PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سرمايه گذاري سايپا (وساپا)

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

محمود شریعت
2011/02/27, 12:04
خبر خوب برای " وساپا "
به گزارش خبرنگار بورس نیوز ، در بازار شایعه شده است که شرکت سرمایه گذاری سایپا مجوز افزایش سرمایه را در صورت شناوری 15% از سهام خود را گرفته که بدین ترتیب تنها نیاز به عرضه 75 میلیون سهم دیگر در بازار است نه 160میلیون سهم و در صورت وجود 25 میلیارد تومان نقدینگی در سهم موضوع شناوری سهم قابل رفع است.
-----------
به نقل از تالار بورس
------------
نوشته شده توسط ماوراءالنهر

تا چند ماه دیگر برای کمک به پرداخت اقساط خرید عمده ، سود نقدی مجمع خساپا همه را شگفت زده خواهد کرد همانطور که در مورد مشابهش در مجمع عمومی پیشین اخابر دیدیم

گفته میشود برای مجمع عمومی امسال dps پرداختی حتی بیشتر از eps پیشنهادی است ( مانند فولاد و شخارک پارسال )

با این اوصاف سود سال 90 وساپا فقط بابت dps خساپا بیش از 80 تومن میباشد و در نهایت برای سال 90 تا 200 تومن سود وساپا افزایش خواهد یافت

بنابراین هم اکنون وساپا با p/e حدود 1.5 دارد معامله میشود !

-------------------------------
اندوخته خساپا حدود 60 تومن ميشود اگر ديديد با eps امسال اين اندوخته جمع شد و خساپا بالاي 100 تومن تقسيم كرد بدونين همش ميره تو جيب وساپا
------------------------------
نوشته شده توسط ماوراءالنهر
اگر به روال سود سازی سرمایه گذاریهای هلدینگی مانند غدیر باشد وساپا توانایی دارد تا بیش از رقمهای 300 تومان هم سود بسازد .
اگر روزی دیدید به طور مثال همچون غدیر که هر از چندگاهی سیمانیهایش را و یا ثاخت را برای فروش آگهی میکند و بعد به زیر مجموعه خودش منتقل میکند وساپا نیز با قصد فروش رایان و یا زامیاد آنرا به عموم آگهی داد و بعد مثلا سایپا دیزل آنرا خرید !! تعجب نکنید که این رسم هلدینگها است .
مخصوص این در مجموعه سایپا شدنی تر است چون انسجام مدیریتی درآن بیشتر است

هرچه باشد چرخش پولی بابت فروش 5300 میلیارد تومنی خساپا و فروش 928 و 845 هزار میلیارد تومنی زامیاد و خکاوه و بقیه زیرمجموعه ها به خصوص ولساپا رقمی است که از دست آن هر کاری برمیاید
بیخود نیست که ایجادبانک رایانجهت هدفمندکردن و یک سویه کردن این چرخش عظم سرمایه ( حدود 0.3 درصد کل نقدینگی کشور ) در حال شکل گرفتن است
صحبت از هدف تاسیس بانک رایان و پتانسیلهای بی نظیر آن مکان دیگری میطلبد که خود مفصل است و مسلما درفرصتی از آن خواهم نوشت

با این تفاسیر مطلبی رو به دوستان گوشزد کنم و ختم کلام :

ممکن است مانند هر روندی وساپا منفی بخورد یا stop قیمتی را شاهد باشد ولی چون در بالا بردن آن اراده ای وجود دارد هرآن ممکن است روند برگردد بنابراین تا مجمع افزایش سرمایه و عمومی با آن سهامداری کنید و از نوسان گیری کردن با آن بپرهیزید و ... پرسود باشید

محمود شریعت
2011/02/27, 22:17
كسي از دوستان بنيادي كار نظر و تحليلي روي اين سهم نداره؟

محمود شریعت
2011/02/28, 10:00
امروز فرصت مناسبي براي ورود است

محمود شریعت
2011/03/01, 10:57
پارسال پلاسكوكار سايپا درحاليكه پيشبيني سود سال 88 حدود 39 تومن داشت در تير 89 تو مجمع رقم 206 تومن ! تقسيم كرد و هرچي اندوخته داشت داد از سالهاي پيش داد به اربابش خساپا

الان هم اندوخته خساپا حتما به سودش اضافه ميشه تا اربابش وساپا بتونه با اون قسط خريدشو بده

به هر حال خساپا ميتونه امسال حدود 120 تومن هم تقسيم كنه بستگي داره اربابش حضرت وساپا چقدر لازم بدونه تا بچلونش

مسلم
2011/03/01, 11:55
محمود خان من الان 60 درصد نقدم بین چند تا سهم برا خرید شک دارم
به نظرت چه قیمتی برا خرید وساپا خوبه؟

محمود شریعت
2011/03/01, 12:23
روي وساپا كلا نظرم مثبته ولي توصيه ميكنم پله اي اضافه كني تا اگر پايين تر رفت ميانگينت بياد پايين. من و چندتا از دوستان از روز بازگشايي تا الان حدود 2.5 ميليون وساپا خريديم كه هنوزم قصد افزايش اين سهم را در سبدمان داريم. به نظر من 285 تومان حمايت مهمي براي وساپا هست كه در صورت برگشت از اين قيمت هدف تكنيكال قيمت ميشود 365 تومان!!
حالا از تكنيكال كه بگذريم از لحاظ بنيادي اين شركت حرف هاي زيادي براي گفتن دارد... كه البته در حيطه (فكر كنم غلط املايي دارم) تخصص بنده نيست كه اظهار نظر كنم و پستهاي بالا فقط نقل قول از كساني بود كه واقعا قبولشان دارم.

http://020.img98.net/out.php/i141033_16081587157516621575.jpg

محمود شریعت
2011/03/01, 12:35
احتمال افت تا 285 و 275 وجود دارد اما به اين معني نيست كه حتما به اين قيمتها ميرسد! بنابراين بهترين راه خريد پلكاني است.
البته با وجود واگرايي در rsi و macd و .... خريد در اين شرايط با ريسك بالايي همراه است. اما اگر در اين سهم ديد ميان مدت داريد مطمئنا نتيجه خوبي خواهيد گرفت

محمود شریعت
2011/03/02, 08:38
نوشته شده توسط كاوه رستمي:

پورتفوي وساپا از دي ماه تا بهمن 54 ميليارد تومان افزايش سود داشته ، و سود هر سهم تا آخرين گزارش شركت تا مبلغ 941 ريال افزايش يافته است.
وساپا با اين رويه سود سازي كه داره ، باعث شگفتي بازار شده است. به نظر ميرسد تا زمان افزايش سرمايه و مجمع سالانه شركت بتواند به سود 130 توماني دست يابد.
نكته قابل توجه اين است كه شركت سايپا به عنوان سهامدار عمده سرمايه گذاري سايپا ، تقسيم سود 100 درصدي را براي وساپا در نظر گرفته است. و شايد بخاطر نياز به نقدينگي علاوه بر سود پيش بيني شده ، سود انباشته هم تقسيم كنند.

محمود شریعت
2011/03/02, 10:34
برگشت وساپا مبارك

امپراتور7
2011/03/04, 20:39
احتمال حمایت از وساپا فردا بسیار بالاست با توجه به اخباری مبنی بر محافظه کارانه بودن سود خبهمن جو گروه خودرویی مثبت خواهد ماند و احتمال حمایت از این سهم بالاست

مصطفي رستمي
2011/03/05, 15:12
امروز تعدادي وساپا خريدم . البته اصلا پول ندارم و اعتباري خريد كردم.تا اخر ماه مجبورم تسويه كنم.

آمن خادمی
2011/03/06, 09:50
پيش بيني سود هر سهم سال مالي آينده شركت رايان سايپا با سرمايه 60 ميليارد توماني هزار و 361 ريال با پيشنهاد تقسيم سود 90درصدي اعلام شد.
شركت ليزينگ رايان سايپا كه 60 ميلياردتومان سرمايه اسمي دارد و با توقف نماد معاملاتي از 4 بهمن ماه تاكنون مواجه است، پيش بيني درآمد هر سهم سال مالي 90 را هزار و 361 ريال به طور خالص پيش بيني كرد.
در همين حال هيات مديره اين شركت بورسي در نظر دارد90 درصد از سود عملكرد سال آينده را براي تقسيم بين سهامداران به مجمع عمومي عادي پيشنهاد كند.

ماهور
2011/03/06, 15:46
رئیس کمیسیون اصل 44 با طرح این موضوع که احتمال تبانی و غیررقابتی بودن در واگذاری سایپا به شرکت سرمایه گذاری سایپا وجود دارد، از بررسی این موضوع در شورای رقابت خبر داد و گفت: احتمال لغو واگذاری سایپا به خودش وجود دارد.
"حمیدرضا فولادگر" در گفتوگو با خانه ملت، از بررسی فروش سهام شرکت سایپا به شرکت سرمایهگذاری سایپا در شورای رقابت خبر داد و گفت: با ورود مجلس به موضوع واگذاری سایپا به خودش و انتقاد از غیررقابتی بودن این واگذاری، موضوع واگذاری سایپا به سایپا زیرسوال رفته است و اگر شورای رقابت رأی بر غیررقابتی بودن این واگذاری بدهد، این معامله لغو خواهد شد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی همچنین از پیگیری این موضوع از سوی مجلس خبر داد و گفت: خریداران سایپا چند نوبت به مجلس فراخوانده شده اند تا در باره مکانیزم خرید سهام سایپا توضیح بدهند و مشخص شود این فرآیند چطور طی شد که در نتیجه آن سهام سایپا به شرکت سرمایهگذاری سایپا، یعنی خودش واگذار شد.

فولادگر با بیان این که روابط اختاپوسی میان برخی شرکتهای شبه دولتی، موجب مرگ رقابت در جریان خصوصی سازی شده است، از طرح موضوع خرید سهام بلوک 18 درصدی ایران خودرو از سوی شرکت سرمایهگذاری سایپا انتقاد کرد.

رئیس کمیسیون پیگیری و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی همچنین افزود: شرکتهایی مانند "رنا" و یا "شرکت سرمایهگذاری سایپا" از طریق ارتباطهای فراقانونی به جریان خصوصی سازی وارد شدهاند؛ برای مثال سایپا از طریق همین شرکت "رنا" که هم در ایران خودرو نقش دارد و هم در سایپا، سعی در خرید سهام ایران خودرو داشت تا سرانجام این دو شرکت خودروسازی تحت مدیریت یک نفر در بیایند.

مصطفي رستمي
2011/03/07, 12:31
آخر وقت چه معاملات جالبي شد!!
بيش از مثبت 3 فردا رو هم ميخريد.

ماهور
2011/03/09, 17:02
«احتمال تبانی و رقابت در شرایط انحصار» معضل اصلی خرید سهام سایپا توسط زیرمجموعه هایش و مخصوصا شرکت سرمایه گذاری سایپا شده است. دست کم حمیدرضا فولادگر به عنوان رئیس کمیسیون اصل 44 مجلس و محمدقسیم عثمانی نماینده بوکان و عضو شورای رقابت این طور فکر می کنند.

یکشنبه هفته آینده شورای رقابت تصمیمم نهایی را در این مورد خواهد گرفت. آنها از موضع سفت و سخت جلسات اول کمی کوتاه آمدهاند که شاید به دفاع جالب و عملی سایپا بازگردد. شرکتهای زیرمجموعهای که در خرید سهام سایپا دخیل بودند افزایش سرمایه دادهاند. سهامداران جدید حقوقی وارد شده تا خصوصی شدن آنها بیشتر نمایان شود. این اما از پیچیدگیهای خرید نکاسته است. طراحی خرید سهام سایپا از طریق مَفَر قانونی به حدی زیرکانه و پیچیده بود که شرکت بورس را هم مجبور به بستن نماد تا بررسی بیشتر کرد.

در اینکه یکشنبه هفته بعد چه اتفاقی خواهد افتاد و آیا خصوصی شدن سایپا با این روش به رسمیت شناخته خواهد شد یا بار دیگر معامله ابطال میشود صحبتهای زیادی می توان کرد اما هنوز یک موضوع مشخص نشده و آن دو قانون متضادی است که هر دو به تصویب مجلس رسیده و کسی دوست ندارد در مورد آن صحبت کند. طبق ماده 198 قانون تجارت هیچ شرکتی نمیتواند خود را بخرد و با این حساب خرید سهام سایپا توسط زیرمجموعه ها به دلیل داشتن اطلاعات بیشتر از شرکت مادر غیرقانونی است اما طبق قانون جدیدتر، در واگذاری شرکتهای دولتی به بخش خصوصی، شرکتهای مشهور به شبه دولتی میتوانند حضور یابند و با این حساب حضور شبه دولتیای به نام سایپا یا سرمایه گذاری سایپا در خرید سایپا کاملا قانونی است.

شاید به دلیل همین تضادها باشد که نمایندگان مجلس در بررسی موضوع واگذاری سهام سایپا که سایپاییها آن را «تمیز و پاک» می دانند بیشتر روی احتمال تبانی و رقابت در شرایط انحصار سخن میگویند و ترجیح می دهند این موضوع در شورای رقابت بررسی شود تا به خاطر قانون پر ایرادی که هر واگذاری بزرگ را در سالهای گذشته با چالش و حاشیه همراه کرده زیر سوال نروند.

نتیجه به نفع یا ضرر سایپا، جز این نخواهد بود که این حکم راه را برای بررسی بیشتر قانون باز نخواهد کرد چون موضوع آن تبانی و خرید در شرایط انحصار است. سایپا نیز چوب بدشانسی را خواهد خورد. یافتن مفر قانونی توسط آنها چون برای اولین بار است حساسیت ایجاد کرده است.

خبرآنلاین

apple
2011/03/09, 19:13
آقا من هرچي تحليل مي كنم نمي تونم بفهمم چرا مي گويند وساپا خريدني و ارزشمند است . ميشه يكي از اساتيد هروقت فرصت داشت به من بگويد چرا ؟

محمود شریعت
2011/03/09, 19:35
از لحاظ بنيادي كه دوستان زياد بحث كردند ولي از نظر تكنيكال ظاهرا در حال ساخت مثلث متقارن صعودي است كه در صورت شكست مثلث به بالا الگو تاييد خواهد شد. آگر ديديد وساپا دو سه سال ديگه شد 3000 تومان اصلا تعجب نكنيد. چون با برنامه هايي كه براي آينده دارند رسيدن به قيمتهاي بالاي 3 هزار تومان ناممكن نيست.

http://forums.boursy.com/

مصطفي رستمي
2011/03/15, 09:37
با كم شدن شناور سهم كف سهم هم مياد بالاتر .
اگر همين روزها صفهاي چند ده ميليوني خريد را ديديد زياد تعجب نكنيد.

مصطفي رستمي
2011/03/15, 09:40
وساپا تا اخر بهمن 94 تومان پوشش داده.
بابت فروش خودرو توسط رنا بيش از 10 تومان به سود وساپا اضافه ميشه (چون مالك 40 درصدي رناست) . از اول بهمن تا كنون هم بيش از 8 تومان بابت فروش سهم به سودش اضافه شده. بالاي 110 تومان سود داره . در حال حاضر پي بر اي سهم زير 3 است . چند روز پيش هم گفتم كه خيلي از شركتهاي سرمايه گذاري در حال خريد سهم هستند . با توجه به اين حجم خريد سرمايه گذاري ها و صندوق ها و همچنين دانايان پارس كه در اين روزها هر روز بالاي 1 ميليون سهم خريداري ميكند بايد به جرات بگوييم كه سهم با زير 300 تومان خداحافظي كرد.
ضمنا بيش از 4 درصد ولساپا متعلق به وساپا است كه بيش از 40 درصد (پس از تعديل سود)رشد كرده است.

مصطفی مصری پور
2011/03/15, 10:58
با كم شدن شناور سهم كف سهم هم مياد بالاتر .
اگر همين روزها صفهاي چند ده ميليوني خريد را ديديد زياد تعجب نكنيد.

معامله در 4% مثبت....کم کم داره صف میشه
خواهشا تعجب نکنید!!

محمود شریعت
2011/03/15, 11:17
با توجه به اينكه تقريبا قيمت از نزديك راس مثلث خارج شده آيا ميشه گفت قيمت به هدف مثلث ميرسه يا نه؟؟؟

http://022.img98.net/out.php/i177652_16081587157516621575.jpg

مصطفی مصری پور
2011/03/15, 11:44
محمود خان هدف مثلث چنده؟؟؟؟

محمود شریعت
2011/03/15, 12:03
محمود خان هدف مثلث چنده؟؟؟؟

370 تومان

مصطفی مصری پور
2011/03/15, 12:06
آقا پایه ی صف چیده شد...دست به دعا میشیم واسه توپول شدنش...:1::1:

محمود شریعت
2011/03/15, 13:21
آقا پایه ی صف چیده شد...دست به دعا میشیم واسه توپول شدنش...:1::1:

هرچقدر هم صف بشه فعلا سايپا عرضه ميكنه!
بيش از 100 ميليون سهم ديگه بايد بفروشه تا شناور سهم بالا بره و شرايط افزايش سرمايه رو بدست بياره

مصطفي رستمي
2011/03/15, 13:24
هرچقدر هم صف بشه فعلا سايپا عرضه ميكنه!
بيش از 100 ميليون سهم ديگه بايد بفروشه تا شناور سهم بالا بره و شرايط افزايش سرمايه رو بدست بياره

درست ميفرماييد دوست عزيز
ولي همينكه با اينهمه عرضه همچنان روند صعودي داره نشاندهنده ارزندگي سهمه . شما فرض كنيد كه ديگه عرضه كننده اي نداشته باشه . اونوقت بايد صفهاي خريد چند ده ميليوني رو شاهد باشيم.

مصطفي رستمي
2011/03/16, 07:07
روز گذشته 13ميليون و 146 هزار و 820 سهم وساپا معامله شد كه تعداد 2/200/000 سهم را شركت سايپا فروخت . تعداد 370/000 سهم نيز شركت دانايان پارس(طبق روال روزهاي گذشته) خريداري كرد.
براي من سوال شده كه اگر سهم ارزنده نيست پس چرا با اينهمه عرضه هاي مكرر سهم صف فروش وحشتناك نميشه!!! اگر اين روزها ديديد به سهامداران بالاي 1 درصد اضافه شدند تعجب نكنيد.
ديروز خبري هم از يكي از دوستان شنيدم كه گفت وساپا 130 تومان سود سال جاريش است (خبراي ايشون هميشه موثقه).

محمود شریعت
2011/03/16, 15:29
:elephant::elephant:

مصطفی مصری پور
2011/03/16, 15:35
وساپا کماکان مطمئن!!:1:
فقط هر روز آخر وقت باید چک کنی 4% مثبتش در چه حجمی معامله شده...همین!!

محمود شریعت
2011/03/19, 10:19
اگر سايپاييها با بورس سر15% شناوري به توافق برسن كه ديگه هيچ سهمي عرضه نميشه وگرنه 66 ميليون تاي ديگه بيشتر نمونده تا 20% شناوري كه اونم بازار ميبلعش
به هر حال نخريدن بيشتر از خريدن ريسك داره پس تا دير نشده بخرينش

مصطفی مصری پور
2011/03/19, 11:48
به صورت میانگین ،روزی 10 میل عرضه میشه..پس نیمه دوم فروردین تازه بازی شروع میشه

محمود شریعت
2011/03/19, 12:42
خيلي جالبه .....
سايپا 90 ميليون سهم انتقال داده به زير مجموعه هاش در حالي كه هيچكدام از آنها بالاي يك درصد نيامدن ....
عجب سياستي داره اين سايپا!!!!!! اين يعني انسجام و همدلي مجموعه سايپا ...

مصطفی مصری پور
2011/03/26, 13:50
و بازهم صف خرید!!!:9:
تبریک

وحید 20
2011/03/26, 15:39
از 230 تومان در سایت بقلی توصیه اکید خرید شد که امیدوارم دوستان استفاده کرده باشند.
نگهداری وساپا با دیدگاه مجمع توصیه میشود.

میشکا
2011/03/26, 16:31
با سلام به کلیه دوستان و تبریک بابت سبزی یکباره کل بازار...امیدوارم به دور از هیجان تریدهای خوبی داشته باشید....از جناب مصطفی رستمی عزیز و اس ام اس های مفیدشان متشکرم....الحق که جناب رستمی پشتکار خوبی دارند...سبز که هستید پس دعا میکنم پاینده باشید

حسینی
2011/03/29, 17:16
صورت وضعیت پورتفوی دوره 1 ماهه منتهي به 1389/12/29>:D<

http://codal.ir/Reports/InterimStatement.aspx?LetterSerial=T%2fyhvGJ8Bw4sh 5EEqU3v7Q%3d%3d

مصطفی مصری پور
2011/03/30, 11:06
سلام
دوستان خبر ندارن چقدر دیگه باید عرضه بشه برای تکمیل 20% شناور؟؟
ممنون

مصطفي رستمي
2011/03/30, 11:12
سلام
دوستان خبر ندارن چقدر دیگه باید عرضه بشه برای تکمیل 20% شناور؟؟
ممنون

اون چيزي كه تو تي اس اي نشون ميده تا روز گذشته حدود 000/600/44 سهم باقي مانده بود .
سايپا هم كه فقط تو صف خريد عرضه ميكنه . پس نگران سهم نباشيد . باز هفته اينده شاهد صف خريد خواهيم بود.با اتمام عرضه سايپا نيز شاهد انفجار سهم خواهيم بود;)

مصطفی مصری پور
2011/03/30, 11:25
اون چيزي كه تو تي اس اي نشون ميده تا روز گذشته حدود 000/600/44 سهم باقي مانده بود .
سايپا هم كه فقط تو صف خريد عرضه ميكنه . پس نگران سهم نباشيد . باز هفته اينده شاهد صف خريد خواهيم بود.با اتمام عرضه سايپا نيز شاهد انفجار سهم خواهيم بود;)
ممنون جناب رستمی
ترس که به هیچ وجه نداریم
صرفا منتظر انفجار هستیم ;)

میشکا
2011/03/30, 13:56
سلام...به نظر من یک مقدار همانند 300 تومان در این محدوده 400 بازی بازی خواهد کرد...امیدوارم دوستان سود خوبی ببرند..

حامد24
2011/03/30, 15:59
سلام...به نظر من یک مقدار همانند 300 تومان در این محدوده 400 بازی بازی خواهد کرد...امیدوارم دوستان سود خوبی ببرند..
موافقم
روند کلی سهم تا مجمع سالیانه که دیگر زمان چندانی هم به ان نمانده روندی صعودیست

امپراتور7
2011/03/30, 19:53
شب مجمع میتونه تا 550 هم رشد کنه منتظر حرکت انفجاری سهم با پایان یافتن عرضه های سایپا هستیم

آریو
2011/03/30, 23:15
شب مجمع میتونه تا 550 هم رشد کنه منتظر حرکت انفجاری سهم با پایان یافتن عرضه های سایپا هستیم

موافقم امپراتور عزیز
خبرای خوبی توشه فکر کنم 600 تومنو بزنه حرکتی مثل ولساپا.....احتمال توقف سهم تو 450 زیاده.....پول داشتم امروز یه ذره میخریدم...یه بارم که شده بذار با پیشنهاد بقیه خرید کنیم

امپراتور7
2011/03/30, 23:28
موافقم امپراتور عزیز
خبرای خوبی توشه فکر کنم 600 تومنو بزنه حرکتی مثل ولساپا.....احتمال توقف سهم تو 450 زیاده.....پول داشتم امروز یه ذره میخریدم...یه بارم که شده بذار با پیشنهاد بقیه خرید کنیم

من میانگینم 306 بود امروز خریدم کشیدمش بالا حمایت از این سهم بعد از اینهمه رشد بی نظیر بود حتی اگه بره اصلاح هم فوقش یه منفی بخوره که خیلی بعیده و باز هم اضافه میکنم

مصطفي رستمي
2011/03/31, 06:43
روز گذشته از 17 ميليون سهمي كه معامله شد تنها 3 ميليونش را سايپا داد و مابقي را دوستاني بودند كه سود شناسايي كردند. براي افزايش سرمايه بالغ بر 40 ميليون سهم ديگه بايد ازاد بشه . سايپا هم كه فقط رو درصد و به صف خريد ميده . اين يعني چي؟؟؟

محمود شریعت
2011/03/31, 10:40
من كه تا 765 تومان سهم را نگهداري مي كنم!

محمود شریعت
2011/03/31, 11:30
متاسفانه به دليل مسافرت، هفته گذشته از بازار دور بودم و فقط تلفني قيمتها را پيگيري مي كردم.
وساپا از هدف 372 توماني و البته سقف كانال فرضي هم فراتر رفته و اكنون هدف هاي بالاتري را در سر دارد. اولين مقاومت مهم پيش روي سهم محدوده 450 تومان است كه ميتواند سبب استراحت كوتاه مدت سهم شود. به نظر بنده اكنون كف سهم محدوده 380 - 385 تومان است كه در صورت افت تا زير 390 ، وزن سهم را در سبدم اضافه خواهم كرد.
من هميشه از سهامداري متنفر بودم و فقط نوسان گيري مي كردم ولي اين سهم بگونه ايست كه نوسان گيران را جا خواهد گذاشت براي همين اولين سهميست كه قصد سهامداري در آن را دارم و از 295 با سهم هستم و فعلا با آن خواهم بود.
با توجه به اطلاعات فعلي اهداف ميان مدت سهم را 550 ، 600 و 650 تومان ميدانم كه در هفته هاي آتي با توجه به نوسانات سهم ميتوان هدف سهم را با دقت بيشتر پيش بيني كرد.
البته تمام تحليل هاي فوق با تكيه بر پتانسيل بنيادي فوق العاده بالاي سهم ارايه شده است وگرنه واگرايي در RSI و MACD با قيمت، همه اخطار فروش را صادر كرده اند اما با توجه به ايمان به اين سهم، 45 روز ديگر با سهم خواهيم بود.

http://025.img98.net/out.php/i211179_16081587157516621575.jpg

arak_bourse
2011/03/31, 11:32
محمود خان ممنون
به نظرت كي به اين هدف ميرسه؟

محمود شریعت
2011/03/31, 11:39
محمود خان ممنون
به نظرت كي به اين هدف ميرسه؟

انجام وظيفه بود.
والا اين يكي ديگه كار من نيست ...!
از استاد خوبم، holy عزيز، خواهش ميكنم كه ايشان هم تحليلي بر اين سهم داشته باشند و اشتباهات بنده را اصلاح فرمايند.

مصطفی مصری پور
2011/03/31, 12:29
در تایید فرمایشات دوستان....وساپا در اسفند ماه 526459میلیون ريال سهام واگذار کرده...یعنی 30 تومن سود به ازای هر سهم شناسایی کرده....با این روند سود سازی ،ای پی اس 120 تومنی دست یافتنی نیست؟؟؟
با پی به ای 5 به این ای پی اس،قیمت کمتر از 600 میشه؟؟
حالا خودتون در پیش بینی جو بازار در فصل مجامع استادید...
پس میشینیم تا دیدن انفجارو از دست ندیم :d

diesel29
2011/03/31, 17:34
سلام خدمت همه اساتید و عزیزان وساپایی مخصوصا اقای رستمی گل که توی این مدت خیلی بهش زحمت دادم
یه سوال داشتم که با مطالبی که خوندم تاییدشم گرفتم
میخواستم ورود پله دوم به وساپا توی قیمت 400 بپرسم که متاسفانه توی قیمت 295 من خرید کمی داشتم جبران کنم که با این حساب و چیزایی که خوندم فقط باید تصمیم به امید خدا اجرایی کنم
دیدگاه من نسبت به این سهم اینکه سود 100 تومنی تقریبا قطعی با قیمت 400فقط اگر باهاش بریم مجمع 25% سود گرفتیم با خیال راحت بدور از هیاهو و جو بازار و شاخص حالا رفت بالا که دمش گرم نرفتم با افزایش سرمایه و دید سود 25% سرمایهگذاری مطمینی تا یکشنبه ببینیم که چی میشه

محمود شریعت
2011/03/31, 17:59
سلام خدمت همه اساتید و عزیزان وساپایی مخصوصا اقای رستمی گل که توی این مدت خیلی بهش زحمت دادم
یه سوال داشتم که با مطالبی که خوندم تاییدشم گرفتم
میخواستم ورود پله دوم به وساپا توی قیمت 400 بپرسم که متاسفانه توی قیمت 295 من خرید کمی داشتم جبران کنم که با این حساب و چیزایی که خوندم فقط باید تصمیم به امید خدا اجرایی کنم
دیدگاه من نسبت به این سهم اینکه سود 100 تومنی تقریبا قطعی با قیمت 400فقط اگر باهاش بریم مجمع 25% سود گرفتیم با خیال راحت بدور از هیاهو و جو بازار و شاخص حالا رفت بالا که دمش گرم نرفتم با افزایش سرمایه و دید سود 25% سرمایهگذاری مطمینی تا یکشنبه ببینیم که چی میشه

با فروش ايمن جوش به رنا 28 تومان سود ديگه به هر سهم وساپا افزوده شده كه با اين حساب eps وساپا فعلا فقط كمي كمتر از 130 تومان است.

56one1
2011/03/31, 18:10
سلام خدمت همه دوستان
نظر دوستان در مورد eps سال 90 وساپا چیه؟ کمتر بودن eps سال 90 باعث ریزش قیمتی بعد از مجمع نمیشه؟

محمود شریعت
2011/03/31, 18:31
سلام خدمت همه دوستان
نظر دوستان در مورد eps سال 90 وساپا چیه؟ کمتر بودن eps سال 90 باعث ریزش قیمتی بعد از مجمع نمیشه؟

دوست عزيز epsسال آينده وساپا بيشتر از امسال خواهد بود

حسینی
2011/03/31, 23:00
حقیقتش یکی از کاربران در تالار بورس حدود یکماه پیش مطلبی نوشته بود که برای من شگفت انگیز بود(با اینکه حدود70%سبد من وساپاست)ولی اکنون می بینم که با این اوضاعی که دارد پیش می رود گویا آن عدد زیاد هم دست نیافتنی نیست:) خوشحال می شوم که نظر اساتید را هم بدانم.
نوشته شده توسط Amir1999
استاد عزيز سلام

خسته نباشيد . راستش منم وساپايي شدم . تو اين قيمت . بله 3065 ريال . هدف قيمتي اونو 7980 ريال براي 45 معامله آتي ديدم . آيا درسته ؟؟؟؟ آيا از نظر بنيادي ميتونه با 45 معامله ديگه به اين قيمت برسه ؟؟؟

با تشكر

hamyy26
2011/03/31, 23:31
سلام دوست عزيز من اين وسط يك چيزي رو نميفهمم.لطفا اگه ممكنه به درك من كمك كنيد.
وساپا تو سقف قرار داره با واگرایی منفی در اسیلاتور rsi و همین طور واگرایی منفی در حجم و کندل مرد اویزان در نمودار شمعی ژاپنی
پس چرا اين وسط هر روز داره 4 درصد مثبت ميخوره؟من گيج شدمممممم:-/

amir3236
2011/04/01, 00:15
وساپا سقف کانال شکسته شده هدف عرض کانال بعدی500

http://up.iranblog.com/images/ypx1gmryml1diro0rxcx.png

MTZ
2011/04/01, 09:38
سلام دوست عزيز من اين وسط يك چيزي رو نميفهمم.لطفا اگه ممكنه به درك من كمك كنيد.
وساپا تو سقف قرار داره با واگرایی منفی در اسیلاتور rsi و همین طور واگرایی منفی در حجم و کندل مرد اویزان در نمودار شمعی ژاپنی
پس چرا اين وسط هر روز داره 4 درصد مثبت ميخوره؟من گيج شدمممممم:-/

من هم سال پیش که اولین سال فعالیتم در بورس بود دقیق در همین اول سال مثل شما شده بودم..بازار رشد میکرد و من فقط واگرایی میدیدم و خرید نمی کردم..اما بازار 30% رشد کرد و من هیچ کار نکردم

فقط میشه اینجور توجیه کرد ...در بازارهای به شدت هیجانی بعضی وقت ها باید با جو همراه شد

ونکته بعدی : من تا چند وقت پیش فکر میکردم تنها راه موفقیت در بازار تکنیکال است امممممممممممممممممممممممم ممممممممممممممماااااااااا اااااااا
الان به این نتیجه رسیدم : یکی از راه های موفقیت در بازار تکنیکال است

arak_bourse
2011/04/01, 09:47
بعضي مواقع واقعا بايد تكينيكال را كنار گذاشت.

حسینی
2011/04/01, 12:01
بی مناسبت نیست اگر نقل قولی هم از جناب دکتر سهند گرامی که 12اسفندماه سال گذشته در رابطه با وساپا شده ذکر شود شاید که به کار آید:

دوست عزیز ، وساپا با خرید سایپا که خود صاحب وساپاست، وارد سیکل معیوبی شده که انتها ندارد!!!!

بنابراین وقتی سایپا 10 تومن بره بالا وساپا هم میره بالا ، باز به دلیل اینکه وساپا می ره بالا ، سایپا می ره بالا و همینطور این سیکل ادامه داره.

بنابراین اگر وساپا را در 700 تومان دیدیم نباید تعجب کنیم.

این ماجرا را در اخر دوره دوم ریاست جمهوری قبلی در مورد گروه وپترو شاهد بودیم.

وقتی شرکتها نمی توانند سود عملیاتی بسازند ، در عوض با نقل و انتقالات درون گروهی سودهای غیر عملیاتی می سازند و بازار هم در هیجان رشد سودهای اینها ، به سود های غیر عملیاتی پی به ای می دهد و در نتیجه سهام بصورت گروهی رشد می کنند.

حالا این وسط اگر همراه این گروه نباشید ، متضرر می شوید. ولی باید حواسمان جمع باشد که احساسی عمل نکنیم و به موقع از سهام این گروه خارج شویم.

بنابراین بنظر من سال اینده ، سال همین گروه خودرویی سایپا و ایران خودرو است و سهام این گروه بعضا بالای 500-600 تومان خواهند شد.( اگر این رویه نقل و انتقالات درون گروهی ادامه یابد)

http://www.bourex.com/viewtopic.php?t=16525&postdays=0&postorder=asc&start=30

مصطفی مصری پور
2011/04/01, 17:49
من هم سال پیش که اولین سال فعالیتم در بورس بود دقیق در همین اول سال مثل شما شده بودم..بازار رشد میکرد و من فقط واگرایی میدیدم و خرید نمی کردم..اما بازار 30% رشد کرد و من هیچ کار نکردم

فقط میشه اینجور توجیه کرد ...در بازارهای به شدت هیجانی بعضی وقت ها باید با جو همراه شد

ونکته بعدی : من تا چند وقت پیش فکر میکردم تنها راه موفقیت در بازار تکنیکال است امممممممممممممممممممممممم ممممممممممممممماااااااااا اااااااا
الان به این نتیجه رسیدم : یکی از راه های موفقیت در بازار تکنیکال است

دوست عزیز اینجا نارسایی تکنیکال مطرح نیست...اگر قسمت اسیلاتورهای کتاب جان مورفی رو با دقت مطالعه کنید..مشاهده خواهید کرد که به گفته ی جان مورفی:اسیلاتورها کاربرد ثانویه دارند یعنی ابتدا باید روند سهمو تشخیص بدید سپس به کمک اسیلاتورها نقطه ی ورود مناسب را تشخیص بدید
در ضمن در بازارهای شدیدا مثبت ممکنه rsi مدتها بالای 70 و 80 بمونه یا در بازارهای کاملا نزولی مدتها زیر 30 بمونه اما قیمت نوسان کنه
فراموش نشه که همه دوستان از جمله شما استاد بنده هستید
فقط خواستم بحث به نتیجه برسه
با تشکر

مسلم
2011/04/01, 18:17
هدف موج 5 سهم بالای 500 هست و دوستان بلند مدتی بهتره به نوسانات توجهی نداشته باشند
اما خوب این وسط قطعا اصلاح داریم

عادل
2011/04/02, 20:38
سلام به دوستان وساپایی:)
به نظر اساتید بنده فردا اقدام به خرید این سهم بکنم یا نه ؟ آخه بدجوری جای خالیش رو در سبدم احساس میکنم

محمود شریعت
2011/04/03, 09:15
سلام به دوستان وساپایی:)
به نظر اساتید بنده فردا اقدام به خرید این سهم بکنم یا نه ؟ آخه بدجوری جای خالیش رو در سبدم احساس میکنم

كف قيمت در حال حاظر 390 تومان است كه رسيدن به اين قيمت بعيد به نظر مي رسد. پس انتظار براي افت ممكن است سبب جا ماندن از سهم بشود

ناهید
2011/04/03, 09:49
از فروش سهام؛
سرمايه گذاري سايپا 526 ميليارد ريال سود برد

خبرگزاري آريا- شرکت سرمايه گذاري سايپا طي اسفندماه سال گذشته بخشي از سهام 7 شرکت بورسي و غير بورسي را به قيمت 379 ميليارد و يک ميليون ريال تحصيل کرد.
به گزارش سرويس اقتصادي آريا، شرکت سرمايه گذاري سايپا طي دروه کاري يک ماهه منتهي به 29 اسفندماه 89 بخشي از سهام 49 شرکت بورسي را در سبد خود داشت که طي اين دروه سهام يک شرکت بورسي را به سبد خود افزود و سهام دو شرکت ديگر را از سبد خود حذف کرد و مبلغ 138 ميليارد و 663 ميليون ريال از ارزش جاري اين پرتفوي سهام کاسته شد و به مجموع 6 هزار و 899 ميليارد و 247 ميليون ريال رسيد.
اين در حالي است که بهاي تمام شده سهام بورسي تحت مالکيت اين شرکت در ابتداي اسفندماه 89 معادل 5 هزار و 390 ميليارد و 593 ميليون ريال بود که با 40 ميليارد و 45 ميليون ريال کاهش در پايان اسفندماه به 5 هزار و 350 ميليارد و 548 ميليون ريال رسيده است.
شرکت سرمايه گذاري سايپا طي دروه يک ماهه ياد شده سهام شرکتهاي بورسي و فرابورسي سايپا، فولادمبارکه اصفهان، فولادآلياژي ايران و صنايع فولاد آلياژي يزد و سهام شرکت هاي خارج از بورس سرمايهگذاري پارس آرين و گروه سرمايه گذاري کارکنان سايپارا با قيمت 506 ميليارد و 969 ميليون ريال خريداري کرده و به مجموع سهام خود افزوده است.
در مقابل بخشي از سهام شرکتهاي بورسي رايان سايپا، سايپا، ملي صنايع مس ايران، سرمايه گذاري توسعه معادنو فلزات، بانکسينا، باتکتجارت،کالسيمين،سرمايه گذاري غدير،کشتيراني جمهوري اسلامي ايران، حفاري شمال، ايرانخودرو، خدمات انفورماتيک، ارتباطاتسيار ايران، صنايعفولاد آلياژييزد و سهام شرکت غير بورسي سرمايه رادين(ايمن جوش سابق) را فروخت و از اين فروش معادل 526 ميليارد و 459 ميليون ريال سود برد.

محمود شریعت
2011/04/03, 10:38
بازم صف خريد شد
به قول دوستمون وساپا واقعا سهم حسرت نام دارد.

حسرت براي آناني كه نخريدند و جا ماندند،
حسرت براي آناني كه كم خريدند و پشيمانند،
وحسرت براي آنانكه شناسايي سود كردند.

عادل
2011/04/03, 12:45
كف قيمت در حال حاظر 390 تومان است كه رسيدن به اين قيمت بعيد به نظر مي رسد. پس انتظار براي افت ممكن است سبب جا ماندن از سهم بشود

مرسی
امروز خریدم با قیمت423 تومن

امپراتور7
2011/04/03, 16:26

امروز برای پرتفوی که دستم هست هم خرید کردم 4199 البته میانگین خودم خیلی پایینه ولی وساپا فعلا یه موجه باید موج سواری کرد داره به هدفش نزدیک میشه

مصطفي رستمي
2011/04/04, 06:01
ديروز يك خبري شنيدم.
تا اخر فروردين وساپا بالاي 530 ميرسه(درست شنيديد اخر فروردين) . به نظر شما حقيقت داره!!!

وحید 20
2011/04/04, 08:56
از 230 تومان وساپا خریدم که در 320 فروختم و مجدد در 300 خریدم و نگه داشتم
زمانی که در 230 تومان در سایت دیگه پیشنهاد خرید میدادم خیلی ها توجه نکردند ولی الان...........

مصطفي رستمي
2011/04/04, 15:50
اين هم اگهي افزايش سرمايه در 25 فروردين.
http://codal.ir/Reports/AssemblyInvitation.aspx?LetterSerial=OCybMbC1oTM4% 2fgTwqjUGQw%3d%3d

محمود شریعت
2011/04/04, 16:03
http://codal.ir/Reports/AssemblyInvitation.aspx?LetterSerial=OCybMbC1oTM4% 2fgTwqjUGQw%3d%3d

خبر مسرت بخشي بود
ممنون دوست عزيز

مصطفي رستمي
2011/04/04, 16:43
يادش به خير روزي كه وساپا منفي معامله ميشد (رو قيمت 295 تومان) در تاريخ 89/12/17 اين سهم به دوستان تو حركت جمعي معرفي شد و به همه دوستان اس ام اس داده شد كه سهم را بخرند. همان روز در پاياين معاملات تا نرخ 3047 را هم رنج كردند و خريدند. امروز 15/1/90 است و كمتر از يكماه از اون تاريخ ميگذره(البته 1 هفته هم بازار تعطيل بوده) و نرخ پاياني سهم 4415 ريال است(حدود 49 درصد بازدهي كمتر از يكماه). خيلي لذت بخشه

امپراتور7
2011/04/04, 17:27
ديروز يك خبري شنيدم.
تا اخر فروردين وساپا بالاي 530 ميرسه(درست شنيديد اخر فروردين) . به نظر شما حقيقت داره!!!

ما که باورمون میشه چون این سهم واقعا طلاست مرسی بنده هم از 306 دارم ;)

56one1
2011/04/04, 20:34

من اولین خریدم در 1950 ریال بود و به نیت افزایش سرمایه به توصیه یک دوست خرید کردم. گفته بود که تا مجمع 100 درصد بازدهی میده ولی خیلی زودتر داد. از 4000 ریال بازهم اضافه کردم. الان میانگینم 3050 هستش.

مصطفی مصری پور
2011/04/04, 21:43
يادش به خير روزي كه وساپا منفي معامله ميشد (رو قيمت 295 تومان) در تاريخ 89/12/17 اين سهم به دوستان تو حركت جمعي معرفي شد و به همه دوستان اس ام اس داده شد كه سهم را بخرند. همان روز در پاياين معاملات تا نرخ 3047 را هم رنج كردند و خريدند. امروز 15/1/90 است و كمتر از يكماه از اون تاريخ ميگذره(البته 1 هفته هم بازار تعطيل بوده) و نرخ پاياني سهم 4415 ريال است(حدود 49 درصد بازدهي كمتر از يكماه). خيلي لذت بخشه
آره یادمه جناب رستمی
من قبل از اون خریدمو کرده بودم
اما ورود شما به این سهم بیش از پیش مطمئنم کرد!!

hamyy26
2011/04/05, 22:46
سلام استاد رستمي.به نظر شما اضافه كردن وساپا رو براي فردا صلاح ميدانيد؟ممنون

مصطفي رستمي
2011/04/06, 06:21
سلام استاد رستمي.به نظر شما اضافه كردن وساپا رو براي فردا صلاح ميدانيد؟ممنون

سلام دوست عزيز
به نظر من وساپا همچنان جا براي رشد داره . خيلي هم داره

مصطفي رستمي
2011/04/06, 06:56
ديروز هم سايپا تعداد 15 ميليون سهم فروخته. پس تا شناور 20 درصدي حدود 18 ميليون و 600 هزار سهم مونده . 4 روز كاري هم معامله ميشه(قبل از مجمع).
عرضه هاي سايپا تمام بشه ديگه كسي فروشنده نيست.

وحید 20
2011/04/06, 07:16
وساپا هنوز هم نسبت به بسیاری از سهم ها ارزان است و برای خرید مناسب است.
هرچند خودم در 230 خریدم و توصیه اکید به خرید در اون قیمتها داشتم ولی بازهم هرکسی بخرد ضرر نخواهد کرد.

مصطفی مصری پور
2011/04/06, 10:07
از عرضه های امروز هراسی نداشته باشید
سهم راه خودشو میره....مگه میشه سایپا صف باشه و وساپا منفی بشه؟؟
مواظب سهامتون باشید که از چنگتون در نیاد

محمود شریعت
2011/04/06, 10:46
بازم خريدم .....

hamyy26
2011/04/06, 12:55
سلام من كه فقط نظاره گر منفي خوردنش بودم.=((

ALI48
2011/04/06, 13:23
رو درصد همه اش رو داديم -رو منفي نصفش رو سرجاش گذاشتيم.

وحید 20
2011/04/06, 15:34
وساپا
قبلا در قیمتهای حدود 230 تومان مکررا در مورد این سهم گفته شد و الان مختصرا شرایط سهم رو میگم برای اینکه سوالات زیادی ازم شده.
در این چند وقت اخیر اکثر سهم های موجود در پرتفوی وساپا رشد زیادی کردند و باعث رشد ناو سهم شدند همچنین با واگذاریهایی که در سال پیش داشت و امسال هم تاکنون به صورت خرد در برخی نماد ها داشته تعدیل مثبت بسیار خوبی برای سال 89 داره که تقریبا همه میدونیم تعدیل داره که رقمی حدود 130 تومان گفته میشه.
امروز از پرتفوی وساپا سهم هایی مانند فملی وپارس خساپا کچاد کگل فولاد غدیر کاما خپارس فاسمین شخارک و.... بازهم رشد کردند که با این رشد ها که انتظار میرود همچنان ادامه یابد ارزش دارایی های وساپا هم روز به روز در حال افزایشه و اکثر اونها هم تعدیل مثبت خواهند داشت.
پرتفوی خارج بورسی خوبی هم داره که میتونید در کدال ببینید.
این مقدمه رو گفتم تا به اینجا برسم که نگهداری سهم و حتی خرید در قیمتهای فعلی بازهم ارزندگی داره و کسی رو پشیمون نخواهد کرد.
در 25 فروردین افزایش سرمایه داره که به 2 دلیل شرکت در افزایش سرمایه رو توصیه میکنم.
1. با توجه به تعدیل قطعی وساپا برای سال مالی 90 که گزارش 12 ماهه را در اواخر فروردین یا اوایل اردیبهشت ارائه خواهد کرد که تقریبا همزمان خواهد شد با بازگشایی سهم بعد از افزایش سرمایه که میتونه هنگام بازگشایی قیمت خوبی رو برای سهم رقم بزنه و رشد کنه.
2. خساپا که داره وساپا رو عرضه میکنه برای بالا بردن شناور جهت افزایش سرمایه بود که تقریبا تموم شده و باید ببینیم امروز چقدر داده ولی بعد از افزایش سرمایه دیگه از این عرضه ها خبری نخواهد بود و روند سهم میتونه همچنان صعودی باقی بمونه چون بعد از ان دیگه کم کم باید منتظر مجمع سالانش بود(احتمالا تیر ماه)که سود خوبی هم در مجمع تقسیم خواهد کرد.

مازیار
2011/04/06, 19:42
ساپا امروز هیچی نفروخته
تو این بازار مثبت صف فروش شدن این سهم عجیبه.

وحید 20
2011/04/06, 23:44
امروز دانایان حدود 1 میلیون دیگه خریده و سایپا نفروخته هیچی
احتمالا مثل سابق بخواد در صف خرید بفروشه
درضمن بازگشایی رنا هم در پیشه که میتونه تاثیر مثبت در سهم داشته باشه ضمن اینکه قیتهای جهانی هم مثبت هستند و سهم هایی مثل فملی و.... که در پرتفوی وساپا قرار دارند همچنان صعودی هستند.

محمود شریعت
2011/04/07, 12:25
دوست خوبم جناب ماوراءالنهر عزيز مطلبي نوشتن كه حيفم اومد اينجا ننويسم:

بازهم تحرکات گروه سایپا در معاملات آخراین هفته با ابهام همراه بود که فهم آن به موشکافی بیشتری نیاز دارد

ارزش معاملات 23.5 میلیارد تومنی در کنارحجمی 61 میلیون سهمی معادل نیم درصد سرمایه خساپا جای توجه دارد این درحالیست که نیامدن سهامدار جدید بالای 1درصد خساپا در صفحه سهامداران عمده که روزهاست معاملات پرحجمی را سپری میکند نشان از اراده ای پنهان درفرم دادن به معاملات دراین گروه دارد

امروز نیز وساپا در قالب فروشنده 10 میلیون سهمی خساپا قرار گرفت درحالیکه خساپا امروز وساپایی عرضه نکرد و بار دیگر بر این ادعا که عرضه های وساپا فقط در صف خرید صورت میگیرد صحه گذاشت جالب است که درکنار عرضه وساپا اکثر عرضه های سازمان گسترش را هم زیرگروههای خود سایپا بلعیدند تا علاوه بر تجکیم مدیریت خود در سایپا برای وساپا سودسازی کنند ( قیمت تمام شده خساپا برای وساپا 177تومن است )

هنوز برای صدور مجوز افزایش سرمایه وساپا ازسوی سازمان بورس ، عرضه 18.5میلیون سهم تا حدنصاب شناوری مانده است و عدم درج صدور مجوز در سایت seo.ir تاکنون شایعاتی را درجهت تعویق افزایش سرمایه برسر زبانها انداخته است . دوستان توجه داشته باشند که 125 میلیارد تومن از بدهیهای وساپا بابت خرید خساپا باید از محل افزایش سرمایه تامین شود و تامین اجتماعی و بهمن برای رسیدن به اقساط پولشان به سایپاییها فشار آوردند که مجمع فوق العاده را زودتر از عمومی برگزار کند وموفق هم شدند این درحالیست که گوشه چشمی از طرف مافیای قدرت پشت سایپا هرگونه مجوزی را صادر میکند بنابراین توصیه اکید دارم که سهامداران بدانند سر موعد 25 فروردین وساپا به افزایش سرمایه خواهد رفت و ایجاد کشش بازار برای خرید 18.5 میلیون سهم برای مجموعه ای که امروز مشغول حل و فصل معامله پرحجم خساپا بود کاری آسان خواهد بود

چشم انداز بازار شنبه هنوز هم برای گروه سایپا صعودی پیشبینی میشود
معامله پرجحم سایپا بر ادامه روند صعودی همراه با صف تاکید دارد
اگر افزایش سرمایه وساپا مطرح نبود احتمالا وساپا باید چند روزی رااستراحت میکرد اما لزوم ایجاد کشش برای خرید باقیمانده عرضه مجال استراحت به وساپا را نمیدهد تصور این است که وساپا در طول ساعات معاملاتی روز شنبه از 4% منفی در ابتدای معاملات تا نرخهای مثبت در انتها روندی صعودی را طی کند و برای روزهای دیگرتا افزایش سرمایه با صف خرید همراه باشد و در نهایت با قیمتهای بالاتر از 500 تومان راهی افزایش سرمایه شود

diesel29
2011/04/07, 15:23
یه سوال سایپا عرضه نکرده کی 20 میلیون سهم جابجا کرده ؟
عرضه به صف فروش چرا سایپا علاوه بر ازاد سازی شناور سهم در جهت فروختن در حداکثر قیمت هست که میتونست نزاره اصلا سهم بریزه ؟؟
به هر حال باز من اضافه کردم سنگینم اضافه کردم جالبه اردر 350 گذاشتم به 351 که رسید کنسل کردم ولساپا بردارم
شد 348 دوباره گذاشتم کارگزار 343.5 برداشته4اگر دوست خوبم اقای ماورالنهر پیشبینی روز شنبه درست کرده باشه باز من درصد منفی شنبه اول وقت سنگین بر میدارم احتمال درصد منفی اول وقت ولساپا هم هست جفت سهم ها رون جالبی دارن .......................

احمدي
2011/04/07, 16:15
کسی از دوستان ناو وساپا را حساب کرده؟

محمود شریعت
2011/04/08, 20:29
ماوراءالنهر:

چند نکته را لازم به یادآوری میدانم :

اول اینکه درست است که مجمع برای تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه است اما به دلیل سررسید اقساط تامین اجتماعی و بهمن حتما افزایش سرمایه انجام میشود

دوم اینکه امکان عدم صدور مجوز برای وساپا نیست درتایید این ادعا برخورد دولت با اژه ای و صفارهرندی را در مخالفت با رئیس دفتر دولت را یادآوری میکنم بنابراین بورس کلهم اجمعین درحد و قواره ندادن مجوز نیستند

سوم اینکه قبلا به علت تعلل سپرده گذاری در اعلام وضعیت تعداد دارایی سهامداران به مجمع ، دو روز قبل از هر مجمعی سهم بسته میشد اما اکنون چندی است که این به یک روز تقلیل داده شده بنابراین تاریخ بسته شدن جهت افزایش سرمایه سه شنبه است

چهارم اینکه به علت نزدیکی عدد 71.5 درصد افزایش سرمایه به 61 صدم فیبوناچی افت قیمت حاصل از این افزایش باعث سیگنال شدید خرید تکنیکالی برای سهم میشود بنده از قبل هم گفته ام که دراینصورت شاهد عرضه ای از طرف خساپا نخواهیم بود و به علت نایابی سهم و صف خرید سنگین قیمت حق تقدم که 8% میخورد از خود سهم جلو میزند

پنجم فرمول سازمان بورس برای قیمت بازگشایی از این طریق بدست میاید : n=x+(x-100)0.71
nقیمت روز بسته شدن است و x قیمت اصلاحی بورس پس از بازگشایی است
فرض بر عدم افزایش سرمایه از طریق اندوخته میباشد درصورت افزایش سرمایه جایزه ای فرمول متفاوت خواهد بود

در مجموع اکیدا سهامداران را توصیه به شرکت در مجمع میکنم

محمود شریعت
2011/04/08, 20:39
ازونجايي كه جناب ماورءالنهر از دوستان نزديك بنده در مشهد هستند و هميشه در مورد خريد و فروشهايمان با هم مشورت ميكنيم به خودم اجازه دادم گفته هاي ايشان را نقل قول كنم.

بنده تا بحال سهامداري بلند مدت با سهمي را تجربه نكرده بودم اما به خاطر ايماني كه به ايشان و مصمم بودنشان در نگه داري وساپا دارم با سهم در افزايش سرمايه هم خواهم بود

محمود شریعت
2011/04/09, 09:16
نميدانم چرا ولي خوره وساپا شدم. امروز بازم اضافه كردم.
همه ميگن بفروش ولي من ...
اگر بياد پايين ...

mohseni1353
2011/04/09, 09:34
به گزارش خبرنگار بورس نیوز سازمان بورس با افزایش سرمایه سرمایه گذاری سایپا موافقت ننموده است و علت صف فروش این نماد همین است

محمود شریعت
2011/04/09, 11:09
به گزارش خبرنگار بورس نیوز سازمان بورس با افزایش سرمایه سرمایه گذاری سایپا موافقت ننموده است و علت صف فروش این نماد همین است

خبر سوخته و تكذيب هم شده است .

وحید 20
2011/04/09, 12:02
تکذیب شد

حسینی
2011/04/09, 13:04
20فروردين ۱۳۹۰ (۱۰:۵۳ق.ظ)
موافقت سازمان بورس با افزايش سرمايه شرکت سرمايه گذاري سايپا
خبرگزاري موج - 25 فروردين ماه مجمع عمومي شرکت سرمايه گذاري سايپا به صورت فوق العاده به منظور افزايش سرمايه برگزار مي شود.

عيسي حسين پناه مديرعامل شرکت سرمايه گذاري سايپا، در گفتگو با خبرنگار موج، خبر از موافقت سازمان بورس با افزايش سرمايه اين شرکت داد.
وي اظهار داشت: بر اساس مجوز صادره از سوي سازمان بورس، سرمايه اين شرکت از 175 به 300 ميليارد تومان افزايش مي يابد.
وي ادامه داد: اين افزايش سرمايه به منظور تامين منابع مالي براي تبديل اين شرکت به هلدينگ، توسعه سرمايه گذاري ها در بورس و سرمايه گذاري هاي سود آور صورت مي گيرد.
حسين پناه اضافه کرد: به اين منظور مجمع عمومي فوق العاده اي روز 25 فروردين ماه جاري براي اعلام به سهامداران برگزار مي شود تا در فاصله 60 تامين منابع براي اين افزايش سرمايه صورت گيرد.
وي در خصوص مديريت سهام اين شرکت وشرکت هاي تابعه شرکت سرمايه گذاري سايپا عنوان کرد: برخي از حرکت هاي اين شرکت را سازمان بورس در نظر دارد لذا هر گونه حرکت و اقدامي درخصوص مديريت سهام از سوي اين شرکت بايد با نظارت سازمان بورس صورت گيرد.
وي تصريح کرد: به منظور هماهنگي با سياست هاي سازمان بورس واوراق بهادار، براي مديريت سهام اين شرکت و شرکت هاي تحت پوشش شرکت سرمايه گذاري رنا در حال مذاکره با نهاد ناظر هستيم.
مديرعامل شرکت سرمايه گذاري سايپا درخصوص بازگشايي نماد معاملاتي شرکت سرمايه گذاري رنا، گفت: اطلاعات مورد نظر و درخواستي سازمان بورس از سوي شرکت سرمايه گذاري رنا ارايه شده است، اما نمي دانيم چرا بازگشايي اين نماد پس از چهار ماه از توقف آن صورت نمي گيرد.
براساس اين گزارش، نماد شرکت سرمايه گذاري رنا در دي ماه سال گذشته به منظور برگزاري مجمع عادي سالانه متوقف شده بود که از آن زمان تا کنون مورد بازگشايي قرار نگرفته است

http://www.mojnews.com/fa/Miscellaneous/ViewContents.aspx?Contract=cms_Contents_I_News&r=743878

مصطفی مصری پور
2011/04/09, 18:24
سلام بر سهامداران صبور وساپا
سپاس از حسینی عزیز که تکذیبیه خبر و همچنین لینکشو گذاشت
قبلا هم عرض کردم مواظب سهامتون باشید که از چنگتون درنیاد
این عزیزانی که امروز به خاطر یه خبر کذب سوخته توی صف فروش نشسته بودن با برگشت روند در صف خرید خواهند نشست;)

boofekoorr
2011/04/10, 13:50
محمودخان رفتی و بدهی تو ندادی
همراهت هم که خاموشه

محمود شریعت
2011/04/10, 15:27
محمودخان رفتی و بدهی تو ندادی
همراهت هم که خاموشه

با عرض معذرت از مديريت سايت

همونجا حوالشو زدم. رسيدشم روي دسكتاپ سيستمته

بازم عذرخواهي از مديريت سايت و كاربران بخاطر گفتگوي شخصي بنده

boofekoorr
2011/04/10, 20:14
با سلام خدمت مدیر و نایب رئیس و ... سایت:d
من هم از اینکه به اشتباه نتونستم دوست خیلی خوبم (و تحلیلگر فوق العاده) رو پیدا کنم و از این طریق اقدام کردم عذر خواهی میکنم .
حالا یه چیزی بگم که نگن پستش بی ربطه:
از استیشن بنده ؛ من و محمود خان و دو سه نفر از دوستان که تماماً با تحلیل ابتدا بنیادی و در ادامه حتما تکنیکال خرید بالای 3میلیون سهم رو داشتیم.
و هدف اصلی شرکت در مجمع هست به همین دلیل حتی در 4600 نیز خرید داشتم . برای اطلاع بیشتر با محمود خان یا نهایت نگر(me) مشهد تماس بگیرید خوشحال میشم راهنمائیتون کنم .

hamyy26
2011/04/10, 20:27
سلام جناب رستمي و دوستان به نظر شما آيا شركت ميخواهد بعد از افزايش سرمايه تعديل مثبت اعلام كنه؟

boofekoorr
2011/04/10, 20:34
ببین عزیزم
تعدیل که داره چون سود واقعیش با قیمت فعلی 130 تومنه
اما معلوم نیست تو این مجمع اعلام میشه یا نه
130 تومن بعد از افزایش سرمایه میشه 90 . 1وقت گول نخورین بگین اینکه سود سال قبلش بود . 90 جدید یعنی همون 130 قبل از افزایش سرمایه

hamyy26
2011/04/10, 20:54
نميتونم درك كنم كه تو اين چند روز كه تا مجمع مونده چه جوريه كه سايپا هنوز 18 ميليون را نداده؟مگه بدون دادن اون 18 ميليون ميتونه افزايش سرمايه بده؟پس قاعدتا بايد فردا مثبت باشه كه در مثبت بده چون وقتي تا بستن سهم براي افزايش سرمايه نمونده

boofekoorr
2011/04/10, 21:01
نميتونم درك كنم كه تو اين چند روز كه تا مجمع مونده چه جوريه كه سايپا هنوز 18 ميليون را نداده؟مگه بدون دادن اون 18 ميليون ميتونه افزايش سرمايه بده؟پس قاعدتا بايد فردا مثبت باشه كه در مثبت بده چون وقتي تا بستن سهم براي افزايش سرمايه نمونده
آقا جان این چه حرفیه. به قول دوستم سومبش پر زووووووره.اما شک نکن اگه گیر هم بدن راحت میده به زیر مجموعش

boofekoorr
2011/04/14, 17:12
دیدین سومبش پرزور بود
اخبار مجمع :

افزایش سرمایه 71.5 درصدی از محل آورده نقدی

مخالفت نماینده بورس با اعلام شفاهی سود پس از افزایش سرمایه به علت اینکه تنها از طریق سامانه کدال اعلامیه معتبر است
اما تلویحا بر 130 تومن سال 89 صحه گذاشتند یعنی 75 تومان بعد افزایش سرمایه و اینکه سال 90 بیشتر از اینها خواهد شد(در پست قبل اعلام شده بود 90 آخه فک نمیکردم به حق تقدم هم سود بدن)

اعلام بازگشایی نماد تا 30 فروردین به خاطر تعجیل در سپرده شدن افزایش سرمایه تا قبل مجمع عمومی به دلیل اینکه به افزایش سرمایه هم سود تعلق بگیرد

قیمت بازگشایی بورس با احتساب افزایش سرمایه در سیستم دستکاری قیمت برابر 2974 ریال خواهد بود

بابک پناهی
2011/04/14, 17:19
دیدین سومبش پرزور بود
اخبار مجمع :

افزایش سرمایه 71.5 درصدی از محل آورده نقدی

مخالفت نماینده بورس با اعلام شفاهی سود پس از افزایش سرمایه به علت اینکه تنها از طریق سامانه کدال اعلامیه معتبر است
اما تلویحا بر 130 تومن سال 89 صحه گذاشتند یعنی 75 تومان بعد افزایش سرمایه و اینکه سال 90 بیشتر از اینها خواهد شد(در پست قبل اعلام شده بود 90 آخه فک نمیکردم به حق تقدم هم سود بدن)

اعلام بازگشایی نماد تا 30 فروردین به خاطر تعجیل در سپرده شدن افزایش سرمایه تا قبل مجمع عمومی به دلیل اینکه به افزایش سرمایه هم سود تعلق بگیرد

قیمت بازگشایی بورس با احتساب افزایش سرمایه در سیستم دستکاری قیمت برابر 2974 ریال خواهد بود

سازمان هم چند وقتیه که افزایش سرمایه و سود نقدی رو اعمال میکنه ;)

میشکا
2011/04/14, 18:55
مجمع خوبی داشته....دوستان میتوانند به نمابورس مراجعه کنند.

امپراتور7
2011/04/14, 21:34
تاثیر خوبی روی سایپا میذاره . البته ما که باهاش رفتیم مجمع منتظر بازگشایی هم میمانیم برای خرید

وحید 20
2011/04/14, 22:26
خرید بعد از بازگشایی هم مناسب خواهد بود

مصطفی مصری پور
2011/04/18, 14:28
دوستان کسی از زمان بازگشایی خبر نداره؟

56one1
2011/04/19, 01:02
در روزنامه همشهری روز یکشنبه، آگهی چاپ شده بود و از سهامدارا خواسته شده بود مشخصاتشونو تا سی ام فروردین به شرکت پست یا فکس کنند

javidz
2011/04/19, 01:08
اطلاعیه مهم شرکت سرمایه گذاری سایپا

بدینوسیله از کلیه سهامداران محترم شرکت سرمایه گذاری سایپا ( سهامی عام ) درخواست می گردد به منظور تکمیل اطلاعات سهامداری در سیستم سهام این شرکت فرم ذیل را بر اساس آخرین اطلاعات حداکثر تا تاریخ 90.1.30 تکمیل و به آدرس شرکت واقع در تهران، بلوار میرداماد، خیابان نفت شمالی، شماره 15 کدپستی: 1919713364 ارسال یا به نمابر شماره 22922475 فاکس نمایند.

26999_325

مصطفی مصری پور
2011/04/19, 12:22
قیمت 299 با این وضعیت منفیه بازار..بنظرم خیلی خوب بازشد(299*1.7=521)
از حق تقدما چه خبر؟؟

یزدی
2011/04/20, 15:29
دوستان کسی از حق تقدم خبری داره؟
ممنون میشم راهنمایی کنید...

حسینی
2011/04/21, 15:43
این هم گزارش12ماهه وساپا:x
http://www.codal.ir/Reports/Exports/Q2PWWEsLhUg3Y6xwj5TuEw%3d%3d.pdf

boofekoorr
2011/04/21, 19:41
778ریال بعد از افزایش سرمایه همو 1334ریال قبل از افزایشه . با مدل p/e یا مقایسه با غدیر یا هر روش دیگه ای حساب کنید با قیمت جدید سهم راحت به 4500 و حقش به 3450 و سود که انشا ا... 700ریال بده جمعا میشه 8650 ارزش سهم . ما که به 7500 هم قانعیم . دیگه نیاز نیست تا مجمع به سهمتون نگاه کنید . سهامداران محترم بفرمائید حالتونو بکنید .

مصطفی مصری پور
2011/04/21, 19:41
این هم گزارش12ماهه وساپا:x
http://www.codal.ir/Reports/Exports/Q2PWWEsLhUg3Y6xwj5TuEw%3d%3d.pdf
فوق العادس!!!
گرچه که خیلی از دوستان خبرشو قبلا داده بودن;)
شنبه چه صفی میشه!!!

امپراتور7
2011/04/21, 22:49
شنبه وساپا دیدن داره خساپا هم دیدن داره نگی نگفتی ها . به نظر حق ها هم عالی باز بشن پی بر ای 3.8 برای این شرکت اصلا قابل توجیه نیست پله اول میریم برای پی بر ای 5 خیرش رو ببینی

محمود شریعت
2011/04/21, 22:52
خدايا شكرت

امپراتور7
2011/04/21, 23:01
خدايا شكرت

خدایا تنکس به قول یکی از وساپا داران

MTZ
2011/04/21, 23:17
کسی سود سال 90 وساپا را میتونه با تحلیل حساب کنه ؟

مصطفی مصری پور
2011/04/22, 01:31
من یه حسابی کردم شما اشکالشو بگید
فرض:با حق تقدم به مجمع بریم
100 تومن بابت قیمت پایه باید پرداخت کنیم و 77 تومن هم سود میگیریم(با توجه به اعمال افزایش سرمایه قبل از مجمع)،یعنی در حقیقت 23تومن پول واسه هر حق تقدم میپردازیم
حتی اگر تنها تا قبل از مجمع نگه داریم (77تومن سود رو نگیریم و 100تومن هم نپردازیم)و فرض کنیم قیمت سهم حداقل 400 باشه..به صورت تئوریک قیمت حق میشه 300 تومن...
پس در حالتی ماندن با سهم توجیه داره

حسینی
2011/04/22, 10:14
البته یه چیزی که ممکنه نگران کننده باشه بازی های سیاسیه!بازی هایی که این بار بین به اصطلاح خودشون اصولگرایانه!طرفداران ا.ن.ومشایی و مخالفینشون!دوستان بهتره در این رابطه هم نظرشون را بگن.

ONLAINE
2011/04/23, 00:19
جدیدترین نمودار مربوط به سایپا وصنعت و فاراک
http://forums.boursy.com/showthread.php?533-%D8%A8%DA%86%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B4%D9%87%D8%AF&p=15554#post15554

وحید 20
2011/04/23, 01:24
دوستانی که در صندوق پستی در مورد سود سال 90 وساپا سوال دارند توجه انها را با مصاحبه 7 اسفند سال قبل مدیر عامل وساپا جلب میکنم که در انجا پیشبینی سود هر سهم وساپا را با احتساب افزایش سرمایه 28 تومان اعلام کرده است(با سرمایه قبلی 478 ریال) و بنابراین ابهامی وجود ندارد و مدیر عامل شرکت 2 ماه پیش انرا اعلام نموده است و چون شرکتهای سرمایه گذاری الزامی به اعلام پیشبینی درامد ندارند در کدال نیامده است.
پس اینکه برخی ها نگران سود سال 90 هستند بیمورد است و چیز جدیدی نیست.
و پیشبینی اولیه سود وساپا اهمیت چندانی ندارد چون قطعا بیشتر از ان محقق میکند هم از محل تعدیل سهم های موجود در پرتفوی خود و هم معاملاتی که دارد.
---------------------------
مدیر عامل سرمایه گذاری سایپا در گفت وگو با نمابورس
280 ریال- پیش بینی سود سال آتی پس از افزایش سرمایه 71 درصدی

نمابورس، شرکت ها_ سرمایه گذاری سایپا افزایش سرمایه در حدود 71 درصد را در دستور کار دارد. حسین پناه مدیر عامل این شرکت با اعلام این خبر به نمابورس گفت:" مجوز این افزایش سرمایه را هنوز از بورس نگرفتیم و به محض اخذ آن مراحل قانونی آن انجام می شود."
وی ادامه داد:" افزایش سرمایه "وساپا" از محل مطالبات و آورده های نقدی خواهد بود." حسین پناه ضمن اشاره به بودجه 90شرکت گفت:" بودجه 90 اعلام شده ولی از آنجایی که شرکت سرمایه گذاری نیازی به ارائه آن ندارند در سامانه کدال نیست."

مدیر عامل سرمایه گذاری سایپا افزود:" "وساپا" برای سال 90 مبلغی بالغ بر 280 رالو سود برای هر سهم پس از اقزایش سرمایه پیش بینی کرده است."

گفتنی است گروه سرمایه گذاری کارکنان سایپا مهمترین شرکت غیر بورسی سرمایه گذاری سایپا است. این شرکت عضو کنسرسیومی است که بلوک 18 درصدی سایپا را خریداری کرده است و امید آن می رود که این شرکت غیر بورسی "وساپا" در سال 90 سرمایه گذاری سایپا را صاحب سود کند.

همچنین سرمایه گذاری سایپا در صورت وضعیت پرتفوی دی ماه با افزایش 21 درصدی ارزش بازار روبرو شده است.
http://namabourse.com/news/7624/

مصطفی مصری پور
2011/04/23, 11:26
حق تقدم ها تا حالا بدست کسی رسیده؟؟
معاملات امروز وساپاح رویایی بود>:d<

وحید 20
2011/04/23, 12:07
دلیل بالا باز شدن حق تقدم وساپا نسبت به خودش 2 دلیل دارد
1. صف خرید سنگین خود سهم و انتظار رشد در روزهای بعد
2. خرید حق تقدم وساپا برای کسانی که قصد شرکت در مجمع را دارند ه نوعی میتوان گفت انگار بخشی از مبلغ خرید را اعتباری خریده اند.
توضیح انکه مثلا فردی که امروز حق تقدم وساپا را در 235 تومان میخرد و قصد شرکت در مجمع را دارد میتواند ان 100 تومان به ازای هر سهم را تقریبا 2 ماه بعد و در روزهای اخر فرصت واریز کند و انگار بخشی از قیمت سهم را با 2 ماه تاخیر میدهد و در مجمع هم شرکت میکند.

مراليخ
2011/04/23, 12:45
خدایا تنکس به قول یکی از وساپا داران

واااو
تنكس كم الله فرزند ;)

مراليخ
2011/04/23, 12:48
دلیل بالا باز شدن حق تقدم وساپا نسبت به خودش 2 دلیل دارد
1. صف خرید سنگین خود سهم و انتظار رشد در روزهای بعد
2. خرید حق تقدم وساپا برای کسانی که قصد شرکت در مجمع را دارند ه نوعی میتوان گفت انگار بخشی از مبلغ خرید را اعتباری خریده اند.
توضیح انکه مثلا فردی که امروز حق تقدم وساپا را در 235 تومان میخرد و قصد شرکت در مجمع را دارد میتواند ان 100 تومان به ازای هر سهم را تقریبا 2 ماه بعد و در روزهای اخر فرصت واریز کند و انگار بخشی از قیمت سهم را با 2 ماه تاخیر میدهد و در مجمع هم شرکت میکند.

و تازه اگه آنرا بريزد به فاصله 1 ماه ديگر آنرا پس ميگيرد ;)
تنكس :x

مانيز امروز وصندوق و نيمي از خساپامان را قرباني وساپاح كرديم
اميد كه مقبول افتد
دابل تنكس :))

مراليخ
2011/04/23, 12:50
من یه حسابی کردم شما اشکالشو بگید
فرض:با حق تقدم به مجمع بریم
100 تومن بابت قیمت پایه باید پرداخت کنیم و 77 تومن هم سود میگیریم(با توجه به اعمال افزایش سرمایه قبل از مجمع)،یعنی در حقیقت 23تومن پول واسه هر حق تقدم میپردازیم
حتی اگر تنها تا قبل از مجمع نگه داریم (77تومن سود رو نگیریم و 100تومن هم نپردازیم)و فرض کنیم قیمت سهم حداقل 400 باشه..به صورت تئوریک قیمت حق میشه 300 تومن...
پس در حالتی ماندن با سهم توجیه داره

100 نه 71.5 بابت قیمت پایه باید پرداخت ميکنیم
حالا بقيشو درست كن دوست من :)
تنكس

مراليخ
2011/04/23, 12:52
حالا از فردا حق بخريم يا سهمشو ؛ به عبارت ديگر،

حق يا سهم مساله اينست >:d<
تنكس

FENCER
2011/04/23, 13:47
احتمال به گره رفتن وساپا زیاده

مصطفی مصری پور
2011/04/23, 18:21
حالا از فردا حق بخريم يا سهمشو ؛ به عبارت ديگر،

حق يا سهم مساله اينست >:d<
تنكس
وقتی 30 میل صف خرید داره سهمش...ناچاری چی بخری؟؟;)

مصطفی مصری پور
2011/04/23, 18:22
کسی سوال منو جواب نداد:(
برگه های حق تقدم کی براش فرستاده شده؟تا حالا بدست کسی رسیده؟

عادل
2011/04/23, 19:30

سلام
دست ما که هنوز نرسیده بقیه دوستان رو نمیدونم!!
حدودا چه مدت زمان میبره تا برسه؟

ناهید
2011/04/23, 19:48
تصمیمات جدید شورای رقابت برای صنعت خودرو/ پیروزی بزرگ سایپا، نفس راحت ایرانخودرو
اقتصاد > صنعت - آنهایی که بردند؛ آنهایی که باختند.

رسول شقاقی: صورت جلسه سه بندی شورای رقابت با موضوع صنعت خودرو بیش از آنکه به نفع یا ضرر عدهای باشد نشان از نوعی حرکت اصلاحی در این صنعت است. این صورتجلسه برای اعمال نظر خود از تصمیمات چکشی دوری گزیده است. در متن صورتجلسه حتی یکبار هم نام سایپا دیده نمیشود و این در صورتی است که شورا با موضوع خرید و فروشهای سهام سایپا وارد جلسات شد. با این حساب شورای رقابت همچنان محافظه کار، خویشتندار و کمی ترسوست. در ادامه نگاهی داریم به برندگان و بازندگان این سند.

بند اول بدون بازنده یا برنده

در بند اول این صورتجلسه از سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) خواسته شده در اسرع وقت کلیه سهام باقیمانده در ایران خودرو و سایپا را واگذار کند. چند سال پیش این شاید ضربه سنگینی به ایدرو و دولت محسوب میشد اما در برنامههای جدید سازمان گسترش، خروج از بنگاهداری و ایجاد توسعه در صنایع به عنوان استراتژی جدید تعریف شده و از این رو این بند در راستای سیاستهای جدید ایدرو است. ایدرو سال گذشته در نامهای به بورس نیز خواستار واگذاری باقیمانده سهام این دو خودروساز شده بود. محتملترین تحلیل در این مورد این است که ایدرو قصد دارد با پولی که از فروش سهام ایران خودرو و سایپا به دست میآورد خودروسازان جدیدی را با مالکیت کمتر از 50 درصد ایجاد کند و بدین سان در بازار داخلی رقابت بیشتری بوجود آورد.

این صورتجلسه بند دیگری نیز داشت و آن اینکه یک نفر از ایدرو نمیتواند همزمان در هیات مدیره دو بنگاه حضور داشته باشد. این موضوع نیز خود به خود با خصوصی شدن ایران خودرو و سایپا تحقق مییافت.

اما یک نکته دیگر نیز وجود دارد. شورای رقابت از ایدرو خواستار خروج از سهامداری در «اسرع وقت» شده است. اینکه شورا طبق قانون میتواند چنین چیزی درخواست کند محل سوال است. از سویی در این مورد سازمان خصوصی سازی است که باید ورود کند و ایدرو نقش زیادی نمیتواند داشته باشد.

بند دو؛ پیروزی بزرگ سایپا، نفس راحت ایرانخودرو

بند دو پایانی بر نگرانیهای سایپاست. آنها سال گذشته با خرید و فروشهای پیچیده توانستند سهام خود را از طریق زیرمجموعهها جمعآوری کرده و در واقع خودشان را بخرند. در تمام این مدت سایه ابطال این معاملات همیشه وجود داشت. در بند دو گرچه به صراحت به این موضوع اشاره نشده اما به نظر میرسد این معاملات به رسمیت شناخته شده است با این توضیح که خودروسازان تا پایان سال 90 بایستی فعالیتهای انجام شده را با مواد 46 و 47 قانون مطابقت دهد. ماده 47 میگوید" هیچ شخص حقیقی یا حقوقی نباید سرمایه یا سهام شرکت ها یا بنگاه های دیگر را به نحوی تملک کند که موجب اخلال در رقابت در یک و یا چند بازار گردد ." جدای از این بند، دومین بند از صورتجلسه نیز از حضور شرکتهایی که رابطه عمودی با خودروساز مادر دارد در واگذاریها جلوگیری کرده و خواستار اصلاح شده است. باید دید در تفسیر این بند شرکتهای زیرمجموعه آیا باید از سهامداری در مجموعه مادر پا پس بکشند؟ دست کم در گفتگوهای شفاهی جلسات شورای رقابت این موضوع بارها مطرح شده است.

از سویی این بند نشان میدهد دو خودروساز اصلی باید جدا و مستقل از یکدیگر اداره شوند و اشخاص حقیقی نیز نمیتوانند همزمان در دو هیات مدیره حضور داشته باشند. از این رو این بند یک پیروزی برای حفظ حداقل رقابت فعلی میتواند تعبیر شود.

سایپا به عنوان برنده بزرگ این صورتجلسه خوشحال است که در متن نهایی حتی یکبار هم از این خودروساز نام برده نشده است و حال آنکه این نشستها برای بررسی سهام سایپا آغاز شد. آنها همچنین با برخورد چکشی «ابطال» مواجه نشدهاند و فقط تا پایان سال 90 بایستی سهام خریداری شده به نفع زیرمجموعهها را «اصلاح» کنند.

ایران خودرو نیز از خطر خرید توسط سایپا با این صورتجلسه گریخته است. آنها دست کم حالا میتوانند نفس راحتی بکشند.

بند سه؛ پیروزی قطعهسازن کوچک و شکست قطعه سازان بزرگ

طبق این بند شرکتهایی که رابطه عموی با خودروسازان دارند از قبیل قطعهسازان، دیگر اجازه حضور در هیات مدیرههای دو خودروساز اصلی را نخواهند داشت. این یک شکست بزرگ برای کروز و عظام به عنوان دو قطعه ساز اصلی و همچنین انجمن قطعه سازان است. این گروه در دو سال گذشته با معرفی خود به عنوان بخش خصوصی واقعی و «کننده کار» خود را مستحق سهام داری در خودروسازان می دانستند و فعالیتهایی نیز در زمینه خرید سهام انجام دادند. آنها از این پس انگیزه حضور در بازیهای خرید را نخواهند داشت چون اجازه ندارند در هیات مدیرههای دو خودروساز عضوی داشته باشند.

این خبر خوبی برای قطعه سازان کوچکتر است. قطعه سازان کوچک نگران بودند با قدرت گرفتن بخشی از قطعه سازان در خودروسازها، قراردادهای تحویل قطعه به نفع آنها مصادره شود.

شورای رقابت به دنبال جایگاه

شورای رقابت با صورتجلسهای که با دقت فراوان نوشته شده یک پله جایگاه خود را ارتقا داده است اما همچنان نشانی از قاطعیت نیست. آنها هنوز آن قدر قدرت ندارند که احیانا برخورد چکشی داشته باشند. از سویی روح حکمیت و ریش سفیدی شاید به دلیل واژه «شورا» که در ابتدای نامشان آمده است آنها را به مصالحه تشویق میکند.

در این مورد خاص شورا با ارفاق برنده محسوب میشود. دستکم صورتجلسه آنها تا حدود زیادی به نفع صنایع خودرویی کشور است.

محمود شریعت
2011/04/24, 12:14
همچنان با سهم مانديم

مراليخ
2011/04/24, 14:52
خب دوستان ميخوام يه تحليل از روند سرمايه گذاري سايپا (وساپا) براي يادگاري بگذارم اينجا :

رشد سهم تا حدود 360 آنگاه در صورت برگشت حدود افت سهم تا ‹‹ 325 الي 295 ›› و در نهايت هدف بلند مدت سهم ‹‹ 455 يا 600 ››

رشد سهم تا حدود 380 آنگاه در صورت برگشت حدود افت سهم تا ‹‹ 340 الي 295 ›› و در نهايت هدف بلند مدت سهم ‹‹ 455 ››

رشد سهم تا حدود 400 آنگاه در صورت برگشت حدود افت سهم تا ‹‹ 360 الي 295 ›› و در نهايت هدف بلند مدت سهم ‹‹ 440 يا 600 ››

رشد سهم تا حدود 440 آنگاه در صورت برگشت حدود افت سهم تا ‹‹ 380 الي 300 ›› و در نهايت هدف بلند مدت سهم ‹‹ 530 يا 600 ››

وحید 20
2011/04/24, 17:51
امروز در وساپا خساپا عرضه ای نداشته است و عرضه های امروز کار حقیقی یا حقوقی های زیر 1 درصد بوده.
دانایان پارس هم بازهم خریدار بوده و 3150000سهم دیگر اضافه کرده است.
سایپا از روز بازگشایی وساپا دیگر عرضه ای نداشته است.

SSAALLEEHH
2011/04/24, 19:15
مجمع چه زماني:-/ه؟

عادل
2011/04/24, 19:35
مجمع چه زماني:-/ه؟

حدودا تیر ماه

مصطفی مصری پور
2011/04/24, 20:27
تا اواخر خرداد ماه باید اختلاف سهم و حقش بین 20 تا 30 تومن بشه(بدلیل سود 78 تومنی)
وساپا و وساپاح تا مجمع صعودی هستن

boofekoorr
2011/04/24, 21:11
خب دوستان ميخوام يه تحليل از روند سرمايه گذاري سايپا (وساپا) براي يادگاري بگذارم اينجا :

رشد سهم تا حدود 360 آنگاه در صورت برگشت حدود افت سهم تا ‹‹ 325 الي 295 ›› و در نهايت هدف بلند مدت سهم ‹‹ 455 يا 600 ››

رشد سهم تا حدود 380 آنگاه در صورت برگشت حدود افت سهم تا ‹‹ 340 الي 295 ›› و در نهايت هدف بلند مدت سهم ‹‹ 455 ››

رشد سهم تا حدود 400 آنگاه در صورت برگشت حدود افت سهم تا ‹‹ 360 الي 295 ›› و در نهايت هدف بلند مدت سهم ‹‹ 440 يا 600 ››

رشد سهم تا حدود 440 آنگاه در صورت برگشت حدود افت سهم تا ‹‹ 380 الي 300 ›› و در نهايت هدف بلند مدت سهم ‹‹ 530 يا 600 ››

سلام
یه نکته جالب اینکه فوقه فوقش تا 295 بیاد پایین باز تا 440 یا 45 میره بالا که تحلیل بنیادی هم همینو نشون میده. حالا چه کاریه ک ه بفروشین به این امید که بیاد باز 440. خوب نگهش دار عزیزم. اگه از نوسان جا موندی نگی نگفتی

boofekoorr
2011/04/24, 21:13
ضمنا امروز چندتا حقوقی بدهکار بعلاوه چندنفر که فک میکنن میشه نوسان گرفت سهمو فروختن. حرفامو با دلیل گفتم نه از رو حدث

pani
2011/04/24, 21:24
وساپا حتی احتمال داره بیشتر از 311 افت نکنه و در محدوده 296-305 حمایتهای خیلی خوبی داره
تحلیلشو فردا در تاپیک سهام برتر تا مجامع قرار میدم

باربد
2011/04/24, 22:35
برای اجرایی کردن ثبت سریع حق ها نیاز به حمایت از سهم دارند
چرا که با توجه به تعلق سود به حقها شرکت نیاز وافری به سهامداری خریداران حقها دارد ÷س بی شک سهم را تا مجمع و حتی بعد از ان حمایت میکنند

جعفرزاده
2011/04/24, 23:21
با توجه به برگزاری مجمع افزایش سرمایه که صحبتهای خوبی درباره عملکرد و همچنین اهداف اینده سهم شد. توجه کنید سهامداران عمده پول حق تقدمها را پیش پیش دادهاند و فقط حدود 15 درصد از کل سهام حق تقدمشان در بازار معامله میشود. با توجه به خریدهای دانایان پارس و زیر مجموعه ان در نماد وساپا میشود فهمید که دانایان پارس نیز پول حق تقدمها را واریز خواهد کرد و .....

باربد
2011/04/25, 13:48
امروز وساپا ثابت کرد با اولین برگشت بازار دوباره صف 40 میلیونی را خواهد دید

عادل
2011/04/25, 15:32
سلام
قيمت حق و خودسهم منطقي شد. از فردا کم کم میره به سمت 350به بالا

امپراتور7
2011/04/25, 16:15
مقاومت امروز وساپا بی نظیر بود تا میتونستن خریدن

آریو
2011/04/25, 17:52
هیچ سهمی امروز مثل وساپا توجه منو به خودش جلب نکرد یه ذره دیروز تو صف خرید بهم داده بودن یعنی جامون عالی بود و بعدشم که دیدید کل صفو دادن
امروز هم اضافه کردم ..... انگار به 318 میخ کوبش کرده بودن اگه بازار مثبت بشه چطوری میشد....یعنی منفی میشه!!!!!!!1؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

باربد
2011/04/26, 18:39
دوستان از بازار منفی برای جایگزینی وساپا با سهمه های دیگر سبد (با فاند پایین)استفاده کنید
در صورت برگشت بازار روند رشد سهم سریع خواهد بود

وحید 20
2011/04/26, 19:12
اطلاعیه دانایان پارس در خصوص معاملات سرمایه گذاری سایپا
شرکت دانایان پارس در تاریخ 1390.02.06 قصد جابجایی بخشی از حق سهام با سهام شرکت مذکور در پرتفوی خود را داشته که با اشتباه کارگزار همراه شده و به جای خرید سهام نسبت به فروش سهم اقدام نموده است .
شرکت سرمایه گذاری دانایان پارس با ارسال نمابری به تحریریه بورس نیوز در خصوص معاملات روز جاری سرمایه گذاری سایپا توضیحاتی ارایه نموده است که عینا منتشر می شود .

باسلام و احترام ؛

شرکت سرمایه گذاری دانایان پارس براساس بررسیهای کارشناسی ، تحلیلی اساسی بر روی سهام شرکت سرمایه گذاری سایپا انجام داده و نسبت به ارزندگی سهام آن شرکت اعتقاد راسخ داشته و اقدام به خرید سهام آن شرکت نموده است با عنایت به اینکه سهام شرکت سرمایه گذاری سایپا از سهام پیشرو و با پتانسیل های بالا می باشد افزایش سرمایه گذاری در این شرکت از سیاستهای شرکت دانایان پارس می باشد.

شرکت دانایان پارس در تاریخ 1390.02.06 قصد جابجایی بخشی از حق سهام با سهام شرکت مذکور در پرتفوی خود را داشته که با اشتباه کارگزار همراه شده و به جای خرید سهام نسبت به فروش سهم اقدام نموده است .

این شرکت اظلاع سرمایه گذاران محترم می رساند که کما فی السابق بر ارزنده بودن سهام شرکت سرمایه گذاری سایپا اعتقاد راسخ داشته و نسبت به سرمایه گذاری مجدد در آن شرکت اقدام خواهند نمود .

اردشیر مردانپور پینوندی

مدیر سرمایه گذاری و برنامه ریزی

محمود شریعت
2011/04/27, 10:43
كارگزار دانايان ديروز اشتباهي فروخته بود.
مقاومت امروز وساپا تحسين برانگيزه

وحید 20
2011/04/27, 11:35
سرمایه گذاری سایپا

شنیده ها حاکی از آنست که شرکت سرمایه گذاری سایپا تصمیم دارد سهام بانک پارسیان موجود در پورتفوی خود را در قیمت پایه 8000 ریال و بصورت بلوکی به شرکت ایران خودرو واگذار نماید
بورس پرشیا

امپراتور7
2011/04/27, 12:46
مقاومت امروز وساپا بی نظیر بود تا میتونستن خریدن

مقاومت امروزش هم ستودنی بود واقعا میشه گفت بهترین سهم بازار سسرمایه وساپاست . بنده امروز حق تقدم اش رو نوسان اساسی
گرفتم .

آریو
2011/04/27, 13:40
مقاومت امروزش هم ستودنی بود واقعا میشه گفت بهترین سهم بازار سسرمایه وساپاست . بنده امروز حق تقدم اش رو نوسان اساسی
گرفتم .

واقعا ستودنی بود امپراتور جان واقعا لذت بردم از روند معاملاتش ..... امروز فروختمش ولی خیلی باید مراقب باشیم اگه خریدار برای لحظه ای پشت سهمو خالی کنه ...به هر حال باید از وضعیت بنیادی سهم کاملا خبر داشته باشیم
امیدوارم بره بالاتر و حسابی سود کنی

امپراتور7
2011/04/27, 16:31
واقعا ستودنی بود امپراتور جان واقعا لذت بردم از روند معاملاتش ..... امروز فروختمش ولی خیلی باید مراقب باشیم اگه خریدار برای لحظه ای پشت سهمو خالی کنه ...به هر حال باید از وضعیت بنیادی سهم کاملا خبر داشته باشیم
امیدوارم بره بالاتر و حسابی سود کنی

به نظر من فروش در این بازار اونم وساپا اشتباهه اریو جان البته ریسک نکردن خودش میتونه باعث سود بشه ولی نه همیشه
اگر حرف حدیثی پیش نیاد اولین سهمی که شنبه صف خرید خواهد بود وساپاست
من امروز صبح بالای 242 فروختم و زیر 230 خریدم نوسان خوبی داد این سهم مطمئنه امیدوارم شما هم سود کنید . شنبه نیازی به حمایت دانایان هم نیست و بازار حمایت میکنه

مصطفی مصری پور
2011/04/27, 18:50
مرالیخ عزیز..جات خالیه..کجایی پسر؟
وساپا برگشت تو هنوز برنگشتی؟!!!
تنکس;)

آریو
2011/04/27, 20:01
به نظر من فروش در این بازار اونم وساپا اشتباهه اریو جان البته ریسک نکردن خودش میتونه باعث سود بشه ولی نه همیشه
اگر حرف حدیثی پیش نیاد اولین سهمی که شنبه صف خرید خواهد بود وساپاست
من امروز صبح بالای 242 فروختم و زیر 230 خریدم نوسان خوبی داد این سهم مطمئنه امیدوارم شما هم سود کنید . شنبه نیازی به حمایت دانایان هم نیست و بازار حمایت میکنه

امپراتور جان واقعا وساپا تو این بازار منفی استثنایی بود و سود ده
راستش فروختم 341تومن و بعد که رفتم رو شپدیس دیگه بهش نگاه نکردم, برگشتم دیدم اومده پایین گذاشتم 331 دیدم رو دستم رقابت کردن و رفت تا 336 و 337 شنبه بازم زیر نظرش دارم .......با پولی که از محل وساپا و شپدیس آزاد کردم منتظر وامید ...وبانک و وصندوق هستم
اشتباه کردم اگه فول تایم رو وساپا تمرکز میکردم حتما پایین سهممو پس میگرفتم .... اما سرمایه من بیشترش تو شبدیس بود
پر سود باشی

امپراتور7
2011/04/27, 21:34
امپراتور جان واقعا وساپا تو این بازار منفی استثنایی بود و سود ده
راستش فروختم 341تومن و بعد که رفتم رو شپدیس دیگه بهش نگاه نکردم, برگشتم دیدم اومده پایین گذاشتم 331 دیدم رو دستم رقابت کردن و رفت تا 336 و 337 شنبه بازم زیر نظرش دارم .......با پولی که از محل وساپا و شپدیس آزاد کردم منتظر وامید ...وبانک و وصندوق هستم
اشتباه کردم اگه فول تایم رو وساپا تمرکز میکردم حتما پایین سهممو پس میگرفتم .... اما سرمایه من بیشترش تو شبدیس بود
پر سود باشی

اریو جان من امروز فقط وساپا رو نگاه میکردم و حق اش رو وسط بازار تی اس ای رو دیدیم که همه چی صف فروش شده واقعا استثنایی بود این سهم بنده نوسان 18 تومنی از حق اش گرفتم امروز روز بسیار سود دهی بود به احتمال بسیار زیاد شنبه شاهد صف خریدش باشیم .
پرسود باشید

ناهید
2011/04/29, 10:08
در ميان همه شركتهاي بازار اول و دوم سرمايهگذاري سايپا با 2 هزار و 490 خريداري كه داشت به عنوان مقبول ترين شركت هفته گذشته شناخته شد. سهام حق تقدم اين شركت هم هزار و 459 خريدار حقوقي و حقيقي را به خود جذب كرد.

عادل
2011/04/29, 10:38

حق تقدم بنده امروز به دستم رسید
به ازای هر 7سهم 5 سهم تعلق میگیره که همون 71.42% میشه.:)

جعفرزاده
2011/04/30, 19:49
حق تقدم سر سایپا ایا فردا در قیمت 200 تومان متعادل میشود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

جعفرزاده
2011/04/30, 22:49
در معاملات روز شنبه سر سایپا حدود 12 میل سهم سایپا و 3.5 میل پارس خودرو خریده است . قابل توجه اینکه وقتی سایپا در قیمتهای 380 تومان و پارس خودرو در قیمتهای 165 تومان بود سر سایپا سهام سایپا و پارس خودرو را به سهامدارانی که در صف خرید بودند عرضه میکرد. حال از این نوسان چقدر سود نصیب سر سایپا میشود. با تشکر

وحید 20
2011/05/01, 01:16
سرمایه گذاری سایپا

می گویند شرکت سرمایه گذاری سایپا تصمیم دارد سهام شرکت های ملی صنایع مس ایران و همراه اول موجود در پورتفوی خود را طی ماه جاری و بصورت بلوکی در بازار سرمایه عرضه نماید
بورس پرشیا

ناهید
2011/05/03, 19:21
سرمایه گذاری سایپا همانند روز گذشته در جمع عرضه کنندگان سایپا حضور داشت و ۶ میلیون سهم این شرکت را در معاملات امروز عرضه نموده بود ، این در حالی است که خود سایپا نیز عرضه ۱۰ میلیون سهمی را بر روی نماد وساپا صورت داده بود .

شاهزاده
2011/05/09, 13:31
سلام بچه ها من کاربر جدید هستم بهترین زمان فروش وساپا کیه؟

باربد
2011/05/09, 14:34
بعد از مجمع اونم اگر بازم رشد نکنه
که بازم رشد میکنه
فعلا یک گیر تو 370 تا 375 داره که به راحتی رد میکنه و میره برای .....
تو مجمع 78 تومن سود میده تا مجمع قیمتش بالای 400 میرسه
بعد مجمع گزینه های ÷یش رو برای صعود
بلوک فملی
بلوک ورنا
و بحث پاسارگادشه
بعدش تازه بحث خرید های جدیدش پیش میاد
مثلا همین خپارس که بزودی پدیده بازار میشه و وساپا داره روزانه ازش میخره

مصطفی مصری پور
2011/05/09, 16:40
دوست عزیز وساپا تاپیک داره....لطف کنید در تاپیک مربوطه مطلب بزنید تا از پراکندگی مطالب جلوگیری بشه
در ضمن به خونه خودتون خوش اومدین>:d<
وساپا در بلند مدت بسیار مطمئنه ولی بنده ترجیح میدم قبل از مجمع خارج و بعد از اون وارد بشم

شاهزاده
2011/05/09, 20:14
تشکر فراوان از شما دوست خوب

باربد
2011/05/09, 23:42
دوست عزیز وساپا تاپیک داره....لطف کنید در تاپیک مربوطه مطلب بزنید تا از پراکندگی مطالب جلوگیری بشه
در ضمن به خونه خودتون خوش اومدین>:d<
وساپا در بلند مدت بسیار مطمئنه ولی بنده ترجیح میدم قبل از مجمع خارج و بعد از اون وارد بشم

مصطفی جان
وساپا 78 تومن سود تو مجمع میده
اخبار خوبی هم تو مجمع بیرون میاد
این میتونه گپ کسری سود مجمع را پر کنه
فکر کنم مجمع رفتن به صلاح تر باشه مگر اینکه خیلی تا اون موقع قیمت پر بشه که با عرضه های سایپا بعیده

محمود شریعت
2011/05/10, 09:15
ما تا حالا هدف 450 توماني براي سهم و 350 براي حقش متصور بوديم و تا قيمتهاي مذكور قصد فروش نداشتيم اما الان هدفمون يكم تغيير كرده هدف بي نهايت براي سهم متصوريم ...!!!<:-p

مصطفی مصری پور
2011/05/10, 11:41
مصطفی جان
وساپا 78 تومن سود تو مجمع میده
اخبار خوبی هم تو مجمع بیرون میاد
این میتونه گپ کسری سود مجمع را پر کنه
فکر کنم مجمع رفتن به صلاح تر باشه مگر اینکه خیلی تا اون موقع قیمت پر بشه که با عرضه های سایپا بعیده

درسته دوست من....ولی چون اخبارموثقی ازسودسال90ندارم ترجیح میدم قبل ازمجمع خارج بشم
در کل بنظرم بازار بعد ازمجامع اصلاح زیادی بکنه چون خیلی ازشرکتها سودهای 90 رو پایین اعلام کردن و ترسم ازینه که وساپا در بازار منفی باز بشه و .....

باربد
2011/05/10, 13:59
البته شما در نظر داشته باشد که تمام معاملات اعم از فملی و ورنا و پاسارگاد تاثیر سودشون روی 90 لحاظ میشه
ودر کل سهمها محتاطانه 90 خود را دیده اند که اکثرا جای تعدیل داره

جعفرزاده
2011/05/13, 23:32
وساپا دوره اصلاح قیمتی را در پیش رو دارد .

امپراتور7
2011/05/13, 23:35
مخالفم
دانایان دست از حمایت بر نمیداره

باربد
2011/05/15, 22:37
وساپا اصلاح نمیکنه بلکه مدتی در همین محدوده نوسان میکنه وبرای صعود مجدد اماده میشه خریدهای مهر و دانایان تا قبل از مجمع (به دلیل پرداخت سود نقدی بالا در مجمع) ادامه خواهد داشت

وحید 20
2011/05/15, 23:43
امروز علاوه بر ادامه خریدهای دانایان پارس شركت مديريت سرمايه گذاري بانك مسكن هم به جمع سهامداران بالای 1 درصد وساپا اضافه شد.

جعفرزاده
2011/05/16, 18:45
در وساپا فعلا از رشد قیمت خبری نیست . احتمال منفی شدن زیاد است.

farhad61
2011/05/16, 20:41
وساپا با خط میانه قیمت در 379 تومن درگیره و موفق به صعود نشده اگه کسی نباشه ازش حمایت کنه تا 314 الی 316 که کف کانال باشه سقوط میکنه

http://forums.boursy.com/imported/2011/05/47.png

amintab2001
2011/05/17, 06:57
با توجه به وجود دانایان در سهم و همچنین اضافه شدن یک حقوقی دیگر به حقوقی های بالای یک درصد این حمایت به طور قطع انجام خواهد شد و با توجه به حجم معاملاتی در این قیمتها حمایتهای خوبی در این قیمت از این سهم خواهد شد و باعث عدم افت زیاد سهم خواهد شد و به شخصه توانایی عبور از مقاومت را بیشتر از افت میدونم

محمود شریعت
2011/05/17, 08:15
وساپا هيچ نيازي به حمايت امسال دانايان نداره. اين سهم خودش راهشو پيدلا ميكنه و ميره.
اوايل خرداد خساپا ديدني خواهد بود. و به دنبال آن وساپا ...

وحید 20
2011/05/19, 01:32
مدیر عامل وساپا=
عيسي حسين پناه مديرعامل سرمايه گذاري سايپا كه بازوي اجرايي سايپا در فعاليت بورسي اين گروه بزرگ به شمار ميرود، حضور در رقابت ايران خودرو را رد كرده است.

اين مقام مسوول در گفتوگو با دنياي اقتصاد با بيان اينكه سرمايهگذاري سايپا از ابتدا در رقابت بلوك 9/4 درصدي ايرانخودرو حضور نداشت، تاكيد كرد: خبر خروج سايپا از ميدان رقابت ايرانخودرو را تاييد نميكنم و اساسا سرمايهگذاري سايپا از ابتداي اين عرضه بلوكي در رقابت حضور نداشت كه حال بخواهد از گردونه رقابت خارج شود.
مديرعامل «وساپا» در برابر اين پرسش كه آيا زير مجموعهها و شركتهاي همكار سرمايهگذاري سايپا از جمله گروه رنا هم در رقابت ايرانخودرو حضور نداشتهاند؟ گفت: سرمايهگذاري سايپا در اين رقابت حضور نداشت و گروههاي ديگر هم حضوري نداشتهاند كه البته اين شركتها مديريت مستقل خود را دارند.

وي همچنين در برابر اين سوال كه آيا توافق قبلي صورت گرفته بين تامين اجتماعي و صندوق بازنشستگي براي واگذاري مجموعا 16 درصد ايرانخودرو به گروه سايپا را تاييد ميكند؟ گفت: چنين توافقي صورت نگرفته بود و اساسا ما براي خريد ايرانخودرو اقدام جدي انجام نداده بوديم.
http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=254407

محمود شریعت
2011/05/21, 10:06
پارازيت: رشد و صعود بلند مدت سهم كه جاي هيچ بحثي نداره اما در تايم فريم كوتاه تر مثلا 5 دقيقه اي ميتوان به رشد موقتي سهم اميدوار بود. پس ميتونه گزينه مناسبي براي خريد در طي روز جاري باشه.

http://031.img98.net/out.php/i337637_ssap5.gif

محمود شریعت
2011/05/21, 10:13
به قول عمو احتشام:
چه خوشگل چه خوشگل شدي ا....
صف فروششم خوشگله ...

http://031.img98.net/out.php/i337645_ssap5.gif

حامد24
2011/05/21, 11:39
خیلی جالبه به محض اینکه 12 شد (وقت معاملات تمام شد)
صف فروش وساپا از 5 میلیون به 2 میلیون کاهش پیداکرد با این کار مشخص شد که صف فروش وساپا کاملا ساختگی بود .

boofekoorr
2011/05/21, 20:04
آخه عزیزم ممکنه ساختگی باشه اما اینی که شما گفتی ربطی نداشت
اگه میخاست ساختگی باشه خوب چرا بعد از بازار برداشت؟میذاشت بمونه
منظورم اینه که ممکنه دلیل دیگه ای واسه ساختگی بودنش داشته باشه اما دلیل شما قانع کننده نبود.حتی ممکنه ساختگی هم نباشه

boofekoorr
2011/05/21, 20:07
آخه چرا انقدر اصرار دارین بگین از فلان روز قیمت بالا میره
70% پرتفوی من وساپاست و با تحلیل گرفتم و بی تحلیل هم ازش خارج نمیشم .الکی و بی دلیل و از رو جوگیری نیاین بگین آقا از شنبه سهم صف خریده. تازه خدا شاهده که من می دونم روز اولی که سهم صف فروش شد دلیلش چی بود.اصلا از این حرفا که بازی حقوقی هاست و .... درکار نبود .و حدث میزنم در روزهای بعد که صف فروش میشد به خاطر همان بود که روز اول صف فروش شد و فک نمیکنم ارتباطی که تو همین سایتا نوشته شده مثلا ارتباط با ر.م یا مثلا رسیدن به نقطه مقاومت و .... داشته باشه
به هر حال آینده بسار روشنی واسه سهم میبینم اما نمیگم آقا از فردا صف خریده

حامد24
2011/05/21, 21:07
دوست عزیز بعلت نزدیکی به مجمع کاملا مشخص است که قصد پر کردن پرتقوی خود رو دارند بهترین روش همین است که در روزی و یا بهتر بگم در روزهایی که کمبود نقدینگی کاملا مشخص است و میل به خرید چندانی دیده نمیشود با چنین ترفندهایی که کاملا برای من و امثال من وکلا کسانی که در بورس فعالیت میکنند اشناست قصد در پر کردن پرتقوی خودشنان هستند
همین حقوقیهایی که امروز سهم رو به این شکل پایین میکشند فردا به همان صورت بالا خواهند کشید هر بازی روی دیگری دارد وهمان طور که گفتم کاملا با چنین بازیهایی اشنایی داریم.

جعفرزاده
2011/05/21, 23:44
خیلی جالبه به محض اینکه 12 شد (وقت معاملات تمام شد)
صف فروش وساپا از 5 میلیون به 2 میلیون کاهش پیداکرد با این کار مشخص شد که صف فروش وساپا کاملا ساختگی بود .

دوست گرامی خدمتان عرض کنم که در طول ساعات معاملات اکثر کارگزاران سفارش خود را به صورت day وارد سیستم میکنند . زمانی که ساعت معاملات 12 را یک ثانیه رد کرد اتوماتیک از سیستم حذف میشوند . علت کم شدن حجم فروش بعد از ساعت 12 اینطور میباشد.

حامد24
2011/05/22, 00:33
دوست عزیز درسته ولی بصورت پله پله و یا به قول بورسی ها خط خط انهم تعداد جزیی خارج میشود
نه اینکه به یک باره به محض ورود به دقایق 12 حدو 2.5 میلون به یکباره حذف شود، همان طور که در مطلب بالا هم اشاره شد اینها مانورها و بازی هایی است که دیگر تکراری شده ومعمولا بر روی سهمهای که از پتانسیل مناسبی برخوردارند انجام میشود چرا که معمولا افراد میل به فروش چنین سهمهای اینده داری ندارند وبا امثال چنین بازیهایی وایجاد صف فروش ساختگی با حجم های نسیبتا زیاد بنوعی ترس دردل سهامدارانی که معیار خرید و فروششان صف است میاندازند و براحتی موجب فروش سهامشان میشوند.
باتشکر

حامد24
2011/05/22, 11:08
تبریک به تمام وساپاییها
صف خرید این سهم از هم اکنون برای معاملات فردا قابل رویت است
امیدوارم برخی از دوستان تازه وارد به بازیهای (حقوقیها) که دیروز به ان اشاره شد پی برده باشند .

abedinejad
2011/05/23, 17:50
شنیده ها حاکی از آنست که شرکت سرمایه گذاری سایپا تنها از محل رشد سهام شرکت ملی صنایع مس ایران موجود در پورتفوی خود با تعدیل مثبت عایدی در سال مالی 90 خود همراه شده است

نوشته شده توسط خبرنگار
یکشنبه, ۰۱ خرداد ۱۳۹۰ ساعت ۲۲:۴۰

pargol47
2011/05/23, 23:35
دوستان سلام.امیدوارم اولین پست من در این سایت برای وساپا خوش یمن باشه: به نظر بنده این سهم مانند سابق آهسته و پیوسته بالا خواهد آمد.به امید خدا و آرزوی سود قابل توجه برای همه کسانی که در این چند روز منفی شدن ایستادگی کردن و تو صف فروش نرفتند.

محمود شریعت
2011/05/24, 08:10
دوستان سلام.امیدوارم اولین پست من در این سایت برای وساپا خوش یمن باشه: به نظر بنده این سهم مانند سابق آهسته و پیوسته بالا خواهد آمد.به امید خدا و آرزوی سود قابل توجه برای همه کسانی که در این چند روز منفی شدن ایستادگی کردن و تو صف فروش نرفتند.

>:D<

rojan
2011/05/24, 08:48
با سلام

به نظر می اید وساپا کف محکمی برای خود ساخته است و منتظر روند صعودی است .>:d<

esi_mohammadi
2011/05/24, 09:07
تا سایپا رشدش را شروع نکنه مطمئن باشید وساپا هم رشد نخواهد کرد
به نظره من برای خرید و فروش وساپا باید نمودار سایپا را تحلیل کنید . از نظر روانی خیلی بهم وابسته هستند

pargol47
2011/05/24, 22:04
سلام بر دوستان صبور وساپایی.بنده با اینکه تک سهم روی ح وساپا هستم و مشغول جور کردن 100تومانها برای تبدیل به سهم هستم ولی با دیدن این قیمتهای امروز خیلی وسوسه شدم که فردا هم اضافه کنم.مثل هلوی پوست کنده داره بهم چشمک میزنه.استغفرالله...::x:*

pani
2011/05/25, 10:27
به احتمال خیلی زیاد وساپا در موج 4 اصلاحی قرار دارد.

که توان اصلاح تا سطوح 270-250 و 230 تومان را هم دارد.

يگانه
2011/05/25, 12:28
به احتمال خیلی زیاد وساپا در موج 4 اصلاحی قرار دارد.

که توان اصلاح تا سطوح 270-250 و 230 تومان را هم دارد.

میشه چارتتون و موج شماریتون رو پیوست کنید؟؟

pargol47
2011/05/25, 15:14
میانگین خرید بنده که قبلا" هم عرض کردم تک سهم هستم در ح وساپا 237هست که اگر شنبه هم منفی باشد تصمیم به خرید دارم و انشالله میانگین رو به حدود 220 میرسونم.فکر میکنم در آینده ای نزدیک بازار بر میگرده و لا اقل جواب این صبر سهامداران رو میده.به امید خدا.

باربد
2011/05/25, 15:46
از انجا که قبلا گفتم
اگر شاخص به 25000 واکنش نشان دهد شنبه را می توان اخرین منفی اکثر بازار دانست
و از انجا که وساپا اصلاح زیادی داشته در اولین برگشت بازار واکنش خوبی نشان میدهد
اما اگر این محدوده نتواند شاخص را بر گرداند متاسفانه وارد اصلاح بزرکتری شده که با فشار فروش همراه است و احتمالا همین وساپا را تا 250 اصلاح خواهد کرد
در مورد سایپا 270 سطح بسیار معتبری است که به شخصه دوست دارم در محدوده 270 تا 275 برگردد

وحید 20
2011/05/26, 00:49
در بازار فعلی هیچ تحلیلی جواب نمیدهد و همه سهم ها منفی هستند.
در صورت برگشت جو بازار اکثر سهم ها مثبت خواهند شد
به نظرم از هفته بعد اگر بازار مثبت نشود از شدت منفی کاسته شود.

pargol47
2011/05/28, 10:39
امروز یک پله ح وساپا روی 176 اضافه کردم بالاخره مثبت خواهد شد.در آن زمان صفهای دیدنی خرید تشکیل میشود.به امید خدا سود خواهیم کرد عزیزان.

pargol47
2011/05/29, 08:39
امروز هم در قیمت 1652یک پله دیگر اضافه کردم.به امید خدا و روزهای پر رونق بورس.

محمود شریعت
2011/05/30, 09:06
مثبت شدن وساپام آرزوست ...

pargol47
2011/05/30, 10:41
من امروز هم اضافه کردم.روی قیمت172 بالاخره خدا بخواد داره این صبر ایوب جواب میده.

مصطفی مصری پور
2011/05/30, 10:52
من امروز هم اضافه کردم.روی قیمت172 بالاخره خدا بخواد داره این صبر ایوب جواب میده.

ایوب چرا؟؟
یک ماه دیگه میریم مجمع....76تومن سود میگیریم;)

*سامان*
2011/05/30, 11:27
ایوب چرا؟؟
یک ماه دیگه میریم مجمع....76تومن سود میگیریم;)

دوست عزيز تاريخ دقيق مجمع وساپا كي هست؟

مصطفی مصری پور
2011/05/30, 11:42
دوست عزيز تاريخ دقيق مجمع وساپا كي هست؟
سال مالیش که 29اسفند تموم شد.قانونا تا تیرماه فرصت برگزاری مجمع وجود داره.با نظر به اینکه حق تقدمها تا 27 خرداد اجازه معامله داره،بنظر میرسه مجمع نهایتا تا5 تیرماه برگزار بشه.
البته از دوستانی که دقیقا اطلاع دارن تقاضای راهنمایی داریم>:d<

امیر2309
2011/05/30, 14:41
گزارش پرتفوی اردیبهشت ماه سرمایه گذاری سایپا

اطلاعیه_ ارزش سبد به ازای هر سهم پس از افزایش سرمایه برابر با 3136 ریال است. ارزش خالص دارایی های شرکت با توجه به ترازنامه ارائه شده شرکت برای تاریخ 29/12/89 با سرمایه جدید مبلغ 1972 ریال است

اطلاعیه_ چنان چه شرکت سرمایه گذاری سایپا در مجمع افزایش سرمایه خود اعلام کرده بود، تمرکز اصلی سرمایه گذاری خود را در صنایع زیر صورت داده که در آخرین گزارش پرتفوی سهام خود به این شرج اعلام کرده است:
الف) فلزات اساسی
ب) خودرو و ساخت قطعات
ج) واسطه گری های مالی
سه بخش فوق در حدود 89 درصد ارزش بازار پرتفو را ایجاد می کنند.
در شرح جزئیات به شرح شرکت هایی که در سبد منتهی به پایان اردیبهشت ماه 90 قرار دارند، می پردازیم:
الف) شرکت های بورسی
- بانک پارسیان با 21.1 درصد از ارزش بازار سبد
- ملی صنایع مس ایران با 26.6 درصد از ارزش بازار و بهای تمام شده سبد
- سرمایه گذاری رنا با 9.8 درصد از ارزش بازار و بهای تمام شده سبد
- سایپا با 13.3 درصد از ارزش بازار و بهای تمام شده سبد
- معدنی صنعتی چادرملو با 1.9 درصد از ارزش بازار و بهای تمام شده سبد
- لیزینگ رایان سایپا با 1.7 درصد از ارزش بازار و بهای تمام شده سبد
ب) شرکت های خارج بورسی
- گروه سرمایه گذاری کارکنان سایپا با 5.8 درصد از ارزش بازار و بهای تمام شده سبد
- توسعه صنایع خودرو با 2.8 درصد از ارزش بازار و بهای تمام شده سبد
- ورق خودرو چهارمحال با 2 درصد از ارزش بازار و بهای تمام شده سبد
- سرمایه گذاری پارس آریان با 1.5 درصد از ارزش بازار و بهای تمام شده سبد
- ساختمانی دهکده پاسارگاد با 1.1 درصد از ارزش بازار و بهای تمام شده سبد
ج) سایر شرکت های بورسی و غیر بورسی با 12.8 درصد از ارزش بازار و بهای تمام شده سبد
بر اساس این گزارش ارزش بازار و بهای تمام شده سبد بورسی و غیر بورسی شرکت در بایان اردیبهشت ماه برابر با 9406.6 میلیارد ریال است. ارزش سبد به ازای هر سهم پس از افزایش سرمایه برابر با 3136 ریال است. ارزش خالص دارایی های شرکت با توجه به ترازنامه ارائه شده شرکت برای تاریخ 29/12/89 با سرمایه جدید مبلغ 1972 ریال است. علت تفاوت بین این دو مقدار (ارزش روز سبد و ارزش روز خالص دارایی ها) رشد 287 درصدی در بدهی به شرکت های گروه و وابسته، رشد 665 درصدی سایر حسابها و اسناد پرداختنی تجاری است که این ارقام به عنوان بدهی های جاری شرکت از دارایی شرکت می کاهد و ارزش روز خالص دارایی ها را با اختلاف از ارزش سبد مواجه می کند.

pargol47
2011/05/30, 23:06
امروز اینقدر وساپا روی قیمتهای پایین جمع شد که بزور در آخر وقت قیمت پایانی با مثبت 9 ریال ثبت شد. اگر از فردا عرضه نشه باید منتظر گره معاملاتی شد.ح وساپا احتمالا" با این اوصاف به اختلاف کمتر از 100 تومان با وساپا میرسد.البته به احتمال زیاد عرضه صورت خواهد گرفت همانطور که امروز این کار انجام شد در غیر اینصورت وساپا از امروز صف خرید طولانی پیدا میکرد و کسی تمایل به فروش در این قیمتها را ندارد.به امید روزهای سود آوری برای بورس.

pargol47
2011/06/01, 21:50
دانایان این اواخرمعمولا" با حجم زیر 1000000 خرید میکرد در صورتیکه امروز 2000000خریده!!

باربد
2011/06/01, 22:02
سال مالیش که 29اسفند تموم شد.قانونا تا تیرماه فرصت برگزاری مجمع وجود داره.با نظر به اینکه حق تقدمها تا 27 خرداد اجازه معامله داره،بنظر میرسه مجمع نهایتا تا5 تیرماه برگزار بشه.
البته از دوستانی که دقیقا اطلاع دارن تقاضای راهنمایی داریم>:d<
اقا مصطفی سلام
این مسیله از نظر عملی جور در نمیاد
شرکت بارها اعلام کرده به حق سود تعلق میگیره
بر فرض بسته شدن مهلت حق در 27 خرداد
و حداقل 72 ساعت بعد هم بتونند حقهای استفاده نشده را بفروش بگذارند
بر فرض مفت خری روز اول همش یکجا فروش بره که همینم میشه
حداقل چند روز هم برای ثبت و اعلام طول میکشه به هیچ طریقی امسال 5 تیر نیست
مگر یک بازی در بیارند و مجمع تنفس بخوره تا حق ها ثبت بشه و بعدا دوباره مجمع بر گزار بشه

arak_bourse
2011/06/01, 22:10
چرا منفي است وساپا؟

مصطفی مصری پور
2011/06/02, 08:59
اقا مصطفی سلام
این مسیله از نظر عملی جور در نمیاد
شرکت بارها اعلام کرده به حق سود تعلق میگیره
بر فرض بسته شدن مهلت حق در 27 خرداد
و حداقل 72 ساعت بعد هم بتونند حقهای استفاده نشده را بفروش بگذارند
بر فرض مفت خری روز اول همش یکجا فروش بره که همینم میشه
حداقل چند روز هم برای ثبت و اعلام طول میکشه به هیچ طریقی امسال 5 تیر نیست
مگر یک بازی در بیارند و مجمع تنفس بخوره تا حق ها ثبت بشه و بعدا دوباره مجمع بر گزار بشه

سلام بر باربد عزیز
بله دوست من حرف شما کاملا منطقیست
به هرصورت تا اینجا همه چیز وساپا غیر عادی بوده(خصوصا افزایش سرمایه)
من فک میکنم حقوقیها واسه حق های استفاده نشده دندون تیز کرده باشن خصوصا دانایان
و یا اینکه حق های استفاده نشده بین زیر مجموعه ها تقسیم بشه
درکل من اطلاع دقیقی از تاریخ مجمع ندارم و این 5تیر در حد یک شنیده بود.
اگر دوستان اطلاعاتی در دست دارن که چه بهتر :)

مصطفی مصری پور
2011/06/02, 09:01
چرا منفي است وساپا؟

اراک جان یک دلیلش بخاطر جریان انحرافیهd:
و دیگریش ابطال معامله بلوکی خودرو که روی گروه خودرویی و وساپا تاثیر داشت.

(حجت)
2011/06/02, 09:20
دلیل دیگش هم تکنیکالش هست.

یادمه دو ماه پیش به همه دوستان گفتیم وساپا واگرایی در سقف هست. کسی گوش نداد.

محمود شریعت
2011/06/02, 11:56
دلیل دیگش هم تکنیکالش هست.

یادمه دو ماه پیش به همه دوستان گفتیم وساپا واگرایی در سقف هست. کسی گوش نداد.

وساپا كه مدتهاي زيادي واگرايي در سقف داشت. ولي بالا ميرفت و سود بالاي 100 درصد نصيب سهامداراش كرد. ولي الان از لحاظ تكنيكال هم شرايط مساعدي براي رشد دارد. نمودارش مثل يه هلوي پوست كنده ميمونه.

بعد از مدتها پس از افت شديدي كه وساپا داشت يه سري به نموداري كه مدتها پيش خط خطيش كرده بودم زدم. ديدم دقيقا روي همون خطوطي كه رسم كرده بودم واكنش نشون داده اما من غافل ازش بودم. البته اين غفلت بخاطر اين بود كه اين سهم را با ديد نيمه دوم 90 با هدفي در محدوده 600 تومان خريده بودم. گرچه از خوابيدن روي اين سهم تا الان سود زيادي كردم اما اگر به تحليل خودم وفادار مونده بودم سود بيشتري نصيبم ميشد.

در شكل زير، دايره هاي زرد رنگ را براي نقاط خروج و ورود به سهم رسم كرده بودم:

http://031.img98.net/out.php/i368470_16081587157516621575.jpg

arak_bourse
2011/06/02, 12:10
محمود خان يعني با اين قيمت ها خوبه بخريم؟ هدف يعدي چندي و كي فكر مي كني برسه

محمود شریعت
2011/06/02, 12:19
محمود خان يعني با اين قيمت ها خوبه بخريم؟ هدف يعدي چندي و كي فكر مي كني برسه

براي نوسان گيري ميتونه از قيمتهاي فعلي تا 330 (اگر اشتباه نكرده باشم) و در مرحله بعد تا 370 رشد كنه. اما در بلند مدت، به سهمي كه 150 تومان ميتونه سود بسازه (سال 90) چه قيمتي ميدي؟

وحید 20
2011/06/08, 00:06
بازوي اجرايي سايپا در بورس:
معامله «سايپا» اشكال قانوني ندارد

عيسي حسينپناه كه بازوي اجرايي گروه سايپا در بورس تهران را مديريت ميكند، در واكنش به مطرح شدن مجدد بررسي نحوه واگذاري سايپا اينبار از سوي مجلس و در قالب تحقيق و تفحص گفت: از زمان واگذاري سهام سايپا توسط تامين اجتماعي و گروه بهمن، بارها نهادهاي نظارتي خواستار بررسي اين معاملات شدند و حتي اين معاملات را ضربدري تلقي كردند، در حالي كه پس از اين بررسيها مشخص شد كه اين معاملات قانوني انجام شده و هيچ ايرادي نميتوان بر آنها وارد كرد.وي در پاسخ به اين پرسش كه بلوكهاي واگذار شده سايپا آيا از سوي زيرمجموعههاي سايپا خريداري شده است يا خير؟ گفت: حدود 29 درصد از سهام سايپا كه در قالب چندين بلوك عرضه شده بود از سوي كنرسيومي با عضويت سرمايهگذاري كاركنان سايپا، قطعهسازان و گروه رنا خريداري شد.وي سرمايهگذاري كاركنان سايپا را شركتي متعلق به 20 هزار كارمند سايپا عنوان كرد و افزود: بيش از 30 هزار نفر در گروه سايپا مشغول به كارند كه از اين 30 هزار نفر، بيش از 20 هزار نفر عضو سرمايهگذاري كاركنان سايپا هستند و اين شركت نيز خريدار اصلي سايپا بوده است، پس نميتوانيم بگوييم كه سايپا به سايپا رسيده است، بلكه سايپا به كاركنان سايپا رسيده است، اتفاقي كه در تمام دنيا مرسوم است و بخشي از سهام بنگاههاي اقتصادي براي ايجاد انگيزه و اهدافي ديگر به كاركنان آن مجموعه واگذار ميشود.وي با بيان اينكه نميتوان واگذاري سهام سايپا به بيش از 20 هزار نفر از كاركنان اين خودروساز بزرگ را زيرسوال برد، گفت: تاكنون چندين بار موضوع بررسي معامله سايپا و نحوه واگذاري آن مطرح شده و شايد تا اين لحظه 10 نهاد نظارتي اين موضوع را مورد كنكاش و بررسي قرار دادهاند و با تمام اين نهادها همكاري لازم صورت گرفته است، ولي در نهايت اين معاملات قانوني و فاقد ايرادهاي مطرح شده ارزيابي شده است.اين مقام مسوول با بيان اينكه برخي از ايرادهاي وارد شده به معاملات سايپا با جهتگيريهاي خاص انجام ميشود، گفت: كاركنان سايپا حتي با برخي از ايرادهايي كه با جهتگيري خاص بر معاملات سايپا وارد ميشود، تعامل لازم را داشت، اما اين بار كه مجلس به عنوان نهاد قانونگذار و با حسن نيت بحث تحقيق و تفحص از معاملات سايپا را مطرح كرده است، از اقدام نمايندگان محترم استقبال ميكنيم و بار ديگر حاضريم تا با اين عزيزان نيز همكاري لازم را داشته باشيم تا اين موضوع براي هميشه شفاف و روشن شود.مديرعامل شركت بورسي «وساپا» در برابر اين سوال كه آيا اين احتمال وجود دارد كه سرانجام تحقيق و تفحص از نحوه واگذاري سايپا به ابطال اين معاملات بيانجامد؟ گفت: بدون شك ابطالي در كار نخواهد بود و از اين بابت اطمينان دارم، چراكه تمام اين واگذاريها و ماهيت آنها قانوني است و مورد تاييد قرار خواهد گرفت.
وي به بررسي نحوه واگذاري سايپا از سوي شوراي رقابت اشاره كرد و افزود: پيش از اين شوراي رقابت كه نهاد ناظر دقيق و سرسختي به شمار ميرود از اين واگذاريها تفحص كرده بود كه بعد از پايان بررسيها به هيچ نكته غيرقانوني برخورد نكرد. افزون بر اين، مركز پژوهشهاي مجلس نيز پس از بررسي اين معاملات اعلام كرد كه هيچ نكته غيرقانوني در اين معاملات وجود ندارد.حسينپناه در پاسخ به سوالي ديگر مبني بر اين كه آيا دليل افت قيمت سهام خودروييها و تشكيل صفهاي فروش سنگين براي نمادهاي فعال در اين گروه هراس از ابطال معاملات سايپا است؟ گفت: به نظر ميرسد وضعيت گروه خودرويي از شرايط حاكم بر بازار تبعيت ميكند و اساسا موضوع ابطال مطرح نيست كه نگراني از آن وجود داشته باشد، از اين رو وضعيت فعلي گروه خودرويي را ناشي از وضعيت كلي بازار ميدانم.وي با اشاره به وضعيت سهام سرمايهگذاري سايپا در بازار سرمايه گفت: سهام «وساپا» هم اكنون با 60 درصد NAV در بازار معامله ميشود و ميتوان گفت كه در كف قيمتي خود قرار داد و با توجه به تحولات پيش روي اين شركت خوشبختانه خريدار خاص براي آن وجود دارد.وي با بيان اين كه مجمع «وساپا» اواخر تيرماه برگزار ميشود، خطاب به سهامداران گروه خودرويي گفت: در شرايط فعلي مراقب باشيد كه برخي از افراد با استفاده از موجهاي منفي، از آب گل آلود ماهي ميگيرند و در اين شرايط به نظر ميرسد صبوري و رصد دقيق شرايط و پرهيز از رفتارهاي هيجاني بهترين اقدام به شمار ميرود.وي همچنين گفت: با توجه به قيمتهاي كنوني سهام خودرويي، سهامداران عمده شركتها از جمله «وساپا» حمايتهاي لازم را از سهام دارند و نگراني از اين بابت وجود ندارد.
در همين حال، يك منبع آگاه در صنعت خودرو هم وضعيت فعلي گروه خودرويي در بورس را ناشي از اخبار منفي منتشر شده دانست و افزود: هرچند در خبرها به تحقيق و تفحص از واگذاري سايپا اشاره شده، اما با توجه به اين كه هيچ يك از نهادهاي نظارتي نتوانستهاند، ايرادي بر اين واگذاريها وارد كنند، مطرح شدن چنين بحثهايي هم در ادامه بحثهاي گذشته است.وي سهام گروه خودرويي را نيز با توجه به رسيدن نرخ شركتهاي قابل معامله در اين گروه به كف، براي خريد جذاب دانست و گفت: در حال حاضر زمان خوبي براي سرمايهگذاري در صنعت خودرو به شمار ميرود.گفتني است، در پي واگذاري 29 درصد از سهام سايپا به شركت سرمايهگذاري كاركنان سايپا و مالكيت حدودا 40 درصدي اين حقوقي در غول خودروسازي سايپا، اين شركت سرمايهگذاري توانست در مجمعي كه سال گذشته برگزار شد با تصاحب سه كرسي از هيات مديره سايپا، اين شركت را قبضه مديريتي كند.اما داستان تغيير مديريتي سهامداران سايپا از آنجايي شروع شد كه نام اين شركت در جدول واگذاريهاي سازمان خصوصيسازي قرار گرفت.همزمان با اين اقدام، مخالفتهاي وزارت صنايع براي واگذاري سهام اين خودروساز در كنار «ايرانخودرو» بالا گرفت؛ چراكه اين وزارتخانه معتقد بود، «خودرو» يك صنعت مادر است و دولت نبايد تمام سهام آن را به بخش خصوصي بفروشد.تلاشهاي اين وزارتخانه براي خروج اين شركتها از ليست فروش باعث تاخير دو ساله در واگذاري اين شركتها شد.
اما تاخيرهاي چندباره و بدون دليل عرضه بلوك مديريت سايپا، سرانجام در سال گذشته به پايان رسيد و دولت تصميم گرفت 18 درصد سهام «سايپا» و «ايرانخودرو» را با شرايط و قيمتهاي متفاوت عرضه كند.
در اين بين بعد از چند روز رقابت فشرده، كنسرسيومي متشكل از «قطعهسازان»، «نمايندگان خدمات فروش و پس از فروش و در نهايت سرمايهگذاري كاركنان سايپا» بلوك 18 درصدي سايپا را به قيمت 8460 ريال خريداري كرد.
اما با وجود رقابت فشرده، كنسرسيوم خريدار نتوانست در موعد مقرر 30 درصد ثمن اوليه معامله را پرداخت كند و در نتيجه معامله ابطال شد.
به دنبال اين ابطال، كنسرسيوم به دنبال در اختيار گرفتن سايپا از طريق ديگري شد؛ چراكه معتقد بود قيمت خريداري شده، توجيه اقتصادي ندارد. به دنبال اين امر، كنسرسيوم كه در راس آن سرمايهگذاري كاركنان سايپا قرار داشت، رايزنيهاي گستردهاي را با دو سهامدار «سايپا» يعني «گروه بهمن» و «سرمايهگذاري تامين اجتماعي» آغاز كرد. اين رايزنيها سرانجام به نتيجه رسيد و قرار شد آنها سهام سايپا را در بلوكهاي 5 درصدي در بورس بفروشند.
مجموع سهام خريداري شده «خساپا» از «خبهمن» و «شستا» معادل 29 درصد بود كه دو صندلي هياتمديره را در اختيار سرمايهگذاري سايپا قرار ميداد. با اين دو خريد «شستا» و «بهمن» براي هميشه از هياتمديره سايپا كنار رفتند.
اما اين پايان برنامه تصاحب مديريت سايپا نبود؛ چراكه سرمايهگذاري سايپا در حركت بعدي خود بلوك 17 درصدي «سرمايهگذاري رنا» را از سازمان خصوصيسازي خريد.
سرمايهگذاري سايپا همزمان با اين خريد، بلوكهاي 13 درصدي «سرمايهگذاري ملي» و 6 درصدي «بازار» را نيز جمعآوري كرد تا با مجموع 36 درصد، صندلي سوم هياتمديره «سايپا» را نيز به دست آورد.
به اين ترتيب، تازهترين تركيب سهامداران يكي از بزرگترين خودروسازان كشور به قرار «سايپا» با سه عضو و «دولت» با دو عضو، رقم خورد. شركتهاي «سرمايهگذاري كاركنان سايپا»، «پيشگامان بازرگاني ستاره تابان» و «سرمايهگذاري رنا» نمايندگان سايپا در كنار «ايدرو» و «تعاوني ايدرو» نمايندگان دولت، استراتژيهاي آينده اين خودروساز را تعيين ميكند. سهامداران اصلي سرمايهگذاري كاركنان سايپا، شامل 51 درصد كاركنان سايپا و 49 درصد سرمايهگذاري سايپا است. همچنين 100 درصد سهام «پيشگامان بازرگاني ستاره تابان» هم در اختيار كاركنان سايپا است، اما براساس اقساط سه سالهاي كه براي خريد بلوكهاي سايپا تعيين شده، شركت موظف است تا سه سال، هر 6 ماه يك بار، رقمي معادل 185 ميليارد تومان پرداخت كند.در كنار اين امر، هنوز خبري از سوي دولت درباره عرضه مجدد بلوك 18 درصدي سايپا، منتشر نشده است.با توجه به قرار داشتن «سايپا» در گروه يك جدول واگذاريهاي سازمان خصوصيسازي و (شركتهاي ذيل اصل 44) دولت موظف است تمام 40 درصدي سهام خود را در اين شركت به بخش خصوصي بفروشد.چيزي كه با توجه به ابطال قطعي عرضه قبلي، ظاهرا هيچ تصميم تازهاي براي آن گرفته نشده است.شايد عرضه بلوكي سهام اين خودروساز از سوي دولت، بتواند تغييراتي را در تركيب مديريتي اين شركت ايجاد كند.به هر روي بايد به انتظار مصوبات آينده هيات واگذاري نشست تا شرايط و قيمت جديد بلوكهاي «سايپا» را اعلام كند.
http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=256846

محمود شریعت
2011/06/08, 11:39
طبق گفته مدير عامل وساپا nav سهم 450 تومانه!!!!!!!!!

مصطفا سیمایی
2011/06/08, 12:30
طبق گفته مدير عامل وساپا nav سهم 450 تومانه!!!!!!!!!

محمود جان، من خاطره خوشی از صحبت های مدیران عامل ندارم، نمونه اش وغدیر، وپست، ... حتما شما هم نمونه هایی داری

وحید 20
2011/06/08, 18:07
امروز در وساپا شركت ساختماني دهكده پاسارگاد هم به جمع سهامداران بالای 1 درصد اضافه شد.
مالک 100درصدی دهکده پاسارگاد خود وساپا است.
این سومین حقوقی است که بعد از دانایان پارس و شركت مديريت سرمايه گذاري بانك مسكن به سهامداران بالای 1درصد اضافه میشود.
در ضمن امروز دانایان پارس هم در ادامه خریدهای هرروزه خود 750000سهم دیگر وساپا اضافه کرد.
---------
امروز وساپا 1.8 میلیون خساپا و 200هزار خپارس اضافه کرد و در مقابل 500000کاما فروخت. قیمت تمام شده کاما برای وساپا 1596تومان است.

pargol47
2011/06/08, 21:51
من امروز بقیه ح وساپامو فروختم و البته تک سهم بودم و 30% اون رو وساپا خریدم.تو این بازار باید دست به عصا حرکت کرد.فکر میکنم نوسان گیری بهتر از میان مدت جواب بده.

وحید 20
2011/06/10, 22:19
وساپا پیشبینی اولیه سود سال 90 رو در کدال اعلام کرد
459ریال
پیشبینی سود سال 89 وساپا با سرمایه قبلی 266ریال بود که با سرمایه فعلی اگر محاسبه کنیم میشه 155 ریال که در پایان سال 778ریال محقق کرد.(با سرمایه فعلی)
به عبارت دیگر پیشبینی اولیه سود سال 89 وساپا رو اگر با سال 90 مقایسه کنیم و در هر دو سرمایه جدیدشو در نظر بگیریم 155ریال سال 89 شده 459ریال.

پس بنابراین پیش بینی اولیه سال 90 در مقایسه با سال 89 تقریبا 3برابر شده.

محمود شریعت
2011/06/11, 10:26
خب ديگه

تا تونستن حق وساپارو بزخر كردن

محمود شریعت
2011/06/11, 10:32
با چه ولعي دارن ميخرن

pargol47
2011/06/11, 10:34
من امروز روی 2640 یک مقدار اضافه کردم میانگین خریدم 2690شد..به امید خدا مهلت ح وساپا تمام شود وساپا مثبت میشود.

fiona
2011/06/11, 10:36
10 ميل معامله شده تا الان

محمود شریعت
2011/06/11, 10:38
معاملات و اردر هاي امروز كمي مشكوك به نظر ميرسه

fiona
2011/06/11, 10:43
منم امروز اضافه کردم تو منفي کامل
ميانگينم 3040 ريال

محمود شریعت
2011/06/11, 10:56
ديگه چه اين سهم خوب باشه چه بد رفتيم واسه مجمع ...

يا بعد مجمع ميريم پورشه ميخريم يا اينكه دنبال يه چهارراه شلوغ و پر رفت و آمد واسه ....

fiona
2011/06/11, 11:07

يا بعد مجمع ميريم پورشه ميخريم يا اينكه دنبال يه چهارراه شلوغ و پر رفت و آمد واسه ....

اره دقيقا
60% سبدم وساپا شد

مصطفی مصری پور
2011/06/11, 16:06

ایشالا که هواپیما بخری محمود خان :)
مجمع کی میشه؟؟

محمود شریعت
2011/06/11, 16:58
ایشالا که هواپیما بخری محمود خان :)
مجمع کی میشه؟؟
ممنون
خودشون كه ميگن اواخر تير

masoudsabagh
2011/06/11, 18:45
سلام اگر به سایت tsetmc دقت کرده باشید می بینید که در پس معاملات مفت خریدن سهم وساپا شرکت دانیان پارس قرار دارد که دائما فلش سبز رنگش رو به بالاست و سهام به سبدش اضافه می کند. سهامداران این سهم بایستی بدانند که این شرکت سرمایه گذاری درون سبدش فقط خودرویی ندارد که با بهم خوردن بازار خودرویی ها این سهم نابود شود بلکه این سرمایه گذاری درون سبد سهامش سهم های خوب و قوی بجز خودرویی هم دارد لذا نباید در این جریانات منفی شروع به فروش احساسی این سهم بنمایند. من این سهم را بعد عید خریدم و تا اواخر اردیبهشت ماه دائما مثبت بود اما به ناگاه با بهم ریختن اوضاع خودرویی ها، سهامداران این سهم شروع به خروج هیجانی از آن نمودند و اوضاع این سهم اینی شد که میبینید یعنی از 366 تومان سر از 305 تومان در آورد! امیدوارم که با گذشت زمان سهامداران این سهم به ارزندگی آن پی برده و از فروش احساسی آن دست بردارند.
موفق باشید - مهندس مسعود صباغ

rojan
2011/06/12, 06:46
با سلام

آقای شریعت
وای میخواهید با پورشه برید سر یک چهار راه شلوغ پر رفت و آمد
خطر داره ماشینتان را خط می اندازند:d
گفته باشما!!!!!!!!!!!

محمود شریعت
2011/06/12, 08:47
با سلام

آقای شریعت
وای میخواهید با پورشه برید سر یک چهار راه شلوغ پر رفت و آمد
خطر داره ماشینتان را خط می اندازند:d
گفته باشما!!!!!!!!!!!

سلام بر دوست سفر كرده>:d<

آخه من ماشينمو هرجا با خودم ببرم نخشو از دستم جدا نميكنم. تازه ازين نخ نامرئي ها بهش ميبندم كه اگر كسي قصد دست درازي داشت مچشو بگيرم.:d

غان ...غــــااان .......غــــــــــــــــــاا ن .....8-}

masoudsabagh
2011/06/13, 17:47
درباره وساپا:
همچنان که شرکت دانایان پارس از اواسط اردیبهشت ماه (همزمان با افت عمومی بازار) اقدام به مفت خری سهام وساپا می نمود، دو شرکت سهامدار عمده دیگر این سهم، یعنی شرکت سایپا و شرکت ساختمانی دهکده پاسارگاد نیز به جمع مفت خرهای این سهم اضافه شدند! حال سئوال مهمی که در اینجا مطرح می باشد این است که هدف از این خریدهای حجیم توسط این سه شرکت چیست و آیا آن ها در حال تلاش برای بدست آوردن کرسی بیشتر در هیئت مدیره وساپا هستند و یا اینکه موضوع ارزندگی و سبد قوی این سهام مطرح می باشد؟ با این اوصاف اگر سناریوی دوم برای این سهم مطرح باشد می توان بازهم به ارزندگی فراوان سهام وساپا پی برد و از عرضه های بیجا و ارزان قیمت سهامدارن آن انتقاد نمود!!

boofekoorr
2011/06/13, 22:08
محمودخان جوگیر می شود

Atisaz2010
2011/06/13, 22:36
وساپا تو اين قيمت ها خريدني است

fiona
2011/06/14, 10:33
کسي ميدونه چه خبره؟
يدفعه از 2 ميليون حجم شد 9.5 ميليون!!!!!!!!!!!!!!

مصطفی مصری پور
2011/06/14, 10:37
کسي ميدونه چه خبره؟

چیز عجیبی نیست ،معاملات وساپا توی کف قیمتی طی این دوهفته همیشه بالا بوده و حمایت خوب حقوقی هاشو نشون میده!!

masoudsabagh
2011/06/14, 10:55
دوست عزیز این حمایت سهامدارن اصلی نیست بلکه عرضه های از روی وحشت حقیقی ها و مفت خریدن های حقوقی هایی مثل شرکت سایپا و شرکت دانایان پارس می باشد. باز خدارو شکر که شرکت ساختمانی دهکده پاسارگاد دست از سر این سهم برداشته و فعلا نظاره گر می باشد. هدف این سهامداران اصلی فقط افزایش میزان سهام خودشان می باشد و نه حمایت چراکه آن ها دئما در حال خرید هستند با پیشنهاد های قیمت های پایین! این به معنای حمایت نیست!!!

مصطفی مصری پور
2011/06/14, 11:01
کافیه همین مفت خری به گفته شما،قطع بشه اونوقت قیمت وساپا دیدن داره!!!!
اگر معاملات وساپا رو به دقت دنبال کرده باشید حتما دیدید که توی این سهم وتوی این قیمتا عرضه تقاضای خودشو ساخته نه اینکه تقاضای حقوقی ها عرضه توی این قیمتا رو ساخته باشه
من میگم حمایت چونکه طی دوهفته اخیر چندین بار صفهای 8 یا 9 میلیونی فروش وساپا توسط این سه حقوقی جمع شده...
اگر قرار به مفت خری بود که به خوبی میذاشتن صفوف فروش قیمت رو به 240 یا پایین تر برسونه!!

محمود شریعت
2011/06/14, 11:08
کسي ميدونه چه خبره؟

دو طرفه بود