PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : توسعه اقتصادی آرین (وآرین)

صفحه ها : [1] 2

sarcheshmehpour
2011/04/19, 16:10
در تاریخ 5/10/89 به قیمت 1000 ریال برای اولین بار از طریق فرابورس و بانک عامل پذیره نویسی شد و امروز با قیمت 1500 ریال جهت رفتن به مجمع عمومی این شرکت که در ساعت 15:00 روز چهار شنبه مورخ 1390/01/31 درمحل هتل سيمرغ واقع در تهران خيابان وليعصر پايين تر از پارک ساعي جهت تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه بر گزار خواهد شد اولین نمایش بورسی خود را اجرا کرد.

آمن خادمی
2011/04/23, 14:59
: بانك الكترونيكي آرين با تصويب مجمع فوق العاده افزايش سرمايه 130 ميليارد توماني را اعمال كرد تا صاحب سرمايه 200 ميليارد توماني باشد.

در پي اخذ مجوز افزايش سرمايه 130 ميليارد توماني بانك الكترونيكي آرين از سازمان بورس و اوراق بهادار، مجمع عمومي فوق العاده اين بانك چهارشنبه گذشته برگزار شد و سهامداران حاضر با افزايش سرمايه اين بانك از 70 ميليارد به 200 ميليارد تومان از محل آورده نقدي موافقت كردند.
اين افزايش سرمايه در اختيار هيات مديره قرار گرفت تا در مورد نحوه و زمان عملي ساختن و تحقق افزايش سرمايه اين بانك تصميم گيري شود.
همچنين با تصويب اين مجمع فوق العاده، نقل و انتقال سهام بانك الكترونيكي آرين نيز تا زماني كه از فرابورس ايران حذف نشده باشد منحصراً از طريق فرابورس ايران امكان پذير خواهد بود.
براساس اين گزارش،طبق مصوبه شوراي پول و اعتبار درسال گذشته ،حداقل سرمايه لازم براي تاسيس بانك هاي الكترونيكي 200 ميليارد تومان است كه با تامين اين سرمايه، بانك الكترونيكي آرين خواهد توانست مجوز آغاز فعاليت خود را از بانك مركزي دريافت كند.

sarcheshmehpour
2011/04/30, 11:54
من روز عرضه اوليه تعدادي خريد كردم و در تاريخ 28/1/90 طبق اطلاعيه بورس نسبت به تعيين كارگزار ناظر هم اقدام كردم ولي سهامم را بخاطر اينكه توسيستم نيست نميتونم براي فروش بزارم آيا كسي از دوستان اين مشكل رو داره؟

sarcheshmehpour
2011/04/30, 21:44
با بازگشایی نماد شرکت بانک آرین ، بازار دوم فرابورس فعالیت خود را آغاز کرد .

به گزارش بورس نیوز به نقل از روابط عمومی فرابورس ایران ، نماد معاملاتي بانك الكترونيكي آرين ، پس از برگزاري مجمع عمومي به طور فوق العاده، در بازار دوم فرابورس به ارزش 25میلیاردو 600میلیون ریال معامله شد.

پس از برگزاری مجمع فوق العاده شرکت بانک آرین ، این شرکت به عنوان نخستین بانک در بازار دوم سهام فرابورس دادو ستد شد .بانک آرین دی ماه گذشته پذیره نویسی خود را در بازار سوم فرابورس انجام داده بود وبه این ترتیب معاملاتش به عنوان نخستین شرکت در بازار دوم سهام فرابورس ،آغاز شد.

بازار دوم فرابورس با شرایط آسان تر این امکان را فراهم آورد تا شرکت های سهامی که به تازگی تاسیس شدند از امکانات بازار سرمایه بهره مند شوند و با توجه به ماده 99 برنامه پنجم توسعه که تمام شرکتهای سهامی عام باید معاملاتشان در بورس یا فرابورس انجام شود ،برای تعداد بیشتری از سرمایه گذاران و صاحبان بنگاه ها امکان فعالیت در بازار سرمایه فراهم می شود.

در معاملات امروز با این داد و ستد ارزش معاملات بازار های اول و دوم فرابورس با جابجایی بیش از 33میلیون سهم به رقم 270میلیارد ریال رسید.

بر اساس این گزارش بیشترین حجم معاملات پس از بانک الکترونیکی آرین ،که بیش از 17میلیون سهم بود در بازار اول به پتروشیمی پردیس به حجم 11میلیون سهم اختصاص داشت .

امیر2309
2011/05/01, 07:14
بهمن دیروز اومد بالای سهامداری یک درصدی

امیر2309
2011/05/03, 10:56
چرا تقاضا بانک الکترونیکی آرین سنگین است؟

یکی از عجیب ترین رخدادهای روزهای اخیر بازار، اقبال خیره کننده به بانک الکترونیکی آرین است و با گشایش نماد حق تقدم و قیمت خوردن آن، بازار بیشتر شگفت زده شد. دلایل اقبال به این نماد را می توان این گونه بیان کرد:

1- پذیره نویسی سهام این بانک تنها حدود 4 ماه است صورت پذیرفته و به تازگی مجوز فعالیت از سوی بانک مرکزی اخذ شده است. بانک در ابتدای شروع فعالیت های خود است. با توجه به تلاش بازار فرابورس برای ایجاد امکان معامله بر روی نمادهای بانکی حتی بدون طی مراحل مرسوم پذیرش،این بانک تنها بانکی است که تا این لحظه توانسته بر تابلو این بازار معامله شود. حال اقبال خیره کننده ای به این نماد وجود دارد و صف سنگین خرید ایجاد شده است.

2- بانک مرکزی پس از شتاب بخشیدن به صدور مجوزهای تاسیس بانک که تعداد بانک های خصوصی را به مرز 20 بانک رساند، از ابتدای امسال اعلام کرد که صدور مجوزهای بانکی را متوقف کرده است. این در حالی است که بسیاری از نهادها و ارگان ها و برخی مجموعه های اقتصادی هنوز به دنبال تاسیس بانک هستند. اگر صدور مجوز بخواهد متوقف شود، مجموعه هایی که موفق به تاسیس بانک نشدند، با بانک های تاسیس شده وارد مشارکت خواهند شد و سعی خواهند کرد با به دست آوردن تعداد سهام مناسب و اخذ کرسی های هیئت مدیره، در حقیقت مالک بانک ها شوند.

این در حالی است که بانک الکترونیکی آرین تنها بانک الکترونیکی است که مجوز فعالیت اخذ کرده و گرچه گفته می شود بانک دیگری نیز در این حوزه به زودی صاحب مجوز می شود اما هم اکنون تنها این بانک در چنین حوزه ای در کشور فعال است و به این ترتیب ارزش این بانک به همین دلیل از دیگر بانک های خصوصی بیشتر است.

3- بانک مرکزی با ارائه بسته سیاستی - نظارتی سال 90 خود محدودیت های گسترده برای سود عقود مشارکتی وضع کرده و این در حالی است این محدودیت بیشتر به بانک های خصوصی آسیب وارد می کند. بانک های الکترونیکی به واسطه نیاز نداشتن به املاک و کارمندان زیاد،در حقیقت منابع مالی را در حالی به متقاضیان اعطا می کنند که حاشیه سود بیشتری برایشان به دنبال دارد و در این زمینه می توانند مزیتی نسبت به دیگر بانک های خصوصی داشته باشند.

4- شنیده شده برخی مجموعه های بزرگ به مطرح ترین نام در میان آن ها « گروه بهمن» است، خریدهای گسترده ای را هدف گرفته اند و تقاضا را بر این نماد شدت بخشیده اند. این اقبال حتی باعث گشایش حق تقدم با قیمت هایی بالاتر از قیمت سهم نیز شد.

باربد
2011/05/03, 16:14
من شخصا بازی حق را از سهم بیشتر دوست دارم اما نکته اینه که چه حقی را بخری و کی بخری؟؟
من یک سوال برام پیش اومده خریدار حق ارین وقتی قیمت سهم روی تابلو 170 تومنه با چه تحلیلی حق را 190 میخره؟

من معتقدم حق ارین گین بالایی میده اما وقت خریدش مهمه;)

Unio
2011/05/03, 17:28
من که دیروز حق خریدم رفتم تو ضرر اساسی x-(
متاسفانه زیادم خریدم:((
به نظر دوستان حق تا چه فیمتی میریزه؟

امیر2309
2011/05/03, 18:23
من شخصا بازی حق را از سهم بیشتر دوست دارم اما نکته اینه که چه حقی را بخری و کی بخری؟؟
من یک سوال برام پیش اومده خریدار حق ارین وقتی قیمت سهم روی تابلو 170 تومنه با چه تحلیلی حق را 190 میخره؟

من معتقدم حق ارین گین بالایی میده اما وقت خریدش مهمه;)

باید صبر کنیم ببینیم سهم تو چه قیمتی متعاد میشه ولی آنچه که مسلمه بالای 200 تومنه

امیر2309
2011/05/03, 18:28
من که دیروز حق خریدم رفتم تو ضرر اساسی x-(
متاسفانه زیادم خریدم:((
به نظر دوستان حق تا چه فیمتی میریزه؟
به نظر من طبیعی بود این صف شدن چون خیلی ها خوب سود کردن و اگر قیمت پایین باز می کردن کسی فروشنده نمی شد

جعفرزاده
2011/05/03, 23:00
با توجه به نحوه معاملات سهم و شایعه موجود در تالار حافظ احتمالا فردا صف فروش را جمع کند و متعادل شود . ضمنا چند تا خریدار دارد که برای رقابت باهمدیگر و برای کسب کرسی مجبورند در قیمتهای بالاتر خرید کنند.

باربد
2011/05/05, 17:07
اشتباهی که دوستان در خرید حق ارین کرده اند اینه که این سهم فرابورسیه و حق و سهم هر دو 5 درصد نوسان میدهند
ودر این حالت به نظر من تا نزدیک 100 تومن باید اصلاح کند
اما نکته مهم اینه که خوذ سهم با صف سنگین خرید میتونه کمک کنه که قیمت به زیر 100 نیاید
به شخصه معتقدم اگر صف سهم نریزه خرید حقش از دو روز کاری بعد میتونه همراه با سود باشه

جعفرزاده
2011/05/05, 18:11
گفتگوی ویژه خبر نگار بورس نیوز با مدیر مالی بانک ارین : بانک ارین هیچ شعبه ای و ساختمانی در سراسر کشور نخواهد داشت. هزینه جاری نسبت به دیگر بانکهای کشور به خصوص بانکهای خصوصی فوق العاده کم خواهد بود و.....

امیر2309
2011/05/05, 22:54
مدیر امور مالی بانک الکترونیکی آرین :
هیچ شعبه ای در سراسر کشور نخواهیم داشت
وی با بیان اینکه آغاز فعالیت بانک الکترونیکی آرین به رغم دریافت مجوز از بانک مرکزی منوط به افزایش سرمایه است افزود:پایان استفاده از حق تقدم خرید سهام تا پایان هفتم تیر ماه سال جاری بوده و احتمال میرود طی دو ماه آینده با پایان پذیرفتن فروش حق تقدم ها، فعالیت این بانک برای عملیاتی شدن در دستور کار قرار گیرد.
یکی از اتفاقات جالبی که در چند روز اخیر معامله گران بازار را شگفت زده کرده اقبال خیره کننده سرمایه گذاران به سهام بانک الکترونیکی آرین و در عین حال گشایش نماد حق تقدم و ثبت قیمت مناسب آن بوده بطوریکه به رغم فرسایش بازار سهام در هفته گذشته این سهم همچنان با اقبال خریداران روبرو بود .
بنابر گزارش بورس نیوز نماد معاملاتی بانک آرین که در دهم دی ماه سال گذشته در بازار سوم فرابورس پذیره نویسی شده بود ، با بازگشایی نماد (بازار دوم فرابورس) در آخرین سه شنبه فروردین ماه سال جاری ، هفت میلیون و 662 هزار سهم آن به ارزش 11 میلیارد و 180 میلیون ریال و به بهای هر سهم هزار و 459 ریال معامله و کشف قیمت شد.

در ادامه نیز پس از برگزاری مجمع عمومی فوق العاده و تصویب افزایش سرمایه 200درصدی از محل آورده نقدی سهامداران نماد"آرین" در دهم اردیبهشت ماه جاری روی تابلو بازگشایی و با گذشت تنها چهار روز از آغاز معاملات بر این سهم، رشدی 240 ریالی را در آن شاهد بوده ایم .

این در حالی که نماد حق تقدم بانک الکترونیکی آرین نیز طی دوشنبه هفته جاری در فرابورس بازگشایی شده که با نوسانی 64 ریالی در دو روز گذشته مواجه بوده است.

در این راستا خانم غباخلو، مدیر امور مالی بانک الکترونیکی آرین در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز با اعلام اینکه قیمت بازاری هر سهم این شرکت در مقایسه با قیمت اسمی آن درحال حاضر از رشدی در حدود 70 تومان برخوردار شده است ، اظهار داشت : در حال حاضر با توجه به شروع نشدن فعالیت رسمی بانک الکترونیکی آرین ، پیش بینی سود هر سهم پس از کسر مالیات این بانک در شش ماهه دوم منتهی به پایان اسفند ماه 90 با احتساب سرمایه جدید دو هزار میلیارد ریالی به طور خالص مبلغ 67 ریال بوده و از اینرو هر گونه قیمت گذاری برای سهام یا حق تقدم سهام "آرین" در فرا بورس بر مبنای تصمیم گیری معامله گران و روند عرضه و تقاضای بازار است.

وی با بیان اینکه آغاز فعالیت بانک الکترونیکی آرین به رغم دریافت مجوز از بانک مرکزی منوط به افزایش سرمایه است افزود:پایان استفاده از حق تقدم خرید سهام تا پایان هفتم تیر ماه سال جاری بوده و احتمال میرود طی دو ماه آینده با پایان پذیرفتن فروش حق تقدم ها، فعالیت این بانک برای عملیاتی شدن در دستور کار قرار گیرد.

این مقام مسئول با اذعان به اینکه "آرین" نخستین بانک الکترونیکی در ایران است خاطر نشان کرد: این بانک هیچ شعبه ای در کشور نداشته و تنها با اکتفا به یک دفتر مرکزی امور اداری خود را پیگیری و کنترل می کند.

مدیر امور مالی بانک الکترونیکی آرین در باره برخی ریسک ها همچون سرقت های اینترنتی، ایرادات مخابراتی و غیره متذکر شد:"آرین" از یک حوزه پشتیبانی و امنیتی قدرتمند در فضای اینترنتی بر خوردار بوده و از اینرو اقدام به اندیشیدن تدابیر لازم از جمله پهنای باند ، سرور قوی و سایر ریسک های موجود نموده است. افزون بر این بانک با تمام بانک های کشور به لحاظ ارایه خدمات و یا حتی خدمات بیشتر می تواند رقابت کند.

وی در خاتمه در برابر این سوال که آیا حضور و ترکیب سهامداری سرمایه گذاران حقوقی همچون گروه بهمن و شرکت سرمایه گذاری بانک سامان در ترکیب هیأت مدیره "آرین" شامل تغییر و تحولاتی خواهد شد ؟ پاسخ داد : به هر ترتیب این سرمایه گذاران نیز در کنار سرمایه اشخاص حقیقی دارای کرسی در هیأت مدیره بوده و نباید سیاست های خود می توانند با جمع آوری این سهم در بازار نسبت به افزایش حق رأی خود در این ترکیب اقدام کنند.

arak_bourse
2011/05/07, 13:16
چرا حق بانك ارين قيمتش بالاست با توجه به قيمت خود سهم كه 175 است ولي حق آن 115 هست در حال حاضر ؟

جعفرزاده
2011/05/07, 19:15
جناب اراک بورس روز یکشنبه اختلاف قیمت سهم و حق تقدم حدود 20 تومان میشود که احتمال جمع اوری صف فروش حق تقدم بالا است در غیر اینصورت روز دوشنبه قیمت سهم با حق تقدمش برابر میشود که انوقت صددر صد صف فروش حق تقدم را جمع میکنند. ضمنا در نماد سهم بانک ارین هیچ یک از سهامداران تمایلی برای عرضه صف خرید را ندارند و سهامداران جز نیز این تعداد برای فروش ندارند و....

امیر2309
2011/05/07, 19:51
آرین
گفته می شود بانک آرین با تعدیل مثبت عایدی در سال مالی جاری خود مواجه شده است برخی شنیده ها از تعدیل به میزان 100% در این بانک حکایت دارد

امیر2309
2011/05/07, 19:58
دوستان خیلی از مطالب نقل قول و شنیده ها می باشد لطفا جهت خرید یا فروش حتما بررسی های لازم انجام شود و از استاد حتما مشاوره گرفته شود

امیر2309
2011/05/07, 20:00
نقل قول از جناب آنتی جوگیر در سایت همسایه
بنده هیچ پیشنهادی به حقیقی ها جهت خرید بانک آرین در روز دوشنبه ندارم.

ضمن این که نزدیک به 70 درصد سهم مربوط به شرکت های حقوقی هست و آن ها هم اصلا فروشنده نیستند.
گروه بهمن خود دنبال خرید سهم هست، و موسسین این شرکت برای این که این گروه درصد خود را نتواند بالا ببرد آن ها نیز به احتمال زیاد خریدار خواهند بود.

حقیقی ها هم که خیلی هایشان اصلا در جریان نیستند که روز دوشنبه نماد این سهم باز خواهد شد.

بنابراین به حقیقی های مطلع صاحب سهم، توصیه می کنم، به خریداران حقوقی سهم خود را مفت نفروشید و بگذارین بابت سهامتان پول پرداخت کنند... سوال بیشتری هم راجب این بانک از بنده نپرسید.

امیر2309
2011/05/07, 20:02
نقل قول از جناب آنتی جوگیر در سایت همسایه
بانک آرین سود سال 90 خود را قبل تر با سرمایه 70 میلیاردی 9.5 تومن پیش بینی کرده بود.
و برای سال 91 با سرمایه 90 میلیاردی 51.5 تومن برآورد کرد.

حال که اول کار سرمایه به 200 میلیارد رسید برای سال 90 ، 6.7 تومن پیش بینی سود داره.
و اگر مانند بیزینس پلان این شرکت که دو سه ماه پیش متنشر شده بود بخواهد فعالیت کند برای سال 91 احتمالا قادر خواهد بود تا 47 تومن سود محقق کند.

از طرفی پی بر ای بانک آرین به نظرم باید مانند پی بر ای گروه آی تی و حتی مقداری بالاتر در نظر گرفته بشود، چون دقیقا مانند شرکت های آی تی هست این شرکت و هم این که به منابع بانکی هم به طور مطلق مانند بانک ها دسترسی دارد.
فقط اگر دقت کنید شرکت آرین آی تی که این بانک راه اندازی کرده است سرمایه آن 10 میلیارد می باشد و به زودی همین شرکت می تواند روند رو به رشد شتابانی را آغاز کند.

راجب وضعیت بازار سهم هم به نظر بنده حق تقدم روی هر قیمتی 20 میلیون معامله شود(یک درصد بانک) آن قیمت + 100 تومن واریزی برابر خواهد بود با کف قیمتی سهم.(البته نظر شخصی بنده است و شاید اشتباه باشد)
>:d<
منفی کامل یکشنبه روی حق تقدم میشود 110.1 و منفی کامل بعدی 104.6 و بعدی 99.4

فعلا نزدیک به 22 میلیون صف فروش روی حق تقدم رو شاهد بودیم یعنی 1.1 % بانک، احتمالش هست حتی روی 110.1 همه حق تقدم ها جمع شود، زیرا در سطوح پایین تر احتمالا این میزان فروشنده نخواهد داشت، ضمن این که در قیمت های پایین تر دست زیاد خواهد شد.
از طرفی امروز خود سهم روی 179.2 زیر 200 هزار سهم جابجا شد در حالی که نزدیک به 1.1% بانک تقاضای خرید وجود داشت، مثبت کامل یکشنبه میشود 188.1 و بعدی 197.5 و بعدی 207.3، به نظر بنده تا 207.3 احتمال این که متعادل بشود بسیار ضعیف است از این رو ، احتمال جمع آوری تمام حق تقدم روی 110.1 تومن روز یکشنبه وجود دارد.

بازم به دوستان تاکید می کنم روی نظرات بنده خرید و فروش نکنید، این ها فقط گمانه زنی های بنده بر مبنای احتمالات بازار است.

امیر2309
2011/05/07, 20:06
واقعا مطالبشان کاربردی و مورد استفاده می باشد
من همین به نوبه خودم از جناب آنتی جوگیر در سایت همسایه کمال تشکر و قدردانی دارم@};-@};-@};-
و همچنین از تمامی استادید این سایت به خصوص آقای نظری@};-@};-@};-

جعفرزاده
2011/05/08, 00:24
جناب امیر 2309 لطفا اسم ان سایت همسایه را بگویید تا ما هم از تحلیل های جناب انتی جوگیر بهره مند شویم. اطلاع نداری در صورت جمع اوری حق تقدم ها ایا روند صعودی را شروع میکند یا نه ؟؟؟؟

امیر2309
2011/05/08, 07:16
جناب امیر 2309 لطفا اسم ان سایت همسایه را بگویید تا ما هم از تحلیل های جناب انتی جوگیر بهره مند شویم. اطلاع نداری در صورت جمع اوری حق تقدم ها ایا روند صعودی را شروع میکند یا نه ؟؟؟؟

راجب وضعیت بازار سهم هم به نظر بنده حق تقدم روی هر قیمتی 20 میلیون معامله شود(یک درصد بانک) آن قیمت + 100 تومن واریزی برابر خواهد بود با کف قیمتی سهم.(البته نظر شخصی بنده است و شاید اشتباه باشد)

امیر2309
2011/05/08, 07:18
این همه سایتش خدمت شما دوست عزیز>:D<

http://www.talarebourse.com/forum/showthread.php/40377-نوشته-های-آنتی-جوگیر/page61

PASHA
2011/05/08, 09:09
خرید بانک آرین 1710 ریال
باشدکه سودکنیم

امیر2309
2011/05/08, 20:20
آدم می خواد چیزی بنویسه ولی دیگه می ترسم به تبلیغ سهم متهم بشم دوستان خواهشا مشارکت کنید تا آدم روش بشه بازهم چیزی بگه........................................

امیر2309
2011/05/08, 20:27
امروز من سهم و فروختم ولی حقش و نگه می دارم فعلا[-(

PASHA
2011/05/08, 20:45
آدم می خواد چیزی بنویسه ولی دیگه می ترسم به تبلیغ سهم متهم بشم دوستان خواهشا مشارکت کنید تا آدم روش بشه بازهم چیزی بگه........................................

دیگه باخوابیدن گردوخاک ا.ح
به نظرمن فردابازار می تونه یه صعودخوب راداشته باشه که ارین هم توآنهاباشه که امیدوارم همینطوری هم باشد.
اگربازار ازجوسیاسی خودش رارها کنه دیگه خبرها وتبلیغ ها خودشون می آیند.

جعفرزاده
2011/05/09, 00:49
اساتید محترم کسی خبر داره این 19 میل سهم بانک ارین را چه کسی خریده ویا چه کسانی فروخته اند.

جعفرزاده
2011/05/10, 22:22
با توجه به شرایط بازار گویا در بورس ایران تنها بانکی که سهامدارعمده بی لیاقت و بی توجه به امار معاملات و روند قیمتی سهم را دارد همین بانک ارین میباشد. حق تقدم سهم حدود 40 درصد افت قیمت داشته است و هیچگونه حمایت و عکس العملی از سوی سهامداران عمده مشاهده نمیشود . در چنین مواقعی است که سهامداران عمده حمایت خود را از سهم و همچنین سهامداران جز به نمایش میگذارند. باز هم تاکید میکنم باید پشت سر سهامداران عمده شرکتهای زیان ده نماز خواند . و....

باربد
2011/05/10, 23:39
دوست عزیز قیمت حق تقدم طبق شرایط عادی باید از 100 تومن کمتر از قیمت سهم هم کمتر باشد
وقتی سهم در محدوده 170 در حال معامله است دلیل ندارد حقش بالاتر از 70 معامله شود
حال ان دسته که حق خود را 190 فروختند که حجت بر انها رواست کشف سود خوب
اما انکه حق سهمی را بالاتر خود سهم میخرد باید ضرر کند تا تجربه کسب شود

در کل اگر سهم در محدوده 170 تا 180 نوسان داشته باشد انتظار جمع اوری صف فروش را در محدوده 80 تا 85 داشته باشید

به دوستانی که تا به حال حق خرید و فروش نکرده اند پیش نهاد میکنم زیر 80 اگر دست داد حق ارین را بخرند و به کنار بیاندزند در میان مدت 100 درصد گین میدهد

جعفرزاده
2011/05/11, 00:09
باربد عزیز بنده نیز فرمایشات شما را هم قبول دارم و هم مطالب فوق را میدانم . موضوع عملکرد سهامدار عمده است . در رو بازگشایی حق تقدم حدود 19 میل معامله شد و این تعداد سهم برای بانکی مثل ارین رقمی نیست که سهامدارعمده بخواهد گرانفروشی کند و یا صف فروش حق تقدم را جمع نکند. اگر عملکرد سهامدارعمده درست بود روز بازگشایی نمیگذاشت قیمت بالا معامله شود که حال بعد از 40 درصد افت قیمت باز صف فروش داشته باشد. جالبتر از ان ناظر معاملات بود که بعد از قیمت بالا معامله شدن حق تقدم هیچ عکس العملی نشان نداد که بارها در چنین مواقعی دیده شده معاملات را باطل اعلام میکند و روز بعد دوباره با قیمت جدید و قیمت واقعی معامله میشود. حال اگر در روز اول سهامدار عمده قیمت بازگشایی را پایین میاورد و به قول شما قیمت سهم با حق تقدم یک قیمت معقولی میشد .امروز هم سهم ارین و هم تقدمش روند صعودی و متعادلی معامله میشد نه اینچنین.

جعفرزاده
2011/05/11, 08:47
در نماد سهم بانک ارین حدود 950000 سهم معامله شده و وبعد حدود 3.5 میل صف فروش شده است . حال عملکرد ضعیف سهامدار عمده را به راحتی میتوان مشاهده کرد. در این بازار سهامداران حقوقی اکثر شرکتها مخصوص شرکتهای زیانده از سهام خود به خوبی حمایت میکنند تا اعتباری به سهم و شرکت خود بدهند و در مقابل سهامداران بی... بانک ارین سهم را به امان خدا رها کردهاند .

جعفرزاده
2011/05/15, 00:06
امروز معاملات جالبی داشت . سهم صف فروش بود در حدود 2.5 میل که فقط حدود 30 هزار سهم معامله شد و 5 درصد منفی را کاملا پر کرد. و ازان جالبتر صف فروش تقدم حدود 7 میل بود که چیزی معامله نشد . ایا ان صف فروش 29 میل کذایی بود که امروز در صف فروش نبود و در واقع برای حقوقیهایی است که صف فروش را بزرگ جلوه میکنند ویا....

PASHA
2011/05/15, 08:15
امروز آخرین منفی اش است
برای میان مدت بدنیست
بافروش ثاخت دوباره واردشدیم این دفعه قدرتمندترازقبل

جعفرزاده
2011/05/15, 08:20
صف فروش 2.5 میل سهم بانک ارین جمع اوری شد . حال ببینیم روندش چگونه خواهد شد ایا حمایت سهامداران حقوقی را میتوان مشاهده کرد.

جعفرزاده
2011/05/15, 19:08
امروز در نماد بانک ارین بالای 1 درصد از سهم بانک معامله شد و جالبتر اینکه حق تقدمش حدود 200 عدد معامله شده است . کندل امروزی که سهم بانک ارین زده است کندل جالب صعودی میباشد حال باید منتظر کندل فردا باشیم که اگر کندل امروز را برای صعود تایید کند میتوان گفت روند سهم صعودی شده است و.... ضمنا از کاربران کسی خبر دارد صف فروش را چه کسی خریده است.|-);)

جعفرزاده
2011/05/16, 18:53
امروز نیز با ترفند بالای 3 میل از سهم بانک ارین را جمع کردند .البته با کد های زیر 1 درصد که نشان ندهد چه کسی خریده است و از ان طرف در حق تقدم 2000 عدد معامله کردند تا قیمت را پایین بیاورند. جالبتر انکه در نماد سهم فروشنده انچنانی نداشت ولی با منفی کردن و حیله 3 میل جمع کردند. ضمنا با امور سهام که تلفنی گفتگو میکنی میگوید در برج 4 تعدیل مثبت را اعلام میکنیم.و....

جعفرزاده
2011/05/17, 08:59
امروز پس از معامله تعداد 1260000 سهم بانک ارین و تشکیل صف خرید 200000 تا برای ان و ساختن کندل hamer که کندل برگشتی میباشد امیدوارم روند صعودی خود را با قدرت شروع کند . ضمنا شایعاتی ....

امیر2309
2011/05/17, 09:17
بابا از صف حق بیاد بیرون دیگه :(

جعفرزاده
2011/05/17, 09:36
بابا از صف حق بیاد بیرون دیگه :(

فقط کافیه فردا صف خرید داشته باشد که دارد . و مثل سابق با 2000 ویا 3000 تا عرضه ی سهم 5 درصد کامل را بخورد انوقت صف فروش تقدمها یا ناپدید میشود و یا با یک حمله گاز انبری تمامی صف فروش را جمع میکنند . ضمنا مبلغ صف فروش تقدمها چیزی حدود 1.5 میلیارد تومان میشود که مبلغ ناقابلی میباشد.

جعفرزاده
2011/05/17, 09:38
در سایت همسایه دیشب خبری درباره تعدیل سود بانک ارین از 6.7 تومان به 12 تومان امده بود و با توجه به معاملات امروز ان شایعه قوت گرفته است.

امیر2309
2011/05/17, 09:53
امروز 05:59 #260 fanni مشاهده پروفايل مشاهدهی پستها
عضو تازه سايت

--------------------------------------------------------------------------------
تاريخ عضويت 2011-May-12
سن 30
پست ها 17
تشکر 0
تشکرها: 30 بار در 11 پست
سلام دوستان عزیز
در مورد بانک آرین خبرهای خوبی در راهه که البته بنده اصل خبرها رو نشنیدم ولی در مورد وجود چنین چیزی از منبع موثق خبر دارم . البته متن خبر مهم نیست مهم اینه که از امروز سه شنبه ، سهم از اواسط بازار مثبت کامل میخوره و همچنان ادامه میده و اگه اواخر بازار صف خرید سنگینی ساخت تعجب نکنین . خرید در اول بازار و نگهداری توصیه میشه . ( فقط جهت تبادل اطلاعات و تجارب عرض کردم ) تصمیم گیری با منطق و دانش و با بینایی کامل در مورد تمام سهام بهتره رعایت بشه .

جعفرزاده
2011/05/17, 18:35
در جو بازار امروز نمادبانک ارین بعد از معامله 1757500 سهم دیگر فروشندهایی نداشته و صف خرید حدود 2 میل برای ان تشکیل شد که نشانگر ان است که در این بانک فروشنده بالقوه ای وجود ندارد . و....

امیر2309
2011/05/17, 18:51
گزیده ای از سایتهای اقتصادی90/2/27
شنيده شده که گروه بهمن در قالب کنسرسیومی مالک بلوک بانک صادرات ایران شده و تصمیم دارد بزودی به هلدینگ بزرگ سرمایه گذاری تبدیل شود ضمن اینکه گفته می شود شرکت گروه بهمن تصمیم دارد سهام شرکت سرمایه گذاری اعتبار ایران موجود در پورتفوی خود را بطور کامل در بازار سرمایه عرضه نماید لازم بذکر است این شرکت با تعدیل مثبت عایدی به میزان 100 ریال در سال مالی 90 خود نیز همراه شده است.
خبرگزاري فارس با مدير عامل شركت سرمايه گذاري غدير مصاحبه اي داشته است وي به افزايش سرمايه 100% دوباره شركت اشاره كرده است.
شنیده شده است شرکت سرمایه گذاری صنعت و معدن که مدتهاست شایعه تعدیل مثبت عایدی را در بازار سرمایه با خود یدک می کشد تصمیم دارد بزودی این تعدیل را از طریق سازمان بورس به بازار سرمایه اعلام دارد.
شرکت سرمایه گذاری غدیر از محل عرضه سهام شرکت های پتروشیمی زاگرس و نفت و گاز پارسیان که بزودی در فرابورس عرضه می شوند توانایی خواهد داشت عایدی خود را بازای هر سهم مبلغ 160 ریال مورد افزایش قرار دهد.

شنیده شده شرکت پارس خودرو با معامله ای عمده روبرو شده وسهام این شرکت بصورت بلوکی و در قیمت 3200 ریال در آینده ای نزدیک معامله خواهد شد.

شرکت مهندسی صنعتی روان فن آور طرح افزایش سرمایه به میزان 50% را در دستور کار هیأت مدیره خود قرار داده است که این افزایش از محل انباشته می باشد گفتنیست این شرکت با تعدیل مثبت عایدی در سال مالی 90 خود نیز همراه شده ضمن اینکه شرکت مهندسی صنعتی روان فن آور طرح توسعه ای در دست اجرا دارد که بزودی راه اندازی و افتتاح خواهد شد.

امروز در نماد حفاری معامله عمده این شرکت انجام شد و با توجه به خرید این شرکت از سوی بنیاد این امر به مذاق سهامداران شرکت خوش نیامد و به صف فروش سنگینی فرورفت به نظر میرسد با توجه به انجام این معامله تا مدتی شاهد جو مثبتی روی این سهم نباشیم.شاید دلیل این حرکت سهامداران به دلیل عدم حمایت بنیاد مستضعفان از مجموعه سهام های خود باشد.

در بازار خبرهایی از جمع آوری حق تقدم بانک آرین از سوی حقوقی معروف نیز بگوش میرسد که به نظر میرسد بزودی عملی شود.

امروز در نماد بکام شاهد گزارش جالب شرکت در تعدیل 40 درصدی بودیم اهالی بازار معتقدند با توجه به قرارداد بزرگ شرکت با خاتم و چندین پروژه جدید که شرکت برنده آن شده است سود این شرکت امسال با تعدیل قابل ملاحظه ای مواجه خواهد گشت.

در بازار شنیده می شود به زودی سهم تا قیمت ۳۸۰ تومان صعود خواهد کرد.

منبع:بورس نیوز.نما بورس.بورس تایمز.سیگنال بورس

جعفرزاده
2011/05/18, 08:09
ارین صف خرید شد . همه منتظر حمله به حق تقدمهایش هستند.

امیر2309
2011/05/20, 11:34
پورمحمدی در گفتگو با مهر :
جزئیات تصمیمات جدید شورای پول و اعتبار/ تاسیس بانکهای مجازی مصوب شد
قائم مقام بانک مرکزی گفت: در جلسه اخیر شورای پول و اعتبار مقررات مربوط به تاسیس و عملیات بانکهای مجازی به تصویب رسید تا بر این اساس، فضایی برای آغاز فعالیتهای بانکهای الکترونیکی ایجاد شود.

سید حمید پورمحمدی در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر درباره مصوبات روز سه شنبه هفته جاری شورای پول و اعتبار گفت: در این جلسه مقررات مربوط به تاسیس و عملیات بانکهای مجازی به تصویب رسید تا بر این اساس فضایی برای آغاز فعالیتهای بانکهای الکترونیکی ایجاد شود.

farid123
2011/05/20, 23:48
سلام
من تازه عضو این سایت شدم.امیدوارم از تجربیات و اطلاعات دوستان بتونم بهره لازم و کافی را ببرم.
پرسود باشید

جعفرزاده
2011/05/21, 09:14
تعداد 465000 سهم بانک ارین در درصدهای مثبت معامله شده است که این حجم امروز باید افزایش داشته باشد تا صعود ان بیشتر شود . منتظر یک رنج مثبت از سمت خریدار حقوقی هستیم. و در صورت صف خرید شدن احتمال جمع اوری صف فروش حق تقدم زیاد است .

جعفرزاده
2011/05/21, 10:00
تا الان حدود 750000 سهم بانک ارین و 115000 سهم حق تقدم ان معامله شده است که این حجم معامله کم است ولی نسبت به اول وقت بهتر شده است . باتوجه به جو بازار منتظر زدن رنج مثبت برای سهم بانک ارین هستیم.

farid123
2011/05/21, 10:32
پس چرا صفو جمع نمیکند؟

farid123
2011/05/21, 11:02
رفت واسه فردا...

farid123
2011/05/21, 11:51
این طرف که میخواد صفو جمع کنه خیلی طمعکاره.میخواد برسونتش به 50 بعد بخره.خدا کنه یکی بش رودست بزنه فردا همرو بخره تا اون باشه که اینقدر طمع نکنه..

امیر2309
2011/05/21, 12:16
امروز تعداد کمی خود سهم و خریدم منتظرم تا حقش جمع شد بپرم رو خرید خود سهم;;)

امیر2309
2011/05/21, 14:36
قائم مقام بانک مرکزی خبر داد: تصویب مقررات مربوط به تاسیس و عملیات بانک های مجازی در شورای پول و اعتبار

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک سید حمید پور محمدی در همایش سالانه پولی و ارزی که در سالن همایش های صدا و سیما در روزهای 27 و 28 ماه جاری برگزار شد تصویب مقررات مربوط به تاسیس و عملیات بانکهای مجازی را از تازه ترین مصوبات شورای پول و اعتبار اعلام کرد و گفت : "با این مصوبه فضای مقرراتی خوبی برای فعالیت بانکهای مجازی و الکترونیکی فراهم شده است."
وی توضیح بیشتری درباره مقررات مذکور نداد.
بنابراین گزارش بحث تدوین مقررات مختص بانک های مجازی دربانک مرکزی در ابتدا با مخالفتهایی رو برو شد اما این بانک در نهایت تصمیم به تدوین این مقررات گرفت. از مهمترین محور های مقررات مذکور مشخص شدن استاندارهایی برای ایجاد بانک مجازی در کشور است. پیاده سازی این استاندارها در واقع ساختار اصلی بانک مجازی خواهد بود.
توجه به احراز هویت و امنیت اطلاعات از مهمترین استاندارهادهایی است که در مقرات بدان ها توجه شده است. میزان تعداد ساختمانها ی فیزیکی نیز از مفاد دیگر این مقررات است.
با ایجاد بستر حقوقی امضای دیجیتال تا پایان خرداد در واقع این مقررات موقعیت اجرا به خود می گیرد.
این گزارش حاکی است در حال حاضر چند بانک مجازی از بانک مرکزی مجوز فعالیت گرفته یا در آستانه دریافت مجوز هستند. بانک آربن، تاک،پیشگامان کویر یزد و صبا از جمله این دسته بانکها هستند.
صحبت های دیگر پورمحمدی
قائم مقام بانک مرکزی، گفت: "ساماندهی تعاونی های اعتبار آزاد که از بانک مرکزی مجوز نگرفته بودند و تحت نظارت بانک مرکزی نبودند، از دستاوردهای مهم به شمار می رود. "
حمید پور محمدی افزود: "برخی اشخاص با نیت خیر مبادرت به ایجاد تعاونی های اعتبار و صندوق های قرض الحسنه کردند اما چون ازضوابط و قوانین بی اطلاع بودند حجم وسیعی از منابع و نقدینگی را در اختیار گرفتند و برآوردهایی هم شده است که حدود 60 هزار میلیارد تومان از منابع کشور بدون هیچ گونه نظارتی در اختیار آنان بود."

به گفته قائم مقام بانک مرکزی آنان سپرده قانونی نزد بانک مرکزی قرار نمی دادند، صورت های مالی شفافی نداشتند و اطمینانی هم از رعایت موازین بانکداری اسلامی در آنها نبود اما شورای پول واعتبار، اختیار صدور مجوز آنها را به بانک مرکزی سپرد و این موسسات از این پس ملزم به رعایت ضوابط هستند.

پورمحمدی افزود: "بانک مرکزی آنها را در قالب 14 موسسه مالی و اعتباری در شرف تاسیس، ساماندهی و ادغام کرد و هر یک از این تعاونی های اعتباری که در هم ادغام شده اند، سریعتر شرایط لازم را احراز کنند؛ مجوز فعالیت آنها صادر می شود و از حمایت بانک مرکزی برخوردار می شوند."

پورمحمدی ساماندهی صرافی ها را دیگر اقدام مهم نظارتی بانک مرکزی دانست و گفت : "صرافی ها نقش مهمی در تبدیل ارزها و مبادلات ارزی دارند اما تعداد زیادی از آنها بدون مجوز فعالیت می کردند و دور از نظارت های بانک مرکزی بودند."

پورمحمدی افزود: با تشکیل کانون صرافان و نصب نرم افزار کنترل؛ صرافی ها نیز ساماندهی شدند و اکنون از حمایت بانک مرکزی برخوردارند.
نظارت بر لیزینگها
همچنین قائم مقام بانک مرکزی با اشاره به مصوبه جدید هیات وزیران مبنی بر ضرورت پوشش نظارتی بانک مرکزی بر صندوقهای قرض الحسنه و موسسات لیزینگ گفت : "بزودی ساماندهی صندوق های قرض الحسنه و موسسات لیزینگ اغاز می شود."

پور محمدی درباره برنامه تقویت نظارت بر بانکها نیز گفت : "بانک مرکزی از چند راه بر بانکها نظارت می کند ."

وی یکی از این روشها را نظارت غیرحضوری معرفی کرد و گفت : "تمامی نسبت ها ، اعداد و ارقام انها در اختیار بانک مرکزی قرار می گیرد و با محاسباتی که بانک مرکزی انجام می دهد متوجه خواهد شد که چه بانک در چه حوزه ریسک یا خطر پذیری قرار دارد و متعاقب ان راهنمایی ها ، هشدارها و تذکرات لازم به انها داده خواهد شد."

پور محمدی همچنین از تقویت نظارت حضوری بر بانکها خبر داد و گفت : نه تنها نظارت در مرکز تقویت شده بلکه مراکز نظارتی بانک مرکزی را در همه استانها مستقر کرده ایم تا از نزدیک بر عملکرد بانکها نظارت شود.

قائم مقام بانک مرکزی ساماندهی بازار غیر متشکل پولی را بسیار مهم دانست و گفت : "دستگاه ناظر و سیاستگذار پولی باید چنان نظمی ایجاد کند که هیچ دستگاهی نتواند در اموال مردم دخل وتصرف کند. وی افزود : وقتی شخصی اموال مردم را در دست می گیرد باید امین باشد و امانت داری ان را بانک مرکزی تایید کند و همواره نیز بر ان نظارت شود."

پورمحمدی گفت : "اگر جایی نقدینگی و سپرده گیری از مردم باشد باید فورا بانک مرکزی بر ان نظارت کند تا علاوه بر پیش گیری از سوء استفاده ، وجوه ان در جهت منافع سپرده گذاران و فعالیت های مفید اقتصادی مدیریت شود."

پورمحمدی درباره مسئولیت هایی که در اعلام نرخ رشد اقتصادی متوجه بانک مرکزی است ، گفت : بانک مرکزی در همه بخش ها تلاش کرده است آمار دقیق و صادقانه دهد مانند رشد اقتصادی ، تورم و موارد دیگر.

وی افزود : "تنها عاملی که سبب شده بود اعلام نرخ رشد اقتصادی به تعویق بیفتد اختلاف نظر در باره نحوه محاسبه نرخ رشد در بخش صنعت بود وقتی این اختلاف حل نشد بانک مرکزی اعلام نرخ رشد اقتصادی را متوقف کرد."
قائم مقام بانک مرکزی گفت :" در برنامه پنجم ، مجلس شورای اسلامی مرجع اعلام امار را مرکز امار ایران اعلام کرده است"

پورمحمدی در پاسخ به این پرسش در شرایط کنونی چه زمینه هایی برای سرمایه گذاری مردم مناسب است ، گفت : اینکه مردم منابع خود را در کجا سرمایه گذاری کنند که بازده بیشتری داشته باشند ، در قالب طرح تحول نظام بانکی و استفاده از ابزارها و ساز کارهای جدید به مردم معرفی خواهد شد.

پورمحمدی درباره علت تغییر نرخ سود بانکی گفت : "این موضوع در شورای پول و اعتبار تصویب شده است که در ان نمایندگان قوه قضائیه ، دادستان ، قوه مقننه ، نمایندگان بخش های خصوصی به عنوان اتاق بازرگانی و بخش تعاون حضور دارند نیز صاحبنظران و نمایندگان دولت هستند ، بنابر این نباید صرفا منابع یک بخش مد نظر قرار گیرد بلکه تصمیمات با در نظر داشتن همه جوانب گرفته می شود."

امیر2309
2011/05/21, 20:22
شنیده شد : بانک الکترونیکی آرین در روز دوشنبه مورخه 90/3/2 همزمان با ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) بصورت آزمایشی افتتاح میشود و در مورخه 24 خرداد همزمان با ولادت حضرت علی (ع) بصورت گسترده افتتاح و آغاز به کار میکند . این منبع اعلام کرد که سایت جدید بانک آماده شده که یکی از پیشرفته ترین و ایمن ترین سایتها در کشور است .
http://www.talarebourse.com/forum/showthread.php/52781-بانک-الکترونيکي-آرين/page23

امیر2309
2011/05/21, 22:28
اصغرزاده زعفرانی:
فعالیت رسمی بانک آرین از خرداد90 شروع می شود

اعتبار- مدیر اجرایی تاسیس بانک الکترونیک آرین بااشاره به این نکته که مراحل ثبت این بانک در اسفندماه نهایی خواهد شد، اعلام کرد: با توجه به وجود روزهای تعطیل زیاد در ماه های فروردین و اردیبهشت، به احتمال زیادفعالیت رسمی بانک آرین در اوایل خرداد ماه سال 90 آغاز خواهد شد.
غلامحسین اصغرزاده زعفرانی در گفت و گو با پایگاه خبری اعتبار در پاسخ به این سوال که آیا منابع سهامداران به بانک آرین منتقل خواهد شد یا خیر، گفت: یک سری از شرکت ها علاقمندی خود را به همکاری با این بانک اعلام کرده اند ولی آنچه مسلم است این است که در بدو شروع فعالیت می توانیم شرکت های سهامدار را به عنوان سپرده گذار جذب بانک کنیم.
وی با اشاره به هدفگذاری روی جذب یک درصد سهم بازار پولی کشور در سال نخست فعالیت بانک آرین، ادامه داد: اگر بتوانیم یک درصد سهم بازار را بگیریم با توجه به جدید بودن این فعالیت، کار بزرگی کرده ایم.
اصغرزاده زعفرانی در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به نگاه کنونی مردم به بانکداری الکترونیک، جایگاه خوبی برای بانک آرین پیش بینی می کنید تاکید کرد: در شرایط کنونی بسترهای مخابراتی و پرداخت تقریبا آماده است ولی بستر فرهنگی یکی از مشکلاتی است که ما باید با تبلیغات و خدماتی که ارائه می دهیم آن را فراهم کنیم.
فعلا مجوز دو بانک مجازی بیشتر صادر نمی شود
وی در مورد این سوال که بازار پولی ایران گنجایش چند بانک مجازی را دارد اظهار داشت: فعلا بانک مرکزی مجوز دو بانک را بیشتر صادر نمی کند زیرا در زمینه بانک های مجازی بحث نظارت جدی، مطرح است.
مدیر اجرایی تاسیس بانک آرین، افزود: دومین بانک مجازی تا مرحله کارشناسی اوراق پیش رفته که دکتر الهی آن را پیگیری می کند.
وی، خصیصه ویژه بانک آرین را خرد بودن سهام بانک دانست و اعلام کرد: تمام شرکت هایی نیز که به عنوان نامزد هیات مدیره انتخاب شده اند تایید صلاحیت شده اند و بانک مرکزی تا سه نسل را چک کرده که واقعا خالص خالص است.
به گفته زعفرانی،مهم ترین ویژگی بانک آرین، مجازی بودن و به تبع آن کاهش ترافیک است که مردم به راحتی در منزل می توانند از خدمات بانک استفاده کنند و بدین ترتیب در هزینه و وقت مشتریان صرفه جویی شده و تجارت مجازی رونق می گیرد.

باربد
2011/05/21, 22:35
دوستان اگر در ارین قصد سرمایه گزاری دارند به چند دلیل خود سهم را انتخاب کنند
اول اینکه اختلاف سهم با حق بعلاوه 100 تومن زیاده
دوم اینکه این دو فرابورسی هستند و حق و سهم دامنه 5 درصدی دارند
و سوم اینکه تا سهم شدن حقها زمان زیادی مانده و این میتونه خواب سرمایه داشته باشه
ولی یک موضوع را فراموش نکنید دوستانی که به حق بازی حرفه ای هستند حق را در محدوده 50 بخرند تا 4 ماه بندازند کنار بالای 100 درصد سود توش هست
نکته اخر اینکه 150 کف محکم ارین محسوب میشه و در این محدود خرید سهم ریسک پایینی داره

farid123
2011/05/21, 23:31
دوستان اگر در ارین قصد سرمایه گزاری دارند به چند دلیل خود سهم را انتخاب کنند
اول اینکه اختلاف سهم با حق بعلاوه 100 تومن زیاده
دوم اینکه این دو فرابورسی هستند و حق و سهم دامنه 5 درصدی دارند
و سوم اینکه تا سهم شدن حقها زمان زیادی مانده و این میتونه خواب سرمایه داشته باشه
ولی یک موضوع را فراموش نکنید دوستانی که به حق بازی حرفه ای هستند حق را در محدوده 50 بخرند تا 4 ماه بندازند کنار بالای 100 درصد سود توش هست
نکته اخر اینکه 150 کف محکم ارین محسوب میشه و در این محدود خرید سهم ریسک پایینی داره

ببخشید مگه میشه 4 ما حق تقدم بندازی کنار؟آخرین مهلت استفاده از حق تقدمها 7/4/90 .بعد از این تاریخ باید افزایش سرمایه ثبت بشه.
در ضمن فکر نکنم قیمت حق به 50 برسه.فردا یا پس فردا حق جمع میشه و بعیده پایین تر از 65 بیاد.

باربد
2011/05/21, 23:44
دوست عزیز شما وقتی حقی را بخری و بعد از پایان مهلت ÷ول اون را نریزی به حساب
حق تقدم شما استفاده نشده محسوب میشه
بعد از جمع اوری این تعداد حق
شرکت این حقها را به وکالت به بازار عرضه میکنه
از انجا که افق ارین تا 3 ماه بعد کاملا روشن است
می توان بازه 250 تومنی را در نظر گرفت
خوب با فرض اینکه تا 2 ماه دیگر سهم بین 220 تا 250 باشد و شرکت حق تقدم استفاده نشده شما را 100 بفروشد
شما سود به مراتب بیشتری بردید از خود سهم

مثال عددی میزنم که متوجه بشید
اگر قیمت سهم 150 باشد منطقا قیمت حق 50 تومن می ارزد
حالا شما با 3000000 تموان میتوانید 20000 سهم یا 60000 حق بخرید
حالا با گذشت 3 ماه اگر سهم شما 250 تومن بشود
شما 5000000 سرمایه دارید که 200000 سود کرده اید
ولی اگر 60000 حق شما را شرکت نه 150 فرض بر 120 بفروشد
شما 7200000 سرمایه دارید که در این مرحله شما 4200000 سود کردهاید
مثال دیگر خود من حق وسپه را 250 تا 300 ریال خریدم و شرکت در اوج مفت فروشی انرا برایم 470 فروخته

باربد
2011/05/21, 23:47
در ضمن اگر حق و سهم تعادل قیمتی پیدا کنند بهتره اگر حق زود جمع بشه خود سهم را هم خراب میکنه یادمه روزی که حق باز شد به همه اخطار گرانی را دادم
در صورتی که سهم رشد خود را اغاز کند احتمال جمع شدن سهم در نواحی 70 تا 65 بسیار خوب است
اما درصورت تعادلی معامله شدن سهم افت حق بهتر از جمع اوری ان است

farid123
2011/05/22, 00:00
از توضیحات مفیدتون سپاسگزارم.
اما این که خیلی بدیهیست.سهم 150 تومانی بشه 250 " 66 درصد سود داشته ولی سهم 50 تومانی بشه 100 تومان. خب صد درصد سود داشته چه برسه به اینکه بشه 120.
اون قسمت اول و نمیدونستم که متوجه شدم.نمیدونستم که بعد از اون تاریخ هم که گفته شده میشود حق رو فروخت.مرسی از راهنماییتون

farid123
2011/05/22, 00:04
پس اگه فردا سهم مثبت کامل بخوره لحتمال جمع شدن حق زیاد است اگه منفی یا متعادل باشه احتمال برگشت حق به قیمت 50 زیاد است.

جعفرزاده
2011/05/22, 08:56
صف فروش حق تقدم کم شده است. و خود سهم حدود 760000 سهم در درصدهای منفی معامله شده است. با توجه به جو بازار و روندمعاملات سهم و حق تقدم ان و همچنین خبر افتتاح بانک ارین در روز دوشنبه 2/3 / 90 همچنان متظر جمع اوری صف فروش حق تقدمها هستیم.

sarcheshmehpour
2011/05/22, 10:00
با توجه به اینکه فعالیت عملیاتی بانک از مرداد ماه آغاز می گردد بهتر نیست نسبت به درج اخبار مربوط به راه اندازی بانک در خرداد ماه کمی تامل کرده تا با رویکردی واقع گرا در پیشبرد اهداف بلند مدت این سهم کوشا باشیم.

باربد
2011/05/22, 13:29
تا حق به قیمت مطلوبی برای خرید نرسد
سهم هم حرکتش را اغاز نمیکند

جعفرزاده
2011/05/22, 18:26
مثل اینکه سهامدارعمده خیلی پرت و شوت تشریف دارند و برای مقابله با انها یک راه وجود دارد وان اینکه سهامداران جز که در صف فروش هستند تمامی تقاضاها را حذف کرده و بگذارند حق تقدم متعادل شود ان وقت است که سهامدار عمده 2 ریالی اش میافتد و شروع به خریدن حق تقدم میکند. و....

farid123
2011/05/22, 18:30
سایت بانک بالا نمیاد..فکر کنم داره یه خبرایی میشه..
www.arian-ebank.com

بابک 52
2011/05/22, 18:48
این خبر افتتاح شایعه ای بیش نیست برای آقایان حقوقی من خودم با امور سهام آرین تماس گرفتن و افتتاح رو تکذیب کردن و گفتن اینها برای بازار گردانی خودشان است و خبری از افتتاح فعلا" نیست

جعفرزاده
2011/05/22, 23:15
بابک 52 عزیز : در مورد افتتاح ازمایشی بانک ارین شخص اقای اصغرزاده زعفرانی اعلام کرده در اوایل خردادماه افتتاح میشود . حال اگر زرنگ باشند راه اندازی بانک ارین را در تاریخ سوم خرداد ماه که مصادف با سالروز ازادی خرمشهر و روز مادر (( زن )) است . افتتاح میکنند که یک روز به یاد ماندنی برای بانک ارین میشود و هر سال....

جعفرزاده
2011/05/23, 08:45
در نماد سهم بانک ارین حدود 6.9 میل سهم معامله شده که حدود 5.9 میل ان در قیمت 144.1 میباشد که به احتمال زیاد بین سهامداران بلوکی ردو بدل شده است که این حرکت میتواند نوید بخش بستن کف قیمتی باشد. حال صف فروش حق تقدم به 12 میل افت کرده است که احتمال جمع اوری زیاد است . اگر سهامداران حقوقی که در نظر دارند حق تقدمها را تصاحب کنند بخواهد طمع کند و امروز صف فروش را جمع نکنند و برای فردا بگذارند یقینا تعداد صف فروش برای فردا کمتر از 10 میل میشود و یک احتمال دیگر این است که شخص دیگری امروز صف فروش را جمع کند و رو دست بخورد .و....

جعفرزاده
2011/05/23, 10:11
دراین بازار ارین حدود 7.3 میل معامله شده که این حجم معامله بعد از عرضه صف خرید در قیمت 188 بی نظیر است. این حجم معاملات بیانگر چه مطلبی خواهد بود .

امیر2309
2011/05/23, 13:57
البته فکر کنم 6 تاش بلوکی بود من فردا رو قیمت 140 درخواست خریدماو می ذارم کافیه حق جمع بشه اونوقت سهم دیدنیه

جعفرزاده
2011/05/23, 18:33
امروز یک شرکت حقوقی به تعداد 224225 عدد از سهم بانک ارین را در مقابل 7.8 میل سهم که مورد معامله قرار گرفته است فروخته است. مثل اینکه میخواهد با این کارش یک فلش قرمز در بین سهامداران نمایش دهد و بعد حق تقدمها را به تعداد بالا بخرد. حال یک سوال چرا وقتی که نماد سهم بانک ارین حدود 26 میل صف خرید در قیمت 180 تومان داشت ان وقت عرضه نمیکرد ولی حالا .... مراقب سهم و حق تقدمهای خود باشید و مفت از دست ندهید.

fanni
2011/05/24, 07:26
این خبر افتتاح شایعه ای بیش نیست برای آقایان حقوقی من خودم با امور سهام آرین تماس گرفتن و افتتاح رو تکذیب کردن و گفتن اینها برای بازار گردانی خودشان است و خبری از افتتاح فعلا" نیست

دوست عزیزم اگه شما مدیر عامل بانک بودید ، آیا به همین راحتی تاریخ دقیق افتتاح بانکت رو میگفتی ؟ یک اصل در منشور تمامی شرکتها وجود داره و اون هم اصل رازداریه چون اگر تاریخ دقیق بصورت رسمی اعلام بشه سهام اون شرکت معلوم نیست چه وضعی پیدا میکنه . به همین دلیل میگیم شایعه افتتاح . شایعه زمانی وعنی پیدا میکنه که خبر اصلی بصورت همگانی اعلام نشه و خبر بوسیله اشخاصی حالا با هر مقصودی افشا بشه .
دیشب خبرهای زیادی از بانک وجود داشت که گویای احوالاتیه که در آینده نزدیک خواهیم دید سهم 150 تومنی چطور میپره بالا .

جعفرزاده
2011/05/24, 08:58
در نماد بانک ارین حدود 52000 سهم پس از گذشت 1 ساعت از زمان معاملات به علت نبود فروشنده معامله شده است که جای تعجب دارد

جعفرزاده
2011/05/24, 22:38
خوب اخر بازار خریدار بانک ارین توانست 1.45 میل سهم را جمع کند و جالب اینکه 15 میل حق تقدمش صف فروش داشت و فقط و فقط 16 عدد از ان معامله شده که اگر یک شخص حقیقی به کارگزارش درخواست خرید 16 عدد از حق تقدم را میداد ان کارگزار چنین خریدی برای ان شخص نمیکرد و در جواب میگفت : من نمیتوانم خلاف است. منظور ان 16 عدد را سهامدار حقوقی بانک ارین خریده است تا قیمتش را 5 درصد منفی تر بکند.خداوند از سر تقصیرات سهامداران حقوقی بانک ارین بگذرد که چنین بلایی سر سهامداران جز در میاوردند . خداوند فرمود از حق الناس نمیگذرم.(( قابل توجه سهامداران حقوقی بانک ارین ))

جعفرزاده
2011/05/25, 08:41
در این بازار خراب سهم بانک ارین در کمتر از نیمساعت بالای 6.6 میل سهم معامله شده است . و اما حق تقدم : ان سهامدار نامرد امروز نیز 1000عدد سهم حق تقدم را خریده است تا قیمتش را 5 درصد پایین تر بیاورد. واقعا دیگر شورش را در اوردهاند. ای بابا قیمت حق تقدم 50 درصد افت کرده وحتی 1میل هم معامله نشده است. خدا کند یک سهامدار ثالثی بیاید و حق تقدمها را جمع کند تا اون کسی که هر روز با 50 تا سهم قیمت را پایین میاورد رکب بخورد .

جعفرزاده
2011/05/25, 10:23
مثل اینکه در بانک ارین خبرهایی است . امروز رکورد حجم معاملات شکست تا الان بالای 8.1 میل سهم ار بانک ارین معامله شده است ولی حق تقدم از 1000 عدد به 1250 عدد رشد حجم معاملاتی داشته است. خداوند از سر تقصیرات سهامداران عمده خبیس بگذرد. ضمنا سهامداران جز با چه امیدی در انتهای صف فروش حق تقدم قرار میگیرند. وقتی روزی میانگین 500 عدد سهم از حق تقدم معامله میشود چه لزومی در انتهای صف فروش رفت و اگر قرار باشد 10 میل را جمع کنند حتما تمامی صف را جمع میکنند و ان وقت است که....

امیر2309
2011/05/25, 16:48
امروز انتظار داشتم که صف فروش بشه فکر کنم دیگه میشه گفت کف سهم همین جاست خیلی خوب می خریدنش :-/ نظر اساتید چیه؟

جعفرزاده
2011/05/25, 18:04
امروز دو تا از سهامداران حقیقی اقدام به فروش کردند . دوستانی که از تعداد ان باخبرند بگویند. جالبه وقتی 25 میل صف خرید در قیمت 180 تومان داشت هیچکدام فروشنده نبودند ولی حالا .... مثل اینکه برای جمعاوری سهم نقشه کشیده اند و یا....

بنان
2011/05/25, 19:09
در این بازار خراب سهم بانک ارین در کمتر از نیمساعت بالای 6.6 میل سهم معامله شده است . و اما حق تقدم : ان سهامدار نامرد امروز نیز 1000عدد سهم حق تقدم را خریده است تا قیمتش را 5 درصد پایین تر بیاورد. واقعا دیگر شورش را در اوردهاند. ای بابا قیمت حق تقدم 50 درصد افت کرده وحتی 1میل هم معامله نشده است. خدا کند یک سهامدار ثالثی بیاید و حق تقدمها را جمع کند تا اون کسی که هر روز با 50 تا سهم قیمت را پایین میاورد رکب بخورد .
دوست عزيز افزايش سرمايه آرين از چه محلي است ميخوام بدونم از محل آْورده است يعني بايد 100 تومن بابت هر سهم پرداخت كرد

امیر2309
2011/05/25, 19:28
دوست عزيز افزايش سرمايه آرين از چه محلي است ميخوام بدونم از محل آْورده است يعني بايد 100 تومن بابت هر سهم پرداخت كرد
با اجازه صاحب تاپیک
بله باید 100 تومن واریز گردد (از محل آورده)

جعفرزاده
2011/05/26, 00:25
امروز دو تا از سهامداران حقیقی اقدام به فروش کردند . دوستانی که از تعداد ان باخبرند بگویند. جالبه وقتی 25 میل صف خرید در قیمت 180 تومان داشت هیچکدام فروشنده نبودند ولی حالا .... مثل اینکه برای جمعاوری سهم نقشه کشیده اند و یا....

شنیده شده ان دو سهامدارحقیقی که سهامشان را فروخته اند کد به کد کرده اند و دارند سهامشان را جمع میکنند تا برای هییت مدیره کرسی بگیرند و بزودی سهامدار بالای 1 درصد جدیدی در تابلو دیده میشود که.... سهامداران جز لطفا دیگر در صف فروش نروند تا با سود بالاتری بتوانند بفروشند.

امیر2309
2011/05/26, 15:58
سرمایه بانکهای مجازی؛ 400 میلیارد تومان
بانک مرکزی اعلام کرد: در مصوبه اخیر شورای پول و اعتبار، سرمایه بانکهای مجازی (الکترونیکی) مشابه سایر بانکهای غیردولتی 4 هزار میلیارد ریال تعیین شد.بانک مرکزی در جوابيهاي اعلام كرد: هیچ طرحی در شورای پول و اعتبار در خصوص افزایش سرمایه بانکهای غیردولتی به بیش از 4 هزار میلیارد ریال مطرح نبوده است.بنابراين اعلاميه، در مصوبه اخیر شورای پول و اعتبار، در خصوص سرمایه بانکهای مجازی (الکترونیکی) تصميمگيري شد و مصوب شده است اين بانكها نيز مشابه سایر بانکهای غیردولتی، 4 هزار میلیارد ریال سرمايه داشته باشند

بابک 52
2011/05/26, 17:35
این چه حرفیه برادر من؟!! شما اگه باآنلاین باشی به راحتی میتونی 16 تا آرین خرید کنی . 16 تا رو قبول میکنه. چرا شایعه درست میکنی برادر من ؟؟ اصلا" یه چیزی بگم باورت میشه؟ حتما" نمیشه . بله اون 16 تا رو من خریدم . هر روز هم یه مقدار کم میخرم تا منفی تر بشه تا زودتر تکلیف سهمو مشخص کنند . شما اشتباه کردی قیمت بالا خریدی ؟
تو فکر میکنی اگه 16 تا رو من نمی خریدم اصلا" همون حقوقی که میگی سهمو نمی خرید ؟!!
مطمئن باش میخرید تا منفی بخوره
این هم سند 16 تاش تا باور کنی و از خودت تفسیر نسازی
از کارگزاری مفید و به صورت آنلاین خریدم

1390/03/03 خريد 16 حق تقدم ت-بانك الكترونيكي آرين به نرخ 632 طي اعلاميه nm131186_3g
1390/03/03 پرداخت طي فيش 2121212170-29 بانک ملت خريد سهام مفيد-۷۳۸۲۰۹

شماره سفارش :738209 زمان: 9:5:51 تاريخ: 1390/03/03 سمت :خرید (سفارش محدود/روز) نماد: ح.بانك الكترونيكي آرين حجم: 16 قیمت: 632 حجم انجام شده: 16 سفارش به صورت کامل انجام شد. نوع حساب: بانک ملت

من هر روز میخرم این هم یه خرید دیگه تو روز قبلش :

1390/03/02 خريد 16 حق تقدم ت-بانك الكترونيكي آرين به نرخ 665 طي اعلاميه nm100878_3g
1390/03/02 پرداخت طي فيش 2121212170-217 بانک ملت خريد سهام مفيد-۷۲۹۷۴۷

شماره سفارش: 729747 زمان:9:3:36 تاريخ: 1390/03/02 سمت : خرید (سفارش محدود/روز) نماد: ح.بانك الكترونيكي آرين حجم:16 قیمت:665 حجم انجام شده: 16 سفارش به صورت کامل انجام شد. نوع حساب: بانک ملت

شما همون فردی هستی که شایعه کردی قراره بانک آرین افتتاح بشه و من زنگ زدم بانک گفت این شایعات رو درست می کنن که بتونن بازار گردانی کنن
اصلا" از کجا معلوم شما همون حقوقیه نباشی؟ من که سند و مدرک رو کردم

شما چرا بیخودی تبلیغ افتتاحش رو میکنی؟ حتما" با توجه به اینکه به همه توصیه می کنی سهماشون رو نفروشن منظورت اینه که سهامدارهای حقیقی بیچاره تازه برن و صف خرید تو این قیمتها برای حقش تشکیل بدن؟!!!!!!!

شما که تجربشو نداری چرا حق به این گرونی خریدی که حالا شایعه درست کنی؟؟؟؟

بابک 52
2011/05/26, 17:37
این چه حرفیه برادر من؟!! شما اگه باآنلاین باشی به راحتی میتونی 16 تا آرین خرید کنی . 16 تا رو قبول میکنه. چرا شایعه درست میکنی برادر من ؟؟ اصلا" یه چیزی بگم باورت میشه؟ حتما" نمیشه . بله اون 16 تا رو من خریدم . هر روز هم یه مقدار کم میخرم تا منفی تر بشه تا زودتر تکلیف سهمو مشخص کنند . شما اشتباه کردی قیمت بالا خریدی ؟
تو فکر میکنی اگه 16 تا رو من نمی خریدم اصلا" همون حقوقی که میگی سهمو نمی خرید ؟!!
مطمئن باش میخرید تا منفی بخوره
این هم سند 16 تاش تا باور کنی و از خودت تفسیر نسازی
از کارگزاری مفید و به صورت آنلاین خریدم

1390/03/03 خريد 16 حق تقدم ت-بانك الكترونيكي آرين به نرخ 632 طي اعلاميه nm131186_3g
1390/03/03 پرداخت طي فيش 2121212170-29 بانک ملت خريد سهام مفيد-۷۳۸۲۰۹

شماره سفارش :738209 زمان: 9:5:51 تاريخ: 1390/03/03 سمت :خرید (سفارش محدود/روز) نماد: ح.بانك الكترونيكي آرين حجم: 16 قیمت: 632 حجم انجام شده: 16 سفارش به صورت کامل انجام شد. نوع حساب: بانک ملت

من هر روز میخرم این هم یه خرید دیگه تو روز قبلش :

1390/03/02 خريد 16 حق تقدم ت-بانك الكترونيكي آرين به نرخ 665 طي اعلاميه nm100878_3g
1390/03/02 پرداخت طي فيش 2121212170-217 بانک ملت خريد سهام مفيد-۷۲۹۷۴۷

شماره سفارش: 729747 زمان:9:3:36 تاريخ: 1390/03/02 سمت : خرید (سفارش محدود/روز) نماد: ح.بانك الكترونيكي آرين حجم:16 قیمت:665 حجم انجام شده: 16 سفارش به صورت کامل انجام شد. نوع حساب: بانک ملت

شما همون فردی هستی که شایعه کردی قراره بانک آرین افتتاح بشه و من زنگ زدم بانک گفت این شایعات رو درست می کنن که بتونن بازار گردانی کنن
اصلا" از کجا معلوم شما همون حقوقیه نباشی؟ من که سند و مدرک رو کردم

شما چرا بیخودی تبلیغ افتتاحش رو میکنی؟ حتما" با توجه به اینکه به همه توصیه می کنی سهماشون رو نفروشن منظورت اینه که سهامدارهای حقیقی بیچاره تازه برن و صف خرید تو این قیمتها برای حقش تشکیل بدن؟!!!!!!!

شما که تجربشو نداری چرا حق به این گرونی خریدی که حالا شایعه درست کنی؟؟؟؟

باربد
2011/05/29, 22:49
اگر صفحات قبلی این تاپیک را ورق بزنید یادمه به کف 140 تا 150 برای سهم اشاره کرده بودم و رشد سهم را منوط به جمع اوری حق در قیمتهای محدوده 50 تومان میدانستنم
با گذشت حدود یک هفته از این پست هنوز بر همان اعداد و ارقام مصرم
کف سهم 140 تا 150 در نوسان
و حق به احتمال بسیار بالا طی 2 روز دیگر جمع اوری می شود
دوستان اگر دوست داشتند حق خریدری کنند سود خوبی توشه

نیما
2011/05/30, 16:23
رشدقیمتی بانک آرین چقدراست؟

جعفرزاده
2011/05/30, 19:29
با سلام خدمت کاربران محترم : بابک 52 عزیز بنده چند روزی نبودم تا در خدمت شما باشم و با کمال تاسف با چند روز تاخیر جواب شما را میدهم. 1. هیچ وقت از ضرر کردن دیگران خوشحال نباش چون مثل بزرگان و کوچیکهای بورس چوبش را میخوری و یک سهمی مثل تقدم ارین در قیمتهای بالاتر به پست شما میخورد که... 2. درمورد خرید حق تقدم بنده نیز با ارایه مدرک ثابت میکنم که حتی یک عدد از سهم ارین و یا حق تقدم ان را نخریده ام چه برسد به قیمتهای بالاتر .حال اگر باور نداری در حضور مدیر سایت کد معاملاتی خود را ارایه میدهم تا به همه ثابت شود. اما به یک شرط که .... 3. در مورد شایعه افتتاح ارین که شما ذکر کردید اگر در سایت بانک ارین وارد شوید انجا مدیریت بانک اعلام کرده که در خرداد ماه راه اندازی میشود. 4. در مورد خرید انلاین حق با شماست ولی بنده خرید توسط کارگزاری را گفتم نه خرید انلاین . حال اگر داری خرید انلاین را بر روی حق تقدم ارین امتحان و ازمایش میکنی تا تبحر لازم را بدست اوری باید گوش زد کنم که با این کار .... شما سهامدارانی که حق تقدم داشتند کلی ضرر کردند دیگر این کارها را نکن (( درب چوبی مردم را نزن که درب اهنین تورا میکوبند )) 5. حالا که امروز صف تقدم خریداری شده با مدرک و راست حسینی بگو چند عدد تقدم خریدی که هر روز 16 عدد میخریدی تا قیمتش پایین بیاید. و در اخر اگر بنده مطلبی از سهم و حق تقدم ارین میگفتم صرفا به خاطر عملکرد بد و ضعیف سهامداران حقوقی بانک ارین بود . چرا اجازه دادن حق تقدم بالا باز شود و چرا در قیمت پایین جمع نمیکردند . ضمنا بسیار جای تاسف دارد که بعضی از کاربران از ضرر و زیان دیگر شاد و خوشحال میشوند واقعا ....

جعفرزاده
2011/05/30, 19:37
امروز حق تقدم ارین حدود 28.8 میل و سهم ارین حدود 1.3 میل معامله شده است . شنیده شده صبا تامین حق تقدمها را عرضه کرده است از دوستان محترم اگر کسی اطلاعی در خصوص فروش حق تقدم دارد بگوید. ضمنا خریداران اکثرا افراد حقیقی هستند .

باربد
2011/05/30, 22:28
امروز حق تقدم ارین حدود 28.8 میل و سهم ارین حدود 1.3 میل معامله شده است . شنیده شده صبا تامین حق تقدمها را عرضه کرده است از دوستان محترم اگر کسی اطلاعی در خصوص فروش حق تقدم دارد بگوید. ضمنا خریداران اکثرا افراد حقیقی هستند .

دوست عزیز سلام
فروش یک حقوقی در یک نماد دلیلی بر عدم ارزندگی ان نیست
صبا این سهم را در پذیره نویسی 100 تومن خریده
پس حق براش مجانی افتاده
حالا باید حساب کنه در چه زمانی میتونه به تعداد حق بفروشه
خوب چه روزی بهتر از امروز که همه جو گیر و نوسانگیر تا یکی 1 میل برداشت تا 28 میل معامله شد
البته شاید شما فکر کنید اگر میگذاشت صف خرید بشه و بالاتر بفروشه براش بهتر بود
اما این نیست
تعداد فروش برای حقوقی ها مهمتر از کمی بالا یا پایین قیمته
به دوستان اکید توصیه میکنم فردا تنها و تنها از صف فروش سهم بر دارید
اونم نه اول وقت
اگر بالاتر بردارید احتمالا اسیر صف فروش میشید
اما اول محک بزنید توان فروشنده چقدره و توان خریدار چقدر
در بازار نوسانگیر باشید نه نوسانده

امپراتور7
2011/05/30, 23:26
دوست عزیز سلام
فروش یک حقوقی در یک نماد دلیلی بر عدم ارزندگی ان نیست
صبا این سهم را در پذیره نویسی 100 تومن خریده
پس حق براش مجانی افتاده
حالا باید حساب کنه در چه زمانی میتونه به تعداد حق بفروشه
خوب چه روزی بهتر از امروز که همه جو گیر و نوسانگیر تا یکی 1 میل برداشت تا 28 میل معامله شد
البته شاید شما فکر کنید اگر میگذاشت صف خرید بشه و بالاتر بفروشه براش بهتر بود
اما این نیست
تعداد فروش برای حقوقی ها مهمتر از کمی بالا یا پایین قیمته
به دوستان اکید توصیه میکنم فردا تنها و تنها از صف فروش سهم بر دارید
اونم نه اول وقت
اگر بالاتر بردارید احتمالا اسیر صف فروش میشید
اما اول محک بزنید توان فروشنده چقدره و توان خریدار چقدر
در بازار نوسانگیر باشید نه نوسانده

بنده امروز 2 میلیون سهم خریدم همون ابتدای جمع شدن صف
حدود 600 تامعامله شده بود
قطعا فردا صفی در کار نخواهد بود امروزم اگه اروم عرضه میکرد بهتر بود بنده فردا باز هم خریدارم

جعفرزاده
2011/05/31, 09:57
در نماد ارین حدود 841000 سهم معامله شده در صورتیکه در نماد حق تقدم ارین حدود 13.1 میل معامله صورت گرفته است . دوستان اگر اطلاعی از فروشنده حق تقدم دارند بگویند . گویا خریداران افراد حقیقی بازار هستند.

باربد
2011/05/31, 10:20
دیروز هم عرض کردم
اما چه کنیم بازار همینه

farid123
2011/05/31, 11:19
چقدر این حق فروشنده داره؟تا کی میخوان بفروشن؟من فکر کنم هفته دیگه هم این جمعیت فروشنده باشند

farid123
2011/05/31, 22:10
کسی میدونه که ثبت افزایش سرمایه چه مدت طول میکشه؟7 تیر که پایان مهلت حق تقدم هاست نماد بسته میشه؟

farid123
2011/06/01, 09:10
این اصلاح تموم نشد؟تا کی این اصلاح قیمت طول میکشه؟

farid123
2011/06/01, 09:24
این خریدارا دیگه پولشون تموم شد

farid123
2011/06/01, 09:32

farid123
2011/06/01, 09:34
خود سهم دلش میخواد بره بالا ولی این حق تقدم لعنتی نمیذاره

farid123
2011/06/01, 09:58
همه حواسشون به این بانک سرمایه پرت شده..همه رفتن سراغ اون.آرین و ول کردن

بنان
2011/06/01, 19:45
اتفاقا خريد حق تقدم با اين قيمت به نظر من با توجه به اينكه حدود يك ماه ديگه مهلت داره بهتره چون در حال حاظر اختلاف قيمتيش با اصل سهام حدود 100 تومنه كه بايد براي حق پرداخت كرد و حدود يك ماه فرصت خريد و فروش داري و مطمئنا تو اين فاصله اختلاف حق با خود سهم حدود 100 تومن خواهد بود اين اختلاف حداقل تا 3 هفته آينده در همين حد خواهد بود بعداز آن كمي افزايش پيدا ميكنه اما تو اين مدت اگر خود سهم 4 درصد افزايش داشته باشد حق آن ميتونه تا 10 الي 12 درصد افزايش پيدا بكنه پس به نظر من حق تقدم ميتونه سودآوري بيشتري داشته باشه كه متاسفانه امروز شرايط خريد برام زماني مهيا شد كه سيستم اجازه خريدوفروش نميداد اما بعداز تعطيلات اگر اتفاق خاصي نيوفته توي حق سهم شايد تك سهم شدم

farid123
2011/06/05, 20:36
بچه ها به نظر شما فردا معاملات بانک آرین چه جوریه؟هنوز میخواد منفی بخوره؟
روند صعودیش از کی شروع میشه؟

بنان
2011/06/06, 09:24
به نقل از سايت تحليل بورس
بررسی شایعات بانک آرین و تحلیل آینده بانک

ادامه :معرفی و تحلیل بانک الکترونیکی آرین

خدمات و محصولات بانکی بانک الکترونیکی آرین به عنوان نخستین بانک مجازی ایران، مانند خدمات و محصولات بانکی رایج در کشور است با این تفاوت که برای ارائه این خدمات از روشها و کانالهای متفاوتی استفاده میکند. این روش متفاوت از طرفی برای مشتریان، کاهش هزینه، جلوگیری از اتلاف وقت و نیز افزایش کیفیت خدمات و سهولت را به ارمغان میآورد و از طرفی، امکان ارائه خدمات و محصولات بیشتر، متنوعتر و خلاقانهتر را برای بانک فراهم میآورد.
بانک الکترونیکی آرین برای ارائه بهتر خدمات خود، گروههای مختلف بانکداری تشکیل داده است که هر یک، ارائه خدمات و تولید محصولات خاصی را بر عهده دارند. این گروهها عبارتند از:
بانکداری اشخاص

بانک الکترونیکی آرین در این بخش به ارائه خدمات و محصولات بانکی به اشخاص حقیقی میپردازد. انواع حسابهای پس انداز و جاری، انواع تسهیلات و سایر خدمات جانبی مربوطه در این بخش ارائه میگردد.
بانکداری شرکتها

این بخش، عملکردی مشابه بانکداری اشخاص خواهد داشت با این تفاوت که محصولات و خدمات بانکی آن برای اشخاص حقوقی کاربرد خواهد داشت.

بانکداری سرمایه گذاری

وظیفه این بخش ، مدیریت لحظهای سرمایه گذاریهای بانک و مشتریان آن میباشد. همچنین ، ارائه طیف وسیعی از خدمات مشاوره مالی ، سرمایه گذاری و تخصصی در زمینه ادغام و تملیک ، تغییر و تجدید ساختار سازمانی - مالی و مهندسی مالی برای طراحی ابزارهای نوین و پیشرفته مالی و مدیریت ریسک نیز در دستور کار این بخش قرار دارد.

دیگر مزیتهای بانک الکترونیکی آرین نسبت به سایر بانکها :

به هیچ وجه نیاز نیست که در صف های بانک معطل شویم و با چند کلیک میتونیم کارهامون رو انجام بدیم
بدلیل حجم بالای کاربران اینترنت ، هر کاربر اینترنت میتواند یک مشتری بالقوه و بالفعل بانک باشد
تمام پرداختهای قبوض ( آب - برق -تلفن - گاز - موبایل و ... ) تنها بوسیله خودپردازهای بانکها و به روش الکترونیکی انجام میشود و اکثر مردم جهت پرداخت قبوضشان مجبور به ایستادن در صفوف شلوغ عابربانکها میشوند ( در بیشتر مواقع این دستگاهها خراب هستند )که باعث کشتن وقت و هزینه میشود ،لذا استفاده از یک سیستم بانک الکترونیکی که مشتری میتواند در چند دقیقه توسط کامپیوترشخصی قبوضش را پرداخت کند باعث جذب بیشتر مشتریان میشود .

نگاهی به سهامداران بانک آرین :

شرکت کیسون : 5 درصد - زمینه فعالیت : ( پیمانكاری عمومی (gc) ، مهندسی، تدارك و ساخت (epc) نفت، گاز و پتروشیمی، سیویل و ساختمان، آب و فاضلاب، انرژی و صنعت
شرکت لفافهای چند لایه آرمن آپادانا
شرکت آریس پردازش آریا - زمینه فعالیت : بصورت حرفه ای در امر ویدئو کنفرانسها و فروش سخت افزار
گروه اقتصاد سابین 2.5 درصد: زمینه فعالیت : این گروه در حوزه های تأمین منابع مالی و سرمایه گذاری، بانکداری تجاری، بیمه، لیزینگ، بانکداری سرمایه گذاری، مدیریت دارائی و ثروت، کارگزاری، بازرگانی و تجارت از جایگاهی استراتژیک برخوردار است.
گروه بهمن
بیمه ایران معین
سرمایه گذاری سامان
حقیقی

باتوجه به سهامداران اصلی بانک به این موضوع آشکار میتوان پی برد که بانک آرین از بهترین متخصصان و مشاوران و مدیران در امر تجارت و بازار سرمایه و سود آوری بهره مند میباشد و میتوان گفت پشتوانه اصلی بانک است و در آینده ای نزدیک یکی از پرسود ترین و پربازده ترین شرکتهای بورس خواهد شد .
اطلاعات موثقی در دست است که چهار سهامدار عمده این بانک ( کیسون - لفافهای آپادانا - پردازش آریا و اقتصاد سابین ) به جهت برخورداری از سود دهی بالا و همچنین نقدینگی فراوان که دارای مراودات بین المللی نیز میباشند ، تصمیم گرفته اند که حسابهای اصلی خویش را در این بانک بصورت سپرده قرار دهند و خود بعنوان مشتریان بانک نیز محسوب میشوند . البته این تنها بخشی از جذب سرمایه بانک میباشد و بانک تا کنون توانسته شرکتهای زیادی را به سمت خود جذب کند .
همچنین شنیده ها حاکی از آن است که بانک با سرمایه 200 میلیارد تومانی قرار است سبد سهام بسیار پربازده ای را جمع اوری کند و مبلغ قابل توجه ای را جهت خرید سهام شرکتهای بزرگ بورسی و خارج بورسی نماید که البته تا کنون اقداماتی انجام داده است .
همچنین بانک آرین تصمیم دارد تا در چند مرحله سرمایه کنونی را تا چندین برابر افزایش دهد .

شایعات و دلایل اقبال بازار و سهامداران به این سهم :

یکی از شایعات از این قرار است که یک سهامدار عمده در حال حمایت از این سهم است
همچنین :
بانک آرین تصمیم دارد تا در چند مرحله سرمایه کنونی را تا چندین برابر افزایش دهد .

شنیده ها حاکی از آن است که بانک با سرمایه 200 میلیارد تومانی قرار است سبد سهام بسیار پربازده ای را جمع اوری کند و مبلغ قابل توجه ای را جهت خرید سهام شرکتهای بزرگ بورسی و خارج بورسی نماید که البته تا کنون اقداماتی انجام داده است .

( روانشناسی سهام داران جزء )

چند روزیست که سهام بانک آرین با اقبال نسبی بازار روبرو شده است و قیمت آن در دو روز متوالی آخر هفته گذشته با مثبت خوبی روبرو بوده است ولی نکته قابل توجه این است که اکثر سهامداران حققی و جزء در قیمتهای بالاتر از اکنون این سهم را خریده اند و با مثبت شدن این سهم دو دیدگاه بوجود امده که 1 : سهامدارانی که به فروش در این قیمتها راضی هستند و بااینکه در ضرر بسر میبرند ولی ترس این دارند که مبادا سهم کاهش پیدا کند و ضررشان بیشتر شود و 2 : سهامدارانی که با وجود در ضرر بودن ، با استراتژی صبر و فروش در سود بسر میبرند . با این چند جمله میخواستم روانشناسی سهم را مختصرا بیانکنم و بشکافم . چنانکه میدانید در بازار ایران چند عامل باعث افت وخیزهای سهام میشود : 1 - شایعات 2 - اوضاع سیاسی 3 - دستکاری سهامداران عمده این عوامل در اکثر مواقع تحلیلهای علمی بازار را چه تکنیکی و چه بنیادی دستخوش قرار داده و بی اثر میکند . چه سهامهایی بوده اند که از نظر تحلیل در افت قیمت بوده اند ولی یکی از عوامل بالا باعث اقبال بازار به این سهمها شده و بالعکس .
این موارد در تحلیل بانک آرین نیز مفید است .

چرا حق تقدم های آرین در هفته گذشته جمع نشد و در چه قیمتی جمع میشود ؟

هفته گذشته با وجود افزایش قیمت سهم آرین ، حق تقدمها دارای صف فروش بود و این صف اکثر سهامداران را در مورد ادامه روند افزایش قیمت سهم دچار تردید کرد . ولی دلایل چه بود ؟ یک : با نگاه به تعداد فروشندگان متوجه میشویم که حدودا 500 نفر به طور میانگین هر نفر سی هزار حق تقدم را جهت فروش عرضه کرده اند که این در مقابل تعداد بیشمار حق تقدمها بسیار ناچیز میباشد و هیچ تاثیری در سهام اصلی شرکت نمیگذارد . دوم : در بازار سرمایه یک ضرب المثلی هست که میگه : وقتی میدونی جنسی ارزش زیادی داره و سود کلانی هم بدست میاری ، بزن سر مال تا ارزون بخری و بیشتر سود کنی .با توجه به این مثال ، متوجه میشیم که اشتباه اصلی رو فروشندگان مرتکب شده اند ، یعنی روز سه شنبه وقتی سهامدار میبیند که سهام اصلی در حال صعود و بالا رفتن قیمت هست دلیلی نداشت که حق تقدمهایش را عرضه کند و در اینجا سهامدار عمده بسیار باهوش بود و با جمع نکردن این عرضه ها توانست افراد بیشتری را ترغیب به فروش کندو قیمت نیز متعاقبا کاهش یافت . سوم : اگر عرضه کنندگان در روز چهارشنبه عرضه هایشان را باطل میکردند (که بعضیها این کار را کردند ) میدیدند که قیمت با مثبت بسته میشد و میتوانستند در هفته آینده آرام آرام در قیمتهای بالا بفروشند . چهارم : ضرب المثل دیگری هم هست که میگه : وقتی جنسی ارزشش زیاده مشتری هم پیدا میکنه ، پس اگه میزنی سر جنس زود بخر تا از دست ندادی . یعنی سهامدار عمده خوب میدونه که حق تقدمها ارزندست و همچنین قیمت سهم هم در حال افزایشه، پس مجبوره هر چه زودتر عرضه ها رو جمع کنه .

بنان
2011/06/06, 11:27
به نقل از سايت تحليل بورس
بانک آرین

شنیده شد :که بانک الکترونیکی آرین بزودی افتتاح میشود . شنیده ها حاکی از آنست که شرکت از طرف قراردادها و سرمایه گذاری هایی که در این مدت کوتاه انجام داده است با تعدیل مثبت عایدی سنگینی همراه شده است که قصد اعمال ان پس از افتتاح را دارد . همچنین خبرهای زیر خاکی از شرکت بدست آمده که در دست بررسی میباشد و بزودی طی ساعات آینده اعلام خواهد شد .

وحید 20
2011/06/07, 12:37
با توجه به الزام بانک مرکزی برای رعایت حداقل سرمایه بانکها که حداقل باید 400میلیارد تومان برسد بانک ارین یک افزایش سرمایه 100درصدی دیگر هم خواهد داشت.

farid123
2011/06/07, 13:29
فعلا که نه از شایع و نه از خبر خوشی خبریه.
تو این بازار خراب هیچ خبر خوبی توش نیست.فقط خدا به دادمون برسه که همین یه ذره سرمایمونم از دست نره.

بنان
2011/06/07, 19:52
فعلا که نه از شایع و نه از خبر خوشی خبریه.
تو این بازار خراب هیچ خبر خوبی توش نیست.فقط خدا به دادمون برسه که همین یه ذره سرمایمونم از دست نره.
آقا فريد اينطوري فكر نكن اتفاقا خبرهايي بزودي بهت ميرسه شما اگر به معاملات آرين دقت بكني و كمي به بازار آشنا باشي امروز بايد متوجه ميشدي كه فروشنده ها خيلي كم شدن و دارند سهمو جمع ميكنند از شنبه به بعد مطمئن باش شرايط خيلي فرق ميكنه شايد هم از فردا

نیما
2011/06/07, 22:13
یک سوال خرید بانک آرین برای بلندمدت چطوره؟

rise2rise
2011/06/07, 22:28
در مورد حق تقدم آرين نظرتان چيست ؟

farid123
2011/06/08, 08:20
پس چی شد؟قرار بود حرکت صعودی سهم آغاز بشه.

farid123
2011/06/08, 08:26
نه خریدارا قصد خرید دارن و نه فروشنده ها قصد فروش.
به نظر من 2 طرف میترسن.
من خودم نمیدونم الان بخرم یا بفروشم.

farid123
2011/06/08, 09:35
بالاخره صف خرید شد.ایول
فقط خدا کنه یه چند روزی مثبت بخوره کلی حال کنیم
مردیم از بس منفی خوردیم

بنان
2011/06/08, 11:38
بالاخره صف خرید شد.ایول
فقط خدا کنه یه چند روزی مثبت بخوره کلی حال کنیم
مردیم از بس منفی خوردیم
آقا فريد ديشب كه بهت گفتم نگران نباش از شنبه و شايد امروز اوضاع عوض بشه البته شنبه ممكنه يه خبري بياد كه سهمو منفي كنه اما نگران نباش روي اين سهم اگر 2 ماهه بخوابي بيشتراز سهمهاي گردن كلفت سود ميكني كه فكرشم نميكني

farid123
2011/06/08, 11:40
آقا فريد ديشب كه بهت گفتم نگران نباش از شنبه و شايد امروز اوضاع عوض بشه البته شنبه ممكنه يه خبري بياد كه سهمو منفي كنه اما نگران نباش روي اين سهم اگر 2 ماهه بخوابي بيشتراز سهمهاي گردن كلفت سود ميكني كه فكرشم نميكني
داداش دمت گرم.مرسی
ولی اینکه میگی شنبه خبر بد میاد واسه چی؟
هنوز مثبت نخورده میخواد منفی بشه؟

farid123
2011/06/08, 11:42
بچه ها من حساب کردم اگه تا تاریخ 7/4 هر روز مثبت بخوره قیمت تو اون روز 929 ریال خواهد بود.به نظر شما امکان داره اینطور بشه؟

بنان
2011/06/08, 12:10
داداش دمت گرم.مرسی
ولی اینکه میگی شنبه خبر بد میاد واسه چی؟
هنوز مثبت نخورده میخواد منفی بشه؟
آقا فريد زماني توي يك سهم برنده اي كه به نوسانات موقتي آن توجه نكني من اين حق آرين را 466 خريدم به تعداد بسيار زياد براي 2 ماه هم به نوساناتش فكر نميكنم بنابراين ممكنه شنبه بازي سهم باب ميل من و شما نباشه حرفم اينه نگران نباش 2 تا حداكثر 3 ماه ديگه سودي كه از اين سهم ميبري براي يك سالت بسه البته اگر ميتوني نوسان بگيري اينكارو بكن اينكه فكر كني سهم تا 7/4 يكله ميره بالا فقط نتيجه اش دلسرديه

farid123
2011/06/08, 12:19
آقا فريد زماني توي يك سهم برنده اي كه به نوسانات موقتي آن توجه نكني من اين حق آرين را 466 خريدم به تعداد بسيار زياد براي 2 ماه هم به نوساناتش فكر نميكنم بنابراين ممكنه شنبه بازي سهم باب ميل من و شما نباشه حرفم اينه نگران نباش 2 تا حداكثر 3 ماه ديگه سودي كه از اين سهم ميبري براي يك سالت بسه البته اگر ميتوني نوسان بگيري اينكارو بكن اينكه فكر كني سهم تا 7/4 يكله ميره بالا فقط نتيجه اش دلسرديه
آره خودم میدونم.فرض کردیم که اینطور بشه.دستت درد نکنه بنان جان از راهنماییتون و این اخبار خوبی که دارید.
خودم هدف اینه که بزارم بعنوان پاره سهم بفروشم.اینشا اله اون موقه کمتر از 100 نمیفروشمش.

آرتمیس
2011/06/08, 15:06
با توجه به الزام بانک مرکزی برای رعایت حداقل سرمایه بانکها که حداقل باید 400میلیارد تومان برسد بانک ارین یک افزایش سرمایه 100درصدی دیگر هم خواهد داشت.

بزودی این اتفاق میافته!!

كسري
2011/06/10, 18:02
دوستان عزيز كسي ميتونه اطلاعاتي در مورد بانك آرين در مورد اينكه اگر حق اين سهمو بخريم وبعداز تاريخ 4/7 كه بايد به ازاي هر سهم 100 تومن بپردازيم تا تبديل به سهم بشه اگر اين مبلغ را نپردازيم چه اتفاقي ميافته چه فرقي بين كساني كه اين مبلغ را ميدند با اونهايي كه نميدند داره چون در ظاهر با پرداخت اين مبلغ در واقع حداقل 2 الي 3 ماه پول پرداختي بلوكه ميشه تا حق تبديل به سهم بشه در بهترين شرايط اينه كه حق سهم را 10 تا 20 تومن نسبت به سهم پايينتر بخريم كه در 10 درصد سودش ميشه كه با توجه به 2 الي 3 ماه بلوكه شدن پول اونم تو اين شرايط كنوني مملكت به نظر عاقلانه نيست حالا اگر من اشتباه ميكنم اگر از دوستان كسي اطلاعات بهتري داره كه من نميدونم لطف كرده يك توضيح بده خيلي ممنون ميشم چون من فكر ميكنم دارم يكجا رو اشتباه ميكنم چون اگر اينطور باشه پس هيچكس نبايد حق هيچ سهمي را بخره اما در واقع اينطور نيست ممنون ميشم كسي از دوستان راهنمايي بكنه

باربد
2011/06/10, 18:48
دوستان عزيز كسي ميتونه اطلاعاتي در مورد بانك آرين در مورد اينكه اگر حق اين سهمو بخريم وبعداز تاريخ 4/7 كه بايد به ازاي هر سهم 100 تومن بپردازيم تا تبديل به سهم بشه اگر اين مبلغ را نپردازيم چه اتفاقي ميافته چه فرقي بين كساني كه اين مبلغ را ميدند با اونهايي كه نميدند داره چون در ظاهر با پرداخت اين مبلغ در واقع حداقل 2 الي 3 ماه پول پرداختي بلوكه ميشه تا حق تبديل به سهم بشه در بهترين شرايط اينه كه حق سهم را 10 تا 20 تومن نسبت به سهم پايينتر بخريم كه در 10 درصد سودش ميشه كه با توجه به 2 الي 3 ماه بلوكه شدن پول اونم تو اين شرايط كنوني مملكت به نظر عاقلانه نيست حالا اگر من اشتباه ميكنم اگر از دوستان كسي اطلاعات بهتري داره كه من نميدونم لطف كرده يك توضيح بده خيلي ممنون ميشم چون من فكر ميكنم دارم يكجا رو اشتباه ميكنم چون اگر اينطور باشه پس هيچكس نبايد حق هيچ سهمي را بخره اما در واقع اينطور نيست ممنون ميشم كسي از دوستان راهنمايي بكنه
سلام
ازانجا که قیمت سهم تقریبا 3 برابر سهمه و هر دو نوسان 5 درصدی دارند در یک رالی فاصله قیمتی بین حق و سهم بالا میره
مثلا با هفت روز مثبت کامل خوردن سهم به نزدیک 200 میرسه
اما حق به زحمت به 70 هم نمیرسه
اینه که وقتی سهم 200 میشه شما با واریز 100 تومن در اصل 170 واریز کرده اید که این همان انگیزه خریدار حقه
اما نکته دوم اینه که شما حق را 50 خریده اید و اصلا پولی هم واریز نمیکنید
خود شرکت در زمان متقضی قبل از ثبت افزایش سرمایه
حق ها را در قابل حق تقدم استفاده نشده به بازار عرضه میکنه
دران زمان اگر سهم رشد کرده باشه شما سود اساسی میبرید
و اگر رشد نکرده باشه احتمال داره ضرر هم بکنید
مثلا اگر سهم در ان زمان بین 220 تا 250 در حال معامله باشد تمام حقهای شما در محدوده 100 تا 120 فروش میرود
همان حقهایی که 50 خریده بودید
اما اگر در ان زمان به هر دلیلی سهم در محدوده 150 معامله شود شرکت حق شما را در محدوده 30 تا 40 می فروشد
مثال اولی میشه وسپه که حق 20 تومنی را شرکت 47 فروخت
و مثال دومی میشه خفنر که حق 25 تومنی را شرکت 10 تومن فروخت
اصولا برای حق بازی روند اتی سهم بسیار مهم است

كسري
2011/06/10, 19:48
سلام
ازانجا که قیمت سهم تقریبا 3 برابر سهمه و هر دو نوسان 5 درصدی دارند در یک رالی فاصله قیمتی بین حق و سهم بالا میره
مثلا با هفت روز مثبت کامل خوردن سهم به نزدیک 200 میرسه
اما حق به زحمت به 70 هم نمیرسه
اینه که وقتی سهم 200 میشه شما با واریز 100 تومن در اصل 170 واریز کرده اید که این همان انگیزه خریدار حقه
اما نکته دوم اینه که شما حق را 50 خریده اید و اصلا پولی هم واریز نمیکنید
خود شرکت در زمان متقضی قبل از ثبت افزایش سرمایه
حق ها را در قابل حق تقدم استفاده نشده به بازار عرضه میکنه
دران زمان اگر سهم رشد کرده باشه شما سود اساسی میبرید
و اگر رشد نکرده باشه احتمال داره ضرر هم بکنید
مثلا اگر سهم در ان زمان بین 220 تا 250 در حال معامله باشد تمام حقهای شما در محدوده 100 تا 120 فروش میرود
همان حقهایی که 50 خریده بودید
اما اگر در ان زمان به هر دلیلی سهم در محدوده 150 معامله شود شرکت حق شما را در محدوده 30 تا 40 می فروشد
مثال اولی میشه وسپه که حق 20 تومنی را شرکت 47 فروخت
و مثال دومی میشه خفنر که حق 25 تومنی را شرکت 10 تومن فروخت
اصولا برای حق بازی روند اتی سهم بسیار مهم است
آقاي باربد از توضيحي كه داديد ممنونم اما سئوالي كه براي من پيش مياد اينه كه من امروز تعدادي حق ميخرم و تا 4/7 هم بايد 100 تومن را واريز كنم حالا اگر نكردم اون زمان مقتضي كه شما فرموديد چه مدت هست و تا اون زمان من ديگه قادر به فروش حق هاي خريداري شده نيستم و بعداز اون مدت شركت درواقع حق هايي كه من دارم را ميفروشد و مبلغش را به حسابم واريز ميكنه در واقع حدود 10 درصد پائينتر ميفروشه حالا به نظر شما اين زمان اگر بين 2 الي 3 ماه طول بكشه بلوكه شدن پول واريزي براي 10 درصد تو اين مدت منطقيه يا نه اگر خود سهمو بخريم منطقي تره چون تو اين 2-3 ماه شايد بشه بيش از 10 درصد سود كرد با تشكر

باربد
2011/06/11, 22:48
آقاي باربد از توضيحي كه داديد ممنونم اما سئوالي كه براي من پيش مياد اينه كه من امروز تعدادي حق ميخرم و تا 4/7 هم بايد 100 تومن را واريز كنم حالا اگر نكردم اون زمان مقتضي كه شما فرموديد چه مدت هست و تا اون زمان من ديگه قادر به فروش حق هاي خريداري شده نيستم و بعداز اون مدت شركت درواقع حق هايي كه من دارم را ميفروشد و مبلغش را به حسابم واريز ميكنه در واقع حدود 10 درصد پائينتر ميفروشه حالا به نظر شما اين زمان اگر بين 2 الي 3 ماه طول بكشه بلوكه شدن پول واريزي براي 10 درصد تو اين مدت منطقيه يا نه اگر خود سهمو بخريم منطقي تره چون تو اين 2-3 ماه شايد بشه بيش از 10 درصد سود كرد با تشكر
اصولا در سهمهای که روند سهم را مثبت ارزیابی میکنید و قیمت سهم 3 تا 4برابر حق است نریختن 100 تومن شما را به سود بیشتری می رساند
اگر فرض میکنید ارین 3 ماه دیگر 230 تومن است پس حق ما بالای 100 فروش می رود ولی اگر فرض میکنید تا 3 ماه دیگر همچنان در 150 درجا میزند خود حق را بفروشید
در هر دو حالت چه واریز 100 تومن و چه عدم واریز شما بعد 7/4/1390 توان معامله را ندارید تا بعد از ثبت
حالا قدرت ریسک پذیری و تحلیل شما مد نظر قرار میگیرد

باربد
2011/06/13, 15:41
سیگنال بورس :

بانك مركزي سرمايه بانكهاي مجازي را به 400 ميليارد تومان افزايش داده است.

به گزارش خبرنگار بانك و بيمه خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، حدود يك سال پيش سرمايه بانكهاي مجازي 70 ميليارد تومان اعلام شد، پس از مدتي به 200 ميليارد تومان و حالا به 400 ميليارد تومان افزايش يافته است.

اين در حالي است كه سرمايه موسسات مالي و اعتباري 350 ميليارد تومان و سرمايه بانكها 400 ميليارد تومان اعلام شده است.

طبق اعلام روابط عمومي بانك مركزي در آييننامه تاسيس و فعاليت بانكهاي مجازي كه از سوي شوراي پول و اعتبار تصويب شده آمده است: بانكهاي بدون شعبه يا به عبارت ديگر بانكهاي مجازي، نهادهاي ديگر براي ارائه خدمات نوين بانكي محسوب ميشوند.

پ.ن: منتظر یک افزایش سرمایه اجباری از این سهم باشید

وحید 20
2011/06/13, 20:26
امروز شرکت بازرگانی پتروشیمی به سهامداران بالای 1درصد بانک آرین اضافه شد که با شخص حقیقی کد به کد خریده است.

sarcheshmehpour
2011/06/27, 18:45
1390/4/6 - 11:36:05 - توقف نماد معاملاتي حق تقدم بانك الكترونيكي آرين در نماد آرينح1
كارگزاران محترم عضو فرابورس، به اطلاع مي رساند؛ نماد معاملاتي حق تقدم بانك الكترونيكي آرين به دليل پايان مهلت استفاده از آن، در پايان معاملات فردا سه شنبه مورخ 07/04/1390، متوقف خواهد شد. مديريت بازار فرابورس ايران

naruto
2011/06/28, 10:33
مهلت استفاده از حق تقدم بانک آرین تمدید شد
نمابورس

باربد
2011/06/28, 16:07
امروز بعد مدتها حق ارین روی درصد کامل مثبت معامله شد
اونم 32 میلیون
اونم 3 درصد بالاتر از مثبت کامل فردا
اونم با اوردرهای هیدن

اونم تازه 13 میلیون روی 5 منفی ظرف 9 دقیقه اول معامله شده
اونم تازه روز اخر میان اعلام میکنند یک روز تمدید شده
اونم تنها یک روز
حالا جمع بندی این مطالب میتونه به اونایی که دم از حق تقدم استفاده نشده 10 تومنی میزدند خیلی چیزا رو بگه

این اقازاده ها اگر میدونستند حق قرار 10 تومن بشه امروز اینجوری نمیخریدند
این اقازاده ها اگر میدونستند امروز میتونند همه سهم دلخواهشون را از بازار بخرند یک روز تمدیدش نمیکردند

دراخر من که میرم برای استفاده نشده
یا به ساحل میرسم یا غرق دریا میشوم

نکته اخر تا این حقها ثبت نشه از افزایش سرمایه بعدی خبری نیست

وحید 20
2011/06/28, 17:35
من مقداری برای حق های استفاده نشده خریدم و فکر میکنم بازده خوبی داشته باشه البته با قبول ریسک

باربد
2011/06/28, 23:48
نمیدونم کیا حال سهامداری دارند
کیا نوسان گیرند و کیا نوسان ده
اما یک چیزی رابگم ارین 130 تومنی منو یک جورایی یاد سینای 130 تومنی میندازه
البته شاید این تحلیل من اشتباه باشه
هنوز بانک افتتاح نشده
اما طبق گفته مدیر عامل سود سال 91 بانک بالای 30 تومن است البته این یک بر اورد است
حالا با فرض افزایش سرمایه قطعی تا ان زمان و تاثیر سود اوری این افزایش سرمایه ها برای بانکها
این سود با درنظر گرفتن پایین بودن هزینه های جاری بانک ارین نسبت به سایر بانکها (به دلیل الکترونیکی بودن) می تواند تا 45 تومان نیز تعدیل شود
حال اگر ما فرایندی معادل 40 تومن سود را در نظر بگیریم و پی به ای گروه بانکی را به سهم بدهیم
به رقمی در حدود 250 تا 280 دست پیدا میکنیم
پس در حالت محتاطانه اگر رقم 260 را برای سال دیگر ارین لحاظ کنیم این سهم میتواند بین 80 تا 100 درصد سود به سهامدار یکساله خود بدهد

Captain Nemo
2011/06/30, 00:13
توقف نماد معاملاتي حق تقدم بانك الكترونيكي آرين در نماد آرينح1

كارگزاران محترم عضو فرابورس، به اطلاع مي رساند؛ نماد معاملاتي حق تقدم بانك الكترونيكي آرين به دليل پايان مهلت استفاده از آن، در پايان معاملات امروز چهارشنبه مورخ 1390/04/08، متوقف خواهد شد. مديريت بازار فرابورس ايران

Captain Nemo
2011/06/30, 00:14
موضوع: تمدید مهلت استفاده از حق تقدم خرید سهام

بر اساس تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده مورخ 1390/01/31 با توجه به افزایش سرمایهُ شرکت از مبلغ 700,000 میلیون ریال بهمبلغ 2,000,000 میلیون ریال ( از محل مطالبات و آورده نقدی مبلغ 1300000 میلیون ریال ) ، مهلت استفاده از حق تقدم خرید سهام از تاریخ 1390/04/07 لغایت تاریخ 1390/04/10 و شماره حسابهای زیر جهت واریز وجوه تعیین شده ست.
شماره حساب بانک شعبه

0207645899004 ملي ايران ملي

http://codal.ir/Reports/PriorityTime.aspx?LetterSerial=%2bssRMG2nVzNFCbgPp kvy2w%3d%3d

vet
2011/06/30, 00:37
میشه یک توضیح بدید یعنی با ید چکار کنیم
الان من حق تقدم رو خرید کردم حالا باید چکار کنم؟آیا باید پول به این شماره حساب بریزم
اگه جواب بله است و من این کار رو نکنم چه اتفاقی رخ میده.ممنون میشم توضیح بدید

Captain Nemo
2011/06/30, 01:15
میشه یک توضیح بدید یعنی با ید چکار کنیم
الان من حق تقدم رو خرید کردم حالا باید چکار کنم؟آیا باید پول به این شماره حساب بریزم
اگه جواب بله است و من این کار رو نکنم چه اتفاقی رخ میده.ممنون میشم توضیح بدید
سلام
باید مبلغ اسمی هر سهم یعنی 100 تومان را به حساب شرکت بریزید تا در 2-3 ماه آینده تبدیل به سهم بشه
اگر پول تقدم را نریزید فکر کنم 2 ماه دیگه حق های استفاده نشده عرضه میشه و حق تقدم شما فروخته میشه و
پول شما کسر میشه از قیمت حق به نرخ آنروز و به حساب شما واریز میشه
اگر اشتباه گفتم دوستان توضیح دهند .
این هم آدرس و تلفن بانک :
آدرس موقت : تهران ، خیابان شریعتی ، پایین تر از پل صدر ، شماره 1670 ، طبقه چهارم
تلفن تماس با بانک: 021 - 22604515
نمابر بانک: 021 - 22604331
تماس با امور سهام: saham[@]arian-ebank.com
تماس با بانک برای انجام سایر امور: info[@]arian-ebank.com

farid123
2011/07/09, 10:17
:(

مجيد رادمنش
2011/08/03, 23:51
سلام، کلی گشتم تا پیداش کردم ، طفلک داشت خاک میخورد :(:(

با توجه به صف خرید امروز گروه بانکی و همچنین بانک آرین
خواستم تاپیک دم دست باشه چون شاید هفته آینده لازم شد:d;)

باربد
2011/08/04, 09:21
یکی از علت رشد این سهم احتمال عرضه حق های استفاده نشده در هفته جاری است
این تعداد میتونه رقابت جالبی برای حقوقی ها ایجاد کنه

باربد
2011/08/04, 16:54
یکی از علت رشد این سهم احتمال عرضه حق های استفاده نشده در هفته جاری است
این تعداد میتونه رقابت جالبی برای حقوقی ها ایجاد کنه
شاهد از غیب رسید
http://www.codal.ir/Reports/PostulateDiscussion.aspx?LetterSerial=VznP63RtDpSV 6wtTtmyrMQ%3d%3d

حامد24
2011/08/04, 16:59
بنظرم حق تقدم این بانک تو محدوده های مناسبی بازگشایی بشه و خود سهم هم بازهم درصدی بالا بره
در هر حال شواهد که اینطوری نشون میده و خدا کنه زمان بازگشایی جو بازار هم مساعد باشه تا بعد از حدود 2 ماه یه سود خوبی ازش کسب کنیم
باربد مصطفی مهران نظرتون چیه چند تخمین میزنید ؟

مجيد رادمنش
2011/08/04, 17:31
خرید تعداد 370 میلیون حق تقدم یعنی بدست آوردن یک کرسی در هیئت مدیره که انگیزه خریداران را بالا میبرد و پیش بینی میشود که در روز اول ( دوشنبه ) خریداری شود>:d<

باربد
2011/08/04, 17:39
خرید تعداد 370 میلیون حق تقدم یعنی بدست آوردن یک کرسی در هیئت مدیره که انگیزه خریداران را بالا میبرد و پیش بینی میشود که در روز اول ( دوشنبه ) خریداری شود>:d<
مجید جان به این راحتی ها هم نیست
برای ارین طبق تحلیل های قبلی
چند سناریو موجود است
اول کسانی که حق را برای استفاده قرار داده اند
(مثل خودم)
این افراد که کم هم نیستند
مطمینا با حمایت سهم اصلی سعی در بالا بردن قیمت حق استفاده نشده خواهند بود
دوم کسانی که دوست دارند حق ها را بزخری کنند
مطمینا تمام سعی خود را با عرضه بر خود سهم انجام داده تا حق بالا نرود
گروه سوم سهامدار حقوقی سهم
این گروه میدانند خرید این همه حق توسط یک حقوقی می تواند تهدید جدی برای کرسی انها باشد
پس میتوان گروه اول و سوم را یک طرف دانست و گروه دوم را طرف مقابل
در پست بعدی مفصل توضیح میدهم

باربد
2011/08/04, 17:52
مدت دو هفته است حقها از سبد کاربران کم شده و برای عرضه اماده شده
حالا چرا الان تو جو مثبت گروه بانکی عرضه میشه
این بر میگردی به گروه سوم که عده ای از همین گروه روز اخر به صورت میلیونی حق را خریدند (یک امتیاز مثبت)
از طرفی بالای یک ماه برای ان وقت گذاشته شده
یعنی توافقاتی با کارگزار عرضه کننده شده تا برای فروش حق عجله نکند و حق را خوب بفروشد پس احتمالا در روزهای اول انتظار عرضه زیاد را نباید داشته باشیم(امتیاز مثبت)
به دلیل فاصله حق با سهم با هر 5 درصد مثبت خود سهم در شنبه و یک شنبه سهم به بالای 150 صعود خواهد کرد
حمایت گروه اول
پس قیمت پایه باز گشایی را این گروه می توانند بالای 50 رقم زنند (امتیاز مثبت)
از انجا که این حق طرفدار حقوقی زیاد دارد بین سهم با حق برای روز اول انتظار فاصله خاصی را ندارم (امتیاز مثبت)

اما این وسط یک سناریو هم هست
اونم تبانی کار گزار عامل با دوستان که در روز اول در قیمت خاصی این سهم را تعدادی به انان واگذار کند که این میانگین فروش را پایین میاره(امتیاز منفی)

این موضوع در حق تقدم بهشهر اتفاق افتاد هیچکس نفهمید ان سهمها کجا رفتند

اگر و تنها اگر کسانی که حق را میلیونی خریده اند
تعداد 100000 سهم خود سهم را حمایت کنند
بعد از روز اول حق تا پایان عرضه میتونه دارای صف خرید سنگین در +5 باشه (امتیاز مثبت)

اگر کاگزار ناظر رویه کار مزد را در سر داشته باشد سعی میکند سهم را به تدریج بفروشد
ولی اگر رویه زیر میزی را لحاظ کند ........ (وای نه)

با جمیع جهات بالا همچنان برای سهامداران این حق انتظار سود بالایی را دارم
خرید سبد خود من با میانگین 37 تومن میباشد

تحلیل همان تحلیل 2 ماه پیش است و هنوز بوی فیل شدن نمی دهد
یا حق

باربد
2011/08/04, 17:54
دوستان کسی میدونه کدوم کار گزاری می خواد عرضه کنه؟

مصطفی مصری پور
2011/08/04, 20:02
بنظرم حق تقدم این بانک تو محدوده های مناسبی بازگشایی بشه و خود سهم هم بازهم درصدی بالا بره
در هر حال شواهد که اینطوری نشون میده و خدا کنه زمان بازگشایی جو بازار هم مساعد باشه تا بعد از حدود 2 ماه یه سود خوبی ازش کسب کنیم
باربد مصطفی مهران نظرتون چیه چند تخمین میزنید ؟

بنظر من عرضه حق تقدم استفاده نشده میتونه چند سناریو رو رقم بزنه و صرفا عامل صعود نخواهد بود.مثل عرضه حق استفاده نشده فولاد
به هرصورت توضیحات باربد کاملا گویای مساله هست.بنده تکرار مکررات نمیکنم
موفق باشید

mohseni1353
2011/08/04, 23:01
باربد جان خریدش حقش را واسه شنیه مناسب میدانید شما؟

باربد
2011/08/04, 23:23
باربد جان خریدش حقش را واسه شنیه مناسب میدانید شما؟
دوست عزیز متوجه سوالتان نشدم

باربد
2011/08/04, 23:32
چند نکته حاشیه ای
از انجا که قیمت باز گشایی حق استفاده نشده تابعی از قیمت روز سهم در تابلوی معاملات است
قیمت سهم از اخرین قیمت سهم حدود چهار برابر فاصله دارد
با هر 5 درصد نوسان قیمت خود سهم ریسک تلورانسی 20 درصدی در قیمت حق شاهد خواهیم بود
واضحتر اینکه اگر قدرت خریدار سهم بر فروشنده بچربد و سهم فقط دو روز مثبت کامل بخورد
قیمت خود را به 158 برساند
قیمت اولیه باز گشایی حتی در صورت عدم رقابت میتواند بین 50 تا 58 باشد که این 42 تا 60 درصد رشد را برای حق استفاده نشده نشان میدهد

باربد
2011/08/04, 23:34
نکته بعدی انکه
به دلیل جلوگیری از خرید شدن یکجای این حقها توسط یک شخص یا شرکت خاص
احتمالا در چندین روز و به صورت رقابتی حق عرضه شود که این امر می تواند روزانه 5 درصد بر ریسک قیمت سهم بیافزاید
البته لازم به ذکر است اینها فقط پیش فرض هستند و می توانند در عمل اشتباه از کار در بیایند
همه چیز به برنامه شرکت و کارگزار عامل بستگی داره

vet
2011/08/04, 23:46
چند نکته حاشیه ای
از انجا که قیمت باز گشایی حق استفاده نشده تابعی از قیمت روز سهم در تابلوی معاملات است
قیمت سهم از اخرین قیمت سهم حدود چهار برابر فاصله دارد
با هر 5 درصد نوسان قیمت خود سهم ریسک تلورانسی 20 درصدی در قیمت حق شاهد خواهیم بود
واضحتر اینکه اگر قدرت خریدار سهم بر فروشنده بچربد و سهم فقط دو روز مثبت کامل بخورد
قیمت خود را به 158 برساند
قیمت اولیه باز گشایی حتی در صورت عدم رقابت میتواند بین 50 تا 58 باشد که این 42 تا 60 درصد رشد را برای حق استفاده نشده نشان میدهد

یک سوال:این حق استفاده نشده رو خودمون میتونیم بفروشیم یا شرکت برامون میفروشه؟

مصطفی مصری پور
2011/08/05, 00:36

شرکت میفروشه وبه حسابتون واریز میکنه

مجيد رادمنش
2011/08/05, 02:57
نگاهی کوتاه و اجمالی به بانک آرین:

سرمایه این بانک الکترونیکی 70 میلیارد تومن بود که در بدو ورود به 200 میلیارد تومن افزایش

یافت و مجوز 100 درصدی افزایش سرمایه را نیز دریافت نموده که تا اواخر امسال سرمایه خود را

مطابق با دستورالعمل بانک مرکزی به 400 میلیارد تومن افزایش خواهد داد.

چون هنوز بانک عملیاتی نشده، سودامسال 67 ریال فعلا بصورت تلویحی اعلام شده که قطعا پس

از شروع بکار بانک تعدیل خواهد شد.

این بانک نخستین بانک الکترونیکی کشور میباشد که تا دو ماه دیگر رسما آغاز بکار خواهد نمود.

مدیر عامل این بانک از مدیران توانمند و باسابقه ای درخشان در صنعت بانکداری کشور است.

بدلیل مجازی بودن سیستم بانک صرفه جویی عظیمی در تعداد کارمندان و هزینه های جاری

بلحاظ حقوق پرسنل و نیز هزینه های شعب بانکی پدید می آید که در نتیجه قیمت تمام شده

تسهیلات برایش بسیار پایین است و اگر حتی با یک درصد بیشتر از سودی که به سپرده ها

پرداخت میکند، تسهیلات بدهد سود مناسبی عایدش میشود بعلاوه اینکه قدرت این را پیدا میکند

که تسهیلات را با بهره کمتری به مشتریان خود ارائه نماید که این نکته انگیزه خوبی را برای جذب

مشتری ایجاد میکند.

mohseni1353
2011/08/05, 07:26
دوست عزیز متوجه سوالتان نشدم

عرض من اینه که شنبه میتونیم یک نوسان از خرید حق تقدم این سهم گرفت ؟

vet
2011/08/05, 08:40

الان شنبه اگه حق باز بشه ما حق فروش نداریم؟؟؟یا اگه این فرصت تموم بشه ما دیگه نمیتونیم بفروشیم وشرکت برامون میفروشه؟

باربد
2011/08/05, 10:33
عرض من اینه که شنبه میتونیم یک نوسان از خرید حق تقدم این سهم گرفت ؟

این حق دوشنبه عرضه میشه
اونم در قالب حق استفاده نشده
امکان خرید داره
اما شما اجازه فروش را نداری
اگر قراه نوسان بگیری با قبول ریسک میتونی از خود سهم بگیری

باربد
2011/08/05, 10:35
الان شنبه اگه حق باز بشه ما حق فروش نداریم؟؟؟یا اگه این فرصت تموم بشه ما دیگه نمیتونیم بفروشیم وشرکت برامون میفروشه؟
در پایان مهلت قانونی که گذشته شما با نریختن پول حق تقدم امکان فروش حق های خود را به صورت وکالتی عملا به شرکت واگذار نمودید
حالا شما فقط تماشاگر خواهید بود البته اگر حق در فرض بعید به زیر 35 تومن سقط کنه استراتزی تغییر میکنه که متعاقبا اعلام خواهم نمود

MTZ
2011/08/05, 17:06
تحلیل تکنیکال بانک آریان

http://www.boursbazan.com/tabid/56/View/392/id/2804/Default.aspx

وحید 20
2011/08/05, 18:10
نگاهی به بانک آرین
http://onlinebourse.persianblog.ir/

امیر2309
2011/08/07, 15:56
نوشته شده توسط خبرنگار
جمعه ۱۴ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۳:۱۱

بانک الکترونیکی آرین
ا
خبار و زمزمه هایی که از سوی بانک الکترونیکی آرین در بازار سرمایه به گوش می رسد حاکی از احتمال توقف نماد معاملاتی این بانک جهت تعدیل مثبت عایدی طی معاملات آتی دارد

مجيد رادمنش
2011/08/08, 09:15
عرضه حق تقدم استفاده نشده بانك الكترونيكي آرين در نماد آرينح1

كارگزاران محترم عضو فرابورس، به اطلاع مي رساند؛ امروز سه شنبه مورخ 1390/05/17، تعداد 371،353،467 حق تقدم استفاده نشده بانك الكترونيكي آرين (سهامي عام) در نماد "آرينح1"، بدون محدوديت دامنه نوسان قيمت آماده انجام معامله مي باشد. سهامداراني كه حق تقدم مذكور را خريداري مي نمايند مي بايست علاوه بر مبلغ پرداختي بابت حق تقدم، مبلغ اسمي هر سهم را نيز به كارگزار مربوطه پرداخت نموده و تبعاً كارگزار خريدار وجه مورد نظر را به حساب اعلامي توسط شركت واريز نمايد. لازم به يادآوري است با توجه به اينكه سهام مذكور حق تقدم استفاده نشده مي باشد، خريداران محترم امكان فروش سهام خريداري شده را، تا قبل از ثبت افزايش سرمايه شركت ندارند. مديريت بازار فرابورس ايران

meysam
2011/08/08, 09:31
عرضه حق تقدم استفاده نشده بانك الكترونيكي آرين در نماد آرينح1

كارگزاران محترم عضو فرابورس، به اطلاع مي رساند؛ امروز سه شنبه مورخ 1390/05/17، تعداد 371،353،467 حق تقدم استفاده نشده بانك الكترونيكي آرين (سهامي عام) در نماد "آرينح1"، بدون محدوديت دامنه نوسان قيمت آماده انجام معامله مي باشد. سهامداراني كه حق تقدم مذكور را خريداري مي نمايند مي بايست علاوه بر مبلغ پرداختي بابت حق تقدم، مبلغ اسمي هر سهم را نيز به كارگزار مربوطه پرداخت نموده و تبعاً كارگزار خريدار وجه مورد نظر را به حساب اعلامي توسط شركت واريز نمايد. لازم به يادآوري است با توجه به اينكه سهام مذكور حق تقدم استفاده نشده مي باشد، خريداران محترم امكان فروش سهام خريداري شده را، تا قبل از ثبت افزايش سرمايه شركت ندارند. مديريت بازار فرابورس ايران

با این پیام ناظر متوجه می شیم بورسیا و ناظر محترم یک روز از ما جلوترند امروز هم سه شنبه است

باربد
2011/08/08, 09:43
متاسفانه بوی مفت فروشی میاد
اینم از اون بازی های کثیفه
کارگزار میتونه صبر کنه
مثل حق وکار برابر قیمت بفروشه

باربد
2011/08/08, 09:48
700000 سهم در عین مفت فروشی رفت

vet
2011/08/08, 09:59
700000 سهم در عین مفت فروشی رفت

الان ما که بالاتر از این قیمت خریدیم پولمون سوخت میشه؟
یادمه گفته بودید تو این مواقع یک رودستی بلدید به سهام دار بزنید
فکر کنم وقتشه رو کنید ;)

باربد
2011/08/08, 10:02
میانگین فروش 270 میلیون بری شما حساب میشه
جالبه هر چی بالاتر هم میزاره بازار میخره
مطمینم عمدا داره پایین میفروشه
اگر 40 هم میگذاشت بازار میخرید

rise2rise
2011/08/08, 10:26
شماره حساب را به كي بدهيم و كي ميريزه ؟
چرا همه واريزها (سود ، حق استفاده نشده و ... ) را مثلا كارگزاري انجام نميده ؟

باربد
2011/08/08, 10:44
من نمیدونم چه عجله ای داره همه را امروز بفروشه

باربد
2011/08/08, 11:03
برخی اوقات از کثافت کاری بعضی کار گزاریها عصبی میشم
حقی که بازار راحت تا 450 ریال میخره را چه راحت 90 میلیونش را مفت داد رفت
واقعا ادم میمونه چی بگه

کیوان
2011/08/08, 15:51
متاسفانه بوی مفت فروشی میاد
اینم از اون بازی های کثیفه
کارگزار میتونه صبر کنه
مثل حق وکار برابر قیمت بفروشه

معلومه دارن چه غلطی میکنند!

مجيد رادمنش
2011/08/08, 16:22
دوشنبه 17 مرداد 1390 :: 04:32 pm نمابورس :: اخبار :: بازار در دقیقه

حق تقدم بانك ها ‏چرا این قدر جذاب شده اند؟

بررسي دقيق تر معاملات چند روز اخير نشان مي دهد صنعت بانكداري با موج جديدي از اقبال بازار روبرو شده است.البته اين اقبال به صورت يكنواخت نبوده و برخي از بانكها را بيشتر تحت تاثير قرار داده است.بررسي ها نشان مي دهد هر چه بانك ها كوچك تر باشند، افزايش تقاضا بيشتر و رشد قيمتي در هفته جاري و احتمالا در آينده بيشتر. اما دليل اين امر در چيست؟

در بين بيشترين حجم معاملات امروز بانك هاي دي، ‏گردشگري و آرين به چشم مي خورند و همچنين حق تقدم هاي اين سه بانك در كنار بانك كارآفرين بيشترين حجم معاملات اين نوع اوراق را به خود اختصاص داده اند.

براي بررسي بيشتر نگاهي به روند طي شده توسط بانك هاي خصوصي در چند سال اخير بسيار مي تواند ياري رسان باشد.وقتي بانك هايي همچون پارسيان و اقتصاد نوين در طي اين سال ها با افزايش سرمايه هاي پياپي توانسته اند رشد سودآوري خود را حفظ كرده و تقويت نمايند، ‏ پس چندان بي راه نيست كه بانك هاي تازه تاسيس نيز همين مسير را بروند البته در صورت مديريت صحيح. با اين تفاسير كه امكان رشد جهشي بانك هاي با سرمايه كمتر، ‏‏سريعتر از ساير بانك ها مي تواند محقق شود، ميزان تقاضا براي اين بخش از بانك هاي بورسي به مراتب بيشتر از ساير رقباي ديگر افزايش يافته است.

همين برهان در نوع معاملات مربوط به حق تقدم بانك ها نيز ديده مي شود. افزايش سرمايه هاي اخير و الزام بانك مركزي در رسيدن حداقل ميزان سرمايه بانك ها به400 ميليارد تومان، باعث مي شود حق تقدم هاي اين بانكها با تعداد بالا و به صورت درصدي از بانك، بسياري را براي خريد و ورود به هيئت مديره اين بانك ها وسوسه نمايد.

در اين سال ها ديديم كه تمامي تحولات نظام بانكي اعم از افزايش يا كاهش سود انواع سپرده ها نتوانست تاثير خاصي بر روند سودآوري بانك ها ايجاد نمايد و افزايش مداوم و بي رويه نقدينگي در سطح اقتصاد كشور هميشه مزيت فعاليت در صنعت واسطه گري مالي را به همراه داشته است. تغييرات اخير اعضا شوراي پول و اعتبار هم مزيد بر علت شده است تا در كوتاه مدت نيز شاهد فزوني تقاضا براي اين صنعت باشيم. با اين تفاسير روند روبه رشد اين بخش از بازار مي تواد تداوم يابد و با ديد بلند مدت، بانک ها سهم هايي باشند كه نگهداري شان بازدهي بسيار بالايي را به ارمغان بياورد.

سيد ياسر شريعت
2011/08/10, 10:46
تبریک، آرین صف خرید... به نظر میاد موتورش روشن شده دیگه به امید خدا<:-p

جعفرزاده
2011/08/12, 22:27
ارین اماده پرواز است . بیشترین رشد قیمتی پس از اتمام فروش حق تقدمها میباشد. ومن ا... التوفیق

اسطوره
2011/08/13, 08:25
دوستان تا كي فرصت داريم مبلغ 1000 حق تقدم را واريز كنيم؟؟؟
من حق را قبل از بسته شدن خريدم و هنوز مبلغ 1000 ريال رو واريز نكردم
با توجه به بازگشايي دوباره حق ها الان ميتونم واريز كنم؟؟؟
لطفا شماره حساب و ش تلفن امور سهامشو ارايه بفرماييد

مجيد رادمنش
2011/08/13, 09:09
دوستان تا كي فرصت داريم مبلغ 1000 حق تقدم را واريز كنيم؟؟؟
من حق را قبل از بسته شدن خريدم و هنوز مبلغ 1000 ريال رو واريز نكردم
با توجه به بازگشايي دوباره حق ها الان ميتونم واريز كنم؟؟؟
لطفا شماره حساب و ش تلفن امور سهامشو ارايه بفرماييد

http://www.codal.ir/Reports/PostulateDiscussion.aspx?LetterSerial=VznP63RtDpSV 6wtTtmyrMQ%3d%3d

http://www.arian-ebank.com/Contact-Us/default.arb

اسطوره
2011/08/13, 10:33
مجيد 20 عزيز تعداد حق هاي استفاده نشده چقدر بوده اطلاع دارين؟؟؟

مجيد رادمنش
2011/08/13, 10:37
مجيد 20 عزيز تعداد حق هاي استفاده نشده چقدر بوده اطلاع دارين؟؟؟

371 میلیون

جعفرزاده
2011/08/13, 17:53
فردا به امید خدا مابقی تقدمهای استفاده نشده نیز معامله میشود . انگاه ارین نیز رشد خود را با کمترین حجم معاملاتی ادامه میدهد . ضمنا امروز حدود 11.5 میل از سهم ارین در سقف درصد مثبت معامله شد که نوید بخش ..... ومن ا... التوفیق

جعفرزاده
2011/08/13, 23:13
تعداد سهام باقی مانده از حق تقدمهای بانک ارین حدود 80 میل میباشد که به احتمال زیاد فردا همه ان معامله شده و پرونده حق تقدمهای ارین بسته میشود . ان وقت سهم بانک ارین با شرایط حال حاضر صف خرید را تشکیل میدهد که دیگر عرضه های میلیونی را در نماد ارین نخواهیم دید . از نظر تکنیکال مقاومتهای پیش رو 155 تومان و بعد از ان 165 و بعد پیش بسوی محدوده 200 تومان میباشد . (( اگر از قیمت 155 را به راحتی عبور کند سریع خود را به 170 خواهد رساند ))

امیر2309
2011/08/14, 17:26
متقاضیان بانکهای مجازی عقب نشینی کردند
شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۴:۲۳

متقاضیان تاسیس بانک های مجازی در پی دو برابر شدن سرمایه اولیه مورد نیاز برای راه اندازی این بانک ها در به جریان انداختن درخواست مردد شده اند ، سرمایه بانکهای مجازی هم مثل بانکهای غیرمجازی به 400 میلیارد تومان رسید

به گزارش بورس تایمز به نقل از بینا ، پس از گذشت یک ماه از ابلاغ آییننامه تاسیس و فعالیت بانکهای مجازی میگذرد، اشتیاق برای تاسیس این بانکها فروکش کرده است. در این آییننامه که اردیبهشتماه امسال در شورای پول و اعتبار به تصویب رسید حداقل سرمایه مورد نیاز برای تاسیس بانک مجازی 400 میلیارد تومان پیشبینی شد.

این در حالی بود که شورای پول و اعتبار در اردیبهشتماه سال 89 سرمایه لازم برای تشکیل بانکهای مجازی را 200 میلیارد تومان تعیین کرده بود؛ رقمی که نصف سرمایه مورد نیاز برای تشکیل بانکهای خصوصی سنتی بود.

عصر ارتباط،در گزارش آورده است، این تغییر ناگهانی افزایش سرمایه، متقاضیان تاسیس بانکهای مجازی را آنچنان شوکه کرد که در طول یک ماه گذشته از روند صعودی درخواستهایی که به اداره مقررات و مجوزهای بانکی سرازیر میشد دیگر خبری نیست و از تعداد تقاضاها کاسته شده است.
مهناز بهرامی، مدیرکل دفتر مقررات، مجوزهای بانکی و مبارزه با پولشویی بانک مرکزی در این خصوص به ما گفت: «تغییر مهم این دستورالعمل افزایش سرمایه بانکهای مجازی بود و براساس آن سرمایه بانکهای مجازی هم مثل بانکهای غیرمجازی به 400 میلیارد تومان رسید».

او در پاسخ به اینکه دلیل این افزایش سرمایه دو برابری برای بانکهای مجازی چه بوده است؟ گفت: «شورای پول و اعتبار اینگونه تشخیص داد که بانک مجازی هم همان ریسک صنعت بانکداری را دارد و حتی ریسک آن بیشتر از بانکهای غیرمجازی است چراکه پول در این بانکها با اینترنت جابهجا میشود».

بهرامی در ادامه گفت: «افزایش سرمایه تاسیس بانکهای مجازی به 400 میلیارد تومان باعث شد که متقاضیان اندکی توقف کنند و ببینند توانایی آن را دارند که داراییشان را از 200 به 400 میلیارد تومان برسانند. به این دلیل متقاضیان با سرعتی که قبلا جلو میآمدند دیگر پیش نیامدند و روند ارایه درخواستها برای اخذ مجوز کند شد».

او اضافه کرد: «افزایش سرمایه باعث تجدیدنظر متقاضیان در سهامدارانشان شد. حتی ممکن است برای رساندن سرمایهشان به حد مجاز سهامداران جدیدی بیاورند، بنابراین دوباره باید برای نداشتن چک برگشتی و بدهی معوق آنها استعلام شود که خود فرآیندی طولانی است».

مدیرکل دفتر مقررات، مجوزهای بانکی و مبارزه با پولشویی بانک مرکزی با اشاره به اینکه مجوز فعالیت بانکهای مجازی در سه مرحله صادر میشود، گفت: «تامین سرمایه تنها یک گام برای ایجاد بانک مجازی است، پس از برداشتن این گام بازرسان بانک مرکزی باید سیستمها و دستگاههای بانک مجازی را کنترل و تایید کنند و در واقع پس از تایید نهایی بازرسان است که مجوز هر مرحله صادر میشود».

بازرسان اداره نظارت بر بانکها، اداره نظامهای پرداخت و اداره مبارزه با پولشویی پیش از صدور مجوز هر مرحله باید سیستمها و دستگاههای نصب شده در بانک را کنترل و تایید کنند.
در حال حاضر فقط اساسنامه بانکهای مجازی آرین و امین به تصویب شورای پول و اعتبار رسیده است. در این میان آرین به آرامی به راهش ادامه میدهد و هفته گذشته نیز نمادش را برای رساندن سرمایه اولیهاش به 200 میلیارد تومان در فرابورس باز کرده بود.

او در ادامه گفت: «بعد از این دو درخواست، درخواستهای دیگری هم وجود داشته اما بسته سیاستی- نظارتی سال 87 روی دو اساسنامه تاکید کرده بود که این اساسنامهها تایید شده، از طرف دیگر بانک مرکزی در حال حاضر درگیر ساماندهی بازار غیرمتشکل پولی و ساماندهی 14 موسسه بزرگ و تعاونیهای اعتباری آزاد است که در اولویت هستند».

به گفته او، شورای پول و اعتبار با تصویب اساسنامهها موافقت کرد تا بالاخره این صنعت در کشور راه بیفتد اما تصویب اساسنامه به معنای ارایه مجوز به بانک نیست.
بهرامی افزود: «بانکهای مجازی هم بهتدریج کارشان جلو میرود اما تا زمانیکه بازرسان، سیستمهای آنها را کنترل نکنند و به ما تاییدیه ندهند ما به هیچوجه مجوز فعالیت مرحله اول را صادر نمیکنیم».

مدیرکل دفتر مقررات، مجوزهای بانکی و مبارزه با پولشویی بانک مرکزی در پاسخ به اینکه برای گرفتن مجوز مرحله اول چه اقداماتی باید صورت گیرد؟ گفت: «در این مرحله باید از امنیت سیستم کاملا مطمئن شویم. مقررات ضد پولشویی در آن رعایت شده باشد و سیستمهایشان با اداره نظامهای پرداخت هم مطابقت کند».
به گفته او، بانک مجازی یعنی بانک بدون شعبه اما متقاضیان باید دفاتر کارگزاریشان را در شهرستانها باز کنند و بازرسان مراکز استانی بانک مرکزی باید این دفاتر را کنترل کنند.

امیر2309
2011/08/15, 21:47
بانکی ها؛ بانک تجارت و اقتصاد نوین در معاملات امروز مثبت معامله شدند و دیگر بانکی ها منفی بودند گرچه سینا در قیمت پایانی با اندکی کاهش مواجه بود. در خبرها داشتیم بانک پاسارگاد 32٪ تعديل مثبت داده و با سرمايه 23.100 ميليون ريالي 262 ريال سود براي سال 89 اعلام كرده بود كه براي امسال با سرمايه 27.258 ميليون ريالي 293 ريال اعلام كرده است. گفته می شود نماد معاملاتی بانک الکترونیکی آرین به زودی و جهت اعمال تعدیل مثبت عایدی متوقف خواهد شد.

http://namabourse.com/news/12226/#comments

نیما
2011/08/16, 17:40
شایعه شده بانک آرین ملکی درکرج فروخته .ازسهامدران محترم خواستارم اگر اطلاعی دارند ارسال نمایند

عبدالله محمدی
2011/08/17, 10:03
حق ارین تا این لحظه 60000000سهم معامله شده کمتر از 20میلیون مونده به نظر اونهم امروزمعامله میشه از شنبه خود سهم صف خریده

عبدالله محمدی
2011/08/17, 10:08
تا این لحظه بالای 360 میلیون معامله شده از تاریخ بازگشایی استفاده نشده ها
کمتر از 10 تا دیگه مونده

عبدالله محمدی
2011/08/17, 10:18
حق تقدمها ی استفاده نشده تمام شد سهم صف خزید میشه

سيد ياسر شريعت
2011/08/17, 10:51
خوب خوب امروز بیش از 2درصد سهام آرین معامله شد! حق تقدم هام که به سلامتی تموم شد... یه رالی شیرین در نتظار بانک آرین و سهامدارای خوبش<:-p

riskman
2011/08/17, 21:28
با توجه به ديدار امروز مديران بورس با مقام معظم رهبري چشم انداز شنبه بسيار مثبت ارزيابي ميشه ! منتظر حركتي جهشي در كوتاه مدت هستيم !

امیر2309
2011/08/29, 21:23
جهتگیری مثبت به سمت بانکداری مجازی
بیما- معاون سابق فنآوریهای نوین بانک مرکزی جهتگیری به سمت بانکداری مجازی را مثبت دانست گرچه برخی شاخصهای این نوع بانکداری هم در فعالیت بانکهای مجازی رعایت نشود.
به گزارش بیما به نقل از ایسنا محمدحسین مهرانی، درباره توسعه بانکداری مجازی در کشور اظهار کرد: امروز اگر میبینیم برخی بانکها ادعای مجازی کردن امور بانکی دارند، نباید بر آنها خرده گرفت چون جهتگیری به سمت بانکداری مجازی است گرچه شاخصهای این نوع بانکداری رعایت نشود.
وی با اشاره به تاریخچه مکانیزه شدن بانکداری در ایران اظهار کرد: زمانی در سال 72 در جلساتی در بانک مرکزی شرکت داشتیم که آن زمان بحث نظام بانکداری الکترونیکی مطرح بود که واقعا بانکداری الکترونیکی است یا سیستم دستی در حال مکانیزهشدن است. مکانیزه شدن امور طول کشید، اما بالاخره به جایی رسید.
مهرانی افزود: در زمان دکتر مظاهری پیشنهاد بانکداری مجازی در سال 87 مطرح شد و این موضوع در بسته سیاستی ـ نظارتی گنجانده شد که حداکثر به دو بانک مجوز داده شود.
مدیر امور بینالملل بانک توسعه صادرات درباره شاخصهایی که به طور مشخص ابعاد مختلف بانکداری مجازی را برآورده میکند، گفت: الان میانگین سود در بازار بورس ایران 24 تا 26 درصد است. بسیاری از خرید و فروشهای بورس از سوی ایرانیان خارج از کشور که علاقه دارند سرمایه ریالی و ارزیشان در داخل کشور بکار گیرند و از طریق کارگزاری بانک توسعه صادرات انجام میشود. در برخی موراد رسوب شعبههای ما در این موارد اعدادهای میلیاردی نشان میدهد. این را میتوان یکی از مولفههای ملموس، بانکداری مجازی دانست.
وی وجود امضای الکترونیک را شرط مطلق تحقق بانکداری مجازی ندانست و گفت: اجرای این پروژه در سال 88 پس از سه سال تعلیق آغاز شد و قرار بود امسال عملیاتی شود که به ایراداتی برخورد.
معاون سابق فنآوریهای نوین بانک مرکزی دربارهی افزایش جریمهها برای تراکنشهای ناموفق گفت: به جریمه معتقدم، اما کافی نیست. جریمه صرفا یک اخطار به مدیرعامل است و برای کاهش تراکنشهای ناموفق باید زیرساختها به نحو مطلوبی فراهم باشند.

کیوان
2011/09/05, 15:22
یادم نبود این بانک تاپیک جداگانه دارد.
طبق تایید امور سهام مبالغ فروش حق های استفاده نشده تایید مالی شده و جهت انجام اجرایی مراحل انتهایی را می گذراند.
با توجه به اینکه بانک مرکزی اخیرا مانع صدور مجوز به بانکهای مجازی جدید گردیده و با این حساب این بانک بدون رقابت وارد صحنه بانکداری مجازی میشود.
شروع بکار رسمی بانک هم که تا حداکثر 2 هفته دیگر آغاز میشود میتوان به رشد خوب این سهم (به باور من 170 در هدف اول و 195 مرحله بعد ) امیدوار بود

کیوان
2011/09/11, 09:34
امروز صبح مبالغ حقهای فروخته شده به حسابم واریز گردید. فکر کنم دیگه وقت حرکت سهم رسیده

sea2003son
2011/09/11, 21:06
سلام این چه ارتباطی به حرکت سهم داره میشه توضیح بدی

کیوان
2011/09/11, 23:30
بعنوان مقدمه انجام امور ثبت افزایش سرمایه عرض کردم و تعجیل بانک جهت شروع بکار سریعتر

احمدخان
2011/09/12, 01:06
خرید شد.

جواد277
2011/09/12, 16:38
با توجه به کف بودن بانک ارین امروز دوباره خرید شد ببینم با راه اندازی این بانک در مهرماه قیمت ان در بورس یک جهش اساسی میکند

وحید 20
2011/09/12, 16:52
امروز صبح مبالغ حقهای فروخته شده به حسابم واریز گردید. فکر کنم دیگه وقت حرکت سهم رسیده
مبلغ من هم به حسابم واریز شده

امیر2309
2011/09/27, 10:14
اختصاصی فارس/ مرکز پژوهشهای مجلس اعلام کرد:
همراه اول براي طرح "جيرينگ" بايد بانك تاسيس كند/ خطر مداخله در سيستم بانكي

خبرگزاری فارس: دفتر گروه ICT مرکز پژوهشهای مجلس اعلام کرد: با توجه به وظایف بانک مرکزی، اجرای طرح جیرینگ همراه اول نوعی مداخله در سیستم بانکی است و علاوه بر افزایش حجم پول، سامانه بانکی خارج از نظارت بانک مرکزی ایجاد میکند.
خبرگزاری فارس: همراه اول براي طرح "جيرينگ" بايد بانك تاسيس كند/ خطر مداخله در سيستم بانكي

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، دفتر مطالعات ارتباطات و فناوریهای نوین (گروه ارتباطات و فناوری اطلاعات) مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی، در گزارشی به بررسی خدمات مالی همراه در کشور پرداخته است.
در این گزارش، علاوه بر بررسی خدمات مالی همراه، به بررسی خدمات مالی تلفن همراه نیز پرداخته شده است.
این گزارش به مواردی از جمله سامانه همراه 24، سامانه خدمات مالی همراه اول (جیرینگ)، چالشها و تبعات طرح جیرینگ و راهکارهای موجود پرداخته است.
در بخش سامانه همراه 24 این گزارش میخوانیم.

*بستر USSD تنها روش مورد تایید بانک مرکزی برای پرداخت با تلفن همراه

نخستین خدمت حقیقی پرداخت همراه در کشور با همکاری شرکت پرداخت الکترونیک سامان، بانک سامان و شرکت بینالمللی تیکیسی راهاندازی شده است.
تمامی دارندگان سیمکارتهای تالیا و همراه کیش و ایرانسل میتوانند با شمارهگیری کد، خدمات دلخواه خود را انتخاب نموده و دستور تراکنش را صادر نماید.
استفاده از بستر USSD برای انجام خدمات در این سامانه، یکی دیگر از نکات قابل توجه است.
با توجه به اینکه روشهای مختلفی برای پرداخت با تلفن همراه در دنیا و ایران وجود دارد، به دلایل فنی و حقوقی استفاده از این بستر، تنها روش مورد تایید بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، به لحاظ امنیتی است.
عدم نیاز به نصب نرمافزار، امکان اتصال چندین کارت بانکی به تلفن همراه، رایگاه بودن استفاده از سامانه، امنیت بالا و همیشه در دسترس بودن، از جمله مزایایی کاربرد این سامانه است.

*سامانه خدمات مالی همراه اول (جیرینگ)

سیستم بانکداری همراه اول با نام جیرینگ، در آبانماه سال جاری در نمایشگاه یازدهم ایران تلکام راهاندازی شد.
این سیستم، یک سامانه تحت تلفن همراه برای سهولت در انجام امور مالی نظیر انتقال وجه بین اشخاص، پرداخت صورتحسابهای ماهیانه، پرداختهای روزانه و اقتصاد خانواده طراح شده است که قرار است عملیات مالی را در هر زمان و هر مکان با اطمینان انجام دهد.
پیش از این، اپراتور دوم تلفن همراه (ایرانسل) با همکاری یکی از بانکهای کشور، اقدام به راهاندازی خدمات بانکی روی سیمکارتهای خود نموده است.
تمرکز خدمات «جیرینگ» بیشتر روی خریدهای روزانه و مبالغ خرد است که این کار، نیاز به انجام تراکنشهای بانکی متعدد را برای بانکها و مؤسسات، مرتفع ساخته است.
خدماتی که قرار است از طریق همراه اول ارائه شود، تحت عنوان «سبد خدمات مالی همراه» مطرح است شامل پرداخت از طریق تلفن همراه، انتقال وجه از طریق تلفن همراه (فرد به فرد) و بانکداری همراه (فرد با بانک) میشود.

*همراه اول: 27 درصد از جمعیت 75 میلیونی کشور، فاقد حساب بانکی هستند

طبق تحقیقات انجام شده توسط همراه اول، از جمعیت 75 میلیونی کشور، 27 درصد از جمعیت کشور، فاقد حساب بانکی هستند که از این میزان، 90 درصد درآمد و 94 درصد پرداختهایشان به صورت نقد است.
همچنین 49 درصد جمعیت کشور، دارای حساب بانکی غیرفعال هستند که 65 درصد درآمد و 87 درصد پرداختهایشان به صورت نقد است.
در نهایت، 24 درصد جمعیت کشور دارای حساب بانکی فعال هستند که 40 درصد درآمد و 65 درصد پرداختهایشان به صورت نقدی است.
هدفی که همراه اول آن را مدنظر خود قرار داده است، همکاری و تشریک مساعی با شبکه بانکی کشور است.

* جیرینگ، ورود به حوزهای است که برای شبکه بانکی صرفه اقتصادی ندارد

حوزهای که همراه اول قصد ورود به آن را دارد، حوزهای است که شبکه بانکی کشور بنا به شرایطی از جمله عدم صرفه اقتصادی قصد ورود به آن را ندارد و یا مصلحت را در ورود به این حوزهها نمیبیند.
از چهار بستر موجود ارائه خدمات روی سیم کارت، بستر موردنظر برای ارائه خدمات مالی USSD انتخاب شده است که راهکار بهتر و مناسبتتری برای پرداخت به شمار میآید. سیستم USSD بر پایه Session نهاده شده است، بدین معنی که یا ارتباطی برقرار میشود و پیام میرسد و یا پیام دریافت نمیشود، بنابراین همانند سیستمهای SMS ابهام در رسیدن یا نرسیدن پیام ندارد.
اپراتور همراه اول هدف خود را از گسترش این شبکه، ارائه خدمات و تکمیل فعالیتهای جاری بانکها میداند.

*چالشها و تبعات طرح جیرینگ و راهکارهای موجود

بنا به تعریف بانک مرکزی، پول الکترونیک ابزاری پولی مبتنی بر فناوری است که به مردم و کسب و کارها امکان میدهد تا تبادلات مالی را با استفاده از سازوکار پردازش الکترونیکی انجام دهند.
پول الکترونیک در تعریف به معنی ارزش پولی ذخیره شده بر روی رسانههای فیزیکی است که مستقلا دارنده آن را دارای توان پرداخت مینماید و از این جهت خواص حقوقی و اقتصادی پول الکترونیکی با سایر ابزارهای پرداخت و قابل انتقال نظیر اسکناس و مسکوک و ایران چک بانک مرکزی مشابهت دارد.

*جیرینگ، سامانه بانکی خارج از نظارت بانک مرکزی ایجاد میکند

با توجه به وظایف بانک مرکزی، اجرای طرح جیرینگ نوعی مداخله در سیستم بانکی کشور است و علاوه بر افزایش حجم پول، سامانه بانکی خارج از نظارت بانک مرکزی ایجاد میکند که سیاستهای پولی و بانکی بانک مرکزی را برای کنترل اقتصاد کشور بیاثر میکند.
ضمن اینکه همراه اول با نگهداری وجوه الکترونیکی در خارج از شبکه بانکی میتواند به خود از این محل وام صفر درصد اعطا کند که باز به نوعی دخالت در شبکه بانکی و اقتصاد کشور است.

* استمرار و توسعه جیرینگ، نیازمند اخذ مجوز تاسیس بانک از بانک مرکزی است

طرح جیرینگ فعالیتهای یک بانک همچون دریافت، پرداخت و انتقال وجه بین مشتریان را انجام میدهد و استمرار و توسعه آن نیازمند اخذ مجوز تاسیس بانک از بانک مرکزی است.
نظر بانک مرکزی این است که توسعه این سامانه میتواند مبتنی بر اخذ مجوز کیف پول الکترونیکی یک بانک از بانک مرکزی صورت گیرد.
یعنی همراه اول باید از بانک مرکزی مجوز بانک دریافت کند و پس از آن باید براساس الگوی کارکردی صدور و راهبردی کیف پول الکترونیکی که در تاریخ 2 آبان 87 توسط بانک مرکزی در اجرای ماده 22 آییننامه نظام بانکداری الکترونیکی مصوب 22 اسفند 86 هیئت وزیران و بند 6 ماده 43 بسته سیاستی ـ نظارتی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در سال 87 توسط اداره نظامهای پردامت بانک مرکزی تدوین و تصویب شده است، نسبت به دریافت مجوز کیف پول الکترونیکی اقدام نماید.
به عقیده بانک مرکزی، اصرار اپراتور تلفن همراه بر اختیار گرفتن مدیریت و مالکیت کیف پول بانکی و مداخله در حوزه حاکمیت بانکی است و خطر تبدیل m1 به m2 (پول نقدی) یکی از پیامدهای پیشبینی شده بانک مرکزی در اثر اجرای طرح است.

*بانک مرکزی: همراه اول باید از ترافیک کسب سود کند؛ نه از تراکنشهای شبکه پرداخت

یکی دیگر از مسائلی که مورد بحث است، رسیدگی به مغایرتهای ناشی از اشتباهات تراکنشها در سیستم جیرینگ است، بنا به نظر بانک مرکزی همراه اول، توان پاسخگویی به مغایرتها و اشکالات تراکنشهای این سیستم را ندارد که البته همراه اول این مشکل را ناشی از شبکه بانکی کشور میداند.
از نظر شبکه بانکی، نظام بانکی، دارای اصولی تغییرناپذیر است و راهحل مناسب فراهم کردن بستر پرداخت همراه توسط همراه اول برای بانکهاست به طوری که همراه اول از ترافیک ایجاد شده در شبکه، کسب سود نماید.
براساس نظر بانک مرکزی همراه اول نباید به اطلاعات تراکنشهای شبکه پرداخت همراه دسترسی داشته باشد.
در کنار مسائل موجود در حوزه پولی و بانکی باید مدل تجاری فعالیت اپراتورها برای ارائه پرداخت همراه نیز مدنظر قرار گیرد. با توجه به آزادسازی ارائه خدمات تلفن همراه وجود سه اپراتور در بازار اطلاعات تلفن همراه باید به بحث ایجاد فضای رقابتی برای فعالیت اپراتورهای توجه کافی از طرف تنظیم کننده بخش حوزه مخابرات، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و شورای رقابت به عنوان تنظیم کننده کلان بازار مبذول گردد. سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی علاوه بر توجه به مباحث رقابتی باید در جهت رعایت حقوق مصرف کنندگان استانداردهای ارائه خدمات را تدوین کند.

در روزهایی که سرمایه گذاری وابسته به همراه اول علاقه شدیدی به سرمایه گذاری در حوزه بانکداری دارد آیا این الزام مجلس سبب علاقمندی همراه اول برای حضور در بانک آرین و تصاحب درصد قابل توجهی از آن نخواهد شد ؟؟

امیر2309
2011/09/27, 18:09
آخرين وضع بانک آرين تشريح شد
خبرگزاري موج - گروه بورس

به گزارش خبرنگار موج، ثبت افزايش سرمايه بانک آرين از 70 به 200 ميليارد تومان تا پايان مهرماه سال جاري انجام و مجوز فعاليت آن به زودي صادر خواهد شد.
بر اساس اين گزارش، دلايل تاخير بوجود آمده براي عملياتي شدن بانک طي مراحل اجرائي ثبت افزايش سرمايه و کنترل هاي بانک مرکزي در مورد ترکيب سهامداران بانک پس از وقايع بوجود آمده اخير در سيستم بانکي است.
اين گزارش تصريح مي کند: نظارت و حساسيت هاي بانک مرکزي امري کاملا منطقي و صحيح مي باشد؛ اين پروسه علاوه بر بانک آرين در مورد بانک هاي مشابه ديگر نظير بانک خاورميانه نيز که در مراحل نخست فعاليت و پذيره نويسي قرار دارند نيز طي مي شود
با توجه به ماهيت خصوصي سهامداران بانک آرين که همگي داراي سوابق و کارنامه روشن و مثبتي در اقتصاد کشور هستند و وامدار هيچ گروه سياسي خاصي نمي باشند و نيز تعامل بهينه اي با بانک مرکزي و ساير نهادهاي نظارتي برقرار شده است، افتتاح نختسين بانک مجازي کشور هيچ چالش ساختاري و حقوقي ندارد.
اين گزارش مي افزايد: استراتژي بانک الکترونيکي آرين براي جذب سپرده هاي مردمي در شرايطي که بانک فاقد شعبه فيزيکي است؛ بر اساس مکانيزم هاي خاصي طراحي شده است. براي اين منظور شرکت آرين آي تي با سرمايه 10 ميليارد تومان و با نيروي انساني متخصص با دانش روز جهاني تاسيس شده است. در حال حاضر کليه بسترهاي نرم افزاري و عملياتي بانک آماده شده و به محض دريافت مجوز قادر به ارائه خدمات به متقاضيان مي باشد. اين بانک با حداقل نيروي انساني و بدون شعبه قادر به ارائه کليه خدمات بانکي به مردم و بنگاه هاي سراسر کشور بوده و در اجراي اين مهم از خدمات و امکانات فيزيکي بانک هاي همکار بهره مي برد. پيش بيني مي شود اين بانک با هزينه هاي عملياتي بسيار پائين قادر به ارائه خدمات مطلوبي به مردم باشد.
گفتني است، از جمله توانايي اين بانک ارائه تسهيلات با نرخ بسيار پائين تر از نظام بانکي کشور است. در عين حال به سبب صرفه جوئي در هزينه ها، مارجين و Spread بانک حفظ خواهد شد. اين مسير را تمام کشورهاي پيشرفته رفته اند و بانک هاي کشور ما هم چاره اي جز روي آوردن به خدمات الکترونيک و استفاده از فضاي سايبري ندارند.
همچنين با توجه به توانائي ها و گردش مالي مناسب سهامداران بانک، سهامداران عمده توافق کرده اند که به مجرد عملياتي شدن بانک، بخش قابل توجهي از گردش مالي آنها از کانال بانک آرين صورت خواهد گرفت.

امیر2309
2011/10/09, 18:09
مهر ۱۳۹۰ (۱۳:۲۹ب.ظ)
سرمايه بانک الکترونيکي آرين افزايش يافت
خبرگزاري موج - بانک الکترونيکي آرين افزايش سرمايه داد.

غلامرضا کاظمي دينان مشاور بانک آرين در گفتگو با خبرنگار موج، اظهارداشت: سرمايه بانک الکترونيکي آرين از 700 ميليارد به دو هزار ميليارد ريال افزايش يافت.
وي ادامه داد: با توجه به انجام اين افزايش سرمايه، بانک مرکزي در حال بررسي اصالت منابع مالي حاصله است.
کاظمي دينان تصريح کرد: پس از تاييد بانک مرکزي، ظرف ماه آينده اين بانک فعاليت خود را آغاز خواهد کرد.
وي ياد آورشد: بانک الکترونيکي آرين با سرمايه 700 ميليارد ريال به ثبت رسيده است.

امیر2309
2011/11/14, 17:50
مدیرعامل فرابورس به گلایه سهامدار بانک آرین پاسخ گفت
امیدقائمی: افزایش سرمایه بانک آرین برای دریافت مجوز بانک تجاری
نمابورس، بازار سرمایه _ چندی پیش یکی از سهامداران گلایه مند بانک الکترونیکی آرین در نامه ای به دفتر سایت از زیانی که در این خصوص متحمل شده، خواستار پاسخ مدیران ارشد بازار سرمایه شد. وی در بخشی از نامه خود می گوید ...

بازار سرمایه با توجه به ریسکی که در ماهیت آن نهفته است همواره بستر مناسبی برای سفته بازی و حاشیه ها همچنین شایعه محوری را مهیا می سازد. این درحالی است که سهامداران باید دقت نظر بیشتری را در تصمیمات لحاظ کنند چرا که شایعات گرچه بخش جداناپذیری در بازار سهام است ولی می تواند سهامداران جزء را به ورطه زیان برساند.

چندی پیش یکی از سهامداران گلایه مند بانک الکترونیکی آرین در نامه ای به دفتر سایت از زیانی که در این خصوص متحمل شده، خواستار پاسخ مدیران ارشد بازار سرمایه شد. وی در بخشی از نامه خود می گوید:" در ابتدا عده ای به دلیل شباهت اسمی بانک آریا و آرین مدعی می شوند که بانک آرین دیگر مجوز فعالیت ندارد. در این مرحله مدیریت بانک آرین و مدیران ارشد بازار سرمایه اطلاع رسانی نمی کنند و قیمت سهم حدود 15 درصد کاهش می یابد." وی در بخش دیگری مدیریت فرابورس را مخاطب قرار می دهد و می گوید:" چرا مدیریت فرابورس با توجه به موقعیت حساس بازار سرمایه پس از عدم شروع به فعالیت بانک در ابتدای مهرماه(بنا به امیدنامه ارائه شده در ابتدای پذیرش بانک) اقدام به توقف نماد و درخواست ارائه اطلاعات از سوی شرکت نکرده است و پس از گذشت یک ماه و نیم از این امر و افت 25 درصدی سهم، نماد را متوقف کرد؟"

مدیر عامل فرابورس در پاسخ به گلایهء یک سهامدار بانک آرین به نمابورس گفت:" توقف و بازگشایی نمادها در اختیار سازمان بورس است." وی ادامه می دهد :"توقف نماد مشکلی را حل نمی کرد به غیر از اینکه نقدشوندگی را برای برخی سهامداران این سهم محدود می ساخت مضاف بر این که خطری متوجه بانک آرین نبوده است." وی ادامه می دهد:"سهامداران با پذیرش ریسک اقدام به سرمایه گذاری می کنند و سهامداران باید اطلاعات شرکت را پیگیری کنند و در تصمیمات خود لحاظ کنند. چرا که اشتباه بازار و حاشیه های آن نمی تواند مرجع مناسبی برای تصمیم گیری باشد." وی افزود:" این شرکت باید اطلاع رسانی کند و پس از آن نماد شرکت بازگشایی خواهد شد."

مدیر عامل فرابورس ابراز داشت:"سازمان بورس و فرابورس با شرکت بانک آرین در حال رایزنی است ." وی خاطر نشان کرد:"در حال حاضر این شرکت درصدد افزایش سرمایه به میزان 400 میلیارد تومان است که بتواند مجوز بانک تجاری را اخذ کند."

امیر2309
2011/11/14, 17:51
با رد شایعات بی اساس از سوی یک مقام مسئول:
دلیل توقف نماد بانک الکترونیکی آرین مشخص شد

بانک الکترونیکی آرین به عنوان اولین بانک مجازی ایران در شرایطی خود را برای ایفای نقش در عرصه فن آوری اطلاعات و ارتباطات کشور آماده می کند که با توجه به مطابقت زیر ساخت ها و سنگ بنای آن با بانک های مدرن جهان امروز، تمامی فعالیت های آن به صورت تمام الکترونیک پی ریزی شده و از اینرو بر خلاف بانک های دولتی و خصوصی، این بانک به جز دفتر مرکزی هیچ شعبه پس از آغاز رسمی فعالیت خود نخواهد داشت.

به گزارش بورس نیوز گرچه بانک الکترونیکی آرین برای آغاز فعالیت کاری خود در انتظار دریافت مجوز نهایی بانک مرکزی است اما پیشتر با اخذ مجوز اولیه از سوی بانک مرکزی و سازمان بورس اوراق بهادار در پنجم دی ماه سال گذشته اقدام به پذیره نویسی 40درصد سهام (شامل عرضه 70 میلیون سهم در بازار سوم فرابورس و 210 میلیون سهم از طریق شعب منتخب بانک کارآفرین) به ارزش 280 میلیارد ريال نمود که با انجام آن، سرمایه این بانک جدید التأسیس با افزایشی 185 درصدی به 2 هزار میلیارد ريال بالغ شد.

با این وجود گفته می شود بانک مرکزی مجوز نهایی بانک الکترونیکی آرین که گویا بنا بوده از ابتدای مهر ماه امسال صادر شود به بهانه بررسی مجدد ترکیب سهامداران این بانک به تعویق انداخته و سازمان بورس نیز به تبع آن اقدام به توقف نماد معاملاتی "آرین" از حدود دو هفته قبل تا کنون نموده است.

در این ارتباط کاوه افتتاحی مدیر روابط عمومی بانک آرین در گفت و گو با خبرنگار ما ارایه اطلاعات و گزارش های عملکرد میاندوره ای شش ماهه از سوی سازمان بورس اوراق بهادار را دلیل اصلی توقف نماد این بانک در یازدهم آبان ماه جاری اعلام کرد و اظهار داشت: عدم فعالیت رسمی بانک آرین باعث ایجاد این تصور در ذهن کارشناسان مالی شده بود که به لحاظ قابل شناسایی نبودن سود و زیان مشخص در دوره مالی مورد نظر، نیازی به ارایه گزارش های عملکردی و میاندوره ای به سازمان بورس نیست.

وی در برابر این سوال که چه رابطه ای بین تعویق مجوز فعالیت بانک آرین از سوی بانک مرکزی و توقف نماد آن از سوی سازمان بورس وجود دارد؟ پاسخ داد: اینکه قرار بوده از ابتدای مهر ماه امسال بانک مرکزی مجوز فعالیت بانک الکترونیکی آرین را صادر کند شایعه ای بی اساس بوده و حال آنکه اصولاً بانک مرکزی نیز هیچ گاه تاریخ مشخصی برای ارایه مجوز فعالیت به بانک ها اعلام نمی کند.

این مقام مسئول با اشاره به انجام پذیره نویسی سهام بانک آرین از طریق فرابورس و بانک کارآفرین، یادآور شد: تا این لحظه کلیه درخواست ها و مستندات مورد نظر بانک مرکزی در خصوص افزایش سرمایه و سایر امور مربوطه انجام و ارایه شده و این بانک در انتظار اظهار نظر نهایی و دریافت مجوز فعالیت می باشد.

افتتاحی با رد هرگونه ارتباط بانک آرین با بانک منحل شده آریا گفت: طی دو روز آینده اطلاعات مورد درخواست سازمان بورس ارسال خواهد شد که در صورت نبود مشکل با اهمیت، در صورت صلاحدید مدیران این سازمان طی هفته آتی بازگشایی خواهد شد.

sarcheshmehpour
2012/02/19, 16:10
اظهارات بهمنی در پاسخ به سوال خبرنگار بورس نیوز:
آغاز فعالیت بانک الکترونیکی آرین در آینده ای نزدیک

صبح روز جاری اولین همایش بین المللی بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت با حضور رییس بانک مرکزی و جمعی از مدیران عرصه بانکداری کشور و نیز با حضور جمعی از اصحاب رسانه برگزار شد.

صبح روز جاری اولین همایش بین المللی بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت با حضور رییس بانک مرکزی و جمعی از مدیران عرصه بانکداری کشور و نیز با حضور جمعی از اصحاب رسانه برگزار شد.

در حاشیه برگزاری این همایش، محمود بهمنی رییس کل بانک مرکزی در پاسخ به سوال خبرنگار بورس نیوز در خصوص بانک الکترونیکی آرین و عدم ارایه مجوز به منظور آغاز فعالیت این بانک با وجود انجام پذیره نویسی سهام آن و نیز نگرانی سهامدارانش بابت راه اندازی آن اظهار داشت: برای آغاز فعالیت بانکداری بانک الکترونیکی آرین وجود یکسری مقدمات الزامی است که ایجاب می کرد تا آماده سازی لازم در راستای ورود این بانک به نظام بانکی کشور صورت گیرد.

وی خاطر نشان کرد: موضوع فعالیت های بانک الکترونیکی آرین در حال حاضر در دست بررسی قرار دارد و می توان به سهامداران این بانک اطمینان خاطر داد که مشکلی برای آغاز فعالیت این بانک وجود نداشته و با فراهم شدن بسترهای لازم، درآینده ای نزدیک این بانک فعال خواهد شد. بهمنی در سخنرانی خود در این همایش از انتشار اوراق مشارکت الکترونیکی از سال آینده خبر داد.

ناصر حکیمی، رییس اداره نظام های پرداخت بانک مرکزی نیز در حاشیه این همایش در گفتگو با خبرنگار ما با اذعان به اینکه کلیه خدمات بانکی ایران داخلی انجام می شود، تصریح کرد: در حال حاضر تمامی فعالیت ها و خدمات بانکی در کشور داخلی بوده و تصمیم سازمان جهانی ارتباطات مالی بین بانک ها (سویفت) هیچگونه نگرانی را برای سیستم بانکداری کشور ایجاد نمی کند.

بطوریکه می توان به مردم این اطمینان خاطر را داد تا در آینده بتوانند بدون هیچگونه نگرانی از این بابت، در بانک ها سرمایه گذاری کنند.

این مقام مسئول از اجرای یک پروژه ملی با مشارکت شرکت ملی انفورماتیک و داده پردازی ایران خبر داد که در حال حاضر عملیات اجرایی این پروژه کلید خورده و در شهریور ماه سال 91 به بهره برداری می رسد.

وی افزود: این پروژه مربوط به پروژه امضای دیجیتال است که اجرای آن تحول بزرگی را در نظام بانکی کشور ایجاد خواهد کرد.

بر اساس گزارش بورس نیوز، اخبار تکمیلی در خصوص این همایش و سخنرانی های پیرامون بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت، بزودی از طریق این سایت منتشر خواهد شد.

مهدي منصوري
2012/02/21, 07:21
بینا- یک سهامدار بانک آرین به توقف 3 ماهه نماد معاملاتی این بانک فرابورسی 200 میلیارد تومانی اعتراض کرده و خواهان اعلام رسمی صدور یا عدم صدور مجوز فعالیت آن از سوی بانک مرکزی شد.
امروز درحالی اولین همایش بین المللی بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت توسط پژوهشکده پولی و بانکی درمرکز همایش های برج میلاد برگزار می شود که بانک آرین به عنوان اولین بانک الکترونیکی کشور پس از گذشت بیش از یکسال از تاریخ پذیره نویسی هنوز موفق به اخذ مجوز فعالیت از بانک مرکزی نشده و نماد معاملاتی آن از 11 آبان سال جاری تاکنون در فرابورس بسته مانده است.
در این رابطه محسن طباطبایی یکی از سهامداران این بانک به فارس گفت: تاسیس بانک مجازی در ایران نخستین بار در سال ٨٧ در بسته سیاستی _ نظارتی بانک مرکزی به طور رسمی مطرح و طی آن اعلام شد در راستای ارتقای خدمات بانکداری در ایران در نظر است برای تاسیس دو بانک تمام الکترونیکی (مجازی)، مجوز تاسیس صادر شود.مؤسسان بانک الکترونیکی آرین با آگاهی از عزم بانک مرکزی طی نشستی در اواخر ٨٧ تصمیم گرفتند این ایده را از تئوری به عمل تبدیل کنند. از آن پس موضوع تاسیس بانک الکترونیکی به عنوان پروژه ای تمام عیار در دستور کار موسسان بانک قرار گرفت.
وی ادامه داد:موسسان بانک پس از اخذ مجوز پذیره نویسی از بانک مرکزی در ۵ دی سال گذشته اقدام به پذیره نویسی این بانک از طریق بازار فرابورس و بانک کارآفرین کردند و این بانک در 10 فروردین سال جاری با سرمایه اولیه٧٠ میلیارد تومان تا سیس شد و بلافاصله اقدام به افزایش سرمایه تا 200 میلیارد تومان کرد. در حالی که بانک در امید نامه خود نیمه دوم سال ۹۰ را تاریخ شروع فعالیت بانک اعلام کرده بود به ناگاه با بازگشایی پرونده اختلاس بزرگ بانکی و تخلفات صورت گرفته در تاسیس بانک آ ریا ، بانک مرکزی تصمیم به نظارت بیشتر بر تا سیس بانک آرین گرفت و روند قیمتی سهم در فرابورس رو به کاهش گذاشت.
این سهامدار افزود: نهایتا در 11 آبان سال جاری نماد معاملاتی بانک آرین برای ارائه اطلاعات متوقف شد و اکنون با گذشت بیش از ۳ ماه از توقف نماد شرکت نه تنها هیچ گونه اطلاعاتی از سوی بانک بر روی سایت کدال سازمان بورس ارائه نشده بلکه هنوز هیچ نشانه ای از صدور مجوز فعالیت بانک نیز دیده نمی شود.
طباطبایی با بیان اینکه متاسفانه هنوز افزایش سرمایه بانک ثبت نشده و هر از چند گاهی زمزمه هایی مبنی بر توقف فعالیت شرکت منتشر می شود که مدیران شرکت تنها با تکذیب دیر هنگام شایعات اعلام می کنند که ما همچنان منتظر صدور مجوز فعالیت از سوی بانک مرکزی هستیم،ادامه داد: آنچه جای سوال و پیگیری دارد تضیع حقوق سهامداران بانک دارد این است که سهامداران با اعتماد به سیستم بازار سرمایه کشور اقدام به سرمایه گذاری و پذیره نویسی این بانک کرده اند و اکنون بیش از ۳ ماه است با توقف نماد شرکت نه تنها هیچ گونه دسترسی به پول و سرمایه خود ندارد بلکه هیچ پاسخ روشنی از مسئولین سازمان بورس، شرکت فرابورس، بانک مرکزی و بانک آرین دریافت نمی کنند.
وی در خاتمه گفت:جا دارد مسئولان بانک مرکزی و فرابورس با توجه به برگزاری اولین همایش بانکداری الکترونیک، سهامداران این بانک را از بلا تکلیفی در آورده و صدور یا عدم صدور مجوز فعالیت بانک را رسما اعلام کنند.

مجيد رادمنش
2012/02/26, 18:19
با تاييد بانک مرکزي

بانک الکترونيکي آرين آماده ارايه خدمات است

خبرگزاري موج - مديرعامل بانک الکترونيکي آرين گفت: رئيس کل بانک مرکزي به ضرورت ايجاد راه اندازي بانک الکترونيکي در کشور با توجه به کاهش هزينه ها و وقت در امور بانکي تاکيد کرد.

به گزارش خبرگزاري موج، حسن زعفراني مديرعامل بانک آرين، با بيان اينکه آينده بانکداري در حوزه الکترونيکي متمرکز شده است بيان کرد: پيشرفت علم و تکنولوژي در دنياي امروز موجب شده است که در حوزه بانکداري کشور از ابزارهاي الکترونيکي براي کاهش هزينه ها و سرعت در ارائه خدمات بانکي استفاده مطلوب شود.

وي با تقدير از برگزارکنندگان همايش بانکداري الکترونيکي در مقطع زماني مناسب اظهار داشت : براي راه اندازي يک بانک الکترونيکي مقدماتي در بانک مرکزي وجود دارد که بانک الکترونيکي آرين تمامي اين موارد را به خوبي انجام داده است. زعفراني در ادامه با تشکر از رئيس کل بانک مرکزي مبني بر اين که سهامداران نگران وضع خود در موضوع بانک آرين نباشند تصريح کرد: رئيس کل بانک مرکزي در حاشيه همايش بانکداري الکترونيکي اعلام کرد که حدود سه هزار سهامدار بانک آرين نگراني نداشته و مطمئن باشند به زودي مجوز فعاليت بانک الکترونيکي آرين صادر خواهد شد.

مديرعامل بانک آرين با اشاره به فعاليت بانک هاي الکترونيکي در منطقه خاورميانه اظهار داشت که در صورت تائيد مجوز از سوي بانک مرکزي با توجه به بسترسازي مناسب انجام يافته براي راه اندازي بانک الکترونيکي آرين از سوي کادر مديريت اجرايي ارائه خدمات بانکي پس از آن صورت خواهد پذيرفت. وي در پايان خاطرنشان کرد: با آغاز فعاليت بانک الکترونيکي آرين و ارائه خدمات بانکي متنوع و جذاب در آينده اي نزديک ضمن کاهش حضور فيزيکي مشتريان در هزينه ها نيز صرفه جويي خواهد شد.

http://mojnews.com/fa/Miscellaneous/ViewContents.aspx?Contract=cms_Contents_I_News&r=945678

امیر2309
2012/03/03, 19:52
سرنوشت نخستين بانک مجازي ايران
خبرگزاري موج - گروه بورس

به گزارش خبرنگار خبرگزاري موج، بانکداري مجازي از سال 1981 در دنيا مطرح شد، راه اندازي اين نوع بانک در سال 1995 براي نخستين بار در آمريکا و سپس سنگاپور انجام شد.
در واقع اين نوع بانکداري جديد، سيستم بانکداري را از فضاي آجر و ملات رها کرده و تمام خدمات بانکي را تنها به يک کليک منتهي مي نمايد. اما در ايران نيز بخش خصوصي مانند هميشه مبتکر اين خدمت شد، تا جائي که بانک آرين به عنوان اولين بانک مجازي در اين حوزه تاسيس شد.
بانک الکترونيکي آرين در حالي به عنوان نخستين بانک مجازي کشور مجوز تاسيس و پذيره نويسي بخشي از سهام را از بانک مرکزي دريافت کرد که دو مولفه مهم آن، ارائه کليه خدمات بانکي از طريق اينترنت و ساير ابزارهاي الکترونيکي و کانال هاي ارتباطي و همچنين فعاليت 24 ساعته و بدون نياز به شعبه مي باشند. به عبارت ديگر کليه خدمات بانکي از طريق اينترنت، خطوط تلفن ثابت و همراه، کيوسک، POS، ATM و ديگر کانالهاي ارتباطي و ابزارهاي نوين ارائه مي شوند.
اين بانک به دليل استفاده از بسترهاي الکترونيکي پر سرعت، برخورداري از نيروي متخصص، عدم نياز به شعبه و برخورداري از سرمايه کمتر نسبت به ساير بانک ها قادر خواهد بود تسهيلات خود را با نرخ سودي کمتر از نرخ رايج در بانکداري شعبه اي در اختيار مشتريان خود قرار دهد و هم زمان بازدهي و حاشيه سود مناسبي را نيز براي سهامداران خود خواهد داشت.
بانک آرين ابتدا با سرمايه 70 ميليارد تومان به ثبت رسيد. بدين ترتيب 60 درصد از سهام اين بانک توسط موسسين پرداخت شد و 40 درصد مابقي از طريق فرابورس و شعب بانک کارآفرين پذيره نويسي گرديد. اين پذيره نويسي با قيمت هر سهم 100 تومان با استقبال گسترده بازار مواجه شد و کليه سهام آن سريعا خريداري گرديد.
مدير عامل اين بانک، آقاي زعفراني که از مديران با سابقه و ارشد بانکي کشور مي باشد به همراه تيم تحصيلکرده و تخصصي در زمينه بانکداري و سيستم هاي بانکداري مجازي، سکان بانک آرين را در دست دارند.
نماد بانک آرين براي اولين بار در فروردين ماه 1390 با قيمتي حدود 146 تومان براي هر سهم باز شد و تا محدوده 190 تومان نيز رشد قيمت را تجربه کرد. لازم بذکر است اين بانک سرمايه خود را از 70 ميليارد تومان به 200 ميليارد تومان از طريق عرضه در فرابورس افزايش داد و هم اکنون داراي بيش از سه هزار سهامدار مي باشد.
بانک الکترونيکي آرين در آبان ماه سال جاري به دليل عدم صدور به موقع مجوز فعاليت با توقف نماد مواجه شد و در اين مقطع قيمت هر سهم تا سطح 120 تومان به دليل شايعات عدم صدور مجوز فعاليت کاهش يافت. شايعه اي که با توجه به ثبت شدن اين بانک بعيد به نظر مي رسيد. با توجه به آنکه پايين تر بودن هزينه ها به ميزان 5 تا 6 درصد در اين بانک آن هم به دليل عدم وجود هزينه هاي پرسنلي و تملک شعب فيزيکي، بانک الکترونيکي آرين را قادر مي سازد با حاشيه سود بالاتري نسبت به ساير بانک ها فعاليت نمايد و کاهش قيمت هر سهم صرفاً به دليل تعلل بانک مرکزي در صدور مجوز اين بانک قابل تفسير خواهد بود.
اما در حالي که توقف چند ماهه نماد آرين در فرابورس سهامداران اين سهم تنها بانک مجازي را کلافه کرده بود، اظهارات اخير محمود بهمني رئيس کل بانک مرکزي مبني بر آغاز به کار قريب الوقوع اين بانک روزنه هاي اميدي در دل سهامداران آن ايجاد نموده است.
بهمني اخيراً در مصاحبه رسمي اعلام نمود " براي آغاز فعاليت بانک الکترونيکي آرين وجود يکسري مقدمات الزامي بوده است که ايجاب مي کرد تا آماده سازي لازم در راستاي ورود اين بانک به نظام بانکي کشور صورت گيرد. بر اين اساس، موضوع فعاليت بانک آرين در حال حاضر در دست بررسي است و مي توان به سهامداران اين بانک اطمينان داد که مشکلي براي آغاز فعاليت اين بانک وجود نداشته و با فراهم شدن بسترهاي لازم، در آينده نزديک اين بانک فعال خواهد شد."
با اين وصف، بيش از 3 هزار سهامدار بانک آرين چشم انتظار برگشت اولين و تنها بانک مجازي در تاريخ بانکداري ايران به تابلوي فرابورس هستند و مديريت بانک نيز اميدوار است با آغاز هر چه سريعتر فعاليت، بتواند ضمن جبران خسارات وارده به سهامداران، نوع جديدي از بانکداري را در ايران به عامه مردم عرضه نمايد.

http://www.mojnews.com/fa/Miscellaneous/ViewContents.aspx?Contract=cms_Contents_I_News&r=950733

بابک 52
2012/03/05, 06:14
رايزنيهاي فرابورس درباره بانكهاي تازه تاسيس

گروه بورس- هديه لطفي: مديرعامل فرابورس درباره دليل توقف 4 ماهه نماد بانك آرين توضيحاتي ارائه داد.
مصطفي اميد قائمي در اين باره گفت: بانك آرين با سرمايهاي معادل 70 ميليارد تومان در فرابورس اقدامات پذيرش خود را انجام داد وپس از ثبت بانك در اداره ثبت شركتها سرمايه خود را به 200 ميليارد تومان از طريق عرضه سهام در فرابورس افزايش داد.

همچنين موضوع افزايش سرمايه بانك آرين در حالي انجام شد كه بانك مركزي اجازه فعاليت بانك الكترونيكي آرين را به افزايش سرمايه به ۲۰۰ ميليارد تومان منوط كرده بود، ولي بانك مركزي مجوزي تا كنون براي فعاليت اين بانك صادر نكرده و به همين دليل تاسيس بانك الكترونيكي آرين در وضعيت نامشخصي قرار گرفته است.
قائمي با بيان اين كه بانك آرين يك شركت ثبت شده با سرمايه تماما پرداخت شده و هيات مديره كامل است، تصريح كرد: تنها اقدامات صدور مجوز فعاليت مقداري طولاني شده است. اين در حالي است كه ما با بانك مركزي درباره بانك آرين و ديگر بانكهايي كه در فرابورس حضور دارند اما عملياتي نشدهاند رايزنيهايي انجام دادهايم اما قدم اصلي را بانكها و بانك مركزي بايد بردارند.مديرعامل فرابورس درباره دليل توقف نماد بانك آرين اظهار كرد: بانك آرين با ارائه اطلاعات خود به فرابورس ميتواند نماد خود را كه در چهار ماه اخير مسدود بوده است ،باز كند. در اين خصوص، شهريارهاشمي طباطبايي، سهامدار حقيقي بانك آرين نيز گفت: با توجه به اين كه مجوز اوليه از سوي بانك مركزي صادر شد، بسياري از فعالان بازار بورس با اعتماد به اين مجوز به خريد سهام بانك الكترونيكي آرين پرداختند.
وي درباره تاخير در صدور مجوز راه اندازي رسمي بانك آرين از سوي بانك مركزي گفت: متضرر اصلي اين تاخير سهامداراني هستند كه علاوه بر موسسين با اعتماد به مجوز اوليه بانك مركزي اقدام به خريد سهام اين بانك كردهاند. بسياري از سهامداران خرد به دليل نامعلوم بودن وضعيت اين بانك مقروض شده اند و اين عدم شروع فعاليت تنها به ضرر سرمايهگذاران است.
هاشمي افزود: بانك الكترونيكي آرين از جمله بانكهايي است كه در سودآوري آن شكي وجود ندارد و حتي اين بانك بودجه سه سال آينده خود را نيز تدوين كرده و بر همين اساس سود حداقل 21 تومان به ازاي هر سهم را در سال 91 پيش بيني نموده است و اين پتانسيل را دارد كه بتواند از بسياري از بانكهاي ديگر سودآورتر باشد.

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=293430

امیر2309
2012/03/06, 19:52
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:
بانکداری الکترونیک با سرعت و دقت در کشور اجرایی شود

خبرگزاری فارس: عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: انتظار این است که با سرعت و دقت بالا به سمت تکنولوژی در همه زمینه ها به خصوص ict و بانکداری الکترونیک حرکت کنیم.
خبرگزاری فارس: بانکداری الکترونیک با سرعت و دقت در کشور اجرایی شود

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، شکور اکبر نژاد اظهار داشت: جامعه جهانی به سوی تکنولوژی و مسائلی برای رفاه بیشتر شهروندان حرکت می کند، از این سو ایران نیز نباید از تکنولوژی جهانی عقب بماند.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: اگر مسئولان قولی را مطرح می کنند باید به آن عمل کنند، زیرا در غیر این صورت مردم به مسئولان و حرف هایشان بی اعتماد می شوند.

اکبر نژاد با بیان اینکه باید شعار ها را رها کرده و به سوی عملی کردن حرف ها حرکت کنیم افزود: شاید مسائلی از جمله تحریم مطرح باشد و مشکلاتی را ایجاد کند، اما با تصمیم گیری ها و سیاست گذاری های بجا می توانیم تمامی این مشکلات را برطرف کنیم.

وی با اشاره به اینکه بانکداری الکترونیک باید کامل در کشور اجرا شود تا برای مردم خدمات خوبی عرضه شود تصریح کرد: هر جامعه ای به پیشرفت نیازمند است و ما نیز با به کار گیری فن آوری نوین می توانیم خود را به دنیای امروز متصل نماییم.

به گفته وی، آنچه هم اکنون بانک ها به عنوان خدمات الکترونیکی به مشتریان خود ارایه می دهند نوعی کپی برداری از بانکداری مدرن جهان است که نشات گرفته ار مسایل متعددی از جمله فقدان زیرساخت های تکنیکی، ارتباطی، قانونی و فرهنگی لازم می باشد.

در همین ارتباط، فرهاد دلقپوش نماینده مردم آستارا نیز گفت: انتظار این است که با سرعت و دقت بالا به سمت تکنولوژی در همه زمینه ها به خصوص در زمینه ict حرکت کنیم.

وی ادامه داد: وعده های مسئولان مربوطه که در زمینه راه اندازی بانکداری الکترونیک یا بانک های مجازی داده شده باید با سرعت بیشتری عملی شوند و اگر این تعهدات محقق نشوند یا با تاخیر محقق شوند اعتماد مردم نسبت به وعده های آنان از بین می رود.
:))وی با اشاره به نوسانات نرخ ارز و دلار در بازار افزود: با وجود تمام مشکلات، راه اندازی این سیستم بانکی جدید در کشور می تواند روند مبادلات پولی کشور و روند مبادلات خرد بانکی را هم تسهیل کند.

امیر2309
2012/03/06, 19:56
راه اندازي نخستين بانک مجازي ايران زير ذره بين مجلس
خبرگزاري موج - گروه بانک و بيمه
هنوز ساعت آغاز به کار بانکها شروع نشده است ولي جمعيت زيادي از قشرهاي مختلف بي صبرانه و در صفي طويل، عقربه هاي ساعت را مي نگرند که به کندي ره مي سپارند و گذر شتاب آلود اين دقايق با ارزش عمر را انتظار مي کشند.
با باز شدن درب و هجوم جمعيت، فضاي شعبه به يکباره مملو از جمعيت مي شود. انبوهي از فرم ها و کاغذهاي کپي بر پيشخوان ديده مي شود و کارکنان با ابزارآلات ابتدايي و ماشين حساب معمولي کلنجار مي روند. به اين ترتيب، يک روز پرتب و تاب براي بانک و مشتري کليد مي خورد.اين تصوير ديرآشناي شعب بانکها طي سالهاي گذشته بود ولي اوضاع در طول زمان تغيير کرد. اکنون ديگر به ندرت چنين صحنه هايي را شاهديم. بي گمان هيچ کس نمي تواند پيشرفت هاي قابل توجهي که در چند سال اخير در صنعت بانکداري کشور رخ داده است را ناديده بگيرد. اکنون به مدد فناوريهاي نوين، ديگر نيازي نيست براي انجام برخي از امور بانکي خرد به طور مستقيم به شعبه مراجعه کنيد، به احتمال زياد اين خدمات دامنه فزونتري نيز خواهد يافت اما بر اساس سياستهاي بانک مرکزي قرار بود فراتر از اين حرکت کنيم و دو بانک بدون شعبه (مجازي) نيز در کشور ايجاد شود ولي ظاهراً اولين آنها يعني بانک الکترونيکي آرين در گير و دار تحولات اخير بانکي بلاتکليف مانده و در سال 90 که مي رفت نخستين بانک الکترونيکي ايران متولد شود، اين تولد تا اطلاع ثانوي بدون ذکر دليل مشخص به تعويق افتاده است و سهامداران، علي الخصوص سهامداران خرد، با مراجعه به هر مرجع ذيصلاح قابل دسترسي و نيز تماس با سايتها و جرائد جوياي وضعيت اين بانک هستند در اين ميان مدير عامل بانک الکترونيکي آرين اخيراً طي مصاحبه اي به سخنان اخير رئيس کل بانک مرکزي مبني بر راه اندازي قريب الوقوع بانک اشاره کرده اما ظاهراً بازخورد عملي از اين مصاحبه ها مشاهده نمي گردد.
در همين رابطه، سيد حاجي محمد موحد نماينده مجلس شوراي اسلامي و عضو کميسيون اصل 90 گفت: افتتاح اولين بانک تمام الکترونيکي در ايران جرقه خوبي است اما اين موضوع که بخواهد تنها وعده باشد و عملي نشود امر پسنديده اي نيست.
وي در پاسخ به اين سوال که بانک آرين با بيش از 3000 سهامدار حقيقي و حقوقي سرنوشتي بلاتکليف دارد، سرنوشت اين سهامداران تا چه زماني مشخص مي شود افزود: تصميمات بايد با سرعت گرفته شود و اجراي آن هم بايد با سرعت انجام شود .وي در ادامه گفت: مجلس شوراي اسلامي، شوراي پول و اعتبار و بانک مرکزي همواره به بحث پيشرفت در زمينه بانکداري الکترونيک توجه مي کنند و سعي خود را بر اين مي گذارند که اينگونه مسائل با راه حل ها و سياست هاي درست و بجا به ثمر برسد.
وي از پيگيري اين موضوع توسط شوراي پول و اعتبار خبرداد و افزود: در صورت درخواست سهامداران، کميسيون اصل 90 مجلس آخرين وضعيت راه اندازي بانک الکترونيکي آرين را بررسي خواهد کرد

مات
2012/03/12, 09:58
مجوز بانک آرین لغو شد براساس آخرین تصمیمات شورای پول و اعتبار مجوز فعالیت بانک آرین لغو شده است.

یک عضو شورای پول و اعتبار در گفتوگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» درباره مجوز فعالیت بانک آرین اظهار داشت: در آخرین جلسه شورای پول و اعتبار تصمیم بر آن شد که مجوز فعالیت این بانک لغو شود.

وی افزود: بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار مصوب کرده اند که بانک آرین هیچ گونه اقدامی برای کسب مجوز و انجام فعالیت نداشته باشد.

به گزارش فارس، پیشتر برخی خبرها حکایت از آن داشت که قرار است بررسی های مربوط به کسب مجوز بانک آرین در شورای پول و اعتبار انجام شود.

فضل الله معظمی عضو شورای عالی بورس نیز طی روزهای اخیر با اشاره به روند آغاز به کار بانک آرین گفته بود: بانک مرکزی در ابتدا اجازه ثبت بانک آرین را صادر کرد و پس از این موضوع بانک مزبور در اداره ثبت شرکت ها به ثبت رسید، اما پس از طی این روند، برخی از مسائل که هیچ ربطی هم به این بانک نداشت، موجب شد که وضعیت این بانک مجازی بلاتکلیف بماند.

معظمی ادامه داد: در شرایط کنونی که بانک مرکزی برای راه اندازی نخستین بانک مجازی مجوز ثبت صادر کرده وحتی سهام آن هم از ابتدا وارد بازار سرمایه شده است، منطق حکم می کند که بانک مرکزی کار راه اندازی نخستین بانک مجازی ایران را هم به سرانجام رسانده و سهامداران این بانک را از بلاتکلیفی دربیاورد.

وی تصریح کرد: پیش از این، سهام و حق تقدم بانک آرین در بورس خرید و فروش می شد و بسیاری از مردم سهام این بانک را خریده اند و تجربه نشان داده که مردم اصولا به نهادهای دولتی اعتماد می کنند و نام بانک مرکزی برای مردم دارای اعتبار خاصی است.

وی با اشاره به افزایش سرمایه بانک الکترونیکی آرین از 70 میلیارد تومان به 200 میلیارد تومان گفت: بررسی روند تاسیس این بانک نشان می دهد که تمام مراحل لازم از نظر حقوقی به درستی انجام شده و مانعی از این بابت برای شروع به کار بانک الکترونیکی آرین وجود ندارد.

sarcheshmehpour
2012/03/12, 10:38
خبرگزاری فارس از انحلال بانک خبر داده!!!

واقعا وقتی بانک مرکزی از حساب بانکهای خصوصی حالا بهر دلیلی پول برداشت می کنه من سهامدار چه توکلی به این بانکها و بورس و ...... داشته باشم و بازم شب تا صبح عمرمو پشت این لپ تاپ سپری کنم تا صبح با عرضه و تقاضا حامی بازاری باشم که به قول آقایون خیلی عمق داره !!!!!!!!!!!!

بانک تکذیب می کنه!!!!!!!!
دوستان سهامدار پیگیری کنید

تماس با بانک آرین

آدرس: تهران - بولوار میرداماد – بعد از پمپ بنزین – نبش خیابان شمس تبریزی به شماره 187

تلفن: 67-26401560

نمابر: 26401568

تماس با امور سهام: saham[@]arian-ebank.com
تماس با بانک برای انجام سایر امور: info[@]arian-ebank.com

امیر2309
2012/03/12, 10:48
مجوز بانک آرین لغو شد براساس آخرین تصمیمات شورای پول و اعتبار مجوز فعالیت بانک آرین لغو شده است.

یک عضو شورای پول و اعتبار در گفتوگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» درباره مجوز فعالیت بانک آرین اظهار داشت: در آخرین جلسه شورای پول و اعتبار تصمیم بر آن شد که مجوز فعالیت این بانک لغو شود.

وی افزود: بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار مصوب کرده اند که بانک آرین هیچ گونه اقدامی برای کسب مجوز و انجام فعالیت نداشته باشد.

به گزارش فارس، پیشتر برخی خبرها حکایت از آن داشت که قرار است بررسی های مربوط به کسب مجوز بانک آرین در شورای پول و اعتبار انجام شود.

فضل الله معظمی عضو شورای عالی بورس نیز طی روزهای اخیر با اشاره به روند آغاز به کار بانک آرین گفته بود: بانک مرکزی در ابتدا اجازه ثبت بانک آرین را صادر کرد و پس از این موضوع بانک مزبور در اداره ثبت شرکت ها به ثبت رسید، اما پس از طی این روند، برخی از مسائل که هیچ ربطی هم به این بانک نداشت، موجب شد که وضعیت این بانک مجازی بلاتکلیف بماند.

معظمی ادامه داد: در شرایط کنونی که بانک مرکزی برای راه اندازی نخستین بانک مجازی مجوز ثبت صادر کرده وحتی سهام آن هم از ابتدا وارد بازار سرمایه شده است، منطق حکم می کند که بانک مرکزی کار راه اندازی نخستین بانک مجازی ایران را هم به سرانجام رسانده و سهامداران این بانک را از بلاتکلیفی دربیاورد.

وی تصریح کرد: پیش از این، سهام و حق تقدم بانک آرین در بورس خرید و فروش می شد و بسیاری از مردم سهام این بانک را خریده اند و تجربه نشان داده که مردم اصولا به نهادهای دولتی اعتماد می کنند و نام بانک مرکزی برای مردم دارای اعتبار خاصی است.

وی با اشاره به افزایش سرمایه بانک الکترونیکی آرین از 70 میلیارد تومان به 200 میلیارد تومان گفت: بررسی روند تاسیس این بانک نشان می دهد که تمام مراحل لازم از نظر حقوقی به درستی انجام شده و مانعی از این بابت برای شروع به کار بانک الکترونیکی آرین وجود ندارد.

زنگ زدم گفت خط آخر و بخون دارن دروغ مي گن
تو دوره اين مردك دروغگو هم زياد شده

کیوان
2012/03/12, 10:52
جواب نمیدن! کسی تونست تماس بگیره ؟!

sarcheshmehpour
2012/03/12, 10:57
بنده تماس گرفتم گفتن در این رابطه جلسه داریم و تکذیب کردند!

کیوان
2012/03/12, 11:06
اگر تکذیبه فارس باید تکذیبیه را بگذاره در سایت و توضیح کافی درباره شایعه پراکنیش بده x-(

sarcheshmehpour
2012/03/12, 11:09
وقتی خبر فارس و رو باز می کنید در پایین خبر قسمت کامنت از فارس بخواهید نسبت به تکذیب یا تائید نهایی اقدام نمایندhttp://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13901222000212

مات
2012/03/12, 12:15
از اولشم يكي حرف راست نزد چه برسه به اين مردك

امیر2309
2012/03/12, 12:15
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13901222000379

گروه اقتصادی / حوزه بورس
90/12/22 - 12:05
شماره: 13901222000379
نسخه چاپيارسال به دوستان
مسئول مشاوران حقوقی سازمان بورس به فارس خبر داد
"تغییر فعالیت" و "انحلال" دو راه پیش روی سهامداران بانک آرین

خبرگزاری فارس:مسئول گروه مشاوران حقوقی سازمان بورس با اشاره به لزوم ارائه دلایل لغو مجوز بانک آرین گفت: سهامداران این بانک دو راهکاردارند،یا موضوع فعالیت بانک را تغییر دهند یا اعلام انحلال کنند.
خبرگزاری فارس: "تغییر فعالیت" و "انحلال" دو راه پیش روی سهامداران بانک آرین

به گزارش خبرنگار اقتصادی فارس، درحالی بانک الکترونکی آرین با سرمایه 70 میلیارد تومانی به عنوان اولین بانک الکترونیکی کشور در ۵ دی سال گذشته اقدام به پذیره نویسی سهام خود کرد که به دلیل عدم اخذ مجوز فعالیت از بانک مرکزی نماد معاملاتی آن از 11 آبان سال جاری در فرابورس بسته شده بود.

این رویداد و نامشخص بودن فعالیت آن مورد اعتراض حدود سه هزار سهامدار این بانک واقع شد،اما یک عضو شورای پول و اعتبار از لغو مجوز فعالیت این بانک خبر داد تا در این میان بلاتکلیفی سهامداران آن نامشخص تر از گذشته باشد.

*لغو مجوز نیازمند بررسی است

در این رابطه محمود خواجهنصیری مدیر بورسهای سازمان بورس و اوراق بهادار به فارس گفت: این موضوع نیاز به بررسی و راهکارهای حقوقی دارد، چرا که مؤسسین آن تعهداتی را متقبل شدهاند. از طرف دیگر این موضوع یک پرونده جدید است که تا پیش از این در سازمان بورس متداول نبود و سابقه چنین اتفاقی وجود ندارد.

وی ادامه داد: نماد این بانک درحالی از آبان سال جاری بسته است که باید بررسی شود شرکتی که با لغو مجوز فعالیت روبرو میشود با چه فرآیند و آیندهای روبرو خواهد شد؟

*دو راه در پیش روی سهامداران

محمد سلطانی مسئول گروه مشاوران حقوقی سازمان بورس هم به فارس گفت: هر چند مجوز فعالیت این بانک از سوی شورای پول و اعتبار لغو شده اما از لحاظ مسائل حقوق تجارت، بانک آرین میتواند به فعالیت خود ادامه دهد،. بنابراین سهامداران بانک آرین دو راه در پیش دارند. یا با برگزاری مجمع فوقالعاده موضوع فعالیت بانک را عوض کنند و مثلا" تبدیل به موسسه کنند یا تصمیم به انحلال آن بگیرند و پول سهامداران از محل دارایی ها یا وجوه موجود پس داده شود.

وی ادامه داد: در این میان جا دارد دلایل لغو مجوز بانک آرین از سوی شورای پول و اعتبار اعلام شود تا سهامداران و سایر مسئولان از دلایل لغو مجوز آن مطلع شده و بدانند که چرا بانکی ابتدا مجوز فعالیت گرفته و سپس لغو مجوز میشود.

این مقام مسئول در واکنش به سؤالی مبنی بر اینکه با این اوصاف سهامداران بانک آرین که حدود سه هزار نفر هستند چه اقدامی را میتوانند انجام دهند، پاسخ داد؟ از لحاظ تئوری سهامداران میتوانند به آن دسته از اشخاصی که باعث چنین اتفاقی شدهاند مراجعه کنند اما مشخص شدن مسئولین امر و ضرر دهندگان با فرآیند قضایی مشخص شود.

سلطانی گفت:با این همه حکم سادهتر لغو مجوز بانک آرین این است که سهامداران آن در جریان برگزاری مجمع فوقالعادهای تصمیمیگیری کنند.

* بانک آرین چرا و چگونه شکل گرفت؟

به گزارش فارس، تاسیس بانک مجازی در ایران نخستین بار در سال ٨٧ در بسته سیاستی _ نظارتی بانک مرکزی به طور رسمی مطرح و طی آن اعلام شد در راستای ارتقای خدمات بانکداری در ایران در نظر است برای تاسیس دو بانک تمام الکترونیکی (مجازی)، مجوز تاسیس صادر شود.

برهمین اساس بود که مؤسسان بانک الکترونیکی آرین اواخر ٨٧ با هدف عملی کردن این ایده ، پس از اخذ مجوز پذیره نویسی از بانک مرکزی در ۵ دی سال گذشته اقدام به پذیره نویسی سهام از طریق بازار فرابورس و بانک کارآفرین کردند.

در مرحله بعد بانک سهامی عام آرین 10 فروردین90 با سرمایه اولیه٧٠ میلیارد تومان تاسیس و بلافاصله آن با اعمال افزایش سرمایه ایی به 200 میلیارد تومان رسید.درحالی که بانک در امید نامه خود نیمه دوم سال ۹۰ را تاریخ شروع فعالیت اعلام کرده بود به ناگاه با بازگشایی پرونده اختلاس بزرگ بانکی و تخلفات صورت گرفته در تاسیس بانک آریا، بانک مرکزی تصمیم به نظارت بیشتر بر تاسیس بانک آرین گرفت و روند قیمتی سهم در فرابورس رو به کاهش گذاشت تا اینکه 11 آبان سال جاری نماد معاملاتی بانک آرین برای ارائه اطلاعات متوقف که با اعتراض سهامداران آن روبرو شد و در نهایت این پرونده با لغو مجوزفعالیت روبرو شد.

گزارش از علی رضایی زاده

انتهای پیام/م

وحید 20
2012/03/12, 12:26
مدیرعامل بانک آرین در پاسخ به خبرنگار فارس:
لغو مجوز بانک آرین به ما ابلاغ نشده است

خبرگزاری فارس:مدیرعامل بانک الکترونیکی آرین بابیان اینکه حاضر به ارایه توضیحی درباره لغو مجوز این بانک توسط شورای پول و اعتبار نیست،گفت: بانک مرکزی لغو مجوز بانک آرین را به ما ابلاغ نکرده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی فارس در پی اعلام لغو مجوز فعالیت بانک الکترونیکی آرین، خبرنگار اقتصادی فارس با حسن اصغرزاده زعفرانی مدیرعامل این بانک تماس گرفت تا از چند و چون این موضوع و تکلیف حدود 3 هزار سهامداری که اقدام به پذیره نویسی سهام کرده بودند، جویا شود، اما ولی با اعلام ناخرسندی از انتشار لغو مجوز فعالیت بانک آرین توسط خبرگزاری فارس، گفت: من حرفی برای گفتن ندارم. توضیحاتم را به یکی از خبرگزاری ها داده ام که تا چند دقیقه دیگر منتشر می شود و می توانید از آن استفاده کنید.

وی دربرابر این نکته که هر خبرگزاری فقط اخبار تولیدی خود را منتشر می کند، با ناراحتی گفت: این شما بودید که خبر لغو مجوز را منتشر کردید. برای همین فقط می توانم بگویم که بانک مرکزی هیچ ابلاغیه ایی را به ما نداده است.

این مقام مسئول حاضر به پاسخ گویی به سایر سئوالات از جمله دلیل یا دلایل توقف سه ماهه نماد بانک در فرابورس و تکلیف سه هزار سهامدار نشد و تلفن همراه خود را قطع کرد.

مجیدشمسعلی
2012/03/12, 12:27
گزارش سال جهاد اقتصادی داغ داغ
قندیها را بورس نابود کرد

خودروییها داغون!سایپا رو بست خودروییها مثبت نشوند>:d<

صدرا را بست صفش تو چشم بود و خدای نکرده بازار را مثبت میکرد:((=))

معدنیها هم که صبح علی الطلوع با خبر رسانه صادق فارس نیوز دخلشو آوردن>:)
کل بازار منفی

شاخص هم تا جا داره باید منفی بشه تا اول سال بعد با مینیمم عدد شروع کنه کارش را:)]<:-p

جهاد اقتصادی با ابطال مجوز بانک آرین !

امیر2309
2012/03/12, 12:33
متن حكم حضرت آيتالله خامنهاي به اين شرح است:

بسمالله الرحمن الرحيم

گسترش فزاينده فناوريهاي اطلاعاتي و ارتباطاتي بويژه شبكه جهاني اينترنت و آثار چشمگير آن در ابعاد زندگي فردي و اجتماعي و لزوم سرمايهگذاري وسيع و هدفمند در جهت بهرهگيري حداكثري از فرصتهاي ناشي از آن در جهت پيشرفت همهجانبه كشور و ارائه خدمات گسترده و مفيد به اقشار گوناگون مردم و همچنين ضرورت برنامهريزي و هماهنگي مستمر به منظور صيانت از آسيبهاي ناشي از آن اقتضا ميكند كه نقطه كانوني متمركزي براي سياستگذاري، تصميمگيري و هماهنگي در فضاي مجازي كشور بوجود آيد.

به اين مناسبت شوراي عالي فضاي مجازي كشور با اختيارات كافي به رياست رييسجمهور تشكيل ميگردد و لازم است به كليه مصوبات آن ترتيب آثار قانوني داده شود.

اعضاي حقوقي اين شورا عبارتند از: رييسجمهور (رييس شوراي عالي)، رييس مجلس شوراي اسلامي، رييس قوه قضائيه، رييس سازمان صداوسيماي جمهوري اسلامي ايران، دبير شوراي عالي و رييس مركز، وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات، وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي، وزير علوم، تحقيقات و فناوري، وزير اطلاعات، رييس كميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي، رييس سازمان تبليغات اسلامي، فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي، فرمانده نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران و همچنين اعضاي حقيقي: حجج اسلام و آقايان: دكتر حميد شهرياري، دكتر سيدجواد مظلومي، مهندس مسعود ابوطالبي، دكتر كاميار ثقفي، دكتر رسول جليلي، دكتر محمد سرافراز و مهندس عليرضا شاه ميرزايي ميباشند كه براي مدت سه سال تعيين ميشوند.

اين شورا وظيفه دارد مركزي به نام مركز ملي فضاي مجازي كشور ايجاد كند تا اشراف كامل و بهروز نسبت به فضاي مجازي در سطح داخلي و جهاني و تصميمگيري نسبت به نحوه مواجهه فعال و خردمندانه كشور با اين موضوع از حيث سخت افزاري، نرم افزاري و محتوايي در چارچوب مصوبات شوراي عالي و نظارت بر اجراي دقيق تصميمات در همه سطوح تحقق يابد. نكات اساسي در مورد وظايف شوراي عالي و مركز فضاي ملي مجازي با تاكيد بر توجه جدي به آن، در پيوست اين حكم ابلاغ ميگردد.

در پايان انتظار دارم، ضمن تسريع در تشكيل مركز ملّي فضاي مجازي، رئيس و اعضاي محترم شورا تلاش بايسته را در جهت دستيابي اين مركز به اهداف تعيين شده به كار برند.

كليه دستگاههاي كشور موظف به همكاري همهجانبه با اين مركز ميباشند.

جعفرزاده
2012/03/12, 14:54
در چه مملکت شیر تو شیری زندگی میکنیم چقدر از سهامداران جز سر خرید حق تقدم سهام بانک ارین ضرر های هنگفتی کردند و افراد مطلع و دارای رانت چه سود هنگفتی به جیب زدند. اگر بنده مسولیت دفاع از حقوق مردم را داشتم تمامی افراد بانک مرکزی که مجوز را صادر کردهاند و تمام افرادی که در فرابورس مسول پذیرش چنین بانکی را صادر کرده اند را به زندان انداخته و خسارت تمام افرادی که سر سهام و حق تقدمش ضرر کردند را از جیب مسولین فوق الذکر میگرفتم تا درس عبرتی شود برای بقیه مسولین. (( ضمنا اینکار هم دست کمی از اختلاس ندارد ))

کیوان
2012/03/12, 19:40
پاسخ بانک مرکزی به یکی از سهامدارن در خصوص نگرانی بایت لغو مجوز بانک آرین در تاریخ 18 دی :
http://up6.iranblog.com/images/08375692025161627986.jpg

حامد ذاکر حسین، مدیر تحقیق و توسعه بانک الکترونیکی آرین ، 5 بهمن:
"رایزنی ها با مدیران بانک مرکزی برای رفع مشکلات ادامه دارد اما تا این لحظه هیچ بحثی در خصوص لغو مجوز فعالیت بانک آرین به میان نیامده و بانک مرکزی با تمرکز بیشتری بر شبکه پولی و ارزی کشور، خواهان رفع نواقص احتمالی و یا پیشگیری از هر گونه رخداد غیر منتظره بوده و از اینرو در صدور مجوزهای جدید کمی محتاطانه تر عمل می کند.
آنچه که منجر به توقف نماد معاملاتی "آرین" طی سه ماه گذشته تاکنون شده، درخواست ارایه یکسری اطلاعات مالی و شرکتی را شامل می شده که این گزارش ها به سازمان بورس ارسال شده است. این اطمینان را می توان داد نماد بانک الکترونیکی آرین در آینده ای نزدیک بازگشایی و در عین حال فعالیت رسمی آن آغاز خواهد شد.
وجوه حاصل از پذیره نویسی سهام ناشی از افزایش سرمایه همچنان در نزد بانک مرکزی قرار داشته و به محض دریافت مجوز راه اندازی بانک، این وجوه آزاد خواهد شد."

اظهارات بهمنی در پاسخ به سوال خبرنگار بورس نیوز در تاریخ 30 بهمن در خصوص آغاز فعالیت بانک الکترونیکی آرین در آینده ای نزدیک:
" موضوع فعالیت های بانک الکترونیکی آرین در حال حاضر در دست بررسی قرار دارد و می توان به سهامداران این بانک اطمینان خاطر داد که مشکلی برای آغاز فعالیت این بانک وجود نداشته و با فراهم شدن بسترهای لازم، درآینده ای نزدیک این بانک فعال خواهد شد."

اظهارات مدیر عامل بانک آرین با خبرگزاری موج در تاریخ 7 اسفند 1390
"زعفراني در ادامه با تشکر از رئيس کل بانک مرکزي مبني بر اين که سهامداران نگران وضع خود در موضوع بانک آرين نباشند تصريح کرد: رئيس کل بانک مرکزي در حاشيه همايش بانکداري الکترونيکي اعلام کرد که حدود سه هزار سهامدار بانک آرين نگراني نداشته و مطمئن باشند به زودي مجوز فعاليت بانک الکترونيکي آرين صادر خواهد شد."

حالا بعد از آنهمه وعده و امید و دروغ...شورای عالی پول به ریاست همین بهمنی به همین راحتی و بدون دلایل کافی (مانند همان دزدی شبانه از صندوق بانکها نزد بانک مرکزی میماند! ) مجوز آرین را لغو میکند ؟! X-(
[COLOR=#000000]

امیر2309
2012/03/12, 20:49
لغو مجوز بانک آرین ابلاغ نشده
چاپ
۲۲ اسفند ۱۳۹۰
به گزارش خبرنگار اقتصادی فارس در پی اعلام لغو مجوز فعالیت بانک الکترونیکی آرین، خبرنگار اقتصادی فارس با حسن اصغرزاده زعفرانی مدیرعامل این بانک تماس گرفت تا از چند و چون این موضوع و تکلیف حدود 3 هزار سهامداری که اقدام به پذیره نویسی سهام کرده بودند، جویا شود، اما ولی با اعلام ناخرسندی از انتشار لغو مجوز فعالیت بانک آرین توسط خبرگزاری فارس، گفت: من حرفی برای گفتن ندارم. توضیحاتم را به یکی از خبرگزاری ها داده ام که تا چند دقیقه دیگر منتشر می شود و می توانید از آن استفاده کنید.

وی دربرابر این نکته که هر خبرگزاری فقط اخبار تولیدی خود را منتشر می کند، با ناراحتی گفت: این شما بودید که خبر لغو مجوز را منتشر کردید. برای همین فقط می توانم بگویم که بانک مرکزی هیچ ابلاغیه ایی را به ما نداده است.

این مقام مسئول حاضر به پاسخ گویی به سایر سئوالات از جمله دلیل یا دلایل توقف سه ماهه نماد بانک در فرابورس و تکلیف سه هزار سهامدار نشد و تلفن همراه خود را قطع کرد.

وحید 20
2012/03/13, 01:56
فارس گزارش میدهد
5سئوال سهامداران بانک آرین از مسئولان بورس

خبرگزاری فارس: در پی لغو مجوز فعالیت بانک آرین، جمعی از سهامداران این بانک از مسئولان سازمان بورس و شرکت فرابورس 5 سئوال را مطرح کردند.

http://forums.boursy.com/imported/2012/02/100.jpg

به گزارش خبرنگار اقتصادی فارس، با انتشار خبر روز گذشته لغو مجوز بانک الکترونیکی آرین دومین بانک لغو مجوز شده توسط بانک مرکزی ( بعد از بانک آریا)، سهامداران این بانک که از 11 آبان شاهد توقف نماد معاملاتی در فرابورس بودند با چالش جدیدی روبرو شدند.
این گروه که حدود سه هزار نفر را شامل می شوند منتظر رفع مشکل بازگشایی نماد بعد از دریافت مجوز فعالیت از سوی بانک مرکزی بودند اما به جای تحقق این انتظار طولانی مدت ( که در چند وقت گذشته با حمایت حرفی برخی مسئولان هم همراه بودند)، شاهد لغو مجوز نخستین بانک الکترونیکی شده و این بار منتظر تعیین تکلیف آینده این بانک و شاید انحلال و چگونگی دریافت پول خود شدند.
با این رویداد - که کسی به هنگام پذیره نویسی5 تا 17 دی سال پیش سهام بانک آرین به آن فکر نمی کرد -گروهی از سهامداران حقیقی بانک با اعلام گلایه های خود، 5 سئوال را از مسئولان سازمان بورس و فرابورس را مطرح کردند. در این میان خبرگزاری فارس هم آماده دریافت و انتشار پاسخ های مسئولان سازمان بورس و فرابورس است.
این سهامداران به فارس گفتند: شاید برای افرادی که برای اولین بار موردی را تجربه می کنند شکست واژه ای آشنا باشد اما برای یک سیستم متشکل و تشکیلات سازمانی شکست در اولین گام و استمرار آن به منزله از دست دادن اعتبار سازمانی و تشکیلاتی است.
وقتی ۵ دی ماه ۸۹ بانک آرین به عنوان اولین شرکت تازه تاسیس کشور پیوندی بین بازار اولیه و ثانویه در کشور زد و به عنوان اولین شرکت کشور در بازار سهام فرابورس اقدام به پذیره نویسی نمود ، آنقدر حجم استقبال بالا بود که لحظاتی بعداز گشایش نماد شرکت،دیگر سهمی بر ای خرید نمانده بود. در آنروز تمام مسئولین سازمان بورس کشور از آغاز مسیری تازه در تشکیل سرمایه در کشور و رونق بازار اولیه در سایه تاسیس فرابورس ایران خبر دادند؛
همه خوشحال بودند و به درایت خود و آنچه آنرا گشایش فصلی نو در بازار سرمایه کشور می خواندند بر خود می بالیدند. حدود ۵ ماه بعد همان سهم ۱۰۰ تومانی ، ۱۵۰ تومان به بازار فرابورس بازگشت.یعنی ۵۰ درصد سود در طول کمتر از ۵ ماه و بعد افزایش سرمایه بانک و گشایش بالا و بالاتر سهم. بازدهی سهم آنقدر بالا رفت که همه موسسین شرکت های تازه تاسیس را ترغیب به پذیره نویسی از طریق بازار فرابورس کشور کرد و حالا دیگر در ایام پذیره نویسی همه از صبح سفارشات را وارد سیستم معاملات می کردند . آنقدر استقبال شدید بود که بعضی ها هم جا می ماندند. اما سرانجام اولین پذیره نویسی چه شد ؟
روزهای خوش هنوز به یکسال نرسیده پایان یافت . به نظر می رسید این پیوند بازارهای مالی ایران سرانجام شومی را برای سهامداران خود به همراه خواهد داشت. چون هر روز که از اعلام رسمی آغاز به کار فعالیت بانک آرین می گذشت ، نه خبری از فعالیت می شد و نه پوشش سود اعلامی . خیلی ها که از پذیره نویسی اولیه انتفاع زیاد برده بودند شروع به عرضه سهام کردند و قیمت هر روز بیشتر افت کرد. سرانجام در آبان۹۰ مدیریت فرابورس ایران نماد سهام را برای ارائه اطلاعات متوقف کرد و این یعنی محبوس شدن سرمایه ۳۰۰۰ سهامداری که با اعتماد به بازار سرمایه کشور و فرابورس ایران اقدام به خرید سهام بانک آرین کرده بودند.
حالا بعد از گذشت ۵ ماه از توقف نماد شرکت و عدم حصول نتیجه و پاسخ قطعی بانک مرکزی برای فعالیت رسمی بانک، نه مسئولین سازمان بورس پاسخگو هستند ، نه مسئولین فرابورس و نه مسئولین بانک. همگان سهامداران را به صبر دعوت می کنند. سهامدارانی که با اعتماد به سیستم بازار سرمایه کشور اقدام به خرید سهام شرکتی کرده اند که حالا بانک مرکزی شاید ادامه فعالیت آن را متوقف کند.
فارغ از زیان تحمیل شده به سهامداران خرد بانک آرین با توجه به توقف نماد شرکت آنچه بیش از هر چیز خودنمایی می کند، عدم به سرانجام ر سیدن اولین پذیره نویسی انجام گرفته در فرابورس کشور و عدم پاسخگویی مسئولین سازمان بورس و فرابورس ایران است.
در این میان ما سهامداران انتظار داریم مسئولین سازمان بورس کشور و فرابورس ایران جوابی برای سوالات زیر ارائه کنند:
۱- چگونه سازمان بورس و شرکت فرابورس ایران اجازه بازگشایی پس از پذیره نویسی و پذیرش بانک آرین و انجام معاملات ثانویه بر روی سهام آن را صادر کردند.درحالی که هیچ مدرک مستدلی دال بر اخذ مجوز فعالیت رسمی بانک از سوی بانک مرکزی به عنوان متولی اصلی نهادهای مالی و پولی کشور صادر نشده بود ؟
۲- چگونه سازمان محترم بورس اجازه افزایش سرمایه شرکتی را صادر کرد که فعالیت رسمی آن در هاله ای از ابهام قرار داشت؟
۳- آیا توقف ۵ ماهه سهام بانک به دلیل عدم ارائه اطلاعات توجیهی مناسب بر ای سهامداران خردی است که با اعتماد به سیستم فرابورس کشور اقدام به خرید سهام بانک آرین کرده اند؟
۴- با توجه به احتمال عدم صدور مجوز فعالیت بانک توسط بانک مرکزی جمهو ری اسلامی ایران و انحلال شرکت، توجیه سازمان بورس و شرکت فرابورس ایران برای سهامدارانی که در معاملات ثانویه سهام بانک آرین را به نرخ های بالاتر از ۱۰۰۰ ریال خریده اند و یا حتی با خرید تقدم های شرکت در افزایش سرم ایه مورد تایید سازمان بورس شرکت کرده اند چیست ؟
۵- آیا عدم پیگیری و پاسخگویی سازمان بورس و شرکت فرابورس ایران در موارد مشابه چون پذیره نویسی بانک آریا ،توقف طولانی مدت نمادهای بانک گردشگری و سرمایه گذاری میراث فرهنگی سبب سلب اعتماد عمومی و کاهش مشارکت مردمی در پذیره نویسی های آینده از طریق سیستم فرابورس کشور نخواهد شد؟

وحید 20
2012/03/13, 13:41
عضو شورای پول و اعتبار در گفتوگو با فارس مطرح کرد

دلائل احتمالی لغو مجوز بانک آرین/شکایت سهامداران به نفعشان نیست!!

خبرگزاری فارس: یک عضو شورای پول و اعتبار با تشریح برخی دلایل که بر اساس آن شورای پول و اعتبار و بانک مرکزی میتوانند مجوز یک بانک را لغو کنند، گفت: لغو مجوز بانک آرین احتمالاً بر اساس این ادله بوده است.

http://forums.boursy.com/imported/2012/01/60.jpg
این عضو شورا در گفتوگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس "توانا" با اشاره به مستنداتی که بر اساس آن شورای پول و اعتبار و بانک مرکزی می توانند مجوز یک بانک را لغو کند، این موارد را تلویحا دلائل اصلی شورای پول و اعتبار برای لغو مجوز بانک آرین دانست.
وی افزود: عدم استفاده از تسهیلات بانکی برای تودیع سرمایه اولیه تأسیس یک بانک، یکی از شروطی است که در صورت اثبات تخلف از آن، بانک مرکزی می تواند مجوز یک بانک را باطل کند.
وی ادامه داد: رعایت قاعده ذینفع واحد در مورد سهامداران که بر اساس آن اشخاص حقیقی کمتر از 10 درصد و اشخاص حقوقی کمتر از 20 درصد سهام یک بانک را می توانند در اختیار داشته باشند، از دیگر شروطی است که اثبات تخلف از آن می تواند بنا بر قانون مستند لغو مجوز فعالیت یک بانک شود.
این عضو شورای پول و اعتبار پس از بیان این مطالب در پاسخ به این پرسش که آیا مجوز بانک آرین به این دلائل لغو شده گفت: بیان جزئیات و مصادیق دلائل لغو مجوز از نظر قانونی تنها به صاحبان مجوز و مدیران بانک مجاز است بنا بر این من در این باره نمی توانم صراحتا سخنی بگویم گرچه به نظر می رسد مجموعه ای از دلائل که عمده ترین آنها همین نکات مطرح شده شورای پول و اعتبار را به این جمعبندی رسانده است که مجوز بانک آرین را لغو کند.
وی در پاسخ به این پرسش که شنیده می شود، هیأت مؤسس و سهامداران قصد دارند از بانک مرکزی شکایت کنند، گفت: من تا به حال چنین مطلبی را نشنیده ام گرچه فکر هم نمی کنم با توجه به مستندات موجود در شورای پول و اعتبار چنین کاری به نفع سهامداران باشد.

بابک 52
2012/03/13, 14:21
در گفتوگوی تفصیلی با فارس:
پاسخ و اطمینان مدیرعامل فرابورس به سهامداران بانک لغو مجوز شده آرین

خبرگزاری فارس: مدیرعامل شرکت فرابورس به سوالات سهامداران بانک آرین پاسخ داد و گفت:سازمان بورس و فرابورس پیگیر حقوق این افراد هستند تا حقی از آنها ضایع نشود.

درپی لغو مجوز بانک الکترونیکی آرین توسط بانک مرکزی، تعدادی از سهامداران حقیقی این بانک 5 سئوال از مسئولان سازمان بورس و شرکت فرابورس را مطرح کردند.

*5 سئوالی که سهامداران بانک آرین پرسیدند؟

این گروه در گفت وگو با فارس پرسیده بودند چگونه سازمان بورس و شرکت فرابورس ایران اجازه بازگشایی پس از پذیره نویسی و پذیرش بانک آرین و انجام معاملات ثانویه بر سهام و همچنین اجازه افزایش سرمایه را بدون وجود هیچ مدرک مستدلی صادر کردند؟ دلیل توقف ۵ ماهه سهام بانک چه بود و با توجه به احتمال عدم صدور مجوز فعالیت بانک توسط بانک مرکزی،توجیه سازمان بورس و فرابورس چیست؟ آیا عدم پیگیری و پاسخگویی سازمان بورس و شرکت فرابورس ایران در موارد مشابه چون پذیره نویسی بانک آریا ،توقف طولانی مدت نمادهای بانک گردشگری و سرمایه گذاری میراث فرهنگی سبب سلب اعتماد عمومی و کاهش مشارکت مردمی در پذیره نویسی های آینده از طریق سیستم فرابورس کشور نخواهد شد؟

*پاسخ های مدیرعامل فرابورس به سهامداران

این سئوالات بامدیرعامل شرکت فرابورس در میان گذاشته شد و وی در گفت و گو با فارس ، پاسخ هایی ارایه کرد.

مصطفی امید قائمی با بیان اینکه پذیره نویسی در فرابورس اقدامی نو و تازه است که تا قبل از این در بازار سرمایه وجود نداشت، گفت:سهامداران مدت ها پس از پذیره نویسی امکان معامله سهام خود را با قیمت شفاف نداشته و برای داد و ستد سهام این قبیل شرکت ها یا در روزنامه ها اگهی می کردند. یا در بهترین حالت امکان معامله سهام با قیمت ثابت در امور سهام شرکتها وجود داشت اما با تولد فرابورس بسیاری از آن مشکلات حل شد به نحوی که امکان معامله سهام این شرکت ها مزیت های ویژه ای چون افزایش مشارکت عملی و افزایش نقد شوندگی را به همراه داشت. همچنین معامله سهام این شرکتها در فرابورس سبب کاهش هزینه های مالیاتی از 4 درصد به نیم درصد شده است.

وی ادامه داد: بر فرض اگر فرابورس نبود شرکتهایی مانند بانک آرین پذیره نویسی خود را انجام نمی دادند؟ بدون شک در خارج از بازار سرمایه و در بانک ها انجام می شد و هیچ نظارتی هم بر روند اجرای آن نبود. در ضمن این بانک مجوز پذیره نویس خود را از بانک مرکزی گرفته بود و حتی فهرست موسسان بانک آرین تایید شده بود . بر اساس این تایید ها هم مجوز پذیره نویسی آن صادر شده بود. این درحالی است که فرابورس چندین پذیره نویسی انجام داده و تا زمانی که تمام مدارک این شرکت ها کامل نشده اقدام به پذیره نویسی نکرده است.

*چگونگی اجازه بازگشایی پس از پذیره نویسی و پذیرش بانک آرین

این مقام مسئول در پاسخ سئوال سهامداران بانک آرین در مورد چگونگی اجازه بازگشایی پس از پذیره نویسی و پذیرش بانک آرین و انجام معاملات ثانویه بر روی سهام آن هم بدون هیچ مدرک مستدلی دال بر اخذ مجوز فعالیت رسمی از بانک مرکزی، توضیح داد: در پاسخ به این سوال باید بگویم این بازگشایی نماد در راستای افزایش سرمایه صورت گرفت، چرا که بانک آرین برای اینکه دریافت مجوزش را دریافت کند نیاز به افزایش سرمایه داشت و قبل از افزایش سرمایه هم باید نمادش بازگشایی می شد. در ضمن همانطور که اشاره کردم بانک به عنوان یک شرکت سهامی عام ثبت شده بود و مجوز های اولیه اش را از بانک مرکزی گرفته بود.

امید قائمی در رابطه با اینکه چگونه سازمان بورس اجازه افزایش سرمایه شرکتی را صادر کرد که فعالیت رسمی آن در هاله ای از ابهام قرار داشت، هم گفت: موافقت اولیه با تاسیس بانک آرین از سوی بانک مرکزی صورت گرفته بود و این بانک با این موافقت از سازمان بورس مجوز پذیره نویسی گرفته بود.ضمن اینکه سازمان بورس با تمام نهادهای زیر ربط مکاتبات لازم را انجام داده بود و سپس مجوز پذیره نویسی آن را در فرابورس صادر کرد.

وی در پاسخ به اینکه آیا توقف ۵ ماهه سهام بانک به دلیل عدم ارائه اطلاعات توجیهی مناسب بر ای سهامداران خردی است که با اعتماد به سیستم فرابورس کشور اقدام به خرید سهام بانک آرین کرده اند، توضیح داد: پس از اینکه ابهاماتی درخصوص فعالیت بانک ایجاد شد سازمان بورس دستور توقف نماد معاملاتی آن را صادر کرد تا معامله بر اساس اطلاعات ابهام آمیز صورت نگیرد و تا زمانیکه شفاف سازی صورت نگرفته معاملات آن انجام نشود.

*سازمان بورس و فرابورس پیگیر حقوق سهامداران بانک آرین

مدیرعامل شرکت فرابورس ادامه داد: اگر نماد بانک در فرابورس بازگشایی نمی شد و معاملاتش خارج از بورس بود اصلا هیچ امکان معامله ای برای آن وجود نداشت و سهامداران بیشتر متضرر می شدند. در حالی که الان سازمان بورس و فرابورس پیگیر حقوق این افراد خواهند شد و حقی از آنها ضایع نخواهد شد.

امید قائمی در رابطه با اینکه چرا با توجه به احتمال عدم صدور مجوز فعالیت بانک توسط بانک مرکزی و انحلال شرکت، توجیه سازمان بورس و شرکت فرابورس ایران برای سهامدارانی که در معاملات ثانویه سهام بانک آرین را به نرخ های بالاتر از ۱۰۰۰ ریال خریده اند و یا حتی با خرید تقدم های شرکت در افزایش سرمایه مورد تایید سازمان بورس شرکت کرده اند چیست ، یاد آور شد: همانطوری که بارها تاکید شده معاملات در فرابورس ریسک بیشتری از معاملات در بورس دارد و کسانی که در فرابورس معامله می کنند این ریسک را می پذیرند. البته حضور شرکتها در بازارهای مختلف نشان از ریسک پنهان انها است و زمانی که شرکتی در بازار دوم پذیرش می شود یعنی ریسک بیشتری نسبت به شرکت در بازار اول و همین نسبت ریسک بالاتر نسبت به شرکتهای بورسی دارد.

وی افزود: البته اگر سرمایه گذاری وارد بورس و فرابورس و به طور کل بازار سرمایه می شود ریسک های پنهان این بازار ها را پذیرفته و در غیر این صورت می توانست در بانک یا اوراق مشارکت سرمایه گذاری کند تا سود قطعی دریافت کند. من مطمئنم سرمایه گذاران که اقدام به خرید سهام در بورس یا فرابورس می کنند با این مسائل آشنا هستند.

وی ادامه داد: البته این قبیل ریسک ها در بازار سرمایه ایران وجود دارد همانطور که در روزهای اخیر دولت بهره مالکانه را افزایش داده یا اینکه قیمت گاز را افزایش می دهد. این مسایل رو سهام شرکت اثر می گذارد و ریسک شرکتها را افزایش می دهد.

این مقام مسئول در پاسخ به پنجمین سوال سهامداران بانک آرین مبنی بر اینکه عدم پیگیری و پاسخگویی سازمان بورس و شرکت فرابورس در موارد مشابه چون پذیره نویسی بانک آریا ، توقف طولانی مدت نمادبانک گردشگری و سرمایه گذاری میراث فرهنگی سبب سلب اعتماد عمومی و کاهش مشارکت مردمی در پذیره نویسی های آینده از طریق سیستم فرابورس کشور نخواهد شد؟ گفت : سازمان بورس و فرابورس به شدت پیگیر این مساله بوده و با همین پیگیری ها بوده که نماد این شرکت ها باز شده است. اگر این پیگیری ها نبود مثل هزاران شرکت سهامی عام، سهامداران بدون حمایت با مشکلات عدیده ایی روبرو بودند.

امید قائمی در پایان ابراز امیدواری کرد: بزودی مشکلات مربوط به بانک آرین حل شده و سهامداران مطمئن باشند فرابورس و سازمان بورس پیگیر این مساله خواهند بود.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13901223000684

sarcheshmehpour
2012/03/13, 18:05
۲۳ اسفند ۱۳۹۰ (۱۵:۲۴ب.ظ)
تا 2 ساعت ديگر؛
اعلام موضع رسمي بانک مرکزي در مورد مجوز بانک آرين
خبرگزاري موج - تکليف سه هزار سهامدار بانک آرين تا دو ساعت ديگر مشخص مي شود.

پيگيري هاي خبرنگار موج حاکي از آن است که تا دو ساعت ديگر تکليف سه هزار سهامدار بانک آرين مشخص خواهد شد.
انتشار خبر لغو مجوز بانک آرين بنا به تصميم و دستور شوراي پول و اعتبار، 3 هزار تن از سهامداران اين بانک را شوکه کرد.
اگر چه انتظار مي رفت دقايقي پس از انتشار اين خبر، سخنگوي شوراي پول و اعتبار يا مقام رسمي ديگري اين خبر را تاييد يا تکذيب کند، اما تا اين لحظه هيچ مقام رسمي حاضر به پاسخگويي در اين مورد نشده است.
جالب تر آنکه مصاحبه هاي اعضاي شوراي پول و اعتبار در مورد لغو مجوز بانک مجازي آرين بدون اعلام اسامي صورت گرفته است.
مدير روابط عمومي بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران دقايقي پيش به خبرنگار موج اعلام کرد که تا دو ساعت ديگر توضيحات رسمي بانک مرکزي در مورد مجوز بانک آرين اعلام مي شود.

sarcheshmehpour
2012/03/13, 19:58
متاسفانه پس از یک سال و اندی بانک مرکزی انحلال رو بعلت استفاده سهامداره عمده از تسهیلات تائید کرد!!!!!!

وحید 20
2012/03/13, 20:46
بانک مرکزی رسما اعلام کرد
مجوز بانک آرین لغو شده است

وحید 20
2012/03/13, 20:48
مصوبه شورای پول و اعتبار در خصوص لغو مجوز تاسیس بانک الکترونیکی آرین

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران طی اطلاعیه ای به برخی اخبار منتشره در خصوص لغو مجوز بانک الکترونیکی آرین واکنش نشان داد. به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی ، شورای پول و اعتبار در یک هزار و یکصدوسی و هشتمین جلسه مورخ 16/12/1390 خود مصوب نمود با توجه به تامین بخش قابل توجهی از سرمایه بانک آرین از محل تسهیلات دریافتی از بانک ها و موسسات اعتباری ، مجوز تاسیس بانک مذکور لغو شود. در اطلاعیه صادره از سوی روابط عمومی بانک مرکزی به این موضوع اشاره شده است که به موجب قانون اجازه تاسیس بانک های غیر دولتی مصوب سال 1379 ، برخورداری اشخاص حقیقی وحقوقی داخلی از توان مالی جهت تامین سرمایه بانک غیر دولتی از شرایط لازم برای صدور مجوز در این زمینه است. همچنین به موجب بند 5 از الحاقیه به نکات لازم الرعایه در اساسنامه بانک های غیر دولتی مصوب نهصدونودوسومین جلسه مورخ 3/12/1381 شورای پول واعتبار،سرمایه بانک نباید از محل تسهیلات دریافتی از بانک ها و موسسات اعتباری تامین شود.موضوعی که توسط بخشی از سهامداران این بانک رعایت نشده است .
به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی ، لغو مجوز بانک الکترونیکی آرین با استناد به اختیارات مندرج در قانون پولی و بانکی کشور مصوب سال 1351 وقانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته است و در حال حاضر،مراحل قانونی خود را طی می کند .همچنین این بانک ضمن تاکید بر عزم جدی در برخورد با تخلفات مشابه ،به این موضوع اشاره کرده است که تصمیمات بانک مرکزی و ارکان مختلف آن از جمله شورای پول واعتبار به موقع ، به طور رسمی و از طریق مجاری مربوط ،به اطلاع رسانه ها وعموم شهروندان گرامی خواهد رسید.
http://www.cbi.ir/showitem/9092.aspx

کیوان
2012/03/13, 21:41
کم ریسک ترین سهمهای بازار بانکی ها بودند. ورشکستگی برایشان متصور نبود(فقط در ایران اینجوری است!) با دارایی و املاک فراوان و ... حالا که به راحتی آب خوردن مجوز بانکها یکی پس از دیگری لغو میشود من سهامدار چگونه به سهم هزار شرکت کوچک و بزرگ در حال ورشکستگی و فروپاشی اعتماد کنم؟ چگونه به حرف هزارتا مدیر و مسئول دروغگو و بی لیاقت اعتماد کنم ؟!
آخه بی کفایتی در مدیریت تا کجا ؟ وقتی هنوز منابع سرمایه و تاسیس بانک را بررسی نکردی چطوری مجوز پذیره نویسی و افزایش سرمایه میدهی . چطوری آنرا در فرابورس کشور عرضه میکنی؟ و حالا با سرمایه 3000 سهامدار به این راحتی بازی کنی و راست راست واسه خودت راه بری....

امروز شاخص منفی بود ولی کل سبد من سبز...اما من بسیار داغون....نه به خاطر اینکه آرین این شکلی شد...به این دلیل که امیدم را به آینده از دست دادم....

*سامان*
2012/03/13, 21:49
من سهامدار چطوری باید از این مردک بیسواد احمق رئیس بانک مرکزی شکایت کنم و وارونه آویزونش کنم؟
کم ریسک ترین سهمهای بازار بانکی ها بودند. ورشکستگی برایشان متصور نبود(فقط در ایران اینجوری است!) با دارایی و املاک فراوان و ... حالا که به راحتی آب خوردن مجوز بانکها یکی پس از دیگری لغو میشود من سهامدار چگونه به سهم هزار شرکت کوچک و بزرگ در حال ورشکستگی و فروپاشی اعتماد کنم؟ چگونه به حرف هزارتا مدیر و مسئول دروغگو و بی لیاقت اعتماد کنم ؟!
آخه بی کفایتی در مدیریت تا کجا ؟ وقتی هنوز منابع سرمایه و تاسیس بانک را بررسی نکردی غلط میکنی مجوز پذیره نویسی و افزایش سرمایه میدهی . غلط میکنی آنرا در فرابورس کشور عرضه میکنی؟ و حالا غلط میکنی که با سرمایه 3000 سهامدار به این راحتی بازی کنی و راست راست واسه خودت راه بری....رد پای بهمنی و دار و دسته اش را در هزارتا اختلاس و کلاهبرداری و دزدی میتوان یافت.

امروز شاخص منفی بود ولی کل سبد من سبز...اما من بسیار داغون....نه به خاطر اینکه آرین این شکلی شد...به این دلیل که امیدم را به آینده از دست دادم....

سنگين داشتي اين سهمو؟

کیوان
2012/03/13, 21:54
سنگين داشتي اين سهمو؟

20 میلیونم بابت این سهم رو هواست. 30 میلیون هم بایت وگردش که هرلحظه احتمال میدم اونم بره رو هوا ...

داش مهدی
2012/03/13, 21:56
من سهامدار چطوری باید از این مردک بیسواد احمق رئیس بانک مرکزی شکایت کنم و وارونه آویزونش کنم؟
آخه بی کفایتی در مدیریت تا کجا ؟ وقتی هنوز منابع سرمایه و تاسیس بانک را بررسی نکردی غلط میکنی مجوز پذیره نویسی و افزایش سرمایه میدهی . غلط میکنی آنرا در فرابورس کشور عرضه میکنی؟ و حالا غلط میکنی که با سرمایه 3000 سهامدار به این راحتی بازی کنی و راست راست واسه خودت راه بری....رد پای بهمنی و دار و دسته اش را در هزارتا اختلاس و کلاهبرداری و دزدی میتوان یافت.

الان که این بهمنی یا اون صالح ابادی میخوان کلشونو بذارن، به نظر شما دغدغه چندمشون من یا شما یا سه میلیون سهامدار خرد دیگه ست؟ به نظرت اصن ما رو ........... حساب میکنن؟حالا کارت نباشه که ما هم اونا رو ...............حساب نمیکنیم. ولی هر روز که بیشتر تو این بازار میمونم، بیشتر به عمق کثافت کاریشون پی میبرم. فقط امیدوارم به روح اعتقاد داشته باشن!!!!!!

کیوان
2012/03/13, 22:04
الان که این بهمنی یا اون صالح ابادی میخوان کلشونو بذارن، به نظر شما دغدغه چندمشون من یا شما یا سه میلیون سهامدار خرد دیگه ست؟ به نظرت اصن ما رو ........... حساب میکنن؟حالا کارت نباشه که ما هم اونا رو ...............حساب نمیکنیم. ولی هر روز که بیشتر تو این بازار میمونم، بیشتر به عمق کثافت کاریشون پی میبرم. فقط امیدوارم به روح اعتقاد داشته باشن!!!!!!

من خداییش میخوام علیه بهمنی شکایت کنم. منتها این حرکت یکنفره نمیشه و نیست. من تجربه شکایتی خاصی در سیستم دادگاهی ندارم. ولی میدونم به جمعی از سهامدارن به اضافه یک وکیل خبره نیاز هست. باید از حقم دفاع کنم و اجازه ندم یک بیسواد بیشتر از این به دزدیها یا حماقتهاش ادامه بده و به افراد بیشتری آسیب بزنه. اون نمی تونه و نباید از زیر بار مسئولیتی که داشت فرار کنه. برای همین شغل و مسئولیت تکیه زده به اون صندلی که کارشو انجام بده. نظارت بر بانکها و اعطای مجوز. نه کلاهبرداری و اجازه به فعالیت بانک بدون نظارت و بعد لغو مجوز.

sarcheshmehpour
2012/03/13, 22:29
من هم حدود 20 میلیون رو این سهم سرمایه گذاری کردم، بهتره باهم به فکر راه قانونی باشیم ، افرادی که از این رانت استفاده کردن و قانون رو دور زدن باید خسارت بقیه رو بپردازند.

ناظم
2012/03/13, 23:06
در مقابل ظلم بیستید اگر سهامداران در مقابل هر دزدی و حق خوری ایستاده بودند وضع سهامداران این گونه نبود هر کاری دوست دارند انجام می دهند صدای سهامدار هم در نمی آید

*سامان*
2012/03/13, 23:16
كيوان جان ما با حماقت خودمون تو وشمال گير كرديم شما با حماقت سازمان.....اميدوارم به سلامت از اين سهم بيايد بيرون.....هر چي گشتم ترازنامشو پيدا نكردم اگه ميتونيد يه ترازنامه بزاريد ببينيم چيزي گيرتون مياد يا نه.....از داراييهاي اين بانك اطلاعي داريد؟

مات
2012/03/13, 23:19
اگر چه منم یه جورایی با شما هم عقیده ام ولی ترجیح دادم که نگم، اگه نمیتونیم به دوستامون در سختیها کمک کنیم لا اقل نمک رو زخمشون نپاشیمبعضي مواقع يا بهتر بگم خيلي مواقع بايد از خيلي مسايل بگذري به خاطر خونوادت كه اگر نگذري كله زندگيت رو نابود كردي نمونههاش هم زياده كه نمي تونم بگم همين حق شمال گفتن شكايت ميكنيم و شكايت كردن چي شد طرف اومد تمديد كرد و خيلي راحت قيمت رو هم داره ميكشونه پايين و كسي هم باهاش كاري نداره و داره نشون ميده به همه كه شكايت يعني كشك كه اگر بحثه شكايت نبود شايد رو 114 معامله شده بود و اون به همه نشون داد كه كله سيستم با اون دستشون تو ي كاسس يا بايد از اين بازار رفت بيرون همچون كه خيلي ها همين كار رو كردن يا بايد ساخت

کیوان
2012/03/13, 23:22
كيوان جان ما با حماقت خودمون تو وشمال گير كرديم شما با حماقت سازمان.....اميدوارم به سلامت از اين سهم بيايد بيرون.....هر چي گشتم ترازنامشو پيدا نكردم اگه ميتونيد يه ترازنامه بزاريد ببينيم چيزي گيرتون مياد يا نه.....از داراييهاي اين بانك اطلاعي داريد؟
اطلاعاتی جزئی دارم از اینکه ساختمان مرکزیش در میرداماده که نمی دونم چقدر ارزش داره. 60 تا پرسنلش را اخیرا اخراج کرد و فعلا 4 نفر در آنجا هستند! ظاهرا هم 17 میلیارد هزینه نرم افزارهای بانک هزینه شده !!!!!! فکر نمی کنم حتی قیمت اسمی هم گیرمان بیاید...6 ماه خواب پول. یکی 2 سال دیگر هم روش...

*سامان*
2012/03/13, 23:25
اطلاعاتی جزئی دارم از اینکه ساختمان مرکزیش در میرداماده که نمی دونم چقدر ارزش داره. 60 تا پرسنلش را اخیرا اخراج کرد و فعلا 4 نفر در آنجا هستند! ظاهرا هم 17 میلیارد هزینه نرم افزارهای بانک هزینه شده !!!!!! فکر نمی کنم حتی قیمت اسمی هم گیرمان بیاید...6 ماه خواب پول. یکی 2 سال دیگر هم روش...

اطلاعات مالي شركت رو سهم هست يه نگاهي بندازيد فك كنم دارايي زياد داشته باشه

ناظم
2012/03/13, 23:26
آخه کدام دولت که با مردمش این گونه رفتار می کند به نام اسلام نامردی را در حق این ملت به اکمل رساندید

کیوان
2012/03/13, 23:27
اطلاعات مالي شركت رو سهم هست يه نگاهي بندازيد فك كنم دارايي زياد داشته باشه

یعنی کجا رو ببینم؟!

سامان راستی این جریان حق وشمال چطوری شد؟ من خیلی جزئی راجع بهش میدونم. تو داشتی ؟

ناظم
2012/03/13, 23:31
به خدا قسم یک عدد از این سهم را ندارم ولی دلم برای سهامداران آن سوخت

*سامان*
2012/03/13, 23:31
نماد شركت رو باز كنيد گزارشهاشو دانلود كنيد خوب بخونيد.......آره حق وشمالو دارم و 35 واسم تموم شده فردا آخرين روزشه و قيمتم 12 تومن

بیل گیتس
2012/03/13, 23:32
نمیدونم تو این سایت چه کسی ارین داشت.
اصلا نمیتونم این دزدی ها رو تحمل کنم.به خدا قسم دلم میخواد چشمم رو ببندم و دهنم رو باز کنم.
اخه بی پدر مادرا نماد این همه تو بورس معامله شده.این همه سهامدار اومدن و سهم دست به دست شده.یعنی چی که پولشون مشکل داشته.اون اول چه غلطی میکرد بانک مرکزی که سورس پول ها رو معلوم نکرد.
ادم دردش میگیره.و نمیتونه واسه دونه دونه این کثافت کاری ها پیگیری کنه.
از همین جا با تمام سهامدارانش ابراز همدری میکنم.فقط یه چیزی بگم.اگه من بودم بانک مرکزی ول نمیکردم تا پولمو پس بدن هر چه سریعتر.

کیوان
2012/03/13, 23:37
به خدا قسم یک عدد از این سهم را ندارم ولی دلم برای سهامداران آن سوخت
میدانی ناظم جان . بحث من شخصی نیست .بحث یک سهم آرین نیست. بحث این سیستم متزلزل و ناپایدار سرمایه گذاری است. من همین الان که مشغول معاملات در بازار سرمایه هستم بسیار مردد نسبت به وضعیت پایداری هر سهم در جایگاه خودش هستم. هر لحظه هر اتفاق عجیبی ممکن است رخ دهد و سرمایه ها برباد! چون اینجا متاسفانه ایران است!
این از بازار سرمایه اش ، آن از بازار سکه و طلا که حالا به جای طلا میخواهند یک تکه کاغذ تحویل دهند. انهم از بازار دلار های مجازیشان. پولت را اگر در بانک هم سپرده گذاری کنی با برداشتهای هزاران میلیاردی بانک مرکزی از حساب بانکها در حقیقت پول من و تو را برداشت کرده و هر لحظه احتمال سقوط بیشتر!
تو به من یک راه درست و سالم را نشان بده ...در این کشور گویا تنها راه درآمد کلاهبرداری و دزدیست آنهم کلان با الگو قرار دادن مسئولین اسلامی ایران!!

ناظم
2012/03/13, 23:44
نمی دانم میشود سرمایه خود را در بورس کشورهای دیگر مثل امارات و قطر و یا هرکشور دیگری به کار گرفت اگر این کار شدنی است به نظرم راه خوبی است وماندن توی بورس ایران به درد نمی خورد هر روز یک بازی

*سامان*
2012/03/13, 23:49
نمی دانم میشود سرمایه خود را در بورس کشورهای دیگر مثل امارات و قطر و یا هرکشور دیگری به کار گرفت اگر این کار شدنی است به نظرم راه خوبی است وماندن توی بورس ایران به درد نمی خورد هر روز یک بازی

آره ميشه دوست من...تازه يه عالمه امتيازم بهت ميدن و ميتوني اقامتم بگيري

کیوان
2012/03/13, 23:50
نماد شركت رو باز كنيد گزارشهاشو دانلود كنيد خوب بخونيد.......آره حق وشمالو دارم و 35 واسم تموم شده فردا آخرين روزشه و قيمتم 12 تومن
تو گزارشات فقط یک پیش بینی سود فرضی بود. چیز زیادی دستگیرم نشد. اطلاعات در tse هم خالیه #-o

داش مهدی
2012/03/14, 00:43

الان تو این تاپیک یه بحث هایی پیش اومد که یه خورده فکری شدم. اگر چه تلخی خبر بیش از اندازه است و منی که این سهمو ندارم به هیچ وجه نمیتونم عنوان کنم که میتونم حال سهامدارا رو درک کنم، ولی میدونم دیر یا زود تو یه نماد دیگه واسه خود منم اتفاق میفته. حالا سوالی که ذهنمو درگیر کرده اینه که نقش یا سهم خودمون تو این اتفاقات چه قدره؟ تو اینکه مملکتمون مملکت گل و بلبله و بانک مرکزی تو وظایفش قصور کرده هیچ بحثی نیست. ولی بحث من اینه که تو دیار کفر آیا تا حالا نشده که بانکی ورشکست بشه؟ بحران 2007 چرا به وجود آمد؟ اون همه بانک چه طوری ورشکست شدن؟ اون همه اوراق قرضه AAA چه طور نکول کردن؟ موسسات اعتبارسنجی (moody,fitch,s&p) به چه دردی خوردن ؟ اون همه تحلیلگر مالی و cfa و ... که حقوق های نجومی میگرفتن چه طور نتونستن حباب بازار مسکن و متعاقب اون پرریسک و پوشالی بودن اوراق رهن ثانویه رو پیش بینی کنن؟ اونا هم مملکتشون گل و بلبله؟ اونا هم همشون دزدن؟ مگه تو همین دبی چند سال پیش، سرمایه مردم به باد نرفت؟

قبول دارم که همه مسائل شدت و ضعف داره وما فعلا جایی هستیم که در نهایت شدت اون قرار داریم و به قولی کارد به استخونمون رسیده، ولی آیا خود من یک آدم علیه السلام هستم که تو کشوری زندگی میکنم که همه دزد و بیسواد و بیشعور و ..... فقط من کارم درسته؟

بحث بعدیم اینه که وقتی من کم عقل سرمایمو آوردم تو بورس آیا قبلش سرنوشت آزمایش و پیام رو نشنفته بودم. به ابن ملجم مرادی شنفته بودم. مرگ حقه فقط برای همسایه؟ اما چه طور شد که باز پول بی زبونو ورداشتم آوردم تو بورس؟ به امید کسب بازده

این موازنه بین ریسک و بازده که الفبای دانش مالیه عمیقا منو درگیر خودش کرده و تو همه اجزا زندگیم داره رخنه میکنه( تو رانندگی، تو والیبال بازی کردنم، تو حرف زدنم با کارفرمام و ......) اما جاییکه باید اونو به کار ببرم که تو همین بورسه متاسفانه حوصله ام نمیشه براش حساب و کتاب کنم. جایی هم ندیدم که تو تحلیل هاشون ریسکو به معنی واقعی کلمه دخالت بدن. خیلی که هنر بکنن در آخر تحلیل میگن " با پذیرش ریسک میتونه بازده مناسبی به همراه داشته باشه"

اونروزی که برای اولین بار نماد بانک الکترونیکی آرین به گوشمون خورد چه اتفاقی افتاد که واقعا به ریسک قضیه فکر نکردیم؟ بانک الکترونیکی تو ایران؟ مگه میشه؟ اونم به اسم آرین؟ خب تابلوهه که پشتش هم به جایی گرم نیست(شایدم به جریان انحراف) حالا این بانک چند تا شعبه داره؟ چند تا مشتری؟ چقد درآمد؟ الان جالبه که یه ترازنامه هم ازش پیدا نمیشه. اینم لینک کدالش:
http://codal.ir/ReportList.aspx?Symbol=%D8%A2%D8%B1%D9%8A%D9%86&Name=&ISIC=&ReportType=-1&Subject=&FromDate=&ToDate=&IsAudited=-1&Period=-1&CompanyState=-1&YearEndToDate=&Publisher=False&OnlyChilds=False
خنده داره به مولا فقط دوتاش صورت مالیه که تازه یکیشم پیشبینی سود 90 با فرض افزایش سرمایه!!!!!

الان که همین رکیش عرضه شده و همه داریم به به و چه چه میکنیم که چه سهم خوبیه و سال دیگه تعدیل داره(که مطمئنم داره، هم امسال و هم سال دیگه) و 30% رو شاخشه و ....به اونور قضیه که ریسک باشه فکر میکنیم؟ مزید اطلاع تون بگم که این شرکت ظرف دو سال گذسته 20% سهم بازار رو در اختیار گرفته و معمولا تو این صنعت بزرگترین ریسک مربوط به ورود رقیب جدید به بازاره، یعنی با ورود رقیب جدید میتونه به همین سرعت از بازار حذف بشه و ......

خیلی پر حرفی کردم و گنده تر از دهنم گفتم. نمونه کامل یک نوشته بی سر و ته که حوصله ندارم ازش نتیجه بگیرم
تمام

بابک خان
2012/03/14, 07:42
منم 7 تومنم گیره این سهمه به نظرم شکایتی بنویسیم و به دفتر رهبری - دفتر ریاست جمهوری و مجلس بفرستیم شاید به جایی برسه