PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مس شهيدباهنر ( فباهنر )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11

مسعود اب
2013/11/03, 20:15
مهم ------------------- و توجه

نفروختم!!!!!!!!!!!!!! . چون دیشب تا اوایل صبح بیدار بودم و تا ساعت ده و نیم روز

خواب بودم و یکدفعه دیدم صف خرید شده باور کنید توی این پنج سال اخیر سابقه نداشته تا ده و نیم خواب باشم حتی اگر شب تا صبح هم رانندگی میکردم روز اش خواب نمیرفتم .

خدایا واقعا اگر تو بخواهی همان میشود و روزی من بود که از طریق خواب ناز برسید .

لطف خدا بود ما هم خدای بزرگی داریم .

دوستان در یکی از شبکه های تلویزون بحث روزی و مال بود . حاج اقا که یک فرد روحانی بود گفت روزی و مال دنیا را خدا هر وقت بخواهد میدهد . مجری گفت حتی اگر تلاش نکنیم ولی روز ما باشد ایا میرسد ؟؟؟. حاج اقا گفت بله اگر خدا بخواهد میاد در خانه تان که باور نکنید .

مجری سوال کرد اخه چه جوری این مال میاد توی خونه اگر خواست خدا باشد :

حاج افای روحانی گفت :

از همان دری که مرگ وارد خانه میشود مال دنیا هم از همان در میتواند وارد خانه شود . در صورتی که خواست خداوند باشد و در قران به صراحت امده است که ما به هر کس که بخواهیم بی حساب و کتاب مال دنیا را میدهیم .

امروز درک کردم و باور کنید ساعت گوشی ام را برای ساعت 8 صبح on کرده بودم ولی شارژ موبایل تمام شده بود و زنگ تلفن به صدا در نیامد .

اره دوستان از همان دری که مرگ میاید مال دنیا و روزی انسان هم میاید ......... چه بخواهی و چه نخواهی باور کنید میخواستم امروز بفروشم ولی اون قدرت بالایی نخواست و فعلا با سهم هستم . فقط دوستان به من یک تارگت دقیق بدهند . اگرچه هر چه خواست الله تبارک باشد همان میشود .

دوستان اگرچه حدود حدود 170 هزار سهم بیشتر نداشتم ولی گر خدا بخواهد ....................

پس نتیجه میگیریم شما اگر بخوابی بیشتر سود میکنی تا بیداری ...

جواد 9998
2013/11/03, 20:15
در ضمن مهم سهم x یا y نیست

سهم هایی که سود منفی دارند چند هستند و سهم هایی که سود مثبت دارند چند هستند ؟

جواد 9998
2013/11/03, 20:16
پس نتیجه میگیریم شما اگر بخوابی بیشتر سود میکنی تا بیداری ...

نه نتیجه میگیریم هر چه خدا بخواهد همان میشود و خواست او بود که خواب بروم تا سود کنم .

از همه دوستان هم تشکر میکنم که با راهنمایی های خوشان من را به این سهم دلگرم کردند .

مسعود اب
2013/11/03, 20:19
نه نتیجه میگیریم هر چه خدا بخواهد همان میشود و خواست او بود که خواب بروم تا سود کنم .

از همه دوستان هم تشکر میکنم که با راهنمایی های خوشان من را به این سهم دلگرم کردند .

دوست من انشاءا... همیشه در بیداری پر سود باشی ...

PersianLord
2013/11/03, 21:56

خواب بودم و یکدفعه دیدم صف خرید شده باور کنید توی این پنج سال اخیر سابقه نداشته تا ده و نیم خواب باشم حتی اگر شب تا صبح هم رانندگی میکردم روز اش خواب نمیرفتم .

دوستان در یکی از شبکه های تلویزون بحث روزی و مال بود . حاج اقا که یک فرد روحانی بود گفت روزی و مال دنیا را خدا هر وقت بخواهد میدهد . مجری گفت حتی اگر تلاش نکنیم ولی روز ما باشد ایا میرسد ؟؟؟. حاج اقا گفت بله اگر خدا بخواهد میاد در خانه تان که باور نکنید .

حاج افای روحانی گفت :

از همان دری که مرگ وارد خانه میشود مال دنیا هم از همان در میتواند وارد خانه شود . در صورتی که خواست خداوند باشد و در قران به صراحت امده است که ما به هر کس که بخواهیم بی حساب و کتاب مال دنیا را میدهیم .

امروز درک کردم و باور کنید ساعت گوشی ام را برای ساعت 8 صبح on کرده بودم ولی شارژ موبایل تمام شده بود و زنگ تلفن به صدا در نیامد .

اره دوستان از همان دری که مرگ میاید مال دنیا و روزی انسان هم میاید ......... چه بخواهی و چه نخواهی باور کنید میخواستم امروز بفروشم ولی اون قدرت بالایی نخواست و فعلا با سهم هستم . فقط دوستان به من یک تارگت دقیق بدهند . اگرچه هر چه خواست الله تبارک باشد همان میشود .

دوستان اگرچه حدود حدود 170 هزار سهم بیشتر نداشتم ولی گر خدا بخواهد ....................
آقا این حرفا چیه برادر؟؟
اگر یه ذره تحلیل بلد بودید الان گرفتار این معجزات الهی نمیشدی برادر
شما خواستی از سهمی خارج بشی یه خصوصی بزن بهت بگم
ندونستن که عیب نیست برادرم

persis
2013/11/03, 22:06
نوشته شده توسط دوست عزیز وحید 551

نقل قول نوشته شده توسط وحید551 مشاهده گفتگو
عرض سلام و احترام خدمت دوستان عزیز خصوصا دوست عزیز خودم جناب بنویدی
دیشب میخواستم پستی در مورد باهنر بزنم اما موکول کردم به امشب
باهنر سهمیه که از نظر بنیادی صد در صد مورد تایید دوستان بنیادی کار و حرفه ایهای بازاره
عده زیادی این سهمو تو اب نمک خوابونده بودن تا بموقع وارد بشن .البته بازار همیشه قدری جلوتر حرکت میکنه .باهنر امروز مرز روانی 300 رو شکست و انشا اله بالای 300 تثبیت میشه .
در مورد باهنر شما بالاترین قیمت کاتد امسال رو برای این سهم در نظر بگیرید سود این سهم میشه 130 تومن
شرکت هزینه زیادی رو تو بحث تسهیلات دریافتی منظور کرده گفته 6 ماهه اول با سود 6 درصد و پیش بینی میکنیم 6 ماهه دوم با سود 23 درصد تسهیلات بگیریم و در صورتی که برای 6 ماهه دوم نرخ سود تسهیلات دریافتی پایین تر بود تعدیل لازمه رو به بازار اعلام خواهیم کرد قطعا از این محل هم تعدیل خوبی خواهد داشت .
باهنر اگه سودشو مخفی نکنه 190 تومن میتونه بسازه و بد بینانه 120 تومن میسازه .
در ضمن بحث استاندارد حسابرسی رو هم حتما دوستان اطلاع دارند .مبلغی رو که شرکت برای این مقوله سال قبل کنار گذاشت به شرکت برمیگرده و تنها سالی 10 تومن برای این مقوله باید بپردازه
حالا بحث به تولید رسیدن لوله های مسی شیار دار و مطلس رو هم که دوستان اطلاع کافی دارند.
دوستان قدیم و جدید زیادی امروز سهمشون رو از دست دادند به تصور اینکه این بار هم سهم از 300 برمیگرده اما روزهای بعد یحتمل بالاتر وارد خواهند شد .باهنر به اندازه کافی اصلاح قیمتی و زمانی داشته و ارزش این سهم بالاتر از قیمتهای کنونی هست .این روزها خبر خاصی در کلیت بازار نیست و تک سهم های بنیادی و ارزشمند بیشتر مورد توجه بازار قرار خواهد کرفت.
بنده هم به عنوان سهامدار نزدیک 1 درصدی سهم با سهم هستم و فردا هم به امید خدا خریدار .
رضا جان مشتاق دیدار و شنیدن صدای حضرتعالی هستم
یا حق

تشکر ویژه میکنم از وحید عزیز انشا ال... همیشه شاد و سلامت باشی و سرزنده

مهاجر98
2013/11/03, 23:56

حاج افای روحانی گفت :

عجب...
چه رانت قوييييي....

پایتخت
2013/11/04, 09:19
خوب دوستان دیدید که گزارش بسیار بد فباهنر چه به روز سهم آورد !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
قابل توجه بعضی ها .............

مهاجر98
2013/11/04, 09:27
سيگنال قطعى ورود توسط ايچيموکو
جالبه بدونين اين روش تحليل به تازگي بين تحليلگران تو بورس ايران خيلى رواج پيدا کرده که باعث شده بشه به سيگنالهاش تا حد زيادى اعتماد کرد

ali30
2013/11/04, 10:09
سلام احتمالا امروز عرضه زیاد شود...................... احتمالا یک کوچولو منفی در راه است.........در حد یک روز...............پرسو دباشید

ali30
2013/11/04, 11:48
خرید فباهنر 296-300 برای امروز وفردا کاملا بدون ریسک است

مهاجر98
2013/11/04, 12:02
امروز حجم معاملات خوبى داشت به چارتيستها تبريک ميگم

masoud ramezani
2013/11/04, 12:03
خرید فباهنر 296-300 برای امروز وفردا کاملا بدون ریسک است

دوستان هم فرومی از فباهنر جا نمونید
هدف خوبی در راه دارد
محدوده کف حمایتی 3000
هدف کوتاه بالای 3500

هامد
2013/11/04, 12:15
اصن انتظار این همه عرضه در ابتدای راهو نداشتم! جالبه فقط صفو حقوقی داد بقیه ارو حقیقی های عزیز زحمتشو کشیدن! بعید بدونم نوسان چندانی بده، اگه عرضه کننده همش حقوقی بود کمی نگران کننده میشد، به هر حال با اون معاملات دیروز و همینطور معاملات اوله وخت انتظار پولبک به مقاومت رو نداشتم ولی این پولبک رقم خورد، باید منتظر بود خریدار گروهی فردا از پسه این فروشنده های گنجشک روزی که سهم تا دوروز مثبت بخوره فروشنده میشن برمیاد یا نه !!

مسعود اب
2013/11/04, 19:38
دوستان من داشتم گزارش فباهنر را بررسی میکردم

نکته قابل توجه این است که شرکت در 6 ماهه منتهی به 31 شهریور 92 سود هر سهم پس از کسر مالیات را مبلغ 123 ریال پیش بینی نموده بود ولی عملکرد واقعی حاکی از تحقق 317 ریال است که این یعنی 257 درصد تعدیل مثبت اما برای اینکه سهم به یکباره رشد نکند پیش بینی 12 ماهه را 127 ریال اعلام نموده ودلیل آنرا احتمال دریافت تسهیلات با کارمزد بالا عنوان کرده و به نظر میرسد این سهم امسال توان سودآوری بالایی خواهد داشت.

مسعود اب
2013/11/04, 19:56
http://up.boursy.com/uploads/2013-10/138358228530_F.png

ظبق نمودارها اگر سهم بتواند از 300 عبور نماید اهداف بعدی 320 ، 350 و 400 می باشند. فعلا روند سهم صعودی ارزیابی می شود.

محمد طا ها
2013/11/04, 20:27
[QUOTبE=ali30;402302]خرید فباهنر 296-300 برای امروز وفردا کاملا بدون ریسک است[/QUOTE]

با سلام امروز صدر تامین عرضه کرد پس از ماهها چشممان یه صدر تامین منور شد امروز تحلیل گران تازه با مقایسه قیمت کاتدمس پیش بینی شده در بودجه شرکت ومقایسه ان با نرخ آن در بورس کالا علی الحساب به سود 100صد تومانی رسیدند خوب چشممان به جمال این عزیزان مبارک ما که خیلی وقته داد میزینیم سهم تازه از 450به بالا میتواند جولانگاه نوسان گیران شود صدر تامین نمیداند بازار متوجه زوایایی از سود قابل شناسایی انهم نه کامل شده بهتر است اشتباهی راکه شرکت کارکنان مپنا در قیمت 230نمود تکرار نکند با گذشت شش ماه سهم مپنا 4 برابر شد اتش به داراییهای کارکنان زد تازه کارکنان مپنا یواش یواش عارض مدیران شده که عاقبتشان نمیدانم.....به هرحال بهترین فرصت جهت یک سرمایه گذاری بی ریسک فراهم شده بنا به حس وظیفه وشرافت سهمداری اگه تمایل داشتند با شرکت صدر تامین به شماره تلفن 26219180داخلی 122اقای اقشارتماس گرفته تا دراینده نزدیک شاهد اعتذار مدیران شرکت نباشند البته این لطف سهامداران است وبس...

persis
2013/11/04, 21:01
نقل قول نوشته شده توسط رضا بورسي مشاهده گفتگو
با سلام
امروز هم عالي معامله شد. اگر 2 روز ديگه بتونه اينطوري معامله کنه روند قوي صعودي ميگيره.
در غير اينصورت کمي نگران کننده هست
امروز 300000 تاي ديگه فروختم . موجودي 1000000
يا حق
بنويدي

اقاي بنويدي مبارکتان باشد ........

ما که همچنان با سهم هستيم.......

هر دوستي مي خواد بفروشه ......... ارزش سهم را براي کوتاه مدت 360 ميان مدت 500 بلند مدت 800 مي دانم.........

بماند که چه خبره و اين حجم ها براي چيه

sajjad00522
2013/11/04, 21:09
سلام امینی جان منکه درست نفهمیدم یعنی واگرائی منفی داده داره توچنگال میاد پائین پس 4شنبه چرا مثبت خورده قربونت یه خورده مارو روشن کن من روی132 خرید داشتم برای کوتاه مدت.ممنون ازلطفت

mehdi9990
2013/11/04, 21:17
[QUOTبE=ali30;402302]خرید فباهنر 296-300 برای امروز وفردا کاملا بدون ریسک است
با سلام امروز صدر تامین عرضه کرد پس از ماهها چشممان یه صدر تامین منور شد امروز تحلیل گران تازه با مقایسه قیمت کاتدمس پیش بینی شده در بودجه شرکت ومقایسه ان با نرخ آن در بورس کالا علی الحساب به سود 100صد تومانی رسیدند خوب چشممان به جمال این عزیزان مبارک ما که خیلی وقته داد میزینیم سهم تازه از 450به بالا میتواند جولانگاه نوسان گیران شود صدر تامین نمیداند بازار متوجه زوایایی از سود قابل شناسایی انهم نه کامل شده بهتر است اشتباهی راکه شرکت کارکنان مپنا در قیمت 230نمود تکرار نکند با گذشت شش ماه سهم مپنا 4 برابر شد اتش به داراییهای کارکنان زد تازه کارکنان مپنا یواش یواش عارض مدیران شده که عاقبتشان نمیدانم.....به هرحال بهترین فرصت جهت یک سرمایه گذاری بی ریسک فراهم شده بنا به حس وظیفه وشرافت سهمداری اگه تمایل داشتند با شرکت صدر تامین به شماره تلفن 26219180داخلی 122اقای اقشارتماس گرفته تا دراینده نزدیک شاهد اعتذار مدیران شرکت نباشند البته این لطف سهامداران است وبس...[/QUOTE]

من حدس میزنم شاید عرضه صدر تامین از روی اجبار جهت افزایش شناوری سهم به منظور افزایش سرمایه باشه ، چون همانطور که دوستان میدونند فباهنر امسال افزایش سرمایه خواهد داشت و مدیر عامل هم اخیرا که صحبت کرده بود از انجام مقدمات این امر در آینده نزدیک خبر داده بود .

mehdi9990
2013/11/04, 21:18
.....

جعفرزاده
2013/11/04, 21:19
در حال حاضر فباهنر بدون مدیر عامل است !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

سيد ياسر شريعت
2013/11/04, 21:31
درود؛
متاسفانه در 100 صفحه اخیر تاپیک بیش از 3-4 مطلب تحلیلی وجود ندارد. لطفا فقط مطالب تحلیلی بزنید.
همچنان عرض می کنم که به دقت قیمت های جهانی مس را رصد کنید. هر 100 دلار افزایش قیمت جهانی سود شرکت را بطور قابل توجهی افزایش خواهد داد.
اینقدر هم گزاره های خبری نیاز نیست.

پ.ن: جناب طاهای گرامی، کارتون در مورد دادن شماره در تاپیک عمومی به نظرم خیلی جالب نبود. آقای افشار هیچ نقشی در تصمیم گیری های خرید و فروش هلدینگ نداره و ضمنا انسان بسیار بسیار بزرگواری هستند. اگر کسی به ایشون زنگ بزنه و خدای ناکرده توهینی کنه من واقعا ناداحت میشم...

mehdi9990
2013/11/04, 21:31
جناب طاها امروز صدر تامین چیزی عرضه نکرده ، این 4 میلیون عرضه حقوقیهای زیر 1 درصد بودند که البته مشخص نیست کدام حقوقی هایی بوده اند
http://old.tsetmc.com/Loader.aspx?ParTree=111C1614

امیران
2013/11/04, 21:52
مهدی جان اتفاقا تمام عرضه ی حقوقی امروز کار صدر تامین بود...

http://http://www.tsetmc.com/Loader.aspx?ParTree=151311&i=66772024744156373#

PersianLord
2013/11/04, 21:58
از الان سیگنال ورود در قیمت 260 تومان
و سیگنال خروج در قیمت 310 تومان

mehdi9990
2013/11/04, 22:39
مهدی جان اتفاقا تمام عرضه ی حقوقی امروز کار صدر تامین بود...

http://http://www.tsetmc.com/Loader.aspx?ParTree=151311&i=66772024744156373#

ok جناب امیران حق با شماست ، آن موقع که من سایت old.tsetmc.com چک کردم هنوز بروز نشده بوده.
این عرضه را به فال نیک میگیریم به منظور افزایش شناوری سهم جهت افزایش سرمایه به همین زودیها انشاءالله .

ali30
2013/11/05, 08:26
سلام دوستان...یک سلام ویژه به دکتر یاسر شریعت.............از نظر تکنیکی احتمالا سهم امروز منفی خواهد بود......خرید در منفی عالی بنظر میرسد...............در تایم هفتگی یک الگوی سروشانه کف در حال شکل گرفتن میباشد...احتمالا با مثبت شدن فردا شکست خط گردن تعید میشود.....هدف کلاسیک وحداقلی الگو 400 میباشد...............البته در نمودار روزانه یک گنج هم داریم که هدف کلاسیک و حداقلی آن هم 500 میباشد...........................فعلا من تارگت حداقلی 650-680 را از بعد تکنیکی میبینم تا بعد که جلوتر بریم چه رخ بدهد....موفق وپرسود باشید

مهاجر98
2013/11/05, 09:42
بيشتر حجم معاملات تا اين لحظه بالاي 300 بوده

رها519
2013/11/05, 11:07
پتانسيل‌هاي سودآوري «فباهنر»
احسان حاجي
در نوشتار پیش رو پتانسیل‌های حرکتی سهام شرکت مس شهید باهنر را مرور می‌کنیم.

همانطور که در نمودار قابل رویت است «فباهنر» در ادامه روند افزایشی خود در تابستان اخیر توانست سقف قیمت 350 تومان را به ثبت برساند. بعد از ثبت این رکورد و همراه با اتمام جو مثبت در گروه فلزات اساسی بازار، فباهنر امواج کاهشی و اصلاح خود را آغاز نمود. این اصلاح تا برگشت نیمی از مسیر رفته و در محدوده 50 درصد فیبو در قیمت 232 تومان به پایان رسیده است و نمودار سهم با ثبت الگوی کف بالاتر هشدار اتمام روند اصلاحی را به سرمایه‌گذاران گوشزدمی‌کند. فباهنر تا‌کنون توانسته است دو مقاومت خود را به عنوان خطوط روند اصلاحی و نزولی در هم شکسته و مسیر خود را برای رشد هموارتر نماید، به طوری که روز گذشته با عبور از خط روند نزولی خریداران سهم را امیدوار و با برخورد به محدوده سقف کوتاه مدت پیشین خود در حوالی 305 تومان با افزایش عرضه روبه‌رو‌ كرد. با این تفاسیر می‌توان امیدوار بود طی روزهای آتی با کمتر شدن عرضه‌کنندگان سهم، با عبور از مثلث صعودی شکل گرفته کندل‌های سبز صعودی را در مسیر حرکت نمودار شاهد باشیم.
پتانسیل‌های سودآوری و تعدیل های آتی شرکت طی سال مالی جاریپشتوانه این امیال صعودی خواهند بود. همچنینقیمت 350 تومان به عنوان سقف پیشین فباهنر راهدف کوتاه مدت سهم دانسته و در صورت ادامه، رشد مجدد 60 تومانی تا حوالی 410 تومان را می‌توان برای سهم متصور بود. آخرین قیمت ثبت‌شده برای فباهنر 299 تومان است.
http://forums.boursy.com/imported/2013/11/dcf930e830cfa5af6fd8987460ffa57c-1.jpg (http://www.donya-e-eqtesad.com/upload/iblock/dcf/dcf930e830cfa5af6fd8987460ffa57c.jpg)

امیران
2013/11/05, 11:35
سلام دوستان...یک سلام ویژه به دکتر یاسر شریعت.............از نظر تکنیکی احتمالا سهم امروز منفی خواهد بود......خرید در منفی عالی بنظر میرسد...............در تایم هفتگی یک الگوی سروشانه کف در حال شکل گرفتن میباشد...احتمالا با مثبت شدن فردا شکست خط گردن تعید میشود.....هدف کلاسیک وحداقلی الگو 400 میباشد...............البته در نمودار روزانه یک گنج هم داریم که هدف کلاسیک و حداقلی آن هم 500 میباشد...........................فعلا من تارگت حداقلی 650-680 را از بعد تکنیکی میبینم تا بعد که جلوتر بریم چه رخ بدهد....موفق وپرسود باشید
با این که سهم داره منفی معامله میشه و حتی نزدیک به صف فروشه ولی

از نوع معاملاتش خیلی خوشم میاد...

قشنگ داره میگه جناب آقای نوسانگیر بفرمایید بیرون

ما یه رالی داریم که نمیخوایم شما توش باشید...

صف فروش رو جمع میکنن و تا 302 میارن

وبعد دوباره صف فروش...

جدا دارم لذت میبرم..

فکر کنم پولبک قشنگی شده باشه و از فردا دوباره

انشا.. روند صعودی..

ali30
2013/11/05, 12:07
پتانسيل‌هاي سودآوري «فباهنر»
احسان حاجي
در نوشتار پیش رو پتانسیل‌های حرکتی سهام شرکت مس شهید باهنر را مرور می‌کنیم.

همانطور که در نمودار قابل رویت است «فباهنر» در ادامه روند افزایشی خود در تابستان اخیر توانست سقف قیمت 350 تومان را به ثبت برساند. بعد از ثبت این رکورد و همراه با اتمام جو مثبت در گروه فلزات اساسی بازار، فباهنر امواج کاهشی و اصلاح خود را آغاز نمود. این اصلاح تا برگشت نیمی از مسیر رفته و در محدوده 50 درصد فیبو در قیمت 232 تومان به پایان رسیده است و نمودار سهم با ثبت الگوی کف بالاتر هشدار اتمام روند اصلاحی را به سرمایه‌گذاران گوشزدمی‌کند. فباهنر تا‌کنون توانسته است دو مقاومت خود را به عنوان خطوط روند اصلاحی و نزولی در هم شکسته و مسیر خود را برای رشد هموارتر نماید، به طوری که روز گذشته با عبور از خط روند نزولی خریداران سهم را امیدوار و با برخورد به محدوده سقف کوتاه مدت پیشین خود در حوالی 305 تومان با افزایش عرضه روبه‌رو‌ كرد. با این تفاسیر می‌توان امیدوار بود طی روزهای آتی با کمتر شدن عرضه‌کنندگان سهم، با عبور از مثلث صعودی شکل گرفته کندل‌های سبز صعودی را در مسیر حرکت نمودار شاهد باشیم.
پتانسیل‌های سودآوری و تعدیل های آتی شرکت طی سال مالی جاریپشتوانه این امیال صعودی خواهند بود. همچنینقیمت 350 تومان به عنوان سقف پیشین فباهنر راهدف کوتاه مدت سهم دانسته و در صورت ادامه، رشد مجدد 60 تومانی تا حوالی 410 تومان را می‌توان برای سهم متصور بود. آخرین قیمت ثبت‌شده برای فباهنر 299 تومان است.
http://forums.boursy.com/imported/2013/11/dcf930e830cfa5af6fd8987460ffa57c-1.jpg (http://www.donya-e-eqtesad.com/upload/iblock/dcf/dcf930e830cfa5af6fd8987460ffa57c.jpg)

رها 519 مچکریم

محمد طا ها
2013/11/05, 17:36
امروز تعداد 1500000 سهم در کف قیمت خریدم. با تشکر از دوستی که همکاری لازم رو کرد و با تشکراز فروشندگان عحول( به 3 علت - صدرتامین دیگه فروشنده نیست - صدرتامین به عنوان هلدینگ تامین آماده عرضه درمیباشد و بایستی ارزش پرتفوی خودشو ببره بالا - صحبتی که با مدیران شرکت داشتم )نقل از سایت همسایه اقای بنویدی خوش امدید ولی مرد ومردونه میدونم اختیار خرید وفروش هرکه به خودش ربط داره (دمکراسی)ولی یه تعهد اخلاقی بده باتوجه ورود سنگین شما سهم شمال.....اگه اعتباری باهنر خرید کردی به من بگو با اقای مع.......ر سفارش کنیم تا پایان رالی همراه باش سهامداران با کلاس این سهم را باور کن خیلی نذر ونیاز کردیم سفته بازان نام باهنر را فراموش کنند قول میدی /:.grlim:./

persis
2013/11/05, 21:35
فباهنر
بدون توضیح اضافی...
چارت اول:

http://forums.boursy.com/imported/2013/11/D981D8A8D8A7D987D986D8B12-1.gif
چارت دوم:

http://forums.boursy.com/imported/2013/11/25D9258125D825A825D825A725D9258725D92586-1.gif

امیران
2013/11/06, 10:41
با این که سهم داره منفی معامله میشه و حتی نزدیک به صف فروشه ولی

از نوع معاملاتش خیلی خوشم میاد...

قشنگ داره میگه جناب آقای نوسانگیر بفرمایید بیرون

ما یه رالی داریم که نمیخوایم شما توش باشید...

صف فروش رو جمع میکنن و تا 302 میارن

وبعد دوباره صف فروش...

جدا دارم لذت میبرم..

فکر کنم پولبک قشنگی شده باشه و از فردا دوباره

انشا.. روند صعودی..

پولبک قشنگی بود...لذت بردیم...

دوستان دقت کنن سهم داره خشک میشه و این یعنی...

انشا... رفتیم برای هدف های بعدی

ali30
2013/11/06, 10:48
امروز تعداد 1500000 سهم در کف قیمت خریدم. با تشکر از دوستی که همکاری لازم رو کرد و با تشکراز فروشندگان عحول( به 3 علت - صدرتامین دیگه فروشنده نیست - صدرتامین به عنوان هلدینگ تامین آماده عرضه درمیباشد و بایستی ارزش پرتفوی خودشو ببره بالا - صحبتی که با مدیران شرکت داشتم )نقل از سایت همسایه اقای بنویدی خوش امدید ولی مرد ومردونه میدونم اختیار خرید وفروش هرکه به خودش ربط داره (دمکراسی)ولی یه تعهد اخلاقی بده باتوجه ورود سنگین شما سهم شمال.....اگه اعتباری باهنر خرید کردی به من بگو با اقای مع.......ر سفارش کنیم تا پایان رالی همراه باش سهامداران با کلاس این سهم را باور کن خیلی نذر ونیاز کردیم سفته بازان نام باهنر را فراموش کنند قول میدی /:.grlim:./
سلام طاها جان دست ما را هم بگیر................................چی همه سهم داری...................مبارک شما باشد.................800تا850 نگهداری کنیم فکر کنم عالی باشه

persis
2013/11/06, 14:30
مبارک همه فباهنر داران شاد باشید

persis
2013/11/06, 15:33
به نقل از وحید 551 عزیز::

عرض سلام و احترام
رضا جان بایدبیش از 5 میلیون رنج منفی میکشیدن تا بیاد روی 290
تثبیت بالای 300 رو به دوستان تبریک عرض میکنم .
متاسفانه همیشه یک مقدار سهامدار عجول و سطحی نگر توی بازار داریم ونفت برای دوستان درس عبرتی بشه .
امیدوارم دوستانی که فروختند در سهام دیگه سود خوبی ببرند البته منهای اون عده مغرض و .... کهقصد نوسان گیری داشتند و موفق نشدند .بنده عرض کردم خیلی روی این سهم در این مقطع نوسان گیر موفق نخواهد بود .
متاسفانه شاهد اعتراض یک عده دیروز بودیم زمانی که سهم منفی شد .متاسفانه این عده از دوستان دید صحیح و درستی نسبت به بازار ندارند و خیلی اماتور رفتار کردند و در اینده حسرت خواهند خورد .
تا بوده همین بوده دوستان .
با ارزوی موفقیت برای تک تک عزیزان
یا حق

persis
2013/11/06, 18:50
فباهنر
از دید الگویی دیگر
http://forums.boursy.com/imported/2013/11/25D9258125D825A825D825A725D9258725D92586-2.gif

persis
2013/11/06, 20:57
خرید حقیقی 3.924 M 83.5%
خرید حقوقی 774,500 16.4%
خرید گروهی 0 0%
فروش حقیقی 4.599 M 97.8%
فروش حقوقی 100,000 2.1%
خریدار 178 فروشنده 383
حقیقی 174 381
حقوقی 4 2
گروهی 0

مهاجر98
2013/11/07, 12:07
شاخص گروه فلزات ديروز به حمايت مهم خودش رو کيجونسن واکنشي عالى نشون داد که نويد رشد را در هفته بعد ميدهد به دوستاني که ابتداي روند وارد شدن مخصوصا تکنيکاليستهاى عزيز. تبريک ميگم
شاد و پرسود باشيد.

mahmood57
2013/11/07, 12:29
شاخص گروه فلزات ديروز به حمايت مهم خودش رو کيجونسن واکنشي عالى نشون داد که نويد رشد را در هفته بعد ميدهد به دوستاني که ابتداي روند وارد شدن مخصوصا تکنيکاليستهاى عزيز. تبريک ميگم
شاد و پرسود باشيد.

تکنیکالیست های عزیز منتظر 270 بودن که دوباره 300 بفروشن...... منتهی به یه چیز دقت نکردن. از تاریخ 7/8/92 تعداد خریدار و در مقابل تعداد فروشنده ببینید معلوم میشه خیلی چیزا...
اما این بار جا گذاست همه شون رو... البته حالا هم دیر نیست . ان شالله با عبور از مقاومت 325 همشون دوباره میان سوار میشن...
سهم تقریبا تخلیه از نوسانگیر شده.... واونایی هم که شنبه میفروشن نوسانگیر نیستن وبلکه به سود کم قانع هستن که درمورد این سهم با سود 130 تومانی اشتباه میکنند.

persis
2013/11/07, 15:21
فباهنر
از دید امواج الیوت در ابتدای موج 3 سهم هستیم

https://lh4.googleusercontent.com/4DMkKdPKYKR9Fh7KngQWFD9b7dXVMXywpeKl30pbU_M=w702-h397-no

masoud ramezani
2013/11/07, 17:02
دوستان هم فرومی از فباهنر جا نمونید
هدف خوبی در راه دارد
محدوده کف حمایتی 3000
هدف کوتاه بالای 3500
هدف اول 3600 هدف بعدی 4500 4600 هم جادراد

mehdi9990
2013/11/08, 02:03
با سلام خدمت دوستان ، بنده حدود 30 درصد سبدم فباهنر است این سئوالی که میپرسم قبل هم فکر کنم توی سایت بورکس بود از یکی از دوستان تحلیلگر پرسیدم که آیا نوسانات نرخ جهانی مس در روند فباهنر تاثیر دارد ؟ آن دوست عزیز فرمودند که چون با قیمت جهانی میخرد و با قیمت جهانی میفروشد نوسانات نرخ lme تاثیر چندانی بر باهنر ندارد ، اما اینجا میبینم دوستان نوسانات نرخ جهانی مس را خیلی پررنگ در بهای تمام شده و سود شرکت ارزیابی میکنند ، در همین رابطه اگر شرکت خرید کاتد را حدودا در دامنه 19500 طی 6 ماهه اول سال خریده در حالیکه در بودجه بالای 23000 دیده است ، آیا نبایستی تاثیر مابه التفاوت که باید قاعدتا تعدیل خوبی در بر داشته باشد را در گزارش 6 ماهه نشان دهد ؟ باالطبع شرکت که نمیتواند توی گزارش حسابرسی شده موادی را که 19500 خریده و در بودجه 23000 دیده پنهان و لاپوشی کند ، ممنون میشم دوستان عزیزی که این سهم را بخوبی تحلیل کرده اند جواب سئوال بنده را بدهند . با سپاس

ali30
2013/11/08, 13:09
با سلام خدمت دوستان ، بنده حدود 30 درصد سبدم فباهنر است این سئوالی که میپرسم قبل هم فکر کنم توی سایت بورکس بود از یکی از دوستان تحلیلگر پرسیدم که آیا نوسانات نرخ جهانی مس در روند فباهنر تاثیر دارد ؟ آن دوست عزیز فرمودند که چون با قیمت جهانی میخرد و با قیمت جهانی میفروشد نوسانات نرخ lme تاثیر چندانی بر باهنر ندارد ، اما اینجا میبینم دوستان نوسانات نرخ جهانی مس را خیلی پررنگ در بهای تمام شده و سود شرکت ارزیابی میکنند ، در همین رابطه اگر شرکت خرید کاتد را حدودا در دامنه 19500 طی 6 ماهه اول سال خریده در حالیکه در بودجه بالای 23000 دیده است ، آیا نبایستی تاثیر مابه التفاوت که باید قاعدتا تعدیل خوبی در بر داشته باشد را در گزارش 6 ماهه نشان دهد ؟ باالطبع شرکت که نمیتواند توی گزارش حسابرسی شده موادی را که 19500 خریده و در بودجه 23000 دیده پنهان و لاپوشی کند ، ممنون میشم دوستان عزیزی که این سهم را بخوبی تحلیل کرده اند جواب سئوال بنده را بدهند . با سپاس

سلام وتشکر از شما دوست عزیز.................... بنظرم این سوال شما رو استاد عزیز ودوست خوبمان دکتر سید یاسر شریعت باید پاسخ بدن انشاالله. پرسود باشید

سيد ياسر شريعت
2013/11/08, 13:35

درود بر شما؛

ببینید مکانیزم قیمت گذاری این شرکت سنتی است و تقریبا بر اساس بهای تمام شده صورت می گیره. مثلا 10 درصد می کشند روی بهای تمام شده و قیمت گذاری می کنند. اما در سال های اخیر کمی اوضاع تغییر کرده و خریدارها به نرخ روز خرید می کنند یعنی بر اساس TME که اون هم بر اساس LME قیمت گذاری میشه. برای درک صحیح از مساله و نوع رابطه و تاثیرگذاری قیمت جهانی مس بر باهنر باید حتما به موجودی مواد اولیه اول دوره، زمان خرید های دوره ای وهمچنین موجودی محصول نهایی در انبار توجه کرد.
مثال 1: شرکت همه خریدهاش رو قبلا در مس 6900 دلاری انجام داده و الان موجودی انبار محصول پایانی بالایی داره. خوب الان هر چقدر قیمت جهانی بالا بره شرکت با همون بهای تمام شده 6900 دلاری، می تونه محصولش رو بالاتر بفروشه و حاشیه سدوش تغییر قابل توجه خواهد کرد. پس کاملا نسبت مستقیم داره

مثال 2: شرکت هنوز حجم اصلی خریدش رو انجام نداده و خط تولیدش لنگ رسیدن مواد اولیست. در این حالت هرچه قیمت جهانی مس بالا بره بهای تمام شده شرکت بالا خواهد رفت و ممکنه نتونه محصولاتش رو همه در پیک قیمت بفروشه اما نیاز شدید به خرید داره. در این حالت تقریبا نسبت عکس وجود داره

مثال 3: شرکت متوازن جلو میره، می خره تولید می کنه و می فروشه. در این حالت تقریبا سودشرکت به قیمت جهانی مسقل خواهد بود.

پ.ن: الان شرایط فعلی باهنر بسیار به حالت مثال 1 شبیه است.

هامد
2013/11/08, 20:46
خب بالاخره کاره ما با این نمودار باهنر تموم شد#:-S

باهنر از ابتدا تا به امروز:
همونجوری که میبینید سهم حدودا پنج ماه پیش تونسه کانال نزولی نسبتا معتبری که از ابتدا باهاش بوده در قالب موج 3 خودش بشکونه و در حال حاضر هم همونجوری که قبلا بدون نمودار گفته بودم تو 3 از (5) هستیم، به نظرم این 3 میتونه تا ترندلاین بالایی که در نظر گرفتم و قیمت حدودیه 450 خودش رو برسونه اونجا احتمالا 4 از (5) رو شرو کنه و بعدش بریم برای 5 از (5) ...

http://up.boursy.com/uploads/2013-10/Bahonar.png

persis
2013/11/08, 20:48
فردا را جور دگری باید دید

چشم هارا باید شست صبح که بیدار میشین صفشو دیدین تعجب نکن:.thumbsupsmileyanim

مهاجر98
2013/11/08, 21:19
تکنیکالیست های عزیز منتظر 270 بودن که دوباره 300 بفروشن...... منتهی به یه چیز دقت نکردن. از تاریخ 7/8/92 تعداد خریدار و در مقابل تعداد فروشنده ببینید معلوم میشه خیلی چیزا...
اما این بار جا گذاست همه شون رو... البته حالا هم دیر نیست . ان شالله با عبور از مقاومت 325 همشون دوباره میان سوار میشن...
سهم تقریبا تخلیه از نوسانگیر شده.... واونایی هم که شنبه میفروشن نوسانگیر نیستن وبلکه به سود کم قانع هستن که درمورد این سهم با سود 130 تومانی اشتباه میکنند.
چرا همه فکر ميکنن کسانى که تکنيکال خريد و فروش ميکنن نوسانگير هستند؟
علم تکنيکال انعطاف بالايي داره بازه هاى بلندت مدت رو هم ميشه باهاش پيش بينى کرد.

هامد
2013/11/08, 23:27
چرا همه فکر ميکنن کسانى که تکنيکال خريد و فروش ميکنن نوسانگير هستند؟
علم تکنيکال انعطاف بالايي داره بازه هاى بلندت مدت رو هم ميشه باهاش پيش بينى کرد.

همه که اینطور فک نمیکنن ولی در کل بعضی چیزارو نمیشه به زودی عوضش کرد یکی از اینا قضاوت اولیه افراده که خیلی زود شکل میگیره که این مورد به نظرم الان نمیتونه تو جامعه بورسی ما صادق باشه و اکثره افراد حتی بنیادی کارای خیلی با سابقه هم دیگه تکنیکال رو باور کردن :) این دوستمون احتمالا نظرات چنتا از دوستان نوسان گیر رو شنیده و تعمیم داده ...

اینم بیاد ایـنجا ;)

همونجوری که میبینید سهم حدودا پنج ماه پیش تونسه کانال نزولی نسبتا معتبری که از ابتدا باهاش بوده در قالب موج 3 خودش بشکونه و در حال حاضر هم همونجوری که قبلا بدون نمودار گفته بودم تو 3 از (5) هستیم، به نظرم این 3 میتونه تا ترندلاین بالایی که در نظر گرفتم و قیمت حدودیه 450 خودش رو برسونه اونجا احتمالا 4 از (5) رو شرو کنه و بعدش بریم برای 5 از (5) ...

ali30
2013/11/09, 10:44
همه که اینطور فک نمیکنن ولی در کل بعضی چیزارو نمیشه به زودی عوضش کرد یکی از اینا قضاوت اولیه افراده که خیلی زود شکل میگیره که این مورد به نظرم الان نمیتونه تو جامعه بورسی ما صادق باشه و اکثره افراد حتی بنیادی کارای خیلی با سابقه هم دیگه تکنیکال رو باور کردن :) این دوستمون احتمالا نظرات چنتا از دوستان نوسان گیر رو شنیده و تعمیم داده ...

اینم بیاد ایـنجا ;)
سلام هامد جان .......تحلیل خوبی هست.................ولی فکر میکنم موج 3 از 5که فرمودی خیلی بزگتر از هدفی که گفتی باشه..................شاید حوالی 750 انتهای موج 3 باشد پس موج 5 بنظرم منتفی هست ودر واقع وسط موج 3 بزرگ قرار داریم وانتهای موج 3 بزرگ احتمالا .....................................حالا کمی زود هست بگم روزها وهفتهای آینده....تارگتهاش بهتر مشخص میشود به نوبه خودم از تحلیل ونظر شما تشکر میکنم. موفق و پرسود باشید.

هامد
2013/11/09, 11:01
سلام هامد جان .......تحلیل خوبی هست.................ولی فکر میکنم موج 3 از 5که فرمودی خیلی بزگتر از هدفی که گفتی باشه..................شاید حوالی 750 انتهای موج 3 باشد پس موج 5 بنظرم منتفی هست ودر واقع وسط موج 3 بزرگ قرار داریم وانتهای موج 3 بزرگ احتمالا .....................................حالا کمی زود هست بگم روزها وهفتهای آینده....تارگتهاش بهتر مشخص میشود به نوبه خودم از تحلیل ونظر شما تشکر میکنم. موفق و پرسود باشید.

ممنون علی جان:) کاش رو نمودار میگفتی تا برات توضیح بدم که چرا نمیشه! هدف این 3 از (5) میتونه حدود 550 باشه که سهم پس از اصلاح تو قالب 4 از (5) بتونه در نهایت این (5) رو در قیمتای حدودی 650-700 تموم کنه، این رو نمودار و نسبتای فیبو موج (3) میگن که هدف نهایی این (5) اونجا هست و نمیشه رو هوا گفت!
ولی در این مرحله با توجه به اون ترندلاین نسبتا معتبری که هست به نظرم سهم احتمالا بهش واکنش نشون بده و اصلاح 4 شرو بشه، حالا اینکه کجا به سقف میخوره بسته به زمانش هست ولی چون موج 3 هستیم خیلی معطل نمیکنه و احتمالا تو همون محدوده 450-500 تومن باهاش برخورد داشته باشه :)
در کل این تارگتای تکنیکی و بیشتر الیوتی هستن که گفتم ممکنه حالا سهم بالاتر هم بره که کم هم پیش نیومده یه نمونش واتی که از منظر الیوتی به نظر میومد رو 600-650 متوقف بشه ولی تا 900 هم رفت ...

ali30
2013/11/09, 16:33
http://forums.boursy.com/images/Boursy_Light_v2/misc/quote_icon.png نوشته اصلی توسط ali30 http://forums.boursy.com/images/Boursy_Light_v2/buttons/viewpost-left.png (http://forums.boursy.com/showthread.php?p=404446#post404446)
سلام هامد جان .......تحلیل خوبی هست.................ولی فکر میکنم موج 3 از 5که فرمودی خیلی بزگتر از هدفی که گفتی باشه..................شاید حوالی 750 انتهای موج 3 باشد پس موج 5 بنظرم منتفی هست ودر واقع وسط موج 3 بزرگ قرار داریم وانتهای موج 3 بزرگ احتمالا.................................... .حالا کمی زود هست بگم روزها وهفتهای آینده....تارگتهاش بهتر مشخص میشود به نوبه خودم از تحلیل ونظر شما تشکر میکنم. موفق و پرسود باشید.
ممنون علی جان:) کاش رو نمودار میگفتی تا برات توضیح بدم که چرا نمیشه! هدف این 3 از (5) میتونه حدود 550 باشه که سهم پس از اصلاح تو قالب 4 از (5) بتونه در نهایت این (5) رو در قیمتای حدودی 650-700 تموم کنه، این رو نمودار و نسبتای فیبو موج (3) میگن که هدف نهایی این (5) اونجا هست و نمیشه رو هوا گفت!
ولی در این مرحله با توجه به اون ترندلاین نسبتا معتبری که هست به نظرم سهم احتمالا بهش واکنش نشون بده و اصلاح 4 شرو بشه، حالا اینکه کجا به سقف میخوره بسته به زمانش هست ولی چون موج 3 هستیم خیلی معطل نمیکنه و احتمالا تو همون محدوده 450-500 تومن باهاش برخورد داشته باشه :)
در کل این تارگتای تکنیکی و بیشتر الیوتی هستن که گفتم ممکنه حالا سهم بالاتر هم بره که کم هم پیش نیومده یه نمونش واتی که از منظر الیوتی به نظر میومد رو 600-650 متوقف بشه ولی تا 900 هم رفت ... سلام هامد جان جسارت من رو ببخش من قانع نشدم...........یک نگاهی به نمودار بلند مدت ماهیانه سهم بنداز ویک فیبو رسم کن هدف950 تا1000 تومان را نشان میدهد این هدف با بنیادی 91 سهم بسیار سازگاری دارد.حالا موج شماری کن میبینی که در نمودار در وسط موج 3 (ماهیانه) هستیم.حالا در نمودار هفتگی میبینم که در انتهای موج 3 از 3 بزرگ (ماهیانه) هستیم..............حدودا زمان رسیدن 92/11/20 بنظرم میرسه روی هوا نیست چون تعدیل سهم تقریبا قطعی میباشد..........با صحبتهای مدیر عامل رستمی.پس همچین روی هوا نیست.پیش نهاد من نگهداری سهم 950 -1000میباشد.به قول شما واتی دوم داره شکل میگیره. بازم جسارت من را تورو خدا ببخشین دارم پیش شما و بقیه اساتید درس پس میدم پرسود باشید.

هامد
2013/11/09, 17:24
http://forums.boursy.com/images/Boursy_Light_v2/misc/quote_icon.png نوشته اصلی توسط ali30 http://forums.boursy.com/images/Boursy_Light_v2/buttons/viewpost-left.png (http://forums.boursy.com/showthread.php?p=404446#post404446)
سلام هامد جان .......تحلیل خوبی هست.................ولی فکر میکنم موج 3 از 5که فرمودی خیلی بزگتر از هدفی که گفتی باشه..................شاید حوالی 750 انتهای موج 3 باشد پس موج 5 بنظرم منتفی هست ودر واقع وسط موج 3 بزرگ قرار داریم وانتهای موج 3 بزرگ احتمالا.................................... .حالا کمی زود هست بگم روزها وهفتهای آینده....تارگتهاش بهتر مشخص میشود به نوبه خودم از تحلیل ونظر شما تشکر میکنم. موفق و پرسود باشید.
در کل این تارگتای تکنیکی و بیشتر الیوتی هستن که گفتم ممکنه حالا سهم بالاتر هم بره که کم هم پیش نیومده یه نمونش واتی که از منظر الیوتی به نظر میومد رو 600-650 متوقف بشه ولی تا 900 هم رفت ... سلام هامد جان جسارت من رو ببخش من قانع نشدم...........یک نگاهی به نمودار بلند مدت ماهیانه سهم بنداز ویک فیبو رسم کن هدف950 تا1000 تومان را نشان میدهد این هدف با بنیادی 91 سهم بسیار سازگاری دارد.حالا موج شماری کن میبینی که در نمودار در وسط موج 3 (ماهیانه) هستیم.حالا در نمودار هفتگی میبینم که در انتهای موج 3 از 3 بزرگ (ماهیانه) هستیم..............حدودا زمان رسیدن 92/11/20 بنظرم میرسه روی هوا نیست چون تعدیل سهم تقریبا قطعی میباشد..........با صحبتهای مدیر عامل رستمی.پس همچین روی هوا نیست.پیش نهاد من نگهداری سهم 950 -1000میباشد.به قول شما واتی دوم داره شکل میگیره. بازم جسارت من را تورو خدا ببخشین دارم پیش شما و بقیه اساتید درس پس میدم پرسود باشید.

نه دوست عزیز جسارت چیه داشتیم نقطه نظرامونو میگفتیم، ادامه بحث رو جایز نمیدونم چون نمیتونیم هم رو قانع کنیم من میگم که (3) تموم شده دلیل اصلیم هم این موج (4) هست که میبینید که نمیشه داخل (3) که شما میگی جا داد چون درون صورت ریز موج ها بهم میخورن واسه همین بود گفتم رو نمودار کاش میگفتی، علاوه بر اون فیبوهای زمانی این (3) هم دچار اشکال میشن و جور درنمیان ولی اگه اون (4) بگیریم تمام مشکلات حله، تو هفتگی هم به همین شکله فقط دیگه ریز موجا قابل تشخیص مثه روزانه نیسن ولی همینه، ماهانه که دیتا کمتره و اصن موج شماری تو اون شرایط اعتباری نداره، ادامه بحث به نظرم باشه وختی که انشاء... قیمت تو بازه 600-700 قرار گرفت که در مورد اینکه سیو سود بهتره یا ادامه سهامداری ;))
در مورد بنیادیم بنده خیلی دنبالش نکردم فقط قبله ورود از سیده گل اکی گرفتم که سید هم میگف سودی حدود 120 تومن رو برای 92 متصوره که با همون تارگت 600-700 همخونی داره ...
موفق باشی رفیق :x

ali30
2013/11/09, 17:31
چاکرم هامد جان .......................فقط میگم بازم جسارت نباشه رهاورد نوین بگیرین تا نمودار ماهیانه براتون راحت باشه مشکل دیتا ......................وخیلی چیزهای دیگر فنی در این نرم افزار بیشتر قابل اتکا میباشد.موفقیت شما را آرزو مندم.

محمد طا ها
2013/11/09, 20:40

سلام شب بخیر خوب حقوقی عرضه کننده ربطی به صدر تامین نداشت مربوط عمدتا مربوط به تفکر شخصی وبدون تحلیل سبد گردانی بود که متاسفانه هنوز از نوع فعالیت حتی تعداد دقیق سهام بی اطلاع بود تحلیل سهم پیش کش ای وای از پول مفت بی تحلیل

persis
2013/11/10, 20:25
افرادی دارن سهم رو میخرن که برای من عجیبه که چرا دارن میخرن؟؟؟؟

خبری هست که من بیخبرم؟؟؟

ولی نکته مهم اینه چرا اصلا رنجی نمیزنن و فقط منفی میخرن؟؟؟؟ هنوز سبدها پر نشده است؟؟؟؟

از 242 با سهم هستم و خواهم بود

masiha1364
2013/11/11, 20:24
افرادی دارن سهم رو میخرن که برای من عجیبه که چرا دارن میخرن؟؟؟؟

خبری هست که من بیخبرم؟؟؟

ولی نکته مهم اینه چرا اصلا رنجی نمیزنن و فقط منفی میخرن؟؟؟؟ هنوز سبدها پر نشده است؟؟؟؟

از 242 با سهم هستم و خواهم بود

ورود اولین شخص حقیقی به بالای
1
درصد
در فباهنر
http://forums.boursy.com/imported/2013/11/5471532674-1.png

persis
2013/11/11, 20:46
ورود اولین شخص حقیقی به بالای
1
درصد
در فباهنر
http://forums.boursy.com/imported/2013/11/5471532674-1.png

میگن شاهد از غیب رسید چیز جالبتر اینه

http://forums.boursy.com/imported/2013/11/25D9258125D825A825D825A725D9258725D92586-3.gif

مهاجر98
2013/11/11, 21:26
جناب پرسيس يه نگاهى به پرتفوى صدر تامين بزنيد و حتما نظرتون رو اعلام کنيد ممنونم.

محمد طا ها
2013/11/11, 22:03
تايماز

شماره عضويت: 4070

http://forums.boursy.com/imported/2013/10/41.gif

عضو شده در: شنبه، 13 بهمن 1386-0:52

http://forums.boursy.com/imported/2013/10/42.gif

یک شخص حقیقی با 5 میلیون سهم امروز وارد ترکیب سهامداری فباهنر شده است .
شركت سرمایه گزاری صدر تامین با نماد تاصیکو بزودی وارد بورس میشه دیروز هم تاصیکو
صورت مالیشو منتشر کرد که بند 6 حسابرسی آن مربوط به فباهنر است یک نگاهی
بندازید . شركتهای زیر مجموعه تاصیکو بیشترشون صف خرید هستند مثل شلعاب
کاشی الوند وسدید کخاک که در حال حاضر نمادش بسته است ولی رشد خوبی کرده
کفرا که قیمتش حدودا 5000 تومن شده کاشی سعدی شاملا و کپشیر .
به نظر میاد که فباهنر هم حركتش رو بزودی شروع کنه .

آفتاب دلیل آمد آفتاب

مهاجر98
2013/11/12, 10:47
از ردپاى اين حقوقى مشخصه اگه نباشه فباهنر فرصت خريد به کسى نميده
مرگ بر حقوقى
مرگ بر حقوقى
مرگ بر حقوقى

ali30
2013/11/12, 15:33
سلام دوستان.............پرسیس جان نظرت در مورد تعدیل در برج10 چیه؟

persis
2013/11/12, 16:45

دوست عزیز من این سهم را در دوره گذشته در محدوده 120 تومان اگر اشتباه نکنم داشتم همراه جناب بورس دوست و سهم در گزارش 9 و 12 قدرت خود را به بازار نشان میدهد .......

و وقتی یکی کد حقیقی بالای 1% در سهمی میاید یعنی در اینده خبری است بسیار خوش چون پول را جایی میریزند که سود داشته باشد

موفق باشید

persis
2013/11/12, 19:18
سهامدار سهم درصد
شركت سرمايه گذاري صدرتاءمين-سهامي عام- 351 m 77.990
شخص حقيقي 5 m 1.000

امروز هم خرید داشت کم بود زیر 1000 سهم ولی ..............

بدانید اینها سیگنال دارن میدن که بازی و صف خرید نم نمک شروع می شود

mahmood57
2013/11/15, 23:48
ارزش روز دارایی های شرکت 300 میلیارد تومان
هزینه لازم برای احداث یک شرکت در این ابعاد در حوزه صنایع مسی حدود 200-250 میلیارد تومان
ارزش بازار شرکت؟ 45 میلیارد تومان!!!!

این پست جناب شریعت در تاریخ 21/4/91 و زمانی که دلار محدوده 2000 تومان بود زده شد. جناب شریعت نظرتون رو در مورد ارزش روز داایی های شرکت با ارز 3000 تومانی و هزینه احداث همچین شرکتی چقدر هست؟
الان ارزش بازار شرکت با قیمت 300 تومان حدود 135 میلیارد تومانه .که هنوز با ارزش جایگزینی شرکت کلی فاصله داره وارزش بازارشش کمتر از نصف اون هست.
بنظرم ارزش بازار شرکت باید به محدوده 300 میلیارد برسه...

محمد طا ها
2013/11/16, 00:12
سلام فعلا 3/5تومان با توجه به مصوبه هیت وزیران مبنی بر معافیت صادرات قطعی میباشد حدود 14.5درصدتعدیل شش ماهه

ali30
2013/11/16, 09:32
سلام دوستان ..........................بنظرم برج 9 سهم بسته بشه برای تعدیل

ali30
2013/11/16, 11:36
فقط میشه گفت فرصت خرید امروز

ali30
2013/11/16, 11:53
آقا فباهنر را بخرین ........فردا صف هست.................................

persis
2013/11/16, 12:47
خوب امروز نیمی از قدرت سهم نشان داده شد و فردا روز دگری خواهد بود برای همه خداروشکر همچنان با سهم هستیم شب کمی در رابطه با سهم باز صحبتی میکنیم

ali30
2013/11/16, 13:09
شیخ و ژوزف

تریدری "ژوزف" نام از نیویورک به تهران آمد و در هتل شرایتون سکنا گزید. یک هفته به تالار شیشه ای همی رفت و اندر احوالات معامله گران ایران جستجوها کرد. در پایان هفته ایمیلی بدین مضمون به وال استریت send همی نمود:
...این طایفه از بورس بازان در معامله گری هر جا صف بینند بی منطق در صف روند. به کرات مشاهده کردم که شبندر را در صف خرید به منت خرند و به فاصله ای اندک در صف فروش به خفت فروشند و صنعت برتر از دیگر صنایع تمیز ندهند...
یکماه از این داستان بگذشت. هفته اول شتران را به امید افزایش سرمایه خرید پس چون تکذیب شد به ضرر فروخت. هفته بعد شپدیس را به دلیل افزایش نرخ اوره صادراتی خرید که چون شایعه افزایش خوراک آمد سهم منفی شد و آن نیز بفروخت. هفته های بعد بهمین منوال بانکیها را بدلیل شایعه افزایش نرخ سود، زاگرس را به امید لغو تحریمها خرید و هر بار به غبن فروخت و سرمایه بر باد داد تا آنجا که کرایه هتل هم نداشت و چمدان زیربغل در پارک ملت سرگردان همی بود. شیخ او را بیافت و آنچنانکه رسم جوانمردان است در منزل ماوا داد. 6ماه در منزل شیخ بماند و با راهنمایی شیخ خرید و فروش همی کرد و سرمایه از دست رفته بازستاند و آماده بازگشت شد. در فرودگاه سبب این موفقیت بپرسید. شیخ فرمود:
" این طایفه را طریقتی است. اول آنکه در تایم فریم هفتگی به بالا ترید کنند. دوم تا مقاومت در روند صعودی شکسته نشود خرید نکنند و سیم آنکه هنوز روند صعودی باقی بود که سهام بفروشند و نقد همی گردند.
گفت: این است موجب سودمندی! زمین ببوسید و برفت!

mahmood57
2013/11/16, 16:29
این تحلیل در اردیبهشت امسال توسط جناب مصری پور زده شد.

سلام
بنده امروز مجددا وارد سهم شدم.
این تحلیل من از سود سال 92 ه که پیش فرضاشم پایینش قید کردم. پس خبر مذکور خیلی بیراه نیست.

http://forums.boursy.com/imported/2013/05/359.jpg

• فروش: در سر فصل فروش همه قیمتها تا آخر سال ثابت فرض شده و این در حالیست که مس باهنر به تنهایی 90% بازار مقطوعات مسی را در اختیار دارد و طبق تئوری رفتار تولیدکننده در اقتصاد خرد، شرکتهای با سهم بالاتر از 30% در بازار کالا از حالت قیمت پذیری به حالت قیمت گذاری می¬رسند و می¬توانند قیمت¬ها را به صورت انحصاری تعیین کنند. لذا فرض ثابت ماندن قیمت¬های فروش برای مس باهنر، کاملا محتاطانه اعمال شده است.

• بهای تمام شده: کاتد مس بیشترین سهم را در بهای تمام شده محصولات مس باهنر دارد و قیمت پیش بینی شده آن نیز 223 هزار ريال به ازای هر کیلو فرض شده که طبق آخرین عرضه ملی مس در بورس کالا، بالاترین قیمت این محصول در سال 92برابر بوده با 207180 هزار ريال. یعنی بهای تمام شده 10% بالاتر از قیمت واقعی بازار در نظر گرفته شده است. لذا در تحلیل مذکور، بهای تمام شده، تنها 5% بالاتر از قیمت بازار در نظر گرفته ایم.

• هزینه¬های مالی: شرکت در سال 92 برنامه افزایش سرمایه هفتاد درصدی در دستور کار دارد که به منظور اصلاح ساختار مالی انجام میشود. در حال حاضر، هزینه های مالی شرکت برای سال 92 برابر با 56 تومان به ازای هر سهم است و با منابع حاصل از افزایش سرمایه می¬توان بخشی از بدهی¬های جاری شرکت این میزان بالای هزینه مالی را حدودا 20% کاهش داد. یعنی هزینه مالی به 45 تومان به ازای هر سهم خواهد رسید.

• درآمد¬های متفرقه: شرکت تا سال گذشته بنا به ملاحظاتی قادر به تسعیر ارز خود به نرخ صرافی نبوده و تمامی ارز حاصل از صادرات را به نرخ مبادلاتی در دفاتر انعکاس داده است اما از سال قبل طی یک سیاست موفق اقدام به واردات شمش مس در ازای فروش صادراتی نموده است.به عبارت دیگر 57.802.611 دلار ارز آوری شرکت به شکل شمش مسی واردات می¬شود که با فروش آن در بازار داخل در واقع منابع ارزی شرکت به نرخ بازار آزاد به ریال تبدیل می¬شود. در صورت تداوم این وضعیت تا پایان سال، درآمد حاصل از این موضوع پس از کسر مالیات 22.5 درصدی بالغ بر 47 میلیارد تومان خواهد بود.( 104 تومان به ازای هر سهم)

• پی نوشت: سود پیش بینی شده توسط تحلیل گر، بر اساس فروض ارائه شده در بالا می¬باشد لذا در صورت تحقق نیافتن هر کدام از بندهای فوق، ارقام ارائه شده در جدول تعدیل خواهد شد.

واین تحلیل در تیر ماه توسط جناب مصری پور زده شد.

تحلیل بروز شده:
1- طبق اطلاعاتی که یکی از عزیزای همین تاپیک بهم داد، فروش در دو ماه ابتدایی 15% از بودجه جلو بوده. این اتفاق را به کل سال تعمیم دادیم و فرض کردیم که این اتفاق به طور نرمال در مورد بهای تمام شده و سایر فاکتورها اتفاق بیفته و سود ناخالص به طور فرضی 15% رشد بکنه.

2-نرخ فروش کاتد در سه ماه ابتدای سال به طور متوسط 2300 بوده. در تحلیل قبلی 21200 تومان در نظر گرفته بودیم که در تحلیل فعلی هم تغییری ایجاد نکردیم.

3-در مورد سایر فروض تغییری ایجاد نکردیم. ضمن اینکه بحث واردات کاتد از طرف شرکت تایید شده.

در نهایت امر میرسیم به عدد 1800 ريال به ازای هر سهم و این محاسبات در حالی انجام میشه که شرکت 700 ريال به ازای هر سهم ذخیره زیان تسعیر ارز اخذ کرده و در صورتی که وام ارزی به صورت 1226 پرداخت شود کل این ذخیره 700 ريالی آزاد و به سود اضافه میگردد. یعنی سود هر سهم با فرض اتفاق افتادن همه فروض، تا 2500 ريال قابل افزایش است.

پ ن: اصولا در تحلیل بنیادی بایستی نهایت احتیاط را اتخاذ نمود لذا فرض میکنیم باهنر بتواند در سال 92، 50% این سود را محقق سازد. یعنی 1250 ريال سود.
قیمت فعلی 3196ريال.

در حال حاضر نمیدونم ایشون این سهم رو دارن یا نه ولی چنانچه صلاح میدونن اگر نیاز به اپدیت داره تحلیلشون رو بفرمایین اگر هم نه که حتما تحلیل فوف معتبر خواهد بود.

بابک 52
2013/11/17, 02:53
فباهنر :

با سلام و احترام

شرکت میتونه حداقل 80 تومان و حداکثر 120 تومان سود بسازه

شرکت قیمت خرید کاتد مس را در آخرین گزارش خود برای شش ماهه اول جهت 8023 تن مبلغ 203395 ریال دیده است .

و برای کل 12 ماهه جهت جهت 23946 تن مبلغ 223474 ریال دیده است

قیمت میانگین عرضه شده در بورس کالا جهت کاتد مس در شش ماهه دوم 194990 ریال بوده است

1)حال اگر برای خرید کاتد مس به جای عدد 223474 ریال عدد 203395 ریال را منظور نماییم سود اعلامی فباهنر به جای 241 ریال میشه 1135 ریال

2)حال اگر برای خرید کاتد مس به جای عدد 223474ریال عدد 194990ریال را منظور نماییم سود اعلامی فباهنر به جای 241 ریال میشه 1390 ریال

البته دوستان باید بدانند همانطور که ارزانتر داره میخره کاتد مس رو نسبتت به پیشبینی خود ، دارن ارزانتر هم محصولات خود را میفروشند و هر دو هم قیمت خرید و هم مبلغ فروش کاهش خواهد یافت و نمیتوان گفت که مثلا حاشیه سود یه هو 3 برابر میشه چون محصول خودشون هم قیمتش اومده پایین .

فباهنر همیشه سیاستش اینه که وقتی قیمت مس میاد پایین میخرن و توی انبار نگه میدارند و صبر میکنند تا قیمت مس بره بالا بعد بفروشند . و اگر این کار را نکنند فرقی نخواهد کرد و حاشیه سود ثابت خواهد ماند . در حال حاضر موجودی بسیار خوبی در حدود 13 هزار تن توی انبار نگه داشتند تا قیمت بالا بره .

فباهنر معمولا سه ماهه آخر سال سود وحشتناکی شناسایی میکند و معمولا اکثرا توی زمستان قیمت مس بالا می رود و فباهنر میاد و در سه ماهه چهارم و آخری کل موجودی انبارش رو خالی میکنه و سود خوبی میسازه .

فباهنر به نظر بنده بین 80 تا 120 تومان میتونه سود بسازه و تا 500 تومان به نظر اینجانب جای رشد خواهد داشت .

طرح مطلس سکه هم نهایی شده و داره برای بانک مرکزی سکه ضرب میکنه که از این محل هم بین 20 تا 30 تومن میتونه سود بسازه .

یه تعدیل هم از بابت بدهی های بانکیش به بانک توسعه صادرات و بانک ملی داره که توی گزارشهاش نوشته به محض اکی شدن تعدیلات لازم را اعلام خواهد کرد.

از دید تکنیکالی یکی از دوستان خوبم ، فباهنر داره میره بالا که سقف قبلیشو که 380 تومنه بشکونه . اگه بشکونه و بره بالا که موجش ادامه داره و در موج 3 از 3 هست .

فباهنر یه کم صبوری و سهامداری میخواد و مزد صبر دوستان را انشاءالله در گزارش پایانی خود خواهد داد .

موفق و سلامت و تندرست باشید .

ali30
2013/11/17, 08:26
فباهنر :

با سلام و احترام

شرکت میتونه حداقل 80 تومان و حداکثر 120 تومان سود بسازه

شرکت قیمت خرید کاتد مس را در آخرین گزارش خود برای شش ماهه اول جهت 8023 تن مبلغ 203395 ریال دیده است .

و برای کل 12 ماهه جهت جهت 23946 تن مبلغ 223474 ریال دیده است

قیمت میانگین عرضه شده در بورس کالا جهت کاتد مس در شش ماهه دوم 194990 ریال بوده است

1)حال اگر برای خرید کاتد مس به جای عدد 223474 ریال عدد 203395 ریال را منظور نماییم سود اعلامی فباهنر به جای 241 ریال میشه 1135 ریال

2)حال اگر برای خرید کاتد مس به جای عدد 223474ریال عدد 194990ریال را منظور نماییم سود اعلامی فباهنر به جای 241 ریال میشه 1390 ریال

البته دوستان باید بدانند همانطور که ارزانتر داره میخره کاتد مس رو نسبتت به پیشبینی خود ، دارن ارزانتر هم محصولات خود را میفروشند و هر دو هم قیمت خرید و هم مبلغ فروش کاهش خواهد یافت و نمیتوان گفت که مثلا حاشیه سود یه هو 3 برابر میشه چون محصول خودشون هم قیمتش اومده پایین .

فباهنر همیشه سیاستش اینه که وقتی قیمت مس میاد پایین میخرن و توی انبار نگه میدارند و صبر میکنند تا قیمت مس بره بالا بعد بفروشند . و اگر این کار را نکنند فرقی نخواهد کرد و حاشیه سود ثابت خواهد ماند . در حال حاضر موجودی بسیار خوبی در حدود 13 هزار تن توی انبار نگه داشتند تا قیمت بالا بره .

فباهنر معمولا سه ماهه آخر سال سود وحشتناکی شناسایی میکند و معمولا اکثرا توی زمستان قیمت مس بالا می رود و فباهنر میاد و در سه ماهه چهارم و آخری کل موجودی انبارش رو خالی میکنه و سود خوبی میسازه .

فباهنر به نظر بنده بین 80 تا 120 تومان میتونه سود بسازه و تا 500 تومان به نظر اینجانب جای رشد خواهد داشت .

طرح مطلس سکه هم نهایی شده و داره برای بانک مرکزی سکه ضرب میکنه که از این محل هم بین 20 تا 30 تومن میتونه سود بسازه .

یه تعدیل هم از بابت بدهی های بانکیش به بانک توسعه صادرات و بانک ملی داره که توی گزارشهاش نوشته به محض اکی شدن تعدیلات لازم را اعلام خواهد کرد.

از دید تکنیکالی یکی از دوستان خوبم ، فباهنر داره میره بالا که سقف قبلیشو که 380 تومنه بشکونه . اگه بشکونه و بره بالا که موجش ادامه داره و در موج 3 از 3 هست .

فباهنر یه کم صبوری و سهامداری میخواد و مزد صبر دوستان را انشاءالله در گزارش پایانی خود خواهد داد .

موفق و سلامت و تندرست باشید .

سلام بابک جان ...................جسارت نباشه سحر خیزی یا شب کار کدومش؟بحر حال تحلیل خوبی هست ممنون از تحلیل شما..................اما بنظرم هدف قیمتی چیز دیگر میباشد.پرسود باشید

persis
2013/11/18, 17:40
من فروشنده سهم نیستم و فعلا هستم کاری هم به نوسان سهم ندارم

ولی دوستان عزیز معامله سهم از ساعت 11:20 را باز بینی کنید در این ساعت سهم 1/100/000 معامله شده بود در 30 دقیقه پایانی 1 میلیون سهم باز معامله شد

نوع اردر ها و نحوه حرکت سهم فکر کنم فردا جور دگری باشد و محدوده حمایتی سهم 310-305 هست
که امروز روی 309 عمل کرد

مشکلی از دید تکنیک نداره اونایی که حرف از واگرایی میزنن پیشنهاد میکنم بررسی مجدد بکن

تارگت سهم را هم بدون شک برای خودم 700-500 در بازه زمانی مختلف تا پایان سال میدانم

و باز میگویم اسیر بازی نوسانی سهم نشوید

موفق باشید

persis
2013/11/18, 17:56
دقایقی پیش پست جناب باربد:::::

کلا عادت ندارم روی سهمی الکی آلارم رشد بدهم
فباهنر را جدا جدی بگیرید
بزودی یکی از سهمهایی میشه که خیلی شارپ بالا میتونه بره
فقط کافیه دو یا سه روز پشت سر هم مثبت بزنه بعد ببینید چه می شود
یادمه چندی پیش هم گفتم پسهند را جدی بگیرید و بعدش.....

این روزها روند معاملات فباهنر شدیدا بوی یک صعود تا بالای 400 را دارد

persis
2013/11/19, 14:42
میگن کدهایی در سهم هستن که عجیبه کدهایی با تعداد عجیب!!!!!!!!!!!

امروز +++ بودیم جوگیر نمیشیم ما روی 350 به بعد تازه جوگیر میشیم چون دلایلی داریم

persis
2013/11/19, 15:19
فباهنر بر اساس الیوت
بررسی الیوت سهم از قیمت 242 تومان و استارت رشد

http://forums.boursy.com/imported/2013/11/D981D8A8D8A7D987D986D8B1-1.png

سلطان بورس
2013/11/19, 18:13
میگن کدهایی در سهم هستن که عجیبه کدهایی با تعداد عجیب!!!!!!!!!!!

امروز +++ بودیم جوگیر نمیشیم ما روی 350 به بعد تازه جوگیر میشیم چون دلایلی داریم
در یک هفته گذشته چند کد با تعداد بالا و مخفی در حال خرید بودن
3 شنبه هفته گذشته 50 دستور 311
شنبه 20 دستور 327
امروز 20 دستور 320
در چند روز گذشته حدود 3 تا 4 میل سهم را شخص خریدن ( غیر از این سهام داری که وارد 1% شده )

ffhamzeh31
2013/11/19, 18:45
باسلام ایاسود 91 را دریافت کرده اید اگر جوابتان مثبت است بفرمایید چگونه باتشکر

BETA
2013/11/20, 00:56
http://forums.boursy.com/imported/2013/11/zsnj41udh2082ug9do8-1.png
MEHDIPOUR2000

BETA
2013/11/20, 01:44
الگوی نزولی پروانه-فباهنر تایم روزانه
http://forums.boursy.com/imported/2013/11/87610771066082060483-1.png
houmansat

mehdi8400
2013/11/20, 21:53
الگوی نزولی پروانه-فباهنر تایم روزانه
http://forums.boursy.com/imported/2013/11/87610771066082060483-1.png
houmansat
با این وجود ایندفعه دیگه سطح مقاومتش و رد می کنه .

naruto
2013/11/20, 22:47
یکی از شركتهایی که نفع خیلی زیادی از توافق هسته ای خواهد برد فباهنره
یه خط تولید جدید افتتاح شده که لنگ یکی دو قطعه آسیب دیده خارجیه
خط تولیدی که چند سال قبل شركت براش حدود 80 میلیارد تومن هزینه کرده.فقط کافیه مشكل خط تولید لوله شیاردار مسی شركت حل بشه.محصولی که ارزش افزوده خیلی بالایی داره و به تنهایی میتونه سود شركت رو چند برابر بكنه;)

vdtjn
2013/11/21, 14:52
سلام دوستان
معاملات این هفته فباهنر دیدنی تر میشه .
تکنیکالی دنبال خرید چند تومن پایین تر سهمی با این شرایط نباشید .
مطلبی ناگفته در مورد باهنر نمونده و ماشا اله اساتید همه چی باهنر رو ریختن روی دایره
نوع معاملات باهنر میگه که یواش یواش باید اماده باشیم
یا حق

persis
2013/11/21, 15:49
فباهنر
از تکنیک سهم بارها گفته شد کمی در رابطه با قیمت سهم و صورت مالی گذشته سهم صحبت کنیم بهتره:

در ابتدا به بررسی روند گزارش های 6 ماهه سهم و مقایسه آن با قیمت زمان گزارش می پردازیم

سال 1388 سهم اعلام کرد -17 ریال پوشش داده از سود 176 ریالی قیمت در تکنیک سهم در آن زمان 850-800 ریال بود

سال 1389 سهم اعلام کرد 57 ریال پوشش داده از سود 152 ریالی را 38% قیمت در تکنیک سهم در آن زمان 860-1070 ریال بود
شرکت نسبت به سال قبل که زیان -17 را اعلام کرده بود اکنون سود 57 ریالی اعلام کرد نشانه هایی از تحول در سهم دیده میشود؟؟

سال 1390 سهم اعلام کرد 69 ریال پوشش داده از سود 118 ریالی را 58% قیمت در تکنیک سهم در آن زمان 850-970 ریال بود
(( در رابطه با سال 90 این نکته را باید گفت شرکت در قسمت هزینه های خود رشد بالایی داشت و این باعث شد کمی دید منفی پیدا شود حدود 120% رشد هزینهای اداری!! ))

سال 1391 سهم اعلام کرد 55 ریال پوشش داده از سود 133 ریالی را 41% قیمت در تکنیک سهم در آن زمان 920-1060 ریال بود
سال شک اقتصادی و تحریم ها شرکتها بازار را در فکر برد و شرکتی که در حال رشد بود را باز کمی به عقب برد ............

سال 1392 سهم اعلام کرد 127 ریال پوشش داده از سود 241 ریالی را 53% قیمت در تکنیک سهم 2800-3000 ریال است
اکنون سهم به شرایط نرمال خود رسیده است و بررسی های بیشتر باید روی سهم شود .....

ادامه دارد .........

تمام گفته های فوق دید شخصی نویسنده می باشد و هیچ توصیه ای به خرید یا فروش سهم نداریم فقط توصیه به بررسی سهم داریم

موفق باشید

محمد طا ها
2013/11/21, 19:42
قالیباف‌اصل از پذیرش شركت های جدید در بازار بورس خبر داد و گفت: پذیرش شركت هایی از جمله صدر تامین، هلدینگ دارویی تامین و نفت سپاهان انجام گرفته است و انتظار می‌رود که عرضه آنها تا پایان سال جاری انجام گیرد.
وی ادامه داد: طبق قوانین بازار دوم حداقل میزان عرضه اولیه سهام شركت‌های ذكر شده 10 درصد است. سلام وشب بخیرملاحظه بفرمایید مصاحبه دیروز اخیر اقای قالیباف وعرضه شدن صدر تامین در بورس {سهامدار عمده باهنر}دوستان با افزایش رشد قیمتی باهنر وبه تبع آن افزایش ......صدر تامین بشدت در پی افزایش رشد فیمتی سبد خود از جمله باهنر است این خبر را دریابید وفریب نوسانات سهم را نخورید سهم در مرحله استارت سریع تا قبل از عرضه صدر تامین است

vet
2013/11/21, 20:06
امیدوارم تا 290 تومن پایین بیاد و بشه اضافه کرد و بعدش ....

mahmood57
2013/11/21, 20:12

بنظرم برید رو سهم دیگه. این سهم هیچگاه زیر 310 هم نخواهد امد......
بهتره تجدید نظر کنید وگرنه خودتون رو از سود محروم میکنید.
خوش باشید.

mehdi8400
2013/11/22, 02:22

آقا شما با اصحاب کهف تو خواب نبودی امسال سال 1392 این حرفا چیه میزنی . اشتباه گرفتی .

persis
2013/11/22, 12:45
فباهنر
در ادامه بررسی روند گزارش 6 ماهه و قیمت سهم به بررسی گزارش 9 ماهه سهم میپردازیم و قیمت سهم:

سال 1388 سهم اعلام کرد 40 ریال پوشش داده از سود 166 ریالی 24% پوشش قیمت در تکنیک سهم در آن زمان 800 ریال بود

سال 1389 سهم اعلام کرد 108 ریال پوشش داده از سود 156 ریالی 69% پوشش قیمت در تکنیک سهم در آن زمان 860 ریال بود

سال 1390 سهم اعلام کرد 95 ریال پوشش داده از سود 129 ریالی 75% پوشش قیمت در تکنیک سهم در آن زمان 850 ریال بود

سال 1391 سهم اعلام کرد 97 ریال پوشش داده از سود 135 ریالی 72% پوشش قیمت در تکنیک سهم در آن زمان 1350 ریال بود

سال 1392 سهم اعلام خواهد کرد ؟؟؟ ریال پوشش خواهد داد از سود 242 ریالی ؟؟% پوشش قیمت در تکنیک سهم در آن زمان ؟؟؟؟ ریال خواهد بود.........

کاملا مشخصه که سهم در سالهای قبل از 91 تحرک قیمتی مشخصی نداشته و از سال 1391 شروع به حرکت کرده ؟؟؟
و این امر در تکنیک سهم هم کاملا آشکاره

http://forums.boursy.com/imported/2013/11/w1mofidsecuritiescotempfilescreenshot524-1.png

vdtjn
2013/11/23, 14:42
فردا نیز در خدمت فروشندگان عزیز باهنر هستیم.
مراقب باشید در نوسان گیری جا نمونید دوستان;)

vdtjn
2013/11/24, 12:57
با رفع تحریمها و تولید با ظرفیت کامل برای باهنر از سال بعد انشا اله باید به سودهای فراتر از اعداد ذکر شده بیندیشیم

mahmood57
2013/11/24, 13:28

بنظرم برید رو سهم دیگه. این سهم هیچگاه زیر 310 هم نخواهد امد......
بهتره تجدید نظر کنید وگرنه خودتون رو از سود محروم میکنید.
خوش باشید.

امیدوارم معطل این سهم نشده باشید تا 290 برسه. بقیه بازار هم سود خوبی میده....

محمد طا ها
2013/11/24, 20:58
قالیباف‌اصل از پذیرش شركت های جدید در بازار بورس خبر داد و گفت: پذیرش شركت هایی از جمله صدر تامین، هلدینگ دارویی تامین و نفت سپاهان انجام گرفته است و انتظار می‌رود که عرضه آنها تا پایان سال جاری انجام گیرد.
وی ادامه داد: طبق قوانین بازار دوم حداقل میزان عرضه اولیه سهام شركت‌های ذكر شده 10 درصد است. سلام وشب بخیرملاحظه بفرمایید مصاحبه دیروز اخیر اقای قالیباف وعرضه شدن صدر تامین در بورس {سهامدار عمده باهنر}دوستان با افزایش رشد قیمتی باهنر وبه تبع آن افزایش ......صدر تامین بشدت در پی افزایش رشد فیمتی سبد خود از جمله باهنر است این خبر را دریابید وفریب نوسانات سهم را نخورید سهم در مرحله استارت سریع تا قبل از عرضه صدر تامین است

دوستان عزیز امروز صدر تامین کمک کرد تا حجم مبنا کامل شود بیسابقه بود دلیل آن مطلب فوق دوباره بخوانید العاقل یکفی باالاشاره

vet
2013/11/26, 09:51
امیدوارم معطل این سهم نشده باشید تا 290 برسه. بقیه بازار هم سود خوبی میده....

ممنون
آره نشد اضافه کنم و امروز با سود خوبی کلا از سهم خارج شدم
البته موقت/:.wacsmiley.:/طمع را نباید که چندان کنی که صاحب کردم را پشیمان کنی
با این اوضاع و احوال 5+1 میشه جاهای بهتری هم سرمایه گذاری کرد
همگی موفق باشین

mahmood57
2013/11/26, 12:52
ممنون
آره نشد اضافه کنم و امروز با سود خوبی کلا از سهم خارج شدم
البته موقت/:.wacsmiley.:/طمع را نباید که چندان کنی که صاحب کردم را پشیمان کنی
با این اوضاع و احوال 5+1 میشه جاهای بهتری هم سرمایه گذاری کرد
همگی موفق باشین

نوش جونت . ان شالله در سهم بعدی سود خوبی بکنی...

sarbaz
2013/11/27, 13:16
من هم سود خوبی گرفتم ازین سهم ولی امروز پشیمون شدم از فروختنش چون جایگزین بهتری پیدا نکردم متاسفانه!!

sarbaz
2013/11/27, 13:18
بنظرتون پایین میاد که بخریم؟

سلطان بورس
2013/11/27, 13:42
اهداف سهم
420
480
520
600
....

ali30
2013/11/27, 16:00
بنظرتون پایین میاد که بخریم؟

سلام دوستان .......سهم پایین بیا بنظرم نیست...............بنظر من سهم با این روند معاملات و گذشته بنیادی و تکنیکال و همچنین الان سهم..............حس من میگه هفته آینده در قیمتهای 440-460 بسته بشه برای تعدیل مثبت.......................................... ................اگر ایجوری شود قیمت باز سهم را حدس میزنم محدوده 680 باز بشه..........خوب این یک حدس هست نه غیب گوای. همچنان هدف هوالی 1000 تومان میدانم. موفق وپرسود با شید

ali30
2013/11/27, 16:13
سلام دوست من ...............یک پیش نهاد دارم برای شما اگر توانستی دوباره هفته دیگر وارد شو حتی در مثبت کامل.......اگر نتوانستی یا نخواستی من چند سهم تاپ برای شما پیش نهاد میکنم با رشد 100 درصدی به بالا میتوانی با خیال راحت خرید کنی.اول-کسرا-دوم-آینده-سوم-کطبس- البته من این سهم ها را ندارم و تک سهم با فباهنر هستم ولی بنظرم این سه سهم مخصوصا کسرا بازدهی عالی خواهد داد......از مثبت کامل این سهم ها نترس وفقط بخر موفق و پیروز باشید.

ali30
2013/11/27, 16:15
ببخشین سیستم هنگ کرده بود دیگه

سلطان بورس
2013/11/28, 22:07
زمانی که قیمت سهم رو محدوده 300 بود هر روز تاپیک این سهم بالا میومد . حالا که شده 380 خبری نیست
معمولا قیمت سهم که بالا میاد تاپیک سهم تند تند بالا میاد و حالا برعکس شده . این نشان از فروش خیلی ها هست
در صورت شکست محدوده 400 تا 420 اهداف خیلی بالایی داره و نشان از تعدیل سنگین سهم هست
فعلا گروهی پشت سهم افتادن و روز 4 شنبه هم روند معاملات و دستورهای مخفی کاملا مشخص بود

mahmood57
2013/11/29, 18:37
زمانی که قیمت سهم رو محدوده 300 بود هر روز تاپیک این سهم بالا میومد . حالا که شده 380 خبری نیست
معمولا قیمت سهم که بالا میاد تاپیک سهم تند تند بالا میاد و حالا برعکس شده . این نشان از فروش خیلی ها هست
در صورت شکست محدوده 400 تا 420 اهداف خیلی بالایی داره و نشان از تعدیل سنگین سهم هست
فعلا گروهی پشت سهم افتادن و روز 4 شنبه هم روند معاملات و دستورهای مخفی کاملا مشخص بود

کسی سهم رو نفروخته... بازیگراش سفت ومحکم سرجاش هستن... باید اونایی که مردد هستن حتما خارج بشن.....صف خرید کم بسیار مدیریت شده وحساب شده بوده تا اونایی که فکر میکنن این سهم شل شده خارج بشن.... این سهم شب مجمع 800-1000 خواهد بود...

محمود نظریان
2013/11/29, 18:58
سلام
من تازه وارد فباهنر شدم
هستم ، هستین ، هستیم تا آخر 1000ت انشاءالله

naruto
2013/11/29, 19:56
تاپیک سهم خوب هر قدر کمتر بالا بیاد همونقدر بهتره و صعودشم راحتتر.چون نوسانگیر کمتری وارد میشه

سهم با اخبار مثبت فاندی زیادی روبرو هست

فروش چند دستگاه آپارتمان در تهران و تلاش جهت فروش ملک اوکراین
اصلاح استاندارد حسابداری و لزوم برگشت زیان حدودا 32 میلیاردی تسعیر ارز سال مالی قبل به حساب سود انباشته شرکت.
غیرقانونی بودن محاسبه مجدد زیان تسعیر ارز از ابتدای امسال برای شرکتها،طبق استاندارد جدید حسابداری(شرکت در گزارش اخیر باز حدود 3 میلیارد زیان تسعیر در صورتهای مالیش دیده!به ازای هر سهم 6تومن)
http://forums.boursy.com/imported/2013/11/32467114043598055527-1.png
و رفع تحریم فلزات که بزرگترین مانع راه اندازی خط تولید لوله های شیاردار مسی فباهنر بود.

روز چهارشنبه هم که سهم مقاومت تاریخی خودشو شکونده.به احتمال بسیار زیاد هفته پیش رو شاهد فباهنر بالای 400 هم خواهیم بود

BETA
2013/11/30, 00:58
http://www.csp.ir/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=134&Itemid=319&lang=fa

ali30
2013/11/30, 09:06
سلام امروز فرصت خرید فباهنر

هامد
2013/11/30, 09:46

خب خب همونجوری که سه هفته ی قبل قول داده بودیم باهنر به سرعت داره خودشو به اون محدوده ها میرسونه جالب اینجاس تا اینجا هیچ استراحتیم نکرد:x که خودم فک کردم این وسط حداقل شاید یکی دوروز متعادل شه :D شاید قبله 450 یه استراحت چند روزه ایم بزنه، حالا اینکه این 3 از (5) دقیقا ایا رو 450 متوقف میشه یا نه ارو مطمئن نمیشه گف ولی به هرحال 450 مقاومت مهمیه براساس نمودار بهتره حواسا یکم جم باشه، در مورد 4 از (5) و زمان و میزان اصلاحش بعدا از اینکه از شروعش مطمئن شدیم صحبت خواهیم کرد.

ali30
2013/11/30, 15:14
سلام امروز فرصت خرید فباهنر

امروز به اندازه نقدینگیم اضافه کردم

ali30
2013/12/02, 08:49
امروز منفی فباهنر فرصت خرید است

vet
2013/12/02, 12:24
امروز منفی فباهنر فرصت خرید است

به نظرم تا 350 میریزه

mahmood57
2013/12/02, 16:49
به نظرم تا 350 میریزه
به قیمت فروش شما نخواهد رسید...

سيد ياسر شريعت
2013/12/02, 17:38
درود؛

همچنان با قاطعیت از تحلیل های قبلی دفاع کرده و حداقل قیمت تعادلی این سهم رو 500-550 تومان میدونم. این رو زمانی هم که گزارش 6ماهه اومد و دوستان بنده رو به اندازه کافی مورد عنایت قرار دادند هم می گفتم. الان هم عرض می کنم. همچنان با سهم هستیم و در صورت منفی شدن هر روزی یک پله اضافه خواهد شد

63morteza63
2013/12/02, 23:20
درود؛

همچنان با قاطعیت از تحلیل های قبلی دفاع کرده و حداقل قیمت تعادلی این سهم رو 500-550 تومان میدونم. این رو زمانی هم که گزارش 6ماهه اومد و دوستان بنده رو به اندازه کافی مورد عنایت قرار دادند هم می گفتم. الان هم عرض می کنم. همچنان با سهم هستیم و در صورت منفی شدن هر روزی یک پله اضافه خواهد شد

یادم میاد تازه سهم از مجمع برگشته بود ویه عده کم صبر یه حال اساسی به سید دادن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

محمد طا ها
2013/12/03, 16:53
درود؛

جناب استاد شریعت لطفا تاثیرات افتتاح خط لوله مسی را عنایت فرمایید

سيد ياسر شريعت
2013/12/03, 17:04
جناب استاد شریعت لطفا تاثیرات افتتاح خط لوله مسی را عنایت فرمایید

درود؛

با فرض ظرفيت 3000 تن براي ابتداي بهره برداري، متوسط فروش 27000 توماني و حاشيه سود 12 درصدي 30-25 تومان به سود شركت اضافه خواهد شد. البته پس از بهره برداري كامل اين مقدار ميتونه تا 50 تومان هم افزايش پيدا كنه اما نيازمند زمانه

persis
2013/12/05, 17:42
فباهنر

کمی بریم روی بحث الیوت سهم

اول بگم دید شخصی می باشد و توصیه به خرید و فروش نیست................

http://forums.boursy.com/imported/2013/12/13862502291-1.gif

persis
2013/12/06, 14:47
به نقل از دوست عزیز ایدی mhmdfree2004 در سایت همسایه:::

سود این سهم 150 تومان میباشد.. سهامداری کنندگان قطعا سود شیرینی خواهند کرد.
کاش بجای این همه تکنیکال کار فقظ 30 درصد هم بنیادی کار بودن....
در سال 91 و 92 تا همینجاش هم دیدیم که اونایی که سهامداری کردن سود خوبی بردن....
شما شک نکنید که ما این سهم رو به دوستان منتقد در تیر ماه تیرماه 93 وبا سود 150 تومانی به قیمت 900 میفروشیم....
همین کار رو زمانی که شبندر 500 وبا سود 30 تومانی میخریدیم،
میکردیم و با سود 229 تومانی وبه قیمت 1700 تومانی به همون هایی که روی 300-400-500 میگفتن سهم گرون هست وحباب داره چون از 100 تومان رشد کرده فروختیم.....

گذشت زمان همه چیز رو نشان خواهد داد....

1- کاش بعضی ها قیمت کاتد بودجه رو میدیدندکه برای 6 ماهه دوم چقدر بسته شده (23500 تومان )وکاش یه زحمتی میکشیدن و متوسط قیمت کاتد رو در بورس کالا میگرفتن گه چقدر هست (19000تومان)
http://new.ime.co.ir/kanoon/Commer_C...t_rep_new.aspx
برای سود کردن خودتون هم که شده یه زحمت به خودتون بدید شاید بعدا لذتش دوچندان بشه...
وکاش بفهمن که 16000 تن کاتد در نیمسال دوم و از قرار هر کیلویی 3000 تومان کمتر یعنی مبلغ 48میلیارد تومان کمتر (به ازای هر سهم حدود 105 تومان )هزینه بهای تمام شده کالای فروش رفته یعنی چه؟؟
2- کاش بدونن که هزینه مالی شرکت رو در بودجه 28 میلیارد در نظر گرفته این در جالی که در سال گذشته 20 میلیارد پیش بینی شده که در اخر سال 91 حدود 17 میلیارد محقق شده واین یعنی حدود 10 میلیارد هزینه مالی بیشتر نسبت به سال گذشته که این خودش میتونه به ازای هر سهمی 24 تومان باشه.

3- کاش بدونن که شرکت در پیش بینی بودجه 57 میلیون دلار صادرات در نظر گفته با ارز 2470 تومانی که به مبلغ حدود 140 میلیارد تومان که حدود 20 میلیارد تومان در 6 ماهه اول با ارز 2950 تومان تسعیر کرده و چنانجه ما بقی دلار ناشی از فروش بودجه رو با همین ارز 2970 تومانی که نه من میگم با ارز 2750 تومانی تسعیر کنه حدود 12 میلیارد تومان درامد بیشر خواهد شد که به ازای هر سهمی 27 تومان از این محل مستعد سود هست....

4- و در اخر کاش دوستان از قیمت فروش محصولات هم خبر داشتن که این کار خب براحتی برای همه امکان پذیر نبوده اما با تلاش بی وقفه دوستان قیمت های فروش رو از یکی از مشتریان فباهنر بدست اوردیم که همین جا من ازشون تشکر میکنم
قیمت فروش مقاطع برنجی در اخرین فایل فروش مربوط به اذر ماه 92 هست از قرار هر کیلویی حداقل 16000 تومان هست تا 22هزار تومان با توجه به سایز و الیاژ محصولات که شرکت در بودجه مقاطع برنجی رد در 6 ماهه دوم 15000 تومان در نظر گرفته است . که شرکت در 6 ماهه دوم حدود 6هرار تن خواهد فروخت که بطور متوسط اگر از فرار هر کیلویی 18000 تومان در نظر بگیریم حدود 18میلیارد تومان فروش بیشتر خواهد داشت که به ازای هر سهمی 40 تومان خواهد شد.

و قیمت تسمه ورق برنجی رو شرکت در بودجه برای 6 ماهه دوم هر کیلیویی 19000 تومان در نظر گرفته که در حال حاضر بالای 23000 تومان در حال فروش هست وبرای 6 ماهه دوم حدود 6 هزار تن فروش در نظر گرفته که با فروش متوسط هر کیلیویی 2300 تومان حدود 24 میلیارد تومان قروش بیشتر خواهد داشت و این به ازایهر سهمی حدود 54 تومان خواهد شد.
و همچنین سایر محصولات اعم از مقاطع مسی و لوله های مسی وتسمه ورق مسی که در صورت نوشتن خود بنده هم شاخ در خواهم اورد چه برسه به دوستان ...

سود 24 تومان فعلی رو با مقادیر قرمز شده فوق جمع بزنید ... ولی فقط تو ذهنتون جمع بزنید...

تمامی موارد فوق برگفته از سایت بورس کالا و قیمت فروش محصولات هم از قیمت خود شرکت که به مشتریاش داده واخرین قیمت مربوط به اذر 92 هست.. و تمام موارد فوق مستند هست....

با توجه به مفروضات فوق ودر نظر گرفتن تمامی جوانب احیتاط به نظر من سود این شرکت حداقل 150 خواهد شد

واین رو حق میدم به دوستان که سود فوق در مشاعره دوستان هم نگنجه...... اما گذشت زمان همه چیز رو ثابت خواهد کرد.

در ضمن دوستان بدونن که شرکت سال گذشته هم حدود 110 تومان سود محقق کرده که حدود 75 تومان برای تسعیر ارز بدهی های وام ارزی از ارز مرجع به ارز مبادله ای تسعیر کرده ....

و اما در خصوص قیمت سهم .... با در نظر گرفتن سود 150 تومانی و در نظر گفتن 2 طرح توسعه (لوله های مسی و طرح مطلس یا همان سکه زنی که بانک مرکزی قرارداد 5 ساله داره)شرکت که در سال اینده به بهره برداری خواهد رسید پی بر ای مناسب سهم رو خودتون بدید تا به قیمت شب مجمع این سهم برسید.

در پست بعدی مظالب کلیدی رو در مورد شرکت مس باهنر از گزارش هیات مدیره شرگت در اختیار دوستان فرار میدم که با جمیع مطالب بدونن که چه گنجی هست این شرکت مس باهنر
تا درست و منطقی و بدون احساس تصمیم بگیرند.

بنظر من قطعا با سهامداری وسهامداری وسهامداری در این سهم سود خوبی خواهم برد
موفق وپیروز باشید...

davar822154
2013/12/06, 23:36
خب با اجازه منبع خبر وپیام خصوصی دوستان و موافقت منبع خبر فایل فروش مربوط به محصولات مقاطع برنجی باهنر که مربوط به تاریخ 2/9//92 هست رو برا دوستان میزارم . تا اونایی که نگران نرخ فروش بودن براشون روشن بشه

http://forums.boursy.com/imported/2013/12/56509690558894261642-1.jpg (http://8pic.ir/)

http://forums.boursy.com/imported/2013/12/92471443312595859352-1.jpg (http://8pic.ir/)

http://forums.boursy.com/imported/2013/12/37323100001826926923-1.jpg (http://8pic.ir/)

این قابل مربوط به فروش مقاطع برنجی بوده
که حداقلش 15800 شروع میشه تا 22 هزار تومان که شركت در بودجه برای 6 ماهه دوم 15000 تومان در نظر گرفته

قیمت فروش تسمهورق برنجی 30 درصد بالاتر از مقاطع برنجی هست که شركت در بودجه 19000 تومان دیده

توجه داشته باشید که حدود 50 درصداز مبلغ فروش محصولات برنجی هست..
در مورد محصولات مسی هم به همین شكل هست وشكرت داره بالاتر از بودجه میفروشه
دوستان عنایت داشته باشن که برنج با ترکیب مس وروی با الیاز مشخص مس تولید میشه...
برا همینه که شركت بخش اعظمی از هزینه مواد اولیه خرید کاتد مس هست

موفق وپیروز باشید.

moslemipor
2013/12/07, 00:35
سلام جناب شما اهداف فباهنر رو چند میبینید؟

ali30
2013/12/07, 11:45
فباهنر

سلام دوست عزیز پرسیس جان..........................متشکر از تحلیل شما..........ولی بنظر من تحلیل الیوت فباهنر اهداف بسیار بالای را نشانه گرفته است.....................هدف کوتاه مدت سهم حوالی900 تومان را نشان میدهد................بحر حال به نوبه خودم از زحمات شما تشکر میکنم.موفق وپرسود باشید

ali30
2013/12/07, 11:48
به نقل از دوست عزیز ایدی mhmdfree2004 در سایت همسایه:::

کاش بجای این همه تکنیکال کار فقظ 30 درصد هم بنیادی کار بودن....
شما شک نکنید که ما این سهم رو به دوستان منتقد در تیر ماه تیرماه 93 وبا سود 150 تومانی به قیمت 900 میفروشیم....
میکردیم و با سود 229 تومانی وبه قیمت 1700 تومانی به همون هایی که روی 300-400-500 میگفتن سهم گرون هست وحباب داره چون از 100 تومان رشد کرده فروختیم.....

1- کاش بعضی ها قیمت کاتد بودجه رو میدیدندکه برای 6 ماهه دوم چقدر بسته شده (23500 تومان )وکاش یه زحمتی میکشیدن و متوسط قیمت کاتد رو در بورس کالا میگرفتن گه چقدر هست (19000تومان)
http://new.ime.co.ir/kanoon/Commer_C...t_rep_new.aspx
برای سود کردن خودتون هم که شده یه زحمت به خودتون بدید شاید بعدا لذتش دوچندان بشه...
وکاش بفهمن که 16000 تن کاتد در نیمسال دوم و از قرار هر کیلویی 3000 تومان کمتر یعنی مبلغ 48میلیارد تومان کمتر (به ازای هر سهم حدود 105 تومان )هزینه بهای تمام شده کالای فروش رفته یعنی چه؟؟
2- کاش بدونن که هزینه مالی شرکت رو در بودجه 28 میلیارد در نظر گرفته این در جالی که در سال گذشته 20 میلیارد پیش بینی شده که در اخر سال 91 حدود 17 میلیارد محقق شده واین یعنی حدود 10 میلیارد هزینه مالی بیشتر نسبت به سال گذشته که این خودش میتونه به ازای هر سهمی 24 تومان باشه.

3- کاش بدونن که شرکت در پیش بینی بودجه 57 میلیون دلار صادرات در نظر گفته با ارز 2470 تومانی که به مبلغ حدود 140 میلیارد تومان که حدود 20 میلیارد تومان در 6 ماهه اول با ارز 2950 تومان تسعیر کرده و چنانجه ما بقی دلار ناشی از فروش بودجه رو با همین ارز 2970 تومانی که نه من میگم با ارز 2750 تومانی تسعیر کنه حدود 12 میلیارد تومان درامد بیشر خواهد شد که به ازای هر سهمی 27 تومان از این محل مستعد سود هست....

4- و در اخر کاش دوستان از قیمت فروش محصولات هم خبر داشتن که این کار خب براحتی برای همه امکان پذیر نبوده اما با تلاش بی وقفه دوستان قیمت های فروش رو از یکی از مشتریان فباهنر بدست اوردیم که همین جا من ازشون تشکر میکنم
قیمت فروش مقاطع برنجی در اخرین فایل فروش مربوط به اذر ماه 92 هست از قرار هر کیلویی حداقل 16000 تومان هست تا 22هزار تومان با توجه به سایز و الیاژ محصولات که شرکت در بودجه مقاطع برنجی رد در 6 ماهه دوم 15000 تومان در نظر گرفته است . که شرکت در 6 ماهه دوم حدود 6هرار تن خواهد فروخت که بطور متوسط اگر از فرار هر کیلویی 18000 تومان در نظر بگیریم حدود 18میلیارد تومان فروش بیشتر خواهد داشت که به ازای هر سهمی 40 تومان خواهد شد.

و قیمت تسمه ورق برنجی رو شرکت در بودجه برای 6 ماهه دوم هر کیلیویی 19000 تومان در نظر گرفته که در حال حاضر بالای 23000 تومان در حال فروش هست وبرای 6 ماهه دوم حدود 6 هزار تن فروش در نظر گرفته که با فروش متوسط هر کیلیویی 2300 تومان حدود 24 میلیارد تومان قروش بیشتر خواهد داشت و این به ازایهر سهمی حدود 54 تومان خواهد شد.
و همچنین سایر محصولات اعم از مقاطع مسی و لوله های مسی وتسمه ورق مسی که در صورت نوشتن خود بنده هم شاخ در خواهم اورد چه برسه به دوستان ...

سود 24 تومان فعلی رو با مقادیر قرمز شده فوق جمع بزنید ... ولی فقط تو ذهنتون جمع بزنید...

تمامی موارد فوق برگفته از سایت بورس کالا و قیمت فروش محصولات هم از قیمت خود شرکت که به مشتریاش داده واخرین قیمت مربوط به اذر 92 هست.. و تمام موارد فوق مستند هست....

با توجه به مفروضات فوق ودر نظر گرفتن تمامی جوانب احیتاط به نظر من سود این شرکت حداقل 150 خواهد شد

واین رو حق میدم به دوستان که سود فوق در مشاعره دوستان هم نگنجه...... اما گذشت زمان همه چیز رو ثابت خواهد کرد.

در ضمن دوستان بدونن که شرکت سال گذشته هم حدود 110 تومان سود محقق کرده که حدود 75 تومان برای تسعیر ارز بدهی های وام ارزی از ارز مرجع به ارز مبادله ای تسعیر کرده ....

و اما در خصوص قیمت سهم .... با در نظر گرفتن سود 150 تومانی و در نظر گفتن 2 طرح توسعه (لوله های مسی و طرح مطلس یا همان سکه زنی که بانک مرکزی قرارداد 5 ساله داره)شرکت که در سال اینده به بهره برداری خواهد رسید پی بر ای مناسب سهم رو خودتون بدید تا به قیمت شب مجمع این سهم برسید.

در پست بعدی مظالب کلیدی رو در مورد شرکت مس باهنر از گزارش هیات مدیره شرگت در اختیار دوستان فرار میدم که با جمیع مطالب بدونن که چه گنجی هست این شرکت مس باهنر

موفق وپیروز باشید...

خیلی ممنون از زحمات شما بنظر بنده هم بنیادی سهم سود حداقلی برای 92 فباهنر 1250 تا 1900ریال خواهد بود...................زمان مشخص خواهد کرد.....موفق وپرسود باشید

بورس خوشبختی
2013/12/07, 17:21
دوستان کسی سود مجمع را دریافت کرده هر چی زنگ میزنیم کسی جواب نمیده اینجوریشا دیگه ندیده بودیم

سيد ياسر شريعت
2013/12/07, 19:46
دوستان کسی سود مجمع را دریافت کرده هر چی زنگ میزنیم کسی جواب نمیده اینجوریشا دیگه ندیده بودیم

درود؛
بر اساس الفبا سود در حال پرداخت هست و هنوز به بنده ی "شین دار" نرسیده اما تا "ر" رو خبر دارم 2هفته پیش واریز کرده بودند

بورس خوشبختی
2013/12/07, 20:08
درود؛
بر اساس الفبا سود در حال پرداخت هست و هنوز به بنده ی "شین دار" نرسیده اما تا "ر" رو خبر دارم 2هفته پیش واریز کرده بودند

ممنون سید جان

ولی من الان 1 هفته با امور سهام تماس میگیریم برای فکس کردن اطلاعات حساب کسی گوشی بر نمیداره چجوری میتونم باهاشون تماس بگیرم

rezasedghi
2013/12/07, 20:19
درود؛

درود یواش یواش دارم سودهامو میگیرم .مثل فولاد و وپاسار و .... . بابت همه چیز دست باعث و بانیش درد نکنه و خدایا شکرت.

جعفرزاده
2013/12/08, 00:12

اقا منم خیلی وقت گرفتم و خرجش هم کردهام

persis
2013/12/08, 13:04
فباهنر

خوب دیگه باید یک مبارک باد اساسی به همه گفت .......................

خلاف انتظار من داره زودتر حرکت میکنه سه شنبه سهم بسیار مهم میباشد.............

و فردا شاید... حجم لازم شویم.............

موفق ، سبز و شاد باشید

ali30
2013/12/08, 18:14
نلسون ماندلا

زندگی شگفت انگیز است فقط اگر بدانید چگونه زندگی کنید.

ali30
2013/12/10, 09:38
سلام بنظرم فباهنر و فلوله خودشون را برای تعدیل آیدی و پرواز دارن آماده میکنن......حدسم میگه خوب چی کارش کنم.موفق وپرسود باشیدhttp://forums.boursy.com/imported/2013/12/jadidtarinhair10720-1.gifhttp://forums.boursy.com/imported/2013/12/crocodile_041-1.gif

سلطان بورس
2013/12/10, 13:44
مقاومت 420 هم شکسته شد
میریم برای اهداف 520

سلطان بورس
2013/12/11, 23:41
خوب خودش را بالای 400 تثبیت کرد
امروز هم که 10 میل معامله شد و خیلی از خریداران تازه نفس وارد سهم شدن و خیلی ها سود شناسایی کردن که برای روند سهم خیلی بهتره
شرکت کارش همیشه همینه که اول سال میاد مواد اولیه را با قیمت های جهانی پایین میخره و آخر سال با قیمت های بالا میفروشه . برای همین هست هر سال 3 ماهه پایانی سود بالایی میسازه
الان هم که قیمت جهانی مس خوب داره بالا میره و به نفع شرکت هست که موجودی انبار را قیمت بالاتر بفروشه

dpi
2013/12/12, 13:39
بنیادی:فباهنر امسال حداقل 120 تومان میسازه.
تکنیکال:
اگه دو روز دیگه این سهم + باشه تارگت بعدی 670 تومنه.

dpi
2013/12/12, 15:02
بلند مدت فباهنر 1200 تومن رو نشون میده.

persis
2013/12/12, 20:48
فباهنر

http://forums.boursy.com/imported/2013/12/13868478611-1.gif

فلزات اساسی

بارها گفتیم گروه را جدی بگیرید عبور از 43300 رشد خوبی را در گروه نوید می دهد

http://forums.boursy.com/imported/2013/12/276d1mofidsecuritiescotempfilescreenshot-1.png

ali30
2013/12/14, 07:24
سلام دوستان صبح شما بخیر.......منفی امروز فباهنر .......................... فقط فرصت اضافه کردن.موفق و پرسود باشید.

ali30
2013/12/14, 11:49
سلام دوستان در آستانه صف خرید

ali30
2013/12/15, 12:08
سلام دوستان...........تبریک................. ...سهم در کوتاه مدت تا 800 تومان فروشی نیست. موفق پرسود باشید

سيد ياسر شريعت
2013/12/18, 18:05
درود؛

صفحه دوم رفتن تاپیک یعنی باهنر داره راه خودش ور درست میره :.thumbsupsmileyanim
همچنان هستیم با باهنر;;)

ali30
2013/12/19, 19:20
شنبده هایی از فباهنر مبنی بر پوشش سود 350 ریالی در گزارش 9 ماهه حکایت دارد و برخی محاسبات و ارزیابی ها از تعدیل مثبت سنگین در پایان سالی مالی آن خبر می دهدسهم در کانال صعودی پرشتاپی قرار داره که درگیر با خط میانی چنگال میان مدت هست و از طرفی چنگال کوتاه مدت رو هم شکسته و داره بهش پول بک میکنه
سهم بنظرم شنبه و یکشنبه استراحت خواهد کرد و درجا خواهد زد ولی کف سهم 426 تومان خواهد بود
در ایچیموکو مشاهده میشه چیکواسپن تونسته میدلاین چنگال رو با قدرت رد کنه و ابر کوموی آینده صعودی و نازک هست . کیجونسن و تنکنسن هم
با شیب بالایی صعودی هستند.
http://www.mql5.com/en/charts/119433...r-sarmaye-asia (http://www.mql5.com/en/charts/1194330/d1-rahbar-sarmaye-asia)
http://www.mql5.com/en/charts/119437...r-sarmaye-asia (http://www.mql5.com/en/charts/1194379/d1-rahbar-sarmaye-asia)

در تایم ماهانه نیز تشکیل الگوی کاپ و دسته رو داده با هدف 655 تومان......................البته هدف اصلی کوتاه مدت حداقل 800 تومان بنظر میرسد
http://www.mql5.com/en/charts/119440...r-sarmaye-asia (http://www.mql5.com/en/charts/1194405/mn1-rahbar-sarmaye-asia)
این الگو دقیقا چندماه پیش در خگستر شکل گرفته بود یادش بخیر...................http://forums.boursy.com/imported/2013/12/71735910267682440424-1.jpgبیانات دکتر خودمان شریعت عزیز..................در سایت همسایه

فقط 200 ميليارد تومان بدهي ايجاد كرد براي خط توليد لوله شياردار زماني كه دلار 1100 تومان بود. 2 تا كارخانه ديگر در همين ابعاد داره. باهنر شهركيست در اطراف كرمان!
ارزش جايگزيني اين شركت بالاتر از 1000 ميليارد تومانه. البته اصلا باهنر نيازي به اين مقايسه ها نداره (احتمالا اين موارد دست مايه رشد هاي بالاتر از 700 تومان براي سهم خواهد شد كه خيلي بنده موافق اين بحث ها نيستم كلا) اما فقط خواستم بگم اين شركت با اين عظمت ابتداي امسال 45 ميليارد تومان ارزش بازار داشت!!

امروز فراتر از انتظار
معاملات بود 15 میلیون سهم طی دو روز معامله شده
این دست به دست شدن نفس سهمو باز میکنه .
سابق بر این مرسوم بوده شركت عمده تعدیلش را در گزارش 12 ماهه بدهد
سیاست شركت خرید مواد اولیه در زمان نزول قیمتهای جهانی و فروش محصول
در 3 ماهه پایانی سال که معمولا قیمتها افزایشی هستند .
ولیکن اختلاف هزینه و فروش با آنچه که در بودجه پیش بینی شده آنچنان
فاحش است که من احساس میکنم که شركت ناگزیر است که بخشی
از تعدیل را در گزارش 9 ماهه لحاظ کند بنابر این احتمال میدم که نماد برای
گزارش 9 ماهه بسته بشه .

ali30
2013/12/19, 20:21
کاش بجای این همه تكنیکال کار فقظ 30 درصد هم بنیادی کار بودن....
شما شک نكنید که ما این سهم رو به دوستان منتقد در تیر ماه تیرماه 93 وبا سود 150 تومانی به قیمت 900 میفروشیم....

1- کاش بعضی ها قیمت کاتد بودجه رو میدیدندكه برای 6 ماهه دوم چقدر بسته شده (23500 تومان )وكاش یه زحمتی میکشیدن و متوسط قیمت کاتد رو در بورس کالا میگرفتن گه چقدر هست (19000تومان)
http://new.ime.co.ir/kanoon/Commer_C...t_rep_new.aspx (http://new.ime.co.ir/kanoon/Commer_C...t_rep_new.aspx)
وكاش بفهمن که 16000 تن کاتد در نیمسال دوم و از قرار هر کیلویی 3000 تومان کمتر یعنی مبلغ 48میلیارد تومان کمتر (به ازای هر سهم حدود 105 تومان )هزینه بهای تمام شده کالای فروش رفته یعنی چه؟؟
2- کاش بدونن که هزینه مالی شركت رو در بودجه 28 میلیارد در نظر گرفته این در جالی که در سال گذشته 20 میلیارد پیش بینی شده که در اخر سال 91 حدود 17 میلیارد محقق شده واین یعنی حدود 10 میلیارد هزینه مالی بیشتر نسبت به سال گذشته که این خودش میتونه به ازای هر سهمی 24 تومان باشه.

3- کاش بدونن که شركت در پیش بینی بودجه 57 میلیون دلار صادرات در نظر گفته با ارز 2470 تومانی که به مبلغ حدود 140 میلیارد تومان که حدود 20 میلیارد تومان در 6 ماهه اول با ارز 2950 تومان تسعیر کرده و چنانجه ما بقی دلار ناشی از فروش بودجه رو با همین ارز 2970 تومانی که نه من میگم با ارز 2750 تومانی تسعیر کنه حدود 12 میلیارد تومان درامد بیشر خواهد شد که به ازای هر سهمی 27 تومان از این محل مستعد سود هست....

4- و در اخر کاش دوستان از قیمت فروش محصولات هم خبر داشتن که این کار خب براحتی برای همه امكان پذیر نبوده اما با تلاش بی وقفه دوستان قیمت های فروش رو از یکی از مشتریان فباهنر بدست اوردیم که همین جا من ازشون تشكر میکنم
قیمت فروش مقاطع برنجی در اخرین فایل فروش مربوط به اذر ماه 92 هست از قرار هر کیلویی حداقل 16000 تومان هست تا 22هزار تومان با توجه به سایز و الیاژ محصولات که شركت در بودجه مقاطع برنجی رد در 6 ماهه دوم 15000 تومان در نظر گرفته است . که شركت در 6 ماهه دوم حدود 6هرار تن خواهد فروخت که بطور متوسط اگر از فرار هر کیلویی 18000 تومان در نظر بگیریم حدود 18میلیارد تومان فروش بیشتر خواهد داشت که به ازای هر سهمی 40 تومان خواهد شد.

و قیمت تسمه ورق برنجی رو شركت در بودجه برای 6 ماهه دوم هر کیلیویی 19000 تومان در نظر گرفته که در حال حاضر بالای 23000 تومان در حال فروش هست وبرای 6 ماهه دوم حدود 6 هزار تن فروش در نظر گرفته که با فروش متوسط هر کیلیویی 2300 تومان حدود 24 میلیارد تومان قروش بیشتر خواهد داشت و این به ازای هر سهمی حدود 54 تومان خواهد شد.

24 سود فعلی شركت + 105 تومان خرید به قیمت پایین تر از بودجه کاتد+ 24 تومان هزینه مالی+27 تسعیر ارز با دلار 2750+40 تومان بابت افزایش فروش مقاطع برنجی+54 تومان افزایش فروش تسمه ورق برنجی===== 274 تومان.....اما ما جانب احتیاط رو در نظر میگیرم و
همون 150 راضی میشیم..

تمامی موارد فوق برگفته از سایت بورس کالا و قیمت فروش محصولات هم از قیمت خود شركت که به مشتریاش داده واخرین قیمت مربوط به اذر 92 هست.. و تمام موارد فوق مستند هست....

با توجه به مفروضات فوق ودر نظر گرفتن تمامی جوانب احیتاط به نظر من سود این شركت حداقل 150 خواهد شد

در ضمن دوستان بدونن که شركت سال گذشته هم حدود 110 تومان سود محقق کرده که حدود 75 تومان برای تسعیر ارز بدهی های وام ارزی از ارز مرجع به ارز مبادله ای تسعیر کرده ....

و اما در خصوص قیمت سهم .... با در نظر گرفتن سود 150 تومانی و در نظر گفتن 2 طرح توسعه (لوله های مسی و طرح مطلس یا همان سكه زنی که بانک مركزی قرارداد 5 ساله داره)شركت که در سال اینده به بهره برداری خواهد رسید پی بر ای مناسب سهم رو خودتون بدید تا به قیمت شب مجمع این سهم برسید.

در پست بعدی مظالب کلیدی رو در مورد شركت مس باهنر از گزارش هیات مدیره شرگت در اختیار دوستان فرار میدم که با جمیع مطالب بدونن که چه گنجی هست این شركت مس باهنر

موفق وپیروز باشید...

نجاT...
2013/12/19, 20:46
از اين سهم همه چيز بر مياد!
همانطور كه در قيمت هاي زير ١٠٠تومان به قيمت فعلي رسيد!
بدون حاشيه صعود ميكنه : )

بهجون
2013/12/20, 15:19
از اين سهم همه چيز بر مياد!
همانطور كه در قيمت هاي زير ١٠٠تومان به قيمت فعلي رسيد!
بدون حاشيه صعود ميكنه : )
باهاتون موافقم به شدت ... لازم به ذکره من فباهنر ندارم اما اضافه خواهم کرد بزودی

محمد طا ها
2013/12/21, 13:29
باهاتون موافقم به شدت ... لازم به ذکره من فباهنر ندارم اما اضافه خواهم کرد بزودی

سلام بر دوستان عزیز بازدید وزیر صنعت وتجارت در این هفته از خط تولید باهنر دوستان کرمانی لطفا مهمان نوازی فرماییند اخبار خوب پس از بازدید اطلاع رسانی میشششش

mahmood57
2013/12/21, 16:23
سلام بر دوستان عزیز بازدید وزیر صنعت وتجارت در این هفته از خط تولید باهنر دوستان کرمانی لطفا مهمان نوازی فرماییند اخبار خوب پس از بازدید اطلاع رسانی میشششش

سلام. منبع خبر لطفا؟

محمد طا ها
2013/12/21, 21:41
دوست عزیز باور کنید پاسخ در این بیت نهفته است عشق یعنی اینکه باور کنیم یک دل دیگر ارادتمند ماست منبع خبر را از رسانه چند روز دیگر پس از بازدید خواهیم شنید شب یلدا مبارک

محمد طا ها
2013/12/23, 14:31

سيدياسرشريعت

شماره عضويت: 15406

عضو شده در: شنبه، 23 آذر 1392-13:40

دقیقا... فوریه ماه طلایی مس و روی خواهد بود.

مشكل بازار ما اینه که به دلیل فقر تحلیل نمی تونه تشخصی بده باهنر از بالارفتن قیمت مس سود می بره یا زیان!
کسی هم صورا مالی نمی خونه اساسا که بخواد به موجودی انبار و محصول و زمان خرید و... کاری داشته باشه

ما وظیفمون رو انجام میدیم تا بازار رو روشن تر کنیم. دیگه خودشون می دونند که بفروشند سهم رو یا نگه دارند http://forums.boursy.com/imported/2013/12/10-1.gif

http://forums.boursy.com/imported/2013/12/icon_profile-1.gif (http://talarebourse.bourex.info/profile.php?mode=viewprofile&u=15406) http://forums.boursy.com/imported/2013/12/icon_pm-1.gif (http://talarebourse.bourex.info/privmsg.php?mode=post&u=15406)

http://forums.boursy.com/imported/2013/12/bottom_left-1.gif
http://forums.boursy.com/imported/2013/10/41.gif/:.grlim:./

http://forums.boursy.com/imported/2013/12/bottom_right-1.gif

/:.wacsmiley.://:.weirdsmiley.://:.tonguesmiley:./

محمد طا ها
2013/12/24, 16:02
سيدياسرشريعت

شماره عضويت: 15406

عضو شده در: شنبه، 23 آذر 1392-13:40

دقیقا... فوریه ماه طلایی مس و روی خواهد بود.

مشكل بازار ما اینه که به دلیل فقر تحلیل نمی تونه تشخصی بده باهنر از بالارفتن قیمت مس سود می بره یا زیان!
کسی هم صورا مالی نمی خونه اساسا که بخواد به موجودی انبار و محصول و زمان خرید و... کاری داشته باشه

ما وظیفمون رو انجام میدیم تا بازار رو روشن تر کنیم. دیگه خودشون می دونند که بفروشند سهم رو یا نگه دارند http://forums.boursy.com/imported/2013/12/10-1.gif

http://forums.boursy.com/imported/2013/12/icon_profile-1.gif (http://talarebourse.bourex.info/profile.php?mode=viewprofile&u=15406) http://forums.boursy.com/imported/2013/12/icon_pm-1.gif (http://talarebourse.bourex.info/privmsg.php?mode=post&u=15406)

http://forums.boursy.com/imported/2013/12/bottom_left-1.gif
http://forums.boursy.com/imported/2013/10/41.gif/:.grlim:./
http://forums.boursy.com/imported/2013/12/bottom_right-1.gif

/:.wacsmiley.://:.weirdsmiley.://:.tonguesmiley:./

محمد طا ها
2013/12/24, 16:09
تسویه بدهی تولیدکنندگان با ارز 1800 تومانی/ خبر خوش برای فعالان اقتصادی
کلیات طرح تسهیل تسویه بدهی ارزی واحدهای تولیدی به حساب ذخیره ارزی امروز سه شنبه در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید.
به گزارش خبرنگار مهر، کلیات طرح یک فوریتی تسهیل تسویه بدهی ارزی واحدهای تولیدی به حساب ذخیره ارزی در جلسه علنی امروز با 135 رأی موافق، 21 رأی مخالف و 15 رأی ممتنع از مجموع 210 رأی به تصویب رسید و در صورت تصویب جزئیات این طرح واحدهای تولیدی که ظرف شش ماه از تاریخ ابلاغ این قانون نسبت به پرداخت بدهی خود به بانک های عامل اعم از معوق و سررسید نشده اقدام نمایند، بر اساس نرخ هر دلار 18 هزار ریال (هجده هزار ریال) و یورو 21 هزار و 500 (بیست‌ویک هزار و پانصد ریال) محاسبه می گردد و می توانند به صورت ریالی پرداخت نمایند.
همچنین واحدهایی که موفق به تسویه کامل تسهیلات دریافتی از محل حساب ذخیره ارزی طی مدت یاد شده نشوند، چنانچه ظرف 12 ماه اقدام به تسویه کامل نمایند، بر اساس نرخ هر دلار 22 هزار ریال (بیست و دو هزار ریال) و یورو 25 هزار و 500 ریال (بیست و پنج هزار و پانصد ریال) محاسبه و می‌توانند به صورت ریالی با بانک عامل تسویه نمایند.
همچنین واحدهایی که ظرف 12 ماه موفق به تسویه بدهی خود نشوند موظفند بر اساس نرخ ارز مبادله‌ای و تامین خسارت تاخیر (دیرکرد) و به صورت ریالی نسبت به تسویه بدهی خود اقدام نمایند.
واحدهای تولیدی که بدهی خود را به حساب ذخیره ارزی تسویه نمایند، مجازند از محل حساب صندوق توسعه ملی جهت تکمیل و توسعه واحدهای تولیدی با رعایت سایر قوانین و مقررات بهره مند گردند.

دجناب وحید 551لطفا آثار ریالی رویداد فوق را جهت بهره برداری سهامداران اطلاع رسانی نمایند/:.nono.:/

سيد ياسر شريعت
2013/12/24, 16:21
تسویه بدهی تولیدکنندگان با ارز 1800 تومانی/ خبر خوش برای فعالان اقتصادی
کلیات طرح تسهیل تسویه بدهی ارزی واحدهای تولیدی به حساب ذخیره ارزی امروز سه شنبه در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید.
به گزارش خبرنگار مهر، کلیات طرح یک فوریتی تسهیل تسویه بدهی ارزی واحدهای تولیدی به حساب ذخیره ارزی در جلسه علنی امروز با 135 رأی موافق، 21 رأی مخالف و 15 رأی ممتنع از مجموع 210 رأی به تصویب رسید و در صورت تصویب جزئیات این طرح واحدهای تولیدی که ظرف شش ماه از تاریخ ابلاغ این قانون نسبت به پرداخت بدهی خود به بانک های عامل اعم از معوق و سررسید نشده اقدام نمایند، بر اساس نرخ هر دلار 18 هزار ریال (هجده هزار ریال) و یورو 21 هزار و 500 (بیست‌ویک هزار و پانصد ریال) محاسبه می گردد و می توانند به صورت ریالی پرداخت نمایند.
همچنین واحدهایی که موفق به تسویه کامل تسهیلات دریافتی از محل حساب ذخیره ارزی طی مدت یاد شده نشوند، چنانچه ظرف 12 ماه اقدام به تسویه کامل نمایند، بر اساس نرخ هر دلار 22 هزار ریال (بیست و دو هزار ریال) و یورو 25 هزار و 500 ریال (بیست و پنج هزار و پانصد ریال) محاسبه و می‌توانند به صورت ریالی با بانک عامل تسویه نمایند.
همچنین واحدهایی که ظرف 12 ماه موفق به تسویه بدهی خود نشوند موظفند بر اساس نرخ ارز مبادله‌ای و تامین خسارت تاخیر (دیرکرد) و به صورت ریالی نسبت به تسویه بدهی خود اقدام نمایند.
واحدهای تولیدی که بدهی خود را به حساب ذخیره ارزی تسویه نمایند، مجازند از محل حساب صندوق توسعه ملی جهت تکمیل و توسعه واحدهای تولیدی با رعایت سایر قوانین و مقررات بهره مند گردند.

دجناب وحید 551لطفا آثار ریالی رویداد فوق را جهت بهره برداری سهامداران اطلاع رسانی نمایند/:.nono.:/

درود بر محمد طاهاي گرامي؛

اين كه محشره براي باهنر! همچنين براي فايرا و سيماني ها و سرمايه گذاري هاي سيماني ها <:-p

zafar3000
2013/12/25, 08:44
ساده و واضح
زیر 2000 تومان این سهم
و زیر 1700 تومان فایرا مفت است
صبر و ظفر دوستان یکدیگرند

tati
2013/12/25, 08:47
مدیر امور سرمایه گذاری سهام ذوب در مورد تجدید ارزیابی های این کارخانه گفت: "ذوب دارایی های زیادی دارد که می توان از آنها تجدید ارزیابی انجام داد. تجهیزات و ماشین آلات طیف وسیعی دارد که تجدید ارزیابی آن­ها 5 الی 6 ماه طول میکشد. ذوب می خواهد تجدید ارزیابی دارایی ها را تا قبل از عید به سرانجام برسانیم.

در نماد ونوین شنیده شده، این بانک از محل تراز ارزی مثبت، امکان تعدیل مثبت سود هر سهم از 397 ریال فعلی به 500 تا 600 ریال در گزارش 9 ماهه وجود دارد

سنایی
2013/12/25, 11:03
ساده و واضح
زیر 2000 تومان این سهم
و زیر 1700 تومان فایرا مفت است
صبر و ظفر دوستان یکدیگرند
استاد ظفرسلام
شما رو هر سهم دست میذارید طلا میشه

zafar3000
2013/12/25, 11:23
استاد ظفرسلام
شما رو هر سهم دست میذارید طلا میشه
دوست من این از لطف شما است
کار من شاگردی است
سید یاسر عزیز و احسان گل و....... منجمله خود شما دوست من لیاقت این کلمه را دارید
سهم با ارزش بازار 190 میلیارد تومان با فروش 700 میلیارد تومان در گروه فلزات اساسی که سال آینده تا 1100میلیارد تومان امکان افزایش دارد با حاشیه سود 13 درصد ترس که ندارد
بلکه 500 درصدی هم امکان رشد دارد (زیر 2000 تومان مفت است )
شاد باشید

karafarin
2013/12/30, 08:08
تکنیکال فباهنر
در تایم فریم هفتگی به نظر می رسد سهم در موج 5 الیوت قرار دارد. باتوجه به شکسته شدن قله موج 3 در 350 تومان و تثبیت قیمت بالای مقاومت 419 در تراز 127.2% فیبوی انبساطی روند سهم در حال حاضر صعودی و هدف بعدی 507 تومان در تراز 161.8% فیبوی انبساطی است. حمایت کوتاه مدت نیز در 419 تومان قرار دارد. از طرفی با توجه به اندازه موج 3 اگر فرض قرارداشتن سهم در موج 5 صحیح باشد امکان رشد بیشتر از 500 تومان در میان مدت وجود ندارد و شروع روند اصلاحی دور از انتظار نیست. چنانچه قیمت بتواند از 507 تومان عبور کند باید در موج شماری انجام شده تجدید نظر شود و هدف بعدی 760 تومان خواهد بود.بنابراین در حال حاضر روند قیمت همچنان صعودی است و هدف بعدی حوالی 500 تومان قرار دارد.با توجه به نزدیکی به هدف و احتمال پایان موج 5 و آغاز روند اصلاحی خرید در شرایط فعلی پرریسک است. ورود به سهم تنها پس از شکسته شدن 507 تومان به سمت بالا می تواند گزینه مناسبی باشد. در صورت تثبیت قیمت زیر 419 تومان سیگنال خروج از سهم صادر خواهد شد. http://forums.boursy.com/imported/2013/12/37020638549011971429-1.png

ali20005
2014/01/01, 11:23
تکنیکال فباهنر
در تایم فریم هفتگی به نظر می رسد سهم در موج 5 الیوت قرار دارد. باتوجه به شکسته شدن قله موج 3 در 350 تومان و تثبیت قیمت بالای مقاومت 419 در تراز 127.2% فیبوی انبساطی روند سهم در حال حاضر صعودی و هدف بعدی 507 تومان در تراز 161.8% فیبوی انبساطی است. حمایت کوتاه مدت نیز در 419 تومان قرار دارد. از طرفی با توجه به اندازه موج 3 اگر فرض قرارداشتن سهم در موج 5 صحیح باشد امکان رشد بیشتر از 500 تومان در میان مدت وجود ندارد و شروع روند اصلاحی دور از انتظار نیست. چنانچه قیمت بتواند از 507 تومان عبور کند باید در موج شماری انجام شده تجدید نظر شود و هدف بعدی 760 تومان خواهد بود.بنابراین در حال حاضر روند قیمت همچنان صعودی است و هدف بعدی حوالی 500 تومان قرار دارد.با توجه به نزدیکی به هدف و احتمال پایان موج 5 و آغاز روند اصلاحی خرید در شرایط فعلی پرریسک است. ورود به سهم تنها پس از شکسته شدن 507 تومان به سمت بالا می تواند گزینه مناسبی باشد. در صورت تثبیت قیمت زیر 419 تومان سیگنال خروج از سهم صادر خواهد شد.http://forums.boursy.com/imported/2013/12/37020638549011971429-1.png

خیلی کارت درسته الان رو 419 مقاومته با یک میلیون صف فروش

ali30
2014/01/04, 15:13
سلام دوستان ........................احتمالا سهم یک استراحت داشته باشه در قالب موج a b c.........................بصورت موقت خارج شودم 452 تومان تا ببینیم چی میشه.موفق وپرسود باشید

نجاT...
2014/01/06, 14:19
دستورالعمل جدید وزیر صنعت/ مس تولید داخل ۲۵ درصد گرانتر از وارداتی می‌شود

بر اساس دستور وزیر صنعت، دستورالعمل جدیدی برای قیمت‌گذاری تولیدات شرکت ملی مس و نحوه عرضه داخلی صادر شده است.

مسعود کلانتر مجد، دبیر انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان مولیبدن در این مورد به فارس گفت: تولیدکنندگان سیم و کابل، صنعت برق و سولفور مولیبدن جزء صنایع پایین دستی صنعت مس محسوب می‌شوند.

وی با اشاره به دستورالعمل جدید وزیر صنعت برای قیمت‌گذاری و نحوه عرضه مس برای فروش مواد اولیه بر مبنای ارز آزاد، تصریح کرد: این موضوع در مورد سولفور مولیبدن که ماده اولیه واحدهای تولیدکننده مولیبدن هستند نیز در حال پیگیری است.

علی ‌محمد ابویی، نای رئیس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان مولیبدننیزدر این مورد بهفارس گفت: اخیراً وزیر صنعت دستوری برای افزایش قیمت مس صادر کرده و این در حالی است که قبلاً بحث گرانفروشی شرکت ملی مس مطرح بوده است.

وی با بیان اینکه بیش از 100 واحد در صنعت مولیبدن و مس،مصرف‌کنندهتولیدات شرکت ملیمس هستند، گفت: در صورت افزایش قیمت این محصولات، این کارخانه‌ها با مشکل و تعطیلی روبرو خواهند شد.

ابویی ادامه داد: وزارت صنعت می‌گوید مصرف‌کنندگان مس بایدمواد اولیه مورد‌نیاز خود را از واحد‌های داخلی بر مبنای ارز آزاد خریداری کنند و در واردات نیز قیمت بر اساس ارز مبادله‌ای محاسبه شود.

وی با بیان اینکه اجرای این دستورالعمل باعث می‌شود قیمت مس وارداتی 25 درصد ارزانتر از مس داخلی باشد، گفت: مس وارداتی باید از اروپا و یا کشوری مانند برزیل تأمین شود.

نایب ‌رئیس انجمن مولیبدن، هدف اصلی از این دستورالعمل را صادرات مس عنوان کرد.

نجاT...
2014/01/06, 14:23
http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1392/10/16/13921016000210_PhotoL_V.jpg

http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1392/10/16/13921016000213_PhotoL_V.jpg

zafar3000
2014/01/09, 23:25
بزودی روزی می رسد که برای این سهم در ارزش بازار 450 میلیارد تومان تارگت 900 میلیارد تومانی می دهند و بعد 1200 میلیارد تومانی
سهم با سود عملیاتی 63 میلیارد تومانی سال قبل در ارزش بازار حداقل 350 تا 450 میلیارد تومان باشد و نه 200 میلیارد تومان

نجاT...
2014/01/14, 11:08
در پایان معاملات صف خرید میشه!

نجاT...
2014/01/14, 14:07
پس از کش و قوس های فراوان در ترکیب اعضای هیات مدیره شرکت مس شهید باهنر بالاخره روز گذشته مهندس امینی به عنوان مدیر عامل جدید این شرکت انتخاب و از امروز در محل کار جدید خود حاضر شده است.

به گزارش خبرنگار اکوبورس،شرکت مس شهید باهنر در حالی از حدود دو ماه قبل با استعفای عباس رستمی مدیر عامل اسبق خود مواجه شد که طی روز گذشته با جابجایی نمایندگان شستا و مجموعه صدر تامین در ترکیب جدید هیات مدیره این شرکت از امروز مهندس امینی به عنوان مدیر عامل جدید راهی کارخانه "فباهنر" در استان کرمان شده است.

امینی به همراه خود مدیر دیگری را نیز به همراه دارد که گفته می شود پیشتر در شرکت ایران ترانسفو فعال بوده است.گفتنی است مدیر عامل جدید "فباهنر" هیچ نسبتی با اردشیر امینی مدیر عامل اسبق این شرکت ندارد.

طی دو ماه گذشته مهندس شهراسبی به عنوان سرپرست شرکت پاسخگو بوده است.گفته می شود رستمی مدیر عامل مستعفی "فباهنر" پس از وقوع اختلافاتی با هیات مدیره و خود محوری برخی مدیران در زمینه جابجایی برخی طرح های توسعه ایی از سمت خود کناره گیری کرده است.

مس شهید باهنر با تحولات بنیادی در ساختار مالی و تولیدی مواجه شده است.

Jamhiri
2014/01/14, 18:12
درود ايا طبق پيش بيني هاي قبلي فباهنر ميتواند تا قبل از عيد به هدف. قيمتي ٦٥٠ ال ٧٠٠ دست يابد ؟

نجاT...
2014/01/14, 18:48
درود ايا طبق پيش بيني هاي قبلي فباهنر ميتواند تا قبل از عيد به هدف. قيمتي ٦٥٠ ال ٧٠٠ دست يابد ؟
٦٥٠ دور از دسترس نيست

alireza9967
2014/01/16, 18:15
فباهنر-مس شهید باهنر...

تحلیل تکنیکال فباهنر-کوتاه مدت...
http://charts.mql5.com/3/596/d1-mofid-securities-co-temp-file-screenshot-39251-png.png
توضیحات نمودار:

شاهد برخورد نمودار با مقاومت 460 تومان هستیم که پس از شکست در حال تکمیل پول بک میباشد...

حمایت 460 تومان میتواند نقطه خوبی برای شروع روند صعودی باشد.

در صورت شکست مقاومت 490 تومان:

هدف اول محدوده 542 تومان کوتاه مدت و در صورت شکست هدف بعدی میان مدت 620 تومان میباشد...

rsi نیز در محدوده حمایتی قرار دارد که در نمودار کاملا مشخص میباشد.

شرط ورود:

1-قیمت زیر 460 تومان تثبیت نشود و قیمت پایانی بالای 460 شود.

2-rsi زیر خط حمایت نفوذ نکند.

3-حد ضرر رعایت شود.

4-بازار تحت تاثیر هیجانات شدید خرید یا فروش نباشد...

موفق و سربلند باشید...

منبع:http://irbourse.blogfa.com/post/332 (http://irbourse.blogfa.com/post/332)

تکنیکالیست
2014/01/17, 10:03
رویا پردازی نمیکنم اما این سهم در آینده به سهامداره صبورش بالای 300 درصد خواهد حتی اگر بازار منفی باشد. چون تعدیلهای عالی با توجه به تحولات شگرفی که در تولید محصولات دیده شده پیش رو خواهد داشت

سیگنال
2014/01/17, 21:25
فاکتورهایی برای مثبت بودن بازار در هفته پیش رو بسیار است.ورود اعتباری جدید.اصلاح بازار و شاخص.لحظه تاریخی لغو تحریمها و .....

دل آرا
2014/01/21, 11:43
سلام. گزارش 9 ماهه فباهنر اومد.

انتظار تعدیل داشتم ولی همون 241 تومن رو اعلام کرده. به نظر شما چه کنم؟ بفروشم؟

اساتید میشهلطفا نظر بدین؟
ممنون

zafar3000
2014/01/21, 11:52
1.فباهنر سود 31.7 تومانی را در حالی پوشش داد که 9 ماهه فقط 97 ریال سود داشت
امسال 9 ماهه 17.5 تومان به نظرتان سود 12 ماهه چقدر است
2. سال قبل سهم 142 تومان سود عملیاتی داشته است و از نظر من با توجه به گزارشش امسال حداقل 210 تومان سود عملیاتی خواهد ساخت
حالا بروید در صف فروش

ali30
2014/01/21, 12:13
سلام. گزارش 9 ماهه فباهنر اومد.

انتظار تعدیل داشتم ولی همون 241 تومن رو اعلام کرده. به نظر شما چه کنم؟ بفروشم؟

اساتید میشهلطفا نظر بدین؟
ممنون
سلام دوست من.......................سهم از منظر امواج الیوت ویو...........در تایم هفتگی 5 موج را کامل کرده.............ودر حال ساخت abcمیباشد................حالا از نظر زمانی وقیمت بنظر سهم 2-3 ماه اصلاح داشته باشه تا محدوده 350-370................حالا اگه شرکت افزایش سرمایه داشته باشه شاید قیمت بشه 250...........که بنظرم بعید است شرکت چنین خپطی را بکند.......................بنظرم افزایش سرمایه میماند برای قیمتهای 700-750 تومان...............بحر حال شرکت بنظرم تعدیل برای امسال دارد...............برای پیش بینی سال آینده93(آخر اسفند) هم تعدیل دارد..................ولی اصلاح قیمتی جزو ذات بازار سهام است...............بنظرم با توجه به تعدیلات سهم وشاخص فلزات اساسی وهمچنین نمودار تکنیکی خود سهم تا شب مجمع و یا کمی زودتر قیمت 700-750 را ببیند..خودم فباهنر داشتم 452 فروختم.........ونفت خریدم................. اگر خواستید به تایپیک ونفت سر بزنیداین روزها آخرین زمان خرید میباشد..........................از دوستان معذرت میخوام قصد تخریب یا تبلیغ سهمی را نداشته وندارم فقط خواستم این دوست مان را به اندازه تجربه ام راهنمای کنم............................ اینها همش نظر شخصی من بود .............................تصمیم گیرنده نهای خودمان هستیم................موفق وپرسود باشید

sadra2712
2014/01/21, 12:52
سلام دوست من.......................سهم از منظر امواج الیوت ویو...........در تایم هفتگی 5 موج را کامل کرده.............ودر حال ساخت abcمیباشد................حالا از نظر زمانی وقیمت بنظر سهم 2-3 ماه اصلاح داشته باشه تا محدوده 350-370................حالا اگه شرکت افزایش سرمایه داشته باشه شاید قیمت بشه 250...........که بنظرم بعید است شرکت چنین خپطی را بکند.......................بنظرم افزایش سرمایه میماند برای قیمتهای 700-750 تومان...............بحر حال شرکت بنظرم تعدیل برای امسال دارد...............برای پیش بینی سال آینده93(آخر اسفند) هم تعدیل دارد..................ولی اصلاح قیمتی جزو ذات بازار سهام است...............بنظرم با توجه به تعدیلات سهم وشاخص فلزات اساسی وهمچنین نمودار تکنیکی خود سهم تا شب مجمع و یا کمی زودتر قیمت 700-750 را ببیند..خودم فباهنر داشتم 452 فروختم.........ونفت خریدم................. اگر خواستید به تایپیک ونفت سر بزنیداین روزها آخرین زمان خرید میباشد..........................از دوستان معذرت میخوام قصد تخریب یا تبلیغ سهمی را نداشته وندارم فقط خواستم این دوست مان را به اندازه تجربه ام راهنمای کنم............................ اینها همش نظر شخصی من بود .............................تصمیم گیرنده نهای خودمان هستیم................موفق وپرسود باشید
با سلام و احترام
تحليلتان درباره فباهنر صحيح نيست.

Mesbah68
2014/01/21, 18:31
دوستان ایا فردا شما هم در اعتراض دسته جمعی و خودجوش نسبت به دستکاری در روند ارزش گذاری سهام ها و منفی کردن تعمدی انها جلوی در سازمان بورس تجمع میکنید یا خیر ؟؟؟.............سکوت ما یعنی اعلام رضایت از چپاول سرمایه های به سختی جمع کرده خودمان

پاتریک
2014/01/22, 10:31
عجب ضف فروش جالبی داره:)

تکنیکالیست
2014/01/28, 19:35
این سهم دارای فاند عالی است که قسمت اعظم آن دسته بچه های اصفهانی می باشد.سهم را خوب جمع کردند . بیشتر از اینها از این دوستان توقع میرفت با آنهمه ادعایی که دارن. امروز وقتش بود اما متاسفانه......

Jamhiri
2014/01/28, 23:31
درودفباهنر معمولا در گزارش ١٢ ماه اش ميتونه سهامدارش را راضي كنه اميدوارم گزارش امسال خوب باشه

A-Mohammadi
2014/01/29, 00:58
محدوده 350 متعادل و سپس یک حرکت به سطح 400 تا 425 انجام میشه دوستان سهامدار با سود یا ضرر خارج شوند.
موفق باشید

تکنیکالیست
2014/01/29, 10:00
واقعا جای تاسف داره واسه کسی که بدون تحلیل این سهمه با ارزش رو میفروشه

arashsefid
2014/01/29, 11:18
کفش رو 380 بسته شد

ali30
2014/01/29, 14:03

arashsefid
2014/02/01, 09:23
کفش رو 380 بسته شد

... وپرواززز

ali30
2014/02/02, 14:56
سلام دوستان ................................از نظر تکنیکی تا250 جا برای ریزش هست...................مگه اتفاق....................خاصی............ موفق وپرسود باشید

mehdi9990
2014/02/02, 23:59
سلام دوستان ................................از نظر تکنیکی تا250 جا برای ریزش هست...................مگه اتفاق....................خاصی............ موفق وپرسود باشید

چون شما فروختی و جایش ونفت خریدی (خود من ونفت هم دارم) حالا دیگه تا 250 هم میتونه بیاد !! تا قبل از فروشت که بهترین سهم دنیا بود و تارگتهای نجومی میدادی ! واقعا از رنگ عوض کردن آدمها آدم شاخ در میاره ، بابا فروختی و سهم دیگه ای خریدی خوب خدا برات بسازه چرا دیگه اینجا فاز منفی میدی؟ و راضی به زیان دیگران هستی ؟ مطمئن باش به 350 هم نمیرسه 250 که جای خود دارد .

zafar3000
2014/02/03, 09:30
در محاسبه سود شرکت خوب است که همه آیتم ها را لحاظ کرد اما یکی از بهترین ها محاسبه حاشیه سود ناخالص مطابق سال قبل است
حاشیه سود ناخالص سال قبل 13 درصد بوده است که تعمیم آن به امسال 63 میلیارد تومان به سود ناخالص سهم اضافه می کند
که در مجموع 120 تومان بر روی پیش بینی سود امسال خواهد رفت که معادل سود 144 تومانی می شود
حالا خرید سهمی که امسال 144 تومان حداقل سود را دارد و سال دیگر با راه افتادن طرح های دیگرش نزدیک 250 تومان سود دارد در این قیمتها مفت نیست
تاریخ در حال تکرار است

zafar3000
2014/02/03, 09:32
شرکت سال قبل 12 ماهه سود عملیاتی 141.7 را در حالی تحقق داد که در 9 ماهه 44.3 تومان سود عملیاتی داشت
امسال 12 ماهه پیش بینیش را در حالی 65.6 تومان سود عملیاتی گرفته است که در 9 ماهه 53.2 تومان پوشش داشته است
پس قطعا تعدیل بسیار خوبی در دل این سهم خوابیده است

جالب است بدانید در شرایط تحریم این شرکت در سال 90 حاشیه سود ناخالص 10 و سال 91 حاشیه سود ناخالص 13 درصد داشته است
اما برای امسال این میزان را 4 درصد گرفته است
یاللعجب

rajabnejad
2014/02/17, 09:30
شرکت مس باهنر دراطلاعیه ای سود 9 ماهه خود را اصلاح واز 175 ریال به 209 ریال افزایش داده است . ودلیل این افزایش 20 درصدی را تغييرات انجام شده براي محاسبه ماليات 9 ماهه شرکت با استفاده از معافيت صادراتي براساس حذف بخشنامه وزارت دارايي اعلام نموده است. ودر واقع شرکت در عملکرد 9 ماهه 87 درصد از سود پیش بینی شده سال 92 خود را پوشش داده است .

ali30
2014/02/19, 07:57
چون شما فروختی و جایش ونفت خریدی (خود من ونفت هم دارم) حالا دیگه تا 250 هم میتونه بیاد !! تا قبل از فروشت که بهترین سهم دنیا بود و تارگتهای نجومی میدادی ! واقعا از رنگ عوض کردن آدمها آدم شاخ در میاره ، بابا فروختی و سهم دیگه ای خریدی خوب خدا برات بسازه چرا دیگه اینجا فاز منفی میدی؟ و راضی به زیان دیگران هستی ؟ مطمئن باش به 350 هم نمیرسه 250 که جای خود دارد .
سلام دوست من ...........................اول از منظر تکنیکی عرض کردم ...........در بنیادی خوب سهم هیچ شکی نیست...............دوم من نظر شخصیم را گفتم و خواستم با دوستان و بویژه کوتاه مدتیها تبادل نظر کنم...................سوم برین کمی مطالعه کنین در مورد بزرگان بورس باز خارجی وداخلی .................گاهی درآن واحد نظرات تغیر میکنند..............کاملا هم حرفه ای هست......................این یک واقعیت هست تعصب بیجا وتوهم و نداشتن اطلاعات هر سه باعث درجا زدن وضرر است.........................چهارم دید ومبنای تحلیل من از منظر امواج الیوت وبنیادی سهم است ..................و گفتم احتمالا که پایه و اساس امواج الوت میباشد من تارگت حداقل 700-750 تا مجمع را میدم ...............تقریبا مثل تحلیل قبلم( زمان داشتن سهم) با این تفاوت که زمان آن را تا مجمع مبینم.............کمی تاپیک را به عقب ورق بزنین .................بعد نوشتار بفرمایین.........موفق وپرسود باشید

ali30
2014/02/19, 08:00
سلام دوست من ...........................اول از منظر تکنیکی عرض کردم ...........در بنیادی خوب سهم هیچ شکی نیست...............دوم من نظر شخصیم را گفتم و خواستم با دوستان و بویژه کوتاه مدتیها تبادل نظر کنم...................سوم برین کمی مطالعه کنین در مورد بزرگان بورس باز خارجی وداخلی .................گاهی درآن واحد نظرات تغیر میکنند..............کاملا هم حرفه ای هست......................این یک واقعیت هست تعصب بیجا وتوهم و نداشتن اطلاعات هر سه باعث درجا زدن وضرر است.........................چهارم دید ومبنای تحلیل من از منظر امواج الیوت وبنیادی سهم است ..................و گفتم احتمالا که پایه و اساس امواج الوت میباشد من تارگت حداقل 700-750 تا مجمع را میدم ...............تقریبا مثل تحلیل قبلم( زمان داشتن سهم) با این تفاوت که زمان آن را تا مجمع مبینم............کمی تاپیک را به عقب ورق بزنین .................بعد نوشتار بفرمایین............موفق وپرسود باشید

poma
2014/02/19, 09:35
فباهنر هم بسته شد .....

به اطلاع مي رساند، نماد معاملاتي شركت صنايع مس شهيد باهنر با توجه به تعديل پيش بيني درآمد هر سهم، متوقف شد. 92/11/30 09:06

کاویانی
2014/02/28, 12:18
9 روز از بسته شدن سهم برای تعدیل گذشت. کسی خبر جدیدی نداره از فباهنر؟

هیرکان
2014/02/28, 12:51
بنظرتون p/e 18 زیاد نیست ؟؟؟!!!!.................اگه انصافه باید p/e کم کنه تا به گروهش برسه p/e 8 یا 9...............فباهنر به دید 7ماه شیرین 70درصد سود داره

Mesbah68
2014/03/16, 20:10
خوب گزارش پیش بینی سر تا پا غارت شده فباهنر هم امد !!! خیلی خوب از این سهم دزدیدن این سهم حداقل 50% تعدیل + داشت که در کمال ناباوری 23% تعدیل اعلام کرده اند ................نظر دوستان چیست در مورد دستکاری در گزارش چرند فباهنر ؟؟؟

zafar3000
2014/03/17, 08:41
برای همین امسال یعنی 92 با احتمال بالا می تواند سودبیش از 65 تومانی بسازد

omid_erfanimanesh
2014/03/17, 12:17
خدایی این فروشندگان فباهنر فازشون چیه؟؟؟میدونند سهم رو واسه چی خریدن؟!!!!!!
سهم که تو بازگشایی ۳۳۰ هزار سهمشو دو نفر فروختند باز شد!!!
اندکی صبر سحر نزدیک است/:.smilingsmiley.:/

بورس خوشبختی
2014/03/17, 14:15
فردا روز خرید دزدهاست مواظب سهم خود باشید .....................

http://forums.boursy.com/imported/2014/03/d1mofidsecuritiescotempfilescreenshot637-1.png

dpi
2014/03/17, 17:24
باتوجه به چشم انداز منفي قيمت مس،اين سهم را بايد دريافت.
فردا اضافه خواهم كرد.
بنيادي سهم تاييد ميشود.

مات
2014/03/17, 17:53
باتوجه به چشم انداز منفي قيمت مس،اين سهم را بايد دريافت.
فردا اضافه خواهم كرد.
بنيادي سهم تاييد ميشود.

وقتی قرار باشه قیمت جهانی مس بریزه قیمت محصولات شرکت هم خواهد ریخت
مگه خریدار محصولات شرکت مغز خر خورده وقتی میبینه داره قیمت جهانی مس داره میریزه ولی بیاد محصولات شرکت رو بالا بخره
این تحلیل شما از اساس غلط هست

"heydar"
2014/03/18, 19:28
اصلاح نکرد باید اجازه بدهند اصلاح خودش را تکمیل کنه
با چه دلیل و برهانی 320تومان است؟!

هیرکان
2014/03/18, 20:40
حتما پارسان و مپنا و سهم های که برای حقوقی شماست باید صعود شارپی و حبابی کنند نه ؟؟؟...............تبلیغ و تخریب با قصد پر تر کردن جیب رئیسان خودتون به چه قیمتی ای جماعت سفته باز

مهاجر98
2014/03/18, 22:42
http://forums.boursy.com/imported/2014/03/d1mofidsecuritiescotempfilescreenshot887-1.png
http://charts.mql5.com/4/200/d1-mofid-securities-co-temp-file-screenshot-8878-png.png

ali30
2014/03/19, 05:45
سلام دوستان/:.grlim:./.................. کسی که برای نوسان گیری فروختنی بود باید همون قیمتهای بالا میفروخت................................ال ان اگر 300 سقف موج1 در تایم روزانه شکسته بشه احتمالا تا انتهای موج4در تایم هفتگی محدوده 235 افت متصور است و اگر هم کمی بد بینانه تر فکر کنیم تا اول موج 1 محدوده 200 تومان در تایم هفتگی احتمالا برگشت داده میشود......................خوب سهمی که 800 تا1200ریال...................وحتی بالاتر تعدیل داره واقعا این قیمتها فروشی است؟........................ صد البته جواب خیر است.موفق وکم ضرر باشید/:.weirdsmiley.:/

omid_erfanimanesh
2014/03/22, 16:22
به نظرم تا 400 میره،یه گیر کوچیک در 350 داره که ممکنه نوسان بده و فرصت ورود...
MACD و RSI هر دو در آستانه ی سیگنال ورود!

http://up.boursy.com/uploads/2013-10/139549273324_Capture.JPG

zafar3000
2014/03/22, 19:34
حداقل ارزش بازار این سهم باید 450 میلیارد تومان باشد

بورس خوشبختی
2014/03/23, 17:26
فردا روز خرید دزدهاست مواظب سهم خود باشید .....................

http://forums.boursy.com/imported/2014/03/d1mofidsecuritiescotempfilescreenshot637-1.png

سلام دوستان عید همگی مبارک

اینا اون روز بازگشایی گذاشتم که اون صف فروش مسخره را گذاشتن امیدوارم از فرصت خرید استفاده کرده باشید

http://charts.mql5.com/4/240/d1-mofid-securities-co-temp-file-screenshot-60533-png.png

همچنین مکدی و آر اس ای هم سیگنال خرید را تایید میکنند

http://charts.mql5.com/4/240/d1-mofid-securities-co-temp-file-screenshot-2443-png.pnghttp://charts.mql5.com/4/240/d1-mofid-securities-co-temp-file-screenshot-11682-png.png

zafar3000
2014/03/23, 19:16
سلام و درود بر همه دوستان بورسي،
سال نو همه دوستان مبارك. انشالله سال خوب و پر بركت و همراه با سلامتي را در پيش داشته باشيد.

خواستم مطلبي در مورد سودسازي فباهنر ذكر كنم، اما بهتر ديدم تا يك مسيله ديگر بيان كنم.
بسياري از دوستان هنوز سود را ملاك قيمت دهي مي دانند، اما بنده با اطمينان عرض مي كنم؛ آن سبو بشكست و آن پيمانه ريخت.

بازار متوجه ارزش هاي ذاتي شركتها شده است. شما به فباهنر نگاه كنيد، با فروش حدود 500 ميليارد توماني سال 92 و پيش بيني فروش حدود 700 ميليارد تومان براي سال 93 در چه قيمت به معني واقعي ارزاني در حال معامله شدن است. شركتي كه حداقل ارزش ريالي كه بايد براي تاسيس آن گذاشت 2000 ميليارد تومان است و الان در يك دهم قيمت خود در حال معامله شدن است.
تاسيس فباهنر و شركتهاي اين نوع اساسا به سادگي و تنها با تزريق پول هم نيست. اين شركتها، شركتهاي برند هستند، اگر سود فباهنر 0 تومان هم باشد (كه نيست)، قيمت تعادلي در يك بازار با بازيگران توانمند بايد حدود 500 تومان باشد. افزايش سود نيز بالتبع قيمت سهم را به ارزش ذاتي كه ارزش بازار حدود 2000 ميليارد تومان است، خواهد رساند.

به سادگي در اين قيمتها مي توان فباهنر اضافه كرد. كه البته بازار سريعا سهم خوب را در سبد خود قرار مي دهد.

شايد در آينده نه چندان دور به اين قيمتهاي فباهنر غبطه بخوريم.

موفق باشيد.

dpi
2014/03/24, 17:11
http://www.samanbourse.com/Portals/28/tahlil%20sherkatha/%D9%81%D8%A8%D8%A7%D9%87%D9%86%D8%B1.pdf

http://up.boursy.com/uploads/2013-10/fabafonar.gif

"heydar"
2014/03/24, 18:18
با سلام به نظر میرسد تحلیل اشتباه و علت آن عدم تغییر قیمت محصولات است
فقط نرخ مواد اولیه را کاهشی در نظر گرفته اند در حالیکه نرخ محصولات را ثابت فرض کرده اند

ali30
2014/03/28, 19:01
به ظاهر سهم يک 5 موج صعودي رو به پايان رسونده و در قالب موج نزولي در حال اصلاح است . کف کانال مي تواند پايان موج A باشد و قيمت براي تشکيل موج B ممکن است روزهاي مثبتي را سپري کند .از منظر امواج تا انتهاي موج4 بزرگ 235 وتا اول موج1 بزرگ 180تومان احتمال اصلاح ميتونه بکنه از نظر قانون امواج اليوت وبعد دوباره 5 موج صعودي درتايم هفتگي براي ساختن موج5 ماهانه..................خوب بنظرم تا برج8-9 قيمت700-1000 را ببينه....................کوتاه مدت خريد بار ريسک مواجه است.....................ودرضرر صبوري نياز دارد.............بين 180تا235 کمترين ريسک براي خريد است براي کسانيکه نقد هستن وقصد ورود دارن وتکنيک امواج را نميدانند وبراشون مهم است.قابل توجه است.قصد تخريب ندارم نظر شخصي من از نمودار وامواج اليوت است.شاد باشيدhttp://forums.boursy.com/imported/2013/06/13.gifhttp://forums.boursy.com/imported/2013/06/13.gifhttp://forums.boursy.com/imported/2013/06/13.gifhttp://forums.boursy.com/imported/2013/06/13.gifhttp://forums.boursy.com/imported/2013/06/13.gifhttp://forums.boursy.com/imported/2013/06/13.gifhttp://forums.boursy.com/imported/2013/06/13.gifhttp://forums.boursy.com/imported/2013/06/13.gifhttp://forums.boursy.com/imported/2013/06/18.gif

http://forums.boursy.com/imported/2014/03/image2395-1.html

".احسان."
2014/04/04, 01:19
پنهان كاري هاي بسياري در گزارش بصورت بسيار واضحي قرار داده شده است.
گزارش حسابرسي اين شركت مي تواند بين 35 تومان تا 65 تومان را نشان دهد (مخفي كاري تا حدي است، كه انتظار سودهاي بسيار بيشتر نيز غير قابل باور نيست). سال 93 با فروش ملك حقاني و ملك در كشور اوكراين و راه اندازي طرح لوله مسي مي توان انتظار سود بالاي 100 توماني را براي سهم (با توجه به شرايط قيمت جهاني مس) پيش بيني كرد.

zafar3000
2014/04/13, 03:39
فباهنر را همه چیزش را تقسیم بر ده کنی می شود
سهمی 4.5 میلیارد تومانی با فروش 70 میلیارد تومان و حداقل سود ناخالص 5.7 میلیارد تومان
و سود عملیاتی 5 میلیارد تومانی( یا 111 تومانی به ازا هر سهم )است
که در ارزش بازار 12میلیارد تومان خریدار ندارد
عجب
از نظر من ارزش بازار این سهم در یک دهم شده باید 45 میلیارد تومان باشد نه 12 میلیارد تومان (یا بر اساس واقعیت 450 میلیارد تومان یا هر سهم 1000 تومان باشد )
دوستی به زیبایی اشاره کرد که این شرکت برای 93 50 میلیون دلار فروش خارجی دارد که 2650 تومان دیده است که با فروش 3000 تومانی دلار حداقل 25 تا 30 تومان تعدیل دارد
شرکت طرح تولید لوله های مسی را در سال 93 با برآورد فروش 80 میلیارد تومانی دیده است که قطعا تعدیل دارد
هزینه کاتد را بسیار بالا گرفته است و .........
فرصتها در بازار به شکل چرخشی در حال تکرارند
تاکید :پلکانی و در منفی 4 خریدار سهم باشید

zafar3000
2014/04/13, 03:54
در تراز نامه 9 ماهه شرکت فباهنر 45 میلیارد تومانی در ارزش بازار 128 میلیارد تومان
1. فقط 208 میلیارد تومان موجودی مواد و کالا دارد در حالیکه سال قبل در 12 ماه 130 میلیارد تومان بوده است یعنی سهمی 460 تومان موجودی مواد و کالا دارد
2.تسهیلات مالی دریافتی شرکت از 165 به 159 میلیارد تومان کاهش یافته است
3. سود انباشته 22 میلیارد تومانی دارد یا سهمی 50 تومان
این شرکت در این ارزش بازار اکازیون است واقعا آیا حقوقی ها این سهم را با این همه پتانسیل در این ارزش بازار مفت نمی بینند
امسال صدر تامین عرضه می شود و قطعا سهام در پرتفو آن به ارزش واقعی خود می رسند
کجا به شما 300 تا 400 در صد سود کم ریسک در کوتاه مدت می دهد اما این سهم این پتانسیل را دارد

omid_erfanimanesh
2014/04/13, 12:47
سود امسال شرکت متاسفانه 49 تومنه!!!
خبریست که نسبتا از منابع موثق به دستم رسید،من خودم حداقل به سود 80 تومنیش اعتقاد داشتم،ولی تو این بورس ما دیدیم به چه راحتی میتونن...

دوستان خودشون بررسی کنن ببینن با سود 49 تومنی امسال و 24 تومنی سال بعد (که فعلا اعلام کرده) چه باید کرد!
به نظرم زیر 250 تومن فروشش دیگه منطقی نیس...

zafar3000
2014/04/13, 12:54
سود امسال شرکت متاسفانه 49 تومنه!!!
خبریست که نسبتا از منابع موثق به دستم رسید،من خودم حداقل به سود 80 تومنیش اعتقاد داشتم،ولی تو این بورس ما دیدیم به چه راحتی میتونن...

دوستان خودشون بررسی کنن ببینن با سود 49 تومنی امسال و 24 تومنی سال بعد (که فعلا اعلام کرده) چه باید کرد!
به نظرم زیر 250 تومن فروشش دیگه منطقی نیس...

متاسفانه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
دوست گرامی 49 تومان چند درصد تعدیل می شود برای 92 ؟؟
برای 93 به نظر شما تعدیل ندارد ؟؟؟
این سهم مفت اندر مفت است
ارزش فقط یک کارخانه لوله های مسیش الان کمتر از 210میلیارد تومان نیست و از سال آینده با قدرت بیشتر در سود سازی شرکت سهیم می شود و ارزش بازار کل سهم 120 میلیارد تومان
تسعیر ارز خارجی به قیمت 3000 تومان حداقل حاوی 25 تومان تعدیل برای سهم خواهد بود
هزینه کاتد را زیاد گرفته است
و.........

omid_erfanimanesh
2014/04/13, 13:01
منظورم از متاسفانه نسبت به انتظار من بود!!!
من سهم رو داشتم تو چند تا سبدهام و نسبتا سنگین ولی...
ولی به دید این که تو گزارش های آخر دیگه حداقل 80 تومن رو اعلام کنه!اگه شما فباهنر رو به دید سود 49 تومنی خریدین که...
البته الانم با سود 49 تومنی قیمت فعلیش منطقیه،گفتم که زیر 250 ارزش فروش نداره دیگه...
قطعا،قطعا،قطعا سود سال بعدش تعدیل داره و تعدیل چشمگیرتری داره...

من گفتم خبری که به دستم رسید به دوستان اعلام کنند خودشون تصمیم بگیرند،موفق باشید و پرسود /:.rolleyessmileyani

zafar3000
2014/04/14, 18:38
اولین گزارش مورد بررسی فباهنر
گزارش هیات مدیره برای سال 91
1.رشد سود عملیاتی :89 :23 میلیارد تومان ،90: 41 میلیارد تومان،91: 63.7 میلیارد تومان
رشد 55 درصدی از 90 به 91
2. سود هرسهم : 89 : 14 تومان ،90: 34 تومان ، 91 : 32 تومان
علت کاهش سود آوری زیان غیر عملیاتی 31.5 میلیاردتومانی به علت بدهی ارزی به صندو ق ذخیره ارزی و بانک ایران اروپا و محاسبه به نرخ مبادله ای است (نکته مهم بخشنامه ای بود که چند وقت قبل این نرخ را 1800 تومان اعلام می کرد حالا تاثیر آن بخشنامه براین زیان غیر عملیاتی را باید تعیین کرد و برگشت از این محل مبالغ دارد یا خیر )
3.تعداد کارکنان 90 : 1421 نفر ، سال 91 : 1283 نفر
4. زمین 100 هکتار کیلومتر 21 جاده باغین کرمان ،ساختمان مدیریت شرکت :گاندی جنوبی خیابان 7 شماره 19
5. تکنولوژی شرکت پیشرفته و به روز می باشد براساس شرکتهای اتوکمپو و کروپ اینداستری آلمان و کوبه استیل ژاپن
از نظر کیفیت محصولات بهترین در ایران است
صادرات به اروپا شامل ترکیه و فرانسه بیش از 60 درصد صادرات شرکت ،کل مبلغ صادرات 71 میلیارد تومان
در سال 91 شرکت 90 درصد بازار نورد داخلی 280 میلیارد تومانی رادارد و 18 درصد بازار اکستروژن 1400 میلیارد تومانی در ایران را دارد
6. هزینه های مالی 91 : 17.6 میلیارد تومان که نسبت به 20 میلیارد تومان 90 کاهش دارد
7. در کل با وجود افت تولید 11 درصدی و افت فروش تناژی 14 درصدی نسبت به 90 شرکت از نظر مبلغ فروش رشد 48 درصدی داشته است (علت کاهش تولید 91 کمبود عرضه کاتد مس توسط ملی مس)
8. 2 کارخانه جدید لوله های مسی و مطلس
مطلس برای تولید 2500 تن سکه برای بانک مرکزی در سال مشغول به کار شده است
کارخانه لوله های مسی با هزینه 74 میلیارد تومانی (حدود 74 میلیون دلار با دلار 1000 تومان که از نظر ارزی 20 میلیون یورو وام برای همین مورد خرج شده است )با ظرفیت حدود 12500 تنی تا 15000 تنی کلا سال 91 350 تن تولید داشته و به علت تحریم ومشکلات فنی در آن زمان تولیدش متوقف شده بوده است (چند وقت قبل خبر راه اندازی با ظرفیت کاملش و انجام تست های مربوطه توسط آلمانی ها آمد که باید منتظر اثر آن بر گزارش 92 و بیشتر بر 93 بود )(همین کارخانه الان با دلار 3000 تومانی بالای 210 میلیارد تومان هزینه دارد بعد ارزش بازار کل 5 کارخانه در بورس 120 میلیارد تومان یاللعجب)
9. درصد مواد اولیه مورد نیاز شرکت :63 درصد مس کاتد ،برنج 19.3 درصد ،روی 16.5 درصد برای میزان تولیدات سال 91
نکته مهم :مقایسه این درصدها با هزینه مواد مصرفی در پیش بینی 93 است
10 .سال 91 نسبت سود عملیاتی به درآمد فروش :13 درصد بوده است مقایسه با 92 و 93 بد نیست
11. افزایش نرخ ارز برای سودآوری شرکت مفید است
افزایش نرخ lmeدر سال 90 و 91 باعث ایجاد ریسک نقدینگی و ناچار کردن شرکت به وام کردن با سود 21 درصد شده که راهکار آن را برای 92 انتقال کارمزد وام به خریداران هنگام قرار داد نوشتن و همچنین دریافت پیش قرارداد بیان شده است

zafar3000
2014/04/15, 07:58
با پیگیری اکوبورس: آخرین تحولات مس شهید باهنر اعلام شد/ راه اندازی مجدد طرح لوله مسی و فروش داراییها
شرکت مس شهید باهنر پس از تحمل یک دوره رکود فرسایشی در روند تولید و سودآوری به تازگی با تحول بنیادی در ساختارهای مدیریتی و صنعتی روبرو شده است.

به گزارش اکوبورس از یک تا دو سال قبل شرکت مس شهید باهنر زیر سایه تحریم ها با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم کرده است.از عدم ترخیص چند قطعه و به تبع آن تعطیل شدن اجرای طرح توسعه بزرگی به نام خط تولید لوله مسی شیاردار تا سنگینی بار هزینه های مالی و ارزی.با این همه پس از تغییر و تحول های صورت گرفته در بدنه مدیریت شستا و در عین حال روی کار آمدن مدیران جدید در این شرکت باردیگر بارقه امید در دل کویر کرمان جوانه زده است.

در این باره ذاکری زاده مدیر نظارت بر شرکت های هلدینگ صدر تامین وابسته به شستا به خبرنگار اکوبورس گفت که از هفته گذشته مهندس امینی کافی آباد که پیشتر سمت معاونت سازمان تامین اجتماعی را برعهده داشته به عنوان مدیر عامل جدید شرکت مس شهید باهنر انتخاب شده است.

وی با تایید خبر راه اندازی مجدد کارخانه طرح تولید لوله مسی شیاردار عنوان کرد: طی روزهای آینده گروهی از کارشناسان آلمانی به منظور بازبینی و آموزش های لازم در خط تولید رهسپار کارخانه مس شهید باهنر کرمان خواهند شد.

در حال حاضر کوره ذوب مس در این واحد تولیدی آغاز بکار کرده و خط افزایش قطر و طول لوله مسی و همچنین عملیات لوله پیچی در کویل در دست راه اندازی است.به گفته وی از سرگیری فعالیت این واحد تولیدی با ترخیص تجهیزات و کیت های الکترونیکی مورد نیاز در طرح توسعه لوله مسی شیاردار آغاز شده و دستیابی به ظرفیت اسمی کارخانه بزودی محقق خواهد شد.

برخی کارشناسان با برآورد ارزش جایگزینی 3000 میلیارد تومانی برای "فباهنر"؛ اعتقاد دارند مس شهید باهنر با اجرای کامل طرح توسعه لوله شیاردار خود می تواند به تنهایی کل سود برآوردی در بودجه امسال را محقق نماید.

ذاکری زاده از توانایی پرداخت بدهی های ارزی "فباهنر" حتی با ارز 2500 تومانی نیز سخن گفت افزود: هر چند معلوم نیست تسهیلاتی که شرکت با نرخ ارز مرجع دریافت نموده با چه نرخی باید با بانک ها تسویه کند اما باید دانست با وجود دریافت وام ارزی با دلار 1000 تومانی در دوره های قبل،قیمت هرتن کاتد مس نیز با آن قیمت دریافت و بنابراین امروز این کالا با قیمت 4000 تومانی آن برابری می کند.بنابراین همچنان به لحاظ مالی برای شرکت قابلیت پرداخت وجود دارد.

وی در عین حال موضوع فروش سه آپارتمان "فباهنر" واقع در خیابان حقانی تهران را در گفتگو با خبرنگار ما تایید کرد و گفت که ساختمان واقع در کشور اکراین در آستانه فروش قرار گرفته است.برخی کارشناسی ها از ارزش 5 میلیارد تومانی قیمت پایه املاک مذکور حکایت دارند.

گفتنی است بنا به بررسی های صورت گرفته شرکت مس شهید باهنر در حالی گزارش حسابرسی شده عملکرد شش ماهه امسال خود را با کاهش بهای تمام شده تولید و برگشت 40 ریالی سود هر سهم منعکس خواهد کرد که انتظار می رود در گزارش 9 ماهه نیز این شرکت بتواند پتانسیل های ناشی از سود عملیاتی و غیر عملیاتی را بیش از پیش آشکار سازد.

با وجود تحولات بنیادین صورت گرفته در شرکت مس شهید باهنر ،سرمایه گذاری صدر تامین به عنوان یکی ازسهامداران عمده این شرکت همواره عرضه کننده سهام در قیمت های مثبت به دلیل جبران کمبود نقدینگی در شرکت مادر خود بوده است.

کد خبر : 11178 تاریخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۲ ساعت 53 : 9
منبع : اکوبورس بازدید : 574

و ارزش بازار فعلی سهم 120 میلیارد تومان
تازه من تارگت 450 میلیارد تومانی دادم نه 3000 میلیارد تومانی

zafar3000
2014/04/15, 16:32
آیا دنبال بیمه بازنشستگی و پرداخت آن به تامین اجتماعی هستید ؟
بدانید نتیجه پول های شما سرمایه گذاری در شرکتهایی مانند فباهنر است که براحتی در آن سود گم می شود و سود آنچنانی نصیب هلدینگ صدر تامین و صاحب آن سازمان تامین اجتماعی و صاحبان اصلی آن یعنی شما پرداخت کننده های حق بیمه نمی شود !!!!!!!!!!
با کدامین عدد و رقم قبول می کنید که شرکتی با ارزش جایگزینی 3000 میلیارد تومان را در بورس سهامش را با ارزش بازار120 میلیارد تومان خرید و فروش شود ؟
به کدامین عدد و رقم باور می شود که میزان سود و سود تقسیمی این کارخانه تا کنون به اندازه ارزش دفتری سرمایه گذاری های انجام شده از سال 65 نباشد
وای برمسولین این مملکت
هشدار هشدار
جلوی از بین بردن بیت المال در فباهنر را بگیرید

zafar3000
2014/04/15, 22:41
بررسی گزارش دوم فباهنر
حسابرسی 6 ماهه 92
1. موجودی مواد و کالا :199 میلیارد تومان (هر سهم تقریبا 450 تومان )،نکته 6 ماهه سال 91 معادل 130 میلیارد تومان بوده است
2:وام های دریافتی :6 ماهه 92 معادل 143.5 میلیارد تومان
نکته 6 ماهه سال 91 معادل 165 میلیارد تومان گرفته است
3. سود انباشته :23 میلیارد تومان
4. سود ناخالص :6 ماهه 92 معادل 20 میلیارد تومان
نکته :6 ماهه 91 معادل 14 میلیارد تومان بوده است
5. سود عملیاتی :6 ماهه 92 معادل 21 میلیارد تومان
6 ماهه 92 معادل 14 میلیارد تومان بوده است (و در کل سال 91 معادل 63.7 میلیارد تومان )
6. هزینه های مالی :6 ماهه 92 معادل 8.6 میلیارد تومان
سال قبل :9.1 میلیارد تومان
7 . سود خالص :6 ماهه 92 :9.8 میلیارد تومان
سال 91 در 6 ماهه 2.8 میلیارد تومان (رشد بیش از 350 درصدی )
8. سود قابل تخصیص 6 ماهه امسال 32 میلیارد تومان
6 ماهه 91 معادل 13 میلیارد تومان
9. سود پایه هر سهم 6 ماهه 92 معادل 22 تومان
سال قبل 6 ماهه 91 معادل 6 تومان (آخر سال 32 تومان )
یعنی رشد 6 ماهه 92 نسبت به 6 ماهه 91 حدود 400 درصد
10 . خالص جریان ورود وجه نقد ناشی از فعالیتهای عملیاتی شرکت :6 ماهه 92 معادل 30 میلیارد تومان
کل سال 91 (ونه 6 ماهه)معادل 27 میلیارد تومان
11. جریان ورود یا خروج وجه نقد ناشی از فعالیتهای تامین مالی :6 ماهه92 کاهش میزان بدهی به بانکها به مبلغ 27 میلیارد تومان
سال 91 در 6 ماهه 7 میلیارد به بدهیش به بانکها افزوده شده است
12. تعداد کارکنان :6 ماهه 92 معادل 1217 نفر
شهریور 91 معادل 1324 نفر
13. نرخ دلار را بر مبنا 2472 تومان برای 6 ماهه اول 92 دیده است
14. 5 میلیارد تومان شرکت اوراق گواهی سپرده با نرخ 20 درصد در اسفند 91 خریداری کرده است
15. در حسابهایش در 6 ماهه 580 هزار یورو و 536 هزار دلار دارد
16. 112 هزار یورو و 80 هزار دلار طلب که به خاطر تحریم وصول نشده است
17. خریداران محصولاتش در داخل شرکت گاز و رادیاتور سازی ها و مهمات سازی است
18. مبلغ ملک اوکراین و تهران را 1.4 میلیارد تومان اعلام کرده است که ظاهرا آپارتمانهای تهران تا 5 میلیارد تومان خریدار دارد و ملک اوکراین فعلا خریدار ندارد
19. 100 هکتار زمین کارخانه را 160 میلیون تومان دیده است که نیاز به تجدید ارزیابی دارد (حتی متری 50 هزار تومان بگیریم می شود 50 میلیارد تومان )
20.دارایی های ثابت مشهود شرکت 81 میلیارد تومان گرفته است (فقط برای کارخانه لوله های مسیش 74 میلیارد تومان در زمان دلار 1000 تومان هزینه شده است پس خیلی کم گرفته شده است )
21. سود سهام پرداختی سال 89 :1.9 میلیارد تومان ،سال 90 :6.5 میلیارد تومان ،سال 91 معادل 9 میلیارد تومان
جالب اینجا است کلا با سال 91 در مجموع 35 میلیارد تومان تا اکنون سود به سهامداران خود داده است که 9 میلیارد آن تازه مال 91 بوده است
این همان نکته است که می گویم دزدی در این شرکتها شاخ و دم ندارد
22 . خالص فروش 6 ماهه امسال از نظر تناژ 9200 تن بوده است به مبلغ 200 میلیارد تومان
سال قبل 6 ماهه 12200 تن را 175 میلیارد تومان فروخته است
23 . نکته مهم
تولید 92 شرکت پیش بینی 43575 تن شده است که در سال 91 31000 تن بوده است
اما فروش 92 را پیش بینی 15220 تن کرده است در حالیکه سال91 فروش 30000 تن داشته است

zafar3000
2014/04/15, 22:50
بررسی گزارش دوم فباهنر
حسابرسی 6 ماهه 92
1. موجودی مواد و کالا :199 میلیارد تومان (هر سهم تقریبا 450 تومان )،نکته 6 ماهه سال 91 معادل 130 میلیارد تومان بوده است
2:وام های دریافتی :6 ماهه 92 معادل 143.5 میلیارد تومان
نکته 6 ماهه سال 91 معادل 165 میلیارد تومان گرفته است
3. سود انباشته :23 میلیارد تومان
4. سود ناخالص :6 ماهه 92 معادل 20 میلیارد تومان
نکته :6 ماهه 91 معادل 14 میلیارد تومان بوده است
5. سود عملیاتی :6 ماهه 92 معادل 21 میلیارد تومان
6 ماهه 92 معادل 14 میلیارد تومان بوده است (و در کل سال 91 معادل 63.7 میلیارد تومان )
6. هزینه های مالی :6 ماهه 92 معادل 8.6 میلیارد تومان
سال قبل :9.1 میلیارد تومان
7 . سود خالص :6 ماهه 92 :9.8 میلیارد تومان
سال 91 در 6 ماهه 2.8 میلیارد تومان (رشد بیش از 350 درصدی )
8. سود قابل تخصیص 6 ماهه امسال 32 میلیارد تومان
6 ماهه 91 معادل 13 میلیارد تومان
9. سود پایه هر سهم 6 ماهه 92 معادل 22 تومان
سال قبل 6 ماهه 91 معادل 6 تومان (آخر سال 32 تومان )
یعنی رشد 6 ماهه 92 نسبت به 6 ماهه 91 حدود 400 درصد
10 . خالص جریان ورود وجه نقد ناشی از فعالیتهای عملیاتی شرکت :6 ماهه 92 معادل 30 میلیارد تومان
کل سال 91 (ونه 6 ماهه)معادل 27 میلیارد تومان
11. جریان ورود یا خروج وجه نقد ناشی از فعالیتهای تامین مالی :6 ماهه92 کاهش میزان بدهی به بانکها به مبلغ 27 میلیارد تومان
سال 91 در 6 ماهه 7 میلیارد به بدهیش به بانکها افزوده شده است
12. تعداد کارکنان :6 ماهه 92 معادل 1217 نفر
شهریور 91 معادل 1324 نفر
13. نرخ دلار را بر مبنا 2472 تومان برای 6 ماهه اول 92 دیده است
14. 5 میلیارد تومان شرکت اوراق گواهی سپرده با نرخ 20 درصد در اسفند 91 خریداری کرده است
15. در حسابهایش در 6 ماهه 580 هزار یورو و 536 هزار دلار دارد
16. 112 هزار یورو و 80 هزار دلار طلب که به خاطر تحریم وصول نشده است
17. خریداران محصولاتش در داخل شرکت گاز و رادیاتور سازی ها و مهمات سازی است
18. مبلغ ملک اوکراین و تهران را 1.4 میلیارد تومان اعلام کرده است که ظاهرا آپارتمانهای تهران تا 5 میلیارد تومان خریدار دارد و ملک اوکراین فعلا خریدار ندارد
19. 100 هکتار زمین کارخانه را 160 میلیون تومان دیده است که نیاز به تجدید ارزیابی دارد (حتی متری 50 هزار تومان بگیریم می شود 50 میلیارد تومان )
20.دارایی های ثابت مشهود شرکت 81 میلیارد تومان گرفته است (فقط برای کارخانه لوله های مسیش 74 میلیارد تومان در زمان دلار 1000 تومان هزینه شده است پس خیلی کم گرفته شده است )
21. سود سهام پرداختی سال 89 :1.9 میلیارد تومان ،سال 90 :6.5 میلیارد تومان ،سال 91 معادل 9 میلیارد تومان
جالب اینجا است کلا با سال 91 در مجموع 35 میلیارد تومان تا اکنون سود به سهامداران خود داده است که 9 میلیارد آن تازه مال 91 بوده است
این همان نکته است که می گویم دزدی در این شرکتها شاخ و دم ندارد
22 . خالص فروش 6 ماهه امسال از نظر تناژ 9200 تن بوده است به مبلغ 200 میلیارد تومان
سال قبل 6 ماهه 12200 تن را 175 میلیارد تومان فروخته است
23 . نکته مهم
تولید 92 شرکت پیش بینی 43575 تن شده است که در سال 91 31000 تن بوده است
اما فروش 92 را پیش بینی 15220 تن کرده است در حالیکه سال91 فروش 30000 تن داشته است
24 .شرکت ظرفیت اسمی کارخانه لوله های مسی را 18500 تن گرفته است و میزان فروش برای 92 را 960 تن به مبلغ 21.3 میلیارد تومان گرفته است
(تولید را تا پایان 92 معادل 5000 تن و فروش را 960 تن گرفته است )
(اگر بر مبنا تولید و فروش 15000 تن در 93 حساب کنیم فقط همین کارخانه با احتساب 21.3 میلیارد تومان برای 960 تن به مبلغ فروش شرکت 330 میلیاردتومان افزوده می شود ]

zafar3000
2014/04/15, 23:02
این شده عادت چیزی را که امروز می خرم در تنهایی چند وقت بعد کل بازار متوجه ارزشمندیش می شود و حالا فباهنر :شرکت واسطه ای بین صنایع بالادستی و پایین دستی که از ضعف مدیریت رنج می برده و در حال تحول است
چه کنیم عادت کرده ایم به تنهایی
امروز در ارزش بازار مفت 120 میلیارد تومان و کمتر به این غول چراغ جادو که کلید درب غار علی بابا را دارد باید وارد شد نه 400 تا 500 درصد بالاتر

علی نظامی
2014/04/15, 23:09
فک میکنم تنها سهمی تو گروه فلزی باشه که اینجوری افت کرد. اگه پیکش رو 490 بگیریم نزدیک 50% افت. چرا بازار این کارو با بقیه فلزیا نکرد؟ (البته حساب فلوله که تعدیل منفی زیاد داد جداست)

با اینکه قبل از این هم دوستان با فونت بلد تبلیغ سهمو میکردن؟!

zafar3000
2014/04/15, 23:12
فک میکنم تنها سهمی تو گروه فلزی باشه که اینجوری افت کرد. اگه پیکش رو 490 بگیریم نزدیک 50% افت. چرا بازار این کارو با بقیه فلزیا نکرد؟ (البته حساب فلوله که تعدیل منفی زیاد داد جداست)

با اینکه قبل از این هم دوستان با فونت بلد تبلیغ سهمو میکردن؟!

ارزش بازار این سهم زیر 450 میلیارد تومان جوک محض است خلاص

naruto
2014/04/15, 23:13
یادش بخیر
دو سال قبل روی 90 هم کسی این سهمو تحویل نمیگرفت!حتی تا حوالی 80 هم پایین میرفت:)) با ارزش کل شرکت فقط 35 میلیارد:))
حقوقی ها هم که فقط بلدن سهم باد شده بخرن!مثل مپنای 1300 تومن که خودشونو واسش میکشتن یا شبندر 1700 تومنی و یا.........!
ولی زمانی خواهد رسید که همین سهمو در ارزش بازار بالای 500 میلیارد مثل نقل و نبات خواهند خرید;)

".احسان."
2014/04/16, 00:25
سلام و شب بخير،

- بازار برگشت، اميدوارم اين روند ادامه دار باشد، هرچند اينگونه به نظر كه اين روند ادامه پيدا كند. اخبار مثبت سياسي (بحث توافق هسته اي) و اقتصادي (كاهش سود بانكي) و شروع مجامع در ارديبهشت مي تواند اين روند مثبت را ادامه دار كند.

به بررسي يكي از سهام پرپتانسيل با نگاهي مختصر بپردازيم.

فباهنر:
شركتي با سرمايه ثبتي 45 ميليارد توماني با ارزش بازار 120 ميليارد توماني و فروش بالاي 500 ميليارد تومان.

احتمال تعديل سود براي امسال با روش حاشيه سود، البته روش حاشيه براي فباهنر زياد مناسب نيست، اما روند حاشيه سود در سالهاي ثبات ارزي و قيمت مس چيزي حدود 10% بوده است، بنابراين با فروش 500 ميليارد توماني، سود امسال شركت قابليت تعديل 33 توماني و رسيدن به مرز 60 تومان را دارد، اما نكته اصلي در امسال است، كه شركت زير مجموعه توليد لوله مسي به نزديك ظرفيت توليد برسد. طبق محاسبات با رسيدن به ظرفيت 15000 تن، حدود 375 ميليارد تومان به فروش شركت اضافه مي شود، در صورتيكه حاشيه سود را 10% بگيريم، حدود 80 تومان به سود شركت اضافه مي شود.

http://forums.boursy.com/imported/2014/04/38429339488472110062-1.jpg (http://8pic.ir/)

اين مفروضات با قيمت دلار ثابت و قيمت جهاني ثابت مس بود، در صورتيكه فرضا دلار 50% رشد كرده و به 4500 تومان برسد،‌ سود شركت بدون راه اندازي كامل طرح لوله مسي به 110 تومان و يا طرح لوله مسي به حدود 200 تومان مي رسد.

اين سهم براي حقيقي ها زير 400 تومان، و براي حقوقي بصورت عمده زير 1000 تومان ارزش خريد سنگين را دارد.

موفق باشيد.

zafar3000
2014/04/16, 07:24
ظفر جان من فعلا فبا ندارم(البته 2بار در رشدش داشتم) ولی خداییش نمیره نمیره وقتی هم میره شارپی میره

سلام دوست گرامی
من به بالا و پایین رفتن سهم فباهنر کار ندارم چون ارزشش را در بازار بورس حداقل 450 میلیارد تومان می بینم اما
این سهم بیش از 70 درصدش عملا از آن صندوق بازنشستگی تامین اجتماعی است
والا برید بررسی کنید دیوان محاسبات و ......همه وارد شوند ببینند ارزش جایگزینی این کارخانه زیر 1000 میلیارد تومان هست (جالبه می گویند کارشناسان گفته 3000 میلیارد تومان )
آنوقت ارزش بازار 120 میلیارد تومان مفهومی دارد جز دزدی از جیب پرداخت کنندگان به صندوق تامین اجتماعی (اونهم با پر کردن جیب حقیقی های وابسته از این سهم )
تامین اجتماعی سال 65 وارد سرمایه گذاری در این شرکت شده است
و طی این مدت کل سودی که دریافت کرده شده است نزدیک 30 میلیارد تومان (با توجه به میزان سهمش در شرکت )آیا این میزان سود دریافتی و ارزش بازار فعلی توجیه کننده سرمایه گذاری در این صنعت بوده است ؟
والا کشور بی در و پیکر است وگرنه باید این سهم را می بستند در بازار بورس و در مورد تک تک حقیقی های دارنده تعداد بالای این سهم پرس و جو می کردند ببینند به کدام قسمت تامین اجتماعی متصلند(سفته بازان ما به نظرم ارزشمند تر از این افرادند )
از نظر من این سهم در این ارزش بازار نشانه اوج دزدی بیت المال در سازمان عریض و طویل تامین اجتماعی است (بعد داد می زنند داریم ورشکسته می شویم و .....)
امسال صدر تامین می خواهد عرضه شود اگر این ارزش بازار فباهنر را حفظ کنندیعنی دنبال هاپولی کردن میان مدت صدر تامین هم هستند

zafar3000
2014/04/16, 07:34
باز تاکید
هر روز پلکانی با توجه به جو بازار در حال خریدم
خرید هر چه پایین تر از ارزش بازار 200 میلیارد تومان خرید بسیار عالی در میان مدت خواهد بود

مصطفی مصری پور
2014/04/16, 08:08
اضافه شد. فروشنده خیلی کم داره
بخوایم تکمیل کنیم صف میشه

m.nouri
2014/04/16, 12:42
اضافه شد. فروشنده خیلی کم داره
بخوایم تکمیل کنیم صف میشه

با اجازه تان از روي دست شما ما هم خريدم . اميدوارم كه كام همه دوستان شيرين شود

جعفري
2014/04/17, 10:38
سلام جناب ظفر جسارتا هنوز هم روي خاذين فعاليد ؟ باتشكر

zafar3000
2014/04/17, 12:28
دوستان من نظرات دیگر را در مورد فلز مس هم می آورم ارتباط و برداشتش را به عهده شما می گذارم اما من هر روز فباهنر خریدارم
جناب مسلم گرامی :copper=2600دلار
نظرات دیگر از بورکس موج سوم
مارال صفا گرانقدر:تارگت مس از ديد من شانزده هزار دلار است
مهرزاد گرامی :وقتي بالاي 90٪ مس دنيا قيمت تمام شده اي بالاي 4500 دلار دارد چگونه مي توان حرف از مس 2600 دلاري زد؟؟!!
اسی محمدی گرانقدر:خیلی بعید است در فلز مس اوون تارگت دیده بشه
در صورت افت قیمت ترند لاین معتبری در مقیاس لگاریتمی پیش روی قیمت داریم که محدوده 5500 دلار می باشد
قیمت در آخرین موج شارپ صعودی اخیر موفق شده به سقف موج A نفوذ کند ... این نكته قابل تامل است
جناب سقراط گرامی:از تحليل هاي جناب مسلم بنده پيش بيني قدرتمندي عجيب دلار را برداشت ميكنم.
اگر فرض را تحقق اين پيش بيني ها قرار بدهيم ، بنده دلايل بنيادي چنداني را برايش نمي توانم پيدا بكنم.
چنين موج قدرتمند صعودي در ارزش دلار بي تحولات عظيم سياسي در بين الملل به نظر بنده ممكن نيست.

zafar3000
2014/04/17, 17:24
دوستی سوال کرده بود که نسبت پی به ای سهم 10 است و از گروه بالاتر آیا ارزشمند است
نکته مهم :در سهام با احتمال رشد سود آوری از پی به ای استفاده کردن برای بررسی ارزشمندی سهم خطا است
نسبتی هست ساده به نام پی ای جی که از تقسیم پی به ای بر درصد رشد سود سالانه شرکت بدست می آید
این نسبت زیر 1 نشان از ارزشمندی سهم و زیر ارزش ذاتی بودنش دارد (هر چند به علت عدم شفافیت گزارشات شرکت این مدل قیمت گذاری را نمی پسندم )
مثلا در مورد فباهنر پی به ای سهم 10 و افزایش رشد سود آوری 93 نسبت به 92 (بر اساس آخرین پیش بینی که سود 92 را 24 تومان و سود 93 را 30 تومان اعلام کرده است)نزدیک 30 درصد است
حالا 10 تقسیم بر 30 معادل 0.3 می شود که از یک کمتر است و ارزشمندی سهم را نشان می دهد (باز تاکید به علت عدم شفافیت و انحرافات وحشتناک پیش بینی های شرکتها و عملکرد واقعی در گزارش نهایی در بازار ایران این نسبتها از نظر من کارا نیست اما برای ملا لغت.. ها به شکل ساده و قابل فهم برای مقایسه یک سال توضیح دادم )
به همین سادگی
فباهنر باور کنید زیر ارزش ذاتی و جایگزینی خود در حال معامله است( حتی اگر باور داشته باشیم قیمت مس دگرگونه می گردد )

ائلشن
2014/04/19, 10:32
با سلام

امروز پله اول خرید شد

ali30
2014/04/19, 11:23
با سلام

امروز پله اول خرید شد
بنظر کمی صبر میکردی بهتر بود...................نظر شخصی من

ائلشن
2014/04/19, 17:56
بنظر کمی صبر میکردی بهتر بود...................نظر شخصی من

سهم حمایتهای خوبی در 250 و 235 داره

پله بعدی را شما بفرمائید کی وارد شویم؟

بابک پناهی
2014/05/11, 08:42
خوب حجم میخوره یعنی معاملاتش عالیه

مصطفی مصری پور
2014/05/11, 09:32
یه عده دوسدارن به هر قیمتی شده زیان شناسایی کنن;)
برادر من چه اصراری بود 420 و 370 با اون حجم بخری و بعد اینجا بیای بفروشی و البته مغرور باشی که "من" اجازه نمیدم سهم رشد کنه

zafar3000
2014/05/12, 17:52
سهم خوب نگرانی ندارد
فباهنر را باید درک کرد

البرز
2014/05/17, 08:16
تو گزارش 9 ماهش مصرف روی 9700 تن به مبلغ 66 میلیارد تومان برای سال 92 در نظر گرفته در صورتی که 9 ماهه 3900 تن مصرف داشته
قبلا در گزارش 6 ماهه 6000 تن در نظر گرفته بود و همچنین برای سال 93 با وجود افزایش 11 درصدی تولید 6067 تن مصرف روی در نظر گرفته
با توجه به میزان تولیدی که شرکت داره امکان نداره مصرف روی نیز بالای 6000 بره برای 92 و تقریبا 3700 تن مازاد مصرف تو بودجه اورده فقط در جهت پنهان سازی سود
در صورتی که 3700 تن مازارد روی رو به نرخ هر کیلو 6800 تومانی که در بودجه براش در نظر گرفته ضرب کنیم 25 میلیارد کاهش بهای تمام شده داریم که به ازای هر سهم 55 تومان تعدیل سود خواهد داشت
در مورد کاتد مس یکی دیگر از ماده اولیه های مصرفی شرکت نیز نرخ مصرف رو بالا گرفته و از این ناحیه هم میتونه 5 تومان به سودش اضافه بشه
در مجموع سود 92 شرکت از 60 تومان کمتر نخواهد بود و اهداف قیمتی سهم بالای 500 تومان هست

البرز
2014/05/17, 08:52
در صورتی که بازار متعادل بشه مجددا فباهنر قفل خواهد شد حداقل رشد این سهم تا همون سقف قبلی خواهد بود

farzad2
2014/05/17, 10:17
قیمت پایانی هم مثبت شد این نشانه خوبیست فردا احتمالا صف خرید

farzad2
2014/05/17, 14:54
به اطلاع مي رساند، نماد معاملاتي شركت صنايع مس شهيد باهنر با توجه به تعديل پيش بيني درآمد هر سهم، متوقف شد

hanny
2014/05/17, 15:55
دوستان فباهنر تعدیلش مثبت هست یا منفی . کسی میدونه آیا؟

مصطفی 64
2014/05/17, 16:57
حتما مثبته

hanny
2014/05/17, 17:12
حتما مثبته

انشاالله که مثبته ولی به چه دلیل دلیل ممنون

ائلشن
2014/05/20, 09:21
هزینه مالی سنگینی در سه ماهه آخر داشته. باید منتظر گزارش حسابرسی شده بود تامشخص شود این هزینه واقعی هست یا عدد سازی.

علی نظامی
2014/05/20, 09:28
هزینه مالی سنگینی در سه ماهه آخر داشته. باید منتظر گزارش حسابرسی شده بود تامشخص شود این هزینه واقعی هست یا عدد سازی.

دوست عزیز مهم ارزش جایگزینی و ارزشمندی دارایی های شرکت هست وگرنه تو بورس کسی برای سود که نباید این سهما رو بخره و ای پی اس و پی به ای بیشتر تصورات ذهنی هستن. به قول دوستان برای کپیتال گین داریم سرمایه گذاری می کنیم.

واقعا با این اوضاع جهانی مس چه توجیهی داره خریدش با این سود و قیمت؟

ali30
2014/05/20, 09:31
دوست من مصری پور این بچه قولت.............سوداشو رو نمیکنه................./:.negaran.:/با این اوضاع هیچ بعید نیست تکنیکی بره تا180 200 تومان