PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چطور تحلیل تکنیکال یاد بگیریم؟

نگین
2014/12/28, 16:48
سلام به همه ی دوستان تالار
من تازه واردم. لطفا راهنماییم کنید که چطور میتونم تحلیل تکنیکال یاد بکیرم؟
با تشکر از همه ی دوستان

محمد20
2014/12/28, 17:18
کاش یه چرخی تو این تالار میزنی بعد سوال مپرسیدی.

H.samimi
2014/12/28, 18:11
با تشکر از همه ی دوستان

به سختی

yahya
2014/12/28, 20:48
به آسونی یک کتاب تحلیل تکنیکال بخر و بخون و نرم افزار هم که آنلاین موجود است
همه فرومها پر شده از نمودار و تحلیل های اساتید! تکنیکال! چارتیست های نازنین که امروز از سقوط بازار و اهالی بازار میگویند و فردا صعود بازار و قله های ناپیدا! دور هم خوش می گذره منتظر تحلیل های شما هم هستیم

اما چون تازه کاری به یاد داشته باش هیچ کف قیمتی تو این بازار محکم و نفوذ ناپذیر نیست پس باید پله ای خرید کرد و هیچ وقت نباید سهمی که رشد کرده را خرید مگر از بازی بازیگرانش و ادامه رشد با خبر باشی
همیشه 30 تا 40 درصد سرمایه ات را نقد داشته باش و فول سهم نشو تا در شرایط غیر مترقبه بتونی با خرید در فرصت مناسب بعد از بر طرف شدن شرایط و برگشت سهم آخرین پله را بخری
سهمی که مورد اقبال بازار نیست را نخر و سهام مورد اقبال بازار را با خواندن فرومها میتونی بشناسی
برای خرید همیشه فرصت هست اما برای فروش خیر! در خرید تامل کن تا در فروش راحت باشی

موفق باشی

نگین
2014/12/28, 22:40
به آسونی یک کتاب تحلیل تکنیکال بخر و بخون و نرم افزار هم که آنلاین موجود است
همه فرومها پر شده از نمودار و تحلیل های اساتید! تکنیکال! چارتیست های نازنین که امروز از سقوط بازار و اهالی بازار میگویند و فردا صعود بازار و قله های ناپیدا! دور هم خوش می گذره منتظر تحلیل های شما هم هستیم

اما چون تازه کاری به یاد داشته باش هیچ کف قیمتی تو این بازار محکم و نفوذ ناپذیر نیست پس باید پله ای خرید کرد و هیچ وقت نباید سهمی که رشد کرده را خرید مگر از بازی بازیگرانش و ادامه رشد با خبر باشی
همیشه 30 تا 40 درصد سرمایه ات را نقد داشته باش و فول سهم نشو تا در شرایط غیر مترقبه بتونی با خرید در فرصت مناسب بعد از بر طرف شدن شرایط و برگشت سهم آخرین پله را بخری
سهمی که مورد اقبال بازار نیست را نخر و سهام مورد اقبال بازار را با خواندن فرومها میتونی بشناسی
برای خرید همیشه فرصت هست اما برای فروش خیر! در خرید تامل کن تا در فروش راحت باشی

موفق باشی

بابت راهنماییتون بسیار ممنونم.
خب مثلا من الان نمیدونم فردا چی بخرم؟! تو این سایت هم هر جا هر کدوم از دوستان یه سهمی رو معرفی کردند! من نمیدونم چی بخرم که!

ضمنا امضای بسیار خوبی دارید...

rahnama
2014/12/28, 23:46
با تشکر از همه ی دوستان

مقدمت گلباران در صورت امکان به ما بپیوندید :
http://forums.boursy.com/group.php?groupid=14

نگین
2014/12/28, 23:52

ممنونم
بسیار عالیه
لطف کردید

نگین
2014/12/29, 00:12
واقعا فکر نمیکردم که این سایت اینقدر خوب باشه!
عالیه!
دوستان عزیز واقعا کمک میکنند
از همه تون ممنونم

yahya
2014/12/29, 00:28
بابت راهنماییتون بسیار ممنونم.
خب مثلا من الان نمیدونم فردا چی بخرم؟! تو این سایت هم هر جا هر کدوم از دوستان یه سهمی رو معرفی کردند! من نمیدونم چی بخرم که!

ضمنا امضای بسیار خوبی دارید...

خواهش می کنم
برای خرید عجله نکنید گفتم که برای خرید همیشه فرصت هست اما همین پیشنهادهای دوستان را شروع کنید به بررسی کردن و برای شروع با اطلاعاتی که در سایت tsetmc هست ببینید سابقه چند روز گذشته سهم را که چطور معامله شده منفی یا مثبت بوده و با چه حجمی معامله شده افزایش حجم در زمانی که سهم چند روز مثبت بوده نشان از کاهش قدرت صعود و یا اصلاح و یا افت خواهد داشت و یا افزایش حجم در زمان که سهم چند وقتی منفی خورده یا اصلاح داشته می تواند نشان پایان اصلاح یا افت و آماده شدن برای صعود باشد و معمولن این افزایش ها در حمایت یا مقاومت اتفاق می افتد و. ....
حجم معامله نسبت به حجم مبنای سهم و تعداد خریدار و فروشنده و. .... اطلاعات مفیدی به ما می دهند
به هر حال به بررسی تحلیل دوستان در معاملات فردا بپردازید و ببینید چقدر درست یا غلط بوده باید خودتان تجربه کنید
نتایج بررسی هایتان را یادداشت کنید و اگر تصمیم به خرید گرفتید دلایل خریدتان را یادداشت کنید

تحلیل تکنیکال حتی اگر کامل و درست انجام بشه فقط بررسی احتمالات برای آینده سهم است و نه پیش بینی صد در صد
برای شروع و آشنایی با اصطلاحات تکنیکال به اینجا http://technical.emofid.com/ سری بزنید
سلامت و پرسود باشید

امیر بهرامی
2014/12/29, 00:36
با تشکر از همه ی دوستان

سلام...

همیشه پیش خودم می گفتم چقدر انسان ضعیفه که نمیتونه بین دو تا کار یعنی sell و buy یک انتخاب داشته باشه و موفق بشه در حالی که 50 50 شانس موفقیت هست

اینکه بتونیم درصد شانس خودمون رو از 50 مثلا ببریم به 60 حاصل از همون تحلیل شماست و یک این لبه یا یک استراتژی معاملاتیه

یکی از این راه ها تحلیل تکنیکال هست

کتاب ها و جزوات بسیار زیادی هستند که میتونید بخرید و یا دانلود کنید بخونید

با ابزارهای مختلف تحلیل تکنیکال کار کنید و اونها رو بفهمید حتی اگر لازم بود نوع محاسبه اونها رو یاد بگیرید مثلا یک میانگین متحرک رو یک بار رو کاغذ برای خودتون بنویسید که چطور بدست آمده... از ابزارتون شناخت پیدا کنید

مداوم کار کنید حتی اندک و روی مسائل دیگری مثل بنیاد و روانشناسی هم کار کنید کمک کننده است

موفق و سربلند باشید و انشالله برای پول معامله نکنید

نگین
2014/12/29, 00:39
سلام...

همیشه پیش خودم می گفتم چقدر انسان ضعیفه که نمیتونه بین دو تا کار یعنی sell و buy یک انتخاب داشته باشه و موفق بشه در حالی که 50 50 شانس موفقیت هست

اینکه بتونیم درصد شانس خودمون رو از 50 مثلا ببریم به 60 حاصل از همون تحلیل شماست و یک این لبه یا یک استراتژی معاملاتیه

یکی از این راه ها تحلیل تکنیکال هست

کتاب ها و جزوات بسیار زیادی هستند که میتونید بخرید و یا دانلود کنید بخونید

با ابزارهای مختلف تحلیل تکنیکال کار کنید و اونها رو بفهمید حتی اگر لازم بود نوع محاسبه اونها رو یاد بگیرید مثلا یک میانگین متحرک رو یک بار رو کاغذ برای خودتون بنویسید که چطور بدست آمده... از ابزارتون شناخت پیدا کنید

مداوم کار کنید حتی اندک و روی مسائل دیگری مثل بنیاد و روانشناسی هم کار کنید کمک کننده است

موفق و سربلند باشید و انشالله برای پول معامله نکنید

سلام
خیلی ازتون ممنونم
لطف کردید راهنمایی فرمودید

نگین
2014/12/29, 00:42

من هم عضو گروهتون شدم البته بااجازه تون

نگین
2014/12/29, 09:18
وقتی داشتم عضو این فروم میشدم، اصلا فکر نمیکردم که اینجا اینقدر خوب باشه!

اینجا یه جو صمیمی و سالم داره. حاشیه دار نیست. و این واقعا عالیه!

از همه ی دوستان تالار و مدیریت تالار تشکر میکنم
امیدوارم من هم بتونم عضو خوبی در این سایت باشم
ممنونم...

محمد20
2014/12/29, 23:52
http://forums.boursy.com/showthread.php?t=2936جالب بود که هیچ کس تاپیک جناب نوام رو به شما معرفی نکرد. حتما به این تاپیک یه سری بزنید. جناب نوام برای جمع آوری این مطالب زحمات چند ساله کشیدن وبی منت در اختیار امثال بنده قرار دادن. من که به شخصه خیلی استفاده بردم و همیشه براشون دعا میکنم.

نگین
2014/12/30, 00:12
http://forums.boursy.com/showthread.php?t=2936جالب بود که هیچ کس تاپیک جناب نوام رو به شما معرفی نکرد. حتما به این تاپیک یه سری بزنید. جناب نوام برای جمع آوری این مطالب زحمات چند ساله کشیدن وبی منت در اختیار امثال بنده قرار دادن. من که به شخصه خیلی استفاده بردم و همیشه براشون دعا میکنم.

ممنون. دیدم. چقدر زحمت کشیدن ایشون! واقعا دستشون درد نکنه!
از شما ممنونم که معرفی کردید. عالیه...