PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما تصویری را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و تصویرها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سيگنال هاي خريد و فروش (با هدف نوسانگيري كوتاه مدت)

محمود شریعت
۱۳۸۹/۱۱/۱۷, ۱۷:۴۹
با اجازه دوستان و اساتيد اين تاپيك را ايجاد كردم براي معرفي سهمهاي زود بازده و نوسانگيري از سهم. يا به قول دوستان ناخنك زدن به بازار (كه البته دوستاني كه اين اسم را گذاشتند كم لطفي ميفرمايند:smile:)

دوستان گرامي لطفا هر سهمي را كه بنظرتان مي تواند بازده كوتاه مدت و مناسب بدهد با زمان و قيمت ورود و در صورت تمايل با ذكر دليل معرفي كنند.

بنده هم به اندازه توانم به معرفي اين چنين سهمهايي خواهم پرداخت.

به اميد كسب سود بالا ...:star:

محمود شریعت
۱۳۸۹/۱۱/۱۷, ۱۹:۰۰
قدم اول را خودم برميدارم:

وصنا - ودي - شكربن

تحليل ها به تفكيل در ذيل خواهد آمد

محمود شریعت
۱۳۸۹/۱۱/۱۷, ۱۹:۲۸
در نمودار سهام شركت الگويي شبيه دوقلوي كف با هدف كلاسيك 220 تومان مشاهده ميشود. در حال حاضر قيمت، الگو را تاييد كرده و حركت برگشتي به آن داشته و فرصت خريد ايجاد كرده است.

قيمت پيشنهادي = محدوده 190 تا 196 تومان

http://016.img98.net/out.php/i71205_16081589160615751588160515931610.jpg

محمود شریعت
۱۳۸۹/۱۱/۱۷, ۱۹:۳۶
تحليل شكربن و ودي نيز قبلا در تاپيكهاي ديگر ارايه شده است. (شكربن در محدوده 107 الي 111 و ودي بين 200 تا حداكثر 210 خريدني هستند)

سيگنال فروش نيز در همين تايپيك اعلام خواهد شد.

analyst
۱۳۸۹/۱۱/۱۷, ۲۲:۰۲
کهرام هم برای کوتاه مدت بد نیست فردا در حدود 883 میخوره به کف کانال صعودی و میانگین متحرک 55 :cloud:

http://up.iranblog.com/images/c33pg2zo3p9qtsuiyld0.png

analyst
۱۳۸۹/۱۱/۱۸, ۰۱:۲۰
میانگین متحرک 200 ودی اهمیت زیادی داره و تا الان 3 تا پولبک قوی قیمت، بهش کرده. فکر میکنم فعلا باید سقف قیمت در نظر بگیریمش و موج نزولی غالب هست.

محمود شریعت
۱۳۸۹/۱۱/۱۸, ۱۰:۳۱
تا اين لحظه شكربن صف خريد جزيي براش تشكيل شده. ان شاءالله صف تپل و تپل تر بشه و همه با هم حالشو ببريم:dasdas:

وصنا هم كه فروشنده ها بالا قيمت ميدهند و خريداران پايين. اگه 195 بده خريداريم :mi:

ودي هم روي 2066 براي خريد گذاشتيم. تا خدا چه خواهد ....

محمود شریعت
۱۳۸۹/۱۱/۱۸, ۱۰:۵۲
پيشنهاد بعدي سهام شركت كگاز است

تحليل سهم فوق در اسرع وقت ارايه خواهد شد.

محمود شریعت
۱۳۸۹/۱۱/۱۸, ۱۱:۰۵
كگاز هم صف خريد شد...

محمود شریعت
۱۳۸۹/۱۱/۱۸, ۱۱:۱۶
قيمت سهام مذكور پس از افت بلند مدت اخير (تصحيح 61،8 درصد فيبوناچي) حدود يك ماه است كه در حال تشكيل سروشانه كف با هدف كلاسيك 202 تومان مي باشد. واگرايي محسوس بين قيمت و آر اس آي و مكدي بوضوح قابل مشاهده است. حجم معامله بالا(ميله قرمز رنگ) پس از بازاري كه افت كرده نيز بر اين امر صحه مي گذارد.
موفق و پرسود باشيد

http://016.img98.net/out.php/i72661_1603171115751586.jpg

محمود شریعت
۱۳۸۹/۱۱/۱۸, ۱۱:۲۳
تپكو هم داره ميره تو فاز بندري!
ميشه حدس زد كه كم كم سهام فروشنده ها داره تموم ميشه و زور خريدار ها بيشتر ... به نظر مياد بچه ي سر به راهي شده و قصد داره رو سفيدمون كنه ...

محمود شریعت
۱۳۸۹/۱۱/۱۸, ۱۱:۴۲
بعيد ميدونم فردا هم بشه با قيمت هاي امروز خريد كرد (تپكو)

رتكو هم ظاهرا قصد افت تا 470 نداره و احتمالا امروز يا فردا رشدشو شروع كنه .... گرچه خودم قصد خريد رتكو ندارم

محمود شریعت
۱۳۸۹/۱۱/۱۸, ۱۲:۲۵
بعيد نيست امروز تپكو صف خريد بشه ....

4321
۱۳۸۹/۱۱/۱۸, ۲۱:۰۸
محمود خان یه تحلیل از تراک هم بزار بی زحمت ببین چیزی توش می بینی؟
با تشکر

esi_mohammadi
۱۳۸۹/۱۱/۱۹, ۰۰:۴۷
رتکو اگر قیمت نتواند بالای 505 تومان خودش را تثبیت کند احتمال افت تا 455 تومان وجود دارد.
اینجور میشه استنباط کرد که خط 70 آر اس آی شکسته شده و سپس پس از پول بکی مثبت به خط شکسته شده احتمال ریزش تا محدوده ذکر شده وجود دارد
امیدوارم البته اینجور نشه و دوستانی که این سهم را خرید کردند محتمل زیان نگردند

محمود شریعت
۱۳۸۹/۱۱/۱۹, ۱۰:۳۰
با تشکر

در اسرع وقت اطاعت ميشه (سيستمم ويروسي شده و نرم افزارم باز نميشه)

ديروز بزرگترين سهامدار هپكو 500،000 سهم ديگر به سهام خود اضافه كرد.

محمود شریعت
۱۳۸۹/۱۱/۱۹, ۱۱:۵۸
فولاد امیر کبیر در 115 تومان حمایت دارد. مناسب برای نوسان گیری

خفنر هم در محدوده 130 تومان مناسب برای نوسان گیری

محمود شریعت
۱۳۸۹/۱۱/۱۹, ۱۲:۰۲
امروز بهترین فرصت برای خرید وصنا بود. 192 هم معامله شد!!!!! البته متاسفانه حجم معامله کم بود وچیزی به ما نرسید

esi_mohammadi
۱۳۸۹/۱۱/۱۹, ۱۷:۲۱
این سهم صدرا واقعا خوره خرید داره . واقعا سیری ناپذیره !!!
من فکر می کنم 280 تا 285 افت کنه. تراکم حمایت ها را در این محدوده قیمتی داریم
دوستان چی فکر می کنید؟؟؟

esi_mohammadi
۱۳۸۹/۱۱/۲۰, ۰۰:۰۰
دوستان خمهور را حتما دنبال کنید
احتمال زدن دو قلوی کف همراه با واگرایی + در آر اس آی و مکدی وجود دارد.

محمود شریعت
۱۳۸۹/۱۱/۲۰, ۱۸:۰۵
عذر تقصير بخاطر غيبت يك روزه:dazeda:

بالاخره وقت كردم و سيستممو راه اندازي كردم تا دوباره در خدمت دوستان باشم.

امروز كمي ونوين خريدم. با توجه به نزديك شدن پايان سال احتمال افزايش قيمت بانك هاي خصوصي زياده. ونوين هم در محدوده 345 تومان حمايت داره. بنابراين تصميم بر اين شد سهام ونوين را در سبدم قرار بدهم

موفق و پرسود باشيد

esi_mohammadi
۱۳۸۹/۱۱/۲۱, ۱۸:۳۸
بیمه پارسیان زیر 354 تومان واقعا خریدنی است
سهم گویا فروشنده آنچنانی ندارد و آماده یک جهش می باشد
واگرایی + در مکدی دیده میشود.
پیشنهاد می کنم حتما معاملات این سهم ارزنده را دنبال کنید.

محمود شریعت
۱۳۸۹/۱۱/۲۱, ۲۲:۳۸
http://016.img98.net/out.php/i83145_1607166216031608.jpg

k1khosro
۱۳۸۹/۱۱/۲۲, ۰۰:۲۸
ثشاهد را دریابید!!!؟؟؟؟؟؟؟؟

محمود شریعت
۱۳۸۹/۱۱/۲۲, ۲۱:۴۲
ثشاهد را دریابید!!!؟؟؟؟؟؟؟؟

حجم بالاي معاملات در روز قبل معاملاتي نشانه اي از احتمال پايان تصحيح است اما احتمال افت بيشتر را كاملا منتفي نمي كند. با ديد ميان مدت و خريد بصورت پلكاني مناسب است اما براي نوسان گيري كوتاه مدت توصيه نميكنم گرچه احتمال صعود در كوتاه مدت نيز هست.

محمود شریعت
۱۳۸۹/۱۱/۲۲, ۲۲:۱۷
پيشنهاد براي هفته آتي:
كگاز (15 درصد سبد)
تپكو (20 درصد)
پسهند 25 درصد سبد در محدوده 215 تا 220 تومان
خمحور 15 درصد در محدوده 140 الي 145
فجر 15 درصد درمحدوده 115 الي 117
فخاس 15 درصد در محدوده 570 الي 580 و نه بالاتر

arak_bourse
۱۳۸۹/۱۱/۲۳, ۰۹:۱۰
مجمودخان سلام
خفنر براي امروز چطوره ؟125

محمود شریعت
۱۳۸۹/۱۱/۲۳, ۱۴:۵۴
مجمودخان سلام
خفنر براي امروز چطوره ؟125
نه. فعلا فراموشش كن. منم ازش خارج شدم (تقريبا)

arak_bourse
۱۳۸۹/۱۱/۲۳, ۱۵:۴۰
محمود خان سلام
هدف شپنا را چند ميبينيد؟
خريدم روي 520 بوده كه يه كمي دارم

محمود شریعت
۱۳۸۹/۱۱/۲۳, ۲۱:۲۷
توانايي رشد تا 660 را دارد اما اگر من بودم با ريزش صف خريد شناسايي سود ميكردم

محمود شریعت
۱۳۸۹/۱۱/۲۳, ۲۱:۳۸
بكام در محدوده 180 الي 182 مناسب براي خريد با ديد ميان مدت.

جهت اطلاع دوستان امروز پسهند و كگاز خريدم و از شكربن خارج شدم. البته ونوين هم اضافه كردم (بنيادي)

اميدوارم بقيه دوستان هم شكربن را امروز در قيمت مناسبي فروخته تا دوباره بتوانند در محدوده 115-116 خريداري نمايند

esi_mohammadi
۱۳۸۹/۱۱/۲۳, ۲۳:۵۲
وسدید را دنبال کنید

محمود شریعت
۱۳۸۹/۱۱/۲۴, ۱۰:۳۰
وسدید را دنبال کنید

در محدوده ي كمتر از 160 خريدني است

esi_mohammadi
۱۳۸۹/۱۱/۲۵, ۰۱:۲۲
به نظر خرید وتوسم در محدوده 130 تومان کم ریسک می باشد
دوستان پیگیری کنند .
در محدوده 127 تومان نیز تراکمی از حمایت ها را داریم .

محمود شریعت
۱۳۸۹/۱۱/۲۵, ۱۰:۲۰
وصنا در قيمت فعلي واقعا ارزنده است. (185 تومان) در فرصت هاي قبل كه موفق به خريد اين سهم نشديم. امروز به شكارش ميرويم البته با ديد بنيادي و ميان مدت

محمود شریعت
۱۳۸۹/۱۱/۲۶, ۱۰:۳۹
وصنا در قيمت فعلي واقعا ارزنده است. (185 تومان) در فرصت هاي قبل كه موفق به خريد اين سهم نشديم. امروز به شكارش ميرويم البته با ديد بنيادي و ميان مدت

اميدوارم همه دوستان موفق به خريد وصنا شده باشند. اين سهم وقتي شروع به رشد ميكنه به خاطر فروشنده كمي كه داره تقريبا دست نيافتني ميشه. امروز هم كه صف خريد جزيي براش تشكيل شده. البته تا اين لحظه. اگر ديروز خريدار بوديد تا امروز حدود 8 درصد سود كرده بوديد.
موفق و پرسود باشيد

محمود شریعت
۱۳۸۹/۱۱/۲۶, ۱۰:۴۶
منفي شدن امروز هپكو هم كاملا طبيعيست و حركت برگشتي به كنج محسوب ميشه. دوستان از هراس افت سهم را نفروشند

محمود شریعت
۱۳۸۹/۱۱/۲۶, ۱۱:۱۶
امروز در نماد كطبس حجم بالايي معامله شد و كندل برگشتي مرد آويزان تشكيل شد. به نظر ميرسد قيمت در محدوده سقف قرار دارد و كندن دندان طمع و خروج از سهم و شناسايي سود كار عاقلانه ترين كار ممكن است

محمود شریعت
۱۳۸۹/۱۱/۲۶, ۱۳:۵۷
پس از بحث و جدل هايي كه اخيرا پيرامون اين سهم مطرح شد پس از گذشت حدودا 10 روز حال اينطور به نظر ميرسد كه سهم در ناحيه حمايتي مهمي قرار دارد و براي خريد گزينه مناسبي است. درصورتي كه شرايط مساعد باشد فردا قصد خريد اين سهم را در محدوده 460 تومان دارم. (حداكثر تا 15 درصد سبد)
هدف كلاسيك 550 تومان ميباشد اما احتمال رشد تا 580 و حتي 600 نيز دور از انتظار نيست.
فقط اگر كسي از دوستان فردا قصد خريد اين سهم را داشت لطفا قيمت بالايي درخواست ندهيد تا بتوانيم با قيمت مناسب بخريم.

http://017.img98.net/out.php/i100770_1585157816031608.jpg

محمود شریعت
۱۳۸۹/۱۱/۲۶, ۱۶:۳۴
نوسانات اخير نمودار قيمت كگاز را ميتوان به دو صورت برداشت نمود:
1. مستطيل ادامه دهنده كه پس از شكست مستطيل (160 تومان) به پايين، روند نزولي قبل از مستطيل ادامه خواهد يافت.
2. الگوي 3 قلوي كف با هدف 200 تومان (در صورت عبور از 180 تومان)

البته با نگاهي به RSI واگرايي محسوسي بين آن و قيمت مشاهده ميكنيم كه نشان از اشباع جبهه فروش است. در نتيجه مي توان به الگوي سه قلوي كف اميد بشتري داشت (در نمودار شمعي). كندل اخير نيز احتمال برگشت را بالا ميبرد.
البته در نمودار خطي هيچ شباهتي به سه قلو ندارد و ميتوان انتظار داشت سروشانه كف مركب تشكيل شود كه در اين صورت احتمال افت تا 155 تومان نيز دور از انتظار نيست.
اما در كل خريد در محدوده فعلي به نظر بنده مناسب است.

http://017.img98.net/out.php/i101134_1603171115751586.jpg

محمود شریعت
۱۳۸۹/۱۱/۲۶, ۱۷:۰۹
در اين تايپيك سعي كردم سهمهايي كه براي نوسان گيري كوتاه مدت و حتي ميان مدت مناسب هستند در حد توانم معرفي كنم كه اميدوارم سبب سود رساندن هرچه بيشتر به دوستانم شده باشم.

سهمهايي كه تا امروز معرفي كردم به شرح ذيل است:

وصنا: در محدوده 192 معرفي شد كه البته در آن زمان فكر كنم كسي از دوستان موفق بهخ ريد نشد. دوباره در محدوده 185 پيشنهاد خريد دادم كه سرانجام امروز در قيمت بالاتر از 200 صف خريد برايش تشكيل شد. اگر هنوز سهم را داريد توصيه بنده نگهداري آن است.

ودي: اين سهم نيز در محدوده 206 تا 210 معرفي شد كه البته در اين مدت فقط يكبار به 206 رسيد و پس از آن تا به امروز در محدوده 210 الي 220 نوسان كرده و در اين ناحيه محصور شده است. هنوز هم احتمال افت تا 206 بر قوت خويش باقيست كه در صورت رسيدن به اين ناحيه با توجه به شرايط بازار و نقدينگي خريدار خواهيم بود.

شكربن نيز در محدوده 110 پيشنهاد براي خريد و در محدوده 125 توصيه به فروش شد كه بازدهي 13 درصدي در كمتر از10 روز داشت.
البته دوباره قيمت سهم براي خريد مناسب است. خريد در محدوده 116 با هدف 130 تومان.

تپكو: اين سهم نيز همه چيزش تكنيكال است. در تايپيك مربوطه در قيمت 75 پيشنهاد و در محدوده 87 توصيه به فروش كردم(بازدهي 15 درصدي در كمتر از 10 روز)در اين تايپيك در محدوده 80 با اهداف 90 و 95 توماني پيشنهاد شد كه هنوز بر پيشنهادم مسر هستم. (فكر كنم غلط املايي در مسر داشته باشم.:ezpi:)

خفنر: در تايپيك مربوطه در قيمت كمتر از 120 پيشنهاد شد كه در اين مدت دوبار وارد سهم شدم و از آن خارج شدم كه هر دفعه به اطلاع دوستان رسيد. اين سهم نيز بازدهي مناسبي داشت. البته هنوزم براي خريد مناسب است اما در صورت مناسب بودن شرايط زمان ورود را به اطلاع خواهم رساند.

بكام: اين سهم نيز در محدوده 180 الي 182 معرفي شد كه در حال حاظر در حال رشد قيمت مي باشد.(قيمت فعلي 202 تومان) هدف اوليه 225 تومان ميباشد.

خمحور: در قيمت 140 پيشنهاد و تا 154 تومان رشد كرد. با توجه به ريسك پذيري دوستان ميتوانند سهم را نگه داري يا از آن خارج شوند.

فجر: پيشنهاد در محدوده 115 با هدف 130 كه پس از آن براي تعديل بسته شد و فعلا خبري از آن نداريم

كگاز و پسهند نيز اخيرا معرفي شده اند كه هنوز توصيه به خريد اين دو سهم دارم.

esi_mohammadi
۱۳۸۹/۱۱/۲۶, ۲۳:۵۳
محمود خان با رتکو موافقم
تکنیکالی صعودی است.خیلی جالب هست که در پاور ترند سهم که در حقیقت قدرت روند را نشون میده ، واگرایی + مشهودی دیده میشه.
بچه های انجمن پایه باشند فردا در منفی 4 درصد عرضه های هیجانی سهم را جمع میکنیم و سپس صف خریدش مکنیم.
من که شخصا پایم
فردا روی -4 درصد سنگین و رنگین میشینم ، خدا کنه که یکی خالی کنه
در ضمن دلقما و شصفها ( سهامهای جهشی )را هم قصد خرید دارم.

hossen
۱۳۸۹/۱۱/۲۷, ۱۸:۴۶
باسلام محمودخان میشه نظرتون رودرموردزامیادبفرماییدممن ون

محمود شریعت
۱۳۸۹/۱۱/۲۷, ۲۱:۰۵
البته در صورت شكست خط آبي به پايين الگو failled ميشود
http://017.img98.net/out.php/i105403_158215861575160516101575.jpg

محمود شریعت
۱۳۸۹/۱۱/۲۷, ۲۳:۰۷
نظر اساتيد و دوستان گرامي در مورد زامياد چيست؟
بنظرتون الگوي مثلث صعودي تحقق خواهد يافت؟

محمود شریعت
۱۳۸۹/۱۱/۲۷, ۲۳:۲۹
http://017.img98.net/out.php/i105773_158215861575160516101575.jpg

esi_mohammadi
۱۳۸۹/۱۱/۲۷, ۲۳:۵۵
خیلیها می گند زامیاد مثلث ساخته
من نمیدونم این چه مثلثی هست که با واگرایی منفی اندیکاتورها همراه هست !!!
فکر کنم هلالات دوباره یه چیزی گفته مثل پرچم تو صدرا
خدا بخیر کنه

esi_mohammadi
۱۳۸۹/۱۱/۲۸, ۰۰:۲۲
قطعا مطمئن باشید این الگوی مثلث نیست. این یک الگوی برگشتی هست تا یک الگوی ادامه دهنده.هر شکلی در نمودار حتما باید توسط اندیکاتور ها فیلتر گردنند تا اسمه الگو را روشون بشه گذاشت .
زامیاد تا 235 تومان حداقل افت خواهد کرد .

محمود شریعت
۱۳۸۹/۱۱/۲۸, ۱۱:۳۰
چه مثلث چه سه قلو هنوز هيچ كدوم تاييد نشدند. حتي خودم در زامياد شناسايي سود كردم و فعلا نيز به كسي پيشنهاد خريد نميدهم اما اگر خط قرمز به بالا شكسته بشه مسلما وارد سهم خواهم شد

4321
۱۳۸۹/۱۱/۲۸, ۱۲:۴۵
در اسرع وقت اطاعت ميشه (سيستمم ويروسي شده و نرم افزارم باز نميشه)

ديروز بزرگترين سهامدار هپكو 500،000 سهم ديگر به سهام خود اضافه كرد.

محمود خان تونستی این ویروسها رو بیچاره کنی؟ ما رو یادت نره دستت خالی شد در مورد خرید شنبه گاز لوله هم یه بررسی بکن ممنون از محبت شما که وقت با ارزشتو واسه ما می ذاری

محمود شریعت
۱۳۸۹/۱۱/۲۸, ۱۳:۲۱
محمود خان تونستی این ویروسها رو بیچاره کنی؟ ما رو یادت نره دستت خالی شد در مورد خرید شنبه گاز لوله هم یه بررسی بکن ممنون از محبت شما که وقت با ارزشتو واسه ما می ذاری

سلام. كم پيدايي؟ خيلي غيبت داري؟
شما لطف داري
گازلوله هم كه فكر كنم شكل زير كاملا همه چيزو نشون ميده ...
اما در كل در محدوده فعلي حمايت مهمي داره و به نظر مياد از يكشنبه دوباره رشد كنه. 755 ريال حمايت مهميست كه قيمت نيز در اين محدوده قرار دارد. حمايت بعدي 735 ريال و نهايتا 700 ريال است.

http://017.img98.net/out.php/i106725_15881603158515761606.jpg

محمود شریعت
۱۳۸۹/۱۱/۲۸, ۱۳:۵۰
با تشکر

به نظر من نكته خاصي در نمودارش ديده نميشه. اگر سهامدار آن هستيد هنوز سيگنال فروش صادر نشده و قيمت در محدوده كف قرار دارد اما اينكه كي قراره رشد كنه بستگي به شرايط بازار و همگروهاش داره.
نكته مثبت سهم اينجاست كه در صعودها با افزايش حجم معاملات و در نزولها با كاهش حجم معاملات همراه است كه نشان از داشتن پتانسيل براي صعود است.
در قيمت فعلي هم حمايت خوبي دارد. و البته در محدوده 285 الي 295 مقاومت مهمي دارد كه اگر از اين ناحيه با موفقيت عبور كند روند صعودي قطعي خواهد شد.

محمود شریعت
۱۳۸۹/۱۱/۲۸, ۱۴:۲۷
برنا اندیشه – فرید هلالات

هپکو (24/11/89)

باتوجه به حرکت برگشتی به خط گردن الگوی سر و شانه کف و تشکیل الگوی کنج صعودی هدف کلاسیک در محدوده 90 تومان و در مجاورت MA 100 روزه قرار دارد. عدد RSI در میانه رشد بوده و با ماهیت صعودی الگوی کنج در تضاد نیست.

http://www.irborna.ir/index.php?option=com_content&view=article&id=138

محمود شریعت
۱۳۸۹/۱۱/۲۸, ۱۴:۳۶
خیلیها می گند زامیاد مثلث ساخته
من نمیدونم این چه مثلثی هست که با واگرایی منفی اندیکاتورها همراه هست !!!
فکر کنم هلالات دوباره یه چیزی گفته مثل پرچم تو صدرا
خدا بخیر کنه

پرچم صدرا كه كاملا هويداست (كنج پايين رونده هم يه نوع پرچمه ديگه:smiling:)

http://017.img98.net/out.php/i106852_15821589158315851575.jpg

محمود شریعت
۱۳۸۹/۱۱/۲۸, ۱۴:۴۳
اگر به نوسانات اخير صدرا دقت كنيد مكدي سيگنالهاي خريد و فروش خوب و معتبر و همچنين تقريبا به موقعي در اين سهم ميده. (موقع عبور خط تند تر از كندتر)

esi_mohammadi
۱۳۸۹/۱۱/۲۸, ۱۶:۳۶
در بورس ایران روی کراس های + و _ مکدی اگر خرید و فروش بخواد انجام بشه یا باید رفت توی صف خرید یا باید رفت توی صف فروش.

esi_mohammadi
۱۳۸۹/۱۱/۲۸, ۱۸:۰۸
من پیشنهاد میدم برای فورکس بازار بورس ایران از مکدی 7 19 7 در کنار مکدی 12 26 9 استفاده کنید. خطای آن در حده 3 درصد است که با آر اس آی میشه ف ی ل ت ر کرد
ازش تست بگیرید و عملکردش را بررسی کنید . نگران نباشید جواب میده

محمود شریعت
۱۳۸۹/۱۱/۳۰, ۱۵:۴۳
ظاهرا مثلث زامياد داره تاييد ميشه و هدف هيجانيش نزديك 350 است.

hamid.e
۱۳۸۹/۱۲/۰۱, ۱۰:۲۰
کسی هنوز وگستر کشف نکرده بشتابید خبراییه تو این سهم کسی از خزید مبارکه نترسه قیمتش خوبه

hamid.e
۱۳۸۹/۱۲/۰۱, ۱۰:۵۹
وگستر سهمی که هنوز کشف نشده میتونید سود خوبی بگیرید تا 400 راه داره بیمه پارسیان هم داشته باشید تو سبدتون

سپه
۱۳۸۹/۱۲/۰۱, ۱۶:۰۰
این وگستر از لحاظ تککنیکی که هنوز هیچی نداره(اول راهه) خبری از بنیادیش اگه داری اوضا فرق می کنه

محمود شریعت
۱۳۸۹/۱۲/۰۶, ۱۸:۲۴
این وگستر از لحاظ تککنیکی که هنوز هیچی نداره(اول راهه) خبری از بنیادیش اگه داری اوضا فرق می کنه

فقط تعديل اخير وايران ميتونه يكم روش تاثير مثبت بذاره كه اونم فقط بخاطر جو روانيه. وگرنه قاعدتا نبايد وايران حتي با تعديل اخير خودش بتونه تاثير زيادي روي وگستر بذاره.

محمود شریعت
۱۳۸۹/۱۲/۰۶, ۱۸:۲۷
فعلا خريد وساپا بهترين گزينه است. با ريختن صف خريد و حتي منفي خوردن چند روزه سهم نترسيد و به بازده 100 و حتي 200 درصدي فكر كنيد. خوبي اين سهم اينه كه سايپا مجبور درصد سهامش در وساپا رو كاهش بده و اين يعني هرروز فرصت خريد داره

analyst
۱۳۸۹/۱۲/۰۶, ۱۸:۳۹
فعلا خريد وساپا بهترين گزينه است. با ريختن صف خريد و حتي منفي خوردن چند روزه سهم نترسيد و به بازده 100 و حتي 200 درصدي فكر كنيد. خوبي اين سهم اينه كه سايپا مجبور درصد سهامش در وساپا رو كاهش بده و اين يعني هرروز فرصت خريد داره

بنظر من یک اصلاح حدودا یکماهه خواهد کرد.

Yusef_sbm12
۱۳۸۹/۱۲/۰۶, ۱۸:۴۸
فقط تعديل اخير وايران ميتونه يكم روش تاثير مثبت بذاره كه اونم فقط بخاطر جو روانيه. وگرنه قاعدتا نبايد وايران حتي با تعديل اخير خودش بتونه تاثير زيادي روي وگستر بذاره.

سلام :
جناب محمودخان

اینطور که من اطلاع دارم خبرهای دیگه ای هم تو سهم هست ( حالا بماند که چه چیزی !!!)
ولی تا 450 یا 500 جای رشد داره .

محمود شریعت
۱۳۸۹/۱۲/۰۶, ۱۹:۰۷
سلام :
جناب محمودخان

اینطور که من اطلاع دارم خبرهای دیگه ای هم تو سهم هست ( حالا بماند که چه چیزی !!!)
ولی تا 450 یا 500 جای رشد داره .

خوب به ما هم بگيد تا ما هم با اطمينان بخريم. والا ما هم با يك واسطه با شركت در ارتباطيم اما خبري ازش نداريم

محمود شریعت
۱۳۸۹/۱۲/۰۶, ۱۹:۰۹
بنظر من یک اصلاح حدودا یکماهه خواهد کرد.

درسته كه از نظر تكنيكال حتي سيگنال فروش هم داره ولي اين سهم آنقدر ارزشمند است كه ريسك نخريدنش بيشتر از خريدنشه. اتفاقي كه براي خودرو افتاد ميتونه براي وساپا هم بيفته

Yusef_sbm12
۱۳۸۹/۱۲/۰۶, ۱۹:۴۷
خوب به ما هم بگيد تا ما هم با اطمينان بخريم. والا ما هم با يك واسطه با شركت در ارتباطيم اما خبري ازش نداريم

مطمئن باشید ؛ و با اطمینان بخرید .

من خودم پر خریدم .

محمود شریعت
۱۳۸۹/۱۲/۰۶, ۲۰:۰۶
مطمئن باشید ؛ و با اطمینان بخرید .

من خودم پر خریدم .

البته به رشد سهم در چند روز آينده اطمينان دارم اما منطقم اجازه نميده براي خبري كه نميدانم چيست دست به خريد بزنم. خوب اگر شما اين خبر را در اينجا مطرح كنيد مسلما ديگران هم استقبال خواهند كرد و شايد همين امر باعث رشد سريعتر سهم بشه

محمود شریعت
۱۳۸۹/۱۲/۰۶, ۲۱:۰۰
به نقل از يكي از دوستان در تالار بورس:

(وساپا)

تنها 180 میلیون سهم دیگر برای عرضه مونده تا سهم شناور به حد کفایت افزایش سرمایه برسه

و با این شتابی که در حال عرضه شدنه به نظر کلکشو تا آخر همین هفته میکنن

بنابراین فکر نکنین این قطار همیشه فرصت سوار شدن را میدهد ...

محمود شریعت
۱۳۸۹/۱۲/۰۶, ۲۲:۰۷
به نظر مياد فاذر گزينه مناسبي براي نوسان گيري باشه. با صف فروش صدرا شايد اول وقت بشه فاذر را در قيمت مناسبي خريد.
عكس ذيل تقريبا گوياي همه چيز است و نياز به تشريح بيشتر ندارد. اما آنچه از همه مهمتر است اينكه صعود كوتاه مدت سهم بسيار محتمل است و ميتوان با ديد كوتاه مدت وارد آن شد. البته در صورت شكست كانال به پايين بسرعت بايد از سهم خارج شد و منتظر فرصت مجدد نماند.

http://020.img98.net/out.php/i131574_1601157515841585.jpg

محمود شریعت
۱۳۸۹/۱۲/۰۶, ۲۲:۲۷
قرار گرفتن در محدوده تصحيح 61 درصد موج صعودي بلند مدت. واگرايي محسوس در كف. ورود سهامدار حقيقي جديد در جمع سهامداران بالاي يك درصد، حفره تاريخي و خروج از باند بولينگر همه نشان از حمايت قوي در سطح فعلي است كه ميتوان به رشد سهم در هفته ي آتي اميدوار بود ...

http://020.img98.net/out.php/i131640_16621604160816041607.jpg

محمود شریعت
۱۳۸۹/۱۲/۰۸, ۲۳:۵۱
اول از همه اميدوارم قيمت پلوله برگرده و دوستان از ضرر خارج بشن. البته با معاملاتي كه ميشد و اينكه زور فروشنده ها خيلي بيشتر بود فكر نكنم تعداد زيادي سراغ اين سهم رفته باشند و اگر هم خريدن مثل بنده حتي 2 درصد سبدشان هم نبوده!
بگذريم،
احتمالا فردا برم تو كار حق تقدم وبشهر، به نظر گزينه مناسبي براي ميان مدت است. اگر قصد خريد قطعي شد حتما اطلاع رساني خواهم كر.

نكته بعد مساله هپكو است كه اين روزها حسابي مارو جلوي دوستان شرمنده كرده. اگر تحمل چند روزي ضرر را نداريد اين سهم را با سهام مطمئن تري عوض كنيد وگرنه بعد از مدت كوتاهي دوباره مثبت خواهد شد.

وصنا هم كه قبلا سيگنال خريد صادر شده بود الان در قيمت هاي خوبي معامله ميشود. فكر كنم با قيمت فعلي بيشتر از 15 درصد در سود هستيم. هنوز احتمال رشد تا 250 بر قوت خويش باقيست. اما در حال حاضر در محدوده مقاومت مهمي قرار دارد كه در صورت شكست موفقيت آميز سيگنال ورود جديدي صادر خواهد شد. با اين حال اگر قصد سهامداري داريد گزينه ي مناسبي براي نگه داري است اما اگر قصد نوسان گيري داريد ميتوانيد سهم را بفروشيد و سهمي كه در آستانه رشد است بخريد. گروه قند شكر در حال حاظر گزينه مناسبي هستند. اگر رشد وصنا طول كشيد بعد از شكست مقاومت و پول بك به آن (البته اگر اين سناريو اتفاق افتاد) ميتوانيد دوباره وارد سهم شويد. البته ناگفته نماند كه سهم در قيمت فعلي از لحاظ بنيادي ارزنده است و هر آن احتمال رشد وجود دارد.

بكام اين سهم هم پس از تعديل 23 درصدي باز شد اما در محدوده قبلي قيمت! يه آدم ...... امروز تمام سهمهايش رو روي 200 خالي كرد و نگذاشت سهم بالا برود. با اين حال هنوز نگه داري سهم براي ميان مدت مناسب است. (خودم چون نوسانگير هستم از سهم خارج ميشدم)

كسرا هم در تايپيك هاي ديگر توصيه به خريد كرده بودم كه بعد از يه رشد معقول ظاهرا متوقف شده است. اين سهم در قالب امواج اليوت توانايي دستيابي به 900 تومان را دارد. براي خريد وساپا از سهم خارج شدم كه با عرض شرمندگي باعث ريزش صف خريد شد. در قيمت هاي پايين تر (300 ت) دوباره خريداريم.

فجر هم متاسفانه روزباگشايي در قيمت مناسبي باز نشد و هنوز جاي رشد دارد.

توصيه فعلي براي خريد سهمهاي كسرا (300 ت-اگر برسد) خاور (الان روي حمايت قرار داره و ظاهرا يكم بهش نفوذ كرده. اگر خودرويي ها مثبت شدند گزينه ي مناسبيست) فاذر (هنوز در محدوده خط روند صعودي قرار دارد كه در صورت جمع شدن صف صدرا بجاي خريد صدرا حتما اين سهم را بخريد. چون ريسك صدرا را ندارد. اگر صدرا مثبت شود اين سهم هم مثبت ميشود اگر صدرا منفي شود تاثير كمتري روي اين سهم ميگذارد)

و از همه مهمتر گل سر سبد سهمها جناب وساپاي عزيز (خودم نزديك 45 درصد سبدم وساپا است اما به ديگران توصيه تا اين حد را ندارم. تا 30 درصد ميتوانيد اين سهم را داشته باشيد)

در پايان عرض كنم كه با اين كه توصيه به خريد و فروش در تالارهاي بورسي كار عاقلانه اي نيست اما حيفم مياد نگم. اما توجه داشته باشيد كه مسوليت خريد و فروش و سود و زيان با خودتان است.
حال يكي نيست به ما بگه كي به حرفهاي تو گوش ميكنه!!!!

محمود شریعت
۱۳۸۹/۱۲/۰۹, ۱۰:۴۴
ظاهرا پلوله كمي متعادل شما اما هنوز ورود به سهم با ريسك بالايي همراه است. اگر واقعا تصميم به خريد اين سهم داريد 58 تومان حمايت مهمي براي سهم است. همچنين 60 تومان.

محمود شریعت
۱۳۸۹/۱۲/۰۹, ۱۳:۱۲
از حجم معاملات امروز بکام ( 266,470 سهم) 221,145 سهم متعلق به سهامدار عمده ان یعنی ومعادن بوده است.
http://ww2.tsetmc.com/Loader.aspx?ParTree=111C1614

پس فعلا بكام را نگه داريد. اخبار خوشي در راه است

محمود شریعت
۱۳۸۹/۱۲/۱۱, ۱۰:۱۶
پيشنهاد امروز:
بيمه پارسيان

alielmi
۱۳۸۹/۱۲/۱۱, ۱۳:۱۹
بغير از پارسيان -ساذري ودجابر ورمپنا هم بدك نيستند درسته؟

محمود شریعت
۱۳۸۹/۱۲/۱۴, ۱۳:۲۵
امروز كمي دير پست زدم و وصنعت از قفس پريد.

غشان، دجابر، دكوثر براي خريد مناسب هستند. فقط مواظب دكوثر باشيد و زياد اين سهم را نگهداري نكنيد.

arak_bourse
۱۳۸۹/۱۲/۱۴, ۱۴:۰۹
امروز كمي دير پست زدم و وصنعت از قفس پريد.

غشان، دجابر، دكوثر براي خريد مناسب هستند. فقط مواظب دكوثر باشيد و زياد اين سهم را نگهداري نكنيد.

دوست عزيز به چه قيمتهايي براي خريد خوبند؟
در مورد سيماني هاي شمال-غرب و هگمتان و شاهرود كدومشون سيگنال خريد داده؟

arak_bourse
۱۳۸۹/۱۲/۱۴, ۱۴:۲۴
محمودخان لطفا نمودار غشان را هم زحمتش را بكش.

esi_mohammadi
۱۳۸۹/۱۲/۱۴, ۲۲:۳۳
سلام
برای غشان به نظر بنده احتمال افت حداقل تا 265 برای سهم غشان وجود دارد .
واگرایی مخفی منفی خیلی خفیفی در نمودار قیمت دیده میشه.
الله العلم

esi_mohammadi
۱۳۸۹/۱۲/۱۵, ۰۰:۴۸
سرمایه گذاری شاهد الگوی پرچم موازی را داره تکمیل می کنه.
به نظر من دنبال کردنش خالی از لطف نیست

در ضمن اینم یادم رفت بگم :
لپارس هم داره یه الگوی مستطیل خیلی کلاسیک میسازه

arak_bourse
۱۳۹۰/۰۱/۱۱, ۱۴:۵۸
وسينا دوستان در 320 خوبه براي خريد يا نه؟ براي نوسان مي گم

محمود شریعت
۱۳۹۰/۰۱/۱۱, ۱۹:۴۲
به دليل مسافرت و عدم دسترسي مدتي نبودم. همچنين در حال كوچ كردن به فاركس هستم و كمتر به بورس ميرسم اما سعي ميكنم تا حد امكان در خدمت دوستان باشم و تحليل هاي خودم را ارايه كنم تا اساتيد گرامي اشكالاتم را بيان كنند.

arak_bourse
۱۳۹۰/۰۱/۱۱, ۲۰:۲۹
محمود خان تو اين 2 روز ببين سهم خوب براي نوسان چي پيدا مي كني؟
وصنعت اگر زير 135 شد بخريم؟

4321
۱۳۹۰/۰۱/۱۱, ۲۰:۳۰
تو فارکس چه خبره ؟بورس فاز نداد یا حسابی درو کردی میری فارکس اوستا؟

pani
۱۳۹۰/۰۱/۱۱, ۲۱:۵۵
کوتاه مدت:ودی
برای مسابقه این هفته هم انتخاب کردم
برخورد با 2 خط روند کوتاه مدت و میان مدت و واگرایی مخفی در کف در RSI
http://up.iranblog.com/images/t9qkgxa844tzh9amhknx.png (http://up.iranblog.com/)http://

arak_bourse
۱۳۹۰/۰۱/۱۲, ۱۳:۵۱
به نظر من براي اين هفته سهم هاي زير را ميشه تو قيمت هاي خوبي گرفت:
1-وسينا روي 320
2-مرقام 550 و كمتر
3-وصنعت زيز 134 براي نوسان و بلندمدت عاليه
4-كاذر در منفي
5-كساوه 250
فولاد در منفي
كطبس در صف
سغرب در منفي 200
و...

محمود شریعت
۱۳۹۰/۰۱/۱۴, ۰۸:۵۸
تو فارکس چه خبره ؟بورس فاز نداد یا حسابی درو کردی میری فارکس اوستا؟

مسلما فاركس بيشتر فاز ميده!!

محمود شریعت
۱۳۹۰/۰۱/۱۴, ۰۹:۵۴
خگستر
خعتبار

arak_bourse
۱۳۹۰/۰۱/۱۴, ۱۰:۰۳
محمودخان خگستر هدفش رو چند مي بيني؟

محمود شریعت
۱۳۹۰/۰۱/۱۴, ۱۰:۴۲
محمودخان خگستر هدفش رو چند مي بيني؟

280 الي 290 اولين هدفشه ولي به نظرم ميتونه 300 رو فتح كنه

پكوير هم حدود 163 - 164 خوبه براي يه نوسان 8 درصدي

از سه سهمي كه امروز گفتم خگستر و پكوير پتانسيل رشد بيشتري دارند ولي خعتبار رو بهتره نخريد. البته ممكنه در عمل برعكس بشه اما نظر شخصيم اينه.

arak_bourse
۱۳۹۰/۰۱/۱۴, ۱۱:۰۱
از اين خعتبار من فقط ضرر ديدم. سهم مرده اي شده به نظرم

pani
۱۳۹۰/۰۱/۱۴, ۲۲:۱۵
وتوشه

سهم در مجاورت ضلع بالای مثلث قرار دارد در صورت شکست مثلث و خروج از الگو هدف مثلث 260 میباشد.امکان افت مجدد سهم تا ضلع پایین مثلث در محدوده 184-185 و سپس صعود به اهداف بالای 200 وجود دارد
http://images.boursy.com/[/URL][/IMG]

سعید امینی
۱۳۹۰/۰۱/۱۴, ۲۳:۰۱
سعید امینی - نوسانات اخیر شرکت لاستیک سهند باعث تشکیل مثلث متقارن با هدف 3.000 شده است
با توجه به الگوی مثلث متقارن در نمودار قیمت لاستیک سهند که با توجه به شکسته شدن تصحیح فیبوناچی 38.2 و خط بالایی مثلث که در صورت شکستن این مقاومت ها قیمت به سوی هدف خود که 3.000 می باشد حرکت خواهد کرد از جمله مقاومت های مهم می توان 2.500 که تصحیح فیبوناچی 23.6 می باشد و با هدف کلاسیک 3.000 و هیجانی 3.500 می باشد

http://images.boursy.com/

arak_bourse
۱۳۹۰/۰۱/۱۵, ۰۸:۴۰
محمود خان و جناب اميني عزيز براي نوسان چه سهمي امروز خوبه؟

سعید امینی
۱۳۹۰/۰۱/۱۵, ۰۹:۵۶
پکویر رو از دست ندید می تونه گین خوبی تو کوتاه مدت بده

arak_bourse
۱۳۹۰/۰۱/۱۵, ۱۰:۰۵
پکویر رو از دست ندید می تونه گین خوبی تو کوتاه مدت بده

سعيد جان 173 بخريم خوبه؟

سعید امینی
۱۳۹۰/۰۱/۱۵, ۱۰:۰۸
قیمت خاصی نمی شه مشخص کرد ولی تونستید هر چه کمتر از این قیمت بخرید چه بهتر

محمود شریعت
۱۳۹۰/۰۱/۱۵, ۱۵:۴۱
280 الي 290 اولين هدفشه ولي به نظرم ميتونه 300 رو فتح كنه

پكوير هم حدود 163 - 164 خوبه براي يه نوسان 8 درصدي

از سه سهمي كه امروز گفتم خگستر و پكوير پتانسيل رشد بيشتري دارند ولي خعتبار رو بهتره نخريد. البته ممكنه در عمل برعكس بشه اما نظر شخصيم اينه.

ديروز كه خگستر و پكوير خريديم امروز هم خعتبار را افزوديم. البته به سبد كوتاه مدت! حواستون باشه روي اين سهمها زياد نخوابيد چون ممكنه .....:((

اگر معاملات فرداي پكوير ضعيف باشه مسلما از سهم خارج ميشيم. خگستر هم كه فعلا قصد فروش نداريم. فقط ميمونه خعتبار كه تا زماني كه خبهمن صعودي باشه نگه داري ميكنيم.

موفق و پرسود باشيد

arak_bourse
۱۳۹۰/۰۱/۱۵, ۱۶:۰۷
محمودخان كارگزاري به اشتباه براي من فباهنر 135 تومني خريده به نظرت چه كار كنم؟اين سهم اميدي بهش هست؟

pani
۱۳۹۰/۰۱/۱۶, ۱۰:۴۶
وتوشه

سهم در مجاورت ضلع بالای مثلث قرار دارد در صورت شکست مثلث و خروج از الگو هدف مثلث 260 میباشد.امکان افت مجدد سهم تا ضلع پایین مثلث در محدوده 184-185 و سپس صعود به اهداف بالای 200 وجود دارد
http://images.boursy.com/[/URL][/IMG]

با شکست قاطع مثلث رو به بالا هدف وتوشه 260 تومان میباشد

محمود شریعت
۱۳۹۰/۰۱/۱۶, ۱۱:۳۱
محمودخان كارگزاري به اشتباه براي من فباهنر 135 تومني خريده به نظرت چه كار كنم؟اين سهم اميدي بهش هست؟

قيمت بالايي خريده اما محدوده 130 و پايين تر براي خريد مناسبه. به نظرم نگه داري كني بهتره اما اگر سهام يهتري سراغ داري عوضش كن.

arak_bourse
۱۳۹۰/۰۱/۱۶, ۱۱:۳۸
زنگ زدم بهشون گفتم بفروشين. حالا ضررش با منه يا با خودشون. گفت درخواست فروش بده

محمود شریعت
۱۳۹۰/۰۱/۱۶, ۱۱:۵۶

مسلما چون اشتباه از طرف اوناست بايد ضررشو خودشون بدن.
مفيد چندباري ارين اشتباه ها برام كرده بود كه ضررشو متقبل شدن.
فقط قبلش باهاشون اتمام حجت كن كه مشكلي پيش نياد

arak_bourse
۱۳۹۰/۰۱/۱۶, ۱۲:۰۹
محمودخان گل ممنونم
خريد سهام هاي دجابر و شپنا در منفي فردا چطوره؟

آرتمیس
۱۳۹۰/۰۱/۱۶, ۱۳:۳۹
پلوله هم توی این روزها میتونه سهم قابل تاملی باشه برای یه نوسانگیری لذت بخش!!

arak_bourse
۱۳۹۰/۰۱/۱۶, ۱۴:۲۳

نمودارش هم اگه بتوني نقاشي كني خيلي رديف ميشه.
نگاش كردم ممنون كه اطلاع رساني كردي.

arak_bourse
۱۳۹۰/۰۲/۱۹, ۱۴:۱۶
محمودخان نيستش بچه ها؟بچه ها ديگه اينجا دارن كم كار ميشن

سپه
۱۳۹۰/۰۲/۱۹, ۱۵:۲۹

ضررش که با کارگزاری ولی من یه بار اینجوری شد و ضررم اونا متقبل شدن بعدش سر 2-3 تا عرضه اولیه تلافی کردن وهیچی به من نرسید.به نظر من بهتره نگرش داری یا با ضرر بفروشی دردسراش کمتره

محمود شریعت
۱۳۹۰/۰۳/۲۱, ۰۱:۱۱
اين تايپيك هم در اعماق فروم داشت زنده به گور ميشد

محمود شریعت
۱۳۹۰/۰۳/۲۱, ۰۱:۱۴
الان تا دلتون بخواد سهم واسه نوسان گيري هست كه نگو ...

چي؟ كدوم؟

بگرد و پيداكن ....

شوخي كردم

اول از همه سهمهايي كه با افزايش نرخ ارز سودشون بالا ميره مثل اكثر شيميايي ها , پتروشيمي ها و معدني ها

بعد ميريم سراغ گروه خودرويي

كه به نظرم سايپا، خپارس و خ.... آخريشو نميگم چون سورپرايزه

و حتي وساپا كه البته بايد يكم دست به عصا راه رفت

مصطفا سیمایی
۱۳۹۰/۰۳/۲۱, ۰۳:۲۵
به نظرم سايپا، خپارس و خ.... آخريشو نميگم چون سورپرايزه

برادر جان! نصف شبی اومدی کیو سورپرایز کنی؟
اون موقع که شما اعلام کنی شاید دیگه وقت شگفت زده شدن گذشته باشه!

analiya
۱۳۹۰/۰۳/۲۱, ۰۹:۲۰
تا اين همه سهم خوب براي نوسانگيري هست دنبال پلوله و تكمبا نريد چون هر لحظه ممكنه ورشكستگي اعلام كنن و تو سهم بمونيد البته به عنوان يه خواهر كوچيكتر اين توصيه رو كردم

m.r_moradi
۱۳۹۱/۰۸/۰۸, ۰۴:۲۶
از اعماق تاریخ این تاپیکو کشیدم بیرون...احیا بشه شاید!:d

رضاکریمی
۱۳۹۱/۱۲/۱۶, ۱۶:۳۸
خیلی وقته بروز نشده
اساتید این تاپیک رو زنده کنن کمک بزرگی به افراد تازه واردی مثل من میکنن

peyman_zdfy
۱۳۹۳/۰۳/۱۳, ۰۷:۵۳
فاذر شسپا

امیر بهرامی
۱۳۹۳/۰۶/۰۵, ۰۱:۴۱