PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شاخص ( شاخص کل و شاخص سایر گروهها .. )

صفحه ها : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43

MTZ
2011/11/27, 10:38
آقا يك دفعه اي چي كار شد ؟؟ خبري اومده ؟؟ چرا اخابر و معدني ها اينجوري شدند؟؟

باز بگير بگير و بكش بكش شده ؟؟ (به قول فيرزو كريمي )

آریو
2011/11/27, 10:41
اخابر!!!

ایضاً فولاد و فملی!

غدیر 75 تومن سود داره ؛ فولاد هم بودجش خیلی محتاطانه بسته شده . بنظرم ارزششون این عددا نیست.

البته سایپا رو شدیدا موافقم.

مصطفی جان شرایط تغییر کرده بلت بالای 600 الان نزدیک 500 دلاره ...هزینه هاش رفته بالا خواست بندازه گردن سنگ آهنی ها نمیدونم موفق شده یا نه
غدیر صنعت پتروشیمی بررسی نقاط ضعف و تهدید ها با توجه به شرایط فعلی خالی از لطف نیست و ....

مصطفی مصری پور
2011/11/27, 10:47
با شاخص یه خداحافظی مشتی بکنید

پاسارگادم صف فروش شد

مصطفی مصری پور
2011/11/27, 10:53
صلوات بلند!!!!!!!!!! اخابرم صف فروش:-ss

يگانه
2011/11/27, 10:54
عجب بكش بكشي شده

البته نقطه مرگ شاخص رو 24115 ميشه در نظر گرفت

فكر ميكنيد به اونجا برسه ؟؟

PASHA
2011/11/27, 10:58
چطور شاخص آنوقتها بالا می رفت گوش فلک راکرده بودند
وقتی شاخص ممالک کفر پایین می رود باز گوش ملت را پاره می کنند
کجاست صدای این ارار
صدای ارار نمی شنوم .

مصطفی مصری پور
2011/11/27, 11:01
عجب بكش بكشي شده

البته نقطه مرگ شاخص رو 24115 ميشه در نظر گرفت

فكر ميكنيد به اونجا برسه ؟؟

بنده فک میکنم همین الان یه اتفاق ناگواری یا داخل کشور و یا خارج از مرزها افتاده که به یکباره این ریزش توی بازار رخ داد . وگرنه ساعات اولیه، بازار کاملا متعادل بود . خب باید ببینیم اون اتفاق چی بوده . شاید اعداد پایینتری هم برای شاخص رقم بخوره

ناشناس
2011/11/27, 11:02
با درود
طبق تحلیل یکی از مشاوران محترم سایت با توجه به عدم تاثیرپذیری اخابر از نکات منفی اقتصاد، طرح تحول، تحریم ها قیمت زیر 310 نمی آید و چندان نگران صف فروش آن نباید بود...

مصطفی مصری پور
2011/11/27, 11:02
کجاست صدای این ارار
صدای ارار نمی شنوم .

کافیه اخبار 20و 30 رو امشب مشاهده کنید . این صدایی که شما میفرمایید ، دنبال دلیل نیست. دوباره امشبم میان از خرابی اوضاع ممالک کفر میگن . داخل کشور هم که بورس نداریم که بخوایم ازش خبر پخش کنیم .

ناشناس
2011/11/27, 11:06
یک خبر اینکه طبق مصوبه امروز مجلس سایمون گس سفیر انگلیس قرار است از تهران اخراج شود...

مصطفی مصری پور
2011/11/27, 11:07
با درود
طبق تحلیل یکی از مشاوران محترم سایت با توجه به عدم تاثیرپذیری اخابر از نکات منفی اقتصاد، طرح تحول، تحریم ها قیمت زیر 310 نمی آید و چندان نگران صف فروش آن نباید بود...

حرف ایشون درست بوده . اما در حالت فعلی سهمای لیدر به دلیل افزایش ریسک سیستماتیک به این وضع افتادن . وگرنه کلیه نکاتی مانند عدم تاثیرپذیری اخابر از نکات منفی اقتصاد؛طرح تحول و..... پا برجاست .
یا مثلا چه اتفاقی در بانک پاسارگاد باید افتاده بشه که 14 میل فروشنده داشته باشه . نظر بنده اینه که شاید الان یه اتفاق خیلی بدی افتاده و همه ازش بیخبریم . شاید تا چند ساعت دیگه خبرش بیاد . البته امیدوارم که چنین نباشه و این حرکت فروشنده ها صرفا احساسی انجام شده باشه

مسلم
2011/11/27, 11:07
با درود

اینجور حرف زدن از شما بعیده
اصلا انتظارش رو نداشتم از شما

ATP
2011/11/27, 11:09
یک خبر اینکه طبق مصوبه امروز مجلس سایمون گس سفیر انگلیس قرار است از تهران اخراج شود...
احسنت......احسنت.....احسنت!!!!

ATP
2011/11/27, 11:12
احسنت......احسنت.....احسنت!!!!
آخ آخ اشتباه احسنت احسنت کردم :d.....منظورم با آقا مصطفی بود در مورد مطلب 20.30 شون!!!:))!
البته موضوع اخراج هم کار درستیه!!

کیوان
2011/11/27, 11:17
بنده فک میکنم همین الان یه اتفاق ناگواری یا داخل کشور و یا خارج از مرزها افتاده که به یکباره این ریزش توی بازار رخ داد . وگرنه ساعات اولیه، بازار کاملا متعادل بود . خب باید ببینیم اون اتفاق چی بوده . شاید اعداد پایینتری هم برای شاخص رقم بخوره
آره..یه چیزی جور در نمیاد...یعنی هیچ چیزی جور در نمیاد...اصلا چیزی نداریم که جور در بیاد!

ناشناس
2011/11/27, 11:19
اینجور حرف زدن از شما بعیده
اصلا انتظارش رو نداشتم از شما
درود بر شما
این یک نقل قول است از پستی که هم اکنون نیز در سایت موجود است و گمان نمی کنم نکته غیرمنتظره ای را متذکر شده باشم لذا من نیز از شما انتظار چنین نوشته ای را نداشتم. مزید تشکر است مشخص بفرمایید چه چیزی در این نقل قول دور از انتظار جنابعالی است.

آریو
2011/11/27, 11:27
نمیدونم چرا دوستان شرایط محیطی رو در نظر نمیگیرن ؟؟؟

چرا واقعا ما فکر میکنیم چارتیست ها و بنیادی ها پیش گو هستن ؟؟

واقعا اینطور نیست

بابي چارلتون
2011/11/27, 11:27

مصطفي جان بهتر نيست فاتحه بخونيم برايشون ، ثواب هم ميبريم =))=))=))
من شروع کرده دوستان حمد و سوره فراموش نشه
راستي يادم رفت آيت الکرسي و قدر هم بخونيد

بابي چارلتون
2011/11/27, 11:30

حباب تيم واليبال ترکيد و پرپر شدن و بازار ريخت يوهوووووووووووووووو:)):))
به امريکاي جنايتکار باختيم اونم 3-0 :o:o:o

مصطفی مصری پور
2011/11/27, 11:31
خب فولادم دووم نیورد.

fm2006
2011/11/27, 11:32
با شاخص یه خداحافظی مشتی بکنید

پاسارگادم صف فروش شد

شما فکر بورس و شاخصی مصطفی جان بنده همین الان دارم کامپیوترو خاموش میکنم میرم دنبال کارای گذر نامم فقط امیدوارم قبل از اینکه دی بشه بتونم درستش کنم .
مشاور جنگ رهبر اومده فکو باز کرده گفته دیگه نباید حرف بزنیم باید عملی جلوی دشمنا قرار بگیریم این یعنی چی ؟ مملکت جنگ شده بابا پاشین جولو پلاسو جمع کنین برین کویت زندگی کنین ایران دیگه جای موندن نیست

يگانه
2011/11/27, 11:32
شاخص به عدد 24.115.80 رسيد

يا حضرت عباس خودت كمك كن

مصطفی مصری پور
2011/11/27, 11:34
شما فکر بورس و شاخصی مصطفی جان بنده همین الان دارم کامپیوترو خاموش میکنم میرم دنبال کارای گذر نامم فقط امیدوارم قبل از اینکه دی بشه بتونم درستش کنم .
مشاور جنگ رهبر اومده فکو باز کرده گفته دیگه نباید حرف بزنیم باید عملی جلوی دشمنا قرار بگیریم این یعنی چی ؟ مملکت جنگ شده بابا پاشین جولو پلاسو جمع کنین برین کویت زندگی کنین ایران دیگه جای موندن نیست

داداش ما سرباز وطنیم.

جنگم بشه همین جا هستیم .

يگانه
2011/11/27, 11:38
24.100.50<:-p

bluetooth
2011/11/27, 11:38
ببخشيد شما وطن و كشورتون رو با چي اشتباه گرفتيد.
چون جنگ شد بذاريم و بريم؟ روزهاي خوش مال من و روزهاي ناخوش مال بقيه؟ واقعا ... .

ناشناس
2011/11/27, 11:41
نمیدونم چرا دوستان شرایط محیطی رو در نظر نمیگیرن ؟؟؟

چرا واقعا ما فکر میکنیم چارتیست ها و بنیادی ها پیش گو هستن ؟؟

واقعا اینطور نیست

با درود
اگر منظور جنابعالی از پیشگویی ترجمه واژه prediction است در جواب پرسش شما باید ذکر کنم بله در بسیاری از کتب لاتین stock prediction همراه با تحلیل بنیادی و تکنیکال استفاده شده است.
با سپاس

ATP
2011/11/27, 11:43
به همت نقطه چین امروز شاخص وارد کانال 23000 خواهد شد!!!!
بابا من میگم اون نمادها رو هم همه رو با هم باز کنن که شاخص همچین یه افت حسابی کنه .....هم خیال خودشونو راحت کنن هم ما رو!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
این شل کن سفت کن چیه آخه دراوردن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

مصطفی مصری پور
2011/11/27, 11:50
یه 400 واحدی منفی توی دل بازار هست .

نصف حجم مبنای مخابرات صفه!
اندازه مبنای بانک ملت صفه!
3 برابر مبنای پاسارگاد صفه!
10 برابر مبنای صدرا صفه!

پس به قول بابی ، به فکر یه فاتحه واسه شاخص باشید

هنوز خدارو شکر میکنم که توی سبدم،سهم شاخص محور ندارم

سيد ياسر شريعت
2011/11/27, 11:50
پنج روز معاملاتی بعد:

شرکت های مشمول رفع گره معاملاتی: اخابر، فولاد، فملی، وغدیر، وپاسار، وبملت، خصدرا، وزهرمار، خکوفت، شدرد و...... بزن زنگو!!!x-(

ashktorab
2011/11/27, 11:51
کجاست صدای این ارار
صدای ارار نمی شنوم .

اگه شاخص زیر 25500 بیاد معنیش این هست که هنوز وارد موج 5 صعودی نشدیم و در اصلاح موج 4 هستیم
یعنی در این صورت این صعود موج x بوده که با شکسته شدن خط حمایتی 2-4 این احتمال زیاد هست
اگر این اتفاق بیفته باید حداقل 24000 رو در نظر داشته باشیم ..

- همینطور که مشاهده می کنید مسلم عزیز در تاریخ 24.7.90 تحلیل خودشون رو به افت شاخص تا حداقل 24000 پیش بینی کرده بودند و همچنین در تحلیل همانروزشون نوشته بودند که:

" بدترین احتمالی که برای شاخص کل هست اینه که این صعود همین 3 موج بوده و موج 4 و 5 تشکیل نشه
می دونید که 3 موجی از ویژگی امواج اصلاحی هست. "

باز هم تشکر از تحلیل زیبای آقا مسلم

fm2006
2011/11/27, 11:52
ببخشيد شما وطن و كشورتون رو با چي اشتباه گرفتيد.
چون جنگ شد بذاريم و بريم؟ روزهاي خوش مال من و روزهاي ناخوش مال بقيه؟ واقعا ... .
نه برادر شما بمون بجنگ ایشاالله خدا بخواد یه 20 30 سال دیگه در حد بورکینافاسو و مالی و سومالی زندگی کن . مگه خودمون میخوایم جنگ بشه که وایسیم جلو گلوله یه ..... باعث خونه خراب شدنمون شده حالا وایسیم براش شمشیرم بزنیم ؟
فکر کردی اینجا که داری زندگی میکنی ایرانه عزیزم ؟ نه برادر اینجا فقط اسمش ایرانه . اینجا بمب اتمی کل بشریته . اگه قراره یه روز تمدن بشر نابود بشه شک نکن ریشه اصلیش همینجاست .

ناهید
2011/11/27, 11:53
احتمالا" اين خبر باعث ريزش بازار شده

اخراج سفیر انگلیس از ایران

خبرگزاری فارس: وکلای ملت ضمن تصویب طرح کاهش روابط با رژیم انگلیس، وزارت خارجه را موظف کردند که ظرف دو هفته روابط سیاسی با لندن را به سمت کاردار تنزل دهد.
خبرگزاری فارس: مهلت دوهفتهای مجلس به دولت برای اخراج سفیر انگلیس از ایران

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز یکشنبه طرح کاهش روابط با رژیم سلطنتی انگلیس را با 171 رأی موافق، سه رأی مخالف و ۷ رأی ممتنع، از مجموع 196 نماینده حاضر در صحن علنی به تصویب رساندند.

در ماده واحده این طرح وزارت امور خارجه موظف شده که در چارچوب حفظ منافع ملی و دفاع از حقوق ملت بزرگ ایران ظرف دو هفته روابط سیاسی را با دولت انگلیس به سطح کاردار تنزل دهد و روابط اقتصادی و بازرگانی را نیز به حداقل ممکن برساند.

وکلای ملت در تبصره نخست ذیل این ماده نیز به وزارت امور خارجه اجازه دادند که در صورت تغییر سیاستهای خصمانه انگلیس سطح روابط با این کشور را ارتقاء دهد.

در تبصره دو ذیل ماده واحده طرح کاهش روابط با انگلیس نیز وزارت امور خارجه موظف شد که در مورد سایر کشورهای که در رفتار مشابه انگلیس داشته باشند، گزارشی جهت اخذ تصمیم مناسب به مجلس شورای اسلامی تقدیم کند.

ناشناس
2011/11/27, 12:03
حرف ایشون درست بوده . اما در حالت فعلی سهمای لیدر به دلیل افزایش ریسک سیستماتیک به این وضع افتادن . وگرنه کلیه نکاتی مانند عدم تاثیرپذیری اخابر از نکات منفی اقتصاد؛طرح تحول و..... پا برجاست .
یا مثلا چه اتفاقی در بانک پاسارگاد باید افتاده بشه که 14 میل فروشنده داشته باشه . نظر بنده اینه که شاید الان یه اتفاق خیلی بدی افتاده و همه ازش بیخبریم . شاید تا چند ساعت دیگه خبرش بیاد . البته امیدوارم که چنین نباشه و این حرکت فروشنده ها صرفا احساسی انجام شده باشه
با درود
یعنی نکات منفی اقتصاد، تحریم و... ریسک سیستماتیک محسوب نمی شوند؟

آریو
2011/11/27, 12:15
با درود
اگر منظور جنابعالی از پیشگویی ترجمه واژه prediction است در جواب پرسش شما باید ذکر کنم بله در بسیاری از کتب لاتین stock prediction همراه با تحلیل بنیادی و تکنیکال استفاده شده است.
با سپاس

من همیشه زبانم ضعیف بود

ولی با همین نگاه بنیادی دوستان سایت همین سایت بورسی نه سایت دیگه
و نمودار ها و چارت های دوستای اینجام

تونستم از ضرر های خودم جلوگیری بکنم

فقط فاکتور های محیطی رو به تحلیل ها اضافه کردم

ناشناس
2011/11/27, 12:21
بنا نیست به تحلیل بنیادی فاکتورهای محیطی اضافه شود چرا که یک تحلیل زمانی بنیادی تلقی می شود که فاکتورهای محیطی را در نظر گفته باشد. حال اگر واقعیت مطابق تحلیل ما پیش نرفت ایراد از تحلیل است نه از واقعیت.

ATP
2011/11/27, 12:21
امروز ساعت 2.30 شبکه خبر رو حتما نگاه کنین ببینین به چه سادگی از کنارش میگذرن...:)).انگار نه انگار که الان چند روز متوالی هستش که شاخص شدیدا افت داره!!!!
اصن کلا طنزن!!!!!:)) بجای اینکه بیاد بازارو نقد کنن اون کارشناسشون میاد میگه امروز این نماد ها بسته شده و اینقد افتاده و خداحافظ تا فردا!!!!:o)
اینم از برنامه های ماست!!!!!!!!!8-}!

مصطفی مصری پور
2011/11/27, 12:24
با درود
یعنی نکات منفی اقتصاد، تحریم و... ریسک سیستماتیک محسوب نمی شوند؟

نکات منفی اقتصاد بر سود مخابرات هیچ تاثیری ندارند و این مطلب بیانگر عدم تاثیر پذیری ریسک تجاری شرکت از مسایل برونزاست

اما چیزی که من گفتم، ریسک سیستماتیک بازاره !!!

برای مطالعه بیشتر مراجعه کنید به کتابهای مدیریت سرمایه گذاری

ناشناس
2011/11/27, 12:38
نکات منفی اقتصاد بر سود مخابرات هیچ تاثیری ندارند و این مطلب بیانگر عدم تاثیر پذیری ریسک تجاری شرکت از مسایل برونزاست

اما چیزی که من گفتم، ریسک سیستماتیک بازاره !!!

برای مطالعه بیشتر مراجعه کنید به کتابهای مدیریت سرمایه گذاری
در مورد خط اول دقیقاً با شما موافق هستم ولی گفتگوی ما در مورد قیمت سهم بود و نه eps اعلام شده شرکت. ریسک سیستماتیک بازار یعنی همان نکات منفی اقتصاد، تحریم و... روی قیمت بازار اخابر اثرگذار است. در مورد مطالعه منابع بیشتر کدام کتاب را پیشنهاد می فرمایید؟

آریو
2011/11/27, 13:15
اخابر!!!

ایضاً فولاد و فملی!

بنا نیست به تحلیل بنیادی فاکتورهای محیطی اضافه شود چرا که یک تحلیل زمانی بنیادی تلقی می شود که فاکتورهای محیطی را در نظر گفته باشد. حال اگر واقعیت مطابق تحلیل ما پیش نرفت ایراد از تحلیل است نه از واقعیت.

درسته ناشناس جان
تحلیل شرایط سیاسی و حتی طبیعی جزئی از تحلیل و فاکتور های بنیادیه
اما هیچ وقت در متن تحلیل گنجانده نمیشه
و با گذشت زمان مخاطب باید اون ها رو وارد تحلیل کنه

چارتی که پرچم صعودی نشون میده اما ...محیط یه چیز دیگه میگه
تحلیل گر دارویی که دلار رو 1100 میبینه اما تحولات محیطی به مدت یه هفته و حتی یه شبه همه چیز رو تغییر میده

تحلیل گر پتروشیمی که متانول و نفت و دلار رو یه چیز در نظر میگیره اما یه شبه تحریم ها و قوانین کشور های مختلف همه مفروضات رو تغییر میده

پس این من مخاطب هستم که پرچم رو فراموش کنم
و مفروضات تحلیلگر بنیادی رو تغییر بدم

amir3236
2011/11/27, 19:39
فردا شاخص حمایت مهمی نزدیک 23800دارد .به نظر من این سطح بسیار مهمی است که ازطرفی عرض کانال مجاور واز طرف دیگر فیبوی 127درصد .اگراین سطح شکسته شود امکان افت شاخص تا20400وجودارد.

http://up8.iranblog.com/images/nipgq2fo5fpzcxtpjqf.png

ARTIN
2011/11/27, 19:40
شاخص کل:
شاخص با شکست کف قبلی خود تا محدوده 23914 محل قراگیری 3 منطقه حمایتی قوی شامل( 1- برخورد با فیبوی 127% PRO و2- برخورد با خط روند 3 ساله سهم و3- برخورد با خط پایین چنگال ) توان نزول رو داراست .
که اگر این سطح را بشکند امکان افت تا23729 رو خواهد داشت اما در حال حاضر فکر نکنم از 23792 بیشتر افت کنه وامکان برگشت ازین سطح را بالا می بینم.

http://up.iranblog.com/images/qpr62dq54tudm721xq6x.png

ARTIN
2011/11/27, 22:28
http://forums.boursy.com/

با سلام و عرض ادب
همانطوری که مشاهده میکنید شاخص از اواخر فروردین در کانال نزولی قرار گرفته و اوائل شهریور از مقاومت سقف کانال عبور کرده و تا 27100 هم رشد داشته و حالا به محدوده حمایتی بسیار مهم و تعیین کننده 24000 نزدیک شده است که این محدوده به دلایل برخورد با حمایت تاریخی و حمایت خط روند نزولی و حمایت 100 فیبوی میان مدت بسیار مهم است .چنانچه این حمایت مهم شکسته شود شاخص مجددا وارد کانال نزولی خواهد شد و حمایت قابل توجه بعد در 22400 واقع شده است .

ببخشیددوست من کانال زیبایی رسم کرده اید .اما جسارت منو ببخشید من فکر کنم خط بالای کانال شما حمایت چندانی نیست در کل خلاصه عرض می کنم منظورم اینه که خط روند اصلی کانال حمایت معتبری میتونه باشه ولی خط کانال نه وبه نظر من حمایت معتبر وقوی شاخص عدد 23914 میتونه باشه وهنوز فکر کردن به عدد 22400 یکم زوده. بازم جسارت منو ببخشید.
دوستدار شما سلیمانی

محمود شریعت
2011/11/27, 22:35
به نظر میرسه با توجه به حمایت هایی که دوستان برای شاخص کل بیان کردن، ممکنه این حمایت ها جلوی افت شاخص را بگیره و حتی چند روزی باعث سبز شدن بازار بشه ولی نمیشه گفت حتما این رشد ادامه دار خواهد بود.
پس بهترین راه خرید سهم برای نوسان گیری و حتما با تعیین حد ضرر خواهد بود

مصطفی مصری پور
2011/11/27, 22:44
عرض ادب خدمت محمود ;)
خودت یه چارت نمیذاری استفاده کنیم؟؟

راستی دوستان همین الان یه نگاه به فولاد بندازید. این اردر 1.4 میلیونی خرید جلوی صف فروش معنیش چیه؟؟؟
http://old.tsetmc.com/loader.aspx?ParTree=111C1412&inscode=46348559193224090

baradaran
2011/11/27, 22:46
ببخشیددوست من کانال زیبایی رسم کرده اید .اما جسارت منو ببخشید من فکر کنم خط بالای کانال شما حمایت چندانی نیست در کل خلاصه عرض می کنم منظورم اینه که خط روند اصلی کانال حمایت معتبری میتونه باشه ولی خط کانال نه وبه نظر من حمایت معتبر وقوی شاخص عدد 23914 میتونه باشه وهنوز فکر کردن به عدد 22400 یکم زوده. بازم جسارت منو ببخشید.
دوستدار شما سلیمانی
جناب سلیمانی عزیز ممنون از نظرتون ولی چرا فکر میکنید حمایت سقف کانال مهم نیست ؟ این خط هم به لحاظ بازه زمانی و هم به جهت تعداد برخورد شاخص با اون حائز اهمیت است .
در مورد اینکه فرمودین حمایت اصلی در 23914 است لطفا بیان کنید این عدد چگونه بدست امده ؟ ضمن اینکه اگر هم در این عدد حمایت بشه به منزله شکست حمایت 24000 نخواهد بود و صرفا نفوذ تلقی میشه .
در مورد عدد 22400 اگر دقت کرده باشید گفتم حمایت قابل توجه چون من حمایت مهم دیگه قبل از این عدد ندیدم ولی اگر شما حمایت دیگری که مهم باشه سراغ دارید خوشحال میشم با دلیل بیان کنید . با تشکر مجدد .

کیوان
2011/11/27, 22:49
عرض ادب خدمت محمود ;)
خودت یه چارت نمیذاری استفاده کنیم؟؟

راستی دوستان همین الان یه نگاه به فولاد بندازید. این اردر 1.4 میلیونی خرید جلوی صف فروش معنیش چیه؟؟؟
http://old.tsetmc.com/loader.aspx?partree=111c1412&inscode=46348559193224090
بابا یهو دیدی اونم غیب شد! :d من که از صبح 20 میلیون اونطرف خطو میدیدم. ظهر یهو دیدم 1 میل اومد اینور خط نبرد!!

ARTIN
2011/11/27, 23:00
جناب سلیمانی عزیز ممنون از نظرتون ولی چرا فکر میکنید حمایت سقف کانال مهم نیست ؟ این خط هم به لحاظ بازه زمانی و هم به جهت تعداد برخورد شاخص با اون حائز اهمیت است .
در مورد اینکه فرمودین حمایت اصلی در 23914 است لطفا بیان کنید این عدد چگونه بدست امده ؟ ضمن اینکه اگر هم در این عدد حمایت بشه به منزله شکست حمایت 24000 نخواهد بود و صرفا نفوذ تلقی میشه .
در مورد عدد 22400 اگر دقت کرده باشید گفتم حمایت قابل توجه چون من حمایت مهم دیگه قبل از این عدد ندیدم ولی اگر شما حمایت دیگری که مهم باشه سراغ دارید خوشحال میشم با دلیل بیان کنید . با تشکر مجدد .

جناب برادران :
منظور من این نبود که عدد 22400 حمایت معتبری نیست اتفاقا این حمایت بسیار معتبر است من عرض کردم فکر کردن به این حمایت با وجود حمایتهای دیگر اندکی زود است .در ضمن در بحث کانال که شما از من استاد تر هستید عرض کنم که (همواره خط روند اصلی بسیار با اهمیت تر از خط کانال است) یعنی حمایت خط پایین کانال شما درسته ولی با خط بالای کانال شما که فقط یه خط فرضی وبرای حمایت نمیشه ازش زیاد انتظار داشت . به هر حال در مورد عدد 23914 رو من تحلیلش وچند پست قبل از تحلیل شما زدم اگه دوست داشتید مطالعه فرمایید.
به هر حال بازم پوزش منو بپذیرید.موفق باشید.با احترام

esi_mohammadi
2011/11/27, 23:31
به نظر میرسه با توجه به حمایت هایی که دوستان برای شاخص کل بیان کردن، ممکنه این حمایت ها جلوی افت شاخص را بگیره و حتی چند روزی باعث سبز شدن بازار بشه ولی نمیشه گفت حتما این رشد ادامه دار خواهد بود.
پس بهترین راه خرید سهم برای نوسان گیری و حتما با تعیین حد ضرر خواهد بود

داش محمود خلاف روند معاملعه نکن داداشم . تو که استاده مایی
سرمایه آدم همه چیزه ادمه ... پول توی حساب بانکی بمونه که ته حساب را سوراخ نمیکنه ... هیچ وقت واسه دو یا سه درصد سود ، سرمایه نازنینتو درگیره بازار نکن چون اگر پولت قفل شد قیمت های جذابی را در آینده میبینی که حسرته خریدش به دلت میمونه ... به نظره من اگر کسی تو بازار به جای فکر کردن به اینکه چطوری سود کنه به این فکر کنه که چطوری اول از همه حفظ سرمایه کنه مطمئن باش سود خواهد کرد
خیلی چاکریم

بوف کور
2011/11/27, 23:31
اووووووووه
چه خبره ؟
مگه سهم ها 10000 تومنین مثل سال 81 که انقدر نگران باشیم
این واگرایی مخفی مثبت تو ار اس ای شاخص و واگرایی مثبت در مک دی می گه نگرانی نداره
مگه شاخص سه هفته پیش سقف قبلی رو شکست پرواز کرد که الان با شکست کف قبلی لزوما سقوط کنه ؟
من اصلا بدبین نیستم
واگرایی ها دیر و زود دارن ولی سوخت وسوز ندارن
چرا یکی نمی گه واگرایی مخفی مثبت که نشان از شکست سقف قبلیه اتفاق افتاد ه
ار اس ای ساخص شده 10
داره داد می زنه ریزش خاصی نداریم
این نظر منه
دو قلوی سقف و سروشونه هم با این واگرایی مثبت و واگرایی مخفی مثبت هم خوانی نداره

pani
2011/11/27, 23:50
منم بیشتر با بوف عزیزم و آقا شریعت موافقم

بدبینانه ترین نظر همون دابل تاپ یا خوشبینانه تر از اون هد اند شولدره (هنوز نکلاین شکسته نشده و منفی فردا تیر خلاصه) که بعد از شکست نکلاین یک حرکت بازگشتی به خط گردن داریم.
بیشتر سهمها بجز اخابر در برابر منفی های بیشتر مقاومت خواهند کرد.

esi_mohammadi
2011/11/27, 23:54
اینمkey point های شاخص کل
حالا باید دید رو کدومش میخواد برگرده
http://up8.iranblog.com/images/a00n9ihql9t8lq0ytu4o.jpg

لینک تصویر (http://up8.iranblog.com/images/a00n9ihql9t8lq0ytu4o.jpg)

ناشناس
2011/11/28, 00:55
پيشبيني مديرعامل بورس:

فروشندگان سهام پشيمان ميشوند

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=279523

محمود شریعت
2011/11/28, 01:30
پيشبيني مديرعامل بورس:

فروشندگان سهام پشيمان ميشوند

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=279523

معلومه فرهنگ استفاده از افعال معکوس به خوبی بین مدیران جا افتاده

same1
2011/11/28, 11:52
من فکر میکنم با این وضعیت شاخص تا 23700 میریزه بعد اون موقع تازه باید دید اوضاع چطوره

ناشناس
2011/11/28, 18:11
با درود
در بین صنایع فعال بورس، شاخص صنعت برق فقط در سه ماهه اخیر با 34% افت، بیشترین نزول را داشته است و سطح حمایت فیبو 61.8% خود را نیز شکسته است. نیک می دانیم که این گروه به لیدری بترانس حرکت می کنند و بترانس نیز پس از افزایش سرمایه و معاملات حق تقدم با افت غیرمنتظره ای قیمتهای محدوده 300 تومان نیز به خود دیده است. به جرأت می توان گفت این صنعت در 6 ماهه دوم کاملاً در حاشیه قرار گرفته است اما وقوع چند پیشامد این گمان را برای من ایجاد نموده است که شاید این صنعت حرکت دوباره ای را آغاز کند، نزدیکی به مجمع بکاب و صف خرید اینروزهای این سهم، اعلام افزایش سرمایه 100% بموتو، سفارشهای آخر وقت بترانس، همچنین افت قابل توجه بکام و بسوییچ و نیروترانس. عقیده شما چیست آیا هنگامه حرکت فرا رسیده است و یا...؟
با سپاس

باربد
2011/11/28, 23:08
بازار ایران بازار با واسطه سیاسی محسوب می شود
بازاری در حصار درونی خود
این بازار ها گاها با اهرمهای خاصی در مواقع لزوم کنترل می شوند
نکته جالب اینکه ماهیت اکثر سهامداران این نوع بازار ها معاملاتی بر اساس اخبار و شایعات و تاثیر های روانی است
گاها در زمان خرید و فروش
با توجه به حجم بالای معاملات حقیقی ها
متوجه می شویم اکثرا دلیل محکمی برای معاملاتشان ندارند
پس در این گونه بازار ها استفاده بهینه از اهرم های شاخص می تواند کار امد ترین روش باشد

خوب وقتی اخابر را در مثبت میخرند
فولاد را در مثبت میخرند
غدیر را به سمت مثبت میکشند
وبملت را سبز میکنند
این تاثیر روانی باعث کاهش احتمالی روند عرضه های روزهای بعدی خواهد شد
و احتمالا از فردا اگر این روند حمایتی ادامه دار باشد
شاید بتوان تعداد شرکتهای سبز روی تابلو معاملات را افزایش یافته دید

ترس بدترین دشمن یک تریدر است

باربد
2011/11/28, 23:18
من برای کوتاه مدت شاخص خوش بینم
مگر توی امارات یا هر جای دیگه اتفاق خاصی تا یکی دو روز دیگه بیوفته

fm2006
2011/11/28, 23:46
فردا ترسناک ترین روز بازاره و حمایت بسیار بسیار مهم 23900 که اگه شکسته بشه ......... به شخصه ترجیح میدم بهش فکر نکنم نمودارشم نمیزارم که جو ایجاد نشه . انشالله که برمیگرده

MTZ
2011/11/29, 10:09
اين بچه هاي بالا هم زرنگ شدند هااااااا

ميخواند صف پاسارگاد جمع كنند ميبينند شاخص فاتح اش خونده ميشه واسه همين بازار فعلا مثبت ميكنند تا شاخص غش نكنه بعد كم كم صف پاسارگاد جمع ميكنند

آقا جميعا خسته نباشند !!!

farhad.fathi
2011/11/30, 07:03
شاخص کل تو صعود خیلی نمیتونه بالا بیاد نهایتا تا 24400
بعد اصلاج 10 درصدی شاخص رو داریم
http://www.hostpic.org/images/98_.png (http://www.hostpic.org/view.php?filename=98_.png)

http://www.hostpic.org/images/96_1.png (http://www.hostpic.org/view.php?filename=96_1.png)

شاهین محلوجی
2011/11/30, 09:32
شاخص قلابی بره زیر 24000 فاتحه فعلا بزور با اخابر چند سهم دیگه نگهش داشتن ولی .........:-$

shahin.gh
2011/12/05, 20:25
شاخص قلابی بره زیر 24000 فاتحه فعلا بزور با اخابر چند سهم دیگه نگهش داشتن ولی .........:-$ اینطوری ام که شما تصور کردین نیست در این بازار ما هیچ وقت تکنیکال پذیری 60% هم نداشته چه موقع سقوط و چه در مواقع صعود با یکم جلوگیری از احساسی شدن و همه چی رو سیاه ندیدن میتونه در این اوضاع هم سود اور باشه

کیوان
2011/12/05, 21:03
بازار ایران بیشتر احساسیه تا تکنیکالی . ولی به نظرم همین احساسات به فرآیند تکنیکال جهت میده! البته خود تکنیکالیستها هم با دیدهای مختلفی نمودارهای سهمها را میبینند و در بسیاری مواقع به نقاط مشترکی هم میرسند. :) یه وقتهایی هم در سهمی مثل صدرا 1000 مدل تکنیکال میبینیم آخرشم هیچکدون نمیشه! :-s
من کوووو حالا تا بخوام یک تکنیکالیست بشم اگرچه برام جذابیت زیادی پیدا کرده! ولی میخوام بعنوان مبتدی دیدگاههامو در مورد سهمهایی که بررسی میکنم بگم و احیانا اشکالات کارمو بفهمم.
در مورد شاخص کل به نظرم شباهت الگویی خیلی زیادی یا شاخص صنعت داره. در شاخص صنعت وضع خوبی نمیبینم! سطح حمایت 18915 را شکسته و داره برمیگرده به همین سطح اما به نظرم روش پولبک کنه به سمت پایین! متعاقب اون شاخص کل را هم به پیروی از ان قابل رشد حداکثر تا 24610 میبینم. پس با این حساب ما باید 4شنبه بازاری مثبت و از شنبه شاهد شروع یک اصلاح در شاخصها باشیم! :-B

کیوان
2011/12/05, 22:32
با عرض معذرت باید رقم پیشبینی حداکثر رشد شاخص را که نوشته بودم 24610 به 24590 اصلاح کنم! :p (خیلی بده این ویرایش فقط واسه چند دقیقه هستا! :D)

amir2003
2011/12/06, 08:57
شاخص پس از شکست حمایت24500 یا همون میدلاین چنگال دوباره در 24000 با حمایت جدی مواجه شد خطوط حمایتی زرد رنگ در نمودار زیر و اصلاح 100 درصد فیبو و حمایت روانی دلایلی شد برای برگشت شاخص.اما حالا برگشت به خط میدلاین میتونه پولبک به حمایت شکسته شده میتونه باشه ولی در صورتی که بازار فردا با مثبتی مانند روز یکشنبه به کار خود پایان بده میتونه شروع یک روند جدید باشه که میتونه حداقل تا 25700 ادامه داشته باشه.البته در این راه میتونه بازار مثبت و منفی هم بشه.
موفق و پرسود باشید=;

http://up9.iranblog.com/images/e376krtxuv4ddmn1vv2q.jpg (http://up9.iranblog.com/)

amir2003
2011/12/06, 10:21
بازار ایران بیشتر احساسیه تا تکنیکالی . ولی به نظرم همین احساسات به فرآیند تکنیکال جهت میده! البته خود تکنیکالیستها هم با دیدهای مختلفی نمودارهای سهمها را میبینند و در بسیاری مواقع به نقاط مشترکی هم میرسند. :) یه وقتهایی هم در سهمی مثل صدرا 1000 مدل تکنیکال میبینیم آخرشم هیچکدون نمیشه! :-s
من کوووو حالا تا بخوام یک تکنیکالیست بشم اگرچه برام جذابیت زیادی پیدا کرده! ولی میخوام بعنوان مبتدی دیدگاههامو در مورد سهمهایی که بررسی میکنم بگم و احیانا اشکالات کارمو بفهمم.
در مورد شاخص کل به نظرم شباهت الگویی خیلی زیادی یا شاخص صنعت داره. در شاخص صنعت وضع خوبی نمیبینم! سطح حمایت 18915 را شکسته و داره برمیگرده به همین سطح اما به نظرم روش پولبک کنه به سمت پایین! متعاقب اون شاخص کل را هم به پیروی از ان قابل رشد حداکثر تا 24610 میبینم. پس با این حساب ما باید 4شنبه بازاری مثبت و از شنبه شاهد شروع یک اصلاح در شاخصها باشیم! :-B
اره روند شاخص خیلی شبیه شاخص صنعته چون روند شاخص رو این گروه تعیین میکنه.ولی تو نمودارش من شاخص صنعت رو بهتر از روند شاخص کل میبینم چون دلواپسی در مورد پولبک رو کم میکنه .اندیکاتورها را نگاه میکنم بیشتر به ادامه روند صعودی امیدوار میشم.
موفق و پرسود باشید

http://up6.iranblog.com/images/8qcd126t6nk3m2abtt0x.jpg (http://up6.iranblog.com/)

ناشناس
2011/12/06, 18:45
با اینکه بازار انتظار رشد را نداشت اما شاخص 240 واحد رشد کرد. فعالان بازار بر این باور بودند که بازار رشد نخواهد کرد. با در نظر گرفتن خریداران امروز بازار می توان گفت که بازار امروز حمایت و رشد 240 واحدی شاخص را موجب شد.

محسن رفیعی کارشناس بازار سرمایه در این خصوص به نمابورس می گوید: "تا چند روز آینده روند بازار مثبت خواهد بود که بیشتر به دلیل حمایت از بازار خواهد بود." وی افزود: "اما نمی توان روند مثبت و ادامه داری را برای بازار متصور بود چرا که شرایط کلی سیاسی داخلی و خارجی تغییر عمده ای نکرده است که بتوان شرایط جدیدی را ترسیم کرد."

این کارشناس افزود: "بیش از یک ماه بازار منفی و شاخص در حال ریزش بود بنابراین حرکت مثبت امروز را نمی توان نتیجه تغییر روند دانست."

امیر حسین نادری دیگر کارشناس بازار سرمایه در این خصوص به نمابورس می گوید: "روند مثبت تا آخر هفته حتما ادامه دار خواهد بود." وی افزود: "حجم خریدها بالا بود و مثبت بودن شاخص با معاملاتی در حد حجم مبنا نبوده و می توان به آن استناد کرد." وی گفت: "قیمت سهام نیز در روزهای اخیر ارزنده بود و طی معاملات امروز نشانگر پتانسیل سهام بود همچنین از طرفی فشار بانک مرکزی برای پایین آوردن حباب سکه باعث شد که توجه سرمایه گذاران به بازار سهام معطوف شود."

وی خاطر نشان کرد: "با این وصف نمی توان گفت که روند مثبت تا هفته آتی ادامه دار باشد چرا که قیمت سهام تا آخر هفته به یک رشد نسبی می رسد بنابراین سیگنال فروش ایجاد خواهد شد." وی افزود: "اما در این مقطع اگر حقوقی ها با حجم بالای مثبت از بازار خرید کنند باعث می شوند که شاخص بزرگتری به جلو بردارد."

متین اسدی دیگر کارشناس بازار سهام در خصوص ادامه دار بودن روند مثبت بازار می گوید: "با توجه به ریزش های اخیر شاخص می توان روند مثبت امروز را ادامه دار دانست." وی افزود: "شرایط سیاسی نیز مسکوت مانده است و هنوز تحریمی علیه ایران علنی نشده است و می توان ادامه روند را متصور بود."

وی افزود: "بسیاری از سهام نیز در کف قرار دارند که می تواند برای خرید سرمایه گذاران جذاب باشد."

بوف کور
2011/12/07, 11:19
24550
مهم ترین عدد شاخص که در صورت شکست می تونه اتفاق های خوبی بیفته
در حال حاضر بالای این عدد قرار داریم ولی شکست حاصل نشده
چنانچه شنبه یک کندل بالای این عدد داشته باشیم باید یجورایی بعد محرم جشن بگیریم :)

amir2003
2011/12/07, 13:27
24550
مهم ترین عدد شاخص که در صورت شکست می تونه اتفاق های خوبی بیفته
در حال حاضر بالای این عدد قرار داریم ولی شکست حاصل نشده
چنانچه شنبه یک کندل بالای این عدد داشته باشیم باید یجورایی بعد محرم جشن بگیریم :)

فکر میکنم با توجه به سیگنالهای اندیکاتورها در نمودار و صفهای عرضه نشده در بازار (صدرا .فملی .مپنا . فسرب. ...) و همچنین رکود بازارهای جانبی سکه و دلار و بهبود بازارهای جهانی کندل بعدی نیز در بالای خط میانه تشکیل بشه و بتونه عزمش رو برای رسیدن به قله 26000 جزم کنه البته تو این رسیدن به این هدف فرصتهای خرید بازم پیش میاد.
موفق و پرسود باشید

http://up8.iranblog.com/images/77b5ikqttwnjozn47giw.jpg (http://up8.iranblog.com/)

pani
2011/12/07, 14:07
به عقیده من هم صعود فعلی نمیتونه ریز موج a از موج y شاخص باشه چون شاخص در ریز موجهای a حتی به تنکان سن (Tenkan-sen) در ابرهای ایچیکومو نرسیده ولی امروز 24590 روگذروند.

تو موج بی دو صعود و یک نزول داریم و پس از صعود فعلی احتمال اینکه از اواسط هفته اینده مجددا بازار یک هفته ای منفی باشه وجود داره.

احتمالا تا اوایل زمستان به 25500-25800 برسیم

ناشناس
2011/12/07, 19:00
نسخه قابل چاپ

چهارشنبه 16 آذر 1390::02:49 pmنمابورس::اخبار::بازار سرمایه::بازار سرمایهجهت حرکت تکنیکی شاخص کل/ توصیه هایی برای فعالان بازار
نمابورس، بازار سرمایه _ در نگاهی میان مدت می توان شاخص کل را در کانالی مابین 27120 و 23872 واحد دانست که طی امروز با افزایش 305 واحدی، به نظر می رسد در روزهای آتی از یک مقاومت مهم عبور کند ...

آن چه بازار امروز را از روزهای دیگر متمایز ساخت، حرکت صعودی شاخص و صف های مستحکم خرید بود که نشان از امید دوباره سرمایه گذاران به بازار سهام است. اما بررسی حرکت شاخص از نگاه کارشناسان تکنیکی، روند آن را مشخص می سازد. در این خصوص با محسن عسگری کارشناس تحلیل تکنیکی بازار سرمایه به گفتگو نشستیم .

تکنیکی شاخص کل

وی می گوید:"در نگاهی میان مدت می توان شاخص کل را در کانالی مابین 27120 و 23872 واحد دانست که طی امروز با افزایش 305 واحدی، با خط 50 درصد این کانال مماس شده است که به نظر می رسد در روزهای آتی از این مقاومت عبور کند." وی ادامه داد:"با توجه به مثبت شدن بازار در چند روز اخیر و با عبور از مقاومت میانگین متحرک 10 روزه، انتظار افزایش شاخص تا 24840 واحد را می توان داشت."

این کارشناس افزود:" حجم معاملات در روزهای اخیر همچنان رشد قابل ملاحظه ای نکرده و دلیل افزایش شاخص در روزهای اخیر را می توان قیمت پایین سهم ها و امید سرمایه گذاران به افزایش بیشتر برای خارج شدن از ضرر ناشی از روند نزولی چند ماه اخیر دانست گرچه تا هفته قبل، برای بار سوم شاهد تکرار الگویی مشابه با الگوی تشکیل شده از شهریور ماه امسال بودیم که در طی این چند روز اخیر این الگو تغییر کرده است."

وی تصریح کرد:" شاخص امروز نیز با افزایشی قابل توجه، تلاش بازار برای تغییر این الگو را نمایان ساخت که عبور از مقاومت 25000 به راحتی نخواهد بود."

دیگر شاخص ها

عسگری با اشاره به شاخص شرکت های فعال تر بورس ابراز داشت:"با نگاهی به شاخص پنجاه شرکت فعالتر، نقطه برگشت این شاخص در روز چهارشنبه 9 آذر، دقیقا مماس با سطح پایینی کانال 50 درصد رسم شده است که تا حدودی حرکت منطقی سرمایه گذاران نسبت به سهام های فعالتر را تداعی میکند."

وی گفت:" امروز شرکت های عضو این شاخص با شکستن سطح مقاومت 23.6 درصد فیبوناچی و قطع نمودن میانگین های متحرک از پایین به بالا، سطح حمایتی جدیدی را در 1185 تشکیل داده اند." این کارشناس یادآور شد:"امروز پس از یک وقفه دو روزه، علی رغم مثبت شدن شاخص های دیگر طی این چند روز، شاخص بانک ها نیز شاهد رشد 1.02 درصدی بود. این شاخص هم در زمان هایی که بازار منفی و نزولی است و هم در زمان مثبت شدن بازار، نسبت به تغییرات کندتر عکس العمل نشان می دهد که سرمایه گذاران ریسک گریز می توانند سهم بیشتری از پورتفوی خود را در این صنعت سرمایه گذاری نمایند."

عسگری در خصوص شاخص خودرویی ها گفت:"صنعت خودرو به جهت پایه ای و استراتژیک بودن آن در کشور ما، در اغلب اوقات پیشتاز بازار و با شاخص کل هم جهت بوده است، در حال حاضر نیز الگویی شبیه به شاخص کل را ایجاد کرده و در حال تلاش برای عبور از مقاومت 7024 واحدی خود است."

توصیه به سهامداران جزء

این کارشناس در پیش بینی هفته آتی بازار سهام خاطر نشان کرد:" باتوجه به اعلام های علنی مسئولان سازمان بورس مبنی بر رایزنی با سهامداران حقوقی برای حمایت از بازار سهام، انتظار می رود اوایل هفته آینده نیز بازار مثبتی را تجربه کنیم."

وی در توصیه به سهامداران جزء گفت:"به سهامداران حقیقی که در روزهای منفی بازار و تاکنون اقدام به خرید نکرده اند، پیشنهاد می شود که در هفته بعد با احتیاط بسیار عمل کنند و بدون برنامه و آگاهی وارد صف های خرید نشوند."

وی ابراز داشت:"به نظر می رسد که اعتماد به بازار سرمایه در بین سهامداران حقیقی از بین رفته است و نشانه هایی از ورود نقدینگی جدید به بازار دیده نمی شود گرچه دو هفته آینده تا پایان آذرماه روزهای بسیار مهمی برای بازار سرمایه محسوب می شود."

ناشناس
2011/12/07, 19:37
با درود
من در فروم های بورسی تقریباً تمامی تحلیل های تکنیکال شاخص کل در دوران افت بازار روزهای گذشته را به دقت مطالعه کردم. شاخص حمایت های مهمی را شکست تا به 24000 رسید و ضمن نفوذ در آن پول بک کرد و اکنون نیز صعودی است. مسلماً اگر حمایت 24000 نیز شکسته می شد حمایت های دیگری پیش روی سهم بود که توقف نزول شاخص در آنها با دلایل تکنیکال توجیه پذیر بود.
به گمان من ورای این تحلیل ها ،محیط بیرونی بازار به عنوان یک متغیر تاثیرگذار نباید از نظر دور انگاشته شود. آنچه باعث منفی شدن شاخص گشت صعود نرخ ارز و طلا بود که آن نیز تحت تاثیر اخبار تکراری تحریم ها به خصوص تحریم بانک مرکزی توسط انگلستان و آمریکا قرار داشت، علاوه بر آن نشست روز پنج شنبه وزرای خارجه اتحادیه اروپا و بحث درباره تحریم نفتی ایران نیز از جمله مواردی بود که بازار را به خود حساس نموده بود.
همزمانی عدم اجماع در خصوص تحریم نفتی با مصاحبه های کلیشه ای رئیس بانک مرکزی و وزیر اقتصاد در حمایت از بازار سرمایه و جلوگیری از رشد بی رویه قیمت ارز و طلا و نیز مخالفت فرمالیته دولت آمریکا با تصمیم مجلس سنای آن کشور، در مجموع جوی مثبت پیرامون بازار سرمایه که با افت قابل توجه قیمتها همراه شده بود ایجاد نمود.
به گمان من پس از این نیز آنچه رشد بازار را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد از چارچوب دلایل ذکر شده در مورد افت شاخص خارج نیست. رصد کردن اتفاقاتی محیط پیرامونی بازار و آنچه سیاستمداران کارکشته! ایران اسلامی می اندیشند و بکار می گیرند اگر از تحلیل های تکنیکی و بنیادی مهمتر نباشد قطعاً کم اعتبارتر هم نیست.
با سپاس

میسون
2011/12/07, 19:52
کار کار انگلیسیاست!!!!

esi_mohammadi
2011/12/08, 00:03
به عقیده من هم صعود فعلی نمیتونه ریز موج a از موج y شاخص باشه چون شاخص در ریز موجهای a حتی به تنکان سن (Tenkan-sen) در ابرهای ایچیکومو نرسیده ولی امروز 24590 روگذروند.

تو موج بی دو صعود و یک نزول داریم و پس از صعود فعلی احتمال اینکه از اواسط هفته اینده مجددا بازار یک هفته ای منفی باشه وجود داره.

احتمالا تا اوایل زمستان به 25500-25800 برسیم

به نظره من شاخص حالا حالا ها باید اصلاح کنه تا وارد موج b بشه ( حالا فکر کنم پانی بخواد سر این تحلیل کله منو بکنه ... بابا بچه 18 ساله به خدا زدن نداره )
پیشنهاد میکنم به دوستان نمودار ماهیانه شاخص همراه با آر اس آی را از این لینک (http://8201.1.img98.net/out.php/i145029_shakhes-mahiane.jpg) نگاه کنند . خط تراز 70 رو به پاییین متاسفانه شکسته شده و این حرکت میتونه یه پول بک مثبت به تراز 70 باشه ولاغیر
موج شماریه شاخص هم از دیدگاه من به این شکل هست که نظره شخصیه منه و میتونه اشتباه باشه

http://8201.1.img98.net/out.php/i145000_shakhes-kolllll.jpg

لینک تصویر (http://8201.1.img98.net/out.php/i145000_shakhes-kolllll.jpg)

ناشناس
2011/12/11, 22:40
به گزارش تالارنیوز به نقل از ایسنا علي صحرايي ـ معاون بازار شركت بورس اوراق بهادار تهران ـ علت اصلي افزايش شاخص و بازگشت رونق بورس در روزهاي اخير را مورد توجه قرار داد و گفت:افزايش قيمت نفت، كنترل بازار ارز و حمايت دولت از بورس موجب مثبت شدن بازار سرمايه در روزهاي اخير شد.

وي با بيان اينكه سهامداران براي خريد سهم بايد مطالعات خاص روي شركتها انجام دهند،اعلام كرد:ادامه روند مثبت بورس به رويدادهاي جهاني بستگي دارد اين در حالي است كه بازار سرمايه ايران چندان وابسته به بازارهاي جهاني نيست ولي در صورتيكه چشم انداز جهاني مثبت باشد، بورس نيز واكنش مثبت نشان مي دهد!!!.
معاون بازار شركت بورس خاطر نشان كرد:از سوي ديگر ارائه گزارش9 ماهه شركتها و تعديل مثبت آنها عامل ديگري در افزايش قيمت و شاخصهاي بورس است.

صحرايي در ادامه به عرضه جديد سهام شركتها در بورس اشاره كرد و از عرضه2 شركت نفتي خبر داد و گفت: در حال حاضر شركتهاي نفت سپاهان و هلدينگ نفت و گاز پارسيان در اولويت ورود به بورس قرار دارند كه بعد از بررسي در هيات پذيرش، وارد بورس مي شوند.
----------------
با سپاس از طهلیل آقای صحرایی

ناشناس
2011/12/11, 22:44
با درود
من یک پرسش ساده دارم: حمایت دولت از بازار سرمایه به چه معناست؟
با سپاس

مات
2011/12/11, 23:07
با درود
من یک پرسش ساده دارم: حمایت دولت از بازار سرمایه به چه معناست؟
با سپاسچند ماه پيش در همين سايت گفته بودم حمايتي در كار نيست تا اينكه خود دوستان حمايت رو ديدند. حمايت دولت فقط زماني هست كه ميخواد ي سهم اصل 44 رو بياره و بندازه به خلق الله موقعي كه اورد و بلوكي فروخت حمايت هم از بازار برداشته ميشه اين دولت به هر طريق ممكن دوست داره نقدينگي در جامعه پايين بياد. در هر بازاري به شيوه خودش عمل مي كنه تا همه ضرر كنند توي اين بازار هم همين طور خيلي راحت نفوذ ميكنه و با وعده وعيد دادن پول سهامدار جزئ رو قفل ميكنه و ملت رو به خاك سياه ميشونه پس اگر مي خواهيد ببريد بايد مثل خودش گرگ زمونه باشيد و به شيوه خودش رفتار كنيد

ناشناس
2011/12/11, 23:51
با درود
من نوشته های چند ماه پیش شما را به یاد می آورم اما فارغ از آنکه اصولاً دولت حمایت می کند یا خیر، مفهوم حمایت دولت از بازار سرمایه چیست؟ به طور واضح وقتی قیمت سهام ریزش می کند و جذاب می شود سهامداران عمده نیز به مانند حقیقی ها با توجه به محیط بیرونی بازار دست به خرید می زنند. آیا این معنای حمایت است؟ به طور کلاسیک من فکر می کنم حمایت یعنی فراهم آوردن بستری مناسب برای تسهیل و توسعه معاملات بورس با استفاده از اهرم قانون.

amir3236
2011/12/14, 21:28
شاخص کل یه پنج موجی از موج y حدود 24000تموم کرده که موج aاز yمیشود .اکنون در ریزموج 4ازموج a از b صعودی قرار داریم.بزودی ریزموج 5 صعودی برای اتمام موج aشروع میشه .به نظر من هفته بعد هفته مهمی برای ادامه روند شاخص است واحتمالا شاهد معاملات پرحجمی برای عبور ازمقامت های سخت خواهیم بود .بعدازاتمام موج a شاهد اصلاح درقالب موج b از b خواهیم بود و درانتها شاهد موج صعودی c از b خواهیم بود که تا حدود 26000 رشد خواهد کرد وسپس ریزش بزرگی شروع خواهدشد.

http://forums.boursy.com/imported/2011/12/18.png

esi_mohammadi
2011/12/16, 17:31
به نظره من شاخص حالا حالا ها باید اصلاح کنه تا وارد موج b بشه ( حالا فکر کنم پانی بخواد سر این تحلیل کله منو بکنه ... بابا بچه 18 ساله به خدا زدن نداره )
پیشنهاد میکنم به دوستان نمودار ماهیانه شاخص همراه با آر اس آی را از این لینک (http://8201.1.img98.net/out.php/i145029_shakhes-mahiane.jpg) نگاه کنند . خط تراز 70 رو به پاییین متاسفانه شکسته شده و این حرکت میتونه یه پول بک مثبت به تراز 70 باشه ولاغیر
موج شماریه شاخص هم از دیدگاه من به این شکل هست که نظره شخصیه منه و میتونه اشتباه باشه

لینک تصویر (http://8201.1.img98.net/out.php/i145000_shakhes-kolllll.jpg)

به روز رسانی :
http://www.bourexpro.com/files/shakhes_868.jpg
لینک تصویر (http://www.bourexpro.com/files/shakhes_868.jpg)

عبدالله محمدی
2011/12/19, 08:12
http://forums.boursy.com/imported/2011/12/30.png (http://www.pic.iran-forum.ir/)

amir3236
2011/12/21, 12:40
منفی امروز شاخص پولبک به خط مقاومت شکسته شده بود به نظر من هفته سبزی پیشرو خواهیم داشت.

http://1.vped.netii.net/images/172d289da48c.png

amir3236
2011/12/23, 19:50
نمایی 12 ساله از شاخص کل که درآن شاخص کل موج 3 بزرگ آن به اتمام رسیده واکنون درموج 4 بزرگ بسر میبریم .

http://up2.iranblog.com/images/hwtvwy34yatcx7p4norw.png

کیوان
2011/12/26, 20:54
فردا انتظار کاهش 100 تا حداکثر 120 واحدی شاخص را دارم که محل تلاقی یک خط روند صعودی و حمایت است و پس از این کاهش، انتظار بازاری مثبت را دارم (انشالله!)
فردا خوشبحال هرکسی که نقدینگی کافی واسه خرید داره! :((

محسن مختاری
2011/12/27, 16:57
با سلام
شاخص انبوه سازی:
http://up6.iranblog.com/images/v63p9mwg5xx1cjo69fg.png
نمایی نزدیک از موج 1 بزرگ:
http://up6.iranblog.com/images/mn432dx0wj0gfsi0ehk.png
انتقاد دوستان رو موجب رشد خودم میدونم

کیوان
2011/12/27, 17:45
به نظر میاد شاخص کاشی ها میخواد اصلاحشو انجام بده :-?

و شاخص کل : انشالله از اواسط فردا بشه که بریم برای صعود 1000 واحدی شاخص کل و ... :->

کیوان
2011/12/28, 23:50
اینو اینجا هم بگذارم که مربوط به تاپیک خودش هم بشه ! :)

نمودار شاخص کانی های غیر فلزی که روند صعودی را بلندمدت را شکسته و حالا به نقطه ای رسیده که در صورت پولبک می تواند باعث رشد و حرکت سهمهای متعلق به گروه شود.
یعنی امیدوارم واقعا اینطور بشه که خوشبحالم بشه !! :D

http://forums.boursy.com/imported/2011/12/280.jpg

bahary
2011/12/30, 21:25
جای این تاپیک خالی بود فکر کردم بد نیست باز شود و دوستان نظرات خو د را درمو رد کل شاخص بانک ویا هر یک از سهام بانکی در اینجا قرار دهند.
در حال حاضر بواسطه بحث تحریم بانک مرکزی , روند ریزش در شاخص مشاهده می شود و چنانچه در حمایت 308 شاهد بازگشت نیاشیم چه اتفاقی می افتد؟ لطفا نظرات خود را بنویسید.
http://www.up98.org/upload/server1/01/z/61zsj3mc0psvw9jnq5v5.jpg (http://www.up98.org/)
http://www.up98.org/upload/server1/01/z/2ob7n8vyjtp5xel1hff.jpg (http://www.up98.org/)

amir3236
2012/01/01, 21:16
شاخص کل درنمای ماهانه ولگاریتمی که مکدی سیگنال خروج داده .

http://up1.iranblog.com/images/gbg7utvmepuw3nu76cr.png

esi_mohammadi
2012/01/02, 19:26
شاخص انبوه سازی تایم هفتگی :
قیمت در دو مرحله ظلع فوقانی چنگال را لمس کرده و حتی در آن نفوذ هم نمود که نشانه خوبی نیست و متاسفانه موفق به شکست این مقاومت نگردید. دایورجنس منفی در اسیلاتور ها نوید برگشت و اصلاح قیمتی را رقم خواهند زد .
http://8205.2.img98.net/out.php/i171900_anbooh-sazi1.jpg

لینک تصویر (http://8205.2.img98.net/out.php/i171900_anbooh-sazi1.jpg)

خرید سهام های این گروه به نظره من باید با احتیاط بیشتری صورت گیرد

amirreza6790
2012/01/02, 20:56
دوستان شاخص کاشی و سرامیک هم روی نمودار تحلیل میکنید؟

amir3236
2012/01/02, 21:00
دوستان شاخص کاشی و سرامیک هم روی نمودار تحلیل میکنید؟

دوست عزیز به نظرمن شاخص کاشی داخل موج 3 از 3 بزرگ قرارداره ورشد خوبی خواهند داشت وبزودی دست نیافتنی میشند.این گروه یادآور قندیها میشند.

amirreza6790
2012/01/02, 21:04
ممنون عزیز به نظرتون چقدر دیگه از اصلاحش مونده؟ میشه موج شماریشو روی نمودار نشون بدید پیشاپیش ممنون

amir3236
2012/01/02, 21:37
ممنون عزیز به نظرتون چقدر دیگه از اصلاحش مونده؟ میشه موج شماریشو روی نمودار نشون بدید پیشاپیش ممنون

http://up4.iranblog.com/images/zm25dza7a4hpivx9yyql.png

كنداگر
2012/01/02, 23:54
http://up98.org/upload/server1/01/z/vcn4sl4qkfbopo4cyd7.png

کمی تفاوت
فکر میکنم 3 از 3 تمام شده
در ضمن لگاریتمی

amir3236
2012/01/03, 19:11
انواع مقاومتها جلوی شاخص کل قرارداره .به نظر من این مثبت بازار پولبک بوده وبازار دوباره وارد فاز نزولی میشه .

http://up3.iranblog.com/images/3s05yaz542wlmgsbpnq6.png

کیوان
2012/01/03, 22:22
انواع مقاومتها جلوی شاخص کل قرارداره .به نظر من این مثبت بازار پولبک بوده وبازار دوباره وارد فاز نزولی میشه .

امیر جان من نظرم خلاف نظر شماست چون خطوط روند نمودار من کمی متفاوت از نمودار شماست. البته من زووم نموارم را برای نشان دادن نقطه پولبکی گذاشتم و ذکر این نکته که نمودارهای من دارای خطوط روند و مقاومت و حمایتی زیادی است تا من در هنگام بررسی همه آنها را در نظر بگیرم که امیدوارم باعث سردرگمی دوستان نشود.
بنده یک روند صعودی کوتاه مدت را قبل از نزولی میبینم. چون کندلی بالای 2 خط روند زده و حرکت فعلی شاخص را به سمت حداکثر هدف نهایی پایینتر از 25500 میبینم اما در این مسیر هر آن شاخص میتواند در نقاط 24600 ، 24850 ، 25000 و 25300 برگشت بزند.

http://forums.boursy.com/imported/2012/01/9.jpg

کیوان
2012/01/04, 12:03
خب به سلامتی شاخص امروز از 24600 هم عبور کرد و نزدیک 24850 شد. رسیدن به 25300 دور از انتظار نیست ... :->

behnam
2012/01/04, 12:17
هفته آینده شاخص بالای 25000 واحد تثبیت خواهد شد
در نتیجه میشه انتظار افزایش تقاضا و بازگشت بورس به روند صعودی رو داشت
شاخص تا عید سقف قبلی خودش رو خواهد شکست
باید منتظر رونق دوباره بورس باشیم

کيانوش
2012/01/04, 12:54
دوستان لطفا يک نگاهي هم به شاخص پتروشيمي بيندازيد .
سپاسگزارم.

amir2003
2012/01/04, 16:29

[\]

امیر آقا نمودارهای من یه چیزه دیگه نشون میده .هدف اول صعود تا حوالی 25200 و بعد 25500 .نمودار رو لگاریتمی و معمولی بررسی کردم شبیه نمودار شما نشد من از ره اورد نوین استفاده میکنم . شاید دیتا داده ها اشتباهه.

http://up4.iranblog.com/images/77yb61ru8stah0r2y41.jpg (http://up4.iranblog.com/)

amir3236
2012/01/04, 19:28
شاخص بازار اول وشاخص صنعت وشاخص 50شرکت

http://up5.iranblog.com/images/w21cxiqn80n2cnfuuyh.png

http://up5.iranblog.com/images/pwnfb03ko79f5d83msn4.png

http://up5.iranblog.com/images/ujuomc7f80sivd6kjk.png

amir3236
2012/01/04, 20:21
شاخص قندوشکر جای حساسی قرارداره اگر کف کانالو بشکنه باید خارج شد واگر مقاومتشورد کنه صعود خوبی میکنه .

http://up8.iranblog.com/images/t2fkur98gjbleci6isvz.png

arash
2012/01/04, 22:22
روز فرشته …

گزارش بازار – بتاسهم –۱۷:۱۵ امروز ، یکی از بهترین روز های بازار سرمایه طی مدت اخیر بود . طی دیروز و امروز بازار با رشدی ۵۰۰ واحدی در مرحله جدیدی قرار گرفته که به طور کامل در موردش صحبت خواهیم کرد . اما قبل از ان باید گفت که شور و شعف ایجادشده در بازار مثال زدنی است و این حق سهامداران است که پس از ۴ ماه رکود، کمی به روز های خوب نزدیک شوند . روز هایی که همه از دیدن بازار لذت می برند .روزهایی که خبری از ریزش نیست . خبری از رنگ قرمز نیست و حجم معاملات و ارزش ان کارگزاری و خلاصه همه ی بازیگران بازاررا خوشحال کرد . خنده از لبان مدیران بورسی نمی رود . از ته دل ارزو می کنیم که این شرایط ادامه داشته باشد اما آروز ها با واقعیت ها همیشه همراه نیستند .

امروز نگاه کامل تری به وضعیت بازار خواهیم داشت و در ۳ بخش به بررسی این که چرا بازار این چنین شده ، احتمالات و نظریه های پیش رو و شرایط اتی بازار صحبت خواهیم کرد .

قبل از هر چیز باید به دنبال علت یابی روز های مثبت بازار بود . بازار مدت ها بود که رکود را تجربه می کرد با فنری جمع شده به دنبال یک انگیزه بود که دلار این انگیزه را به بازار داد و شرکت های بزرگ پتروشیمی و فلزی صدر نشین شدند و این رشد به کل بازار تسری یافت خیلی زود به موج تبدیل شد . موجی که بازار را با خود همراه کرده و این رشد ۵۰۰ واحدی را و جو مثبت و حضور دوباره شرکت های قوی در صدر بازار را رقم زد . البته در آستانه گزارش های ۹ ماهه و خبر های تعدیل سود و رونق بازارهای جهانی نیز این روند موثر بود . اما همانطور که گفتیم این موارد شاید بهانه ای برای رشد بازار بود . در روز یکشنبه اگر به خاطر داشته باشید در گزارش بازاری که ازاد روی سایت قرار گرفت دو نظریه مطرح شد .برای بررسی بیشتر عین مطلب آن روز را باردیگر با هم می خوانیم تا به دلیل مثبت بودن بازار با عمق بیشتری پی ببریم . ار کاربران می خواهیم تا به نظریات مطرح شده در روز یکشنبه ۱۱ دی ماه توجه ویژه داشته باشند که در زیر امده به خصوص نظریه دوم که در مورد ان بیشتر بحث خواهیم کرد :

امروز به بررسی دو نظر خواهیم پرداخت . نظر اول به نوعی با دید بدبینانه به بازار نگاه می کند که شاخص را فعلاً در محدوده خنثی و البته با بدتر شدن اوضاع سیاسی رو به نزول می داند و نظریه دوم عکس آن است . بسیاری از بدبین های بازار معتقدند که شاخص یک کاهش ۱۲۰۰ تا ۱۳۰۰ واحدی را در دل خود دارد که باید تا ۲۳ هزار افت نماید . اما این ریزش بسیار سنگین و برای بازار غیر قابل تحمل است . برخی معتقدند که چالش بعدی بازار یعنی تحریم نفت ایران به زودی عملی می شود و گزارش های ۹ ماهه می سوزند و بازاردر بهترین حالت در همین نقطه قرار خواهد گرفت و باز هم با رونق شرکت های کوچک مواجه خواهیم بود . البته نباید از خاطر دور کرد که تحریم بانک مرکزی از سوی امریکا باعث افزایش نرخ دلار می شودو اینبدان معنی است که دو صنعت فلزات و پتروشیمی می توانند شرایط بهتری را نسبت به روز های قبل شاهد باشند .

اما در نظریه دوم و حالت خوش بینانه گفته می شود که بازار کم کم خود را برای سال ۹۱ آماده می کند و از روزهای کاری سال ۹۰ شاید به اندازه ۵۰ روز کاری دیگر باقی مانده است . همه می دانیم که سال ۹۰ سال جهاد اقتصادی اعلام شده و در پایان سال باید گزارش ها ارائه شودکه دراین سال که تاکید آن بر حوزه اقتصاد بود چه رویداد هایی صورت گرفته است ؟! یکی از مولفه های همیشگی دولت شاخص بورس خواهد بود اما وضعیت شاخص چگونه است .؟! از ابتدای سال تا به امروز شاخص رشد تنها ۱ یا ۲% رشد را تجربه کرده که این برای دولت یک امار بسیار ضعیف در سال جهاد اقتصادی است از همین رو برخی این نظریه را مطرح می کنند که فشار احتمالی به بازار برای بهبود امار و رشد بازدهی می تواند همزمان با گزارش های ۹ ماهه محقق شود . اخیراً گارد بسیار محکمی را نیزاز سوی سازمان به سمت شرکت های کوچک می بینیم که در راستای اطلاعیه های شفاف سازی منتشر می شود که حاکی از ان است سازمان هم مایل به این است نوسان گیری در بازار با رشد شاخص توام باشد که چاره ای جز هجوم به سمت نماد های شاخص ساز ندارند .

این همان چیزی است که دراین دوروز شاهد آن هستیم با بستر سازی دلار و خبرهای خوب بازارهای جهانی و ارامش تا حدودی نسبی در اوضاع سیاسی ، بستر برای رشد شاخص که اقتصاد و دولت به شدت به ان نیازمند است به وجود امده و بازار روند رو به مثبت خود را در پیش گرفت .

البته نباید از نظر ها دور داشت که بازار هنوز هم برای رشد نیاز به تقویت عوامل مختلف دارد . جدال هنوزدر جریان است . این روز ها کاهش دلار و یا ریزش در بازارهای جهانی و هر خبر منفی سیاسی دیگر می توانداین جو را تغییردهد اما برخی معتقدند عاملی مانند گزارشات ۹ ماهه بودجه مثبت دولت برای بازار سرمایه خبرهای خوبی خواهند بود که حداقل تا نیمه بهمن ماه و تا گرم شدن تنور انتخابا ت بازار روز های مثبتی را در پیش خواهد داشت .

برای پیش بینی بازار پیش رو ۴ عامل گزارشات ، بازارهای جهانی، نرخ دلار و خبرهای سیاسی با هم درگیری بیشتر ی خواهند داشت و البته در کنار ان خبرهای اقتصادی و سیاسی دیگری مانند انتخابات داخلی ، طرح دوم هدفمند کردن ، نرخ سود و یا بودجه دولت می توانند همچنان اثر گذار باشند اما پیش بینی ها از روند کلی بازار همانطور که عنوان شد مثبت است .

اما دو موضوع در روند روز های آتی بازار مهم است . اول از همه بررسی حجم معاملات در بازار امروز بود که برخی را نگران کرده است . اتفاقاً باید در پاسخ به این حجم عرضه به خصوص عرضه صفوف خرید در بازار امروز گفت که عرضه ها به مانند ویتامین سی برای یک بیمار سرما خورده عمل می کند که هر چه حجم معاملات بیشتر باشد این ویتامین نیز بیشتر خواهد بود . گردش پول در بازار و افزایش حجم عرضه و تقاضا بازار را بیمه خواهد کرد که فروشندگان نرخ های خریدرا کمی بالاتر برده و فروشندگان افراطی هر چه سریعتر بازار را ترک کنند . از همین رو افزایش عرضه ها نه تنها یک خطر بلکه یک مزیت عمده برای بازار به شمارمی رود .

اما عامل دوم رکود یکی پس ازدیگری بازارهای رقیب مانند بازار آتی ، سکه ، دلار و بخش های دیگر است که می تواند نقدینگی قهر کرده از بازار را بار دیگر به سو ی بازار روانه کند از سوی دیگر صندوق ها نیز می توانند باردیگر با بازار آشتی کرده و نقدینگی که گفته می شود بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ میلیارد تومان است بار دیگر به بازا تزریق کنند . این یک بستر مناسب می خواهد که می تواند بازار را برای یک مدت طولانی تر مثبت نگاه داشته و روند بازار را به سمت روز های بهتری تغییر دهد و همان موضعی را که در نظریه دوم مطرح شده بود تقویت خواهد کرد .

و اما شاخص …

امروز شاخص با این رشد دو روزه خود الگوی جدیدی را تکمیل کرد که به زودی درمورد آن کامل تر حرف خواهیم زد . اما رشد ۳۳۲ واحدی امروز باعث شد تا بسیاری از تحلیل گران را متقاعد کند که هدف بعدی شاخص عدد ۲۵۲۰۰ واحد است و این برای بازار و شرایط پیش رو با توجه به حجم امروز قابل دسترسی است . هر چند در نقطه ۲۵۶۰۰ شاخص با مشکلات و نقاط تراکمی مقاومت مواجه است که کار را برای گذر از ان سخت کرده است . اما شاید یک سرمایه و نقدینگی و خبرهای خوب همه چیز را برای پرش ازاین موانع آسان تر کند .

اما در حاشیه بازار چه خبر است …

در اوضاع سیاسی خبرهای جدیدی به گوش نمیرسد البته سفر وزیر امورخارجه ترکیه به ایران خبر جدیدی است . گفته می شود مقامات ایران اعلام کرده اند که در صورتی که ترکیه سیاست های گذشته خود در رابطه با سوریه را تعدیل کرده و واقعیت های صحنه تحولات سوریه را را بپذیرد زمینه های لازم برای دیپلماسی مشترک ایران و ترکیه در قبال مسئله سوریه فراهم خواهد شد. گفته می شود ترکیه به شدت به دنبال دور زدن تحریم ها برای رسیدن به بازار ایران است تا حدود جای چین را در اقتصادایران بگیرد . اظهارات مقامات امریکایی و اروپایی و همچنین شرایط خاص بررسی تحریم های مجدد علیه ایران می تواند خبرهای بد دنیای سیاست باشد اما میل به مذاکرات از سوی ایران نیز خبر خوبی برای بازار خواهد بود .

اما به سراغ خبرهای اقتصادی می رویم . امروزگفته می شود دلار به ۱۴۰۰ هم رسیده اما برخی نرخ آن را ۱۵۰۰ اعلام می کنند .درواقع دلاردستوری ۱۴۰۰ در بازار داستان جدیدی است که مطرح شده است . گفته می شود صرافی نیز ۱۵۵۰ را نرخ ارزمی داند . اوضاع آشفته ای در بازار ارز پیش امده است . در سوی دیگر شنیده می شود نشست اقتصاد دانان در بانک مرکزی صورت می گیرد که برخی آن را بهانه ای برای آزادسازی نرخ دلار می دانند . گفته می شود هفته بعد نرخ دلار دچار تغییراتی خواهد شد که مبنای تغییرات اصلی در بودجه است .کاهش دلار به ۱۴۰۰ ، نزدیک شدن دلار مسافرتی به ۱۳۵۰ و ۱۴۰۰ نشان می دهد احتمال تثبیت نرخ دلار به ۱۴۰۰ و بستن بودجه در ۱۳۰۰ بسیار جدی شده است . از سوی دگیر خبرهای نرخ سود نیزمی تواند برای بازار بسیار حساس و مهم باشد که امروز اثر بالقوه خو را بر گروه بانک گذاشت . اما بازارهای جهانی …

دیشب داووجونز با اخبار مثبت بازگشایی شد و با رشد بسیار خوبی در ابتدای سال کار خود را آغاز کرد . این رشد امروز به بازار اسیا واروپا نیز سرایت کرده و البته به نظر میرسد میرسد که اروپا نیز مثبت باشد . در این بین طلا با روندی صعودی مواجه شده است و به ۱۶۰۰ دلار بازگشته و تهدایدات ایران نیز کارگر افتاده و نفت به ۱۰۲ دلار رسیده است . در قیمت بیلت کاهش ۱۵ دلار را شاهد بودیم اما این نکته را باید در نظر داشت که بیلت برای فولاد سازان ایرانی که واردات جدی رادر دستور کار دارند کم کم به مرز ۹۰۰ هزار تومان رسیده . از سایر فلزات می توان به افزایش اندک مس و قرار گرفتن در سطوح ۷۷۰۰ دلار یاد کرد و در کنار ان روی نیز به قیمت های۱۸۴۰ دلار افزایش یافته است . بازار فلزات روند رو به رشد را آغاز کرده بود که با کاهش مواجه شد اما به نظر میرسد چشم انداز افازایشی بیش از کاهش در بازار دیده می شود . بایدبه بازارهای جهانی اعتماد کرد و این روز ها او یکی از تکیه گاه ای بازار سرمایه شده است .

و اما به شاخص میرسیم …

امروز شاخص به رشدی ۳۳۲ واحدی رسید که در ۴ ماه گذشته بی سابقه بوده است . در مورد عامل بنیادی رشد شاخص به طور کامل بحث شد اما امروز ۱۰ شرکت مس، فولاد، پاسارگاد، ملت ، فن آوران، پارسیان، غدیر، پردیس و سایپا به همراه بانک سینا بیشترین اثر را بر شاخص داشته که البته ۷ شرکت اول و به خصوص ملی و مس فولاد و اثر بسزایی داشتند . نکته جالب بازار امروز این بود که تنها دو شرکت ایران خودرو و البرز بالای ۱واحد بر شاخص اثر منفی گذاشتند .

به هرحدر حال در مورد شاخص نیز صحبت شد و اهداف کوتاه مدت و میان مدت آن عنوان شد .

اما در بازار چه خبر بود …

امروز بازار روند جالبی را پشت سر گذاشت ابتدای امر بازار دو دل و با عرضه های بسیا بالا آغاز کرد . سپس به صفوف خرید اندک رسید و باردیگر صف عرضه شد و ساعات پایانی باردیگر صفوف خرید تکشیل شدو باردیگر با حجم بسیار بالایی عرضه شد . اما به نظر میرسد این شریاط تا حدودی به سود بازار بوده و روز بعد بازار حداقل شرایط مثبتی را شاهد باشد .

معدنيها و فلزيها كولاك كردند!!!

در بازار امروز از يك طرف تثبيت قيمت دلار در سطوح بالاي ۱۵۰۰ تومان و از طرف ديگر نزديك شدن به زمان انتشار گزارشت ۹ ماهه شركتها و انتظار بازار براي رشد سود اوري گروه معدني و فلزي هم بابت رشد نرخ محصولاتشان و هم بابت رشد نرخ ارز باعث شده است تا توجه ويژه اي اين روزها به سهام معدني و فلزي بازار شود

امروز در نماد ملي مس همچنان شاهد روند مثبت و صف خريد و عبور قيمت فملي از سطوح ۴۶۰ تومان هستيم فملي كه به نظر ميرسد با توجه به تعديل مثبت عايدي پيش رو توانايي رشد قيمتي را تا سطوح ۴۸۰ تومان را داشته باشد اين روزها شايعه احتمال تعديل مثبت سود سال جاري فملي در گزارش ۹ ماهه قوت گرفته است از طرفي شنيده ميشود فملي به دنبال افزايش نرخ تسعير ارز خود از ۱۲۰۰به ۱۳۰۰ تومان ميباشد

اما امروز كروي با صف خريد سنگين و اقتدار كامل از سد قيمتي ۳۲۰ تومان عبور كرده تا در گام بعدي به سمت قيمتهاي ۳۴۰ توماني خود برود كروي پتانسيل تعديل مثبت و افزايش سرمايه را پيش رو دارد اما به نظر نميرسد اين سهم بتواند از قيمتهاي ۳۴۰ تومان رشد بيشتري را تجربه نمايد

این روز ها خبرها به دنبال فولاد می دوند خبر افزایش قیمت محصولات این شرکت در بورس کالا که در دو هفته قبل رخ داد و بازار از ان استقبالی نکرد ، ورورد تختال هرمزگان با قیمت ۷۸۰۰ ریال به بورس کالا که اختلاف قیمت جدی با بودجه فولاد دارد که روی ۴۵۰۰ ریال بسته شده است ، احتمال تحقق سود ۳۰۰ ریالی در گزارش ۹ ماهه، چشم انداز سود بالای ۶۰۰ ریالی در سال ۹۱ همه و همه از خبرهای مثبت سهم بود که فولاد را به صف خریدی سنگین برد . البته افزایش نرخ دلار و افزایش قمیت شمش و تختال و همچنین به تبع آن محصولات فولاد نیز در کنار آن قرار داشت . هرمزان نیز دیگر خبر مثبت برای فولاد بود .

امروز در نماد فولاد مباركه نيز شاهد حجم معاملات بسيار سنگيني بوديم فولادي كه اين روزها با شايعه تعديل مثبت عايدي و اعلام سود ۴۰-۴۲ توماني به ازاي هر سهم مواجه ميباشد از طرف ديگر ظاهرا قرار است در ۲۲ بهمن برخي از طرح هاي توسعه اي فولاد نيز به بهره برداري برسد اين روزها سخن از سود ۵۰-۵۵ توماني فولاد براي سال ۹۱ به ميان امده است.

بانكيها يك صدا!!!

امروز با تاكيد محمود بهمني رياست بانك مركزي بر احتمال افزايش فوري نرخ سود بانكي شاهد صف خريد و روند مثبت در اكثر سهام بانكي بوديم به طوري كه به يكباره شاهد صفوف خريد در سهام بانكي در بازار امروز بوديم ظاهرا قرار است نرخ سود بانكي تا سطح ۱۸ درصد افزايش پيدا نمايد

امروز در نماد بانك ملت شاهد معاملات مثبت و پرحجم در كنار صف خريد سنگين بوديم بانك ملتي كه همانطور كه در روزهاي قبل اشاره كرديم نزيدك كف قيمتي خود قرار داشت و پتانسيل بالايي براي رشد قيمتي را به همراه داشت بانك ملت اهداف قيمتي ۲۲۰ و ۲۴۰ توماني را در پيش روي خود دارد

اما امروز در نماد بانك سرمايه نيز اين روزها شاهد سيل اخبار خوب ميباشيم از يك طرف شايعه واگذاري ۱۰ درصد از سهام فرهنگيان در اين بانك با نرخ ۳۸۰ تومان و از طرف ديگر شايعاتي در خصوص افزايش سرمايه و تعديل مثبت عايدي در اين بانك باعث شده است تا اين سهم همچنان با روند صعودي كار خود را ادامه دهد سرمايه براحتي ميتواند با توجه به پتانسيل هاي خود تا سطوح قيمتي ۲۴۰-۲۶۰ تومان رشد قيمتي را تجربه نمايد

امروز در نماد پست بانك نيز دو خبر باقي ماندن پست بانك در ليست اصل ۴۴ و احتمال برگذاري مجمع اين شركت تا اواخر اين ماه باعث رويكرد مثبت بازار به سهام پست بانك شد پست بانكي كه در صورت قطعي شدن برگزاري مجمعش ميتواند تا قيمتهاي خوبي رشد نمايد. دراین گروه امروز سینا ، اقتصاد نوین ، وکار،پاسارگاد و برخی دیگر مثبت بودند . در نماد بانک دی که در روز های گذشته در ستون شایعات در مورد ان صحبت کردیم نیز باید گفت که احتمال رسیدن قیمت آن به ۱۵۰۰ ریال وجود دارد .

در حق تقدم پارسیان نیز که پیش ازاین از قیمتهای حداقلی او صحبت می شد امروز بازدهی خوبی را نصیب بازار کرد .

روز سخت پتروشیمی ها …

امروز در نمادهاي پتروشيمي با فروكش كردن جو دلار و كاهش نرخ ارز شاهد عرضه هاي سنگين در نمادهاي پتروشيمي و به تعادل رسيدن اين نمادها بوديم نمادهايي كه با توجه به رشد قيمتي اخير اكثرا به سد قيمتي خودشان نيز نزديك شده اند اما به نظر میرسد این حجم عرضه به زودی کنترل شده و باردیگر این گروه در کنار فولاد می تواند عنان لیدری بازار را در دست بگیرند .

امروز در غول پتروشيمي ها يعني مارون شاهد تشكيل صف خريد بوديم صف خريدي كه با عرضه هاي بسيار سنگين همراه شد ماروني كه اين روزها اگر سود ۳۰۰ توماني را براي سال جاري در نظر بگيريم ۱۸۰۰ تومان يعني محدوده قيمتهاي فعلي برای منطقی ميباشد

امروز پتروشيمي شازند هم با صف خريد بسيار خوبي همراه شد صف خريدي كه درست بر سر سد قيمتي ۵۴۰ توماني سهم تشكيل شده بود شازند اگر بتواند شنبه هم طاقت بياورد تا سطوح قيمتي ۵۸۰ تومان رشد خواهد كرد در غيري این صورت در همين محدوده قيمتي ۵۲۰-۵۴۰ تومان در نوسان خواهد بود

امروز پتروشيمي فناوران كه باشايعه برگشت بخشي از ذخاير نرخ گاز خود از سالهاي گذشته مواجه شده است و گفته ميشود شركت توانايي شناسايي سود ۱۲۰-۱۴۰ توماني را از اين طريق دارد و از طرفي قرار است ۱۶۰ تومان نيز سود عملياتي اعلام نمايد امروز در گره ۱۲ درصدي متعادل شد به نظر ميرسد شفن نيز تا قيمتهاي ۱۱۰۰ تومان نهايتا رشد نمايد که امروز گام اساسی برای آن برداشته شد .

سرمايه گذاريهاي برتر!!!

امروز در نمادهاي سرمايه گذاري شاهد اغازي بسيار خوب و مثبت اما رفته رفته شاهد سيل عرضه در نمادهاي اين گروه بوديم سهام سرمايه گذاري كه اين روزها به دليل جو مثبت بازار با روند مثبت مواجه شده اند

امروز سرمايه گذاري سايپا با توجه به رشد قيمت سهام پرتفويش از يك طرف و احتمال ثبت افزايش سرايه ملي مس تا روز های اينده و عرضه بلوك فملي و افزايش سرمايه تا سطح ۵۰۰ ميليارد تومان امروز با معاملات مثبتي مواجه بود معاملاتي كه ميتواند وساپا را تا قيمتهاي ۲۷۰ تومان بالا ببرد البته بايد توجه داشت زماني روند صعودي اصلي اين سهم اغاز ميشود كه بلوك ۳ درصدي فملي را معامله نمايد

امروز اما سرمايه گذاري صنعت و معدن همانطور كه پيشبيني ميشد با سد قيمتي ۱۲۵ توماني مواجه شد وصنعت براي عبور از اين قيمتها احتياج به يك پتانسيل دارد پتانسيلي كه شايد خبر مجمع و مشخص شدن تاريخ مجمع باشد به نظر ميرسد با مشخص شدن تاريخ مجمع وصنعت اين سهم پتانسيل رشد قيمتي را تا سطوح ۱۳۰ تومان را داشته باشد

امروز سرمايه گذاري غدير همانطور كه ديروز هم عنوان شد بر سر قيمتهاي ۴۴۰ تومان متوقف شد غديري كه با برگزاري مجمع خود در اسفند ماه قرار است عيدي خوبي به سهامداران خود بدهد از طرفي با توجه به عرضه سهام هلدينگ نفت و گاز پارسيان در سال جاري احتمال تعديل مثبت اين شركت نيز بعيد نميباشد غدير فعلا روند نوساني را بين دو سطح ۴۱۰-۴۴۰ تومان در پيش خواهد داشت.

در سایر شرکت ها وتوسم می تواند با رونق گروه پتروشیمی مورد توجه باشد . از وسپه نیز پیش از این بسیار گفته بودیم که با خبر مثبت از سنگ آهنی ها وضعیت بهتری پیدا کرده است .

چهار گوشه بازار!!!

امروز در نماد بالاست شاهد رشد قيمتي اين سهم به سطوح بالاي ۱۵۰۰ تومان بوديم به زودي بلوك مديريتي بالاست عرضه ميشود بلوكي كه پيشبيني ميشود رقابت خوبي بر سر مالكيت ان در بگيرد هدف نهايي بالاست در صورت رشد بيشتر قيمتي سطوح ۱۷۰۰ تومان ميباشد

امروز در نماد ليزينگي رايان سايپا شاهد شكسته شدن سد قيمتي سنگين ۵۲۰ توماني بوديم ولساپايي كه به زودي افزايش سرمايه ۱۰۰ درصدي خود را اعمال خواهد كرد و با توجه به نسبت پي بر اي پايين پتانسيل رشد قيمتي را تا سطوح ۵۶۰ تومان خواهد داشت . این سهم از نظر بنیادی قابلیت های ویژه ای دارد که می تواند برای بازار بسیار مهم و مورد توجه باشد .

امروز در نماد حفاري شمال كه در سال ۹۰ دو دكل حفاريش فعال خواهد شد و به تازگي اولين دكل خود را با نام سحر ۱ در ابهاي خليج فارس عملياتي نمود امروز توانست با قدرت از سد قيمتي ۲۲۰ تومان عبور نمايد حفاري كه به نظر ميرسد روند صعودي ارامي را تا سطوح قيمتي ۲۴۰ تومان در پيش بگيرد

در گروه رایانه این روز ها مرقام و رانفور در بازار بسیار مورد توجه هستند . گفته می شود به زودی بلوک های شرکت های رانفور، داده پردازی و ایران ارقام از سوی شرکت های مختلف به بازار عرضه خواهد ش و گویا رایزنی ها برای خرید توسط چند نهاد در حال پیگیر ی است . به نظر میرسد گروه ایرانیان در حال خروج از این این وضعیت است و این می تواند تحرک خوبی را دراین گروه به وجود آورد .

دراین بین به نظر میرسد که مداران و رانفور می توانند با شنیدن این خبر در اوج قیمتی و رشد قرار گیرند . در مورد رانفور شنیده ها از احتمال تحقق سود بیش از ۲۵۰۰ ریالی در این شرکت خبر می دهند که اهداف ۱۴۰۰ و ۱۵۰۰ تومان را برای شرکت ترسیم کرده است .مداران نیز می تواند با شنیدن اخبار خوب در میان مدت به سمت ۳۶۰۰ ریال حرکت کند .

همچنین گفته می شود به دلیل خروج سهامدار عمده یعنی ایرانیان احتمال این که سود بالاتری را نسبت به سال های قبل در مجمع شاهد باشیم وجود دارد . هر چند باید دید سیاست فرهنگیان در کدام راستا قرار دراد اما به هر حال دراین گروه مرقام نیز ریسک کمی را با توجه به مجمع پیش رو دارد .

گروه تجهیزات همچنان با چراغ خاموش حرکت می کنند . صدرا در قیمت های ۱۶۶ و ۱۶۷ قرار داشت و همه از گزارش ۹ ماه ضعیف شرکت می ترسند . اما امروز جو مثبت بازار مپنا را تا ۲۲۰۰ ریال بالا آورد و سپس باردیگر نزول کرد . به نظر میرسد دراین دوران رشد سهم صدرا و تجهیزاتی ها چندان بالا نخواهد بود .

امادر گروه شیمایی شیران بار دیگر عرضه شد اما به نظر می ادی با کمی استراحت شیران هم به اوج بازگردد . امروز شپارس نیز مورد توجه بازار بود که در ابتدای وقت در مورد او صحبت کردیم . شپارس با کمک فروش زمین کارخانه به سود غیر عملیاتی بالایی دست یافت و در حالی که قیمت سهم ۱۶۶۴ ریال سود هر سهم شرکت نیز ۱۱۵۸ ریال بوده . البته گفته می شود حدود ۳۶۰ ریال سود در مجمع تقسیم خواهد شد . به نظر میرسد که شرکت پس از مجمع افت انچنانی نخواهدداشت و احتمال تقسیم سود بالاتردر مجمع نیز وجود دارد.

اما گروه قند و غذایی امروز بسیار پر حاشیه ظاهر شد . غبشهر که سهم بنیادی این گروه است امروز با حجم بیش از ۲۰۰ هزار سهمی مورد توجه بازار قرار گرفت و گفته می شود همین روز ها گزارش سود ۹۱ او اعلام خواهد شد . اما گروه قند …

امروز هگمتان هم به جمع توقفی ها پیوست تااز نمادهایی که بارها در سایت از وضعیت مثبت بنیادی آنها صحبت شده بود تنها قند اصفهان در بازار بماند . قند اصفهان گزارش شفاف سازی خود را منتشر کرده و نشان می دهد تا به امروز شرکت بیش از ۲هزار تن از بودجه بیشتر شکر تولید کرده و جذب بسیار بالایی در چغندر داشته است . نکته بسیار مهم این است که به نظر میرسد گزارش ۹ ماهه قند اصفهان تحولات شگرفی را در سود شرکت رقم بزند و احتمال توقف نمادنیز وجود دارد .

در بازار شایعات در مورد قثابت موج می زد اما رفتار شفاف سازی گزارش شرکت درست در نقطه مقابل ان قرار داشت و قثابت بر تعدیل منفی سود ۵ تا۱۰% خود تاکید کرد . این گزارش اب سردی بر پی کر این سهم است که اهدف سود بالایی را متصور بود . به هر حال اوضاع برای این سهم چندان مساعد نیست و احتمال ادامه افت آندر بازار وجود دارد .

amir3236
2012/01/05, 10:36
دولت ذخایر ارزی وطلارو به خاطر تحریم داره وارد کشور میکنه واین ذخایربرای تامین بودجه دارند یواش یواش به ریال تبدیل میشند .پس دولت دوست نداره فعلا بازارهای موازی ارز وطلاحرکت کنند .چون بیشترین منفعتو ازاینکار میبره درضمن قیمت طلا هم بااینکه جهانی ریخته به خاطر افزایش دلار در داخل کشور افت نمیکنه .پس بهمین دلیل حداقل تاپایان سال که دومرحله دیگر ازواریزیارانه هامونده بورس خبری نیست وقیمت دلار تا اوایل اسفندافزایشی است .حالا باید ببینیم بودجه سال بعد کشور چطوری بسته شده .به نظرمن باتوجه به تحریمها وکاهش درآمد های نفتی دولت باید از داخل تامین منابع کند پس مطمئن باشید که فاز دوم هدفمندی بعد از عید اجرا میشه وهمچنین هزینه ها افزایش پیدا میکنه .اینجاست که احتمالا در شش ماهه اول سال برای جمع آوری نقدینگی بورس بشدت فعال بشه .اما بارسیدن به ششماهه دوم و کسری بودجه دوباره نیاز به فروختن ارز وسکه داره وبورس میخوابه .از طرفی دیگر یکی ازبهترین درآمد ها برای دولت برای سال بعد واگذاری شرکتها میباشد پس بورسو لازم داره .به نظرمن شش ماه اول 91بازار بسیار خوبی خواهیم داشت .یادتون باشه اگه بخواهیم در ایران سود کنیم باید ببینیم سود دولت توچیه وارد همون بشیم .

amir3236
2012/01/05, 11:46
بهانه شاخص برای اصلاح بعدی جورشد.

توافق اولیه اروپایی ها برای تحریم نفتی ایران
یک دیپلمات اروپایی با اعلام این مطلب از وجود اختلاف بین مقامات اروپایی در مورد نحوه و میزان شدت اعمال این تحریم خبر داد.

یک دیپلمات اروپایی با اشاره به توافق اولیه و شکننده اعضای اتحادیه اروپا برای تحریم نفتی ایران از وجود اختلاف در مورد نحوه اعمال این تحریمها در بین آنها خبر داد.

به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، پس از بحثهای طولانی توافق اولیه ای میان کشورهای اتحادیه اروپا در مورد تحریم نفتی ایران بدست آمده است.

یک دیپلمات اروپایی با اعلام این مطلب از وجود اختلاف بین مقامات اروپایی در مورد نحوه و میزان شدت اعمال این تحریم خبر داد.

وی با بیان این که توافق مذکور شکننده بوده و قابل اعتنا نیست با اشاره به بعید بودن امکان طرح آن در نشست 30 ژانویه وزیران خارجه اتحادیه اروپا گفت: هنوز کار زیادی در این زمینه وجود دارد.

به باور آگاهان مسائل سیاسی، این اقدام اروپا نشان می دهد که آمریکا و صهیونیستها بر تمام ارکان اروپایی ها تسلط دارند.

esi_mohammadi
2012/01/05, 14:15
بهانه شاخص برای اصلاح بعدی جورشد.

توافق اولیه اروپایی ها برای تحریم نفتی ایران

یک دیپلمات اروپایی با اشاره به توافق اولیه و شکننده اعضای اتحادیه اروپا برای تحریم نفتی ایران از وجود اختلاف در مورد نحوه اعمال این تحریمها در بین آنها خبر داد.

به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، پس از بحثهای طولانی توافق اولیه ای میان کشورهای اتحادیه اروپا در مورد تحریم نفتی ایران بدست آمده است.

وی با بیان این که توافق مذکور شکننده بوده و قابل اعتنا نیست با اشاره به بعید بودن امکان طرح آن در نشست 30 ژانویه وزیران خارجه اتحادیه اروپا گفت: هنوز کار زیادی در این زمینه وجود دارد.

به باور آگاهان مسائل سیاسی، این اقدام اروپا نشان می دهد که آمریکا و صهیونیستها بر تمام ارکان اروپایی ها تسلط دارند.

مرسی امیر جان
البته نظره من اینه که اصلاح در تمام نماد های بازار نیست
به نظرم تجهیزاتی ها این هفته حرکت کنند

amir3236
2012/01/05, 14:24
مرسی امیر جان
البته نظره من اینه که اصلاح در تمام نماد های بازار نیست
به نظرم تجهیزاتی ها این هفته حرکت کنند

منم نظر شمارودارم

کیوان
2012/01/09, 20:09
امیر جان من نظرم خلاف نظر شماست چون خطوط روند نمودار من کمی متفاوت از نمودار شماست. البته من زووم نموارم را برای نشان دادن نقطه پولبکی گذاشتم و ذکر این نکته که نمودارهای من دارای خطوط روند و مقاومت و حمایتی زیادی است تا من در هنگام بررسی همه آنها را در نظر بگیرم که امیدوارم باعث سردرگمی دوستان نشود.
بنده یک روند صعودی کوتاه مدت را قبل از نزولی میبینم. چون کندلی بالای 2 خط روند زده و حرکت فعلی شاخص را به سمت حداکثر هدف نهایی پایینتر از 25500 میبینم اما در این مسیر هر آن شاخص میتواند در نقاط 24600 ، 24850 ، 25000 و 25300 برگشت بزند.

همانطور که پیش بینی میشد شاخص روند صعودی خود را از 24500 در پیش گرفت و طی این چند روز ابتدا با قدرت خود را به بالای 24850 رساند پس از ان یک اصلاح کوچک تا 24850 انجام داد و با پولبک روی ان تا امروز خود را به 25000 رساند!
فردا شاخص باید بتواند حداقل 60 واحد صعود کند تا در روزهای یعد به هدف بعدی نزدیک به 25500 برسد!

فقط یک موضوع جالب! در هنگام بررسی روند صعودی شاخص و حداکثر هدف نهایی در این مقطع و محاسب طول زمانی این صعود به نکته جالبی برخوردم که بدون در نظر گرفتن مسائل سیاسی !تصادفا شاخص را صعودی به میزان تعداد روزهای مشخصی نشان میداد و ان تعداد روزها دقیقا منطبق بر تاریخ 22 بهمن بود !!!! البته اثبات آن کمی دشوار است. اما این فرضیه را در همین حد بگذارید همین گوشه بماند تا در موعد مقرر برگردیم و صحت و سقم آنرا مشاهد کنیم! پس به فرض درست بودن فرضیه من اگر شاخص از 25500 با قدرت مناسبی عبور کرد پس میتوان تا 22 بهمن آسوده خاطر صعودی بزرگ در شاخص را شاهد بود!!! :-?

behnam
2012/01/09, 20:37
شاخص امروز اومد بالای 25000 واحد
اگه تا آخر هفته بتونه بالای این عدد خودش رو نگه داره میشه در کوتاه مدت به 26000 واحد هم فکر کرد
هدف شاخص تا پایان سال 28000 واحد خواهد بود البته حداقل

amir3236
2012/01/12, 19:01
بنظر من شاخص چندروز دیگه صعودش که بصورت اصلاح سه موجی ازموج بزرگ نزول قبلی بود تموم میشه وبعد دوباره وارد فاز نزولی میشه .درخرید سهام احتیاط کنید.

http://up5.iranblog.com/images/9xtzcdnn4pel8dw7sxw2.png

amir3236
2012/01/12, 19:08
شاخص کل در مقیاس هفتگی که کندل هفتگی آخر روز یکشنبه تکمیل میشه .

http://up5.iranblog.com/images/3rk1tcng4k5wqx67tqyt.png

same1
2012/01/13, 01:33
شاخص کل در مقیاس هفتگی که کندل هفتگی آخر روز یکشنبه تکمیل میشه .

=d>
جالبه که فقط این روند بلند مدت نیست در نمودار روزانه یه مقاومت گردن کلفت درست روی 25500 هست که 3 بار جواب داده و 23.8 فیبوی موج 5 از 5 از 3 هم هست که با توجه به جمیع جوانب شکستن این مقاومت کارخیلی سختیه ولی فکر می کنم یه اصلاح کوچیک رو نشون میده نه شروع موج نزولیه بعدی یه اصلاح در حد یه پولبک حدود یک هفته تا اول بهمن بعدش باید اون موقع دوباره اوضاع رو چک کرد

کیوان
2012/01/16, 20:57
وشاخص کل همچنان مقاومتها را یکی پس از دیگری می شکند! <):)

http://forums.boursy.com/imported/2012/01/55.gif

هدف بعدی 26500 که البته ممکن است در میانه راه و در مقاومتهای 26000 و 26300 اصلاحهایی داشته باشیم.

ایرج اکبری
2012/01/16, 21:10
وشاخص کل همچنان مقاومتها را یکی پس از دیگری می شکند! <):)

http://forums.boursy.com/imported/2012/01/55.gif

هدف بعدی 26500 که البته ممکن است در میانه راه و در مقاومتهای 26000 و 26300 اصلاحهایی داشته باشیم.

با تشکر از شما یک سوال اگر شاخص بتواند آن مقاومت مهم که در 27200واحد است پست سر بگذارند میشود به شاخص 30الی 33 فکر کرد ویک سوال دیگر اگر شاخض بتواند آن مقاومت 27 هزار را پشت سر بزارد آیا شاخص وارد موج 5 شده یا خیر با تشکر

کیوان
2012/01/16, 21:50
با تشکر از شما یک سوال اگر شاخص بتواند آن مقاومت مهم که در 27200واحد است پست سر بگذارند میشود به شاخص 30الی 33 فکر کرد ویک سوال دیگر اگر شاخض بتواند آن مقاومت 27 هزار را پشت سر بزارد آیا شاخص وارد موج 5 شده یا خیر با تشکر

دوست عزیز سوالهای سخت سخت می پرسی! :d در این بحبوحه زمانی همینکه تا محدوده 25500 شاخصو پیش بینی کردم هنر کردم! :))
دوست من اینجا بازار ایران هست و نمیشه خیلی روی روندهای بلند مدت تکیه کرد. اینه که حداقل من سعی میکنم در بازه های کوتاه تری به جریان نگاه کنم. اما در هر صورت و با فرض این که به قول شما شاخص بتواند با قدرت از 26500 عبور کرده و خود را به 27200 برساند در ابتدا می بایست حتما اصلاحی برای پولبک روی 26500 انجام دهد و باز با این فرض میتوانیم به صعود سهم تا سقف کانال بعدی یعنی 30000 امیدوار باشیم.
ولی من فعلا نظاره گر روند سشاخص به سمت 26500 خواهم نشست تا بعد...

کیوان
2012/01/17, 19:08
بر طبق نمودارم(پست های قبلی) برای فردا انتظار کاهش شاخص بیشتر از 25600 را ندارم و پس از آن حرکت مثبتی دیگر.
در صورت کاهش تا حداکثر 25500 آنگاه شاخص مدتی کوتاه کمتر از یکهفته را به صورت خنثی عمل خواهد کرد و دوباره صعود خواهد کرد.
و در بدبینانه ترین حالت اگر از 25500 هم عبور کرد در صعود مشکل خواهد داشت و احتمال اصلاح تدریجی قوت خواهد گرفت.

من در حال حاضر احتمال 2 حالت اول را قویتر میدانم. :->

کیوان
2012/01/17, 19:24
از اونجاییکه دوستانی که در سبدشون هنوز با کاشی و سرامیک سهامداری میکنند زیاد هستند بد ندیدم شاخص این گروه را هم اینجا بگذارم تا مورد بررسی قرار بگیره.

http://forums.boursy.com/imported/2012/01/66.gif

همونطور که ملاحظه می فرمایید شاخص در مسیر اصلاح خودش تمام حمایتهای نقطه چین را شکست و حالا به چند حمایت اصلی رسیده است. اولین حمایت جدی یک روند صعودی میانمدت هست(سبز) که البته شیبش کمی تنده و با توجه به زاویه اصلاح فکر می کنم احتمال عبور از این ناحیه هم وجود دارد. اما در پایان میرسه به حمایت بلند مدت روند صعودی آبی که به احتمال قوی اصلاح سهم آنجا به پایان میرسه! http://forums.boursy.com/images/smilies/ysmilies/Whew%21.gif

شاهرخ اسلام پور
2012/01/17, 19:45
ابتدا یک نگاهی از لحاظ شمارش امواج الیوت به نمودارش انداختم دوتا سناریو برام جلب توجه کرد:
سناریوی اول: اصلاح نزولی رو که از پایان موج پنجم شروع شده و تا پایان 28 نوامبر 2011 ادامه داشته بصورت یک فاز کامل هم درجه در نظر بگیریم بنابرین احتمالا در داخل یک موج پیشرو صعودی هستیم که موج سوم آن با توجه به اوضاع سیاسی بنظر تمام شده وارد موج چهارم نزولی خواهد شد اهداف موج چهارم رسم شده اند و محدوده 25120 الی25310 محدوده های هدف برای تشکیل موج چهارم و صعود برای موج پنجم صعودی هستند اما اگر شاخص بیشتر بریزد بایستی حتما روی 24730 بالانس شود و هم پوشانی با محدود موج یکم فرضی نداشته باشد البته چنگال اندروز رسم شده نمی بایستی فراموش شود اگر شاخص میدلاین را بشکند تا لاین پایینی پایین می آید خط روند0-2 رسم شده نیز حمایت محکمی است اما اگر ناراحتی قلبی ندارید بریم سراغ سناریوی دوم................................
http://forums.boursy.com/ (http://www.up98.org/)
واما سناریوی دوم (بهش بگیم سناریوی وحشت ) توی این حالت که احتمالا با در گیری نظامی کشور ویا تجاوز نظامی ممکنه اتفاق بیفته فروشهای بیش از حد سهامداران وضعیت ریزش رو تشدید میکنه و بنظر یه الگوی زیگزاگ توی شاخص بوجود میاد (همون AB=CD خودمون) که مصادف میشه با شکستن خط گردن یه الگوی سروشونه وهمانطوریکه اهداف نمایش داده شدن اونوقت شاخص بسیار مستعد میشه تاحداقل 20800 واحد بریزه این سناریو با شرایط فصل مجامع که پیش رو داریم خیلی احتمالش کمه اما اگه درگیری نظامی بشه بنظرم محتمل ترین اتفاقیه که میفته(البته اگه تالار تعطیل نشه;)
بهر حال توی نمودار ها مشخصه که هم استوکاستیک وهم RSI توی منطقه اشباع خرید هستند و دارند نوید نزول و خروج از منطقه اشباع رو میدن و در آخر بنظرم حوالی 24000 واحد
ساپورت قوی شاخص هم از لحاظ روانی و هم از لحاظ تکنیکال می باشد.

ایرج اکبری
2012/01/17, 20:06
ابتدا یک نگاهی از لحاظ شمارش امواج الیوت به نمودارش انداختم دوتا سناریو برام جلب توجه کرد:
سناریوی اول: اصلاح نزولی رو که از پایان موج پنجم شروع شده و تا پایان 28 نوامبر 2011 ادامه داشته بصورت یک فاز کامل هم درجه در نظر بگیریم بنابرین احتمالا در داخل یک موج پیشرو صعودی هستیم که موج سوم آن با توجه به اوضاع سیاسی بنظر تمام شده وارد موج چهارم نزولی خواهد شد اهداف موج چهارم رسم شده اند و محدوده 25120 الی25310 محدوده های هدف برای تشکیل موج چهارم و صعود برای موج پنجم صعودی هستند اما اگر شاخص بیشتر بریزد بایستی حتما روی 24730 بالانس شود و هم پوشانی با محدود موج یکم فرضی نداشته باشد البته چنگال اندروز رسم شده نمی بایستی فراموش شود اگر شاخص میدلاین را بشکند تا لاین پایینی پایین می آید خط روند0-2 رسم شده نیز حمایت محکمی است اما اگر ناراحتی قلبی ندارید بریم سراغ سناریوی دوم................................
واما سناریوی دوم (بهش بگیم سناریوی وحشت ) توی این حالت که احتمالا با در گیری نظامی کشور ویا تجاوز نظامی ممکنه اتفاق بیفته فروشهای بیش از حد سهامداران وضعیت ریزش رو تشدید میکنه و بنظر یه الگوی زیگزاگ توی شاخص بوجود میاد (همون AB=CD خودمون) که مصادف میشه با شکستن خط گردن یه الگوی سروشونه وهمانطوریکه اهداف نمایش داده شدن اونوقت شاخص بسیار مستعد میشه تاحداقل 20800 واحد بریزه این سناریو با شرایط فصل مجامع که پیش رو داریم خیلی احتمالش کمه اما اگه درگیری نظامی بشه بنظرم محتمل ترین اتفاقیه که میفته(البته اگه تالار تعطیل نشه;)
بهر حال توی نمودار ها مشخصه که هم استوکاستیک وهم RSI توی منطقه اشباع خرید هستند و دارند نوید نزول و خروج از منطقه اشباع رو میدن و در آخر بنظرم حوالی 24000 واحد
ساپورت قوی شاخص هم از لحاظ روانی و هم از لحاظ تکنیکال می باشد.
با سلام و تشکر از تحلیل شما از جنگ فعلا خبری نیست با وضیعت بحران مالی در اروپا و امریکا که اگر یک درصد اتقاق رخ دهد همه با هم نابود می شویم هم ایران و هم غرب پس خیال هم فعلا راحت است که این کار رخ نمی دهد بلکه ممکنه موضوع هسته ای به زودی حل شود ! تحلیل اول شما خیلی خوب می باشد باید وارد موج 5 شویم یک سوال به نظر شما این موج 5 تا کجا می تواند شاخص را رشد دهد با تشکر ار جواب شما

شاهرخ اسلام پور
2012/01/17, 22:20
با سلام و تشکر از تحلیل شما از جنگ فعلا خبری نیست با وضیعت بحران مالی در اروپا و امریکا که اگر یک درصد اتقاق رخ دهد همه با هم نابود می شویم هم ایران و هم غرب پس خیال هم فعلا راحت است که این کار رخ نمی دهد بلکه ممکنه موضوع هسته ای به زودی حل شود ! تحلیل اول شما خیلی خوب می باشد باید وارد موج 5 شویم یک سوال به نظر شما این موج 5 تا کجا می تواند شاخص را رشد دهد با تشکر ار جواب شما
بسیار خوشحالم پیگیر شاخص کل هستید و برای بنده باعث مسرت و خوشحالیه بتونم از دانش کمی که دارم هموطنانم رو راهنمایی کنم:):)
بهرحال باید قبول کنیم در داخل موج سوم صعودی بودیم واین موج به اتمام رسیده و وارد موج چهار نزولی شده ایم .ابتداء بایستی بررسی کنیم آیا موج سوم ما گسترش یافته یا نه ؟؟؟
پاسخ سوال بلی می باشد چونکه موج سوم بیش از تراز 161.8 درصد فیبو رشد داشته (حدود 200 درصد) بنابراین طبق قانون برابری (rule of equality ) احتمالا موج اول پیشرو با موج پنجم برابر خواهند بود W5=100APP W1
حالا همه چیز به موج چهارم بستگی داره که چقدر موج سوم رو اصلاح کنه اگه این اصلاح از لحاظ زمانی طولانی بشه و شاخص به ترازهای پایینی نفوذ کنه احتمال داره موج پنج تقریبا برابر سقف موج 3 بشه اما اگه موج چهار نتونه زیادی توی موج 3 نفوذ کنه یه موج پنج صعودی خوشگل رو انتظار داشته باشید که حداقل بالای 26200 واحده
حالا اگه این موج پیشرو تکمیل بشه ممکنه موج یکم موج پیشرو از یک درجه بالاتر ویا موج A یه موج اطلاحی از درجه بالاتر باشه که اونموقع در موردش صحبت خواهد شد.

ایرج اکبری
2012/01/17, 22:37
بسیار خوشحالم پیگیر شاخص کل هستید و برای بنده باعث مسرت و خوشحالیه بتونم از دانش کمی که دارم هموطنانم رو راهنمایی کنم:):)
بهرحال باید قبول کنیم در داخل موج سوم صعودی بودیم واین موج به اتمام رسیده و وارد موج چهار نزولی شده ایم .ابتداء بایستی بررسی کنیم آیا موج سوم ما گسترش یافته یا نه ؟؟؟
پاسخ سوال بلی می باشد چونکه موج سوم بیش از تراز 161.8 درصد فیبو رشد داشته (حدود 200 درصد) بنابراین طبق قانون برابری (rule of equality ) احتمالا موج اول پیشرو با موج پنجم برابر خواهند بود W5=100APP W1
حالا همه چیز به موج چهارم بستگی داره که چقدر موج سوم رو اصلاح کنه اگه این اصلاح از لحاظ زمانی طولانی بشه و شاخص به ترازهای پایینی نفوذ کنه احتمال داره موج پنج تقریبا برابر سقف موج 3 بشه اما اگه موج چهار نتونه زیادی توی موج 3 نفوذ کنه یه موج پنج صعودی خوشگل رو انتظار داشته باشید که حداقل بالای 26200 واحده
حالا اگه این موج پیشرو تکمیل بشه ممکنه موج یکم موج پیشرو از یک درجه بالاتر ویا موج A یه موج اطلاحی از درجه بالاتر باشه که اونموقع در موردش صحبت خواهد شد.
سلام مجدد برای من یک سوال مهم پیش امده مگر این موج 5 نباید از 27200واحد عبور کند و خود را برساند به 30 هزار واحد یعنی مشکل 1500واحد است با احتساب 26 هزار واحد است تا مجمع خیلی بعید باید خیلی بالاتر باشد نظر شما چیست با تشکر

شاهرخ اسلام پور
2012/01/17, 23:16
سلام مجدد برای من یک سوال مهم پیش امده مگر این موج 5 نباید از 27200واحد عبور کند و خود را برساند به 30 هزار واحد یعنی مشکل 1500واحد است با احتساب 26 هزار واحد است تا مجمع خیلی بعید باید خیلی بالاتر باشد نظر شما چیست با تشکر
دوست عزیزم توی امواج الیوت اینقدر میشه آلترناتیوهای مختلف پیدا کرد که کم می مونه انسان رو به جنون بکشه اگه بگم برای همین شاخص الان حدود پنج شیش ساعتی میشه که هشتا سناریوی مختلف
ساختم البته تعدادشون بیشتر بود اونهایی رو که با شرایط بنیادی کشور و جهان تطابق نداشتن حذف کردم شاید باورتون نشه اما چیزی که در مورد الیوت وامواج سحرآمیزش برام ثابت شده اینه که هر چقدر
جلوتر بریم زوایای پنهان بیشتری برامون آشکار میشه و گزینه هامون کمتر و کمتر می شه تا جایی که با یه گزینه به یقین می رسیم.
حالا وضعیت امروز ما همینه مثلا اگه فردا شاخص بجای ریزش مثبت بشه من میام میگم ممکنه موج چهارم داخل موج سوم صعودی بزرگتر تموم شده و میریم برای موج پنجم در حدود تراز 261.8 درصد فیبو و تازه بعد از ریزش ساخت موج چهارم هم درجه با موج سوم شروع شده (اینم یه سناریو)
اما یکی از سناریو های اصلی اینه که این موج پیشرو که توش هستیم موج اول موج پیشرو بزرگتره تازه بعد از ریزموج 5 از درجه موج یکم میریم برای ساخت موج دوم نزولی که بصورت تقریبی رسم شده البته اونم بصورت اصلاحی (ABC) خواهد بود بعد این استراحت میریم برای رالی موج سوم صعودی که همه سهامدارها رو ممکنه سکته بده
تارگتش هم می تونه بالای 27000 واحد باشه
اما گفتم این یکی از گزینه هاست شایدم کی میدونه خبرهای فاندامنتال خوبی توی کشور و دنیا داشته باشیم و همین سناریو اتفاق بیفته

arash
2012/01/19, 15:41
درود و روز بخیر

قیمت سهمهای بازار بسیار ارزان شده است
و
این با افت نرخهایشان نبوده
با کاهش ارزش واحد پول این موضوع با اهمیت رخ داده.

چون ارزش بازار ما از 130میلیارد دلار در فروردین رسیده به 85-90میلیارد دلار تو مقطع کنونی و این کاهش ناشی از تغییرات بنیادین در شرکتها نبوده, می بایست رشد خوبی داشته باشیم.

جهان شهر
2012/01/21, 12:06
دوستان علت كاهش شاخص بورس امروز رو بيان كنند...

کیوان
2012/01/22, 13:54
ظاهرا شاخص حتما باید تا محدوده 25500 و برای پولبک اصلاح کنه! پس فکر می کنم این 2 روز دیگر هم کمی اصلاحشو انجام بده و در نزدیکی 25500 برگشت صعودی بزنه.
همچنین به نظر میاد محکوم به صعود تا 27000 هست! ولی.... نقطه 27000 بسیار مهم و حیاتی در سرنوشت شاخص دیده میشه! در انزمان بسته به شرایط سیاسی و اقتصادی کشور و یا جهانی اگر موفق به شکست آن (روند صعودی بلندمدت شکسته شده) شد و روی ان تثبیت شده نوید روزهای طلایی بورس داده میشه و اما اگر نتوانست و رفت روی سراشیبی باید گفت الفرار! که زیر آوار له نشیم! :-? حالا تا اون موقع از صعودی بودن بازار استفاده کنیم ...

http://forums.boursy.com/imported/2012/01/88.gif

( این صرفا نقطه نظرات شخصی اینجانب بوده و می تواند نادرست باشد ) B-)

ایرج اکبری
2012/01/22, 15:08
ظاهرا شاخص حتما باید تا محدوده 25500 و برای پولبک اصلاح کنه! پس فکر می کنم این 2 روز دیگر هم کمی اصلاحشو انجام بده و در نزدیکی 25500 برگشت صعودی بزنه.
همچنین به نظر میاد محکوم به صعود تا 27000 هست! ولی.... نقطه 27000 بسیار مهم و حیاتی در سرنوشت شاخص دیده میشه! در انزمان بسته به شرایط سیاسی و اقتصادی کشور و یا جهانی اگر موفق به شکست آن (روند صعودی بلندمدت شکسته شده) شد و روی ان تثبیت شده نوید روزهای طلایی بورس داده میشه و اما اگر نتوانست و رفت روی سراشیبی باید گفت الفرار! که زیر آوار له نشیم! :-? حالا تا اون موقع از صعودی بودن بازار استفاده کنیم ...

( این صرفا نقطه نظرات شخصی اینجانب بوده و می تواند نادرست باشد ) B-)

با سلام حتما از آن محدوده عبور می کند اگر موضوغ هسته ای که با امدن بازرسان دیگر به اخر خط می رسد و باید تکلیف روشن شود تا 12 بهمن که اتمام بازسی است خیلی مسایل روش می شود و مسیر راه بورس هم معلوم می شود با تشکر از شما

کیوان
2012/01/23, 17:42
آقا حالا ما گفتیم شاخص این 2 روز منفی میشه ولی نه اینکه واسه عملی کردنش 5 تا ناو بفرستید خلیج فارس! پیاز داغشو خیلی زیاد کردید!! @-)
خیلی ممنون! زحمت کشیدید! #:-s بی زحمت جمعه بفرستید برن خونه هاشون استراحت بکنند ما هم شاخصمون برگرده بالا ، کار زیاد داریم! <):)

کیوان
2012/01/25, 00:26
شاخص فلزات اساسی

فردا این شاخص و گروهش باید به خط قرمز که یک روند 2 ساله هست و چندی پیش شکسته شده بود و حالا موفق به عبور مجدد از آن شده واکنش نشان دهد چون در غیر اینصورت ریزشی تا حداکثر خط نقطه چین پایین که منطبق بر روند بلند مدت 3 ساله اش هم هست خواهد داشت. ( توضیحا روندهای بلند مدت بر حسب لگاریتمی میباشد)
و اما در صورت واکنش که با وضعیت فعلی احتمال آن زیاد است شاهد صعود این گروه هستیم که در میانه راه مقاومتی در خط میانی چنگال خواهند داشت.

http://forums.boursy.com/imported/2012/01/93.gif

کیوان
2012/01/27, 14:28

( این صرفا نقطه نظرات شخصی اینجانب بوده و می تواند نادرست باشد ) b-)

خب! 2 روز اصلاحمون هم انجام شد وشاخص به 25540 رسید! B-) حالا باید بهانه ای گیر میاورد و بر میگشت که احمدی نژاد با سود بانکی ها درستش کرد .

با انتظار آغازی مثبت برای بازار شنبه به استقبال صعود تا 27000 می رویم ! <):)

محسن مختاری
2012/02/16, 15:17
خب اول این مال 2 ماه پیشه بیاد این ور

با سلام
در مورد فرا رسیدن زمان رشد سیمانیها با شما هم نظرم , گمانم سیمانیها 2ماه پیش , موج 3 رو تموم کرده باشند و وارد موج 4 شده باشند , الانم باید آخرای موج A از 4 باشند :
http://up6.iranblog.com/images/uiu54ov16sdarp7mqsdh.png

حد نهایی اصلاح در موج 4 رو میشه با کانال کشی پیدا کرد:
http://up6.iranblog.com/images/c26xemw9dt8dk8myzhdh.png

اما چون موج 2 ساده بوده انتظار هست که موج 4 پیچیده باشه و اصلاح زمانی انجام بده تا اصلاح قیمتی ; پس فردا 20دسامبر موج 4 معادل 50 %موج 2 اصلاح زمانی میکنه و میتونه زمان مناسبی برا برگشت قیمت باشه
اگه نگاهی به دیگر ابزارهای تکنیکال بیاندازیم میتونیم تاییداتی برا پایان حرکت نزولی قیمت پیدا کنیم :
_در تایم روزانه در اسیلاتور های MACD و MOMENTUM واگرایی مثبت شکل گرفته و در تایم هفتگی RSI به 50 رسیده
_این دوتا چنگال هم احتمال نزول بیشتر قیمت رو کاهش میدهند
http://up6.iranblog.com/images/cbgcvejqs0lm2qacot9.png
http://up6.iranblog.com/images/mqgwonpgf79maqs3tw2.png
با تشکر
و حالا ادامه:
http://www.upload.iran-forum.ir/files/pics/pic1/13293814831.png
انتظار دارم جهت تکميل موج C (در شکل يادم رفت بذارمش) يه 5 موجي تکميل بشه
يعني يه صعود کوچولو که موج 4 رو بسازه و سپس نزول براي موج 5 و پايان موج C و پايان سقوط سيمانيها
مهمترين مقصد موج C , به نظرم 216 هست که مصادف با فيبو اکستنشن 100% موج 2 بزرگ هست( منظورم اينه که اگه اصلاح اينجا تموم شه موج 4 بزرگ از نظر اندازه قيمت برابر با موج 2 بزرگ ميشه) :
http://www.upload.iran-forum.ir/files/pics/pic1/13293814832.png

محسن مختاری
2012/02/17, 15:09
واما شاخص کل:
يه 5 موجي صعودي تموم شده (1 يا A) هرچند خودم احتمال A بودن رو بيشتر ميدونم(به دليل حجم پايين بازار گمان نميکنم حرکت اصلاحی که از اردیبهشت شروع شده تموم شده باشه)
برا شکل گيري موج B منتظرم يه abc تموم بشه
موج c از B بايد 5 موجي بشه(تا حالا 3 موجيه) لذا بايد يه صعود کوچولو در غالب موج 4 رو شاهد باشيم
و سپس نزول موج 5 که ميشه پايان موج نزولي B (مقصدش احتمالا ميشه 24713 يا 24387)
http://www.upload.iran-forum.ir/files/pics/pic1/13294819011.png

کیوان
2012/02/17, 15:40
واما شاخص کل:
يه 5 موجي صعودي تموم شده (1 يا A) هرچند خودم احتمال A بودن رو بيشتر ميدونم(به دليل حجم پايين بازار گمان نميکنم حرکت اصلاحی که از اردیبهشت شروع شده تموم شده باشه)
موج c از B بايد 5 موجي بشه(تا حالا 3 موجيه) لذا بايد يه صعود کوچولو در غالب موج 4 رو شاهد باشيم

محسن عزیز اگر چارت شما درست باشد به نظر بنده پایان موج اصلاحی باید کمی پایینتر از 23800 باشد!
در مسیر صعود فعلی هم مقاومتهای 25200 و 25500 به نظرم برای تعیین سرنوشت شاخص مهم هستند!

محسن مختاری
2012/02/17, 16:25
محسن عزیز اگر چارت شما درست باشد به نظر بنده پایان موج اصلاحی باید کمی پایینتر از 23800 باشد!
در مسیر صعود فعلی هم مقاومتهای 25200 و 25500 به نظرم برای تعیین سرنوشت شاخص مهم هستند!
چارت بالا رو در ادامه پستی که 50 روز پیش در مورد شاخص زدم آوردم:

با سلام
راستش برا موج شماری شاخص دو تا پیشنهاد دارم
1- حرکت اصلاحی شاخص رو تا اینجا یه فلت در نظر بگیریم :
همون طور که ملاحظه میکنید قسمتی که به عنوان A شمارش شده 3 موجی هست لذا یکی از گزینه های پیش رو FLAT میباشد,
که البته درین صورت انتظار داریم موج C به صورت 5 موجی باشد و اندکی پایین تر از کف موج A پایان یابد(شمارش 5 تایی دیگه ای برام متصور نیست!)
در صورت مقبول بودن این شمارش ادامه ی حرکت شاخص را میتوان به 2 صورت مفروض دانست:
1-الف: پایان اصلاح و شروع موج ایمپالس جدید: که البته بنده این فرضیه را نمیپذیرم زیرا اگر چنین حالتی رخ میداد حجم معاملات میبایست افزایش میافت که نیافته
1-ب:ادامه اصلاح در قالب Double correction و یا triple correction که میتونه مثلا به صورت "flat - any three - zigzag" باشه و(میتونه) علی رغم پایان موج C شاخص درین
مرحله فعلی(که هر نوع حرکت 3 موجی میتونه باشه) دیگه بالای 24750 یا کانال شکسته شده نره (و صرفا وقت تلف کنه تا موج اصلاحی بعدی (حالا یا zigzag یا triangle) شروع بشه)
2- میتونیم دست از 5 موجی شماری نزول اخیر بر داریم :
درین صورت تا حالا(از اردیبهشت) 3 تا 3 موجی داشتیم و تنها گزینه پیش رو expanding triangle هست:
حالا این B ای که ازش تو پست قبلی صحبت شد جزِيی از یه ABC که طبق پستی که براتون نقل قول کردم انتظار دارم 1-موج D از یه Expanding Triiangle و یا 2- قسمت Any three از یه اصلاح مرکب Flat-Any three-Zigzag باشه
ولی قبل از اینا انتظار دارم در راستای تکمیل یه ABC سقف 26000 زده بشه

محسن مختاری
2012/02/18, 08:27
خب ازونجا که صدرا خودش یه پا شاخصه تحلیل اونم اینجا میذارم
به نظرم این سهم یه اصلاح مرکب زمانبر رو تموم کرده و امواج ایمپالس صعودی پیشرو خواهند بود:
http://www.upload.iran-forum.ir/files/pics/pic1/13295440011.gif
موج C از فلت هم یه 5 موجی شده که گواه پایان نزوله:
http://www.upload.iran-forum.ir/files/pics/pic1/13295440012.gif

محسن مختاری
2012/02/22, 02:14
گروه کاشی و نزول؟؟!!
http://www.upload.iran-forum.ir/files/pics/pic1/13298678641.png

محسن مختاری
2012/02/23, 16:13
شاخص گروه غذایی:
http://www.upload.iran-forum.ir/files/pics/pic1/13300040361.png
موج ((4)) در نمایی نزدیک:
http://www.upload.iran-forum.ir/files/pics/pic1/13300040362.png
پ.ن. 1 : در صورت پایان نزول در 744 موج ((4)) معادل 1.61برابر موج ((2)) خواهد بود
پ.ن 2 : در شاخص این گروه شرکت توسعه صنایع بهشهر بیشترین نقش را دارد

neekandish
2012/02/24, 20:28
شاخص کل به زیبایی به خط میانه چنگالی که چهار سال پیش ساخته بود برگشت(محدوده آبی رنگ).انشاءالله از همین نقطه شاهد صعود سهمگین شاخص باشیم.http://img4up.com/up2/55016380039498215678.gif

محسن مختاری
2012/02/29, 01:02
واما شاخص کل:

...و سقوطی دیگر ؟!!
http://www.upload.iran-forum.ir/files/pics/pic1/13304683131.gif

shigley
2012/03/01, 23:49
این هفته شناسایی سود میتونه گزینه خوبی باشه
http://forums.boursy.com/imported/2012/03/48.gif
شاخص رو 25600-25700 گیر اساسی داره

shigley
2012/03/01, 23:53
این هفته شناسایی سود میتونه گزینه خوبی باشه
http://forums.boursy.com/imported/2012/03/48.gif
شاخص رو 25600-25700 گیر اساسی داره

محسن مختاری
2012/03/02, 13:31
http://www.upload.iran-forum.ir/files/pics/pic1/13306860561.png

محسن مختاری
2012/03/10, 09:30
http://www.upload.iran-forum.ir/files/pics/pic1/13313624741.png
http://www.upload.iran-forum.ir/files/pics/pic1/13313624752.png
http://www.upload.iran-forum.ir/files/pics/pic1/13313624753.png

FENCER
2012/03/18, 10:55
عزمشون رو جزم کردن تا شاخص رو آخر سالی به 26000 واحد برسونند و بعد تبلیغات تو tv و .....

محسن مختاری
2012/03/22, 14:19
شاخص این گروه یه موج اصلاحی پیچیده رو در قالب یه triple zigzag به انتها رسونده و در ابتدای یه ترند صعودی قرار داره که اقلا قیمت رو به سقف قبلی(288) خواهد رسوند (در بازه ی حدودا یکساله):
http://www.upload.iran-forum.ir/files/pics/pic2/13324164762.gif
توجه به این چنگال هم مفید خواهد بود:
http://www.upload.iran-forum.ir/files/pics/pic2/13324164761.png
برخورد قیمت به خط میانی چنگال و یا شکست خط بالای چنگال نقاط ورود ایده آلی رو میسازه

مات
2012/03/22, 14:25
جناب mohsen64 با عرض تبريك سال نو خدمت شما كمال تشكر را دارم از شما بابت وقتي كه ميگذاريد نهايت استفاده را از نمودارهايتان ميبرم

ع-خاکسار قیری
2012/03/25, 10:06
اگه مثل قبل و مثل همه کشورها شاخص قیمت داشتیم مشخص بود که متو.سط همه 20درصد زیان کردند در بورس
اما امدند سود مجامع هم در شاخص محاسبه کردند تا بازدهی ان مثبت شود!! حالا اینا بکنار
از انطرف بخاطر این امار غلط تقریبن برای همه معامله گران بورس که کلی استرس و زیان رو تحمل کردند پیامک انصراف از یارانه را دادند!!!
حالا از دوطرف سرخ میشویم تا یاد بگیریم که باید درخواست شاخص واقعی رو داشته باشیم

baradaran
2012/04/03, 11:37
با سلام و عرض ادب

تحليل اينجانب از شاخص در روزنامه دنياي اقتصاد امروز با موضوع سمت و سو و آينده بورس در سال جاري به همراه تحليل نمودار شاخص كل .

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=295460

سيد ياسر شريعت
2012/04/03, 11:49
با سلام و عرض ادب

تحليل اينجانب از شاخص در روزنامه دنياي اقتصاد امروز با موضوع سمت و سو و آينده بورس در سال جاري به همراه تحليل نمودار شاخص كل .

http://www.donya-e-eqtesad.com/default_view.asp?@=295460

=d> @};- مثل همیشه عالی بود.ممنون جناب برادران

محسن مختاری
2012/04/03, 18:51
این چارتو 3 اسفند 90 گذاشتم:

گروه کاشی و نزول؟؟!!
http://130.0.img98.net/out.php/i276857_shakhes-kashi.png
موج ((B)) پیچیده تر از اون بود که تصور میکردم ولی حالا دیگه یه Triple Three شکل داده و به تارگت صعود هم رسیده
انتظار دارم تا حدود 45 روز دیگه شاخص این گروه نزولی باشه و به هدف موج ((C)) که 669 برآوردش میکنم برسه:

http://130.0.img98.net/out.php/i276856_kashi2.png

http://130.0.img98.net/out.php/i276855_kashi.png

محسن مختاری
2012/04/04, 08:10
به نظرم شاخص خودرو در حرکت نزولی خودش که از یکسال پیش شروعش کرد در امواج اصلاحی از نوع Triple Zigzag قرار داره
و داره به انتهای اصلاح خودش نزدیک میشه (میشه موج (B) رو با توجه به تلاقی قیمت با خط روند نزولی کامل شده در نظر گرفت) :

http://130.0.img98.net/out.php/i277899_khodro3.png

اهداف نزول رو 582 و 540 برآورد میکنم
Ending Diagonal بودن موج motive قبلی و تمایل قیمت به برگشت به سطحی که این امواج ازش شروع شدن احتمال پایان یافتن اصلاح در 540 رو بالا میبره:

http://130.0.img98.net/out.php/i277898_khodro2.png

و از سویی دیگر در نظر گرفتن اعتبار این چنگال(کم احتمال بودن شکست خط پایینی چنگال) و خط روند نزولی احتمال پایان یافتن اصلاح در 582 رو..

http://130.0.img98.net/out.php/i277897_khodro.png

محسن مختاری
2012/04/06, 00:22
توو این چند وقت اخیر سهمها و شاخص های زیادی رو بررسی کردم و هرچند نه همشون ولی اکثرشونو نزولی دیدم
و با این دیدگاه دست به گریبان بودم که آیا نزول اکثریت بازار با صعود شاخص جمع پذیره؟؟
جواب من نه هست!
موجشماری شاخص رو در حرکت صعودیش از 3 سال پیش تا حالا اینطور میبینم:

http://131.0.img98.net/out.php/i280706_shakhes-kol-mojshomari.gif

درین شکل برقراری نسبتهای فیبوناچی بین طول امواج مشهوده:

http://131.0.img98.net/out.php/i280704_shakhes-kol-cherknevis.gif

و در نهایت موجشماری زیر موجهای موج (4) (که البته هنوز تمام نشده ) رو اینطور میبینم:

http://131.0.img98.net/out.php/i280732_shakhes-kol-moj4-2.gif

به نظرم حرکت صعودی 4 ماه اخیر یه حرکت اصلاحی در موج (4) بوده و به پایان خودش رسیده
انتظار دارم موج (4) اقلا تا آگوست طول بکشه(هرچند درین بین انتظار اصلاح قیمتی زیادی رو ندارم)(محتملترین هدف رو 24110 میدونم)

Fmoradi
2012/04/06, 00:29
اگه شاخص بمانند گذشته بررسي شود الان بازار يك اصلاح نامريي كرده كه ما نميبينيم شايد اگه شاخص قبلي بود الان دور و بر ١١٠٠٠ واحد بايد باشه ايا كسي ميتونه اون نمودار و بزاره و بررسي كنه

آریو
2012/04/06, 00:56
محسن جان مثبت خوردن شاخص با منفی خوردن کلیت بازار جمع پذیره ...

مثل سال گذشته قیمت سهم ها نصف و یک سوم شدن ولی شاخص مثبت خورد ...

دوستان و قدیمی های بازار این روزا اعتقاد به ورود به بازار دارن و سال کار و بازار سرمایه میدونن...

اما ...

کیوان
2012/04/11, 19:14
شاخص امروز خیلی بی سرو صدا از خط مقاومتی 26680 عبور کرد و تا 26757 رشد کرد.
پیش بینی میشه که شنبه بازاری مثبت تا حوالی 26830 که مصادف است با سقف rsi داشته باشیم. پس از آن از یکشنبه بازار منفی برای پولبک شاخص روی حمایت جهت صعود بعدی که از 3 یا 4 شنبه تثبیت انجام میشود.

کوثر
2012/04/11, 19:56
شاخص امروز خیلی بی سرو صدا از خط مقاومتی 26680 عبور کرد و تا 26757 رشد کرد.
پیش بینی میشه که شنبه بازاری مثبت تا حوالی 26830 که مصادف است با سقف rsi داشته باشیم. پس از آن از یکشنبه بازار منفی برای پولبک شاخص روی حمایت جهت صعود بعدی که از 3 یا 4 شنبه تثبیت انجام میشود.
نظر شما محترم است ولی نظر بنده این است که شاخص منفی نمی شود هر چند ممکن است در جا بزند که اصلاحیه امروز و شنبه گروه های فلزی و معدنی تاثیر گذار است ضمنا گروه پترو شیمی نیز تا یک شنبه باز می شود که نمی گزارد شاخص منفی شود
(شاید یک روز به همین قیمت فولاد325 تومنی بخندیم و ارزو کنیم کاش تو این قیمت می خریدیم)

کیوان
2012/04/11, 20:01
نظر شما محترم است ولی نظر بنده این است که شاخص منفی نمی شود هر چند ممکن است در جا بزند که اصلاحیه امروز و شنبه گروه های فلزی و معدنی تاثیر گذار است ضمنا گروه پترو شیمی نیز تا یک شنبه باز می شود که نمی گزارد شاخص منفی شود
(شاید یک روز به همین قیمت فولاد325 تومنی بخندیم و ارزو کنیم کاش تو این قیمت می خریدیم)
خواهش. منظور بنده از بازار منفی بازار سراسر قرمز نبود شاید همان تعبیر درجازدن صحیح باشد. اتفاقا حتی صف خرید یکسری سهم را پیش بینی میکنم. اما خود شاخص یک اصلاح کوچک برای پولبک خواهد داشت. همچنین بنده در پایان جمله به "صعود بعدی" اشاره کردم که اشاره به همان جمله خندیدن به قیمت های فعلی شما را دارد.

کوثر
2012/04/11, 20:03
خواهش. منظور بنده از بازار منفی بازار سراسر قرمز نبود شاید همان تعبیر درجازدن صحیح باشد. اتفاقا حتی صف خرید یکسری سهم را پیش بینی میکنم. اما خود شاخص یک اصلاح کوچک برای پولبک خواهد داشت. همچنین بنده در پایان جمله به "صعود بعدی" اشاره کردم که اشاره به همان جمله خندیدن به قیمت های فعلی شما را دارد.
متشکرم از تحلیل زیباتون

daryadel120
2012/04/16, 15:23
نمی خواهم این را بگویم ولی به نظرم اینطور که از تحلیل شاخص بر می آید، مذاکرات 3 خرداد به نتیجه نخواهد رسید... :-ss

ماهور
2012/04/18, 11:04
شاخص بورس در مرز 27 هزار واحد قرار گرفت

شاخص كل بورس كه از روز گذشته حركت منفي خود را آغاز كرده بود،امروز به حركت در اين مسير سرعت داد و با60 واحد افت مواجه شد.

به گزارش خبرنگار بورس خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)در معاملات روز سه شنبه بورس تهران با افت قيمت نمادهاي مطرح تمامي شاخص هاي بورس منفي شدند و شاخص كل بورس به عدد 27 هزار و 185 واحد رسيد.

کیوان
2012/04/18, 11:10
شاخص بورس در مرز 27 هزار واحد قرار گرفت

شاخص كل بورس كه از روز گذشته حركت منفي خود را آغاز كرده بود،امروز به حركت در اين مسير سرعت داد و با60 واحد افت مواجه شد.

به گزارش خبرنگار بورس خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)در معاملات روز سه شنبه بورس تهران با افت قيمت نمادهاي مطرح تمامي شاخص هاي بورس منفي شدند و شاخص كل بورس به عدد 27 هزار و 185 واحد رسيد.

دوست عزیز این خبر دیروزه!
شاخص امروز مثبت بود!

ماهور
2012/04/18, 11:14
دوست عزیز این خبر دیروزه!
شاخص امروز مثبت بود!

:d:)) اینم هم منم که بی حواس بودم:">

ماهور
2012/04/23, 15:40
بورس اوراق بهادار تهران امروز نيز براي سومين روز متوالي با افت شاخص همراه شد كه در نهايت به كاهش 84 واحدي شاخص و ورود آن به مرز 27 هزار واحد منجر شد.

oplus
2012/04/25, 12:20
شاخص کل
http://www.axgig.com/images/11634787136921887567.png (http://www.axgig.com/)

دلیل این 300واحد ریزش(در صورت وقوع)چی میتونه باشه؟

ارادت

baradaran
2012/04/29, 16:25
با سلام و عرض ادب
نقطه نظرات اینجانب نسبت به شاخص صنایع در گفتگو با روزنامه دنیای اقتصاد امروز

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=298872

محمد ساده
2012/04/29, 17:00
با سلام و عرض ادب

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=298872
بسیار عالی بود...تبریک میگم...

rajabnejad
2012/04/29, 17:19
با سلام و عرض ادب

http://www.donya-e-eqtesad.com/default_view.asp?@=298872 عالی بود جناب برادران=d>=d> ما هم استفاده کردیم

شاهین محلوجی
2012/04/30, 10:27
شاخص بیمه
در شروف شکست سقف کانال نزولی سالیانه در چارت قیمت
(در RSI شکست کانال نزولی تایید شده) که در این صورت انتظار رشد بالا از گروه بیمه میباشد....
چارت هفتگی

http://forums.boursy.com/imported/2012/04/250.png (http://up.vatandownload.com/)

نمایی نزدیک از چارت 4ساعته و کانال نزولی

http://forums.boursy.com/imported/2012/04/251.png (http://up.vatandownload.com/)

rajabnejad
2012/05/14, 08:39
دوستان ؛بزنم به تخته رنگ وروی شاخص هم وا شده ؛خدا کنه دوباره بی حال نشه:d

amir3236
2012/05/14, 16:41
شاخص کاشی وسرامیک درنمای لگاریتمی نزدیک کف کانال حمایتی قرارداره

http://up98.org/upload/server1/02/j/x6dn9v1u59vvys5pwfo.png

oplus
2012/05/21, 10:13
شاخص کل
http://forums.boursy.com/[/URL][/IMG]

دلیل این 300واحد ریزش(در صورت وقوع)چی میتونه باشه؟

ارادت
http://www.axgig.com/images/55962771085378777945.png (http://www.axgig.com/)

ارادت

عليمردان
2012/05/21, 10:39
سلام یک نمودار هم از شاخص گروه تجهیزات بگذارید لطفآ
ممنون

daryadel120
2012/05/23, 15:01
شاخص بورس 21000 واحدیه هنگ هنگ طی دو هفته ی گذشته چیزی حدود 3000 واحد ریزش داشته ... اون موقع شاخص بورس اقتصاد ما که این همه به شرق آسیا وابسته شده، میخواد مثبت هم بخوره =))

محسن مختاری
2012/06/05, 02:07
موج شماری شاخص بازار دوم رو اینطور میبینم:

http://forums.boursy.com/ (http://www.hostpic.org/view.php?filename=16bazar2.png)

انتظار دارم نزول فعلی در سطح 35690-35500 تموم بشه و یه صعود دیگه جهت تکمیل موج (5) تا سطح 39350 داشته باشیم و بعد اون یه اصلاح 6-7 ماهه رو انتظار دارم

محسن مختاری
2012/06/05, 02:10
موج شماری شاخص گروه محصولات فلزی (فاراک + فاذر) رو اینطور میبینم; اهداف پایان موج (4) در شکل نشون داده شدن(3554 و 3386)، انتظار دارم طی 2 یا 4 ماه آینده موج (4) تموم بشه و روزهای خوش این گروه شروع بشه:

http://forums.boursy.com/ (http://www.hostpic.org/view.php?filename=73shakhes_mahsul_felezi.gif)

محسن مختاری
2012/06/05, 04:22
سه شنبه 9 خرداد:

شاخص گروه لاستیک در نمایی 8 ساله:

http://www.hostpic.org/images/25lastic3.png (http://www.hostpic.org/view.php?filename=25lastic3.png)

فردا و پس فردا اگه مثبت بمونه خط روند نزولی رو میشکونه و >:D<
اگر هم ناکام بمونه باز هم موج شماریشو به نحوی که در شکل قرار دادم میدونم و اهداف بالایی رو برا این گروه طی 1 سال آتی متصورم

خط روند نزولی شکسته شد;;)

lotusnil
2012/06/05, 14:48
اگر می شد تاپیکی هم در مورد گروه سیمان راه بندازیم خوب می شد
در هر حال چند تا گزارش نکته یابی در مورد چند شرکت سیمانی که گزارشهای جالبی هم هستند رو ارائه می دم تا دوستان استفاده کنند.

http://www.karafarinbrokerage.ir/show.file?mainfile=true&userfile_id=13072648&showType=1

http://www.karafarinbrokerage.ir/show.file?mainfile=true&userfile_id=13030093&showType=1

http://www.karafarinbrokerage.ir/show.file?mainfile=true&userfile_id=12800325&showType=1

http://www.karafarinbrokerage.ir/show.file?mainfile=true&userfile_id=12946020&showType=1

شاهرخ اسلام پور
2012/06/08, 21:31
با شکسته شدن پیوت کف قبل (نقطه B) مشکوک به تشکیل الگوی ایده ال صعودی گارتلی در شاخص هستم که تراز 127.2 درصد فیبو اکستنشن بازوی BC در 26533
و تراز 78.6 درصد فیبو ریتریس بازوی XA در 26538 منطقه PRZ بسیار محکمی را ساخته اند
http://152.1.img98.net/out.php/i370192_tepix-1.jpg
http://152.1.img98.net/out.php/i370192_tepix-1.jpg

اما اگر شاخص به ترازهای فوق عکس العمل نشان ندهد تا حمایت خود روی پیوت 26300 خواهد ریخت که این حمایت کلاسیک با الگوی AB =CD در 26332 همپوشانی دارد که بر اعتبار آن می افزاید اما اگر به این ناحیه نیزعکس العمل نشان ندهد برای تکمیل الگوی احتمالی پروانه صعودی خواهد ریخت که در شکل زیر بخوبی منطقه پر پتانسیل آن رسم شده است.
http://152.1.img98.net/out.php/i370193_tepix-2.jpg
http://152.1.img98.net/out.php/i370193_tepix-2.jpg

اما اگر افت بیشتری داشته باشیم و قیمت لاین پایینی چنگال آبی رنگ را بشکند که یک خط روند بسیار معتبر نیز است بنظرم تا میدین چنگال سبز رنگ در محدوده 24000
حداقل می توان شاهد اصلاح بود
http://152.1.img98.net/out.php/i370194_tepix-3.jpg
http://152.1.img98.net/out.php/i370194_tepix-3.jpg

شاهین محلوجی
2012/06/09, 11:11
------------------------------------
با اینکه کلا محاسبات شاخص کل و قبول ندارم.... ولی بنظرم با توجه به کانال صعودی احتمالا فردا حمایتی در 26285 واحد داشته باشیم که با توجه ب صف فروش سهامهای شاخص ساز! و احتمال جمع آوری صف فروش در فردا خیلی زود ب این حمایت برسیم در غیر اینصورت حمایت معتبر بعدی در کف کانال صعودی شاخص و حوالی 25916 واحد خواهد بود!

http://forums.boursy.com/imported/2012/06/28.png (http://www.shiaupload.ir/)

-----------------------------------

شاهین محلوجی
2012/06/11, 08:49
و روند شاخص در ادامه.....
شاخص با برخورد به حمایت 26285 با چند تلورانس پایین تر برگشت مقاومت پیش رو 26621

http://forums.boursy.com/imported/2012/06/46.png (http://www.shiaupload.ir/)

فقط اینشالا با خبرای خوش سیاسی سرشونه سقف Fail شه!!!!!

سيد ياسر شريعت
2012/06/11, 12:28
ضمن تشکر از تمام ودوستان و اساتید تکنیکال؛
در متون CFA که یکی از مطرح ترین و بالاترین مدارک تحلیل گری مالی دنیا به حساب میاد علناً و دقیقاً عنوان شده که علم تکنیکال برای بازارهایی که دست کاری می شوند (Manipulated markets) اصلا مناسب نیست. لذا تحلیل های تکنیکال شاخص کل از درجه اعتبار بسیار پایین تری بر خوردارند
شما فقط ببین که اگه یه سهم ملی مس به فرض پس از تعدیلش 20-30 درصد بالاتر باز میشد (که بعید هم نبود خیلی) اونوقت شاخص بصورت دفعی تمام مقاومت های متراکم پیش روش رو پشت سر می گذاشت و ممکن بود الگوی سر و شونه فعلی هم fail بشه! به نظرم اصلا نمیشه روی تکنیکال شاخص حساب باز کرد. (روی صخبتم اصلا خود علم تکنیکال نیست چرا که بارها معجزاش برایم اثبات شده)

Jamshidyar
2012/06/11, 12:37
ضمن تشکر از تمام ودوستان و اساتید تکنیکال؛
در متون CFA که یکی از مطرح ترین و بالاترین مدارک تحلیل گری مالی دنیا به حساب میاد علناً و دقیقاً عنوان شده که علم تکنیکال برای بازارهایی که دست کاری می شوند (Manipulated markets) اصلا مناسب نیست. لذا تحلیل های تکنیکال شاخص کل از درجه اعتبار بسیار پایین تری بر خوردارند
شما فقط ببین که اگه یه سهم ملی مس به فرض پس از تعدیلش 20-30 درصد بالاتر باز میشد (که بعید هم نبود خیلی) اونوقت شاخص بصورت دفعی تمام مقاومت های متراکم پیش روش رو پشت سر می گذاشت و ممکن بود الگوی سر و شونه فعلی هم fail بشه! به نظرم اصلا نمیشه روی تکنیکال شاخص حساب باز کرد. (روی صخبتم اصلا خود علم تکنیکال نیست چرا که بارها معجزاش برایم اثبات شده)

سلام جناب شریعت
حالا با این وجود تکلیف شاخص کل چطوری معلوم میشه ؟ ازش حمایت می کنن یا اینکه ...... ؟

سيد ياسر شريعت
2012/06/11, 12:48
سلام جناب شریعت
حالا با این وجود تکلیف شاخص کل چطوری معلوم میشه ؟ ازش حمایت می کنن یا اینکه ...... ؟

ببینید با این شرایط شاخص کامل دست خودشونه. 5-6 تا شرکت مثل اخابر، فولاد، فملی، غدیر و سنگ آهنی ها بیش از 50 درصد کل بازار هستند. پس اصلا نمیشه روی همچنین شاخصی تحلیل انجام داد و انینکه بخواد عامل مهمی در تصمیم گیری ها باشه. در واقع روایی بسیار پایینی داره تحلیل شاخص
به نظرم باید روی هر سهم بطور خاص متمرکز شد برای تحلیل تکنیکال و ضمنا وقایع محیطی رو رصد کرد و کمی هم روانشناسی بازار رو بلد بود. در این صورت خیلی راحت میشه سود کرد. مثلا بازار دیروز و پریروز واقعا برای خیلی از سهم ها بصورت واضح فرصت خرید بود اما متاسفانه اکثرا در این بازارها می فروشسند به جای خرید. ببینید این بازارهای شدید ریزشی بسیار فرصت ایده الیست برای نوسان گیری 1-2 روزه. من پری روز هرچی تونستم حق رایان خریدم و امروز راحت می تونستم با سود بفروشم هرچند که نگه داشتم. از این دست سهم ها بسیار بسیار زیادند در بازار فعلی.
علاوه بر اینها باید روند گروه ها رو هم رصد کرد تا سهم هایی که همبستگی شدید با هم دارند مشخص بشه تا در صورت افت یا رشد به راحتی بشه سهام دیگر رو خرید یا فروخت. اگر هم کسی اعتقاد داره به ریزش شدید شاخص به نظرم تنها در این حد که از سهم های شاخص ساز! و بتا مثبت شدید دوری کنه کافیه

طيب
2012/06/11, 18:47
باسلام

بر حسب وظیفه مطالبی رو عرض میکنم

روانشناسی بازار

متاسفانه در بازار عد ه ای بعد از نقد شدن تخریب بازار رو شروع میکنند و در عرض حتی یک روز بعد از خرید شروع به ......................... اونم با چند تا نمودار؟!!!!!!!!!!!!!

در زمان منفی بافی چنان مطالبی مینویسند که انگار زمین رفته به آسمون و بالعکس و با هیچ تحلیلی ......................... همیشه یه عده ای همینطور عمل میکنند والبته دیگه چندان تاثیری تو

بازار ندارند چون سهامداران نسبت به قبل از ارتقاء دانش برخوردارند و میدونند.................................... ....

در بازار حقوقی نقش تعیین کنندگی داره و از فضاهای منفی بوجود آمده نهایت استفاده رو میکنه

بطور متوالی شاهد منفی بافی در مقاطع کوتاه مدت بوده ایم و بعدا صف نشینی برای خرید ...................

کدامین عوامل بنیادین موجب ریزش بازار خواهد بود؟ اونم ریزش مد نظر ........................................... چیزی منفجر شده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

این نوشته منکر اصلاح مقطعی نیست

طيب
2012/06/12, 11:35
باسلام وعرض ادب وبا احترام وافر

تکنیکال و علمی بودن آن را هیچکسی منکر نیست

بودن قوانین اجتماعی را هیچکس منکر نیست

ولی

مثالی عرض میکنم

در قوانین اجتماعی آزاد ی قلم وبیان حق مسلم تمامی افراد جامعه محسوب میشود و این یه اصل علمیست و تثبیت شده ولی

دولتمردان در اکثر کشور های جهان بخاطر حفظ منافع شخصی (قدرت و پول) این قوانین را زیر پا میگذارند (حقوق بشر)

باوجود اینکه این قوانین زیر پا گذاشته میشود در نتیجه نمیشه قانونی بودن این رفتارهارا از منبع قانونی دول بررسی کرد و نمیشه منکر قوانین حقوق بشر و علمی بودن

آن شد (دولت قانونی و منخب مردم ) (قانون و علمی بودن آن) با دخالت برای حفظ منافع از بررسی در حیطه علمی کاسته میشود ( غیر قانونی)

واما تکنیکال

کم عمق بودن بازار (ایران)

همین کم عمق بودن صرف تحلیل تکنیکالی را از درجه اعتبار میکاهد

شرکت های کوچک با حجم کم خیلی راحت میتونه دستکاری بشه

شرکت های مادر که در بازار ما صاحبان شبه دولتی دارد میتونه خیلی راحت دستکاری قیمتی بشه وحتی با یکی از شرکت های مادر میشه نوسانات شاخص را کنترل کرد

حالا باید چکار کرد .................

از نظر بنده باید به این اصل پایبند بود

ارزش هدفی دائما متغیر است که با تغییر دریافت ها بصورت نسبی کاهش و یا افزایش پیدا میکند

پس باید تمامی داده ها را بررسی کرد که این داده ها میتونه از عرصه های مختلف سیاسی و اقتصادی و وووووووووووووووووباشه

پس لازم است در سایر عرصه ها به دانش های تحلیلی مرتبط مسلط باشیم تا بتوانیم با لحاظ تمامی داده ها جنس روند را تشخیص دهیم .

کیوان
2012/06/19, 21:12
شاخص کل داره به من میگه از شنبه و حوالی 26200 بازار بر میگرده و به مدت یک هفته صعود خواهد داشت تا حوالی 26880 ولی بعد از آن اوضاع قمر در عقرب خواهد شد ! @-)
اگرچه همچنان معتقد هستم شاخص کل ملاک مناسبی نیست اما اگر تصورم درست باشد حداقل میتوان سمت و سوی بازار را حدس زد.

جان مورفی
2012/06/19, 22:53
شاخص کل داره به من میگه از شنبه و حوالی 26200 بازار بر میگرده و به مدت یک هفته صعود خواهد داشت تا حوالی 26880 ولی بعد از آن اوضاع قمر در عقرب خواهد شد ! @-)
اگرچه همچنان معتقد هستم شاخص کل ملاک مناسبی نیست اما اگر تصورم درست باشد حداقل میتوان سمت و سوی بازار را حدس زد.
کیوان جان بدبختی اینه که شاخص را به راحتی دستکاری می کنن
هر موقع که بخوان می برنش بالا و هر موقع نخوان رهاش می کنن
یعنی یک کشور جهان سومی با مختصات جهان سومی ویژگی هاش همینه

محسن مختاری
2012/06/20, 05:09
انتظار داشتم شاخص کاشی زودتر از اینها (669) اصلاح رو تموم کنه ، موج شماری حرکت نزولی اخیر رو بدین صورت میدونم و انتظار دارم 629 پایان اصلاح باشه:

http://www.hostpic.org/images/99kashi3.png (http://www.hostpic.org/view.php?filename=99kashi3.png)

در بازه ی یکساله ، انتظار دارم شاخص این گروه جهت تکمیل موج (5) به محل تلاقی سقف دو کانال ترسیم شده (حدود 1000) برسه:

http://www.hostpic.org/images/62kashi.png (http://www.hostpic.org/view.php?filename=62kashi.png)

rajabnejad
2012/06/20, 08:20
سود بيش از 1000 برابري بورس تهران در 22 سال

سنا- مديرعامل كارگزاري بانك اقتصاد نوين با اشاره به افت و خيزهاي بسيار بازار سرمايه در طول 22 سال گذشته گفت:

بررسيها نشان ميدهد، بازار هميشه توانسته است خود را با شرايط جديد منطبق كند. مديرعامل كارگزاري بانك اقتصاد نوين گفت: آمارها نشان ميدهد، سود بورس اوراق بهادار تهران در طول 22 سال گذشته بيش از 1000 برابر بوده است. نصرالله برزني با بيان مطلب فوق افزود: شاخص قيمت و سود نقدي سال 69 با عدد پايه 100 در بورس تهران راهاندازي شد كه هم اكنون اين عدد به بيش از 100 هزار واحد رسيده است.
وي اظهار كرد: روند صعودي شاخص قيمت و سود نقدي نمايانگر اين مطلب است كه اگر سهامداري در سال 69 روي اين شاخص (سهام شركتهاي تاثيرگذار روي شاخص) سرمايهگذاري كرده باشد، هم اكنون بيش از 1000 برابر بازدهي كسب كرده است.

شاهین محلوجی
2012/06/24, 09:36
شاخص کل بدون شرح...........

http://forums.boursy.com/imported/2012/06/162.png (http://www.shiaupload.ir/)

rajabnejad
2012/06/24, 16:19
بازده بورس تهران منفی شد
بازار مالی - با افت 257 واحدی شاخص کل بورس تهران در جریان معاملات امروز، بازده سرمایه گذاری در بازار سهام از ابتدای سال جاری تاکنون منفی شد.
در حالی که شاخص کل بازار سهام در خاتمه داد و ستدهای سال 90 به 25 هزار و 905 واحد رسیده بود، سیر نزولی این شاخص طی هفته های اخیر موجب شد تا شاخص کل بورس تهران امروز به 25 هزار و 681 واحد برسد. رقمی پایین تر از شاخص کل در جریان داد و ستدهای آخرین روز کاری بورس تهران در سال گذشته. بدین ترتیب بازده بورس تهران در سال جاری به منفی 0.86% رسیده است.
شاخص کل بورس تهران که نشان دهنده بازده نقدی و قیمت است از ابتدای سال جاری تاکنون دو بار از مرز 27 هزار واحد گذشته است. در سوم خرداد ماه و 27 فروردین ماه شاخص کل از مرز 27 هزار واحد گذشته است ولی این سطح از شاخص در مجموع 10 روز بیشتر دوام نیاورده است.

موج 5
2012/06/26, 18:01
http://forums.boursy.com/imported/2012/06/186.png

قبلا به بچه ها گفتم که بیشتر روی شاخص 30 شرکت بزرگ کار می کنم تا شاخص کل تا حدودی این شاخص نزول و صعود واقعی جلوه میده حداقل!

با توجه به تحلیل قبلی که داشتم یعد از شکست مقاومت ترند معتبر چند ساله اشاره کردم شاید بازار کمی ناخوش بشه البته حالا دیگه یواش یواش چارت میگه شاید حالش خوب بشه :D

تحلیل اولم اینه که حداقل طی دو جلسه معاملاتی آتی یک کندل بلند باید زده بشه که سیگنال شکست فیبو معتبر 61% رو فیل کنه که اون موقع سیگنال برگشت بازاره و بعد باید ببینیم چه بلایی سرش میاد:-<

تحلیل دومم اینه که بازار حداکثر 7 جلسه معاملاتی فرصت دارد تا برگردد و به ترند نزولی 10 ماهه بله رو بگویید که دادش چاه کنی بسه مونه دیگه خفه شدیم حوس هوای بالا ها رو کردیم خلاصه اینکه به حمایت ترند و فیبو 50% واکنش بده و برگرده اونوقت یه نوسان حداقل 25% در انتظاره!!! تو چقدر شیرینی به دلم می شینی =P~

RSI هم که خدا رو شکر داره فقط زیر زمین میکنه اشباع فروش شده بد جور که نشون میده داریم به اون لحظه خوش نزدیک میشیم اگه اون دو تا حالتی که گفتم هر دو شون همزمان فیل بشه که دیگه باید گفت تی اس ای بای بای تی اس ای بای بای:((

راشین
2012/06/26, 22:06
واقعا همه سهمها در حالت اشباع از فروش هستند پایینتر از این دیگه چه معنی داره؟فقط یک چیز

riskman
2012/06/26, 22:52
مدیرعامل کارگزاری تات خواستار حمایت بازار پول از بورس شد و گفت : در اوج بحران مالی جهان، بانک مرکزی اروپا در نشستی دو ساعته 800 میلیارد یورو به نهادهای سرمایه گذاری برای خرید سهام تخصیص داد.

حسین خزلی خرازی افزود : در حال حاضر نیاز به یک مصوبه است تا بانک ها اجازه داشته باشند، 5 درصد منابع خود را به شرکت های سرمایه گذاری برای خرید سهام تخصیص دهند تا بازار پول بتواند در شرایط کنونی از بازار سرمایه حمایت کند.

وی تصریح کرد : با هماهنگی بیشتر مدیران بازار پول و سرمایه می توان از ظرفیت ها و پتانسیل های خوب قانون بازار اوراق بهادار برای توسعه ابزارهای نوین مالی بهره برد تا شرایط برای تنوع بخشی بازار افزایش یابد

riskman
2012/06/26, 23:32
امروز شايعه شده بود كه تيم مديريتي بورس از جمله صالح آبادي و مالمير و ... در آستانه بركناري اند !

اگه خاطرتون باشه اوايل مهرماه 90 وقتي شاخص وارد فاز اصلاح شد گروه قندي ميدانداري كرد و من شخصا 50 درصد زيانم رو با خريد قشرين و قمرو جبران كردم ! طوري كه تلخي اصلاح بازار از يادها رفت!

اما وقتي فاز اصلاح شاخص تموم شد مسئولين بورس افتادند به جون قنديها ! از بستن نماد به بهانه درخواست شفافسازي شروع شد تا عدم پذيرش گزارشات مثبت !

بعد وقتي تجهيزاتيها به رهبري آذراب شروع به حركت كردند چنان تئاتري براي اين گروه بازي كردند كه بيا و ببين ! تعديلهاي پياپي اين گروه را سوزاندند! از گزارش صدرا ايراد گرفتن و سرمايه مردم را براي ماههاي متوالي بلوكه كردند ! تا هيچكس جرات نزديك شدن به اين گروه رو نداشته باشه !

وقتي ساختمانيها خواستن حركت كنند با ليدرهاشون ( دكتر سهند و باگات و ..) تماس گرفتن كه آهاي زيادي پول خرج نكنيد ! آمارتونو داريم !

سر آخر اميد سهامداران به داستان تجديد ارزيابيها بود كه خيلي راحت همه رو كنسل كردند ! به جز بانك كارآفرين كه نميدونم چه سروسري باهاش داشتند!

همچين كه شايعه اي مي افتاد كه احتمال تجديد ارزيابيها قوي شده به يه روز نميكشيد كه ميومدند مصاحبه ميكردند كه نه آقا خبري نيست !

خلاصه سهمهاي خودشونو بالا بردند و به ضرر ما خنديدند!

كه خداوند فرمود : ” و مكروا و مكر الله و الله خيرالماكرين ”

اما به گفته اليوت هر جامعه اي با قوانين طبيعي يا الهي رفتار ميكنه ! اقدام اين روزهاي سهامداران مبني بر ترك بازار نه به دليل سختي بحثهاي هسته اي يا احتمال حمله آمريكا يا اسرائيل است! كه آنها دلايل فرعي اين حركتند !

و الا در سال 88 و در اوج درگيريهاي سياسي آنهم در خيابان انقلاب! شاهد بوديم يك چهار راه پائين تر در خيابان جمهوري تالار حافظ آرام ترين روزهاي خود را سپري مي كرد!

امروز اگر سهامدار از بورس مهاجرت كرد و رفت! به دليل نبود افقي براي پيشرفت و بي اعتمادي به امانت داري گردانندگان بورس و نااميدي از بهبود رفتارهاي سازمان بورس و شركتها است ! فقط همين و لا غير ...

و الا اگر با آمريكا برادر هم بشويم اوضاع بورس همينه كه هست !

گفتم كه بدانند كه ميدانيم!!!

شاهین محلوجی
2012/06/27, 11:16
19 خرداد

بنظرم چون فولاد در روند شاخص تاثیر گذار هست با اصلاح شاخص هم فولاد پتانسیل لازم برای اصلاح داره که بنظرم طی آینده نچندان دور به حوالی 225 طبق کانال سفید رنگ برسه و همینطور حمایت معتبر 4 ساله
واگرای منفی و شکست روند در نمودار سالانه زیاد جالب نیست و نشان از اصلاح سهم در بلند مدت همواره با نوسانات + هست ............

http://forums.boursy.com/imported/2012/06/43.png (http://www.shiaupload.ir/)

همه جور انتظار اصلاح بازار داشتم ولی نه به این شدت و سقوط آزاد !!
بنظرم فولاد تو سهام شاخص ساز بعد از مخابرات تاثیر گزارتر هست ......
فولاد و شاخص کل

فولاد(تایم فریم هفتگی) با این حجم مبنای بالا و تخیلی! تقریبا به حمایتهای خودش نزدیک شده ....
244 احتمال حمایت هست در غیر اینصورت 225 کف فعلی سهم در rsi هم ملاحظه میکنید ک نزدیک به حمایت و منطقه اشباع فروش هستیم در تایم پایین تر و روزانه کاملا در منطقه اشباع فروش هستیم بنابراین انتظار حمایت از سهم و پایان اصلاح هست که در غیر اینصورت و ادامه ریزش فاتح الصلوات......

http://forums.boursy.com/imported/2012/06/192.png (http://www.shiaupload.ir/)

شاخص تایم روزانه همانطور که در چارت پایین ملاحظه میکنید Rsi در منطقه اشباع که چه عرض کنم در منطقه انفجار هسته ای دکتر ! قرار داره انتظار دارم حوالی 24800 حمایتی از شاخص کل باشه! که در صورت حمایت از فولاد و جمع آوری صف فروش فولاد خیلی سریع به این محدوده میرسیم ......
در غیر اینصورت حمایت اصلی شاخص حوالی 24100 میباشد که فکر کنم RSI تام روزانه تا اون موقع حوالی -50!!!! و ثبت رکورد تاریخی RSI در جهان تکنیکال در ایران عزیزمون باشیم!

http://forums.boursy.com/imported/2012/06/194.png (http://www.shiaupload.ir/)

ولی بشخصه بعد این اصلاح های تند و تیز انتظار یه صعود حداقل تا 20% اصلاح قبلی دارم پس همچنان در این بازار خونین هستیم و.........

با زدن این تحلیل در سایت همسایه صف فروش فولاد جمع شد و شاخص کل چه اصلاحی شد:-/

مصطفی مصری پور
2012/06/27, 11:23
شاهین جان فولاد در ثانیه های آخر جمع شد.
بازم فشار فروش داره. باید دید شنبه هم اینطور حمایتش میکنن؟

محسن مختاری
2012/06/30, 10:16
وضعیت نزولی فعلی بازار رو فقط و فقط در راستای تکمیل موج (4) میتونم در نظر بگیرم و وقتی سهمای بزرگ بازار مثل مخابرات ، فولاد ، غدیر و یا خیلی از سهمای ریز و درشت دیگه به وضوح موج های صعودی دیگری در پیش دارن ،صحبت کردن از تکمیل 5 موج صعودی(از اسفند 87 تا حال) و نزولی شدن روند غالب بازار رو بر طریق صواب نمیدونم
موج شماری شاخص بازار اول رو از 3.5 سال پیش تا کنون اینطور میبینم :
*.البته نمودارش از نظر موج شماری هیچ تفاوتی با نمودار شاخص کل نداره و فقط چون این نمودار رو آماده داشتم ،اینجا قرارش میدم

http://forums.boursy.com/ (http://www.hostpic.org/view.php?filename=28BAZAR_AVAL1.png)

در نمایی نزدیک موج شماری زیر موج ها رو بدین صورت میبینم :

http://forums.boursy.com/ (http://www.hostpic.org/view.php?filename=44BAZAR_AVAL2.png)

انتظار دارم در بازه ی 28 تیر - 17 مرداد موج (4) شاخص های زیر با رسیدن به اهدافی که در کنار نام شاخص درج شده تموم بشه

شاخص کل: 23390
شاخص بازار اول: 19800
شاخص صنعت: 18270
شاخص 50 شرکت فعالتر: 1060

rajabnejad
2012/07/15, 09:17
تركيب جديد شركتهاي مشمول شاخص 30 شركت بزرگ اعلام شد

سنا- شاخص 30 شركت بزرگ بورس اوراق بهادار تهران براي سه ماهه اول سال 1391 به روز شد.
به گزارش مديريت تحقيق و توسعه شركت بورس، در دوره جاري نمادهاي شبهرن، فاسمين، وساپا از فهرست شاخص 30 شركت بزرگ حذف و نمادهاي كرماشا، وبانك، وبصادر به شركتهاي مشمول شاخص اضافه شد.

شاخص 30 شركت بزرگ، شاخصي است كه بهصورت ميانگين وزني و براساس سهام شناور آزاد محاسبه ميشود و بيانگر روند عمومي بازدهي سهام 30 شركت بزرگ مشمول شاخص است.انتخاب شركتها براساس ارزش بازار و معيارهاي نقدشوندگي انجام ميشود و اين شاخص شامل سهام 30 شركت از ميان 100 شركت بزرگ بورس تهران است كه حداقل 3 ماه از پذيرش و معامله آنها در بورس گذشته باشد، ارزش ماهانه معاملات آنها در 6 ماه گذشته بيش از 25 درصد ميانگين ارزش ماهانه معاملات 100 شركت بزرگ در همان دوره باشد و درصد سهام شناور آنها كمتر از 10درصد نباشد.
علاوه بر اين، وزن هر شركت در شاخص هم براساس ضريب سرمايه به 15درصد ارزش بازار شركت محدود ميشود و از اينرو تاثيرگذاري هر شركت در شاخص، براساس ضريب سرمايه به 15 درصد محدود ميشود. تاريخ پايه شاخص 01/06/1389 و مقدار پايه آن 1000 است. اين شاخص در حال حاضر بهصورت بازده كل (قيمت و سود نقدي) محاسبه ميشود. بر اساس اطلاعيه منتشر شده، مخابرات ايران، ملي صنايع مس ايران، فولاد مباركه اصفهان، بانك پاسارگاد، سرمايهگذاري غدير (هلدينگ)، معدني و صنعتي گل گهر، گسترش نفت و گاز پارسيان، معدني و صنعتي چادرملو، بانك ملت، بانك پارسيان، پتروشيمي پرديس، فولاد خوزستان، بانك تجارت، بانك اقتصاد نوين، پالايش نفت اصفهان، مديريت پروژههاي نيروگاهي، پتروشيمي خارك، توسعه معادن وفلزات، ايران خودرو، سايپا، سرمايهگذاري صندوق بازنشستگي، بانك انصار، بانك كارآفرين، بانك سينا، پتروشيمي فناوران، پتروشيمي شازند، گروه بهمن، پتروشيمي كرمانشاه، بانك صادرات ايران و سرمايهگذاري بانك ملي ايران، 30 شركتي هستند كه در اين ليست قرار گرفتهاند.

neekandish
2012/07/15, 23:02
در پست قبلی اشاره به اهمیت سطح26000شاخص کل داشتیم. شاخص موفق به شکست خط روند نزولی نشد.حمایت مهم بعدی در محدوده24800 قراردارد.

http://img4up.com/up2/51680493193560862099.gif

lord arshiya
2012/07/16, 10:41
واقعا همه سهمها در حالت اشباع از فروش هستند پایینتر از این دیگه چه معنی داره؟فقط یک چیز

خانم راشین عزیز مشتاق دیدار

جان مورفی
2012/07/16, 10:53
خانم راشین عزیز مشتاق دیدار

لرد عرشیا جان
در میان این همه اخبار و نموادر متناقض درباره شاخص نظر شما چیه؟

rajabnejad
2012/07/16, 11:11
خوشحالیم استادان این سایت یکی یکی به خونه خودشون بر می گردن و ما می تونیم از اونها چیزای زیادی یاد بگیریم وبه یادگار داشته باشیم

زمانی که وارد سایت شدم وتو بایگانی مطالب گذشته رو مرور می کردم عزیزانی بودن که ما متاسفانه افتخار آشنایی با اونا رو نداشتیم که خانم راشین .جناب لرد عرشیا از جمله این عزیزان بودن ......خوشحالیم از ورود شما و منتظر تحلیلهای زیباتون

مفتخریم شما در این سایت تشریف دارین وبه امید حضور مداوم شما

lord arshiya
2012/07/16, 11:13
لرد عرشیا جان
در میان این همه اخبار و نموادر متناقض درباره شاخص نظر شما چیه؟
سلام دوست من
اگر اشتباه نکرده باشم در 17 فروردین در تایپیک استاد بزگوارم جناب هالی اخطار ریزش بازار رو عنوان کردم(که بعد از آن هیچ تحلیل دیگه رو روی هیچ سایتی نیاوردم) ، همان زمان از بازار خارج شودم با توجه به این که بعد از بیرون آمدن من شاخص با توجه به نشست استانبول رشد 500واحدی داشت و کماکان بر نزولی بودن شاخص کل معتقدم ، هر چند دقیق خاطرم نیست ولی سطح اول حمایت حدود 24هزار واحد و سطح بعدی 22هزار واحد می دونم.

lord arshiya
2012/07/16, 11:19
خوشحالیم استادان این سایت یکی یکی به خونه خودشون بر می گردن و ما می تونیم از اونها چیزای زیادی یاد بگیریم وبه یادگار داشته باشیم

زمانی که وارد سایت شدم وتو بایگانی مطالب گذشته رو مرور می کردم عزیزانی بودن که ما متاسفانه افتخار آشنایی با اونا رو نداشتیم که خانم راشین .جناب لرد عرشیا از جمله این عزیزان بودن ......خوشحالیم از ورود شما و منتظر تحلیلهای زیباتون

مفتخریم شما در این سایت تشریف دارین وبه امید حضور مداوم شما

شرمنده نکنید بنده رو جناب رجب نژاد عزیز
واقعیتش در زمان نزول بازار وقتی خودم در بازار اوراق نیستم دیگه اشتیاقی برای زدن مطلب وجود نداره، به هر حال از این که خاطره کوچک در گوشه ذهن شما هستم بسیار خوشحالم.

جان مورفی
2012/07/16, 11:21
سلام دوست من
اگر اشتباه نکرده باشم در 17 فروردین در تایپیک استاد بزگوارم جناب هالی اخطار ریزش بازار رو عنوان کردم(که بعد از آن هیچ تحلیل دیگه رو روی هیچ سایتی نیاورم) ، همان زمان از بازار خارج شودم با توجه به این که بعد از بیرون آمدن من شاخص با توجه به نشست استانبول رشد 500واحدی داشت و کماکان بر نزولی بودن شاخص کل معتقدم ، هر چند دقیق خاطرم نیست ولی سطح اول حمایت حدود 24هزار واحد و سطح بعدی 22هزار واحد می دونم.

ممنونم از شما
شخصا تحلیل های آقای پناهی،مختاری و شما را خیلی قبول دارم
به نظر شما دست کاری کردن شاخص چه تاثیری برای روند بازار و به ویژه وضعیت سهامداران خرد داشته
به نظرم با توجه به تحریم های اخیر و همچنین تنش هایی سیاسی و عدم اطمنیان سرمایه گذارن به وضعیت اقتصادی کشور، اوضاع بورس از اینی که هست خرابتر خواهد شد

lord arshiya
2012/07/16, 11:31
ممنونم از پاسخگویی صریح شما
شخصا تحلیل های آقای پناهی،مختاری و شما را خیلی قبول دارم
به نظر شما دست کاری کردن شاخص چه تاثیری برای روند بازار و به یژه وضعیت سهامدارن خرد داشته است
به نظرم با توجه به تحریم های اخیر و همچنین تنش هایی سیاسی و عدم اطمنیان سرمایه گذارن به وضعیت اقتصادی کشور، اوضاع بورس از اینی که هست خرابتر خواهد شد

نظر لطف و بزرگواری شماست
جناب جان مورفی عزیز
دوستانی که چارتیست هستن تمام زندگیشون چارتی هست که بررسی می کنن و معمولا توجهی به اخبار یا اوضاع سیاسی ندارند، در مورد شاخص کل به نظر من تنها تکیه کردن به شاخص کل به عنوان شاخص برتر کار درستی نیست ، اگر در کنار شاخص کل شاخص های دیگر از بازار خودمون و همچنین از شاخص دیتاهای جهانی مثل اندیکس دلار (در مقیاس کوچکتر یورو به دلار )، شاخص نفت ، شاخص طلا و .......... رو داشته باشیم به یک نتیجه منطقی تری نسبت به سمت و سوی بازار دست پیدا خواهیم کرد.

جان مورفی
2012/07/16, 11:45
نظر لطف و بزرگواری شماست
جناب جان مورفی عزیز
دوستانی که چارتیست هستن تمام زندگیشون چارتی هست که بررسی می کنن و معمولا توجهی به اخبار یا اوضاع سیاسی ندارند، در مورد شاخص کل به نظر من تنها تکیه کردن به شاخص کل به عنوان شاخص برتر کار درستی نیست ، اگر در کنار شاخص کل شاخص های دیگر از بازار خودمون و همچنین از شاخص دیتاهای جهانی مثل اندیکس دلار (در مقیاس کوچکتر یورو به دلار )، شاخص نفت ، شاخص طلا و .......... رو داشته باشیم به یک نتیجه منطقی تری نسبت به سمت و سوی بازار دست پیدا خواهیم کرد.

لرد جان
نگاه من به بورس بیشتر از اینکه ریاضی باشه مثل علم شیمی هست
یعنی اگر بخوایی یه تحلیل خوب به دست بیاری شاید لازم باشه یه جاهایی چند عنصر رو با هم ترکیب کنی تا تحلیل واقعی تری به دست بیاری
درود بر شما دوست عزیز

محسن مختاری
2012/07/18, 00:35
موج شماری حرکت صعودی 3 سال اخیر این شاخص رو بدین شکل میبینم:

http://forums.boursy.com/ (http://www.hostpic.org/view.php?filename=35_1.png)

به نظرم در زیر موج های انتهایی موج A به سر میبریم:

http://forums.boursy.com/ (http://www.hostpic.org/view.php?filename=37_3.png)

محتملترین هدف پایان موج A رو شاخص 200 واحدی میدونم و انتظار دارم حوالی 16 مرداد(مصادف با زمان احتمالی پایان نزول شاخص کل) به این هدف برسه

و النهایه خروج از کانال زیر رو به عنوان پایان موج A تلقی میکنم:

http://forums.boursy.com/ (http://www.hostpic.org/view.php?filename=84_2.png)

rajabnejad
2012/07/29, 11:08
خبرگزاری فارس: با ادامه افت قیمت هرسهم اکثر شرکت های بزرگ در روز جاری، شاخص بورس برای سومین بار در سال جاری به کانال 24 هزار واحدی نزول کرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی فارس، روند منفی و سیر نزولی قیمت سهام شرکت های بزرگ امروز هم در بورس ادامه یافت تا برای دومین مرتبه درسال جاری ، شاخص بورس خط حمایت 25 هزار واحدی را از دست داده و به کانال 24 هزار تایی نزول کند.

براساس این گزارش،3 تیر 91 با افت 183 واحد ، این متغیر مهم برای نخستین بار در سال جاری به این کانال نزول کرده بود،اما یک روز بعد مجددا" موفق به ادامه حضور در ارقام بیش از 25 هزار واحدی شد. اول مرداد هم با افت 25 واحدی، برای دومین بار به کانال 24 هزار تایی افتاده بود.

حال در پی ادامه افت قیمت هرسهم اکثر شرکتهای بزرگ در روز جاری، این متغیر مهم بازار سرمایه برای سومین مرتبه در سال جاری شاهد نزول خود به کانال 24 هزار تایی شد تا نگرانیها از ادامه این شرایط بیشتر شود.

در افت امروز شاخص بورس و تا لحظه تنظیم این خبر شرکت های مخابرات، ،نفت و گاز پارسیان، سرمایه گذاری غدیر، پتروشیمی کرمانشاه، ملی مس،بانک ملت ، سایپا، سرمایه گذاری سایپا و حفاری شمال با کاهش قیمت هر سهم و اثر منفی 26 تا 1.5 واحدی بیشترین نقش را داشته و موجب شدند تا کنون 112 واحد از ارقام شاخص کاشته شده و در عدد 24 هزار و 910 واحد به ثبت برسد.

این رویداد ناخوشایند ناشی از عواملی چون ادامه ابهامات زمان اجرای مرحله دوم هدفمند سازی یارانه ها،آینده ارز و خصوصا" دلار ، عدم حمایت عملی متولیان از بازار سهام، نامعلوم بودن افق تصمیم گیری ها ، کاهش اعتماد عمومی به بهبود اوضاع ، خروج سرمایه ها، نبود نقدینگی، بهبود سایر بازارها و سایر عوامل است.

کيانوش
2012/08/04, 13:20
شاخص کل به 24000 واحد حساس هست.و مقاومت دارد.
الان شاخص شده 24330 واحد
تو فروشهامون زياد عجله نکنيم
شايد مسولين بورس کمي شاخص را اباد کردند.

محسن مختاری
2012/08/05, 02:31
به نظرم روزهای خوب مجبورن به سراغمون بیان ، حتی اگه سهامدار خودرویی ها باشیم!!

موجشماری حرکت 3 سال اخیر شاخص خودرو رو بدین شکل میبینم:

http://forums.boursy.com/ (http://www.hostpic.org/view.php?filename=95shakhes_khodro.png2.png)

و با توجه به موج شماری نزول 18 ماه اخیر ، رسیدن قیمت به سطح 4700 واحد رو پایان بخش نزول این گروه میدونم:

http://forums.boursy.com/ (http://www.hostpic.org/view.php?filename=74shakhes_khodro.png)

*.هرچند نزول شدید در موج (4) احتمال کوتاه شدگی موج (5) رو بالا میبره ولی انتظار دارم قیمت اقلا به سطح 8600 واحد برسه

کيانوش
2012/08/05, 08:29
شاخص بايد به 24000 واحد عکس العمل خوبي نشان بدهد.
منتظر مي مانيم.

کيانوش
2012/08/05, 08:34
استاد لطفا يک نگاه هم به شاخص کل بياندازيد.
ايا اميدي به بازگشت شاخص وجود ندارد.

کيانوش
2012/08/05, 10:37
شاخص شد 24154
شاخص رو 24000 واحد مقاومت محکمي خواهد داشت.
فردا از صف فروش بيرون بياد.
اين خبر را به همه دوستان بدهيد.

rajabnejad
2012/08/05, 21:33
کاهش قیمت سهام شرکتهای بزرگ بورس موجب افت 224 واحد دیگر از ارقام شاخص شد تا این متغیر در 108 قدمی ورود به کانال 23 هزار تایی قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی فارس، در جریان معاملات امروز بازار سهام فشار فروش و عرضه سهام از سوی سرمایه گذاران تکرار شد تا کمتر شرکت بزرگ و مطرحی از کاهش قیمت و افت ارزش روز بازار در امان بماند.

براساس این گزارش، عدم حمایت های عملی از بورس و نبود اخبار روشن و عدم رفع ابهامات و تقویت نسبی بازارهای ارز و طلا و چند عامل دیگر موجب شد تا افت قیمت هرسهم و اثر منفی 43 تا 7 واحدی شرکت های موثری چون فولاد مبارکه، ملی مس، سرمایه گذاری غدیر، بانک های پارسیان، پاسارگاد و کارآفرین ، نفت و گاز پارسیان، پالایشگاه تبریز و پتروشیمی شازند اراک، زمینه کاهش 224 واحد دیگر از ارقام شاخص بورس را فراهم آورد.

با این کاهش که هشتمین ریزش روزانه بیش از 214 واحدی شاخص در سال جاری بود، دماسنج بازار سهام به 24 هزار و 108 واحد رسید تا برای نزول به کانال منفی دیگر و 23 هزار واحدی به افت 108 واحد دیگر نیاز داشته باشد.

در این وضعیت آنچه مایه دلخوشی بود افزایش حجم معاملات به بیش از 100 میلیارد تومان و داد و ستد 428 میلیون سهم بود که بخش عمدهای از آن ناشی از معامله 67.5 میلیارد تومانی 270 میلیون سهم سرمایه گذاری مسکن است.

بورس دوست
2012/08/05, 21:45
شاخص شد 24154
شاخص رو 24000 واحد مقاومت محکمي خواهد داشت.
فردا از صف فروش بيرون بياد.
اين خبر را به همه دوستان بدهيد.
کاملا موافقم

اشکبوس کهنه سوار
2012/08/06, 04:15
کاملا موافقم

اسدالله عسگراولادی در گفتوگو با فارس:
قحطی مدیریت داریم نه کالا/نرخ مناسب ارز مرجع۱۶۰۰ تومان است
خبرگزاری فارس: عضو هیئت نمایندگان اتاق تهران با بیان اینکه در کشور قحطی مدیریت داریم نه کالا، گفت: معتقدم نرخ ارز باید بین 1600 تا 1700 تومان باشد تا بتوانیم ارز تکنرخی را عملیاتی کنیم.
اونایی که بازاری بودن می دونن که این آقای عسگر اولادی حرف مفت نمی زنه پس قیمت ارز مرجع همین حدودا می شه

امیر حسینی
2012/08/06, 18:19
شاخص کاشی ویه کف دو قلو و همینطور شکست روند نزولی در rsi و واگرائی مثبت در macd

http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up8/02728255396895528690.png (http://www.pic1.iran-forum.ir/)

امیر حسینی
2012/08/06, 18:21
و نمای نزدیکتر و فیبوی 1.61نزولی.
آیا اینجا پایانی هست بر روند نزولی

http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up8/59402517602367133363.png (http://www.pic1.iran-forum.ir/)

آریو
2012/08/06, 21:17
و نمای نزدیکتر و فیبوی 1.61نزولی.
آیا اینجا پایانی هست بر روند نزولی

http://forums.boursy.com/ (http://www.pic1.iran-forum.ir/)

عامل ریزش بازار چی بوده؟؟

اگه عوامل ریزش بازار حذف شده باشن و همه تموم شده باشه ....اینجا پایان اصلاح بازاره ...

اما اگه هنوز عوامل باقی مونده باشن شاخص ریزشش ادامه اداره !

bahary
2012/08/07, 01:03
در این چند روز دیدم تعدادی از کاربران روی شاخص کل و دستکاری ان توسط دست اندر کاران سازمان نظراتی داده بودند مبنی براین که شاخص عدد واقعی نیست و خیلی بیشتر کاهش یافته است . امروز سایت tse. ir بخش ارشیو آمار معاملات را چک می کردم دیدم تغییرات قیمت روزانه هر سهم را غلط ثبت می کند . اگر این را اشتباه محاسباتی فرض کنیم ، یعنی نرم افزار مربوطه دستکاری شده است و همین امر می تواند تاثیر خود را در شاخص ها نشان دهد و تاییدی بر صحت نظر آن کاربران محترم و نکته سنج است. حال باید از مسئولین بورس بابت این دستکاری که نوعی دغل بازی و غش در معامله محسوب می شود بازخواست شود تا حداقل این بخش مهم از بازار تجارت از دروغگویی و تقلب مصون بماند. البته شاید به فتوای خطیب جمعه تهران آقای جنتی عمل می کنند که اخبار و اطلاعات ناخوشایند را سرپوش می گذارند و سعی می کنند در حد وسعشان دلهره شدید در مردم ایجاد نکنند!

سکه شانس
2012/08/07, 10:05
شاخص کل بورس به کانال 23 هزار تایی سقوط کرد ................................
متاسفانه از بعد از اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها دولت هر روز یک داستانی را پیاده کرد..............به نظر میرسد فعلا همه نگاه ها متوجه راه اندازی بورس ارز و با لا بردن ارز به رقم دلخواه هستند (2500) ....که کسری های خود را از این طریق جبران نمایند......آنگاه به سراغ بورس رفته و با بوق و شیپور اعلام می کنند شاخص مثلا 1000 واحد رفت بالا ...بدبختی بورس اینکه همه چی آن تابلو است....در هر حال همه ما باید بدانیم دستکاری در قیمت ها بازی بیش نیست................هر روز یک داستان.....

ماهور
2012/08/07, 11:21
مهمترين متغير بازار سرمايه در ادامه روند نزولي قيمتها امروز وارد كانال 23 هزار واحدي شد.

به گزارش خبرنگار بورس خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، پيش بيني فعالان بازار سرمايه از سير نزولي شاخص درست از آب درآمد و دماسنج بازار سرمايه به راحتي خط مقاومت 24 هزار واحدي را از دست داد و در روز 17 مرداد ماه وارد كانال 23 هزار واحدي شد.

ماهور
2012/08/12, 21:06
دماسنج بازار سرمايه پس از 4 روز حركت در كانال 23 هزار واحدي، دوباره در مدار 24 هزار واحدي قرار گرفت.

rajabnejad
2012/08/21, 15:02
رکورد سیر صعودی مدام شاخص بورس در سال 91 شکسته شد

وضعیت این روزهای بازار سهام بسیار بهتر از روزهای قبل از 18 مرداد شده و به هیچ وجه با گذشته ای که با سقوط قیمت ها و شاخص بورس و خروج سرمایه گذاران همراه بود، قابل مقایسه نیست.

این رونق نسبی و تغییر جهت 180 درجهای ویترین اقتصادی کشور ناشی از عواملی چون به کف رسیدن بهای سهام اکثر شرکت ها و تمایل به خرید ارزان سـهام از سـوی برخـی سهامداران حقوقی، اتمام ماه مبارک رمضان و افزایش تحرکات فعالان، پایان دوره تسویه حساب ماهانه نهادهای مالی با کارگزاران، بهبود مسائل سیاسی و در پیش بودن برگزاری اجلاس سران غیر متعهدها در تهران و عملیاتی شدن اوراق اختیار فروش (که موجب اطمینان بخشی سهامداران حقیقی شده) و برنامه توسعه این ابزار نوین و برخی عوامل دیگر بود که منجر به شکل گیری جو روانی مثبت در بازار سهام شده است، اما معلوم نیست تا چه زمانی ادامه داشته باشد.

براساس این گزارش، این عوامل و مسائل درحالی زمینه ساز بهبود وضعیت بورس از 21 مرداد شده که در برابر پیش بینی این شرایط در روزهای گذشته، برخی فعالان معتقد بودند این وضعیت کاذب بوده و داومی نخواهد داشت اما بعد از سپری شدن 10 روز عادی و 8 روز کاری از21 مرداد ، این فعالان متوجه تثبیت رونق هر چند نسبی بازار سهام شده اند.

چرا که امروز شاخص بورس با 134 واحد افزایش و ثبت رقم 24 هزار و 279 واحدی ، نه تنها حضور خود در کانال 24 هزار تایی را بیش از گذشته تثبیت کرد، بلکه با این رویداد هشتمین روز مثبت پی در پی خود را هم به نظاره نشست تا رکورد سیر صعودی مداوم شاخص در سال جاری که حداکثر 4 روز متوالی بود ، شکسته شود.

در رشد امروز شاخص شرکت های معدنی، فلزی ، پتروشیمی و سرمایه گذاری که در هفته های گذشته روز به روز با افت بهای سهام دست و پنجه نرم می کردند، با رشد تا 4 درصدی قیمت و گاه صف خرید نقش بسزایی داشتند. بطوری که در کنار اثر 30 واحدی دوقلوهای معدنی یعنی گل گهر و چادرملو، شرکت های توسعه معادن و فلزات، فولاد خوزستان، پتروشیمی پردیس، سرمایه گذاری غدیر، ملی مس، فولاد آلیاژی ایران و سرمایه گذاری سایپا با نقش مثبت 14 تا 3 واحدی، در جهش 134 واحدی دماسنج بازار موثر بودند.

به این ترتیب در آخرین روز مرداد و در صد و دومین روز کاری بورس ، چهل و دومین روز مثبت شاخص بورس ثبت شد اما این متغیر هنوز 60 روز دیگر را در اعداد قرمز و منفی ثبت شده دارد.

کریم مهدوی
2012/08/25, 10:56
با افزایش 60 واحدی امروز شاخص بورس، نهمین رشد مداوم این متغیر مهم بازار سهام هم ثبت شد تا شروع شهریور امیدوار کننده باشد.:-&

طيب
2012/08/25, 11:21
خب طبق پیشبینی رشد شاخص رو شاهد بودیم وبازهم ادامه دار خواهد بود

اکثر گزارشات 6ماهه همراه با تعدیل خواهد بود ودرصورتیکه نتایج مذاکرات مثبت باشد که خواهد بود (روبه مثبت) شاخص 29000و..................رشد خواهد کرد

شاید تا 10سال دیگه همچین قیمت هایی در بازار نداشته باشیم .........................

يگانه
2012/08/25, 11:33
نتایج که منفی بوده

مهرداد
2012/08/26, 08:29
به خدا بی آبروئی هم حدی داره آقای شاخص آبادی :-wآخه مگه قراره تو نشست سران جنبش عدم تعهد اینا از بورس بازدید کنن که اینجور بادارودستت زیر شاخصو گرفتی به زور داری می بری بالا . ای تف تو...... بورس مملکتی که بایه شرکت بخواد مثبت بشه .

حتما برای روزای آینده هم شبندرو فملی رو داری .

باشه آقا می شینیمو نظاره می کنیم ~X(

بابک 52
2012/08/26, 23:57
حسن برادران هاشمي از تحليلگران تكنيكي بازار سرمايه در گفتوگو با خبرنگار ما ضمن اشاره به موقعيت كنوني شاخص بورس به لحاظ تكنيكي اظهار كرد: با توجه به اينكه نحوه محاسبه شاخص از آذرماه 87 به شاخص بازده نقدي تغيير يافته است و براساس آن سود تقسيمي مجامع نيز در شاخص لحاظ ميشود، بنابراين تحليل نمودار شاخص از اعتبار نسبي برخوردار خواهد بود و در صورتي تحليل تكنيكال شاخص از اعتبار بالايي برخوردار خواهد بود كه شاخص كل بدون لحاظ كردن سود مجامع، فقط دماسنج قيمتها و بدون اعمال هيچ متغير ديگري باشد. وي افزود: نمودار شاخص از ابتداي سال جاري تا اواخر فروردين ماه روند صعودي داشته كه طي همين مدت تا سطح 27300 واحد نيز رشد داشته كه اين عدد ركورد جديدي براي بورس تهران محسوب ميشود و بلندترين قله تاريخي نمودار شاخص تا كنون است. ولي از ابتداي ارديبهشتماه نمودار با پيوت سقف تغيير وضعيت داده و شروع موج نزولي جديدي را شاهد بوديم كه اين موج هر چند در ميانه راه چندين اصلاح و استراحت موقت داشته ولي تا كنون ادامه داشته است. اين تحليلگر تكنيكال با بيان اينكه به خوبي مشخص است كه همزمان از ابتداي ارديبهشت نمودار شاخص در كانال نزولي محصورشده است، گفت: اين كانال نيز تا كنون معتبر است البته شكل فوق شباهت زيادي به الگوي پرچم نيز دارد، ولي با توجه به بازه زماني چند ماهه، الگوي بالا را نميتوان پرچم فرض كرد و كانال نزولي بالا تا زماني كه شكسته نشده معتبر خواهد بود و اكنون نيز نمودار به مقاومت سقف كانال كه مقاومت خط روند نزولي نيز هست، برخورد كرده است. همچنين در محدوده 24400 مقاومت تاريخي نيز مشاهده ميشود بنابراين شاخص در محدوده كنوني با دو مقاومت مذكور درگير است و با عبور از موج فعلي از اين محدوده، مقاومت سقف كانال شكسته شده و نشانهاي براي پايان كانال نزولي است.
اين تكنيكاليست در ادامه افزود: مشكل ديگري كه روند شاخص طي چند ماه گذشته داشته اين است كه هرگاه شاخص شروع به حركت صعودي كرده نتوانسته از قله قبلي عبور كند وهمواره در برخورد با اولين مقاومت تاريخي شكست خورده و مجددا روند نزولي در پيش گرفته است و به اين ترتيب هر قله زير قله قبلي تشكيل شده است كه اين نشانه ضعف موجهاي صعودي است.
دماسنج بازار سردي را نشان ميدهد؟
اين تحليلگر در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبني بر اينكه آيا احتمال ريزش مجدد شاخص به زير 24 هزار واحد وجود دارد؟ گفت: محدوده حمايتي 24 هزار واحد در سال 90 دو مرتبه مانع از افت بيشتر شاخص شد؛ براي اولين مرتبه در تيرماه سال 90 كه موج نزولي در محدوده 24100 به پايان رسيد و همچنين در آذر ماه سال 90 كه شاخص در محدوده 24 هزار حمايت شد و اما در سال جاري موج نزولي در مردادماه براي اولين مرتبه از اين حمايت مهم عبور كرد كه تا 23800 واحد هم افت شاخص ادامه داشت. برادران ادامه داد: نكته حائز اهميت اين است كه در هر سه نوبت شاخص در برخورد با خط روند نزولي كه در تصوير مشخص است حمايت شده است. وي تصريح كرد: بنابراين با توجه به اينكه حمايت خط روند نزولي فوق اكنون در كمتر از 23700 قرار دارد، احتمال اينكه شاخص مجدد به كمتر از 24 هزار افت داشته باشد محتمل است؛ ولي به نظر ميرسد حمايت تعيينكننده همين خط روند نزولي است كه تاكنون شكسته نشده است. به عبارت ديگر نگراني اصلي بايد زماني باشد كه حمايت خط روند نزولي نيز در محدوده 23500 تا 23700 شكسته شود، ولي تا زماني كه اين خط شكسته نشده است همچنان ميتوان به برگشت شاخص اميدوار بود. اين تحليلگر بازار سهام معتقد است: چنانچه حمايت مهم 24 هزار شكسته شود حمايت مهم بعدي حمايت خط روند نزولي است كه تاكنون طي 20 ماه گذشته سه مرتبه مانع از افت بيشتر شاخص شده است. البته با توجه به ماهيت نزولي بودن اين خطر با گذشت زمان اين حمايت حتي در صورتي كه شكسته نشود به سطوح پايينتر منتقل ميشود؛ در حال حاضر اين حمايت درمحدوده 23700 قرار دارد، بنابراين به اعتقاد من حتي در صورت افت شاخص به كمتر از 24 هزار واحد خط روند نزولي در محدوده 23500 تا 23700 حمايت پر قدرتي محسوب ميشود كه ميتواند باز هم مانع از افت بيشتر شود.
وي خاطرنشان كرد: در صورتي كه اين حمايت مهم نيز به طور كامل شكسته شود آنگاه نمودار شاخص وارد فاز جديدي خواهد شد، كه درصورت وقوع بايد در زمان فوق به تحليل مجدد نمودار پرداخت؛ البته حتي در آن صورت هم افت شاخص تا 21 هزار بسيار بعيد و بدبينانه به نظر ميرسد كه به هيچ عنوان به آن معتقد نيستم، چرا كه قبل از آن حمايتهاي مختلف و همچنين حمايتهاي رواني وجود خواهد داشت، ضمن اينكه در حال حاضر اكثر نمادهاي بازار در كف قيمتي قرار دارند و به محدودههاي حمايتي مهم تاريخي رسيدهاند. همچنين شاهد اشباع فروشندگي در بسياري از نمادها هستيم كه از اين منظر نيز احتمال افت شاخص تا محدوده 21 هزار دور از ذهن است.
مهمترين حمايتها و مقاومتها
وي با يادآوري اين نكته كه در حال حاضر و با تمام مسائل يادشده اولين حمايت قابل توجه شاخص در محدوده حمايتي 24 هزار قرار دارد كه محدوده فوق به دليل برخورداري از حمايت رواني و همچنين حمايتهاي مهم فيبوناچي و تاريخي حائز اهميت است، تاكيد كرد: در صورتي كه اين حمايت شكسته شود همانگونه كه گفته شد حمايت مهم بعدي حمايت خط روند نزولي خواهد بود كه ميتوان آن را در محدوده 23500 تا 23700 در نظر گرفت؛ دو محدوده فوق مهمترين حمايتهاي پيش روي شاخص هستند و در صورتي كه شكسته شوند شاخص وارد مرحله جديدي از روند نزولي خواهد شد. وي ادامه داد: شاخص در راه رشد با مقاومتهاي مهمي مواجه است و اولين مقاومت حائز اهميت در محدوده 24400 تا 24700 قرار دارد كه محدوده فوق به دليل برخورد با مقاومت مهم سقف كانال نزولي و همچنين برخورد با لايههاي متراكم مقاومت تاريخي باند مقاومتي نسبتا محكمي را تشكيل داده است. افزون بر اين، مقاومتهاي مهم ديگري نيز در محدودههاي 25200 تا 25450 و همچنين در محدوده 26400 تا 26600 ديده ميشود، اما بدون شك محكمترين و مهمترين مقاومت پيش رو در باند مقاومتي مهم 27 هزار تا 27300 قرار دارد كه سقف تاريخي شاخص و بلندترين قله در اين محدوده واقع شده است. با توجه به اينكه شاخص در حال حاضر با اين محدوده فاصله زيادي دارد؛ بررسي بيشتر اين محدوده بهتراست در صورت نزديك شدن شاخص به اين محدوده انجام شود.
موج شماري شاخص اعتباري هم دارد؟
اين تحليلگر تكنيكال در ادامه سخنانش به نظريه موجشماري شاخص بورس اشاره و اظهار كرد: نظريه موج شماري كه بر اساس نظريه اليوت تدوين شده و به همين نام نيزمشهور است در واقع بر پايه پيشبيني از رفتارهاي روانشناسي هر دو جبهه خريد و فروش استوار شده است وبيشتر در بازارهايي كارآيي خوبي خواهد داشت كه ازحجم و عمق بالايي برخوردار باشد و به همين دليل بيشتر در بازارهاي مالي بينالمللي كه سرمايه در گردش سنگيني دارند و براي تغيير جهت نمودار سرمايه قابل توجهي لازم است، معتبر است. برادران در ادامه افزود: به عبارت ديگر دربازارهايي كه از عمق زيادي برخوردار است و موجهاي صعودي و نزولي بر اساس قواعد طبيعي عرضه و تقاضا شكل ميگيرد ميتوان از نظريه موج شماري اليوت به عنوان يكي از ابزارهاي تحليلي مكمل استفاده كرد. ولي به اعتقاد من در بورس ايران كه گاه گروهي نوسانگير توانايي ايجاد امواج صعودي و نزولي را دارند، اين نظريه نميتواند كارآيي مطلوبي داشته باشد، از همين روتحليل نمودار شاخص نيز با اين نظريه مناسب به نظر نميرسد.
وي خاطرنشان كرد: به خصوص اينكه شاخص بورس تهران به دليل اينكه سود تقسيمي مجامع نيز در آن اعمال ميشود از نظم معمول برخوردار نيست و در فصل مجامع به دليل اعمال سودهاي تقسيمي شاهد متورم شدن نمودار هستيم؛ بنابراين با شرايط موجود استفاده از اين نظريه در تحليل نمودار شاخص به اعتقاد من اعتبار لازم را نخواهد داشت.
مسوولان بازار سرمايه همگام با سرمايهگذاران
اين تحليلگر در ادامه با اشاره به ريسكهاي موجود در بازار اظهار كرد: در حال حاضر به نظر ميرسد بورس تهران با ريسكهاي سيستماتيك و غيرسيستماتيك متعددي مواجه شده است، از طرف ديگر رونق نسبي بازارهاي موازي مانند بازار مسكن و ارز و طلا در كنار انتشار گسترده اوراق مشاركت با نرخ سود تضمين شده 20 درصد موجب خروج سرمايه قابل توجهي از بازار بورس شده است كه نشانه آن را ميتوان در ضعف جبهه خريد مشاهده كرد و به همين دليل با اندك فشار جبهه فروش شاهد افت قيمتها هستيم. همچنين در شرايط فعلي طول موجهاي صعودي بسيار كوتاه شده است كه دليل آن را ميتوان در عدم اطمينان سرمايهگذاران جستوجو كرد، به صورتي كه به كسب حداقل سود قناعت ميشود و به ندرت شاهد امواج پر قدرت صعودي هستيم.
برادران افزود: در مقطع كنوني با شرايط فوق به نظر ميرسد با ديد كوتاه مدت نبايد انتظار تحول خاصي را داشت، ولي معتقدم با توجه به اينكه بسياري از نمادها اكنون در كف قيمتي قرار دارند و از نظر تكنيكالي نيز نمادهاي زيادي سيگنالهاي خريد صادر كردهاند، سرمايهگذاري با ديد بلند مدت يا حداقل ميان مدت شش ماهه در نمادهايي كه از وضعيت بنيادي مطلوبي برخوردار هستند و از نظر تكنيكال نيز در كف قيمتي قرار دارند ميتواند بازدهي مناسبي به دنبال داشته باشد.
اين تكنيكاليست تصريح كرد: از نظر تكنيكال سرمايهگذاري با شرايطي كه گفته شد ميتواند توجيهپذير باشد و بايد در نظر داشت كه هر بازار مالي ممكن است با دوران ركود مواجه شود و اتفاقا سرمايهگذاري در اين دوره با ديد بلند مدت كاملا منطقي است كه سرمايهگذاران حرفه اي از اين فرصتها بيشترين استفاده را ميكنند. برادران در ادامه افزود: در پايان به مسوولان سازمان بورس نيز پيشنهاد ميكنم شرايطي را فراهم كنند تا سرمايه گذاران با اطمينان بيشتري وارد بازاربورس شوند؛ يكي از مواردي كه در يك سال گذشته موجب عدم اطمينان اهالي بازار شده است توقف طولاني مدت نمادهاي مطرح بازار بدون اعلام زمان بازگشايي است، به طوري كه طي اين مدت چندين نماد مطرح با توقفهاي ناگهاني و طولاني مواجه شدهاند كه منجر به بلوكه شدن سرمايه سهامداران اين شركتها شده است و به طور قطع اين توقفها بر ساير نمادهاي بازار نيز اثر منفي خواهد داشت. بنابراين بازگشايي نمادهايي كه طي يك سال گذشته متوقف شدهاند ميتواند به جلب اطمينان اهالي بازار كمك كند، ضمن اينكه نبايد فراموش كرد كه نمادهاي بورس مانند زنجيرهاي به هم پيوسته هستند كه بر يكديگر اثرگذار هستند و بارها اين اثرگذاري نمادها بر يكديگر به اثبات رسيده است.

مرسی همکار خوبمان جناب آقای برادران >:d<

baradaran
2012/08/27, 08:15
جناب بابك عزيز با تشكر از لطف شما بدون تعارف سطح كيفي مطالب كاربران در سايت بورسي در حد بالايي است و من نيز هميشه خواننده مطالب خوب دوستان اين سايت هستم و خيلي خوشحالم كه دوستان خوبي مانند شما و ساير عزيزان دارم .

طيب
2012/08/27, 11:41
لمس اقدام های جدی متولیان بازار سرمایه تا چند روز آینده
چترحمایت وزارت اقتصاددربازارسهام گسترده می شود
وزیر اقتصاد با تأکید بر حمایت عملی از بازار سهام، از ارایه کمک به شرکت ها در حوزه تأمین مالی سخن گفت و وعده داد؛ با توجه به حضور این وزارتخانه در ترکیب سهامداری برخی بانک ها و شرکت ها، بزودی در راستای حمایت از بازار سرمایه اقدام هایی را انجام خواهد داد که اثرات آن طی روزهای آینده در بورس قابل لمس خواهد بود.
مدیر عامل شرکت بورس اوراق بهادار تهران با اشاره به جلسه دیروز و امروز متولیان بازار سرمایه با وزیر اقتصاد، از پدیدار شدن تأثیر حمایت های جدی برای بازار سهام تا چند روز آینده خبر داد. حسن قالیباف اصل در گفتگوی اختصاصی با بورس نیوز، اظهار کرد: طی نشستی که دیروز و امروز مدیران سازمان و شرکت بورس با شمس الدین حسینی، وزیر امور اقتصادی و دارایی داشتند، با ارایه گزارشی از وضعیت بازار سرمایه، روند سودآوری و عملکردی صنایع و شرکت های مختلف، این جمع بندی حاصل شد که شرایط درآمدی و فعالیت عملیاتی شرکت ها در سال مالی جاری مناسب بوده و بودجه های برآوردی آنها از افق های روشنی برخوردار است. وی ادامه داد: با بررسی هایی که در این جلسات صورت گرفت در نهایت مشخص شد وضعیت کنونی حاکم بر معاملات بازار سهام ناشی از فشار جو روانی بر رفتار معامله گران بوده که برای رفع این نگرانی ها وزارت اقتصاد اقدام های حمایتی خود را به طور جدی عملی خواهد کرد. قالیباف در این زمینه خاطر نشان کرد: وزیر اقتصاد با تأکید بر حمایت عملی از بازار سهام، از ارایه کمک به شرکت ها در حوزه تأمین مالی سخن گفت و وعده داد؛ با توجه به حضور این وزارتخانه در ترکیب سهامداری برخی بانک ها و شرکت ها، بزودی در راستای حمایت از بازار سرمایه اقدام هایی را انجام خواهد داد که اثرات آن طی روزهای آینده در بورس قابل لمس خواهد بود. این مقام مسئول در برابر این پرسش که عملکرد سازمان خصوصی در موعد عرضه اولیه سهام برخی شرکت ها و نا هماهنگی با شرایط کلی بازار در خرید و فروش برخی سهم ها تا چه حد بر افزوده شدن نگرانی معامله گران تأثیر گذار است، پاسخ داد:علاوه بر آنکه چنین اقدام هایی تحت عنوان گزارشی مبسوط در جلسه اخیر با وزیر اقتصاد ارایه شد اما در مجموع چنانچه هر سازمان و یا سهامداری قصد عرضه سهام جدید برای اولین بار در بورس را داشته باشد باید این دارایی براساس شرایط حاکم بر معاملات کل بازار سهام و برخوردار از جدابیت های کافی برای خریداران واگذار شود. بر این اساس کیفیت کشف قیمت سهام و جذابیت آن برای سرمایه گذاران تحت تأثیر روند صعودی یا نزولی بازار سهم بوده و شرکت بورس در جلسه اخیر بر آن همواره تأکید و بحث داشته است. به گفته قالیباف سازمان خصوصی با توجه به وضعیت امروز بازار سهام حق ایجاد صف فروش سهام در نماد معاملاتی فولاد مبارکه اصفهان را نداشته و چنین رفتاری از این نهاد پذیرفتنی نیست.

shahin
2012/08/28, 18:58
شاخص بورس با این نحوه محاسبه حتی اگر معادل تورم که نرخ واقعی آن برهیچ کس پوشیده نیست رشد کند تازه با بازدهی صفر درصد تنها ارزش پول مردم را حفظ کرده است. در اینصورت اگر شاخص نسبت به سال قبل حداقل 34000 باشد شاید ارزش پولمردم تاحدودی حفظ شده باشد. اگر با نرخ دلاری بخواهیم حساب کنیم این رقم باید حدود 48000 باشد.

وزارت اقتصاد اگر واقعا می خواهد به وظایف اش در سلامت این اقتصاد مسموم شده عمل کند به جای حمایت از چند سهم خاص و شاخص سازی نرخ سود بانکی را پایین بیاورد تا هزینه مالی صنایع چندین برابر نرخ های جهانی نباشد.

rajabnejad
2012/09/02, 14:34
شاخص کل به روند صعودی خود ادامه میدهد و امروز نیز با کمک تاثیر مثبت 40 واحدی فولاد مبارکه ، 13 واحدی شبندر و 12 واحدی فملی 81 واحد دیگر صعود کرد و به محدوده ی 24730 واحد رسید.با رشد 81 واحدی امروز محدوده مقاومتی 24600 تا 24650 واحدی شاخص نیز پشت سر گذاشته شد.برای رسیدن به محدوده مقاومتی بعدی حدودا 300 الی 400 واحد دیگر باید رشد کند.پیش بینی می شود با ارائه گزارش شش ماهه برخی صنایع که پتانسیل خوبی نیز در ارائه پوشش و تعدیلات مناسب خواهند داشت بازار روند صعودی خود را در پیش داشته باشد.ارزش کل معاملات امروز نیز به 41.8 میلیارد تومان رسید که بیشترین ارزش معاملات به اوراق مشارکت سایپا و شبندر و فخوز تعلق داشت.

رشد بازار امروز مدیون صنایعی بود که در گزارش قبلی به آنها اشاره کرده بودیم و گفته بودیم که برای خرید سهم با دید بیش از 1.5 یا 2 ماهه به بررسی بنیادی سهامی از گروه فلزی و معدنی و پالایشگاهی بپردازید.فولاد ،فخوز،شبندر و ذوب می توانند با بررسی های بیشتر با دید میان مدت و بلند مدت برای سرمایه گذاری مناسب باشند.

طيب
2012/09/03, 14:26
باسلام وعرض ادب

بازار برشد خود ادامه خواهد داد

منتظر سکه 550000تومانی ودلار 1600تومانی هستم

منتظر افزایش سود ذوب و فولاد هستم .

زامیاد وسایپا در این قیمت ها خریدنیست البته برای میانمدت

اصولا باید تمامی سنگ آهنی ها یه تعدیل خوبی داشته باشند .

اکثر شرکت ها در گزارشات 6ماهه و 9ماهه تعدیل خوبی دارند وبا توجه به تعدیل شرکت ها و روند رو بمثبت مذاکرات شاخص را همجنان صعودی

متصورم .

arian
2012/09/03, 15:07
باسلام وعرض ادب

بازار برشد خود ادامه خواهد داد

منتظر سکه 550000تومانی ودلار 1600تومانی هستم.

منتظر افزایش سود ذوب و فولاد هستم .

زامیاد وسایپا در این قیمت ها خریدنیست البته برای میانمدت

اصولا باید تمامی سنگ آهنی ها یه تعدیل خوبی داشته باشند .

اکثر شرکت ها در گزارشات 6ماهه و 9ماهه تعدیل خوبی دارند وبا توجه به تعدیل شرکت ها و روند رو بمثبت مذاکرات شاخص را همجنان صعودی

متصورم .

جناب طیب، میشه لطفا علت تصور ریزش قیمت دلار را بفرمائید؟!! اون هم در حالیکه دولت دلار و ارز نداره . خود ما 3 ماهه میخواهیم 100هزار دلار کالای اساسی وارد کنیم بانک امروز و فردا میکنه و آخرش هم میگه بانک مرکزی ارز مورد نیاز رو نمیتونه تامین کنه. حالا من کاری به هزاران قلم کالایی که دولت گفته بهشون ارز دولتی برای واردات نمیده ندارم.

تکنیکال طلای جهانی هم که نشان از رشد داره اونوقت سکه550 تومنی به نظرم یه کم دور از ذهن میاد.

طيب
2012/09/03, 15:59
جناب طیب، میشه لطفا علت تصور ریزش قیمت دلار را بفرمائید؟!! اون هم در حالیکه دولت دلار و ارز نداره . خود ما 3 ماهه میخواهیم 100هزار دلار کالای اساسی وارد کنیم بانک امروز و فردا میکنه و آخرش هم میگه بانک مرکزی ارز مورد نیاز رو نمیتونه تامین کنه. حالا من کاری به هزاران قلم کالایی که دولت گفته بهشون ارز دولتی برای واردات نمیده ندارم.

تکنیکال طلای جهانی هم که نشان از رشد داره اونوقت سکه550 تومنی به نظرم یه کم دور از ذهن میاد.

باسلام وعرض ادب وبا احترام وافر

چون دلار با قدرت تمام نتونست مرز روانی را بشکند

چون بورس ارز برای کنترل تورم ناشی از افزایش قیمت دلار راه اندازی خواهد شد

چون صاحبان قدرت برنامه ای برای افزایش قیمت دلار ندارند ومیدانند که با افزایش بیشتر موجب به اوج رسیدن تضاد ها در طبقه های پایین خواهند بود

واما سکه

چون نتوانست مرز 1700را با قدرت بشکند

چون احتمال بهبود در اقتصاد امریکا و چین وهند و آلمان را باید شاهد باشیم .

چون در قیمت های بالا از ارزش کالای خریداری شده در طراز خود کاسته خواهد شد و کالاهای دیگری (بدلیجات ) و(نقره)جایگزین خواهد شد .

قانون علمی

هر کالایی اگه بدون پشتوانه منطقی افزایش قیمتی نداشته باشد محکوم به نزول قیمتیست.

arian
2012/09/03, 16:16
جناب طیب عزیز،
با تشکر از پاسخ شما.
ببینید مساله این نیست که دولت دوست نداره که قیمت دلار بالا بره که مسلما این امر باعث افزایش هزینه های خود حکومت و مردم میشه، مساله اینه که دلاری برای عرضه نداره تا بتونه پاسخگوی تقاضا ( تقاضای واقعی یا سفته بازی) باشه. خودتون میدونید که الان حجم قابل توجهی از دلار یا یورو حاصل از صادرات نفت به ایران بر نمیگرده و به عناوین مختلف تو بانکهای چین و هند میمونه ( البته اگه تبدیل به جنسهای بنجل و با قیمت های نامعقول نشه).

تواین شرایط من با بورس ارز هم چندان امیدوار نیستم.

طلا: به اعتقاد من اگر چه طلا نتونست 1700 رو بشکنه اما تونست از کمند مقاومتی میان مدت یعنی 1630-1640 دلار به بالا فرار کنه و به نظر من تا 10 روز دیگه 1700 رو هم میشکنه.

"چون در قیمت های بالا از ارزش کالای خریداری شده در طراز خود کاسته خواهد شد و کالاهای دیگری (بدلیجات ) و(نقره)جایگزین خواهد شد . "

ممنون میشم جمله بالا رو یه کم توضیح بدید.

شاهین محلوجی
2012/09/04, 11:12
مسخره ترین محاسباتو تو شاخص دارن مخصوصا با فولاد
شاخص کل: 25,384 %1.31
دوباره اخبار و تعریف و تمجیده که از شاخص شروع کنن و بدش ؟؟!!

کيانوش
2012/09/04, 11:46
روند شاخص بورس صعودي شده است.
نوشته اصلی توسط کيانوش
قيمت اين سهم يعني شبندربايد بياد بالاتر تا کمي هم گير مردم بياد.
ناسلامتي اصل 44 هست ها.
انشالله 220 به بعد شايد نصيب مردم عادي بشه.
فردا 192 تومان
.........................
موضوع جالبي که امروز رخ داد .تغيير مواضح بسياري ار تکنيکالهاي صاحب نام در خصوص روند شاخص کل بود.
انها گفتند اصلاح شاخص کل بپايان رسيده است و فعلا تا ابان ماه ميره به 28000 تا واحد.
جالب اينکه اقاي اعرابي دو هفته پيش گفته بود شاخص تا خرداد 31000 واحد را رد خواهد کرد.
بازگشت روند شاخص کل مديون عرضه شبندر از سوي سازمان خصوصي سازي بود.
مدتي پيش سازمان خصوصي سازي سهم طلايي به اسم شبندر را به قيمت مس به مردم و بازار فروخت .
انوقت بجز عده اي اکثرا از خريد اين سهم سر باز زدند ولي چون بعدا مشخص شد اين سهم طلا هست همه براي خريد اين سهم به بازار هجوم اوردند و لذا بازار مثبت شد.چون ارزش واقعي شبندر حداقل 500 تومان هست لذا اين سهم با صف خريد خودش بعنوان ليدر بازار باعث مثبت شدن بازار گشت.
جالب اينکه در کارگزاريها اول برا خوداشون تو صف خريد ميشينند و بعد برا مردم عادي.
از خريد اين سهم غافل نشيم.معاون اقتصادی بانک مرکزی منصوب شد
/.................................................. ..
۱۲ شهريور ۱۳۹۱
به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، طی حکمی از سوی دکترمحمود بهمنی رئیس کل بانک مرکزی ، دکتراصغر ابوالحسنی هستیانی به سمت معاون اقتصادی بانک مرکزی منصوب شد.
دکتر ابوالحسنی پیش از این به عنوان معاون امور بانکی، بیمه و نظارت بر اجرای سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی وزارت امور اقتصادی و دارایی انجام وظیفه می کرد .
انتصاب ايشان انشالله در معاونت و مشاورت مديريت منابع و سياست گذاري پولي و بانکي و بازار سرمايه و شرکتهاي اصل 44 بي تاثير نخواهد بود.
فعلا که تحرک خوبي در بازار سرمايه ايجاد شده است. و حجم پول در بورس به بيش از 50 ميليارد تومان رسيد ه است انشالله با سياست گذاريهاي خوب مسولين جهت جريان پول از بازار ارز بطرف بازار سرمايه بيايد و ما شاهد توقف روند صعودي نرخ ارز باشيم.

طيب
2012/09/04, 14:10
جناب طیب عزیز،
با تشکر از پاسخ شما.
ببینید مساله این نیست که دولت دوست نداره که قیمت دلار بالا بره که مسلما این امر باعث افزایش هزینه های خود حکومت و مردم میشه، مساله اینه که دلاری برای عرضه نداره تا بتونه پاسخگوی تقاضا ( تقاضای واقعی یا سفته بازی) باشه. خودتون میدونید که الان حجم قابل توجهی از دلار یا یورو حاصل از صادرات نفت به ایران بر نمیگرده و به عناوین مختلف تو بانکهای چین و هند میمونه ( البته اگه تبدیل به جنسهای بنجل و با قیمت های نامعقول نشه).

طلا: به اعتقاد من اگر چه طلا نتونست 1700 رو بشکنه اما تونست از کمند مقاومتی میان مدت یعنی 1630-1640 دلار به بالا فرار کنه و به نظر من تا 10 روز دیگه 1700 رو هم میشکنه.

"چون در قیمت های بالا از ارزش کالای خریداری شده در طراز خود کاسته خواهد شد و کالاهای دیگری (بدلیجات ) و(نقره)جایگزین خواهد شد . "

باسلامي مجدد

واما توضیح جمله فوق الذکر شما

ببینید در تمامی کالاها یک طراز سقف و کف داریم ووقتیکه در قیمت بالا کالایی خریداری شود چون احتمال کاهش قیمتی همیشه در سقف

وجود دارد بهمین دلیل از ارزش آن کاسته خواهد شد.

در مورد طلا چندین عامل موجب افزایش قیمتی و کاهش قیمتیست ویکی از آن استفاده زینتیست که در قیمت های بالا قدرت خرید پایین

میاد ودر نتیجه کالاهای زینتی دیگری مثل بدلیجات و نقره جایگزین میشود و تاثیر کننده است وصد البته تعیین کننده نیست .

واما دلیل تعیین کنندگی در قیمت طلا بهبود شرایط اقتصادی کشورهایی مثل امریکا و چین و هند و ژاپن و المان و..........از نظر حقیر میباشد

که در 2ماه علائم آن دیده خواهد شد .

امنیت اقتصادی در عرصه جهانی موجب کاهش قیمتی طلاست .

مرز روانی برای طلا 1700محسوب میشود .

شاخص بورس ایران بازهم صعودی خواهدبود طبق پیشبینی که عرض کرده بودم از 24000باید برگردد .

shahin
2012/09/05, 00:46
مسخره ترین محاسباتو تو شاخص دارن مخصوصا با فولاد
شاخص کل: 25,384 %1.31
دوباره اخبار و تعریف و تمجیده که از شاخص شروع کنن و بدش ؟؟!!

اگر می خواهند از بورس حمایت کنند چرا تنها سهامهای پر هزینه وبزرگی مثل فولاد و سنگ آهنی ها و ... بازار سازی میشوند

با درصدی از این پولها می توانند اغلب شرکتهای پر پتانسیل دیگر بازار را هم به حرکت در آورند .

مخصوصا سهامهای سرکوب شونده و سیاه کاری شده زیر مجموعه های صدر تامین و تامین اجتمایی

سيد ياسر شريعت
2012/09/05, 07:21
اگر می خواهند از بورس حمایت کنند چرا تنها سهامهای پر هزینه وبزرگی مثل فولاد و سنگ آهنی ها و ... بازار سازی میشوند

با درصدی از این پولها می توانند اغلب شرکتهای پر پتانسیل دیگر بازار را هم به حرکت در آورند .

مخصوصا سهامهای سرکوب شونده و سیاه کاری شده زیر مجموعه های صدر تامین و تامین اجتمایی

دوست خوبم سرکوبی در کار نیست اما سیاست تمام زیرمجموعه های شستا یکسان است و عدم فعالیت در بازار سهام و سهامداری بلندمدت در دستور کار قرار داره. فعالیت های شستا بسیار تحت نظارت ارگان های اصلی کشور قرار داره. در مورد زیر مجموعه های صدرتامین هم بفرمایید دقیقا منظورتون کدوم سهم هست تا بحث کنیم.

کریم مهدوی
2012/09/05, 10:31
پرش 250 واحدی شاخص در 1.5 ساعت

:-&

arian
2012/09/06, 11:14
با سلامی مجدد،

دلار 1700 رو رد کرد و با تاسف و هزاران تاسف:( دلار هم 2200 رو رو به بالا شکوند.

جناب طیب عزیز،
با تشکر از پاسخ شما.

mane1659
2012/09/06, 11:46
نظر آقای اعرابی در مورد شاخص کل

من خودم شاخص رو 40 هزار واحد ميبينم ولي نمي خواهم خيلي جو بدم ميخواهم اهداف شاخص رو به تدريج اعلام كنم تا بعدا كسي طلب كار نشود من قيمت فولاد رو 500 ميبينم ولي فعلا اعلام ميكنم 320 تومان ذوب رو 350 ميبينم ولي فعلا اعلام ميكنم 250 تومان كچاد رو 1000 ميبينم ولي فعلا اعلام ميكنم 800 تومان فخوز رو 3000 تومان مي بينم ولي فعلا اعلام ميكنم 2500 تومان شراز رو 1000 تومان ميبينم ولي فعلا اعلام ميكنم 750 تومان شبندر رو 350 ميبينم ولي فعلا اعلام ميكنم 300 تومان ، ومعادن رو 500 ميبينم ولي فعلا اعلام ميكنم 350 تومان خارك رو 2500 ميبينم ولي فعلا اعلام ميكنم 1800 تومان شپنا رو 1400 ميبينم ولي فعلا اعلام ميكنم 1000 تومان ، شبريز رو 700 ميبينم فعلا اعلام ميكنم 550 تومان و غيره بقيه رو بعدا اعلام مي كنم

شاهین محلوجی
2012/09/09, 11:20
چه شاخص لارجی داریم 1% 1% مثبت منفی میخوره :O !
احتمالا از فردا شاخص متعادل میشه.....
http://forums.boursy.com/imported/2012/09/19.gif (http://www.shiaupload.ir/)

mane1659
2012/09/09, 11:36
دنیای بورس نوشته
شاخص تا خرداد بالاي 31000 واحد است اين رو در بازار منفي امروز نوشتم

جدیدترین دیدگاه آقای نادرعلی در مورد شاخص و اهداف سهام
http://www.faraboursian.com/cn/popup.php/sn/news/pt/full/catId/50/id/11375

برید حالشو ببرید و از این فرصتها استفاده کنید من که شخصا به این دو بزرگوار خیلی اعتقاد دارم البته با بررسی خودم سهام میخرم

shahin
2012/09/10, 23:51
دوست خوبم سرکوبی در کار نیست اما سیاست تمام زیرمجموعه های شستا یکسان است و عدم فعالیت در بازار سهام و سهامداری بلندمدت در دستور کار قرار داره. فعالیت های شستا بسیار تحت نظارت ارگان های اصلی کشور قرار داره. در مورد زیر مجموعه های صدرتامین هم بفرمایید دقیقا منظورتون کدوم سهم هست تا بحث کنیم.

زیر مجموعه های تامین اجتمایی به ویِژه زیر مجموعه های صدر تامین که در یک دهه گذشته از اوج سود آوری و پویایی به قعر کشیده شده اند

از جمله سر پتروشیمی - کربن- دوده صنعتی - گاز لوله - داروسازی های وابسته به تامین - کاشی سازها -سیمانی ها و ....

لعاب ایران و مس باهنر که چه بخواهند و چه نخواهند بازار محصولات تقریبا انحصاری به آنها روی کرده و از قضا در موقعیت سود آوری بسیار عالی قرار گرفته اند

بخصوص مس باهنر که سود آوریش از بابت نرخ ارز حتی شرکتهای پتروشیمی هم بالاتر است ولی به شدت سیاه نمایی می شود

برای اثبات این نوشته ها و اینکه مدیریت ضعیف و... این شرکتها را به این حال و روز انداخته تنها کافی است سود آوری و توسعه این شرکتها با شرکتهای مشابه وغیر وابسطه به تامین مقایسه شوند تا شگفت زده بشوید.