PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پیشنهاد خرید

صفحه ها : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

roohe-khashen
2012/02/04, 19:35
کهرام چیز دیگریست

سيد ياسر شريعت
2012/02/05, 10:16
دوستانی که استراتژی ریسک گریز دارند، سهم های فملی و کفرا در این قیمت ها واقعا کم ریسک هستند. خرید پله ای در این حوالی بسیار مناسب خواهد بود.

*سامان*
2012/02/05, 18:52
سبد مرتبط با شاخصمو كامل نقد كردم با بازدهي متوسط 12 درصد......از بازار شاخصي خوشم نمياد و بيشتر رو تك سهمها كليد هستم

roohe-khashen
2012/02/05, 23:51
فردا میخوام مپنا و خعتبار بخرم !!

amir26
2012/02/06, 09:36
عرضه ای در کار نیست فعلا پس خرید کنید ومنتظر پارسیان نباشید بنا به گفته بورس 24

کيانوش
2012/02/06, 11:36
فاراک بخريم
داره ميره واسه صف خريد
فاراک هم از صدرا جدا شد.

roohe-khashen
2012/02/06, 12:17
من که میگم باز هم کاشی ها از فردا خوب دارن کف سازی میکنن!!

roohe-khashen
2012/02/06, 12:20
مپنا هم یه جورایی شده فردا قطعا دیگه میخرمش امروز یادم رفت حواسم همش به وتوکا بود اما مپنا رو هم دریابید که دیگه موقش شده

roohe-khashen
2012/02/06, 15:14
یک نگاه به گزارش 9 ماهه حتوکا بیندزاید=تقریبا بالای 55% حتوکا متعلق به وتوکا میباشد
توکا ریل هم سرو کله اش پیدا میشه=34% این شرکت با قیمت هر سهم 107 تومان متعلق به وتوکا میباشد
خود حتوکا هم که در حال صعود جانانه پس در خرید وتوکا شک نکنید!حداقل چند درصدی میده

alireza9967
2012/02/06, 16:39
تو گروه قندی که کلا سبز هستن قمرو و قشرین فرصت خرید دادن.و اینده خوبی دارن.چه کوتاه مدت.چه میان مدت و چه بلندمدت
تو گروه معدنی هم فردا کبافق در خط حمایت است و بهترین فرصت برای خرید...

reza2011
2012/02/06, 17:23
کاشی ها یه پول بک زیبا به روند نزولی قبلیشون داشتن و از فردا یا پس فردا یا علی;)

roohe-khashen
2012/02/07, 10:14
من که میگم باز هم کاشی ها از فردا خوب دارن کف سازی میکنن!!

اینم از کاشیها که دیروز گفتم وتوک بابا هم که داره خوب سود میده!

*سامان*
2012/02/07, 18:34
دوستان بهتره بشينيد تك سهمهاي خاصي رو پيدا كنيد و رو اونا سرمايه گذاري كنيد از اين بازار چيزي در نمياد همش شده نوسان و دروغگويي....سهمايي هستن كه تو بلند مدت خوب جواب ميدن اگه الان ازشون غفلت كنيد يه زماني حسرت به دلتون ميزارن....هميشه دنبال سهماي رند بازار نباشيد....اينم يادتون باشه هيچ گروهي قند نميشه.....الان اگه نگاه كنيد بازار جون كافي واسه بالا بردن سهماي گنده نداره....اگه نوسانگير حرفه اي هستيد كه هيچي اما اگه مثه من يكم صبرتون زياده بشينيد سهم خوب رو شناسايي كنيد و به سبدتون اضافه كنيد....الان سايپا شده 160 تومن اما شما فك ميكنيد اگه سايپا از 160 برگرده تا كجا ميره؟البته اينا به شرطيه كه خبر مهمي كه بازارو تحت تاثير بزاره منتشر نشه

مصطفی مصری پور
2012/02/07, 19:32
سامان جان روی ساختمونیا نظری نداری؟:)

*سامان*
2012/02/07, 20:13
سامان جان روی ساختمونیا نظری نداری؟:)

هنوز تو ساختمونيا ضايع نشدم ولي اگه ضايع شدم حتما ضايع شدن خودمو اعلام ميكنم....از موقعي كه من گفتم بازي كوتاه مدت ساختموني ها تموم شده بعدش خودتون ديديد كه تموم شده بودعلت اينكه من گفتم بازي كوتاه مدت اينا تموم شده اين بود كه يه عده فك ميكردن ميشه عين قند واسه همين من اون پستو زدم.....يعني برداشت من از كوتاه مدت در موقع زدن اون پست كوتاه مدت به شكل قند بود كه بايد حتما تو پستام بهش اشاره ميكردم .......البته ميدونم اينا از نظر شما همش توجيهه......اي كاش منظورمو از كوتاه مدت واضح بيان ميكردم ....ثامان مصداق صحبتاي من نيست چون حمايت پشتشه و بارها گفتم حرفاي من به شرطيه كه حمايت يا خبر رانتي يا چيزي نباشه و سهم شرايط عادي داشته باشه.....اون روزيم كه داشتيم در مورد صف ميليوني و غير ميليوني صحبت ميكرديم فرداش اثري از صف ثامان نبود اما من هيچ پستي نزدم و نگفتم جناب مصري پور پس كو اون صف ميليوني چون اينطور رفتارا مال بچه هاست بازاره و هزار تا اتفاق توش ميفته بعضيا رو ميبينم كه وقتي سهمي رو معرفي ميكنن و منفي ميشه صداشون در نمياد اما خدا نكنه يه روز صف بشه چه كارا كه نميكنن....كلا تا الان پستي در مورد گروه ساختمان نزدم چون احساس ميكنم پيشبينيم درست بوده....اگه كسي به حرف من اون روز اين گروهو ميفروخت ميتونست پايينتر بخره....اي كاش همونطور كه من تو روزاي منفي اين گروه نيومدم بگم ديدي مصطفي بازي گروه تموم شده شمام با اين نوساناي مقطعي نميومديد اون روزارو يادمون بياريد....وا ميستاديد لا اقل بيشتر سهماي اين گروه از سقف قبليشون رد بشن بعد اون روزا رو ياد من مياورديد.....در مورد گروه كاشيم اگه كوتاه مدت قندي رو در نظر بگيريم هنوز تا ضايع شدنم خيلي راه داره و اگه نوسانات كوتاه مدت رو در نظر بگيريم بله من ضايع شدم و از همه دوستان هم عذر ميخام چون از 5 6 درصد بيشتر شد ....البته اينم بگم فك نميكنم كسي به حرف من عمل كرده باشه.......در مورد گروه ساختمون هنوز نظرم همونه...كوتاه مدت قندي كه به هيچ وجه ضايع نشدم اما كوتاه مدت 5 6 درصدي رو چون 2 هفته از تاريخ بحث ما ميگذره ديگه مصداق پيدا نميكنه...

*سامان*
2012/02/07, 20:27
دوستان بهتره بشينيد تك سهمهاي خاصي رو پيدا كنيد و رو اونا سرمايه گذاري كنيد از اين بازار چيزي در نمياد همش شده نوسان و دروغگويي....سهمايي هستن كه تو بلند مدت خوب جواب ميدن اگه الان ازشون غفلت كنيد يه زماني حسرت به دلتون ميزارن....هميشه دنبال سهماي رند بازار نباشيد....اينم يادتون باشه هيچ گروهي قند نميشه.....الان اگه نگاه كنيد بازار جون كافي واسه بالا بردن سهماي گنده نداره....اگه نوسانگير حرفه اي هستيد كه هيچي اما اگه مثه من يكم صبرتون زياده بشينيد سهم خوب رو شناسايي كنيد و به سبدتون اضافه كنيد....الان سايپا شده 160 تومن اما شما فك ميكنيد اگه سايپا از 160 برگرده تا كجا ميره؟البته اينا به شرطيه كه خبر مهمي كه بازارو تحت تاثير بزاره منتشر نشه

دوستاني كه ميخان اين سهماي بلند مدت رو بدونن چيه و خيليم روشون كار كردم يه پي ام بدن تا بهشون بگم البته تاكيد ميكنم بلند مدت....باز فردا نريد بخريد توش گير كنيد بيايد بگيد اين ديگه چي بود....اين سهمايي كه من مد نظرمه فقط زمانه كه حرف منو ثابت ميكنه

SHAMSIAN
2012/02/07, 20:32
کهرام امروز تا پایان معاملات یکی دو بار صف خرید شد احتمالا فردا هم خرید ها ی تکمیلی صورت خواهد گرفت .

sadegh
2012/02/07, 20:52
اتفاقات خوبی تو کحافظ در حال رخ دادنه ازدستش ندید

مصطفی مصری پور
2012/02/07, 21:01
هنوز تو ساختمونيا ضايع نشدم ولي اگه ضايع شدم حتما ضايع شدن خودمو اعلام ميكنم....از موقعي كه من گفتم بازي كوتاه مدت ساختموني ها تموم شده بعدش خودتون ديديد كه تموم شده بودعلت اينكه من گفتم بازي كوتاه مدت اينا تموم شده اين بود كه يه عده فك ميكردن ميشه عين قند واسه همين من اون پستو زدم.....يعني برداشت من از كوتاه مدت در موقع زدن اون پست كوتاه مدت به شكل قند بود كه بايد حتما تو پستام بهش اشاره ميكردم .......البته ميدونم اينا از نظر شما همش توجيهه......اي كاش منظورمو از كوتاه مدت واضح بيان ميكردم ....ثامان مصداق صحبتاي من نيست چون حمايت پشتشه و بارها گفتم حرفاي من به شرطيه كه حمايت يا خبر رانتي يا چيزي نباشه و سهم شرايط عادي داشته باشه.....اون روزيم كه داشتيم در مورد صف ميليوني و غير ميليوني صحبت ميكرديم فرداش اثري از صف ثامان نبود اما من هيچ پستي نزدم و نگفتم جناب مصري پور پس كو اون صف ميليوني چون اينطور رفتارا مال بچه هاست بازاره و هزار تا اتفاق توش ميفته بعضيا رو ميبينم كه وقتي سهمي رو معرفي ميكنن و منفي ميشه صداشون در نمياد اما خدا نكنه يه روز صف بشه چه كارا كه نميكنن....كلا تا الان پستي در مورد گروه ساختمان نزدم چون احساس ميكنم پيشبينيم درست بوده....اگه كسي به حرف من اون روز اين گروهو ميفروخت ميتونست پايينتر بخره....اي كاش همونطور كه من تو روزاي منفي اين گروه نيومدم بگم ديدي مصطفي بازي گروه تموم شده شمام با اين نوساناي مقطعي نميومديد اون روزارو يادمون بياريد....وا ميستاديد لا اقل بيشتر سهماي اين گروه از سقف قبليشون رد بشن بعد اون روزا رو ياد من مياورديد.....در مورد گروه كاشيم اگه كوتاه مدت قندي رو در نظر بگيريم هنوز تا ضايع شدنم خيلي راه داره و اگه نوسانات كوتاه مدت رو در نظر بگيريم بله من ضايع شدم و از همه دوستان هم عذر ميخام چون از 5 6 درصد بيشتر شد ....البته اينم بگم فك نميكنم كسي به حرف من عمل كرده باشه.......در مورد گروه ساختمون هنوز نظرم همونه...كوتاه مدت قندي كه به هيچ وجه ضايع نشدم اما كوتاه مدت 5 6 درصدي رو چون 2 هفته از تاريخ بحث ما ميگذره ديگه مصداق پيدا نميكنه...

استاد سامان من فقط نظرتو خواستم..کی گفت ضایع شدی؟

1- توی تئوری های بازار سرمایه منظور از کوتاه مدت 2 روز نیست! حداقل 3 ماهه
2- اون کمای کذایی هیچ وقت سراغ گروه ساختمون نیومد و معاملات بلوکی + روزانه 3 میل سهام خرید توی همون دوره کما اتفاق افتاد
3-الان صف ثتران هم رانتیه؟ امروز تا 9 میل(با تعریف ریاضیش البته) صف خرید داشت. ثنوسا هم یه هفته س صف خرید 4 میلیونی داره.
4-شما روی ثشرق 190 تومنی گفتی بالا ندارن،حداکثر 4 یا5% بعدشم کما! الان ثشرق 213 تومنه با حجم 4 میلیونی.
5-خب کم کم با تغییر شرایط، مفاهیم مد نظر اون موقع شما هم مشخص میشه. البته اینا توجیه نیست.
6- میگی در مورد ساختمان پست نزدم ولی کی بود گفت این بلوکا بازی بزرگانه وارد نشید؟؟ اگر کسی این هشدارو جدی میگرفت هم 5% امروزو از دست میداد. به همین راحتی.

البته گروه کاشی هم هنوز تو کماست.

این فرافکنیه که بگیم منظور از زنده کردن اون پستها ضایع کردنه. منظور فقط اینه که بچه بازی یعنی جو منفی بیخود دادن . یعنی تخریب گروهی که نمیدونیم توی چه خبره.

امیر2309
2012/02/07, 21:46
دوستاني كه ميخان اين سهماي بلند مدت رو بدونن چيه و خيليم روشون كار كردم يه پي ام بدن تا بهشون بگم البته تاكيد ميكنم بلند مدت....باز فردا نريد بخريد توش گير كنيد بيايد بگيد اين ديگه چي بود....اين سهمايي كه من مد نظرمه فقط زمانه كه حرف منو ثابت ميكنه

:*:*

*سامان*
2012/02/07, 23:10
استاد سامان من فقط نظرتو خواستم..کی گفت ضایع شدی؟

1- توی تئوری های بازار سرمایه منظور از کوتاه مدت 2 روز نیست! حداقل 3 ماهه
2- اون کمای کذایی هیچ وقت سراغ گروه ساختمون نیومد و معاملات بلوکی + روزانه 3 میل سهام خرید توی همون دوره کما اتفاق افتاد
3-الان صف ثتران هم رانتیه؟ امروز تا 9 میل(با تعریف ریاضیش البته) صف خرید داشت. ثنوسا هم یه هفته س صف خرید 4 میلیونی داره.
4-شما روی ثشرق 190 تومنی گفتی بالا ندارن،حداکثر 4 یا5% بعدشم کما! الان ثشرق 213 تومنه با حجم 4 میلیونی.
5-خب کم کم با تغییر شرایط، مفاهیم مد نظر اون موقع شما هم مشخص میشه. البته اینا توجیه نیست.
6- میگی در مورد ساختمان پست نزدم ولی کی بود گفت این بلوکا بازی بزرگانه وارد نشید؟؟ اگر کسی این هشدارو جدی میگرفت هم 5% امروزو از دست میداد. به همین راحتی.

البته گروه کاشی هم هنوز تو کماست.

این فرافکنیه که بگیم منظور از زنده کردن اون پستها ضایع کردنه. منظور فقط اینه که بچه بازی یعنی جو منفی بیخود دادن . یعنی تخریب گروهی که نمیدونیم توی چه خبره.

نميدونم كلمه استاد واقعي بود يا كنايه به هر حال اگه واقعي بود بايد بگم كهhttp://forums.boursy.com/imported/2012/02/22.gif

1-موضوع شماره 1 جاي بحث نداره چون تعاريف با هم فرق ميكنه

2-كما رو اونجام بهتون گفتم منظور من معاملات فرسايشي بوده نه صف فروش ميليوني...اگه واقعا به تعريفي كه تو شماره 1 از كوتاه مدت كرديد اعتقاد داريد واستيد تا ببينيم اين كما سراغشون مياد يا نه چون هنوز با تعريف شما فاصله زيادي داره

3-ثامانم صف ميليوني داشت ولي فرداش ازش خبري نبود...در ضمن ثتران بزاريد از سقف قبليش رد بشه تا در موردش صحبت بشه چون اونجايي كه ما باهم بحث ميكرديم قيمت ثتران بالاتر بود...اما در مورد رانتي بودن يا نبودن يكم صبر كنيد در روزهاي آينده مشخص ميشه چرا ثنوسا يا ثتران يا ثامان داره ميره بالا .....اگه عرضه و تقاضاي عادي بازار اين سهمارو بردن بالا كه هيچ حرف شما درسته اما اگه خبري اومد كه فلان حقوقي ميخاد بلوك جابه جا كنه يا وام مسكن شده 50 ميل يا فلان حقوقي وارد سهم شده بالا رفتن اين سهما مصداقي براي حرف من نيست

4-من در مورد گروه ساختمان كلي نظر دادم و روزي كه داشتيم با هم بحث ميكرديم اگه كلوزو 196 بگيريم چون 204 رو هم تاچ كرد هنوز زياد بالاتر از 5 6 درصد نشده...در ضمن من به تك سهم كار ندارم كل گروه مد نظر من بوده

5-من اشتباهم اين بود كه تو پستام اسمي از كوتاه مدت به سبك قندي نياوردم و الان هيچ سلاحي واسه دفاع كردن از خودم ندارم و به شما هم حق ميدم كه فكر كنيد دارم توجيه ميكنم اما بارها گفتم نه ساختمون و نه كاشي مثه گروه قند نميشن و پست اون روز منم با همين ذهنيت زده شده....ولي متاسفانه چون تاكيد بر كوتاه مدت قندي تو پستام نكردم الان شما قدرت مانور بالايي تو اين سرفصل داريد و اسمشو ميزاريد توجيه

6-من يه پست زدم تو تاپيك سشرق و گفتم بزاريد بازيشونو بكنن بعد كه سمت بازي مشخص شد وارد بشيد....خب بازيشون تموم شد و سهم تا 213 رفت و به قول شما يه 5 درصد پريد...اولا همه مثه شما حرفه اي نيستن كه از اين 5 درصدا استفاده كنن ثانيا هشدار من شامل حال افراد حرفه اي مثه شما نميشه حرف من شامل حال اونايي ميشه كه نوسانگيري 5 در صدي بلد نيستن و اگه ثشرقو 200 ميخرن ميخان 250 بفروشن
ثالثا واستيد ببينيد اين بازيا تا كجا ادامه پيدا ميكنه البته من ازون آدمايي نيستم كه اگه فردا سهم منفي بشه بيام بگم هه هه ديدي مصطفي منفي شد

منظورتونو از اين جمله كه(گروه كاشي هنوز تو كماست) نفهميدم اما گروه كاشي رو هم جوابشو در قالب بند 5 ميدم و به هركسي هم كه بياد بگه اشتباه كردي حق ميدم و دستشم ميبوسم تقصير خودم بوده كه منظورمو واضح نگفتم پس هر چقدر بخايد ميتونيد مانور بديد چون هيچ حرفي واسه گفتن ندارم

اين كه فرموديد بچه بازي يعني تخريب گروهي كه نميدونيم توش چه خبره و پستاي من در مورد اين گروه رو به جو منفي دادن تعبير كرديد بايد بگم كه بهتون حق ميدم كه اينجوري برداشت كنيد چون محيط مجازيه و آدما همديگرو نميشناسن اما تو مرامو اخلاق من چيزي به عنوان تخريب و جو منفي دادن وجود نداره و بايد سرمو بزارم بميرم اگه يه روزي بخام سهمي رو كه ندارم بيام تخريب كنم....من وشمال رو داشتم با اينكه گزارش خوبي داد به همه گفتم تا بازي حق مشخص نشده نخريد يا فنورد و حقش رو دارم و به همه توصيه كردم تا بازي حق مشخص نشده نخريد يا كساوه رو داشتم و به همه ميگفتم بازي كوتاه مدت كاشي تموم شده و نخريد....4 خطي هايي رو كه مينويسم به ندرت درباره سهمي كه تو سبدم وجود داشته نوشتم ويا اصلا ننوشتم به جز كساوه كه خاستم دست شركتو رو كنم و بر اساس بالا اومدن تاپيك تو سايتاي مختلف سهم مد نظر رو انتخاب كردم......اون وقت شما منو به تخريب و دادن جو منفي محكوم ميكنيد؟قشكر چكاوه پلوله شلعاب فارسيت كساوه صدرا و خيلي از سهماي ديگه رو من تو سبدم نداشتم ولي تحليلشونو زدم و شما منو به تخريب محكوم ميكنيد؟اگه واقعا به تعريف بند 1 اعتقاد داريد نبايد اينقد زود ياد قديما ميكرديد همونطور كه من موقعي كه گروه منفي شد هيچ پستي نزدم ......اصلا تو مرام من نيست كه بخام اين بحثاي بي ارزش كما صف ميليوني كوتاه مدت و بلند مدتو اينقد كش بدم چون واقعا بحثاي بچگونه و بي ارزشي هست كه روزاي مثبت بيرون مياد و روزاي منفي خفه ميشه

کیوان
2012/02/07, 23:28
اول از همه، از همه دوستانم که سعی می کنند در عین اختلاف دیدگاهها خویشتنداری کنند و حرمت همو نگه دارند کمال تشکر را دارم. http://forums.boursy.com/imported/2012/02/87.gif
من یک نکته کوچیک میون این بحثها فقط بگم! در مورد بازه های کوتاه و میان و بلند مدت هیچ 2 نفری نیستند که اختلاف عقیده نداشته باشند و روی یک محدوده خاص توافق داشته باشند.
کوتاه مدت از دید استراتژی هر فرد از چند روز تا به قول مصطفی 3 ماه میتونه باشه. بعنوان مثال دیدگاه خود من در مورد کوتاه مدت 1 تا 2 ماهه هست. خلاصه اینکه رو این قسمت عمرا کسی به توافق برسه! http://forums.boursy.com/imported/2012/02/55.gif

*سامان*
2012/02/08, 01:09
دوستان ميدونم خيلي از شماها حق وشمال نداريد اما ازتون ميخام اگه كاري از دستتون برمياد انجام بديد.....ازتون خواهش ميكنم اگه كاري از دستتون برمياد دريغ نكنيد...اين فرم هاي شكايت و اين تلفنارو ميزارم شمام همكاري كنيد

دوستان اين شماره هاي مديران فرابورسه زنگ بزنيد ازشون بخايد نماد شركتو ببندن تا گزارش 12 ماهه بياد اينا امروز 25 عرضه كردن كه دهن فرابورسو ببندن فردا ميكننش 20 پس فردا 15 پسون فردا 10 ودر نهايت به همون 4 تومن معاملش ميكنن

http://cms.irfarabourse.com/Default.aspx?tabid=249

ا (http://cms.irfarabourse.com/Default.aspx?tabid=249)زتون خواهش ميكنم كوتاهي نكنيد

http://bazarosarmaye.ir/headline/5054/

ا (http://bazarosarmaye.ir/headline/5054/)ز اين لينك بريد نظر بديد

اين لينك سازمان بازرسي كل كشوره و ميتونيد از اين لينك شكايتاتونو ارسال كنيد

http://shekayat.bazresi.ir/Portal/Home/Default.aspx?CategoryID=f0e6f38a-4177-4dff-aabd-7e17bae8416a

اينم لينك ارسال شكايت به نهاد رياست جمهوريه

http://www.saamad.ir/portal/Home/Default.aspx?CategoryID=b215830c-be04-4e06-b849-6aac8438efc7

د (http://www.saamad.ir/portal/Home/Default.aspx?CategoryID=b215830c-be04-4e06-b849-6aac8438efc7)وستان ميتونن از طريق تلفن 111 هم شكايت خودشونو ارسال كنن

02166730782پارچینی(تخلفات بورس)
02166706123 صحرایی(ناظر بورس)
02184083000 سازمان بورس...دفتر مالمیر...
02166756292-4هامونی(ناظر فرابورس) با پیگیری و فشار به امید خدا درست میشه فقط کوتاهی نکنید...خود سهمم راحت میشه با چنتا دونه صبح به صبح و بعد مرحله دوم و سوم مثبت کرد...روش واقعا مسخریس این بازار پایه...

khademi1350
2012/02/08, 08:46
حتاید

ثاژن

وبیمه

*سامان*
2012/02/09, 20:21
يه هشدار در مورد گروه خودرو به دوستان بدم اونم اينه كه اين گروه به زودي زيان ميسازن و سرمايه گذاري بلند مدت رو اين گروه توجيه نداره البته به نوساناش كار ندارم و يا به بازيهاي سياسيش كار ندارم يا به كوتاه مدتش چون بعد از هر اصلاحي يه صعود هست اما از لحاظ بنيادي زماني متحول ميشن كه بتونن افزايش نرخ خوبي بگيرن مثلا پرايد 15 ميليوني خيلي به اين گروه كمك ميكنه اما تا زماني كه قيمتا همين باشه اين شركتا روز به روز بنيادشون بدتر ميشه حواستونو جمع كنيد

مصطفی مصری پور
2012/02/09, 23:52
بله سامان کاملا درسته.

این گروه قبل از افزایش دلار و تشدید تحریمها هم تنها از ناحیه افزایش هزینه های مالی و اداری به سمت زیان عملیاتی حرکت میکرد. حالا که عوامل منفی بیشتر و بیشتر شدن.

اینها همه نتیجه سیاستهای فوق حمایتی دولته که صنعتی رو چنان فربه بار میاره که هیچوقت نتونه روی پای خودش بایسته و در نهایت با کمتری نوسانی در اقتصاد به سمت زوال سرازیر بشه.

کوثر
2012/02/09, 23:54
یه بنده خدایی می گفت برید با شاخص یه عکس یادگاری بگیرید.

roohe-khashen
2012/02/10, 00:59
البته به نظر من از خودروییها میشه یه رالی درست درمون گرفت همین خپارس رو که هر روز بیمه ملت خوب داره میخره نمیدونم هم چرا اما فکر میکنم کف سایپا 155 و کف خپارس 90 و کف زامیاد هم 100 باشد میدونم که حقوقی ها هم(وساپا)خوب پولی اماده کردن برای جمع کردن سایپا رو 155

*سامان*
2012/02/10, 01:06
البته به نظر من از خودروییها میشه یه رالی درست درمون گرفت همین خپارس رو که هر روز بیمه ملت خوب داره میخره نمیدونم هم چرا اما فکر میکنم کف سایپا 155 و کف خپارس 90 و کف زامیاد هم 100 باشد میدونم که حقوقی ها هم(وساپا)خوب پولی اماده کردن برای جمع کردن سایپا رو 155

اگه پول پشت اين گروه بياد اون يه موضوع ديگست ولي بنيادشون صعودشونو تاييد نميكنه

roohe-khashen
2012/02/10, 01:10
اگه پول پشت اين گروه بياد اون يه موضوع ديگست ولي بنيادشون صعودشونو تاييد نميكنه
اره بنیادی که متاسفانه یکی یکی باید منتظر تعدیل منفی اونا باشیم اما تو دلشون یه چند درصدی خوابیده مطمئنم!!البته خبهمن قضیش متفاوت هستش

*سامان*
2012/02/10, 17:13
دوستان به اون ليست 8 تايي شفارس رو اضافه كنيد فقط نكته بدش تراز ارزي منفيشه كه اونم با توجه به توليدو فروشش مشكلي ايجاد نميكنه

*سامان*
2012/02/10, 17:43
بعضي از دوستان ميپرسن گروه كاشي واسه سبد بلند مدت چطوره....بايد به دوستان بگم همه سهمايي كه تو اين گروه هستن ارزنده نيستن...همين كسعدي كه همه ميگن اوه اوه چقد ارزندستو به بهو چه چه ميكنن صورتاي ماليش خيلي معموليه اما چون حمايت سنگيني پشتشه اونو تو كاشيا از همه سرتر كرده.....تحريم كاشي سعدي رو اذيت ميكنه حواستون باشه....انبار شركت رشد آنچناني نداشته و اگه از الان نتونه مواد اوليه شو خريداري كنه به مشكل ميخوره.....البته اين نكته رو هم بگم كه پيش پرداختاي شركت رشد خوبي داشته و نشون ميده مديريت به فكر مواد اوليه هست.....پوشش دقيق 75 درصدي تو 9 ماهه نشون ميده يه جاي كار ميلنگه و بايد بررسي بشه

پس شايد كسعدي و كساوه تو اين گروه از همه ارزنده تر باشن اما ميشه اين سهما رو به ديد بلندمدت نگه داشت يا نه؟جواب اين سوالو بايد خودتون بديد بر خلاف نظر جناب مصري پور كه معتقدن افق ساختمون و كاشي از هم جداست من معتقدم اين 2 صنعت لازمو ملزوم همديگن...يعني كاشي بدون ساختمان و ساختمان بدون كاشي معني نميده....اگه فك ميكنيد صنعت ساختمان تو اين مملكت حرف واسه گفتن زياد داره پس حتما كسعدي و كساوه رو تو سبد داشته باشيد و اگه فكر ميكنيد ساختمان يه بادي هست و ميادو ميره نگه داشتن كاشي در سبد توصيه نميشه

سعید پور احمدی
2012/02/10, 21:45
به نظرم قند لرستان یا کفرا گزینه های خوبی برای یکشنبه باشه

مصطفی مصری پور
2012/02/10, 22:13
بعضي از دوستان ميپرسن گروه كاشي واسه سبد بلند مدت چطوره....بايد به دوستان بگم همه سهمايي كه تو اين گروه هستن ارزنده نيستن...همين كسعدي كه همه ميگن اوه اوه چقد ارزندستو به بهو چه چه ميكنن صورتاي ماليش خيلي معموليه اما چون حمايت سنگيني پشتشه اونو تو كاشيا از همه سرتر كرده.....تحريم كاشي سعدي رو اذيت ميكنه حواستون باشه....انبار شركت رشد آنچناني نداشته و اگه از الان نتونه مواد اوليه شو خريداري كنه به مشكل ميخوره.....البته اين نكته رو هم بگم كه پيش پرداختاي شركت رشد خوبي داشته و نشون ميده مديريت به فكر مواد اوليه هست.....پوشش دقيق 75 درصدي تو 9 ماهه نشون ميده يه جاي كار ميلنگه و بايد بررسي بشه

پس شايد كسعدي و كساوه تو اين گروه از همه ارزنده تر باشن اما ميشه اين سهما رو به ديد بلندمدت نگه داشت يا نه؟جواب اين سوالو بايد خودتون بديد بر خلاف نظر جناب مصري پور كه معتقدن افق ساختمون و كاشي از هم جداست من معتقدم اين 2 صنعت لازمو ملزوم همديگن...يعني كاشي بدون ساختمان و ساختمان بدون كاشي معني نميده....اگه فك ميكنيد صنعت ساختمان تو اين مملكت حرف واسه گفتن زياد داره پس حتما كسعدي و كساوه رو تو سبد داشته باشيد و اگه فكر ميكنيد ساختمان يه بادي هست و ميادو ميره نگه داشتن كاشي در سبد توصيه نميشه

سامان جان کسعدی برای چی ارزنده نیست؟
میخواد تعدیل منفی بده؟ p/e بالایی داره؟ کارخونش منفجر شده؟
نرخ ارز بودجشو بالاتر از نرخ رسمی گرفته؟
در مورد مواد اولیه نهایت 27% مواد اولیه از خارج تهیه میشه که محصولات استراتژیکی هم نیست که با تحریم وارد کشور نشه. رنگ و لعابه که نه در انحصار کشور خاصیه و نه اینکه در داخل نایاب باشه.

در مورد سود غیرعملیاتی که میخواد شناسایی کنه هم همین بس که فقط ساختمون تهرانش ارزش پایه 1.2 میلیارد تومن داره.تقسیم بر 98 میل سهمش بکنید میشه 12 تومن. سایر املاک مازادش هم که فعلا قیمت گذاری نشده.

در مورد نرخ ارز و تحریم و... اتفاقا صنعت کاشی منتفع میشه . فقط کافیه بازار کاشی الان با پارسالو مقایسه کنید. یه مدتی کاشیهای چینی با توجه به قیمت تمام شده پایینشون بازارو قبضه کرده بودن ولی الان با نرخ فعلی ارز، بازار فروش تولیدات داخل بمراتب بهتر شده، صادراتشونم به کنار. دیگه خودتون تحلیل کنید ، آرامش در عراق و شروع ساخت و ساز در اونجا به عنوان وارد کننده عمده کاشی ایران چه تاثیری بر این صنعت داره؟

من نمیگم کاشی و ساختمون با هم واگرایی دارن بلکه میگم رشد سهام ساختمونی و رشد سهام کاشی دلایل متفاوتی دارن. رشد کاشی بخاطر رشد نرخ ارزه و ساختمونیها هم فعلا بخاطر رشد قیمت مسکن اوضاشون مثبته. هنوز به رونق ساخت و ساز نرسیدیم که بخوایم اونطور نتیجه گیری کنیم. در اون مورد نظر من اینه که درسالهای آینده رونق ساخت و ساز رو خواهیم داشت و کاشیها هم منتفع میشن .

حالا از اینا بگذریم. یه سهم بجای کسعدی پیشنهاد کن که استفادشو ببریم.

با سپاس

roohe-khashen
2012/02/10, 23:14
یادم نیست تو کدوم تاپیک و صفحه چند بود که گفتم اما یادمه که گفتم حقوقی داره دنبال سهم کوچیک با ارزش بالا میگرده همتون میدونید که قندیها سهمهای کوچیک بودن با حجم مبناهای مناسب که خداییش حقوقی خوب روش جولان داد اما پیرو اون صحبتم تنها گروهی که الان شرایط مشابه قندیها رو داره فقط و فقط و کاشی هستش و تو سایتهای همسایه هم حتما خوندید که حقوقیها دارن اماده میشن بیان رو این گروه پس تا دیر نشده البته نه با عجله این گروه رو دریابید البته همانند قندیها این گروه هم سهمهاش از نظر ارزندگی متفاوت هستش که همه میدونید کچینی کساوه کسعدی کهرام کترام اون باقی مونده هاش هم به دنبال اینها حرکت میکنند البته حق تقدم کحافظ هم بسته شده و خود این قضیه رو هم من مزید بر علت میدونم برای رشد این گروه چون رو حقش یه سری بازی در اومد و من فکر میکنم بعضی ها منتظر بودن تا حق این سهم هم بسته شه سهم کاشی هم زیاد به همه هم میرسه پس بخرید بعد نشه مثل قندیها که بگید ای یادته کسعدی رو 285 بودها ای یادته کهرام رو 144 بودها!!

مات
2012/02/10, 23:27
كسعدي زماني ميرسه كه بازار روي 400 تومن اين سهمو ميخره همين كه مدير عامل شروع كرده به فروش ساختمونهاي مازاد خودش خيلي خبر خوبيه

*سامان*
2012/02/10, 23:59
سامان جان کسعدی برای چی ارزنده نیست؟
میخواد تعدیل منفی بده؟ p/e بالایی داره؟ کارخونش منفجر شده؟
نرخ ارز بودجشو بالاتر از نرخ رسمی گرفته؟
در مورد مواد اولیه نهایت 27% مواد اولیه از خارج تهیه میشه که محصولات استراتژیکی هم نیست که با تحریم وارد کشور نشه. رنگ و لعابه که نه در انحصار کشور خاصیه و نه اینکه در داخل نایاب باشه.

در مورد سود غیرعملیاتی که میخواد شناسایی کنه هم همین بس که فقط ساختمون تهرانش ارزش پایه 1.2 میلیارد تومن داره.تقسیم بر 98 میل سهمش بکنید میشه 12 تومن. سایر املاک مازادش هم که فعلا قیمت گذاری نشده.

در مورد نرخ ارز و تحریم و... اتفاقا صنعت کاشی منتفع میشه . فقط کافیه بازار کاشی الان با پارسالو مقایسه کنید. یه مدتی کاشیهای چینی با توجه به قیمت تمام شده پایینشون بازارو قبضه کرده بودن ولی الان با نرخ فعلی ارز، بازار فروش تولیدات داخل بمراتب بهتر شده، صادراتشونم به کنار. دیگه خودتون تحلیل کنید ، آرامش در عراق و شروع ساخت و ساز در اونجا به عنوان وارد کننده عمده کاشی ایران چه تاثیری بر این صنعت داره؟

من نمیگم کاشی و ساختمون با هم واگرایی دارن بلکه میگم رشد سهام ساختمونی و رشد سهام کاشی دلایل متفاوتی دارن. رشد کاشی بخاطر رشد نرخ ارزه و ساختمونیها هم فعلا بخاطر رشد قیمت مسکن اوضاشون مثبته. هنوز به رونق ساخت و ساز نرسیدیم که بخوایم اونطور نتیجه گیری کنیم. در اون مورد نظر من اینه که درسالهای آینده رونق ساخت و ساز رو خواهیم داشت و کاشیها هم منتفع میشن .

حالا از اینا بگذریم. یه سهم بجای کسعدی پیشنهاد کن که استفادشو ببریم.

با سپاس

1- مصطفي جان من كي گفتم ارزنده نيست من گفتم بعضياشون ارزنده نيستن ...مصطفي جان شما پستاي منو خوب نميخونيد....بستگي داره شما ارزندگي رو چي تعريف كنيد اگه تراز ارزي پي به اي و اينطور چيزا از نظر شما ارزندگيه حرف شما كاملا درسته اما ارزندگي از نظر من آيندشونه.....اگر فرض كنيم صنعت ساختمان رونق خاصي پيدا كنه پس ضريب افزايش سود اينام بالا ميره كه از اين منظر بسيار ارزندن....اگه فرض كنيم صنعت ساختمان حالت نرمال و عادي داشته باشن پس اين گروهم عادي خواهند بود و ارزندگي از ديد من ندارن....اگه فرض كنيم كه ساختمان با ركود مواجه بشه داشتن اين گروه در سبد اصلا توصيه نميشه... اين بستگي به پيشبيني هر نفري از آينده داره...من صنعتي رو ارزنده ميدونم كه قابليت بالاي سود سازي تصاعدي داشته باشن مثه صنعت غذا...البته ساختمون هم ميتونه اين شرايطو داشته باشه ولي موانعي سر راهش هست

2-مطمئن باشيد اگه مواد اوليشو داخليا ميتونستن توليد بكنن يك ميلياردو 300 ميليون تومن خرج نميكردن كه از خارج وارد بكنن در ضمن يه سري مواد اوليه بالا دستي داره كه اسماي عجيب غريبي داره كه اونا رو وارد ميكنه كه اگه وارداتش مختل بشه كاشيا وا ميره اسم دقيق علميشونو نميدونم چيه ولي درانحصار كشورهاي خاصي هست كه امتياز توليدشو به ايران ندادن

3-نوسانات نرخ ارز به نفعشونه درست... اما ما گفتيم اگه تحريما جدي بشن رو توليدشون اثر ميزاره و 100 درصد هم رو بازار فروش خارجيشون اثر ميزاره...همين عراق كه شما مثال زديد اتفاقا درصد تحريم كردن ايران از طرفش بيشتره چون دلار وارد كشورش شده و نرخ تورم تو اين كشور به مرور پايين مياد اما چون نرخ تورم تو ايران در حال افزايشه ورود كالا از يك بازار تورمي به يك بازار غير تورمي باعث كاهش ارزش صادرات كشور مبدا ميشه چون كشور مقصد به خاطر پايين بودن نرخ تورم حاضر نيست پول زيادي واسه واردات بده و اين يك اصل مهم تو اقتصاده كه خودتونم قطعا بهش واقف هستيد پس اگه فرض كنيم كه تحريمم نكنه ارزش صادرات اين شركتا پايين مياد و كاهش توليد و كاهش ارزش صادرات تاثير منفي رو سود اين شركتا داره

4-در مورد قسمت قرمز رنگ با نظر شما كاملا مخالفم

5-در مورد شناسايي سود غير عملياتي هر شركتي مناسبه مخصوصا فسديد شكربن و ;)

6-مصطفي جان اگه فردا كسعدي صف خريد شد باز نيايد به من بگيد ديدي گفتم ارزندست ;)...من كلي نظرمو گفتم قصد تخريبم ندارم به شرطي گفتم كه تحريما بخاد جدي بشه نظر شمام واسه من قابل احترامه

*سامان*
2012/02/11, 00:01
یادم نیست تو کدوم تاپیک و صفحه چند بود که گفتم اما یادمه که گفتم حقوقی داره دنبال سهم کوچیک با ارزش بالا میگرده همتون میدونید که قندیها سهمهای کوچیک بودن با حجم مبناهای مناسب که خداییش حقوقی خوب روش جولان داد اما پیرو اون صحبتم تنها گروهی که الان شرایط مشابه قندیها رو داره فقط و فقط و کاشی هستش و تو سایتهای همسایه هم حتما خوندید که حقوقیها دارن اماده میشن بیان رو این گروه پس تا دیر نشده البته نه با عجله این گروه رو دریابید البته همانند قندیها این گروه هم سهمهاش از نظر ارزندگی متفاوت هستش که همه میدونید کچینی کساوه کسعدی کهرام کترام اون باقی مونده هاش هم به دنبال اینها حرکت میکنند البته حق تقدم کحافظ هم بسته شده و خود این قضیه رو هم من مزید بر علت میدونم برای رشد این گروه چون رو حقش یه سری بازی در اومد و من فکر میکنم بعضی ها منتظر بودن تا حق این سهم هم بسته شه سهم کاشی هم زیاد به همه هم میرسه پس بخرید بعد نشه مثل قندیها که بگید ای یادته کسعدی رو 285 بودها ای یادته کهرام رو 144 بودها!!

پس شما هم فكر ميكنيد كاشي ميشه قند؟

roohe-khashen
2012/02/11, 00:39
پس شما هم فكر ميكنيد كاشي ميشه قند؟
اره سامان شدید ها از اون قندهای مشدی!!سامان بیا تو کاشی ضرر نمیکنی ها

مصطفی مصری پور
2012/02/11, 09:55
رشد میکنن ولی بنظرم قضیه قندیها یه استثنا بود

رشد میکنن تا به p/e معقول برسن.

سامان این فسدیدو جدی میگی؟ بیخیال. برای پوشش زیان انباشتش باید بیش از 600% افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی بده.

مصطفی مصری پور
2012/02/11, 10:03
راستی سامان وقت کردی یه نگاه به این گزارش تپمپی بنداز. مشکوکه قیافش
http://www.codal.ir/Reports/InterimStatement.aspx?LetterSerial=CgxlXkA2cSVxVKu oX5NRxA%3d%3d

*سامان*
2012/02/11, 12:52
رشد میکنن ولی بنظرم قضیه قندیها یه استثنا بود

رشد میکنن تا به p/e معقول برسن.

سامان این فسدیدو جدی میگی؟ بیخیال. برای پوشش زیان انباشتش باید بیش از 600% افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی بده.

فسديد از لحاظ بنيادي داغونه ...و هيچ توصيه اي ندارم واسه خريدش... صحبت سود غير عملياتي پيش اومد و با توجه به حرفايي كه سينا تو تاپيكش داشت قضاوت كردم وگرنه خودم سهمو بررسي نكردم ولي اگه تجديد ارزيابي بشه كه فبها و گرنه يه فروموليبدن ديگه خواهيم داشت

*سامان*
2012/02/11, 13:12
راستی سامان وقت کردی یه نگاه به این گزارش تپمپی بنداز. مشکوکه قیافش
http://www.codal.ir/Reports/InterimStatement.aspx?LetterSerial=CgxlXkA2cSVxVKu oX5NRxA%3d%3d

يه سري از مطالبات شركت وصول شده و همزمان موجودي نقد شركت هم كاهش پيدا كرده ..اين نشون ميده وجه نقد از حسابا خارج شده كه افزايش پيش پرداخت نشون ميده يه مقدار از اين وجه نقد به خاطر كارهاي روز مره شركت خرج شده اما بقيش كجا رفته؟ضمن اينكه تسهيلات مالي شركت كاهش پيدا كرده اما هزينه مالي تو صورت سودو زيان افزايش پيدا كرده كه تناقضه......نكته مثبتي ترازنامه شركت داره و اونم افزايش سود سهام پيشنهادي و پرداختني هست كه ميتونه توجيه كننده خروج وجه نقد از شركت باشه...نكته مثبت ديگه اي كه تو ترازنامه ميبينم ذخيره مالياته كه نشون ميده شركت محتاطي هست و خيلي خوبه...اما اگه بخايم همه اين مواردو با هم تلفيق كنيم بايد به شركت وقت بديم هنوز زوده بخايم در موردش نظر بديم پمپ سازي رو بايد در پايان سال مالي بررسي كنيم ولي خب مشخصه يه سري در آمدا رو شناسايي نكرده و نميتونيمم بگيم كه چرا شناسايي نكرده چون هنوز زمان زيادي تا پايان سال ماليش داره......من خودمم اين سهمو داشتم كه حولو حوش 290 نقدش كردم چون نميدونستم چه گزارشي ميخاد بده......بازم تاكيد ميكنم بايد وقت بيشتري به شركت داد البته اين گزارش شايد تاثير منفي موقتي رو سهم بزاره

naruto
2012/02/11, 13:14
این سهم فعلا ارزش خریدن نداره.(فسدید)
چون خاتم بهش نظر داره و میخواد به چنگش بیاره!
چند وقت پیش هم تو معامله بلوک مدیریتیش هم خوب جلو اومد ولی یه سرمایه گذار ناشی اومد رو دست خاتم و به قیمت بالاتری بلوکش رو خرید!
نتیجه این عملش رو هم داره میبینه!کالاهاشو نمیخرن!اگه بخرن هم پولشو خیلی دیر میدن!ظرف فقط 2 سال زیان انباشته شرکت سر به فلک زده!خاتم یه کاری میکنه که شرکت ورشکسته بشه و همین سرمایه گذار جدید با خواهش و تمنا بیاد بلوکش رو به قیمت خیلی پایینتر و زیان بسیار سنگین تقدیمش بکنه.
همین مورد رو تو معامله بلوک آذراب متعلق به صدرا هم دیدیم که هیچ حقوقی جرات نکرد بره طرفش!
شاید بشه از سهم چند تا نوسان هم گرفت ولی به نظرم هدف قیمتی سهم حوالی 50-60 تومن در بلند مدت هست!(تا زمانی که مالک جدید سهم 2زاریش بیافته که باید بلوکش رو بده دست صاحب واقعیش!اونم با کلی زیان!)
(نظر شخصی)

roohe-khashen
2012/02/11, 14:59
شاید تو این هفته در کنار کاشی ها کچاد رو هم بخرم!!

مصطفی مصری پور
2012/02/11, 15:06
يه سري از مطالبات شركت وصول شده و همزمان موجودي نقد شركت هم كاهش پيدا كرده ..اين نشون ميده وجه نقد از حسابا خارج شده كه افزايش پيش پرداخت نشون ميده يه مقدار از اين وجه نقد به خاطر كارهاي روز مره شركت خرج شده اما بقيش كجا رفته؟ضمن اينكه تسهيلات مالي شركت كاهش پيدا كرده اما هزينه مالي تو صورت سودو زيان افزايش پيدا كرده كه تناقضه......نكته مثبتي ترازنامه شركت داره و اونم افزايش سود سهام پيشنهادي و پرداختني هست كه ميتونه توجيه كننده خروج وجه نقد از شركت باشه...نكته مثبت ديگه اي كه تو ترازنامه ميبينم ذخيره مالياته كه نشون ميده شركت محتاطي هست و خيلي خوبه...اما اگه بخايم همه اين مواردو با هم تلفيق كنيم بايد به شركت وقت بديم هنوز زوده بخايم در موردش نظر بديم پمپ سازي رو بايد در پايان سال مالي بررسي كنيم ولي خب مشخصه يه سري در آمدا رو شناسايي نكرده و نميتونيمم بگيم كه چرا شناسايي نكرده چون هنوز زمان زيادي تا پايان سال ماليش داره......من خودمم اين سهمو داشتم كه حولو حوش 290 نقدش كردم چون نميدونستم چه گزارشي ميخاد بده......بازم تاكيد ميكنم بايد وقت بيشتري به شركت داد البته اين گزارش شايد تاثير منفي موقتي رو سهم بزاره

:*

همین شناسایی نکردن بعضی درآمدها برای منم یه سوال بزرگ بود.

حتی الامکان تا گزارش پیش بینیش بیاد، باید صبر کنیم.

roohe-khashen
2012/02/11, 16:15
من فقط یه چیز رو بگم که خودتون هم میدونید خیلی از شرکتها بر طبق گزارشات خودشون عمل نمیکنند نمونش هم چند تا شرکت قندی بودن که قبل از انفجار گزارشهای عجیب غریب دادن به خصوص شرکتهایی که فاندشون قویه و میدونیم صعودی هستند زیاد به گزارشاتشون اعتمادی نیست در کل تو این چند سال زیاد به گزارشات شرکتها اعتماد ندارم و رو حساب گزارشات سهم نخریدم فقط تو بعضی مواقع این گزارشات سهم رو منفی یا مثبت میکنه و یا شرکت خیلی از نظر بنیادی ضعیف باشه که دیگه همه میدونن نیاز به گزارشات نیست فروم و سفارود زیاد رو حساب گزارشات سهم نخرید جدی میگم!!مگر لینکه اون گزارش خیلی دهن پر کن و عالی باشه.

*سامان*
2012/02/11, 16:28
بعضيا تو سايتاي مختلف ميگن ولساپا 100 درصد سودشو پوشش ميده و حتي حرف از تعديل مثبتم ميزنن....دوستان به اين فرافكنيا توجه نكنيد....ولساپا درسته عمده سودشو در پايان سال مالي شناسايي ميكنه ولي تعديل مثبت محاله بده.....سود فعليشم احتمال ميدم با تعديل منفي روبرو بشه خيلي بخاد جون بكنه نهايت ميتونه سودشو پوشش بده

hos250
2012/02/11, 16:52
بعضيا تو سايتاي مختلف ميگن ولساپا 100 درصد سودشو پوشش ميده و حتي حرف از تعديل مثبتم ميزنن....دوستان به اين فرافكنيا توجه نكنيد....ولساپا درسته عمده سودشو در پايان سال مالي شناسايي ميكنه ولي تعديل مثبت محاله بده.....سود فعليشم احتمال ميدم با تعديل منفي روبرو بشه خيلي بخاد جون بكنه نهايت ميتونه سودشو پوشش بده

احتمالاً با کلی جنگ و دعوا بتونه سودش را پوشش بده -حفظ آبرو- اما احتمالا تو تقسیم سود کم بیاره شاید بذاره برای افزایش سرمایه و ....

*سامان*
2012/02/11, 17:06
احتمالاً با کلی جنگ و دعوا بتونه سودش را پوشش بده -حفظ آبرو- اما احتمالا تو تقسیم سود کم بیاره شاید بذاره برای افزایش سرمایه و ....

حرف شما كاملا درسته اگه سودشو پوشش بده تقسيم سود كامل شركتو به وضعيت بدي دچار ميكنه به نظر من بهتره تعديل منفي بده ولي سعي نكنه به زور سودشو پوشش بده چون مجبور ميشه از يه جاهايي بزنه به جاي ديگه اضافه كنه كه اگه مدير با هوشي باشه تعديل منفي رو بايد ارجح تر بدونه

*سامان*
2012/02/11, 17:19
سوالاي زيادي از غپينو ميشه خدمتتون عرض كنم كه غپينو سهم خوبيه و توانايي سود سازي بالايي داره اما يه دستايي تو كاره كه اين سهمو بين 140 170 نوسان ميده و تمايل نداره قيمت سهم بره بالا پس شما هم بهتره خودتونو با اينا هماهنگ كنيد البته نميدونم به خاطر غصينو چقد حمايت ميشه ولي يه چيزيه مثه بالاس و حفاري....غپينو با راه اندازي خطوط توليدش در بلند مدت ميتونه 120 تومن سود بسازه البته در بلند مدت پس واسه نگه داري بلند مدت ارزندست اما اين سهم به خاطر شناور بالاش يه سهم شاخصي محسوب ميشه

مصطفی مصری پور
2012/02/11, 18:05

حالا فرضا تعدیل مثبتم بده با این جوی که روی سایپا هست بعیده بالایی داشته باشه.

مثلا همین وساپا دیگه همه بازار میدونن چقدر پتانسیل داره ولی بخاطر سایپا زمینگیر شده

amir2003
2012/02/11, 18:49
حالا فرضا تعدیل مثبتم بده با این جوی که روی سایپا هست بعیده بالایی داشته باشه.

مثلا همین وساپا دیگه همه بازار میدونن چقدر پتانسیل داره ولی بخاطر سایپا زمینگیر شده
مخلصیم آقا مصطفی
من هنوز فردا میخوام یک نوسانی روی وساپا بگیرم ;) دو سه روزه. تکنیکالی میگه باید از فردا برگرده بین 245 تا 240 فکر کنم عالی باشه. حالا بگیرم یا نگیرم:-/

مصطفی مصری پور
2012/02/11, 19:22
مخلصیم آقا مصطفی
من هنوز فردا میخوام یک نوسانی روی وساپا بگیرم ;) دو سه روزه. تکنیکالی میگه باید از فردا برگرده بین 245 تا 240 فکر کنم عالی باشه. حالا بگیرم یا نگیرم:-/

امیرجان شما که استاد نوسانی، اونم چند صد درصدی(قشکر)

245 وساپا خیلی خوبه.

منظور اینه وساپا خیلی پتانسیل برای بالا رفتن داره اما صرفا بخاطر جو منفی سایپا زمینگیر شده.

حالا اگه به این نتیجه رسیدی نوسان بگیری، ما هم سوار بشیم:d

سعید پور احمدی
2012/02/11, 20:12
شاملا

کیوان
2012/02/11, 20:35
شاملا

یعنی خوشم اومد دیدم بالاخره یکی از این سهم اسم برد! :D
Yeah! I Agree with U ! B-)

کیوان
2012/02/11, 23:40
واسه مسابقه دیر شده بود اینها رو بگذارم! اما به نظر من این سهمها واسه خرید این هفته مناسب هستند:

حپترو : خرید در 560 ( تا 505 هم شاید گیر بیاد!) با هدف 755

کلوند : خرید و یا نگهداری در قیمت فعلی با هدف 215

شنفت : خرید و یا نگهداری در قیمت فعلی با هدف 605

شپنا : خرید در 475 (تا 455 هم شاید گیر بیاد!) با هدف 600

roohe-khashen
2012/02/12, 00:00
کچاد رو تو صفحات قبل گفتم کگل هم اضافه کنید این دو معدنی سود خوبی تو دلشون خوابیده گول کاهش خرید چین تو سنگ معدنی هم نخورید فاند هر دو هم عالیه و مناسب برای بلند مدت البته بد عادت شدیم و تو بازار امسال دیگه به نوسانگیری عادت کردیم اصلا دستم به بلند مدت خریدن نمیره اما باید این کار رو بکنیم و به بلند مدت خریدن هم دوباره فکر کنیم این دو سهم را به خاطر داشته باشید.

مصطفی مصری پور
2012/02/12, 00:45
کچاد تکنیکالش میگه هنوز اصلاح تموم نشده.
اگه الگوی سنتیش هم بررسی کنیم، همیشه اواخر اسفند میترکونه...اونم چه ترکوندنی!

roohe-khashen
2012/02/12, 09:08
خوب اینم از این!

*سامان*
2012/02/12, 09:41
دوستان كسي ميدونه علت افت كرمانشاه چي بوده؟

naruto
2012/02/12, 09:42
دوستان كسي ميدونه علت افت كرمانشاه چي بوده؟

افزایش سرمایه داد
به گمانم 100 درصد

roohe-khashen
2012/02/12, 09:47
دوستان از فرصت خرید کترام استفاده کنید کسی هست که نمیخواد این سهم صف بمونه و اهدافی داره!

717
2012/02/12, 09:59
وبوعلي تا 1000 ريال ميره

*سامان*
2012/02/12, 10:02
اخابر تو رنج 300 تا310 اكازيونه واسه بلند مدت....البته شاخصيه ولي خب نشون داده تو بدترين شرايط پايين آنچناني نداره

bourse
2012/02/12, 10:09
احتمال برگشت خودرویی ها خیلی زیاده . حواستون باشه تو این قیمت ها فروشنده نباشید

sea2003son
2012/02/12, 10:41
خرید سنگین کترام

roohe-khashen
2012/02/12, 10:45
کاشیها در حال تعویض سهامدار جا نمونید

parham 82
2012/02/12, 10:56
حجم معاملات گروه کاشی
کاشی داره با آدم حرف می زنه

mohseni1353
2012/02/12, 10:56
ايضا گروه غذايي حواستون به غگرجي باشه

mohseni1353
2012/02/12, 11:08
ببخشيد سامان جان غبشهر هم همچنين

roohe-khashen
2012/02/12, 12:48
مثل اینکه افزایش نرخ 22درصدی به کاشی ها داره ابلاغ میشه!:d
البته به گفته های نما بورس نمیشه اعتماد کرد ولی خوب این یکی رو شاید بشه اعتماد کرد

*سامان*
2012/02/12, 15:48
دوستان يه سوالي داشتم اگه من به عنوان خريدار واسه خريد سهمي قيمت رو تو سيستم بزنم 200 تومن ولي فروشنده قيمتو بزنه 150 تومن در حالي كه سهم اپن هست قيمتي كه سيستم مچ ميكنه به قيمت خريدار هست يا فروشنده؟يعني به قيمت 200 مچ ميكنه يا 150؟

roohe-khashen
2012/02/12, 15:52
دوستان يه سوالي داشتم اگه من به عنوان خريدار واسه خريد سهمي قيمت رو تو سيستم بزنم 200 تومن ولي فروشنده قيمتو بزنه 150 تومن در حالي كه سهم اپن هست قيمتي كه سيستم مچ ميكنه به قيمت خريدار هست يا فروشنده؟يعني به قيمت 200 مچ ميكنه يا 150؟
سامان جان 150 ست میکنه

m_akbari11
2012/02/12, 16:52

با قیمت 200 سفارش انجام خواهد شد . یعنی اون به شما 200 میده و تا قیمت 150 تومن به اندازه حجمی که زده برا فروش حرکت میکنه میاد پایین و هرکس تو صف باشه به اون هم میرسه منتها با قیمتی که نفرات تو صف برای خرید نشسته اند .. //

roohe-khashen
2012/02/12, 17:00
اگر زمانی که شما 200 وارد میکنید فروشنده رو 150 باشه به شما 150 میده

کیوان
2012/02/12, 17:26
هر 2 نفر اکبری و روح خشن درست می گویند!

در حقیقت موضوع در اینجا اولویت قیمتی نیست!
بلکه اولویت به سفارش است !

منظور یعنی اینکه اگر خریدار قبل از فروشنده اردر خرید را گذاشته باشد حتی با اردر فروش پایینتر فروشنده این درخواست خریدار است که غالب است!
در وضعیت مشابه وقتی اردر 150 فروشنده غالب میشود که خریدار بعد از فروشنده درخواست خرید 200 را داده باشد که سفارش خرید او به مبلغ 150 انجام میشود.

mobin
2012/02/12, 19:53
باتوجه به تحریم ها و مشکلات بوجود آمده برای نقل و انتقال مالی شرکتهای صادر و واردکننده، قطعاً گروه ساختمانی یکی از مطمئن ترین گروهها برای سهامداری کردن خواهد بود.

naruto
2012/02/12, 21:07
باتوجه به تحریم ها و مشکلات بوجود آمده برای نقل و انتقال مالی شرکتهای صادر و واردکننده، قطعاً گروه ساختمانی یکی از مطمئن ترین گروهها برای سهامداری کردن خواهد بود.

اتفاقا دوست عزیز،این تحریم(بخصوص تحریم بانکی)بیشتر به نفع شرکتهای صادر کننده هست.در مقابل مبلغ کالای صادر شده ،اقلام مورد نیاز داخلی رو از خارج (بخصوص کشورهای هم مرز مخصوصا ترکیه)خریداری میکنن و وارد میکنن و با سود خوبی میفروشن. نتیجشم میشه سود دو طرفه. >:d< راههای زیادی برا دور زدن تحریمها وجود داره و فعلا جای نگرانی نیست.

farasat
2012/02/12, 21:15
با سلام به همه دوستان
من چند بار دیدم که مثلاً سه اردر اول لیست خریدبا اینکه فرضاً به ترتیب 150 و 145 و 140 است و سه اردر اول لیست فروش فرضاً 160 و 165 و 170 است اما به ناگاه فرضاً 200 معامله شده ،این مورد چه جوری پیش میاد؟

*سامان*
2012/02/12, 21:26
اتفاقا دوست عزیز،این تحریم(بخصوص تحریم بانکی)بیشتر به نفع شرکتهای صادر کننده هست.در مقابل مبلغ کالای صادر شده ،اقلام مورد نیاز داخلی رو از خارج (بخصوص کشورهای هم مرز مخصوصا ترکیه)خریداری میکنن و وارد میکنن و با سود خوبی میفروشن. نتیجشم میشه سود دو طرفه. >:d< راههای زیادی برا دور زدن تحریمها وجود داره و فعلا جای نگرانی نیست.

فك كنم حق با جناب مبين باشه....وقتي تحريما به خصوص تحريم بانكي جدي بشه شركتاي صادر كننده براي دريافت پول صادرات به مشكل ميخورن اين كه ميفرماييد به جاي مبلغ صادرات اقلام مورد نياز داخل رو از خارج وارد ميكنن همين واردات محصول خودش عمليات بانكي ميطلبه كه چون تحريم هستن به مشكل ميخورن مشكلشم اينجاست كه كالاي دلاري رو با كالاي ريالي تعويض ميكنن و كلي ضرر ميكنن....اين بماند حالا كه كالاها رو گرفتن بايد بفروشن و هزينه هاي سرسام آور زيادي رو به شركت تحميل كنن كه در اينصورت اگه فرض كنيم شركتي مثه شيران كه 400 تومن سود داره اين كارو بكنه تو دوره بعدي زيان شناسايي ميكنه مگه مدير اين شركتا خنگن كه بخان همچين كاري بكنن ....در ضمن شركتاي صادراتي كارشون مشخصه محصول توليد ميكنن و صادر ميكنن و پولشو لازم دارن نه اينكه بخان بيان يه كار دومي به اسم واردات انجام بدن بعد واردات رو بخان ببرن بفروشن كه سود كنن به نظر شما يه همچين چيزي منطقيه؟اينكه فرموديد راههاي زيادي واسه دور زدن تحريمها وجود داره ميتونم بپرسم چه راهي؟

*سامان*
2012/02/12, 21:27
با سلام به همه دوستان
من چند بار دیدم که مثلاً سه اردر اول لیست خریدبا اینکه فرضاً به ترتیب 150 و 145 و 140 است و سه اردر اول لیست فروش فرضاً 160 و 165 و 170 است اما به ناگاه فرضاً 200 معامله شده ،این مورد چه جوری پیش میاد؟

اين به خاطر تقاضاست وقتي تقاضا سنگين ميشه همچين اتفاقي ميفته

مات
2012/02/12, 21:38
شركتهاي صادر كننده دلار حاصل از فروش كالاشون ميره براي واردات ولي خودشون اين كارو نميكنند دلارشون به قيمت مرجع حساب خواهد شد و ريالشو از بانك مركزي ميگيرن و از اون طرف دلار اينها ميره براي واردات كالاي اساسي اين كه خودشون وارد ميكنند صحيح نيست اين اطلاعات من ميباشد و ممكنه از اساس غلط باشه

naruto
2012/02/12, 22:14
فك كنم حق با جناب مبين باشه....وقتي تحريما به خصوص تحريم بانكي جدي بشه شركتاي صادر كننده براي دريافت پول صادرات به مشكل ميخورن اين كه ميفرماييد به جاي مبلغ صادرات اقلام مورد نياز داخل رو از خارج وارد ميكنن همين واردات محصول خودش عمليات بانكي ميطلبه كه چون تحريم هستن به مشكل ميخورن مشكلشم اينجاست كه كالاي دلاري رو با كالاي ريالي تعويض ميكنن و كلي ضرر ميكنن....اين بماند حالا كه كالاها رو گرفتن بايد بفروشن و هزينه هاي سرسام آور زيادي رو به شركت تحميل كنن كه در اينصورت اگه فرض كنيم شركتي مثه شيران كه 400 تومن سود داره اين كارو بكنه تو دوره بعدي زيان شناسايي ميكنه مگه مدير اين شركتا خنگن كه بخان همچين كاري بكنن ....در ضمن شركتاي صادراتي كارشون مشخصه محصول توليد ميكنن و صادر ميكنن و پولشو لازم دارن نه اينكه بخان بيان يه كار دومي به اسم واردات انجام بدن بعد واردات رو بخان ببرن بفروشن كه سود كنن به نظر شما يه همچين چيزي منطقيه؟اينكه فرموديد راههاي زيادي واسه دور زدن تحريمها وجود داره ميتونم بپرسم چه راهي؟

ببینین برخی شرکتها چاره ای جز صادرات ندارن(به دلیل تولید بیش از مصرف داخل مثل شرکتهای گروه روی و ...).در حالت عادی و بدون تحریم به راحتی میتونستن از طریق بانکی،ارز رو وارد کشور بکنن.ولی حالا با این مشکل تحریم بانکی به نظرتون چیکار میکنن؟تولید رو کم میکنن؟یا قید صادراتو میزنن؟قطعا دنبال راهی برا دور زدن این مشکل میگردن و اونم تاسیس یک یا چند شرکت تو داخل(یک شرکت بازرگانی) و کشورهای همسایه هست(قبلا امارات و در حال حاضر کشور ترکیه). در این روش دیگه نیاز خاصی به عملیات بانکی نیست.چون عملیات بانکی از طریق شرکت به ظاهر خارجی(متعلق به خودشون) انجام میشه .شرکت با مبلغ ارزی بدست اومده میتونه مثلا لوازم یدکی کارخانجات و صنایع یا مواد اولیه تولید دارو و یا برخی کالاهای دیگه رو بخره که میدونه مشتری کاملا نقد داخلی منتظرشونه و به راحتی از طریق زمینی وارد کشور میکنه. البته قبلا مبلغ کالای وارداتی رو(به همراه سود مکفی!) از خریدار داخلی میگیرن و نقدینگیشون هم بدون معطلی مجدد وارد مدار تولید میشه.
اکثر شرکتها که مبادلات خارجی دارن الان همین کارو میکنن
مثلا شرکتهای گروه روی ،فعلا چند شرکت خارجی ثبت شده در ترکیه دارن و یکی دو شرکت بازرگانی داخلی جهت انجام صادرات

naruto
2012/02/12, 22:23
شركتهاي صادر كننده دلار حاصل از فروش كالاشون ميره براي واردات ولي خودشون اين كارو نميكنند دلارشون به قيمت مرجع حساب خواهد شد و ريالشو از بانك مركزي ميگيرن و از اون طرف دلار اينها ميره براي واردات كالاي اساسي اين كه خودشون وارد ميكنند صحيح نيست اين اطلاعات من ميباشد و ممكنه از اساس غلط باشه
بله دوست عزیز این احتمال هم ممکنه
در کل منظور بنده هم این بود که فعلا شرکتهای صادرکننده با مشکل حادی مواجه نیستن!(البته فعلا!)

*سامان*
2012/02/12, 23:34
ببینین برخی شرکتها چاره ای جز صادرات ندارن(به دلیل تولید بیش از مصرف داخل مثل شرکتهای گروه روی و ...).در حالت عادی و بدون تحریم به راحتی میتونستن از طریق بانکی،ارز رو وارد کشور بکنن.ولی حالا با این مشکل تحریم بانکی به نظرتون چیکار میکنن؟تولید رو کم میکنن؟یا قید صادراتو میزنن؟قطعا دنبال راهی برا دور زدن این مشکل میگردن و اونم تاسیس یک یا چند شرکت تو داخل(یک شرکت بازرگانی) و کشورهای همسایه هست(قبلا امارات و در حال حاضر کشور ترکیه). در این روش دیگه نیاز خاصی به عملیات بانکی نیست.چون عملیات بانکی از طریق شرکت به ظاهر خارجی(متعلق به خودشون) انجام میشه .شرکت با مبلغ ارزی بدست اومده میتونه مثلا لوازم یدکی کارخانجات و صنایع یا مواد اولیه تولید دارو و یا برخی کالاهای دیگه رو بخره که میدونه مشتری کاملا نقد داخلی منتظرشونه و به راحتی از طریق زمینی وارد کشور میکنه. البته قبلا مبلغ کالای وارداتی رو(به همراه سود مکفی!) از خریدار داخلی میگیرن و نقدینگیشون هم بدون معطلی مجدد وارد مدار تولید میشه.
اکثر شرکتها که مبادلات خارجی دارن الان همین کارو میکنن
مثلا شرکتهای گروه روی ،فعلا چند شرکت خارجی ثبت شده در ترکیه دارن و یکی دو شرکت بازرگانی داخلی جهت انجام صادرات

خب اين روش دور زدني كه شما عنوان كرديد هزينه هاي نمايندگي به شركت تحميل ميكنه.....شركتي مياد با حضور شخص ثالث كاراي بانكيشو انجام ميده كه اولا به محض اطلاع از اينكه اين شركتا با شركتاي ايراني در ارتباط هستن سريعا حساباشون مسدود ميشه و به فرض اگه مطلع نشن با هزينه هاي واسطه اي چه كار ميكنن؟ثانيا شما ميگيد با مبلغ ارزي لوازم يدكي كارخانجات رو بخره و به داخليا بفروشه از اين بگذريم كه اين باز خودش هزينه داره مابه التفاوت ريال و دلارو چه كار ميكنيد؟با اين كاري كه شما ميگيد شركت دلار با ارزش رو ميده ريال بي ارزش وارد مدار توليد ميكنه

پس اين روش دور زدن 4 تا اشكال عمده داره:1-دلار با ارزش به ريال بي ارزش تبديل ميشه 2-چون كشوراي مقصد مشكل شركت رو ميدونن پس محصولات شركت رو زير بازار جهاني ميخرن 3-هزينه هاي نمايندگي به شركت تحميل ميشه 4-هزينه هاي واردات و فروشش در بازار داخلي به شركت تحميل ميشه

بعد كه صورت سودو زيان اومد رو كدال ميبينيد شركت فروش خوبي داشته اما هزينه هاي شركت فروششو خنثي كرده

مات
2012/02/13, 00:29
بله دوست عزیز این احتمال هم ممکنه
در کل منظور بنده هم این بود که فعلا شرکتهای صادرکننده با مشکل حادی مواجه نیستن!(البته فعلا!)شركتهاي صادر كننده با مشكلي روبرو نيستند اينو گزارشات كدال ميگه همين بافق ببينيد توي 9 ماهه چي كار كرده يا همين ملي مس مشكله بازار اينه تا سهمي ي خورده شل ميكنه همه شروع ميكنند به منفي بافي همين كاشي ها رو ببينيد تا چند روز پيش پايين بودن همه ميگفتن صادرات به مشكل خورده حالا كه اومدن بالا بازار داره به به چه چه ميكنه بايد ياد گرفت سهمو وقتي كه تو منفي ميدن خريد نه تو بازار مثبت

*سامان*
2012/02/13, 01:11
يه نگاهي به زير مجموعه هاي تپمپي انداختم و فهميدم علت اينكه سود پاييني رو پوشش داده چيه.....علتش عدم شناسايي درآمد تو زير مجموعه هاش هست كه به طبع اون شركت اصليم سود پاييني رو اعلام كرده.......خب اين يعني اينكه بايد صبر كنيم و احتمالا شركت ميتونه تا پايان سال مالي سود خوبي پوشش بده

کوثر
2012/02/13, 12:41
به نقل از همون بنده خدایی که میگفت از شاخص عکس یادگاری بگیرید
1-سهم خوب تو این بازارمیتونه وامید باشه

احد
2012/02/13, 23:41
يه نگاهي به زير مجموعه هاي تپمپي انداختم و فهميدم علت اينكه سود پاييني رو پوشش داده چيه.....علتش عدم شناسايي درآمد تو زير مجموعه هاش هست كه به طبع اون شركت اصليم سود پاييني رو اعلام كرده.......خب اين يعني اينكه بايد صبر كنيم و احتمالا شركت ميتونه تا پايان سال مالي سود خوبي پوشش بده

با این سهم باید سهامداری کرد.آبان 90

*سامان*
2012/02/13, 23:42
با این سهم باید سهامداری کرد.آبان 90

با همه سهما بايد سهامداري كرد

*سامان*
2012/02/14, 09:39
جالبه غپينو سريع 9 ماهشو حسابرسي كرد فرستاد رو كدالhttp://codal.ir/Reports/Exports/ZKp%2bccFc7OVIsJCUQ5WLZg%3d%3d.pdf

گ (http://codal.ir/Reports/Exports/ZKp%2bccFc7OVIsJCUQ5WLZg%3d%3d.pdf)زارش حسابرس تعديل نشدست يعني اينكه يه سري از سرفصلا بايد تعديلاتي توش لحاظ بشه و حتي حسابرس هم ميدونه شركت بايد سود بيشتري اعلام ميكرده

*سامان*
2012/02/14, 09:56
دوستان از زامياد و سايپا ميتونيد نوسان بگيريد فقط قيمت خريدو بايد تكنيكالا بگن فك كنم فردا روز خوبي واسه خريد اينا باشه...البته فقط واسه نوسان

*سامان*
2012/02/14, 09:57
صدرا فردا رو حمايت محكمي هست اما خريدش رو اين حمايت 145 در حالي كه هنوز گزارشش نيومده ريسك بالايي داره....حواستونو جمع كنيد

*سامان*
2012/02/14, 10:04
از ثاژن سوال ميشه بايد بگم كه شركت شرايطي شبيه ثامان رو داره و از لحاظ بنيادي زوده هنوز نظر بديم اما من خودم با درصد كم به سبد اضافه كردم ....اينطور شركتا 3 ماهه خوبي معمولا ندارن اما صورتاشو كه نگا ميكردم هيچ درآمدي رو شناسايي نكرده اما با وجود عدم شناسايي درآمد زيان كمي رو پوشش داده كه نشون ميده توانايي سود سازي بالايي رو داره

sanko
2012/02/14, 10:04
قیمت خوبیه برای غدیر از دستش ندین

meysam_sh_2020
2012/02/14, 10:05
به نظرتون فاراک بخریم امروز برا نوسان چشمک میزنه ها ;)

meysam_sh_2020
2012/02/14, 10:07
من که خریدم از صف فروش خسته شدیم از بس قندی خریدیم :d یه کم بریم تو هیجان تجهیزاتی ها ;)

meysam_sh_2020
2012/02/14, 10:11
فاراک صف فروشش سنگین شد :d یه کم استرس بدیم به خودمون.
لامسب ریسک تجهیزاتی ها از قجام 690 تومنی که نشستن برا خرید بیشتره =))

sanko
2012/02/14, 10:18
دیگه دارند مفت خری می کنن غدیرو هاااااااا
جالبه تعدیل مثبت برای سود سال نود و یک و اینم قیمتش ...
من احتمال می دم این فردا متوقف بشه یکشنبه مجمعشه تا بیست و چهار ساعت قبل از مجمع فرصت داره برای معامله ولی نمیگذارن تو عرضه ی فردا اینم نمادش باز بمونه می بندنش
این معقول تر به نظر میرسه

Saleh.R
2012/02/14, 10:18
فاراک صف فروشش سنگین شد :d یه کم استرس بدیم به خودمون.
لامسب ریسک تجهیزاتی ها از قجام 690 تومنی که نشستن برا خرید بیشتره =))

ديروز كلي چونه زديم با فروشنده تا 150 برداشتيم ؛ ايكاش امروز مفت برداشته بوديم #-o

بنظر من بزودي برميگرده اين سهم

*سامان*
2012/02/14, 10:20
در مورد فلوله يه نكته اي رو بايد بگم...اين سهم چيز خاصي نداره و يه عده اومدن اين سهمو الكي باد كردن و حرف از سوداي 70 80 تومن زدن و يه عده تازه وارده از همه جا بيخبرم تو اين سهم گير كردن... شرايط سهم يه شرايط كاملا عاديه اما به هزينه هاي مالي شركت توجه كنيد اگه اين هزينه ها از صورتاي مالي حذف بشه سهم منفجر ميشه......سهم از لحاظ عملياتي مشكلي نداره و بهاي تمام شده اعلامي با ماهيت صنعت تطابق داره
ولي تا هزينه هاي مالي تموم نشه قابليت تعديل سود بالايي تو شركت نميبينم

meysam_sh_2020
2012/02/14, 10:24
ملت دارن غدیر میفروشن که نفت و گاز پارسیان بخرن غدیر دیگه چرا منفیه =))

*سامان*
2012/02/14, 10:24
صف فاراك رو اين قيمت نويد گزارش خوبي از صدرا نميده البته اميدوارم اشتباه كنم چون گزارش بد صدرا بازارو با شوك بزرگي مواجه ميكنه

meysam_sh_2020
2012/02/14, 10:38
صف فاراک به نظرم امروز جمع میشه ;) حالا ببینیم چی میشه تا 12

meysam_sh_2020
2012/02/14, 11:05
توسط سعيد : ۱۳۹۰/۱۱/۲۵ - ۱۰:۳۹:۲۳
غدیر تعدیل مثبت داد و منفی باز شد
قجام تعدیل منفی داد و مثبت در مثبت باز شد
عصر وارونگی است دیگر....

=))=))

مات
2012/02/14, 11:06
دنبال صدرا و فاراك و اذراب نريد دوستانه ميگم هيچي تو اينا نيست سرابن از دور اب ميبيني ميري جلو هيچي نيست

meysam_sh_2020
2012/02/14, 11:23
دنبال صدرا و فاراك و اذراب نريد دوستانه ميگم هيچي تو اينا نيست سرابن از دور اب ميبيني ميري جلو هيچي نيست
این صدرا و فاراک فاذر روزهای عادی صف فروش بودن امروز که همه بازار منفیه از اینها چه توقعی دارید کمی صبور باشید البته سهم های بهتری هم هست من همیجوری وارد شدم چون امروز خیلی بیکار بودم دیگه :d

مات
2012/02/14, 11:51
این صدرا و فاراک فاذر روزهای عادی صف فروش بودن امروز که همه بازار منفیه از اینها چه توقعی دارید کمی صبور باشید البته سهم های بهتری هم هست من همیجوری وارد شدم چون امروز خیلی بیکار بودم دیگه :dخوش تيپ من از برج 5 دارم ميگم صدرا حبابه داخلش نريد بحث الان نيست كه دو هفته پيشم زدم تو تالار حافظ ميگن 5 تومن 9 ماهه زيان ساخته موقعي كه صدرا داشت رو 174 معامله ميشد

*سامان*
2012/02/14, 12:04
شاخص اومد زير 25 نگران شدم.....البته بعد از اين نزول يه صعود هست ولي خب بازار خراب شد از دست مام كاري برنمياد

شاهین محلوجی
2012/02/14, 12:37
شاخص اومد زير 25 نگران شدم.....البته بعد از اين نزول يه صعود هست ولي خب بازار خراب شد از دست مام كاري برنمياد
شاخص قلابی هست اعتباری به تحلیل شاخص نیست

*سامان*
2012/02/15, 11:15
خب يه چنتا از سهما برگشتن بايد ببينيم اين برگشت فرصت خروجه يا نه؟تكنيكالا بايد نظر بدن

*سامان*
2012/02/15, 11:18
يكم زامياد وسايپا واسه نوسان برداشتم اما سهماي داغوني هستن و پيشنهادي واسه خريد نيست....ولي در مورد زامياد حقشو در نظر بگيريد

مصطفی مصری پور
2012/02/15, 11:36
بازار برگشت.

roohe-khashen
2012/02/15, 12:14
کاشی ها باز هم فرصت خرید بازار همیشه این طوری سهامدار رو عادت میده یعنی جوری جلوه میده که سهامدار فکر کنه مثلا کهرام رو 141 بخره رو 155 بفروشه اما یهو یه روزی میشه که دیگه اینجوری نیست رو 155 میفروشی بعد دیگه خداحافظ باید بدویی دنبال 180 به بالا !!

*سامان*
2012/02/15, 12:20
کاشی ها باز هم فرصت خرید بازار همیشه این طوری سهامدار رو عادت میده یعنی جوری جلوه میده که سهامدار فکر کنه مثلا کهرام رو 141 بخره رو 155 بفروشه اما یهو یه روزی میشه که دیگه اینجوری نیست رو 155 میفروشی بعد دیگه خداحافظ باید بدویی دنبال 180 به بالا !!

يه وقتم ميبيني 155 ميفروشي بعد ديگه خداحافظ بايد بدويي دنبال 100 به پايين.........شما با خودتون فك ميكنيد كاشي ميشه قند نه اينطور نيست روح جان....در ضمن كهرام تو گزارش بعديش تعديل منفي ميده خيلي زور بزنه با درآمد متفرقه ميتونه سودشو پوشش بده

مصطفی مصری پور
2012/02/15, 12:20
توی کاشیها فقط کسعدی ، کساوه و کچینی ارزش خرید دارن.
بقیشون خبری توشون نیست.

roohe-khashen
2012/02/15, 12:43
يه وقتم ميبيني 155 ميفروشي بعد ديگه خداحافظ بايد بدويي دنبال 100 به پايين.........شما با خودتون فك ميكنيد كاشي ميشه قند نه اينطور نيست روح جان....در ضمن كهرام تو گزارش بعديش تعديل منفي ميده خيلي زور بزنه با درآمد متفرقه ميتونه سودشو پوشش بده
من همچنان نظرم متفاوت هست!!من نظرم اینه که تو گزارش بعدی سودش رو هم بالاتر میبره سامان جان خیلی رو گزارشات شرکتها زوم کردی زیاد به گزارشات توجه نکن چند تا سهم دوست داری برات بگم که از روز گزارش که نا امید کننده هم بوده بالای 20%سود دادن و چند تا سهم دوست داری برات بگم که با تعدیل مثبت هم تا الان10 سود هم ندادن؟؟؟زیاد به گزارشات مالی توجه نکن !!

*سامان*
2012/02/15, 12:44
من همچنان نظرم متفاوت هست!!

مهدي جان اگه ميخاست قند بشه بايد تا الان ميشد ديگه

roohe-khashen
2012/02/15, 12:51
مهدي جان اگه ميخاست قند بشه بايد تا الان ميشد ديگه
حرکت قندی ها یادته تو که دیگه خوراکت گزارش هستش گزارش قشرین رو 202 تومن یادته؟؟؟؟تابستون بودش من با یه ای دی دیگه که اسمش یاسر یود نه اقا یاسر شریعت اسمش یاسر بود گفتم این گزارش مشکوکه !!

roohe-khashen
2012/02/15, 12:55
البته من نمیگم کاشیها حتما قند مثلا کهرام 140 تومنی بشه 450 اما میدونم یه سود عظیم توشون نهفته هستش و وقتی سهامدار خسته بشه اون سودها تازه نمایان میشن یادمون نره که این ثامان رو رو 87 تومن کسی نگاهش هم نمیکرد!!

شاهین محلوجی
2012/02/15, 13:06
بنیادی شاید خبری توش نباشه ولی کهرام تکنیکال تا زیر 130 نیاد ریزشی نداره فعلا با 150 درگیری داره و حول 50-140 نوسان میکنه
شاید موج 1 که از 120 تا209 بصورت شارپ رفت و اصلاح سهم که تا 130 انجام شد گواه بر این باشد که اصلاح سهم در130 ریتریس88.6تموم شده و باید منتظر صعود مجدد باشیم در ضمن یه واگرایی+ بنظر میرسه در حال شکل گیری باشد.......

*سامان*
2012/02/15, 13:21
من همچنان نظرم متفاوت هست!!من نظرم اینه که تو گزارش بعدی سودش رو هم بالاتر میبره سامان جان خیلی رو گزارشات شرکتها زوم کردی زیاد به گزارشات توجه نکن چند تا سهم دوست داری برات بگم که از روز گزارش که نا امید کننده هم بوده بالای 20%سود دادن و چند تا سهم دوست داری برات بگم که با تعدیل مثبت هم تا الان10 سود هم ندادن؟؟؟زیاد به گزارشات مالی توجه نکن !!

مهدي جان من خودم يكي از كسايي بودم كه اين ديد رو كه به گزارش شركتا نبايد توجه كردو به خيليا القا كردم .....اون موقعي كه گزارش فيبر اومد و همه مارو به تمسخر گرفتن اي كاش ميبوديد و ميديديد كه چي شد همه استاد شدن نظر دادن يه عالمه پيغام خصوصي به شكل ديدي گفتم برام اومد كه نميدونيد به من چي گذشت...اما الان كه گزارش چنوپا رو ميبينن صداي هيچكس در نمياد...تازه ميفهمن كه به چه شكل احمقانه اي گزارش فيبر دستكاري شده بود....يا گزارش قشكرو كه ميبينن ميفهمن كه چي گفتم....من تا اون موقع اصلا تصميم نداشتم نظراتمو در مورد گزارش شركتا اعلام كنم .....همين كسايي كه تحليل بنيادي سهمارو ميكنن و به حساب خودشون خيلي بلدن چيزي از گزارش شركتا سرشون نميشه و فقط ميان شركتاي صادراتي پتروشيمي فلزي رو بررسي ميكنن و جز محاسبه nav شركتاي سرمايه گذاري چيز ديگه اي بلد نيستن علتشم اينه كه اين شركتا شركتاي شفافي هستن و تحليل اينا خيلي راحته.....تازه تو سايتاشون پولم ميگيرن....اگه اينا راست ميگن ميرفتن تكنو كپشير فارسيت چكاوه رو بررسي ميكردن و ايراداي گزارشاشونو ميكشيدن بيرون.... گزارشايي كه خيلي از شركتا ميدن دروغ محضه و نمونه بارزشم صدراست.....من حرف شمارو قبول دارم اين بازاره كه تصميم ميگيره چكار كنه.....اما تجربه به من ميگه هروقت بازار فكر چيزي رو نميكنه اون اتفاق ميفته و هر وقت بازار فكر چيزيرو ميكنه اون اتفاق نميفته......يه عده فكر كردن كاشي ميشه قند ولي ديدن كه نشد قند و هيچوقتم مثه قند يه كله بالا نميره.....در مورد كهرام خدمتتون عرض كنم كه مشكل توليد داره ولي مشكل فروش نداره و اين باعث شده شركت از موجودي آماده براي فروش استفاده كنه كه رشد اندك انبار اين موضوع رو تاييد ميكنه.....واسه همين شركت مجبوره براي پوشش سودش از انبار استفاده كنه و اين نكته جالبي نيست....شركت اگه بخاد تعديل مثبت بده بايد موجودي انبار رو بفروشه .....يا اينكه غير عملياتي سود شناسايي كنه كه ما ازش بيخبريم......ولي خب اگه بازار رو اين گروه زوم كنه همه اينايي كه من گفتم به درد سطل آشغال ميخوره

roohe-khashen
2012/02/15, 13:22
در نماد کاشی ها جز یکی دو نماد همگی بهم متصل شده اند اگر یکی صف خرید باشد بقیه هم صف خرید میشوند در کل من طبق تحلیل خودم دارم میگم کاشی اما امکان داره که من اشتباه کنم اما دو تا نکته بگم من هر سهمی بگم اول خودم میخرم و دوم این که اگر تحلیلم اشتباه باشه مثل تحلیل چند ماه پیشم راجب پارس خودرو بدون کوچکترین ترسی میام تو سایت و میگم اشتباه کردم اجباری هم به خرید و فروش ندارم و خدا رو شکر هر سهمی رو تو پیغام خصوصی به بچه ها معرفی کردم که اونم با اصرار خودشون بوده اعم از وتوکا مداران ثشرق فجام همگی پر سود بودن ولی سهمی رو که تو تالار نظرم روش مثبت هست همین کاشی ها هستن اما باز هم میگم اجباری به خرید و فروش ندارم.

*سامان*
2012/02/15, 13:26
بنیادی شاید خبری توش نباشه ولی کهرام تکنیکال تا زیر 130 نیاد ریزشی نداره فعلا با 150 درگیری داره و حول 50-140 نوسان میکنه
شاید موج 1 که از 120 تا209 بصورت شارپ رفت و اصلاح سهم که تا 130 انجام شد گواه بر این باشد که اصلاح سهم در130 ریتریس88.6تموم شده و باید منتظر صعود مجدد باشیم در ضمن یه واگرایی+ بنظر میرسه در حال شکل گیری باشد.......

منم نگفتم مياد زير 100 ...اصلا من در شرايطي نيستم كه بخام قيمت اعلام كنم.....در جواب مهدي جان منم يه مثال زدم....پستو دقيق بخونيد بعد واكنش نشون بديد

شاهین محلوجی
2012/02/15, 13:31
منم نگفتم مياد زير 100 ...اصلا من در شرايطي نيستم كه بخام قيمت اعلام كنم.....در جواب مهدي جان منم يه مثال زدم....پستو دقيق بخونيد بعد واكنش نشون بديد

شما عزیز دلی برادر

*سامان*
2012/02/15, 13:39
در نماد کاشی ها جز یکی دو نماد همگی بهم متصل شده اند اگر یکی صف خرید باشد بقیه هم صف خرید میشوند در کل من طبق تحلیل خودم دارم میگم کاشی اما امکان داره که من اشتباه کنم اما دو تا نکته بگم من هر سهمی بگم اول خودم میخرم و دوم این که اگر تحلیلم اشتباه باشه مثل تحلیل چند ماه پیشم راجب پارس خودرو بدون کوچکترین ترسی میام تو سایت و میگم اشتباه کردم اجباری هم به خرید و فروش ندارم و خدا رو شکر هر سهمی رو تو پیغام خصوصی به بچه ها معرفی کردم که اونم با اصرار خودشون بوده اعم از وتوکا مداران ثشرق فجام همگی پر سود بودن ولی سهمی رو که تو تالار نظرم روش مثبت هست همین کاشی ها هستن اما باز هم میگم اجباری به خرید و فروش ندارم.

مام داريم تبادل نظر ميكنيم و خوشحالم از اينكه در مباحث شركت ميكنيد

سيد ياسر شريعت
2012/02/15, 13:44
حرکت قندی ها یادته تو که دیگه خوراکت گزارش هستش گزارش قشرین رو 202 تومن یادته؟؟؟؟تابستون بودش من با یه ای دی دیگه که اسمش یاسر یود نه اقا یاسر شریعت اسمش یاسر بود گفتم این گزارش مشکوکه !!

خودمم پهلوون! یادش بخیر قشرین 200 تومانی;)
ثامان رو 82 تومان یادمه خریده بودم سگو می زدی نگاهشم نمی کرد اون وقتا!:d

مصطفی مصری پور
2012/02/15, 17:08

دست شما درد نکنه سید

کوثر
2012/02/15, 17:21
یه بنده خدایی میگه که شنبه برید کتری رویی بخرید

مصطفی مصری پور
2012/02/15, 17:25
یه بنده خدایی میگه که شنبه برید کتری رویی بخرید

احتمالا امروز قیمت روی تو بورس کالا رو دیده

rajabnejad
2012/02/15, 17:29
[QUOTE=roohe-khashen;94148]البته من نمیگم کاشیها حتما قند مثلا کهرام 140 تومنی بشه 450 اما میدونم یه سود عظیم توشون نهفته هستش و وقتی سهامدار خسته بشه اون سودها تازه نمایان میشن یادمون نره که این ثامان رو رو 87 تومن کسی نگاهش هم نمیکرد!![/QUOTEانشاالله همینطوره که میگی این چند روزه سهمهایی که گرفتم کلافه ام کردن یکی از اونام کهرامه

سيد ياسر شريعت
2012/02/15, 17:29
دست شما درد نکنه سید

مصطفی جون شما تاج سرید، اون وقتها رو عرض کردم خدمتتون الان که ماشاالله داره به عرش می پیونده!!
خدایی به هزار زور و زحمت فروختمش مصطفی:d

*سامان*
2012/02/15, 17:55
دوستان شكلرم يه سهم خوب و محكمه و ميتونيد به عنوان يه سهم بلند مدت روش حساب كنيد توانايي سودسازي بالايي داره و صورتاشم اينو نشون ميده تراز ارزيش كاملا مثبته و تحريمم شركت رو تحت تاثير قرار نميده...شركت تو گزارش بعديش تعديل مثبت داره.....

kh25
2012/02/15, 18:13
مصطفی جون شما تاج سرید، اون وقتها رو عرض کردم خدمتتون الان که ماشاالله داره به عرش می پیونده!!
خدایی به هزار زور و زحمت فروختمش مصطفی:d

یاسر جان نگرفتی؟؟؟؟؟

جوابو از خود مصطفی بگیر

roohe-khashen
2012/02/15, 19:05
ای ای ای بابا خوبی یاسر جان چقدر من دنبالت تو سایت گشتم نگو تغییر نام دادی یادته که یاسر چی شد یادته چقدر گفتیم این گزارش مشکوکه!!

roohe-khashen
2012/02/16, 12:58
برای شنبه غگرجی

roohe-khashen
2012/02/16, 13:42
خوب کحافظ گزارش داد باز میگم کحافظ با اون وضع معاملاتش این گزارشش هستش:
به اطلاع می رساند بر مبنای اطلاعات دریافتی از شرکت کارخانجات کاشي و سراميک حافظ طی نامه شماره مورخ 1390/11/26 پیش بینی درآمد هر سهم برای سال منتهی به 1391/12/30 با سرمایه 180,000 میلیون ریال مبلغ 162 ریال به طور خالص پس از کسر مالیات می باشد.
بالای 40 درصد شرکت رشد پیدا کرده تا ببینیم بقیه کاشی سازهای گردن کلفت تر چه گزارشی میدن!!

meysam_sh_2020
2012/02/16, 13:53
دوستان بین کساوه و کچینی کدوم رو پیشنهاد میدید؟

آریو
2012/02/16, 13:57
دوستان بین کساوه و کچینی کدوم رو پیشنهاد میدید؟

کساوه بهتره ...ولی یه ذره باید اصلاح کنه ...
اما از طرفی کچینی بخری انگار کساوه هم خریدی ...
کساوه تعدیل مثبتش قطعیه ...اما کچینی فعلا یه تعدیل منفی کوچیک داده ...
در کل کساوه بهترین این گروهه

میثم جان مگه به جز قند رو گروه دیگه هم کار میکنید b-)

meysam_sh_2020
2012/02/16, 14:04
کساوه بهتره ...ولی یه ذره باید اصلاح کنه ...
اما از طرفی کچینی بخری انگار کساوه هم خریدی ...
کساوه تعدیل مثبتش قطعیه ...اما کچینی فعلا یه تعدیل منفی کوچیک داده ...
در کل کساوه بهترین این گروهه

میثم جان مگه به جز قند رو گروه دیگه هم کار میکنید b-)

فعلا که جا موندیم از قندی ها خودمون هم :d این هفته هم که هفته ی پارسان هست چون دیگه همه تو سبد دارن :d
اما روی بعضی از نماد های گروه کاشی شاید حرکات و حمایت هایی از طرف یه حقوقی صورت بگیره گفتیم یه سهم هم از این گروه داشته باشیم ;) یعنی احتمال داره حقوقی یهو قاط بزنه سهم رو دوبرابر کنه ;)

meysam_sh_2020
2012/02/16, 14:15
حالا بین کخاک و کسعدی کدوم رو پیشنهاد میدید؟

ما که هر چی گزارش ها رو میبینیم چیز خاصی پیدا نمیکنیم . مزیت (گروه کاشی )چیه؟؟؟ :( اینا که همش سود های ثابت میدن !!!
افزایش 22 درصدی هم فک نمیکنم تاثیر انچنانی روی سود این شرکت ها داشته باشه .

مصطفی مصری پور
2012/02/16, 15:07
حالا بین کخاک و کسعدی کدوم رو پیشنهاد میدید؟

ما که هر چی گزارش ها رو میبینیم چیز خاصی پیدا نمیکنیم . مزیت (گروه کاشی )چیه؟؟؟ :( اینا که همش سود های ثابت میدن !!!
افزایش 22 درصدی هم فک نمیکنم تاثیر انچنانی روی سود این شرکت ها داشته باشه .

مسلما کسعدی بهتره

مزیت قندی چی بود که رفت بالا؟
پول پشت گروهه میثم. بقیش کشکه

*سامان*
2012/02/16, 15:09
مسلما کسعدی بهتره

حرف حساب جواب نداره

meysam_sh_2020
2012/02/16, 16:53
مسلما کسعدی بهتره

ای بابا شما دیگه چرا . حساب کتاب قندی ها باور کنید اسون ترین حساب کتابه ;) این که حساب کنید چقدر سود میسازن و ایا سودشون جهش میزنه یا نه کار دو دقیقست!!!!
ولی تو کاشی ها یه نمونه نشون بدبد که سود 50 تومنیش رو سال بعد بکنه 150 تومن من همون سهم کاشی رو میخرم ;)

*سامان*
2012/02/16, 16:59
ای بابا شما دیگه چرا . حساب کتاب قندی ها باور کنید اسون ترین حساب کتابه ;) این که حساب کنید چقدر سود میسازن و ایا سودشون جهش میزنه یا نه کار دو دقیقست!!!!
ولی تو کاشی ها یه نمونه نشون بدبد که سود 50 تومنیش رو سال بعد بکنه 150 تومن من همون سهم کاشی رو میخرم ;)

منظور جناب مصري پور وجود پول پشت گروهها بود مثلا تو كسعدي پول انداختن پشت سهم داره ميره بالا پس از بقيه گروه ارزنده تره حالا كسعدي ميخاد 500 تومن سود بسازه يا ميخاد زيان بسازه....اين پوله كه تصميم ميگيره.........يا مثلا ثامان چرا داره ميره بالا....از ثامان كه ثشرق بيشتر مستعد رشده

مات
2012/02/16, 17:09
وقتي قيمته سهمي 6 برابر بشه بايد به همين نسبت سودسازي اينها رشد كنه وقتي رشد نكنه بازار پي به اشتباهش خواهد برد و اصلاح ميكنه نمونه هاشم زياده فروردين 85 تكنوتار بود 170 تومن موقعي كه مناقصه كارت سوخت جايگاه هاي سوخت رساني رو برنده شد ظرف 6 ماه شد 1000 تومن ولي نتونست روند سود سازي رو حفظ كنه شد هميني كه الان ميبينيد نمونش صدرا روزي كه داشت 400 معامله ميشد صحبت از سود 50 تومني و 100 تومني ميشد وقتي بازار فهميد نميتونه بسازه شد ايني كه ميبينيد نمونه سومش بكام وقتي داشت اول سال رو 350 معامله ميشد بازار ميگفت اين 60 تومن سود ميسازه وقتي گزارشش اومد ديدن نمي سازه ريخت يكي از مشكلات بازار اينه كه گزارشات 3 ماه يكبار مياد اگر هر ماه اين شركتها گزارش ميدادن وضعيت اين نبود خيلي از قندي ها حبابن ولي سهامدار زماني پي مي بره كه ديگه نمي تونه كاري بكنه

meysam_sh_2020
2012/02/16, 17:18
منظور جناب مصري پور وجود پول پشت گروهها بود مثلا تو كسعدي پول انداختن پشت سهم داره ميره بالا پس از بقيه گروه ارزنده تره حالا كسعدي ميخاد 500 تومن سود بسازه يا ميخاد زيان بسازه....اين پوله كه تصميم ميگيره.........يا مثلا ثامان چرا داره ميره بالا....از ثامان كه ثشرق بيشتر مستعد رشده

نه جناب ساده مصطفی عزیز منظورش اینه که پول پشت قندی ها خوابیده و همچی پتانسیلی ندارن ;)
البته در مورد بعضی از نماد ها من هم نظرم رو قبلا اعلام کردم که خیلی جلوتر و زودتر از اون چیزی که هستن رشد کردن ولی در کل در این دوره از تاریخ هیچ گروهی قابل قیاس با گروه قندی نیست.

منظور مصطفی خان اینه که پشت گروه کاشی پول نیست و پشت گروه قندی پول های زیادی خوابیده و هست و سرمایه ها به طرف این گروه هدایت شده.

الان اولین پیش بینی سال بعد کچینی اومد همون سود امسال دوباره تکرار میشه با یه مقدار بالا پایین که میشه ثابت در نظر گرفتش.
حالا بزارید گزارش سال بعد قند اصفهان بیاد بعد مقایسه کنید گروه ها رو . البته اگه دستکاری نشده باشه گزارش ها و محتاطانه به بازار اعلام نشه جهش سود رو در این نماد خواهید دید;)

*سامان*
2012/02/16, 17:40
پس بهتره جناب مصري پور بياد شفاف سازي كنه بگه منظورش چي بوده:d

مصطفی مصری پور
2012/02/16, 17:50

lمیثم منظور من همون بود که سامان گفت.
ولی منطق نداره مثلا قجام میخواد چقدر سود اعلام کنه که زیان و ........ رو جبران کنه ، تازه این p/e هم معقول کنه.پس پول تعیین میکنه سهم کدوم طرف بره . حالا قجام میبنده 8 تومن به زیان قبلیش اضافه میکنه تازه با 50% رشد باز میشه!

*سامان*
2012/02/16, 18:02
باختي ميثم يك هيچ به نفع من

roohe-khashen
2012/02/16, 18:11
فقط من یه چیز رو بگم پول معمولا پشت گروه های کوچیک میره مثلا هر چقدرم پول بره پشت صدرا فایده نداره مگه دیگه ارقام نجومی باشه پس طبیعی هستش که پول یا باید بره سمت کاشی یا غذایی البته داروییها هم که عجیب غریبا به قول سامان اون موقع که هواسمون به سهمای دیگه بازار هست و اصلا از داروییها انتظار نداریم یهو دیدین یه داستانهایی پیاده کردن!!

meysam_sh_2020
2012/02/16, 19:00
باختي ميثم يك هيچ به نفع من

درسته من از یه دید دیگه خوندم :D قبول
خوب سر بکام انشالله 1-1 میشیم نهایتش 2-0 میشیم به نفع شما :d

آریو
2012/02/16, 20:17
نه جناب ساده مصطفی عزیز منظورش اینه که پول پشت قندی ها خوابیده و همچی پتانسیلی ندارن ;)
البته در مورد بعضی از نماد ها من هم نظرم رو قبلا اعلام کردم که خیلی جلوتر و زودتر از اون چیزی که هستن رشد کردن ولی در کل در این دوره از تاریخ هیچ گروهی قابل قیاس با گروه قندی نیست.

منظور مصطفی خان اینه که پشت گروه کاشی پول نیست و پشت گروه قندی پول های زیادی خوابیده و هست و سرمایه ها به طرف این گروه هدایت شده.

الان اولین پیش بینی سال بعد کچینی اومد همون سود امسال دوباره تکرار میشه با یه مقدار بالا پایین که میشه ثابت در نظر گرفتش.
حالا بزارید گزارش سال بعد قند اصفهان بیاد بعد مقایسه کنید گروه ها رو . البته اگه دستکاری نشده باشه گزارش ها و محتاطانه به بازار اعلام نشه جهش سود رو در این نماد خواهید دید;)

منم با میثم موافقم ..رشد سود آوری آنچنانی در این گروه دیده نمیشه ...تازه با مرحله بعدی طرح تحول میتونه حاشیه سود شرکت ها تحت تاثیر قرار بگیرن ...البته کسعدی ...کساوه و کچینی موقعیت برتری دارن ...
کسعدی تازه طرح کاشی کف خودشو راه اندازی کرده باید دید کجای ظرفیت خودشه ...برسیش نکردم
کساوه صادرات داره ....افزایش نرخ دلار و قیمت محصولات میتونه وضعیت خوبی به شرکت بده ...در کنار ممنوع شدن واردات محصولات چینی ...
کچینی هم سهم محکم و خوبیه ...
رشدی که این گروه اخیرا کردن ..از نظر شخص خودم فقط یه افزایش نسبت پی به ای بود ...
میتونیم به گروه کاشی و سرامیک به عنوان یه گروه کم ریسک نگاه کنیم ...اما اینکه مثل گروه قندی انقلابی توشون باشه رو من نمیبینم
انقلاب قندی ها ...افزایش نرخ دلار و عدم واردات این کالا و برتری تقاضا نسبت به عرضه در کشور....اهرم بالا ...

از اینجا به بعد گروه کاشی و سرامیک فقط میتونه با پول بالا بره نه اقبال بازار مبنی بر عنصر بنیادی خاص

roohe-khashen
2012/02/16, 20:56
منم با میثم موافقم ..رشد سود آوری آنچنانی در این گروه دیده نمیشه ...تازه با مرحله بعدی طرح تحول میتونه حاشیه سود شرکت ها تحت تاثیر قرار بگیرن ...البته کسعدی ...کساوه و کچینی موقعیت برتری دارن ...
کسعدی تازه طرح کاشی کف خودشو راه اندازی کرده باید دید کجای ظرفیت خودشه ...برسیش نکردم
کساوه صادرات داره ....افزایش نرخ دلار و قیمت محصولات میتونه وضعیت خوبی به شرکت بده ...در کنار ممنوع شدن واردات محصولات چینی ...
کچینی هم سهم محکم و خوبیه ...
رشدی که این گروه اخیرا کردن ..از نظر شخص خودم فقط یه افزایش نسبت پی به ای بود ...
میتونیم به گروه کاشی و سرامیک به عنوان یه گروه کم ریسک نگاه کنیم ...اما اینکه مثل گروه قندی انقلابی توشون باشه رو من نمیبینم
انقلاب قندی ها ...افزایش نرخ دلار و عدم واردات این کالا و برتری تقاضا نسبت به عرضه در کشور....اهرم بالا ...

از اینجا به بعد گروه کاشی و سرامیک فقط میتونه با پول بالا بره نه اقبال بازار مبنی بر عنصر بنیادی خاص
اریو جان به دلیل کوچک بودن گروه و حجم مبنای کم و تو بعضی نمادها وجود فقط 2حقوقی و تو یه نماد دیگه وجود فقط یک جقوقی این گروه بسیار مستعد رشد هستش کاری به بنیاد شرکتهای کاشی ندارم وضعیتشون تو بازار سرمایه رو دارم میگم حالا بر فرض این گروه منفجر بشه ولی خود شرکتها از نظر بنیادی اونقدر محکم نباشن همین الان قجام تو قندیها که مثال اون رو بچه ها بالا زدند تعدیل منفی داده اما 50 درصد رشد کرد!!حالا تا بازار بخواد بفهمه که این گروه کاشی اشتباه اومدن بالا و سعی بر اصلاح پی بر ای بکنه من و شما سودمون رو کردیم تموم شد رفت بر فرض کسعدی بشه 600 بعد بازار تازه بخواد سهم رو اصلاح بکنه مثلا بکنه 300 خیلیها سود کردند رفته این قانون بازار هستش شاید دو تا بازیکن فوتبال که هر دو مهاجم هم هستند نفری 500 میلون بگیرن اما یکیشون موفق ظاهر بشه و در طول فصل 20 تا گل بزنه اما اون یکی ناموفق و 1 گل بزنه اما ایا به اون مهاجم نا موفق پول نمیدن؟؟؟؟چرا میدن اما اخر فصل میرن برای اصلاح تیم و اون مهاجم ناموفق رو از تیم میندازن بیرون اما خوب همون بازیکن سودش رو برده حالا اگه رفت یه تیم دیگه به جای 500 میلیون این بار رقم این بازیکن شد 100 میلیون و به قول معروف اصلاح شد اما ایشون سودش رو کرد تموم شد رفت حالا داستان ما هم تو کاشی همینه برن بالا ما سود کنیم بعد اگر لایق نبودن دوباره اصلاح کنن به ما چه بزار اصلاح کنن شرمنده که بحث یه خورده فوتبالی شد

آریو
2012/02/16, 21:16
اریو جان به دلیل کوچک بودن گروه و حجم مبنای کم و تو بعضی نمادها وجود فقط 2حقوقی و تو یه نماد دیگه وجود فقط یک جقوقی این گروه بسیار مستعد رشد هستش کاری به بنیاد شرکتهای کاشی ندارم وضعیتشون تو بازار سرمایه رو دارم میگم حالا بر فرض این گروه منفجر بشه ولی خود شرکتها از نظر بنیادی اونقدر محکم نباشن همین الان قجام تو قندیها که مثال اون رو بچه ها بالا زدند تعدیل منفی داده اما 50 درصد رشد کرد!!حالا تا بازار بخواد بفهمه که این گروه کاشی اشتباه اومدن بالا و سعی بر اصلاح پی بر ای بکنه من و شما سودمون رو کردیم تموم شد رفت بر فرض کسعدی بشه 600 بعد بازار تازه بخواد سهم رو اصلاح بکنه مثلا بکنه 300 خیلیها سود کردند رفته این قانون بازار هستش شاید دو تا بازیکن فوتبال که هر دو مهاجم هم هستند نفری 500 میلون بگیرن اما یکیشون موفق ظاهر بشه و در طول فصل 20 تا گل بزنه اما اون یکی ناموفق و 1 گل بزنه اما ایا به اون مهاجم نا موفق پول نمیدن؟؟؟؟چرا میدن اما اخر فصل میرن برای اصلاح تیم و اون مهاجم ناموفق رو از تیم میندازن بیرون اما خوب همون بازیکن سودش رو برده حالا اگه رفت یه تیم دیگه به جای 500 میلیون این بار رقم این بازیکن شد 100 میلیون و به قول معروف اصلاح شد اما ایشون سودش رو کرد تموم شد رفت حالا داستان ما هم تو کاشی همینه برن بالا ما سود کنیم بعد اگر لایق نبودن دوباره اصلاح کنن به ما چه بزار اصلاح کنن
شرمنده که بحث یه خورده فوتبالی شد

روح جان قبول دارم ...خب برا بالا بردن باید یه چیزی بندازن تو گروه یا نه ؟؟؟ اون نکته چی هست ؟؟؟
حالا قراره بزنن زیرش ما هم بخریم ;)...کدومو میخوان پول ببرن پشتش ؟؟؟

roohe-khashen
2012/02/16, 21:28
روح جان قبول دارم ...خب برا بالا بردن باید یه چیزی بندازن تو گروه یا نه ؟؟؟ اون نکته چی هست ؟؟؟
حالا قراره بزنن زیرش ما هم بخریم ;)...کدومو میخوان پول ببرن پشتش ؟؟؟
موضوع خوبی اشاره کردید اریو جان برای اینکه بخوان ببرن بالا کلی محرک دارن همین ساخت و ساز انبوه و افزایش نرخ 22 درصدی که به طور جدی هنوز مطرح نیست اما خوب افزایش قیمت حامل های انرژی هم یه نکته منفی اما اگه بخوان ببرن بالا یه دلیل علم میکنن اما به نظر من میتونن بدون دلیل هم ببرن بالا کار پول دیگه اریو جانم !!دلیل نمیخواد همونطور که گفتم این گروه یه مشکل داشت اونم کحافظ بود که اونم با گزارش امروز حل شد حالا هر کی یه نظری داره یکی میگه کسعدی یکی میگه کساوه یکی میگه کچینی یکی میگه کهرام اما بنظر این گروه با هم میرن بالا با هم میان پایین البته اینا همه نظر شخصی من هستش !!

سعید پور احمدی
2012/02/16, 22:31
به نظرم براي شنبه خريد كفرا يا شاملا خوب باشه

سعید پور احمدی
2012/02/16, 22:33
من خريد سيمان خزر و تو قيمت هاي كنوني با ديد ميان مدت هم پيشنهاد ميدم البته قندي ها رو نگفتم چون بعيده گير بياد وبشه خريد

*سامان*
2012/02/16, 23:31
درسته من از یه دید دیگه خوندم :D قبول
خوب سر بکام انشالله 1-1 میشیم نهایتش 2-0 میشیم به نفع شما :d

منكه در مورد بكام چيزي نگفتم؟

sadegh
2012/02/16, 23:58
یکی از بنیادی ترین سهام های گروه کاشی کحافظ
راه اندازي خط توليد كاشي كف سايز ۶۰*۶۰ در كارخانجات كاشي و سراميك حافظ
تنها تولید کننده كاشي جدید ومدرن اكسترودري در خاور میانه
http://www.hafeztile.org/persian/exhistory/

roohe-khashen
2012/02/17, 00:09
یکی از بنیادی ترین سهام های گروه کاشی کحافظ
راه اندازي خط توليد كاشي كف سايز ۶۰*۶۰ در كارخانجات كاشي و سراميك حافظ
تنها تولید کننده كاشي جدید ومدرن اكسترودري در خاور میانه
http://www.hafeztile.org/persian/exhistory/
یا مثلا کترام تنها تولید کننده کاشی و سرامیک گرانیتی در خاور میانه هستش اما در کل کحافظ رو خوب خریدند باز هم میگم این گروه با هم رشد میکنه

farasat
2012/02/17, 20:59
سلام ،جناب ساده ی ساده و دیگر عزیزان
نظرتون در مورد رتکو چیست ؟ آیا مستعد رشد میباشد؟ ممنون

meysam_sh_2020
2012/02/17, 21:15
منكه در مورد بكام چيزي نگفتم؟
شما قبلا گفته بودید : شركت در حال عادي تا پايان سال نميتونه بيشتر از 15 16 تومن پوشش بده

*سامان*
2012/02/17, 21:23
شما قبلا گفته بودید : شركت در حال عادي تا پايان سال نميتونه بيشتر از 15 16 تومن پوشش بده

آهان اگه ميتونيد تاپيكشو بياريد بالا ....

meysam_sh_2020
2012/02/17, 21:58
آهان اگه ميتونيد تاپيكشو بياريد بالا ....
تاپیک بکام اومد بالا البته الان زوده و شاید شما درست گفته باشید و بکام تعدیل منفی داشته باشه ;)

سید
2012/02/17, 22:17
باسلام می خواستم نظرتون راجع به پیش بینی های سال اینده مارون و شپدیس بدونم با تشکر

meysam_sh_2020
2012/02/17, 22:30
باسلام می خواستم نظرتون راجع به پیش بینی های سال اینده مارون و شپدیس بدونم با تشکر

به نظرم هر دو سهام های توپی هستن . شپدیس که اولین پیش بینیشو 5039 ریال اعلام کرده .و نرخ دلار رو 1041 در نظر گرفته که فقط از این محل 20 درصدی تعدیل میده. نرخ محصولات پتروشیمی هم بالا رفته این چند روز اخیراز این محل هم میتونه تعدیل بده.

اما مارون هم همین وضعیت رو داره و یورو رو 1302 تومن و دلار رو 1036 تومن در نظر گرفته که از این افزایش نرخ مرجع میتونه تعدیل بده .

*سامان*
2012/02/17, 22:35
سلام ،جناب ساده ی ساده و دیگر عزیزان
نظرتون در مورد رتکو چیست ؟ آیا مستعد رشد میباشد؟ ممنون

از لحاظ بنيادي سهمي نيست كه بتونه سود سازي بالايي داشته باشه چون تو صنعتي فعاليت ميكنه كه سود سازي نرمالي داره و سود اين صنعت با معيار ثابت افزايش پيدا ميكنه.....ولي يه سهم نرمال و خوبي محسوب ميشه و به نظر من ميتونه سودشو پوشش بده .....ازون سهمايي هست كه سهامداري توش جواب ميده مگر اينكه خبر رانتي چيزي باشه كه ما ازش بيخبريم

آریو
2012/02/17, 23:10
از لحاظ بنيادي سهمي نيست كه بتونه سود سازي بالايي داشته باشه چون تو صنعتي فعاليت ميكنه كه سود سازي نرمالي داره و سود اين صنعت با معيار ثابت افزايش پيدا ميكنه.....ولي يه سهم نرمال و خوبي محسوب ميشه و به نظر من ميتونه سودشو پوشش بده .....ازون سهمايي هست كه سهامداري توش جواب ميده مگر اينكه خبر رانتي چيزي باشه
كه ما ازش بيخبري

رتکو سهم جالبی نیست هنوز سود سهام امثالمو بهم نداده ..اگه سهمش بالاتر از قیمت مجمع نمیرفت الان شرکتو سرشون خراب کرده بودم ...در کل حرکت های جالبی داره فقط باید به وقتش خرید .... معمولا تو حرکتاش 20 درصد داره ...البته بعد اصلاح مناسب ..

شاهین محلوجی
2012/02/18, 09:26
ثامان فرصت خرید.....
کهرام از قلم افتاد....:d

yousef
2012/02/18, 09:39
...خریدسدوردر3523ریال.فکرکنم خیلی اصلاح کرده ووقت رشدشه...دوستان بررسی کنن...

roohe-khashen
2012/02/18, 09:44
کهرام کترام!!

roohe-khashen
2012/02/18, 09:45
کهرام کترام!! دیگه واقع فروشنده زیر 140 ندارن به حجم معاملات کهرام هم دقت کنید

same1
2012/02/18, 10:05
...خریدسدوردر3523ریال.فکرکنم خیلی اصلاح کرده ووقت رشدشه...دوستان بررسی کنن...

سدور یه روند نزولیه بسیار بلند مدت داره اما خوب اصلاح زیادی کرده بیشتر از یه نوسان چند درصدی فکر میکنم خطرناک باشه

يگانه
2012/02/18, 10:47
شايد امروز فردا وپست هم بد نباشه برا خريد

*سامان*
2012/02/18, 11:44
يه مقدار سايپا و زامياد گرفته بودم فردا خارج ميشم...از غبشهر سوال ميشه تعديل قطعا مثبته ولي رو چه قيمتي باز بشه اين بازاره كه تصميم ميگيره.......البته اگه بخاد تسعير ارزو لحاظ كنه تعديل قطعا منفيه كه اميدوارم اينطوري نباشه چون تعديل منفي بدي رو به سهم تحميل ميكنه

oplus
2012/02/18, 11:49
امروز ونیکی صف فروشه،چند روز دیگه ببینیم چی میشهb-)

*سامان*
2012/02/18, 13:37
يه نكته مهمي رو بايد بگم.....الان تقريبا موعد اومدن گزارش 91 شركتهاست و من احتمال ميدم گزارش بيشتر شركتها محتاطانه اعلام بشه....بنابراين تعديل منفي واسه 91 تو اكثر شركتا محتمل هست و شما نبايد بر اساس پيشبيني 91 شركتها قضاوت كنيد...ضمن اينكه نرخ ارز هم افزايش پيدا كرده و شركتهاي وارداتي پيشبينيهاي متفاوتي رو اعلام ميكنن.....يعني منطقي اين هست كه گزارشا محتاطانه باشه چون سال آينده سال حساسي واسه اين مملكته و نرخ تورم شديدا افزايش پيدا ميكنه....و به نظر من درست كردن يه سبد از گروه ساختمان كاشي فلزيو معدني و مخصوصا غذا ريسك سبدتونو در حالت نرمال حفظ ميكنه....به نظر من بريد رو سهمي سرمايه گذاري كنيد كه پيشبيني 91 اون خيلي خيلي محتاطانه باشه......البته حضور در بازار به شزط ثبات سياسي منطقيه وگرنه پولتونو سفت تو خونتون نگه داريد نه طلا نه سهام نه ملك فقط پول نقد

*سامان*
2012/02/18, 13:45
من اصلا حواسم نبود كه كربن بسته شده مبارك اونايي باشه كه به حرفاي من اطمينان كردن و خريدن

*سامان*
2012/02/18, 13:47
كم كم بايد منتظر درز يه سري اخبار از پلوله و گروه وپترو باشيم.....بارها به دوستان پيشنهاد خريد اين گروه رو دادم

کيانوش
2012/02/18, 14:07
كم كم بايد منتظر درز يه سري اخبار از پلوله و گروه وپترو باشيم.....بارها به دوستان پيشنهاد خريد اين گروه رو دادم
وپترو که صف خريد شد.

*سامان*
2012/02/18, 14:11
وپترو که صف خريد شد.

من به اين صف خريداي مسخره كار ندارم ......من اصلا به اين قيمتا تو گروه وپترو اعتقاد ندارم

*سامان*
2012/02/18, 14:17
من اصلا حواسم نبود كه كربن بسته شده مبارك اونايي باشه كه به حرفاي من اطمينان كردن و خريدن

واسه پيشبيني 91 بسته شده.......من فك كردم واسه ارائه اطلاعات با اهميت بسته شده......پس هيچي بيخيال:(

aziz
2012/02/18, 15:40
با سلام خدمت دوستان
پیشنهاد
خرید: ودی /ولساپا / شمواد / شپدیس / چکاوه / کبافق

sirwan
2012/02/18, 15:50
سلام :نظرتون برای خرید وساپا چیه؟

*سامان*
2012/02/18, 16:04
سلام :نظرتون برای خرید وساپا چیه؟

وساپا سهم محكم و خوبي هست اما واسه كوتاه مدت مستعد رشد آنچناني نميبينمش....پرتفوي خوبي داره ولي شديدا تحت تاثير گروه خودرو هست....

*سامان*
2012/02/18, 16:35
يه نكته مهمي رو بايد بگم.....الان تقريبا موعد اومدن گزارش 91 شركتهاست و من احتمال ميدم گزارش بيشتر شركتها محتاطانه اعلام بشه....بنابراين تعديل منفي واسه 91 تو اكثر شركتا محتمل هست و شما نبايد بر اساس پيشبيني 91 شركتها قضاوت كنيد...ضمن اينكه نرخ ارز هم افزايش پيدا كرده و شركتهاي وارداتي پيشبينيهاي متفاوتي رو اعلام ميكنن.....يعني منطقي اين هست كه گزارشا محتاطانه باشه چون سال آينده سال حساسي واسه اين مملكته و نرخ تورم شديدا افزايش پيدا ميكنه....و به نظر من درست كردن يه سبد از گروه ساختمان كاشي فلزيو معدني و مخصوصا غذا ريسك سبدتونو در حالت نرمال حفظ ميكنه....به نظر من بريد رو سهمي سرمايه گذاري كنيد كه پيشبيني 91 اون خيلي خيلي محتاطانه باشه......البته حضور در بازار به شزط ثبات سياسي منطقيه وگرنه پولتونو سفت تو خونتون نگه داريد نه طلا نه سهام نه ملك فقط پول نقد

خب كسعدي تعديل منفي داد و طبيعيم بود

http://codal.ir/Reports/Exports/%407bPYpb5Qhls1ntb9ibDsQ%3d%3d.pdf

ف (http://codal.ir/Reports/Exports/%407bPYpb5Qhls1ntb9ibDsQ%3d%3d.pdf)روش املاك رو در بودجه 91 لحاظ كرده و از لحاظ عملياتي خودشو ضعيف نشون داده ولي خيلي دوست داشتم سودشو پايينتر اعلام ميكرد

parham 82
2012/02/18, 16:45
خب كسعدي تعديل منفي داد و طبيعيم بود

http://codal.ir/Reports/Exports/%407bPYpb5Qhls1ntb9ibDsQ%3d%3d.pdf

ف (http://codal.ir/Reports/Exports/%407bPYpb5Qhls1ntb9ibDsQ%3d%3d.pdf)روش املاك رو در بودجه 91 لحاظ كرده و از لحاظ عملياتي خودشو ضعيف نشون داده ولي خيلي دوست داشتم سودشو پايينتر اعلام ميكرد

جناب میشه بگین چرا طبیعی بود ؟

*سامان*
2012/02/18, 16:50
جناب میشه بگین چرا طبیعی بود ؟

بالاي همون توضيحش هست

مصطفی مصری پور
2012/02/18, 17:39
سامان به قول خودت گزارشای 91 خیلی محتاطانه اعلام شده!

البته این محافظه کاری برای بورس سال بعد خیلی خوبه. چون باید منتظر تعدیلای تپل بمونیم.

*سامان*
2012/02/18, 17:54
سامان به قول خودت گزارشای 91 خیلی محتاطانه اعلام شده!

البته این محافظه کاری برای بورس سال بعد خیلی خوبه. چون باید منتظر تعدیلای تپل بمونیم.

دقيقا همينطوره جا واسه تعديل بالايي ميزارن از طرف ديگه چون تورم هم بالا ميره لزا نرخ محصولاتشونم بالا ميره و عملا با يه تير 2 نشون ميزنن.....من برداشتم اينه كه بازار به گزارشاي محتاطانه واكنش منفي نشون نميده چون ميدونه چه خبره ولي هم كپشير و هم كسعدي ميتونستن پايينتر اعلام كنن اينطوري خيلي بهتر ميبود

مصطفی مصری پور
2012/02/18, 18:14
دقيقا همينطوره جا واسه تعديل بالايي ميزارن از طرف ديگه چون تورم هم بالا ميره لزا نرخ محصولاتشونم بالا ميره و عملا با يه تير 2 نشون ميزنن.....من برداشتم اينه كه بازار به گزارشاي محتاطانه واكنش منفي نشون نميده چون ميدونه چه خبره ولي هم كپشير و هم كسعدي ميتونستن پايينتر اعلام كنن اينطوري خيلي بهتر ميبود

آره درسته. این پی به ای پایین توی بازار دیگه هر گونه خبر بدی رو پیش خور کرده.

پارسالم گزارش فولاد خیلی خیلی محتاطانه بود اما دیدیم که بعد از عید بازار پی به ای مناسب به سود آتی فولاد داد.

الان گزارش شخارک خیلی محتاطانه اعلام شده. شلعاب هم همینطور.

به قول تو کپشیرم میتونست پایینتر بده .

مصطفی مصری پور
2012/02/18, 18:16
فقط منتظرم این مظلومیت سیمانیها کی تموم میشه؟؟

سخزر بازم تعدیل دادhttp://www.codal.ir/Reports/FirstEPSEstimateDetail.aspx?LetterSerial=GhJrEqAK5 bJnO3lu%2fQaijg%3d%3d

roohe-khashen
2012/02/18, 18:21
من که دیگه مطمئن شدم کاشی ها صنعت بعدی هستن گزارشات مشکوک معاملات مشکوک تو بعضی نماد ها هم اسم یه خریداهایی رو بچه ها دارن میگن که دیگه حله!!

saidiy
2012/02/18, 18:34
آره درسته. این پی به ای پایین توی بازار دیگه هر گونه خبر بدی رو پیش خور کرده.

پارسالم گزارش فولاد خیلی خیلی محتاطانه بود اما دیدیم که بعد از عید بازار پی به ای مناسب به سود آتی فولاد داد.

الان گزارش شخارک خیلی محتاطانه اعلام شده. شلعاب هم همینطور.

به قول تو کپشیرم میتونست پایینتر بده .
اقا سینا ومصطفی عزیز کپشیر تا کجا میتونه بیاد پایین تا از خجالتش در بیایم چون هم از نظر بنیادی و هم از نظر تکنیکی تایید شده است...........با تشکر

مصطفی مصری پور
2012/02/18, 19:27
اقا سینا ومصطفی عزیز کپشیر تا کجا میتونه بیاد پایین تا از خجالتش در بیایم چون هم از نظر بنیادی و هم از نظر تکنیکی تایید شده است...........با تشکر

185 شاید البته

dirit
2012/02/18, 20:01
مداران را برای یک گوشه سبد داشته باشید

yousef
2012/02/18, 20:52
فقط منتظرم این مظلومیت سیمانیها کی تموم میشه؟؟

سخزر بازم تعدیل دادhttp://www.codal.ir/Reports/FirstEPSEstimateDetail.aspx?LetterSerial=GhJrEqAK5 bJnO3lu%2fQaijg%3d%3d

توجه دوستان روبه گروه سیمان جلب میکنم...شایدرکودومنفی خوردن های اخیربیشتربخاطرترس بازارازگزارشهای 91
سیمانیها بودکه توچندگزارشی که فعلااومده فقط سکرماتعدیل منفی داشته وبقیه یاتقریباهمون آخرینepsامسال رواعلام
کردن وسخزرهم بیش از20درصدتعدیل مثبت نسبت به90داشت(گرچه کمی ازepsسال 90خودکم کرد)...حجم کم سابقه
معاملات امروزسشمال وسفارس ومحوصفهای فروششون وحتی افزایش قیمت سفارس تانزدیک مثبت کامل میتونه نشونه
مثبت شدن وحتی احتمالاصف خریدشدن این دوسهم تومعاملات فردابشه وتجربه گروه سیمان نشون میده که تواین
مواقع بقیه هم بخصوص اونایی که اصلاح زیادی داشتن مثل سدورسریع صف خریدمیشن...دوستان بررسی کنن...

*سامان*
2012/02/18, 22:35
گزارشاي شركتا يكي يكي داره مياد و همينجور چشمي كه دارم نگا ميكنم همه فله اي تنظيم شده آقاي كدالم تند تند داره ميفرسته رو كدال حالا كدوم حسابداره كه اينا رو بررسي كنه....اينم مملكته ما داريم.......يه چيزي به اسم گزارش تنظيم كردن به خورد ملت ميدن...ساده ترين اصول تهيه گزارش رو رعايت نكردن البته حقم دارن چون بورس زياد به گزارشاي اول سال گير نميده مگر اينكه تعديل سنگيني داشته باشه

*سامان*
2012/02/18, 22:38
جناب طيب از برخوردي كه تو اون سايت داره باشما ميشه واقعا ناراحتم

meysam_sh_2020
2012/02/18, 23:28
جناب طیب صدرا واقعا در 9 ماهه 17 تومن زیان ساخته؟؟

*سامان*
2012/02/18, 23:32
جناب طیب صدرا 9 ماهه 17 تومن زیان ساخته؟؟

اگه گزارش 6 ماهشو واقعي فرض كنيم اين زيان شايد غير منطقي نباشه اما دعا ميكنم درست نباشه چون شوك بزرگي به بورس وارد ميكنه

meysam_sh_2020
2012/02/18, 23:47
اگه گزارش 6 ماهشو واقعي فرض كنيم اين زيان شايد غير منطقي نباشه اما دعا ميكنم درست نباشه چون شوك بزرگي به بورس وارد ميكنه

این صدرا فاراک رو هم اسیر خودش کرده . فاذر باز تا حدودی راهش جدا شد (-:

انگار واقعا صدرا نمیتونه سود بسازه دیگه باید حقیقت رو پذیرفت.مدیریتی تو شرکت نیست.!!

roohe-khashen
2012/02/19, 00:27
من تو متن ماجرا نیستم وقعا صدرا 17 تومان زیان ساخته؟؟اگه اینجوری باشه که شاخص رو به پایین فعلا!!صدرا خیلی تو بازار تاثیر گذاره چه منفی بشه چه مثبت اما من فکر نمیکنم زیر 140 تومان بیاد

کیوان
2012/02/19, 00:36
الان داشتم نمودارها را نگاه می کردم. فکر میکنم مناسبترین جهش این هفته مخصوص خودرویی ها باشه و یک صعود یکهفته ای داشته باشیم. البته این صعود بزرگ خودرویی ها نیست . یعنی من این شکلی نمی بینمش! متاسفانه کمی خسته هستم و حوصله ویرایش و آپلود عکس ندارم. فقط گفتم یک ندایی بدم اونهایی که میخوان بررسی و اقدام کنند . قربون همه

meysam_sh_2020
2012/02/19, 00:39
من تو متن ماجرا نیستم وقعا صدرا 17 تومان زیان ساخته؟؟اگه اینجوری باشه که شاخص رو به پایین فعلا!!صدرا خیلی تو بازار تاثیر گذاره چه منفی بشه چه مثبت اما من فکر نمیکنم زیر 140 تومان بیاد

من الان گزارش 6 ماهه رو نگاه کردم .فک نمیکنم صدرا اینقدر زیان بسازه مگه اینکه گزارشش مشکل داشته باشه.
ما که فاراک رو میخریم البته یه پله خریدم ولی در این شرایط فاراک و صدرا نداریم و فاراک با صدرا حرکت میکنه ;) و فاراک تو این قیمت ها به نظرم بدک نیست.

البته اگه صدرا بخواد پایین تر بیاد شاید صدرا رو هم بخرم ;)
چون این سهم یه چیزی داره که اگه رو کنه ...............

البته نظر قبلیم که نمیتونه سود بسازه رو پس میگیرم چون طبق گزارش 6 ماهه میتونه سود بسازه مشکل شرکت احتمالا بدهی ها به بانک ها و وام های بانکیه ;)

yousef
2012/02/19, 08:57
سلام...دوستان سهام گروه سیمانی روزیرنظرداشته باشن...

*سامان*
2012/02/19, 09:48
اخابر داشتم يه مقدار ديگم اضافه كردم به خاطر گزارش همراه اول

تصمیم کبری
2012/02/19, 09:51
وزمین کمترین قیمتی را که تا به حال دیده حوالی امروز بوده است. ( زیر 131 تومان برای خرید امروز عالیه.)

*سامان*
2012/02/19, 09:54
وزمین کمترین قیمتی را که تا به حال دیده حوالی امروز بوده است. ( زیر 131 تومان برای خرید امروز عالیه.)

حق استفاده نشدشو در نظر گرفتين؟

تصمیم کبری
2012/02/19, 09:59
حق استفاده نشدشو در نظر گرفتين؟

نه ساده جان. مگر حقش کمتر از 30 تومان بوده؟

roohe-khashen
2012/02/19, 10:06
سرمایه گذاری رنا

*سامان*
2012/02/19, 10:10
نه ساده جان. مگر حقش کمتر از 30 تومان بوده؟

نه نبوده منظورم بازيهاي احتماليه حق تقدمه...هرچند كه حق تقدمش نشون داد كه خواهون زياد داره

*سامان*
2012/02/19, 12:14
اخابر داشتم يه مقدار ديگم اضافه كردم به خاطر گزارش همراه اول

با اين گزارشي كه همراه داد تعديل اخابر قطعيه....اخابرم ازون سهماي محكمه كه نشون داده تو بدترين شرايط بازار سرمايه سهامدارا رو حفظ ميكنه....البته يكم سنگين هست ولي سهامداري جواب ميده

کوثر
2012/02/19, 12:22
تو این بازار که بیشتر سهم های مهم بسته شدن میمونه فاسمین که اضافه شد
البته اخابر هم سهم خوب و محکمیه

کوثر
2012/02/19, 12:23
راستی امید رو یادم رفت بخرید که کم کم میره برا 700 یه نگاه به سال پیشش بندازید

*سامان*
2012/02/19, 12:30
در مورد خريد وبيمه سوال ميشه خدمتتون عرض كنم كه اين سهم سهم خوبيه و بعضي از دوستان علت خوب بودن اين سهمو پي به اي پايينش ميدونن......اگه شما بخايد پي به اي رو ملاك خريد قرار بديد وصنعت پارسال 40 تومن سود ساخت و قيمتش از 130 تومن بالاتر نرفت و واسه سال 91 هم 26 تومن اعلام كرده كه جا واسه تعديل بالايي داره.....تازه پرتفوي وصنعت كجا و پرتفوي وبيمه كجا.....پس شما كه ميخايد وبيمه بخريد بريد وصنعت بخريد كه هم سوددهي زير مجموعه هاش تضمين شدست و هم ميتونه تعديل بالايي بده.....اما وبيمه پرتفوي جالبي نداره و اخيرا به خاطر سود ده شدن زيرمجموعه هاي غير بورسيش مورد توجه قرار گرفته.....اما يه نكته رو در مورد زيرمجموعه هاي وبيمه بايد بدونيد و اونم اينه كه بازار به ادامه روند سوددهي زيرمجموعه هاش اعتماد نداره و ماهيت زيرمجموعه هاش طوريه كه ميتونن تو هر دوره گزارشاي متفاوتي بدن و اين بازارو دو دل كرده......اوني كه ميخاد رو وبيمه پولشو بزاره به نظر من بره رو وصنعت و بوعلي بزاره چون افق روشن تري دارن......حالا اگه خبر رانتي به بيرون درز كنه يا بازار رو سهم زوم كنه اين ديگه مصداقي واسه صحبتاي من نيست

roohe-khashen
2012/02/19, 12:31
لحظه به لحظه بازی کاشی ها داره جذاب تر میشه و ورود مافیای بازار سهام داره به این گروه شروع میشه کسعدی که رو 290.4 بالای 1 میلیون معامله شده و صف خرید داشت امروز رو 283 البته خیلی کم میفروختند کحافظ که حق بشته شد تعدیل مثبت داشت که اصلا هیچی نمیگم راجبش خوی یواش یواش داره بازی شروع میشه تعدیل های منفی عجیب غریب گزارش های مشکوک معاملات مشکوک و اینها همه یعنی اینکه حقیقی برو بیرون !!اما خوب ما که بیرون نمیریم فقط از تمامی سهمهای کاشی امرز یه اسکرین شات تهیه کردم و یه روزی تمام اسکرین شات ها رو با قیمتهای فعلی میزارم تو سایت فقط این فروشنده ها امیدوارم در روزهای بعدی هم عرضه کننده حداقل حجم مبنا باشند تمامی این پست یک نظر شخصی بود!!!!!

*سامان*
2012/02/19, 20:35
تعديل مثبته 300 درصدي و سود عملياتي 60 تومني بازار دنبال چيه من نميدونم......بگذريم كه حسابدارش به زور فارغ التحصيل شده

http://codal.ir/Reports/Exports/osiI4HBDTeXMg155kIHw5g%3d%3d.pdf

م (http://codal.ir/Reports/Exports/osiI4HBDTeXMg155kIHw5g%3d%3d.pdf)نتظر گزارش كربن باشيد

roohe-khashen
2012/02/19, 20:39
چه عجب یه گزارش خوب هم دیدیم متاسفانه حالم از هر چی گزارش هست دیگه داره بعد میشه خیلی شرکتهای ما ترسو هستند احتیاط خوبه اما اینقدر جوان احتیاط رو رعایت کردن هم واقعا حال بهم زن هستش بنده امرزو شمواد خریدم به شما هم پیشنهاد میکنم بخرید

roohe-khashen
2012/02/19, 20:42
رحمت به گزارش دارویی ها اینقدر که میگفتن اینا بد گزارش میدن بد گزارش میدن باز دمشون گرم!!

کیوان
2012/02/19, 20:54
دوستان. نحوه گزارشها و پیش بینی ها به نظر من حکایت از یک ماجرا دارد!
بدجوری احساس می کنم که بورس میخواد سال بعد بترکونه! یعنی فکر میکنم اسفند میخواهند قیمتها را بسیار پایین (هلو برو تو گلو) آورده و برای انطرف سال یک رالی صعودی بزرگ راه اندازی کنند! http://forums.boursy.com/imported/2012/02/57.gif اینجا حس ششم و هفتم و هشتمم داره آلارم میده!! باید واسه سفر بزرگمون به اندازه کافی آذوقه جمع کنیم تا سفره را جمع نکردند!! http://forums.boursy.com/imported/2012/01/18.gif
کسی حس و حال منو داره ؟! http://forums.boursy.com/imported/2012/02/269.gif

کیوان
2012/02/19, 20:56
تعديل مثبته 300 درصدي و سود عملياتي 60 تومني بازار دنبال چيه من نميدونم......بگذريم كه حسابدارش به زور فارغ التحصيل شده

http://codal.ir/reports/exports/osii4hbdtexmg155kihw5g%3d%3d.pdf

م (http://codal.ir/reports/exports/osii4hbdtexmg155kihw5g%3d%3d.pdf)نتظر گزارش كربن باشيد
shit! این که قرار بود واسه بلند مدت روش سرمایه گذاری کنیم! چرا یهو ره صد ساله میخواد بره!!

سعید راد
2012/02/19, 21:24

م (http://codal.ir/Reports/Exports/osiI4HBDTeXMg155kIHw5g%3d%3d.pdf)نتظر گزارش كربن باشيد

سلام دوست عزیز
خبری از گزارش کربن دارید که مثبت یا منفی است. پلوله که عمدا پایین دادند اخه دوباره معامله وپترو به گوش میرسه . دیگه بیشتر از این نمی تونند جلوی سهم را بگیرند چرا که پول زیادی وارد ثنوسا و وساخت شده(صبا هم بشدت فعال شده)

*سامان*
2012/02/19, 21:30
از كربن خبر نيمه موثق دارم كه تعديلش مثبته تاكيد ميكنم نيمه موثق....بي صبرانه منتظر گزارش كربنم...شنيدم ميخاد سود اعلام كنه ...البته بدجوري پيگيرش هستم تا بتونم خبر موثق گير بيارم اميدوارم تا قبل از اومدن گزارش بتونم خبر دقيق رو بگيرم...اميدوارم

مات
2012/02/19, 21:33
دوستان. نحوه گزارشها و پیش بینی ها به نظر من حکایت از یک ماجرا دارد!
بدجوری احساس می کنم که بورس میخواد سال بعد بترکونه! یعنی فکر میکنم اسفند میخواهند قیمتها را بسیار پایین (هلو برو تو گلو) آورده و برای انطرف سال یک رالی صعودی بزرگ راه اندازی کنند! http://forums.boursy.com/imported/2012/02/57.gif اینجا حس ششم و هفتم و هشتمم داره آلارم میده!! باید واسه سفر بزرگمون به اندازه کافی آذوقه جمع کنیم تا سفره را جمع نکردند!! http://forums.boursy.com/imported/2012/01/18.gif
کسی حس و حال منو داره ؟! http://forums.boursy.com/imported/2012/02/269.gifكيوان جان يك سري از سهامها بازيشون از همين ماه شروع ميشه به اون ور سال نميكشه

*سامان*
2012/02/19, 21:44

شركت وامي رو كه چند سال پيش گرفته تسويه كرده و چون اين وام وام ارزي بوده 202 ميليون تومن زيان تسعير ارز لحاظ كرده و شما فك كنيد اگه اين وام امسال تسويه نميشد در گزارش 9 ماهه با تعديل سنگين سود مواجه ميشد.....شركت در سال آينده فقط با وامهاي كوتاه مدت سرو كار داره و همه ريالي هست.....مهمترين قرض شركت تسويه شد

*سامان*
2012/02/20, 19:52
يه گزارش محتاطانه ديگه و اين بار فولاد مباركه ميتونست 50 تومن اعلام كنه

http://codal.ir/Reports/Exports/Jc6amfk%2b4sETiJeocU9XpQ%3d%3d.pdf

مصطفی مصری پور
2012/02/20, 20:09
يه گزارش محتاطانه ديگه و اين بار فولاد مباركه ميتونست 50 تومن اعلام كنه

http://codal.ir/Reports/Exports/Jc6amfk%2b4sETiJeocU9XpQ%3d%3d.pdf

دلیل کاهش درآمد حاصل از سرمایه گذاریو اعلام نکرده. با وجود اینکه به میزان22 درصده.

پارسال هم همین بازیو در آورد. در ضمن اینکه حسابهای فولاد هرمزگان به صورت درآمد حاصل از سرمایه گذاری شناسایی میشن و اینکه پارسال فولاد هرمزگانی وجود نداشته. پس چطور این سرفصل باید 22% کاهش داشته باشه؟؟

فولاد در مورد فولاد هرمزگان باید شفاف سازی کنه.

roohe-khashen
2012/02/20, 20:10
فجر باهنر فولای برای فردا عالی هستن

naruto
2012/02/20, 22:59
دوستانی که دنبال سهام زیرخاکی میگردن یه نیم نگاهی هم به شپترو داشته باشن!
اگه زیر 300 باز شد حتما حتما بخرین!
اوضاعش خوبه و الان تو کمترین محدوده قیمت تاریخی خودشه!
ساختمان دفتر تهرانش(بلوار ميرداماد – خيابان نفت شمالي ) رو هم گذاشته برا فروش که به احتمال زیاد با توجه به تعداد کم سهام شرکت،میتونه حداقل 40 تومنی به سود هر سهم اضافه بکنه!
http://www.abadan-petro.com/index.php?option=com_content&view=article&id=122%3A1390-12-01-08-32-45&catid=49%3A1390-09-22-20-23-57&Itemid=92
دوستان ساکن تهران اگه از قیمت املاک این محدوده خبر دارن لطفا اطلاع رسانی بکنن

*سامان*
2012/02/20, 23:03
دوستانی که دنبال سهام زیرخاکی میگردن یه نیم نگاهی هم به شپترو داشته باشن!
اگه زیر 300 باز شد حتما حتما بخرین!
اوضاعش خوبه و الان تو کمترین محدوده قیمت تاریخی خودشه!
ساختمان دفتر تهرانش(بلوار ميرداماد – خيابان نفت شمالي ) رو هم گذاشته برا فروش که به احتمال زیاد با توجه به تعداد کم سهام شرکت،میتونه حداقل 40 تومنی به سود هر سهم اضافه بکنه!
http://www.abadan-petro.com/index.php?option=com_content&view=article&id=122%3A1390-12-01-08-32-45&catid=49%3A1390-09-22-20-23-57&Itemid=92
دوستان ساکن تهران اگه از قیمت املاک این محدوده خبر دارن لطفا اطلاع رسانی بکنن

شپترو خيلي وقته از زير خاك دراومده

naruto
2012/02/20, 23:26
شپترو خيلي وقته از زير خاك دراومده
ولی قیمت فعلیش که نشون میده یه زیرخاکی واقعیه :d
البته باید منتظر موند و پیشبینی سال 91 شرکتو دید.

alireza64
2012/02/21, 00:12
نظر دوستان در مورد خريد فن اوا و رشدش و تاريخ مجمعش چيه؟باتشكر

*سامان*
2012/02/21, 14:08
بدجوري پيگير گزارش كربن هستم اما هرچي با رابطمون تماس ميگيرم جواب نميده.....طولاني شدن گزارش كربن نشون ميده تعديل تعديل سنگيني هست.....اميدوارم اين تعديل سنگين مثبت باشه.....اين شركتا افزايش نرخ گرفتن و در بودجه سال آينده بايد لحاظ بشه.....از چند جا ديگم شنيدم تعديل مثبته......گزارش شدوص نشون ميده كربنم ميتونه سود اعلام كنه....حالا اگه تونستم خبر موثق تري گير بيارم خدمتتون ميگم

mehran
2012/02/21, 18:35
سامان جان گویا 5 تومان اعلام میکنه....

*سامان*
2012/02/21, 18:36
عجب گزارشي داد كمنگنز يادم مياد روز قبل از بسته شدنش علي رغم مخالفت شركت خريدم

http://codal.ir/Reports/Exports/AgHEwIlePNMHxI82bw2IzA%3d%3d.pdf

س (http://codal.ir/Reports/Exports/AgHEwIlePNMHxI82bw2IzA%3d%3d.pdf)هم بنيادي و خوبي هست

*سامان*
2012/02/21, 18:38
سامان جان گویا 5 تومان اعلام میکنه....

ممنون مهران جان خيلي خوشحالم كردي

farhad_p
2012/02/21, 18:54
بدجوري پيگير گزارش كربن هستم اما هرچي با رابطمون تماس ميگيرم جواب نميده.....طولاني شدن گزارش كربن نشون ميده تعديل تعديل سنگيني هست.....اميدوارم اين تعديل سنگين مثبت باشه.....اين شركتا افزايش نرخ گرفتن و در بودجه سال آينده بايد لحاظ بشه.....از چند جا ديگم شنيدم تعديل مثبته......گزارش شدوص نشون ميده كربنم ميتونه سود اعلام كنه....حالا اگه تونستم خبر موثق تري گير بيارم خدمتتون ميگم
ساده ي ساده جان سلام
پیش بینی و توصیه تان را میتوانم در مورد " شدوص " بدانم .
لطفأ:x

*سامان*
2012/02/21, 19:00
ساده ي ساده جان سلام
پیش بینی و توصیه تان را میتوانم در مورد " شدوص " بدانم .
لطفأ:x

من بارها توصيم به خريد اين سهم بوده و الانم توصيه اكيد به خريد اين سهم دارم.....بازار داره اشتباه ميكنه فك ميكنه پي به اي سهم بالاست ولي يه روز ميبنده با پي به اي 3 باز ميكنه فك همه ميفته.....من به خاطر مسايل بورسي هيچوقت به كسي پيشنهاد خريد هر سهمي رو نميدم اما اينو اكيدا توصيه به خريد دارم....توضيحات مختصري هم تو تاپيكش دادم.....اما در مورد كوتاه مدت سهم بنده نميتونم نظر بدم.....ولي به عنوان يه سرمايه گذاري مطمئن وبلند مدت بهتون توصيه ميكنم بخريد...اين شدوص يه زماني 150 تومن سود داشت

mehran
2012/02/21, 19:02
عجب گزارشي داد كمنگنز يادم مياد روز قبل از بسته شدنش علي رغم مخالفت شركت خريدم

http://codal.ir/Reports/Exports/AgHEwIlePNMHxI82bw2IzA%3d%3d.pdf

س (http://codal.ir/Reports/Exports/AgHEwIlePNMHxI82bw2IzA%3d%3d.pdf)هم بنيادي و خوبي هست

**** بند 3 زیر نویس گزارش 9 ماهه؟؟؟

*سامان*
2012/02/21, 19:05
**** بند 3 زیر نویس گزارش 9 ماهه؟؟؟

441 اعلام كرده كه به بازار منعكس نشد......يعني عمدا سود 440 تومني رو 253 كردن اونم به دلايل واهي

عبدالله محمدی
2012/02/21, 19:38
سلام
از بچه های شرکت گفتند سود سال بعد رو صفر اعلام کرده امسال 117ریال منفی بود

mehran
2012/02/21, 19:58
سامان جان گویا جناب محمدی درست گفته اند هنوز رو کدال نیومده اما 47 ریال رو گویا 20 روز پیش بررسی کردند اما با توجه به افزایش هزینه ها انگار صفر اعلام میشه...

*سامان*
2012/02/21, 20:01
سلام
از بچه های شرکت گفتند سود سال بعد رو صفر اعلام کرده امسال 117ریال منفی بود

سامان جان گویا جناب محمدی درست گفته اند هنوز رو کدال نیومده اما 47 ریال رو گویا 20 روز پیش بررسی کردند اما با توجه به افزایش هزینه ها انگار صفر اعلام میشه...

پس با اين حساب تعديل تعديل سنگيني هست حتي اگر سود اعلام نشه مباركه اونايي باشه كه دارن....از جناب محمدي و مهران عزيز ممنونم

roohe-khashen
2012/02/21, 21:05
فکر میکنم گروه غذایی هم اخرای امروز رفتن برای پر کردن کامل 4درصد مثبت شاید فردا گروه غذایی خریدش بد نباشه

*سامان*
2012/02/21, 21:06
فکر میکنم گروه غذایی هم اخرای امروز رفتن برای پر کردن کامل 4درصد مثبت شاید فردا گروه غذایی خریدش بد نباشه

به نظر من بازار به زودي رو گروه غذا زوم ميكنه و شديدا با خريد اين گروه موافقم

roohe-khashen
2012/02/21, 21:17
اقا کهمدا هم داشته باشید خیلی عزیز دل هستش!!

*سامان*
2012/02/21, 21:48
يه بررسي رو وصنا كردم واسه سبد ميتونه جالب باشه