PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فرآوری مواد معدنی (فرآور)

صفحه ها : [1] 2 3 4 5

مصطفي رستمي
2011/02/13, 13:46
ديروز امار معاملات خبهمن رو تو چند روز اخير تو سايت قرارا دادم و گفتم حجم معاملاتش بالاست و حواستون بهش باشه كه همين روزها صف ميشه(خوشبختانه امروز صف شد اونم چه صفي).
امروز هم امار فراور رو ميزارم به اميد اينكه اين هم همين روزها صف بشه @@3
تو 7 روز كاري گذشته (تا به امروز بيش از 12 ميليون و 200 هزار سهم معامله شده(بيش از 10 درصد سهم) . بسيار امار بالاييه . فروشنده اصلي سهم سرمايه گذاري سپه است كه امروز كمتر از 3 ميليون سهم داشت . بايد بينيم امروز چقدرش رو خالي ميكنه. با اين حجم معاملات تو 3-4 روز اينده اون هم سهمش تمام ميشه . امروز يكي از دوستان ميگفت فراور همين روزها 60 تومانش رو به بورس اعلام ميكنه.

مصطفي رستمي
2011/02/14, 08:17
مثل اينكه سپه هم از اين حجم خريد فراوري جا خورده و ديروز هيچ سهمي نفروخت.
ساتا همچنان خريداره و تنها به كد اصليش بيش از 250000 سهم خريده.(زير 1 درصدي هاش هم به كنار)

مصطفي رستمي
2011/02/15, 08:41
دوستان عزيزي كه تو سرمايه گذاري سپه تشريف داريد. مگر نميگيد فراوري رو فقط به صف خريد ميديد !!!
امروز 2 ميليون و 500 هزار سهمي كه براتون باقي مونده رو بديد تا ببينيد چه خبره

مصطفي رستمي
2011/02/15, 12:22
اينجاست كه ارزش فراوري مشخص ميشه.
تقريبا همه سهمها رو دادند ولي فراوري مقاومت كرد و كارش رو با صف به پايان رسوند.

مصطفي رستمي
2011/02/16, 08:38
كمتر از 2 ميليون سهم فراور نزد سرمايه گذاري سپه هست كه اين چند روز تمام ميشه

مصطفي رستمي
2011/02/16, 08:55
برخي از دوستان از طريق اس ام اس و تلفني سوال ميكنند كه ايا همچنان فراوري رو بخريم يا خير.
به نظرم اگر اوضاع سياسي داخلي را مناسب ارزيابي ميكنيد تو خريد فراوري شك نكنيد.
به اميد سود فراوان براي دوستان

مصطفي رستمي
2011/02/16, 10:52
فراوري بيش از 4 درصد مثبت شنبه در حال معامله است. اين يعني صف خريد شنبه

مصطفي رستمي
2011/02/16, 11:24
احتمال صف شدن فراور در روز جاري هست

مصطفي رستمي
2011/02/18, 18:51
فراوری: بيش از 17 ميليون و 700 هزار سهم معادل 14/6% از كل سهام در 10 روز گذشته معامله شده.

HOLY
2011/02/19, 14:23
با توجه به اینکه سهام معدنی و فلزی اکثرا سود سال 90 رو نسبت به 89 کمتر (وبعضا خیلی کمتر)اعلام کردند ،پیشنهادی که دارم اینه که تا قبل از اعلام سود 90 در خرید این سهام مقداری جانب احتیاط رو رعایت کنید ،شاید بتونید بعد از اعلام سود 90 همون سهم رو در جو هیجانی بعد از اعلام سود 90 با قیمت مناسبتر بخرید ،بعنوان نمونه کالسیمین با سودسال 89 به میزان 1133 فعلی که قطعا تا آخر سال بالاتر هم خواهد رفت سود سال 90 رو 924 اعلام کردند و از این دست مثال زیاد وجود داره ...........

مصطفي رستمي
2011/02/19, 14:42
با توجه به اینکه سهام معدنی و فلزی اکثرا سود سال 90 رو نسبت به 89 کمتر (وبعضا خیلی کمتر)اعلام کردند ،پیشنهادی که دارم اینه که تا قبل از اعلام سود 90 در خرید این سهام مقداری جانب احتیاط رو رعایت کنید ،شاید بتونید بعد از اعلام سود 90 همون سهم رو در جو هیجانی بعد از اعلام سود 90 با قیمت مناسبتر بخرید ،بعنوان نمونه کالسیمین با سودسال 89 به میزان 1133 فعلی که قطعا تا آخر سال بالاتر هم خواهد رفت سود سال 90 رو 924 اعلام کردند و از این دست مثال زیاد وجود داره ...........

دوست عزيز
بازار خيلي چيزها رو ميفهمه
فاسمين قيمت روي رو در سال اينده چند ديده كه 924 اعلام كرده؟؟؟
2000 دلار. درحاليكه در حال حاضر بالاي 2450 دلار معامله ميشه و پيش بيني براي سال اينده هم روند صعوديه.
اصولا شركتهايي كه با نرخهاي جهاني سر و كار دارند ابتداي سال پايين اعلام ميكنند و تو گزارشهاي 3 و 6 و 9 ماهه و پايان سال تعديل ميزنند. پس زياد به اين سودهايي كه اعلام ميكنند دقت نكن. مثلا فملي براي سال بعد نرخ فروش مس را 7275 دلار ديده . خنده داره ديگه . كل تحليلگران ميگتد كه ميانگين مس در يال اينده احتمالا بالاي 11000 دلاره ولي اينها رو 7275 دلار بستند.

بوف کور
2011/02/19, 15:47
دوست عزيز
2000 دلار. درحاليكه در حال حاضر بالاي 2450 دلار معامله ميشه و پيش بيني براي سال اينده هم روند صعوديه.
اصولا شركتهايي كه با نرخهاي جهاني سر و كار دارند ابتداي سال پايين اعلام ميكنند و تو گزارشهاي 3 و 6 و 9 ماهه و پايان سال تعديل ميزنند. پس زياد به اين سودهايي كه اعلام ميكنند دقت نكن. مثلا فملي براي سال بعد نرخ فروش مس را 7275 دلار ديده . خنده داره ديگه . كل تحليلگران ميگتد كه ميانگين مس در يال اينده احتمالا بالاي 11000 دلاره ولي اينها رو 7275 دلار بستند.

به هیچ عنوان خنده دار نیست و بسیار کار درستی کردند که قیمت ها را پائین گرفتند
همین شرکت های روی و مس سال 83 مردم و بخاک سیاه نشوندند
شما هم نمی دونی فردا قیمت های جهانی چه بلایی سرشون می یاد و علم غیب هم نداری و تکنیکالیست هم نیستی که ادم بگه حتما چارت های جهانی رو تحلیل کردی و می دونی که قراره همینطور بروند بالا
متاسفانه این مسابقه ایرادش اینه که یکی که چهار تا رانت داره و مثلا می دونه ساتا می خواد چه سهمی رو جمع کنه و یا بچه های بیمه ایران چه سهمی رو می خوان بخرند برنده می شه و فکر می کنه خیلی کار بلده و متاسفانه این بازی کثیف بورس ما همچنان ادامه دارد

HOLY
2011/02/19, 18:18

دوست عزيز

جناب رستمی :
از شما بسیار بسیار بعیده ،بی توجه به نوشته بنده ،فقط منویات خودتون رو بفرمایید ،پیشنهاد میکنم
یک بار دیگه مطلب منو مطالعه کنید -البته با دقت- بعد اگر دوست داشتین بخندید ، فرصت برای خنده بسیار هست ...........
متاسفم

FENCER
2011/02/19, 23:30
بنده امیدوارم آقای رستمی خنده هایشان در این یک مورد نسبت به مسئولان شرکتها و نحوه عملشان باشد نه به خاطر پست جناب هولی

مصطفي رستمي
2011/02/20, 07:18
جناب رستمی :
از شما بسیار بسیار بعیده ،بی توجه به نوشته بنده ،فقط منویات خودتون رو بفرمایید ،پیشنهاد میکنم
یک بار دیگه مطلب منو مطالعه کنید -البته با دقت- بعد اگر دوست داشتین بخندید ، فرصت برای خنده بسیار هست ...........
متاسفم

دوست عزيز
شايد شما از نوشته من سو برداشت كرديد.
منظور من از خنده دار بودن نسبت به اطلاعيه بوده و نه شخص شما . بنده بيش از 6-7 ساله كه تو فرومهاي مختلف مينويسم ولي بعيد ميدونم جايي رو پيدا كنيد كه به كسي توهين كرده باشم.(اگر نوشته من به شما اينطور القا كرده از همينجا از شما عذرخواهي ميكنم).
منظور من اينه كه بازار بسيار هوشمنده و اين گزارشها رو باور نميكنه و اينطور گزارشات مانند جوك ميمونه. همه كساني كه تو بازار در حال خريد و فروش هستند عاقل و بالغ هستند و مسايل رو بهتر از اون كسي كه داره اين گزارش رو ميده ميفهمند. هنوز هم بر اين باورم كه اين گزارشي كه شركت داده مثل جوك ميمونه و خنده داره و بازار اين رو باور نخواهد كرد. مثل فملي كه نرخ مس رو 7275 ديده . در واقع اين شركتها براي گزارشهاي 3-6-9 و 12 ماهه خودشون تعديلات رو نگهداشتند ولي بازار اونها رو پيش خور ميكنه.
مجددا از شما عذرخواهي ميكنم اگر نوشته من شما رو به اشتباه رنجانده باشه

مصطفي رستمي
2011/02/20, 07:30
به هیچ عنوان خنده دار نیست و بسیار کار درستی کردند که قیمت ها را پائین گرفتند
همین شرکت های روی و مس سال 83 مردم و بخاک سیاه نشوندند
شما هم نمی دونی فردا قیمت های جهانی چه بلایی سرشون می یاد و 1- علم غیب هم نداری و 2- تکنیکالیست هم نیستی که ادم بگه حتما چارت های جهانی رو تحلیل کردی و می دونی که قراره همینطور بروند بالا
3- متاسفانه این مسابقه ایرادش اینه که یکی که چهار تا رانت داره و مثلا می دونه ساتا می خواد چه سهمی رو جمع کنه و یا بچه های بیمه ایران چه سهمی رو می خوان بخرند برنده می شه و فکر می کنه خیلی کار بلده و متاسفانه این بازی کثیف بورس ما همچنان ادامه دارد

دوست عزيز
1- درست ميفرماييد علم غيب را صرفا اوليا خداوند دارند
2- درسته من تكنيكاليست نيستم ولي اگر پيش بيني هاي شركتهاي معتبر رو ببينيد تماما پيش بيني ميكنند كه قيمت فلزات رنگين در سال جاري ميلادي روندش رو به بالاست(البته اونها هم پيش بيني كرده اند و شايد الزاما صحيح نباشه (يك نمونه پيش بيني را تو تاپيك فملي از يك شركت معتبر جهاني لينكش رو قرار دادم كه ازتون خواهش ميكنم بخونيدش).
3- در خصوص مسابقه و رانت و ... بايد خدمتتون عرض كنم كه همه ما تو اين بازار كار ميكنيم تا سود كنيم. يكي از راههاش اينه كه پيگيري كنيم و ببينيم كه شركتهاي حقوقي كه تو بازار تاثيرگزار هستند روي چه سهمهايي نظر دارند و در حال خريد هستند و شما هم با اونها حركت كنيد. من هم نيومدم ادعا كنم كه خيلي بلدم و ... و اتفاقي تو اين مسابلقه برنده شدم . كما اينكه اين هفته 20 ام هستم.
در خصوص شركتهاي رويي كه ميفرماييد مردم را به خاك سياه نشوندند اگر خاطرتون باشه ريزش اصلي روي بعد از ريزش معدن انگوران بود و بواسطه اون بود كه سقوط انچناني كردند وگر نه اين اتفاق نميافتاد . كما اينكه تو اين يكي دو سال گذشته سود خوبي نصيب سهامدارانشون كردند. همين فراوري كه الان حدود 700 معامله ميشه زير 200 تومان تو همين چند وقت اخير به راحتي ميشد خريد .
فكر ميكنم اگر همه ما سعي كنيم مطالبمون رو كمي ارامتر بنويسيم از همه لحاظ خوبه.
ممنونم از شما

HOLY
2011/02/20, 10:29
دوست عزيز
شايد شما از نوشته من سو برداشت كرديد.
منظور من از خنده دار بودن نسبت به اطلاعيه بوده و نه شخص شما . بنده بيش از 6-7 ساله كه تو فرومهاي مختلف مينويسم ولي بعيد ميدونم جايي رو پيدا كنيد كه به كسي توهين كرده باشم.(اگر نوشته من به شما اينطور القا كرده از همينجا از شما عذرخواهي ميكنم).
منظور من اينه كه بازار بسيار هوشمنده و اين گزارشها رو باور نميكنه و اينطور گزارشات مانند جوك ميمونه. همه كساني كه تو بازار در حال خريد و فروش هستند عاقل و بالغ هستند و مسايل رو بهتر از اون كسي كه داره اين گزارش رو ميده ميفهمند. هنوز هم بر اين باورم كه اين گزارشي كه شركت داده مثل جوك ميمونه و خنده داره و بازار اين رو باور نخواهد كرد. مثل فملي كه نرخ مس رو 7275 ديده . در واقع اين شركتها براي گزارشهاي 3-6-9 و 12 ماهه خودشون تعديلات رو نگهداشتند ولي بازار اونها رو پيش خور ميكنه.
مجددا از شما عذرخواهي ميكنم اگر نوشته من شما رو به اشتباه رنجانده باشه

خواهش میکنم دوست عزیز
حتما بنده سوء برداشت داشتم ،البته احتمال زیاد میدهم جنابعالی با سابقه طولانی که در فرومها دارید
با آیدی بنده آشنا باشید ،بنده هم شروع فعالیتم از ایران هیر بوده (با آیدی دیگر) و پس از آن از ابتدای فرابورس با همین آیدی مشغول هستم و دوستانی که مرا میشناسند میدانند اهل سخن بیهوده نیستم وسعی میکنم
پستهایی بزنم که باعث اتلاف وقت دوستان نشه ،بگذریم .........
اما در ارتباط با مطلبی که عرض کردم خواهش میکنم به پست قبلی من مجددا عنایت بفرمایید ،من نگفتم فاسمین ارزش ندارد یا فملی به دلیلی که سود پایین اعلام کرده است نمیارزد ،عرض من این بود چون این شرکتها ای پی اس سال 90 را پایین اعلام میکنند جو هیجانی منفی برروی آنها ایجاد خواهد شد ،اگر کسی قصد خرید دارد بهترین زمان هنگامی است که این جو ایجاد میشود ،اما بهتر از من میدانید جو هیجانی منفی یعنی جو کاذب و جو کاذب از بین خواهد رفت و سپس وضعیت فاندامنتال اصلی شرکت خودرا نشان خواهد داد ،منظور اصلی من استفاده دوستان از جوهیجانی منفی برای خرید بود ،
البته فکر میکنم ایجاد این جو هیجانی برای مدتی کوتاه را بپذیرید همانگونه که کالسیمینی که صف خرید بود
بدلیل همین جو در منفی تقریبا کامل معامله میشود یا حتی همین سهم محبوب شما فراور باز تحت تاثیر جو هیجانی منفی تا نزدیک 4% منفی معامله میشود در صورتی که شما به وضعیت مناسب سهم واقفید .
القصه قصد من از پست موصوف نفی ارزشمندی فملی ،کالسیمین و امثالهم نبود بلکه قصدم بیان این مطلب بود که شاید دوستان بتوانند سهام ارزشمندی از این دست را در جو هیجانی منفی مناسبتر خریداری نمایند و مثلا بجای خرید سهم مناسب از صف خرید در 4% مثبت همان سهم را در درصدهای منفی خریداری نمایند،امیدوارم این بار با بیان قاصری که دارم منظورم را رسانده باشم ..........
اما در ارتباط با این مطلب دوستمون بوف کور ،با ایشان مواقفم که واقعا آینده سهام را نمیتوان پیش بینی کرد ،حتی به اعتقاد من همان شرکتهای درجه اول هم بسیار دچار اشتباه میشوند ،برای نمونه بسیار تحلیل از جناب پریچر دارم که بوقوع نپیوسته ،
هریک از ما صرفا برمبنای دانسته ها و تجارب و همچنین مطالعاتی که انجام میدهیم در ارتباط با آینده حدسهایی میزنیم ولی بقول شما فقط اولیاءا... از آینده باخبرند و به غیر از آن در حد حدس خواهد بود .
موفق باشید

آذر
2011/02/22, 02:49
جناب هولی
با سلام اگر امکان دارد نظرتان را در مورد فراور و حد کاهش قیمت بفرمایید.

مصطفي رستمي
2011/02/22, 07:13
جناب هولی

ببخشيد كه پابرهنه ميپرم وسط سوالتون.
تكنيكالش رو دوست خوبمون زحمت ميكشند و نمودارهاش رو ترسيم ميكنند.
ولي اخبار رانتي رو من خدمتتون بدم كه اين سهم زير 630 نمياد

مصطفي رستمي
2011/02/22, 08:36
من 100 تا رو منفي نشستم و خريدارم

arak_bourse
2011/02/22, 08:55
جناب رستمي در مورد روند كلي بازار نظرتون چيست؟
خعتبار را چه كنيم؟

مصطفي رستمي
2011/02/22, 09:01
جناب رستمي در مورد روند كلي بازار نظرتون چيست؟
خعتبار را چه كنيم؟

سلام دوست عزيز
نگراني من بيشتر مسايل سياسي داخليه كه شايد بازار رو اذيت كنه.
خعتبار هم همونطور كه ملاحظه كرديد زير 200 خريداراي خوبي داره(سهامداران عمده شديدا خريدارند البته من خودم هم منفي امروز 500 تا خريدارم:ezpi:)

HOLY
2011/02/22, 20:23
جناب هولی

ببخشيد كه پابرهنه ميپرم وسط سوالتون.
تكنيكالش رو دوست خوبمون زحمت ميكشند و نمودارهاش رو ترسيم ميكنند.
ولي اخبار رانتي رو من خدمتتون بدم كه اين سهم زير 630 نمياد

اختیار دارید جناب رستمی ،لطف میفرمایید

اما در ارتباط با وضعیت تکنیکال فرآور :
فراور در کانال صعودی قرار داره و از نظر موج شماری در موج 5 بزرگ قرار داره ،همونطور که میدونیم موج 5 خودش از زیرموجهایی ساخته شده است که در حال حاضر در بخش اصلاحی موج 4 قرار داریم ،نزول موج چهارم با توجه به حمایت بسیار قویی که بر 38.2% فیبو قرار داره بعیده از اون بیشتر نزول کنه .

اما بطور خلاصه سطح حمایت مهم حدود 640 تومن برای فرآور قرار داره و در هر صورت اگر از این سطح عبور کنه ،602 تومن حمایت قوی و بسیار معتبری برای سهم هست که عبور از اون رو خیلی بعید میدونم .......
اما بعد از اتمام این زیر موج صعود تا سقف کانال حدود 785 تومن هدف میان مدت موج 5 خواهد بود .

http://www.sparksun.co.cc/images2/nddirxsou6lq1zqecbml.png (http://www.sparksun.co.cc/)

msrostami
2011/02/22, 22:49
سلام
ممنون از مطالبتون و اظهارنظرهای حرفه ای در خصوص سهام ها. اگر امثال بنده مطلبی نمی نویسیم برای اینه که چیزی برای گفتن نداریم ولی مطمئن باشید همه مطالب نوشتاری شما رو میخونم و البته از اینکه در این فروم عضوم خوشحالم. راستی برای آشنایی با این تحلیلهای مالی که ماهم بفهمیم منبعی معرفی کنید. دست ما رو هم بگیرید یا علی

HOLY
2011/02/22, 23:02
سلام
ممنون از مطالبتون و اظهارنظرهای حرفه ای در خصوص سهام ها. اگر امثال بنده مطلبی نمی نویسیم برای اینه که چیزی برای گفتن نداریم ولی مطمئن باشید همه مطالب نوشتاری شما رو میخونم و البته از اینکه در این فروم عضوم خوشحالم. راستی برای آشنایی با این تحلیلهای مالی که ماهم بفهمیم منبعی معرفی کنید. دست ما رو هم بگیرید یا علی

سلام دوست من
آشنایی با شما برای بنده باعث خوشحالیست ،
برای آشنایی با تحلیل تکنیکال به اعتقاد من و به اعتقاد اکثر دوستانی که تکنیکال کار میکنند بهترین کتاب ، کتاب تحلیل تکنیکال در بازار سرمایه هست که نوشته آقای جان مورفی و ترجمه آقای فراهانی و قاسمیان لنگرودی هستش این کتاب برای شروع کار فکر میکنم بهترین باشه و بعد از اون هم به مرور با کتابها و پی دی اف های موجود آشنا خواهید شد ،
یک نکته فقط به ذهنم میرسه در این راه اونم اینه که مهم نیست که تازه شروع میکنین و مهم نیست که شاید در روز فقط نیم ساعت فرصت برای پرداختن به این کار دارین ،نکته مهم اینه که اگه پیوسته با همون روزی نیم ساعت هم مشغول به مطالعه و تمرین بشین بعد از مدت زمانی میبینین که پیشرفت زیادی کردین و مخلص کلام مداومت در کار هست ........
برای شما آرزوی موفقیت در این راه و همچنین تمام امور زندگی رو دارم ......

مصطفي رستمي
2011/02/26, 10:51
حجم معاملات فراور رو ببينيد

در مقايسه حجم مبناي شركتهاي رويي از همه بيشتر معامله شده. اگر صفش نميكنند براي اينه كه سپه سهمش رو تموم كنه.

سقراط
2011/02/26, 13:51
دوست عزيز
1- درست ميفرماييد علم غيب را صرفا اوليا خداوند دارند
2- درسته من تكنيكاليست نيستم ولي اگر پيش بيني هاي شركتهاي معتبر رو ببينيد تماما پيش بيني ميكنند كه قيمت فلزات رنگين در سال جاري ميلادي روندش رو به بالاست(البته اونها هم پيش بيني كرده اند و شايد الزاما صحيح نباشه (يك نمونه پيش بيني را تو تاپيك فملي از يك شركت معتبر جهاني لينكش رو قرار دادم كه ازتون خواهش ميكنم بخونيدش).
3- در خصوص مسابقه و رانت و ... بايد خدمتتون عرض كنم كه همه ما تو اين بازار كار ميكنيم تا سود كنيم. يكي از راههاش اينه كه پيگيري كنيم و ببينيم كه شركتهاي حقوقي كه تو بازار تاثيرگزار هستند روي چه سهمهايي نظر دارند و در حال خريد هستند و شما هم با اونها حركت كنيد. من هم نيومدم ادعا كنم كه خيلي بلدم و ... و اتفاقي تو اين مسابلقه برنده شدم . كما اينكه اين هفته 20 ام هستم.
در خصوص شركتهاي رويي كه ميفرماييد مردم را به خاك سياه نشوندند اگر خاطرتون باشه ريزش اصلي روي بعد از ريزش معدن انگوران بود و بواسطه اون بود كه سقوط انچناني كردند وگر نه اين اتفاق نميافتاد . كما اينكه تو اين يكي دو سال گذشته سود خوبي نصيب سهامدارانشون كردند. همين فراوري كه الان حدود 700 معامله ميشه زير 200 تومان تو همين چند وقت اخير به راحتي ميشد خريد .
فكر ميكنم اگر همه ما سعي كنيم مطالبمون رو كمي ارامتر بنويسيم از همه لحاظ خوبه.
ممنونم از شما

آقاي رستمي از شما بابت نحوه و لحن پاسختون متشكرم. وقتي گفته كاربر بوف كور رو در نقل قول مي خوندم با خودم فكر ميكردم با توجه به ادبيات ايشان شما جواب سخت و متقابلانه خواهيد داد. اما پاسخ شما بسيار با ادبانه و زيبا بود.
ما فروم نويسان هميشه به اين چنين رفتار و منشي احتياج داريم ولي متاسفانه هر روز اين نوع تعامل بين اعضا در فرومها كم رنگ تر ميشه.:dasdas::dasdas:

msrostami
2011/02/27, 16:36
سلام و ممنون از راهنماییتون
امروز که کتاب مورفی رو خریدم و جلد سیاه و سفید اون رو دیدم یه آن احساس کردم رو صفحه شطرنج هستم. اوایل کتاب رو خوندم حتی توی اتوبوس این کتاب دستمه و مشغولم!. من چون مدیریت مالی خوندم تحلیل فاندامنتال رو خوب بلدم و در ارزشگذاری و ارزش ذاتی و این قبیل مسایل بگی نگی ای یه چیزایی می فهمیم اما تحلیل تکنیکال رو نه تو دانشگاه بهمون آموزش دادن و نه کتابی و دوره ای تو این زمینه دیدم-یادش بخیر استاد دکترحسین کدخدایی که زحمات زیادی برای بازار سرمایه متقبل می شدن و در اولین بازدیدمون در دوره دانشگاه از تالار سنگ تموم گذاشت- حالا که با تحلیل های تکنیکال دارم آشنا میشم می فهمم مثل یه بدن بی سر یا بهتره بگم چشم بسته وارد خرید و فروش می شدم. امیدوارم دوستان عزیز از راهنمایی خودشون باز هم ما رو بی بهره نزارن. هدف اولیه رو روی این گذاشتم که از سطح حمایت بنیادی!!! به سطح هدف اولیه تکنیکال و بعد هدف نهایی عضو فعال تکنسینی در این فارومها برسم!! به نظر شما میتونم؟

سلام دوست من
آشنایی با شما برای بنده باعث خوشحالیست ،
برای آشنایی با تحلیل تکنیکال به اعتقاد من و به اعتقاد اکثر دوستانی که تکنیکال کار میکنند بهترین کتاب ، کتاب تحلیل تکنیکال در بازار سرمایه هست که نوشته آقای جان مورفی و ترجمه آقای فراهانی و قاسمیان لنگرودی هستش این کتاب برای شروع کار فکر میکنم بهترین باشه و بعد از اون هم به مرور با کتابها و پی دی اف های موجود آشنا خواهید شد ،
یک نکته فقط به ذهنم میرسه در این راه اونم اینه که مهم نیست که تازه شروع میکنین و مهم نیست که شاید در روز فقط نیم ساعت فرصت برای پرداختن به این کار دارین ،نکته مهم اینه که اگه پیوسته با همون روزی نیم ساعت هم مشغول به مطالعه و تمرین بشین بعد از مدت زمانی میبینین که پیشرفت زیادی کردین و مخلص کلام مداومت در کار هست ........
برای شما آرزوی موفقیت در این راه و همچنین تمام امور زندگی رو دارم ......

محمود شریعت
2011/02/27, 18:23
اين همه شور و اشتياق و علاقه واقعا تحسين بر انگيزه
از صميم قلب براتون آرزوي موفقيت ميكنم و يقين دارم به اهداف متعاليتون خواهيد رسيد
(البته با اجازه سرور عزيزم جنابHoly )

HOLY
2011/02/27, 20:31
سلام و ممنون از راهنماییتون
امروز که کتاب مورفی رو خریدم و جلد سیاه و سفید اون رو دیدم یه آن احساس کردم رو صفحه شطرنج هستم. اوایل کتاب رو خوندم حتی توی اتوبوس این کتاب دستمه و مشغولم!. من چون مدیریت مالی خوندم تحلیل فاندامنتال رو خوب بلدم و در ارزشگذاری و ارزش ذاتی و این قبیل مسایل بگی نگی ای یه چیزایی می فهمیم اما تحلیل تکنیکال رو نه تو دانشگاه بهمون آموزش دادن و نه کتابی و دوره ای تو این زمینه دیدم-یادش بخیر استاد دکترحسین کدخدایی که زحمات زیادی برای بازار سرمایه متقبل می شدن و در اولین بازدیدمون در دوره دانشگاه از تالار سنگ تموم گذاشت- حالا که با تحلیل های تکنیکال دارم آشنا میشم می فهمم مثل یه بدن بی سر یا بهتره بگم چشم بسته وارد خرید و فروش می شدم. امیدوارم دوستان عزیز از راهنمایی خودشون باز هم ما رو بی بهره نزارن. هدف اولیه رو روی این گذاشتم که از سطح حمایت بنیادی!!! به سطح هدف اولیه تکنیکال و بعد هدف نهایی عضو فعال تکنسینی در این فارومها برسم!! به نظر شما میتونم؟

اين همه شور و اشتياق و علاقه واقعا تحسين بر انگيزه
از صميم قلب براتون آرزوي موفقيت ميكنم و يقين دارم به اهداف متعاليتون خواهيد رسيد
(البته با اجازه سرور عزيزم جنابHoly )

باعث خوشحالیست دوست عزیز که از این کتاب خوشتون اومد ......
حتما میتونید به هدفتون برسید ،مطمئن باشید خیلی از کسانی که امروز نام استاد رو یدک میکشند زمانی که شروع کردند به اندازه جنابعالی از بازارهای مالی اطلاع نداشتند .......
برای شما آرزوی موفقیت دارم .

اختیار دارین جناب محمود خان عزیز ،ممنونم از اینکه نظرتون رو فرمودین ،نظر بنده هم دقیقا منطبق با نظر شماست
همچنین لازم میبینم بگم به اعتقاد بنده محمودخان از زمره افرادی هستند که درک بالایی از تکنیکال دارند .......

محمود شریعت
2011/02/27, 22:05
باعث خوشحالیست دوست عزیز که از این کتاب خوشتون اومد ......
حتما میتونید به هدفتون برسید ،مطمئن باشید خیلی از کسانی که امروز نام استاد رو یدک میکشند زمانی که شروع کردند به اندازه جنابعالی از بازارهای مالی اطلاع نداشتند .......
برای شما آرزوی موفقیت دارم .

اختیار دارین جناب محمود خان عزیز ،ممنونم از اینکه نظرتون رو فرمودین ،نظر بنده هم دقیقا منطبق با نظر شماست
همچنین لازم میبینم بگم به اعتقاد بنده محمودخان از زمره افرادی هستند که درک بالایی از تکنیکال دارند .......
استاد مارو چوب كاري نفرماييد. ما هميشه شاگرد شما هستيم.
يه سوال برام پيش اومده؛
چجوري ميتونم يوزرمو توي اين سايت به اسم ديگه اي تغيير بدم؟ ممكنه؟

HOLY
2011/02/27, 22:31
اختیار داری دوست من ،واقعیت رو گفتم .......
بله امکان تغییر یوزر هست ،

مصطفي رستمي
2011/03/01, 08:43
در 17 روز كاري گذشته بيش از 17/5 درصد كل سهام فراوري معامله شده است. به طور ميانگين روزانه بالاي 1 درصد(به اين ميگن نقد شوندگي.

آريامنش
2011/03/05, 03:23
با سلام خدمت دوستان عزيز
تحليل بنيادي كالسيمين رو انجام دادم.اميدوارم براي دوستان هرچند اندك مفيد باشه.سعي كردم تحليل كاملي باشه
[/URL]http://www.bt-broker.com/show.file?mainfile=true&userfile_id=13161127&showType=1 (http://www.bt-broker.com/show.file?m...127&showType=1)
بزرگواراني كه فرصت كافي براي خواندن كل تحليل ندارند پيشنهاد ميكنم فقط بخش برآورد سود رو كه از صفحه 15شروع ميشه بخونن.
ضمناً اگر لينكي كه گذاشتم بازي درآورد و باز نشد به آدرس سايت كارگزاري بانك تجارت
[URL]http://www.bt-broker.com مراجعه كنيد و در بخش گزارشات تحليلي اونا بخوانيد.
با سپاس

HOLY
2011/03/05, 08:32
با سلام خدمت دوستان عزيز
تحليل بنيادي كالسيمين رو انجام دادم.اميدوارم براي دوستان هرچند اندك مفيد باشه.سعي كردم تحليل كاملي باشه
[/URL]http://www.bt-broker.com/show.file?mainfile=true&userfile_id=13161127&showType=1 (http://www.bt-broker.com/show.file?m...127&showType=1)
بزرگواراني كه فرصت كافي براي خواندن كل تحليل ندارند پيشنهاد ميكنم فقط بخش برآورد سود رو كه از صفحه 15شروع ميشه بخونن.
ضمناً اگر لينكي كه گذاشتم بازي درآورد و باز نشد به آدرس سايت كارگزاري بانك تجارت
[URL]http://www.bt-broker.com مراجعه كنيد و در بخش گزارشات تحليلي اونا بخوانيد.
با سپاس

جناب آریا منش خسته نباشید ،ممنونم

آريامنش
2011/03/05, 08:44
جناب آریا منش خسته نباشید ،ممنونم
سلام دوست عزیز
خواهش میکنم.بزرگوارید.ممنونم از اینکه لینک رو اصلاح کردید و منت گذاشته و گزارش رو خواندید
با سپاس

جواد277
2011/03/05, 17:50
معدن طلای زرشوران همچنان در انتظار آغاز بهرهبرداریمدير عامل شركت تهيه و توليد مواد معدني از امضاي قرارداد استخراج و استحصال طلای معدن زرشوران با يك شركت خصوصی ايراني در آينده نزدیک خبر داد.

اردشير سعدمحمدي در گفت و گو با فارس اظهار داشت: مناقصه بهرهبرداري از معدن طلاي زرشوران سرانجام به نتيجه رسيد و برنده مناقصه مشخص شد.

وي بدون اشاره به نام اين برنده تصريح كرد: برنده اين مناقصه يك شركت خصوصي ايراني است،

مدير عامل شركت تهيه و توليد مواد معدني تصريح كرد: خوشحالم بگويم تكليف معدن زرشوران پس از سالها انتظار روشن شده است.

سعدمحمدي درباره ذخاير معدن زرشوران يادآور شد: ذخاير طلاي زرشوران بالغ بر 50 تن و در برآوردهاي اوليه حدود 88 تن است.

وي متوسط عيار اين معدن را بالاي 5 گرم در تن ذكر كرد و افزود: زرشوران از معادن خوب طلا در كشور محسوب ميشود.

سعد محمدي در خصوص ذخاير احتمالي طلاي كشور اظهار داشت: شركت تهيه و توليد مواد معدني هم اكنون 4 طرح بزرگ اكتشاف طلا را در دست اجرا دارد.

سعدمحمدي افزود: به طور حتم و يقين نميتوان ذخاير طلاي ايران را اعلام كرد و لازم است اين اكتشافات جديتر شود،در عين حال اميدواريم با بهرهبرداري از معدن زرشوران پاسخگوي بخش عمدهاي از نياز كشور به طلا باشيم.

فارس گفت: زماني بانك مركزي اعلام مي كرد طلاي توليد شده در ايران داراي ناخالصي زيادي است و به همين دليل براي ضرب سكه اقدام به واردات شمش ميكند.

سعد محمدي اظهار داشت: زماني اين بحث مطرح بود اما با تغييراتي كه در كارخانه طلاي موته اتفاق افتاد مي توان ادعا كرد شمش توليدي در ايران هم سطح شمشهاي سوئيسي است.

وي تاكيد كرد: خلوص شمشهاي توليدي در ايران از 95/99 عبور كرده و كيفيت شمشي كه البته تماماً تحويل بانك مركزي ميشود، بسيار خوب است.

وي ذخاير معادن طلاي موجود كشور كه در دست بهرهبرداري قرار دارند را بالغ بر 150 تن ذكر كرد و افزود: مطمئناً اين رقم با اكتشافات جديد به ارقام بالاتري خواهد رسيد.

سعد محمدي در پاسخ به اين پرسش كه آيا به لحاظ قانوني معادن طلا ملي محسوب ميشوند، تصريح كرد:طبق قانون معادن اگر كسي محدوده داراي ذخاير طلا را به نام خود ثبت كند، متعلق به خود اوست و تنها بايد يك حقوق دولتي را بابت استخراج بپردازد.

وي مثال زد: معدن طلاي زرمهر در بيرجند در اختيار بخش خصوصي است و مراحل نهايي را براي توليد طي ميكند.

مصطفي رستمي
2011/03/13, 07:36
در روز گذشته نيز سهامداران عمده فراوري 500 هزار سهم را از بازار خريداري كردند. به نظر شما چرا ميخرند!!! اگر قيمتهاي جهاني ريخته و اميدي به صعود نيست خوب اجازه بدهند صف فروش بشه و بياد پايينتر تا بخرند ديگه!! با اين حجم خريد حقوقي ها و سهامداران بالاي 1 درصدي به نظرم دوستاني كه قصد فروش دارند بايستي در تصميمشون تجديدنظر كنند.

مصطفي رستمي
2011/03/26, 09:35
فراور عجب حجمي داره ميزنه. فكر ميكنم امروز هم بالاي 1 درصدش معامله بشه. ان شاا... سهم سپه هم در حال اتمامه و شاهد پرواز فراور خواهيم بود.

مصطفي رستمي
2011/03/27, 06:36
روز گذشته و در ابتداي معاملات سرمايه گذاري سپه حدود 1 ميليون و چهارصد و شهت هزار سهم فراوري داشت و در پايان معاملات ديروز به زير 1 درصدي ها رسيد . يعني كمتر از 1ميليون و 200هزار سهم داره . ان شاا... اين فروشنده سمج هم داره ريشه كن ميشه و شاهد پرواز فراور هم خواهيم بود . سهمي كه تو همين رنج قيمتي حجم فوق العاده بالايي معامله شده قطعا همانند فنري فشرده شده و اماده پرش است.

mohseni1353
2011/03/27, 06:52
استاد رستمي بنظر شما فرآور كطبس ديگري خواهد بود آيا امروز ميتوان كطبس خريد كدام را بهتر ميدانيد

مصطفي رستمي
2011/03/27, 07:16
استاد رستمي بنظر شما فرآور كطبس ديگري خواهد بود آيا امروز ميتوان كطبس خريد كدام را بهتر ميدانيد

دوست عزيز
اول بگم خدمتتون كه من كوچيك همه دوستان هستم.
در خصوص فراور بايد خدمتتون عرض كنم كه سهم فوق العاده ارزنده است . چون كه به قيمتهاي جهتني وابسته است اگر قيمتها ياري كنند قطعا از طبس نيز بهتر خواهد بود . چون با رشد قيمتهاي جهاني سود اين گروه علي الخصوص فراوري به صورت تصاعدي رشد ميكنه. قبلا هم امارش را تو سايتهاي مختلف اوردم كه تنها فروشنده جدي سهم همين وسپه است كه ان شاا... اون هم داره تمومش ميكنه (فكر ميكنم رشد فوق العاده فراور داغش را به دي وسپه بزاره) .
در خصوص طبس هم بايد بگم كه خيلي از حقيق ها و حقوقي ها دنبال خريد سهم هستند . روز بازگشايي هم مكررا گفتم كه سهمتون رو نفروشيد چون پايين باز كردند تا خودشون خريد كنند كخ با هوشياري دوستان موفق نشدند.
من به دنبال يك حقوقي هستم كه در روزي كه سهم عرضه ميشه بياد و سهم را از بازار جمع كنه كه اونوقت باز بايد منتظر روزهاي طلايي براش باشيم.
به ياد داشته باشيم اگر قرار باشه كطبس هم افزايش نرخ بگيره و به قيمتهاي جهاني بفروشه به اندازه قيمتهاي كنوني سهم(كمي پايينتر البته)سود خواهد داشت. بي دليل نيست كه قبل از مجمع تو تالار شايع شده بود كه طبس به 3000 تومان خواهد رسيد

mohseni1353
2011/03/27, 07:19
بزرگوار يك سوال غير مربوط به اين تاپيك هم از خدمتتان داشتم نظرتون در خصوص ولساپا و هدف قيمتي آن بدونم

مصطفي رستمي
2011/03/27, 07:28
بزرگوار يك سوال غير مربوط به اين تاپيك هم از خدمتتان داشتم نظرتون در خصوص ولساپا و هدف قيمتي آن بدونم

دوست عزيز
ولساپا هم سهم ارزنده اي است. صحبت از قيمتهاي بالاي 800 تومانه (قبل از مجمع) . كه به نظر من ميبينه . من به شخصه وساپا رو ارزنده تر ميدونم(بين خوب و خوبتر من خوبتر رو انتخاب كردم);)

BOURSY
2011/03/27, 08:49
با سلام خدمت دوستان عزیز
اختلاف نظر همیشه بوده و هست ،امیدوارم با گذشت از اختلاف نظرها به ایجاد آرامش در تالار کمک فرمایید.
ممنونم

HOLY
2011/03/27, 09:15
متعاقب افزایش قیمت جهانی فلزات تمایل به گروهای که از این بابت منتفع میشن در بازار بالا رفته .....

HOLY
2011/03/27, 09:34
این تحلیل رو حدود یک ماه قبل گذاشتم ،فراوری در حال کاهش قیمت بود که در نمودار هم مشخصه
وهدف رو حدود 800 در نظر گرفتم (785)

اما در ارتباط با وضعیت تکنیکال فرآور :
فراور در کانال صعودی قرار داره و از نظر موج شماری در موج 5 بزرگ قرار داره ،همونطور که میدونیم موج 5 خودش از زیرموجهایی ساخته شده است که در حال حاضر در بخش اصلاحی موج 4 قرار داریم ،نزول موج چهارم با توجه به حمایت بسیار قویی که بر 38.2% فیبو قرار داره بعیده از اون بیشتر نزول کنه .

اما بطور خلاصه سطح حمایت مهم حدود 640 تومن برای فرآور قرار داره و در هر صورت اگر از این سطح عبور کنه ،602 تومن حمایت قوی و بسیار معتبری برای سهم هست که عبور از اون رو خیلی بعید میدونم .......
اما بعد از اتمام این زیر موج صعود تا سقف کانال حدود 785 تومن هدف میان مدت موج 5 خواهد بود .

http://forums.boursy.com/ (http://www.sparksun.co.cc/)

اما در حال حاضر علاوه بر موارد بالا یک الگوی پرچم هم در نمودار شکل گرفته

http://www.sparksun.co.cc/images2/ykpesewuhpiu1ndsasr.png (http://www.sparksun.co.cc/)

که با توجه به این الگو میتوان هدف دوم حدود 900 تومن درنظر گرفت

http://www.sparksun.co.cc/images2/02bz1iyokrasvjpm0s9.png (http://www.sparksun.co.cc/)

ار بابت موج شماری الیوت هم میتونیم هدف دوم رو معقول بدونیم........

خلاصه :
فراوری در روند صعودی قرار دارد با هدف اولیه 785 و در صورت عبور از آن و شکست کانال هدف دوم 900 تومن که در میان مدت به آن خواهد رسید.

مصطفي رستمي
2011/03/27, 10:30
تا لحظاتي ديگر فراور نيز جمع ميشه و صف ميشه

مصطفي رستمي
2011/03/27, 11:48
تا لحظاتي ديگر فراور نيز جمع ميشه و صف ميشه

بازار اجازه نداد من مطلب رو ارسال كنم و سريع سهم را صفش كردند .
بايد به دوستاني كه هول شدند و سهم را فروختند بگم كه عزيزان دل سري به اين سايت بزنيد و نمودارهاي به اين قشنگي را كه holy عزيز قرار دادند رو ببينيد و بعد تصميم به فروش بگيريد . تكنيكالش كه ميگه بايد بياد بالا . فاندامنتالش هم كه ok است . ديگه چي ميخواهيد . سهم شده مثل هلو >:D<

مصطفي رستمي
2011/03/28, 08:09
به نظر من بازي اين گروه تازه شروع شده . كروي كه صف خريد شد . بايد منتظر مابقي گروه نيز باشيم . (بعد از كروي نوبت فراوره)

مصطفي رستمي
2011/03/29, 09:50
اينم صف خريد فراوري >:d<

pani
2011/03/29, 15:17
با تحلیل بسیار خوب جناب Holy جایی واسه حرف نمونده.فقط ذکر چند نکته:

امروز سهم دقیقا در 770 تومان به میدل لاین چنگال برخورد کرده که در معاملات فردا امکان واکنش به این سطح وجود دارد . سقف چنگال را میشه در محدوده 900 تومان قرار داد و سهم توانایی رسیدن به تارگت 900 را در کمتر از یکماه آینده دارد.
به نظر من تا مجمع سهم کاملا استعداد رسیدن به قیمت قبل از افزایش سرمایه (محدوده 1200 تومان)و پر کردن گپ قیمتی بوجود امده را نیز داراست

mohseni1353
2011/03/30, 15:52
نمابورس، اطلاعیه_ بر اساس اولین برآورد بودجه شرکت، پیش بینی درآمد هر سهم برای سال منتهی به 29/12/90با سرمایه 120 میلیارد ریال مبلغ 283 ریال به طور خالص پس از کسر مالیات اعلام شده است. در این گزارش عملکرد سال مالي منتهي به 29/12/90 در مقايسه با پيش بيني سال مالي قبل بهترتيب فروش 1 درصد افزايش، بهاي تمام شدة کالاي فروش رفته 2 درصد افزايش، سود عملياتي 14 درصد کاهش و سود پس از کسر ماليات 19 درصد کاهش نشان ميدهد.

بر همین اساس توجه به نکات زیر ضروری است:

1) در جدول مقدار تولید و فروش شرکت، اعلام شده که تولید ورق روی از 35 تن در سال به 14.7 هزار تن در سال افزایش پیدا خواهد کرد و تولید شمش روی نیز با 15 درصد افزایش تخمین زده شده است. اما در بخش فروش، شرکت تنها فروش شمش روی را در جداول خود نشان داده است. مبلغ فروش شمش نیز هر چند در حال حاضر بالاتر از 2300 دلار است و برنامه فروش صادراتی نیز با 7 درصد افزایش نسبت به سال مالی قبل تخمین زده شده، اما فرض فروش روی با نرخ 2000 دلار باعث کاهش تخمین سال 90 شده است. در تسعیر ارز نیز نرخ برابری دلار و ریال معادل 10000 ریال برآورد شده که در حال حاضر نیز این قیمت بالاتر از پیش بینی است. به نظر می رسد درآمد فروش پیش بینی شده با احتیاط کامل محاسبه شده است و احتمال تعدیل طی دوره برای سهم بعید نیست. این موضوع در نظر حسابرس شرکت نیز مطرح شده که قیمت های جهانی در پایان سال 89 بالغ بر 2400 دلار بوده است.

2) در بخش بهای تمام شده نیز رشد هزینه دستمزد به دلیل قوانین استخدامی کشور و نیز رشد قیمت حامل های انرژی باعث افزایش این قسمت شده است. اما در نهایت ثبات مقدار تولید و فروش و ثبات روند قیمت مواد اولیه و قیمت فروش تغییر خاصی در درآمد حاصل از فروش و بهای تمام شده ایجاد نکرده است.

3) به دلیل افزایش هزینه دستمزد و سربار در بخش اداری و تشکیلاتی، شاهد افزایشی در این قسمت هستیم اما در همین بخش شرکت اعلام کرده که به دلیل افزایش درآمد ناشی از معاوضه خاک معدنی و خردایش خاک و حذف هزینه های فروش ضایعات، رشدی معادل 71 درصد در این بخش پیش بینی می شود. کسر هزینه بدهی برق در دوره های گذشته نیز هر چند عامل کاهنده سایر درآمدهای عملیاتی است ولی در دوره های آتی حذف خواهد شد و بر درآمد عملیاتی شرکت خواهد افزود.

4) رشد 18 درصدی در هزینه های مالی عموما به دلیل افزایش تسهیلات مالی جدید مطرح شده است

5) پیش بینی کسب درآمد حاصل از سرمایه گذاری در شرکت های بورسی و خارج بورسی نیز با 40 درصد افزایش تخمین زده شده است (هرچند مبلغ آن در مقایسه با سود قبل از کسر مالیات کم است). البته بررسی جدول سبد سهام شرکت نشان می دهد که شرکت برنامه ای جهت سرمایه گذاری در شرکت های بورسی برای سال جدید در نظر ندارد و همان نسبت سال 89 را در سال 90 حفظ خواهد کرد.

6) رشد مالیات نیز به دلیل افزايش درآمد نبوده بلکه علت در اتمام مبلغ قابل استفاده از تسهيلات معافيت مالياتي صنايع نوسازي شده اعلام شده است.

در پایان نیز اعلام شده که شرکت طرح خردایش خاک را در دستور کار خود دارد و به منظور جلوگیری از رشد هزینه در تولید و مصرف خاک معدنی، طرح ذکر شده عاملی است برای صرفه جویی در هزینه بهای تمام شده بخش تولید.

به نظر می رسد با کنترل هزینه ها و رشد تولید و توانایی شرکت در فروش محصولات در بازار داخل و بین الملل، درآمد شرکت طی سال مالی 90 از پیش بینی اعلام شده فراتر رفته و مبنایی برای تعدیل های آتی برای شرکت باشد.

مصطفي رستمي
2011/04/05, 08:10
فراوري هم امروز صف خريد ميشه

مصطفي رستمي
2011/04/05, 08:40
فراوري هم امروز صف خريد ميشه

:x:x

مصطفي رستمي
2011/04/05, 12:52
كل سهام شركت فراوري 120 ميليون سهمه كه تو يكماهه گذشته از 15/12/89 تا به امروز (18 روز كاري) بيش از 10 ميليون و 800 هزار سهم معامله شده (بيش از 9 درصد سهم) . شايد تو چند روز اينده ديگه نشه فراوري(و البته سهام اين گروه) را خريد كرد. اصولا بهار فصل اين گروهه چون تعديلات بسيار خوبي دارند.

مصطفي رستمي
2011/04/06, 09:24
حجم معاملات نشون ميده كه با يد فراور (و گروه روي)را خريد

روشن
2011/04/14, 14:26
سلام:
تعدیل 40درصدی فرآوری درسال 89برتمام سهامداران خاصه آقا مصطفی تبر یک می گویم

وحید 20
2011/04/14, 16:45
فراوری در 12 ماهه 89 موفق به پوشش 494 ریال شد

هادی تحلیل
2011/04/18, 16:04
فرآور با فرض نرخ فروش شمش روی ۲۴۰۰ دلاری و نرخ دلار ۱۱۰۰ تومانی و خرید هرتن خاک معدنی با نرخ هرتن ۹۳ هزار ریال بالای 80 تومان میتونه سود بسازه!!(این سود با احتساب افزایش 20% دستمزد و افزایش 2میلیارد تومانی بابت طرح تحول میتونه محقق بشه)
یک نکته مهم:
با افزایش هر 100 دلار به قیمت جهانی روی فرآور میتونه بالای 10 تومان به سود هر سهمش اضافه کنه!!!
به همه این ها خریدهای ساتا رو هم اضافه کنید...

بازار امروز به سود89 فرآور قیمت داد، بزودی معاملات با سود 90 این سهم را در قیمتهای واقعی مشاهده خواهیم نمود!بزودی...

وحید 20
2011/04/24, 17:54
در فراوری شركت سرمايه گذاري صندوق بازنشستگي نفت به جمع سهامداران بالای 1 درصد ان اضافه شد و همچنین شركت سرمايه گذاري تامين اجتماعي نيروهاي مسلح- امروز هم خریدار بوده و 320000سهم دیگر خریده است.

باربد
2011/04/24, 22:37
امروز اخرین منفی فراور محسوب میشد
با حمایت ساتا در محدوده 700 و نزدیکی به مجمع با احتمال قوی از فردا شاهد رنگ سبز برای این نماد هستیم

مجيد رادمنش
2011/04/24, 23:04
امروز اخرین منفی فراور محسوب میشد
با حمایت ساتا در محدوده 700 و نزدیکی به مجمع با احتمال قوی از فردا شاهد رنگ سبز برای این نماد هستیم

فردا براي مجمع بسته ميشود
مجمع عادي ساليانه 7 / 2 / 90

باربد
2011/04/24, 23:17
فردا براي مجمع بسته ميشود
مجمع عادي ساليانه 7 / 2 / 90
بله درسته من بی دقتی کرده بودم ببخشید

فرزاد ضیایی
2011/05/10, 08:51
در نمودار زیر شاهد رسیدن قیمت این سهم به کف کانال صعودی میباشیم که سهم با برخورد به کف قیمتی 545 امروز برگشت و شاهد مثبت شدن سهم هستیم

http://up.iranblog.com/images/20uo3nz1acqs7xuqsvgo.png (http://up.iranblog.com/)

تنها نکته ای که هنوز مرا برای ورود به سهم راضی نکرده است داشتن یک واگرایی مخفی منفی است که هنوز سیگنالی بازدارنده برای ورود به سهم است ولی فکر میکنم ریزش سهم در قیمتهای فعلی اخر اصلاح سهم باشد و خرید سهم در قیمتهای فعلی ارزنده به نظر میرسد

نمودار RSI سهم در زیر فعلا واگرایی مخفی منفی را نشان میدهد که باید طی معاملات امروز و فردا ببینیم میتواند سیگنال قطعی خرید با واگرایی مثبت را در خود نشان دهد یا خیر!!

http://up.iranblog.com/images/26nlb2g5qu49tk341tdd.png (http://up.iranblog.com/)

نتیجه:اصلاح سهم تمام شده است و امروز اغاز روند صعودی سهم خواهد بود هدف میان مدت سهم ابتدا در هدف اول 700 و سپس 950 خواهد بود

رحمان زاده
2011/05/10, 15:19
با تشکر از تحلیل جامع شما.امیدوارم همچنان این سهم ارزنده رو رصد کرده و مورد تحلیل قرار دهید تا بدلیل عدم آگاهی سهامداران جزء مورد سو استفاده عده ای قرار نگیره.

مصطفي رستمي
2011/05/11, 06:36
من فراوري زير 550 را توصيه به خريد دارم . اگر قيمتهاي جهاني تكون كوچولويي بخوره فراوري به راحتي تا قيمتهاي بالاي 700 مياد . ضمن اينكه اين همه حجم معاملات نشون ميده كه يكسري حقوقي ها در حال جمع اوري سهم هستند(همانند ساتا) . البته به كدهاي زير 1 درصدشون ميخرند تا بازار متوجه نشه. فروشنده اي هم كه نداره . پس كساني كه سهم را دارند فعلا نگهش دارن.

جواد277
2011/05/11, 12:26
من فراوري زير 550 را توصيه به خريد دارم . اگر قيمتهاي جهاني تكون كوچولويي بخوره فراوري به راحتي تا قيمتهاي بالاي 700 مياد . ضمن اينكه اين همه حجم معاملات نشون ميده كه يكسري حقوقي ها در حال جمع اوري سهم هستند(همانند ساتا) . البته به كدهاي زير 1 درصدشون ميخرند تا بازار متوجه نشه. فروشنده اي هم كه نداره . پس كساني كه سهم را دارند فعلا نگهش دارن.

من که از میانگین 580 بدون سود مجمع این سهم دارم ولی زیاد هم احتیاج به بالا رفتن قیمت جهانی روی هم ندارد همین الان تفاوت قیمت دلاری که در بودجه خود 1000 تومان دیده ودر بازار 1200 تومان است هم خود جبران بالا رفتن قیمت فلزات در بازارهای جهانی خواهد کرد

فرزاد ضیایی
2011/05/11, 13:08
در نمودار زیر شاهد رسیدن قیمت این سهم به کف کانال صعودی میباشیم که سهم با برخورد به کف قیمتی 545 امروز برگشت و شاهد مثبت شدن سهم هستیم

http://forums.boursy.com/[/URL][/IMG]

تنها نکته ای که هنوز مرا برای ورود به سهم راضی نکرده است داشتن یک واگرایی مخفی منفی است که هنوز سیگنالی بازدارنده برای ورود به سهم است ولی فکر میکنم ریزش سهم در قیمتهای فعلی اخر اصلاح سهم باشد و خرید سهم در قیمتهای فعلی ارزنده به نظر میرسد

نمودار RSI سهم در زیر فعلا واگرایی مخفی منفی را نشان میدهد که باید طی معاملات امروز و فردا ببینیم میتواند سیگنال قطعی خرید با واگرایی مثبت را در خود نشان دهد یا خیر!!

http://forums.boursy.com/ (http://up.iranblog.com/)

http://forums.boursy.com/ (http://up.iranblog.com/)

نتیجه:اصلاح سهم تمام شده است و امروز اغاز روند صعودی سهم خواهد بود هدف میان مدت سهم ابتدا در هدف اول 700 و سپس 950 خواهد بود

خوب دیدیم که واگرایی منفی سهم کار خود را کرد و سهم را امروز منفی کرد و با روند امروز من قیمت سهم را تا 500 تومان در مرحله اول ریزشی میبینم و اصلاح به نظر باید ادامه یابد

500 سطح حمایتی بسیار محکمی است و باید منتظر ماند و دید ایا قیمتهای جهانی در ان مقطع میتوانند به اصلاح سهم پایان دهند یا نه!!

فرزاد ضیایی
2011/05/15, 08:42
خوب دیدیم که واگرایی منفی سهم کار خود را کرد و سهم را امروز منفی کرد و با روند امروز من قیمت سهم را تا 500 تومان در مرحله اول ریزشی میبینم و اصلاح به نظر باید ادامه یابد

500 سطح حمایتی بسیار محکمی است و باید منتظر ماند و دید ایا قیمتهای جهانی در ان مقطع میتوانند به اصلاح سهم پایان دهند یا نه!!

پله بعدی بعد از 500 تومان که قیمت سهم فردا بدان میرسد 460 تومان است و سهم انتظار داریم کماکان در منفی ادامه مسیر دهد

رحمان زاده
2011/05/17, 11:15
مثل اینکه این سهم هم داره یه تکونی می خوره .داره به روند عادی خودش برمی گرده:)

مصطفي رستمي
2011/05/17, 12:01
ساتا به شدت در حال جمع اوري سهمه . به كدهاي زير 1 درصدش ميخره . شناور سهم با اين جچم معاملات در حال كاهشه .(ساتا 1 عضو هيئت مديره هم گرفته)

رحمان زاده
2011/05/17, 12:34
با تشکر از آقای رستمی بابت اطلاع رسانی به موقعشون.ظاهراً خیلی هم محتاطانه این کارو می کنه که شیب قیمت خیلی صعودی نشه.سهامدارا باید حواسشون جمع باشه که مفت از دست ندند سهمشون.

aligh
2011/05/17, 12:41
قیمت روی 2170$

رحمان زاده
2011/05/17, 18:18
در دوران پایین بودن یا افول قیمت داراییها معقولانهترین اقدام چیست؟ سرمایهگذارانی که یک سال پیش سهم مواد خام را در سبد دارایی خود به حداکثر رساندند اکنون به این نتیجه رسیدهاند که توجه به نشانههای اولیه افول بازار بسیار ضروری است.

در هفتههای اخیر قیمت انواع مواد خام در بازارهای جهان به شدت افول کرده و نوسانها همچنان ادامه دارد اما روند کلی قیمتها نزولی بوده است. حال این پرسش مطرح میشود که سرمایهگذاران باید چه اقداماتی را در مورد داراییهای خود انجام دهند؟

طی سال گذشته قیمت تمام مواد خام به شدت بالا رفت. عوامل متعددی در این رشد موثر بودند. عدهای از سرمایهگذاران به امید رشد بیش از پیش قیمتها به خرید اقدام کردند زیرا معتقد بودند رشد تقاضا برای این مواد بویژه در اقتصادهای نوظهور به اقزایش مداوم قیمتها منجر خواهد شد. عدهای دیگر نیز برای حفظ دارایی خود در برابر تورم و کاهش ارزش دلار، به سرمایهگذاری در مواد خام اقدام کردند. اما از حدود سه ماه پیش با بروز تنشهای سیاسی در منطقه خاور میانه و شمال آفریقا قیمت نفت به شدت بالا رفت و همزمان رشد نرخ تورم که از ماهها پیش آغاز شده بود با سرعت بالاتر ادامه پیدا کرد.

وضعیت شاخصهای اقتصادی ایالات متحده و بلوک یورو نیز به گونهای بود که ارزش دلار کاهش یافت. در نتیجه قیمت تمام مواد خام بالا رفت.

هنگامیکه قیمتها بالا میروند هیچکس اعتراضی ندارد. برای مثال اگر قیمت مس به بالای 11 هزار دلار در هر تن نیز برسد سرمایهگذاران بسیار خوشحال خواهند شد اما تبعات بالا رفتن بیش از حد قیمتها را نباید نادیده گرفت. یکی از این تبعات، بالا رفتن مداوم نرخ تورم در اقتصادهای نوظهور بود که بانکهای مرکزی را در این کشورها به واکنش وادار کرده است. همچنین سرمایهگذاران باید به دلیل بالا رفتن قیمتها توجه کنند. کاهش ارزش دلار که یکی از مهمترین دلایل رشد قیمتها بود عاملی غیرپایاست و به همین دلیل نمیتوان به آن به عنوان عاملی همیشگی و بنیادی محسوب کرد. در روزهای اخیر تشدید بحران بدهیهای دولتی در اروپا سبب شد ارزش دلار در برابر یورو رشد کند و قیمت مواد خام به شدت کاهش یابد. حال سخن از رشد بسیار تدریجی قیمت مواد خام به گوش میرسد.

در بین متغیرهایی که بر قیمت مواد خام تاثیر میگذارند، وضعیت اقتصادی و مالی اروپا و آمریکا و سیاستهای انقباضی چین مهمترین عوامل هستند.

در هفتههای اخیر با کاهش قیمتها، عدهای از سرمایهگذاران وحشتزده شدند و دارایی مواد خام خود را فروختند. اما این اقدام درست نبود زیرا معمولا خبرها پس از وقوع حادثه منتشر میشود و هنگامی قروش دارارییها انجام شد که قیمتها از پیش کاهش یافته بودند. به همین دلیل زیان بزرگی به این سرمایهگذاران وارد شد. رفتار احساسی هنگام تصمیمگیری برای خرید یا فروش همواره بیشترین زیان را به سرمایهگذاران وارد میکند. این یک واقعیت است که در حال حاضر قیمتها نسبت به گذشته کاهش یافتهاند اما این روند کاهش تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد؟

سرمایهگذاران هنگام تصمیمگیری در باره خرید و فروش دارایی خود باید به این سوال پاسخی منطقی بدهند. اکنون قیمتها پایین است زیرا رشدی که حاصل کاهش ارزش دلار بوده معکوس شده است. اما تقاضا برای مواد خام هیچگاه برای مدتی طولانی پایین باقی نخواهد ماند. معقولانهترین اقدام، حفظ میزانی معقول از دارایی مواد خام در سبد دارایی است. کسانی که در هنگام پایین بودن قیمتها اقدام به فروش میکنند بیشترین لطمه را از تصمیم خود متحمل خواهند شد.

فرزاد ضیایی
2011/05/19, 08:18
http://up.iranblog.com/images/cqalprs8zvjk99v00j5m.png (http://up.iranblog.com/)

همانطور که میبینیم سهم کف کانال نزولی خودش رو سوراخ کرده و میتوان برگشت اخیر را یک پول بک جهت تایید روند مذکور دانست و این یعنی باید منتظر بمانیم تا روند جدید سهم مشخص شود
تنها عاملی که میتواند به ان دل بست حمایت بی دریغ از سهم است که سهم را بتواند وارد فاز رشد کند و در غیر اینصورت من به شخصه با شکست کف کانال صعودی فعلا وارد این سهم نمیشوم

در مورد کالسیمین هم همینطور: این سهم هم باید بتواند کانال نزولی را بشکند و در صورت شکست خط میدلاین باید از کالسیمین هم خارج شد

رحمان زاده
2011/05/19, 15:25
قيمت روی در بازار جهانی در ساعت 08:04 پنجشنبه 29/02/90 به وقت تهران:

$ 2323

رحمان زاده
2011/05/21, 08:07
چه صف خریدی داره این سهم.

رحمان زاده
2011/05/22, 07:54
امیدوارم امروز هم حجم مبنا عرضه بشه تا این سهم به جایگاه واقعی خودش نزدیک تر بشه.

مصطفي رستمي
2011/05/22, 08:14
امیدوارم امروز هم حجم مبنا عرضه بشه تا این سهم به جایگاه واقعی خودش نزدیک تر بشه.

نگران نباش دوست عزيز
اخر وقت ساتا زحمتش رو ميكشه

رحمان زاده
2011/05/22, 10:39
اینم از حجم مبنا.عرضه فقط 290 تا بالاتر از حجم مبنا.به نظر من این یعنی حمایت خوب از سهم.امیدوارم ادامه داشته باشه.

مصطفي رستمي
2011/05/23, 06:27
معاملات فراور تو 2 هفته گذشته قابل تامله . تا همين چند روز پيش صف فروش سنگين داشت و ميديديم همش عرضه ميكنند تا سهم را پايين بياورند . مشخص بود كه ميخواهند سهم را از چنگ سهامداران جز در بياورند . از يكطرف عرضه ميكردند و از طرف ديگر خودشان سهم را ميخريدند و باز سهم را تو صف فروش قرار ميدادند . ميخواستند نشان دهند كه سهم فروشنده زيادي داره . حالا سوال من اينه . سهمي كه ميليوني صف فروش ميشد چرا الان با وجود رشد بيش از 15 درصد ديگه عرضه نميشه؟؟؟ تو 2 روز گذشته كمتر از 50 هزار سهم توسط سهامداران فروخته شده و مابقيش را سهامدار عمده(ساتا) مجبور شد عرضه كنه تا حجم بخوره . سهمي كه تو اين قيمتهاي بالاتر اصلا فروشنده نداره چطور ميشه كه 15 درصد پايينتر اينهمه صف فروش براش ميچينند . (شايد هم سهامداران عمده به مقاصد خودشون رسيدند و سهم را به تعدادي كه لازم داشتند خريدند كه دارند ازش حمايت ميكنند) . به نظر من نبايد زياد جو گير شد و خيلي زود داخل صفهاي خريد و يا فروش رفت .

رحمان زاده
2011/05/25, 08:36
توصیه گلدمن ساکس به سرمایهگذاران در مواد خام

امروز بر خلاف دیروز، وضعیت بازار فلزات اساسی و دیگر مواد خام بسیار خوب بوده است. قیمتها روز گذشته به پایینترین میزان در دو هفته پیش رسیدند اما امروز با کاهش ارزش دلار و انتشار توصیه گروه مالی گلدمن ساکس به سرمایهگذاران مبنی بر خرید نفت، مس و روی، قیمتها بالا رفتند. در گزارش جدید این بانک آمده است، در نیمه دوم سال جاری بازار مواد خام بسیار پررونق خواهد شد زیرا رشد اقتصاد جهان سبب میشود تقاضا برای مواد خام با سرعت بالا رود. بویژه در آندسته از مواد خام که عرضه با محدودیتهایی رو به رو است قیمتها به شدت بالا خواهند رفت.

توصیه میشود سرمایهگذاران با دید بلند مدت بر سهم مس، نفت و روی در سبد دارایی خود بیفزایند. جفری کوری، رییس بخش تحقیقات مواد خام در گروه مالی گلدمن ساکس میگوید: وضعیت نسبت ریسک و بازده به گونهای شده که سرمایهگذاری در مواد خام در بلند مدت یعنی در شش ماه آینده سودده است. به همین دلیل سرمایه گذاران نباید بر مبنای نوسانهای زودگذر قیمتها تصمیم بگیرند.

امروز قیمت مس، نفت و شکر به ترتیب 1.3، 1.2 و 2.1 درصد افزایش یافته است. به باور کارشناسان گلدمن ساکس، کاهشهای اخیر در قیمت مواد خام نوعی فرصت خرید را برای سرمایهگذاران پدید آورده است.

مصطفي رستمي
2011/06/13, 07:49
در يكماهه گذشته بيش از 11 ميليون سهم فراوري معامله شده(بيش از 9 درصد سهم). در اين مدت هيچيك از سهامداران عمده فروشنده نبوده و ساتا نيز به شدت به دنبال افزايش درصد سهامداري است. البته اكثر خريدهاي ساتا براي كدهاي زير 1 درصده و بعضي روزها هم به كد بالاي 1 درصدش خريده تا به بازار اعلام كنه كه ما در حال خريد هستيم. با اين قيمتهاي جهاني و البته نرخ دلار انتظارا زيادي از فراوري داريم.

AIDIN90
2011/06/13, 16:07
بنده مقداري كاما دارم ازدوستان كسي ميدونه كه مجمع كاما چه تاريخي هستش وشماره امورسهام

ممنون

حامد
2011/06/13, 23:14
بنده مقداري كاما دارم ازدوستان كسي ميدونه كه مجمع كاما چه تاريخي هستش وشماره امورسهام

ممنون

درتاريخ 25/3/90 راس ساعت 14 -0335342,0335342 http://www.bamacoir.com

مصطفي رستمي
2011/06/30, 12:52
2300$$$

amir2003
2011/06/30, 13:27
2300$$$

به به مبارکه کم پیدایی آقا مصطفی .از وقتی نقد شدی دیگه سری یا اس ام اسی به دوستان نمیزنی.یادش بخیر کطبس یا فرآور رو....من که روز سهشنبه هرچی فسرب روی7 /135 تا 140 بود درو کردم گذاشتم برای 27 تیر که صد تومانش رو واریز کنم .شنبه هم یکمقداری فرآور رو دست میزارم فکر کنم اگر فردا روی بتونه بالای 2300 خودشو نگه داره باید بریم برای روی 2550 دلاری و اونوقت.....

مصطفي رستمي
2011/07/01, 15:30
2347 $$$

>:d<=d>

مصطفي رستمي
2011/07/04, 09:47
با وجود اینکه بازار خیلی حجمش پایینه و این الارم خوبی نیست اما به دوستانی که سهام گروه رویشون رو تو این قیمتها میفروشند توصیه میکنم نگاهی به قیمتهای جهانی بیندازند.

hatef
2011/07/04, 19:14
http://www.ariva.de/chart/?secu=101622758 این سایت که قیمت روی را 2405اعلام میکنه

مصطفي رستمي
2011/07/14, 10:39
خريدهاي ساتا روي فراوري داره سنگينتر ميشه . مراقب اين سهم باشيد كه يهو نپره

مصطفي رستمي
2011/07/18, 07:51
در روز 4 شنبه ساتا 290 هزار و شنبه نيز 200 هزار سهم فراوري را رنج زد و خريد . مراقب فراوري باشيد. شايد كاري كه با بافق كردند را روي اين سهم انجام بدهند. به نظر ميرسه اماده پروازه.

مصطفي رستمي
2011/07/20, 10:24
اينم از فراوري

جعفرزاده
2011/07/21, 12:31
ایا فراور از محدوده 580 تا 600 تومان عبور خواهد کرد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مصطفي رستمي
2011/07/21, 12:53

دوست عزيز
هر چقدر تو همين قيمتها بيشتر معامله بشه و بيشتر جمعش كنند فنرش فشرده تر ميشه .

جعفرزاده
2011/07/24, 23:50

فراور در جدال با قیمتهای فوق نتوانست از سد ان بگذرد و اصلاح قیمتی کوتاه مدت را در پیش گرفته است .که اگر محدوده قیمتی 557 تومان نتواند از خود واکنش نشان دهد ان وقت .... گویا گزارش 3 ماهه فراور نیز جالب نیست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! دوستان اگر از گزارش 3 ماهه فراور اطلاعی دارند بیان کنند.

رحمان زاده
2011/07/29, 11:36
طی ماههای آینده قیمت روی رشدی مناسب خواهد داشت و رشد ذخیره این فلز اساسی در بورس فلزات لندن و شانگهای در این زمینه تاثیری ندارد. بسته شدن معادن بزرگ روی و پیش خرید بخشی بزرگ از این فلز در قراردادهایی که بانکها تامین مالی آنها را برعهده دارند، سبب رشد قیمتها خواهد شد.

طبق تخمین تحلیلگران در حال حاضر بیش از 60 درصد ذخیره روی در بورس فلزات لندن در قراردادهای یاد شده پیش خرید شدهاند. در چنین قراردادهایی معمولا بانک مقداری روی از تولیدکننده میخرد و آن را با میزانی سود در قراردادهای آتی میفروشد سپس با انبارها قرارداد میبندد تا برای مدتی طولانی روی را نگه داری کنند.

همچنین مصرفکنندگان و معاملهگران که به این روی دسترسی ندارند باید با پرداخت سودی بالاتر، نیاز خود را از منابع کوچکتر این فلز اساسی تامین کنند.

از سوی دیگر تعداد زیادی از معادن روی به پایان عمر مفید خود رسیدهاند و باید تعطیل شوند در نتیجه طی ماههای آینده بویژه از اواسط سال 2012 با کاهش عرضه و رشد تقاضا میزان عرضه پایینتر از تقاضا خواهد بود.

امسال میزان تقاضای جهانی برای روی با 4 درصد رشد به 13 میلیون تن خواهد رسید. سال آینده نیز میزان تقاضا بین 4 تا 5 درصد افزایش خواهد یافت.

اقلیدس
2011/07/29, 11:57
طی ماههای آینده قیمت روی رشدی مناسب خواهد داشت و رشد ذخیره این فلز اساسی در بورس فلزات لندن و شانگهای در این زمینه تاثیری ندارد. بسته شدن معادن بزرگ روی و پیش خرید بخشی بزرگ از این فلز در قراردادهایی که بانکها تامین مالی آنها را برعهده دارند، سبب رشد قیمتها خواهد شد.

طبق تخمین تحلیلگران در حال حاضر بیش از 60 درصد ذخیره روی در بورس فلزات لندن در قراردادهای یاد شده پیش خرید شدهاند. در چنین قراردادهایی معمولا بانک مقداری روی از تولیدکننده میخرد و آن را با میزانی سود در قراردادهای آتی میفروشد سپس با انبارها قرارداد میبندد تا برای مدتی طولانی روی را نگه داری کنند.

همچنین مصرفکنندگان و معاملهگران که به این روی دسترسی ندارند باید با پرداخت سودی بالاتر، نیاز خود را از منابع کوچکتر این فلز اساسی تامین کنند.

از سوی دیگر تعداد زیادی از معادن روی به پایان عمر مفید خود رسیدهاند و باید تعطیل شوند در نتیجه طی ماههای آینده بویژه از اواسط سال 2012 با کاهش عرضه و رشد تقاضا میزان عرضه پایینتر از تقاضا خواهد بود.

امسال میزان تقاضای جهانی برای روی با 4 درصد رشد به 13 میلیون تن خواهد رسید. سال آینده نیز میزان تقاضا بین 4 تا 5 درصد افزایش خواهد یافت.

اقای رحمان زاده میشه اون قرمز رنگ را بیشتر توضیح دهید؟
با توجه به تحریم ایران بنظرم همچین گفته ای بیشتر رو معادن ایران باورکردنیست. نمونه بارز ان صنایع نفت و گاز میباشد.

رحمان زاده
2011/07/31, 09:18
اقای رحمان زاده میشه اون قرمز رنگ را بیشتر توضیح دهید؟
با توجه به تحریم ایران بنظرم همچین گفته ای بیشتر رو معادن ایران باورکردنیست. نمونه بارز ان صنایع نفت و گاز میباشد.

دوست عزیز پایان عمر مفید معادن هیچ ارتباطی با تحریمها ندارد.منظور خارج از سرویس بودن معادن می باشد.به عبارت دیگر دخایر روی این معادن رو به اتمام می باشد.

pani
2011/08/06, 20:14
فراوری

با توجه به چارت سهم چنانچه حمایت 535 تومان در سهم شکسته شود به احتمال بسیار زیاد صعود سهم در موج b بصورت b as a triangle بوده و با شکست مثلث از پایین سهم میتواند در موج c تا محدوده 420-400تومان افت کند.اولین حمایت مهم بر سر راه افت سهم 470 تومان معادل خط روند سبز رنگ میباشد

http://uploadtak.com/images/pdfwlfu8pqw45soy9j4.png (http://uploadtak.com/)

جعفرزاده
2011/08/06, 23:25

فراور با اعلام گزارش نامناسب خود و همچنین ریزش قیمت جهانی روی وضع جالبی ندارد و اگر 500 تومان را به سمت پایین بشکند ان وقت.....

تام آی
2011/08/08, 00:08
اگر قیمت میانگین روی در حدود 2300 باشه فآوری میتونه تا 60 تومان سود اعلام کنه. بخشی از این سود رو تو 6 ماهه اعلام خواهد کرد. با حمایت ساتا، تا پایان سال حوالی 900 خواهد بود. سهم افت زیادی رو نمیتونه تجربه کنه

ناهید
2011/08/10, 08:49
«فرآور» 17 ريال سود شناسايي كرد

شركت فرآوري مواد معدني ايران 17 ريال از پيشبيني درآمد هر سهم امسال را در فصل بهار پوشش داد.

به گزارش بورس و اوراق بهادار، «فرآور» درآمد هر سهم سالجاري را مبلغ 283 ريال پيشبيني كرده است كه طي دوره يادشده 6 درصد از اين رقم را نسبت به بودجه به تحقق رساند.«فرآور» از فروش محصولات خود در سه ماه نخست امسال بيش از 64 ميليارد ريال درآمد كسب كرد. پيشبيني فروش سالجاري برابر 290 ميليارد ريال اعلام شده است.
اين شركت سال گذشته مبلغ 494 ريال سود به ازاي هر سهم محقق كرد.

رحمان زاده
2011/08/11, 14:28
قیمت جهانی روی داره برمی گرده.2180$

رحمان زاده
2011/08/11, 14:31
شاخصها مثبت شدند.روی 2181$.این یک شروع دوباره است

اقلیدس
2011/09/08, 12:28
فراوری

با توجه به چارت سهم چنانچه حمایت 535 تومان در سهم شکسته شود به احتمال بسیار زیاد صعود سهم در موج b بصورت b as a triangle بوده و با شکست مثلث از پایین سهم میتواند در موج c تا محدوده 420-400تومان افت کند.اولین حمایت مهم بر سر راه افت سهم 470 تومان معادل خط روند سبز رنگ میباشد

دقیقا به 470 تومان عکس العمل نشان داد خانم پانی.

رحمان زاده
2012/01/10, 16:56
قیمت جهانی روی 1946 $ با 3 درصد رشد نسبت به دیروز داره معامله می شه.حالا دلار 1700 تومان بماند.نوبتی هم باشه نوبت شرکتهای روی هستش.فرآور ،کالسمین.این شرکتها با تعدیل های قابل توجهی همراه خواهند بودند.

alireza9967
2012/01/12, 12:45
پس چرا این دو روز آخر هفته اینجوری بود؟
بابا من نمیدونم چرا دارن با این قیمتها میفروشن؟قیمتهای گروه معدنی الان واقعا پایینه...

يگانه
2012/01/26, 13:05
با تماس قيمت 425 تومن با كف كانال صعودي صف فروش سهم روز 2 شنبه به صف خريد سهم روز 4 شنبه تغيير پيدا كرد
ميشه گفت سهم بعد از شكست روند نزولي در حال پول بك و تثبيت بالاي خط رونده
ميانگين 75 روزه هم آلارم خريد رو صادر كرده
قيمت جهاني هم كه ياري كننده سهم هست و داره خودش رو بالاي 2200 دلار تثبيت ميكنه

پيش بيني اوليه 600 تومن

alireza9967
2012/01/26, 15:38
با تماس قيمت 425 تومن با كف كانال صعودي صف فروش سهم روز 2 شنبه به صف خريد سهم روز 4 شنبه تغيير پيدا كرد
ميشه گفت سهم بعد از شكست روند نزولي در حال پول بك و تثبيت بالاي خط رونده
ميانگين 75 روزه هم آلارم خريد رو صادر كرده
قيمت جهاني هم كه ياري كننده سهم هست و داره خودش رو بالاي 2200 دلار تثبيت ميكنه

پيش بيني اوليه 600 تومن

بله.دقیقا همینطوره.بالا رفتن قیمت جهانی یه طرف قضیه ست.تازه اگه قضیه تک نرخی شدن دلار رو هم در نظر بگیریم این دو عامل با هم دست به دست هم میدن و یه استارت اساسی به فراور میزنن.
که این استارت میتونه فراور رو به راحتی بالای 600 هدایت بکنه.

شهروز1365
2012/01/26, 16:59
مهمترین مزیت فرآور نسبت به بغیه گروه روی سیاست فروش شرکت هستش......
موجودی فرآور خیلی بالاست که در صورت فروش موجودی سود شرکت به شدت افزایش پیدا میکنه.....
باید منتظر گزارش 9 ماهه موند نمیدونم چرا نمیفرستن گزارش رو......

رحمان زاده
2012/03/03, 11:42
دوستان چرا این فرآوری متوقف هنوز؟

2691
2012/03/17, 19:22
خوب تعدیل 72 درصدی فرآور مبارک سهامداران صبورش
شرکت سود سال 90 را از 283 ریال به 487 ریال تعدیل داد.>:d< ( سیاست پرداخت سود نیز 80 درصد معادل 39 تومان اعلام شده است)
همچنین اولین سود سال 91 399 ریال پیش بینی نمود >:d<

يگانه
2012/03/18, 08:55
http://codal.ir/Reports/FirstEPSEstimateDetail.aspx?LetterSerial=FcXKh3X2m OfINrAflYenQA%3d%3d
http://codal.ir/Reports/EPSEstimateDetail.aspx?LetterSerial=i7bIHHWUNmixrE b%2bg134ZA%3d%3d

با 72 درصد تعديل به قيمت 735 تومن ميرسيم كه احتمالا 600 كه اولين پيش بيني تكنيكي بود رو رد خواهد كرد

شركت پيش بيني آخر رو كه 352 بوده به 487 رسونده - محقق كرده = 72% تعديل +
جالبه پارسال با سرمايه 40 ميليون اول سال 228 اعلام كرده
امسال با سرمايه 120 ميليون اولين پيش بينيش رو 399 اعلام كرده

شرکت پيش بيني تقسيم سود سال مالي 90 را در اطلاعات قبلي مبلغ 226 ريال اعلام نموده بود که طي اطلاعات فعلي به مبلغ 390 ريال (معادل 80 درصد سود پيش بيني شده) تغيير داده است

يگانه
2012/03/18, 11:38
نامردا رو 522 از دست ملت سهمو درآوردن 25% +

1.700 صف خريد سهم مبارك سهامدارا

تا 750 با سهم هستم

امیر حسینی
2012/03/18, 11:54

تا 750 با سهم هستم
با سلام اگر میشه رو نمودار اهداف قیمتی رو نشون بدید ممنون میشم.

يگانه
2012/03/18, 12:11
نميشه

کیوان
2012/03/18, 20:04

تا 750 با سهم هستم

یعنی دیدم رو این قیمتها داره معامله میشه تیر کرده بودم بخرم. یکی اومد منو به صحبت کشوند یک لحظه غافل شدم دیدم صف میلیونی شد و من افتادم ته صف ! :((

*سامان*
2012/03/18, 20:06
یعنی دیدم رو این قیمتها داره معامله میشه تیر کرده بودم بخرم. یکی اومد منو به صحبت کشوند یک لحظه غافل شدم دیدم صف میلیونی شد و من افتادم ته صف ! :((

اگه گيرم بياد معطلش نميكنمhttp://forums.boursy.com/imported/2012/01/119.gifhttp://forums.boursy.com/imported/2012/01/119.gif

2691
2012/03/18, 21:19
دوستان هدف قیمتی رو چند می بینید؟

*سامان*
2012/03/28, 08:20
به نظرم خريدش بد نباشه

*سامان*
2012/03/28, 08:21
من كه خريدم

بابک خان
2012/03/28, 08:33
من كه خريدم
ساده جان عرضه شد که بالا نخریدی؟

مات
2012/03/28, 08:33
با اين حجمي كه فراور زد فعلا در حال حاضر بالايي نداره

*سامان*
2012/03/28, 08:36
ساده جان عرضه شد که بالا نخریدی؟

خب بايد عرضه ميشد تا بخريم ديگه

بورس دوست
2012/03/28, 08:38
فرآور فرصت خروج یا مهلت خرید

من امروز تا حالا یک دانه هم نفروختم

*سامان*
2012/03/28, 08:42
من خودم احساس ميكنم در پايان معاملات با صف بسته ميشه......بازم دوستان ريسكشو در نظر بگيرن فقط يه پيشنهاد بود همين

بورس دوست
2012/03/28, 09:05
با عرض سلام به همه دوستان
جناب ساده ی ساده (با این خرید خوبی که امروز انجام دادید شما باهوش باهوش هستید)
امروز فرآور نبردی جانانه دارد
از یکسو اگر با صف خرید همراه باشد با اجازه ناظر بازار وارد گود گره معاملاتی شود
و از یکسو با حجم عرضه میخواهند متعادل و مدیریت بهتردور از احساسات شود
معتقدم فرآور از نظرتکنیکال و بنیادی در موقعیت مناسبی قرار دارد
و آهسته و پیوسته راه مثبت خود را ادامه خواهد داد
البته اینکه امروزبرگردد و دوباره صف شود را باید نظاره کنیم
هر چند اگر نشد از ارزشهای فرآور کم نمیکند
و فرصتی است برای بررسی
موفق باشید

naruto
2012/03/28, 09:07
با اين حجمي كه فراور زد فعلا در حال حاضر بالايي نداره
البته در صورت اجرای مصوبه اخیر بانک مرکزی در مورد فروش آزاد ارز صادراتی،قضیه خیلی فرق میکنه و سهم میتونه مجدد رشد زیادی بکنه.
باید منتظر شفاف سازی شرکتهای صادراتی در مورد این قضیه موند

*سامان*
2012/03/28, 09:09
با عرض سلام به همه دوستان
جناب ساده ی ساده (با این خرید خوبی که امروز انجام دادید شما باهوش باهوش هستید)
امروز فرآور نبردی جانانه دارد
از یکسو اگر با صف خرید همراه باشد با اجازه ناظر بازار وارد گود گره معاملاتی شود
و از یکسو با حجم عرضه میخواهند متعادل و مدیریت بهتردور از احساسات شود
معتقدم فرآور از نظرتکنیکال و بنیادی در موقعیت مناسبی قرار دارد
و آهسته و پیوسته راه مثبت خود را ادامه خواهد داد
البته اینکه امروزبرگردد و دوباره صف شود را باید نظاره کنیم
هر چند اگر نشد از ارزشهای فرآور کم نمیکند
و فرصتی است برای بررسی
موفق باشید

موضوع ازين چيزا فراتره.....موضوع ساتاست

يگانه
2012/03/28, 09:10
سهمی که 72 %تعدیل + داده

و تازه دیروز مقاومت محکمی رو پشت سر گداشته

امروز پولبک به مقاومت و تبدیل سطوحه

هدف اول 880

بورس دوست
2012/03/28, 09:18
آیا امروز دوباره صف خرید فرآور را میبینم
به نظر دور از انتظار نیست

meysam_sh_2020
2012/03/28, 09:22
آیا امروز دوباره صف خرید فرآور را میبینم
به نظر دور از انتظار نیست
سلام
به به جناب بورس دوست
سال نو مبارک
تا سر کوچه بری بیای صف خرید میشه (شوخی)

بورس دوست
2012/03/28, 09:32
سلام بر میثم 2020 عزیز
ارادت دارم
سال نو شما نیز مبارک
امیدوارم ایام نوروز پیروز بوده
و سال 91 همراه با سلامتی و شادکامی و موفقیت بگذارنی

کیوان
2012/03/28, 09:54
من خودم احساس ميكنم در پايان معاملات با صف بسته ميشه......بازم دوستان ريسكشو در نظر بگيرن فقط يه پيشنهاد بود همين

خرید شد ;)

*سامان*
2012/03/28, 09:58
بابا جمش كن ديگه اعصابمون خورد شد

2691
2012/03/28, 09:59
به نظر چند روزی استراحت لازم داره
بنده فروختم نوش جون خریداران
فاسمین اضافه خواهد شد:))

*سامان*
2012/03/28, 10:00
خرید شد ;)

كيوان جان يه نمودار لطف كن ببينيم چه جوريه

بورس دوست
2012/03/28, 10:04
ساده جان
صبر و ظفر هر دو یار قدیمند
چون صبر رسد نوبت ظفر آید
اکثر دوستان میدانند و شاهدند
بیشتر از 1/5 سال است که 90% پرتفوی ایم فرآور = طلاست
فقط دوبار در موقعیتهای مناسب فروختم و دوباره جایگزین کردم
که به شکر خدا سود خیلی خوبی داشتم
خرید فعلی ام که به دوستان پیشنهاد دادم در 357 و 371 تومان است
ولی فعلا فروشنده نیستم
با فرآور بایدمدارا کرد
مدارا پس اعصابت را هماهنگ کن عزیز دل

2691
2012/03/28, 10:11
ساده جان
صبر و ظفر هر دو یار قدیمند
چون صبر رسد نوبت ظفر آید
اکثر دوستان میدانند و شاهدند
بیشتر از 1/5 سال است که 90% پرتفوی ایم فرآور = طلاست
فقط دوبار در موقعیتهای مناسب فروختم و دوباره جایگزین کردم
که به شکر خدا سود خیلی خوبی داشتم
خرید فعلی ام که به دوستان پیشنهاد دادم در 357 و 371 تومان است
ولی فعلا فروشنده نیستم
با فرآور بایدمدارا کرد
مدارا پس اعصابت را هماهنگ کن عزیز دل

بنده نیز همواره گروه روی را درسبد داشته ام در فرصت مناسب مجددا ورود خواهد شد. در حال حاضر با فاسمین جایگزین می گردد.>:d<

کیوان
2012/03/28, 10:20
كيوان جان يه نمودار لطف كن ببينيم چه جوريه

شب از خونه میام میگذارم. از اینجا نتونستم. ولی اینطور که من دارم میبینم تو موج 3 باید باشیم و اهدافش هم خیلی بالاتر هست. من نقطه ورود مناسبو اینجا نداشتم ولی معاملاتو که دیدم یک پله خریدم. پله دوم هم اگر فرصتی داشت میگیرم;)

بورس دوست
2012/03/28, 10:29
دوست خوبم کاربر 2691
فاسمین مبارکت باشد
فاسمین طلا سیمین است
ولی چون هنوز مرحله حق تقدم های انجام شده اش طی نشده
نظر من خرید بعد از طی این مرحله است

2691
2012/03/28, 10:33
دوست خوبم کاربر 2691
فاسمین مبارکت باشد
فاسمین طلا سیمین است
ولی چون هنوز مرحله حق تقدم های انجام شده اش طی نشده
نظر من خرید بعد از طی این مرحله است

چشم جناب بورس دوست عزیز
در اولین فرصت حتما میذارم سر جاش:d

بورس دوست
2012/03/28, 10:36
این شعر در وصف فرآور است
آهسته و پیوسته مهرت به دل نشسته
جونم به جونت بسته عزیزم
تموم خوبا بک طرف تویک طرف عزیزم

amin68
2012/03/28, 10:38
من نمیدونم این همه عرضه از کجا میاد تا میاد صف بشه میگه شرمنده بفرما پایین:-?

بورس دوست
2012/03/28, 10:42
دوست خوبم کاربر 2691
ببخشید اشتباه نشود
من هیچ توصیه ای برای خرید یا فروش ندارم
و البته میدانم که شما خبرگی لازم را دارید
و احتیاج به پیشنهاد من نیست موفق باشید

بورس دوست
2012/03/28, 10:46
دوست عزیزم amin 68
به نظر بیشتر مسئله مدیریت سهم است
که فعلا گره معاملاتی نشود

2691
2012/03/28, 10:50
بورس دوست عزیز
سهم از 345 تا 651 یه نفس رشد کرده حدودا 85% بنده جوونی کردم ترجیح دادم سودی شناسایی کنم قطعا فرآور لایق قیمتهای بالاتر هست مجددا در خدمت فرآوریهای گل خواهیم بود.ارادت

*سامان*
2012/03/28, 10:51
شب از خونه میام میگذارم. از اینجا نتونستم. ولی اینطور که من دارم میبینم تو موج 3 باید باشیم و اهدافش هم خیلی بالاتر هست. من نقطه ورود مناسبو اینجا نداشتم ولی معاملاتو که دیدم یک پله خریدم. پله دوم هم اگر فرصتی داشت میگیرم;)

رو چند خريدي كيوان جان؟

بورس دوست
2012/03/28, 10:53
دوست خوبم
کاربر 2691
خوب کاری کردی
و منطقی عمل نمودی
متشکرم و موفق باشید

amin68
2012/03/28, 11:05
جناب بورس پس روز بعد صف میشه دیگه یا میره استراحت؟؟؟؟:x

بورس دوست
2012/03/28, 11:09
امین جان مهم روز بعد نیست که بعضی به خیال 12% گره معاملاتی وارد شدند
ما برای روز بعد ها خریده ایم
ولی همان طور که عرض کردم
و از حرکت امروز سهم هم میتوان برداشت کرد
حرکت سهم
آهسته و پیوسته خواهد بود

کیوان
2012/03/28, 11:11
رو چند خريدي كيوان جان؟

20.000 تا رو 6478 برداشتم. البته از 6450 اومدم بالا اون موقع گیرم نیومد.
حالا شب برم چارتو بهتر بررسی کنم ببینم هفته بعد میتونم یک پله هم پایینتر بخرم یا نه

2691
2012/03/28, 11:24
جناب بورس پس روز بعد صف میشه دیگه یا میره استراحت؟؟؟؟:x

به دید میان مدتی بهش نگاه کنی هیچ مشکلی نداره عزیز (خیالت راحت);)

2691
2012/03/28, 11:25
20.000 تا رو 6478 برداشتم. البته از 6450 اومدم بالا اون موقع گیرم نیومد.
حالا شب برم چارتو بهتر بررسی کنم ببینم هفته بعد میتونم یک پله هم پایینتر بخرم یا نه

کیوان جان
چراغو روشن کنی ما هم این پله ها رو ببینیم ممنون میشیم ارادت :x

*سامان*
2012/03/28, 16:41
كروي فروشنده بوده

کیوان
2012/03/28, 17:15
كروي فروشنده بوده
این به نظرت چه معنی میده؟ که کروی فروشنده بوده ؟!

کیوان
2012/03/28, 18:37
اینم چارت

http://forums.boursy.com/imported/2012/03/168.png

خب میبینیم که فرصت خرید امروز پولبک روی مقاومت 6220 هست. حالا با توجه به اینکه عمده حجم معامله امروز سهم روی 6480 شده بود و همینطور حجم معامله پس شنبه به بعد یا ما وارد فاز دوم صعود و صف خرید خواهیم شد یا اینکه فروشنده قصد عرضه و تثبیت روی خط حمایت را دارد که بازهم نوید صعودی قوی ولی با وقفه ای کوتاه و فرصت خرید را میدهد.
سقف کانال نزولی RSI در چارت هفتگی هم شکسته شده است.
از نظر موج شماری باید بگم از میزان درستی شمارشم اطمینان کامل ندارم. موج شماری ظاهرا مقوله ای ساده به نظر میاد اما تبحر زیادی در اینخصوص میخواد که من این تبحر و تجربه را در خودم نمی بینم و از اساتید موج شماری خواهشمندم که در این خصوص نظر بدهند و اشکالات را برطرف کنند.
اما اینطوری که من میبینم ما در موج سوم قرار داریم و این موج شارپی که تموم شده باید ریزموج 1 از 3 باشد که قائدتا باید یک استراحت کوچک در این مرحله انجام گیرد و در اینصورت این موج 3 موج قدرتمندی هست که 2 پله دیگر برای پرش دارد. البته همانطور که گفتم احتمالا استراحت فوق روی خط حمایت و بعنوان تثبیت صورت خواهد گرفت. در مسیر صعود هم مقاومت 7550 را میبینم.
و تمام این شرایط به بنیادی سهم بستگی دارد که اخبار گوشه و کنار حکایت از آن دارد !

*سامان*
2012/03/28, 19:25
این به نظرت چه معنی میده؟ که کروی فروشنده بوده ؟!

روزاي آينده مشخص ميشه

بورس دوست
2012/03/28, 20:51
معامله تعداد 7,658,406 سهم فرآور در یک روز که بیش از 6% کل سهام این شرکت می شود اکثریت در ماکسیمم مثبت و تعداد کمی در مثبت 3%

مات
2012/03/28, 20:55
قيمت جهاني روي توي اين 2 روز تعطيلي تعيين كننده هست براي روند سهم توي كوتاه مدت فعلا كه امروز زير 2000 دلار امد بايد ديد براي پنج شنبه و جمعه چي پيش مياد

naruto
2012/03/28, 22:32
قيمت جهاني روي توي اين 2 روز تعطيلي تعيين كننده هست براي روند سهم توي كوتاه مدت فعلا كه امروز زير 2000 دلار امد بايد ديد براي پنج شنبه و جمعه چي پيش مياد
شرکتهای گروه کروی امسال قیمت روی رو 1900 دلار تو بودجه لحاظ کردن با قیمت 1226 تومن! با قیمتهایی که الان دارن میفروشن(حدود 1میلیون تومن در هر تن بالاتر از نرخ بودجه)قیمت روی به 1600 دلار هم برسه خطری متوجه این گروه نمیشه.الان شرکتهای تولید کننده محصولات فلزی که محصولاشونو تو بورس کالا میفروشن دیگه کنترلی رو قیمت فروششون اعمال نمیشه(بغیر از شرکتهای فولادی) مثلا ببینین قیمت فروش هر تن شمش آلومینیوم ایرالکو داره به 5 میلیون تومن هم میرسه!(با قیمت جهانی در حدود 2100 دلار)- ملی مس هم همینطور
میشه گفت این شرکتها چند ماهی هست که با دلار آزاد محصولاشونو میفروشن.
با اجرای مرحله دوم طرح تحول هم مطمئن باشین حتی اگه قیمت جهانی شمش روی هم پایین بیاد،این شرکتها نه تنها قیمت فروششون رو پایین نمیارن بلکه بالاتر هم خواهند برد

*سامان*
2012/03/29, 13:25
فرآور

خب وارد ترازنامه شركت ميشيم و با تغييرات سنگين در بيشتر اقلام ترازنامه مواجه ميشيم كه عمده ترين تغيير مربوط به رشد 724 درصدي اسناد پرداختني هست كه نشون ميده شركت براي تامين مواد اوليه علاقه اي به خريد نقدي نداره و عمدتا از چك و سفته استفاده كرده كه بايد ببينيم اين كار به نفع شركت هست يا به ضرر شركت.....وقتي به ترازنامه شركت نگا ميكنيم متوجه ميشيم كه منابع نقدينگي خوبي وارد شركت شده كه اين منابع پيش دريافت و وام هستن....مبلغ 2ميلياردو 800 ميليون تومن منابع نقدي وارد شركت شده و در حالي كه تراز نقدينگي شركت مثبت هست و شركت براي خريد مواد اوليه وجه مورد نياز رو در اختيار داشته و منابع ورودي نقدينگي هم تاييد ميكنه كه شركت خيلي راحت ميتونسته مواد اوليه رو نقدي خريداري كنه اما در عين ناباوري ميبينيم كه مدير شركت به جاي استفاده از منابع نقدي بدهي به شركت تحميل كرده و اسناد پرداختني شركت متورم شده و نشون از سياست جسورانه مدير شركت داره......متورم شدن اسناد پرداختني ريسك تجاري شركت رو افزايش داده و چنانچه شركت نتونه به تعهداتش عمل بكنه با تعديل منفي سنگيني در بودجه همراه خواهد شد......اما استفاده از چك به جاي پول نقد مزايايي رو هم براي شركت داره و اونم اينه كه ميتونه وجه نقد رو براي بدست آوردن درآمدهاي متفرقه سرمايه گذاري كنه و افزايش 1055 درصدي درآمد حاصل از سرمايه گذاري در صورت سودو زيان مهر تاييدي بر رشد اسناد پرداختني ميزنه و پرونده رشد اسناد پرداختني بسته ميشه

اما گفتيم كه مبلغ 2 ميلياردو 800 ميليون تومن وارد حسابهاي شركت شده كه بايد بررسي كنيم كه اين نقدينگي كجا خرج شده....كاهش 23 درصدي پيش پرداخت نشون ميده اين مبلغ به عنوان پيش پرداخت ثبت نشده و محل خرج اين نقدينگي جاي ديگه اي بوده.....رشد وحشتناك انبار شركت اونم به ميزان 7 ميلياردتومن يعني تقريبا 2.5 برابر منابع نقدينگي نميتونه دليل موجهي براي خرج شدن وجه نقد باشه چون مبلغي كه انبار افزايش داشته از مبلغ ورودي وجه نقد به مراتب بيشتره و بازم بايد دنبال جاي ديگه اي براي خرج شدن وجه نقد باشيم....

وقتي به موجودي نقد شركت نگاه ميكنيم و رشد 250 درصدي كه معادل تقريبا 3 ميلياردتومن هست رو ميبينيم مطمئن ميشيم اون منبع نقدينگي 2 ميلياردو 800 ميليون تومني شركت مستقيما وارد موجودي نقد شده و پرونده 2 ميلياردو 800 ميليوني شركت بسته ميشه

اما بازي تموم نشده و بايد از خودمون بپرسيم كه اون مبلغ سنگين 8 ميلياردتومن از كجا به موجودي انبار شركت اضافه شده؟

تنها جوابي كه ميتونيم به اين سوال بديم اينه كه توليد شركت از اين حرفا بيشتر بوده و اين توليد بسيار زياد باعث افزايش سنگين انبار شركت شده..... سود 28 تومني اعلامي براي 90 بسيار پايين اعلام شده و بايد در گزارش 12 ماهه منتظر تعديل سنگيني در بودجه شركت باشيم.....شركت بدون شفاف سازي سود پاييني رو اعلام كرده كه تنها نكته منفي در شفافيت ترازنامه محسوب ميشه

اما وارد صورت سود و زيان ميشيم و پوشش 54 درصدي فروش در 9 ماهه شايد در نگاه اول اين موضوع رو به تحليلگر القا كنه كه شركت با مشكل فروش مواجه هست اما وقتي به رشد وحشتناك 8 ميلياردي انبار شركت نگاه ميكنيم متوجه ميشيم نه تنها شركت مشكل فروش نداره بلكه عمدا شركت فروش اصليشو رو نكرده كه اگه ميخاست فروش اصليشو رو كنه چه انفجاري در صورتهاي مالي رخ ميداد......حالا جالب تر از همه اينها اينكه تابع توليد شركت فروش شركت رو در محدوده 30 ميليارد برآورد ميكنه در حالي كه فروش 9 ماهه شركت 21 ميليارد اعلام شده و 9 ميلياردتومن در صورت سودو زيان آورده نشده .....البته اين 9 ميليارد گم نشده بلكه اگه مقداري تلورانس واسش در نظر بگيريم دقيقا همون 8 ميلياردي هست كه وارد ترازنامه شركت شده و در قسمت موجودي مواد وكالا جا خوش كرده......

بهاي تمام شده شركت معقول اعلام شده و تابع هزينه هم اينو تاييد ميكنه...سرفصلهاي درآمدهاي متفرقه و درآمدهاي عملياتي و سرمايه گذاري با توجه به پولي كه الان در حسابهاي شركت هست و هنوز به طور كامل سرمايه گذاري نشده به سال 91 انتقال داده شده كه معقول به نظر ميرسه.....

در مورد قيمتهاي روي در بودجه جناب naruto توضيحات كامل رو دادن كه مورد تاييد بنده هم هست

نتيجه نهايي:شركت با دستكاري در ميزان فروش تونسته سود پاييني رو به بازار اعلام كنه كه مطمئنا سود 28 تومني شركت در گزارش 12 ماهه با تعديل سنگيني مواجه خواهد شد كه رقم اين تعديل اينقد بزرگ هست كه من بعيد ميدونم مدير شركت اين رقم رو اعلام كنه و البته سازمان هم مخالفت خواهد كرد....ولي شركت توانايي اعلام 60 تومن سود رو در 12 ماهه داره كه تعديل بسيار سنگيني هست......اما چون احتمال ميدم اجازه اعلام اين سود رو در سال 90 ندن واسه همين تعديل شركت در گزارش 12 ماهه رو تا محدوده 45 تومن البته با مقداري تلورانس محتمل ميدونم.......سود 40 تومني 91 پايين اعلام شده و شركت توانايي پوشش 80 تومن در سال 91 رو خواهد داشت كه عمده اين 80 تومن احتمال ميدم از سال 90 به 91 انتقال پيدا كنه

بورس دوست
2012/03/29, 15:18
جناب ساده از تحلیل خرمندانه و حسابگرانه فرآور توسط شما متشکرم
فقط سئوالی که میماند
شما ابتدا میفرمائید در 12 ماهه 90 تعدیل سنگینی مواجه خواهد شد
ودر آخر محدوده 45 تومان را در نظر میگیرید
در صورتیکه در گزارش 9 ماهه پیش بینی سود 12 ماهه 487 ریال برآورد شده است

ضمنا پیش بینی 12 ماهه 90که درگزارش و تعدیل 9 ماهه شرکت 487 ریال آمده
در tsetmc بر مبنای پیش بینی اولیه سال 91 محاسبه میگردد یعنی 399 ریال درج میگردد
که با همان 487 ریال پی بی ای پایین تر میباشد
موفق باشید

*سامان*
2012/03/29, 18:16
فقط سئوالی که میماند

موفق باشید

ببخشيد من اين لينكو بررسي كردم
http://codal.ir/Reports/Exports/NxMs1A6L0M1PKqQJmqWWMQ%3d%3d.pdf
(http://codal.ir/Reports/Exports/NxMs1A6L0M1PKqQJmqWWMQ%3d%3d.pdf)
ولي ظاهرا اين لينكم وجود داره ميشه شما به من بگيد چه خبره؟
http://codal.ir/Reports/Exports/c44k%40lcOgWEPNgpt29S7LQ%3d%3d.pdf
(http://codal.ir/Reports/Exports/c44k%40lcOgWEPNgpt29S7LQ%3d%3d.pdf)
چرا 2 تا لينك 9 ماهه هست؟

در مورد تعديل منفي به شرط عمل نكردن به تعهداتش گفتم ...خوب اون 4 خطو بخونيد....در مورد 91 هم خوب نخونديد من عنوان كردم سود پايين اعلام شده و جا واسه تعديل داره

*سامان*
2012/03/29, 18:30

در مورد تعديل منفي به شرط عمل نكردن به تعهداتش گفتم ...خوب اون 4 خطو بخونيد....در مورد 91 هم خوب نخونديد من عنوان كردم سود پايين اعلام شده و جا واسه تعديل داره

حالا فهميدم چي به چيه.....شركت اومده تو برج 11 گزارش 28 تومني داده به بورس و در برج 12 اون گزارش 28 تومني رو مجدد تعديل زده و به 48 تومن افزايش داده و من اصلا گزارش 48 تومني فرآور رو نديدم و ناخاسته تحليل بالاي من درست از آب درومده...من تحليلمو بر اساس گزارش 28 تومني زدم و چون پوشش سود همون قبيليه هست لزا شركت ترازنامه جديد ارائه نكرده

*سامان*
2012/03/29, 18:36
فرآور

خب وارد ترازنامه شركت ميشيم و با تغييرات سنگين در بيشتر اقلام ترازنامه مواجه ميشيم كه عمده ترين تغيير مربوط به رشد 724 درصدي اسناد پرداختني هست كه نشون ميده شركت براي تامين مواد اوليه علاقه اي به خريد نقدي نداره و عمدتا از چك و سفته استفاده كرده كه بايد ببينيم اين كار به نفع شركت هست يا به ضرر شركت.....وقتي به ترازنامه شركت نگا ميكنيم متوجه ميشيم كه منابع نقدينگي خوبي وارد شركت شده كه اين منابع پيش دريافت و وام هستن....مبلغ 2ميلياردو 800 ميليون تومن منابع نقدي وارد شركت شده و در حالي كه تراز نقدينگي شركت مثبت هست و شركت براي خريد مواد اوليه وجه مورد نياز رو در اختيار داشته و منابع ورودي نقدينگي هم تاييد ميكنه كه شركت خيلي راحت ميتونسته مواد اوليه رو نقدي خريداري كنه اما در عين ناباوري ميبينيم كه مدير شركت به جاي استفاده از منابع نقدي بدهي به شركت تحميل كرده و اسناد پرداختني شركت متورم شده و نشون از سياست جسورانه مدير شركت داره......متورم شدن اسناد پرداختني ريسك تجاري شركت رو افزايش داده و چنانچه شركت نتونه به تعهداتش عمل بكنه با تعديل منفي سنگيني در بودجه همراه خواهد شد......اما استفاده از چك به جاي پول نقد مزايايي رو هم براي شركت داره و اونم اينه كه ميتونه وجه نقد رو براي بدست آوردن درآمدهاي متفرقه سرمايه گذاري كنه و افزايش 1055 درصدي درآمد حاصل از سرمايه گذاري در صورت سودو زيان مهر تاييدي بر رشد اسناد پرداختني ميزنه و پرونده رشد اسناد پرداختني بسته ميشه

اما گفتيم كه مبلغ 2 ميلياردو 800 ميليون تومن وارد حسابهاي شركت شده كه بايد بررسي كنيم كه اين نقدينگي كجا خرج شده....كاهش 23 درصدي پيش پرداخت نشون ميده اين مبلغ به عنوان پيش پرداخت ثبت نشده و محل خرج اين نقدينگي جاي ديگه اي بوده.....رشد وحشتناك انبار شركت اونم به ميزان 7 ميلياردتومن يعني تقريبا 2.5 برابر منابع نقدينگي نميتونه دليل موجهي براي خرج شدن وجه نقد باشه چون مبلغي كه انبار افزايش داشته از مبلغ ورودي وجه نقد به مراتب بيشتره و بازم بايد دنبال جاي ديگه اي براي خرج شدن وجه نقد باشيم....

وقتي به موجودي نقد شركت نگاه ميكنيم و رشد 250 درصدي كه معادل تقريبا 3 ميلياردتومن هست رو ميبينيم مطمئن ميشيم اون منبع نقدينگي 2 ميلياردو 800 ميليون تومني شركت مستقيما وارد موجودي نقد شده و پرونده 2 ميلياردو 800 ميليوني شركت بسته ميشه

اما بازي تموم نشده و بايد از خودمون بپرسيم كه اون مبلغ سنگين 8 ميلياردتومن از كجا به موجودي انبار شركت اضافه شده؟

تنها جوابي كه ميتونيم به اين سوال بديم اينه كه توليد شركت از اين حرفا بيشتر بوده و اين توليد بسيار زياد باعث افزايش سنگين انبار شركت شده..... سود 28 تومني اعلامي براي 90 بسيار پايين اعلام شده و بايد در گزارش 12 ماهه منتظر تعديل سنگيني در بودجه شركت باشيم.....شركت بدون شفاف سازي سود پاييني رو اعلام كرده كه تنها نكته منفي در شفافيت ترازنامه محسوب ميشه

اما وارد صورت سود و زيان ميشيم و پوشش 54 درصدي فروش در 9 ماهه شايد در نگاه اول اين موضوع رو به تحليلگر القا كنه كه شركت با مشكل فروش مواجه هست اما وقتي به رشد وحشتناك 8 ميلياردي انبار شركت نگاه ميكنيم متوجه ميشيم نه تنها شركت مشكل فروش نداره بلكه عمدا شركت فروش اصليشو رو نكرده كه اگه ميخاست فروش اصليشو رو كنه چه انفجاري در صورتهاي مالي رخ ميداد......حالا جالب تر از همه اينها اينكه تابع توليد شركت فروش شركت رو در محدوده 30 ميليارد برآورد ميكنه در حالي كه فروش 9 ماهه شركت 21 ميليارد اعلام شده و 9 ميلياردتومن در صورت سودو زيان آورده نشده .....البته اين 9 ميليارد گم نشده بلكه اگه مقداري تلورانس واسش در نظر بگيريم دقيقا همون 8 ميلياردي هست كه وارد ترازنامه شركت شده و در قسمت موجودي مواد وكالا جا خوش كرده......

بهاي تمام شده شركت معقول اعلام شده و تابع هزينه هم اينو تاييد ميكنه...سرفصلهاي درآمدهاي متفرقه و درآمدهاي عملياتي و سرمايه گذاري با توجه به پولي كه الان در حسابهاي شركت هست و هنوز به طور كامل سرمايه گذاري نشده به سال 91 انتقال داده شده كه معقول به نظر ميرسه.....

در مورد قيمتهاي روي در بودجه جناب naruto توضيحات كامل رو دادن كه مورد تاييد بنده هم هست

نتيجه نهايي:شركت با دستكاري در ميزان فروش تونسته سود پاييني رو به بازار اعلام كنه كه مطمئنا سود 28 تومني شركت در گزارش 12 ماهه با تعديل سنگيني مواجه خواهد شد كه رقم اين تعديل اينقد بزرگ هست كه من بعيد ميدونم مدير شركت اين رقم رو اعلام كنه و البته سازمان هم مخالفت خواهد كرد....ولي شركت توانايي اعلام 60 تومن سود رو در 12 ماهه داره كه تعديل بسيار سنگيني هست......اما چون احتمال ميدم اجازه اعلام اين سود رو در سال 90 ندن واسه همين تعديل شركت در گزارش 12 ماهه رو تا محدوده 45 تومن البته با مقداري تلورانس محتمل ميدونم.......سود 40 تومني 91 پايين اعلام شده و شركت توانايي پوشش 80 تومن در سال 91 رو خواهد داشت كه عمده اين 80 تومن احتمال ميدم از سال 90 به 91 انتقال پيدا كنه

پس نتيجه نهايي به اين شكل بايد تغيير پيدا كنه

شركت 48 تومن اعلام كرده كه اين 48 تومن باز هم قابليت تعديل داره و در 12 ماهه ميتونه 60 تومن سود اعلام كنه.....شركت فروش اصليشو پايين اعلام كرده و شايد مديريت شركت هدفش اين بوده كه فروش محصول رو به سال 91 منتقل كنه....بنابراين در گزارش 12 ماهه احتمال عدم تعديل وجود داره ولي گزارش 3 ماهه شركت حاوي تعديل سنگيني خواهد بود

ناظم
2012/03/29, 18:41
ساده جان نظر تون در ارتباط با خرید فراور چیست

*سامان*
2012/03/29, 18:41
جناب بورس دوست از تذكرتون ممنونم

بورس دوست
2012/03/29, 18:49
جناب ساده ی ساده
به نظرم گزارش 12 ماهه خوبی داشته باشیم
چون اکثرا طبق روال گذشته فروش شرکت برای سه ماهه آخر سال خواهد بود
مضاف بر اینکه پیش بینی موجودی آماده فروش 12 ماهه شرکت2100 تن است
که در همان 9 ماهه با پوشش 204% به 4290 تن رسیده است
در صورتیکه فروش نسبت به پارسال(9 ماهه) 5/63% کمتر بوده میباشد
البته موارد دیگری نیز دلیل جهت ارزندگی سهم میباشد که به مرور ارائه خواهد شد
لطفا دوباره به گزارش 9 ماهه رجوع و موارد تولید انبار و فروش را مطالعه نمایید
و نظر خود را جهت استفاده همه دوستان بفرمائید
متشکرم

*سامان*
2012/03/29, 18:55
جناب ساده ی ساده
متشکرم

منم معتقدم تو گزارش 12 ماهه ميتونه تعديل بده فقط سياست مدير شركت خيلي مهمه

*سامان*
2012/03/29, 18:58
ساده جان نظر تون در ارتباط با خرید فراور چیست

ناظم جان اگه كروي اون فروش سنگين رو نميزد با اطمينان ميگفتم بخريد اما فعلا بايد سياست كروي رو بدونيم چيه و بعد تصميم بگيريم.....روز 4 شنبه كه پيشنهاد خريدش رو دادم اصلا از فروش كروي اطلاعي نداشتم....فقط به من خبر دادن كدهاي ساتا رو وصندوق و فرآوري فعال هستن...همون كدهايي كه رو كمنگنز فعال بودن

*سامان*
2012/03/29, 19:00
جناب ساده ی ساده
متشکرم

موجودي انبار رو تو تحليلم گفتم...شركت عمدا فروش اصليشو رو نكرده و يا عمدا محصولشو نفروخته...واسه همين موجودي انبار شركت افزايش پيدا كرده

*سامان*
2012/03/29, 19:02
فرآور

فقط سئوالی که میماند

موفق باشید

حالا فهميدم چي به چيه.....شركت اومده تو برج 11 گزارش 28 تومني داده به بورس و در برج 12 اون گزارش 28 تومني رو مجدد تعديل زده و به 48 تومن افزايش داده و من اصلا گزارش 48 تومني فرآور رو نديدم و ناخاسته تحليل بالاي من درست از آب درومده...من تحليلمو بر اساس گزارش 28 تومني زدم و چون پوشش سود همون قبيليه هست لزا شركت ترازنامه جديد ارائه نكرده

پس نتيجه نهايي به اين شكل بايد تغيير پيدا كنه

شركت 48 تومن اعلام كرده كه اين 48 تومن باز هم قابليت تعديل داره و در 12 ماهه ميتونه 60 تومن سود اعلام كنه.....شركت فروش اصليشو پايين اعلام كرده و شايد مديريت شركت هدفش اين بوده كه فروش محصول رو به سال 91 منتقل كنه....بنابراين در گزارش 12 ماهه احتمال عدم تعديل وجود داره ولي گزارش 3 ماهه شركت حاوي تعديل سنگيني خواهد بود

دوستان به اصلاحيه اي كه تحليل خورد خوب دقت كنيد

کیوان
2012/03/29, 21:02

واسه من که اثبات شده بود اما همین نکته نشان از سطح بالای علمی و تسلط شما بر مطالب هست >:d<
سامان طوری گزارشو تحلیل میکنی انگار وسط اون اعداد الرقام داری قدم میزنی. :*

کیوان
2012/03/29, 21:03
ناظم جان اگه كروي اون فروش سنگين رو نميزد با اطمينان ميگفتم بخريد اما فعلا بايد سياست كروي رو بدونيم چيه و بعد تصميم بگيريم.....روز 4 شنبه كه پيشنهاد خريدش رو دادم اصلا از فروش كروي اطلاعي نداشتم....فقط به من خبر دادن كدهاي ساتا رو وصندوق و فرآوري فعال هستن...همون كدهايي كه رو كمنگنز فعال بودن

نسبت به میزان سهمش و حجم معامله فکر نکنم بشه گفت سنگین ها ! 200 هزارتا فروخته بود

مات
2012/03/29, 21:08
نسبت به میزان سهمش و حجم معامله فکر نکنم بشه گفت سنگین ها ! 200 هزارتا فروخته بودجناب كيوان كروي دو ميليون و سيصد هزار تا فروخته نه دويست هزارتا

*سامان*
2012/03/29, 21:10
نسبت به میزان سهمش و حجم معامله فکر نکنم بشه گفت سنگین ها ! 200 هزارتا فروخته بود

2 ميليونو خورده اي فروخته

*سامان*
2012/03/29, 21:14
واسه من که اثبات شده بود اما همین نکته نشان از سطح بالای علمی و تسلط شما بر مطالب هست >:d<
سامان طوری گزارشو تحلیل میکنی انگار وسط اون اعداد الرقام داری قدم میزنی. :*

كيوان جان ازت ممنونم و بدون تعارف ميگم تحليلهاي تكنيكال شما و محسن عزيز رو من به دقت ميخونم و علاوه بر اينكه به اطلاعات تكنيكيم اضافه ميكنم اون تحليلها رو هم مبناي تصميم گيري خودم قرار ميدم

کیوان
2012/03/29, 21:52
نسبت به میزان سهمش و حجم معامله فکر نکنم بشه گفت سنگین ها ! 200 هزارتا فروخته بود[/QUOTE]جناب كيوان كروي دو ميليون و سيصد هزار تا فروخته نه دويست هزارتا

2 ميليونو خورده اي فروخته

ooo!
برم چشم پزشکی!

بورس دوست
2012/03/30, 11:30
نقل قول
شركت فرآوري مواد معدني در روزهاي پايان سال 1390 اقدام به تعديل جالب توجه بودجه سال 90 و ارائه اولين پيش بيني سود هر
سهم سال 91 كرد تا گشايش نماد با اقبال بازار و صف خريد سنگين كم عرضه همراه باشد.
مهمترين نكات اطلاعيه هاي جديد شركت و محاسباتي بر آن ها:
-1 شركت سود هر سهم سال مالي 90 را با تعديل 72 درصدي از 283 به 487 ريال افزايش داد كه در اين بين رشد قيمت
فروش محصولات با وجود پيش بيني كاهش فروش و كاهش بهاي تمام شده توليد، علت اين تعديل بوده است.
همچنين شركت اقدام به اعلام اولين پيش بيني سود هر سهم سال مالي 91 كرد و اين رقم را با كاهشي 18 درصدي نسبت به
آخرين پيش بيني سال 90 ، برابر با 399 ريال عنوان كرد. فرآوري مواد معدني فروش در سال 91 را با رشد 9 درصدي و بهاي تمام
شده توليد را با افزايش 12 درصدي تخمين زده و حاشيه سود خالص با كاهش 4 درصدي به 11 درصد تقليل يافته است.
-2 شركت در حالي كه اقدام به كاهش پيش بيني فروش در سال 90 كرده كه ميزان فروش شمش روي در سال 91 را با
افزايش 20 درصدي برابر با 17915 تن تخمين زده است.
به نظر مي رسد كاهش فروش در سال 90 و اقدام به افزايش در سال 91 در شرايطي كه ميزان توليد تغيير چنداني ندارد، سياستي
در جهت استفاده بهتر از بازارهاي صادراتي و داخلي است به اين ترتيب كه پذيرش خريد و فروش آزاد ارز در صرافي ها از سوي
بانك مركزي در روزهاي پاياني سال 90 اتفاق افتاد و در سال 91 فرصت بهتري براي استفاده از ارزهاي صادراتي است ضمن اين كه
فروش در بازار داخل نيز در شرايط رشد قيمت ها بر تابلو بورس كالا در دو ماه پاياني سال 90 ، در سال 91 با نرخ هاي مناسب تري
خواهد بود.
گفتني است ظرفيت توليد اسمي شركت 10 هزار تن شمش روي است اما توليد در سال هاي 90 و 91 در حدود 16 هزار تن در
نظر گرفته شده است.
-3 فرآوري مواد معدني حجم صادرات را براي سال 91 برابر با 56 درصد فروش تخمين زده در حالي كه اين رقم در آخرين پيش
بيني سال 90 برابر با 44 درصد بوده است.
همچنين حجم واردات از يك درصد تامين مواد اوليه در سال 90 به 7 درصد در سال جاري بالغ خواهد شد.
نرخ تسعير ارز – كه دلار آمريكا است – برابر با 12260 ريال در بودجه 91 تخمين زده شده كه با محاسبه مي توان
دريافت هر 5 درصد رشد نرخ ارز، 23 درصد تعديل مثبت سود در اين سال ايجاد مي كند كه معادل 93 ريال است.
-4 قيمت متوسط فروش شمش روي در سال 91 برابر با 23294 هزار ريال پيش بيني شده كه نسبت به آخرين پيش بيني
سال 90 برابر با 9 درصد كاهش دارد.
مهمترين نكته در برآورد از بودجه سال 91 شركت نيز در همين قسمت نهفته است. با توجه به اين دو تحول، سود شركت را
مي توان در چند سناريو پيش بيني كرد:
الف) قيمت فروش صادراتي شركت در اين سال بر مبنا قيمت 1916 دلاري هر تن شمش روي و تسعير 12260 ريالي هر دلار
است.
با توجه به پذيرش تسعير نرخ دلار در صرافي ها بر مبناي قيمت آزاد، پيش بيني ما نرخ 2000 دلاري متوسط فروش هر
تن روي در بازارهاي جهاني و تسعير 17000 ريالي هر دلار است.
ب) قيمت فروش داخلي هر تن شمش روي برابر با 23048 هزار ريال فرض شده است.
با توجه به پذيرش نرخ دلار مناطق آزاد در بورس كالا، نرخ فروش داخلي را بر مبناي دلار 15000 ريالي و قيمت جهاني
2000 دلاري هر تن شمش روي در نظر مي گيريم.
به اين ترتيب شركت به حجم فروش 577578 ميليون ريالي در سال 91 دست مي يابد كه در سه سناريو، سود سال 91 به اين
ترتيب خواهد بود:
الف) سود هر سهم 572 ريالي با در نظر گرفتن حاشيه سود فعلي
ب) سود هر سهم 660 ريالي با در نظر گرفتن 2 درصد افزايش حاشيه سود
ج) اگر هزينه ها تغيير نكند، سود هر سهم 1220 ريال بيش از رقم تخميني 399 ريال فعلي خواهد بود.
گفتني است عدم تغيير هزينه ها به علت تورم موجود و احتمال افزايش هزينه هاي بهره برداري معدن و خريد خاك مصرفي، با
احتمال كمي همراه است ضمن اين كه با اين وجود نيز حاشيه سود به طور حتم افزايش مي يابد.
بايد در پايان اضافه كرد، سود سال 90 نيز با توجه به آزادسازي خريد و فروش ارز در صرافي ها در روزهاي پاياني سال، تعديل
مثبت خواهد داشت.

بورس دوست
2012/03/31, 12:07
امیدوارم
پیشاپیش سیزدتون بدر
دشمناتون دربدر
سهمتون گل بسر
خوشیهاتون چند برابر

بورس دوست
2012/04/02, 09:42
حمایت و حجم معاملات فرآوری دیدنی است

*سامان*
2012/04/02, 09:46
امروزم خريد كدهاي ساتا براي ما تاييد شده

بورس دوست
2012/04/02, 09:49
فرآور در گیر با سقف قیمتی 650 تومان
سقفی که به نظر به زودی کف حمایتی خواهد بود

amin68
2012/04/02, 10:32
آخه این همه عرضه واسه چیه؟ از کجا میاد چشمه داره ؟کی مقاومت شکسته میشه ؟کی؟

2691
2012/04/02, 13:24
تو 340 - 350 هم عرضه كننده داشت لامصب
همين عرضه كننده هاي سهمه كه تو هر قيمتي حاضر به عرضه هستن كه اجازه نميده سهم درست و درمون بالا بره

بورس دوست
2012/04/02, 17:48
amin جان , کاربر 2691
توجه بفرمایید در برابر این عرضه ها تقاضا هم وجود داشت
و سهمی که 25% بالاتر باز شده 4 روز یک با صف خرید بالا و حجم معاملات خوب
مثبت خورده قرار نیست که مدیریت نشود و استراحت هم نداشته باشد
استراحتی که حتی در منفی نیز بسته نشد

*سامان*
2012/04/02, 19:13
عدم فروش كروي در معاملات امروز 2 فرضيه رو تقويت ميكنه

1- كدهاي شخصي پر شدن و ديگه نيازي به فروش نيست و از يكي دو روز آينده سهم دوباره قفل ميشه

2- كروي فقط در صف خريد فروشنده هست

پس خيالمون از كروي راحت شد و من دوباره پيشنهاد خريد رو فرآور ميدم

amin68
2012/04/02, 19:32
جناب بورس میترسم اینم بشه عین قندی ها بعد سه چهار روز صبر واسه صف شدنش#-o منفی بشه؟؟؟

*سامان*
2012/04/02, 23:20
جناب بورس میترسم اینم بشه عین قندی ها بعد سه چهار روز صبر واسه صف شدنش#-o منفی بشه؟؟؟

نگا كنيد فرآور مثه قنيشا 10 برابر نشده كه بخايد ازش بترسيد....پس مقايسه كار اشتباهي هست

*سامان*
2012/04/03, 14:20
اضافه كردن سنگين فرآور در منفي 4

بورس دوست
2012/04/03, 16:07
مطلب ۳۲۱۱۸۴
توسط بورس دوست : ۱۳۹۱/۱/۱۵ - ۱۱:۳۰:۵۵
جهت اطلاع ف =ط با 60% سود تمامافروش شد
خروج موقتی تا بعد

*سامان*
2012/04/03, 17:06
البته 70% سود
357 تا 371 خرید

نوش جونت...من الان دارم تو سرم ميزنم كه چرا اون موقع كه گزارش 28 تومني داده بود تو نخش نبودم....اگه اون موقع حتي يه نداي كوچيك از اين سهم ميومد گزارششو بررسي ميكردم و حتما ميخريدم هم براي خودم و هم براي شركت.....ولي آدما موقعي ميفهمن كه سهم از 400 شده 600

بورس دوست
2012/04/03, 17:38
امیدوارم هر کی خرید سودمند بشه و براش خیر کنه
اگه دوستان گلم ناراحت نشن باید عرض کنم
فکر میکنم 570 بتونم دوباره بخرم
موفق باشید

parastom
2012/04/03, 17:49
حمايت هاي پيش رو فرآور
626
622
616
598

*سامان*
2012/04/03, 21:34
خريد فرآور از صف.................
ديروز امروز كدهاي سنگيني وارد شدن...

شما از كدهاي خريدار امروز خبر داريد؟امروز كد خاصي رو ما نتونستيم پيدا كنيم

بورس دوست
2012/04/03, 21:39
شرکت کشاورزی سبزه کاران دشد مروارید
فلش سبز زده
فقط 3445 سهم خرید داشته است
تعداد کل سهام ای شرکت 1300000 سهم

کیوان
2012/04/03, 23:07
امیدوارم هر کی خرید سودمند بشه و براش خیر کنه
اگه دوستان گلم ناراحت نشن باید عرض کنم
فکر میکنم 570 بتونم دوباره بخرم
موفق باشید
فردا اگر حمایت 625 را بشکند بله میتوان در آن قیمت خرید کرد. شواهد میگه فردا هم روز قرمزی هست اما باید ببینم rsi هفتگی این سهم میتونه فردا نگهش داره !؟

*سامان*
2012/04/03, 23:14
فردا اگر حمایت 625 را بشکند بله میتوان در آن قیمت خرید کرد. شواهد میگه فردا هم روز قرمزی هست اما باید ببینم rsi هفتگی این سهم میتونه فردا نگهش داره !؟

كيوان جان من امروز بدجوري تو منفي 4 خريدم يعني اشتباه كردم؟

کیوان
2012/04/03, 23:26
كيوان جان من امروز بدجوري تو منفي 4 خريدم يعني اشتباه كردم؟

ساده جان به معامله فردا خیلی بستگی داره. من احتمال حمایت را رو 625 می دهم. اگر پله ای خرید می کردی بهتر بود. اگر هم فردا حمایت را شکست اگر توانستی در محدوده 570 اضافه کنی که چه بهتر. البته مطمئن هستم سهم بر میگردد چون به نظرم جهش فوق تازه موج 1 از موج 3 بود و الان هم در حال تکمیل موج 2 از 3 هستش.

*سامان*
2012/04/03, 23:28
ساده جان به معامله فردا خیلی بستگی داره. من احتمال حمایت را رو 625 می دهم. اگر پله ای خرید می کردی بهتر بود. اگر هم فردا حمایت را شکست اگر توانستی در محدوده 570 اضافه کنی که چه بهتر. البته مطمئن هستم سهم بر میگردد چون به نظرم جهش فوق تازه موج 1 از موج 3 بود و الان هم در حال تکمیل موج 2 از 3 هستش.

كيوان جان اينكه ميگيد 625 حمايت داره منظورتون از شكست حمايت نفوذ قيمت آخرين معامله به زير 625 هست يا كلوز سهم در پايان معاملات فردا

کیوان
2012/04/03, 23:31
كيوان جان اينكه ميگيد 625 حمايت داره منظورتون از شكست حمايت نفوذ قيمت آخرين معامله به زير 625 هست يا كلوز سهم در پايان معاملات فردا
من کلوز را در نظر می گیرم.

parastom
2012/04/04, 07:43
شما از كدهاي خريدار امروز خبر داريد؟امروز كد خاصي رو ما نتونستيم پيدا كنيم
سلام.
از حجم معاملات ديروز( 649602 ) ، مقدار 58% (279925) رو حقوقي خريد كرده...

*سامان*
2012/04/04, 09:30
كيوان جان تا اينجاي معاملات نظرت چيه؟

کیوان
2012/04/04, 11:01
كيوان جان تا اينجاي معاملات نظرت چيه؟

سامان جان باید برگردم منزل از روی چارت بررسی کنم ببینم نقطه 621 که امروز هم بعنوان مقاومت عمل کرد هم بعنوان حمایت رو چه سطحی قرار دارد.

*سامان*
2012/04/04, 18:05
خب چرا ميخنديد خب مگه خودتون اوايل بلد بوديد

http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up2/31356229331717930121.gif (http://www.pic1.iran-forum.ir/)

کیوان
2012/04/04, 19:35
سامان در مورد عکست شرحی ندادی اما به نظرم میخواستی ریزش سهم تا 473 را نشون بدی؟ اگر اینطوره باید بگم نه این اشتباه هست ! ;)

خب نظر من اما اینه ، بازهم 2 حالت پیش بینی میکنم :
سهم در موج 4 هست و تا محدوده 578 (حداکثر تا 570) اصلاحشو انجام میده که ترجیح میدم این حالت نباشه ! چون صعود موج 5 اون تا 780 خواهد بود! :p فلش صورتی (خب سودش خوبه ولی من بیشتر میخوام! :D )

ولی امیدوارم که این حالت باشه ! یعنی ما در ریز موج 2 از 3 بزرگ باشیم! ( این روزها چرا همه رو در موج 3 میبینم!! 8-} ) و کلی کار داشته باشیم! فلش قرمز . اگر شنبه یک کندل نزولی از 630 تا 610 بزنه برای من نشانه روشنی خواهد بود که همین فرضیه هست و هدف پایانی موج 3 قیمت 970 خواهد بود ! ( من با سود این راضیم!! :)) ) سامان تو فکر میکنی این اعداد چقدر میتونند به واقعیت نزدیک باشند ؟

http://forums.boursy.com/imported/2012/04/61.png

*سامان*
2012/04/04, 20:01
سامان در مورد عکست شرحی ندادی اما به نظرم میخواستی ریزش سهم تا 473 را نشون بدی؟ اگر اینطوره باید بگم نه این اشتباه هست ! ;)

خب نظر من اما اینه ، بازهم 2 حالت پیش بینی میکنم :
سهم در موج 4 هست و تا محدوده 578 (حداکثر تا 570) اصلاحشو انجام میده که ترجیح میدم این حالت نباشه ! چون صعود موج 5 اون تا 780 خواهد بود! :p فلش صورتی (خب سودش خوبه ولی من بیشتر میخوام! :D )

ولی امیدوارم که این حالت باشه ! یعنی ما در ریز موج 2 از 3 بزرگ باشیم! ( این روزها چرا همه رو در موج 3 میبینم!! 8-} ) و کلی کار داشته باشیم! فلش قرمز . اگر شنبه یک کندل نزولی از 630 تا 610 بزنه برای من نشانه روشنی خواهد بود که همین فرضیه هست و هدف پایانی موج 3 قیمت 970 خواهد بود ! ( من با سود این راضیم!! :)) ) سامان تو فکر میکنی این اعداد چقدر میتونند به واقعیت نزدیک باشند ؟

http://forums.boursy.com/imported/2012/04/63.png

راستشو بخاي كيوان جان من چيز خاصي رو نميخاستم نشون بدم ...داشتم تمرين كشيدن خطوط روند رو نمودار رو آزمايش ميكردم كه خودمم نفهميدم چي شد...البته دارم رو چنگال هم كار ميكنم

اما در مورد اينكه گفتي يه كندل نزولي از 630 تا 610 بزنه امروز اين اتفاق به نظرت نيفتاد؟چون 610 لمس شد و بعد بالا رفت...آخر وقتم با برگشت كروي داشتن رو اينم رنج ميزدن كه وقت تموم شد

970 تومن از لحاظ بنيادي واسه سهم تعريف شدست و منم باور دارم ضمن اينكه بازيگر اين سهم ساتاست و وقتي ساتا مياد وسط من ناخداگاه ياد كمنگنز و كبافق ميفتم

*سامان*
2012/04/04, 20:21
اينم نظرات بهمنه....كيوان جان نظرت چيه؟

فرآور اگر زير 600 نياد هنوز روندش در كوتاه مدت صعوديست و احتمال يك ريز موج صعودي تا حداقل 655 رو داره

بستگي به جو بازار داره.

2 حالت داره يا سقف قبلي رو رد ميكنه كه با اين بازاري كه ميبينم بعيده

يا اصلاح abc داره ميزنه يعني تا نزديكاي سقف قبل ميره 650-660 و بعد اصلاح

كلاٌ بستگي به ديد سرمايه گذاريتون داره و قيمت خريدتون كه بشه استراتژي تعريف كرد

ولي كوتاه مدت بايد اينجوري باشه

کیوان
2012/04/04, 20:53
راستشو بخاي كيوان جان من چيز خاصي رو نميخاستم نشون بدم ...داشتم تمرين كشيدن خطوط روند رو نمودار رو آزمايش ميكردم كه خودمم نفهميدم چي شد...البته دارم رو چنگال هم كار ميكنم

اما در مورد اينكه گفتي يه كندل نزولي از 630 تا 610 بزنه امروز اين اتفاق به نظرت نيفتاد؟چون 610 لمس شد و بعد بالا رفت...آخر وقتم با برگشت كروي داشتن رو اينم رنج ميزدن كه وقت تموم شد

970 تومن از لحاظ بنيادي واسه سهم تعريف شدست و منم باور دارم ضمن اينكه بازيگر اين سهم ساتاست و وقتي ساتا مياد وسط من ناخداگاه ياد كمنگنز و كبافق ميفتم

نه سامان امروز 609 را دید اما کندل صعودی بود .

اينم نظرات بهمنه....كيوان جان نظرت چيه؟
اگر نظر این دوستمون درست باشه تا اصلاح 570 باید با سهم باشیم سپس یک صعود تا 630 و از انجا به بعد تحلیل من fail باید بشه و سهم به جای صعود نزولش تا محدوده 530 را تجربه خواهد کرد. برای تشخیص اینکه کدام صحیح است باید تا 630 نظاره گر باشیم.

*سامان*
2012/04/06, 15:22
نظر جناب بوريكس

با سلام خدمت دوستان عزیز و گرامی

در مورد فرآور در نمودار قبلی تارگت 650-670 در ناحیه قرمز برای سهم داده بودم که دقیقا با برخورد به این سطح سهم وارد اصلاح شد در موج 4 شده
با توجه به به شکسته شدن مقاومت بسیار مهم در 600 و تبدیل این سطح به یک حمایت قوی احتمال اصلاح عمیق تر نمی دهم

اما چنانچه روند صعودی سهم ادامه یابد و مقاومت سهم در ناحیه قرمز شکسته شود مقاومت بعدی سهم بین 740-750 در ناحیه سبز می باشد

از تارگت های بالاتر می توان به 800 و 870 اشاره کرد که رسیدن به این سطوح همگی مشروط به شکسته شدن مقاومتهای پیش روی سهم می باشد

مشاهده نمودار واضح در لینک : http://axgig.com/images/39727698772208287033.png
موفق باشید

http://forums.boursy.com/imported/2012/04/68.png

*سامان*
2012/04/07, 10:24
رو فرآور تك سهم شدم...ولي شما اين اشتباه منو نكنيد...خدا بخير كنه.....بعد از صدرا اين بار دومي هست كه رو يه سهمي تك سهم ميشم...خدايا كمكمون كن...تمام بدنم ازين تك سهمي داره ميلرزه...البته شدوصم دارم ولي خب درصدش كمه

علی بابا
2012/04/07, 10:36
رو فرآور تك سهم شدم...ولي شما اين اشتباه منو نكنيد...خدا بخير كنه.....بعد از صدرا اين بار دومي هست كه رو يه سهمي تك سهم ميشم...خدايا كمكمون كن...تمام بدنم ازين تك سهمي داره ميلرزه...البته شدوصم دارم ولي خب درصدش كمه
یعنی شدوص و وصندوق را فروختید
یا منظورتون سبد شرکت است ؟؟؟

*سامان*
2012/04/07, 10:39
شدوص رو دارم بعد پستمو اصلاح كردم....وصندوق رو تو تاپيكش اعلام كردم

amir13
2012/04/07, 17:19

دوست عزیز از قیمت فعلی انتظار چه میزان سود و در چه بازه زمانی رو دارید؟
شخصا بیش از 60 درصد سبدم فراوری با میانگین زیر 450 هست.20 درصد هم باما با میانگین کمتر از 1000 دارم. نوسانگیری روی فراور رو برای خودم ممنوع کردم و دید کوتاه مدت روش ندارم.بار گذشته که فراور رو تو محدوده 440 خرید کردم سه ماهه دوبرابر شد.متاسفانه درصدش تو سبدم خیلی کم بود.اینبار هم انشالا من و شما اشتباه نکردیم و سود مناسبی از فراور خواهیم گرفت.

*سامان*
2012/04/07, 17:23
شخصا بیش از 60 درصد سبدم فراوری با میانگین زیر 450 هست.20 درصد هم باما با میانگین کمتر از 1000 دارم. نوسانگیری روی فراور رو برای خودم ممنوع کردم و دید کوتاه مدت روش ندارم.بار گذشته که فراور رو تو محدوده 440 خرید کردم سه ماهه دوبرابر شد.متاسفانه درصدش تو سبدم خیلی کم بود.اینبار هم انشالا من و شما اشتباه نکردیم و سود مناسبی از فراور خواهیم گرفت.

نگا كنيد هدف خودم از تريد كوتاه مدت فقط نوسانات 10 درصدي هست و رو فرآورم همين ديدو دارم...حالا اگه ديدم شرايط مساعد بود خب منم از پول بدم نمياد نگه ميدارم...ولي هدف سود 10 درصدي هست

*سامان*
2012/04/07, 22:18
كيوان جان كندلاي امروزو چطور ديدي؟من خودم چنتا كندل چاقو چله دارم تو نمودارش ميبينم....احساس ميكنم فردا اين كندلا ميچسبه به سقف سهم صف ميشه

parastom
2012/04/07, 22:20
فرآوری مواد معدنی ایران

شنیده شده است شرکت فرآوری مواد معدنی ایران چنانچه موفق به تسعیر ارز(دلار)در قیمت های 1800 تومان شود توانایی خواهد داشت سود سال مالی 91 خود را تا مبلغ 1300 ريال مورد تعدیل قرار دهد
http://www.boursepersia.com/news/%D8...news-8889.html

کیوان
2012/04/07, 22:51
كيوان جان كندلاي امروزو چطور ديدي؟من خودم چنتا كندل چاقو چله دارم تو نمودارش ميبينم....احساس ميكنم فردا اين كندلا ميچسبه به سقف سهم صف ميشه

اینو یادته ؟

موضوع اینه که امروز سهم رفت بالای حمایت 625 کندل زد و مورد حمایت در rsi هفتگی قرار گرفت.
ولی اگر امروز اون کندل منفی تا 610 را میزد خیال من از هر جهت راحت بود!

*سامان*
2012/04/07, 22:53
اینو یادته ؟

موضوع اینه که امروز سهم رفت بالای حمایت 625 کندل زد و مورد حمایت در rsi هفتگی قرار گرفت.
ولی اگر امروز اون کندل منفی تا 610 را میزد خیال من از هر جهت راحت بود!

كيوان جان الان خوب شده يا بد؟

کیوان
2012/04/07, 23:03
كيوان جان الان خوب شده يا بد؟
بد که قطعا نشد . ولی الان با قطعیت نمی تونم هنوز بگم کدومیک از 2 حالت پیش بینی رخ میده. هنوز احتمال هردوش هست.
اگر فردا نوع معاملاتش شتاب رو بالا بگیره که دیگه رفته ادامه راهو. اگر شل بود هنوز اون اصلاح میتونه رخ بده.
ولی فکر کنم فردا یک رنجی زده بشه! B-) و تو هم با خیال راحت بشینی یک فنجان چای بخوری! http://forums.boursy.com/imported/2012/04/97.gif

حامد
2012/04/07, 23:06

جناب نينجا هم نظرش روفراورمثبته بنظرم يه رشدبه بازار بدهكاره بنظرم خوبه فقط يه سوال
خاكشو كروي ازتركيه تامين ميكنه هنوز ؟ ياتغييركرده؟

حامد
2012/04/07, 23:08
؟

*سامان*
2012/04/07, 23:12
جناب نينجا هم نظرش روفراورمثبته بنظرم يه رشدبه بازار بدهكاره بنظرم خوبه فقط يه سوال
خاكشو كروي ازتركيه تامين ميكنه هنوز ؟ ياتغييركرده؟

اينا چاره اي جز واردات خاك ندارن ....هنوز خاك انگوران به اون درجه خلوص لازم نرسيده

حامد
2012/04/07, 23:21
اينا چاره اي جز واردات خاك ندارن ....هنوز خاك انگوران به اون درجه خلوص لازم نرسيده

البته يه معدن ديگه درداخل غيرازانگوران هم هست باعيارپايين
ساده جان روتغيير قيمت خاك وارداتي اطلاعي نداري؟

حامد
2012/04/07, 23:23
L-)l-)l-)

*سامان*
2012/04/07, 23:24
البته يه معدن ديگه درداخل غيرازانگوران هم هست باعيارپايين
ساده جان روتغيير قيمت خاك وارداتي اطلاعي نداري؟

قيمتا بالا نرفته

حامد
2012/04/07, 23:27
قيمتا بالا نرفته

منظورم 700تومن رشددلاربود

*سامان*
2012/04/07, 23:33
منظورم 700تومن رشددلاربود

منظورتون اثر افزايش نرخ دلار بر واردات خاك هست؟

*سامان*
2012/04/08, 08:02
نزاشتن بازار شروع بشه سريع كندلارو چسبوندن به سقف.....كندل مرد چمبه بود ديگه ....كاريش نميشد بكنيم

بورس دوست
2012/04/08, 08:08
تبریک به سهمه سهامداران گروه روی
بخصوص دوست خوب ساده ی ساده
من که 635 با 70% سود فروختم
و دارم در شموادخرید میکنم
امیدوارم شما نیز سودمند باشید

کیوان
2012/04/08, 08:09
بد که قطعا نشد . ولی الان با قطعیت نمی تونم هنوز بگم کدومیک از 2 حالت پیش بینی رخ میده. هنوز احتمال هردوش هست.
اگر فردا نوع معاملاتش شتاب رو بالا بگیره که دیگه رفته ادامه راهو. اگر شل بود هنوز اون اصلاح میتونه رخ بده.
ولی فکر کنم فردا یک رنجی زده بشه! B-) و تو هم با خیال راحت بشینی یک فنجان چای بخوری! http://forums.boursy.com/imported/2012/04/97.gif

سامان برو چایتو بخور! ;;)

amir13
2012/04/08, 08:09
نگا كنيد هدف خودم از تريد كوتاه مدت فقط نوسانات 10 درصدي هست و رو فرآورم همين ديدو دارم...حالا اگه ديدم شرايط مساعد بود خب منم از پول بدم نمياد نگه ميدارم...ولي هدف سود 10 درصدي هست

خیلی خوشحالم که وسوسه نشدم رو فراوری نوسان بگیرم.تاآخر تابستون یه سود 100 حداقل درصدی رو انتظار دارم که فکر میکنم اینقدر ها هم منتظرم نذاره ;)

*سامان*
2012/04/08, 08:12
سامان برو چایتو بخور! ;;)

http://forums.boursy.com/imported/2012/02/203.gif

*سامان*
2012/04/08, 08:16
ميگم كيوان جان فردا ميخوره به مقاومت 680 ...فك كنم اگه رد كنه تا 750 مشكلي نداشته باشه..درسته يا مقاومت جاي ديگه اي هست؟

يگانه
2012/04/08, 08:17
حيف نيست سهمي كه بالاي 70 % تعديل داده و تعديلهاي ديگه هم تو راهه رو با 20-30 % سود بفروشيم

دفعه قبل هم گفتم من در مرحله اول به 850 فكر ميكنم

اين اصلاح هم پول بك آر اس آي به خط روند نزولي بوده كه شكسته شد و با قدرت ميره به هدفهاي بالاتري برسه

کیوان
2012/04/08, 08:31
ميگم كيوان جان فردا ميخوره به مقاومت 680 ...فك كنم اگه رد كنه تا 750 مشكلي نداشته باشه..درسته يا مقاومت جاي ديگه اي هست؟

نه دیگه الان با این وضعیت و اصلاح کوچیکش همون حالت دوم شد. یعنی الان ریز موج 3 از 3 شروع شده و من مقاومت جدی تا 740 نمی بینم. هدف موج 3 هم همون که گفتم...970 :)

حامد
2012/04/08, 10:29
منظورتون اثر افزايش نرخ دلار بر واردات خاك هست؟

آره ساده جان

*سامان*
2012/04/08, 10:32
آره ساده جان

اينا دلارو از دولت به نرخ مرجع ميگيرن و چون تراز ارزيشون مثبته زياد روشون تاثير نداره

کیوان
2012/04/08, 17:09
آگهی دعوت به مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت فرآوري مواد معدني ايران (فرآور )
برای سال (دوره) مالی منتهی به 1390/12/29

الف- زمان و محل برگزاری مجمع عمومی :
از کلیه سهامداران ، وکیل یا قائم مقام قانونی صاحب سهم و همچنین نماینده یا نمایندگان اشخاص حقوقی دعوت میگردد تا در جلسه مجمع عمومی این شرکت که در ساعت 10:00 روز سه شنبه مورخ 1391/02/12 درمحل تهران خيابان آيت اله طالقاني نبش خيابان فرصت (شهيد موسوي) ساختمان شماره 254 اتاق بازرگاني و صنايع معادن ايران برگزار میگردد حضور بهم رسانند.

ب– دستور جلسه :
استماع گزارش هیئت مدیره و بازرس قانونی.
تصویب صورتهای مالی سال (دوره) مالی منتهی به 1390/12/29
انتخاب حسابرس و بازرس قانونی
انتخاب روزنامة کثیرالانتشار
تعیین حق حضور اعضای غیر موظف هیئت مدیره
تعیین پاداش هیئت مدیره

*سامان*
2012/04/08, 17:13
آگهی دعوت به مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت فرآوري مواد معدني ايران (فرآور )
برای سال (دوره) مالی منتهی به 1390/12/29

الف- زمان و محل برگزاری مجمع عمومی :
از کلیه سهامداران ، وکیل یا قائم مقام قانونی صاحب سهم و همچنین نماینده یا نمایندگان اشخاص حقوقی دعوت میگردد تا در جلسه مجمع عمومی این شرکت که در ساعت 10:00 روز سه شنبه مورخ 1391/02/12 درمحل تهران خيابان آيت اله طالقاني نبش خيابان فرصت (شهيد موسوي) ساختمان شماره 254 اتاق بازرگاني و صنايع معادن ايران برگزار میگردد حضور بهم رسانند.

ب– دستور جلسه :
استماع گزارش هیئت مدیره و بازرس قانونی.
تصویب صورتهای مالی سال (دوره) مالی منتهی به 1390/12/29
انتخاب حسابرس و بازرس قانونی
انتخاب روزنامة کثیرالانتشار
تعیین حق حضور اعضای غیر موظف هیئت مدیره
تعیین پاداش هیئت مدیره

پس همين روزا ميبنده گزارش 12 ماهشو اعلام ميكنه.....توانايي تعديل داره

*سامان*
2012/04/08, 17:36
عدم فروش كروي در معاملات امروز 2 فرضيه رو تقويت ميكنه

1- كدهاي شخصي پر شدن و ديگه نيازي به فروش نيست و از يكي دو روز آينده سهم دوباره قفل ميشه

2- كروي فقط در صف خريد فروشنده هست

پس خيالمون از كروي راحت شد و من دوباره پيشنهاد خريد رو فرآور ميدم

كروي با اينكه صف بوده فروشنده نبوده.....فرضيه 1 داره تقويت ميشه.....روزهاي آينده بايد ببينيم چه خبر ميشه

*سامان*
2012/04/08, 18:14
نه دیگه الان با این وضعیت و اصلاح کوچیکش همون حالت دوم شد. یعنی الان ریز موج 3 از 3 شروع شده و من مقاومت جدی تا 740 نمی بینم. هدف موج 3 هم همون که گفتم...970 :)

ميگم كيوان جان يعني فردا سهم هيچ واكنشي به 680 نشون نميده؟

کیوان
2012/04/08, 18:51
ميگم كيوان جان يعني فردا سهم هيچ واكنشي به 680 نشون نميده؟
اون کندل نزولی که من میخواستم و نزد را امروز فقط با صف خرید میشد جبران کرد که کرد! :)
اگر امروز سهم بدون صف صعودی میشد میگفتم از 663 برمیگرده ولی با این صف امروز این مقاومت نمی تونه جدی باشه و باید انتظار یک صعود شارپ دیگه با استراحتهای بسیار کوچک مثل اینبار را داشته باشیم. :-b

*سامان*
2012/04/08, 18:55
اون کندل نزولی که من میخواستم و نزد را امروز فقط با صف خرید میشد جبران کرد که کرد! :)
اگر امروز سهم بدون صف صعودی میشد میگفتم از 663 برمیگرده ولی با این صف امروز این مقاومت نمی تونه جدی باشه و باید انتظار یک صعود شارپ دیگه با استراحتهای بسیار کوچک مثل اینبار را داشته باشیم. :-b

http://forums.boursy.com/imported/2012/01/136.gif
فرآور

*سامان*
2012/04/09, 09:08
يه بررسي رو فرآور كردم ديدم ميتونه 65 تومنم پوشش بده

parastom
2012/04/09, 09:22
يه بررسي رو فرآور كردم ديدم ميتونه 65 تومنم پوشش بده
سلام.
ساده جان اين 65 كه بررسي كردي، سال 90 رو پوشش ميده يا 91 ؟؟؟
به نظر من 91 بيش از اينها هست...

*سامان*
2012/04/09, 09:29
سلام.
ساده جان اين 65 كه بررسي كردي، سال 90 رو پوشش ميده يا 91 ؟؟؟
به نظر من 91 بيش از اينها هست...

65 ماله 90 هست....البته بدون تسعير ارز.....سال 91 رقماي گنده اي درآوردم واسه همين ميترسم بگم...كمه كم 80 سال 91 هست البته با يه فرض خاص 150 هم درآوردم