PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دورهمی چند نفره

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

میلاد سودی
2020/06/04, 10:07
سال جدید، منِ جدید - کلیپ انگیزشی (https://www.google.com/amp/s/www.aparat.com/v/9v56j/%25D8%25B3%25D8%25A7%25D9%2584_%25D8%25AC%25D8%25A F%25DB%258C%25D8%25AF%25D8%258C_%25D9%2585%25D9%25 86%25D9%2590_%25D8%25AC%25D8%25AF%25DB%258C%25D8%2 5AF_-_%25DA%25A9%25D9%2584%25DB%258C%25D9%25BE_%25D8%25 A7%25D9%2586%25DA%25AF%25DB%258C%25D8%25B2%25D8%25 B4%25DB%258C%3famp)

تقدیم به کریس گاردنر و رویا خانم عزیز

Reza20
2020/06/04, 10:12
سلام
عصاتید رو خوب اومدید.

roya123
2020/06/04, 10:23
سال جدید، منِ جدید - کلیپ انگیزشی (https://www.google.com/amp/s/www.aparat.com/v/9v56j/%25D8%25B3%25D8%25A7%25D9%2584_%25D8%25AC%25D8%25A F%25DB%258C%25D8%25AF%25D8%258C_%25D9%2585%25D9%25 86%25D9%2590_%25D8%25AC%25D8%25AF%25DB%258C%25D8%2 5AF_-_%25DA%25A9%25D9%2584%25DB%258C%25D9%25BE_%25D8%25 A7%25D9%2586%25DA%25AF%25DB%258C%25D8%25B2%25D8%25 B4%25DB%258C%3famp)

مرسی جناب سودی
راستش من نه اینکه چیزای انگیزشی و دوس نداشته باشم
اما اعتقاد دارم به تنهایی کافی نیستن.
چون به طور لحظه ای شما رو های می کنن
اما در عمل نمی دونی که باید چیکار کنی.
یعنی شما رو تبدیل می کنه به یه آدم هیچی ندونه پر انرژی... (شمای نوعی منظورم هست، شما که خودتون کاربلد هستید.)
من اعتقاد دارم هر چیزی باید ریشه ای و علمی آموزش داده بشه.
صرفا کلیپ های انگیزشی نمی تونه کاری کنه.
همون طور که سال ها نتونست تغییر خاصی توی زندگی من بده.
اما وقتی که شما علمش و راهکارهای عملی رو بلدی و انجامشون میدی
اونوقت گاهی هم دیدن کلیپ های انگیزشی می تونه وقتی فس شدی تکونت بده
ولی امروز این کلیپ یه پیغامی واسه من داشت.
از بین فیلم هایی که توی کلیپ نشون میداد من نوت بوک و در جستجوی خوشبختی رو دیده بودم.
که یادآوری اون فیلم ها بهم انگیزه داد.
و یه پیغامی رو این کلیپ از فیلم نوت بوک بهم داد.
واسه خواسته ای که دارم و خیلی برام مهمه و دنبال پاسخش از کائنات بودم.
فکر می کنم حرفی واسه گفتن به من داشت.

میلاد سودی
2020/06/04, 10:41
مرسی جناب سودی
راستش من نه اینکه چیزای انگیزشی و دوس نداشته باشم
اما اعتقاد دارم به تنهایی کافی نیستن.
چون به طور لحظه ای شما رو های می کنن
اما در عمل نمی دونی که باید چیکار کنی.
یعنی شما رو تبدیل می کنه به یه آدم هیچی ندونه پر انرژی... (شمای نوعی منظورم هست، شما که خودتون کاربلد هستید.)
من اعتقاد دارم هر چیزی باید ریشه ای و علمی آموزش داده بشه.
صرفا کلیپ های انگیزشی نمی تونه کاری کنه.
همون طور که سال ها نتونست تغییر خاصی توی زندگی من بده.
اما وقتی که شما علمش و راهکارهای عملی رو بلدی و انجامشون میدی
اونوقت گاهی هم دیدن کلیپ های انگیزشی می تونه وقتی فس شدی تکونت بده
ولی امروز این کلیپ یه پیغامی واسه من داشت.
از بین فیلم هایی که توی کلیپ نشون میداد من نوت بوک و در جستجوی خوشبختی رو دیده بودم.
که یادآوری اون فیلم ها بهم انگیزه داد.
و یه پیغامی رو این کلیپ از فیلم نوت بوک بهم داد.
واسه خواسته ای که دارم و خیلی برام مهمه و دنبال پاسخش از کائنات بودم.
فکر می کنم حرفی واسه گفتن به من داشت.

اون تعریفی که شما از هدف کردید من فک نکنم که شما نمیدونید دارید چیکار میکنید احتمالا خودتون رو دست کم گرفتید که کاملا اشتباهه اگه میخواین خودتون و افکارتون رو بهتر بشناسید پیشنهاد میکنم عملکرد خودتون در مواجهه با مشکلات و روند زندگی رو با ۵ تا از دوستای نزدیکتون مقایسه کنید تا منظورم رو بهتر متوجه بشید

mhjboursy
2020/06/04, 10:46

خیلی قشنگ بود.
من عاشق این آدم (اگر اشتباه نکنم کشیش سیاه‌پوست آمریکایی) هستم... (نامش را هم نمی‌دانم.)
حتی اگر مفاهیمی که بیان می‌کند هم جذاب نباشد همان صدایش هم خیلی زیباست...
ولی هم مفاهیم زیباست و هم ترکیب آن با صدایش... (انصافا صدایش یک جاهایی خیلی بم و زیبا می‌شود... بهش پیشنهاد می‌کنم برود دوبلر بشود!/:.winksmiley02.:/)
-------------------
خانم رویا به مورد بسیار درستی اشاره کردند...
------------------
ولی من یک نگاه دیگر هم به این کلیپ‌های انگیزشی دارم... (علاوه بر استفاده عمومی‌ای که دارم...)
چگونه بگویم...
گاهی من خدا را در این کلیپ‌های ساده‌ی دنیوی می‌بینم...
رد پای معنویت را می‌بینم...
از اینها استفاده می‌کنم که یک حس خاصی در وجودم، در قلبم، ایجاد کنم... بعد با آن حس تجربیاتی که در هنگام یاد (ذکر) خدا داشته‌ام برایم تداعی می‌شود و با تداعی آن احساسات معانی (معانی‌ای که آن زمان برایم تداعی شده بود) تداعی می‌شود...
از این نگر، خود این موارد انگیزشی هم برایم زیبا هستند...

این کلیپ، حرف از من جدید می‌زد... من برایم حرکت به سوی خدا تداعی می‌شود... شکستن من قدیم... بلکه همواره شکستن من‌های قدیم و دل نبستن (و البته همزمان دل بستن) به این من‌ها و عبور از آنها... مانند مسافری که از جاده و از شهرها و منزل‌های مختلف عبور می‌کند تا به سر منزل اصلی برسد...
همزمان این کلیپ شور و اشتیاق و انرژی این حرکت را هم به من نشان می‌داد... لذت این عبور و زیبایی این مسافرت را... و انرژی‌ای (منی) که مدام می‌سوزانی و این سوزاندن انرژی، انرژی‌ات را کم که نمی‌کند بلکه دو چندان می‌کند (مانند آتشی که می‌سوزاند ولی کم نمی‌شود بلکه قوی‌تر نبضش می‌تپد...)

خیلی عالی بود...

roya123
2020/06/04, 10:50
اون تعریفی که شما از هدف کردید من فک نکنم که شما نمیدونید دارید چیکار میکنید احتمالا خودتون رو دست کم گرفتید که کاملا اشتباهه اگه میخواین خودتون و افکارتون رو بهتر بشناسید پیشنهاد میکنم عملکرد خودتون در مواجهه با مشکلات و روند زندگی رو با ۵ تا از دوستای نزدیکتون مقایسه کنید تا منظورم رو بهتر متوجه بشید
ببخشید الان چی باعث شده فکر کنید که من خودم رو دست کم گرفتم؟؟؟/.:biggrinsmiley.:/
من به هیچ وجه خودم رو دست کم نمی گیرم.
و فکر نمی کنم متن پیغام من نشونه ای از دست کم گرفتن خودم توش بود. :D

roya123
2020/06/04, 11:13
و یه سوال؟ من تعداد دوستای نزدیکم به 5 نفر نمی رسه. باید چیکار کنم؟؟؟؟/.:biggrinsmiley.:/
همیشه میگن شما شبیه 5 نفری می شید که بیشترین ارتباط رو باهاشون دارید.
من فک کنم بیشترین ارتباط رو با پدر و مادرم دارم در حال حاضر :D (با این شرایط کرونا :)))
و اصلا هم نمی خوام شبیه اونا بشم.
دوسشون دارم اما نمیخوام شبیه اونا بشم.
مجبورم الگوهام و جور دیگه ای انتخاب کنم.
مثلا از تو کتابا و آدم های موفق دنیا
یه دوست خیلی موفق هم داشتم باهام قهر کرده.:D
با دوستای ناموفق و حاشیه دارم هم خودم قطع ارتباط کردم.

میلاد سودی
2020/06/04, 11:18
ببخشید الان چی باعث شده فکر کنید که من خودم رو دست کم گرفتم؟؟؟/.:biggrinsmiley.:/
من به هیچ وجه خودم رو دست کم نمی گیرم.
و فکر نمی کنم متن پیغام من نشونه ای از دست کم گرفتن خودم توش بود. :D

این که فرمودید سال ها نتونست تغییر خاصی در زندگی من ایجاد کنه پیام کلیپ های انگیزشی
و بعد من رو مخاطب قرار دادید و گفتید عمل و راه کار های علمی رو بلدم و من خواستم بهتون بگم یک انسان بعنوان اشرف مخلوقات بزرگترین ظلمی که میتونه به خودش بکنه این هست که خودش رو دست کم بگیره منظورم همه ماها هستش نه فقط شما

roya123
2020/06/04, 11:22
این که فرمودید سال ها نتونست تغییر خاصی در زندگی من ایجاد کنه پیام کلیپ های انگیزشی
و بعد من رو مخاطب قرار دادید و گفتید عمل و راه کار های علمی رو بلدم و من خواستم بهتون بگم یک انسان بعنوان اشرف مخلوقات بزرگترین ظلمی که میتونه به خودش بکنه این هست که خودش رو دست کم بگیره منظورم همه ماها هستش نه فقط شما

اها. خب باید ادامه روهم می گفتم.
سال ها کتاب هایی که خوندم و مطالب انگیزشی زیادی که دیدم نتونست تغییر محسوسی توی زندگیم ایجاد کنه.
تا اینکه با راهکارهای عملی اشنا شدم و به کار گرفتم
و از سال 96 تغییرات بزرگ توی زندگیم شروع شد.
و خدا رو شکر الان از عملکرد خودم و نتایجم به شدت راضی هستم.
در تمام زمینه هایی که روی خودم کار کردم نتیجه گرفتم. به جز یک مورد. که اونم دارم کار می کنم که نتیجه بگیرم به یاری و خواست خدا البته.

roya123
2020/06/04, 11:25
البته ناگفته نماند الان یکی از بهترین دوستام که الگوی من هستن
کاربر azad هستن. که توی همین سایت باهاشون آشنا شدم.
همشهریمه. و از نظر من یه خانم فوق العاده موفقه.
و خوشحالم که باهاشون در ارتباط هستم.
نمی دونم راضی بودن بگم یا نه.
ببخشید گفتم دیگه. /.:biggrinsmiley.:/

roya123
2020/06/05, 22:01
سلام. دوستانی که با آگاه کار می کنن، سامانه آساتریدر بالا میاد؟
من از عصری تا حالا هر کاری می کنم باز نمیشه.

کریس گاردنر
2020/06/05, 22:09

امتحان کردم نمیشه وارد شد

mhjboursy
2020/06/06, 06:29

سلام.
دیروز باشگاه‌شان هم خراب شده بود.
کلا انگار رفته بودند تعمیرات...

sooroosh1315
2020/06/06, 07:00
سلام.
دیروز باشگاه‌شان هم خراب شده بود.
کلا انگار رفته بودند تعمیرات...
مفید هم همینطور هرچه دیشب تلاش کردم برای شرکت در پلکان ...نشد تا 2 شب هم امتحان کردم نشد..... الان شد.

mhjboursy
2020/06/06, 11:44
سلام.
می‌گویم تازگی‌ها این‌قدر خبر و اتفاق خاص افتاده همه‌اش با خودم می‌گم این چند روز چرا هیچ خبری نیست؟
چند بار کانال خبر فوری و بی بی سی و این ور و آن ور را بالا پایین کردم... اصلا باورم نمی‌شد خبر خاصی امروز نیامده...
نه سرنگونی مجسمه جدیدی تو نیویورک... نه زلزله و آتش‌سوزی‌ای در تهران... نه قوانین من‌درآوردی جدید سازمان بورس... نه سارس و کرونای جدید... کلا دو سه روز است خبری نیست... خیلی عجیب است...
نکند یادشان رفته! مسئولین چرا پیگری نمی‌کنند؟

?????

رادین1
2020/06/06, 12:11
این هم در نوع خودش جالبه ! یک شهروند به همین ساده گی به بالاترین مقام مملکتش تذکر دهد .
نبض خبر؛
هشدار شهروند استرالیایی به نخست وزیر (https://www.tabnak.ir/fa/news/982667/%D9%87%D8%B4%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D8%B4%D9%87%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%AF-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7%D B%8C%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D9%86%D8%AE%D8%B3%D8%AA-%D9%88%D8%B2%DB%8C%D8%B1)

اسکات‌ موریسون‌ نخست وزیر استرالیا مشغول مصاحبه با خبرنگاران در محوطه چمن‌کاری شده‌ای بود که صاحب‌خانه سر رسید و به تیم خبرنگاران و نخست وزیر دستور داد از چمن محوطه بیرونی خانه‌اش، خارج شوند. نخست وزیر از همراهانش خواست از این محوطه خارج شوند؛ اتفاق قابل تامل که در فضای عمومی مورد توجه قرار گرفته است. این لحظات را در تابناک می‌بینید.

[/COLOR]

azad.
2020/06/06, 13:08
ممنون رویا جون.لطف دارین.
به نظرم شما روح سالم ،استعداد بسیار خوب،پشتکار عالی، طبع بلند و مهربانی بیکرانی دارین..........
انشالله که همیشه سلامت و خوشحال باشین در کنار خانواده /:.Heart.:/

roya123
2020/06/06, 17:00
ممنون رویا جون.لطف دارین.
به نظرم شما روح سالم ،استعداد بسیار خوب،پشتکار عالی، طبع بلند و مهربانی بیکرانی دارین..........
انشالله که همیشه سلامت و خوشحال باشین در کنار خانواده /:.Heart.:/

مرسی عزیزم. :x
من این همه که گفتی نبودم /:.tonguesmiley:./
ولی ممنون از این همه تعریف خوب و قشنگ :)

mhjboursy
2020/06/07, 08:58
سلام.
تو این بازار آنهایی که سهامشان بهتر است بدجوری دارند می‌سوزند! :D بقیه دارند مثبت پنج کامل در قیمت پایانی می‌خورند برای اینها مثبت یک دو...
تازه بازار که خراب بشود قشنگ سهام اینها هم راه می‌دهد برای خرید...

الان حالا باید سهام خوب جمع کنیم یا بد؟
??????

mhjboursy
2020/06/07, 09:01
برخی نمادها هم که صف فروش دارند هم جالب هستند... شمارشان هم کم نیست...

اوه... قشکر را نگاه کن... بیست درصد دیگر هم رشد کرده... هی وای من... ? من تو کف به یکی از دوستان این را پیشنهاد داده بودم... بعد خودم رای‌اش را زدم و گفتم نمی‌خواهد بخری... اکنون بیاید این را ببیند یک چیزی در دلش به من می‌گوید... ?

mhjboursy
2020/06/07, 09:06
قرعه‌کشی خودرو هم به من نرسید... به هر که رسید کوفتش بشود الهی...
(شوخی کردم.)

mhjboursy
2020/06/08, 09:35
چند روز پیش یک سوتی بسیار معظم داده بودم... امروز هم یک سوتی خیلی بد دیگر هم دادم...
رویم نمی‌‌شود بگویم...
یک‌جورهایی آمدم نوسان بگیرم نوسان دادم!
و حالا هم گیر کرده‌ام تویش...
?
??
عیب ندارد خدا بزرگ است...

amir no.7
2020/06/08, 09:38
قرعه‌کشی خودرو هم به من نرسید... به هر که رسید کوفتش بشود الهی...
(شوخی کردم.)

/.:biggrinsmiley.:/
به منم نرسید
خخخخ

mokhlas
2020/06/08, 09:57
به منم نرسید
خخخخ

دور و اطراف هر كسي ميگه به من نرسيده است!!!!
پس به چه كسي نرسيده است؟

mhjboursy
2020/06/08, 10:24
از دوستان کسی می‌داند بین دوره‌های

MCSE
Cisco
دوره شبکه (نتورک پلاس؟)

کدام بهتر است؟

mhjboursy
2020/06/08, 10:49
خوب! بیا تحویل بگیر...
دوستان عزیزی که می‌فرمودید بازار متعادل را بیشتر دوست دارید...
ای تو که دعا می‌کردی بازار از گاوی به حالت متعادل در بیاید!
آری با شما هستم...
بیا تحویل بگیر...
?

چرا دعا می‌کنی کار ما را خراب می‌کنی؟?
الان خوب است من دعا کنم سبدت متعادل بشود؟؟؟ ?

الان دو تا صف فروش تو سبد من هست... خسارتش را باید از که بگیرم؟ ???

باید یک کمیته تشکیل بدهیم بر علیه کسانی که دعا می‌کنند بازار گوسفندی نباشد.?

mhjboursy
2020/06/08, 11:09
تو قوه قضاییه بگیر بگیر راه افتاده...
من همیشه از این حالت دفاع می‌کردم... یعنی خودم همیشه دوست داشتم یک چنین چیزی راه بیافتد... چون آدم فاسد کم نداریم...
البته این مال قبل‌ها بود...
بعدها با خودم اندیشیدم که... نود درصد مردم دزد هستند (ای بسا یکی‌اش خود من)... اگر قرار به بگیر بگیر باشد... که را بگیرند؟ که را ول کنند؟ اگر قرار بر بگیر بگیر سفت و سخت باشد آخر سر یک حضرت علی(ع) می‌ماند آن وسط (به عنوان قاضی و حاکم و پلیس و زندان‌بان) با چند میلیارد آدم دزد (خودم هم یکی‌اش)...

یک زمانی آدم‌های عوام ? آمریکا را مثال می‌زدند به عنوان مدینه فاضله‌ی شهروند مداری و پاسپورت و عدم فساد و رو به راه بودن همه چیز... حالا همان‌ها دارند کانادا و بخش‌های خاصی از اروپا را مثال می‌زنند و کلا یادشان رفته در مورد آمریکا چه می‌گفتند... این را دیدیم... آنها را هم می‌بینیم... آن آدم عوام هم بعدا که انگلیس و فرانسه و کانادا وضعشان مانند آمریکا شد و با یک مقدار اغتشاش و آشوب، غارت و دزدی مردمانِ به ظاهر متمدنشان رونمایی شد دوباره حرفش را عوض می‌کند... بماند.

آری... داشتم می‌گفتم... گر حکم شود که مست گیرند... باید به شهر (هر)آنکه هست گیرند...
نتیجه اینکه فعلا موافق با این هستم که «یک مقدار» بگیر بگیر شود.

البته... این «یک مقدار» خیلی حرف دارد... تا حالا به این اندیشیده‌اید؟ به کسی که صد میلیارد امکان دزدی دارد و ده میلیارد می‌دزدد در مقایسه با کسی که هزار تومان می‌تواند بدزدد و عینا همه‌ی هزار تومان می‌دزدد... کدام‌یک دزدتر هستند؟ و کدام‌یک مستحق مجازات هستند و کدام مستحق بخشش؟
(فرض بر تساوی باقی مشخصات این دو نفر است... خانواده و محیط و قدرت مالی و غیره...)
اکثر مردم می‌گویند آنکه ده میلیارد دزدیده باید گردن زده شود و اینکه هزار تومان دزدیده باید رها شود!
در حالی که روح این آدمی که هزار تومان دزدیده واقعا دزدتر و مجرم‌تر است... و این اگر جای همان که ده میلیارد دزدیده بود بود عینا تمام صد میلیارد را می‌دزدید! ای بسا صد و یک میلیارد می‌دزدید! ??? و تهش هم یک چیزی طلبکار بود از مردم که همکاری لازم را نکرده‌اند...

sooroosh1315
2020/06/08, 11:22
من همیشه از این حالت دفاع می‌کردم... یعنی خودم همیشه دوست داشتم یک چنین چیزی راه بیافتد... چون آدم فاسد کم نداریم...
بعدها با خودم اندیشیدم که... نود درصد مردم دزد هستند (ای بسا یکی‌اش خود من)... اگر قرار به بگیر بگیر باشد... که را بگیرند؟ که را ول کنند؟ اگر قرار بر بگیر بگیر سفت و سخت باشد آخر سر یک حضرت علی(ع) می‌ماند آن وسط (به عنوان قاضی و حاکم و پلیس و زندان‌بان) با چند میلیارد آدم دزد (خودم هم یکی‌اش)...

یک زمانی آدم‌های عوام ������ آمریکا را مثال می‌زدند به عنوان مدینه فاضله‌ی شهروند مداری و پاسپورت و عدم فساد و رو به راه بودن همه چیز... حالا همان‌ها دارند کانادا و بخش‌های خاصی از اروپا را مثال می‌زنند و کلا یادشان رفته در مورد آمریکا چه می‌گفتند... این را دیدیم... آنها را هم می‌بینیم... آن آدم عوام هم بعدا که انگلیس و فرانسه و کانادا وضعشان مانند آمریکا شد و با یک مقدار اغتشاش و آشوب، غارت و دزدی مردمانِ به ظاهر متمدنشان رونمایی شد دوباره حرفش را عوض می‌کند... بماند.

آری... داشتم می‌گفتم... گر حکم شود که مست گیرند... باید به شهر (هر)آنکه هست گیرند...

البته... این «یک مقدار» خیلی حرف دارد... تا حالا به این اندیشیده‌اید؟ به کسی که صد میلیارد امکان دزدی دارد و ده میلیارد می‌دزدد در مقایسه با کسی که هزار تومان می‌تواند بدزدد و عینا همه‌ی هزار تومان می‌دزدد... کدام‌یک دزدتر هستند؟ و کدام‌یک مستحق مجازات هستند و کدام مستحق بخشش؟
(فرض بر تساوی باقی مشخصات این دو نفر است... خانواده و محیط و قدرت مالی و غیره...)
اکثر مردم می‌گویند آنکه ده میلیارد دزدیده باید گردن زده شود و اینکه هزار تومان دزدیده باید رها شود!
در حالی که روح این آدمی که هزار تومان دزدیده واقعا دزدتر و مجرم‌تر است... و این اگر جای همان که ده میلیارد دزدیده بود بود عینا تمام صد میلیارد را می‌دزدید! ای بسا صد و یک میلیارد می‌دزدید! ���������������� � و تهش هم یک چیزی طلبکار بود از مردم که همکاری لازم را نکرده‌اند...

مخالفم آنکه از 100 میلیارد ده میلیارد برداشته .... مشکلش این بوده که نمیشده بیشتر برداشت ....یک مقدار هوشمندی می خواد جابجایی می خواد
مثلا فرض کنید قرار شمش طلا برداریم با دس خالی بدون وسیله حمل و نقل .... خوب من باشم نهایت 4-5 کیلو طلا برمیدارم ..... شایدم طمع کردم 7-8 کیلو برداشتم ... ولی بیشترش ممکن است ان 5-6 کیلو را هم از دستم ببرد

mhjboursy
2020/06/08, 11:36
مخالفم آنکه از 100 میلیارد ده میلیارد برداشته .... مشکلش این بوده که نمیشده بیشتر برداشت ....یک مقدار هوشمندی می خواد جابجایی می خواد
مثلا فرض کنید قرار شمش طلا برداریم با دس خالی بدون وسیله حمل و نقل .... خوب من باشم نهایت 4-5 کیلو طلا برمیدارم ..... شایدم طمع کردم 7-8 کیلو برداشتم ... ولی بیشترش ممکن است ان 5-6 کیلو را هم از دستم ببرد
نه دیگر... فرض مسئله اصلا این بوده که صد میلیارد «می‌توانسته» بردارد. با دیدن تمام مسائل از قبیل جابه‌جایی و شمش و غیره و ذلک...
یا مثلا اگر می‌خواهید این‌گونه فکر کنید... در همین مثال شما... این کسی که ده میلیارد می‌تواند بردارد اگر یک میلیاردش را بردارد... این را مثال می‌زنیم. ?

noori
2020/06/08, 11:37

یک زمانی آدم‌های عوام ? آمریکا را مثال می‌زدند به عنوان مدینه فاضله‌ی شهروند مداری و پاسپورت و عدم فساد و رو به راه بودن همه چیز... حالا همان‌ها دارند کانادا و بخش‌های خاصی از اروپا را مثال می‌زنند و کلا یادشان رفته در مورد آمریکا چه می‌گفتند... این را دیدیم... آنها را هم می‌بینیم... آن آدم عوام هم بعدا که انگلیس و فرانسه و کانادا وضعشان مانند آمریکا شد و با یک مقدار اغتشاش و آشوب، غارت و دزدی مردمانِ به ظاهر متمدنشان رونمایی شد دوباره حرفش را عوض می‌کند... بماند.

در حالی که روح این آدمی که هزار تومان دزدیده واقعا دزدتر و مجرم‌تر است... و این اگر جای همان که ده میلیارد دزدیده بود بود عینا تمام صد میلیارد را می‌دزدید! ای بسا صد و یک میلیارد می‌دزدید! ??? و تهش هم یک چیزی طلبکار بود از مردم که همکاری لازم را نکرده‌اند...
واقعيت اينه كه من به شخصه باور ندارم كه اين بگير و ببندها صرفا در راه رسيدن به عدالت است چون كسي كه امروز در راس قوه قضاييه نشسته سالها مناصب مهم حكومتي داشته وميتوانسته بسياري از اين كارها را در آن زمان انجام دهد اما چرا اينجا و الان داره اتفاق مي افته خودش جاي بحث داره شايد امروز بايد يك سري كارها پررنگ بشه و يك سري از آقايون تو چشم بيايند حالا چه مثبت و چه منفي
كاش اگر قراره عدالت برقرار بشه از همه طرفها باشه نه اينكه باز هم دو دسته خودي و غير خودي تشكيل بشه هميشه در هر دوره اي آدمهاي دوم و سوم را ميگيرن و نفر اول در ميره هميشه همينه حالا اين آدم اول بعضي وقتها اينوريه بعضي وقتها اونوري
اينقدر كه آقايون رؤسا در دوره كانديداتوري پته همديگرو رو آب ريختن كه ميشد هر سه را سالها فرستاد زندان اما بماند كه نه تنها زندان نرفتن بلكه سمت هم گرفتند .
همين آقاي جهادي قاليباف با سه ميليون حساب بانكي كه پسرشون هم موتور دارند فقط دوست دارم مدرسه تحت مديريت پسر فقيرشون را ببينيد من براي ثبت نام پسرم اونجا رفتم و به چشم ديدم كه چه خبره و مدرسه كلا براي قشر از ما بهترون تاسيس شده كسي كه تفكر فقر زدايي داره نميره براي پولدارها مدرسه لاكچري بزنه كه اردوشون تور اروپا باشه كه پرداختش هم يورويي هستش !!! مشكل اينجاست اينقدر جامعه قطبي شده كه مردم چشمشون را روي واقعيت بستند و صرفا به جاي ديدن واقعيت دارن بزرگنمايي در خوبي و بدي ميكنن بدون اينكه بدنبال واقعيت بروند .

mhjboursy
2020/06/08, 16:29
#خبر #مهم #مالیات #مجلس

جمعی از نمایندگان مجلس، امروز طرحی تحت عنوان "طرح مالیات بر عایدی سرمایه" را جهت بررسی به هیات مدیره‌ی مجلس تقدیم کرده‌اند که به موجب آن، بر عایدی حاصل از خرید و فروش سهام، سهم‌الشرکه، حق‌تقدم و به طور کلی اوراق بهادار، مالیات تعلق می‌گیرد. به عبارت ساده‌تر، پیش از این، تنها مالیات حاصل از خرید و فروش اوراق بهادار به سهامداران تعلق می‌گرفت، که مقدار آن هم به طور تقریبی ۱ درصد ارزش معاملات بود، ولی در صورت تصویب این طرح، مالیات‌های ۲۰، ۱۰ و ۵ درصدی، بر اساس میزان تملک سهم هم به سود سهامداران تعلق می‌گیرد.

جز‌ئیات طرح پیشنهادی به صورت زیر است:
یک- ۲۰ درصد سود حاصل از فروش سهمی که کمتر از ۶ ماه نگهداری شده است،
دو- ۱۰ درصد از سود حاصل از فروش سهمی که بین ۶ ماه تا ۲ سال نگهداری شده است و
سه- ۵ درصد از سود حاصل از فروش سهمی که بیش از ۲ سال نگهداری شده است

به عنوان مالیات بر عایدی سرمایه لحاظ و کسر می‌شود.

هر کسی این شایعه را ایجاد کرده خیلی ناشی بوده.
۲۰ درصد مالیات؟؟؟؟
?❕❕❕

کریس گاردنر
2020/06/08, 16:43
محمد حسین عزیز ممنون از لطف تان......خیلی وقت بود کلافه ام کرده بود..
سپاس بیکران

MOSTAFAVI
2020/06/08, 17:15
.

ابتدای انقلاب راستی ها به قوه قضائیه رفتند و چپی ها به وزارت اطلاعات.ماجرای نفوذ در وزارت اطلاعات از بیرون افتادن فساد در پرونده های اقتصادی وزارت اطلاعات و همین طور ماجرای قتل های زنجیره ای و سعید امامی و ....رو شد.خیلی ها همون زمان هم مدعی نفوذ شدید در قوه قضاییه،اون هم در بالاترین سطح مدیریتی قوه بودن ،اما خیلی ها هم این موضوع رو قبول نداشتن.دستگیری طبری ،فرار فلان قاضی و ....گوشه ای از همین نفوذی است که تا به حال حاشا شده بود.
جالب ترین نکته اینه که برای مقابله با فساد هم احتیاج به وزارت اطلاعات هست و هم به قوه قضاییه.شناخت باندهای فساد کار اطلاعاتیه و نابود کردن اونها کار قضایی.وقتی مفسدین در هر دو جا صاحب نفوذ شدند یعنی از مصونیت آهنین برخوردارند.این جور میشه که مبارزه با فساد تا الان به جایی نرسیده!!!

farasat
2020/06/08, 17:46
هر کسی این شایعه را ایجاد کرده خیلی ناشی بوده.
۲۰ درصد مالیات؟؟؟؟
?❕❕❕
سلام . شایعه نیست این هم لینک خبر :https://www.tasnimnews.com/fa/news/1399/03/18/2281195/%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%B5%DB%8C-%D8%B7%D8%B1%D8%AD-%D9%85%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%A8%D8%B1-%D8%B9%D8%A7%DB%8C%D8%AF%DB%8C-%D8%B3%D8%B1%D9%85%D8%A7%DB%8C%D9%87-%D8%AA%D9%82%D8%AF%DB%8C%D9%85-%D9%87%DB%8C%D8%A6%D8%AA-%D8%B1%D8%A6%DB%8C%D8%B3%D9%87-%D9%85%D8%AC%D9%84%D8%B3-%D8%B4%D8%AF-%D9%85%D8%AA%D9%86

mhjboursy
2020/06/08, 18:06
سلام . شایعه نیست این هم لینک خبر :https://www.tasnimnews.com/fa/news/1399/03/18/2281195/%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%B5%DB%8C-%D8%B7%D8%B1%D8%AD-%D9%85%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%A8%D8%B1-%D8%B9%D8%A7%DB%8C%D8%AF%DB%8C-%D8%B3%D8%B1%D9%85%D8%A7%DB%8C%D9%87-%D8%AA%D9%82%D8%AF%DB%8C%D9%85-%D9%87%DB%8C%D8%A6%D8%AA-%D8%B1%D8%A6%DB%8C%D8%B3%D9%87-%D9%85%D8%AC%D9%84%D8%B3-%D8%B4%D8%AF-%D9%85%D8%AA%D9%86
بلی.
خیلی ممنون.
خیلی بد می‌شود که این جور.
(یک چیزی بگویم... یک سوتی دیگر من پیش خودم آمدم... مالیات بر عایدی سرمایه را مالیات بر سرمایه خواندم... اصلا حواسم نبود...)

نکته: ۱- معلوم نیست تصویب بشود. ۲- معلوم نیست کی تصویب بشود. ۳- معلوم نیست کی اجرایی بشود. ۴- اگر یک ماه تا اجرایش مانده بود من آماده‌ی خروج همیشگی از بازار سرمایه ممکن است بشوم. نه به خاطر سود خودم بلکه به خاطر اینکه ممکن است دیگران پولشان را از بازار بکشند بیرون و بازار سرمایه کله پا شود. ۵- مطمئنا سوراخ‌دعاهای بسیاری وجود دارد که این قانون توانایی پوشاندن آن را ندارد... مانند زر آب شده یا خرید و فروش بیت‌کوین و فارکس و دلار اسکانس وغیره و ذلک. برای همین این قانون می‌تواند تاثیر تورمی بالایی در مملکت داشته باشد.

mhjboursy
2020/06/08, 18:09
دوستان در مورد قوه قضاییه... من دنبال جهت‌گیری جناحی و چپ و راست نبودم... من منظورم را کلی گفتم. کلا موضوع «بگیر بگیر» را گفتم. (که هم خیلی دوست دارم یک کسی بیاید همه‌ی دزدها را بگیرد و اصلاح کند و نیز اینکه درست که نگاه کنیم همه دزد هستند تقریبا الا معدود انسان‌های خدایی. بقیه همه یک قیمتی دارند... فقط قیمتشان فرق می‌کند.)

mhjboursy
2020/06/08, 21:49
نمی‌دانم کدام عزیزی بود... ماه مبارک رمضان داشت ما را دعا می‌کرد... حالمان خیلی خوب بود... اکنون دوباره برگشته‌ام خانه اول...
دوست عزیز... نمی‌دانم که بودی... هر که بودی یک دعا دوباره ما را بکن روشن شویم...
لفطا...

خدا خیر دنیا و آخرت را به‌ات بدهد...

یک دعاهی هم بکن دوباره بازار گوسفندی (گاوی شدید! ???) بشود. بلکه دعای آن دوستان که می‌گفتند بازار متعادل باشد خنثی شود. و من و امثال منِ فقیر فقرات هم بتوانیم نان در بیاوریم...

mhjboursy
2020/06/08, 21:56
از آغاز سال تا اینجا کدام گروه‌ها پیشتاز بودند؟
یک جستار زده بودند جناب iligal در این خصوص می‌خواهم آن را (نوشته‌ام را) بررسی کنم...

چفت و جفت شدن آدم‌ها و نمادها به خاطر ویژگی‌های شخصیتی
-----------------------------------------------------------------------
دقت کرده‌اید؟
برخی گروه‌ها به چشم برخی نمی‌آید...
انگار گروه‌های مختلف ویژگی‌های خاص خودشان را دارد که (مانند ویژگی‌های سلول‌ها و چیزهایی که به آنها می‌چسبند مانند ویروس‌ها، که به هم می‌خورند) به آدم‌های مخصوص خودشان می‌خورند.
برخی هستند همه‌اش در نمادهای بنیادی (فلز و معدنش و پتروشیمی و پالایشگاه) دور می‌زنند...
برعکس من که دارم زندگی‌نامه‌ام را مرور می‌کنم هیچ‌وقت دنبال این نمادهای درست‌درمان نبوده‌ام و همه‌اش دنبال فرغون‌سازان و بانک‌های ورشکسته و امثالهم بوده‌ام...
البته من که هیچ‌گاه به این توجه نکرده‌ام که چیزی که دارم می‌خرم بی‌بنیاد باشد (? اصلا اصولا کار احمقانه‌ای است این کار! ?) ولی به خاطر ویژگی‌های خاص این نمادها خود به خود جذب آنها شده‌ام...
(نمودارهایشان جلز و ولز و ورجه وورجه خاصی دارد...)

ali0700
2020/06/08, 22:11
دوستان آیا امکان باز کردن حساب کارگزاری به صورت آنلاین برا بچه ها کوچک زیر 6 سال وجود دارد؟

mhjboursy
2020/06/08, 23:10
دوستان آیا امکان باز کردن حساب کارگزاری به صورت آنلاین برا بچه ها کوچک زیر 6 سال وجود دارد؟
سلام. قانونا خیر. (مگر اینکه کارگزاری‌ای زیرآبی برود یک کاری بکند... که خودم ندیده‌ام چنین چیزی. ولی اگر اشتباه نکنم شنیده‌ام که این کار را کرده‌اند...)

میلاد سودی
2020/06/09, 00:06
سلام آقا محمد حسین،
بنظرم بازار (خودم)شبیه این بچه هایی است یک مدت کسی بهشون توجه نمی کرده، ی گوشه افتاده بودن افسرده (رکود) یکهو کلی فک و فامیل ریختن اومدن شلوغ شد دورش بهش توجه کردن، کلی بغلش کردن، پرتش کردن تا شاخص ی میلیون، خلاصه خیلی لذت برد، ی سری حبابیون هم گفتن خطرناک بچه رو پرت می کنید هوا، یهو بخوره زمین، جواب پدر و مادرشو چی میدین ? هیچی دیگه، شاخصم الان بغلی شده میذاریش زمین زار میزنه ?
شما با بچه هایی که بغلی میشن چیکار می کنید؟ از ی طرف خطرناکه بچه رو پرت کنی هوا (هرچقدرم مراقبش باشی) از ی طرفم بچه مظلومانه دلش می خواد بره هوا?
پیش گویی های مهناز رو دیدین؟ ? ثنور دو ساله 23000 درصد(23 هزار)
احتمالا می خواد ببرتمون پارک شهر چرخ و فلک سواری

sooroosh1315
2020/06/09, 00:37
چه نرم افزار جالب و روانی هست برای آندروید، تحلیل گر بورس، شماره موبایل میگیره کد فعالسازی میده، چنتا فیلتر خوب داره و نمودار و خط حمایت و مقاومت هم اتومات میکشه ?که زیاد جالب نیست، ولی در کل خالی از لطف نیست نسبش،تازه نصب کردم،

آها، اردر های خرید و فروش رو هم بیشتر از پنجتای اول نشون میده، (این چطور ممکنه آقا محمد حسین؟) البته این قابلیت فروشیه، 7 روز 15000 تومن فکر کنم

ی چیز دیگه ام که دیدم اینکه شاخص بورس افت کرده، اما شاخص فرابورس افت نکرده رشد هم کرده، پولا از بورس رفتن فرابورس و پایه؟ خداحافظ سهام بزرگ؟

matin
2020/06/09, 07:16
چه نرم افزار جالب و روانی هست برای آندروید، تحلیل گر بورس، شماره موبایل میگیره کد فعالسازی میده، چنتا فیلتر خوب داره و نمودار و خط حمایت و مقاومت هم اتومات میکشه ?که زیاد جالب نیست، ولی در کل خالی از لطف نیست نسبش،تازه نصب کردم،

آها، اردر های خرید و فروش رو هم بیشتر از پنجتای اول نشون میده، (این چطور ممکنه آقا محمد حسین؟) البته این قابلیت فروشیه، 7 روز 15000 تومن فکر کنم

ی چیز دیگه ام که دیدم اینکه شاخص بورس افت کرده، اما شاخص فرابورس افت نکرده رشد هم کرده، پولا از بورس رفتن فرابورس و پایه؟ خداحافظ سهام بزرگ؟

در مورد چه نرم افزاری صحبت می کنید؟

sooroosh1315
2020/06/09, 07:26
در مورد چه نرم افزاری صحبت می کنید؟

تحلیل گر بورس

matin
2020/06/09, 07:36
تحلیل گر بورس

مرسی.
کاش همه به اندازه شما انلاین بودن و فوری جوای میدادن/:.rolleyessmileyani

meisam317
2020/06/09, 08:00
از دوستان کسی می‌داند بین دوره‌های

MCSE
Cisco
دوره شبکه (نتورک پلاس؟)

کدام بهتر است؟

MCSE بحث های نرم افزاری شبکه ویندوز و متعلق به مایکروسافت هست که بدرد بخورترین و کاربردی ترین هست
cisco بحث های سخت افزاری روتر ها هست
دوره شبکه (نتورک پلاس) بحث های تئوریک شبکه از پایه

mhjboursy
2020/06/09, 11:47
https://i.vgy.me/y6Sb9d.png
آقای روحانی هم یک حرف‌هایی می‌زندها...
گمان نکنم حتی دو سه درصد هم از کسانی که به ایشان رای داده بودند اکنون با ایشان موافق باشند...

mhjboursy
2020/06/09, 12:09
سلام آقا محمد حسین،
بنظرم بازار (خودم)شبیه این بچه هایی است یک مدت کسی بهشون توجه نمی کرده، ی گوشه افتاده بودن افسرده (رکود) یکهو کلی فک و فامیل ریختن اومدن شلوغ شد دورش بهش توجه کردن، کلی بغلش کردن، پرتش کردن تا شاخص ی میلیون، خلاصه خیلی لذت برد، ی سری حبابیون هم گفتن خطرناک بچه رو پرت می کنید هوا، یهو بخوره زمین، جواب پدر و مادرشو چی میدین ������ هیچی دیگه، شاخصم الان بغلی شده میذاریش زمین زار میزنه ������
شما با بچه هایی که بغلی میشن چیکار می کنید؟ از ی طرف خطرناکه بچه رو پرت کنی هوا (هرچقدرم مراقبش باشی) از ی طرفم بچه مظلومانه دلش می خواد بره هوا������
پیش گویی های مهناز رو دیدین؟ ������ ثنور دو ساله 23000 درصد(23 هزار)
احتمالا می خواد ببرتمون پارک شهر چرخ و فلک سواری
خانم صادقی هم عجب ارقامی از خودشان ارایه می‌کنن!
آدم می‌ماند...
آخر اصلا خیلی عجیب است...
۲۳ هزار درصد؟ ۱۸ هزار درصد؟ ۷۰۰۰ درصد؟
?❕❕❕
یعنی روزی پنج درصد هم بخورد سالی چقدر می‌شود؟ بگذار حساب کنم...
آری... اگر ۲۰۰ روز پشت سر هم هر روز حتی بدون یک روز منفی بخواهیم مثبت پنج داشته باشیم به ۱۷ هزار درصد می‌رسیم...
۲۰۰ روز کاری که حدودا در ایران می‌شود یک سال...
چه بگویم والا...

من اگر در نمودارهایم به این اعداد می‌رسیدم هم اعلام نمی‌کردم... مثلا می‌گفتم فوقش ۱۵۰۰ درصد... ?

mhjboursy
2020/06/09, 12:25
https://i.vgy.me/eH1GX7.jpg

roya123
2020/06/09, 13:09
فاذر خریدن فردای ما هم منتفی شد...
پولش را دادم وساپا خریدم.
--------------
این نوشته‌های نیمه بورسی را نمی‌دانم کجا بنویسم... بورسی نیست... غیر بورسی هم نیست... حرف زدن با خود است بیشتر... مخاطبش خودم هستم...
حالا باشد به زودی یک فکری برایش می‌کنم... یا نمی‌نویسم یا در کارگاه حجم یا در جو بازار (که در جو بازار بخواهم بنویسم مانند بسیاری از دوستان می‌شوم که نوشته‌های بی‌ارزش را هم (در کنار نوشته‌های با ارزش) در آن قرار می‌دهند... چیزهایی که ربطی به بازار ندارد...
یا شبیه آن دوستی می‌شوم که دارد تبلیغ الکی می‌کند... الان هم انگار یک سر آمده خساپا... ??? یعنی هر جا این بنده خدا آمد تبلیغ الکی کرد آن نماد با سر خورد زمین! الان هم انگار یک سری دارد به ما می‌زند! ??????
------------------------
آری... داشتم می‌گفتم... فاذر را قرار بود فردا نگاه بیاندازیم... با پولش آمدم وساپا خریدم... خساپا هم تو یک جای خاصی است... فردا را باید رد کند... نکند واویلا دارد...
البته وساپا در موقعیت مطمئن‌تری قرار دارد. مطمئن‌تر ولی کندتر!
اینها را با هم اشتباه نگیریم. اطمینان یک چیزی است و اندازه یک چیز دیگر.
در حقیقت یکی به سود بر می‌گردد و یکی به زیان.
همزمان باید دو عامل را در نگر بگیریم. میزان سود احتمالی در آینده و دیگری میزان زیان احتمالی در آینده. که این دومی را می‌توان به این صورت نیز تقریر کرد: احتمال رشد.
باز هم به عبارت دیگر: فلان نماد هدفش کجاست و چند درصد احتمال دارد به هدف بخورد. این دو تا را معمولا یکی می‌گیریم. و احتمال را برخی اوقات کلا نادیده می‌گیریم...
اکنون خساپا هدفش بهتر از وساپا است. خیلی. مادر است. رهبر است. موقعیت نموداری‌اش بهتر است. کلا از همه جهت (در این جهت) می‌صرفد و ویژگی‌هایش به وساپا می‌چربد. ولی وساپا از دید احتمال و از دید عدم زیان دیدن حسابی برتری دارد بر خساپا. اگر اشتباه نکنم نیم ساعت پیش نمودارش را هم گذاشتم در انجمن. همین‌جاها حمایت بسیار عالی دارد. وضعش خوب است.
به هر روی... ما وساپا گرفتیم و اگر در آینده خساپا توانست رشد کند در نگر داریم در نخستین روز ممکن (که هر دو شل کردند) وساپا را تبدیل به خساپا کنیم و کلا فاذر را هم انگار بی‌خیال شدیم... (و فقط به همان مقدار که در سبدمان است اکتفا می‌کنیم.)

جناب محمد حسین جاش مشخصه که.
امروز چه کردید چرا

mhjboursy
2020/06/09, 17:25
جناب محمد حسین جاش مشخصه که.
امروز چه کردید چرا
منظورم چه کردم نبود. (من تقریبا هیچ وقت نمی‌گویم چه خریدم چه فروختم...)
-------------------
منظور بلند بلند فکر کردن‌ها و نوشته‌های نیمه‌بورسی بود...

mhjboursy
2020/06/09, 22:39
الخیر فی ما وقع.
حدیث نیست. ضرب المثل است. ولی خیلی زیباست. (شبیه حدیث است.)
آدم... کاش... به این ایمان بیاورد... آن وقت جانش آرام می‌گیرد... بدترین جاها هم برایش بهترین جاها می‌شود...
(از دید فلسفی هم درست است. از دید دینی هم هم‌خوانی زیادی دارد با احادیث...)

mhjboursy
2020/06/09, 22:41
خانم رویا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چند روزی است خبری از شما نیست.
حالتان خوب است ان‌شاءالله؟
امیدوارم همواره خوب و خوش و تن‌درست و شاد و باایمان باشید.
??????

azad.
2020/06/10, 00:37
خانم رویا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

چند روزی است خبری از شما نیست.
حالتان خوب است ان‌شاءالله؟
امیدوارم همواره خوب و خوش و تن‌درست و شاد و باایمان باشید.
??????

سلام و عرض ادب
مشغول پرستاری از مادرگرامیشان هستن‌.
انشاالله به زودی دوباره به سایت برمیگردن.
ممنون از لطف شما

iligal
2020/06/10, 06:46
سلام و عرض ادب
مشغول پرستاری از مادرگرامیشان هستن‌.
انشاالله به زودی دوباره به سایت برمیگردن.
ممنون از لطف شما

سلام و صبح به خیر به شما و خانم رویا و محمد حسین عزیز و دیگر دوستان

انشالله که شفای عاجل پیدا کنند و صحت و سلامت به خونه برگردن@};-@};-

mhjboursy
2020/06/10, 16:54
چهارشنبه هفته بعد تعطیله/.:biggrinsmiley.:/
لایک به وجودت.
:D:D:D:D
/:.yead.:/
laughingsmiley
شادمان کردی کلی... laughingsmiley

mhjboursy
2020/06/10, 18:42
سلام

شما که متخصص در امر هوش مصنوعی و رباتیک و نرم افزارهای کامپیوتری هستید نظرتون در مورد نوشته این دوستمون چیه ؟؟

اینکه میگن با ربات سرخطی می زنن چقدر صحت داره از نظر شما و آیا اصلا امکان پذیر هست یا نه ؟

نقل قول :

« سلام، بزارید از الف تا ی داستان رو براتون بگم و خلاص...

1- من قبل از ورود به بورس حدود ده سال یک شرکت با زمینه کاری آی تی داشتم و در زمینه آی تی مهارت دارم.
2- حدود ده ساله که شغل اصلیم بورس هست.
3- در زمینه رفع مشکلات و اضافه کردن یک سری امکانات به سامانه آنلاین یکی از کارگزاری ها، همکاری هایی با کارگزاری داشتم.
4- از حدود یک سال پیش که هنوز کسی نمی دونست داستان سرخطی چیه، سرخطی میزدم.
5- دو بار از طرف سازمان بورس به دلیل ارسال سفارش نامتعارف اکانتم رو بستن و ازم تعهد گرفتن و...

خب، اول سوابقم رو گفتم تا خیالتون از اعتبار حرفی که میزنم راحت بشه، حالا بریم سر اصل داستان

1- تقریبا از بهار سال گذشته تغییرات و محدودیت هایی روی کارگزاری ها و شرکت های واسط اعمال شد که کاربران عادی هم امکان ارسال سفارش سر خطی و رقابت با کارگزاری ها رو پیدا کردن، تا قبل از اون به هیچ عنوان امکان ارسال سفارش سرخطی وجود نداشت و همیشه سفارشات کارگزاری قبل از آنلاین ها ارسال می شد.

2- از بهار سال گذشته تا حدود دی ماه سال گذشته به راحتی می شد بوسیله ربات های کلیک اتوماتیک سرخطی زد، از حدود دی ماه سازمان بورس روی این داستان حساس شد ولی هنوز سیستم های معاملاتی رو برای جلوگیری از این داستان تغییر نداده بودن و فقط اگر زیاده روی می کردید و مچتون رو میگرفتن بهتون اخطار میدادن و یا در صورت تکرار اکانت رو می بستن و...

3- از ابتدای اردیبهشت امسال سامانه های معاملاتی رو تغییر دادن و محدودیت های شدیدی اعمال کردن و هر روزی که گذشته محدودیت ها رو بیشتر کردن و اگر مچتون رو بگیرن بدون توجه به سوابق حتی اگر بار اولتون باشه اکانتتون رو میبندن.

4- محدودیت های نرم افزاری که اعمال شده در نرم افزار های مختلف متفاوت هست در بعضی نرم افزار ها فاصله بین هر کلیک 300 میلی ثانیه و در بعضی از نرم افزار ها فاصله بین هر کلیک تا 1000 میلی ثانیه! تنظیم شده، در اکثر کارگزاری ها اگر بعد از ثبت شدن سفارش باز هم کلیک بشه سفارش قبلی حذف میشه! یعنی مثلا شما ساعت 8:30:00 سفارشون در هسته ثبت میشه و نفر 5 صف هستید بعد ربات شما به کلیک کردن ادامه میده، کارگزاری با فرمولی که برا خودش داره کشف میکنه که شما در حال استفاده از ربات هستید (حالا به درست یا غلط) پس سفارش ثبت شده قبلی رو حذف میکنه و سفارش بعدی شما ثبت میشه و این داستان ادامه پیدا میکنه (فرمول خودشون رو دارن که سکرت هست، "مثلا" اگر بعد از ثبت سفارش اول ده کلیک بشه سفارش قبلی حذف و سفارش جدید ثبت میشه) در نتیجه شما سفارش اول رو نمی بینی و میبینی که ساعت ثبت سفارش شما رو مثلا زده 8:30:45 و شما نفر 10000 صف شدی! (در حالی که جایگاه اول شما نفر 5 بوده و ساعت ثبت سفارشت 8:30:00 و هرگز از این موضوع اطلاع پیدا نخواهی کرد)، اینایی رو که میگم مطمئنم و صد درصد هست نه اینکه از خودم در بیارم!

5- تمام، تاکید میکنم "تمام" ربات های سرخطی و سرور بورسی و... که در اینترنت تبلیغ میکنن و میفروشن کلاه برداری هست و هیچچچچ ارزشی نداره، البته چون منافع عده ای رو تامین میکنه قطعا میان اینجا و خودشون رو جـر میدن، حرف هایی که میزنن درسته، ربات هاشون کار میکنن و در هر ساعتی که تنظیم کنید و هر چقدر که بخواهید کلیک میکنن، سرورهاشون هم سرعت اینترنت بالا و پینگ پایینی نسبت به اینترنت خونگی دارن ولی نه زمان کلیک شما در سفارش سرخطی اهمیتی داره و نه سرعت اینترنت و زمان پینگ اینترنت شما، همینکه یه اینترنت پایدار داشته باشید که وسط کار قطع نشه کافیه و هیچ فرقی با اینترنت شونصد گیگا بیتی با پینگ یک میلی ثانیه نداره، همینکه یه کامپیوتر داشته باشید که هنگ نکنه و نرم افزار و سایت های کارگزاری رو بدون لگ باز کنه کافیه و نیازی به سیستم با سی پی یو و رم خیلی خفن ندارید(در ضمن هزار برابر بهتر از این ربات ها به صورت رایگان در اینترنت موجود هست ولی مهم اینه که دیگه هیچ فایده ای نداره).

6- در رابطه با زمان کلیک، قبلا که کاربران کارگزاری ها اینقدر زیاد نبود زمان کلیک مهم بود ولی الان دیگه زمان کلیک ذره ای اهمیت نداره، چه اهمیتی داره که شما دقیقا سر ساعت 8:30:00:00 کلیک کنید، در حالی که از ده ثانیه قبلش تا 10 ثانیه بعدش سیستم کارگزاری و هسته معاملات به کلی هنگ کرده و هیچ کس قادر به محاسبه این موضوع نیست که چه ثانیه ای کلیک کنه که سفارشش راس ساعت 8:30:00:00 به هسته معاملات برسه و ثبت بشه، اون زمانی هم که در سایت کارگزاری جلوی ثبت سفارشون می نویسه ذره ای همیت نداره، کلا اشتباهه، من به راحتی با ترفند هایی میتونم مثلا در 8:30:00 کلیک کنم ولی ساعت ثبت سفارشم رو دو دقیقه قبل بزنه! ولی این موضوع هیچ کمکی به رتبه بهتر در صف نمیکنه، یه مورد دیگه ساعتی هست که کارگزاری نمایش میده، در بعضی از سیستم ها این ساعت از روی سیستم شما خونده میشه (با ساعت سیستم مچ میشه) و در بعضی از کارگزاری ها یه اسکریپت هست که با بقیه اجزای سایت روی مرورگر شما بارگزاری میشه و بسته به نرم افزار کارگزاری گاهی هر چند ثانیه یه بار خودش رو با ساعت سرور کارگزاری مچ میکنه، در هر دو حالت این ساعت هیچ اهمیتی نداره و هیچ ربطی به ساعت سرور های هسته معاملات نداره و عقب و جلو بودنش هیچ تاثیری در جایگاه شما در صف و یا لحظه ارسال و ثبت سفارشتون نداره (کلا فقط سعی داره زمان رو به شما نشون بده که اون هم یکی دو ثانیه ممکنه عقب و جلو باشه و بازم میگم که اصلا وقتی از 10 ثانیه قبل تا 10 ثانیه بعد از 8:30:00 سیستم هنگ هست این یکی دو ثانیه اختلاف هیچ تاثیری در ثبت سفارش نداره).

7- تمام افرادی که در سایت سهام یاب و کانال های تلگرام و آپارت و... فیلم و عکس از رتبه پایینشون در صف های خرید میزارن و میخوان به شما ربات و سرور و... بفروشن کلاه بردارن و فیلم ها و عکس هاشون کاملا ساختگی هست، کسی که بتونه همچین کاری بکنه نیازی به پول شما نداره و خودش
سرخطی میزنه و هرگز هم روشش رو لو نمیده که کسی رقیبش نشه، دلیل اینکه اینقدر ربات و سرور سرخطی و آموزش سرخطی زدن زیاد شده اینه که این روش ها دیگه به هیچ عنوان کار نمیکنن (قبلا کار میکردن ولی با محدودیت های جدید این روش ها دیگه هیچ فایده ای ندارن، و تا وقتی هم که این روش ها کار میکردن حتی یک تبلیغ در این مورد در اینترنت نبود).

8- این بند هشتم خیلی خیلی مهمه، تا حالا دو بار اکانت من رو بستن، وقتی اکانتت رو میبندن، با هیچ روشی امکان خرید یا فروش نداری و پولت هم بلوکه میشه، مثلا شما سهام x رو داری، بعد میری روی یه سهم با ربات سر خطی بزنی، سازمان بورس معاملاتت رو خارج از عرف تشخیص میده و کارگزاری به دستور سازمان بورس اکانتت رو می بنده و دیگه هیچ کنترلی روی اکانتت نداری و نمیتونی سهم x رو که داشتی بفروشی و اگر اون سهم سقوط کنه فقط باید بشینی و نگاه کنی، جالب اینجاست که این بستن اکانت دقیقا به منظور تنبیه شما و نقره داغ کردنتون انجام میشه و میزارن یه جایی اکانتتون رو میبندن که تا آخر عمر ضررش یادتون نره، قبلا این مدلی بود که دفعه اول اخطار میدادن، دفعه دوم اکانت رو میبستن و حد اکثر دو روز کاری بعد از گرفتن تعهد بازش میکردن و باز کردنش هم دست کارگزاری بود و دفعه سوم برای مدت نا معلوم اکانت رو میبستن و باز کردنش هم فقط دست سازمان بورس بود و شما به هیچ جایی نمیتونستی مراجعه کنی و هر وقت دلشون میخواست (شاید بعد از هفته ها، شاید بعد از ماه ها) اکانت رو باز میکردن، الان مستقیما میرن مرحله سوم، پس ریسک خیلی خیلی بالا هست، آش نخورده و دهن سوخته میشه... حالا ممکنه پیش خودتون بگید که بارها از ربات استفاده کردید ولی بورس باهاتون کاری نداشته، اولا معمولا معاملات سرخطی موفق برسی میشن، دوما یه سری الگوریتم برای کشف ربات دارن که اگر شورش رو دربیارید (شرح در آوردن شور بماند...) مچتون رو میگیرن و...

9- در حال حاضر با قوانین جدید دوباره کارگزاری ها دست بالا تر رو نسبت به کاربران پیدا کردن، چطوری؟ مثلا در بعضی سامانه ها محدودیت زمان بین ارسال هر سفارش برای کاربران عادی 1000 میلی ثانیه تنظیم شده ولی کارگزاری سفارش هاش رو با فاصله زمانی 300 میلی ثانیه ارسال میکنه، حالا وقتی این ارسال از تعداد زیادی اکانت انجام میشه کارگزاری شانس بسیار بیشتری برای بودن در اول صف پیدا میکنه.

10- کلام آخر، خب پس یعنی دیگه هیچ جوری نمیشه سفارش سر خطی زد؟ جواب اینه که شما بوسیله ربات و یا نرم افزار های کلیک اتوماتیک و یا سرور هایی با سخت افزار قدرتمند و سرعت اینترنت بالا هیچ برتری نسبت به یه کاربر عادی که از هیچ کدوم از اینها استفاده میکنه ندارید و حتی در خطر ممنوع المعامله شدن کد بورسیتون هم هستید. ولی؛ هر سیستمی یه باگی داره، همینقدر بگم که برای سرخطی زدن هیچ نیازی به ربات و سرور و... نیست... خیالتون راحت، کسی که روشی برای سرخطی زدن بلد باشه که کارایی داشته باشه، بی عقل نیست که بیاد روشش رو به بقیه بگه و خودش پشت سر بقیه در صف قرار بگیره!!! »

سلام و عرض ادب.
ببینید... تو این بحث سرخطی زدن من چند بار گفتم خدمت دوستان... تو این کارها همواره کارگزاری‌ها و شرکت‌های نرم‌افزاری (رایان‌ و تدبیر و صحرا و آسا و غیره) یک پله از ما جلوتر هستند. عملا ما هیچ‌گاه سرخطی نمی‌زنیم...
ما هرچقدر هم صبح اول وقت بلند شویم برویم تو صف گوشت و شیر و مرغ آنجا با چند زنبیل روبرو می‌شویم که هستند!
حالا هرچقدر تکنیک و تاکتیک می‌خواهی به کار بگیر...
وقتی هیچ‌گاه اول (بلکه صدم هم) نمی‌شوی اینها به چه کار می‌آید؟

در حقیقت این کارها و ترفندها تلاش برای اول شدن در میان بازنده‌ها است! ?
به درد جایی می‌خورد که مطمئن هستی یک پنجم یا یک چهارم صف را حتما آن روز می‌دهند...

وگرنه پر واضح است اگر کسی از درون سازمان بورس آشنایی داشته باشد یا با کارگزاری‌ها و شرکت‌های نرم‌افزاری نقبی زده باشد و ارتباطی برقرار کرده باشد خود به خود می‌تواند جلوتر بیافتد...

-----------------------

حالا این مقراراتی که سازمان بورس گذاشته (هر ۳۰۰ میلی ثانیه یک درخواست و ...) برای چیست؟
برای هسته.
وگرنه ربطی به عدالت و سرخطی زدن و غیره ندارد.

کریس گاردنر
2020/06/11, 13:33
محمد حسین عزیز اجازه ما هم دست شماست بزرگوار....شما صاحب اختیارید..

vahid_sh
2020/06/11, 18:13
یک دنیا ممنون بابت راهنمایی. انقدر حرفه ای نیستم که بتونم همه چیز رو چک کنم ولی تلاشم رو میکنم. بازم ممنون

mhjboursy
2020/06/11, 18:46
خوب خیالم راحت شد...
نوشته‌های نیمه‌بورسی / بورسی را منتقل کردم جستار جناب کریس
?

mhjboursy
2020/06/11, 22:25
گمان نکنم حتی دو سه درصد هم از کسانی که به ایشان رای داده بودند اکنون با ایشان موافق باشند...

رشد اقتصادی 98 با نفت منفی 7 درصد شد---------------------

این که دیگر تقصیر آقای احمدی‌نژاد نیست آقای روحانی!

Reza20
2020/06/12, 08:31
نقل قول:
دیروز رفتم مرغ خریدم ۱۳۷۰۰ برگشتنی
دیدم یه جا زده مرغ ۱۲۹۰۰ گفتم بزار یه مرغ هم اینجا بگیرم میانگین کم کنم ?

یکی از دوستان بهم گفت دیدت را بلند مدت کن و تخم مرغ بخر، روش بنشین تا مرغ بشه.??

roya123
2020/06/12, 10:19
سلااااااااااااااااااااام
بعد از یک هفته سخت و طاقت فرسا
و بعد از یک هفته دوری از بورس
فک کنم از شنبه بتونم دوباره برگردم به بورس
و سهامم رو و بازار رو رصد کنم.
خدایا شکرت

azad.
2020/06/12, 11:18
آموختم كه خدا عشق است
آموختم كه وقتي نااميد مي شوم خدا با تمام عظمتش
عاشقانه به انتظار مي نشيند تا دوباره به رحمتش اميدوار شوم
آموختم اگر تا كنون به آنچه خواستم نرسيدم
خدا برايم بهترينش را در نظر گرفته است
...و آموختم كه زندگي سخت است ولي من از او سخت ترم...

سازکم با من گفت:
هرکجا لرزیدی!!
از سفر ترسیدی!!

تو بگو از ته دل:
" من خدا را دارم "

خدا رو شکر.خوش اومدی /:.grlim:./

roya123
2020/06/12, 11:36
آموختم كه خدا عشق است
آموختم كه وقتي نااميد مي شوم خدا با تمام عظمتش
عاشقانه به انتظار مي نشيند تا دوباره به رحمتش اميدوار شوم
آموختم اگر تا كنون به آنچه خواستم نرسيدم
خدا برايم بهترينش را در نظر گرفته است
...و آموختم كه زندگي سخت است ولي من از او سخت ترم...

سازکم با من گفت:
هرکجا لرزیدی!!
از سفر ترسیدی!!

تو بگو از ته دل:
" من خدا را دارم "

خدا رو شکر.خوش اومدی /:.grlim:./

مرسی عزیزم. :x:x:x
چه شعر قشنگی...:)
عاااااااااااااالی بود...

mhjboursy
2020/06/12, 11:44
سلااااااااااااااااااااام
بعد از یک هفته سخت و طاقت فرسا
و بعد از یک هفته دوری از بورس
فک کنم از شنبه بتونم دوباره برگردم به بورس
و سهامم رو و بازار رو رصد کنم.
خدایا شکرت

نبودید نگران شدیم. واقعا جای خالی‌تان خیلی احساس می‌شود در انجمن. امیدوارم همیشه پر انرژی و سر حال و شاد و با ایمان باشید. و البته روز به روز موفق‌تر.
?

roya123
2020/06/12, 12:50
متشکرم جناب محمدحسین
(بازم نمیشه reply بزنم انگار)
یه توصیه ی اکید به تمام دوستان می کنم
و خودم هم از این به بعد شدیدا رعایت می کنم.
اینکه به شدت مواظب سلامتی تون باشید.
و جسم خودتون رو بیش از هر چیز دیگه ای دوست داشته باشید.
مادرم عمل تعویض مفصل زانو داشت. (هر دوتا زانوهاش)
یک هفته خیلی سخت و وحشتناک رو با مادرم توی بیمارستان سپری کردیم.
از شدت دردها و زجر های مادرم به این نتیجه رسیدیم که قدر تمام اعضای سالم بدنمون که خدا بهمون عطا کرده رو بدونیم.
به خصوص ما خانوما که خیلی وسواس داریم و خیلی به فکر بشور و بساب هستیم.
بی خیال بابا. بزارید همه جا کثیف باشه اما کمر درد و پادرد سراغتون هم نیاد. /:.yead.:/
چهار شبانه روز نتونستم بخوابم. همش باید کارهای مادرم و انجام میدادم و مواظبش می بودم.
اگه روز چهارم مادرم رو ترخیص نمی کردن حتما من خودم از شدت بی خوابی و خستگی توی بیمارستان بستری می شدم. /.:biggrinsmiley.:/
ولی از روزی که اومدیم خونه خدا رو شکر چون دورمون شلوغه و همه هستند دیگه خیلی خوب داره پیش میره و من تونستم کمی استراحت کنم.
بعلاوه اینکه مادرم با کمک واکر می تونه کمی راه بره.

یوناس
2020/06/12, 13:12
متشکرم جناب محمدحسین
از شدت دردها و زجر های مادرم به این نتیجه رسیدیم که قدر تمام اعضای سالم بدنمون که خدا بهمون عطا کرده رو بدونیم.
بی خیال بابا. بزارید همه جا کثیف باشه اما کمر درد و پادرد سراغتون هم نیاد. /:.yead.:/
چهار شبانه روز نتونستم بخوابم. همش باید کارهای مادرم و انجام میدادم و مواظبش می بودم.
اگه روز چهارم مادرم رو ترخیص نمی کردن حتما من خودم از شدت بی خوابی و خستگی توی بیمارستان بستری می شدم. /.:biggrinsmiley.:/
ولی از روزی که اومدیم خونه خدا رو شکر چون دورمون شلوغه و همه هستند دیگه خیلی خوب داره پیش میره و من تونستم کمی استراحت کنم.

درود
انشالله خدامادرتونوحفظ کنه باتندرستی وسلامتی کامل?

میلاد سودی
2020/06/12, 13:36
متشکرم جناب محمدحسین

رویا خانم مادرتون عمل بای پولار انجام دادن و انشالله بعد ۱ ماه سلامتیشون رو کامل به دست میارن اصلا نگران نباشید فقط‌ حتما از توالت فرنگی استفاده کنن و طریقه نمازخواندن و نشستن رو هم که دکتر صد درصد توضیح دادن خدمتتون شاید مادرتون تا ۳ اای ۴ روز بعد از عمل درد داشته باشن اصلا جای نگرانی نیست طبیعی هستش ولی بعد از ۴ روز دردشون رفته رفته کمتر میشه

میلاد سودی
2020/06/12, 13:42
جسارتا بیمارستان دولتی عمل کردن مادرتون رو یا خصوصی ؟ یا تامین اجتماعی ؟

roya123
2020/06/12, 13:43
رویا خانم مادرتون عمل بای پولار انجام دادن و انشالله بعد ۱ ماه سلامتیشون رو کامل به دست میارن اصلا نگران نباشید فقط‌ حتما از توالت فرنگی استفاده کنن و طریقه نمازخواندن و نشستن رو هم که دکتر صد درصد توضیح دادن خدمتتون شاید مادرتون تا ۳ اای ۴ روز بعد از عمل درد داشته باشن اصلا جای نگرانی نیست طبیعی هستش ولی بعد از ۴ روز دردشون رفته رفته کمتر میشه
توالت فرنگی رو که مادرم 4-5 ساله استفاده می کنه.
و واسه نماز هم صندلی نماز سال 95 براش خریدم. روی اون نماز میخونه.
اما خب مادرم خیلی کار کرده و زانوهاش به خاطر کار زیاد سابیدگی داشت و پرانتزی بود.
و عمل کرد. اما اون 4 روزی که فرمودید تموم شده و توی این چهار روز اونقدر زجر کشید
که می گفت اگه می دونستم اینقدر عمل خستی هست با درد پاهام می ساختم و عمل نمی کردم.
اما خدا رو شکر امروز که روز 6 ام هست خیلی خیلی بهتر هست.
در واقع از روزی که آوردیمش خونه و از اون تخت لعنتی بیمارستان خلاص شده خیلی بهتر شده.
و بخصوص که داداشم هست که کمک می کنه که راه بره و دیگه داره با واکر روزی دو سه بار در حد 10 دقیقه راه میره و خیلی خوب شده خدا رو شکر.
و مطمئنا همونطوری که شما گفتید روز به روز بهتر و بهتر هم میشه.

roya123
2020/06/12, 13:48
جسارتا بیمارستان دولتی عمل کردن مادرتون رو یا خصوصی ؟ یا تامین اجتماعی ؟
مادرم بیمارستان دولتی عمل کردن. بیمارستان شیراز. عملش رایگان بود. بخاطر بیمه تأمین اجتماعی فک کنم رایگان میشه دیگه.. :-?
اما خب بیمارستان قطعه رو نمیده.
(اگه هم به فرض محال بده قطعه ایرانی کار می کنه. که اونم شخص باید بره توی نوبت که شاید چند سال دیگه نوبتش بشه)
ولی ما خودمون قطعه رو خریداری کردیم. (قطعه خارجی)
دکتر دبیری توی شیراز قطعه ی ایرانی باشه اصلا عمل رو انجام نمیده.
دکتر مادرم ایشون بودن که بهترین دکتر توی این زمینه توی شیراز هستن.
و خودشون دو تا برند دپو (امریکای) و زیمر (آلمانی) رو کار می کنن.
ما میخواستیم همون زیمر رو بخریم که فک کنم 23 میلیون شایدم بیشتر میشد.
اما گویا زیمر موجود نبوده و همون دپو رو دکتر گفتن بگیریم که 21 تومن شد.
ولی هر دو مورد تأیید دکتر دبیری هست و خیالمون راحته.

میلاد سودی
2020/06/12, 15:14
شرکت من هم رویا خانم همین عمل ها رو ساپورت میکنه به اضافه مغز و اعصاب و فک و صورت بحثش باز شد یک چیزی بگم الان وقتی بحثش باز میشه فلان کس دکتر هستش اکثرا ۲ تا فحش میخوریم که مثلا مریض رو به چشم پول میبینن دکتر ها در حالی که دکتر شما همین عمل رو که انجام دادن کارانش رو ۲سال دیگه میگیرن و میتونستن تو دولتی اصلا عمل نزارن و اینکه اون قطعه یا پروتزی که شما گفتین به همراه سیمان ارتوپدی حداقل برا هر عمل ۱۰ میلیون برا شرکت من هزینه هستش که از طرف مریض شرکت من به شرکت وارد کننده یا مادر پرداخت میکنه و خدا شاهده بعضی وقتا ۲ سال طول میکشه که بیمه پول مارو بده میخوام بگم شاید دکتر هایی باشن که فقط پول براشون مهمه ولی خیلی ها هستن برا سلامتی مریضی که میاد از خیلی چیزاشون میگذرن

roya123
2020/06/12, 15:19
شرکت من هم رویا خانم همین عمل ها رو ساپورت میکنه به اضافه مغز و اعصاب و فک و صورت بحثش باز شد یک چیزی بگم الان وقتی بحثش باز میشه فلان کس دکتر هستش اکثرا ۲ تا فحش میخوریم که مثلا مریض رو به چشم پول میبینن دکتر ها در حالی که دکتر شما همین عمل رو که انجام دادن کارانش رو ۲سال دیگه میگیرن و میتونستن تو دولتی اصلا عمل نزارن و اینکه اون قطعه یا پروتزی که شما گفتین به همراه سیمان ارتوپدی حداقل برا هر عمل ۱۰ میلیون برا شرکت من هزینه هستش که از طرف مریض شرکت من به شرکت وارد کننده یا مادر پرداخت میکنه و خدا شاهده بعضی وقتا ۲ سال طول میکشه که بیمه پول مارو بده میخوام بگم شاید دکتر هایی باشن که فقط پول براشون مهمه ولی خیلی ها هستن برا سلامتی مریضی که میاد از خیلی چیزاشون میگذرن
جناب سودی شرکت شما دقیقا چی هست؟
متوجه نشدم.
قطعات رو وارد می کنید یا تولید؟؟؟

میلاد سودی
2020/06/12, 15:22
شرکت ابزار درمان ترمیم
تولید کننده هستیم
اسم من رو تو گوگل بزنید دکتر میلاد سودی فک کنم بیاره خدمتتون

تولید و پخش ایمپلنت های ارتوپدی رو انجام میدیم

کریس گاردنر
2020/06/12, 15:29
شرکت ابزار درمان ترمیم
تولید کننده هستیم

سلام جناب دکتر سودی..
می گویند اکثر ایمپلنت های دندان موجود در ایران تقلبی هستند...
چطوری میشه فهمید ایمپلنتی که در دندان پزشکی ها بکار میبرند اصل هست یا تقلبی؟

roya123
2020/06/12, 15:31
شرکت ابزار درمان ترمیم
تولید کننده هستیم

شرکت مهندسی پزشکی تاش انوار آذربایجان.
درسته؟
در واقع شبیه این کالای پزشکی ها هستید
اره؟
البته نه..
چون شرکتی که من رفتم قطعه رو گرفتم خیلی با کلاس بودن./.:biggrinsmiley.:/
مثه کالا پزشکی نبودن.
فک کنم پدرام درمان بود اسمش.

میلاد سودی
2020/06/12, 15:32
سلام جناب دکتر سودی..
می گویند اکثر ایمپلنت های دندان موجود در ایران تقلبی هستند...
چطوری میشه فهمید ایمپلنتی که در دندان پزشکی ها بکار میبرند اصل هست یا تقلبی؟

سلام دوست من حالت چطوره بهتری از اون روز انشالله ؟ تو لاین دندانپزشکی نیستم ولی همکارام هستن اگه لازم باشه بگید تو خصوصی شمارشونو بدم تا راهنماییتون کنن

میلاد سودی
2020/06/12, 15:36
درسته؟
اره؟
البته نه..
مثه کالا پزشکی نبودن.

تابش انوار نه همون اول گفتم که ابزار درمان ترمیم /.:biggrinsmiley.:/
نه ما کالای پزشکی نیستیم و شرکت های مهندسی پزشکی هستیم و با شخص حقیقی مستقیما دادوستد نداریم کلا طرف حساب ما اتاق عمل بیمارستان هستش کالاپزشکی ها لوازم عمومی و مصرفی رو میفروشن ولی ما لوازم تخصصی رو سرویس میدیم که داخل بدن بیمار استفاده میشه

کریس گاردنر
2020/06/12, 15:37
سلام دوست من حالت چطوره بهتری از اون روز انشالله ؟ تو لاین دندانپزشکی نیستم ولی همکارام هستن اگه لازم باشه بگید تو خصوصی شمارشونو بدم تا راهنماییتون کنن

ممنون از شما...احوالات هم نوسانی هست....
بیشتر برای کنجکاوی پرسیدم...چون اکثر کسایی که می شناسم برای ایمپلنت به تبریز میروند...به ندرت دیدم کسی در اردبیل ایمپلنت بگذارد...البته یک دکتری هست

میلاد سودی
2020/06/12, 15:43
درسته؟
اره؟
البته نه..
مثه کالا پزشکی نبودن.

البته پدرام درمان صنف یا همون کالا پزشکی هستش به مدیریت اقای صادق نظری تو خیابان ملاصدرا شیراز تو سایت اداره تجهیزات الان مشاهده کردم که اعتبار هم دارن پس بابت کالایی که خریدین خیالتون راحت تو آینده مشکلی پیش نمیاد

roya123
2020/06/12, 17:44
جناب سودی شما پزشک هستید؟؟؟
الان یه سوال پزشکی بپرسم درمانش و میدونید؟؟؟
مامانم امروز یه مشکلی داره. گفتم اگه شما پزشک هستید ازتون کمک بگیرم.

میلاد سودی
2020/06/12, 17:54
در قسمت ارتوپدی سوالی دارید در حد توان در خدمتم

roya123
2020/06/12, 18:25
نه. اصلا ارتوپدی نیست.

کریس گاردنر
2020/06/12, 18:29

جناب سودی ارتوپدی شامل مفاصل و زانو می باشد؟گردن یا سیاتیک و دیسک کمر هم شامل ارتوپدی میشود؟

میلاد سودی
2020/06/12, 18:38
جناب سودی ارتوپدی شامل مفاصل و زانو می باشد؟گردن یا سیاتیک و دیسک کمر هم شامل ارتوپدی میشود؟
بله شامل مفاصل زانو و تروما میباشد

گردن سیاتیک دیسک کمر مربوط به مغز و اعصاب میباشد دوست من

mhjboursy
2020/06/13, 09:00
متشکرم جناب محمدحسین

خیلی متاثر شدم.
مادرم چند بار و پدرم یک بار عمل داشته‌اند... هر بار کلی اذیت شده‌ام...
ان‌شاءالله هرچه سریع‌تر این دوران نقاهت/استراحت هم برای مادرتان تمام شود و هم ایشان راحت شوند و هم شما و دیگر اعضای خانواده.

roya123
2020/06/13, 09:04
خیلی متاثر شدم.
مادرم چند بار و پدرم یک بار عمل داشته‌اند... هر بار کلی اذیت شده‌ام...
ان‌شاءالله هرچه سریع‌تر این دوران نقاهت/استراحت هم برای مادرتان تمام شود و هم ایشان راحت شوند و هم شما و دیگر اعضای خانواده.
متشکرم جناب محمدحسین
جناب محمدحسین؟؟؟؟ تو اون هفته نتونستم بازار رو رصد کنم.
دو تا از سهامم روز چهارشنبه باز شدن (خصدار و چکارن)
اولا داغون باز شدن بعد هم الان قفلن تو صف فروش
خیلی ناراحتم. نمی دونم چیکار کنم...

mhjboursy
2020/06/13, 09:28
متشکرم جناب محمدحسین
جناب محمدحسین؟؟؟؟ تو اون هفته نتونستم بازار رو رصد کنم.
دو تا از سهامم روز چهارشنبه باز شدن (خصدار و چکارن)
اولا داغون باز شدن بعد هم الان قفلن تو صف فروش
خیلی ناراحتم. نمی دونم چیکار کنم...

دور گردون گر دو روزی بر مراد ما نرفت
دائما یکسان نباشد حال دوران غم مخور
--------------------
وقتی قفل هستند کاری‌شان نمی‌شود کرد دیگر... فکری ندارد آدم بکند برایشان... بی‌خیالش...
زمانی که قابل خرید و فروش شدند آن زمان فکرش را می‌کنید.

اکنون بازار عالی است. احتمالا به زودی زود صف فروش‌ها هم برچیده خواهند شد.

mhjboursy
2020/06/13, 09:30
دور گردون گر دو روزی بر مراد ما نرفت
دائما یکسان نباشد حال دوران غم مخور
--------------------
وقتی قفل هستند کاری‌شان نمی‌شود کرد دیگر... فکری ندارد آدم بکند برایشان... بی‌خیالش...
زمانی که قابل خرید و فروش شدند آن زمان فکرش را می‌کنید.

اکنون بازار عالی است. احتمالا به زودی زود صف فروش‌ها هم برچیده خواهند شد.
متاسفانه داده‌های TseClient خراب است و من نمی‌توانم نمودار اینها را نگاه کنم.

Mnm1990
2020/06/13, 15:56
درود بر دوستان عزیز
مقاله ای در مورد روانشناسی و فرسودگی معامله گر داشتم‌مطالعه میکردم که خواندنش خالی ازلطف نیست .
با اجازه صاحب تاپیک لینک و زیر قرار میدم:

روانشناسی بورس : معامله گری و فرسودگی شغلی - وب سایت شخصی افضلیان (https://bit.ly/2XVnvQ3)

البته اگه لینک قابل استفاده باشه ودرست کپی کرده باشم
اگه باز نشد کانال تلگرامی سالار صفایی این مطلب رو لینک کردن

Mehdi1400
2020/06/13, 19:24
درود بر دوستان عزیز
مقاله ای در مورد روانشناسی و فرسودگی معامله گر داشتم‌مطالعه میکردم که خواندنش خالی ازلطف نیست .
با اجازه صاحب تاپیک لینک و زیر قرار میدم:

روانشناسی بورس : معامله گری و فرسودگی شغلی - وب سایت شخصی افضلیان (https://bit.ly/2XVnvQ3)

البته اگه لینک قابل استفاده باشه ودرست کپی کرده باشم
اگه باز نشد کانال تلگرامی سالار صفایی این مطلب رو لینک کردن

سلام
خیلی عالی بود
بخش پایانیش به نظرم جالبه اینجا باشه

البته این نوشته از بورسی ترین نوشته های بورسی ست.
--------------------------------
تجربه من از استرس در معاملات

به عنوان یک سرمایه گذار تازه وارد به بورس و تقریبا زمانی که یک سال از ورود من به بازار سرمایه گذشته بود دچار استرس در معاملات می شدم به گونه ای که این موضوع کم کم به یک عامل مخرب در زندگی شخصی من تبدیل شده بود و اثرات آن را به شخصه در حالت روحی خودم مشاهده می کردم. در ابتدا فکر میکردم که این موضوع طبیعی است و به سادگی از کنار آن گذشتم ولی به مرور زمان اثرات استرس در من افزایش پیدا کرد و به این فکر افتادم که باید کاری کنم. در کوتاه مدت معاملات را رها کردم و در مدت زمان کوتاهی شاهد اثرات مثبت کاهش استرس بودم و فهمیدم که ارتباط منطقی بین استرس و معامله کردن من وجود دارد و استرس مربوط به عامل دیگری در من نیست.

پس از درک این موضوع مطالعه در این حوزه را شروع کردم و مقالات مختلفی در حوزه های روانشناسی معامله گری خواندم و در نهایت به این نتیجه رسیدم که مشکل من نداشتن یک سیستم منظم معاملاتی است که موجب استرس معاملاتی می شود. سعی کرده ام با یک برنامه ریزی درست معاملات خود را به صورت هدفمند مدیریت کنم. به سراغ آموزش در حوزه بازار سرمایه رفتم و رفته رفته تحلیل تکنیکال و بنیادی را یاد گرفتم و با تجربه و خطای فراوان یک رویه معاملاتی مناسب را برای خودم ایجاد کردم. این موضوع موجب شده که در حال حاضر با شرایط مختلف بازار دچار استرس نمی شوم چرا که معاملاتم را بر اساس یک سیستم معاملاتی مناسب راهبری میکنم و به همین دلیل مثبت و منفی شدن های یکباره در بازار تغییری در من ایجاد نمیکند و این را مدیون تجربه و داشتن یک سیستم معاملاتی درست هستم.

در نهایت باید گفت راه درمان فرسودگی شغلی در معاملات این است که به آن مبتلا نشویم. یعنی باید بدانید که در صورتی که در معاملات خود دچار فرسودگی شوید باید معاملات خود را رها کنید تا بهبود نسبی در حال شما ایجاد شود و از طرفی به دنبال عوامل محتلف ایجاد کننده آن باشید و سعی کنید با درک علت موضوع به دنبال راه حل آن باشید اما اگر دارای یک سیستم معاملاتی درست هستید و باز هم دچار استرس می شوید حتما ورزش، رژیم غذایی مناسب، یوکا و تمرینات ذهنی و مرخصی های کوتاه مدت را در برنامه روزانه خود قرار دهید.

Mnm1990
2020/06/13, 21:30
سلام
خیلی عالی بود

به عنوان یک سرمایه گذار تازه وارد به بورس و تقریبا زمانی که یک سال از ورود من به بازار سرمایه گذشته بود دچار استرس در معاملات می شدم به گونه ای که این موضوع کم کم به یک عامل مخرب در زندگی شخصی من تبدیل شده بود و اثرات آن را به شخصه در حالت روحی خودم مشاهده می کردم. در ابتدا فکر میکردم که این موضوع طبیعی است و به سادگی از کنار آن گذشتم ولی به مرور زمان اثرات استرس در من افزایش پیدا کرد و به این فکر افتادم که باید کاری کنم. در کوتاه مدت معاملات را رها کردم و در مدت زمان کوتاهی شاهد اثرات مثبت کاهش استرس بودم و فهمیدم که ارتباط منطقی بین استرس و معامله کردن من وجود دارد و استرس مربوط به عامل دیگری در من نیست.

پس از درک این موضوع مطالعه در این حوزه را شروع کردم و مقالات مختلفی در حوزه های روانشناسی معامله گری خواندم و در نهایت به این نتیجه رسیدم که مشکل من نداشتن یک سیستم منظم معاملاتی است که موجب استرس معاملاتی می شود. سعی کرده ام با یک برنامه ریزی درست معاملات خود را به صورت هدفمند مدیریت کنم. به سراغ آموزش در حوزه بازار سرمایه رفتم و رفته رفته تحلیل تکنیکال و بنیادی را یاد گرفتم و با تجربه و خطای فراوان یک رویه معاملاتی مناسب را برای خودم ایجاد کردم. این موضوع موجب شده که در حال حاضر با شرایط مختلف بازار دچار استرس نمی شوم چرا که معاملاتم را بر اساس یک سیستم معاملاتی مناسب راهبری میکنم و به همین دلیل مثبت و منفی شدن های یکباره در بازار تغییری در من ایجاد نمیکند و این را مدیون تجربه و داشتن یک سیستم معاملاتی درست هستم.

در نهایت باید گفت راه درمان فرسودگی شغلی در معاملات این است که به آن مبتلا نشویم. یعنی باید بدانید که در صورتی که در معاملات خود دچار فرسودگی شوید باید معاملات خود را رها کنید تا بهبود نسبی در حال شما ایجاد شود و از طرفی به دنبال عوامل محتلف ایجاد کننده آن باشید و سعی کنید با درک علت موضوع به دنبال راه حل آن باشید اما اگر دارای یک سیستم معاملاتی درست هستید و باز هم دچار استرس می شوید حتما ورزش، رژیم غذایی مناسب، یوکا و تمرینات ذهنی و مرخصی های کوتاه مدت را در برنامه روزانه خود قرار دهید.

سلام Mehdi 1400 عزیز و گرانقدر
ارادت ویژه خدمت شما که الحق یکی از اساتید ارزشمند بورسی هستید و تحلیل هاتون همیشه چراغ راه ما و دوستان بوده.

درمورد مقاله بله درست می فرمائید بورسی هست اما چون بقیه تاپیک ها بیشتر درمورد سهام یا صنایع خاص هستند و صرفا ترید و تحلیل رو دنبال میکنن، گفتم شاید با جو این تاپیک همخوانی بیشتری داشته باشه .
سلامت و پرسود باشید.

mhjboursy
2020/06/14, 07:36
نوشته بالا تبلیغاتی بود و محتوای آموزشی نداشت و به اینجا منتقل شد.

mhjboursy
2020/06/14, 08:39
سلام دوستان.

خانم رویا، چکارن با حجم خیلی خوبی که دیروز انگار زده ورقش برگشته و وضعش خیلی خوب شده. (البته داده همچنان ندارم. از روی نمودار کارزگزاری گفتم.)

mhjboursy
2020/06/14, 09:33

رشد اقتصادی 98 با نفت منفی 7 درصد شد---------------------

این که دیگر تقصیر آقای احمدی‌نژاد نیست آقای روحانی!

همتی رییس کل بانک مرکزی:

?همانگونه که قبلاً، بانک مرکزی پیش بینی کرده بود، گزارش تحولات اقتصادی بخش واقعی اقتصاد ایران درسال ۱۳۹۸، بیانگر مثبت شدن رشد اقتصاد بدون نفت کشور، در سال گذشته، است.

mhjboursy
2020/06/14, 09:35
همتی رییس کل بانک مرکزی:

������همانگونه که قبلاً، بانک مرکزی پیش بینی کرده بود، گزارش تحولات اقتصادی بخش واقعی اقتصاد ایران درسال ۱۳۹۸، بیانگر مثبت شدن رشد اقتصاد بدون نفت کشور، در سال گذشته، است.
اینها هم گرفته‌اند ما را ها!
?
اکنون آخر سر رشد اقتصادی منفی بوده یا مثبت؟
این آمار از کجاست و آن آمار (که از تابناک گرفتم) از کجا؟
-----------------
یادم است چند وقت پیش دولت آقای روحانی گفته بود آمار تورم غیر قانونی است و کسی اجازه ندارد آن را اعلام کند... این (آمار رشد اقتصادی) هم گویا به همان موضوع مبتلا شده.

roya123
2020/06/14, 09:35
سلام دوستان.

خانم رویا، چکارن با حجم خیلی خوبی که دیروز انگار زده ورقش برگشته و وضعش خیلی خوب شده. (البته داده همچنان ندارم. از روی نمودار کارزگزاری گفتم.)
بله. اینم از بخت و اقبال خانم رویاست که چکارن و دیروز توی منفی فروخته.

roya123
2020/06/14, 09:37
متاسفانه روزگار تاریک ترین و سیاه ترین سایه های شومش رو بر زندگی خانم رویا افکنده این روزها

roya123
2020/06/14, 09:38
بله. اینم از بخت و اقبال خانم رویاست که چکارن و دیروز توی منفی فروخته.
البته امروز پول حاصل از فروش چکارن رو توی منفی 4 و 5 فاذر و غگل خریدم.
امیدوارم که از رشد چکارن پیشی بگیرن.

mhjboursy
2020/06/14, 09:52
متاسفانه روزگار تاریک ترین و سیاه ترین سایه های شومش رو بر زندگی خانم رویا افکنده این روزها
و من یتق الله یجعل له مخرجا .... (و یرزقه من حیث لا یحتسب)
و من یتوکل علی الله فهو حسبه...

هر که خدا را نگه دارد (پرهیز کند - مراعات کند) برایش راه خروجی قرار می‌دهد...
و هر کسی بر خدا توکل کند، پس او کافی‌ است برایش...

mhjboursy
2020/06/14, 09:54
پیشنهاد می‌کنم دست به کارهای انتحاری/عجیب/محیر العقول (به قول خودم ژانگولربازی!) نزنید.
خیلی آرام و متین و استوار و با «صبر» عمل کنید.

ان‌شاءالله که مانند همیشه موفق هستید/باشید.

?

mhjboursy
2020/06/14, 09:56
مراقب نوشته‌ها باشید. خودتان بهتر می‌دانید که اینها بار دارند. (انرژی دارند - وزن دارند.)
و خدا نزد گمان بنده‌ی مومن خویش است.

شکر خدا.

کریس گاردنر
2020/06/14, 12:30

/.:blinksmiley.://.:blinksmiley.://.:blinksmiley.:/
کاربری رویا خانم هک شده!؟

mhjboursy
2020/06/14, 12:40
کاربری رویا خانم هک شده!؟
?

mhjboursy
2020/06/14, 12:50
دوستان،
می‌خواهم به دیوار اتاق اشعاری بچسبانم که یاد خدا را در دلم زنده کند... شعری با مفهوم «لا حول و لا قوة الا بالله»...
دوستان ایده‌ای به ذهنشان می‌رسد؟

کریس گاردنر
2020/06/14, 12:56
امیرالمومنین علی علیه السلام:

دنیـا دو روز است!

یک روز با تو و روز دیگر علیه توست…

روزی که با توست مغرور نشو ، و روزی که علیـه توست نومید مگرد

زیرا هر دو پایان پذیرند…

امیر محمد ۲
2020/06/14, 14:32
دوستان،
می‌خواهم به دیوار اتاق اشعاری بچسبانم که یاد خدا را در دلم زنده کند... شعری با مفهوم «لا حول و لا قوة الا بالله»...

https://setare.com/files/fa/news/1396/8/7/98113_389.jpg

امیر محمد ۲
2020/06/14, 14:41

خداوند بی نهایت است و لامکان و بی زمان اما به قدر فهم تو کوچک می‌شود

و به قدر نیاز تو فرود می‌آید و به قدر آرزوی تو گسترده می‌شود و به قدر ایمان تو کارگشا می‌شود

یتیمان را پدر می‌شود و مادر ...محتاجان برادری را برادر می‌شود ... عقیمان را طفل می‌شود ... ناامیدان را امید می‌شود ... گمگشتگان را راه می‌شود ... در تاریکی ماندگان را نور می‌شود ... رزمندگان را شمشیر می‌شود ...پیران را عصا می‌شود ...محتاجان به عشق را عشق می‌شود ...خداوند همه چیز می‌شود همه کس را...

به شرط اعتقاد... به شرط پاکی دل ...به شرط طهارت روح... به شرط پرهیز از معامله با ابلیس

بشویید قلب‌هایتان را از هر احساس نارواو... مغزهایتان را از هر اندیشه خلاف... و زبان‌هایتان را از هر گفتار ناپاک ...و دست‌هایتان را از هر آلودگی در بازار...و بپرهیزید از ناجوانمردی‌ها، ناراستی‌ها، نامردمی‌ها...

چنین کنید تا ببینید چگونه بر سفره شما با کاسه‌ای خوراک و تکه‌ای نان می‌نشیند ...در دکان شما کفه‌های ترازویتان را میزان می‌کند ...و در کوچه‌های خلوت شب با شما آواز می‌خواند

مگر از زندگی چه می‌خواهید که در خدایی خدا یافت نمی‌شود

roya123
2020/06/14, 14:49
کاربری رویا خانم هک شده!؟/:.rolleyessmileyani

mhjboursy
2020/06/15, 06:03
سلام بر دوستان.
جالب است گمان می‌کردم روزنامه دنیای اقتصاد با دولت است. اکنون دیدم در آخرین ویدیویی که در کانال تلگرامشان گذاشته‌اند آمده‌اند دولت را شدیدا مورد انتقاد قرار داده‌اند... (به قول مجری‌اش: ما به عقب باز نمی‌گردیم... مردم به اینجایشان رسیده...) حالا نمی‌دانم جریان چیست؟ یا من در گذشته اشتباه می‌کردم یا اینکه با دولت به هم زده‌اند...

mhjboursy
2020/06/15, 06:10
یک عده رفته‌اند بر علیه همتی شعار داده‌اند...
همتی مشکلی ندارد... همتی دارد درست کارش را انجام می‌دهد... (البته کاری هم نمی‌تواند انجام دهد ولی همین که کار اشتباهی انجام نمی‌دهد خودش کار است!) پول ملی از جای دیگر باید تقویت شود... نه به صورت سوری و دروغ چیزی نمایش داده شود... (و البته اکنون دیگر نفت هم نداریم که با کمک آن ارزش پول ملی را به دروغ بتوانیم چیز دیگری نشان دهیم... پس همتی اصلا گزینه‌ای هم ندارد!)
باید در حقیقت نیلی و طیب‌نیا برکنار شوند... که اینها هم در سایه هستند... رسما حضور ندارند... فکرشان است که آن پشت دارد کار می‌کند (کار را خراب می‌کند)...
پول سال‌ها به دروغ در بانک‌ها بزرگ شده! به دروغ...
آن زمان که ما داشتیم خودمان را (در جستار تدبیر و امید) می‌کشتیم، آن زمان، باید جلوی اشتباه را می‌گرفتند...
اکنون دیگر کاری‌اش نمی‌توان کرد و نباید کرد... (اتفاقا اکنون که نمی‌توانند دلار را مصنوعی پایین نگه دارند فرصت خوبی ایجاد می‌شود برای صادرات و تولید داخل.)
هیچ‌وقت این‌قدر دوست نداشتم سال ۱۴۰۰ زودتر برسد... ???

mhjboursy
2020/06/15, 06:12
یک عده رفته‌اند بر علیه همتی شعار داده‌اند...
همتی مشکلی ندارد... همتی دارد درست کارش را انجام می‌دهد... (البته کاری هم نمی‌تواند انجام دهد ولی همین که کار اشتباهی انجام نمی‌دهد خودش کار است!) پول ملی از جای دیگر باید تقویت شود... نه به صورت سوری و دروغ چیزی نمایش داده شود... (و البته اکنون دیگر نفت هم نداریم که با کمک آن ارزش پول ملی را به دروغ بتوانیم چیز دیگری نشان دهیم... پس همتی اصلا گزینه‌ای هم ندارد!)
باید در حقیقت نیلی و طیب‌نیا برکنار شوند... که اینها هم در سایه هستند... رسما حضور ندارند... فکرشان است که آن پشت دارد کار می‌کند (کار را خراب می‌کند)...
پول سال‌ها به دروغ در بانک‌ها بزرگ شده! به دروغ...
آن زمان که ما داشتیم خودمان را (در جستار تدبیر و امید) می‌کشتیم، آن زمان، باید جلوی اشتباه را می‌گرفتند...
اکنون دیگر کاری‌اش نمی‌توان کرد و نباید کرد... (اتفاقا اکنون که نمی‌توانند دلار را مصنوعی پایین نگه دارند فرصت خوبی ایجاد می‌شود برای صادرات و تولید داخل.)
هیچ‌وقت این‌قدر دوست نداشتم سال ۱۴۰۰ زودتر برسد... ���������������� �
ولی الحق و الانصاف... از حق نگذریم این تورم برای هر که نان نداشت برای بورسی‌ها آب داشت... بورس بیشتر از تورم رشد کرد... و مقداری‌اش طبیعی بود و مقداری هم حباب گرفت... که خدا را شکر نه ترکید و نه قصد ترکیدن دارد.

mhjboursy
2020/06/15, 06:15
شعبون بی‌مخ و پدر سالار در گذشت... خدا بیامرزدش...
https://i.vgy.me/94xyv1.png

من از بین این پیرمردها... جمشید مشایخی عزیز را خیلی دوست داشتم... ❣ به خصوص از زمانی که آمد خندوانه و سخن گفتنش را دیدم و فهمیدم در کله‌اش چیزی هست و از آن مهمتر اینکه زنش می‌گفت خیلی ازش راضی است... خیلی ازش خوشم آمد... ? آدمی که عرضه راضی کردن همسرش را داشته باشد (آن هم این سال‌ها) (و البته کل خانواده‌اش را) واقعا به نگرم انسان بزرگی است...

آن بنده خدا که در شکرستان راوی بود هم... او هم آدم دلنشینی بود...

mhjboursy
2020/06/15, 08:46
وزمین را گذاشته‌ام در دیده‌بانم...
?
گفتم یک زمانی یک روزه بخواهد (بازار) بریزد بخرمش...
البته آن زمان که بریزد احتمالا دیگر رشدش را کرده...

حقیقتش اکنون مدت‌هاست در دیده‌بانم هست... راه هم داد... ولی زمانی که راه داد من نقد نداشتم...
از سوی دیگر زمانی که بازار راه می‌دهد و می‌خواهد رشد کند این نمادهای پنج درصدی می‌آیند از جلویش (جلویم) ویراژ می‌دهند و رد می‌شوند و دلبری می‌کنند..

بگذار همان‌جا در دیده‌بان باشد... چه کارش داری؟

HOSSEINY
2020/06/15, 09:08
سلام
خیلی عالی بود

سلام

خدا رو شکر بورس داخل ۲۴ ساعته یا بدون دامنه نوسان نیست !!!
نظر شخصی ام اینکه روانشناسی بازار بر تمام مباحث تکنیکال و فاندامنتال و . . . ارجعیت داره

این بازار چنان به ما فشار روانی وارد میکنه که اگر برای اون امادگی لازم نداشته باشیم قطعا دچار مشکلات روحی و جسمی متفاوتی خواهیم شد
معامله گران وال استریت داخل نت سرچ کنید
بعد از تایم بازار دور هم جمع میشن قهوه ای میخورن و باشگاه های خاص و ویژه ای دارن و . . . چرا که بار روانی کار کاهش بدن و الی فارغ از سود زیان نابود میشوند
زمانی که بازار ریزشی میشه این جو روانی منفی بیشتر در روحیات جمعی معامله گران تاثیر میزاره
کتاب معامله گر منظم و تحلیل تکنیکال یا ذهنی مطالعه کنید نوشته مارک داگلاس ، تجربه سال ها کار با بزرگان ترید جمع اوری کرده

نگاهی ساده به مراحلی که وقتی یک فرد پوزیشن میگیره
http://up.boursy.com/uploads/159219879564891.jpg (http://up.boursy.com/)

این مراحل برای کسانی که از روش های over trading استفاده میکنند بیشتر اتفاق میوفته و بطبع باید امادگی بیشتری داشته باشند !!

HOSSEINY
2020/06/15, 14:27
سلام
یکی از دوستانم میخواهد اموزشگاه یا موسسه ای تحت عنوان اموزش بورس تاسیس کنه

کسی اطلاعاتی در مورد داره

کجا باید مراجعه کنیم چه مدارک و . . . احتیاج داره

mhjboursy
2020/06/15, 21:39
تمام کارمندان (دولتی بیشتر) کارهایشان را ول کرده‌اند افتاده‌اند دنبال بورس!
??????
?

mhjboursy
2020/06/15, 21:44
���������������� ���������������� ��
������
یک بنده‌خدایی تعریف می‌کرد می‌گفت رئیس که می‌آید یکباره همه گوشی‌هایشان را می‌کنند در جیبشان... رئیس که می‌رود دوباره همه گوشی‌ها را در می‌آورند و آنجا می‌شود بازار بورس وال‌استریت...
آی فلانی شتران بخر... نه! بفروشید بفروشید! شبندر چپه کرده... بدو بدو سرخطی بزن روی وتجارت جا نمونی... آی خانه‌دار آی‌ بچه‌دار خساپا آورده‌ام بدو بیا...
https://static3.eghtesadnews.com/servev2/iro8eeL0DkFT/lLl5vbV5w7c,/%D8%A8%D9%88%D8%B1%D8%B3+%D9%86%DB%8C%D9%88%DB%8C% D9%88%D8%B1%DA%A9+%D9%88%D8%A7%D9%84+%D8%A7%D8%B3% D8%AA%D8%B1%DB%8C%D8%AA.jpg

mhjboursy
2020/06/15, 21:46
خیلی خوب است...
ان‌شاءالله ناخودآگاه مملکت ما هم بالاخره می‌خواهد بشود شبیه جاهای درست که سرمایه‌گذاری بیشتر در بازار سرمایه است...
ناامید نیستیم...
ان‌شاءالله کاری کنند که پول بیاید در بورس و خرج افزایش سرمایه بشود. (تنها جای درست سرمایه همین است و بس.)

mhjboursy
2020/06/15, 22:03
برادر عزیزم سروش هم نیست...
کلا شما شیرازی‌ها چرا این‌جوری شدید؟

iligal
2020/06/15, 22:25
??????
?

داستان جالبیه ۷/۸ سال پیش کلی مسخره میکردن و میگفتن بازار مکاره هست و پولتون رو به باد فنا میدین ولی از پارسال تا الان ورق برگشته و به قول خودت همه کارمندا رو آوردن به بورس،ولی خب ما اولویتمون کار اداریه و در خلالش به بورس هم میرسیم الان دماغم دراز میشه/.:biggrinsmiley.:/

ali0700
2020/06/15, 23:02
���������������� ���������������� ��
������

من خودم اولین نفر بودم تو اداره وارد بورس شدم و چند تا همکارها بورسی کردم وچون تو اتاقم تجمع می کردن دوستان یک گروه کوچک 6-7 نفره بورسی در واتساپ زدم که اونجا هماهنگ کنیم برا خرید بعد از 8 ماه گروه 50 نفر عضو دارد( شما نمی دانید یک کارمند اگر ماهیانه 1 یا 2 تومان بر درامدش اضافه گردد چه هدیه بزرگ و ارزشمندی برایش محسوب می شود) ،فقط مدیر و مسول حراست رو عضو نکردم /:.yead.:/ مثل کرونا همه را آلوده کردیم جالبه همه برا همسرو فرزندانشون و اقوامشون کد گرفته اند حدودا سر منشا 200 نفر کد بورسی بود ه ام نا گفته نماند بخاطر اینکه گاهی فرصت نمی کنیم حتی تا ساعت 10 صبح کارگزاری رو باز کنم تمام سهام را بلند مدت نگاه می کنیم حتی انهایی که به دیدی میان مدت خریده ایم در این بازار خوب تبدیلش کرده ایم به بلند مدت

roya123
2020/06/16, 00:39

شیرازی ها اکتیو بودن تو سایت، چشم خوردن /.:biggrinsmiley.://.:biggrinsmiley.:/
من که مشغول خدمت به مادرم هستم. جناب سروش را نمیدانم...
چقدر این روزها مادرم دوسم داره /.:biggrinsmiley.:/
مادرم رو ظرفاش خیلی حساسه
دیشب گفت اگه همه ظرفام و هم بشکنی هیچی بهت نمیگم :D
گفت حالا شناختمت که چی هستی /:.tonguesmiley:./

mhjboursy
2020/06/16, 09:47
من که مشغول خدمت به مادرم هستم. جناب سروش را نمیدانم...
چقدر این روزها مادرم دوسم داره /.:biggrinsmiley.:/
مادرم رو ظرفاش خیلی حساسه
دیشب گفت اگه همه ظرفام و هم بشکنی هیچی بهت نمیگم :D
گفت حالا شناختمت که چی هستی /:.tonguesmiley:./
این چیزها ارزشش از صدتا بورس بیشتر است.
درود بر شرفت.
@};-

mhjboursy
2020/06/16, 09:49
من خودم اولین نفر بودم تو اداره وارد بورس شدم و چند تا همکارها بورسی کردم وچون تو اتاقم تجمع می کردن دوستان یک گروه کوچک 6-7 نفره بورسی در واتساپ زدم که اونجا هماهنگ کنیم برا خرید بعد از 8 ماه گروه 50 نفر عضو دارد( شما نمی دانید یک کارمند اگر ماهیانه 1 یا 2 تومان بر درامدش اضافه گردد چه هدیه بزرگ و ارزشمندی برایش محسوب می شود) ،فقط مدیر و مسول حراست رو عضو نکردم /:.yead.:/ مثل کرونا همه را آلوده کردیم جالبه همه برا همسرو فرزندانشون و اقوامشون کد گرفته اند حدودا سر منشا 200 نفر کد بورسی بود ه ام نا گفته نماند بخاطر اینکه گاهی فرصت نمی کنیم حتی تا ساعت 10 صبح کارگزاری رو باز کنم تمام سهام را بلند مدت نگاه می کنیم حتی انهایی که به دیدی میان مدت خریده ایم در این بازار خوب تبدیلش کرده ایم به بلند مدت
?????
این دید بلند مدت خیلی عالی است.
من که بیست و چهار ساعته اینجا هستم گاهی اوقات از همین سوراخ نیش می‌خورم!
کوتاه‌مدت کار کردن شمشیر دولبه است.بیشتر هم لبه‌ی سمت خودی‌اش تیز است.

mhjboursy
2020/06/16, 11:36
/:.tonguesmiley:./
جالب است... هر چند وقت یک بار آدم یک نگاه می‌کند می‌بیند افراد یک شهر دور و اطرافش خیلی زیاد شده‌اند...
نمی‌دانم چه حسابی است...
یک زمانی می‌بینی مازنی‌ها کلی دور و اطرافت هستند...
یک زمانی اصفهانی‌ها...
یک زمانی تبریزی‌ها...
جالب است یک زمانی دووووووور و اطراف ما «نیارکی‌» ها پر بودند! (حالا نیارک خودش یک جای کوچکی است‌ها...)
اکنون هم چند وقتی است در انجمن بورسی شیرازی‌ها پرچمشان بالا است...
شیرازی‌ها آدم‌های خیلی خوبی هستند...
من هیچ وقت ازشان بدی ندیدم انصافا...
درود بر همه‌تان...
?

mhjboursy
2020/06/16, 11:38
جالب است... هر چند وقت یک بار آدم یک نگاه می‌کند می‌بیند افراد یک شهر دور و اطرافش خیلی زیاد شده‌اند...
نمی‌دانم چه حسابی است...
یک زمانی می‌بینی مازنی‌ها کلی دور و اطرافت هستند...
یک زمانی اصفهانی‌ها...
یک زمانی تبریزی‌ها...
جالب است یک زمانی دووووووور و اطراف ما «نیارکی‌» ها پر بودند! (حالا نیارک خودش یک جای کوچکی است‌ها...)
اکنون هم چند وقتی است در انجمن بورسی شیرازی‌ها پرچمشان بالا است...
شیرازی‌ها آدم‌های خیلی خوبی هستند...
من هیچ وقت ازشان بدی ندیدم انصافا...
درود بر همه‌تان...
������
اکنون که دارم می‌اندیشم... می‌بینم یک زمانی انسان‌های خوب دور و اطراف آدم پر می‌شوند... یک زمانی انسان‌های نه چندان خوب...
آدم خیلی وقت‌ها اینها را نسبت می‌دهد به چشمش... (این که درست است...) ولی گاهی هم انصافا این‌گونه نیست...
انگار یک موج خباثت یا یک موج حسن و نیکی می‌آید روی جامعه...
یعنی گاهی آدم‌های خبیث پرکارتر می‌شوند و آدم‌های پاک و ملایم می‌روند تو پستو... گاهی هم یک موج خوبی و نیک‌رویی و ملاطفت می‌آید که مردم نیک را به فعالیت بیشتر وا می‌دارد و بیشتر در سطح جامعه ابراز وجود می‌کنند... و همین باعث می‌شود آدم‌های با گوهر وجودی نه‌چندان جالب شرارتشان را پنهان کنند...

roya123
2020/06/16, 11:46
جناب محمدحسین گاهی نقل قول واسه من کار نمی کنه.
نمی دونم چرا... :-??:-??
مرسی از نظر لطفی که به شیرازی ها دارید.
خوبی از خودتونه :)
من ذهنیت مثبتی نسبت به تهرانی ها نداشتم x_xx_xx_x
اما تهرانی های سایت هم انصافا خیلی عالی هستند. ;;)

mhjboursy
2020/06/16, 11:53
جناب محمدحسین گاهی نقل قول واسه من کار نمی کنه.
نمی دونم چرا... :-??:-??
مرسی از نظر لطفی که به شیرازی ها دارید.
خوبی از خودتونه :)
من ذهنیت مثبتی نسبت به تهرانی ها نداشتم x_xx_xx_x
اما تهرانی های سایت هم انصافا خیلی عالی هستند. ;;)

تهرانی معنی ندارد.
تهرانی یک بخشی‌اش شیرازی است یک بخشی‌اش تبریزی یک بخشی‌اش اردبیلی یک بخشی‌اش مازنی یک بخشی‌اش فلان‌جایی... (یک جورهایی مانند آمریکا است... در آمریکا هم هیچ کسی واقعا آمریکایی نیست... آمریکایی اصیل مرحوم سرخپوست بود که اکنون دیگر نیست.)
در تهران نگاه می‌کنی... یک کسی یک سال است آمده یک کسی ده سال یک کسی صد سال (یعنی پدرانش)...
ولی کمتر پیدا می‌کنی که بیشتر از آن مقیم باشند...
از هر ده بیست نفر یک نفر تا نسل پنجم ششمش مقیم تهران بوده‌اند (طبق آمار اگر اشتباه نکنم)... باقی همه مهاجر هستند... تازه از اینهایی که نسل پنجم ششمشان تهرانی بوده‌اند هم باز بیشتر مال لواسانات و شهرری و اطراف تهران هستند نه خود تهران...
----------------------
در مورد نقل قول من اطلاعی ندارم. نمی‌فهمم مشکل از کجا ممکن است باشد.

roya123
2020/06/16, 12:11
تهرانی معنی ندارد.
تهرانی یک بخشی‌اش شیرازی است یک بخشی‌اش تبریزی یک بخشی‌اش اردبیلی یک بخشی‌اش مازنی یک بخشی‌اش فلان‌جایی... (یک جورهایی مانند آمریکا است... در آمریکا هم هیچ کسی واقعا آمریکایی نیست... آمریکایی اصیل مرحوم سرخپوست بود که اکنون دیگر نیست.)
در تهران نگاه می‌کنی... یک کسی یک سال است آمده یک کسی ده سال یک کسی صد سال (یعنی پدرانش)...
ولی کمتر پیدا می‌کنی که بیشتر از آن مقیم باشند...
از هر ده بیست نفر یک نفر تا نسل پنجم ششمش مقیم تهران بوده‌اند (طبق آمار اگر اشتباه نکنم)... باقی همه مهاجر هستند... تازه از اینهایی که نسل پنجم ششمشان تهرانی بوده‌اند هم باز بیشتر مال لواسانات و شهرری و اطراف تهران هستند نه خود تهران...
----------------------
در مورد نقل قول من اطلاعی ندارم. نمی‌فهمم مشکل از کجا ممکن است باشد.
مثلا الان درست بود نقل قولش
شیراز هم الان همچین وضعیتی داره.
خیلی از اطراف وارد شیراز شدن.
من خودم هم شیرازی اصیل نیستم.
شیراز زندگی می کنیم.
ولی در کل محیط زندگی کمی آدم ها رو مدل خاصی می کنه.
البته ذات تغییر نمی کنه.
ولی مثلا زندگی توی تهران آدم رو مدل تهرانی ها میکنه.
یا زندگی توی آمریکا یه مدل دیگه.
تهرانی ها رو که من دیدم خیلی خیلی خیلی درگیر کار بودند.
و از نظر احساسی خیلی خشک تر از شیرازی ها بودند.
به راحتیه شیرازی ها نمی شد درشون نفوذ کنی.
من به عنوان یک بازاریاب این برداشت رو کردم.
از منظرهای دیگر نمی دانم.
شاید هم من به عنوان یک شیرازی قلق یک تهرانی رو نمی دونستم.
اونقدری که توی شیراز می فروختم تهران نتونستم بفروشم.

eps
2020/06/16, 12:42

شما هم چه توقعاتی داری

فصل بهار باشه

طرف شیرازی باشه|-)

اصلا ولش کن .... هیچی دیگه کاکو :D

eps
2020/06/16, 12:46
دوستان،

https://www.uplooder.net/img/image/87/11af2aca2d518a19914f3cda5c033e25/11233.jpg

میلاد سودی
2020/06/16, 13:36
فک کنم از ارومیه تو این سایت فعلا منم البته من اصالتا خویی هستم همشهری مرحوم ایت الله خویی/:.smilingsmiley.:/

roya123
2020/06/16, 15:19
فک کنم از ارومیه تو این سایت فعلا منم البته من اصالتا خویی هستم همشهری مرحوم ایت الله خویی/:.smilingsmiley.:/

یه آقای دکتری بودن هم رشته ای من بودن
دانشجوی دکتری شریف بودن یعنی
ارومیه ای بودن
تو پایان نامه ی من خیلی بهم کمک کردند. خیلی زیاد
فوق العاده باهوش بودن و مشکلی که سه ماه بود توش گیر کرده بودم
و از هر کی مشاوره گرفتم نتونست متوجه مشکل بشه و ایشون با نیم ساعت توضیح در مورد مدلم متوجه شدند و حلش کردند.
همیشه یه ذهنیت مثبت از ارومیه ای ها توی ذهنم مونده

mhjboursy
2020/06/16, 16:18
خانی ادامه داد: هنوز برای نظام مالیاتی محرز نیست کدام خانه خالی محسوب می‌شود طبق قانون وزارت راه و شهرسازی باید برای سازمان امور مالیاتی خانه خالی را تعریف کند.

نگاه کن تو را به خدا...
یعنی کاری دارد پیدا کردن خانه‌های خالی؟؟؟
هم از روی قبض آب و برق و گاز و تلفن می‌توان پیدا کرد. هم از روی مکان‌یابی اپراتورهای تلفن همراه.
هم می‌توان هر کسی که دو تا خانه دارد (بدون اجاره دادن به زن و بچه‌ی صغیر) خانه‌ی کوچک‌تر را خالی دانست.
هم می‌توان...
یعنی دولت این را نمی‌داند؟ یا نمی‌تواند؟ یا ...؟ (شاید نمی‌خواهد!)

حالا احتمالا می‌خواهد به بهانه تعریف خانه خالی یک نمی‌سالی هم اینجا وقت تلف کند تا تمام اطرافیانی که چندین خانه دارند در قیمت بالا به آسانی خالی کنند (بفروشند).

?????
?

کریس گاردنر
2020/06/16, 16:37
نگاه کن تو را به خدا...
یعنی کاری دارد پیدا کردن خانه‌های خالی؟؟؟
هم از روی قبض آب و برق و گاز و تلفن می‌توان پیدا کرد. هم از روی مکان‌یابی اپراتورهای تلفن همراه.
هم می‌توان هر کسی که دو تا خانه دارد (بدون اجاره دادن به زن و بچه‌ی صغیر) خانه‌ی کوچک‌تر را خالی دانست.
هم می‌توان...
یعنی دولت این را نمی‌داند؟ یا نمی‌تواند؟ یا ...؟ (شاید نمی‌خواهد!)

حالا احتمالا می‌خواهد به بهانه تعریف خانه خالی یک نمی‌سالی هم اینجا وقت تلف کند تا تمام اطرافیانی که چندین خانه دارند در قیمت بالا به آسانی خالی کنند (بفروشند).

?????
?

از چندین سال قبل هم چنین بوده است.....دولت قبل انقدر لفتش داد تا رسید به این دولت...حالا هم این دولت در طول هشت سالی که در اختیارش بوده لفتش داد.....تا دوره اش تمام شود...مطمئن باشید دولت بعدی هم لفتش خواهد داد......

کریس گاردنر
2020/06/16, 16:41
از تورم و گرانی و سردر گمی ملت بگذریم....
چند مدتی هست اخباری پخش میشود با این مظنون...
پدری دخترش را کشت....
دختری در چای پدر سم ریخت....
مادر فرزندش را کشت....
پسر والدینش را کشت....
پدر شوهر عروسش را کشت....
داماد پدر زنش را کشت.....
خیلی خیلی عذر میخواهم جامعه ایران بفنا رفته است.....
به کدام قبله ایستاده ایم؟!

کریس گاردنر
2020/06/16, 17:44
مهناز خانم امروز یک شعری درباره دماوند گذاشته و یک تعریفی در مورد حفاری زمین کرده/.:blinksmiley.://:.wubsmiley.:/
دیگه از بینامی سهام رفته تعریف قله دماوند و حفاری زمین:p

کریس گاردنر
2020/06/16, 18:07
طبری پتروشیمی ایران کیست؟!

خوش‌شانس‌ترین متهم اقتصادی ایران: ".........." با اتهام 133 هزار میلیارد تومانی در ردیف ششم

".........."، متهم ردیف ششم پرونده اکبر طبری، خوش شانس ترین متهم اقتصادی دهه های اخیر است. او که به عنوان "جعبه سیاه پتروشیمی ایران" نام برده می شود، متهم است به اخلال اقتصادی به رقم 6 میلیارد و 656 میلیون یورو.
/:.offtopic.://:.offtopic.://:.offtopic.://:.ohno-smiley.:/

mhjboursy
2020/06/16, 19:22
از تورم و گرانی و سردر گمی ملت بگذریم....
چند مدتی هست اخباری پخش میشود با این مظنون...
پدری دخترش را کشت....
دختری در چای پدر سم ریخت....
مادر فرزندش را کشت....
پسر والدینش را کشت....
پدر شوهر عروسش را کشت....
داماد پدر زنش را کشت.....
خیلی خیلی عذر میخواهم جامعه ایران بفنا رفته است.....
به کدام قبله ایستاده ایم؟!
اینها هم همیشه بوده...
خفاش شب ها مگر می‌شود نباشند... در یک جامعه چند ده میلیون نفری بالاخره یک نفر پیدا می‌شود هر روز از این کارها بکند...
منتها اکنون یک مقدار بیشتر رویش زوم کرده‌اند...
دو روز دیگر که مسائل دیگر بزرگ شود (جام جهانی یا مثلا شهادت یک سردار سلیمانی دیگر یا رشد اقتصادی یا افت اقتصادی) اینها دوباره می‌روند در حاشیه...
من مدتی است این چیزها را (خواندن روزنامه‌های زرد و صفحه حوادث و دیدن فیلم‌های غمگین یا ترسناک را) برای خودم حرام کرده‌ام.

والا...
روحیه من که از سر راه نیامده بسپرمش دست این چیزها...

خیلی آسان (زمانی که در کانال تلگرامی دارم اخبار می‌خوانم) زمانی که به اینها می‌رسم از اینها می‌گذرم...
خدا را شکر روحیه‌ام هم خیلی خوب است (بهتر شده).

mhjboursy
2020/06/16, 19:25
از چندین سال قبل هم چنین بوده است.....دولت قبل انقدر لفتش داد تا رسید به این دولت...حالا هم این دولت در طول هشت سالی که در اختیارش بوده لفتش داد.....تا دوره اش تمام شود...مطمئن باشید دولت بعدی هم لفتش خواهد داد......
من خیلی امیدوارم!
???✌????????
احساس می‌کنم به زودی این قانون تصویب می‌شود و این طرح اجرایی می‌شود (ولو اینکه دولت نخواهد / به‌زور مجبورش می‌کنند) و مهمتر اینکه خیلی امید دارم که پولش (دست کم بخشی‌اش) بیاید در بورس...

نمی‌دانم چرا... ولی خیلی امید دارم...

mhjboursy
2020/06/16, 19:27
دوستان،
گل‌هایم همه دارند می‌پوسند!

آنها را چه شده است؟
????

فکر کنم آب زیاد دادم...

ولی آخر همه با هم؟

و اینکه:
حالا چه کارشان کنم؟
???

mhjboursy
2020/06/16, 19:29
دوستان،
گل‌هایم همه دارند می‌پوسند!

آنها را چه شده است؟
���������������� �������

فکر کنم آب زیاد دادم...

ولی آخر همه با هم؟

و اینکه:
حالا چه کارشان کنم؟
���������������� �

گولم زدند!
هی آب می‌دادم هی گل می‌داند...
زمانی که آب نمی‌دادم گل‌هایشان خشک می‌شد و می‌ریخت و آب نمی‌دادند...
خلاصه اینکه سه هفته‌ای زیاد به آنها آب دادم و هفته‌ی چهارم این‌جوری دارند می‌شوند!
اه اه اه اه اه
?

mhjboursy
2020/06/16, 19:32
گولم زدند!
هی آب می‌دادم هی گل می‌داند...
زمانی که آب نمی‌دادم گل‌هایشان خشک می‌شد و می‌ریخت و آب نمی‌دادند...
خلاصه اینکه سه هفته‌ای زیاد به آنها آب دادم و هفته‌ی چهارم این‌جوری دارند می‌شوند!
اه اه اه اه اه
������
شیطان‌ـــه می‌گوید سشوار روی خاکشان بگیرم با درجه حرارت کم و باد زیاد... بلکه تاثیر داشته باشد...
یا اینکه همه را می‌گذارم در نور شدید... (البته نور شدید هم ندارم که... بیشتر نور من غیر مستقیم است!)
یا اینکه چند وقت اصلا به آنها آب ندهم...
(البته اینها تیری در تاریکی و دست و پا زدن‌های آخر است! گمان کنم دیگر خراب شدند که شدند که شدند...)
حیف شد!
چقدر خوشگل بودند!

حنا خانم (ایمپیشن) چقدر خوشگل بود! هزار تا گل داده بود...
بنفشه آفریقایی را بگو...
گل محمدی‌ام...
?

ali0700
2020/06/16, 22:52
بنفشه آفریقایی در تابستان هفته ای دو بار اب می خواهند، بخصوص جهرم که گرم است و به همین خاطر اب در زیر گلدانی را من خالی نمی کنم ولی در زمستان همان هفته ای یکبار کافی هست و هز ابیاری یک در میان کود دهی لازم دارد اما در تابستان هر یکماه کود دهی شود!اگر از گلدانهای فیتیله ای هم استفاده کنید بد نیست من از بس بنفشه ها را تکثیر کردم و زیاد شدن و ابیاریشان مشکل بود همگی را سپردم به مادرم که در پیش ما زندگی می کند،بر عکس انچه خیلی از مردم تصور می کنند بنفشه افریقایی یکی از راحت ترین گلها در نگهداری و تکثیر است جنس خاک هم امیدوارم ترکیبی از کوکوپیت و پرلیت انتخاب کرده باشید

roya123
2020/06/16, 23:08
جناب محمدحسین من هیچ تخصصی در پرورش گل و نگهداری از گل ندارم.
برعکس خواهرم که یه عالمه گلدون های خوشکل خوشکل توی پاسیو خونش داره.
اونقدر خوب پرورش میده که عید یه مقداریش و فروخت.
اما تنها چیزی که فک می کنم الان شاید جواب بده اینه که باهاشون حرف بزنید.
بگید شما خوب و سرحال و شاداب هستید. شما زیبایید/.:biggrinsmiley.:/
شاید جواب بده. /.:biggrinsmiley.:/
یادمه دوستم شیرین رشته اش کشاورزی بود پایان نامه اش کاشت ذرت بود.
دو سال ذرت کاشته بود.
سال دوم ذرتاش رشد نمی کردن.
یه مدت من می رفتم تو آب دادن و اندازه گیری برگ هاش و طولش و اینا بهش کمک می کردم.
وقتایی که من میرفتم ذرت هاش قد می کشیدن.
چون بهش می گفتم باهاشون حرف بزن. انرژی مثبت بهشون بده.
می گفت وقتایی که تو میایی ذرتام حالشون خیلی بهتره و رشد می کنن /.:biggrinsmiley.:/
انرژی من همون اندازه که رو بچه ها تأثیر میزاره و مثه کنه می چسبن بهم و ولم نمی کنن
فک کنم رو ذرت های شیرین هم اثر میزاشت /.:biggrinsmiley.:/
خلاصه شما که همه کار کردین این یه کاری که من میگم هم انجام بدین.
بشینید کنارشون قربون صدقشون برید. هر روز براشون وقت بزارید باهاشون حرف بزنید
بگید چقدر شما شادابید و از این حرفای مثبتی که خودتون بلدید. شاید جواب داد.

roya123
2020/06/16, 23:19
خانم مهناز صادقی تو کانالش غیرمستقیم دماوند و حفاری رو سیگنال داد فک کنم.

http://uupload.ir/files/w0tc_حفاری.jpg (http://uupload.ir/)

http://uupload.ir/files/72f5_دماوند.jpg (http://uupload.ir/)

خوشم میاد ازش. از این خانم هایی هست که مردا بهش حسودی می کنن. /.:biggrinsmiley.:/
هی میخوان بگن هیچی حالیش نیست. اما تهه دلشون میدونن که یه جور خاصی هست.

farasat
2020/06/17, 20:12

خوشم میاد ازش. از این خانم هایی هست که مردا بهش حسودی می کنن. /.:biggrinsmiley.:/

سلام. دخترم من شخصا تو پیج این خانم به ایشون هم گفتم تحلیل حالا چه بنیادی چه تکنیکال و چه حتی حسیکال، محترم است اما باید به عنوان یک الترناتیو و احتمال بیان شود و گفته شود که احتمال خطا هست و هیچ تحلیلی قطعیت ندارد ولی وقتی با این قاطعیت که ایشان سیگنال میدهند گفته میشود ،طبیعی است که قدیمیهای بازار نسبت به ایشان موضع مخالف میگیرند چون افراد زیادی با خوش بینی کاذب وارد معامله میشوند و ممکن است زندگیشان را از دست بدهند.حداقل میتوانند بگویند ریسکهای سیستماتیک وغیر سیستماتیک هم وجود دارد ولی من تا قبل از اینکه ایشان فرا تحلیل عمل کنند ، در گفته هایشان ندیدم . بعضا تحلیلهای ایشان را میدیدم و حتی انقدر خوشم امده بود که کانال ایشان را هم اد کردم ولی از اینکه تبلیغاتی عمل کنند اصلا خوشم نیومد چون سرمایه مردم جای منم منم ندارد.

roya123
2020/06/17, 20:18
سلام. دخترم من شخصا تو پیج این خانم به ایشون هم گفتم تحلیل حالا چه بنیادی چه تکنیکال و چه حتی حسیکال، محترم است اما باید به عنوان یک الترناتیو و احتمال بیان شود و گفته شود که احتمال خطا هست و هیچ تحلیلی قطعیت ندارد ولی وقتی با این قاطعیت که ایشان سیگنال میدهند گفته میشود ،طبیعی است که قدیمیهای بازار نسبت به ایشان موضع مخالف میگیرند چون افراد زیادی با خوش بینی کاذب وارد معامله میشوند و ممکن است زندگیشان را از دست بدهند.حداقل میتوانند بگویند ریسکهای سیستماتیک وغیر سیستماتیک هم وجود دارد ولی من تا قبل از اینکه ایشان فرا تحلیل عمل کنند ، در گفته هایشان ندیدم . بعضا تحلیلهای ایشان را میدیدم و حتی انقدر خوشم امده بود که کانال ایشان را هم اد کردم ولی از اینکه تبلیغاتی عمل کنند اصلا خوشم نیومد چون سرمایه مردم جای منم منم ندارد.
مرسی از پیام پربارتون
بله شما هم کاملا درست می فرمایید.

کریس گاردنر
2020/06/17, 20:27

رویا خانم خیلی ها یه جور خاصی بودند اما الان یا سینه قبرستان هستند یا پشت میله زندان......این خانم را عده ای بزرگش کردند همانطور که خیلی ها را بزرگ کردند اما وقتی تاریخ مصرفش تمام شد انداختنش سطل زباله.....
چه تحلیل تکنیکال یا بنیادی از هر اساتیدی که می بینیم برای ما مبتدی ها حکم آموزش را داره.....نوشته های بنیادی جناب شفاف سازی برای ما حکم کلاس آموزشی دارد....تکنیکال جناب تمام.کیوان.کیانوش پارسا.حسن 666 و چندتا از اساتید سایت همسایه حکم آموزشی برای ما دارد......
این خانم در تحلیلهایی که می کند....از چه ابزاری استفاده می کند؟کشیدن دو تا خط که کاری ندارد حتی عمه پیر من هم می تواند.....
اینکه این خانم بیاد نظری سنجی بگذارد و خودش را با خیلی از اساتید بورس ایران بالاتر بداند نشان از کوته فکری خودش دارد....

زنجانی ها و خسروی ها هم کارآفرینان نمونه بودند الان کجا هستند؟
نمی خواهم وارد بحث عمیق بشم و کسانی که این خانم را از زیر فرش به روی عرش برده اند سخن بگویم....

همیشه به درگاه خدا گفته ام چیزی که از تو میخواهم اول ظرفیتش را بده بعد خواسته ام را

mhjboursy
2020/06/18, 22:16
https://i.vgy.me/hYDW3o.jpg

در این تصویر بیش از چهار ببر هست.
(من دوازده تا شمردم. البته تند نگاه انداختم نه دقیق. نمی‌دانم کلش چندتا است.)

mhjboursy
2020/06/18, 22:28
دوباره تو دنیا انگار بزن بزن شده!
چین هند را زده.
کره شمالی کره جنوبی را.
کرونا مردم را...
این وسط هم آمریکا بشار اسد و همسرش را تحریم کرده! ??

کریس گاردنر
2020/06/18, 22:34

سلام..
من 14 تا شمردم!!

کریس گاردنر
2020/06/18, 22:37
دوباره تو دنیا انگار بزن بزن شده!
چین هند را زده.
کره شمالی کره جنوبی را.
کرونا مردم را...
این وسط هم آمریکا بشار اسد و همسرش را تحریم کرده! ??

هند و چین نمیدانم یک لحظه رگ غیرتشان باد کرد و چند دقیقه بعد خوابید!!
کره شمالی هم دفتر ارتباط هماهنگی با کره جنوبی که در داخل خاک یا مرز مشترک کره شمالی هست را منفجر کرده فعلا خبری از جنگ نشده..
ترامپ هم چپ و راست فقط تحریم میکنه..گویا امروز هم چین را تحریم کرد!!

mhjboursy
2020/06/18, 22:43
اکنون که گفتید... به فکر افتادم و رفتم یک بار دیگر نگاه کردم...
یک دانه دیگر هم پیدا شد...
(عجیب است... آنجا که علامت سوال گذاشتم پی‌تر یکی پدا کرده بودم اکنون نیست... ?)
چقققققققدددددددددددددرررر ر زیباست...
این ببرهایی که توی تنه درخت کار شده (البته بیشتر پلنگ هستند!) چقدر زیبا هستند!
(آن یکی هم که سنگ فرش شده زیر درخت چپول است! ???

انصافا خیلی لذت بردم... خیلی...

اسپویلر: پانزده تا در این تصویر نشان داده شده: https://i.vgy.me/yvnD6D.jpg

میلاد سودی
2020/06/18, 22:46

۱۵ تا هم من شمردم

mhjboursy
2020/06/18, 22:52
آری... آنکه علامت سوال گذاشته‌ام هم یکی حساب می‌شود! (زاویه‌اش مقداری متفاوت است)
تا اینجا شدند ۱۶ تا...

roya123
2020/06/18, 23:06

من 9 تا. ولی تو زمان کم
کلا من یه آدمی هستم حوصلم نمیشه دنبال چیزی بگردم.
حتی دنبال وسایلم که گم می کنم هم نمی گردم.
بعدا خودش یه روزی یه جایی پیدا میشه.

تیدی آلفا
2020/06/18, 23:10
متاسفانه لپ تاپ من خطای بلو اسکرین میدهبا آنتی ویروس اورجینال بیت دفندر هم درست نشدهتو گوگل هم چند بار سرچ کردم ولی چیزی که به کارم بیاد پیدا نکردمکسی که نرم افزار خوب سر در میاره خواهشا راهنمایی کنه

تیدی آلفا
2020/06/18, 23:15
بازم مشکل تو هم رفتن کلمات و جملات در سایت دارم حتی وقتی

از فاصله و اینتر استفاده میکنم/:.winksmiley02.:/

mhjboursy
2020/06/18, 23:23
بازم مشکل تو هم رفتن کلمات و جملات در سایت دارم حتی وقتی

از فاصله و اینتر استفاده میکنم/:.winksmiley02.:/
اکنون که در این نوشته مشکلی نیست.
---------------
مشکل بلو اسکرین دقیقا کی به وجود می‌آید؟
زمانی که صفحه آبی می‌شود یک ایراد اساسی است. احتمالا یا OS (یعنی ویندوز) مشکل پیدا کرده یا بالاتر از آن! یعنی سخت‌افزار...

تیدی آلفا
2020/06/18, 23:31
اکنون که در این نوشته مشکلی نیست.
---------------
مشکل بلو اسکرین دقیقا کی به وجود می‌آید؟
زمانی که صفحه آبی می‌شود یک ایراد اساسی است. احتمالا یا OS (یعنی ویندوز) مشکل پیدا کرده یا بالاتر از آن! یعنی سخت‌افزار...

نمیدونم اون بالایی هر چی ویرایش کردم درست نشد

تو پست بعدی که اعتراض کردم درست شد بعدیش:D(خدا خیلی مردی ):D

ویندوز سون فقط دوست دارم کار کنم ی اینستالر جدید نصب کردم که جواب نمیده ، کلی فیلم و عکس خانوادگی هم دارم خدا کنه از هارد کامپیوتر نباشه

mhjboursy
2020/06/18, 23:39
نمیدونم اون بالایی هر چی ویرایش کردم درست نشد

تو پست بعدی که اعتراض کردم درست شد بعدیش:D(خدا خیلی مردی ):D

ویندوز سون فقط دوست دارم کار کنم ی اینستالر جدید نصب کردم که جواب نمیده ، کلی فیلم و عکس خانوادگی هم دارم خدا کنه از هارد کامپیوتر نباشه
چند وقت پیش لپ تاپ مادرم سوخت... تمام عکس‌هایشان هم با آن رفت... البته خدا را شکر من از ۹۰ درصد عکس‌ها یک کپی داشتم...
این را که دیدم (و با توجه به اینکه هاردهای من هم در شرف هستند...) سریع رفتم کلی دی وی دی خریدم و از همه‌ی عکس‌ها یک نسخه پشتیبان گرفتم.
شما هم همین فردا حتما یک کاری بکنید... یا هارد اکسترنال یا دی وی دی...

---------------------

این جور مشکل‌ها معمولا از هارد نیست...
من که نفهمیدم مشکل شما دقیقا چیست... ولی دعا می‌کنم که ان‌شاء الله زودتر درست شود.

تیدی آلفا
2020/06/18, 23:48
چند وقت پیش لپ تاپ مادرم سوخت... تمام عکس‌هایشان هم با آن رفت... البته خدا را شکر من از ۹۰ درصد عکس‌ها یک کپی داشتم...
این را که دیدم (و با توجه به اینکه هاردهای من هم در شرف هستند...) سریع رفتم کلی دی وی دی خریدم و از همه‌ی عکس‌ها یک نسخه پشتیبان گرفتم.
شما هم همین فردا حتما یک کاری بکنید... یا هارد اکسترنال یا دی وی دی...

---------------------

این جور مشکل‌ها معمولا از هارد نیست...
من که نفهمیدم مشکل شما دقیقا چیست... ولی دعا می‌کنم که ان‌شاء الله زودتر درست شود.

مشکلم دقیقا اینه که وسط کار با لپ تاپ ی دفعه ویندوز قفل میشه و صفحه آبی بالا میاد و خود ب خود ریست میشه

بعد از ریست شدن هم تا 50 شصت بار عمل ریست انجام میشه که انگار یکی باید هولش بده که بره تو ویندوز

منم مجبور میشم کلا از برق بکشم و دوباره پاور بزنم تا بره دوباره تو ویندوز

و این چرخه همینطور ادامه داره و اذیتم میکنه

mhjboursy
2020/06/18, 23:54
مشکلم دقیقا اینه که وسط کار با لپ تاپ ی دفعه ویندوز قفل میشه و صفحه آبی بالا میاد و خود ب خود ریست میشه

بعد از ریست شدن هم تا 50 شصت بار عمل ریست انجام میشه که انگار یکی باید هولش بده که بره تو ویندوز

منم مجبور میشم کلا از برق بکشم و دوباره پاور بزنم تا بره دوباره تو ویندوز

و این چرخه همینطور ادامه داره و اذیتم میکنه
احتمال زیادی هست که مشکل از «رم» یا «سی پی یو» باشد.
احتمالا مشکل از گرما است! (که سی پی یو خودش را ریست می‌کند.)
فن‌ها را چک کرده‌اید؟
درگاه‌های ورودی و خروجی هوا سالم و تمیز هستند و چیزی ممانعت از ورود و خروج هوا نمی‌کند؟ (برخی اوقات بد نیست آدم داخل لپ تاپش را هم تمیز کند. البته اگر بشود و آسان باشد.)
اگر کول‌پد دارید از آن استفاده کنید.

(مشکل از برق و باطری هم ممکن است باشد.) (منظور از برق قطعی برق داخلی است.)

تیدی آلفا
2020/06/19, 00:02
احتمال زیادی هست که مشکل از «رم» یا «سی پی یو» باشد.
احتمالا مشکل از گرما است! (که سی پی یو خودش را ریست می‌کند.)
فن‌ها را چک کرده‌اید؟
درگاه‌های ورودی و خروجی هوا سالم و تمیز هستند و چیزی ممانعت از ورود و خروج هوا نمی‌کند؟ (برخی اوقات بد نیست آدم داخل لپ تاپش را هم تمیز کند. البته اگر بشود و آسان باشد.)
اگر کول‌پد دارید از آن استفاده کنید.

(مشکل از برق و باطری هم ممکن است باشد.) (منظور از برق قطعی برق داخلی است.)

قبلا کامپیوتر داشتم توش هر چند سال ی بار جارو برقی میکشیدم:D

خیلی سرگرمی توپی بود هم کامپیوترم حال میومد مثل کارواش

هم جزو تایم فان من بود

ولی لپ تاپ گرفتم ردش کردم رفت این تا حالا نظافت نکردم یعنی اصلا بلد نیستم دل و رودش بیارم پایین و توش کول پد بزنم

تیدی آلفا
2020/06/19, 00:07
راستی اگه فیلم و عکس هام تبدیل به دی وی دی کنم یا بریزم تو ی هارد اکسترنال دیگه

و قصد فروش لپ تاپ داشته باشم

اطلاعات هارد لپ تاپ در صورت فرمت اساسی باز هم قابل برگشت هستند ؟

mhjboursy
2020/06/19, 00:17
راستی اگه فیلم و عکس هام تبدیل به دی وی دی کنم یا بریزم تو ی هارد اکسترنال دیگه

و قصد فروش لپ تاپ داشته باشم

اطلاعات هارد لپ تاپ در صورت فرمت اساسی باز هم قابل برگشت هستند ؟
نه.
باید یا از نرم‌افزارهای مخصوص استفاده کنید.
یا اینکه زمانی که می‌خواهید بفروشید ابتدا هر چیزی که باید را پاک کنید سپس یکی دو بار هاردی که می‌خواهید بفروشید را با داده‌های چرت و پرت (فیلم و آهنگ تکراری مثلا.) پر کنید. (یک بار در حقیقت. دو را محض احتیاط گفتم. /.:biggrinsmiley.:/)
منظورم از کول پد اینهایی بود که می‌گذارند زیر لپ تاپ. کلا این بنده خدا را ببرید یک جای حسابی خنک ببینید جگرش حال می‌آید یا نه؟ شاید زبان‌بسته صفحه آبی نشان می‌دهد منظورش آب و عطش و گرما است... ???????❄

?

mhjboursy
2020/06/19, 00:20
نکته:
لپ تاپ را نباید روی جاهایی مانند فرش قرار داد... اینها ورودی خروجی‌های هوایشان یا زیرشان است یا بغلشان... که در جایی مانند روی فرش قشنگ نمی‌توانند از این منافذ تنفس خوبی داشته باشند.

تیدی آلفا
2020/06/19, 00:25
نه.
باید یا از نرم‌افزارهای مخصوص استفاده کنید.
یا اینکه زمانی که می‌خواهید بفروشید ابتدا هر چیزی که باید را پاک کنید سپس یکی دو بار هاردی که می‌خواهید بفروشید را با داده‌های چرت و پرت (فیلم و آهنگ تکراری مثلا.) پر کنید. (یک بار در حقیقت. دو را محض احتیاط گفتم. /.:biggrinsmiley.:/)
منظورم از کول پد اینهایی بود که می‌گذارند زیر لپ تاپ. کلا این بنده خدا را ببرید یک جای حسابی خنک ببینید جگرش حال می‌آید یا نه؟ شاید زبان‌بسته صفحه آبی نشان می‌دهد منظورش آب و عطش و گرما است... ???????❄

?

تو خونه اسپیلیت ندارم ولی فکر خوبیه میخوام برای امتحان بذارم جلوی کولر آبی ببینم عکس العملش چیه

الان نمیشه نصفه شبه :) ولی فردا امتحان میکنم

خیلی ممنون از راهنمایی

درست نشه میفروشمش

mhjboursy
2020/06/19, 01:01
اکنون... که حرف از جاروبرقی آمد... یادم آمد... آن اوایل که تازه آغاز کرده بودم تمیز کردن رایانه را... یک چند باری همین‌جوری جاروبرقی را با قدرت گرفتم روی رایانه... حقیقتش... یک صداهایی هم آمد... مانند اینکه یک قطعه‌ای همین‌جور هورت کشیده شده باشد رفته باشد از خرطوم جاروبرقی بالا! ???
بعد من دیدم چه کار کنم؟ چیزی به ذهنم نرسید... دو سه تا بسم الله گفتیم و در رایانه را هم بستیم و به روی خودمان نیاوردیم و چیزی نگفتیم و رایانه هم نجابت کرد و چیزی نگفت!
ما با خودمان گفتیم ان‌شاءالله که پیچ بوده! (ولی خودم هم می‌دانستم که سطح کارت گرافیکی که پیچ ندارد! ? فقط یک دانه بود آن هم مال بستنش به کیس بود... حتی فن هم نداشت آن زمان...)
و جالب اینکه سال‌های بعد هم هر بار هم دقت می‌کردم و هر بار هم صدای بلعیده شدن چند قطعه فلزی می‌آمد... ?????
چه بگویم والا...
.
.
.
ان‌شاءالله که پیچ بوده! ?

میلاد سودی
2020/06/19, 08:46
من 9 تا. ولی تو زمان کم
کلا من یه آدمی هستم حوصلم نمیشه دنبال چیزی بگردم.
حتی دنبال وسایلم که گم می کنم هم نمی گردم.
بعدا خودش یه روزی یه جایی پیدا میشه.

شما به معنای واقعی شیرازی هستید اینو خوندم فقط دارم میخندم یه هم اتاقی شیرازی داشتم تو دوران دانشگاه اونم کلا مثله شما بود /:.yead.:/
البته ایشون الان تو تورنتو کانادا هستن

ali_nostro
2020/06/19, 14:10
باسلام خدمت همه دوستان
بنده مدت 20 ساله که تریدر و تحلیل گر و سیگنال پروایدر هستم .
مبتکر روشهای ورتکس - لوشو دربازارفارکس و هر بورس دیگری . درحال حاضر برروی بازار فارکس تمرکز دارم . کانالی را طبق درخواست دوستان بنا نهادم تا مطالبی در این زمنیه ارائه بشه . و اخیرا به درخواست عده ایی از دوستان ، کپی تریدر دربازار فارکس را دربروکر هات فارکس ایجادکردم . ازانجایی که مقیم کانادا هستم . با بروکرهای امریکایی و کانادایی کارمیکنم که متاسفانه مشتری از ایران قبول نمیکنند و به خاطر قوانین مالیاتتی کانادا نیز ، تعداد کمی از بروکرها با کانادا کارمیکنند لذا مجبور به افتتاح حساب از طریق یکی از نزدیکان مقیم ایران دربروکرهات فارکس شدم تا به دین ترتیب موفق بدون روش ورتکس و لوشو ( رمزخوانی بازار) را در حساب متاتریدرم به نمایش بذارم . درمدت 13 روز ترید حساب نده به 52 درصد رشد رسیده یعنی سرمایه اولیه معادل 52 درصد رشد داشته . دوستانی از ایران بنده رو فالو کرده اند که با سرمایه های متفاوت حسابشان را به حساب بنده متصل کردن تا هر گونه پوزیشنی که من میگیرم روی حساب اونها هم گرفته بشه و در این مدت حسابهای انها نیز مانند من 52 درصد از اصل سرمایه اولیه رشد داشته مثلا دوستی که معادل 20 هزاردلار سرمایه گذاشته درمدت 2 هفته سرمایه اش به بالای 30 هزاردلاررسیده که این یعنی موفقیت کامل.درصورتی که مایل بودید درتلگرام سرچ کنید کانال بنده هست miri_Cryptovortex
و شماره و نام کپی ترید بنده در بروکر هات فارکس هست 35204130 به نام cryptovortex
میزان دراودان بنده درحدود 1.24 درصد است که بسیار بسیار ناچیز است و این نشان میدهد که پوزیشنها درجای درست گرفته شده اند . میزان لات بنده بسیار پایین است چهت حفظ مدیریت سرمایه . میزان سوددهی بنده معادل 94 درصد بوده است . خوحشال میشوم که از کانال بنده دیدن نمایید
باسپاس
میری
من یادمه دو سال پیش همین متن ها رو مینوشتید اینجا./:.yead.:/ رفتم پیدا کردم پیامتون و...پست زیر:
http://forums.boursy.com/showthread.php?t=23&p=761065&viewfull=1#post761065

ایدی که قدیم داده بودی برای FXTM و زدم تو لیست اینوستورها نبودیو..یعنی پولت صفر شده..خخخخخ...تو FXTM پولت صفر شد حالا اومدی هات فارکس؟
پول در بیار بزار جیبت
بقیه رو بدبخت نکن

ali_nostro
2020/06/19, 14:40
هات فارکس ، قراردادش با کانادا تمام شده بود . شما لینک بنده رو در هات فارکس چک کنید اگر پولم سوخت بیا اینجا هر چی میخوای برعلیه من بنویس . ممنون از توجه شما
درتلگرام سرچ کنید کانال بنده هست miri_Cryptovortex

قراردادش هم تموم شده باشه لینک اینوستور شما موجوده...
یوزرنیم و پسوردش و بدید من برم داخل اکانتتون ببینم سابقه اتون چطور بوده..و اینجا نشون بدم کال مارجین شدی
شما بیا اول گذشته ات و ثابت کن بعد هات فارکس تبلیغ کن
باهاتون وارد بحث شدم برای اینکه مردمی که اینجا رو بخونن بدونن که 95 درصد ادم ها تو فارکس ضرر میکنن .. به هیچکس اعتماد نکنید...هیچکس..بازار فارکس شوخی نداره با کسی

ali_nostro
2020/06/19, 15:12
ممنون مردم رو بیدار میکنی . مردم خودشون هم میتونند لینک بنده رو دنبال کنند و خودشون قضاوت کنند .

درتلگرام سرچ کنید کانال بنده هست miri_Cryptovortex

https://copy.hotforex.com/sv/en/strategy-view.html?account=35204130

منم میخوام گذشته شما در FXTM رو برای مردم روشن کنم.. چرا انقدر مقاومت میکنی؟ اگه کانادا اجازه فعالیت هم نداده باشه، شما در اکانت FXTM ، برداشت پول داشتید بیشتر از واریزتون..خیلی راحت میشه اثباتش کرد..
ورتکش لوشوتون کال مارجین شده ..رفتید سراغ جای دیگه
سال بعد هم میرید سراغ جای دیگه..

roya123
2020/06/19, 15:33
شما به معنای واقعی شیرازی هستید اینو خوندم فقط دارم میخندم یه هم اتاقی شیرازی داشتم تو دوران دانشگاه اونم کلا مثله شما بود /:.yead.:/
البته ایشون الان تو تورنتو کانادا هستن

والا ما اسممون بد در اومده
وگرنه خیلی هم اکتیویم
من دنبال چیزی گشتن کلافه ام میکنه
اما اون معنای شیرازی که منظور شما بود نیستم/:.yead.:/
من خیلی اکتیو و پر انرژیم

roya123
2020/06/19, 15:36
اکنون... که حرف از جاروبرقی آمد... یادم آمد... آن اوایل که تازه آغاز کرده بودم تمیز کردن رایانه را... یک چند باری همین‌جوری جاروبرقی را با قدرت گرفتم روی رایانه... حقیقتش... یک صداهایی هم آمد... مانند اینکه یک قطعه‌ای همین‌جور هورت کشیده شده باشد رفته باشد از خرطوم جاروبرقی بالا! ???
بعد من دیدم چه کار کنم؟ چیزی به ذهنم نرسید... دو سه تا بسم الله گفتیم و در رایانه را هم بستیم و به روی خودمان نیاوردیم و چیزی نگفتیم و رایانه هم نجابت کرد و چیزی نگفت!
ما با خودمان گفتیم ان‌شاءالله که پیچ بوده! (ولی خودم هم می‌دانستم که سطح کارت گرافیکی که پیچ ندارد! ? فقط یک دانه بود آن هم مال بستنش به کیس بود... حتی فن هم نداشت آن زمان...)
و جالب اینکه سال‌های بعد هم هر بار هم دقت می‌کردم و هر بار هم صدای بلعیده شدن چند قطعه فلزی می‌آمد... ?????
چه بگویم والا...
.
.
.
ان‌شاءالله که پیچ بوده! ?

جناب محمدحسین یعنی واقعا به ذهنتون نمیرسید که تو کیسه جارو برقی سرچ کنید تا تمام معماهای چندین و چند ساله ی ذهنتون حل بشه؟؟؟ :D

mhjboursy
2020/06/19, 18:42
سلام.

جناب محمدحسین یعنی واقعا به ذهنتون نمیرسید که تو کیسه جارو برقی سرچ کنید تا تمام معماهای چندین و چند ساله ی ذهنتون حل بشه؟؟؟ :D
ای خانووووم... بروم جاروبرقی را باز کنم درون آن همه کثافت دنبال چه باشم؟ یک قطعه ریز؟ که اصلا نمی‌دانم چیست؟
بعد دیدم دارد کار می‌کند دیگر ولش کردم... آن بنده‌خدا هم که نجابت کرد و چیزی نگفت... چه کارش دارید؟ ان‌شاءالله که پیچ بوده. /:.happysmiley:.//:.rolleyessmileyani
/:.smilingsmiley.:/

roya123
2020/06/19, 19:17
سلام.

ای خانووووم... بروم جاروبرقی را باز کنم درون آن همه کثافت دنبال چه باشم؟ یک قطعه ریز؟ که اصلا نمی‌دانم چیست؟
بعد دیدم دارد کار می‌کند دیگر ولش کردم... آن بنده‌خدا هم که نجابت کرد و چیزی نگفت... چه کارش دارید؟ ان‌شاءالله که پیچ بوده. /:.happysmiley:.//:.rolleyessmileyani
/:.smilingsmiley.:/
شما به یه ذره گرد و خاکی که توی جارو برقی هست میگید کثافت؟؟؟؟
ای خدااااااااااااا......
چه پسر سوسولی :))

mhjboursy
2020/06/19, 20:42
شما به یه ذره گرد و خاکی که توی جارو برقی هست میگید کثافت؟؟؟؟
ای خدااااااااااااا......
چه پسر سوسولی :))

اه اه اه اه اه
این‌قدر بدم می‌آید...
گرد و خاک خالی نیست که!!!!
مو هم هست! ???
?

mhjboursy
2020/06/19, 20:46
کره و خامه کم مزه شده.
دقت کردم از زمانی که قیمت دلار رفت بالا اینها کم مزه شدند!
(من متاسفانه هر روز با پنیر کره می‌خورم. و خیلی علاقه دارم. برای همین قشنگ متوجه می‌شوم.)
یادم می‌آید پیشتر که آمریکا فلان تحریم را هم کرده بود یکباره تمام کره‌ها نایاب شدند و یکی دو تایی که موجود بودند همین‌جور بی‌مزه بودند.
بعدها گفته شد که فلان اسانس تحریم شده بود کره نمی‌توانستیم تولید کنیم!

از آنجا بود که فهمیدم کره‌ای که گمان می‌کردم صد در صد طبیعی است همه‌اش اسانس است!
یعنی من عاشق اسانس بودم نه کره...

ببینید با احساسات جوانان چطور بازی می‌کنند؟

پی‌نوشت: البته اسانسش را می‌فروشند... ولی من هیچ‌وقت دوست ندارم بروم از آنها بخرم (مثلا برای روی پلو)

mhjboursy
2020/06/19, 20:49
خستگی و کوفتگی شدید دارم...
درد عضلانی و گرفتگی عضلانی...
یک مقدار هم سرماخورده‌ام و عطسه می‌کنم...
گفتم نکند کرونا گرفته‌ام...

بعد یاد یک چیزی افتادم آرام شدم. ☺☺☺
فهمیدم از اول که کرونا آمده بود ده بار این احساس (کرونا گرفتگی) را داشته‌ام... و خدا را شکر هنوز هم زنده‌ام که باز دچار این احساس می‌توانم بشوم... ?

mhjboursy
2020/06/19, 20:51
می‌گویم... انصافا دم آب و هوا گرم...
همیشه تابستان از بهار آغاز می‌شد...
اکنون واقعا دارد از خود تابستان آغاز می‌شود.
(خدایا انگار داریم می‌شویم عین خارج! هورا...)

mhjboursy
2020/06/19, 20:55
می‌گویند به خاطر تحریم و قاضی و موشک و ال و بل و غیره فردا منفی شدید است...
دیگر اصلا حوصله گوش دادن به این چیزها را ندارم...
منفی بود یک کاری‌اش می‌کنیم... مثبت بود یک کاری‌اش باز دوباره می‌کنیم...
این جهانی هم که من دیدم هر روز یک خبری هست در آن... به خصوص در ایران یا پیرامون ایران یا در ارتباط با ایران....
حوصله‌ام را که از سر راه نیاورده‌ام که...

roya123
2020/06/19, 21:30
کره و خامه کم مزه شده.
دقت کردم از زمانی که قیمت دلار رفت بالا اینها کم مزه شدند!
(من متاسفانه هر روز با پنیر کره می‌خورم. و خیلی علاقه دارم. برای همین قشنگ متوجه می‌شوم.)
یادم می‌آید پیشتر که آمریکا فلان تحریم را هم کرده بود یکباره تمام کره‌ها نایاب شدند و یکی دو تایی که موجود بودند همین‌جور بی‌مزه بودند.
بعدها گفته شد که فلان اسانس تحریم شده بود کره نمی‌توانستیم تولید کنیم!

از آنجا بود که فهمیدم کره‌ای که گمان می‌کردم صد در صد طبیعی است همه‌اش اسانس است!
یعنی من عاشق اسانس بودم نه کره...

ببینید با احساسات جوانان چطور بازی می‌کنند؟

پی‌نوشت: البته اسانسش را می‌فروشند... ولی من هیچ‌وقت دوست ندارم بروم از آنها بخرم (مثلا برای روی پلو)
خب چرا کره محلی نمی خورید؟؟؟
ما همش محلی می خوریم.

roya123
2020/06/19, 21:38
جناب محمدحسین یه کشفی کردم .
زمانی که شما از اون ایموجی های خارج از سایت استفاده می کنید من نمی تونم نقل قول بزنم.
اما پیام هایی که از اونا توش نیست میشه نقل قول زد.
نقل قول در رابطه با پستی که گفتید از موهای تو جارو برقی بدتون میاد
اتفاقا خیلی هم لذت بخشن.
وقتی کیسه جارو برقی و خالی می کنی دست می کنی تو کیسه یه مچاله مو میاد بیرون خیلی لذت بخشه /.:biggrinsmiley.:/
امتحانش کنید حتما... پی به اوج لذتی که ازش حرف میزنم می برید :))
در ضمن من قبلا وسواس شدید داشتم.
الانم نسبت به اطرافیانم وسواس دارم و زیاد دستام و می شورم.
مثلا تو آشپزخونه که هستم به هر چیزی که دست میزنم دستم و می شورم.
ولی نسبت به گذشته که وسواس من شبیه بیماری بود خیلی بهتر شدم.
شما هم اگه وسواس دارید یه دستگش ساق بلند دستتون کنید و
سطل زباله رو بزارید جلوتون و توش چنگ بزنید. :D

mhjboursy
2020/06/19, 21:48
جناب محمدحسین یه کشفی کردم .
زمانی که شما از اون ایموجی های خارج از سایت استفاده می کنید من نمی تونم نقل قول بزنم.
اما پیام هایی که از اونا توش نیست میشه نقل قول زد.
نقل قول در رابطه با پستی که گفتید از موهای تو جارو برقی بدتون میاد
اتفاقا خیلی هم لذت بخشن.
وقتی کیسه جارو برقی و خالی می کنی دست می کنی تو کیسه یه مچاله مو میاد بیرون خیلی لذت بخشه /.:biggrinsmiley.:/
امتحانش کنید حتما... پی به اوج لذتی که ازش حرف میزنم می برید :))
در ضمن من قبلا وسواس شدید داشتم.
الانم نسبت به اطرافیانم وسواس دارم و زیاد دستام و می شورم.
مثلا تو آشپزخونه که هستم به هر چیزی که دست میزنم دستم و می شورم.
ولی نسبت به گذشته که وسواس من شبیه بیماری بود خیلی بهتر شدم.
شما هم اگه وسواس دارید یه دستگش ساق بلند دستتون کنید و
سطل زباله رو بزارید جلوتون و توش چنگ بزنید. :D

چه جالب!
من خودم از متنی که در آن ایموجی باشد اگر نقل قول بگیرم به شکل علامت سوال در می‌آید... (این‌جوری: ������ )
شما با تاپاتاک یا با گوشی کار می‌کنید؟ (شاید ربط به مرورگر دارد این‌چیزها...)
بگذریم...
----------------
جاروبرقی‌مان کیسه‌ای است مخزنی نیست. نه وسواس ندارم. جایش باشد دست هم می‌زنم و مشکلی نیست. ولی در حالت عادی تا زمانی که لازم نباشد قشــــــنگ دوری می‌گزینم! (گرد و خاک که مشکلی نیست... سوکس هم لازم باشد می‌کُشیم و سپس جنازه‌ی منحوسش را که در خون خود روی زمین غلطیده از صحنه‌ی روزگار که نه ولی از صحنه‌ی کف زمین جمع می‌کنیم و سپس پاک هم می‌کنیم. البته با این شکل:
?)

roya123
2020/06/19, 21:52
اه اه اه
صوصک رو دیگه نه
هیج جوره نمی تونم با این جانور زشت کنار بیام :-&
بخصوص اونی که گفتید در خون خود می غلته اون خون نیست واقعا کثافته
:-&:-&:-&:-&:-&:-&:-&:-&:-&:-&

.................
واسه نقل قول ، نه من الان با لپ تاپ هستم.
مرورگرم هم فایر هست.
هر زمان من بنفش می نویسم با لپ تاپم هر زمان مشکی می نویسم با گوشیم.

roya123
2020/06/19, 21:54
جناب محمدحسین حالا صوصک و مو و گرد و خاک و بیخیال
به نظرتون فردا فاذر مثبته یا منفی ؟؟؟؟ /.:biggrinsmiley.:/

mhjboursy
2020/06/19, 22:02
مسابقه
--------
صبح یکی از دوستان تماس گرفته چه کار کنیم چه بخریم چه بفروشیم؟ (با خودم گفتم دارد اشتباه می‌کند و روزها را اشتباه گرفته...)
شب دوباره تماس داشتم که فردا چه کنیم... گفتم نکند... رفتم نگاه کردم دیدم... بــــعــــله.... آن که در اشتباه بوده من بودم! امروز جمعه است و فردا روز کاری است...
سریع رفتم در مسابقه شرکت کردم...
گفتم از یکی از سامانه‌های نیمه‌قدیمی‌ام (به شیوه‌ای جدید!) استفاده کنم...
چقدر شرکت در مسابقه سخت است... (قابل توجه دوست بسیار عزیزم علیرضا جان.)این همه موارد زیر را با سامانه درآوردیم...
کم هم نیستند انصافا...
ولی چندین‌تا از اینها را نگاه کردم به شرایط مسابقه نمی‌خورد...
خیلی‌ها بازار پایه نبودند...
یک سری صف خرید بودند... (مثلا ۵ تا دانه صف خرید داشت‌ها! (حالا نمی‌دانم یک کوچولو هم جزء صف خرید حساب می‌شود یا نه؟) ولی به خاطر همان یک کوچولو ممکن بود مشکل پیدا کند)
خلاصه اینکه من چندین‌تا نوشتم... گمان کنم اینهایی که نوشتم مشکل دیگر نداشته باشند... (تقریبا تا آخر فهرست را دانه دانه نگاه کردم و وارد کردم!)
ولی اکنون می‌ترسم تکراری باشند...

كهرام-ت 1399 3 27 كهرام -16 -14 -18 0 30566 16.066 115 -20 4 24 84 -16 -16 -17
مداران-ت 1399 3 27 مداران -26 -24 -31 0 44840 103.843 102 -20 -6 15 76 -27 -27 -29
كنور-ت 1399 3 27 كنور -26 -27 -34 0 32370 134.001 114 -20 -6 14 74 -27 -28 -30
دسينا-ت 1399 3 27 دسينا -29 -24 -30 0 52730 51.334 57 -20 -9 11 70 -30 -30 -32
وبانك-ت 1399 3 27 وبانك -29 -24 -31 0 19810 453.592 63 -20 -9 12 73 -31 -32 -36
قجام-ت 1399 3 27 قجام -29 -24 -31 0 15747 19.607 24 -21 -8 13 75 -30 -31 -34
كفرآور-ت 1399 3 27 كفرآور -29 -24 -31 0 14846 10.559 30 -20 -9 11 71 -30 -30 -32
كيميا-ت 1399 3 27 كيميا -29 -29 -37 0 50281 670.943 175 -20 -9 11 71 -30 -30 -32
شلعاب-ت 1399 3 27 شلعاب -29 -32 -41 0 42800 46.407 27 -22 -7 16 83 -30 -31 -34
مبين-ت 1399 3 27 مبين -32 -26 -33 0 28540 1016.377 252 -20 -12 8 69 -34 -35 -40
شاملا-ت 1399 3 27 شاملا -32 -26 -33 0 101030 137.950 91 -23 -9 14 82 -33 -34 -36
شبصير-ت 1399 3 27 شبصير -32 -26 -33 0 91780 71.656 34 -23 -9 13 82 -34 -34 -38
ددام-ت 1399 3 27 ددام -32 -27 -34 0 28340 122.331 81 -20 -13 7 66 -34 -35 -38
كاذر-ت 1399 3 27 كاذر -32 -31 -39 0 44850 168.871 76 -21 -12 9 70 -34 -35 -39
ماديرا-ت 1399 3 27 ماديرا -32 -32 -40 0 45602 1573.205 282 -20 -12 8 69 -35 -36 -43
پكرمان-ت 1399 3 27 پكرمان -32 -32 -40 0 36780 173.663 75 -11 -21 -9 25 -34 -34 -37
هجرت-ت 1399 3 27 هجرت -32 -32 -40 0 85540 84.903 61 -20 -12 9 70 -34 -35 -39
ثرود-ت 1399 3 27 ثرود -32 -32 -40 0 13864 44.189 66 -21 -11 10 74 -33 -34 -37
بورس-ت 1399 3 27 بورس -35 -29 -36 0 118660 618.853 110 -23 -13 10 78 -37 -38 -43
شپديس-ت 1399 3 27 شپديس -35 -29 -36 0 79470 327.014 104 -23 -13 10 79 -38 -39 -44
دامين-ت 1399 3 27 دامين -35 -34 -43 0 23800 222.665 179 -20 -16 4 63 -37 -37 -40
وسپه-ت 1399 3 27 وسپه -35 -34 -44 0 14500 301.062 123 -21 -15 6 68 -37 -37 -40
زفكا-ت 1399 3 27 زفكا -35 -34 -44 0 71072 250.737 147 -20 -15 5 65 -37 -38 -43
خموتور-ت 1399 3 27 خموتور -35 -34 -44 0 15200 245.722 339 -20 -16 4 62 -36 -37 -39
تاپيكو-ت 1399 3 27 تاپيكو -39 -31 -40 0 11400 682.054 73 -22 -17 4 69 -42 -43 -51
وثنو-ت 1399 3 27 وثنو -39 -35 -45 0 19080 30.109 118 -21 -18 3 65 -39 -40 -41
واحيا-ت 1399 3 27 واحيا -39 -36 -45 0 166834 475.084 188 -20 -18 2 63 -41 -42 -48
تنوين-ت 1399 3 27 تنوين -39 -36 -46 0 13670 384.337 109 -22 -17 5 71 -40 -41 -46
تكمبا-ت 1399 3 27 تكمبا -39 -36 -46 0 19600 318.906 119 -21 -18 3 65 -40 -41 -44
ريشمك-ت 1399 3 27 ريشمك -39 -36 -46 0 46512 75.037 29 -20 -19 1 61 -41 -42 -47
سمگا-ت 1399 3 27 سمگا -39 -37 -47 0 22150 1618.969 170 -23 -16 6 74 -43 -45 -56
پارسان-ت 1399 3 27 پارسان -39 -37 -47 0 22420 439.178 70 -3 -35 -32 -23 -41 -42 -48
افق-ت 1399 3 27 افق -42 -33 -42 0 163710 258.325 97 -22 -20 1 66 -44 -46 -52
ختوقا-ت 1399 3 27 ختوقا -42 -38 -48 0 5060 569.587 182 -19 -23 -3 55 -43 -43 -46
فخوز-ت 1399 3 27 فخوز -42 -39 -49 0 29440 666.413 68 -21 -21 1 64 -45 -46 -53
داسوه-ت 1399 3 27 داسوه -42 -39 -49 0 30710 54.982 111 -20 -22 -3 56 -43 -43 -46
خفنر-ت 1399 3 27 خفنر -42 -41 -53 0 29040 173.867 131 -19 -23 -3 54 -43 -43 -45
وهنر-ت 1399 3 27 وهنر -45 -41 -52 0 6844 238.381 298 -20 -25 -5 56 -46 -47 -49
كوير-ت 1399 3 27 كوير -45 -41 -53 0 46670 964.856 232 -20 -25 -5 55 -49 -51 -61
تايرا-ت 1399 3 27 تايرا -45 -41 -53 0 28720 108.340 107 -21 -24 -3 60 -46 -47 -50
شپنا-ت 1399 3 27 شپنا -45 -52 -66 0 18930 5966.783 170 -23 -22 1 69 -50 -52 -65

این فهرست هم اینجا بماند چند وقت بعد می‌خواهم این روش را بررسی کنم ببینم چگونه بوده... رشد کرده‌اند؟ نکرده‌اند؟

mhjboursy
2020/06/19, 22:03
جناب محمدحسین حالا صوصک و مو و گرد و خاک و بیخیال
به نظرتون فردا فاذر مثبته یا منفی ؟؟؟؟ /.:biggrinsmiley.:/
فاذر
----
بگذارید در جستار فقیر فقرا بگویم که مشکل به وجود نیاید....

تلفظ درست آن هم صوکس است! صوکس! ???

mhjboursy
2020/06/19, 22:24
ارزیابی ناو شرکت‌های آینه‌ای
-------------------------------
یک چیز بامزه!
(از دیدن بررسی یکی از دوستان که در زیر آورده‌ام به ذهنم رسید)
(حالت چیستان و لطیفه هم دارد!)

دوستان عزیزم
سلام
سهمی رو که امروز میخوام بهتون معرفی کنم وساپاست
وساپا بصورت مستقیم و غیر مستقیم از طریق ورنا و کارکنان سایپا صاحب 46 میلیارد سهم خساپا هستش
یعنی حدودا ۴/۶ سهم خساپا برای هی سهم وساپا
پس میبینیم قیمت امروز هر سهم وساپا فقط قیمت سهم خساپایی هست که داره
بقیه دارایی وساپا برای صاحبین سهم بصورت اشانتیون در میاد
حالا بقیه دارایی چی هست؟
ورنا سی درصد کاشی آپادانا رو داره که ۲۰۰۰ میلیارد ارزش داره پس وساپا که صاحب چهل و شش درصد ورناست درواقع ۹۵۰ میلیارد اپادانا داره
املاک ایزد شهر پلاسکو و الهیه هم حداقل ۱۹۰۰ میلیارد ارزش داره که البته وساپا قصد فروشش رو داره و بزودی اگهیش میاد
پس تا حالا ۲۸۵۰ میلیارد دارای داره
۸۷۰ میلیون سهم لوتوس ۲۰۰۰ تومنی داره یعنی ۱۷۵۰ میلیارد بدون در نظر گرفتن ارزش بلوک
تا حالا شد ۴۶۰۰ میلیارد دارایی
۲۴۰ میلیون سهم خکاوه از طریق کارکنان سایپا و ۲۷۰ میلیون از طریق ورنا داره یعنی ۵۱۰ میلیون خکاوه ۶۵۰ تومنی که میشه ۳۳۰ میلیارد تومن
۵۵۰ میلیون خپارس داره از طریق ورنا که میشه حدود ۵۰۰ میلیارد تومن
پس دارایی وساپا بدون خساپاهاش میشه ۵۵۰۰ میلیارد تومن
اگه رویال صدف کیش و کلی دارایی دیگه مثل زمین ولیعصر ورنا رو هم ۳۰۰ میلیارد براش در نظر بگیریم پرتفو وساپا در حدود ۵۸۰۰ میلیارد تومن ارزش داره که تقریبا برای خریدار بصورت اشانتیون در میاد یعنی نصف قیمت کنونی سهم!!!
سجاد محمدی
۱۳۹۹/۰۳/۲۸

فرض کنید شرکت الف نصف شرکت ب را در اختیار دارد.
شرکت ب هم نصف شرکت الف را در اختیار دارد.
خوب؟
حالا فرض کنید شرکت الف صد درصد قیمتش رشد کرد...
این روی قیمت شرکت ب هم تاثیر می‌گذارد چون مالک بخشی از شرکت الف است. پس قیمت شرکت ب هم رشد می‌کند.
خوب؟
حالا شرکت الف دوباره می‌بیند ناوش دارد می‌رود بالا! دوباره سهامداران قیمت این شرکت را بالاتر ارزیابی می‌کنند...
و دوباره شرکت ب هم متاثر می‌شود...
.
.
.
این حرکت آینه‌ای تا کجا ادامه دار خواهد بود؟
----------------------------
نکته: این یک چیز وهمی هم نیست! (هم هست و هم نیست!) واقعا ناو شرکت با رشد قیمت سهام شرکت روبرویش (شرکت آینه‌ای‌اش) رشد می‌کند! واقعا این اتفاق می‌افتد.
نکته: درست است که هر بار که یک دور می‌زنیم این مقدار مقداری کمتر می‌شود. ولی موضوع این است که این روند تا بی‌نهایت قشــــــنــــــــــگ می‌تواند ادامه‌دار شود! (شبیه دو تا آینه که روبروی هم قرار گرفته‌اند و انعکاس تصویر تا بی‌نهایت ادامه‌پیدا می‌کند. ولی با این تفاوت که در آنجا تصویر کوچک می‌شود و در اینجا بزرگ! یعنی در آنجا میل حرکت به سوی صفر است (صفر شدن تصویر) و اینجا میل حرکت به سوی بی‌نهایت شدن قیمت!)

roya123
2020/06/19, 23:10
جناب محمدحسین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
صوکس؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mhjboursy
2020/06/19, 23:11
دوستان اگر چیزی را خواستند با این روش سنجش بازار که جدیدا داریم تمرین می‌کنیم بسنجیم بگویند...
فاذر و خساپا و کاذر را نگاه انداخته‌ایم تا الان...
آهان... می‌شود از پیشنهادهای مسابقه دوستان هم استفاده کرد....

roya123
2020/06/19, 23:24
دوستان اگر چیزی را خواستند با این روش سنجش بازار که جدیدا داریم تمرین می‌کنیم بسنجیم بگویند...
فاذر و خساپا و کاذر را نگاه انداخته‌ایم تا الان...
آهان... می‌شود از پیشنهادهای مسابقه دوستان هم استفاده کرد....
جناب محمدحسین؟ من متوجه نشدم چیه :-?
چه سنجشی؟؟
میشه بیشتر توضیح بدید؟؟؟

mhjboursy
2020/06/19, 23:33
جناب محمدحسین؟ من متوجه نشدم چیه :-?
چه سنجشی؟؟
میشه بیشتر توضیح بدید؟؟؟

اینجا (http://forums.boursy.com/showthread.php?t=4204&page=2&p=817595#post817595)داریم در کارگاه جدید تمرین می‌کنیم گفتم دوستان نماد بگویند روی آن نمادها تمرین کنیم... که اکنون رفتم سراغ مسابقه ماهانه و دارم از هر سبدی یکی یک دانه نمادش را بررسی می‌کنم... (بعدا ببینیم این بررسی‌ها چقدر به درد می‌خورد و کلا آن کارگاه به درد می‌خورد؟ یا اینکه درش را بدهیم کاه‌گل بگیرند؟)
http://forums.boursy.com/showthread.php?t=4204&page=2&p=817595#post817595

roya123
2020/06/19, 23:42
اینجا (http://forums.boursy.com/showthread.php?t=4204&page=2&p=817595#post817595)داریم در کارگاه جدید تمرین می‌کنیم گفتم دوستان نماد بگویند روی آن نمادها تمرین کنیم... که اکنون رفتم سراغ مسابقه ماهانه و دارم از هر سبدی یکی یک دانه نمادش را بررسی می‌کنم... (بعدا ببینیم این بررسی‌ها چقدر به درد می‌خورد و کلا آن کارگاه به درد می‌خورد؟ یا اینکه درش را بدهیم کاه‌گل بگیرند؟)

http://forums.boursy.com/showthread.php?t=4204&page=2&p=817595#post817595 (http://forums.boursy.com/showthread.php?t=4204&page=2&p=817595#post817595)

یعنی نماد بگیم شما پیش بینی کنید بعدا بررسی کنید که آیا پیش بینی درست بوده یا نه؟
پیش بینی های کوتاه مدت یا بلند مدت؟؟؟

mhjboursy
2020/06/19, 23:55
یعنی نماد بگیم شما پیش بینی کنید بعدا بررسی کنید که آیا پیش بینی درست بوده یا نه؟
پیش بینی های کوتاه مدت یا بلند مدت؟؟؟

بلی دقیقا.
هم کوتاه‌مدت و هم میان‌مدت و هم بلند مدت. (برخی کوتاه‌مدتشان خوب پیش‌بینی می‌شود و برخی بلند مدتشان...)
البته همین‌جوری صرفا... پیشبینی و بررسی درست و حسابی نه... صرفا برای تمرین در کارگاه...

roya123
2020/06/20, 00:11
خب وثنو رو بررسی و پیش بینی کنید پلیز
وثنو و ثعتما و فولای
و بکام و فاذر (هم)
و غگل

roya123
2020/06/20, 00:12
شبریز
شپنا
خگستر

roya123
2020/06/20, 00:38
اصلا ذهنم متمرکز نیست که سهم بررسی کنم واسه خرید فردام.
خیلی آشفته است ذهنم.
واقعا بورس ذهن آروم میخواد.

roya123
2020/06/20, 01:17
جناب محمدحسین از بین شبریز و خگستر کدوم رو پیشنهاد میدید؟؟؟
فردا نقدم یکی از این دو سهم رو میخوام بخرم.
میخواستم به سهام خودم اضافه کنم.
ثعتما حرکتش شروع شده ولی خب سه درصدیه.
فاذر و غگل هم به نظر حرکتشون شروع شده ولی می ترسم بیشتر بخرم.
پس گزینه های دیگه ای مثل شبریز و خگستر رو شاید ورود کنم.
باز هم شک و تردید دارم.
تمرکز برای بررسی هم ندارم.

mhjboursy
2020/06/20, 07:52
دوستان اگر موافق هستند اعلام رای کنند لطفا: http://forums.boursy.com/showthread.php?t=4035&p=817624&viewfull=1#post817624

mhjboursy
2020/06/20, 07:56
جناب محمدحسین از بین شبریز و خگستر کدوم رو پیشنهاد میدید؟؟؟
فردا نقدم یکی از این دو سهم رو میخوام بخرم.
میخواستم به سهام خودم اضافه کنم.
ثعتما حرکتش شروع شده ولی خب سه درصدیه.
فاذر و غگل هم به نظر حرکتشون شروع شده ولی می ترسم بیشتر بخرم.
پس گزینه های دیگه ای مثل شبریز و خگستر رو شاید ورود کنم.
باز هم شک و تردید دارم.
تمرکز برای بررسی هم ندارم.

من منظورم بررسی سرسری (الکی!) بود...
برای دست گرمی...
برای تمرین کارگاهی...
-------------
ذهن آشفته از همه چیز برای بورس بدتر است.
بسپریدش به خدا.
خدا همه کاره است.
--------------
چه چیزهایی را هم دنبال می‌کنید... شبریز و خگستر... اینها رشد زیاد داشته‌اند قبلا... الان معلوم نیست چه بکنند... (الان بررسی‌شان می‌کنم.)
---------------
بازار امروز ممکن است بازی در بیاورد... زیاد عجله هم نکنید! در آژانس یک چیزی تصویب کرده‌اند... ممکن است بازار امروز مقداری ناراحت بشود... پس انگار زمان دارید....

roya123
2020/06/20, 07:59
من منظورم بررسی سرسری (الکی!) بود...
برای دست گرمی...
برای تمرین کارگاهی...
-------------
ذهن آشفته از همه چیز برای بورس بدتر است.
بسپریدش به خدا.
خدا همه کاره است.
--------------
چه چیزهایی را هم دنبال می‌کنید... شبریز و خگستر... اینها رشد زیاد داشته‌اند قبلا... الان معلوم نیست چه بکنند... (الان بررسی‌شان می‌کنم.)
---------------
بازار امروز ممکن است بازی در بیاورد... زیاد عجله هم نکنید! در آژانس یک چیزی تصویب کرده‌اند... ممکن است بازار امروز مقداری ناراحت بشود... پس انگار زمان دارید....
شبریز رو به خاطر صندوق دوم که پالایشی هست انتخاب کرده بودم
خگستر هم صندوق سوم
ولی کلا بیخیال این دوتا شدم. یه انتخاب دیگه کردم. ده دقیقه دیگه اعلام می کنم. /.:biggrinsmiley.:/
البته از سایت استفاده کردم. خودم انتخاب نکردم.
الان من بخرم همه هجوم میارن میخرن. واسه همین اول خودم میخرم بعدا اعلام میکنم. =))=))=))=))

در ضمن بازار امروز مقداری ناراحت بشود من مقدار زیادی خوشحال می شوم.
اما به شرطی که بازار سریع دوباره خوشحال بشود.
در حدی که من خریدم و انجام بدم بعدش خوشحال بشه.

roya123
2020/06/20, 08:15
جناب محمدحسین بازار که فعلا خیلی خوشحاله.
چیکار کنیم صبر کنیم؟؟؟
کی ناراحت میشه؟؟؟

roya123
2020/06/20, 08:49
حالا که صف شد و من هنوز نخریدم اعلام می کنم.:D
جناب محمدحسین؟
بکهنوج رو یه نگاه می ندازید لطفا؟؟؟
به نظرتون امروز ممکنه دوباره صفش و بده؟؟
و اینکه با توجه به کندل مرد دارآویزی که امروز زد فردا چی پیش میاد واسش
البته نه روی مقاومت هست نه حمایت. درسته؟

roya123
2020/06/20, 08:56
جناب ایلیگال؟؟؟
تلگرام نیستید دیگه؟؟؟
یه پیامی من فک کنم ده روز پیش توی تلگرام براتون ارسال کردم هنوز سین نخورده.

mhjboursy
2020/06/20, 09:59
حالا که صف شد و من هنوز نخریدم اعلام می کنم.:D
جناب محمدحسین؟
بکهنوج رو یه نگاه می ندازید لطفا؟؟؟
به نظرتون امروز ممکنه دوباره صفش و بده؟؟
و اینکه با توجه به کندل مرد دارآویزی که امروز زد فردا چی پیش میاد واسش
البته نه روی مقاومت هست نه حمایت. درسته؟

بکهنوج نمودارش زیاد چیز زیادی ندارد. تازه افتاده روی دور (دور رشد). وضعش بهتر شده. ولی کلا چیزی نیست که خیلی عالی رشد کند. (مگر اینکه بخواهد تغییر ماهیت بدهد! که بعید است.)

roya123
2020/06/20, 10:03
بکهنوج نمودارش زیاد چیز زیادی ندارد. تازه افتاده روی دور (دور رشد). وضعش بهتر شده. ولی کلا چیزی نیست که خیلی عالی رشد کند. (مگر اینکه بخواهد تغییر ماهیت بدهد! که بعید است.)
ای خدا.... پس چیکار کنم؟؟؟
دیگه واقعا موندم چی بخرم.
:((

mhjboursy
2020/06/20, 10:13
جناب محمدحسین بازار که فعلا خیلی خوشحاله.
چیکار کنیم صبر کنیم؟؟؟
کی ناراحت میشه؟؟؟

ناراحتی‌اش همین بود دیگر! تمام شد رفت پی کارش انگار.
(جالب است که مصوبه سه کشور اروپایی بیشتر دلاری‌ها را تهدید می‌کرد که از قضا همان‌ها هم از همه مثبت‌تر هستند!)

رادین1
2020/06/20, 10:18
ناراحتی‌اش همین بود دیگر! تمام شد رفت پی کارش انگار.
(جالب است که مصوبه سه کشور اروپایی بیشتر دلاری‌ها را تهدید می‌کرد که از قضا همان‌ها هم از همه مثبت‌تر هستند!)

هر بیانیه ای در هر زمینه ای که منجر به بدتر شدن اوضاع اقتصادی شود (غیر از جنگ)، تاثیرش بر بورس ایران مثبت است! چون منجر به رشد نرخ ارز خواهد شد و متعاقب ان اثرش بر بورس مثبت خواهد بود . به عبارتی تورم انتظاری را در جامعه بالاتر خواهد برد .

shadi
2020/06/20, 10:35
ای خدا.... پس چیکار کنم؟؟؟
دیگه واقعا موندم چی بخرم. سرکار خانم رویا ومعادن را بررسی بفرمایید این فقط پیشنهاد هست تصمیم با خودتون

roya123
2020/06/20, 10:38
سرکار خانم رویا ومعادن را بررسی بفرمایید این فقط پیشنهاد هست تصمیم با خودتون
چشم خانم شادی.
مرسی یه دنیااااااااااا :x

mhjboursy
2020/06/20, 11:01
چافست را هم من روی صفر تابلو بررسی کردم! توجه نکردید...
من خودم هم امروز مانند شما بودم خانم رویا...
یک مقدار فروش داشتم روی یک نمادی که در حقیقت آنجا گولم زدند و مقداری پیاده‌ام کردند! ? و جالبتر اینکه پیش‌تر هم چند بار دیگر گولم زده بودند و هر بار مرا مقداری پیاده کرده بودند! ???
این شد که با پولش می‌خواستم چیزی بخرم ولی هیچ چیز به دلم نمی‌نشست...
رفتم آخر سر فاذر خریدم در منفی ۳٫۵ به پایین...
اگر سبدم خراب نمی‌شد چافست می‌خریدم. شاید. البته روی صفر تابلو (شاید هم مثبت دو درصد).
دارم می‌اندیشم... ? شاید حتی اگر برای این نماد پول داشتم حتی همین‌جا هم خرید می‌کردم... یعنی روی صف خرید و با وجود اینکه پایانی‌اش سه درصد پایین‌تر است و احتمال دارد فردا ریزش داشته باشد... آری... احتمالا می‌خریدم... (البته کار خودم را دارم می‌گویم... پیشنهاد خرید نمی‌دهم...)

mhjboursy
2020/06/20, 11:06
وساپا هم بد نیست...
تا زمانی که به صف خساپا ایمان دارید این را می‌توان خرید... البته خاک تو سرش! اصلا شبیه خساپا که چه عرض کنم... شبیه یک خودرویی دو زاری هم نیست... ولی با این حال بد نیست! خوب است.

roya123
2020/06/20, 11:09
جناب محمدحسین باز هم از ایموجی های خودتون استفاده کردید
و من نمی تونم نقل قول بزنم.
باید بگم من هم تا خرخره فاذر خریدم. از منفی 2.99 شروع کردم تا -4.8
میانگینم شد 3700
البته من قبلا هم خیلی فاذر داشتم. الان هم که خیلی زیادترش کردم.

mhjboursy
2020/06/20, 11:11
وملل چند وقتی بود در حال رصد بودیم نمیدانم چی شد از دستمان در رفت - تابا عالی - ثپردیس ورود
این وملل هم اکنون نگاه کردم خوب بود انگار. راه هم انگار می‌دهد. ۳۵ میلیون خرید و فروش به صف ... آه نه... اشتباه کردم... راه نمی‌دهد. ☺

mhjboursy
2020/06/20, 11:14
میانگینم شد 3700

من هنوز یک مقدار کم بیشتر ندارم... (با وجود خرید امروزم نیز...)
به کف بودنش تقریبا ایمان دارم... (تا زمانی که ۳٫۵۰۰ تومن را با قدرت به پایین نشکسته....) ولی زیاد ازش نمی‌خرم... چون نمی‌دانم می‌خواهد بازی کند (بازی‌اش دهند) یا می‌خواهد سریع رشد کند...
ان‌شاءالله که خیر است....
شما هم هستید خیال آدم جمع‌تر است... انرژی مثبت خوبی دارید و به دعایتان و ایمانتان و انرژی مثبت‌تان خوش‌بین هستم.

mhjboursy
2020/06/20, 11:16
میانگینم شد 3700

خرخره یعنی چقدر؟
من خیلی وسوسه شدم امروز وساپا و چافست و چیزهای دیگر بخرم...
ولی نخریدم.
چون با خودم قرار گذاشته‌ام هیچ‌وقت درصد سبدم را بالای ۲۰-۲۵ درصد نبرم.
حالا نمی‌دانم منظور شما چند درصد بوده و اینکه همیشه این کار را می‌کنید یا نه؟ ولی اگر منظورتان چیزی شبیه تک‌نماد (تک‌سهم) شدن بود شما هم لطفا با خودتان عهد ببندید که تحت هیچ شرایطی درصد سبدتان را از مقداری بیشتر نبرید بالا.

mhjboursy
2020/06/20, 11:19
این ایموجی‌ها عشق من هستند! نمی‌توانم استفاده نکنم. خیلی آسان شده کار! روی کیبورد دو تا دکمه را فشار می‌دهم و سریع پنجره‌اش را بالا می‌آورد... در هر محیطی که باشم! فووووووووق‌العاده است!
و جالب‌تر اینکه لازم نیست دنبال ایموجی بگردم... می‌زنم «ناراحتی» چند شکلک می‌آورد... می‌زنم خوشحال یک چیز می‌آورد... می‌زنم هورا یکی می‌آورد... کلا فوق‌العاده است!

roya123
من هنوز یک مقدار کم بیشتر ندارم... (با وجود خرید امروزم نیز...)
به کف بودنش تقریبا ایمان دارم... (تا زمانی که ۳٫۵۰۰ تومن را با قدرت به پایین نشکسته....) ولی زیاد ازش نمی‌خرم... چون نمی‌دانم می‌خواهد بازی کند (بازی‌اش دهند) یا می‌خواهد سریع رشد کند...
ان‌شاءالله که خیر است....
شما هم هستید خیال آدم جمع‌تر است... انرژی مثبت خوبی دارید و به دعایتان و ایمانتان و انرژی مثبت‌تان خوش‌بین هستم.
مقدار کم شما با (تا خرخره ی من) یکی است /.:biggrinsmiley.:/

shadi
شرکت صنايع آذرآب - نماد: فاذر
موضوع: شفاف سازی در خصوص شایعه، خبر یا گزارش منتشر شده
به استناد ماده 2 مکرر 3 دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت های ثبت شده نزد سازمان به اطلاع مي‌رساند پیرو شایعه منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر عدم افزايش سرمايه به استحضار می رساند پيرو تصميمات هيات مديره افزايش سرمايه از محل آورده نقدي و تجديد ارزيابي دارايي هاي ثابت در حال پيگيري ميباشد وليکن با توجه به شرايط موجود لبتدا افزايش سرمايه از محل آورده نقدي سهامداران به ميزان 400 درصد و سپس افزايش سرمايه از محل تجديد ارزيابي دارايي هاي ثابت انجام ميپذيرد.
بدیهی است در صورت وقوع هرگونه رویداد با اهمیت، مراتب مطابق مفاد ماده 13 دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت های ثبت شده نزد سازمان افشا می شود.

mhjboursy
2020/06/20, 11:20
چقدر کار خوبی کردند فاصله بین سفارش‌ها را روی ۱۰ ریال گذاشتند!

roya123
2020/06/20, 11:21
خرخره یعنی چقدر؟
من خیلی وسوسه شدم امروز وساپا و چافست و چیزهای دیگر بخرم...
ولی نخریدم.
چون با خودم قرار گذاشته‌ام هیچ‌وقت درصد سبدم را بالای ۲۰-۲۵ درصد نبرم.
حالا نمی‌دانم منظور شما چند درصد بوده و اینکه همیشه این کار را می‌کنید یا نه؟ ولی اگر منظورتان چیزی شبیه تک‌نماد (تک‌سهم) شدن بود شما هم لطفا با خودتان عهد ببندید که تحت هیچ شرایطی درصد سبدتان را از مقداری بیشتر نبرید بالا.
تا خرخره رو که کلا شوخی کردم. /.:biggrinsmiley.:/
من امروز یه مقداری نقدینگی داشتم
بعلاوه یه سهمی که خیلی کم ازش داشتم و فروختم و فاذر خریدم همش و

shadi
2020/06/20, 11:21
این گزارش فاذر در تاریخ 31 خرداد هست در کدال

roya123
2020/06/20, 11:26
این ایموجی‌ها عشق من هستند! نمی‌توانم استفاده نکنم. خیلی آسان شده کار! روی کیبورد دو تا دکمه را فشار می‌دهم و سریع پنجره‌اش را بالا می‌آورد... در هر محیطی که باشم! فووووووووق‌العاده است!
و جالب‌تر اینکه لازم نیست دنبال ایموجی بگردم... می‌زنم «ناراحتی» چند شکلک می‌آورد... می‌زنم خوشحال یک چیز می‌آورد... می‌زنم هورا یکی می‌آورد... کلا فوق‌العاده است!
باشه. شما با ایموجی هایتان خوش باشید استفاده کنید.
من هم هر زمان خواستم به اون پست ها نقل قول بزنم یه جوری منظورم و می رسونم :)

roya123
2020/06/20, 11:28
شرکت صنايع آذرآب - نماد: فاذر
موضوع: شفاف سازی در خصوص شایعه، خبر یا گزارش منتشر شده
به استناد ماده 2 مکرر 3 دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت های ثبت شده نزد سازمان به اطلاع مي‌رساند پیرو شایعه منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر عدم افزايش سرمايه به استحضار می رساند پيرو تصميمات هيات مديره افزايش سرمايه از محل آورده نقدي و تجديد ارزيابي دارايي هاي ثابت در حال پيگيري ميباشد وليکن با توجه به شرايط موجود لبتدا افزايش سرمايه از محل آورده نقدي سهامداران به ميزان 400 درصد و سپس افزايش سرمايه از محل تجديد ارزيابي دارايي هاي ثابت انجام ميپذيرد.
بدیهی است در صورت وقوع هرگونه رویداد با اهمیت، مراتب مطابق مفاد ماده 13 دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت های ثبت شده نزد سازمان افشا می شود.
خانم شادی ومعادن شما هم عالی بود.
ولی نگاه کردم فرصت ورود نمیداد.
بازم ممنون که به فکرم بودید و پیشنهاد دادید.

roya123
2020/06/20, 11:35
من پاشم برم بیرون شیر بخرم.
برای مهسا خانوم شیرکاکائو درست کنم.
کلمو خورد بس که حرف زد.
نفهمیدم امروز چجوری ترید کردم.
واسه اینکه دست به سرش کنم قوطی کاکائو رو دادم بهش گفتم این و ببر بعدا میام برات هات چاکلت درست می کنم.
بعدا که دستور رو نگاه کردم دیدم شیر میخواد و شیر نداریم.
به هر حال چه هات چاکلت درست کنم چه شیرکاکائو نیاز به شیر داریم و تو ظهر گرما باید برم شیر بخورم.
الان هم داره مثه وروره جادو حرف میزنه و مخ من و میخوره. /.:biggrinsmiley.:/
ما بریم. روز همه ی دوستان بخیر

iligal
2020/06/20, 12:41
دیگه سرم داره میترکه از ساعت 10 ویدئو کنفرانس داریم تا الان و حتی اکسل مسابقات هم نرسیدم تهیه کنم و همچنان روی ایر هستیم،کار اداری در منزل همراه با کرونا/:.ohno-smiley.:/

iligal
2020/06/20, 12:48
جناب ایلیگال؟؟؟
تلگرام نیستید دیگه؟؟؟
یه پیامی من فک کنم ده روز پیش توی تلگرام براتون ارسال کردم هنوز سین نخورده.

سلام چیزی ندیدم ولی مجددا چک خواهم کرد

ms. mousavi
2020/06/21, 08:42
زمان دقیق خورشید گرفتگی اول تیر ۹۹
این پدیده نجومی از حدود ساعت ۸ و ۵۰ دقیقه صبح روز یکشنبه آغاز می‌شود، در حدود ساعت ۱۰ تا ۱۰ و ۳۰ دقیقه به اوج خود می‌رسد و حدود ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه تا ۱۲ ظهر به پایان خواهد رسید.

بر طبق تقویم ما، این آخرین خورشیدگرفتگی در قرن چهاردهم شمسی و تماشایی‌ترین گرفتگی در یک دهه اخیر خواهد بود.

خورشیدگرفتگی بعدی که در ایران قابل مشاهده خواهد بود در سال ۱۴۰۱ خواهد بود و در سال ۱۴۱۴، یعنی پانزده سال دیگر هم یک خورشیدگرفتگی کامل در آسمان ایران خواهیم داشت.

زمان خواندن نماز آیات كسوف و خسوف از آغاز گرفتن خورشيد و ماه است تا آغاز باز شدن و از اين رو بايد از وقتي كه خورشيد يا ماه گرفتگي آغاز مي شود شروع به نماز آيات كرد و اگر در همان وقت نماز آیات خوانده نشود، بعداً به قصد قربت بدون نيّت أدا و قضاء آن را به جا آورد مگر در صورت كسوف و خسوف جزئي كه شخص تا باز شدن از آن اطلاع نيابد

roya123
2020/06/21, 08:44
زمان دقیق خورشید گرفتگی اول تیر ۹۹
این پدیده نجومی از حدود ساعت ۸ و ۵۰ دقیقه صبح روز یکشنبه آغاز می‌شود، در حدود ساعت ۱۰ تا ۱۰ و ۳۰ دقیقه به اوج خود می‌رسد و حدود ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه تا ۱۲ ظهر به پایان خواهد رسید.

بر طبق تقویم ما، این آخرین خورشیدگرفتگی در قرن چهاردهم شمسی و تماشایی‌ترین گرفتگی در یک دهه اخیر خواهد بود.

خورشیدگرفتگی بعدی که در ایران قابل مشاهده خواهد بود در سال ۱۴۰۱ خواهد بود و در سال ۱۴۱۴، یعنی پانزده سال دیگر هم یک خورشیدگرفتگی کامل در آسمان ایران خواهیم داشت.

زمان خواندن نماز آیات كسوف و خسوف از آغاز گرفتن خورشيد و ماه است تا آغاز باز شدن و از اين رو بايد از وقتي كه خورشيد يا ماه گرفتگي آغاز مي شود شروع به نماز آيات كرد و اگر در همان وقت نماز آیات خوانده نشود، بعداً به قصد قربت بدون نيّت أدا و قضاء آن را به جا آورد مگر در صورت كسوف و خسوف جزئي كه شخص تا باز شدن از آن اطلاع نيابد

کاش نگفته بودید.
یه نماز و به ما واجب کردید /.:biggrinsmiley.:/

ms. mousavi
2020/06/21, 08:44
طریقه خواندن نماز آیات:

اولین روش خواندن نماز آیات: بعد از نیت و تکبیرة الاحرام، حمد و سوره خوانده شود و به رکوع برود، سپس سر از رکوع برداشته و دوباره حمد و سوره را بخواند و به رکوع رود و باز سر از رکوع بردارد و حمد و سوره بخواند و به رکوع رود و سپس سر از رکوع بردارد و همین طور ادامه دهد تا یک رکعت پنج رکوعى که قبل از هر رکوعى حمد و سوره خوانده است انجام دهد، سپس به سجده رفته و دو سجده نماید و بعد براى رکعت دوم قیام کند و مانند رکعت اول انجام دهد و دو سجده را بجا آورد و بعد از آن تشهد بخواند و سلام دهد.

قرائت نماز آیات به صورت دیگر: بعد از نیت و تکبیرةالاحرام، حمد و یک آیه (البته احتساب بسم‌الله به عنوان یک آیه خلاف احتیاط است) از سوره ‏اى را قرائت کرده و رکوع کند، سپس سر از رکوع بردارد و آیه دیگرى از آن سوره را بخواند و به رکوع رود، و بعد سر از رکوع برداشته و آیه دیگرى از همان سوره را قرائت نماید و همین طور تا رکوع پنجم ادامه دهد تا سوره‏اى که پیش از هر رکوع، یک آیه از آن را قرائت کرده، قبل از رکوع آخر تمام شود.

سپس رکوع پنجم را بجا آورد و به سجده رود، و پس از اتمام دو سجده، براى رکعت دوم قیام نماید و حمد و آیه ‏اى از یک سوره را بخواند و به رکوع برود و همین طور مانند رکعت اول ادامه دهد تا تشهد بخواند و سلام دهد و چنانچه بخواهد براى هر رکوعى به یک آیه از سوره‏ اى اکتفا کند، نباید سوره حمد را بیش از یک مرتبه در اول آن رکعت بخواند.

ms. mousavi
2020/06/21, 08:48
کاش نگفته بودید.
یه نماز و به ما واجب کردید /.:biggrinsmiley.:/

ثواب عمل واجب بیشتر از مستحبه برا منم دعا کنید/:.rolleyessmileyani

roya123
2020/06/21, 08:53
اقای موسوی واجب چیه؟؟؟
من اگه نمی دونستم امروز خورشید گرفتگی هست که واجب نبود.
شما واجب کردین به ما /.:biggrinsmiley.:/

مزاح بودا. یه وقت ناراحت نشید.
هر چند واسه نمازه واقعا بهم فشار اومد /:.zzzzzz.:/

roya123
2020/06/21, 09:14
گناه از گردن شما ساقط شد جناب موسوی
زن داداشم هم بهم گفت.
شما نگفته بودید هم اون می گفت.
خدا خواسته امروز من نماز کسوف بخونم. /.:biggrinsmiley.:/
دعوت شدم به هر حال /.:biggrinsmiley.:/

ms. mousavi
2020/06/21, 09:25
اقای موسوی واجب چیه؟؟؟
من اگه نمی دونستم امروز خورشید گرفتگی هست که واجب نبود.
شما واجب کردین به ما /.:biggrinsmiley.:/

مزاح بودا. یه وقت ناراحت نشید.
هر چند واسه نمازه واقعا بهم فشار اومد /:.zzzzzz.:/
قبول باشه البته بنده خانم هستم :-h

roya123
2020/06/21, 09:27
قبول باشه البته بنده خانم هستم :-h
به به. چه خوب.
نمی دونم چرا همش تصورم این بود که شما اسمتون مسعوده /.:biggrinsmiley.:/
تعداد خانم های سایت داره زیاد میشه خدا رو شکر

mhjboursy
2020/06/21, 09:43
سلام
---------
انجمن گویا به تسخیر خانم‌ها در آمد. ?
---------------
گمان کنم این نماز به دانستن ربطی نداشته باشد.
----------------
بازار چرا حالا این‌جوری شد؟ یک روز دیر رسیدیم به بازار...
نکند نماز آیات نخواندم این‌جوری شده؟ /:.winksmiley02.:/
سهامم دارد می‌رود به سمت دره...
????????
?

ms. mousavi
2020/06/21, 09:50
سلام
---------
انجمن گویا به تسخیر خانم‌ها در آمد. ������
---------------
گمان کنم این نماز به دانستن ربطی نداشته باشد.
----------------
بازار چرا حالا این‌جوری شد؟ یک روز دیر رسیدیم به بازار...
نکند نماز آیات نخواندم این‌جوری شده؟ /:.winksmiley02.:/
سهامم دارد می‌رود به سمت دره...
���������������� ���������������� ��������������
������
تا دیر نشده بخونید
سهام من که بد نیست /:.smilingsmiley.:/

roya123
2020/06/21, 09:50
جناب محمدحسین؟
خب ربط داره به دونستن
اگه یه نفر اصلا ندونه کسوف شده که نماز بهش واجب نیست که.
اما وقتی میدونه واجب میشه.
واسه چیزی که نمیدونی که مجازات نمیشی که.
فک کن یکی توی یه جایی زندگی کنه که به اینترنت و تلویزیون و تلفن و اینا دسترسی نداشته باشه.
کسوف بشه و متوجه نشه.

سبد من هم همینجوری شده جناب محمدحسین
از صبح تپش قلب شدید گرفتم. قلبم میخواد کنده بشه از شدت دلشوره

mhjboursy
2020/06/21, 09:54
جناب محمدحسین؟
خب ربط داره به دونستن
اگه یه نفر اصلا ندونه کسوف شده که نماز بهش واجب نیست که.
اما وقتی میدونه واجب میشه.
واسه چیزی که نمیدونی که مجازات نمیشی که.
فک کن یکی توی یه جایی زندگی کنه که به اینترنت و تلویزیون و تلفن و اینا دسترسی نداشته باشه.
کسوف بشه و متوجه نشه.

سبد من هم همینجوری شده جناب محمدحسین
از صبح تپش قلب شدید گرفتم. قلبم میخواد کنده بشه از شدت دلشوره

الخیر فی ما وقع.
دنیا دست خداست.
و هر چه اتفاق بیافتد قطعا به صلاح ما است.

mhjboursy
2020/06/21, 11:34
الخیر فی ما وقع.
دنیا دست خداست.
و هر چه اتفاق بیافتد قطعا به صلاح ما است.
امروز روز خونینی بود برای من. با اینکه بازار مثبت دو درصد بود من منفی پنج درصد بودم.
و یک شاهکار هنری هم زدم که متاسفانه شد قوز بالا قوز...
عیب ندارد... دنیا دو روز است... روزی برای تو و روزی برعلیه تو... پس نه در آن روزی که با تو است شاد باش و غره بشه... و نه در روزی که بر علیه تو است ناامید باش و مایوس شو...

سبد همه‌تان سبز باشد ان‌شاءالله همیشه.
?

roya123
2020/06/21, 12:04
امروز روز خونینی بود برای من. با اینکه بازار مثبت دو درصد بود من منفی پنج درصد بودم.
و یک شاهکار هنری هم زدم که متاسفانه شد قوز بالا قوز...
عیب ندارد... دنیا دو روز است... روزی برای تو و روزی برعلیه تو... پس نه در آن روزی که با تو است شاد باش و غره بشه... و نه در روزی که بر علیه تو است ناامید باش و مایوس شو...

سبد همه‌تان سبز باشد ان‌شاءالله همیشه.
?
سبد منم امروز جالب نبود. البرز و بکام و فاذرم خونین بود. خصدرا هم صف فروش بود. آخرش یه کم از صف برداشتم. فک کنم فردا مثبت بشه.

negarminavi
2020/06/21, 22:05
http://up.boursy.com/uploads/159276426078741.png

لیلاز : اگر تا مرداد و شهریور دوام بیاوریم دیگر اتفاقی نمی افتد و از بحران اقتصادی عبور میکنیم !!

ایشون همون کسی هست که سال 88 میگفت تنها راه نجات کشور اینه که مردم بریزن تو خیابونها ! سطل آشغال آتیش بزنن !!!

حالا میگه اگه !! تا مرداد و شهریور دوام بیاریم !!!

همین اقتصاد دان !! پارسال در اوج مشکلات مصاحبه کرد و گفت اقتصاد ایران روبه بهبود هست !!!! حالا از دوام تا 2 ماه آینده صحبت میکنه !

یکیشون میگه مذاکره دیگه جواب نمیده ! یکیشون میگه زودتر زودتر مذاکره کنید !!!

mhjboursy
2020/06/21, 23:13
نمی دونم والا. یادم نیست. فک نکنم.
به نظرم بهترین راه اینه فردا زنگ بزنم از کارگزاریم بپرسم.
تو بانک قوامین سال 89 ازم گرفتن :D
اون قبول نیست ؟؟؟؟ :D
وای خدا... مردم از خنده. =))

سال ۷۵ هم از من تو دبستان عکس گرفتند!:D

پی‌نوشت: راستی سرنوشت آن عکس‌ها چه شد آخر؟ از ما می‌گرفتند می‌ریختند دور؟ لااقل پس می‌دادند به خودمان!

roya123
2020/06/21, 23:36
وای خدا... مردم از خنده. =))

سال ۷۵ هم از من تو دبستان عکس گرفتند!:D

پی‌نوشت: راستی سرنوشت آن عکس‌ها چه شد آخر؟ از ما می‌گرفتند می‌ریختند دور؟ لااقل پس می‌دادند به خودمان!

ایشالا همیشه بخندین /.:biggrinsmiley.:/
سال 75 چندم دبستان بودین؟؟؟
اگه اول دبستان بودین 30 سالتونه /.:biggrinsmiley.:/
اگه پنجم دبستان بودین 35 سالتونه.
کلا بازه سن جناب محمدحسین رو کشف کردم. (35 ،30) :D
البته اینا در صورتی هست که مثل من نیمه اولی بودین و 6 سالگی رفتین اول دبستان.
اگه هم نیمه دومی باشه به اعداد بازه یکی اضافه میشه (36 ،31) :D

roya123
2020/06/21, 23:55
کاربر azad دوست عزیزم
آبی شدنتون مبارک /:.wubsmiley.:/