PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : جذابیت های تلفیق تکنیکال و فاندامنتال

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6 7

راشین
2011/03/02, 20:28
سلام به همه دوستان عزیز
امیدوارم بتوانیم با همکاری همه شما عزیزان بیشترین سود را از هر لحاظ در کنار یکدیگر ببریم.
در این تاپیک سعی بر این است ،سهمهایی مورد بررسی قرار گیرند که از لحاظ تکنیکال و بنیادی در یک راستا هستند.

محسن نظري
2011/03/02, 20:36
سلام به همه دوستان عزیز
امیدوارم بتوانیم با همکاری همه شما عزیزان بیشترین سود را از هر لحاظ در کنار یکدیگر ببریم.
در این تاپیک سعی بر این است ،سهمهایی مورد بررسی قرار گیرند که از لحاظ تکنیکال و بنیادی در یک راستا هستند.
راشين عزيز هم تشريف اوردند اميدواريم بتوانيم با معرفي سهام تلفيقي گام بزرگي در جهت معرفي سهام برتر بازار برداريم
راشين جان خوش امدي

هادی
2011/03/02, 22:07
سلام به همه دوستان عزیز

سرکار خانم راشین
حضورگرمتان رادراین سایت به فال نیک گرفت وامیدوارم شاگردی خوبی باشم باسپاس فراوان.

محسن نظري
2011/03/02, 22:12
اولين سهمي كه با راشين عزيز بررسي خواهيم كرد غشان است
غشان از ديد بنيادي با چند پتانسيل همراه ميشود اول افزايش قيمت شيرهاي يارانه اي و دوم بحث فروش زمين شركت در سال90 و سوم افزايش هزينه ها در پيشبيني سال 90 كه جاي كاهش دارد و چهارم احتمال تعديل سودسال جاري و سال 90 كه تقريبا تعديل هر دو قطعي ميباشد و در اخر توليد محصولات با حاشيه سود بالاتر درسال 90
پس از ديد بنيادي خريد سهم در قيمتهاي فعلي با توجه به پي بر اي و قيمت سهم مناسب ميباشد تا ببينيم تكنيكال سهم نيز تاييد ميكند يا خير

کاشف
2011/03/02, 22:58
سلام به همه دوستان عزیز

باسلام خدمت راشین خانم عزیز
راشین عزیز به جمع دوست داشتنی این تالارخوشامدی امیدوارم ازمطالب گرانبهای شما کمال استفاده روببرم.

آریو
2011/03/02, 23:12
سر کار خانم راشین و جناب نظری عزیز خیلی خوشحالم که می تونم مطالب با ارزشتونو بخونم ... و خیلی خوشحالترم که میتونم با شما ارتباط داشته باشم..... به امید روز های پر سود

HOLY
2011/03/03, 00:27
سلام و درود بر راشین عزیز
از جانب خودم و تیم مدیریت و تمامی دوستان به شما خیر مقدم میگم و امیدوارم اوقات خوشی رو در کنار هم سپری کنیم ،خوشبختانه در این فروم محیط صمیمی و به دور ازتنشی داریم که ایمان دارم با حضور جنابعالی بر صمیمیت این محیط افزوده خواهد شد .........
موفق و موید باشید

محسن نظري
2011/03/03, 11:03
جناب نظري و راشين عزيز سلام
سلام
نظرتون در مورد تركيب سدم بنده به صورت زير چيست:
خبهمن20%
فولاد 10%
پاسا 10%
وبصادر 5%
حفاري 15%
وساخت 10%
خزاميا 15%
ولغدر 5%
بقيه هم نقد ام كه به نظرتون چه سهم هايي را اضافه كنم باهاش؟
ممنونم
دوست عزيزم نظر بنده بر روي زامياد و بهمن فروش در سطوح قيمتي 280-300 تومان ميباشد البته تا شب مجمع انظتار رشد قيمتي خوبي از اين دو سهم به خصوص زامياد را دارم
پاسا را با توجه به افزايش قيمت مواد اوليه شركت چندان مناسب براي سال 90 نميبينم گزارش هاي شركتهاي لاستيك سازي نيز چندان مناسب نميباشد كمي مراقب اين سهم باشيد
بانك صادرات را كه از افزايش سرمايه سهم سود خوبي را خواهيد برد
حفاري را تا رسيدن به قيمتهاي 260 تومان نگه داري و سپس به فروش برسانيد
وساخت هدف قيمتي 180توماني در پي دارد تا سطوح مذكور سهمتان را نگه داريد
ولغدر را در صورت داشتن ديد مجمع توصيه به نگه داري ميشود در غير اينصورت درسطوح قيمتي 100 تومان خارج شويد

علامه
2011/03/03, 11:59
راشین خانم سلام
منم تشکر میکنم از حضورتون تو سایت و خیلی خوشحالم که شما رو هم همچون اقا محسن گل اینجا میبینم
به امید موفقیت و ثروت برای همه دوستان

راشین
2011/03/03, 13:53
اولين سهمي كه با راشين عزيز بررسي خواهيم كرد غشان است
غشان از ديد بنيادي با چند پتانسيل همراه ميشود اول افزايش قيمت شيرهاي يارانه اي و دوم بحث فروش زمين شركت در سال90 و سوم افزايش هزينه ها در پيشبيني سال 90 كه جاي كاهش دارد و چهارم احتمال تعديل سودسال جاري و سال 90 كه تقريبا تعديل هر دو قطعي ميباشد و در اخر توليد محصولات با حاشيه سود بالاتر درسال 90
پس از ديد بنيادي خريد سهم در قيمتهاي فعلي با توجه به پي بر اي و قيمت سهم مناسب ميباشد تا ببينيم تكنيكال سهم نيز تاييد ميكند يا خير

مطابق چنگال اندروی رسم شده ضلع پایینی چنگال منطبق است بر قیمت حدود 260 تومان ،فیبوی 61.8 درصد اصلاحی هم منطبق بر 250 تومان است از طرفی یک خط حمایت هم در قیمتهای حدود 242 تومان از سهم حمایت می کنه بنابراین میشه گفت یک باند حمایتی قوی حدود 250 برای سهم تشکیل شده قبل از بسته شدن دقیقا روی ضلع پایینی چنگال که منطبق بر فیبوی 61.8 هم بود با حجم معاملات خوبی از سهم استقبال شد و قیمتش را تا 285 بالا برد انتظار ما این بود که قیمت تا محدوده 320 رشد کند که متاسفانه باز شدن سهم در جو بسیار منفی باعث سوخت شدن تعدیل مثبت سهم گردید اما سهم همچنان پتانسیل رسیدن به هدف ذکر شده را دارد

راشین
2011/03/03, 13:56
از همه دوستان عزیز به خاطر خوش آمد گویی گرمشان متشکرم و همینطور از مدیریت سایت امیدوارم همانطور که گفتید در جوی آرام و بدون تنش بهترین عملکرد را با همکاری همگی داشته باشیم
از همه دوستان میخواهم در این تاپیک مشارکت نمایند

راشین
2011/03/03, 14:04
قبل از هر چیز مطلبی را باید بگویم اینکه متاسفانه من دیتای همه شرکتها را ندارم و تهیه دیتا با توجه به اعمال افزایش سرمایه برای همه شرکتهای فعال کار سختیست بنابراین نمی توانم در مورد همه سهمها تحلیل تکنیکال داشته باشم یا اینکه ممکن است پاسخ طول بکشد. به خاطر همین از قبل عذرخواهی می کنم .امیدوارم سایر دوستان و تکنیکالیست های عزیز در این زمینه همکاری داشته باشند. مطمئنا کار گروهی نتیجه بهتری خواهد داشت مثل کاری که قبلا با تعدادی از دوستان در تاپیک موشکافی تکنیکالی انجام میدادیم .

پر ریسک
2011/03/03, 14:06
خانم راشین با سلام ................
من هم به نوبه خودم به شما خوش امد میگم واز زحمات شما بزرگوار تشکر می کنم..............
باشد که ما قدر این دوستان رو بدانیم

راشین
2011/03/03, 14:24
جناب نظري و راشين عزيز سلام
سلام
نظرتون در مورد تركيب سدم بنده به صورت زير چيست:
خبهمن20%
فولاد 10%
پاسا 10%
وبصادر 5%
حفاري 15%
وساخت 10%
خزاميا 15%
ولغدر 5%
بقيه هم نقد ام كه به نظرتون چه سهم هايي را اضافه كنم باهاش؟
ممنونم

سلام دوست عزیز
ای کاش قیمت خریدتان را هم می گفتید
خبهمن:سطح حمایتی بسیار خوبی در 248 تومان دارد از طرفی رند مثبت کوتاه مدت خود را شکسته و این خط اکنون به مقاومت در قیمت حدود 285 تبدیل شده مقاومت بسیار محکم بعدی 307 تومان است اما به نظر من در میان مدت توانایی رسیدن به حدود 365 و بلند مدت 430 تومان را دارد اما در نظر داشته باشید که صد درصد در این مسیر افت و خیز همراه خواهد بود
در مورد فولاد فعلا آپ دیت نیستم
دیتای یاسا و وبصادر را هم متاسفانه ندارم
حفاری میان مدت و بلند مدت سهم به نظرم من عالیست اما اینکه چه زمانی از این وضعیت خارج خواهد شد را نمی دانم در همین هفته تحلیل دیگری برای سهم می گذارم هرچند هر بار سهم حفاری را تحلیل کردیم سنگ روی یخمان کرد
وساخت در بورکس گفته بودم 170 مقاومت بسیار محکم سهم است من که حدود 162 فروختم اما چهارشنبه برای خرید عالی بود به نظر من حمایت بسیار خوبی در 133 دارد در واقع یک باند حمایتی عالی بین 130-136 دارد در بد بینانه ترین حالت نهایتا تا 124 جای افت دارد و مقاومت 170 تومانی همچنان به قوت خود باقیست
حمایتهای بسیار خوب ولغدر هم 86،89و 82 تومان هستند که به هم نزدیکند مهمترین مقاومت 95 و با عبور پر حجم ازاین قیمت میتوان منتظر 105 تومان بود آنجا نیازمند بررسی مجدد است من باشم خارج شده و منتظر عکس العمل می مانم

محسن نظري
2011/03/03, 15:47
مطابق چنگال اندروی رسم شده ضلع پایینی چنگال منطبق است بر قیمت حدود 260 تومان ،فیبوی 61.8 درصد اصلاحی هم منطبق بر 250 تومان است از طرفی یک خط حمایت هم در قیمتهای حدود 242 تومان از سهم حمایت می کنه بنابراین میشه گفت یک باند حمایتی قوی حدود 250 برای سهم تشکیل شده قبل از بسته شدن دقیقا روی ضلع پایینی چنگال که منطبق بر فیبوی 61.8 هم بود با حجم معاملات خوبی از سهم استقبال شد و قیمتش را تا 285 بالا برد انتظار ما این بود که قیمت تا محدوده 320 رشد کند که متاسفانه باز شدن سهم در جو بسیار منفی باعث سوخت شدن تعدیل مثبت سهم گردید اما سهم همچنان پتانسیل رسیدن به هدف ذکر شده را دارد
ممنونم راشين جان پس از ديد تكنيكال ميتوان در قيمتهاي فعلي سهم را خريداري كرد؟

محسن نظري
2011/03/03, 22:26
ببخشید من فکر کنم این رو باید اینجا می نوشتم :

سلام

می تونم بپرسم که چه اتفاقی در صنعت شیر افتاده که شما به شرکت های این صنعت علاقه مند شدید ؟ حجم قابل توجهی از محصولات مثلا پگاه خراسان قبلا آزاد بود که تغییری در قیمت شان نداشته ایم . کلا ممنون می شوم اگر بهم بگوببد چه در این صنعت یا شرکت دیده اید. قیمت شیر آزاد تغییری کرده است ؟

صرف نظر از مسایل تکنیکی من قانع نشده ام که این شرکت از نظر بنیادی می ارزد. البته منظورم این نیست که نمی ارزد منظورم این است که من هنوز قانع نشده ام.
دوست عزيز در پگاه اصفهان با توجه به پوشش بالاي 90 درصدي سود 9 ماهه سال جاري امكان تعديل مثبت را بسيار افزايش داده است پي بر اي اين گروه نيز نسبتا در سطح پاييني قرار دارد سود سال 90 نيز به نظر با توجه به روند توليد و فروش شركت با رشد و تعديل مواجه خواهد شد
اما پگاه خراسان براي سال جاري با توجه به گزارش 9 ماهه خود با تعديل عايدي 10 درصدي مواجه ميباشد شركت زميني را در اختيار دارد كه در سال 90 به فروش خواهد رساند با فروش زمين سود غير عملياتي بسيار بالايي را شناسايي خواهد كرد اين شركتها در برخي محصولات خود شاهد نرخ گذاري دستوري بودند مانند شيرهاي يارانه اي كه در سال 90 اين بخش از محصولات شركتها با رشد شديد نرخ مواجه شده اند همچنين طبق برخي پرس و جو هاي انجام گرفته در غشان در سال 90 محصولاتي با حاشيه سود بالاتر توليد خواهد شد كه سود شركت را بيش از پيش افزايش خواهد داد در ضمن سود سال 90 غشان بسيار بالاتر از اين بوده است اما به دليل فشار بورس هزينه هاي عمومي و اداري و مالي را افزايش داده اند تا سود خود را دست پايين اعلام نمايند

محسن نظري
2011/03/03, 23:14
در مورد غشان

1) آقا محسن من راستش نمی فهمم سود غیر عملیاتی بسیار بالایی شناسایی خواهد کرد یعنی چقدر. سهمی 20 تومان ؟ سهمی 200 تومان؟ سهمی 2000 تومان؟ سهمی 20000 تومان و...
این زمین در کجا واقع شده است ؟ بهای تمام شده اش چقدر است ؟

2) ببینید من اعلامیه های شرکت همین الان جلو باز هست خیلی لططف می کنید اگر به من بگویید دقیقا کدام محصول شرکت با رشد قیمت مواجه شده است ؟ راستش من هرچه می گردم پیدا نمی کنم .
راستش من به صنایع شیر و زیر مجموعه هایش علاقه مند شده ام ولی می خواهم دلایل خوب و منطقی پیدا کنم .

3) در مورد هزینه عمومی اداری. راستش اینکه شرکتی هزینه های عمومی و اداری اش را از 2 میلیارد تومان به 3 میلیارد تومان برساند. آنهم شرکتی که 300 نفر کارگر دارد. خیلی عجیب نیست. هست؟ یعنی می خواهم بگویم اگر بدبینی هم شده. در حد 100 یا 200 میلیون شده است .

4) هزینه مالی شرکت فکر کنم به دلیل پروژه نیروگاه رشد کرده است .

5) کل افزایش هزینه ها 1.4 میلیارد تومان حدود 18 تومان به ازای هر سهم است که به نظر من حداقل 15 تومان آن واقعی و قابل قبول است .

6) مرسی از حوصله تان.
1-دوست عزيزم درباره زمين شركت طبق نظر يكي از مسئولين شركت به تازگي و در سال 89 اخذ سند شده است و در سال 90 قصد فروش زمين را دارند اما هنوز قيمت فروش كارشناسي نشده است مثل اينكه اگر اشتباه نكنم تقريبا 50 تومان سود غير عملياتي براي سهم رقم خواهد زد
2-درباره افزايش نرخ در فروش شير و محصول شيرهاي يارانه اي افزايش نرخ شديد داشته است كه اين را در بازار نيز ميتوانيد مشاهده نماييد
در مورد هزينه هاي اداري عمومي چطور هزينه 2.1 ميليارد توماني به يك دفعه 50 درصد افزايش پيدا ميكند و ميشود 3.1 ميليارد تومان؟؟
اگر 30 درصد هم هزينه ها افزايش پيدا كند و 600 ميليون افزايش يافته و تنها 400 ميليون تومان از هزينه ها كاسته شود هر سهمي تقريبا8-10 درصد تعديل مثبت ميشود
سود سال 90 شركت 60 تومان است به نظر بنده در بدبينانه ترين حالت 65 تومان محقق خواهد شد با اعمال پي بر اي متوسط 5 قيمتي سهم ميشود 330 تومان الان قيمت سهم 275 تومان است يعني در بدترين حالت ممكنه ميتوان شاهد بازدهي 20 درصدي شركت بود حال پتانسيل فروش زمين و محصولات جديد و غيره بماند...

محسن نظري
2011/03/03, 23:42
جناب نظري و راشين خانم عزيز شبتون بخير
غير از غشان روي سهم ديگه اي براي خريد نظر نداريد؟
قشكر را چگونه مي دانيد؟
دوست عزيزم نظر بنده بر روي دو سهم بسيار مثبت است فملي و پست كه پست را انشالله در هفته اتي زماني كه به تعادل برسد با حجم بالايي براي دوستان وارد خواهيم شد خودم تك سهمم بنا دارم 30 درصد سبد دوستان را نيز به پست اختصاص بدهم

arak_bourse
2011/03/04, 00:11
جناب نظري فملي را با چه قيمتي مناسب مي دانيد براي وارد شدن؟ و به نظر شما فملي از هر جهت بهتر از وپست نيست؟
وپست را با چه قيمتي خريد كرده بوديد.؟
يادمه وقتي وپست 500 بود و متعادل معامله ميشد يكي از دوستانم در يك شركت سرمايه گزاري به من پيشنهاد خريدش را داد و من ترسيدم. افسوس
همين فملي را هم روي 800 پيشنهاد داد و من زود فروختم
الان هم همراه اول و فولاد را قبول دارد. ولي كو گوش شنوا

محسن نظري
2011/03/04, 00:21
جناب نظري فملي را با چه قيمتي مناسب مي دانيد براي وارد شدن؟ و به نظر شما فملي از هر جهت بهتر از وپست نيست؟
وپست را با چه قيمتي خريد كرده بوديد.؟
يادمه وقتي وپست 500 بود و متعادل معامله ميشد يكي از دوستانم در يك شركت سرمايه گزاري به من پيشنهاد خريدش را داد و من ترسيدم. افسوس
همين فملي را هم روي 800 پيشنهاد داد و من زود فروختم
الان هم همراه اول و فولاد را قبول دارد. ولي كو گوش شنوا
دوست عززيم سبد شخصي خودم تك سهم هستم با قيمت 1070 تومان
اما قصد دارم زماني كه متعادل شد بخشي از سبد دوستان را نيز به اين سهم اختصاص بدهم
فرق فملي با پست در يك چيز است فملي سهم كم ريسكتر و احتمال بازدهي كمتر ولي پست سهمي پر ريسك با بازدهي بيشتر ميباشد خريد فملي در قيمتهاي فعلي با اهداف قيمتي 1300 و 1500 تومان به نظر بنده مناسب است

apple
2011/03/04, 01:11
1-دوست عزيزم درباره زمين شركت طبق نظر يكي از مسئولين شركت به تازگي و در سال 89 اخذ سند شده است و در سال 90 قصد فروش زمين را دارند اما هنوز قيمت فروش كارشناسي نشده است مثل اينكه اگر اشتباه نكنم تقريبا 50 تومان سود غير عملياتي براي سهم رقم خواهد زد
2-درباره افزايش نرخ در فروش شير و محصول شيرهاي يارانه اي افزايش نرخ شديد داشته است كه اين را در بازار نيز ميتوانيد مشاهده نماييد
در مورد هزينه هاي اداري عمومي چطور هزينه 2.1 ميليارد توماني به يك دفعه 50 درصد افزايش پيدا ميكند و ميشود 3.1 ميليارد تومان؟؟
اگر 30 درصد هم هزينه ها افزايش پيدا كند و 600 ميليون افزايش يافته و تنها 400 ميليون تومان از هزينه ها كاسته شود هر سهمي تقريبا8-10 درصد تعديل مثبت ميشود
سود سال 90 شركت 60 تومان است به نظر بنده در بدبينانه ترين حالت 65 تومان محقق خواهد شد با اعمال پي بر اي متوسط 5 قيمتي سهم ميشود 330 تومان الان قيمت سهم 275 تومان است يعني در بدترين حالت ممكنه ميتوان شاهد بازدهي 20 درصدي شركت بود حال پتانسيل فروش زمين و محصولات جديد و غيره بماند...

1- خیلی بعیید است که زمینی فروخته شود. حداقل در سال جاری.
2- شیر یارانه ای افزایش داشته است ولی، باید ببینیم سبد فروش شرکت چه تغییری داشته است . می شود به من بگویید شرکت چند درصد از فروش سال گذشته اش یارانه ای بوده است ؟ از محل این ارزان فروشی چقدر پول از دولت می گرفته و اکنون چقدر تصیبش می شود ؟
3- اگر درصدی بخواهیم نگاه کنیم در مورد هزینه ها حرف شما صحیح و احتمالا نزدیک به واقعیت است ولی شرکتی که 300 نفر پرسنل دارد اینکه هزینه هایس 2.1 میلیارد تومانی اش 3.1 میلیارد شده باشد. آن هم با اجرای طرح یارانه ها خیلی عجیب نیست .
4- ببخشید پی به ای 5 از کجا آمد ؟

سال 88 همین ایام با سود 45 تومانی قیمت هر سهم 190 تومان بود یعنی پی به ای حدود 4
سال 87 همین ایام بسته بود ولی قبل و بعد از باز شدن پی به ای 4 بود .
چه شد که ما به این سهم پی به ای 5 دادیم ؟

5- اگر بنا به 20 درصد سود باشد که شرکت های نقد شونده دیگر به سادگی این سود را به ما می دهند . مثلا همین فملی شما واقعا 20 درصد توانایی رشد دارد. شیران توانایی دارد . وصنا توانایی دارد . وبملت می تواند تازه قول هم می دهم همه این ها را راشین عزیز تایید قطعی می کنند :) .
با تمام این اوصاف من فکر می کنم در لبنیاتی ها ممکن است موارد قابل توجه بسیاری باشد که باعث ایجاد سود بیش از 100 درصدی شود . راستش من چند روزی است در حال بررسی شان هستم وقتی مصاحبه شما در نما بورس و تاپیکتون اینجا را خواندم گفتم بیام و مستقیم سوال بپرسم شاید معمای لبنی ها برای من حل شود که متاسفانه هنوز نشده است :)

6- ای کاش حوصله داشته باشید و کمی در مورد پست بانک با هم گپ بزنیم .

محسن نظري
2011/03/04, 10:16
1- خیلی بعیید است که زمینی فروخته شود. حداقل در سال جاری.
2- شیر یارانه ای افزایش داشته است ولی، باید ببینیم سبد فروش شرکت چه تغییری داشته است . می شود به من بگویید شرکت چند درصد از فروش سال گذشته اش یارانه ای بوده است ؟ از محل این ارزان فروشی چقدر پول از دولت می گرفته و اکنون چقدر تصیبش می شود ؟
3- اگر درصدی بخواهیم نگاه کنیم در مورد هزینه ها حرف شما صحیح و احتمالا نزدیک به واقعیت است ولی شرکتی که 300 نفر پرسنل دارد اینکه هزینه هایس 2.1 میلیارد تومانی اش 3.1 میلیارد شده باشد. آن هم با اجرای طرح یارانه ها خیلی عجیب نیست .
4- ببخشید پی به ای 5 از کجا آمد ؟

سال 88 همین ایام با سود 45 تومانی قیمت هر سهم 190 تومان بود یعنی پی به ای حدود 4
سال 87 همین ایام بسته بود ولی قبل و بعد از باز شدن پی به ای 4 بود .
چه شد که ما به این سهم پی به ای 5 دادیم ؟

5- اگر بنا به 20 درصد سود باشد که شرکت های نقد شونده دیگر به سادگی این سود را به ما می دهند . مثلا همین فملی شما واقعا 20 درصد توانایی رشد دارد. شیران توانایی دارد . وصنا توانایی دارد . وبملت می تواند تازه قول هم می دهم همه این ها را راشین عزیز تایید قطعی می کنند :) .
با تمام این اوصاف من فکر می کنم در لبنیاتی ها ممکن است موارد قابل توجه بسیاری باشد که باعث ایجاد سود بیش از 100 درصدی شود . راستش من چند روزی است در حال بررسی شان هستم وقتی مصاحبه شما در نما بورس و تاپیکتون اینجا را خواندم گفتم بیام و مستقیم سوال بپرسم شاید معمای لبنی ها برای من حل شود که متاسفانه هنوز نشده است :)

6- ای کاش حوصله داشته باشید و کمی در مورد پست بانک با هم گپ بزنیم .

دوست عزيزم با تشكر از شما
1-بحث فروش زمين را گفتم در سال 90 قرار است انجام پذيرد نه در سال جاري
2- شيرهاي يارانه اي تقريبا 10 درصد و ساير فراورده هاي شير شركت حدود 30 درصد بودجه شركت را تشكيل ميدهد
3- طبق اطلاعات حاصله به دليل فشار سازمان بورس شركت مجبور شده است هزينه هاي خود را افزايش دهد تا سود خود را دست پايين اعلام نمايد وگرنه هيچگاه حتي با اجراي طرح تحول به يكباره هزينه اداري و عمومي شركت 50 درصد افزايش پيدا نميكرد نهايت رشد اين هزينه ها 30 درصد ميباشد
4- پي بر اي متوسط صنعت چقدر است؟ پي بر اي متوسط بازار چقدر است؟ پي بر اي 5 به عنوان متوسط پي بر اي گروه و پي بر اي كف بازار لحاظ شده است وگرنه هم پي بر اي متوسط گروه و هم پي بر اي بازار بالاتر از 5 ميباشد ما دست پايين پي بر اي داديم
5- اما درباره سود 20 درصدي بنده ميگويم حداقل اين سود 20 درصد است ان هم در بازه كوتاه مدت ولي در بازه ميان مدت با تعديل مثبت عايدي كه در پيش است يا قطعي شدن و يا منتشر شدن بحث فروش زمين شركت يا حتي افزايش متوسط نسبت پي بر اي در اين گروه شايد هم بادهي بسيار بيشتر از 20 درصد باشد به هر عنوان به اين نكته مهم توجه نماييد در تاپيك راشين عزيز تمامي سهامي كه از ديد بنيادي و تكنيكال در يك راستا باشند بررسي خواهد شد و بررسي غشان صرف برتري داشتن اين سهم به نسبت ساير سهمها نميباشد در ادامه تمامي سهام پر پتانسيل ديگر كه از ديد بنيادي و تكنيكال جاي رشد دارد بررسي خواهد شد و اين بررسي صرف به غشان نخواهد بود

arak_bourse
2011/03/04, 10:47
جناب نظري يك تحليل هم از قشكر داشته باشيد كه بعضي دوستان سيگنال خريد براي آن داده اند؟
در مورد بانك ملت و وصنعت هم اگر كار كرده ايد نظرتان را بفرماييد؟

محسن نظري
2011/03/04, 11:12
جناب نظري يك تحليل هم از قشكر داشته باشيد كه بعضي دوستان سيگنال خريد براي آن داده اند؟
در مورد بانك ملت و وصنعت هم اگر كار كرده ايد نظرتان را بفرماييد؟
دوست عزيزم قشكر را از ديد بنيادي با توجه به مصرف بالاي انرژي گاز چندان مساعد نميبينم البته امسال توانايي رسيدن به سود حداقل 20 توماني را دارا ميباشد
وصنعت با افزايش سود شركتهاي زير مجموعه و ازاد سازي بخشي از ذخاير كاهش ارزش سرمايه گذاري ها ميتواند تعديل خوبي تا سطح 22-23 تومان بدهد به نظرم قيمت سهم توانايي رسيدن به سطوح 130 تومان را داشته باشد
بانك ملت نيز قطعا با تعديل عايدي هم براي امسال و هم براي سال 90 روبرو ميباشد قيمت سهم با اعمال تعديل عايدي براحتي ميتواند به سطوح 220 تومان برسد

محسن نظري
2011/03/04, 18:45
بنده كمي هم بر روي سفارود با توجه به افتتاح طرح لوله و الياف بهراد و بهبود بازار فروش شركت در سال 90 نظر دارم بايد ديد تكنيكال ان در چه سطحي سيگنال خريد ميدهد...

مصطفی مصری پور
2011/03/04, 19:42
د
وصنعت با افزايش سود شركتهاي زير مجموعه و ازاد سازي بخشي از ذخاير كاهش ارزش سرمايه گذاري ها ميتواند تعديل خوبي تا سطح 22-23 تومان بدهد به نظرم قيمت سهم توانايي رسيدن به سطوح 130 تومان را داشته باشد

جناب نظری...بازگشایی ایران خودرو و عرضه ی پاسارگاد تا چه حد میتونه روی وصنعت تاثیر بذاره
محسن نظري
2011/03/04, 19:56
جناب نظری...بازگشایی ایران خودرو و عرضه ی پاسارگاد تا چه حد میتونه روی وصنعت تاثیر بذاره
دوست عزيزم قطعا بازگشايي خودرو تاثير نسبتا بالايي بر روي وصنعت دارد اما پاسارگاد چندان تاثيري بر وصنعت ندارد وصنعت تنها نيم درصد پاسارگاد را دارا ميباشد

diesel29
2011/03/04, 20:18
راشين جان از ديد بنيادي بعيد است به قيمتهاي 210 تومان برسد به نظر بنده نيز خريد در سطوح قيمتي 260-270 تومان مناسب است البته احتمال دارد از شنبه روند سهم عوض شود

اول از همه سلام راشین خانم این اولین پست من برای شما ست درسته در جواب پست من به اقای نظری میباشد اما چون این صحبت بین شماست گفتم همینجا عرض ادب کرده باشم
دوستان من این سهمی که شما راجع به ورودش صحبت میکنید همون غشان دیگه ؟ چون جایی اسم سهم و نبردین همش قیمت دادین کنجکاو شدم

گلادياتور
2011/03/04, 20:19
جناب نظري اگه ممكنه توضيح بيشتري راجع به سفارود بدين
تشكر

محسن نظري
2011/03/04, 20:41
جناب نظري اگه ممكنه توضيح بيشتري راجع به سفارود بدين
تشكر
دوست عزيزم طرح لوله و الياف بهراد با ظرفيت بيش از 23 هزار تن راه اندازي شده است كه در سال 90 ميتواند سود مناسبي را براي سفارود رقم بزند از طرفي با افزايش قيمت نفت و افزايش بودجه عمراني شركت باعث دريافت و وصول مطالبات سفارود و افزايش تقاضا و بهبود بازار شركت خواهد شد محصولات اين شركت عمدتا به شركتهاي اب و فاضلاب فروخته ميشود كه پيشبيني ميشود در سال 90 تقاضا براي محصولات شركت افزايش خوبي يابد با جمع اين تفاسير سود سفارود در سال 90 قابليت رشد خوبي را خواهد داشت

راشین
2011/03/05, 23:27
جناب نظري و راشين خانم عزيز شبتون بخير
غير از غشان روي سهم ديگه اي براي خريد نظر نداريد؟
قشكر را چگونه مي دانيد؟

قشکر از دید تکنیکی به نقطه جالبی رسیده به نظرم حرفهایی برای گفتن دارد شاید در حال تشکیل یک سر و شانه بزرگ باشد که در بلند مدت جواب می دهد همه این منوط به این است که از 148 پایینتر نرود اما چون محسن عزیز از دید بنیادی سهم را تایید نمی کنند ریسک دارد پس بهتر است حداقل تا شکسته شدن روند نزولی صبر کنید
موتوژن هم سهم خوبیست و تکنیکال خوبی دارد
فعلا در این قیمتها سهم دیگری مد نظرم نیست اگر رایان با قیمت خوبی بازگشایی شد سهم بسیار خوبیست باید دید در چه قیمتی باز می شود
ومعادن رو هم باید زیر نظر داشت به موقعش وارد میشیم

محسن نظري
2011/03/06, 08:56
محسن جان سفارود روی خط حمایتش قرار داره فقط یک احتمال هست آن هم اینکه بخواهد دوباره قیمت 90 را لمس کند و تشکیل کف دوقلو بدهد
ممنونم راشين جان پس در واچ ليست باشد براي خريد بنده هم انتظار رشد قيمتي خوبي از سفارود دارم

راشین
2011/03/06, 09:51
سلام به همه عزیزان
دیروز وپترو جمع شد من هم چون موفق به خرید در صف فروش نشدم از خرید بالاتر سهم به دلیل زیر صرفه نظر کردم:
هم خط حمایت سهم شکسته شده و هم حمایت rsi البته هنوز تثبیت نشده اما به هر حال منطقی تر این بود که صبر کنم بالای خط روند قرار بگیرد بنابراین هیچ توصیه ای هم به خرید نکردم
ضمن اینکه بنیادی خوبی هم ندارد

stockbroker68
2011/03/06, 09:59
با سلام و خوش امد به شما خانم راشین
میخواستم نظر شما را در رابطه با صدرا بدانم
محمود شریعت
2011/03/06, 21:23
ولغدر هم خوب به خط چنگال اندروز واكنش نشون داد!
واگرايي در مكدي و قيمت هم قابل مشاهده است

http://021.img98.net/out.php/i154715_16081604159415831585.jpg

arak_bourse
2011/03/06, 21:39
يعني فردا ولغدر مثبته؟

mohseni1353
2011/03/06, 21:58
استاد نظری در خصوص حقوقی هاییی که سهامدار دجابر هستند در سایت بورس همه فلش ها سبز هست ممکنه منو راهنمایی کنید چرا همه حقوقی های سهمامدار در دجابر امروز سهامشنو بالا بردن با سپاس فراوان

محسن نظري
2011/03/06, 22:24
استاد نظری در خصوص حقوقی هاییی که سهامدار دجابر هستند در سایت بورس همه فلش ها سبز هست ممکنه منو راهنمایی کنید چرا همه حقوقی های سهمامدار در دجابر امروز سهامشنو بالا بردن با سپاس فراوان
دوست عزيزم احتمالا اشتباهي رخ داده است زيرا در تركيب و تغيير سهام سهامداران عمده نيز ببينيد تغييرات سهام در حجم بالا اتفاق افتاده است كه به واقع چنين نبوده است
http://www.tsetmc.com/Loader.aspx?ParTree=111C1614

پر ریسک
2011/03/06, 22:29
محسن جان این تغییرات مربوط به ثبت افزایش سرمایه هست .....................

محسن نظري
2011/03/06, 22:57
محسن جان این تغییرات مربوط به ثبت افزایش سرمایه هست .....................
ممنونم دوست عزيز درسته افزايش سرمايه دجابر از انباشته بوده زود به ثبت رسيده

علامه
2011/03/06, 23:00
دوستان عزیز
لطف میکنید راجع به ولغدر نظرتون رو بفرمایید خارج شیم یانگه داریم؟ (رو چه قیمتی)
ممنون

آریو
2011/03/06, 23:25
يعني فردا ولغدر مثبته؟

با اجازه صاحب خانه..
دوست عزیزم آراک جان.... ولغدر این روزا روند حرکتی جالبی رو توش نمیبینم البته شاید از دید من .... وایران با بازگشایی رویایی خودش ، ولغدر انگار نه انگار... ولساپا با بازگشایی عالی خودش بازم هم خبری از این سهم نشد .... تا چند روز پیش علت عدم حرکت سهمو در خالی کردن یک حقوقی میدونستم اما بعد از تموم کردنش بازم حرکتی توش ندیدم ... همون حقوقی که صدرا رو تو 306 تومن خالی میکرد و من فقط نگاه کردم ولی اینبار فقط نگاه نکردم!!! باهاش همراه شدم!! فکر کنم فردا معاملات منفی رو به خودش ببینه ... البته اینا فقط نظر شخصی منه .... دوست دارم استاد عزیزم جناب نظری بیشتر راهنماییمون کنه.........

محسن نظري
2011/03/06, 23:44
با اجازه صاحب خانه..
دوست عزیزم آراک جان.... ولغدر این روزا روند حرکتی جالبی رو توش نمیبینم البته شاید از دید من .... وایران با بازگشایی رویایی خودش ، ولغدر انگار نه انگار... ولساپا با بازگشایی عالی خودش بازم هم خبری از این سهم نشد .... تا چند روز پیش علت عدم حرکت سهمو در خالی کردن یک حقوقی میدونستم اما بعد از تموم کردنش بازم حرکتی توش ندیدم ... همون حقوقی که صدرا رو تو 306 تومن خالی میکرد و من فقط نگاه کردم ولی اینبار فقط نگاه نکردم!!! باهاش همراه شدم!! فکر کنم فردا معاملات منفی رو به خودش ببینه ... البته اینا فقط نظر شخصی منه .... دوست دارم استاد عزیزم جناب نظری بیشتر راهنماییمون کنه.........
از ديد بنده دوست عزيزم ولغدر چند پتانسيل دارد كه جذابش ميكند اول برگزاري مجمع در ابتداي سال 90 و تقسيم 70-80 درصد سود دوم پي بر اي پايين در اين گروه سوم احتمال فروش ساختمان دفتر مركزي شركت و چههارم احتمال اعلام سود بالاتر براي سال 90 بنده هدف اول سهم را سطوح قيمتي 100 و سپس تا شب مجمع110-120 تومان ميبينم

arak_bourse
2011/03/06, 23:44
آريو عزيز ممنونم
من هم موافقم اين سهم از اون سهم هاي بي جون هست كه خيلي كنده. سهم بايد حركت داشته باشه

محسن نظري
2011/03/06, 23:47
آريو عزيز ممنونم
من هم موافقم اين سهم از اون سهم هاي بي جون هست كه خيلي كنده. سهم بايد حركت داشته باشه
متاسفانه بازيگر خوبي ندارد دوست عزيزم

علامه
2011/03/06, 23:47
از ديد بنده دوست عزيزم ولغدر چند پتانسيل دارد كه جذابش ميكند اول برگزاري مجمع در ابتداي سال 90 و تقسيم 70-80 درصد سود دوم پي بر اي پايين در اين گروه سوم احتمال فروش ساختمان دفتر مركزي شركت و چههارم احتمال اعلام سود بالاتر براي سال 90 بنده هدف اول سهم را سطوح قيمتي 100 و سپس تا شب مجمع110-120 تومان ميبينم

جناب نظری عزیز
تو یکی از همین سایتها شایعه تعدیل منفی بود شما چیزی شنیدین؟
بنظرتون 100 تومن رو کی میبینه
اگه نظرتون راجع به زامیاد هم بفرمایید ممنون میشم
کوتاه مدت افت میکنه؟(با فروش فردا موافقین)
ممنونم از راهنماییهای همیشگی شما

arak_bourse
2011/03/06, 23:58
جناب نظري شما هم خداي نكرده بدتر از من معتاد بورس شديد ها!
خيلي دوست دارم بدونم كار اصلي شما چيه؟ البته ببخشيد فضولي مي كنم
به هرحال انسان وارسته اي مثل شما اگر يه خلاصه خودشو براي ما معرفي كنه خوشحاب ميشويم.
ارادتمنديم

LEON
2011/03/07, 06:02
سلام به استادید عزیزم

به سبد بنده.نظرتونو عنایت میفرمایید
--------------درصد--------قیمت خرید
1.آسیا------ 39%--------442
2.زامیاد-----32%--------250
3.مپنا-------12%--------435
4.وپست---9%----------1013
5.صدرا-----6%----------119
6.ولغدر-----2%---------97

ارادتمندم

arashvet
2011/03/07, 06:51
نفت پارس
پیش بینی درآمد هر سهم برای سال منتهی به 1390/12/29 با سرمایه 250,000 میلیون ریال مبلغ 615 ریال(3 درصد افزایش):dasdas:

محسن نظري
2011/03/07, 09:19
جناب نظری عزیز
تو یکی از همین سایتها شایعه تعدیل منفی بود شما چیزی شنیدین؟
بنظرتون 100 تومن رو کی میبینه
اگه نظرتون راجع به زامیاد هم بفرمایید ممنون میشم
کوتاه مدت افت میکنه؟(با فروش فردا موافقین)
ممنونم از راهنماییهای همیشگی شما
دوست عزيزم امروز بسته شد براي تعديل همه چيز به زودي دربازه ولغدر به زودي مشخص ميباشد در صورتي كه تعديل مثبت بايد سطوح قيمتي 100-110 را ميبيند در صورتي كه منفي باشد 90-85 تومان

محسن نظري
2011/03/07, 09:22
جناب نظري شما هم خداي نكرده بدتر از من معتاد بورس شديد ها!
خيلي دوست دارم بدونم كار اصلي شما چيه؟ البته ببخشيد فضولي مي كنم
به هرحال انسان وارسته اي مثل شما اگر يه خلاصه خودشو براي ما معرفي كنه خوشحاب ميشويم.
ارادتمنديم
دوست عزيز بنده فاندامنتاليستم و شغلمم ارائه تحليل هاي بنيادي به شركتها و پرتفو گرداني ميباشد

محسن نظري
2011/03/07, 09:35
سلام به استادید عزیزم

به سبد بنده.نظرتونو عنایت میفرمایید
--------------درصد--------قیمت خرید
1.آسیا------ 39%--------442
2.زامیاد-----32%--------250
3.مپنا-------12%--------435
4.وپست---9%----------1013
5.صدرا-----6%----------119
6.ولغدر-----2%---------97

ارادتمندم
دوست عزيزم اسيا را توصيه به فروش در قيمتهاي 480 تومان ميشود
زامياد را بهتر از در سطوح قيمتي 280 تومان خارج شويد
مپنا را تا قيمتهاي 400-420 نگه داريد
وپست را تا افزايش سرمايه نگه داريد
صدرا را فهلا نگه داريد
ولغدر را بعد از تعديل بفروشيد

احمدي
2011/03/07, 09:52
سلام جناب نظری ولساپا با این تعدیل مثبتی که داده برای خرید و نگه داری تو این قیمتها چه طور می بینید؟

stockbroker68
2011/03/07, 10:16
سلام دوست عزیز ممنون از لطفتون
خوشبختانه در مورد صدرا تحلیل زیاده
اول بگویم خودم صدرا دارم و بیشتر از هر کسی از صعود سهم خوشحال خواهم شد
صدرا متاسفانه خط حمایت بسیار معتبر خودش را شکست اما یک جای امیدواری وجود دارد آنهم تقریبا در کف قرار گرفتن اندیکاتور rsi است هر چند میزان این اندیکاتور هم هنوز جای اصلاح دارد فعلا چیزی که من در نمودار این سهم می بینم دو حالت میتواند اتفاق بیفتد :صبر کنیم ببینیم با خط حمایت شکسته شده در قیمت 250 چکار می کند اگر بتواند دوباره در این قیمت نفوذ کند میتوان به قیمتهای بالای 300 فکر کرد اما اگر نتواند بالای 250 تثبیت شود احتمال کاهش تا حدود 190 هست
فعلا این باشه تا ببینیم کدام مورد اتفاق می افتد
خانم راشین
تشکر فراوان

diesel29
2011/03/07, 10:42
سلام راشین عزیز تو تاپیک دوستای خوب و با دانشتون از محضر اقای نظری و پناهی خیلی استفاده میکنم خوشحال میشم با توجه به اینکه تصمیم دارم برای فرد دیگری سرمایه گذاری کنم به جهت پایین اوردن ریسک و بالاتر بردن بازدهی و اطمینان از انتخابم از شما دوست عزیزم راهنمایی بگیرم
راشین جان برای پدرم میخوام سبد تشکیل بدم به دید میان مدت و بلند مدت تا شهریور سال اینده یه سود معقول 40تا50% متصورم خوشحال میشم راهنماییم کنید
تصمیم دارم با حدود 60تا 70 % پول واحدهای صندوق بردارم
20% سهام
10%نگهدارم برای عرضه اولیه و شرکت در مجامع
برای سهام تصمیم به ورود پلکانی به وساپا و کچاد و خزامیاو وصنعت رو در نظر دارم خوشحال میشم راجع به سهام های عرض شده و قیمتهای انها راهنمایی بفرمایید اگر سهم بنیادی و اینده دار و قیمت مطمینی نیز هست معرفی کنیم متاسفانه غشان وارد نشدم تصمیم دارم پگاه اصفهانم براش بردارم
راجع به صندوقم اگر صندوق با پتانسیل خوبی سراغ دارید که کارشناسی عمل میکنند و پتامسیل بالایی داره ممنون میشم راهنمایی کنید

محسن نظري
2011/03/07, 11:04
سلام جناب نظری ولساپا با این تعدیل مثبتی که داده برای خرید و نگه داری تو این قیمتها چه طور می بینید؟
دوست عزيزم بنده فكر ميكنم با توجه به سود سال 90 شركت هدف شب مجمع ولساپا سطوح قيمتي 650-700 تومان ميباشد خريد سهم پس از اصلاح قيمتي و با اعلام نقطه ورود توسط دوستان تكنيكاليست گزينه ارزنده اي ميباشد

راشین
2011/03/07, 11:55
سلام به همه عزیزان
دیروز وپترو جمع شد من هم چون موفق به خرید در صف فروش نشدم از خرید بالاتر سهم به دلیل زیر صرفه نظر کردم:
هم خط حمایت سهم شکسته شده و هم حمایت rsi البته هنوز تثبیت نشده اما به هر حال منطقی تر این بود که صبر کنم بالای خط روند قرار بگیرد بنابراین هیچ توصیه ای هم به خرید نکردم
ضمن اینکه بنیادی خوبی هم ندارد

همانطور که فکر می کردم فعلا نتوانسته به 100 نفوذ کند همچنان باید نظاره گر بود

راشین
2011/03/07, 12:48
سلام راشین عزیز تو تاپیک دوستای خوب و با دانشتون از محضر اقای نظری و پناهی خیلی استفاده میکنم خوشحال میشم با توجه به اینکه تصمیم دارم برای فرد دیگری سرمایه گذاری کنم به جهت پایین اوردن ریسک و بالاتر بردن بازدهی و اطمینان از انتخابم از شما دوست عزیزم راهنمایی بگیرم
راشین جان برای پدرم میخوام سبد تشکیل بدم به دید میان مدت و بلند مدت تا شهریور سال اینده یه سود معقول 40تا50% متصورم خوشحال میشم راهنماییم کنید
تصمیم دارم با حدود 60تا 70 % پول واحدهای صندوق بردارم
20% سهام
10%نگهدارم برای عرضه اولیه و شرکت در مجامع
برای سهام تصمیم به ورود پلکانی به وساپا و کچاد و خزامیاو وصنعت رو در نظر دارم خوشحال میشم راجع به سهام های عرض شده و قیمتهای انها راهنمایی بفرمایید اگر سهم بنیادی و اینده دار و قیمت مطمینی نیز هست معرفی کنیم متاسفانه غشان وارد نشدم تصمیم دارم پگاه اصفهانم براش بردارم
راجع به صندوقم اگر صندوق با پتانسیل خوبی سراغ دارید که کارشناسی عمل میکنند و پتامسیل بالایی داره ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام دوست عزیز
دستیابی به بازدهی 40-50 درصدی تا شهریور حتما قابل دستیابی نیست اما امیدواریم که اینطور بشود
کچاد در قیمتهای منفی گزینه مناسبیست حمایت خوبی در 580 دارد اما احتمال کمی هم وجود دارد که بتوان در قیمتهای پایینتر هم خرید کرد کف سهم 530 است و به نظر من در بلند مدت میتواند تا 800 رشد کند
در مورد وساپا الان نظری ندارم باید بررسی کنم
زامیاد در صورت عبور از 265 با هدف 280-300 خرید کنید یا منتظر اصلاح بیشتر باشید دو حمایت حیاتی دارد اولی 253 و دومی 240 در صورت رسیدن به این قیمتها مجددا بررسی می کنیم
وصنعت برای خرید در قیمتهای منفی خوبه اما مقاومت بلند مدت سهم اکنون در قیمت 130 قرار گرفته این مقاومت همان مقاومتیست که در گذشته در قیمتهای 145 و 144 و کمی نزدیکتر در قیمت 1316 از افزایش قیمت سهم جلوگیری کرده در واقع خط روند نزولی بلند مدت سهم است و شکست آن افق های جدیدی پیش روی سهم فرار می دهد.حمایتهای خوب سهم 110،116 و نهایتا 103 است من خودم امروز پله اول خرید را انجام دادم
غشصفها هم الان زود است
سهمهای دیگر را هم در وقت خودشان اعلام می کنم البته با همکاری محسن عزیز و سایر دوستان

راشین
2011/03/07, 12:53
دوست عزيزم اسيا را توصيه به فروش در قيمتهاي 480 تومان ميشود
زامياد را بهتر از در سطوح قيمتي 280 تومان خارج شويد
مپنا را تا قيمتهاي 400-420 نگه داريد
وپست را تا افزايش سرمايه نگه داريد
صدرا را فهلا نگه داريد
ولغدر را بعد از تعديل بفروشيد

موافقم

arak_bourse
2011/03/07, 13:16
راشين خانم خبهمن در منفي فردا براي خريد چطور است؟

حبیب
2011/03/07, 13:41
راشین خانم ضمن تشکر در صورت امکان تحلیلی از دو سهم البرز و خاور نیز بفرمایید ممنون میشم

LEON
2011/03/07, 14:37
راشین جان بازده 50% کلا نمیشه یا واسه سبد دوستمون بعیده؟؟

راشین
2011/03/07, 14:45
راشین جان بازده 50% کلا نمیشه یا واسه سبد دوستمون بعیده؟؟

احتمال دستیابی به چنین بازدهی هست ،اشتباه از من بود به جای حتما باید می نوشتم لزوما

راشین
2011/03/07, 14:55
راشين خانم خبهمن در منفي فردا براي خريد چطور است؟

حمایت خیلی خوب بهمن 248 هست با توجه به اینکه روند کوتاه مدت صعودی خود را شکسته و همانطور که گفته بودم به این حمایت که اکنون به مقاومت تبدیل شده ،عکس العمل نشان داد و برگشت برای میان مدت وبلند مدت سهم خوبیست من خودم فعلا خبهمن نمی خرم تا زمانیکه یا اصلاح درست و حسابی بکند یا از مقاومت قبلی عبور کند ،مگر برای نوسانات کوچک

پر ریسک
2011/03/07, 15:03
خانم راشین میشه یه نگاه به وساخت بندازین ایا به نظرتون یه اصلاح بزرگ در انتظار این سهمه یا من اشتباه می کنم...............

راشین
2011/03/07, 15:04
راشین خانم ضمن تشکر در صورت امکان تحلیلی از دو سهم البرز و خاور نیز بفرمایید ممنون میشم

منظورتان از البرز داروسازی البرز است یا بیمه البرز؟
در مورد خاور هم حمایت معتبر سهم در قیمت 81 تومان قرار گرفته به نظر نمی آید جای افت چندانی داشته باشد زمانی باید نگران شد که از 81 پایینتر بیاید
نزول سهم همراه با وقوع واگرایی منفی بوده بنابراین بهتر است تا از بین رفتن واگرایی دست نگه داشت چون معمولا این واگرایی ها سهم را در رکود می برند

راشین
2011/03/07, 15:11
خانم راشین میشه یه نگاه به وساخت بندازین ایا به نظرتون یه اصلاح بزرگ در انتظار این سهمه یا من اشتباه می کنم...............

وساخت سهم مورد علاقه منه اما در صورتی میتوانیم به بازدهی زیاد این سهم فکر کنیم که بتواند بر روند نزولی بلند مدتش غلبه کند یعنی در مقطع فعلی در مرحله اول باید از باند 185-170 با قدرت عبور کنه و در مرحله دوم از حدود 206

matrix2010
2011/03/07, 15:13
راشين خانم، شاخص كل انگار واگرايي منفي مي خواد بزنه. از طرف ديگر شاخص هاي گروههاي مختلفي هم واگرايي منفي ماهيانه دارند مي زنند. در عوض شاخص تجهيزاتي خوب اصلاح كرده و اصلاح آن انگاري تمام شده است. كلا روند بازار را در آينده چطور مي بينيد؟ معمولا تجهيزاتي ها ليدر بازار بودند.

پر ریسک
2011/03/07, 15:13
خانم راشین ببخشید منظورم رشد سهم نبود به نظرم سهم تا زیر 120 شاید بیاد منظورم این بود این امکان هست با توجه به تکنیکال سهم............

راشین
2011/03/07, 15:25
خانم راشین ببخشید منظورم رشد سهم نبود به نظرم سهم تا زیر 120 شاید بیاد منظورم این بود این امکان هست با توجه به تکنیکال سهم............

ببخشیددوست عزیز با توجه بهاینکه نظر خود من روی این سهم بیشتر صعودی هست متوجه منظورتون نشدم
به هر حال من در نمودار سهم چیزی خاصی نمی بینم که حاکی از ریزش سنگین باشه اگر شما متوجه موردی شدید ممنون میشم بگید

راشین
2011/03/07, 15:34
راشين خانم، شاخص كل انگار واگرايي منفي مي خواد بزنه. از طرف ديگر شاخص هاي گروههاي مختلفي هم واگرايي منفي ماهيانه دارند مي زنند. در عوض شاخص تجهيزاتي خوب اصلاح كرده و اصلاح آن انگاري تمام شده است. كلا روند بازار را در آينده چطور مي بينيد؟ معمولا تجهيزاتي ها ليدر بازار بودند.

دوست عزیز من اصلا به شاخص دستکاری شده و دروغین نگاه نمی کنم ترجیح میدهم بیشتر به نمودار سهام بپردازم تا شاخص اگر نکته منفی وجود داشته باشد حتما در نمودار تک تک سهمها هم خود را نشان می دهد
در مورد تجهیزاتی ها تا حدودی حق با شماست اما هنوز هم توصیه به صبر می کنم چون هنوز قابل اطمینان نیست
ئر مورد خودرویی ها هم فعلا نشانی از صعود خاصی نمی بینم در مورد بهمن و زامیاد که چند پست بالاتر گفتم خودرو هم 450 نقطه مهمی برای سهمه اگر بتونه عبور کنه 500 رو میبینه
هنوز نظرم روی کالسیمین مثبته البته برای کسانیکه از 930 با همراه شدند نه برای تازه واردها،کچاد هم میتونه بازدهی خوبی در 6 ماه آینده داشته باشه
در کل شاید تا اواخر سال صعود خاصی نداشته باشیم اما این منفی ها میتونه فرصت خرید باشه برای سهمهای خوب و نگهداری برای بازدهی در سال 90
اگر سهم خاصی مورد نظرتونه بفرمایید

حبیب
2011/03/07, 15:54
منظورتان از البرز داروسازی البرز است یا بیمه البرز؟
در مورد خاور هم حمایت معتبر سهم در قیمت 81 تومان قرار گرفته به نظر نمی آید جای افت چندانی داشته باشد زمانی باید نگران شد که از 81 پایینتر بیاید
نزول سهم همراه با وقوع واگرایی منفی بوده بنابراین بهتر است تا از بین رفتن واگرایی دست نگه داشت چون معمولا این واگرایی ها سهم را در رکود می برند

ممنون
منظور بیمه البرز بود در ضمن واگرایی منفی خاور که باعث ریزش شد را ممکنه رو شکل نشان دهید . شرمنده

يزدی
2011/03/07, 16:50
سلام راشین خانم:)

عرض ارادت و خسته نباشید...
موفق باشید

آریو
2011/03/07, 17:07
دوست عزيزم امروز بسته شد براي تعديل همه چيز به زودي دربازه ولغدر به زودي مشخص ميباشد در صورتي كه تعديل مثبت بايد سطوح قيمتي 100-110 را ميبيند در صورتي كه منفي باشد 90-85 تومان
***ولغدر*** امیدوارم تعدیلش مثبت باشه و همه دوستان سود خوبی بکنن

arak_bourse
2011/03/07, 17:52
راشين خانوم سلام
در مورد فباهنر و فجر تكنيكالي براي نوسان گرفتن موقع خريد نشده؟
ممنون ميشوم

راشین
2011/03/07, 18:31
نمودار خاور:
http://up.iranblog.com/images/lr7b1eeltiglb1ae5b0i.png (http://up.iranblog.com/)
در نمودار فوق در این حالت خاص من اندیکاتور rsi را بنا به دلایل تجربی در حالت بازه زمانی 25 روزه قرار داده ام اگر اندیکاتور در بازه زمانی 15 روزه فرار داده شود میبینید که واگرایی منفی از بین رفته و پول بک هم انجام شده اما در حالت فرسایشی قرار دارد
به هر حال به نظر من خیلی بعید است که قیمت کمتر از 81 را ببیند و اگر به این قیمت برسد من خریدارم

تصویر دوم:
http://up.iranblog.com/images/o7apjrjpd3wi4st09ucb.png (http://up.iranblog.com/)

راشین
2011/03/07, 18:35
سلام راشین خانم:)

عرض ارادت و خسته نباشید...
موفق باشید

سلام بر جناب یزدی بزرگوار
از دیدن شما اینجا واقعا خوشحال شدم امیدوارم حضورتان همیشگی باشد و از راهنمایی ها و نظرات ارزنده شما بیشتر بهره ببریم

راشین
2011/03/07, 18:38
شکر شاهرود
http://up.iranblog.com/images/qu7vfk835vugk2dhabpa.png (http://up.iranblog.com/)

راشین
2011/03/07, 18:42
در مورد بیمه البرز هم در کمال صداقت عرض می کنم واقعا نظری ندارم نمیتوانم فعلا با قطعیت در مورد این سهم نظر بدهم جز اینکه 630 نقطه حمایت خوبی برای سهم هست اما فعلا هیچ سیگنال خریدی نمی بینم شاید جای کمی اصلاح بیشتر داشته باشد در حد تقریبا 7 درصد

راشین
2011/03/07, 18:49
راشين خانوم سلام
در مورد فباهنر و فجر تكنيكالي براي نوسان گرفتن موقع خريد نشده؟
ممنون ميشوم

سلام دوست عزیز
فباهنر حمایت بسیار خوبی در قیمت حدود 115-118 دارد به نظرم اگر تا آن قیمت کاهش پیدا کند بتوان نوسان خوبی گرفت و حد ضرر را هم کمی پایینتر قرار داد
متاسفانه دیتای فجر را ندارم

arak_bourse
2011/03/07, 19:04
راشين خانوم
ممنون از تحليلهاي خوبت. در مورد وصنعت خريد در منفي فردا را اساتيد ديگر تاكيد مي كنند. نظر تكنيكي شما چيست؟
سپاسگزارم

ملک الملک
2011/03/07, 19:09
با سلام

راشین خانم اگر امکان دارد یک کم راجع به وپترو هم توضیح دهید .

آیا جا برای اصلاح بیشتر را دارد؟

با تشکر

راشین
2011/03/07, 20:17
راشين خانوم
ممنون از تحليلهاي خوبت. در مورد وصنعت خريد در منفي فردا را اساتيد ديگر تاكيد مي كنند. نظر تكنيكي شما چيست؟
سپاسگزارم

خواهش می کنم دوست عزیز امیدوارم مفید باشه فقط تاکید می کنم احتمال خطا برای هر کسی وجود داره و من هم مصون از اشتباه نیستم
در مورد وصنعت با خریدش موافقم ولی همانطور که در صفحات قبل گفتم به مقاومت بلند مدت سهم در قیمت 130 تومان توجه داشته باشید.عبور از این قیمت ،فصل جدیدی در معاملات سهم رقم خواهد زد

راشین
2011/03/07, 20:32
با سلام

راشین خانم اگر امکان دارد یک کم راجع به وپترو هم توضیح دهید .

آیا جا برای اصلاح بیشتر را دارد؟

با تشکر

سلام دوست عزیز
دیروز در مورد وپترو نوشتم این سهم خط حمایت معتبرش شکسته شده ولی هنوز تثبیت نشده اگر نتواند بالای این خط یعنی بالاتر از 100 تومان تثبیت شود به نظر من جای اصلاح بیشتر هم هست معاملات دو روز آینده بسیار مهم است.اگر توانست بالاتر از 100 تثبیت شود که میتوان به روند صعودی امیدوار بود اما اگر سطح حمایتی 91 نتواند جلوی ریزش بیشتر را بگیرد، ابتدا تا کف قبلی یعنی 83 ریزش می کند و توصیه من این است که در صورت کاهش بیشتر از 83 اگر دارنده سهم هستید خارج شوید چون کاهش شدیدی اتفاق خواهد افتاد
البته فعلا اندیکاتورها این مقدار ریزش را تایید نمی کنند .حتما روند سهم را دنبال می کنم چون در صورت نفوذ بالای 100 سهم خریدنی خواهد شد

مهربان
2011/03/07, 22:25
...راشین جان بنای تاپیک نام اشنا وزیباتو در این فروم تبریک و تهنیت میگم...انشالله مثل سابق پر بار و الهام بخش باشه...

mohseni1353
2011/03/07, 22:32
استاد راشین نظرتون نسبت به قنیشا رو میخواستم بدونم سه قلو کف یا من اشتباه می کنم

محسن نظري
2011/03/08, 01:38
در مورد بیمه البرز هم در کمال صداقت عرض می کنم واقعا نظری ندارم نمیتوانم فعلا با قطعیت در مورد این سهم نظر بدهم جز اینکه 630 نقطه حمایت خوبی برای سهم هست اما فعلا هیچ سیگنال خریدی نمی بینم شاید جای کمی اصلاح بیشتر داشته باشد در حد تقریبا 7 درصد
راشين جان اتفاقا بنده از ديد بنيادي حسابي سهم را تاييد ميكنم سهم هم با تعديل مثبت همراه ميباشد هم افزايش سرمايه و هم قراردادهاي جديد فقط سهامدار صبور ميخواهد فعلا به نظر بنده در دو سطح قيمتي 620-270 تومان نوسانات خوبي ميدهد

محمود شریعت
2011/03/08, 09:41
با اجازه اساتيد
به نظر من البرز الان براي خريد گزينه ي مناسبيست. مخصوصا براي نوسان گيري دو سه روزه

محمود شریعت
2011/03/08, 10:00
استاد راشین نظرتون نسبت به قنیشا رو میخواستم بدونم سه قلو کف یا من اشتباه می کنم

تقريبا سه قلو هم ميشه در نظر گرفت (البته حفره ها در يك راستا قرار ندارند) ولي بايد 1475 را رد كند. در اينصورت هدف قيمت ميشود 160 تومان كه ميانگين 55 روزه نيز در محدوده 158 تومان قرار دارد.

Yekta
2011/03/08, 10:10
ازحضور دوستان عزیزی چون محسن وراشین وبابک اظهار خوشحالی میکنم واز الطاف بیدریغ ایشان وراهنماییهای بی منتشان کمال تشکر را دارم

راشین
2011/03/08, 11:08

من واقعا استاد نیستم خواهشم اینه که با این لقب خطابم نکنید ممنون دوست من
اما در مورد قنیشا تا من دیتای این سهم رو آپ دیت می کنم اگر خودتان نمودار سهم را دارید بی زحمت همینجا بگذارید از روی نمودار شما هم می توان نظر داد
ممنون

راشین
2011/03/08, 11:11
راشين جان اتفاقا بنده از ديد بنيادي حسابي سهم را تاييد ميكنم سهم هم با تعديل مثبت همراه ميباشد هم افزايش سرمايه و هم قراردادهاي جديد فقط سهامدار صبور ميخواهد فعلا به نظر بنده در دو سطح قيمتي 620-270 تومان نوسانات خوبي ميدهد

محسن جان من هم گفتم روی حمایت خوب خودش قرار داره و خرید در این قیمتها حتی با فرض کاهش 7 درصدی ریسک کمی با توجه به تارگتهای احتمالی دارد اما من هنوز سیگنال خرید نمی بینم و این دقیقا میشه منطبق بر فرمایش شما مبنی بر صبر روی سهم

راشین
2011/03/08, 11:13
...راشین جان بنای تاپیک نام اشنا وزیباتو در این فروم تبریک و تهنیت میگم...انشالله مثل سابق پر بار و الهام بخش باشه...

ممنون مهربان عزیزمنتظر حضور بیشتر شما نیز هستیم

محمود شریعت
2011/03/08, 11:25
من واقعا استاد نیستم خواهشم اینه که با این لقب خطابم نکنید ممنون دوست من
اما در مورد قنیشا تا من دیتای این سهم رو آپ دیت می کنم اگر خودتان نمودار سهم را دارید بی زحمت همینجا بگذارید از روی نمودار شما هم می توان نظر داد
ممنون

http://021.img98.net/out.php/i158059_16021606161015881575.jpg

arak_bourse
2011/03/08, 11:26
راشين خانوم سلام
سشرق از لحاظ تكنيكي در چه حالي است؟
ممنون

محمود شریعت
2011/03/08, 12:32
تراوشات ذهني يك آماتور (يعني بنده)
http://021.img98.net/out.php/i158183_16081589160615931578.jpg

راشین
2011/03/08, 14:17
راشين خانوم سلام
سشرق از لحاظ تكنيكي در چه حالي است؟
ممنون

سلام دوست عزیز
شرمنده، من دیتای سشرق و کلا هیچ سیمانی را ندارم اگر محمود خان یا سایر دوستان نمودار یا دیتای سهم را بگذارند و خودشان هم نظر بدهند ممنون می شوم

راشین
2011/03/08, 14:26
http://forums.boursy.com/

ضمن تشکر از محمود خان ،اگر قیمت 1475 را رد بکند میتوان گفت یک کف دوقلوی کوچک با هدف 157 شکل می گیرد ،که تقریبا منطبق می شود بر روند نزولی میان مدت سهم
اگر دقت کنید یک واگرایی مخفی منفی هم وجود دارد

احمدي
2011/03/08, 14:37
سلام راشتین خانم
لطفا یه نگاهی هم به قثابت بندازید.

محمود شریعت
2011/03/08, 15:58
ضمن تشکر از محمود خان ،اگر قیمت 1475 را رد بکند میتوان گفت یک کف دوقلوی کوچک با هدف 157 شکل می گیرد ،که تقریبا منطبق می شود بر روند نزولی میان مدت سهم
اگر دقت کنید یک واگرایی مخفی منفی هم وجود دارد

منظورتان از مخفي چيست؟
واگرايي در مكدي را ميفرماييد؟

محمود شریعت
2011/03/08, 16:30
سشرق

به نظر من فردا مثبت معامله خواهد شد. البته اين فقط پيشبيني بنده است و هر اتفاقي ميتواند براي سهم بيفتد

http://021.img98.net/out.php/i158766_1587158815851602.jpg
نمودار هفتگي
http://021.img98.net/out.php/i158767_15871588158516022.jpg

vahid_lok
2011/03/08, 17:05
دوستان عزیز به نظرتون کچاد الگوی پرچم تشکیل نداده؟
البته من خیلی تازه کار هستم در این موارد!فقط سوال بود از استادان اینجا

محسن نظري
2011/03/08, 23:41
راشين جان شپنا نيز از ديد بنيادي با توجه به قيمتهاي فعلي نفت با تعديل خوبي در سودس ال 90 خود مواجه خواهد شد به نظر بنده تا شب مجمع به قيمتهاي 700 تومان خواهد رسيد تكنيكالش نيز تاييد ميشود؟

arak_bourse
2011/03/09, 07:36
جناب نظري شپنا را در صورت تاييد تكنيكال در اين قيمت ها ارزنده مي دانيد؟من مقداري 2 روز پيش خريد كردم

LEON
2011/03/09, 07:50
:
جناب نظري شپنا را در صورت تاييد تكنيكال در اين قيمت ها ارزنده مي دانيد؟من مقداري 2 روز پيش خريد كردمبا

با توجه به قیمت 540 تومنی و احتمال دادن آقا محسن به رسیدن به 700
منطقی این میشه دیگه.نه اراک جان!؟
پس الان میشه پرسید
جناب نظري شپنا را در صورت عدم تاييد تكنيكال در اين قيمت ها ارزنده مي دانيد؟من مقداري 2 روز پيش خريد كردم
:smiling: :ezpi:

arak_bourse
2011/03/09, 07:54
دوست عزيز متوجه نشدم يعني شما تكنيكالش را قبول نداريد يا بيناديش را؟

LEON
2011/03/09, 08:04
:صب بخیر
یعنی تو پست قبلی محسن 30% بازده تا مجمع دیده
یعنی فاندش خوبه
یعنی فاتدشو قبول داره مونده تکنیکی
یعنی من فضولم یکی از یکی دیگه سوال پرسیده
من بیخودی دخالت کردم
این سیمانی رو هم کی میخوای بخری؟
دس دس نکن دیدی 20 % اعلام کردن نخریدیا
ارادتمند:ezpi:

محسن نظري
2011/03/09, 08:49
جناب نظري شپنا را در صورت تاييد تكنيكال در اين قيمت ها ارزنده مي دانيد؟من مقداري 2 روز پيش خريد كردم
بله ديگه دوست من بنياديش عاليه تكنيكالش تاييد بشه سهم بي ريسك و با بازدهي قطعي ميشود

arak_bourse
2011/03/09, 08:50
دوست من سغرب را منظورت هست. كمي خريدم ولي باز مي خرم
شبنا هم امروز باز مي خرم
ديدم همه تالارهاي بورسي دارن ميرن دنبال شپنا. يادت نره بخري.

arak_bourse
2011/03/09, 08:51
محسن جان جناب HOly تكنيكالش را تاثثد كردند. تو فروم زدند. تو سايت هاي ديگه هم ديدم نمودارش را آوردند فكر كنم همه تكنيكاليست ها متفق القول اند. حمايت اول 540 و اگر رد كنه 520 است كه بعيد مي دونم

راشین
2011/03/09, 09:33
سلام به همگی
ابتدا یک عذرخواهی بکنم از همه دوستان عزیزی که سوال پرسیده اند و تا کنون بی جواب مانده بعد برم سراغ پاسخ به سوالات

راشین
2011/03/09, 09:34
راشين جان شپنا نيز از ديد بنيادي با توجه به قيمتهاي فعلي نفت با تعديل خوبي در سودس ال 90 خود مواجه خواهد شد به نظر بنده تا شب مجمع به قيمتهاي 700 تومان خواهد رسيد تكنيكالش نيز تاييد ميشود؟

محسن جان شپنا نمیدانم این دو سه روز چقدر اصلاح کرد اما خریدش در قیمتهای حدود 537 خوب هست به نظر من در مرحله اول تا 650 و بعد تا پیک قبلی صعود خواهد کرد

راشین
2011/03/09, 09:39
دوستان عزیز به نظرتون کچاد الگوی پرچم تشکیل نداده؟
البته من خیلی تازه کار هستم در این موارد!فقط سوال بود از استادان اینجا

پرچم نمیتونه باشه چون زمانش طولانی تر از زمان معمول برای تشکیل پرچم هست اما احتمال تشکیل مثلث صعودی هست ولی هنوز تایید نشده بهتره صبر کنیم

راشین
2011/03/09, 09:46
سلام راشتین خانم
لطفا یه نگاهی هم به قثابت بندازید.

قند ثابت از این جهت که روزهای معاملاتی زیادی نداشته و در واقع پر گردش نبوده نمودارش زیاد قابل اتکا نیست اینطور که به نظر من میرسه
علی رغم رشد زیادی که داشته پس از اصلاح به نظرم توانایی رشد تا حدود 190 رو داشته باشه و اصلاحش به نظر من میتونه تا حدود 110 باشه
فقط تاکید می کنم زیاد به این تحلیل تکیه نکنید چون همانطور که گفتم نمودار این سهم به دلیل روزهای کم معاملاتی و کندل های بسیار بزرگ زیاد قابل اتکا نیست

راشین
2011/03/09, 09:55
منظورتان از مخفي چيست؟
واگرايي در مكدي را ميفرماييد؟

http://up.iranblog.com/images/xw55h1up3m4egths1dh.png (http://up.iranblog.com/)

محسن نظري
2011/03/09, 10:14
محسن جان شپنا نمیدانم این دو سه روز چقدر اصلاح کرد اما خریدش در قیمتهای حدود 537 خوب هست به نظر من در مرحله اول تا 650 و بعد تا پیک قبلی صعود خواهد کرد
ممنونم راشين جان پس بنده مطمئن شدم تا شب مجمع به قله 700 توماني خواهد رسيد

محمد ساده
2011/03/09, 14:31
با سلام و ارادت به محسن عزیز و راشین عزیز
در مورد فاراک و خبهمن افت و بعد حمایت و مقاومت پیش روی سهمو میشه بدونم(البته از بعد تکنیکالی خودرویها میدونستم نیاز به اصلاح دارن...ولی نمیدونم چرا خبهمن284 به اشتباه و سنگین خریدم)
فاراکم که داره کم کم خستمون میکنه...ممنون میشم راهنمایی کنید.

محمود شریعت
2011/03/09, 16:42
نظرتون درباره مثلث متقارن وساپا (با هدف 370 تومان) چيست؟

http://021.img98.net/out.php/i161784_16081587157516621575.jpg

diesel29
2011/03/09, 17:49
سلام و خسته نباشید خدمت راشین و محسن عزیز
یه راهنمایی میکنید بین خانواده معدنی ها کگل کچاد فاسمین فملی با توجه قیمتهای الان و تارگتههای احتمالی و پتانسیل رشد تا مجمع با توجه به هفته آخر سال و ریزش احتمالی قیمت کدوم سهم رو معرفی میکنید قیمت ورود مناسبم بگید ممنون میشم
تو خانواده پالایشگاه و پتروشیمی و نفت کدوم سهم از نظر شما تو کف و اماده صعود میباشد اونم به دید مجمع
با توجه به ورود باک پاسارگاد کدام سهم که در پرتفوی خودش سهام این بانک رو داره مانند البرز و صعودم نکرده و اماده صعود میباشد رو معرفی میکنید
ببخشید اگر تعداد سوالها زیاد شد

راشین
2011/03/10, 20:51
با سلام و ارادت به محسن عزیز و راشین عزیز
در مورد فاراک و خبهمن افت و بعد حمایت و مقاومت پیش روی سهمو میشه بدونم(البته از بعد تکنیکالی خودرویها میدونستم نیاز به اصلاح دارن...ولی نمیدونم چرا خبهمن284 به اشتباه و سنگین خریدم)
فاراکم که داره کم کم خستمون میکنه...ممنون میشم راهنمایی کنید.

سلام محمد جان اگر طی هفته گذشته سری به این تاپیک می زدید هیچ وقت بهمن 284 تومانی نمی خریدید:ezpi:

خبهمن:سطح حمایتی بسیار خوبی در 248 تومان دارد از طرفی روند مثبت کوتاه مدت خود را شکسته و این خط اکنون به مقاومت در قیمت حدود 285 تبدیل شده مقاومت بسیار محکم بعدی 307 تومان است اما به نظر من در میان مدت توانایی رسیدن به حدود 365 و بلند مدت 430 تومان را دارد اما در نظر داشته باشید که صد درصد در این مسیر افت و خیز همراه خواهد بود

حمایت خیلی خوب بهمن 248 هست با توجه به اینکه روند کوتاه مدت صعودی خود را شکسته و همانطور که گفته بودم به این حمایت که اکنون به مقاومت تبدیل شده ،عکس العمل نشان داد و برگشت برای میان مدت وبلند مدت سهم خوبیست من خودم فعلا خبهمن نمی خرم تا زمانیکه یا اصلاح درست و حسابی بکند یا از مقاومت قبلی عبور کند ،مگر برای نوسانات کوچک

فاراک همه را خسته کرده باید ببینیم با توجه به قیمت فعلی حمایت 206 چگونه عمل می کند من انتظار چنین منفی خوردنی را بعد از برگشت از 210 نداشتم شاید در قیمتهای بالاتر با سهمی دیگر جایگزین کنم

راشین
2011/03/10, 20:55

از راس مثلث تا الان چه فاصله زمانی طی شده؟شاید پرچم باشد. البته چه پرچم چه مثلث زمانی زیادی ندارد و باید همین روزها از یکی از دو ضلع خارج شود در غیر اینصورت الگو فیل می شود

مهدی
2011/03/10, 20:55
سلام نظرتون در مورد کروی چیه؟
میشه گفت داره فنجون میسازه ؟

راشین
2011/03/10, 21:11
سلام و خسته نباشید خدمت راشین و محسن عزیز
یه راهنمایی میکنید بین خانواده معدنی ها کگل کچاد فاسمین فملی با توجه قیمتهای الان و تارگتههای احتمالی و پتانسیل رشد تا مجمع با توجه به هفته آخر سال و ریزش احتمالی قیمت کدوم سهم رو معرفی میکنید قیمت ورود مناسبم بگید ممنون میشم
تو خانواده پالایشگاه و پتروشیمی و نفت کدوم سهم از نظر شما تو کف و اماده صعود میباشد اونم به دید مجمع
با توجه به ورود باک پاسارگاد کدام سهم که در پرتفوی خودش سهام این بانک رو داره مانند البرز و صعودم نکرده و اماده صعود میباشد رو معرفی میکنید
ببخشید اگر تعداد سوالها زیاد شد

سلام دوست عزیز
در مورد همه سهمهای مورد نظرتان الان نمی توانم نظر بدهم
در مورد کچاد به نظر من سهم خوبیست حمایت فعلی آن 575 هست اما احتمال دارد بشود در قیمتهای پایینتر هم خرید حمایت بسیار خوب بعدی 530 هست به نظر من میتواند 800 را در میان مدت ببیند
فاسمین هم هدف میان مدتش را من 1300 میبینم اما یک واگرایی منفی فعلا مانع رشد سهم شده هر چند تا کنون نتوانسته باعث کاهش زیاد قیمت هم بشود اما حمایت بسیار خوب سهم در صورت کاهش محدوده 1020-1000 هست
شپنا هم که قبلا در موردش صحبت شده حمایت خوب سهم محدوده 540 است کاهش بیشتر میتواند سهم را تا حدود 490 پایین بیاورد تارگت های سهم هم 650 و در صورت عبور حدود 700
فملی هم 1180 حمایت مهمی هم در نمودار هم در اندیکاتور rsi دارد امیدوارم پایینتر نیاید

راشین
2011/03/10, 21:14
سلام نظرتون در مورد کروی چیه؟
میشه گفت داره فنجون میسازه ؟

اگر نمودار دارید بی زحمت در تاپیک بگذارید چون من دیتای آپ دیت شده را فعلا ندارم
ممنون

مهدی
2011/03/10, 21:31
اگر نمودار دارید بی زحمت در تاپیک بگذارید چون من دیتای آپ دیت شده را فعلا ندارم
ممنون66

راشین
2011/03/10, 22:41
66

ممنون آقا مهدی
در نمودار شما با اینکه که خیلی هم واضح نیست هیچ الگوی فنجانی مشاهده نمی شود،اینطور که من می بینم روند سهم نزولیست و الگوی کاپ درامتداد روند صعودی شکل می گیرد به هر حال بد نیست کاپی را که دیده اید را هم در نمودار نشان دهید ،شاید در نمای عقبتری از نمودار چیزی دیده اید که من نمی بینم
سعی می کنم تا شنبه دیتای سهم را آپ دیت کنم و نگاهی به کل نمودار داشته باشم

مهربان
2011/03/10, 22:56
...با عرض سلام و خسته نباشید خدمت بانوی تکنیکال فرو مبورسی...راشین جان میتوین یه نگاه به این فاراک بندازی ببینی که سقف دوقلو تشکیل داده یانه تا 180 ریزشیه...ممنون میشم...

راشین
2011/03/10, 23:10
...با عرض سلام و خسته نباشید خدمت بانوی تکنیکال فرو مبورسی...راشین جان میتوین یه نگاه به این فاراک بندازی ببینی که سقف دوقلو تشکیل داده یانه تا 180 ریزشیه...ممنون میشم...

سلام دکتر مهربان عزیز
فعلا نشانه ای از هیچ سقف دوقلویی مشاهده نمی شود ،فقط ممکن است (در حد یک احتمال چون اصلا دوست ندارم تا الگویی تایید نشده به خصوص در روندهای اصلاحی در مورد ان حرفی بزنم) یک سر و شانه سقف تشکیل شود که شرط تحقق آن کاهش به کمتر از 210 و تثبیت زیر آن است ولی واقعا شکلی که من می بینم شباهت چندانی به سر و شانه ندارد چون شانه چپ فقط از سه یا چهار تا کندل تشکیل شده! از طرفی حمایت های سهم در باند 206-210 بسیار قویست
به نظر من فعلا جای نگرانی نیست بهتره منتظر بازار شنبه و عکس العمل به حمایت های فوق باشیم بعد تصمیم می گیریم

چیزی را هم که بعضی از دوستان ممکن است بعنوان سقف دو قلو مطرح کنند شرط اولیه تشکیل آن کاهش تا قیمت 162 می باشد!!!!

مهربان
2011/03/10, 23:16
....قوییی...همینه....ممنون راشین عزیز...هی من میگم بابا اینقدر الکی فاز سقف دوقلو ندین...شنبه میخرم...

مهدی
2011/03/10, 23:19
ممنون آقا مهدی
در نمودار شما با اینکه که خیلی هم واضح نیست هیچ الگوی فنجانی مشاهده نمی شود،اینطور که من می بینم روند سهم نزولیست و الگوی کاپ درامتداد روند صعودی شکل می گیرد به هر حال بد نیست کاپی را که دیده اید را هم در نمودار نشان دهید ،شاید در نمای عقبتری از نمودار چیزی دیده اید که من نمی بینم
سعی می کنم تا شنبه دیتای سهم را آپ دیت کنم و نگاهی به کل نمودار داشته باشم

با سلام خدمت شما راشین خانم وسایر دوستان لطفا راهنمایی کنید.

راشین
2011/03/10, 23:23
69

نه دوست من الگوی کاپ صحیح نیست، قبل از کاپ صعودی باید روند صعودی وجود داشته باشد که روند قبلی در اینجا نزولیست

راشین
2011/03/10, 23:25
....قوییی...همینه....ممنون راشین عزیز...هی من میگم بابا اینقدر الکی فاز سقف دوقلو ندین...شنبه میخرم...

مهربان عزیز فقط حواستون به حمایت ها باشه اگر شکست خارج بشید

مهربان
2011/03/10, 23:40
مهربان عزیز فقط حواستون به حمایت ها باشه اگر شکست خارج بشید
...راشین گرامی اگه حمایتا بشکنن تا چند میاد پایین...میخوا مببینم جنبه اشو دارم یا نه...

MTZ
2011/03/11, 00:24

واگرایی در rsi و همینوطور حجم معاملات داره یک چیزه دیگه میگه..یعنی سقف است
برای الگو های مثلث هم تا میشه باید سعی کرد تایم زمانی بیشتر را داخل مثلث قرار داد تا قابل اطمینان بشه...توی این چند وقت به من اثبات شده مثلث کلا چیز خیلی قابل اطمینانی نیست مخصوص در تایم های پایین..چون خود مثلث میتونه تغییر الگو بده و یک چیزی دیگه بشه

MTZ
2011/03/11, 00:27
66

کروی الان خیلی وقته درگیر یک کانال نزولی خیلی قوی است که تا اونو نشکونه نمیشه رفت طرفش

محمود شریعت
2011/03/11, 00:44
از راس مثلث تا الان چه فاصله زمانی طی شده؟شاید پرچم باشد. البته چه پرچم چه مثلث زمانی زیادی ندارد و باید همین روزها از یکی از دو ضلع خارج شود در غیر اینصورت الگو فیل می شود

هرچي باشه شنبه يا حدكثر يكشنبه مشخص ميشه. خبرهايي كه پشت سهمه ميگه مثلث يا همون پرچم ميتونه تاييد بشه و به هدفش برسه اما rsi چيز ديگري ميگويد. البته اگر به سابقه rsi در اين سهم دقت كنيم ميبينيم كه معمولا از همين محدوده ها دوباره بر ميگرده و رشد ميكنه (قابل توجه mtz)
به هرحال اوايل هفته آتي همه چيز مشخص خواهد شد. الان بيش از 2.5 ميليون سهم وساپا داريم. فكر كنم خيلي از دوستان هم اين سهم را داشته باشند. الانم كه شب جمعه است. دست به دعا برداريم تا ...

محمود شریعت
2011/03/11, 00:47
کروی الان خیلی وقته درگیر یک کانال نزولی خیلی قوی است که تا اونو نشکونه نمیشه رفت طرفش

البته يه مثلث متقارن خيلي بلند مدت هم ساخته كه هنوز داخل اون داره نوسان ميكنه. بانك پارسيان هم تا چند ماه پيش دقيقا همين وضعيت را داشت كه پس از خروج از آن به هدفش رسيد.

محسن نظري
2011/03/11, 14:02
راشين جان حمايت 1000 توماني را براي كالسيمين موقعيت خريد ميداني؟

arak_bourse
2011/03/11, 15:44
فكر كنم قيمت هاي جهاني روي و مس و بقيه ديگه بايد بريزه چون خيلي رشد كردند. شايد اينور سال خريد اين گروه خيلي جالب نباشه. اما نظر اساتيد را هم بايد ديد چيست؟
در ضمن محسن جان در مورد خريد پكوير نطر شما چيست/؟ به نظرتون ارزنده نيست تو اين قيمتها؟

محسن نظري
2011/03/11, 16:21
فكر كنم قيمت هاي جهاني روي و مس و بقيه ديگه بايد بريزه چون خيلي رشد كردند. شايد اينور سال خريد اين گروه خيلي جالب نباشه. اما نظر اساتيد را هم بايد ديد چيست؟
در ضمن محسن جان در مورد خريد پكوير نطر شما چيست/؟ به نظرتون ارزنده نيست تو اين قيمتها؟
دوست عزيزم بر خلاف شما به نظر بنده روند ريزشي قيمتهاي فلزات موقت يمبياشد مگر اينكه در كشورهاي نفت خيز مانند عربستان سناريوي ديگري رقم بخورد
درباره پكوير و كلا شركتهاي لاستيك و پلاستيك به دليل افزايش شديد قيمت مواد اوليه اين شركت براي سال 90 در سودسازي اين شركتها ابهام دارم فعلا خريدشان را توصيه نميكنم

احمدي
2011/03/11, 17:34
سلام خانم راشین
لطفا یک تحلیل هم از رانفور بزارید.
ممنون

راشین
2011/03/11, 18:19
...راشین گرامی اگه حمایتا بشکنن تا چند میاد پایین...میخوا مببینم جنبه اشو دارم یا نه...

سلام به همگی
مهربان عزیز حمایت من حمایت 206 را خیلی مهم میبینم اگر این حمایت بشکند(که به نظر من نمی شکند ،به هر حال همه موارد را باید در نظر داشت)حمایت بسیار خوب دیگر سهم 196 است که هم منطبق بر خط روند صعودی سهم و هم فیبوی 61.8 اصلاحیست پس اگر در قیمتهای 210-206 (اگر برسد) خریدید و حمایت شکسته شد در پول بک می توانید با ضرر خیلی کم یا حتی بدون ضرر خارج شوید

راشین
2011/03/11, 18:28
راشين جان حمايت 1000 توماني را براي كالسيمين موقعيت خريد ميداني؟

محسن جان با توجه به واگرایی منفی در نمودار کالسیمین احتمال در جا زدن قیمت و افت وجود دارد اما حمایت خوب سهم همانطور که فرمودید در محدوده 1000 است و حمایت بعدی 980
الان که کاهش قیمتهای جهانی هم به کمک واگرایی منفی آمده به نظر من فعلا برای کالسیمین عجله نکنید تا واگرایی منفی از بین برود

diesel29
2011/03/11, 18:34
راشین جان سلام خوبی خسته نباشی
راشین جان به نظرت با این کاهش قیمت فلزات در جهان + قضیه سایپا و مجلس + بسته پولی مالی صبر تا مشخص شدن تکلیف این قضایا تا خرید بهتر نیست ؟
چند تا سهم به نظرم فاند خیلی ایده آلتری دارند تا چارتیستای عزیز چی بگن برا ورود
فجر با eps جدید که اعلام کرد p/e خودش نصف کرد
غشان همه ازش خبر دارن میگن ونیکی روش به روش خودش فعال شده ( محسن جان میگنش منظور شمایی!!)
شپنا زیر 550 خیلی مناسبه
وتوشه زیر 180
راشین جان فکر کنم تکلیف اون سه سوال مشخص بشه تصمیم خرید یا صبر خیلی ها مشخص میشه ممنون میشم با تجربه دانشت راهنمایی کنی

diesel29
2011/03/11, 18:35
راشین جان یه نظر به چارت مس + روی + سرب اگر داری میتونی بندازی یه چشم انداز بدی رفتیم باسه سقوط یا اصلاحه ؟

راشین
2011/03/11, 18:47
سلام خانم راشین
لطفا یک تحلیل هم از رانفور بزارید.
ممنون

با محسن عزیز تحلیل رانفور را زمانی که 3600 بود زدیم خودم 4625 خارج شدم رانفور از یک طرف درگیر واگرایی منفیست و از طرف دیگر در نقطه حمایت در اندیکاتور rsi همینطور طبق الگوی کاپی که ساخته هدفش 5100 هست در میان مدت
اگر تا حدود 4200 اصلاح کنه من مجددا وارد می شوم با هدف حدود 5000 حد ضرر هم کمی کمتر از 4200

http://up.iranblog.com/images/1msc3h8aipa8zafdm.png (http://up.iranblog.com/)

راشین
2011/03/11, 18:58
راشین جان سلام خوبی خسته نباشی
راشین جان به نظرت با این کاهش قیمت فلزات در جهان + قضیه سایپا و مجلس + بسته پولی مالی صبر تا مشخص شدن تکلیف این قضایا تا خرید بهتر نیست ؟
چند تا سهم به نظرم فاند خیلی ایده آلتری دارند تا چارتیستای عزیز چی بگن برا ورود
فجر با eps جدید که اعلام کرد p/e خودش نصف کرد
غشان همه ازش خبر دارن میگن ونیکی روش به روش خودش فعال شده ( محسن جان میگنش منظور شمایی!!)
شپنا زیر 550 خیلی مناسبه
وتوشه زیر 180
راشین جان فکر کنم تکلیف اون سه سوال مشخص بشه تصمیم خرید یا صبر خیلی ها مشخص میشه ممنون میشم با تجربه دانشت راهنمایی کنی

سلام دوست عزیز
منظورتان صبر و عدم خرید برای همه سهمهاست یا فقز خودرویی ها و معدنی ها؟
در مورد فاسمین و کچاد قبلا گفتم که به نظر من با مقداری اصلاح خریدنی هستند چون به هدف الگوهای تشکیل داده شده نرسیده اند
از خودرویی ها خیلی وقته خارج شدم همانطور که قبلا گفتم در دو حالت میخرم یا اصلاح درست و حسابی یا عبور از مقاومت های فبلی
در مورد فجر دیتایش را ندارم اگر واقعا در بنیادی سهم خبری هست لازمه دیتای آنرا آماده کنم
غشان هم که اول تاپیک در موردش صحبت شد، البته منظور شما را از جمله داخل پرانتز متوجه نشدم
شپنا هم موافقم حدود 540 اما امیدوارم زیر این قیمت نیاید!
وتوشه هم نظری ندارم
یک سهم مد نظرمه برای خرید هر موقع به نتیجه رسیدم تحلیلش رو می زنم:ezpi:

از مشارکتتون متشکرم

راشین
2011/03/11, 19:00
راشین جان یه نظر به چارت مس + روی + سرب اگر داری میتونی بندازی یه چشم انداز بدی رفتیم باسه سقوط یا اصلاحه ؟

متاسفانه دیتای فلزات رنگیتن را ندارم اگر از دوستان دیتا را دارند ممنون میشوم هم نمودار هم نظرشان را بفرمایند

diesel29
2011/03/11, 19:36
راشین جان تنبلی رو بزار کنار خوب یه تکونی بده ماشااله دیتای هیچ چیزیو که نداری ببین چکار میکنی با ادم اول معتادش میکنی بد نمک گیر با تحلیل های خوبت و جمع خوبی که شکل گرفته تاپیک به سمت خوبی داره میره حیف که تکنیکی چیزی از دست من بر نمیاد بزنم ( درسته چارتیست نیستم اما چارتیست ها رو دوست دارم ) وگرنه لخت میشدم میومدم وسط گود
راشین جان فجر سود 90 دوبرابر سود امسالش معرفی کرده فکر نکنم حرکتیم کرده باشه فکر میکنی میشه فردا اول وقت خریدش با توجه به حمایتی که از صنعت فولاد در سال اینده میشه و با قیمتهای الانش و این eps که شرکت داده به نظر خوب میاد بازم زحمت بکش یه نگاهی بهش بنداز
مرسی

راشین
2011/03/11, 20:51
راشین جان تنبلی رو بزار کنار خوب یه تکونی بده ماشااله دیتای هیچ چیزیو که نداری ببین چکار میکنی با ادم اول معتادش میکنی بد نمک گیر با تحلیل های خوبت و جمع خوبی که شکل گرفته تاپیک به سمت خوبی داره میره حیف که تکنیکی چیزی از دست من بر نمیاد بزنم ( درسته چارتیست نیستم اما چارتیست ها رو دوست دارم ) وگرنه لخت میشدم میومدم وسط گود
راشین جان فجر سود 90 دوبرابر سود امسالش معرفی کرده فکر نکنم حرکتیم کرده باشه فکر میکنی میشه فردا اول وقت خریدش با توجه به حمایتی که از صنعت فولاد در سال اینده میشه و با قیمتهای الانش و این eps که شرکت داده به نظر خوب میاد بازم زحمت بکش یه نگاهی بهش بنداز
مرسی

بحث تنبلی نیست. اول تاپیک هم گفتم چون خودم دیتا تهیه می کنم، پس طبیعیه دیتای همه شرکتها را ندارم. فرصت ندارم که همه دیتاها را تهیه کنم، اینکار واقعا زمان بر و مشکل است روی تعدادی از سهام همیشه فعال بودم از سهام دیگر هم فقط آنهایی را بررسی می کنم که محسن یا سایر فاندامنتالیستها، بنیادی آنها را تایید کنند، یا از لحاظ قیمتی با توجه به سابقه ای که از سهم در خاطرم هست برایم جذاب شده باشد.

اما در مورد فجر به خاطر گل روی شما سعی می کنم تا آخر شب دیتای آن را تهیه کنم

دیتای فلزات رنگین هم که نه فقط من بلکه تعداد محدودی هستند که دارند آنهم کسانیکه در فارکس کار می کنند.من با اینکه در فارکس فعال هستم اما بروکری که با آن کار می کنم روی و مس را ندارد

راشین
2011/03/11, 21:04
برای دوستانی که در مورد کروی پرسیده بودند
روند نزولی سهم همچنان پابرجاست و الان مابین خط مقاومت بلند مدت و حمایت میان مدتش قرار دارد.برای خرید بهتره تا شکسته شدن روند نزولی صبر کنید یا در نقاط حمایت وارد شوید. اولین حمایت 275و دومی که منطبق بر حمایت بلند مدت سهم است حدود 245

http://up.iranblog.com/images/5p39o4o2hadndh0vyt4.png (http://up.iranblog.com/)

راشین
2011/03/11, 22:45
فجر:
از لحاظ تکنیکالی سهم در نزدیکی حمایت دو ساله خودش قرار گرفته تقریبا در قیمت 108 تومان با این خط برخورد می کند پس ریسک خرید حدود 110 کم است با حد ضرر کمی کمتر از 108 تومان
از طرفی در قیمت حدود 128 با روند نزولی بلند مدت خود برخورد می کند. پس در صورت خرید حتما به این مقاومت مهم توجه کنید. اگر شکسته شود فصل رشد جدیدی پیش روی سهم گشوده خواهد شد

محسن جان اگر فرصت کردید شما هم نگاهی به بنیادی سهم بیندازید. جناب دیزل که نظرشون مثبت هست
ممنون

http://up.iranblog.com/images/2oj43uliq1thst88ejw.png (http://up.iranblog.com/)

محسن نظري
2011/03/11, 23:11
فجر:
از لحاظ تکنیکالی سهم در نزدیکی حمایت دو ساله خودش قرار گرفته تقریبا در قیمت 108 تومان با این خط برخورد می کند پس ریسک خرید حدود 110 کم است با حد ضرر کمی کمتر از 108 تومان
از طرفی در قیمت حدود 128 با روند نزولی بلند مدت خود برخورد می کند. پس در صورت خرید حتما به این مقاومت مهم توجه کنید. اگر شکسته شود فصل رشد جدیدی پیش روی سهم گشوده خواهد شد

محسن جان اگر فرصت کردید شما هم نگاهی به بنیادی سهم بیندازید. جناب دیزل که نظرشون مثبت هست
ممنون

http://forums.boursy.com/ (http://up.iranblog.com/)
ممنونم از تحليل جامع شما راشين جان درباره فجر روند بنيادي سهم نيز با توجه به افزايش قيمت محصولات فلزي و افزايش حاشيه سود شركت صعودي ميباشد اما به نظر بنده فعلا نميتواند از سد مقاومت 120 توماني عبور نمايد

diesel29
2011/03/12, 08:45
ممنون از لطف هر دو عزیز
فعلا که انگار با زلزله ژاپن و کاهش قیمت فلزات صبر کردن . مانیتورینگ کردن بهتره مگر اینکه اساتید نظر دیگه داشته باشند و گروه خاصی مدنظرشون باشه
فقط یه سوال از هر دو عزیز قیمت مرقام باسه خرید مساعد به نظر میرسه این گروه پتانسیل بالایی در صعود دارند و این سهم با توجه به اینکه تمام خانواده انفورماتیک صعود قیمت داشتند این سهم هنوز با استقبال بازار مواجه نشده و در eps جدید شرکت افزایشم میبینیم از 59 به 69 رسیده

راشین
2011/03/12, 11:16
مرقام رو اگر بگذارند تا حدود 460 پایین بیاد میخرم البته 495 هم حمایت خوبی داره و به نظرم بتونه تا 550 رشد کنه اما من تو این قیمت نمی خرم 460-450 کم ریسک تره

arak_bourse
2011/03/12, 13:10
راشين عزيز در مورد شپنا فكر مي كني فردا برگرده يا درجا ميزنه و منفي ميشه؟
وصندوق رو نظري نداري؟

آریو
2011/03/12, 14:29
مرقام رو اگر بگذارند تا حدود 460 پایین بیاد میخرم البته 495 هم حمایت خوبی داره و به نظرم بتونه تا 550 رشد کنه اما من تو این قیمت نمی خرم 460-450 کم ریسک تره

راشین عزیز سلام
دوستان ارزش ذاتی سهمو بالای 650 محاسبه کردن و مطمئن هستم که بهش میرسه سهم در محدوده 430 مدتی بازی میکرد اما حجم معاملات بالای مداران و قدرت نقد شوندگی مداران در 207 تومن توجه منو به خودش جلب کرد و به جای مرقام ،مداران رو انتخاب کردم که بازدهی خیلی عالی داد البته به کمک سهامدار شخص حقیقییش که یه تنه سهمو داره بالای 300 میبره ... مرقام بعید میدونم تو اون قیمت های شما بیاد و داره فعلا تو محدوده 500 مقاومت میکنه که در صورت قیمت های شما نباید شک کرد....اما چندتا نکته در مورد شرکت بگم ...... سهم از لحاظ سلامت مالی و صورت های مالی و نسبت های مالی خیلی خیلی بهتر از رانفور و مداران هست ، ماهیت صنعتش هم که عالی، خب سال بعد سال این صنعته ...و نکته منفی اینکه این سهم مانند رانفور و مداران سهامدار عمده خوب نداره تا بتونه پروژه های خوبی بگیره اما با توجه به نیاز بالا در سال آینده حتما نوبت این شرکت هم میشه... قدرت نقد شوندگش هم یه ذره کمتر از مداران و رانفور و رپارسه .......... و در نهایت اینکه به قیمت 650 تومنیش شک ندارم
پر سود باشید

راشین
2011/03/13, 15:21
راشين عزيز در مورد شپنا فكر مي كني فردا برگرده يا درجا ميزنه و منفي ميشه؟
وصندوق رو نظري نداري؟

احتمال اینکه شپنا زیر 537 بیاید خیلی کم است اما احتمال درجا زدنش هست کلا سهمی مثل شپنا سهم سهامداریست یکدفعه رشد می کند و همه را جا می گزارد از این نوع سهما نباید انتظار بازدهی سریع داشت
نمونه دیگر این نوع سهام غدیر هست مدتها در جا میزند و حول یک قیمت بازی می کند و حرکتش را ناگهانی شروع می کند

راشین
2011/03/13, 15:29
راشین عزیز سلام
دوستان ارزش ذاتی سهمو بالای 650 محاسبه کردن و مطمئن هستم که بهش میرسه سهم در محدوده 430 مدتی بازی میکرد اما حجم معاملات بالای مداران و قدرت نقد شوندگی مداران در 207 تومن توجه منو به خودش جلب کرد و به جای مرقام ،مداران رو انتخاب کردم که بازدهی خیلی عالی داد البته به کمک سهامدار شخص حقیقییش که یه تنه سهمو داره بالای 300 میبره ... مرقام بعید میدونم تو اون قیمت های شما بیاد و داره فعلا تو محدوده 500 مقاومت میکنه که در صورت قیمت های شما نباید شک کرد....اما چندتا نکته در مورد شرکت بگم ...... سهم از لحاظ سلامت مالی و صورت های مالی و نسبت های مالی خیلی خیلی بهتر از رانفور و مداران هست ، ماهیت صنعتش هم که عالی، خب سال بعد سال این صنعته ...و نکته منفی اینکه این سهم مانند رانفور و مداران سهامدار عمده خوب نداره تا بتونه پروژه های خوبی بگیره اما با توجه به نیاز بالا در سال آینده حتما نوبت این شرکت هم میشه... قدرت نقد شوندگش هم یه ذره کمتر از مداران و رانفور و رپارسه .......... و در نهایت اینکه به قیمت 650 تومنیش شک ندارم
پر سود باشید

سلام دوست عزیز از توضیحات مفیدتان متشکرم
در بازدهی سهم شکی نیست اما برای من که فعلا این سهم را ندارم با توجه به وضعیت اندیکاتورها این احتمال را می دهم که بتوان پایینتر هم وارد شد شاید هم سهم من را جا بگذارد:ezpi:

abtin
2011/03/13, 15:35
سلام خانم راشین
اهداف سفارود رو چطور می بینی؟؟؟

arak_bourse
2011/03/13, 15:35
راشين خانم براي فردا با مفدار نقدينگي باقي مانده مي خوام 2 تا سهم خوب ديگه بخرم چه سهم هاي را پيشنهاد ميدي كه براي سال بعد گين خوبي بدن؟

راشین
2011/03/13, 16:05
راشين خانم براي فردا با مفدار نقدينگي باقي مانده مي خوام 2 تا سهم خوب ديگه بخرم چه سهم هاي را پيشنهاد ميدي كه براي سال بعد گين خوبي بدن؟

من خودم مترصد خرید سهمهای زیر در صورت رسیدن به قیمتهایی که می گویم هستم:
رایان سایپا 580
رانفور 4200-4250
وصنعت که مقداری خریدم اگر حدود 110 هم بدهند اضافه می کنم
کاسیمین بین 980 تا 1000 اگر بدهند
مرقام حدود 460

اینا باشه تا بعد:ezpi:

arak_bourse
2011/03/13, 16:07
رایان سایپا 580
رانفور 4200-4250
مرقام حدود 460

راشين خانم
پس بايد خردهاتو بزاري بعد از عيد. اينور سال با اين جوگيرشدن خريدارهايي مثل من به اين قيمت ها نميزارن برسه. مگر بعد از سال

abtin
2011/03/13, 16:10
سلام خانم راشین

راشین
2011/03/13, 16:10
سلام خانم راشین

سلام ابتین عزیز
امیدوارم کف دوقلو بزنه پدر همه سهامدارش رو درآورده:mad:
اما در کل اول ببینیم از 103 و بعدش 117 رد میشه اگر از 117 رد شد به 130 فکر می کنیم

راشین
2011/03/13, 16:15
راشين خانم
پس بايد خردهاتو بزاري بعد از عيد. اينور سال با اين جوگيرشدن خريدارهايي مثل من به اين قيمت ها نميزارن برسه. مگر بعد از سال

از بین سهمهایی که گفتم خودم کالسیمین و وصنعت را الان دارم اگر پایینتر بیایند اضافه می کند در غیر اینصورت منتظر تارگت می مانم رانفور را هم 4625 فروختم اما به نظرم می تواند میان مدت تا 5000 رشد کند دلیل فروشم هم رسیدن به مقاومتها و واگرایی منفی در rsi بود امیدوارم بتوانم پایینتر جایگزین کنم

راشین
2011/03/13, 16:18
یک پیشنهاد به دوستان اینکه با چند روز در جا زدن یا منفی خوردن ناامید نشوند و کمی سهامداری کنند

hosein
2011/03/13, 16:59
خانم راشين نظرتون درباره مپنا چيه

LEON
2011/03/13, 18:54
رایان سایپا 580
رانفور 4200-4250
مرقام حدود 460

سلام استاد محسن
نظزتو در مورد وصنعت و فاسیمین که میدونم :ezpi:
بقیه فاندی چجوران؟

راشین
2011/03/13, 20:47
خانم راشين نظرتون درباره مپنا چيه

مپنا در نقطه حمایت خودش قرار دارد ضمن اینکه واگرایی مخفی مثبت هم دیده می شود پس خرید در این قیمتها با دید میان مدت بد نیست اما مقاومت محکمی هم در باند 420-400 دارد
ممکنه در جا زدن داشته باشه

محسن نظري
2011/03/13, 20:49
یک پیشنهاد به دوستان اینکه با چند روز در جا زدن یا منفی خوردن ناامید نشوند و کمی سهامداری کنند
گل گفتي راشين جان

محسن نظري
2011/03/13, 20:51
سلام استاد محسن
نظزتو در مورد وصنعت و فاسیمین که میدونم :ezpi:
بقیه فاندی چجوران؟
رايان سايپا تا مجمع راحت 30 درصد را خواهيد گرفت اگر از همين الان سهم را بخريد و در مجمع و افزايش سرمايه شركت كنيد بازدهي 80-100 درصدي را به همراه خواهد داشت
رانفور را هم همانطور كه راشين عزيز گفتند بنده نيز مترصد قيمتهاي 4200 تومان براي خريد هستم
مرقام نيز در همان قيمتهاي پيشنهادي راشيمن عزيز وارد خواهم شد

راشین
2011/03/13, 20:54
دوستان در مورد هپکو پرسیده اند
اولین حمایت سهم 74.7 و دومین حمایت آن 66 است اما سهم همچنان درگیر روند نزولیست اگر مقاومت 87 را رد کند تا 100 رشد می کند
چندان علاقه ای به این سهم فعلا ندارم مگر اینکه یا تا 66 کاهش پیدا کند یا روند نزولی آن شکسته شود
به هر حال صرفه نظر از سهامداری،روی نقاط حمایت احتمال نوسانات مثبت زیاد است

Unio
2011/03/13, 20:54
سلام راشین عزیز
لطف میکنید رپارس رو بررسی بفرمایید

همشه سلامت باشید.

راشین
2011/03/13, 23:03
سلام اونی عزیز ممنون از لطفتون من هم برای شما آرزوی سلامتی دارم
در مورد رپارس نمی توان تحلیل تکنیکال چندان معتبری ارائه داد فقط می توانم بگویم ظاهرا مقاومت محکمی در قیمت 1000 تومان دارد

HOLY
2011/03/14, 01:38
عرض درود و خسته نباشین دارم برای راشین عزیز
موفق باشین

محسن نظري
2011/03/14, 08:37
راشين جان بي زحمت يه نگاهي هم به شزنگ كنيد....

راشین
2011/03/14, 10:10
یادتونه گفتم حواستون به ومعادن باشه به موقع میریم سراغش؟مترصد خرید ومعادن در پول بک هستم:ezpi:

راشین
2011/03/14, 10:14
راشين جان بي زحمت يه نگاهي هم به شزنگ كنيد....

چشم محسن جان امروز که بسته است تا شب نمودارشو میزنم

Moradad
2011/03/14, 10:55
با سلام خدمت بانوی بسیار فعال بورس راشین خانم عزیز
سوالی در مورد مپنا داشتم و آن اینکه آیا داره یک الگوی سر و شانه را کامل میکند ، آنهم با هدف 315 تا 320 ؟؟

البته من این سوال را از استاد نظری هم در تاپیکشون پرسیدم که ایشان آدرس شما را دادند .

با تشکر.

راشین
2011/03/14, 11:54
با سلام خدمت بانوی بسیار فعال بورس راشین خانم عزیز
سوالی در مورد مپنا داشتم و آن اینکه آیا داره یک الگوی سر و شانه را کامل میکند ، آنهم با هدف 315 تا 320 ؟؟

البته من این سوال را از استاد نظری هم در تاپیکشون پرسیدم که ایشان آدرس شما را دادند .

با تشکر.

سلام دوست عزیز
من سر و شانه ای با هدف ذکر شده نمی بینم اگر ممکنه نمودارتون رو بگذارید و سر و شانه مورد نظر را مشخص کنید
ممنون

راشین
2011/03/14, 11:57
نمیدونم چرا همه هول شدن معادن فلزات تو درصد میخرن بگذارید 3 درصد پایینتر با هم می خریم

راشین
2011/03/14, 11:59
سلام ابتین عزیز
امیدوارم کف دوقلو بزنه پدر همه سهامدارش رو درآورده:mad:
اما در کل اول ببینیم از 103 و بعدش 117 رد میشه اگر از 117 رد شد به 130 فکر می کنیم

سهم بی صاحاب که میگن سفاروده:mad:
30 درصد سود سال 90 رو بالاتر اعلام کرده با همون قیمت باز شده

راشین
2011/03/14, 12:05
راشین عزیز سلام
پر سود باشید

به ما که ندادن سودش نوش جان سهامدارانشhttp://forums.boursy.com/imported/2011/03/1.gif

Moradad
2011/03/14, 14:51
سلام دوست عزیز
من سر و شانه ای با هدف ذکر شده نمی بینم اگر ممکنه نمودارتون رو بگذارید و سر و شانه مورد نظر را مشخص کنید
ممنون

با تشکر از توجه شما لطفا ملاحظه بفرمایید

http://www.up.egyup.com/images/70245192269536507941.png

راشین
2011/03/14, 18:03
با تشکر از توجه شما لطفا ملاحظه بفرمایید

به نظر من سر و شانه نیست سایر دوستان تکنیکالیست هم لطفا نظر بدهند
اما عبور از قیمت امروز برای ادامه رشد سهم خیلی مهمه

vahid_lok
2011/03/14, 19:21
سلام
کچاد بلاخره مثلث زد یا نه؟من با این عقل ناقصم فکر کنم زده!نظر استاد چیه؟
نظرتون در مورد وپست چیه؟از نظر تکنیکال راشین جان

گرگین خان
2011/03/15, 01:48
تشکر میکنم از راشین ومحسن گرامی،که با حضور گرمشان فروم را غنی تر از گذشته کردند.

پ.ن:کگل 1200؟!؟تا ...؟

بابک پناهی
2011/03/15, 02:55
به نظر من سر و شانه نیست سایر دوستان تکنیکالیست هم لطفا نظر بدهند
اما عبور از قیمت امروز برای ادامه رشد سهم خیلی مهمه

راشين عزيز درست فرمودند به هيچ وجه سرشونه نيست يعني به 2 دليل :

1. شيب نکلاين خيلي زياده
2.روند اوليه اي قبل از شانه چپ ديده نميشه تنها يک سقف دوقلو در 415 تومن شکل گرفته بود که اونم به هدفش رسيد

abtin
2011/03/15, 08:27
سلام با اجازه اساتید
اگر سرو شانه هم نباشه والی به طور قطع این خط(خط گردن فرضی)شکسته شود میشه یه نزول حد اقل 10% رو در پیش رو داره .

راشین
2011/03/15, 13:05
سلام
کچاد بلاخره مثلث زد یا نه؟من با این عقل ناقصم فکر کنم زده!نظر استاد چیه؟
نظرتون در مورد وپست چیه؟از نظر تکنیکال راشین جان

کچاد رو اگر از شادوهای کندل ها صرفه نظر کنیم میشه گفت مثلث بوده و اگر صرفه نظر نکنیم باید بیشتر روش کار کنم
http://up.iranblog.com/images/03o6yd4pckadwxpmm3wq.png (http://up.iranblog.com/)

راشین
2011/03/15, 13:06
در مورد وپست به نظر من فعلا با تکنیکال نمیشه در موردش نظر معتبری داد

vahid_lok
2011/03/15, 15:37
کچاد رو اگر از شادوهای کندل ها صرفه نظر کنیم میشه گفت مثلث بوده و اگر صرفه نظر نکنیم باید بیشتر روش کار کنم
http://forums.boursy.com/ (http://up.iranblog.com/)
ببخشید به عنوان یه کاراموز ازتون می پرسم!یعنی چی شادوهای کندل؟میشه کامل توضیح بدید!

محمد ساده
2011/03/15, 16:50
سلام به محسن و راشین عزیز(بابت کمک قبلی ممنونم...راستش کمتر وقت میکنم اینجا بیام...کاشکی شما برگردین...)
راشین جان
این کمرجان(امروز تعداد خریدم...) و تمحرکه رو تحلیل میکنی...خبهمنم که هنوز توش گیرم(پستتونو ندیه بودم وگرنه با قیمت 284 آلودش نمیشدم.اونم تعداد)
فاراکم که فکر کنم 206 شکوندو نزولی شد؟؟؟اینم پوستمو کنده...خستمون کرد...اینم تعداد بالا دارم....

vahid_lok
2011/03/15, 17:28
ببخشید به عنوان یه کاراموز ازتون می پرسم!یعنی چی شادوهای کندل؟میشه کامل توضیح بدید!

و اگر لطف کنید و بگید کچاد تا کجا رشد می کنه به نظرتون؟

علامه
2011/03/15, 17:44
سلام
راشین خانم بنظرتون هنوز به صعود فاراک وصدرا امیدی هست؟؟ یا روندش تعییر کرد
ممنون

آریو
2011/03/15, 19:10
در نمودار ****چادرملو**** پس از یک رشد پایدار از 4200 ریال تا 6200 ریال شاهد اصلاح زمانی در بازار بودیم که برای کسب انرژی برای رشد مجدد در بازار می باشد ، با توجه به شکسته شدن مثلث از بالا امکان رشد قیمتی سهم تا 7500 ریال در 45 روز آتی وجود دارد . احتمالاً پس از کمی رشد یک پول به با مثلث خواهیم داشت .

http://www.sparksun.co.cc/images2/mufw20pddz0q6we8l059.png (http://www.sparksun.co.cc/)

راشین
2011/03/15, 22:35

هر کندل یا شمع از دو قسمت تشکیل شده ، بدنه که قسمت رنگی هست و دومی سایه ها همان خطهای سیاه رنگ متصل به بدنه شمع که بالا یا پایین بدنه امتداد می یابند

راشین
2011/03/15, 22:40
سلام به محسن و راشین عزیز(بابت کمک قبلی ممنونم...راستش کمتر وقت میکنم اینجا بیام...کاشکی شما برگردین...)
راشین جان
این کمرجان(امروز تعداد خریدم...) و تمحرکه رو تحلیل میکنی...خبهمنم که هنوز توش گیرم(پستتونو ندیه بودم وگرنه با قیمت 284 آلودش نمیشدم.اونم تعداد)
فاراکم که فکر کنم 206 شکوندو نزولی شد؟؟؟اینم پوستمو کنده...خستمون کرد...اینم تعداد بالا دارم....

سلام بر دوست نادیده قدیمی
محمد جان کاری می کنیم که شما بیاین اینجا;)
فاراک و صدرا همه را خسته کردند فقط می توانم بگویم این میتواند یک نشانه برای برگشت آنها باشد اما خودم در اولین فرصت با سهمهای بهتر جایگزین می کنم. منتظرم سهمهای مورد نظرم به قیمت مناسب برای خرید برسند.به نظر من هنوز هم میتوان به صعودشان امیدوارم بود
اگر اجازه بدهید تحلیل سهمهای مورد نظرتان باشه برای فردا

مهربان
2011/03/15, 22:41
....سلام راشین عزیز....دیروز رو 216 و امروز رو 208 یه پله دیگه فاراک اضافه کردم...با توجه به اینکه با حجم بالایی بخصوص تعداد قابل توجهی از سهام معامله شده بین 202 تا 206 و همنواییش با صدرا باز به بالا برگشت امکان شکستن 206 وریزش رو در نظر میگیری...باتشکر...

کاشف
2011/03/15, 22:47
در نمودار ****چادرملو**** پس از یک رشد پایدار از 4200 ریال تا 6200 ریال شاهد اصلاح زمانی در بازار بودیم که برای کسب انرژی برای رشد مجدد در بازار می باشد ، با توجه به شکسته شدن مثلث از بالا امکان رشد قیمتی سهم تا 7500 ریال در 45 روز آتی وجود دارد . احتمالاً پس از کمی رشد یک پول به با مثلث خواهیم داشت .

http://forums.boursy.com/ (http://www.sparksun.co.cc/)

سایت سرمایه گزاری کارامدتحلیل خوبی زده.

راشین
2011/03/15, 22:56
و اگر لطف کنید و بگید کچاد تا کجا رشد می کنه به نظرتون؟

کچاد یک الگوی کاپ تشکیل داده با هدف میان مدت 850 تومان اما قبل از این هدف مقاومتهای زیادی را باید پشت سر بگذارد که به نظر من مهمترینش 650 است

راشین
2011/03/15, 22:57
سلام
راشین خانم بنظرتون هنوز به صعود فاراک وصدرا امیدی هست؟؟ یا روندش تعییر کرد
ممنون

سلام دوست عزیز
من هنوز از فاراک و صدرا نا امید نشده ام معاملات یکی دو روز آینده بسیار مهم است اما همانطور که گفتم قصد جایگزینی با سهام دیگر را دارم که کمتر اذیت می کنند و مطمئن هستند

راشین
2011/03/15, 23:00

http://forums.boursy.com/ (http://www.sparksun.co.cc/)

آریوی عزیز جسارتا شما باید ضلع بالایی مثلث را از کندل اول سمت چپ رسم کنید ،پیوستگی مثلث با نمودار از بین رفته، به خاطر همین می گویم اگر از شادوها صرفه نظر کنیم میتوان گفت مثلث است

محسن نظري
2011/03/15, 23:00
بنده هم حسابي فاراك چشمم را گرفته است و در واچ ليست قرارش ميدهم

راشین
2011/03/15, 23:03
....سلام راشین عزیز....دیروز رو 216 و امروز رو 208 یه پله دیگه فاراک اضافه کردم...با توجه به اینکه با حجم بالایی بخصوص تعداد قابل توجهی از سهام معامله شده بین 202 تا 206 و همنواییش با صدرا باز به بالا برگشت امکان شکستن 206 وریزش رو در نظر میگیری...باتشکر...

سلام بر مهربان عزیز
فکر کردم قصد خرید فاراک ندارید;)
هنوز قیمت زیر 206 تثبیت نشده و نمیتوان نظر قطعی به نزول بیشتر داد.معاملات یکی دو روز آینده را حتما زیر نظر داشته باشید
با توجه به نامیدی همه، امید به صعود بیشتر می شود

گرگین خان
2011/03/15, 23:51
مهربان با خرید 216تومنی فاراک یک رکورد در کتاب گینس ثبت کرد.ولی جدا از شوخی به دید سهامداری فکرکنم گین مناسبی در این گروه باشد.

بنده اعتقاد راسخی به فاراک وگروه تجهیزات(علی الخصوص مپنا) برای سال90 دارم.

پ.ن:دولت چه قشنگ اوراق مشارکت پارس جنوبی میفروشه!

ای جونم دولت،ای جونم

آریو
2011/03/15, 23:54
آریوی عزیز جسارتا شما باید ضلع بالایی مثلث را از کندل اول سمت چپ رسم کنید ،پیوستگی مثلث با نمودار از بین رفته، به خاطر همین می گویم اگر از شادوها صرفه نظر کنیم میتوان گفت مثلث است
درود به راشین عزیز و بقیه دوستان

راشین عزیز من تکنیکالیست نیستم .... و به جز چندتا اندیکاتور چیز زیادی نمیدونم اگه احیانا نموداری تو این سایت گذاشتم بدونید که یا دوستان برای من نوشتن و فرستادن یا اینکه در سایت هایی که نیاز به عضویت هست برداشته و در اینجا قرار میدم هر چند نمودارهایی که مربوط به برخی سهمای شاخص هست تا شاید در تکمیل بحثای شما بزرگان کمک بکنه... ترجمه این نمودارها به عهده شما چارتیست های عزیزه

افراد حقیری مثل من جداول اکسلی داریم که با هر خبری اعداد داخلشو تغییر میدیم و هدف نهایی سهمو در میاریم.... تشخیص زمانهای ورود با شما عزیزانه

پر ریسک
2011/03/16, 00:06
خانم راشین اگه امکان داشته باشه یه نگاهی به کسرا بندازید ممنون میشم ......................ایا سهم در موج 5 قرار داره یا من دارم اشتباه می کنم............

HOLY
2011/03/16, 02:02

راشین عزیز من تکنیکالیست نیستم .... و به جز چندتا اندیکاتور چیز زیادی نمیدونم اگه احیانا نموداری تو این سایت گذاشتم بدونید که یا دوستان برای من نوشتن و فرستادن یا اینکه در سایت هایی که نیاز به عضویت هست برداشته و در اینجا قرار میدم هر چند نمودارهایی که مربوط به برخی سهمای شاخص هست تا شاید در تکمیل بحثای شما بزرگان کمک بکنه... ترجمه این نمودارها به عهده شما چارتیست های عزیزه

افراد حقیری مثل من جداول اکسلی داریم که با هر خبری اعداد داخلشو تغییر میدیم و هدف نهایی سهمو در میاریم.... تشخیص زمانهای ورود با شما عزیزانه

با اجازه صاحب تاپیک سرکار خانم راشین عزیز و جناب نظری بزرگوار
حقیقتش حیفم اومد در مقابل اینهمه بزرگی و مناعت طبع چند سطری ننویسم و تشکری نکنم.
جناب آریو عزیز واقعا درود بر شما که شیوه بسیار پسندیده ای در دوری از غرور دارید.
نه بر بنده که بر تمام دوستان مبرهن است کار فاندامنتال بسیار مشکل و دقیق و زمانبر است و من شخصا آرزو دارم ایکاش بهره ایی از آن داشتم ..........
مجددا از شما سپاسگزاری میکنم و آرزوی موفقیت برایتان دارم

راشین
2011/03/16, 09:54

شرمنده من فکر کردم نمودار از خود شماست
من که همیشه از راهنمایی های فاندامنتالیست های عزیزی چون شما و محسن عزیز سود فراوان برده ام و ممنونم

راشین
2011/03/16, 09:56
اینهم تایید دیگری بر مثل معروف در نا امیدی بسی امید است ،خطاب به سهامداران صدرا و فاراک;)

اگه گذاشتن من ومعادن بخرم:((

راشین
2011/03/16, 10:22
خانم راشین اگه امکان داشته باشه یه نگاهی به کسرا بندازید ممنون میشم ......................ایا سهم در موج 5 قرار داره یا من دارم اشتباه می کنم............

دوست من ، زیاد به موج شماری تسلط ندارم میترسم چیزی بگویم و اشتباه باشد

اما در مورد نمودار سهم فعلا چیزی که از دیتای خام استخراج کردم در نقطه مقاومت مهمیست اگر اجازه بدهید افزایش سرمایه را اعمال کنم و نظر نهایی را بگویم

راشین
2011/03/16, 10:46
دوست من ، زیاد به موج شماری تسلط ندارم میترسم چیزی بگویم و اشتباه باشد

اما در مورد نمودار سهم فعلا چیزی که از دیتای خام استخراج کردم در نقطه مقاومت مهمیست اگر اجازه بدهید افزایش سرمایه را اعمال کنم و نظر نهایی را بگویم

جناب پر ریسک شما موج 78 تا 102 را موج 1 در نظر گرفتید؟

خوشبختانه تعداد افزایش سرمایه سهم کم بود
نقطه مقاومت بلند مدت سهم 375 تومان است که در صورت عبور به نظر من کولاک می کند .یک نکته دیگر هم که به نظرم رسید توانایی رسیدن مجدد به سقف قبلی یعنی 395 است که در صورت رسیدن باید حتما مجددا سهم را بررسی کنیم احتمالا در صورت وقوع چنین امری سود خوبی در سهم نهفته است
محسن جان بیا کسرا رو موشکافی کن;)

راشین
2011/03/16, 11:33
[quote=گرگین خان;7524]تشکر میکنم از راشین ومحسن گرامی،که با حضور گرمشان فروم را غنی تر از گذشته کردند.

پ.ن:کگل 1200؟!؟تا ...؟

گرگین خان اشاره شما به کگل باعث شد بعد از مدتها نمودارش رو آپ دیت کنم. آفرین به دقت شما هدفی هم که من برای کگل بدست آوردم در همین حدود است

پر ریسک
2011/03/16, 14:35

نقطه مقاومت بلند مدت سهم 375 تومان است که در صورت عبور به نظر من کولاک می کند .یک نکته دیگر هم که به نظرم رسید توانایی رسیدن مجدد به سقف قبلی یعنی 395 است که در صورت رسیدن باید حتما مجددا سهم را بررسی کنیم احتمالا در صورت وقوع چنین امری سود خوبی در سهم نهفته است

ممنون خانم راشین من هم به همین نتیجه رسیدم سهم به سقف قبلی میتونه برسه وبشکنه تا 600 هم می تونه بره بنیادی هم عالیه باز منتظر نظر محسن عزیز می مانیم در ضمن خریهای سنگینی رو سهم صورت میگیره .............

محمود شریعت
2011/03/16, 15:13

شما هميشه افزايش سرمايه هارو اعمال مي كنيد؟

fery0ati
2011/03/16, 15:24
سلام
خوشحالم که راشین عزیز و محسن گرامی اینجا قلم میزنند و میتونم از راهنمایی این عزیزان باز هم استفاده کنم .
راشین عزیز در صحت گفتار شما در مورد فاراک باید بگم به نظر من داریم وارد موج5 از 5 بزرگ با هدف حدود 300 میشیم

تثبیت شکست نقطه 206 باعث فیل شدن این موج شماری میشه که هنوز شکست تثبیت نشده . فراموش نکنیم فاراک در موج 2 از 5 هم باعث فریب بازار شد و بعد صعودشو اغاز کرد . بطور کلی در بورس ایران وجود نوبزهای قیمتی بعلت محدودیتهای معامله رایجه

محسن نظري
2011/03/16, 20:12

راشين جان كسرا در اين اواخر رشد قيمتي بالايي را تجربه كرده است پي بر اي سهم الان نزديك 6 است اين سهم به نظر بنده چند سطح قيمتي داشت اول 270 و سپس 290 و سپس 320 و در نهايت 360-380 تومان به نظر بنده فعلا با ديد كوتاه مدت در سقف قرار دارد تا نظر شما چه باشد

vahid_lok
2011/03/16, 20:30
جناب نظری به نظر شما برای انتخاب صدرا بهتر است یا فاارک؟

vahid_lok
2011/03/16, 21:03
راشین جان نظرت در مورد فروم چیه؟
http://up.iranblog.com/images/31my1ifxi36etclyqhjm.jpg

راشین
2011/03/17, 00:03
شما هميشه افزايش سرمايه هارو اعمال مي كنيد؟

بله دوست عزیز

راشین
2011/03/17, 00:06
سلام
خوشحالم که راشین عزیز و محسن گرامی اینجا قلم میزنند و میتونم از راهنمایی این عزیزان باز هم استفاده کنم .
راشین عزیز در صحت گفتار شما در مورد فاراک باید بگم به نظر من داریم وارد موج5 از 5 بزرگ با هدف حدود 300 میشیم

تثبیت شکست نقطه 206 باعث فیل شدن این موج شماری میشه که هنوز شکست تثبیت نشده . فراموش نکنیم فاراک در موج 2 از 5 هم باعث فریب بازار شد و بعد صعودشو اغاز کرد . بطور کلی در بورس ایران وجود نوبزهای قیمتی بعلت محدودیتهای معامله رایجه

سلام فریبرز عزیز
از دیدن شما در این سایت به خصوص در این تاپیک بی نهایت خوشحالم امیدوارم بر من منت گذاشته و در این تاپیک ما را از نظرات ارزشمندتان بهره مند سازید

با تحلیل شما در مورد فاراک صد درصد موافقم
ممنون:smile:

محسن نظري
2011/03/17, 00:07
جناب نظری به نظر شما برای انتخاب صدرا بهتر است یا فاارک؟
به نظر بنده فاراك دوست عزيزم مناسبتر ميباشد

راشین
2011/03/17, 00:33
سلام راشین عزیز
کلا خرید تو موج 3 بزرگ بهتره یا موج 5...من خودم 3 رو بیشتر می پسندم...بنظرتون چه سهمهایی الان اول موج سه هستن؟

سلام محمد عزیز
تا جاییکه میدانم معمولا خرید در ابتدای موج 3 بیشترین بازدهی را دارد.مثل وسینای 110 تومانی;) اولین سهمی که به نظرم میرسه حفاریه هر چند هنوز مطمئن نیستم موج 2 تمام شده باشد
فعلا سهم دیگه ای مد نظرم نیست باید سهمهای جدید پیدا کنیم
شما سهمی سراغ دارید که در ابتدای موج 3 باشه؟
سایر دوستان هم همکاری کنند

راشین
2011/03/17, 00:34
سرمایه گذاری امید تامجمع میتونه به 580 برسه؟

خیلی وقت بود در این قیمتها معامله نشده بود.

راشین گرامی،در موج چند هستیم؟محسن عزیز بنیادیش چی میگه؟

پ.ن:بنده سهم سنگ اهنی ندارم.

خیلی وقته سراغ وامید نرفتم حتما تا فردا نمودارش رو آپ دیت می کنم
ممنون

iq_son
2011/03/17, 08:47
سلام خانم راشین
اولا ممنون از زحمات شما
ثانیا یک سوال،بیمه پارسیان رو چه جوری میبینید! با 10 درصد ضرر تو سبدم دارمش موندم تعویضش کنم یا نگهداری
با تشکر

مصطفی مصری پور
2011/03/17, 10:58
سرکار خانم راشین سلام
اول تشکر میکنم از شما و سایر دوستان تحلیل گر ،بابت وقتی که با محبت سرشار صرف جواب گویی به سوالات میکنید....
من تایید فاند وتوسم را از محسن عزیز گرفتم...شما تکنیکالش رو تایید میکنید؟؟
سپاس بیکران من را پذیرا باشید

vahid_lok
2011/03/17, 11:00
وحید جان نظر دادن فقط با دیدن نمودار کمی سخته سعی می کنم خودم هم نمودار را تهیه کنم
اما اینطور که می بینم ظاهرا روند نزولی شکسته شده ای کاش نمای عقبتری از نمودار را می گذاشتید یا حتی از ابتدای نمودار ،اما رشد اندیکاتور rsi نسبت به رشد نمودار کمی تند و تیز است و احتمالا اصلاح کوچکی داشته باشد فکر میکنم حدود 74 تومان با مقاومت روبروست و داخال یک کانال مستطیل خنثی نوسان می کند با خارج شدن از این کانال که احتمالا همان 74 باشد به اندازه عرض کانال صعود می کند
نظر خودتان چیست؟اگر ممکنه خطوط حمایت و مقاومت را هم رسم کنید. ممنون

راستش من خیلیل خیلی تازه کار هستم!حدود 3 هفته هست که با بورس اشنا شده ام و فقط برنامه تکنیکال رو گرفتم و نمی دونم چه جوری میشه کانال مقاومت رسم کرد!اگر توضیح دهید و حق استادی را به جا اورده و به من یاد دهید ممنون می شوم!
سعی می کنم تا شب چیز هایی که خواستید رو بگزارم!راستی من با امی بروکر کار می کنم!

محسن نظري
2011/03/17, 11:41
سرمایه گذاری امید تامجمع میتونه به 580 برسه؟

خیلی وقت بود در این قیمتها معامله نشده بود.

راشین گرامی،در موج چند هستیم؟محسن عزیز بنیادیش چی میگه؟

پ.ن:بنده سهم سنگ اهنی ندارم.
عباس عزيز واميد از رشد قيمت سنگ اهنيها و تعديل احتمالي سود اين شركتها با روند صعودي همراه ميباشد اما اين روند صعودي ميتواند بيش از پيش تقويت شود واميد مالك عمده سيمان هرمزگان ميباشد و بخشي قابل توجهي از پرتفوي اميد را هرمزگان تشكيل داده است اگر افزايش نرخ 20-30 درصدي سيمان از سال 90 تصويب شود ان وقت است واميد به راحتي به هدف هاي ذكر شده از ديد شما خواهد رسيد

پر ریسک
2011/03/17, 12:14
http://up.iranblog.com/images/exbfcvo8k0mgfskow0sg.jpg

خانم راشین ممنون میشم نظر شما رو بدونم در مورد نصیر ماشین ...............
میشه این تصویر رو الگوی پرچم ودر مقیاس بزرگتر الکوی کاپ در نظر گرفت با هدف 500 تومن

راشین
2011/03/17, 18:41
سلام خانم راشین
اولا ممنون از زحمات شما
ثانیا یک سوال،بیمه پارسیان رو چه جوری میبینید! با 10 درصد ضرر تو سبدم دارمش موندم تعویضش کنم یا نگهداری
با تشکر

سلام دوست عزیز
من هم از شما ممنونم

متاسفانه برای شرکتهای تازه واردی مثل بیمه پارسیان که روزهای معاملاتی کمی دارند نمی توان تحلیل تکنیکال معتبری ارائه داد .اما با توجه به اینکه سهم به قیمت عرضه اولیه رسیده به نظر نمی رسد جای افت چندانی داشته باشد. در مورد این نوع سهمها باید بیشتر به تحلیل بنیادی آن تکیه کنید

راشین
2011/03/17, 18:45
خیلی وقته سراغ وامید نرفتم حتما تا فردا نمودارش رو آپ دیت می کنم
ممنون

امید به سقف کانال صعودی خودش برخورد کرده اگر بتواند از 504 که مقاومت بسیار محکمیست،عبور کند ابتدا تا 540 و پس از آن تا سقف قبلی یعنی حدود 615 رشد خواهد کرد
من تکنیکال ومعادن را بیشتر می پسندم

راشین
2011/03/17, 18:56
سرکار خانم راشین سلام
اول تشکر میکنم از شما و سایر دوستان تحلیل گر ،بابت وقتی که با محبت سرشار صرف جواب گویی به سوالات میکنید....
من تایید فاند وتوسم را از محسن عزیز گرفتم...شما تکنیکالش رو تایید میکنید؟؟
سپاس بیکران من را پذیرا باشید

سلام مصطفی عزیز،خواهش می کم دوست عزیز، خوشحال می شوم در حد توانم کمکی به شما عزیزان بکنم
وتوسم با عبور از 145 و تثبیت بالای آن توانایی رشد تا حدود 175 را دارد

راشین
2011/03/17, 19:03
راستش من خیلیل خیلی تازه کار هستم!حدود 3 هفته هست که با بورس اشنا شده ام و فقط برنامه تکنیکال رو گرفتم و نمی دونم چه جوری میشه کانال مقاومت رسم کرد!اگر توضیح دهید و حق استادی را به جا اورده و به من یاد دهید ممنون می شوم!
سعی می کنم تا شب چیز هایی که خواستید رو بگزارم!راستی من با امی بروکر کار می کنم!

من آخرش نفهمیدم نقل قول چندگانه چطوری کار می کنه:-?

وحید جان برای رسم خطوط حمایت و مقاومت باید نقاط کف و سقف را شناسایی کرده و آنها را به هم متصل کنید. هر چه تعداد نقاط بیشتر باشد، خط روند معتبرتر است. به نظر من از 3 نقطه به بالا، هر چند با دو نقطه هم میتوان رسم کردم اما اعتبارش کم است.
پیشنهاد می کنم کتاب تحلیل تکنیکال در بازار سرمایه با ترجمه زیبای کامیار فراهانی را برای شروع حتما چند بار بخوانید.در فصل چهارم توضیحات خوبی در مورد خطوط روند و کانال ها داده شده
موفق باشید
منتظرم;)

راشین
2011/03/17, 19:18

خانم راشین ممنون میشم نظر شما رو بدونم در مورد نصیر ماشین ...............
میشه این تصویر رو الگوی پرچم ودر مقیاس بزرگتر الکوی کاپ در نظر گرفت با هدف 500 تومن

الگوی مورد نظرتان صد درصد کاپ نیست اما به نظرم saucer bottom باشه ،که در اینصورت با عبور از مقاومتی که فکر می کنم حدود 300 هست چون در تصویر مشخص نیست ،میتونه به هدف مورد نظرتون برسه
پرچم را نمیتوانم ببینم نمودار را درآن قسمت با زوم بیشتر نشان دهید

دوستان تکنیکالیست هر جا دیدید اشتباه می کنم از تذکر دادن دریغ نکنید
ممنون

محسن نظري
2011/03/17, 19:30
راشين جان حفاري با شايعه تعديل عايدي بالاي 10 درصدي در گزارش 12 ماه و شايعه افزايش نرخ خدمات راهبري برخي دكلهاي خود در سال 90 مواجه شده است به نظرم جاي صعود تا سطوح قيمتي 280-290 تومان را دارد نظر شما چيست؟

راشین
2011/03/17, 20:23
راشين جان حفاري با شايعه تعديل عايدي بالاي 10 درصدي در گزارش 12 ماه و شايعه افزايش نرخ خدمات راهبري برخي دكلهاي خود در سال 90 مواجه شده است به نظرم جاي صعود تا سطوح قيمتي 280-290 تومان را دارد نظر شما چيست؟

محسن جان با عبور از 255 قطعا به اهدافی که گفتید میرسه و به نظر من اهداف بالاتری در میان مدت و بلند مدت داره

ارنست
2011/03/17, 21:07
راشین عزیز نظرتان در مورد این موج شماری از کساوه چیست؟ هدف 340 تا 450 برای موج 5 نظرتان را تامین می کند؟

پاینده باشید

http://forums.boursy.com/imported/2011/03/3.png

پر ریسک
2011/03/17, 23:39
الگوی مورد نظرتان صد درصد کاپ نیست اما به نظرم saucer bottom باشه ،که در اینصورت با عبور از مقاومتی که فکر می کنم حدود 300 هست چون در تصویر مشخص نیست ،میتونه به هدف مورد نظرتون برسه
پرچم را نمیتوانم ببینم نمودار را درآن قسمت با زوم بیشتر نشان دهید

دوستان تکنیکالیست هر جا دیدید اشتباه می کنم از تذکر دادن دریغ نکنید
ممنون
ممنون از تحلیل شما من خودم هم با الگوی کاپ مشکل دارم وزیاد به الگوی کاپ هم اعتماد نمی کنم ولی نظرم رو الگوی پرچم هست که با شکست مقاومت 330 سهم هدف 400 رو درسر داره...............

http://up.iranblog.com/images/tm2pwe9cn09kc4puzw.jpg

اصول استفاده ازالگوی پرچم Flag Paternالگوی پرچم از امتداد اتصال محدوده ای از تغییرات قیمت در میانه یک روند به وجود می آید که شیبی کم و خلاف جهت روند قبل از خود دارد. این الگو معمولا مدت زمان زیادی پایدار نمی ماند و خیلی زود شکسته می شود. با شکسته شدن امتداد خطوط الگو بازار به اندازه ابتدای روند قبلی تا نقطه آغاز اولین موج الگوی پرچم پیش روی دارد.
http://www.iranbourseonline.com/forexschool/leasson12/

پر ریسک
2011/03/18, 09:01
نمایی از کاربراتور ایران .................سهم سودای 400 در سر دارد دوستان تکنیکالیست نظر بدهند ممنون میشم...................http://up.iranblog.com/images/95xzq3djkdkd5uz5w2h4.jpg

iq_son
2011/03/18, 10:02
سلام دوست عزیز
من هم از شما ممنونم

متاسفانه برای شرکتهای تازه واردی مثل بیمه پارسیان که روزهای معاملاتی کمی دارند نمی توان تحلیل تکنیکال معتبری ارائه داد .اما با توجه به اینکه سهم به قیمت عرضه اولیه رسیده به نظر نمی رسد جای افت چندانی داشته باشد. در مورد این نوع سهمها باید بیشتر به تحلیل بنیادی آن تکیه کنید
با تشکر از شما
سال نو پیشاپیش مبارک
اول سلامت بعد پر سود باشید

راشین
2011/03/18, 13:33
راشین عزیز نظرتان در مورد این موج شماری از کساوه چیست؟ هدف 340 تا 450 برای موج 5 نظرتان را تامین می کند؟

پاینده باشید

http://forums.boursy.com/imported/2011/03/3.png
ارنست عزیز قبلا هم اشاره کردم چون بر مبحث الیوت تسلط کافی ندارم نمی توانم نظری بدهم بهتر است از سایر دوستان مانند جناب holy یا بابک عزیز سوال کنید
فقط به نظرم موج 3 شما در ریز موجها اشکال داشته باشد اگر ممکنه ریز موج های موج 3 را هم بگذارید
ممنون

حبیب
2011/03/18, 13:46
در صورت امکان تحلیلی هم از وتوکا بفرمایید

راشین
2011/03/18, 13:54
ممنون از تحلیل شما من خودم هم با الگوی کاپ مشکل دارم وزیاد به الگوی کاپ هم اعتماد نمی کنم ولی نظرم رو الگوی پرچم هست که با شکست مقاومت 330 سهم هدف 400 رو درسر داره...............

اصول استفاده ازالگوی پرچم Flag Paternالگوی پرچم از امتداد اتصال محدوده ای از تغییرات قیمت در میانه یک روند به وجود می آید که شیبی کم و خلاف جهت روند قبل از خود دارد. این الگو معمولا مدت زمان زیادی پایدار نمی ماند و خیلی زود شکسته می شود. با شکسته شدن امتداد خطوط الگو بازار به اندازه ابتدای روند قبلی تا نقطه آغاز اولین موج الگوی پرچم پیش روی دارد.
http://www.iranbourseonline.com/forexschool/leasson12/

به نظر من فقط چند کندل نزولیست و شکل پرچم را ندارد. تا جاییکه من میدانم در پرچم باید شکل امواج مشخص باشد .اگر اینطور باشد که هر اصلاح کوچکی را می توانیم پرچم در نظر بگیرم .درسته ؟

محمد ساده
2011/03/18, 15:31
سلام محمد عزیز
تا جاییکه میدانم معمولا خرید در ابتدای موج 3 بیشترین بازدهی را دارد.مثل وسینای 110 تومانی;) اولین سهمی که به نظرم میرسه حفاریه هر چند هنوز مطمئن نیستم موج 2 تمام شده باشد
فعلا سهم دیگه ای مد نظرم نیست باید سهمهای جدید پیدا کنیم
شما سهمی سراغ دارید که در ابتدای موج 3 باشه؟
سایر دوستان هم همکاری کنند

با سلام و ارادت
راشین عزیز به نظرم وصنعت(اگه130 بشکنه و تثبیت) و حفاری(البته اگه بالای 260-65 تثبیت بشه وارد موج 3 میشن)
قبلا در مورد کمرجان سوال کرده بودم...و شما در صورت فرصت گفته بودین زحمتشو میکشین...ممنون میشم...مقاومت مهم سهمو بررسی کنید...
فاراکم که جناب فریبز به زیبایی قبلا تفسیر کرده بودن...و شما هم تایید کرده بودین..و وارد موج5 شدیم...ولی به علت اینکه هنوز صدرا تو کانال نزولیشه...احتمالا دوباره به فاراک ضربه بزنه...و حدود125 رشد فاراک و متوقف کنه(اینا نظر منه و ممکنه اشتباه باشه...در ضمن خودم همچنان تعدادی فاراک و صدرا دارم...)
در مورد خنصیر به نظرم اصلاحش داره تموم میشه و حرکتی جدید می خواد شروع کنه...
ممنونم میشم شما رو سهمهایی که مثبتین و کوتاه مدت آماده حرکتن..نظر بدین و راهنمایی کنید...(تمحرکه+غشان+قند موردشت+وایران+وتوسم+وبانک+و غدیر+ومعادن وسه سهم قبلی فارک و کمرجان و خنصیر ...به نظرم آماده حرکت دارن میشن و گین خوبی دارن)

ارنست
2011/03/18, 17:37
راشین گرامی ممنون بخاطر پاسخت. موج 3 را من به همین شکل دیدم. یعنی فکر می کنم که موج 3 حتما نباید ان 5 موج را داشته باشد و در عوض می تواند شیب تندی داشته باشد.

راشین
2011/03/18, 22:58
در صورت امکان تحلیلی هم از وتوکا بفرمایید

وتوکا با یک باند مقاومتی محکم در محدوده 201-208 روبروست اگر بتونه عبور کنه ابتدا تا 220 و سپس 235 رشد خواهد کرد .اولین حمایتش هم 187 هست
من اگر سهم را داشتم در این قیمت ها خارج می شدم و در صورت از مقاومت یا اصلاح مناسب مجددا خرید می کردم

راشین
2011/03/18, 23:11
با سلام و ارادت
راشین عزیز به نظرم وصنعت(اگه130 بشکنه و تثبیت) و حفاری(البته اگه بالای 260-65 تثبیت بشه وارد موج 3 میشن)
قبلا در مورد کمرجان سوال کرده بودم...و شما در صورت فرصت گفته بودین زحمتشو میکشین...ممنون میشم...مقاومت مهم سهمو بررسی کنید...
فاراکم که جناب فریبز به زیبایی قبلا تفسیر کرده بودن...و شما هم تایید کرده بودین..و وارد موج5 شدیم...ولی به علت اینکه هنوز صدرا تو کانال نزولیشه...احتمالا دوباره به فاراک ضربه بزنه...و حدود125 رشد فاراک و متوقف کنه(اینا نظر منه و ممکنه اشتباه باشه...در ضمن خودم همچنان تعدادی فاراک و صدرا دارم...)
در مورد خنصیر به نظرم اصلاحش داره تموم میشه و حرکتی جدید می خواد شروع کنه...
ممنونم میشم شما رو سهمهایی که مثبتین و کوتاه مدت آماده حرکتن..نظر بدین و راهنمایی کنید...(تمحرکه+غشان+قند موردشت+وایران+وتوسم+وبانک+و غدیر+ومعادن وسه سهم قبلی فارک و کمرجان و خنصیر ...به نظرم آماده حرکت دارن میشن و گین خوبی دارن)

سلام محمد جان حالتون چطوره؟
شرمنده فراموش کردم
کمرجان به نظرم هدفش حدود 600 باشه اما با توجه به برخورد به مقاومت در اندیکاتور rsi اصلاح کوچک یا در جا زدن داشته باشد.553 که منطبق بر فیبوی 78.6 اصلاحیست مقاومت مهمی محسوب میشه

http://up.iranblog.com/images/7i376d5wg2oektinv11v.png (http://up.iranblog.com/)

در مورد وصنعت به نظرم بازدهی خیلی خوبی در انتظار دارندگان سهم با عبور از 130 باشد اما اینکه در موج 3 باشیم شک دارم
با حفاری هم موافقم

من چند روزه در کمین خرید ومعادن هستم اما تا قیمت مورد نظرم اصلاح نکرده به نظرم اهدافش 900 و 1100 باشه
کگل و کچاد هم که قبلا گفتم
موتوژن هم به نظرم بین 10 تا 25 درصد بازدهی داشته باشد
با غشان و وتوسم و قمرو موافقم در مورد سایر سهمهایی که نام بردید فعلا نظری ندارم. رایان هم که امان ندادند اصلاح کند
الان سهم دیگری به جز آنهایی که بررسی کردم در ذهنم نیست

راشین
2011/03/18, 23:21
نمایی از کاربراتور ایران .................سهم سودای 400 در سر دارد دوستان تکنیکالیست نظر بدهند ممنون میشم...................http://forums.boursy.com/

اگر بتونه بالای 280 خودشو نگه داره با نظرتون موافقم. فکر نمی کنید نیاز به اصلاح یا تشکیل یک الگوی ادامه دهنده داشته باشه؟
فکر میکنم قسمتی که با قرمز مشخص کردید، الگوی پرچم مورد نظرتون بوده، که اگر اینطور باشه به نظر من حداقل هنوز تشکیل نشده