PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کارگاه روند، رالی و رشدهای بزرگ

mhjboursy
2019/12/06, 21:12
http://forums.boursy.com/imported/2017/07/e6wu_bmestart-1.jpg

بسم الله الرحمن الرحیم.
سلام.
یک کارگاه کوچک، مختصر و مفید برای بررسی روند، رالی و رشدهای بزرگ.
یا علی.

mhjboursy
2019/12/06, 21:58
می‌خواهم در کنار کارگاه حجم یا بعد از آن روی این کارگاه کار کنم.

هدف:
۱- بررسی چندین رشد بزرگ در بورس و در آوردن تاریخچه‌ی آنها و متغیرهای موجود در آن زمان و دنبال کردن آن و در نهایت جمع‌بندی و نتیجه‌گیری و تجربه‌آموزی از آن.
۲- ایجاد یک راهبرد / سامانه برای پیشبینی و خرید از روندهای بزرگ
۳- انجام یک دست پیشبینی (پیشبینی در گذشته!) و برریس نتایج آن و بازخورد گرفتن و تقویت راهبرد.

و من الله التوفیق.

meisam317
2019/12/07, 22:38
محمد حسین جان نمی دونم پست زدن و مشارکت من تو این تاپیک درسته یا نه ؟
ولی با توجه به شناختی که ازت دارم جسارت میکنم ... ایشالله همه ما به الگو ها و قله های معنوی مثل این آیت الله طباطبایی‌ برسیم .
یکی از الگوها و قله های بنده هم از نظر اخلاقی و رشد همه جانبه و البته خرد بورسی حضرتعالی هستین که خیلی خوشحال شدم باهاتون آشنا شدم ....
###############
واما بعد یکی از رشدهای بزرگ احتمالی مجموعه صنایع شیر ایران پگاه هست شامل غگلستا غشصفا غفارس غپاذر غشاذر غشان هست که اولین صعود خیره کننده ۵-۶ برابری رو غگلستا رفته ... پیش بینی بعدی این گروه کدومشون هست محمد حسین جان
عوامل محرک رشد این مجموعه افزایش سرمایه + احتمال صادرات به اوراسیا + رشد کمتر نسبت به همگروهی ها و سایر گروه ها
حدس من : غگلپا و غشصفا
فعلا البته غپاذر با صف خرید بی نظیر چند میلیونی ادامه دهنده غگلستا هست ...

mhjboursy
2019/12/07, 23:01
محمد حسین جان نمی دونم پست زدن و مشارکت من تو این تاپیک درسته یا نه ؟
ولی با توجه به شناختی که ازت دارم جسارت میکنم ... ایشالله همه ما به الگو ها و قله های معنوی مثل این آیت الله طباطبایی‌ برسیم .
یکی از الگوها و قله های بنده هم از نظر اخلاقی و رشد همه جانبه و البته خرد بورسی حضرتعالی هستین که خیلی خوشحال شدم باهاتون آشنا شدم ....
###############
واما بعد یکی از رشدهای بزرگ احتمالی مجموعه صنایع شیر ایران پگاه هست شامل غگلستا غشصفا غفارس غپاذر غشاذر غشان هست که اولین صعود خیره کننده ۵-۶ برابری رو غگلستا رفته ... پیش بینی بعدی این گروه کدومشون هست محمد حسین جان
عوامل محرک رشد این مجموعه افزایش سرمایه + احتمال صادرات به اوراسیا + رشد کمتر نسبت به همگروهی ها و سایر گروه ها
حدس من : غگلپا و غشصفا
فعلا البته غپاذر با صف خرید بی نظیر چند میلیونی ادامه دهنده غگلستا هست ...
سلام.
لطف دارید.
چقدر خوب است که دنبال داستان هستید. داستان خیلی عالی است. یک بخشی از داستانی که اشاره دارید هم گویا به افق بر می‌گردد.من خودم دنبال داستان نمی‌گردم و نمی‌توانم بگردم. من دنبال خودکار کردن هستم. و دنبال راهی که الگوهای موجود در داستان‌ها را خودم یا فرزندم به صورت خودکار از دل داستان‌ها درآوریم... به هر روی...
امروز 140 میلیارد ریال در غگلپا داد و ستد شد. به نگر شما این حجم آن داستان را تایید می‌کند؟
چه کسی فروخت؟ داستان را بلد نبود؟ اگر داستان را می‌دانست و می‌دانست با قیمتی بالاتر می‌تواند (بلوکی یا خرد) بفروشد چرا اینجا دارد می‌فروشد؟
(البته سوی دیگر ماجرا هم هست... چه کسی دارد می‌خرد؟ البته این موضوع با توجه به داستان طبیعی است...)

mhjboursy
2019/12/09, 15:50
جایی که به سختی می‌توانی بفروشی بفروش.
جایی که به سختی می‌توان خرید کرد خرید کن.
آیا کسی الگویی در این خصوص به ذهنش می‌رسد؟
کجا یک نفر متوجه می‌شود که خیلی سخت می‌تواند بفروشد؟ یا سخت می‌تواند در یک قیمت خاص یا حتی چند درصد بالاتر فلان سهام را خریداری کند؟

علیرضا حسنی
2019/12/09, 16:30
کجا یک نفر متوجه می‌شود که خیلی سخت می‌تواند بفروشد؟ یا سخت می‌تواند در یک قیمت خاص یا حتی چند درصد بالاتر فلان سهام را خریداری کند؟

خیلی موافق نیستم، بارها این الگو رو توی معاملات دیدم مثلا سهم رو در قیمت های بالا به سختی میخرن یا فروشش در قیمت های بالا (در یک روز و یا چند روز معاملاتی متوالی) سخت، اما میبینی یهو فرداش سهم پرواز میکنه و حتی تا ۳۰ درصد رشد متوالی میکنه.

کیان67
2019/12/09, 20:19
معمولا هر زمان در صف خرید فروختم و از صف فروش خریدم برد کردم.
خرید در صف فروش خیلی سخته و همه میگن بزار بیاد پایین تر
البته همه گفته ها منوط به این است که انتخاب سهم با تحلیل باشد
ولی فروش در صف خرید هم سخت است.کاری که من در خفنر بعد از 80 درصد سود امروز کردم!!!!!انشاالله خریدار هم سود کنه

mhjboursy
2019/12/09, 21:30
شاید یک سوء تفاهمی به وجود آمده باشد...
من هم این را که می‌فرمایید قبول دارم. (نگاه کنید خیلی از خریدهای من در جستار دستاورد از صف فروش بوده! اگر نگویم صد در صدشان این‌گونه بوده‌اند.)
من دارم به یک چیز دیگر اشاره می‌کنم... که البته چون برای خودم واضح نیست شاید نتوانسته‌ام بینشم را به دوستان منتقل کنم.
این موضوع برای نمادی است که رشدش را (به خصوص برای کوتاه‌مدت) آغاز کرده.

نمونه‌ی شماره‌ی یک:
یک روند را پیدا می‌کنی... می‌روی در کوتاه‌مدت از آن نماد خرید کنی. در قیمت مناسبی که می‌خواهی نمی‌توانی خرید کنی. مانند ماهی هی از دستت لیز می‌خورد. یک سفارش خرید در یک قیمت معقول ثبت می‌کنی ولی تا می‌آید به تو برسد می‌رود بالا. (مخصوصا اگر در تخمین حدود قیمت مهارت داشته باشی تعجب می‌کنی.) یک مقدار سفارشت را می‌بری بالاتر... ولی باز به سفارش تو نرسیده خودش را جمع می‌کند... باز دوباره بالا می‌بری و باز دوباره به تو نمی‌رسد...

نمونه‌ی شماره‌ی دو:
همان صف فروش مثلا. صف فروش سنگینی وجود داشته. یک باره نیمی از آن می‌پرد. این می‌شود یک پیشنهاد خرید برای تو. می‌روی سفارش بگذاری، می‌بینی باقی صف فروش هم رفت. در همان کف سفارشت می‌ماند. همان دو ریال بالاتر خرید و فروش می‌شود ولی جالب است که به سفارش تو نمی‌رسد... می‌بینی چند ریال بالاتر سفارش سنگین (چند صد هزارتایی) گذاشته‌اند... می‌روی روی آن سفارش می‌گذاری... ولی باز به تو نمی‌رسد... خلاصه اینکه همین‌جور قیمت آخرین را تا صفر تابلو بالا می‌آورند و تو با خودت می‌گویی اینها دیگر کیستند... دارند روی مثبت پنج فردا سفارش می‌گذارند! می‌گویی فردا می‌خرم... فردا قیمت از مثبت سه شروع می‌شود و ده دقیقه نشده می‌چسباند به سقف! دیگر نمی‌توانی خرید کنی. و از روز بعد دیگر همین‌جور صف خرید می‌ماند و بیست سی درصد بازدهی یک راست ثبت می‌کند.

نمونه‌ی شماره‌ی سه:
یادم رفت. روی نمودار هم یک چیزی برای میان‌مدت دیده بودم... به هر روی...

دوستان اگر چیزی در این خصوص به خاطرشان می‌رسد بفرمایند. (نکته‌ای که درک کرده‌اند یا نمونه‌ای که چند بار تجربه کرده‌اند.)

بورث
2019/12/09, 22:32
باسلام
نمونه شماره 2 رو دقیقا روز شنبه رو شسم تجربه کردم رو قمیت خرید چندریال بالاتر میذاشتم ولی معامله نمی شد و وقتی بیخیال میشدم چند دقیقه بعد قیمت پائین تر معامله میشد و این چند بار اتفاق افتاد و من خریدم رو به روز یکشنبه موکول کردم ولی دیگه دیر شد.

علیرضا حسنی
2019/12/09, 22:39
من یه بار در کامنت سروش عزیز هم در مورد این نوع خرید و فروش صحبت کردیم، من چون هیچ وقت اینگونه که شما خرید میکنید خرید نمیکنم هیچ وقت همچین داستانی برام پیش نیومده.

من شخصا بخوام خریدی بکنم همیشه اولین سفارش فروش (پایین ترین نرخ) موجود رو خرید میزنم حتی اگه ۱ درصد بالاتر از اولین سفارش خرید موجود در سیستم باشه. گاهی دیگه خیلی بخوام دندون گردی کنم اولین سفارش خرید (بالاترین قیمت) رو خودم میزارم. اصلا اینجوری که ۲ درصد ۳ درصد پایین تر سفارش بزارم که آیا برسه ایا نرسه خیلی موافقش نیستم به دلایلی که قبلا هم عرض کردم.

واسه همین این الگوی خاصی که شما میگی راستش شخصا من خیلی باهاش برخورد نداشتم.

roya123
2019/12/10, 00:35
شاید یک سوء تفاهمی به وجود آمده باشد...
من هم این را که می‌فرمایید قبول دارم. (نگاه کنید خیلی از خریدهای من در جستار دستاورد از صف فروش بوده! اگر نگویم صد در صدشان این‌گونه بوده‌اند.)
من دارم به یک چیز دیگر اشاره می‌کنم... که البته چون برای خودم واضح نیست شاید نتوانسته‌ام بینشم را به دوستان منتقل کنم.
این موضوع برای نمادی است که رشدش را (به خصوص برای کوتاه‌مدت) آغاز کرده.

نمونه‌ی شماره‌ی یک:
یک روند را پیدا می‌کنی... می‌روی در کوتاه‌مدت از آن نماد خرید کنی. در قیمت مناسبی که می‌خواهی نمی‌توانی خرید کنی. مانند ماهی هی از دستت لیز می‌خورد. یک سفارش خرید در یک قیمت معقول ثبت می‌کنی ولی تا می‌آید به تو برسد می‌رود بالا. (مخصوصا اگر در تخمین حدود قیمت مهارت داشته باشی تعجب می‌کنی.) یک مقدار سفارشت را می‌بری بالاتر... ولی باز به سفارش تو نرسیده خودش را جمع می‌کند... باز دوباره بالا می‌بری و باز دوباره به تو نمی‌رسد...

نمونه‌ی شماره‌ی دو:
همان صف فروش مثلا. صف فروش سنگینی وجود داشته. یک باره نیمی از آن می‌پرد. این می‌شود یک پیشنهاد خرید برای تو. می‌روی سفارش بگذاری، می‌بینی باقی صف فروش هم رفت. در همان کف سفارشت می‌ماند. همان دو ریال بالاتر خرید و فروش می‌شود ولی جالب است که به سفارش تو نمی‌رسد... می‌بینی چند ریال بالاتر سفارش سنگین (چند صد هزارتایی) گذاشته‌اند... می‌روی روی آن سفارش می‌گذاری... ولی باز به تو نمی‌رسد... خلاصه اینکه همین‌جور قیمت آخرین را تا صفر تابلو بالا می‌آورند و تو با خودت می‌گویی اینها دیگر کیستند... دارند روی مثبت پنج فردا سفارش می‌گذارند! می‌گویی فردا می‌خرم... فردا قیمت از مثبت سه شروع می‌شود و ده دقیقه نشده می‌چسباند به سقف! دیگر نمی‌توانی خرید کنی. و از روز بعد دیگر همین‌جور صف خرید می‌ماند و بیست سی درصد بازدهی یک راست ثبت می‌کند.

نمونه‌ی شماره‌ی سه:
یادم رفت. روی نمودار هم یک چیزی برای میان‌مدت دیده بودم... به هر روی...

دوستان اگر چیزی در این خصوص به خاطرشان می‌رسد بفرمایند. (نکته‌ای که درک کرده‌اند یا نمونه‌ای که چند بار تجربه کرده‌اند.)

منم که تجربه ام کمه و جسارت می کنم در حضور اساتید نظر میدم.
اما منم این چیزی که شما می فرمایید واسم پیش اومده
و یه نتیجه گیری کردم که شاید اصلا اصولی و حرفه ای نباشه.
مثلا من هفته پیش به پیشنهاد جناب کریس سهمی مثل پسنهد رو ورود کردم. با مبلغ کم
دو سه روزی منفی بود و من ترس ورم داشته بود. جناب کریس گفتن صبر کنم و نفروشم
یهویی روز چهارشنبه مثبت شد و صف شد.
گفتم حالا بخرم. گفتن دیگه نه. صف شده و از صف نباید خرید.
شنبه شد بازم صف شد و گفتم بخرم و گفتن از صف نباید خرید.
دوستان حرفه ای مثل خود شما و جناب امیرمحمد و جناب کریس و .... این و میگفتن
اگه هم اول صبح می رفتم تو صفش بهم میرسید.
نخریدم و پسنهد هر روز مثبت 5 درصد خورد.
بعد با خودم گفتم خب چرا من اینقدر دست دست کردم.
وقتی می گن سهمی رشدش شروع شده چرا نباید از صف بخرم؟
اگه از صف شنبه خریده بودم تا الان که 40 درصد سودم خب برای باقی پولم هم 35 درصد سود بودم دیگه.
من تجربه ام کمه. شاید بعدها به این نتیجه برسم که این نظرم خیلی اشتباه بوده.
از اونور یه سهم دیگه ای رو مثلا حرفه ای عمل کردم و گذاشتم وقتی منفی شد خریدم. اما فرداش هم دوباره منفی شد
امروز مثبت شد ولی مثبت جون داری نبود.
خدا کنه فردا مثبت بشه.
خب بیا.... اونم خریدن از صف فروش و حرفه ای عمل کردن. نتیجه چی شد؟؟؟

mhjboursy
2019/12/19, 16:47
رفتم اصلا یک برگه درست کردم در آمی‌بروکر مخصوص مسابقه.
خوب...
از کجا باید آغاز کرد؟
۱- بررسی رشدهای گذشته. (قشیر و داوه و غنوش و زکشت و ...)
۲- بررسی فرضیات. (ولع حقیقی و حجم زیاد و خشک شدن شناوری و ...)

roya123
2019/12/19, 17:34
رفتم اصلا یک برگه درست کردم در آمی‌بروکر مخصوص مسابقه.
خوب...
از کجا باید آغاز کرد؟
۱- بررسی رشدهای گذشته. (قشیر و داوه و غنوش و زکشت و ...)
۲- بررسی فرضیات. (ولع حقیقی و حجم زیاد و خشک شدن شناوری و ...)

:((
این داوه 400 که بود جناب آباد به من گفتند رصد کنم
ولی بخاطر 10 تومن بالا پایین ورود نکردم
همیشه رشدش و نگاه میکنم و حرص میخورم
رو 900 که بود میگفتم کاش 400 وارد شده بودم دیگه الان فایده نداره
رو 1700 که بود یه اصلاح کرد گفتم دیگه فک نکنم فایده داشته باشه ورود کردن. بیا دیگه اصلاح هم کرد. همین آخرش بود.
تا 2400 هم دیدم رفت دیگه بعد اون رصد نکردم :((:((
آدم که نمیدونه چی پیش میاد
اگه تک سهم همین داوه شده بودم الان پول دوتا خونه و یه 206 و داشتم. شایدم دوتا 206.

mhjboursy
2019/12/19, 17:39
:((
این داوه 400 که بود جناب آباد به من گفتند رصد کنم
ولی بخاطر 10 تومن بالا پایین ورود نکردم
همیشه رشدش و نگاه میکنم و حرص میخورم
رو 900 که بود میگفتم کاش 400 وارد شده بودم دیگه الان فایده نداره
رو 1700 که بود یه اصلاح کرد گفتم دیگه فک نکنم فایده داشته باشه ورود کردن. بیا دیگه اصلاح هم کرد. همین آخرش بود.
تا 2400 هم دیدم رفت دیگه بعد اون رصد نکردم :((:((
آدم که نمیدونه چی پیش میاد
اگه تک سهم همین داوه شده بودم الان پول دوتا خونه و یه 206 و داشتم. شایدم دوتا 206.
اصلا این‌جوری به قضایا نگاه نکنید.
کلا به گذشته نگاه نکنید.
مگر برای عبرت.
(یعنی تجربه گرفتن)

این را بگویید که داوه روی ۴۰۰۰ ریال چه داشت که باید می‌خریدیم؟ روی ۹۰۰۰ ریال چه داشت که باید می‌خریدیم و نمی‌فروختیم؟
تغییرات بنیادی/نموداری/خبری و ...

mhjboursy
2019/12/28, 06:09
فرض بفرمایید به طور تقریبی می‌توانیم زمان رشد و افت تمام نمودارها را حدس بزنیم. (یعنی از این بابت کلا هیچ محدودیتی نداریم. این بخش از مسئله را فعلا کلا می‌گذاریم کنار.)
اما (زمانی که دو نماد را با هم مقایسه می‌کنیم) چه چیزی باعث می‌شود یک نماد در دوره‌ی رشد خودش ۱۵ درصد رشد کند و یک نماد ۳۰۰ درصد؟

(صرف دانستن کف و سقف یا در حال رشد بودن یا نبودن و یا حتی در آینده افزایشی یا کاهشی بودن نماد کافی نیست. سرعت رشد هم مهم است.)

چیزهایی که داریم:
خبر
حقیقی‌حقوقی شامل:
شناوری
حمایت یا عرضه سهامداران درصدی

حجم
نمودار قیمت شامل:
موج‌شماری
دوره زمانی
سرعت رشد پیشین و رشد اخیر
عبور از مقاومت‌ها

mhjboursy
2019/12/31, 00:20
در زمان رشد پیوسته سهم :

پایین بودن شناوری (و ارزش کل شناوری) بسیار مهمتر از میزان حجم صف خرید است

کلا شناوری بسیار مهم هست ...شاید از هر چیز دیگه ای مهم تر ... حتی بنیاد سهم ..... البته در بازار صعودی
جناب سروش،
من یک بار دیگر هم ازتان پرسیده بودم گمان کنم ندیدید.
شناوری را چگونه اندازه می‌گیرید؟

==============================

شناوری را چگونه می‌شود اندازه‌گیری کرد؟
گمان کنم نخستین پرسش (در پی این پرسش) این باشد که: مطلق یا نسبی؟
(البته که باید نسبی باشد. همه چیز باید نسبی باشد. ولی تا چه اندازه و در مورد چه چیزهایی؟)

ساده‌ترینش این است که برویم از TseTmc بخوانیم. یا اگر ننوشته بود سهامداران درصدی را با هم جمع بزنیم.
مشکل این است که اشخاصی که زیر درصد هستند (از جمله حقوقی‌های بسیار زیادی که معمولا مرتبط با حقوقی اصلی هستند) را نمی‌نویسد. و نیز اینکه در نمادهای کوچک یا حتی بزرگ خیلی وقت‌ها سهام اشخاص شناور است. (اصلا واضح‌ترینش این چند درصد سهام بازارگردان‌ها)

یک روشی که جناب درمییر می‌گویند (نمی‌گویند... این‌گونه القاء می‌شود به آدم از صحبت‌هایشان) این است که ببینیم به ازای فلان قدر حجم چقدر قیمت تغییر می‌کند. البته این شناوری را می‌رساند ولی همزمان هزارتا چیز دیگر را هم می‌رساند. نمی‌شود قضاوت کرد. مانند آش شله‌قلم‌کاری است که... خوب حالا بیا از تویش نخود را پیدا کن... در عوض خوبی این روش این است که داده‌های تاریخی داریم.

sooroosh1315
2019/12/31, 10:39
جناب سروش،
من یک بار دیگر هم ازتان پرسیده بودم گمان کنم ندیدید.
شناوری را چگونه اندازه می‌گیرید؟

==============================

شناوری را چگونه می‌شود اندازه‌گیری کرد؟
گمان کنم نخستین پرسش (در پی این پرسش) این باشد که: مطلق یا نسبی؟
(البته که باید نسبی باشد. همه چیز باید نسبی باشد. ولی تا چه اندازه و در مورد چه چیزهایی؟)

ساده‌ترینش این است که برویم از TseTmc بخوانیم. یا اگر ننوشته بود سهامداران درصدی را با هم جمع بزنیم.
مشکل این است که اشخاصی که زیر درصد هستند (از جمله حقوقی‌های بسیار زیادی که معمولا مرتبط با حقوقی اصلی هستند) را نمی‌نویسد. و نیز اینکه در نمادهای کوچک یا حتی بزرگ خیلی وقت‌ها سهام اشخاص شناور است. (اصلا واضح‌ترینش این چند درصد سهام بازارگردان‌ها)

یک روشی که جناب درمییر می‌گویند (نمی‌گویند... این‌گونه القاء می‌شود به آدم از صحبت‌هایشان) این است که ببینیم به ازای فلان قدر حجم چقدر قیمت تغییر می‌کند. البته این شناوری را می‌رساند ولی همزمان هزارتا چیز دیگر را هم می‌رساند. نمی‌شود قضاوت کرد. مانند آش شله‌قلم‌کاری است که... خوب حالا بیا از تویش نخود را پیدا کن... در عوض خوبی این روش این است که داده‌های تاریخی داریم.

سلام آقا محمد حسین عزیز
پاسخ قبلیم این بود که از روی سرانه خرید ها... یا حجم ها.... یا افزایش قیمت بر اساس میزان حجم.......

ولی الان پاسخم شبیه به امضاء هست....یعنی به این نتیجه رسیدم که امکان ندارد (برای ما امکان ندارد حداقل با این سیستم و....) که بتوانیم همه چیز را خود کار کنیم
باید از سیستم و برنامه نویسی سطح بالا تری (انسان .... و میزان تجربه انسان ) استفاده کنیم

بنزین که گران شد... از واژه ای به اسم انتظارات تورمی صحبت می کردن ....من متوجه نمی شدم یعنی چه ! ذهنم کامپیوتری حساب می کرد و (شما می توانید انتظارات تورمی را برای کامپیوتر معنا کنید بهش بفهمانید ؟) ..... خلاصه اینکه اعداد احساسات ندارن ..... یا منفی هستن یا مثبت یا در حال افزایش یا کاهش .... بجز این 4 حالت حالت دیگه ای ندارن

حال اینکه بازار فعلا توسط انسان ها اداره می شود .... انسان ها هم به دنبال کمال (نمی دانم از واژه ها درست استفاده می کنم یا نه ) به دنبال کمال همراه با ترس و طمع
و این را چطور می شود ماینی کرد یا از اعداد و ارقام دریافت کرد ؟

البته تا حدودی بنظرم موفق شدم کامپیوتری کنم ایناها را با یک سری شاخص ها (هر چند که اون شاخص ها صرفا برآیند و تفاضل هستن و اعدادی را که نشان می دهند سیستم نمی تواند درک کند....

مثلا عدد شاخص 1000 را پارسال سیستم نمایش می داد طمع معنایش می کردم امسال شاخص 2000 را نمایش می دهد من ترس معنایش می کنم

حجم و حقیقی حقوقی خیلی خوب است .....ولی وقتی پشتش یک انسان هم باشد برای شناوری

مثالش هم می شود.... یک قوطی رب گوجه فرنگی 20 هزار تومان...... بنظرتان ارزان است یا گران ؟ نمی شود گفت! باید میزان تولید کارخانه ...میزان عرضه به بازار داخلی....میزان حقوق دهک های مختلف جامعه...میزان مصرف رب در هر دهک.....انتظارات تورمی...انتظارات قحطی و جنگ و ... همه را در نظر گرفت...شاید امروز 20 هزار تومن برای یک ربع گوجه زیاد باشد....و 24 ساعت دیگه بسیار ارزان بنظر برسد یک قوطی رب 20 هزار تومنی شاید 48 ساعت بعد ربع 1000 تومنی هم گران باشد. کامپیوتر این را نمی تواند درک کند بنظرم...مگر اینکه کامپیوتر ها بخواهند خودشان ربع خرید و فروش کنند

شناور هم همین است.....مثلا یکباره کانال های تلگرامی پر شد از داستان تاجر و میمون .....یعنی ادمین ها 100 درصد سود گرفته اند ...نقد کرده اند منتظر اصلاح هستند و ورود مجدد در کف....بازار هم دل دل می زند....که اصلاح کنیم ...یا ادمین ها را جا بگذاریم..... (100 درصد را همینجوری الکی گفتم)

در کل بازار خود شخص شما هستید که ارزیابی می کنید یک قوطی رب الان چند می ارزد. منتها باید از جو رب خر ها و رب نخرها باشید..... یکی از دلایلی که مخالف قهر دوستان و کم صحبتی هستم همینه....

بازار خود ما ها هستیم.... تو بازار پر از سروش هست پر از محمد حسین است...پر از آباد هست.....پر وحید هست...پر از رویا هست...پر از کریس هست....پر از همه این ها و البته یک عالمه از این سهامیابی ها ......طمع و ترس بازار را باید اندازه گیری کرد...کامپیوتر هم قادر نیست.

یک قسمت از شناوری به همین بحث طمع و ترس در دل سهامداراش بر میگرده.....و بنظرم خود بررسی و در اوردن شناوری سهم ...یک نوع از انواع معامله گری هست...شاید کاملترین و بهترین روش.....یک جورایی بنیاد و تکنیکال و روانشاسی و تابلو خوانی همه اش جمع میشه داخلش

همه ی این ها را از خود شما یاد گرفته ام آقا محمد حسین

mhjboursy
2020/01/18, 08:03
برای بررسی در آینده
============

نمادهایی با آخرین بالاتر از پایانی (در این روز گندتر از گند) :

خرید حقیقی:

خرید حقوقی:

خرید حقیقی:

کدام صنعت‌ها و نمادها اکنون روند افزایشی دارند؟ (آمار)
===============================

دارم بازار را نگاه می‌کنم...
از بین شاخص‌ صنعت‌هایی که در روند افزایشی هستند تنها یکی هست که روند افزایشی داشته باشد: فرآورده‌های نفتی.
(البته کانه‌فلزی و چند رشته‌ای صنعتی و شیمیایی هم میل به افزایشی بودن دارند. ولی تثبیت نشده‌اند.)

و در بین نمادهای این گروه (فرآورده‌های نفتی) هم این سه تا نماد روند افزایشی تثبیت شده دارند:
شپنا و شبریز و شبندر.

=================

در کل بازار:
این ۳۰ نماد روند افزایشی تثبیت شده دارند: (جان سالم به در برده‌اند از این بازار گند)

که این چند نماد در آنها تازه روند خودشان را آغاز کرده‌اند در این روند کاهشی شدید:

خرید حقیقی پایان روز

خرید حقوقی پایان روز بخش یکم

خرید حقوقی پایان روز بخش دوم

خرید حقوقی پایان روز بخش سوم

الحمد لله، خرید حقوقی انگار امروز بسیار خوب و نیکو بوده. بسیار بسیار. (باز هم یک نگاه باید بیاندازم البته.)

خرید حقیقی:

مثبت‌های قوی امروز
===========

صف خریدهای مهم:

صف خرید:

صف خرید

$$ NBSA..نبسا $$, [۲۸.۱۲.۱۹ ۰۸:۳۱]

برترين صفوف #خريد در مچينگ معاملاتي
===========
@NBSAchannel

خرید حقیقی
=======

آن بالا یک خفولا و ثقزوی هم بود که جا افتاده.

خریدهای بسیار نیرومند حقیقی
=================

در ورازی و ثقزوی حقوقی هم خرید کرده!
فقط اکبرآقا فروش داشته.

خرید حقیقی
=========

نمادهای پر داد و ستدی که سفارش‌های خوب خرید دارند:
کگل - مبین - شفن - مارون - جم - فارس - شپدیس - پارس - همراه - اخابر

صف وبملت شد ۱۱۱ میلیون.
صف خودرو ۳۸ میلیون.
سفارش‌های نیرومند خرید:

بهترین سفارش‌های خرید
===============

mhjboursy
2020/01/18, 10:59
عمر روند
قدرت روند
میانگین قدرت
بررسی حجمی

چکارن
2
51
عالی

ولملت
2
50
خوب اگر بتواند یک مقدار مثبت بخورد عالی

غمارگ
2
49
یک مقدار ترسناک ولی اگر بتواند دو روز مثبت بخورد عالی

حپترو
3
60
فوق‌العاده

خوساز
1
31

ونوین
1
19
افتضاح!

شیران
1
16

زگلدشت
1
8

حپارسا
1
2

وپخش
2
49
حجمش کم است

گکوثر
2
49
مقاومت سنگین دارد و معلوم نیست بتواند.

غنوش
2
23
عالی
حجمش کم است

خپارس
3
73

شبریز
3
68
عالی

ثنظام
3
60
عالی

چافست
4
76
فوق‌العاده
حجم ترسناک ولی در عین حال عالی – حقیقی و حقوقی به شدت در حال خالی کردن و صف خریدش هم داده شده

خزامیا
5
81
فوق‌العاده
حجم ترسناک ولی در عین حال عالی

ورنا
5
81
فوق‌العاده
حجم ترسناک ولی در عین حال عالی

وارس
5
68
فوق‌العاده

ممسنی
5
68
عالی

خبهمن
5
63
عالی

لکما
5
58
فوق‌العاده

ونیرو
6
74
عالی

نماد
تاريخ آغاز
سال
ماه
روز
درصد رشد
روزهاي گذشته
ميله‌هاي سپري شده
رشد بر روز
رشد بر ميله

شيران
13981007
1398
10
28
37٫6
21
14
1٫79
2٫69

غنوش
13981007
1398
10
15
30٫1
8
6
3٫77
5٫02

حپارسا
13981007
1398
10
28
26٫3
21
13
1٫25
2٫02

زگلدشت
13981007
1398
10
28
24٫8
21
14
1٫18
1٫77

خبهمن
13981007
1398
10
28
22٫4
21
14
1٫06
1٫6

شبريز
13981007
1398
10
28
13٫7
21
14
0٫65
0٫98

ورنا
13981007
1398
10
28
12٫3
21
11
0٫58
1٫12

وارس
13981007
1398
10
28
9٫3
21
14
0٫44
0٫67

خپارس
13981007
1398
10
28
9٫1
21
14
0٫43
0٫65

چكارن
13981007
1398
10
28
8٫1
21
14
0٫38
0٫58

ممسني
13981007
1398
10
28
7٫6
21
14
0٫36
0٫55

خزاميا
13981007
1398
10
28
6٫9
21
14
0٫33
0٫5

ونوين
13981007
1398
10
28
5٫1
21
13
0٫24
0٫39

غمارگ
13981007
1398
10
28
1٫4
21
14
0٫07
0٫1

وپخش
13981007
1398
10
28
0٫6
21
12
0٫03
0٫05

لكما
13981004
1398
10
4
0
0
0

0

ولملت
13981007
1398
10
28
-2٫6
21
14
-0٫12
-0٫19

حپترو
13981007
1398
10
28
-3
21
14
-0٫14
-0٫21

خوساز
13981007
1398
10
28
-6٫3
21
14
-0٫3
-0٫45

ونيرو
13981007
1398
10
28
-6٫6
21
14
-0٫32
-0٫47

گكوثر
13981007
1398
10
28
-8٫2
21
14
-0٫39
-0٫59

ثنظام
13981007
1398
10
17
-10٫2
10
7
-1٫02
-1٫46

چافست
13981007
1398
10
25
-11٫5
18
13
-0٫64
-0٫88

میانگین

7٫2565217391

نماد
تاريخ آغاز
سال
ماه
روز
درصد رشد
روزهاي گذشته
ميله‌هاي سپري شده
رشد بر روز
رشد بر ميله

50شركت_فعالتر
13981007
1398
10
25
10٫3
18
13
0٫57
0٫79

_30_شركت_بزرگ
13981007
1398
10
25
11٫1
18
13
0٫62
0٫85

_آزاد_شناور
13981007
1398
10
25
7٫6
18
13
0٫42
0٫59

_بازار_اول
13981007
1398
10
25
9٫4
18
13
0٫52
0٫72

_بازار_دوم
13981007
1398
10
25
7٫5
18
13
0٫42
0٫58

_صنعت
13981007
1398
10
25
9٫2
18
13
0٫51
0٫71

_قيمت(هم_وزن)
13981007
1398
10
25
4٫1
18
13
0٫23
0٫32

_قيمت
13981007
1398
10
25
8٫6
18
13
0٫48
0٫67

_قيمت_50_شركت
13981007
1398
10
25
10٫1
18
13
0٫56
0٫78

_كل
13981007
1398
10
25
-1٫5
18
13
-0٫08
-0٫11

_كل_(هم_وزن)
13981007
1398
10
25
4٫1
18
13
0٫23
0٫32

_كل_فرابورس
13981007
1398
10
25
7٫1
18
13
0٫39
0٫54

میانگین

7٫3

در میان‌مدت هم این فرزندم به درد نخورد.
البته بهتر از بازار کار کرده (بازار ۴ درصد رشد داشته در حقیقت.) ولی بسیار ناچیز بوده اختلاف.
خیلی امید بسته بودم.

sooroosh1315
2020/01/18, 11:03
نماد
تاريخ آغاز
سال
ماه
روز
درصد رشد
روزهاي گذشته
ميله‌هاي سپري شده
رشد بر روز
رشد بر ميله

شيران
13981007
1398
10
28
37٫6
21
14
1٫79
2٫69

غنوش
13981007
1398
10
15
30٫1
8
6
3٫77
5٫02

حپارسا
13981007
1398
10
28
26٫3
21
13
1٫25
2٫02

زگلدشت
13981007
1398
10
28
24٫8
21
14
1٫18
1٫77

خبهمن
13981007
1398
10
28
22٫4
21
14
1٫06
1٫6

شبريز
13981007
1398
10
28
13٫7
21
14
0٫65
0٫98

ورنا
13981007
1398
10
28
12٫3
21
11
0٫58
1٫12

وارس
13981007
1398
10
28
9٫3
21
14
0٫44
0٫67

خپارس
13981007
1398
10
28
9٫1
21
14
0٫43
0٫65

چكارن
13981007
1398
10
28
8٫1
21
14
0٫38
0٫58

ممسني
13981007
1398
10
28
7٫6
21
14
0٫36
0٫55

خزاميا
13981007
1398
10
28
6٫9
21
14
0٫33
0٫5

ونوين
13981007
1398
10
28
5٫1
21
13
0٫24
0٫39

غمارگ
13981007
1398
10
28
1٫4
21
14
0٫07
0٫1

وپخش
13981007
1398
10
28
0٫6
21
12
0٫03
0٫05

لكما
13981004
1398
10
4
0
0
0

0

ولملت
13981007
1398
10
28
-2٫6
21
14
-0٫12
-0٫19

حپترو
13981007
1398
10
28
-3
21
14
-0٫14
-0٫21

خوساز
13981007
1398
10
28
-6٫3
21
14
-0٫3
-0٫45

ونيرو
13981007
1398
10
28
-6٫6
21
14
-0٫32
-0٫47

گكوثر
13981007
1398
10
28
-8٫2
21
14
-0٫39
-0٫59

ثنظام
13981007
1398
10
17
-10٫2
10
7
-1٫02
-1٫46

چافست
13981007
1398
10
25
-11٫5
18
13
-0٫64
-0٫88

میانگین

7٫2565217391

نماد
تاريخ آغاز
سال
ماه
روز
درصد رشد
روزهاي گذشته
ميله‌هاي سپري شده
رشد بر روز
رشد بر ميله

50شركت_فعالتر
13981007
1398
10
25
10٫3
18
13
0٫57
0٫79

_30_شركت_بزرگ
13981007
1398
10
25
11٫1
18
13
0٫62
0٫85

_آزاد_شناور
13981007
1398
10
25
7٫6
18
13
0٫42
0٫59

_بازار_اول
13981007
1398
10
25
9٫4
18
13
0٫52
0٫72

_بازار_دوم
13981007
1398
10
25
7٫5
18
13
0٫42
0٫58

_صنعت
13981007
1398
10
25
9٫2
18
13
0٫51
0٫71

_قيمت(هم_وزن)
13981007
1398
10
25
4٫1
18
13
0٫23
0٫32

_قيمت
13981007
1398
10
25
8٫6
18
13
0٫48
0٫67

_قيمت_50_شركت
13981007
1398
10
25
10٫1
18
13
0٫56
0٫78

_كل
13981007
1398
10
25
-1٫5
18
13
-0٫08
-0٫11

_كل_(هم_وزن)
13981007
1398
10
25
4٫1
18
13
0٫23
0٫32

_كل_فرابورس
13981007
1398
10
25
7٫1
18
13
0٫39
0٫54

میانگین

7٫3

در میان‌مدت هم این فرزندم به درد نخورد.
البته بهتر از بازار کار کرده (بازار ۴ درصد رشد داشته در حقیقت.) ولی بسیار ناچیز بوده اختلاف.
خیلی امید بسته بودم.

شاید باید با ی چیز های دیگه هم ترکیب بشه که فقط 10 سهم سوده ده نخست را انتخاب کنه

بنظرتون 10 سهم نخست چه حسن های دیگری هم دارند ؟ (داشتند در واقع) (علت رشد 10 سهم نخست را تک تک می توانید بیان کنید؟)

همنطور علت رشد نکردن 10 سهم اخر

mhjboursy
2020/01/18, 11:24
شاید باید با ی چیز های دیگه هم ترکیب بشه که فقط 10 سهم سوده ده نخست را انتخاب کنه

بنظرتون 10 سهم نخست چه حسن های دیگری هم دارند ؟ (داشتند در واقع) (علت رشد 10 سهم نخست را تک تک می توانید بیان کنید؟)

همنطور علت رشد نکردن 10 سهم اخر
ده تای بالا هم گمان کنم زیاد جالب نیستند.
بگذارید یک لحظه...
آری...
اصلا به درد نمی‌خورند.
این بهترین‌های کل بازار است:
https://i.vgy.me/GWACGo.png
بهترین من که شیران باشد ۲۰ام جدول است!!! /:.ohno-smiley.:/
خبهمن که پنجمین رتبه (جزو خوب‌های من) است در کل بازار ۷۷ام است!!! /:.ohno-smiley.://:.ohno-smiley.://:.ohno-smiley.:/
یعنی فاجعه.
حتی فکر هم نباید به آن کرد.
(البته من جور دیگری به آن می‌اندیشم. ولی نه این‌جوری. باید خروجی کلا تغییر پیدا کند.)

mhjboursy
2020/01/19, 17:20
افزایش سرمایه
=========

کدام شرکت‌ها افزایش سرمایه دارند؟ (https://donyayebourse.com/fa/content/opinion/57466/%DA%A9%D8%AF%D8%A7%D9%85-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D9%87%D8%A7-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%B3%D8%B1%D9%85%D8%A7%DB%8C%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%AF)
https://donyayebourse.com/files/%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%B4%20%D8%B3%D8%B 1%D9%85%D8%A7%DB%8C%D9%87%20%D9%87%D8%A7%20%D8%A7% D8%B2%20%DB%8C%DA%A9%20%D8%A2%D8%A8%D8%A7%D9%86%20 %D8%AA%D8%A7%2025%20%D8%AF%DB%8C%2098.jpg

سرنوشت 60 سهم پس از تجدید ارزیابی
(https://donyayebourse.com/fa/content/opinion/57768/%D8%B3%D8%B1%D9%86%D9%88%D8%B4%D8%AA-60-%D8%B3%D9%87%D9%85-%D9%BE%D8%B3-%D8%A7%D8%B2-%D8%AA%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A7%D8%B1%D8%B2%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C?utm_cam paign=social_signals&utm_source=telegram&utm_medium=channel)https://donyayebourse.com/files/%D8%AA%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF%20%D8%A7%D8%B1%D8%B 2%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C%20%D9%87%D8%A7%20%D8%A7% D8%B2%20%D8%B3%D8%A7%D9%84%2094%20%D8%AA%D8%A7%20% D8%A7%D9%84%D8%A7%D9%86.jpg

https://donyayebourse.com/fa/content/opinion/52356/%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%85%D9%84%D9%87-%D8%B3%D9%87%D8%A7%D9%85-%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D9%85%D9%88%D8%AC-%D8%AA%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A7%D8%B1%D8%B2%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C-%D8%A2%DB%8C%D8%A7-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D9%85%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D9%86%D8%AF

https://donyayebourse.com/fa/content/opinion/57568/%D8%AA%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A7%D8%B1%D8%B2%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D8%BA-%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D9%87%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D8%B3%D9%87%D8%A7%D9%85

mhjboursy
2020/01/20, 07:02
https://i.vgy.me/DbcuhS.png

mhjboursy
2020/01/21, 10:47
حقیقی حقوقی‌های خاص:
https://i.vgy.me/1zt5Uj.png
شزنگ عالی است. ولی مانند همیشه: عالی را نمی‌توان خرید.

mhjboursy
2020/02/16, 19:53
بررسی رشدهای بزرگ سال ۹۱
==================
یک بررسی داشتم پیش‌تر (یک سال و نیم پیش) که نمی‌دانم در کدام جستار بوده... در آن آمده بودم رشدهای بزرگ سال ۹۱ را مرتب کرده بودم (آهان! از جنس مطلب می‌توان حدس زد که احتمالا در جستار تدبیر و امید بوده).
بررسی این رشدها (در سال ۹۱) می‌تواند برای اکنون کمک کننده باشد.

چند نتیجه گیری از آن:
آخرین آغازهای رشد مربوط به بانک و سرمایه‌گذاری و خودرو است انگار. (تا اوایل سال ۹۲ هم برخی رشدشان به تاخیر افتاده)
دستگاه‌ها (بترانس و بکاب و بشهاب و لابسا و وتوشه) به همراه فنی‌مهندسی‌ها آخرین پایان رشدها را از آن خود کردند. (تا پایان سال ۹۳ ادامه داشته برای برخی)
بیشترین رشدها: كفرا شبريز قشكر كاذر شنفت پسهند قصفها شيران لخزر
آنهایی که رشدشان ادامه‌دار بوده و افت شدید نداشته‌اند: كفرا شنفت كاذر كگاز شپارس پسهند شكربن پتاير كفپارس. (خیلی شبیه بیشترین رشدها است.) (گروه ک و پ و شاید ش)

جمع‌بندی: اکنون که بازار رشد اصلی را تمام کرده و رشد فرعی‌اش هم به میانه‌ رسیده باید برویم سراغ بانک‌ها و خودرویی‌ها و سرمایه‌گذاری‌ها. اگر از کانه‌های‌غیر‌فلزی و پلاستیک و شیمیایی موارد خاص جامانده‌ای وجود داشت بد نیست به آنها نیز نگاهی بیاندازیم.

mhjboursy
2020/03/22, 14:41
سلام
ب نظرم سهامی ک افزایش ازتجدیددارن هنوز سودهای بالای میدن مهم اینه کدوم سهم انتخاب کنیم
من توسالی ک گذشت بهترین بازده عمربورسیم حدود ۸سال ک توبورسم رواز سهم غگل گرفتم چراچون تک سهم شده بودم باتمام کدهایی ک داشتم یاتا ۹۰٪غگل گرفته بودم یاالان ک بکام وخودرووخصدرا دارم مقداری هم خساپا
بااین وجود هنوز سهمای خوبی میشه شکارکردباتشکرازهمه دوستان سال نو اهالی سایت وزین فروم بورسی پرسبزی سبد باشه ک هیچ وقت قرمزی نبینید
یک مقدار دوستان روی افزایش سرمایه بحث می‌کنند.
درست است که در افزایش سرمایه‌ها موارد عالی‌ای داشته‌ایم.
ولی پرسشی باید مطرح کنم. این رشدها برای خود افزایش سرمایه است یا به خاطر کوچک بودن نمادها (شرکت‌ها)؟
مثلا مقایسه می‌کنیم... ایران خودرو را با خگستر و ختوقا. ختوقا ۵۰۰ درصد افزایش سرمایه داشت. ایران خودرو ۲۰۰۰ درصد. خگستر ۱۷۰۰ درصد.
کدام درصد بیشتری دارند؟ کدام رشد بیشتری داشته‌اند؟
ایران خودرو نسبت به بازار حتی افت هم داشته. به خصوص این اواخر.
یا مقایسه بکنیم بازگشایی غگل را همین اواخر در برابر بازگشایی وبصادر و وتجارت زمانی که وتجارت از ۱۷۰۰ ریال به ۵۰۰ ریال رسید رشد زیادی نداشته. حتی از بازار هم عقب مانده.
و موضوع دیگر اینکه شرکت‌های کوچکی هم که افزایش سرمایه نداشته‌اند هم رشدهای خوبی کرده‌اند.

نتیجه‌گیری اینکه موضوع اصلی انگار (در این بازار حبابی که رشدهایش به خاطر تورم است) افزایش سرمایه نیست و کوچک بودن شرکت موضوع اصلی است. ولی افزایش سرمایه می‌تواند حکم یک مکانیزم ماشه و تحریک و هشدار (سیگنال) داشته باشد.

mhjboursy
2020/03/22, 16:05
رشدهای سال ۹۸
==========
بهترین رشدهای سال ۹۸:
https://i.vgy.me/c0XrZd.png
کمترین رشدهای سال ۹۸:
https://i.vgy.me/lNKwWS.png
رشد شاخص‌ها در سال ۹۸:
https://i.vgy.me/n70Ky4.png
https://i.vgy.me/EphW78.png

mhjboursy
2020/03/22, 16:26
رشدهای سال ۹۸
==========
بهترین رشدهای سال ۹۸:
کمترین رشدهای سال ۹۸:
رشد شاخص‌ها در سال ۹۸:

دوستان نتیجه گیری بفرمایند.
نتیجه‌گیری‌های من:
۱- نمادهای با رشد عالی امسال بلااستثناء کوچک بوده‌اند.
۲- نمادهای عقب‌مانده نیمی بزرگ (مانند ذوب) و نیمی کوچک (مانند خاهن-حرهشا-غپونه) بودند.
۳- رشد شاخص‌ها کاملا در حد انتظار بوده (درست بوده). نمادهای بنیادی (ارز محور - انرژی محور) که در آغاز (یعنی سال ۹۷) رشد کرده بودند امسال رشد نکردند. و نیز نمادهایی که آهسته و پیوسته همواره یک رشد آرامی دارند (مانند رایانه‌ و مخابرات و نیروگاه).
۴- رشدهای بزرگ همگی برای شاخص‌های کوچک است.
۵- احتمالا شاخص کل هم وزن با ۴۴۰ درصد رشد و رتبه نهم در بین ۳۵ شاخص یک دروغ بزرگ است! (همین‌جوری چشمی هم نگاه می‌کنم شمار نمادهای موجود در شاخص‌های پایینی‌اش باید بیشتر از آنهایی باشد که بالایش قرار گرفته‌اند.)

mhjboursy
2020/03/22, 16:32
مقایسه تورم سال ۹۱ و ۹۷
===============

از 13910101 تا 13930101

از 13970101 تا 13990101

درصد رشد
نماد

درصد رشد
نماد

569
كاني غيرفلزي

2212
زراعت

558
فراورده نفتي

1817
وسايل ارتباطي

521
محصولات كاغذ

1594
کاشي و سراميك

497
زراعت

1440
كاني غيرفلزي

444
وسايل ارتباطي

1397
محصولات كاغذ

441
لاستيك

1022
اداره بازارمال

421
فني مهندسي

1019
ذغال سنگ

397
محصولات فلزي

1000
غذايي بجز قند

343
حمل و نقل

925
كل (هم وزن)

337
شيميايي

830
قند و شكر

313
سيمان

826
ماشين آلات

283
کاشي و سراميك

800
سيمان

259
مواد دارويي

790
مواد دارويي

246
غذايي بجز قند

784
لاستيك

225
كانه فلزي

762
دستگاههاي برقي

221
ماشين آلات

661
محصولات فلزي

218
دستگاههاي برقي

566
انبوه سازي

210
چند رشته اي ص

531
آزاد شناور

205
كل

519
بيمه و بازنشسته

189
سرمايه گذاريها

509
فني مهندسي

176
آزاد شناور

505
كانه فلزي

163
بانكها

475
سرمايه گذاريها

162
مالي

453
فلزات اساسي

129
رايانه

434
مالي

126
فلزات اساسي

414
سايرمالي

126
بيمه و بازنشسته

397
چند رشته اي ص

73
ذغال سنگ

388
شيميايي

73
خودرو

385
بانكها

64
انبوه سازي

384
حمل و نقل

61
راديويي

366
خودرو

43
قند و شكر

342
فراورده نفتي

23
سايرمالي

327
كل

اداره بازارمال

316
امين آب،برق،گ

كل (هم وزن)

256
راديويي

امين آب،برق،گ

197
رايانه

mhjboursy
2020/03/22, 19:26
از دیدی دیگر:

از 13970101 تا 13990101
از 13910101 تا 13930101

نماد
درصد رشد
درصد رشد
نسبت ۹۷ به ۹۱

كاني غيرفلزي
1440
569
2.5

فراورده نفتي
342
558
0.6

محصولات كاغذ
1397
521
2.7

لاستيك
784
441
1.8

فني مهندسي
509
421
1.2

محصولات فلزي
661
397
1.7

حمل و نقل
384
343
1.1

شيميايي
388
337
1.2

سيمان
800
313
2.6

کاشي و سراميك
1594
283
5.6

مواد دارويي
790
259
3.1

غذايي بجز قند
1000
246
4.1

كانه فلزي
505
225
2.2

ماشين آلات
826
221
3.7

دستگاههاي برقي
762
218
3.5

چند رشته اي ص
397
210
1.9

كل
327
205
1.6

سرمايه گذاريها
475
189
2.5

آزاد شناور
531
176
3.0

بانكها
385
163
2.4

مالي
434
162
2.7

رايانه
197
129
1.5

فلزات اساسي
453
126
3.6

بيمه و بازنشسته
519
126
4.1

ذغال سنگ
1019
73
14.0

خودرو
366
73
5.0

انبوه سازي
566
64
8.8

راديويي
256
61
4.2

قند و شكر
830
43
19.3

سايرمالي
414
23
18.0

نتیجه‌گیری:
۱- شاخص کل ۱٫۶ برابر رشد کرده. متاسفانه شاخص هم‌وزن را نداریم وگرنه داده‌های درست‌تری داشتیم. به هر روی... ما هم ملاک را می‌گذاریم همین‌ ۱٫۶ برابر شدن رشد (نسبت به سال ۹۱).
۲- عجیب است که چرا ۱٫۶ برابر؟ احتمالا این شش دهم برابر حباب روی حباب است. چرا که جهش تورم در سال ۹۷ و ۹۱ تقریبا برابر بود (۳ برابر شدن ارز). البته چرا... این را می‌توان به گونه‌ای توجیه کرد! در سال ۱۳۹۲ آمدند یک کار بد و مسخره انجام دادند و سودهای بانکی را بالاتر از تورم بردند و با آن کار باعث شدند پول از بازار(ها) جمع شود و آن تورم مصنوعی شاید دلیل این اختلاف ۰٫۶ برابری بوده باشد... که تا کنون مورد مشابهی مشاهده نشده در این سال‌های اخیر.
۳- اما نکته‌ی مهمی که دنبالش هستیم ستون سومی است که ایجاد کرده‌ایم. اعداد بالا یعنی بد و اعداد کم یعنی خوب.
۴- اعداد عجیب به خاطر پدیده‌های خاص هستند. مانند زراعت که از فهرست حذف شد. یا قند و سایر مالی. یا ذغال‌سنگ.
۵- این نمادها نسبت کمتر از ۱٫۶ دارند: فراورده نفتي + حمل و نقل + شيميايي + فني مهندسي + رايانه (فنی مهندسی و فراورده‌های نفتی گمان کنم بهتر باشند برای بررسی.)
۶- آن بررسی‌ای که در گذشته کرده بودیم گمان کنم بهتر بود. اینکه «زمان» آغاز و پایان رشد نمادهای مختلف و صنایع مختلف در گذشته (یعنی سال ۹۱) در چه بازه‌ای بوده و بعد بیاییم آنها را روی اکنون پیاده کنیم.
۷- از چند جهت (با چند پالایه) که نگاه کنیم فنی مهندسی انگار خوب است و جای رشد دارد. هم از دید زمان و هم از دید میزان رشد و هم نسبت میزان رشد (اکنون نسبت به گذشته). البته این کوتاه مدت نیست. بررسی برای بازه‌ی شش ماهه باید باشد.

sooroosh1315
2020/03/22, 19:29
رشدهای سال ۹۸
==========
بهترین رشدهای سال ۹۸:
کمترین رشدهای سال ۹۸:
رشد شاخص‌ها در سال ۹۸:

سلام و عرض ادب آقا محمد حسین

امکانش هست، لیست برترین سهام را با مشخصات کانسلیم بررسی کنید

و فرق این شرکت های کوچک را با آن شرکت های کوچک که رشد نکرده اند در آورید؟

یا حتی مثلا درهاور با دعبید مقایسه کنید

mhjboursy
2020/03/22, 23:50
سلام و عرض ادب آقا محمد حسین

امکانش هست، لیست برترین سهام را با مشخصات کانسلیم بررسی کنید

و فرق این شرکت های کوچک را با آن شرکت های کوچک که رشد نکرده اند در آورید؟

یا حتی مثلا درهاور با دعبید مقایسه کنید
سلام داداش، @};-
کانسلیم بلد نیستم. کلا خودتان بهتر می‌دانید که بررسی بنیادی بلد نیستم. (شما خودتان اگر نکته‌ای دارید لطفا بفرمایید استفاده کنم/کنیم.)
اما یک چیز را می‌دانم که دست کم در کانسلیم هست که در رشدهای تیز کنونی که عموما مربوط به نمادهای کوچک می‌باشد وجود ندارد. و آن همین نخستین و دومین ویژگی کانسلیم است. درآمدهای جاری هر فصل و سود سالانه.

اینها خیلی‌هایشان که رشدهای بزرگ کرده‌اند از دید بنیادی در وضعیت جالبی به سر نمی‌برند.

البته بررسی درست و حسابی نکرده‌ام. نمی‌دانم کسی این کار را کرده یا نه؟

در مورد سهامدار عمده... خوب... غگل یادم می‌آید که سهامدار عمده‌ی دوم کامل فروخت آمد بیرون. منظور از سهامدار عمده احتمالا این را هم شامل می‌شود. (نه صرفا ۵۰ درصدی.!؟؟)

کلا گمان نکنم کانسلیم این نوع رشدها را هدف گرفته باشد و این گونه رشدها ربطی به کانسلیم داشته باشند.

کانسلیم بیشتر بنیادی است. اینجا نه نموداری و نه بنیادی و نه روانشناسی و تابلوخوانی و ... زیاد به درد نمی‌خورد. بلکه به گمان من بررسی کلان (تورم) به درد می‌خورد در وهله‌ی نخست و در مرحله‌ی بعد هم بررسی اثرات اقتصاد کلان (تورم) روی بورس و نمادها مهم است.
(بنیادی کیلو چند؟ نموداری کیلو چند؟ حتی گاهی حقیقی‌حقوقی کیلو چند؟ زمانی که دارد از آسمان اکبرآقا می‌بارد...)

درآمد های جاری هر فصل
Current quarterly earnings
C

سود سالانه
Annual earnings
A

محصول، خدمات یا مدیریت جدید
New Product, service or management
N

عرضه و تقاضا
Supply and demand
S

پیشرو یا عقب مانده
Leader or laggard
L

حمایت سرمایه گذار عمده

Institutional sponsorship
I

روند بازار
Market Direction
M

sooroosh1315
2020/03/23, 04:59
سلام داداش، @};-
کانسلیم بلد نیستم. کلا خودتان بهتر می‌دانید که بررسی بنیادی بلد نیستم. (شما خودتان اگر نکته‌ای دارید لطفا بفرمایید استفاده کنم/کنیم.)
اما یک چیز را می‌دانم که دست کم در کانسلیم هست که در رشدهای تیز کنونی که عموما مربوط به نمادهای کوچک می‌باشد وجود ندارد. و آن همین نخستین و دومین ویژگی کانسلیم است. درآمدهای جاری هر فصل و سود سالانه.

اینها خیلی‌هایشان که رشدهای بزرگ کرده‌اند از دید بنیادی در وضعیت جالبی به سر نمی‌برند.

البته بررسی درست و حسابی نکرده‌ام. نمی‌دانم کسی این کار را کرده یا نه؟

در مورد سهامدار عمده... خوب... غگل یادم می‌آید که سهامدار عمده‌ی دوم کامل فروخت آمد بیرون. منظور از سهامدار عمده احتمالا این را هم شامل می‌شود. (نه صرفا ۵۰ درصدی.!؟؟)

کلا گمان نکنم کانسلیم این نوع رشدها را هدف گرفته باشد و این گونه رشدها ربطی به کانسلیم داشته باشند.

کانسلیم بیشتر بنیادی است. اینجا نه نموداری و نه بنیادی و نه روانشناسی و تابلوخوانی و ... زیاد به درد نمی‌خورد. بلکه به گمان من بررسی کلان (تورم) به درد می‌خورد در وهله‌ی نخست و در مرحله‌ی بعد هم بررسی اثرات اقتصاد کلان (تورم) روی بورس و نمادها مهم است.
(بنیادی کیلو چند؟ نموداری کیلو چند؟ حتی گاهی حقیقی‌حقوقی کیلو چند؟ زمانی که دارد از آسمان اکبرآقا می‌بارد...)

درآمد های جاری هر فصل
Current quarterly earnings
C

سود سالانه
Annual earnings
A

محصول، خدمات یا مدیریت جدید
New Product, service or management
N

عرضه و تقاضا
Supply and demand
S

پیشرو یا عقب مانده
Leader or laggard
L

حمایت سرمایه گذار عمده

Institutional sponsorship
I

روند بازار
Market Direction
M

سلام و صبح بخیر
بالاخره این شرکت کوچیک با آن شرکت کوچیک ی فرقی باید داشته باشه

مثلا شرکت پارسال 100 میلیون ضرر ساخته امسال 50 میلیون ضرر ساخته و بخاطر کاهش 50 درصدی ضرر قیمتش 100 درصد رشد کرده (یجورایی پی بر ای، بدتر هم شده، ولی در اصل شرکت رو به رشد بهبود بوده؟! )

سهم خرینگ مثلا زیاد باهاش بودم، چیز خاصی در گزارش هاش نبود و با هر 20-50 درصد رشد، نامه میزدن که هیچ اتفاقی رخ نداده و بخاطر جو بازار هست و حباب است، روی قیمت 200-300 تومان مثلا، الان فکر می کنم 2000 تومان است
رو 500-600 تومان باز نامه میزدن

یکبار رو 1200 تومان (بررسی نکردم، همینجوری میگم) موفق شدن فلان کار ها را انجام بدن و رفتن تو اخبار تلویزیون و.... قیمت آسانسوری 100 درصد رشد کرد یکبار

نمی دونم، ولی حتما ی فرق هایی دارن، (کاش دوستان بنیادی کار هم مشارکت می کردن و اجازه میدادن ازشون یاد بگیریم)

یک چیز های دیگری هم مثلا در مورد خرینگ می گفتن که سهامدار عمده، سهامش گروی بانک است و باهاش وام گرفته، ی برگ سهمم نمی تونه بفروشه (خشک شدن و شناور ناچیز تر شدن)

قطعا باید بشینیم تک تک اطلاعیه های کدالشون رو ریز به ریز بررسی کنیم. ببینیم در این 18 ماه چه اتفاقاتی رخ داده، ترجیحا مثلا از یک گروه

mhjboursy
2020/03/23, 13:14
یک چیز های دیگری هم مثلا در مورد خرینگ می گفتن که سهامدار عمده، سهامش گروی بانک است و باهاش وام گرفته، ی برگ سهمم نمی تونه بفروشه (خشک شدن و شناور ناچیز تر شدن)

سلام.
این یک چیز خیلی مهم است. این فرق دارد. واقعا می‌تواند بترکاند. جنسش یک چیز عالی است.
====================
در مورد کانسلیم... مطمئنا در تلگرام و کلا در فجازی کسانی پیدا می‌شوند که پیشنهادهایی از این جنس می‌دهند... آدم می‌تواند برود سابقه‌ی آنها را معرفی کند و ببیند چند پیشبینی‌های شش ماه گذشته‌شان چقدر رشد کرده. (به ما هم خبر بدهد.)

mhjboursy
2020/03/23, 16:26
سلام.
این یک چیز خیلی مهم است. این فرق دارد. واقعا می‌تواند بترکاند. جنسش یک چیز عالی است.
====================
در مورد کانسلیم... مطمئنا در تلگرام و کلا در فجازی کسانی پیدا می‌شوند که پیشنهادهایی از این جنس می‌دهند... آدم می‌تواند برود سابقه‌ی آنها را معرفی کند و ببیند چند پیشبینی‌های شش ماه گذشته‌شان چقدر رشد کرده. (به ما هم خبر بدهد.)
چند نکته ساده ولی مهم:
(قیمت) سهام مانند یک ظرف است.
یک گنجایشی دارد، یک ورودی‌ای دارد و یک خروجی‌ای.
اکنون این رشد عظیم بورس به خاطر این است که یک پول کوری دارد از خارج از بورس وارد بورس می‌شود. در نمادهای بزرگ کاری نکرده. در نمادهای کوچک پول‌های درشت می‌آیند وارد این ظرف کوچک می‌شوند و حتی اگر سهامدار عمده تمام سهامش را عرضه کند باز نمی‌تواند تقاضا را پوشش دهد.
پس کار ما (در کل) این می‌شود که بسنجیم چه مقدار پول دارد وارد نماد می‌شود و چقدر خارج می‌شود (یا به قول جناب سروش شناوری چقدر خشک شده). ولی این یک موضوع سهل ممتنعی است. واقعا یک سهل ممتنع است. در دید نخست بسیار ساده می‌رسد ولی در عمل چیزی برای سنجش اینها به ذهن نمی‌رسد. با چه ابزاری باید بررسی کرد؟ چه چیزی را اصلا باید بررسی کرد؟

شناوری‌ای را که سازمان بورس اعلام می‌کند؟ یعنی جمع سهام سهامداران درصدی؟ نه. آری اما نه. زمانی که سهام سهامداران درصدی از ۵۰ درصد به ۷۰ درصد می‌رسد معمولا یک امر مبارکی است. باید این گونه باشد. ولی خوب ... این کار را خیلی وقت‌ها زمانی می‌کنند که بازار در حال افت است... و شاید بازار که برگردد همین را عرضه کنند. شاید این جیب آن جیب کرده‌اند و از خودشان خرید کرده‌اند تا دارایی‌هایشان را یک کاسه کنند.
زمانی که دارایی‌های سهامداران درصدی از ۷۰ درصد به ۵۰ درصد می‌رسد باید یک امر شومی تلقی گردد. ولی خیلی وقت‌ها این‌گونه نیست. مثلا شاید در بازار خوبی مانند بازار اکنون هجوم متقاضیان باعث شده که اینها دست به فروش بزنند و باز هم شاهد رشد باشیم.

یک جاهایی این چیزها بد است و یک جاهایی خوب و کلا یک سردرگمی و کمبود داده‌هایی وجود دارد. بخشی از آنچه که دارد رخ می‌دهد را اصلا نمی‌توانیم ببینیم.
و بدتر اینکه هر چه می‌بینیم فقط از سوی بخش عرضه کننده است (سهامداران درصدی). از سوی بخش تقاضا چیزی را نمی‌توان دید. نمی‌توان از سمت تقاضا پرسید چقدر پول داری و چقدر قرار است به این نماد یا به کل بازار تزریق کنی.

یک چیزهایی را نصفه‌نیمه می‌توان روی تابلو مشاهده کرد... ولی زیاد قاعده مند نیست و حتی نمی‌توان درصد درستی‌اش را تخمین زد. همین‌جور روی نمودار. یک حسی به آدم منتقل می‌شود... ولی فقط یک حس است.

mhjboursy
2020/03/24, 00:51
چند نکته ساده ولی مهم:
(قیمت) سهام مانند یک ظرف است.
یک گنجایشی دارد، یک ورودی‌ای دارد و یک خروجی‌ای.
اکنون این رشد عظیم بورس به خاطر این است که یک پول کوری دارد از خارج از بورس وارد بورس می‌شود. در نمادهای بزرگ کاری نکرده. در نمادهای کوچک پول‌های درشت می‌آیند وارد این ظرف کوچک می‌شوند و حتی اگر سهامدار عمده تمام سهامش را عرضه کند باز نمی‌تواند تقاضا را پوشش دهد.
پس کار ما (در کل) این می‌شود که بسنجیم چه مقدار پول دارد وارد نماد می‌شود و چقدر خارج می‌شود (یا به قول جناب سروش شناوری چقدر خشک شده). ولی این یک موضوع سهل ممتنعی است. واقعا یک سهل ممتنع است. در دید نخست بسیار ساده می‌رسد ولی در عمل چیزی برای سنجش اینها به ذهن نمی‌رسد. با چه ابزاری باید بررسی کرد؟ چه چیزی را اصلا باید بررسی کرد؟

شناوری‌ای را که سازمان بورس اعلام می‌کند؟ یعنی جمع سهام سهامداران درصدی؟ نه. آری اما نه. زمانی که سهام سهامداران درصدی از ۵۰ درصد به ۷۰ درصد می‌رسد معمولا یک امر مبارکی است. باید این گونه باشد. ولی خوب ... این کار را خیلی وقت‌ها زمانی می‌کنند که بازار در حال افت است... و شاید بازار که برگردد همین را عرضه کنند. شاید این جیب آن جیب کرده‌اند و از خودشان خرید کرده‌اند تا دارایی‌هایشان را یک کاسه کنند.
زمانی که دارایی‌های سهامداران درصدی از ۷۰ درصد به ۵۰ درصد می‌رسد باید یک امر شومی تلقی گردد. ولی خیلی وقت‌ها این‌گونه نیست. مثلا شاید در بازار خوبی مانند بازار اکنون هجوم متقاضیان باعث شده که اینها دست به فروش بزنند و باز هم شاهد رشد باشیم.

یک جاهایی این چیزها بد است و یک جاهایی خوب و کلا یک سردرگمی و کمبود داده‌هایی وجود دارد. بخشی از آنچه که دارد رخ می‌دهد را اصلا نمی‌توانیم ببینیم.
و بدتر اینکه هر چه می‌بینیم فقط از سوی بخش عرضه کننده است (سهامداران درصدی). از سوی بخش تقاضا چیزی را نمی‌توان دید. نمی‌توان از سمت تقاضا پرسید چقدر پول داری و چقدر قرار است به این نماد یا به کل بازار تزریق کنی.

یک چیزهایی را نصفه‌نیمه می‌توان روی تابلو مشاهده کرد... ولی زیاد قاعده مند نیست و حتی نمی‌توان درصد درستی‌اش را تخمین زد. همین‌جور روی نمودار. یک حسی به آدم منتقل می‌شود... ولی فقط یک حس است.
گفتم نمودار.
در کارگاه حجم هم مقداری درباره‌اش شاید گفتگو کرده باشیم.
زمانی که یک نمودار قیمت رو به بالا دارد حرکت می‌کند ولی نمودار حجم رشدی نشان نمی‌دهد و بلکه گاهی افت هم دارد این می‌تواند نشانه‌ی خشک بودن باشد. ولی این رابطه همیشگی نیست. گاهی این حالت (رشد قیمتی بدون حجم) را داریم ولی صرفا یک رشد موقت و چند روزه است. به خاطر این است که سهامداران (به خصوص سهامداران درصدی) چند درصد بالاتر می‌خواهند عرضه کنند. بارها در کارگاه حجم این مورد را دیده‌ایم و نشان داده‌ام (اگر اشتباه نکنم): نمودار قیمت دارد افت می‌کند بعد همین‌جوری برمی‌گردد و بدون حجم رشد می‌کند و بعد یک حجم می‌خورد و دوباره می‌رود قاطی باقالی‌ها!
=================
جمع‌بندی این‌چیزهایی که گفتم این است که به نگر من، این موارد (مانند همه‌جاهای بورس) آمیخته‌ای از چند عامل است. ما دقیق نمی‌توانیم اینها را از هم جدا کنیم و نیازمند کار بیشتر است. می‌دانیم که کم شدن حجم می‌تواند نشانه‌ی خشک شدن شناوری باشد. ولی می‌بینیم یک جا نتیجه می‌دهد و واقعا نشانه‌ی خشک شدن شناوری است و یک جا نیست. و یا اینکه یک جا هست و باعث رشد قیمت می‌شود و یک جای دیگر هم باز نشانه‌ی خشک شدن هست ولی باعث رشد قیمتی مناسب نمی‌شود.
نه باید این عوامل را رها کرد. و نه باید خشک و ساده از آنها استفاده کرد. این‌گونه که مثلا بگوییم هر جا حجم کم شد خوب است. یا هر جا روی تابلو فروشنده یک حمله‌ی کوچک کرد و نتوانست زیاد بفروشد و پایین ببرد و «سپس» هر چه که فروشنده می‌گذاشت ازش بر می‌داشتند و فروشنده به سفارش‌های خریدار حمله نمی‌کرد بلکه خریدار به سفارش‌های فروشنده حمله می‌کرد خوب است. نه. این‌گونه نباید (خشک و ساده) بیاندیشیم.

Mehdi1400
2020/03/25, 22:57
رشدهای سال ۹۸
==========
بهترین رشدهای سال ۹۸:

با سلام و احترام خدمت محمد حسین عزیز

این کار شما برای محاسبه عملکرد یک ساله ی نمادها را داشتم دستی انجام میدادم برای صرفا شاخص گروها
حدودا یک ساعتی وقتم گرفته شد که دیدم شما با چند خط برنامه در کسری از زمان روانه سایت کردید.
آفرین
زکات علم تان هم بدهید ثواب دارد

در رابطه با نمادهای پر بازده یک نگاه کلی هم بیاندازید به نظرم مشخص است که غالبا به دلیل افزایش سرمایه اینچنین رشدهایی کرده اند
و البته این رشدها متعلق به نمادهای کوچک است.
اما به نظرم بعضی از نمادها بخشی از رشدشان را در سال 97 انجام داده بودند. و به ثواب نزدیکتر است که از ابتدای روندها محاسبات انجام شود.
چند تای اولی که چک کردم دقیقا از فروردین سال 98 حرکتشان شروع شده است.

اما سئوال اصلی این است که آیا در سال جاری هم رشدهای بالای 1000 درصدی اینقدر زیاد خواهند بود؟
اگر اینچنین است، میشود برآوردی از بیشینه بازده داشت؟
و محرک اصلی برای رشد کماکان افزایش سرمایه است یا عامل دیگر ظهور خواهد کرد؟
به تعبیری آیا دیگر سهمی چه کوچک و چه بزرگ مانده است که تازه شروع به حرکت کند؟
یا باید از همین ها انتظار داشت؟ یا حداقل از آنها که در میانه رشد بین برترین ها و کمترین ها جای میگیرند؟

Mehdi1400
2020/03/25, 23:09
یک سئوال دیگر

الان اگر بخواهید رشد بر روز را برای این سهام بدست بیاورید
همین رشد را تقسیم بر 365 میکنید؟
برای غنوش که میشود 7.3 قابل باور است؟!
یعنی تاثیر سود مرکب است این؟

mhjboursy
2020/03/26, 02:15
با سلام و احترام خدمت محمد حسین عزیز
.....

سلام و احترام و تبریک سال نو @};-
محاسبات دقیق نیست چون یک سری را افزایش سرمایه‌هایشان را (سازمان بورس - tsecelint) حساب نکرده! (و من هم که از اینها داده گرفته‌ام...) - موضوع دیگر اشتباه این است که برای یک سری نمادها قیمت سال ۹۷ را صفر گرفته سازمان بورس! (مانند ومشان که اکنون دستی حساب کردم 1140 درصد رشد داشته) - موضوع دیگر این است که برخی نمادها بسته بودند... من تنها نمادهایی که در پایان سال باز بودند را حساب کردم.
محاسبه درست، گمان کنم، کل سال ۹۷ و ۹۸ با هم باشد برای اینکه بسیاری از رشدها را یادم می‌آید حساب می‌کردم از آغاز سال ۹۷ بوده. (به خصوص نمادهای بنیادی که بر خلاف کلیت بازار سال ۹۷ بیدار بودند و سال ۹۸ خواب.) اکنون حساب کردم. اینجا: https://i.vgy.me/6FxTkS.png (https://i.vgy.me/6FxTkS.png)
تقسیم حتی لزوما بر ۳۶۵ هم نیست!!! چون میله مهم است. یعنی روز کاری. مثلا اکنون حساب کردم... بایکا بیشترین رشد دو ساله را داشته. با 7200 درصد رشد. ولی در این دو سال تنها ۱۶۰ روز باز بوده! /.:blinksmiley.:/ که می‌افتد... روزی... ۴۵ درصد؟ laughingsmileylaughingsmileylaughingsmiley بایستید ببینم... مرکب هم بخواهیم حساب کنیم... روزی ۲٫۷٪ !!!!! جالب است... بدون وقفه صد و شصت روز، روزی ۳ درصد رشد داشته در این دو سال! تازه برای من در ۹۸/۰۶/۱۱ یک افت ۶۵ درصدی هم نشان می‌دهد که احتمالا دوباره خرابکاری سازمان بورس در ارایه داده‌ی صحیح است. احتمالا همین ۷۲۰۰ درصد را باید در یک ۱۰۰ درصد هم ضرب کنیم و ۱۴۰۰۰ درصد حساب کنیم. /:.ph34r-smiley.:/ (این‌جوری می‌افتد روزی ۶ درصد!) و بیشتر این رشد ۱۴ هزار درصدی را هم مدیون جهش ۴۱۶ درصدی قیمتش است به خاطر افزایش سرمایه.
توجه شما را جلب می‌کنم به انتهای جدول. اینجا: https://i.vgy.me/0Hhi4V.png (https://i.vgy.me/0Hhi4V.png)جایی که نمادی مانند فبستم وجود دارد که شش ماه است در جا می‌زند. یا کباده یا فنرژی و ... اینها از دو جنبه دارای اهمیت هستند. یک اینکه گویا هر نماد کوچکی یا هر نماد کوچکی که افزایش سرمایه داشته باشد صرفا انگار مطلوب نیست. و دو اینکه اینها همان نمادهای کوچکی هستند که ممکن است در آینده رشد کنند! مثلا آن روز من چشمم به تشتاد افتاده بود و برایم جالب بود. (چون یک زمانی یک بررسی کوچک کرده بودمش و بعد از آن هم چندین بار به این نماد سرک کشیده بودم و حتی رویش خرید و فروش هم داشتم.) تشتاد یک نماد کوچک است با شناوری بسیار بسیار بسیار بسیار عالی. زیان ده است ولی بسیار کم. هم زیانش و هم زیان انباشته‌اش بسیار کم بود.... در پایین جدول از این نمادهای کوچک آدم زیاد پیدا می‌کند... و برای آدم پرسش ایجاد می‌شود که چرا اینها هرگز رشد نکردند. در حالی که تقریبا تمام همسایه‌های‌شان رشد کردند؟
ادامه دارد...

mhjboursy
2020/03/26, 02:16
بهترین رشدهای دو ساله (۹۷ و ۹۸):
https://i.vgy.me/6FxTkS.png
بدترین رشدهای دو ساله:
https://i.vgy.me/0Hhi4V.png

mhjboursy
2020/03/26, 02:50
در مورد تکرار این رشدهای هزار درصدی... بستگی به بازار دارد... اگر کلیت بازار مانعی نداشته باشد همین‌جور فعلا دارد رشد می‌کند... پس در جای خودش باید بررسی شود که کلیت بازار رو به بالا است یا نه.
نمی‌دانم یادتان هست یا نه؟ من زیاد با افزایش سرمایه موافق نیستم... مخالف نیستم ولی زیاد موافق هم نیستم... خیلی می‌ترسم... چرایش را نوشتم ولی بهتر می‌بینم در خصوصی خدمتتان بگویم.
در مورد اینکه کجای جدول بهترین است... من می‌گویم آنکه در کوتاه مدت بهترین باشد و در میان مدت متوسط باشد و در بلند مدت بدترین باشد. به عبارت دیگر گمان کنم بهترین نماد نمادی است که در حال جبران عقب‌ماندگی خودش باشد (با سرعت). این صرفا یک نظریه است. بررسی‌اش نکرده‌ام کامل.
نماد و گروه عقب‌مانده کم نداریم. هم در این جدولی که امروز آوردم هست و هم از آن شاخص‌ها می‌توان دریافت. گروه رادیویی و ارتباطات مثلا. به نگر من بازار یک افت شدید (مدل سال ۹۲) اگر داشته باشد، بازار می‌افتد دست اینها. اینها و گروه نیروگاهی (تامین آب و برق و گاز و تلفن!) و گروه فنی مهندسی و ...

mhjboursy
2020/04/05, 10:20
در مورد تکرار این رشدهای هزار درصدی... بستگی به بازار دارد... اگر کلیت بازار مانعی نداشته باشد همین‌جور فعلا دارد رشد می‌کند... پس در جای خودش باید بررسی شود که کلیت بازار رو به بالا است یا نه.
نمی‌دانم یادتان هست یا نه؟ من زیاد با افزایش سرمایه موافق نیستم... مخالف نیستم ولی زیاد موافق هم نیستم... خیلی می‌ترسم... چرایش را نوشتم ولی بهتر می‌بینم در خصوصی خدمتتان بگویم.
در مورد اینکه کجای جدول بهترین است... من می‌گویم آنکه در کوتاه مدت بهترین باشد و در میان مدت متوسط باشد و در بلند مدت بدترین باشد. به عبارت دیگر گمان کنم بهترین نماد نمادی است که در حال جبران عقب‌ماندگی خودش باشد (با سرعت). این صرفا یک نظریه است. بررسی‌اش نکرده‌ام کامل.
نماد و گروه عقب‌مانده کم نداریم. هم در این جدولی که امروز آوردم هست و هم از آن شاخص‌ها می‌توان دریافت. گروه رادیویی و ارتباطات مثلا. به نگر من بازار یک افت شدید (مدل سال ۹۲) اگر داشته باشد، بازار می‌افتد دست اینها. اینها و گروه نیروگاهی (تامین آب و برق و گاز و تلفن!) و گروه فنی مهندسی و ...
این مصوبه کاهش نرخ سود سپرده می‌تواند به بازار کمک کند.
-------------------------------
پرسش: چه چیزی (چه الگویی) روی تابلو اگر مشاهده شود ما با خودمان می‌گوییم فلان چیز را (روی تابلو) خیلی خوب دارند می‌خرند؟

sooroosh1315
2020/04/05, 10:26
این مصوبه کاهش نرخ سود سپرده می‌تواند به بازار کمک کند.
-------------------------------
پرسش: چه چیزی (چه الگویی) روی تابلو اگر مشاهده شود ما با خودمان می‌گوییم فلان چیز را (روی تابلو) خیلی خوب دارند می‌خرند؟

سلام

شاید افزایش قیمت سطر اول فروشن .... در یک بازه زمانی کوتاه ؟ یا حالت زمان آزاد برای کد نویسی .... که حساب کند چند دیقیقه زمان می برد که سهم یک درصد یا 2 درصد آخرینش رشد کند.

mhjboursy
2020/04/08, 07:54
سقاین را دارم نگاه می‌کنم. مشخص است که می‌خواهد رشد کند.
ولی همزمان مشخص هم هست که رشدش کند خواهد بود.
چرا؟
مگر سقاین یک نماد کوچک نیست؟ چرا نمودارش کند است؟
...
احتمالا باید به خاطر کم بودن شناوری‌اش باشد. (البته اکنون یک عامل دیگر به نام «حجم مبنا» هم به این نماد (و البته دیگر نمادها) افزوده شده. این را هم باید در نگر بگیریم ولی فعلا ولش می‌کنیم.)
---------------------------------------
این را از کجا فهمیدیم که رشدش در آینده کند خواهد بود؟ از گذشته. پس یکی از مواردی که به آن باید توجه کنیم این است که ببینیم در گذشته رشد و افت (به خصوص رشد) نمودار با چه سرعتی بوده. هم زمان و هم اندازه و هم سرعت.
البته این در مورد نمادهایی مانند دماوند و وتجارت که به تازگی سرعت رشدشان تغییر کرده متفاوت است.
و البته از همین تغییر سرعت هم می‌توان چیزی فهمید.
ولی خود فهمیدن سرعت و تغییر سرعت هم البته... اکنون که دارم می‌اندیشم... می‌بینم که روش دارد و باید رویش اندیشه کرد. چگونه سرعت را باید سنجید؟ میانگین سرعت یا سرعت لحظه‌ای؟ در چه بازه‌ای باید سنجیده شود؟ و نسبت به چه بازه‌ای؟

mhjboursy
2020/06/08, 23:21
در مورد و ...

- برای .)
https://i.vgy.me/bJhIQ2.png
در بالا بهترین رشدهای بهار (از آغاز سال تا امروز) را نشان داده‌ام...
خصوصیات اینها چه بود؟
باید چه کار کنیم که بهترین سود تابستان را در بیاوریم؟ (حالا نمادش بخورد تو سر... دشمن... نمادش را نمی‌خواهد بگوییم... دست کم گروه را بتوانیم درست تشخیص بدهیم! همین هم خیلی خوب است...)

من که خودم به شخصه استفاده نکردم... حقیقتش...
ولی اگر می‌شد استفاده کنیم خیلی عالی بود... ? ? ?

mhjboursy
2020/06/19, 00:45
یک ایده این است (پیش‌تر اگر اشتباه نکنم در جستار کارگاه نوشته بودم...) که بیاییم از روی ریز موج، موج بزرگ را در موج مادر شناسایی کنیم.

حجم‌هایی که مدت‌هاست نزده و مثبت خوردن‌های پشت هم و نسبت‌های حقیقی ابتدای روند و شکسته شدن مقاومت‌ها و در اشباع ماندن نشانگرها! همراه شدن روند‌های بلند مدت و کوتاه مدت و میان مدت در حالت رشد.
(جناب سروش عزیز، این به ادامه گفتگویی که با هم داشتیم هم می‌خورد... در مورد تغییرات در قاب‌های زمانی کوتاه‌مدت مانند دقیقه‌ای... که من هجرت را مثال زدم...)

تاران
2020/06/19, 10:04
من فکر میکنم گروه پالایشی بهترین گین تابستان را بدهند شاخص گروه روند نزولی رو شکسته و خبرهای خوبی هم دارند

mhjboursy
2020/06/20, 11:08
مسابقه
--------

كهرام-ت 1399 3 27 كهرام -16 -14 -18 0 30566 16.066 115 -20 4 24 84 -16 -16 -17
مداران-ت 1399 3 27 مداران -26 -24 -31 0 44840 103.843 102 -20 -6 15 76 -27 -27 -29
كنور-ت 1399 3 27 كنور -26 -27 -34 0 32370 134.001 114 -20 -6 14 74 -27 -28 -30
دسينا-ت 1399 3 27 دسينا -29 -24 -30 0 52730 51.334 57 -20 -9 11 70 -30 -30 -32
وبانك-ت 1399 3 27 وبانك -29 -24 -31 0 19810 453.592 63 -20 -9 12 73 -31 -32 -36
قجام-ت 1399 3 27 قجام -29 -24 -31 0 15747 19.607 24 -21 -8 13 75 -30 -31 -34
كفرآور-ت 1399 3 27 كفرآور -29 -24 -31 0 14846 10.559 30 -20 -9 11 71 -30 -30 -32
كيميا-ت 1399 3 27 كيميا -29 -29 -37 0 50281 670.943 175 -20 -9 11 71 -30 -30 -32
شلعاب-ت 1399 3 27 شلعاب -29 -32 -41 0 42800 46.407 27 -22 -7 16 83 -30 -31 -34
مبين-ت 1399 3 27 مبين -32 -26 -33 0 28540 1016.377 252 -20 -12 8 69 -34 -35 -40
شاملا-ت 1399 3 27 شاملا -32 -26 -33 0 101030 137.950 91 -23 -9 14 82 -33 -34 -36
شبصير-ت 1399 3 27 شبصير -32 -26 -33 0 91780 71.656 34 -23 -9 13 82 -34 -34 -38
ددام-ت 1399 3 27 ددام -32 -27 -34 0 28340 122.331 81 -20 -13 7 66 -34 -35 -38
كاذر-ت 1399 3 27 كاذر -32 -31 -39 0 44850 168.871 76 -21 -12 9 70 -34 -35 -39
ماديرا-ت 1399 3 27 ماديرا -32 -32 -40 0 45602 1573.205 282 -20 -12 8 69 -35 -36 -43
پكرمان-ت 1399 3 27 پكرمان -32 -32 -40 0 36780 173.663 75 -11 -21 -9 25 -34 -34 -37
هجرت-ت 1399 3 27 هجرت -32 -32 -40 0 85540 84.903 61 -20 -12 9 70 -34 -35 -39
ثرود-ت 1399 3 27 ثرود -32 -32 -40 0 13864 44.189 66 -21 -11 10 74 -33 -34 -37
بورس-ت 1399 3 27 بورس -35 -29 -36 0 118660 618.853 110 -23 -13 10 78 -37 -38 -43
شپديس-ت 1399 3 27 شپديس -35 -29 -36 0 79470 327.014 104 -23 -13 10 79 -38 -39 -44
دامين-ت 1399 3 27 دامين -35 -34 -43 0 23800 222.665 179 -20 -16 4 63 -37 -37 -40
وسپه-ت 1399 3 27 وسپه -35 -34 -44 0 14500 301.062 123 -21 -15 6 68 -37 -37 -40
زفكا-ت 1399 3 27 زفكا -35 -34 -44 0 71072 250.737 147 -20 -15 5 65 -37 -38 -43
خموتور-ت 1399 3 27 خموتور -35 -34 -44 0 15200 245.722 339 -20 -16 4 62 -36 -37 -39
تاپيكو-ت 1399 3 27 تاپيكو -39 -31 -40 0 11400 682.054 73 -22 -17 4 69 -42 -43 -51
وثنو-ت 1399 3 27 وثنو -39 -35 -45 0 19080 30.109 118 -21 -18 3 65 -39 -40 -41
واحيا-ت 1399 3 27 واحيا -39 -36 -45 0 166834 475.084 188 -20 -18 2 63 -41 -42 -48
تنوين-ت 1399 3 27 تنوين -39 -36 -46 0 13670 384.337 109 -22 -17 5 71 -40 -41 -46
تكمبا-ت 1399 3 27 تكمبا -39 -36 -46 0 19600 318.906 119 -21 -18 3 65 -40 -41 -44
ريشمك-ت 1399 3 27 ريشمك -39 -36 -46 0 46512 75.037 29 -20 -19 1 61 -41 -42 -47
سمگا-ت 1399 3 27 سمگا -39 -37 -47 0 22150 1618.969 170 -23 -16 6 74 -43 -45 -56
پارسان-ت 1399 3 27 پارسان -39 -37 -47 0 22420 439.178 70 -3 -35 -32 -23 -41 -42 -48
افق-ت 1399 3 27 افق -42 -33 -42 0 163710 258.325 97 -22 -20 1 66 -44 -46 -52
ختوقا-ت 1399 3 27 ختوقا -42 -38 -48 0 5060 569.587 182 -19 -23 -3 55 -43 -43 -46
فخوز-ت 1399 3 27 فخوز -42 -39 -49 0 29440 666.413 68 -21 -21 1 64 -45 -46 -53
داسوه-ت 1399 3 27 داسوه -42 -39 -49 0 30710 54.982 111 -20 -22 -3 56 -43 -43 -46
خفنر-ت 1399 3 27 خفنر -42 -41 -53 0 29040 173.867 131 -19 -23 -3 54 -43 -43 -45
وهنر-ت 1399 3 27 وهنر -45 -41 -52 0 6844 238.381 298 -20 -25 -5 56 -46 -47 -49
كوير-ت 1399 3 27 كوير -45 -41 -53 0 46670 964.856 232 -20 -25 -5 55 -49 -51 -61
تايرا-ت 1399 3 27 تايرا -45 -41 -53 0 28720 108.340 107 -21 -24 -3 60 -46 -47 -50
شپنا-ت 1399 3 27 شپنا -45 -52 -66 0 18930 5966.783 170 -23 -22 1 69 -50 -52 -65

فقط برای بررسی. (نشانگر کفاب معکوس) (به دید یک ماهه)

mhjboursy
2020/06/23, 10:40
شکست مقاومت
------------------
چه عاملی باعث می‌شود یک مقاومت شکسته شود؟ (مقاومت‌ها که تا آخر قرار نیست باقی بمانند. یک روز بالاخره باید شکسته شوند.)
یک نمودار دارد به سوی یک مقاومت حرکت می‌کند... از کجا می‌توان فهمید احتمال شکست آن بیشتر است یا احتمال واکنش نشان دادن به آن؟

چند چیز به ذهنم می‌رسد.
حقیقی حقوقی.
حجم پیشین. یعنی حجم رشد اولیه یا حجم کنونی بیش از حجم مقاومت باشد (این را باید شمع به شمع تفسیر کرد).
کمک بازار.
تابلو (ظاهر نشدن فروشنده‌ی قوی در روزهای نزدیک به مقاومت یا اگر هم ظاهر شد نسبتش به حجم کل و قدرت خریدار کم باشد).
سرعت رشد اخیر زیاد باشد. (اگر کند باشد احتمال عبورش زیاد نیست و اگر عبور کند عبورش تقلبی (fake) ممکن است باشد!) (مبحث عبور تقلبی را در کارگاه حجم کار کردیم.)
و ؟

mhjboursy
2020/06/23, 10:45
چه عاملی باعث می‌شود یک مقاومت شکسته شود؟ (مقاومت‌ها که تا آخر قرار نیست باقی بمانند. یک روز بالاخره باید شکسته شوند.)
یک نمودار دارد به سوی یک مقاومت حرکت می‌کند... از کجا می‌توان فهمید احتمال شکست آن بیشتر است یا احتمال واکنش نشان دادن به آن؟

چند چیز به ذهنم می‌رسد.
حقیقی حقوقی.
حجم پیشین. یعنی حجم رشد اولیه یا حجم کنونی بیش از حجم مقاومت باشد (این را باید شمع به شمع تفسیر کرد).
کمک بازار.
تابلو (ظاهر نشدن فروشنده‌ی قوی در روزهای نزدیک به مقاومت یا اگر هم ظاهر شد نسبتش به حجم کل و قدرت خریدار کم باشد).
سرعت رشد اخیر زیاد باشد. (اگر کند باشد احتمال عبورش زیاد نیست و اگر عبور کند عبورش تقلبی (fake) ممکن است باشد!) (مبحث عبور تقلبی را در کارگاه حجم کار کردیم.)
و ؟
اکنون مثلا وساپا جای پرسش دارد که آیا از روی مقاومت می‌تواند رد شود یا نه؟ مقاومت ناشی از قله‌ی پیشین:
https://i.vgy.me/aMAgIk.png
هم مقاومت حجمی است و هم مقاومت قله و هم حدودا یک مقاومت الگویی (میانه‌ی کانال) دارد.
آیا رد می‌شود؟
۱- حجم برگشتش بیشتر بوده.
۲- سرعت رشدش معمولی است.
۳- وضع حقیقی حقوقی‌اش مطلوب است. البته یک مقدار حقوقی دارد زیاد می‌فروشد. ولی به جایش حقیقی دارد می‌خرد.
۴- حجمش کم شده.
۵- بازار خوب است. البته یک مقدار امروز فروشنده زیاد شده. گمان کنم حجم هم بالا رفته باشد. خساپا بسته است و بیشترین تاثیر این از خساپا است.
۶- تابلویش خوب است.
حالا آیا رد می‌شود؟

mhjboursy
2020/06/24, 16:34
شکست خط روند
-------------------
https://i.vgy.me/mCg2Nd.png
در زیر دو تا شکست خط روند را مشاهده می‌کنیم.
در دست راستی با یک مقدار تاخیر حرکت آغاز شده. در دست چپی یک مدت زیادی زمان برده (۲۰ میله - حدود یک ماه یا یک ماه و نیم). این مدت زیاد است و هر سهامداری را اذیت می‌کند و احتمالا اگر خرید هم کرده باشیم پشیمان می‌شویم و می‌فروشیم.

این چه خصوصیتی دارد که باید بفهمیم شکست اشتباه بوده یا شکست با حرکت تند همراه نمی‌شود؟

چند چیز به ذهن من می‌رسد:
۱- ادغام با چیزهای دیگر (مثلا حجم و حقیقی حقوقی و ...)
۲- بررسی چشمی
۳- اصولا باید دید را بلند مدت کرد. یعنی در نمودار بورس اوراق بهادار تهران باید حتما به دید چند ماهه بخری.
۴- باید دنبال شکست‌های کوچکتر بود (تا در کوتاه‌مدت بازی در نیاورد و تیز بالا برود).

mhjboursy
2020/06/24, 16:50
باز هم مورد دیگری پیدا کردم...
https://i.vgy.me/C0E5n8.png
حتی اگر پایین‌ترین خط شکسته شده را لحاظ کنیم... باز به درد نمی‌خورد...
دو سه روز مثبت است و بعد می‌رود قاطی باقالی‌ها... دوباره دو سه روز مثبت می‌شود و این‌بار چنان نیشی می‌خورد که قشنگ بر می‌گردد سر خانه‌ی اولش...
این ماجراها هم در سال ۹۸ اتفاق می‌افتد... زمانی که بازار گل و بلبل بوده و عملا فرصت‌سوزی سنگینی روی می‌دهد...

چقدر پس از یک شکست رشد داریم؟ با چه مقدار تاخیر؟
(البته چقدر رشد داریم... در مورد مواردی است که شکستن اتفاق می‌افتد... نوشته‌ی بعدی را ببینیم...)

mhjboursy
2020/06/24, 16:56
چه زمانی می‌توانیم بگوییم شکست اتفاق افتاده؟
-----------------------------
تصویر زیر را ببینیم:
https://i.vgy.me/IUif8p.png
از بین این موارد تنها مورد ششم صحیح است.
چرا مورد یکم و پنجم و سوم درست نیست؟
چقدر باید صبر کنیم تا بتوانیم بگوییم شکست اتفاق افتاده؟
(این موضوع به خصوص با توجه به موارد پیشین که گفتیم مهم می‌شود. جایی که همه‌اش سه چهار شمع پس از شکست قرار است رشد داشته باشیم!) (حالا اگر قرار باشد یکی دو شمع هم صبر کنیم ببینیم شکست اتفاق افتاده یا نه؟ و بعد یک شمع را هم برای خرید بگذاریم... نمی‌شود که...)
چه زمانی می‌توانیم بگوییم شکست اتفاق افتاده؟

HOSSEINY
2020/06/24, 17:40
سلام

بنده جسارت میکنم و دو نکته کلیدی در بحث خط روند به صورت خلاصه یاداوری میکنم

۱. اعتبار خط روند
خط روندها به نوعی حمایت ها و مقاومت های استاتیک محسوب میشوند و هرچه قیمت به این ناحیه ها و قیمت ها برخود داشته باشه سخت تر ولی واضح تر شکسته میشوند

۲. پیوت های ماژور و مینور
در اصل انتخاب پیوت ها باعث اعتباردهی به خط روند میشوند
زمانی که برای رسم خط روند از پیوت های مینور استفاده بشه درصد خطلا افزایش پیدا میکنه مخصوصا در تایم فریم های بزرگ

mhjboursy
2020/07/01, 01:57
شیران دارد مقاومت رد می‌کند! اگر بتواند دو روز مثبت بخورد وضعش خوب می‌شود.
شزنگ هم با روزی دو درصد خوب است‌ها!
وایران هم بد نیست.
جم هم با قدرت دارد رو به بالا حرکت می‌کند.
شکلر را هم در جستار کارگاه حجم نوشتم... اگر یک مقدار مثبت بخورد خوب می‌شود.
وسین هم صف خرید سنگین است وگرنه می‌گفتم... مانند شپاس...

به درد نمی‌خوردند. باید بیشتر روی اینها کار کنم.
پی‌نوشت: خوب شد گفتم اینها پیشنهاد نیست. وگرنه اکنون عذاب‌وجدان می‌گرفتم.

mhjboursy
2020/07/01, 02:21
مسابقه
--------
كهرام-ت 1399 3 27 كهرام -16 -14 -18 0 30566 16.066 115 -20 4 24 84 -16 -16 -17
مداران-ت 1399 3 27 مداران -26 -24 -31 0 44840 103.843 102 -20 -6 15 76 -27 -27 -29
كنور-ت 1399 3 27 كنور -26 -27 -34 0 32370 134.001 114 -20 -6 14 74 -27 -28 -30
دسينا-ت 1399 3 27 دسينا -29 -24 -30 0 52730 51.334 57 -20 -9 11 70 -30 -30 -32
وبانك-ت 1399 3 27 وبانك -29 -24 -31 0 19810 453.592 63 -20 -9 12 73 -31 -32 -36
قجام-ت 1399 3 27 قجام -29 -24 -31 0 15747 19.607 24 -21 -8 13 75 -30 -31 -34
كفرآور-ت 1399 3 27 كفرآور -29 -24 -31 0 14846 10.559 30 -20 -9 11 71 -30 -30 -32
كيميا-ت 1399 3 27 كيميا -29 -29 -37 0 50281 670.943 175 -20 -9 11 71 -30 -30 -32
شلعاب-ت 1399 3 27 شلعاب -29 -32 -41 0 42800 46.407 27 -22 -7 16 83 -30 -31 -34
مبين-ت 1399 3 27 مبين -32 -26 -33 0 28540 1016.377 252 -20 -12 8 69 -34 -35 -40
شاملا-ت 1399 3 27 شاملا -32 -26 -33 0 101030 137.950 91 -23 -9 14 82 -33 -34 -36
شبصير-ت 1399 3 27 شبصير -32 -26 -33 0 91780 71.656 34 -23 -9 13 82 -34 -34 -38
ددام-ت 1399 3 27 ددام -32 -27 -34 0 28340 122.331 81 -20 -13 7 66 -34 -35 -38
كاذر-ت 1399 3 27 كاذر -32 -31 -39 0 44850 168.871 76 -21 -12 9 70 -34 -35 -39
ماديرا-ت 1399 3 27 ماديرا -32 -32 -40 0 45602 1573.205 282 -20 -12 8 69 -35 -36 -43
پكرمان-ت 1399 3 27 پكرمان -32 -32 -40 0 36780 173.663 75 -11 -21 -9 25 -34 -34 -37
هجرت-ت 1399 3 27 هجرت -32 -32 -40 0 85540 84.903 61 -20 -12 9 70 -34 -35 -39
ثرود-ت 1399 3 27 ثرود -32 -32 -40 0 13864 44.189 66 -21 -11 10 74 -33 -34 -37
بورس-ت 1399 3 27 بورس -35 -29 -36 0 118660 618.853 110 -23 -13 10 78 -37 -38 -43
شپديس-ت 1399 3 27 شپديس -35 -29 -36 0 79470 327.014 104 -23 -13 10 79 -38 -39 -44
دامين-ت 1399 3 27 دامين -35 -34 -43 0 23800 222.665 179 -20 -16 4 63 -37 -37 -40
وسپه-ت 1399 3 27 وسپه -35 -34 -44 0 14500 301.062 123 -21 -15 6 68 -37 -37 -40
زفكا-ت 1399 3 27 زفكا -35 -34 -44 0 71072 250.737 147 -20 -15 5 65 -37 -38 -43
خموتور-ت 1399 3 27 خموتور -35 -34 -44 0 15200 245.722 339 -20 -16 4 62 -36 -37 -39
تاپيكو-ت 1399 3 27 تاپيكو -39 -31 -40 0 11400 682.054 73 -22 -17 4 69 -42 -43 -51
وثنو-ت 1399 3 27 وثنو -39 -35 -45 0 19080 30.109 118 -21 -18 3 65 -39 -40 -41
واحيا-ت 1399 3 27 واحيا -39 -36 -45 0 166834 475.084 188 -20 -18 2 63 -41 -42 -48
تنوين-ت 1399 3 27 تنوين -39 -36 -46 0 13670 384.337 109 -22 -17 5 71 -40 -41 -46
تكمبا-ت 1399 3 27 تكمبا -39 -36 -46 0 19600 318.906 119 -21 -18 3 65 -40 -41 -44
ريشمك-ت 1399 3 27 ريشمك -39 -36 -46 0 46512 75.037 29 -20 -19 1 61 -41 -42 -47
سمگا-ت 1399 3 27 سمگا -39 -37 -47 0 22150 1618.969 170 -23 -16 6 74 -43 -45 -56
پارسان-ت 1399 3 27 پارسان -39 -37 -47 0 22420 439.178 70 -3 -35 -32 -23 -41 -42 -48
افق-ت 1399 3 27 افق -42 -33 -42 0 163710 258.325 97 -22 -20 1 66 -44 -46 -52
ختوقا-ت 1399 3 27 ختوقا -42 -38 -48 0 5060 569.587 182 -19 -23 -3 55 -43 -43 -46
فخوز-ت 1399 3 27 فخوز -42 -39 -49 0 29440 666.413 68 -21 -21 1 64 -45 -46 -53
داسوه-ت 1399 3 27 داسوه -42 -39 -49 0 30710 54.982 111 -20 -22 -3 56 -43 -43 -46
خفنر-ت 1399 3 27 خفنر -42 -41 -53 0 29040 173.867 131 -19 -23 -3 54 -43 -43 -45
وهنر-ت 1399 3 27 وهنر -45 -41 -52 0 6844 238.381 298 -20 -25 -5 56 -46 -47 -49
كوير-ت 1399 3 27 كوير -45 -41 -53 0 46670 964.856 232 -20 -25 -5 55 -49 -51 -61
تايرا-ت 1399 3 27 تايرا -45 -41 -53 0 28720 108.340 107 -21 -24 -3 60 -46 -47 -50
شپنا-ت 1399 3 27 شپنا -45 -52 -66 0 18930 5966.783 170 -23 -22 1 69 -50 -52 -65

این روش هم احتمالا به درد نمی‌خورد.
نمادهای قرمز یعنی شکست و نمادهای سبز یعنی پیروزی.

mhjboursy
2020/07/01, 05:37
بهترین رشدهای بازار از تاریخ 13990327:
https://i.vgy.me/Q69AMt.png

خاهن-ت
33.38871
36.7061

شبندر-ت
26.6478
12.42018

حكشتي-ت
27.20873
14.7482

خديزل-ت
27.28139
-5.45466

پدرخش-ت
26.54283
3.329034

خودرو-ت
26.61871
18.46591

فاسمين-ت
26.09632
13.15013

فملي-ت
26.42059
11.94775

هرمز-ت
26.16898
0.91579

حفاري-ت
25.59403
5.621622

شفا-ت
24.93099
10.2472

سرچشمه-ت
24.86235
5.49125

فارس-ت
25.01511
14.59642

شفن-ت
25.14391
2.344123

شاوان-ت
24.53051
12.40192

ارفع-ت
24.12592
13.12761

تاپيكو-ت
23.94737
11.46497

كگل-ت
23.57616
7.717042

ثفارس-ت
24.26068
-0.35258

اميد-ت
23.67049
9.949409

0
0

جدول بالا نشان می‌دهد رشدهای عالی هفته‌ی گذشته لزوما هفته‌ی بعد تکرار نمی‌شود. رشد میانگین ۲۵ درصدشان رسیده به ۱۰ درصد. (حتی اگر عدد ۲۰ تا ۱۵ را هم نشان می‌داد جای امیدواری بود.)
این پروژه هم گویا با شکست روبرو شد.

فقط دو چیز مانده (پیش از آنکه پرونده‌اش را ببندیم): ۱- بررسی دقیق‌تر و بیشتر (تمام رشدهای بالای ۱۵ درصد بررسی شود. یعنی شمار بیشتر نماد.) (تنها هفته‌ی گذشته مورد بررسی قرار نگیرد. بلکه چندین هفته در دوره‌های مختلف بررسی شوند.) (تنها دوره هفتگی بررسی نشود دوره ماهانه هم بررسی شود.) . ۲- بررسی نسبت به بازار باشد. (تا اثر بازار روی خروجی نیافتد و نتایج خالص باشد.)

sooroosh1315
2020/07/07, 20:36
آقا محمد حسین اگر شد این ها را هم بررسی کنید (بررسی چشمی)

ویرایش:
یک مشکل داره این کار اینکه با گل بهار نمیشه همه این ها حجم خوبی خوردن و الان منفی شدن (ولی در اینده چنتاشون خوب عمل می کنند چنتاشون بد .... اونایی که خوب عمل می کنن که در روز های اینده هم نشونه های خوب داده باشن و فقط تو ی روز جذاب نشده باشن ...مشکل اینجاس که اگر نشونه خوب نشون بدن دیگه گیر نمیان ....این مشکل را شما چطور حل می کنید اقا محمد حسین ؟)

و ی سوال شخصی آقا محمد حسین الان در سبدی که بیشترین فعالیت را دارین داخلش چنتا سهم دارین...

https://i.vgy.me/6qNHWm.png

sooroosh1315
2020/07/10, 15:25
آقا محمد حسین اگر شد این ها را هم بررسی کنید (بررسی چشمی)

ویرایش:
یک مشکل داره این کار اینکه با گل بهار نمیشه همه این ها حجم خوبی خوردن و الان منفی شدن (ولی در اینده چنتاشون خوب عمل می کنند چنتاشون بد .... اونایی که خوب عمل می کنن که در روز های اینده هم نشونه های خوب داده باشن و فقط تو ی روز جذاب نشده باشن ...مشکل اینجاس که اگر نشونه خوب نشون بدن دیگه گیر نمیان ....این مشکل را شما چطور حل می کنید اقا محمد حسین ؟)

و ی سوال شخصی آقا محمد حسین الان در سبدی که بیشترین فعالیت را دارین داخلش چنتا سهم دارین...

https://i.vgy.me/6qNHWm.png

ببینیم بهترین رشد های هفتگی در پایان هفته پیش رو ازان کدام نماد ها می شود

این ها را هم به لیست بیافزایید

(خوب های بازار )

ثنام

زدشت

آريا

ثغرب

داسوه

خفناور

كهرام

مبين

ثاژن

تبرك

ثشاهد

لكما

خبهمن

فلات

صبا

خپارس

خزاميا

خاور

سمايه

البرز

غگلستا

پلاسك

ثپرديس

كطبس

شتوكا

بتك

ختراك

mhjboursy
2020/07/14, 21:51
خط روند پس از عبور نمودار (آیا باز هم معتبر است؟)
------------------------------
خط روند «بدون» بریدن بخش‌های پیش‌تر عبور شده:
https://i.vgy.me/6hj4D2.png
خط روند «با» بریدن بخش‌های پیش‌تر عبور شده:
https://i.vgy.me/pf3os0.png

کدام درست است؟ (البته پایینی حالتی از بالایی است. ولی منظور این است که بعد از اینکه یک بار نمودار از یک خط روند عبور کرد دیگر آن خط روند را باید بیاندازیم دور یا باز هم می‌توان به آن اهمیت داد؟)

mhjboursy
2020/07/14, 22:06
خط روند پس از عبور نمودار (آیا باز هم معتبر است؟)
------------------------------
خط روند «بدون» بریدن بخش‌های پیش‌تر عبور شده:
https://i.vgy.me/6hj4D2.png
خط روند «با» بریدن بخش‌های پیش‌تر عبور شده:
https://i.vgy.me/pf3os0.png

کدام درست است؟ (البته پایینی حالتی از بالایی است. ولی منظور این است که بعد از اینکه یک بار نمودار از یک خط روند عبور کرد دیگر آن خط روند را باید بیاندازیم دور یا باز هم می‌توان به آن اهمیت داد؟)
یادم نمی‌آید در جایی در این مورد چیزی شنیده باشم یا خوانده باشم.
تقریبا همواره در رسم شکل به صورت دستی (باز هم تاکید می‌کنم: همواره) می‌بینیم که این خطوط (که از بین نمودار رد می‌شوند) نادیده گرفته می‌شوند!!!
با یک نگاه سرسری که انداختم دیدم برخی جاها واکنش‌هایی نسبت به این خطها داریم که نشان از اهمیت آنها می‌باشد (تقریبا خودم پاسخ پرسش را گمان کنم با این حرف دادم). البته منظور از برخی این است که میزان واکنش به اندازه‌ی واکنش به خط‌های بدون برخورد نیست! ولی باز هم واکنشی وجود دارد...
آری... شاید پاسخ پرسش این باشد که نگاه کن ببین چقدر نمودار به این خطها (که از داخل نمودار رد شده‌اند) واکنش نشان می‌دهد و همان را میزان کارایی آنها در نگر بگیر.

ولی... سختم است.
سنجش میزان خطهای با عبور و بدون عبور از میانه‌ی نمودار...
سخت است.
یک کار نیمه‌پیچیده است و یک مقدار انسانی است...
پس چه؟ ?

Senator1989
2020/07/14, 22:15
میشه خمحرکه و شپدیس و ولصنم رو تحلیل بفرمائید؟؟؟

mhjboursy
2020/07/14, 22:45
میشه خمحرکه و شپدیس و ولصنم رو تحلیل بفرمائید؟؟؟
خمحرکه ناآشکار است.
ولصنم ده درصد دیگر یک مقاومت دارد و حقوقی دارد ازش حمایت می‌کند ولی تکلیف پس از آن مقاومت روشن می‌شود.
شپدیس ناآشکار.

mhjboursy
2020/07/25, 01:04
این فهرست بماند اینجا برای بررسی در یک هفته و یک ماه دیگر:

1 قچار 29 آرمان 57 سمايه
2 وحافظ 30 قشهد 58 فلامي
3 سنوين 31 حخزر 59 حاريا
4 دشيري 32 شبندر 60 فپنتا
5 غدام 33 حرهشا 61 ثنور
6 ثباغ 34 فخاس 62 سفاسي
7 پرداخت 35 فسا 63 دابور
8 جهرم 36 فبيرا 64 وتوصا
9 فوكا 37 قشرين 65 دتماد
10 ثاژن 38 سفارود 66 خصدرا
11 حفارس 39 وثخوز 67 دماوند
12 كهرام 40 ونفت 68 كرمان
13 هاي وب 41 نيرو 69 شپنا
14 فنرژي 42 سايرا 70 خزر
15 پدرخش 43 همراه 71 نمرينو
16 ثاصفا 44 وبوعلي 72 ونوين
17 ثزاگرس 45 شسم 73 افرا
18 لخانه 46 گپارس 74 كمرجان
19 فسديد 47 خپويش 75 ثعمرا
20 فجام 48 خفناور 76 وسين
21 قشكر 49 فافزا 77 شفارا
22 فخوز 50 خموتور 78 سيستم
23 قجام 51 بكاب 79 خفنر
24 پلوله 52 لبوتان 80 نوين
25 داراب 53 شصفها 81 پاسا
26 سخواف 54 ذوب 82 خمحور
27 حسير 55 قزوين 83 كسعدي
28 وآتوس 56 كپشير 84 فروس

جامانده. که در مسابقات هفتگی و پایه و ماهانه این دوره هم شرکتشان دادم...
(اگر خوب بود... بعدا ببینیم اصلا امکان خریدشان بوده یا نه؟ (به واسطه‌ی پرونده‌ای که از جناب سروش عزیز گرفته‌ام... مربوط به ساعت ۱۳ روز چهارشنبه.)