PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آشنایی با واژه های فارکس (Forex Trading Terms)

عليرضا جمالی
2011/02/13, 13:12
در این بخش با معرفی واژه های رایج در فارکس به شرح این واژه ها خواهیم پرداخت.
امیدوارم این بخش برای کسانی که آشنایی زیادی با فارکس ندارند مفید باشه.

عليرضا جمالی
2011/02/13, 13:29
bid/ask spread یا bid/offer spread بیانگر قیمتی است که دو گروه خریدار و فروشنده طلب میکنند.
bid price قیمتی است که گروه خریدار ارایه میکند و ask price قیمت ارایه شده توسط فروشندگان است.
تفاوت این دو قیمت بیانگر SPREAD جفت ارز یا کالای مورذ معامله میباشد.

عليرضا جمالی
2011/02/13, 13:41
از آنجا که برای سنجش ارزش یک ارز تناسب آن با ارز ذیگری مقایسه میشود و به عبارت دیگر برای معامله هر ارز باید ارز دیگری پرداخت گردد, معامله گران فارکس از اصطلاح جفت ارز (currency pair) استفاده میکنند.
در اینجا واحد پول نخست , currency base (ارز پایه) نامیده میشود و ارز دوم counter currency.

بهروز
2011/03/23, 00:38
با سلام
ضمن تشکر لطفا اطلاعات بیشتری در خصوص فارکس ارائه نمایید

(Hassan)
2011/09/04, 21:02
سلام به دوستان
یه سوال داشتم:
می خواستم فرق بین تحلیل بنیادی و تحلیل های دیگه رو بدونم چیه؟

(حجت)
2011/09/04, 21:53
سلام
در تحلیل بنیادی؛ اگر اشتباه نکنم؛ قیمت گذاری سهام بر مبنای مستندات مالی از جمله صورت وضعیت ها و ... انجام میشود.

تحلیل تکنیکال در بازار سرمایه؛ نوشته جان مورفی ص 5:
"یک تحلیلگر فاندامنتال (پایه ای)تاثیر تمام فاکتورهای مربوط را بر قیمت هر چیز بررسی میکند تا نهایت بتواند ارزش ذاتی آن را محاسبه کند."

در تحلیل تکنیکال:

تحلیل تکنیکال در بازار سرمایه؛ نوشته جان مورفی ص 5:
در تحلیل تکنیکال تمرکز بر روی تغییرات قیمت است. که شامل سه اصل اساسی میباشد:

جزوه تحلیل تکنیکال استاد فرید هلالات:
"سه اصل تکنیکال:
1.همه چیز در قیمت لحاظ شده است.
((قیمت تجلی همه طبقات اطلاعات و نقطه توافق افکار و تحلیل های مختلف است.))

2. قیمت ها در قالب روند هایی حرکت می کنند.

3. روند ها تکرار می شوند.

در بخشی دیگر:

تحلیل تکنیکال ابزاری برای سنجش روانی همه بازار های مالی است.
تحلیل تکنیکال ابزاری برای سنجش برداشت بازار از موقعیت ارزش است.
بررسی حرکات قیمت، راه دستیابی به اطلاعات سری است.
قیمت تجلی همه طبقات اطلاعات و نقطه توافق افکار و تحلیل های مختلف است."

(Hassan)
2011/09/04, 21:56
متشکریم

بابای دارا
2011/09/22, 11:59
سلام
لطفا در مورد پيپ و لات هم اگه مي شه توضيح بفرماييد
متشكرم

عليرضا جمالی
2011/09/23, 23:22
پیپ کمترین مقدار تغییرات یک ارز است.
معمولا هر پیپ 0.0001 تغییرات در جفت ارزهایی با نسبت چهار عدد بعد از اعشار و 0.01 در جفت ارزهایی با نسبت دو عدد بعد از اعشار است.
میزان تغییراتی که منجر به سود یا ضرر در فارکس میشه رو هم متناسب با تغییرات جفت ارز بر حسب پیپ بیان میکنند.

با این حال نکته قابل توجه در اینجاست که تنها در جفت ارزهایی که دلار بعنوان ارز دوم مطرح است (countercurrency) هر پیپ معادل یک ده هزارم دلار است ( 1pip= 0.0001USD ) و در مابقی جفت ارزها برحسب ارزش دلار, ارزشی متغیر دارد.

عليرضا جمالی
2011/09/23, 23:28
لات واحدی قراردادی برای مقدار حجم معامله شده است.
مقدار استاندارد هر لات در حسابهای معمولی برابر 100000 (صد هزار) دلار است و در حسابهای مینی و میکرو این مقدار قراردادی به ترتیب معادل 10000 و 1000 دلار است.

بابای دارا
2011/09/24, 02:42
لات واحدی قراردادی برای مقدار حجم معامله شده است.
مقدار استاندارد هر لات در حسابهای معمولی برابر 100000 (صد هزار) دلار است و در حسابهای مینی و میکرو این مقدار قراردادی به ترتیب معادل 10000 و 1000 دلار است.

ببخشید من کامل متوجه نشدم می خوام سوالو کمی دقیق تر و کاربردی تر بپرسم.
شما فرض کنید که بالانس حساب من 3000 دلار در معاملات طلا باشه.
حالا می خوام یه خرید انجام بدم، تعیین مقدار لات چه تاثیری در سود ( زیان ) من خواهد داشت؟ مثلا لات 0.1 یا 0.5 یا 1 و یا ...

متشکرم.

عليرضا جمالی
2011/09/24, 07:42
ببخشید من کامل متوجه نشدم می خوام سوالو کمی دقیق تر و کاربردی تر بپرسم.
شما فرض کنید که بالانس حساب من 3000 دلار در معاملات طلا باشه.
حالا می خوام یه خرید انجام بدم، تعیین مقدار لات چه تاثیری در سود ( زیان ) من خواهد داشت؟ مثلا لات 0.1 یا 0.5 یا 1 و یا ...

متشکرم.
تعيين لات هر پوزيشن يا تعداد لات معاملات اكتيو مربوط به مديريت سرمايه و استراتژي معاملاتي ميشه.
جواب ساده سوال شما اينه كه حجم پوزيشنتون رو طوري در نظر بگيريد كه با فرض برخورد با استاپ لاس، بيش از حد انتظار ضرر نديد.

Amo Hoseian
2011/10/16, 00:18
سلام
در حال حاضر با توجه به ممنوعیت معاملات فارکس در ایران و تحریم ها ، با کدام بروکر می شود فعالیت نمود؟
ضمنا درصورت امکان توضیحاتی در مورد افتتاح یک حساب واقعی ارائه نمائید؟
متشکرم

Amo Hoseian
2011/10/16, 21:38
تعيين لات هر پوزيشن يا تعداد لات معاملات اكتيو مربوط به مديريت سرمايه و استراتژي معاملاتي ميشه.
جواب ساده سوال شما اينه كه حجم پوزيشنتون رو طوري در نظر بگيريد كه با فرض برخورد با استاپ لاس، بيش از حد انتظار ضرر نديد.

جناب جمالی سلام
از چه رابطه ای برای محاسبه مقدار سود یا زیان بر اساس لات و تغییرات پیپ و لحاظ کارمزد استفاده می شود؟
به عبارت دیگر مثلا اگر با 1 لات buy بگیریم و قیمت 100 پیپ افزایش یا کاهش داشته باشد ، با توجه به کارمزد عدد بالانس به چه عددی میرسد؟

Balance: $3000
EUR/USD
Buy pos in: 1.34000 - 1 Lot
close pos in: 1.34100
Balance = ?

مرتضی 6038
2013/09/24, 08:13
دوستان
با توجه به تحریم ها چطوری در فارکس کار میشه کرد
چطوری میشه حساب باز کرد

alexforu
2017/03/28, 15:02
معاملات فارکس یکی از سودآورترین کسب و کار ها درکره زمین است که میتواند آینده ای درخشان برای ما رقم بزند. معاملات فارکس میتواند برای هر اقتصادی بسیار سودمند باشد زیرا فارکس در حال جذب سرمایه از هر کشوری از تمامی اقتصاد های دنیا می باشد که به نحوی به معاملات فارکس وابسته است

ratin
2017/05/20, 12:27
سلام اطلاعات خیلی کامل و جامع بود با اجازه تو سایت (http://www.ratingroup.com/) خودم منتشر میکنم