PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آشنایی با مشاغل

malavan
2011/04/27, 20:36
همیشه دوست داشتم از مشاغل مختلف اطلاعاتی داشته باشم

بهتر دیدم یه تاپیکی با این موضوع درست کنم

امیدوارم دوستان همکاری کنند و اطلاعاتی از شغل غیر بورسی خود ، برای افزایش اطلاعات عمومی دیگران در اخیتار بگذارند

اول خودم شروع خواهم کرد

ابتدا صنعت حفاری

بعدش هم دریانوردی و مکانیک موتورهای دریایی
:x

malavan
2011/04/27, 20:42
صنعت حفاری

البته منظور اصلی من از این عنوان بیشتر صنعت حفاری در بخش نفت می باشد

مهمترین و بزرگترین شرکت ایرانی حفاری شرکت ملی حفاری می باشد
پس از آن شرکت حفاری شمال می باشد که البته تا اونجایی که من اطلاع دارم بیشتر پرسنل مدیریتی آن از پرسنل خود ملی حفاری هستند که به صورت مامور در آن شرکت مشغول به کار می باشند
بگذریم....

ابتدا یک بیوگرافی از ملی حفاری سپس یه توضیحاتی از روند اکتشاف و حفر چاه

یک توضیحی اینجا باید داده شود که ملی حفاری علاوه بر چاههای نفت در زمینه حفاری چاههای آب (کشاورزی ) و چاههای مخصوص انرژی گرمایی زمین که در منطقه سبلان وجود دارد ، نیز فعال می باشد.

malavan
2011/04/28, 00:35
برای حفر چاه ، پس از لرزه نگاری و عملیات اکتشاف یکی از شرکتهای اصلی زیر مجموعه شرکت ملی نفت ایران مثلا مناطق نفت خیز جنوب و یا نفت مرکزی یا نفت فلات قاره به عنوان کارفرما عملیات حفر چاه را به شرکت ملی حفار یایران واگذار می کند

روش های زیادی برای حفر چاه وجود دارد
اما مهمترینروشی که در ایران استفاده می شود حفاری مکانیکی است
به عبارت ساده تر مته حفاری با ایتفاده از یک نیروی مکانیکی بر روی آن وارد کرده موانع جلوب خود را خرد کرده و پیش می رود

معمولا عمق چاهها چیزی بین 3000 تا 6000 متر است

http://forums.boursy.com/

Captain Nemo
2011/04/28, 00:49
به به
میبینم همه دوستان تو این سایت دکتر و مهندس هستند و شغلهای خوب دارند .....
باعث افتخاره ...... ظاهرا از بد روزگار فقط من با دیپلم اومدم تو جمع شما .....:((

آمن خادمی
2011/04/28, 01:27
به به
میبینم همه دوستان تو این سایت دکتر و مهندس هستند و شغلهای خوب دارند .....
باعث افتخاره ...... ظاهرا از بد روزگار فقط من با دیپلم اومدم تو جمع شما .....:((

آقای کاپیتان........

البته به دکتر و مهندسا توهین نشه...........کلی می گم
شعور به دکتر و مهندس بودن نیستتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت تتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت تتتتتتتتت ...........خیلی هستن که ..........بی خیال یه شری هم اینجا به پا میشه......

Captain Nemo
2011/04/28, 03:30
آقای کاپیتان........

البته به دکتر و مهندسا توهین نشه...........کلی می گم
شعور به دکتر و مهندس بودن نیستتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت تتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت تتتتتتتتت ...........خیلی هستن که ..........بی خیال یه شری هم اینجا به پا میشه......
اگر با من بودید که خیلی ممنون
اگر هم با من نبودید که ممنون
در کل همه تو این سایت 20 هستند
ای بابا ساعت 4.5 صبح من یادم رفت که باید بخوابم .....
شب خوش ..... صبح 5 شنبتون بخیر

arak_bourse
2011/04/28, 08:29
بنده هم تو كار نفت و گاز هستم. مثل اينكه بيشتر نفتي ها اينجا هم عضو هستند.
اگه كس ديگه اي هم تو كار نفت است اينجا بگه؟