PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تالار بورس اراك و ايده هاي بورسي

صفحه ها : [1] 2 3 4

arak_bourse
2011/05/02, 18:01
سلام
با اجازه مديريت سايت و ديگر دوستان عزيز
با توجه به زياد شدن بچه هاي اراك در اين فروم بورسي بي حاشه و خوب با خودم گفتم يه تايپيكي هم بچه هاي شهر ما داشته باشند تا از وقايع تالار اراك بيتشر با خبر باشيم.
دوستان مي تونند در اينجا بحث و تبادل نظر داشته باشيم.
تازه شهر ما تو بورس هم كم سهم نداره. شركتهاي زيادي از شهر ما تو اين بورس سالهاست سهامشون جابجا ميشه.
شاد باشيد

باربد
2011/05/02, 23:31
من چند سال پش به تالار بورس کارگزاری پاسارگاد اراک سر زدم
الان میگن شلوغ تر شده همین که میبینم مردم به سمت بازار سرمایه تمایل نشون میدهند برایم جای خوشحالی داره

arak_bourse
2011/05/02, 23:47
من چند سال پش به تالار بورس کارگزاری پاسارگاد اراک سر زدم
الان میگن شلوغ تر شده همین که میبینم مردم به سمت بازار سرمایه تمایل نشون میدهند برایم جای خوشحالی داره

مگه شما اراكي هستيد؟

Captain Nemo
2011/05/03, 00:19
مخلص همه بروبچ اراک هم هستیم
هفته دیگه اگر بازار دل و دماغی برام باقی بزاره میخوام بیام وفس یه آب و هوایی تازه کنم
آقا تالار اراک چی پیشنهاد خربد میده برای فردا ؟!

arak_bourse
2011/05/05, 20:21
جناب كاپيتان عزيز به هرحال انشالله در وفس روزهاي خوبي داشته باشيد. من يكي دو بار به اين روستا در سالهاي پيش رفتم. راستش از طرف يه شركتي رفته بودم. خيلي همه جاشو نگشتم. اما ميشه گفت اين روستا از قديمي ترين روستاهاي ايران است و تنها جايي است كه هنوز به زبان تاتي سخن مي گويند. از روستا آدم هاي بزرگي تقديم اين كشور شده است.

arak_bourse
2011/05/05, 21:30
روزهاي بي رونق بورس اراك در سالهاي گذشته:(
مدير تالار بورس اراک: بورس باز حرفه اي نداريم

روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 1505 به تاريخ 5/2/87، صفحه 9 (بورس)

ايسنا- مدير تالار بورس اراک گفت: به علت نهادينه نشدن فرهنگ بورس و سرمايه گذاري در آن و نقش آن در بازارهاي اقتصادي براي مردم اراک و استان مرکزي، ميزان آشنايي مردم اين استان با بورس ناکافي است که به منظور رفع اين مشکل و آشنا ساختن مردم با اين سازمان، بورس اراک در اقدامي نوآورانه نسبت به برگزاري کلاس هاي آموزشي رايگان براي سرمايه گذاران و علاقه مندان به اين موضوع اقدام مي کند.
علي محمودي در گفت وگو با «ايسنا»، با اعلام اين خبر افزود: در هر کلاس آموزشي30 تن از علاقه مندان، سرمايه گذاران و فعالان عرصه بورس با استفاده از تجربيات کارشناسان بازار نسبت به فراگيري روش هاي مختلف سرمايه گذاري در بورس آشنا خواهند شد.
وي گفت: براي استفاده افراد ازاين کلاس ها محدوديتي وجود ندارد و افراد مي توانند با مراجعه به سازمان بورس اراک براي حضور در اين كلاس ها اقدام كنند.
مدير تالار بورس اراک درادامه با بيان اينکه هم اينک 11 شرکت از استان مرکزي در نماد معاملاتي بورس حضور دارند، تصريح کرد: متاسفانه به دليل ضعف در اطلاع رساني، حمايت نکردن دستگاه هاي ذي ربط از بورس و نيز ناآشنايي مردم در خصوص بورس، اغلب مراجعان به بورس اراک را افراد مبتدي وغيرحرفه اي تشکيل مي دهند که علاقه مند هستند که سهام شرکت هايي را که در استان وجود دارند خريداري کنند که اين موضوع نشان از غيرحرفه اي بودن آنان دارد.
وي افزود: دراستان مرکزي وشهر اراک، بورس باز حرفه اي و خبره وجود ندارد که اين موضوع سبب رونق نگرفتن اين تالار شده است که تلاش مي شود با اجراي برنامه هاي مختلف و اتخاذ تدابير مناسب نسبت به افزايش سطح معاملات در آن اقدام شود.
محمودي به افراد مبتدي حاضر در بورس اراک توصيه کرد: به منظور حفظ سرمايه خود در بورس اراک، سهام شرکت هايي را مورد خريد و فروش قرار دهند که نسبت سود آنها به نسبت قيمت سهم خود کم باشد تا بتوانند در صورت نياز بدون مشکل اقدام به فروش سهام خود در بازار کنند.

arak_bourse
2011/05/05, 21:31
اما سلهاي رونق گرفتن تالار اراك از زبان مدير تالار::)
رشد شاخص بورس اراك در سال 90 اميدوار كننده است

مدير كارگزاري دفتر بورس در استان مركزي رشد شاخص بورس در اين استان را معادل متوسط روزانه 10 ميليارد ريال اميدوار كننده دانست .
احمد رضوانپور با بيان اين كه رشد شاخص بورس در استان نسبت به سال گذشته با روند استقبال خوبي همراه بوده مشاركت فعال بازنشستگان و سرمايهگذاران بخش مسكن را به دليل ركود ساخت و سازها هم چنين حضور زنان را در بازار سرمايهبورس مهمترين عامل رونق و رشد بازار سرمايه ارزيابي كرد و در گفتگوي اختصاصي با خبرنگار ما گفت : اطمينان مردم به بازار سرمايه در سالهاي اخير افزايش يافته و نقدشوندگي بازار در افزايش حجم معاملات دخالت مستقيم داشته است . رضوانپور ورود مشتريان جديد را به بازار بورس استان در اراك با افزايش شاخصها و بهرهوري خوب بورس مثبت ارزيابي و تصريح كرد : با توجه به پتانسيلهاي بالاي استان انتظار خيلي بيشتر از اين است . وي عدم اطلاعرساني صحيح ، كمبود تبليغات در معرفي بهرهوري بورس و ناشناخته ماندن اين سرمايهگذاري كم دردسر را در ديرفعال شدن تالار بورس اراك مهم دانست و بر توسعه تبليغات و آموزش تاكيد نمود . احمد رضوانپور با اشاره به آمادگي تالار بورس استان براي برگزاري دورههاي آموزشي به علاقمندان ، از برگزاري يك دوره آموزش يك روزه در سال جاري خبر داد و گفت : براي حضور در بازار بورس سرمايهآورده مهم نيست آن چه مهم و لازم است در پيش شرط اول ريسكپذيري و پس از آن داشتن شم و اطلاعات اقتصادي ، ديد ميان مدت براي رسيدن به سود و كسب هر روزه و حتي هر ساعت اطلاعات در رابطه با بازار اقتصاد كشور است .
مدير كارگزاري دفتر بورس استان سرمايهگذاري در بورس را براي خانمهاي خانهدار بهترين منبع كسب درآمد تعريف كرد و گفت : با بالابردن اطلاعات و دسترسي به اينترنت خانمهاي خانهدار ميتوانند بدون خارج شدن از منزل وارد بازار سرمايه شوند . رضوانپور به سرمايهگذاراني كه براي اولين بار پاي به اين عرصه ميگذارند تاكيد كرد . قبل از خريد و فروش اينترنتي براي آشنايي بيشتر و كسب اطلاعات بهتر در تالار بورس حضور يافته و از مشاورههاي اين مركز بهرهمند شوند .
وي ورود شركتهاي پتروشيمي ، هپكو ، آذرآب ، ماشينسازي و شركت املاح استان را بهترين فرصت براي حضور فعال علاقمندان به بورس و شركت در معاملات دانست .
http://markazidaily.com/?p=22762

arak_bourse
2011/05/05, 23:14
به نظرم با اين تعداد مشتري هايي كه هر روز دارن در اراك براي كارگزاري زياد ميشن به زودي چندتا كارگزار ديگه بياد و اونجا نمايندگي بزنه. توي كيش كه پرنده هم توي اون برج تجارت جهانيش پر نميزنه همه كارگزارها شعبه دارند ولي تو اراك با اين وسعت بيشتر از 1 كارگزار نيست.:(

سقراط
2011/05/05, 23:35
به نظرم با اين تعداد مشتري هايي كه هر روز دارن در اراك براي كارگزاري زياد ميشن به زودي چندتا كارگزار ديگه بياد و اونجا نمايندگي بزنه. توي كيش كه پرنده هم توي اون برج تجارت جهانيش پر نميزنه همه كارگزارها شعبه دارند ولي تو اراك با اين وسعت بيشتر از 1 كارگزار نيست.:(

اراک جان جداً فقط یه کارگزار

پس با این حساب بورس زنجان وال استریته

یادم باشه برم و یه اسپندی براشون دود بکنم

انصافا زنجان هم تالار بورسش خیلی شلوغه و هم بورسباز های قهاری داره

arak_bourse
2011/05/06, 00:59
سقراط جان باور كن هيچ شهري نيست كه فقط يه كارگزار داشته باشه.
از وال استريت هم يه وجب اون ورتر;) بايد بگيم اراك وال استريت

بهروز نعیمی
2011/05/06, 07:47
روزهاي بي رونق بورس اراك در سالهاي گذشته:(
مدير تالار بورس اراک: بورس باز حرفه اي نداريم

روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 1505 به تاريخ 5/2/87، صفحه 9 (بورس)

ايسنا- مدير تالار بورس اراک گفت: به علت نهادينه نشدن فرهنگ بورس و سرمايه گذاري در آن و نقش آن در بازارهاي اقتصادي براي مردم اراک و استان مرکزي، ميزان آشنايي مردم اين استان با بورس ناکافي است که به منظور رفع اين مشکل و آشنا ساختن مردم با اين سازمان، بورس اراک در اقدامي نوآورانه نسبت به برگزاري کلاس هاي آموزشي رايگان براي سرمايه گذاران و علاقه مندان به اين موضوع اقدام مي کند.
علي محمودي در گفت وگو با «ايسنا»، با اعلام اين خبر افزود: در هر کلاس آموزشي30 تن از علاقه مندان، سرمايه گذاران و فعالان عرصه بورس با استفاده از تجربيات کارشناسان بازار نسبت به فراگيري روش هاي مختلف سرمايه گذاري در بورس آشنا خواهند شد.
وي گفت: براي استفاده افراد ازاين کلاس ها محدوديتي وجود ندارد و افراد مي توانند با مراجعه به سازمان بورس اراک براي حضور در اين كلاس ها اقدام كنند.
مدير تالار بورس اراک درادامه با بيان اينکه هم اينک 11 شرکت از استان مرکزي در نماد معاملاتي بورس حضور دارند، تصريح کرد: متاسفانه به دليل ضعف در اطلاع رساني، حمايت نکردن دستگاه هاي ذي ربط از بورس و نيز ناآشنايي مردم در خصوص بورس، اغلب مراجعان به بورس اراک را افراد مبتدي وغيرحرفه اي تشکيل مي دهند که علاقه مند هستند که سهام شرکت هايي را که در استان وجود دارند خريداري کنند که اين موضوع نشان از غيرحرفه اي بودن آنان دارد.
وي افزود: دراستان مرکزي وشهر اراک، بورس باز حرفه اي و خبره وجود ندارد که اين موضوع سبب رونق نگرفتن اين تالار شده است که تلاش مي شود با اجراي برنامه هاي مختلف و اتخاذ تدابير مناسب نسبت به افزايش سطح معاملات در آن اقدام شود.
محمودي به افراد مبتدي حاضر در بورس اراک توصيه کرد: به منظور حفظ سرمايه خود در بورس اراک، سهام شرکت هايي را مورد خريد و فروش قرار دهند که نسبت سود آنها به نسبت قيمت سهم خود کم باشد تا بتوانند در صورت نياز بدون مشکل اقدام به فروش سهام خود در بازار کنند.

دوره هایی که سازمان میگذاره تا جایی که من میدونم به درد عمه گرامیشون میخوره و بس :d

کلاس های سازمان کاربردی نیست و همش تعریف هایی از بعد کلان اقتصادی میشه که اصلا برای سرمایه گذار در بازار بورس کارآیی نداره .

تصمیم دارم به زودی دوره آموزشی تکنیکال بورس ایران و بین الملل ( با ارائه نکاتی در مورد سرمایه گذاری در این بازارها ) را در اراک برگزار کنم . اساتیدی که موسسات مختلف به اراک دعوت می کنند به صورت کاربردی تدریس نمی کنند . من کاری به تعریفات کلی و غیر کاربردی ندارم یک راست میرم سر اصل موضوع .

arak_bourse
2011/05/06, 08:06
اقا بهروز منتظر اين حركت خوبت مي مونيم. اين كلاسها خيلي كمه تو شهر اراك:)
فقط يه توضيح بديد كه اين كلاسها در چه سطحي است.؟

بهروز نعیمی
2011/05/06, 09:21
کلاس ها از مبتدی شروع میشه تا سطح متوسط و پیشرفته .

عناوین اصلی دوره تکنیکال شامل خط ترند - رسم کانال - سطوح حمایت و مقاومت - الگو های کلاسیک - الگوهای فیبوناچی- طریقه رسم انواع فیبوناچی ( هر 4 نوع ) و استفاده از کلاستر بین فیبوناچی ها و ....

Captain Nemo
2011/05/06, 10:17
جناب نعیمی
همیشه خواننده مطالب شما در تالار هستم
موفق باشید .

arak_bourse
2011/05/06, 10:29

عناوین اصلی دوره تکنیکال شامل خط ترند - رسم کانال - سطوح حمایت و مقاومت - الگو های کلاسیک - الگوهای فیبوناچی- طریقه رسم انواع فیبوناچی ( هر 4 نوع ) و استفاده از کلاستر بین فیبوناچی ها و ....

راستي اين كلاسها رو از چه زماني شروع مي كنيد. مطمئنا دوستان همشهري ما در اين سايت طالب كلاسهاي شما خواهند بود
اميدوارم موفق باشيد و با اين كار قدم مهمي در آموزش سرمايه گزاري علمي در بورس در شهر اراك برداشته بشه.

arak_bourse
2011/05/06, 10:31

راستي اين كلاسها رو از چه زماني شروع مي كنيد. مطمئنا دوستان همشهري ما در اين سايت طالب كلاسهاي شما خواهند بود
اميدوارم موفق باشيد و با اين كار قدم مهمي در آموزش سرمايه گزاري علمي در بورس در شهر اراك برداشته بشه.

بهروز نعیمی
2011/05/06, 11:07
کاپیتان جان ممنون از توجهت . امیدوارم که مفید باشه .

اراک جان شما اگر می توانید تعریف ها را در عمل پیاده کنید که دوره متوسطه باید بروید و اگر فقط تعریف صرف می دانید و در عمل نمی توانید به کار ببرید از مبتدی شروع کنید تا با رسم موارد گفته شده آشنا شوید.

چند روز پیش که تالار اراک بودم پتانسیل زیادی برای آموزش دیدم و حتی با یک خانمی صحبت کردم که حدودا 51-50 ساله بود اما دنبال آموزش تکنیکال و حتی فارکس بود و شمارم را برای اطلاعات بیشتر گرفت. پشتکارش در این سن باعث تعجب من شد !

کلاس ها احتمالا تابستان آغاز خواهد شد . اگر موسسه ای را مد نظر دارید باهاشون صحبت کنید و نتیجه را اعلام کنید تا در این مورد مشورت کنم .

arak_bourse
2011/05/06, 11:43
بهروز جان با توجه به استقبالي كه تو يه سال گذشته از بورس در شهر اراك شده مطمئنا" خيلي ها طالب اين كلاس ها هستند.
اون خانوم رو هم من چندبار ديدم خيلي فعاله ماشالله.
در حال حاضر من موسسه اي رو نمي شناسم چون گاهي ميام اراك.اما اگر سراغ داشتم اطلاع مي دم.متاسفانه فكر كنم با توجه به شرايط كاري خودم نتونم تو اين كلاسها باشم.

Captain Nemo
2011/05/06, 11:52
ببخشید
تالار اراک تو خیابان قائم مقام هست ؟!

arak_bourse
2011/05/06, 12:09
ببخشید
تالار اراک تو خیابان قائم مقام هست ؟!

نه كاپيتان جان تالار كارگزاري اراك دروازه تهران است. يه تابلو بزرگ بورس اوراق بهادار استان مركزي از همون جا ميدرخشد
شما الان كجاييد؟

خلیج فارس
2011/05/06, 14:05
سلام به همه ی سهامدارای اراکی بالاخص دوست خوبم امیر آقای گل و بهروز خان استاد طلا و فیوچرز ایران
راستش دوستان اگه خاطرتون باشه تا همین 2 سال پیش که میرفتی تالار اراک نهایتا 10 نفر میومدن تالار که اونها هم همه باز نشسته بودن اکثرا و از سر پر کردن وقت و سرگرمی به تالار میومدن و نهایت حرفه ای بودنشون این بود که یه نگاهی به کدال بندازن ولی من همین عید که رفتم یه سری تالار هم فضای خیلی کوچک و اعصاب خورد کن تالار رو حدودا سه برابر کردن هم حدود 200 نفری اونجا بودن که من دهنم باز موند و فکر میکنم دلیلش تبلیغات خیلی مهیج صدا و سیما و تعریف و تمجیداتش از بورس و رشد روزانه اون بود که باعث شد جمعیت بساری از افراد مبتدی وارد بورس بشن که متاسفانه بعد از افت های شدید این چند روز چند نفر که من خودم میشناختم واقعا ضرر های زیادی کردن آقای رضوان پور هم که تازه اومدن متاسفانه چند تا سهم به این دوستان معرفی کرده بودن که واقعا ارزش چندانی از لحاظ بنیادی نداشتن و صرفا با سفته بازی بالا و پایین میشدن
اینه که دوستانی که به تنها کارگذاری شهر اراک یعنی پاسارگاد مراجعه میکنه با صرف معرفی این آقا اقدام به خرید و فروش نکنید و از چند تا از با تجربه های تالار اراک که چند ساله توی بورس هستن مثل آقای عسگری و میکاییلیان مشورت بگیرید و خودتون هم کم کم اقدام به یادگیری مفاهیم بورس بکنید .
دوستدار همه ی شما خلیج تا ابد پارس.

Captain Nemo
2011/05/06, 14:59
نه كاپيتان جان تالار كارگزاري اراك دروازه تهران است. يه تابلو بزرگ بورس اوراق بهادار استان مركزي از همون جا ميدرخشد
شما الان كجاييد؟
اراک بورس جان
من الان تهران هستم
قرار بود با اقای سمیعی که از بچه های اراک هستند بیام بریم وفس که برنامه جور نشد
اگر بیام اراک حتما میام خدمت شما جهت عرض ادب و ارادت دوست عزیز

arak_bourse
2011/05/06, 15:39
درود بر خليج فارس عزيز
نمي دونستم آقاي رضواني به كسي هم سهم معرفي مي كنه. راستي آقای عسگری و میکاییلیان تجربه واقعا بالايي دارند. من نميشناسم اين آقايون محترم را.
راستي خليج فارس جان يه بار ديدم يه برگه تبليغات از يه تيم كه سهم با اس ام اس معرفي مي كنند روي درب ورودي كارگزار زده بودن. اونها يك تيم تيكنيكال هستند يا نه؟
اينجا هم بيشتر بيا . سايت خوبي شده هم اينكه ببينيم ميتونيم بچه هاي گل شهر رو تو اي تايپيك جمع كنيم.
خوشحال شدم اينجا ديدمت

آرتمیس
2011/05/06, 15:58
سلام به همه ی سهامدارای اراکی بالاخص دوست خوبم امیر آقای گل و بهروز خان استاد طلا و فیوچرز ایران
راستش دوستان اگه خاطرتون باشه تا همین 2 سال پیش که میرفتی تالار اراک نهایتا 10 نفر میومدن تالار که اونها هم همه باز نشسته بودن اکثرا و از سر پر کردن وقت و سرگرمی به تالار میومدن و نهایت حرفه ای بودنشون این بود که یه نگاهی به کدال بندازن ولی من همین عید که رفتم یه سری تالار هم فضای خیلی کوچک و اعصاب خورد کن تالار رو حدودا سه برابر کردن هم حدود 200 نفری اونجا بودن که من دهنم باز موند و فکر میکنم دلیلش تبلیغات خیلی مهیج صدا و سیما و تعریف و تمجیداتش از بورس و رشد روزانه اون بود که باعث شد جمعیت بساری از افراد مبتدی وارد بورس بشن که متاسفانه بعد از افت های شدید این چند روز چند نفر که من خودم میشناختم واقعا ضرر های زیادی کردن آقای رضوان پور هم که تازه اومدن متاسفانه چند تا سهم به این دوستان معرفی کرده بودن که واقعا ارزش چندانی از لحاظ بنیادی نداشتن و صرفا با سفته بازی بالا و پایین میشدن
اینه که دوستانی که به تنها کارگذاری شهر اراک یعنی پاسارگاد مراجعه میکنه با صرف معرفی این آقا اقدام به خرید و فروش نکنید و از چند تا از با تجربه های تالار اراک که چند ساله توی بورس هستن مثل آقای عسگری و میکاییلیان مشورت بگیرید و خودتون هم کم کم اقدام به یادگیری مفاهیم بورس بکنید .
دوستدار همه ی شما خلیج تا ابد پارس.

بله دوست عزیز.... یادتونه.... اصلا کسی توی تالار پیدا نمیشد.... من از اون زمان مشتری تالار بودم که طبقه پایین بودند.... اما اون موقع هم با وجود اینکه مشتریها کم بودند تریدهای خوبی انجام نمیدادند و همین شد که من تصمیم گرفتم کارگزار را عوض کنم و خیلی هم از کارگزار فعلی راضی هستم و اگه تالار اراک تبدیل به وال استریت هم بشه بازم حاضر نیستم اندک سرمایه ای را که دارم بیارم و بدم دست پاسارگارد.... من 2هفته پیش چندتا سهم از سبد پسرم فروختم با کلی دردسر بعداز10روز بحساب واریز شد.... درصورتیکه با کارگزار خودم این مشکل را ندارم....

arak_bourse
2011/05/06, 16:13
بله دوست عزیز.... یادتونه.... اصلا کسی توی تالار پیدا نمیشد.... من از اون زمان مشتری تالار بودم که طبقه پایین بودند.... اما اون موقع هم با وجود اینکه مشتریها کم بودند تریدهای خوبی انجام نمیدادند و همین شد که من تصمیم گرفتم کارگزار را عوض کنم و خیلی هم از کارگزار فعلی راضی هستم و اگه تالار اراک تبدیل به وال استریت هم بشه بازم حاضر نیستم اندک سرمایه ای را که دارم بیارم و بدم دست پاسارگارد.... من 2هفته پیش چندتا سهم از سبد پسرم فروختم با کلی دردسر بعداز10روز بحساب واریز شد.... درصورتیکه با کارگزار خودم این مشکل را ندارم....

متاسفانه دوست عزي تالار پاسارگاد خيلي ازت امصا ميخوان براي هر كاري. اما الان بهتر شده كارشون.
البته دليل داره چون سهامدارهاي تازه وارد زياد اونجا هست و ممكنه اگه ضرر كنند بيان يقه كارگزار رو بگيرند اونها طفلكي ها مجبور بودند اينظوري برخورد كنند. اما با بهتر شدن مشتري ها به نظرم روند بهتري پيدا خواهند كرد. از نظر واريز پول معمولا بعد از 4 روز به حساب ميريزن يه ابر هم كه ديدم فرداي روز درخواست وجه به حسابم ريختند.
كاش ميشد كارگزارهاي ديگه هم نمايندگي ميزدند.

arak_bourse
2011/05/07, 07:57
جنبه مثبت کاهش قیمت جهانی مواد خام

دقایقی پیش اعلام شد احتمالا یونان از عضویت در بلوک یورو خارج خواهد شد. مقامات یونان به سرعت این احتمال را رد کردند، اما کاهش ارزش یورو در برابر دلار سبب شد قیمت مواد خام تااندازهای کاهش یابد. امروز همچنین اعلام شد میزان ایجاد شغل در بازار کار آمریکا در ماه گذشته میلادی ۲٤٤ هزار مورد و بیش ار پیشبینی اقتصاددانها بوده است و با آنکه در ماه آوریل نرخ بیکاری در این کشور از ٨.٨ درصد ماه مارس به ۹ درصد افزایش یافته است اما رشد بیش از انتظار فرصتهای شغلی جوی مثبت را در بازارها بوجود آورده و موجب رشد شاخصهای مالی در بازار آمریکا شده است. اما قیمت فلزات اساسی همچنان رو به کاهش است. در روزهای اخیر نوسان در بازار مواد خام جهان بسیار شدید است زیرا تعداد زیادی خبر با تاثیرات متناقض منتشر شده است. اما ژان کلود تریشه رییس بانک مرکزی اروپا در مصاحبه با شبکه خبری cnbc گفت: "کاهش قیمت مواد خام برای روند بهبود شرایط اقتصاد جهان و مهار شدن تورم مفید است. اگر چه ممکن است عدهای از سرمایهگذاران زیان ببینند اما بازگشت توازن با بازارها، در بلند مدت به سود تمام سرمایهگذاران خواهد بود. در هفتههای اخیر قیمت مواد خام عمدتا به دلیل کاهش ارزش دلار رشد کرده و انتظار میرفت تصحیحاتی رخ دهد. کاهش قیمت نفت به زیر ۱٠٠ دلار در هر بشکه برای رونق اقتصاد جهان بسیار مثبت است."

arak_bourse
2011/05/07, 08:01
با تشكر از همه دوستان خوب و همدل و مهربانم كه ما رو مورد اظهار و لطف خودشون قرار مي دن و به اين تايپيك تالار بورس اراك سر ميزنند.
از كاپيتان عزيز و جناب نعيمي بزرگوار و سركار خانم آرتميس گرامي و خليج فارس دوست خوبم بسيار سپاسگزارم.

گلادياتور
2011/05/07, 08:46
جناب اراك بورس به نظر من ايجاد يه تايپيك به اسم شهرتون ايده خوبيه من هم مي خوام يه تايپيك به نام تالار بورس مازندران درست كنم

arak_bourse
2011/05/07, 09:04
جناب اراك بورس به نظر من ايجاد يه تايپيك به اسم شهرتون ايده خوبيه من هم مي خوام يه تايپيك به نام تالار بورس مازندران درست كنم

دوست خوب شمالي من سلام
انشالله كه مازنداراني ها هم به شما بپيوندند. فقط شاليكاري را نندازيد اينجا كه آب تالار رو بگيره;)

حقیقت
2011/05/07, 09:45
نمیدونم این دوستانی که این حرفارو میزنن واقعا تو اراک معامله میکنن یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یکی از مزخرفترین کارگزاری های ایران که سهامدار جزء اوقات فراقتشو پر میکنه.
متاسفم برای دوستان
واقعا هدفتون؟؟؟؟؟؟؟؟

arak_bourse
2011/05/07, 09:53
نمیدونم این دوستانی که این حرفارو میزنن واقعا تو اراک معامله میکنن یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
متاسفم برای دوستان
واقعا هدفتون؟؟؟؟؟؟؟؟

دوست عزيز من خودم با اين تالار كار مي كنم اگرچه مزخرف بودنش را قبول دارم.
مگه شما اراكي هستيد
هدف بدي نداريم به خدا. فقط جمع كردن دوستان به دور هم است.مگه شما فكر ديگه اي مي كنيد؟؟؟؟؟:(

حقیقت
2011/05/07, 10:02
اینجوری که شما حال میدید بهشون حدس زدم مثلا صالحی باشی..............یا کایدانی ................ یا این جوجه رنگیای پذیرش:d

بهروز نعیمی
2011/05/07, 10:07
معاملات آنلاین پاسارگاد که راه بیفته دیگه کاری به کارکنان کارگزاری نداریم .

arak_bourse
2011/05/07, 10:09
اینجوری که شما حال میدید بهشون حدس زدم مثلا صالحی باشی..............یا کایدانی ................ یا این جوجه رنگیای پذیرش:d
نه نيستيم
از اين فكرا نكن؟
خوتونو يه معرفي بكنيد

آرتمیس
2011/05/07, 10:18
20 كارگزار برتر بورس ايران

رديف *** نام *** رتبه
1*** مفيد*** الف
2*** آگاه*** الف
3*** خبرگان سهام*** الف
4*** كاسپين مهرايرانيان*** ب
5*** نهايت نگر*** ب
6*** بانك اقتصاد نوين *** ب
7*** بانك پاسارگاد*** ب
8*** حافظ*** ب
9*** بانك صادرات*** ب
10*** بانكي ملي ايران*** ب
11*** راهنماي سرمايه گذاران*** ب
12*** تامين سرمايه نوين*** ب
13*** مهرآفرين*** ب
14*** آرمون بورس*** ب
15*** ارديبهشت ايرانيان*** ب
16*** سرمايه گذاري ملي ايران*** ب
17*** بانك كشاورزي*** ب
18*** سهم آشنا*** ب
19*** بهمن*** ب
20*** بانك تجارت*** ب
ماخذ:كانون

Captain Nemo
2011/05/07, 10:28
متاسفم برای دوستان
واقعا هدفتون؟؟؟؟؟؟؟؟

یک لحظه فکر کردم جناب حقیقت بورکس آمده اینجا
اخه کارگزارمونه
خب جناب اراک بورس که داره دوستاشو جمع میکنه اینجا
کی تبلیغ کارگزاری را کرده ....:-/

آرتمیس
2011/05/07, 10:33

دوست عزیز صالحی که به ملکوت پیوست!!:d
دیگه توی کارگزاری نیست!!

arak_bourse
2011/05/07, 10:35
ممنونم كاپبتان
ميدوني من هم ياد همون حقيقت افتادم.
انشاله دوست جديد ما يه كم از خودش برامون بگه. شايد به جمع دوستان خوب اراكي يكي اضافه شد.
اميدوارم محيط خوبي براي همه باشه

حقیقت
2011/05/07, 11:07
یکی از اراکی ها
چه فرقی میکنه؟؟؟؟؟
خوش باشید>:d<

arak_bourse
2011/05/07, 11:47
فرقي نميكنه دوست من
گفتم بد نباشه ازت يه خلاصه رزومه داشته باشيم!
ميدوني وقتي كسي ميگه فرق مي كنه يا نه؟ ناخودآگاه ياد اين آهنگ از سياوش مي افتم كه ميگه:
فرقي نداره وقتي ...

پرنده های قفسی عادت دارن به بیکسی
عمرشون بی هم نفس کز میکنن کنج قفس

نمیدونن سفر چیه
عاشق دربه در کیه
هر کی بریزه شادونه فکر میکنن خداشونه
یه عمره بی حبیبن
با آسمون غریبن
این همه نعمت اما همیشه بی نصیبن

چمیدونن به چی میگن ستاره
چمیدونن دنیا کیا بهاره
چمیدونن عاشق میشه چه آسون پرنده زیر بارون
تو آسمون ندیدن خورشید چه نوری داره
چشمه ی کوه مشرق چه راه دوری داره

قفس به این بزرگی کاشکی پرنده بودم
مهم نبود پریدن ولی برنده بودم
فرقی نداره وقتی ندونی و نبینی
غصت میگیره وقتی میدونی و میبینی
غصت میگیره وقتی میدونی و میبینی

arak_bourse
2011/05/07, 12:07
چناچنه به طور رومزره به زبان فارسي صبحت مي کيند، خاوهيد تواسنت اين نوتشه را بخاونيد.

در داشنگاه کبمريج انگلتسان تقحيقي روي روش خوادنه شدن کملات در مغز اجنام شده است

که مخشص مي کند که مغز انسان تهناحروف اتبدا و اتنها ي کلمات را پدرازش کرده و کمله را مي خاوند.

به هيمن دليل است که با وجود به هم ريتخگي اين نوتشه شما تواسنتيد آنرا بخاونيد

arak_bourse
2011/05/07, 12:08
زمانی که من بچه بودم، مادرم علاقه داشت گه گاهی غذای ساده صبحانه را برای شب هم آماده کند. یک شب را خوب یادم مانده که مادرم پس از گذراندن یک روز سخت و طولانی در سر کار، شام ساده ای مانند صبحانه تهیه کرده بود. آن شب پس از زمان زیادی، مادرم بشقاب شام را با تخم مرغ، سوسیس و بیسکویت های بسیار سوخته، جلوی پدرم گذاشت. یادم می آید منتظر شدم ببینم آیا او هم متوجه سوختگی بیسکویت ها شده است!

در آن وقت، همه ی کاری که پدرم انجام داد این بود که دستش را به طرف بیسکویت دراز کرد، لبخندی به مادرم زد و از من پرسید که روزم در مدرسه چطور بود. خاطرم نیست که آن شب چه جوابی به پدرم دادم، اما کاملاً یادم هست که او را تماشا می کردم که داشت کره و ژله روی آن بیسکویت های سوخته می مالید و لقمه لقمه آنها را می خورد.
یادم هست آن شب وقتی از سر میز غذا بلند شدم، شنیدم مادرم بابت سوختگی بیسکویت ها از پدرم عذرخواهی می کرد و هرگز جواب پدرم را فراموش نخواهم کرد که گفت: اوه عزیزم، من عاشق بیسکویت های خیلی برشته هستم.

همان شب، کمی بعد که رفتم بابام را برای شب بخیر ببوسم، از او پرسیدم که آیا واقعاً دوست داشت که بیسکویت هاش سوخته باشد؟
او مرا در آغوش کشید وگفت: مامان تو امروز روز سختی را در سرکار گذرانده و خیلی خسته است. به علاوه، بیسکویت کمی سوخته هرگز کسی را نمی کشد!
زندگی مملو از چیزهای ناقص... و انسان هایی است که پر از کم و کاستی هستند .

خود من در بعضی موارد، بهترین نیستم، مثلاً مانند خیلی از مردم، روزهای تولد و سالگردها را فراموش می کنم.
اما در طول این سال ها فهمیده ام که یکی از مهمترین راه حل ها برای ایجاد روابط سالم، مداوم و پایدار:

درک و پذیرش عیب های همدیگر و شاد بودن از داشتن تفاوت با دیگران است و امروز دعای من برای تو این است که یاد بگیری که قسمت های خوب، بد، و ناخوشایند زندگی خود را بپذیری و با انسان ها رابطه ای داشته باشی که در آن، بیسکویت سوخته موجب قهر و دلخوری نخواهد شد.
این موضوع را می توان به هر رابطه ای تعمیم داد. در واقع، تفاهم، اساس هر روابطی است، هر رابطه ای با همسر یا والدین، فرزند یا برادر،خواهر یا دوستی!
کلید دستیابی به شادی خود را در جیب کسی دیگر نگذارید آن را پیش خودتان نگه دارید.
بنابراین، لطفاً یک بیسکویت به من بدهید، و آری، حتا از نوع سوخته که حتماً خیلی خوب خواهد بود.!.!.!.! این داستان را می توانید برای کسانی بفرستید که برایتان ارزشمندند

کاش همه می دانستند زندگی شادی نیست

شاد کردن است

زندگی قهقهه نیست
لبخند است

arak_bourse
2011/05/07, 16:16
اين خبر رو بخونيد معلوم نيست چه بلايي ميخواد سرمون بياد با اين نظرات نماينده هاي خوش فكر:o
نماينده مجلس خواهان صيغه موقت براي محرميت بيمار با پزشک شد

17 ارديبهشت 1390 -شهرزاد نيوز: حجتالاسلام موسي قرباني، عضو كميسيون حقوقي و قضايي مجلس، در نشست تخصصي کانون وکلا با موضوع "ازدواج موقت، تحكيم يا تزلزل خانواده"، صيغه موقت براي محرميت زن با پزشک را مطرح کرد و گفت که برخي زنان به دلايل نامحرم بودن پزشك از نظر شرعي مشكل مراجعه به پزشك دارند.

به گزارش ملت آنلاين، وي ضمن بيان اين مطلب اظهار داشت که 10 ميليون و 360 هزار زن مجرد در كشور داريم كه در سن ازدواج هستند و بايد براي آنها تدبيري انديشيده شود. او با اشاره به "روايات" افزود که هيچ يك از فقها ازدواج موقت را رد نمي کنند و علاوه بر 10 ميليون و 360هزار نفر در سن ازدواج، همچنين 1 ميليون و 891 هزار زن به دليل فوت همسر يا طلاق تنها هستند و 5/9 درصد خانوارهاي كشور را زنان سرپرستي مي كنند.

قرباني ضمن بر شمردن فوايد صيغه موقت، همچنين گفت که پزشکيان، وزير پيشين بهداشت، گفته است که مادرش حاضر شد بميرد اما پيش پزشک مرد نرود و چندي پيش هم از جراح همسرش خواسته است تا نوه شيرخواره اش را صيغه يک ساعته کند و دکتر به همسرش محرم شود.

وي در پاسخ به سوال يکي از حاضران که پرسيد: اگر مي توان با "روايات" قانون تصويب كرد، ديگر مجلس به چه كار مي آيد؟، به شوخي پاسخ داد: اگر حقوق مان را بدهند، مجلس را تعطيل مي کنيم.

arak_bourse
2011/05/07, 16:28
اصول سرمایهگذاری_ بسیاری از سرمایهگذاران در پی یافتن راههایی برای سرمایهگذاری با سود مطمئن و حداقل ریسک هستند. از دید کارشناسان، استفاده از روشهای علمی و صحیح بهترین راه برای تحقق این هدف سرمایهگذاری است. هنگامیکه برنامه صحیح تدوین شود، احتیاجی به اضطراب نیست. در ادامه به برخی از مهمترین توصیههای کارشناسان برای سرمایه گذاری بی اضطراب اشاره میشود:
خاک خوب
سرمایهگذاری مانند پرورش گیاه در باغ است. همانطور که برای رویش گیاهان با طراوت به خاک خوب احتیاج است، در سرمایهگذاری نیز به استراتژی درست نیاز داریم. همچنین باید انتظار روزهای بارانی (دوره افول شاخصها) و روزهای آفتابی (دوره رشد شاخصها) را داشته باشیم. زیرا هر دو برای رشد لازم هستند. هنگامیکه گیاهان باغ (پول) شروع به رشد میکنند، آن را از خاک درنیاورید و جابجا نکنید (استراتژی خود را تغییر ندهید) زیرا گیاه از بین خواهد رفت. برنامه سرمایهگذاری خود را هوشمندانه تدوین کنید. سپس اجازه دهید بر سرمایهتان افزوده شود. تحقیق آکادمیک خاک خوب را برای شما فراهم خواهد کرد. هدف از کسب دانش درباره بازار، آگاهتر شدن است نه کسب سود. در زندگی نیز همواره برای تصمیمگیریهای عاقلانه به دانش کافی نیازمند هستید. در ادامه به چند نکته درباره سرمایهگذاری در بازار سهام اشاره میکنیم:
ریسک و سود
در حوزه پول و سرمایهگذاری، اگر سود بالاتری میخواهید باید ریسک بالاتری را بپذیرید. بدین ترتیب قانون اعداد بزرگ در اینجا مصداق دارد زیرا با سرمایهگذاری در شرکتهای کوچک که سوددهیشان اثبات نشده ممکن است سود بالقوه بالاتری داشته باشید در حالی که سرمایهگذاری در شرکتهای بزرگ که قیمت سهامشان از پیش تا حد ممکن بالا رفته، ممکن است سود مورد انتظار شما را در بر نداشته باشد.
کارایی بازار
طبق نظریه کارایی بازار، همه سرمایهگذاران حاضر در بازار دارای یک میزان اطلاعات هستند. بنابراین غیرممکن است شما اطلاعاتی بدست آورید که دیگر سرمایهگذارها در اختیار نداشته باشند. طبق این نظریه تلاش برای یافتن سهامی که قیمت آن از میزان واقعی پایینتر باشد بیهوده است و قیمت کنونی سهام در بازار همان قیمتی است که ارزش واقعی سهام را نشان میدهد.
نظریه سبد دارایی مدرن (mpt)
نظریه سبد دارایی مدرن میگوید شما به هدف رهایی از ریسک سهام، تا جایی که ممکن است سرمایهگذاریهای خود را متنوع میکنید. در واقع شما برای به حداکثر رساندن سود و به حداقل رساندن ریسک از قانون اعداد بزرگ استفاده میکنید.
حال موضوع جالب را مطرح میکنیم. به این نتیجه رسیدهایم که ایجاد تنوع کافی در سرمایهگذاریها توازن بهینه را بین ریسک و سود برای سطحی معین از ریسک بازار بوجود میآورد. اگر مایلید ریسک بالاتر و در نتیجه سود بالاتری داشته باشید میتوانید به پرریسکتر بپردازید و اگر ترجیح میدهید ریسک خود را کم کنید بخشی از پول خود را صرف سرمایهگذاریهای بدون ریسک کنید.
بهترین سبد بازار
متخصصان الگوهایی از سبد بازار حاوی مجموعهای از انواع داراییهای بازار معرفی کردهاند. برخی سرمایهگذارها تصور میکنند سبد بازار از سهام برخی از شرکتها در شاخص اس اند پی 500 تشکیل شده است اما این شاخص تنها شامل سهام پانصد شرکت از بزرگترین شرکتهای ایالات متحده است. در عوض بهتر است به کل بازار و نیز بازارهای دیگر کشورها فکر کنید. بطور تقریبی ارزش بازار اوراقبهادار آمریکا، یک سوم ارزش سهام بازارهای جهان را تشکیل میدهد.
آغاز اقدام
اکنون زمان آن فرا رسیده که طمع خود برای سود بالاتر را در برابر ترستان از ضرر ارزیابی کنید. این بدان معناست که باید بدانید قصد دارید چه میزان از سرمایهگذاریتان را صرف خرید سهام و چه میزان را صرف خرید اوراق قرضه کنید. هنگام ارزیابی میزان طمع، یکی از مهمترین عوامل، پتانسیل بازده است. به عنوان یک قاعده عام، برای سبد بازار، ده درصد سود متوسط و بیست درصد بالاتر یا پایینتر را در نظر بگیرید. حال این ارقام را با سود سه تا چهار درصد اوراققرضه مقایسه کنید. آیا دانستن تفاوت بازده در برابر ریسک، میزان ترس، طمع یا تحمل شما در برابر ریسک را تغییر میدهد؟
برای آنکه بدانید چه میزان ریسکپذیر هستید قدم نخست ارزیابی توان مالی شماست یعنی توانایی شما در از سر گذراندن یک ضرر مالی چقدر است و چه میزان از سبد سرمایهگذاری خود را میتوانید در معرض ریسک قرار دهید. از آنجا که ارزش بازار به مرور زمان افزایش پیدا میکند، توان مالی به افق زمانی بستگی دارد. اگر سرمایهگذاری کوتاه مدت کردهاید میتوان گفت افت و خیزهای بازار ریسک بزرگی برای شما محسوب میشود. بر عکس اگر افقی بلندمدت را در نظر دارید کمتر در معرض ریسک افت و خیزهای کوتاهمدت بازار هستید.
نکته دوم اینکه شما باید توان روحی خود را نیز ارزیابی کنید. اگر جزء کسانی هستید که هر روز با نگرانی تحولات بازار سهام را پیگیری میکنید باید ریسک سبد دارایی خود را پایین نگه دارید اما اگر چندان نگران نیستید و سرتان شلوغتر از آن است که دائما اخبار سهام را دنبال کنید، روحیه شما برای سرمایهگذاری با ریسک بالاتر مناسب است.
نتیجه گیری
همو اره به شیوهای سرمایهگذاری کنید که حداقل نگرانی را متحمل شوید. از سرمایهگذاری لذت ببرید. اگر جز این است استراتژیهای کمریسک را که امتحان خود را پس دادهاند برای فعالیت در بازار سرمایه انتخاب کنید

arak_bourse
2011/05/08, 08:43
امروز روز خريد سهم هايي است كه مي خواهيد. ولي همه ما عادت كرديم تو بازار مثبت سهم بخريم.
به قول ثروتمند در سايت تالار بورس:
بازار عجيبي شده كه نشان از حضور پر رنگ حقيقي هاي تازه وارد و هيجان زده است. چهارشنبه خودرويي ها صف خريد داشتند، امروز صف فروش. كاملا مشخصه كه سهامدارها دارند بدون تحليل، فقط در صف هاي خريد و فروش قرار مي گيرند و اصلا ديد ميان مدت ندارند. البته حسن بازار رنج كه حدود 2 -3 هفته گذشته ديديم اينه كه همه سهامدارهاي اينچنيني را از بازار خارج مي كنه و بعد صعود بازار شروع ميشه.

arak_bourse
2011/05/08, 08:51
هرچي سهم خريديم همش تو ضرر هستيم و اين نشونه خوبي در كل نميتونه باشه. به نظرم كم كم بايد خودمون رو از اين گور يه كم بكشيم عقب.
ولي يكي هم هست ميگه :(كساني كه آخر هفته گذشته در بازار مثبت سوال مي كردند چي بخريم، الان بايد آستين ها را بالا بزنند.
خريد پله اي با ديد 2 ماهه:
خبهمن
ولساپا
خزاميا
پكوير
ثشاهد
ثاخت
شپاكسا
وبصادر
ختوقا
خرينگ
اينها هم براي ميان مدت خوبن

arak_bourse
2011/05/08, 08:57
امروز من روي منفي براي خريد فولاد نشستم. ببينم كدوم مادر مرده اي سهم شو ميفروشه به ما روي 273

Captain Nemo
2011/05/08, 09:01
نمیخوام فاز منفی بدم
ولی من 50 % نقد شدم .....

Captain Nemo
2011/05/08, 09:04
فولاد در این قیمتها ارزنده است
اوضاع داخلی و سیاسی کمی متمایل به بی ریخت است ....

arak_bourse
2011/05/08, 10:35
دوستان وتجارت و فولاد را دريابيد

arak_bourse
2011/05/08, 14:32
شما به دو صورت می توانید در بازار بورس فعال باشید
اول - نوسان گیر هستید ، سهام را در یک قیمت خاص با هدف قیمت دیگر خریداری کنید و طبق برنامه خود عمل می کنید در این صورت باید خوشحال باشید که قیمت سهام شما به نقاط پایین تری برای خرید برسد

دوم- علاقه ای به نوسان روزانه ندارید ، سهام را با دید بلند مدت خریداری می کنید ، سود سالانه می گیرید و نهایتا اگر در ابتدا شرکت های مناسبی را انتخاب کرده باشید در قیمت های مناسبی هم می فروشید یا در پرتفوی خود نگهداری می کنید

اکثر ایرانی ها برای خرید یک پیراهن خیلی با فروشنده برای پایین آوردن قیمت بحث می کنند ، به جنس پارچه و سازنده و حتی دکمه هم دقت می کنند ، قیمت یک پیراهن چندان نیست اما واقعا سهامداران برای خرید سهام که حداقل چند میلیون برای آن می پردازند دقت می کنند ؟ قیمت را بررسی می کنند ؟

اگر تمام سرمایه یا بخش مهمی از سرمایه را در انتهای حرکت رو به رشد بازار وارد کرده اید و حالا با افت قیمت مواجه شدید باز هم باید خوشحال باشید چون ضرری که می کنید هزینه آموزشگاه عملی بورس است باید یاد بگیرید سرمایه را تقسیم کنید ، بررسی و تحقیق کنید ، نقاط مناسب ورود را پیدا کنید و .......

arak_bourse
2011/05/08, 14:35
شما به دو صورت می توانید در بازار بورس فعال باشید
اول - نوسان گیر هستید ، سهام را در یک قیمت خاص با هدف قیمت دیگر خریداری کنید و طبق برنامه خود عمل می کنید در این صورت باید خوشحال باشید که قیمت سهام شما به نقاط پایین تری برای خرید برسد

دوم- علاقه ای به نوسان روزانه ندارید ، سهام را با دید بلند مدت خریداری می کنید ، سود سالانه می گیرید و نهایتا اگر در ابتدا شرکت های مناسبی را انتخاب کرده باشید در قیمت های مناسبی هم می فروشید یا در پرتفوی خود نگهداری می کنید

اکثر ایرانی ها برای خرید یک پیراهن خیلی با فروشنده برای پایین آوردن قیمت بحث می کنند ، به جنس پارچه و سازنده و حتی دکمه هم دقت می کنند ، قیمت یک پیراهن چندان نیست اما واقعا سهامداران برای خرید سهام که حداقل چند میلیون برای آن می پردازند دقت می کنند ؟ قیمت را بررسی می کنند ؟

اگر تمام سرمایه یا بخش مهمی از سرمایه را در انتهای حرکت رو به رشد بازار وارد کرده اید و حالا با افت قیمت مواجه شدید باز هم باید خوشحال باشید چون ضرری که می کنید هزینه آموزشگاه عملی بورس است باید یاد بگیرید سرمایه را تقسیم کنید ، بررسی و تحقیق کنید ، نقاط مناسب ورود را پیدا کنید و .......

آذرنوش
2011/05/08, 21:30
به به
میبینم که اینجا پرشده از بلبل
مواظب باشید کله پانشید
ما که بد جور کله پا شدیم:d

آذرنوش
2011/05/08, 21:46
راستی اراک جان میخوای اون ایمیلی رابرات فرستادم توی تایپیک بزارم
اگه خواستی بخشهای مهمش را=))

arak_bourse
2011/05/08, 23:51
مثل اينكه بازار منفي مشه كسي سر نميزنه ديگه به تالار

arak_bourse
2011/05/09, 08:32
به نقل از استاد ثروتمند كه تنها كسي است كه تو بازار منفي ميگه بخريد اما بقيه تو بازار مثبت پيداشون ميشه
دوستان عزيز سلام
استراتژي و تجربه اينجانب:
1- حفظ سود(شناسايي سود و خروج به موقع از بازار) از كسب سود مهم تر است.
2- معامله تنها روي سهم هايي با وضعيت بنيادي قوي ( p/e پائين , eps و dps بالا) اما بر اساس سيگنال هاي تكنيكال
3- معامله تنها روي سهم هاي با نقد شوندگي بالا
4- خريد سهم در كف قيمتي تكنيكال
5- اختصاص 5 درصد سرمايه به نوسانگيري
6- نگهداري بخشي از سرمايه به صورت نقد در هر زمان
7- حركت با حقوقي هاي خوشنام بازار
8- انجام يك معامله درست و سنجيده بهتر از انجام 10 معامله نسنجيده و يا نامطمئن است.
9- تنوع سبد بين 5 تا 10 سهم بهترين حالت ممكن است.
10- سهامداري با سهم هايي كه پتانسيل رشد بلند مدت دارند و اختصاص بخشي از سرمايه به اين سهم ها به نحوي كه نيازي به وجه سرمايه تا رسيدن به اهداف قيمتي نهايي نباشد.
11- ترجيحا عدم ورود به سهم هايي با زيان انباشته و يا p/e بالا. البته گاها اين سهم ها سود بيشتري در نوسانات خود عايد سهامدار مي كنند اما حتما ريسك بالاتري نيز دارند.
12 -خريد پله اي سهم هايي كه هنوز از كف قيمت بودن آنها مطمئن نيستيم. نگهداري بخشي از سرمايه بصورت نقد كه در بند 6 به آن اشاره شد، بدين منظور است تا در صورت افت بيشتر سهم، با ورود مجدد در قيمت هاي پائين تر، بتوان ميانگين خريد را پائين آورد و با شروع روند صعودي، به سرعت وارد سود شد.
13- فروش پله اي سهم هايي كه از رسيدن آنها به سقف مطمئن نيستينم و ممكن است روند رشد آنها ادامه دار باشد. بدين ترتيب هم سود شناسايي مي كنيم و هم در صورت ادامه روند صعودي، از ادامه روند منتفع خواهيم شد.
دوستان انشااللله سلامت و سرفراز باشيد

arak_bourse
2011/05/09, 10:18
خريد پاسا به نظرم گزينه خوبيه
من كه خريدم روي منفي
فكر كنم سفته بازهاي اين سهم از فردا مثبتش كنند تو كف قيمتي است

arak_bourse
2011/05/09, 10:39
به نقل از ثروتمند عزيز با ايده هاي خوبش:
فعلا جو رواني بازار متاثر از چند موضوع است:
1- مسائل سياسي كه ديروز تا حدودي خيال بازار راحت شد و اثر منفي آن از بين رفت
2- در پيش بودن مجامع كه منجر به رشد تدريجي نمادهاي ارزنده بازار خواهد شد.
3- قيمت هاي جهاني كه بعد از افت هفته گذشته امروز كمي بهبود داشته اند و روي نمادهاي مرتبط با قيمت جهاني تاثير گذارند و خود اونها (مس، فولاد و ...) چون نمادهاي سنگيني هستذ، روي شاخص و كل بازار تاثير مي گذارند.
4- وضعيت صدرا كه درست يا غلط روي گروه پيمانكاري و به تبع اون روي كل بازار تاثير گذار است.
5- گروه خودر كه ليدر اون فعلا وساپا است وساپا سايپا را حركت ميده و وقتي سايپا مثبته، گروه خودرو مثبت ميشه كه جو كل بازار را تحت تاثير قرار ميده.
6- وضعيت تكنيكال شاخص
7- قيمت نفت

فعلا تعداد عوامل مثبت بيشتر از عوامل منفي بنظر مي رسه اما كوتاه مدت وضعيت صدرا و وساپا بيشترين تاثير را روي بازار خواهد داشت و جهت كوتاه مدت و روزانه بازار را مشخص خواهد كرد. اما ميان مدت بازار تا 2 ماه آينده صعودي خواهد بود

arak_bourse
2011/05/09, 10:40
به نقل از ثروتمند عزيز با ايده هاي خوبش:
فعلا جو رواني بازار متاثر از چند موضوع است:
1- مسائل سياسي كه ديروز تا حدودي خيال بازار راحت شد و اثر منفي آن از بين رفت
2- در پيش بودن مجامع كه منجر به رشد تدريجي نمادهاي ارزنده بازار خواهد شد.
3- قيمت هاي جهاني كه بعد از افت هفته گذشته امروز كمي بهبود داشته اند و روي نمادهاي مرتبط با قيمت جهاني تاثير گذارند و خود اونها (مس، فولاد و ...) چون نمادهاي سنگيني هستذ، روي شاخص و كل بازار تاثير مي گذارند.
4- وضعيت صدرا كه درست يا غلط روي گروه پيمانكاري و به تبع اون روي كل بازار تاثير گذار است.
5- گروه خودر كه ليدر اون فعلا وساپا است وساپا سايپا را حركت ميده و وقتي سايپا مثبته، گروه خودرو مثبت ميشه كه جو كل بازار را تحت تاثير قرار ميده.
6- وضعيت تكنيكال شاخص
7- قيمت نفت

فعلا تعداد عوامل مثبت بيشتر از عوامل منفي بنظر مي رسه اما كوتاه مدت وضعيت صدرا و وساپا بيشترين تاثير را روي بازار خواهد داشت و جهت كوتاه مدت و روزانه بازار را مشخص خواهد كرد. اما ميان مدت بازار تا 2 ماه آينده صعودي خواهد بود

arak_bourse
2011/05/09, 10:41
فولاد چه صفي داره با اينكه 33 ميليون تا االان معامله شده

Captain Nemo
2011/05/09, 10:43
فولاد چه صفي داره با اينكه 33 ميليون تا االان معامله شده
>:d< :d

arak_bourse
2011/05/09, 10:54
كاپيتان خريدي باز پس.;)
بانك آرين نظرت چيه براي خريد.
پست بانك رو از دست دادم فقط.

paria
2011/05/09, 11:02
نظرتون درباره شصفها و کروی چیه؟
یه سهم میان مدتی خوب سراغ ندارین که تازه بخواد استارت بخوره؟

pani
2011/05/09, 11:17
سلام بر دوستان خوب اراکی تالار بورس اراک
اقا اگه پچ پچی از همسایه های اراکیتون(فاراک و فاذر) شنیدین ما رو هم بیخبر نذارین @};-
پریا خانم شصفها حمایت بسیار قوی در میدل لاین چنگال داره معادل 405 تومان
در صورت برگشت سهم از محدوده های فعلی هدف 1.5-2.5 ماهه سهم 470 میباشد

arak_bourse
2011/05/09, 12:53
در نخستين دقايق معاملات امروز اتفاق افتاد:
شروع طوفاني بازار سهام با جهش 253واحدي شاخص

خبرگزاري فارس: بورس اوراق بهادار سي و يكمين روز كاري خود در سال جاري را با برگشت رونق ،شروع طوفاني معاملات و رشد253 واحدي شاخص شروع كرد تا بار ديگر اميدها براي آينده حداقل ميان مدت بازار سهام قوت گيرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادي فارس، فعالان بازار سهام در حالي روزگذشته را با افت قيمت اكثر شركت هاي بزرگ و كاهش 153 واحدي شاخص پشت سر گذاشتند كه در پي انتشار اخباري مثبت از مسائل سياسي روز، اقدام به خريد سهام شركت هاي ارزنده كردند تا بار ديگر اميدها براي آينده حداقل ميان مدت بازار سهام قوت گيرد.
در نتيجه برطرف شدن ابهامات و اجماع عمومي فعالان در خصوص افق روشن و آينده مثبت بورس، بهاي هر سهم اكثر شركتهايي كه ديروز با كاهش قيمت مواجه بودند با رشد و جمع آوري سهام، داد و ستد شدند كه اين روند به تشكيل صف هاي خريد انجاميد.
اين جريان كه با داد و ستد بيش از 100 ميليون سهم به ارزش 34.8 ميليارد تومان همراه بود، منجر شد تا شاخص بورس در همان دقايق اوليه با جهش ارقام مواجه شود بطوري كه تا ساعت 9 و 45 دقيقه صبح، 263 واحد به اعداد روزگذشته دماسنج بازار سهام افزوده شد تا اين متغير در رقم 25 هزار و 631 به ثبت برسد.
در اين جهش 1.04 درصدي شركت هاي فولادمباركه ، سرمايه گذاري غدير، گل گهر، سايپا، سرمايه گذاري صندوق بازنشستگي ، ايران خودرو، توسعه معادن وفلزات، چادرملو ، گروه بهمن و سرمايه گذاري سايپا با اثر 57 تا 8 واحد بيشترين نقش را داشتند.

Captain Nemo
2011/05/09, 14:38
كاپيتان خريدي باز پس.;)
بانك آرين نظرت چيه براي خريد.
پست بانك رو از دست دادم فقط.
بله
فولاد امروز سنگین خریدم
چون نقد بودم تقریبا
در مورد آرین تا صف فروش تقدمش جمع نشه و روندش تثبیت نشه نظری ندارم
میترسم بلایی که از 360 سر وصندوق اومد به سر آرین خان هم بیاد .
پست بانک هم که دیگه ظاهرا دست نیافتنی شد....

paria
2011/05/09, 14:38
ممنون پانی خانم.
ممنون میشم اگه نظروتون رو درباره غدیر،حپترو،فولاد و کروی با دید کوتاه مدت و میان مدت بفرمایید
خوشحال میشم نظر دیگر دوستان رو هم بدونم

باربد
2011/05/09, 14:39
دوستان اگر صدرا از شر این فروشنده سمج خلاص بشه
میتونه لیدر گروه باشه
اما تو این گروه فاذر را بچسبید نونش از همه بیشتره
همشهریها میدونند این اذرابیها دارند مثل ... کار میکنند و قرار داد میگیرند
یک تعدیلم بزودی روی کدال نقش میگیره
پ.ن:من اذراب ندارم

باربد
2011/05/09, 14:43
ممنون پانی خانم.
ممنون میشم اگه نظروتون رو درباره غدیر،حپترو،فولاد با دید کوتاه مدت و میان مدت باتوجه به صفش بفرمایید
با اجازه پانی عزیز
پریا خانم اگر حق غدیر فردا بتونه خودشو با حجم بالا ببره بالای 3150 بدوننید بزودی غدیر حوالی 440 تا 450 روی تابلو معامله خواهد شد
فولادم گیرش روی حوالی 300 هست که بار پیش هم گیر کرد
در کل فردا یکم عرضه ها روی بازار بالای
اما شاخص فردا مثبته جای نگرانی نیست

paria
2011/05/09, 14:53
ممنون جناب باربد.
راستی پانی خانم وبلاگتون رو دیدم.عالیه

arak_bourse
2011/05/09, 15:43
سلام بر دوستان خوب اراکی تالار بورس اراک
اقا اگه پچ پچی از همسایه های اراکیتون(فاراک و فاذر) شنیدین ما رو هم بیخبر نذارین @};-
پریا خانم شصفها حمایت بسیار قوی در میدل لاین چنگال داره معادل 405 تومان
در صورت برگشت سهم از محدوده های فعلی هدف 1.5-2.5 ماهه سهم 470 میباشد

استاد پاني ضمن تشكر از پاسخ گويي شما
خريد شپرديس به نظر شما از لحاظ تكنيكال چگونه است؟ هدف آن در نهايت در صورت مساعد بودن بازار چيست؟

arak_bourse
2011/05/09, 15:47
ممنون پانی خانم.
ممنون میشم اگه نظروتون رو درباره غدیر،حپترو،فولاد و کروی با دید کوتاه مدت و میان مدت بفرمایید
خوشحال میشم نظر دیگر دوستان رو هم بدونم

پريا خانم در مورد غدير امروز دوستي در كارگزاري رفتن به صف خريد را حتي به بنده توصيه كردند. اين سهم باز در مدار رشد قرار گرفته است ولي بنده به شخصه از قرارگرفتن در صف خوشم نمياد چون عاقبت تو پيك قيمتي بهت ميرسه و ممكنه ضرر كني. به هر حال در اصلاح بازار و سهم وارد اين سهم شو.
فولاد رو هم تاكيد به خريدش در زير 280 داشتم و اگه رسيد باز بخر.
كروي به نظرم هنوز افت داره هنوز خريدش زوده تو اين موقع از سال شايد رويي ها زياد مناسب نباشند.

arak_bourse
2011/05/09, 15:50
نظرتون درباره شصفها و کروی چیه؟
یه سهم میان مدتی خوب سراغ ندارین که تازه بخواد استارت بخوره؟

سهم ميان مدتي خوب به نظرم همون فولاد و خبهمن بهترين گزينه ها هستند. پاكسان در منفي ها درياب اين سهم ميان مدت و بلند مدت مشكلي نداره.
ثامان رو هم زير 77 فرصت داد درياب اگه خيلي سود نكني ضرر هم نمي كني.اين سهم خيلي بي خظره ولي به نظرم سهم پولداري است.

بوف کور
2011/05/09, 16:17
استاد پاني ضمن تشكر از پاسخ گويي شما
خريد شپرديس به نظر شما از لحاظ تكنيكال چگونه است؟ هدف آن در نهايت در صورت مساعد بودن بازار چيست؟

اراک جان شبدیس هنوز ار نظر تکنیکی قابل تحلیل نیست چون دیتای کمی داره
اما از نظر بنیادی خوبه و فقط و فقط یک ایراد داره و اونم پولیه که باید پرداخت کنه ( طلب کارو یادم نیست کیه ) و چنانچه امسال این پرداخت انجام بشه که شنیدم باید انجام بشه اونوقت تو مجمع 160 تومن بیشتر نمی تونه تقسیم کنه
ولی در کل برای میان مدت به نظرم خوب باشه

pani
2011/05/09, 16:23
ممنون جناب باربد.
راستی پانی خانم وبلاگتون رو دیدم.عالیه

ممنون پریا جان لطف داری
بقیه سهمها رو هم نگاه میکنم

بابک خان
2011/05/09, 16:35
با اجازه پانی عزیز
پریا خانم اگر حق غدیر فردا بتونه خودشو با حجم بالا ببره بالای 3150 بدوننید بزودی غدیر حوالی 440 تا 450 روی تابلو معامله خواهد شد
فولادم گیرش روی حوالی 300 هست که بار پیش هم گیر کرد
در کل فردا یکم عرضه ها روی بازار بالای
اما شاخص فردا مثبته جای نگرانی نیست
باربد خان یا پانی خانم ممنون میشم اگه بهم بکید که منظور از حجم بالا چیه؟ 2میلیون؟
20 میلیون؟
500 میلیون ؟
یا این عدد میتونه ضریبی از مثلا تعداد سهام شناور باشه؟؟

arak_bourse
2011/05/09, 16:38
پاني و زهره خانم ضمن تشكر فراوان
لطفا نشرتون رو در مورد نگهداري يا فروش فولاد در فردا اعلام كنيد؟
يعني فولاد اين مقاومت 300 رو رد مي كنه و هدفش از نشر تكنيكالي چنده؟

arak_bourse
2011/05/09, 16:45
خانم هاي اساتيد سلام
نظرتون در مورد فروش يا نگهداري فولاد بعد از 300 چيه؟
ممنونم

arak_bourse
2011/05/09, 17:09
جهان را در سال 2020 چطور تصور میکنید؟

تنها 9 سال دیگر خودروها پرواز خواهند کرد، برای تعطیلات به ماه سفر خواهیم کرد، واقعیت افزوده بخشی روزمره از زندگی ما خواهد شد و رایانه هایی با توان پردازشی مغز انسان تولید خواهند شد! پیشبینی شما چیست؟
=

ساخت یک پایگاه روباتیک توسط روباتهای ژاپنی در کره ماه
ژاپن به تازگی یک فاجعه بزرگ هستهای ناشی از سونامی و زلزله 9 ریشتری را پشت سر گذاشتهاند و باید نزدیک به 300میلیارد دلار برای بازسازی مناطق آسیبدیده هزینه کند. با این حال دولت این کشور قصد دارد برنامه ساخت پایگاهی در کره ماه که توسط روباتها ساخته خواهد شد را ادامه دهد و تا سال 2020 میلادی آنرا به پایان برساند.
=

قطارهای سریعالسیر چین، پکن را به لندن متصل میکنند
چین قصد دارد برای ارتباط دادن شرق و غرب جهان، هزینههای ساخت راهآهنی را تقبل کند که از 17 کشور جهان خواهد گذشت. این کشور در عوض بخشی از منابع طبیعی این کشورها و استخراج معادن آنها را درخواست خواهد کرد.
=

خودروهایی که به شکل خودکار در خیابانها حرکت میکنند
در حال حاضر گوگل، دارپا و بعضی خودروسازان مانند آئودی دارند برای تولید چنین اتومبیلهایی تلاش میکنند. ما در نهایت به سیستمی تعاملی برای تمامی اتومبیلها نیاز خواهیم داشت تا مانند انسانها بتوانند توسط زیرساختی مجازی به زبانی مشترک برسند و به تبادل اطلاعات با یکدیگر بپردازند.
=

قیمت سوختهای زیستی و فسیلی برابر خواهد شد
این پیشگویی متعلق به نیروی دریایی ایالات متحده است که مانند دیگر نیروهای نظامی این کشور تلاش میکند تا سال 2020 نیمی از انرژی مورد نیاز خود را از انرژیهای تجدیدپذیر تأمین کند.
=

امکان پرواز برای خودروها فراهم خواهد شد
این چیزی نیست که چه از لحاظ تکنیکی و چه از نظر امنیتی مورد قبول محققان باشد. کنترل ترافیک هوایی به زیرساختهای بیسیم مطمئن نیاز دارد و زمانی که تا 9 سال آینده زیرساختهای زمینی این ارتباط در دسترس نخواهند بود، تأمین زیرساختهای هوایی غیرممکن است.
=

کنترل ابزارها با استفاده از ریزتراشهای که در مغز کار گذاشته شده، ممکن خواهد شد
این پیشبینی اینتل کمی دور از ذهن به نظر میرسد. سیستم پیچیده ارتباطی مغز انسان هنوز هم یکی از بزرگترین اسرار علم زیستشناسی است و زمانی که انسان اطلاع چندانی از شیوه این ارتباط ندارد، استفاده از شبیهساز الکترونیکی برای ایجاد تعامل میان انسان و دستگاهها غیرممکن است
=

صفحه نمایشهای آینده همگی فوقباریک و از جنس OLED خواهند بود
کافی است به گشتوگذاری کوتاه در دنیای مجازی بپردازید تا ببینید این پیشبینی چقدر به حقیقت نزدیک است. در حال حاضر نمونههایی از صفحات نمایش OLED (دیود آلی ساطعکننده نور) از آزمایشگاهها خارج شدهاند و به زودی در ابزارهای الکترونیک گوناگون به کار گرفته خواهند شد.
=

سفرهای تجاری به فضا و استخراج معادن خردهسیارهها
از نظر لیب هولد و همکارانش امکان سفرهای کوتاه و داخل مدار زمین تا سال 2020 وجود خواهد داشت اما بعید به نظر میرسد انسان تعطیلاتش را در کره ماه سپری کند یا برای استخراج معادن از خردهسیارهها آماده باشد.
=

برابری قدرت پردازش رایانههای 1000 دلاری با مغز انسان
محققان مؤسسه آینده این پیشبینی مدیرعامل سیسکو را که 2 سال پیش انجامشده، اجرایی میدانند. لیب هولد میگوید: «از هوش انسانی حرف نمیزنیم بلکه توان ذهنی را مد نظر داریم و این به تعداد محاسبات و چرخهها برمیگردد».
=

امکان ترجمه زبانهای گوناگون جهان به یکدیگر توسط تلفنهای همراه فراهم خواهد شد
ساختار زبانی بسیارپیچیده است. به همین دلیل استفاده از سرویسهای مبتنی بر ابر محاسباتی مانند مترجم گوگل، بهترین شیوه ممکن است
=

ابزارهای واقعیت افزوده به بخشی از زندگی روزمره ما تبدیل خواهند شد
در سالهای اخیر از واقعیت افزوده زیاد شنیدهایم اما واقعیت اینست که ابزارهای کنونی چندان کارا نیستند و حتی عینکهای مورد استفاده میتوانند باعث سرگیجه و در بعضی موارد تهوع در فرد شوند.
=
انسان موفق به ساخت مغز مصنوعی خواهد شد
در حال حاضر محققان پروژه Blue Brain در لوزان سوئیس موفق به ساخت بخش بسیارکوچکی از مغز با 10هزار نورون شدهاند که دارد به کمک ابرکامپیوتر قدرتمند شرکت آی.بی.ام که در تصویر میبینید، کار میکند.

arak_bourse
2011/05/09, 21:56
از همشهري هاي عزيز كسي نيست بگه امروز تو تالار ملت چه حسي داشتند. چون خيلي ها ديروز سهم ها رو از ترس فروخته بودند.
تو بازار هميشه بايد روزهاي مثبت فروخت و روزهاي منفي خريد كرد. با فروش در بازار مثبت قدرت خريد كردن در منفي بازار را تو خودتون ايجاد كنيد. از لحاظ رواني وقتي تو سود باشي جرات پيدا مي كني بازم خريد داشته باشي.
خودم تو اين بازار كه چند روزي نخواهم بود سعي مي كنم دوتا سهم خوب مثل ثشاهد و ثامان بخرم. خيلي خوشم مياد از اين 2 تاسهم . مثل كبريت بي خطر مي مونند. هميشه خنثي هستند

باربد
2011/05/09, 23:01
باربد خان یا پانی خانم ممنون میشم اگه بهم بکید که منظور از حجم بالا چیه؟ 2میلیون؟
20 میلیون؟
500 میلیون ؟
یا این عدد میتونه ضریبی از مثلا تعداد سهام شناور باشه؟؟
حجم بالا ضریبی از شناور هر سهم به تناسب حجم مبنا است مثلا سهمی که 100 میلیون سهم داره و 20 میلیونش عرضه شده و شناوره براش 2تا 4 میلیون میتونه حجم محسوب بشه اما برای سهم دیگر نه
حال هر چی یک سهم بالای مقاومت خود با این حجم بالا معامله شود می تواند از مقاومت عبور کرده و این مقاومت در مرحله بعد به سطح حمایتی سهم در پولبک تبدیل شود

باربد
2011/05/09, 23:04
خانم هاي اساتيد سلام
نظرتون در مورد فروش يا نگهداري فولاد بعد از 300 چيه؟
ممنونم
در این مورد نظر دادن یکمی سخته
نه تنها فولاد خیلی از سهمها فردا عرضه های سنگین دارند
حالا باید دید خنده های مستر پرزیدنت و جناب مصلحی میتونه این عرضه ها را با صف خرید پایان وقت توام کنه یا نه
به نظر من اگر بتونه 300 را اینبار رد کنه بعدش کار سختی نیست
در کل اگر فردا بازار نتونه مقاومت کنه باید فروخت و اخر وقت شنبه وارد سهم های فاند بالا شد

حس من میگه فردا فروشندها ی زیاد اشتباه میکنند

باربد
2011/05/09, 23:09
خوب به احترام همشهری های گلم تاپیک جدید نمی زنم و این مطلب را اینجا میزنم
امروز احتمالا ناظر اعلام میکنه که نماد ثباغ از روز چهارشنبه در فرابورس عرضه میشه
سهامدار عمده شرکت بین الملی توسعه ساختمان است
بصورت اجمالی سعی میکنم در مورد شرکت در چند پست توضیحاتی بدهم

باربد
2011/05/09, 23:13
سرمایه شرکت 25 میلیارد تومان
سال مالی شرکت برج 6 می باشد
سود سال 87 این شرکت 720 ریال
سود سال 88 این شرکت 628 ریال
سود سال 89 شرکت به یکباره شده 2189 ریال (این جای بررسی داره)
سود سال 90 شرکت 1789 ریال
میانگین پی به ای گروه 5/5

باربد
2011/05/09, 23:32
نکته بعدی اینه که تنها سهامدار عمده این سهم توسعه ساختمانه که این میتونه رشد سهم را افزایش بده چون امکان عرضه را پایین میاره
دومین امتیاز مثبت این سهم احتمال افزایش سرمایه برای سال جاری است
اما نکات منفی سهم را میشه رکود مسکن و گروه مربوطه دانست
و نوع سود اوری ÷ایین سهم در سالهای 88 و 87
در کنار این مطالب عرضه در محدوده 700 تا 850 میتونه سود خوبی داشته باشه

arak_bourse
2011/05/10, 00:01
باربد جان مرسي از معرفت ات همشهري
من مدتي نيستم لطفا اين تايپيك رو با حضور خودت رونق بده
سپاسگزارم

آرتمیس
2011/05/10, 17:30
از همشهري هاي عزيز كسي نيست بگه امروز تو تالار ملت چه حسي داشتند. چون خيلي ها ديروز سهم ها رو از ترس فروخته بودند.
تو بازار هميشه بايد روزهاي مثبت فروخت و روزهاي منفي خريد كرد. با فروش در بازار مثبت قدرت خريد كردن در منفي بازار را تو خودتون ايجاد كنيد. از لحاظ رواني وقتي تو سود باشي جرات پيدا مي كني بازم خريد داشته باشي.
خودم تو اين بازار كه چند روزي نخواهم بود سعي مي كنم دوتا سهم خوب مثل ثشاهد و ثامان بخرم. خيلي خوشم مياد از اين 2 تاسهم . مثل كبريت بي خطر مي مونند. هميشه خنثي هستند

من شنیدم که جو ایجاد شده توی تالار اصلا خوب نبوده البته من یه تالار نمیرم از طریق دوستانی که تالار هستند خبردار میشم...
بهر حال نباید فراموش کرد که این تالار سهامباز حرفه ای و قهار نداره و اغلب کسانیکه اونجا حضور دارند کسانی هستند که اوقات فراغت بازنشستگیون را دارن به شکل مفیدتری نسبت به بقیه سپری مبکنند....
اکثر افرادی که حضور دارند از بازنشستگان فاذر، فاراک، تکمبا، تپکو ... هستند که خودشون سالها سهام این شرکتها را داشته و الان هم با این اوراق سرگرم هستند....

paria
2011/05/10, 23:26
من یه بار فاراک رو با ضرر رد کردم.به نظرتون دوباره وارد این سهم بشم با دید میان مدت؟
ولی می گین آدم عاقل از یه سوراخ دو بار گزیده نمیشه.

آرتمیس
2011/05/11, 08:21
من یه بار فاراک رو با ضرر رد کردم.به نظرتون دوباره وارد این سهم بشم با دید میان مدت؟
ولی می گین آدم عاقل از یه سوراخ دو بار گزیده نمیشه.

فاراک سهم خیلی حساسیه!!
ما که از نزدیک فاراک را میبینیم میدونیم که این شرکت چندین بار سابقه ورشکستگی داره.... بارها شاهد اعتراضات گسترده کارگرانش بودیم..... من معتقدم ادم باید سهمی را بخره که اگه در شرکت هم تخته شد لاقل پول خودت را بهت برگردونن..... که فاراک هم جز همین شرکتهاست.....
در مورد کلیه پروژه هایی که شرکت داره تا جایی که من میدونم هنوز با مشکل تهیه فولاد مواجه هست و نتوانسته از طریق واسطه هم تامین کند.... که الینه اگه همین واسطه ها فولاد را با قیمت خیلی بالاتر به شرکت بدن حاشیه سود شرکت بشدت پایین میاد.....
در مورد سود غیرعملیاتی هم باید بگم حالا خیل زمان میبره تا به این پول دست پیدا کنه.....

بهروز نعیمی
2011/05/11, 12:18
پیرو تکمیل سخنان آرتمیس گرامی :

فاراک نه سهامداران حقیقی خوبی دارد ( مردم شهر اراک از این سهم زیاد دارند و بیش از 95 درصدشون قاطعانه میگم که سهامداری بلد نیستند ) و نه سهامدار حقوقی خوبی که از سهم حمایت مناسبی کند .

به نظر من پر ریسک ترین گروه برای سرمایه گذاری در بورس همین گروه است چرا که با صدرا رابطه تنگاتنگی دارند و در مورد این شرکت ها همیشه رانت اطلاعاتی کاربرد زیادی دارد و به قول معروف تحلیل سرش گرده در این گروه .
مورد بعد مشکلات تحریم هست که فشار زیادی به فاراک آورده و در بعضی پروژه ها به دلیل نداشتن تجهیزات مناسب از استانداردها تخطی میکنه و یک روز گندش در میاد !

باربد
2011/05/11, 17:34
توی هر چهار سهم تجهیزاتی موج صعودی مشهود است
قرارداد
پیش پرداخت
اصلاح قیمتی
و
و
و
اما نکته مهم اینه که زمان این گروه هنوز نرسیده

آرتمیس
2011/05/14, 18:12
امروز روز خوبی برای کادر دفتری کارگزاری بود....

Captain Nemo
2011/05/14, 18:23
یا صاحب تاپیک کجایی ؟!
نکنه رفتی وفس هوا خوری ؟
خب ما را هم میبردی بی وفا .....

آرتمیس
2011/05/14, 18:49
یا صاحب تاپیک کجایی ؟!
نکنه رفتی وفس هوا خوری ؟
خب ما را هم میبردی بی وفا .....

کاپیتان جان سلام و عرض ادب
این دفعه خواستی بری وفس یه ندا هم بما بده چونکه ما تابحال نرفتیم.....
اما اینجا هوا خیلی کثییفه.... داریم خفه میشیم.....

paria
2011/05/14, 19:16
سلام دوستان
نظرتون درباره خرید حق وغدیر برای نوسان گیری چیه؟
اگر مناسب برای خرید هست با چه قیمتی بخریم؟
همینطور درباره وصنا
ممنون

Captain Nemo
2011/05/14, 23:30
کاپیتان جان سلام و عرض ادب
این دفعه خواستی بری وفس یه ندا هم بما بده چونکه ما تابحال نرفتیم.....
اما اینجا هوا خیلی کثییفه.... داریم خفه میشیم.....
سلام
والا چه عرض کنم یکی از همشهریهای شما خواست ما رو ببره که جا زد
حالا هم که اراک -بورس رفته تک خوری ....
اگر خواستیم بریم قبلش یه اطلاعیه میدیم که کل بچه های اراکی این سایت
همگی با هم بریم ....
هوای اراک هم که نگو آدم یادش که میاد میگه قربون هوای تهران
یادمه یه مدت خونه دوستم توی شهر صنعتی مهمون بودم برگشتم تهران
کارم به دکتر رسید .... البته اون زمان فکر کنم بیشتر آلودگی هوای اراک مال
ایرالکو بود .... البته متاسفانه با این همه کارخونه که اراک را محاصره کرده اند
فکر کنم کاری نشه کرد .....ولی خب عوضش طبیعت بکرو خوش آبو هوا زیاد هست اونجا ... :d

arak_bourse
2011/05/15, 10:01
سلام به دوستان همشهري و غير همشهري كه افتخار حضور دادند به ما در اينجا
من در خدمت همگي هستم منتهي به جهت كاري زياد افتخار حضور در بين شما را چند روزي نداشتم.
سلام همشهري
سلام ايران
سلام اراك

باربد
2011/05/15, 22:45
سلام دوستان
نظرتون درباره خرید حق وغدیر برای نوسان گیری چیه؟
اگر مناسب برای خرید هست با چه قیمتی بخریم؟
همینطور درباره وصنا
ممنون
پریا جان به رسم ادب من جواب میدم
غدیر اهداف بالایی در سر دارد که از جمله انها ورود سرمایه گزاری خوارزمی و رشد ثاخت و عرضه اولیه پتروشیمی زاگرس می باشد و این امر میتونه حق سهم را نیز جذاب کنه
اما نکته اینه که غدیر یک گیر کوچک در 440 داره اگر اشتباه نکنم
با عبور از این محدوده می توان محکم وارد سهم شد
بنده به شخصه روز شنبه غدیر 344 خرید را 430 فروختم و در صورت عبور از 440 دوباره خواهم خرید البته اینبار حق میخرم

آرتمیس
2011/05/17, 13:39
به زودی اولین دوره آموزشی تحلیل تکنیکال در شهر اراک برگزار خواهد شد

omid2038
2011/05/17, 14:41
جناب آرتمیس لطفا در صورت برگزاری اطلاع رسانی کنید با تشکر همشهری

mir48
2011/05/17, 17:59
سلام جناب آرتمیس
لطفاً اطلاع رسانی کنید
متشکرم.

به زودی اولین دوره آموزشی تحلیل تکنیکال در شهر اراک برگزار خواهد شد

mir48
2011/05/17, 18:23
با سلام خدمت آرتمیس جان و بقیه دوستان
من یه مطلبی رو میخواستم در مورد فاراک عرض کنم و اونم اینه که تا به این لحظه تنها شرکتی که حقوق کارکنانش حتی یک روز عقب نیافتاده (البته در شهر اراک) ماشین سازی اراک بوده و دیگر اینکه اعتراضات کارگری مخصوص شرکتهای کارگری هستش خصوصاً شرکتهایی که دولتی هستند وگرنه از زمانی که این شرکت خصوصی شده اعتراضی دیده نشده. من نمیخوام تبلیغ این شرکتو بکنم ، ولی چون خودم 13 ساله تو این شرکت هستم واقعیت رو خدمتتون عرض کردم. در ضمن مدیر عامل اخیر این شرکت که 4 الی 5 ساله که این پست رو به عهده داره از زمانی که اومده بسیاری از بدهیهای این شرکتو کم کرده و پروژه های بسیار خوبی هم بر میداره (پروژه های با سود دهی بالا). من به ایشون اعتقاد بالایی دارم. امیدوارم این شرکت بتونه ارزش اعتماد سهامداراشو داشته باشه.
در ضمن اگه اطلاعاتی خواستید سعی میکنم از داخل شرکت براتون کسب کنم. حالا هم سعی میکنم اطلاعاتی در خصوص تهیه ورقهایی که فرمودین کسب کنم.
با تشکر از همه دوستان

فاراک سهم خیلی حساسیه!!
ما که از نزدیک فاراک را میبینیم میدونیم که این شرکت چندین بار سابقه ورشکستگی داره.... بارها شاهد اعتراضات گسترده کارگرانش بودیم..... من معتقدم ادم باید سهمی را بخره که اگه در شرکت هم تخته شد لاقل پول خودت را بهت برگردونن..... که فاراک هم جز همین شرکتهاست.....
در مورد کلیه پروژه هایی که شرکت داره تا جایی که من میدونم هنوز با مشکل تهیه فولاد مواجه هست و نتوانسته از طریق واسطه هم تامین کند.... که الینه اگه همین واسطه ها فولاد را با قیمت خیلی بالاتر به شرکت بدن حاشیه سود شرکت بشدت پایین میاد.....
در مورد سود غیرعملیاتی هم باید بگم حالا خیل زمان میبره تا به این پول دست پیدا کنه.....

آرتمیس
2011/05/18, 08:19
به روی چشم!!!
این دوره قراره اوایل تیر ماه برگزار بشه...

mir48
2011/05/20, 11:49
با سلام خدمت همه دوستان این تالار
عرض کنم خدمتتون که طبق صحبتی که با یکی از همکاران بازرگانی خارجی شرکت ماشین سازی داشتم ایشون فرمودند که ما در تامین مواد پروژه ها مشکلی نداریم ولی به خاطر تحریم با واسطه وارد میکنیم که درصدی گرونتر میافته. حالا چقدشو من نمیدونم.
البته دوستان من تازه یک ماهه تو این عرصه (بورس) پا گذاشتم و لطفاً صحبتهام حمل بر پیشنهاد خرید یا فروش نشه. ماشاا... شما همه استادین و من از محضرتون کسب فیض میکنم.
ایشالا همیشه پر سود باشین.

arak_bourse
2011/05/21, 14:37
ضمن خوش آمدگويي به مير 48 و اميد عزير به اين تاپيپيك
جناب مير48 عزيز ممنون از لطفي كه به ما داريد . اطلاعات خوبي به بچه هاي ميرسونيد.
در مورد فاراك به نظرم توي يه كانال فرسايشي مثل خود شاخص قرار گرفته. خيلي سهم ها تا شاخص از اين روند خارج نشه درجا و يا منفي خواهند بود.
دوستان مدتي كه بازار اينجوري شده و كش و قوس هاي سياسي هم داره بيشتر ميشه احساس م يكنم هيچ سهمي براي خريد خوب نباشه مگر يك سري سهم هاي خاص.
مثلا فولاد رو من بهش اعتقاد دارم و زير 280 برشه مي خرم.
شاهد رو هم خوب ميدونستم كه امروز بست.
بانك ملت هم زير 220 خيلي قبولش دارم اگه بدن!

arak_bourse
2011/05/21, 14:40
كاپيتان جان والله نرفتم وفس
ولي آنقدر تعريفش رو مي كني كه دارم وسوسه مي شم به سري برم.
حلا اگه رفتيم كجاهاش بريم؟ چي داره اين وفس خوش آب و هوايي كه ازش مي گي.؟;)

سلام
والا چه عرض کنم یکی از همشهریهای شما خواست ما رو ببره که جا زد
حالا هم که اراک -بورس رفته تک خوری ....
اگر خواستیم بریم قبلش یه اطلاعیه میدیم که کل بچه های اراکی این سایت
همگی با هم بریم ....
هوای اراک هم که نگو آدم یادش که میاد میگه قربون هوای تهران
یادمه یه مدت خونه دوستم توی شهر صنعتی مهمون بودم برگشتم تهران
کارم به دکتر رسید .... البته اون زمان فکر کنم بیشتر آلودگی هوای اراک مال
ایرالکو بود .... البته متاسفانه با این همه کارخونه که اراک را محاصره کرده اند
فکر کنم کاری نشه کرد .....ولی خب عوضش طبیعت بکرو خوش آبو هوا زیاد هست اونجا ... :d

باربد
2011/05/21, 15:25
خوب با یک نگاه کلی به سهمها و اخبار پیرامون نوید یک رشد شاخص را میتوان به سهامداران داد
فولاد با این حجمی که امروز زد اگر بتونه سقف قبلی رو رد کنه میتونیم به صعودش تا... امیدوار باشیم
فرداو پس فردا برای چادر خیلی مهمه اگر این دو روز را با حجم توی درصد معامله بشه میتونیم یک افق خوب براش ترسیم کنیم
غدیر هم داره کم کم خودشو از 440 رد میکنه و جای پاشو محکم
تو خودرویی ها سایپا به نظرم امروز اخرین منفی را زد و فردا به 315 واکنش خوبی نشون بده و برای معامله عمده اماده بشه
همه و همه از نمادهایی بودند که اگر توی مسیر قرار بگیرند رنگ سبز شاخص دیدن داره

آرتمیس
2011/05/23, 11:39
روز زن را به خانمهایی که در تالار اراک معامله میکنند تبریک میگم.... و از آرزو میکنم تلاش کنن و اطلاعات خودشون را در زمینه بورس ارتقا بدن...

باربد
2011/05/29, 19:46
این روزها دو سهم منو از گزند بازار ایمن کزدند
اولیش کبافق
دومیش بالاس
واقعا سهم خوب این جور مواقع به درد میخوره

محمود شریعت
2011/05/29, 20:26
كسي از داش سهراب ما خبر نداره؟
داش سهراب! ظاهرا دمتو گذاشتي رو كولتو فرار كردي و مارو تنها گذاشتي تا آقا گرگه بياد مارو بخوره ....ووووو....

آرتمیس
2011/05/30, 00:03
شنیده شده فردا (9خرداد) کارگزاری پاسارگاد قراره از متقاضیان سیستم آن لاین ثبت نام کنه!!!!
کسی چیزی میدونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

arak_bourse
2011/05/30, 07:45
ديروز به من گفتند ميخوايي آنلاين ثبت نام كني و گفتند خبرتون مي كنيم. به زودي سيستم آنلاين برقرار ميشه شايد ظرف 10 روز آينده

arak_bourse
2011/06/01, 07:12
دوستان خريد بانك سرمايه چطور است؟ كسي ميدونه كي عرضه ميشه تو فرابورس؟
راستي آرتميس مگه شما مي خوايي با پاسارگاد كار كني؟

Captain Nemo
2011/06/01, 07:44
كاپيتان جان والله نرفتم وفس
ولي آنقدر تعريفش رو مي كني كه دارم وسوسه مي شم به سري برم.
حلا اگه رفتيم كجاهاش بريم؟ چي داره اين وفس خوش آب و هوايي كه ازش مي گي.؟;)
جدیدا همه دارن تو این سایت زیر آبی میرن .....
حالا تعریف کن برامون از مناظر و آب و هوای وفس جناب اراک بورس عزیز .....:->

arak_bourse
2011/06/01, 08:20
جدیدا همه دارن تو این سایت زیر آبی میرن .....
حالا تعریف کن برامون از مناظر و آب و هوای وفس جناب اراک بورس عزیز .....:->

كاپيتان جان والله نرفتم وفس............

باربد
2011/06/01, 09:03
به همشهریهای عزیز خرید یک پله کبافق را پیشنهاد میکنم

arak_bourse
2011/06/01, 09:15
روند امروز را چگونه می توان تحلیل کرد؟

بازار امروز نوسان بالای قیمت ها را شاهد بوده است. افت دقایق ابتدایی بازار با صعود دقایقی بعد همراه شد و هم اکنون تعادل حداکثری به چشم می خورد. به این نکات می توان اشاره داشت:

1- اعلام رییس شورای رقابت مبنی بر غیرقانونی بودن قطعیت معامله بلوکی اخیر ایران خودرو، جو مثبت دو روز گذشته گروه خودرو را خاتمه بخشید و نمادها را به صف های فروش و افت قیمت رساند. گرچه تقاضا عرضه های سنگینی را جذب کرده است اما جو گروه خودرو باز هم منفی شده و بر مجموع بازار نیز تاثیر منفی داشته است. همچنان زامیاد سعی دارد روندی متفاوت از صنعت خود بگیرد.

2- روند عرضه ها بر اکثر نمادهای مطرح در بازار دیروز به خصوص در دو صنعت فلزات و نفت، نشان داد کماکان شرایط پیرامونی اجازه شکل گیری یک روند صعودی پایدار را نمی دهد. از سوی دیگر باید در نظر داشت شدت نگرفتن فشار عرضه نیز به معنای کاهش توان فروش است. هفته ها از زمان آغاز موج استراحت بازار سپری شده و کم کم نشانه هایی از برگشت روند ظاهر می شود. خصوصیت چنین دوره زمانی این است که قیمت ها در سطوح حمایت قرار می گیرند و با افت بیشتر روبرو نمی شوند. در صورت صحت این فرضیه، زمان کوتاهی سپری می شود و بازار دوباره به روند صعودی خود باز می گردد.

arak_bourse
2011/06/01, 09:16

باربد جان خبري تو بافق هست؟ اين سهم بالاترين پي به اي رو داره !

آرتمیس
2011/06/01, 09:28
دوستان از بترانس بعد از بازگشایی غافل نشید....
من دیروز مجمع بودم... خبرای خوبی توی مجمع بود....

باربد
2011/06/01, 09:33
باربد جان خبري تو بافق هست؟ اين سهم بالاترين پي به اي رو داره !
شما بخر بتده خصوصی عرض میکنم
البته صف شد دیگه رفت برای 20 درصد دیگه

arak_bourse
2011/06/01, 10:48
همشهري هاي عزيز چي شده همتون داريد بافق مي خريد؟

آرتمیس
2011/06/01, 11:14
دو کلمه پارسي صحيح
لطفا
جهت آگاهی دوستان و احترام به کلمه پارس که همان فارس است, به دوستان فارسی زبان خود اعلام نمایید که; سگ واق واق میکند نه پارس. این ضربهای بود که از تازیان خوردهایم که میخواستند ما پارسیان را خرد و کوچک کنند که این لقب را به پارسیان دادند.
غذا در زبان عربی یعنی ادرارشترکه این
هم یکی دیگر از ضربههای تازیان هست که به هنگام خوردن شام
یا ناهار به ایرانیان شکست خورده میگفتند ، بگویید: غذا میخوریم.
به جای کلمه غذا از خوراک استفاده نمائید. سپاس گذارم.

خواهشمندم این دو مورد را به دوستان فارسی زبان خود گوش زد کنید. جهت اطلاع بیشتر میتوانید به لغتنامه دهخدا مراجعه نمایید

باربد
2011/06/01, 12:20
از 2 شنبه یه میزان 8100 تا سهم روزانه عرضه میشه
یک نکته از روی پی به ای سهم نخرید این اشتباهه

باربد
2011/06/01, 12:32
همشهري هاي عزيز چي شده همتون داريد بافق مي خريد؟

فکر کنم کار خودمه باید بگم
شرکت سال 89 اولین پیش بینی را 280 ریال اعلام کرده
الان 2205 ریال محقق کرده
شرکت سال 90 را در گام اول 587 و بعد 785 ریال اعلام کرده که به بازار اعلام نشده یک ماه پیش اومده 874 اعلام کرده
یک دو دو تا چهار تا کنی تا پایان سال رقم خوشگلی در میاری
در صورتهای مالی نرخ تی سی را با 290 ذلار بسته که اگر همان 220 دلار تثبیت شود سوذ شرکت همین الان 1987 ریال است
حالا شرکت میخواد تا یک ماه دیگه افزایش سرمایه بده اونم با تعدیل سود
حالا شما قیمتهای جانی را هم لحاظ کن
شناور سهم را هم در نظر بگیر
کلا فروشنده نداره

mir48
2011/06/02, 09:52
دوستان سلام
به من گفتند ار 20 خرداد سیستم آنلاین راه میافته. یه سر برید ثبت نام کنید. در ضمن قبلش گویا کلاس میزارن.

شنیده شده فردا (9خرداد) کارگزاری پاسارگاد قراره از متقاضیان سیستم آن لاین ثبت نام کنه!!!!
کسی چیزی میدونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

arak_bourse
2011/06/02, 10:16
مير عزيز من كه تو اين تاريخ اونجا نيستم چي؟ راستي از كي ثبت نام ميكنند.
كيا از اين سايت رفتند براي ثبت نام؟

omid2038
2011/06/02, 15:23
دوستان اگر کسی خبر دقیقی داره اطلاع رسانی کنه

arak_bourse
2011/06/02, 17:55
يه ماهه دان ميگن آنلاين راه مي افته به هركي هم يه تاريخي گفتند. فكر كنم فهميدن همه مشتريها دارن مي پرن مي خوان مشتريها حفظ بشن.
ولي همشهري هاي عزيز به خاطر رونق در بورس در شهر خودمون هم كه شده با پاسارگاد كار كنيد. بزاريد تالار شلوغ باشه و كم كم چندنفر ديگه هم با اين بازار آشنا بشن. به هر حال اينظوري چندتا بيكار ميتونن با يه پول كم بيان و سرمايه گزاري رو ياد بگيرن و يه كار پاره وقتي داشته باشند. هر كدوم از ما ميتونه سهمي در اين كار داشته باشه.
توي شهر اراك تكنكياليستهاي خوبي مثل بهروز نعميي هست. همين باربد عزيز هم كه مدتي است با هم بيشتر آشنا شديم خيلي كارش درسته. از خريد و فروش هاش مشخصه. يا آرتميس گرامي كه تو تالار اراك همه حرفش رو قبول دارن.
موفق باشيد

arak_bourse
2011/06/02, 22:58
دوستان يكي از اشتباهات بارز خودم تو بورس اينه كه هر سهمي رو هركسي گفت خريدم. به نظرم بايد كم و گزيده سهم خريد.زياد شدن سهم ها فقط دردسر و مشكل داره. انشالله از اين بعد دنبال هر سهمي نمي رم.
توي اين سايت ها هم هركسي به جهت سليقه سهمي رو معرفي مي كنه. كه اگه خوب دقت كنيد مي بينيد تمام سهم هاي تو بورس همشون تو سايت ها معرفي شدن. چون هركس به يه سهمي علاقه داره. پس به جاي تلبيغ سهم كاش همه فقط معرفي و تحليل مي اوردند نه ترغيب به خريد سهم.

آرتمیس
2011/06/03, 00:18
یه روز یه نفر تووی تالار اراک یه چیزی بهم گفت که خیلی برام جالب بود :
"سهم مثل بچه آدمیزاد میمونه، باید هر روز بهش رسیدگی کنی، اگه یه روز بهش نرسی از دستت در میره"

arak_bourse
2011/06/03, 06:39
آرتميس خانم سهم نميتونه مقل بچه عزيز باشه. سهم رو اگر ضرر داد ردش مي كني ميره اما بچه ات رو نمي توني. اون هم كه اين حرف رو زده حرفش خيلي بي مزه بوده خواسته يه چيزي بگه. شايد بهتر بود مي گفت سبد سهام مثل يه باغ گل بايد هرسش كني تا از بين نره.

mir48
2011/06/03, 09:22
راستش خودمم عمل زانو دارم. اما هفته پیش به من گفتند 200 نفری ثبت نام کردن. اینو یکی از همکارا که حضوری رفته بود دیده بود.

مير عزيز من كه تو اين تاريخ اونجا نيستم چي؟ راستي از كي ثبت نام ميكنند.
كيا از اين سايت رفتند براي ثبت نام؟

mir48
2011/06/03, 09:44
راستی دوستان
چند روزا زنگ زدم کارگزاری پاسارگاد که سوالی در مورد خریدوفروش بپرسم ، از من پرسیدند که "شما عضو کارگزاری خودمون هستی؟". مگه کارگزاری دیگه ای هم تو اراک هست؟

بهروز نعیمی
2011/06/03, 09:49
سلام

برای ثبت نام معاملات آنلاین با من تماس گرفتند و گفتم اسم من هم رد کنید و گفتند باید خودت هم بیای که در روزهای آینده سری می زنم ببینم چه خبره. پرسیدم امتحان و اینها هم نداره.

arak_bourse
2011/06/03, 10:01
راستش خودمم عمل زانو دارم. اما هفته پیش به من گفتند 200 نفری ثبت نام کردن. اینو یکی از همکارا که حضوری رفته بود دیده بود.

انشالله خدا بد نده دوست عزيز
200 نفر چه خبره! مثل اينكه خيلي مشتري دارند ها
خودتون سهم چي داريد؟

arak_bourse
2011/06/03, 10:11
سلام

برای ثبت نام معاملات آنلاین با من تماس گرفتند و گفتم اسم من هم رد کنید و گفتند باید خودت هم بیای که در روزهای آینده سری می زنم ببینم چه خبره. پرسیدم امتحان و اینها هم نداره.

بهروز جان براي چي بايد خودمون هم بريم؟ نكنه امتجان چيزي داري!

arak_bourse
2011/06/03, 10:15
http://www.panoramio.com/map/#lt=34.08&ln=49.7&z=4&k=2
نمايي از شهر اراك و عكس هاي مربوطه. ميتونيد هر عكسي داريد به اين سابت اضافه كنيد

بهروز نعیمی
2011/06/03, 10:37
بهروز جان براي چي بايد خودمون هم بريم؟ نكنه امتجان چيزي داري!

نمیدونم دلیلشو و پرسیدم نگفتند . شاید به دلیل این که درخواست را کتبی بدی . اینطور که معلومه هر کاری میخوای با پاسارگاد اراک بکنی باید کتبی درخواست بدی !

arak_bourse
2011/06/03, 10:44
جناب نعميمي اگه ممكنه يه تحليل از شرايط بازار برامون بزار و اينكه چه سهم هايي رو بيشتر مورد نظر شما هست. ممنونم

بهروز نعیمی
2011/06/03, 11:18
http://www.panoramio.com/map/#lt=34.08&ln=49.7&z=4&k=2
نمايي از شهر اراك و عكس هاي مربوطه. ميتونيد هر عكسي داريد به اين سابت اضافه كنيد

جالبه که تصاویر این سایت به روز هست . در همسایگی ما خانه ای در حال ساخت است که 7-8 ماه از شروع به ساحتش میگذره و در این عکس ساخته شده دیدمش !!! :o

بهروز نعیمی
2011/06/03, 11:39
جناب نعميمي اگه ممكنه يه تحليل از شرايط بازار برامون بزار و اينكه چه سهم هايي رو بيشتر مورد نظر شما هست. ممنونم

اراک جان من خیلی در بازار ایران فعال نیستم اما نیمه اول سال بیشتر دنبال سهام های p/e دار میرم مثل خودرویی ها چون طی تجربه چند ساله ( باید دید امسال هم محقق میشه یا نه ) دیدم که نزدیک مجمع قیمت هاشون افزایش خوبی داره و با توجه به تقسیم سود بالایی هم که یک سری هاشون دارند خیلی باهاشون مجمع می روند و گاهی در مجامع اخباری اعلام می کنند که پس از بازگشایی نماد فشار فروش کمی دارند .

کلا نیمه اول سال خودرویی و معدنی و نیمه دوم سال پتروشیمی و دارویی دارم . سهام هایی را میخرم که با اقبال بازار مواجه باشند .

اواسط مرداد تصمیم به خروج از بازار دارم چرا که شروع ماه رمضان - پایان یافتن فصل مجامع و بعدش شروع فصل پاییز به مانند سال های گذشته بازار شل و برای مدتی اصلاحی خواهد شد . امسال انتخابات مجلس در پیش است و مشکلات پیش آمده بین مسئولین هم به مرحله پته زدن رسیده و ریسک اوضاع سیاسی بالاتر از هر سال است و ترجیح میدم نیمه دوم سال مدتی نقد باشم و در طلا اگر اوضاع مناسب بود سرمایه گذاری بیشتری کنم .
از بعد اقتصادی هم که شاخص های موسسات جهانی که برای ایران اعلام شده اوضاع خوبی را نشان نمی دهد و بازار بورس ایران هم در روزهایی که عرضه سنگین است به زور شایعات و هماهنگی سازمان با حقوقی ها جمع میشه .

اگر بخوام واقعیات جامعه را ببینم به اوضاع بورس خوش بین نیستم اما از طرفی دولت هم مجبور هست از بازار حمایت کند و برای این نمیشه تحلیل دقیقی از شرایط داشت .

باربد
2011/06/03, 16:25
خدمت همشهریهای خودم عرض کنم برای ثبت نام انلاین از شما یک امتحان با 12 سول گرفته میشه که شما باید به 9 تا 10 سوال جواب درست دهید
بنده پیشنهاد میکنم اول بررسی کنید انلاین پاسارگاد با کدوم شرکت پشتیباتی میشه بعد ثبت نام

بهروز نعیمی
2011/06/03, 16:51
خدمت همشهریهای خودم عرض کنم برای ثبت نام انلاین از شما یک امتحان با 12 سول گرفته میشه که شما باید به 9 تا 10 سوال جواب درست دهید
بنده پیشنهاد میکنم اول بررسی کنید انلاین پاسارگاد با کدوم شرکت پشتیباتی میشه بعد ثبت نام

شاید چون از من شناخت داشتند گفتند بدون امتحان هست :d

باربد
2011/06/03, 17:44
شاید چون از من شناخت داشتند گفتند بدون امتحان هست :d
شایدم چون می خوان مشتری جمع کنند گیر نمیدهند

arak_bourse
2011/06/03, 18:11
با من هم صحبتي از امتحان نكردند

آرتمیس
2011/06/03, 22:42
شایدم چون می خوان مشتری جمع کنند گیر نمیدهند

من فکر میکنم اکثر کسانیکه با کارگزاریهای دیگه دارن کار میکنن هیچ تمایلی نداشته باشن که آن لاین پاسارگاد را بگیرن.... اولیش خودمن ... به هیچ عنوان حاضر نیستم وارد کاغذبازیشون بشم.... الان هم که دارم کار میکنم یه جورایی آن لاین هستم.... حتی از آن لاین هم بهتر!!!

Captain Nemo
2011/06/03, 22:54
سلام
مثل اینکه کسانی که آنلاین خرید میکنند تا پول تو حساب نداشته باشند سیستم
درخواست خرید رو انجام نمیده ؟!
به عبارتی خرید اعتباری ممنوع شده ....
درسته ؟؟!!

arak_bourse
2011/06/03, 23:26
من فکر میکنم اکثر کسانیکه با کارگزاریهای دیگه دارن کار میکنن هیچ تمایلی نداشته باشن که آن لاین پاسارگاد را بگیرن.... اولیش خودمن ... به هیچ عنوان حاضر نیستم وارد کاغذبازیشون بشم.... الان هم که دارم کار میکنم یه جورایی آن لاین هستم.... حتی از آن لاین هم بهتر!!!

ميگم چرا كارگزاري اراك تلفني نداره؟ يا داره و ما خبر نداريم
طفلكي ها خيلي خبره نيستند. به خاطر همين مي ترسن و كاغذبازي مي كنند. ولي ما كه خيري از اين بورس نديديم. از اين تالار اراك هم كه هيچ خيري نديديم جز اينكه ضرر هم به ما زدند

محمود شریعت
2011/06/04, 00:16
سلام
مثل اینکه کسانی که آنلاین خرید میکنند تا پول تو حساب نداشته باشند سیستم
درخواست خرید رو انجام نمیده ؟!
به عبارتی خرید اعتباری ممنوع شده ....
درسته ؟؟!!

ممنوع نشده اما به اندازه اعتبارت اجازه سقف خريد ميده كه اين اعتبار ميتونه وجهي كه به حساب كارگزاريت ريختي باشه يا اعتبار مجازي كه كارگزار بهت ميده

mir48
2011/06/05, 18:02
arak_boorse جان سلام
ببخشید با تاخیر جواب میدم. راستش سرم شلوغ بوده وقت نکردم اینجا سر بزنم.
من سهامام حدود 40% غدیره،15% فاراک،13%کگل ، 7%حفاری، 15% فولاد و فولای ،10%سایپا و بهمن

انشالله خدا بد نده دوست عزيز
200 نفر چه خبره! مثل اينكه خيلي مشتري دارند ها
خودتون سهم چي داريد؟

mir48
2011/06/05, 18:16
arak_bourse جان
سبد من خیلی شلوغه.نیست؟
عین آش شله قلمکاره.
البته اخیراً اینجور شده.
آخه تازگی یه ضرر مشتی دادم.
دیگه میترسم سهم کم بگیرم.

arak_bourse
2011/06/05, 18:55
به نظرم بيشتر از اين به بعد بايد به فكر نقدشدن بود تا خريد. بازار فوقش 1 ماهه ديگه با زور مثبت بمونه.
شعارهاي گفته شده در مراسم سخنراني احمدي نژاد به نظرم همه سازماندهي شده و گوشزد به او است. اين حرفها ميتونه سرآغاز شروع يه تحولات سياسي و بهم ريختن بازار باشه. به هر حال من نمي خوام منفي بافي كنم اما از خبرهايي كه خود سايت هاي مجاز خبري دارن مي زارن بايد به اين نكته پي برد كه شروع مناقشات است.

arak_bourse
2011/06/06, 20:35
اين موج b كه همه دارن مي گن چي هست؟. تو رو خدا يكي بگه طول موجش چنده يه دفعه ما اينجا وسط دريا نريم زير آب.
خدا رجم كنه!

arak_bourse
2011/06/07, 08:17
بازار امروز منفي داره ميشه و به نظر انگيزه صعود بازار گرفته شده است. ديگه به اين مثبتها هم نميشه دلخوش كرد. انگار بازار دوست داره منفي بشه.

arak_bourse
2011/06/07, 08:23
يه مدت باز نيستم ولي فكر نكنم بازار خوبي هم داشته باشيم. من هم كه بيشتر نقد شدم اگرچه از سود ضرر كردم. حدارو شكر سرمايه ام از دست نرفت. چندتا سهم خوب هست اگه بازار منفي بشه مي خرم. چون ديگه بازار مدتي مي لنگه يعني ممكنه بودن يا نبودن در اين بازار سودي هم عايدمون نكنه الا بعضي سهم هاي خاص. وقتي بيشترين مثبت رو سهم هاي با حجم مبناي كم مي خورن يعني اوضاع درامه.

باربد
2011/06/07, 22:05
سهمی که داره برای شنبه به من چشمک میزنه
باما

باربد
2011/06/08, 09:14
سهمی که داره برای شنبه به من چشمک میزنه
باما

پله اول امروز خرید شد به نظر میاد به شنبه نمیکشه

بهروز نعیمی
2011/06/08, 19:58
امروز از پاسارگاد اراک تماس گرفتند و بهم گفتند که فردا ساعت 3 کلاس آمورشی نحوه معاملات آنلاین است . البته سری اول کلاس هست و گویا چند کلاس هست .

تاکید کردند فقط خودم برم و کسی همراهم نباشه . اگر ترور شدم شما اطلاع رسانی کنید . در ضمن بسیجی هم نیستم و پس فردا اومدن گفتن بسیجی بودم و عناصر ضد انقلاب ترورم کردند توجه نکنید !

آرتمیس
2011/06/09, 00:34
امروز از پاسارگاد اراک تماس گرفتند و بهم گفتند که فردا ساعت 3 کلاس آمورشی نحوه معاملات آنلاین است . البته سری اول کلاس هست و گویا چند کلاس هست .

تاکید کردند فقط خودم برم و کسی همراهم نباشه . اگر ترور شدم شما اطلاع رسانی کنید . در ضمن بسیجی هم نیستم و پس فردا اومدن گفتن بسیجی بودم و عناصر ضد انقلاب ترورم کردند توجه نکنید !

جناب نعیمی مواظب باشید!!!!;)
احتمالا برنامه ترور ندارند، شاید براتون تور پهن کردن:d:d

باربد
2011/06/09, 09:18
اقای نعیمی کلاس کجا برگزار میشه
منم بیام شرکت کنم زیر ابی رفتن با انلان را اموزش بدم
اخه......:p

بهروز نعیمی
2011/06/09, 09:47
اقای نعیمی کلاس کجا برگزار میشه
منم بیام شرکت کنم زیر ابی رفتن با انلان را اموزش بدم
اخه......:p

در خود تالار فکر کنم برگزار میشه . من چیزی نپرسیدم ! احتمالا خود تالار هست چون تالار اراک به اون بزرگی باید به یک دردی بخوره دیگه ! هر کس زودتر رسید برای من جا بگیره :))

بهروز نعیمی
2011/06/09, 18:15
خب رفتیم جلسه آنلاین .

از جو کلاس اصلا خوشم نیومد . نحوه سوال پرسیدن تعدادی از افراد از مدرس جلسه خیلی بی ادبانه بود . هر کس از هر طرف بدون اینکه دستش را بالا ببرد سوال می پرسید . داخل حرف زیاد می پریدند . علی رغم اینکه مدرس گفت سوال نپرسید تا پایان جلسه اما سوالات تمامی نداشت . یک کلام بخوام بگم لول کلاس پایین بود . اون وسط یکی بلند شده بود رفته بود پشت سر مدرس با سیستمی که بود کار می کرد که من حیران مانده بودم =))

مدرس جلسه برخورد متینی داشت اما اطلاعات کافی نداشت و نتونست جلسه را به نحو مناسبی اداره کنه . در یک جا ازش در مورد نمودار میله ای درسیستم آنلاین پاسارگاد پرسیدم که برگشت بهم گفت نمودار شمعی که بهتره و من هم گفتم کندل در بورس ایران به کار نمیاد جز شلوغی چارت و شروع کرد برای من توضیح دادن کندل که کندل نزولی و صعودی چیه ( فکرشو بکن به من داره میگه کندل نزولی و صعودی چیه =)) ).

کلاس که تمام شد ازش سوالاتی داشتم و در یکی از سوالات از کلمه استیشن استفاده کردم که بی درنگ گفت تریدری ؟ گفتم بله . چطور مگه ؟ گفت اینکه از واژه استیشن استفاده کردی فهمیدم چون اکسانی که آشنا هستند با ریتم معاملات از این کلمه استفاده می کنند ! در مورد ف--ا--ر--ک--س و اینها هم کمی پرسید .

موقع دریافت سی دی آموزشی معاملات آنلاین یک سری افراد فوق العاده بی کلاس به سمت میز سی دی ها هجوم بردند :-SS که سی دی آمورشی به یک سری از جمله من اصلا نرسید و گفتند شنبه به کسانی که نرسیده سی دی می دهند .

جلسه امروز باعث شد برای کلاس تکنیکالی که قصد برگزاری آن را دارم تجربه ای کسب کنم و برخورد مقتضی را در روز موعود داشته باشم :(fight)

ali.n
2011/06/10, 17:52
خب رفتیم جلسه آنلاین .

از جو کلاس اصلا خوشم نیومد . نحوه سوال پرسیدن تعدادی از افراد از مدرس جلسه خیلی بی ادبانه بود . هر کس از هر طرف بدون اینکه دستش را بالا ببرد سوال می پرسید . داخل حرف زیاد می پریدند . علی رغم اینکه مدرس گفت سوال نپرسید تا پایان جلسه اما سوالات تمامی نداشت . یک کلام بخوام بگم لول کلاس پایین بود . اون وسط یکی بلند شده بود رفته بود پشت سر مدرس با سیستمی که بود کار می کرد که من حیران مانده بودم =))

مدرس جلسه برخورد متینی داشت اما اطلاعات کافی نداشت و نتونست جلسه را به نحو مناسبی اداره کنه . در یک جا ازش در مورد نمودار میله ای درسیستم آنلاین پاسارگاد پرسیدم که برگشت بهم گفت نمودار شمعی که بهتره و من هم گفتم کندل در بورس ایران به کار نمیاد جز شلوغی چارت و شروع کرد برای من توضیح دادن کندل که کندل نزولی و صعودی چیه ( فکرشو بکن به من داره میگه کندل نزولی و صعودی چیه =)) ).

کلاس که تمام شد ازش سوالاتی داشتم و در یکی از سوالات از کلمه استیشن استفاده کردم که بی درنگ گفت تریدری ؟ گفتم بله . چطور مگه ؟ گفت اینکه از واژه استیشن استفاده کردی فهمیدم چون اکسانی که آشنا هستند با ریتم معاملات از این کلمه استفاده می کنند ! در مورد ف--ا--ر--ک--س و اینها هم کمی پرسید .

موقع دریافت سی دی آموزشی معاملات آنلاین یک سری افراد فوق العاده بی کلاس به سمت میز سی دی ها هجوم بردند :-SS که سی دی آمورشی به یک سری از جمله من اصلا نرسید و گفتند شنبه به کسانی که نرسیده سی دی می دهند .

جلسه امروز باعث شد برای کلاس تکنیکالی که قصد برگزاری آن را دارم تجربه ای کسب کنم و برخورد مقتضی را در روز موعود داشته باشم :(fight)

مدرسش اصلا به نرم افزار مسلط نبود
کلا این کاره نبود

arak_bourse
2011/06/11, 09:43
باید کلاس رفت. من کی برم ÷س

arak_bourse
2011/06/18, 16:51
;;;

باربد
2011/06/19, 00:09
خوب برای اینکه چراغ تالار شهرمونم روشن بشه به همه دوستان پیشنهاد میکنم
برای روز سه شنبه یک نیم نگاهی به نماد بانک ایران زمین داشته باشند البته نه به هر قیمتی
الان برم بخوابم بعدا خدمت میرسم

arak_bourse
2011/06/19, 06:50
باربد جان مرسی که چراغ این جا رو روشن میکنی
به چه قیمتی این بانک آرین زمین ارزنده خواهد بود و باید خرید؟مثل آرین نشه!

باربد
2011/06/19, 08:00
باربد جان مرسی که چراغ این جا رو روشن میکنی
به چه قیمتی این بانک آرین زمین ارزنده خواهد بود و باید خرید؟مثل آرین نشه!
اگه مثل ارین بشه من یکی هر چی دارم می فروشم این میخرم

مگ ارین کم سود داد
150 یاز شد
فرداش رفت افزایش سرمایه
سهمت شد دوبرابر
باز 150 باز شد
حقش افتاد مجانی
تا 188 رفت بالا
بابا دمت گرم
یک سهم پیدا کم 2 ماهه اینقدر سود بده بالای 100 درصد داده

arak_bourse
2011/06/19, 08:26
راست گفتی باربد جان نه سهم بلکه هیچ بیزینسی اینقدر سود نداده

آرتمیس
2011/06/21, 23:37
پاسارگاد حق وتو دارد یا نه؟ سوال اینست!!!

چندروز پیش با کارگزاری تماس گرفتم، گفتگویی بشرح ذیل پیش آمد:
.
.
-سلام خسته نباشید
-خانم ن: سلام بفرمایید
-ببخشید خانوم اونجا تالار منطقه ای بورس اراکه؟
-خانم ن: بله بفرمایید
-میخواستم بدونم برای انتقال سند از یک شخص به شخص دیگه باید چکار کنم؟
-خانم ن: باید برید تهران
-مگه شما بورس منطقه ای نیستید؟
-خانم ن: (د رحالیکه مردد شده بود) هستیم ولی برای اینکارها باید برید تهران
-پس شما اونجا چکاری انجام میدید؟
-خانم ن: ما اینجا فقط خرید و فروش داریم و گوشی را داد به خانم تریدر ک!!
-سلام خانم ببخشید شما؟
-خانم ک: من ک هستم
و دوباره سوال را از اول مطح کردم
-شما بورس منطقه ای هستید؟
-خانم ک: ما اینجا بورس منطقه ای هستیم اما خصوصی!!!!
-یعنی شما نمیتونید این کار را برای من انجام بدید؟
-خانم ک: نخیر شما باید برید تهران
-کجا باید برم؟؟
-خانم ک: باید برید تهران تالار بورس بآدرس....
و اینجا بود که من منتظر بودم ببینم این خانم اسمی از شرکت سپرده گزاری اوراق و تسویه وجوه میزنن یا نه؟؟؟ که دیدم ایشان با وجود ادعای تریدر بودنش و چندسال سابقه در این کارگزاری اصلا اطلاعی از چنین شرکتی ندارند!!!
-پس بشما مربوط نمیشه؟؟
-خانم ک: نه ما اینجا خصوصی هستیم و این کارها را نمیکنیم!!!
-اما من با تهران تماس گرفتن گفتن باید مراجعه کنم به به بورس منطقه ای اراک
-خانم ک: گفتم که بهتون ما نمیتونیم برای شما کاری کنیم باید برید تهران (البته این جمله آخر با تاکید و تحکیم بود)
-ممنون از راهنماییتون خدانگهدار
.
.
.
و مکالمه پایان یافت.

و حالا این سوال مطرح میشه که واقعا تالار اراک چه نقشی داره؟؟؟

شرکت کارگزاری خصوصی؟؟؟ یا تالار منطقه ای اراک؟؟؟

اگر کارگزاری خصوصی هست چرا تابلو نزدن تالار اختصاصی پاسارگاد؟؟؟

اگر بورس منطقه ای نیست چرا تابلو زدن بورس منطقه ای؟؟؟؟

از دوستانی که در تالار اراک در حال معامله هستن تقاضا دارم که از مسولین تالار بخوان شرح وظایف خودشون را در معرض دید مشتریان قرار دهند تا حقوق مشتریان ضایع نشود.

تا کی میخواهید با این کارگزاری حق وتو بدهید!!!

arak_bourse
2011/06/22, 09:36
آرتميس خانم درست مي گي. به نظرم آدمهاي اين تالار سواد بورسي كمي دارند. فقط كار روتين شده رو انجام مي دن.

باربد
2011/06/22, 09:40
آرتميس خانم درست مي گي. به نظرم آدمهاي اين تالار سواد بورسي كمي دارند. فقط كار روتين شده رو انجام مي دن.
علت اینکه من تمام معاملاتم را از اون تالار کشیدم بیرون همین بود

arak_bourse
2011/06/26, 14:52
دوستان همشهری ما هم کم می نوسیند دیگه. بازار که منفی شده کسی انگار دل و دماغ نداره

arak_bourse
2011/06/30, 12:49
معاملت آنلاین کارگزاری چه طوریه؟

Captain Nemo
2011/06/30, 23:26
معاملت آنلاین کارگزاری چه طوریه؟
کدوم کارگزاری ؟!

arak_bourse
2011/07/01, 08:30
کدوم کارگزاری ؟!
سلام دوست من
شهر ما یه کارگزاری بیشتر نداره که تازه معاملات آنلاینش راه افتاده میخواستم بدونم دوستانی که این سیستم آنلاین رو گرفتند راضی هستند؟ اگه خوبه ما هم بریم بگیریم چون هنوز نرفتم دنبالش.
البته کارگزاری های بانک های دیگه هم هستند که میشه رفت و عضو شد ولی از تهران معاملاتشون انجام میشه ولی برگه های سهام میاد دستشون تو همون شهر اراک مثل توسعه صادرات

Captain Nemo
2011/07/01, 12:57
سلام دوست من
شهر ما یه کارگزاری بیشتر نداره که تازه معاملات آنلاینش راه افتاده میخواستم بدونم دوستانی که این سیستم آنلاین رو گرفتند راضی هستند؟ اگه خوبه ما هم بریم بگیریم چون هنوز نرفتم دنبالش.
البته کارگزاری های بانک های دیگه هم هستند که میشه رفت و عضو شد ولی از تهران معاملاتشون انجام میشه ولی برگه های سهام میاد دستشون تو همون شهر اراک مثل توسعه صادرات
سلام جناب اراک _بورس عزیز
ببخشید مگه توسعه صادرات اراک شعبه داره ؟!

arak_bourse
2011/07/01, 13:02
شعبه نداره اما یکی از بانکهاش رو دیدم تبلیغ خرید و فروش اینترنتی سهام کرده بود. به نظرم درخواست ها رو از طریق تهران انجام میدن

arak_bourse
2011/07/01, 17:37
مرتاض هندی و بازار بورس!
فرستادن به ایمیل
چاپ
مشاهده در قالب PDF

۱۰ تیر ۱۳۹۰

چندین سال پیش من (بیل ویلیام)در یک جلسه ای در بولدر کولورادو Boulder,Coloradoبا یک مرتاض هندی که تازه از هند آمده بود شرکت کردم. Muktanandaموکتاناندا (مرتاض) شخص بسیار جالبی بود. او هیچ نطقی ارائه نکرد، او تنها داستنهایی را بیان کرد و آن داستانها را به صورت آموزشی ارائه داد. همراه با او یک مترجم با ردای زعفرانی از دانشگاه کلورادو بود. موکتاناندا مدعی شد که بد بودن زبان انگلیسی اش یک عامل موثر برای معلم مذهبی Guruشدنش در امریکا است. او سخنرانی اش را با این داستان شروع کرد.

"یک دانشجویی در هند بود که می خواست روشن فکر شود. او خانواده اش را ترک کرد تا یک معلم مذهبی مناسب برای راهنمایی اش در این سفر را بیابد. در یکی از مکان های مذهبی متوقف شد، از یک معلم مذهبی درباره روشنفکر شدن سوال کرد. معلم مذهبی گفت، روشنفکر شدن کار بسیار راحتی است. تمام چیزی که لازم دارید این است که هر شب به خانه بروید و جلوی آیینه بنشینید و برای 30 دقیقه یک سوال را بارها و بارها از خود بپرسید. سوال این است: من کی هستم؟ من کی هستم؟ من کی هستم؟

دانشجو پاسخ داد: به این سادگی که نمی تواند باشد.

معلم مذهبی گفت: بله به همین سادگی است. بیرون اینجا معلمان مذهبی متعددی نیز در این خیابان هستند.

دانشجو گفت: خیلی متشکرم ، فکر می کنم می بایست از بقیه نیز سوال بپرسم.

(ما به این حرکت می گوییم گرفتن نظر دوم)

دانشجو به معلم مذهبی دیگر رسید و همان سوال را پرسید : چگونه می توانم روشنفکر بشوم

معلم مذهبی دوم پاسخ داد: کار بسیار مشکلی است و زمان زیادی می برد. کسی که بخواهد روشنفکر شود می بایست در معبد باشد و ساوا انجام دهد. ساوا به معنی" خدمت عاری از نفس پرستی" ، یعنی کار به صورت رایگان انجام دهد.

دانشجو هیجان زده شد، فلسفه این معلم مذهبی درباره روشنفکر شدن بسیار سختگیرانه بود. دانشجو همویشه شنیده بود که روشنفکر شدن کار بسیار مشکلی است. معلم مذهبی به دانشجو گفت که تنها کار تو تمیز کردن طویله ی گاو ها است. دانشجو این کار را پذیرفت، و احساس کرد که در مسیر درست قرار دارد.

بعد از 5 سال تمیزکردن طویله گاوها ، دانشجو برای روشنفکر شدن بی تاب شده بود، او به معلم مذهبی رسید و گفت "معلم والا مقام، من صادقانه 5 سال در خدمت شما بودم و کثیف ترین قسمت های معبد را تمیز می کردم. من هیچگاه اعتراضی نکردم و هر روز کارم را انجام می دادم. آیا به نظر شما زمانش نرسیده است که من روشنفکر شوم؟

معلم مذهبی جواب داد " بله، من فکر می کنم اکنون تو آماده هستی. این کاری است که باید انجام بدهی. هر شب که به منزل می روی روبروی آیینه بشین و خودت را نگاه کن و برای 30 دقیقه از خودت بپرس من کی هستم؟ من کی هستم؟ من کی هستم؟

دانشجو بسیار متعجب شد و گفت "مرا ببخشید، اما معلم مذهبی دیگر که در پایین خیابان است این موضوع را 5 سال پیش به من گفت.

معلم مذهبی جواب داد : خب او درست می گفت.

دانشجو پرسید: پس چرا من 5 سال طویله گاوها را تمیز کردم؟

معلم مذهبی جواب داد: چون تو احمقی ، به این خاطر است.

من فکر میکنم داستان بالا در میان معامله گران به خوبی عمل می کند. اولین مشکلی که من با سرمایه گذاران مواجه می شوم این است که می بایست متقاعدشان کنم که سودکردن در بازار یک کار کاملا ساده است—توجه کنید ، من نگفتم راحت است. یک دنیا تفاوت مابین مفهوم ساده بودن و آسان بودن است.

نگاه کردن به خود جلوی آیینه برای 30 دقیقه یک عمل ساده است اما پرسیدن یک سوال بارها و بارها و جستجو کردن برای جواب درستش کار راحتی نیست. به عنوان یک روانشناس من به این نتیجه رسیده ام که ما به عنوان بشر دارای دو میل غریزی هستیم 1) ما تمایل داریم که با هر چیزی که مواجه می شویم بیش از اندازه پیچیده کنیم و به خاطر آن 2) نمی توانیم بدیهیات را ببینیم.

برای بیشتر معامله گران و سرمایه گذاران، بازار یک مکان خطرناک با حیوانات خطرناک است. نصیحت آنها چنین است: "بروی بازار حساب نکنید" و " گیرش بندازید قبل اینکه شما را گیر بیاندازد" این حقیقت واقعی بازار نیست.

بیل ویلیام ، ترجمه : رضا قاسمیان لنگرودی
tsesignal.com

بهروز نعیمی
2011/07/01, 17:52
شعبه نداره اما یکی از بانکهاش رو دیدم تبلیغ خرید و فروش اینترنتی سهام کرده بود. به نظرم درخواست ها رو از طریق تهران انجام میدن

بانک توسعه صادرات چندین سال هست که در اراک شعبه دارد و خیابان امام تقریبا جنب بانک سرمایه می باشد .

من هنوز حساب برای معاملات آنلاین باز نکردم چون هنوز در بانک ملت حسابی باز نکردم :d

راستی تا چند روز دیگر اطلاعیه ثبت نام دو دوره تحلیل تکنیکال عمومی و تخصصی میره رو تابلوی تالار بورس اراک ;)

Captain Nemo
2011/07/04, 23:11
سلام
میبینم که تاپیکتون خیلی فعاله
همتون رفتین غمبرک زدین ....
نکنه تالار بورس اراکتون هم مثل تاپیکتون هست .... ای بابا ....
بازار همیشه اینطوری نمیمونه
درست میشه هر صعودی نزولی داره تا بوده بورس ما همینطوری بوده ... ;)

rojan
2011/07/04, 23:24
:با سلام

جناب کاپیتان نمو
قبول نیست شما مال آبادان هستید تو تاپیک اراک می نویسید .
این یعنی چهههههههههههههههههههههههه هههههههههههههه؟:d

باربد
2011/07/04, 23:25
حالا جالبترش اینه من اراکیم و ......

Captain Nemo
2011/07/04, 23:30
:با سلام

جناب کاپیتان نمو
قبول نیست شما مال آبادان هستید تو تاپیک اراک می نویسید .
این یعنی چهههههههههههههههههههههههه هههههههههههههه؟:d
بابا ناسلامتی من کلی نون رسوندم به این شهر اراک
یعنی آرد نونش را دادم
پدر من از صنف آرد سازان شهرتون بودن .....
آخه چرااااااا ؟؟؟!!!

rojan
2011/07/04, 23:36
شرمنده

چرا فکر میکنید من اهل اراکم ؟
هر چند همیشه گفته ام همه ی ایران سرای من است .

Captain Nemo
2011/07/04, 23:42
شرمنده

چرا فکر میکنید من اهل اراکم ؟
هر چند همیشه گفته ام همه ی ایران سرای من است .
روژان گرامی
بنده همچین فکر نکردم
فقط جواب سوال شما را دادم
بنده هم اراکی نیستم فقط چند سالی در خدمت هموطنان اراکی بودیم ... :x

arak_bourse
2011/07/04, 23:53
اراک چون شهر صنعتی است خیلیها توی این شهر بودن. ما هم همه ایرانی ها رو دوست داریم
همه شما برای ما عزیز هستید.

rojan
2011/07/04, 23:57
آقای اراک بورس

رسیدنتان به خیر
بچه که بودم پدرم یک دوست اراکی داشت که همیشه برای ما شیرینی گوش فیل می آورد
شیرینی ان همیشه در خاطرم مانده است

mehran
2011/07/05, 00:03
آقای اراک بورس

رسیدنتان به خیر

و خود دوست اراکیه پدرتان هم از یاد رفت:d:d=))

Captain Nemo
2011/07/05, 00:16
آقای اراک بورس

رسیدنتان به خیر
باید نون فتیر اراک را بخوری تا بدونی چیه
من گهگاهی اونطرفها بیام از تو خیابون ارک یه مغازه هست از اونجا کلی میخریدم با خودم میاوردم
باید بگیم یکی بخره برامون بفرسته
با صبحونه خیلی میچسبه .... :p

vet
2011/07/05, 00:39
آخ که دلم آب افتاد دلم به تاپ تاپ افتاد
سه گل روییده اندر باغ احساس، گل سوسن گل لاله گل یاس، گل اول که ماه عالمین است، عزیز فاطمه نامش حسین است،گل دوم نگر غرق است در فضل، امید مرتضی نامش ابوالفضل، گل سوم گل میعاد باشد، امام چهارمین سجاد باشد.
اعیاد شعبانیه بر همگی مبارک

ali.n
2011/07/05, 06:11
باید نون فتیر اراک را بخوری تا بدونی چیه
من گهگاهی اونطرفها بیام از تو خیابون ارک یه مغازه هست از اونجا کلی میخریدم با خودم میاوردم
باید بگیم یکی بخره برامون بفرسته
با صبحونه خیلی میچسبه .... :p

آدرس ؟

rojan
2011/07/05, 06:20
با سلام

جناب ali.n
آدرس همین نزدیکیها جنب اقیانوس آرام کانادا پلاک 11:D
راضی به زحمت نیستیم:D

ali.n
2011/07/05, 08:12
با سلام

جناب ali.n

بچه های اراک اهل تعارف نیستن
ما در خدمتیم دوست عزیز مخصوصا الان که بازار انگار داره مثبت میشه

arak_bourse
2011/07/05, 09:30
با سلام

جناب ali.n

دوستان از این فتیر فروشی ها تو بیشتر خیابون های اصلی شهر هست. واقعا عالیه. برید باغ ملی سر همون ملک هم هست. یا همون خیابون های اطراف بازار. هرکی از اراک رد بشه باید این فقیر رو بخوره تا شیرینی اراک یادش بمونه.
مثل اینکه علاقه مندان به شهر ما دارن زیاد میشن.
خوش آمید به تایپیک تالار شهر ما

Captain Nemo
2011/07/05, 14:50
آدرس ؟
شوخی کردم دوست عزیز
ممنون از لطف شما

omid2038
2011/07/05, 17:29
دوستان تالار اراک ظاهرا روز پنجشنبه کلاس آموزش آن لاین از طرف کارگزاری پاسارگاد دعوت کردن کسی از دوستان حاضر در تالار میاد ؟

باربد
2011/07/05, 17:43
دوستان تالار اراک ظاهرا روز پنجشنبه کلاس آموزش آن لاین از طرف کارگزاری پاسارگاد دعوت کردن کسی از دوستان حاضر در تالار میاد ؟

ساعت چنده ؟
شاید اومدم ببینم چه خبره;)

vet
2011/07/05, 17:47
سایت خاصی داره که معرفی کنید؟

omid2038
2011/07/05, 17:59
ساعت 9 صبح روز پنجشنبه سالن مرکز برق باختر - کمربندی شمالی قبل از دانشگاه پیام نور

arak_bourse
2011/07/06, 07:25
واقعا شروع این دوره آموزشی رو به جناب نعیمی که بسیار در کارشون موفق بودند باید تبریک گفت.

ali.n
2011/07/06, 08:07
از هزینه دوره اطلاع دارید؟
فرم ثبت نام که تو وبلاگ نبود !

بهروز نعیمی
2011/07/06, 09:04
سلام

متشکرم اراک جان .

فرم ثبت نام و هزینه ثبت نام , همگی در روزهای آینده در وبلاگ قرار خواهد گرفت . در فرم ثبت نام همه توضیحات درج شده است و اگر سوالی بود از طریق وبلاگ یا ایمیل درج شده در وبلاگ اطلاع دهید .

الوند
2011/07/06, 11:10
درسته که افراد زیادی میان تالار ولی ماندگار نیستن و سرمایه شون هم قابل توجه نیست به نظر من بیشتر سیاهی لشکرن
بحث اموزش خیلی مهمه که انگار توی تالار اراک از طرف سهامداران جدی گرفته نمیشه
[[دوستان اراکی کلاسهای تکنیکال اقای نعیمی رو از دست ندین[/

الوند
2011/07/06, 11:13
بله

الوند
2011/07/06, 11:25
ما هم باید از این تالار بیاییم بیرون:-?

آرتمیس
2011/07/06, 12:13
http://taherin42.persiangig.com/t133.jpg

arak_bourse
2011/07/06, 15:59
چندتا جک برا دوستان همشهری تا لذت ببرین
رفتيم پايگاه انتقال خون ميگه شمام اومدين خون بدين؟پـــ نه پــ ما پشه ايم اومديم مهموني...!!!

ساعت 5-4 صبح زنگ زده..گوشي رو برداشتم به زور دارم جواب ميدم..ميگه خواب بودي؟؟پـَـَـ نــه پـَـَــــ داشتم سر گلدسته ي مسجد محلمون اذان ميگفتم صدام گرفته

خونمون رو عوض کرديم به بابام ميگم کي واسه خونه خط ميگيري؟
ميگه خط تلفن؟
پـَـَـ نــه پـَـَــــ خط نستعليق روزي دوبار هم از روش بنويسيم

بابک پناهی
2011/07/06, 16:02
رفتيم پايگاه انتقال خون ميگه شمام اومدين خون بدين؟پـــ نه پــ ما پشه ايم اومديم مهموني...!!!

ساعت 5-4 صبح زنگ زده..گوشي رو برداشتم به زور دارم جواب ميدم..ميگه خواب بودي؟؟پـَـَـ نــه پـَـَــــ داشتم سر گلدسته ي مسجد محلمون اذان ميگفتم صدام گرفته

ميگه خط تلفن؟

خوب اومدی اینو

پـَـَـ نــه پـَـَــــ :d

بابک پناهی
2011/07/06, 16:10

ميگه خط تلفن؟

رفتم الکتریکی می گم آقا سه راهی دارین؟ میگه سه راه برق؟!!! پـَـَـ نــه پـَـَــــ سه راه آذری ، دربست :d

تو خیابون تصادف کردیم زنگ زدیم افسر راهنمایی رانندگی بیاد
افسره بعد 3 ساعت اومده میگه شما تصادف کردین؟
میگم:پـَـَـ نــه پـَـَــــ میخواستیم این دو تا ماشینو به هم پیوند بدیم زنگ زدیم شما بیاین صیغه واسشون بخونین :d

آرتمیس
2011/07/06, 16:31
http://forums.boursy.com/imported/2011/07/31.jpg

arak_bourse
2011/07/06, 18:16
خانم آرتمیس ماشالله چه تبلیغاتی راه انداختید. خبر نداری تا حالا چند نفر ثبت نام کردن.؟
هزینه دوره چقدر است؟
مدرک ارایه شده مال کجاست؟

الوند
2011/07/06, 20:03
بله میاییم

arak_bourse
2011/07/06, 22:55
اما هزینه دوره رو نزده؟

بهروز نعیمی
2011/07/07, 00:13
لطفا کمی تامل بفرمایید تا در روزهای آینده فرم ثبت نام قرار داده شود . فرم ها آماده است اما به دلیل یک سری مسائل مجبور هستم چند روزی صبر کنم .

ضمنا چون اولین دوره های تحلیل تکنیکال در اراک می باشد, شهریه دوره ها با تخفیف زیادی در نظر گرفته شده است و قطعا چنانچه دوره های دیگری بعد از این دو دوره برگزار شود با چنین تخفیفاتی همراه نخواهد بود .

بابت شکیبایی شما متشکرم

آرتمیس
2011/07/07, 17:09
ساعت 9 صبح روز پنجشنبه سالن مرکز برق باختر - کمربندی شمالی قبل از دانشگاه پیام نور

ظاهر امر نشاندهنده این بود که کارگزاری پاسارگاد شدیدا نیاز به جلب مشتریهای جدید دارد.
اونطور که من از لیست شرکت کنندگان در اون جلسه متوجه شدم که همه هم از کارمندان برق باختر،
شرکت جاده ابریشم و دو شرکت دیگه هم اسمشون تو ذهنم نیست بودند، و تعداد انگشت شماری
هم از مشتریهای تالار بودند میشد به این نیتجه رسید که پاسارگاد شدیدا در صدد جلب مشتری برای
خودشه و مدعوین هم همه از مدیران میانه به بالا بودند به نظر نمیرسید از کارمندان معمولی ادارات فوق کسی باشه!!
در هر صورت من معتقدم این گامهای اولیه جلب مشتری در این کارگزاری هست و به زودی در ادارات و شرکتهای دیگر اراک چنین جلسات و همایشهایی برگزار میشه!!
خلاصه لپ کلام اینکه از این طرف مشتریها ناراضی هستن و دارند میرن سمت کارگزاریهای دیگه!!!!!!
و از طرفی پاسارگاد مشغول جذب مشتریهای جدیدیست که سرمایه های بعضا راکد دارند!!!!

ali.n
2011/07/07, 17:16
ظاهر امر نشاندهنده این بود که کارگزاری پاسارگاد شدیدا نیاز به جلب مشتریهای جدید دارد.
اونطور که من از لیست شرکت کنندگان در اون جلسه متوجه شدم که همه هم از کارمندان برق باختر،
شرکت جاده ابریشم و دو شرکت دیگه هم اسمشون تو ذهنم نیست بودند، و تعداد انگشت شماری
هم از مشتریهای تالار بودند میشد به این نیتجه رسید که پاسارگاد شدیدا در صدد جلب مشتری برای
خودشه و مدعوین هم همه از مدیران میانه به بالا بودند به نظر نمیرسید از کارمندان معمولی ادارات فوق کسی باشه!!
در هر صورت من معتقدم این گامهای اولیه جلب مشتری در این کارگزاری هست و به زودی در ادارات و شرکتهای دیگر اراک چنین جلسات و همایشهایی برگزار میشه!!
خلاصه لپ کلام اینکه از این طرف مشتریها ناراضی هستن و دارند میرن سمت کارگزاریهای دیگه!!!!!!
و از طرفی پاسارگاد مشغول جذب مشتریهای جدیدیست که سرمایه های بعضا راکد دارند!!!!

خدماتشون خیلی ضعیفه
من که خیلی وقته که دیگه باهاشون کار نمیکنم

omid2038
2011/07/08, 14:58
پیشنهاد به دوستان تالار اراک - اگه مایل باشید یه گردش بورسی همراه با کوهنوردی و ورزش در روزهای جمعه در کوه سرخه به راه بیندازیم . هم فاله وهم تماشا و هم تبادل نظرات و تجربیات <:-p

rojan
2011/07/08, 20:06
با سلام

آقای نعیمی
افتتاح کلاسهای تحلیل تکنیکی در اراک را تبریک گفته امید است همواره در مسیر ترقی و موفقیت گا م بردارید.
خواهشنا کوه و گردش بورسی نروید خطر ناکه و من حسودیم میشه که نمی توانم شرکت کنم .:d;)

الوند
2011/07/09, 10:04
[QUOTE=omid2038;34991]پیشنهاد به دوستان تالار اراک - اگه مایل باشید یه گردش بورسی همراه با کوهنوردی و ورزش در روزهای جمعه در کوه سرخه به راه بیندازیم . هم فاله وهم تماشا و هم تبادل نظرات و تجربیات <:-p[/QUOTE
با کمال میل

الوند
2011/07/09, 10:09
اقای نعیمی کوه سرخه خطرناک نیست =))من کوهنوردم روجان عزیز شما هم بیایید کمکتون میکنیم<:-P
[افتتاح کلاسهای تحلیل تکنیکی در اراک را تبریک گفته امید است همواره در مسیر ترقی و موفقیت گا م بردارید.
خواهشنا کوه و گردش بورسی نروید خطر ناکه و من حسودیم میشه که نمی توانم شرکت کنم .:d;)[/QUOTE]

آرتمیس
2011/07/09, 12:00
پیشنهاد به دوستان تالار اراک - اگه مایل باشید یه گردش بورسی همراه با کوهنوردی و ورزش در روزهای جمعه در کوه سرخه به راه بیندازیم . هم فاله وهم تماشا و هم تبادل نظرات و تجربیات <:-p

دوست عزیز با کمال احترام و ارادت
گردش بورسی و کوهنوردی و ورزش فعلا پیشکش!! بیایید یه کمی خودمون را در زمینه بورس (فاندامنتال و تکنیکال) قوی کنیم!!
اون موقع فکر میکنم گردهمایی لطف بیشتری داشته باشه و بار علمی بهتری در خودش داشته باشه!!
الان دورهم جمع شدن که جنبه مزاح و سرگرمی و بعضا هم چوب لای چرخ دیگران گذاشتن داره!!!

من امروز تالار بودم طرف حاضره به حرف من نوعی بره سهم x بخره و اگر y هم ضررکرد من هیچ مسولیتی ندارم و میگم باخودت بوده من فقط بهت معرفی کردم و با کمال میل هم این کار را انجام میده!!
اما حاضر نیست برای آموزش و یادگیری سرمایه گزاری کنه!!!!
اما حاضر نیست خودش را بندازه تو زحمت بره نیم ساعت زحمت بکشه به صورت مالی شرکت یه نگاه بندازه!!
یا اینکه بقول یکی از همون آدمهای ..... همه این حرفا را میشه توی فورومهای بورسی پیدا کرد!!!
ایرانی تا کی لقمه پیچیده میخوای بزاری توی دهنت؟؟؟؟ لقمه پیچیده ای که حتی علم به این قضیه را هم داری که نمیدونی توش چیه؟؟؟
روی سخنم با اونایی بود که در مقابل تغییر بسیار مقاومت میکنند....
اما به ناچار تغییر رخ میدهد....

امروز نه...!!! فردا نه.....!!!! فرداها نه....!!!!.....؟؟؟؟؟

بالاخره تکنیکال علم جدیدیست در کشور ما که فعالان بازار سرمایه (خصوصا جوانان) نیازمند آموزش این این علم هستند!!!

فراموش نکنید، فرصت ها زود گذرند

باربد
2011/07/09, 12:43
تو همین گردشهای بورسی برخی اوقات سهمهایی بررسی میشوند که به مراتب سود مند هستند
من در اینکه تکنیکال علم خوبیه شک ندارم
اما دلیل نمیشه همه چیز را در تکنیکال بدونیم
چرا دوست داریم از مشورتهای رایگان فرار کنیم

مسلم
2011/07/09, 13:05
عللي كه بازار داره رويكرد تكنيكال اتخاذ ميكنه:

1- افزايش حجم و ابعاد و تعدد مساپل تاثيرگذار بر بازار و افزايش روزافزون اونها. بطور مثال وزن و تاثير مساپل سياسي به مراتب بيشتر شده و تازه علاوه بر اون تحليل مساپل سياسي نه تنها ممكن نيست كه به درد هم نميخوره! اين تاثير مساپل سياسي بر فعالان بازار هست كه مهمه! و اين با هيچ تحليلي ممكن نيست مگر تحليل عملكرد اونها و اين يعني چه؟!

2-نقص و كمبود بلكه معوج بودن اطلاعات فاندامنتال. بطور مثال شركتي عين سایپا رو در نظر بگيريد. كدوم فاندامنتالي بود كه بگه به چنين روزي در میاد یا مپنا یا وپارس
یا قشکر! موقعی که 170 بود فاندامنتالی میگفت بالای 180 نداره! یا کدوم فاندامنتالی اعتقاد داشت قثابت باسود مجمع صفر و این خبر تعرفه امروز مثبت 4 باشه؟!

3-تکنیکال در واقع همان فاندامنتال است اما نو و جهش یافته
با این تفاوت که مثلا سیب و پرتقال را به یک چشم نگاه نمیکند

بقيه شو دوستان بيان...

باربد
2011/07/09, 14:00
شاخص کل تاثیر پذیریش با سهام های بزرگه
حالا وقتی در زمان بهران درصد سهام تاثیر پذیر را در سبد کم کنید بی استرس از سود و ضرر هیجانی در امان هستید
در علم تکنیکال پیش فرضها بر پایه احتمالات است
در بازر احسای به مراتب این احتمالات شکننده هستند و باعث فیل شدن تحلیل می شوند
در بازار منفی میشود سود کرد
این را من به کررات ثابت کردم
من نمیگم تکنیکال بده
بلکه به تنهایی کافی نیست

آرتمیس
2011/07/09, 14:25
تو همین گردشهای بورسی برخی اوقات سهمهایی بررسی میشوند که به مراتب سود مند هستند
من در اینکه تکنیکال علم خوبیه شک ندارم
اما دلیل نمیشه همه چیز را در تکنیکال بدونیم
چرا دوست داریم از مشورتهای رایگان فرار کنیم

دوستان مشتاق تبادل اطلاعات بیایند و یه قرار توی تالار بزاریم در همین هفته!!!

بیایید تا ببینیم دوستان مدعی"چند مرده حلاجند" مثل حلاج تا آخرین لحظه رو حرفمون می ایستیم حرفی که میدونیم درسته؟؟

مسلم
2011/07/09, 14:34
شاخص کل تاثیر پذیریش با سهام های بزرگه
حالا وقتی در زمان بهران درصد سهام تاثیر پذیر را در سبد کم کنید بی استرس از سود و ضرر هیجانی در امان هستید
در علم تکنیکال پیش فرضها بر پایه احتمالات است
در بازر احسای به مراتب این احتمالات شکننده هستند و باعث فیل شدن تحلیل می شوند
در بازار منفی میشود سود کرد
این را من به کررات ثابت کردم
من نمیگم تکنیکال بده
بلکه به تنهایی کافی نیست

بازار احساسی بازاریست که در آن صرفا تکنیکال جواب میدهد! (دقت کنید که تکنیکال علمی هست بسیار وسیع که هر تحلیلگری مثل من نمیتواند از آن نمره قبولی بگیرد)
اینکه تحلیلها فیل میشود دلیل این هست که تحلیلگر در تحلیل خود علاوه بر احساسات فعالان بازار ( که در قیمت نهفته است) احساسات خود را نیز دخیل میکند! یعنی ناخوداگاه طوری به نمودار نگاه میکند که خودش دوست دارد.
حال آنکه از سهمی مانند رایان سایپا از دید فاند خیلی بیشتر از 490 می ارزد اما از دید فعالان بازار کمتر از اینها می ارزد!
مشکل اینجاست که در فاند تمام ابعاد سهم در نظر گرفته نمیشود و یا اینکه اطلاعاتی که در اختیار یک فاندامنتالیست قرار دارد کافی نیست یا بعضا اشتباست!

این که قبول کنیم برای پی بردن به ارزش یک سهم یا قسمتی از اقتصاد تحلیل سیاسی به درد نمیخورد تحلیل صورتهای مالی به درد نمیخورد و... و در واقع تاثیر اتفاق های سیاسی بر فعالان بازار هست که اهمیت دارد
مهم گزارش خوب مپنا نبود مهم انتظاراتی بود که سهامداران این شرکت از این سهم داشتند و حالا تغییر کرده...
همان مطلب که سیب و پرتقال را نباید به یک چشم دید.

بهروز نعیمی
2011/07/09, 15:57
تکنیکال علمی است که به مانند هر علم دیگری نظریاتش موافقان و مخالفان زیادی دارد .

تکنیکال برای بعضی بازار ها به تنهایی قابل استفاده است و برای بعضی بازارها با توجه به شرایط خاص آن بازار به تنهایی قابل استفاده نیست .

چه تکنیکال و چه فاندامنتال بدونی حداقل ارزشش بیشتر از آن است که از روی دست دیگران خرید و فروش کنید .
جملاتی از این قبیل در بورس ایران زیاد شنیده میشه : فلانی میگه فلان سهم میره تا فلان قیمت - فلانی میگه فلان خبر تو این سهمه - فلانی با کله رفته فلان سهم را خریده - فلان حقوقی کلی از فلان سهم جمع کرده و ....
جملاف فوق جملات آشنایی است اما بگذارید کمی بررسی کنیم :
اینکه خودمون تحلیل کنیم بعد این سبک اخبار را بررسی کنیم و تصمیم به معامله بگیریم بهتر هست یا اینکه صرفا از روی این اخبار تصمیم به معامله بگیریم ؟

چرا علم را بگذاریم کنار و با حرف های دیگران معامله کنیم ؟ و تازه بعدش هم ضرر کنیم و بریم تاپیک بزنیم که فلان سهم را خریدم چون فلانی گفت و بعدش بهم گفت فلان سهم را بخر و این دیگه کف قیمت هست و باز خریدم و باز ضرر کردم . چند بار باید برای ما تکرار شود تا متوجه بشیم در هر کاری باید فنونی را بدانیم تا موفقیتی کسب کنیم ؟

یک مورد هم بگم : اکثر ( نه همه ) کسانی که مشورت رایگان برای خرید و فروش میدهند دلشون برای من و شما نسوخته و هر کسی نفعی از مشورتش می بره . یا خودش سهامداره یا پرتفوی گردانه و خلاصه سهم چاق میکنه تا به هدفش برسه .

در این آشفته بازار که هیچ گربه ای برای رضای خدا موش نمی گیره باید اطلاعات خودمان را بالا ببریم .

اینکه فلان تحلیل بده فلان تحلیل خوبه و بهانه آوردن های از این قبیل جبران تنبلی یا عدم رغبت ما به یادگیری را نمی کند .

شما یادتون شاید نباشه اما من یادم هست که سال 83-82 گفته می شد که کشاورز زمین کشاورزیش را می فروخت گاز و لوله بخره . چرا ؟ چون همه روش زوم کرده بودن و شایعات زیادی در موردش بود . کجاست اون گاز و لوله 4500 تومانی ؟

یک مورد هم بگم : هدف از این حرف هایی که گفتم این نیست که برای کلاس خودم تبلیغ کنم . نه . این کلاس 5 نفر شرکت کننده داشته باشه برگزار میشه و 30 نفر هم باشه برگزار میشه . حرف زدم و عادت ندارم حرف که زدم بزنم زیرش .

در این مدت خیلی از حرف هایی که در تالار منطقه ای اراک در مورد این دوره ها شد را شنیدم اما به روی خودم نیاوردم . اما با این حال احتمالا این دو دوره اولین و آخرین دوره ای است که در اراک برگزار میکنم چون خیلی اذیت شدم تو این مدت . هر کس خواست بلده کجا یاد بگیره . پیش همون بابایی که از نظر تکنیکال بهش 1 هم نمیدم از 20 . میخواهید بگید ادعام میشه هم بگید اما قبلش برید بررسی کنید .

ترجیح میدم بعد از این دوره ها همچنان گمنام باشم و برای خودم کار کنم .

قدر زر زرگر شناسد، قدر گوهر گوهری

موفق باشید

باربد
2011/07/09, 16:59
جناب نعیمی از همین الان بنده را یکی از شاگردان کلاس خود بدانید
مطمین باشید یکی از اولین اشخاصی که ثبت نام میکنه خود بنده هستم

باربد
2011/07/09, 17:19
دوستان مشتاق تبادل اطلاعات بیایند و یه قرار توی تالار بزاریم در همین هفته!!!

بیایید تا ببینیم دوستان مدعی"چند مرده حلاجند" مثل حلاج تا آخرین لحظه رو حرفمون می ایستیم حرفی که میدونیم درسته؟؟

البته ارتمیس خانم بنده ادعایی ندارم
اما خوشحال میشم سود کردن دوستان را ببینم
در ضمن من همیشه سر حرفم ایستادم
اگرم کسی تا این لحظه از گفته من متضرر شده ینده همچنان اماده پاسخگویی هستم

در ضمن خواهر من
همشهری من
دوست من
چرا مطالب بنده را غرض ورزانه میدانید
به خدای احد و واحد بنده هیچ وقت به ناراحتی هیچ موجودی راضی نبوده ام
چه برسد به هموطن و همشهری و دوستانم

یا حق

omid2038
2011/07/09, 17:28
جناب نعیمی از همین الان بنده را یکی از شاگردان کلاس خود بدانید
مطمین باشید یکی از اولین اشخاصی که ثبت نام میکنه خود بنده هستم
بنده هم یه شاگرد طالب یادگیری از این کلاس خواهم بود

شاهین محلوجی
2011/07/09, 18:17
سلام جناب نعیمی بنده هم به این کلاسها علاقمندم شدید منتها بنده تهرانم!

(حجت)
2011/07/16, 08:27
سلام به همه
پستهای صفحه قبل رو بنده پاک کردم. دلیلش نه حرف سیاسی بود نه حرف زشت. احساس کردم. درست نیست اساتید با نیش و کنایه با هم حرف بزنن، به نظر من، ما عضو یک خانواده هستیم. برای اینکه از تجربیات و دانش همدیگه استفاده کنیم باید به هم احترام بگذاریم. بنده خودم را عرض میکنم. اگر قراره برتر باشم، باید تحلیلهای درستری انجام بدم و اون رو ثابت کنم. در خصوص دوستان هم وطنی ام در اراک، بنده، اطلاعات خوبی از تک تک شون گرفتم. جناب مهران89 این سایت مال کاربرانش هست، بهتره به جای اینکه ناراحت بشید، به کسانی که انتقاد میکنند، با تحلیلهای درست ثابت کنید از اونها بهتر هستید. برای همه آرزوی موفقیت دارم.

shadi
2011/07/17, 10:31
سلام
عضو جدید هستم.امیدوارم پذیرای من در جمع صمیمی خود باشید.
با تشکر

ali.n
2011/07/19, 14:24
اینارو میذارم اینجا تا شاید لبخند بروی لب های همشهری هام بیاد

داریم راه میریم با دوستام پام پیچ خورده خوردم زمین، میگه کمک میخوای؟
میگم پـَـ نه پـَـ شماها خودتونو نجات بدین، من اینجا میمونم مقاومت میکنم، بریییید برییییییید!!!!

پسره اومده خواستگاریم، میگم من الان می خوام درس بخونم، می گه یعنی چند سال دیگه می خوای ازدواج کنی؟
پـَـ نه پـَـ 10 دقیقه صبر کنی این صفحه رو بخونم درسم تموم میشه!!!!

تو حیاط دانشگاه تو انگلیس دارم با دوستم فارسی حرف میزنم ، یارو اومده میگه آقا شما ایرانی هستین؟
پـَـ نه پـَـ انگلیسی هستیم فارسی یاد گرفتیم بتونیم شماعی زاده گوش بدیم!!

بچه داییم به دنیا اومده .. همه خوشحال و اینا .. مامان بزرگم برگشته میگه حالا میخاین براش اسم بذارین؟
پـَـ نه پـَـ میخایم همین جوری ولش کنیم اسمش بشه... نیو فولدر!!!

mehran89
2011/07/20, 00:07
10 نکته اساسی در تحلیل اطلاعیه epsشرکت های بورسی
1. در تحلیل اطلاعیه eps به پوشش درآمدها، هزینه ها، سود خالص و ... توجه کنید.

2. اجزای سودآوری را به سود مستمر و غیرمستمر تقسیم کنید.

3. در بررسی epsحتماً به عوامل ایجاد آن توجه کنید. مقدار فروش، نرخ فروش و فرصتها و تهدیدات آنرا مد نظر قرار دهید.

4. در تحلیلeps به تغییرات سرمایه توجه کنید . معمولاً از رشد سود خالص استفاده کنید نهeps

5. در تحلیل اطلاعیه به توضیحات سازمان بورس توجه کنید.

6. درصورتیکه eps حسابرسی شده باشد گزارش حسابرس را بخوانید و تعدیلات لازم را انجام دهید.

7. اگر میخواهید از روش p/e استفاده کنید باید سود قابل استمرار را مد نظر قرار داده و آن بخش که قابل استمرا ر نیست بصورت عددکلی به قیمت سهام اضافه کنید. مثل سود فروش زمین.

8. در اطلاعیه eps حاشیه سود عملیاتی، حاشیه سود خالص و حاشیه سود ناخالص را از طریق ارقام پیش بینی و محقق شده دوره جاری بررسی کنید.

9. در اطلاعیه eps حاشیه سود عملیاتی، حاشیه سود خالص و حاشیه سود ناخالص را از طریق ارقام پیش بینی و محقق دوره قبلی بررسی کنید.

10.در اطلاعیه eps حاشیه سود عملیاتی، حاشیه سود خالص و حاشیه سود ناخالص را از طریق ارقام پیش بینی و با پروژه های احتمالی آینده بررسی نمود و epsپایدار را برای آینده تخمین بزنید.

باربد
2011/07/21, 08:51
سلام

لازم میدونم توضیحی در مورد تحلیل طلا که نوشتم ارائه کنم چرا که شنیدم در تالار منطقه ای اراک امروز اشخاصی بحث این تحلیل را پیش کشیدند :

اصولا در تحلیل معتقد به پیش بینی یک طرفه نیستم و همیشه سبک تحلیلی بنده به این شکل است که میگم قیمت تا فلان جا ( چه برای صعود و چه برای نزول ) میره و فلان قیمت امکان بازگشت هست . چه برای ریزش و چه برای صعود قیمت دلایل خودم را می آورم و هیچ وقت در پست های من نخواهید دید که یک طرفه قضاوت کنم و بگم طلا باید بریزه چون بازار به حرف من گوش نمیکنه و همه چیز نسبی است و مطلقی در کار نیست .
در پست قبلی بنده اشاره کردم که طلا در منطقه 1610-1600 امکان ریتریس دارد و همان هم شد اما توجه داشته باشید که این بدین معنی نیست که طلا بالای 1610 نمی رود . هدف بلند مدت طلا را از چند ماه پیش در تاپیک سایت تالار بورس 1800 دلار پیش بینی کرده بودم . اما هدف 1800 دلار مربوط به تایم فریم ماهانه بود که برای پیش بینی قیمت برای چند ماه است اما در تحلیل فوق که بنده از تایم فریم 4 ساعته و روزانه استفاده کردم تحلیل در زمان کوتاه یک هفته ای می بایست دنبال شود .

لازم میدونم به همین خانم که در تالار اراک از من سوالی پرسیده بودند در مورد اینکه چه سهامی را بخرند هم بگم که اصولا هیچ وقت به هیچ کسی چه در بورس تهران و چه در بازارهای بین المللی توصیه به خرید و فروش سهم یا ارزی نمیکنم و اعتقاد دارم هر کسی باید علم خودش را آنقدر بالا ببرد که خودش بتواند تحلیل کند و دنبال اینکه تحلیلگر x چه میگوید نباشد . این را برای این گفتم که مطلع شدم یک سری افراد صرفا دنبال سیگنال خرید و فروش هستند و با توجه به سوالات خود در مورد میزان اطلاعات بنده در تالار منطقه ای اراک قضاوت هایی از روی ناآگاهی نموده اند . ضمنا به هر انتقادی از کار و تجربه خود که بر پایه علم و از روی آگاهی باشد احترام می گذارم اما قضاوت نا به جا به دلیل پاسخ ندادن به سوالاتی در خصوص خرید و فروش سهم قطعا از روی آگاهی انتقاد کننده نبوده است .

موفق باشید
جناب نعیمی واقعا لذت بردم
بنده نیز بار علمی هر فردی را در عملکرد و تجربه ان شخص میدانم و ابدا مدرک گرا نیستم
تحلیل های فردی از هر بازاری نشان از احتمالا قریب به وقوع یک شخصاز ان روند دارد و این دلیل نمی شود قطعیت صورت گیرد و گاها یک تحلیل گر دچار اشتباه نشود
بنده هم ضمن تایید فرمایش جنابعالی
اضافه میکنم
تجربه و علم هر کسی بر اثر ممارست ان فرد در کسب ان علم به دست امده و بدیهیه نوع معاملات هر شخصی با دیگری متفاوت است و خاص به رفتار بازار و شناخت ان فرد از بازار مورد معامله دارد
اگر گاها هر چه علم و تجربه فرد بالاتر باشد ضریب اشتباهات او پایینتر است که این برای خود فرد نفع مالی و اعتباری دارد

سخن را کوتاه میکنم که استفاده از تجربیات و علم بزرگانی چون شما نعمتی است که گاها برای مدت کوتاهی نصیب امثال چون من میگردد و چه خوب است از این منابع رایگان به نحو احسنت در بالا بردن سطح علم خویش استفاده کنیم نه در سودهای زود گذر روزانه و ماهیانه

یا به زبان ساده ماهیگیری را یاد بگیریم نه خوردن ماهی پخته را......

بهروز نعیمی
2011/07/21, 16:44
وضعیت فعلی طلا از چند نظر قابل بررسی است :

1 - پترن باترفلای کامل شده است و برای رسیدن به ترگت آماده ریزش بیشتر طلا است .
2 - پترن 123 نیز بر روی طلا شکل گرفته است که 123 ایده آلی نیز می باشد و این پترن هم مورد دیگری برای تقویت شانس ریزش قیمت است.
3 - پترن سر و شانه ای در حال شکل گیری است که این پترن نیز اهداف نزولی را نشانه می رود .
4 - شکسته شدن روند صعودی تایم فریم 4 ساعته و بازگشت به خط روند نیز نشانه ای دیگر برای ریزش بیشتر است . معمولا بعد از شکست خط روند و کانال بازگشتی به خط یا کانال خواهیم داشت و پس از برخورد دوباره در جهتی که خط یا کانال شکسته شده است شاهد ادامه حرکت در جهتی که خط شکسته شده است خواهیم بود .

اما این وسط نکته ای هم قابل توجه است و آن تعلل طلا در ریزش از منطقه برخورد به خط روند است که خطرناک شده است و بیم آن می رود که شاهد Fail شدن تمامی 4 مورد بالا باشیم و امکان صعود که در مقطع کنونی شانس وقوع کمتری دارد به وقوع بپیوندد .

همراه با شما بازار را دنبال خواهیم کرد تا ببینیم طلا کدامین مسیر را پیش می گیرد .

موفق باشید .

http://up.iranblog.com/images/i6nqolyigwtlb9ed2qc_thumb.gif (http://up.iranblog.com/viewer.php?file=i6nqolyigwtlb9ed2qc.gif)

http://up.iranblog.com/images/rjk5tlf9ar2m0mktclz5_thumb.gif (http://up.iranblog.com/viewer.php?file=rjk5tlf9ar2m0mktclz5.gif)

محمود شریعت
2011/07/21, 22:34
مامان مهران!!!!

نظرتون درباره سهم شاراک چیه؟ میشه یه تحلیل ازش بکنید؟؟؟

راستی مپنا الان در چه موجی هستیم.

اگر ممکنه روی تصویر تحلیلتونو ارائه بدید تا من بی سواد متوجه بشم

مصطفی مصری پور
2011/07/21, 23:03
وضعیت فعلی طلا از چند نظر قابل بررسی است :

1 - پترن باترفلای کامل شده است و برای رسیدن به ترگت آماده ریزش بیشتر طلا است .
2 - پترن 123 نیز بر روی طلا شکل گرفته است که 123 ایده آلی نیز می باشد و این پترن هم مورد دیگری برای تقویت شانس ریزش قیمت است.
3 - پترن سر و شانه ای در حال شکل گیری است که این پترن نیز اهداف نزولی را نشانه می رود .
4 - شکسته شدن روند صعودی تایم فریم 4 ساعته و بازگشت به خط روند نیز نشانه ای دیگر برای ریزش بیشتر است . معمولا بعد از شکست خط روند و کانال بازگشتی به خط یا کانال خواهیم داشت و پس از برخورد دوباره در جهتی که خط یا کانال شکسته شده است شاهد ادامه حرکت در جهتی که خط شکسته شده است خواهیم بود .

اما این وسط نکته ای هم قابل توجه است و آن تعلل طلا در ریزش از منطقه برخورد به خط روند است که خطرناک شده است و بیم آن می رود که شاهد Fail شدن تمامی 4 مورد بالا باشیم و امکان صعود که در مقطع کنونی شانس وقوع کمتری دارد به وقوع بپیوندد .

همراه با شما بازار را دنبال خواهیم کرد تا ببینیم طلا کدامین مسیر را پیش می گیرد .

موفق باشید .

http://forums.boursy.com/ (http://up.iranblog.com/viewer.php?file=i6nqolyigwtlb9ed2qc.gif)

http://forums.boursy.com/ (http://up.iranblog.com/viewer.php?file=rjk5tlf9ar2m0mktclz5.gif)

جناب نعیمی توافقاتی که بین کنگره و دولت آمریکا بر سر کسری بودجه حاصل شد ریزش طلا را محتمل کرده.اما باید حواسمون به منطقه یورو هم باشه.اگر در جلسه امشب توافق بر سر حمایت از یونان ایجاد بشه میتونیم به رشد یورو امیدوار باشیم و این یعنی افزایش دوباره طلا.
در کل بنظرم طلا بازهم پشت دروازه 1600 دلار باقی بمونه تا اخبار جدیدی منتشر بشه.ولی ریزش طلا محتمل تر از قبله

mehran89
2011/07/22, 01:42
مامان مهران!!!!

با سلام.چشم. من همین الان تاپیکتون را دیدم.در اسرع وقت بهتون اطلاع می دم.اینو بگم که من تازه یاد گرفتم با آمی بروکر تحلیل کنم.امیدوارم که بتونم کمک کنم.

محمود شریعت
2011/07/22, 10:00
با سلام.چشم. من همین الان تاپیکتون را دیدم.در اسرع وقت بهتون اطلاع می دم.اینو بگم که من تازه یاد گرفتم با آمی بروکر تحلیل کنم.امیدوارم که بتونم کمک کنم.

متشکرم

alibaghdadi2010
2011/07/22, 15:11
باسلام
دوستان اونايي كه از اينترنت پرسرعت اراك استفاده ميكنن كدومو بهتر ميدونن؟
من رز دارم به درد نميخوره

باربد
2011/07/22, 18:10
باسلام
دوستان اونايي كه از اينترنت پرسرعت اراك استفاده ميكنن كدومو بهتر ميدونن؟
من رز دارم به درد نميخوره
من شاتل دارم راضیم

mehran89
2011/07/22, 18:47
مامان مهران!!!!

http://up.sadradownload.ir/?di=YIUA
سلام جناب شريعت به نظر من و اين طور كه در تحليل من از طريق آمي بروكر مشاهده مي شود واگرايي مثبت در آر اس آي و مكدي ديده مي شود.البته در اين دو حالت اگر افزايش بود من حيث المجموع عاقلانه نيست كه خريد كنيم مخصوصا در آر اس آي براي خروج از بازار بهتر است. تا ببينيم در بازار ايران چه پيش خواهد آمد. ولي در كل مثبت مي باشد با در نظر گرفتن قيمت جهاني هم مي توان تحليل كرد. مپنا هم كه فعلا مجاز نيست اما به نظرم خيلي پائين باز مي شود.حالا ببينيم سياست بازار چه پيش مي آورد.

بابای دارا
2011/07/22, 20:15
سلام

شاراک -
در مورد این سهم چهار مساله رو می شه در نظر گرفت.

1- شاخص نفت در بازارهای جهانی در حال رشد است و رشد کلاسیک 113$ رو بعد از مقاومت 102 $ روی خط 100% فیبوناچی می شه تصور کرد.
2- نمودار rsi از مرز 30 به بالا عبور کرده و واگرایی مثبت در macd دیده می شه ضمن اینکه خط سیگنال خط macd رو به بالا شکسته که نشانه سیگنال خرید هستش.
3- خط مقاومت قله های تاریخی قبل هستش که تبدیل به حمایت شده و بخوبی می شه دید که سهم روی همین خط برگشته.
4- خوارک این مجموعه از داخل توسط پالایشگاه اصفهان تامین می شه که می تونه روی قیمت تمام شده محصولات این مجموعه تاثیر مثبت داشته باشه.
البته نشانه ها برای خرید ضعیفه ولی من تو سبد مسابقه این هفته خودم گذاشتمش.

امیدوارم بره بالا:)

Captain Nemo
2011/07/22, 23:56
سلام
ببخشید کسی از سرنوشت آونگان خبری نداره ؟؟!!

آرتمیس
2011/07/23, 01:35
سلام
ببخشید کسی از سرنوشت آونگان خبری نداره ؟؟!!

بله .....
اونگان به سرنوشت بدی مبتلا شدو الان کاملا تعطیل شده است و هر تریبونی که اعلام میکنه در حال فعالیته دروغ میگه!!!
آقای دکتر مهدوی از اساتید دانشگاه شهید بهشتی تهران که مدتی است اداره کارخانه آونگان را به عده گرفته 10 چک 130 میلیون تومانی با فاصله های یکماهه در وجه کارگران بازنشسته این شرکت که سنوات خود را دریافت ننموده اند پرداخت کند.
کارگران این شرکت 9 ماه است که حقوق نگرفته اند.

در ضمن ارزش ملکی و تجاری این شرکت با موقیعتی که داره بسیار ارزنده تر از گرفتاریهای تولید برای خاندان جعفری میباشد!!
زیرا دولت با هزینه خیلی پایین و امکانات بسایر بالا در همجواری استان لرستان مقداری زیادی زمت به این آقا داده که مجتمع فولاد بزنه به قیمت بدبختی 700نفر پرسنل این شرکت!!!! در صورتیکه شرکتی با الگوهای کاملا مشابه شرکت آونگان که ساختش توسط بیگانه و استعمار صورت گرفته بود بنام شرکت گام در همین چند کیلومتری ما داره فعالیت میکنه و مهمترین دکلهای ایران از جمله دکلهای تله کابین نمک ابرود(اگر اشتباه نکنم) را میسازد، اخه این انصافه فقط بخاطر ارزش مالکی و یکسری چیزهای دیگر.....
و اینست دولت خدمتگزار.....

Captain Nemo
2011/07/23, 01:47
بله .....
اونگان به سرنوشت بدی مبتلا شدو الان کاملا تعطیل شده است و هر تریبونی که اعلام میکنه در حال فعالیته دروغ میگه!!!
آقای دکتر مهدوی از اساتید دانشگاه شهید بهشتی تهران که مدتی است اداره کارخانه آونگان را به عده گرفته 10 چک 130 میلیون تومانی با فاصله های یکماهه در وجه کارگران بازنشسته این شرکت که سنوات خود را دریافت ننموده اند پرداخت کند.
کارگران این شرکت 9 ماه است که حقوق نگرفته اند.

در ضمن ارزش ملکی و تجاری این شرکت با موقیعتی که داره بسیار ارزنده تر از گرفتاریهای تولید برای خاندان جعفری میباشد!!
زیرا دولت با هزینه خیلی پایین و امکانات بسایر بالا در همجواری استان لرستان مقداری زیادی زمت به این آقا داده که مجتمع فولاد بزنه به قیمت بدبختی 700نفر پرسنل این شرکت!!!! در صورتیکه شرکتی با الگوهای کاملا مشابه شرکت آونگان که ساختش توسط بیگانه و استعمار صورت گرفته بود بنام شرکت گام در همین چند کیلومتری ما داره فعالیت میکنه و مهمترین دکلهای ایران از جمله دکلهای تله کابین نمک ابرود(اگر اشتباه نکنم) را میسازد، اخه این انصافه فقط بخاطر ارزش مالکی و یکسری چیزهای دیگر.....
و اینست دولت خدمتگزار.....

متاسفم
با سپاس

محمود شریعت
2011/07/23, 09:26
http://forums.boursy.com/[/IMG]
سلام جناب شريعت به نظر من و اين طور كه در تحليل من از طريق آمي بروكر مشاهده مي شود واگرايي مثبت در آر اس آي و مكدي ديده مي شود.البته در اين دو حالت اگر افزايش بود من حيث المجموع عاقلانه نيست كه خريد كنيم مخصوصا در آر اس آي براي خروج از بازار بهتر است. تا ببينيم در بازار ايران چه پيش خواهد آمد. ولي در كل مثبت مي باشد با در نظر گرفتن قيمت جهاني هم مي توان تحليل كرد. مپنا هم كه فعلا مجاز نيست اما به نظرم خيلي پائين باز مي شود.حالا ببينيم سياست بازار چه پيش مي آورد.

ممنونم mehran89 عزیز
اگر ممکنه سوالات زیر را پاسخ دهید. چون تحلیلتون بدجوری منو سر در گم کرده

کدوم واگرایی؟ میشه نشون بدید؟

چرا؟ دلیلتون برای خروج چیست؟

بالاخره خارج بشیم یا نطرتون مثبته؟

این یعنی چی؟ خب مثلا چجوری باید با توجه به قیمت جهانی تحلیل کرد؟ میشه زحمتشو بکشید؟

خیلی پایین یعنی چقدر؟