مجوز PSP هستند و تمایل به مشارکت در طرح شاپرک را دارند، بایستی از برخی شرایطی برخوردار باشند که شرکت توسعه ریز کامپیوتر از شرایط اولیه داراست و تنها می بایست شرایط ثانویه همچون سرمایه 40 میلیارد تومانی شرکت و 100 هزار دستگاه پوز فعال را فراهم کند .

رمضان زاده به سرمایه 18 میلیارد تومانی شرکت توسعه ریزکامپیوتر اشاره کرد و گفت: با توجه به سرمایه مناسب "مداران" می توان افزایش سرمایه 10 میلیاردی زیرمجموعه مذکور را اجرایی کرد و بدین ترتیب بسترهای لازم برای دریافت مجوز PSP فراهم شود .

وی در خصوص قرارداد امضای دیجیتال تصریح کرد: این قرارداد از اول مهر ماه سال جاری اجرا می شود و تمدید مهلت آن نیز چندان دور از ذهن نخواهد بود. چراکه شرکت ملی انفورماتیک در حالی متعهد به اجرای این قرارداد و تحویل دستگاه ها به شرکت خدمات انفورماتیک است که اعلام نموده از شرایط لازم برای این امر برخوردار نیست که این امر احتمال تمدید قرارداد امضای دیجیتال را برای "مداران" قوی تر می کند .

رمضان زاده در خاتمه افزود: پروژه آذرخش نیز توسط توسعه ریز کامپیوتر در حال اجرایی است و امیدواریم بسترهای لازم جهت پیشرفت هرچه بیشتر پروژه مذکور توسط سهامدار عمده جدید فراهم شود و بخشی از هزینه های مالی آن تأمین گردد .

براساس گزارش بورس نیوز، با توجه به پیگیری های انجام گرفته توسط خبرنگار این پایگاه خبری جهت انجام مصاحبه با یکی از مقامات مسئول در شرکت داده پردازی ایران و عدم دریافت پاسخ مثبت از آنها، مصاحبه خبری با سهامدار حقیقی آن تنظیم و منتشر شده است.

طلوع پیروزی
2014/09/02, 09:10
بنام خدا

اطلاعیه مجمع فوق العاده شرکت آمد
22 شهریور ساعت 10 هتل انقلاب
منتظر نظرات و انتخاب اعضا هیت مدیره و سهامداران عمده جدید شرکت می باشیم.

mary
2014/09/16, 07:57
دوستانم عزیز در مورد مداران دیدم که :
http://forums.boursy.com/imported/2014/09/1381-1.jpg

hamid26967
2014/09/17, 08:19
خرید امروز در محدوده 210-200 میتونه گزینه خوبی باشه در مداران با هدف 230 تومن

http://up.boursy.com/uploads/2013-10/مدارانDaily_4c704.png (http://up.boursy.com/)

طلوع پیروزی
2014/09/17, 10:35
بنام خدا
امروز 26 شهریور و چهارشنبه می باشد، امروز آخر برج و همچنین آخرین روزهای تصفیه های صندوق ها و سرمایه گذاریها می باشد، بخاطر سال مالیشان که در برج 6 می باشد و همچنین امروز بازار سرمایه رو به رشد نبوده است و اگر مقداری شاخص مثبت می باشد بخاطر جابجای در مخابرات وهمراه اول و صندوق بازنشستگی، در درصد مثبت می باشد در غیر اینصورت این شرکتها در منفی دارند معامله می شوند.

http://forums.boursy.com/imported/2013/06/13.gifدر بازار امروز ، داده پردازی خوب درخشید.http://forums.boursy.com/imported/2013/06/13.gif

Mehdi1400
2014/10/16, 21:43
این هم یک پلن نوسان برای مداران
تو گروه رایانه از حیث نمودار بهترین هست
سیگنالها همه درست هست اگر کسی خلافش رو میبینه بگوید همه بهره ببریم
این یکی حدود 16 درصد بازده داره برای سرمایه های کوچک
بررسی بیشتر توصیه میشود

http://up.boursy.com/uploads/2013-10/مداران.gif

negarminavi
2014/10/21, 08:57
توقف نماد معاملاتي مداران 93/7/29 08:52

به اطلاع مي رساند، نماد معاملاتي شركت داده پردازي ايران با توجه به تعديل پيش بيني درآمد هر سهم،متوقف شد. مديريت بازار

rajabnejad
2014/10/29, 08:43
مدیر امورسهام شرکت داده پردازی ایران گفت: براساس روند معمول این گزارش قبل از 30مهر، حدود یک هفته پیش به سازمان بورس ارسال شده است اما سازمان تاکنون آن را منتشر نکرده که می توان دلیل آن را اشکالاتی دانست که واحد انتشارات بر آن ذکر می کند.

وی ادامه داد: شرکت داده پردازی ایران منتظر اعلام نتیجه و یا انتشار این اطلاعیه است.

لازم به ذکر است براساس شنیده ها این اطلاعیه مبنی بر تعدیل مثبت 20درصدی «مداران» بوده که برخی معتقدند سازمان با این میزان تعدیل مخالف است.

همچنین با توجه به پی گیری های صورت گرفته از واحد انتشارات سازمان بورس، این اطلاعیه به دست آنها نیز رسیده و در حال بررسی است و احتمال بازگشت آن به شرکت وجود دارد. نماد این شرکت از تاریخ 29مهرماه سال جاری با توجه به تعديل پيش بيني درآمد هر سهم، متوقف شد.

"heydar"
2014/11/13, 15:04
گزارش عالی
با تعدیلی که داد 94 درصد بودجه ی جدید را پوشش داد خوب مثل آدم تعدیل رو اعلام کنید.
94 درصد در شش ماه :D
حداقل سود امسالش 35-45 تومان احتمالا خواهد بود.
آینده از آن این گروه است.

"heydar"
2014/11/14, 21:11
گزارش عالی
با تعدیلی که داد 94 درصد بودجه ی جدید را پوشش داد خوب مثل آدم تعدیل رو اعلام کنید.
94 درصد در شش ماه :D
حداقل سود امسالش 35-45 تومان احتمالا خواهد بود.
آینده از آن این گروه است.
این سهم رو دقیق که بررسی کردم متوجه شدم که گزارش آنچنان خوبی نداده است و 80 درصد سود شناسایی در شش ماه ناشی از سود بانک است و از نطر عملیاتی خوب کار نکرده است ..پوزش بابت اشتباه@};-

وحید 20
2014/12/05, 20:18
در صورتی که مرز روانی 200 تومان رو به پایین نشکنه خرید در محدوده 200 تا 210تومان میتونه مناسب باشه
البته باید نحوه معاملات رو پیگیر بود و با توجه به شرایط تصمیم گرفت

وحید 20
2014/12/07, 11:12
در صورتی که مرز روانی 200 تومان رو به پایین نشکنه خرید در محدوده 200 تا 210تومان میتونه مناسب باشه
البته باید نحوه معاملات رو پیگیر بود و با توجه به شرایط تصمیم گرفت
در 203تومان هم معامله شد

همانطور که چند روز پبش اشاره شد تا وقتی مرز 200تومانی نشکسته خرید در محدود نزدیک 200تومان مناسب است

بنظرم خریداران امروز در حدود 203 204 تومان خرید مناسبی انجام دادند مگر بازار اوضاعش بدتر بشه که اونم شامل بقیه سهم ها هم خواهد بود

وحید 20
2014/12/07, 12:22
صف خرید شد....

مبارک کسانی که خریدند همین امروز در این بازار پرضرر سود کردند زمان خروجش هم با توجه به نحوه معاملات تنظیم کنید

من که خودم نقدینگی نداشتم و فقط توصیش رو انجام دادم;)

apouya
2014/12/07, 12:32
درود به اقا وحيد
تشكر مي كنم بابت معرفي سهم
پر سود باشيد هميشه
ممنون ميشم اگه هميشه نظرات خود رو در سهام مختلف بنويسيد

وحید 20
2014/12/07, 12:37
درود به اقا وحيد
تشكر مي كنم بابت معرفي سهم
پر سود باشيد هميشه
ممنون ميشم اگه هميشه نظرات خود رو در سهام مختلف بنويسيد
اگر کمکی کرده باشم خوشحالم
در روزهایی که فرصت و حوصله باشه در برخی سهم ها مطالب کوتاهی مینویسم کلا اهل طول و تفصیل دادن به مطلب نیستم!البته هیچ کدام توصیه به خرید یا فروش نیست و نباید مبنای عمل کسی قرار بگیرد چراکه توصیه به خرید فقط دردسر برای خودم میتونه داشته باشه

mamadzar
2014/12/07, 13:33
اگر کمکی کرده باشم خوشحالم
در روزهایی که فرصت و حوصله باشه در برخی سهم ها مطالب کوتاهی مینویسم کلا اهل طول و تفصیل دادن به مطلب نیستم!البته هیچ کدام توصیه به خرید یا فروش نیست و نباید مبنای عمل کسی قرار بگیرد چراکه توصیه به خرید فقط دردسر برای خودم میتونه داشته باشه

کاملا با این مورد موافقم وحید جان ، به خصوص که شما معمولا تحلیلت بدون درگیر کردن احساسات و بدون حب و بغضه ! و ازین جهت خیلی وقتا باب طبع عموم معامله گرای احساسی نیست، ولی اینو بدون نظرت برای کسایی که میشناسنت واقعا ارزشمنده . کوتاه باشه مطلبت یا بلند ما همیشه استفاده کردیم :D

امروز اومدم در تایید پستت توی امروز چیکار کردید پست بزنم گفتم اونجا پر رفت و آمده داستان میشه ! دیگه اینجا مراتب تشکرمون بیان کردیم ;)

تمام
2014/12/07, 18:59
امروز یه پولبک خطرناک این زد
این حقوقی نمیدونم قصدش از صف کردن صف چی بود شاید میخواست کدهای حقیقی هاش خالی کنن شاید

http://forums.boursy.com/imported/2014/12/d1mofidsecuritiescotempfilescreenshot158-1.png

سلطان بورس
2014/12/07, 19:09
این حقوقی نمیدونم قصدش از صف کردن صف چی بود شاید میخواست کدهای حقیقی هاش خالی کنن شاید

http://forums.boursy.com/imported/2014/12/d1mofidsecuritiescotempfilescreenshot158-1.png
پیش خودتون فکر کردین تا حالا چند تا از این نمودارها جواب داده و درست بوده ؟
آخه این بازاری که همش دستوری هست بنظرتون این نقاشی ها جواب میده !!!

سلطان بورس
2014/12/07, 19:11

کانالی که کشیدین اشتباه هست
برخورد به کف فقط 1 مورد بوده که اعتبار کافی نداره . در ضمن منفی امروز واکنش به حمایت سهم در چند ماه گذشته بوده

تمام
2014/12/07, 19:42
کانالی که کشیدین اشتباه هست
برخورد به کف فقط 1 مورد بوده که اعتبار کافی نداره . در ضمن منفی امروز واکنش به حمایت سهم در چند ماه گذشته بوده

من کانالی نکشیدم
فقط روند است که شکسته شده و امروز بهش پولبک زد
فردا در صورتی که منفی بشه و یا حتی خنثی معامله کنه سه روز زیر روند رو تجربه میکنه که افت سهمو تضمین میکنه

ali8922
2014/12/07, 19:52
http://up.boursy.com/uploads/2013-10/مدارانDaily_79d61.png
اینطوری هم میشه بهش نگاه کرد

وحید 20
2014/12/27, 10:11
فروشنده های پرقدرتی در سهم دیده نمیشند که البته باید دید گزارش9ماهه و به ویژه پیشینی سود سال 94 چطور خواهد بود ولی چیزی که در این مدت دیده شده اینست که اغلب به قیمت 200تومان واکنش نشون داده.

negarminavi
2015/01/20, 16:57
پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به 1393/12/29 دوره 9 ماهه (حسابرسی نشده)

به اطلاع می رساند بر مبنای اطلاعات دریافتی از شرکت داده پردازي ايران طی نامه شماره مورخ 1393/10/29 پیش بینی درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به 1393/12/29 با سرمایه 650,000 میلیون ریال مبلغ 217 ریال به طور خالص پس از کسر مالیات می باشد.

پوشش 96 درصدی سود در 9 ماهه

سایر اطلاعات:
1. مطابق با مصوبه مجمع عمومي فوق العاده شرکت در تاريخ 04/06/92 سرمايه شرکت از مبلغ 753ر186 ميليون ريال به مبلغ 000ر650 ميليون ريال از محل مطالبات و آورده نقدي افزايش يافت.

2. شرکت پيش بيني سود هر سهم سال مالي 92 شرکت اصلي را با سرمايه 186,753 ميليون ريال در تاريخ 01/02/92 مبلغ 754 ريال، در تاريخ 22/04/92 مبلغ 743 ريال و با سرمايه 650،000 ميليون ريال در تاريخهاي 19/06/92، 30/07/92، 03/09/92 (حسابرسي شده)، 13/09/92 (حسابرسي شده)، 25/10/92، 29/11/92 و 21/12/92، مبلغ 235 ريال و در تاريخ 02/02/93 مبلغ 247 ريال اعلام نموده بود که مطابق صورتهاي مالي حسابرسي نشده و حسابرسي شده مبلغ 247 ريال محقق گرديده است.

3. شرکت پيش بيني سود هر سهم سال مالي منتهي به 29/12/93 را در تاريخهاي 29/11/92 و 21/12/92 (حسابرسي شده) و 02/05/93 مبلغ 172 ريال، در تاريخهاي 28/07/93، 20/08/93 (حسابرسي شده)، و مطابق پيش بيني اخير مبلغ 217 ریال اعلام نموده است.

4. به استحضار مي رساند، سود سپرده هاي بانکي پيش بيني شده شرکت براي سال مالي 93 مبلغ 111,455 ميليون ريال ( معادل 80 درصد سود خالص) برآورد گرديده است.

negarminavi
2015/01/20, 17:00
اطلاعات و صورتهای مالی میاندوره ای 9 ماهه منتهی به 1393/09/30 (حسابرسی نشده)

9 ماهه 93 نسبت به 92 :

1- فروش : 13 درصد افزایش
2- سود ناخالص : 8 درصد افزایش

3- سود عملیاتی : 48 درصد کاهش
4- سود خالص : 21 درصد افزایش

5- سود شناسایی شده برای هرسهم در 9 ماهه : 209 ریال

طلوع پیروزی
2015/01/28, 13:26
بنام خدا

شرکت توسعه ریز کامپیوتر، شرکت متعلق به شرکت داده پردازی ایران، شرکتی که در مسیر رشد و پویایی حرکت می کند.

http://ebinews.com/news/125410
شرکت ریزکامپیوتر ایران روانه بازار کرد:

امکان پرداخت سیار با استفاده از کوچکترین پایانه های فروش همراه

http://forums.boursy.com/imported/2015/01/239525911857809-1.jpg

شرکت ریزکامپیوتر ایران راه کار پرداخت سیار با استفاده از کوچکترین و سبکترین پایانه های فروش همراه (mPOS) در دنیا را روانه بازار ایران کرد. این راهکار پذیرش آسان کارت در هر زمان و مکان را فراهم می نماید

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک (http://ebinews.com)،راه کار پرداخت سیار با استفاده از کوچکترین و سبکترین پایانه های فروش همراه (mPOS) در دنیا و
پذیرش آسان کارت در هر زمان و هر مکان از طریق mPOS و تلفن همراه یا تبلت را فراهم می نماید

پرداخت سیار
راه کارهای پرداخت سیار در حال توسعه روزافزون هستند. با توجه به گسترش استفاده از ابزارهای سیار مانند موبایل، تبلت و فبلت ها که امروزه در تمامی محیط ها از جمله کسب و کارها مورد استفاده قرار می گیرند، نیاز به توسعه روش های پرداخت سیار بیش از پیش احساس می شود. راه کار mPOS گامی در جهت این توسعه می باشد، از ویژگی های این راه کار این است که قابلیت ورود رمز توسط دارندگان کارت برروی این دستگاه نسبت به دستگاه های موجود بسیار تسهیل شده است.

ویژگی ها

• سهولت اتصال
اتصال ساده و راحت mPOS از طریق بلوتوث به تمامی موبایل ها و تبلت ها. با اندازه کوچک و وزنی کم. دارای قابلیت انجام انواع تراکنش ها.
• سازگاری و امنیت
این دستگاه ها گواهی PCI PTS 3.0 را به همراه Open Protocol ها و SRED (خواندن و تبادل داده امن) دریافت نموده است. همچنین این دستگاه ها استانداردهای دیگری شامل UKCC، CE، FCC و IC را نیز دریافت نموده است.
• حمل و نقل آسان
با توجه به وزن کم این دستگاه ها (کمتر از 120 گرم)، حمل آن بسیار آسان است. و با وجود وزن کم، این دستگاه بسیار مستحکم بوده و تست های محیطی را نیز پشت سر گذاشته است. و کارایی بالای باطری آن برای حالت انتظار و انجام تراکنش، استفاده سیار از این دستگاه را بسیار تسهیل نموده است.
پردازنده سریع
دستگاه های ارائه شده دارای پردازنده هایی قوی و سریع هستند که این قابلیت ها توان و ظرفیت مورد نیاز برای تعامل با برنامه های مختلف را فراهم می کند.

اخبار و عکسهای مرتبط به همایش بانکداری در سایت شرکت می توانید مشاهده کنید(بخش همایش)
http://www.dpi.ir/fa/indexeb

negarminavi
2015/02/21, 10:18
اولین پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به 1394/12/29 (حسابرسی نشده)

به اطلاع می رساند بر مبنای اطلاعات دریافتی از شرکت داده پردازي ايران طی نامه شماره مورخ 1393/11/30 پیش بینی درآمد هر سهم برای سال منتهی به 1394/12/29 با سرمایه 650,000 میلیون ریال مبلغ 171 ریال به طور خالص پس از کسر مالیات می باشد.

تعدیل منفی 21 درصدی پیش بینی سود سال مالی 94 نسبت به 93

سایر اطلاعات:
1) مطابق با مصوبه مجمع عمومي فوق العاده شرکت در تاريخ 04/06/92 سرمايه شرکت از مبلغ 753ر186 ميليون ريال به مبلغ 000ر650 ميليون ريال از محل مطالبات و آورده نقدي افزايش يافت.

2) شرکت پيش بيني سود هر سهم سال مالي 92 شرکت اصلي را با سرمايه 186,753 ميليون ريال در تاريخ 01/02/92 مبلغ 754 ريال، در تاريخ 22/04/92 مبلغ 743 ريال و با سرمايه 650،000 ميليون ريال در تاريخهاي 19/06/92، 30/07/92، 03/09/92 (حسابرسي شده)، 13/09/92 (حسابرسي شده)، 25/10/92، 29/11/92 و 21/12/92، مبلغ 235 ريال و در تاريخ 02/02/93 مبلغ 247 ريال اعلام نموده بود که مطابق صورتهاي مالي حسابرسي نشده و حسابرسي شده مبلغ 247 ريال محقق گرديده است.

3) شرکت پيش بيني سود هر سهم سال مالي منتهي به 29/12/93 را در تاريخهاي 29/11/92 و 21/12/92 (حسابرسي شده) و 02/05/93 مبلغ 172 ريال، در تاريخهاي 28/07/93، 20/08/93 (حسابرسي شده)، 29/10/93 و مطابق پيش بيني اخير مبلغ 217 ریالاعلام نموده است.

4) شرکت پيش بيني سود هر سهم سال مالي منتهي به 29/12/94 را با سرمايه 650,000 ميليون ريال مطابق اطلاعات اخير مبلغ 171 ريال اعلام نموده است.

5) درخصوص دلايل کاهش سود هر سهم پيش بيني نسبت به آخرين پيش بيني سال مالي 93، توجه استفاده کنندگان محترم را به توضيحات شرکت ذيل صورت سود و زيان پيش بيني جلب مي نمايد.

6) به استحضار مي رساند، سود سپرده هاي بانکي پيش بيني شده شرکت براي سال مالي 94 مبلغ 80,000 ميليون ريال ( معادل 72 درصد سود خالص) برآورد گرديده است.

تمام
2015/03/21, 11:51
وقتش رسیده که حرکت جدید سهم شروع بشه کف خوبی روی 160 ساخته و هدف اولیه سهم 230 است

omid_reza
2015/03/25, 20:15
اين سهم از توافق سهمي دارد يا فقط ممكنه همرا سهم هاي ديگه رشد كنه ؟ چه اتفاقي بعد از توافق براي اين سهم ميوفته ؟

تمام
2015/03/27, 17:47
اين سهم از توافق سهمي دارد يا فقط ممكنه همرا سهم هاي ديگه رشد كنه ؟ چه اتفاقي بعد از توافق براي اين سهم ميوفته ؟

سهم اینگونه شرکتها باز شدن راه و رسیدن تکنولوژی جدید و گرفتن پروژه در کشورهای دیگر است
و البته در مورد مداران که شرکت آمریکایی مالک قبلی اون هم هنوز دنبال شرکت است به نظر من در صورت توافق حتی اگر شده به خاطر جو روانی این سهم بیشتر بازدهی بورس رو هم میتونه داشته باشه
این سهم خریدارهای خاصی دارد

وحید 20
2015/04/18, 10:55
بعد از مدتها اصلاح و افت امروز خوب معامله شد
علتش هم اگر خبر خاصی نباشه میتونه افت زیاد و داشتن پایینترین قیمت در گروه دونست
این روزها هم که منفی معامله میشد فروشنده ها اکثرا خرد بودند
بنظرم سیستم 400تومانی و مداران 160 تومانی اگر اتفاق خاصی نیافته پتانسیل رشد دارند

mamadzar
2015/04/18, 11:13
بعد از مدتها اصلاح و افت امروز خوب معامله شد
علتش هم اگر خبر خاصی نباشه میتونه افت زیاد و داشتن پایینترین قیمت در گروه دونست
این روزها هم که منفی معامله میشد فروشنده ها اکثرا خرد بودند
بنظرم سیستم 400تومانی و مداران 160 تومانی اگر اتفاق خاصی نیافته پتانسیل رشد دارند

کلا مدتیه بین 160 تا 180 نوسان میکنه، برای یه صعود خوب قاعدتا باید 180 رو قوی رو به بالا بشکونه

علی بابا
2015/04/18, 13:56
کلا مدتیه بین 160 تا 180 نوسان میکنه، برای یه صعود خوب قاعدتا باید 180 رو قوی رو به بالا بشکونه

http://forums.boursy.com/imported/2015/04/3dqaa6zly4yejhz5fh8p-1.jpg

negarminavi
2015/05/11, 07:56
اطلاعات و صورت‌های مالی 12 ماهه منتهی به 1393/12/29 (حسابرسی نشده)

12 ماهه 93 نسبت به 92 :

1- فروش : 31 درصد کاهش
2- سود ناخالص : 24 درصد کاهش

3- سود عملیاتی : 81 درصد کاهش
4- سود خالص : 17 درصد کاهش

5- سود شناسایی شده برای هرسهم در 12 ماهه : 218 ریال

negarminavi
2015/05/17, 09:16
http://up.boursy.com/uploads/2013-10/madaran.jpg

negarminavi
2015/05/23, 10:57
http://up.boursy.com/uploads/2013-10/madaran1_b409d.jpg

negarminavi
2015/05/31, 20:05
شركت داده پردازی ایران (سهامي‌عام)
نماد : مداران كد : 02-20-72

موضوع: خلاصه تصمیمات مجمع عمومی عادی سالیانه سال مالی منتهی به 29/12/93

بدین‌وسیله به اطلاع می‌رساند مجمع عمومی عادی سالیانة شرکت داده پردازی ایران (سهامی‌عام) در تاریخ 10/03/94 تشکیل گردید و صورت‌های مالی سال مالی منتهی به 29/12/93 شرکت مورد تصویب قرار گرفت. خلاصة اطلاعات شرکت و تصمیمات مجمع به‌شرح زیر می‌باشد:

1) مبلغ 174ریال سود به ازای هر سهم، تقسیم شد.
2) موسسه حسابرسی هشیار بهمند به عنوان حسابرس و بازرس قانونی اصلی و موسسه حسابرسی تدوین و همکاران به عنوان حسابرس و بازرس علی‌البدل انتخاب گردید.
3) مبلغ 1،550،000،000 ریال به عنوان پاداش هیئت‌مدیره تعیین گردید.
4) روزنامه اطلاعات و روزنامه دنیای اقتصاد به عنوان روزنامه کثیرالانتشار شرکت انتخاب شد.
5) حق حضور اعضای غیر موظف هیئت‌مدیره به ازای حداقل یک جلسه در ماه، مبلغ 10،000،000 ریال تعیین گردید.

negarminavi
2015/07/21, 10:06
اطلاعات و صورت‌های مالی میاندوره‌ای 3 ماهه منتهی به 1394/03/31 (حسابرسی نشده)

3 ماهه 94 نسبت به 93 :

1- فروش : 9 درصد افزایش
2- سود ناخالص : 24 درصد کاهش

3- شناسایی سود عملیاتی
4- سود خالص : 19 درصد کاهش

5- سود شناسایی شده برای هرسهم در 3 ماهه : 37 ریال

negarminavi
2015/07/21, 10:14
پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به 1394/12/29 دوره 3 ماهه (حسابرسی نشده)

به اطلاع می رساند بر مبنای اطلاعات دریافتی از شرکت داده پردازي ايران طی نامه شماره مورخ 1394/04/30 پیش بینی درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به 1394/12/29 با سرمایه 650,000 میلیون ریال مبلغ 171 ریال به طور خالص پس از کسر مالیات می باشد.

پوشش 22 درصدی سود در 3 ماهه

negarminavi
2015/10/21, 20:42
اطلاعات و صورت‌های مالی میاندوره‌ای 6 ماهه منتهی به 1394/06/31 (حسابرسی نشده)

6 ماهه 94 نسبت به 93:

1- فروش : 30 درصد کاهش
2- سود ناخالص : 55 درصد کاهش

3- سود عملیاتی : 83 درصد کاهش
4- سود خالص : 58 درصد کاهش

5- سود شناسایی شده برای هرسهم در 6 ماهه : 86 ریال

negarminavi
2015/10/21, 20:47
پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به 1394/12/29 دوره 6 ماهه (حسابرسی نشده)

به اطلاع می رساند بر مبنای اطلاعات دریافتی از شرکت داده پردازي ايران طی نامه شماره مورخ 1394/07/29 پیش بینی درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به 1394/12/29 با سرمایه 650,000 میلیون ریال مبلغ 171 ریال به طور خالص پس از کسر مالیات می باشد.

پوشش 50 درصدی سود در 3 ماهه

paiezan
2015/11/09, 17:53
خبری از مداران نشده دوستان؟

تمام
2015/11/09, 20:16
به نظر لیدر گروه رایانه مداران خواهد بود
و در غیاب آن مفاخر لیدر اصلی گروه خواهد بود

*سامان*
2015/11/09, 20:20
خبری از مداران نشده دوستان؟

شايعه سود 35 تومني داره

احسان147
2015/11/09, 21:05
در مناقصه بانک ملت برنده شده ظاهرا

تمام
2015/11/09, 22:11
گروه رایانه رو جدی بگیرید

sharifi
2015/11/10, 14:07
سلام

کسی خبر نداره چرا سود جدیدش اعلام نمیشه

خوشبخت
2016/01/16, 17:55
#مداران

شرکت: داده پردازي ايران سرمایه ثبت شده: 650,000 میلیون
پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به 1394/12/29 دوره 9 ماهه (حسابرسی نشده) دوره منتهی به 1394/09/30
به اطلاع می رساند بر مبنای اطلاعات دریافتی از شرکت داده پردازي ايران طی نامه شماره مورخ 1394/10/26 پیش بینی درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به 1394/12/29 با سرمایه 650,000 میلیون ریال مبلغ 211 ریال به طور خالص پس از کسر مالیات می باشد.

پیش بینی گزارش قبلی 171ریال

تعدیل مثبت 23درصدی

negarminavi
2016/01/16, 19:09
اطلاعات و صورت‌های مالی میاندوره‌ای 9 ماهه منتهی به 1394/09/30 (حسابرسی نشده)

9 ماهه 94 نسبت به 93:

1- فروش : 25 درصد کاهش
2- سود ناخالص : 36 درصد کاهش

3- سود عملیاتی : 50 درصد کاهش
4- سود خالص : 32 درصد کاهش

5- سود شناسایی شده برای هرسهم در 9 ماهه : 142 ریال

*سامان*
2016/01/16, 21:40
قرارداد بانک ملتش اعلام نشد

فقط 2 ماه خواب پول برامون موند و از بازار عقب موندیم

حالا خدا کنه یه مقدار از خواب پولمون جبران بشه

orumbourse
2016/01/16, 21:50

ولی من فکر میکنم حداقل یه ده درصد بالاتر باز میکنه

ایرانی
2016/01/16, 22:10

اصلاً قرارداد و این صحبتها را کلاً فراموش کنید

این قضیه به کل کنسل شد

و هیچ قراردادی بسته نشد و بانک ملت اعلام کرد که نیازی به قرارداد ندارد.

اگر با خود شرکت مداران و هم بانک ملت تماس بگیرید میگویند که بین آن منجر به هیچ قراردادی نشده است

negarminavi
2016/01/17, 14:11
شرکت داده‌پردازی ایران (سهامي‌عام)
نماد : مداران كد : 02-20-72

موضوع : آخرین وضعیت شرکت و اقدامات انجام شده درخصوص بازگشایی نماد معاملاتی

با توجه به توقف نماد معاملاتی شرکت داده‌پردازی ایران موارد ذیل را به استحضار سهامداران محترم می‌رساند:
1) نماد معاملاتی شرکت باعنایت به ارسال نامه شماره 4398/94/2 مورخ 12/08/94 (پیوست شماره 1) مبنی بر اعلام برنده شدن شرکت در مناقصه فروش تجهیزات رده بزرگ کامپیوتری به بانک ملت به مبلغ 550 میلیارد ریال متوقف گردید.

2) باتوجه به مشخص نبودن زمان شروع قرارداد و تاثير آن بر پيش بيني سود هر سهم سال 94 شرکت داده‌پردازی ایران، از شرکت درخواست گردید آخرين وضعيت قرارداد فوق و اثرات انعقاد قرارداد اخير بر پيش‌بيني سود و زيان سال مالي 94 را در اسرع وقت جهت اطلاع به سهامداران به اين سازمان اعلام نماید.

3) باتوجه به توقف طولانی مدت نماد و عدم ارسال اطلاعات تکمیلی درخواست شده از سوی شرکت و وجود اخباری مبنی بر احتمال لغو قرارداد مذکور، این سازمان طی نامه شماره 2152/122 مورخ 18/09/94 (پیوست شماره 2) از شرکت درخواست نمود در اسرع وقت نسبت به ارائه اثرات مناقصه اقدام نماید.

4) شرکت در پاسخ به نامه سازمان و طی نامه شماره 5117/94/2 مورخ 22/09/94 (پیوست شماره 3) اعلام نمود، تا زمان ابلاغ رسمی مناقصه‌گذار نمی‌تواند بودجه تعدیلی را تهیه نماید.

5) شرکت در تاریخ 26/10/94 اطلاعات پیش‌بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به 29/12/94 براساس عملکرد واقعی 9 ماهه خود را با اعلام تعدیل مثبت 23 درصدی (افزایش 40 ریال سود هر سهم) را به این سازمان اعلام نمود. شرکت دلایل تعدیل سود هر سهم خود را به شرح فایل ضمیمه اطلاعیه فوق (پیوست شماره 4) اعلام نموده‌است. شرکت عمده‌ترین دلیل اصلی تعدیل سود هر سهم را انعقاد قرارداد ارائه خدمات پشتیبانی و تعمیر و نگهداری تجهیزات رده بزرگ و فروش و نصب نرم افزارهای مورد نیاز به یکی از بانک‌های کشور به مبلغ 95،000 میلیون ریال که بالغ بر 70،000 میلیون ریال آن در سال جاری تحقق خواهد یافت اعلام نموده است. شرکت همچنین درخصوص موضوع مناقصه بانک ملت اعلام نمود: مناقصه‌گذار تاکنون از ابلاغ رسمی برنده شدن شرکت خودداری نموده است. باعنایت به توضیحات فوق وضعیت نهایی این مناقصه مشخص نمی‌باشد و در صورت ابلاغ آن تحقق درآمد حاصله در سال جاری میسر نخواهد بود و به سال آینده منتقل خواهد شد.

6) با عنایت به موارد بالا، و باتوجه به تعدیل پیش‌بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به 29/12/94 شرکت از مبلغ 171 ریال به 211 ریال (افزایش 40 ریالی به ازای هر سهم) نماد معاملاتی شرکت داده‌پردازی ایران با محدودیت دامنه نوسان آماده بازگشایی می‌باشد.

*سامان*
2016/01/19, 11:48
خدا رسما این روزها خیلی به من لطف داره

خدا جون جونه من اشتباه نگرفتی مارو؟راستشو بگو

جون هر کی دوس داری بگو داری باهام شوخی میکنی یا جدی هستی؟

717
2016/01/19, 11:54
خدا رسما این روزها خیلی به من لطف داره

خدا جون جونه من اشتباه نگرفتی مارو؟راستشو بگو

جون هر کی دوس داری بگو داری باهام شوخی میکنی یا جدی هستی؟
روزهاي خوب مجبورن به سراغ ما بيان<:-p

هوای تازه
2016/02/03, 10:09
مداران داره مثبت میشه ممکنه صف خرید بشه
نگاه کنید

هوای تازه
2016/02/05, 09:13
جمع شدن 2 بار صف فروش 1 میلیونی سهم که یکبارش توسط بانک رفاه جمع شد
یه سیگنال قوی به بازار داد
که مداران فروشی نیست
ایستگاه اول سهم 340 تومان

تمام
2016/02/05, 13:27
همون قرارداد 55 میلیاردی با بانک ملت برای این سهم کافیست تا قیمت سهمو از مقاومت 346 تومان عبور دهد

تکنیکالیست
2016/02/05, 23:45
فردا با قدرت از منفی به سمت مثبت و یا حتی صف خرید پیش خواهد رفت

هوای تازه
2016/02/06, 09:27
که مداران فروشی نیست

سهمی که حقوقی مثل بانک رفاه داره خریدن داره
با خرید به موقع به سهامدارن سیگنال خرید میده
بعدش که صف خرید شدن و قفل شد تازه یه عده میفهمن چی شده

هوای تازه
2016/02/08, 09:43
که مداران فروشی نیست

حقوقی هرروز صبح سیگنال خرید میده ولی حقیقی هواسش نیست

هوای تازه
2016/02/08, 10:07
فقط فرصت خرید
اشتباه نکنید
صف خرید مداران زمانی سنگین میشه که سهم 340 تومان رو رد کرده باشه

هوای تازه
2016/02/08, 12:04
امروز صف خرید خواهد شد

هوای تازه
2016/02/08, 16:51
سایت تالار بورس:

امروز مداران داشت یه پولبک ظریف میزد به سقف قبلی (2619) که شکسته بود
فردا این پولبک با لمس 2619 تکمیل میشه و میره برای هدف اولیه 340 تومان در اونجا مجدد سهم باید دست به دست بشه تا حرکت بزرگتری رو شروع کنه

http://forums.boursy.com/imported/2016/02/d1mofidsecuritiesco13-1.png

هدف بلند مدتی مداران که خیلی بالاست حدود 900 نشون میده که سقف کانال بلند مدتی میشه
البته رسیدن به اونجا ممکنه یکسالی طول بکشه
http://forums.boursy.com/imported/2016/02/d1mofidsecuritiesco8-1.png

تمام
2016/02/08, 18:08
فردا اول وقت ممکنه مداران کمی گیج بزنه که فرصت خرید خوبیست تازه مقاومت 262 تومان شکسته و شل شدن امروز برای پولبک زدن طبیعی است ایستگاه اول سهم همان 340 تومان است

masood k
2016/02/08, 18:42
مداران فقط یک دلار نگین نگفتی

تمام
2016/02/08, 20:28
مداران فقط یک دلار نگین نگفتی

بازار فراموش کرده که مداران در اصل زیرمجموعه IBM بوده
و شاید اولین شرکتی باشد که پای شرکتی قدرتمند مثل IBM رو به ایران باز خواهد کرد
مداران مورد توجه خریدار خارجی است
یه زمانی وقتی کمیته امداد در 320 تومان سنگین مداران میخرید یه عده بهش خندیدن و گفتن بورس بازی کار شما نیست
الان بلوکش میخواد عرضه کنه حالا فکر کنید قیمت مورد نظرش چقدر هست؟؟

هوای تازه
2016/02/09, 08:31
شرکت Xapo از ارائه‌دهندگان کیف پول‌های دیجیتال قصد دارد در دو ماه آینده کارت اعتباری ویژه بیت‌کوین (Bitcoin) را به علاقمندان عرضه نماید.دارندگان کارت مزبور می‌توانند در هر جایی از جهان، بیت‌کوین‌های خود را خرج کرده و عملاً مورد استفاده قرار دهند.بیت‌کوین نوعی پول دیجیتال و ارز مجازی است که با آن می‌توان بدون هیچ واسطه‌ای، در اقطی نقاط جهان از طریق اینترنت به تجارت و خرید و فروش پرداخت؛ حداقل به لحاظ تئوریک.
به گزارش شرکت ملی انفورماتیک به نقل از پایگاه فاین‌اکسترا، کاربران کیف پول Xapo می‌توانند علاوه بر دریافت یک کارت مجازی رایگان که در خریدهای آنلاین به کار می‌آید، با پرداخت 15 دلار یک کارت پلاستیکی نیز دریافت دارند.
زمانی که با این کارت اعتباری خرید انجام شود، بعد از تایید اطلاعات و درستی‌سنجی آن با کیف پول کاربر، بیت‌کوین‌های او به ارز واقعی تبدیل شده و خرید کامل می‌گردد.
Wences Casares مدیر عامل Xapo با اشاره به این که چنین فرایندی هم برای کاربران آسان و بی‌دردسر است و هم برای صرافی‌ها، این روش را عاملی برای ترویج جهانی استفاده از بیت‌کوین دانست.
گفتنی است ماه گذشته آقای Wences Casares بیست میلیون دلار برای راه‌اندازی استارت‌آپ بیت کوینی خود اختصاص داد.

تمام
2016/02/09, 20:25
نمیدونم سیستم بازار خیلی خراب بود یا واقعا صف فروش سوری بود که تا آمدیم خرید اول زدیم از صف فروش بقیه اش بدون افزایش حجم معامله غیب شد

sanaz200
2016/02/09, 22:57
نمیدونم سیستم بازار خیلی خراب بود یا واقعا صف فروش سوری بود که تا آمدیم خرید اول زدیم از صف فروش بقیه اش بدون افزایش حجم معامله غیب شد
با سلام و سپاس
من هم امروزخریدم به گفته دوستمون یه دلاره قیمتش حالا اگه با یه سنت اشتباه نگرفته باشه خوبه

شفاف ساز
2016/02/14, 16:05
مداران تا آخر ماه برای تعدیل متوقف می شود.

masood k
2016/02/14, 23:04
کف حمایتی مداران 240 تومنه از فردا رو به بالا خواهد بود

captin
2016/02/15, 01:15
240 جمایت خیلی خوبیه و سهم هم از اشباع خرید خارج شده

negarminavi
2016/02/17, 11:33
پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به 1395/12/30 (حسابرسی نشده)

به اطلاع می رساند بر مبنای اطلاعات دریافتی از شرکت داده پردازي ايران طی نامه شماره مورخ 1394/11/28 پیش بینی درآمد هر سهم برای سال منتهی به 1395/12/30 با سرمایه 650,000 میلیون ریال مبلغ 222 ریال به طور خالص پس از کسر مالیات می باشد.

تعدیل مثبت 5 درصدی پیش بینی سود سال مالی 95 نسبت به 94

دلایل تغییر اطلاعات پیش بینی سال منتهی به 1395/12/30(حسابرسی نشده) نسبت به اطلاعیه قبلی

درآمد پيش بيني شده سال 95 شرکت بر اساس يک مدل احتمالي با توجه به کليه جنبه هاي بااهميت و اثرگذار در انعقاد قرارداد با مشتريان از جمله پتانسيل مشتري، برنامه هاي توسعه IT در کشور، توان کارشناسان و مسئولان فروش و ساير عوامل و پس از صحت سنجي و اعتبار سنجي صورت پذيرفته توسط مديريت تهيه شده است. افزايش بهاي تمام شده کالاي فروش رفته به دليل افزايش درآمد و تفاوت حاشيه سود قراردادهاي شرکت در سال آتي نسبت به سال جاري مي باشد. تغييرات سود ناخالص ناشي از افزايش درآمد پيش بيني شده مي باشد. افزايش هزينه هاي مالي به دليل پيش بيني اخذ تسهيلات از بانکها جهت تامين مالي قراردادهاي شرکت است. تغييرات خالص درآمد (هزينه) هاي متفرقه به دليل کاهش ذخيره هزينه هاي غيرعملياتي بوده است. افزايش ماليات ناشي از افزايش سود عملياتي شرکت مي باشد.

خوشبخت
2016/02/17, 12:16
#مداران
شرکت: داده پردازي ايران

پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به 1395/12/30 (حسابرسی نشده)

به اطلاع می رساند بر مبنای اطلاعات دریافتی از شرکت داده پردازي ايران طی نامه شماره مورخ 1394/11/28 پیش بینی درآمد هر سهم برای سال منتهی به 1395/12/30 با سرمایه 650,000 میلیون ریال مبلغ 222 ریال به طور خالص پس از کسر مالیات می باشد.

سود هر سهم آخرین پیش بینی سال مالی قبل:
سود هرسهم پیش بینی جدید: ۲۲۲ ریال
درصد تغییر: ۵% تعدیل مثبت

دلایل تغییرات:
درآمد پيش بيني شده سال 95 شرکت بر اساس يک مدل احتمالي با توجه به کليه جنبه هاي بااهميت و اثرگذار در انعقاد قرارداد با مشتريان از جمله پتانسيل مشتري، برنامه هاي توسعه IT در کشور، توان کارشناسان و مسئولان فروش و ساير عوامل و پس از صحت سنجي و اعتبار سنجي صورت پذيرفته توسط مديريت تهيه شده است.
_افزايش بهاي تمام شده کالاي فروش رفته به دليل افزايش درآمد و تفاوت حاشيه سود قراردادهاي شرکت در سال آتي نسبت به سال جاري مي باشد.
_تغييرات سود ناخالص ناشي از افزايش درآمد پيش بيني شده مي باشد.
_افزايش هزينه هاي مالي به دليل پيش بيني اخذ تسهيلات از بانکها جهت تامين مالي قراردادهاي شرکت است.
_تغييرات خالص درآمد (هزينه) هاي متفرقه به دليل کاهش ذخيره هزينه هاي غيرعملياتي بوده است.
_افزايش ماليات ناشي از افزايش سود عملياتي شرکت مي باشد.

پویا سرمایه
2016/04/21, 09:56
#4مداران...تایم هفتگی...ساختار الیوتی این سهم نشان از امواج پیشرو درغالب اخرین سیکل موج جنبشی (موج5)میده....که از این موج فعلا موج ا به اتمام رسیده و در حال حاضر در اخرین گامهای کاهشی در موج 2 از 5 اصلی هستیم...انتظار داریم طی 1تا 2 هفته اینده سهم خودش را برای یک موج خوب افزایشی اماده کنه...تارگت سهم در پایان دسامبر 2016 حدود570 تا620 تومان میباشد
telegram.me/MehdiNajaran
@cafesahm
[URL=http://uupload.ir/]http://forums.boursy.com/imported/2016/04/jdap_1-1.jpg[/URL

negarminavi
2016/04/26, 09:50
اطلاعات و صورت‌های مالی 12 ماهه منتهی به 1394/12/29 (حسابرسی نشده)

12 ماهه 94 نسبت به 93:

1- فروش : 1 درصد کاهش
2- سود ناخالص : 1 درصد کاهش

3- سود عملیاتی : 97 درصد افزایش
4- سود خالص : 2 درصد افزایش

5- سود شناسایی شده برای هرسهم در 12 ماهه : 217 ریال

دلایل تغییرات واقعی دوره منتهی به ۱۳۹۴/۱۲/۲۹ (حسابرسی نشده) نسبت به اطلاعیه قبلی

*- درآمد فروش و خدمات ارايه شده طبق عملکرد واقعي براي سال 1394 مبلغ 651،511 ميليون ريال محقق گرديده که در مقايسه با پيش بيني 131،999 ميليون ريال کاهش داشته است. با توجه به تنوع فعاليتها و طيف وسيع مشتريان دلايل مختلفي باعث کاهش درآمد گرديده که عمده دلايل آن عبارتند از:
عدم تحقق درآمد فروش تجهيزات و ملزومات شبکه هاي ارتباطي به برخي از مشتريان به مبلغ 84،126 ميليون ريال ناشي از تاخير در تامين و ارسال تجهيزات توسط فروشندگان خارجي، عدم تحقق 13،421 ميليون ريال از درآمد خدمات ريز کامپيوتر به دليل عدم تمديد قرارداد توسط مشتري و همچنين عدم تحقق مبلغ 34،421 ميليون ريال از درآمد به دليل عدم آمادگي و فراهم نبودن بستر مناسب از جانب مشتريان بوده است.

*- بهاي تمام شده کالاي فروش رفته و خدمات ارايه شده طبق عملکرد واقعي سال 1394 در مقايسه با پيش بيني از مبلغ 520،791 ميليون ريال به رقم 386،961 ميليون ريال کاهش يافته است که عمده دلايل کاهش بهاي تمام شده ناشي از موارد زير مي باشد:
1. کاهش بهاي تمام شده به دليل عدم تحقق درآمد فروش و خدمات ارايه شده به ميزان 17% نسبت به پيش بيني
2. افزايش حاشيه سود برخي از قراردادهاي پشتيباني، تعمير و نگهداري تجهيزات و فروش نرم افزارهاي کاربردي در مقايسه با ارقام پيش بيني شده

- با توجه به تغييرات صورت گرفته بر اساس توضيحات فوق سود ناخالص و همچنين سود عملياتي در مقايسه با پيش بيني تغيير قابل توجهي نداشته است.

taherishahram
2016/04/26, 16:33
رو 225 حقوقی سنگین حمایت کرد.
یه پله خریدم.
به نظر میاد قصد نداره پایینتر بیاد

پویا سرمایه
2016/04/26, 17:32
#4مداران...تایم هفتگی...ساختار الیوتی این سهم نشان از امواج پیشرو درغالب اخرین سیکل موج جنبشی (موج5)میده....که از این موج فعلا موج ا به اتمام رسیده و در حال حاضر در اخرین گامهای کاهشی در موج 2 از 5 اصلی هستیم...انتظار داریم طی 1تا 2 هفته اینده سهم خودش را برای یک موج خوب افزایشی اماده کنه...تارگت سهم در پایان دسامبر 2016 حدود570 تا620 تومان میباشد
telegram.me/MehdiNajaran
@cafesahm
http://forums.boursy.com/imported/2016/04/jdap_1-1.jpg[/URL

اما تایم روزانه....
مداران...روزانه

#11 مداران ...تایم روزانه ...قبلا تحلیلی از مداران در تایم هفتگی انجام دادیم و اهداف قیمتی اون را که بسیار عالی هستند مشاهده کردیم...اما در تایم روزانه شاهد به پایان رسیدن امواج اصلاحی هستیم.
[URL=http://8pic.ir/]http://forums.boursy.com/imported/2016/04/q18667d6s6hiidr1wso8-1.jpg (http://uupload.ir/)

negarminavi
2016/05/03, 10:46
اطلاعات و صورت‌های مالی 12 ماهه منتهی به 1394/09/30 (حسابرسی شده)شرکت توسعه ريز کامپيوتر ايران

آذر 94 نسبت به 93:

1- فروش : 39 درصد کاهش
2- سود ناخالص : 66 درصد کاهش

3- تحقق زیان عملیاتی و زیان خالص
4- زیان محقق شده برای هرسهم در 12 ماهه : 1587 ریال

negarminavi
2016/05/10, 15:22
http://up.boursy.com/uploads/2013-10/1368.png

negarminavi
2016/05/11, 09:11
موضوع: آگهی دعوت به مجمع عمومی عادی سالیانه برای سال (دوره) مالی منتهی به 1395/12/30

الف- زمان و محل برگزاری مجمع عمومی :
از کلیه سهامداران ، وکیل یا قائم مقام قانونی صاحب سهم و همچنین نماینده یا نمایندگان اشخاص حقوقی دعوت میگردد تا در جلسه مجمع عمومی این شرکت که در ساعت 10:00 روز سه شنبه مورخ 1395/03/04 درمحل تهران- خيابان فاطمي- نبش خيابان حجاب- هتل لاله تهران برگزار میگردد حضور بهم رسانند.

ب– دستور جلسه :
استماع گزارش هیئت‌ مدیره و بازرس قانونی.
تصویب صورت‌های مالی سال (دوره) مالی منتهی به 1395/12/30
انتخاب حسابرس و بازرس قانونی
انتخاب روزنامة کثیر‌الانتشار
انتخاب اعضای هیئت‌مدیره
تعیین حق حضور اعضای غیر موظف هیئت مدیره
تعیین پاداش هیئت مدیره
سایر موارد
توضیحات:

negarminavi
2016/05/17, 11:31
http://up.boursy.com/uploads/2013-10/1448.jpg

negarminavi
2016/05/25, 11:00
شركتداده پردازی ایران(سهامي‌عام)
نماد :مدارانكد: 02-20-72

موضوع: خلاصه تصمیمات مجمع عمومی عادی سالیانه سال مالی منتهی به 29/12/94

بدین‌وسیله به اطلاع می‌رساند مجمع عمومی عادی سالیانة شرکت داده پردازی ایران(سهامی‌عام) در تاریخ 04/03/95تشکیل گردیدو صورت‌های مالی سال مالی منتهی به 29/12/94شرکت مورد تصویب قرار گرفت. خلاصة اطلاعات شرکت و تصمیمات مجمع به‌شرح زیر می‌باشد:

1) مبلغ 180 ریال سود به ازای هر سهم، تقسیم شد.
2) موسسه حسابرسی هشیار بهمندبه عنوان حسابرس و بازرس قانونی اصلی و موسسه حسابرسی بهمند به عنوان حسابرس و بازرس علی‌البدل انتخاب گردید.
3) مبلغ 2،500 میلیون ریال به عنوان پاداش هیئت‌مدیره تعیین گردید.
4) روزنامه اطلاعات و روزنامه دنیای اقتصاد به عنوان روزنامه کثیرالانتشار شرکت انتخاب شد.
5) حق حضور اعضای غیر موظف هیئت‌مدیره به ازای حداقل یکجلسهدر ماه،مبلغ 12،000،000 تعیین گردید.
6) اعضای هیئت مدیره شرکت به شرح زیر انتخاب گردیدند:
- بانک رفاه کارگران
- شرکت توسعه رفاه تجارت پردیس
- شرکت توسعه فناوری رفاه پردیس
- مجتمع اقتصادی کمیته امداد امام خمینی
- شرکت کهن تجارت مهران

negarminavi
2016/06/15, 14:18
http://up.boursy.com/uploads/2013-10/1667_3a483.jpg

negarminavi
2016/06/29, 12:56
http://up.boursy.com/uploads/2013-10/1718.jpg

Mehdi1400
2016/10/20, 11:25
#مداران
شرکت: داده پردازي ايران

پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به 1395/12/30 دوره 6 ماهه (حسابرسی نشده) دوره منتهی به 1395/06/31

به اطلاع می رساند بر مبنای اطلاعات دریافتی از شرکت داده پردازي ايران طی نامه شماره مورخ 1395/07/29 پیش بینی درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به 1395/12/30 با سرمایه 650,000 میلیون ریال مبلغ 222 ریال به طور خالص پس از کسر مالیات می باشد.

بدون تغییر نسبت به گزارش قبل
پوشش 6 ماهه 50% مبلغ 112 ریال

▪️درآمد فروش و ارائه و خدمات:
درآمد شرکت بر اساس عملکرد شش ماه اول مبلغ 383,214 ميليون ريال و به ميزان 37 درصد از پيش بيني سال 95 محقق گرديده است. عمده موارد تحقق نيافته مربوط به درآمد حاصل از فروش تجهيزات و ملزومات سخت‌افزاري مربوط به کامپيوترهاي رده‌بزرگ و شبکه‌هاي ارتباطي بوده است که درآمد اين نوع فعاليت به زمان برگزاري مناقصات، انعقاد قراردادها و اجراي آنها بستگي دارد که به صورت معمول در نيمه دوم سال محقق مي‌گردد. شايان ذکر است درآمدهاي مستمر شرکت از قبيل درآمد اجاره تجهيزات، تعمير و نگهداري تجهيزات و پشتيباني نرم افزاهاي کاربردي به طور يکنواخت در طول سال تحقق مي‌يابد.

▪️بهاي تمام شده کالاي فروش رفته:
کاهش بهاي تمام شده در عملکرد 6 ماهه نسبت به پيش‌بيني انجام شده براي سال منتهي به 30/12/95 عمدتاً به دليل عدم تحقق بخشي از درآمد پيش بيني شده به شرح فوق و بنا به دلايل اشاره شده و استفاده بيشتر از توان و ظرفيت نيروهاي داخلي به جاي برون‌سپاري جهت اجراي پروژه ها بوده است.

▪️هزينه هاي عمومي، اداري و تشکيلاتي:
افزايش پوشش هزينه‌هاي اداري، عمومي و فروش به ميزان 6 درصد عمدتاً به دليل اخذ ذخيره مطالبات مشکوک‌الوصول در 6 ماهه اول مي‌باشد و برآورد مي‌شود هزينه پيش بيني شده در اين سر فصل تا پايان سال محقق گردد.

▪️ساير درآمد(هزينه)هاي عملياتي:
عمده دليل افزايش پوشش ساير هزينه‌هاي عملياتي در 6 ماهه اول مربوط به خسارت ناشي از تاخير در اجراي يکي از قراردادها بوده است.

▪️هزينه هاي مالي:
با توجه به برنامه عملياتي شرکت مبني بر اخذ تسهيلات از شهريور ماه سال جاري عمده هزينه هاي مالي پيش بيني شده در نيمه دوم سال تحقق خواهد يافت.

▪️درآمد حاصل از سرمايه‌گذاري‌ها:
درآمد حاصل از سرمايه‌گذاري‌هاي کوتاه مدت در عملکرد واقعي 6 ماهه اول بالغ بر 42,238 ميليون ريال بوده که 63 درصد از پيش‌بيني انجام شده را پوشش داده است. با توجه به بهره برداري از وجوه سرمايه‌گذاري شده در پروژه‌هاي عملياتي در نيمه دوم سال و همچنين تمديد سپرده هاي سررسيد شده با نرخ پايين‌تر در6 ماهه دوم مبلغ پيش بيني شده بابت سرفصل مذکور تا پايان سال تحقق خواهد يافت.

▪️درآمد(هزينه)هاي متفرقه:
افزايش پوشش درآمدهاي متفرقه نسبت به پيش بيني انجام شده مربوطه به برخي هزينه ها ميباشد که در نيمه دوم سال جاري شناسايي و تحقق مي‌يابد.

http://codal.ir/Reports/Decision.aspx?LetterSerial=VkolRPDP38SFKr9pqsBkFg% 3d%3d&rt=5&let=2/220
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

negarminavi
2016/10/23, 15:50
اطلاعات و صورت‌های مالی میاندوره‌ای 6 ماهه منتهی به 1395/06/31 (حسابرسی نشده)

6 ماهه 95 نسبت به 94:

1- درآمدهای عملیاتی : 14 درصد افزایش
2- سود ناخالص : 56 درصد افزایش

3- سود عملیاتی : 160 درصد افزایش
4- سود خالص : 28 درصد افزایش

5- سود شناسایی شده برای هرسهم در 6 ماهه : 112 ریال

ناوارو
2016/11/10, 14:00
تکنیکال سهم جالب نیست قیمت 260 الی 270میبینه

*سامان*
2016/11/10, 14:38
تکنیکال سهم جالب نیست قیمت 260 الی 270میبینه

یه چارت هم بزار تا حرفت مستند بشه

*سامان*
2016/11/10, 14:41
یه چیزی برای من جالبه...سهم از همین 270 80 تا 388 رشد کرد

سهم رو بعضیها میگن تا 270 میریزه

یعنی عملا اون کسی که سهامداری کرده تمام سودش خیلی راحت میپره...یعنی عملا باید بریم در سهامداری رو گل بگیریم

با این دید فقط باید نوسان بگیریم

اخه چه جوری میشه یه مسیر رفته رو همرو برگرده؟

*سامان*
2016/11/10, 14:45
من معاملات 4 شنبه رو جدی نمیگیرم چون ناشی از هیجان ترامپی بود

orumbourse
2016/11/11, 13:13
من فکر میکنم مداران با شکست حمایت 280تومن، پرنوسان با موج های بیست سی تومنی میتونه تا 215تومن هم پایین بیاد.
این تحلیل با اومدن سهم به بالای 390 تومن فیلد میشه.قیمت کنونی 306تومن

احمدخان
2016/11/12, 10:24
از این فکرهای شیطانی نکن.

امام قلی خان
2016/11/13, 03:35
احمدخان جونم سلام.درد و بلایت بخورد در فرق سر هرچی کفتارصفت است.من هم مداران دارم.ارومبورس خان از خوبها میباشد.نیت اش هم خیر است.اما آنها که دارند و زالوصفت بازی روی سهم میخواند دربیاورند ای الهی که سرمایه شان به خطر بیفتد.

احمدخان
2016/11/13, 09:30
احمدخان جونم سلام.درد و بلایت بخورد در فرق سر هرچی کفتارصفت است.من هم مداران دارم.ارومبورس خان از خوبها میباشد.نیت اش هم خیر است.اما آنها که دارند و زالوصفت بازی روی سهم میخواند دربیاورند ای الهی که سرمایه شان به خطر بیفتد.
سلام .دست بوس جنابعالی هستم.

orumbourse
2016/11/13, 09:41
از این فکرهای شیطانی نکن.

انشالله مداران بشه ده هزار تومن،شما هم سود کنید.
من دیگه رو مداران نظر نمیدم.
اگر بخوام هم بخرم بدون خبر دادن به سایت ها در قمیت مناسب خواهم خرید.
فعلا که برنامه ای برای خرید ندارم ولی همینکه از بالای 350 تومن به دوستان میگم میشه پایینتر خرید .
حتی اگر مداران به قیمت های من نرسه همین که امروز حدود 10-15 درصد میتونند پایین بخرند برای من بسی جای خوشحالی که تونستم به دیگران اندک کمکی کرده باشم.

*سامان*
2016/11/16, 00:56
من این تحلیل رو خیلی دوست دارم...یه کانال صعودی که کف کانال تاچ زیاد داشته و سقف کانال هم حوالی 450 هست...388 هم اولین مقاومت هست که باید بشکنه...کانال مرتب و ترو تمیزی هست

http://forums.boursy.com/imported/2016/11/hbve_-1.jpg (http://uupload.ir/)

*سامان*
2016/11/16, 01:10
اینم یه تحلیل دیگه از یه نمای دیگه

نماد داخل یک کانال صعودی با شیب صعود تند قرار داره و اکنون بعد از اصلاح در کف کانال قرار گرفته و توانایی داره تا سقف کانال حرکتی انجام بده
قیمت حمایتی (پله دوم) ۳۰۴ تا ۳۱۰ تومان
هدف ۴۴۷ تومان

http://forums.boursy.com/imported/2016/11/tcvj_1-1.jpg (http://uupload.ir/)

"heydar"
2016/11/29, 23:23
مداران فعلا 305 حمایت .
320 مقاومت .
از هر کدوم در رفت از این حالت فرسایشی احتمالا خارج بشه

*سامان*
2016/11/29, 23:44
مداران فعلا 305 حمایت .
320 مقاومت .
از هر کدوم در رفت از این حالت فرسایشی احتمالا خارج بشه

یعنی بین حمایت و مقاومت فقط 5 درصد فاصلست؟

paiezan
2016/11/30, 13:11
سلام
مداران بعد از اعلام زمان پرداخت سود سال 94 یه نامه داده بود که نمیتونه طبق جدول زمان بندی شده سودش رو پرداخت کنه و زمان اون به تاخیر افتاده بود. دوستان اطلاع دارند که بعد از اون زمان مداران سودش رو پرداخت کرده یا نه؟
ممنون

*سامان*
2016/11/30, 18:13
سلام
مداران بعد از اعلام زمان پرداخت سود سال 94 یه نامه داده بود که نمیتونه طبق جدول زمان بندی شده سودش رو پرداخت کنه و زمان اون به تاخیر افتاده بود. دوستان اطلاع دارند که بعد از اون زمان مداران سودش رو پرداخت کرده یا نه؟
ممنون

اره خیلی وقته پرداخت کرده

"heydar"
2016/11/30, 19:25
یعنی بین حمایت و مقاومت فقط 5 درصد فاصلست؟

بله به دید کوتاه مدت همینه . بین این دو عدد فرسایشی است

*سامان*
2016/12/01, 17:24
من نمیدونم کسی رفته گزارش توجیهی افزایش سرمایه مدارانو بخونه یا نه

حتما برید بخونید رو کدال هست

شركت واضحو روشن اعلام کرده که اگه افزایش سرمایه اکی بشه برای سال 96 30 میلیارد سود خالص ما میتونیم بسازیم

یعنی با سرمایه 1300 میشه هر سهم 23 تومن

یعنی اگه مجوز افزایش سرمایه شركت بیاد شركت میتونه تو اولین پیشبینی 96 سود با سرمایه جدیدو 23 تومن اعلام کنه یعنی همین سود فعلیش

این دیگه تحلیل نیست برید گزارش توجیهی رو بخونید خود شركت گفته

شفاف همه چی رو توضیح داده

افزایش سرمایه شركتهای ای تی مثه تولیدی ها نیست تا وقتی پول دستشون اومد خط تولید راه بندازن و وقتی خط تولید راه افتاد یه عالمه طول بكشه تا اینا به سود دهی برسن

اینا افزایش سرمایه میدن تا تجهیزات وارد کنن و بعدم اجاره میدن همشم تو سال 96 انجام میشه و از برج 5

بنابراین اولین پیشبینی تعدیل حداقل 100 درصدی باید داشته باشه

*سامان*
2016/12/01, 17:29
برج 5 همه کارای افزایش سرمایه رو مداران انجام داده

فقط مونده مجوز سازمان

زنگ بزنید به امور سهام

مجوز هم همین روزا صادر میشه

فرق افزایش سرمایه ای تی ها با بقیه شركتها خیلی زیاده

بازم تاکید میکنم برید گزارش توجیهی رو حتما بخونید و در امد شركت رو تا سال 99 اونجا ببینید

برای 96 پیشبینی 30 میلیارد کرده یعنی هر سهم 23 تومن با سرمایه جدید

*سامان*
2016/12/12, 11:48
من فکر میکنم مداران با شکست حمایت 280تومن، پرنوسان با موج های بیست سی تومنی میتونه تا 215تومن هم پایین بیاد.
این تحلیل با اومدن سهم به بالای 390 تومن فیلد میشه.قیمت کنونی 306تومن

جا داره تبریک بگم تحلیلتون تا 280 داره درست از اب در میاد

میمونه 215 تومن

*سامان*
2016/12/12, 12:06
تحلیل از محسن باقری

http://forums.boursy.com/imported/2016/12/008y_62-1.jpg (http://uupload.ir/)

*سامان*
2016/12/12, 12:08
http://forums.boursy.com/imported/2016/12/008y_62-1.jpg (http://uupload.ir/)

H.samimi
2016/12/14, 00:03
سلام سامان جان
این چارت میگه از 288 پایینتر نمیره نظر خودت چی هست؟

*سامان*
2016/12/14, 00:18
سلام سامان جان
این چارت میگه از 288 پایینتر نمیره نظر خودت چی هست؟

والا چارتها رو كه ديگه نميشه بهش اعتماد كرد ولي منم ميگم كفو زد ديگه ضمن اينكه اين واگرايي هم تابلو هست

http://s8.picofile.com/file/8278405542/%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%861.bmp

*سامان*
2016/12/14, 00:42
البته واگرايي هنوز تاييد نشده اما مستعد واگرايي هست

Abad
2016/12/14, 10:55
من مدت زیادی است مداران را رصد می کنم ولی هنوز خرید نکرده اما معاملات مداران را جالب نمی بینم بعدا بیشتر خواهم نوشت

احمدخان
2016/12/19, 12:26
#مرقام
*اخبار لحظه ای مجمع*
سود نقدی: 200 ریال
@aban_saham
در مجمع مرقام عنوان شد که مداران مرقام و کنتور قراردادهای جدیدو باهاشون میبندن

مداران 150000 صندوق...کنتور 300000 و مرقام هم 250000 تا

اینو بچه ها از نماینده کمیته پرسیدن

taghdir1, 2 دقیقه پیش
ویرایش
گزارش تخلف
+ نقل قول
پاسخ

H.samimi
2016/12/19, 16:31
جالبه امروز پیش گشایش 3048 مچ شده بود
یهو چی شد؟

*سامان*
2016/12/19, 22:22
جالبه امروز پیش گشایش 3048 مچ شده بود
یهو چی شد؟

امروز يكي از دوستان بنده 300 400 تا ميخاست بفروشه...بهش گفتم اگه ميخاي بفروشي طوري بفروش كه سهم خراب نشه..كلا 1200000 تا داره كه گفته 600 تاشو نگه ميدارم...بقيه رو هم خورد خورد فروخته و ديگه چيزي براي فروش نداره

امروز فروشاي اون باعث شد سهم بياد تو رنج 280...اون كه فروخت بقيه بازارم فروخت واسه همين سهم شل شد

وقتي رو سهمي پول نيومده شما بخاي 200 300 تا بفروشي اگه رنج بزني جو منفي به سهم داده ميشه

متاسفانه خيليم بهش گفتم مراعات كنه اما نكرد...200 تا همون اوايل وقت فروخت و فك كنم 50 تام بعدن فروخت

البته من خودم منتظر بودم تو -5 بخرم...1.5 ميليون سفارش داشتم كه مشتري گفته بود اگه صف فروش شد بردار

ناوارو
2016/12/19, 22:54
امروز يكي از دوستان بنده 300 400 تا ميخاست بفروشه...بهش گفتم اگه ميخاي بفروشي طوري بفروش كه سهم خراب نشه..كلا 1200000 تا داره كه گفته 600 تاشو نگه ميدارم...بقيه رو هم خورد خورد فروخته و ديگه چيزي براي فروش نداره

امروز فروشاي اون باعث شد سهم بياد تو رنج 280...اون كه فروخت بقيه بازارم فروخت واسه همين سهم شل شد

وقتي رو سهمي پول نيومده شما بخاي 200 300 تا بفروشي اگه رنج بزني جو منفي به سهم داده ميشه

متاسفانه خيليم بهش گفتم مراعات كنه اما نكرد...200 تا همون اوايل وقت فروخت و فك كنم 50 تام بعدن فروخت

البته من خودم منتظر بودم تو -5 بخرم...1.5 ميليون سفارش داشتم كه مشتري گفته بود اگه صف فروش شد بردار

خخخخخ:))

*سامان*
2016/12/19, 23:04
دوستاني كه تو گروه اي تي هستن برن اونجا

يكي از دوستان بنده به نام اقاي عظيمي هستن از خودشون بپرسن

اوايل وقت ايشون ميفروختن

ما اينجا چيزي براي قايم كردن نداريم

*سامان*
2016/12/19, 23:05
چون مخالف قوانين سايت هست لينك گروهو اينجا نميتونم بزارم وگرنه حتما ميزاشتم

H.samimi
2016/12/20, 00:03
سامان جان نیازی به اثبات نیست
شما قبلا صداقت خودتو خصوصا روی کنتور 1800 تومانی اثبات کردی

H.samimi
2016/12/20, 00:05
سامان بنظرت حمایت شکسته شد؟

H.samimi
2016/12/20, 00:06
این خبری که احمد خان گذاشته درسته؟

*سامان*
2016/12/20, 00:13
سامان بنظرت حمایت شکسته شد؟

اگه با حجم بالا به اين قيمتها ميرسيد ادم دلش نميسوخت...ادم دلش ازين ميسوزه با معاملات 500 600 تايي سهم مياد 4 منفي

نگا كنيد مداران يه كانال صعودي داشت كه اون شكسته شد

بعد از شكست كانال حمايت 285 280 رو داشت كه اينو فعلا نميتونيم بگيم شكسته

واسه همين من از يكي از دوستان خواستم نظر دكتر كني رو بپرسه كه البته دكتر كني رو ما باهاشون ارتباط كاري داريم

ايشون گفتن 270 كف سهمه و حد ضررو بزاريد 270

گفتن تا زماني كه 270 شكسته نشده اهداف صعودي سهم پابرجاست

واسه همين شمام حد ضررو بزاريد همين 270...ولي من خودم بشخصه چون خريدم بنيادي بوده نميفروشم

دكتر كني همون موقع كه سهم رو 360 بود گفتن از بازه 270 تا 80 سهم برميگرده و با كشو قوسي ميره براي 450 تومن

اما ما چون سهامدار بوديم نميخاستيم قبول كنيم

*سامان*
2016/12/20, 00:14
این خبری که احمد خان گذاشته درسته؟

به نظرم تعداد صندوقها الان مشخص نيست

H.samimi
2016/12/20, 00:15
*سامان*
2016/12/20, 00:22
در كل من يه چيزي رو بگم بد نيست

وقتي يه سهمي رو ميخريد قيمتش مياد پايين ميانگين گيري كنيد

بعضي دوستان يه دفه ميرن سهم مربوطه رو ميخرن و ديگه نقدينگي ندارن واسه همين دستو بالشون بسته ميشه

وقتي سهمو با حد ضرر بفروشيد عملا زيان شناسايي شده اما وقتي ميانگين گيري بكنيد در اولين برگشت سهم از زيان خارج ميشيد