PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گروه سرمايه گذاري ميراث فرهنگي (سمگا)

صفحه ها : [1] 2 3

mehran
2011/05/03, 10:54
انتخواري بزرگ در شركت خصوصی متصل به حلقه قدرت - ثروت
۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۰
بخش خبری الف

شركت خصوصي سمگا كه به تازگي توسط اطرافيان اسفنديار رحيم مشايي تأسيس شده، با حمايتهاي ويژه هيات دولت قراردادهاي بزرگي بدست آورده است.

به گزارش «الف»، شركت سرمايهگذاري ميراث فرهنگي و گردشگري ايران مشهور به سمگا كه در هفتم تيرماه 1388 با سرمايه 20 ميليارد تومان به ثبت رسيده و تأسيس شده است، ظرف مدت كوتاهي توانسته 6 شركت اقماري بزرگ تأسيس كند. يكي از شركتهاي مولود سمگا، بانك جديدالتأسيس «گردشگري» است كه در بدو تولد، سرمايه آن از 200 ميليارد به 600 ميليارد تومان افزايش پيدا كردهاست.

اسفنديار رحيم مشايي و حميد بقايي جزو اولين سهامداران شركت سمگا بوده اند و مدير عامل اين شركت، مهدي جهانگيري، معاون سابق مشايي در سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري است. جهانگيري همان كسي است كه در سال 87 پس از ماجراي مشهور حمل قرآن با موسيقي و دف، تحت فشار علما و اقشار متدين ناچار به استعفا شد.

جهانگيري پس از استعفا از معاونت سازمان ميراث فرهنگي و جهانگردي، شركت خصوصي سمگا را تأسيس كرد و با حمايت ويژه دولت، همكاري مالي حداقل 10 بانك، موسسه مالي و شركت سرمايه گذاري را جلب كرده است. اين شركت ابتدا قرار بود با عنوان «صندوق سرمايه گذاري ميراث فرهنگي و گردشگري» فعاليت كند، اما بعدا به نام «شركت سرمايه گذاري ميراث فرهنگي و گردشگري - سمگا» تغيير نام داد.

اسفنديار رحيم مشايي نه فقط تعدادي از سهام اين شركت خصوصي را خريداري كرده است، بلكه از نزديك طرحهاي آنرا پيگيري و شخصأ به آنها سركشي ميكند.

مشايي و بقايي در اولين روز عرضه سهام شركت سمگا، سهامدار آن مي شوند، 19 ارديبهشت 1388. خرید سهام سمگا توسط چهره های متنفذ سیاسی، سمبل و سیگنال مناسبی برای حمایت های آتی از این شرکت خصوصی بود. همان روز 50 درصد و طي 4 روز بعد، 100درصد سهام عرضه شده شركت سمگا توسط بانكها، موسسسات سرمايه گذاري و افراد مطلع، خريداري شد و پذيره نويسي سمگا قبل از موعد پيش بيني شده به پايان رسيد.

يكي از رانتهاي ويژه براي سمگا، واگذاري يك ميليون و دويست و پنجاه و هشت هزار متر مربع از زمينهاي لويزان در شمال شرقي تهران به اين شركت خصوصي بوده است.
براي اين واگذاري نه تنها مزايدهاي برگزار نشده، بلكه براساس مصوبه شماره 99677/43084 مورخ 88.5.18 هيات وزيران و صورتجلسه مورخه 88.12.23 كارگروه ميزاث فرهنگي استان تهران، كل زمينهاي فوق بايد بصورت رايگان به شركت خصوصي سمگا واگذار شود.
بر طبق تصاویر موجود، اسفنديار رحيم مشايي و مرتضي تمدن (استاندار تهران)، ضمن بازدید از دفتر سمگا در جريان طرحها و برنامههاي اين شركت خصوصي قرار گرفته اند.
اسفنديار رحيم مشايي ارديبهشت ماه 88 در رزمان تصدي رياست سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري گفته بود: « سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري قرار است در راستاي عمل به اصل 44 قانون اساسي آن بخش از فعاليتها، اموال و داراييها، هتلها و سهام شرکتهاي وابسته را وفق مقررات به اين شرکت - سمگا - واگذار کند».

ا

خوشبختانه با پيگيريهاي قانوني بعمل آمده، ديوان محاسبات (بازوي نظارتي قوه مقننه و مسوول نظارت مالي بر عملكرد دستگاههاي دولتي)، اين موضوع را بررسي كرد و در تاريخ 89.10.25 از واگذاري 1258800 متر مربع از زمينهاي لويزان به شركت خصوصي سمگا جلوگيري و مصوبه هيات دولت در اين باره را به دليل نقص قوانين متعدد، لغو كرد.

از جمله مزاياي دولتي ديگري كه به سمگا تعلق گرفته، امتياز ساخت و بهرهبرداري از هتلهاي بین المللی فرودگاه امام خميني(ره) به اين شركت خصوصي بوده است. براساس اين قرارداد، شركت سمگا 31هزار متر مربع زمين رايگان در محوطه فرودگاه بين المللي امام خميني دريافت و در آنها هتل ميسازد و 25 سال پس از بهرهبرداري، هتلها را به شركت فرودگاههاي كشور واگذار ميكند.

درباره قرارداد واگذاري زمين به شركت سمگا براي ساخت هتل در فرودگاه امام خميني، مدير عامل اين شركت اعلام كرده است: « ...اين شركت بابت دريافت زمينهاي موضوع اين قرارداد، پولي نمي پردازد اما بابت كارشناسي اين زمينها، حدود 3 ميليارد تومان(!) بايد بپردازد كه اين امر بايد اصلاح شود».

محمدرضا اميرحسنخاني رئيس هيات مديره سمگا در پاسخ به سوال خبرنگار الف، درباره نحوه دستيابي اين شركت به قراردادهای لویزان و فرودگاه امام خمینی گفت: «از جزئيات موضوع اطلاعي ندارم و تا آنجايي كه ميدانم بصورت حق بهرهبرداري بوده است». آقای حسنخانی در پاسخ به این سوال که چرا این حق، الف) بدون مزایده و مناقصه ب) چرا رایگان، و ج) چرا به سمگا داده شده است، پاسخی نداد. قابل ذكر است كه دكتر اميرحسنخاني نماينده مجلس هفتم از فردوس و طبس بود.

مطابق قانون، كليه دستگاههاي دولتي موظفند مناقصههاي خود را قبل از انتخاب طرف قرارداد، از طريق درج در روزنامههاي رسمي و پايگاه ملي مناقصهها به عموم اعلام كنند و قرارداد را به بهترين پيشنهاد دهنده واجد شرايط واگذار كنند. پيگيريخبرنگاران الف نشان ميدهد هيچ اثري از مناقصه ساخت هتل در فرودگاه بينالمللي امام خميني نه در روزنامه رسمي و نه در پايگاه ملي مناقصات و نه در سايت شركت فرودگاههاي كشور وجود ندارد. درباره اين قرارداد، خبرنگار الف از شركت فرودگاه هاي كشور استعلام كرده كه ان شا الله توضيحات اين شضركت به محض وصول منتشر مي شود.
بنابه آگهی شماره شماره27433/ت32/88 روزنامه رسمی (بهمن 8Cool، اعضای هیات مدیره شرکت سمگا به همراه سوابق آنها، افراد زیر بوده اند:

• آقای مهدی جهانگیری (نماینده نارپ ایرانیان، سهامی خاص)، مدیرعامل – معاون سابق آقای اسفندیار رحیم مشایی
• آقای علياصغر پرهيزکار (نماینده کانون جهانگردي و اتومبيلراني جمهوري اسلامي ايران) - مدیرعامل سابق صندوق حفظ، احیا و مرمت آثار تاریخی، وی چند ماهی است با حکم بقایی مدیر عامل منطقه آزاد اروند شده است - عضو هیات مدیره
• آقای محمدرضا حسنخانی (نماینده شرکت آساگستران خراسان سهاميخاص)، مدیرعامل بانک جدیدالتاسیس «ایران زمین»، نماینده مجلس هفتم - رییس هیات مدیره
• آقای سید بهاءالدین حسینی هاشمی (نماینده سرمايهگذاري و تجارت اميد سهاميخاص)، مدیرعامل بانک تات (مدیر عامل سابق بانک سرمایه و مدیر عامل بانک های اسبق بانک صادرات) - عضو هیات مدیره
• آقای علی اکبر امین تفرشی (نماینده سرمايهگذاري پارس آريان سهاميعام)، نائب رئيس و عضو هيات مديره بانک پاسارگاد - عضو هیات مدیره
• آقای مهندس رضا حمزه لو (نماینده سرمايهگذاري هزاره سوم سهاميعام)، مدیرعامل شرکت بازرگانی پتروشیمی، مديرعامل شرکت سرمايه گذاري ايران - عضو هیات مدیره
• آقای مهندس محمدرضا کبوراني (نماینده سرمايهگذاري توسعه و عمران زاگرس چهارمحال بختياري )، مدیرعامل سابق شستا - عضو هیات مدیره

کمی بیش از دو ماه پیش، اعضاي هيات مديره سمگا در 25 بهمن ماه 89 با جایگزینی احسان تابش به جای پرهیزکار به عنوان نماینده کانون جهانگردی و اتومبیلرانی در هیات مدیره ابقا می شوند (آگهی شماره شماره39169/ت32/89 روزنامه رسمی). اما هم اکنون در پایگاه اطلاع رسانی سمگا، اسامی آقایان غلامرضا حاجی زاده (مدیرعامل بانک سرمایه)، حامد واحدی (مدیرعامل سرمایه گذاری الوند خاورمیانه) به عنوان اعضای هیات مدیره دیده می شود و اسامی آقایان حمزه لو و کبورانی حذف شده است.

رشد خيره كننده و غيره عادي شركت خصوصي سمگا در شرايطي اتفاق افتاده است كه سرمايهگذاران و توليدكنندگان بخش خصوصي واقعي كه به بيتالمال و قراردادهاي بزرگ دولتي دسترسي ندارند، از محيط نامساعد كسب و كار در ايران به شدت تحت فشار هستند و در ماههاي اخير كمتر شركت تازه تأسيسي در ايران توانسته به اين صورت رشد كند و صاحب قراردادي بزرگ با موسسات دولتي شود.

تذكر سردبيري الف:
1- الف معتقد است با استفاده از ظرفيتهاي قانوني موجود در كشور مبارزه موثر با فساد قابل تحقق است و در اين مسير، هيچ نيازي به دلسوزي يا كمك بيگانگان و رسانههاي آنها نيست. به كوري چشم بي بي سي و صداي آمريكا و اذنابشان، الف از آزادي رسانهاي موجود در ايران براي مبارزه با فساد و قطع ارتباط ثروت و قدرت به شكل موثري استفاده و تلاش ميكند اين آزادي را گسترش دهد.
2- گزارش خبري فوق پس از مشورت با چند وكيل باتجربه تهيه و تنظيم شده است و مدير مسوول الف آماده است در صورت شكايت شركت سمگا، در دادگاه حاضر شده و مستندات خود را ارايه دهد. مدير مسوول الف همچنين بنابر وظيفه قانوني خود به عنوان نماينده مجلس شوراي اسلامي، تخلفات دولت در حمايت تبعيض آميز و اعطاي رانت به اين شركت را بازهم پيگيري خواهد كرد و در اين مسير، ارائه اطلاعات موثق و مستند هموطنان عزيز ميتواند محكوم كردن رانتخواران و قانون شكنان را تسريع و تسهيل كند.
3- آقايان رحيمي و مشايي بارها تلاش كردهاند با شكايت از الف نزد مراجع قضايي، سايت الف را توقيف و تعطيل كنند و در اين راه بارها مدير مسوول الف را به بازپرسي و دادگاه كشاندهاند و خوشبختانه با ارايه مستندات و ادله از سوي الف، تلاش اين دو نفر هميشه ناكام مانده است. (لازم به يادآوريست در مرداد 1387 با اقدام غيرقانوني دادستان وقت تهران اقاي سعيد مرتضوي چند روزي الف فيلتر شد كه با دستور رئيس قوه قضاييه آيه الله شاهرودي رفع مشكل شد. مرتضوي در سال 88 به عنوان متهم جنايات كهريزک تحت تعقيب دادگاه انتطامي قضات قرار گرفت و پس از لغو مصونيت قضايي اش در شهريور 89 پرونده وي در حال رسيدگي است. وي در دولت دهم با پيگيري هاي جدي مشايي به دولت مامور و با حكم رئيس جمهور به رياست ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز منصوب شده است).
از آنجا كه شاكيان از الف براي طرح دعوا به نظرات بينندگان الف ذيل مطالب سايت نيز استناد ميكنند، از كليه بينندگان تقاضا ميشود به هنگام درج كامنت ذيل همه مطالب - به ويژه اين گزارش- عواقب حقوقي قضايي نوشته خود براي الف را نيز در نظر بگيرند چرا كه امكان دارد با غفلت مسوولان بازبيني و تاييد كامنتهاي الف، فرصت و مدرك لازم در اختيار افرادي كه مترصد تعطيل كردن اين سايت هستند، قرارگيرد. در عین حال، از بینندگان عزیز دعوت می شود اگر موارد دیگر در مورد رانت های تعلق گرفته به این حلقه اقتصادی سیاسی و یا موارد دیگر رانت خواری در کشور در دست دارند به ایمیل الف ارسال کنند. مطالب شما با حفظ محرمانگی بررسی و پیگیری خواهد شد. با تشكر از همكاري شما

mehran
2011/05/03, 10:57
http://www.codal.ir/Reports/InterimStatement.aspx?LetterSerial=5RmuiHmQJp%2fLq iW90Ad8GA%3d%3d

اینم لینک گزارش 3 ماهش.....................

آدم وقتی کارای این آقا و اطرافیاشو میبینه یاد شعار طرفدارای آقای احمدی نژاد بعد از انتخابات میوفته که خطاب به آقای رفسنجانی میگفتن.......

ایران که باغ پسته ی بابات نیست................مملکت حسینی بی صاحاب نیست..................................متاس فانه بی صاحابه...

mehran
2011/05/09, 12:47
کسی از دوستان گزارشایی که از این شرکت اومده رو کدال رو خونده...........آخرش این سران فتنه 2 سهامدارش هستن یا نه؟؟؟

ناهید
2011/06/15, 21:42
تکذیب مجدد دولت: مشایی و بقایی سهامدار سمگا نیستند

در اطلاعیه سازمان میراث فرهنگی اظهارات سخنگوی کمیسیون اصل 90 و گزارشهای صدا و سیما تکذیب شده است

به نقل از ادارهکل روابط عمومی سازمان میراثفرهنگی، صنایعدستی و گردشگری، نوشت سازمان میراث فرهنگی اطلاعیه ای را منتشر کرده است که در متن این اطلاعیه آمده است:
متاسفانه علیرغم توضیحات شفاف و دقیق سازمان میراثفرهنگی، صنایعدستی و گردشگری درباره مسائل مطرح شده پیرامون بانک گردشگری و شرکت سمگا که طی چند مرحله از طریق اطلاعیه و نیز از زبان مسئولان این سازمان ارائه شد، باز هم شاهد برخی اتهامات بیاساس در این خصوص بودهایم که در این خصوص، موارد زیر جهت آشکار شدن موضوع و تنویر افکار عمومی مورد تاکید است:

1- در خصوص اظهارات سخنگوی محترم کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی مبنی بر استفاده از وجوه اداری شده سازمان میراثفرهنگی، صنایعدستی و گردشگری برای ارائه تسهیلات کمبهره در بانک خصوصی گردشگری ضمن تکذیب این مطلب ذکر این نکته ضروری است که این سازمان تا کنون هیچگونه وجوه اداری شدهای نزد بانکهای خصوصی از قبیل بانک گردشگری و غیره قرار نداده است و اصولاً انتقال وجوه اداره شده به بانکها مستلزم موافقت بانک مرکزی و وزارت اقتصاد است.

2- در پاسخ به پخش گزارشی سراسر کذب در بخش خبری 20:30 مورخ 23 خردادماه1390 که در آن مدعی سهامداری دو تن از مسئولان سابق سازمان میراثفرهنگی، صنایعدستی و گردشگری در شرکت سمگا و حمایت این سازمان در واگذاری زمینهای فرودگاه حضرت امام (ره) و لویزان جهت ساخت هتل به این شرکت شده بود، لازم به توضیح است:
اولا برای چندمینبار اعلام و تاکید میشود که آقایان مشایی و بقایی هیچ گونه سهام یا مشارکتی در شرکت سهامی عام سمگا ندارند.

ثانیا با اینکه حمایت از بخش خصوصی در توسعه صنعت گردشگری از وظایفی ذاتی سازمان میراثفرهنگی، صنایعدستی و گردشگری است، اما این سازمان هیچگونه دخالتی در فعالیتهای اقتصادی و واگذاری زمین به شرکت سمگا در فرودگاه حضرت امام (ره) و لویزان نداشته است.

3- جای بسی تعجب است که با وجود توضیحات چندباره و شفاف سازمان میراثفرهنگی، صنایعدستی و گردشگری در خصوص عدم وابستگی شرکت سمگا به این سازمان، چرا دوستان مدعی و پیگیر این موضوع، از خود مدیران این شرکت خصوصی درباره مسائل مطروحه توضیح و پاسخ نمی خواهند؟!!

vet
2011/08/02, 10:08
سمگا چطوره؟

vet
2011/08/02, 10:38
سمگا چطوره؟

الان من تعجب می کنم فردا که 5درصد نوسان میتونه داشته باشه قیمت پایانی هم که160تا165 فکر نکنم بالاتر بیاد
حالا چطوره که یک عده دارن با190 تومان خرید میکنن؟؟؟ :-?

vet
2011/08/02, 10:47
الان من تعجب می کنم فردا که 5درصد نوسان میتونه داشته باشه قیمت پایانی هم که160تا165 فکر نکنم بالاتر بیاد
حالا چطوره که یک عده دارن با190 تومان خرید میکنن؟؟؟ :-?

فکر کنم باید کم کم منتظر ریزشی شدن قیمتش باشیم

باربد
2011/08/02, 11:02
فکر کنم باید کم کم منتظر ریزشی شدن قیمتش باشیم
دوست عزیز در صفحات قبلی به شفافیت در مورد سهم گفته شده
قیمت خرید حتی با 168 فردا هم میشه پی به ای 2/5 به نظرت برای این سهم با این شناور پایین این زیر مچموعه در حال واگذاری بالای
حالا فهمیدی چرا برخی دارند 180 سهم را میخرند
البته من 180 را توجیهی نمیدانم
تمام پیش بینی هام از این سهم درست در اومد
تاثیر خودش را روی وگردش هم گذاشت
از انجا که فروشنده خاصی هم نداره باید منتظر رشد باشیم
مگر فردا اتفاق خاصی بیوفته
امروز خیلی ها نتوانستند بخرند
و اکثرا کارگزاریها برای خودشان سهم برداشتند

باربد
2011/08/02, 13:29
امروز این سهم در جذابیت کامل باز شد
به طوری که کمتر کسی انتظار 140 را داشت

اما نکات ریزی هست در اینگونه عرضه ها که میتونه برای سهمهای بعدی به دوستان کمک کنه

باربد
2011/08/02, 14:06
یک نکته را در قیمت گذاری ها بر حسب تجربه عرض کنم
اکثر سهمها بعد بازگشای یک صعود دارند و دوباره کمی بر میگردند
حالا اگر این سهم از قیمت اولیه پایینتر بیاد فرداش سهم اصولا میریزه
اما اگر فروشنده فقط رنج بالا را بده
به زودی این سهم رنگ صعد میگیره
مثالش بانک سرمایه وگردش و همین سمگا که امیدورام از این قانون کناره گیری نکنه

shadi
2011/08/02, 14:35
سرمايه گذاري ميراث فرهنگي ( سمگا ) - وضعیت : - مداخله ناظر - بازار فرابورس 15:27:30
قیمت آخرین معامله 1,850 قیمت دیروز 1,000 تعداد معاملات 928 eps 320
850 (%85.00) بیشترین قیمت 1,990 ارزش 7,929,947,457 p/e 5.0
قیمت پایانی 1,595 کمترین قیمت 1,400 حجم 4,972,107 حداکثر قیمت مجاز 9,999
595 (%59.50) اولین قیمت 1,600 حجم مبنا 1 حداقل قیمت مجاز 1
تاریخ آخرین معامله 1390/5/11 - 15:21:21 ارزش بازار (م ر) 319,000

میشه یکی توضیح بده چطور ساعت اخرین معامله 21/21/15 می باشد

باربد
2011/08/02, 14:51
امروز طبق اطلاعیه ناظر خریدار حق فروش تو همون روز را نداشت قانونی که گاها رعایت نمیشد کسی هم گیر نمیداد

حالا از شانس بعضی ها امروز ناظر یکی یکی چک کرده هر کی پایین خریده باشه بالا فرخته باشه
معاملاتش باطل میشه
که تا اینجا 600000 سهم باطل شد

shadi
2011/08/02, 15:53
توجه دوستان را به جدول حجم- قیمت جلب میکنم

برای مثال در ساعت 45/49/14 حجم15000 قیمت 1990

ظاهرا معاملات همینطور ادامه دارد

حامد24
2011/08/02, 17:36
مهران مصطفی دوتا دوستای صمیمی :d یه نگاه به این گزارش سمگا بندازید گزارش مناسبی ارایه شده >:d<

باربد
2011/08/02, 17:40
مهران مصطفی دوتا دوستای صمیمی :d یه نگاه به این گزارش سمگا بندازید گزارش مناسبی ارایه شده >:d<;)
فکر کنم دل و رودش تو تاپیک وگردش پخشه

حامد24
2011/08/02, 17:44
;)
فکر کنم دل و رودش تو تاپیک وگردش پخشه

باربد نذاشتیا میخواستم این دوتارو یه جوری آشتی بدم :d البته شنیدم اون روز داشتن صحنه سازی میکردن ;) رفیق رفیقن >:d<

مصطفی مصری پور
2011/08/02, 20:59
مهران مصطفی دوتا دوستای صمیمی :d یه نگاه به این گزارش سمگا بندازید گزارش مناسبی ارایه شده >:d<

حامد جان بنده با مهران قهر نیستم.نمیدونی از خودش بپرس
در مورد سمگا هم این سهم عالی باز شد.حالا حالا هم بالا میره...شاید قیمتای بالای 200.
تنها ریسکش بحث این دو تا آقای انحرافیه.یادمه یبار فارس نیوز از زمین خواریه این شرکت تیتر زده بود
ولی دیگه اون بحثا تموم شده.بنده امروز پول نداشتم(راستش خبر بازگشاییش هم نداشتم) اما خرید دوستان عالی بوده.تبریک میگم اساسی

جعفرزاده
2011/08/02, 22:29
سهامدارعمده 5 درصدی زیاد دارد . مثل سهامداران بانک ارین میباشد که از نظر تعداد درصد سهامداری یکسان هستند .

یسنا
2011/08/02, 23:31
[QUOTE=mehran;18626]http://www.codal.ir/Reports/InterimStatement.aspx?LetterSerial=5RmuiHmQJp%2fLq iW90Ad8GA%3d%3d

آدم وقتی کارای این آقا و اطرافیاشو میبینه یاد شعار طرفدارای آقای احمدی نژاد بعد از انتخابات میوفته که خطاب به آقای رفسنجانی میگفتن.......

ایران که باغ پسته ی بابات نیست................مملکت حسینی بی صاحاب نیست..................................متاس فانه بی صاحابه...[/QUOT
با سلام دوستان فکر نمی کنید توی این تاپیک ها بحث سیاسی نباشه بهتره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟فقط با هم سر جنگ دارین شماها؟؟؟؟؟؟؟

کیوان
2011/08/02, 23:45
من که واسه فردا نقدینگی ندارم...دوستان هرکی خرید حالشو ببره :)

کیوان
2011/08/02, 23:48
[QUOTE=mehran;18626]http://www.codal.ir/Reports/InterimStatement.aspx?LetterSerial=5RmuiHmQJp%2fLq iW90Ad8GA%3d%3d

ایران که باغ پسته ی بابات نیست................مملکت حسینی بی صاحاب نیست..................................متاس فانه بی صاحابه...[/QUOT
با سلام دوستان فکر نمی کنید توی این تاپیک ها بحث سیاسی نباشه بهتره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟فقط با هم سر جنگ دارین شماها؟؟؟؟؟؟؟

دوست عزیز...اولا بورس ما بر خلاف بورس کل دنیا وابستگی زیادی به مسائل سیاسی دارد پس اگر قرار باشد کسی از سیاست در اینجا صحبتی نکند قادر به تجزیه و تحلیل سهام هم نیست
دوما این یکی 2 تا سهم آخر خودشون سیاسی هستند! تقصیر ما چیه ؟! :p;)

mehran89
2011/08/02, 23:51
آفرین به شما دوست عزیز.اما به نظرم مهران خان نباید اسم شخص خاصی را تو تاپیک بیارن.
من که فردا خریدار سمگا هستم. به سیاستش هم کاری ندارم.عضو جدیدن یسنا جان؟
ورودتون را تبریک می گم.خانم یسنا.'@-@:-)/\:-)

mehran
2011/08/02, 23:56
به به عجب سهم پر طرفداری چقدم حواشو دارن....

1-به تاریخ ایجاد تاپیک و پست های بنده دقت کنید

2-آن زمان این سهم در فرابورس هنوز درج هم نشده بود که سایت الف<وابسطه به احمد توکلی این گزارش را داده>

3-بنده خودم از خریداران این سهم بودم<مراجعه شود به امروز چه کردید>

4-مادر آقا مهران میشه بگین اسم شخص خاصی رو نیارن یعنی چی؟؟ تو مواقع مثبت چی؟؟ مثلا در مورد صدرا و رشدش یا مواقع نزولش نباید اسم شخص رو بیاریم؟؟

mehran89
2011/08/02, 23:59
سلام جناب مهران
بنده قصد جسارت نداشتم.در هر مواقعی اسمی از سران برده نشه بهتره.امضاتون هم زیباست.

کیوان
2011/08/03, 00:13
آفرین به شما دوست عزیز.اما به نظرم مهران خان نباید اسم شخص خاصی را تو تاپیک بیارن.
........'@-@:-)/\:-)

خواهش ...در مورد اسم نبردن میدونم منظورتون چیه . نگرانی از بابت فیلت.ر شدن..نگران نباشید چون اگر قرار باشد سایتها را برای اسم این یکی 2 نفر حساس کنند اول از همه خود سایت مخالفین سران انحراف! فیلت.ر میشه! چون 90% محتوای آن سایتها به افشاگری و مخالفت با اینهاست!!!! ;;):))

کیوان
2011/08/03, 00:15
مهران جان من خطابم به خانم یسنا بوداااا ;)

mehran
2011/08/03, 00:50
دوستان عزیز ........

این بحث دیگه تموم شدست گویا خودشون <اسم نبردما:d> دیگه حساسیتشونو کاهش دادن رو این قضیه ....

این بحث ها برای هیچ کسی منفعتی نداره به خصوص قشر سهامدار پس از این به بعد فقط به دید یک سهام بورسی و به دور از مسائل مطرح شده قبلی به بررسی سهم میپردازیم امیدوارم کسایی که امروز خریدن از جمله خودم و کسایی که فردا میخرن هم سود خوبی ببرن...

monarchy
2011/09/06, 07:40
بتا سهم – ۸:۲۷ نماد سرمایه گذاری میراث فرهنگی گزارش پرتفوی خود را منتشر کرده که شرایط خوبی را بازهم در فروش برخی زیر مجموعه ها و شناسایی سود تجربه می کند .که شایعه تعدیل سود او جدی تر شده است . امروز این سهم و گردشگری می توانند با نوسان مثبتی در بازار مواجه باشند .

باربد
2011/09/06, 08:08
بتا سهم – ۸:۲۷ نماد سرمایه گذاری میراث فرهنگی گزارش پرتفوی خود را منتشر کرده که شرایط خوبی را بازهم در فروش برخی زیر مجموعه ها و شناسایی سود تجربه می کند .که شایعه تعدیل سود او جدی تر شده است . امروز این سهم و گردشگری می توانند با نوسان مثبتی در بازار مواجه باشند .
این یعنی شاید هرگز از 170 ما دیگه پایینتر نیاد

وحید 20
2011/09/06, 18:07
طبق صورت پرتفوی مرداد ماه سمگا که دیروز در کدال منتشر شد
در مرداد ماه سمگا از محل فروش سهم 28216میلیون ریال سود کرد که به ازای هر سهم حدودا 70 ریال سود محسوب میشود.(در 1ماه)

جعفرزاده
2011/09/06, 18:29
خبر تعديل مثبت وگردش شنيده شده است .

کیوان
2011/12/24, 22:26
فکر کنم مهران و باربد از سهامدارای عمده این سهم باشند! :d
امروز حقوقی ها داشتند سهو جارو می کردند!! چه خبراااا؟! B-)

وحید 20
2011/12/31, 17:36
در پورتفوی آذرماه با واگذاری شرکت توسعه تجارت سيماي نوين 95992میلیون ریال سود شناسایی کرده یعنی به ازای هر سهم تقریبا 24 تومان!!
شایدم من اشتباه حساب کردم اگر اشتباه میکنم دوستان اصلاح بفرمایید.

تام آی
2011/12/31, 19:09
در پورتفوی آذرماه با واگذاری شرکت توسعه تجارت سيماي نوين 95992میلیون ریال سود شناسایی کرده یعنی به ازای هر سهم تقریبا 24 تومان!!
نه! درست حساب کردید!
باید منتظر واکنش بازار به این تعدیل عالی باشیم
شاید هم سهم بسته بشه!

وحید 20
2012/01/01, 11:13
بنظر من که امروز سمگا فرصت خریده.....

امیر2309
2012/01/01, 21:46
وحيد جان من امروز منتظر منفي بودم ولي اصلا هيچ تكوني از جاش نخورد بر عكس بقيه؟جاي تامل داره واقعا ؟ :-?
يه قيمت براي خريد مي دي ببينيم فردا چيكار ه ايم>:d<

بابي چارلتون
2012/01/01, 21:56
وحيد جان من امروز منتظر منفي بودم ولي اصلا هيچ تكوني از جاش نخورد بر عكس بقيه؟جاي تامل داره واقعا ؟ :-?

امير جان منم اينقدر يک ريال يک ريال بالا پايين کردم که نگو :d

دو تا اردر 10000 تايي بود ، نميزاشتن ما رو ، بيچارمون کردن، اينقدر بالا بردن قيمت رو که ما هم از خيرش گذشتيم ،

گفتم فردا اگه بازار گل و بلبل باشه مثل امروز ، رو منفي ميدن >:d<>:d<

امیر2309
2012/01/01, 22:03
امير جان منم اينقدر يک ريال يک ريال بالا پايين کردم که نگو :d

دو تا اردر 10000 تايي بود ، نميزاشتن ما رو ، بيچارمون کردن، اينقدر بالا بردن قيمت رو که ما هم از خيرش گذشتيم ،

گفتم فردا اگه بازار گل و بلبل باشه مثل امروز ، رو منفي ميدن >:d<>:d<

بابي جان فكر نكنم منفي بدن اگه مي خواستن بدن امروز مي دادن تازه ثشرق قورت مي دادن من اگه ديدم راه نمي ده فردا ثشرق برمي دارم رو منفي اگه شد كه بعيد مي دون
راستي دستت درد نكنه بابت اون نرم افزاره مشكلم حل شد :x

وحید 20
2012/01/01, 23:42
در همین محدوده های فعلی 150 تومان خوبه
سال مالی شرکت تموم شده و باید منتطر گزارش 12 ماهه باشیم
همچنین تعدیل وگردش که تاثیر قابل توجهی در سمگا داره باید دید اونا چطور میشن

مصطفی مصری پور
2012/01/01, 23:54

مهمتر اینکه فروش این شرکت توی پیش بینی سال 90 در نظر گرفته نشده بوده...

وحید 20
2012/01/02, 09:31
توقف نماد معاملاتي سمگا1:)
كارگزاران محترم عضو فرابورس، به اطلاع مي رساند؛ نماد معاملاتي شركت گروه سرمايه گذاري ميراث فرهنگي و گردشگري ايران (سمگا1) به دليل تعديل در اطلاعات پيش بيني، متوقف گرديد.

بابي چارلتون
2012/01/02, 09:32
بابا شانس نداريم

به خاطر 2 تومن بالا پايين از دستمون رفت

آخر نامردي بوددددددددددددددددددددددد دددددددددددددد
هم ديروز هم امروز

664
2012/01/02, 09:42
نه! درست حساب کردید!
باید منتظر واکنش بازار به این تعدیل عالی باشیم
شاید هم سهم بسته بشه!

>:d< >:d< >:d<

mohseni1353
2012/01/02, 09:45
با تشكر از وحيد جان 152 ديروز خريديم اميدوارم تعديلش تو اين بازار نسوزه

وحید 20
2012/01/25, 22:09
با توجه به اینکه با رشد بانکی ها احتمال زیاد وگردش هم خوب بازبشه و نیز با تعدیل مثبت خود سمگا باید انتطار بازگشایی مناسبی را داشت.

کیوان
2012/01/26, 00:03
با توجه به اینکه با رشد بانکی ها احتمال زیاد وگردش هم خوب بازبشه و نیز با تعدیل مثبت خود سمگا باید انتطار بازگشایی مناسبی را داشت.

وحید جان شما در مورد بازگشایی گردشگری چیزی شنیدید ؟!
آخ یعنی اگه باز بشه چی میشه! >:d<

وحید 20
2012/01/26, 00:44
وحید جان شما در مورد بازگشایی گردشگری چیزی شنیدید ؟!
آخ یعنی اگه باز بشه چی میشه! >:d<
اطلاعی ندارم
خودم سمگا دارم کمی
به نظرم خوب بازبشن اگر اتفاق خاصی نیافته!
فقط کاش زودتر بازبشه!

وحید 20
2012/03/12, 19:14
پیش بینی سال 91 سمگا 376ریال اعلام شد.
برای امسال هم 238ریال محقق کرده است.
http://codal.ir/Reports/Exports/kijHzmPiPQWj9jvLmRj5sw%3d%3d.pdf
http://codal.ir/Reports/InterimStatement.aspx?LetterSerial=lRfC4eLzFZPrSbu oijG%2bAA%3d%3d

وحید 20
2012/03/12, 19:15
با این جو بازار و شرایط نامناسب بانکی ها که بخش قابل توجهی از پرتفوی سمگا رو وگردش تشکیل میده نظر دوستان در خصوص بازگشایی چیه؟؟

mohseni1353
2012/03/12, 19:20
وحید جان فردا باز میشه؟ خدا کنه جو فردا خوب باشه امسال هم تعدیل داده؟

کیوان
2012/03/12, 19:43
سمگا فردا باز میشه ؟ از وگردش چی خبری داری ؟

وحید 20
2012/03/12, 23:34
وحید جان فردا باز میشه؟ خدا کنه جو فردا خوب باشه امسال هم تعدیل داده؟

سمگا فردا باز میشه ؟ از وگردش چی خبری داری ؟
جناب محسنی برای امسال تعدیل منفی داشته!!
پیش بینی امسالش 320 ریال بود که 238ریال محقق کرده! در گزارش حسابرسی نشده
احتمال زیاد فردا بازبشه اگر ناظر دوس داشته باشه!
کیوان جان از وگردش خبری ندارم فقط اخرین خبر مصاحبه امروز مالمیره که با بورس نیوز انجام داده و اشاره ای هم به وگردش داشته

کیوان
2012/03/13, 00:08
جناب محسنی برای امسال تعدیل منفی داشته!!
پیش بینی امسالش 320 ریال بود که 238ریال محقق کرده! در گزارش حسابرسی نشده
احتمال زیاد فردا بازبشه اگر ناظر دوس داشته باشه!
کیوان جان از وگردش خبری ندارم فقط اخرین خبر مصاحبه امروز مالمیره که با بورس نیوز انجام داده و اشاره ای هم به وگردش داشته

آره خوندم. بی وجود گفته طووووول میشکه تا سهم باز بشه ! :(( انگار تا الان که موندیم را حساب نکرده! تازه تایمرشو از اول سال جدید شروع کرده! #-o

با بلای آسمانی که امروز بابت سهم آرینم اومد الان به شدت روی وگردشم نگرانم. اومدیم روی 2 تا بانک نوین سرمایه گذاری سنگین کردیم این شد عاقبتمون!
احساس میکنم همه اینها اصلا یک برنامه بلندمدت بود واسه سرکیسه کردن ملت! نه تاسیس بانک و .... این اواخر شیوه کلاهبرداری ، رسمی و دولتی شده ! :-s

664
2012/03/13, 09:51
بازگشايي نماد معاملاتي سمگا1
كارگزاران محترم عضو فرابورس، به اطلاع مي رساند؛ نماد معاملاتي شركت گروه سرمايه گذاري ميراث فرهنگي و گردشگري ايران (سمگا1)، پس از ارائه اطلاعات پيش بيني، با محدوديت دامنه نوسان قيمت تا سقف 50 درصد، امروز سه شنبه مورخ 1390/12/23 آماده انجام معامله مي باشد. مديريت بازار فرابورس ايران

وحید 20
2012/03/13, 10:17
خوشبختانه بازگشایی نسبتا خوبی داشت و این مدت که بسته مونده بود سهامدارانشو نزدیک عید نسبتا راضی کرد.....

mohseni1353
2012/03/13, 10:26
وحيد جان رد كردي شما

وحید 20
2012/03/13, 10:31
وحيد جان رد كردي شما
بله ولی مجدد پایین خریدم ;)

وحید 20
2012/03/13, 11:02
به نظرم در 150تومان فرصت خرید است...
اگرم پایینتر داد که چه بهتر
این جابجایی بین حقوقی هاست که با اتمام اون حجم عرضه کاهش میابد

mohseni1353
2012/03/13, 11:15
گند زديم وحيد جان غافل شدم رد نكردم رسيد قيمت خريدم

yousef
2012/03/13, 16:56
امروزتودقایق آخرریسک کردم ونصف غدیرروباحدود4درصدضررفروخت (خسته شدم ازدستش البته نصف دیگه رونگه میدارم)وبه جاش سمگا146تومن خریدم یعنی کمترازمنفی5فردا!ببینم ریسکم جواب میده یانه...نزدیک به9میلیون معامله شدوفکرکنم اکثرکسایی که می خواستن شناسایی سودبکنن اینکارروکرده باشن واین اشتیاق خریداران میتونه نویدصعودمجددسهم باشه...

farid
2012/03/14, 07:02
گند زديم وحيد جان غافل شدم رد نكردم رسيد قيمت خريدم
جناب محسنی همدردی شدیدی باهاتون می کنم. برای منم دقیقا همین اتفاق افتاد، 20درصد سبدمم هست. امیدوارم برگرده.

yousef
2012/03/14, 08:00
سلام...دوستان یه نگاه به گزارش91سمگابکنن بااینکه ذکرشده dpsهردوسال90و91وگردش توگزارش91سمگادیده می شه ولی توقسمت سهام بورسی کمتراز20 درصدسمگا که میری درآمدنقدی وگردش صفردرنظرگرفته شده...اگه اینطورباشه وبعدادرنظربگیره یه تعدیل خیلی خوب برای91سمگاتوراهه...دوستان اگه اشتباه میکنم متذکرشن...
http://www.codal.ir/Reports/FirstEPSEstimateDetail.aspx?LetterSerial=TjNy9K6xH ecNorlRardPdg%3d%3d

yousef
2012/03/17, 09:47
گزارش دعوت به مجمع سالانه وگردش(17فروردین)http://www.codal.ir/Reports/AssemblyInvitation.aspx?LetterSerial=eIbSdqj%2bAHt zgnMdO470%2fQ%3d%3d

احتمالاقبلش هم این سهم بازمیشه ویکی ازابهام های بازاردرموردسمگابرطرف میشه...

yousef
2012/03/26, 18:35
سلام...دوستان یه نگاه به گزارش91سمگابکنن بااینکه ذکرشده dpsهردوسال90و91وگردش توگزارش91سمگادیده می شه ولی توقسمت سهام بورسی کمتراز20 درصدسمگا که میری درآمدنقدی وگردش صفردرنظرگرفته شده...اگه اینطورباشه وبعدادرنظربگیره یه تعدیل خیلی خوب برای91سمگاتوراهه...دوستان اگه اشتباه میکنم متذکرشن...
http://www.codal.ir/Reports/FirstEPSEstimateDetail.aspx?LetterSerial=TjNy9K6xH ecNorlRardPdg%3d%3d
ظاهراکسی سمگانداره...درصفحه 40گزارش هیئت مدیره وگردش حداکثرسودقابل تقسیم 177ریال ذکرشده باتوجه به اینکه سمگانزدیک به195میلیون سهم وگردش داره
اگه همه این177ریال تقسیم بشه به هرسهم سمگا86ریال میرسه که این میزان به عنوان تعدیل یاتوگزارش حسابرسی شده 90سمگابایدبیادیاتوگزارش91.

yousef
2012/03/31, 14:59
درلیست سهام داران عمده سمگادلیران پارس با4150000سهم(1.03درصد)دیده میشه.آیادلیران تازه واردسهم شده یاازقبل بوده؟

وحید 20
2012/03/31, 16:35
درلیست سهام داران عمده سمگادلیران پارس با4150000سهم(1.03درصد)دیده میشه.آیادلیران تازه واردسهم شده یاازقبل بوده؟
از قبل بوده
روی مربع در صفحه سهم کلیک کنید از 25 بهمن رو نشون میده قبل از اونو نمیدونم

farid
2012/04/03, 11:03
وحید جان خبر خاصی از سهم نداری؟
معاملات امروزش برام جالب بود اونم تو این بازار.

وحید 20
2012/04/03, 11:39
وحید جان خبر خاصی از سهم نداری؟
معاملات امروزش برام جالب بود اونم تو این بازار.
خبر خاصی ندارم
در این بازار به قول شما خودشو خوب نگه داشته
باید دید وگردش چه میکنه

وحید 20
2012/04/04, 15:14
آگهی دعوت به مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت شرکت گروه سرمايه گذاري ميراث فرهنگي (سمگا )

موضوع: آگهی دعوت به مجمع عمومی عادی سالیانه برای سال (دوره) مالی منتهی به 1390/09/30

الف- زمان و محل برگزاری مجمع عمومی :

از کلیه سهامداران ، وکیل یا قائم مقام قانونی صاحب سهم و همچنین نماینده یا نمایندگان اشخاص حقوقی دعوت میگردد تا در جلسه مجمع عمومی این شرکت که در ساعت 09:00 روز پنج شنبه مورخ 1391/01/31 درمحل تهران ميدان وليعصر بلوار کشاورز بين فلسطين و نادري هتل اسپيناس برگزار میگردد حضور بهم رسانند.

ب– دستور جلسه :

استماع گزارش هیئت مدیره و بازرس قانونی.
تصویب صورتهای مالی سال (دوره) مالی منتهی به 1390/09/30
انتخاب حسابرس و بازرس قانونی
انتخاب روزنامة کثیرالانتشار

تعیین حق حضور اعضای غیر موظف هیئت مدیره
تعیین پاداش هیئت مدیره

سایر موارد
توضیحات:
ساير مواردي که در صلاحيت مجمع عمومي عادي سالانه شرکت مي باشد

بابک 52
2012/04/05, 00:37
خروج فولادي ها از بانک گردشگري خبرگزاري موج - گروه بورس

به گزارش خبرنگارخبرگزاري موج، عدم ايفاي تعهدات مربوط به گشايش اعتباري اسنادي سبب شد تا هيات مديره بانک گردشگري با تشکيل کنسرسيومي به منظور تسويه بدهي برخي از اشخاص حقوقي موافقت کند.
عدم ايفاي تعهدات چهار هزار و 785 ريالي شرکت هاي گسترش فولاد شهريار، گسترش فولاد سهند، ماشين سازي ياقوت تبريز، مجتمع فولاد سهند، سازه فضايي شاهين، فلواد شاهين تبريز و آذر غلطک در خصوص واريز ارزش ريالي اعتبارات اسنادي گشايش شده سبب شد تا قرار دادي مبني بر جايگزيني متعهدين بدهي هاي شرکت هاي ياد شده و ساير شرکت هاي متعلق به مالکين شرکت هاي مزبور با خريداران منعقد شود.
اين قرار داد در قالب کنسرسيومي متشکل از شرکت هاي گسترش صنايع و معادن ماهان، سرمايه گذاري الوند راميان، موسسه اونيک پارسيان، اورانوس صبد و سرمايه گذاري نگين گردشگري ايرانيان منعقد شده است.
بر اساس اين گز ارش، ماليکت صد درصد سهام شرکت هاي مجتمع فولاد شاهين بناب، مجتمع فولاد صنعت بناب، مجتمع فولاد صنعت شهريار، مجتمع فولاد صنعت سهند و گسترش فولاد شهريار به خريداران انتقال يافت.
به موجب اين توافق نامه مبلغ 50 ميليارد ريال به فروشنده نسبت به تسويه کليه تعهدات ناشي از تسهيلات ارزي و ريالي و اعتبارات اسنادي گشايش يافته متعلق به فروشنده و تضمين شده توسط بانک تا سقف 5.565 ميليارد ريال و بدهي هاي فروشنده به ساير بانک ها تا سقف 6.472 ميليارد ريال اقدام شد.
اين گزارش مي افزايد: بانک گردشگري سود هر سهم خود را براي سال مالي منتهي به آذرماه 90 با سرمايه چهار هزار ميليارد ريال، 129 ريال اعلام کرده بود.
اين بانک در پايان اين سال مالي موفق شد تا تنها 104 ريال از سرمايه پيش بيني شده خود را محقق سازد.

mohseni1353
2012/04/10, 08:13
آخر این تیره شب هجر به پایان آید آخر این درد مرا نوبت درمان آید

farid
2012/04/10, 08:51
جناب محسنی به نظرتون می تونه 190 رد کنه؟
یادمه قبل از بست شدنش مقاومت محکمی رو 190 داشت.

mohseni1353
2012/04/10, 10:41
فريد جان منم اميدوارم چون موقع بازگشايي نفروختم فكر ميكنم يك سرو شانه كف در نمودار داره اميدوارم اينطوري باشه و به قيمت مورد نظر من و شما برسه

حسگر
2012/04/10, 19:17
ديروز و پريروز خريدم امروز صف خريد شد.

حسگر
2012/04/11, 08:19
و فردای آن روز یعنی امروز هم بسته شد.

farid
2012/04/16, 08:40
زود باش دیگه ناظر، پیغامشو بده. گزارشم که حسابرسی شده بود.

farid
2012/04/16, 08:45
البته شایدم بهتر باشه تو این بازار باز نشه.

حسگر
2012/04/17, 07:14
۳۱ فروردین مجمع هست دیگه تا بعد مجمع باز نمیشه

وحید 20
2012/04/17, 09:40
جالبه پیغام ناظر اومد مبنی بر توقف نماد در حالی که نماد متوقفه!!

farid
2012/05/08, 11:05
کسی خبر داره چرا نمادش باز نمیشه؟!!!

وحید 20
2013/04/15, 09:59
کمی سمگا خریدم
قیمت خوبی هم رسید بهم
با توجه به اعلام سود 60تومانی برای سال فعلی و بستن وگردش که احتمال داره سود فولاد بناب رو اعلام کنه که اگر وگردش بالا بره اینم میره
اگرم خبری از بناب در وگردش نشه هم سمگا در 140 ریسک چندانی نداره

ابشار
2013/04/15, 10:04
ماهمخریدیم بزودی رنج سهم تا163

وحید 20
2013/04/15, 10:12
با پیش بینی سود 60تومانی برای سال فعلی در حال حاضر پی بر ای حدودا 2 دارد
البته برای سال قبل تعدیل منفی داشته و سودی احتمالا در مجمع تقسیم نشود

وحید 20
2013/04/15, 10:30
سهمی که از 22 فروردین سال قبل بسته بود یعمی یکسال
بعد از یکسال که بازگشایی شده فشار فروش چندانی ندارد

وحید 20
2013/04/15, 10:31
کمی سمگا خریدم
قیمت خوبی هم رسید بهم
با توجه به اعلام سود 60تومانی برای سال فعلی و بستن وگردش که احتمال داره سود فولاد بناب رو اعلام کنه که اگر وگردش بالا بره اینم میره
اگرم خبری از بناب در وگردش نشه هم سمگا در 140 ریسک چندانی نداره
میانگین خرید امروزم حدودا 142 143 تومان است و فعلا قیمت سهم به 160تومان رسید:)

وحید 20
2013/04/15, 11:31
در پایایان معاملات فردا برای مجمع متوقف میشه
یکسال بسته بود الانم یک روز باز شد و دوباره فردا میبنده!

وفا
2013/04/15, 12:15
بادوستان خود امروز خوب خریدیم واردر200هزارتایی قیمت 165 تومن لغوتامعتبرزدیم-سهم مفت مفت بازگشایی شد

meysam_sh_2020
2013/06/01, 09:26
این الان باید 10 میل صف خرید داشته باشه !!!

paiezan
2013/06/01, 11:02
دستور جلسه مجمع که فردا برای اون بسته میشه چیه دوستان؟
رفتن به مجمع به صلاح هست یا نه؟
حقوقی امروز بدجور خالی کرد
سپاس

meysam_sh_2020
2013/06/03, 08:11
این الان باید 10 میل صف خرید داشته باشه !!!

فعلا که کسی فروشنده نیست .......این 8.4 درصد دوروزه (-:

hamid_jey
2013/06/11, 14:08
سلام دوستان
نظرتون در مورد خرید سمگا چیه؟
ممنون

hamid_jey
2013/06/12, 11:43
امروز مقداری خرید شد.
بنظر میاد آماده رشد باشه

mohamad123
2013/07/15, 15:12
صورتهای میاندوره ای 6ماهه اومد

rajabnejad
2013/07/15, 22:36
سمگا در شش ماهه منتهی به 31/3/92 مبلغ 83 ریال محقق کرده است.شایان ذکر است شرکت در سه ماهه منتهی به 30/12/91 مبلغ 124 ریال محقق کرده بود.علت افت سود شرکت کاهش سود سرمایه گذاری ها بوده است

محمد 66
2013/07/19, 12:57
سمگا:
مهمترین مقاومت سهم 160 می باشد که قیمت عرضه اولیه سهم است ، احتمال صعود تا قیمت 160 در هفته پیش رو وجود دارد . یک حقوقی به نام ارزش آفرینان پاسارگاد با 7 میلیون سهم به تازگی از سهم خارج شده و به همین دلیل در روزهای اخیر عرضه زیاد بود . ای پی اس سهم معادل 60 تومان می باشد که بیشتر آن غیر عملیاتی و حاصل از فروش سرمایه گذاری ها است . با وجود غیر عملیاتی بودن سود 60 تومانی بازه قیمتی 120 تا 130 برای خرید مناسب ارزیابی می شود .

http://forums.boursy.com/imported/2013/07/379.png

dorrtaj
2013/07/20, 12:45
امروز شروع خوبی داشت
بازهم اضافه کردم
فکر نمیکنم دیگه ازاین پایینتر بیاد.

metitondar
2013/08/18, 22:28
دوستان عزیز
این سهم رو حتماً تو واچینگ لیستتون داشته باشین ...

ابوذر
2013/08/18, 23:33
من خودم چند ماه پیش توزمانی که صف خرید بود وعرضه نمی شد توصف خرید تا اومدم خارج شم همان چند ثانیه اول بازار روی قیمت 1299ریال خرید شد وتا 112تومان پایین رفت وحدود یک ماه پیش تا بالای 150 تومان هم رفت که سریعا دوباره برگشت وما هنوز با سهم هستیم تا اینکه دوباره از امروز صف خرید شد چرا ؟نمی دانم ؟علت آمدن نجفی بعنوان رییس سازمان جهانگردی است یا ....

eslami
2013/08/18, 23:42
پرتفوی بورسیش که پرتفو نیست..........خالیه خالیه!!
غیر بورسیشم که شفاف نیست!!!
اسمشم بی سلیقه ها میذاشتن سمیراث بهتر از سمگا بود!!!

ولی در کل تکنیکیش میگه که به 170 در گام اول میرسه!!!

baroon dide
2013/10/18, 21:10
رفتار سهم زیبا ست و آهنگین
دوستان تکنیکی پیشنهاد میکنم بررسی کنید و پس از دریافت ریتمش همراهی با روندش میتونه سود آور باشه

eli77
2013/10/23, 02:35
دوستان روند کوتاه مدت رو چطوری مبینید؟ بنظرم لااقل باید 30-40 درصد بده بزودی زود

behnam53
2013/11/28, 15:34
خوب به سلامتی تعدیل 50 درصدی سمگا برای سال بعد هم روی کدال نشست
سود 90 تومنی برای 93
حتی با p/e 4 هم باید بالای 350 قیمت بخوره

rajabnejad
2013/11/30, 16:49
بررسی موقعیت «سمگا»

سمگا که برای سال آتی قصد افزایش سرمایه 100 درصدی از محل آورده نقدی و مطالبات را دارد،در اولین پیش بینی سود سال مالی منتهی به 31/3/93 مبلغ 903 ریال به ازای هر سهم پیش بینی کرده است که نسبت به پیش بینی سال 92 که 607 ریال بوده با رشد 49 درصدی همراه شده است

دلیل این رشد سود افزایش قابل توجه سود حاصل از سرمایه گذاری هاست. افزايش سود حاصل از سرمايه گذاري عمدتاً به دليل سود سهام شرکت تنديس تجارت باختر مي باشد. شرکت تنديس تجارت باختر ‏ پيش بيني درآمد حاصل از معامله فروش 57/38% سهام شرکت تجارت آزماي پارس که جزو شرکتهاي سرمايه پذير آن مي باشد که دارايي آن يک قطعه زمين به مساحت 602ر5 متر (واقع در خيابان ايران زمين) و داراي پروانه ساختماني از شهراري منطقه 2 تهران به منظور ايجاد 176 واحد تجاري و 105 واحد اداري بوده که توسط کارشناس رسمي دادگستري به نرخ 2.750ميليارد ريال تعيين گرديده است. همچنين مبلغ 29.900 ميليون ريال از سود حاصل از سرمايه گذاري ها مربوط به پيش بيني سود حاصل از سرمايه گذاري در بانک گردشگري به ازاي هر سهم 150 ريال براي شرکت تجارت بين الملل ميلاد آريا و مبلغ 37.898 ميليون ريال براي شرکت سمگا مي باشند.

در بخش فروش سرمایه گذاری ها برای سال 93 فروش 13 میلیارد تومانی پیش بینی کرده است لیکن این رقم برای سال قبل در آخرین پیش بینی که ارائه شده 28.5 میلیارد تومان بوده است

نکته دیگر اینکه سود هر سهم تلفیقی شرکت برای سال آتی 33 تومان پیش بینی شده است که کمتر بودن آن نسبت به سود هر سهم اصلی زیانده بودن برخی زیر مجموعه های شرکت می باشد

آخرین قیمت سهم 1867 ریال بوده است که بازگشایی خوبی خواهد داشت

موج سوار
2013/12/25, 17:29
این سهم اول راه صعود قرار داره در سال 93 از اسن سهم بیشتر خواهیم شنید

rajabnejad
2014/01/04, 23:08
سمگا میراث جا مانده از بازار ؟
طبق نظر کارشناسان بازار سرمایه رشد 140 درصدی نرخ بازاری هر سهم "سمگا" ناشی از بازگشت اعتماد فعالان بازار سهام به این دارایی است.

به گزارش ایران اکونومیست, سهام شرکت گروه سرمايه گذاري ميراث فرهنگي که در خرداد ماه امسال رنگ و بوی کمتر از 110 تومان را نیز به خود دیده بود، در پایان آبان ماه امسال رشد خود را در قیمت های حول و حوش 180 تومان تثبیت نموده و در آذر ماه حرکت خود را به سوی قیمت های بیش از 400 تومان آغاز نمود.

به گزارش خبرنگار اکو بورس، از نقطه نظر کارشناسان رشد قیمتی بیش از 140 درصدی "سمگا" را از یک سو می توان ناشی از پوشش 90 درصدی عایدی برآوردی هر سهم این شرکت که ناشی از سود فروش سهام شرکت بیمه آرمان بود و از سوی دیگر تایید بودجه سال مالی آینده با عایدی برآوردی 81 تومان و 6 ریالی هر سهم آن (با رشد 34 درصدی نسبت به eps امسال) دانست.

همچنین طرح افزایش سرمایه 100 درصدی این شرکت در بودجه 93 از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدي که طبق برخی شنیده ها جزو برنامه های اصلی شرکت طی سال مالی منتهی به 93.9.30 می باشد نیز توانسته است اهرم دیگری برای رشد چشمگیر این سهم باشد.

گفتنی است طی ماه های اول امسال که سهامداران نسبت به این سهم تا حدودی بد بین بوده اند و نسبت p/e را برای این سهم در حدود 3 در نظر می گرفتند، قیمت این سهم با عایدی هر سهم 60 تومان و 7 ریال باید در حدود 180 تومان نوسان می کرد که در واقعیت کمتر از 160 تومان معامله می شد.

باید دید با در نظر گرفتن 81 تومان عایدی هر سهم برای سال مالی آینده"سمگا"و ارزش ذاتی در حدود 400 تومان ؛چه انتظاراتی از آینده این شرکت باعث شده که این روزها با صف خرید سنگین سهام روبرو باشد؟

تکنیکالیست
2014/01/04, 23:38
امروز خریدم.............

نجاT...
2014/01/05, 03:41
سال ٩٣ سال سمگا هست!

نجاT...
2014/01/05, 17:04
جهانگیری در جمع خبرنگاران:
پرواز مستقیم ایران و آمریکا در دست بررسی است
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه پرواز مستقیم ایران و آمریکا چه زمانی خواهد بود، گفت: این مسئله در دولت در دست بررسی است و بازه زمانی آن مشخص نشده است.

تکنیکالیست
2014/01/14, 19:25
سهم در محدوده 500 کف قیمتی ساخته. با توجه به روند معاملات و خرید حقوقی روزانه بزودی حرکت شارپ گونه سهم شروع خواهد شد

rajabnejad
2014/04/09, 09:05
نگاهی بر صورت وضعیت پرتفوی یک ماهه "سگما"

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، شرکت گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی و گردشگری ایران در دوره یک ماهه منتهی به 29 اسفند ماه 92 تعدادی از سهام چند شرکت بورسی را با بهای تمام شده 252 میلیارد و 877 میلیون ریال‌ و ارزش بازار 486 میلیارد و 351 میلیون ریال در سبد سهام خود داشت .

بر اساس این گزارش بهای تمام شده این شرکت طی دوره یاد شده بدون تغییر ماند در حالی که ارزش بازار آن با کاهش 47 میلیارد و 751 میلیون ریال‌ به 438 میلیارد و 600 میلیون ریال‌رسید .

گفتنی است "سگما" در اسفند ماه سال گذشته سهام هیچ شرکتی را خرید و فروش نکرد .

Mohsen Mehrvarz
2014/05/29, 14:37
این سهم پس از صحبت های رئیس جمهور در خصوص توسعه صنعت توریسم در زمینه های مختلف قفل شده فعلا
مبارکه سهامداراش

bourse
2014/05/29, 16:23
این سهم پس از صحبت های رئیس جمهور در خصوص توسعه صنعت توریسم در زمینه های مختلف قفل شده فعلا
مبارکه سهامداراش

محسن جان نمیدونم ساکن کدوم شهر هستید ولی بنده خودم که اصفهانی هستم به عینه دارم میبینم گردشگرای خارجی نسبت به سالهای گذشته چندین برابر شدن . ان شالله سهامداراش سود خوبی ببرن

Ahmad16
2014/07/09, 21:23
سلام دوستان

سمگا ...

سهم از حدود 8 ماه پیش روند صعودی خودش رو در پیش گرفته و از قیمت 180 تا 580 ( موقعیت کنونی ) رسیده ..

از حدود 45 روز پیش که صعودش رو از 320 شروع کرد ، مقاومتهای پیش روی 500 و 535 رو شکست و فعلا بالای اونها تثبیت شده ..

همونطور که در تصویر می بینید ، معاملات یکی دو روز اخیر باعث شکستن مقاومت RSI هم شدن :

http://forums.boursy.com/imported/2014/07/19786155966610893511-1.jpg

در ADX هم تقاطع DI+ و DI- رو می بینیم و قرارگرفتن خط سبز بالای قرمز سیگنال خریدی صادر کرده ..

http://forums.boursy.com/imported/2014/07/23235859796396162860-1.jpg

حجم پول وارد شده به سهم هم روند صعودی رو کاملا تایید کرده و امروز هم حجم خوبی زد و با صف خرید بسته شد :

http://forums.boursy.com/imported/2014/07/74698317694267051362-1.jpg

535 مقاومتی هست که سهم تا حالا چند بار بهش واکنش نشون داده و برگشته و الان شده حمایت خوبی برای سهم ..

ali30
2014/07/21, 11:06
سمگا تایم ویکلی..........................بنظر در حال اتمام موج5 میباشد..........صف نشینی بنظر بنده کاملا اشتباه است.........سیکل 93/5/7 را نشان میدهد..بحر حال http://up.boursy.com/uploads/2013-10/%D8%B3%D9%85%DA%AF%D8%A7_65995.jpg900 قیمت خوبی برای خارج شدن.....................

samy816
2014/07/26, 13:09
مجمع : خبر از افتتاح هتل در هفته دولت >:D<>:D<>:D< یعنی هفته اول شهریور. 70 درصد متعلق به سمگا، خیلی از شرکتهای هواپیمایی خارجی که الان داخل شهر میارن crew پروازو به این هتل خواهند رفت که خودش یه جریان نقدی ثابت رو ایجاد خواهد کرد. یه منوپولی عالیه این هتل. بعد هم که ببینیم این تاخیرای پرواز که یه عمره پاهامون خسته کرده یه جا واسمون سود میسازه یا خیر :D

negarminavi
2014/08/16, 07:58
پوشش 1 درصدی سود (معادل 3 ریال) در گزارش 6 ماهه سمگا !

به اطلاع می رساند بر مبنای اطلاعات دریافتی از شرکت گروه سرمايه گذاري ميراث فرهنگي و گردشگري ايران طی نامه شماره مورخ 1393/05/22 پیش بینی درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به 1393/09/30 با سرمایه 800,000 میلیون ریال مبلغ 408 ریال به طور خالص پس از کسر مالیات می باشد.

شرکت پيش بيني سود هر سهم سال مالي 93 را با سرمايه 400 ميليارد ريال در تاريخ 06/09/92 مبلغ 903 ريال و در تاريخ 25/09/92 (حسابرسي شده) مبلغ 816 و با سرمايه 800 ميليارد ريال مطابق اطلاعات پيوست مبلغ 408 ريال اعلام نموده است. شايان ذکر است شرکت اعلام نموده است که مفروضات پيش بيني سود نسبت به اطلاعات بودجه قبلي منتشر شده تغييري ننموده است و دليل تغيير سود هر سهم پيش بيني شده لحاظ نمودن سرمايه جديد مي باشد.

مطابق اطلاعات دريافتي، هيئت‌مديره در نظر دارد به ازاي هر سهم مبلغ 250 ريال را جهت تقسيم بين صاحبان سهام به مجمع عمومي عادي ساليانه سال مالي 93 پيشنهاد نمايد.

samy816
2014/08/16, 21:00
رئيس سازمان ميراث فرهنگي:
تسهيل صدور ويزا براي گردشگران خارجي/ تسهيلات ويژه ميراث فرهنگي براي ساخت هتل در كشور
http://mehrnews.com/detail/News/2351183

Ahmad16
2014/08/16, 21:56
پوشش 1 درصدی سود (معادل 3 ریال) در گزارش 6 ماهه سمگا !

این چکار کرده آخه ؟!

negarminavi
2014/08/17, 08:56
بازگشايي نماد معاملاتي سمگا1 93/5/26 09:51

كارگزاران محترم عضو فرابورس، به اطلاع مي رساند؛ نماد معاملاتي شركت گروه سرمايه گذاري ميراث فرهنگي و گردشگري ايران (سمگا1)، پس از برگزاري مجمع عمومي فوق العاده صاحبان سهام در خصوص افزايش سرمايه و ارائه اطلاعات پيش بيني، با محدوديت دامنه نوسان قيمت تا سقف 50درصد،امروز يكشنبه مورخ 26/05/1393 آماده انجام معامله مي باشد. مديريت بازار فرابورس ايران

ابوذر
2014/08/17, 10:34
در عرض کمتر از 3ماه بیش از 3 برابر رشد کرده است واین فقط قدرت پول است وگرنه پوشش یک ریالی در 6 ماه باید سهم سقوط آزاد میکرد نه با 27 %مثبت باز شود.تحلیل یعنی ....

تنها
2014/08/17, 20:24
در عرض کمتر از 3ماه بیش از 3 برابر رشد کرده است واین فقط قدرت پول است وگرنه پوشش یک ریالی در 6 ماه باید سهم سقوط آزاد میکرد نه با 27 %مثبت باز شود.تحلیل یعنی ....

از اون سهام های هست که یک عده رو خوشبخت کرد یک عده رو بیچاره خواهد کرد

Ahmad16
2014/08/17, 20:53

دقیقا همینطوره ، مثل شاوان !

هر چقدر سهم رو بررسی کنیم می بینیم چیز خاصی نداره که اینقدر رشد کرده ، باز سفته بازا روش فعال شدن !

1 ریال در 6 ماه پوشش بدی و بعد با 27 درصد افزایش قیمت مواجه بشی دیگه واقعا خنده داره ، تحلیل دیگه چه کشکیه !!

ابوذر
2014/08/18, 01:00

من این سهم را سال گذشته خریدم 130 خیلی اذیت کرد وتا چند ماه بین 111تا125 بازی میکرد بعد اومد تا 150 وریخت وخلاصه میخواستم رو 160 بفروشم که یادم رفت تا اینکه چند وقت پیش رو 540 فروختم وهرچی سود کردیم تو گروه خوردو پرید با اینکه میدانستم سهمی است که زیان دیگر سهام ما را جبران میکند ولی متاسفانه فراموش کردیم وجایگزین نکردیم از ان موقع حدود یک ماه کمی بیشتر 100رشد کرده چون افزایش سرمایه 100%داده است .خوب امسال سال سفته بازی در برخی از سهام است سهام با سود عالی منفی

samy816
2014/08/18, 22:10
http://www.bloomberg.com/news/2014-08-17/iran-lures-investors-seeing-nuclear-deal-ending-sanctions.html

بلومبرگ نیز از ترافیک سرمایه گذاران در ایران و نبود اتاق خالی در هتل ها می گوید...

حالا یک هتل با لوکیشن استراتژیک و کاملا منوپول که نام هتل های زنجیره ای شناخته شده بین المللی و آشنا به گوش فرنگیان را نیز به دنبال خود به یدک می کشد و تا به حال برای ساخت آن نزدیک 167 میلیارد تومان هزینه شده آیا پس از بازگشایی اتاق خالی خواهد داشت؟ . جدای از شوخی 500 تا اتاق داره :.thumbsupsmileyanim

samy816
2014/08/20, 11:40
مجری طرح توسعه فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) اعلام کرد:
غلامرضا شیرازیان در مورد پروژه‌های‌ طرح توسعه فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) ابتدا به پروژه ‌هتل بزرگ فرودگاه امام اشاره کرد و افزود: ‌پروژه هتل فرودگاه در حال اتمام است و از آن جا که سرمایه­‌گذار بخش خصوصی زمان بهره برداری را اواخر مردادماه امسال اعلام کرده است ما سعی کردیم همه خدمات زیربنایی مورد نیاز آن را‌ آماده کنیم و تحویل دهیم.

http://khabareghtesadi.com

negarminavi
2014/08/20, 15:26
موضوع: مهلت استفاده از حق تقدم خرید سهام

بر اساس تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده مورخ 1393/05/04 با توجه به افزایش سرمایهُ شرکت از مبلغ 400,000 میلیون ریال به‌مبلغ 800,000 میلیون ریال ( از محل مطالبات و آورده نقدی مبلغ 400000 میلیون ریال ) ، مهلت استفاده از حق تقدم خرید سهام از تاریخ 1393/05/29 لغایت تاریخ 1393/07/26 و شماره حسابهای زیر جهت واریز وجوه تعیین شده ست.
شماره حساب بانک شعبه
110-995-10111-1 گردشگري مرکزي

negarminavi
2014/08/23, 10:49
گشايش حق تقدم خريد سهام در نماد معاملاتي سمگاح1 93/6/1 11:43

كارگزاران محترم عضو فرابورس، به اطلاع مي رساند؛ نماد معاملاتي حق تقدم خريد سهام شركت گروه سرمايه گذاري ميراث فرهنگي و گردشگري ايران (سهامي عام)، در نماد سمگاح1 ، امروز شنبه مورخ 01/06/1393، بدون محدوديت دامنه نوسان قيمت، آماده انجام معامله مي باشد. لازم به ذكر است، محدوديت حجمي خريد در هر سفارش (بلوك) در نماد معاملاتي سمگاح1، به تعداد 50،000 سهم تعيين مي گردد. در اين خصوص توجه به موارد زير ضروري است: مهلت استفاده از حق تقدم خريد سهام شركت گروه سرمايه گذاري ميراث فرهنگي و گردشگري ايران در نماد سمگاح1 تا روز شنبه مورخ 26/07/1393 مي باشد. خريداران نهائي حق تقدم سهام جديد، مي بايست قبل از پايان مهلت پذيره نويسي (روز شنبه مورخ 26/07/1393)، نسبت به واريز بهاي اسمي سهام جديد به حساب شرکت اقدام نموده و رسيد بانکي مربوطه به انضمام گواهي نامه حق تقدم خريد سهام جديد را ظرف مهلت مقرر با پست سفارشي به نشاني ناشر ارسال نمايند. در صورت که خريداران در روز آخر پذيره نويسي (روز شنبه مورخ 26/07/1393) اقدام به خريد حق تقدم نمايند، مي بايست بهاي اسمي سهام جديد را در همان روز به حسابي که شرکت به منظور پذيره نويسي اعلام نموده، واريز نمايند. بديهي است در صورت عدم واريز بهاي اسمي سهام جديد به حساب پذيره نويسي اعلام شده تا قبل از پايان مهلت پذيره نويسي توسط خريداران، حق تقدم مذکور به عنوان حق تقدم استفاده نشده تلقي گرديده و مسئوليت آن بعهده خريداران خواهد بود. مديريت بازار فرابورس ايران

روحان
2014/08/24, 13:54
از فردا حرکت انفجاری سهم دیدن داره.....

samy816
2014/08/29, 16:50
تعدیل ۸۳٪ وگردش مبارک سمگا...آیا استارت خواهد خورد سمگا با این خبر؟

جعفرزاده
2014/08/30, 12:04
در این بازار خراب عالی معامله شده

alireza51
2014/09/07, 23:30
با توجه به عملکرد قبلی سمگا، با اعلام یک ریال زیان در شش ماه فردا صف میلیونی خرید خواهد داشت./:.wacsmiley.:/

negarminavi
2014/09/14, 08:35
توقف نمادهاي معاملاتي سمگا1 و سمگاح1 93/6/23 09:26

كارگزاران محترم عضو فرابورس، به اطلاع مي رساند؛ نمادهاي معاملاتي شركت گروه سرمايه گذاري ميراث فرهنگي و گردشگري ايران (سمگا1) و حق تقدم خريد سهام شركت مذكور (سمگاح1)، به دليل تعديل بااهميت پيش بيني سود هر سهم سال مالي 1393، متوقف گرديد. مديريت بازار فرابورس ايران

رهـــا
2014/09/14, 08:46
توقف نمادهاي معاملاتي سمگا1 و سمگاح1 93/6/23 09:26

كارگزاران محترم عضو فرابورس، به اطلاع مي رساند؛ نمادهاي معاملاتي شركت گروه سرمايه گذاري ميراث فرهنگي و گردشگري ايران (سمگا1) و حق تقدم خريد سهام شركت مذكور (سمگاح1)، به دليل تعديل بااهميت پيش بيني سود هر سهم سال مالي 1393، متوقف گرديد. مديريت بازار فرابورس ايران

درود .....یـک سـوال فـنی دارم ....

تـوبـورس . بـا اهمـیت یـعـنی حـداقل 20%
تـوفــرابـورس هـمیـن معـنیـــه ؟؟؟؟؟

رهـــا
2014/09/14, 09:06
درحــــد شــنـیـده هــا ....ایـن خــبرا بــاشــه اینــجـا..

در مورد سمگا ، که چندي است با استقبال خوبي همراه لازم به ذکر است ،
اين سهم سه تا نكته خاص در مورد زير مجموعه ها يش دارد به اين ترتيب كه:

1- فروش زمين تو شهرك غرب كه شركت تنديس تجارت باختر داشته
2- تكميل هتل فرودگاه امام توسط توسعه گردشگري اريازيگورات
3- تكميل مجتمع هاي بين راهي كه 4 مجتمع به بهره برداري رسيده توسط شركت پارس زيگورات

رهـــا
2014/09/16, 20:03
درود . دوستانی که اشتراک بتا سهم را دارند . یک خبر ویـژه جدید . ظاهـرآ خــوبی 6/25 گـداشته . ممنون میشم یکی بازش کنه!!

http://betasahm.ir/about/%D8%B3%D9%85%DA%AF%D8%A7

رهـــا
2014/09/27, 10:56
درود .....یـک سـوال فـنی دارم ....

تـوبـورس . بـا اهمـیت یـعـنی حـداقل 20%
تـوفــرابـورس هـمیـن معـنیـــه ؟؟؟؟؟

خبر موثق از امور سهامداری
تعدیل مثبت ......%فرستاده شده به سازمان ، موافقت بشه میاد روکـدال نماد بـاز میشه!!!
خبر هفته پیش بتا سهم 30% ++ بود . کـه امور سهامداری تلویحآ این عـدد را تــایید کـرد..../:.Heart.:/

رهـــا
2014/10/05, 20:09
درودو عـرض تــبریک عـید آسمـانی قـربان بـه دوسـتان عــزیـز بـالاخـره گــزازش " سـمگـا " آمـد .
همـانگونه کـه انتظار بـود بـادست پـر حـدود 30%++
http://www.codal.ir/Reports/EPSEstimateDetail.aspx?LetterSerial=LK6%2fcPn8KdHx PbINDitIOw%3d%3d2 (http://www.codal.ir/Reports/EPSEstimateDetail.aspx?LetterSerial=LK6%2fcPn8KdHx PbINDitIOw%3d%3d2))
پيش بيني سود هر سهم سال مالي 93 در مقايسه با عملکرد واقعي سال قبل، به ‌ترتيب سود حاصل از سرمايه گذاري 679 درصد افزايش، سود حاصل از فروش سرمايه گذاري ها 36 درصد کاهش، سود عملياتي 97 درصد افزايش و سود پس از کسر ماليات 117 درصد افزايش نشان مي دهد. (3) شرکت پيش بيني سود هر سهم سال مالي 93 را با سرمايه 400 ميليارد ريال در تاريخ 06/09/92 مبلغ 903 ريال و در تاريخ 25/09/92 (حسابرسي شده) مبلغ 816 ريال و با سرمايه 800 ميليارد ريال در تاريخ 22/05/93 مبلغ 408 ريال و مطابق اطلاعات پيوست مبلغ 530 ريال اعلام نموده است
احـتمال زیــا د ساعت 10/30 فـردا دو شــنبه نـماد و حقها بــاز بـشــه . دوباره هـیجــان رنـجـهای مـثـبت و مـنفی خــفن شــروع مـیشه .....
از آنجایی که ( اگــر خـدا قـبول کـنه و ریــا نــشه ) اتفاقی رواین نماد وحق تک سهم شـدیم، . . اینکه بـه رونــد سهم حـسـاس و نیازمنـد یاری ســبز دوسـتان در هـمفـکری هسـتم . خـودم اینجوری فـکر میکنم " از آنجایـکه ، یـک هفـته کـاری دیـگـه حقها جـمع میشه" اگـر رییس تمدید نــکنه !! و بازی اصــلــی سهم شروع میشه ، تـااااااا آزاد شدن حقهای استفاده نشده... سـود اصلی این هفته تـو جیب اونی میره که " آمار تمدبد یاعدم تمدیدزمان حقها را داره . ..../:.Heart.:/

negarminavi
2014/10/07, 09:32
بازگشايي نمادهاي معاملاتي سمگا1 و سمگاح1 93/7/15 09:30

كارگزاران محترم عضو فرابورس، به اطلاع مي رساند؛ نماد معاملاتي شركت گروه سرمايه گذاري ميراث فرهنگي و گردشگري ايران (سمگا1) با محدوديت دامنه نوسان قيمت تا سقف 50 درصد و همچنين نماد معاملاتي حق تقدم خريد سهام شركت مذکور (سمگاح1) با محدوديت دامنه نوسان قيمت 50 درصدي بر اساس دامنه نوسان نماد اصلي سهام (سمگا1)، پس از ارائه اطلاعات پيش بيني، امروز سه شنبه مورخ 15/07/1393 آماده انجام معامله مي باشد. مديريت بازار فرابورس ايران

abstract
2014/10/07, 18:22
معاملات باطل شد .

"heydar"
2014/10/07, 18:34
معاملات باطل شد .

چرا؟ چی شد مگه؟

ابوذر
2014/10/07, 19:38
ابطال كليه معاملات در نمادهاي معاملاتي سمگا1 و سمگاح1
93/7/15 16:35

كارگزاران محترم عضو فرابورس، به اطلاع مي رساند؛ تمامي معاملات انجام شده امروز سه شنبه مورخ 15/07/1393، در نمادهاي معاملاتي شرکت گروه سرمايه گذاري ميراث فرهنگي و گردشگري ايران (سمگا1) و حق تقدم خريد سهام شرکت مذکور (سمگاح1) ابطال گرديد. مديريت بازار فرابورس ايران

سلطان بورس
2014/10/07, 19:44
چرا؟ چی شد مگه؟
وجدانا سهم میرزه رو 1100 ؟
این سفته بازی ها به کل بازار لطمه میزنه

مجتبی مصلحMTM
2014/10/07, 20:26
باطل شد من رو۱۱۷۰فروختم/:.ohno-smiley.:/

abstract
2014/10/07, 21:28
چرا؟ چی شد مگه؟
احتمالا داد وبیداد ملت

"heydar"
2014/10/07, 21:40
احتمالا داد وبیداد ملت
مسخره است..باز شده یه عده خریدند یه عده فروختند...داد وبیداد ملت ذیگه چیه؟
بنده خدایی ریسک کرده سودش رو هم برد نوش جونش..داد وبیداد معنی نداره

البته مسئولان سازمان جرو اون بندگان خدا نیستند!

رهـــا
2014/10/07, 23:27
درود به دوستان راجع به قیمت باز گشایی . برای یک شرکت با ماهیت "سرمایه گذاری "ومهمتر از آن " اراده حقوقی مجموعه " تـو بک بازی بـرد بـرد . واشتهای خـرید یک ماه پیش روی 800تومان .قیمت 1050تومان .....بـنظـر من زیاد نیست . """اگــر ریـیـس بـخـواد """" اقتضای ماهیت " س " و "و " همینه .چــرا را دور میری ( همین بـوغـلی ) اگـه مدیریت مـرد باشه و اراده کنه مـیتونه ......
حـالا یگ گـروه مـــالــی قوی دارند این عــرضه اندامـها را رو 2تا نمادشون مـیکنند . چــرا یک عـده فـکر مـیکنند " بـرای بـازار خـطـرناکه ، من درک نـمیکنم!!

نقل از بورس نبوز چند نکته صرفاً جهت اطلاع
"سمگا": از اتفاقات جالب توجه امروز تالار شیشه ای بازگشایی نماد معاملاتی سهام گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی با افزایش بیش از 31 درصدی قیمت سهم پس از ارایه تعدیل مثبت حدود 30 درصدی سود سال مالی 93 طی گزارش عملکرد شش ماهه بود.
بطوریکه به گفته یکی از مدیران این مجموعه، نزدیک شدن به زمان بهره برداری از سرمایه گذاری های انجام شده طی سه چهار سال گذشته از جمله هتل فرودگاه امام (ره) دلیل این میزان رشد قیمت سهم در پی بازگشایی این نماد بوده است. اما آنچه که مسلم است اینکه بایستی دید با گذشت زمان سهامداران چه واکنشی را نسبت به این سهم و روند قیمت آن نشان خواهند داد؟ آیا همچنان این قیمت را منطقی می دانند یا غیر منطقی؟
"وگردش": این سهم بانکی نیز که زیرمجموعه "سمگا" است، از ابتدای روز با اقبال سرمایه گذاران همراه بود و صف خریداران در این نماد تشکیل شد. بطوریکه پس از معامله نزدیک به 19 میلیون سهم "وگردش"، تقاضای نزدیک به 11 میلیون سهمی برای آن بدون پاسخ ماند.

فــارغ از رونـد فـردای سـهم این مطـلبو باید تو تاپیک " امـروز چطوری حـال خـودتون گـرفتین و چــرا " میتوشتم ولی بیخیال همین جا میزارم .
حقها رو 940 دام و آخر وقت 830 بـرداشتم . سهما را 11200 دادمو آخـر وقت فـکر کردم میتونم زیر 1000بردارم دیدم نـشد خمحرکه زیر 230 خشرق 2070 برداشتم . تا آلان هم نگاه کردم صورت دارییم همینه !! حـالاهم نـمیدونم فــردا بـاکـارگزارم چـند چـندم . دوستان کسی میدونه اینهایی که خـریدم تـکلیفش چـیه ؟؟

abstract
2014/10/07, 23:58
کلیه معاملات ابطال خورده
یعنی شما نزد کارگزار بدهکارید

رهـــا
2014/10/08, 00:18
کلیه معاملات ابطال خورده
یعنی شما نزد کارگزار بدهکارید

ممنون . با چند نفریم که صحبت کردم " بـا . شک " همینو گفتن ولی اینکه که کارگزارم توپ بندازه تو زمین من " نـــه " ، بایدمجبورش کنم اعتبار چند روزه اعتباری بـده...

mnt
2014/10/08, 01:24
[QUOTE=ابوذر;545990]س

معاملات در نمادهاي معاملاتي سمگا1 و سمگاح1

93/7/15 16:35

كارگزاران محترم عضو فرابورس، به اطلاع مي رساند؛ تمامي معاملات انجام شده امروز سه شنبه مورخ 15/07/1393، در نمادهاي معاملاتي شرکت گروه سرمايه گذاري ميراث فرهنگي و گردشگري ايران (سمگا1) و حق تقدم خريد سهام شرکت مذکور (سمگاح1) ابطال گرديد. مديريت بازار فرابورس ايران

سلام مدیت محترم زمان باز گشایی و کشف قیمت ناظر شما چکار میکند که پس انجام بالای8میلیون سهم وبالای 3میلیون ح معامله بشه پس از بسته شدن بازار بیایید تمامی معاملات را ابطال بفرمایید چرا اول کار نظارت نمیشه

negarminavi
2014/10/08, 09:38
رئیس اداره نظارت بر ناشران فرابورسی سازمان بورس در گفت‌وگو با فارس:
بررسی پرونده یک نماد فرابورسی/ سرمایه‌گذاران اطلاعات شرکت را بیشتر بررسی کنند

رئیس اداره نظارت بر ناشران فرابورسی سازمان بورس با اشاره به دلایل ابطال معاملات نماد شرکت گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی پس از بازگشایی، گفت: روند قیمت این سهم و نحوه ارائه اطلاعات، در حال بررسی است.

علی بیک‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس درباره دلایل ابطال معاملات نماد شرکت گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی در فرابورس گفت: مسئولان سازمان بورس پس از بررسی از نحوه شکل‌گیری قیمت و روند معاملات آن، رأی به ابطال معاملات نماد سمگا دادند.

وی افزود: در اطلاعیه این شرکت ابتدا تعدیل مثبت اعلام شده 19 درصد و در اطلاعیه بعدی بیش از 30 درصد اعلام شد و به نظر می‌رسد، هیجان فعالان به دلیل عدم بررسی دقیق اطلاعات منجر به شکل‌گیری چنین روندی شد.

این مقام مسئول در سازمان بورس و اوراق بهادار در پاسخ به این سؤال که احتمال تخلف این شرکت چه زمانی بررسی خواهد شد، گفت:‌ پرونده‌ای از این شرکت شامل اطلاعات به کمیته تخلفات رفت، تا در آنجا بررسی بیشتری صورت پذیرد که اگر تخلفی هم صورت گرفته باشد، مربوط به مدیران آن است.

وی گفت: سعی کردیم، تمام اطلاعات را به طور دقیق و با جزئیات کامل در سامانه کدال منتشر کنیم، بنابراین سهامداران با دقت و تحلیل بیشتری در اطلاعات شرکت اقدام به خرید و فروش کنند.

بیک‌زاده با بیان اینکه سهامداران و سرمایه‌گذاران در اطلاعات ارائه‌شده از سوی این شرکت نگاه تحلیلی بیشتری داشته باشند، گفت: در صورت بررسی بیشتر اطلاعات قطعاً چنین روندی در قیمت فعلی شکل نخواهد گرفت و سهامدار چنین قیمتی به سهام نخواهد داد.

رئیس اداره نظارت بر ناشران فرابورسی سازمان بورس در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه روند ارائه اطلاعات ناشران فرابورسی برای شش ماه چطور ارزیابی می‌شود، تصریح کرد: به نظر می‌رسد وضعیت شرکت‌ها رو به بهبود است و روند سودآوری نیز حفظ شده است و پوشش‌های متعادلی داشته‌اند.

http://www.livedata.ir/u.php?q=fa13930716000119/t%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%AF%D9%87-%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D9%85%D8%A7%D8%AF-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%A8%D9%88%D8%B1%D8%B3%DB%8C/-%D8%B3%D8%B1%D9%85%D8%A7%DB%8C%D9%87%E2%80%8C%DA%A F%D8%B0%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%DB%8C%D8%B4%D8%AA%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF

negarminavi
2014/10/08, 11:18
بازگشايي نمادهاي معاملاتي سمگا1 و سمگاح1 93/7/16 11:14

كارگزاران محترم عضو فرابورس، به اطلاع مي رساند؛ نماد معاملاتي شركت گروه سرمايه گذاري ميراث فرهنگي و گردشگري ايران (سمگا1) با محدوديت دامنه نوسان قيمت تا سقف 50 درصد و همچنين نماد معاملاتي حق تقدم خريد سهام شركت مذکور (سمگاح1) با محدوديت دامنه نوسان قيمت 50 درصدي بر اساس دامنه نوسان نماد اصلي سهام (سمگا1)، پس از ارائه اطلاعات پيش بيني، امروز چهارشنبه مورخ 16/07/1393 آماده انجام معامله مي باشد. مديريت بازار فرابورس ايران

"heydar"
2014/10/08, 11:55
الان فرقش با دیروز چی شد؟/.:biggrinsmiley.:/

ائلچی
2014/10/08, 12:14
الان فرقش با دیروز چی شد؟/.:biggrinsmiley.:/
دقیقا من می خواستم اینو بگم، فقط این مطلب به ذهنم خطور کرد که سازمان نتونسته پیاده یا سوار بشه و بازی رو 2باره راه انداختن. عین زمان بچگی هامون :))

mary
2014/10/11, 09:09
دوستان عزیز در مورد سمگا خوندم که:
http://forums.boursy.com/imported/2014/10/1841-1.jpg

ائلچی
2014/10/11, 09:26
دقیقا من می خواستم اینو بگم، فقط این مطلب به ذهنم خطور کرد که سازمان نتونسته پیاده یا سوار بشه و بازی رو 2باره راه انداختن. عین زمان بچگی هامون :))
الان با این صف خرید امروز احتمال گزینه دوم بیشتر نشد؟! خوب طرف زحمت کشیده با رو انداختن به مقامات، رفته رسیده به اونجا باید هم سود کنه. :D

abstract
2014/10/11, 09:45
الان با این صف خرید امروز احتمال گزینه دوم بیشتر نشد؟! خوب طرف زحمت کشیده با رو انداختن به مقامات، رفته رسیده به اونجا باید هم سود کنه. :D

شبيه شاوان شد

رهـــا
2014/10/13, 13:42
درود دوستان . اول عید ولایت را به تمام موحدین تبریک میگم و بعد از آنجایی که یکماه گذشته تو این تاپیک زمان با سهم بودن مطلب زدم .
حال که بدلایل زیر فردا 7/22 قصد خروج دارم .شرط اخلاق بود یه کامنت کوچولو بزارم .
دلایلم 1- همانطور که همه میدانیم حداکثر تا 2روز دیگه مهلت حقها تمام میشه ( بنا بر آخرین خبر ) !!!
احتمال میدم این حقوقیهای جـنـتـلمن (تا امـروز ) یــهــو هــوس کـنند ، فـطـرت اصـلیشون رو نـشان بـدننـد ، همون فـطـرت و ماهیتی کـه حقوقیهای روی بـیـش از 10مــوردنــمــاد حـق تـقـدم دار . تو چـند ماه گـذشته کـه حـافـظه تـابلو بــیاد دارد کـه چـگـونه یـکهفته قبل بـستن، " تا نصف قیمت حقها را ذلیل کردنند " .
شـاید هم این تحلیل اشتباه باشه و طبق شنیده هام سهمو یک کله میخواهند تا 1500 بالا میبرند ...

ولی ریسک پذیری من روی 1200 فردا ، سیگنال خروج داده .... اگه بحث حقها نبود امکان نداشت صد در صد خارج بشم . حقیقتآ این سهم همه چـی تــمومــه ....
2- یـک سهـم جـایگـزین بـرای یـک هـفـته 10%+ پـیدا کــردم و سفارش سـر خـط خــرید هم بـه کارگزار عـزیزم بـرای اول صبح سه شنبه دادم ( سرخطی 520؟ ریال ) راستی این بر خطهای که بمـن دادنند ( فقط ساعت 8/30) بیش از 10 ثانیه با کارگزارم دیـلـی داره و جایی که اونا میتونند بشینند وکاری رو که اونها میتونن انجام بـدهند .من نـمیتونم .... در خاتمه روزهایتان سبز و دلــهایـتـان خــوش

رهـــا
2014/10/14, 12:20
بــار الـها . لطـفآ ما را از شـــر "شـیطـان رجـیم و فــرزند خلفش ،حــقوقی بـازار سـرمایه ایران ، چـه جـنـتلمن چــه آویـزان " درامـان بــدار....

یـک هفته آینده در تـاپیـک بـترانس 4520 در خــدمتـم ... بـریم نـماز ...

negarminavi
2014/10/14, 16:27
اطلاعات و صورتهای مالی میاندوره ای 9 ماهه منتهی به 1393/06/31 (حسابرسی نشده)

9 ماهه 93 نسبت به 92 :

1- جمع درآمدها : 24 درصد افزایش
2- سود عملیاتی : 21 درصد افزایش

3- خالص درآمدهای متفرقه : 236 درصد افزایش
4- سود خالص : 85 درصد افزایش

5- سود شناسایی شده در 9 ماهه برای هر سهم : 48 ریال

negarminavi
2014/10/15, 10:53
پايان مهلت استفاده از حق تقدم خريد سهام در نماد سمگاح1 93/7/23 10:41

كارگزاران محترم عضو فرابورس، به اطلاع مي رساند؛ با توجه به اتمام مهلت استفاده از حق تقدم خريد سهام شركت سرمايه گذاري ميراث فرهنگي و گردشگري ايران در نماد سمگاح1 روز شنبه مورخ 26/07/1393، نماد معاملاتي مذكور (سمگاح1) در پايان معاملات روز شنبه مورخ 26/07/1393 متوقف مي گردد. مقتضي است دارندگان حق تقدم مذكور كه قصد استفاده از حق تقدم خريد سهام را دارند، مي بايست نسبت به واريز وجوه ارزش اسمي سهام خريداري شده به شماره حساب اعلام شده توسط شركت، در اسرع وقت، تا پايان وقت اداري روز شنبه مورخ 26/07/1393، اقدام نموده و فيش واريزي را به همراه برگه مشخصات حق تقدم به امور سهام شركت تحويل نمايند. در صورتي كه خريداران در روز آخر پذيره نويسي (روز شنبه مورخ 26/07/1393) اقدام به خريد حق تقدم نمايند، مي بايست بهاي اسمي سهام جديد را تا پايان وقت اداري همان روز (شنبه مورخ 26/07/1393)، به حسابي كه شركت به منظور پذيره نويسي اعلام نموده واريز نمايند. ديهي است در صورت عدم واريز بهاي اسمي سهام جديد به حساب پذيره نويسي اعلام شده تا قبل از پايان مهلت پذيره نويسي توسط خريداران، حق تقدم مذكور به عنوان حق تقدم استفاده نشده تلقي گرديده و مسئوليت آن بر عهده خريداران خواهد بود. مديريت بازار فرابورس ايران

mohsen66
2014/10/17, 23:23
به احتمال 90 درصد فردا از صف فروش اغاز خواهد شد و تا +3 یا +4 درصد پیشروی خواهد کرد و در اینصورت با توجه به جو به وجود امده میشه یه نوسان 7 الی 8 درصدی از این سهم گرفت ......خرید فردا فقط جهت نوسان گیری روزانه عالیست وگرنه در بلند مدت به زیر 900 تومن خواهد رفت مراقب باشید

mohsen66
2014/10/17, 23:24
بسیار محتاط باشید سهم با سفته بازی تا اینجا اومده ولی چون روند مثبت است و بسیاری از سهامداران قدیمی در سود بالا میباشند افت شارپ نداره ولی در بلند مدت سقوط خواهد کرد و برای دو الی سه روز میشه یه نوسان کوتاه مدت شیرین از این سهم گرفت نظر من اینه که هم سهم و هم حق فردا از منفی کامل شروع و به مثبت خواهد رسید از خرید های بالای حقوقی روز چهارشنبه در حق پیداست که فردا یه نوسان میشه از این دو گرفت ولی بلند مدت نزول خواهد داشت
.....................................
بخاطر اتمام مدت حق دو سه روزی سهم مثبت و صف خرید خواهد بود و احتمالا سقف قبلی رو بزنه و تا 1400 بالا بیاد و تا موعد مقرر تخلیه بازیگران اصلی برسه ..تا همون موقع میشه یه سود شیرین کوتاه مدت از این سهم گرفت

والیخان
2014/10/18, 14:50
به احتمال 90 درصد فردا از صف فروش اغاز خواهد شد و تا +3 یا +4 درصد پیشروی خواهد کرد و در اینصورت با توجه به جو به وجود امده میشه یه نوسان 7 الی 8 درصدی از این سهم گرفت ......خرید فردا فقط جهت نوسان گیری روزانه عالیست وگرنه در بلند مدت به زیر 900 تومن خواهد رفت مراقب باشید

سلام،دستتون دردنکنه وپرسودباشین.

ابوذر
2014/10/19, 00:32

واقعا منکه جرات نزدیک شدن به این سهم را ندارم ما که قبل از افزایش سرمایه 540رد کردیم وتواین مدت کم 4 برابر شد ما بیش از یک سال با سهم موندیم اینقدر که تو این 2 ماه رشد کرد سود نکردیم .سهم خطرناکی است و دل شیر یا مغز ...میخواهد.

مازیار
2014/10/19, 21:41
این سهم هیچ حبابی نداره کسانی که از حباب صحبت می کنند بهتره بررسی بیشتری رو سهم داشته باشند

رهـــا
2014/10/20, 10:10
درود .صبح زیبای عالی دوستان مـتـعالی

اول سپاس پروردگاررا که کل بازازار مثبت و لب دوستان خندان
میگم اگـه واقعآ معنی " حــباب " این است . دلم بـرای یک عـمر بـه فـنا رفـته میـسوزه که از اول دنبال حباب بازی نبودیم و پیگیر فوند قوی و نسبت پی به ای میگشتم.
آخــه میگه حقـوقی پـولش را کنار خیابان پیدا کرده که سهمی را بعد از رشــد 50% یکماهه با این اشـتها مـیخره .
اصلآ فـکر میکنم حـرفهایی ترین حقوقیها تو این سهمن . حجم معاملات اینو بهم میگه . دیروز دانایان پارس یک ملیون و دویست هراز عدد سهمو داد . آمار گرفتم دوستی میگفت حقوقی فـقط رو مثبت میشینه اونم تا ساعت 11/30 برا ترسودن حقیقی کمی که با سهمه و تو سود...عرضه ها کاملا هماهنگ شده است . امروزهم که ساعت 10/10 دقیقه است کاملا این حقیقت را دیدم . شخصآ یک روزی فروشنده هستم . کی ؟ اون روزی که صف وگردشو بدن.. اونهم برای اینکه پایینشو بگیرم.. در هرصورت بعد از بامای 8000 تومانی سالهای دور قبل بهترین خـاطره رااین سهم برایم ثبت کرد .... دیگه هم تو این تاپیک پست نمیزنم تا بالا نیاید آخه صفحه 14 اینجا شده بود vip من... حجم معاملات و شیوه آن خیلی حرف میزنه اگــر بــدانیم ... پـرسود بــاشیم..

رهـــا
2014/10/21, 11:59
در گفتگو با مدیر مالی "سمگا" عنوان شد:
تکذیب شایعات میان گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی با "پدیده"
مذاکراتی مبنی بر واگذاری بخشی از سهام گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی به شرکت پدیده شاندیز برگزار نشده است و تمامی شایعات مطرح شده در این خصوص تکذیب می گردد.
مذاکراتی مبنی بر واگذاری بخشی از سهام گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی به شرکت پدیده شاندیز برگزار نشده است و تمامی شایعات مطرح شده در این خصوص تکذیب می گردد.

مدیر مالی گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز ضمن بیان مطالب فوق اظهار داشت: هیچ بلوکی از سهام "سمگا" به شرکت پدیده شاندیز واگذار نشده است و تمامی شایعات مطرح شده مبنی بر همکاری شرکت فوق با شرکت پدیده شاندیز کذب محض می باشد.

فلاحتی عملکرد "سمگا" در تحقق سودهای پیش بینی شده در 6 ماهه اول سال جاری را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: بودجه گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی از سود شرکت های زیرمجموعه خود تأمین می گردد و به دلیل اینکه سال مالی تمامی شرکت های زیرمجموعه "سمگا" پایان آذر ماه می باشد برهمین اساس سودهای پیش بینی شده شرکت تا پایان سال جاری به طور کامل محقق خواهد شد و در حال حاضر با برنامه بودجه شرکت هماهنگ می باشیم و هیچگونه ایرادی در میزان سودآوری "سمگا" در 6 ماهه اول سال جاری وارد نمی باشد.

وی با اشاره به اینکه آیا برنامه ای برای فروش ساختمان "سمگا" وجود دارد افزود: درآمدهای متفرقه گروه سرمایه گذای میراث فرهنگی از سوی اجاره ساختمان شرکت مذکور تأمین می گردد و برنامه ای مبنی بر فروش ساختمان تا بدین لحظه در دستورکار گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی قرار نگرفته است.

وای . وای . وای . آقـای مـدیــــر . تـــرسـیدم . آقـا اجـازه . امـروز بـزارم تـو صف فــروش ؟ یـا فــردا هـم قـبولـه !!!!

آخـه مـرد حـسابی دیـگه این بازیها قــدیمه . لااقل به حقوقیت میگفتی اون پنجاه تا را تابلو ور نداره و مثل 3ملیون هیدن کنه . حسن این خبر اینه که تو این بیخبری فهمیدیم جریان صعود چیه !!
بعد چــرا زمـان را گـم کـردی این خبر را باید هفته پیش میزاشتی که رو 1050صف فروش بود و اون گزارش 6ماهه رو فرستادی رو کدال . امروز همه با هم 900 سوار میشدیم .... خوب حالا شیطون درگوشی بگو کی میخوایی همین خبر تـکذیب شـده را تــایید کـنی ؟

مازیار
2014/10/29, 21:28
این سهم هیچ حبابی نداره کسانی که از حباب صحبت می کنند بهتره بررسی بیشتری رو سهم داشته باشند

تعدیل مثبت بالای 50 درصد در حال اماده شدن

Ahmad16
2014/10/30, 00:33

به چه دلیل ؟

مازیار
2014/11/09, 18:00
امروز چقدر راحت صف شد سهم کاملا خشک شده به زودی بالای 1500 تثبیت میشه

negarminavi
2014/11/11, 09:42
توقف نماد معاملاتي سمگا1 93/8/20 09:40

كارگزاران محترم عضو فرابورس، به اطلاع مي رساند؛ نماد معاملاتي شركت گروه سرمايه گذاري ميراث فرهنگي و گردشگري ايران (سمگا1)، به دليل تغيير بااهميت پيش بيني سود هر سهم سال مالي 1394، متوقف گرديد. مديريت بازار فرابورس ايران

mey
2014/11/11, 14:03
(http://forum.talarebourse.com/u105104)

مبارک دوستان
خبر تعدیل هم رسید......1450 ریال پیشبینی 94
البته قید کرده که ساختمانش اگه به فروش برسه توانایی سودسازی 350 تومان دیگه هم داره.....
یعنی بازار پس از بازگشایی میره برای پیش خور کردن ای پی اس 500 تومانی....
قیمت بازگشایی بین 1350 الی 1400 تومان...فقط فروشنده نباشید که صف خرید پس از بازگشایی دیدن داره....

Ahmad16
2014/11/11, 16:46
حدود 10% سبدم سمگاست ولی با این اخباری که دارم از پیش بینی 94 می شنوم، دارم وسوسه میشم واسه خرید دوباره بعد از بازگشایی !

mohsen ho
2014/11/16, 21:43
143تومان برای سال 94 طبق شنیده ها اعلام شده وطی روزهای اتی بر روی کدال قرار میگیره

باید دید بازار چه واکنشی به تعدیل نسبتا سنگین سهم خواهد داد

خریدهای سنگین روز اخر و ارزش 7میلیاردی معاملات بی دلیل نبوده

گروهی که پشت سهم هستند بسیار حرفه ای هستند

مازیار
2014/12/09, 14:01

141 تومان فرستادن کدال باز تعدیل داره

alireza51
2014/12/09, 18:19
141 تومان فرستادن کدال باز تعدیل داره
شرکت پيش بيني سود سال مالي منتهي به 30/09/94 را با سرمايه 800 ميليارد ريال مطابق اطلاعات پيوست بر اساس دو سناريو به شرح ذيل اعلام نموده است:
الف- سود هر سهم به مبلغ 416ر1 ريال با فرض پيش بيني فروش کل پروژه بلوار فرهنگ (شامل فروش 50% به بانک گردشگري و مابقي به سايرين و برمبناي 65% پيشرفت کار)
ب- سود هر سهم به مبلغ 082ر1 ريال با فرض پيش بيني عدم تحقق فروش پروژه بلوار فرهنگ به سايرين

rajabnejad
2014/12/10, 07:37
کوتاه از گزارش اولین پیش بینی 94 سمگا

شرکت گروه سرمايه گذاري ميراث فرهنگي و گردشگري ايران در اولین گزارش پیش بینی 94 خود سود هر سهم منتهی به 94/09/30 شرکت را مبلغ 1416 ریال پیش بینی نموده است که در مقایسه با سال مالی مشابه قبل با تعدیل مثبت 167 درصدی همراه بوده است .

- شرکت پيش بيني سود سال مالي منتهي به 30/09/94 را با سرمايه 800 ميليارد ريال مطابق اطلاعات پيوست بر اساس دو سناريو به شرح ذيل اعلام نموده است :

الف- سود هر سهم به مبلغ 416ر1 ريال با فرض پيش بيني فروش کل پروژه بلوار فرهنگ (شامل فروش 50% به بانک گردشگري و مابقي به سايرين و برمبناي 65% پيشرفت کار )

ب- سود هر سهم به مبلغ 082ر1 ريال با فرض پيش بيني عدم تحقق فروش پروژه بلوار فرهنگ به سايرين

- پيش بيني سود هر سهم سال مالي 94 (بر مبناي سناريوي شماره1) در مقايسه با پيش بيني سود هر سهم سال قبل، به ‌ترتيب سود حاصل از سرمايه گذاري 191 درصد افزايش، سود عملياتي 151 درصد افزايش و سود پس از کسر ماليات 167 درصد افزايش نشان مي دهد. شرکت دلايل تغيير جزئيات پيش بيني را عمدتا موارد ذيل اعلام نموده است :

الف-افزايش سود سرمايه گذاري در شرکتهاي سرمايه پذير عمدتا به دليل پيش بيني فروش پروژه بلوار فرهنگ توسط شرکت فرعي تنديس تجارت باختر

ب- فروش بخشي از سهام بانک گردشگري توسط شرکت فرعي تجارت بين الملل ميلاد آريا زيگورات جهت رعايت حداکثر سقف سرمايه گذاري شرکتهاي مجموعه در بانک گردشگري مطابق مقررات بانک مرکزي

ج- کاهش هزينه هاي مالي به دليل پيش بيني تسويه بخشي از تسهيلات مالي

شايان ذکر است که با توجه به زمان تصويب قرارداد پيش فروش پروژه بلوار فرهنگ به بانک گردشگري (بهمن ماه 1392) و همچنين زمان تصويب موضوع فروش سهام بانک گردشگري در هيئت مديره شرکتهاي زيرمجموعه، شرکت سمگا اطلاعات فوق الذکر را با تأخير اعلام نموده است.

- شرکت فرعي تنديس تجارت باختردر حال اجراي پروژه اي واقع در سعادت آباد بلوار فرهنگ مي باشد. مطابق اطلاعات پيش بيني، پروژه مذکور شامل ساخت يک واحد تجاري (با زير بناي 850 متر مربع)، تعداد 300 واحد پارکينگ و تعدادي واحد اداري (با زير بناي جمعا حدود 300ر7 متر مربع) است. اين پروژه شامل دو بخش مي باشد :

الف- 50% از پروژه شامل واحد تجاري، پارکينگها و يک واحد آمفي تئاتر، مطابق قرارداد مورخ 19/11/92 به مبلغ 925 ميليارد ريال به بانک گردشگري با شرايط زير پيش فروش شده است :

پارکينگها جمعا به مبلغ 405 ميليارد ريال (مطابق قيمت کارشناس رسمي )

واحد تجاري 850 متر مربع به ازاي هر متر مربع 600 ميليون ريال (مطابق قيمت کارشناس رسمي )

يک واحد آمفي تئاتر (اداري) با مساحت زير بناي 390ر1 متر مربع که مبلغ پيش فروش آن در قرارداد 100 ميليارد ريال به صورت علي الحساب در نظر گرفته شده است. قيمت کارشناس رسمي به ازاي هر مترمربع واحد اداري 70 ميليون ريال بوده ولي دربودجه 180 ميليون ريال درنظر گرفته شده است .

*شايان ذکر است در بودجه سال مالي 94، پيشرفت کار ساخت پارکينگها 100% و واحدتجاري و اداري 60% (مربوط به پيش فروش پروژه به بانک گردشگري) در نظر گرفته شده است .

ب- پيش بيني فروش مابقي پروژه بلوار فرهنگ به سايرين که تماما واحد اداري بوده و به قيمت هر مترمربع 193 ميليون ريال در بودجه منظور شده است. ضمنا پيش بيني شده است که اين قسمت پروژه در سال مالي 94، 60% پيشرفت کار داشته و 85% پيش فروش گردد .

* مزيد اطلاع، بودجه بر مبناي سناريو 1 با فرض تحقق هر دو مورد الف و ب فوق الذکر تهيه شده ولي بودجه بر مبناي سناريو 2 با توجه به ابهام در فروش پروژه به سايرين، با فرض تحقق صرفا بند الف فوق الذکر تهيه گرديده است.

وحید نصیری
2014/12/10, 08:09
حباب اندر حباب ..
روی کرمان و ثنوسا در حباب بودن رو سفید کرده
ثنوسا اول راه افت هست
کرمان که شیرین 45 درصد از سقف قیمتیش فاصله گرفته ..

سود شرکتای انبوه سازی چند مرحله داره
اول اینکه پروژه طبق برنامه جلو بره
دوم اینکه به رکود نخوره و فروش بره
دو مشکلی که توی گزارشات شرکتای انبوه سازی به وفور درش میبینید
لذا به سود 140 تومنی شرکت اصلا بها ندیدید ...

از این گروه کیسون با این همه عظمت 390 میلیارد ارزشش هست
ثتران با توان بالا و دارایی مرغوبتر 150 میلیارد

سمگا در حد اینا نیست ولی 1000 میلیارد بازار بهش ارش داده ..

در آخر اینکه این شرکت حتی اگه حبابی نباشه (که هست) شرکتای مناسبتر برای سرمایه گزاری در بازار زیاده ..

"heydar"
2014/12/10, 08:45
احسنت وحید جان
به نظر میرسه این مرحله آخرین تیری است که پرت میکنند و احتمالا مثبت باز خواهد شد چون قصد خروج دارند مثبت 20-40%
و بعد از آن ترکیدن حباب ;)

hadi1984
2014/12/10, 11:21
كارگزاران محترم عضو فرابورس، به اطلاع مي رساند؛ نماد معاملاتي شركت گروه سرمايه گذاري ميراث فرهنگي و گردشگري ايران (سمگا1) پس از ارائه اطلاعات پيش بيني، با محدوديت دامنه نوسان قيمت تا سقف 50 درصد، امروز چهارشنبه مورخ 19/09/1393 آماده انجام معامله مي باشد. مديريت بازار فرابورس ايران

"heydar"
2014/12/10, 12:51
احسنت وحید جان
به نظر میرسه این مرحله آخرین تیری است که پرت میکنند و احتمالا مثبت باز خواهد شد چون قصد خروج دارند مثبت 20-40%
و بعد از آن ترکیدن حباب ;)

پیشبینی ما اشتباه دراومد
دوستان در مورد این سهم احتیاط کنند .شاید بره بالا ولی آگاهانه تصمیم گیری کنید

جعفرزاده
2014/12/10, 12:52
سمگا نباید زیر 110 و بعد 1050 بیاید / در اینصورت فروشندها مضاعف میشوند

مازیار
2014/12/13, 19:38
متاسفانه واگرایی منفی سمگا تایید شد و رفتیم برای اصلاح موقت

negarminavi
2014/12/14, 09:40
موضوع: اعلامیه پذیره نویسی عمومی

بر اساس تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده 1393/05/04 با توجه به افزایش سرمایهُ شرکت از مبلغ 400,000 میلیون ریال به‌مبلغ 800,000 میلیون ریال ، تعداد 387,685,608 سهم با توجه به حق تقدم استفاده شده توسط سهامداران فعلی، و با عنایت به انقضای مهلت استفاده از حق تقدم مذکور برای تحقق افزایش سرمایه بدین وسیله تعداد 12,314,392 سهم 1000 ریالی برای پذیره نویسی عمومی عرضه میگردد.
مهلت پذیره نویسی عمومی از تاریخ 1393/09/23 لغایت تاریخ 1393/09/29 و شماره حسابهای زیر جهت واریز وجوه تعیین شده ست.

شماره حساب بانک شعبه
110-995-10111-1 گردشگري مرکزي

abstract
2014/12/14, 09:53
پیشبینی ما اشتباه دراومد
دوستان در مورد این سهم احتیاط کنند .شاید بره بالا ولی آگاهانه تصمیم گیری کنید
به شایدم فرصت نداد

alireza51
2014/12/14, 11:19
سیستم معاملات نقص فنی داشت و تا 710 تومن نیز خرید و فروش شد!!!

negarminavi
2014/12/14, 11:31
در خصوص بازگشايي مجدد و امكان انجام معامله در نماد معاملاتي سمگا1 93/9/23 11:27

كارگزاران محترم عضو فرابورس، به اطلاع مي رساند؛ با توجه به بروز نقص فني و انجام معاملات با قيمت هاي خارج از محدوديت دامنه نوسان قيمتي روزانه سهام در نماد معاملاتي شركت گروه سرمايه گذاري ميراث فرهنگي و گردشگري ايران (سمگا1)، نماد معاملاتي شركت مذكور (سمگا1)، پس از عدم تأييد معاملات با قيمت هاي خارج از محدوديت دامنه نوسان قيمتي روزانه سهام، رأس ساعت 11:45 مجدداً قابل انجام معامله مي باشد. مديريت بازار فرابورس ايران

negarminavi
2014/12/14, 11:55
پذيره نويسي حق تقدم استفاده نشده در نماد معاملاتي سمگاح1 93/9/23 11:44

كارگزاران محترم عضو فرابورس، به اطلاع مي رساند؛ تعداد 12،314،392 حق تقدم استفاده نشده شرکت گروه سرمايه گذاري ميراث فرهنگي و گردشگري ايران(سهامي عام) در نماد سمگاح1 ، امروز يكشنبه مورخ 23/09/1393، بدون محدوديت دامنه نوسان قيمت آماده انجام معامله مي باشد. لازم به ذکر است محدوديت حجمي خريد در هر سفارش 50,000 سهم مي باشد. در اين خصوص توجه به موارد ذيل ضروري است: مهلت پذيره نويسي عمومي تا روز شنبه مورخ 29/09/1393 بوده لذا نماد معاملاتي مذكور (سمگاح1) در پايان روز معاملاتي شنبه مورخ 29/09/1393 متوقف مي گردد. كارگزاراني كه حق تقدم مذكور را خريداري مي نمايند، مي بايست وجه پذيره نويسي حق تقدم خريداري شده را همزمان با تسويه وجه معامله حق تقدم به شركت سپرده گذاري مركزي واريز نمايند. بديهي است مسئوليت واريز وجه معامله حق تقدم و همچنين وجه پذيره نويسي حق تقدم خريداري شده (ارزش اسمي هر سهم) بر عهده كارگزار مربوطه مي باشد. شركت سپرده گذاري مكزي اوراق بهادار و تسويه وجوه، وجوه حق تقدم استفاده نشده را به كارگزار فروشنده پرداخت نموده و كارگزار فروشنده مكلف است وجوه مذكور را به حساب ناشر واريز نمايد. لازم به ياد آوري است با توجه به اينكه سهام مذكور حق تقدم استفاده نشده مي باشد، خريداران امكان فروش سهام خريداري شده را، تا قبل از ثبت افزايش سرمايه شركت ندارند. همچنين، با توجه به اينكه متعهد پذيره نويس، سهامدار عمده ناشر مي باشد چنانچه تمايل داشته باشد بدهي ناشي از خريد حق تقدم هاي استفاده نشده در عرضه عمومي ناشي از افزايش سرمايه را با مطالبات خود از ناشر تهاتر نمايد، مي بايست حداقل 5 روز قبل از اتمام دوره عرضه عمومي، درخواست خود به همراه گزارش بازرس قانوني ناشر مبني بر تأييد خالص بدهي به متعهد پذيره نويس را به فرابورس ارائه نمايد. فرابورس با بررسي و احراز شرايط اين تبصره اجازه انجام تسويه خارج از اتاق پاياپاي معاملات مربوطه را مطابق با روال مربوط با فرم تسويه خارج از اتا پاياپاي صادر مي نمايد. مديريت بازار فرابورس ايران

وحید 20
2014/12/15, 12:04
با توجه به اینکه حق تقدم استفاده نشده سمگا در 855 تومان معامله شد بنابراین از نظر حقوقی که خرید 955 تومان میشه کف قیمت سهم اصلی که اگر 5 6 درصد هم اقلا اضافه کنیم بابت خواب پول و پایین تر بودن معمول قیمت حق های استفاده نشده از سهم اصلی میشه انتطار جمع شدن صف فروش سمگا در همین هفته رو داشت.

پ.ن:سمگا ندارم

abstract
2014/12/15, 12:10
با توجه به اینکه حق تقدم استفاده نشده سمگا در 855 تومان معامله شد بنابراین از نظر حقوقی که خرید 955 تومان میشه کف قیمت سهم اصلی که اگر 5 6 درصد هم اقلا اضافه کنیم بابت خواب پول و پایین تر بودن معمول قیمت حق های استفاده نشده از سهم اصلی میشه انتطار جمع شدن صف فروش سمگا در همین هفته رو داشت.

پ.ن:سمگا ندارم
موافق نیستم . ضمن اینکه جمع هم بشه تو صورت کلی مسئله تغییری ایجاد نمیشه

وحید 20
2014/12/15, 12:16
موافق نیستم . ضمن اینکه جمع هم بشه تو صورت کلی مسئله تغییری ایجاد نمیشه
دوست عزیز من فقط در خصوص جمع شدن سهم صحبت کردم ولی اینکه بعد از جمع شدن سهم تغییری در صورت مسئله ایجاد بشه یا نه و یا مجدد صف فروش بشه یک چیز دیگر است.

وقتی حق تقدم رو براحتی در 855 تومان خریدند دلیلی نداره همون حقوقی در 950 1000 تومان سهم اصلی رو جمع نکنه!مگر اوضاع بازار از اینهم بدتر بشه

abstract
2014/12/15, 12:25
دوست عزیز من فقط در خصوص جمع شدن سهم صحبت کردم ولی اینکه بعد از جمع شدن سهم تغییری در صورت مسئله ایجاد بشه یا نه و یا مجدد صف فروش بشه یک چیز دیگر است.

وقتی حق تقدم رو براحتی در 855 تومان خریدند دلیلی نداره همون حقوقی در 950 1000 تومان سهم اصلی رو جمع نکنه!مگر اوضاع بازار از اینهم بدتر بشه
نمیدونم چرا ناراحت شدین . من هم نظر خودمو گفتم .
چیز خاصی نبود .

وحید 20
2014/12/15, 12:29
نمیدونم چرا ناراحت شدین . من هم نظر خودمو گفتم .
چیز خاصی نبود .
ناراحتی در کار نیست من هم فقط نظر حود رو گفتم!

negarminavi
2014/12/15, 14:37
اتمام پذيره نويسي حق تقدم استفاده نشده در نماد سمگاح1 93/9/24 12:15

كارگزاران محترم عضو فرابورس، به اطلاع مي رساند؛ با توجه به فروش تمامي حق تقدم استفاده نشده شركت گروه سرمايه گذاري ميراث فرهنگي و گردشگري ايران (سهامي عام) در نماد معاملاتي سمگاح1، نماد معاملاتي مذكور متوقف گرديد. مقتضي است كارگزاراني كه حق تقدم مذكور را خريداري نموده اند، مي بايست وجه پذيره نويسي حق تقدم خريداري شده را همزمان با تسويه وجه معامله حق تقدم به شركت سپرده گذاري مركزي واريز نمايند. بديهي است مسئوليت واريز وجه معامله حق تقدم و همچنين وجه پذيره نويسي حق تقدم خريداري شده (ارزش اسمي هر سهم) بر عهده كارگزار مربوطه مي باشد. شركت سپرده گذاري مركزي، وجوه حق تقدم استفاده نشده را به كارگزار فروشنده پرداخت نموده و كارگزار فروشنده مكلف است وجوه مذكور را به حساب ناشر واريز نمايد. مديريت بازار فرابورس ايران

m.hossein
2014/12/16, 14:11
تاریخ ایجاد در سه شنبه, 25 آذر 1393 08:04

تحلیل تکنیکال سمگا
http://forums.boursy.com/imported/2014/12/semga930927-1.jpg (http://betasahm2.ir/wp-content/uploads/semga930927.jpg)
خط حمایت سمگا در این مدت اخیر در رنج بالای ۱۰۵۰ تومان بوده است شکسته شدن خط حمایت مذکور نشانه ضعف روند قیمتی سهم می تواند باشد
الگوی مشابه سقف دوقولو یا شارک نیز در نمودار قابل مشاهده است که بیانگر اصلاح بیشتر در سهم می تواند باشد در نمودار سمگا گپی را در محدوده ۸۰۰ تومان شاهد هستیم بعید نیست در یک فرایند اصلاحی قیمت بار دیگر این گپ را نیز که درمحدوده ۸۰۰ تومان است پر کند
خریداران بهتر است به سهم فرصت اصلاح بیشتری دهند و در محدوده هایی که سهم حمایت معتبر تری دارد وارد فرایند خرید شوند در قیمتهای فعلی به نظر رفتار نوسانی همراه سهم است و متناسب با شرایط بازار رفتار سهم کم و بیش به سمت نوسانات روزمره پیش می رود هر چند اصلاح در سهم کاملا احساس می شودذ

رهـــا
2014/12/17, 08:18
تاریخ ایجاد در سه شنبه, 25 آذر 1393 08:04

تحلیل تکنیکال سمگا

خط حمایت سمگا در این مدت اخیر در رنج بالای ۱۰۵۰ تومان بوده است شکسته شدن خط حمایت مذکور نشانه ضعف روند قیمتی سهم می تواند باشد

الگوی مشابه سقف دوقولو یا شارک نیز در نمودار قابل مشاهده است که بیانگر اصلاح بیشتر در سهم می تواند باشد در نمودار سمگا گپی را در محدوده ۸۰۰ تومان شاهد هستیم بعید نیست در یک فرایند اصلاحی قیمت بار دیگر این گپ را نیز که درمحدوده ۸۰۰ تومان است پر کند

خریداران بهتر است به سهم فرصت اصلاح بیشتری دهند و در محدوده هایی که سهم حمایت معتبر تری دارد وارد فرایند خرید شوند در قیمتهای فعلی به نظر رفتار نوسانی همراه سهم است و متناسب با شرایط بازار رفتار سهم کم و بیش به سمت نوسانات روزمره پیش می رود هر چند اصلاح در سهم کاملا احساس می شودذ

درود بـه دوستـان
خصـوصآ m.hossein عـزیز و نازنین ، کـه تــلخی و سـیاهـی ایــن بازار هم نـتونست سـبزی قلم و انـژی مثبت رو ازایشان بگیره..دمت گـرم و خـدا قـوت...

بـاتوجه بـه شیوه معاملات 12/3م حق تقدم مانده که با وجود داشتن 4روزکاری مهلت قانونی .
یـهو ظرف 2ساعت باقیمت عجیب (معادل950ت ) باریسک 2ماه خواب سرمایه و آزاد شدن 400م سهم اضافـه ......

بــراستی اگــه حقـوقی میخواست بـه بهانه جـوبازار 650ت یا حتی 450ت بــخــره نـمیتونـست ...؟؟؟؟
تـوچند تا نماد حقوقی با ( کـثـافتکاری )درهفته پایانی حق ها را نــصف قـیمت کـرد ...؟؟؟ اصلآ اینکارو حق مسلم خودشون میدونند ( باج سرقفلی محل )

بـهمین دلیل و نــزدیکی خبر فــرودگاه ( بـنظـرمـن ) قیمت سهم زیــاد زیــر 1000ت نـمـیمـونه """ شــایـد ""

m.hossein
2014/12/17, 08:53
حرفی برای گفتن ندارم. همه ی شما عزیزان خوب و صمیمی و دوست داشتنی هستید.

با ارزوی بهترینها با تمام وجودم میگم برای همه. یا علی

"heydar"
2014/12/20, 09:42
سمگا هنوز کار دارد..هر صفی که جمع شد خریدنی نیست

تنها
2014/12/20, 12:27
سمگا جا برا اصلاح بیشتر داره تا حوالی 820تومن ...................

وحید نصیری
2014/12/21, 07:21
حباب اندر حباب ..
روی کرمان و ثنوسا در حباب بودن رو سفید کرده
ثنوسا اول راه افت هست
کرمان که شیرین 45 درصد از سقف قیمتیش فاصله گرفته ..

سود شرکتای انبوه سازی چند مرحله داره
اول اینکه پروژه طبق برنامه جلو بره
دوم اینکه به رکود نخوره و فروش بره
دو مشکلی که توی گزارشات شرکتای انبوه سازی به وفور درش میبینید
لذا به سود 140 تومنی شرکت اصلا بها ندیدید ...

از این گروه کیسون با این همه عظمت 390 میلیارد ارزشش هست
ثتران با توان بالا و دارایی مرغوبتر 150 میلیارد

سمگا در حد اینا نیست ولی 1000 میلیارد بازار بهش ارش داده ..

در آخر اینکه این شرکت حتی اگه حبابی نباشه (که هست) شرکتای مناسبتر برای سرمایه گزاری در بازار زیاده ..

بعد از 25 درصد افت هنوز هم میتونه مقام اول حبابی ترین سهم بازار رو داشته باشه

شاید این چند روزه سهم جمع بشه کمی رو به بالا ولی ارزش 770 میلیاردی براش خیلی زیاد هست ...

componic
2014/12/21, 13:02
با وگردش فردا حرکت را شروع خواهند کرد

"heydar"
2014/12/21, 13:26
زوده 50% از سقف قیمتی باید بریزه البته باید نداریم ولی نظر بنده حقیر این است

سلطان بورس
2014/12/21, 18:53
زوده 50% از سقف قیمتی باید بریزه البته باید نداریم ولی نظر بنده حقیر این است
اکثرا الان منتظر قیمت های زیر 850 هستن . ولی زمانی که همه به یه چیز فکر میکنن اون اتفاق رخ نمیده
در بورس خیلی موارد اتفاق افتاده که زمانی که همه اخبار مثبت پشت سر هم میاد و همه میگن باید خرید باید کم کم به فکر فروش باشی و برعکس
چند روز پیش که شاخص محدوده 70400 بود همه میدونستن که عدد 70 هزار شاخص محدوده روانی داره . خیلی در این فکر بودن که با شکست 70 هزار بازار هیجانی میشه و همه فروشنده میشن
ولی دقیقا چند روزه شاخص زیر 70 هزار اومده و فشار فروش کاهش پیدا کرده . جایی که کسی فکرش رو نمیکنه بازار را برمیگردونن .

رهـــا
2014/12/21, 19:44
طــی هفتـه پیش بـا اتــفاقی کـه بــرای " حقهای استفاده نشده " 12/3م سهم ، فی 955ت افـتاد .

1-( خوشبینانه ) مـیتـونه این سیگنال رو بــده که تـو بـدترین شرایط بازار ، قیمت پـایین چـنـدانی از ایــن نــدارد .
2- ( بـدبینانه ) این اتفاق یک سیگنال انـحرافی به بـازار بــود، بــرای خــالی کـردن 123ملیون سهم چــون
بـرای حقوقی عمده سهم زیر150ت افتاده پـس برای اون میصرفـه کـه بـا این حــرکـت ، "کــد غلط بـه بازار بـده "
ومثل 3م سهم روز قبل 960تومانی خالی کنـه .
که بااین حساب بـاید منتظـر سیل 120ملیون سهم فروش دیگه باشیم .

حــالا ســوال ، دیــد واقـــع بـینـانــه چــیه ؟؟؟
یـعـنی قیمت تـابلـوی سمگا طــی دیــماه روی تابلو چــنـده ؟؟؟

نظرشخصی که میتونه اشتباه هم باشه اینکه " تـا درگیری حقوقیها تـو نماد .تـمام نــشـده ، حـقـیقـی نـبایـد وارد این سهم بـشه .( بجز همکاران سهامباز )
"حــجم معـاملات " حــرفـهای خـتوبی را مـیـزنـه . فـعلا بـبینیم روی 920 دوشنبه چقدر حجم میخوره . امید وارم بالای 10م بـبیـنـم .
باتـوجه بـه کلیت بازار در صورت برگشت رونـد سهم ، بـالای چندانی نــمیتونه داشته و
اون رشـد های شارپ دوره اش تـموم شـده و تـاره سهم بـرای مـدتـی ( تا آزاد شدن 400م سهم)نـوسانی 10و15 درصدی مـیشه !!!!

mohsen ho
2014/12/22, 14:26
هدف بازیگر این سهم پایین اوردنه سهمه!!!

باوجود این که بیشتر سبدم سمگاست ولی به نظرم هنوز اصلاح تموم نشده

مجتبی مصلحMTM
2014/12/22, 14:41
ب نظرم تا 850 جا داره بیاد هر شخصی با تحلیل خودش وارد شه

negarminavi
2014/12/31, 10:29
http://up.boursy.com/uploads/2013-10/payment.jpg

http://up.boursy.com/uploads/2013-10/semega.jpg

hadi1984
2015/01/03, 15:12
افزایش سرمایه سمگا به ثبت رسید

بر اساس تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده مورخ 1393/05/04 افزایش سرمایۀ شرکت گروه سرمايه گذاري ميراث فرهنگي و گردشگري ايران از مبلغ 400,000 میلیون ریال به‌مبلغ 800,000 میلیون ریال ( از محل مطالبات و آورده نقدی مبلغ 400000 میلیون ریال ، ) در تاریخ 1393/10/13 در مرجع ثبت شرکت ها به ثبت رسیده است.

abstract
2015/01/07, 12:25
قيمت خريد حق تقدم 855 تومن
قيمت فعلي سهم 763 تومن
............

تمام
2015/01/07, 13:25
قيمت فعلي سهم 763 تومن
............

یه مشکلی هست
یه جای کار به هم نمیخوره
به نظرم دارن سهمو میارن پایین تا سنگین جمعش کنن
شاید شنبه این کارو انجام بدن
شایدم بنده توهم زدم چون امروز خریدم برای نوسان گیری و گیر کردم

ali110ali110
2015/01/14, 17:16
///دوستان اعتراضها تا حدودی داره جواب میده ///
رسایی ادامه داد: از طرفی بنده سؤالی هم از وزیر اقتصاد درباره سقوط ارزش سهام مردم در بورس و نحوه تعیین شاخص و دلایل عدم تحقق وعده‌های دولت برای حمایت از بورس و بازار سرمایه داشتم که طبق نوبت حدود 2 ماه دیگر نوبت این سؤال می‌شود. وی تأکید کرد: وضعیت بازار سرمایه واقعاً اسفبار است به طوری که سرمایه مردم در این یکسال نصف و حتی کمتر شده است، برای همین و با توجه به اهمیت رسیدگی به وضعیت اسفبار بازار سرمایه، نسبت به سؤال از وزیر اطلاعات انصراف دادم تا نوبت آن به سؤالم از وزیر اقتصاد که درباره وضعیت بورس است اختصاص یابد. رسایی درباره زمان طرح سؤالش درباره سقوط بورس متذکر شد: انشاءالله بعد از هفته تعطیلی مجلس این سؤال در صحن علنی خانه ملت مطرح می‌شود.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13931024000722

تمام
2015/01/14, 17:19
///دوستان اعتراضها تا حدودی داره جواب میده ///
رسایی ادامه داد: از طرفی بنده سؤالی هم از وزیر اقتصاد درباره سقوط ارزش سهام مردم در بورس و نحوه تعیین شاخص و دلایل عدم تحقق وعده‌های دولت برای حمایت از بورس و بازار سرمایه داشتم که طبق نوبت حدود 2 ماه دیگر نوبت این سؤال می‌شود. وی تأکید کرد: وضعیت بازار سرمایه واقعاً اسفبار است به طوری که سرمایه مردم در این یکسال نصف و حتی کمتر شده است، برای همین و با توجه به اهمیت رسیدگی به وضعیت اسفبار بازار سرمایه، نسبت به سؤال از وزیر اطلاعات انصراف دادم تا نوبت آن به سؤالم از وزیر اقتصاد که درباره وضعیت بورس است اختصاص یابد. رسایی درباره زمان طرح سؤالش درباره سقوط بورس متذکر شد: انشاءالله بعد از هفته تعطیلی مجلس این سؤال در صحن علنی خانه ملت مطرح می‌شود.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13931024000722

دولت پولی برای حمایت از بازار نداره پس دنبال دولت نباشید

سلطان بورس
2015/01/14, 18:00
دولت پولی برای حمایت از بازار نداره پس دنبال دولت نباشید
من که اعتراضم را فرستادم
فکر نمیکنم با چند دقیقه وقت گذاشتن چیزی از کسی کم بشه . فوقش 5 دقیقه وقت بذارین . حالا تاثیر هم نداشت اتفاقی نمیفته

argo
2015/01/14, 18:27
قيمت فعلي سهم 763 تومن
............

بنازم به قدرت پول
ديگه كاملا مشخصه جريان چيه
يكي سهم رو باد كرده برده بالا
سهامش رو خالي كرده
حقها هنوز رو دستش مونده اونم با باد نگه داشته تا رد كنه

سلطان بورس
2015/01/14, 18:41
این دوستانی که هی میگن این سهم 20 برابر شده و باید بریزه و .... این استدلال غلط هست
زیاد دیدم که میگن مثلا فلان سهمی 500 بوده و شده 200 باید بریم این را بخریم . ولی اکثر این سهم ها یا تعدیل منفی دادن یا حبابی بالا رفتن .
این شرکت از زیان چند سال پیش الان به پیش بینی 150 تومانی رسیده . با توافق که سودش مجدد چند برابر هم میشه
قیمت های بالای 1000 برای این سهم منطقی نبود . ولی دیگه قیمت های 600 - 700 خرید داره

"heydar"
2015/01/18, 10:54
این سهم عبرتی باشد برای ما و دوستان

abstract
2015/01/18, 11:13
این سهم عبرتی باشد برای ما و دوستان

البته وضعيت بقيه سهام هم بهتر از اين نيست .
ولي خوبه عبرت بشه .
از اون لحاظ كه وقتي يكي نظر منفي ميده توهم توطئه دست نده براي بعضيا .
برخيا فكر نكنن زرنگتر از بقيه بازار هستن . كه بعد 10 برابر شدن سهمو بخرن /:.yead.:/
رو خريدهاي حقوقي سيگنال نگيرن . :D

ali110
2015/01/21, 19:39
بورس باید تا روشن شدن تکلیف مذاکرات هسته ای تعطیل بشه / این بهترین راه حله / باید یک کمپین تشکیل بدیم برای تعطیلی بورس

alizadeh.f
2015/01/28, 12:46
بورس باید تا روشن شدن تکلیف مذاکرات هسته ای تعطیل بشه / این بهترین راه حله / باید یک کمپین تشکیل بدیم برای تعطیلی بورس

بدددددددددددددددددددددددد ددددددددددددددددد ترین کار ممکن!
نقدینگی بیشتر میترسه.
به نظز کف بازار 65000 شده. مذاکرات هم انشالله جوب میده

negarminavi
2015/02/01, 12:47
صورت وضعیت پورتفوی 1 ماهه منتهی به 1393/10/30 (حسابرسی نشده)

نسبت ارزش بازار پورتفوی بورسی به بهای تمام شده (درصد) :

در ابتدای دوره : 173 درصد

در انتهای دوره : 144 درصد

http://up.boursy.com/uploads/2013-10/semega1.jpg

negarminavi
2015/02/23, 12:24
http://up.boursy.com/uploads/2013-10/semega2.jpg

rajabnejad
2015/02/23, 22:23
http://up.boursy.com/uploads/2013-10/semega2.jpg

این شفاف سازی رو سازمان اشتباه داده ؛به تاریخش نگاه کنید واسه سال 92 هست/:.yead.://.:blinksmiley.:/

negarminavi
2015/03/04, 10:50
صورت وضعیت پورتفوی 1 ماهه منتهی به 1393/11/30 (حسابرسی نشده)

در ابتدای دوره : 118.2 درصد

در انتهای دوره : 125.1 درصد

http://up.boursy.com/uploads/2013-10/semega3.jpg

ali110
2015/03/04, 16:29
پیشاپیش ، توافق هسته ای را به همه دوستان و عزیزان تبریک عرض میکنم / نوروز هسته ای مبارک

negarminavi
2015/03/09, 08:23
اطلاعات و صورت‌های مالی 12 ماهه منتهی به 1393/09/30 (حسابرسی نشده)

آذر 93 نسبت به 92 :

1- جمع درآمدها : 82 درصد افزایش
2- سود عملیاتی : 84 درصد افزایش

3- سود خالص : 108 درصد افزایش
4- سود شناسایی شده برای هرسهم در 12 ماهه : 508 ریال

صورت وضعیت پورتفوی 12 ماهه منتهی به 1393/09/30 (حسابرسی نشده)

در ابتدای دوره : 122 درصد

در انتهای دوره : 173 درصد

مجموع سهام تحصیل شده در بورس طی دوره : 31،166 میلیون ریال

مجموع سهام تحصیل شده در خارج از بورس طی دوره : 707،723 میلیون ریال

مجموع سهام واگذار شده طی دوره : 3،500 میلیون ریال

mey
2015/03/09, 08:54
1393/12/18.....

عجب نکته با اهمیتی در گزارش اخیر سمگا (1393/09/30 حسابرسی نشده) وجود داره...!!!!

شرکت نسبت به ابتدای دوره 707,723 میلیون ریال دارایی خرید کرده!!!

توسعه گردشگری آریا زیگورات با صرف 265,166 میلیون ریال مالکیت خود را از 27.97% گزارشات 6 ماهه 93 به 68.07% ارتقا داده است!!!!
ضمنا" به ترتیب این مبالغ را صرف افزایش سرمایه گذاری خود در زیر مجموعه ها کرده!!!

سرمایه گذاری نگین گردشگری ایرانیان سهامی خاص 198,000 میلیون ریال!!! افزایش سهم مالکیت از 2% به 20%..!!
توسعه مجتمع های تفریحی تجاری سمگا به مبلغ 106,000 میلیون ریال.
کارگذاری آگاه ارتقاء مالکیت از 0 به 20%....!! به مبلغ 66,589 میلیون ریال.
توسعه مجتمع های خدماتی رفاهی پارس زیگورات به ملغ 57,375 میلیون ریال.

سمگا نسبت به ابتدای دوره و در دروه مالی منتهی به 1393/09/30 حدود 71 میلیارد تومان دارایی تحصیل کرده است!!!!!!!!

صورت ریز معاملت سهام - تحصیل شده (در دوره 1393/09/30): 707,723 میلیون ریال

باشگاه گردشگری ایرانیان
توسعه مجتمع های خدماتی رفاهی پارس زیگورات
توسعه مجتمع های تفریحی تجاری سمگا
توسعه گردشگری آریا زیگورات
توسعه فناوری اطلعات گردشگری ایران
شركت آموزشی پژوهشی و مشاوره اندیشه گردشگری ایرانیان
سرمایه گذاری نگین گردشگری ایرانیان سهامی خاص
كارگزاری آگاه
نوسازی و ساختمان تهران

negarminavi
2015/04/21, 08:47
شركت گروه سرمايه گذاري ميراث فرهنگي و گردشگري ايران (سهامي‌عام)
نماد: سمگا کد: 51-10-55

موضوع: خلاصه تصمیمات مجمع عمومی عادی سال مالی منتهی به 30/09/1393

بدین ‌وسیله به اطلاع می‌رساند، مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت گروه سرمايه گذاري ميراث فرهنگي و گردشگري ايران (سهامي‌عام) در تاریخ 30/01/94 تشکیل گردید. خلاصة تصمیمات مجمع به ‌شرح ذیل می‌باشد:

1) صورت‌های مالی سال مالی منتهی به 30/09/1393 شرکت مورد تصویب قرار گرفت.
2) موسسه حسابرسی رهیافت و همکاران به عنوان حسابرس مستقل و بازرس قانونی اصلی و موسسه حسابرسی آزموده کاران به عنوان حسابرس مستقل و بازرس قانونی علی البدل انتخاب گردیدند.
3) روزنامه های «اطلاعات» و «دنیای اقتصاد» به‌عنوان روزنامه های کثیرالانتشار جهت درج آگهی‌های شرکت در سال مالی 94 انتخاب گردیدند.
4) سود تقسیمی به ازای هر سهم مبلغ 400 ریال تصویب گردید.
5) پاداش هیأت مدیره به مبلغ 800ر4 میلیون ریال به صورت ناخالص مورد تصویب قرار گرفت.
6) حق حضور اعضاي غير موظف هيأت مديره ماهيانه مبلغ 000ر000ر8 ريال به ازاي حداقل يک جلسه در ماه تصويب گرديد.
7) اعضای هیئت مدیره به شرح ذیل برای مدت 2 سال انتخاب گردیدند:

اعضای اصلی:
شرکت تدبیران تجارت راه نور
شرکت فراز عمران آریانا
شرکت توسعه امید افق گردشگری
شرکت طلایه داران تجارت کاسپین
شرکت گروه خدمات گردشگری نارپ ایرانیان
شرکت طرح سازه تنیان
شرکت نماد افزون پاسارگاد

اعضای علی البدل:
شرکت سرمایه گذاری حامی گستره شرق
شرکت صبا سامان تجارت بامداد

negarminavi
2015/04/21, 09:33
اطلاعات و صورت‌های مالی میاندوره‌ای 3 ماهه منتهی به 1393/12/29 (حسابرسی نشده)

اسفند 93 نسبت به 92 :

1- شناسایی زیان از فروش سرمایه گذاری
2- زیان عملیاتی : 700 درصد افزایش

3- زیان خالص : 253 درصد افزایش
4- زیان شناسایی شده برای هرسهم در 3 ماهه : 90 ریال

maryam banihashemi
2015/06/22, 07:55
در پی شنیده های به گوش رسیده از سمگا مبنی بر افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها ، گویا مدیر سرمایه گذاری شرکت اعلام نموده است که افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها فعلا در حد یک ایده فکری است (http://ecosahm.com)و قصد اجرای آن را نداریم، ضمن اینکه میزان دارایی‌ها پس از تجدید ارزیابی از طرف کارشناس مشخص می شود و 890% افزایش در دارایی ها کمی بعید به نظر می‌رسد. در این خصوص منبعی آگاه از سمگا اظهار داشت: در حال پیگیری مقدمات افزایش سرمایه 150 درصدی از محل آورده نقدی سهامداران هستیم، اما هنوز درخواست این افزایش سرمایه به سازمان بورس ارسال نشده است.
http://www.ecosahm.com/%D8%B4%D8%A7%DB%8C%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%D8%B4%D9%86%DB%8C%D8%AF%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D9%88%D8%B1%D8%B3-%D8%AF%D9%88%D8%B4%D9%86%D8%A8%D9%87-1-%D8%AA%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D8%A7%D9%87-94/

سلطان بورس
2015/06/22, 12:21
روند معاملاتی سهم خیلی بد هست
قبلا بازیگران خیلی خوبی داشت . ولی انگار همشون خارج شدن
محدوده 580 - 600 حمایت هست . سهمی که از روند مثبت مذاکرات خیلی نفع میبره منفی هست !!!

negarminavi
2015/07/22, 15:18
اطلاعات و صورت‌های مالی میاندوره‌ای 6 ماهه منتهی به 1394/03/31 (حسابرسی نشده)

خرداد 94 نسبت به 93 :

1- شناسایی زیان از فعالیت سرمایه گذاری
2- شناسایی زیان عملیاتی

3- زیان خالص : 26594 درصد افزایش
4- زیان شناسایی شده برای هرسهم در 6 ماهه : 115 ریال

samy816
2015/09/12, 17:22
کمترین حجم معاملاتی در یک روز (بدون احتساب روز های صف خرید و فروش) از 93/3/3

samy816
2015/09/13, 06:57
4157

عدم نیاز به تعدیل EPS پیش بینی شده 1394

PE فعلی 4.7

samy816
2015/09/15, 07:32
TheGuradian

AccorHotels becomes first international chain to open in Iran

The French group AccorHotels announced on Monday it would become the first international hotel group to operate in Iran as the Islamic republic opens up to the west after the deal on its nuclear program.

AccorHotels will open an Ibis hotel and a Novotel branch near Tehran’s international airport.

The move comes just two months after the historic nuclear accord which the west says is aimed at preventing Iran from building a nuclear bomb. The deal received backing from the US Congress on Thursday.

The hotel contracts will be signed on Tuesday by AccorHotels’ chief executive, Sebastien Bazin, with representatives of an Iranian company, Aria Ziggurat, which owns the buildings.

The hotels are scheduled to open on 15 October with a total of nearly 500 rooms.

Aimed at both international and Iranian business travellers, they will be equipped with meeting rooms, conference spaces, and spas, fitness suites and swimming pools.

“There is an enormous potential for development of our brands in this country of nearly 80 million inhabitants whose economy is growing fast,” Bazin said.

AccorHotels is the world’s sixth-largest hotel group.

http://www.theguardian.com/world/2015/sep/15/accorhotels-becomes-first-international-chain-to-open-in-iran

samy816
2015/09/15, 20:22
http://forums.boursy.com/imported/2015/09/mix2_novotel_reservation-1.jpg (http://uupload.ir/)

samy816
2015/09/15, 20:34
کی فکر می کرد بشود یک روز سهامدار Accrohotels بشویم!!! اونم به قیمت 600 تومن؟!

شایان ذکر است که هر سهم شرکت واقعا 41 یورو است یعنی 164 هزارتومان :)

این مقایسه شاید افسانه ای و زاده تخیل به نظر برسد....
ولی نیک شیرین است.

H.samimi
2015/09/15, 21:01
کی فکر می کرد بشود یک روز سهامدار Accrohotels بشویم!!! اونم به قیمت 600 تومن؟!

شایان ذکر است که هر سهم شرکت واقعا 41 یورو است یعنی 164 هزارتومان :)

این مقایسه شاید افسانه ای و زاده تخیل به نظر برسد....
ولی نیک شیرین است.
دوست عزیز اگه تحلیلی دارید لطفا" ارائه دهید
منم سهامدار این نفله هستم

samy816
2015/09/16, 12:23
دوست عزیز اگه تحلیلی دارید لطفا" ارائه دهید
منم سهامدار این نفله هستم

شرکت در پیش بینی 141 تومانی خود هیچ سود و زیانی از محل شرکت آریا زیگرات و یا همان هتل فرودگاه امام پیش بینی نکرده است و حتی پروژه را نا تمام در نظر گرفته. بعدا هم که در اسفند ماه شفاف سازی شد که افتتاح هتل هیچ تغییری در EPS ایجاد نخواهد کرد. به نظر شما همچین چیزی ممکنه؟!

شرکت از محل فروش سهام آریا زیگرات هم هیچ سودی پیش بینی نکرده است.

با توجه به قرارداد دیروز که به قول آقای جهانگیری که نه تفهام و توافق و بلکه قرارداد است، و با توجه به سیاست های دولت ایران و هر شرکتی که به دنبال سود سازی است، به نظر نمیرسد گروه هتل آکور فرانسه بدون سرمایه گذاری مستقیم این مسئولیت را پذیرفته باشد که فقط به عنوان مدیر پروژه هتل داری کند.

مضافا، هتل ها از تاریخ 15 اکتبر شروع به فعالیت می کنند که در حقیقت سال مالی شرکت آریا زیگرات پایان یافته و در سال مالی 1395 قراردارد در حالی که سال مالی شرکت مادر،سمگا، هنوز تمام نشده.

شرکت در طی سال جاری سهام خود را در شرکت کارگزاری آگاه افزایش داده است.

قیمت سهم مدتی است به شدت کنترل می شود ، به نظر من البته. نوع معاملات بی شباهت با نوع معاملات قبل از استارت قبلی نیست.

saaani
2015/09/16, 23:04
شرکت در پیش بینی 141 تومانی خود هیچ سود و زیانی از محل شرکت آریا زیگرات و یا همان هتل فرودگاه امام پیش بینی نکرده است و حتی پروژه را نا تمام در نظر گرفته. بعدا هم که در اسفند ماه شفاف سازی شد که افتتاح هتل هیچ تغییری در EPS ایجاد نخواهد کرد. به نظر شما همچین چیزی ممکنه؟!

شرکت از محل فروش سهام آریا زیگرات هم هیچ سودی پیش بینی نکرده است.

با توجه به قرارداد دیروز که به قول آقای جهانگیری که نه تفهام و توافق و بلکه قرارداد است، و با توجه به سیاست های دولت ایران و هر شرکتی که به دنبال سود سازی است، به نظر نمیرسد گروه هتل آکور فرانسه بدون سرمایه گذاری مستقیم این مسئولیت را پذیرفته باشد که فقط به عنوان مدیر پروژه هتل داری کند.

مضافا، هتل ها از تاریخ 15 اکتبر شروع به فعالیت می کنند که در حقیقت سال مالی شرکت آریا زیگرات پایان یافته و در سال مالی 1395 قراردارد در حالی که سال مالی شرکت مادر،سمگا، هنوز تمام نشده.

شرکت در طی سال جاری سهام خود را در شرکت کارگزاری آگاه افزایش داده است.

قیمت سهم مدتی است به شدت کنترل می شود ، به نظر من البته. نوع معاملات بی شباهت با نوع معاملات قبل از استارت قبلی نیست.

سلام
به نظر من شاید بهتر باشه یکم واقع بینانه تر به داستان بنیاد سمگا نگاه کنیم..من با بازیگر ها و تحلیل تکنیکال سهم و اینکه چطور تو چه محدوده ای نوسان میکنه کاری ندارم..بحث بنیاد سهم رو دارم..
اولا که هر چقدر برای هتل امام مشتری بیاد (به عبارتی مسافر بیاد) فرقی به حال سمگا نمیکنه..فقط پولش میره تو جیب آریا زیگورات ..یه توافقیه بین خودشون..بنابراین سمگا زمانی میتونه از محل این پروژه سود واقعی شناسایی کنه بتونه اونو بفروشه..که من بعید میدونم بتونه..
اولین نکته ای که درباره فروش این پروژه است بهای تمام شده پروژه است حدود 200 میلیارد تومن..در حالی که من با چند تا از هتل ساز های بزرگ صحبت کردم ب ت که برای این هتل دراوردیم خیلی کمتر ازین حرفا بود..نکته دوم بهای فروش هست.. شما اگر بری با مدیر سرمایه گذاری این شرکت صحبت کنی حس میکنیتو سال 91-92 هستی و همه چی تو ساخت و ساز گل و بلبل و راحت میتونی یه حاشیه سود خوب بگیری و نقدینگی تو جامعه ریخته..انتظار بازدهی 100 درصدی به بالا دارن از پروژه که منطقی نیست..یک ینکه مشتری ندارن دو اینکه کسی حاضر نیست بره به امام انقدر پول(منظور از انقدر پول حدود 800 میلیارد تومنه) ..
در کل اگر بخوایم به یک جمع بندی از سمگا برسیم..با توجه به پروژه های دیگه ی شرکت و همین پروژه ی امام..شرکت خیلی خوب کار کرده..خوبم سود میکنه..منتهی حسابسازیشون طوریه که تهش چیزی برای سهامدار نمیمونه(نمونش بهای تمام شده رو بالا میگیره ) به عبارتی تو این پروژه ها حیف و میل زیاد میشه ..البته حیف که نه میل زیاد میشه..
و متاسفانه این داستان تو همه شرکت های ساختمونیه ایران هست..خوب سود میکنن..ولی برای خودشون نه سهامدارا..
با این داستانا به نظر من سمگا از دید بنیادی با شرایط الانش بیشتر از -750-800 تومن نمی ارزه..

samy816
2015/09/17, 09:45
سلام
به نظر من شاید بهتر باشه یکم واقع بینانه تر به داستان بنیاد سمگا نگاه کنیم..من با بازیگر ها و تحلیل تکنیکال سهم و اینکه چطور تو چه محدوده ای نوسان میکنه کاری ندارم..بحث بنیاد سهم رو دارم..
اولا که هر چقدر برای هتل امام مشتری بیاد (به عبارتی مسافر بیاد) فرقی به حال سمگا نمیکنه..فقط پولش میره تو جیب آریا زیگورات ..یه توافقیه بین خودشون..بنابراین سمگا زمانی میتونه از محل این پروژه سود واقعی شناسایی کنه بتونه اونو بفروشه..که من بعید میدونم بتونه..
اولین نکته ای که درباره فروش این پروژه است بهای تمام شده پروژه است حدود 200 میلیارد تومن..در حالی که من با چند تا از هتل ساز های بزرگ صحبت کردم ب ت که برای این هتل دراوردیم خیلی کمتر ازین حرفا بود..نکته دوم بهای فروش هست.. شما اگر بری با مدیر سرمایه گذاری این شرکت صحبت کنی حس میکنیتو سال 91-92 هستی و همه چی تو ساخت و ساز گل و بلبل و راحت میتونی یه حاشیه سود خوب بگیری و نقدینگی تو جامعه ریخته..انتظار بازدهی 100 درصدی به بالا دارن از پروژه که منطقی نیست..یک ینکه مشتری ندارن دو اینکه کسی حاضر نیست بره به امام انقدر پول(منظور از انقدر پول حدود 800 میلیارد تومنه) ..
در کل اگر بخوایم به یک جمع بندی از سمگا برسیم..با توجه به پروژه های دیگه ی شرکت و همین پروژه ی امام..شرکت خیلی خوب کار کرده..خوبم سود میکنه..منتهی حسابسازیشون طوریه که تهش چیزی برای سهامدار نمیمونه(نمونش بهای تمام شده رو بالا میگیره ) به عبارتی تو این پروژه ها حیف و میل زیاد میشه ..البته حیف که نه میل زیاد میشه..
و متاسفانه این داستان تو همه شرکت های ساختمونیه ایران هست..خوب سود میکنن..ولی برای خودشون نه سهامدارا..
با این داستانا به نظر من سمگا از دید بنیادی با شرایط الانش بیشتر از -750-800 تومن نمی ارزه..

در خصوص مشتری های هتل و اینکه پولش تو جیب کی میریه ... اگر نگاهی به ترکیب سهامداران شرکت آریا زیگورات داشته باشیم میبنیم شرکت سرمایه گذاری بانک پارسیان و امثال اون وجود دارند. و برای مثال باید اشاره کنم به سیاست های سرمایه گذاری پارسیان ،که فکر میکنم به خوبی از تقسیم DPS امسال بانک در شرایطی که تکلیف شده بود از سوی بانک مرکزی به عدم تقسیم ، مشخص است. برای همین این شانس وجود داره که یه دو قرون تو جیب سهامداران هم بره. به هر شکل به نظر بنده از کنار ترکیب سهامداران این شرکت و حتی خود سمگا نباید به سادگی گذشت.

در خصوص آینده مشتریان هتل هم فکر میکنم طرح توجهیش را آکورهتلز خوب مد نظر داشته و با صحبت هایی که من شنیدم کلا پیش بینی ها از ترافیک فرودگاه بسیار خوب هست و Crew خطوط هوایی به تنهایی منبع درآمد خوبی برای هتل خواهد بود.

در مورد بهای تمام شده هم به نظر من با توجه به مدت طولانی که پروژه درگیر بود و تغییرات نرخ ارزی که اتفاق افتاد شاید بی راه نباشد هر چند که به نظر برای هتلی که برای مدت 15 سال قرارداد مدیریتش امضا شد، اهمیت چندانی هم ندارد و وزن جریان نقدینگی آتی بسیار بیشتر خواهد بود، البته در تحلیل بنده.

حال تمام این صحبت ها پیرامون آریا زیگورات است و جالب اینکه همانطور که گفتم حتی 1 ریال از این محل در پیش بینی سود نیامده. سایر پروژه های شرکت هم که هر کدام جای سود سازی خوبی دارند.

تحلیل بازار املاک و مستغلات هم که در اینجا نمی گنجد و خیلی پیچیده تر از این حرفاست که بنده به خودم اجازه تحلیل بدهم.

به هر شکل فکر می کنم در چند مورد هیچ شکی نیست، صنعت گردشگری از صنایع پیشتاز در دوران پساتحریم خواهد بود هم . هم بازار داخلی دارد هم ارز آوری. تنها نماینده این صنعت در بازار سرمایه سمگا است.

فکر می کنم آینده روشنی دارد شرکت.

saaani
2015/09/23, 23:42
در خصوص مشتری های هتل و اینکه پولش تو جیب کی میریه ... اگر نگاهی به ترکیب سهامداران شرکت آریا زیگورات داشته باشیم میبنیم شرکت سرمایه گذاری بانک پارسیان و امثال اون وجود دارند. و برای مثال باید اشاره کنم به سیاست های سرمایه گذاری پارسیان ،که فکر میکنم به خوبی از تقسیم DPS امسال بانک در شرایطی که تکلیف شده بود از سوی بانک مرکزی به عدم تقسیم ، مشخص است. برای همین این شانس وجود داره که یه دو قرون تو جیب سهامداران هم بره. به هر شکل به نظر بنده از کنار ترکیب سهامداران این شرکت و حتی خود سمگا نباید به سادگی گذشت.

در خصوص آینده مشتریان هتل هم فکر میکنم طرح توجهیش را آکورهتلز خوب مد نظر داشته و با صحبت هایی که من شنیدم کلا پیش بینی ها از ترافیک فرودگاه بسیار خوب هست و Crew خطوط هوایی به تنهایی منبع درآمد خوبی برای هتل خواهد بود.

در مورد بهای تمام شده هم به نظر من با توجه به مدت طولانی که پروژه درگیر بود و تغییرات نرخ ارزی که اتفاق افتاد شاید بی راه نباشد هر چند که به نظر برای هتلی که برای مدت 15 سال قرارداد مدیریتش امضا شد، اهمیت چندانی هم ندارد و وزن جریان نقدینگی آتی بسیار بیشتر خواهد بود، البته در تحلیل بنده.

حال تمام این صحبت ها پیرامون آریا زیگورات است و جالب اینکه همانطور که گفتم حتی 1 ریال از این محل در پیش بینی سود نیامده. سایر پروژه های شرکت هم که هر کدام جای سود سازی خوبی دارند.

تحلیل بازار املاک و مستغلات هم که در اینجا نمی گنجد و خیلی پیچیده تر از این حرفاست که بنده به خودم اجازه تحلیل بدهم.

به هر شکل فکر می کنم در چند مورد هیچ شکی نیست، صنعت گردشگری از صنایع پیشتاز در دوران پساتحریم خواهد بود هم . هم بازار داخلی دارد هم ارز آوری. تنها نماینده این صنعت در بازار سرمایه سمگا است.

فکر می کنم آینده روشنی دارد شرکت.

خب من متوجه حرفتون درباره ترکیب سهامدارای زیگورات و سمگا نشدم..قطعا ترکیب سهامداری هر شرکت سرمایه گذاریی خیلی مهمه و هر تحلیلگری باید بهش توجه کنه..منتهی من متوجه نمیشم ، اینکه سرمایه گذاری بانک پارسیان یه بخشی از زیگورات رو داره و یه بخشی از سمگا چه ربطی به DPSدریافتی سهامداران سمگا داره؟ به عبارتی این داستان بیشتر برای سهامداری س. پارسیان خوبه تا سهامدارای سمگا..پس در نهایت این پول تو جیب سهامدارای سمگا نمیره..
به نظر من اینکه شرکت سودی از بابت زیگورات پیش بینی نکرده کار عاقلانه ای بوده چون خودشونم از فروش پروژه امام تا 2 یا 3سال آینده مطمن نیستن..البته امید که آکورهتلز به پروژه ارزش خوبی بده و حاضر بشه سرمایه گذاری کنه..

درباره ی بهای تمام شده ام اینکه پروژه ها انقدر طول کشیده (البته تو ایران این داستان جا افتاده همه شرکت ها پروژه رو طول میدن و بهای تمام شدش میره بالا و تنها کسی که این وسط ضرر میکنه سهامدار که ابنم بیشتر به خاطر نظارتیه که به شرکت هاو عملکردشون نمیشه) فقط تفاوت سمگا با شرکتای دیگه اینکه نمیزنه پروژه راکد..
این شرکت واقعا جای پیشرفت داره به نظر من اگر بتونن هتل سیرجان رو در زمان کمتر با بهای تمام شده اعلامی کمتر بسازن میتونن ازون پروژه سود خوبی نصیب سهامداراشون بکنن..ولی بحث اصلی زمان و هزینه است..که همش از جیب سهامدارا میره و مدیرای شرکت هیچ انگیزه و عجله ای برای کاهش هزینه هایی که سهامداران خرد میدن ندارن..

negarminavi
2015/10/21, 09:38
موضوع: پیشنهاد هیئت مدیره به مجمع عمومی فوق العاده در خصوص افزایش سرمایه

با عنایت به جزء "ب" ماده 13 دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت های ثبت شده نزد سازمان (مصوب 1386/05/03 هیئت مدیرة سازمان بورس و اوراق بهادار) به پیوست گزارش توجیهی هیئت مدیرة به منظور پیشنهادافزایش سرمایه از مبلغ 800,000,000,000 ریال به مبلغ 2,000,000,000,000 ریال از محل آورده نقدی سهامداران به منظور جبران مخارج سرمايه اي گذشته و مشارکت در افزايش سرمايه شرکت هاي سرمايه پذير (با سلب حق تقدم از سهامداران فعلي) که در تاریخ 1394/05/31 به تصویب هیئت مدیره رسیده و جهت اظهارنظر به حسابرس و بازرس قانونی ارسال شده، ارائه می گردد.اظهارنظر بازرس قانونی نسبت به گزارش مذکور متعاقبا اطلاع رسانی می گردد.

بدیهی است انجام افزایش سرمایة یادشده منوط به موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار و تصویب مجمع عمومی فوق العاده می باشد.

negarminavi
2015/10/23, 00:10
اطلاعات و صورت‌های مالی میاندوره‌ای 9 ماهه منتهی به 1394/06/31 (حسابرسی نشده)

شهریور 94 نسبت به 93 :

1- شناسایی زیان از فعالیت سرمایه گذاری
2- شناسایی زیان عملیاتی و زیان خالص

3- زیان شناسایی شده برای هرسهم در 9 ماهه : 110 ریال

negarminavi
2015/10/26, 15:21
پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به 1394/09/30 دوره 10 ماهه (حسابرسی نشده)

به اطلاع می رساند بر مبنای اطلاعات دریافتی از شرکت گروه سرمايه گذاري ميراث فرهنگي و گردشگري ايران طی نامه شماره مورخ 1394/08/04 پیش بینی درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به 1394/09/30 با سرمایه 800,000 میلیون ریال مبلغ 1,416 ریال به طور خالص پس از کسر مالیات می باشد.

پوشش 94 درصدی سود در 10 ماهه

دلایل تغییر اطلاعات پیش بینی سال منتهی به 1394/09/30 (حسابرسی نشده) نسبت به اطلاعیه قبلی

بودجه اعلامي شرکت سمگا براي سال مالي منتهي به 20/09/1394 بر اساس مبالغ بودجه اعلام شده شرکت‌هاي زيرمجموعه (فرعي و وابسته) تنظيم گرديده است. در خصوص شرکت‌هاي وابسته به‌دليل عدم کنترل توسط سمگا، طبيعتاً همواره صرف بودجه اعلامي توسط سهامدار عمده مبناي محاسبه سمگا قرار خواهد گرفت. و در خصوص شرکت‌هاي فرعي نيز صرفاًَ بودجه اعلام شده توسط شرکت ميلاد آريازيگورات محقق نگرديده که آن هم به‌دليل افت قابل ملاحظه بازار در طي اواخر سال 1393 و ماه‌هاي سپري شده سال 1394 بوده است.

بودجه تنظيمي شرکت ميلاد آريازيگورات بر مبناي فروش سهام بانک گردشگري و سود حاصل از آن بوده که به‌دليل افت قابل ملاحظه سهام بانک در بازار نسبت به پيش‌بيني اوليه (2،200 ريال) از يک‌طرف و سياست‌هاي اتخاذ شده توسط مجموعه گروه مالي گردشگري مبني بر تمرکز مجموعه شرکت‌هاي گروه در يک محل فيزيکي و فروش ساختمان به‌دليل اين جابجائي و تحصيل سود از اين منبع و جبران سود پيش‌بيني در بودجه، محقق نگرديد.

لذا بنا به مراتب مذکور و با توجه به عدم تامين سود پيش‌بيني توسط شرکت‌هاي وابسته (اقتصادي نگين گردشگري ايرانيان، بانک گردشگري و کارگزاري آگاه) و شرکت فرعي( تجارت بين الملل ميلادآريازيگورات) و تامين سود بودجه از محل جابجائي دارائي، ترکيب سود و زيان در دو بخش عملياتي و غير عملياتي دستخوش تغيير گرديد. ليکنEPS پيش‌بيني سال مالي، محقق خواهد شد.

"heydar"
2015/10/27, 09:29
گزارش دستکاری میکنند عوامل و نوچه ها بوووق میزنند هنوز صف نشده که/:.ph34r-smiley.:/

negarminavi
2015/11/08, 11:28
اطلاعيه

شرکت گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی و گردشگری ایران (سهامی عام)
نماد: سمگا کد: 51-10-55

موضوع: معاملات مربوط به خرید و فروش یک دستگاه ساختمان و توضیحات تکمیلی در خصوص پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی 94

الف) معاملات شش دانگ ساختمان به شماره پلاک ثبتی 553 فرعی از 70 اصلی واقع در بخش 11 تهران به مساحت 2555 متر مربع از سال 90 تا کنون بشرح ذیل می باشد:

1. قرارداد ساختمان فوق طی مبایعه نامه شماره ت ن/90/60 مورخ 08/09/90 فی ‌مابین آقای علی اکبر خدا بخشی بعنوان فروشنده و شرکت توسعه تجارت سیمای نوین(شرکت وابسته سمگا) بعنوان خریدار به قیمت 850ر178میلیون ریال منعقد گردیده است. لازم بذکر است بهای کارشناسی 000ر182 میلیون ریال گزارش شده است.

2. طی مبایعه نامه شماره ت ن /63/91 مورخ 12/02/91 شرکت توسعه و تجارت سیمای نوین بعنوان فروشنده ساختمان مورد گزارش را به بهای کارشناسی و قیمت 495ر278 میلیون ریال به شرکت مجتمع فولاد صنعت بناب بعنوان خریدار منتقل نموده است.

 مطابق با صورتهای مالی منتهی به 31/03/91 شرکت بانک گردشگری و شرکت سرمایه گذاری میراث فرهنگی و گردشگری ایران، شرکت فوق الذکر مالک 7ر9% از سهام بانک گردشگری بوده و از طرفی بانک گردشگری مالک 40% از سهام شرکت مجتمع فولاد صنعت بناب بوده است.

3. مجدداً شرکت مجتمع فولاد صنعت بناب با انعقاد مبایعه نامه شماره 12166/92 مورخ 04/08/92 ساختمان مذکور را به مبلغ 000ر340 میلیون ریال به شرکت سرمایه گذاری میراث فرهنگی و گردشگری ایران بفروش رسانده است. همچنین بهای کارشناسی 000ر306 میلیون ریال در تاریخ 18/03/92 ارزیابی شده است.

4. در نهایت در تاریخ 18/07/94 طی مبایعه نامه شماره 5/201/945 شرکت سرمایه گذاری میراث فرهنگی و گردشگری ایران ساختمان مذکور را به بهای کارشناسی و قیمت 000ر800 میلیون ریال به شرکت اقتصادی نگین گردشگری ایرانیان (شرکت وابسته سمگا) واگذار نموده است

ب) توضیحات تکمیلی در خصوص پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی 94:

پیش بینی سود خالص سال مالی 94 که در تاریخ 06/08/94 توسط شرکت اعلام گردیده مبلغ 963ر136ر1 میلیون ریال می باشد (به ازای هر سهم مبلغ 421ر1 ریال) که مبلغ 381ر478 میلیون ریال از آن سود حاصل از فروش ساختمان است (پیوست 1) . همچنین سود حاصل از سرمایه گذاری در شرکت تجارت بین الملل میلاد آریا زیگورات طی نامه شماره 4979-8-94 مورخ 10/08/94 (پیوست2) و سود سرمایه گذاری درشرکت تندیس تجارت باختر طبق صورت وضعیت پرتفوی سهام شرکتهای خارج از بورس نیز ارائه شده است.

samy816
2015/11/15, 14:14
سمگا از دریچه تحلیل (بورس 24)

نتیجه گیری تحلیل
با توجه به دارایی ها و سرمایه گذاری های ذکر شده شرکت سمگا در گزارش و افزایش سرمایه 150 درصدی آن از محل سلب حق تقدم و افق مثبت گردشگری در ایران در دوران پسا تحریم، دید کارشناسان این مجموعه اینست که ارزش ذاتی این سهم بسیار بالاتر از ارزش بازار آن می باشد و انتظار می رود شرکت سود قابل توجهی در سال های آتی نصیب خود و سهامداران نماید. اگر بخواهیم قیمتی برای ارزش ذاتی سهم درنظر بگیریم در صورتی که این شرکت تحت مدیریت مدیران فعلی (دارایی نامشهود شرکت) باشد حداقل 15000 ریال برای سهم می توان متصور شد.

http://bourse24.ir/articles/14352/%C2%AB%D8%B3%D9%85%DA%AF%D8%A7%C2%BB%20%D8%A7%D8%B 2%20%D8%AF%D8%B1%DB%8C%DA%86%D9%87%20%D8%AA%D8%AD% D9%84%DB%8C%D9%84

پویا سرمایه
2015/11/16, 11:59
به نظر موج 5 افزایشی سهم شروع شده...پله اول خریداری شد.

سلطان بورس
2015/11/16, 14:46
گزارش شرکت در یکی دو روز آینده میاد
سود اعلامی از امسال بیشتره
پله اول منم محدوده 758 خریدم

اقای خاص
2015/11/16, 19:28
http://forums.boursy.com/imported/2015/11/evqo_-1.png (http://uupload.ir/)

برای ورود منطقی اینه که مقاومت سنگین 7700 شکسته بشه....