PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : توسعه معادن روی ( کروی )

صفحه ها : 1 2 3 [4] 5

roohe-khashen
2013/02/23, 17:22
کروی 210

فاسمین 550 هر کدوم 1 پله
فروش من فاسمین را 850
با توجه به همون سود 42 تومانی کروی که بعیده به 210 تومان برسد امروز فاسمین هم خوب خریدند کل گروه زخم را خورده اند همانطور که گفتم اخبار جدیدی مبنی بر تامین خاک خواهد امد

MOSTAFA
2013/02/23, 17:34
با توجه به همون سود 42 تومانی کروی که بعیده به 210 تومان برسد امروز فاسمین هم خوب خریدند کل گروه زخم را خورده اند همانطور که گفتم اخبار جدیدی مبنی بر تامین خاک خواهد امد

از این اخبارا چند ساله تو گروه روی میپیچونن شایدم اثرشو بزاره اما روندش نزولیه و قیمتهای جهانی هم نزولی

جعفرزاده
2013/02/23, 17:47
کروی نباید زیر 277 تومان معامله شود . احتمالا فردا مدیریت جدید برنامه خود را برای اداره گروه روی به پرسنل تحت امر خود ارسال میکنند . در چند روز پایانی اخر هفته معلوم میشود گروه روی چیکاره هستند . ضمنا گروه روی فوق العاده از بازار عقب ماندهاند . درصورتی که اکثر شرکتها نرخ دلار را بالای 3000 تومان ارسال کرده اند اما گروه روی زیر 2000 تومان اعلام کردهاست و از همه جالبتر اینکه چرا سازمان و شرکت بورس گزارش انها را قبول کردهاند !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

قیمت امروز در محدوده 255 تومان بود که احتمالا تا محدوده 230 تومان پایین بیاید و ان وقت ببینیم که ...و...و...و...

اسمان
2013/02/23, 17:57
از این اخبارا چند ساله تو گروه روی میپیچونن شایدم اثرشو بزاره اما روندش نزولیه و قیمتهای جهانی هم نزولی

نقل قول نوشته اصلی توسط MOSTAFA نمایش ارسال ها
کروی 210

فاسمین 550 هر کدوم 1 پله
فروش من فاسمین را 850

قيمت 210 را كه خيلي بعيد ميدونم ولي اگر فردا 250 به پايين رو بشكونه احتمالا تا 230 و يا 225 خواهد رفت

اميدوارم كه از فردا روند عوض بشه و سهم بالا بياد تا از اين گروه شاه دزد ها بتونم خارج بشم

roohe-khashen
2013/02/23, 18:33
کلا با قیمت جهانی که این گروه روی ما کاری ندارند!!!!!!!!اما همانطور که با خبر کمبود خاک پایین رفتن با خبر تامین خاک نیز باید بالا بیایند

سلطان بورس
2013/02/23, 18:43
دوستان انقدر نگید که بعید میدونم تا 210 پایین باید . چون در بورس ایران تمام معاملات دور از منطق و تحلیل هست و اگر کسی یک ماه پیش که کروی 320 تا 340 معامله میشد و میگفت تا 250 پایین میاد همه میگفتن داره چرت میگه ولی امروز به قیمتی رسید که کمتر کسی فکرشو میکرد
کروی اگر حمایت 250 را بشکنه تا 220 پایین میاد . این را تکنیکال سهم میگه

سلطان بورس
2013/02/23, 18:49
بالا و پایین رفتن قیمت جهانی در برگشت این گروه تاثیر آنچنانی نداره . چون فعلا بازیگر گروه باید بخاد تا مردم هم اعتماد به خرید کنن و بیان جلو
امروز فزرین سود سال بعد رو 20% افزایش داد ولی داشت منفی معامله میشد .
حمایت قوی فرآور 480
حمایت قوی کروی 220
حمایت قوی فاسمین 620
حمایت قوی فزرین 860

roohe-khashen
2013/02/23, 18:57
دوستان انقدر نگید که بعید میدونم تا 210 پایین باید . چون در بورس ایران تمام معاملات دور از منطق و تحلیل هست و اگر کسی یک ماه پیش که کروی 320 تا 340 معامله میشد و میگفت تا 250 پایین میاد همه میگفتن داره چرت میگه ولی امروز به قیمتی رسید که کمتر کسی فکرشو میکرد
کروی اگر حمایت 250 را بشکنه تا 220 پایین میاد . این را تکنیکال سهم میگه
بحث بعید دونستن من یا غیره نیست معمولا کروی استارتشو از 250 زده و این رو اکثرا میدونن که کروی با 250 یه قرارداد خاصی داره منتها 210 با همین سود 42 تومانی دور از ذهن است مگر افت 2000واحدی شاخص در پیش باشد فلزات همیشه در گزارشات ترس و احتیاط رو دارن فملی رو امروز دیدین که چه کردن و فاسمین هم که دیدین خبری از فاسمین 550 تومانی نبود البته اگر 210 هم بشود کلا نه من خیلیها روش تک سم میشوند در کل دیگه راجب گروه صحبت خاصی ندارم تا موقعش اصلا نمیدونم چرا راجب سهم بلند مدتی سبد که حداقل باید 6ماه روش باشم اینقدر حساس شدم کلا از فردا معاملات کروی رو نگاه نمیکنم فقط 3بار یکی اول بازار یکی وسط بازار یکی اخر بازار همیشه در سهمهای بلند مدتی همین کارو کردم شفارس و غاذر غمارگ وساخت و و و تا اون موقع ببینیم چی میشه

سيد ياسر شريعت
2013/02/23, 19:15
درود بر مهدی عزیز و سایر دوستان؛

کروی و کلا معدنی ها باید در قسمت بلندمدت سبد قرار بگیرند و همون طور که گفتید کلا نباید نگاهش هم کرد! برای ما که اگه برسه 210 که عالیه! دیگه چی از این بهتر؟! خوب پایین تر می خریم... همیشه خدا هم فروشنده وجود داره ان اشالله براحتی ازشون می خریم و دوبل می فروشیم به خودشون!

جعفرزاده
2013/02/23, 23:28
درود بر مهدی عزیز و سایر دوستان؛

کروی و کلا معدنی ها باید در قسمت بلندمدت سبد قرار بگیرند و همون طور که گفتید کلا نباید نگاهش هم کرد! برای ما که اگه برسه 210 که عالیه! دیگه چی از این بهتر؟! خوب پایین تر می خریم... همیشه خدا هم فروشنده وجود داره ان اشالله براحتی ازشون می خریم و دوبل می فروشیم به خودشون!
اصلا هم گفته های شما مورد قبول نیست. شما منتظر 210 هستید و میگویید که برای بلند مدت بسیار عالی است و هرکسی میخرد برای بلند مدت فکر کند . حال کسی بیاید و در فی 210 تومان بخرد این خرید برای کوتاهمدت بسیار عالی است که با 20 درصد سود در کمترین زمان - سود بدستش می اید . پس در سهام فقط نقطه ورود مهم است ولاغیر

اسمان
2013/02/24, 09:54
واگذاری معدن انگوران به بخش خصوصی منتفی شد (فرا بورس)

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس با اشاره به اینکه واگذاری معدن انگوران فعلا منتفی شده است، درباره میزان موجودی این معدن گفت: طبق برآوردهای صورت گرفته موجوی معدن انگوران طی ۱۰ تا ۱۵ سال آینده به اتمام میرسد.

محمد اسماعیلی در گفتوگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت درباره آخرین وضعیت خصوصی شدن معدن انگوران تصریح کرد: معدن انگوران در حال حاضر در اختیار دولت است و در گذشته که بحث واگذاری این معدن به شرکت های روی مطرح بود فعلا این واگذاری منتفی است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه واگذاری معدن انگوران به بخش خصوصی منتفی است درباره دلیل این موضوع افزود: در یکی از سفرهای رئیس جمهور به استان آذربایحان شرقی واگذاری این معدن به کنسرسیوم های سرب و روی مطرح شد که پیشنهاد رئیس جمهور این بود که حدود ۵۰ درصد از درآمد حاصل از این واگذاری برای پرداخت سهام عدالت اختصاص یابد که در این خصوص توافق لازم صورت نگرفت و رئیس جمهور نیز با واگذاری معدن انگوران به بخش خصوصی موافقت نکرد.

وی در خصوص افزایش ظرفیت استخراج از معدن انگوران نیز گفت: بر اساس برآورد صورت گرفته ظرفیت این معدن در حال حاضر محدود است و با توجه به میزان برداشتی که در حال حاضر از این معدن می شود موجودی معدن طی ۱۰ تا ۱۵ سال آینده به اتمام می رسد که البته این یک برآورد است و هنوز قطعی نشده است.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس با اشاره به اینکه برداشت از معدن انگوران در حال حاضر محدود است، گفت: نیاز شرکت های روی و سرب زنجان و سایر شرکت ها به خاک معدن بیش یک میلیون تن است اما در حال حاضر برداشت از این معدن حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ تن است./

یکشنبه 6 اسفند 1391 | 09:12 | 0 نظر

اسمان
2013/02/24, 10:26
متاسفانه 250 به پايينو شكست

كروي امروز نبايد زير 250 معامله ميشد كه متاسفانه اين اتفاق افتاد

حمايت بعدي 230 است ودر صورت شكست 230 تا220 خواهد رفت

فقط بايد گفت خاك بر سر سهامدار عمده كروي و مديريت جديد ان

سکه شانس
2013/02/24, 13:49
به واقع سازمان بورس و كانون سهامداران حقيقي كه ادعاي حمايت از حقوق سهامداران جز را دارند در كدام خواب خود تشريف دارند؟
ضرر به سهامداران شركت iها را چه كسي جواب میدهد که با یک خبر میرن در صف؟ اين تنها بخش كوچكي از فریبکاری شركتها ميباشد.....
1.سکوت سهامدار حقوقی....
2.مصاحبه نماینده ها با رسانه ها و ایجاد جو منفی....و نا امیدی...
3.حرکت همزمان چند سایت به اعلام گزارش تکنیکال سهام مبنی بر پایان اصلاح و آخرین نقطه حمایت ها.........
4.کنار هم گذاشتن مجموعه این عوامل(گزار شها و بازی با اعداد و کلمات ....سکوت همزمان حقوقی ها.... چاپ و انتشار مصاحبه های منفی؟؟؟....نشر تحلیل ها در سایت ها.......)می تواند گویای چه باشد؟
5.؟...........................؟؟؟
بز خری می کنی (ضرب المثل)

روزی بود و روزگاری بود یک روز ملانصرالدین تصمیم گرفت گاوش را به بازار ببرد و بفروشد پیش از رفتن به بازار آب و علف خوبی به گاوش داد و آن را به بازار برد . یکی از آدم های بد کار وقتی دید ملانصرالدین گاوش را به بازار آورده تا بفروشد فکر شیطانی به ذهنش رسید و نقشه ای کشید که سر بیچاره کلاه بگذارد او با عجله به سراغ دوستانش رفت و نقشه اش را با آن ها در میان گذاشت و طبق نقشه یکی یکی به طرف ملا نصرالدین رفتند .

اوّلی گفت: عمو جان این بز را چند می فروشی؟ ملانصرالدین گفت: این حیوان گاو است و بز نیست. مرد گفت: گاو است؟ به حق چیزهای نشنیده! مردم بز را به بازار می آورند تا به اسم گاو بفروشند. ملاّ داشت عصبانی می شد که مرد حیله گر راهش را گرفت و رفت .

دوّمی آمد و گفت : ملاّ جان بزت را چند می فروشی ملّا از کوره در رفت و گفت : مگر کوری و نمی بینی که این گاو است نه بز؟ ، مرد حیله گر گفت: (چرا عصبانی می شوی؟ بزت را برای خودت نگه دار و نفروش)

چند لحظه بعد سومّی آمد و گفت: «ببینم آقا این حیوان قیمتش چند است» ملا گفت: «ده سکه» خریدار گفت: ده سکه؟ مگر می خواهی گاو بفروشی که ده سکه قیمت گذاشتی این بز دو سکه هم نمی ارزد
ملا باز هم عصبانی شد و گفت: گاو؟ پس چی که گاو می فروشم
خریدار گفت : دروغ به این بزرگی! مگر مردم نادان هستند که پول گاو بدهند و بز بخرند.

ملاّ نگاهی به گاوش انداخت کمی چشم هایش را مالید و با خود گفت : «نکند من دارم اشتباه می کنم و این حیوان واقعاً بز است نه گاو» خریدار چهارمی سر رسید و با لبخند آرامش گفت : ببخشید آقا! آیا این بز شما شیر هم می دهد؟ مّلا که شک در دلش بود گفت : «نه آقا ، بز است ، به درد این می خورد که زمین را شخم بزند» خریدار گفت: «خوب حالا این بزت را چند می فروشی تا با آن زمینم را شخم بزنم» ملا با خود گفت: «حتماً من اشتباه می کنم مردی به این محترمی هم حرف سه نفر قبلی را تکرار می کند» معامله انجام شد . ملا گاوش را که دیگر مطمئن بود ، بز است به دو سکه فروخت و به خانه اش برگشت

دزدها هم با خیال راحت گاو را به آن طرف بازار بردند و با خیال راحت فروختند از آن به بعد وقتی خریداری بخواهد هر جنسی را به قیمت کمتری بخرد می گویند (بز خری می کنی)

اسمان
2013/02/24, 19:02

فردا روز مهمي براي كروي هست در صورت برگشت از همين محدوده قيمت خصوصا حمايت قوي در 237 ميتونه تا 285 يك كله بره

حبیب
2013/02/25, 07:33
فردا روز مهمي براي كروي هست در صورت برگشت از همين محدوده قيمت خصوصا حمايت قوي در 237 ميتونه تا 285 يك كله بره

شما مثل اینکه سهمتو فروختی ؟؟
دوست عزیز اینو بدون که نه اون موقع که سهم را داشتی و هر روز تاپیک همه سایتها را با خبرهای خوبت بالا می آوردی قیمت سهم با خبرهای شما بالا رفت و نه حالا که سهم رو نداری و مرتب تو همه سایتها خبرهای منفی پیدا میکنی و میزنی سهم با خبرهای شما پایین میره
اجازه بدید سهم روند عادی خودش را ادامه بده چه در بالا رفتن و چه در پایین آمدن

سکه شانس
2013/02/25, 08:25
واگذاری معدن انگوران به بخش خصوصی منتفی شد (فرا بورس)

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس با اشاره به اینکه واگذاری معدن انگوران فعلا منتفی شده است، درباره میزان موجودی این معدن گفت: طبق برآوردهای صورت گرفته موجوی معدن انگوران طی ۱۰ تا ۱۵ سال آینده به اتمام میرسد.

محمد اسماعیلی در گفتوگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت درباره آخرین وضعیت خصوصی شدن معدن انگوران تصریح کرد: معدن انگوران در حال حاضر در اختیار دولت است و در گذشته که بحث واگذاری این معدن به شرکت های روی مطرح بود فعلا این واگذاری منتفی است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه واگذاری معدن انگوران به بخش خصوصی منتفی است درباره دلیل این موضوع افزود: در یکی از سفرهای رئیس جمهور به استان آذربایحان شرقی واگذاری این معدن به کنسرسیوم های سرب و روی مطرح شد که پیشنهاد رئیس جمهور این بود که حدود ۵۰ درصد از درآمد حاصل از این واگذاری برای پرداخت سهام عدالت اختصاص یابد که در این خصوص توافق لازم صورت نگرفت و رئیس جمهور نیز با واگذاری معدن انگوران به بخش خصوصی موافقت نکرد.

وی در خصوص افزایش ظرفیت استخراج از معدن انگوران نیز گفت: بر اساس برآورد صورت گرفته ظرفیت این معدن در حال حاضر محدود است و با توجه به میزان برداشتی که در حال حاضر از این معدن می شود موجودی معدن طی ۱۰ تا ۱۵ سال آینده به اتمام می رسد که البته این یک برآورد است و هنوز قطعی نشده است.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس با اشاره به اینکه برداشت از معدن انگوران در حال حاضر محدود است، گفت: نیاز شرکت های روی و سرب زنجان و سایر شرکت ها به خاک معدن بیش یک میلیون تن است اما در حال حاضر برداشت از این معدن حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ تن است./

یکشنبه 6 اسفند 1391 | 09:12 | 0 نظر

نقش نمایندگان تعیین کننده تر از احساسات دولتی
کمتر کسی است که نسبت به شرایط خطیر کنونی و ابعاد دلمشغولی هایی که نظام تصمیم گیری و تخصیص منابع ایران با آن درگیر است اطلاع داشته باشد و حساسیت بایسته به آن نشان ندهد.
اما در غیاب این آرامش و علم باوری و مشارکت پذیری این خطر وجود دارد که حتی اگر حسن نیت سیاست گذاران را نیز فرض بگیریم، .................................................. ..واکنش های شتاب زده به مسائل پیچیده و خطیر موجود، نتایجی دقیقا معکوس به بار آورد. به عبارت دیگر اگر ابعاد شتابزدگی و استرس در میان تصمیم گیران در حدی باشد که نتوانند بایسته های پیش گفته را رعایت کنند،....................................... در این صورت خطر بروز چالش ها و دشواری های جدید و................................. اضافه شدن مشکلات تازه، نظام تصمیم گیری را به سوی پیچیدگی های بیشتر و میل شدیدتر به جهت گیری های عجولانه و شتابزده هدایت می کنند.
در شرایط خطیر کنونی کلان نگری و ............................دورنگری بیشتر به کار مردم و کشور می آید ................................تا احساسات ...........................ولو رقیق انسانی که فاقد بنیه کارشناسی و قاعده علمی بایسته باشد .....................................و در این میان به هزار و یک دلیل می توان نشان داد که نقش نمایندگان مجلس می تواند به مراتب تعیین کننده تر از احساسات دولتی باشد که می خواهد شتابزده جبران مافات کند و باید امید داشت که نمایندگان حساسیت نقش خطیر تاریخی خود را بهتر و بیشتر درک کنند.

memr
2013/02/26, 10:51
چرا صف؟؟؟

hector
2013/02/26, 12:03
این حقیقی کروی چرا این طوری؟من این سهمو ندارم میخوام وارد شم،اما حقوقی تا صف میشد صفو میشکوند!!دوست نداره سهم بره بالا؟؟

سکه شانس
2013/02/27, 06:56
کروی نیز در قیمت 248 تومان با صف خرید روبرو شد..........
در جدیدترین پرتفوی خود تعداد 6.5میلیون سهم فاسمین......... و 500 هزار سهم کشرق را به سبد خود اضافه .....................و با فروش بیش از 7.7میلیون سهم میدکو به طور کامل از این سهم خارج شده است. ............................با توجه به آخرین صورت های مالی منتهی به 30/9/91 و همچنین آخرین قیمت های سهام شرکت های زیرمجموعه در تاریخ7 اسفند 91 ، ................................ارزش خالص دارایی های هر سهم شرکت 307 تومان بدست می آید که آخرین قیمت جاری سهم در محدوده ی 81 دصدی آن معامله می شود.

memr
2013/03/03, 17:25
چرا این سهم رو اینقدر بازی میدن؟؟؟؟

کاویانی
2013/03/03, 21:53
چرا این سهم رو اینقدر بازی میدن؟؟؟؟

باید تا زمان اعلام گزارش 12 ماهه سال 91 صبر کرد که فکر میکنم حدودا 20 اسفند منتشر خواهد شد. در زیر پیش بینی سود سال 90 رو مروری بکنیم:

3ماهه 320 6ماهه 450 9ماهه 522 12ماهه 649

حالا پیش بینی سود برای سال 91:

3ماهه 322 6ماهه 462 9ماهه 530 12ماهه ؟؟؟

اگر پیش بینی 12 ماهه برای سال 91 رو برابر با 669 ریال در نظر بگیریم، با قیمت امروز کروی (2355 ریال)، یعنی سهم داره بروی پی به ای 3.52 معامله میشه که به نظر من خیلی پایین هست.

dorrtaj
2013/03/03, 22:48
با سلام
بنده خریداین سهم رو دراین قیمت با توجه به واگرایی بوجود اومده مناسب میبینم
اولین هدف 250
دومین هدف 270

http://charts.mql5.com/1/109/h1-rahbar-sarmaye-asia-2.png

سکه شانس
2013/03/04, 08:08
به قول يكي از مديران گروه توسعه معادن روي:
ارزيابي گروه توسعه معادن روي براساس توان توليد است نه قيمت سهام،.........كاهش ارزش در شركتهاي اين گروه بلندمدت نيست و ما بيشتر از اينكه بخواهيم كار............................ حسابداري روي مجموعه انجام دهيم، به حفظ توان اقتصادي آن ميانديشيم...............

eli77
2013/03/04, 10:40
35 درصد تو ضررم ماشالا !!

dorrtaj
2013/03/04, 17:22
کروی به لحاظ قیمتی درمحدوده حساسی قرار گرفته وازاینجا به بعد باید روند خودشو نشون بده . یا ازاین سطح برمیگرده که با توجه به واگرایی که صورت گرفته احتمال برگشت قیمت داریم ویا ریزش تا سطح 185 تومن داریم

http://forums.boursy.com/imported/2013/03/24.png

naruto
2013/03/04, 19:51
متاسفانه برخی افراد سهامدارها رو تو این قیمتهای مفت تحریک به فروش سهام معدنی میکنن!با دلایلی همچون داشتن روند نزولی و چرندیاتی از این دست
حالا از این ارزون فروشی سهامدار جز، منافع چه کسایی تامین میشه رو باید از این افراد پرسید!
مثلا یکی از همین افراد داره بازی که سر سهام تجهیزاتی آورد رو سرسهام گروه روی هم پیاده میکنه!
سهام تجهیزاتی که یک ماه قبل از نظر این فرد به درد لای جرز دیوار هم نمیخورد حالا شدن لیدر بازار!همه هم باید برن این سهمای ایشون رو بخرن! حالا تو این یک ماه چه اتفاقی افتاد که نظر این جناب 360 درجه تغییر کرده رو باید از خودشون پرسید!!!
همین اتفاق رو سر سهام قندی هم آوردن و زمانی فلان قندی 1300 تومنی که از نظرشون فرصت خرید بود حالا رو 750 هم بدرد نمیخوره!

پی بر ای فعلی کروی 4 هست و بعد از عید هم به خاطر تعدیل مثبت زیرمجموعه هاش از جمله فاسمین و فراور و فسرب قطعا پی بر ای سهم بازم پایین تر هم میاد.مجمع شرکت هم حدود 2 ماه دیگه هستش!
با احتساب سود تقسیمی 50 تومنی تو مجمع پیش رو،قیمت تموم شده سهم چیزی در حدود 180 تومن در میاد! حتی به فرض برداشته شدن کل تحریمها و سقوط ارز هم این سهم با این قیمتها مفت هست و میتونه بیشتر از 100 درصد هم رشد بکنه.
حالا به نظرتون چنین سهمی فرصت فروشه یا خرید؟
متاسفانه برخی افراد ساده و ناآشنا براحتی مسخ نظرات فرد دیگه ای میشن و بعد از مدتی با سرمایه هاشون میشن عامل بالابردن قیمت سهام مورد نظر همون فرد!
هیچ گربه ای محض رضای خدا موش نمیگیره! این جمله رو هر سهامدار حقیقی باید آویزه گوشش بکنه

ستا
2013/03/04, 20:13
از دوستان عزیز کس میتونه به من توضیح بده خرید گروهی به چه معناست؟

dorrtaj
2013/03/04, 21:59
متاسفانه برخی افراد سهامدارها رو تو این قیمتهای مفت تحریک به فروش سهام معدنی میکنن!با دلایلی همچون داشتن روند نزولی و چرندیاتی از این دست
حالا از این ارزون فروشی سهامدار جز، منافع چه کسایی تامین میشه رو باید از این افراد پرسید!
مثلا یکی از همین افراد داره بازی که سر سهام تجهیزاتی آورد رو سرسهام گروه روی هم پیاده میکنه!
سهام تجهیزاتی که یک ماه قبل از نظر این فرد به درد لای جرز دیوار هم نمیخورد حالا شدن لیدر بازار!همه هم باید برن این سهمای ایشون رو بخرن! حالا تو این یک ماه چه اتفاقی افتاد که نظر این جناب 360 درجه تغییر کرده رو باید از خودشون پرسید!!!
همین اتفاق رو سر سهام قندی هم آوردن و زمانی فلان قندی 1300 تومنی که از نظرشون فرصت خرید بود حالا رو 750 هم بدرد نمیخوره!

پی بر ای فعلی کروی 4 هست و بعد از عید هم به خاطر تعدیل مثبت زیرمجموعه هاش از جمله فاسمین و فراور و فسرب قطعا پی بر ای سهم بازم پایین تر هم میاد.مجمع شرکت هم حدود 2 ماه دیگه هستش!
با احتساب سود تقسیمی 50 تومنی تو مجمع پیش رو،قیمت تموم شده سهم چیزی در حدود 180 تومن در میاد! حتی به فرض برداشته شدن کل تحریمها و سقوط ارز هم این سهم با این قیمتها مفت هست و میتونه بیشتر از 100 درصد هم رشد بکنه.
حالا به نظرتون چنین سهمی فرصت فروشه یا خرید؟
متاسفانه برخی افراد ساده و ناآشنا براحتی مسخ نظرات فرد دیگه ای میشن و بعد از مدتی با سرمایه هاشون میشن عامل بالابردن قیمت سهام مورد نظر همون فرد!
هیچ گربه ای محض رضای خدا موش نمیگیره! این جمله رو هر سهامدار حقیقی باید آویزه گوشش بکنه
دوست عزیز ببخشید من این مطلبو اینجا میپرسم چون ارسال پیغام خصوصی من مسدود هستش
اگه لطف کنید توی پ.خ برای من این فرد یا افراد رو به من معرفی کنید تا ما هم مرتکب اشتباه نشیم.ممنون

سکه شانس
2013/03/05, 07:24
از دوستان عزیز کس میتونه به من توضیح بده خرید گروهی به چه معناست؟

درود بر شما
معاملات گروهي:
زمانيكه درخواست كنندگان خريد سهام يك شركت بيش از اندازه معمول باشند، كارگزار براي صرفه جويي در وقت، معامله را به صورت گروهي انجام مي‏دهد و در حال حاضر معاملات گروهي به دو نوع «ددد» و «ررر» تعريف شده است. در معاملات گروهي «ددد» خريداران و فروشندگان سهام افراد معمولي مي باشند، در حاليكه در معاملات گروهي «ررر» سازمان خصوصي سازي وكالتأ به عنوان فروشنده سهام شركت هاي دولتي و كارگران و كاركنان همان واحد به عنوان خريداران سهام مطرح مي‏گردند.

سکه شانس
2013/03/05, 07:31
ضمنا خرید گروهی در... گروه روی ...این مفهوم را میدهد:

كساني كه اطلاعات خوبی درون گروهی دارند.... درست تشخيص دادهاند كه اجازه ندهند در يك دوره قابل پيشبيني، نقل و انتقالات سهام این شركت ها خارج از گروهانجام شود..........

سکه شانس
2013/03/05, 07:45
متاسفانه عادت ایرانی ها در همه موارد زندگی همینه:
اقدام به خريد ........در زمان اقبال هر چیزی می کنند..............احساس آنها بر عقل چيره میشه................
.................................................. .........................
آنچه که در ...گروه روی....مسبوق به سابقه است این نکته می باشد.....و همواره هم تکرار شده:

در حالي كه تعديلات در سهام این گروه مشهوده.......... از اراپه اون خود داري .......... و اين تعديلات رو نوبتي اعلام می کنند ........
حالا این احساس و شبهه اي در برخي از ذهن ها ايجاد ميكنه كه مبادا برخي از افراد در حال پر و خالي كردن متوالي اعضاء اين خانواده هستند .

fallah
2013/03/06, 21:02
حدود شش ماه پیش بود پدرم وقتی دید پولش رو تو بانک گذاشته و با این تورم انگار بهش توهین میشه با این سودی که بانک میده اومد به من گفت پسرم تو که چند ساله تو بورسی و واسه خودت شرکت کارگزاری داری یه مدته بگو ببینم چی بخرم تو عرض شش ماه بهم بازدهی مناسبی بده
نشستم بیشتر سهمهارو بررسی کردم و به این نتیجه رسیدم کروی ۲۲۰تومنی خوبه واسش و به قول خودمونی کف قیمتی
با خودم گفتم کروی ۵۵۰میلیون سهم فاسمین داره،فملی و فسرب و فراور خوبی هم تو پرتفو داره،از لحاظ قیمتی هم خوبه و فقط از اینا نزدیک به ۵۰تومن سود داره و زنگانشم میخواد بیاد تو بورس و .....
پس بخرم واسش و خریدم
امروز اومده شرکت و میگه پسرم این سهممو بفروش و از اونجا که من حواسم اصلا نبود پدرم کروی داره باز کردم دیدم سهمه همون قیمت نزدیک به ۲۲۰تومنه
اینم از سرمایه گذاری بلند مدت و میان مدت!!!!!
گفتم پدر جان برو همون پولتو بذار بانک
بورس واست جواب نمیده
یعنی واقعا خاک بر سر این بورس شده!!!!

اسمان
2013/03/09, 21:39

خوب..... متاسفانه حمايت 220 هم شكسته شد و با توجه به ريزش شديد قيمتهاي جهاني و اينده مبهم ان

و همچنين افزايش 5 برابري نرخ بهره مالكانه به احتمال زياد تا قيمت 190 و يا 185 افت خواهد كرد

naruto
2013/03/09, 22:10
خوب..... متاسفانه حمايت 220 هم شكسته شد و با توجه به ريزش شديد قيمتهاي جهاني و اينده مبهم ان

و همچنين افزايش 5 برابري نرخ بهره مالكانه به احتمال زياد تا قيمت 190 و يا 185 افت خواهد كرد

دوست عزیز
با تکنیکال سهم کاری ندارم.همینطور اینکه قیمت سهم تا کجا میتونه ریزش بکنه
ولی در مورد افزایش نرخ بهره مالکانه لازمه یادآوری بکنم که این مصوبه شامل معدن انگوران نمیشه.چون هم استخراج و هم فروش خاک استحصالی از این معدن دست دولته و از طرف دیگه دولت هم قیمت خاک رو با نرخهای جهانی محاسبه میکنه و نمیتونه بالاتر از قیمت جهانی بفروشه .
درسته فعلا قیمتهای جهانی کمی افت کرده ولی قیمتهای داخلی افتی نداشته و به نسبت ابتدای سال هم بالای 100 درصد رشد کرده(هر چند قیمت سهامش برعکس شده و کلی پایین اومده!!!)
با افت قیمتهای جهانی قیمت خاک هم پایین تر میاد

roohe-khashen
2013/03/09, 23:40
من میانگینم بالاست اصلا هم نگران نیستم تو این ماه فقط از فروش ذوب های 310 تومانی که 369 فروختم دوبرابر مقداری که میخواستم از کروی بگیرم سود کردم اما به وقتش تو این تاپیک مینویسم به زودی فعلا حرفی ندارم!!اما اینو بدونین که اینجوریا هم که میبینید نیست بهره مالکانه و قیمت جهانی و خاک و این داستان ها صبر کنید که یه تعدیل تپل از این سه تا بیاد اونوقت یاد وساخت به خیر مثل کروی خون به دلمون کرد تا 140 اومد چقدر همه به مدیران و سهم فحش دادن اما چی شد اخرش چه حالی داد 272 فعلا ما پیاده هستیم و یه عده سواره اما ما هم سوار میشیم به زودی راستی سر قولم هستم اصلا قیمت کروی رو نگاه نمیکنم فقط امروز یکی بهم گفت زیر 220 صف فروش بوده منم گفتم به سلامتی اما بعدا معلوم میشه که این گروه روی همگی طلا بودن!!

سکه شانس
2013/03/10, 12:10
محبوبترين استراتژي سرمايهگذاران
دليل زيربنايي طرفداران به كارگيري استراتژي خريد-نگهداري اين است كه آنها ميگويند.......................... اگر سهام يك شركت معتبر را خريداري كنيد .......................................و براي مدت طولاني (حداقل يكسال) آن را نفروشيد، پس از طي اين مدت مفهوم "سود" را لمس ميكنيد.

esi_mohammadi
2013/03/12, 10:47
zinc:
الگوی ما وقتی شکیل و مورد تایید است که قیمت حداکثر تا زمان 29 مارس به ساپورت 1847 برسد و کندل هفتگی روی این ساپورت بسته شود که پس از آن شاهد هارمونی بین قیمت و زمان هستیم و الگوی مورد نظر کاملا تایید خواهد شد
http://forums.boursy.com/imported/2013/03/456.jpg

لینک تصویر (http://pro.bourex.com/files/zinc2_178.jpg)

esi_mohammadi
2013/03/12, 17:12
در چارت کروی هم همچین الگویی که در روی جهانی که در پست بالا بهش اشاره شد دیده میشه فقط چیزی که باعث میشه از اعتبار الگو در چارت سهام شرکت کروی فعلا کم شود این است که قیمت باید حداکثر تا 12 آوریل در 15 کندل به سطح فیبوناجی ما می رسید و لی الان میبینیم که تقریبا 4 هفته زودتر از قراری که داشتیم رسیده !!!
پس فعلا دو حالت پیش میاد که قیمت سطح مهمه ما رو به پایین میشکنه و الگو از دست خواهد رفت یا اینکه این سهم اینقدر رنج و نوسان میده تا زمانش پر گردد
پس فعلا منتظر می مانیم
http://forums.boursy.com/imported/2013/03/470.jpg

لینک تصویر (http://pro.bourex.com/files/karoy3_200.jpg)

سکه شانس
2013/03/16, 12:44
خبر خوبی در بورس 24 در خصوص رد شایعه توقف صادرات ....سرب و روی ....... به نقل از یک مقام مسیول توسعه معادن روی .......درج شده است.....
دوستان خلاصه ان را اینگونه گفتند:

1.تعدیل مثبت سود سال 92 شرکت کالسمین اشاره شده است....
2.بهره برداری معادن جدید در حاجی اباد یزد توسط ...کروی...کالسمین.....در حد معدن انگوران ذخایر ان می باشد....
3.ارزحاصل از صادرات این شرکت با نرخ ارز ازاد تسعیر شده است.....
.................................................. ...
دوستان اطلاعات تکمیلی را در صورت امکان دریافت و درج کنند.....
با تشکر

naruto
2013/03/16, 19:32
رشد 6.3 درصدی تولید سرب و روی
معدن 24: تولید سرب و روی در بهمن ماه سال جاری بالغ بر16هزار 400 تن بود.
تولید روی نیز در11 ماهه نخست سال جاری، بالغ بر140هزار تن بود که نسبت به مدت مشابه خود در سال گذشته رشد 1.4درصدی داشت.
همچنین، تولید سرب در 11ماهه سال 90 بالغ بر18هزارو300 تن بوده که این میزان تولید در سال 91 با رشد 4.9درصدی به 19هزارو200 تن رسید.
تولید روی در بهمن ماه سال جاری به 15هزارتن و تولید سرب با رشد5.1 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به یک هزارو 400تن رسید.

واقعا اینا مشکل کمبود خاک دارن؟؟!!! :-?

سکه شانس
2013/03/18, 08:11
بدون شرح:
http://mahestangroup.persianblog.ir/post/37/
...................
نتیجه اینکه اعلام 427 ریال برای سود سال آینده کاملا مطابق با رویه قبلی شرکت صورت گرفته است و با شرایط فعلی کاملا محتاطانه می باشد و به راحتی حداقل 100 درصد تعدیل مثبت خواهد داشت ..

سکه شانس
2013/03/26, 14:46
حیف از این سهم و این گروه..........با این همه پتانسیل برای رشد .....باید درجا بزنند......خود شرکت هم تعطیله از سایتش معلومه....http://saham.izmdc.ir/

roohe-khashen
2013/03/26, 18:14
البته جناب سکه شانس زیاد نمیشه به خاطر اینکه یه سهم سایتش ضعیفه بگیم خود شرکت هم ضعیفه الان سهمهایی هستن که از نظر رشد و بنیادی خیلی قوین اما اصلا سایتشون منحل شده!!!!!!نمونش هم زیاده باز این داخل سایتش میشه;)ولی چیزی که معلومه سهام روی حتی در عرضه سهمهای بزرگ هم با عرضه زیر 100هزارتا مواجه شدن که واقعا در کروی عجیبه و نشون میده که خبرهایی در راه هست>:D<

سکه شانس
2013/03/27, 07:36
البته جناب سکه شانس زیاد نمیشه به خاطر اینکه یه سهم سایتش ضعیفه بگیم خود شرکت هم ضعیفه الان سهمهایی هستن که از نظر رشد و بنیادی خیلی قوین اما اصلا سایتشون منحل شده!!!!!!نمونش هم زیاده باز این داخل سایتش میشه;)ولی چیزی که معلومه سهام روی حتی در عرضه سهمهای بزرگ هم با عرضه زیر 100هزارتا مواجه شدن که واقعا در کروی عجیبه و نشون میده که خبرهایی در راه هست>:D<

roohe-khashen عزیز سلام و احترام
.............................................
چیزی تاکنون از ارزش های این شرکت و زیر مجموعه ان کم نشده .....چون بهتر از من نیک میدانید شرکت های که از بنیادی خوبی برخوردار هستند .....جایی برای نگرانی ندارند......انچه که از سایت گفته شد کنایه ای بیش نبود.....وگرنه سایت یک شرکت در ایران نمی تواند نشانه ارزندگی یا بی ارزشی یا باز بودن و یا تعطیل بودن ان نشان دهد.....اما خود مدیران این شرکت همه جا این شعار را تکرار می کنند:
«من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق»،
.................................................. ....
ضمن اینکه رضایت مشتری و مشتری مداری نیز ایجاب می کند شما به فهم و شعور و انتظار مشتری و سهامدار احترام بگذاری....فقط کافیه به سایت شرکت بنز و بی ام و نگاه کنید.............ببنید چگونه تبلیغات می کنند .....چگونه خود را معرفی می کنند ....چرا چون مشتری وسهامدار نباشد انها هم نخواهند بود ولی در ایران چیزی اهمیت ندارد نظر مشتری و سهامدار است چون همه چیز میگن همینه که هست ....می خواهی بخواه نمی خواهی نخواه.....خودمان هم مقصر هستیم.................

www.mercedes-benz.com

سکه شانس
2013/03/28, 10:34
به نظر میرسد:
با این نامگذاری امسال توسط رهبری ...........بخشی از توجهات به ..........به معادن که بهترین حوزه برای سرمایه گذاری است...معطوف گردد..........
رییس هیات عامل ایمیدرو:
سال 92 شاهد رشد بخش معدن و صنایع معدنی كشور خواهیم بود
http://www.imidro.gov.ir/news/unews.aspx?id=75f60d58-74e2-4bbb-a92f-282b33588075
در حال حاضر سهم بخش معدن در تولید ناخالص داخلی ۵ درصد، .......................سرمایه گذاری های صنعتی و معدنی ۳۰ درصد،.......................... اشتغال صنعتی و معدنی ۲۵ درصد،................................ ارزش بازار بورس ۲۳ درصد ،.........................صادرات غیر نفتی ۳۲ درصد و ..........................صادرات صنعتی و معدنی ۵/۴۶ درصد است.......................................پس برای تحقق شعار حماسه اقتصادی و خارج شدن از اتکا به در امد ارزی نفت .......بهترین راه توجه و سرمایه گذاری در بخش معادن است..........پس می توان امیدوار بود امسال شرکت های گروه معادن و فلزات سال پر رونقی را درپیش داشته باشند....البته به شرطی که اتفاق خاص سیاسی یا اقتصادی در کشور رخ ندهد

sepehrkhan
2013/03/28, 11:29
تحلیلی بر گزارش پیش بینی سود سال 1392 توسعه معادن روی

اولین پیش بینی کروی برای سال مالی 92 اعلام شد. سود هر سهم 427 ریال پیش بینی شده است و این در حالیست که سود سال 91 بر اساس عملکرد 9 ماهه 530 ریال اعلام شده است ...
در اولین نگاه این نکته به ذهن سهامدار می آید که کروی تعدیل منفی داده است ... ولی با کمی دقت نتیجه برعکس می شود ...
با مروری بر نحوه پیش بینی اولین سود سال مالی کروی و مجموعه هایش و روند تعدیل سود در طول سال نتیجه زیر حاصل می شود.

1) شرکت پیش بینی سود هر سهم سال مالی منتهی به 90/12/29 را با سرمایه 1097250 میلیون ریال در تاریخ 89/11/30 و 89/12/23 مبلغ 271 ریال و در تاریخ 90/4/30 مبلغ 320 ریال و در تاریخ های 90/7/30 90/8/19 مبلغ 450 ریال و در تاریخ های 90/10/29 و 90/11/18 مبلغ 514 ریال و در تاریخ 90/12/20 مبلغ 522 ریال و در تاریخ 91/2/04 مبلغ 649 ریال اعلام نموده است که بر اساس صورتهای مالی مبلغ670 ریال محقق شده است.
نکته اول:
اولین پیش بینی 271 ریال و تحقق سود 670 ریال. یعنی 399 ریال افزایش سود (147 درصد تعدیل مثبت). جالب اینجاست که در تاریخ 89/11/14 یعنی دو هفته قبل از اعلام سود سال 90 گزارش نه ماهه سال 89 منتشر شده و سود شرکت 324 ریال اعلام شده بود و در نهایت سود هر سهم در سال 89 مبلغ 360 ریال شده است.

2) شرکت پیش بینی سود هر سهم سال مالی منتهی به 91/12/29 را با سرمایه1913950 میلیون ریال( یعنی با 74 درصد سرمایه بیشتر) در تاریخ 90/11/30 و 90/12/20 مبلغ 299 ریال و در تاریخ 91/4/31 مبلغ 322 ریال و در تاریخ های 91/7/11 مبلغ 445 ریال و در تاریخ های 91/8/30 مبلغ 462 ریال و در تاریخ 91/10/30 مبلغ 530 ریال اعلام نموده است .
نکته دوم:
اولین پیش بینی سود 299 ریال و آخرین پیش بینی 530 ریال که تا پایان سال به حدود 650 ریال افزایش خوهد یافت. تا الان 231 ریال افزایش سود هر سهم( 77 درصد تعدیل مثبت)

نتیجه اینکه اعلام 427 ریال برای سود سال آینده کاملا مطابق با رویه قبلی شرکت صورت گرفته است و با شرایط فعلی کاملا محتاطانه می باشد و به راحتی حداقل 100 درصد تعدیل مثبت خواهد داشت ...

گروه مشاور مهستان

اسطوره
2013/03/29, 12:46
كروي با ديد ميانمدت سود خوبي رو نصيب سهامدارانش خواهد كرد
قيمت امروز 241 تومان...........از لحاظ تكنيكي اصلاح تمام شده و روند صعودي شكل گرفته

مصطفي رستمي
2013/03/31, 09:09
دوستان عزيز از گروه روي غافل نشوند.
اين گروه دلار را در پيش بيني هاشون خيلي پايين ديده اند و حالا كه سال تمام شده و به مجامع اين شركتها نزديك ميشيم مجبورند تعديلهاي سنگين ارزي داشته باشند .

kianoshparsa
2013/03/31, 11:28
دیروز قیمت اکثر فلزات اساسی با کاهش مواجه شدند که در این بین می توان به افت 71 واحدی مس اشاره داشت بگونه ای که هر تن مس 7525 دلار به فروش رفت. آلومینیوم، سرب و روی نیز با 11 ، 8 و 14 واحد کاهش 1895، 2100 و 1885 دلار برای هر تن به فروش رفتند. از دلایل عمده کاهش قیمت فلزات اساسی بویژه مس ، افزایش موجودی ذخایر فلزات ابرقدرت های اقتصادی جهان همچون چین است که منجر به افزایش عرضه و متعاقب آن کاهش تقاضای جهانی گردیده است، در همین راستا نیکل و آلومینیوم آلیاژی نیز با 120 و 5 واحد کاهش 16630 و 1805 دلار برای هر تن دادوستد گردیدند. در مقابل قلع با 100 واحد افزایش روبه رو شد و 23000 دلار برای هر تن خرید و فروش شد.

kianoshparsa
2013/03/31, 11:34
شرکت توسعه معادن روی ایران برای نخستین بار پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به پایان اسفند ماه 92 را به صورت حسابرسی شده معادل 427 ریال اعلام کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، شرکت توسعه معادن روی ایران پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه سال 92 را با سرمایه یک هزار و 913 میلیارد و 950 میلیون ریال مبلغ 427 ریال اعلام کرده است.

بر اساس این گزارش این شرکت پیش بینی درآمد هر سهم شرکت اصلی برای سال مالی 92 را در تاریخ 30 بهمن ماه 91 مبلغ 427 ریال و پیش بینی درآمد هر سهم تلفیقی گروه را 510 ریال اعلام کرده است

esi_mohammadi
2013/04/05, 20:07
شاخص دلار آمریکا

در چارت این شاخص مشکوک به الگوی نزولی BAT هستیم
http://forums.boursy.com/imported/2013/04/77.jpg

لینک تصویر (http://pro.bourex.com/files/dxy_563.jpg)

memr
2013/04/05, 20:12
منتظر رشد تو دو هفته آینده باشید..............

کاویانی
2013/04/07, 17:48
احتمال برگشت روند نزولی کوتاه مدت در برخورد با خط روند صعودی 16 ماهه (بلند مدت). به عبارت دیگر -4 فردا (2208 ریال) برابراست با کف قیمت سهم در روند صعودی بلند مدت. مقاومت اول محدوده ی 250 تومان، مقاومت دوم محدوده ی 275 تومان.
توصیه ای به خرید ندارم!

http://forums.boursy.com/imported/2013/04/32.png

تصویر بزرگتر (http://upload.tehran98.com/img1/6fymnpk4j394lwovp34.png)

سکه شانس
2013/04/13, 08:20
به نقل لز بورس 24 در چشم انداز روز شنبه:
قید شده است که قرار است بزودی معدن مهدی اباد یزد در اختیار ....کالسمین....قرار گیرد.......................................... ................................
.................................................. ....................... حالا باید ببنیم در این سفرهای استانی که اغاز شده اتفاق می افتد یا خیر؟؟؟؟

سکه شانس
2013/04/18, 07:56
تحلیلی از آقای علی در وبلاگ بورس 3.........به نظر جالب و قابل توجه برای معاملات .....عجیب و گزارشات غیر واقعی گروه (سرب وروی)
.................................................. .................................................. .................................................. ............................................
بازارهای جهانی فلزات

اواخر سال گذشته هنگامی که جرج سوروس میلیاردر مشهور آمریکایی کلاه خود را بر سر گذاشت وهمه طلاهای خود را فروخت بارها به طلا فروشان و صرافان ودوستانی که در کار خرید و فروش سکه هستند هشدارهای لازم داده شد (نزدیک شدن به انتخابات هم به عنوان دلیل دیگری برای سقوط طلا و ارز بیان کردیم)وگفتیم پایان خوشی ها و سود های میلیاردی طلافروشان و صرافان نزدیک است
لازم به ذکر است که همین سوروس چند سال قبل هنگامی که قیمت طلا برای بار دوم از مرز 1033 دلار گذشت کلاه خود را برداشت وگفت طلا به 1500 دلار می رسد
اما فعالان بازارهای جهانی با کمک تهدیدهای کره شمالی توانستند چند روزی قیمت طلا را بالا نگه دارند و طلاهای خود را بفروشند
وامروز نیز انفجارهایی در آمریکا به وقوع پیوست و شاید بی ارتباط با سقوط قیمت طلا نباشد زیرا بانکها و شرکتهای بزرگ بین المللی که به هر دلیل نتوانسته اند طلاهای خود را در قیمتهای بالا بفروشند برای جلوگیری از سقوط بیشتر قیمت طلا دست به هر اقدامی می زنند زیرا سقوط قیمت طلا زیان هنگفتی به آنها وارد میکند
با توجه به موارد فوق به نظر میرسد اقتصاد جهانی از رکود و بحران خارج شده است درسته چین گزارش جالبی نداده اما هنوز اقتصاد آمریکا حرف اول را در جهان می زند و سقوط قیمت طلا یکی از نشانه های قدرتمند خروج از بحران اقتصادی است
و دولتهای آمریکا و اروپا خوب می دانند که اگر بگویند از بحران خارج شده اند قیمت سایر فلزات از جمله مس و روی و... افزایش خواهد یافت بنابراین فعلا" فعالان این بازار انبارهای خود را از این فلزات پر می کنند احتمالا" در این بازی چین بازنده اصلی خواهد بود زیرا همین فلزات را با نرخی بسیار بالاتر از قیمتهای کنونی به چینی ها خواهند فروخت
صرفنظر از اینکه با دلار 3500 تومانی در داخل کشور کاهش قیمت جهانی فلزات جای هیچگونه نگرانی ندارد اما باید این نکته را مد نظر قرار داد که کاهش اونس جهانی طلا منجر به کاهش قیمت دلار در داخل ایران خواهد شد
توجه کنید که کاهش قیمت جهانی طلا منجر به افزایش ارز ش دلار یورو و سایر ارزها در بازارهای جهانی می شود اما در داخل ایران موجب افزایش ارزش ریال و کاهش قیمت دلار می شود که دلایل متعددی دارد و من به همین حد اکتفا میکنم
نتیجه اینکه به نظر من کاهش قیمت طلا سیگنالی برای خرید سهام شرکتهای فلزی و معدنی است

+ نوشته شده در چهارشنبه بیست و هشتم فروردین 1392ساعت 7:34 توسط علی

سکه شانس
2013/04/21, 06:23
بدون شرح:
واحد تشویه مجتمع ذوب روی بافق
http://www.izmdc.com/index.aspx?siteid=1&pageid=140&newsview=164
.................................................. .................................................. .................................................. .................................................. ...
اين كارخانه بزرگترين واحد توليدي شمش روي كشور ميباشد كه با كنسانتره سولفوره روي تغذيه ميشود و با توليد 30.000 تن شمش روي و 50.000 تن اسيد سولفوريك در سال از بزرگترين توليدكنندگان روي ايران است.//////////////////////////////////////شركت توسعه معادن روي ايران در حال حاضر مالكيت حدود 98 درصد از سهام شركت ذوب روي بافق را در اختيار دارد . /////////////////////////

سکه شانس
2013/04/21, 06:27
بدون شرح:
واحد تشویه مجتمع ذوب روی بافق
http://www.izmdc.com/index.aspx?siteid=1&pageid=140&newsview=164
.................................................. .................................................. .................................................. ................................................
اين كارخانه بزرگترين واحد توليدي شمش روي كشور ميباشد كه با كنسانتره سولفوره روي تغذيه ميشود و با توليد 30.000 تن شمش روي و 50.000 تن اسيد سولفوريك در سال از بزرگترين توليدكنندگان روي ايران است./////////////////////////////////////////////شركت توسعه معادن روي ايران در حال حاضر مالكيت حدود 98 درصد از سهام شركت ذوب روي بافق را در اختيار دارد . ///////////////////////

حبیب
2013/04/22, 15:01
جناب esi_mohammadi
ضمن تشکر از تحلیلهایتان
در صورت امکان تحلیلتان را از کروی هم بفرمایید ممنون میشویم ( هم نمودار هم زمانی ) در برخی سایتها صحبت از کف دو قلو و رشد سهم تا 300 است جنابعالی تایید میفرمایید ؟

حبیب
2013/04/22, 18:52
نقل از بورکس

سلام خدمت دوستان عزيز بورسي .سهام داران عزيز نگران نباشيد اين سهام با زير گروه خود سريع رو به رشد خواهد شد دوستان ميتونند از سهام خود سود خوبي ببرند . اين وخواستم بگم دوستان آگاه باشن از اين به بعد بازي با سهم زياد اتفاق خواهد افتاد چون با اين تغيير و تحول در ساختار مديريتي وتركيب هيت مديره گروه بصورت چراغ خاموش همه چيز متصور ميشود . بعد از گذشت چهار سال باز اين گروه به دست مافياي روي افتاد. اين مجموعه تا چهار سال پيش به دست يه گروه مافيايي اداره ميشد كه هر چه دارند از اين سهام وشركتها دارن انباشته شدن سرمايه هاي كلان وبي حساب بصورت شخصي . رانت خواريهاي بي حساب كه اوناي كه با اين صنعت وشركتها آشنا هستند ميدونند كه اشخاصي كه براي امرارمعاش خود عاجز بودن با ورود به اين شركت وهنگام خارج شدن يكي از سرمايه دار ترين اشخاص ايران شايد هم آسيا بشمار ميروند . داستان اينه كه با ورود موسسه مهر به اين صنعت يك مديريت سالم و كارآمد رو سازماندهي كرد ودست اكثر سود جويان كوتاه شد. و حال چهار سال هست اين مديريت ادامه داشت ولي امروز شاهد آن هستيم كه اين افراد سود جو رفتن وبا قدرت ونفوذ خود باز دوباره .چراغ خاموش وارد گود شده و همه را اوت كردن واين بار با قدرت ظاهر شدن هركسي را كه تو اين مدت با افراد گمارده شده توسط موسسه همكاري ميكردن بصورت كامل وسريع به حذف آنها پرداختند.دوستان ميدونند شخصي كه تا ديروز صلاحيت نداشت در كالسمين بعنوان مدير عامل بماند رفت بعنوان سرگروه ليدر روي بعنوان مدير عامل توسعه برگشت. متاسفم براي مسولين موسسه اين موسسه نا سلامتي منتصب به سپاه است پس ميشه گفت متاسفم به سپاه. نميدونم شايد يه سري افراد خودشون با اين تغييرات ذي نف خواهند بود . دوستان بدانند اين افرا د خيلي با اين صنعت آشنا هستند چون نطفه سرمايه آنها از اين صنعت بسته شده اينها خوب ميدانند سهام چيه. چطوري با سهام بازي كنند سهام رو به قدري پايين بيارن وخودشون جمع كنن و ببرن بالا بفروشندگروه قبلي اصلا با سهام كاري نداشتند و واقعيت مالي ارزش سهام را مشخص ميكرد ولي اين آقايون كاملا بلدن چطوري از سها م استفاده كنند فقط حواستون بايد باشه با موج اونا حركت كنيد مواظب باشيد تو دام انها نيوافتيد.

esi_mohammadi
2013/04/22, 19:39
جناب esi_mohammadi
ضمن تشکر از تحلیلهایتان
در صورت امکان تحلیلتان را از کروی هم بفرمایید ممنون میشویم ( هم نمودار هم زمانی ) در برخی سایتها صحبت از کف دو قلو و رشد سهم تا 300 است جنابعالی تایید میفرمایید ؟

سلام دوست من
این چارت سهام شرکت کروی در تایم ماهیانه می باشد
بعضی مواقع با چارت خام و بدون هیچ گونه اندیکاتور میتوان معامله های خوبی زد
خوب برای معامله زدن ما نیاز داریم که بدونیم در جهت روند معامله میزنیم یا مخالف روند این میتونه چشم انداز ما را برای یک سرمایه گذاری کوتاه مدت یا میان مدت روشن نماید .
در این چارت اگر دقت نمایید میبینید که هر سوئینگ که تشکیل شده موفق شده یک های جدید ثبت کنه و در مقابل کف های ما مرحله به مرحله بالاتر آمده است و به عبارتی قیمت موفق نشده کف جدیدی ثبت کند که نمایانگر این است که روند ما تا مادامی که قیمت کف جدیدی نسبت به کف های قبلی ایجاد نکند کاملا صعودی است.
همه ما میدونیم که بیشتر معامله گر ها دوست دارند روی سطوح 61.80 تا 78.60 معامله بزنند چون استاپ یا حد ضرر را میتونند روی کف قبلی قرار بدند و حد سود را فراتر از قله قبلی لحاظ کنند که این باعث میشه ریسک به ریوارد ، فوق العاده بهینه گردد
اگر به انتهای نمودارمون هم نگاهی بکنیم یه نظم به خصوصی روی نمودار میبینیم که از شمارش کندل ها میتوان به هارمونی زیبایی که تشکیل شده رسید یا به عبارت دیگر سهم زمانی که برای هر صعود قیمت داشته است همان میزان زمان را برای افول قیمت در نظر گرفته است که خودش نماینگر نظم روی نمودارمون می باشد.
به هر حال این سیکل به همین صورت ادامه پیدا خواهد کرد

http://forums.boursy.com/imported/2013/04/551.jpg

لینک تصویر (http://pcmbrokers.org/pcmfileupload/uploads/1366646932821.jpg)

اشراق
2013/04/25, 14:04
[http://www.codal.ir/Reports/Exports/LbmpwVEsLhVPBwQLzmeVDA%3d%3d.pdf

roohe-khashen
2013/04/25, 18:39
قیمت جهانی چه میکنه فلزات در حال برگشت عالی کاش تا شنبه که بازار باز میشه هم همین روند رو نگه دارند کروی فاسمین فسرب فراور در کف قیمتی در فسرب حقوقی بالای 1% اضافه شد

Ali zahedi
2013/04/25, 19:14
قيمت جهانى روى ١٩٠٧ دلار مقاومت بعدى ١٩٣٢ كف قيمتى كه شكل گرفته ١٨٨٥ دلار
قيمت سرب هم ٢٠٧٠ رو شكوند

محمدسعید
2013/04/28, 10:58
چرا کروی حرکت صعودی خودش رو شروع نمی کنه
الان خیلی وقته داره رو 223تومن مقاومت می کنه ...
بنظرتون میشکنه بره پایین یا واسه 240تومن حرکت می کنه؟

راز نما
2013/04/28, 11:03
چرا کروی حرکت صعودی خودش رو شروع نمی کنه
الان خیلی وقته داره رو 223تومن مقاومت می کنه ...
بنظرتون میشکنه بره پایین یا واسه 240تومن حرکت می کنه؟
دوست عزیز کروی تا چندروز دیگر به طرف 280 هجوم خواهد برد. اینجا پایان نوسان گیری هست . صعودش از فردا اغاز خواهد شد.

محمدسعید
2013/04/28, 11:21
دوست عزیز کروی تا چندروز دیگر به طرف 280 هجوم خواهد برد. اینجا پایان نوسان گیری هست . صعودش از فردا اغاز خواهد شد.

میشه بپرسم رو چه اصلی؟
اولین مقاومتش رو 240تومنه اگه اون رو بشکنه میره واسه 266 و بعدش میره 280 تومن که بعید به نظرمیرسه.
ماشالله که بازار جهانی هم فقط روزهای تعطیل ایران مثبته:-/

محمدسعید
2013/04/28, 19:06
i'm waiting for 2800 rial

راز نما
2013/04/29, 08:46
میشه بپرسم رو چه اصلی؟
اولین مقاومتش رو 240تومنه اگه اون رو بشکنه میره واسه 266 و بعدش میره 280 تومن که بعید به نظرمیرسه.
ماشالله که بازار جهانی هم فقط روزهای تعطیل ایران مثبته:-/
دوست عزیز اصلش را میتونی روی صف خرید امروز متوجه بشی.

آذرآبادگان
2013/04/29, 13:27
روی این صف خریدها زیاد نمیشه حساب کرد علی الخصوص که با بسته شدن نمادهای پالایشگاهی
بازار به سمت فلزات که همه در کف قیمتی و حتی پایین تر از کف قرار دارند هجوم آورد و اگر نمادهای
پالایشگاهی فردا باز بشن از صف امروز چیزی باقی نخواهد ماند هرچند قیمتهای جهانی فلزات هم
دارند به قیمتهای قبل از سقوط باز میگردند و این امر با توجه به در پیش بودن مجامع این گروه میتونه
محرک خوبی باشه....( من خودم سهامدار کروی و فسرب هستم )

esi_mohammadi
2013/04/29, 14:25
روی این صف خریدها زیاد نمیشه حساب کرد علی الخصوص که با بسته شدن نمادهای پالایشگاهی
بازار به سمت فلزات که همه در کف قیمتی و حتی پایین تر از کف قرار دارند هجوم آورد و اگر نمادهای
پالایشگاهی فردا باز بشن از صف امروز چیزی باقی نخواهد ماند هرچند قیمتهای جهانی فلزات هم
دارند به قیمتهای قبل از سقوط باز میگردند و این امر با توجه به در پیش بودن مجامع این گروه میتونه
محرک خوبی باشه....( من خودم سهامدار کروی و فسرب هستم )

ظرف زمانی الگو کاملا پر شده است
هدف این الگو به صورت کلاسیک تا 6 سپتامبر 2013 محدوده 390 تا 400 تومان می باشد
سهم های گروه روی و معدنی تو این قیمت ها و اقعا مفت هستند.

http://forums.boursy.com/imported/2013/04/718.jpg

لینک تصویر (http://pcmbrokers.org/pcmfileupload/uploads/1367232839121.jpg)

محمدسعید
2013/04/30, 13:58
دوست عزیز اصلش را میتونی روی صف خرید امروز متوجه بشی.

متاسفانه به اولین مقاومتش هم نرسید و برگشت:)]

محمدسعید
2013/05/01, 17:45
فعلا بر روی دو حمایت و مقاومت خود ثابت باقی مانده است(2245 تا 235)
امروز 600000تا حقوقی عرضه کننده بود و این حقیقی ها بودند که مانع از تشکیل صف خرید شدند.
به احتمال زیاد شنبه یا یکشنبه از این مقاومت خارج می شود.

roohe-khashen
2013/05/01, 22:38
نکته جالب اینجاست که کروی سود فراور رو پایین تر از 90 تومنی که امروز تقسیم کرده دیده به نظر ماهیت کروی که یک هلدینگ عظیم هست اینجا مورد توجه باید قرار بگیرد مطمئنم فاسمین هم سود خوبی تقسیم میکنه باید دید این ها به صورت تعدیل برای کروی در میایند یا خیر!!!در ضمن در مجمع فراور صحبتهای جالبی راجب کمبود خاک مطرح شده

hector
2013/05/01, 22:43
نکته جالب اینجاست که کروی سود فراور رو پایین تر از 90 تومنی که امروز تقسیم کرده دیده به نظر ماهیت کروی که یک هلدینگ عظیم هست اینجا مورد توجه باید قرار بگیرد مطمئنم فاسمین هم سود خوبی تقسیم میکنه باید دید این ها به صورت تعدیل برای کروی در میایند یا خیر!!!در ضمن در مجمع فراور صحبتهای جالبی راجب کمبود خاک مطرح شده

با سلام
من کروی دارم،اما زیاد سود پیش بینی فرآور برای کروی تغییر نکرده فکر کنم 82 پیش بینی کرده بود ،که بعیدتو سود کلی کروی تاثیری داشته باشه

roohe-khashen
2013/05/01, 22:47
شرمنده نقل قولم کار نکرد اما من احساس میکنم پایینتر از اینا پیش بینی کرده بود زیر 70 تومان بود باید گزارش رو بخونم که با اینترنت خونه محاله:D

وحید 20
2013/05/02, 00:58
از داخل شرکت شنیدم که ظاهرا کارگرزاده(که اخیرا مدیر عامل شده بود)رفتنی شده که علتش رو اختلافات با دیگر مدیران و... گفتن که ریزش رو نپرسیدم.

محمدسعید
2013/05/02, 01:02
از داخل شرکت شنیدم که ظاهرا کارگرزاده(که اخیرا مدیر عامل شده بود)رفتنی شده که علتش رو اختلافات با دیگر مدیران و... گفتن که ریزش رو نپرسیدم.
حالا این تاثیری هم داره؟
امیدوار باشیم یا نه؟
:((

محمدسعید
2013/05/02, 12:32
شنیده ها حاکی از آن است که سود بالای 50 تومن را تقسیم خواهد کرد.
کف قیمت هم هست
امید به رشد دارد

راز نما
2013/05/02, 12:55
دوست عزیز اینها همه بازی هست این سهم حتما به سوی 280 هجوم میبرد بعد بالاتر یک کم صبور باشی میفهمی شکستن صف خرید هم بخاطر باز شدن سهم های پالایشگاه بوده کمی صبر کنی زغوره حلوا سازی................

وحید 20
2013/05/02, 16:10
حالا این تاثیری هم داره؟
امیدوار باشیم یا نه؟
:((
اختلافات داخلی در این مدت وجود داشته که اگر به ثبات برسه میتونه مثبت باشه
باید دید خبر تا چه حد صحت داره و اگر بنا بر رفتنش هست چه کسی جایگزین میشه

قیمتهای جهانی هم بنظر میرسه افت خود را کرده و احتمال رشد بیشتره

وحید 20
2013/05/03, 14:25
با اینکه این گروه مشکلاتی دارند ولی دیگه قیمت سهمشون در حدیست که هر لحظه احتمال برگشت و رشد وجود داره

شاید رشد قابل توجهی رو در کوتاه مدت نداشته باشند ولی در عوض کم ریسک هستند.

برای مثال کروی رو هرکسی در قیمت فعلی (225)میخره با احتساب سود مجمع براش میافته زیر 200تومان که واقعا ارزندست

من هم چهارشنبه یه مقدار در منفی خریدم چون واقعا قیمتش وسوسه انگیز شده

roohe-khashen
2013/05/03, 16:11
متاسفانه مافیای سنگینی رو این گروه خیمه زده اما یه نکته اینجا وجود دارد اون هم این هست که خود این مافیا هم بالاخره دنبال سود هستند !!!غیر از این که نمیتونه باشه اونها هم میخوان سود کنن کارگرزاده هنوز دو سه ماه نشده میخواد بره اخبار های ضد و نقیض هم به گوش میخوره کلا رویی ها امسال حرکتی متفاوت از سالهای پیش نشان دادند به خصوص در مورد تعدیل سود 91 بشخصه همچنان کروی رو در منفی میخرم که از بازی مافیا جا نمانم!!

وحید 20
2013/05/04, 10:37
با اینکه این گروه مشکلاتی دارند ولی دیگه قیمت سهمشون در حدیست که هر لحظه احتمال برگشت و رشد وجود داره

شاید رشد قابل توجهی رو در کوتاه مدت نداشته باشند ولی در عوض کم ریسک هستند.

برای مثال کروی رو هرکسی در قیمت فعلی (225)میخره با احتساب سود مجمع براش میافته زیر 200تومان که واقعا ارزندست

من هم چهارشنبه یه مقدار در منفی خریدم چون واقعا قیمتش وسوسه انگیز شده
قیمت جهانی به کمکشون اومد و برگشت
البته اگر جهانی بالا هم نمیومد جای افت زیاد نمونده بود براشون ولی شاید چند روزی هم درجا میزدن

محمدسعید
2013/05/05, 22:27
خبر:
معافیت 20 درصدی از حقوق دولتی برای بهره برداران معادن

به نظرتون تاثیر این خبر چقدر می تونه باشه؟

ممنون

Smart
2013/05/06, 18:42
منبعش کجاس؟
از کی اجراییه؟

محمدسعید
2013/05/06, 19:20
منبعش کجاس؟
از کی اجراییه؟
ˈ محمد رضا بهرامن ˈ روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا اظهار داشت : بهره برداران معادن واجد شرایط مذکور پس از تایید شورای عالی معادن از معافیت یادشده برخوردار می شوند.

ˈ محمود احمدی نژاد ˈ رییس جمهوری چهارم اردیبهشت ماه جاری در سفر اخیر خود به اصفهان با اشاره به ظرفیت های بسیار بالا و ناشناخته بخش معدن و کشاورزی در کشور، تصریح کرد: باید همت کنیم تا سال 1392 ، سال احیای بخش معدن و شکوفایی بخش کشاورزی باشد.

وی در جلسه کارگروه های تخصصی کشاورزی و معدن در اصفهان با بیان اینکه بخش معدن هنوز برای ملت ایران ناشناخته مانده است، گفت: این بخش ظرفیت های بسیار زیاد دارد که باعث شده ارزش ذاتی آنها همتراز منابع نفت و گاز کشور باشد.

رییس جمهوری با اشاره به اینکه به دلایل مختلف پیش از این به بخش معدن توجه کافی نشده است، افزود: امروز که دشمن فشارهای خود را در بخش های نفت و گاز ایران متمرکز کرده است، مجالی فراهم آمده تا از این نعمات الهی کشور ایران استفاده بیشتری کرده و معادن را فعال کنیم.

نایب رئیس خانه معدن ایران گفت : امروز بخش معدن به عنوان یکی از ارکان اقتصادی کشور نقش اثرگذاری دربرنامه های توسعه دارد و حفاری های اکتشافی می تواند در حفاظت از منابع طبیعی هم موثر واقع شود .

وی افزود:اجرای طرح های توسعه برای کشور امروز به عنوان یک ضرورت جدی مطرح است و در واقع می توان گفت ، طرح های توسعه ای باید اجرا شوند به شرط آنکه ارزیابی زیست محیطی داشته باشند .

بهرامن خاطرنشان ساخت : بخش معدن در کشور بدون رعایت مسائل زیست محیطی نمی تواند به عنوان یک بخش توسعه پایدار بماند .

وی تصریح کرد : قانون جدید معادن نیز با نگاه تشویق به حفظ محیط زیست معافیت مذکور را پیش بینی کرده است .

به گفته این متخصص بخش معدن ، مصوبه هیات وزیران در اواخر سال گذشته مبنی بر اجازه بهره برداری از معادن در مناطق حفاظت شده به تازگی از سوی برخی رسانه ها با اهداف غیر حرفه ای و دلسوزانه بازتاب داده می شود.

وی افزود: اقتصاد پایدار به بهای تخریب منابع طبیعی توسعه نمی یابد ، بلکه قرار گرفتن این مهم در کانون استراتژی توسعه اقتصادی هرکشور به منزله پذیرش اینکه توسعه اقتصادی و حفظ محیط زیست دو موضوع جدا از هم نیستند .

چندی پیش ˈعباس محمدیˈ رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران گفته بود: دولت در مصوبه 28 اسفند ماه 1391 خود ، اجازه بهره برداری از معادن در مناطق حفاظت شده را صادر کرده که این اقدام مشکل ساز است .

پیشتر ˈعزیز میرزائیان ˈ عضو هیات مدیره خانه معدن ایران گفته بود : مصوبه دولت برای شناسایی ذخایر معدنی در مناطق حفاظت شده زیست محیطی ، جنبه مطالعاتی داشته ، فعالیت مخربی صورت نمی گیرد و باید واقع بینانه با مساله برخورد شود.

وی ابرازعقیده کرده بود: پارک های ملی و زیستگاه حیات وحش به منزله خط قرمزها از نظر زیست محیطی محسوب می شود و دولت هیچ گاه این مناطق را برای استخراج مواد معدنی برنمی گزیند .

سالانه افزون بر 300 تا 400 میلیون تن مواد معدنی از حدود پنج هزار معدن فعال کشور استخراج می شود و انتظار می رود ، این رقم تا پایان برنامه پنجم توسعه به 570 میلیون تن برسد .

لینک خبر

آذرآبادگان
2013/05/15, 15:53
موضوع: آگهی دعوت به مجمع عمومی عادی سالیانه برای سال (دوره) مالی منتهی به 1391/12/30

الف- زمان و محل برگزاری مجمع عمومی :
از کلیه سهامداران ، وکیل یا قائم مقام قانونی صاحب سهم و همچنین نماینده یا نمایندگان اشخاص حقوقی دعوت میگردد تا در جلسه مجمع عمومی این شرکت که در ساعت 10:00 روز چهار شنبه مورخ 1392/03/08 درمحل زنجان-ميدان آزادي -سالن اجتماعات هلال احمر برگزار میگردد حضور بهم رسانند.

ب– دستور جلسه :
استماع گزارش هیئت مدیره و بازرس قانونی.
تصویب صورتهای مالی سال (دوره) مالی منتهی به 1391/12/30
انتخاب حسابرس و بازرس قانونی
انتخاب روزنامة کثیرالانتشار
تعیین حق حضور اعضای غیر موظف هیئت مدیره
تعیین پاداش هیئت مدیره
سایر موارد

ntarayan
2013/05/16, 08:56
شرکت در مجمع ....کروی به زودی همه رو شگفت زده خواهد کرد .....

مرتضی رها
2013/05/17, 11:14
http://forums.boursy.com/imported/2013/05/233.png (http://8pic.ir/)

با سلام خدمت دوستان . همونطوری که در عکس میبینید کروی به کف کانال بلند مدت صعودی خودش رسیده . با توجه به نزدیک بودن مجمع (3/8) و همچنین خبرهای خوبی که اخیرا از سهام این گروه منتشر شده به نظر میاد که احتمال رشد تا خط میانی کانال یعنی محدوده 285 تومان امکانپذیر باشه . معاملات سهم در این چند روزه هم موید حمایت بسیار خوب از سهم در محدوده 218-220 تومان بوده البته در صورت عبور پرحجم سهم از قیمت 228-230 وارد روند صعودی میشه . در روند صعودی هم 2 تا مقاومت قدرتمند در محدوده 235 و 250 تومان داره که محدوده 235 تومان مقاومت قدرتمندتری هست .این رو هم اضافه کنم که حمایت218-220 همونقدری که در این مدت روی سهم خوب عمل کرده در صورت شکستن میتونه به یک مقاومت قوی سر راه صعود سهم عمل کنه ضمنا در صورت شکست این حمایت از نظر تکنیکالی احتمال ریزش تا قیمت 160 تومان وجود داره . البته از نظر فاندامنتال بنده دلیلی برای وقوع این اتفاق پیدا نکردم بنابراین انتظار دارم که این حمایت مثل دفعات پیش بخوبی عمل کنه . برای اطلاعات بیشتر میتونید از دوستان و اساتید گروه اداف کمک بگیرید

این مطلب صرفا نظر شخصی بنده هست و به هیچ عنوان توصیه به خرید و فروش نیست . لطفا با تحقیق خودتون و در نظرگرفتن شرایط فاند و تکنیکال تصمیم گیری کنید
سپاس

محمدسعید
2013/05/17, 18:39
چرا باید منتظر رشد کروی بدون سر و صدا باشیم:
1- شکستن روند نزولی سهم و پول بک کامل به آن
2- ایجاد واگرایی در مکدی و آر اس آی
3- قرار گرفتن شاخص RSI و stoch در محدوده 20 تا 30
4-قرار گرفتن در کف روند صعودی بلند مدت خویش
5- آمادگی افزایش قیمت جهانی روی از لحاظ تکنیکال

دیگه چی می خوای؟

البته موارد 1 و 5 را دوستان دیگر اشاره کرده اند و من صرفا کپی کرده ام

یا علی

http://charts.mql5.com/1/578/d1-mofid-securities-co-2.png

محمدسعید
2013/05/21, 01:34
سلام مجدد
دیروز سهم به حمایت بلند مدت خود بوسه ای زد و شروع به حرکت خود کرد.
امروز در آخر وقت صف خرید تشکیل داد.
فردا را نیز اگر با صف خرید پشت سر بگذارد رسما حرکت شارپی خود را شوع خواهد کرد. البته از مقاومت های 240 و 250 نباید قافل شد
برای میان مدت هدف این هم را 250 و 300 دیده و در بلند مدت هدف 360 دور از دسترس نخواهد بود.
کروی سهمی هست که بوقچی ها از 250 تازه میان سراغش
.
اول سلامت و پس از آن پر سود باشید

محمدسعید
2013/05/24, 23:58
اقای سید یاسر شریعت انتظار رشد سهم را از یک ماه آینده دارند.

من به نظرم تا هفته دیگر حرکت شروع خواهد شد.(ایجاد کف سه قلو، شکست خط روند نزولی، رسیدن به انتهای مثلث)

http://forums.boursy.com/imported/2013/05/349.png

یا علی

ppp
2013/05/25, 08:21
[QUOTE=محمدسعید;325952]اقای سید یاسر شریعت انتظار رشد سهم را از یک ماه آینده دارند.

من به نظرم تا هفته دیگر حرکت شروع خواهد شد.(ایجاد کف سه قلو، شکست خط روند نزولی، رسیدن به انتهای مثلث)

http://forums.boursy.com/imported/2013/05/348.png

یا علی[/QUOTE

اقای محمد سعید این سهم 92/3/8 برای مجمع بسته می شود هفته بعد کجا بود؟

محمدسعید
2013/05/25, 08:38
[QUOTE=محمدسعید;325952]اقای سید یاسر شریعت انتظار رشد سهم را از یک ماه آینده دارند.

http://forums.boursy.com/imported/2013/05/348.png

یا علی[/QUOTE

اقای محمد سعید این سهم 92/3/8 برای مجمع بسته می شود هفته بعد کجا بود؟

سلام
بنده پیش بینی تکنیکالیش رو بیان کردم.
از لحاظ مجمع و ... حق با شما است.
احتمالا تا مجمع به 230 تومان برسد.
با تشکر
یا علی

سيد ياسر شريعت
2013/05/26, 09:34
درود؛

کاملا مشخصه دارند سهم رو کنترل می کنند. اونهایی که صبرشون مثل بنده زیاده الان موقع خرید و اضافه کردنه

کروی از اون دسته سهم هایست که عقب ماندگی 6 ماهه از بازار رو ظرف 2هفته جبران می کنه...

سيد ياسر شريعت
2013/05/26, 09:38
بصورت کاملا تصادفی! فروش های اون حقوقی عزیز دار منتقل میشه به خرید های گروهی

یک موقع فکر نکنید بازی در کاره ها ;)

پاسال
2013/05/26, 09:42

اصلن بازی در کار نیست کمی شیطنت

سيد ياسر شريعت
2013/05/26, 10:27
حقوقی فقط در منفی عرضه می کنه و اکثر سهامش رو هم بصورت گروهی خرید کردند

دو حالت داره: یا داره جیب خودی هارو پر می کنه یا کلا مریضه!

سيد ياسر شريعت
2013/05/26, 10:53
درود؛

کاملا مشخصه دارند سهم رو کنترل می کنند. اونهایی که صبرشون مثل بنده زیاده الان موقع خرید و اضافه کردنه

کروی از اون دسته سهم هایست که عقب ماندگی 6 ماهه از بازار رو ظرف 2هفته جبران می کنه...

حقوقی فقط در منفی عرضه می کنه و اکثر سهامش رو هم بصورت گروهی خرید کردند

دو حالت داره: یا داره جیب خودی هارو پر می کنه یا کلا مریضه!

....

محمدسعید
2013/05/26, 11:21
سلام
با توجه به اینکه 3/8 مجمع این سهم است یا امروز و یا فردا بسته خواهد شد (فردا فکر کنم تا ساعت 10 ببندنش)
همانطور که گفتم احتمالا تا230 بالا بره و بسته بشه
یا علی

کامل
2013/05/26, 11:54
مجمع سالیانه شرکت توسعه معادن روی 1392/03/08

rajabnejad
2013/05/29, 08:18
آینده درخشان در انتظار بازار روی

مؤسسه مالی بی او ای مریلینچ در گزارشی اعلام کرد که روی می تواند در سال های پیش رو عملکرد قیمتی بسیار مناسبی را پشت سر بگذارد.

به گزارش نمابورس برطبق این گزارش وضعیت عرضه و تقاضای روی به سمتی پیش می رود که امکان دارد این محصول نیز عملکرد قیمتی مشابه عملکرد مس در سال های گذشته را تکرا نماید.

تحلیلگران این مؤسسه اعتقاد دارند در حالی که تقاضا برای صعود روز به روز در حال افزایشی است، سرمایه گذاری در تولید این محصول به قوت سال های گذشته نیست و همین امر می تواند مازاد عرضه در بازار روی را بطور مداوم کاهش دهد و بدین ترتیب به رشد قیمت دامن بزند.

گفتنی است که بسیاری از معامله گران روی در بازارهای آمریکای شمالی و آسیایی در گفتگو با مؤسسه پلاتز اظهار داشته اند که هم اکنون جو مثبتی بر معاملات این محصول حاکم است و در حالی که خریداران زیادی در بازر وجود دارند، بسیاری از فروشندگان تمایلی به فروش نقدی روی ندارند.

سيد ياسر شريعت
2013/05/29, 18:19
درود؛

دوستان زنجانی عزیز کسی در مجمع کروی بوده امروز؟ خبرهای عجیب و غریب به گوش میرسه خواستم ببینم کسی خبر موثق داره یا خیر. ممنون

وحید 20
2013/05/29, 18:31
درود؛

دوستان زنجانی عزیز کسی در مجمع کروی بوده امروز؟ خبرهای عجیب و غریب به گوش میرسه خواستم ببینم کسی خبر موثق داره یا خیر. ممنون
با سلام
ظاهرا 40تومان تقسیم شده
از جزئیاتش البته خبری ندارم

سيد ياسر شريعت
2013/05/29, 18:40
با سلام
ظاهرا 40تومان تقسیم شده
از جزئیاتش البته خبری ندارم

ممنون وحید جان. تقسیم سود بسیار خوبی محسوب میشه برای کروی ;;)

محمدسعید
2013/05/29, 21:38
سلام
1- 400ريال سود نقدي
2-افزايش سرمايه( از مجل سود انباشته500ميليارد ريال + 680ميلياردريال از محل آورده نقدي و مطالبات)
3- پيگيري افزايش سهميه خاک معدن انگوران براي شرکتهاي گروه
4-پيگيري تعجيل و تسريع در بهره برداري معدن اميرآباد
5-نهايي کردن خريد معدن هاي ترکيه
6-مذاکره و همراهي با انجمن روي جهت کاهش نرخ حاک خريداري سده معدن انگوران و عدم پذيرش نرخ پيشنهادي(810ريال براي هر کيلو)
7- اخذ مجوزهاي لازم جهت تبديل شرکت به هلدينگ معدني
8-اتمام و تسريع در طرحهاي توسعه اي شرکتهاي زير مجموعه
اهم مطالب مورد بحث و اشاره در مجمع سهامداران شرکت توسعه معادن روي بود .

اعتدال از سایت همسایه

فری زبل
2013/05/29, 21:40
از اعتدال تو سايت اونوري كف رفتم :

1- 400ريال سود نقدی
2-افزایش سرمایه( از مجل سود انباشته500میلیارد ريال + 680میلیاردريال از محل آورده نقدی و مطالبات)3- پیگیری افزایش سهمیه خاک معدن انگوران برای شرکتهای گروه
4-پیگیری تعجیل و تسریع در بهره برداری معدن امیرآباد
5-نهایی کردن خرید معدن های ترکیه
6-مذاکره و همراهی با انجمن روی جهت کاهش نرخ حاک خریداری سده معدن انگوران و عدم پذیرش نرخ پیشنهادی(810ريال برای هر کیلو)
7- اخذ مجوزهای لازم جهت تبدیل شرکت به هلدینگ معدنی
8-اتمام و تسریع در طرحهای توسعه ای شرکتهای زیر مجموعه
اهم مطالب مورد بحث و اشاره در مجمع سهامداران شرکت توسعه معادن روی بود .
مورد 2 از كليدي ترين مباحث سهمه كه جذابترش ميكنه

فری زبل
2013/05/30, 12:37
http://www.ariva.de/zink_lme-kurs/realtime-chart?boerse_id=33
جهانی چه همآهنگ با نمودار کروی و فاسمین شد
کروی رو 350 میفروشیم بزودی

کامل
2013/05/30, 13:05
شرکت توسعه معادن روی ایران در مجمع 40 تومان سود کنار گذاشت .

خلاصه تصمیمات مجمع عمومی عادی سالیانه :

1) صورتهای مالی سالیانه منتهی به 30/12/91 شرکت مورد تصویب قرار گرفت.
2) معاملات موضوع ماده 129 اصلاحیه قانون تجارت به تصویب رسید.
3) سود تقسیمی به ازای هر سهم مبلغ 400 ریال مورد تصویب قرار گرفت.
4) پاداش هیئت مدیره به مبلغ 000ر2 میلیون ریال تصویب گردید.
منبع : کدال
http://www.codal.ir/

محمدسعید
2013/05/30, 13:52
سلام
دو نمودار زیر را ملاحظه نمایید.

قیمت روی جهانی:

http://charts.mql5.com/1/676/zinc-d1-mofid-securities-co.png

قیمت معادن روی ایران(کروی):

http://forums.boursy.com/imported/2013/05/441.png

همگرایی زیادی بین قیمت های این دو دیده می شود.
از آنجایی که اخبار خوشی برای قیمت روی جهانی در راه است و قیمت آن از درون مثلث به سمت بالا خارج شده است. احتمال صعودی بودن قیمت کروی نیز محتمل می باشد.

یا علی

مخبرالدوله
2013/05/30, 16:37
http://www.ariva.de/zink_lme-kurs/chart?boerse_id=33&t=quarter

محمدسعید
2013/05/31, 12:06
سلام

همانطور گه گفتم قیمت کروی و روی جهانی تقریبا همراستا می باشند.

روی جهانی:

http://forums.boursy.com/imported/2013/05/482.png

همانطور که مشاهده می نمایید پس از تشکیل یک کف سه قلو و خروج از یک کنج منزوی حرکت صعودی خود را شروع کرده است.
اصلی ترین مقاومت پیش روی آن 1890 دلار می باشد و پس از آن با مقاومت های 1940 و 2000 مواجه می شویم.

اگر طی سه روز آینده قیمت در بالای 1890 تثبیت شود انتظار رشد خوبی را تا 2000 دارم.

یا علی

مخبرالدوله
2013/05/31, 20:45
http://www.ariva.de/zink_lme-kurs/chart?boerse_id=33&t=quarter

وحید 20
2013/06/01, 10:28
امروز بنظرم یک فرصت مناسب برای خرید کروی هست
من که تعداد خوبی در 197تومان برداشتم
هم برای کوتاه مدت و هم میان مدت کم ریسک با بازده مناسب خواهد بود

سيد ياسر شريعت
2013/06/01, 10:42

درود؛
وحید جان حقیقتش فکر می کدم کل گپ رو پ کنه اما گویا یکی دو روز بیشتر باید صبر کنم!
نوع معاملاتش بسیار مناسبه و صف خرید فردا کاملا محتمل

شاه بورس
2013/06/02, 09:49
این هم از صف خرید:*
اگه خدا بخواد احتمالا فردا هم صف بشه>:D<

King Lebron
2013/06/02, 10:07
سید یاسر عزیز مرسی از پیش بینی در مورد صف خرید

superior
2013/06/02, 19:46
کسی در مورد نحوه توزیع سود میدونه ؟

آذرآبادگان
2013/06/02, 20:01
کسی در مورد نحوه توزیع سود میدونه ؟

http://forums.boursy.com/imported/2013/06/128.jpg

superior
2013/06/02, 20:10
http://rayshemar.mihanblog.com

superior
2013/06/02, 20:13
ممنون دوست عزیز

شاه بورس
2013/06/11, 09:39
به احتمال زیاد انشااله فردام صفه>:D<
البته به احتمال زیاد
;;)

Hana
2013/06/11, 14:07
به احتمال زیاد انشااله فردام صفه>:D<
البته به احتمال زیاد
;;) من رو این سهم شانس نداشتم و از زمانی که خریدم منفی شد که درنهایت پریروز فروختم مطمئن هستم که این سهم حالا حالا ها مثبته.
مبارک سهامداراش امیدوارم هرکی از من خرید خیرشو ببره.>:D<

King Lebron
2013/06/11, 19:57
[QUOTE=Hana;333780]من رو این سهم شانس نداشتم و از زمانی که خریدم منفی شد که درنهایت پریروز فروختم مطمئن هستم که این سهم حالا حالا ها مثبته.
مبارک سهامداراش امیدوارم هرکی از من خرید خیرشو ببره.>:D

به امید جبران تو سهم های دیگه

شاه بورس
2013/06/11, 21:36
من رو این سهم شانس نداشتم و از زمانی که خریدم منفی شد که درنهایت پریروز فروختم مطمئن هستم که این سهم حالا حالا ها مثبته.
مبارک سهامداراش امیدوارم هرکی از من خرید خیرشو ببره.>:D<

ایشااله توی سهمی که گرفتی پول پارو کنی:D;;)

norther_68
2013/06/11, 23:54
کروی یکی از تاپ ترین سهمهای بازار میباشد که حرفهای زیادی واسه گفتن داره

شاه بورس
2013/06/12, 07:43
20 میلیون صفففففففف:*>:D<
ایشاالله هفته بعدم این روند ادامه داشته باشه
البته اگه انتخابات بزاره و بازار منفی نشه

وحید 20
2013/06/16, 17:18
گاها سهم ها در بازار در قیمتی قرار میگیرند که صبر کردن و تعلل در خرید جایز نیست و نهایت ضررش کمی خواب پوله
کروی رو براحتی میشد زیر 200هم خرید که علاوه بر بازده خوب نکته مهم ریسک پایینش بود

شاه بورس
2013/06/16, 17:35
گاها سهم ها در بازار در قیمتی قرار میگیرند که صبر کردن و تعلل در خرید جایز نیست و نهایت ضررش کمی خواب پوله
کروی رو براحتی میشد زیر 200هم خرید که علاوه بر بازده خوب نکته مهم ریسک پایینش بود

این سهم به امید خدا حالا حالا ها صف خواهد بود<:-p

rajabnejad
2013/06/18, 22:51
کروی که این روزها مورد توجه قرار دارد در اطلاعیه ای اعلام کرده سود هر سهم شرکت بر اساس آخرین اطلاعات اعلام شده به بورس کماکان مبلغ 427 ریال می باشد و سود هر سهم پیش بینی شده شرکت در گزارش سه ماهه حداکثر اتا 31 تیر اعلام خواهد شد

سرداربورسی
2013/06/19, 08:31
کروی برای امسال بالای 80 تومن سود خواهد ساخت
وضعیت خوب زیر مجموعه ها باعث شده که سودآوری سهم رشد خوبی داشته باشه
برای بلند مدت انتظار رشد پی بر ای رو برای اکثر صنایع دارم
کروی هم از این قاعده مستثنا نخواهد بود
میشه توی بلند مدت بهش پی بر ای حداقل 6 داد
اگر سودشو حداقل 80 ببینیم در نهایت به تارگت 480 تومنی میرسیم که زمان بر خواهد بود

behnam
2013/06/19, 19:54
کروی

نگاهی داریم به عملکرد 12 ماهه منتهی به 91/12/30 و مقایسه آن با دوره مشابه سال مالی 90

سود حاصل از سرمایه گذاری 20% افزایش یافته
سود حاصل از فروش سرمایه گذاری 108% افزایش یافته
سود حاصل از سایر غعالیتها 98% کاهش یافته
سود عملیاتی 32% افزایش یافته
هزینه های مالی 68% کاهش یافته
خالص درآمدهای متفرقه با افزایش 638 درصدی مواجه شده
سود انباشته در پایان دوره 39% افزایش یافته

و در نهایت سود هر سهم از 384 ریال به 548 ریال رسیده که نشان از افزایش 43 درصدی است
اگر همین درصد رشد سودآوری رو به امسال تعمیم بدیم تا پاین سال 92 به سود 783 ریالی می رسیم که میشه گفت عدد 780 ریال کف سود سهم تا پایان امسال خواهد بود

اما بررسی پرتفوی شرکت ...

این شرکت سهام مدیریتی شرکتهای کالسیمین،فرآوری مواد معدنی ایران،ملی سرب و روی ایران (به طور مستقیم) و صنعت روی زنگان (به طور غیر مستقیم) را در اختیار دارد
همچنین در سایر صنایع از قبیل سیمان،پتروشیمی،صنایع فلزی،خودرو سازی و سایر صنایع معدنی هم سرمایه گذاری کرده

در مجموع میشه گفت که پرتفوی خوب و رو به رشدی داره
وضعیت این شرکت ارتباط مستقیمی با قیمتهای جهانی سرب و روی داره
چون وزن بیشتر پرتفویی که داره به شرکتهای تولید کننده سرب و روی مربوط میشه
بنده چشم انداز قیمتهای جهان سرب و روی رو روشن می بینم و اعتقاد دارم که در بلند مدت قیمتهای جهانی با افزایش روبرو خواهند شد
این عامل باعث رشد سودآوری زیر مجموعه ها و در نهایت رشد سودآوری شرکت خواهد شد
اتفاقی که طی سالهای 84 و 85 برای گروه سرب و روی و این شرکت افتاد
البته شدت این رشد بستگی به میزان رشد قیمتهای جهانی داره و موردی که در ارتباط با سابقه این شرکتها عرض کردم یک مثال ساده بود
همه این عوامل میتونه سباعث بشه که سود سهم به بالای 100 تومن به ازای هر سهم برسه

اما ...
در حال حاضر ملاک ما همون سود 780 ریالی خواهد بود
تارگت اولیه و حداقل برای این سهم 450 تومن خواهد بود که قابلیت ارتقا خواهد داشت
زمان رسیدن به تارگت هم بلند مدت خواهد بود (12-6 ماه)

آذرآبادگان
2013/06/20, 12:51
خوب باز هم بازار خواست یه تکون مثبت بخوره ، سیل شفاف سازیها جاری شد
ولی زمانی که برخی سهام با بیش از 60 درصد افت قیمت مواجه میشود دریغ از
یک شفاف سازی...انشاا.. که خیره

mrzed
2013/06/20, 13:21
انشاء الله که حتما میره بالا چون من یکی از خریدام 320 بوده و تا الان صبر کردم

وحید 20
2013/06/27, 01:36
اظهارنظر دو مدیرعامل معدنی در گفتگو با معدن 24:
عرضه خاک انگوران در بورس کالا پای دلالان را به بازار باز می کند

مدیرعامل و عضو هیأت مدیره گروه توسعه معادن روی ایران گفت: سهمیه بندی و تعدیل نرخ خاک معدنی انگوران اقدامی نسنجیده است.

یعقوب کارگرزاده در گفت و گو با خبرنگار معدن 24 در این باره گفت: به تازگی مدیرعامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) طی دستوری اعلام کرده از این پس فروش خاک معدنی انگوران تنها از طریق بورس کالا انجام شود، اما از منظر فعالان این حوزه این تصمیم یک اقدام غیرمنطقی، غیر کارشناسی و نسنجیده است.

وی گفت: با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری و نامگذاری سال گذشته و امسال به نام سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی و نیز حماسه سیاسی و اقتصادی، بخش خصوصی انتظار همکاری بیشتر از دولتی ها را دارد.

کارگرزاده خاطرنشان کرد: اگر تصمیم بر افزایش قیمت خاک معدنی انگوران است، این اتفاق یکبار و در ابتدای سال افتاده و از اینرو فعالان ، انجمن های سرب و روی و نیز کنسرسیوم راهبران سرب و روی معتقدند افزایش قیمت ها قابل توجیه نیست.

وی گفت: فعالان این صنعت طی نامه ای به وزیر صنعت ، معدن و تجارت مخالفت خود را با این اقدام اعلام داشته اند و در انتظار پاسخگویی وزیر هستند.

مدیرعامل توسعه معادن روی ایران افزود : پس از اعلام این خبر ، هیچ یک از واحدهای تولیدی برای خرید خاک انگوران اقدام نکرده اند.

کارگرزاده در پاسخ به سوال "تعدیل نرخ خاک معدنی انگوران چه تأثیری بر سودآوری شرکت ها خواهد داشت ؟" به خبرنگار ما گفت: تولیدکنندگان معتقدند، با این اقدام پای دلالان به بورس باز شده و اگر دلالان برای خرید از بورس اقدام کنند بنابراین برای رسیدن به سود مورد نظر خود، کالا را با دو برابر بهای خرید به تولیدکننده واقعی می فروشد و همین امر بهای تمام شده واحدهای تولیدی را افزایش می دهد و منجر به تعطیلی واحدها و تعدیل منفی سود این شرکت ها خواهد شد. اشتغال پایدار از بین رفته و درنتیجه ، تأثیر جدی بر سطوح کشوری و استانی خواهد داشت.

این امر بر میزان صادرات تأثیرگذار خواهد بود چراکه با کاهش تولید شرکت های تولیدکننده ، صادرات نیز کاهش خواهد یافت.

درعین حال معمارنژاد مدیرعامل شرکت ملی سرب و روی ایران همراستا با نظرات کارگرزاده در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: اگر قرار بر عرضه سهمیه بندی خاک معدنی انگوران در بورس کالا باشد، دلال بازی هم شروع خواهد شد و امکان خرید برای برخی شرکت به دلیل قدرت خرید بوجود نخواهند آمد.

وی معتقد است : با عرضه خاک صنعتی در بورس کالا ، باید شرایطی حاصل شود که تنها تولیدکنندگان امکان خرید داشته باشند و پای دلالان به بازار باز نشود.

فری زبل
2013/06/27, 11:35
اولین کاری که تیم صنعتیه روحانی باید بکنه به نظرم انگوران رو بده به کنسرسیوم
این داستانم به عمرشون کفاف نمیده

وحید 20
2013/07/01, 09:38
خاك ارزان انگوران به نفع كيست؟

سالها است كه خاك معادن زرخيز اين مرز و بوم فقط سرمه چشمان عده اي مي شود. انفال كه سرمايه اين نسل و نسل هاي آينده ميهن عزيزمان است به ثمن بخث به فروش مي رسد و خام و كم بهره روانه كارخانجات بيگانگان مي شود تا پس از ايجاد ارزش افزوده بالا، محصولاتي با چند برابر قيمت روانه بازار ايران شود. هر از گاهي هم مسئولان و دلسوزان ناله اي سر داده، مرثيه اي مي خوانند و و احسرت گويان، شيپور رسانه ها را مي نوازند ولي درب بر همان پاشنه قبلي مي چرخد.

به گزارش خبرنگار مهر، معدن انگوران، نگين زرين ايران و بزرگترين ذخيره سرب و روي كشور يكي از اين انفال است كه از سال 1324 اين معدن را مي دوشند و شمش خامش را صادر مي كنند. خاك انگوران از سال 1377همیشه به سبب ملاحظاتي خاص در قیمت گذاری ماده معدنی، بسیار پائین تر از قیمت واقعی به فروش مي رسد.

اين بذل و بخشش از جيب مردم سبب رويش حدود 80 شرکت توليد كننده شمش خام شده است که تولید معدن انگوران به طور متوسط حدود 40 درصد از ظرفیت اين شركتها را پاسخگوست و در عين حال به علت قیمت پائین ماده معدنی همچنان درخواست برای ایجاد کارخانه های جدید وجود دارد.

خاك درفشان انگوران کانی های با ارزشی مانند نیکل، کادمیوم، کبالت و نقره نیز دارد که متاسفانه تاکنون اقدامی برای بازیافت آن صورت نگرفته و قیمت ماده معدنی بر اساس دو فلز سرب و روی محاسبه می شود. از سوي ديگر صادرات شمش خام حاصل از خاك معدن انگوران بدون ايجاد ارزش افزوده، سود سرشاري را نصيب عده اي مي كند كه هيچ گاه انگيزه اي براي ايشان به جهت فرآوري و يا حتي بالا بردن راندمان كارخانه هاي خود ايجاد نخواهد كرد.

با نگاهي سطحي اگر براي مثال خاك معدن انگوران به ازاي هر تن 200 هزار تومان ارزانتر فروخته شود با در نظر گرفتن توليد سالانه اين معدن كه حداقل 800 هزار تن است، سالانه معادل 160 ميليارد تومان از انفال كه به همه مردم تعلق دارد معلوم نيست به جيب چه كسي سرازير مي شود؟ اين درحالي است که روش فعلی قیمت گذاری فقط برای ماده معدنی انگوران لحاظ می شود ولي مواد معدنی دیگر از طریق برگزاری مزایده فروش یا ارائه در بورس کالا با قیمت واقعی به فروش می رسد.

آنچه مسلم است قیمت فعلی ماده معدنی انگوران که یکی از معادن کم نظیر دنیاست، بسیار پائین تر از قیمت واقعی آن می باشد و اين امكان و احتمال وجود دارد كه این ماده با ارزش معدنی توسط شركت هايي که سهمی از خاك معدن دارند، در بازار آزاد با قیمت بسیار بالاتر به فروش برسد.

با اين توصيف چه كسي پاسخگوي اين ملاحظه كاري نابجا است و تا كي بايد سرمايه هاي اين كشور به صورت خام و بهاي نازل از از دست ملت خارج شود. آيا وقت آن نرسيده است كه با واقعی کردن قیمت موادمعدنی در کشور بتوان از اتلاف بی مورد این مواد معدنی تجديد ناپذير که قابل جایگزین در طبیعت نمی باشد، جلوگیری کرد.

آذرآبادگان
2013/07/02, 18:52
http://forums.boursy.com/imported/2013/07/218.jpg

اسطوره
2013/07/04, 23:10
در خريد اين سهم اصلا شكي به دل راه ندين
اهداف خوبي در سر داره 280

bamiii
2013/07/05, 15:45
کبافق : سهمی که اگر فردا و پس رو به خیر بگذرونه حالش خیلی خوب میشه . تارگت نزدیک به 3000 تومن رو در سر داره و فکر می کنم در صورتی که دور روز آینده مناسب معامله بشه خیلی زود به این تارگت میرسه .

http://upload.boursebazan.ir/img.php?image=9883_kbafgh_layn.jpg (http://upload.boursebazan.ir/)

http://upload.boursebazan.ir/img.php?image=9465_kbafgh2_20h7.jpg (http://upload.boursebazan.ir/)

حجم های دو روز گذشته حکایت از آغاز یک روند صعودی رو داره
http://upload.boursebazan.ir/img.php?image=1289_kbafgh4_vovz.jpg (http://upload.boursebazan.ir/)

شاخص سفارش گذاری هم کاملاً کانالیزه بوده و نشون از خرید توسط گروه خاص در این رنج قیمتی رو داره .
http://upload.boursebazan.ir/img.php?image=4920_kbafgh3_0co7.jpg (http://upload.boursebazan.ir/)

احتمالاً این سهم توسط یه سری افراد خوب جمع شده و الان مانند یک فنر که باید دو روز آینده پتانسیل آزاد کنه . اگر دیدید فردا در روال مثبت معامله میشه خرید پله اول توصیه میشه . و خرید اصلی باید پس فردا صورت بگیره

علیرضا110
2013/07/06, 23:25
آیا دوستان خبر جدیدی در مورد سهم دارند؟ معاملات این سهم خیلی قوی و با صلابت است

dpi
2013/07/06, 23:33
خبر اینکه حمید اعرابی و نهایت نگر بشدت خودشون رو از چند روز پیش در این سهم پر کرده اند و الان دارن به همه صندوقها زنگ میزن که این سهم خیلی خوب و مثلا 100 تومن میسازه.

naruto
2013/07/07, 00:11
این سهم زمانی با سود 20 تومانی بالای 500 معامله میشد.حالا با سود 50 تومانی زیر 300 !!!
الان که کل سهام بازار اعم از ورشکسته مثل گروه خودرویی و ... دارن بالا میرن دلیلی نداره این سهم و زیرمجموعه هاش در جا بزنن.
هدف کوتاه مدت سهم 360 و در میانمدت 500

علیرضا110
2013/07/08, 20:45
فردا شاید آخرین روز منفی سهم باشد

وحید 20
2013/07/10, 00:36
اصلاح قیمت خاک معدن انگوران ضروری است

کد خبر: DEN-738587 تاریخ چاپ: ۱۳۹۲/۰۴/۱۸ منبع: روزنامه دنیای اقتصاد - شماره ۲۹۶۳
گروه بنگاهها - زهرا مسافر: معدن سرب و روی انگوران بهعنوان بزرگترین تولیدکننده ماده معدنی سرب و روی عملا از سال 1324 فعالیت خود را شروع و طی این مدت شرکتهای مختلف خصوصی در این معدن فعالیت داشته و از سال 1377 فعالیت در این معدن توسط شرکت دولتی سهامی کل معادن ایران ادامه یافت و از سال 1381 شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران جایگزین شرکت سهامی کل معادن شد.

خاك انگوران از سال 1377 همیشه به سبب ملاحظاتي خاص در قیمتگذاری مواد معدنی، بسیار پايینتر از قیمت واقعی به فروش ميرسد. به گفته یک کارشناس شرکت تهیه و تولید مواد معدنی، خاک معدن بر مبنای ارز مبادلهای قیمتگذاری و تحویل میشود و از سوی دیگر محصول آن بدون ایجاد ارزش افزوده شایسته این ماده معدنی از کشور صادر میشود و ارز حاصل از فروش آن توسط کارخانهها به قیمت آزاد در داخل کشور فروخته شده و این به معنی سود دو چندان برای عدهای خاص تلقی میشود.

وی میافزاید: سهمیهبندی برای تحویل خاک انگوران براساس پروانه بهرهبرداری واحدهای تولیدی سرب و روی صورت میگیرد، این درحالی است که بهعنوان مثال پروانه ظرفیت واحدی 50 هزار تن است، اما تنها 20 هزار تن تولید دارد و از آنجا که 60 درصد ظرفیت آنها خالی است خاک دریافتی برای آنها توجیه اقتصادی بالایی دارد.
این کارشناس تصریح میکند: حدود 80 شرکت توليدكننده شمش خام روی بدون در نظر گرفتن ظرفیت معدن، با مجوز سازمان صنعت و معدن و تجارت ایجاد شده که تولید معدن انگوران به طور متوسط حدود 40 درصد از ظرفیت اين شركتها را پاسخگو است و در عين حال به علت قیمت پايین ماده معدنی همچنان درخواست برای ایجاد کارخانههای جدید وجود دارد.
وی تاکید کرد: قیمت خاک معدن انگوران باید واقعی شود؛ چراکه بخش عمدهای از شمش تولیدی واحدهای سرب و روی به خارج از کشورصادر میشود از این رو قیمت خاک متناسب با میزان سود ناشی از صادرات است.

وی میگوید: خاك انگوران کانیهای با ارزشی مانند نیکل، کادمیوم، کبالت و نقره نیز دارد که متاسفانه تاکنون اقدامی برای بازیافت آن صورت نگرفته و قیمت ماده معدنی بر اساس دو فلز سرب و روی محاسبه میشود. از سوي ديگر صادرات شمش خام حاصل از خاك معدن انگوران بدون ايجاد ارزش افزوده، سود سرشاري را نصيب عدهاي ميكند كه هيچ گاه انگيزهاي براي آنها به جهت فرآوري يا حتي بالا بردن راندمان كارخانههاي خود ايجاد نخواهد كرد.

کارشناس شرکت تهیه و تولید مواد معدنی خاطرنشان میکند: از طرفی قیمت ماده معدنی انگوران به دلار و براساس قیمت جهانی روی و سرب محاسبه شده و برای تبدیل به ریال در قیمت ارز مرجع که توسط بانک مرکزی اعلام میشود ضرب میشود که تا پایان شش ماهه اول سال 91 قیمت ارز مرجع را 12260 ریال محاسبه کرده و از ابتدای مهرماه قیمت ارز در اتاق مبادلات ارزی مبنای محاسبه قیمت است در صورتی که شرکتهای تولیدکننده شمش روی از خاک انگوران شمش تولیدی را بهصورت آزاد به فروش رسانده و با توجه به اختلاف قیمت ارز در کشور و رانت ایجاد شده سود سرشاری علاوهبر سود در نظر گرفته در فرمولهای فعلی قیمت، فقط برای صاحبان کارخانههای سرب و روی به همراه داشته است.

به گفته وی، قیمت پايین ماده معدنی و سود حاصل از آن باعث شده که کارخانههای موجود دارای راندمان پايین بوده و کاری برای افزایش راندمان خود انجام ندهند. آنچه مسلم است بسیاری از این کارخانهها با راندمان بسیار پايینتر از استانداردهای موجود در حال فعالیت هستند و این کار علاوهبر حیف و میل این فلز با ارزش باعث آلوده شدن محیط زیست نیز میشود.

این کارشناس میافزاید: با نگاهي سطحي اگر براي مثال خاك معدن انگوران به ازاي هر تن 200 هزار تومان ارزانتر فروخته شود با در نظر گرفتن توليد سالانه اين معدن كه حداقل 800 هزار تن است، سالانه معادل 160 ميليارد تومان از انفال كه به همه مردم تعلق دارد معلوم نيست به جيب چه كسي سرازير ميشود؟ اين در حالي است که روش فعلی قیمتگذاری فقط برای ماده معدنی انگوران لحاظ میشود، ولي مواد معدنی دیگر از طریق برگزاری مزایده فروش یا ارائه در بورس کالا با قیمت واقعی به فروش میرسد.

معاون وزیر و ريیس هیاتعامل ایمیدرو هم در این باره معتقد است: معادن بزرگ انفالند و این معادن متعلق به همه مردم ایران است و باید در خصوص حقوق مردم عادلانه تصمیمگیری شود. وی خاطرنشان کرد که خاک معدن انگوران با قیمت بسیار کمتر از قیمت واقعی به عدهای تحویل میشود که این تفاوت قیمت توجیه قانونی ندارد.

امیر امینی، نتیجه این تساهل را خام فروشی و به هدر دادن سرمایه ملت ایران میداند و تصریح میکند: بیتوجهی به این موضوع علاوهبر تضییع حقوق مردم، آینده کارخانههای سرب و روی را هم به مخاطره میاندازد.

amin_hamedani
2013/07/15, 04:02
با سلام
با توجه به باز شدن سهام برای این سهام از فردا شروع روند سعودی رو پیشبینی میکنم

110
2013/07/15, 08:35
بازار هنوز اين سهم را درك نكرده آينده خوبي دارد واقعا مفت ترين سهم بازار است

آخر شانس
2013/07/20, 14:40
فرآور45 درصد در3 ماهه پوشش داده...........بسیارعالی
بایستی منتظر تعدیل مثبت گروه وصف خرید در این هفته باشیم

امیدوارم گزارش فاسمین-فسرب وکروی هم خوب باشه..

..توصیه ای به خرید یا فروش سهم ندارم..

آخر شانس
2013/07/23, 10:06
شرکت: توسعه معادن روي نماد: کروي کد صنعت (ISIC): سرمایه ثبت شده: 1,913,950 میلیون
پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به 1392/12/29 دوره 3 ماهه (حسابرسی نشده)
http://www.codal.ir/Reports/EPSEstim...eQytowIQ%3d%3d

شرکت: توسعه معادن روي نماد: کروي
اطلاعات و صورتهای مالی میاندوره ای3 ماههمنتهی به1392/03/31(حسابرسی نشده)
http://www.codal.ir/Reports/EPSEstim...eQytowIQ%3d%3d

شرکت پيش بيني درآمد هر سهم تلفيقي گروه براي سال مالي 92 را در تاريخ 30/11/91 مبلغ510 ريال و در تاريخ 26/12/91 (حسابرسي شده) مبلغ 486 ريال و مطابق اطلاعات پيوست مبلغ 522 ريال اعلام نموده است.

آخر شانس
2013/07/23, 15:25
92/04/31 - 12:42
شماره: 13920431000343
نسخه چاپيارسال به دوستان
دبیرخانه صنعت، معدن و تجارت استان زنجان:
واگذاری معدن انگوران نیاز به نقطه مشترک دارد

دبیرخانه صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: واگذاری معدن انگوران دغدغههایی دارد که باید مسئولان در این زمینه به یک نقطه مشترکی دست یابند.
خبرگزاری فارس: واگذاری معدن انگوران نیاز به نقطه مشترک دارد

نیما ظهیریان امروز در گفتوگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار داشت: فعالترین معادن استان زنجان پس از معدن انگوران، معادن سنگ آهن و معادن شن و ماسه است.

وی با اشاره به اینکه استان زنجان در زمینه سنگ آهن ظرفیت خوبی را برای ایجاد واحدهای فرآوری دارد، خاطر نشان کرد: با ایجاد واحدهای فرآوری میتوان ارزش افزوده مضاعف وارد استان کرد.

دبیر خانه صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با بیان اینکه خانه صنعت، معدن و تجارت استان با تشکیل میزگردها و با حمایت انجمن تخصصی معدن کاران رسالتی را به منظور جذب سرمایهگذار تعریف کرده است، تصریح کرد: در این زمینه گامهای بلندی را برمیداریم.

وی با اشاره به اینکه مزیتهای استان زنجان را به اطلاع سرمایهگذاران میرسانیم، اضافه کرد: با ایجاد و تاسیس واحدهای مختلف اجازه خروج مواد خام را از استان نمیدهیم.

ظهیریان با تاکید بر اینکه بیش از 50 درصد از مواد اولیه صنایع کاشی استان یزد از استان زنجان تامین میشود، یادآور شد: با ایجاد بازار بسیار بزرگی در اقلیم کردستان و کشور عراق، استان یزد کاشیهای خود را به این مناطق صادر میکند.

وی با بیان اینکه با وجود اینکه استان زنجان بهترین ظرفیت را برای ایجاد واحدهای تولید کاشی و سرامیک دارد، متاسفانه مواد اولیه آن از استان خارج میشود، ادامه داد: این در حالی است که استان زنجان به بازارهای فرا منطقهای از جمله عراق و استانهای همجوار نیز نزدیک است.

دبیر خانه صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با بیان اینکه بسیاری از معادن فلدسپات و کائولین استان زنجان راکد هستند، اذعان داشت: این معادن ظرفیت و موقعیت بسیار خوبی برای استان به شمار میرود.

وی در زمینه واگذاری معدن انگوران اظهار داشت: این مقوله از خواستههای واحدهای روی استان است که جزء مصوبات سفر هیئت دولت نیز به شمار میرود.

ظهیریان با اشاره به اینکه دغدغههایی در زمینه واگذاری معدن انگوران به واحدهای روی استان زنجان وجود دارد، افزود: باید در این زمینه صاحبان صنایع و بخش دولتی به یک نقطه مشترکی برسند.

وی با تاکید بر اینکه متاسفانه در استان زنجان هیچ گونه سرمایهگذاری در بخش آهک وجود ندارد، اضافه کرد: موضوع معدن به دلیل گستردگی آن به یک توان و اتحاد جمعی بین بخش خصوصی و دولتی نیاز دارد.

انتهای پیام/73006/ق

sofi
2013/07/25, 12:01
دوستان موضوع زیاد هم پیچیده نیست

خروج از کانال صعودی یعنی روند نزولی وبالعکس

sofi
2013/07/26, 22:23
قیمت داخل کانال نزولی درحال سرازیر شدن بود که اولین کانال صعودی اونوبطرف بالا منحرف کرده.
اما قبل ازاینکه ازکانال نزولی خارج بشه درست در نقطه aکانال صعودی رو شکست
تا اینکه نوبت به کانال صعودی دوم رسیدوتونست در نقطه bازکانال نزولی خارج بشه
خروج از کانال نزولی به شرط اینکه اتفاق خاصی نیوفته یعنی شروع روند مثبت
وتا جایی که داخل کانال صعودیه در حاشیه امنیت قرار داره215

sofi
2013/07/27, 02:34
قیمت یا تقاطع ها را لمس میکنه یا منطبق با زمان تقاطع ویا زمان وسط دو تقاطع پیوت تشکیل میده
ازتقاطع 1 شروع کرده و2 و3 رالمس نموده بعد دقیقا در فاصله زمانی وسط 2 و3 کف تشکیل داده
وبعد منطبق با زمان 4 و5 پیوت تشکیل داده
احتمالا در فاصله زمانی ما بین 7و8 پیوت تشکیل داده و برگرده تقاطع 8رالمس کنه این فقط یک احتماله223

آخر شانس
2013/07/27, 15:14
اظهارنظر دو مدیرعامل معدنی در گفتگو با معدن 24:
عرضه خاک انگوران در بورس کالا پای دلالان را به بازار باز می کند
مدیرعامل و عضو هیأت مدیره گروه توسعه معادن روی ایران گفت: سهمیه بندی و تعدیل نرخ خاک معدنی انگوران اقدامی نسنجیده است.

یعقوب کارگرزاده در گفت و گو با خبرنگار معدن 24 در این باره گفت: به تازگی مدیرعامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) طی دستوری اعلام کرده از این پس فروش خاک معدنی انگوران تنها از طریق بورس کالا انجام شود، اما از منظر فعالان این حوزه این تصمیم یک اقدام غیرمنطقی، غیر کارشناسی و نسنجیده است.

وی گفت: با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری و نامگذاری سال گذشته و امسال به نام سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی و نیز حماسه سیاسی و اقتصادی، بخش خصوصی انتظار همکاری بیشتر از دولتی ها را دارد.

کارگرزاده خاطرنشان کرد: اگر تصمیم بر افزایش قیمت خاک معدنی انگوران است، این اتفاق یکبار و در ابتدای سال افتاده و از اینرو فعالان ، انجمن های سرب و روی و نیز کنسرسیوم راهبران سرب و روی معتقدند افزایش قیمت ها قابل توجیه نیست.

وی گفت: فعالان این صنعت طی نامه ای به وزیر صنعت ، معدن و تجارت مخالفت خود را با این اقدام اعلام داشته اند و در انتظار پاسخگویی وزیر هستند.

مدیرعامل توسعه معادن روی ایران افزود : پس از اعلام این خبر ، هیچ یک از واحدهای تولیدی برای خرید خاک انگوران اقدام نکرده اند.

کارگرزاده در پاسخ به سوال "تعدیل نرخ خاک معدنی انگوران چه تأثیری بر سودآوری شرکت ها خواهد داشت ؟" به خبرنگار ما گفت: تولیدکنندگان معتقدند، با این اقدام پای دلالان به بورس باز شده و اگر دلالان برای خرید از بورس اقدام کنند بنابراین برای رسیدن به سود مورد نظر خود، کالا را با دو برابر بهای خرید به تولیدکننده واقعی می فروشد و همین امر بهای تمام شده واحدهای تولیدی را افزایش می دهد و منجر به تعطیلی واحدها و تعدیل منفی سود این شرکت ها خواهد شد. اشتغال پایدار از بین رفته و درنتیجه ، تأثیر جدی بر سطوح کشوری و استانی خواهد داشت.

این امر بر میزان صادرات تأثیرگذار خواهد بود چراکه با کاهش تولید شرکت های تولیدکننده ، صادرات نیز کاهش خواهد یافت.

درعین حال معمارنژاد مدیرعامل شرکت ملی سرب و روی ایران همراستا با نظرات کارگرزاده در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: اگر قرار بر عرضه سهمیه بندی خاک معدنی انگوران در بورس کالا باشد، دلال بازی هم شروع خواهد شد و امکان خرید برای برخی شرکت به دلیل قدرت خرید بوجود نخواهند آمد.

وی معتقد است : با عرضه خاک صنعتی در بورس کالا ، باید شرایطی حاصل شود که تنها تولیدکنندگان امکان خرید داشته باشند و پای دلالان به بازار باز نشود.

انتهای پیام/

کد خبر : 5854 تاریخ انتشار : ۱۳۹۲/۴/۵ ساعت 22 : 9
منبع : پایگاه تحلیلی خبری معدن 24 بازدید : 274

sofi
2013/07/28, 01:30
از دوستان کسی میتونه بگه زمانبندی تقسیم سود کروی چطوریه وبانک عامل کدومه

آخر شانس
2013/07/28, 09:33
242

آخر شانس
2013/07/28, 09:48
شرکتهای گروه تو گزارش سه ماهه شدیدا محتاتانه عمل کردند............

آسمان بورس
2013/08/02, 17:17
قیمت های جهانی سرب و روی نوید روزها خوشی را برای فسرب فاسمین ؛ فرآور و کروی دارند
قیمت جهانی سرب 10 درصد از روری پیش افتاد

http://www.livedata.ir (http://www.livedata.ir/)

mrzed
2013/08/03, 02:04
از دوستان کسی میتونه بگه زمانبندی تقسیم سود کروی چطوریه وبانک عامل کدومه

دوست عزیز شما باید مشخصات و شماره حساب هر بانکی رو که داری به شماره0218840093 فکس کنی تا بریزن به حسابت البته تاییدیه شماره حساب فراموش نشه اگه بالای پنجاه تا باشه مهر و به ترتیب تا اذر طول میکشه

amirabbas2012
2013/10/03, 15:27
شعبه 40 دادگاه تجدیدنظرتهران درخصوص دعوای این شرکت علیه شرکت تهیه وتولید مواد معدنی ایران مبنی برمطالبه بیش از 83 هزار تن خاک پرعیار معدن انگوران ،رای به نفع معادن روی صادر کرد.بدین ترتیب شرکت قصدفروش این مقدارخاک رابه شرکت های زیرمجموعه خود دارد.باتوجه به حجم قابل توجه وغنی بودن این خاک قطعاً اثرات بسیار خوبی در بودجه شرکت خواهد داشت

مجيد رادمنش
2013/10/03, 21:01
83 هزار تن خاک انگوران به «کروی» بازگردانده شد

دنیای اقتصاد - زهرا مجتهد: مدیرعامل شرکت گروه توسعه معادن روی ایران طی نامه ای به مدیر نظارت بر ناشران بورسی سازمان بورس اوراق بهادار از عودت 83 هزار و 830 تن خاک پرعیار معدن انگوران از سوی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی به این شرکت خبر داد. یعقوب کارگرزاده با اعلام این مطلب در خصوص رای قطعی دادگاه تجدیدنظر استان درباره این شرکت دعوی این شرکت نسبت به شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران مبنی بر مطالبه 83 هزار و 830 تن خاک پرعیار معدن انگوران شفاف سازی کرد و افزود: براساس سیاستهای گروه نسبت به فروش ماده معدنی یادشده به شرکتهای فرعی خود اقدام میشود و با توجه به نامعلوم بودن زمان تحویل خاک به شرکت، اثرات سود و زیانی آن بر شرکت اصلی و شرکتهای فرعی در زمان دریافت ماده معدنی و فروش آن متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد. این در حالی است که پس از در اختیار گرفتن معدن انگوران از سوی تهیه و تولید، فعالان صنعت روی با کمبود مواد اولیه و مشکل تهیه خاک مواجه هستند. به گفته مدیر مالی و اقتصادی شرکت توسعه معادن روی ایران، از زمانی که دوره بهرهبرداری توسعه معادن از معدن انگوران در سال 84 به پایان رسید، خاک پرعیار استخراج شده به میزان 83 هزار و 83 تن در کنار معدن انباشت شده شرکت تهیه و تولید اجازه حمل این میزان خاک را به توسعه معادن نداده است. این در حالی است که خاک ذخیره دپوی توسعه معادن و با هزینه این شرکت استخراج شده بود.

سیدعلی رییس زاده درباره ماجرای دادگاه به اختصار گفت: در ابتدا دادگاه رای را به نفع تهیه و تولید داد اما خوشبختانه با اعتراض توسعه معادن و تجدیدنظر دادگاه بر این پرونده، رای به نفع توسعه داده شد تا در نهایت خاک پرعیار به توسعه معادن بازگردانده شود. وی در پاسخ به این پرسش خبرنگار ما مبنی بر تاثیرات سود ناشی از فروش این خاک به چه میزان است؟ تصریح کرد: اثرات مالی فروش این خاک پس از تحویل و در زمان فروش با توجه به 3 پارامتر قیمتهای LME و قیمت دلار بازار آزاد و عیار خاک قابل شناسایی خواهد بود. رییس زاده با اشاره به این مطلب که مشکل کمبود خاک دست به گریبان کل صنعت روی است، افزود: از این خاک حدود 18 هزار تن شمش روی قابل استحصال است که نیاز خاک شرکتهای زیرمجموعه توسعه معادن تا حدی مرتفع خواهد شد. وی درباره میزان سود فروش این خاک برای توسعه معادن روی اظهار كرد: در دو حالت توسعه معادن روی از این بابت منتفع میشود؛ نخست اینکه از فروش خاک به شرکتهای زیرمجموعه عایدی خواهد داشت و دیگر از فروش شمش روی از سوی شرکتهای زیرمجموعه توسعه معادن که سهامدار عمده آنها «کروی» است، سود مطلوبی شناسایی میشود. وی درباره بهره برداری از معادن کوچک متعلق به «کروی» خاطرنشان کرد: اين شركت معادن کوچکی دارد که برخی از این معادن عملیات استخراج روی آنها به انجام میرسد.

البته شرکت معدن کاران انگوران که متعلق به شرکت توسعه است در حال انجام شناسایی و اکتشاف معادن کوچک با ذخیره های مطلوب هست. وی درباره موجودی فروخته نشده کالسیمین در ابتدای امسال توضیح داد: هیچ کدام از زیرمجموعه های توسعه با مشکل فروش و صادرات روبرو نیستند. اما در مورد کالسیمین باید گفت که سیاست مدیران شرکت اساس پیشبینی هایی از آینده قیمت دلار و LME بوده و همین امر عامل تشخیص آنها برای حفظ موجودی انبار بوده است. مدیر مالی و اقتصادی توسعه معادن روی ایران در خصوص تعطیلی و توقف خط تولید ملی سرب و روی ایران به دلیل آلایندگی آن گفت: تعطیلی کارخانه سرب و روی امری غیرکارشناسانه و عجولانه بوده که در دولت قبل رخ داده و حال باید دید که در دولت جدید چه تصمیمی در این باره اتخاذ خواهد شد، اما مسوولان شرکت در حال اثبات عدم آلایندگی این کارخانه هستند. وی افزود: با توجه به این مطلب که تکنولوژی به کار رفته در این کارخانه تکنولوژی «کالدو» است و از به روزترین تکنولوژیهای دنیا به شمار میرود، انتظار میرود با در نظر گرفتن تمهیدات مناسب از سوی مسوولان شرکت بحث توقف خط تولید این کارخانه حل شود. وی در پاسخ به این پرسش که آیا ملی سرب و روی از پوشش دوره های مالی در بودجه عقب خواهد ماند؟ تصریح کرد: سرب و روی همیشه زیر ظرفیت اسمی کار میکرد و اگر به چرخه بازگردد با توان کامل میتواند به بودجه موردنظر دست یابد.

اسطوره
2013/10/04, 11:14
در خريد اين سهم اصلا شكي به دل راه ندين
اهداف خوبي در سر داره 280

واقعا هر روزي كه ميگذره به قدرت چارت بيشتر از قبل ايمان ميارم
حدودا دو ماه بود چارتش فرياد ميزد كه اتفاقاتي بزرگ در حال وقوع هست
روي 280 يك پله نسبتا تپل خريد كردم روزهاي بعدي هم اضافه ميكنم
بين 80-100% گين تو دلش هست
92/7/12
قيمت فعلي 339

rezatehrani
2013/10/06, 11:56
چی شد صف 20 میلیونی یهویی ریخت؟؟؟!!

mojk
2013/10/07, 10:09
از فردا منتظر برگشت کروی باشید..:.thumbsupsmileyanim

mojk
2013/10/08, 11:31
از فردا منتظر برگشت کروی باشید..:.thumbsupsmileyanim

تو این چند سال مدیران نالایقی در این شرکت خودنمایی کرده اند این هم یکیشون../:.nono.:/

وحید 20
2013/10/14, 11:36
علیمردانی هشدارداد:

اتمام عمر معدن انگوران تا 15 سال دیگر/ واگذاری با جدیت دنبال نشد

نماینده مردم زنجان و طارم درمجلس با اشاره به اینکه واگذاری معدن انگوران به بخش خصوصی با جدیت دنبال نشد، گفت:بر اساس برآورد صورت گرفته توسط کارشناسان ظرفیت این معدن در حال حاضر محدود است و با توجه به میزان برداشتی که در حال حاضر از این معدن می شود موجودی معدن طی ۱۵ سال آینده به اتمام می رسد.

محسن علیمردانی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت درباره آخرین وضعیت معدن انگوران گفت: بحث هایی بود مبنی بر اینکه اگر از معدن انگوران به شکل فعلی برداشت شود عمر این معدن طی 10 الی 15 سال آینده به اتمام می رسد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید معادن جایگزین پیدا شود، افزود: بخش عظیمی از اقتصاد استان زنجان به معادن روی بر می گردد؛ همچنین بیشترین سهم صنعت این استان به صنعت سرب و روی بر می گردد و بخش اعظمی از صادرات استان زنجان نیز به فلزاختصاص دارد به طوری که حداقل 60 درصد از صادرات استان زنجان مختص به معدن روی است.

وی با تاکید بر این که بخش اعظمی از کارگران استان در کارخانجات ذوب روی و سرب فعالیت دارند، تصریح کرد: اقتصاد استان زنجان به معادن روی گره خورده و نگرانی اتمام عمر معدن انگوران تا حداکثر 15 سال دیگر بین مسئولان و مردم ایجاد شده است.

علیمردانی همچنین گفت: کارشناسان نیز بر این عقیده اند که عمر این معدن تا 12 سال دیگر به اتمام می رسد.

نماینده مردم طارم و زنجان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه امیدواریم معادن جدید در استان زنجان و استان های همجوار برای جایگزینی معادن این استان کشف شود، درباره واگذاری معدن انگوران به بخش خصوصی که قرار بود در سال های گذشته صورت گیرد، گفت: بحث هایی در گذشته در این راستا وجود داشته اما این موضوع با جدیت دنبال نشد و به نوعی این واگذاری منتفی شد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد:معدن انگوران در حال حاضر در اختیار دولت است و در گذشته که بحث واگذاری این معدن به شرکت های روی مطرح بود فعلا این واگذاری منتفی است.

م-مقیمی
2013/10/15, 21:37
لطفا کروی را خوب رصد کنید. البته به شرط اینکه حقوفی این سهم دست از مفت خریهاش برداره..

reza4661
2013/10/18, 09:20
سلام دوستان کسی سود کروی در یافت کرده؟ اطلاع رسانی کنه؟

آذرآبادگان
2013/10/22, 18:40
کروی با تعدیل مثبت 26 درصدی ، پیش بینی سود هر سهم سال 92
را از 452 ریال به 569 ریال افزایش داد...

Ali zahedi
2013/10/22, 21:54
فردا بین 300 تا 350 قیمت میخوره

م-مقیمی
2013/10/22, 22:04
لطفا کروی را خوب رصد کنید. البته به شرط اینکه حقوفی این سهم دست از مفت خریهاش برداره..

۱۳۹۲/۰۷/۳۰, ۱۸:۴۰ #919 (http://forums.boursy.com/showthread.php?t=304&p=395887&viewfull=1#post395887)
آذرآبادگان (http://forums.boursy.com/member.php?u=5475)
http://forums.boursy.com/images/Boursy_Light_v2/statusicon/user-offline.png
عضو فعال
http://forums.boursy.com/customavatars/avatar5475_2.gif (http://forums.boursy.com/member.php?u=5475) تاریخ عضویت دی ۱۳۹۱
محل سکونت تبریز
ارسال 719
تشکر 2,687
تشکر شده 3,457 بار در 699 ارسال

http://forums.boursy.com/images/Boursy_Light_v2/reputation/reputation_pos.png

کروی با تعدیل مثبت 26 درصدی

norther_68
2013/10/23, 00:44
دوستان سود کروی کی واریز میشه؟

mohammad14
2013/10/23, 16:42
دوستان سود کروی کی واریز میشه؟
زمان بندی داره ، فکر کنم برای 10 هزار تا 20 هزار سهم از اول دی ماه واریز بشه

وحید 20
2013/10/23, 20:03
ظاهرا کارگر زاده رفتنی شده(طبق شنیده های داخل شرکت)
حاشیه های زیادی هم این چند وقته درون شرکت بوده...

م-مقیمی
2013/11/08, 01:04
کروی هم روزی پروازش را شروع خواهد کرد و آن روز هم زیاد دور نخواهد بود و پاسخ سهامداران صبورش را بخوبی خواهد داد .
فقط باید خرید یکسری از عزیز دردانه ها کامل شود....

محمد حقانی
2013/11/08, 10:59
سلام بر دوستان
کروی تا 300 افت میکند و آن زمان برای خرید مناسب است.

هامد
2013/11/11, 21:26
انصافا بعضی سهما هستن که ادم با دیدن نمودارشون فقط زیبایی تکنیکال رو میبینه! کروی الان یکی ازون سهماس، کانالی که از ابتدا داخلش بوده و تو این چار پنج ساله اخیر هر دفه که تاچش کرده قیمت به کلی برگشته! جالب اینجاس هنوز هم کسایی هستن که میگن تکنیکال تو بازار ایران جواب نمیده!! ;)) ودی هم یه همچین نموداری رو داره که تو تاپیکش گذاشتم البته به زیبایی کروی نیست ولی اونم فوق العاده معتبره ...
همونجوری که میبنید سهم برای باره دوم قدم گذاشته بالای این کانال که واقعا سخت بوده براش البته تا الان خوب دووم اورده بود ولی طی هفته گذشته یه افتی رو به زیره خط داشت ولی امروز با کندلی که زد احتمال اینکه برگرده بالاش زیاده! دقت کنید فقط تا الان یه بار تونسه این کار بکنه که اون یه بارم بازدهی فوق العاده ایـ رو داده، البته این صرفا برای بلند مدت سهم هست.
کوتاه مدتم یه کانال صعودی در نظر گرفتم که الان از کف کانال برگشت خورده، اگه کروی بتونه خودشو بالای این خط تثبیت کنه به جد میشه گف تو بلند مدت بازدهی فوق العاده خواهد داشت.
Rsi هم شرایط نسبتا خوبی رو داره ...

http://up.boursy.com/uploads/2013-10/Capture_c8cb5.png

امیددار
2013/11/17, 20:26
کروی
من خودم ندارم
ولی اونایی که دارن (دیدم امروز صف فروش بود)ممکنه پایین تر هم بیاد ولی تا زیر خط روند ابی رنگ نره مشکلی نداره حدود 305 تا 310 میشهhttp://forums.boursy.com/imported/2013/11/58580455462403310006-1.jpg

امير سينا
2013/11/19, 09:19
ديروز يه پله از منفي كامل برداشتم...امروز هم اگه توي منفي بدن خريدارم...

اول اينكه نزديك فيوي 50 و 61
دوم اينكه نزديك حمايت 305
سوم اينكه تقريبا كف كانال صعودي
چهارم هم كف كانال RSi
خلاصه بگم تو قيمت هاي 300-320 ارزش خريد داره البته با حد ضرر 300

http://forums.boursy.com/imported/2013/11/d1mofidsecuritiescotempfilescreenshot160-1.png

راستي يادم رفت بگم مووينگ 50 روزم حمايتشه...
خلاصه فول حمايتيه واسه خودش اين سهم

ایرج اکبری
2013/11/21, 20:10
تولید 70 درصد روی کشور در زنجان

» سرویس: استان ها - زنجان کد خبر:پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۲ - ۱۱:۰۲
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: در حال حاضر 70 درصد روی کشور در استان زنجان تولید می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه زنجان، "علی معصومی" شامگاه دیروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در حال حاضر بالغ بر 30 نوع ماده معدنی در استان بهره‌برداری می‌شود که این میزان 80 درصد تنوع مواد معدنی کشور را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: با راه‌اندازی کامل دفتر نمایندگی سازمان زمین‌شناسی در استان و با جمع‌آوری اطلاعات زمین‌شناسی علاوه بر اینکه ریسک فعالیت در حوزه معدن را کاهش می‌دهیم، از سایر محاسن و دستاوردهای آن نیز در راستای تعالی استان بهره‌مند خواهیم شد.

معصومی با بیان اینکه معادن کلاس جهانی دارای میزان ذخیره و عیار بالا هستند، تصریح کرد: در حال حاضر 12 معدن کشور در کلاس جهانی قرار دارند که معدن سرب و روی استان یکی از آن‌ها است و بالغ بر 70 درصد روی کشور در استان زنجان تولید می‌شود.

وی افزود: استان در زمینه‌های دیگر معدنی، از جمله پتاس، فلدسپات، روی و طلا هم دارای ذخایر خوبی است.

این مسوول تاکید کرد: دو محدوده طلا در مراحل اکتشافی است که یکی از آن‌ها در محدوده کاوند و در مراحل پایانی کار است و دیگری معدن گلوجه که سازمان ایمیدرو به‌ عنوان یک سازمان توسعه‌ای در فاز اول به فعالیت اکتشافی خود پایان داده و درخواست فعالیت در فازهای بعدی را دارد.

معصومی تاکید کرد: با استفاده از روش‌های نوین در زمینه استخراج می‌توان از ذخایر معدنی موجود در استان نهایت استفاده و بهره‌برداری را در راستای پیشرفت و شکوفایی استان داشت.

امير سينا
2013/11/25, 08:54
خب اول وقت صف شده ،‌ديروز مومنتوم و RSI سيگنال خريد داده بودن...
اگه امروز بتونه صفشو حفظ كنه ،‌استارت صعود رو زده...

اقتصاد
2013/11/25, 11:24
خب اول وقت صف شده ،‌ديروز مومنتوم و RSI سيگنال خريد داده بودن...
اگه امروز بتونه صفشو حفظ كنه ،‌استارت صعود رو زده...

من هم خیلی امیدوارم که این هیولای بورس بلاخره صعود خودش را آغاز کند... تا الان که صف خرید همچنان به قوت خودش باقیست.

امير سينا
2013/11/25, 11:59
من هم خیلی امیدوارم که این هیولای بورس بلاخره صعود خودش را آغاز کند... تا الان که صف خرید همچنان به قوت خودش باقیست.

يه چند روزي بازي در مياوردن روي سهم ، و اخر وقت صف رو ميدادن...حالا امروز اگه صف باقي بمونه ، ميشه گفت سهم استارت رو زده...

امير سينا
2013/11/25, 12:40
http://forums.boursy.com/imported/2013/11/d1mofidsecuritiescotempfilescreenshot591-1.png

اخر وقت هم صف عرضه نشد...
مثه اينكه ديگه بايد نشست و مثبت خوردناشو نظاره كرد...

هامد
2013/11/25, 20:28
انصافا بعضی سهما هستن که ادم با دیدن نمودارشون فقط زیبایی تکنیکال رو میبینه! کروی الان یکی ازون سهماس، کانالی که از ابتدا داخلش بوده و تو این چار پنج ساله اخیر هر دفه که تاچش کرده قیمت به کلی برگشته! جالب اینجاس هنوز هم کسایی هستن که میگن تکنیکال تو بازار ایران جواب نمیده!! ;)) ودی هم یه همچین نموداری رو داره که تو تاپیکش گذاشتم البته به زیبایی کروی نیست ولی اونم فوق العاده معتبره ...
همونجوری که میبنید سهم برای باره دوم قدم گذاشته بالای این کانال که واقعا سخت بوده براش البته تا الان خوب دووم اورده بود ولی طی هفته گذشته یه افتی رو به زیره خط داشت ولی امروز با کندلی که زد احتمال اینکه برگرده بالاش زیاده! دقت کنید فقط تا الان یه بار تونسه این کار بکنه که اون یه بارم بازدهی فوق العاده ایـ رو داده، البته این صرفا برای بلند مدت سهم هست.
کوتاه مدتم یه کانال صعودی در نظر گرفتم که الان از کف کانال برگشت خورده، اگه کروی بتونه خودشو بالای این خط تثبیت کنه به جد میشه گف تو بلند مدت بازدهی فوق العاده خواهد داشت.
Rsi هم شرایط نسبتا خوبی رو داره ...

http://up.boursy.com/uploads/2013-10/Capture_c8cb5.png

خب کروی رو باید کم کم جدی بگیریـــــم ;)

http://up.boursy.com/uploads/2013-10/Capture_2a588.png

علی نظامی
2013/11/25, 21:11
خب کروی رو باید کم کم جدی بگیریـــــم ;)

http://up.boursy.com/uploads/2013-10/Capture_2a588.png

شما هدف قیمتی رو چند میبینید؟ به نظرتون روی چند میشه مطمئن وارد شد؟ ممنون

هامد
2013/11/25, 21:33
شما هدف قیمتی رو چند میبینید؟ به نظرتون روی چند میشه مطمئن وارد شد؟ ممنون

نمودارم از کروی برای بلند مدت بود، موج شماری سهم در حال حاضر ممکن نیست ینی اعتبار زیادی نداره و موج حرکتی دیده نمیشه، از الان به بعد به نظرم با شکست این کانال بشه موج صعودی جدید در نظر گرفت که هنوز زوده چون پیش بینی شرو 3 مشکله ولی اگه این اتفاق بیفته بدون شک سقف تاریخی (600) خواهد شکست ...
در مورد کوتاه مدت خیلی نمیشه مطمئن روش نظر داد چون رفتارهای چندگانه ایـ از خودش نشون میده اگه الان قصده ورود داری حد ضرر رو بزار رو سقفه کانال که محدوده 325 هست با هدف 420 سقف کانال صعودی کوتا مدتی ...
برای کوتا مدت خیلی پیشنهادی برای خرید ندارم با توجه به ریسک به ریوارد ولی برای بازه های بلندتر از 6ماه با رعایت حدضرر 325 همین محدوده 350 میتونه خرید خوبی باشه :)
برای کوتاه مدت از همین گروه فاسمین اگه 900 رو بتونه بشکونه عالی میشه، میشه از این قیمتا با حد ضرر 825 ورود کرد، فسرب هم خوبه نمودارش رو همین الان تاپیکش گذاشتم ...

هفت مقدس
2013/12/01, 22:45
در حال حاضر پتانسيل گروه روي قيمتهاي جهاني است اگر تحركي در آنجا ايجاد شود مي تواند گروه را تحت تاثير قرار دهد. وگرنه خيلي اوضاع نسبت به نرخهاي قبلي با دلار بالاي 3000 بهتر نيست.
.جناب حقيقت كالسيمين در حال حاضر و به عبارتي بهتر تا پايان ابان ماه كل سود براوردي بودجه خودش را پوشش داده
وقت كرديد سري به گزارش شش ماهه حسابرسي شده كالسيمين قسمت ضمايم يادداشتهاي توضيحي صفحه 23 بند 9-3 بفرماييد
احتمالا دوسه روز طول بكشه تا بازار اين موضوع را بفهمه چون معمولا كسي يادداشتهاي توضيحي ضميمه گزارش حسابرسي را نميخواند
سلام جابر عزيز. ممنون از اينكه تذكر داديد. بنده چون رو کليت گروه مثبت نبودم گزارشات را ريز دنبال نكردم. حتما اگر فرصت شد با توجه به اشاره جالبي که داشتيد يک نگاه جدي به سهم ميندازم.

نقل قولی از اساتید در سایت بورکس

<:-p

امیددار
2013/12/05, 18:32
کروی مد نظر داشته باشین (بدون شرح)/.:blushsmiley:./http://forums.boursy.com/imported/2013/12/75570490613475480386-1.jpg

محمد 66
2013/12/10, 17:15
http://forums.boursy.com/imported/2013/12/spotzinc30dLarge-1.gif

امير سينا
2013/12/10, 18:16
احتمالا اين بار مقاومت رو بزنه ...چون قيمت روي هم داره همراهي ميكنه...

محمد 66
2013/12/10, 18:50
احتمالا اين بار مقاومت رو بزنه ...چون قيمت روي هم داره همراهي ميكنه...

جهانی روی 2 درصد هم امروز رشد کرد . تارگت اول حوالی 370 تومان می باشد .

ارزو
2013/12/12, 12:31
http://www.ariva.de/zink_lme-kurs

با سلام
روی جهانی کولاک کرد
1972

arak_bourse
2013/12/12, 22:58
خدا رو شكر اين سهم هم جوني گرفت . فقط دوستان به نظرتون تا 400 يه كله ميره اينبار يا نه روي 370 يه وقفه كوچولو داريم؟

با سلام
روی جهانی کولاک کرد
1972

سلطان بورس
2013/12/13, 00:32
محدوده 365 رو رد کنه میره برای 420
شنبه براش مهم هست
فردا جهانی روی میره برای محدوده 2000 . جمعه ها معمولا جهانی ها خوب رشد میکنن
http://charts.mql5.com/3/319/d1-rahbar-sarmaye-asia.png

علی نظامی
2013/12/13, 19:11
ماشالا داره ثانیه میزنه 1978

ساسان
2013/12/13, 20:03
با سلام
فردا باید گروه روی مثبت شدید باشه
1977 $

امير سينا
2013/12/15, 11:20
سقف قيمت يه بلوك زدن...چه شود اين كروي...>:D

"heydar"
2013/12/15, 11:26
کروی فکر کنم صعود جانانه ای در پیش دارد

arak_bourse
2013/12/16, 07:17
جناب امید110 و تاپیک اختصاصی خودشون مطلبی در خصوص کروی مطرح کردند:
مطالبی جسته و گریخته در خصوص این سهم عرض می کنم که تفکر بیشتر رو می طلبه و ابدا به معنی ارزندگی یا عدم ارزندگی این سهم نیست.
1.خبهمن به احتمال زیاد فردا در یک معامله از پیش قرار گذاشته شده چون امروز از این سهم در 390 تومان و با پی بر ای 6.8 کاملا خروج می کنه.
نگاهی به سوابق معاملاتی گروه بهمن نشون می ده که مدیریت پرتفوی در این شرکت ال.. بختکی نبوده و حتما برای سهم شناسنامه داری مثل کروی جمیع بررسی ها انجام و تصمیم خروج گرفته شده.
2.به احتمال خیلی زیاد حقوقی تازه نفسی از فردا جای خبهمن رو در ردیف سهامداران عمده می گیره که با هماهنگی سهامدار عمده کروی یعنی گروه مالی مهر اقتصاد میتونه زمینه یک رشد قیمتی خوب برای سهم رو فراهم کنه.
3.در این گروه ضمن ارج نهادن به پتانسیل های بالقوه کروی بنده بالشخصه فاسمین را برای رشد قیمتی پرپتانسیل تر می دانم.
البته فراموش نکنیم کروی نیز اگرچه به بزرگی شرکتهای ملی مس و فولاد نمی باشد اما از سهم های پیشانی بازار می باشد.این سهم به جز مقطعی کوتاه در سال 87 اگر اشتباه نکنم تاکنون ضربه ای به سهامدارانشان نزده و نقدشوندگی خوبی دارد.

اگر کروی به رشدی که مورد نظر دوستان هست برسد فاسمین به راحتی آب خوردن از 1200 عبور خواهد کرد.....
باید منتظر ماند و تحرکات حقوقی جدید کروی را سبک سنگین کرد....ضمن اینکه سیاست سرمایه گذاری فرهنگیان بر روی این سهم نیز مهم می باشد.
اگر دوستان علاقمند به خرید کروی هستند از حجم بالای تقاضا در این سهم نترسیده و مطمئن باشند که سهم در صف خرید به ایشان خواهد رسید.فردا به احتمال قوی خبهمن عرضه کننده 59 میلیون سهم خواهد بود.

"heydar"
2013/12/17, 10:26
در بین گروه روی
به نظرم کروی بیشترین بازده را خواهد داشت
بنده این سهم را ندارم

امير سينا
2013/12/17, 12:53
در بین گروه روی
به نظرم کروی بیشترین بازده را خواهد داشت
بنده این سهم را ندارم

ارادت حيدر جان ، كروي گل سر سبد گروهه،زينك اين چند روزه تقربا 6-7 درصد هم رشد داشته
خيلي جالب بود چند بار سهم رو بين 325 تا 365 بالا پايين كردن و سهمو از دست يه عده سهامباز...در اوردن و بعدش هم حركت...

"heydar"
2013/12/17, 13:04
ارادت حيدر جان ، كروي گل سر سبد گروهه،زينك اين چند روزه تقربا 6-7 درصد هم رشد داشته
خيلي جالب بود چند بار سهم رو بين 325 تا 365 بالا پايين كردن و سهمو از دست يه عده سهامباز...در اوردن و بعدش هم حركت...

سلام امیر سینا جان
امروز دیگر نتونستم فقط نظاره گر باشم وارد شدم و احتمالا در صورت افت یا رشد اضافه خواهد شد

arak_bourse
2013/12/17, 13:52

امير خان سلام
آقا هدف بعدي كروي چنده؟ من يه مقدار امروز فروختم ولي هنوز دارمش اين سهمو. اميدوار بودم شل كنه بخرم ولي نشد

امير سينا
2013/12/17, 14:04
امير خان سلام
آقا هدف بعدي كروي چنده؟ من يه مقدار امروز فروختم ولي هنوز دارمش اين سهمو. اميدوار بودم شل كنه بخرم ولي نشد

سلام،ارادت همشهري عزيز،،،من خودم ميانگين خريدم 312 هست...
اون كسي هم كه 325 خريده باشه سهم رو الان 30 درصد تو سوده...حالا از طرفي فردا هم مقاومت 420 رو داره...
امكانش هست سهم منفي بشه...حالا بايد ديد با اين مقاومت چيكار ميكنه اگه بتونه 420 رو رد كنه هدف بعد 470 و بعدي 520...

مهشید
2013/12/17, 21:29
با معاملات این دو سه روز کف محکم تو این قیمتها برای خودش ساخته

علی خان
2013/12/18, 00:39
http://forums.boursy.com/imported/2013/12/33835941082206261575-1.png (http://upload7.ir/)

"heydar"
2013/12/20, 22:20
باسلام امیدوارم دوستان این سهم رو برای خریدن در قیمت های پایین تر نفروخته باشند که فکر نمیکنم پایین خواهد آمد@};-

lme 2048

ساسان
2013/12/20, 23:11

با سلام
روی جهانی کولاک کرد
1972

2047

امیددار
2013/12/23, 12:50
کروی از یه منظر دیگه
توی این چند روز همش فکر می کردم چرا نمی زارن بیاد پایین شاید دلیلش این باشه
روی هم رسید به 2062 http://forums.boursy.com/imported/2013/12/73792582415410889690-1.jpg

arak_bourse
2013/12/23, 13:05
هر سهمي طلا هم باشه با مقاومت ها واكنش نشون ميده/ كروي فعلا تا مدتي نوسانيه

ارزو
2013/12/23, 14:11
http://www.ariva.de/zink_lme-kurs/chart?t=week&boerse_id=33

2080 را هم تاچ کرد

محمد 66
2013/12/24, 11:05
روی جهانی در معاملات 30 روز گذشته فقط 2 روز منفی معامله شده است و همچنین قیمت به سقف 2 ساله خود نزدیک شده است .

اینم نمودار 6 ماهه روی

http://forums.boursy.com/imported/2013/12/spotzinc6mLarge-1.gif

اسطوره
2013/12/24, 20:33
واقعا هر روزي كه ميگذره به قدرت چارت بيشتر از قبل ايمان ميارم
حدودا دو ماه بود چارتش فرياد ميزد كه اتفاقاتي بزرگ در حال وقوع هست
روي 280 يك پله نسبتا تپل خريد كردم روزهاي بعدي هم اضافه ميكنم
بين 80-100% گين تو دلش هست
92/7/12
قيمت فعلي 339

كساني كه امروز بخرند به ديد ميانمدت سود بسيار خوبي كسب خواهند كرد
اين سهم اصلا رشدي نكرده حالا كه شرايط داره مهيا ميشه واسه صعودش
به دليل وابستگي شديد به قيمتهاي جهاني خيلي عقب افتاده بود
قيمت امروز: 419
در ابتداي يك سيكل صعودي بسيار بزرگ قرار گرفته
92/10/3

ارزو
2013/12/27, 17:02
http://www.ariva.de/zink_lme-kurs/chart?t=week&boerse_id=33

2080 را هم تاچ کرد

2103$
چه ميكنه جهاني روي>:D<

tom cruise
2013/12/28, 02:22
قیمت روی برای صعود و شکستن مقاومت اصلی باید 2200را رد کند در انجا با ترند نزولی و مقاومت سابق روبرو می شود...یعنی 5درصد دیگر باید مثبت بخورد...
حالا در هفته ای که بازارهای جهانی تعطیل است گروه روی به مقاومتهایش برخورد میکند
http://forums.boursy.com/imported/2013/12/01529059389341642663-1.png

mehdi110
2014/01/07, 19:02
باسلام، به نظرم سهم بامقاومت 460 مدتی درگیر باشه دیروز با قیمت 460 خارج شدم

علی خان
2014/01/08, 10:05
به این میگن قدرت پول
چه رنجی زد/:.Heart.:/

علی خان
2014/01/08, 21:48
با سلام

بعد سمپاشی که علیه سهام پالایشگاهی شد تجربه ثابت کرد هر گروهی رو که علیهش سمپاشی می شه بطور موقت باید خروج کرد تا اون گروه سم زدایی بشه

بعد از گروه پالایشگاهی نوبت غول بانکی شد تا دولت با عرضه های بی رحمانه سهامداران رو فعلا" از اون سهم خارج کنه

بعدش نوبت گروه پتروشیمی شد تا دولت و مجلس سمپاشی کنند اونم از سم کشنده
در این گروه پارسان خیلی خوب مقاومت کرده

در هفته های گذشته به کررات در مطالب و نوشته های خود به سه گروه جا مونده از بازار و با پتانسیل زیاد اشاره کردیم:
1- گروه سرب و روی :
2- گروه ساختمانی :
3- گروه خودرو:

اما گروه سرب وروی :
از یکماه قبل تا الان بالای 45% پرتفوی خودم رو به این گروه شامل فاسیمن - کاما - فزرین و کروی اختصاص دادم
این گروه تنها گروهی بودند که نسبت به یکی دوسال اخیر که بیشتر بازار رشد 5-6 برابری داشتند هیچ رشدی نکرده بودند.

پتانسیل این گروه :
1- اغلب سهام موجود در بازار رشد 5-6 برابری کردند ولی این گروه در یکسال اخیر هیچ رشد نکرده بود.
کامل یکسال پیش تا 1200 تومان هم پیش رفته بود ولی یکماه پیش به راحتی می شد 1100 تومان خرید کرد.

2- روند رو به رشد بازارهای جهانی :
هر چند فلزات هر ساله در استانه سال جدید میلادی شروع به رشد می کنند و بعد دوباره روند نزولی بخود می گیرند ولی بنقل از دوستان تکنیکالی روند نموداری فلز روی صعودیست و روی در صورتی که مقاومت 2240 دلار رو رد بکنه تا 3000 دلار صعود خواهد کرد.

3- برنامه افزایش سرمایه :
امروز افزایش سرمایه 113 درصدی فاسمین از محل تجدیدارزیابی دارائیها روی کدال آمد تا در یک چشم به زدن صف 8-9 میلیونی پیدا بکنه صفی که عرضه نشد

4- تعدیل مثبت سود این گروه:
من با اطمینان عرض می کنم این 4 تا سهمی که نام بردم با روی 2000 دلاری و بدون افزایش قیمت های جهانی قابلیت تعدیل eps خواهند داشت.
فاسیمن امسال بالای 220 تومان و سال بعد بالای 270 تومان سود خواهد ساخت
کاما امسال بالای 300 سود خواهد ساخت
فزرین هم سودش به 100 تومان خواهد رسید

در چند روز گذشته فرصتی برای دوستان ایجاد شد تا در قیمت های بسیار مناسب از این گروه با ارزش خرید داشته باشند
در این گروه باید تا آخر سال منتظر باشیم تا یکی یکی اخبار خوب از راه برسند تا این سهم ها به اهداف خودشون برسند.

من امروز فکر می کردم بازار کلا" مثبته چون که در طول روز هر از گاهی پرتفوی خودم رو چک می کنم و به کلیت بازار کاری ندارم اما الان که معاملات رو نگاه کردم دیدم که امروز چه خون و خونریزی بوده برای همین که باید حواسمون باشه و بیشتر روی سهام بنیادی رشد نکرده خرید کنیم
بعضی از این سهام کوچک از تمام گروه ها از خطر هم خطرناکتر شده اند
سهمی که یکسال پیش روی 300 تومان با p/e برابر 3 خریدار نداشت امروز با p/e بالای 10-11 در قیمت های 5000-6000-7000و 8000 تومان معامله می شه؟؟؟؟؟؟؟

تشکر از تحلیل های خوب شما
چند نکته رو هم بنده اضافه کنم
1.افزایش سرمایه کروی از محل انباشته که در گزارش اخیر هم بهش اشاره شده
2.قرار داد های جدید انگوران که خبرش رو درج کردم کروی مالک 98 درصدی است
3.کروی مالک 60 درصدی فاسمین (حدود 600 م سهم با تمام شده 230 تومان)
مالک 53 درصدی فراور با تمام شده 230 تومان
مالک 59 درصدی فسرب با تمام شده 238 تومان (البته کارخانه فعلا تعطیل شده به خاطر الودگی و ظرف 1 سال اینده منتقل خواهد شد)
همچنین پرتفوی غیر بورسی قوی در کروی مالک99 درصدی ذوب روی بافق ( باکلی طرح های جدید...)
مالک 84 درصدی مهندسي وتحقيقاتي فلزات غيرآهني که ظرف 1 سال زیان 370 تومانی رو به سود 130 تومانی تبدیل کرده..
مالک 100 درصدی سرمایه گذاری اندیشه محوران...
و.....
و همچنین پولی که پشت کروی هست فکر نکنم پشت سهمای دیگه گروه باشه...

علی خان
2014/01/08, 21:49
مدیر توسعه شرکت معدن‌کاران انگوران: استان در حوزه معدن، ضعیف عمل کرده است

» سرویس: استان ها - زنجان

کد خبر: 92062818030
پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۴:۴۱

مدیر برنامه‌ریزی و توسعه شرکت معدن کاران انگوران در خصوص وضعیت تبادل قراردادهای کاری با کشورهای خارجی، گفت: استان در زمینه تبادل قراردادهای کاری در بخش معدن تا حدی ضعیف عمل کره است که باید در این خصوص تلاش بیشتری شود.
خلیل امامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه زنجان، اظهار کرد: شرکت معدن کاران انگوران که یکی از شرکت‌های زیرمجموعه توسعه معادن روی است نقش موثری در برگزاری این کنفرانس و نمایشگاه داشته است که مقالات خوبی را نیز در خصوص معدن ارایه داده است.
وی افزود: برگزاری چنین کنفرانس‌هایی هم می‌تواند برای استان وهم برای صنعت کشور حائز اهمیت باشد و تاثیرات مثبتی بر جای گذارد که منجر به آشنایی وهمکاری بین کشورها شود و در پیشرفت و توسعه بخش‌های مختلف آن‌ها موثر باشد.
مدیر برنامه‌ریزی و توسعه شرکت معدن کاران انگوران عنوان کرد: شرکت معدن کاران انگوران در قسمت‌های مختلفی از جمله پی‌جویی، اکتشاف و استخراج معادن در داخل وخارج از کشور فعالیت می‌کند. در حال حاضر6 معدن فعال در کشور موجود است که نقش پررنگی در توسعه دارد.
امامی تصریح کرد: با تلاش‌های صورت گرفته در آینده‌ای نه چندان دور قراردادهایی منعقد خواهد شد که زمینه‌های همکاری را هم برای استان وهم برای کشور فراهم خواهد کرد.

کروی مالک 98 درصدی است..

علی خان
2014/01/08, 22:32
مدیر توسعه شرکت معدن‌کاران انگوران: استان در حوزه معدن، ضعیف عمل کرده است

» سرویس: استان ها - زنجان

کد خبر: 92062818030
پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۴:۴۱

مدیر برنامه‌ریزی و توسعه شرکت معدن کاران انگوران در خصوص وضعیت تبادل قراردادهای کاری با کشورهای خارجی، گفت: استان در زمینه تبادل قراردادهای کاری در بخش معدن تا حدی ضعیف عمل کره است که باید در این خصوص تلاش بیشتری شود.
خلیل امامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه زنجان، اظهار کرد: شرکت معدن کاران انگوران که یکی از شرکت‌های زیرمجموعه توسعه معادن روی است نقش موثری در برگزاری این کنفرانس و نمایشگاه داشته است که مقالات خوبی را نیز در خصوص معدن ارایه داده است.
وی افزود: برگزاری چنین کنفرانس‌هایی هم می‌تواند برای استان وهم برای صنعت کشور حائز اهمیت باشد و تاثیرات مثبتی بر جای گذارد که منجر به آشنایی وهمکاری بین کشورها شود و در پیشرفت و توسعه بخش‌های مختلف آن‌ها موثر باشد.
مدیر برنامه‌ریزی و توسعه شرکت معدن کاران انگوران عنوان کرد: شرکت معدن کاران انگوران در قسمت‌های مختلفی از جمله پی‌جویی، اکتشاف و استخراج معادن در داخل وخارج از کشور فعالیت می‌کند. در حال حاضر6 معدن فعال در کشور موجود است که نقش پررنگی در توسعه دارد.
امامی تصریح کرد: با تلاش‌های صورت گرفته در آینده‌ای نه چندان دور قراردادهایی منعقد خواهد شد که زمینه‌های همکاری را هم برای استان وهم برای کشور فراهم خواهد کرد.

کروی مالک 98 درصدی است..

pooyah62
2014/01/12, 16:02
به نظر من شرط ptm را دارد دیروز سهم منفی بوده ولی امروز مارابوزوی سبز نشان دهنده قدرت خریداران در بازار است . سطوح حمایت مستحکم 250 و 360 تومان که با شکستن این دو سطح صعود خوبی داشته مقاومت مستحکم 470 را به پایین شکسته که اگر مارابوزوی سبز فردا به طرف بالا حرکت کند و 470 را بشکند سهم صعود خوبی خواهد داشت.

وحید 20
2014/01/14, 11:44
اطلاعیۀ صدور مجوز افزایش سرمایه

در اجرای قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران (مصوب آذرماه 1384)، تقاضای افزایش سرمایه و انتشار سهام جدید شرکت توسعه معادن روی ایران (سهامی¬عام)، در این سازمان مورد بررسی قرار گرفت. بر اساس رسیدگی انجام شده، مواردی حاکی از مغایرت با قوانین و مقررات مربوط در انتشار سهام ملاحظه نگردیده و افزایش سرمایه با مشخصات زیر و با رعایت قوانین و مقررات مربوطه، از نظر این سازمان بلامانع می‌باشد.

تعداد سهام قابل انتشار: 500 میلیون سهم
ارزش اسمی هر سهم: 000ر1 ریال
مبلغ افزایش سرمایه: 500 میلیارد ریال
مبلغ سرمایه فعلی: 950ر913ر1 میلیون ریال
منبع تأمین افزایش سرمایه: سود انباشته
موضوع افزایش سرمایه: اصلاح ساختار مالي، جلوگیری از خروج وجه نقد و توسعۀ سرمایه‏گذاری‏ها

خاطر‌نشان مي‌سازد، انجام افزایش سرمایه حداكثر تا شصت روز پس از تاريخ اين مجوز امكان‌پذير خواهد بود. عدم انجام افزایش سرمایه در مهلت مقرر، موجب ابطال اين مجوز گرديده و انجام آن مستلزم اخذ مجوز جديد از اين سازمان خواهد بود.
همچنین مطابق مادۀ 21 قانون بازار اوراق بهادار، ثبت اوراق بهادار نزد سازمان، به منظور حصول اطمینان از رعایت مقررات قانونی و مصوبات سازمان و شفافیت اطلاعاتی بوده و به منزلۀ تأیید مزایا، تضمین سودآوری و یا توصیه و سفارشی در مورد شرکت یا طرح مرتبط با اوراق بهادار، توسط سازمان نمی‌باشد.

erfanslash
2014/01/14, 18:50
http://forums.boursy.com/imported/2014/01/7cd2304c9a43f9651-1.jpg

وحید 20
2014/01/15, 13:08
زمان تشکیل جلسه هیئت‌مدیره در خصوص افزایش سرمایه شرکت توسعه معادن روي
http://codal.ir/Reports/BoardMemberInvitation.aspx?LetterSerial=EfdPBS8nBO upEIDWDWENCQ%3d%3d

erfanslash
2014/01/15, 14:10
http://forums.boursy.com/imported/2014/01/896a2210faa838bf1-1.jpg

carbar
2014/01/16, 09:02
http://forums.boursy.com/imported/2014/01/896a2210faa838bf1-1.jpg
دوست عزیز میشود بگویید مبلغ افزایش سرمایه کروی در این مرحله دقیقا چقدراست؟ضمنا برای این افزایش سرمایه بایدمجمع فوق العاده گرفته شود؟

parham82
2014/01/16, 18:50
قیمت جهانی
2097$
حمله به 2100

erfanslash
2014/01/16, 21:06
دوست عزیز میشود بگویید مبلغ افزایش سرمایه کروی در این مرحله دقیقا چقدراست؟ضمنا برای این افزایش سرمایه بایدمجمع فوق العاده گرفته شود؟

فکر کنم حدود 26% از انباشته باشه
در مورد مجمع هم در خود اطلاعیه ذکر شده که (مجمع عمومی فوق العاده)

rajabnejad
2014/01/21, 10:54
شرکت توسعه معادن روی پیش بینی سود هر سهم برای سال مالی 92 را نزدیک به 7 درصد تعدیل مثبت داد و از 569 ریال به 608 ریال رساند . همچنین شرکت در 9 ماهه نخست سال جاری مبلغ 86 ریال این پیش بینی که معادل 14 درصد می شود را محقق کرده است . شرکت پيش بيني درآمد هر سهم تلفيقي گروه براي سال مالي 92 را طبق آخرین گزارش اعلامی مبلغ 681 ريال اعلام نموده است.

علت تغییر اطلاعات پیش بینی سال منتهی به 92/12/29 نسبت به اطلاعیه قبلی تغيير سودحاصل ازسرمايه گذاريها درمقايسه با پيش بيني قبلي عمدتاناشي از افزايش در پيش بيني سود هر سهم شرکت هاي فرعي مي باشد.

rajabnejad
2014/01/21, 23:15
کروی" در آستانه افزایش سرمایه 50 مییلیارد تومانی

شرکت توسعه معادن روي با سرمایه 191 میلیارد و 395 میلیون تومان پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به 29 اسفند 92 مبلغ 608 ریال ریال سود خالص پیش بینی کرده که در مقایسه با اطلاعیه قبلی (به مبلغ 569 ریال) نزدیک به 7 درصد افزایش داشته است.

"کروی" که دوره 9 ماهه را با تحقق 14 درصدی عایدی خالص هر سهم به پایان رسانده علت تعدیل را تغییر سودحاصل از سرمايه گذاريها درمقايسه با پيش بيني قبلي عمدتا ناشي از افزايش در پيش بيني سود هر سهم شرکت هاي فرعي اعلام کرده است.

شایان ذکر است این شرکت که به موجب مصوبه مجمع عمومي فوق العاده مورخ 12 بهمن 90 سرمايه خود را از 109 میلیارد و 725 میلیون تومان به مبلغ 192 میلیارد و 395 میلیون تومان افزايش داده است جلسه هیأت مدیره به منظور تصمیم گیری در خصوص مرحله دوم افزايش سرمايه شامل مبلغ 50 میلیارد تومان (از محل سود انباشته) که به هيأت مديره تفويض شده بود را با توجه به مجوز شماره 121/252023 مورخ 24 دی 92 سازمان بورس و اوراق بهادار، در روز شنبه مورخ 5 بهمن 92 برگزار خواهد کرد.

erfanslash
2014/01/23, 13:47
برگزاری قریب الوقوع مجمع فوق العاده کروی دایر بر افزایش سرمایه 26 درصدی تماما از محل سود انباشته و تعدیل مثبت 30 درصدی دو مرحله ای سود هر سهم در گزارشات 9 و 12 ماهه سالجاری

zereshkkk
2014/04/24, 11:00
83هزارتن خاک پر عیار موجب تعدیل مثبت سنگینی در کروی خواهد شد

zamini34
2014/05/07, 16:47
کروی هم فعلا روی خط روند و کومو گیر کرده
http://forums.boursy.com/imported/2014/05/d1mofidsecuritiescotempfilescreenshot373-1.png

esi_mohammadi
2014/06/09, 22:16
برای کروی این آلترنانیو را میشه در نظر گرفت
http://forums.boursy.com/imported/2014/06/51924446_karoy440_193-1.jpg

لینک تصویر (http://pro.bourex.info/files/51924446_karoy440_193.jpg)

reza537
2014/06/13, 17:40
http://www.ariva.de/chart/images/chart.m?z=a101622758~b33~wXXL~Uintraday~W1&cdDirectStream=chartimage&cdCacheDefeat=1402668564267

غفران
2014/07/03, 10:46
امروز تا2280رفته
البته امروز تا این لحظه.

روی؛ فوق ستاره بازار فلزات پایه

روزنامه دنیای اقتصاد - شماره ۳۲۳۶ تاریخ چاپ: ۱۳۹۳/۰۴/۱۰ بازدید: 152 بار کد خبر: DEN-812230

منیره نظامیوند: در حال حاضر، بازار فلزات پایه رفتارهای متفاوتی از خود نشان می‌دهد؛ به عنوان مثال از آغاز سال جاری میلادی تا‌کنون قیمت یکی از فلزات پایه با سرعتی زیاد صعود داشته است، این فلز چیزی نیست جز نیکل. این فلز ارزشمند اخیرا توانست به بالاترین میزان خود طی27 ماه گذشته برسد و رقم 19 هزار دلار در هر تن را به ثبت برساند.

به گزارش «دنیای اقتصاد» به نقل از وال‌استریت دیلی؛ هم‌اكنون علاوه‌بر نیکل، روی نیز به‌عنوان یکی از فلزات پایه که برای سال‌های متمادی در قیمت‌های نسبتا پایین معامله شده، ممكن است طی روند بلندمدت، رفتاری افزایشی را از خود نشان دهد. در این رابطه باید گفت: در حقیقت رشد تقاضا و در پی آن نیاز به افزایش عرضه، زمینه‌ساز افزایش قیمت روی خواهد بود. بر اساس گزارش‌ها، در جدیدترین معاملات، دادوستد روی در بازه زمانی 16 ماهه، با توجه به کاهش موجودی انبارهای بورس فلزات لندن، در میان نشانه‌هایی از بهبود تقاضا، افزایش یافته است.
ذخایر فلزات در حال حاضر روندی کاهشی را تجربه می‌کند و به پایین‌ترین سطح از دسامبر 2010 رسیده است. روی که در همه چیز از صنعت لوله‌های برنجی گرفته تا قطعات فولادی خودرو مورد استفاده قرار می‌گیرد، طی مدت اخیر در میان نشانه‌هایی از بهبود روند ساخت‌و‌ساز مسكن، تا 10 درصد رشد داشته است.

به گزارش بلومبرگ؛ فروش خانه‌های جدید در ماه مه در ایالات متحده، به بالاترین میزان خود از سال 1992 رسید که بزرگ‌ترین افزایش یک ماهه تاكنون بوده است. این در حالی است که آمارهای رسمی هفته گذشته نشان داد که اخیرا کارخانه‌های آمریکایی سفارشات بیشتری برای تجهیزات ساختمانی و سازه و صنایع مربوط دریافت کرده‌اند. در همین راستا برخی تاثیرات روند عرضه و تقاضا قیمت روی را به سمت بالا هدایت خواهد کرد. هرچند در‌حقیقت تقاضای واقعی برای روی وجود دارد، چرا‌که عملكرد صنعتی در ایالات‌متحده بسیار قوی است.

به گزارش «دنیای اقتصاد»؛ به عقیده کارشناسان، ترکیبی از فاكتور سرعت در حال افزایش فروش خودرو در اقتصادهای نوظهور در گوشه و کنار دنیا از یکسو، همراه با تجدید حیات صنعت فروش خودرو در کشورهای توسعه یافته، موج افزایش تقاضا را به راه خواهد انداخت. در همین راستا می‌توان گفت که از سوی دیگر فعالیت ساختمانی در چین که طی سال گذشته باعث رشد تقاضا برای روی جهانی به میزان متوسط 6/7 درصد شد، نیز کاهش نداشته است. چین متقاضی حدود نیمی از کل روی مصرفی در جهان است.

اما سمت عرضه معادله جالب‌تر است؛ یعنی تامین ذخایر روی. با توجه به قیمت پایین این فلز، شركت‌ها دیگر تمایلی برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های جدید روی ندارند. در واقع، از اواسط دهه 1990 تا‌کنون، هیچ پروژه خاص جدیدی برای روی در سطح جهانی ایجاد نشده و نمی‌توان انتظار داشت در آینده قابل پیش‌بینی در میان‌مدت و کوتاه‌مدت، تغییر شگرفی در آن رخ دهد.
علاوه‌بر این،

بسیاری از معادن بزرگ روی در سراسر جهان به‌دلیل هزینه‌های بالا، در حال تعطیل‌شدن هستند.

برخی معادن بزرگ بسته‌شده عبارت است از:

معادن نیوبرانزویک و پرزورانس در کانادا در سال گذشته که متعلق به شركت گلنكور پی‌ال‌سی (GLNCY) بود.

همچنین یکی از بزرگ‌ترین معادن روی در جهان یعنی معدن لیشین (Lisheen) در ایرلند، متعلق به شركت منابع ودانتا (VED.L) طی سال گذشته مجبور به توقف فعالیت خود شد.

در نهایت، تولید سومین معدن روی جهان یعنی معدن سنتری در استرالیا، متعلق به شركت فلزات معدنی چین، در سال آینده متوقف خواهد شد.

در نظر بگیرید که همه این توقف‌ها، به کمبود عظیم عرضه روی اضافه می‌شود و کار را بیش از پیش سخت‌تر خواهد کرد.

روند صعودی کسری روی

پیش‌بینی می‌شود از 13 میلیون تن روی موجود در بازار، حدود 5/1 میلیون تن آن به دلیل افزایش تقاضا باشد اما به‌طور کلی، تحلیلگران پیش‌بینی کسری روی تا 120 هزار تن برای سال جاری را دارند که کاملا با عرضه بیش از حد 375 هزار تن در سال 2011 متفاوت است.
به گزارش «دنیای اقتصاد»، با توجه به سطوح موجودی روی که در بورس فلزات لندن مورد معامله قرار گرفته، با این حال، قیمت روی همچنان شاهد تغییر خاصی نبوده است، اما از سوی دیگر باید گفت که در حال حاضر موجودی این فلز از پایین‌ترین سطح خود از زمان ریزش قیمتی در سال 2011، رشد داشته و در حدود 735 هزار تن تخمین زده می‌شود که می‌توان آن را به‌عنوان یک تغییر نسبتا خوب در نظر گرفت.

افزایش خروجی روی در چهار سال آینده

دانیل میت، مدیرعامل شركت گلنكور گفت که بر‌اساس گزارش‌ها و پیش‌بینی‌ها، بیش از یک میلیون تن عرضه جدید روی در سال 2016 مورد‌نیاز خواهد بود.
به عقیده کارشناسان؛ افت و خیز تقاضا و عرضه روی در ایالات متحده برای سرمایه‌گذاران چندان دلچسب نیست و در شرایط کنونی نیز به نوسان معاملات این فلز دامن زده است، اما به نظر می‌رسد روی ممكن است پس از نیکل، به «ستاره بعدی بازار فلزات پایه» تبدیل شود.

در همین راستا، کارشناسان بر این باورند که با وجود ثابت نگه داشتن نسبی هزینه‌های استخراج و تولید روی در حال حاضر، قیمت جهانی این فلز تا سال 2017 توان رشد 3500 تا 3600 دلار را خواهد داشت، البته در روند کوتاه‌مدت هم توانایی ثبت 2200 تا 2250 دلار را دارد که این سطح زمینه را برای رشد خوب این فلز فراهم خواهد آورد.

mohsen ho
2014/07/03, 11:38
باروی 2200دلاری این گروه میتونه روند سال87را دوباره پیش بگیره
شاید خاطرات گذشته دوباره درراه خواهد بود

غفران
2014/07/08, 08:22
تقریبا تمام سهام شرکتهای تولید روی دارند صف خرید میشوند
نقدشوندگی کروی بیشتر از سایر همگروهاش است

غفران
2014/07/08, 20:03
امروز به2322بوسه زدهhttp://www.ariva.de/zink_lme-kurs/realtime-chart

گویا می خواد در اولین مرحله تا 2600 بره
رای دادگاه هم که به نفع کروی تمام شد

golden
2014/07/09, 22:47
به نظر میرسه علت اصلی رشد فعلی قیمت جهانی موارد زیر باشه
1) موجودی انبار بورس فلزات لندن در حاظر 700 هزار تنه که تو 4 سال اخیر کمترین میزان موجودی بوده و دفعه قبل یعنی 2010 jun که به این میزان رسیده قیمت جهانی ظرف 3 ماه از 1700$ تا 2500$ رشد کرد
2) بیشترین تقاضای فصلی که تو همین فصله یعنی از jun تا oct
3) کاهش عرضه روی بدلیل تعطیلی معادن روی
4) افزایش 8 درصدی تقاضای جهانی نسبت به سال قبل
5) فرسودگی معادن باعث میشه هر جه عمق حفاری بیشتر بشه خلوص روی کاهش پیدا کنه و هزینه باطله برداری افزایش

در صورتیکه بتونه بالای 2230 تثبیت بشه میتونه تا 2600 رشد کنه

1908

نورانی
2014/07/10, 08:42
باسلام خدمت تمام سروران من 2نمودارازکروی بدون هیچگونه توضیحی درتایم هفتگی خدمتتون ارایه خواهم دادامیدوارم که برای عزیزان مفیدواقع شودhttp://forums.boursy.com/imported/2014/07/d5oksq0hijdrs4dw9dbf-1.pnghttp://forums.boursy.com/imported/2014/07/ouzmuo6ce2k6pr20qtma-1.png

mohsen ho
2014/07/10, 16:55
با روی 2300 دلاری ودلار 3100تومانی اغلب نمادهای این گروه امسال بالای100درصد تعدیل دارند
دراین گروه فاسمین-کروی-فراوری به ترتیب الویت ارزنده هستند

گزارش3ماهه این گروه نزدیک است

غفران
2014/07/10, 18:14
چند روزه که قیمت جهانی درگیر محدوده 2260_2320هستش
اگه این محدوده را رد کند که احتمالش خیلی زیاده (با توجه به تعطیلی چند معدن بزرگ روی در جهان)باید به قیمتهای خیلی بالاتری فکر کرد
در آن صورت سود شرکتهای تولید روی در کشور نجومی بالا خواهد رفت

mohsen ho
2014/07/10, 18:51
چند روزه که قیمت جهانی درگیر محدوده 2260_2320هستش
اگه این محدوده را رد کند که احتمالش خیلی زیاده (با توجه به تعطیلی چند معدن بزرگ روی در جهان)باید به قیمتهای خیلی بالاتری فکر کرد
در آن صورت سود شرکتهای تولید روی در کشور نجومی بالا خواهد رفت

پس از رشد شارپی که از 2050تا2300 از این فلز شاهد بودیم
این استراحت کوتاه دراین محدوده به معنای کف سازی درمحدوده2300 برای این فلز است

جهانی روی کم کم داره مثبت میشه والان حدود2290 است
اگرچه روند کوتاه مدت فلز برای بنده مهم نیست ولی بزودی با زیر2300 هم خداحافظی میکنه

دراین گروه بهترین ها را انتخاب کنید وسهامداری کنید
بدرود

غفران
2014/07/11, 19:58
باز فلز روی امروز 2311دلار رو تاچ کرده
منبع:ariva

غفران
2014/07/11, 22:55
باز فلز روی امروز 2311دلار رو تاچ کرده
منبع:ariva

امروز در همین قیمت بسته شد/:.Heart.:/@};-

mohsen66
2014/07/13, 17:47
به نظر من فعلا گروه روی توانایی رشد های انچنانی رو دارند فیمت جهانی بشدت صعودی شده واگه همینجوری پیش بره نماد های گروه قیمتهای بالایی رو خواهند دید اولویت خرید هم
کروی
فاسمین
باما
بافق
فراور
میباشد در این بین کبافق مجوز افزایش سرمایه600 درصدی رو گرفته و بعد از اعمال به قیمتهای نزدیک 350 تومن میرسه که اگه کسی دوست داره سرمایه گذاری میان مدت حداقل 3 ماهه با سود رویایی داشته باشه پیشنهاد میکنم فردا حتما تو واچلیست داشته باشه

نورانی
2014/07/15, 08:45
[http://forums.boursy.com/imported/2014/07/nl1l63p5hnnx0t5tzgkj-1.pnghttp://forums.boursy.com/imported/2014/07/86ymo0mialatm4g5gwve-1.png

غفران
2014/07/15, 22:48
امروز 2324دلار رو تاچ کرده

آنچه مهم است اینکه طی یک هفته اخیر زیر 2300دلار نیومده

اگر سهامداران تنها 2هفته صبر کنند آنوقت با دیدن قیمتهای جدید روی تا 2ماه دیگر نخواهند فروخت

امروز هم در2307دلار بسته شد

2600دلار هدف40تا 60 روزه روی هستش

1000مین پست توسعه معادن روی رو به فال نیک میگیریم (شوخی)