PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سایت تی اس ای چه خبره؟؟؟؟

امپراتور7
2011/04/26, 16:35
دوستان من که تا حالا چنین چیزی ندیده بودم سهم ها در حال معامله شدن هستن قیمت های پایانی در حال تغییره کسی علت رو میدونه؟

وحید 20
2011/04/26, 16:40
اکثر نماد ها معامله شدند و قیمت پایانی و معامله انها تغییر کرد و حجم معاملات بالا رفت!!

بوف کور
2011/04/26, 16:47
دوستان من که تا حالا چنین چیزی ندیده بودم سهم ها در حال معامله شدن هستن قیمت های پایانی در حال تغییره کسی علت رو میدونه؟
صدرا دو میلیون بیشتر از ساعت 12 معامله شده :o:o:o

امپراتور7
2011/04/26, 16:50
صدرا دو میلیون بیشتر از ساعت 12 معامله شده :o:o:o

وساپا 26 میلیونش شده 39 میلیون وصندوق کم مونده بود صف خرید بشه فولاژ خفناور وساپاح خساپا خبهمن خزامیا وامید همه سهم ها اکثر تغییر کردن
واقعا چه خبره؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بوف کور
2011/04/26, 16:55
وساپا 26 میلیونش شده 39 میلیون وصندوق کم مونده بود صف خرید بشه فولاژ خفناور وساپاح خساپا خبهمن خزامیا وامید همه سهم ها اکثر تغییر کردن
واقعا چه خبره؟؟؟؟؟؟؟؟؟
=))=))=))
فکر می کنم صبح اینترنت مشکل داشته و سفارش های انجام شده را وارد نکرده بودند

pani
2011/04/26, 16:57
زهره جان فاراک چی شد
الان نوشته اشکال فنی و در حال بروز رسانی و ...؟!

وحید 20
2011/04/26, 17:01
با این سایت برید
http://backup.tsetmc.com/loader.aspx?ParTree=111C1111

بوف کور
2011/04/26, 17:08
زهره جان فاراک چی شد
الان نوشته اشکال فنی و در حال بروز رسانی و ...؟!

سایه جون
فاراک 5 میلیون معامله شده
قیمت اخرین معامله هم 2432 ریاله

pani
2011/04/26, 17:09
تعداد معاملات خیلی تفاوت داره با ساعت 12
بیمه دی چقدر معامله شده.فکر کنم امروزم دانایان خودشو خفه کرده تو بیمه دی
با این شناور پایین از کجا اینقدر سهم جمع کرده خدا عالمه!

hamed cici 2
2011/04/26, 17:13
ظاهرا كه سايت در حال بروز رساني هست!

حالا ديگه با كمتر مرورگري ميشه رفت سايت!

بوف کور
2011/04/26, 17:23
تعداد معاملات خیلی تفاوت داره با ساعت 12
بیمه دی چقدر معامله شده.فکر کنم امروزم دانایان خودشو خفه کرده تو بیمه دی
با این شناور پایین از کجا اینقدر سهم جمع کرده خدا عالمه!

وصنعت و رمپنا هم مثبت شده بودند
وای همیــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــن الان خاور مثبت شد:d

وحید 20
2011/04/26, 17:26
درست شد و به مانند قبل برگشت.
البته سایت http://backup.tsetmc.com/Loader.aspx هنوز درست نشده ولی سایت اصلی تی اس حل کردن!

بوف کور
2011/04/26, 17:27
صدرا شد 7 میلیون فاراک شد 5.5 میلیون

بوف کور
2011/04/26, 17:31
صدرا شد 7 میلیون فاراک شد 5.5 میلیون

صدرا 8.5 فاراک 6.5

pani
2011/04/26, 17:34
اطلاعات TSETMC با backup زمین تا اسمون تفاوت داره
امروز کی به کیه ؟ کدوم رو قبول کنیم:((

بوف کور
2011/04/26, 17:37
اطلاعات TSETMC با backup زمین تا اسمون تفاوت داره
من دارم تو ان لاین تردینگ می بینم و معاملات امروز وحشتناک بوده سایه
صدرا تا 10 میلیون ثبت شد

مسلم
2011/04/26, 17:37
اطلاعات tsetmc با backup زمین تا اسمون تفاوت داره

احتمالا قرار گاه صبح قصد خرید داشتند منتها خواب موندنو... :d

pani
2011/04/26, 17:40
صدرا 8.5 فاراک 6.5

زهره جون امار جدید رو از کجا میشه دید؟
من با هر دو امتحان کردم
قیمتها هم تغییر میکنه؟

arak_bourse
2011/04/26, 17:52
شايد خراب شده اين سايت
در سايت اصلي بورس كه همه چيز ثابت است

حامد24
2011/04/26, 18:02
تو این پنج شش سال اتفاقات عجیب و غریب زیادی رو مشاهده کردیم اینم روش هرچند که به شخصه معتقدم از این عجیب تر رو هم خواهیم دید
بالاخره جهاد اقتصادیه دیگه نه !

امپراتور7
2011/04/26, 18:54
چه میکنه این سایت تی اس ای شایعه شده سایت رو برای دقایقی هک کردن خدا به داد برسه اگر زمان معاملات همچین بلایی سرمون بیاد کی پاسخگوست
برای حفظ اطلاعات کشور همونجور که به اب و اتیش میزنن باید اینجا هم امنیت سایت رو ببرن بالا این همه پول و کارمزد میگرن تو هر معامله اینم نتیجه اشه . واقعا که!!
حالا جالبه سهم های همه پایانیشون رفت بالا در این مدت سهم های ما اومد پایین شانس نداریم که :d البته به کوری چشم دشمنان تی اس ای و تی ام سی سایت درست شد

arak_bourse
2011/04/26, 20:15
http://boursenews.ir/fa/pages/?cid=46731
در پی یک رخداد عجیب
معاملات سهام پس از ساعت قانونی در سایت tsetmc ادامه دارد !!!
چندی است که بروز رسانی اطلاعات در سایت مدیریت فناوری بورس با اختلال مواجه شده است که هنوز منبع آن مشخص نیست اما آنچه که واضح است معاملات سهام در این سایت با حجم بالا در ساعات پس از موعد قانونی ادامه دارد که تعجب همگان را برانگیخته است .
چندی است که بروز رسانی اطلاعات در سایت مدیریت فناوری بورس با اختلال مواجه شده است که هنوز منبع آن مشخص نیست اما آنچه که واضح است معاملات سهام در این سایت با حجم بالا در ساعات پس از موعد قانونی ادامه دارد که تعجب همگان را برانگیخته است .

این موضوع از آن جهت اهمیت دارد که با جابجایی هر سهم دارایی یک سهامدار دستخوش تغییر می شود و این تغییرات می تواند مشکلات عدیده ای را بوجود آورد تصاویر ذیل که از سایت معتبر بورس یعنی سایت شرکت بورس و سایت مدیریت فناوری گرفته شده است گویای این مطلب است .

آریو
2011/04/26, 20:43
بچه ها سلام
من الان تو سایت تی اس ای هستم همه چی آرومه
چی شده مگه
عصر هم تو بارون بودم و استراتژی تدوین میکردم:) .... مگه ساعات معاملات بیشتر شده
من امروز فقط شپدیس و وساپا رو نگاه میکردم از حجم معاملات بقیه بازار خبر ندارم
خوشحال شدم فکر کردم سهمام صف خرید شدن :)

vet
2011/04/27, 05:59
سلام
امروز که به سایت رفتم و نرم افزار tseclient رو باز کردم و شروع به روز رسانی داده ها کردم اولش دیدم که میگه اطلاعات جدیدی وجود نداره
بعد به سایت رفتم و دیدم اطلاعات از روز قبل مونده و اطلاعاتی که همیشه ساعت 17:30 به روز می شد به روز نشده
می خواستم بدونم مشکل از منه یا همه این مشکل رو دارن و چکار باید کرد
ممنونم

arak_bourse
2011/04/27, 06:40
دوست عزيز ديروز اين سايت مشكل پيدا كرده خبرش تو بورس نيوز هست

ناهید
2011/04/27, 19:01
شرکت مدیریت فناوری بورس تهران درخصوص نحوه به روز رسانی اطلاعات در سایت TSETMC توضیحاتی ارائه کرد.

بگزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه ایران (سنا) و به نقل از سایت شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، درخصوص نحوه و زمان به روزرسانی اطلاعات در سایت tsetmc و نیز سایر سایت های بازار سرمایه نکات زیر قابل توجه است:

1) اطلاعات معاملات در واحد "نشر اطلاعات عمومی بازار" در سامانه معاملات بورس به صورت لحظهای گردآوری شده و همواره در دسترس است. سایت های مرتبط با بازار سرمایه مانند وبسایت شرکت بورس اوراق بهادار تهران، وبسایت سازمان بورس، و وبسایت شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، جهت ارائه سرویسهای اینترنتیِ اطلاع رسانی از این منبعِ واحد استفاده می کنند. گاهی اوقات بدلیل اختلاف زمانی بین زمانی که اطلاعات از این منبع توسط یکی از مراجع فوق استخراج میشود تا زمانی که وبسایت مربوط به آن نهاد بهروز میشود، تفاوت هایی در اطلاعات ارائه شده مشاهده می شود.

2) پس از ساعت معاملات (ساعت 12:00 ) بعضی از معاملات بنابر نظر و دستور ناظر معاملات:
الف) ابطال میشوند.

ب) به صورت دستی در سامانه معاملات درج میشوند، که این معاملات عبارتند از:

1) نقل و انتقال قانونی سهام شرکتها با مصوبه شورای محترم بورس و هیئت محترم وزیران در راستای رد دیون دولت.
2) معاملات عمدهای که قبلا رقابت آن در زمان معاملات و در روزهای قبل معاملاتی در سامانه معاملات انجام پذیرفته و بدلیل قطعی شدن و ارائه مدارک مربوطه از طرف خریدار و فروشنده به بورس در روز جاری معاملاتی، پس از خاتمه بازار، در سامانه معاملات درج میشوند.
3) انتقال سهام به کارکنان شرکتها ( نقل و انتقال سهام ترجیهی و خارج از رقابت بازار به کارگران شرکتها) .

براساس این گزارش، بنا بر دلایل ذکر شده، در بعضی از روزها پس از پایان زمان معاملات، آمار نقل و انتقال سهام در زمان پس از معاملات با آمار سهام معامله شده در زمان معاملات متفاوت خواهد بود.
شرکت مدیریت فناوری بورس تهران در ادامه آورده است این شرکت با هدف شفاف سازی و آگاهی فعالین بازار سرمایه، هر گونه نقل و انتقال های احتمالی و یا ابطال برخی از معاملات توسط ناظر بازار پس از زمان معاملات را در وبسایت شرکت اعلام و درج می کند.

SSAALLEEHH
2011/05/02, 08:19
--------------------------------------------------------------------------------

سیاست tse
یاد اونروزا میفتم که سیستم قطع میشد
وقتی وصل میشد کاراشونو کرده بودن.

SSAALLEEHH
2011/05/02, 08:21
سهمارو باز نمیکنه
:(

SSAALLEEHH
2011/05/02, 08:36
مشکل از ماست یا سایت مشکل داره؟؟
:-/

ناهید
2011/05/02, 08:38
دوستان در تاپيك آرامش خودتان را حفظ كنيد اعلام كردم چنانچه سهمي مد نظرتان هست بفرماييد تا من به شما اعلام كنم فعلا من با سايت مشكلي ندارم البته خدمتتون گفتم كه سرعت آن خيلي كند هست

SSAALLEEHH
2011/05/02, 08:39
ممنون

ناهید
2011/05/02, 08:53
اين سايت را نيز امتحان كنيد
http://market.tse.ir/MarketWatch.aspx

حامد
2011/05/02, 09:22
اين سايت را نيز امتحان كنيد
خانم ناهيد اينم جون بلب ميكنه شما كدوم سايت نيگاه ميكنيد؟

ناهید
2011/05/02, 09:25
خانم ناهيد اينم جون بلب ميكنه شما كدوم سايت نيگاه ميكنيد؟

من سايت tsetmc را دارم ولي سرعت خيلي پايينه

Moradad
2011/05/02, 09:32
با سلام دوستان
میتوانند قیمتها را از سایت www.fipiran.com در قسمت بالای صفحه - دکمه دیده بان بازار - نیز رصد کنند

amir3236
2011/05/02, 09:32
از گوگل کروم 10 استفاده کنید

meysam
2011/05/02, 10:12
سایت tsetmcبه حالت عادی برگشت و سزعت هم خوب شد

SSAALLEEHH
2011/05/09, 07:34
آقا ما دوباره با tse مشکل داریم
:-/

SSAALLEEHH
2011/05/09, 07:36
یکی یه آماری از وساپا بده؟

امیر2309
2011/05/09, 07:55
http://backup.tsetmc.com/Loader.aspx

مجيد رادمنش
2011/05/14, 07:31
چه خبره؟!

SSAALLEEHH
2011/05/14, 07:33
سلام
شما هم مشکل دارید؟

SSAALLEEHH
2011/05/14, 07:34
کسی خبر نداره دوباره چه بلایی قراره سرمون بیاد؟

مجيد رادمنش
2011/05/14, 07:36
ظاهرا مشکل سراسریه

از پنج شنبه بیشتر سایتا مشکل پیدا کرده اند

SSAALLEEHH
2011/05/14, 07:37
همش زیر سر این آل مطلوبه

sarcheshmehpour
2011/05/14, 07:39
مشکل سرور بورسه

SSAALLEEHH
2011/05/14, 07:39
حتی اسم یاهورو هم عوض کردن.

SSAALLEEHH
2011/05/14, 07:40
سرور بورس چه ارتباطی با بقیه ی سایتا داره؟
همه داغونن.
چک کنید!

کاشف
2011/05/14, 07:40
باید بهشون تبریک گفت بااین کارکردنشون.

مجيد رادمنش
2011/05/14, 07:42
احتمالا جنگ ارتش های سایبری شروع شده!

امیر2309
2011/05/14, 07:45
مشکل سراسری:-/

SSAALLEEHH
2011/05/14, 07:46
اینا خیلی تلاش کنن ارتش پیادشونو (نه سواره)آماده کنن.

بشنو ولی باور نکن

امیر2309
2011/05/14, 07:46
قابلیت خرید و فروش سهام با تلفن همراه میسر شد ---- =))
قابلیت خرید و فروش سهام با گوشی تلفن همراه در ایران میسر شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسین خزلی خرازی در همایش معرفی سامانه جدید شرکت نرم افزاری رایان هم افزا در موسسه مطالعات بهره وری و منابع انسانی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با بیان این مطلب گفت: بومی سازی این نرم افزار می تواند بسترساز تحولات بزرگی در بورس و بازار سهام باشد چرا که تحولات بورس تهران را در کنار تحولات 35 بورس بزرگ دنیا در اختیار کاربران این نرم افزار در سراسر دنیا قرار می گیرد .

دبیرکل سابق کانون کارگزاران بورس افزود: از آبان ماه 85 که رشد چشمگیر بورسهای ابوظبی و دوبی را می دیدیم در پی این بودیم که بتوانیم ما هم بورس تهران را به تمام سرمایه گذاران در سراسر دنیا معرفی کنیم و هم چنین پذیرای سرمایه گذاران خارجی باشیم که مشتاق به خرید سهام و فعالیت در بازار سهام و سرمایه ایران هستند.

به گفته حسین خزلی خرازی، نرم افزار TWS که محصول شرکت Direct FN است در کنار Trade Web و Mobile Trade پس از تلاشهای کارشناسان فنی در شرکت نرم افزاری رایان هم افزا و همکاری شرکت سازنده بومی سازی شد تا سرمایه گذاران ایرانی علاوه بر دسترسی به تمام اطلاعات بورس تهران از جمله تغییرات شاخص، قیمت سهام، وضعیت نمادها و خرید و فروش سهام بتوانند هم زمان 35 بازار سهام در سراسر دنیا از آمریکا تا شرق آسیا و استرالیا را نیز رصد کنند.

خرازی افزود: هم اکنون بسیاری از بورسهای دنیا از معاملات برخط(آنلاین تریدینگ) عبور کرده اند و نرم افزارهای الگوریتم تریدینگ را مورد استفاده قرار می دهند که خود دستور خرید و فروش را بر مبنای تحولات بازار و تحلیل داده های بازار صادر می کند و سبد سهام سرمایه گذار را مدیریت می کند.شرکت رایان هم افزا نیز پس از ارائه و پشتبانی محصول فعلی به سمت ارائه نرم افزارهای الگوریتم تریدینگ حرکت خواهد کرد.

یرطاها موسوی نژاد مدیرعامل شرکت رایان هم افزا نیز با اشاره به ویژگی های منحصر بفرد نرم افزار جدید این شرکت گفت: نوشتن یک نرم افزار جدید نه تنها صرفه مالی و توجیه اقتصادی نداشت، بلکه تنها می توانست بورس تهران را تحت پوشش قرار دهد و خدمات به سرمایه گذار ارائه دهد اما با بومی سازی نرم افزار شرکت Direct FN نه تنها به دنبال اختراع دوباره چرخ نرفتیم که توانستیم تحولات لحظه ای 35 بازار سهام بزرگ در دنیا را نیز به فعالان بازار ارائه دهیم.

موسوی نژاد ادامه داد: اکنون زیرساخت ورود سرمایه گذاران ایرانی به بازارهای خارجی وجود دارد و سرمایه گذار تنها نیازمند مجوز ورود به این بازارهاست که با ارتباط با کارگزاری ها و اتصال به آن ها این کار نیز قابل انجام است و در صورت اخذ این مجوز سرمایه گذار می تواند از اینجا اقدام به خرید سهام در بورس های خارجی داشته باشد،همچنین سرمایه گذاران خارجی که از این نرم افزار استفاده می کنند، اکنون در کنار 35 بازار بزرگ دنیا می توانند تحولات بورس تهران را نیز رصد کنند و راه برای ورود آنان به این بازار متنوع و بزرگ فراهم شده است.

وی در کنار تمام قابلیتهای این نرم افزار از سهولت استفاده و قابلیت نصب آن بر روی گوشی های تلفن همراه خبر داد. موسوی نژاد گفت: این نرم افزار را می توان بر روی گوشی های تلفن همراه آی فون و بلک بری و بر روی آی پاد ویارانه شخصی نیز فعال کرد و آنگاه سرمایه گذار علاوه بر رصد تحولات بازار به صورت لحظه ای و استفاده از تحلیل تکنیکال این نرم افزار می تواند با تلفن همراه خود دستور خرید و فروش سهام صادر کند و سبد سهام خود را مدیریت کند.

وی ادامه داد: هم اکنون رایان هم افزا به 45 کارگزار از مجموع 87 کارگزار فعال در بورس،37 کارگزار بورس کالا از مجموع 66 کارگزار و 48 صندوق سرمایه گذاری مشترک از مجموع 59 صندوق خدمات نرم افزاری ارائه می دهد

امیر2309
2011/05/14, 07:48
نخواستیم سرور درست کنید بقیه پیش کش/:)

کاشف
2011/05/14, 07:49
کارگزاری ها هم امروز قطعه سیستماشون.

مجيد رادمنش
2011/05/14, 07:50
نفوذ ویروس استاکس نت به tse هم سرایت کرده!

نگران نباشید سراسر کشور ارتباط قطعه!

تصمیم کبری
2011/05/14, 07:51
یا میخوان اول صبحی خرید و فروشهاشونو انجام بدن. یا اینکه بخاطر فردا 25 اردیبهشت سرعت اینترنت کم شده.

SSAALLEEHH
2011/05/14, 07:51
جدا سرایت کرده؟؟؟؟؟؟؟؟

mohseni1353
2011/05/14, 07:53
سلام صبح بخير چه خبره امروز

SSAALLEEHH
2011/05/14, 07:53
آقا کارگذار ما هم قطع

SSAALLEEHH
2011/05/14, 07:54
سلام
برو بالا ببین

SSAALLEEHH
2011/05/14, 07:56
راديو فردا در گزارشی مدعی شد:
حمله سايبری ايران به صنايع و تاسيسات هستهای اسراييل

يك مقام ارشد امنيتي اسرائيل اعتراف كرده است كه صنايع كليدي كشورش هدف تلاشهايي در راستاي حمله سايبري بيگانگان بوده است. هرچند ديسكين اشاره اي به نام عواملي اين حمله سايبري نكرده اما ارزيابيها ميگويد كه ممكن است سخن از اقدام تلافيجويانه جمهوري اسلامي ايران باشد.

راديو فردا ارگان فارسي زبان سازمان سيا در گزارشي به اعتراف مقامات اسراييلي درباره حمله سايبري به تاسيسات هسته اي اين رژيم پرداخته است.

اين گزارش مي نويسد:

براي نخستين بار در دورهاي كه از "نبرد سايبري " ميان دو دشمن سرسخت خاورميانه؛ اسرائيل و ايران سخن ميرود، يك مقام ارشد امنيتي اسرائيل اعتراف كرده است كه صنايع كليدي كشورش هدف تلاشهايي در راستاي حمله سايبري بيگانگان بوده است.

يووال ديسكين، فردي كه در سالهاي اخير رياست شباك، تشكيلات امنيت داخلي اسرائيل (سازمان موسوم به "شين بت ") را برعهده داشته و قرار است يكشنبه پانزدهم مه اين پست را به يورام كهن، يك اسرائيلي ايراني تبار، تحويل دهد، در يكي از آخرين سخنرانيهاي خود در مقام رياست شباك، به حملات سايبري بيگانگان به تأسيسات كليدي اسرائيل اذعان كرده است.

هرچند ديسكين اشاره اي به نام عواملي كه در صدد حمله سايبري به صنايع اسرائيل بوده اند، نكرده است اما ارزيابيها ميگويد كه ممكن است سخن از اقدام تلافيجويانه جمهوري اسلامي ايران باشد.

ايران در ماههاي اخير حملات سايبري به پارهاي از تاسيسات زيربنايي و مهم خود، به ويژه سايتهاي اتمي را تأييد كرده بود.

هرچند جمهوري اسلامي ايران صريحا نگفته است كه آيا حمله كنندگان سايبري، اسرائيلي بوده اند، اما ژنرال عاموس يادلين، هنگامي كه رياست سازمان اطلاعات نظامي ارتش اسرائيل را بر عهده داشت، گفته بود كه كشورش به يك "ابرقدرت " در نبرد سايبري تبديل شده است.

هيچگاه معلوم نشد كه يادلين كه در صدر يكي از بستهترين نهادهاي اطلاعاتي و نظامي اسرائيل بود و خود نيز شخصيتي به شدت درونگرا داشت و هرگز رازهايي مانند حمله هوايي اسرائيل به تأسيسات اتمي سوريه يا كاروانهاي حامل سلاح در سودان را افشا نكرد، به چه دليل از مبدل شدن كشورش به "ابرقدرت " در نبرد سايبري آشكارا سخن گفته بود.

اين احتمال مطرح بود كه اسرائيل ميخواهد به جمهوري اسلامي ايران هشدار دهد كه اين كشور قادر است به تأسيسات كليدي ايران، از آب و برق و خطوط مواصلاتي گرفته تا اموربانكداري و مالي از راه كامپيوتري حمله كند.

در دوسال اخير همواره توجه جامعه جهاني به حملات ويروس رايانهاي به تأسيسات ايران معطوف بوده اما تا حال هيچ مقام اسرائيلي از اين امر كه اين كشور نيز مورد حمله متقابل بوده است، سخني مطرح نكرده بود.

اكنون، آقاي ديسكين، رئيس شينبت از وجود پارهاي تلاشها و رد پاها جهت تلاش در حمله سايبري به تأسيسات كليدي اسرائيل سخن گفته و تأكيد كرده كه نياز به تقويت توان مقابله با چنين تلاشهايي، جدي است زيرا روز به روز بر دامنه آن افزوده خواهد شد، و به گفته او، "خطر به آستانه در رسيده است ".

افزايش توان سايبري در خاورميانه تنها مختص اسرائيل نيست و سپاه پاسداران ايران نيز در سالهاي اخير واحد نبرد سايبري خود را گسترش داده و نظر به گسترش تهديدات براي ايران، اين مبارزه را بسيار جدي تلقي كرده است.

فرماندهان سپاه پاسداران آشكارا تأكيد كردهاند كه براي سپاه سايبري خود اهميت بسيار قائل هستند، و تهديد كردهاند كه اين نيروها عملياتي را نيز براي حمله به "دشمن " تدارك ديده و برخي موارد را حتي به عنوان ممارست، پيشتر آزمون كردهاند.

مجيد رادمنش
2011/05/14, 08:03
بازار شایعات داغ شد!

حیدر بابا
2011/05/14, 08:10
بازار شایعات داغ شد!

احتمالا سیستم دچار انفولانزای صفر و یک شده

mjrezvan
2011/05/14, 08:13
خیره ان شاء الله.

مجيد رادمنش
2011/05/14, 08:14

میگن کار القاعده است!

میخواست بورس آمریکا رو بزنه اشتباهی tse رو زد!

SSAALLEEHH
2011/05/14, 08:14

:))
کلا نت تعطیله!

ناهید
2011/05/14, 08:15
همفكران :
در پی تماسی که خبرنگار همفکران با یکی از مسولان سازمان داشت، ایشان مدعی شدند که هنوز علت مشکل پیش آمده مشخص نیست. وی در پاسخ به خبرنگار ما در خصوص اینکه چه کسی پاسخگوی مشکلات پیش آمده در روزهای گذشته و قطعی سیستم معاملات امروز می باشد؟ گفت در شرایط آگاهی از علت این مساله، مسولان حتما در صدد رفع مشکل بر می آمدند.

احتشام
2011/05/14, 08:16

نه بابا این جور که من شنیدم چند تا از برادرا یه ویروس خیل پیشرفته ساختن واسه از کار انداختن اینترنت مرگ بر اسرائیل. بعد حواسشون نبوده ویروسه رو سر و ته گذاشتن داخل کامپیوتر اونم برگشته خورده به اینترنت خودمون.
نخبه بسیجی همینه دیگه.

SSAALLEEHH
2011/05/14, 08:19
همفكران :
در پی تماسی که خبرنگار همفکران با یکی از مسولان سازمان داشت، ایشان مدعی شدند که هنوز علت مشکل پیش آمده مشخص نیست. وی در پاسخ به خبرنگار ما در خصوص اینکه چه کسی پاسخگوی مشکلات پیش آمده در روزهای گذشته و قطعی سیستم معاملات امروز می باشد؟ گفت در شرایط آگاهی از علت این مساله، مسولان حتما در صدد رفع مشکل بر می آمدند.

به همین راحتی؟

اگه بفهمن؟

اگه اجازه بدن بگیم!

اگه مصلحت باشه!

اگه ............ صلاح بدونه

Moradad
2011/05/14, 08:22
آقااااا مارادونا ولش کن ، غضنفر را بگیرییییید

حیدر بابا
2011/05/14, 08:22
میگن کار القاعده است!

پس اون هواپیما ها که گیج می زدن داشتن به سمت سازمان بورس می اومدن
من از تبریز دیدم

Moradad
2011/05/14, 08:24
البته این مسائل پیش پا افتاده مهم نیست ما به فکر مدیریت جهانی هستیم و ایناااا

حیدر بابا
2011/05/14, 08:25
نه بابا این جور که من شنیدم چند تا از برادرا یه ویروس خیل پیشرفته ساختن واسه از کار انداختن اینترنت مرگ بر اسرائیل. بعد حواسشون نبوده ویروسه رو سر و ته گذاشتن داخل کامپیوتر اونم برگشته خورده به اینترنت خودمون.
نخبه بسیجی همینه دیگه.

اقا پایه ای اچار پیچ گوشتی رو برداریم بریم سر وقت سرور سازمان

SSAALLEEHH
2011/05/14, 08:31
نخبه بسیجی همینه دیگه.

آچار پیچگوشتی نمیخواد

تعداد نامحدودی تیغ میخواد:)

ناهید
2011/05/14, 08:36
تازه ميخوان از طريق تلفن همراه امكان انجام معامله را در بورس ميسر كنند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
تحولات بورس تهران در کنار تحولات 35 بورس بزرگ دنيا در اختيار کاربران با نرم افزار گوشي تلفن همراه در سراسر دنيا قرار مي گيرد.

سقراط
2011/05/14, 08:37
آخ جون بورس تعطيله.
اينقدر از تعطيلات خوشم ميااااد.

سعیدد.
2011/05/14, 08:41
معاون شركت مديريت فناوري بورس تهران در گفت*وگو با فارس:
مشكل نرم*افزار معاملات سهام درحال پيگيري است

خبرگزاري فارس: معاون نرم افزار و پشتيباني سامانه معاملات شركت مديريت فناوري بورس تهران در واكنش به بروز مشكل نرم افزار معاملات سهام كه صبح امروز مانع از انجام عادي داد و ستد شده گفت: هنوز علت اين مشكل را پيدا نكرده ايم اما در حال پيگيري هستيم.

حامي حناني در گفت و گو با خبرنگار اقتصادي فارس در واكنش به اين سئوال كه چرا نرم افزار معاملات سهام موسوم به جم از زمان قبل شروع معاملات و در دوره سفارش گيري ( از ساعت 8 و 30 تا 9 صبح روزهاي معاملاتي) و حتي بعد از آن دچار مشكل شده اظهار داشت: هنوز علت مشكل را نمي دانم و علت آن را پيدا نكرده ايم اما در حال تلاش و پيگيري هستيم تا اين مشكل هر چه زودتر برطرف شود.
وي در برابر ديگر پرسش مبني بر اينكه آيا اين مشكل كه مانع از انجام معاملات و با اعتراض كارگزاران مواجه شده امروز برطرف خواهد شد يا خير توضيح داد: در اين مدت 17 سال از زمان بكار گيري نرم افزار معاملاتي سابقه نداشته كه بورس يك روز بدون نرم افزار باشد. بنابراين در اولين فرصت اين مشكل را حل خواهيم كرد.

SSAALLEEHH
2011/05/14, 08:41
تازه ميخوان از طريق تلفن همراه امكان انجام معامله را در بورس ميسر كنند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
تحولات بورس تهران در کنار تحولات 35 بورس بزرگ دنيا در اختيار کاربران با نرم افزار گوشي تلفن همراه در سراسر دنيا قرار مي گيرد.

احتمالا یه منشی میذارن:

بورس مورد نظر در شبکه موجود نمیباشد!

یا این که بورس مورد نظر در حال انجام معامله میباشد لطفا بعدا تماس بگیرید!

حیدر بابا
2011/05/14, 08:44
آخ جون بورس تعطيله.
اينقدر از تعطيلات خوشم ميااااد.

بچه ها بریم گل کوچیک

مصطفی مصری پور
2011/05/14, 08:46
از شوخی گذشته....باید اعتراض کنیم معاملات امروز باطل بشه

امیر2309
2011/05/14, 08:49
ويژگي*هاي منحصربفرد بورس تهران در مقايسه با بورس*هاي دنيا!!

درگفت*وگوي فارس با يك كارشناس بازار سرمايه اعلام شد:
ويژگي*هاي منحصربفرد بورس تهران در مقايسه با بورس*هاي دنيا
خبرگزاري فارس: يك كارشناس ارشد بازار سرمايه با اعلام ويژگي هاي بورس اوراق بهادار تهران گفت: درحالي ميانگين P/E بورس هاي كشورهاي عضو فدراسيون جهاني بورس ها بالاي 10 مرتبه است كه قيمت گذاري محصولات شركت ها در بورس كالا منجر به رشد اين نسبت در بازارسهام كشور خواهد شد.

عليرضا عسگري ماراني در گفت وگو با خبرنگار اقتصادي فارس، اظهار داشت: درحالي طبق گزارش هاي فدراسيون بورس هاي آسيا و اروپا،عملكرد بورس ايران در مقايسه با كشورهاي مشابه داراي ابعاد و ماهيت ويژه اي است كه مشخصه هاي بورس ايران وضعيت خاص و منحصر بفردي را در آن بوجود آورده كه در ارزيابي عملكرد آن بايد اين مشخصه ها مدنظر قرار گرفته شود.
وي افزود: بطور مثال معاملات سهام و ديگر ابزارهاي محدود در بازار سرمايه ايران صرفاً با پول رايج كشور يعني ريال و عمدتاً نقدي بوده و حجم معاملات نسبت به ارزش بازار در سطح بالايي قرار ندارد.همچنين عمده معاملات روي سهام شركت ها انجام گرفته و ابزارهاي مالي ديگر چون Bond و ابزار مشتقه بسيار محدود مورد استفاده قرار مي گيرد.از طرف ديگر خريد براي سرمايه گذاران خارجي به سهولت امكان پذير نبوده و بازار سرمايه از بازار پول به مراتب كوچك تر است (حدود 30 درصد) و نسبت ارزش بازار سرمايه به توليد ناخالص داخلي كمتر از 20 درصداست.
اين كارشناس ارشد بازار سرمايه ادامه داد: بر اساس گزارش فدراسيون بورس هاي جهاني(FEAS)حدود 10 هزار و 261 شركت در 33 كشور عضو اين فدراسيون در پايان سال 2009 پذيرفته شده اند. يعني متوسط 310 شركت در هر كشور. بنابراين با توجه به حضور 342 شركت در بورس تهران، تعداد شركت هاي پذيرفته شده در بورس كشور ايران از متوسط بورس هاي عضو FEAS بالاتر است.
به گفته عسكري ماراني همچنين درحالي ارزش بازار كل بورس هاي كشورهاي عضو بالغ بر 760 ميليارد دلار است كه در اين ميان بورس اوراق بهادار ايران با ارزش بازاري معادل 123 ميليارد دلار در ميان كشورهاي عضو پس از بورس استانبول با ارزش بازار 240 ميليارد دلار و بورس عربستان با ارزش بازار 320 ميليارد دلار در رتبه سوم قرار دارد.
وي با بيان اينكه حجم معاملات در بورس هاي عضو FEAS به طور متوسط سالانه بيش از 50درصد ارزش بازار آنهاست ادامه داد: درصد حجم معاملات نسبت به ارزش بازار در بورس ايران حدود 20درصد بوده كه رقم پاييني است. همچنين نكته ديگر مربوط به سهم كم حجم معاملات سهام شركت ها نسبت به كل معاملات اوراق بهادار در بازار سرمايه است كه در بورس هاي عضو FEAS به طور متوسط حدود 17درصد و بقيه معاملات دربورس هاي عضو FEAS مربوط به Bond حدود 11درصد و ديگر ابزارهاي مالي است كه سهم معاملات آنها در بورس ايران بسيار ناچيز است
مديرعامل سرمايه گذاري ملي ايران با اشاره به اين نكته كه نسبت P/E بالا در كشورها بيشتر نشان دهنده ثبات اقتصادي، بهره پايين و رشد اقتصادي مطلوب در آن كشورها است، افزود: نكته ديگر در مورد ميانگين P/E در بورس هاي كشورهاي عضو FEAS و بازده بلند مدت آنها اين است كه عمدتاً داراي P/E بالاي 10 مرتبه اي هستند. اين رقم در كشورهاي با ثبات اقتصادي بيشتر، مانند تركيه (بورس استانبول) كه از رشد اقتصادي مطلوب با تورم تك رقمي و نرخ بهره بانكي زير 5 درصد برخوردار بوده 14 مرتبه است.
عسكري ماراني در خاتمه گفت: عليرغم تلاش هاي صورت گرفته در اين زمينه، اقداماتي جهت ارتقاء كامل بازار كالا از ملزومات يك اقتصاد پيشرفته است چرا كه با قيمت گذاري محصولات شركت ها در اين بازار با استفاده از مكانيزم عرضه و تقاضا به صورت مكمل بازار سهام، شفاف سازي در بازار سهام صورت مي گيرد و ريسك بازار كاهش يافته و باعث اطمينان بالا و افزايش P/E خواهد شد.

SSAALLEEHH
2011/05/14, 08:49
معاون شركت مديريت فناوري بورس تهران در گفت*وگو با فارس:
مشكل نرم*افزار معاملات سهام درحال پيگيري است

خبرگزاري فارس: معاون نرم افزار و پشتيباني سامانه معاملات شركت مديريت فناوري بورس تهران در واكنش به بروز مشكل نرم افزار معاملات سهام كه صبح امروز مانع از انجام عادي داد و ستد شده گفت: هنوز علت اين مشكل را پيدا نكرده ايم اما در حال پيگيري هستيم.

حامي حناني در گفت و گو با خبرنگار اقتصادي فارس در واكنش به اين سئوال كه چرا نرم افزار معاملات سهام موسوم به جم از زمان قبل شروع معاملات و در دوره سفارش گيري ( از ساعت 8 و 30 تا 9 صبح روزهاي معاملاتي) و حتي بعد از آن دچار مشكل شده اظهار داشت: هنوز علت مشكل را نمي دانم و علت آن را پيدا نكرده ايم اما در حال تلاش و پيگيري هستيم تا اين مشكل هر چه زودتر برطرف شود.
وي در برابر ديگر پرسش مبني بر اينكه آيا اين مشكل كه مانع از انجام معاملات و با اعتراض كارگزاران مواجه شده امروز برطرف خواهد شد يا خير توضيح داد: در اين مدت 17 سال از زمان بكار گيري نرم افزار معاملاتي سابقه نداشته كه بورس يك روز بدون نرم افزار باشد. بنابراين در اولين فرصت اين مشكل را حل خواهيم كرد.

احتمالا دو سه روز دیگه میگن سهل انگاریه خلبان باعثش بوده!

مجيد رادمنش
2011/05/14, 08:50
به گزارش خبرنگار بورس نیوز ، در پی بروز مشکل در سامانه معاملاتی با شرکت بورس تماس گرفته شد که مسئولین شرکت بورس اعلام کردند بروز مشکل در سامانه ارتباطی به این شرکت ندارد و سیستم نرم افزاری pam دچار مشکل است .

پس از آن با حنانی معاونت پشتیبانی و مدیریت نرم افزار معاملات شرکت مدیریت فناوری تماس گرفتیم که وی اظهار داشت سیستم عامل نرم افزار فعلا مشکل دارد و تا رفع اشکال امکان انجام معامله نیست .

وی در خصوص امکان انجام معاملات در روز جاری خاطر نشان کرد فعلا هیچ صحبتی نمی توان کرد و باید حداقل یک ساعت زمان برای رفع مشکل داشته باشیم تا بتوانیم نظر نهایی را اعلام کنیم .

طيب
2011/05/14, 08:50
باسلام
هي گفتيم اين 25نفررو دستگير نكنيد قبول نكردند؟!
مشكل از اجانين است !!!!!!!!!!!!تا وقتيكه اين 25نفر آزاد نشدند همين اش است و همين ديگ!!!!!!!!!!!بلي ديگ درسته!
ساعت 11درست ميشه

SSAALLEEHH
2011/05/14, 08:51
از شوخی گذشته....باید اعتراض کنیم معاملات امروز باطل بشه

آقا اصلا معامله ای نیست
کارگذارا هم تعطیلا

SSAALLEEHH
2011/05/14, 08:54
باسلام
هي گفتيم اين 25نفررو دستگير نكنيد قبول نكردند؟!
مشكل از اجانين است !!!!!!!!!!!!تا وقتيكه اين 25نفر آزاد نشدند همين اش است و همين ديگ!!!!!!!!!!!بلي ديگ درسته!
ساعت 11درست ميشه

بسم الله الرحمن الرحیم
حالا خدا کنه به همین راضی بشن
سنگمون نکنن
سنگم میکنن سنگ کف........ نکنن!

mahdijj
2011/05/14, 08:55
نکنه بعد از پیوند مختلف وزارت خونه ها و خلق موجودات خارق العاده که بتونه ییهو همه چیزو به نفع مدیریت جهانی تغییر بده نوبت بورس و بقیه است شما فکر کنید با پیوند نماد های مختلف چی میشه درست کرد ؟

یاشار
2011/05/14, 08:56
میگن کار القاعده است!

القاعده نه آقا بگو الیائسه
سخنگوی القاعده اعلام کرد پس از مرگ بن لادن القاعده دیگر تمایلی به ادامه خونریزی ندارد و نام خود را از القاعده به الیائسه تغییر داد

حیدر بابا
2011/05/14, 09:01
حالا یه خبر کهنه و قدیمی:شاه فرار کرد:(

مجيد رادمنش
2011/05/14, 09:04
مديرعامل شركت بورس در گفتوگو با فارس وعده داد:
رفع مشكل فني سامانه معاملات سهام در اولين فرصت

خبرگزاري فارس: مديرعامل شركت بورس اوراق بهادار ايران با اعلام اينكه قطع امروز سامانه معاملات سهام ناشي از مشكلات فني بوده و برطرف خواهد شد گفت: زمان معاملات امروز به دليل محدوديتهاي نرمافزاري تمديد نخواهد شد.

حسن قاليباف اصل در گفتوگو با خبرنگار اقتصادي فارس در رابطه با قطعي سامانه معاملات سهام كه از صبح امروز مانع از دادوستد سهام شركتهاي بورسي شده است اظهار داشت: اين مشكل ناشي از مسائل فني بوده و مسئولان شركت مديريت فناوري بورس تهران قول دادهاند در اولين فرصت اين مشكل را برطرف كنند.
وي در برابر اين سؤال كه با توجه به تأخير در شروع معاملات امروز آيا مهلت داد و ستد سهام در روز جاري تمديد خواهد شد يا خير پاسخ داد: روند معاملات آتي سهام در حالي پس از برطرف شدن نقص فني از سر گرفته ميشود كه به دليل وجود محدوديتهايي در نرمافزار امكان تمديد زمان معاملات (پس از ساعت 12) وجود نخواهد داشت.

حیدر بابا
2011/05/14, 09:05
خبر جدید هم دارم :باراک اوباما سیاه پوست است

pani
2011/05/14, 09:05
امروز همه سرکاریم.اگه معاملات از سر گرفته بشه اخر وقت همه رو باطل میکنند.

امپراتور7
2011/05/14, 09:08
دم سازمان بورس گرم که یه جماعتی رو اینطوری علاف خودش کرده این همه ادعا در توسعه فناوری داریم یه بار یه هکر میاد صف فروشارو صف خرید میکنه یه بار ریش قرمز و نارنجی و صورتی سهم های کوچیک رو دستکاری میکنن الانم که شاهکار زدیم

حیدر بابا
2011/05/14, 09:10
بچه ها شرمنده رفته بودم مدیریت جهانی زود برمیگردم مشکل بورس رو هم حل می کنم

PASHA
2011/05/14, 09:14
مشكل نرمافزار معاملات سهام درحال پيگيري است

حیدر بابا
2011/05/14, 09:16
بچه های تبریز اومدیم و این سیستم دیگه درست نشد تکلیف چیه؟
آهان من می گم بیاین خودمون یه وال استریت درست کنیم پس برگه سهامتون رو بردارین بیاین ائل گلی
شرمنده منظورم همون شاه گلی بود اگه دوره بیان ابرسان من همه جوره پایم

امپراتور7
2011/05/14, 09:20
بچه های تبریز اومدیم و این سیستم دیگه درست نشد تکلیف چیه؟
آهان من می گم بیاین خودمون یه وال استریت درست کنیم پس برگه سهامتون رو بردارین بیاین ائل گلی

عزیزم اسمش عوض شده دوباره
شاه گلی.

Captain Nemo
2011/05/14, 09:21
شایعه شده سیستم سپرده گذاری مرکزی را حک کرده اند
الان رفتم چک کردم دیدم قبلا 400000 تا وصنعت داشتم الان کدم صفر شده
ولی به جاش کل بلوک توسعه اعتماد مبین را در مخابرات زده اند به کد من ...... :^o :)]

طيب
2011/05/14, 09:26
عزیزم اسمش عوض شده دوباره
شاه گلی.

شاه نداريما
همون ائل گلي درسته

حیدر بابا
2011/05/14, 09:32
شاه نداريما
همون ائل گلي درسته
به نام شاه
به کام ائل
این جوری بهتره
در ضمن اسمشو می زاریم شاه گلی استریت

jahan
2011/05/14, 09:33
من یکی دیگه یه مایلی شرکتهای نرم افزاری نمیروم دارای ملک املاک خاصی که ندارند .میمونه دانششون که بایه اختلال یا حمله ویروسی سایبری به این شکل در میان

سقراط
2011/05/14, 09:36
شایعه شده سیستم سپرده گذاری مرکزی را حک کرده اند
الان رفتم چک کردم دیدم قبلا 400000 تا وصنعت داشتم الان کدم صفر شده
ولی به جاش کل بلوک توسعه اعتماد مبین را در مخابرات زده اند به کد من ...... :^o :)]

آقا اون از شانس شماست كه بلوك مي زنن به نامتون

من كه نگاه كردم همون چندتا برگ سهم هست كه هست

مجيد رادمنش
2011/05/14, 09:37
دادو ستد معاملات آتي سهام مشكلي ندارد

خبرگزاري فارس: مدير كارگروه معاملات عادي سهام گفت: با توجه به بومي بودن نرمافزار معاملات آتي سهام دادوستد اين ابزار مشكلي ندارد.

حامد تاجآبادي در گفتوگو با خبرنگار اقتصادي فارس، اظهار داشت: مشكل فني نرمافزار معاملات سهام شركتهاي بورسي به معاملات آتي سهام ارتباطي نداشته و به دليل بومي بودن اين نرمافزار (معاملات آتي سهام شركتهاي بورسي) مشكلي در انجام معامله اين ابزار در روز جاري وجود ندارد.
وي ادامه داد: بنابراين فعالان معاملات آتي سهام ميتوانند به مانند روزهاي ديگر نسبت به دادوستد معاملات آتي در روز جاري اقدام كنند.

حیدر بابا
2011/05/14, 09:38
بچه ها شرمنده رفته بودم مدیریت جهانی زود برمیگردم مشکل بورس رو هم حل می کنم

دوستان من برگشتم احتمالا مشکل یا از بلوک حفاریه یا باغمیشه
چون سیستم تا 4 شنبه کار می کرد

مجيد رادمنش
2011/05/14, 09:43
واکنش رییس جمهور به خبر وجود رمال و جنگیر در دولت:

http://www.bornanews.ir/Media/Image/Gallery/1098/634405325157498994.mp3

roohe-khashen
2011/05/14, 09:48
ای بابا قطعی تو سیستمهای کشور ما که عادی میری بانک میگه سیستم شتاب مختل شده میری ماشین بفروشی میگن سیستم کلی قطع 4 ساعت دیگه بیا میری سازمان بیمه میگن سیستم کلی قطع شده حالا واقعا بازم باید خوشحال باشیم بورس تو سال یکی دو روز سیستمش قطع میشه!!

Zambrotta
2011/05/14, 09:57
اکثریت کارگزاران میگویند اگر بورس ارسال سفارش از طریق دسته سفارش را فعال کند بسیاری از مشکلات سیستم از جمله بار اضافی که کارگزاران از طریق باز کردن هزاران صفحه برای ارسال سفارش دستی استفاده میکنند حل خواهد شد

مجيد رادمنش
2011/05/14, 10:00
اتفاقاتی که فقط در ایران می افتد : ( جهت وقت گذرانی )

http://tce.blogfa.com/post-455.aspx

سعیدد.
2011/05/14, 10:23
نسخه چاپي ارسال به دوستان
مديرعامل شركت بورس در گفتوگو با فارس وعده داد:
رفع مشكل فني سامانه معاملات سهام در اولين فرصت

خبرگزاري فارس: مديرعامل شركت بورس اوراق بهادار ايران با اعلام اينكه قطع امروز سامانه معاملات سهام ناشي از مشكلات فني بوده و برطرف خواهد شد گفت: زمان معاملات امروز پس از ساعت 12 تمديد ميشود.

حسن قاليباف اصل در گفتوگو با خبرنگار اقتصادي فارس در رابطه با قطعي سامانه معاملات سهام كه از صبح امروز مانع از دادوستد سهام شركتهاي بورسي شده است اظهار داشت: اين مشكل ناشي از مسائل فني بوده و مسئولان شركت مديريت فناوري بورس تهران قول دادهاند در اولين فرصت اين مشكل را برطرف كنند.
وي در برابر اين سؤال كه با توجه به تأخير در شروع معاملات امروز آيا مهلت داد و ستد سهام در روز جاري تمديد خواهد شد يا خير پاسخ داد: روند معاملات عادي سهام در حالي پس از برطرف شدن نقص فني از سر گرفته ميشود و امكان تمديد زمان معاملات (پس از ساعت 12) نيز وجود دارد.

مجيد رادمنش
2011/05/14, 10:32
به رغم برطرف نشدن مشکلات فنی سامانه معاملات در بازه قانونی :
امکان تمدید زمان معاملات در روز جاری وجود دارد

خبرگزاری ها از عدم امکان انجام معامله پس از اتمام ساعات معامله امروز در صورت برطرف شدن مشکلات فنی در سامانه معاملات خبر داده بودند.
مدیر نظارت بر بازار شرکت بورس با بیان اینکه هرگونه تصمیم گیری جدیدی در زمینه نحوه انجام معاملات امروز به چگونگی و مدت زمان زمان بر طرف شدن مشکلات فنی سامانه معاملات بورس (پم) بستگی دارد ، از امکان تمدید زمان معاملات پس از ساعت 12 بعد از ظهر امروز خبر داد .

علی صحرایی در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز ، با اعلام اینکه به محض برطرف شدن ایرادات فنی ، قبل از شروع معاملات از طریق سامانه های اطلاع رسانی شرکت بورس هر گونه تصمیم گیری جدید به اطلاع عموم خواهد رسید ، افزود : به لحاظ فنی امکان تمدید زمان معاملات براساس نوع تصمیمات مدیریتی وجود داشته که بنا بر زمان در اختیار گذاشته شده برنامه ریزی خواهد شد .

این مقام مسئول بروز مشکلات فعلی در حوزه مدیریت فناوری سامانه های نرم افزاری بورس را ناشی از محدودیت های فناوری اطلاعات (it) در کشور دانست و افزود : به لحاظ امنیتی سامانه معاملات بورس از شرایط ویژه ای برخوردار بوده و از اینرو هر گونه حمله هکری یا نفوذ ویروس های اینترنتی در این سامانه منتفی است .

به گفته صحرایی در بدبینانه ترین شکل احتمال به تعویق افتادن معاملات به روز آینده را می توان متصور بود که در این رابطه هیچ گونه اختلالی در روند معاملات عمده و یا خرد بوجود نخواهد آمد.

گفتنی است برخی خبرگزاری ها از عدم امکان انجام معامله پس از اتمام ساعات معامله امروز در صورت برطرف شدن مشکلات فنی در سامانه معاملات خبر داده بودند.

مجيد رادمنش
2011/05/14, 11:17
نما بورس:
ساعت 12 شد / زمان معاملات تمديد مي شود

با وجود اين كه ساعت به 12 رسيده و زمان رسمي معاملات به پايان رسيده است ، از سوي مسئولان بورس به كارگزاران اعلام شده همچنان در انتظار رفع مشكل سامانه معاملاتي بمانند

در حالي اعلام شده كه زمان معاملات تمديد نمي شود كه برخي مسولان از تمديد اين زمان سخن مي گويند

لحظاتي پيش اعلام شد زمان معاملات تمديد خواهد شد

بنابراين همچنان منتظر خواهيم بود

مجيد رادمنش
2011/05/14, 11:38
خبر آنلاین : 12/14 دقیقه
با وجود نزدیک شدن به دقایق پایانی زمان مرسوم معاملات بازار سهام ، همچنان سامانه معاملاتی بورس تهران قطع است.

با وجود وعده مدیران شرکت بورس تهران به سهامداران حاضر در تالار معاملات سهام برای رفع سریع مشکل، هنوز پس از گذشت بیش از 3 ساعت از بروز اخلال در سامانه معاملاتی بازار سرمایه کشور، مشکل همچنان پا برجاست و این سامانه قطع است.

این در شرایطی است که مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار تهران تاکید دارد که با رفع مشکل، زمان انجام معاملات پس از ساعت 12 تمدید خواهد شد. اما تا کنون مسئولان شرکت مدیریت فناوری بورس تهران در رفع مشکل سامانه معاملاتی بازار ناتوان بوده اند و آرام آرام سهامداران حاضر در تالار در حال ترک این محل هستند.

با این و جود مدیریت بازار در تلاش است تا تحت هر شرایطی امروز را بدون انجام معامله در بورس تهران به پایان نرساند.

مجيد رادمنش
2011/05/14, 12:02
در گفتوگوي مديرعامل شركت بورس با فارس؛
حمله سايبري به نرمافزار معاملات سهام تكذيب شد

خبرگزاري فارس: مدير عامل شركت بورس شايعه حمله سايبري به نرمافزار بازار سهام را تكذيب كرد و گفت: اين مشكل فني بوده و مسئولان مربوطه در حال برطرف كردن آن هستند.

حسن قاليباف اصل در گفتوگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس، در برابر اين سوال كه چرا بهرغم گذشت بيش از 3 ساعت و نيم از زمان معاملات مشكل نرمافزار معاملاتي بازار سهام (موسوم به جم) برطرف نشده و آيا اين مشكل به دليل حمله سايبري و ورود ويروسهاي مختلف است يا خير تاكيد كرد: تاكنون تلاش مسئولان شركت مديريت فناوري براي برطرف كردن اين مشكل به نتيجهاي نرسيده است.

وي اظهار داشت: بحث حمله سايبري به نرمافزار معاملات و ورود ويروسهايي مانند استاكس و غيره به اين نرمافزار صحت ندارد و از اين بابت مطمئن هستم. اين در حالي است كه به گفته مسئولان مرتبط مشكل فني ناشي از مسائلي مانند هاب و همچنين ارسال دوباره يك پيغام است.
قاليباف اصل در واكنش به ديگر سوال مبني بر اينكه با توجه به اتمام زمان معاملات امروز بازار سهام در صورت برطرف شدن مشكل فني تا ساعاتي ديگر آيا امكان معامله سهام در روز جاري و در ساعات عصر وجود خواهد داشت يا خير، پاسخ داد: در حال حاضر منتظر برطرف كردن اين مشكل بوده و در صورت رفع آن بايد در خصوص امكان معامله يا عدم امكان معامله سهام تصميمگيري كنيم.

به گزارش فارس، نرمافزار معاملاتي بازار سهام در شرايطي امروز و پيش از شروع زمان معاملات با مشكل مواجه شده كه طي 17 سال اخير نرمافزارهاي قديم و جديد بورس با چنين مشكلي كه منجر به عدم امكان معامله در يك روز كاري شود، روبرو نشده بود.

حامد
2011/05/14, 12:13
علی صحرایی در گفت وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) افزود : مشکل فنی سامانه معاملات باعث شده است تا امروز مبادله ای در بورس تهران انجام نشود.

وی خاطر نشان کرد : مدیریت بازار شرکت بورس تا دقایقی دیگر با انتشار اطلاعیه ای، موضوع فوق را اطلاع رسانی خواهد کرد.

صحرایی تصریح کر د: کارشناسان مدیریت فناوری بورس تهران در حال بررسی های لازم برای رفع مشکل سامانه معاملات هستند.

حدودا ازيه ماه قبل صحبت ازويروسي ناشناخته در سيستم اتمي ايران ازسوي خبرگزاريهاي غربي منتشرميشد . كه دست اندركاران كشورمون مرتب تكذيب ميكردن . اميدوارم بخير بگذره . فعلا كه بتدريج داره فراگير ميشه بانكها ادارات

rend72
2011/05/14, 13:36
سرپرستان وزارتخانه هاي جديد معرفي نشدند
احمدينژاد با ميركاظمي، محرابيان و محصولي خداحافظي كرد
خبرگزاري فارس: رئيس جمهور در اجراي ماده 53 قانون برنامه پنجم مصوب مجلس و مصوبه هيات وزيران در نامههاي جداگانهاي پايان مسئوليت محصولي، محرابيان و ميركاظمي را اعلام كرده و از خدمات و تلاشهاي آنان قدرداني كرد.

rend72
2011/05/14, 13:37
بايد اسم ا.ن رو تو كتاب گينس بعنوان رييس جمهور ركورد شكن كارهاي خارق العاده امور اداره كشور بنويسند. در چند ماه اخير:
1.بركناري وزير در سفر كاري
2.عدم پيروي از فرمان رهبر در قضييه وزير اطلاعات
3.عدم حضور رييس دولت برسر كارش به مدت 10 روز
4.عدم معاملات بورس در يك روز غير تعطيل
5.تجميع شش وزارتخانه در يك روز
كارها و تصميماتش به جن گيري و فال گيري شبيه تره تا به عمل به قانون و تصميم گيري كارشناسي از روي تدبير و انديشه!!!

مجيد رادمنش
2011/05/14, 14:02
سيستم tse بروز شد

مجيد رادمنش
2011/05/14, 14:11
زمانبندي جلسه معاملاتي امروز شنبه مورخ 1390/02/24

كارگزاران محترم با عرض پوزش بابت بروز مشكل در سيستم معاملاتي به اطلاع مي رساند شروع سفارشگيري در سامانه معاملات از ساعت 15:15 الي 15:30 و انجام معاملات 15:30 الي 16:30 مي باشد بدليل محدوديتهاي زماني لازم است كارگزاران از استفاده از سفارشهاي گروهي خودداري نمايند زيرا زماني براي تخصيص خريدهاي گروهي در نظر گرفته نشده است.مديريت بازار

vet
2011/05/14, 14:12
http://www.tsetmc.com/Loader.aspx?ParTree=111C18

hasan42
2011/05/14, 14:17
دوستان معاملات شروع شد از 15.30 الی 16.30

مجيد رادمنش
2011/05/14, 14:26
زمانبندي جلسه معاملاتي امروز شنبه مورخ 1390/02/24
كارگزاران محترم با عرض پوزش بابت بروز مشكل در سيستم معاملاتي به اطلاع مي رساند شروع سفارشگيري در سامانه معاملات از ساعت 15:25 الي 15:40 مي باشد.مديريت بازار

mohseni1353
2011/05/14, 14:45
چرا انلاين كار نميكنه
كسي ميدونه مشكل كجاست

pani
2011/05/14, 14:57
معاملات راه افتاده..جل الخالق

SSAALLEEHH
2011/05/14, 15:28
فرت

pani
2011/05/14, 15:50
همین بود فقط 45 دقیقه
تا به حال معاملاتی مثل امروز ندیده بودم بی هدفی کامل و باری به هر جهت...
اصلا امروز معاملات انجام نمیشد بخدا سنگینتر بود.

(حجت)
2011/05/14, 16:20
سلام به همه

میخواستن، به اونایی که شایعه سازی کرده بودن، خودی نشون بدن. اما یک مزیت داشت. به قول دوستی؛ فهمیدیم معاملات میتونه عصرها هم انجام بشه. پس خدا کنه توی سال جهاد اقتصادی، ساعت انجام معاملات رو هم زیاد کنند.

امپراتور7
2011/05/14, 16:20
به خطر بلوکی خودرو که کد به کد شد امروز سازمان تحت فشار بود تا به هر نحوی معاملات انجام بپیذیره

meysam
2011/05/14, 16:21
ای گل گفتی

سقراط
2011/05/14, 16:21
میخواستن، به اونایی که شایعه سازی کرده بودن، خودی نشون بدن. اما یک مزیت داشت. به قول دوستی؛ فهمیدیم معاملات میتونه عصرها هم انجام بشه. پس خدا کنه توی سال جهاد اقتصادی، ساعت انجام معاملات رو هم زیاد کنند.

حجت خان منظورت منم که تو بورکس نوشتم؟؟؟؟؟ :d:d:d:d:d

(حجت)
2011/05/14, 16:24
سلام من توی چند تا سایت دیدم، بورکس و تالار بورس و فرابورسیان و ...

بوف کور
2011/05/14, 16:37
واقعا براشون متاسفم
خیلی ها نمی دونستند
خیلی ها هم از شرایط سواستفاده خوبی کردند
بازار با حجم کمو می شه ترسوند ولی بازار اصلی رو به این راجتی نمی شه

آرتمیس
2011/05/14, 17:12
آخر فضاحت اقتصادیه!!
امروز را تعطیل میکردند دیگه، شده مثل کلاسهای جبرانی که وقتی معلم نمیامد......

هر دم ازاین باغ بری میرسد..... تازه تر از تازه تری میرسد

ناهید
2011/05/14, 17:18
در پی بروز نقص در شبکه رایانه ای سامانه معاملات
معاملات آغاز شد اما علت چه بود ؟
منشاء همه این اتفاقات مربوط به خراب شدن یک قطعه نرم افزاری در این سامانه بود که به عنوان خبرسازترین مطلب بورسی در روز جاری مطرح شد. جعبه ای کوچک به نام . . .
بورس اوراق بهادار تهران در روز جاری شاهد وقوع یک اتفاق بی سابقه بود بطوریکه در اولین روز از هفته کاری بورس ، کارگزاران را مشمول یک تعطیلی ناخواسته کرد .

بنابر گزارش بورس نیوز ؛ بروز مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری در سامانه های مختلف چند وقتی است که علاوه بر کارگزاران ، سرمایه گذاران بیشمار بازار سرمایه را کلافه کرده که اوج این اختلال ها با از کار افتادن سراسری سامانه معاملات سهام در روز جاری باعث شد تا جمع کثیری از این افراد علاوه بر سر در گمی در تالار حافظ با نگرانی به دنبال علت بروز مشکلات رخ داده در روند معاملات امروز باشند .

اما علت چه بود ؟

اظهار نظرها و مصاحبه های گوناگون در چهارساعت گذشته در حالی از طریق رسانه های دیداری و شنیداری در رابطه با علت مشکلات رخ داده در سامانه معاملات بورس منعکس شد که همواره بر تلاش های صورت گرفته برای رفع ایراد فنی در نرم افزار مربوطه و عدم نگرانی در رابطه با هر گونه حمله سایبری و رخنه ویروس در این سامانه تأکید می شد .

اما در اصل منشاء همه این اتفاقات مربوط به خراب شدن یک قطعه نرم افزاری در این سامانه بود که به عنوان خبرسازترین مطلب بورسی در روز جاری مطرح شد. جعبه ای کوچک به نام "هاب" که به لحاظ دارا بودن تعدادی پورت می توان کامپیوتر و سایر دستگاه های مورد نیاز را به آنان متصل و امکان مبادله اطلاعات در شبکه را بین آنها فراهم کرد .

این در حالی است که در شبکه های کامپیوتری گاهی اوقات به جای هاب از قطعه سوییچ استفاده می شود که تنها تفاوت نرم افزاری این دو تنها در زمینه چگونگی اتصال پورت ها در مسیرهای در نظر گرفته شده می باشد .

اما اینکه چرا در یک شبکه ترجیح داده می شود که ازهاب به جای سوییچ استفاده شود در وهله اول قیمت پایین تر هاب نسبت به قطعه دیگر است . افزون بر این شبکه هایی که بر روی آنها سرویس ها و برنامه هایی اجرا می گردد که نیازمند استفاده از پهنای باند بالا نمی باشند از هاب استفاده می کنند .

به هر حال از کار افتادن یکی از سخت افزارهای موسوم به هاب در روز جاری که ارتباط های دور از دسترس را کنترل می کند باعث در هم ریختگی شبکه کامپیوتری مدیریت معاملات شد که با توجه به ویژگی خاص این قطعه و نایاب بودن آن مدت زمان زیادی را برای تهیه ، نصب و راه اندازی به خود اختصاص می دهد .

از اینرو باید با خیال راحت مطمئن بود که تاکنون هیچ حمله سایبری و یا ویروسی در سامانه معالمات رخ نداده و مشکلات تنها از یک قطعه ناچیز اما حیاتی ناشی شده است .

چاره علاج چیست ؟

شاید یکی از مشکلاتی که امروز دامن گیر بازار سرمایه کشور شده استقرار سیستم جدید پنج میلیارد تومانی معاملات سهام (جم) از دو سال پیش تاکنون بوده که به دلیل ضعف کارایی و تعریف نشدن صحیح با ساختار بورس کشور هر از چند گاهی باعث ایجاد اختلال در روند معاملات می شود .

در این سامانه به رغم سرعت بالای پردازش اطلاعات در روند گردش معاملات ، به دلیل فقدان نرم افزار تسویه و تهاتر معاملات در عملیات حسابداری آن متأسفانه هنوز تخصیص اطلاعات داده شده به طور روزانه و به صورت دستی از سوی کارگزاران انجام پذیرفته که در مقایسه با سیستم قدیمی و تحت برنامه "داس" معاملات بورس که از سال 72 به کار گرفته شد دارای مشکلات عدیده ای است .

علت این امر هم در نگاه اول تحریم ها و فشارهایی است که پس از خرید سهام بورس یورو نکست فرانسه توسط بورس نیویورک امریکا و ادغام شدن این دو بازار در سال 85 مربوط می باشد که پس از ارایه موتور معاملاتی در سیستم جم ، اجازه خرید برای نرم افزار دوم این سامانه یعنی عملیات حسابداری بنا به ملاحظاتی داده نشد .

کلام آخر اینکه با توجه به تفاوت های ساختاری در بنیان های اقتصادی کشور با خارج و تفاوت های بسیار در نحوه پرداخت ها و دریافت های خرد و کلان ، لزوم برنامه نویسی و ایرا نیزه کردن سیستم های معاملاتی بجای کپی برداری یا صرف هزینه های کلان برای خریداری آنها ضروری بوده و که در این زمینه توجه به نیروی خلاق و متخصص داخلی علاوه بر صرفه جویی های ارزی می تواند خنثی کننده برخی فشارها همچون تحریم ها و یا برخی بد رفتاری ها از سوی اقتصادهای سرمایه داری شود .

همچنین توسعه و گسترش زیر ساخت ها در پهنه بازار سرمایه امری اجتناب ناپذیر بوده که باید قبل از راه اندازی عجولانه برخی اقدامات همچون سامانه معاملات بر خط (آنلاین تریدینگ) اقدامی اساسی برای آنها می شد تا مشکلات فعلی را برای بازار سرمایه فراهم نکنند .

آرتمیس
2011/05/14, 18:26
بازار کی تمام میشه؟؟؟؟؟؟؟؟

شانس
2011/05/14, 19:41
ای خدا لعنتشون کنه
من امروز از بازار جاموندم میخواستم دستور بدم خصدرا و فاذر رو رنج کنن
من مطمئنم کار این اعتصام بی پدر هست دستم رو خوند
حالا که اینجوری شد من هم با اعتصام قهر قهر قهر .... تا روز قیامت
دیگه هم دست به این تجهیزاتی ها نمیزنم لیاقتشون همون برادران سپاه هست

farhad61
2011/05/14, 19:59
از این اتفاقات نادر کم میفته بهتر به عنوان یه خاطره جالب واسه آیندگان توی ذهن نگهش داریم

ONLAINE
2011/05/14, 22:23
بورس دنیا در دو شیفت صبح و بعد از ظهره
کاش ما هم بعد از ظهر میتونستیم معامله کنیم کارمندان و کارگران حتما وارد میشدند

FENCER
2011/05/14, 23:03
به نظرتون چند درصد سهامدارا از این ساعت معاملاتی مطلع شدن ؟!!!! من که تو جلسه بودم ساعت 6 خبردار شدم

جالبه فقط چند تا شهر قادر به انجام معاملات بودن ؛ ارومیه اصلا سیستم پم بالا نمیومد

طيب
2011/05/14, 23:11
به نظرتون چند درصد سهامدارا از این ساعت معاملاتی مطلع شدن ؟!!!! من که تو جلسه بودم ساعت 6 خبردار شدم

جالبه فقط چند تا شهر قادر به انجام معاملات بودن ؛ ارومیه اصلا سیستم پم بالا نمیومد
باسلام
آقا فرهاد اروميه چكار ميكني؟
از دكتر خبري نداري؟
انجام معاملات هم بخاطر ثبت در جاهاي ديگه بود نه چيز ديگه!!!!!!!!!!!!!!!

FENCER
2011/05/14, 23:28
باسلام
آقا فرهاد اروميه چكار ميكني؟
از دكتر خبري نداري؟
انجام معاملات هم بخاطر ثبت در جاهاي ديگه بود نه چيز ديگه!!!!!!!!!!!!!!!

سلام طیب جان ؛ برای گشت و گذار :d

دکتر این روزا کم کم دیگه باید تشریف بیارن ؛ آره اوس طیب فقط خواستن بگن نشد نداریم!!!

طيب
2011/05/14, 23:31
سلام طیب جان ؛ برای گشت و گذار :d

دکتر این روزا کم کم دیگه باید تشریف بیارن ؛ آره اوس طیب فقط خواستن بگن نشد نداریم!!!

راستي ؟
راستشو بگو اروميه چكار ميكردي؟
اگه نگي x-(

FENCER
2011/05/14, 23:33
راستي ؟
راستشو بگو اروميه چكار ميكردي؟
اگه نگي x-(

نه نمیگم >:)

طيب
2011/05/14, 23:40
نه نمیگم >:)

خب نگو؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!
منم گير ميدم
ببينيم
آقا كاظم هم اونجا تشريف دارند؟

آرتمیس
2011/05/15, 08:06
فیتیله.... امروز هم بورس انگار تعطیله!!!!!!!!!!!

جعفرزاده
2011/05/15, 08:16
در مورد معاملات دیروز باید خدمت کاربران عزیز عرض کنم که کاملا حق را ناحق کردهاند و اکثر کارگزاریهای شهرستانها و حتی تهران تعطیل کرده بودند و فقط کارگزاریهای مطلع از اب گل الود ماهی گرفته اند. و....

SSAALLEEHH
2011/05/15, 08:23
دوستان کسی نمیدونه راه قانونی برای شکایت از اینا هست یا نه؟

SSAALLEEHH
2011/05/15, 08:30
دوستا شما بازارو دارید؟

مجيد رادمنش
2011/05/15, 08:42
دوستا شما بازارو دارید؟

SSAALLEEHH
2011/05/15, 08:47
مجید جان بجایی نرسیدم.

rojan
2011/05/15, 08:50
با سلام

SSAALLEEHH
2011/05/15, 08:50
آقا از وساپا چه خبر؟
صف شد؟

مجيد رادمنش
2011/05/15, 09:01
بدلیل مشکل و عدم ارایه پهنای باند توسط شرکت پارس آنلاین سرورهای شماره یک و دو به سختی قابل مشاهده می باشند. تا رفع مشکل از سایت backup.tsetmc.com استفاده کنید

SSAALLEEHH
2011/05/15, 09:01

ناهید
2011/05/15, 14:19
پاسخ مدیرعامل شرکت بورس به سوال بورس نیوز
چه لزومی برای انجام معاملات سهام در روز گذشته وجود داشت؟
با توجه به حساس بودن روند معاملات عمده در جلسات معاملات عادی بازار و احتمال تضعیف شدن رقابت در روند این معاملات ، تصمیم گرفته شد که در جلسه معاملاتی روز گذشته عرضه عمده سهام شرکت های ایران خودرو ، حفاری شمال و سرمایه گذاری صنعت نفت به امروز موکول شود .
طی روز گذشته در حالی از کار افتادن سراسری سامانه معاملات بورس باعث سر در گمی کارگزاران و سرمایه گزاران حقیقی و حقوقی بازار سهام کشور شد که این موضوع به رغم عدم انجام معاملات در ساعات قانونی بورس ، تا حدی زیادی به بازار شایعات مختلف دامن زد .

بنابر گزارش بورس نیوز ؛ با وجود اعلام تلاش برای رفع ایرادات ، هیچ اثری از برطرف شدن اختلال های صورت گرفته در سامانه معالات حتی در دقایق پایانی نیز مشاهده نشد که این امر باعث شد تا تعداد زیادی از معامله گران با ناراحتی تالار حافظ را ترک و بدون هیچ دستاوردی به سمت خانه های خود روانه شوند .

این در حالی بود که با پیغام یکباره ناظر بازار در ساعت 15:08 دقیقه ، از بر طرف شدن ایراد فنی در سیستم معاملاتی و آغاز سفارش گیری در سامانه معاملات از ساعت 15:15 الی 15:30 دقیقه و به دنبال آن انجام معاملات از ساعت 15:30 الی 16:30 دقیقه خبر داده شد.

در این میان برخی کارگزاران و معامله گران بازار سهام با استناد به قوانین و دستور العمل های معاملات در بازار اوراق بهادار کشور ، انجام یک ساعته معاملات در بعد از ظهر روز گذشته را نقض قانون و همسو با تضییع حقوق سهامدارانی که نتوانسته اند طی روز گذشته روند معاملات را پیگیری کنند ، می دانند .

در این باره حسن قالیباف اصل ؛ مدیرعامل شرکت بورس ایران در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز از کار افتادن سامانه معاملات بورس در سیستم معاملاتی کارگزاری های کشور را ناشی از مشکل فنی در یکی از قسمت های شبکه های رایانه ای آن دانست و با اعلام انکه این اختلال در حال حاضر برطرف شده است ، خاطر نشان کرد : اینکه چه لزومی برای انجام معاملات سهام در روز گذشته وجود داشت در وهله اول به ویژگی حساس جلسات معاملات مربوط بوده بطوریکه در هیچ کجای دنیا براحتی جلسات معاملاتی روزانه در بورس ها تعطیل نمی شود .

از اینرو اهمیت این قضیه به گونه ای است که طبق دستورالعمل های موجود ، هر گونه تصمیم گیری در زمینه تعطیل شدن بورس در شرایط اضطراری علاوه بر سازمان بورس بر عهده شورای بورس نیز گذاشته شده است .

وی با بیان اینکه با برطرف شدن ایراد فنی و ایجاد فرصت یک ساعته برای انجام معامله در روز گذشته ، امکان نقد کردن و یا خرید ضروری سهام برای برخی سهامداران فراهم شد ، افزود : با توجه به حساس بودن روند معاملات عمده در جلسات معاملات عادی بازار و احتمال تضعیف شدن رقابت در روند این معاملات ، تصمیم گرفته شد که در جلسه معاملاتی روز گذشته عرضه عمده سهام شرکت های ایران خودرو ، حفاری شمال و سرمایه گذاری صنعت نفت به امروز موکول شود .

این مقام مسئول در برابر این سوال که رقم خوردن ارزش بازار 16 میلیارد تومانی به جز ارزش معامله دو طرفه سهام ایران خودرو ، با برگزاری حدود یک ساعت جلسه معاملاتی در روز گذشته چه ضرورتی را ایجاب می کرد ؟ پاسخ داد : اگر چه در نگاه اول این ارزش در مقایسه با روزهای دیگر بسیار پایین است اما رقم خوردن این مقدار نیز با ارزیابی ارزش بازار در سالهای گذشته عدد در خور توجهی است .

در عین حال نقدشوندگی سهام در هر لحظه نکته مهمی است که عدم تعطیلی بورس را حایز اهمیت کرده و در مجموع ، شرکت بورس در مواجهه با مشکلات رخ داده در سامانه معاملات و از طرفی فراهم کردن امکان نقد کردن سهام بهتر از این نمی توانست عمل کند.

قالیباف در رابطه با نحوه اطلاع رسانی در زمینه شروع سفارش گیری در سامانه معاملات و انجام معاملات در بعد از ظهر دیروز ادعا کرد : در ساعت 12 بعد از ظهر روز گذشته به تمام کارگزاران اعلام شد که مشکل فنی در حال برطرف شدن بوده و شعبه های خود را ترک نکنند . در عین حال شعب کارگزاری ها در شهرستان ها نیز عمدتاً به سیستم اطلاع رسانی معاملات دسترسی داشته و این در حالی است که چنانچه شعبه ای از کارگزاران در یکی از شهرستان ها متوقف باشد می توانند از طریق شعبه خود در تهران معاملات را پیگیری کنند.

مدیرعامل شرکت بورس انجام معاملات در بعد از ظهر دیروز را به عنوان تمرینی برای بازار سرمایه در زمینه امکان برگزاری جلسات معاملاتی در بازه زمانی بیشتری نسبت به شرایط کنونی اعلام کرد و یادآور شد : در دستور العمل نحوه انجام معاملات سازمان بورس ، به شرکت بورس اختیار داده شده تا بتواند ساعات قانونی در جلسه معاملاتی را بنا به تشخیص خود تغییر دهد .

وی در خاتمه گفت : شرکت مدیریت فناوری بورس یک نهاد مالی است که با دریافت مجوز از سازمان بورس همچون سایر بازارها و نهادها اقدام به دریافت کارمزد از طریق ارایه خدمات می کند و در حال حاضر نیز با توجه به افزایش چشمگیر حجم معاملات در سال جاری به منظور پاسخ گویی بهتر در زمینه افزایش پهنای باند ، موضوع ارایه سیستم پشتیبان در سامانه معاملات سهام فعلی را در دستور کار دارد که با راه اندازی آن مشکلات فعلی برطرف می شود