PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما تصویری را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و تصویرها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نوســـانات سکــــــــــــه - طــــــلاصفحه ها : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

جعفرزاده
۱۳۹۰/۱۲/۱۶, ۱۲:۳۷
سکه امامی 797 هزار تومان و اونس جهانی 1698 دلار

جعفرزاده
۱۳۹۰/۱۲/۱۶, ۱۳:۰۴
سکه امامی 796هزار تومان و اونس جهانی 1693 دلار

وحید 20
۱۳۹۰/۱۲/۱۶, ۱۴:۱۹
بانك مركزي: احتمال ارائه اوراق بهادار به جاي سكههاي پيشفروش شده (http://www.asriran.com/fa/news/204513)
به گفته كمرئي تقاضاي پيش خريد سكه با افزايش طول دوره تحويل به شدت كاهش يافته به طوري كه 50 درصد سكههاي پيش فروشي در دوره اول بود اما در روزهاي اخير تعداد تقاضا براي پيش خريد حتي به 20 هزار عدد در روز هم كاهش يافته است.
مديركل نشر و ريالي بانك مركزي اعلام كرد كه از چهارشنبه هفدهم اسفند ماه اسكناسهاي نو از طريق 60 شعبه بانكهاي ملي، اقتصاد نوين وكارآفرين در تهران عرضه ميشود.

به گزارش ايسنا، عباس كمرئي امروز در نشستي خبري با بيان اينكه سال گذشته اسكناسهاي نو با حجم 150 ميليارد ريال در 50 شعبه عرضه شد، گفت: امسال حجم اسكناسهاي نو به 350 ميليارد ريال افزايش يافته است.

وي همچنين درباره پيش فروش سكه نيز گفت: هم اكنون حجم سكههاي پيش فروش شده به بيش از 9 ميليون و 300 هزار قطعه رسيده و هر پنجشنبه درباره ادامه پيش فروش تصميم گيري ميشود.

كمرئي با اشاره به اين كه سامانه اينترنتي پيش فروش سكه اوايل سال آينده راه اندازي ميشود، تصريح كرد: پيش فروش سكه تا جايي ادامه خواهد يافت كه به ذخاير طلاي كشور لطمه وارد نشود.

مديركل نشر و ريالي بانك مركزي با اعلام اين كه كارمندان از طرح تحويل سكه به جاي عيدي استقبال چنداني نكردند، گفت: پرداخت عيدي كارمندان در سازمانها پيش يا پس از اعلام طرح تحويل سكه به جاي عيدي بود و به دليل محدوديت زمان به نظر ميرسد فرصتي براي اين انتخاب وجود نداشته است.

وي همچنين حجم خالص اسكناس و ايران چك موجود در دست مردم را 273 هزار ميليارد ريال اعلام و درباره تعداد سكههايي كه از طريق پيش فروش خريداري شده اما قبل از تحويل عودت داده شده است نيز گفت: مواردي كه پيش از تحويل عودت داده شده باشد داشتهايم اما تعداد آن حدود سه تا چهار درصد كل ثبت نام است.

به گفته كمرئي تقاضاي پيش خريد سكه با افزايش طول دوره تحويل به شدت كاهش يافته به طوري كه 50 درصد سكههاي پيش فروشي در دوره اول بود اما در روزهاي اخير تعداد تقاضا براي پيش خريد حتي به 20 هزار عدد در روز هم كاهش يافته است.

مديركل نشر و ريالي بانك مركزي همچنين با ابراز نگراني از اينكه برخي افراد سودجو حجم زيادي از سكه را پيش خريد كرده باشند، از بررسي روشهايي به جاي تحويل سكه در موعد مقرر خبر داد و گفت: ميتوانيم اوراق بهادار را به صورت انتخابي با سود مشخص و قابل قبول به جاي سكه به مشتريان تحويل بدهيم.

جعفرزاده
۱۳۹۰/۱۲/۱۶, ۱۵:۴۰
شنیده میشه دلار زیر قیمت 1900 تومان امده است . از اساتید کسی خبر موثقی دارد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مات
۱۳۹۰/۱۲/۱۶, ۲۰:۲۶
سقوط قيمت سكه و طلادر پي پيش فروش سكه در بانك در چند ماه اخير بالاخره تب بازار سكه و طلا كاهش و قيمتها سقوط كرد.

به گزارش ايسنا به نقل از كارشناسان و فعالان صنف طلافروشان، به دليل كاهش تقاضاي خريد سكه در پي فروش سكه توسط بانك تقاضا براي سكه كاهش پيدا كرده و با كاهش 100 دلاري نرخ جهاني قيمت طلا و سكه كم شده است.

بر اين اساس هر گرم طلاي 18 عيار 78 هزار و 300 تومان و هر اونس طلا در جهان 1670 دلار است.

همچنين سكه طرح قديم امروز در بازار آزاد 795 هزار تومان، سكه طرح جديد 790 هزار تومان، نيم سكه 388 هزار تومان، ربع سكه 205 هزار تومان و سكه گرمي 108 هزار تومان معامله ميشود.

نرخ دلار در بازار آزاد نيز كاهش يافته و 1900 تومان و يورو 2560 تومان عرضه ميشود.

مجيد رادمنش
۱۳۹۰/۱۲/۱۷, ۰۸:۴۱
روز سه شنبه قیمت هر اونس طلا با بیش از 33 دلار کاهش به 1674 دلار رسید زیرا نگرانیهایی که در باره شدت یافتن بحران مالی در یونان و اسپانیا وجود داشت به کاهش 0.8 درصدی ارزش یورو در برابر دلار منجر شده است. قیمت نقره، پلاتین و پالادیوم نیز به شدت کاهش یافته است. روز گذشته ارزش دلار در برابر یورو به بالاترین میزان از 20 روز اخیر رسید.


در حال حاضر تردیدهای جدی در باره موفقیت دولت یونان در اجرای برنامه تعویض اوراق قرضه این کشور وجود دارد و شرایط مالی در اسپانیا و ایتالیا نگران کننده توصیف شده است. در حقیقت در روزهای دوشنبه و سه شنبه کاهش رقم پیش بینی رشد اقتصادی در چین و نگرانی از وضعیت وخیم مالی در اروپا دو عاملی بودند که سبب افول شاخصهای مالی و ارزش یورو در برابر دلار شدند و این دو رویداد تاثیر کاهشی بر قیمت طلا داشتند.


تحلیلگران معتقدند در سال جاری میلادی، قیمت طلا عمدتا از ارزش یورو و دلار تاثیر پذیرفته است در حالیکه سال گذشته بحران مالی و تورم بیشترین تاثیر را بر قیمت این فلز گرانبها داشتند یعنی هر گاه تورم بالا میرفت یا بر شدت بحران مالی در اروپا افزوده میشد قیمت طلا افزایش پیدا میکرد اما اکنون هر گاه بحران شدت می یابد ارزش یورو پایین می آید و قیمت طلا نیز افول پیدا میکند.


نکته مهم دیگر اینکه در ماه ژانویه واردات طلا به چین کاهش یافته و در هند تقاضا برای طلا به دلیل کاهش ارزش روپیه افول پیدا کرده است. این دو عامل نیز از رشد قیمت طلا جلوگیری کرده اند. .... نمابورس

مات
۱۳۹۰/۱۲/۱۸, ۰۳:۰۰
قيمت جهانی طلا به 1676 دلار در هر اونس رسید قیمت جهانی طلا که روز گذشته با افت شدید 25 دلاری روبرو شده بود امروز حدود ۳ دلار افزایش یافت و به 1676 دلار در هر اونس رسید.


به نقل از رویترز سرمایه گذاران بین المللی به شدت نگران ورشکستگی احتمالی یونان و تاثیرات منفی آن بر بازارهای بین المللی سهام و کالا هستند .

بر اساس این گزارش بازارهای مالی و کالای بین المللی طی هفته های اخیر به شدت تحت تاثیر شرایط اقتصادی منطقه یورو به خصوص یونان قرار دارند .

بر این اساس قیمت هر اونس طلا در بازار نیویورک امروز چهار شنبه با 2.92 دلار افزایش به 1676.86 دلار رسیده است . قیمت طلا روز گذشته به کمتر از 1663.95 دلار نیز رسیده بود که این پایین ترین قیمت از 25 ژانویه به شمار می رود .

قیمت طلا سپتامبر سال گذشته به رکورد 1920 دلار رسیده بود . ادامه نگرانی نسبت به وضعیت اقتصادی و مالی یونان همچنین موجب شد تا شاخص سهام در بازارهای آسیایی برای سومین روز متوالی کاهش یابد .

مات
۱۳۹۰/۱۲/۱۸, ۱۷:۴۹
توقف سقوط بهاي طلا در بازار جهاني
معاملات طلا به دنبال انتشار اخبار اميدواركننده از يونان كه از ميزان بالاتر مشاركت طلبكاران در برنامه مبادله اوراق قرضه اين كشور حكايت داشت، صعود بها يافت و معاملات طلا براي تحويل در ماه آوريل بلافاصله 10 دلار افزايش قيمت در هر اونس داشت.
كاهش سه روز اخير بهاي طلا در پي كاهش ارزش دلار، متوقف شد و بهاي اين فلز گرانبها به سطح بالاتري صعود كرد.

به گزارش ايسنا به نقل از وال استريت ژورنال، بهاي معاملات حجم بالاي طلا براي تحويل در ماه آوريل در بازار كامكس نيويورك، 11.80 دلار يا 0.7 درصد افزايش يافت و به 1683 دلار در هر اونس رسيد.

معاملات طلا به دنبال انتشار اخبار اميدواركننده از يونان كه از ميزان بالاتر مشاركت طلبكاران در برنامه مبادله اوراق قرضه اين كشور حكايت داشت، صعود بها يافت و معاملات طلا براي تحويل در ماه آوريل بلافاصله 10 دلار افزايش قيمت در هر اونس داشت.

صعود يورو نيز به درخشش طلا افزود. يورو 1.3137 دلار مبادله شد كه نسبت به 1.3112 دلار در روز سهشنبه در نيويورك بالاتر بود.

قيمت معاملات طلا به دلار است از اين رو بهاي طلا به هنگام افزايش ارزش دلار، براي سرمايه گذاراني كه از ارزهاي ديگر مانند يورو استفاده مي كنند، گرانتر مي شود.

مات
۱۳۹۰/۱۲/۲۰, ۰۶:۵۷
فروش نوروزي سکه هاي گرميعباس کمره اي گفت: بر اساس ضوابط تعيين شده ، با کارت ملي به هر نفر دو قطعه سکه گرمي فروخته مي شود.
بانک مرکزي اعلام کرد: به منظور پاسخ به تقاضاي هموطنان براي خريد سکه هاي گرمي ، شعب منتخب بانک پاسارگاد ، سکه هاي گرمي بانک مرکزي را عرضه مي کند.

مديرکل ريالي و نشر بانک مرکزي در مصاحبه با واحد مرکزي خبر گفت: با امضاي تفاهمنامه با بانک پاسارگاد مقرر شد اين بانک شعب منتخب خود را از روز يکشنبه براي فروش سکه گرمي بانک مرکزي به متقاضيان ، تجهيز و در پايگاه اينترنتي خود اطلاع رساني کند.

عباس کمره اي گفت: بر اساس ضوابط تعيين شده ، با کارت ملي به هر نفر دو قطعه سکه گرمي فروخته مي شود.

وي درباره قيمت فروش سکه هاي گرمي گفت: قيمت فروش اين سکه ها بر مبناي قيمت اونس جهاني طلا و ميانگين قيمت فروش سکه گرمي در بانک کارگشايي ؛ تعيين و روزانه به بانک پاسارگاد اعلام مي شود.

کمره اي گفت : فروش سکه هاي گرمي تا پايان سال در بانک پاسارگاد ادامه خواهد يافت.

peyman_n1357
۱۳۹۰/۱۲/۲۰, ۱۷:۳۶
قيمت دلار و يورو طبق شنيده ها كاهش زيادي داشته كسي قيمت جديد از بازار نداره؟

rad
۱۳۹۰/۱۲/۲۰, ۲۳:۱۹
سلام دوستان
اگر برایتان زحمتی نیست دو سه تا سایت داخلی برای دیدن نرخ ارز معرفی کنید.
بی نهایت سپاسگذارم.

مات
۱۳۹۰/۱۲/۲۱, ۰۳:۲۴
پیشنهاد احمدی نژاد برای بیمه کردن ارزهنوز برای گسترش و تنوع بیمهای تعاریف وسیعی صورت نگرفته و باید در این راه با بهرهگیری از مفهوم، آموزش و در برگیری صنعت بیمه را توسعه داد.
رييس جمهور خواستار افزایش پوشش بیمهای از حجم 950 هزار میلیارد تومانی اقتصاد کشور شد و گفت: تمامی بخش های اقتصادی از جمله نوسانات نرخ ارز باید تحت پوشش بیمه قرار بگیرند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمود احمدینژاد عصر امروز در دیدار با مدیران صنعت بیمه، خیرین و ستاد دیه کشور در محل نهاد ریاست جمهوری که با حضور وزرای اقتصاد، دادگستری، روسای بیمه مرکزی و زندان های کشور برگزار شد، اظهار داشت: با 3 درصد از حجم 950 هزار میلیارد تومانی اقتصاد کشور میتوان تمامی مشکلات اقتصادی و منابع اقتصادی از جمله نوسانات نرخ ارز را تحت پوشش بیمهای قرار داد.

وی ادامه داد: بیمه در حقیقت یک تعاون اجتماعی است و تضمین کننده در برابر حوادث و احتمالات و شکستها و جلوگیری از تخریب کرامت انسانی است.

احمدینژاد همچنین بیان داشت: در حال حاضر از حجم منابع اقتصادی که ارزش آن ۹۵۰ هزار میلیارد تومان است تنها 62 دهم درصد یعنی معادل ۶ هزار میلیارد تومان در این صنعت مبادله میشود و این امر باید افزایش یابد.

رییس جمهور در ادامه تصریح کرد: به نظر میرسد هنوز برای گسترش و تنوع بیمهای تعاریف وسیعی صورت نگرفته و باید در این راه با بهرهگیری از مفهوم، آموزش و در برگیری صنعت بیمه را توسعه داد.

وی همچنین رقابت پذیری را یکی از مهمترین ارکان گسترش صنعت بیمه در کشور خواند و گفت: با ایجاد تعاریف جدید و گسترده خدمات و دریافتیهای کمتر میتوان عرصههای جدیدی را در صنعت بیمه باز کرد.

وی همچنین در خصوص دیه گفت: میتوان با برنامه3 ساله یا چند ساله هیچ زندانی معسر در کشور وجود نداشته باشد و این امر مستلزم ایجاد هماهنگی تشکلهای گوناگون خصوصی و تعامل مثبت آنها برای ایجاد بستر لازم بر این کار است.

مات
۱۳۹۰/۱۲/۲۱, ۱۹:۰۶
چهار دلیل افت قیمت سکهافت قیمت سکه در روزهای پایانی سال در چند سال اخیر تقریبا به رویهای در بازار تبدیل شده که افزایش عرضه سکههای پس انداز شده برای تامین هزینههای پایان سال دلیل اصلی این افت قیمت است.
- هرچه به روزهای پایانی سال نزدیک میشویم قیمت سکه در بازار داخلی ارزانتر میشود. این در حالی است که قیمت طلا در بازارهای جهانی اگرچه بارها به زیر 1700 دلار فروافتاده، اما مجددا از این سطح بالاتر آمده است.

افت قیمت سکه در روزهای پایانی سال در چند سال اخیر تقریبا به رویهای در بازار تبدیل شده که افزایش عرضه سکههای پس انداز شده برای تامین هزینههای پایان سال دلیل اصلی این افت قیمت است.

سالهای گذشته این شرایط کاملا برعکس بود. در واقع با نزدیک شدن به ایام پایانی سال تقاضاهای انباشته برای خرید سکه و اعطای عیدی و هدیههای سال نو توسط اشخاص حقیقی و حقوقی به بازار سرازیر میشد. با آغاز به کار دولت نهم و ممنوعیت اعطای هدیه در قالب سکه توسط سازمانها و ادارات دولتی و توجه به برخی شعارهای جدید، بخش عمده ای از تقاضای شب عید از بازار سکه حذف شد.

تا جایی که کمکم فرارسیدن مناسبتها و اعیاد بر تقاضا و قیمت سکه بیتاثیر شد. در عوض افزایش تورم و تقاضا برای سرمایهگذاری یک تقاضای ثابت را متوجه بازار کرد. کاهش قدرت خرید در پی افزایش قیمت آن به مرور تقاضا را به ربع سکه کشاند. اینکه قیمت ربع سکه در حال حاضر نسبت به قیمت معادل با سکه بهار آزادی از سطح بالاتری برخوردار است، نشاندهنده همین ادعا است.

شرایط سال جاری اما با شرایط سالهای گذشته به مراتب تفاوت دارد. در این سال چندین عامل مهم قیمت سکه را در روزهای پایانی سال تحت اختیار گرفته است.

اول اینکه پیش فروش 3/9 میلیون قطعه سکه برای تحویل از اواخر فروردین سرمایهگذاران را با تهدید افت قیمت مواجه کرده است. این عامل خود از سویی موجب عرضه بیشتر سکه برای در امان ماندن از افت قیمتهای آتی شده است.

دوم اینکه بازار ارز به نوعی با مداخله نامحسوس همراه است. این روزها در بازار بازگشت دلارهای خریداری شده برای تامین هزینههای ریالی ایام تعطیلات پایان سال بازار را با افزایش عرضه ارز مواجه کرده که خود به خود ضمن کاهش قیمت دلار، قیمت سکه و حتی طلا را نیز با کاهش روبهرو کرده است.

سوم اینکه کاهش بخشی از نیاز بازار ارز با در اختیار قرار گرفتن دلارهای 1226 تومانی و قیمتهایی پایینتر از قیمت بازار موجب افت تقاضا در این بازار شده و به صورت خطی بر افت قیمت سکه هم موثر واقع شده است.

چهارم اینکه قیمت طلا در بازارهای جهانی زمینهای برای افزایش شدیدتر از سطح فعلی 1700 دلار و تکرار رکورد تاریخی 1923 دلار خود ندارد. اگرچه خبرهای مثبتی از شرایط اعطای وام به یونان منتشر شده، اما با توجه به چشم انداز افت نرخ رشد اقتصادی در جهان به ویژه کشورهای نوظهور مانند چین و هند انتظار برای افزایش قیمت طلا از منظر برخی کارشناسان بیجا است.

قیمت سکه که در بهمن ماه امسال تا 835 هزار تومان نیز افزایش یافته بود در روزهای اخیر تا 775 هزار تومان (بر اساس نرخهای سایت اتحادیه طلا) افت کرده است. قیمت دلار آمریکا نیز در این شرایط به زیر 1900 تومان کاهش یافته و تمایل به کاهش بیشتر آن نیز وجود دارد و به اصطلاح صرافان بازار قدری «شل» است. البته در این میان برخی که دلار را به قیمتهای بالایی خریده اند حاضر به فروش آن با قیمتهای کمتری نبوده و مترصد فرصتی برای فروش با نرخهای بالاتری هستند. فرصتی که معلوم نیست کی به دست میآید. این دلایل چهارگانه سبب شده بازار فعلا در روند نزولی قرار گیرد و شیب قیمتها رو به پایین باشد.

تب خرید سکه فروکش کرد
در همین راستا مدیرکل ریالی و نشر بانک مرکزی اعلام کرد: تب خرید سکه فروکش کرد، مدیرکل ریالی و نشر بانک مرکزی از کوتاه شدن صفهای پیش فروش سکه خبر داد و گفت: تب خرید سکه فروکش کرد.

کمرهئی در گفتوگو با مهر با اشاره به کاهش استقبال مردم از طرح پیش فروش سکه، دلیل این امر را ایجاد یک ثبات نسبی در بازار سکه اعلام کرد.

به کاهش قیمت سکه در بازار در هفتههای اخیر اشاره کرد و گفت: این در حالی است که قیمت سکه پیش از آن به حد یک میلیون تومان هم رسیده بود.

وی با بیان اینکه بانک مرکزی در نظر ندارد که طرح پیش فروش سکه را به صورت دائمی اجرا کند، گفت: این طرح برای یک مدت طولانی اجرا نخواهد شد. کمرهئی خاطر نشان کرد: بانک مرکزی برای تعیین نرخ سکه پارامترهای مختلفی را مانند میزان تقاضا، قیمت پایه سکه و ثبات در بازار را در نظر میگیرد. این مقام مسوول بانک مرکزی اظهار کرد: بر این اساس است که بانک مرکزی تصمیم میگیرد تا پیش فروش سکه را ادامه دهد یا آن را متوقف کند. بانک مرکزی نرخ پیش فروش سکه در هفته جاری با زمان تحویل 9 ماهه را 598 هزار و 900 تومان اعلام کرده است.

ساز متفاوت سکه
مبادلات سکه بازار آتی دیروز برخلاف انتظارات به تاثیر از بازار نقدی شاهد افت محسوسی بود.

دیروز قیمت سکه در بازار نقدی ابتدا با رشد اندکی همراه شد و به تاثیر از قیمت طلا در بازارهای جهانی تحرکات مثبتی را شاهد بود اما بعد از ظهر کاهش محسوسی را تجربه کرد. در بازار آتی نیز روند مبادلات همانند بازار نقدی در دو ساعت پایانی با افت رو به رو شد.

براساس گفته برخی تحلیلگران، با افزایش قیمت طلا در بازارهای جهانی به دلیل اصلاحات اقتصادی از سوی یونان بازار نیز نوسانات رو به بالایی داشت. البته صندوق بینالمللی پول اظهار کرده کمک مالی بیشتری به یونان ارائه میدهد این در حالی است که یونان هنوز با چالشهای اقتصادی زیادی رو به رو است.

تحلیلهای تکنیکالیستها نیز حاکی از آن است در هفته پیش رو، دادوستدها با سیر صعودی ادامه خواهد داشت. اما دادوستدهای بعد از ظهر سکه به تاثیر از برخی اخبار و شایعات، کاهش قابل توجهی را شاهد بود؛ گمانهزنیها پیرامون بهتر شدن اوضاع بینالمللی ایران با بحث از سرگیری مذاکرات با گروه 1+5 ، تزریق ارز به بازار از روز 25 اسفندماه سال جاری و از سویی عرضه سکههای گرمی از امروز در شعب بانک پاسارگاد از مهمترین پارامترهای تاثیرگذار روی روند بازار بوده اند. به نظر فعالان با صحبتهای انجام شده برای تامین ارز مورد نیاز واردکنندگان و صنایع و از سویی آرامش در بازار ارز، دادوستد بازار سکه روند آرامی را پشت سر میگذارد، این در شرایطی است که پیشبینیها پیرامون تغییر روند مبادلات وجود دارد زیرا به عقیده تحلیلگران خرید برای دلار همچنان وجود دارد و از سویی بهبود اوضاع بازار ارز و فروکش کردن التهاب بازار نقدی سکه تنها در حد گمانهزنی است و باید منتظر عملکرد بانک مرکزی در این خصوص بود.

براساس اطلاعیه قراردادهای مشتقه بورس کالا، بازار آتی دیروز آخرین روز سررسیدهای اسفندماه را سپری کرد؛ براین اساس در صورت بسته شدن موقعیت خریداران، فقط تا ساعت 12 فردا فرصت دارند واریز وجه مورد نیاز را انجام دهند، تحویل سکه قراردادهای آتی بورس کالا نیز به بانک سامان سپرده شد.

اما در مجموع روز گذشته روند دادوستدها برای هر یک از سررسیدها متفاوت بود؛ سکه اسفندماه با 5 هزار تومان افزایش در مبادلات صبح و 11 هزار تومان افت در بعد از ظهر در محدوده 770 تا 786 هزار تومان، سکه فروردین ماه با 2 هزار و 300 تومان رشد در مبادلات صبح و 18 هزار تومان افت در بعد از ظهر در محدوده 797 تا 817 هزار تومان، سکه اردیبهشت ماه با 6 هزار و 300 تومان رشد در صبح و 20 هزار تومان افت در بعد از ظهر در محدوده 842 تا 868 هزار تومان، سکه خردادماه با 13 هزار تومان رشد در مبادلات صبح و 18 هزار تومان افت در بعد از ظهر در محدوده 870 تا 901 هزار تومان و سکه تیرماه با 7 هزار و 200 تومان رشد در مبادلات صبح و 24 هزار تومان افت در بعد از ظهر در محدوده 916 تا 947 هزار تومان قرار گرفت.

پیشبینی تکنیکالیستها: رشد قیمت طلا در هفته جاری
طی هفته گذشته روند قیمت طلا در بازارهای جهانی نزولی بود و از میانگین 1701 دلار به ازای هر اونس در تاریخ 5 مارس سال 2012، به میانگین قیمت 1693 دلار به ازای هر اونس در تاریخ 9 مارس (روز جمعه گذشته)، رسید.به گزارش سایت سیولکس کالا به نقل از سایت بلومبرگ (Bloomberg) در ابتدای هفته گذشته، با اعلام مخالفت رئیس بانک مرکزی دالاس آمریکا به خرید اوراق قرضه دولتی، ارزش دلار آمریکا در برابر سبدی رایج از ارزهای عمده جهان نظیر یورو با افزایش همراه و به دنبال این امر نیز بهای طلا در بازارهای جهانی با افت همراه شد.

همچنین در هفته قبل به گزارش خبرگزاری رویترز (Reuters) پاسخ مثبت گروه 1+5 به پیشنهاد مذاکره ایران و از سرگیری مذاکرات غرب و ایران موجب شد تا نگرانی نسبت به تنش بین ایران و غرب با کاهش همراه شده و به دنبال آن با رویکرد معاملهگران و سرمایهگذاران بینالمللی به فروش فلزات گرانبها مانند طلا، بهای این فلزات در اوایل هفته گذشته با نزول شدید قیمت همراه شد.

در همین حال در اواسط هفته معاملاتی گذشته به گزارش کیتکو (kitko)، موافقت وزرای دارایی منطقه یورو به اعطای بخشی از بسته کمک مالی به یونان به میزان 170 میلیارد دلار به این کشور موجب شد تا چشماندازی منفی که در مورد عمیق بودن بحران مالی در منطقه یورو بود، اندکی بهبود یابد و متعاقبا ارزش نرخ برابری یورو در برابر دلار آمریکا اندکی بهبود یافت و به دنبال آن نیز بهای طلا با روندی افزایشی همراه شد.

این در حالی است که در انتهای هفته گذشته به گزارش سایت بلومبرگ (Bloomberg) با انتشار جدیدترین گزارش اداره کار آمریکا مبنی بر افزایش تعداد آمار اشتغال در ماه فوریه به 227000 نفر، در حالی که پیشبینی از این میزان 210 هزار تا 225 هزار نفر بود، موجب شود تا ارزش نرخ برابری یورو در برابر دلار آمریکا با افت همراه شد و به تبع آن طلا نیز از صعود بیشتر در آخر هفته قبل باز ماند.

به احتمال زیادی مهمترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت طلا در هفتههای آتی، سیاستهای بانک مرکزی اروپا در افزایش یا ثبات نرخ بهره بانکی، نحوه اقدام اتحادیه اروپا در مقابله با بحران به وجود آمده در کشورهای این منطقه، سیاستهای تورمزدایی چین و نیز احتمال ترکیدن حباب قیمتی مسکن در این کشور، فستیوالهای کشور چین و هند، نرخ بهره بانکی فدرال رزرو آمریکا و گزارش اداره کار آمریکا، بروز بلایای طبیعی، بهای نفت در بازارهای جهانی و همچنین بروز تنشهای سیاسی در کشورهای جهان خواهد بود.

تحلیل تکنیکال طلا
با توجه به شواهد موجود در تحلیل تکنیکال، به نظر میرسد روند بلندمدت طلا صعودی باشد؛ هرچند ممکن است طلا در این بین اصلاح قیمت نیز داشته باشد.برای هفته معاملاتی آتی این پیشبینی وجود دارد با احتمال زیادی، طلا در این هفته با روندی صعودی همراه باشد.

در این صورت اگر طلا بخواهد روندی افزایشی داشته باشد، قیمت آن با عبور از نزدیکترین مقاومت قیمتی خود که 1730 دلار است، به احتمال زیادی تا مقاومت قیمتی 1750 دلار، نیز رشد پیدا خواهد کرد و در غیر این صورت چنانچه طلا بخواهد روندی نزولی داشته باشد، در صورت عبور کردن از ساپورت قیمتی 1700 دلار، احتمال اینکه قیمت آن تا حمایت قیمتی 1650 دلار به ازای هر اونس نیز نزول پیدا کند، وجود دارد.

در همین حال با توجه به اتفاقات اخیر و چنانچه اتفاق غیر منتظرهای رخ ندهد، پیشبینی میشود طلا در این هفته روندی صعودی داشته باشد، اگرچه که ممکن است در این بین با نوساناتی نیز همراه شود و شواهد موجود در تکنیکال نیز از این پیشبینی حمایت میکند.

وحید 20
۱۳۹۰/۱۲/۲۲, ۱۲:۵۸
واردات چیپس، لوازم آرایش، میز بیلیارد، شکلات و مانکن لباس با ارز دولتیخبرگزاری مهر فهرست تامین ارز واردات 180 قلم کالا از محل صادرات را منتشر کرد. در این فهرست اقلام و کالاهایی همچون چیپس، لوازم آرایش، بیلیارد، شکلات و مانکن دیده میشوند که ارز صادرات که با هزاران زحمت و تلاش بهدست مییابد، باید به آنها اختصاص یابد.به گزارش خبرنگار مهر، وزیران عضو کارگروه حمایت از تولید بنا به پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی تصویب کردند ثبت سفارش و واردات 180 قلم کالای مصرفی و مواد خوراکی از تاریخ ابلاغ این تصویب نامه، صرفا از محل ارز حاصل از صادرات مجاز است.
این مصوبه در ماه جاری توسط محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور به وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت امور اقتصادی و دارایی و بانک مرکزی ابلاغ شده است.
باتوجه به اهمیت موضوع، خبرگزاری مهر فهرست کامل تامین ارز واردات 180 قلم کالای مصرفی و مواد خوراکی از محل صادرات را منتشر کرد. باتوجه به تک نرخی شدن نرخ ارز و دلار مرجع 1226 تومان، این ارزها با نرخ دولتی وارد کشور میشوند.

فهرست تامین ارز واردات 180 قلم کالا از محل صادرات
ردیف
شرح کالا


1
صابون حمام


2
صابون گلیسیرینه


3
صابون بچه


4
صابون طبی


5
صابون رختشویی


6
سایر


7
صابون مایع


8
صنعتی


9
چیپس


10
پودر


11
سایر


12
فرآوردههای آرایشی برای لب


13
فرآوردههای آرایشی برای دور چشم (مغز مداد)


14
سایر


15
فرآوردههای آرایشی برای ناخن


16
پودرها


17
سایر


18
شامپوها


19
فرآوردهها باری فر زدن مو


20
فیکساتور مو


21
سایر


22
مواد پاک کننده دهان


23
نخ دندان


24
سایر


25
فرآوردهها برای اصلاح صورت


26
بوزداها برای بدن


27
املاح معطر و سایر فرآوردهها برای استحمام


28
فرآوردهها برای معطر کردن


29
سایر


30
سایر


31
کلید گردان برای ولتاژ حداکثر 1000وات


32
کلید روشنایی برای ولتاژ حداکثر 1000 وات


33
سرپیچ


34
لامپ با بخار جیوه تا 500 وات


35
قایقهای تفریحی عمومی


36
قایقهای قابل باد کردن


37
jet-ski قایقهای تفریحی ورزشی موتوری


38
سایر قایقهای موتوری که موتورشان خارج از


39
سایر نقلیه ابی غیرمذکور برای تفریح یا ورزش


40
40کنتور گاز


41
کنتور مایعات


42
سایر کنتورهای برق تک فاز به جز نوع 1


43
سایر کنتورهای برق الکترومکانیکی از نوع چند فاز


44
سایر کنتورهای برق چند فاز به جز نوع 1


45
الک دستی و غربال دستی


46
دکمه قابلمه، دکمه فشاری و دکمه سردست فشاری وا


47
زیپ با دندانه از فلزات معمولی


48
انواع زیپ غیر از ردیف 96071100


49
شیرینی (همچنین شکلات سفید) بدون کاکائو


50
خمیر کاکائو چربی نگرفته


51
خمیر کاکائو، کلی یا جزیی چربی نگرفته


52
سایر به غیر از انواع دربستههای کمتر از 10


53
شکلات، غیر حاوی کاکائو به صورت بلوک


54
شکلات، غیر حاوی کاکائو به صورت بلوک


55
شکلات، غیر حاوی کاکائو به صورت بلوک


56
شکلات، غیر حاوی کاکائو به صورت بلوک


57
موسوم به crispbread نان خشک و ترد


58
بیسکوئیتهایی که به آنها مواد شیرین کننده


59
ویفلها و ویفرها


60
سایر نانها، غیره ،فطیر، خمیر برای لاک


61
آدامس بدون قند


62
آب (همچنین آبهای معدنی و گازدار شده)


63
سایر نوشابههای غیرالکلی


64
بازیهای ویدئویی از نوعی که با یک گیرنده


65
میر بیلیارد به همراه اشیاء و متفرعات


66
میز اسنوکر


67
funfair اشیاء برای سرگرمی


68
اشیاء برای جشن، کارناوال، شعبده بازی


69
پیانو با سیم یا زه عمومی


70
پیانو با سیم یا زه افقی


71
پیانوی خودکار، کلاسیک و سایر آلات سیمی یا زهی


72
آلات موسیقی یا زهی که با آرشه نواخته میشوند


73
آلات موسیقی یا زهی


74
آلات موسیقی بادی- برنجی


75
آلات موسیقی بادی


76
آلات موسیقی ضربی


77
آلات موسیقی شستی دار


78
آلات موسیقی که در آنها صدا توسط وسایل برقی


79
جعبه موزیک


80
ارکستریون ، ارگ مکانیکی دسته دار، پرندگان


81
نشیمنهای گردان دارای وسیله تنظیم ارتفاع


82
نشیمنها غیر از نشمینها برای باغ یا تجهیزات


83
وبید (cane) از حصیر (seats) سایر نشیمنها


84
نشیمنهای دارای اسکلت چوبی، رویه شده


85
نشیمنهای دارای اسکلت چوبی، رویه نشده


86
مبلهای فلزی از انواعی که در دفاتر کار مورد


87
مبلهای آهنگری سنتی


88
مبلهای فلزی غیر از مبلهای آهنگری سنتی


89
مبلهای چوبی از انواعی که در دفاتر کار مورد


90
مبلهای چوبی از انواعی که در آشپزخانه مورد


91
مبلهای چوبی از انواعی که در اتاق خواب مورد


92
مبلهای صنایع دستی (خراطی، معرق، خاتم و ...)


93
سایر


94
مبلهای صنایع دستی


95
سایر مبلهای چوبی به غیر از صنایع دستی


96
مبلها از مواد پلاستیکی


97
از بامبو یا نخل رونده


98
اقلام آسایشی یا تزئینی


99
اجزا و قطعات مبلهای مشمول 9403


100
قسمت فنری تختخواب


101
تشک از کائوچوی اسفنجی و از مواد پلاستیکی


102
تشک از سایر مواد که در جای دیگری مذکور نباشد


103
اسباب تختخواب و اشیاء همانند


104
لوستر و سایر روشنایی برقی برای آویختن


105
چراغ کنار تختخواب،چراغ رومیزی و چراغهای پایه


106
مجموعه چراغهای الکتریکی از انواعی که برای


107
چراغهای تبلیغاتی، علائم نورانی، تابلوهای نورانی


108
اشیاءدست ساز از استخوان، صدف بدون نقاشی


109
اشیاء دست ساز از استخوان، صدف با نقاشی


110
استخوان، کاسه لاک پشت، انواع شاخ، مرجان، صدف


111
الک دستی و غربال دستی


112
دکمه قابلمه، دکمه فشاری و دکمه سردست فشاری وا


113
زیپ با دندانه از فلزات معمولی


114
انواع زیپ غیر از ردیف 96071100


115
پیپ های استعمال دخانیات


116
شانه، گیره زلف و همانند از کائوچوی سفت یا از مواد


117
شانه، گیره زلف همانند غیراز ردیف 96151000


118
سنجاق زلف، سنجاق فر دهنده، گیره فر دهنده، فرزن


119
عطرپاش و پاشندههای آرایشی همانند و تجهیزات


120
پودرزنهای بزرگ و کوچک برای استعمال فرآورده


121
مانکن خیاطی و آدمکهای چوبی و متحرک122
لباس و... لباس از چرم طبیعی


123
کمربند، حمایل و بند شمشیر


124
سایر منضمات لباس


125
سایر اشیاء ساخته شده از چرم طبیعی


126
پوست خوک آبی


127
لباس و متفرعات لباس از پوست نرم طبیعی


128
سایر


129
پوستهای نرم بدلی و آشیاء ساخته شده از اآنها


130
یافتهها و اشیاء همانند از نخل رونده


131
سایر از نخل رونده


132
- از سایر مواد گیاهی


133
سایر


134
مصنوعات سبدبافی و حصیربافی از نخل رونده


135
صنایع دستی شامل گبه بافی


136
--- سایر


137
صنایع دستی شامل گبه بافی


138
- سایر


139
چتر سایه بان باغ


140
سایر چتر سایه باغ دارای میله یا دسته تلسکوپی


141
سایر


142
عصا، عصای صندلی


143
کلاه گیس کامل


144
سایر


145
کلاه گیس از موی انسان


146
کلاه گیس از سایر مواد


147
ظرفشویی و روشویی از چینی


148
سایر ظرفشویی ها


149
اشیاء سر میز، اشیاء آشپزخانه سفال لوکس


150
از سرامیک لعاب زده صنایع دستی


151
از سرامیک بدون لعاب


152
از سفال لعاب زده صنایع دستی


153
از سفال بدون لعاب صنایع دستی


154
سایر


155
مجسمه از چینی


156
مجسمه از سرامیک صنایع دستی


157
مجسمه از سفال صنایع دستی


158
سایر اشیاء از سرامیک (چینی)


159
از سرامیک صنایع دستی


160
از سفال صنایع دستی


161
سایر


162
سفالینههای شیشهای


163
لیوان ساخته شده به صورت دستی


164
لیوان ساخته شده به صورت ماشین


165
سایر لیوانهای نوشیدنی از کریستال سرب دار


166
سایر


167
لیوان اوپال


168
لیوان بدون تزئین، صنایع دستی


169
لیوان نقاشی شده


170
سایر


171
رختدان، چمدان با سطح خارجی از چرم طبیعی


172
رختدان، چمدان با سطح خارجی از پلاستیک


173
- سایر


174
رختدان، چمدان با سطح خارجی از مواد سنجی


175
سایر


176
رختدان، چمدان با سطح خارجی از چرم طبیعی یاچرم ساخته شده


177
رختدان، چمدان با سطح خارجی از ورقهای پلاستیکی


178
- سایر


179
رختدان، چمدان با سطح خارجی از چرم...


180
رختدان، چمدان با سطح خارجی از چرم طبیعی،یا دوباره کار شده یا ...

مات
۱۳۹۰/۱۲/۲۳, ۰۳:۱۶
پیشبینی وضعیت طلای جهانی در سال 2012/روند کاهشی قیمت سکه یک کارگزار معاملات آتی با اشاره به روند کاهش قیمت سکه به دلیل نزدیک شدن به تاریخ تحویل نخستین مرحله سکههای پیش فروش در 29 فروردین ماه، گفت: در صورت عدم تغییر نرخ بهره و سیاستهای پولی آمریکا روند انس جهانی نیز در سال 2012 مثبت خواهد بود.


پوریا ارژنگ در گفتوگو با خبرنگار اقتصادی فارس در خصوص وضعیت بازار آتی اظهار داشت: با نزدیک شدن به تحویل نخستین مرحله تحویل سکههای پیش فروش شده در 29 فروردین ماه سال آینده پیشبینی می شود روند قیمتها در مجموع رو به پایین باشد.

وی با اشاره به اینکه قیمت نقدی سکه در روز گذشته 760 هزار تومان بود و موجب شد قیمت آتی طی این مدت منفی شود، افزود: با توجه به این شرایط معتقدم تا فروردین ماه قیمت سکه به دلیل تحویل سکههای پیش فروش رو به پایین باشد، مگر اینکه در انس یا دلار تغییری ایجاد شود.

به گفته وی، با توجه به اینکه انس این هفته مثبت خواهد بود چرا که افت خود را در هفته گذشته ثبت کرده است، افزود: اما در مجموع تا فروردین ماه به دلیلی که گفته شد انس جهانی کاهشی خواهد بود.

ارژنگ در خصوص وضعیت انس جهانی اظهار داشت: پیش بینی میشود انس طی این هفته و هفته آینده مثبت باشد ولی به صورت کلی نمیتوان پیش بینی کرد در آینده انس چه تغییری ایجاد میکند.

ارژنگ تصریح کرد: هفته گذشته رئیس بانک مرکزی امریکا اعلام کرد که احتمالا سیاست پولی گذشته خود را اعمال نکند یا تغییراتی در آن ایجاد کند. در صورت تغییر سیاست پولی امریکا می توان انتظار افزایش نرخ بهره را داشت که در این صورت طلای جهانی کاهش خواهد یافت.

این کارگزار معاملات آتی در پاسخ به این سؤال که قرار بود بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره را تا سال 2014 ثابت نگه دارد، امکان افزایش نرخ بهره چقدر است، تصریح کرد: اگر نرخ بهره افزایش نیابد انس صعودی خواهد بود. در یک هفته گذشته که طلای جهانی کاهش یافت به دلیل ترس از تغییر سیاست پولی امریکا و احتمال افزایش نرخ بهره بود.

وی در پایان اعلام کرد: درست است که وضعیت اقتصادی امریکا بهتر شده ولی طبق سخنرانیهایی که پیش از این مقامات امریکایی انجام داده بودند فکر نمیکنم امریکا برنامهای برای افزایش نرخ بهره در سال جاری میلادی داشه باشد و بر این اساس امسال نیز برای انس روند رو به رشدی را پیش بینی میکنم.

farzadpop
۱۳۹۰/۱۲/۲۳, ۱۵:۲۷
سه شنبه - 23 اسفند 1390
15:30

دلار 1890 تومان
پوند 3010 تومان
يورو 2500 تومان
درهم 515 تومان

mohseni1353
۱۳۹۰/۱۲/۲۴, ۰۸:۱۲
خریدوفروش ارز براساس مکانیزم بازار/ بانکها باید ارز دانشجویی بدهند
بانک مرکزی از تامین نیازهای ارزی متفرقه متقاضیان توسط صرافیها خبر داد و اعلام کرد: صرافان مجاز شدند تا راسا نسبت به خرید و فروش ارز و تامین نیازهای مشتریان براساس مکانیزم عرضه و تقاضای بازار در مقابل صدور فاکتور اقدام کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران گزارش داد: به منظور تامین نیازهای ارزی متفرقه متقاضیان ، جلسه ای با کانون صرافی ها در بانک مرکزی تشکیل شد .
به صرافی های مجاز که مجوز خود را از بانک مرکزی اخذ کردهاند،اجازه داده شد تا راسا نسبت به خرید و فروش ارز و تامین نیازهای مشتریان بر اساس مکانیزم عرضه و تقاضای بازار در مقابل صدور فاکتور اقدام کنند.

بدیهی است خرید و فروش ارز توسط صرافی های مجاز در سامانه اطلاعات بانک مرکزی (سنا) ثبت خواهد شد.

بانک مرکزی همچنین اعلام کرد: دانشجویان و مسافران برای تامین ارز مورد نیازمی توانند به بانکهای عامل مراجعه و بانکها موظفند بلافاصله ارز مورد نیاز آنان را دراختیارشان قرار دهند، در صورت تخلف مراتب را به بانک مرکزی ، بخش نظارت منعکس کنند.

پیش از این خبرگزاری مهر با انتشار گزارشی مستند اعلام کرده بود که اکثر بانکها زیر بار بخشنامه بانک مرکزی برای تامین ارز دانشجویان نرفتهاند. البته پس از انتشار این گزارش، یک بانک خصوصی اعلام کرد که ارز دانشجویی را تامین خواهد کرد.

peyman_n1357
۱۳۹۰/۱۲/۲۴, ۱۰:۴۵
حمدینژاد در پاسخ به سؤالات 79 نماینده - ۱
موجودی ذخیره ارزی صفر است/ چگونه به شهرداریها وام بدهیم

خبرگزاری فارس: رئیس جمهور گفت: یک حساب ذخیره ارزی است که آن هم بانک مرکزی مکتوب اعلام کرده که موجودیاش صفر است؛ چگونه به شهرداریها وام بدهیم.
خبرگزاری فارس: موجودی ذخیره ارزی صفر است/ چگونه به شهرداریها وام بدهیم

دوستان بعید نیست با این حرف احمدی نژاد قیمت دلار امروز بترکه و بره بالا؟؟؟؟؟؟؟
نظری ندارید
بریم بخریم

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13901224000249

peyman_n1357
۱۳۹۰/۱۲/۲۴, ۱۱:۵۲
براي شروع صرافي کيش شروع کرده به درج نرخ بازار آزاد
http://www.sarafikish.com/Havaalejat/Real_time%20Q uotes.php

بوف کور
۱۳۹۰/۱۲/۲۴, ۱۱:۵۴
حمدینژاد در پاسخ به سؤالات 79 نماینده - ۱
موجودی ذخیره ارزی صفر است/ چگونه به شهرداریها وام بدهیم

خبرگزاری فارس: رئیس جمهور گفت: یک حساب ذخیره ارزی است که آن هم بانک مرکزی مکتوب اعلام کرده که موجودیاش صفر است؛ چگونه به شهرداریها وام بدهیم.
خبرگزاری فارس: موجودی ذخیره ارزی صفر است/ چگونه به شهرداریها وام بدهیم

دوستان بعید نیست با این حرف احمدی نژاد قیمت دلار امروز بترکه و بره بالا؟؟؟؟؟؟؟
نظری ندارید
بریم بخریم

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13901224000249

اعتماد به نفسشون یعنی منو کشته

mohseni1353
۱۳۹۰/۱۲/۲۴, ۱۱:۵۴
پيمان جان نرخ آزاد رو شما داري.ديگه حسن آقا نميتونه نرخ بده!!

peyman_n1357
۱۳۹۰/۱۲/۲۴, ۱۴:۵۱
نرخ فروش حدود 2490 تا 2500 است.

peyman_n1357
۱۳۹۰/۱۲/۲۴, ۱۴:۵۳
نرخ فروش براي يورو 2490 تا 2500 و نرخ فروش براي دلار 1880-1890 است. به دليل اينكه الان صرافها ديگه با نرخ بازار مي تونند معامله كنند حسن ديگه خالي بندي نمي كنه. بچه خوبي شده.

Hamid-safapour
۱۳۹۰/۱۲/۲۴, ۱۴:۵۷
سکه 730

يگانه
۱۳۹۰/۱۲/۲۴, ۱۵:۳۲
طلا ممكنه تا 1600 دلار هم بياد پايين
و ممكنه تا 1570

تمام
۱۳۹۰/۱۲/۲۴, ۱۶:۱۶
طلا با شکستن 1650 دلار میره تا 1550 دلار رو لمس کنه

فعلا اولین هدف طلا همونجاست

جعفرزاده
۱۳۹۰/۱۲/۲۴, ۱۸:۱۱
اخر وقت چهارشنبه قیمت سکه امامی 738 هزارتومان شد.

يگانه
۱۳۹۰/۱۲/۲۴, ۱۹:۴۶
حاجي پولارو آماده كن براي سكه 650 تومني

meysam
۱۳۹۰/۱۲/۲۴, ۲۲:۵۳
قيمت جهانی طلا به1635 دلار در هر اونس رسید

farzadpop
۱۳۹۰/۱۲/۲۵, ۱۱:۴۵
نرخ ارز (اسکناس)
فروش خرید
1858 1850
دلار آمریکا
2470
2450 یورو
2990 2960 پوند انگلیس
1900 1880 دلار کانادا
2015 1995 دلار استرالیا
513 505
درهم امارات
230 224 ین ژاپن
278 271 کرون سوئد
321 313 کرون نروژ
322 315 کرون دانمارک
نرخ سایر ارزها با هماهنگی دفتر مر کزی تلفن: 4875
نرخ سکه
فروش خرید
105000 100000 یک گرمی
194000 190000 ربع سکه
373000 368000 نیم سکه
740000 735000 سکه امامی
750000 735000 سکه بهار آزادی
183000 180500 ربع سکه (زیر 86)
365000 362000 نیم سکه (زیر 86)
730000
725000 سکه امامی (زیر 86)
طلا

73300
گرم
324000 322000 مظنه هر مثقال
آخرین بروز رسانی مطلب در پنجشنبه ، 25 اسفند 1390 ، 12:25

http://www.sarafitehran.com/

farzadpop
۱۳۹۰/۱۲/۲۵, ۱۵:۱۳
تحریم سوئیفت از شنبه

شنیده ها حاکی است که از شنبه 27 اسفند ماه 90 مطابق با 17 مارچ 2012 به موجب مصوبه اخير در جهت افزايش تحريم ها عليه بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران و جلوگيري از تبادلات مالي بين المللي سيستم سوئيفت براي تمامي بانكهاي ايراني مسدود مي شود و تمامي بانكهاي گشايش كننده ال سي در تهران امروز و فردا ( جمعه ) ملزم به تسريع درگشايش هاي دردست اقدام بوده و به اين ترتيب قصد دارند حداكثر استفاده از زمان باقي مانده را ببرند.


آماده پرش قیمت دلار باشید

arak_bourse
۱۳۹۰/۱۲/۲۵, ۱۷:۳۴
با تحريم سوئيفت اوضاع خيلي بدتر خواهد شد. خدا رحم كنه به ما از دست تورم و گراني و ....

آیدین اکینچی
۱۳۹۰/۱۲/۲۵, ۲۰:۴۲
http://www.tabnak.ir/fa/news/233340/%D8%B3%D9%88%DB%8C%D9%81%D8%AA-%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D8%A6%D9%87-%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D8%AE%D9%88%D8%AF-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D8%A7-%D9%82%D8%B7%D8%B9-%DA%A9%D8%B1%D8%AF

سویفت خدمات خود به ایران را از امروز قطع کرد

مات
۱۳۹۰/۱۲/۲۶, ۱۳:۲۳
بانک مرکزی سکه یک میلیونی را پذیرفت
این روند به نحوی سرعت گرفت که در 4 تا 5 بهمن ماه، قیمت سکه از مرز یک میلیون تومان عبور کرد که نمودار بانک مرکزی هم به خوبی آن را نشان میدهد. در این راستا، مصوبه شورای پول و اعتبار در دهه دوم دی ماه بود که وارد عمل شد و مصوبهای برای کنترل بازار سکه داشت.

بالاخره بعد از تائید و تکذیبهای فراوان، بانک مرکزی پذیرفت که قیمت سکه در مقاطعی از زمستان سال 90 از مرز یک میلیون تومان عبور کرد. این بانک معتقد است که اگر سیاستهایش اعمال نمیشد، قیمت سکه به مرز یک میلیون و 100 هزار تومان میرسید.


به گزارش مهر، نوسانات نرخ سکه و ارز از جمله تحولاتی بود که در سال 90 به خصوص روزهای زمستانی سال 90، توجه همه را به خود جلب و به نوعی تمامی مردم کوچه و بازار را نیز به یکی از تحلیلگران تازه وارد این بازار تبدیل کرد.

آن روزها، آنقدر نوسانات نرخ طلا و سکه در بازار ایران بالا بود که خود به عامل تحریکی برای مردم در خرید این کالای سرمایهای تبدیل شده بود و مردم را تشویق میکرد که در حرص و ولع به دست آوردن سرمایههایی بادآورده و یک شبه، به بازار ورود پیدا کنند و میزان پساندازی که دارند را وارد این بازار کرده و تبدیل به سرمایه کنند.

بر همین اساس بود که تقاضای اضافه وارد شده به بازار، در کنار سایر عوامل سبب بالا رفتن قیمت سکه شد و حتی کار را به سکه یک میلیون تومانی در بازار هم رساند. اما هم اکنون بانک مرکزی نموداری را منتشر کرده است که بر اساس آن، روند قیمتی سکه از ابتدای دی ماه سال جاری تا 23 اسفندماه را نشان میدهد.
نمودار تحولات قیمتی سکه تمام طرح جدید به روایت بانک مرکزی

مروری بر این نمودار حکایت از آن دارد که قیمت سکه تمام طرح جدید در روز اول فصل سرد زمستان، اندکی کمتر از 600 هزار تومان بوده و به تدریج، سیر صعودی خود را از این تاریخ آغاز کرده است. این روند به نحوی ادامه یافت که تنها به فاصله چند روز یعنی در تاریخ 24 تا 25 دی ماه، قیمت به مرز 700 تومان رسید و پس از آن تنها به فاصله چند روز، این قیمت به 800 هزار تومان رسید.

این روند به نحوی سرعت گرفت که در 4 تا 5 بهمن ماه، قیمت سکه از مرز یک میلیون تومان عبور کرد که نمودار بانک مرکزی هم به خوبی آن را نشان میدهد. در این راستا، مصوبه شورای پول و اعتبار در دهه دوم دی ماه بود که وارد عمل شد و مصوبهای برای کنترل بازار سکه داشت.

همین مصوبه باعث شد تا دولت دست به کار شود و فکری به حال بازار سکه کند و بر این اساس، اولین روز اجرای این مصوبه مطابق با نمودار بانک مرکزی، حدود 5 تا 6 بهمن ماه بود که قیمت سکه از حدود 800 هزار تومان به کمتر از 750 هزار تومان رسید.

پس از اجرای این مصوبه، قیمت سکه به صورت مرتب با نوساناتی همراه بود که بر مبنای آن، قیمت سکه گاهی به حدود 840تا 850 تومان رسید و گاهی هم به کمتر از 750 تومان سقوط کرد، اما این قیمتها ثابت نبود و مرتب همانطور که در نمودار هم دیده می‎شود، قیمت بالا و پایین شده است. در نهایت دامنه نوسانات سینوسی قیمت سکه، در تاریخ 18 و 19 بهمن ماه کم و کمتر شد تا 23 اسفندماه سال جاری قیمت به کمتر از 800 هزار تومان رسید.

به هرحال، بانک مرکزی پذیرفته است که دامنه قیمتی سکه تمام طرح جدید در روزهایی از زمستان سال 90 به یک میلیون تومان نیز رسیده و معتقد است که اگر این سیاستها اجرا نمیشد، قیمت سکه از مرز یک میلیون و 100 هزار تومان نیز عبور میکرد.

البته سیاستهای پیشفروش سکه را نیز نمیتوان نادیده انگاشت، چراکه همین سیاست سبب شد تا بخشی از نقدینگی سرگردان مردم از بازار جمع شده و زمینهای فراهم شود که بازار سیاه سکه برچیده شود .حال هم که بانک مرکزی، سیاست فروش سکههای گرمی را در دستور کار قرار داده و البته صفهای طولانی آن همچنان پابرجا است.

farzadpop
۱۳۹۰/۱۲/۲۶, ۱۶:۰۱
استقبال آمریکا از قطع ارتباط سوئیفت با رژیم تهران
خبرگزاری مهر: معاون وزیر خزانه داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی، از اقدام روز گذشته انجمن بین المللی ارتباطات بین بانکی موسوم به "سوئیفت" برای قطع رابطه با بانکهای جمهوری اسلامی ابراز خرسندی کرد.
به گزارش رسانههای آمریکایی، دیوید کوهن طی بیانیه ای در این ارتباط گفت :"ایالات متحده از اقدام سوئیفت برای قطع ارائه خدمات به بانک های ایرانی مشمول تحریم، که به باور ما شامل بانک مرکزی ایران نیز می شود، استقبال می کند."
سوئیفت روز پنجشنبه اعلام کرد که کلیه خدمات خود به آن دسته از بانک ها و نهادهای مالی ایرانی که مشمول تحریمهای اتحادیه اروپا و آمریکا هستند، را از روز شنبه ۲۷ اسفندماه قطع می کند.
معاون وزیر خزانه داری آمریکا همچنین ادعا کرده که تصمیم سوئیفت بیانگر اجماع رو به افزایش بین المللی است. نیاز است تا فشارها بر ایران افزایش یابد، تا از این طریق ایران متقاعد شود به نگرانی ها درباره برنامه غیرقانونی هسته ای خود پاسخ دهد.
دیوید کوهن همچنین اقدام اتحادیه اروپا برای صدور دستور قطع هرگونه ارائه خدمات مالی به افراد و نهادهای مالی ایران که مورد تحریم هستند، مورد ستایش قرار داده است.
کوهن همچنین تاکید کرده است: "ایالات متحده به همکاری نزدیک با اتحادیه اروپا و دیگر کشورها در عرصه بین المللی برای تشدید فشارها بر ایران و همچنین اثرگذاری بیشتر تحریم ها ادامه خواهد داد."

farzadpop
۱۳۹۰/۱۲/۲۶, ۱۹:۲۷
دلار از مرز ۲۰۰۰ تومان گذشت

سحام نیوز: مسافران نوروزی که قصد سفر به خارج از کشور را دارند به دلیل بیثباتی در خرید و فروش ارز و سیاستهای متغییر بانک مرکزی دچار بلاتکلیفی و سرگردانی شدهاند.به گزارش ایلنا، محدودیت خرید و فروش ارز مورد نیاز مسافران که اخیرا از سوی رئیس کل بانک مرکزی اعلام شد بار دیگر شوک دیگری را به بازار ارز وارد ساخت و باعث التهاب مجدد بازار ارز شده است.گزارشها در بازار ارز از عدم تمکین صرافی ها در خصوص ارائه ارز با قیمت مصوب میکند به طوری که در حال حاضر دلار با شیب قیمتی مواجه شده و از مرز ۲ هزار تومان عبور کرده است.در حالی که تا چندی پیش بانک مرکزی با اعلام اینکه هر گونه خرید و فروش ارز تنها از بانکهای عامل مجاز است اما گزارشها حکایت از آن دارد که بیثباتی در این بازار همچنان ادامه دارد و مسافران به دلیل عدم ارائه ارز مورد نیاز با قیمت مصوب بانک مرکزی در بلاتکلیفی و سرگردانی به سر میبرند.این در حالی است که بسیاری از صرافان اقدام جدید بانک مرکزی در خصوص ارائه ارز به تعداد محدودی از صرافیها را نوعی فرافکنی دانسته و به این موضوع معترض هستند.کارشناسان معتقدند عدم اتخاذ استراتژی مناسب از سوی بانک مرکزی که طی دو سال گذشته گریبان این نهاد پولی بزرگ را گرفته است باعث شده تا همچنان بازار ارز حتی در واپسین روزهای سال ۹۰ بار دیگر تب دار شود و التهاب تمامی اجزای آن را فرا بگیرد

farzadpop
۱۳۹۰/۱۲/۲۶, ۱۹:۲۸
روند صعودی قیمت ارز در بازار از امروز شروع شد.

دلار از مرز 2 هزار تومان عبور كرده است.محدوديت خرید و فروش ارز مورد نیاز مسافران که اخيرا از سوی رئیس کل بانک مرکزی اعلام شد بار دیگر شوک دیگری را به بازار ارز وارد ساخت و باعث التهاب مجدد بازار ارز شده است.
گزارشها در بازار ارز از عدم تمكين صرافي ها در خصوص ارائه ارز با قيمت مصوب ميكند به طوري كه در حال حاضر دلار با شيب قيمتي مواجه شده و از مرز 2 هزار تومان عبور كرده است.
در حالی که تا چندی پیش بانک مرکزی با اعلام اینکه هر گونه خرید و فروش ارز تنها از بانکهای عامل مجاز است اما گزارشها حکایت از آن دارد که بیثباتی در این بازار همچنان ادامه دارد و مسافران به دلیل عدم ارائه ارز مورد نیاز با قیمت مصوب بانک مرکزی در بلاتکلیفی و سرگردانی به سر ميبرند.
اين در حالي است كه بسياري از صرافان اقدام جديد بانك مركزي در خصوص ارائه ارز به تعداد محدودي از صرافيها را نوعي فرافكني دانسته و به اين موضوع معترض هستند.
کارشناسان معتقدند عدم اتخاذ استراتژی مناسب از سوی بانک مرکزی که طی دو سال گذشته گریبان این نهاد پولی بزرگ را گرفته است باعث شده تا همچنان بازار ارز حتی در واپسین روزهای سال ۹۰ بار دیگر تب دار شود و التهاب تمامی اجزای آن را فرا بگیرد.

وحید 20
۱۳۹۰/۱۲/۲۸, ۱۲:۵۵
دلار 1915 تومان شد
http://www.sarafitehran.com/

وحید 20
۱۳۹۰/۱۲/۲۸, ۱۶:۵۱
العربیه خبر داد
کارشکنی صرافیهای امارات برای انجام مبادلات ارزی با ایران

خبرگزاری فارس: همزمان با متوقف شدن همکاری های سازمان خدمات مالی بین المللی سوئیفت با ایران، صرافی های امارات نیز از مبادله با ریال خودداری می کنند.


http://images.boursy.com/imported/2012/03/1262.jpg
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اینترنتی العربیه، خوددارى صرافى هاى بزرگى چون الانصارى و الامارات از انجام مبادلات ارزی با ریال ایران، باعث شده است که سایر صرافى ها نیز از چنین تعامل هایى خوددارى کنند و تجار، شرکت ها و ایرانیان مقیم امارات را با مشکل مواجه کنند.
بر اساس این گزارش یک منبع آگاه تاکید کرد: تحریم های بین المللی از یک سو و سقوط ارزش ریال از سوی دیگر موجب شده است داد و ستد با ریال در امارات کاهش یابد.

بر اساس آمارهای رسمی بیش از 8400 شرکت ایرانى در زمینه هاى مواد غذایى ، مواد خام ، آهن و فولاد ، دستگاههاى الکترونیکى ، لاستیک ماشین ، وسایل خانگى و خدمات در امارات مشغول فعالیت هستند و حدود 400 هزار ایرانى در این شیخ نشین زندگى مى کنند.

امارات در سال های اخیر، یکی از شریک های اصلی تجاری با جمهوری اسلامی ایران بوده است و بر اساس آمارهای رسمی امارات دومین کشور عمده مقصد کالاهای صادراتی ایران است. براساس گزارش گمرک جمهوری اسلامی ایران، میزان مبادله تجاری دو کشور ایران و امارات در 8 ماهه امسال 15 میلیارد دلار بوده است.

از این میزان سهم صادرات ایران به کشور امارات 3 میلیارد دلار و سهم واردات از امارات 12 میلیارد دلار بوده است. مرتضی معصوم زاده ، رئیس هیات مدیره شورای بازرگانان ایران در دوبی، با تاکید بر این موضوع که مبادلات تجاری ایران و امارات به شدت رو به کاهش است افزود: در صورتی که روند کنونی ادامه یابد حجم مبادلات تجاری ایران و امارات به کمتر از 5 میلیارد دلار خواهد رسید .

مات
۱۳۹۰/۱۲/۲۹, ۱۷:۴۳
3 پیشنهاد برای ساماندهی بازار ارز/آمادگی مجلس برای همکاری با دولت توکلی، نادران و مصباحیمقدم از اقتصاددانان مطرح مجلس طی نامهای به رئیسجمهور پیشنهاداتی در رابطه با بازار ارز کشور ارائه کردند.


به گزارش گروه مجلس خبرگزاری فارس، الیاس نادران، احمد توکلی و حجتالاسلام غلامرضا مصباحیمقدم طی نامهای به محمود احمدینژاد رئیسجمهور، پیشنهاداتی برای ساماندهی بازار ارز کشور ارائه کردند؛ متن کامل این نامه به شرح ذیل است:

بسمه تعالی

برادر ارجمند جناب آقای دکتر احمدی نژاد

رئیس جمهور محترم

سلام علیکم؛

تصمیم اخیر بانک مرکزی برای فعال سازی صرافیها جهت پوشش بخشی از معاملات ارزی با سازوکار بازار اقدام مثبتی است که برای تکمیل آن پیشنهادهایی ارایه میشود.

1- تحریم ظالمانه غرب، به ویژه پس از قطع حمایت سوئیفت، مبادلات ارزی را برای بانکها، مخصوصاً بانکهای دولتی بسیار دشوار میسازد. صرافیها به دلایل متعدد راحتتر میتوانند این محدودیتها را خنثی سازند. به همین دلیل بازار فرعی ارز باید گسترش یابد تا تامین نیازهای وارداتی کشور، بیش از این آسیب نبیند و تولید تداوم یابد.

برای این منظور، بازار اصلی که ارز در آن با نرخ رسمی معامله و تخصیص داده میشود باید به تامین ارز واردات کالاهای اساسی و ضروری محدود شود و بقیه نیازهای ارزی در بازار فرعی به نرخ روز تامین گردد. این کار البته باید شفاف و با صدور فاکتور -همانطور که بانک مرکزی اعلام کرده است- صورت گیرد محاسن این امر روشن است: 1) محدودیتهای تحریمی تا اندازه زیادی خنثی میشود و در نتیجه تامین واردات برای تولید راحتتر میگردد و از بیکاری کارگران جلوگیری میشود 2) ویژه خواری (رانت) حاصل از دو نرخی از بین میرود 3) سود حاصل از فاصله بین 1226 تومان در هر دلار تا نرخ بازار آزاد، نصیب دلالها و سفتهبازها نمیشود، بلکه به جیب صادرکنندگان کالاهای غیرنفتی و نیز خزانه دولت میرود. بدین ترتیب تولید و اشتغال تقویت شده و کسری بودجه دولت کاهش مییابد و بیعدالتی ناشی از ویژه خواری به شدت کم میشود. 4) از همه مهمتر اینکه ثبات بازار ریسک و نااطمینانی را کاهش داده و برنامهریزی برای تولید و سرمایهگذاری را از فشار فعلی دور میسازد. این نتیجه به تداوم اشتغال موجود و افزایش نسبی فرصت شغلی منجر میگردد.

2- صادرکنندگان باید از سپردن پیمان ارزی معاف شوند، آنان باید بتوانند آزاد و شفاف ارز حاصل از صادرات را چه در بازار فرعی داخلی ارز، چه در خارج، با وادکنندگان معامله کنند. این کار که مکمل اقدام بند اول است، هم ضد تحریم است، هم حمایت از تولید داخلی. درواقع قابلیت بخش خصوصی و بخش تعاونی برای نفی تحریم بکار گرفته میشود.

3- بانک مرکزی دخالتش در بازار فرعی ارز باید کاملاً مدیریت شده و تنها برای نگهداری نرخ بازار فرعی در دامنه معینی باشد تا از نوسانات مخرب جلوگیری کند. هدف به هبچ وجه نباید تامین درآمد ریالی بیشتر یا جلب رضایت کوتاه مدت باشد. هدف حفظ ارزش برابری پول ملی با مقدورات و واقعبینی است و لاغیر.

ضعف ظاهری این پیشنهادها این است که اولاً دو نرخی رسمیت مییابد، ثانیاً چون نرخ ارز بازار فرعی با نرخ رسمی 1226 تومان فاصله قابل توجه دارد، باعث گرانتر شدن تولید و در جهت تورم است. برای رفع شبهه عرض میکنیم که اولاً چنانکه در جلسه غیرعلنی و غیررسمی مورخ 9 بهمن 1390 مجلس بیان کردیم، تعطیلی بازار فرعی ارز نه مقدور است و نه مطلوب. و

واقعیت هم نشان داد، موضع وزیر محترم اقتصاد که در آن جلسه اعلام کرده بود از امروز بازار فرعی ارز تعطیل خواهد شد و قصد این بود که با بگیر و ببند تک نرخی حاکم شود، ناممکن بود و بالاخره بانک مرکزی مجبور شد در 23 اسفند بازار فرعی را رسماً بپذیرد. ثانیاً وقتی دو نرخی قهراً وجود دارد، قیمتها خود را با نرخ بالاتر ارز سامان میدهند، نه نرخ رسمی ارز، یعنی اثر نرخ بالای ارز را بر تورم داریم.

تنها اگر پیشنهادهای مذکور پذیرفته نشود، دولت، تولیدکنندگان، کارگران شاغل و کارجویان متضرر میشوند، یعنی کارایی اقتصاد و عدالت با هم آسیب میبیند. علاوه بر آن، بیعدالتی ناشی از ویژهخواری را هم خواهیم داشت. پذیرش واقعیت و مدیریت آن در جهت حق شرط عقل و تدبیر است.

این نکته را هم باید اضافه کنیم که در این وضعیت به عنوان گام مکمل، سیاستهای انبساطی مالی در بودجه نیز باید مهار شود. در این زمینه نیز ما امضاء کنندگان زیر در کمیسیون تلفیق آماده همکاری هستیم تا فشار بر مردم کاهش یابد.

احمد توکلی - غلامرضا مصباحیمقدم - الیاس نادران

مات
۱۳۹۱/۰۱/۰۴, ۱۲:۰۸
کاهش قیمت سکه و طلا در نخستین روز کاری سال ۹۱
با سقوط مجدد طلا در بازارهای جهانی به ۱۶۳۹ دلار پیش بینی میشود بازارهای سکه و طلا در کشور نخستین روز کاری خود یعنی فردا را با کاهش قیمتها آغاز کنند.

انس جهانی طلا در تداوم روند کاهشی خود طی هفتههای گذشته امروز نیز تا ۱۶۳۹ دلار سقوط کرد و در عین حال توانست با گذشت ساعاتی از روز با ۶ دلار افزایش اندکی افت خود را جبران و تا این لحظه به ۱۶۴۵،۵ دلار افزایش یابد.بر اساس این گزارش انس جهانی طلا در آخرین روز سال ۹۰ یعنی ۲۹ اسفند ماه عدد ۱۶۷۰ دلار را رسیده بود و قیمت سکه تمام بهار آزادی که سال رکوردهای سرسام آوری را شکست به ۷۷۰ هزار تومان، نیم سکه به ۳۷۸ هزار تومان و ربع سکه به ۲۰۲ هزار تومان رسید.با کاهش حدود ۲۵ دلاری قیمت انس پیشبینی میشود، بازارهای سکه و طلای کشور پنجم فروردین ماه و نخستین روز کاری خود را با کاهش قیمتها آغاز میکنند.خبرگزای رویترز نیز در خصوص دلایل کاهش قیمت جهانی طلا امروز گزارش داد: این کاهش شدید در حالی رخ داده است که بسیاری از سرمایه داران نسبت به افزایش این شاخص ها در روز جاری بسیار خوش بین بوده اند، اما این خوش بینی طولی نکشید که با اعلام شاخص تولیدات صنعتی در اروپا و چین تبدیل به یاس و نا امیدی گشت.اونس جهانی طلا با کاهش این دو شاخص و با افزایش میزان ترس و تردید در میان سرمایه داران نسبت به بازارهای جهانی با بیش از 20 دلار کاهش رو به رو شد و به 1639 دلار در هر اونس رسید.بنا بر اعتقاد کارشناسان این بیشترین میزان کاهش بهای اونس جهانی طلا در یک روز پس از کاهش 100 دلاری این فلز ارزشمند در دو هفته ی گدشته به حساب می آید.

وحید 20
۱۳۹۱/۰۱/۰۶, ۱۴:۴۶
تصمیمات تازه کمیسیون ارز در خصوص ارز مسافرتی (http://www.asriran.com/fa/news/206690/%D8%AA%D8%B5%D9%85%DB%8C%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D8%AA%D8%A7%D8%B2%D9%87-%DA%A9%D9%85%DB%8C%D8%B3%DB%8C%D9%88%D9%86-%D8%A7%D8%B1%D8%B2-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D8%B5%D9%88%D8%B5-%D8%A7%D8%B1%D8%B2-%D9%85%D8%B3%D8%A7%D9%81%D8%B1%D8%AA%DB%8C)
به مقصد کشورهاي ترکيه، ترکمنستان، کويت، قطر، بحرين و عمان به ميزان 1000دلار يا معادل آن به ساير ارزها و يکبار در سال.
خبرآنلاین: بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، تصمیمات کمیسیون ارز در خصوص ارز مسافرتی را اعلام کرد.

تصمیمات کمیسیون ارز درخصوص فروش ارز مسافرتی به ایرانیان مقیم خارج از کشور ، میزان ارز مسافرتی به مقصد کشورهای آذربايجان، ارمنستان، پاکستان، افغانستان ، اماراتمتحدهعربي ، لبنان ،عراق، سوريه و عربستان، فروش ارز مسافرتی صرفا" به زائرین عتبات عالیات که از طریق کاروانهای تحت پوشش سازمان حج و زیارت اعزام می شوند به شرح زیر است:

ميزان ارز مسافرتي با توجه به مقصد و نحوه سفر

سفرهاي هوايي

1 - به مقصد کشورهاي ترکيه، ترکمنستان، کويت، قطر، بحرين و عمان به ميزان 1000دلار يا معادل آن به ساير ارزها و يکبار در سال.

2 - به مقصد کشورهاي آذربايجان، ارمنستان، پاکستان، افغانستان ، اماراتمتحدهعربي و لبنان به ميزان 400دلار يا معادل آن به ساير ارزها و يکبار در سال.

3 - به مقصد کشورهاي عراق، سوريه و عربستان ”عمرهمفرده"بميزان 400 دلار يا معادل آن به ساير ارزها و دو نوبت در سال.

4 - به مقصد ساير کشورها بميزان 1500 دلار يا معادل آن به ساير ارزها و يک بار در سال.

سفرهاي زميني، ريلي و دريايي
1 - به مقصد کشورهاي عراق، سوريه و عربستان ”عمرهمفرده"به ميزان 400 دلار يا معادل آن به ساير ارزها و دو نوبت درسال.

2 - به مقصد ساير کشورها به ميزان 400 دلار يا معادل آن به ساير ارزها و يک بار در سال.
خاطر نشان مي سازد مسافران ميتوانند علاوه بر استفاده از ارز اختصاصي بابت سفرهاي ”هوايي" و يا ”زميني، ريلي و دريايي" به ساير کشورها بشرح فوق مجموعاً دو نوبت در سال از ارز مسافرتيمربوط به کشورهاي عراق، سوريه و عربستان نيز بهرهمند شوند. کمااينکه مسافراني که از دونوبت ارز مسافرتي به مقصد کشورهاي عراق، سوريه و عربستان استفاده نموده اند نيز مي توانند از ارز مربوط به ساير کشورها به شرح فوق استفاده نمايند.

ضمنا" از تاریخ 1/1/1390 فروش ارز مسافرتی به مقصد عراق(عتبات عالیات)صرفا" به زائرینی که از طریق کاروانهای تحت پوشش سازمان حج و زیارت اعزام می شود ، امکان پذیر خواهد بود.

نحوه خريد ارز مسافرتي

در مورد سفرهاي هوايي کليه مسافران ميتوانند با مراجعه به يکي از شعب بانک هاي ملي ايران ، ملت و سامان در سطح شهر با ارائه مدارک مربوط، ارز مسافرتي خود را درخواست و سند حسابداري يا رسيد آن را دريافت نمايند. تحويل ارز با ارائه رسيد مذکور پس از گيت خروجي فرودگاه امکان پذير ميباشد.ضمناً خريد ارز بابت سفرهاي زميني ، ريلي ودريايي در حال حاضر طبق روال گذشته صورت مي پذيرد.

ساير نکات

1 - فروش ارز مسافرتي به مسافرين با سن قانوني کمتر از 2 سال امکان پذير نبوده و براي سنين 2 تا 12 سال به ميزان 50 درصد مبالغ مورد اشاره فوق خواهد بود.

2 - فروش ارز مسافرتي به نرخ رسمي صورت ميگيرد.

3 - در ترتيبات فروش ارز مسافرتي منظور از سال، سال شمسي تقويمي است . بر اين اساس مسافراني که در هر مقطع زماني از سال1390 از ارز مسافرتي خود استفاده نمودهاند از ابتداي سال1391 ميتوانند از ارز مسافرتي جديد خود بهرهمند شوند.

مات
۱۳۹۱/۰۱/۰۷, ۱۲:۵۶
سکه تحویل اردیبهشت:۸۶۸ هزارتومان/کاهش قیمتها در بازار پیش فروش
نخستین روز فعالیت بورس کالای ایران در سال 91 با شروع طوفانی معاملات آتی سکه طلا همراه بود.
به گزارش بورس کالا، در معاملات روز شنبه هفته جاری ، تعداد 3 هزار و 152 قرارداد آتی سکه طلا مورد دادوستد قرار گرفت که ارزشی بالغ بر 273 میلیارد ریال پیدا کرد. این در حالی است که در نخستین روز کاری سال گذشته صرفا 85 قرارداد آن هم به ارزش 3 میلیارد و 402 میلیون ریال توسط سرمایه گذاران مورد و دادوستد قرار گرفته بود.


بر اساس این گزارش تعداد قراردادهای آتی سکه طلا برای تحویل در تیرماه سال جاری 3 هزار و 17 فقره و ارزش آن به 262 میلیارد ریال رسید. برای تحویل در ماه های خرداد، اردیبهشت و فروردین نیز به ترتیب 56، 77 و 2 قرارداد توسط معامله گران به ثبت رسید.


در همین حال قیمت قراردادهای آتی سکه برای تحویل ماه های مختلف در بورس کالا با کاهش حدودا 2 تا 4 درصدی همراه بود. بر همین اساس قیمت سکه بهار آزادی برای تحویل در تیرماه سال 91 با 3.87کاهش به 8 میلیون و 697 هزار ریال رسید.


بهای سکه برای تحویل در اردیبهشت نیز 3.85 درصد کاهش یافت و به رقم 8 میلیون و 68 هزار ریال رسید. این در حالی است که قیمت سکه برای تحویل در ماه های فروردین و خرداد ماه امسال به ترتیب 3.1 و 1.9 درصد کاهش را تجربه کرد.

جعفرزاده
۱۳۹۱/۰۱/۰۷, ۱۳:۰۹
اونس جهانی 1656 دلار میباشد که در کوتاه مدت قیمت 1648 دلار هدف گرفته است و در بازار اتی سکه تمامی قراردادها در ماه های مختلف همگی منفی میباشند .

وحید 20
۱۳۹۱/۰۱/۰۸, ۱۷:۲۱
دلار 1905تومان
http://eranico.com/fa/currency/20/1/default.aspx

وحید 20
۱۳۹۱/۰۱/۰۹, ۱۳:۱۸
بازگشت قیمت دلار آزاد به تابلوی صرافیها/ دلالان: کاسبی خوب است!خبرگزاری مهر - گروه اقتصادی: با آغاز سال جدید قیمت هر دلار آزاد امروز چهارشنبه در بازار 1920 تومان و هر یورو نیز به 2560 تومان رسید، همچنین هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید نیز حداکثر 795 هزار تومان فروخته میشود.به گزارش خبرنگار مهر از بازار ارزفروشان تهران( میدان فردوسی) امروز چهارشنبه قیمت هر دلار آزاد در تابلوی صرافی ها 1890 تومان قیمت خرید و 1920 تومان نیز قیمت فروش دارد در حالی که طی ماههای گذشته و پس از تک نرخی شدن قیمت دلار رقم 1226 تومان در تابلوی صرافی ها بوده است.

بر پایه این گزارش با وجود نیمه تعطیل بودن بازار ارزفروشان تهران و بسته بودن برخی از صرافی ها، قیمت خرید یورو در تابلوی برخی دیگر از صرافی های فعال 2500 تومان و قیمت فروش آن نیز 2560 تومان اعلام شده است.
همچنین قیمت خرید هر پوند نیز در تابلوی صرافی ها2950 تومان و قیمت فروش آن نیز 3040 تومان اعلام شده است. با این وجود برخی دیگر از صرافی ها نیز از درج قیمت انواع سکه و ارز در تابلوها خودداری کردند.
یک فروشنده ارز آزاد در گفتگو با خبرنگار مهر از فعالیت نسبی بازار ارز در روزهای اخیر خبر داد و گفت: طی هفته های پایانی سال گذشته و روزهای اخیر مشتریانی برای خرید و فروش ارز در بازار وجود داشته اند.
وی با مناسب توصیف کردن خرید و فروش انواع ارزهای معتبر از جمله دلار در بازار آزاد بیان داشت: قیمت خرید هر دلار آزاد هم اکنون 1880 تا 1890 تومان در بازار غیر رسمی است و قیمت فروش آن نیز 1910 تومان خواهد بود.
این فروشنده آزاد ارز همچنین قیمت هر یورو را برای فروش 2560 تومان و قیمت خرید آن را نیز 2530 تومان اعلام کرد و افزود: قیمت خرید پون 2900 تومان و فروش آن در بازار آزاد نیز 3050 تومان است.
وی با انتقاد از سیاست های یک سال گذشته بانک مرکزی و وزارت اقتصاد در خصوص بروز نوسانات شدید در بازار انواع ارزهای معتبر و همچنین سکه بیان داشت: دلار طی چند ماه از 1100 تومان به 2000 تومان رسید اما مسئولان اقتصادی به جای حل ریشه ای بروز این نوسانات قیمت دستوری 1226 تومان را تعیین کردند که می بینیم پس از مدت کوتاهی حتی از تابلوی صرافی ها نیز خارج شده است.
بررسی وضعیت قیمت انواع سکه در تابلوی صرافی هایی که اقدام به درج قیمت کرده اند نیز نشان دهنده عدم وجود قیمت برای سکه های گرمی است با این حال قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در تابلوی صرافی ها برای خرید 760 تا 770 هزار تومان و قیمت فروش آن نیز 785 تا 795 هزار تومان اعلام شده است.
همچنین قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز برای فروش 780 تا 790 هزار تومان و برای خرید 760هزار تومان اعلام شده و در این رابطه قیمت هر قطعه نیم سکه نیز برای خرید 375 هزار تومان و برای فروش 390 هزار تومان است.
قیمت هر ربع سکه نیز طی روز جاری برای خرید 199 تا 200 هزار تومان و برای فروش نیز از 206 تا 208 هزار تومان متغیر است.

آمن خادمی
۱۳۹۱/۰۱/۱۰, ۲۳:۱۳
کشوری که بیشترین ذخایر طلای جهان را دارند

ذخایر طلا، جز مهمترین و اصلی ترین ذخایر استراتژیک یک کشور محسوب می شوند در ادامه 10کشوری که بیشترین ذخایر طلا را دارند، معرفی میشوند.

به گزارش «24»، به نظر شما در این اوضاع نا به سامان اقتصادی در دنیا، کدام کشور پشتیبانی قدرتمندی برای مردم خود دارد؟ ارزش طلا در چند سال اخیر رشد بی سابقه ای داشته است و همیشه ذخایر طلا، جز مهمترین و اصلی ترین ذخایر استراتژیک یک کشور محسوب می شوند. در این مقاله با استناد به مجمع جهانی طلا، ۱۰ کشور برتر دنیا که ذخایر طلای بیشتری نسبت به دیگران دارند را معرفی می کنیم.

1. ایالات متحده آمریکا حجم ذخایر طلا: ۸۱۳۳ تن

2. آلمان حجم ذخایر طلا: ۳۳۹۶ تن

3. ایتالیا حجم ذخایر طلا:۲۴۵۱ تن

4. فرانسه حجم ذخایر طلا: ۲۴۳۵ تن

5. چین حجم ذخایر طلا: ۱۰۵۴ تن

6. سوییس حجم ذخایر طلا: ۱۰۴۰ تن

7. روسیه حجم ذخایر طلا: ۸۳۳ تن

8. ژاپن حجم ذخایر طلا:۷۶۵ تن

9. هلند حجم ذخایر طلا: ۶۱۲ تن

10. هند حجم ذخایر طلا: ۵۵۷ تن

شاید جالب باشد بدانید ترکیه با ۱۷۹ تن طلا در جایگاه ۲۱ جهان، همسایه آن سوریه با ۲۵ تن در جایگاه ۵۴ جهان، و عراق با داشتن تنها ۵٫۹ تن در جایگاه ۷۳ جهان بالاتر از کشورهایی همچون کانادا، هنگ کنک و ایسلند قرار دارد.

*سامان*
۱۳۹۱/۰۱/۱۰, ۲۳:۱۶
کشوری که بیشترین ذخایر طلای جهان را دارند


ذخایر طلا، جز مهمترین و اصلی ترین ذخایر استراتژیک یک کشور محسوب می شوند در ادامه 10کشوری که بیشترین ذخایر طلا را دارند، معرفی میشوند.

به گزارش «24»، به نظر شما در این اوضاع نا به سامان اقتصادی در دنیا، کدام کشور پشتیبانی قدرتمندی برای مردم خود دارد؟ ارزش طلا در چند سال اخیر رشد بی سابقه ای داشته است و همیشه ذخایر طلا، جز مهمترین و اصلی ترین ذخایر استراتژیک یک کشور محسوب می شوند. در این مقاله با استناد به مجمع جهانی طلا، ۱۰ کشور برتر دنیا که ذخایر طلای بیشتری نسبت به دیگران دارند را معرفی می کنیم.

1. ایالات متحده آمریکا حجم ذخایر طلا: ۸۱۳۳ تن

2. آلمان حجم ذخایر طلا: ۳۳۹۶ تن

3. ایتالیا حجم ذخایر طلا:۲۴۵۱ تن

4. فرانسه حجم ذخایر طلا: ۲۴۳۵ تن

5. چین حجم ذخایر طلا: ۱۰۵۴ تن

6. سوییس حجم ذخایر طلا: ۱۰۴۰ تن

7. روسیه حجم ذخایر طلا: ۸۳۳ تن

8. ژاپن حجم ذخایر طلا:۷۶۵ تن

9. هلند حجم ذخایر طلا: ۶۱۲ تن

10. هند حجم ذخایر طلا: ۵۵۷ تن

شاید جالب باشد بدانید ترکیه با ۱۷۹ تن طلا در جایگاه ۲۱ جهان، همسایه آن سوریه با ۲۵ تن در جایگاه ۵۴ جهان، و عراق با داشتن تنها ۵٫۹ تن در جایگاه ۷۳ جهان بالاتر از کشورهایی همچون کانادا، هنگ کنک و ایسلند قرار دارد.

ايران چندمه؟

مصطفی مصری پور
۱۳۹۱/۰۱/۱۱, ۰۰:۰۸
کشوری که بیشترین ذخایر طلای جهان را دارنداین روش مقایسه اشتباهه. باید دید نسبت به نقدینگی کل اون کشور چه میزان طلا وجود داره؟ از این حیث ایرانه رتبه خوبی باید داشته باشه

آمن خادمی
۱۳۹۱/۰۱/۱۲, ۱۲:۳۹
آشفتگی در بازار ارز و سکه از چه سالی آغاز شد؟

استاد اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی اعتقاد دارد ریشه آشفتگی بازار ارز و سکه را باید در سال های پیش از سال 90 بررسی کرد.

مهدی تقوی، عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی در رابطه با پیدایش آشفتگی در بازار ارز و سکه گفت: « ریشه آن به پیش از سال 90 باز می گردد. در هر کشوری برای اینکه بانک ها سپرده مردم را جمع کنند باید نرخ بهره واقعی مثبت را ارائه کنند. وقتی تورم بالا می رود مسئولان اقتصاد باید نرخ بهره های اسمی بالا برده شود. در غیر این صورت هیچ آدمی نمی آید پولش را در بانک بگذارد و این پول در گذر زمان ذوب شود و در نهایت ارزش آن به قدری برسد که نتوان چیزی با آن خرید. به هر حال مردم عقل دارند. بر این اساس نرخ هایی که برای بانک و اوراق قرضه مشخص کردند سبب چنین رویدادی شد. »

تقوی افزود: « طی سال 89 و 90 تورم به قدری بالا رفته بود که بانک ها نرخ های بهره منفی به مردم می دادند. شما وقتی که پول پس انداز داشته باشید و نخواهید در بانک سرمایه گذاری کنید با آن چه می کنید؟ پاسخ این سوال واضح است. این پول به بورس اوراق بهادار برده می شود. از آنجا که بورس و مسکن اوضاع خوشایندی نداشت پول به بازار ارز و سکه رفت. پس می توان گفت که ریشه آشفتگی بازار ارز و سکه به نیمه ابتدایی سال 90 باز نمی گردد و می توان علت آن را پیشتر از سال 90 مورد بررسی قرار داد. »

منبع :خبرآنلاین

ژولیده
۱۳۹۱/۰۱/۱۲, ۱۴:۴۳
با درود به اساتید گرامی. با توجه به آغاز تحویل سکه های پیش فروش شده از تاریخ 29 فروردین، میخواستم تحلیل و پیش بینی شما را در مورد تاثیر این رویداد بر بازار سکه، صرف نظر از قیمت جهانی طلا در تاریخ مذکور جویا شوم. با تشکر

لینک خبر (http://www.jazabnews.com/News.aspx?ID=3185)

يگانه
۱۳۹۱/۰۱/۱۲, ۱۷:۲۲
سکه 640 و به احتمال قوی زیر این عدد را هم خواهد دید

abmohammadi
۱۳۹۱/۰۱/۱۲, ۱۷:۵۵
سکه 640 و به احتمال قوی زیر این عدد را هم خواهد دید

بر چه اساسی می گویید 640؟:-/

يگانه
۱۳۹۱/۰۱/۱۲, ۱۸:۱۸
قیمت جهانی انس ریزشی خواه بود و تا 1560-1550 پایین خواهد آمد

اگر دلار همین قیمت بماند و اگر دلار هم ریزشی باشد باید بروز حساب بشه

ژولیده
۱۳۹۱/۰۱/۱۲, ۱۸:۵۱
قیمت جهانی انس ریزشی خواه بود و تا 1560-1550 پایین خواهد آمد

اگر دلار همین قیمت بماند و اگر دلار هم ریزشی باشد باید بروز حساب بشه

شما نمودار قیمت طلا رو نگاه کنی خط حمایت آن 1630 هست. میشه بگید 1560 از کجا به دست میاد؟

The Edge
۱۳۹۱/۰۱/۱۳, ۰۹:۳۷
این خبر فشار بیشتر از طریق تحریم نفت ایران که اوباما دیروز امضا کرد- کاهش 20% واردات نفت ترکیه ار ایران- اظهارات کلینتون که در عربستان گفت زمان ایران کم کم داره تموم میشه- نشست ترکیه در حمایت از مخالفان رژیم سوریه و...

به نظر من که وضع بازار 2شنبه و نتیجه مذاکرات 5+1 هم از همن حالا قابل پیش بینیه

آمن خادمی
۱۳۹۱/۰۱/۱۴, ۱۴:۵۳
قاچاق طلا بحران جدید اين بازار خواهد بود


برای برون رفت و جلوگیری از سودجویی دلالان باید سکه های پیش فروش شده به صورت تدریجی از سوی بانک مرکزی به متقاضیان ارائه شود.

رییس اتحادیه طلا و سکه تهران، نسبت به قاچاق طلا از کشور با عرضه اولین سکه های پیش فروش شده از سوی بانک مرکزی در اواخر فروردین ماه هشدار داد.

احمد وفادار در گفتوگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به کاهش قیمت طلا در بازار بین المللی گفت: دلالان و سود جویان مترصد قاچاق این فلز زرد با ارائه اولین سکههای پیش فروش شده از سوی بانک مرکزی هستند.

وی علت اصلی این موضوع را ارائه قیمت پایینتر از سطح جهانی سکه به متقاضیان از سوی بانک مرکزی اعلام کرد.

رییس اتحادیه طلا و سکه تهران راهکار اصلی برای برون رفت و جلوگیری از سودجویی دلالان را ارائه سکه های پیش فروش شده به صورت تدریجی از سوی بانک مرکزی ذکر کرد.

وفادار همچنین پیش بینی کرد: قیمت سکه در فروردین و اردیبهشت ماه نسبت به سه ماه آخر سال ۹۰ در صورت اتخاذ تصمیمات کارآمد افزایش قیمت نمییابد.

بابک 52
۱۳۹۱/۰۱/۱۴, ۱۷:۰۵
نرخ ارز (اسکناس)
فروش
خرید1908
1902

دلار آمریکا

احـد
۱۳۹۱/۰۱/۱۴, ۱۷:۳۸
بروزرسانی: دوشنبه،۱۴فروردين| ۱۶:۱۹
قیمت ارز
نام ارز خرید فروش
دلار آمریکا 1902 1910
دلار کانادا 1925 1935
یورو 2540 2550
پوند 3025 3045
دلار استرالیا 2025 2040
فرانک سوئیس 1840 1950
کرون سوئد 277 282
یکصد ین ژاپن 221 226
درهم امارات 515 520

احـد
۱۳۹۱/۰۱/۱۴, ۱۷:۴۴
]قیمت یک اونس طلا[/color] 1665.60 دلار
قیمت یک مثقال طلای 17 عیار 336,755
قیمت یک گرم طلای 18 عیار 77,742
قیمت یک گرم طلای 19 عیار 84,040
قیمت یک گرم طلای 20 عیار 88,620
قیمت یک گرم طلای 22 عیار 97,450
قیمت یک گرم طلای 24 عیار 103,633
قیمت سکه بهار آزادی طرح قدیم 782,000
قیمت سکه بهار آزادی طرح جدید 774,000
قیمت نیم سکه بهار آزادی 386,000
قیمت ربع سکه بهار آزادی

مجيد رادمنش
۱۳۹۱/۰۱/۱۴, ۱۸:۲۳
آغاز موج جدید کاهش قیمت سکه از دو هفته دیگرسکه های پیش فروش شده بانک مرکزی تا دو هفته آینده راهی بازار میشوند، این در حالی است که افرادی که 4 ماه به انتظار دریافت سکه های پیش خرید نشسته اند، امید دارند که با دریافت این سکه ها سودی را نصیب خود کنند. به گزارش سایت طلا به نقل از خبرگزاری مهر، بررسی وضعیت قیمت انواع سکه در روزهای کاری ابتدای سال جاری حاکی از آن است که بازار سکه روزهای آرامی را پشت سر می گذارد.


آخرین قیمت اعلام شده توسط سکه فروشان و صرافان بازار که بر روی تابلوی آنها درج شده است، قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید برای خرید را بین 760 تا 770 هزار تومان و قیمت فروش را حدود 785 تا 795 هزار تومان نشان می دهد. همچنین قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم برای فروش 780 تا 790 هزار تومان و برای خرید 760هزار تومان اعلام و نرخ هر قطعه نیم سکه هم برای خرید 375 هزار تومان و برای فروش 390 هزار تومان اعلام شد.


قیمت هر قطعه ربع سکه هم بر اساس آخرین نرخ ها در هفته گذشته که اولین هفته کاری سال جاری محسوب می شود، حاکی از نرخ خرید 199 تا 200 هزار تومان و فروش 206 تا 208 هزار تومان است، نرخ سکه گرمی هم حدود 107 هزار تومان می باشد. این وضعیت در حالی است که تا دو هفته آینده سکه های پیش فروش شده بانک مرکزی راهی بازار می شود، افرادی که 4 ماه به انتظار دریافت سکه های پیش خرید نشسته اند، امید دارند که با دریافت این سکه ها با مدت زمان انتظار مشخص بتوانند سودی را کسب کنند. این افراد سکه های طرح جدید را با نرخ 546 هزار تومان با زمان تحویل 4 ماه از شعب بانک ملی خریداری کرده اند.


قیمت سکه ها در اولین هفته کاری سال گذشته در بازار حاکی از آن بود که هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم 435 هزارتومان، سکه طرح جدید 391 هزار تومان، نیم سکه 196هزار تومان، ربع سکه 109هزار تومان و گرمی 50 هزار تومان بود.این روند قیمتی در سال گذشته با آغاز رونق بازار طی چند روز تغییر کرد و بازار ارز با افزایش قیمت ها و حبابی شدن نرخ ها مواجه شد و پس از آن قیمتها از حرکت باز نایستادند و به صعود خود ادامه دادند.


http://www.tala.ir/showpic.php?id=4902&mode=news&kind=&page=&redir=news.php

بابک 52
۱۳۹۱/۰۱/۱۵, ۱۵:۴۹
نرخ ارز (اسکناس)
فروش
خرید
1903
1895

دلار آمریکا2555

2545
یورو


3045
3020
پوند انگلیس1947
1930
دلار کانادا2047
2030
دلار استرالیا


519
515

درهم امارات


228
223
ین ژاپن285
280
کرون سوئد333
328
کرون نروژ337
332
کرون دانمارک

azad1
۱۳۹۱/۰۱/۱۵, ۱۶:۲۶
تحليل بانك مركزی از بازار جهانی طلا

بینا- اداره مطالعات و سازمانهاي بينالمللي در گزارشي به بررسي وضعيت بازار جهاني طلا در هفته منتهي به 13 فروردين پرداخت.
گزارش تهيه شده از سوي اين اداره به بررسي دلايل و فراز و فرود بهاي جهاني طلا در يك هفته گذشته پرداخته است.
نكته مهم گزارش تهيه شده اشاره به تغيير نگاه سرمايهگذاران در دومين فصل سال 2012 است. نويسندگان گزارش اعتقاد دارند سرمايهگذاران تمركز خود از منطقه يورو را به آمار اقتصادي آمريكا تغيير دادهاند و اخبار اين حوزه ميتواند در بالا و پايين شدن بهاي طلا تاثير بيشتري داشته باشد. بر اين اساس اگر سياستهاي انبساطي در آمريكا اجرا شود قيمت طلا صعودي خواهد بود؛ در غير اين صورت بهاي طلا در محدوده قيمتي 1680 دلار قرار خواهد گرفت در اولين گزارش بانك مركزي از تحولات بازار طلا نوسانات قيمت در هفته منتهي به 13 فروردين (30 مارس) بررسي شده است.
بنابر اين گزارش، نوسانات هفته گذشته طلا در بازار نيويورك در محدوده 37/1689-19/1660 دلار براي هر اونس در نرخهاي پاياني ثبت شد. طلا روز نخست هفته را با حجم سنگين معاملات سپري كرد و نهايتا 5/1 درصد افزايش يافت. در اين روز طلا بيشترين صعود يك روزه خود در ماه گذشته را سپري كرد و سطح 90/1687 دلار براي هر اونس را تجربه كرد. اميدواريهاي تازه پيرامون سياستهاي فوق انبساطي فدرال رزرو كه خريد طلا بهعنوان پوشش تورم در بلندمدت را افزايش ميداد، عامل عمده صعود طلا بود. طلا در اين روز همسو با بازار سهام حركت و پس از آنكه آقاي برنانكي، رييس فدرال رزرو اعلام كرد كه اقتصاد آمريكا نيازمند رشد بيشتر براي پايين آوردن نرخ بيكاري است، افزايش يافت.
طلا در روز سهشنبه و پس از آنكه نتوانست سطح 1700 دلار براي هر اونس را در ساعات آغازين روز تجربه كند، با كاهش قيمت روبهرو شد. تضعيف يورو، طلا را نيز با كاهش قيمت روبهرو كرد. اين افت قيمت پس آن شدت گرفت كه در وقت نيويورك، قراردادهاي ماه مارس در بازار آتي منقضي شد.
طلا روز چهارشنبه نيز با افت قيمت روبهرو شد. سفارشهاي كالاهاي بادوام در آمريكا در ماه فوريه با افت مواجه شد و انتشار اين ارقام، به فروش فلز زرد دامن زد. طلا در اين روز همراستا با نفت خام، يورو و بازار سهام افت كرد. افت 3/1 درصدي فلز زرد در اين روز قيمت آن را به 30/1658 دلار براي هر اونس رساند.
موسسه گلدمن ساكس در اين روز اعلام كرد كه چون قيمت طلا كاملا به نرخ بهره واقعي ايالات متحده وابسته است، ممكن است كه با رشد قوي اقتصاد آمريكا در ماههاي آتي و افزايش نرخ بهره، قيمتهاي طلا با افت روبهرو شود.
از سوي ديگر در اين روز مشخص شد كه تقاضاي فيزيكي طلا تحت فشار كاهشي قرار گرفته است، دليل اين موضوع اعتصاب طلافروشان در هند (بزرگترين خريدار طلا) بود، كه به دليل افزايش تعرفه واردات دست به اعتصاب زدهاند. وزير دارايي هند نيز در روز سهشنبه تاكيد كرد كه كشورش قصد ندارد تعرفه واردات طلا را كاهش دهد. وزارت دارايي هند در ابتداي ماه مارس تعرفه واردات طلا را به 4 درصد افزايش داده بود.
در روز پنجشنبه قيمت طلا باز هم كاهش يافت. در اين روز با نزديك شدن به انتهاي فصل نخست سال 2012، طلا همسو با ساير داراييهاي پرريسك همچون يورو، نفت و سهام، با حجم وسيعي از فروش از سوي سرمايهگذاران روبهرو شد. تقويت دلار در اين روز نيز به فشار كاهشي بر قيمت طلا كمك كرد.
از سوي ديگر در اين روز مشخص شد كه بانك ubs سوئيس پيشبيني خود براي ميانگين قيمت طلا در سال 2012 را از 2050 به 1680 دلار براي هر اونس كاهش داده است.
طلا در روز جمعه اندكي تقويت شد. تضعيف شدن دلار و نيز قيمتهاي پاييني كه براي طلا در روزهاي اخير رقم خورد، سرمايهگذاران را به فكر خريد در قيمتهاي پايين به قصد سودگيري انداخت. در روز جمعه فلز زرد با 47/0 درصد افزايش به 1668 دلار براي هر اونس رسيد.
طلا فصل نخست سال را با 6/6 درصد تقويت سپري كرد و افت خود در فصل آخر سال 2011 را جبران نمود. اين در حالي بود كه شاخص دلار در فصل نخست سال جاري تنها 7/1 درصد افت كرده بود.
به نظر ميرسد كه سرمايهگذاران طلا در دومين فصل سال 2012 تمركز خود را از منطقه يورو برداشته و بر آمار اقتصادي آمريكا قرار دهند و توجه زيادي را به اخباري كه از سوي fed پيرامون سياستهاي فوق انبساطي اين كشور منتشر ميشود، معطوف نمايند.

azad1
۱۳۹۱/۰۱/۱۵, ۲۳:۰۱
سقوط سنگین اونس در بازارهای جهانی

وحید 20
۱۳۹۱/۰۱/۱۶, ۰۲:۱۳
پيمانسپاري ارزي منتفي است

بازار ارز صادراتي ميآيد
http://www.donya-e-eqtesad.com/News/2608/01-01.jpgپيمان سپاري ارزي منتفي است
فروش توافقي ارز در بازار صادراتي
گروه بازار پول- وزير امور اقتصادي و دارايي از راهاندازي سامانهاي خبر داد كه بر اساس آن صادركنندگان ارز خود را با نرخ توافقي در اختيار واردكنندگان قرار دهند. اين اظهار نظر وزير اقتصاد ميتواند به معناي پذيرش نرخ بازار غيررسمي باشد زيرا پيش از اين دولتمردان گرچه صادركنندگان در فروش ارز خود مختار ميدانستند، اما معتقد بودند سازمان حمايت نرخ 1226 تومان را به رسميت ميشناسد.
سیدشمسالدین حسینی ـ سخنگوی اقتصادی دولت ـ از راهاندازی بازار فروش ارز صادراتی برای رفع نیازهای واقعی متقاضیان ارز خبر میدهد. وی میگوید: تاکید میکنم که بخش عمده ارز مورد نیاز تولید از طریق سیستم ارز مرجع تامین میشود و بانک مرکزی دیگر ارزی را به بخش تولید اختصاص نمیدهد مگر توليدكننده ثبت سفارش داشته باشد. وي اظهار كرد: با این حال با هدف ایجاد انعطاف در بازار ارز برای تامین نیازهای خاص، ساز و کار شفافی طراحی شود که با انجام نظارتهای لازم، صادرکنندگان ارز خود را به صورت توافقی برای تامین نیازهای واقعی متقاضیان ارز، عرضه کنند. به گفته وی شورای عالی بورس، مصوبات لازم را صادر کرده و سازمان بورس هم دستورالعمل لازم را تهیه کرده تا بازار ارز صادراتی راهاندازی شود. وی تاکید میکند: این انعطاف همراه با نظارت و ثبت خواهد بود و قطعا معاملات این بازار باید مبتنی بر معاملات واقعی باشد. یعنی کسی که ثبت سفارش کرده و نیازش مبتنی بر واقعیت ـ و نه سفتهبازی ـ باشد، میتواند ارز مورد نیاز خود را از این بازار تامین کند. وزیر امور اقتصادی و دارایی تاکید میکند: در عین حال، قیمت ارز در این بازار کاملا مدیریتشده و در دامنه مشخص خواهد بود. وي ادامه داد: ما دنبال این هستیم که تمام ارز کشور وارد شبکه تجاری کشور و وارد معاملات واقعی شده و همچنین در ساز و کار شفاف اما با نرخ توافقی تخصیص داده شود. حسینی تاکید میکند: در چنین فرآیندی، به طور سیستماتیک اجازه داده نخواهد شد که مثلا فردی ارز را با این هدف بخرد که بعدا بخواهد بفروشد.
هدف به گردش درآوردن ارز صادراتي
كارشناسان معتقدند: اين طرح با هدف بازگشت ارزهاي حاصل از صادرات به كشور است. به گفته آنان به دليل نبود ثبات در نرخ ارز برخي از صادركنندگان ترجيح ميدادند به منظور تامين نيازهاي وارداتي خود ارز حاصل از صادرات را در خارج نگهداري كنند يا در صورت ورود به كشور در بازار غيررسمي مبادله كنند. اما راهاندازي اين بازار موجب ميشود تا صادركنندگان ارز خود را با نرخ توافقي به خريداران واقعي ارز بفروشند. در واقع امكان خريد ارز با هدف سرمايهگذاري از طريق ايجاد اين بازار محدود ميشود.
شائبه پيمان سپاري
پيش از اين اقدام دولت از سوي برخي فعالان اقتصادي پيمان سپاري ارزي عنوان شد. فعالان بخش خصوصی معتقد بودند که اظهارات دولتيها شائبه «پیمان سپاری ارزی» را افزایش میدهد. البته مهدی غضنفری وزیر صنعت، معدن و تجارت به صادرکنندگان اطمینان داده بود که «برای ارز حاصل از صادرات پیمان سپاری ارزی پیشبینی نشده» و گفته بود که «صادرکنندگان مالک ارز خود هستند و ميتوانند آن را به نرخ هزار و 500 تومان به واردکنندگان بفروشد» اما «سازمان حمایت، واردات رسمی را با نرخ 1226 تومان تایید میکند و با مواردی اینچنینی در گمرک برخورد خواهد کرد.»در اين ميان الزام برخي شركتهاي دولتي به فروش ارز حاصل از صادرات خود با نرخ دولتي 1226 تومان اين گمانه را تقويت كرد.
در مفاهیم مرتبط با صادرات، «پیمان ارزی» تعهدی است که صادرکننده کالا به بانک میدهد تا پس از صادرات کالای خود و در مهلت مقرر، مبلغ ارزی تعهد شده را به بانک برگرداند.
یحیی آلاسحاق، ريیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران در این مورد معتقد است که به جای استفاده از مکانیزم «پیمان ارزی»، دولت بهتر است اجازه دهد ثبت سفارش کالا بدون انتقال ارز صورت گیرد. وی اظهار كرد: «ارز حاصل از صادرات باید در اختیار واردکننده قرار گیرد؛ اما بدون لحاظ کردن مکانیزم قیمتگذاری که از سوی سازمان حمایت اعمال میشود.» آلاسحاق تاكید كرد: در شرایطی كه دشمنان، پنجرهها را به روی ما میبندند، باید شرایط آسانتری را برای صادركنندگان ایجاد كنیم و مشكل نقل و انتقالات را از بین برد. همچنین گفت: تهدیدهای ارزی در ارتباط با صادرات فرصت برای صادركنندگان به وجود آورده است تحرك امروز بخش صادرات نسبت به قبل بیشتر شده و نشان میدهد كه اگر به رابطه ارز و صادرات توجه داشته باشیم، درمییابیم كه نخ تسبیح صادرات، چگونگی برخورد با ارز است.
آل اسحاق ثبات نرخ ارز را در توسعه صادرات كشور مورد توجه قرار داد و افزود: عدم ثبات در محیط پر تلاطم اقتصاد اثری منفی دارد. اسدلله عسگراولادی، عضو هیات نمایندگان اتاق تهران نیز برای تامین ارز مورد تقاضای واردکننده راهکار مشابهی ارائه میدهد. او گفت: بهتر است صادرکننده ارز حاصل از صادرات را به قیمت هزار و 226 تومان به واردکننده عرضه کند و در سوی دیگر نیز واردکننده، قیمتگذاری کالا را بر اساس ارز هزار و 226 تومانی انجام دهد.
اصغر فخریه، معاون اسبق ارزی بانک مرکزی نیز در مورد راهکار کنترل تقاضا به وسیله ارز صادراتی معتقد است: «به طور ساده بايد صادرات را به واردات وصل کرد. به اين معنى که بانک مرکزى باید به صادرکنندگان اجازه دهد ارزى را که از صادرات به دست مىآورند، وارد بازار کرده و بفروشند. عرضه ارز در اين حالت افزايش مىيابد.»
او میافزاید: «البته در کوتاه مدت ممکن است آسيبهايى به دنبال داشته باشد؛ اما دربلندمدت بازار را به تعادل مىرساند.» آقای فخریه خاطرنشان میکند: «دولت در اين شرايط و با وجود محدوديتهايى که دارد بايد بپذيرد که نمىتواند مثل گذشته نيازهاى ارزى را تامين کند پس بايد از راههاى مکمل براى ورود ارز به بازار کمک بگيرد. در حال حاضر صادرات غيرنفتى و صادرات خدمات فنى و مهندسى ایران به ارقام خوبى رسيده است پس بايد اجازه داد اين درآمد وارد بازار شود. در واقع مىتوان گفت همزمان با اعمال مدیریت تقاضا و کاهش محدودیتهای عرضه، بازار ارز به تعادل نسبی میرسد.»معاون ارزی بانک مرکزی با تاکید بر اینکه پیمان سپاری ارزی هم اکنون در دستور کار دولت نیست، گفت: در عین حال صادرکنندگان باید ارز حاصل از صادرات کالاهای خود را در خدمت واردات قرار دهند.به گزارش مهر، مینو کیانی راد گفت: دو سوم بودجه کشور برای ‏سال 90 از درآمد نفت و گاز و میعانات گازی و یک سوم آن از منابع حاصل از صادرات تامین شد. بنابراین ‏اقتصاد کشور با کمک ارز صادراتی در حال حرکت است.‏معاون ارزی بانک مرکزی افزود: بانک مرکزی نقش حمایتی خود را از صادرات بارها و بارها ثابت کرده و ‏سپردهگذاری در بانکها از 4 سال قبل به منظور توسعه صادرات انجام شده است.‏ بنابراین نباید نقش بانکها را در حمایت از صادرات نادیده گرفت؛ چراکه اگر چنین نبود صادرات انجام نمیشد.‏
وی تصریح کرد: اگر سیستم بانکی ضعفهایی دارد اما نقش حمایتی آن را در سالهای اخیر از تولید و صادرات ‏کشور نمیتوان نادیده گرفت.‏
کیایی خواستار ثبت ارز حاصل از صادرات در سیستم بانک مرکزی شد و اظهار كرد: موضوع پیمانسپاری ‏ارزی مطرح نیست؛ اما باید به گونهای سیستماتیک برنامهریزی کرد تا ارز حاصل از صادرات به واردکنندگان ‏برسد. ‏وی از راهاندازی سامانهای با همکاری وزیر صنعت، معدن و تجارت و امور اقتصادی و دارایی خبر داد و ‏گفت: بر اساس این سامانه منابع و مصارف ارزی کشور ثبت خواهد شد. این در حالی است که هم اکنون اگر چه آمار ‏صادرات 45 میلیون صادرات عنوان میشود؛ اما تمامی ارز حاصل از آن در سیستم ثبت نمیشود. ‏وي ادامه داد: هیچ اصراری بر این نیست که ارز حاصل از صادرات حتما به ریال تبدیل شود؛ ولی باید در ‏شرایط تحریم فشاری را که بر اقتصاد ایران وارد میشود، درک کرده و صادرکنندگان ارز را در خدمت ‏واردات قرار دهند.‏
نرخ توافقي رفع ابهام فعالان
با وجود ابراز اطمينان دولتمردان به فعالان اقتصادي در خصوص اجرا نشدن بحث پيمان سپاري ارزي اما نگراني در اين زمينه جدي بود.خبر وزير اقتصاد مبني بر توافقي بودن خريد و فروش ارز حاصل از صادرات ميتوان فضاي اطميناني بيشتري در ميان فعالان ايجاد كند. به نظر دولت در حال تكرار تجربه صرافان است و اندك اندك در حال پذيرش نرخ بازار غير رسمي است.
http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=295639

مات
۱۳۹۱/۰۱/۱۶, ۰۲:۲۸
سقوط ارزش دلار به پایینترین حد طی یک ماه گذشته ارزش دلار در برابر یورو و ین ژاپن به پایینترین حد خود در یک ماه اخیر رسید.


به نقل از خبرگزاری رویترز، ارزش دلار در سبد ارزهای بین المللی در برابر ین و یورو به پایینترین حد خود در یک ماه گذشته رسید.

ارزش شاخص دلار در بازارهای جهانی به رقم 78.664 کاهش یافت، که پایینترین رقم در یک ماه گذشته (یعنی از 1 مارس تاکنون) است. این در حالی است که ارزش یورو در برابر دلار 0.15 درصد افزایش یافت و ارزش هر یورو به 1.3344 برابر هر دلار رسید. هفته پیش پس از آنکه اعلام شد نرخ بیکاری در قاره اروپا به بالاترین حد در 15 سال اخیر رسیده، ارزش یورو با افت مواجه شده بود، که این روند در هفته جاری تا حدودی بهبود یافت.

ارزش دلار در برابر ین هم با کاهش مواجه شد و ارزش هر دلار به 81.55 ین کاهش یافت که این رقم هم پایینترین نرخ برابری دلار در برابر ین از 9 مارس تاکنون است.

آریو
۱۳۹۱/۰۱/۱۶, ۱۴:۰۱
ربع سکه اگه بشه 190 تومن خرید بد نیست

فعلا نمیدن
191 خریده
196 فروش

فعلا صبر میکنیم

مشکات
۱۳۹۱/۰۱/۱۶, ۱۴:۰۶
با دلار ۱۹۰۰ و اونس ۱۶۳۵ قیمت هر سکه حدود ۷۶۰ در میاد. متاسفانه دوباره جو هیجانی فروش راه افتاده و فقط فرصت خرید!

آریو
۱۳۹۱/۰۱/۱۶, ۱۴:۱۷
با دلار ۱۹۰۰ و اونس ۱۶۳۵ قیمت هر سکه حدود ۷۶۰ در میاد. متاسفانه دوباره جو هیجانی فروش راه افتاده و فقط فرصت خرید!

داره فرصت خرید میده ..
نمیدونم امروز خرید کنم یا نزدیکی های 29 فروردین ..

تازه ما با قیمت های فعلی اونس و دلار کار نداریم
با قیمت های انتظاری اونس و دلار کار داریم ;)

بابک 52
۱۳۹۱/۰۱/۱۶, ۱۵:۲۵
نرخ ارز (اسکناس)
فروش
خرید1898
1890

دلار آمریکا2537

2517
یورو


3035
3010
پوند انگلیس1950
1930
دلار کانادا2032
2012
دلار استرالیا


519
514

درهم امارات


229
224
ین ژاپن285
279
کرون سوئد331
325
کرون نروژ


333
327
کرون دانمارک

بابک 52
۱۳۹۱/۰۱/۱۶, ۱۵:۲۶
نرخ سکه
فروش
خرید
104000
99000
یک گرمی196000
191000
ربع سکه375000
370000
نیم سکه746000
740000
سکه امامی750000
740000
سکه بهار آزادی187000
185000
ربع سکه (زیر 86)


373000
370000
نیم سکه (زیر 86)


746000

740000
سکه امامی (زیر 86)طلا
74800

گرم330500

328500
مظنه هر مثقال

تمام
۱۳۹۱/۰۱/۱۶, ۱۵:۳۲
در واقع یه جور تعادل بین دلار و طلا توی کشور شکل گرفته
دلار طلا رو به نوسان میندازه و طلا دلار رو

یعنی به نظرم در صورتی که قیمت طلا افت کنه دلار رو پایین میکشه
چرا؟؟؟

چون اونهایی که دلار دارن و میخوان از کشور خارج کنن اجازه خروج ارز رو ندارن اما به نظر خروج یه سکه بجای 420 دلار راحت تر باشه

و در صورتی که این سناریور اتفاق بیافته مجدد افت دلار به افت سکه و طلا کمک میکنه یه رالی نزولی رو تو کوتاه مدت ایجاد میکنه که فرصت خرید خوبی خواهد بود4
شاید دلار تا 1700 تومان و سکه تا 650 تومان افت کنه
البته بدون توجه به قیمت جهانی طلا

تمام
۱۳۹۱/۰۱/۱۶, ۱۵:۴۲
طلا الان با روند 4 ساله خودش درگیر شده اگه به زیر 1600 دلار سقوط کنه کف کانال حدود 1490 دلار انتظارش رو میکشه

آریو
۱۳۹۱/۰۱/۱۶, ۱۶:۱۵
در واقع یه جور تعادل بین دلار و طلا توی کشور شکل گرفته
دلار طلا رو به نوسان میندازه و طلا دلار رو

یعنی به نظرم در صورتی که قیمت طلا افت کنه دلار رو پایین میکشه

چرا؟؟؟

چون اونهایی که دلار دارن و میخوان از کشور خارج کنن اجازه خروج ارز رو ندارن اما به نظر خروج یه سکه بجای 420 دلار راحت تر باشه

و در صورتی که این سناریور اتفاق بیافته مجدد افت دلار به افت سکه و طلا کمک میکنه یه رالی نزولی رو تو کوتاه مدت ایجاد میکنه که فرصت خرید خوبی خواهد بود4
شاید دلار تا 1700 تومان و سکه تا 650 تومان افت کنه
البته بدون توجه به قیمت جهانی طلا

ببینیم سکه زیر 730 میاد یا نه اگه بیاد تا 650 هم جا داره شاید اونجا میخوان پیش فروش ها رو ...
تا دوباره رو 850 بندازن به همونا

يگانه
۱۳۹۱/۰۱/۱۶, ۲۳:۱۲
شما نمودار قیمت طلا رو نگاه کنی خط حمایت آن 1630 هست. میشه بگید 1560 از کجا به دست میاد؟

امروز انس 1613 رو هم دید پس حمایت 1630 شما شکسته شده اگه امروز و فردا تو همین قیمتها باشه بزودی به ارقام 1560 و شاید پایین تر برسیم

با روند مقابله نکنیم و دیدمون رو گسترش بدیم

سعی کنیم وقتی تحلیل میکنیم فارغ از اینکه اون جنس یا سهم رو داریم به موضوع نگاه کنیم

خود سایت طلا پیش بینی شون سکه 600 تومنیه- با این حساب که با افت طلا دلار هم پایین کشیده خواهد شد و امروز دلار زیر 1900 معامله شده

يگانه
۱۳۹۱/۰۱/۱۶, ۲۳:۲۸
قیمت جهانی انس ریزشی خواه بود و تا 1560-1550 پایین خواهد آمد

اگر دلار همین قیمت بماند و اگر دلار هم ریزشی باشد باید بروز حساب بشه


http://www.hostpic.org/images/67GOLD_tn.jpg

بابک 52
۱۳۹۱/۰۱/۱۷, ۰۱:۴۳
روند نزولی بازارها
طلا 56 دلار افت کرد سکه 31هزار تومان

گروه بازار پول- مسعودرضا طاهری: نزولي شدن قيمت طلا و حركت به زير سطح مقاومتي 1680 آينده قيمتي اين فلز گرانبها را با سوال روبهرو كرد كه مسير قيمتي به چه سمتي خواهد بود؟ آيا اين سقوط موقت است يا روند دائمي براي طلا به حساب ميآيد؟ دلايل سقوط قيمت طلا در روز گذشته چه بوده است؟ مجموعهاي از اين سوالها پيش روي فعالان قرار دارد، اما شروع را بايد به فرآيند طي شده از عصر سهشنبه تا چهارشنبه اختصاص داد.


تغيير قيمت در بازار طلا
قیمت طلا در بازارهای جهانی بازهم در مسیر نزولی قرار گرفت ومسیر 1600 دلار را درپیش گرفته است، این در حالی است که تحلیلهای روزهای قبل ثبات قیمت طلا در سطوح فعلی را گوشزد میکرد. روز چهارشنبه قیمت طلا از سطح 1676 دلار به سرعت کاهش یافت و تا بعدازظهر به مرز 1620 دلار رسید. در تقریبا یک ماه گذشته بالاترین قیمت طلا در بازارهای بینالمللی مربوط به 18 اسفند ماه بود که طلا سطح قیمتی 1710 دلار را به خود دید. یک هفته پس از آن طلا تا 1645 دلار افت کرد. پایان سال قیمت طلا در سطح 1650 دلار توقف کرد و پایان هفته اول سال نو شمسی قیمت طلا در مسیر افزایشی تا 1690 دلار بالا رفت. روز سه شنبه قیمت طلا اندکی پایین تر از 1680 دلار متوقف شد، اما روز گذشته اخبار منتشر شده در بازارهای مالی جهانی شرایط را برای افت بیش از 50 دلاری قیمت طلا در بازار لندن فراهم کرد. در میان مهمترین مسائل مطرح شده در مورد علل افت قیمت طلا همچون روزهای بعد از سال نو بازهم افت قیمت نفت جایگاه ویژهای دارد. دیروز دوعنوان سر خط اخبار مهم بازار جهانی طلا بود که یکی افزایش ذخایر استراتژیک نفت آمریکا و دیگری تاکید چند باره مقامات فدرال رزرو آمریکا بر نبود نیاز بیشتر برای تزریق منابع مالی به اقتصاد این کشور بود. بازارهای بورس جهانی در واکنش به این شرایط دچار افت شدند و داراییهای طلا در صف فروش قرار گرفتند. در این میان تقویت ارزش دلار آمریکا در برابر یورو به بالاترین سطح تقریبا یک ماه گذشته خود بر افت تقاضا برای طلا موثر بوده است. برابری یورو به دلار در این مدت از 33/1 به 31/1 بازگشته است. این مدت خبر کاهش تقاضا برای طلا در جهان و کاهش واردات طلا به هند، افت تقاضای صادرات کالا از چین و انتظار افت نرخ رشد اقتصادی در این کشور، تداوم اعتصاب در بازارطلا فروشان هندوستان و چشم انداز افت نرخ رشد اقتصادی در سراسر جهان بر روند کاهشی قیمت طلا موثر اعلام شدهاند. تمامی این شرایط به صورت فروشهای عمده در بازار طلای جهانی نمود مییابد. در تازهترین نشست مقامات پولی صندوق بینالمللی پول با وجود تاکید بر بهبود اقتصاد جهانی از آمریکا خواسته شد تا با حمایت بیشتر از اقتصاد جهانی سهم خود را در بازگشت سریعتر آرامش به فضای اقتصادی جهان ایفا کند. در واکنش به این تقاضا مقامات اقتصادی فدرال رزرو و خزانه داری آمریکا با اعلام اینکه اقتصاد آمریکا در مسیر بهبود قرار گرفته اعلام کردند که نیاز بیشتری به تزریق منابع مالی در قالب تسهیل مقداری وجود ندارد. این موضع طی تقریبا یک ماه گذشته دوبار دیگر توسط برنانکه رییس فدرال رزرو مورد تاکید قرار گرفته بود. تزریق منابع پولی توسط فدرال رزرو ازطریق خرید اوراق قرضه دولتی و بخشهای عمومی صورت میگیرد و با تزریق نقدینگی ضمن افزایش تورم، انتظار برای بازدهی دلار آمریکا در قیاس با اوراق قرضه به حاشیه رانده شده و ضمن جذابتر شدن طلا در پرتفوی سرمایهگذاران قیمت آن تقویت میشد. اما در شرایط فعلی نوسان قیمت نفت نیز بر افت و خیز قیمت طلا نقش محوری بر عهده گرفته است. در سطح خاورمیانه نیز احتمال دستیابی به یک آتشبس موقت در سوریه نیز مورد توجه سرمایهگذاران طلا است.
پیش بینی برای تثبیت قیمت طلا
با این حال برخی پایین آمدن قیمت طلا را همچون دفعات قبل یک پالس موقت ارزیابی میکنند. پیشتر نتایج نظرسنجیها بر ثبات قیمت طلا در محدوده حداقلی 1680 تا 1700دلار صحه میگذاشت. در تازهترین نظرسنجی که توسط بلومبرگ انجام شد بیش از 50 درصد شركتكنندگان از احتمال افزایش قیمت طلا در هفتههای آینده سخن گفتهاند. در این نظرسنجی که شرکتکنندگان در آن دلالان شمش طلا، بانکهای سرمایهگذاری، معاملهگران آتی، مدیران پولی و تحلیلگران تکنیکال بودهاند، از 22 شرکتکننده، 13 نفر از احتمال افزایش قیمت طلا سخن گفتهاند. 6 نفر افت قیمت را برای طلا پیشبینی کرده و 3نفر نیز برای اظهار نظر روشن منتظر برخی اخبار ماندهاند. در این نظرسنجی از قول یک فعال بازار گفته شده است که روند فصلی معاملات و قیمتها در ماه مه «اوايل ارديبهشت» مثبت است و افزایش سوددهی برای طلا عنوان شده است. یک کارگزار و تحلیلگر تکنیکال نیز سطح مقاومتی 1680 تا 1700دلار را برای حداقل 200 روز پيشبيني كرده است. در مقابل برخی نیز نبود تقاضای فیزیکی در سطح جهانی و افت تقاضا برای خرید جواهرات طلا در هندوستان و چشمانداز خریدهای بیرونق در چین را از جمله دلایل افت قیمت آتی طلا برشمردهاند. در عین حال گفته شده که خبری از خریدهای عمده برای طلا در راه نخواهد بود.
ریزش قیمتها در بازار داخلی ادامه دارد
افت تقریبا 50 دلاری قیمت طلا در بازار جهانی موجب کاهش 31هزارتومانی قیمت سکه تا بعدازظهر دیروز شد. دیروز قیمت سکه بهار آزادی تا 744هزارتومان افت کرد. قیمت سکه طرح قدیم نیز با 35هزارتومان کاهش تا 750 هزارتومان پایین آمد. نیم سکه و ربع سکه نیز به ترتیب تا 374 هزارتومان و 195 هزارتومان افت کردند. در بازار ارز نیز علاوه بر برخی محدودیتها در بازار بین بانکی برای نقل و انتقال ارز بر اساس قیمت پایه 1226 تومان، افت قیمت سکه نیز موجب کاهش قیمت دلار تا 1900 تومان شد برخی فعالان بازار البته 1900 تومان را کف قیمت دلار ارزیابی میکنند.
نرخ سکه زیر قیمتهای جهانی
قیمت هر گرم طلای 24 عیار دیروز براساس قیمت اونس 1620 دلار و دلار 1900 تومان تقریبا 99 هزارتومان بود . این میزان البته در بازار تهران 101 هزارتومان اعلام شد. براین اساس قیمت طلای موجود در سکه بهارآزادی حداکثر با نرخ دلار بازار ، 740 هزارتومان و حداقل 725 هزارتومان بود. بر این میزان اگر 30 هزارتومان بابت مالیات بر ارزش افزوده و سایر کارمزدها در نظر بگیریم قیمت سکه حداکثر 770 هزار تومان و حداقل 755 هزار تومان است. در واقع قیمت سکه دیروز بعدازظهر در سطح 744هزار تومان کاملا زیر قیمت جهانی است . سوالی که در روزهای آینده بیشتر مورد بررسی قرار خواهد گرفت این است که آیا بانک مرکزی همزمان با ورود 5/4 میلیون سکه پیش فروش شده اجازه افت بیشتر قیمت سکه را خواهد داد؟

azad1
۱۳۹۱/۰۱/۱۷, ۱۱:۱۲
چرا گاوهای وحشی ضد حمله نمی کنند شاید در برابر قدرت خرسها جسارت خود را از دست داده اند

وحید 20
۱۳۹۱/۰۱/۲۱, ۰۲:۲۰
در ادامه جستوجوي راهكار براي فروكش التهاب ارزي برگزار ميشود
« جلسه امروز شوراي بورس درباره بازار ارز صادراتي»


كميته فرعي شوراي بورس امروز درخصوص بازار ارز صادراتي جلسه برگزار ميكند
گروه بورس- اعظم شريفي: وعده راهاندازي بازار ارز صادراتي براي شفافسازي درآمدهاي ارزي شركتهاي بورسي از زمان اعلام از سوي وزير اقتصاد مورد توجه بازار سرمايه قرار گرفته است.
هرچند ابعاد و دامنه فعاليت اين بازار هنوز مشخص نشده است، اما شفافسازي درخصوص درآمدهاي ارزي گروههاي صادركننده و پيشروي بازار همواره از دغدغههاي اصلي فعالان بازار بوده است؛ امري كه به دليل نامشخص بودن نرخ مورد استفاده در تسعير درآمدهاي ارزي براي بازار شفاف نيست.http://www.donya-e-eqtesad.com/News/2612/09-01.jpgاما وزير اقتصاد هفته گذشته با اعلام خبر راهاندازي بازار ارز صادراتي نگاه ويژه معاملهگران بورس تهران و بنگاههاي اقتصادي را به اين موضوع معطوف كرد.
سيدشمسالدين حسيني در اظهارات اخير خود خبر داده است كه با هدف ايجاد انعطاف در بازار ارز براي تامين نيازهاي خاص بايد ساز و كار شفافي طراحي شود كه با انجام نظارتهاي لازم، صادركنندگان ارز خود را به صورت توافقي براي تامين نيازهاي واقعي متقاضيان ارز، عرضه كنند. به گفته وي، شوراي عالي بورس مصوبات لازم را صادر كرده و سازمان بورس هم دستورالعمل لازم را تهيه كرده تا بازار ارز صادراتي راهاندازي شود. او ادامه داده كه ما به دنبال اين هستيم كه تمام ارز كشور وارد شبكه تجاري كشور و وارد معاملات واقعي شده و همچنين در سازوكار شفاف، اما با نرخ توافقي تخصيص داده شود.
2 تا 3 جلسه ديگر تا بازار ارز صادراتي
در همين حال، محمدرضا پورابراهيمي، عضو شوراي عالي بورس با اشاره به برگزاري اولين نشست كميته فرعي براي تعيين تكليف بازار ارز صادراتي گفت: راهاندازي بازار ارز صادراتي براي حل مشكلات سرمايهگذاري و رسميت بخشيدن به بازار ارز غيررسمي انجام خواهد شد.
محمدرضا پورابراهيمي در گفتوگو با دنياي اقتصاد افزود: براساس جمعبنديهاي كلي با ايجاد بازار ارز صادراتي در حوزه بازار سرمايه مكانيزمي فراهم ميشود كه امكان معامله ارز براي دارندگان آن فراهم ميشود.
وي خاطرنشان كرد: در حال حاضر صادركنندگان امكان تبديل ارز صادراتي را با نرخ واقعي ندارند و ما با ارز چندنرخي مواجه هستيم. بر اين اساس شوراي عالي بورس پيشنهاد راهاندازي بازار ارز صادراتي را به سازمان بورس در قالب يك مصوبه ابلاغ كرد تا سازمان بورس مكانيزم و دستورالعمل اين موضوع را فراهم كند.
اين مقام نظارتي بازار سرمايه درباره آخرين وضعيت راهاندازي بازار ارز صادراتي گفت: پيشنويس آماده شده در سازمان بورس به شورا ارسال شد و توسط بانك مركزي و ساير دستگاههاي ذيربط نيز بررسي مقدماتي شده است و هرچند پيشنهادات بانك مركزي كمي متفاوت بود، اما با موافقت اعضا به اين جمعبندي رسيديم كه پس از نهايي شدن اين پيشنويس در كميته فرعي شوراي بورس كه با حضور مسوولان مرتبط از وزارتخانههاي مختلف تشكيل ميشود، مصوبه راهاندازي بازار ارز صادراتي با امضاي وزير اقتصاد به زودي ابلاغ شود.
پورابراهيمي افزود: امروز اولين نشست اين كميته برگزار خواهد شد و اميدواريم با توجه به اينكه كارهاي كارشناسي آن صورت گرفته به سرعت توافقات براي جزئيات چگونگي راهاندازي بازار ارز صادراتي از جمله نحوه عملكرد صرافيها حاصل شود، تا معاملات نقدي ارز را در كشور داشته باشيم.
نماينده بازار سرمايه در مجلس نهم خاطرنشان كرد: مشكل شركتهاي صادركننده با راهاندازي اين بازار برطرف خواهد شد و اميدواريم با برگزاري حداكثر 2 تا 3 جلسه در كميته فرعي شوراي عالي بورس بازار ارز صادراتي به زودي ايجاد شود.
ارز صادراتي خوب است، به شرط...
مديرعامل شركت سرمايهگذاري ساتا كه سهامدار عمده شركتهاي پتروشيميهاي بورسي است، نيز در پاسخ به خبرنگار ما درخصوص راهاندازي بازار ارز صادراتي گفت: باوجود اينكه تاكنون در صادرات و نقل و انتقالات خود با مشكل مواجه نشدهايم و از نوسانات نرخ نيز تاثير مثبتي را شاهد بودهايم، اما از بازار ارز صادراتي استقبال ميكنيم. حميدرضا اسكندري افزود: بايد ديد بازار ارز صادراتي با چه ساختاري تشكيل ميشود؛ در واقع بين تعاريف تئوريك و عملياتي شدن ايدهها تفاوتهايي وجود دارد و ممكن است بخشي از اهداف در نظر گرفته شده در هنگام اجرا مورد توجه قرار نگيرند.
وي خاطرنشان كرد: بايد ديد راهاندازي بازار ارز صادراتي تا چه اندازه ميتواند اهداف در نظر گرفته شده را محقق كند هرچند كه اين موضوع در زمان كوتاهي خود را نشان خواهد داد.
سهامدار عمده پتروشيميهاي صادركننده بورس تهران با اشاره به اينكه از هر امكاني براي توسعه و رشد شركتها بايد استفاده كرد، افزود: استقبال از بازار ارز صادراتي با در نظر گرفتن استقلال شركتها ايجاد خواهد شد؛ زيرا هر بنگاهي منافع اقتصادي خود را دارد، هرچند مجموع اين اهداف در راستاي منافع ملي خواهد بود. اما هر اقدام زماني ميتواند اميدواركننده باشد كه پايههاي منطقي آن رعايت شود و در عين حال از نگاه متمركز و دولتي نيز جدا باشد.
وي اظهار كرد: دليل اصلي اينكه تاكنون نيز نتوانستهايم، به نتايج ملموس تصميمات و قوانيني نظير اصل 44 دست يابيم، نوع نگاه دولتي بوده كه مانع اصلي در راستاي تحقق اهداف اصل 44 بوده است. بر اين اساس انتظار ما از تصميمگيران براي راهاندازي بازار ارز صادراتي در نظر گرفتن و حفظ استقلال شركتها است. اين در حالي است كه ايجاد هر امكاني يك خدمت به جامعه است كه بايد از آن استقبال كرد.
مديرعامل سرمايهگذاري ساتا با توجه به توصيههاي انجام شده به مسوولان سازمان بورس براي راهاندازي بازار ارز صادراتي، ادامه داد: اگر اين بازار با پيشبينيها و تمهيدات لازم راهاندازي شود و اصول اوليه بازار آزاد در آن در نظر گرفته شود، به سرعت جاي خود را باز خواهد كرد و مورد توجه قرار ميگيرد؛ اما در حال حاضر رويكرد بنگاهها با الزامات و اقتضائات متفاوت خود بايد به اين بازارها به عنوان يك خدمت جديد باشد.
پيچيدگيهاي بازار ارز صادراتي
اين در حالي است كه ديگر عضو شوراي بورس درخصوص راهاندازي بازار ارز صادراتي تاكيد كرد: راهاندازي بازار ارز صادراتي پيچيدگيهاي زيادي دارد كه بايد با كارهاي كارشناسي تمامي ابعاد آن روشن شود.
فضلالله معظمي خاطرنشان كرد: در حال حاضر تنها كليت اين طرح به صورت يك پيشنويس در سازمان بورس تهيه شده كه بايد بازار ارز صادراتي به عنوان يك بازار براي صادركنندهها و دارندگان ارز ايجاد شود. اما چگونگي اجرا و پيادهسازي اين بازار داستان ديگري است كه نياز به جلسات تخصصيتر در اين خصوص با در نظر گرفتن تمامي شرايط است.
وي تصريح كرد: در كليات تهيه شده بازار ارز صادراتي براي تمامي درآمدهاي ارزي غيرنفتي است، اما هنوز ابهامات زيادي درخصوص چگونگي راهاندازي اين بازار وجود دارد.
به اعتقاد وي، با در نظر گرفتن اينكه امكان نقل و انتقال وجوه ارزي در سيستمهاي بانكي با توجه به تحريمهاي صورت گرفته وجود ندارد، بايد در اين بازار آييننامههاي معاملاتي تدوين شود كه اين موضوعات را براي نقل و انتقال وجوه به صورت كامل مورد توجه قرار دهد.
اقدام سازمان ديرهنگام است
در همين حال، يك كارشناس بازار سرمايه درخصوص عملكرد سازمان بورس براي راهاندازي بازار ارز صادراتي معتقد است: بورس ما همواره با يك حالت منفعل در مقابل اتفاقات عمل كرده و بايد زودتر از اينها اين بازار راهاندازي ميشد.
رضا قهرماني افزود: بازار ارز صادراتي عرضه و تقاضا را واقعي و شفاف ميكند و معاملهگران ميتوانند در هر صورت نرخهاي فروش شركتها را ارزيابي كنند.
رضا قهرماني تاكيد كرد: با راهاندازي بازار ارز صادراتي ديگر نيازي نيست كه افراد براي اطلاع از نرخهاي فروش تا زمان تهيه صورتهاي سه ماهه، 6ماهه منتظر باشند و شفافيت قيمتي مهمترين ويژگي اين بازار خواهد بود.
وي تاكيد كرد: بهرهگيري از امكانات اين بازار در صورت عملياتي شدن براي صادركنندهها و واردكنندهها مفيد خواهد بود. هرچند پتروشيميها بيشترين بهره را ميبرند، زيرا سهامداران واكنشهاي ناشي از نوسانات نرخ ارز را به واردكنندهها نشان دادهاند و شفافسازي نرخ ارز با تاثير مثبت در گروه صادركنندهها ميتواند بازار را متاثر كند. قهرماني تاكيد كرد: بازار ارز صادراتي بايد يك بازار ساختار يافته باشد كه نوسانات نرخ ارز بر شركتها را ملموستر به سهامداران نشان ميدهد.

وحید 20
۱۳۹۱/۰۱/۲۱, ۱۱:۲۲
فارس گزارش میدهد

15بخشنامه ارز مسافرتی در یک سال/بانک مرکزی مسافران را گیج کرد

خبرگزاری فارس: بانک مرکزی در یک اقدام بیسابقه و نادر در طول سال گذشته تنها برای موضوع ارز مسافرتی 15 بار بخشنامه متفاوت و بعضاً متناقض صادر و هر بار دستورالعمل جدیدی وضع کرد که نشان از بیثباتی شدید در مدیریت ارزی کشور دارد.http://images.boursy.com/imported/2012/04/476.jpg
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، سال 90 را می توان یکی از بی ثبات ترین سالها در موضوع سیاستهای ارزی نامید به طوری که بانک مرکزی در این سال بارها و بارها بخشنامه ارزی جدید صادر کرد و حتی شاهد بودیم که در طول یک روز سیاستها تغییر می کرد.
افزایش شدید نرخ ارز در سال گذشته مسئولان بانک مرکزی را وادار کرده بود که پی در پی سیاستهای ارزی خود را تغییر دهند و این مساله موجب شد تا مردم و فعالان بازار در تصمیم گیری های مرتبط با مسائل ارزی دچار تردید شوند و اعتماد خود را به سیاستهای ارزی بی ثبات بانک مرکزی از دست بدهند.
تغییر مکرر سیاستها نشان از ناتوانی مسئولان بانک مرکزی در پیش بینی آینده و مدیریت بازار دارد، ضمن اینکه سیاستهای ارزی که هر روز دچار تغییر می شود، دیگر کارایی لازم را برای تاثیر گزاری بر مردم و بازار ندارد.
خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در این گزارش به بررسی تعدد سیاستهای ارزی بانک مرکزی در سال 90 تنها در موضوع ارز مسافرتی پرداخته که نتایج این بررسی ها نشان می دهد، تنها در یک سال 15 بخشنامه متفاوت و بعضاً متناقض در باره ارز مسافرتی صادر شده است.
به گزارش فارس، متن بخشنامه ها به همراه تاریخ صدور آنها که از سایت بانک مرکزی استخراج شده است، به شرح زیر است:

۹ خرداد ۱۳۹۰
روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد ، این بانک به منظورتامین ارز مورد نیاز مسافران در چارچوب ضوابط و مقررات مربوطه ، علاوه بر شعب بانک های تجاری و صرافی های مجاز ، نسبت به فروش ارز مسافری از طریق صرافی بانک ها نیز اقدام می نماید.

۲۴ مرداد ۱۳۹۰
روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: پیرو بخشنامه شماره 1010/60 مورخ 6/4/1390 به اطلاع می رساند ،فروش ارز مسافرتی علاوه بر شعب بانک ها و صرافی های مستقر در مبادی خروجی کشور (فرودگاه های بین المللی و...) از طریق کلیه شعب ارزی بانک های ملی ایران ، ملت و صادرات ایران در سراسر کشور نیز امکان پذیر می باشد. از این رو ، فروش ارز مسافرتی توسط سایر صرافی ها و بانکهای کشور مجاز نمی باشد.

۵ مهر ۱۳۹۰
روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: به منظور رفاه حال هموطنان عزیز، کماکان امکان خرید ارز مسافرتی در فرودگاه بین المللی حضرت امام خمینی (ره) فراهم است.
گفتنی است از چندی پیش فروش ارز مسافرتی علاوه بر شعب بانک های ملی، ملت و صادرات در سراسر ایران، در بانک ها و صرافی های مستقر در فرودگاه حضرت امام خمینی (ره) نیز امکان پذیر می باشد.

۷ مهر ۱۳۹۰
به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ، این بانک طی بخشنامه ای به کلیه بانکهای دولتی و خصوصی اعلام کرد :
علاوه بر شعب ارزی بانک های ملی ، ملت ،صادرات در سراسر ایران و صرافی ها و بانکهای مستقر در مبادی خروجی کشور ( فرودگاههای بین المللی و...) شعب مرکزی سایر بانکها نیز مجاز به فروش ارز مسافرتی می باشند.
برابر بخشنامه یاد شده که در تاریخ 7/7/90 به بانکها ابلاغ گردیده است متقاضیان ارز مسافرتی می توانند برای تامین ارز مورد نیاز خود به شعب مرکزی بانکها نیز مراجعه نمایند .

۱۲ مهر ۱۳۹۰
روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: به موجب بخشنامه اداره سیاستها و مقررات ارزی این بانک، فروش ارز مسافرتی در هر سفر و برای هر یک از مسافران هوائی به مقصد تمامی کشورها (به استثنای عراق و سوریه) مبلغ 2000 دلار و برای مسافران زمینی،ریلی و دریایی مبلغ 500 دلار یا معادل آن به سایر ارزها می باشد.
در این بخشنامه همچنین آمده است: فروش ارز مسافرتی هوائی، زمینی، ریلی و دریایی کشورهای عراق و سوریه نیز 500 دلار می باشد و فروش ارز مسافرتی برای ایرانیان مقیم خارج از کشور به میزان 50 درصد مبالغ فوق خواهد بود.

۱۰ آبان ۱۳۹۰
در راستای جلوگیری از اتلاف منابع ارزی و قطع دست سودجویان بخشنامه اخیر بانک مرکزی مبنی بر ارائه ارز مسافرتی بر پایه نرخ بازار فرعی ارز ابلاغ شد .
براساس اطلاعات واصله در ماه های گذشته و پس از آن که اختلاف بین نرخ رسمی ارز با بازار غیررسمی زیاد شد ، بانک مرکزی تصمیم گرفت با پیش بینی مکانیزم هایی ، از سوء استفاده برخی افراد سودجو و فرصت طلب جلوگیری نماید . به همین منظور ارائه ویزای کشور مقصد ، بلیت مسافرت ، اصل فیش پرداخت عوارض خروج از کشور ، تعهد کتبی مسافر مبنی بر خرید ارز مسافرتی فقط از یک منبع را الزامی و به بانکها اعلام نمود تا صفحه آخر گذرنامه و همچنین فیش پرداخت عوارض را به مهر« ارز مسافرتی پرداخت گردید » ممهور نمایند . ولی متاسفانه علیرغم تمامی این پیش بینی ها از مبادی مختلف خصوصاً بانکها مطلع شدیم که این افراد از طریق جعل ، تقلب و همچنین انجام مسافرت های صوری حتی چند ساعته نسبت به دریافت ارز مسافرتی اقدام می نمودند و حتی در این رابطه با توافقات قبلی درخصوص انتفاع طرفین از ارز مسافرتی دریافتی ، از افرادی به صورت گروهی استفاده می نمودند .
به جز مراتب عنوان شده ، ازدحام مسافرین غیرواقعی در بانکها و کمیاب شدن بلیت مسافرتی برای مسافرین واقعی ، بانک مرکزی را بر آن داشت تا در راستای یکی از وظایف مهم این بانک یعنی صیانت از منابع ارزی و جلوگیری از به هدررفتن آن ، بخشنامه اخیر مبنی بر ارائه ارز مسافرتی بر پایه نرخ بازار فرعی ارز را صادر نماید .
البته پرداخت ارز در بخشهای ضروری دیگر همچون : ارز درمانی برای بیماران و دانشجویان اعزامی به خارج از کشور به همان صورت قبلی ادامه دارد .
نرخ بازار فرعی ارز ، نرخی است که واحدها و شعب ارزی مستقر درمناطق آزاد براساس آن نسبت به فروش ارز اقدام می نمایند و توسط بانک مرکزی تعیین می گردد .

۱۴ دی ۱۳۹۰
دستورالعمل جدید فروش ارز مسافرتی ابلاغ شد
روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: این بانک طی بخشنامه شماره1029 /60 مورخ 1390/10/12به کلیه شعب ارزی بانک ها اعلام کرد:
فروش ارز مسافرتی برای هریک از مسافران هوایی به مقصد تمام کشورها ( به استثناء عراق و سوریه که 400 دلار است) به میزان 1000 دلار یا معادل آن به سایر ارزها و فروش ارز مسافرتی به مسافرین زمینی، ریلی و دریایی کلیه کشورها به میزان400 دلار یا معادل آن به سایر ارزها می باشد.
ضمناً در کلیه موارد فوق ، فروش ارز مسافرتی به نرخ بازار فرعی و یکبار در سال صورت می گیرد.
براساس این بخشنامه فروش ارز مسافرتی به مسافرین با سن قانونی کمتر از 2 سال امکان پذیر نبوده و برای سنین 2 تا 12 سال به میزان 50 درصد در هر یک از حالات فوق خواهد بود .
لازم به ذکر است فروش ارز مسافرتی به زائرین عمره مفرده ، صرفاً از طریق بانک ملی ایران و با ارائه لیست مشخصات زائران که توسط دفاتر سازمان حج و زیارت تایید شده باشد ، بدون ارائه بلیت و گذرنامه یک بار در سال و حداکثر تا سقف 400 دلار به نرخ بازار فرعی و با رعایت شرایط سنی فوق الذکر امکان پذیر می باشد .

۸ بهمن ۱۳۹۰
دستورالعمل جدید فروش ارز مسافرتی ابلاغ شد
بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران طی بخشنامه ای به کلیه شعب ارزی بانکهای ملی ایران و ملت اعلام کرد:
شعب ارزی بانک های ملی و ملت برای فروش ارز مسافرتی ضمن رعایت کامل مقررات ارزی، پس از دریافت معادل ریالی مربوطه ، به جای پرداخت ارز به متقاضی نسبت به صدور سندحسابداری و یا رسید که در متن آن مبلغ ، نام متقاضی ، کد ملی، شماره پاسپورت و سایر اطلاعات مرتبط درج شده باشد ، اقدام نموده و سند حسابداری / رسید که ممهور به مهر و امضای شعبه میباشد را به متقاضی تحویل نمایند.
ضمنا" شعبه / باجه بانک های ملی ایران و ملت مستقر در مبادی خروجی فرودگاه ( پس از گیت خروجی)،در مقابل دریافت سند حسابداری و یا رسید مزبور نسبت به پرداخت ارز مسافری مربوطه اقدام خواهند نمود.

۹ بهمن ۱۳۹۰
به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران این بانک با توجه به سیاست یکسانسازی نرخ ارز ترتیبات خرید و فروش ارز را به شرح ذیل جهت اجرا به کلیه شعب ارزی بانک ها ابلاغ نمود :
1- از تاریخ شنبه 8/11/1390سیاست یکسانسازی نرخ ارز اعمال می شود . در این راستا فروش ارز به بانکها صرفاً به نرخ رسمی ( مرجع ) بانک مرکزی خواهد بود ، لذا نرخ بازار فرعی از مکانیزم فروش ارز حذف خواهد شد . بدیهی است کلیه مصارف ارزی که طبق مقررات به نرخ بازار فرعی تعیین میگردید با نرخ رسمی اعلامی از سوی بانک مرکزی تامین خواهد شد.
2- نرخ رسمی (مرجع) بانک مرکزی برای هر دلار آمریکا از روز شنبه 8/11/1390 در سطح 12260 ریال تعیین و کلیه نیازهای ارزی بانکها در چارچوب مقررات و بخشنامه های این بانک صرفاً با نرخ رسمی ( مرجع ) تامین خواهد شد .
3- ارز مسافرتی براساس بخشنامه شماره 1031/60 مورخ 5/11/1390 بانک مرکزی در فرودگاه حضرت امام خمینی ( ره ) به مسافر تحویل داده می شود . در مورد فرودگاههای بین المللی اصفهان ، شیراز ، تبریز ، مشهد ، بندرعباس و همچنین سایر مبادی خروجی کشور حداکثر تا آخر هفته آینده هماهنگیهای لازم جهت اقدام مشابه بعمل خواهد آمد . متقاضیان خرید ارز مسافرتی با مراجعه به شعب ارزی بانکهای ملی و ملت در سطح کشور،طبق مقررات به واریز ریالی ارز مسافرتی اقدام نموده و بانک مربوطه نسبت به صدور سند حسابداری / رسید حاوی : اطلاعات کامل از قبیل نام ،نام خانوادگی ، کد ملی ، شماره گذرنامه ، آدرس و سایر مشخصات مسافر اقدام و یک نسخه از سند صادره را تحویل مسافر می نمایند . شعبه / باجه بانکهای مذکور مستقر در مبادی خروجی فرودگاه جهت پرداخت ارز در فرودگاه ( پس از گیت خروجی و کنترل گذرنامه ) در مقابل دریافت سند صادره پس از تطبیق مشخصات گذرنامه متقاضی ، اقدام می نمایند .
تاکید میگردد نرخ فروش ارز مسافرتی ، نرخ مرجع بانک مرکزی بوده و میزان ارز مسافرتی براساس بخشنامههای قبلی بانک مرکزی خواهد بود . ضمناً برای برخی کشورها با توجه به بعد مسافت امکان افزایش ارز مسافرتی تا سقف 1500 دلار برنامه ریزی شده و طی بخشنامه جداگانه ای ابلاغ خواهد شد .
4- براساس مقررات ارزی این بانک ، خرید ارز از مسافرین خارج از کشور ( اعم از ایرانی و خارجی ) در بانکهای مستقر در فرودگاههای بین المللی نیز علاوه بر شعب ارزی بانکها در سراسر کشور صورت می گیرد .
بدیهی است در این خصوص نرخ مندرج در تابلوی بانکهای فوق که براساس نرخ مرجع بانک مرکزی تعیین گردیده است ، ملاک عمل خرید و فروش ارز قرار می گیرد .

۱۱ بهمن ۱۳۹۰
دستورالعمل جدید فروش ارز مسافرتی
بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران پیرو بخشنامه شماره 1032/60 مورخ 6/11/1390 درخصوص فروش ارز مسافرتی ( موضوع بند 1 از قسمت «ب» بخشنامه شماره 1029/60 مورخ12/10/1390 ) اعلام کرد:
1- فروش ارز مسافرتی برای هر یک از مسافران هوایی (به استثناء سوریه ، عراق ، آذربایجان ، ارمنستان ، پاکستان، افغانستان ، امارات متحده عربی و عربستان سعودی) به مقصد کشورهای ترکیه ، ترکمنستان ، کویت ، قطر، بحرین و عمان به میزان 1000دلار و یا معادل آن به سایر ارزها و در مورد سایر کشورها به میزان 1500 دلار به نرخ رسمی (مرجع) خواهد بود.
2- فروش ارز مسافرتی به هریک از مسافران هوایی به مقصد کشورهای آذربایجان ، ارمنستان ، پاکستان، افغانستان و امارات متحده عربی به میزان 400 دلار و یا معادل آن به سایر ارزها به نرخ رسمی(مرجع) خواهد بود .
3- مسافرانی که قبلا" از ارز مسافرتی هوایی استفاده نموده اند، می توانند در دو نوبت از ارز مسافرتی بابت سفر به سوریه ، عراق یا عربستان (عمره مفرده) استفاده نمایند.بدیهی است فروش ارز مسافرتی هوایی به مسافرانی که دو نوبت از ارز مسافرتی مربوط به سوریه ، عراق یا عربستان (عمره مفرده) استفاده نمودهاند، نیز مجاز خواهد بود.

۲۷ بهمن ۱۳۹۰
نحوه فروش ارز مسافرتی
روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: هموطنان عزیزی که عازم مسافرت خارج از کشورهستند، میتوانند ارز موردنیاز خود را از شعب بانکهای مستقر در مبادی خروجی فرودگاه ها تهیه کنند.
این گزارش میافزاید: متقاضیان دریافت ارز مسافرتی پس از پرداخت معادل ریالی ارز مورد نیاز خود به شعب ارزی بانکهای ملی و ملت در سطح شهر و دریافت سند حسابداری و یا رسید مربوطه به شعبه بانکهای یادشده مستقر در مبادی خروجی فرودگاه (پس از گیت خروجی) مراجعه و در مقابل ارائه سند حسابداری و یا رسید ، نسبت به دریافت ارز مسافری خود اقدام نمایند.
شایان ذکر است در سند حسابداری یا رسید باید مبلغ ، نام متقاضی ، کد ملی، شماره پاسپورت و سایر اطلاعات مرتبط درج و ممهور به مهر و امضای شعبه باشد.

۱۷ اسفند ۱۳۹۰
روابط عمومی بانک مرکزی به منظور پاسخگویی به سؤالات آن دسته از هموطنانی که عازم سفر خارج از کشور هستند و در راستای رفع ابهامات موجود در زمینه میزان و نحوه فروش ارز مسافرتی، دستورالعملهای مربوطه را بار دیگر در اختیارهموطنان عزیز قرار داده است.
میزان ارز مسافرتی با توجه به مقصد و نحوه سفر
- سفرهای هوایی
1- به مقصد کشورهای ترکیه، ترکمنستان، کویت، قطر، بحرین و عمان به میزان 1000دلار یا معادل آن به سایر ارزها و یکبار در سال.
2- به مقصد کشورهای آذربایجان، ارمنستان، پاکستان، افغانستان و اماراتمتحدهعربی به میزان 400دلار یا معادل آن به سایر ارزها و یکبار در سال.
3- به مقصد کشورهای عراق، سوریه و عربستان ”عمرهمفرده“بمیزان 400 دلار یا معادل آن به سایر ارزها و دو نوبت در سال.
4- به مقصد سایر کشورها بمیزان 1500 دلار یا معادل آن به سایر ارزها و یک بار در سال.
- سفرهای زمینی، ریلی و دریایی
1- به مقصد کشورهای عراق، سوریه و عربستان ”عمرهمفرده“به میزان 400 دلار یا معادل آن به سایر ارزها و دو نوبت درسال.
2- به مقصد سایر کشورها به میزان 400 دلار یا معادل آن به سایر ارزها و یک بار در سال.
خاطر نشان می سازد مسافران میتوانند علاوه بر استفاده از ارز اختصاصی بابت سفرهای ”هوایی“ و یا ”زمینی، ریلی و دریایی“ به سایر کشورها بشرح فوق مجموعاً دو نوبت در سال از ارز مسافرتیمربوط به کشورهای عراق، سوریه و عربستان نیز بهرهمند شوند. کمااینکه مسافرانی که از دونوبت ارز مسافرتی به مقصد کشورهای عراق، سوریه و عربستان استفاده نموده اند نیز می توانند از ارز مربوط به سایر کشورها به شرح فوق استفاده نمایند.
نحوه خرید ارز مسافرتی
در مورد سفرهای هوایی کلیه مسافران میتوانند با مراجعه به یکی از شعب بانک های ملی ایران ، ملت و سامان در سطح شهر با ارائه مدارک مربوط، ارز مسافرتی خود را درخواست و سند حسابداری یا رسید آن را دریافت نمایند. تحویل ارز با ارائه رسید مذکور پس از گیت خروجی فرودگاه امکان پذیر میباشد.ضمناً خرید ارز بابت سفرهای زمینی ، ریلی ودریایی در حال حاضر طبق روال گذشته صورت می پذیرد.
سایر نکات
1- فروش ارز مسافرتی به مسافرین با سن قانونی کمتر از 2 سال امکان پذیر نبوده و برای سنین 2 تا 12 سال به میزان 50 درصد مبالغ مورد اشاره فوق خواهد بود.
2- فروش ارز مسافرتی به نرخ رسمی صورت میگیرد.
3- در ترتیبات فروش ارز مسافرتی منظور از سال، سال شمسی تقویمی است . بر این اساس مسافرانی که در هر مقطع زمانی از سال1390 از ارز مسافرتی خود استفاده نمودهاند از ابتدای سال1391 میتوانند از ارز مسافرتی جدید خود بهرهمند شوند.
4- خرید ارز مسافرتی توسط مسافرانی که با گذرنامه ایرانی سفر مینمایند درصورتی که کشور مقصد آنها کشور محل اقامت آنها نیز باشد، بدون نیاز به ویزا امکان پذیر است .

۲۳ اسفند ۱۳۹۰
به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ، به منظور تامین نیازهای ارزی متفرقه متقاضیان ،جلسه ای با کانون صرافی ها در بانک مرکزی تشکیل شد .
به صرافی های مجاز که مجوز خود را از بانک مرکزی اخذ نموده اند اجازه داده شد تا راسا نسبت به خرید و فروش ارز و تامین نیازهای مشتریان بر اساس مکانیزم عرضه و تقاضای بازار در مقابل صدور فاکتور اقدام نمایند .
بدیهی است خرید و فروش ارز توسط صرافی های مجاز در سامانه اطلاعات بانک مرکزی (سنا) ثبت خواهد شد .
ضمنا دانشجویان و مسافران برای تامین ارز مورد نیازمی توانند به بانکهای عامل مراجعه و بانک ها موظفند بلافاصله ارز مورد نیاز آنان را دراختیارشان قرار دهند در صورت تخلف مراتب را به بانک مرکزی ، بخش نظارت منعکس نمایند .

۲۸ اسفند ۱۳۹۰
دستورالعمل خرید و فروش ارز توسط صرافیهای مجاز
بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ، دستورالعمل خرید و فروش ارز توسط صرافیهای مجاز را اعلام کرد.
به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، بهمنظور تامین نیازهای متقاضیان اعم از مسافرین ، دانشجویان، بیماران، واردکنندگان و صادرکنندگان به مبادلات ارزی از تاریخ 23/11/1390 به کلیه صرافیهای دارای مجوز بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و مجهز به سامانه سنا اجازه داده میشود تا نسبت به خرید و فروش ارز با نرخ توافقی اقدام کنند.
این گزارش میافزاید: رعایت مفاد دستورالعمل زیر توسط صرافیها در این راستا، الزامی است:
1- کلیه صرافیها مکلفند صرفا" از سامان سنا جهت ثبت اطلاعات مربوط به عملیات خرید ، فروش، تبدیل و حوالهارزی استفاده نموده و به کارگرفتن سایر نرم افزارها مجاز نمیباشد.
2- ثبت مشخصات فردی به ویژه کد ملی برای اشخاص حقیقی و ثبت شناسه ملی برای اشخاص حقوقی به همراه مشخصات کامل نماینده قانونی آن الزامی است.
3- صرافیها مکلفند بابت عملیات خرید ، فروش، تبدیل و حواله ارزی ، فاکتور سامانه سنا را ممهور به مهر صرافی نموده و به محض انجام معامله در اختیار مشتریان خود قرار دهند.صدور سایر فاکتورها تخلف محسوب می شود.
4- مرجع تعیین حداقل و حداکثر کارمزد قابل دریافت برای حوالجات ارزی، کانون صرافان ایرانیان خواهد بود که می بایست پس از اعلام در معرض دید مشتریان قرار گیرد.
تبصره 1: تاقبل از تعیین حداقل و حداکثر کارمزد توسط کانون ،تعیین و اخذ کارمزد با توجه به عرف بازار و به صورت توافقی، بلامانع است.
تبصره 2: ثبت کارمزد دریافتی در سامانه سنا الزامی است.
5- تخلف از مفاد این دستورالعمل علاوه بر تعلیق یا ابطال مجوز فعالیت صرافی، موجب برخورد قانونی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران خواهد شد.
6- صرافیها مکلفند این دستورالعمل را به همراه نمونه فاکتور سامانه سنا در معرض دید مشتریان قرار دهند.

۵ فروردین ۱۳۹۱
تصمیمات کمیسیون ارز در خصوص ارز مسافرتی
به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ، تصمیمات کمیسیون ارز درخصوص فروش ارز مسافرتی به ایرانیان مقیم خارج از کشور ، میزان ارز مسافرتی به مقصد کشورهای آذربایجان، ارمنستان، پاکستان، افغانستان ، اماراتمتحدهعربی ، لبنان ،عراق، سوریه و عربستان، فروش ارز مسافرتی صرفا" به زائرین عتبات عالیات که از طریق کاروانهای تحت پوشش سازمان حج و زیارت اعزام می شوند و... به شرح زیر به اطلاع هموطنان گرامی می رسد :
میزان ارز مسافرتی با توجه به مقصد و نحوه سفر
سفرهای هوایی
1 - به مقصد کشورهای ترکیه، ترکمنستان، کویت، قطر، بحرین و عمان به میزان 1000دلار یا معادل آن به سایر ارزها و یکبار در سال.
2 - به مقصد کشورهای آذربایجان، ارمنستان، پاکستان، افغانستان ، اماراتمتحدهعربی و لبنان به میزان 400دلار یا معادل آن به سایر ارزها و یکبار در سال.
3 - به مقصد کشورهای عراق، سوریه و عربستان ”عمرهمفرده“بمیزان 400 دلار یا معادل آن به سایر ارزها و دو نوبت در سال.
4 - به مقصد سایر کشورها بمیزان 1500 دلار یا معادل آن به سایر ارزها و یک بار در سال.
سفرهای زمینی، ریلی و دریایی
1 - به مقصد کشورهای عراق، سوریه و عربستان ”عمرهمفرده“به میزان 400 دلار یا معادل آن به سایر ارزها و دو نوبت درسال.
2 - به مقصد سایر کشورها به میزان 400 دلار یا معادل آن به سایر ارزها و یک بار در سال.
خاطر نشان می سازد مسافران میتوانند علاوه بر استفاده از ارز اختصاصی بابت سفرهای ”هوایی“ و یا ”زمینی، ریلی و دریایی“ به سایر کشورها بشرح فوق مجموعاً دو نوبت در سال از ارز مسافرتیمربوط به کشورهای عراق، سوریه و عربستان نیز بهرهمند شوند. کمااینکه مسافرانی که از دونوبت ارز مسافرتی به مقصد کشورهای عراق، سوریه و عربستان استفاده نموده اند نیز می توانند از ارز مربوط به سایر کشورها به شرح فوق استفاده نمایند.
ضمنا" از تاریخ 1391/1/1 فروش ارز مسافرتی به مقصد عراق(عتبات عالیات)صرفا" به زائرینی که از طریق کاروانهای تحت پوشش سازمان حج و زیارت اعزام می شود ، امکان پذیر خواهد بود.
نحوه خرید ارز مسافرتی
در مورد سفرهای هوایی کلیه مسافران میتوانند با مراجعه به یکی از شعب بانک های ملی ایران ، ملت و سامان در سطح شهر با ارائه مدارک مربوط، ارز مسافرتی خود را درخواست و سند حسابداری یا رسید آن را دریافت نمایند. تحویل ارز با ارائه رسید مذکور پس از گیت خروجی فرودگاه امکان پذیر میباشد.ضمناً خرید ارز بابت سفرهای زمینی ، ریلی ودریایی در حال حاضر طبق روال گذشته صورت می پذیرد.
سایر نکات
1 - فروش ارز مسافرتی به مسافرین با سن قانونی کمتر از 2 سال امکان پذیر نبوده و برای سنین 2 تا 12 سال به میزان 50 درصد مبالغ مورد اشاره فوق خواهد بود.
2 - فروش ارز مسافرتی به نرخ رسمی صورت میگیرد.
3 - در ترتیبات فروش ارز مسافرتی منظور از سال، سال شمسی تقویمی است . بر این اساس مسافرانی که در هر مقطع زمانی از سال1390 از ارز مسافرتی خود استفاده نمودهاند از ابتدای سال1391 میتوانند از ارز مسافرتی جدید خود بهرهمند شوند.
4 - فروش ارز مسافرتی به ایرانیان مقیم خارج از کشور مجاز نمی باشد.

rajabnejad
۱۳۹۱/۰۱/۲۱, ۱۲:۳۲
ارز به نرخ دولتی رو تا کارت پرواز رو نگیرید بهتون نمی دن نفری 400 دلار هم به هیچ جا نمی رسه باید بقیه رو از بازار آزاد بخرید .تازه سالی یک بار ارز دولتی بیشتر بهتون تعلق نمی گیره....با همه این حرفا دلار ارزون بشه انشاالله بگیرید لااقل واسه مسافرتی انشاالله پیش اومد ، دلار داشته باشید سوغاتی ما هم یادتون نره>:d<

meysam_sh_2020
۱۳۹۱/۰۱/۲۲, ۲۰:۰۹
دوستان دلار امروز چنده؟؟
البته صرافی تهران که زده 1874

میگن 1830 و میاد پایین ؟؟

نظر شما چیه؟

داش مهدی
۱۳۹۱/۰۱/۲۲, ۲۰:۲۰
امروز خبرگزاری فارس با افتخار قیمت دلارو 1730 زده و از کاهش 30 تومانی گفته:
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13910122000882

و چه سایتهایی که همین دوماه پیش به خاطر اعلام دلار 1600-1700 تومانی ف ی ل ت ر شدن.
یاد خدابیامرز مثقال بخیر

وحید 20
۱۳۹۱/۰۱/۲۳, ۱۷:۳۰
کوچکینژاد: نرخ ۱۲۵۰ تومانی دلار در بودجه واقعی نیست

تلفیق؛ دلار را در بودجه ۹۱، حداقل ۱۵۰۰ تومان میبندد
یک عضو کمیسیون تلفیق بودجه با غیر واقعی خواندن نرخ دلار در لایحه بودجه سال ۹۱، آن را یکی از علتهای رد اولیه کلیات بودجه برشمرد و تأکید کرد: کمیسیون تلفیق در این باره از مسئولان دولتی توضیح میخواهد و دلار را حداقل یک هزار و ۵۰۰ تومان میبندد.


جبار کوچکینژاد ارم ساداتی در گفتوگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با بیان این که متأسفانه متولی اصلی ساماندهی به بازار ارز، یعنی بانک مرکزی، هیچ اقدامی برای آرامش بازار انجام نداده است، گفت: در چنین شرایطی که دولت با کسری بودجه مواجه است اولین گمانه جبران کسری بودجه دولت، از طریق دو نرخی کردن ارز است. نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: پیشنهادی که دولت در خصوص تعیین نرخ ارز در بودجه ۹۱ مطرح کرده موجب دو نرخی ماندن آن در سال آینده میشود و با واقعیت فاصله زیادی دارد از هیمن رو کمیسیودن تلفیق بودجه برای تعیین نرخ ارز نشستهای جدی برگزار خواهد کرد.
مجلس، دولت را کنترل میکند وی ادامه داد: دولت باید در تعیین نرخ ارز از سوی مجلس مدیریت شود، تا به این شکل با بازار ارز بازی و را دچار تشویش نکند. عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس هشتم یکی از انتقادات جدیاعضای کمیسیون تلفیق را که منجر به رد لایحه بودجه هم شد، مشخص نبودن سیاستهای دولت در قبال تعیین نرخ ارز عنوان کرد.
دلار حداقل ۱۵۰۰ تومان کوچکینژاد با تأکید بر این که نرخ ارز باید به شکل واقعی در بودجه لحاظ میشد، گفت: نرخ دلار در بودجه سال ۹۱ باید حداقل ۱۵۰۰ تومان بسته میشد و این نظر اکثر اعضای کمیسیون است.
عضو کمیسیون تلفیق بودجه یادآور شد: اگر نرخ ارز در لایحه بودجه به شکل کارشناسی بسته شود، بازار ارز کشور دارای ثبات جدی میشود و به محقق شدن شعار سال ۹۱ که مبنی بر حمایت از تولید و سرمایه داخلی هم است، کمک جدی میکند.

اعداد متفاوت بر سر راه بودجه به گزارش خانه ملت، در شرایط کنونی دلار با نرخ ۱۲۲۶تومانی به شکل تک نرخی از سوی بانک مرکزی اعلام شده است ولی این ارز با چنین قیمتی در اختیار هرکسی قرار نمیگیرد، ضمن این که دولت در لایحه بودجه سال ۹۱ رقم دیگری را برای نرخ ارز در نظر گرفته و آن را در لایحه بودجه ۱۲۵۰تومان بسته در حالی که طبق آخرین گزارشها دلار در بازار آزاد با نرخی حدود ۱۸۵۰ داد و ستد شده است./

جعفرزاده
۱۳۹۱/۰۱/۲۳, ۱۷:۴۸
دلار هم اکنون 1885 تومان میباشد که نسبت به دیروز حدود 10 تومانگران شده است.

وحید 20
۱۳۹۱/۰۱/۲۳, ۱۹:۱۸
کوچکینژاد: نرخ ۱۲۵۰ تومانی دلار در بودجه واقعی نیست

تلفیق؛ دلار را در بودجه ۹۱، حداقل ۱۵۰۰ تومان میبندد


/
این خبر خیلی مهمیه
هم برای صادر کنندها هم وارد کننده ها
اگر تصویب بشه.....

ایرج اکبری
۱۳۹۱/۰۱/۲۳, ۱۹:۲۴
این خبر خیلی مهمیه
هم برای صادر کنندها هم وارد کننده ها
اگر تصویب بشه.....

با تشکر از شما اره جان خودش احمدی نژاد باید این کاغذ پاره بیاید زیر هزار تومان چه ارزشی دارد در این سفر استانی هم یک دورغ دیگر هم گفت ما اگر 3 سال نفت به فروش نرسانیم می توانیم کشور را اداره کنیم همش دروغ تا کیه با تشکر

کوثر
۱۳۹۱/۰۱/۲۳, ۲۱:۳۵
با تشکر از شما اره جان خودش احمدی نژاد باید این کاغذ پاره بیاید زیر هزار تومان چه ارزشی دارد در این سفر استانی هم یک دورغ دیگر هم گفت ما اگر 3 سال نفت به فروش نرسانیم می توانیم کشور را اداره کنیم همش دروغ تا کیه با تشکر
می توانیم ما می توانیم شاید به جیره و کوپن بینجامد ولی می شود هر چه بخواهیم مردم می توانند انجام دهند.
مردم ایران مردم غیر باور تصورند

meysam_sh_2020
۱۳۹۱/۰۱/۲۳, ۲۲:۲۰
با تشکر از شما اره جان خودش احمدی نژاد باید این کاغذ پاره بیاید زیر هزار تومان چه ارزشی دارد در این سفر استانی هم یک دورغ دیگر هم گفت ما اگر 3 سال نفت به فروش نرسانیم می توانیم کشور را اداره کنیم همش دروغ تا کیه با تشکر

حتما منظورش این بوده که هیچی هم وارد نکنیم و هیچ ارزی هم به هیچ کس ندیم و هیچی نخریم اون موقع تا 3 سال..........

mavi_deniz
۱۳۹۱/۰۱/۲۳, ۲۳:۳۴
ذوقزدگی بازارهای جهانی
امید به مذاکرات ایران و 1+5 قیمت نفت را ۲ درصد کاهش داد

خبرگزاری فارس: با شکل گرفتن امیدها به حل مناقشات بین ایران و غرب، خبرگزاریها طی روزهای اخیر از کاهش ۲ درصدی قیمت نفت خبر دادند که نشان از آشفتگی شدید روانی بازار نفت در اثر فشارهای ناشی از تحریم ایران است.

bahary
۱۳۹۱/۰۱/۲۴, ۱۰:۴۱
می توانیم ما می توانیم شاید به جیره و کوپن بینجامد ولی می شود هر چه بخواهیم مردم می توانند انجام دهند.
مردم ایران مردم غیر باور تصورند


بله ما میتوانیم کشور عزیزمان ایران را در جهان سربلند و قوی و با اقتدار بسازیم ، ولی شرطش اینست که مسئولین اداره کشور انسانهای فرهیخته و مسلط به علوم سیاست و اقتصاد و فرهنگ ، و قبل از اینها صادق و درستکار باشند. نه مشتی انسان های حراف و دروغگو و بی مایه و تهی مغز که با بی تدبیری کامل باعث فروپاشی همه ارزشهای انسانی و دینی و اخلاقی و اجتماعی و ویرانی همه نهاده های اقتصادی و سیاسی و .... شده اند.

جعفرزاده
۱۳۹۱/۰۱/۲۶, ۱۴:۴۳
قیمت دلار 1878 تومان و قیمت هر درهم امارات نیز 514 میباشد که با هم برابر هستند .:x:x:-&

جعفرزاده
۱۳۹۱/۰۱/۲۷, ۱۱:۰۴
دلار 1825 تومان در بازار ازاد تهران

جعفرزاده
۱۳۹۱/۰۱/۲۷, ۱۴:۲۶
هم اکنون دلار 1760 و درهم 493 تومان میباشد.

وحید 20
۱۳۹۱/۰۱/۲۷, ۱۴:۴۹
نرخ ارز (اسکناس)فروش
خرید1810
1780

دلار آمریکا2415

2385
یورو


2965
2915
پوند انگلیس1875
1835
دلار کانادا1920

1890
دلار استرالیا


502
488

درهم امارات


227
217
ین ژاپن270
260
کرون سوئد312
302
کرون نروژ


317
307
کرون دانمارک

مات
۱۳۹۱/۰۱/۲۷, ۱۵:۵۷
سکه و دلار در سراشیبی قیمت/تمام بهار 695 هزار تومان سکه تمام طرح جدید 695 هزار تومان، طرح قدیم 705 هزار تومان و دلار 1815 تومان در بازار به فروش میرسد.


در حالی که تا یک ساعت پیش سکه بهار آزادی طرح جدید و قدیم به ترتیب 708 و 715 هزار تومان بود، هم اکنون سکه طرح جدید 695 هزار تومان و طرح قدیم 705 هزار تومان به فروش میرسد.

همچنین نیم سکه 350 هزار تومان، ربع سکه 180 هزار تومان، سکه یک گرمی 98 هزار تومان و هر گرم طلای 18 عیار 70 هزار تومان معامله شد.

براساس این گزارش هماکنون دلار در بازار 1815 تومان به فروش میرسد.

وحید 20
۱۳۹۱/۰۱/۲۷, ۱۶:۴۶
نرخ ارز (اسکناس)فروش
خرید1790
1770

دلار آمریکا2405

2380
یورو


2965
2925
پوند انگلیس1875
1835
دلار کانادا1920

1890
دلار استرالیا


499
489

درهم امارات


227
217
ین ژاپن270
260
کرون سوئد312
302
کرون نروژ


317
307
کرون دانمارک

تمام
۱۳۹۱/۰۱/۲۷, ۱۶:۵۱
یعنی دلار به 1400 برمیگرده؟؟؟

تریدر4
۱۳۹۱/۰۱/۲۷, ۱۶:۵۲
به هرحال دولت خدمت گذار54میلیارددلارتحویل خلق الله داده هنوزبه فروش هیجانی نرسیدیم همه فکرمی کنندبرمی گرده ولی بنده باتجربهایی که دارم وقتی تغییرروندحتمی شد درصعودبایدسوارشد ودرنزول بایدپیاده شد اگه کسی الان ازدلارپیدانشه شایدفرصت فروش پیدانکنه

جعفرزاده
۱۳۹۱/۰۱/۲۷, ۱۷:۳۴
:)>:d<=d> دلار 1730 تومان

جعفرزاده
۱۳۹۱/۰۱/۲۷, ۱۷:۵۰
دلار 1715 تومان و درهم 490 تومان شد

وحید 20
۱۳۹۱/۰۱/۲۷, ۱۸:۲۵
نرخ ارز (اسکناس)فروش
خرید1700
1650

دلار آمریکا2360

2260
یورو


2850
2750
پوند انگلیس1820
1750
دلار کانادا1850

1780
دلار استرالیا


490
470

درهم امارات


222
212
ین ژاپن265
255
کرون سوئد308
298
کرون نروژ


310
300
کرون دانمارک

کیوان
۱۳۹۱/۰۱/۲۷, ۱۸:۴۳
چه شتابی گرفته نزول دلار!

قاتل بروسلی
۱۳۹۱/۰۱/۲۷, ۱۹:۳۰
من ساعت 6 منوچهری بودم.1650 هم میفروختند.

*سامان*
۱۳۹۱/۰۱/۲۷, ۱۹:۳۳
اينقد از پايين اومدن سكه و دلار كيف ميكنم كه خدا ميدونه

alibaghdadi2010
۱۳۹۱/۰۱/۲۷, ۱۹:۳۹
سکه6550000

13661366
۱۳۹۱/۰۱/۲۷, ۲۰:۲۱
سکه 600 تومن هر کی میخواد تو پیام خصوصی بگه.....

Fmoradi
۱۳۹۱/۰۱/۲۷, ۲۰:۲۴
سکه 600 تومن هر کی میخواد تو پیام خصوصی بگه.....چه جوري ميشه ازتون تحويل گرفت بانكي لطف كنيد

13661366
۱۳۹۱/۰۱/۲۷, ۲۰:۲۵
همین الان به دوست صرافم زنگ زدم میگفت بخاطر رفاقتی که دارم 1620 تومن دلار واست کنار گذاشتم...... که بهش گفتم اون دلار های کنار گذاشتت رو بزار واسه.....
تازه به شوخی میگفت با سهام سایپات هم عوض میکنم دلارام رو رو قیمت 1590 تومن که بهش گفتم........

ناظم
۱۳۹۱/۰۱/۲۷, ۲۰:۲۹
امید وارم افت دلار وسکه باعث روی آوردن مردم به بازار بورس شود

بیل گیتس
۱۳۹۱/۰۱/۲۷, ۲۰:۴۰
اينقد از پايين اومدن سكه و دلار كيف ميكنم كه خدا ميدونه
me too

کیوان
۱۳۹۱/۰۱/۲۷, ۲۰:۴۸
امید وارم افت دلار وسکه باعث روی آوردن مردم به بازار بورس شود

نه جان من ! همچین آرزویی نکن که اصلا خوب نیست! بعد کلی دردسر خرید و فروشهای هیجانی را داریم!! :-s

yousef
۱۳۹۱/۰۱/۲۷, ۲۰:۵۲
ببخشیددوستان.سکه چه سالی روبورسه؟

قاتل بروسلی
۱۳۹۱/۰۱/۲۷, ۲۰:۵۴
ببخشیددوستان.سکه چه سالی روبورسه؟
ضرب 86

13661366
۱۳۹۱/۰۱/۲۷, ۲۱:۰۹
چه جوري ميشه ازتون تحويل گرفت بانكي لطف كنيد
واسه صبح فردا قبل از قیمت خوردن هر تعدادی که بخواین. البته بالای 100 تا باشه بهتره. هر جور شما بخواین لطف کنید تو پیام خصوصی بفرمایید تحویل بگیرید.

بابک 52
۱۳۹۱/۰۱/۲۷, ۲۱:۱۴
نرخ ارز (اسکناس)فروش
خرید1680
1630

دلار آمریکا2360

2260
یورو


2850
2750
پوند انگلیس1820
1750
دلار کانادا1850

1780
دلار استرالیا


490
470

درهم امارات


222
212
ین ژاپن265
255
کرون سوئد308
298
کرون نروژ


310
300
کرون دانمارک


نرخ سکهفروش
خرید100000
90000
یک گرمی170000
160000
ربع سکه330000
310000
نیم سکه665000
635000
سکه امامی665000

635000
سکه بهار آزادی165000
155000
ربع سکه (زیر 86)


323000
310000
نیم سکه (زیر 86)


646000

626000
سکه امامی (زیر 86)طلا63300

گرم288000

278000
مظنه هر مثقال

Fmoradi
۱۳۹۱/۰۱/۲۷, ۲۱:۲۰
واسه صبح فردا قبل از قیمت خوردن هر تعدادی که بخواین. البته بالای 100 تا باشه بهتره. هر جور شما بخواین لطف کنید تو پیام خصوصی بفرمایید تحویل بگیرید.والا ما كه پول ١٠٠ تا نداريم اما اگه محبت كنيد تو صندوق يه شماره مبايل بزاريد ده عدد مرحمت فرماييد

13661366
۱۳۹۱/۰۱/۲۷, ۲۱:۳۵
والا ما كه پول ١٠٠ تا نداريم اما اگه محبت كنيد تو صندوق يه شماره مبايل بزاريد ده عدد مرحمت فرماييد
دوست عزیز صندوقت رو چک کن.

مصطفی مصری پور
۱۳۹۱/۰۱/۲۷, ۲۲:۴۶
این قیمت سکه خیلی جذابه

سيد ياسر شريعت
۱۳۹۱/۰۱/۲۷, ۲۲:۵۱
این قیمت سکه خیلی جذابه

مصطفی با اونس 2400 دلاری سال 2013 به نظرم یه سرمایه گذاری کم ریسک باشه با بازدهی حداقل 50 درصد;)

مصطفی مصری پور
۱۳۹۱/۰۱/۲۷, ۲۳:۱۸
مصطفی با اونس 2400 دلاری سال 2013 به نظرم یه سرمایه گذاری کم ریسک باشه با بازدهی حداقل 50 درصد;)

دکتر تو هنوز با گلدمن ساکس و پیش بینی 2400 دلاریش موافقی؟
من به این عدد شک دارم:p
ولی بازار سکه امروز شبیه اون بازاری بود که قیمت یه کله تا 1.2 میلیون رفت. همه میخریدن ولی دلیلش معلوم نبود ،فقط ترس.
الانم همه میفروشن و دلیلش مشخص نیست،فقط ترس!

13661366
۱۳۹۱/۰۱/۲۷, ۲۳:۴۰
دکتر تو هنوز با گلدمن ساکس و پیش بینی 2400 دلاریش موافقی؟
من به این عدد شک دارم:p
ولی بازار سکه امروز شبیه اون بازاری بود که قیمت یه کله تا 1.2 میلیون رفت. همه میخریدن ولی دلیلش معلوم نبود ،فقط ترس.
الانم همه میفروشن و دلیلش مشخص نیست،فقط ترس!
دلیلش فقط و فقط 29 فروردین!!!!!!! وقتی امروز صراف های گرامی حاضر نبودن بخرن با وارد شدن 4 میلیون سکه.............................

PASHA
۱۳۹۱/۰۱/۲۸, ۰۰:۱۴
نه جان من ! همچین آرزویی نکن که اصلا خوب نیست! بعد کلی دردسر خرید و فروشهای هیجانی را داریم!! :-s

البته ،همین طوراست .
وهمجنین اینکه هنوز آمارمعاملات هم پایین است .
طرح هدفمندی هم درراه است .
هنوزهم درمذاکرات فعلا دوطرف درحالت آتش بس هستند نه صلح
هیچگونه تغییروتحولی دروضعیت بنیادی شرکتها دیده نمی شود .
تورم وبیکاری هم که هم چنان بالاست .
آینده دلاروطلا و مسکن هم فعلا نامعلوم است وهمچنین اقتصاد جهانی
هیچکدام ازتحریم ها هم که برداشته نشده است .
تازه خیلی ها ازبورس خاطره خوشی ندارند .خیلی هارا نقره داغ کرده است .مخصوصا درزمان ریاست جمهوری ..
الان من خودم هم هرروز بااسترس دست به خرید می زنم .آن هم بادید میان مدت که شاید بشود نوسان گرفت .
خودشان هم می گویند پولهایی که احتیاج ندارید راوارد بورس شفاف ما بکنید .
بجزمن که خرکله ام راگازگرفته است کسی دیگرکه ازاین پولها ندارند .

داش مهدی
۱۳۹۱/۰۱/۲۸, ۰۰:۳۹
اينقد از پايين اومدن سكه و دلار كيف ميكنم كه خدا ميدونه

و این یعنی همان زندگی .... ..شادی سابق ادامه دارد.
تولید کننده: ورشکسته و فراری و خسته و سکته ای
واردکننده هم پول پارو میکنه و هر روز چاق و چله تر

شاهین محلوجی
۱۳۹۱/۰۱/۲۸, ۰۰:۵۷
اونس جهانی امروز 1659 قیمت دلار بازار آزاد امروز 1640=قیمت سکه با 4%ارزش افزوده= 667000
اونس جهانی با فرض 1659 قیمت دلار بازار 1500؟؟= قیمت سکه با 4% ارزش افزوده= 610000
هنوز برای خرید طلا زوده دلار 1500 دور از انتظار نیست.................
حال اگه تحریم بانکی لغو شود چی ؟؟ یعنی سکه با دلار 1200تومنی!!!

ژولیده
۱۳۹۱/۰۱/۲۸, ۰۰:۵۹
البته ،همین طوراست .
وهمجنین اینکه هنوز آمارمعاملات هم پایین است .
طرح هدفمندی هم درراه است .
هنوزهم درمذاکرات فعلا دوطرف درحالت آتش بس هستند نه صلح
هیچگونه تغییروتحولی دروضعیت بنیادی شرکتها دیده نمی شود .
تورم وبیکاری هم که هم چنان بالاست .
آینده دلاروطلا و مسکن هم فعلا نامعلوم است وهمچنین اقتصاد جهانی
هیچکدام ازتحریم ها هم که برداشته نشده است .
تازه خیلی ها ازبورس خاطره خوشی ندارند .خیلی هارا نقره داغ کرده است .مخصوصا درزمان ریاست جمهوری ..
الان من خودم هم هرروز بااسترس دست به خرید می زنم .آن هم بادید میان مدت که شاید بشود نوسان گرفت .
خودشان هم می گویند پولهایی که احتیاج ندارید راوارد بورس شفاف ما بکنید .
بجزمن که خرکله ام راگازگرفته است کسی دیگرکه ازاین پولها ندارند .

من هم با شما موافقم، متاسفانه بازار ما بیشتر هیجانی و احساسی عمل میکنه تا از روی منطق. البته من امیدوارم ایران با غرب سر برنامه ی هسته ای به توافق نهایی و کامل برسه تا اقتصاد ما از این وضعیت خارج بشه. نکاتی که عرض میکنم برای ایجاد جو منفی نیست. ما برای درست عمل کردن مجبوریم که واقع بین باشیم.
اول اینکه نتیجه ی نهایی گفتگوها پس از دور دوم 5+1 که در عراق هست اعلام میشه و در صورت کوتاه آمدن ایران تازه باید منتظر بازرسان سازمان بین المللی انرژی اتمی باشیم تا تمام مراکز هسته ای ایران رو بازرسی و نتیجه رو اعلام کنند. دوم اینکه تحریمهایی که برعلیه ایران صادر شده با یک جلسه و چند ساعت گفتگو لغو نمیشه. تحریمهای آمریکا پس از مدت زمان طولانی بحث در کنگره آمریکا به تایید اوباما رسید و احتمالا برای برداشتن همان تحریمها به همان مدت زمان احتیاج هست و برای اتحادیه اروپا هم همینطور.
در کل امیدوارم همه چیز هرچه سریعتر ختم به خیر بشه و همه ی ما رو از بلاتکلیفی خارج کنه.

ژولیده
۱۳۹۱/۰۱/۲۸, ۰۱:۲۰
اونس جهانی امروز 1659 قیمت دلار بازار آزاد امروز 1640=قیمت سکه با 4%ارزش افزوده= 667000
اونس جهانی با فرض 1659 قیمت دلار بازار 1500؟؟= قیمت سکه با 4% ارزش افزوده= 610000
هنوز برای خرید طلا زوده دلار 1500 دور از انتظار نیست.................
حال اگه تحریم بانکی لغو شود چی ؟؟ یعنی سکه با دلار 1200تومنی!!!

این نظر شخصی من هست: با فرض نبود تحریم بانکی علیه ایران و با فرض اینکه دولت نرخ ارز رو شناور اعلام کنه و سعی بر پایین نگه داشتن قیمت آن از ارزش واقعیش نداشته باشه، قیمت دلار بالای 1500 تومان خواهد بود.

daryadel120
۱۳۹۱/۰۱/۲۸, ۰۹:۱۵
همانطور که می بینیم کاهش نرخ دلار برای اکثریت سهام بورس ما خوب نیست

کوثر
۱۳۹۱/۰۱/۲۸, ۰۹:۵۳
همانطور که می بینیم کاهش نرخ دلار برای اکثریت سهام بورس ما خوب نیست
نه برادر من زود تصمیم نگیر اکثر سهمها دیروز زیادی رشد کردن امروز برمیگردند یه نگاه به باند بولینگرشون بنداز

daryadel120
۱۳۹۱/۰۱/۲۸, ۱۰:۰۸
نه برادر من زود تصمیم نگیر اکثر سهمها دیروز زیادی رشد کردن امروز برمیگردند یه نگاه به باند بولینگرشون بنداز

حرف بدی زدم؟ :-?

منظورم این بود که قطعا حمایت از تولید ملی با تقویت پول ملی همراه نخواهند بود !

طيب
۱۳۹۱/۰۱/۲۸, ۱۰:۰۹
تحويل سكه هاي پيش فروش شده از 29 فروردين ماه آغاز مي شود


يکشنبه 27 فروردين 1391

مشتريان عزيز مي توانند سكه هاي پيش خريد شده را در شعبه كه ثبت نام كرده اند‏، ‏ در موعد مقرر بر اساس تاريخ پيش خريد سكه دريافت نمايند.http://www.bmi.ir/Fa/ShowNews.aspx?nwsId=8475

وحید 20
۱۳۹۱/۰۱/۲۸, ۱۱:۲۸
شورایعالیبورس با راهاندازی معاملاتارز موافقت کرد (http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13910128000208)

خبرگزاری فارس: یک عضو شورای عالی بورس با بیان اینکه در سال گذشته 5 مجوز تشکیل شرکت تأمین سرمایه ارائه شد که در سال جاری راه آندازی میشود، گفت: مهمترین اقدام سال 91 راه اندازی معاملات ارز است که شورای عالی بورس با کلیات آن موافقت کرده است.
http://images.boursy.com/imported/2012/04/667.jpg
محمد رضا پورابراهیمی در گفتوگو با خبرنگار اقتصادی فارس در خصوص برنامههای شورای عالی بورس در سال 91 اظهار داشت: یکی از مهمترین موضوعاتی که در سال جاری پیگیری میشود راه اندازی معاملات ارزی است که برای نخستین بار آییننامه آن تدوین و در کمیته فرعی شورای بورس نیز به تصویب رسیده است. وی افزود: در این خصوص شورای عالی بورس با کلیت قضیه موافقت کرده و امیدواریم به زودی شاهد راه اندازی معاملات ارزی در ساختار بازار سرمایه کشور باشیم. این عضو شورای عالی بورس با اشاره به تقویت نظارتهای لازم در حوزه بازار سرمایه در سال جدید خاطرنشان کرد: به دلیل حجم گسترده فعالیتهای موجود در بازار سرمایه کشور حوزه نظارتی به شکل ویژهای در سال جدید مورد توجه قرار خواهد گرفت، همچنین یکی دیگر از مسائلی که پیگیری میشود، امکان حضور شرکتهای بزرگ غیر دولتی در بورس و فرابورس است زیرا بیشتر واگذاریهای دولتی در طول سالهای گذشته انجام شده و تعداد محدودی از شرکتهای دولتی باقی ماندهاند که باید ضمن آماده سازی اولیه، در بازار سرمایه عرضه شوند. پور ابراهیمی با بیان اینکه هم اکنون نیز رویکردی که در بازار سرمایه مطرح شده، رویکرد تشویق شرکتهای غیردولتی برای حضور در بازارسرمایه کشور است، تأکید کرد: توسعه معاملات آنلاین به خصوص معاملات آنلاین ابزار مشتقه بازار سرمایه از جمله بورس کالا نیز درحال پیگیری است و برنامه ریزی توسعه زیرساختهای IT در بازار سرمایه نیز یکی دیگر از برنامه های شورای عالی بورس در سال جدید است که ارتباط بورسها با یکدیگر در کنار ایجاد زیرساخت هایIT نقش مؤثری دارد. وی با بیان اینکه شورای عالی بورس در تلاش است این اقدام با یک شتاب قابل توجهی پیگیری شود، افزود: امیدواریم که این روند به صورت مداوم و پرسرعت ادامه یابد. رئیس هیئت مدیره بورس در خصوص سایر برنامههای شورای عالی بورس خاطر نشان کرد: در سال 91 احکام مرتبط با حوزه بازار سرمایه در قالب قانون برنامه پنجم توسعه در دستور کار قرار خواهد گرفت که می تواند موضوعات مختلفی را تحت پوشش قرار دهد. یکی از این موضوعات ثبت شرکتهای سهامی عام است که به استناد مواد قانونی مرتبط با بازار سرمایه انجام میشود. *مهمترین اقدامات شورای عالی بورس در سال 90 این عضو شورای عالی بورس در خصوص اقداماتی که در سال گذشته شورای عالی بورس پیگیری کرد، گفت: از زمان تشکیل شورای عالی بورس در سال 84 جلسات مستمر و منظمی برگزار شده که این تصمیمات توانسته بخش زیادی از نیازهای حوزه بازار سرمایه را پوشش دهد. یکی از قدامات انجام شده برگزاری انتخابات مجدد اعضای هیئت مدیره سازمان بورس اوراق بهادار بود. وی ادامه داد: با توجه به پایان دوره 5 ساله اعضای هیئت مدیره سازمان بورس و به دلیل اینکه عملکرد اعضا در دوره گذشته مناسب بود، تنها یک عضو به علت مسئولیت در یکی از دانشگاههای کشور خارج و اعضای قبلی هیئت مدیره مجددا انتخاب شدند. وی به موافقت شورای عالی بورس با راه اندازی بورس انرژی در سال گذشته اشاره کرد و افزود:این اقدام به دلیل جایگاه انرژی در اقتصاد کشور اتخاذ شد که حوزه اصلی این بورس، مسائل مربوط به بورس برق است. با توجه به واگذاری شرکتهای نیروگاهی دولتی در سال گذشته و ظرفیتهای خوبی که در این زمینه ایجاد شده است، امیدواریم این حوزه نیز بتواند در بازار سرمایه جایگاه مناسبی پیدا کند. *5 مجوز تأمین سرمایه در سال 90 رئیس هیئت مدیره بورس کالا تصریح کرد: در سال گذشته تقاضاهایی برای برنامه ریزی در رابطه با تامین سرمایهها به شورای عالی بورس ارائه شد که با 5 شرکت تامین سرمایه از جمله "امید، پارسیان، سپهر، گنجینه امید و آرمان" موافقت شد که طبق ضوابط و مقررات تامین سرمایه ها فعالیت خود را شروع خواهند کرد. وی در پایان با اشاره به تصویب ابزار مالی قرض الحسنه گفت: تصویب آیین نامه تایید و سلب صلاحیت از سوی مدیران و ناشران نهادهای مالی و تشکلهای خودانتظام نیز یکی از اقدامات بازار سرمایه در سال 90 بود که در دستور کار شورای عالی بورس کشور قرار گرفت.

وحید 20
۱۳۹۱/۰۱/۲۸, ۱۲:۰۷
نرخ ارز (اسکناس)
(http://www.sarafitehran.com/)
(http://www.sarafitehran.com/)


فروش (http://www.sarafitehran.com/)
خرید (http://www.sarafitehran.com/)

(http://www.sarafitehran.com/)


1765 (http://www.sarafitehran.com/)
1730
(http://www.sarafitehran.com/)
دلار آمریکا
(http://www.sarafitehran.com/)


2350
(http://www.sarafitehran.com/)
2300 (http://www.sarafitehran.com/)
یورو (http://www.sarafitehran.com/)


2850 (http://www.sarafitehran.com/)
2750 (http://www.sarafitehran.com/)
پوند انگلیس
(http://www.sarafitehran.com/)


1820 (http://www.sarafitehran.com/)
1750 (http://www.sarafitehran.com/)
دلار کانادا
(http://www.sarafitehran.com/)


1850
(http://www.sarafitehran.com/)
1780 (http://www.sarafitehran.com/)
دلار استرالیا (http://www.sarafitehran.com/)480 (http://www.sarafitehran.com/)
465
(http://www.sarafitehran.com/)
درهم امارات (http://www.sarafitehran.com/)


222 (http://www.sarafitehran.com/)
212 (http://www.sarafitehran.com/)
ین ژاپن
(http://www.sarafitehran.com/)


265 (http://www.sarafitehran.com/)
255 (http://www.sarafitehran.com/)
کرون سوئد
(http://www.sarafitehran.com/)


308 (http://www.sarafitehran.com/)
298 (http://www.sarafitehran.com/)
کرون نروژ (http://www.sarafitehran.com/)310 (http://www.sarafitehran.com/)
300 (http://www.sarafitehran.com/)
کرون دانمارک (http://www.sarafitehran.com/)مجدد داره بالا میره......

سيد ياسر شريعت
۱۳۹۱/۰۱/۲۸, ۱۲:۳۶
نرخ ارز (اسکناس)

فروش خرید
1785 1750 دلار آمریکا

وحید 20
۱۳۹۱/۰۱/۲۸, ۱۲:۵۷
عضو کمیسیون تلفیق در گفتوگو با فارس خبر داد
تکلیف تمام دستگاههای دولتی به تبدیل ارز به ریال از طریق بانک مرکزی (http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13910128000422)

خبرگزاری فارس: عضو کمیسیون تلفیق بودجه 91 گفت: بر اساس مصوبه امروز تلفیق، همه وزارتخانهها، شرکتهای دولتی و صندوق توسعه ملی مکلفند ارز دریافتی خود را به نرخ مرجع از طریق بانک مرکزی به ریال تبدیل کنند.


http://images.boursy.com/imported/2012/04/680.jpg
علی اصغر یوسف نژاد در گفتوگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس اظهار داشت: بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق، تمام وزارتخانهها، صندوق توسعه ملی و شرکتهای دولتی از جمله شرکتهای تابعه وزارت نفت مکلفند ارز دریافتی خود را به نرخ مرجع از طریق و با هماهنگی بانک مرکزی به ریال تبدیل کنند.
وی تصریح کرد: این تصمیم در جلسه امروز کمیسیون تلفیق با حضور وزیر نفت اتخاذ و در لایحه بودجه 91 لحاظ شد.

جعفرزاده
۱۳۹۱/۰۱/۲۸, ۱۳:۱۶
هم اکنون دلار 1800 تومان شد.

کيانوش
۱۳۹۱/۰۱/۲۸, ۱۳:۲۱
فردا دوباره شرکتهاي صادر کننده و انهايي که درامد ارزي دارند صف خريد سنگين خواهند شد.
مثل فراوري با 250درصد تعديل مثبت سود درسال 91
پتروشيميها-معدنيها-و....
ديروز صرافيها ميگفتند کف دلار 1750 تومان هست.

daryadel120
۱۳۹۱/۰۱/۲۸, ۱۳:۲۹
فردا دوباره شرکتهاي صادر کننده و انهايي که درامد ارزي دارند صف خريد سنگين خواهند شد.
مثل فراوري با 250درصد تعديل مثبت سود درسال 91
پتروشيميها-معدنيها-و....
ديروز صرافيها ميگفتند کف دلار 1750 تومان هست.

متاسفم برای یه سری سرمایه گذار غیر منطقی و جوگیر که بدون در نظر گرفتن معادلات اثبات شده ی اقتصادی و اینکه نرخ تورم و نرخ بهره در کشور ما بالاتر است می آیند و می گویند که دلار پایین می رود و از این حرفا.... در صورتی که این وسط واردکنندگان اجازه نخواهند داد دلار پایین بیاید و از هر فرصتی برای جم کردن دلار ارزان استفاده خواهند کرد... حتما می دانید که دلار 1226 تومنی را فقط به کالاهای اساسی می دهند...

meysam_sh_2020
۱۳۹۱/۰۱/۲۸, ۱۳:۳۱
فردا دوباره شرکتهاي صادر کننده و انهايي که درامد ارزي دارند صف خريد سنگين خواهند شد.
مثل فراوري با 250درصد تعديل مثبت سود درسال 91
پتروشيميها-معدنيها-و....
ديروز صرافيها ميگفتند کف دلار 1750 تومان هست.

فردا رو خوب اومدی :d

جعفرزاده
۱۳۹۱/۰۱/۲۸, ۱۳:۳۸
بهمنی رفته امریکا دلالان چه کارهایی که نمیکنند.

بابي چارلتون
۱۳۹۱/۰۱/۲۸, ۱۳:۵۹
بهمنی رفته امریکا دلالان چه کارهایی که نمیکنند.

وقتي هم بود کاري نميکرد اين بهمني =))=))

roohe-khashen
۱۳۹۱/۰۱/۲۸, ۱۴:۲۳
بنده چی گفتم!!!اون خلعی که با دلار های 2000 تومانی در صنعت کشور ایجاد شده حالا حالا ها باید اقتصاد بکشد دلار به بیش از 1800 هم خواهد رسید

جعفرزاده
۱۳۹۱/۰۱/۲۸, ۱۴:۴۰
دلار 1790 تومان

داروساز
۱۳۹۱/۰۱/۲۸, ۱۴:۴۶
دو سناریو برای دلار داریم در سناریو اول افت مقطعی تا 1650-1600 و حتی با توجه به مذاکرات 3 خرداد افت 1450 رو می تونیم داشته باشیم در حالت دوم با توجه به مقاومت بازار ارز مدتی نوسان در محدوده 1700-1800 ولی در هر حالت به گمان اکثر دوستان صاحب نظر در میان مدت دلار صعودی خواهد بود... به قول بزرگی بعد از جنگ دلار 700 تومان شد 70 تومان ولی دوامی نداشت....

جعفرزاده
۱۳۹۱/۰۱/۲۸, ۱۴:۴۹
نظر سنجی از کاربران فعال : امروز صرافها قیمت دلار و سکه امامی را بالا بردند و از ان طرف فردا سری اول پیش فروشها عرضه میگردد. حال اگر امروز هم افت قیمت نقدی داشتیم ایا باز مردم سکه ها را تحویل میگرفتند یا اینکه به خود بانک میفروختند و یا با اوراق تعویض میکردند؟؟؟؟ حالا که امروز قیمتها حدودا مناسب میباشد ایا مردم سکه ها تحویل گرفته و در بازار با سود 100 هزار تومانی بر هر یک عدد میفروشن یا اینکه باز فردا قیمت نقدی پایین میاورند و خریداران پیش فروش در بلا تکلیفی بسر میبرند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کيانوش
۱۳۹۱/۰۱/۲۸, ۱۴:۵۳
متاسفم برای یه سری سرمایه گذار غیر منطقی و جوگیر که بدون در نظر گرفتن معادلات اثبات شده ی اقتصادی و اینکه نرخ تورم و نرخ بهره در کشور ما بالاتر است می آیند و می گویند که دلار پایین می رود و از این حرفا.... در صورتی که این وسط واردکنندگان اجازه نخواهند داد دلار پایین بیاید و از هر فرصتی برای جم کردن دلار ارزان استفاده خواهند کرد... حتما می دانید که دلار 1226 تومنی را فقط به کالاهای اساسی می دهند...
بله مي دانم.
و مي دانم که شرکتهاي صادراتي دارند دلار را تو بازار ازاد مي فروشند.
بخاطر همين است که بجاي خريد دلار و سکه بايد شرکتهاي صادر کننده را خريد.
مثل پتروشيميها که ديگه مشکل تحريم هم ندارند
مثل مثلث روي کروي باما فراور
مثل فمل ومعادن چادر کگل
مثل تک سهمهايي همچون ...

کيانوش
۱۳۹۱/۰۱/۲۸, ۱۴:۵۶
دو سناریو برای دلار داریم در سناریو اول افت مقطعی تا 1650-1600 و حتی با توجه به مذاکرات 3 خرداد افت 1450 رو می تونیم داشته باشیم در حالت دوم با توجه به مقاومت بازار ارز مدتی نوسان در محدوده 1700-1800 ولی در هر حالت به گمان اکثر دوستان صاحب نظر در میان مدت دلار صعودی خواهد بود... به قول بزرگی بعد از جنگ دلار 700 تومان شد 70 تومان ولی دوامی نداشت....
گمان نکنم دلار فعلا از 1900 تومان بالاتري داشته باشد چون بزودي فروش ارز صادراتي شرکتها قطعيت خواهد يافت لذا عرضه در بازار زياد خواهدشد.بنابر اين بهترين کار خريد سهام شرکتهاي صادر کننده هست.

داروساز
۱۳۹۱/۰۱/۲۸, ۱۵:۱۰
گمان نکنم دلار فعلا از 1900 تومان بالاتري داشته باشد چون بزودي فروش ارز صادراتي شرکتها قطعيت خواهد يافت لذا عرضه در بازار زياد خواهدشد.بنابر اين بهترين کار خريد سهام شرکتهاي صادر کننده هست.

من هم کاملا موافقم.

bahary
۱۳۹۱/۰۱/۲۸, ۱۶:۳۸
دلار فعلا تا دور بعدی مذاکرات در سوم خرداد بین 19000-16500 ریال نوسانی خواهد بود.


http://www.up98.org/upload/server1/02/i/75cxt5h1ax56txd57u4a.jpg (http://www.up98.org/)

بابک 52
۱۳۹۱/۰۱/۲۸, ۱۶:۴۶
نرخ ارز (اسکناس)
فروش
خرید1795
1775

دلار آمریکا2390

2360
یورو


2880
2830
پوند انگلیس1830
1790
دلار کانادا1870

1820
دلار استرالیا


490
480

درهم امارات


224
216
ین ژاپن262
252
کرون سوئد308
298
کرون نروژ310
300
کرون دانمارک

بابک 52
۱۳۹۱/۰۱/۲۸, ۱۶:۴۸
نرخ سکه
فروش
خرید
97000
92000
یک گرمی


174000
169000
ربع سکه


342000
335000
نیم سکه


684000
674000
سکه امامی


684000
674000
سکه بهار آزادی


170000
166000
ربع سکه (زیر 86)


339000
334000
نیم سکه (زیر 86)


678000
669000
سکه امامی (زیر 86)طلا
67600
گرم301000
297000
مظنه هر مثقال

ata007
۱۳۹۱/۰۱/۲۸, ۱۷:۱۷
میبینم که یک عده جو گیر دیروز خوب به مالشون آتیش زدن قیمت امروز و داشته باشن تا بعد.......

bahary
۱۳۹۱/۰۱/۲۸, ۱۷:۲۶
میبینم که یک عده جو گیر دیروز خوب به مالشون آتیش زدن قیمت امروز و داشته باشن تا بعد.......

بدتر از آن کسانی که امروز سهمهایی مثل فاسمین و کروی و ومعادن و ...... را روی منفی 4 فروختند! و فردا باید تو صف خرید 8 درصد بالاتر جایگزین کنند! ای وای من ! ای وای من !

ata007
۱۳۹۱/۰۱/۲۸, ۱۷:۳۲
بدتر از آن کسانی که امروز سهمهایی مثل فاسمین و کروی و ومعادن و ...... را روی منفی 4 فروختند! و فردا باید تو صف خرید 8 درصد بالاتر جایگزین کنند! ای وای من ! ای وای من !
احمد عزیز اون دیگه واویلا میشه 4%- منفی بده فردا همون سهم رو 4%+ بخری ;;) :d

mavi_deniz
۱۳۹۱/۰۱/۲۸, ۱۷:۳۸
با سلام
نظر شخصی:
با بازار سهام کاری ندارم ولی روند دلار همچنان ریزشی هست و این امکان هم وجود دارد که میتونه قیمت دلار سقوط کنه اما بورس صعود رو در پیش بگیره !!!!

مصطفی مصری پور
۱۳۹۱/۰۱/۲۸, ۱۹:۲۶
این قیمت سکه خیلی جذابه

واقعا جذاب بود و خرید هم کردیم.
امروز هم که الان چک کردم دیدم سکه رشد داشته.
خوب بازی میدن مردمو.

http://www.mazanex.com/

مصطفی مصری پور
۱۳۹۱/۰۱/۲۸, ۱۹:۲۹
نظر سنجی از کاربران فعال : امروز صرافها قیمت دلار و سکه امامی را بالا بردند و از ان طرف فردا سری اول پیش فروشها عرضه میگردد. حال اگر امروز هم افت قیمت نقدی داشتیم ایا باز مردم سکه ها را تحویل میگرفتند یا اینکه به خود بانک میفروختند و یا با اوراق تعویض میکردند؟؟؟؟ حالا که امروز قیمتها حدودا مناسب میباشد ایا مردم سکه ها تحویل گرفته و در بازار با سود 100 هزار تومانی بر هر یک عدد میفروشن یا اینکه باز فردا قیمت نقدی پایین میاورند و خریداران پیش فروش در بلا تکلیفی بسر میبرند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بنظر من حتی اگر سناریو اول شما(افت سکه در امروز) هم اتفاق می*افتاد بازهم کسی سکه رو نزد بانک گرو نمیذاشت تا با اوراق تعویض کنه.
تورم انتظاری مردم حتی در حال حاضر که سیگنالهایی از مذاکرات صادر شده بالای 20 درصده و همه توقع دارن سکه رو تا آخر سال یک میلیون بفروشن( البته این فقط یه مثاله و تایید هدف قیمتی سکه نیست) پس بعید بنظر میرسه اعتماد مردم به بانک در اون حد باشه که بجای سکه ،اوراق تحویل بگیرن.

مجیدشمسعلی
۱۳۹۱/۰۱/۲۹, ۱۰:۰۳
http://www.mazanex.com/

بابک 52
۱۳۹۱/۰۱/۲۹, ۱۱:۰۸
نرخ ارز (اسکناس)
فروش
خرید1785
1755

دلار آمریکا2385

2340
یورو


2880
2820
پوند انگلیس1840
1790
دلار کانادا1870

1820
دلار استرالیا


490
477

درهم امارات


224
215
ین ژاپن262
250
کرون سوئد308
295
کرون نروژ310
298
کرون دانمارک

بابک 52
۱۳۹۱/۰۱/۲۹, ۱۱:۰۹
نرخ سکه
فروش
خرید97000
92000
یک گرمی174000
168000
ربع سکه342000
334000
نیم سکه684000
668000
سکه امامی682000
668000
سکه بهار آزادی170500
166000
ربع سکه (زیر 86)


341000
333000
نیم سکه (زیر 86)


681000

666000
سکه امامی (زیر 86)طلا67400

گرم302000

296000
مظنه هر مثقال

مات
۱۳۹۱/۰۱/۲۹, ۱۲:۰۷
اخلال در سیستم برخی شعب و عدم عرضه سکههای پیشفروش شده بر اساس مشاهدات خبرنگار فارس، اخلال در سیستم بانکی برخی شعب موجب عدم عرضه سکههای پیشفروش شده به مردم شده است.


به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس "توانا" علیرغم ابلاغ دستورالعمل بانک مرکزی مبنی بر عرضه سکههای پیش فروش شده و ابلاغ بانک ملی به شعب موردنظر به دلیل اخلال در سیستم سکه های پیش فروش شده تا کنون عرضه نشده است.

به گزارش خبرنگار فارس، یکی از کارمندان یکی از شعب بانک ملی در گفتوگو با خبرنگار فارس گفت:از ابتدای صبح تا کنون هیچگونه سکهای عرضه نشده و دلیل آن اخلال در سیستم بانکی بوده است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تا کنون افرادی برای دریافت سکه مراجعه کرده اند گفت:بله؛ عدهای مراجعه کردهاند اما به آنها اعلام کردیم که به دلیل اخلال در سیستم فعلا سکهای عرضه نمیشود.

انتهای پیام/ح


©2012 Fars News Agency. All Rights Reserved

daryadel120
۱۳۹۱/۰۱/۲۹, ۱۲:۱۵
این روزها بخرید ولی گران نخرید... چون چیزی که زیاده سکه!!!

تمام
۱۳۹۱/۰۱/۲۹, ۱۲:۲۰
سکه ها داده شده؟؟؟

jey53
۱۳۹۱/۰۱/۲۹, ۱۲:۲۳
خيـــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــر


این روزها بخرید ولی گران نخرید... چون چیزی که زیاده سکه!!!

وحید 20
۱۳۹۱/۰۱/۲۹, ۱۳:۵۰
کسانی که امروز سکه تحویل می گیرند چقدر سود می کنند؟ (http://www.asriran.com/fa/news/210072/%DA%A9%D8%B3%D8%A7%D9%86%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D8%A7%D9%85%D8%B1%D9%88%D8%B2-%D8%B3%DA%A9%D9%87-%D8%AA%D8%AD%D9%88%DB%8C%D9%84-%D9%85%DB%8C-%DA%AF%DB%8C%D8%B1%D9%86%D8%AF-%DA%86%D9%82%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D9%88%D8%AF-%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF)
البته این عرضه امروز کمی تأخیر داشت و ساعتی طول کشید تا به گفته متصدیان بانک ملی موارد احراز هویت متقاضیان، نحوه واگذاری مسكوك طلا به متقاضیان و روشهای جایگزین از سوی بانک مرکزی ابلاغ شد.
http://poolnews.ir/files/fa/news/1391/1/29/42985_394.jpg (http://poolnews.ir/) عرضه سکه به کسانی که آن را چهارماه قبل، پیش خرید کرده بودند، امروز آغاز شد. البته این عرضه امروز کمی تأخیر داشت و ساعتی طول کشید تا به گفته متصدیان بانک ملی موارد احراز هویت متقاضیان، نحوه واگذاری مسكوك طلا به متقاضیان و روشهای جایگزین از سوی بانک مرکزی ابلاغ شد.

به گزارش عصرایران (http://www.asriran.com/)، شعب بانك ملی امروز سكه های پیش فروش تمام بهار آزادی را كه با قیمت 546 هزار تومان - بدون محاسبه مالیات بر ارزش افزوده - چهار ماه پیش فروخته شده بود، به خریداران تحویل می دهند.

یعنی این سکه ها با 27 هزار و سیصد تومان مالیات بر ارزش افزوده سرجمع 573 هزار و سیصد تومان برای تحویل گیرندگان تمام می شود که با توجه به قیمت 682 هزار تومان سکه که برای امروز توسط بانک مرکزی اعلام شده است، 108 هزار و هفتصد تومان سود می کنند.

ابلاغیه بانک مرکزی درباره عرضه امروز بدین شرح است:

احراز هویت متقاضیان

- واگذاری مسكوك طلا صرفا به شخصی كه مشخصات هویتی وی بر روی رسید پیش خرید مسكوك طلا درج گردیده است انجام پذیرد.

- احراز هویت فرد متقاضی كه شامل بررسی مشخصات هویتی وی از قبیل نام و نام خانوادگی، شماره ملی، تاریخ تولد، شماره شناسنامه و نام پدر است باید از طریق رؤیت اصل كارت ملی و رسید پیش خرید مسكوك طلا و تطابق موارد مندرج در آن ها صورت پذیرد.

- تأیید اصالت و صحت رسید پیش خرید و احراز هویت شخص متقاضی بر عهده آن بانك میباشد.

نحوه واگذاری مسكوك طلا به متقاضیان

- بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران با توجه به مشاهده نواقصی در خصوص ثبت مشخصات هویتی متقاضیان در برخی رسیدهای پیش خرید، متقاضیانی را مجاز به تحویل مسكوك طلا میداند كه مشخصات آنها بدون مغایرت در سامانه پیش فروش سكه موجود در شبكه امن بین بانكی (به نشانی portal.pbn.net)، ثبت شده باشد.

- با عنایت به ارزش بالای مسكوك طلا و توجه ویژه به مسائل و معضلات امنیتی كه ممكن است در ارتباط با تحویل و انتقال مسكوك طلا برای متقاضیان به وجود آید، آن بانك موظف است ترتیباتی اتخاذ نماید تا بر اساس گزارشات موجود در سامانه فوقالذكر، تحویل مسكوك طلا برای متقاضیانی كه مبادرت به پیش خرید مسكوك طلا به تعداد 100 قطعه و یا كمتر نمودهاند، صرفاً از طریق شعبه صادركننده و برای متقاضیانی كه بیش از 100 قطعه پیش خرید نمودهاند از طریق سرپرستی امور شعب بانك ملی ایران كه شعبه صادركننده تحت نظر آن سرپرستی میباشد و با لحاظ نمودن موارد امنیتی مناسب انجام پذیرد.

- آن بانك موظف است در موعد مقرر پس از اخذ مالیات بر ارزش افزوده، به میزان پنج (5) درصد مبلغ مندرج در رسید پیش خرید، اقدام به ثبت اطلاعات مورد نیاز در سامانه مذكور و تحویل مسكوك طلا به متقاضیان نماید.

- آن بانك موظف است بر اساس اطلاعات موجود در سامانه پیش فروش سكه، از واگذاری مسكوك طلا به متقاضیانی كه اطلاعات آنها از نظر بانك مركزی دارای نقص بوده اكیداً خودداری نماید.

متصدی شعبه موظف است به منظور رفع نواقص ثبتی مزبور، مشتریان را به مسئول مجاز معرفی شده جهت انجام اصلاحات در شعبه معرفی نموده تا پس از رفع نقص موصوف در سامانه مذكور امكان واگذاری مسكوك طلا مهیا گردد.

همچنین لازم است اصلاحات صورت پذیرفته در سامانه ثبت گردد تا امكان اخذ گزارشات مورد نیاز در این خصوص نیز فراهم شود.

روشهای جایگزین

آن بانك میتواند علاوه بر تحویل عین مسكوك طلا، استفاده از یك یا تركیبی از روشهای جایگزین زیر را نیز به متقاضیان پیشنهاد نماید:

1- دریافت وجه نقد، معادل ارزش مسكوك پیش خرید شده به نرخی كه روزانه از سوی بانك مركزی به آن بانك اعلام میگردد.

در این روش با عنایت به این كه فرآیند انجام معامله فروش مسكوك طلا تكمیل نگردیده و مسكوك موضوع معامله تحویل نگردیده است، لذا نیازی به پرداخت مالیات بر ارزش افزوده نیز نمیباشد.

2- دریافت حواله مسكوك طلای بانك مركزی به جای مسكوك طلای پیش خرید شده.

در این روش نیز به دلیل ذكر شده در بند 1 فوق، نیازی به پرداخت مالیات بر ارزش افزوده نمیباشد.

حواله موصوف از ویژگی های زیر برخوردار میباشد:

2-1- هر حواله معادل یك قطعه سكه طلای بهار آزادی تصویر حضرت امام خمینی(ره) بوده و از موارد امنیتی ضد جعل مناسبی برخوردار میباشد.

2-2- حواله مزبور به صورت بینام بوده و در خارج از بانك قابلیت نقل و انتقال به غیر را دارد، بنا بر این دارنده حواله، مالك آن محسوب میگردد.

2-3- مدت اعتبار پذیرش حوالهها در تمامی شعب آن بانك تا پایان سال 1391 میباشد و پس از اتمام مدت مزبور حوالههای یاد شده صرفاً در شعبه صادركننده دارای اعتبار میباشند.

آن بانك موظف است در زمان صدور حواله، روی آن را به مهر شعبه و تاریخ صدور، ممهور نماید.

حوالههای صادره صرفاً در شعبه صادركننده و پس از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده به میزان پنج (5) درصد نسبت به مبلغ مندرج در رسید پیش خرید، قابل تبدیل به مسكوك طلا میباشند.

همچنین حوالههای صادره در تمامی شعب بانك ملی ایران، بدون نیاز به پرداخت مالیات بر ارزش افزوده قابل باز خرید به نرخی كه بانك مركزی به صورت روزانه به بانك ملی ایران اعلام مینماید، میباشند.

3- دریافت اوراق گواهی سپرده مدتدار ویژه سرمایهگذاری (عام) بانك ملی ایران به ازای مبلغ مشخصی از وجوه واریز شده بابت پیش خرید مسكوك طلا كه به درخواست متقاضیان عرضه میگردد. اوراق مزبور از ویژگیهای زیر برخوردار میباشد:

3-1- با نام، دو ساله و فاقد كوپن سود علیالحساب؛

3-2- نرخ سود علیالحساب 20 درصد در سال، معاف از مالیات و دارای برگة تسویه نهایی؛

3-3- حداكثر سقف قابل انتشار برای متقاضیان متناسب است با مجموع وجوه واریز شده بابت پیش خرید مسكوك طلا؛

3-4- تاریخ انتشار درج شده بر روی اوراق از آغاز طرح پیش فروش 29 آذر ماه 90 لغایت روز پایانی طرح مذكور 28 اسفند ماه 90 متناسب با زمان پیش خرید

3-5- زمان عرضه اوراق از تاریخ دوم اردیبهشت ماه سال جاری و به مدت 15 روز كاری (پایان روز 19/2/1391) میباشد.

در این روش نیز به دلایلی كه پیش از این بیان گردید، نیازی به محاسبه و پرداخت مالیات بر ارزش افزوده، از طرف متقاضیان نمیباشد.

پرداخت سود علیالحساب صرفاً بر عهده آن بانك بوده و از تاریخ واریز وجه بابت پیش خرید مسكوك طلا، محاسبه و با نظر متقاضی به صورت نقدی یا واریز به حساب متمركز معرفی شده نزد هر یك از بانكهای عضو شتاب در مقاطع ماهانه پرداخت میگردد.

صدور اوراق مذكور برای دارندگان رسیدهای پیش خریدی كه سررسید واگذاری آنها فرا نرسیده باشد نیز امكانپذیر میباشد.

همچنین لازم است در زمان صدور اوراق مزبور سود مدت زمان سپری شده از روز واریز وجه به صورت روزشمار محاسبه و به متقاضی پرداخت گردد.

جعفرزاده
۱۳۹۱/۰۱/۲۹, ۱۴:۲۷
سکه امامی 695 تومان و دلار 1805 تومان شده است.

جعفرزاده
۱۳۹۱/۰۱/۲۹, ۱۴:۳۰
دلار 1805 تومان در بازار ازاد تهران میباشد . ضمنا بودجه سال 91 را که دولت به مجلس داده است پس از بررسی بسیار و تلاشهای بی نظر مجلس قیمت دلار را 1226 تومان برای بودجه 91 تصویب کرد.

تمام
۱۳۹۱/۰۱/۲۹, ۱۴:۳۰
به نظرم بازار از ترس این که دولت سکه عرضه نکنه اول صبح قیمت سکه رو بالا برد چون اول صبحی سکه به کسی ندادند ولی الان که دارن کم کم سکه میدن ترس بازار ریخته و قیمت داره افت میکنه

وحید 20
۱۳۹۱/۰۱/۲۹, ۱۴:۳۵
مفتح در نشست خبری:
(http://www.icana.ir/NewsPage.aspx?NewsID=194298)دلار ۱۲۲۶ تومان در بودجه ۹۱ بسته شد (http://www.icana.ir/NewsPage.aspx?NewsID=194298)
سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس از تصویب نرخ ارز ۱۲۲۶ تومانی در لایحه بودجه ۹۱ خبر داد و افزود: ۱۰ درصد از صندوق توسعه ملی به صورت ارزی و یا ریالی در اختیار بخش صنعت و معدن به استثنای بخش مسکن قرار می گیرد.
به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، محمدمهدی مفتح در حاشیه نشست علنی امروز (سه شنبه ۲۹ فروردین) مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران در تشریح آخرین مصوبات کمیسیون تلفیق با اشاره به بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه ۹۱ از سوی این کمیسیون بیان کرد: براساس مصوبه تلفیق سازمان امور دانشجویان می تواند ۲۳۱ میلیارد ریال درآمد کسب کند که این درآمد از طریق خرید تعهدات آموزش رایگان و همچنین تعهدات مستنکفین بورس با هزینه های شخصی و جرایم آن و همچنین برگزاری آزمون زبان خارجه برای متقاضیان تحصیل در خارج از کشور به دست می آید. نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین درآمد حاصل از سوءتبلیغ و خدمات تهدیدکننده سلامت به میزان ۲۰۰ میلیارد ریال پیش بینی شد. در برنامه پنجم توسعه نیز برای تبلیغ خدمات و کالاهایی که برای سلامتی مضر هستند، جرایمی پیش بینی شده بود. این عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس هشتم با بیان اینکه مقرر شد تعرفه تمدید پروانه وکلای دادگستری ۲۰ درصد افزایش پیدا کند، تصریح کرد: در مصوبه دیگری کمیسیون نسبت به محل مصرف منابع صندوق توسعه ملی تجدیدنظر کرد. وی ادامه داد: بر اساس برنامه پنجم توسعه منابع صندوق توسعه ملی باید به صورت ارزی به درخواست کنندگان پرداخت و به صورت ارزی پس گرفته شود، به استثنای بخش کشاورزی که حداکثر ۱۰ درصد از صندوق توسعه ملی را به صورت ریالی می تواند دریافت کند. این نماینده مجلس هشتم با بیان اینکه مقرر شد در سال ۹۱ ماده ۹۴ برنامه پنجم در مورد صندوق توسعه ملی تغییر کند، افزود: ۱۰ درصد از صندوق توسعه ملی به صورت ارزی و یا ریالی می تواند در اختیار بخش صنعت و معدن به استثنای بخش مسکن قرار بگیرد و همچنین ۱۸ درصد از منابع این صندوق تنها به صورت ارزی در اختیار پیمانکاران بخش غیردولتی که در حوزه های بالادستی نفت و گاز فعالیت می کنند با تضمین شرکت ملی نفت ایران و با سود حداقل ۸ درصد بتواند تخصیص پیدا کند. مفتح یادآور شد: از ۱۰ درصد کشاورزی و ۱۰ درصد صنعت و معدن که تصویب شد، ۳ درصد از طریق کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی در اختیار طرح های مددجویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی قرار بگیرد. وی با اشاره به مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق تصریح کرد: مقرر شد درآمدی را که دولت برای بودجه عمومی کشور که به طور خاص برای نفت و گاز پیش بینی کرده همان رقم را کمیسیون تصویب کرد که آن رقم ۵۶ هزار میلیارد است. سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس هشتم با بیان اینکه در مصوبه دیگر مقرر شد که شرکت ملی نفت و کلیه دستگاه های دولتی که از ارز استفاده می کنند مکلف هستند که ارز خود را با هماهنگی بانک مرکزی و با نرخ این بانک به ریال تبدیل کنند، گفت: در مصوبه دیگری کمیسیون تلفیق بانک مرکزی را مکلف کرد ۲۰ درصد از منابع قرض الحسنه بانک ها را به مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) تخصیص دهد که این کار با معرفی کمیته امداد به مددجویان پرداخت می شود. مفتح همچنین در رابطه با مصوبه کمیسیون تلفیق در مورد تعیین نرخ ارز در لایحه بودجه ۹۱ تصریح کرد: نرخ ارز در لایحه بودجه برای مواردی که نیاز به محاسبه نرخ ارز داریم، همان نرخ ارز مرجع یعنی ۱۲۲۶ تومان تصویب شد، البته براساس برنامه پنجم توسعه رژیم ارزی ما، رژیم شناور مدیریت شده است و بانک مرکزی و دولت مکلف هستند نرخ ارز را در همین محدوده مدیریت کنند، اما ارز را به نرخ روز به فروش برسانند. به گفته عضو هیات رئیسه کمیسیون تلفیق در مورد واگذاری و حق الشرکه مقرر شد برای فروش نقدی ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان و برای واگذاری ها و تهاترها ۲۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تصویب شد./

ata007
۱۳۹۱/۰۱/۲۹, ۱۸:۱۳
آخرین تغییر 3 ساعت و 43 دقیقه قبل
دلار 1800
یورو 2400
پوند 2890
درهم امارات 495
دلار کانادا 1860
لیر ترکیه 1040
رینگیت مالزی 625
یوان چین 295
ریال عربستان 490
دینار کویت 6300
هزار دینار عراق 1450
دلار استرالیا 1904
روپیه هند 36
دلارسنگاپور 1470
کرون سوئد 271
فرانک سوییس 2005
روبل روسیه 62
ریال قطر 504
دینار بحرین 4870
Powerd By:LiveDATA.IR

جعفرزاده
۱۳۹۱/۰۱/۲۹, ۱۸:۱۹
در لحظات پایانی بازار دلار 1800 تومان میباشد . اما طلا حدود 15 دلار سقوط کرد و به قیمت 1641 دلار رسیده است.

احـد
۱۳۹۱/۰۱/۳۰, ۰۵:۴۵
واكنش بازار به تحويل سكهها

دنياي اقتصاد - در اولين روز تحويل سكههاي ثبتنام شده در فاز اول طرح پيشفروش، بازارها روند مثبتي را پشتسر گذاشتند؛ قيمت سكه در بازار نقدي بيش از 10 هزار تومان افزايش داشت و در بازار آتي نيز دامنه نوسان قيمتي در هر يك از سررسيدها سه تا پنج درصد حركت صعودي را تجربه كرد؛ روز گذشته در بازار آتي 19 هزار قرارداد به ارزش 134 ميليارد تومان خريد و فروش شد كه ركورد جديدي در سال جاري به حساب ميآيد. نوسان در تحويل سكههاي پيشفروش شده، تعديل نگاهها در زمينه برخي مسائل غيراقتصادي و ثبات نرخ دلار از دلايل روند مثبت بازار در روز گذشته بوده است. اين در حالي است كه پيش از اين گمان ميشد با آغاز تحويل سكههاي ثبتنامي، قيمتها در بازار ريزش قابل ملاحظهاي داشته باشد؛ اما اتفاقات روز اول تجربه ديگري را رقم زد؛ گرچه برخي مديران بانك مركزي اميدوار هستند با اجراي فراگير تحويل سكهها در روز دوم، روند قيمتي تحت تاثير اين اقدام قرار گيرد. روز اول اجراي پيشفروش بهدليل اختلال در سامانه پيشفروش به طور كامل انجام نشد و با نوسان همراه بود.

جعفرزاده
۱۳۹۱/۰۱/۳۰, ۱۰:۱۳
امروز از اول صبح تحویل سکه ها در بانک ملی شروع شده است.

تمام
۱۳۹۱/۰۱/۳۰, ۱۰:۴۱
دوستان در خرید طلا دقت کنید احتمال داره طلای 18 عیار بخواد یه بوسه خدا حافظی زیر مثلث بزنه و بره برای 55 هزارتومان

http://images.boursy.com/imported/2012/04/759.jpg (http://up.vatandownload.com/)

وحید 20
۱۳۹۱/۰۱/۳۰, ۱۱:۰۳
انتقادهای ارزی سازمان بازرسی از بانک مرکزی/ دلایل 6 گانه گرانی ارز (http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1579941)سازمان بازرسی کل کشور با بررسی علل نوسانات ارزی، از سیاستهای ارزی سال گذشته بانک مرکزی انتقاد و اعلام کرد: تصمیم بانک مرکزی برای افزایش یک باره نرخ مرجع ارز کارشناسی نبود.


به گزارش خبرنگار مهر، سازمان بازرسی کل کشور علل نوسانات نرخ ارز در نیمه اول سال 1390 و اقدامات بانک مرکزی را در این خصوص بررسی کرد.
در این گزارش علاوه بر تصمیمها و مدیریت ناصحیح در کنترل نرخ ارز، از مواردی چون نوسانات جهانی نرخ ارز، بالاتر بودن نرخ تورم داخلی از نرخ تورم جهانی، قانون هدفمند کردن یارانهها، بسته سیاستی نظارتی بانک مرکزی و تحولات بین المللی به عنوان علل نوسانات نرخ ارز یاد شده است.
بانک مرکزی تصمیم کارشناسی نگرفت
در گزارش سازمان بازرسی کل کشور آمده است: بند (الف) از ماده 41 قانون برنامه چهارم توسعه و بند (ج)از ماده 81 قانون برنامه پنجم توسعه مقرر نموده است نظام ارزی کشور به صورت "شناور مدیریت شده" باشد و همچنین براساس جدول شماره 7 قانون برنامه چهارم توسعه و بند (ج) ماده 81 قانون برنامه پنجم توسعه، هر ساله باید به میزان شکاف میان تورم داخلی و خارجی به نرخ ارز اضافه شود. برخلاف صراحت قانونی و این موضع که همواره تقاضای ارز بیش از ارز حاصل از صادرات غیر نفتی بوده است، بانک مرکزی به عنوان عرضه کنده انحصاری ارز در بازار، اقدامی در راستای افزایش نرخ ارز متناسب با اختلاف میان تورم داخلی و جهانی صورت نداده است.
براساس بررسیهای صورت گرفته، تصمیم بانک مرکزی بر افزایش یک باره نرخ مرجع ارز (در 18/3/1390)، مستند به گزارش کارشناسی نیست. از سوی دیگر، بانک مرکزی مستندات و مدارک لازم مبنی بر نحوه تنظیم بازار ارز بر اساس نظام ارزی "شناور مدیریت شده" و نحوه محاسبه و تعیین نرخ مرجع ارز را ارایه ننموده است.
در این گزارش تصریح شده است: با توجه به افزایش شکاف میان نرخ مرجع ارز و نرخ بازاری آن، بانک مرکزی در تاریخ 18/3/1390 اقدام به افزایش نرخ مرجع ارز از 10.599 ریال به 11.717 ریال کرد. با این اقدام، هر چند در کوتاه مدت اختلاف میان این دو نرخ کاهش یافت اما از زمان کاهش تدریجی نرخ مرجع ارز توسط بانک مرکزی، اختلافها بیشتر شد. لذا سیاست بانک مرکزی به منظور کاستن از شکاف میان این دو نرخ، موفق نبوده است.
دلایل مختلفی نظیر نوسانات جهانی نرخ ارز، بالاتر بودن نرخ تورم داخلی از نرخ تورم جهانی، قانون هدفمند کردن یارانهها، بسته سیاستی- نظارتی بانک مرکزی در سال 1390 و تحولات بین المللی از عوامل اثرگذار بر عرضه و تقاضای ارز و همچون نوسانات قیمتی آن در سال 1390 بود.
بانک مرکزی از شوک درمانی بپرهیزد
در گرازش سازمان بازرسی کل کشور پیشنهاد شده است: بانک مرکزی ضمن پرهیز از اقدامهایی نظیر شوک درمانی در بازار ارز که موجب ایجاد التهاب در این بازار و به تبع آن سایر بخشهای اقتصاد میشود، مطابق بند (ج) از ماده 81 قانون برنامه پنجم توسعه، سیاست مدیریت شناور در بازار ارز را اجرایی نمایند هر سال ه به میزان شکاف میان تورم داخلی و خارجی، به نرخ ارز اضافه نماید تا افزایش یکباره نرخ ارز و آثار مخرب آن در اقتصاد جلوگیری شود.
پیش از این، مصطفی پورمحمدی رئیس سازمان بازرسی کل کشور در پاسخ به سئوالی در خصوص تهیه گزارش درباره بازار سکه و ارز گفته بود: ما گزارشهایی تهیه کردیم و تذکر دادیم، اما فکر میکنیم موضوع سکه و ارز جزو موضوعات کاملا اجتماعی ـ روانی است.
در همین حال، کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در سال گذشته در نامه هایی جداگانه به وزارت اطلاعات، سازمان بازرسی و 4 نهاد دیگر خواستار ارائه تمام اطلاعات این نهادها در مورد وضعیت بازار ارز کشور شده بود.

جعفرزاده
۱۳۹۱/۰۱/۳۰, ۱۱:۲۵
حسینی وزیر اقتصاد در رسانه ها اعلام کرد سیاست سال 91 پایین اوردن قیمت دلار ازاد نزدیک به قیمت 1226 مرجع میباشد.

bahary
۱۳۹۱/۰۱/۳۰, ۱۱:۳۳
حسینی وزیر اقتصاد در رسانه ها اعلام کرد سیاست سال 91 پایین اوردن قیمت دلار ازاد نزدیک به قیمت 1226 مرجع میباشد.

اگر توانستند و شد ما هم براشون کف قشنگه را میزنیم. البته آرزو بر پهلوانا عیب نیست.

ماهور
۱۳۹۱/۰۱/۳۰, ۱۱:۳۸
تاثير عرضه سكه هاي پيش فروشي و مذاكرات1+5 بر بازار طلاو ارز

مذاكرات 1+5 نخستين تاثير خود را در كاهش نرخ دلار آمريكا در بازار ايران نشان داد و از سه روز پيش قيمت دلار و در پي آن نرخ طلا كاهش يافت. امروز هم بخشي از سكه هاي پيش فروش شده به خريداران تحويل داده شد. اين درحالي است كه در نيمه دوم ماه جاري قيمت جهاني طلا هم سير نزولي را طي ميكرده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، پس از روانه شدن سرمايه هاي سرگردان جامعه به سوي طلا و سكه، حدود يك سال است كه بازار طلا و سكه اسير تلاطم هاي شديد نوسان قيمت از دو تا 200 هزار تومان شده است و اين بيثباتي در سال گذشته پس از طلا، گريبانگير ارز شد.

شعار تك نرخي كردن ارز در سال گذشته براي اولين بار بيان نشد، اما براي نخستين بار به گونهاي به مرحله اجرا رسيد. بانك مركزي نرخ يگانه ارز را 1226 تومان مشخص كرد، اما در پي تك نرخي شدن دلار، مردم عادي قادر به خريد دلار نبودند و تنها مسافران، دانشجويان خارج از كشور و تاجران قادر به دريافت دلار به طور قانوني بودند كه همچنان محدوديت اخذ ارز در اين اقشار نيز اعمال ميشد.

ساير متقاضيان ارز كه شامل اين فهرست نبودند، براي خريد دلار مجبور شدند به بازار سياه يا بازار زير زميني مراجعه كنند. پس از تب شديد خريد دلار و سكه كه تا مرز مرگ كنترل بازار پيش ميرفت، اواخر سال گذشته با سياستهاي اتخاذ ظده از سوي دولت اندكي از هيجانات خريد اين دو دارايي كاسته و ثبات نسبي به بازار بازگشت. از سوي ديگر فروش ارز در صرافيها نيز قانونمند شد و صرافان از متهم شدن به فروش ارز قاچاق مبرا شدند.

در سال جديد نيز بازار طلا و ارز روندي نو به نام «كاهش» را در پيش گرفتند. پس از مذاكره 27 فروردين ماه ايران با گروه 1+5 در تركيه، قيمت دلار كاهش يافت و بار ديگر و به طور خوشايندي موجب نزول نرخ طلا و سكه شد؛ به گونهاي كه قيمت سكه در ايران با قيمت جهاني طلا برابر شد.

امروز 29 فروردين ماه نيز بانك مركزي به وعده خود عمل كرد و سكه هاي پيش فروش شده در نوبت نخست را به خريداران واگذار كرد. تاثير چنين عملي از سوي بانك و روان شدن ميزان زيادي سكه به بازار و دستان مردم نيز بر بازار تاثير گذاشته و انتظار ميرود كه طي روزهاي آينده همچنان نرخ طلا كاهش يابد.

اتفاقات مذكور تا حدي به بازار تاثير گذاشتند كه صبح روز گذشته (دوشنبه) سقوط قيمت دلار و سكه رخ داد ونرخ دلار به 1635 تومان و قيمت سكه به 665 هزار تومان رسيد. گرچه اين كاهش قيمت چند ساعتي بيشتر زمان نبرد و دوباره قيمتها به نرخ قبل بازگشت، اما نوسان قيمت به حدي شديد بود كه طلافروشان نيز از ارائه قيمت دقيق خودداري ميكردند.

به گفته طلافروشان، با عرضه سكه هاي پيشفروشي بانكي به بازار قيمت سكه و طلا باز هم كاهش مي يابد.

در حال حاضر قيمت سكه و طلا تغيير چنداني نسبت به ديروز نداشته و سكه طرح قديم امروز در بازار آزاد با قيمت 710 هزار تومان، سكه طرح جديد با نرخ 700هزار تومان، نيم سكه 350 هزار تومان، ربع سكه 180 هزار تومان و سكه گرمي 100 هزار تومان عرضه ميشوند.

بر اين اساس هر گرم طلاي 18 عيار نيز 71 هزار و 500 تومان و هر دلار آمريكا 1800 تومان است.

با توجه به ارزش طلاي ايران و مناسب بودن آن نسبت به قيمت طلا در جهان، قاچاق طلاي ايران نيز موضوعي است كه نميتوان آن را ناديد گرفت. وقتي تعداد زيادي سكه و طلا در دست مردم باشد و عرضه طلا در جامعه زياد شود، فرصتي براي سودجويان و قاچاقچيان طلا فراهم ميشود تا با خريد طلا و قاچاق آن، به نوعي تعيينكننده قيمت در بازار باشند و نرخها را كنترل كنند؛ اتفاقي كه مشابه آن را در سال گذشته شاهد بوديم كه در مقاطعي دست فروشان سكه و دلار بازار طلا و ارز را در دست گرفتند و تعيين كننده قيمت بودند.
http://isna.ir/fa/news/91012910526/%D9%82%D9%8A%D9%85%D8%AA-%D8%B3%D9%83%D9%87-%D9%88-%D8%AF%D9%84%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D9%88%D8%B2%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D8%A2%D9%8A%D9%86%D8%AF%D9%87-%D9%83%D8%A7%D9%87%D8%B4-%D9%85%D9%8A-%D9%8A%D8%A7%D8%A8%D8%AF

naruto
۱۳۹۱/۰۱/۳۰, ۱۱:۴۵
حسینی وزیر اقتصاد در رسانه ها اعلام کرد سیاست سال 91 پایین اوردن قیمت دلار ازاد نزدیک به قیمت 1226 مرجع میباشد.

احتمالا میخواد فنون جدیدی رو رو دلار تست کنه=))
سالتوفیتیله
فیتیله بارانداز
اشگل گربه با مخلوط بزکش!
و یا حمال بند=))
و چوک اسلم(از فنون کشتی کج!)
پهلوون
شوما جیب ملتو نزن،دلار آزاد 1226 تومنی پیشکش:))

ماهور
۱۳۹۱/۰۱/۳۰, ۱۱:۵۳
گزارش ايسنا از نخستين روز تحويل سكه هاي پيش فروش شده

سكه هاي پيش فروش شده در شعب بانك ملي در حال عرضه است، اين سكه ها به صورت باز و بدون بسته بندي خاصي به مشتريان ارائه ميشود. سكههايي كه هم اكنون تحويل خريداران ميشود با قيمت 546 هزار تومان پيش فروش شدهاند.

مشاهدات خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، كه دقايقي پيش در يكي از شعب بانك ملي ايران حضور يافت حاكي از اين است كه سكههاي پيش فروش شده طبق برنامه در اين شعب در حال تحويل به مشتريان است.

در حال حاضر به ازاي هر سكه پنج درصد قيمت پيش فروش ماليات بر ارزش افزوده به صورت نقدي از خريدار دريافت ميشود.

آغاز تحویل سکه های پیش فروش شده

هم اكنون سامانه اي در شعب بانك ملي وجود دارد كه اطلاعات افراد پيش خريدكننده سكه در آن وجود دارد و در هنگام تحويل سكه ها اطلاعات كارت ملي افراد با آن سامانه كنترل ميشود.

در شعبه مورد مراجعه خبرنگار ايسنا به گفته رييس آن امروز بايد حدود 600 قطعه سكه به مشتريان تحويل شود، اما بانك مركزي بيش از هزار و 700 قطعه سكه در اختيار اين شعبه قرار داده است.

در اين شعبه بيشترين تعداد سكه ثبت نامي 346 عدد بوده است. براساس اطلاعيه بانك مركزي سكه هاي ثبت نام شده بيش از صد سكه قطعه توسط سرپرستي شعب ارائه ميشود.

سكه ها بدون محدوديت پيش فروش شدهاند وبرخي اطلاعات حاكي از اين است كه افرادي تا 10 هزار قطعه سكه نيز پيش خريد كردهاند.

با وجود اخطارهاي پليس مبني بر احتمال حضور سارقان در شعب ارائه دهنده سكه ها، مشاهدات خبرنگار ايسنا مورد مشكوكي را در اين مورد نشان نداد.

سكه هاي تحويلشده به بانكها در قالب بستههايي صد قطعهاي است كه بدون بسته بندي خاصي به مشتريان ارائه ميشود.

به گفته مسوولان شعبه حضور مردم در ساعات اوليه كاري بانك براي تحويل سكهها مشهود بوده است همچنين سكه هاي پيش خريد شده هم اكنون در همان شعبههايي كه ثبت نام در آنها صورت گرفته از شنبه تا پنجشنبه هر هفته تحويل ميشود.

به گزارش ايسنا، در حالي كه صبح امروز شعب بانك ملي به دليل عدم ابلاغ بخشنامه، از تحويل سكه هاي پيشفروشي خودداري ميكردند، اما پس از رفع مشكلات تحويل سكه ها آغاز شد.

دستورالعمل نحوه تحویل سکه های پیش فروش شده بانك مركزي به بانک ملی به شرح زير است:

«الف) احراز هويت متقاضيان

1- واگذاري مسکوک طلا صرفاً به شخصي که مشخصات هويتي وي بر روي "رسيد پيشخريد مسکوک طلا" درج گرديده است انجام پذيرد.

2- احراز هويت فرد متقاضي که شامل بررسي مشخصات هويتي وي از قبيل نام و نام خانوادگي، شماره ملي، تاريخ تولد، شماره شناسنامه و نام پدر است بايد از طريق رؤيت اصل کارت ملي و "رسيد پيش خريد مسکوک طلا" و تطابق موارد مندرج در آنها صورت پذيرد.

3- تأييد اصالت و صحت رسيد پيش خريد و احراز هويت شخص متقاضي بر عهده آن بانک مي باشد.

ب) نحوه واگذاري مسکوک طلا به متقاضيان

1- بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران با توجه به مشاهده نواقصي در خصوص ثبت مشخصات هويتي متقاضيان در برخي رسيدهاي پيشخريد، متقاضياني را مجاز به تحويل مسکوک طلا ميداند که مشخصات آنها بدون مغايرت در سامانه پيشفروش سکه موجود در شبکه امن بين بانکي (به نشاني portal.pbn.net)، ثبت شده باشد.

2- با عنايت به ارزش بالاي مسکوک طلا و توجه ويژه به مسائل و معضلات امنيتي که ممکن است در ارتباط با تحويل و انتقال مسکوک طلا براي متقاضيان به وجود آيد، آن بانک موظف است ترتيباتي اتخاذ نمايد تا بر اساس گزارشات موجود در سامانه فوقالذکر، تحويل مسکوک طلا براي متقاضياني که مبادرت به پيش خريد مسکوک طلا به تعداد يکصد (100) قطعه و يا کمتر نمودهاند صرفاً از طريق شعبه صادرکننده و براي متقاضياني که بيش از يکصد (100) قطعه پيش خريد نموده اند از طريق سرپرستي امور شعب بانک ملي ايران که شعبه صادرکننده تحت نظر آن سرپرستي ميباشد و با لحاظ نمودن موارد امنيتي مناسب انجام پذيرد.

3- آن بانک موظف است در موعد مقرر پس از اخذ ماليات بر ارزش افزوده، به ميزان پنج (5) درصد مبلغ مندرج در رسيد پيشخريد، اقدام به ثبت اطلاعات مورد نياز در سامانه مذکور و تحويل مسکوک طلا به متقاضيان نمايد.

4- آن بانک موظف است بر اساس اطلاعات موجود در سامانه پيشفروش سکه، از واگذاري مسکوک طلا به متقاضياني که اطلاعات آنها از نظر بانک مرکزي داراي نقص بوده اکيداً خودداري كند. متصدي شعبه موظف است به منظور رفع نواقص ثبتي مزبور، مشتريان را به مسئول مجاز معرفي شده جهت انجام اصلاحات در شعبه معرفي نموده تا پس از رفع نقص موصوف در سامانه مذکور امکان واگذاري مسکوک طلا مهيا شود. همچنين لازم است اصلاحات صورت پذيرفته در سامانه ثبت گردد تا امکان اخذ گزارشات مورد نياز در اين خصوص نيز فراهم شود.

ج) روشهاي جايگزين آن بانک ميتواند علاوه بر تحويل عين مسکوک طلا، استفاده از يک يا ترکيبي از روشهاي جايگزين زير را نيز به متقاضيان پيشنهاد كند:

1- دريافت وجه نقد، معادل ارزش مسکوک پيشخريد شده به نرخي که روزانه از سوي بانک مرکزي به آن بانک اعلام ميشود. در اين روش با عنايت به اينکه فرآيند انجام معامله فروش مسکوک طلا تکميل نگرديده و مسکوک موضوع معامله تحويل نگرديده است لذا نيازي به پرداخت ماليات بر ارزش افزوده نيز نميباشد.

2- دريافت حواله مسکوک طلاي بانک مرکزي به جاي مسکوک طلاي پيشخريد شده. در اين روش نيز به دليل ذکرشده در بند 1 فوق، نيازي به پرداخت ماليات بر ارزش افزوده نميباشد. حواله موصوف از ويژگي هاي زير برخوردار است:

2-1- هر حواله معادل يک قطعه سکه طلاي بهار آزادي تصوير حضرت امام خميني(ره) بوده و از موارد امنيتي ضدجعل مناسبي برخوردار است.

2-2- حواله مزبور به صورت بينام بوده و در خارج از بانک قابليت نقل و انتقال به غير را دارد بنابراين دارنده حواله، مالک آن محسوب ميشود.

2-3- مدت اعتبار پذيرش حواله ها در تمامي شعب آن بانک تا پايان سال 1391 است و پس از اتمام مدت مزبور حواله هاي يادشده صرفاً در شعبه صادرکننده داراي اعتبار هستند.

آن بانک موظف است در زمان صدور حواله، روي آن را به مهر شعبه و تاريخ صدور، ممهور نمايد. حواله هاي صادره صرفاً در شعبه صادرکننده و پس از پرداخت ماليات بر ارزش افزوده به ميزان پنج (5) درصد نسبت به مبلغ مندرج در رسيد پيشخريد، قابل تبديل به مسکوک طلا ميباشند. همچنين حواله هاي صادره در تمامي شعب بانک ملي ايران، بدون نياز به پرداخت ماليات بر ارزش افزوده قابل بازخريد به نرخي که بانک مرکزي به صورت روزانه به بانک ملي ايران اعلام مينمايد، ميباشند.

3- دريافت اوراق گواهي سپرده مدتدار ويژه سرمايهگذاري (عام) بانک ملي ايران به ازاي مبلغ مشخصي از وجوه واريز شده بابت پيشخريد مسکوک طلا که به درخواست متقاضيان عرضه ميشود. اوراق مزبور از ويژگي هاي زير برخوردار است:

3-1- با نام، دوساله و فاقد کوپن سود عليالحساب؛

3-2- نرخ سود عليالحساب 20 درصد در سال، معاف از ماليات و داراي برگة تسويه نهايي؛

3-3- حداکثر سقف قابل انتشار براي متقاضيان متناسب است با مجموع وجوه واريز شده بابت پيشخريد مسکوک طلا؛

3-4- تاريخ انتشار درجشده بر روي اوراق از آغاز طرح پيشفروش (29/09/1390) لغايت روز پاياني طرح مذکور 28 اسفند 90 متناسب با زمان پيشخريد

3-5- زمان عرضه اوراق از تاريخ دوم ارديبهشت ماه سالجاري و به مدت پانزده (15) روز کاري (پايان روز 19 ارديبهشت 91 است.

در اين روش نيز به دلايلي که پيشاز اين بيان گرديد نيازي به محاسبه و پرداخت ماليات بر ارزش افزوده، از طرف متقاضيان نيست. پرداخت سود علي الحساب صرفاً بر عهده آن بانک بوده و از تاريخ واريز وجه بابت پيشخريد مسکوک طلا، محاسبه و با نظر متقاضي به صورت نقدي يا واريز به حساب متمرکز معرفي شده نزد هر يک از بانکهاي عضو شتاب در مقاطع ماهانه پرداخت ميشود.

صدور اوراق مذکور براي دارندگان رسيدهاي پيش خريدي که سررسيد واگذاري آنها فرا نرسيده باشد نيز امکان پذير است. همچنين لازم است در زمان صدور اوراق مزبور سود مدت زمان سپري شده از روز واريز وجه به صورت روزشمار محاسبه و به متقاضي پرداخت شود.»

وحید 20
۱۳۹۱/۰۱/۳۰, ۱۲:۰۷
نرخ ارز (اسکناس)
(http://www.sarafitehran.com/)
(http://www.sarafitehran.com/)


فروش (http://www.sarafitehran.com/)
خرید (http://www.sarafitehran.com/)

(http://www.sarafitehran.com/)


1850 (http://www.sarafitehran.com/)
1830
(http://www.sarafitehran.com/)
دلار آمریکا
(http://www.sarafitehran.com/)


2475
(http://www.sarafitehran.com/)
2445 (http://www.sarafitehran.com/)
یورو (http://www.sarafitehran.com/)


2980 (http://www.sarafitehran.com/)
2930 (http://www.sarafitehran.com/)
پوند انگلیس
(http://www.sarafitehran.com/)


1920 (http://www.sarafitehran.com/)
1880 (http://www.sarafitehran.com/)
دلار کانادا
(http://www.sarafitehran.com/)


1950
(http://www.sarafitehran.com/)
1910 (http://www.sarafitehran.com/)
دلار استرالیا (http://www.sarafitehran.com/)


502 (http://www.sarafitehran.com/)
492
(http://www.sarafitehran.com/)
درهم امارات (http://www.sarafitehran.com/)


228 (http://www.sarafitehran.com/)
223 (http://www.sarafitehran.com/)
ین ژاپن
(http://www.sarafitehran.com/)


268 (http://www.sarafitehran.com/)
258 (http://www.sarafitehran.com/)
کرون سوئد
(http://www.sarafitehran.com/)


314 (http://www.sarafitehran.com/)
304 (http://www.sarafitehran.com/)
کرون نروژ (http://www.sarafitehran.com/)


317 (http://www.sarafitehran.com/)
307 (http://www.sarafitehran.com/)
کرون دانمارک (http://www.sarafitehran.com/)

جعفرزاده
۱۳۹۱/۰۱/۳۰, ۱۲:۰۸
مثل اینکه فعالان بازار ارز به سخنان وزیر اقتصاد مبنی بر اینکه قیمت ازاد ارز را میخواهد بیاورد پایین هیچ اعتمادی ندارند. دلار امروز همچنان بالا میرود و الان در قیمت 1845 تومان معامله میشود. ببینیم زور وزیر اقتصاد بیشتر است یا فعالان بازار

حامد24
۱۳۹۱/۰۱/۳۰, ۱۲:۱۰
احتمالا میخواد فنون جدیدی رو رو دلار تست کنه=))
سالتوفیتیله
فیتیله بارانداز
اشگل گربه با مخلوط بزکش!
و یا حمال بند=))
و چوک اسلم(از فنون کشتی کج!)
پهلوون
شوما جیب ملتو نزن،دلار آزاد 1226 تومنی پیشکش:))=))

سيد ياسر شريعت
۱۳۹۱/۰۱/۳۰, ۱۲:۱۵
احتمالا میخواد فنون جدیدی رو رو دلار تست کنه=))
سالتوفیتیله
فیتیله بارانداز
اشگل گربه با مخلوط بزکش!
و یا حمال بند=))
و چوک اسلم(از فنون کشتی کج!)
پهلوون
شوما جیب ملتو نزن،دلار آزاد 1226 تومنی پیشکش:))

احتمال زیاد البته فقط می تونه عقربک رو انجام بده! چون الان توسط دلار در حال بارانداز شدنه و با عقربک می تونه دلار رو به پل ببره!:d:d:d

کيانوش
۱۳۹۱/۰۱/۳۰, ۱۲:۲۴
گمان نکنم دلار فعلا از 1900 تومان بالاتري داشته باشد چون بزودي فروش ارز صادراتي شرکتها قطعيت خواهد يافت لذا عرضه در بازار زياد خواهدشد.بنابر اين بهترين کار خريد سهام شرکتهاي صادر کننده هست.
دلار شد 1850 تومان
پتروشيميها بهترين انها فعلا شاراک با 270 درصد تعديل سود
رواييها بهترين انها فراور با 250 درصد تعديل سود
بعضي از فلزات و سنگ اهن
و کلا انهايي که از محل فروش ارز صادراتي سود بيشتري مي برند.

sadegh215
۱۳۹۱/۰۱/۳۰, ۱۲:۵۷
مثل اینکه فعالان بازار ارز به سخنان وزیر اقتصاد مبنی بر اینکه قیمت ازاد ارز را میخواهد بیاورد پایین هیچ اعتمادی ندارند. دلار امروز همچنان بالا میرود و الان در قیمت 1845 تومان معامله میشود. ببینیم زور وزیر اقتصاد بیشتر است یا فعالان بازار
تو دوره های اخیر هر بار که بانک مرکزی با صرافی ها سرشاخ شده، برنده نهایی صرافی ها بوده اند که تونستند نظرشون رو به کرسی بنشونن در نهایت.

جعفرزاده
۱۳۹۱/۰۱/۳۰, ۱۳:۲۷
دلار بیش از 20 تومان ریزش کرد و هم اکنون 1830 تومان معامله میشود .

جعفرزاده
۱۳۹۱/۰۱/۳۰, ۱۳:۳۲
دلار 1825 تومان و اونس طلا 1645 تومان و سکه امامی 808 هزار تومان

جعفرزاده
۱۳۹۱/۰۱/۳۰, ۱۳:۵۴
دلار 1815 تومان

جعفرزاده
۱۳۹۱/۰۱/۳۰, ۱۴:۰۶
دوستان در خرید طلا دقت کنید احتمال داره طلای 18 عیار بخواد یه بوسه خدا حافظی زیر مثلث بزنه و بره برای 55 هزارتومان

http://images.boursy.com/imported/2012/04/759.jpg (http://up.vatandownload.com/) دوست عزیز در چارت به روز شده شما ایا حرکت پولبک انجام شده و بازار ریزشش را شروع کرده است.

جعفرزاده
۱۳۹۱/۰۱/۳۰, ۱۴:۱۰
دلار 1825 تومان

تمام
۱۳۹۱/۰۱/۳۰, ۱۶:۰۸
نسخه چاپيارسال به دوستان
فایننشال تایمز
غرب خود را برای لغو برخی تحریمها در بغداد آماده میکند

خبرگزاری فارس: روزنامه انگلیسی فایننشال تایمز در تحلیلی تاکید کرد که غرب در حال آماده کردن خود برای لغو برخی تحریمها در مذاکرات بغداد است.
خبرگزاری فارس: غرب خود را برای لغو برخی تحریمها در بغداد آماده میکند

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از سایت هستهای ایران، روزنامه انگلیسی فایننشال تایمز در تحلیلی تاکید کرد که غرب در حال آماده کردن خود برای لغو برخی تحریمها در مذاکرات بغداد است.

"جیمز بلیتس و دانیل دامبی" روز دوشنبه 28 فروردین در مقالهای در فایننشال تایمز نوشتند: موضوعی که قدرتهای غربی باید به زودی راجع به آن بررسی کنند این است که اگر ایران گامی در مذاکرات بغداد بردارد، آنها چه کاری باید انجام بدهند.

آنها ادامه دادند: انگلیس، آمریکا و فرانسه اعلام کردهاند اگر ایران برنامه غنیسازی خود را رها نکند، تحریمها علیه این کشور را لغو نخواهند کرد. در عین حال برخی دیپلماتهای غربی تصدیق کردند اگر ایران پیشنهادی را در خصوص کاهش تعدادی از فعالیتهای خود مطرح کند، آمریکا و متحدانش ممکن است مجبور باشند لغو برخی تحریمها را بررسی کنند.

به نوشته فایننشال تایمز، یک مقام ارشد آمریکایی گفت: ما امروز پیشبینی نمیکنیم تحریمی لغو شود زیرا فقط باید زمانی شروع به بررسی این موضوعات شود که اقدامات ملموس کافی وجود داشته باشد اقداماتی که تضمین کنند تغییراتی بوجود خواهد آمد.

این مقاله فایننشال تایمز نشان دهنده آن است که کشورهای عضو گروه 1+5 هنوز درباره گامهای خود مقابل ایران تصمیم نگرفتهاند، اما به لحاظ راهبردی قبول دارند که این گامها باید شامل کاهش برخی تحریمها باشد.

این پیشنهادی است که دکتر جلیلی در گفتوگوهای روز شنبه خطاب به "کاترین اشتون" مطرح کرد.

ایران و 1+5 توافق کردهاند که دور بعدی مذاکرات را روز 3 خرداد (23 می) در بغداد برگزار کنند.

انتهای پیام/

تمام
۱۳۹۱/۰۱/۳۰, ۱۶:۱۱
دوست عزیز در چارت به روز شده شما ایا حرکت پولبک انجام شده و بازار ریزشش را شروع کرده است.
بله به نظر بنده انجام شده و بازار ریزشش شروع شده
از فردا اگه مثبت بشه دوامی نداره و تا 10 اردیبهشت برایند کلی قیمت رو منفی میدونم

جعفرزاده
۱۳۹۱/۰۱/۳۱, ۱۱:۲۶
امامی 700 تومان شد.

جعفرزاده
۱۳۹۱/۰۱/۳۱, ۱۱:۳۲
دلار 1815 تومان

مصطفی مصری پور
۱۳۹۱/۰۱/۳۱, ۱۱:۵۲
بازار پنج شنبه ها قابل اتکا نیست.

جعفرزاده
۱۳۹۱/۰۱/۳۱, ۱۲:۲۷
دلار 1813 تومان

وحید 20
۱۳۹۱/۰۱/۳۱, ۱۴:۴۷
نرخ ارز (اسکناس)
(http://www.sarafitehran.com/)
(http://www.sarafitehran.com/)


فروش (http://www.sarafitehran.com/)
خرید (http://www.sarafitehran.com/)

(http://www.sarafitehran.com/)


1820 (http://www.sarafitehran.com/)
1808
(http://www.sarafitehran.com/)
دلار آمریکا
(http://www.sarafitehran.com/)


2415
(http://www.sarafitehran.com/)
2398 (http://www.sarafitehran.com/)
یورو (http://www.sarafitehran.com/)


2940 (http://www.sarafitehran.com/)
2900 (http://www.sarafitehran.com/)
پوند انگلیس
(http://www.sarafitehran.com/)


1880 (http://www.sarafitehran.com/)
1850 (http://www.sarafitehran.com/)
دلار کانادا
(http://www.sarafitehran.com/)


1905
(http://www.sarafitehran.com/)
1875 (http://www.sarafitehran.com/)
دلار استرالیا (http://www.sarafitehran.com/)


495 (http://www.sarafitehran.com/)
490
(http://www.sarafitehran.com/)
درهم امارات (http://www.sarafitehran.com/)


222 (http://www.sarafitehran.com/)
218 (http://www.sarafitehran.com/)
ین ژاپن
(http://www.sarafitehran.com/)


270 (http://www.sarafitehran.com/)
263 (http://www.sarafitehran.com/)
کرون سوئد
(http://www.sarafitehran.com/)


315 (http://www.sarafitehran.com/)
308 (http://www.sarafitehran.com/)
کرون نروژ (http://www.sarafitehran.com/)


317 (http://www.sarafitehran.com/)
311 (http://www.sarafitehran.com/)
کرون دانمارک (http://www.sarafitehran.com/)

آمن خادمی
۱۳۹۱/۰۲/۰۱, ۱۵:۰۵
اختصاص ارز دولتی برای موز


ایسنا نوشت:

طبق اظهارات رييس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران، معاونت بازرگاني داخلي اين وزارتخانه به واردكنندگان موز وعده داده بود كه بابت فروش موز با قيمت 1550 تومان در ايام عيد، ارز 1226 توماني در اختيار آنها قرار خواهد داد.

يدالله صادقي با اعلام اين موضوع اظهار كرد: روند قيمت موز نزولي است و متوسط قيمت آن در سطح شهر تهران 3240 تومان است.

وي ادامه داد: با افزايش واردات اكنون مقداري مشكل كمبود واردات موز حل شد و با واردات و توزيع موز از سوي نمايندگان رسمي، قيمت آن كاهش مييابد.

صادقي اضافه كرد: اگر سهميه ارزي براي موز در نظر بگيرند، قيمت اين ميوه كاهش پيدا ميكند كه البته به گفته واردكنندگان موز، هنوز وعده اختصاص ارز دولتي براي واردكنندگاني كه موز را در ايام عيد با قيمت 1550 تومان عرضه كردند هم عملي نشده است.

رييس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران خاطرنشان كرد: طبق تفاهمنامه با معاونت بازرگاني داخلي قرار شده بود پس از توزيع موز با قيمت 1550 تومان در ايام عيد، ارز دولتي در اختيار آنها قرار گيرد، چرا كه با محاسبه نرخ ارز دولتي، حداكثر قيمت موز 1550 تومان اعلام شده بود.

طبق آمار ارائه شده از سوي صادقي، در استان تهران طي ايام نوروز بيش از سه هزار تن موز توزيع شد.

Farokh Bakht
۱۳۹۱/۰۲/۰۲, ۱۱:۵۳
با قیمت 709 امروز سود خریداران دوره ی اول خالص 23% و نسبت به اوراق مشارکت 15% واسشون سود در بر داشته
حالا باید دید بازار کشش جذب روزی 150 هزار سکه رو داره یا نه!! :-?

مجيد رادمنش
۱۳۹۱/۰۲/۰۲, ۱۲:۲۸
در پی اعلام جزییات نحوه جایگزینی تحویل سکه طلا به پیش خریدکنندگان آن توسط بانک مرکزی، سه روش جایگزین به خریداران پیشنهاد می شود.


بر این اساس، پیش خرید کنندگان سکه های طلا می توانند در عوض تحویل فیزیکی و برابر با ارزش سکه های خود، از اوراق مشارکت و یا گواهی سپرده یکساله 24 درصدی استفاده کنند و یا اینکه سکه طلای خود را به قیمت 636 هزار تومان به خود بانک بفروشند. البته در این جایگزینی، دارندگان سکه دیگر الزامی برای پرداخت 5 درصد مالیات بر ارزش افزوده نخواهند داشت ولی با این همه، قیمت خرید بانک 50 هزار تومان از قیمت بازار آزاد ارزان تر خواهد بود.


بدین ترتیب، انگیزه ای برای دارندگان سکه به روش های جایگزین وجود ندارد و این اقدام بانک مرکزی، موفق به نظر نمی رسد.


در پی اعلام سه روش جایگزین برای پیش خریداران سکه بجای تحویل فوری، قیمت سکه طلا در تمامی موقعیت های قراردادی در بورس کالا با افزایش شدید مواجه شده به طوری که در حال حاضر و در ساعت 11.30 ظهر به وقت تهران، قیمت معاملاتی سکه تحویل مرداد ماه به مبلغ 759 هزار تومان نیز معامله شده است. ...... نمابورس

Farokh Bakht
۱۳۹۱/۰۲/۰۲, ۱۲:۳۳
ولی بانک مرکزی انصافا داره خودشو به هر دری میزنه تا سکه ها رو کسی تحویل نگیره ...
اینها که ظرف یک هفته سود اوراق مشارکت رو از 20% میکنند 24% اگر هفته ی دیگه شد 26% اصلا تعجب نداره!! :d

Farokh Bakht
۱۳۹۱/۰۲/۰۲, ۱۲:۴۰
دنیای اقتصاد نرخ بی تفاوتی برای سکه{ انصراف از تحویل} را به شرح زیر محاسبه کرد..
4ماهه سری اول 618 تومن
4ماهه سری دوم 709 تومن
6ماهه 700 تومن
8ماهه 723 تومن
9ماهه 735 تومن

fiona
۱۳۹۱/۰۲/۰۲, ۱۴:۰۲
منم امروز سکه هامو تحویل گرفتم:)

jey53
۱۳۹۱/۰۲/۰۲, ۱۴:۰۷
مباركت باشه . نگهش دار تا رستگار شوي. از اينكه شروط بي پايه و اساس رو قبول نكردي پشيمان نخواهي شد .

منم امروز سکه هامو تحویل گرفتم:)

azad1
۱۳۹۱/۰۲/۰۲, ۱۴:۴۶
عدم اعلام برنامه برای تحویل سکه به موسسات حقوقی

خبرگزاری آنا: عباس کمرئی عضو هیات مدیره بانک ملی از اجرای ٣ طرح ویژه بانک مرکزی برای پیش فروش سکه خبر داد و گفت: هنوز تصمیم گیری درباره تحویل سکه به شرکت های حقوقی صورت نگرفته است. این مقام مسئول در بانک ملی در ادامه درباره وضعیت تحویل سکه به موسسات حقوقی نیز گفت: در مرحله دوم طبق بخشنامه های بانک مرکزی پیش فروش سکه به بخش حقوقی منع شد اما در مرحله اول این موضوع مسکوت است و هنوز اطلاعاتی در این خصوص در اخیار بنده قرار ندارد. وی تأکید کرد: تحویل سکه به موسسات حقوقی که در فاز اول سکه خریده اند براساس اطلاعات و دستورالعمل های بانک مرکزی خواهد بود؛

azad1
۱۳۹۱/۰۲/۰۲, ۱۵:۲۰
با دلار 1815 تومانی و نرخ اونس جهانی 1440 دلاری و هزینه های ضرب و مالیات ارزش افزوده قیمت تمام شده هر سکه در ایران 740هزار تومان است در حال حاضر در بازار نقدی سکه 35 هزار تومان زیرقیمت تمام شده معامله می شود

تمام
۱۳۹۱/۰۲/۰۲, ۱۵:۴۵
با دلار 1815 تومانی و نرخ اونس جهانی 1440 دلاری و هزینه های ضرب و مالیات ارزش افزوده قیمت تمام شده هر سکه در ایران 740هزار تومان است در حال حاضر در بازار نقدی سکه 35 هزار تومان زیرقیمت تمام شده معامله می شود

با اونس 1440 و دلار 1815 که هر سکه باید حدود 600 هزارتومان باشه؟؟؟

شاهین محلوجی
۱۳۹۱/۰۲/۰۲, ۱۶:۱۲
با دلار 1815 تومانی و نرخ اونس جهانی 1440 دلاری و هزینه های ضرب و مالیات ارزش افزوده قیمت تمام شده هر سکه در ایران 740هزار تومان است در حال حاضر در بازار نقدی سکه 35 هزار تومان زیرقیمت تمام شده معامله می شود


با اونس 1440 و دلار 1815 که هر سکه باید حدود 600 هزارتومان باشه؟؟؟
اونس 1642 بادلار 1810 امروز با 4% ارزش افزوده میشه 728 هزار تومان به قیمت روز!!
قیمت فعلی سکه 705هزاری با دلار1750 تومانی حساب میکنن...

مجيد رادمنش
۱۳۹۱/۰۲/۰۲, ۱۸:۴۶
در آینده نزدیک نوسان قیمت طلا ادامه خواهد یافت زیرا عواملی که بر قیمت این فلز گرانبها تاثیر میگذارند در حال تغییر هستند و ثبات پیدا نکردهاند. البته در میان مدت و بلند مدت محدودیت عرضه به افزایش قیمتهای کمک خواهد کرد. واقعیت این است که تعداد معادن جدید طلا بسیار کم است و این درحالیستکه تقاضا در آسیا بویژه از سوی بانکهای مرکزی در حال افزایش است.


استخراج طلا از معادن مستلزم حفاریهای عمیق تر و استفاده از فن آوریهای پیشرفته تر است و به همین دلیل هر سال هزینه استخراج 10 تا 15 درصد افزایش مییابد. این رقم معادل رشد 150 دلاری هزینه برای تولید هر اونس طلاست. در هفته های اخیر قیمت طلا 150 دلار در هر اونس کاهش یافته است زیرا هم از نرخ رشد اقتصاد چین کاسته شده و هم تقاضای هند برای طلا پایین آمده است. افول ارزش یورو و شاخصهای مالی نیز در این زمینه موثر بوده است. روز جمعه قیمت طلا اندکی افزایش یافت زیرا انتشار اخبار مثبت از آلمان به افزایش ارزش یورو منحر شد.


البته حجم معاملات بالا نیست زیرا سرمایه گذاران منتظر انتشار اخبار جدید از بحران مالی اروپا و سیاستهای پولی بانک مرکزی آمریکا هستند. در صورتیکه احتمال اجرای سیاستهای انبساطی افزایش یابد قیمت طلا رشدی قابل ملاحظه خواهد داشت. همچنین در آسیا اگر نرخ رشد اقتصادی چین به واسطه سیاستهای انبساطی بالا رود تقاضا برای طلا رشد خواهد کرد و قیمتها افزایش خواهند یافت. هفته گذشته که قیمت طلا در مجموع یک درصد کاهش یافت، قیمت نقره، پلاتین و پالادیوم رشد قابل ملاحظه ای نداشت زیرا از این فلزات عمدتا در بخشهای صنعتی استفاده میشود و وضعیت بخش تولید صنعتی جهان چندان مطلوب نیست. ...... نمابورس

بابک 52
۱۳۹۱/۰۲/۰۳, ۰۲:۱۵
آغاز خريد نقدي سكههاي پيشفروش شده در بانك ملي
قيمت روز اول 70 هزار تومان كمتر از بازار

گروه بازار پول- مسعودرضا طاهری: خبر مهم این است که بانک مرکزی سکههای پیشفروش شده را به نرخ 636 هزار تومان میخرد. این خبر مهمترین خبر بازار سکه در روز گذشته بود.این نرخ برای روز شنبه دو اردیبهشت از سوی بانک مرکزی اعلام شد و همانطور که روزهای قبل اطلاعرسانی شد، این نرخ به صورت روزانه تعیین میشود و احتمال تغییر آن وجود دارد. این قیمت بیش از 70 هزار تومان زیر قیمت بازار روز گذشته تعیین شده است. اما نگاهی دقیق تر به این قیمت منفعت بانک مرکزی و منافع پیشخریدکنندگان را مشخصتر میکند. با توجه به قیمت 708 هزار تومانی سکه در بازار روز گذشته در ساعت 2 بعد از ظهر، سکههایی که با نرخ 546 هزار تومان پیشخرید شده و اکنون با احتساب 5 درصد مالیات بر ارزش افزوده، قیمت تمام شده آن پس از 4 ماه خواب سرمایه به 573 هزار و 300 تومان رسیده اگر در بازار آزاد روز گذشته به نرخ خرید 700 هزارتومان فروخته میشد، صاحب آن از این معامله پس از 4 ماه 126 هزار و 700 تومان سود عایدش میشد. در صورتی که اگر سکه با نرخ پیش خرید شده 546 هزار تومان را به نرخ 636 هزار تومان به بانک مرکزی بفروشد 90 هزارتومان نقدا در بانک ملی سود میگیرد که 36 هزار و 700 تومان كمتر سود میبرد. اگر فرد بخواهد سکه را به بانک مرکزی بفروشد قطعا نیازی به پرداخت 5 درصد مالیات بر ارزش افزوده به بانک نخواهد بود. این تفاوت بیش از 36 هزار تومانی در حالی است که مبنای نرخ گذاری در بانک مرکزی مشخص نیست و تنها میتوان احتمال کاهش قیمت را برای آن متصور بود. احتمالی که البته بنا بر قابل تغییر بودن قیمت روزانه خرید سکه از سوی بانک مرکزی بازهم چندان قابل اتکا نیست. اینکه مردم از فروش سکه خود در بازار سود بیشتری خواهند برد فعلا برابر با اعداد و ارقام کاملا مشخص است و طبعا تمایلی برای فروش سکه به بانک مرکزی فراهم نمیآورد، اما اینکه سود بیشتری برای مردم در محاسبات آینده بانک مرکزی در نظر گرفته شود، باید در روزهای آینده دید. جذابیت سود بیشتر برای تحویل نگرفتن سکه در عین حال تلاشی است که به نظر نیازمند دست و دل بازی بیشتری از جانب بانک مرکزی است.برخی از کارشناسان البته با توجه به میزان طلای موجود در سکه تحلیل میکنند که این بانک در تعیین قیمت، برای میزان طلای خالص موجود در سکه ارزش به مراتب کمتری نسبت به قیمتهای واقعی بازار در نظر گرفته است. به طور مثال، میزان طلای 24 عیار موجود در سکه 32/7 گرم است. این میزان به علاوه تقریبا 1 گرم نقره 24 عیار و مس به جمع کل 133/8گرم میرسد و از این رو عیار آن تا 6/21 پایین میآید. ارزش هر گرم طلای 24 عیار دیروز در بازار تقریبا 96 هزار تومان بود. اگر وزن نقره و مس آن را در نظر نگیریم، بانک مرکزی تقریبا هر گرم 24 عیار طلای آن را91 هزار تومان حساب کرده که جای ابهام است. به هر حال این رویه در روزهای آینده شرایط شفافتری به خود خواهد گرفت. بانک ملی سکه پیشفروشی را 636 هزار تومان میخرد. طلادر بازارهای جهانی در پایان معاملات هفتگی در سطح 1642 دلار بسته شد. طلا در این روزها از نتایج اولیه انتخابات فرانسه و اجلاس گروه 20 کشور صنعتی و تصمیمات اتخاذ شده در جلسات بانک جهانی و صندوق بینالمللی پول و برخی اظهارنظرهای حاشیهای آنها تاثیر پذیرفته و در عین حال تا بروز نشانههای قطعی از پیامدهای این تصمیمات تعادل را حفظ کرده است.

http://www.donya-e-eqtesad.com/Defau...w.asp?@=298184

جعفرزاده
۱۳۹۱/۰۲/۰۳, ۱۱:۱۶
هم اکنون دلار زیر 1800 تومان و در قیمت 1795 تومان معامله میشود.

جعفرزاده
۱۳۹۱/۰۲/۰۳, ۱۲:۴۷
دلار 1782 تومان

مجیدشمسعلی
۱۳۹۱/۰۲/۰۳, ۱۵:۱۲
قیمت سکه کاهش یافت
رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر افزود: قیمت نیم سکه امروز در بازار 351 هزار تومان ، ربع سکه 185 هزار تومان و سکه گرمی 100 هزار تومان است.
مهر: رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر از کاهش قیمت سکه در بازار به تبع کاهش قیمت دلار خبر داد و گفت: نرخ سکه طرح جدید 694 هزار تومان شد.

محمد کشتی آرای قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم را امروز یکشنبه در بازار 705 هزار تومان و طرح جدید را 694 هزار تومان اعلام کرد.

رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر افزود: قیمت نیم سکه امروز در بازار 351 هزار تومان ، ربع سکه 185 هزار تومان و سکه گرمی 100 هزار تومان است.

وی قیمت هر گرم طلای زرد 18 عیار را در بازار داخلی 70 هزار و 500 تومان ذکر کرد و گفت: با توجه به کاهش قیمت دلار در بازار آزاد، قیمت سکه نیز با کاهش مواجه شده است.

وی در مورد ارزان بودن قیمت خرید سکه های پیش فروشی در بانک ملی، گفت: همانطور که بانک مرکزی سکه های پیش فروش را ارزان تر از قیمت بازار در اختیار پیش خریداران قرار می دهد، همانطور نیز ارزان تر هم از آنها خریداری میکند.

کشتی آرای با اشاره به تسهیلاتی که بانک مرکزی در فروش سکه قائل شده است، افزود: خرید سکه در بانک ملی تنها یکی از راهکارها است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اینکه بانک مرکزی سکه ها را پائین تر از نرخ بازار از پیش خریداران سکه در بانک ملی خریداری می کند به منزله وجود حباب در قیمتهای بازار نیست.

تمام
۱۳۹۱/۰۲/۰۴, ۱۰:۵۲
دوستان در خرید طلا دقت کنید احتمال داره طلای 18 عیار بخواد یه بوسه خدا حافظی زیر مثلث بزنه و بره برای 55 هزارتومان

http://images.boursy.com/imported/2012/04/758.jpg (http://up.vatandownload.com/)

این سناریوهای احتمالی از نظر بنده است
گام اول باید 65هزار تومان باشه

http://images.boursy.com/imported/2012/04/187.png (http://up.vatandownload.com/)

تمام
۱۳۹۱/۰۲/۰۴, ۱۰:۵۴
اینم چاشنی اولش

ارعی در گفتوگو با فارس:
لغو پلکانی تحریمها از سوی ۱+۵ نتیجه اجلاس بغداد خواهد بود

خبرگزاری فارس: یک کارشناس مسائل خاورمیانه با بیان اینکه غرب ترجیح میدهد لغو تحریمها بدون سر و صدا صورت گیرد، گفت: ممکن است ۱+۵ در مذاکرات جداگانهای با هیئت ایرانی آمادگی خود را برای لغو برخی تحریمها به صورت پلکانی اعلام کند.
خبرگزاری فارس: لغو پلکانی تحریمها از سوی ۱+۵ نتیجه اجلاس بغداد خواهد بود

سعدالله زارعی کارشناس مسائل خاورمیانه در گفتوگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس درباره رویکرد دور دوم مذاکرات ایران و1+5 که در بغداد برگزار میشود، اظهار داشت: اگر دستور کار مذاکرات بغداد همان چیزی باشد که در بیانیه مطبوعاتی اشتون در استانبول آمد، غرب باید برای اثبات پایبندی به مسئله غنیسازی ایران تحریمها و قطعنامهها را لغو کند.

زارعی بر همین اساس افزود: لغو تحریمها نشان دهنده فضای تعاملی بین کشورهای 1+5 و ایران است و در واقع از این به بعد شرایط سوءظن و اتهامپراکنی جای خود را به بحث کارشناسانه و متعهدانه میدهد طوری که دو طرف برای رفع ابهام تلاش کنند.

این کارشناس مسائل خاورمیانه ادامه داد: بر اساس شواهد موجود و با توجه به سخنانی که طی روزهای گذشته مقامات غربی 5+1 مطرح کردهاند به نظر نمیآید با وجود بیانیه اشتون، غرب به لزوم پذیرش غنیسازی ایران پایبند باشد.

وی خاطرنشان کرد: با اینکه بیانیه اشتون مثبت بود اما اظهارنظرهای مقامات آمریکا، فرانسه و انگلیس در فاصله نطق اشتون تاکنون نشان میدهد بیانیه اشتون به معنای پایان مجادله و تبلیغات غرب علیه برنامه هستهای کشورمان نیست.

زارعی تاکید کرد: غرب چارهای ندارد جز اینکه فعالیت غنیسازی ایران را بپذیرد و تحریمهایی که به طور یکجانبه و خارج از چارچوب علیه ایران تصویب شده از جمله تحریمهای اخیر اتحادیه اروپا و آمریکا در حوزه انرژی و بانک مرکزی را لغو کند.

این کارشناس مسائل خاورمیانه در عین حال تاکید کرد: غرب ترجیح میدهد لغو تحریمها بدون سر و صدا صورت گیرد یعنی به جای اینکه اعلام کند تحریمهای یکجانبه علیه کشورمان را کنار گذاشته ترجیح میدهد این مسئله آرام صورت گیرد.

وی با اشاره به مطلب اخیر رویترز پیرامون تحریمهای کشورمان خاطرنشان کرد: رویترز دیروز به نقل از یکی از مقامات اروپایی که خواست نامش فاش نشود گفت اتحادیه اروپا تحریم نفتی ایران را که از 6 تیرماه امسال قرار بود اجرا شود معلق میکند از این رو این مسئله از سویی عدم اعلام رسمی لغو تحریمها و از سویی دیگر بهجای لغو قانون صحبت از عدم اجرای آنهاست.

زارعی با بیان اینکه به نظر میرسد غرب یک بازی دو وجهی را در قبال ایران دنبال میکند تصریح کرد: آنها برای حفظ آبروی خود از تداوم فشار بر جمهوری اسلامی حرف میزنند و در عین حال سعی دارند تحریمهایی را که برای آنها مشکلساز شده است، لغو کنند.

این کارشناس مسائل خاورمیانه ادامه داد: اجلاس بغداد روند استانبول را دنبال میکند چرا که ممکن است۱+۵ بدون اعلام رسمی لغو تحریمها، در مذاکرات جداگانهای با هیئت ایرانی آمادگی خود را برای لغو برخی تحریمها به صورت پلکانی اعلام کند.

وی با بیان اینکه در فاصله دو اجلاس غرب برخی مطالبات را به صورت غیررسمی برای فشار بر جمهوری اسلامی مطرح خواهد کرد، تصریح کرد: ادعای اخیر امارات درباره حاکمیت جزیره ایرانی ابوموسی برای این است که آنها میکوشند تا زمان اجلاس بغداد طرف ایرانی را وادار به پذیرش بخشی از خواستههای غرب مثل توقف غنیسازی 20 درصد یا خارج کردن اورانیوم 20 درصد غنیشده بر اساس توافق کلی اجلاس تهران کنند.

زارعی متذکر شد: غرب میکوشد فضای مثبت استانبول را حفظ کند چرا که میخواهد از این طریق بازار غرب را آرام کرده و مانع از افزایش قیمت نفت شود.

این کارشناس مسائل خاورمیانه تصریح کرد: برخی کشورهای اروپایی که با اکراه تحریم انرژی ایران را پذیرفتهاند ممکن است در مذاکرات آمادگی خود را برای برداشتن تحریمهای حوزه انرژی اعلام کنند.

تمام
۱۳۹۱/۰۲/۰۴, ۱۰:۵۶
اینم چاشنی دومش

نسخه چاپيارسال به دوستان
ایتارتاس: بهرغم برنامه قبلی
شورای اروپا تحریم نفت ایران را نهایی نکرد

خبرگزاری فارس: ایتارتاس به نقل از دیپلمات های ارشد اعلام کرد شورای اروپا تصمیم گیری نهایی در مورد ممنوعیت کامل واردات نفت از ایران را تا اواخر ماه آینده میلادی به تعویق انداخت.
خبرگزاری فارس: شورای اروپا تحریم نفت ایران را نهایی نکرد

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس شورای اروپا تصمیم گیری نهایی در مورد ممنوعیت کامل واردات نفت از ایران توسط اعضای این شورا را تا اواخر ماه آینده میلادی به تعویق انداخت.

اتحادیه اروپا در 23 ژانویه طرح تحریم نفتی ایران را به تصویب اولیه رساندند که به دنبال آن قیمت جهانی نفت از 107 دلار در هر بشکه به 127 دلار رسید. با مطرح شدن بحث مذاکرات ایران و 5+1 قیمت جهانی نفت کاهش یافت و هم اکنون به 118 دلار در هر بشکه رسیده است.

ایتارتاس به نقل از منابع ارشد دیپلماتیک اعلام کرد شورای اروپا تصمیم گیری نهایی در مورد ممنوعیت کامل واردات نفت از ایران را تا اواخر می به تاخیر انداخته است.

پیش تر قرار بود تصمیم گیری نهایی در این مورد در نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا روز یک شنبه هفته جاری در لوکزامبورگ انجام شود.

بر اساس این گزارش ایتالیا و یونان با اشاره به نیاز خود به واردات نفت ایران خواستار به تعویق افتادن این موضوع شده اند.

روز جمعه نیز رسانه های غربی از به تعویق افتادن بررسی اثرات تحریم نفتی ایران بر اقتصاد کشورهای عضو اتحادیه اروپا به اصرار یونان خبر داده بودند.

رویترز به نقل از یک دیپلمات عالیرتبه اتحادیه اروپا گفت که ممکن است اعضای اتحادیه ظرف دو ماه آینده تحریم واردات نفت ایران را که قرار است از ماه ژوئیه اجرایی شود، بررسی کنند.

وی در عین حال گفت هیچ دلیل اقتصادی برای تغییر برنامههای این ممنوعیت که در ژوئیه به عنوان بخشی از تلاشهای اتحادیه اروپا برای اعمال فشار بر تهران مورد توافق قرار گرفت، وجود ندارد.

بر اساس این گزارش اعضای اتحادیه توافق کرده بودند در ماه جاری برنامه تحریم را به دلیل نگرانی از تاثیر بالقوه آن بر بهای جهانی نفت و مشکلاتی که کشورهایی نظیر یونان در یافتن منابع جایگزین نفتی با آن روبهرو هستند، مورد بررسی قرار دهند. اما در حال حاضر این بازنگری را به تعویق انداختهاند و در عوض در ماه مه یا ژوئن این مساله را بررسی خواهند کرد.

تمام
۱۳۹۱/۰۲/۰۴, ۱۱:۵۴
احتمال میدم چاشنی اصلی ریزش طلا در سخنرانی چهارشنبه بن برنانکه نهفته باشه و انتشار اخبار مبنی بر بهبود اقتصاد آمریکا طلا رو به زیر میکشه

به هر حال نمودارها از ریزش طلا صحبت میکنن باید دید بازم تکنیکال میتونه پیش گویی کرده باشه؟!!

وحید 20
۱۳۹۱/۰۲/۰۴, ۱۲:۴۸
الزام صادرکنندگان به اظهار ارز صادراتی خود به بانک مرکزی؛تشدید نگرانیها از اجرای سیاست پیمان سپاری ارزی


عسگر اولادی: در حال حاضر با توجه به قرار داشتن ایران در شرایط تحریم، امکان اجرای این بخشنامه وجود ندارد/ حسینی: شائبههایی وجود دارد مبنی بر آنکه دولت به دنبال برقراری پیمان سپاری ارزی صادرکنندگان است.

http://www.ilna.ir/SmartPicture.aspx?f=uploads/1391-2-4/eghtesad004na.jpg&w=150&h=1 ایلنا: سال گذشته به دنبال بروز بیانضباطی در بازار ارز و رشد قیمت دلار، تامین ارز مورد نیاز تجارت خارجی تحت الشعاع قرار گرفت. در همین راستا سیاستهای مختلفی از سوی دولت اتخاذ شد که از آن جمله شفاف سازی درآمد ارزی صادرکنندگان بود.

بر این اساس اعلام شد که صادرکنندگان باید ارز حاصل از فعالیت تجاری خود را نزد بانک مرکزی اظهار کنند. همزمان با طرح این رویکرد انتقادهای وسیعی از سوی فعالان اقتصادی مطرح شد و این گروه خواستار اجرایی نشدن این تصمیم شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ باوجود انتقادات مطرح شده اخیرا دولت طی بخشنامهای، صادرکنندگان را موظف به اظهار درآمد ارزی خود کرده است. طبق این بخشنامه که در جلسه مورخ ۱۷ بهمن ماه سال گذشته در کارگروه ساماندهی ارز مصوب شده؛ «تمامی صادرکنندگان کالا و خدمات موظفند ارز حاصل از صادرات (از ابتدای سال جاری و از این به بعد) را به گمرک جمهوری اسلامی و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اظهار کنند.» ضمن آنکه برمبنای این بخشنامه؛ دستگاههای یاد شده موظف هستند ترتیبات اجرایی لازم را برای اجرای این تصمیم ظرف حداکثر ۲۴ ساعت اتخاذ و عملیاتی نمایند.


عسگراولادی: اظهار درآمد ارزی در شرایط کنونی امکان پذیر نیست
اما همانطور که گفته شد، اغلب فعالان تجاری و اقتصادی کشور ضمن انتقاد به این تصمیم، خواستار اجرایی نشدن آن هستند. در این خصوص «اسدالله عسگراولادی»، در گفتگو با ایلنا با اشاره به اینکه اجرای سیاست فوق با مشکلات مختلفی همراه است، عنوان کرد: در حال حاضر با توجه به قرار داشتن ایران در شرایط تحریم، امکان اجرای این بخشنامه وجود ندارد چرا که به تبع وضعیت کنونی، نمیتوان ارز حاصل از صادرات را به کشور منتقل کرد.

این عضو اتاق ایران ضمن تاکید بر اینکه هم اکنون میان بخشهای مختلف دولت در اجرای سیاست فوق اختلاف نظرهایی وجود دارد، اذعان داشت: اظهار ارز حاصل از صادرات به گمرک و بانک مرکزی تا زمانی که کشور در شرایط تحریم قرار داشته و نمیتوان پول را به راحتی منتقل کرد، امکان پذیر نبوده و مشکلات مختلفی را به همراه خواهد داشت.


حسینی: وجود شائبههایی در خصوص پیمان سپاری ارزی
همزمان با طرح مباحثی مبنی بر اجرای این رویکرد، این نگرانی از سوی فعالان اقتصادی وجود داشت که سیاست فوق اقدامی در راستای برقراری مجدد پیمان سپاری ارزی باشد.

«حمید حسینی»، رئیس اتحادیه صادرکنندگان محصولات پتروشیمی در گفتگو با ایلنا ضمن تاکید بر اینکه هم اکنون ارزش کالای صادراتی به گمرک اظهار میشود، مطرح کرد: در خصوص اجرای این سیاست شائبههایی وجود دارد مبنی بر آنکه دولت با این رویکرد به دنبال آن است که مقدمه برقراری پیمان سپاری ارزی صادرکنندگان را ایجاد میکند.

این عضو اتاق تهران که میگوید شاید در یک نگاه دیگر بتوان گفت که چنین رویکردی در دستور کار دولت قرار ندارد، تصریح میکند: در این زمینه عنوان میشود که صادرکننده باید حواله ارزی خود را اظهار کند تا برمبنای آن اجازه واردات به او داده شود. به گفته وی؛ باید توجه داشت که در شرایط کنونی به واسطه تحریمها، وارد کردن ارز حاصل از صادرات به داخل کشور اصلا کار سادهای نیست.

به هر حال با وجود نگرانیها و مخالفتهای فعالان اقتصادی، اخیرا وزارت صنعت، معدن و تجارت طی بخشنامهای به انجمنهای تولیدی، خواستار آن شده که ارز حاصل از صادرات خود را از ابتدای امسال به بعد به گمرک و بانک مرکزی اظهار کنند.

بورس من
۱۳۹۱/۰۲/۰۴, ۱۳:۲۴
دلار دوباره منفی خورد

وحید 20
۱۳۹۱/۰۲/۰۴, ۱۳:۳۲
نرخ ارز (اسکناس)
(http://www.sarafitehran.com/)
(http://www.sarafitehran.com/)


فروش (http://www.sarafitehran.com/)
خرید (http://www.sarafitehran.com/)

(http://www.sarafitehran.com/)


1791 (http://www.sarafitehran.com/)
1781
(http://www.sarafitehran.com/)
دلار آمریکا
(http://www.sarafitehran.com/)


2380
(http://www.sarafitehran.com/)
2365 (http://www.sarafitehran.com/)
یورو (http://www.sarafitehran.com/)


2920 (http://www.sarafitehran.com/)
2890 (http://www.sarafitehran.com/)
پوند انگلیس
(http://www.sarafitehran.com/)


1845 (http://www.sarafitehran.com/)
1815 (http://www.sarafitehran.com/)
دلار کانادا
(http://www.sarafitehran.com/)


1875
(http://www.sarafitehran.com/)
1845 (http://www.sarafitehran.com/)
دلار استرالیا (http://www.sarafitehran.com/)


488 (http://www.sarafitehran.com/)
480
(http://www.sarafitehran.com/)
درهم امارات (http://www.sarafitehran.com/)


220 (http://www.sarafitehran.com/)
215 (http://www.sarafitehran.com/)
ین ژاپن
(http://www.sarafitehran.com/)


268 (http://www.sarafitehran.com/)
260 (http://www.sarafitehran.com/)
کرون سوئد
(http://www.sarafitehran.com/)


313 (http://www.sarafitehran.com/)
305 (http://www.sarafitehran.com/)
کرون نروژ (http://www.sarafitehran.com/)


316 (http://www.sarafitehran.com/)
308 (http://www.sarafitehran.com/)
کرون دانمارک (http://www.sarafitehran.com/)

تمام
۱۳۹۱/۰۲/۰۴, ۱۳:۵۲
یه نرمه دیگه دلار بریزه امید دارندگان دلار از بین میره و شروع به عرضه دلارهاشون میکنن
بازار دلار از هفته دیگه ملتهب روبه منفی خواهد بود چون خیلی ها که دلار دخیره کردن برای جلوگیری از کم شدن ارزش دلارهاشون اونها رو در بازار عرصه میکنن این هفته فقط نزول آروم رو داریم

تمام
۱۳۹۱/۰۲/۰۴, ۱۶:۳۰
قیمت جهانی 1590 دلار رو نشونه گرفته اونجا به کف کانال نزولی برخورد میکنه از اونجا یا برمیگرده برای 1640 دلار یا سقوط میکنه برای 1500 دلار باید منتظر بود و دید جهار شنبه به کدوم طرف میره

http://images.boursy.com/imported/2012/04/194.png (http://up.vatandownload.com/)

جعفرزاده
۱۳۹۱/۰۲/۰۴, ۱۶:۴۹
دلار1785 تومان و اونس جهانی 1625 دلار شده است. تیم تحلیلی بانک مرکزی واقعا قوی میباشد.

daryadel120
۱۳۹۱/۰۲/۰۴, ۱۷:۰۴
قیمت جهانی 1590 دلار رو نشونه گرفته اونجا به کف کانال نزولی برخورد میکنه از اونجا یا برمیگرده برای 1640 دلار یا سقوط میکنه برای 1500 دلار باید منتظر بود و دید جهار شنبه به کدوم طرف میره

http://images.boursy.com/imported/2012/04/194.png (http://up.vatandownload.com/)

دوست عزیز من نمی خوام بگم شما اشتباه می کنی یا من خیلی می دونم ... من کوچیک همه اساتید هم هستم ... ولی اگه شما یه نگاهی به خط روند صعودی بلندمدت اونس از سال 2008 بندازی می بینی که اونس نباید زیر 1600 دلار بره ... شایدم من اشتباه کنم ولی بهتر شما هم طوری پست بزنی که فکر نکنیم داری جو میدی خدای نکرده ...
با تشکر

جعفرزاده
۱۳۹۱/۰۲/۰۴, ۱۷:۱۶
بنده نیز با جناب تمام هم عقیده هستم . جرا باید همیشه روند صعودی باشد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!! میتواند اونس جهانی نیز روندی نزولی را در پیش گیرد.

تمام
۱۳۹۱/۰۲/۰۴, ۱۷:۱۷
دوست عزیز من نمی خوام بگم شما اشتباه می کنی یا من خیلی می دونم ... من کوچیک همه اساتید هم هستم ... ولی اگه شما یه نگاهی به خط روند صعودی بلندمدت اونس از سال 2008 بندازی می بینی که اونس نباید زیر 1600 دلار بره ... شایدم من اشتباه کنم ولی بهتر شما هم طوری پست بزنی که فکر نکنیم داری جو میدی خدای نکرده ...
با تشکر
دوست عزیز اگه فکر میکنی من به میتونم با جو دادن یا امثال اینها قیمت جهانی رو به زیر بکشم سخت در اشتباهی من و شما فقط میتونیم باهاش موج سواری کنیم یا منفی یا مثبت
چه کسی گفته اونس نباید زیر فلان عدد بیاد؟؟؟!!
حتی اوباما هم نمی تونه همچین حرفی بزنه

ولی بازم یه نگاهی به نمودارش میگه که در محدود 1600 دلار با روند صعوی چهار ساله خودش درگیره اگر بشکنه به دوره بلند مدت دیگه به راحتی نمیتونه به این خط برگرده و اوضاع طلا چند وقتی بهم میریزه مگر اینه باز خبر مهمی تو دنیا بشه

نوشته های بنده نظرات شخص بوده و اصراری به درست بودنش ندارم فقط دارم یاد میگیرم
http://images.boursy.com/imported/2012/04/195.png (http://up.vatandownload.com/)

daryadel120
۱۳۹۱/۰۲/۰۴, ۱۷:۲۱
هر چیزی ممکنه ولی اگه به طلا به عنوان یه فلز کمیاب و ارزشمند و جایگزین برای پول هم نگاه نکنیم و فقط به عنوان یک کالا نگاه کنیم با توجه به تورم جهانی حدود سه تا پنج درصد باید انتظار افزایش قیمت را داشت نه کاهش ...

مات
۱۳۹۱/۰۲/۰۴, ۱۷:۵۸
قیمت روز طلا، سکه و ارز
منبع: اتحادیه طلا،جواهر و صرافقیمت طلا , نقره , سکه و ارز

اونس طلا 1634 پوند-بازارتهران 29200
طلا بازار تهران 3055000 سکه طرح قدیم 6970000
پیش بینی - سکه طرح جدید 6900000
گرم 18 عیار 705250 نیم سکه 3460000
گرم 24 عیار 940099 ربع سکه 1830000
دلار-بازارتهران 17900 سکه گرمی 1000000
یورو-بازارتهران 23780 نقره 31.32
درهم امارات 4880

وحید 20
۱۳۹۱/۰۲/۰۴, ۱۸:۱۳
نرخ ارز (اسکناس)فروش
خرید1780
1770

دلار آمریکا2374

2359
یورو


2915
2885
پوند انگلیس1845
1815
دلار کانادا1875

1845
دلار استرالیا


489
481

درهم امارات


220
215
ین ژاپن268
260
کرون سوئد313
305
کرون نروژ


317
309
کرون دانمارک

مات
۱۳۹۱/۰۲/۰۴, ۱۸:۳۶
دلار آزاد 1795 تومان شد
کد خبر: ۲۴۰۲۱۱تاریخ: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۱ - ۱۵:۰۵قیمت سکه تمام طرح قدیم امروز دوشنبه در بازار به 700 هزار تومان و طرح جدید به 692 هزار تومان کاهش یافت، در عین حال نرخ دلار آزاد هم 1795 تومان شد.

به گزارش خبرنگار مهر، قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم امروز دوشنبه در بازار 700 هزار تومان و سکه طرح جدید 692 هزار تومان است که نسبت به روز گذشته کاهش نشان می دهد.

نرخ هر قطعه سکه نیم بهار آزادی امروز در بازار 348 هزار تومان، ربع سکه 184 هزار تومان و گرمی 103 هزار تومان است.

قیمت سکه ها روز گذشته به ترتیب 705 هزار تومان، 694 هزار تومان، 351 هزار تومان، 185 هزار تومان و100 هزار تومان بود.

نرخ هر گرم طلای زرد 18 عیار در بازار داخلی در روز جاری 70 هزار و 900 تومان و هر اونس طلا در بازارهای جهانی 1634 دلار است.

صرافان بازار تهران هر دلار آزاد را امروز دوشنبه 1795 تومان به مردم می فروشند.

وحید 20
۱۳۹۱/۰۲/۰۵, ۱۳:۱۲
نرخ ارز (اسکناس)فروش
خرید1772
1762

دلار آمریکا2365

2345
یورو


2890
2860
پوند انگلیس1828
1803
دلار کانادا1865

1840
دلار استرالیا


486
480

درهم امارات


220
215
ین ژاپن268
260
کرون سوئد313
305
کرون نروژ


317
309
کرون دانمارک

وحید 20
۱۳۹۱/۰۲/۰۵, ۱۴:۴۴
دلار 1760 تومان شد (http://www.sarafitehran.com/)

تمام
۱۳۹۱/۰۲/۰۵, ۱۵:۳۶
دوست عزیز اگه فکر میکنی من به میتونم با جو دادن یا امثال اینها قیمت جهانی رو به زیر بکشم سخت در اشتباهی من و شما فقط میتونیم باهاش موج سواری کنیم یا منفی یا مثبت
چه کسی گفته اونس نباید زیر فلان عدد بیاد؟؟؟!!
حتی اوباما هم نمی تونه همچین حرفی بزنه

ولی بازم یه نگاهی به نمودارش میگه که در محدود 1600 دلار با روند صعوی چهار ساله خودش درگیره اگر بشکنه به دوره بلند مدت دیگه به راحتی نمیتونه به این خط برگرده و اوضاع طلا چند وقتی بهم میریزه مگر اینه باز خبر مهمی تو دنیا بشه

نوشته های بنده نظرات شخص بوده و اصراری به درست بودنش ندارم فقط دارم یاد میگیرم
http://images.boursy.com/imported/2012/04/195.png (http://up.vatandownload.com/)

خوب روی روند صعودی 4ساله داره مقاومت میکنه به نظرم به راحتی اونو نمیتونه بشکنه باید یه خبر فندیمتال چاشنی اون بشه
انتشار کاهش نرخ بیکاری آمریکا میتونه کم کنه

آمن خادمی
۱۳۹۱/۰۲/۰۵, ۱۶:۲۸
كاهش بهاي جهاني طلا همزمان با قويتر شدن دلار


قيمت طلا بدنبال قويتر شدن ارزش دلار كه تقاضا را براي اين فلز گرانبها به عنوان دارايي جايگزين كاهش داد، به پايينترين سطح در دو هفته گذشته كاهش يافت.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) به نقل از بلومبرگ، دلار در پي نگرانيها نسبت به اينكه نتايج انتخابات فرانسه تلاشهايي را كه براي مهار بحران بدهي منطقه يورو انجام مي گيرد، مختل كند، 0.6 درصد در برابر سبدي از ارزهاي بزرگ صعود كرد.

بهاي معاملات طلا براي تحويل در ماه ژوئن در بازار كامكس نيويورك، 0.6 درصد كاهش يافت و به 1632 دلار در هر اونس رسيد. پيشتر قيمتها به 1623 دلار رسيده بود كه پايينترين قيمت براي معاملات حجم بالا از پنجم آوريل بود. قيمتهاي طلا در ماه جاري 2.4 درصد كاهش داشته است.

اما در بازار بورس كالاي نيويورك، معاملات پالاديم براي تحويل در ماه ژوئن با 0.9 درصد كاهش بها، به 670 دلار در هر اونس رسيد درحاليكه معاملات پلاتين براي تحويل در ماه ژوييه، 1.8 درصد كاهش بها يافت و 1556 دلار در هر اونس معامله شد.

آمن خادمی
۱۳۹۱/۰۲/۰۵, ۱۶:۴۸
سقوط قیمت دلار آزاد به 1780 تومان/ بازار سکه در سراشیبی نرخها

قیمت دلار آزاد امروز با کاهش 15 تومانی نسبت به دیروز به 1780 تومان رسید، بر این اساس نرخ سکهها هم کاهش یافت و سکه طرح جدید به 685 دلار رسید.

به گزارش خبرنگار مهر، قیمت انواع سکه در بازار امروز سه شنبه کاهش یافت و نرخ سکه طرح قدیم به 695 هزار تومان و طرح جدید به 685 هزار تومان نزول کرد، این نرخها دیروز به ترتیب 700 هزار تومان و 692 هزار تومان بود.

قیمت نیم سکه بهار آزادی امروز 345 هزار تومان، ربع سکه 184 هزار تومان و گرمی 102 هزار تومان است، قیمتهای مذکور دیروز به ترتیب 348 هزار تومان، 184 هزار تومان و 103 هزار تومان بود.

فعالان بازار سکه و طلا دلیل اصلی اهش نرخ سکه را نزول قیمت دلار در بازار آزاد عنوان می کنند و در عین حال عرضه سکه های پیش فروشی بانک مرکزی را از دیگر دلایل می دانند.

در هفته جاری به دلیل قرار گرفتن در ایام سوگواری بازار خرید و فروش سکه، چندان سکه نیست و معاملات در این بازار به حداقل رسیده است.

نرخ هر گرم طلای زرد 18 عیار در بازار داخلی طی روز جاری 70 هزار تومان و هر اونس طلا در بازارهای جهانی 1638 دلار اعلام شد.

فعالان بازار ارز نیز از کاهش قیمت دلار در بازار آزاد خبردادند و نرخ آن را برای فروش 1780 تومان اعلام کردند، دیروز نرخ دلار آزاد 1795 بود، براین اساس طی یک روز قیمت دلار با کاهش 15 تومانی همراه شد.

این در حالی است که بانک مرکزی نرخ رسمی دلار را 1226 تومان تعیین کرده و صرافان موظف به خرید و فروش دلار بر اساس این نرخ هستند.

meysam_sh_2020
۱۳۹۱/۰۲/۰۵, ۱۹:۴۴
سقوط قیمت دلار آزاد به 1780 تومان/ بازار سکه در سراشیبی نرخها

قیمت دلار آزاد امروز با کاهش 15 تومانی نسبت به دیروز به 1780 تومان رسید، بر این اساس نرخ سکهها هم کاهش یافت و سکه طرح جدید به 685 دلار رسید.

به گزارش خبرنگار مهر، قیمت انواع سکه در بازار امروز سه شنبه کاهش یافت و نرخ سکه طرح قدیم به 695 هزار تومان و طرح جدید به 685 هزار تومان نزول کرد، این نرخها دیروز به ترتیب 700 هزار تومان و 692 هزار تومان بود.

قیمت نیم سکه بهار آزادی امروز 345 هزار تومان، ربع سکه 184 هزار تومان و گرمی 102 هزار تومان است، قیمتهای مذکور دیروز به ترتیب 348 هزار تومان، 184 هزار تومان و 103 هزار تومان بود.

فعالان بازار سکه و طلا دلیل اصلی اهش نرخ سکه را نزول قیمت دلار در بازار آزاد عنوان می کنند و در عین حال عرضه سکه های پیش فروشی بانک مرکزی را از دیگر دلایل می دانند.

در هفته جاری به دلیل قرار گرفتن در ایام سوگواری بازار خرید و فروش سکه، چندان سکه نیست و معاملات در این بازار به حداقل رسیده است.

نرخ هر گرم طلای زرد 18 عیار در بازار داخلی طی روز جاری 70 هزار تومان و هر اونس طلا در بازارهای جهانی 1638 دلار اعلام شد.

فعالان بازار ارز نیز از کاهش قیمت دلار در بازار آزاد خبردادند و نرخ آن را برای فروش 1780 تومان اعلام کردند، دیروز نرخ دلار آزاد 1795 بود، براین اساس طی یک روز قیمت دلار با کاهش 15 تومانی همراه شد.

این در حالی است که بانک مرکزی نرخ رسمی دلار را 1226 تومان تعیین کرده و صرافان موظف به خرید و فروش دلار بر اساس این نرخ هستند.

یه کم دیگه بیاد پایین فک کنم فرصت خریده با این تحریم ها

ata007
۱۳۹۱/۰۲/۰۵, ۱۹:۴۶
دلار میکشه پایین ولی فرسایشی نه به این زودی
ترمزش رو 1600 میکشن

مات
۱۳۹۱/۰۲/۰۵, ۲۲:۰۶
ادامه روند کاهش قیمت دلار و انواع سکه نرخ دلار و انواع سکه امروز سه شنبه در بازار معاملات غیر رسمی روند کاهشی خود را ادامه داد.
به گزارش روز سه شنبه سرویس اقتصادی جام نیوز، نرخ هر دلار آمریکا امروز در بازار تهران یک هزار و 770 تومان، نرخ هر یورو دو هزار و 360 تومان و هر پوند نیز دو هزار و 950 تومان است.

نرخ هر دلار آمریکا روز گذشته در بازار تهران یک هزار و 785 تومان و نرخ هر یورو نیز دو هزار و 400 تومان بود.

همچنین نرخ هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم 695 هزار تومان، نرخ هر سکه تمام طرح جدید 685 هزار تومان، نرخ سکه نیم بهار آزادی 345 هزار تومان، قیمت هر ربع بهار آزادی 184 هزار تومان و هر سکه یک گرمی نیز 102 هزار تومان است.

این در حالی است که نرخ هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید روز گذشته 695 هزار تومان، نرخ هر قطعه نیم سکه 360 و ربع بهار آزادی نیز 190 هزار تومان بود.

قیمت هر گرم طلای 18 عیار امروز در بازار 70 هزار تومان و هر مثقال طلای 18 عیار نیز 303 هزار تومان است.

وحید 20
۱۳۹۱/۰۲/۰۵, ۲۲:۲۷
مصوبه کارگروه صادرات کشور

ارز حاصل از صادرات در اختیار واردکنندگان قرار میگیرد (http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13910205001374)

خبرگزاری فارس: جلسه کارگروه صادرات کشور به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد و در این کارگروه مقرر گردید از این پس صادرکنندگان بتوانند ارز حاصل از صادرات را در اختیار واردکنندگان کالا قرار دهند.


http://images.boursy.com/imported/2012/04/1081.jpg
به گزارش حوزه دولت خبرگزاری فارس، جلسه کارگروه صادرات کشور عصر امروز (سه شنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد و در این کارگروه مقرر گردید از این پس صادرکننده بتوانند ارز حاصل از صادرات خود را به نرخ توافقی به صورت مستقیم و یا غیرمستقیم در اختیار واردکنندگان کالا قرار دهند و نیازی به هیچگونه تعهد یا پیمان ارزی نداشته باشند.
در ادامه این جلسه همچنین مقرر شد اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران با همکاری سازمان توسعه تجارت ایران بستر لازم برای همکاری تشکلهای صادراتی و وارداتی را فراهم نمایند.
محمد رضا رحیمی نیز در این جلسه با تأکید بر ضرورت تسهیل در روند صادرات کشور گفت: باید شرایط به گونهای مهیا شود تا صادرکنندگان و بخش خصوصی با احساس امنیت کامل بتواند در جهت افزایش صادرات کشور گام بردارند.
وی ضمن اعلام حمایت همه جانبه دولت از صادرکنندگان و بخش خصوص تصریح کرد: دولت مصمم است با ایجاد شرایط مناسب و هموار نمودن مسیر صادرات، زمینه فعالیت را برای صادرکنندگان بیش از پیش مهیا کرده و موانع پیش روی آنان را برطرف نماید.
در این جلسه همچنین گزارشی از اقدامات و برنامههای دستگاههای مرتبط با صادرات از جمله بیمه مرکزی ایران، بانک مرکزی، بانک توسعه صادرات، صندوق ضمانت صادرات ایران، سازمان میراث فرهنگی، صنایعدستی و گردشگری و اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران در خصوص الزامات تحقق هدف صادراتی در سال جاری ارائه شد.

meysam_sh_2020
۱۳۹۱/۰۲/۰۵, ۲۲:۳۴
مصوبه کارگروه صادرات کشور

ارز حاصل از صادرات در اختیار واردکنندگان قرار میگیرد (http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13910205001374)

خبرگزاری فارس: جلسه کارگروه صادرات کشور به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد و در این کارگروه مقرر گردید از این پس صادرکنندگان بتوانند ارز حاصل از صادرات را در اختیار واردکنندگان کالا قرار دهند.


http://images.boursy.com/imported/2012/04/1081.jpg
به گزارش حوزه دولت خبرگزاری فارس، جلسه کارگروه صادرات کشور عصر امروز (سه شنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد و در این کارگروه مقرر گردید از این پس صادرکننده بتوانند ارز حاصل از صادرات خود را به نرخ توافقی به صورت مستقیم و یا غیرمستقیم در اختیار واردکنندگان کالا قرار دهند و نیازی به هیچگونه تعهد یا پیمان ارزی نداشته باشند.
در ادامه این جلسه همچنین مقرر شد اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران با همکاری سازمان توسعه تجارت ایران بستر لازم برای همکاری تشکلهای صادراتی و وارداتی را فراهم نمایند.
محمد رضا رحیمی نیز در این جلسه با تأکید بر ضرورت تسهیل در روند صادرات کشور گفت: باید شرایط به گونهای مهیا شود تا صادرکنندگان و بخش خصوصی با احساس امنیت کامل بتواند در جهت افزایش صادرات کشور گام بردارند.
وی ضمن اعلام حمایت همه جانبه دولت از صادرکنندگان و بخش خصوص تصریح کرد: دولت مصمم است با ایجاد شرایط مناسب و هموار نمودن مسیر صادرات، زمینه فعالیت را برای صادرکنندگان بیش از پیش مهیا کرده و موانع پیش روی آنان را برطرف نماید.
در این جلسه همچنین گزارشی از اقدامات و برنامههای دستگاههای مرتبط با صادرات از جمله بیمه مرکزی ایران، بانک مرکزی، بانک توسعه صادرات، صندوق ضمانت صادرات ایران، سازمان میراث فرهنگی، صنایعدستی و گردشگری و اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران در خصوص الزامات تحقق هدف صادراتی در سال جاری ارائه شد.

لابد باید به نرخ مرجع در اختیار وارد کنندگان بزارن. دولت از جیب مبارکش هیچی نده دیگه از جیب ملت و سهامدارا و شرکت ها بدن و دلار های خودشون رو هم در بازار ازاد بفروشن.

البته فعلا نوشته به نرخ توافقی حالا نرخ توافقی چنده رو نمیدونم

وحید 20
۱۳۹۱/۰۲/۰۵, ۲۲:۴۴
لابد باید به نرخ مرجع در اختیار وارد کنندگان بزارن. دولت از جیب مبارکش هیچی نده دیگه از جیب ملت و سهامدارا و شرکت ها بدن و دلار های خودشون رو هم در بازار ازاد بفروشن.

البته فعلا نوشته به نرخ توافقی حالا نرخ توافقی چنده رو نمیدونم
نرخ مرجع بعیده باشه ولی در خبری که دیروز بود که در مورد پتروشیمیها صرف واردات کالاهای اساسی بشه
همونطور که قبلا گفتن کالاهای اساسی با نرخ مرجعه حالا این تکلیف چیه معلوم نیست
در مورد خبر امروز قبلا هم دستورالعمل بانک مرکزی اینو گفته بود
یک مطلب دیگر هم یه جایی دیدم نوشته بود ممکنه دولت بابت تفاوت نرخ ازاد و مرجع مالیات بگیرد!

ایرج اکبری
۱۳۹۱/۰۲/۰۵, ۲۲:۵۹
نرخ مرجع بعیده باشه ولی در خبری که دیروز بود که در مورد پتروشیمیها صرف واردات کالاهای اساسی بشه
همونطور که قبلا گفتن کالاهای اساسی با نرخ مرجعه حالا این تکلیف چیه معلوم نیست
در مورد خبر امروز قبلا هم دستورالعمل بانک مرکزی اینو گفته بود
یک مطلب دیگر هم یه جایی دیدم نوشته بود ممکنه دولت بابت تفاوت نرخ ازاد و مرجع مالیات بگیرد!
با سلام در این خبر ذکر شده که به صورت توافقی این کار صورت گیرد و حمایت از صادر کننده گان هم بیان شده است از نرخ مرجع خیلی باید بالا تر باشد حد معقول 1500 تومان احتمالا با تشکر

وحید 20
۱۳۹۱/۰۲/۰۵, ۲۳:۱۳
با سلام در این خبر ذکر شده که به صورت توافقی این کار صورت گیرد و حمایت از صادر کننده گان هم بیان شده است از نرخ مرجع خیلی باید بالا تر باشد حد معقول 1500 تومان احتمالا با تشکر
قبلا هم دستورالعمل بانک مرکزی همین توافقی رو گفته بود
در هر حال ابهام زیاده
همین نرخ ارز فعلی هم معلوم نیست
چند وقت پیش 1900بود الان 1750 رسیده ممکنه با یک خبر بالا بره یا بازهم بشکنه

کوثر
۱۳۹۱/۰۲/۰۵, ۲۳:۵۱
یک سوال
اگه بر فرض ممکن یه زمین باغی یه هکتاری با 700 درخت میوه 3 سال کاشت البته ابیاری قطره ایی پیدا می شد با قیمت متری 3500 تومن حاضر بودید از بورس بیرون برید و زمین رو بخرید؟

meysam_sh_2020
۱۳۹۱/۰۲/۰۶, ۰۰:۰۱
یک سوال
اگه بر فرض ممکن یه زمین باغی یه هکتاری با 700 درخت میوه 3 سال کاشت البته ابیاری قطره ایی پیدا می شد با قیمت متری 3500 تومن حاضر بودید از بورس بیرون برید و زمین رو بخرید؟

یه هکتار که کمه :d در امد اون هم فصلیه . اون هم ریسک داره. درختاش چی هست حالا؟ بستگی به سن و سال ادم هم داره :d
کلا یه هکتار به جون کندنش نمیارزه همین بورس بهتره تو خونه نشستی راحت..... اما امان از اون روزی که بخواد شاخص بریزه ....

خراباتی
۱۳۹۱/۰۲/۰۶, ۰۰:۰۱
ارز و سکه سر نگون شده است

کوثر
۱۳۹۱/۰۲/۰۶, ۰۰:۰۴
یه هکتار که کمه :d در امد اون هم فصلیه . اون هم ریسک داره. درختاش چی هست حالا؟ بستگی به سن و سال ادم هم داره :d
کلا یه هکتار به جون کندنش نمیارزه همین بورس بهتره تو خونه نشستی راحت..... اما امان از اون روزی که بخواد شاخص بریزه ....
درختاش هلو و بادام و سیب
البته شما 5 هکتار هم بخاین هست اصل موضوع مهمه که این درختا از دو سال اینده بار اصلیشونو میدن یه بارشم تقریبا نصف پول سال اول میشه

خراباتی
۱۳۹۱/۰۲/۰۶, ۰۰:۰۵
من دیپلمات نیم واند برزیل هم نیم
زیرابی هم هرگز نرم انگشتم در بینیم

meysam_sh_2020
۱۳۹۱/۰۲/۰۶, ۰۰:۱۵
درختاش هلو و بادام و سیب
البته شما 5 هکتار هم بخاین هست اصل موضوع مهمه که این درختا از دو سال اینده بار اصلیشونو میدن یه بارشم تقریبا نصف پول سال اول میشه

نه همین بورس با تمام ریسکا و دلهره هاش بهتره :d کلا بورس خطری تره دیگه ولی اگه بازار خوب باشه و امنیت باشه خوبه.
البته باغ خیلی زحمت نداره. ولی کشاورزی وقتی یادش میوفتم با اون قیمت های مسخره ای که موقع خرید محصول قراره بفروشی فایده نداره :D و سود بیشتر و بدون زحمت نصیب دلال ها میشه .
الان دیگه زمونه عوض شده باید با فکرت پول در بیاری :D
کار بدنی تعطیل