PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نوسان گيري يا خوابيدن روي سهم! مسئله اين است.

محمود شریعت
2011/02/05, 22:00
عده اي (كه البته خودم جزو اين دسته هستم) تر جيح ميدهند كوتاه مدت كار كنند و به قول معروف نوسان گيري كنند كه البته اگر رفتار حرفه اي داشته باشند توانايي كسب سود حدود 40 درصد در ماه را دارند. ولي در مقابل سهامداران ديگري هستند كه ترجيح ميدهند بلند مدت كار كنند يا به قول معروف روي سهم بخوابند. كه در اينصورت معمولا اين افراد بازده اي حدود 100 تا 150 درصد در سال دارند.

حال از دوستان تقاضا دارم كه در صورت تمايل استراتژي خود در معامله (كوتاه مدت يا بلند مدت؟) با ذكر دليل بيان كنند.

نكته بعدي اينه كه زيان ده بودن سهم(فاند ضعيف) و يا بنيادي قوي چه تاثيري در تصميم براي خريدشان دارد!؟

arak_bourse
2011/02/05, 22:08
من ترجيح مي دهم 70 سبدم براي سهم هاي ميان مدتي تا بلند مدتي با بنيادي قوي باشه و گاهي از بعضي همين سهم ها نوسان بگيرم يا به تريج خارج بشوم.
30% را هم كوتاه مدتي كار كنم و البته روي سهم هايي كه وضعيت بنيادي نسبتا خوبي داشته باشند.كلا سهم هاي ضررده را پرريسك مي دونم چون اگر بازار منفي بشه قبل از همه ريزش مي كنند

محمود شریعت
2011/02/05, 22:09
به شخصه علاقه اي به نگه داري سهم به اميد رشد بر اساس فاند قوي و احتمال تعديل مثبت ندارم! ترجيح ميدهم با بهره مندي از علم تكنيكال سهامي بخرم كه بين 3 تا حداكثر 10 روز كاري بازدهي حداقل 10 درصدي برام داشته باشه. علت انتخاب اين روش از طرف بنده اينه كه وقتي براساس بنيادي خريدي ميشه معلوم نيست كه رشد سهم آغاز بشه و چقدر طول بكشه تا به هدف برسه. حتي در سهم هاي بنيادي نيز به نوسان هاي كوتاه مدت آن بسنده كرده و زماني كه به مقاومت مهمي رسيد ترجيح ميدهم آنرا فروخته و سهام تازه نفس تري بخرم.
به عنوان مثال خبهمن مدت زياديست كه خبرهاي خوبي ازش شنيده ميشه اما اخيرا شروع به رشد كرده. براي همين ترجيح ميدهم بجاي همچين سهمي با سيگنال هاي كوتاه مدت تكنيكال وارد سهم شوم و به محض برخورد با مقاومت و احتمال تصحيح و يا استراحت آن را با سهم ديگري كه در آستانه رشد است معاوضه كنم!!!

البته اين نظر بنده است و نظر هركس براي خودش محترم

هدف از ايجاد اين تايپيك فقط براي بحث حول اين موضوع بود و اينكه بتوانيم به نتيجه گيري مناسبي برسيم...

لطفا دوستان كم لطفي نكنند و نظرشان را مرحمت فرمايند

موفق و پرسود باشيد.

محمود شریعت
2011/02/06, 14:11
ظاهرا غير از اراك-بورس، كسي مارو آدم حساب نميكنه كه نظرشو بگه ...
:Question:

HOLY
2011/02/06, 15:31
سلام دوست عزیزم
اختیار داری ،این چه فرمایشیه .....
من شخصا ترجیح میدم 20 درصد مبلغ کل سرمایه خودمو نقد باشم و از باقیمانده ،با 80% ، معاملات میان مدت انجام میدم و 20% هم برای معاملات کوتاه مدت
درنظر میگیرم .
سهمی که برای خرید انتخاب میکنم سهمیه که قطعا فاندا قوی داره واگر در مورد خاصی از بابت تکنیکال درصد بالای اطمینان به صعود سهمی داشته باشم که فاندا ضعیف داره ،
سعی میکنم بیشتر از 5% کل سرمایمو در گیرش نکنم ........
موفق باشی دوست من

matrix2010
2011/02/06, 15:49
بعيد مي دانم نوسانگيرها بتوانند 40 درصد در ماه بدست بياورند. بر خلاف تصور معمول، اونها كه نوسانگيري نمي كنند بلكه موج سواري مي كنند سود بيشتري كسب مي كنند.

مسلم
2011/02/06, 16:11
من هم با موج سواری بیشتر موافقم شاید برای اینکه نوسانگیری مهارت خیلی بالایی لازم داره و از دست من بر نمیاد. باید مدتها یک نماد رو زیر نظر داشت تا با روال حرکتش آشنا شد مثلا بدونیم فلان سهم در این شرایط اگر قیمت اوپن رو تو 30 دقیقه اول نزد کلا اون روز منفیه و ... که خیلی سخته اما موج سواری یعنی تا وقتی اندیکاتورها به اتمام روند سیگنالی ندادند با سهم بمونیم

esi_mohammadi
2011/02/06, 23:47
سلام
من هم فقط و فقط نوسان گیری می کنم
تا حالا یاد ندارم با سهمی بیش از یک هفته مونده باشم
تو بورس ایران من اصلا به بنیادی سهم کاری ندارم چون میدونم همه چی در تکنیکال لحاظ شده پس اگر اخبار و یا شایعه مثبت یا منفی از عملکرد شرکت بر روی سایتی درج شود و یا روانه بازار گردد اوون خبر یک خبر سوخته است و تاثیرش را قبلا بر روی قیمت گذاشته است
به طور مثال بیمه دی یا فارسیت درود یا هپکو و ..

مسلم
2011/02/07, 01:38
سلام
تو بورس ایران من اصلا به بنیادی سهم کاری ندارم چون میدونم همه چی در تکنیکال لحاظ شده پس اگر اخبار و یا شایعه مثبت یا منفی از عملکرد شرکت بر روی سایتی درج شود و یا روانه بازار گردد اوون خبر یک خبر سوخته است و تاثیرش را قبلا بر روی قیمت گذاشته است

esi جان منم به بنیادی کاری ندارم یعنی خیلی وقتا از کم حوصلگیه که حتی یه نگاه به گزارشات شرکت هم نمینداختم. اما دو بار بدجور ضدحال خوردم که هیچ جوره با تکنیکال قابل پیشبینی نبود. یه بار رو ثنوسا و این آخری هم خاور...

4321
2011/02/07, 11:04
اصلش اینه که جواب بده سود تو هر کدوم در بیاد روش درسته ولی روحیات و توتنایی و حوصله و ساعت و شرایط شغل اول دوستان هم مهمه همه در ساعت خدمت کامپیوتر ندارند

analyst
2011/02/07, 20:31
سلام
جناب محمود خان یک سوال، شما که نوسانگیری می کنید. چند درصد از سبدتون رو به این امر اختصاص میدید و متوسط چندتا سهم در سبد دارید؟
با تشکر

kh25
2011/02/07, 21:59
سلام
دوستان بعد از یک وقفه در سایت کم کار شدند
سعی کنیم راه اندازی دوباره و قوی باشه!!!!
خیلیها نمیان ویا خبر ندارند اطلاع رسانی کنید تا تلار رونق بگیرد
موفق باشید

محمود شریعت
2011/02/08, 20:55
سلام
جناب محمود خان یک سوال، شما که نوسانگیری می کنید. چند درصد از سبدتون رو به این امر اختصاص میدید و متوسط چندتا سهم در سبد دارید؟
با تشکر

واقعيت اينه كه اگر 100 درصد سبدم نباشه حداقل 85 درصدش براي نوسان گيري استفاده ميشه! كلا با خوابيدن روي سهم مخالفم! (شوخي: اگر زياد روش بخوابي احتمال گنديده شدن تخم بعيد نيست!:ezpi:)
ترجيح ميدم نوسان گيري يا به قول معروف موج سواري كنم تا اين كه مدت زيادي با سهم بمونم.
تعدد سبدم هم معمولا بين 3 تا 7 سهم متغيره. بستگي به شرايط زماني و رتبه نقد شوندگي سهم مورد نظر داره)

Lme
2011/03/10, 11:35
من 30 درصد از پرتفوم رو گذاشتم بلند مدت.40 درصد میان مدت و با 30 درصد نوسانگیری میکنم. البته با عنایت به شفافیت بیش از حد بورس ما:biglaugh:زیاد پیش میاد که این درصد نوسانگیری به اجبار مقداریش تغییر به میان مدت میشه و مجبور میشم بمونم روی سهم

Lme
2011/03/10, 11:52
سلام

عزیز دلم این بحثت همون دعوای قدیمی بین تکنیکالها و فاندا هاست من جفتشون رو حدودی قبول دارم. ولی حتما قبول داری که تکنیکال از فاند به دست میاد.مثلا همین صدرا توی اوضاع الانش تا خبری روش نیاد حرکتی نمیکنه.یه چیز مهم دیگه هم به نظر حقیر تو بازار ما بازیگرانی است که یک سهم داره که پیش میاد یه سهم با فاند خیلی قوی رشد نمیکنه و جون به لب می کنه سهامدارش رو

arak_bourse
2011/03/10, 11:58
گاهي بخوابي روي سهم بهتره محمود چون ممكنه جوجه بشه و گرونتر بفروشي ولي از شوخي گذشاه سهام هايي مثل رايان و وساپا يا بهمن همينطور بوده

محمود شریعت
2011/03/10, 12:26
گاهي بخوابي روي سهم بهتره محمود چون ممكنه جوجه بشه و گرونتر بفروشي ولي از شوخي گذشاه سهام هايي مثل رايان و وساپا يا بهمن همينطور بوده
مثلا همين بهمني كه ميگي چند ماه نگه داشتي و چقدر بهت سود داد؟ وقتي روي سهمي ميخوابي كه فقط تحليل بنيادي پشتشه معلوم نيست كه راه بيفته ولي تو اين مدت با گرفتن نوسان از سهمهاي ديگه چندين برابر اون ميتونستي سود كني! فكر كنم توي اين مدتي كه در بورس فعاليت كردي خودت بارها اينو تجربه كردي!

artmis
2011/03/10, 13:44
به شخصه سهمهایی که فاندای قوی دارند را خرید و فروش می کنم .
البته بعضیها را نوسان گیری می کنم مثل داروئیها معمولا در دو مقطع زمانی خرید و فروششان می کنم
و بعضی ها روهم خریدم و اندختم گوشه گاوصندوق چراکه می ترسم بخاطر نوسان گیری ازشون جا بمونم مثل غدیر و رانفور
در کل 50% سبدم سهمهای با فاندای قوی هست که کاریشون ندارم و 50% با فاندای قوی و متوسط که روشون نوسان گیری هم می کنم