PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما تصویری را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و تصویرها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دست نوشته ها

گرگین خان
۱۳۹۰/۰۱/۰۵, ۱۵:۰۸
باتوجه به صحبتهای اقای خامنه ایی ونامگذاری سال جدید
شاید خیلی ها امسال را سالی پربار بارشدی خیره کننده برای بورس قلمداد کنند.

اما بنده امسال را سال محافظه کاری برای بورس می دانم.

چون اگر از دایره انصاف نگاه کنیم.نامگذاری این سال از سوی اقای خامنه ایی معنای دیگری داشت.

مهمترین وظیه یک تریدر فعال،ضرر نکردن است.

سبد بنده در حال حاضر:
مپنا50%،صدرا25%،فاراک15%،کچاد8 %،فولاژ2%

گرگین خان
۱۳۹۰/۰۱/۰۷, ۱۹:۴۰
داره يه اتفاقاتي ميفته

امسال سال جهاد اقتصادي

قطب اقتصادي کشور عسلويه پارس جنوبي

اولين سفر

به نقل از سايت جانا

شنبده ها حاکي از سفر مقام عظماي ولايت به عسلويه در هفته جاري ميباشد اين سفر که در ابتداي سال جهاد اقتصادي صورت مي گيرد بيانگر اهتمام معظم له در جهت رشد اقتصاد کشور و توجه به زير ساخت هاي اقتصادي مي باشد.

جانا: شنيده ها حکايت از تشريف فرمايي مقام معظم رهبري در هفته جاري به قطب اقتصادي کشور مي باشد که اين خبر دل همه مشتاقان و ولايتمداران استان بوشهر را شاد کرده و بي صبرانه منتظر قدوم مبارک ايشان به اين منطقه مي باشند.

سفر امام خامنه اي به عسلويه در ابتداي سال جهاد اقتصادي بيانگر اهتمام حضرت ايشان به رشد و توسعه اقتصادي و زير ساختهاي اقتصادي کشور بوده که قطعا اين سفر مسئوليت مسئولين استاني و کشوري را سنگين تر نموده و بر همه مسئولين و فعالان عرصه اقتصادي فرض است که اين سال جهاد اقتصادي را نه در شعار بلکه در عمل سال پيشرفت و توسعه با محوريت عدالت قرار داده که اين اقدام تنها با روحيه جهادي صورت مي پذيرد.

من نمی دانم این خبرگزاری جانا از کجا اومده دیگه!!!
که یکی از کاربران چنین خبری را دریکی از فروم ها زده

جالبترین نکته این خبررا های لایت سبز کردم.

اگر این خبرصحت داشته باشه میشه ازاقای خامنه ایی به عنوان مقاومت شکن جدید برای شاخص نام برد;)

خراباتی
۱۳۹۰/۰۱/۱۹, ۱۶:۲۴
پارسال هم رفت ایرانخودرو و انجا را بهم ریخت و قیمتش بالا رفت
من هم با این سفرهای یکجانبه موافق نیستم انشالله سال اینده به سفر کربلا مشرف شوند تا همه گیر شود نه اینکه یک عده خاصی سود ببرند و دیگران هیچ

خراباتی
۱۳۹۰/۰۱/۲۱, ۱۳:۵۶
سال 90 برای بورس ایران سال شگفت انگیزی خواهد بود

جهاد اقتصادی و حذف صفرهای پول رکور ملک و سفر به عسلویه و ..... راه بورس را هموار خواهد کرد

صرفا روی صدرا نباید زوم شود چون اکثر سهام شرکتها قیمتش چلانده شده و پتانسیل زیادی دارد

حال اگر صدرا هم در بازگشایی منصفانه قیمت بخورد بدک نیست ولی تحفه هم نیست چون اکثر سهام شرکتها پایین است

:)

LEON
۱۳۹۰/۰۱/۲۱, ۱۴:۱۶

ممنون از گرگین عزیز
این جمله رو باید با آب طلا نوشت

گرگین خان
۱۳۹۰/۰۱/۲۲, ۰۷:۴۴
امروز روند بازار مجددا بر مدار صعودی قرار خواهد گرفت.

به شخصه اعتقاد دارم عرضه ها تا ساعت 10خواهد بودوبعد از ان برتری تقاضا برعرضه باعث صعودمجدد سهمهای پرپتانسیل خواهدشد.

اکثر سهمها درمنطقه حمایتی خود قرار دارند.

فراموش نکنیم اکثر مقاومتهای چندین ساله شکسته شده

خراباتی
۱۳۹۰/۰۱/۲۲, ۱۱:۵۱
پی به ایی نقشی در بازار بورس ایران ندارد

چون گزارشات شرکتها اکثرا مکدر است و فاصله اش تا دی پی اس زیاد .......

که خود موید وضعیت نا بسامان مدیریت مالی شرکتهاست و یا تصمیمات جناب مالمیر که از بالا بایشان دیکته میشود و غیره .....

پس سهامداران ضمن در نظر گرفتن این فاکتور اصلی اقدام به خرید و یا فروش کنند

خراباتی
۱۳۹۰/۰۱/۲۳, ۱۸:۵۶
روحیه سهامداری باید قابل انعطاف باشد وگرنه مثل دایی جان ناپلون این توهم دز ذهن پدید میاید که همه دست بدست هم دادند تا آدم متضرر گردد و ...........

در صورتیکه چنین نیست باید مراقب بود که درست خرید و فروش کرد و اگر زیان دید بی خیال شود مثل آنموقع که سود برده

اگر آدم قابل انعطافی نیستید و همیشه در برابر مشکلات مقاومت میکنید و نمیتوانید براحتی از کنارش عبور کنید توصیه میکنم از بازار سرمایه خارج شوید

گرگین خان
۱۳۹۰/۰۱/۲۳, ۲۰:۲۸
جا دارد تشکر کنم از جناب خراباتی جهت حضور در این فروم

بنده اعتقاد بر سرمایه گذاری بروی صنایعی دارم که با رشد بازار پی برایی نگرفتند

شرکتهای سرمایه گذاری لاجرم،باید افزایش پی برایی بگیرند.سال 82که بورس رویایی داشتیم.سرمایه گذاری ها با یک فاز تاخیر روند روبه رشدشان را ازسال83شروع کردند وباافزایش سرمایه های سنگین سود اوری مناسبی داشتند.
حالا شما درنظر بگیرید شاخص ابتدای سال گذشته 13یا14هزار واحدبود الانه رشد100%ی را تجربه کرده!

این حق وکار رو خوب خریدم از فروشنده هاش http://forums.boursy.com/images/smiles/3.gif

نادری
۱۳۹۰/۰۱/۲۳, ۲۱:۲۶
با سلام به گرگین خان کبیر.کجایی مومن.مومن سنگین تا خرخره تو ثنوسا گیرم.ببینم میتونم یک گین اساسی که از بازار جامانده ام را بگیرم؟؟؟؟خبرهایی در گروه ساختمان شده.اول صباتامین داره میخره و دوم داره دوباره داره دارایی هایش را اضافه میکنه.نمیدونم تا کجا میخواهد دارایی بخره.نظرت در مورد این خاندان چیه؟؟؟؟؟

Moradad
۱۳۹۰/۰۱/۲۴, ۲۱:۳۷
با سلام ، طیب خان

البته متن کمی تند بود ، ولی فکر کنم منظور ایشان این بود که افرادی که هیچ سنخیتی با امور محوله ندارند اظهار نظرهای آنچنانی میکنند.
خوب ماها یک 30 سالی میشود که عادت کرده ایم به این قضیه از قبل هم چنین بوده .......
ولی برای من هم سوال هست که چطور یک نفر که مثلا مدرک مهندسی دارد (؟؟؟؟!!!با سهمیه .... ) در امور دینی ، سیاست خارجی ، مسائل پزشکی ، مسائل خانواده ، روانپزشکی و....... اظهار نظر که هیچ سمینار هم میدهد .... جلل الخالق

گرگین خان
۱۳۹۰/۰۲/۰۶, ۰۰:۲۹
با سلام
بنده به ندرت برنامه های صداوسیمای حکومت اسلامی را تماشا میکنم.درحال گفت وشنود با خانواده بودیم که پیامکی از سوی یکی ازدوستان مبنی بر وجود میزگردی در گفتگوی خبری شبکه دو به میزبانی اقای حیدری ومیهمانی اقایان قالیباف اصل و(ان یکی رو یادم نیست ولی عضو هییت مدیره بورس کالا بودند)دریافت کردم.

پس از چندی به تماشای برنامه نشستم.درحین برنامه از اقای ارام ومعماری تلفنی دعوت بعمل اوردند.

لحن صحبت اقای معماری اوج عصبانیتشان را از روند منفی بازار نشان میداد.
اما سیگنالی که بنده از صحبتها ورفتارهای مسئولین غیرمسئول اقتصادایران دریافت کردم این است.

اقایون وخانمهالطفا توجه کنید:
توروخدا پولهای خدارابه بازار سرمایه روانه کنید.
این بورس فعلا(دقت کنید فعلا)صعودی است.دیگه نمی گذاریم اتفاقات سال83رخ بدهد.

پ.ن:من چندصباحیه به روال گذشته ترید نمیکنم.از فرصتهای ورود وخروج در حد توان استفاده کرده وسعی میکنم سودکنم!
خیلی هم محافظه کارشدم.
اما یک سبد بلند مدت برای خود اختیارکردم پر از صدرا

با روند بازار باشید.

گرگین خان
۱۳۹۰/۰۳/۰۶, ۱۳:۱۳
یادمه اواخر سال 89 که برای خرید مسکن کمر همت بسته بودم.
تیتر اکثر روزنامه ها مبنی بر عدم افزایش قیمت مسکن بود.
همین تیترها ورکود موجود ان زمان سبب ساز این شد که از تصمیمان منصرف شده وهمچنان در بورس بمانیم.
تا اینکه اوایل اردیبهشت ماه تصمیم خودرا قطعی کردم.
اما قیمت ملک به نسبت اسفند89حول وحوش20درصد افزایش یافته بود.

بنده از این مهم بیم دارم.وناخوداگاه یاد سال 83 افتادم.
که رشد ملک با رکود ونزول بورس اغاز شد.

علیرغم اینکه قیمتها حباب نیست،امابازار فعلی دچار رکود است،رکودی که کمتر در این موقع از سال(قبل از مجامع) دیده بودیم

چندی است که دوباره عده ایی از دوستان جهت خرید زمینهای قواره دار عازم برخی مکانهاشده اند!

بهمن 89زمینی در لواسان رامتری800منت میکشیدند.الانه خریدار به1100راضی شده!

گرگین خان
۱۳۹۰/۰۳/۰۶, ۱۳:۴۱
سلام آخر

سلام ای غروب غریبانه دل
سلام ای طلوع سحرگاه رفتن
سلام ای غم لحظه های جدایی
خداحافظ ای شعر شبهای روشن

خداحافظ ای شعر شبهای روشن
خداحافظ ای قصه عاشقانه
خداحافظ ای آبی روشن عشق
خداحافظ ای عطر شعر شبانه

خداحافظ ای همنشین همیشه
خداحافظ ای داغ بر دل نشسته
تو تنها نمی مانی ای مانده بی من
تو را می سپارم به دلهای خسته

تو را می سپارم به مینای مهتاب
تو را می سپارم به دامان دریا
اگر شب نشینم اگر شب شکسته
تو را می سپارم به رویای فردا

به شب می سپارم تو را تا نسوزد
به دل می سپارم تو را تا نمیرد
اگر چشمه واژه از غم نخشکد
اگر روزگار این صدا را نگیرد

خداحافظ ای برگ و بار دل من
خداحافظ ای سایه سار همیشه
اگر سبز رفتی اگر زرد ماندم
خداحافظ ای نوبهار همیشه

CAPTAIN NEMO
۱۳۹۰/۰۷/۰۶, ۲۲:۰۲
هر که آمد بار خود را بست و رفت
ما همان بدبخت و خار و بی نصیب

زان چه حاصل جز دروغ و جز دروغ
زین چه حاصل جز فریب و جز فریب

باز می گویند فردای دگر
صبر کن تا دیگری پیدا شود

کاوه ای پیدا نخواهد شد امید
کاشکی اسکندری پیدا شود

ناشناس
۱۳۹۰/۰۷/۰۷, ۱۲:۳۵
امروز داشتم به این موضوع فکر می کردم که در کشور ما راجع به هر موضوعی اعم از خط قرمزی و غیر خط قرمزی، فیلم های زیر زمینی و روی زمینی! ساخته شده است. بورس اوراق بهادار که پدیده شایع در تمامی کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه است قطعاً موضوع جذابیست که نمی توان به سادگی از آن گذشت. این موضوع تا آنجا که اطلاع دارم در 40 سال اخیر دستمایه هیچ فیلم سینمایی و تلویزیونی و ویدیوئی و سریال داخلی نبوده است و حقیقتاً عجیب است. قبول دارم که در کشور ما تعداد سهامداران به 5% کل جمعیت هم نمی رسد اما همین 5% برای اینکه یک فیلم بورسی مخاطب خاص داشته باشد کافی نیست؟
از طرف دیگر در آمریکا با حدود 80% سهامدار مطمئناً فیلم های هالیوودی زیادی در خصوص داستانهای بورس ساخته شده است که ایضاً از این فیلمها نیز بی خبرم. از خوانندگان این نوشته کسی فیلم جالب و باارزشی در این خصوص تماشا کرده است؟

میسون
۱۳۹۰/۰۷/۰۷, ۲۰:۲۸
با این فیلمسازی در ایران بهتر که نساختند همه را فراری میدادند 5% میشدند 2% (انهم کسانی که فیلم را ندیدند) فیلم های هالیوود سهامدار زیاد میکند نه ایران

PASHA
۱۳۹۰/۰۷/۰۷, ۲۲:۰۰
من باساختن فیلم بسیارموافق هستم .
میشه درمورد ایثار و گذشت وفداکاری های بسیار زیادی سهامداران مخصوصا سهامداران جز در بور س انجام داده اند دهها فیلم ساخت .
اینکه چگونه باسرمایه های خود به میدان جنگ با استکبار غرب رفتند واینکه چگونه برای اینکه ثابت کنند انرژی هسته ای حق مسلم ماست پولهای خودشان برای حفاظت از شرکتهای بورسی ومقابله با تحریم ها فداکردند .وهیچ ادعا وشکایتی هم نکردند .
چگونه برای یاری رساندن به دولت در طرح هدفمندی باز به حمایت اقتصاد آمدند .
واینکه چگونه باز توطیه جریان انحرافی را نقش بر آب کردند وجانانه بر روی سهامهای خودایستادگی کردند
چگونه دربرابر بازی سهامداران حقوقی و عدم شفافیت دربازار و رانتها باتردیگر ایستادند و هیچ حرفی نزدند .
خلاصه اگر شماتو کتابها خواندید ریسک سیتماتیک هفت تا است این سهامداران غیور ایران دربرابر دهها ریسک سیستمتتیک محکم ایستادند وریسک سیستماتیک را درهم شکستند وبی معنا کردند .
وثابت کردند که مامی توانیم وتا آخر ایستاده ایم حتی اگر گلیم زیز پای خودمان راهم بفروشیم ویا حتی به قرض بیفتیم به زندان برویم ویا اینکه کاسه ...
و....
خلاصه فلسفه بورس هم همین است کمک به دولت و شرکتها
وحالا باید فردا پیش این شاخص آبادی بریم ببینم چی میگه ، یک تهیه کننده پیدا می کنه این فیلمها رابسازد .امیدوارم نگه باید درمورد شاخص فیلم بسازیم .

CAPTAIN NEMO
۱۳۹۰/۰۷/۰۷, ۲۲:۴۸
احتمالا اگر هم فیلمی بسازند درمورد اینه که شاخص بورس
ما در کل کهکشان راه شیری اول شده و ما جزیره ثباتیم .....
و تپیکس بر فراز کهکشانها میدرخشد ... تپیکس و مدیریت جهانی
و اقتصاد ما اصلا مشکلی نداره و همه کارخانجات دولتی و خصوصی
با 140 % ظرفیت مشغول کارند و آدم بیکار هم اصلا نداریم ....
و امشب فیلم پخش میشه از کل شبکه های داخلی و برون مرزی و
از فردا فیلمی به نام سقوط آزاد شاخص بورس نمایش داده میشود
ولی اینبار این فیلم فقط در تالار های بورس پخش خواهد شد و هیچ
کس جز سهامداران متضرر این فیلم را نخواهند دید ....

ناشناس
۱۳۹۰/۰۷/۰۸, ۱۲:۱۷
فيلم سفارشي كه در همه مقولات ساخته مي شود مثل اخراجي ها 3، پايان نامه، نفوذي، سي و سه روز و ... اما فيلمسازان مستقلي هم داريم كه با هزينه خصوصي فيلم مي سازند و دقيقاً فكر مي كنم مشكل اصلي همين است كه سرمايه گذار خصوصي ريسك نمي كند روي فيلمي هزينه كند كه راجع به بورس است و تضميني براي فروشش نيست اگر هم سرمايه گذار دولتي باشد كه به قول دوستان خوبيها بزرگنمايي مي شود. حال اگر سرمايه گذاري پيدا شود كه خود با بورس آشناست و در باند دوستان نيست شايد هزينه فيلم را تامين كند اما رسماً قيد سهامداري را بايد بزند كه به سرنوشت ريش قرمز دچار نگردد!

داش مهدی
۱۳۹۰/۰۷/۰۸, ۲۲:۵۳
فیلم چهل سالگی به طور غیر مستقیم به بورس مربوط است که در آن محمدرضا فروتن کارگزار بورس است. البته به دلیل اطلاعات کم مردم و احتمالا نویسندگان در مورد بورس اگر شماها ببینید ممکن است خنده تان بگیرد، مثلا محمدرضا فروتن ساعت 10.30 شب به تنهایی در تالار حافظ مشغول معامله است ولی در کل فیلم قشنگیه. از فیلمهای خارجی هم Wall Street 1&2 و به سوی خوشبختی را من دیدم

oldlover
۱۳۹۰/۰۷/۰۹, ۰۵:۴۲
این غربیها چون زندگی ماشینی دارند و کار زیاد میکنند خب نیاز به صنعت فیلم سازی دارند تا سرگرم بشوند اما به فضل خداوند بزرگ ما اینجا در صحنه های زندگی هر روز فیلم های شاهد هستیم که بعقل بشریت طاعون زده غربی هم نرسیده دیگه چی چه نیازی به فیلم و مصنوعی سازی

ناشناس
۱۳۹۰/۰۷/۱۰, ۱۴:۴۴
فیلم چهل سالگی به طور غیر مستقیم به بورس مربوط است که در آن محمدرضا فروتن کارگزار بورس است. البته به دلیل اطلاعات کم مردم و احتمالا نویسندگان در مورد بورس اگر شماها ببینید ممکن است خنده تان بگیرد، مثلا محمدرضا فروتن ساعت 10.30 شب به تنهایی در تالار حافظ مشغول معامله است ولی در کل فیلم قشنگیه. از فیلمهای خارجی هم Wall Street 1&2 و به سوی خوشبختی را من دیدم
وال استریت 2 را دیشب کانال پرشین فیلم پخش کرد. فیلم دوبله شده بود با بازی مایکل داگلاس اما متاسفانه دیر رسیدم. حتماً فیلم را پیدا می کنم و بعد از تماشا راجع به آن گفتگو می کنیم. فیلم به سوی خوشبختی(the pursuit of happiness) هم به زودی به دستم می رسد. ممنون

خراباتی
۱۳۹۰/۰۷/۱۲, ۱۹:۰۲
اندوه بازار کشت ما را بیایید غریبانه بگرییم سبدها را رها کنید ره مسجد بپیمایید که وصال یار همیشه در میکدهها نیست حتی در مساجد هم میشود با خدا راز و نیاز کرد اگر دلها را از زنگار پلیدی بزداییم

PASHA
۱۳۹۰/۰۷/۱۲, ۱۹:۲۱
اندوه بازار کشت ما را بیایید غریبانه بگرییم سبدها را رها کنید ره مسجد بپیمایید که وصال یار همیشه در میکدهها نیست حتی در مساجد هم میشود با خدا راز و نیاز کرد اگر دلها را از زنگار پلیدی بزداییم
من هرگز نمی نالم...قرنها نالیدن بس است...میخواهم فریاد بزنم...!اگر نتوانستم سکوت میکنم

خراباتی
۱۳۹۰/۰۷/۱۲, ۱۹:۳۲
البته فریاد هم یک راهش است و خوب است

و سکوت هم همینطور و خیلی کارهای دیگه .....

خراباتی
۱۳۹۰/۰۷/۱۳, ۱۲:۵۲
زیدی میگفت شاید این دنیا باین کوچکی و پر از عذاب دوزخی باشه برای ساکنان سیاره دیگر

و ما دوزخیان همواره میپنداریم از این دنیا دنیای بدتری هم هست

ایا کسی از وطن مبدا اطلاعی دارد؟

پس چرا حدیث آخرت را از علما باور دارید؟

ناشناس
۱۳۹۰/۰۷/۱۳, ۱۷:۴۹
اگر حال و احوال این روزهای بورس تهران و اقتصاد در کشور را بررسی کنیم می توانیم نامهای مناسبی از فیلمهای مطرح ایران و جهان را روی برخی شرکتها و نهادها بگذاریم . ما چند پیشنهاد می دهیم و شما این موضوع را تکمیل کنید شاید کمی فضای پر استرس این روزها تلطیف شود .

صدرا: بالاتر از خطر

بانک صادرات: جیب بر ها به بهشت نمی روند

سهامداران: مال باختگان

سازمان خصوصی سازی: دستفروش

بورس کالا: عصر حجر

سازمان بورس: پدرسالار

ناظر بازار: آفساید

شرکت بورس: مسخ شدگان

اداره نظارت بر ناشران بورسی: کمیسر متهم می کند

فرابورس: سرزمین آرزوها

کمیته تخلفات: محاکمه در خیابان

اطلاعیه شفافیت: سوت پایان

شورای حل اختلاف: آتش بس

کارگزاران: هزار دستان

سهامداران بیمه دانا: برزخی ها

سرمایه گذاری ملی ایران: مارمولک

سرمایه گذاری گروه توسعه ملی و توسعه ملی : پت و مت

ایران ترانسفو : او یک فرشته بود

گروه بهمن : جوجه اردک زشت

پست بانک: لطفاً مزاحم نشوید

بانک اقتصاد نوین: ارثیه فامیلی

پیام و آزمایش: اخراجی ها1 و 2 و 3 و ...

تالار حافظ: مدرسه پیرمردها

بازار چهارم فرابورس: لیان شامپو
بانک مرکزی: بخاطر یک مشت دلار
سفته باز: خون آشام
------------------------------------

گرگین خان
۱۳۹۰/۰۹/۲۱, ۲۰:۴۴
باتوجه به صحبتهای اقای خامنه ایی ونامگذاری سال جدید
شاید خیلی ها امسال را سالی پربار بارشدی خیره کننده برای بورس قلمداد کنند.

اما بنده امسال را سال محافظه کاری برای بورس می دانم.

چون اگر از دایره انصاف نگاه کنیم.نامگذاری این سال از سوی اقای خامنه ایی معنای دیگری داشت.

سبد بنده در حال حاضر:
مپنا50%،صدرا25%،فاراک15%،کچاد8 %،فولاژ2%
سلام بر دوستان گرامی
امیدوارم حال تک تک شماعزیزان خوب باشد
یاحق

*سامان*
۱۳۹۰/۰۹/۲۱, ۲۱:۱۰
گرگين كجايي نيستي چرا؟

oldlover
۱۳۹۰/۰۹/۲۱, ۲۱:۲۶
خدا ان روزكه دنيارانهاده
به هركس هرچه لايق بوده داده
به بلبل ناله مستانه داده
به طاووس جعبه شاهانه داده
به جغدهم درخرابه لانه داده
به شيرهم قدرت مردانه داده
به ماهم 40 تومن يارانه داده!

گرگین خان
۱۳۹۷/۰۷/۱۵, ۲۳:۰۸
با سلام
با همت دوستان و رفقای قدیمی میریم که تاپیک را از صندوقچه بورسی در بیاریم

گرگین خان
۱۳۹۷/۰۷/۱۶, ۱۰:۵۴
گروه خودرو سازی رو مدنظر داشته باشید

بازار بدون ایران خودرو جایی نخواهد رفت

فعلا تا حمایت 270تومنی نظاره گر باشیم

گرگین خان
۱۳۹۷/۰۷/۲۲, ۱۲:۱۷
تکنار
وغدیر
پاسا
خدیزل
با هدف های 2برابری
با دید شش ماهه

گرگین خان
۱۳۹۷/۰۷/۲۲, ۱۵:۲۰
مس تکنار

مس #تکنار زیان را کم کرده سهمی که 42 ریال زیان محقق کرده است در 6 ماهه و البته این عدد در مدت مشابه 221 ریال زیان بوده است

قیمت سال گذشته سهم محدوده 650~600تومن بوده است.
پس از افزایش قیمت دلار و ایضا روند رو به رشد بنیادی
قطعا قیمت‌های بالاتری رو خواهیم داشت .

تکنار 22مهر 1397
قیمت 750تومن

منتظر ارقام بالاتر باشید

گرگین خان
۱۳۹۷/۰۷/۲۲, ۱۵:۲۲
در رابطه با نماد خدیزل هم خدمتتان عارضم که بنیادی ترین سهم در گروه بی بنیاد خودرو یی همین سهم است.

شرکت موجودی بالایی از مواد اولیه با دلار 4200تومنی را دارد.
محدوده 370تومن کم ریسک
با هدف 530و 850تومن قابل بررسی و سرمایه گذاری می باشد

گرگین خان
۱۳۹۷/۰۷/۲۳, ۱۰:۵۱
غدیر و بانک سینا برای شش ماه آینده خریداری شد.
غدیر 23مهر ماه 196تومن
بانک سینا 23مهر 131تومن

گرگین خان
۱۳۹۷/۰۷/۲۳, ۱۱:۱۸
سبد فعلی 23مهر 1397
پاسا هدف قیمتی 380
تکنار هدف قیمتی 1500
غدیر هدف قیمتی 290
خدیزل هدف قیمتی 530بعد 830
حریل هدف قیمتی 210
بانک سینا هدف قیمتی 180
بیمه البرز هدف قیمتی 180
کرمان هدف قیمتی 900

Zabih
۱۳۹۷/۰۷/۲۳, ۱۱:۵۱
در رابطه با نماد خدیزل هم خدمتتان عارضم که بنیادی ترین سهم در گروه بی بنیاد خودرو یی همین سهم است.

شرکت موجودی بالایی از مواد اولیه با دلار 4200تومنی را دارد.
محدوده 370تومن کم ریسک
با هدف 530و 850تومن قابل بررسی و سرمایه گذاری می باشد
ای ول خیلی باحال و منطقی بود
البته چنتا خودرویی بنیادی خوب دیگه هم داریم مثلا خبهمن
اما کلا خودروییا با جو بالا میرن

گرگین خان
۱۳۹۷/۰۷/۲۳, ۱۷:۲۷
گزارش بازاردوشنبه ۲۳مهر۹۷
پالس های درگوشی !

امروز دوشنبه بازار بعد از خرابی های دیروز تا حدودی مطابق انتظار آغاز کرد ولی همه ته دل ترس این را داشتند که نکند بازار دوباره شل کند و رفتارش به مانند دفعات قبل ریزشی باشد . از همین رو بازار با مثبت آغاز کرد ولی در طول بازار و از ساعت ۹:۳۰ به بعد دست و دلش میلرزید . این را به وضوح دیدیم و عرض میکنیم که در دو مقطع بعد از اغاز بازار دست هایی بسیار حساب شده و مدیریت شده زیر صفوف و سهم های قوی و بنیادی بازار می زدند تا بازار شکل مثبت داشته باشد . این که این کار خوب است یا بد فعلا کاری نداریم ولی نتیجه مهم است و این که فرایندی که بتواند دوباره جریان پول را با بازار اشتی دهد فرایند خوب و قابل قبولی است . امروز در یک مقطع بعد از گذشت حدود ۱ ساعت از بازار بود که کمی اردرهای خرید شل و اردرهای فروش محکم تر شد که ناگهان دست هایی وارد کار شدند و اندک انگیزه فروشندگان را از بین بردند تا بازار به سمت پایین رنج نشود . اما اصلی ترین و خاص ترین حرکت انها حرکت نیم ساعت اخر بود که نشان میدهد به خوبی برای مثبت کردن بازار برنامه ریزی شده بود و این نکته خاص بازار امروز بود . در واقع این پالس های درگوشی و اشکار امروز بازار مهم ترین اتفاق ممکن بود که می توانست رخ دهد .
نکته جالب این است که داستان شبیه دوی امدادی شده است تا جایی صندوق توسعه و برخی تلاش میکنند بازار را از بحران خارج کنند و مرحله بعد این گزارش ها هستند که باید نقش خود را ایفا کنند و امروز دقیقا به دو نکته اشاره میکنیم که ناشی از همین بحث هاست . ببنید طی روزهای گذشته خریدو فروش های زیادی در بازار صورت گرفته است و به نوعی کف قیمتی بسیاری از سهم ها پر حجم خریداری شده و باقی هم قیمت تمام شده بالایی دارند به نظر ان سناریویی که معتقد بود بازار به زیر ۱۶۰ هزار می رود کم کم رنگ می بازد و فقط و فقط با یک رویداد محتمل است رخ دهد و ان بحث گزارش های ضعیف است که این طور که خبرمیرسد گزارش ها نیز متوسط رو به بالاست یعنی این دو ایتم باعث می شود بازار خیلی منفی نباشد و کف بازار به نوعی سفت شود وقتی این اتفاق رخ دهد و فروشنده در بازار کم شود شرایط امیدوار کننده خواهد بودیعنی زور فروشنده ها کم شود ...
و اما سراغ بازار برویم که سناریوی برگشت به خوبی جواب داد و مشخص است که ۳۰ الی ۴۰ سهم برتر بنیادی بازار به خوبی جهت و فرمان را در دست گرفتند و البته روی کل بازار هم موثر هستند . این بار میخواهیم سناریو را تکمیل تر کنیم . ببنید هنوز هم معتقدیم شاخص به سقف قبلی میرسد و برمیگردد و درجا میزند افت و سقوط بعید است ولی درجا می زند حتی به نظر اگر فردا و پس فردا هم بازار را بدهند طبیعی است و برخی می فروشند و سود شناسایی میکنند ولی انچه به نظر نقطه عطف بازار می شود همین موج گزارش هاست . از دید ما گزارش ها متوسط رو به بالا هستند نه خیلی بد و نه خیلی خاص ولی مهم ترین خصوصیت انها این است که کف بسیاری از سهم هارا می بندد و بازار دیگر جای نگرانی انچنانی ندارد .
نکته دیگر بعد از جریان گزارش ها گزارش های ماهانه را داریم انها نیز در روند بازار موثر خواهند بود و به نظر کمی اثار تحریم را باید در لابلای انها جستجو کرد ولی چیزی که امروز میخواهیم بگوییم حرکتی است که طی ۱۲ روز کاری قرار است رخ دهد . دقت کنید ۱۲ روز کاری را داریم و ۴ رویداد مهم رخ میدهد اولی همین چند روز اتی است که گزارش ها می اید . گرد و خاک ان هنوز فرو ننشته طی ۱ تا ۵ آبان گزارش های ماهانه میرسد . کمی بازار استراحت میکند و دوباره در ۴ نوامبر یا ۱۳ ابان خبرتحریم ها و در نهایت انتخابات امریکا را داریم . برداشت اما این است که بازار هر چه پیش برود قبل از این رخداد های سیاسی یک صبوری را در پیش میگیرد یعنی بازار ممکن است در یک هیجان دوباره طی این مدت بالا برود ولی قبل از اغاز تحولات سیاسی کمی صبر میکند . حقیقت امر جریان مصنوعی از حمایت از سهم نمی تواند خیلی با دوام باشد باید وضعیت بنیادی تعیین کننده او باشد به نظر فضای بنیادی بازار با گزارش هاست که جان میگیرد . فعلا از صبر بزرگ برای داستان های سیاسی حرف نمیزنیم و تمرکز روی گزارش ها خواهیم داشت
و اما سراغ بازار امروز برویم که ... ادامه مطلب در http://betasahm1.ir/reports/%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%B4-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D9%88%D8%B4%D 9%86%D8%A8%D9%87-%DB%B2%DB%B3%D9%85%D9%87%D8%B1%DB%B9%DB%B7.html

گرگین خان
۱۳۹۷/۰۷/۲۵, ۱۲:۱۰
شاخص با بدبینی افراطی میتونه تا 156هزار واحد نزول داشته باشد
اما بنده به شاخص 230هزار واحدی فکر میکنم
و بعد از آن 310هزار واحدی

سبد فعلی همان است که در پست قبلی اشاره کردم

با این تفاوت که خکرمان جهت نوسان خریداری شده است.
برای شنبه
خرید وسینا محدوده 115تومان
خدیزل محدوده 370تومن
ثنوسا محدوده 210تومن
توصیه می گردد

گرگین خان
۱۳۹۷/۰۷/۲۸, ۱۷:۲۳
از خدیزل اصلا غافل نشوید.
این سهم زیر خاکی فعلی بورس است.

سال ۹۶ متوسط قیمت هر دستگاه فروش رفته حدود ۱۲۵ میلیون تومن بود و حاشیه سود ناخالص شرکت در ۵ سال گذشته تقزیبا ۳۰ درصد بوده

برای سال آینده متوسط فروش هر دستگاه خواهد رسید به ۲۵۰ میلیون تومن با توجه به افزایش نرخ ارز شرکت از ۳۵۰۰ تومن متوسط پارسال به بالای ۷۰۰۰ تومن فعلی

۵۰۰۰ دستگاه و نرخ هر دستگاه ۲۵۰ میلیون با حاشیه سود ناخالص ۳۰ درصد میشه ۳۷۵ میلیارد تومن سود ناخالص
کلیه هزینه های ثابت و مالیات رو کم کنید باز هم به سود بالای ۲۰۰ تومن میرسید

گرگین خان
۱۳۹۷/۰۷/۲۸, ۲۲:۳۸
‍ #کرمان
سرمايه گذاري توسعه و عمران استان کرمان در دوره ۳ ماهه منتهی به ۹۷/۰۶/۳۱ (حسابرسی نشده) به ازای هر سهم ۱۳ ریال زیان محقق کرده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۹٪ کاهش داشته است.

این شرکت بر اساس عملکرد ۳ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۰۳/۳۱ مبلغ ۷,۶۵۲ میلیون ریال زیان خالص محقق کرده است.

گرگین خان
۱۳۹۷/۰۷/۲۹, ۰۹:۰۳
سرمایه گذاری غدیر با سود 60تومنی در حال معامله است
برای بخش کم ریسک سبد توصیه می شود .
محدوده 210~190بهترین منطقه جهت خرید
هدف 290تومن

خدیزل هم با توجه به حاتم بخشی حقوقی فرصت مناسب جهت خرید است.
قیمت فعلی 372تومن

گرگین خان
۱۳۹۷/۰۷/۳۰, ۱۸:۳۱
گزارش بازاردوشنبه ۳۰مهر۹۷
بمباران کدالی ...

امروز دوشنبه بازار تا ته ته انچه میتوانست هیجان و ادرنالین ترشح کردو روز خاص و پر تنشی را داشت از یک سو کدال از سوی دیگر خبرهای پالایشی تحولات بانک ملت گزارش ها و ... همه باعث شده بود امروز روز خاصی برای بازار رقم بخورد . همین دیروز بود که در بازارداشتیم از چیزی صحبت میکردیم به نام سقف قبلی و اصل غافلگیری ! ببینید در سقف قبلی که به نظر منطقی است که فعلا بازار در همین نقاط دست و پا بزند و حرکت کند ولی نوع گزارش ها و خبرهای امروز و احتمالادر تکمیل گزارش های ماهانه یک چیز را به خوبی نشان میدهد با این گزارش ها و این خبرها به این نتیجه میرسیم قیمت ها کمی فقط کمی از سود ها جلوتر هستند . این یک نکته مهم است ولی در کنار ان نکمته دیگری هم قرار دارد کف بازار تا حدودی بسته شده و خیال بازار از بنیادی و وضعیت بنیادی شرکت ها تا حدودی راحت است و کمی درجا زدن و اصلاح و اطلاعات جدید دوباره بازار را سرحال می اورد .
الباته از انچه میترسیدیم سر بازار امد ...اصل دوم که در بازار به نظر دیده شد امروز اصل غافلگیری بود ان هم چه غافلگیری بانک ملت نصف شب گزارش ۶ ماهه گذاشت روی کدال و سهامداران سهم شدند عین کسانی که ناگهان نصف شب کسی به شیشه منزل انها سنگ می زند و می رود ! شبندر با وجود خبرهای خوب گزارش خوبی را راهی کدال نکرد حالا هی همه به ما فحش بدهند چرا می نویسید گزارش بد ! به نظر ما با وجود رشد نفت و دلار سود شبندر باید سود ۳ ماهه اول سال باشد ؟! باید قبول کرد قیمت ها کمی از سود ها جلوتر رفتند و این دو باید سرعت ها را با هم تنظیم نمایند ... به هر حال به نظر بازار اسیر اتفاق مهمی به نام اصل غافلگیری شد . و به نظر فضای بازار هم با این گزارش ها کمی این حس را بیشتر درک کرد . امروز و در طول بازار از دید ما ۲ بار غافلگیر شد یک بار خوب و یک بار بد ! بد ان کله صبح بود که بانک ملت با گزارش بدون تسعیر شوک بدی را هم به بازار هم گروه بانک وارد کرد و خوب ان در میانه های راه بود که نرخ تسعیر به نرخ نیما برای پالایشی ها تصویب شد و اوضاع حسابی تغییر کرد البته به نظر پالایشی ها گزارش های ۶ ماهه خوبی را ندارند و از ان طرف بازار را غافلگیر میکنند ولی این دو خبر در کل خبرهای ضد و نقیض و خوبی برای بازار بود . هر چند گزارش سنگ اهنی و فولاد خوزستان هم خیلی چنگی به دل نمیزد . در این میان تنها پتروشیمی ها جور بقیه را کشیدند .
به نظر بازار در دلار تقریبا کارش تمام شدو اخرین گروهی که باید دلار را لحاظ میکرد کرد و چیزی به نظر باقی نمانده که بخواهد در مورد دلار به بازار شوک بدهد شاید تنها چند افزایش نرخ از خودرو و برخی صنایع دیگر باقی مانده باشد . برای باقی خبرها و رویداد ها بیشتر حول محور های دیگری باید حرکت کرد . یکی از این محور ها کدال است . بی شک طی همین روزها این گزارش ها و و گزارش های ماهانه بخش مهمی از فاز بازار را روشن می کنند و می توانند اهرم های قوی برای بازار باشند . اهمیت کدال را نباید دست کم گرفت چه در گزارش ها و چه اطلاعاتی که ارائه می شود .
بازار را در منفی ها هم خوب خریدند هم خوب معامله شدو نشان میدهد شرایط و فضا برای برخی پیش بینی ها که از افت سنگین حرف می زنند خیلی فراهم نیست افت نشانه هایی دارد که در ان خبرهای بد ضربه های بدتر را وارد میکنند ولی در بازار فعلی می بیند خبرهای بد به نوعی همچون اهن در کوره داغ ذوب می شود و فاز ان تغییر میکند .این نشانه خوبی است یعنی هنوز به این بازار و رفتار مردانه ان می توان تکیه کرد !البته فردا هم باید این رفتار دیده شود هر چند فردا طبیعی است که فشار فروش دیده شود .

اما یک نکته ... تا به حال مسابقه اسب سواری را از نزدیک دیده اید! امیدواریم یک بار سری به کورس اسب دوانی گنبد یا مکان های دیگر بزیند و ببنید چه شورو هیجانی را در این مسابقات شاهدیم .این روزها بازار ما کمی شبیه این مسابقات شده است . به خصوص مقطع فعلی که روی کدال اطلاعیه شرکت ها قرار میگیرد درست آغاز موج اطلاعیه ها روی کدال اغاز مسابقه این اسب هاست می تازند و یکی هم ان بالا با صدای بلند گزارش میکند فولاد گزارشش امد هرمز رسید خراسان و با هیجان در این اتش می دمد و هیجان مسابقه را بیشتر می کند این یک کورس دائمی نیست در یک مقطع این گزارش ها میرسد و تمام می شود . اما بعد از کورس مهم است دقت کنید در این کورس هیجانی برخی برنده و برخی بازنده می شوند مهم بعد از ان است به نظر رفتار بازار بعد از ان بسیار مهم است بازار باید به دقت نتیجه این کورس را ثانیه به ثانیه بررسی کرده و در انتخاب اسب های قوی تر برای دور های بعدی دقت کند . دقت کردید بارها می گویند روی اسب بازنده شرط نبندید ... به نظر بعد ازاین گزارش ها و گزارش های ماهانه تا حدودی حجت بر بسیاری از سهامداران تمام می شود که روی اسب های بازنده این کورس نباید شرط بست به هر قیمتی در بازار سهم نخرید و به هر قیمتی هم سهم انتخاب نکنید این بازی خیلی اثرات مداومی ندارد و بارها گفتیم انچه باعث حفظ و رشد قیمت می شود تداوم سود است نه توهم سود ... همین امروز هم برخی گلایه می کردند که چرا جو این چنین شد و چرا برای بازر فردا همه منفی هستند حرف ما این است هیجان بر سود اوری غلبه کرد و اصلاح کامل نشد به نظر کمی اصلاح دوباره بازار را جذاب میکند این اصلاح خیلی هم عمیق نیست .
و حرف اخر ... این موج تا اخر هفته نه نهایت تا یکشنبه تمام می شود ما میمانیم و یک دو جین که بهتر است بگوییم بیش از ۶۰۰ اطلاعیه از شرکت ها که تمام سعی ما این است در مدت پیش رو به طور کامل بررسی گردد . ولی حرف ما این نیست حرف این است که به زودی و بعد از فروکش کردن این تب و تاب تب جدیدی بازار را فرامیگیرد جنس این تب دیگر کدالی و اقتصادی نیست می بینیم که بسیاری از ابهامات بازار از دلار گرفته تا تصمیمات دیگر بورس کالایی و ... روشن شده است بحث این بار سیاسی است . معتقدیم که بازار کمی محافظه کار می شود و به استقبال دو رویداد مهم سیاسی می رود یکی تحریم ها و دیگری انتخابات امریکا شاید کمتر از ۱۰ روز کاری بازار درگیر این داستان ها شود ولی به هر حال ممکن است یک صبر موقت را در چهره برخی سهم ها و شرکت ها و سهامداران شاهد باشیم . البته از دید ما نه در ۱۳ آبان اتفاق خاصی رخ میدهد و نه در ۱۵ ابان دموکرات ها خیلی موفق خواهند بود پس بهتر است هر چه بیشتر وزن بررسی بنیادی را بیشتر و بیشتر نمایید . تحولات سیاسی فقط وقت و انرژی بازار را میگیرد ولی انچه تعیین کننده است در نهایت گزارش هایی است که از دل کدال بیرون میزند که تمامی تحولات سیاسی در ان خلاصه شده ...
بگذریم و به سراغ بازار برویم ...ادامه مطلب در ... http://betasahm1.ir/reports/%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%B4-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D9%88%D8%B4%D 9%86%D8%A8%D9%87-%DB%B3%DB%B0%D9%85%D9%87%D8%B1%DB%B9%DB%B7.html

گرگین خان
۱۳۹۷/۰۸/۱۰, ۰۹:۰۰
#خدیزل در مهر با کمی رشد 323 میلیارد ریال فروش داشته . در شهریور فقط 105 میلیارد ریال فروش و جمع فروش 2513 میلیارد ریالی برای 7 ماهه در مهر روند تولید و فروش خدیزل کمی بهتر شده است و دارد کم کم به روال بازمیگردد. البته در کاميونت 6 تن هنوز به پیک تولید نرسیده است . در مدت مشابه سال قبل فروش 3000 میلیارد ریال بوده است

گرگین خان
۱۳۹۷/۰۸/۱۰, ۰۹:۰۱
#پاسا در 6 ماهه 77 ریال سود محقق کرد و پیشرفت خوبی داشته است و از زیان به سود رسید . پاسا در 3 ماهه 245 میلیارد ریال و 44 میلیارد ریال زیان عملیاتی داشته و 74 میلیارد ریال زیان خالص داشته است سهم در 3 ماهه 124 ریال زیان به ازای هر سهم محقق کرد و این یعنی در 3 ماهه دوم حدود 200 ریال سود به ازای هر سهم داشت گزارش خوبی بوده است . در مهر 202 میلیارد ریال فروش داشته است . گزارش شهریور 235 میلیارد ریال فروش زده . در خرداد فروش 96 میلیارد ریال بوده و در تیر دوباره فروش خوبی زده و 221 میلیارد ریال فروش زد در مرداد این عدد 251 میلیارد ریال بوده و جمعا 1192 میلیارد ریال فروش زده است در مدت مشابه سال قبل این عدد 743 میلیارد ریال بود و پیشرفت خوبی داشته است . تایر در این سهم از متوسط فروش 5 ماهه 137,720 به 152,201 ریال در شهریور رسیده و در مهر 202,159 ریال است

احسان147
۱۳۹۷/۰۸/۱۰, ۲۲:۵۹
چرا حرکت نمیکنه این پاسا ؟؟

گرگین خان
۱۳۹۷/۰۸/۱۱, ۱۹:۵۷
چرا حرکت نمیکنه این پاسا ؟؟

با سلام
بنظرم یکی از دلایل عمده این است که بازیگران سهم
کاملا تکنیکی حرکت میکنند و سهم را به زیر مقاومت خود آورده اند .
دلیل دوم اینکه چون سهم به نسبت ریزش شاخص
افت محسوسی نداشته است فعلا در حال پر کردن این فضای روانی است .
بنظرم میتوانیم برای آخر سال قیمت های دو برابری از همین جا داشته باشیم

گرگین خان
۱۳۹۷/۰۸/۲۰, ۱۱:۴۶
خب خوشبختانه کد به کد هم در نماد پاسا تمام شد و به بهترین شکل ممکن نوسانگیران از سهم خارج شدند .
این سهم در کنار تکنار و کرمان بازدهی قابل توجهی خواهند داشت .

در رابطه با تکنار هم جدا از شایعاتی که پیرامون سهم در حال انتشار است.
از لحاظ موقعیت تکنیکی قابلیت بالایی جهت رشد را داراست .
محدوده 760~800نقطه مطلوب ورود

گرگین خان
۱۳۹۷/۰۸/۲۱, ۱۳:۰۴
سبد فعلی 23مهر 1397
پاسا هدف قیمتی 380
تکنار هدف قیمتی 1500
غدیر هدف قیمتی 290
خدیزل هدف قیمتی 530بعد 830
حریل هدف قیمتی 210
بانک سینا هدف قیمتی 180
بیمه البرز هدف قیمتی 180
کرمان هدف قیمتی 900

سبد همچنان بدون تغییر

گرگین خان
۱۳۹۸/۰۱/۲۴, ۱۴:۳۶
با سلام
این فقط یک پیش بینی است.
متاسفانه خودرو کندل برگشتی بدی زد و یحتمل بازار را با خود همراه خواهد کرد
از نقطه نظر من شاخص نتوانسته از مقاومت 194هزار واحدی عبور کند.
با کمی کش و قوس در محدوده 186~194هزار واحد خواهد ماند و پس از آن به محدوده 174~170هزار خواهد رسید .
رشد اصلی هم برای اواسط خرداد و تیر ماه خواهد بود .

موفق باشید

ابشار
۱۳۹۸/۰۱/۲۵, ۰۰:۱۵
مگه از بازار خارج نشده بودید خاطر تشخیص اصلاح گرگین خان

گرگین خان
۱۳۹۸/۰۱/۲۵, ۱۲:۲۱
بیش از 95درصد را چهارشنبه خارج کردم
مابقی هم هنوز به اهداف مورد نظر نرسیده اند .
همچنان معتقدم شاخص اصلاح معقول خواهد داشت
که در پست قبلی اهداف رو مشخص کرده ام

موفق باشید

گرگین خان
۱۳۹۸/۰۱/۲۶, ۱۵:۵۶
یکی از اشتباهات رایج بین اکثر معامله گران این است که همواره اعتقاد دارند باید در هر موقعیتی خرید و فروش کنند
این رویه باعث میشه بخش زیادی از سود از بین بره
بطور مثال چندین سال زمان برد تا من خودم فهمیدم که پس از خروج از بازار نیازی نیست برای گرفتن نوسان مجدد وارد بازار شد.
اتفاقی که برای خیلی از تریدر ها میفته و ازش درس نمی گیرند .
نکته آخر هم اینه که باید قبول کنیم سود تا لحظه آخر را برای خودمان نخواهیم.

گرگین خان
۱۳۹۸/۰۱/۲۷, ۱۱:۴۱
امروز از خدیزل هم خارج شدم
تنها سهم موجود در سبد خکرمان و تکنار است که فعلا قصد فروش ندارم .

موفق باشید

Zabih
۱۳۹۸/۰۱/۲۷, ۱۱:۵۷
یکی از اشتباهات رایج بین اکثر معامله گران این است که همواره اعتقاد دارند باید در هر موقعیتی خرید و فروش کنند
این رویه باعث میشه بخش زیادی از سود از بین بره
بطور مثال چندین سال زمان برد تا من خودم فهمیدم که پس از خروج از بازار نیازی نیست برای گرفتن نوسان مجدد وارد بازار شد.
اتفاقی که برای خیلی از تریدر ها میفته و ازش درس نمی گیرند .
نکته آخر هم اینه که باید قبول کنیم سود تا لحظه آخر را برای خودمان نخواهیم.
این حرفارو باس با طلا نوشت و همیشه موقه معامله جلو چش گذاشت

گرگین خان
۱۳۹۸/۰۱/۲۷, ۲۰:۲۶
الان عدد شاخص 200هزار واحد است در حالت خوش بینانه به عدد 210خواهد رسید که بنده این سود های بدست آمده رو فدای دو سه تا مثبت نخواهم کرد .
چیزی که در رابطه با پتروشیمی دیروز عرض کردم
پست دیروز در تلگرام
((((((((- هیچ کس دقت نکرد شرکت های پتروشیمی چرا امروز وزن معاملاتی نداشتند
شاراک
شخارک
زاگرس
شیراز
کرمانشا
مارون
جم
خراسان
پارس

اینها وزنه اصلی دلاری بازار هستند ....))))))))
این بود که بازار یحتمل نسبت به گزارش های فروردین و فصل بهار خوش بین نیست
از همین باب هم سهام نمی خرد .
مخصوصا امروز مشخص شد که تمام چشم بازار دنبال تجارت بود همین مهم رو دنبال کنید می رسید به ریزش سال 92که با مپنا و صف خرید سنگین ش در 1200تومان شروع شد و .....

National
۱۳۹۸/۰۱/۲۷, ۲۰:۴۹
الان عدد شاخص 200هزار واحد است در حالت خوش بینانه به عدد 210خواهد رسید که بنده این سود های بدست آمده رو فدای دو سه تا مثبت نخواهم کرد .
پست دیروز در تلگرام
شاراک
شخارک
زاگرس
شیراز
کرمانشا
مارون
جم
خراسان
پارس

مخصوصا امروز مشخص شد که تمام چشم بازار دنبال تجارت بود همین مهم رو دنبال کنید می رسید به ریزش سال 92که با مپنا و صف خرید سنگین ش در 1200تومان شروع شد و .....
دوست عزیز اتفاقا شاراک هر ماه داره رکورد فروش رو میزنه برید ببینید ، تا امروز شاراک در بورس کالا بیشتر از بهمن فروخته و کمی کمتر از اسفند ، طبق محاسبات شاراک ۱۲ ماهه ۱۷۰تومن سود ساخته که ۱۵۰تقسیم کنه (طبق روال ۷ سال گذشته )سهم بعد از مجمع میشه ۵۰۰ یعنی p/e=2/9 با سود فرضا ۱۷۰ سال ۹۸ !!!! گزارشات که اومد صف خرید را تا مدتها خواهیم دید
قطعا گزارش فروش فروردین تا چند روز دیگه خواهد آمد و همه چیز مشخص خواهد شد
قطعا نقدینگی به سمت سهمهای بنیادی و سود ساز خواهد رفت

گرگین خان
۱۳۹۸/۰۱/۲۸, ۱۶:۰۶
پتروشیمی زاگرس

فروش ماهانه از آبان ماه روند نزولی داشته.
در اسفند ماه 390 میلیارد تومان فروش محقق شده که پایینتر از میانگین ماهانه بوده
در سل 97 فروش متانول 2.87 میلیون تن محقق شده پیشبینی شرکت 3.1 میلیون تن بود .
با تحقق 7385 میلیارد تومان فروش در سال 97 پرونده این شرکت بسته شد .
حاشیه سود ناخالص در
کوارتراول 54 درصد
کوارتر دوم 78 درصد
کوارتر سوم 54 درصد
حاشیه سود ناخالص کوارتر چهارم هم 52-54 درصد بگیریم
با این میزان فروش(7385 میلیارد تومان )
میشه انتظار داشت که 1600-1625 تومان بازای هر سهم سود ساخته باشه

در ارزنده بودن شرکت تردیدی نیست
اما بنظرم اگر صبر کنیم تا گزارش فروردین شرکتهای پتروشیمی بیاد راحتتر میشه راجع به روند شرکتها تصمیم گرفت .
در ضمن بواسطه تبعیت متانول از نفت خام و با توجه به اینکه روند نفت نزولی است تا صعودی
بهتره جانب احتیاط را در پیش بگیریم .

پ.ن:منتظر خرید سهم هستم اما بشرط پارامترهای مهم که در بالا بهش اشاره شد

National
۱۳۹۸/۰۱/۲۸, ۱۷:۲۶
سلام دوستان عزیز
امروز شاراک مجددا ۱۸میلیارد تومن در بورس کالا فروش داشت و با فروش امروز جمعا در فروردین ماه ۲۳۵ میلیارد تومن فروخت که فقط ۱۵ میلیارد از اسفند که کولاک در فروش تاریخی داشته کمتر بوده !!! نکته قابل تامل اینکه فروش این مقدار در ماهی که نیمه تعطیل است واقعا جای شگفتی دارد !!!!
سود سال ۹۷ قطعا و قطعا طبق نظر کارشناسان کمتر از ۱۵۵ نخواهد بود
واما اگر شاراک با همین فرمون ۳ ماهه آخر سال جلو برود حداقل سود ۹۸ کمتر از ۱۸۰ نخواهد بود
شما به این EPS چه P/E میدهید؟
حداقل ۵ هم بدهید سهم در حاضر نباید کمتر از ۷۵۰ باشد
پر سود باشید

aminian
۱۳۹۸/۰۱/۲۹, ۱۰:۰۶
پست دیروز در تلگرام
شاراک
شخارک
زاگرس
شیراز
کرمانشا
مارون
جم
خراسان
پارس

با احترام
استدلال شما درسته اگر شاخص یه ضرب بخواد بالا بره
ولی اگه حرکت شاخص کج و معوج ولی رو به صعود در یه بازه دو سه ماهه باشه بنظزم کارتون اشتباه باشه
اگه یه فرایند ساید اتفاق بیفته بازار میره بسمت سهام کوچک ریالی و منتفع از حذف ارز مرجع
در کل دورنمای سهام دلاری مشخصه و این سهام در فصل مجامع جذابیت دارن ولی سهام ریالی ...

گرگین خان
۱۳۹۸/۰۲/۰۷, ۱۳:۳۱
با سلام و عرض ادب
هفته گذشته محدوده 780
اپرداز خرید شد
سهم بی حاشیه و در کف قیمتی بررسی نمایید
اهداف به ترتیب 960
1260

گرگین خان
۱۳۹۸/۰۲/۰۷, ۱۳:۳۴
معاملات امروز در شرایطی آغاز شد که بسیاری از شرکت‌های بورسی طی چند روز اخیر از عملکرد خود در فروردین رونمایی کرده‌اند. انتشار گزارش‌های ماهانه فرصتی فراهم کرد تا سهامداران پس از کسب بازدهی اخیر، پرتفوی خود را با نگاه به کیفیت عملکردها به محک تجربه گذارند و با مطالعه و بررسی جریان پرتراکم اطلاعات آرایش سبد خود را متناسب با ظرفیت سودآوری سهام تغییر دهند. اما در ورای گزارش‌های عملکرد متغیرهای دیگری دست‌اندرکار تداوم رشد قیمت‌ها هستند که به طور خلاصه می‌توان آن را برآمده از انتظار اهالی بورس از تاثیر تورم در نرخ‌های فروش و انبساط دارایی شرکت‌ها خلاصه کرد.

طی دو هفته اخیر طیفی از شرکت‌های بورسی مجوز افزایش نرخ فروش محصولات خود را روانه کدال کردند که اوره‌سازان و روانکاران از این جمله بودند. اما طیف دیگری از شرکت‌ها که نظیر دارویی‌ها، غذایی‌ها، سیمانی‌ها، تولیدکنندگان کاشی و سرامیک و برخی از تک‌سهم‌های دیگر نیز با تصور افزایش نرخ‌های فروش پیش رفته‌اند. درجا زدن قیمت سهام این شرکت‌ها و عدم افزایش معنادار نرخ فروش در قیاس با سایر صنایع از یک سو انتظارات را برای افزایش نرخ احتمالی و قریب‌الوقوع محصولات بالا برده‌است و از سوی دیگر اهرم بالای تاثیر سود بر روند سودآوری با توجه به چسبنده بودن هزینه‌های تولیدی در برخی از این شرکت‌ها، سرمایه‌گذاران را به پیشواز این مهم فراخوانده است.

در عین حال، تجدید ارزیابی دارایی‌ها خاصه نیز همچنان تاثیر خود را در رفتار معامله‌گران سهام نشان می‌دهد. بانک‌ها نیز منتظر مشخص شدن تکلیف نرخ تسعیر ارز و تصمیم نهایی بانک مرکزی هستند که این عامل هم سهم مهمی در تحرکات سهامداران در این گروه و ثبت حجم بالای معاملات در نمادهای وابسته دارد.

مجموعه این شرایط را می‌توان در تداوم رشد قیمت در صنایع مختلف بورسی(اعم از کوچک و متوسط) دید. هر چند عملکرد شرکت‌ها در گروه‌های مختلف از کیفیت یکسانی برخوردار نبود، اما به نظر می‌رسد تاثیر متغیرهای غیرعملیاتی یادشده همچنان سلسله‌جنبان تحرکات اهالی سهام است.

یکی از مهمترین وقایع در معاملات امروز، افزایش کیفیت و کمیت تقاضا در ساعات پایانی بود. این افزایش تقاضا که بیشتر خود را در نمادهای معدنی نشان می‌دهد از سوی دیگر با کاهش هیجان خرید در نمادهای بزرگ خودرویی همراه بوده است. تقویت تقاضا و محکم شدن صف خرید سهام در نمادهای پرمتقاضی از یک سو و تشدید تراکم خرید در قیمت‌های پایین‌تر در گروه بانکی و شیمیایی نوید عدم اصلاح شاخص در آینده‌ای نزدیک را می‌دهد.

سیطره معادلات رفتاری

یکی از نکات جالب توجه معاملات امروز تحرکات بورس‌بازان در نماد شرکت‌های خودروساز است. سهام خودرویی امروز نبض جریان نقدینگی را در اختیار دارند. ارزش معاملات این گروه تا یک ساعت مانده به معاملات به حدود 100 میلیارد تومان رسید و متوسط قیمت در این گروه بیش از 2 درصد افزایش داشت. رفتار صعودی قیمت در سهام این گروه در حالی رقم می‌خورد که گزارش‌های ارسالی از سوی شرکت‌های خودروساز ناامیدکننده ارزیابی می‌شود. پس از عملکرد نامساعد ایران خودرو در ماه نخست سال، پارس خودرو نیز از افت شدید تولید خود در فروردین رونمایی کرد. حال این سوال پیش می‌آید که با وجود چنین عملکرد چرا نمادهای این گروه عموما سبزپوش هستند. به نظر می‌رسد سهامداران با وجود عملکرد ضعیف این غول‌های صنعت چشم به تجدید ارزیابی دارایی‌ها و رشد قیمت از کانال تورم دوخته‌اند.

دو پیام ناهمگون از بازار جهانی
سهام گروه‌های کالایی در معاملات امروز متناسب با گزارش‌های ارسالی از عملکرد خود روند نسبتا متعادلی را سپری می‌کنند. در این بین، معدنی‌ها و پالایشی‌ها جزو حامیان اصلی شاخص کل هستند و سهام گروه پتروشیمی با وجود جذب حجم قابل توجهی از نقدینگی، به طور متوسط تحت فشار هستند. از رفتار سهامداران چنین برمی‌آید رویدادهای اخیرالوقوع بازار جهانی در مجموع مثبت بوده است.
فعالان بازار جهانی در هفته اخیر شاهد دو رویداد مهم بودند. بهای نفت برنت که به دلیل لغو معافیت نفتی مشتری‌های ایران از تحریم‌های آمریکا تا اوج 6 ماه گذشته بالا رفته بود، روز جمعه پس از موضع‌گیری ترامپ و فشار بر اوپک برای کاهش قیمت‌ها، بیشترین افت خود را در دو ماه اخیر تجربه کرد و از سطح 75 دلار به کانال 71 دلار تنزل یافت. اما در نقطه مقابل، رشد فراتر از انتظار چشم‌‍انداز اقتصاد آمریکا براساس عملکرد اولین فصل سال، سیگنال مثبت خود را به بازار جهانی فرستاد. در حالی که تحلیلگران انتظار رشد 2 درصدی را داشتند، اقتصاد آمریکا در سال منتهی به مارس انبساط 3.2 درصدی را تجربه کرد. تجربه این رشد غیرمنتظره در بزرگترین اقتصاد جهان برای سهام کالایی بورس تهران حاوی پیغام مثبت از حیث حفظ تقاضا در بازارهای کالایی است که با بهبود روابط تجاری دو اقتصاد بزرگ می‌تواند به تداوم این شرایط بینجامد و تاثیر مثبت خود را بر بیش از نیمی از سهام بورس تهران بر جا گذارد.

شناسه مطالب: 41755
تاریخ انتشار: شنبه 7 اردیبهشت 1398 ساعت 12:20