PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : محاسبه nav شرکتهای سرمایه گذاری

artmis
2011/03/05, 13:40
با سلام
اگر خدا بخواهد ، در این تایپیک ارزش شرکتهای سرمایه گذاری را محاسبه و در اختیار دوستان قرار خواهم داد .
البته همیاری دوستان را نیز خواستارم

artmis
2011/03/05, 13:54
والبر :
فهرست داراییها.................................. ... .ارزش سهم(ریال)........... DPS ...............EPS
سهام شرکتهای بورسی بالای 20%....................1927.................. 308................226
سهام شرکتهای بورسی زیر 20%.......................63...................... .12 ................2
سهام شرکتهای خارج بورس بالای 20%...............2163...................343...... ........ 0
سهام شرکتهای خارج بورس زیر 20%...................75......................1... ...............1
سایر داراییها.................................. ..... ..........957
بدهی به ازای هر سهم..................................-389
-------------------------------------------جمع کل---------------------------------------------------
ناو شرکت ...................................... ..............4729..................665........... ....230
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
ارزش روز سهم سرمایه گذاری بر اساس 70% nav برابر می شود با :3310ریال
ارزش روز سهم سرمایه بر اساس 80% nav برابر می شود با : 3783ریال
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
قیمت روز سهم =3879ریال
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
وضعیت شرکت در بورس :
رتبه سرمایه :59
رتبه ارزش در بورس:48(0.33%)
p/e سهم:6.7
p/e گروه :6.5
p/e کل بازار:7.2
ضریب بتا :
رتبه نقد شوندگی :

محمود شریعت
2011/03/05, 14:07
nav غشان چنده؟

artmis
2011/03/05, 15:40
nav غشان چنده؟

دوست عزیز nav برای شرکتهای سرمایه گذاری می باشد و اصولا روشی می باشد که با آن می توان ارزش شرکتهای سرمایه گذاری را محاسبه نمود

artmis
2011/03/10, 19:54
وصنا :
فهرست داراییها.................................. ... .ارزش سهم(ریال)........... DPS ...............EPS
سهام شرکتهای بورسی ..................................3280............ ......... 487................352
سهام شرکتهای خارج بورس .............................287.................. ......55........ ........ 51
سایر داراییها.................................. ..... ..........327
بدهی به ازای هر سهم..................................-854
-------------------------------------------جمع کل---------------------------------------------------
ناو شرکت ...................................... ..............3030..................541........... ....402
ارزش روز سهم سرمایه گذاری بر اساس 70% nav برابر می شود با :2121ریال
ارزش روز سهم سرمایه بر اساس 80% nav برابر می شود با : 2424ریال
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
قیمت روز سهم =2080ریال
وضعیت شرکت در بورس :
رتبه سرمایه :75
رتبه ارزش در بورس:97(0.1%)
p/e سهم:6.9
p/e گروه :7.2
p/e کل بازار:7.1
ضریب بتا :
رتبه نقد شوندگی :

مصطفی مصری پور
2011/03/11, 08:51
nav وسپه و غدیر بنظر شما چنده دوست عزیز؟؟

artmis
2011/03/11, 12:32
غدیر در حال حاضر حدود 75% ناو درحال حرکت هست اما چند نکته در مورد وغدیر و ارزندگیش وجود دارد:
1- افزایش سرمایه 97% که حدود 70% آن از محل اندوخته می باشد.
2- عرضه پتروشیمی پردیس در بورس
3- احتمال عرضه پتروشیمی زاگرس
4- افزایش سود آوری شرکتهای زیر مجموعه
5- با توجه به اعلامیه شرکت سرمایه گذاری های منجر به افزایش سرمایه توجیه اقتصادی خوبی دارند.
در کل به نظر من وغدیر میان مدت و بلند مدت عالیه دارد .

artmis
2011/03/11, 12:35
وسپه :
سرنوشت سهم یجورایی با سنگ آهنیها گره خورده و بایستی به روند آنها توجه کرد . در اولین فرست ناو بروز شده وسپه را در اختیار دوستان قرار می دهم

مصطفی مصری پور
2011/03/11, 14:53
تشکر بسیار از شما........موفق باشید

artmis
2011/04/23, 21:17
خوب یک بررسی از وضعیت غدیر:
1- شرکت در مجمع عمومی خود برای هر سهم 300 ریال سود نقدی در نظر گرفته که از تاریخ 1/6/90 از طریق شعب صادرات قابل پرداخت می باشد . یعنی اگر 10000 سهم غدیر داشته باشیم 300 هزارتومان از شرکت غدیر طلبکاریم.
2- شرکت در مجمع فوق العاده خود 98% افزایش سرمایه داده است که 68% آن از محل اندوخته و 30% از محل آورده سهامدار می باشد . یعنی اگر 10000 سهم غدیر داشته باشیم 6800 سهم جایزه می باشد و 3000 سهم نیز حق تقدم که به ازای هرکدام 1000 ریال بایستی پرداخت نماییم .
و اما در مورد وضعیت بنیادی شرکت :
دو شرکت خارج از بورسی شرکت در چند وقت اخیر وارد بورس گردید و رشد مناسبی نمود . که از فروش سهام خود سود خوبی شناسایی نموده است . هرچند که پردیس در ظاهر برای شرکت توسعه الوند غدیر می باشد اما فراموش نکنید که 98% سهام این شرکت برای غدیر می باشد.
طبق آخرین اخبار منتشره : شرکت پتروشیمی زاگرس در مرحله ورود به بورس می باشد ، از شرکتهای زیر مجموعه ثاخت باغمیشه و ا اس ب در مرحله پذیرش هستند که این شرکتها در افزایش ناو وغدیر تاثیر بسزایی خواهد داشت.
در حال حاضر شرکت یک هلدینگ پتروشیمی با شرکتهای بسیار خوب می باشد ، اما سیاست کلی شرکت در حال حاضر ورود به صنایع معدنی می باشد که سرمایه گذاری سنگینی هم نموده .
در کل به نظر من هرچند غدیر حرکت خود را از سال 1387 از قیمت 1300 ریال رشد خود را شروع کرد ، در سال 89 از 2400 به 7200 رسید ، اما هنوزم حرفهای زیادی برای زدن دارد.

farhad61
2011/04/24, 04:29
سلام
اگه امکان داره یه توضیح اولیه در مورد نحوه محاسبه nav بدین وبرای یکی از صندوق ها با جزئیات یکیش رو محاسبه کنید که هم یه آموزش باشه و هم اگر کسی خاست بتونه خودش هم این شاخص رو بدست بیاره
اینجوری شما ماهیگیری رو یاد دوستاتون میدین که خیلی بهتر از خود ماهیه:-)/\:-) ( حال کردم عجب مثلی زددم :-bd )

artmis
2011/04/24, 08:59
سلام
اگه امکان داره یه توضیح اولیه در مورد نحوه محاسبه nav بدین وبرای یکی از صندوق ها با جزئیات یکیش رو محاسبه کنید که هم یه آموزش باشه و هم اگر کسی خاست بتونه خودش هم این شاخص رو بدست بیاره
اینجوری شما ماهیگیری رو یاد دوستاتون میدین که خیلی بهتر از خود ماهیه:-)/\:-) ( حال کردم عجب مثلی زددم :-bd )

در اولین فرصت حتما

مصطفی مصری پور
2011/04/24, 12:14
آرتمیس عزیز نظرت در مورد ناو وصندوق چیه؟
سپاس فراوان

artmis
2011/04/24, 16:53
ارزش خالص دارایی ها یا NAV یک شرکت سرمایه گذاری با ویژگی های یک صندوق سرمایه گذاری مشترک یا تونیت تراست ، حاصل تفاوت کل دارایی ها منهای کل بدهی های آن است .
مثلا اگر مجموع دارایی های یک شرکت 2000 میلیارد و بدهی های آن شرکت 800 میلیارد باشد پس NAV سهم می شود 1200 میلیارد که با تقسیم بر تعداد سهام شرکت ارزش NAV سهم محاسبه می گردد. (نقل شده از www.iranbiz.persianblog.com )
معمولا قیمت شرکتهای سرمایه گذاری با NAV هر سهم آن شرکت رابطه دارد و وقتی مقدار NAV از قیمت سهم بیشتر می شود نشان از ارزنده بودن سهم می باشد.
البته باید این را هم ذکر کنم که معمولا یک فاصله 30 تا 40 درصدی بین NAV و قیمت سهام همیشه وجود دارد ( بطور معمول) .
ذکر این نکته هم ضروری می باشد که همیشه این فاصله رعایت نمی شود و برای هر شرکت سرمایه گذاری می تواند تغییر کند.
اما در کل شاخص مناسبی می باشد جهت تعیین قیمت واقعی سهام شرکتهای سرمایه گذاری

artmis
2011/04/24, 18:54
وصندوق :
سهام شرکتهای بورسی بالای 20%....................28..................... 5.....................4
سهام شرکتهای بورسی زیر 20%.......................1468................ .175.................156
سهام شرکتهای خارج بورس بالای 20%...............1033..................108....... ........ 1
سهام شرکتهای خارج بورس زیر 20%...................318...................16.... ..............13
سایر داراییها.................................. ....................740
بدهی به ازای هر سهم.....................................-1119
ناو شرکت ...................................... ..............2417..................304........... ....174
ارزش روز سهم سرمایه گذاری بر اساس 70% nav برابر می شود با :1692ریال
ارزش روز سهم سرمایه بر اساس 80% nav برابر می شود با : 1934ریال
قیمت روز سهم =3151ریال
وضعیت شرکت در بورس :
رتبه سرمایه :10
رتبه ارزش در بورس:15(1.901%)
p/e سهم:7.3
p/e گروه :9
p/e کل بازار:8.8
ضریب بتا :
رتبه نقد شوندگی :
در کل در مورد وصندوق وقتی در آبان پارسال بررسیش کردم ازش به عنوان غدیر دوم نام بردم، رشد اخیر وصندوق به چند علت می باشد :
1- شایعات فروش ایران خودرو و رنا
2- شرکتهای پتروشیمی موچود در پورتفوی غیر بورسی شرکت
3- پروژه های ساختمانی شرکت که دیگه یواش یواش بایستی رو به اتمام می باشد
------------------------------------------------------------------------------------------------------
از لحاظ تکنیکال سهم مقاومت محکمی در 2800 دارد
از لحاظ ناو ، نیاز به بررسی بیشتر دارد ، مخصوصا در مورد پروژهای ساختمانی و وضعیت پتروشیمی های موجود در پورتفوی شرکت

artmis
2011/04/28, 21:42
برای شروع از سرمایه گذاری سایپا شروع می کنم ، فقط این نکته را متذکر شوم ازآنجاییکه شرکت تازه افزایش سرمایه داده و خوب طبیعی هست که هنوز مبالغ ان استفاده نشده است ، من کلیه محاسبات را بر اساس سرمایه قبلی شرکت انجام داده ام ، اگر دوستان در این مورد پیشنهاد بهتری دارند بفرمایند تا به بهترین نحو ممکن ارزش واقعی وساپا را محاسبه کنیم
وساپا:
فهرست داراییها....................... .ارزش سهم(ریال)................EPS (ریال)..........DPS (ریال)
سهام شرکتهای بورسی ..................4414........... .................672................ 489
سهام شرکتهای خارج بورس ............775................................0.. ................. 0
سایر درامدهای شرکت .................................................. .......................... 0
جمع حقوق صاحبان سهم ..............2370
ناو شرکت ......................................7558........ .................672..................489
----------------------------------------------------------------------------------------------------
ارزش روز سهم سرمایه گذاری بر اساس 70% nav برابر می شود با :5291ریال
ارزش روز سهم سرمایه بر اساس 80% nav برابر می شود با : 6047ریال
قیمت روز سهم =3386ریال
*- این قیمت بعد از افزایش سرمایه می باشد که لازم است محاسبه شود با افزایش سرمایه جدید ناو شرکت به ازای هر سهم چقدر تعدیل می شود
سایر داراییها.................................. ...2501
بدهی به ازای هر سهم.....................-2203
*- منظور از سایر داراییها کسر سرمایه گذاریهای کوتاه مدت و بلند مدت شرکت در سهام شرکتهای بورسی و غیر بورسی می باشد.
*- با این تفاصیل می توان ادعا نمود که داراییهای موجود شرکت توان باپرداخت بدهی های شرکت را بطور کامل دارد
*- 39% از پرتفوی بورسی شرکت مربوط به گروه فلزات و معدنی می باشد
*-30% از پرتفوی بورسی شرکت مربوط به گروه خودرو می باشد
*- 23% از پرتفوی بورسی شرکت مربوط به گروه بانکی می باشد
*-3% از پرتفوی بورسی شرکت مربوط به گروه دارویی می باشد
----------------------------------------------------------------------------------------------------
شاخص ترین شرکتهای بورسی :
1- فملی با 33% ارزش
2- وپارس با 22%
3- خساپا 17%
4-ورنا 11%
-------------------------------------------------------------------------------------------------

mehran
2011/04/28, 22:05
artmis جان میشه nav شرکتی که همه پرتفوش شرکت های غیر بورسیه رو حساب کرد؟؟ چگونه>>؟

artmis
2011/04/29, 08:24
4- در مورد تعیین ارزش شرکتهای غیر بورسی به این صورت عمل می کنم :
4-1- شرکتهاییکه دارای سود هستند : به اینگونه شرکتها p/e می دهم ، اگر نوع فعالیت شرکت و گروه بورسی مشخص باشد ، میانگین گروه و یا صنعت شرکت را که در بورس فعالیت می کند را اختصاص می دهم . یعنی به عنوان مثال اگر شرکتی در زمینه بیمه فعالیت می کند و سود خود را 500 ریال اعلام کرده ، ( میانگین گروه بیمه در بورس حدود 11 می باشد ) ارزش شرکت مذکور را 5500 ریال به ازای هر سهم در نظر می گیرم و اگر نوع فعالیت شرکت برام مشخص نباشد ، میانگین p/e کل بازار را برای شرکت در نظر می گیرم
4-2- شرکتهاییکه معامله عمده برویشان انجام می پذیرد : معمولا با 10% قیمت کمتر ارزش شرکت را در نظر می گیرم . به عنوان مثال اگر اشتباه نکنم ، عرضه عمده پتروشیمی ایلام در حدود 1500 ریال انجام شد من ارزش این شرکت را برای وصندوق حدود 1350 ریال در نظر گرفتم
4-3- شرکتهاییکه مشمول دو گروه بالا نمی شوند بر اساس ارزش دفتری قیمت گذاری می شوند.

بابک پناهی
2011/04/30, 11:11
صورت وضعیت پرتفوی منتهی به 1390/01/31

http://www.codal.ir/Reports/Exports/...LBzg%3d%3d.pdf

ذخيره كاهش ارزش سرمايه گذاريها تو پايان اسفند 1389 مبلغ 539792 ميليون ريال بوده. ولی الان شده 137999 یعني 401793 ميليون ريال ازاد شده.این یعنی تعدیل 267 ریالی.لازم به ذکره که سود هر سهم سال منتهی به شهریور 90 برابر 180 ریال می باشد.

دوستان nav وصنعت زحمتشو میکشید ;)

mehran
2011/05/01, 15:45
آرتمیس جان کجایی؟؟؟ حال گل پسر چطوره ؟؟؟ امیدوارم خوبه خوب شده باشه.......

محسن نظري
2011/05/01, 20:07
وصندوق :
سهام شرکتهای بورسی بالای 20%....................28..................... 5.....................4
سهام شرکتهای بورسی زیر 20%.......................1468................ .175.................156
سهام شرکتهای خارج بورس بالای 20%...............1033..................108....... ........ 1
سهام شرکتهای خارج بورس زیر 20%...................318...................16.... ..............13
سایر داراییها.................................. ....................740
بدهی به ازای هر سهم.....................................-1119
ناو شرکت ...................................... ..............2417..................304........... ....174
ارزش روز سهم سرمایه گذاری بر اساس 70% nav برابر می شود با :1692ریال
ارزش روز سهم سرمایه بر اساس 80% nav برابر می شود با : 1934ریال
قیمت روز سهم =3151ریال
وضعیت شرکت در بورس :
رتبه سرمایه :10
رتبه ارزش در بورس:15(1.901%)
p/e سهم:7.3
p/e گروه :9
p/e کل بازار:8.8
ضریب بتا :
رتبه نقد شوندگی :
در کل در مورد وصندوق وقتی در آبان پارسال بررسیش کردم ازش به عنوان غدیر دوم نام بردم، رشد اخیر وصندوق به چند علت می باشد :
1- شایعات فروش ایران خودرو و رنا
2- شرکتهای پتروشیمی موچود در پورتفوی غیر بورسی شرکت
3- پروژه های ساختمانی شرکت که دیگه یواش یواش بایستی رو به اتمام می باشد
------------------------------------------------------------------------------------------------------
از لحاظ تکنیکال سهم مقاومت محکمی در 2800 دارد
از لحاظ ناو ، نیاز به بررسی بیشتر دارد ، مخصوصا در مورد پروژهای ساختمانی و وضعیت پتروشیمی های موجود در پورتفوی شرکت
ارتميس جان ان اي وي وصندوق طبق محاسبات بنده حدود 360-370 تومان ميشود
دوستان بلوك 40.5 درصدي لوله اهواز حدود 600 ميليارد تومان به دليل داراييهاي بالاي اين شركت ارزش گذاري شده است ووصندوق قصد دارد اين شركت را به زودي واگذار نمايد

artmis
2011/05/01, 21:00
آرتمیس جان کجایی؟؟؟ حال گل پسر چطوره ؟؟؟ امیدوارم خوبه خوب شده باشه.......

ممنون از لطف شما ماشالله حسابی خوبه و شیطون

artmis
2011/05/01, 21:10
ارتميس جان ان اي وي وصندوق طبق محاسبات بنده حدود 360-370 تومان ميشود
دوستان بلوك 40.5 درصدي لوله اهواز حدود 600 ميليارد تومان به دليل داراييهاي بالاي اين شركت ارزش گذاري شده است ووصندوق قصد دارد اين شركت را به زودي واگذار نمايد
من در مورد لوله سازی اهواز و ارزش واقعی آن اطلاعاتی ندارم و ارزش آن را معادل ارزش دفتری حساب کردم که در اینصورت ارزش ناو آن به ازای هر سهم می شود 67 ریال اگر با همان قیمت تمام شده اعلامی وصندوق حساب کنیم می شود 141 ریال و اگر بر اساس ارزش اعلامی شما حساب کنیم ارزش ناو ان برابر می شود با 808 ریال که در اینصورت ناو کل وصندوق می شود 3150 ریال و 70% ناو وصندوق می شود2200 ریال و 80% می شود 2520 ریال
حالا اگر اطلاعات خاصی دارین که ارزش این شرکت در حدود 600 میلیارد می باشد ممنون می شوم که من را هم در جریان بگذارید.

محسن نظري
2011/05/01, 21:21
من در مورد لوله سازی اهواز و ارزش واقعی آن اطلاعاتی ندارم و ارزش آن را معادل ارزش دفتری حساب کردم که در اینصورت ارزش ناو آن به ازای هر سهم می شود 67 ریال اگر با همان قیمت تمام شده اعلامی وصندوق حساب کنیم می شود 141 ریال و اگر بر اساس ارزش اعلامی شما حساب کنیم ارزش ناو ان برابر می شود با 808 ریال که در اینصورت ناو کل وصندوق می شود 3150 ریال و 70% ناو وصندوق می شود2200 ریال و 80% می شود 2520 ریال
حالا اگر اطلاعات خاصی دارین که ارزش این شرکت در حدود 600 میلیارد می باشد ممنون می شوم که من را هم در جریان بگذارید.
در مورد لوله سازي اهواز ارزش كارشناسي سهم ميشود 600 ميليارد تومان يك سوال ديگر شما ارزش ايرانول و نفت پاسارگاد و پتروشيمي جم را با چه پي بر اي ارزش گذاري كرده ايد و براي هر كدام از اين شركتها به چه ارزش كارشناسي رسيده ايد؟

artmis
2011/05/02, 07:54
در مورد لوله سازي اهواز ارزش كارشناسي سهم ميشود 600 ميليارد تومان يك سوال ديگر شما ارزش ايرانول و نفت پاسارگاد و پتروشيمي جم را با چه پي بر اي ارزش گذاري كرده ايد و براي هر كدام از اين شركتها به چه ارزش كارشناسي رسيده ايد؟
ایرانول : P/e = 9 , eps=328, nav=180
نفت پاسارگارد : p/e=9 , eps=1263,nav=441

محسن نظري
2011/05/02, 10:26
ایرانول : P/e = 9 , eps=328, nav=180
نفت پاسارگارد : p/e=9 , eps=1263,nav=441
بنده به اين مفروضات رسيدم:
جمع تفاوت ارزش بازار سرمايه گذاري هاي بورسي نسبت به بهاي تمام شده------ 429 ميليارد تومان
جمع تفاوت ارزش براوردي سرمايه گذاريهاي غير بورسي نسبت به بهاي تمام شده----1424 ميليارد تومان
جمع حقوق صاحبان سهام-----887 ميليارد تومان
ان اي وي----380
ضريب ان اي وي---80%
ارزش ذاتي----304

mehran
2011/05/03, 01:19
محسن و آرتمیس عزیز ممنون بابات تک تک پست هاتون.............ازتون میخام nav تپمپی رو اگه بشه زحمتشو بکشین اینم لینک آخرین گزارشش یکی از دوستان حساب کرد میگفت به ازا هر سهم حدود 550 تومان سهام داره.......http://www.codal.ir/Reports/EPSEstimateDetail.aspx?LetterSerial=og%2bg3A45LZWW hUyh945G2A%3d%3d
اینم

مصطفی مصری پور
2011/05/03, 12:02
مهران عزیز....ناو فقط برای شرکتهای سرمایه گذاری حساب میشه

حبیب
2011/05/03, 15:18
دوستان لطفا ناو آتیه دماوند را نیز محاسبه بفرمایید ممنون میشم

ضمنا شرکت صنایع شیمیایی ایران ( شیران ) به جز سود امسال چقدر اندوخته دارد ؟ منظورم اینه که در مجمع امسال حداکثر سودی که میتونه تقسیم کنه چقدر است ؟
با تشکر فراوان

mehran
2011/05/03, 18:53
مهران عزیز....ناو فقط برای شرکتهای سرمایه گذاری حساب میشه

خب بعد مصطفی جان یه شرکتی که هم تولیدیه هم شرکت های زیر مجموعه فراوان داره چه معیاری واسه ارزش گذاریش هست؟؟ آخرش ما مهندسا از این حسابداریو اینجور چیزا سر در نمیاریما....

مصطفی مصری پور
2011/05/03, 20:26
خب بعد مصطفی جان یه شرکتی که هم تولیدیه هم شرکت های زیر مجموعه فراوان داره چه معیاری واسه ارزش گذاریش هست؟؟ آخرش ما مهندسا از این حسابداریو اینجور چیزا سر در نمیاریما....

از سود تلفیقیش باید به قیمت ذاتیش برسی
به سود تلفیقی زیرمجموعه ها پی برای صنعتو بده
البته اساتید ببخشن که بنده اظهار نظر کردم

mehran
2011/05/03, 22:31
خب من حساب کردم به سهمای زیر گروهش که در گروه خودش یعنی ماشین آلات و تجهیزات p/e 7 و به زیر مجموعه بانک و بیمه ای p/e 8 دادم سودش میشه حدود 110 تومان......

مصطفی مصری پور
2011/05/04, 00:53
خب من حساب کردم به سهمای زیر گروهش که در گروه خودش یعنی ماشین آلات و تجهیزات p/e 7 و به زیر مجموعه بانک و بیمه ای p/e 8 دادم سودش میشه حدود 110 تومان......

منظورت تپمپیه؟؟;)

mehran
2011/05/04, 07:58
آره دیگه بالا که اشاره کردم تپمپی...............یکی از دوستان بهم گفت البته من به محاسبم شک دارم........

artmis
2011/05/10, 20:54
همانطور که دوستان مطلع هستند بررسی شرکتهای ساختمانی از پیچیدگی خاصی برخوردار هست و کلا قیمت گذاریشون سخته اما من به شرح زیر به بررسی بلغمیشه پرداختم که امیدوارم دوستان کمک کنند:
بررسی وضعیت پروژه های شرکت:
- شرکت در حال حاضر حدود 50 پروژه در دست دارد ،
- 11 عدد از پروژه ها حدود 75% از ارزش کل پروژه ها را در بر می گیرد ،مهمترین پروژه ها بشرح زیر می باشد : اراضی میدان فهمیده 15%
قطعات ویلایی رشیدیه 2 12%
بلوک a و b مهر 8%
قائمیه اصفهان 8%
- ارزش جاری این پروژه ها ( 50 پروژه ) به ازای هر سهم 6643 ریال می باشد ( بر اساس اعلام شرکت)
-- 16 پروژه پیشرفت 100% دارند ( ارزش 1613 ریال)
-- 11 پروژه پیشرفت 80تا 100( ارزش1051 ریال)
--6 پروژه پیشرفت 50 تا 80 ( ارزش 351 ریال)
-- 18 پروژه 0 تا 50 ( ارزش 3135 ریال)
مراحل پیشرفت پروژه ها از توزیع مناسبی برخوردار می باشد .
- شرکت به ازای هر سهم حدود 2666 ریال دارائیهای دیگر دارد.
- شرکت به ازای هر سهم حدود 1113 ریال بدهی جاری و 13 ریال بدهی بلند مدت دارد.
با جمع و تفریق این اعداد به رقم 8184 ریال می رسیم. که به نظر من ارزش حدودی شرکت می باشد.

Amo Hoseian
2011/05/22, 12:07
با سلام
دوستان بنیادی
اگه ممکنه در مورد nav وسپه اظهار نظربفرمائید. (ضمنا درصورت امکان معامله عمده تپمپی را هم مد نطر داشته باشید)
بینهایت سپاسگذارم

نادری
2011/05/22, 18:04
همانطور که دوستان مطلع هستند بررسی شرکتهای ساختمانی از پیچیدگی خاصی برخوردار هست و کلا قیمت گذاریشون سخته اما من به شرح زیر به بررسی بلغمیشه پرداختم که امیدوارم دوستان کمک کنند:
بررسی وضعیت پروژه های شرکت:
- شرکت در حال حاضر حدود 50 پروژه در دست دارد ،
- 11 عدد از پروژه ها حدود 75% از ارزش کل پروژه ها را در بر می گیرد ،مهمترین پروژه ها بشرح زیر می باشد : اراضی میدان فهمیده 15%
قطعات ویلایی رشیدیه 2 12%
بلوک a و b مهر 8%
قائمیه اصفهان 8%
- ارزش جاری این پروژه ها ( 50 پروژه ) به ازای هر سهم 6643 ریال می باشد ( بر اساس اعلام شرکت)
-- 16 پروژه پیشرفت 100% دارند ( ارزش 1613 ریال)
-- 11 پروژه پیشرفت 80تا 100( ارزش1051 ریال)
--6 پروژه پیشرفت 50 تا 80 ( ارزش 351 ریال)
-- 18 پروژه 0 تا 50 ( ارزش 3135 ریال)
مراحل پیشرفت پروژه ها از توزیع مناسبی برخوردار می باشد .
- شرکت به ازای هر سهم حدود 2666 ریال دارائیهای دیگر دارد.
- شرکت به ازای هر سهم حدود 1113 ریال بدهی جاری و 13 ریال بدهی بلند مدت دارد.
با جمع و تفریق این اعداد به رقم 8184 ریال می رسیم. که به نظر من ارزش حدودی شرکت می باشد.با سلام به آرتمیس عزیز.دوست عزیز اگر برای شما ممکن است یک بررسی هم بروی nav وئساخت و ثنوسا انجام بدهید ممنون میشوم.:x:x:x

آریو
2011/05/22, 18:29
با سلام
دوستان بنیادی
اگه ممکنه در مورد nav وسپه اظهار نظربفرمائید. (ضمنا درصورت امکان معامله عمده تپمپی را هم مد نطر داشته باشید)
بینهایت سپاسگذارم

دوست عزیزم ان ای وی وسپه در محدوده 220- 230 تومن قرار داره

artmis
2011/05/25, 12:54
دوستان عزیز عدم پاسخگویی به سوالات را لطفا حمل بر بی ادبی من نگذارید . در حال حاضر دو مشکل اساسی دارم که امیدوارم در اسرع وقت حلشان کنم و در خدمت دوستان باشم .
با عرض شرمندگی

artmis
2012/04/08, 13:12
ارزش ناو وصندوق به شرح زیر می باشد :
جمع حقوق صاحبان سهام به ازای هر سهم :.............................. 1555 ریال
سود دوره به ازای هر سهم : .................................................. .. 0.1 ریال
ارزش افزوده پرتفوی بورسی به ازای هر سهم :............................. 587 ريال
ارزش افزوده پرتفوی غیر بورسی به ازای هر سهم : ...................... 1012 ريال
-----------------------------------------------------------------------------------------
ارزش دارای های شرکت به ازای هر سهم : ................................. 3154 ریال
-----------------------------------------------------------------------------------------
نکات قابل توجه :
1- ارزش شرکت های خارج از بورس بر اساس سود اعلامی شرکت و متوسط p/e صنعت در بازار بورس در نظر گرفته شده است .
2- بیش از 50% پورتفوی شرکت مربوط به شرکت های پتروشیمی و محصولات نفتی می باشد.

artmis
2012/04/09, 08:39
نکته مهم در مورد وصندوق این هست که با افزایش قیمت شرکتهای پتروشیمی ناو شرکت افزایش میابد .
از طرفی شرکت باید تا شهریورماه حدود 100 میلیارد تومان از محل فروش سهام سود شناسایی کند بنابراین به احتمال زیاد بایستی هرچه سریعتر یک یا دو شرکت غیر بورسی خود را وارد بورس کند .

artmis
2012/05/14, 16:10
دوستان با توجه به اینکه تایپیکی در مورد تراکتورسازی وجود ندارد و منهم نتوانستم تایپیک جدیدی ایجاد کنم در اینجا مطالب را گذاشتم:
به نظر من شرکت تراکتور سازی به دلایل زیر ارزنده می باشد :
الف – فاندامنتال :
1- داخلی سازی تولید اکسل 285 ، این امر سود اوری در حدود 7.5 میلیارد تومان برای شرکت دارد . هر سال شرکت حدود 8 هزار دستگاه تراکتور با استفاده از این اکسل تولید می گردد و به ازای هر تراکتور حدود 1.5 میلیون تومان بهای تمام شده کاهش میابد.
2- داخلی سازی تولید اکسل 399 ، این امر سود اوری در حدود 4.5 میلیارد تومان برای شرکت دارد . هر سال شرکت حدود 4 هزار دستگاه تراکتور با استفاده از این اکسل تولید می گردد و به ازای هر تراکتور حدود 1.5 میلیون تومان بهای تمام شده کاهش میابد.
3- تولید خودرو (گروه بتا ) ، این شرکت با گروه بهمن و FWA مشترکا شروع بکار نموده برای تولید انواع کشنده سنگین و ون ، ظاهرا قرار که محصولات از خردادماه به بازار عرضه شود.
4- صادرات به عراق سالانه 16 هزار دستگاه ، پیش فروش انجام شده و در حال تولید می باشد.
5- عقد قرارداد با پاکستان سالانه 30000 دستگاه ، ظاهرا مذاکرات جهت راه اندازی یک خط تولید در پاکستان در حال انجام می باشد.
6- احتما ل تولید حدود 26 هزار دستگاه در سال 91 وجود دارد که شرکت به بورس حدود 20 هزار دستگاه اعلام نموده است .
7- احتمال شناسایی سود تا حدود 500 ريال برای سال 91 وجود دارد.
8- فروش امتیاز تیم فوتبال تراکتور : شرکت در سال قبل 30% از سهام خود در تراکتور را به سازمان جوانان غیور به مبلغ 48 میلیارد ريال فروخته است و ظاهرا مذارکات نهایی با ملی مس مبنی بر فروش 70% از سهام باشگاه انجام شده است که در این صورت حداقل مبلغ 168 میلیارد ريال از این محل کسب خواهد کرد که یعنی به ازای هر سهم 170 ریال .
9- با فروش باشگاه در هزینه های شرکت حدود 100 میلیارد ريال صرفه جویی می شود.
ب – تکنیکال :
1- امواج الیوت : سهم در اوایل موج 3 قرار دارد و اسیلاتور الیوت شروع موج 3 را تایید می نماید ، jti سهم مثبت می باشد و بیانگر ورود نقدینگی به سهم می باشد .
2- اهداف قیمت بر اساس امواج الیوت می تواند به ترتیب بشرح زیر باشد : 3088 ، 3250 ، 3598 و 3814 ريال
3- Macd : بالای خط صفر و میانگین می باشد.
4- ADX : روند صعودی سهم را تایید می نماید.

mohammadl22
2013/08/04, 23:31
سلام
برای محاسبه ناو شرکتهای سرمایه گذاری "حقوق صاحبان سهام" را چگونه بدست بیارم.
مرسی

m.hossein
2014/12/20, 10:18
تحلیل بنیادی چند شرکت

تاریخ ایجاد در جمعه, 28 آذر 1393 05:09
مقایسه 4 شرکت سرمایه گذاری
سرمایه گذاری سپه (وسپه)
سرمایه گذاری توسعه ملی (وتوسم)
سرمایه گذاری صنعت و معدن(وصنعت)
سرمایه گذاری ملی ایران(ونیکی)
ترکیب سهامداران،تغییرات در سرمایه و سرمایه گذاری به تفکیک صنعت
http://forums.boursy.com/imported/2014/12/5da28d4865fb-1.png
مقایسه پرتفوی بورسی و غیر بورسی شرکتها
http://forums.boursy.com/imported/2014/12/0b618ebcac7a-1.png
مقایسه سود سازی و تقسیم سود شرکتها
http://forums.boursy.com/imported/2014/12/b388c8b7c863-1.png

نتیجه

در میان 4 شرکت مورد بررسی سرمایه گذاری سپه متعادل ترین سود را در بین بقیه داشته است و درکنار رشد سود بالاترین میزان سود تقسیمی را نیز به خود اختصاص داده است . سرمایه گذاری ملی نیز علی رغم داشتن رشد سود متناسب اما کم ترین میزان تقسیم سود را به سهامداران خود تخصیص داده است
ساختار درآمدی و سود آوری
شرکت های سرمایه گذاری معمولا از دو محل سود شناسایی میکنند . یکی سود حاصل از سرمایه گذاری ها است که در واقع همان سود
تقسیمی زیر مجموعه ها میباشد و دیگری سود حاصل از فروش سرمایه گذاری هاست ( خرید و فروش سهام ) . سود حاصل از سرمایه گذاری ها معمولا قابلیت تکرار بیشتری دارد و در صورتی که سهام موجود در تفوی شرکت رشد سود آوری داشته باشند این قسمت از در آمد شرکت سرمایه گذاری رشد خواهد کرد و برعکس اما سود حاصل از فروش سرمایه گذاری ها بستگی به شرایط رونق و رکورد بازار دارد معمولا این محل شناسایی سود قابلیت تکراردر سالهای مختلف ندارد .لذا شرکت های سرمایه گذاری هر چقدر سودشان از محل سود حاصل از سرمایه گذاری ها باشد کیفیت بالاتری دارند . نگاه دیگری که در مورد ساختار سود وجود دارد این است که شرکت هایی که سود حاصل از سرمایه گذاری درصد بالایی از سود شرکت را تشکیل میدهند مدیریت پور تفوی منفعل تری دارند . در صورتی که پور تفو به درستی تشکیل شده باشد قطعا تکراری پذیری سود میتواند این استراتژی منفعل بودن توسط مدیریت را توجیه کند
http://forums.boursy.com/imported/2014/12/b8df9f7733db-1.png

نتیجه
در میان چهار شرکت مورد بررسی سرمایه گذاری ملی منفعل ترین نوع مدیریت پور تفوی را دنبال میکند و به همین دلیل سود حاصل از سرمایه گذاری ها بخش بالایی از سود شرکت را تشکیل میدهد . سرمایه گذاری توسعه ملی نیز فعالترین و چاپک ترین نوع مدیریت پورتفوی و سرمایه گذاری را به خود اختصاص داده است که چرا که شرکت هم حضور فعال در خرید و فروش سهام در تمام بازارها را دارد و هم بخشی از سود خود را بر مبنای دی پی اس زیر مجموعه ها اختصاص داده است . در این میان و سپه نیز با اختصاص 80 درصد سود به بخش سود حاصل از سرمایه گذاری ها و 20 درصد به سود فروش سرمایه گذاری ها یک ساختار متعادل و هموار شده ای را دنبال میکند
خالص ارزش دارایی ها

ارزش خالص دارایی ها یا NAV مطابق تعریف عبارت است از خالص ارزش دارایی های یک شرکت و به عبارت دیگر ، ارزش کل دارایی های شرکت پس از کسر بدهی ها می باشد
http://forums.boursy.com/imported/2014/12/f201d5407a65-1.png

نتیجه

درمیان چهار شرکت مورد بررسی در سه سال گذشته همواره و توسم با بالاترین نسبت p/nav معامله شده است این مسئله میتواند ناشی از مدیریت فعال شرکت و پتانسیل های نهفته در سهم باشد که به سرمایه گذاری شرکت در پروژه ساختمانی برزیل اشاره شد .
اما ونیکی همواره پایین ترین نسبت p/navرا توسط بازار یدک کشیده است که این نسبت در سیاست تقسیم سود پایین شرکت و مدیریت پور تفوی منفعل شرکت خلاصه شده است . همچنین وسپه و صنعت همواره با نسبت حدود 70 درصد در حد انتظارات بازار معامله شده اند
بررسی نسبت DPS/NAV
نسبت سود نقدی به خالص ارزش داراریی ها کیفیت زیر مجموعه ها یا کیفیت سهام موجود در پرتفوی را نشان میدهد این نسبت نشان میدهد که سهام موجود در پور تفوی شرکت چقدر سود سازی دارند .
کیفیت زیر مجموعه ها و سهام موجود در پورتفوی و سپه وتوسم نسبت به وصنعت و ونیکی بهتر است و سهام موجود درپور تفوی این دو شرکت از وضعیت سود سازی بهتری بر خوردار هستند در میان این چهار شرکت مورد بررسی کیفیت زیر مجموعه های و نیکی از بقیه کمتر می باشد
بررسی نسبت سود حاصل از فروش سرمایه گذاری ها به NAV
این نسبت نشان میدهد که شرکت های سرمایه گذاری چند درصد از NAV خود را سود شناسایی میکنند همانطور که در ادامه مطالب نیز دیده میشود و سپه وونیکی به دلیل داشتن مدیریت پورتفوی منفعل تر درصد کمتری از ان آ وی خود را سود شناسایی میکنند .
البته ما در ساختار سود و درآمد شرکت ها نیز به این نتیجه رسید یم مدیریت و صنعت و توسم بیشتر درگیر بازار هستند ودرصد بالاتری از ارزش افزده ایجاد شده در پور تفوی را سود شناسایی میکنند
نسبت بازده دارایی ها و بازده حقوق صاحبان سهام
بازده دارایی یا بازده دارایی های یک شاخص از چگونگی سود آوری شرکت وابسته به کل دارایی های آن شرکت می باشد بازده دارایی یک ایده درباره مدیریت کارآمد در رابطه با استفاده از دارایی ها در جهت تولید سود ( دارایی های مولد ) به ما میدهد که از طریق تقسیم سود سالیانه به کل دارایی شرکت محاسبه میشود .
بازده حقوق صاحبان سهام میزان کارایی یک شرکت در خلق سود خالص برای سهامداران را بررسی می کند درواقع این نسبت بیان می نماید که بنگاه اقتصادی به ازاء هریک واحد سرمایه گذاری سهام داران به چه میزان سود خالص برای آنها کسب می کند .
وصنعت درسال 92 بالاترین نرخ بازده دارایی ها راکسب نموده است و همینطور بالاترین نرخ بازده حقوق صاحبان سهام را به خود اختصاص داده است و توسم ووسپه در کسب بازدهی دارایی ها و حقوق صاحبان سهام تقریبا برابر عمل کرده اند و درنهایت ونیکی ضعیف ترین مدیریت و خلق ارزش را از دارایی ها را به خود اختصاص داده است.