PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : جذابیت های تلفیق تکنیکال و فاندامنتال

صفحه ها : 1 2 3 [4] 5 6 7

مهربان
2011/05/16, 11:47
فکر می کنم بالاخره روند نزولی بیمه پارسیان تمام شد
....سلام راشین عزیز....دوستان سفت هباز صبا تامین روش فعال شدن...بنقل از یه منبع موثق...:">

محسن نظري
2011/05/16, 12:53
....سلام راشین عزیز....دوستان سفت هباز صبا تامین روش فعال شدن...بنقل از یه منبع موثق...:">
نميدانم پناه ببرم به درگاه كي از دست اين رانتامنتاليستها به خصوص قشر دكترها :-s

frouzan
2011/05/16, 13:04
سلام راشين جان

ممكنه يك تحليل تكنيكال از شاراك بفرماييد.:*:x

آریو
2011/05/16, 18:14

صبا تامینیا بیمه پارسیان رو زیر 320 تومن راحت دو تا سه میلیون جمع کردن .... البته یه ذره منم تو محدوده 314 تا 315 خرید کردم ولی خیلی زود فروختم .....

آریو
2011/05/16, 18:23
میدونم برای سهامداران حفاری آرزوی خوبی نیست اما دوست دارم صف حفاری جمع نشه و بتونم فردا درصد منفی بخرم

راشین جان دیگه باهات قهرم :) ... این چه دعایی بود ...راستش حفاری رو برا یه نوسان کوچیک خریدم اما جواب نداد مجبور شدم نگهش دارم قیمت خریدم 318 تومنه رقابت خوبی داره رو بلوک صورت میگیره امیدوارم خود سهم هم برگرده.... باید کمکم کنی تو پله بعدی خرید کنم میانگین رو بیارم پایین تا بر برگشت از ضرر خارج شم ;)
البته حفاری جای نگرانی نداره از صدرا دیگه بهتره که از 300 اومد 217 که در نهایت با ضرر کوچیک خارج شدیم .... تازه امیدوار امیدوارم دیواندری برنده بشه و حفاری فصل جدیدی رو تو معاملاتش ببینه .....در نهایت اگه بازم به نتیجه نرسیدیم مجمع رفتن هم بد نمیتونه باشه.....

راشین
2011/05/16, 19:23
سلام راشين جان

ممكنه يك تحليل تكنيكال از شاراك بفرماييد.:*:x

سلام فروزان عزیز
شاراک در قیمت 497-500 به فیبوی 38 درصد اصلاحی و یک خط حمایت (که قبلا مقاومت بوده )برخورد می کند. از طرف دیگر در همین حدود اندیکاتور rsi هم به حمایت محکمی برخورد می کند بنابراین انتظار مثبت شدن سهم را پس از تماس با این قیمت دارم اما برای قضاوت در مورد ادامه دار بودن روند صعودی باید دو سه روز صبر کرد

راشین
2011/05/16, 19:27
سلام راشین جان. مرسی از اطلاع رسانی و راهنمایی های محشرت>:d<
راستی فکر می کنی خنصیر داره میره واسه صعود ؟ یعنی دیگه 210 رو نمی تونه ببینه ؟:)

سلام هیوای عزیز خواهش می کنم امیدوارم به کارتون بیاد
خنصیر گویا قصد نداره دیگه پایینتر بیاد و فروشنده خاصی هم نداره انگار من باید به همان 2842 تا رضایت بدهم ولی حالا در نا امیدی بسی امید است;) شاید برگرده یک کف دوقلو بزنه، شما هم پارسیانتون رفت بالا دیگه<:-p

راشین
2011/05/16, 19:33
راشین جان دیگه باهات قهرم :) ... این چه دعایی بود ...راستش حفاری رو برا یه نوسان کوچیک خریدم اما جواب نداد مجبور شدم نگهش دارم قیمت خریدم 318 تومنه رقابت خوبی داره رو بلوک صورت میگیره امیدوارم خود سهم هم برگرده.... باید کمکم کنی تو پله بعدی خرید کنم میانگین رو بیارم پایین تا بر برگشت از ضرر خارج شم ;)
البته حفاری جای نگرانی نداره از صدرا دیگه بهتره که از 300 اومد 217 که در نهایت با ضرر کوچیک خارج شدیم .... تازه امیدوار امیدوارم دیواندری برنده بشه و حفاری فصل جدیدی رو تو معاملاتش ببینه .....در نهایت اگه بازم به نتیجه نرسیدیم مجمع رفتن هم بد نمیتونه باشه.....

بله میدونم دعای بدی بود ببخشید دیگه، ولی خب برای سهمی که قراره به 360 و 420 برسه یه کوچولو هم بیاد پایین چه اشکالی داره
شما هم عجله کردید در ان قیمت نباید می خریدید اما اشکال نداره دیر و زود داره سوخت و سوز نداره
من ترسم از اینه که منفی امروز آخرین منفی سهم بوده باشد:-s به هر حال اگر فردا زیر 290 بدهند خریدارم تا نهایت 278، پایینترش جالب نیست

آریو
2011/05/16, 19:43
بله میدونم دعای بدی بود ببخشید دیگه، ولی خب برای سهمی که قراره به 360 و 420 برسه یه کوچولو هم بیاد پایین چه اشکالی داره
شما هم عجله کردید در ان قیمت نباید می خریدید اما اشکال نداره دیر و زود داره سوخت و سوز نداره
من ترسم از اینه که منفی امروز آخرین منفی سهم بوده باشد:-s به هر حال اگر فردا زیر 290 بدهند خریدارم تا نهایت 278، پایینترش جالب نیست

راستش راشین جان یک بار با حفاری از 230 اومدم تا 300 ..... این بار حدس میزدم که رد بشه از 320 تومن چون هم حجم معاملات بالا بود و هم رقابت بلوکی داشت ...ولی بازم شکست خورد .....امیدوارم این منفی خوردنا یه پول بک بوده باشه ....راستش امروز به 296 خوب عکس العمل خوبی نشون داد .... به نظر شما در صورت افت تا چه قیمتی صبر کنم و دست نگه دارم ؟؟؟؟؟تا همین جاش بیشترین ضرر خودمو تو بورس دارم تجربه میکنم:( .....اصلا هدف من تو این هفته ها خروج از بازار بود. برای یه نوسان چند درصدی این ضرر رو متحمل شدم ..... به هر حال به حفاری علاقه زیادی دارم و بهش امیدوارم فارغ از نگاه تکنیکی
بازم ممنون

محسن نظري
2011/05/16, 22:22
سلام هیوای عزیز خواهش می کنم امیدوارم به کارتون بیاد
خنصیر گویا قصد نداره دیگه پایینتر بیاد و فروشنده خاصی هم نداره انگار من باید به همان 2842 تا رضایت بدهم ولی حالا در نا امیدی بسی امید است;) شاید برگرده یک کف دوقلو بزنه، شما هم پارسیانتون رفت بالا دیگه<:-p
راشين جان هر چي در اين سهم رقابت ميكنيم دريغ از يك فروشنده امروز هم يك زرنگ رنج كشيد و مانديم اين سهم حيفه از دستمان برود بي خيال 4 درصد فردا نقدينگي حاصل شود خريدم را ميكنم

حامد24
2011/05/16, 22:51
با عرض خسته نباشید خدمت راشین جان
راشین عزیز بنده صورتهای مالی رانفور را مورد مطالعه قرار دادم به جرات میتوانم بگم که هیچ سهمی را هم سطح رانفور (از لحاظ بنیادی) در حال حاظر نمیبینم ودرست به همین خاطر درصدی از سرمایه ام را با میانگین خرید 1600 تومان با دید میان مدت به این سهم اختصاص دادم از انجایی که بنده تکنیکال شما و بابک عزیز را قبول دارم میخواستم در صورت امکان نظر تکنیکی شما را در رابطه با چگونگی روند معاملاتی این سهم در کوتاه و نیز میان مدت جویا شوم
ممنون.

hiva
2011/05/17, 09:07
مرسسسسسسسسسی راشین جون:*
بله بالاخره پارسیان تکون می خوره !! :d
فکر کنم شما یه وردی چیزی خوندی>:d< اگه می دونستم زودتر ازتون می پرسیدم راجع بهش=p~

محسن نظري
2011/05/17, 09:44
فکر کنم شما یه وردی چیزی خوندی>:d< اگه می دونستم زودتر ازتون می پرسیدم راجع بهش=p~
امروز راشين يه وردي خوند روييها مثبت شدن ولي چرا خودش نخريد هنوز رو سر من يه علامت سوال بزرگه:-/

sanko
2011/05/17, 10:40
سلام راشین جان
به نظرتون وپست تا هفته آینده چه وضعیتی خواهد داشت منظورم هفته اول خرداد ماهه؟

راشین
2011/05/17, 10:54
راستش راشین جان یک بار با حفاری از 230 اومدم تا 300 ..... این بار حدس میزدم که رد بشه از 320 تومن چون هم حجم معاملات بالا بود و هم رقابت بلوکی داشت ...ولی بازم شکست خورد .....امیدوارم این منفی خوردنا یه پول بک بوده باشه ....راستش امروز به 296 خوب عکس العمل خوبی نشون داد .... به نظر شما در صورت افت تا چه قیمتی صبر کنم و دست نگه دارم ؟؟؟؟؟تا همین جاش بیشترین ضرر خودمو تو بورس دارم تجربه میکنم:( .....اصلا هدف من تو این هفته ها خروج از بازار بود. برای یه نوسان چند درصدی این ضرر رو متحمل شدم ..... به هر حال به حفاری علاقه زیادی دارم و بهش امیدوارم فارغ از نگاه تکنیکی
بازم ممنون

آریوی عزیز من امروز اولین خرید خودم را روی درصد منفی انجام دادم بقیه هم درصد منفی فردا تا 278 و نهایتا 268 جا برای پایین آمدن دارد با حد ضرر 260
امیدوارم همه با سود خیلی خوبی البته با دید میان مدت خارج شویم

راشین
2011/05/17, 10:57
با عرض خسته نباشید خدمت راشین جان
راشین عزیز بنده صورتهای مالی رانفور را مورد مطالعه قرار دادم به جرات میتوانم بگم که هیچ سهمی را هم سطح رانفور (از لحاظ بنیادی) در حال حاظر نمیبینم ودرست به همین خاطر درصدی از سرمایه ام را با میانگین خرید 1600 تومان با دید میان مدت به این سهم اختصاص دادم از انجایی که بنده تکنیکال شما و بابک عزیز را قبول دارم میخواستم در صورت امکان نظر تکنیکی شما را در رابطه با چگونگی روند معاملاتی این سهم در کوتاه و نیز میان مدت جویا شوم
ممنون.

ممنون حامد عزیز اگر اجازه بدهید من یک سوال از شما بپرسم بعد تکنیکال سهم را همراه با نمودار تا دو سه ساعت دیگه در سایت قرار می دهم
شما با سرمایه فعلی چه سودی برای سال 90 محاسبه کرده اید وچه پی بر ای به رانفور می دهید
ممنون از پاسختون

راشین
2011/05/17, 10:59
امروز راشين يه وردي خوند روييها مثبت شدن ولي چرا خودش نخريد هنوز رو سر من يه علامت سوال بزرگه:-/

:D

راشین
2011/05/17, 11:03
سلام راشین جان
به نظرتون وپست تا هفته آینده چه وضعیتی خواهد داشت منظورم هفته اول خرداد ماهه؟

دوست عزیز به نظر من وپست در موج سوم هست اگر میتوانید چشمهایتان را ببندید تا چند ماه بهش نگاه نکنید الان نمی توانم دقیقا بگویم موج 1 از 3 تمام شده یا نه بر فرض که تمام شده باشد نهایتا تا 630 میریزد

راشین
2011/05/17, 11:06
واقعا بازار مسخره ای شده تعدیل مثبت 40 درصدی بکام اعلام می شود و انگار نه انگار
و عجب از فروشندگان پست بانک که 3 روز است به صف خرید در 705 نمی دهند و امروز در قیمت 690 در صف فروش می گذارند
در عجبم از این مردم،در کار،زندگی،سیاست ....

aliasadiham
2011/05/17, 11:10
نظرتون در مورد فولای چیه؟@};-

راشین
2011/05/17, 11:24

هیوا ورد بلدی بگو برای صدرا بخونم>:d<

راشین
2011/05/17, 11:25
نظرتون در مورد فولای چیه؟@};-

متاسفانه فولای فعلا قابلیت تحلیل تکنیکال را ندارد

حامد24
2011/05/17, 12:15
با توجه به افزایش سرمایه 300درصدی این سهم که سرمایه شرکت را از 250 میلیارد ریال به 1000میلیارد ریال رساند که در اینجا بازهم سود انباشته شرکت خود را بخوبی نمایان کرد (750میلیارد ریال از همین محل سود انباشه بود) سود سال 90 شرکت دوبار با سرمایه های قدیم و جدید اعلام شده که یک بار در تاریخ 89/12/21 مبلغ 540.4ریال با سرمایه قبلی یعنی 250ملیارد ریالی و یک بار هم در تاریخ 90/02/13 بعد از اعمال افزایش سرمایه یعنی با سرمایه 1000میلیارد ریال مبلغ 135.1ریال اعلام شده که در مقایسه با مدت مشابهه سال قبل حدود 10 درصد افزایش را نشان میدهد
که بنظر بنده همین مبلغ ان طور که صورتهای مالی نشان میدهد وبا توجه به نظر حسابرس شرکت که در کدال هم موجود است (درآمد ارائه خدمات پيش¬بيني شده براي سال 1390 نسبت به مبلغ مشابه سال قبل آن حدود 48 درصد افزايش داشته است. افزايش يادشده, ناشي از براورد درآمدهاي مختلف براساس مفروضات ذهني مديريت شرکت است.) به احتمال زیاد در گزارشات 3 ماهه بازهم تعدیل خواهد یافت که همین مسله میتواند پی بر ای سهام این شرکت را هم افزایش دهد وبه حدود رقم 8 الی 10برساند

راشین
2011/05/17, 16:12
نکات حفاری:
1-واگرایی منفی بین نمودار قیمت و دو اندیکاتور rsi و macd باعث کاهش قیمت فعلی حفاریست
2-منفی فردا اندیکاتور rsi به یک حمایت مهم برخورد می کند پس باید بعد از 4 درصد منفی فردا قیمت برگردد اگر برنگشت در پول بک باید از سهم خارج شد هرچند جای منفی خوردن زیاد ندارد اما وقتی می توان 256 یا 236 خرید چرا 286؟!
3-بلند مدتی ها به هیچ وجه نگران سهم نباشند و آسوده بخوابند چون سهم در موج 3 است، دیر و زود دارد اما سوخت و سوز ندارد>:D<

این تحلیل من از حفاری بود و احتمال خطا هم وجود دارد

نمودار شلوغه اما به همه خط و خطوط احتیاج دارم;)
http://up.iranblog.com/images/ofkaomiwxwttoa1lpix.png (http://up.iranblog.com/)

علامه
2011/05/17, 16:13
راشین خانم عزیز
میخاستم نظرتونو راجه به کچاد و رایان بدونم اگه لطف کنید
1-کچاد چه قیمتی خرید مناسبه؟قبل از مجمع بخریم یا بعداز مجمع
2-رایان چه قیمتی مناسبه و بنظرتون تا کی فرصت خرید میده؟
ممنون میشم نظر بدین
ارادتمند

آریو
2011/05/17, 16:37
آریوی عزیز من امروز اولین خرید خودم را روی درصد منفی انجام دادم بقیه هم درصد منفی فردا تا 278 و نهایتا 268 جا برای پایین آمدن دارد با حد ضرر 260
امیدوارم همه با سود خیلی خوبی البته با دید میان مدت خارج شویم

حتما با سود خارج میشیم راشین عزیز....منم منتظر خرید بعدی خودم هستم ولی فقط یه پله دیگه ...حفاری دیگه از صدرا بدتر نیست که اومد 217 دوباره برگشت 295.... اینم جا برای تعدیل و رشد سود و برنامه های جدید داره ..... به نظر من هنوز بازی حفاری تموم نشده ............ولی از این سهم بدون ضرر باید خارج شم.......
موفق و پر سود باشی :x

راشین
2011/05/17, 16:39
تحلیل رانفور

به دلایل زیر معتقدم رانفور باید اصلاح کند
1-رشد سهم تا فیبو 200 درصد اصلاحی
2-برخورد به مقاومت بلند مدت سهم
3-شکست حمایت در rsi که مثبت امروز را فرصتی برای خروج حداقل در کوتاه مدت می دانم اما اگر فردا هم مثبت کامل بود و مثبت ماند خطر رفع شده

در 1600 حمایت خوبی برای سهم وجود دارد اما همانطور که گفتم شکست اولین سطح حمایت در آر اس آی کمی نگران کننده است
به نظر من سهم حداقل باید تا خط روند یعنی 1530 اصلاح کند دومین سطح حمایت 1360 است. آنجا باید دوباره بررسی کنیم.اگر 1360 هم نتواند جلوی اصلاح را بگیرد که نزول خیلی بیشتری در انتظار سهم است
سیگنال فروش در macd هنوز صادر نشده
اگر وضعیت بنیادی سهم خیلی خوب باشد دربرگشت و در صورت عبور از 1800 می تواند تا 2200 هم رشد کند

http://up.iranblog.com/images/hbsqyrlfij8h1jivc47.png (http://up.iranblog.com/)

راشین
2011/05/17, 16:58
راشین خانم عزیز
میخاستم نظرتونو راجه به کچاد و رایان بدونم اگه لطف کنید
1-کچاد چه قیمتی خرید مناسبه؟قبل از مجمع بخریم یا بعداز مجمع
2-رایان چه قیمتی مناسبه و بنظرتون تا کی فرصت خرید میده؟
ممنون میشم نظر بدین
ارادتمند

از شکل معاملات کچاد حس می کنم هنوز روند اصلاحی تمام نشده یا شاید منتظر یک خبر است برای صعود یا نزول!حمایت 730 تا اینجا خوب عمل کرده اما این درجا زدنها به نظرم اصلاح دیگری در پیش دارد حمایت بسیار خوبی هم روی 700 دارد .من اگر باشم صبر می کنم سهم تکلیفش را با خودش روشن کند یا روند نزولی را بشکند(کمی بالاتر بخریم اما با اطمینان بیشتر بهتر است ) در اصلاح دو سطح برای خرید جذاب هستند یکی 700 و دیگری 590

رایان به نظر من اگر بالای 675 تثبیت شد بخرید در غیر اینصورت منتظر اصلاح بیشتر تا حدود 570-540 باشید

علامه
2011/05/17, 17:12
راشین خانم خیلی ممنون بخاطر جواب کامل وسریعتون

آریو
2011/05/17, 17:53
از شکل معاملات کچاد حس می کنم هنوز روند اصلاحی تمام نشده یا شاید منتظر یک خبر است برای صعود یا نزول!حمایت 730 تا اینجا خوب عمل کرده اما این درجا زدنها به نظرم اصلاح دیگری در پیش دارد حمایت بسیار خوبی هم روی 700 دارد .من اگر باشم صبر می کنم سهم تکلیفش را با خودش روشن کند یا روند نزولی را بشکند(کمی بالاتر بخریم اما با اطمینان بیشتر بهتر است ) در اصلاح دو سطح برای خرید جذاب هستند یکی 700 و دیگری 590

رایان به نظر من اگر بالای 675 تثبیت شد بخرید در غیر اینصورت منتظر اصلاح بیشتر تا حدود 570-540 باشید

راشین جان در ادامه تحلیلتون در مورد کچاد می خواستم عرض کنم که ....کچاد سهم خوبیه و شناخت نصف و نیمه ای ازش دارم ... در اینکه این سهم میتونه قیمت های 850 و بعد 1000 تومنو ببینه قطعا تواناییشو داره
اما نکته قشنگی که گفتین اینه که کچاد منتظر خبریه دیگه چه خبری راشین جان ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ راه اندازی فولاد غدیر ایرانیان که خود رییس جمهور رفت افتتاح کرد.....خبر واگذاری یه معدن جدید به کچاد که اونم اعلام شد!!! تعدیل مثبت گزارش 12 ماهه اونم که اعلام شد ...... نزدیکی به فصل مجمع اونم که نزدیکه !!!!! به نظر من نه تنها کچاد بلکه کل بازار دنبال یه بهانه منفیه

محسن نظري
2011/05/17, 18:34
واقعا بازار مسخره ای شده تعدیل مثبت 40 درصدی بکام اعلام می شود و انگار نه انگار
و عجب از فروشندگان پست بانک که 3 روز است به صف خرید در 705 نمی دهند و امروز در قیمت 690 در صف فروش می گذارند
در عجبم از این مردم،در کار،زندگی،سیاست ....
راشين جان يك مقاسيه بين سود عملكرد 3 ماهه اخر و سود كل عملكرد 9 ماهه بيانگر تحول در بكام ميباشد بكام براي سال 90 با تعديل عايدي بسيار چشمگيري مواجه خواهد شد بنده انتظار قيمتهاي 350 و سپس 400 توماني را از اين سهم پرپتانيل در بازه ميان مدت دارم

حامد24
2011/05/18, 07:39
راشین جان ممنون
بنظرم من تحلیل بند دومتان یعنی همان صعود سهم (رانفور) تا قله ی 2200 تومانی انجام شدنیست
با توجه به بنیاد مناسب سهم و نیز حمایتهای مناسبی که به خاطر همین وضعیت بنیادیش انجام میشود توانی رشد تا محدده های 2200را در میان مدت داشته باشد.

محسن نظري
2011/05/18, 10:04
راشين جان به نظرت نهايت اصلاح وپست تا كجاست؟

MAMALI
2011/05/18, 10:53
سلام
نظر شما راجع به کالسیمین و فرآوری چیست ؟
با سپاس @};-

jahan
2011/05/18, 11:35
راشین جان سلام امروز رانفور مثبت بود .ایا خطر امروز بر طرف شد.از اینکه در مورد رانفور اینقدر مزاحمت میشم عذر خواهی میکنم با سپاس

سعید امینی
2011/05/18, 19:01
با سلام و درود به تمامی دوستان گرامی با توجه به کمبود وقت و مشکلات فراوان نتونستم در خدمتتون باشم
دوستانی درباره رانفور پرسیده بودند من از راشین عزیز از تحلیل زیباشون سپاس گذاری می کنم اما به نظر من باید افزایش سرمایه رو در نمودار اعمال کرد و نباید نمودار رو تعدیل کرد به خاطر اینکه همیشه قیمت به دنبال ارزش خودش می باشد
پس در اخر می توان مقاومت یا اهداف خدمات انفورماتیک رو این طور دانست 22.000 و 25.000 و 32.000 برای دوره میان مدت دانست و در یک دوره بلند مدت احتمال میدم گپ یا پنجره بوجود امده در سهم را ببندد

علامه
2011/05/18, 19:37
راشین خانم
ممنون میشم اگه فرصت کردین راجه به شبریز و فاراک هم نظر بدین
خیلی ممنون از لطفتون

راشین
2011/05/20, 21:47
راشين جان به نظرت نهايت اصلاح وپست تا كجاست؟

محسن جان ،به نظر من پست بانک اصلاحش را خیلی زود شروع کرد حداقل باید تا 760 می رفت بنابراین با اینکه برخی عزیزان اعتقاد به اصلاح در این مرحله تا حدود 630 دارند به نظر من زودتر و احتمالا از درصد منفی فردا برمی گردد اما به هر حال نهایتا تا 620-630 بیشتر اصلاح نخواهد کرد.
خودم فردا درصد منفی خریدارم>:d<

راشین
2011/05/20, 21:51
راشين جان يك مقاسيه بين سود عملكرد 3 ماهه اخر و سود كل عملكرد 9 ماهه بيانگر تحول در بكام ميباشد بكام براي سال 90 با تعديل عايدي بسيار چشمگيري مواجه خواهد شد بنده انتظار قيمتهاي 350 و سپس 400 توماني را از اين سهم پرپتانيل در بازه ميان مدت دارم

ممنون محسن جان فقط نمیدانم اینهمه فروشنده چرا تمام نمی شوند! مقاومت 298 را بشکند کار تمام است>:d<

راشین
2011/05/20, 21:57
سلام
نظر شما راجع به کالسیمین و فرآوری چیست ؟
با سپاس @};-

سلام دوست عزیز
کالسیمین را الان نمیتوانم قطعا بگویم اصلاحش تمام شده است یا نه ،معاملات فردا و پست فردا مهم است چون در rsi دو حمایت مهم شکسته شده اما در هر صورت همانطور که قبلا گفتم در بلند مدت اهداف خیلی خوبی دارد و فعلا جای نگرانی نیست
در مورد فرواری هم همینطور بهتره معاملات شنبه و یک شنبه را زیر نظر داشته باشید

راشین
2011/05/20, 22:04
راشین جان سلام امروز رانفور مثبت بود .ایا خطر امروز بر طرف شد.از اینکه در مورد رانفور اینقدر مزاحمت میشم عذر خواهی میکنم با سپاس

سلام دوست عزیز خواهش می کنم خوشحال می شوم در حد توانم کمکی کرده باشم
رانفور همانطور که انتظار داشتم عمل کرد ، اما از آنجاییکه قیمت آخر وقت کمتر از ابتدای معاملات بود هنوز شک به اصلاح بیشتر در کوتاه مدت وجود دارد معاملات شنبه را زیر نظر داشته باشید امیدوارم نظر دوستان عزیزم حامد و سعید امینی درست باشد و سهامداران رانفور را باز هم خوشحال کند.@};-

محسن نظري
2011/05/20, 22:19
ممنون محسن جان فقط نمیدانم اینهمه فروشنده چرا تمام نمی شوند! مقاومت 298 را بشکند کار تمام است>:d<
راشين جان گزينه بعدي بنده براي ورود بكام خواهد بود سهم وضعيت تكنيكاليش صعودي است وضعيت بنياديش هم صعودي است ديگر چه ميخواهد.....

راشین
2011/05/20, 22:21
راشین خانم
ممنون میشم اگه فرصت کردین راجه به شبریز و فاراک هم نظر بدین
خیلی ممنون از لطفتون

شبریز رو لبه تیغ حرکت می کند،در صورت تثبیت زیر 220، قیمت کاهش شدیدی پیدا می کند که با توجه به رشد قیمت های جهانی دور از ذهن است،اما به احتمال قویتر در حال ساخت یک الگوی برگشتیست پس باید این را هم فعلا باید به نظاره نشست;)

فاراک هم که با تحلیل بسیار زیبا و کامل جناب دکتر holy من حرفی برای گفتن ندارم پیشنهاد می کنم تاپیک ماشین سازی اراک را مطالعه بفرمایید.روند نزولی در اندیکاتور آر اس آی شکسته شده اما در نمودار قیمت هنوز خیر، از نظر من هنوز سیگنال خرید قطعی صادر نشده

majid
2011/05/20, 22:35
راشین خانم-با سلام
لطفا درمورد مرقام نیز توضیح بفرمائید در این سهم در منفی میباشم تا کی صبر نمایم. با تشکر فراوان

ترانه
2011/05/21, 11:03
سلام خانم راشین
تشکر بسیار بابت زحماتتون
میشه لطفا نظرتون رو درباره ی تعویض خساپا (قیمت خرید 333) با غدیر بدونم؟
ممنون از وقتی که میزارید

راشین
2011/05/21, 23:08
راشین خانم-با سلام
لطفا درمورد مرقام نیز توضیح بفرمائید در این سهم در منفی میباشم تا کی صبر نمایم. با تشکر فراوان

سلام
مرقام اصلاح خوبی کرده و بعید میدانم جای زیادی برای کاهش بیشتر داشته باشد حمایت بسیار خوبی در محدوده 500-510 دارد آخرین خاکریزش هم حدود 483
اما تا روند نزولی نشکسته منتظر صعود اصلی نباشید روند نزولی هم با عبور از 535 خواهد شکست امروز یک تلاش ناموفق داشت شاید یک الگوی کف هم تشکیل شود باید صبر کرد

راشین
2011/05/21, 23:22
سلام خانم راشین
تشکر بسیار بابت زحماتتون
میشه لطفا نظرتون رو درباره ی تعویض خساپا (قیمت خرید 333) با غدیر بدونم؟
ممنون از وقتی که میزارید

غدیر در 450 با مقاومت روبروست و احتمال واگرایی منفی هم وجود دارد احتمال اصلاح هست پس شاید بتوانید پایینتر هم وارد شوید اما با عبور از 450 به نظرم توانایی رشد تا 550 هم در میان مدت دارد
خساپا هم حمایت آر اس ای را شکسته هم خط روند 3 ماهه را اما در نزدیکی خط روند نزولی معامله می شود حمایتهای سهم هم 313 و 291 هستند کف کانال هم تقریبا 250 را نشان می دهد .به نظرم به 313 واکنش مثبت نشان خواهد داد
روند سهم همین روزها مشخص خواهد شد الان نمی توانم توصیه ای به تعویض داشته باشم

majid
2011/05/21, 23:33
خانم راشین
با سلام - ضمن تشکر از وقتی که میگذارید لطفا در خصوص وصنا نیز نظر خود را بفرمائید. با وجود در ضرر بودن نگهداری یا تعویض- با تشکر فراوان

راشین
2011/05/21, 23:41
خانم راشین
با سلام - ضمن تشکر از وقتی که میگذارید لطفا در خصوص وصنا نیز نظر خود را بفرمائید. با وجود در ضرر بودن نگهداری یا تعویض- با تشکر فراوان
وصنا درست روی خط حمایت بلند مدت خودش و همینطور حمایت آر اس آی قرار گرفته اگر از کمترین قیمت امروز پایینتر امد و تثبیت شد به نظر من تعویض کنید چون احتمال کاهش بیشتر قیمت زیاد خواهد شد

ترانه
2011/05/22, 08:55
خیلی ممنون از راهنمائیتون:)

امیر
2011/05/22, 09:01
با سلام و تشكر در صورت امكان درباره وتوکا و روند حرکتی سهم نیز صحبت کنید.

راشین
2011/05/22, 11:00
با سلام و تشكر در صورت امكان درباره وتوکا و روند حرکتی سهم نیز صحبت کنید.

سلام دوست عزیز
وتوکا در قیمت 225 مقاومت بسیار محکمی داره اما شکل نوسانات اخیر سهم بین 229 و 250 برای من زیاد جالب نیست من انتظار داشتم به راحتی تا حداقل سقف قبلی رشد کند هنوز هم فکر می کنم خواهد رفت اما اگر از 225 پایینتر رفت می تواند تا 212 و 195 هم کاهش پیدا کند

راشین
2011/05/22, 11:02
امروز اولین خرید مجدد وپست روی درصد منفی انجام شدb-)

راشین
2011/05/22, 11:04
وصنا درست روی خط حمایت بلند مدت خودش و همینطور حمایت آر اس آی قرار گرفته اگر از کمترین قیمت امروز پایینتر امد و تثبیت شد به نظر من تعویض کنید چون احتمال کاهش بیشتر قیمت زیاد خواهد شد

این هم از تاثیر معامله روی خط روند بلند مدت عجب صفی شد محسن جان آیا از لحاظ بنیادی خبری شده یا از فردا صبح میبینیم از صف خبری نیست؟

محسن نظري
2011/05/22, 12:40
امروز اولین خرید مجدد وپست روی درصد منفی انجام شدb-)
اين راشين امروز در قيمتي پست را اول گذاشت و خريد كه من هنوز تو كفشم واقعا فكرشم نميكردم بشه تو اين قيمتها پست خريد...........

محسن نظري
2011/05/22, 12:41
این هم از تاثیر معامله روی خط روند بلند مدت عجب صفی شد محسن جان آیا از لحاظ بنیادی خبری شده یا از فردا صبح میبینیم از صف خبری نیست؟
نزديكي مجمع و پي بر اي پايين و ارزش ان اي وي بالا راشين جان هر چي نگاه ميكنم خبر جديدي براياين صف ميليوني پيدا نميكنم:-/

محسن نظري
2011/05/22, 12:47
اين راشين داره پيشدستي ميكنه حسابي دو پارت خنصير خريد ما جا مانديم چندين پارت پست خريده ان در قيمتهايي كه نميگويم چون لج خودم درمياد الانم فكر كنم كمين اين فاراك رو زده خلاصه اينكه الان 3-0 جلوستb-)

راشین
2011/05/22, 15:46
اين راشين داره پيشدستي ميكنه حسابي دو پارت خنصير خريد ما جا مانديم چندين پارت پست خريده ان در قيمتهايي كه نميگويم چون لج خودم درمياد الانم فكر كنم كمين اين فاراك رو زده خلاصه اينكه الان 3-0 جلوستb-)

:d

محسن جیغ و داد همه از دست فاراک و صدرا تو همه سایت ها به آسمان بلند است.من حد ضررم را برای فاراک 225 گذاشته بودم و با تثبیت زیر این قیمت حدود 60 درصد آنرا به پست بانک تبدیل کردم و در سایت هم هر کس پرسید گفتم الان وقت خرید فاراک نیست.ولی فروشش زیر 200 هم دیگه جالب نیست مخصوصا برای کسانیکه خرید بالا دارند چه سهمی می خواهند جایگزین کنند که ضرر شان را جبران کند؟وضعیت اندیکاتورها نشان می دهد جای زیادی برا منفی خوردن ندارد اما برای خرید هنوز زود است.من زیاد با موج شماری میانه خوبی ندارم اما حتی بر فرض که 5 موج صعودی موج 1 بزرگ تمام شده باشد و ما در موج 2 باشیم فکر می کنم نگهداری سهم برای بازه بلند مدت و بدور از استرس و بدون توجه به نوسانات روزانه سود شیرینی داشته باشد
اگر هم قیمت از قیمت امروز 10 تا 20 درصد پایینتر آمد 100 درصد اضافه خواهم کرد

راشین
2011/05/22, 15:48
اين راشين امروز در قيمتي پست را اول گذاشت و خريد كه من هنوز تو كفشم واقعا فكرشم نميكردم بشه تو اين قيمتها پست خريد...........

من که گفتم باور نکردی<):)

محسن نظري
2011/05/22, 15:56
:d

محسن جیغ و داد همه از دست فاراک و صدرا تو همه سایت ها به آسمان بلند است.من حد ضررم را برای فاراک 225 گذاشته بودم و با تثبیت زیر این قیمت حدود 60 درصد آنرا به پست بانک تبدیل کردم و در سایت هم هر کس پرسید گفتم الان وقت خرید فاراک نیست.ولی فروشش زیر 200 هم دیگه جالب نیست مخصوصا برای کسانیکه خرید بالا دارند چه سهمی می خواهند جایگزین کنند که ضرر شان را جبران کند؟وضعیت اندیکاتورها نشان می دهد جای زیادی برا منفی خوردن ندارد اما برای خرید هنوز زود است.من زیاد با موج شماری میانه خوبی ندارم اما حتی بر فرض که 5 موج صعودی موج 1 بزرگ تمام شده باشد و ما در موج 2 باشیم فکر می کنم نگهداری سهم برای بازه بلند مدت و بدور از استرس و بدون توجه به نوسانات روزانه سود شیرینی داشته باشد
اگر هم قیمت از قیمت امروز 10 تا 20 درصد پایینتر آمد 100 درصد اضافه خواهم کرد
براي همينم هست كه ميخواهم در قيمتهاي فعلي فاراك بخرم ;)

راشین
2011/05/22, 15:58
براي همينم هست كه ميخواهم در قيمتهاي فعلي فاراك بخرم ;)

باز هم گوش نکن :-w

علامه
2011/05/22, 17:25

راشین جان یعنی واقعا انتظار 10-20 درصد افت رو دارید؟

محسن نظري
2011/05/22, 17:42
راشين جان الان نه كه منظورم محدوده 180 تومان است
البته يك حسي ميگويد فاراك كمتر از 200 نخواهد شد و مانند سري قبل از همينجا تجهيزات برميگردند...

حامد24
2011/05/22, 18:07
هرچند در حال حاظر جو مناسبی بر روی تجهیزات حاکم نیست
ولی بنظر من هم نهایت افت فاراک تا195 تومان و در بدترین حالت تا 190 تومان باشه فکر نمیکنم که
دیگه بیشتر از این جای افت داشته باشه
البته با ورود به این محدو ده ها هم قطعا سیل اقبال از طرف حقیقی ها و حقوقیها را شاهد خواهیم بود که همین اقبال میتونه نقطه ی حمایت قوی برای سهم محسوب بشه.
اگه فردا هم منفی بشه و در درصدهای منفی معامله بشه من هم به جمع سهام دارنش اضافه خواهم شد.:x

علامه
2011/05/22, 18:21
هرچند در حال حاظر جو مناسبی بر روی تجهیزات حاکم نیست
ولی بنظر من هم نهایت افت فاراک تا195 تومان و در بدترین حالت تا 190 تومان باشه فکر نمیکنم که
دیگه بیشتر از این جای افت داشته باشه
البته با ورود به این محدو ده ها هم قطعا سیل اقبال از طرف حقیقی ها و حقوقیها را شاهد خواهیم بود که همین اقبال میتونه نقطه ی حمایت قوی برای سهم محسوب بشه.
اگه فردا هم منفی بشه و در درصدهای منفی معامله بشه من هم به جمع سهام دارنش اضافه خواهم شد.:x

دوست عزیزم فکرمیکنم بیشتر مشکل بازار و جو سیاسی هست و مشکل فاراک نیست
و البته وقتی ریسک بازار بالا میره خوب طبیعیه که اولوین با سهام محکم و با پی به ای پایینه
ض بازار خوب شه امیدواری هست ولی اکه اوضاع بد شه کفی وجود نداره همینطور که میگفتیم فاراک کفش 240 شبریز 240 جالا میگیم هدف میان مدت!!!!!!!!!!

راشین
2011/05/23, 10:39
راشین جان یعنی واقعا انتظار 10-20 درصد افت رو دارید؟

علامه عزیز از وقتی 225 را شکست من گفتم فاراک اول میره برای 211 بعد 189 به نظر من از 189 برمی گرده اما اگر نظر دوستان عزیزم مبنی بر اتمام موج 1 بزرگ و به سر بردن در موج 2 اصلاحی درست باشد به 160 هم میتوان فکر کرد

hamed1
2011/05/23, 11:20
سلام و عرض احترام به راشين خانم
با توجه به معاملات امروز افت فاراك رو تا چند مي دونيد 189؟ آيا امكان برگشت به روند مثبت از امروز هست ؟
اگه امكانش باشه يه تحليل بزنيد براي ما كه تو ضرر هستيم عاليه
ممنونم

محمد ساده
2011/05/23, 11:20
با سلام و ارادت
به نظرم بکامم سیگنال فروش داده...و به 200 مرحله اول میرسه...
من خودم همچنان تو بالاس...فولای...غدیر...خبهمن... رپارس...ثباغ گیرم...(اشتباهم اعتماد به بازتر تو هفته پیش و خرید بود...)
تا نظر دوستان گلم چی باشه...

حامد24
2011/05/23, 11:36
دوست عزیزم فکرمیکنم بیشتر مشکل بازار و جو سیاسی هست و مشکل فاراک نیست
و البته وقتی ریسک بازار بالا میره خوب طبیعیه که اولوین با سهام محکم و با پی به ای پایینه
ض بازار خوب شه امیدواری هست ولی اکه اوضاع بد شه کفی وجود نداره همینطور که میگفتیم فاراک کفش 240 شبریز 240 جالا میگیم هدف میان مدت!!!!!!!!!!

دوست عزیز جو سیاسی و حواشی پیرامونش یک طرف قضیه است و خبری که روز گذشته در خبرگزاری ها منتشر شد (کاهش ساعات کاری ) طرف دیگر
ولی با این حال تمام این جریانات بخش اصلی تاثیر خود را بر روی فاراک گذاشته و محدوده های فعلی را که شاید خوش بین ترین اشخاص هم انتظارش را نداشتند برایش رقم زده دیگر بعید است که از حوالی محدوده های 190 الی 180 پایین تر بیاید میتوان گفت که منفی های اخر است و بزودی استارتهای اولیه در این سهم هم زده خواهد شد.

راشین
2011/05/23, 20:01
سلام و عرض احترام به راشين خانم
با توجه به معاملات امروز افت فاراك رو تا چند مي دونيد 189؟ آيا امكان برگشت به روند مثبت از امروز هست ؟
اگه امكانش باشه يه تحليل بزنيد براي ما كه تو ضرر هستيم عاليه
ممنونم

سلام دوست عزیز نظرم خودم رو صفحه قبل گفتم به نظرم تا 189 پایین میاد و از اونجا میتونه مثبت بشه اما ! هنوز هیچ سیگنال خریدی نمیبینم زمانی میتوان نظر قطعی مبنی بر برگشت روند داد که یا یک الگوی بازگشتی تشکیل شود یا روند نزولی شکسته شود
من بعنوان سهامدار این سهم متاسفم از اینکه همه سهامم را روی حد ضررم نفروختم اما اکنون که قیمت به اینجا رسیده و حتی انتظار کاهش بیشتر را هم دارم با توجه به دید مثبتی که به بلند مدت سهم دارم نگران نیستم و توصیه من به همه سهامداران این است که برای مدتی چشم خود را از معاملات این سهم بردارید به این فکر کنید که چاره ای جز صبر کردن نیست پس بگذارید که بگذرد;)

راشین
2011/05/23, 20:03
با سلام و ارادت
به نظرم بکامم سیگنال فروش داده...و به 200 مرحله اول میرسه...
من خودم همچنان تو بالاس...فولای...غدیر...خبهمن... رپارس...ثباغ گیرم...(اشتباهم اعتماد به بازتر تو هفته پیش و خرید بود...)
تا نظر دوستان گلم چی باشه...

سلام محمد عزیز سیگنال فروش بکام رو کی صادر کرده؟

hamed1
2011/05/23, 21:15
سلام دوست عزیز نظرم خودم رو صفحه قبل گفتم به نظرم تا 189 پایین میاد و از اونجا میتونه مثبت بشه اما ! هنوز هیچ سیگنال خریدی نمیبینم زمانی میتوان نظر قطعی مبنی بر برگشت روند داد که یا یک الگوی بازگشتی تشکیل شود یا روند نزولی شکسته شود
من بعنوان سهامدار این سهم متاسفم از اینکه همه سهامم را روی حد ضررم نفروختم اما اکنون که قیمت به اینجا رسیده و حتی انتظار کاهش بیشتر را هم دارم با توجه به دید مثبتی که به بلند مدت سهم دارم نگران نیستم و توصیه من به همه سهامداران این است که برای مدتی چشم خود را از معاملات این سهم بردارید به این فکر کنید که چاره ای جز صبر کردن نیست پس بگذارید که بگذرد;)

خيلي ممنون كه توي اين شرايط پاسخ داديد . لطفا در صورت مشاهده الگوي برگشتي و يا شكست روند نزولي اطلاع رساني بفرمائيد

mehran
2011/05/23, 21:41
راشین جان نظرت درباره ثاخت 340 تومانی؟؟؟

راشین
2011/05/23, 22:14
راشین جان نظرت درباره ثاخت 340 تومانی؟؟؟

موافقم البته با همین حدود حد ضرر

راشین
2011/05/23, 22:16
پرویز دوایی منتقد قدیمی سینما سالهاست که ترک دیار کرده است. اما هنوز و بعد از این همه سال پراگ نشینی، نوشته هایش بیش از هر کسی بوی شرق و آدمهایش را میدهد با همان نوع نگاه پر احساس شرقی به زندگی و مرگ، با همان رگه های تند نوستالژیک و با همان دلبستگیها به روزگاران گذشته، کسی که به قول اهالی سینما در دوازده سالگی هم غم غربت هفت سالگی اش را داشته است! نگاه او به مرگ نزدیکان و آشنایان تلخ است اما بسیار درک شدنی و واقعی!
امروز پس از شنیدن خبر مرگ ناصر حجازی حسی داشتم که ناخودآگاه به یاد دوایی و صحبتهایش در مورد مرگ مادر بهرام ری پور کارگردان فقید افتادم. پرویز و بهرام پسرخاله بودند اما خیلی نزدیکتر از اینها با هم بزرگ شده بودند. دوایی سالها پیش در مورد مرگ مادر بهرام که خاله اش بود نقل به مضمون میگوید: وقتی یکی از نزدیکان یا آشنایان تو میمیرند، تو هم یک مقدار میمیری! چون بخشی از وجود تو با اینها و در کنار اینها شکل گرفته است و گذشته تو را رقم زده اند و در آنچه امروز هستی نقش داشته است، بنابراین با مرگ او این بخش از وجود تو هم خودبخود دیگر میمیرد و به خاطرات، کلمات و سایه ها میپیوندد!
ناصر حجازی بخشی از زندگی گذشته ما بود و به معنای واقعی با او زندگی کرده بودیم. زمانی که تیپ فیس رو مجله های جوانان و غیره بود. تا زمانی که محو بازی و شیرجه های استثنایی او بودیم! دوستدار تیم رقیبش بودیم و خوبیت نداشت در جمع زیاد ازش تعریف کنیم!!!! ولی پیش خودمان که میتوانستیم، پس در دل تحسینش میکردیم. زمانی که در دروازه تیم ملی بود راحتتر بودیم و راحتتر تحسینش میکردیم!
و سالهای بعد که در استقلال همچنان بود و همچنان موی دماغمان در داربیها بود! ولی هیچ وقت کسی به خود اجازه نداد کلماتی که در مورد خیلی رقیبان بکار میرفت را در مورد او بکار ببرد! آخر او ناصر بود و حجازی! حریمش را با قراردادی نانوشته همه رعایت میکردند، و او هم هیچوقت کوچک بازی در نیاورد، و بزرگ بود! هیچگاه به خاطر یک بازی یا یک برد یا باخت یا یک گل تماشاگر رقیب و خود رقیب را تحقیر نمیکرد و سفله بازی در نمی آورد! رابطه و محبوبیتش با تماشاگران استقلال رو و آشکار و با فریاد بود و همان رابطه، شاید هم به نحوی ظریفتر و عمیق، با تماشاگران و هواداران پرسپولیس خاموش بود و در دلها!
اما ناصر حجازی بودن نبود، شدن بود! من بر آنم که ناصر در گذر زمان هر دم چیزی به خود افزود و خود را کامل کرد. یک آدم خوش تیپ و خوش عکس که با تلاش زیاد تبدیل به یک بازیکن فوق العاده شد و فراتر از قبل رفت! و بعدها که روزگار عوض شد با اصول خود و با همان کراوات خود زندگی کرد و نان به نرخ روز نخورد و به دیدار این و آن نرفت و باز چیزی دیگر شد! باز هم روزگار گذشت و او که دیگر بازیکن نبود ،برای گرفتن پست و مقام دو رویی پیشه نکرد و فراتر رفت و در روزگار اکنون، که مافیای زر و زور فوتبال ایران را تا گردن به درون باتلاق خود کشیده و هیچ برگی بی اجازه اش از درخت لیگ نمی افتد و هیچ مربی بدون اذنش تیمدار یا بی تیم نمیشود، باز هم انزوا را به تیم داشتن و نقل مجالس سیما بودن ترجیح داد. و این روزهای آخر که تمام قد از مردمی که در حال له شدن زیر بار فشار اقتصادی هستند دفاع کرد، به عادل در برنامه اش در پاسخ به اینکه چرا فوتبالمان ناپاک است گفت کجای مملکت پاک است؟ و با شیبی بسیار تند، جایگاه خود را در قلب مردم تکمیل و همیشگی کرد. انگار خودش هم میدانست دقایق وقت اضافه است و باید به قول دون خوان این آخرین نبرد در روی زمین را هم انجام دهد! اینچنین بود که یک فیس جذاب و خوش چهره، یک دروازه بان فوق العاده و یک انسان شرافتمند در وجود او جمع شد و این شد که امروز با رفتن او که قسمتی از گذشته ی ما و قسمتی از ما بود قسمتی از وجود ما هم میمیرد! چقدر حقیقت مرگ قاطع و تلخ است! طوری که شک میکنیم آیا این وجود او و ما واقعا وجود داشت یا بخشی از یک خواب بود که به ابدیت پیوست؟

سپید پوشیده بودم با موی سیاه
اکنون سیاه جامه ام با موی سپید!
می آیم، میروم
می اندیشم که شاید
خواب بوده ام.... خواب دیده ام...!
............

شاید عجیب باشد ولی امشب دوست دارم فقدان او را اول به تمام هواداران پرسپولیس تسلیت بگویم. و بعد هم به تمام دوستداران استقلال و تمام مردمی که فارغ از بحث فوتبال در روزهایی که برکت از کومه و رستم از شاهنومه رفته به دنبال کمی انسانیت میگردند!
یادش گرامی باد!

آریو
2011/05/23, 22:23
با سلام خدمت استاد راشین عزیز
راشین جان با توجه به اینکه حفاری الگویی که میگفتن رو ادامه نداد ... از لحاظ تکنیکالی چه وضعیتی دیگه میتونه براش اتفاق بیوفته ؟؟؟؟ از لحاظ تکنیکی چه روند معاملاتی بیشتر برای رشد سهم مناسب تره؟؟؟ آیا هنوز الگوی M براش وجود داره ؟
پیشاپیش از پاسختون سپاس گذارم

http://forums.boursy.com/imported/2011/05/82.png (http://www.pic.iran-forum.ir/)

راشین
2011/05/24, 08:49
سلام آریوی عزیز
بله خوشبختانه حمایت ها به خوبی عمل کردند البته واگرایی منفی همچنان وجود دارد و جلوی رشد خوب سهم را گرفته است به نظرم واگرایی با عبور از 325 شکسته خواهد شد

fiona
2011/05/24, 08:55
سلام راشين خانم
به نظرتون مپنا تا چه قيمتي جاي اصلاح داره ؟

payan
2011/05/24, 09:40
راشین عزیز سلام
منم می خواستم در مورد اصلاح مپنا بدونم .اگه لطف کنی ممنون میشم

m.nouri
2011/05/24, 10:00
پرویز دوایی منتقد قدیمی سینما سالهاست که ترک دیار کرده است. اما هنوز و بعد از این همه سال پراگ نشینی، نوشته هایش بیش از هر کسی بوی شرق و آدمهایش را میدهد با همان نوع نگاه پر احساس شرقی به زندگی و مرگ، با همان رگه های تند نوستالژیک و با همان دلبستگیها به روزگاران گذشته، کسی که به قول اهالی سینما در دوازده سالگی هم غم غربت هفت سالگی اش را داشته است! نگاه او به مرگ نزدیکان و آشنایان تلخ است اما بسیار درک شدنی و واقعی!
امروز پس از شنیدن خبر مرگ ناصر حجازی حسی داشتم که ناخودآگاه به یاد دوایی و صحبتهایش در مورد مرگ مادر بهرام ری پور کارگردان فقید افتادم. پرویز و بهرام پسرخاله بودند اما خیلی نزدیکتر از اینها با هم بزرگ شده بودند. دوایی سالها پیش در مورد مرگ مادر بهرام که خاله اش بود نقل به مضمون میگوید: وقتی یکی از نزدیکان یا آشنایان تو میمیرند، تو هم یک مقدار میمیری! چون بخشی از وجود تو با اینها و در کنار اینها شکل گرفته است و گذشته تو را رقم زده اند و در آنچه امروز هستی نقش داشته است، بنابراین با مرگ او این بخش از وجود تو هم خودبخود دیگر میمیرد و به خاطرات، کلمات و سایه ها میپیوندد!
ناصر حجازی بخشی از زندگی گذشته ما بود و به معنای واقعی با او زندگی کرده بودیم. زمانی که تیپ فیس رو مجله های جوانان و غیره بود. تا زمانی که محو بازی و شیرجه های استثنایی او بودیم! دوستدار تیم رقیبش بودیم و خوبیت نداشت در جمع زیاد ازش تعریف کنیم!!!! ولی پیش خودمان که میتوانستیم، پس در دل تحسینش میکردیم. زمانی که در دروازه تیم ملی بود راحتتر بودیم و راحتتر تحسینش میکردیم!
و سالهای بعد که در استقلال همچنان بود و همچنان موی دماغمان در داربیها بود! ولی هیچ وقت کسی به خود اجازه نداد کلماتی که در مورد خیلی رقیبان بکار میرفت را در مورد او بکار ببرد! آخر او ناصر بود و حجازی! حریمش را با قراردادی نانوشته همه رعایت میکردند، و او هم هیچوقت کوچک بازی در نیاورد، و بزرگ بود! هیچگاه به خاطر یک بازی یا یک برد یا باخت یا یک گل تماشاگر رقیب و خود رقیب را تحقیر نمیکرد و سفله بازی در نمی آورد! رابطه و محبوبیتش با تماشاگران استقلال رو و آشکار و با فریاد بود و همان رابطه، شاید هم به نحوی ظریفتر و عمیق، با تماشاگران و هواداران پرسپولیس خاموش بود و در دلها!
اما ناصر حجازی بودن نبود، شدن بود! من بر آنم که ناصر در گذر زمان هر دم چیزی به خود افزود و خود را کامل کرد. یک آدم خوش تیپ و خوش عکس که با تلاش زیاد تبدیل به یک بازیکن فوق العاده شد و فراتر از قبل رفت! و بعدها که روزگار عوض شد با اصول خود و با همان کراوات خود زندگی کرد و نان به نرخ روز نخورد و به دیدار این و آن نرفت و باز چیزی دیگر شد! باز هم روزگار گذشت و او که دیگر بازیکن نبود ،برای گرفتن پست و مقام دو رویی پیشه نکرد و فراتر رفت و در روزگار اکنون، که مافیای زر و زور فوتبال ایران را تا گردن به درون باتلاق خود کشیده و هیچ برگی بی اجازه اش از درخت لیگ نمی افتد و هیچ مربی بدون اذنش تیمدار یا بی تیم نمیشود، باز هم انزوا را به تیم داشتن و نقل مجالس سیما بودن ترجیح داد. و این روزهای آخر که تمام قد از مردمی که در حال له شدن زیر بار فشار اقتصادی هستند دفاع کرد، به عادل در برنامه اش در پاسخ به اینکه چرا فوتبالمان ناپاک است گفت کجای مملکت پاک است؟ و با شیبی بسیار تند، جایگاه خود را در قلب مردم تکمیل و همیشگی کرد. انگار خودش هم میدانست دقایق وقت اضافه است و باید به قول دون خوان این آخرین نبرد در روی زمین را هم انجام دهد! اینچنین بود که یک فیس جذاب و خوش چهره، یک دروازه بان فوق العاده و یک انسان شرافتمند در وجود او جمع شد و این شد که امروز با رفتن او که قسمتی از گذشته ی ما و قسمتی از ما بود قسمتی از وجود ما هم میمیرد! چقدر حقیقت مرگ قاطع و تلخ است! طوری که شک میکنیم آیا این وجود او و ما واقعا وجود داشت یا بخشی از یک خواب بود که به ابدیت پیوست؟

سپید پوشیده بودم با موی سیاه
اکنون سیاه جامه ام با موی سپید!
می آیم، میروم
می اندیشم که شاید
خواب بوده ام.... خواب دیده ام...!
............

شاید عجیب باشد ولی امشب دوست دارم فقدان او را اول به تمام هواداران پرسپولیس تسلیت بگویم. و بعد هم به تمام دوستداران استقلال و تمام مردمی که فارغ از بحث فوتبال در روزهایی که برکت از کومه و رستم از شاهنومه رفته به دنبال کمی انسانیت میگردند!
یادش گرامی باد!

زیبا بود و پر از احساس . ممنون از اینکه دانسته ها و احساسات زیبایتان را با دوستان نادیده قسمت می کنید

راشین
2011/05/24, 10:34
دوستان عزیز دیگه بحث این سهم و اون سهم مطرح نیست کل بازار منفیه و حمایت ها یکی یکی شکسته می شوند الان دیگه باید ترسید . به نظر من اوضاع سیاسی کشور به هیچ وجه خوب نیست ودلیل بازار تماما قرمز فقط همین است

راشین
2011/05/24, 10:38
در مورد مپنا هم میترسم بگویم حمایت سهم فلان قدر است و آن حمایت هم شکسته شود .حمایت بلند مدت مپنا 320 است که پایینتر از این قیمت مپنا را هم به سرنوشت بقیه بازار مبتلا خواهد کرد.اگر 350 نتواند جلوی ریزش سهم را بگیرد حتما تا 320 کاهش خواهد یافت.

امروز درصد منفی وپست خریدم:-|

ترانه
2011/05/24, 10:50
همینطوره راشین خانم گویا سر موضوع بقایی درو دوم قهر و دور کاری ها در راهه:(

علامه
2011/05/24, 18:16
راشین خانم عزیز
با تعویض وصنعت با سهم دیگه موافقین؟ چون افتی نکرده
مثلا با وپست؟ پیشنهاد دیگری دارین؟
یا کلا با خرید مخالفین
ممنون

علامه
2011/05/24, 18:37
......................

Moradad
2011/05/24, 19:14
با خبرهایی که شنیده میشود از گوشه و کنار .......... حالت های زیر را میتوان تصور کرد:

1- سهامداران گرامی برای چند وقت ( شاید بیشتر از آنی که فکرش را میکنیم ) باید به فکر بورس و سهام و این چیزها نباشند و بروند و زندگیشان را بکنند تا چه پیش آید

2- بورس بصورت دستوری به روند صعودی برمیگردد. که در بودن در بازار یا بیرون رفتن از آن ، باید با توجه به ریسک های زیاد و اینکه با چه سهمی در بازار ماند تصمیم گیری شود.

3- جریان انحرافی ، درجه انحراف را تصحیح کرده و به سمت صفر درجه انحراف میل کند و همه چیز به خیر و خوشی بگذرد که این یکی خیلی جای حرف دارد.

در هر صورت در 20 روز تا 60 روز آینده باید منتظر خبرهایی شنیدنی باشیم. البته در هر حال فکر کنم سهامداران بورسی بیشترین تاوان را بدهند =((
نظر شما چیست دوستان ؟؟

راستی سال جهاد اقتصادی چی شد ؟؟؟!!!

dooman
2011/05/26, 13:35
با اجازه صابخونه.
اين ~:> هم بياد ريسكي من.

http://www.bourex.com/files/hfari_132.gif

آریو
2011/05/26, 13:41
با اجازه صابخونه.

http://forums.boursy.com/

dooman جان مرسی از ترسیم قشنگت...آیا این M ها دائم در حال بزرگ شدن هستن؟؟؟؟؟؟؟؟

hiva
2011/05/28, 09:25
سلام راشین جان . کم پیدایی؟ دلمون واست تنگ می شه
می خواستم اگه میشه بگین فاراک سیگنال خرید می ده یا بهتره هنوز صبر کنیم ؟
ممنون از زحمتی که می کشید

راشین
2011/05/28, 10:59
راشین خانم عزیز
با تعویض وصنعت با سهم دیگه موافقین؟ چون افتی نکرده
مثلا با وپست؟ پیشنهاد دیگری دارین؟
یا کلا با خرید مخالفین
ممنون

به نظر من سهمهایی که در سود هستید بفروشید و برای خرید عجله نکنید اما سهمهای زیر را زیر نظر داشته باشید
مپنا حدود 320 با همین حد ضرر،حفاری بین 254-236 ،شپنا اگر به 505 برسد،پست بانک تا حداکثر کف قبلی جا برای نزول دارد بیشتر از آن از سهم خارج شوید و 430 مجددا وارد شوید
فعلا همین ها در نظرم بود
همه سهمهای مذکور حد ضررشان در نزدیکی نقاط خریدیست که ذکر کردم در چنین بازاری حتما حد ضرر را رعایت کنید

راشین
2011/05/28, 11:01
با اجازه صابخونه.

ممنون دومان عزیز و عرض خیر مقدم
با تحلیلتون کاملا موافقم

راشین
2011/05/28, 11:04
سلام راشین جان . کم پیدایی؟ دلمون واست تنگ می شه
می خواستم اگه میشه بگین فاراک سیگنال خرید می ده یا بهتره هنوز صبر کنیم ؟
ممنون از زحمتی که می کشید

سلام هیوای عزیز ممنون از لطفتون،دو سه روز مشکل ورود به سایت داشتم خوشبختانه امروز مشکلی نبود
نه فاراک هنوز سیگنال خرید نداده،189 هم شکست باید منتظر 160 باشیم

hiva
2011/05/28, 11:10
ممنون راشین جان
پس منتظر 160 فاراک می شینیم
و دعا می کنیم پست بانک از فردا حسابی برگردد و روسفیدمان کند!!

راشین
2011/05/28, 17:57
فاراک:
توجه به اندیکاتور rsi خالی از لطف نیست

http://up.iranblog.com/images/gsqlfmwutse0ww57ci.png (http://up.iranblog.com/)

و اگر از 165 برگرده ....

راشین
2011/05/28, 18:10
به نظرم پست بانک فردا مثبت خواهد بود

راشین
2011/05/28, 18:16
از یک نفر در مورد صدرا و حالت های احتمالی پیش رو پرسیدند و او جواب داد ممکن است 5 موج صعودی صدرا از 44 تا 420 ،یک موج اصلاحی بزرگ در ادامه امواج نزولی قبلی باشد به نظر شما چنین چیزی ممکن است!!!
و ایا اصلا ممکن است ما در کل با یک ab=cd بزرگ روبرو باشیم و اکنون صدرا یک نزول طولانی مدت در پیش داشته باشد؟

امیرجون
2011/05/28, 18:28
راشین جان میشه خساپا رو تحلیل کنید .

بابک پناهی
2011/05/28, 18:44
از یک نفر در مورد صدرا و حالت های احتمالی پیش رو پرسیدند و او جواب داد ممکن است 5 موج صعودی صدرا از 44 تا 420 ،یک موج اصلاحی بزرگ در ادامه امواج نزولی قبلی باشد به نظر شما چنین چیزی ممکن است!!!
و ایا اصلا ممکن است ما در کل با یک ab=cd بزرگ روبرو باشیم و اکنون صدرا یک نزول طولانی مدت در پیش داشته باشد؟

سلام

راشین جان نمیشه.موج 3 حداکثر تا 7 برابر موج 1 میتونه پیشروی کنه در حالیکه اینجا تا 9 برابر موج 1 پیش رفته! در ضمن شما به نمودار فاراک و فاذر هم نگاهی بیندارید میبینید که هر دوی این دو سهمم از تقریبا از 2009/02/23 بطور همزمان حرکتشونو شروع کردند.ولی اگر طبق دلیل بنده میتونه irregular flat هم باشه که اونموقع میتونه تا ab=cd هم پیش بره یعنی حوالی 100 تومن!

aliasadiham
2011/05/28, 18:49
راشین عزیز اگه امکان داره میخواستم نظرتونو در مورد نمودار خفناور بدونم...... در چه قیمتی کف سهم شکسته میشه و در صورت شکستن کف مقاومت بعدی کجاست؟
بابت همه ی تحلیلهای زیباتون ممنونم@};-@};-

محسن نظري
2011/05/28, 19:32
راشين جان من ميخوام فردا اخرين پارت خريدمو انجام بدم خريد اخرمم نسبتا سنگينه نميشه حالا يك دو روزي مثبتش عقب بيفته
راستي اين نظر شما تگنيكاليه يا حسي؟؟؟

امیر
2011/05/28, 21:03
با سلام ىر صورت امكان در باره شسم و روند حرکتی ان نیز بفرمایید.

راشین
2011/05/28, 23:01
راشین جان میشه خساپا رو تحلیل کنید .

امیر عزیز موقعیت اندیکاتور rsi در نمودار خساپا می گوید که سهم باید فردا برگردد و مثبت شود(از منفی به مثبت) و موقعیت کانال صعودی بلند مدت می گوید تا کف کانال یعنی حدود 245 باید اصلاح کند از ترکیب ایندو شاید بتوان اینطور نتیجه گرفت که سهم تا حدود 245 اصلاح می کند اما همراه با نوسان
به هر حال احتمال مثبت شدن فردا زیاد است

راشین
2011/05/28, 23:04
راشین عزیز اگه امکان داره میخواستم نظرتونو در مورد نمودار خفناور بدونم...... در چه قیمتی کف سهم شکسته میشه و در صورت شکستن کف مقاومت بعدی کجاست؟
بابت همه ی تحلیلهای زیباتون ممنونم@};-@};-

قبل از هر مطلبی تاکید می کنم به تکنیکال خفناور نمی توان زیاد اعتماد کرد چون دیتای قابل توجهی ندارد
سهم به کف قبلی رسیده دو حالت می توان در نظر گرفت :
از همینجا برمی گردد و با تشکیل کف دو قلو به صعود خود ادامه می دهد یا تا حدود 292 اصلاح می کند

راشین
2011/05/28, 23:05
با سلام ىر صورت امكان در باره شسم و روند حرکتی ان نیز بفرمایید.

سلام دوست عزیز متاسفانه فعلا دیتای سهم را ندارم

راشین
2011/05/28, 23:08
راشين جان من ميخوام فردا اخرين پارت خريدمو انجام بدم خريد اخرمم نسبتا سنگينه نميشه حالا يك دو روزي مثبتش عقب بيفته
راستي اين نظر شما تگنيكاليه يا حسي؟؟؟

محسن جان اگر کمتر از کف قبل بیاد یعنی در موج 3 نیستیم و موج اصلاحی هنوز تمام نشده
ابا توجه به اندیکاتور rsi می گویم فردا باید مثبت شود

Captain Nemo
2011/05/28, 23:11
راشین عزیز
با سلام و تشکر از تحلیل های مفیدتان
لطفا اگر مقدور هست نیم نگاهی هم به " وصنعت " بیاندازید .
با سپاس :">

راشین
2011/05/28, 23:12
سلام

راشین جان نمیشه.موج 3 حداکثر تا 7 برابر موج 1 میتونه پیشروی کنه در حالیکه اینجا تا 9 برابر موج 1 پیش رفته! در ضمن شما به نمودار فاراک و فاذر هم نگاهی بیندارید میبینید که هر دوی این دو سهمم از تقریبا از 2009/02/23 بطور همزمان حرکتشونو شروع کردند.ولی اگر طبق دلیل بنده میتونه irregular flat هم باشه که اونموقع میتونه تا ab=cd هم پیش بره یعنی حوالی 100 تومن!

سلام آقا بابک و تشکر برای پاسختان
منظورم از سوال اول این بود که طرف میگه موج صعودی از 44 تا 420 فقط یک اصلاح در امواج نزولی بوده و یک نزول بزرگ در پیش است که می تواند به کمتر از 44 هم نفوذ کند آیا چنین چیزی ممکن است؟
به نظر من ممکن نیست

محسن نظري
2011/05/28, 23:16
سلام آقا بابک و تشکر برای پاسختان
منظورم از سوال اول این بود که طرف میگه موج صعودی از 44 تا 420 فقط یک اصلاح در امواج نزولی بوده و یک نزول بزرگ در پیش است که می تواند به کمتر از 44 هم نفوذ کند آیا چنین چیزی ممکن است؟
به نظر من ممکن نیست
از نظر بنيادي راشين جان شركتي كه رو به رشد است و با تعديل و رشد عايدي مواجه ميباشد چنين چيزي نه تنها امكان ندارد بلكه محال ميباشد شركتي كه از زيان خارج شده و به سود رسيده باشد و سودش نيز در حال افزايش باشد و اين قيمتها!!!!!

راشین
2011/05/28, 23:19
راشین عزیز
با سلام و تشکر از تحلیل های مفیدتان
لطفا اگر مقدور هست نیم نگاهی هم به " وصنعت " بیاندازید .
با سپاس :">

سلام کاپیتان عزیز
وصنعت تا 118 هم جا دارد پایین بیاید و تحلیل های قبلی تا زمانیکه این سطح شکسته نشود، هنوز پابرجاست . اما من خودم خارج شدم و تا زمانیکه روند نزولی کوتاه مدتش را نشکند وارد نخواهم شد

راشین
2011/05/28, 23:21
از نظر بنيادي راشين جان شركتي كه رو به رشد است و با تعديل و رشد عايدي مواجه ميباشد چنين چيزي نه تنها امكان ندارد بلكه محال ميباشد شركتي كه از زيان خارج شده و به سود رسيده باشد و سودش نيز در حال افزايش باشد و اين قيمتها!!!!!

خب دیگه محسن جان بعضی ها باید همه احتمالات را ،حتی آنهایی که احتمال وقوع نزدیک به صفر دارند، را بگویند که بعدا کم نیاورند

HOLY
2011/05/28, 23:51
خب دیگه محسن جان بعضی ها باید همه احتمالات را ،حتی آنهایی که احتمال وقوع نزدیک به صفر دارند، را بگویند که بعدا کم نیاورند

درود بر استاد راشین عزیز
عرض سلام و ارادت دارم راشین عزیز ،جمله بسیار جالبی فرمودین
متاسفانه احساس میکنم در تکنیکال ما یه جوی شکل میگیره که شاید بشه اسمشو گذاشت "دیدی من درست گفتم!!!"
امشب سری به چند تا سایت زدم ،متاسفانه دقیقا فرمایش شما رو اونجا لمس کردم ،البته اصلا این جو رو خوب نمیبینم ،چون جای هدف و وسیله واقعا عوض شده ،زمانی صرفا تکنیکال یک هدف بود برای اینکه به نتیجه برسیم ولی الان ظاهرا پیش بینی هم نه ،پیش گویی در تکنیکال شده کل هدف به همین دلیل هم .......
راشین عزیز ،مدتها قبل مطلبی در ارتباط با الیوت میخوندم ،در اون مطلب نوشته شده بود ،الیوت بعد از اینکه قوانینش رو ابداء کرده ،گفته : به نتایجی دست پیدا کردم که توسط اون میتونیم رفتار بازار را توضیح بدیم ،و هیچ وقت خود مبدع هم نگفته که با این قوانین میشه پیشگوی کرد به عبارتی باید اتفاقاتی بیوفته بعد با استفاده از الیوت بیایم بگیم مثلا اینجا موج ایکس قرار داشته ،به عبارتی و از زبان استاد بزرگ دیگری ما از قوانین الیوت زمانی میتونیم استفاده کنیم که یک دوره از امواج تموم شده باشه یا نزدیک به انتها باشه ،منتها اتفاقی که داره در مملکت ما میوفته اینه که هنوز موج یک تموم نشده و اندازش نمیدونیم چقدره صحبت از اهداف موج 5 میشه ،خوب طبیعی هست که این موج شماری با درصد بالا محکوم به عدم موفقیت هست ،
عرض قصد ارادت بود استاد راشین عزیز ،موفق و سلامت باشین

راشین
2011/05/29, 08:15
سلام به همگی

حواستون به پیغام ناظر هست؟

بازديد كنندگان عزيز، توجه فرماييد مقدار شاخص نسبت به روز چهارشنبه، 4 خرداد مفايسه مي شود. بنابراين افت شاخص نسبت به چهارشنبه 4 خرداد مي باشد.

با عرض پوزش محاسيه شاخص دچار اشكال شده است و در اسرع وقت اصلاح خواهد شد.

راشین
2011/05/29, 08:18
تغییر شاخص از 24710 به 24942

راشین
2011/05/29, 08:23
درود بر استاد راشین عزیز
عرض سلام و ارادت دارم راشین عزیز ،جمله بسیار جالبی فرمودین
متاسفانه احساس میکنم در تکنیکال ما یه جوی شکل میگیره که شاید بشه اسمشو گذاشت "دیدی من درست گفتم!!!"
امشب سری به چند تا سایت زدم ،متاسفانه دقیقا فرمایش شما رو اونجا لمس کردم ،البته اصلا این جو رو خوب نمیبینم ،چون جای هدف و وسیله واقعا عوض شده ،زمانی صرفا تکنیکال یک هدف بود برای اینکه به نتیجه برسیم ولی الان ظاهرا پیش بینی هم نه ،پیش گویی در تکنیکال شده کل هدف به همین دلیل هم .......
راشین عزیز ،مدتها قبل مطلبی در ارتباط با الیوت میخوندم ،در اون مطلب نوشته شده بود ،الیوت بعد از اینکه قوانینش رو ابداء کرده ،گفته : به نتایجی دست پیدا کردم که توسط اون میتونیم رفتار بازار را توضیح بدیم ،و هیچ وقت خود مبدع هم نگفته که با این قوانین میشه پیشگوی کرد به عبارتی باید اتفاقاتی بیوفته بعد با استفاده از الیوت بیایم بگیم مثلا اینجا موج ایکس قرار داشته ،به عبارتی و از زبان استاد بزرگ دیگری ما از قوانین الیوت زمانی میتونیم استفاده کنیم که یک دوره از امواج تموم شده باشه یا نزدیک به انتها باشه ،منتها اتفاقی که داره در مملکت ما میوفته اینه که هنوز موج یک تموم نشده و اندازش نمیدونیم چقدره صحبت از اهداف موج 5 میشه ،خوب طبیعی هست که این موج شماری با درصد بالا محکوم به عدم موفقیت هست ،
عرض قصد ارادت بود استاد راشین عزیز ،موفق و سلامت باشین

بله متاسفانه کاملا درست می فرمایید و این موضوع دید بدی نسبت به تکنیکال ایجاد می کند

راشین
2011/05/29, 08:27
تا وضعیت سیاسی یکطرفه نشود اوضاع تغییری نمی کند و نباید انتظار مثبت شدن و تغییر روند داشت

روشن
2011/05/29, 09:41
سلام:
به اعتقاد اکثر تحلیلگران اعم ازبنیادی وتکنیکال شرایط بازار گره خورده به مسائل سیاسی ومصدق آن وقتی باهنر نماینده مجلس می گوید نظری رهبری بر دولت احمدی نزاد اداه تا پایان مهلت قانونی می باشددرنتیجه مشکلات بازار رابایددرجای دیگر پیدا ومرتفع نمود ودریک کلام اعتماد مردم (سرمایه گذاران)سلب شده است درنتیجه می باید چنانچه افرادی توانایی دارند تحلیل های خارج ازبازار پیدا وبه سهامداران ارایه نمایند.

dooman
2011/05/29, 10:02
dooman جان مرسی از ترسیم قشنگت...آیا این m ها دائم در حال بزرگ شدن هستن؟؟؟؟؟؟؟؟

آريو عزيز، ممكن است m ها w ها دايم در حال بزرگ شدن و يا كوچك شدن باشند ، قانون خاصي در اين مورد نداريم كما اينكه در شكل ارسالي، هدف ، نشان دادن m يا w نبود.

dooman
2011/05/29, 10:12
http://www.bourex.com/files/hfari_739.png

از اونجايي كه ممكنه دوستان با روش كار من آشنا نباشند اين توضيحات رو قرار ميدم تا خداي نكرده از خط خطي هاي ما كسي ضرري نبينه.
اينكه حفاري يا هرسهم،كالا و ارزي به يك ناحيه مشخص شده، چه بهنگام خوب بودن بازار و چه بهنگام بد بودن بازار واكنش مناسب نشان خواهد داد يا آنرا خواهد شكست و به راه خود ادامه خواهد داد.هرگز براي من مشخص نيست، اين خطوطي هم كه به همراه الگوها رسم ميشه در بهترين حالت 60 به 40 هستند، البته اين موضوع رو در مورد خودم گفتم چون ماشاءلله تحليل گران زبده اي داريم كه تا 6 ماه آينده بازار رو هم پيش بيني ميكنند.
اما اين دليل نميشه كه با بد بيني ، ترس و احتياط ، موقعيتهاي بازار رو از دست بديم لذا با يك استراتژي مناسب به همراه مديريت سرمايه مناسب طوري وارد بازار ميشيم كه نه سيخ بسوزه نه كباب ،
در مورد حفاري تا كنون و از ابتداي شروع حركت 4 تحليل داشتم كه يكي از اونها رو در سايت درج نكردم (شماره 3) اما بقيه تحليلها قبل از شروع حركت سهم در سايت(منظور اين سايت نيست)درج شدند اما در همان زمان هم كاري به معامله عمده،بازار خوب،... نداشتم در محلهاي 3-2-1 با ديدن يك كندل قدرتمند، افزايش خريداران و حجم وارد بازار شدم ، ولي هنوز در مورد نقطه 4 اين اتفاق نيافتاده پس صبر ميكنم.نه اجازه ميديم بازار خراب سرمان شيره بماله و ما رو بترسونه و نه اجازه ميديم تحليل تكنيكال سرمان شيره بماله،
حد ضرر هم فراموش نشود.~:>

راشین
2011/05/29, 10:42

عجب دهن کجی کرد

محمود شریعت
2011/05/29, 11:09
عجب دهن کجی کرد

با اين دهن كجي نشون داد حالا حالا ميتونه منفي بمونه

محمود شریعت
2011/05/29, 11:12
اما اين دليل نميشه كه با بد بيني ، ترس و احتياط ، موقعيتهاي بازار رو از دست بديم لذا با يك استراتژي مناسب به همراه مديريت سرمايه مناسب طوري وارد بازار ميشيم كه نه سيخ بسوزه نه كباب ،

اگر هم سيخ سوخت هم كباب چي؟

dooman
2011/05/29, 11:19

شايد امكانش باشه، اما بنظرم اگر با چنين سناريويي مواجه باشيم در آخر با يك ترانكشن همراه باشه و كف 44 حفظ بشه يا در نهايت يكي دوتا شادو زده بشه.(البته چون ديتاي بلند مدت نداشتم دقيق بررسي نكردم از روي حافظه عرض كردم.)
در كل يك نمودار رو ميشه با حالتهاي مختلف شمرد واين حالات تا زماني كه قوانين اليوت نقض نشه ادامه خواهد داشت.
اصل اول براي شمارش صحيح عدم نقض قوانين ميباشد ، كه سپس همان شمارش ها رو ميتونيم با توجه به راهنماها(Guidelines) و تجربه،... فيلتر كنيم.
معمولا كساني كه متخصص اليوت هستند يك جدولي براي هر سهم يا ارز تهيه ميكنند و در آن تمامي حالات ممكن براي سهم رو از منظر اليوت ثبت ميكنند و در آخر تحليلها رو اولويت بندي ميكنند، و با توجه به الويت بندي ، وارد سهم و يا از آن خارح ميشن و به محض فيل شدن تحليل اول، سراغ تحليل بعدي،... ميروند.
براي ورود مطمئن بهتره تا قبل از شكست خط سبز وارد صدرا نشد.

http://www.bourex.com/files/sadra_128.gif

mehran
2011/05/29, 11:36
خواهر راشین رپارس رو یه بررسی میکنی خیلی ممنون.............فک کنم داره تبدیل به یه هلوی هسته جدا میشه....

علامه
2011/05/29, 12:08
عجب دهن کجی کرد

با این دهن کجی چی میخاد بگه؟
منظورش اینه تا کجا میخاد افت کنه؟ نگهش داریم یا...

بابک پناهی
2011/05/29, 21:08
شايد امكانش باشه، اما بنظرم اگر با چنين سناريويي مواجه باشيم در آخر با يك ترانكشن همراه باشه و كف 44 حفظ بشه يا در نهايت يكي دوتا شادو زده بشه.(البته چون ديتاي بلند مدت نداشتم دقيق بررسي نكردم از روي حافظه عرض كردم.)
در كل يك نمودار رو ميشه با حالتهاي مختلف شمرد واين حالات تا زماني كه قوانين اليوت نقض نشه ادامه خواهد داشت.
اصل اول براي شمارش صحيح عدم نقض قوانين ميباشد ، كه سپس همان شمارش ها رو ميتونيم با توجه به راهنماها(guidelines) و تجربه،... فيلتر كنيم.
معمولا كساني كه متخصص اليوت هستند يك جدولي براي هر سهم يا ارز تهيه ميكنند و در آن تمامي حالات ممكن براي سهم رو از منظر اليوت ثبت ميكنند و در آخر تحليلها رو اولويت بندي ميكنند، و با توجه به الويت بندي ، وارد سهم و يا از آن خارح ميشن و به محض فيل شدن تحليل اول، سراغ تحليل بعدي،... ميروند.

دومان عزیز شما الگوی اصلاحی abc رو چی در نظر گرفتین؟؟

dooman
2011/05/30, 11:38
بابک جان اگه منظورتون abcd بزرگ که با رنگ سبز :x نشان داده شده میباشد، باید عرض کنم هدف، موج شماری و اینکه الان در کدام موج هستیم نبود، هدف پیدا کردن محل احتمالی پایان اصلاح بود که در 3 ناحیه این احتمال وجود داره که در شکل نشان داده شده.ولی میتونیم این موج اصلاحی رو 2 در نظر بگریم و در بدترین حالت 5 آخر در نظر بگیریم که منجر به کف دوقلو،کف 2B، ... بشه. اما در کل با توجه به اینکه مدت زیادی است موج شماری رو بصورت کامل انجام نمیدم زیاد برام مهم نیست که در 2 هستیم یا،....

dooman
2011/05/30, 12:08
رپارس،
جهت نوسانگیری بد نیست.
خرید اول میتونست در 860-850 انجام بشه، خرید دوم و کم ریسک تر هم پس از شکست ضلع بالایی.

http://www.bourex.com/files/rpars_154.png

آریو
2011/05/30, 14:04

استاد جان یه نگاهی به این نمودارا میندازید ببینید چقدر پیشرفت داشتم ؟؟:)
نمودار متعلق به موتوژن هست
سهم برای سال 90 میتونه 70 تومن سود بسازه
قرارداد های خوبی هم داره
صنعتش هم مشخصه

http://forums.boursy.com/imported/2011/05/96.png (http://www.pic.iran-forum.ir/)

http://forums.boursy.com/imported/2011/05/97.png (http://www.pic.iran-forum.ir/)

استاد یه نمودار حرفه ای بزنید که از 275 پایینتر نیاد:)
البته پایینتر هم بیاد جای نگرانی نداره سهم 70 تومن سود داره با پی به ای 5 میشه 350 تومن ;)
حالا ممنون میشم یه 370 یا 350 تومنی تو نمودار برامون در بیارید .... ممنون

حبیب
2011/05/30, 20:33
راشین خانم اگر وقت کردید یک نگاه به نمودار شصفها هم بندازید ممنون میشم در ضمن همانطور که گفتید وصنعت به 118 رسید و برگشت آیا الگوی خاصی یا موجشماری مد نظرتان بود ؟

راشین
2011/05/31, 16:31
با اين دهن كجي نشون داد حالا حالا ميتونه منفي بمونه

نه فقط می خواست به من لج کنه منظور دیگه ای نداشت فرداش مثبت شد;)

با این دهن کجی چی میخاد بگه؟
منظورش اینه تا کجا میخاد افت کنه؟ نگهش داریم یا...

من که فعلا نگه داشتم با اینکه دوست ندارم الگو بسازم اما امیدوارم کف دو قلو بسازد.شرط اصلی تشکیل این الگو عبور از 720 می باشد.اما قبل از آن به نظر من اگر بتواند از 665 با قدرت عبور کن نصف راه را رفته است
فعلا تا زمانیکه کف قبلی (560) شکسته نشده جای نگرانی نیست
تازه به قول محسن شک به شکوفایی نباید کرد:->

راشین
2011/05/31, 16:33
خواهر راشین رپارس رو یه بررسی میکنی خیلی ممنون.............فک کنم داره تبدیل به یه هلوی هسته جدا میشه....

برادر مهران:p شرمنده من دیر رسیدم اما دومان عزیز لطف کردند و پاسخ کاملی به سوال شما دادند ازشون متشکرم

راشین
2011/05/31, 16:37
اصل اول براي شمارش صحيح عدم نقض قوانين ميباشد ، كه سپس همان شمارش ها رو ميتونيم با توجه به راهنماها(Guidelines) و تجربه،... فيلتر كنيم.

دومان عزیز فرمایش شما کاملا صحیح ،اما چیزی که من از مطالب ایشون برداشت کردم ریزش به کمتر کف قبلی(44) بود که گفتم نمیشه وقتی میگوییم چنین موج صعودی بلندی ،اصلاحی برای ریزش های بعدیست یعنی اینکه باید از کف قبل هم پایینتر بره دیگه !(البته اینکه صدرا بیاد افزایش سرمایه بالای 150 درصد بده و بعد بگن منظورمون همین بود قبول نیست)

راشین
2011/05/31, 16:48

استاد جان یه نگاهی به این نمودارا میندازید ببینید چقدر پیشرفت داشتم ؟؟:)
نمودار متعلق به موتوژن هست
سهم برای سال 90 میتونه 70 تومن سود بسازه
قرارداد های خوبی هم داره
صنعتش هم مشخصه

http://forums.boursy.com/imported/2011/05/96.png (http://www.pic.iran-forum.ir/)

http://forums.boursy.com/imported/2011/05/97.png (http://www.pic.iran-forum.ir/)

استاد یه نمودار حرفه ای بزنید که از 275 پایینتر نیاد:)
البته پایینتر هم بیاد جای نگرانی نداره سهم 70 تومن سود داره با پی به ای 5 میشه 350 تومن ;)
حالا ممنون میشم یه 370 یا 350 تومنی تو نمودار برامون در بیارید .... ممنون

سلام آریوی عزیز ،
بکار بردن استاد از جانب شما برای من نهایت لطف شماست،اما این لقب را باید برای کسی به کار ببریم که واقعا در حد استادی باشد من خیلی باید بروم تا شاید برسم ....

شما در نمودارتان خطوط روند را به خوبی رسم کردید اما یک چیز را فراموش کردید یا ندیدید.در نمودار موتوژن الگوی سر و شانه سقف تشکیل شده خط گردن هم شکسته شده هدف الگو 242 است اما با توجه به حمایت خوبی که روی 260 و 250 وجود داره به نظرم از همانجا برمی گردد حد ضرر هم تثبیت زیر 250

راشین
2011/05/31, 16:53
راشین خانم اگر وقت کردید یک نگاه به نمودار شصفها هم بندازید ممنون میشم در ضمن همانطور که گفتید وصنعت به 118 رسید و برگشت آیا الگوی خاصی یا موجشماری مد نظرتان بود ؟

حبیب عزیز الان دیتای شصفهان را ندارم تهیه دیتا با اعال افزایش سرمایه ها زمان بر است اگر فرصت شد امشب ، اگر نه که حتما در طول تعطیلات آماده می کنم
در مورد وصنعت عدم توانایی عبور از مقاومت و روند کوتاه مدت نزولی باعث شد به این نتیجه برسم اصلاح سهم تمام نشده و تا روند صعودی بلند مدت خود یعنی همان 118 تصحیح می کند.تصحیح بیشتر ، ادامه روند صعودی را با چالش جدی روبرو می کرد

راشین
2011/05/31, 16:58
قیمت 307 برای زامیاد مهمه به نظر من اصلاح زامید تمام نشده
خودرو داران هم به شکست سطح 364 توجه کنند در صورت شکست این سطح در پول بک خارج شوند

فاراک و صدرا هم برن بمیرن بهتره/:)
جالبه فاراک که شرکتی سود ده هست که توانایی تعدیل عایدی خوبی هم داره و مثل صدرا اینقدر اما و اگر پشتش نیست قیمتش از صدرا پایینتره
بابا سهامداران فاراک کمی به خودتون بیاین بد نیست ها:-|

راشین
2011/05/31, 17:02
امیر عزیز موقعیت اندیکاتور rsi در نمودار خساپا می گوید که سهم باید فردا برگردد و مثبت شود(از منفی به مثبت) و موقعیت کانال صعودی بلند مدت می گوید تا کف کانال یعنی حدود 245 باید اصلاح کند از ترکیب ایندو شاید بتوان اینطور نتیجه گرفت که سهم تا حدود 245 اصلاح می کند اما همراه با نوسان
به هر حال احتمال مثبت شدن فردا زیاد است

کلا همه سهمها اون روز با من چپ افتاده بودند/:)

راشین
2011/05/31, 17:03
از شکل نمودار کگل خوشم نمیاد حالا یا افزایش سرمایه داره یا خبریه!

علامه
2011/05/31, 17:05
خودرو داران هم به شکست سطح 364 توجه کنند در صورت شکست این سطح در پول بک خارج شوند

جالبه فاراک که شرکتی سود ده هست که توانایی تعدیل عایدی خوبی هم داره و مثل صدرا اینقدر اما و اگر پشتش نیست قیمتش از صدرا پایینتره

والا یکی همینو بگه
حالا راشین عزیز نظرتون راجه به روندش چیه
فکر میکنید تا یه ماهه دیگه تاکجا برسه؟ اصلاح داره هنوز یانه .. کلا یه توضیحی بدین ممنون میشم

mehran
2011/05/31, 17:07
دومان جان ممنون از تحلیل رپارس واقعا هلو بود زیر 870 تومان .....استاد دومان و راشین عزیز حالا نظرتون چی هست......ضلع بالایی؟؟؟؟

آریو
2011/05/31, 21:57
سلام آریوی عزیز ،
بکار بردن استاد از جانب شما برای من نهایت لطف شماست،اما این لقب را باید برای کسی به کار ببریم که واقعا در حد استادی باشد من خیلی باید بروم تا شاید برسم ....

شما در نمودارتان خطوط روند را به خوبی رسم کردید اما یک چیز را فراموش کردید یا ندیدید.در نمودار موتوژن الگوی سر و شانه سقف تشکیل شده خط گردن هم شکسته شده هدف الگو 242 است اما با توجه به حمایت خوبی که روی 260 و 250 وجود داره به نظرم از همانجا برمی گردد حد ضرر هم تثبیت زیر 250

با سلام خدمت راشین عزیز
راشین جان کسی که بهم حتی یه جمله یاد بده استاد منه و برای من همیشه قابل احترامه
مرسی راشین جان خیلی ممنون از تحلیل خوبتون
دقیقا درسته سهم محدوده 250 تومنو هدف قرار داده شاید یه ذره رو 260 تومن مقاومت کنه ولی یه ذره دیگه میاد پایین (فروشنده داره نمیدونم چرا)دو پله خریدم دیروز و امروز و با مشورت شما اساتید به اشتباه خودم پی بردم با خرید در محدوده 250 میانگین کم میکنم و در اولین برگشت از ضرر خارج میشم چون فاندش قویه جای نگرانی ندارم فقط از قیمت خریدم راضی نیستم .....

محسن نظري
2011/05/31, 22:41
از شکل نمودار کگل خوشم نمیاد حالا یا افزایش سرمایه داره یا خبریه!
افزايش سرمايه 100 درصدي داره راشين جان

راشین
2011/05/31, 22:42
والا یکی همینو بگه
حالا راشین عزیز نظرتون راجه به روندش چیه
فکر میکنید تا یه ماهه دیگه تاکجا برسه؟ اصلاح داره هنوز یانه .. کلا یه توضیحی بدین ممنون میشم

علامه عزیز فعلا نمیتوانم بگویم روند نزولی تمام شده یا نه، باید چند روزی صبر کنیم ببینیم با روند نزولی چه می کند، در اندیکاتورها سیگنال خرید دیده می شود یا خیر .به هر حال من که تا 170 با سهم بودم از این به بعدش هم هستم ،هر چند میشد بهتر عمل کرد اما به به آینده این سهم بسیار خوشبینم;)

راشین
2011/05/31, 22:44
دومان جان ممنون از تحلیل رپارس واقعا هلو بود زیر 870 تومان .....استاد دومان و راشین عزیز حالا نظرتون چی هست......ضلع بالایی؟؟؟؟

مهران جان در قیمت حدود 1020 با ضلع بالایی برخورد می کند اگر شکست میتوان با اطمینان بیشتر خرید کرد

راشین
2011/05/31, 22:48
افزايش سرمايه 100 درصدي داره راشين جان

ممنون محسن جان پس دلیلش همینه، آیا این افزایش سرمایه همین روزها قراره انجام بشه؟

راشین
2011/05/31, 22:57
درگذشت مهندس عزت الله سحابی را به همه آزاد اندیشان تسلیت می گویم
روحشان شاد

راشین
2011/05/31, 23:03
محسن جان نظرت در مورد مرقام در قیمتهای فعلی چیه؟

danaisp
2011/05/31, 23:13
سلام راشین خانم. نظرتون را در مورد بکام میخواستم بدونم.ممنون

محسن نظري
2011/05/31, 23:13
ممنون محسن جان پس دلیلش همینه، آیا این افزایش سرمایه همین روزها قراره انجام بشه؟
بله راشين جان احتمالا از محل سود مجمع خواهد بود

محسن نظري
2011/05/31, 23:14
محسن جان نظرت در مورد مرقام در قیمتهای فعلی چیه؟
راشين جان مرقام را كمي براي سود سال 90 اش ترديد دارم اما سود سال 91 خوبي را اعلام خواهد كرد اين افزايش قيمت يورو به ضرر سهم خواهد بود

راشین
2011/05/31, 23:19
سلام راشین خانم. نظرتون را در مورد بکام میخواستم بدونم.ممنون

سلام دوست عزیز بکام در اندیکاتورها واگرایی مخفی مثبت دیده میشود اما برای تایید رشد سهم باید منتظر شکست روند نزولی باشیم که فعلا با تثبیت قیمت بالای 274 اتفاق خواهد افتاد.شاید یک الگوی برگشتی هم تشکیل شود

راشین
2011/05/31, 23:20
راشين جان مرقام را كمي براي سود سال 90 اش ترديد دارم اما سود سال 91 خوبي را اعلام خواهد كرد اين افزايش قيمت يورو به ضرر سهم خواهد بود

یعنی در قیمت فعلی(بین 505-520) با توجه به تردید شما نسبت به سود 90 خریدش خوب نیست ؟

محسن نظري
2011/05/31, 23:28
یعنی در قیمت فعلی(بین 505-520) با توجه به تردید شما نسبت به سود 90 خریدش خوب نیست ؟
با ديد ميان مدت چرا البته اگر شما الارم تكنيكاليش را صادر كنيد همچنين با توجه به اين نكته كه سال مالي شركت نيز 6/31 ميباشد

HOLY
2011/06/01, 10:11
با عرض سلام خدمت استاد راشین عزیز
راشین جان ،واقعا عذرخواهم مطابق معمول فرمایشتون رو دیر دیدم :">
در تاپیک مشکل ورود به سایت خدمتتون پاسخ نوشتم،وظیفه دونستم اینجا هم عذرخواهی کنم.
راشین عزیز در دستور ping لطف کنین به جای خط تیره یک از خط تیره ال استفاده بفرمایید مشکل حل خواهد شد ،عدد بدست اومده رو بفرمایید من در خدمت خواهم بود .....
ping www.yahoo.com -f -l 1500

راشین
2011/06/01, 14:39

به خودتون اومدین ؟/:)

راشین
2011/06/01, 14:42
با ديد ميان مدت چرا البته اگر شما الارم تكنيكاليش را صادر كنيد همچنين با توجه به اين نكته كه سال مالي شركت نيز 6/31 ميباشد

محسن جان تکنیکالش خوبه و کف خوبی در 503 تومان ساخته با عبور از مقاومت 535 به نظرم بتونه به 560 و پس ان بالاتر از 600 هم برسه

راشین
2011/06/01, 14:46
با عرض سلام خدمت استاد راشین عزیز
راشین جان ،واقعا عذرخواهم مطابق معمول فرمایشتون رو دیر دیدم :">
در تاپیک مشکل ورود به سایت خدمتتون پاسخ نوشتم،وظیفه دونستم اینجا هم عذرخواهی کنم.
راشین عزیز در دستور ping لطف کنین به جای خط تیره یک از خط تیره ال استفاده بفرمایید مشکل حل خواهد شد ،عدد بدست اومده رو بفرمایید من در خدمت خواهم بود .....
ping www.yahoo.com -f -l 1500

سلام استاد
خواهش می کنم عذر خواهی چرا؟ شرمنده می کنید
در تاپیک مشکل ورود به سایت، عدد رو نوشتم
باز هم ممنون

راشین
2011/06/01, 14:50
متاسفانه هاله سحابی فرزند مهندس سحابی در مراسم خاکسپاری ایشان فوت شدند. اظهارات متفاوتی در مورد علت مرگشان عنوان شده، ....

محسن نظري
2011/06/06, 22:32
راشين جان به نظرت امروز اين مقاومت وايران شكست؟؟؟

راشین
2011/06/08, 10:57
راشين جان به نظرت امروز اين مقاومت وايران شكست؟؟؟

محسن جان وایران روند نزولیش رو شکسته فقط یک مورد وجودداره آنهم اینکه امروز بسته میشه برای مجمع عادی با تقسیم سود 100 درصدی
باید ببینیم چند باز میشه

مصطفی مصری پور
2011/06/08, 11:08
راشین جان سلام
حتما خبر دلار 1170 تومنیو شنیدی...بنظرت با این اوصاف،چارت غدیر چه شکلی میشه ؟؟
ممنوننننننننننن

راشین
2011/06/08, 11:16
سلام مصطفی عزیز شما که خودتون استادید
بله خبر افزایش دلار را شنیدم قبل از این خبر زمانیکه غدیر سقف 450 را زد معتقد بودم بعد از یک اصلاح 540 را می بیند به همین دلیل دوستانی که در سقف قیمتی از من در مورد خری غدیر پرسیدند گفتم عجله نکنند و پس از اصلاح وارد شوند
منتظر غدیر 540 هستیم اما دوباره نمودارش را نگاه می کنم
متاسفانه وضعیت کاری من طوری شده که خودم از نوسان گیری های خوب جا مانده ام
نمونه اش توصیه به خرید باما 2000 تومانی فراوری 520 تومانی مرقام 510 تومانی و .... که هیچکدام را خودم نخریدم اما باز هم فرصت خرید و یک سود شیرین هست عجله نمی کنم
جالبه نمودارهای خودرو ،بهمن و زامیاد حاکی از اصلاح بود اما کسی باور نمی کرد(اینهم یک جادوی دیگر از تکنیکال)

مصطفی مصری پور
2011/06/08, 11:41
شرمنده میکنی استاد راشین!!!!
به این جادوی تکنیکال هم هیچ شکی نیست.
جالب ترین اتفاقی که منو به تکنیکال جلب کرد،انفجار دکل حفاری بود :)
من غدیرو دوروز پیش میخریدم و همه دوستام میگفتن که صبرکن میشه ازش نوسان گرفت،عجله نکن و ...
درسته که نوسان گیری شیرینی خاص خودشو داره اماهمیشه با دید میان مدت روی سهمای محکمی مثل غدیر بیشترین سودها رو بدست آوردم.
امیدوارم شماهم وضعیت کاریت درست بشه و به نوسان گیری های شیرینت برسی;)
اما به این موضوع معتقدم که غدیر سهم نوسان نیست سهم سهامداریه(چون خودم یبار با طمع به نوسان گیری،از کورس جاموندم)
موفق باشی

حامد24
2011/06/08, 11:45
راشین جان لطفا تکنیکال وساپا

امیرجون
2011/06/08, 12:07
راشین جان لطفا تکنیکال وساپا

منم میخوام :d

راشین
2011/06/08, 13:14
مصطفی عزیز با نظر شما در مورد سهامداری با شرکتهای قوی موافقم اما هر شرکتی هر قدر هم که قوی باشد را بلاخره باید در نقطه ای فروخت و پایینتر جایگزین کرد;)

راشین
2011/06/08, 13:28
نمودار وساپا حداقل برای من زیاد خوانا نیست اما در قیمت 265 حمایت خوبی داره حداقل میشه ازش نوسان گرفت فقط یک نکته ، اگر 265 را شکست از سهم خارج شوید البته کاهشی که ممکنه بوجود بیاد ممکنه به خاطر افزایش سرمایه باشه

راشین
2011/06/08, 13:48
نمودار وساپا حداقل برای من زیاد خوانا نیست اما در قیمت 265 حمایت خوبی داره حداقل میشه ازش نوسان گرفت فقط یک نکته ، اگر 265 را شکست از سهم خارج شوید البته کاهشی که ممکنه بوجود بیاد ممکنه به خاطر افزایش سرمایه باشه

اگر قیمت از سطحی که گفتم برگردد و دو سه روزی همان بالاها سیر کند انتظار دارم واگرایی مخفی مثبت تایید شود

حامد24
2011/06/08, 17:37

ممنون @};-

حبیب
2011/06/09, 10:30
راشین خانم لطفا نظرتان را در مورد فخوز هم بفرمایید

راشین
2011/06/10, 18:28
راشین خانم لطفا نظرتان را در مورد فخوز هم بفرمایید

سلام
شرمنده دوست عزیز من فعلا دیتای فخوز را ندارم ، اما مارال عزیز تحلیلی از فخوز در تاپیکشان دارند

راشین
2011/06/10, 18:46
اگر موج شماری پست بانک با عبور از 66 و 720 تایید بشه فعلا فکر فروش این سهم را باید از سر به در کرد،امیدوارم کف دوبل تایید بشه:->

محسن نظري
2011/06/10, 22:37
اگر موج شماری پست بانک با عبور از 66 و 720 تایید بشه فعلا فکر فروش این سهم را باید از سر به در کرد،امیدوارم کف دوبل تایید بشه:->
راشين جان به نظرم اينبار پست بايد به هدفش برسد به نظر بنده حسي ميگويد موج 3 سهم هستيم....

راشین
2011/06/11, 10:07
این وسط پست بانک چرا صف فروشه؟نه از دعواهای سیاسی آسیب میبینه نه از نرخ ارز!

آذر
2011/06/11, 10:13

این سهم به همت بازیگران اصلی از جو خراب بازار آسیب می بیند.

راشین
2011/06/11, 13:47
بکام 4 بار در شکست روند نزولی ناتوان بوده ببینم واگرایی مخفی مثبت میتونه کمکش بکنه یا نه
سهمهای من تعدیل مثبت هم بدن، منفی باز میشنx-(

محسن نظري
2011/06/11, 14:08
بکام 4 بار در شکست روند نزولی ناتوان بوده ببینم واگرایی مخفی مثبت میتونه کمکش بکنه یا نه
سهمهای من تعدیل مثبت هم بدن، منفی باز میشنx-(
راشين جان بنده به بكام 300 توماني و سپس 350 توماني شك ندارم شما هم نداشته باش

طيب
2011/06/11, 14:24
باسلام
نرخ يورو در بودجه بندي بكام 1400تومان لحاظ شده است.
نرخ يورو در بانك مركزي 1720تومان
ميزان صادرات7/75ميليون يورو
ميزان واردات15/24ميليون يورو
نتيجه گيري محتاطانه
ميزان سود بكام 48تومان

بابک پناهی
2011/06/12, 14:30
با اجازه راشین عزیز

http://forums.boursy.com/showthread.php?789-.-.-.-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84-.-.-.&p=28836#post28836

محسن نظري
2011/06/13, 07:52
راشين جان يك نگاه موشكافانه به كطبس مياندازيد از ديد بنيادي جاي رشد تا قيمتهاي 600 تومان را داراست

راشین
2011/06/13, 09:02
راشين جان يك نگاه موشكافانه به كطبس مياندازيد از ديد بنيادي جاي رشد تا قيمتهاي 600 تومان را داراست

محسن جان کطبس به نظر میرسه در حال شکستن روند نزولی باشه اما زمانی میشه مطمئن بود که از 440 و 460 عبور بکنه،واگرایی مثبت در macd دیده می شود در صورت عبور از مقاومتهایی که گفتم اهدافش 520،560 و 615 هست(فعلا)
جالبه که سهم سودش را به 608 ریال تعدیل داده اما بسته نشده!

راشین
2011/06/13, 09:06
من قرار بود نگاهی به غدیر داشته باشم که فراموش کرد
با توجه به واگرایی منفی در نمودار سهم دوستانی که قصد خرید دارند تا زمانیکه واگرایی از بین نرفته به نظر من بهتر است وارد نشوند فکر می کنم با عبور قیمت از 445 واگرایی شکسته شود
نمودار قیمت در حدود 412 تومان با خط روند صعودی برخورد می کند

حامد24
2011/06/13, 09:30

راشین جان جو منفی بانکیها روی این سهم هم اثر گذاشته است.

مصطفی مصری پور
2011/06/13, 10:01
راشین جان یه نگاهی به وبانک میندازی
توی این دوقلوها(وبانک و وتوسم)داره یه اتفاقاتی میافته ;)

علامه
2011/06/13, 10:17
راشین خانم سلام
نظرتون راجه به وصنعت و وپست رو در حال حاضر میفرمایید؟
ممنون

meysam
2011/06/13, 10:40
راشین خانم سلام
ممنون
راشین خانم سلام
یه زحمت دیگه غیر از دوسهم بالا نظرتون در مورد واتی نیز بفرمایید
با تشکر

محسن نظري
2011/06/13, 11:07
محسن جان کطبس به نظر میرسه در حال شکستن روند نزولی باشه اما زمانی میشه مطمئن بود که از 440 و 460 عبور بکنه،واگرایی مثبت در macd دیده می شود در صورت عبور از مقاومتهایی که گفتم اهدافش 520،560 و 615 هست(فعلا)
جالبه که سهم سودش را به 608 ریال تعدیل داده اما بسته نشده!
راشين جان كطبس با تعديل مثبتي كه در سود سال 90 خواهد داد همگان را شگف زده خواهد كرد بنيادي سهم هم مانند تكنيكالش صعودي ميباشد پس پيش به سوي صعود

راشین
2011/06/13, 12:15
راشین جان یه نگاهی به وبانک میندازی
توی این دوقلوها(وبانک و وتوسم)داره یه اتفاقاتی میافته ;)

وبانک با یک سر و شانه سقف ریزش داشته که هدفش 230 هست به نظر من این فقط یک پول بک به سمت خط گردن هست و میتونه تا حدود 298 رشد بکنه،اگر 300 را شکست میتوان اصلاح را تمام شده دانست
البته وبانک حمایت خوبی روی 243 داره و شاید به 230 نرسه

وتوسم هم در حد یک بررسی کوتاه ،باید ببینیم با 160 چه می کنه

راشین
2011/06/13, 12:30
راشین خانم سلام
ممنون

سلام جناب علامه
وصنعت به نظرم برای خرید حداقل به منظور نوسانگیری در منفی فردا بین 126 تا 123 (ترجیحا 123) مناسب است اما روند نزولی هنوز شکسته نشده

وپست نباید از 580 نباید پایینتر بیاید و گرنه هرچه رشته بودیم پنبه می کند حد ضرر همچنان 560

راشین
2011/06/13, 12:34
راشین خانم سلام
یه زحمت دیگه غیر از دوسهم بالا نظرتون در مورد واتی نیز بفرمایید
با تشکر

سلام دوست عزیز
واتی هنوز موفق به شکست روند نزولی کوتاه مدت خودش نشده و تا 111 هم میتونه اصلاح کنه که به نظرم اصلاح آخره در مورد این موج اصلاحی از جناب holy باید کمک بخواهیم ، به نظر من همین 111 میتونه حد ضرر باشه،روند نزولی با عبور از 127 شکسته میشه

جناب holy اگر فرصت کردید یک نگاه کوچک به واتی بیندازید
ممنونم

راشین
2011/06/13, 12:41
راشین جان جو منفی بانکیها روی این سهم هم اثر گذاشته است.

جو منفی رو بانک ها به چه علتیست؟

راشین
2011/06/13, 12:44
راشين جان كطبس با تعديل مثبتي كه در سود سال 90 خواهد داد همگان را شگف زده خواهد كرد بنيادي سهم هم مانند تكنيكالش صعودي ميباشد پس پيش به سوي صعود

محسن جان مشکل سهم به نظرم نداشتن حامی درست و حسابیست این سهم از جمله سهمهاییست که یکباره منفجر می شود مهم تعیین زمان انفجار است;)

راشین
2011/06/13, 12:51
نمودار وایران را امروز میزنم تقسیم سود سهم گویا 49 تومان بوده و به نظرم به زودی به 270 برسد

حبیب
2011/06/13, 12:57
حبیب عزیز الان دیتای شصفهان را ندارم تهیه دیتا با اعال افزایش سرمایه ها زمان بر است اگر فرصت شد امشب ، اگر نه که حتما در طول تعطیلات آماده می کنم

این شصفها الکی الکی از دستمون پرید

راشین خانم حالا که اکثر سهمها را تحلیل کردید رو سهم خاصی نظر مثبت ندارید ؟

مصطفی مصری پور
2011/06/13, 16:43
محسن جان مشکل سهم به نظرم نداشتن حامی درست و حسابیست این سهم از جمله سهمهاییست که یکباره منفجر می شود مهم تعیین زمان انفجار است;)

سهامدار عمدش شرکت تکادو هست.
توی رالی قبلی حتی حجم مبنا رو هم نمیداد.....
اما حالا با اعمال افزایش سرمایه 100% معاملاتش روون تر شده
من خاطرات خوبی از کطبس دارم...به قول شما انفجاری رشد میکنه ;)

راشین
2011/06/13, 18:20
این شصفها الکی الکی از دستمون پرید

راشین خانم حالا که اکثر سهمها را تحلیل کردید رو سهم خاصی نظر مثبت ندارید ؟

ببخشید حبیب خان من فراموش کردم اینجا هم در مورد شصفها بنویسم در تاپیک خانم مارال نظرم را چند روز پیش در مورد این سهم نوشتم به نظر من هنوز چیزی از دست کسی نپریده،بعضی مواقع کمی بالاتر خریدن بهتره، به هر حال شصفها به نظرم فردا عرضه خواهد داشت و در اینصورت باید دید می تواند مقاومت کند یا خیر
من از دید تکنیکی زمانی این سهم را میخرم که علاوه بر عبور از 420 از 440 هم عبور کند

فردا به نظر من خرید برخی خودرویی ها جذاب است البته در منفی کامل،اگر منفی کامل بدهند خساپا و خنصیر ،خزامیاد و خگستر مناسبند و با حد ضرر کم میتوان وارد شد
خساپا به نظرم تا 247 هم جا برای پایین آمدن دارد اما منفی کامل فردا هم بد نیست حد ضرر هم کمی کمتر از 247

راشین
2011/06/13, 18:33
در مورد وایران انتظار داشتم کنج صعودی باشد که نشد ،فعلا که در کانال نزولیست اما نزدیک به کف، سقف کانال و محل برخورد با خط روند نزولی هم حدود 275 را نشان می دهد( قیمت دقیقتر بستگی به شیب صعود دارد) منفی فردا (اگر بخورد) هم کف کانال خواهد بود(تقریبا منطبق بر فیبوی 61.8)
امیدوارم اصلاح سهم تمام شده باشد

http://www.pic.iran-forum.ir/images/rs4os6lxxtgrxu8hdsfi.bmp (http://www.pic.iran-forum.ir/)

يگانه
2011/06/13, 20:56
با سلام
راشین عزیز و محسن گرامی ضمن عرض ارادت لطفا در خصوص ونیکی میخواستم نظرتون رو جویا بشم.

ممنون

محسن نظري
2011/06/13, 21:44
با سلام
راشین عزیز و محسن گرامی ضمن عرض ارادت لطفا در خصوص ونیکی میخواستم نظرتون رو جویا بشم.

ممنون
يگانه جان ونيكي فعلا در سيكل نوساني قرار دارد سطوح قيمتي 180 و سپس 200 تومان از اهداف سهم ميباشد سهم بسيار مناسبي براي نوسانگيري كوتاه مدت ميباشد

iq_son
2011/06/13, 21:49
سلام راشین جان یه تحلیل از این مپنا بکن نزول تا چند میتونه باشه؟

راشین
2011/06/14, 08:43
سلام راشین جان یه تحلیل از این مپنا بکن نزول تا چند میتونه باشه؟

سلام
مپنا به نظر من دیگه پایینتر نباید بیاد ،اگر برنگشت از سهم خارج شوید و اگر برگشت منتظر عکس العمل آن به 335 و 360 باشید احتمال دارد که تا حدود 350-360 رشد کند اما بیشتر نه،فقط در یک صورت می توان گفت اصلاح تمام شده و آن عبور از 360 است ،من نمودار را اینگونه می بینم دلیل افت بیشتر از لحاظ بنیادی شاید تقسیم سود و افزایش سرملایه باشد

راشین
2011/06/14, 08:58
با سلام

ممنون

ونیکی در یک نگاه کوتاه دو تا خط حمایت رو تا حالا شکسته و 182 مقاومتشه و آخرین حمایت محکمش 163،فعلا نکته مثبتی در سهم نمی بینم

راشین
2011/06/14, 10:41
خیلی دوست دارم نظر همه دوستان را در مورد بازار و به خصوص شخصیت معامله گران این روزها بدانم
فقط لطف کنید و بی پرده هر چه دوست دارید بگویید چون من هم می خواهم بی پرده صحبت کنم

راشین
2011/06/14, 10:47
در مورد وایران انتظار داشتم کنج صعودی باشد که نشد ،فعلا که در کانال نزولیست اما نزدیک به کف، سقف کانال و محل برخورد با خط روند نزولی هم حدود 275 را نشان می دهد( قیمت دقیقتر بستگی به شیب صعود دارد) منفی فردا (اگر بخورد) هم کف کانال خواهد بود(تقریبا منطبق بر فیبوی 61.8)
امیدوارم اصلاح سهم تمام شده باشد

اینهم کف کانال ، فیبوی 61.8 هم 220 ،یعنی این صف فروش فردا هم هست؟

مصطفی مصری پور
2011/06/14, 10:48
فروشندگان امروز همون کسایی هستن که 4شنبه توی صفوف خرید از کول هم بالا میرفتن و الان باکاهش 1 درصدی نرخ ارز مرجع بازم از کول هم بالا میرن اما ایندفه در صفوف فروش.....
و این سیکل معیوب تا ابد در بازار ایران پایدار خواهد بود :)

راشین
2011/06/14, 10:51
فروشندگان امروز همون کسایی هستن که 4شنبه توی صفوف خرید از کول هم بالا میرفتن و الان باکاهش 1 درصدی نرخ ارز مرجع بازم از کول هم بالا میرن اما ایندفه در صفوف فروش.....
و این سیکل معیوب تا ابد در بازار ایران پایدار خواهد بود :)

ممنون مصطفی جان با توجه به فرمایشاتتون ،و با توجه به اینکه جامعه بورس ما ،یک نمونه خوب از جامعه ایرانی می باشد نظرتان در مورد شخصیت عموم مردم ایران و آینده این کشور چیست؟

مصطفی مصری پور
2011/06/14, 10:56
ممنون مصطفی جان با توجه به فرمایشاتتون ،و با توجه به اینکه جامعه بورس ما ،یک نمونه خوب از جامعه ایرانی می باشد نظرتان در مورد شخصیت عموم مردم ایران و آینده این کشور چیست؟

حرکت با امواج!!!!
فقط کافیه دقت کنی...هر چند وقت یکبار یک موج توی کشور ایجاد میشه و مردم بدون اینکه از ماهیتش اطلاع داشته باشن باهاش همراه میشن....
مثلا انتخابات...فوتبال ....دین گرایی و یا دین گریزی و هر چیز دیگه
مردم ایران هیچ وقت خواستار ثبات در تصمیمات نبودن و اصولا ساختار گریز و آنارشیست هستن

مارال صفا
2011/06/14, 11:02
راشین جان نظر من اینه بازیخوانی را باید تمرین کنیم مثلا من شخصا افزایش نرخ ارز را حداقل قبل از حذف صفر غیر ممکن میبینم حتی سقوط قیمت دلار و ترکیدن حباب طلا در بازار ایران رخ خواهد داد مردم وقتی میخرند بهترین موقع فروش است حالا شما خواهید دید سکه های بالای 400 تومانی که مردم خریدند 300 و زیر 300 به از همانهایی که خریدند خواهند فروخت البته ادعای سکه 260 هزارتومانی کمی جسارت میخواهد اما خب شخصا اصولی دارم برای خودم اگر در بازاربورس معکوس عمل نکنیم بازنده هستیم ممکن است سود کنیم در واقع با روند پیش رویم اما سود ما امنیت ندارد
یکی از ویزگیهای منحصر به فرد تکنیکال همین است سهام رشدی را میتوان شناسایی کرد حتی اگر بازار موافق نباشد

fiona
2011/06/14, 11:07
به نظر من مردم ما به دليل اينکه هيچ ثباتي تو هيچ زمينه اي تو مملک ما نيست مجبورن لحظه اي تصميم بگيرند
البته واقعا حق دارن
طوري شده که ديگه به هيچ کس يا به هيچ حرف اعتماد نميکنند

علامه
2011/06/14, 11:19
باسلام به همگی
من یه نوع بی اعتمادی و وحشت از اینده تو مردم ایران میبینن و اکثریت معتقدن اوضاع روزبروز بدتر میشه! و نمیدونن چیکار باید بکنن تا ترس از ایندشون رو برطرف کنن (ترس اقتصادی، اجتماعی و ...)
برا همین با هر موجی که راه میفته همراه میشن و به هر چیزی چنگ میزنن
من خودم وقتی چهره اکثریت مردم رو تو خیابون میبینم خیلی متاثر میشم .. شما نگاه کنین با این همه ثروتی که تو ایران داریم اکثریت مردم به شدت افسرده و داغون اند(یه مقایسه ساده با کشورهای دیگه تفاوت عمیق رو میشه حس کرد)
هیچ امنیتی ندارن(اقتصادی، سیاسی، پزشکی و ....)

محسن نظري
2011/06/14, 11:37
خیلی دوست دارم نظر همه دوستان را در مورد بازار و به خصوص شخصیت معامله گران این روزها بدانم
فقط لطف کنید و بی پرده هر چه دوست دارید بگویید چون من هم می خواهم بی پرده صحبت کنم
راشين جان در يك كلام مردمي منفعت گرا كه خدا در و تخته را با هم جور كرده دولت فعلي كاملا برازنده اين مردم و افكار مردم ميباشد
دياري كه مردمش شخصيت و عقيده و فكرشان را در حد يك سانديس تنزل ميدهند از اين بهتر نميشود معامله گران نيز جز همين مردم هستند پس توقع بيشتر نداشته باشيم...

راشین
2011/06/14, 11:41
ممنون از مشارکت دوستان عزیزم مصطفی،مارال،فیونا،علامه
لطفا همه مشارکت کنید از بیان حرفها و افکارتان نترسید
مارال جان حرفهای شما صحیح است اما من بیشتر هدفم این است که به روانشانسی شخصیت معامله گران که نمونه ای از جامعه ایرانی هستند بپردازیم و ببینیم به کجا میرسیم البته به شرطی که خوب فکر کنیم و از بیان افکارمان نترسیم. باید با یکسری حقایق روبرو شد هر چند میدانم شنیدن و پذیرش آن بسیار سخت است

محسن نظري
2011/06/14, 11:42
بنده نظر دوستان را درباره ترس مردم از بي ثباتي رد ميكنم چون اين مردم را كاملا سزاوار اين وضعيت ميدانم و خودشان مسبب به وجود امدن اين وضعيت هستند خودشان ميدانستند در چنين روزي چنين مصبتهايي را خواهند كشيد اما عقيده خودشان راي خودشان را به يك سانديس فروختند پس چنين مردماني قائدتا نبايد ترسي هم داشته باشند
در اين مملكت تورم و فقر و گراني بيكاري و هزار مصيبت اقتصادي و اجتماعي وجود داشته و روز به روز در حال بزرگتر شدن وخيمتر شدن و سنگينتر شدن ميباشد ولي اين ولي خيلي مهمه اين مردم دم هم نميزنند و اگر وضعيت فعلي صدها برابر بدتر از اين هم شود دم نخواهند زد پس اين مردم كاملا سزاوار اين وضعيت هستند از قديم هم گفتند خشك و تر با هم ميسوزند پس دوستان فعلا بايد بسوزيم.....

راشین
2011/06/14, 11:43
اما خب شخصا اصولی دارم برای خودم اگر در بازاربورس معکوس عمل نکنیم بازنده هستیم ممکن است سود کنیم در واقع با روند پیش رویم اما سود ما امنیت ندارد
یکی از ویزگیهای منحصر به فرد تکنیکال همین است سهام رشدی را میتوان شناسایی کرد حتی اگر بازار موافق نباشد

مارال جان منظورتون از خلاف بازار عمل کردن،خلاف روند عمل کردن که نیست؟

مصطفی مصری پور
2011/06/14, 11:57
بنده نظر دوستان را درباره ترس مردم از بي ثباتي رد ميكنم چون اين مردم را كاملا سزاوار اين وضعيت ميدانم و خودشان مسبب به وجود امدن اين وضعيت هستند خودشان ميدانستند در چنين روزي چنين مصبتهايي را خواهند كشيد اما عقيده خودشان راي خودشان را به يك سانديس فروختند پس چنين مردماني قائدتا نبايد ترسي هم داشته باشند
در اين مملكت تورم و فقر و گراني بيكاري و هزار مصيبت اقتصادي و اجتماعي وجود داشته و روز به روز در حال بزرگتر شدن وخيمتر شدن و سنگينتر شدن ميباشد ولي اين ولي خيلي مهمه اين مردم دم هم نميزنند و اگر وضعيت فعلي صدها برابر بدتر از اين هم شود دم نخواهند زد پس اين مردم كاملا سزاوار اين وضعيت هستند از قديم هم گفتند خشك و تر با هم ميسوزند پس دوستان فعلا بايد بسوزيم.....
محسن جان همه ما میدونیم اون یه عده ای که رای خودشون رو فروختن به ساندیس و یا چیزهای دیگه،اقلیت هستن
اما با حرفت کاملا موافقم که اگر 100پله بدتر ازین هم بسرمون بیاد بازهم دم نمی زنیم....
ولی یه سوال ازت دارم آیا براندازی یا هر حرکت اعتراضی دیگه نتیجه دلخواه رو به ما میده...
مثلا لیبی ،یمن،بحرین و .....دچار جنگ داخلی شدن...و هزینه ی زیادی دارن میپردازن ..آیا این کار واسشون صرفه داشت؟؟
من میگم حتی درصورت انجام بدون نقص تحول...بازهم این سیکل ادامه دار خواهد بود...چون دموکراسی فقط یه آرمانه...طبق نظریات اقتصاد سیاسی و انتخاب عمومی هیچ گاه نمیشه که یک جامعه برپایه ی دموکراسی و انتخاب مردمی بنا بشه....

hamed1
2011/06/14, 12:00
جناب راشين سلام
اگه ممكنه بفرمائيد كه اصلاح شخارك تا كجاست و هدف سهم تا قبل مجمع چنده ؟
ممنون

محسن نظري
2011/06/14, 12:53
محسن جان همه ما میدونیم اون یه عده ای که رای خودشون رو فروختن به ساندیس و یا چیزهای دیگه،اقلیت هستن
اما با حرفت کاملا موافقم که اگر 100پله بدتر ازین هم بسرمون بیاد بازهم دم نمی زنیم....
ولی یه سوال ازت دارم آیا براندازی یا هر حرکت اعتراضی دیگه نتیجه دلخواه رو به ما میده...
مثلا لیبی ،یمن،بحرین و .....دچار جنگ داخلی شدن...و هزینه ی زیادی دارن میپردازن ..آیا این کار واسشون صرفه داشت؟؟
من میگم حتی درصورت انجام بدون نقص تحول...بازهم این سیکل ادامه دار خواهد بود...چون دموکراسی فقط یه آرمانه...طبق نظریات اقتصاد سیاسی و انتخاب عمومی هیچ گاه نمیشه که یک جامعه برپایه ی دموکراسی و انتخاب مردمی بنا بشه....
دوست عزيزم منظور من چيز ديگري من ميگويم اصلاح بايد از خودمان شروع شود تا افكارمان منفعت گرايي فردي ميباشد تا وقتي افكارمان رفتارمان و اعمالمان نادرست است هيچ پيشروي كه نخواهيم داشت هيچ پسروي نيز ميكنيم بنده اعتقاد دارم اكثريت جامعه ما حتي ان كسي كه ادعاي ازادي و دموكراسيش ميشود فرد گرا و منفعت طلب هست حالا يك نفر منصب دارد و عيان ميشود يك نفر اب نميبيند وگرنه شناگر قابلتري خواهند شد.....

علامه
2011/06/14, 13:15
دوست عزيزم منظور من چيز ديگري من ميگويم اصلاح بايد از خودمان شروع شود تا افكارمان منفعت گرايي فردي ميباشد تا وقتي افكارمان رفتارمان و اعمالمان نادرست است هيچ پيشروي كه نخواهيم داشت هيچ پسروي نيز ميكنيم بنده اعتقاد دارم اكثريت جامعه ما حتي ان كسي كه ادعاي ازادي و دموكراسيش ميشود فرد گرا و منفعت طلب هست حالا يك نفر منصب دارد و عيان ميشود يك نفر اب نميبيند وگرنه شناگر قابلتري خواهند شد.....
جناب نظری عزیز
ولی من فکر میکنم این منفعت طلبی که شما میفرمایید هم زاییده فرهنگه و این فرهنگ بسیار زیاد تحت تاثیر رفتارهای حاکمیته
شما به زمان خاتمی بزرگوار نگاه کنید چقد داشت همه چیز اصلاح میشد فقط در عرض چند سال
وقتی طرف امنیت نداره میتونه به فکر جامعه باشه؟
فقط خدانکنه ادم توی این مملکت مریض بشه من الان پدرم بیماره مدام با بیمارستان و هلال اهمر و ... سر کار دارم انقدر بی قانونی بی مدیریتی و ببخشید حماقت میبینم که حساب کار دستم میاد
خوب برای اینکه بتونم خودمو حفظ کنم مجبور به فکر خودم باشم
وقتی اکثریت مردم از اینکه فردا ایا سرپناهی دارن؟ ایا یه لقمه نون دارن بخورن؟ ایا اگه بیمار بشن بیمه ازشون حمایت میکنه؟ یا ایا بخاطر یه امپول 2 میلیونی که پول ندارن تهیه کنن مجبورن از جون عزیزترینهاشون بگذرن؟(اینو بشخصه تو بیمه دیدم) از هیچکدوم اینا کوچکترین امنیتی احساس نمیکنن نباید توقع داشت که به فکر جامعه باشن
بنظر من مفاسد اجتماعی، فرهنگی و .... ریشه بسیار زیادی تو فقر و جوی هست که حاکمیت درست میکنه و افراد نمیتونن کاری بکنن
چکاری از دست یه فرد بر میاد ؟؟؟؟؟؟؟
حرف اخرم اینه که رفتار مردم ناشی از سیستمی که بر اونها حکومت میکنه و اجداد همین مردم جز بهترینهای دنیا بودن روزی
ببخشید که پر گویی کردم
ارادتمند

اوریل
2011/06/14, 14:07
فکر کنم با بازاری منفی دوستان به گفتن چنین حرف هایی شده اند خدا می داند زمانی که ما در ما های پایانی سال قبل بوده ایم تمامی دوستان از این وضع راضی بوده و از اقتصاد و از دولت این جور حرف های تعریف تمجید می کردند
نمی دانم اگر اقتصاد و این دولت بد است ما در بورس چیکار می کنید ؟
مگر سبد سهام برای جلوگیری از ضررهای بیشتر نیست ؟
مگر ما این بازار را فقط برای سود انتخاب کرده ایم ؟ و دوست نداریم ضرر ان را ببینیم ؟ مگ ما نمی دانیم که بازار منفی و مثبت دارد ؟
ایا ما می توانیم به غیر از بازار بورس درجایی دیگر فعالیت کنیم ؟
پس دوستان کمی صبر پیشه کنید مطمئن باشید اگر این ساندیس ها نبود و دولت دیگری دست به پا می شد الان اقتصاد ما چنین رشدی را نداشت؟

من خودم نزدیک 15 سال هست که در بورس هستم و تمامی راه و بی راه ها و روانشناسی بورس و همین طور حالت های افراد در بازار منفی و مثبت را می دانم دیگر خیلی نوشتم امیدوارم بنده رو عفو کنید و تمامی سوال و جواب ها را از خودم پرسیدم و اگر دوستان مایل بودند نیز میتوانند این سوال ها رو از خودشان بپرسند
ارادتمند شما

باربد
2011/06/14, 14:09
دوستان نمیدونم کیا پست های بنده را دنبال میکنند اما این موضوع خرید و فروش صفی همیشه بوده و هست
در ایران تعداد کسانی که کد بورسی دارند کمتر از 20 درصد جمعیت است اگر اشتباه نکنم
از این 20 در صد تنها 5درصد به طور حرفه ای یا شغلی سهامداری میکنند
و از این تعداد زیر یک درصد با تحلیل این کار را انجام میدهند
ببینید
اون کسی که دیروز روی 1314 توی صف خرید سهم گل گهر را نمی فروخت
حالا چرا امروز روی 1300 برای فروش عجله داشت
یا اونیکه یک ماه پیش روی 102 تومن به 20 میلیون صف خرید وپترو با 2 ریال سود به اندازه حجم مبنا هم صف نمیداد
امروز با چه تحلیلی در 105 با 1150 درصد تعدیل و 15 تومن سود صف فروش نشسته

همیشه گفته ام و الان هم میگویم
وقتی اخبار میگه توی بحرین خون از دماغ یک نفر اومده میلیونها نفر میان بیرون میگن مرگ بر امریکا بدون اینکه ربطش را بدانند
حالا شما از این مردم چه توقعی داری
وقتی اقای ایکس که ار را از بر تشخیص نمیده بهش میگن دلار شده 1170 میگه چی بخریم
کار گزار میگه مثلا سهم ایکس میگه 1 میلیون سهم برام بخر بدون اینکه قیمت را بپرسه و تحلیل کنه
همون اقا در همچین روزی اون یک میلیون را تو صف فروش میزاره بازم بدون تحلیل

باربد
2011/06/14, 14:10
تا وقتی برای کار ها مون دلیل نداشته باشیم همینه همینه همینه

Moradad
2011/06/14, 14:37
با تشکر از تمامی دوستان که نظرات خود را دادند. در واقع میشود گفت که تا اینجا حق با همه است (!!!!) بله آقایان ( خانمها ) نظری ، باربد ، علامه ..... مخصوصا با قسمت تامین نبودن معاش و بدبین بودن به آینده بهتر .... که در این سی و چند ساله و البته این 5-6 ساله شدیدتر هم شده است.

نقل از بخش آزاد - عصر ما و حکایت هایش ..
این تابلو آیینه تمام نمای مردم ماست
خواهشمندم شخصی گرفته نشود، نقطه ضعف عمومی است

این تابلو آیینه تمام نمای مردم ماست، مردمی که نمیدانند پروفسور به چه کسی اطلاق میشود و حتی نمیدانند چگونه نوشته میشود اما باز هم با استفاده از عناوین استاد و دکتر و پروفسور سعی در ساختن قهرمان برای خودشان هستند.
ما چیزی به نام دکتر آلبرت اینشتین نداریم، استاد ولفگانگ موتزارت تا به حال به گوشم نخورده است. دکتر استیفن هاوکینگ هم ترکیب مسخرهای به نظر میرسد. میدانید چرا؟ چون این انسانها با این عناوین تعریف نشدهاند. موتزارت را همه جهان با سمفونیهای بینظیرش میشناسند. آلبرت اینشتین و ایزاک نیوتن مترادف علم فیزیک هستند و استیفن هاوکینگ هم نیازی به تذکر “دکتر” پیش از اسمش ندارد.
اما ما دکتر محمد اصفهانی را داریم که خواننده است ! دکتر محمود احمدینژاد را داریم که همه کاره است ! مهندس علی آبادی را داریم که در ورزش همه فن حریف است ! و . . . و از همه مسخرهتر هم اسم این کوچه است که من تا به حال نشنیده بودم: “پروفسور دکتر” حسابی!
این عناوین برای کسانی است که اگر این عناوین را از پشت اسمشان برداریم هیچ نیستند. مردم ما کاری به اینکه علی دایی با لیسانس متالورژی دانشگاه شریف چه گلی به سر صنعت این مملکت زده ندارند، فقط برایشان مهم است که علی دایی مهندس است، از کجا؟ از دانشگاه صنعتی شریف! پس فوتبالیست لایقی است، چرا؟ چون مهندس است!
در چنین مملکتی و با چنین مردمی اگر افرادی مثل علی کردان همه آبروی داشته و نداشتهشان را میدهند تا یک “ورق پاره” با مهر دانشگاه آکسفورد بگیرند نباید تعجب کرد. چون من و شما برایمان همان ورق مهم است و او هم میان بر زده و همان ورق را برایمان آورده، اشکالی دارد؟
تشنگان این عناوین هم پایان ناپذیرند، آن یکی حاجی است و آن یکی دکتر. دیگری استاد است و آن یکی مهندس وآن یکی حضرت آیت ا . . . .
عناوینی برای جمیع ملت ایران هم وجود دارد: باهوش ترین مردم دنیا، با “فرهنگ” ترین مردم جهان، نویسندگان منشور حقوق بشر و…
اما اینکه ما دکترها و مهندسها و اساتید در کجای کاروان پر شتاب علم و فرهنگ جهان قرار داریم چیزی است که یا درباره آن سکوت میکنیم و یا دروغ میگوییم! مهم آن پیشوند است که ما داریم.
اوریانا فالاچی در یک مصاحبه از وینستون چرچیل سوال می کند
آقای نخست وزیر، شما چرا برای ایجاد یک دولت استعماری و دست نشانده به آنسوی اقیانوس هند می روید و دولت هند شرقی را بوجود می آورید ، اما این کاررا نمی توانید
در بیخ گوش خودتان یعنی در ایرلند که سالهاست با شما در جنگ و ستیز است انجام دهید؟
وینستون چرچیل بعد از اندکی تامل پاسخ می دهد:
برای انجام این کار به دو ابزار مهم احتیاج هست که این دوابزار مهم را درایرلند دراختیار نداریم
خبرنگار سوال می کند این دوابزار چیست؟ چرچیل در پاسخ می گوید!

اکثریت نادان و اقلیت خائن

محسن نظري
2011/06/14, 14:44
فکر کنم با بازاری منفی دوستان به گفتن چنین حرف هایی شده اند خدا می داند زمانی که ما در ما های پایانی سال قبل بوده ایم تمامی دوستان از این وضع راضی بوده و از اقتصاد و از دولت این جور حرف های تعریف تمجید می کردند
نمی دانم اگر اقتصاد و این دولت بد است ما در بورس چیکار می کنید ؟
مگر سبد سهام برای جلوگیری از ضررهای بیشتر نیست ؟
مگر ما این بازار را فقط برای سود انتخاب کرده ایم ؟ و دوست نداریم ضرر ان را ببینیم ؟ مگ ما نمی دانیم که بازار منفی و مثبت دارد ؟
ایا ما می توانیم به غیر از بازار بورس درجایی دیگر فعالیت کنیم ؟
پس دوستان کمی صبر پیشه کنید مطمئن باشید اگر این ساندیس ها نبود و دولت دیگری دست به پا می شد الان اقتصاد ما چنین رشدی را نداشت؟

من خودم نزدیک 15 سال هست که در بورس هستم و تمامی راه و بی راه ها و روانشناسی بورس و همین طور حالت های افراد در بازار منفی و مثبت را می دانم دیگر خیلی نوشتم امیدوارم بنده رو عفو کنید و تمامی سوال و جواب ها را از خودم پرسیدم و اگر دوستان مایل بودند نیز میتوانند این سوال ها رو از خودشان بپرسند
ارادتمند شما
دوست عزيز
اوايل سال كه رهبر عزيزتان و رييس جمهور محبوبتان همان محمود مردمي نژاد دائما مردم را تشويق به ورود به بورس و سرمايه گذاري ميكردند نبايد الان پاسخگو باشند كه در عرض 1 ماه چه اتفاقي در عرصه اقتصادي اين مملكت افتاده كه متوسط قيمت سهام شركتها بين 30-40 درصد افت كرده و در حال افت ميباشد؟؟؟
در حكومت اسلامي به قول شما مقاومات حكومتي بايد پاسخگوي رفتار و اعمالشان باشند پاسخ ضرر و زيان اين مردم ضرر و زياني كه در عرض 1 ماه يك سوم سرمايه مردم را بر باد داده است را چه كسي ميدهد؟؟؟
حمايت ها و وعده وعيدها جه شد؟؟؟
مگر نه اينكه 80 درصد بورس ما دولتي است؟؟؟
مگر نه اينكه اگر دولت بخواهد با يك اشاره ميتواند بورس را حمايت كند؟؟
همين امريكاي به قول شما جهانخوار انقدر مردمش برايش عزيز است كه در دوران ركود اقتصادي ميلياردها دلار را صرف حمايت از بازار سرمايه اش كرد بازاري كه دليل افتش اقتصادي بود نه سياسي اما دولت مردمي نژاد محبوب شما انقدر مردم برايشان بي ارزش و پست هستند كه حتي نيم نگاهي نمياندازند كه اقا در اين مدت چه شد كه اين مردم بدبخت 30-40 درصد سرمايشان بر باد فنا رفت....

Moradad
2011/06/14, 15:08
.....د اگر این ساندیس ها نبود و دولت دیگری دست به پا می شد الان اقتصاد ما چنین رشدی را نداشت؟

.............................
ارادتمند شما

آوریل خان با سلام

با این آمار سازی و بازیهای آماری که در این 5-6 سال اخیر مد شده و خیلی هم زیاد شده از رئیس دولت گرفته تا ..........
خوب شما باید هم جمله نقل قول را بگویید.
لطفا میشود نظرتان را در موارد زیر بیان کنید
صادرات - که اکثرا نفت خام آنهم با قردادهای ننگین تر از ترکمانچای با کشورهای برادر چین ، سوریه ، بولیوی ، هند ، ترکیه و لبنان و ....... - و همچنین مواد معدنی فله ای حتی سنگهای ساختمانی که سرمایه های برگشت ناپذیر هستند و ............
واردات از دسته بیل و کلنگ گرفته و میوه و مرغ و گوشت تا ........ هر چیزی که بخواهید حتی سنگ قبر و اکثر آن هم مصرفی نه سرمایه ای و بدون هیچگونه نظارت گمرکی و رعایت بهداشت و استانداردها ( برنجهای سیانوری که یادتان هست و .....)
اقتصاد کم ارزش شدن هفتگی پول ملی و .................................................. ...................................
کشاورزی .........
بهداشت و درمان .........
فقر عمومی ....................
پایین آمدن سن فخشاء و اعتیاد و........
خوب بهتر نیست ابتدا یک نگاه اجمال و بدور از باند بازی و تعصب..... به این موارد بکنید و بعد به جمله نقل قول شده نگاهی دوباره بندازید ؟؟؟؟؟؟

نمونه آمارسازیها هم همین شاخص کل بورس که خدا را شکر شما هم در آن خبره اید. همچنین آمار تورم ، بیکاری و ......

با پوزش از راشین عزیز و دیگر عزیزان

اوریل
2011/06/14, 15:11
دوست عزيز
اوايل سال كه رهبر عزيزتان و رييس جمهور محبوبتان همان محمود مردمي نژاد دائما مردم را تشويق به ورود به بورس و سرمايه گذاري ميكردند نبايد الان پاسخگو باشند كه در عرض 1 ماه چه اتفاقي در عرصه اقتصادي اين مملكت افتاده كه متوسط قيمت سهام شركتها بين 30-40 درصد افت كرده و در حال افت ميباشد؟؟؟
در حكومت اسلامي به قول شما مقاومات حكومتي بايد پاسخگوي رفتار و اعمالشان باشند پاسخ ضرر و زيان اين مردم ضرر و زياني كه در عرض 1 ماه يك سوم سرمايه مردم را بر باد داده است را چه كسي ميدهد؟؟؟
حمايت ها و وعده وعيدها جه شد؟؟؟
مگر نه اينكه 80 درصد بورس ما دولتي است؟؟؟
مگر نه اينكه اگر دولت بخواهد با يك اشاره ميتواند بورس را حمايت كند؟؟
همين امريكاي به قول شما جهانخوار انقدر مردمش برايش عزيز است كه در دوران ركود اقتصادي ميلياردها دلار را صرف حمايت از بازار سرمايه اش كرد بازاري كه دليل افتش اقتصادي بود نه سياسي اما دولت مردمي نژاد محبوب شما انقدر مردم برايشان بي ارزش و پست هستند كه حتي نيم نگاهي نمياندازند كه اقا در اين مدت چه شد كه اين مردم بدبخت 30-40 درصد سرمايشان بر باد فنا رفت....

........................................ ?

من بحث رو همینجا به پایان می رسونم و نمی خوام محیط این فروم به تشنج کشیده بشه ولی یه جواب زمان رشد شما از ایشون پرسیدید چرا بورس داره رشد می کنه و همون طور که رشد داشتن دارن افت می کنن شاخص رو برو ببین به نظر شما برای این چنین موج بزرگی نباید یه موج خوب وقوی این رو تصحیح کنه نمی دانم چه بگویم ......!!!

شما جواب سوال های منو بدید که اگر می دونید باید جواب داده بشه به این جا هم فکر کنین که شما بر اساس همین بورس استاد شده اید و شما را استاد خطاب می کنند این در جواب تایپیک 995

از مدیریت عزیز تقاضا دارم تمامی تایپیک ها مربوط به بحث سیاسی رو پاک کنند

محسن نظري
2011/06/14, 15:45
........................................ ?

من بحث رو همینجا به پایان می رسونم و نمی خوام محیط این فروم به تشنج کشیده بشه ولی یه جواب زمان رشد شما از ایشون پرسیدید چرا بورس داره رشد می کنه و همون طور که رشد داشتن دارن افت می کنن شاخص رو برو ببین به نظر شما برای این چنین موج بزرگی نباید یه موج خوب وقوی این رو تصحیح کنه نمی دانم چه بگویم ......!!!

شما جواب سوال های منو بدید که اگر می دونید باید جواب داده بشه به این جا هم فکر کنین که شما بر اساس همین بورس استاد شده اید و شما را استاد خطاب می کنند این در جواب تایپیک 995

از مدیریت عزیز تقاضا دارم تمامی تایپیک ها مربوط به بحث سیاسی رو پاک کنند
بنده هم پاسخي به شما نخواهم داد ارزو ميكنم روزي شما و امثال شما و عزيزان شما در مقابل ظلم و فلاكتهايي كه به اين ملت روا داشتيد پاسخگو باشيد و چه لذت بخش است روزي كه عزيزان شما مانند عزيزان ملت به فلاكت بيفتند و در بدبختي دست و پابزنند و اين ملت به پاس فسادها و ظلمها و تمامي بدبختيهايي كه بر انها روا داشتيد از سلول سلول شماها حساب بكشند.....

ali2
2011/06/14, 15:45
دوستان اگر توجه نموده باشید از ابتدا طرح تحول دولت به صورت یک نوسانگیر قهار درامده وهدف ان جمعاوری نقدینگی وکسب منفعت از ان است ابتدا دلار سپس طلا و دوباردلار و مردم بیچاره هم به دنبال کسب درامد ضرر بیشتری را متحمل میشوند در حال حاضر دلار هم به احتمال زیاد به 1100 خواهد رسید وثابت می ماند وپول یارانه این ماه هم به دستان این ملت شهید پرور جور شد تاماه بعد

راشین
2011/06/14, 16:13
من قصد نداشتم یک بحث سیاسی ایجاد کنم بلکه هدف من ایجاد یک بحث مردم شناسی و ...بود اما چه کنیک که عملکرد نامناسب دولتمردان همه بحث ها را به سیاست می کشاند
جناب اوریل ،وقتی رئیس بانک مرکزی یک روز به طور رسمی نرخ ارز را بیش از 10 درصد افزایش می دهد و دو روز بعد در یک تریبون عمومی رسمی می گوید نرخ ارز را کاهش می دهیم، شما انتظار دارید بقیه برایش کف و سوت بزنند؟مگر اداره یک کشور بچه بازیست؟آیا دولتمردان نمی دانند هر یک کلمه حرفشان بازتاب جهانی دارد؟آیا نمی دانند تصمیماتشان بر کار و زندگی همه مردم تاثیر دارد؟آیا داشتن ثبات اقتصادی خواسته زیادیست؟

فعلا این بماند تا بعد

هر اتفاقی چه خوب و چه بد بیفتاد ،بازتاب تصمیمات ، افکار و عملکرد خود مردم است

اوریل
2011/06/14, 17:10
بنده هم پاسخي به شما نخواهم داد ارزو ميكنم روزي شما و امثال شما و عزيزان شما در مقابل ظلم و فلاكتهايي كه به اين ملت روا داشتيد پاسخگو باشيد و چه لذت بخش است روزي كه عزيزان شما مانند عزيزان ملت به فلاكت بيفتند و در بدبختي دست و پابزنند و اين ملت به پاس فسادها و ظلمها و تمامي بدبختيهايي كه بر انها روا داشتيد از سلول سلول شماها حساب بكشند.....

ياد گرفتم که :
1. با احمق بحث نکنم و بگذارم در دنياي احمقانه خويش خوشبخت زندگي کند.
2. با وقيح جدل نکنم چون چيزي براي از دست دادن ندارد و روحم را تباه مي کند .
3. از حسود دوري کنم چون حتي اگر دنيا را هم به او تقديم کنم باز هم از من بيزار خواهد بود .
4. تنهايي را به بودن در جمعي که به آن تعلق ندارم ترجيح دهم.

در ضمن من طرفدار حق می باشم و هیچ گونه وابستگی ندارم و انقدر از لحاظ مالی خدا رو شکر دارم که جلوی هر خیالی باطل بایستم. و امیدوارم همچنان روز حسابرسی نیز شما را ببینم و این طور مرا خطاب فرموده اید نیز از شما برای این جمله و طرفداری از ناحق حساب بکشند

امام صادق(ع)فرموده
افراد نادان خودرا دانا و ديگران را ابله مي پندارند.

دیگر در این فروم نخواهم امد و بگذارم برای انهایی .....

مصطفی مصری پور
2011/06/14, 17:40

دقیقا!!!
این به این دلیله که سرمایه اجتماعی در کشور ما به شکل قوی ایجاد نشده و متاسفانه با اتفاقات اخیر و وخیم شدن اوضاع اجتماعی و اقتصادی اندک سرمایه اجتماعی جامعه ما هم در حال نابودیه
تا زمانی که اعتماد متقابل بین افراد نباشه هیچ کس حاضر به جمع گرایی و ترک منفعت طلبی شخصی نخواهد بود. و اتفاق افتادن این پروسه نیاز به گذر زمان داره...شاید بیش از یک نسل....

مصطفی مصری پور
2011/06/14, 17:50
از راشین و محسن عزیز و بقیه دوستانی که نظر دادن ممنون
من دوست داشتم اینجا یه بحث ایده اولوژیک انجام بدیم...
جناب آوریل دوست عزیز،بحث ما اصلا سیاسی خواهشا شماهم شلوغش نکن
اگر راشین عزیز اجازه بده و محسن بزرگوار هم همکاری کنه،بحثمون توی چارچوب جامعه شناسی اقتصادی و فلسفه اقتصادی پیش ببریم
سپاس از همه بزرگواران

مارال صفا
2011/06/14, 18:57
مارال جان منظورتون از خلاف بازار عمل کردن،خلاف روند عمل کردن که نیست؟

نه راشین عزیز خلاف روند عمل کردن بیشتر میتواند جنگ با روند باشد

من میگویم باید هر کسی دسیپلین سرمایه گذاری خود را حفظ کند
اگر من با تکسهم موفقم دلیل نیست شخص دیگری موفق باشد و اگر من تغییر روش بدهم مطمنا باید زیان کنم
اما ترسیم یک سرمایه گذاری درست مستلزم ان است که یک چشم انداز از یک سهم خاص داشته باشیم یا تکنیکی یا بنیادی یا هر دو
مثلا سهم چه موجی است هدف این موج در 1 سال اینده چه قیمتی است و شخصیت ان موج چگونه است مثلا موج اول معمولا بازدهی کمی دارد موج سوم بازدهی بالایی دارد امکان فیلد شدن ان غیر ممکن است و مو ج 5 ام ریسک دارد میتواند بلند و پر بازده باشد و همچنین میتواند کوتاه شود بدیهی است من شخصا همواره به دنبال موج 3 باشم
اما در طول زمانی که من سهامدار سهم هستم عوامل مختلف منو به فروش وا میدارد جو سهامداران و شایعات مسایل سیاسی و خبر سازی رسانه ها همین اصل سود کردن در بورس را تا حد زیادی دشوار میکند که باید نسبت به همین جو یا تحلیلگر خوبی باشید یا روانشناس وبازیخوان خوب باشید انگیزه افراد در بورس دشمن انهاست شاید مهمترین دلیل زیان همین انتظار ما از یک سهم باشد مهترین اصل معکوس عمل کردن به این جو کاذب است که باید تشخیص بدیم
اما سهم را با ضرر نمیفروشم یا صبر میکنم به هدف برسد( سهم در موج بزرگ صعودی است) یا باضرر کمتری میفروشم حتی الامکان سود(چون در قیمت بالا وارد شده ام) یا اصلا نمیفروشم (تعصب زیاد دارم) خب من از خودم سوال میکنم کدام دسته هستم؟
من شماتیک کلی روند را میدانم 3 هدف برای ان در نظر گرفته ام تا همان هدف اول را مبنا قرار میدهم مثلا مخابرات را میخرم تا 280 میفروشم سهم تا بالای 400 نیز میرود
کچاد را 620 میخرم تا 920 میفروشم سهم تا 1500 میرود دقیقا هدف اول موج که دستکم 70 درصد دارد شناسایی میکنم به سود سالی 70 تا 100 درصد بسنده میکنم
اصولی که من در این 5 سال به ان پایبند بودم از سال سوم سعی کردم نقاط ضعف ان را پر کنم

راشین
2011/06/14, 20:01
دقیقا!!!
این به این دلیله که سرمایه اجتماعی در کشور ما به شکل قوی ایجاد نشده و متاسفانه با اتفاقات اخیر و وخیم شدن اوضاع اجتماعی و اقتصادی اندک سرمایه اجتماعی جامعه ما هم در حال نابودیه
تا زمانی که اعتماد متقابل بین افراد نباشه هیچ کس حاضر به جمع گرایی و ترک منفعت طلبی شخصی نخواهد بود. و اتفاق افتادن این پروسه نیاز به گذر زمان داره...شاید بیش از یک نسل....

مصطفی عزیز من هم معتقدم گرایش به منفعت شخصی در جامعه ما در حد افراطی وجود دارد ،در جامعه ما خودخواهی و عدم توجه به منفعت جمعی کار را به جایی رسانده که همه می گویند کلاه خودت را بچسب که باد نبره!اگر مردم بفهمند بسیاری منافع در گرو منفعت جمعیست، بسیاری از مشکلات ما برطرف خواهد شد.
اگر اتفاقی مانند آنچه در اصفهان افتاد در یکی از کشورهای توسعه یافته پیش آمده بود ،امکان نداشت جمعیت آن کشور در اعتراض به چنین واقعه ناگواری عکس العمل نشان ندهند،چرا که می دانند ،اگر الان عکس العملی نشان ندهند ، دیر یا زود برای خودشان هم پیش خواهد آمد.اما اینجا چه می شود؟جناب اژه ای می فرمایند اگر آن جمع حجابشان را رعایت می کردند چنین نمی شد!!!در واقع مجوز حمله و تجاوز به بدحجابان و بی حجابان حتی در مجالس خصوصی صادر می شود.حال اگر همه ما دست به اعتراض دسته جمعی می زدیم باز هم ایشان جرات بیان چنین افاضاتی را داشتند؟مطمئن باشید این اتفاق باز هم تکرار خواهد شد شاید قربانی بعدی ما باشیم چون برای هم وطن خود پشیزی ارزش قائل نیستیم،من نوعی می گویم:وای چه بد،چه اتفاق وحشتناکی،همین!اگر آن زن خواهر،فرزند و مادرت بود همینطور بی تفاوت می گذشتی؟

در مورد فضای بسیار نامناسب اقتصادی و س ی ا س ی فعلی ،به هنگام انتخابات ریاست جمهوری دوره نهم،بارها گفتیم که این فرد در حد ریاست جمهوری نیست، هرکسی را بهر کاری ساخته اند. اما متاسفانه مردم ظاهر بین ما گول خوردند،نگویید تقلب شد،بله تقلب شد اما آرای واقعی ایشان هم زیاد بود،مردم به ایشان رای دادند چون مثل همیشه گول کسی را خوردند که نقطه ضعف مردم را با زیرکی هر چه تمام تر می دانست.
از این جمع ،کاری بیشتر از این بر نمی آید،توان این گروه در همین حد است داد و فریاد و فغان بی فایده است ،کسی نباید از دیگری کاری را خارج از توان آن شخص بخواهد، وظیفه ما این بود کسی را انتخاب کنیم که برای اینکار شایسته تر باشد
آیا می توان از کسی که هنر نقاشی و طراحی بلد است، انتظار داشت یک کارخانه طراحی کند؟پس اگر من یک نقاش را بعنوان طراح کارخانه استخدام کنم و او از عهد کار برنیامده و همه چیز را ویران کند ،مقصر خود من هستم نه آن نقاش
امیدوارم منظورم را رسانده باشم

در بازار بورس ،وقتی با تبلیغات فراوان مردم عامی را بدون آگاهی از چگونگی سرمایه گذاری در بازار سرمایه به این سمت می کشانند،نتیجه اش این می شود کسی که فرق ناو و پی به ای را نمی داند و ...سهامدار می شود و فردا هر اتفاقی که بیفتد، فکر نکرده و نسنجیده چوب حراج به مال خود می زند و چون تعدادشان هم زیاد است تاثیر غیر قابل چشم پوشی بر بازار می گذارند.
حتی همین صندوق های سرمایه گذاری،وقتی کسی را استخدام و مدیر پرتفوگردانی کرده اند که حتی با مدرک فوق لیسانس حسابداری ، از ساز و کار بازار سرمایه و روانشناسی بازار و تخمین سود و ...کمترین اطلاع را دارد،نتیجه اش این می شود که با کوچکترین حرف و سخنی بازار را به گند می کشاند

مصطفی مصری پور
2011/06/14, 21:50
ممنون راشین عزیز
واقعا حرفت منطقیه
استفاده کردیم

حامی
2011/06/14, 22:00
سلام خانم راشین عزیز
من همیشه خواننده مطالب و تحلیلهای خوبتان بودم فرصتی برایم پیش امد تا تشکر کنم از زحمات شما
خانم راشین عزیز واقعا سپاسگزارم

حامی
2011/06/14, 22:02
ببخشین خانم راشین میشه نظر شما رو برای خرید وایران بدونم
چه قیمتی رو برای ورود مناسب میدونین
میدونم در بورس هیچ چیز مشخص نیست ولی تا اونجا که امکان داره ممنون میشم اینده سهم رو برام ترسیم کنین
بازهم ممنونم

راشین
2011/06/14, 22:25
با توجه به ارتش 70 هزار نفری سایبری و برای جلوگیری از مشکلات برای سایت و مدیران آن از پاسخ به آن پست ... صرفه نظر نظر می کنم و از سایر دوستان هم خواهش می کنم جواب پست های این چنینی را ندهند، انگار وجود ندارند

از همه دوستان که مشارکت کردند و احتمالا خواهند کرد متشکرم

راشین
2011/06/14, 22:29
ببخشین خانم راشین میشه نظر شما رو برای خرید وایران بدونم
چه قیمتی رو برای ورود مناسب میدونین
میدونم در بورس هیچ چیز مشخص نیست ولی تا اونجا که امکان داره ممنون میشم اینده سهم رو برام ترسیم کنین
بازهم ممنونم

جناب حامی من دیشب نمودار وایران رو گذاشتم از صف فروش امروزش واقعا تعجب کردم به نظر من فردا باید روند سهم عوض شود.حتی شاید فردا صف فروشی نباشد اما اگر بود خودم خریدارم،البته هیچ توصیه ای به خرید برای کسی نمی کنم،اگر زیر 220 تثبیت شود احتمال افت تا 195 هم وجود دارد ،اما احتمال وقوع چنین حالتی ضعیف است

راشین
2011/06/14, 22:35
جناب راشين سلام
اگه ممكنه بفرمائيد كه اصلاح شخارك تا كجاست و هدف سهم تا قبل مجمع چنده ؟
ممنون

سلام دوست عزیز
شاید تا حدود 1600 تا 1550 اصلاح داشته باشد اما مهمتر از آن توانایی عبور از 1700 است ،روی 1500 حمایت خوبی دارد
با عبور از 1700 اهداف و مقاومت های بعدی 1850،1920 و 2200 است

راشین
2011/06/14, 22:42
سلام دوست عزیز
شاید تا حدود 1600 تا 1550 اصلاح داشته باشد اما مهمتر از آن توانایی عبور از 1700 است ،روی 1500 حمایت خوبی دارد

فقط یک مورد را اضافه کنم
پیش بینی اینکه فردا آقایان چه نسخه ای قرار است برای اقتصاد بیمار ما تجویز کنند از عهده من خارج است و صد البته تاثیر آن بر قیمت سهام گروه های مختلف
یک موقع دیدین فردا دیدن پتروشیمی خارک کلا چیز بیخود و به درد نخوریه تصمیم گرفتند بفرستنش رو هوا
یا اصلا همین بورس رو
الله اعلم!

محسن نظري
2011/06/14, 22:45
جناب حامی من دیشب نمودار وایران رو گذاشتم از صف فروش امروزش واقعا تعجب کردم به نظر من فردا باید روند سهم عوض شود.حتی شاید فردا صف فروشی نباشد اما اگر بود خودم خریدارم،البته هیچ توصیه ای به خرید برای کسی نمی کنم،اگر زیر 220 تثبیت شود احتمال افت تا 195 هم وجود دارد ،اما احتمال وقوع چنین حالتی ضعیف است
راشين جان ما كه امروز قرباني شديم و راه را باز كرديم براي دوستان.....
البته بنده هم فكر نميكنم فردا وايراني باقي بماند با سود 55-60 توماني سال 90 و اعمال پي بر اي كف 5 به قيمتهاي 275-300 توماني براي اين سهم خواهيم رسيد

راشین
2011/06/14, 22:50
بفرما شاهد از غیب رسید نمونه یک سهامدار فهمیده و متفکر:

امروز خبر بدي دوباره از اين شرکت شنيدم گفته ميشود پوشش 3 ماهه 2 ريال به بازار اعلام خواهد شد

یکی نیست به این آقا بگه وقتی هنوز 3 ماه تموم نشده، چطوری پوشش 3 ماهه معلوم شده !!! خب البته یک احتمال هم هست اینکه قراره همین باشه!

حامی
2011/06/14, 22:54

از استاد ارجمند این تالار خانم راشین عزیز مثل همشه ممنونم

مجيد رادمنش
2011/06/15, 00:58
نوشته اصلی توسط اوریل
.....د اگر این ساندیس ها نبود و دولت دیگری دست به پا می شد الان اقتصاد ما چنین رشدی را نداشت؟

.............................
ارادتمند شما

کد خبر: ۲۷۳۹
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۰ - ۱۴:۵۵

نسخه چاپی
ارسال به دوستان

بانك جهاني پيش بيني کرد:
رشد اقتصادي سالجاري ايران: صفر درصد

بانك جهاني در آخرين گزارش اعلام کرد که رشد اقتصادي ايران در سال 2010 يك درصد بوده و پيش بيني مي شود اين رقم در سال جاري به صفر درصد مي رسد. رشد اقتصادي جهان در سال 2011 افت شديدي نسبت به سال قبل دارد و به 3.2 درصد خواهد رسيد.

بر اساس اين گزارش، بانك جهاني برآورد خود از رشد اقتصادي ايران در سال 2010 را كاهش داده است. اين بانك در گزارش خود موسوم به «شاخص هاي توسعه جهاني» كه در فروردين منتشر شد رشد اقتصادي ايران در سال 2010 را 1.5 درصد اعلام كرده بود اما در گزارش جديد اين رقم به 1 درصد كاهش داده شده است.

همچنين گفتني است، صندوق بين المللي پول نيز اخيرا رشد اقتصادي ايران در سال 2010 را 1 درصد اعلام و اين نهاد پيش بيني كرده اقتصاد ايران در سال 2011 با ركود مواجه شود و رشد صفر درصدي را تجربه كند.

بر اساس اين گزارش رشد اقتصادي آمريكا در سال 2011 به 2.6 درصد، چين 9.3 درصد، تركيه 6.1 درصد، مصر 1 درصد، هند 8 درصد و روسيه 4.4 درصد مي رسد. بر مبناي اين گزارش رشد اقتصادي كشورهاي توسعه يافته در اين سال 2.2 درصد و كشورهاي در حال توسعه 6.3 درصد پيش بيني شده است. در سال 2010 رشد اقتصادي جهان به 3.8 درصد رسيده بود. اين رقم براي سال 2012 نيز 3.6 درصد پيش بيني شده است.

آنکس که نداند و نداند که نداند ، در جهل مرکب ابدالدهر بماند

تالاربورس
2011/06/15, 01:02
سلام دوست عزیز

با سلام
به نظر شما با درنظر گرفتن کاهش نرخ ارز به میزان قبلی(مثلا 10روز پیش) چند روزه شخارک به 1850 میرسه؟
دید میان مدت رو دادشته باشیم (3ماهه )تا چند بالا میره؟

تالاربورس
2011/06/15, 01:03
سلام دوست عزیز

با سلام
به نظر شما با درنظر گرفتن کاهش نرخ ارز به میزان قبلی(مثلا 10روز پیش) چند روزه شخارک به 1850 میرسه؟

تالاربورس
2011/06/15, 09:57
اساتید همچنان منتظرم
در مورد نقاوت ها و حمایت های شخارک فرموده بودید

با سلام
به نظر شما با درنظر گرفتن کاهش نرخ ارز به میزان قبلی(مثلا 10روز پیش) ؛ چند روزه شخارک به 1850 میرسه؟

محسن نظري
2011/06/15, 10:00
اساتید همچنان منتظرم
دوست عزيزم شخارك با همان نرخ ارز قبلي هم توانايي اعلام سود حداقل 300-350 تومان را دارد كه با اعمال پي بر اي متوسط 6 به قيمتهاي 1800-2100 تومان براي اين سهم ميرسيم

راشین
2011/06/15, 10:02
خیلی خوبه که در عمق وجودمون کمی انصاف داشته باشیم
یک نمونه از سرمایه گذاری های بلند مدت آقای نظری را می گویم به این منظور که بدانید خرید سهم با بنیادی قوی در بلند مدت و با چشم پوشی از نوسانات روزانه چه بازدهی های رویایی می تواند نصیبمان کند و ما هر روز چشم به این تابلوی بی مصرف بورس میدوزیم و بالا و پایین شدن روزانه سرمایه مان را نگاه می کنیم اگر بالا رفت که نوش جانمان و اگر نرفت که بگردیم ببینیم کار کدام تحلیلگر نابلدی بوده که سهم را به ما انداخته ، دق و دلی خود را سر او خالی کنیم

غدیر زمستان 1389 قیمت 220 تومان.......بهار 1390 قیمت 450 تومان با احتساب تقسیم سود و افزایش سرمایه 96 درصد
شیران زمان معرفی سهم توسط ایشان دقیقا 1 سال پیش قیمت حدود 550 تومان.....قیمت امروز سهم با احتساب سود مجمع 1240

مثلث طلایی(فاسمین(800 قبل از افزایش سرمایه) ،بافق(1100)، باما(1200)) زمان معرفی پاییز 1389 بازدهی را خودتان حساب کنید

راشین
2011/06/15, 10:39
با سلام

اگر اجازه بدهید ببینیم تا چند اصلاح می کند بهتر میتوان نظر داد

mehran
2011/06/15, 10:40
کاش جنبه و شهامت و ریسک پذیری آدما هم مثل قد و وزنشون نمایان و راحت قابل اندازه گیری بود بعد میگفتن آدمایی که این فاکتوراشون از یه اندازه ای کمتره نیان تو بورس....بابا برید اوراق مشارکت بخرید هم به دولت کریمه واسه تکمیل پروژه هاش کمک میکنید هم سوهان روح بقیه نمیشید....