PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مناسب ترین مشاغل برای زنان

آمن خادمی
2011/04/18, 02:52
سایت اینترنتی Career در تازه ترین گزارش خود به معرفی بهترین مشاغل برای زنان در آمریکا پرداخته است.
ا

سایت اینترنتی Career در تازهترین گزارش خود به معرفی بهترین مشاغل برای زنان در آمریکا پرداخته است. مشاغلی که زنان با داشتن آنها می توانند امیدوار باشند که همیشه شاید بمانند.

گزارش سایت Career حاصل نظرسنجی از 200 هزار نفر از کارگران زنان در 9 منطقه ی آمریکاست. در این نظرسنجی درباره مسائل مختلفی از کارگران سوال شده و به هر سوال متناسب با ارزش نمرهای اختصاص داده شده است.

از جمله سوالات مطرح شده در این نظرسنجی می توان به روابط بین کارگران و روسا، فضای کار، منابع شغلی، پرداخت غرامت یا پاداش، رشد فرصت ها، فرهنگ شرکت، شهرت شرکت، وظایف روزانه، میزان کنترل کارگران بر وظایفشان و حقوق اشاره کرد.

در زیر با 10 شغل مناسب برای زنان آشنا میشوید:

1- بیوتکنولوژی، نمره 3.275

کارگران فعال در حوزه بیوتکنولوژی علوم مهندسی و فناوری را با علوم مربوط به زندگی انسان پیوند میدهند. ارزش کار فعالان بیوتکنولوژی در سایر حوزه ها قابل استفاده است. این حوزه به طور کلی با طبیعت انسان پیوند زیادی دارد.

2- خدمات مشتری، نمره 3.108

این شرکتها به طور مستقیم با مشتریان در ارتباط هستند. آنها به مردم کمک میکنند تا مشکلشان در ارتباط با محصول یا خدمت برطرف شود. کارمندان بخش خدمات مشتری معمولا شادتر از سایر کارمندان در حوزه های دیگر هستند و تاثیر کار خود را بر مخاطبشان به وضوح میبینند.

3- آموزش، نمره 3.084

آموزش دهندگان مسئول کمک به بچه ها هستند تا آنها را به افرادی باهوش و فعال تبدیل کنند. همه فعالان این عرصه بیش از دیگران از ارزش کار روزانه خود در آموزش به کودکان راضی هستند.

4- مدیر دفتر، نمره 3.66

تصور کنید معاون اداره شما از کارش متنفر است. بنابراین فقط یک چیز می تواند به او کمک کند و آن مدیر دفتر است که می تواند با انجام وظایف روزانه احساس رضایت را در بین مدیران و کارگران بالا ببرد.

5- خرید - تدارکات، نمره 3.065

فعالان این عرصه در زمینه خرید کالا و مواد باید حرفهای باشند. آنها مهارت های مذاکره را خوب یاد دارند تا از شرکت تابعه خود در هنگام عقد قراردادها بیشترین حفاظت را بکنند. فعالان این عرصه از اینکه قدرت آنها با پشتوانه ای به نام پول محکم است احساس خوبی دارند.

6- حسابداری، نمره 3.059

شبیه دپارتمان خرید، کارکنان بخش حسابداری نیز نقش گستردهای در بودجهی شرکتهای بزرگ دارند. دپارتمانهای حسابداری به شرکتها کمک میکنند تا با صرفه جویی و بهره وری بیشتری به فعالیت خود ادامه دهند و با سازمان هایی مانند مالیات نیز به مشکل برنخورند.

7- فاینانس، نمره 3.046

کارمندان بخش فاینانس با معاملات سر و کار داشته و در واقع راهنمای شرکتها برای تصمیم گیری در زمینه ی سرمایه گذاری هستند. مانند بخشهای خرید و حسابداری، کارمندان بخش فاینانس کنترل زیادی روی بودجه شرکتها دارند. به یاد داشته باشید پول مساوی قدرت و مساوی شادی کارمندان است.

8- خدمات اجتماعی غیرانتفاعی، نمره 3.039

شاید کمی عجیب باشد که کارمندان بخش خدمات اجتماعی غیرانتفاعی در این فهرست قرار بگیرند. اما باید گفت که کار خوب احساس خوب در پی دارد و در واقع پول و سود همه چیز نیست. کارگران بخش غیرانتفاعی از سه جنله از کار خود رضایت دارند: کنترل روزانه بر فعالیت هایشان، روابط با همکاران و وظایف روزانه.

9- مراقبتهای بهداشتی، نمره 3.039

براساس بررسی های انجام شده در سال 2010، از هر 20 موقعیت شغلی رو به رشد 10 موقعیت مربوط به بخش بهداشت بود. رشد جمعیت باعث رونق بخش بهداشت شده است. کارمندان بخش بهداشت ارزش کار خود را در سلامت دیگران می بینند.

10- حقوق، نمره 3.035

وکلا و کارمندان فعال در بخشهای حقوقی دستمزدهای بالایی دارند. تحقیقات نشان داده که تاثیرگذاری این بخش نیز بسیار بالاست.

shade
2011/04/26, 16:27
من زن زلیل نیستم ولی از مدیریت زنها لذت می برم . یه جایی بودم که مسئول بخش ها همه زن بود . در و د یوار ها خیلی تر و تمیز و به روز که نه به ساعت ( پدر نظافتچی ها در میومد ) - و رابطه افرادی که در اون بخش ها کار می کردند بسیار بسیار مهربانانه و محترمانه و خیلی محیط ارام و دنگ و با گل و بلبل و رومانتیک . وای چقدر به من خوش گذشت یادش به خیر .صمیمیت و ادب و اینجور چیزا .
خب تو این محیط ازاد گشتیم و خوندیم و لذت بردیم تخلیه هیجانات شدیم و الان هم برگردیم به حساب و کتاب خودمان .
با تشکر از شما امن عزیز که در این بخش فوق فعال هستید .

malavan
2011/04/26, 23:11
یه تجربه خوبی که از مدیریت مالی زنها دارم خیلی جالبه

اگر در منزل مدیر مالی مرد باشد
زن هر روز یک سری خرج های عجیب و غریب خواهد تراشید که فکر کردن به قیمتشان نیز سر آدمو به درد میاره
اما اگر قسمتی از مدیریت مالی (خرج ماهیانه) را به خانم خونه بسپاری و همچنین ایشون را از برنامه های میان مدت و بلند مدت مثلا
خرید ماشین
تغییر دکوراسیون منزل
و غیره
در میان بگذاری نه تنها خرج های زاید به شدت کاسته میشه بلکه همین خرج های جاری نیز منظم تر میشه
اما باید به ان نکته توجه شود کهباید در چنین مواقعی از رفقای ناباب که هی باز شدن مغازه جدید را یادآوری می کنند ، دور نگه داشت

مهربان
2011/04/26, 23:34
....البته سایت اینترنتی for war at all هم یه طبقه بندی جالبی داشته که حالا من نقل به مضمون میکنم...
...خانه داری...آشپزی....بچه داری....خرید هویج سیب زمینی ریحان....حمل و نقل بچه به مدرسه وبالعکس...تهیه ابمیوه درزمان مراجعه همسر به منزل...پاک کردن سبزی و ذخیره سازی در فریزر به همراه بادمجان و غیره....انداختن ترشی هفت بیجار و تهیه زیتون پرورده (که من میمیرم براش)....:D

آمن خادمی
2011/04/26, 23:58
....البته سایت اینترنتی for war at all هم یه طبقه بندی جالبی داشته که حالا من نقل به مضمون میکنم...
...خانه داری...آشپزی....بچه داری....خرید هویج سیب زمینی ریحان....حمل و نقل بچه به مدرسه وبالعکس...تهیه ابمیوه درزمان مراجعه همسر به منزل...پاک کردن سبزی و ذخیره سازی در فریزر به همراه بادمجان و غیره....انداختن ترشی هفت بیجار و تهیه زیتون پرورده (که من میمیرم براش)....:d

جناب مهربان به نظر می رسه از آروزهای بزرگ خودتون برای حال یا آینده صحبت کردین........آخی .......چقدر هم دلتون پره......دوست داشتین اینطوری باشه؟!! دیگه گذشت اون دوران ......:d

مهربان
2011/04/27, 00:11
جناب مهربان به نظر می رسه از آروزهای بزرگ خودتون برای حال یا آینده صحبت کردین........آخی .......چقدر هم دلتون پره......دوست داشتین اینطوری باشه؟!! دیگه گذشت اون دوران ......

...سلام همشیره شب شما بخیر...والا عارضم خدمتتون که الان همه خانمها از این کارا میکنن مثل اینکه شما خیلی در جریان امور نیستید...:d...شما خدمتکار گرفتید....؟؟؟....البته سمت ما چند تا بانو بودن ک از این تفکرات داشتن کار بیرونم گذاشتیم رو دوششون قدر عافیت رو بدونن...:d:d:d>:d<;;):o>:)=))

Captain Nemo
2011/04/27, 00:41
ا...... مهرداد تویی عزیزم ...
ترشی چیه .........
شوخی شوخی با مدیر بخش آزادم شوخی .....
اینجا فرزاد خان نمیاد زیاد ها .....

آمن خادمی
2011/04/27, 00:49
مهربان;16796][b]...سلام همشیره شب شما بخیر...والا عارضم خدمتتون که الان همه خانمها از این کارا میکنن مثل اینکه شما خیلی در جریان امور نیستید...:d...شما خدمتکار گرفتید....؟؟؟....البته سمت ما چند تا بانو بودن ک از این تفکرات داشتن کار بیرونم گذاشتیم رو دوششون قدر عافیت رو بدونن...""""

سلام وشب بخیر خدمت شما برادر.......نه والا......من که اینا رو پاک کرده می گیرم.......آوردن تا دم خونشو هم ماشین انجام میده....بالا بردن تا طبقه های بالا رو هم سرایدر... :D .البته چون عاشق آشپزیم.......اگه حوصله داشته باشم آشپزی می کنم:x
فکر کنم بانوان سمت ما خیلی با بانوان سمت شما متفاوت هستن.........اما خدایی دلم براتون سوخت که از آروزهای دست نیافتنی خودتون نوشتین.......آروز بر جوانان یا نوجوانان یا پیران عیب نیست.... ;) .....آروزی دیگه ندارید بنویسید؟؟؟......

shade
2011/04/27, 03:17
البته من هنوز نوزادم و ولی بعضی وقتا دوست دارم بپرم تو حرف بزرگ ترا .
عرض کنم که تو دهات ما اینجوریا هم نیس که خانوم شما می گید .بالای صد درصد دهات ما بانوان حتی اجازه نمی دن (کدخدای اشان = خدای خانه= مرد خانه ) کدخدا حتی قدم به اشپزخونه بذاره . می گن برا مرد افت داره . مرد باید ابهت داشته باشه و خودش و کوچک نکنه . حالا شما اونجوری گفتید من تعجب کردم . تو دهات ما که از این حرفا نیس . گفتم شفاف سازی کنم . نمی دونم والا شاید اونجا اونجوری باشه ولی اینجا اینجوری .

مهربان
2011/04/27, 07:56
ا...... مهرداد تویی عزیزم ...
ترشی چیه .........
شوخی شوخی با مدیر بخش آزادم شوخی .....
اینجا فرزاد خان نمیاد زیاد ها .....
...سلام عشق من..تاپیکتو الان دیدم....خوب ترشی نه شور....:d
...ما بیشتر با کله گنده ها شاخ تو شاخ میشیم...

مهربان
2011/04/27, 08:04
مهربان;16796][b]...سلام همشیره شب شما بخیر...والا عارضم خدمتتون که الان همه خانمها از این کارا میکنن مثل اینکه شما خیلی در جریان امور نیستید...:d...شما خدمتکار گرفتید....؟؟؟....البته سمت ما چند تا بانو بودن ک از این تفکرات داشتن کار بیرونم گذاشتیم رو دوششون قدر عافیت رو بدونن...""""

سلام وشب بخیر خدمت شما برادر.......نه والا......من که اینا رو پاک کرده می گیرم.......آوردن تا دم خونشو هم ماشین انجام میده....بالا بردن تا طبقه های بالا رو هم سرایدر... :d .البته چون عاشق آشپزیم.......اگه حوصله داشته باشم آشپزی می کنم:x
فکر کنم بانوان سمت ما خیلی با بانوان سمت شما متفاوت هستن.........اما خدایی دلم براتون سوخت که از آروزهای دست نیافتنی خودتون نوشتین.......آروز بر جوانان یا نوجوانان یا پیران عیب نیست.... ;) .....آروزی دیگه ندارید بنویسید؟؟؟......
...بله ...عرض کنم که...در ابتدا که...این نقطه چین بین خطوط از ازل که سایت پ.پ .فولیو باشه متعلق به بنده است تا ااااا....برندش هم ثبت شده...یه محبتی کنید کپی رایت اثرو حفظ کنید....
....خدمت خواهر خودم که....اتفاقا باز چند تا بانوی دیگه سمت ما بودن که از این عادات دلپسند داشتن ...اقا هاشون یه دوماه خرجی ندادن و بیرون غذا خوردن الان فرشارم میبرن تو حیاط خوب میشورن و پا میزنن بعد تو افتاب پهن میکنن تا خشک بشه...:d=))0:-)....
....با این همه خدم و حشم که دم دست شما خریده که همه کاراتونو انجام میده شما باید کنتسی..دوشسی...ساکن باکینگهامی...الیزه ای...ورسایی چیزی باشید...

مهربان
2011/04/27, 08:06
عرض کنم که تو دهات ما اینجوریا هم نیس که خانوم شما می گید .بالای صد درصد دهات ما بانوان حتی اجازه نمی دن (کدخدای اشان = خدای خانه= مرد خانه ) کدخدا حتی قدم به اشپزخونه بذاره . می گن برا مرد افت داره . مرد باید ابهت داشته باشه و خودش و کوچک نکنه . حالا شما اونجوری گفتید من تعجب کردم . تو دهات ما که از این حرفا نیس . گفتم شفاف سازی کنم . نمی دونم والا شاید اونجا اونجوری باشه ولی اینجا اینجوری .
...سلام سالار...منم تعجب کردم چون الان همه جا اینطوریه....من فکر میکنم خواهر گلمون حومه شهر میشینن یا تو یه خونه ویلایی یلاقی چیزی اخبار بهشون دیر میرسه....
...ما افسانه قدیمی شیدایی و شیفتگی مرد برای زن رو برای همیشه در تاریخ گم خواهیم کرد..

آمن خادمی
2011/04/27, 10:58
...بله ...عرض کنم که...در ابتدا که...این نقطه چین بین خطوط از ازل که سایت پ.پ .فولیو باشه متعلق به بنده است تا ااااا....برندش هم ثبت شده...یه محبتی کنید کپی رایت اثرو حفظ کنید....
....خدمت خواهر خودم که....اتفاقا باز چند تا بانوی دیگه سمت ما بودن که از این عادات دلپسند داشتن ...اقا هاشون یه دوماه خرجی ندادن و بیرون غذا خوردن الان فرشارم میبرن تو حیاط خوب میشورن و پا میزنن بعد تو افتاب پهن میکنن تا خشک بشه...:d=))0:-)....
....با این همه خدم و حشم که دم دست شما خریده که همه کاراتونو انجام میده شما باید کنتسی..دوشسی...ساکن باکینگهامی...الیزه ای...ورسایی چیزی باشید...

والا ما تو دهات زندگی می کنیم و زنای دهات ما خودشون سرکار میرن و بخشی از خرجی خونه رو هم میدن......البته هر از گاهی آقایون دهات ما یک غر و لندی می کنن و دوست دارن به شیوه پدری توی خونه باشن........نگو این بنده خدا ها خواب می بینن......نکنه شما هم خواب می بینی؟؟
بعد این برای خوب زندگی کردن نیازی به این عناوینی که بالا گفتین نیست؛چون الان این عناوینی که شما فرمودین دیگه کابرد ندارهههههه........پس حق دارین اینطوری فکر کنین برادر.......اخی ........بنده خدا...

محمد امین
2011/04/27, 13:26
قصد دخالت تو موضوع را ندارم فقط جهت شفاف سازی این پست را زدم :D:-??

بحث تفاوت زن قدیمی ایرانی با زن امروزه!!!

صبح ساعت ۵
قدیم: به آهستگی از خواب بیدار میشود. نماز میخواند و سپس به لانه مرغها میرود تا تخم مرغها را جمع کند
جدید: مثل خرچنگ به رختخواب چسبیده و خر و پف میکند..

صبح ساعت ۶
قدیم: شیر گاو را دوشیده است ، چای را دم کرده است ، سفره صبحانه را با عشق و علاقه انداخته و با مهربانی مشغول بوسیدن صورت آقای شوهر است تا از خواب بیدار شود.
جدید: باز هم خوابیده است

صبح ساعت ۷
قدیم: مشغول مشایعت آقای شوهر است که از در خانه بیرون میرود و هزار تا دعا و صلوات برای سلامتی شوهر کرده و پشت سرش به او فوت میکند.
جدید: هنوز کپیده است.

صبح ساعت ۱۱
قدیم: مشغول رسیدگی به بچه ها و پاک کردن لپه برای درست کردن ناهار است.
جدید: تازه چشمانش را با هزار تا ناز و عشوه باز کرده و با دست در حال بررسی جوش های روی صورتش است

ظهر ساعت ۱۲
قدیم: مشغول مزه کردن پلو به جهت تنظیم نمک آن است.
جدید: در حال آرایش کردن با همسایه طبقه بالا در مورد انواع پازیشن های جدید جهت چیز صحبت میکند

ظهر ساعت ۱۳
قدیم: در حال شستن جوراب و لباسهای آقای خانه درون طشت وسط حیاط خلوت میباشد.
جدید: در حال روشن کردن ماشین لباسشویی ، ماشین ظرفشویی و البته غرغر کردن است…

ظهر ساعت ۱۴
قدیم: در حال غذا خوردن با شوهر
جدید: در حال انداختن یک غذای آماده درون میکروفر بوده و در همان حال در حال تماشای FashionTV میباشد.

ظهر ساعت ۱۵
قدیم: در حال جارو کردن حیاط خانه و تمیز کردن لانه مرغها و بردن علوفه برای گاوشان میباشد.
جدید: با یکی از دوستانش به پاساژ صدف برای خرید رفته است.

عصر ساعت ۱۶
قدیم: مشغول شستن پاهای کودکشان است که به دلیل دویدن در کوچه خونی شده است.
جدید: در حال پرو کردن لباسهای خریداری شده است. در همان حال هم نیم نگاهی هم به شکم خود دارد که جدیداً چاقی را فریاد میکشد.

عصر ساعت ۱۷
قدیم: دم در خانه ایستاده است تا آقای شوهر بیاید.
جدید: در لابی نشسته است تا با آقای شوهر به خرید برود.

عصر ساعت ۱۸
قدیم: برای شوهر خود چای آورده و مانند یک خانم کنار شوهرش در حال صحبت با او است.
جدید: از این مغازه به آن مغازه شوهر بیچاره خود را میبرد.

شب ساعت ۱۹
قدیم: سفره شام را انداخته و شوهر را برای خوردن شام دعوت میکند.
جدید: هنوز در حال خرید است.

شب ساعت ۲۰
قدیم: در حال شستن ظروف شام ، کنار حوض خانه است.
جدید: کماکان در حال خرید است.

شب ساعت ۲۱
قدیم: در حال چاق نمودن قلیان آقای همسر میباشد..
جدید: در رستوران ، پیتزا میل میفرمایند.

شب ساعت ۲۲
قدیم: رختخواب ها را پهن کرده است برای خوابیدن . در حال ریختن گل سرخ روی متکای آقای خانه است تا خوش بو شود.
جدید: در حال غرغر کردن بر سر وضعیت ترافیک است.

شب ساعت ۲۳ و ۲۴
قدیم: ….سانسور…

جدید: در حال مشاهده ماهواره هستند ایشون ، لطفاً مزاحم نشوید.

آمن خادمی
2011/04/27, 13:34

دوست عزیز.......من فقط اینو می دونم که این حرفایی که شما گفتین آروزهای دست نیافتنی است که روزانه فکرتون رو مشغول کرده...:d
به جای فکر کردن....یه طور دیگه فکر کنید........مثلا بد نیست این کتابای باربارا دی آنجلیس رو یک نگاهکی بندازید.......حالا اگه می گین تو دهات شما زن اونجوری خب برای شما که خیلی خوبه.........تو دهات ما که اینطوری نیست.......خدمت جناب مهربان هم گفتم........;)

محمد امین
2011/04/27, 13:45
3 زن انگليسي، فرانسوي و ایرانی با هم قرار ميزارن كه اعتصاب كنن و ديگه تو
خونه كار نكنن و بعد از يك هفته نتيجة كارو به هم بگن.

زن فرانسوي گفت:

به شوهرم گفتم كه من ديگه خسته شدم بنابراين نه نظافت منزل، نه آشپزي، نه
اتو و خلاصه از اينجور كارا ديگه بريدم. خودت يه فكري بكن، من كه ديگه
نيستم يعني بريدم.

روز بعد خبري نشد، روز بعدش هم همينطور،

روز سوم اوضاع عوض شد، شوهرم صبحانه درست كرده بود و آورد تو رختخواب، من
هم هنوز خواب بودم، وقتي بيدار شدم رفته بود.

زن انگليسي گفت:

من هم مثل فرانسوي همونا رو گفتم و رفتم كنار،

روز اول و دوم خبري نشد ولي روز سوم ديدم شوهرم ليست خريدو كاملاً تهيه
كرده بود، خونه رو تميز كرد و گفت كاري نداري عزيزم، منو بوسيد و رفت.

زن ایرانیه گفت:

من هم عين شما همونا رو به شوهرم گفتم،

روز اول چيزي نديدم،

روز دوم چيزي نديدم،

روز سوم چيزي نديدم،

شكر خدا روز چهارم يه كمي تونستم با چشم چپم ببينم.:d=))

shade
2011/04/28, 01:53
خب . حرف دلمونو که نزنیم . خوابامونم که تعریف نکنیم . این پیش مدرنیته هم که پدر مونم دراورده .
تو خونه هم که جرات نکنیم از این حرفا بزنیم . اینجا هم که . ولی خداییش من که فقط جهت تنوع و ورزش و تفاهم و اینجور چیزا . خیلی کار تو خونه کمک می کنم . سبزی پاک می کنم البته برا اینکه دقتم بیشتر شه . تمرین تمرکز حواس دیگه . جارو برقی برا ورزش و تقویت بازو ها و سر شانه .اتو می زنم برا تقویت مچ دست . لیست ها رو هم هر چند روز یه بار ورمی دارم و میرم بازار خرید فقط صرفا برا اینکه یه تریدرم . خب برا بررسی وضعیت تورم با از نزدیک ببینم قیمتا رفته بالا پایین . لباسارم که خودم فقط صرفا برا تقویت کول و سرشونه میریزم ماشین و ور می دارم . چن بار سعی کردم سیب زمینی با مخلفات بریزم تو روغن هی چسبید . عرض کرد تمرین کن و تکرار کن چن بار سعی زیاد کردم نشد . عرض کرد کافیه . و من رد شدم و تا النم که خدا را شکر از این وظیفه معافم . البته اینم فقط برا تقویت دقت و تمرکز حواس بود . پس می بینی که ما مردا اگه این کارا رو تو خونه انجام می دیم صرفا برا شکوفایی استعداد نهفته خودمونه . یه وقت خیال نکنید می ترسیم حساب می بریم از این جور حرفا . خب بعضی وقتا هم که خوابی ببینیم تعریف می کنیم . کلا می گن برا رفع عقده خوبه . سوئ تفاهم که نبا یس بشه . اون بار بارا هم اگه دقت کرده باشی گفته بوده مردا شکارچین . خب این کارای خونه هم برا تقویت شکار گری خوبه . و اینم بگو که باربار گفته خانوما بایس تو کارای خونه به اقاشون کمک کنن . نگفته ؟؟؟ یا اون یکی باربار که با شوهرش یه کتاب نوشته .گفته مردا حق دارن تنوع طلب باشن البته کتابه فقط یه روز تو خونه بود بعد تو سطل دیدمش . می خواستم ببرم بزارم پشت در . دیدم ولی بنا بر مصلحت و تفاهم از تو سطل درش نیاوردم با اشغالا گذاشتم پشت در . یه خواب تعریف کردیم . ببین چه شد . انصاف هم خوب چیزیه با با . " ............. " 1 پاورقی ها 1- با اجازه جناب مهربان

مهربان
2011/04/28, 07:39
والا ما تو دهات زندگی می کنیم و زنای دهات ما خودشون سرکار میرن و بخشی از خرجی خونه رو هم میدن......البته هر از گاهی آقایون دهات ما یک غر و لندی می کنن و دوست دارن به شیوه پدری توی خونه باشن........نگو این بنده خدا ها خواب می بینن......نکنه شما هم خواب می بینی؟؟
بعد این برای خوب زندگی کردن نیازی به این عناوینی که بالا گفتین نیست؛چون الان این عناوینی که شما فرمودین دیگه کابرد ندارهههههه........پس حق دارین اینطوری فکر کنین برادر.......اخی ........بنده خدا...
...والا بدی قریه ای که من توش زندگی میکنم اینه که خیلی سریع این رویاها تو وقعیت تعبیر میشه...اونجا بیشتر خانمهاش خواب میبینن...چون ما تو این قریه خونه ها رو اندرونی بیرونی میکنیم....
...این بنده های خدا هم جز برای کار در مزرعه و احیانا انگور چینی و شیر دوشی از خونه خارج نمیشن اینه که یه گوشه میچینن و گاها تو چرتو خوابو ووو...اینااا....
...بیا...اینم معضل دومی که الان همه و بخصوص ترافیک شهری باهاش دست به گریبانه....اجازه اتول سواری به خانمهاست...چند روز پیش سر یه پیچ واستاده بودم...به جان بیل گیتس...یه خانمی سوار یه ماشینی قرار بود محبتی کنه از پیچ رد شه...تا ماهم رد شیم...تا پشت سریای من رد شن...تا همه رد شن...دودستی فرمونو چسبیده بود انگار میخواست فرمونو خفه کنه...سرشو برده یبود جلو هی چپ وراست و نگاه میکرد...عرق کرده بود هی عضلات صورتش منبسطو منقبض میشد...بابا مگه میخوای کشتی برونی برو دیگه....اخرم رفت....اما رفت تو شیکم یه پرایدی...:d=))

مهربان
2011/04/28, 07:44
خب . حرف دلمونو که نزنیم . خوابامونم که تعریف نکنیم . این پیش مدرنیته هم که پدر مونم دراورده .
تو خونه هم که جرات نکنیم از این حرفا بزنیم . اینجا هم که . ولی خداییش من که فقط جهت تنوع و ورزش و تفاهم و اینجور چیزا . خیلی کار تو خونه کمک می کنم . سبزی پاک می کنم البته برا اینکه دقتم بیشتر شه . تمرین تمرکز حواس دیگه . جارو برقی برا ورزش و تقویت بازو ها و سر شانه .اتو می زنم برا تقویت مچ دست . لیست ها رو هم هر چند روز یه بار ورمی دارم و میرم بازار خرید فقط صرفا برا اینکه یه تریدرم . خب برا بررسی وضعیت تورم با از نزدیک ببینم قیمتا رفته بالا پایین . لباسارم که خودم فقط صرفا برا تقویت کول و سرشونه میریزم ماشین و ور می دارم . چن بار سعی کردم سیب زمینی با مخلفات بریزم تو روغن هی چسبید . عرض کرد تمرین کن و تکرار کن چن بار سعی زیاد کردم نشد . عرض کرد کافیه . و من رد شدم و تا النم که خدا را شکر از این وظیفه معافم . البته اینم فقط برا تقویت دقت و تمرکز حواس بود . پس می بینی که ما مردا اگه این کارا رو تو خونه انجام می دیم صرفا برا شکوفایی استعداد نهفته خودمونه . یه وقت خیال نکنید می ترسیم حساب می بریم از این جور حرفا . خب بعضی وقتا هم که خوابی ببینیم تعریف می کنیم . کلا می گن برا رفع عقده خوبه . سوئ تفاهم که نبا یس بشه . اون بار بارا هم اگه دقت کرده باشی گفته بوده مردا شکارچین . خب این کارای خونه هم برا تقویت شکار گری خوبه . و اینم بگو که باربار گفته خانوما بایس تو کارای خونه به اقاشون کمک کنن . نگفته ؟؟؟ یا اون یکی باربار که با شوهرش یه کتاب نوشته .گفته مردا حق دارن تنوع طلب باشن البته کتابه فقط یه روز تو خونه بود بعد تو سطل دیدمش . می خواستم ببرم بزارم پشت در . دیدم ولی بنا بر مصلحت و تفاهم از تو سطل درش نیاوردم با اشغالا گذاشتم پشت در . یه خواب تعریف کردیم . ببین چه شد . انصاف هم خوب چیزیه با با . " ............. " 1 پاورقی ها 1- با اجازه جناب مهربان
....محمد امین ایییییننننقدرررر خندیییدم...اییییینننقدددرر ر خندددیییدم....که مررردممم...
....اولا سلام و عرض ادبی داشته باشم خدمت همکار گرامی و عزیزم جناب شاد خوشحالم کنار فرزاد عزیزم چشم به جمال همکار دیگه ای روشن میشه...
...جناب شاد خرابش نکن دیگه اینکارا چیه میکنی بنظرم میاد یه پزشک گلو اقا تیپیک هستی نکن برادر من اینا نژاد مارو نابود میکنن من میدونم همه این حرفا بهانه است یه خورده قدرت بیاد دستشون دیگه فردا میگن ....شایدم نگفتن...

arak_bourse
2011/04/28, 08:33
مناسب ترين كار براي زنها يكيش همين بورس است اگه پايدار بمونه
بعدش معلمي و مربي گري
پرستاري هم خوبه براشون چون طبع لطيفي دارند ولي مردها ميزنن بيمار رو لت و پار مي كنند
بعضي زنها اساتيد خوبي هم مي شن.

آمن خادمی
2011/04/28, 14:56
...والا بدی قریه ای که من توش زندگی میکنم اینه که خیلی سریع این رویاها تو وقعیت تعبیر میشه...اونجا بیشتر خانمهاش خواب میبینن...چون ما تو این قریه خونه ها رو اندرونی بیرونی میکنیم....
...این بنده های خدا هم جز برای کار در مزرعه و احیانا انگور چینی و شیر دوشی از خونه خارج نمیشن اینه که یه گوشه میچینن و گاها تو چرتو خوابو ووو...اینااا....
...بیا...اینم معضل دومی که الان همه و بخصوص ترافیک شهری باهاش دست به گریبانه....اجازه اتول سواری به خانمهاست...چند روز پیش سر یه پیچ واستاده بودم...به جان بیل گیتس...یه خانمی سوار یه ماشینی قرار بود محبتی کنه از پیچ رد شه...تا ماهم رد شیم...تا پشت سریای من رد شن...تا همه رد شن...دودستی فرمونو چسبیده بود انگار میخواست فرمونو خفه کنه...سرشو برده یبود جلو هی چپ وراست و نگاه میکرد...عرق کرده بود هی عضلات صورتش منبسطو منقبض میشد...بابا مگه میخوای کشتی برونی برو دیگه....اخرم رفت....اما رفت تو شیکم یه پرایدی...:d=))

نمی دونم آخه اینجوری که شما می گین...دهات مون خیلی با هم فرق داره.......تو دهات ما زنا رانندگیشون عالیه...........از این مشکلا هم ندارن..........توی اتوبان هم کورس ماشین بازی دارن.........جالبه والا............نمی دونستم همچنین دهاتای هنوز توی ایران هست........:d

آمن خادمی
2011/04/28, 15:03

خب خیلی خوبه که شما هم باربارا و از این کتابا رفتین گرفتین و خوندین..........حالا اگر پیشرفتی حاصل نشد اون یه بحث دیگه است(برای دلیل اونم می تونید مراجعه کنید به تاپیک "زنان برتر اند یا مردان" به نوشته خانم آرتمیس........یعنی به آکبندی مغز و این حرفا.......) :d
اما شما هم ناامید نباشین.......تلاش کنین............بلاخره این پیشرفت و اینایی که گفتم در اثر تمرین حاصل میشه فقط زمانشو نمی تونم بهتون بگم ........../:);;)

shade
2011/04/28, 21:16
طنز گفتیم و دردسر آغاز شد .

arak_bourse
2011/04/28, 22:07
اصولا زنها زياد خوششون نمياد از اين مباحث و دوست دارند در يك جايگاه احتماعي با مردان قرار بگيرند.
به همين خاطر اين بحث ها باعث درگيري ميشه. ميگيد نه ببينيد!

آمن خادمی
2011/05/17, 00:37
در جسارت فکر و اندیشه پیش کسوت فروغ فرخزاد و سیمین بهبهانی است یکقرن پیش از این میزیسته است. ٢٢ سال پیش از پروین اعتصامی چشم به جهان گشوده بود. اما دریغا! بسیار کم میشناسندش. آزاده زنی که در دورانی از زمان، و مکانی از جهان به دنیا آمد که دانش و آزادگی برای زن حاصلی جز رنج نمیآورد، و او جان هوشیاری که سر تسلیم به زمانه خود را نداشت. از کجا و از کدامین روزنهای همه به هراسناکیها گشوده، جهانی دیگر را پاییده بود که امید رهایی زن فردا را در آن خراب آباد که نه دشمن ، بلکه انکار زن بود، سرود

باکی از طوفان ندارم، ساحل از من دور نیست
تا نگویی گور توست این سهمگین دریای من
زیر دستم گو مبین ای مرد! کاندر وقت خویش
از فلک برتر شود این بینوا بالای مـــن
کهنه شد افسانهات ای آدم! آخر گوش کن
داستانی تازه میخواند تو را حوای من
گر بخوانم قصه، گویی دعوی پیغمبری ست
زانچه در آیینه بیند دیده بینای من

اسفند ماه ١٢٦٢، در قصبه فراهان نوزاد دختری متولد شد، نواده پسری میرزاابوالقاسم قائم مقام فراهانی میشد، وزیر دانشمند عباس میرزا نایب السلطنه، معلم و مرشد میرزا تقی خان امیرکبیر! کسی که عباس میرزا اولین اصلاحات منظم اداری در تاریخ ایران را به دانش و درایت او انجام داده بود. این دختر را به پیروی از شأن و منزلت خاندانی عالم تاج نام نهادند و ژآله نامی ست که او بعدها برای امضای اشعار خود برگزید تا شاید از گزندها مصون بماند ویا شاید ازسر بیزاری از این معنا که خود یافته بود:

تاج عالم گر منم بی گفتگوی
خاک عالم بر سر عالم کنی

چه کسی باور میکند که صد سال پیش از این، زنی در ایران، ازدواج ناخواسته را با تن فروشی برابر نهاده و آنرا سروده باشد؟!

ای ذخیره کامرانیهای مرد
/ چند باید برده آسا زیستن؟
تن فروشی باشد این یا ازدواج؟
/ جان سپاری باشد این یا زیستن؟

و یا باز در جای دیگر:

مرد سیما ناجوانمردی که ما را شوهر است
مر زنان را از هزاران مرد نامحرم تر است
آن که زن را بیرضای او به زور و زر خرید
هست نا محرم به معنی، ور به صورت شوهر است

عالمتاج قائم مقامی مادر شاعر معاصر پژمان بختیاری است و دیوان اشعارش ....هر آنچه که باقیمانده است ....توسط ایشان در سال 1345 به چاپ رسیده است.

یک سوال....
آیا او را میشناختید؟ و یا حتی اسمش را شنیده بودید.؟
برای اکثر ما شعری که احساس زن بودن در آن آشکارا آمده باشد از فروغ فرخزاد است ولی در حقیقت ژاله قائم مقام پیش کسوت این ابداع در شعر فارسی بوده است.

aligh
2011/05/17, 09:14
من فکر میکردم شاعر و شاعره زیاد می شناسم ولی خانم عالمتاج را تا بحال نشنیده بودم
آشنایی با ایشان برایم جالب بود و آشنایی بیشتر احتمالا جالبتر

آرتمیس
2011/05/18, 13:16
کاش مردها مثل مردهای دیروز روزگاران بودند و زنها هم زنهایی مثل همان دوره.....
کاش مردها تدبیر و درایتشان کم نمیشد تا زنها بخواهند به میدان بیایند و امور را در دست گیرند....
کاش میشد من زنی خانه دار میبودم که فقط و فقط بستری میساختم برای رشد و تعالی همسر.....
کاش میشد همان زنی میبودم که در خانه کودکم را تعلیم میدادم و در انتظاری مردی مینشستم که غرورش حریم امن خانه اش میبود....
کا ش هنوز هم مرزها مشخص بود....
کاش...
کاش...
. هزاران ای کاش دیگر....

آمن خادمی
2011/05/18, 13:33
کاش مردها مثل مردهای دیروز روزگاران بودند و زنها هم زنهایی مثل همان دوره.....
کاش مردها تدبیر و درایتشان کم نمیشد تا زنها بخواهند به میدان بیایند و امور را در دست گیرند....
کاش میشد من زنی خانه دار میبودم که فقط و فقط بستری میساختم برای رشد و تعالی همسر.....
کاش میشد همان زنی میبودم که در خانه کودکم را تعلیم میدادم و در انتظاری مردی مینشستم که غرورش حریم امن خانه اش میبود....
کا ش هنوز هم مرزها مشخص بود....
کاش...
کاش...
. هزاران ای کاش دیگر....

اما آرتمیس عزیز به نظرم روزهای امروز به دوران گذشته شرافت دارد.......اکنون در دوران گذار هستیم و همه چی طبیعی است اما آینده بسیار زیباتر از گذشته است....من یقین دارم...
منم می گویم کاش حد و مرزها به هم نمی ریخت اما کاش این حد و مرزها به صورت مساوی رعایت می شد..........با این حال من خوشحال در این دوران متولد شده ام .............;;)

samin
2011/06/21, 09:10
فهمیدم فهمیدم...................................... ....... بافتنی . بافتی خیلی خوبه برا خانومها:d

آمن خادمی
2011/07/06, 23:01
چرا زنان مدیران بهتری هستند

تعداد زنانی که در سالهای اخیر در کشورهای مختلف جهان به پستهای کلیدی دست یافتند رو به افزایش است. متخصصان عصبشناسی معتقدند توانایی مدیریت و رهبری در مغز زنان، در طول تاریخ تکامل گسترش بیشتری یافته است.

کسانی که معتقدند زنان مدیران بهتری هستند کم نیستند. عصبشناس معروف آمریکایی لوآن بریزندین Louann Brizendine تحقیقاتی مختلفی در مورد تفاوتهای رفتار اجتماعی زنان و مردان انجام داده است. این تفاوتها ناشی از تفاوتهای ساختاری است که در طول تاریخ تکامل در مغز زنان و مردان ایجاد شده است. بریزندین میگوید به عنوان مثال به جای یک جمع فکر کردن یا "ما-فکر کردن" رفتاری زنانه است.
در طول تاریخ در حالی که وظیفه مردان پاسداری از حریم خانواده و تأمین خوراک بود زنان یاد گرفتند که از بچهها و سالمندان مراقبت کنند و همزمان در شرایط مختلف با سایر افراد قبیله هم کنار بیایند.

عصبشناسان میگویند با اینکه شمار سلولهای مغزی زنان و مردان یکسان است، اما مغز زنان کوچکتر است. علت این تفاوت فشردگی سلولهای مغز زنان است. این فشردگی در عین حال پیشبینی و تحلیل رفتار زنان سختمیکند. تحقیقات مختلفی که در این زمینه صورت گرفته نشان میدهند که زنان در مقایسه با مردان در شرایط یکسان از بخشهای بیشتری از مغز خود استفاده و با انعطاف بیشتری فکر میکنند.

همدردی و احساس بیشتر در رفتار زنان حاصل واکنشهای مغزی
از تفاوتهای ساختاری مغز زنان و مردان میتوان به بخشهای گویایی و شنوایی مغز اشاره کرد. این دو بخش در مغز زنان یازده درصد گستردهتر از مغز مردان است. از این رو جای تعجب ندارد که زنان توانایی گفتاری بهتری دارند و قادرند احساس خود را بهتر بیان کنند. عصبشناس آمریکایی لوآن بریزندین میگوید مغز زنان اینگونه برنامهریزی شده است.

در مقابل بخشهایی که کنترل کننده تحرک بدنی، خشونت و رفتار جنسی است در مغز مردان گستردهتر است. ‎به عبارت دیگر مغز مردان برای تصمیمگیری در حالت فردی بهتر برنامهریزی شده است. این تفاوت نیز ریشه در تاریخ تکامل انسان دارد.
بخش قابلتوجه دیگر در مغز زنان قسمت هیپوکامپ است. این قسمت از جمله مرکز حافظه احساسی است. هیپوکامپ در مغز زنان گسترش بیشتری پیدا کرده است. این بخش در مغز زنان در مقایسه با مردان در نخستین سالهای زندگی رشد بیشتری دارد. گسترش هیپوکامپ به این معناست که زنان علاوه بر احساس همدری بیشتر با دیگران توانایی بیشتری برای به خاطر آوردن جزییات یک پیشامد احساسی دارند. این در حالی است که مردان اغلب جزئیات چنین رویدادهایی را زودتر فراموش میکنند.

به دلیل این تفاوتهای ساختاری روشن است که مردان و زنان به دو گونه متفاوت از یکدیگر فکر میکنند. عصبشناسان میگویند که این تفاوتها میتوانند مکمل یکدیگر باشند. به عنوان مثال ثابت شده است که تیمهای مدیریتی که از زنان و مردان تشکیل شده نسبت به تیمهای تک جنسیتی پویایی بیشتری دارد و در نهایت موفقتر عمل میکند. عصبشناس آمریکایی لوآن بریزندین میگوید: «البته آمار و بررسیهای مختلف نشان میدهد که زنان با تجربه در محدوده سنی 50 تا 70 سالگی مدیران بهتری هستند.»

آمن خادمی
2011/07/20, 17:39
حنا ربانی خار کیست؟

نخستین وزیر امور خارجه زن پاکستان در مملکتی بر این مسند تکیه زده است که مردانش به سختی فعالیت اجتماعی زنان را تحمل می کنند

حنا ربانی خار امروز در صدر اخبار بین المللی قرار گرفت. فارغ التحصیل رشته مدیریت و اقتصاد که از این پس باید او را خانم وزیر امور خارجه خواند. حنا تنها 34 سال سن دارد و با این همه پرونده سنگینی از فعالیت های سیاسی و اقتصادی در دست راهی وزارت امور خارجه وطنش شده است. او نخستین زن و البته جوانترین وزیر امور خارجه کشورش است . بیست و ششمین وزیر امور خارجه پاکستان تنها چند روز پیش از نشست وزرای امور خارجه هند- پاکستان به این سمت منصوب می شود تا نخستین ماموریت رسمی وی در این جامه چالشی ترین آنها نیز باشد.

حنا از ماه فوریه تاکنون سرپرست وزارت امور خارجه است. از همان زمانی که در خانه تکانی کابینه شاه محمود قریشی وزیر امور خارجه پاکستان نتوانست از سد مخالفان برای بقای در این پست بگذرد.
حنا متولد نوزدهمین روز از ماه ژانویه سال 1977 در منطقه مولتان از توابع شرقی استان پنجاب است . او از خانواده مشهور و خوش نام سیاسی بود که طرفدار حزب مردم پاکستان بودند.

نخستین ماموریت وی اواخر هفته جاری و در اندونزی خواهد بود. وی هدایت هیات پاکستانی اعزامی به هجدهمین نشست آ سه آن را بر عهده خواهد داشت . در این نشست بر اساس برنامه ریزی های اعلام شده او با همتای چینی خود و البته خانم هیلاری کلینتون همتای امریکایی اش دیدار خواهد داشت . وی در سال 2008 به مجمع ملی پاکستان راه یافت. البته پیش از این نیز از سال 2002 میلادی به عنوان نماینده پارلمان در امور اقتصاد و آمار فعالیت سیاسی خود را آغاز کرده بود.

بسیاری از منتقدان وی نه تنها جنسیت او را چالشی جدی بر سر این راه می دانند بلکه اعتقاد دارند وی با 34 سال سن تجربه کافی برای در اختیار گرفتن سکان وزارت امور خارجه را ندارد. وی برخلاف بسیاری از سیاستمداران پاکستانی که تلاش می کنند برای محبوبیت خویش از پرویز مشرف فاصله بگیرند، همواره از رئیس جمهور سابق پرویز مشرف و نخست وزیر او شوکت عزیز به عنوان چهره های ارزشمند پاکستان یاد می کند.
وی در صفحه وب لاگ خود نوشته است : تاکنون به ایالات متحده، بریتانیا، هلند؛ امارات متحده عربی عربستان سعودی و سنگاپور سفر کرده ام. عاشق سوار کاری هستم و سفر.

hamed89
2011/08/21, 03:48
بهترین کار برای زن ها در ایران خانه داریه!
یعنی من اگه زن بودم این رو انتخاب میکردم!
راحت لم بدی در خانه و مطالعه کنیو..بورس بری..و هزار کار دیگه

بابي چارلتون
2011/08/21, 07:48
بهترین کار برای زن ها در ایران خانه داریه!
یعنی من اگه زن بودم این رو انتخاب میکردم!
راحت لم بدی در خانه و مطالعه کنیو..بورس بری..و هزار کار دیگه

اي ول ، خواب تا ظهر و لم دادنشو هستم داداش حامد <:-p
خونه داري حرف نداره به مولا :->