PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چگونه حرفه ای شدم

LEON
2011/03/13, 19:50
این تاپیک موضوعی که دلم میخواد تا سال دیگه در موردش با آماتور هایی مثل امروز خودم حرف بزنم.
ولی الان دست عزیزانی رو میبوسه که این مسیرو طی کردن.
خیلی شکسته نفسی میکنن که این حرفا چیه و من هنو فلانو بهمان.
نه برادر من نه خواهر من شما حرفه ای هستی
بزارید خطرهای راه مشترکمون کمتر باشه
که اولین قدم برای حرفه ای شدن دنباله روی(تقلید ننوشتم که وارد بحث مذهبی نشیم):biglaugh:
از حرفه ای هاست

(حجت)
2011/03/13, 22:01
سلام؛بنده پیشنهاد میکنم، به صورت اصولی علم تکنیکال رو برای شروع، یاد بگیری،برای این منظور میتونی از سایت برنا اندیشه، که بالای همین سایت هم یک لینک دارند، استفاده کنی. استاد هلالات تحلیلگر روزنامه دنیای اقتصاد به جرات میتونیم بگیم، استاد آموزشی قابلی هستند.

arak_bourse
2011/03/13, 23:11
چک لیست های سرمایه گذاران موفق

· سرمایه گذاران موفق بر اساس اصول خود فعالیت می کنند نه این که ببینند آیا دیگران با آنها موافق هستند یا خیر. این نشان دهنده اهمیت داشتن یک ایدئولوژی مناسب و قوی برای خرید وفروش است.

· هرگز سهمی رای نخرید زمانیکه از زیر و بم آن شرکت خبر ندارید. جمع کردن اطلاعات درباره شرکت شما را گاهی اوقات از اشتباهات بزرگ می رهاند.

· بر شرکت های بیشتر تمرکز کنید که از پس رقیبانشان بر می آیند.

· هیچ سهمی را بدون داشتن حد ضرر و حد سود نخرید، داشتن ایدئولوژی قوی به شما در این باره کمک خواهد کرد.

· خرید و فروش های بیش از حد بر عملکرد شما تاثیر منفی دارد . سعی کنید با دید بلند مدت تر خرید و فروش کنید.

· نقطه فروش را بدانید. نه اینکه با بالا یا پایین رفتن قیمت آن را بفروشید. برای فروش خود دلایلی داشته باشید به عنوان مثال، افزایش ارزش بازار از ارزش بنیادی سهم یا اینکه سهم بهتری پیدا کردید و می خواهید جایگزین کنید و یا اینکه فضای زیادی از سبد سهام شما را در برگفته است.

ترجمه : TseSignal مهندس رحیمی

اقلیدس
2011/03/13, 23:45
اول از همه تو سایت بورس سهامی را که تعداد معاملات و حجم معاملات و مبلغ معاملاتشون بالا است را انتخاب میکنم.( نقد شوندگی بالایی دارند)
دوم تو تاپیکهای گفتگو اطلاعات و شایعاتی را راجع به سهام انتخاب شده میخوانم. و بین سهام منتخب اولویت بندی میکنم.
سوم گزارشهای سهامهای دارای اولویت اول تا پنجم را از سایت بورس مطالعه میکنم.
چهارم تصمیم به خرید میگیرم.

LEON
2011/03/14, 14:31
سلام؛بنده پیشنهاد میکنم، به صورت اصولی علم تکنیکال رو برای شروع، یاد بگیری،برای این منظور میتونی از سایت برنا اندیشه، که بالای همین سایت هم یک لینک دارند، استفاده کنی. استاد هلالات تحلیلگر روزنامه دنیای اقتصاد به جرات میتونیم بگیم، استاد آموزشی قابلی هستند.

سلام و مرسی حجت جان
آموزش اولین قدم هاس و مهم ترین
از تجربه هاتون تو این مسیر اینجا بنویسید

LEON
2011/03/14, 14:33
چک لیست های سرمایه گذاران موفق

· سرمایه گذاران موفق بر اساس اصول خود فعالیت می کنند نه این که ببینند آیا دیگران با آنها موافق هستند یا خیر. این نشان دهنده اهمیت داشتن یک ایدئولوژی مناسب و قوی برای خرید وفروش است.

· هرگز سهمی رای نخرید زمانیکه از زیر و بم آن شرکت خبر ندارید. جمع کردن اطلاعات درباره شرکت شما را گاهی اوقات از اشتباهات بزرگ می رهاند.

· بر شرکت های بیشتر تمرکز کنید که از پس رقیبانشان بر می آیند.

· هیچ سهمی را بدون داشتن حد ضرر و حد سود نخرید، داشتن ایدئولوژی قوی به شما در این باره کمک خواهد کرد

شما اراک جان از چه روشی بهره میبرید؟

LEON
2011/03/14, 14:39
اول از همه تو سایت بورس سهامی را که تعداد معاملات و حجم معاملات و مبلغ معاملاتشون بالا است را انتخاب میکنم.( نقد شوندگی بالایی دارند)
دوم تو تاپیکهای گفتگو اطلاعات و شایعاتی را راجع به سهام انتخاب شده میخوانم. و بین سهام منتخب اولویت بندی میکنم.
سوم گزارشهای سهامهای دارای اولویت اول تا پنجم را از سایت بورس مطالعه میکنم.
چهارم تصمیم به خرید میگیرم.

مرسی و
نتیجه روشتون چطور بوده؟دقیق تر بگم.سالانه چقدر براتون میسازه؟
چی شد به این روش رسیدید؟
زمان خروج و چطور تعیین میکنید

اقلیدس
2011/03/14, 16:32
مرسی و
نتیجه روشتون چطور بوده؟دقیق تر بگم.سالانه چقدر براتون میسازه؟
چی شد به این روش رسیدید؟
زمان خروج و چطور تعیین میکنید

قبلا معامله هیجانی انجام میدادم.( یهو جو زده میشدم و خرید میکردم و بعدش با ضرر از سهم خارج میشدم)
نتیجه رو میتونی تو تاپیک افتاب بالانس و مهتاب بالانس بورسی خودت نگاه کنی. و ببینی قابل قبوله یا نه؟
تو اون تاپیک تمحرکه 102 تومانی را که هیش کی نیگاه هم نمیکرد با این روش پیدا کردم.