PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــمک

بوف کور
2011/05/11, 13:33
سلام
توروخدا یکی به من کمک کنه
من ماهی زبرا دارم
سه تا ماده یه نر
ماهی هام باردارند :x ولی نمی دونم چرا تخم ریزی نمی کنن
چی کار کنم ؟
ظاهرا نکاتی داره که من بلد نیستم
تا این فرزندان من از بین نرفتن بگید چی کار کنم :(

مهربان
2011/05/11, 14:31
...بوف کور بیا اینجا کلید حل مشکلت پیش منه...خیلی ارومو ظریف با لبه چاقو شیکمشو پاره کن تخماش خودش ول میشه...:d:d:d

بوف کور
2011/05/11, 14:34
...بوف کور بیا اینجا کلید حل مشکلت پیش منه...خیلی ارومو ظریف با لبه چاقو شیکمشو پاره کن تخماش خودش ول میشه...:d:d:d

X-(:-w
دکتر من با اینا رابطه عاطفی دارم نگو به خدا پس می یفتم

بوف کور
2011/05/11, 19:41
ای بورسی های پول دوست ایا کسی هست که مرا یاری کند ؟
یعنی شما هیچ کدومتون ماهی نداشتید ؟
یعنی شما براتون مهم نیست که یه مادر داره درد می کشه اما بچه هاش به دنیا نمی یان ؟:p
اونم از دکترتون که یه سور زده به جلادا :D

pani
2011/05/11, 20:19
زهره جونم اومدم کمک

یه گیاه ریشه دار معلق واسشون بذار مثل بوته گیاه كابومبا
اکواریوم رو تو یه محیط کم نورتر بذار
تعویض كمی آب نیز به تحریك تخمریزی كمك میكند.
یه روش دیگه هم بلدم ببین جواب میده:
براي تخم كشي ماهي ماده، بايد ناحيه ي دمي با يك دست نگه داشته شود و با دست ديگر به آرامي به ناحيه ي شكمي ماهي فشار وارد گردد اگر تنها تعداد كمي تخم ار بدن خارج شد ، هنوز وقتش نیست و بايد برگردانده شود.ناحيه ي شكمي بايد از جلو به عقب ماساژ داده شود تا تمام تخمك ها از بدن خارج شود . فقط خیلی خیلی اروم
پیشاپیش قدم نو رسیده هات مبارک :) :*

بوف کور
2011/05/11, 20:32
زهره جونم اومدم کمک

یه گیاه ریشه دار معلق واسشون بذار مثل بوته گیاه كابومبا
اکواریوم رو تو یه محیط کم نورتر بذار
تعویض كمی آب نیز به تحریك تخمریزی كمك میكند.
یه روش دیگه هم بلدم ببین جواب میده:
براي تخم كشي ماهي ماده، بايد ناحيه ي دمي با يك دست نگه داشته شود و با دست ديگر به آرامي به ناحيه ي شكمي ماهي فشار وارد گردد اگر تنها تعداد كمي تخم ار بدن خارج شد ، هنوز وقتش نیست و بايد برگردانده شود.ناحيه ي شكمي بايد از جلو به عقب ماساژ داده شود تا تمام تخمك ها از بدن خارج شود . فقط خیلی خیلی اروم
پیشاپیش قدم نو رسیده هات مبارک :) :*

اب تو تاپیک سهام برتر تا مجامع و ما تشنه لبان می گردیم =D>
اونوقت میگن چرا انقدر پانی رو دوست داری :x
ممنون پانی جونم همون روش اولو امتحان می کنم
روش دوم و نمی تونم اخه می ترسم :-SS

meysam
2011/05/11, 20:53
شرمنده که نمی تونم کمک کنم چون این نوع ماهی را نداشتم
داشتن ماهی هم عالمی داره
زمانی آکواریومی داشتم (یادش بخیر)حالت شما را داشتم شاید ساعتها پای آکواریوم می نشتم و فقط نگاه میکردم

meysam
2011/05/11, 21:25
این هم اطلاعاتی که از سایت دیگری پیدا کردم
شرایط تخمریزی بسیار آسانی دارند که با بالا بردن مقدار کمی از دمای آکواریوم و فراهم کردن سطح بستر آکواریوم با تور یا برگ یا شن و رساندن عمق آب تانک به 15 cm و ماهی نر ماده که همدیگر را انتخاب کردهاند و گاهی تا مدت ها فقط با یکدیگر جفت گیری میکنند شروع به تخمریزی کرده و تخمه در بستر قرار گرفته و بعد از 2 روز هچ میشوند در این دوره توصیه شده برای خورده نشدن بچه ماهیان زبرا دانیو که بسیار ریز میباشند ماهیان مولد را از آنه دور نمایید
زبرا ها به صورت بارانی تخم ریزی دارند و احتمالا تا به کف تانک تخم نرسیده صبحانه خودشون یا ماهی های دیگه می شوند
سوال : دمایی که برای این نوع ماهی استفاده می کنید چند است؟

Brother
2011/05/11, 21:26
فکر کنم یک سری به این آدرس بزنید بد نباشه http://www.forum.niksalehi.com/showthread.php?t=4519

دانِيوِي گورخر ِيا زِيبرادانِيو
اندازه اِين ماهِي که بومي بنگال و هندوستان است تا 4 سانتِيمتر ِيا کمي بِيشتر مي رسد .نخستِين بار در سال 1905 به اروپا برده شد .بِين ماهي هاي تخمگذار آکوآريومي ، بدون شک اِين ماهِي از معروفترِين آنها به شمار مي آيد .ماهِي بسِيار فعالي است و بصورت دسته اِي حرکت مي کند .برروِي بدن آن خطوط افقِي زِيبايي وجود دارد که شکل رنگ بندِي گورخر به آن مي دهد .اِين ماهِي معمولا مزاحم ساِير ماهي ها نمي شود .

تشخِيص نر و ماده در فصل تخم رِيزِي آسان است، زِيرا ماده ها داراِي شکمي بزرگتر مي باشند .ماهِي ماده روِي بدن و بخصوص باله دمي ، رنگ آميزِي زرد بِيشترِي از ماهِي نر دارد.

.

تخمگذارِي آن بسِيار جالب است و ماهِي علاقه خاصِي به خوردن تخمهاِي خود دارد و معمولا قبل از اِينکه تخمها به کف آکوآريوم برسند آنها را مي خورند .براِي اِين منظور بايد اقدامات لازم براِي جلوگِيرِي از خورده شدن تخمها به عمل آِيد .معمولا بايد عمق آب آکوآريوم کم شود تا ماهِي فرصت خوردن تخمها را قبل از رسِيدن به کف آکوآريوم نداشته باشد. در کف آکوآريوم بايد مقدارِي سنگرِيزه و ِيا گوِيچه شِيشه اِي به عمق 5/2 تا 3 سانتِيمتر رِيخته شود تا تخمها که فاقد قدرت چسبندگِي هستند در داخل آنها جاِيگزِين شوند. به کار بردن سنگرِيزه و گوِيچه شِيشه اِي بزرگ خطرناک است زِيرا در مواقعِيکه ماهِي مي ترسد ممکن است به داخل اِين سنگرِيزه ها رفته و نتواند خارج شود .بنابراِين قطر آنها بايد از 6 تا 8 مي لِيمتر تجاوز ننماِيد .

ِيکِي از بهترِين راههاِي جلوگِيرِي از تلفات تخمها و خورده شدن آنها به وسِيله ماهي ها ، قرار دادن ِيک لاِيه حصِير شِيشه اِي در کف آکوآريوم است .حصِير شِيشه اِي از لوله هاِي شِيشه اِي به قطر 5 تا 8 مي لِيمتر بافته مي شود فاصله بِين هر دو شِيشه نباِيد از 2 تا 4 مي لِيمتر بِيشتر باشد .دو لوله شِيشه اِي را در کف آکوآريوم بايد طورِي قرار داد که زِير سر و ته بافته شِيشه اِي قرار گِيرند .معمولا کف بايد لخت باشد ولِي اگر ماسه ِيا سنگرِيزه هاِي کوچک در کف آن وجود دارد بايد ابتدا آن را به خوبِي مسطح کرده و سپس بافته شِيشه اِي را روِي آن قرار داد .اگر قطر دو لوله شِيشه اِي زِير آن 10 ميلِيمتر باشد ، فاصله بافته از کف آکوآريوم بهمين ميزان خواهد بود .آب بالاِي اِين بافته نباِيد از 10 سانتِيمتر بِيشتر باشد.

هنگام نزدِيک شدن تخم رِيزِي بايد هر ماده بارور را جدا گانه در ِيک اکواریوم قرار داده و مدت ِيک هفته با غذاِي زنده بخوبِي تغذِيه نمود .پس از آماده شدن آکوآريوم مخصوص تخم رِيزِي و قرار دادن آن در محل نورگِيرِي ، ابتدا ِيک ماده خوب در آکوآريوم قرار مي گِيرد .روز بعد 2 تا 3 نر فعال به آکوآريوم اضافه مي شود .اگر تخم رِيزِي در مدت 3 ِيا 4 روز انجام نشود بايد مجددا ماهِي ماده به آکوآريوم مخصوص تغذِيه برگشت داده شود و پس از ِيک هفته مجددا با همان ترتِيب دفعه قبل به آکوآريوم مخصوص تخم رِيزِي منتقل گردد .

وقتِي که ماهي هاي نر شروع به تعقِيب ماهِي ماده مي کنند ، موقع تخم رِيزِي فرا رسِيده است. طبِيعتا پس از تخم رِيزِي قطر شکم ماهِي ماده کوچک خواهد شد .چون تخمها پس از تخم رِيزِي از بِين لوله هاِي شِيشه اِي به کف آکوآريوم مي رِيزند.دِيگر احتِياجِي به مراقبت از تخمها و جلوگِيرِي از خورده شدن آنها بوسِيله والدِين نِيست .اگر کف آکوآريوم شِيشه اِي باشد از زِير مي توان تخمها را مشاهده نمود .تعداد تخمها در هر تخم رِيزِي حدود 200 عدد مي باشد .

پس از تخم رِيزِي بايد والدِين را از آکوآريوم خارج کرد و مي توان با دقت هرچه بِيشتر حصِير شِيشه اِي را نِيز از آکوآريوم بِيرون آورد .در حرارت مناسب تخم رِيزِي که 25 تا 27 درجه سانتِيگراد است لاروها معمولا پس از دو روز از پوسته تخم خارج مي شوند .با توجه به تعداد زِياد آنها بايد دو سه روز اول به آنها آب محتوِي انفوزوئر داد ( کشت انفوزوئرها در قسمت قسمت غذادهی به ماهیان بحث شده است ) .در دو روز اول زندگِي حرکات آنها نسبتا ناجور است ولِي بزودِي رفتار و حرکات آنها عادِي و اشتهاِي آنها خوب مي شود.

تغذِيه خوب و کافِي در اِين ماهي ها اثر بسِيار مطلوب دارد .پس از اِينکه بچه ماهي ها به حدِي رسِيدند که بتوانند با غذاِي مصنوعِي تغذِيه شوند بايد از نظر قد و سلامت بدن، آنها را رقم بندِي نمود .اِين ماهي ها در يک سالگِي بالغ مي شوند و ماهي ها دو ساله پِير به حساب مي آيند .
سن آنها معمولا از دو سال تجاوز نمي کند .اين ماهِي همه چِيز خواراست که تغِيِيرات درجه حرارت 18 تا 29 درجه سانتِيگراد را به خوبِي تحمل مي نماِيد .

بوف کور
2011/05/11, 21:40
این هم اطلاعاتی که از سایت دیگری پیدا کردم
شرایط تخمریزی بسیار آسانی دارند که با بالا بردن مقدار کمی از دمای آکواریوم و فراهم کردن سطح بستر آکواریوم با تور یا برگ یا شن و رساندن عمق آب تانک به 15 cm و ماهی نر ماده که همدیگر را انتخاب کردهاند و گاهی تا مدت ها فقط با یکدیگر جفت گیری میکنند شروع به تخمریزی کرده و تخمه در بستر قرار گرفته و بعد از 2 روز هچ میشوند در این دوره توصیه شده برای خورده نشدن بچه ماهیان زبرا دانیو که بسیار ریز میباشند ماهیان مولد را از آنه دور نمایید
زبرا ها به صورت بارانی تخم ریزی دارند و احتمالا تا به کف تانک تخم نرسیده صبحانه خودشون یا ماهی های دیگه می شوند
سوال : دمایی که برای این نوع ماهی استفاده می کنید چند است؟

ممنون از دوستان عزیز
دمای معمولیه
ببینید اینا چند روزه حدود یک هفته است که شکم هاشون باد کرده و کاملا مشهود که اماده تحم ریزی هستند ولی سوال من اینه که چرا تخم ریزی نمی کنند پس
چند روز زمان می بره تا اماده تخم ریزی بشوند

مسلم
2011/05/12, 00:40
زبرا دیگه چیه؟ کلمش انگلیسیه؟؟! Zebra!!!
یه چیز پرورش یدید بیرزه اردکی غازی!

بوف کور
2011/05/12, 00:48
زبرا دیگه چیه؟ کلمش انگلیسیه؟؟! Zebra!!!
یه چیز پرورش یدید بیرزه اردکی غازی!

حالا مثلا ماهی چرا نمی ارزه ؟
اخه شما مردا احساس دارید؟
خب این چه سوالیه که پرسیدم ؛ معلومه که ندارید :)

مسلم
2011/05/12, 01:07
حالا مثلا ماهی چرا نمی ارزه ؟
اخه شما مردا احساس دارید؟
خب این چه سوالیه که پرسیدم ؛ معلومه که ندارید :)

من نمیفهمم چطوره که ماهی به احساس ربط داره ولی اردک و غاز و شتر مرغ با این همه فایده نداره؟!
اگه من بودم که همین فردا صبح پامیشدم میرفتم یه اردک چاق و چله میخریدم زبرا رو هم مینداختم جلوش گاز بزنه بخوره :d

بوف کور
2011/05/12, 01:23
من نمیفهمم چطوره که ماهی به احساس ربط داره ولی اردک و غاز و شتر مرغ با این همه فایده نداره؟!
اگه من بودم که همین فردا صبح پامیشدم میرفتم یه اردک چاق و چله میخریدم زبرا رو هم مینداختم جلوش گاز بزنه بخوره :d

:-<>:P

Karampor
2011/05/14, 11:57
ببخشید خانم بوف کور که توی تاپیک شما می نویسم

می خواستم ببینیم اگر دوستان یه روز از خواب بیدار شن ببینن همه زندگیشون فیلم بود.......اسم اون فیلم و چی می زارن ؟؟؟؟!!!

pani
2011/05/14, 12:14

چه بی احساس (شکلکو بی خیال)

بوف کور
2011/05/14, 12:24

می خواستم ببینیم اگر دوستان یه روز از خواب بیدار شن ببینن همه زندگیشون فیلم بود.......اسم اون فیلم و چی می زارن ؟؟؟؟!!!

لطف می کنید که می نویسید
این تاپیک متعلق به همه است :d
چه جمله تکان دهنده ای نوشتید ؛ خیلی جا خوردم راستش اصلا ترسیدم در موردش فکر کنم :(

به امید رشد
2011/05/14, 14:17
سلام. برادرم قبلا ماهی داشت. واسشون یه کوزه کوچولو که بتونن برن توش می زاشت و اونام خیلی راحت می رفتن توشو و تخم گذاری می کردند. دمای آبم مهمه. بای

ناامیدی از مردم، اوج آزادی است

بوف کور
2011/05/14, 16:56
سلام. برادرم قبلا ماهی داشت. واسشون یه کوزه کوچولو که بتونن برن توش می زاشت و اونام خیلی راحت می رفتن توشو و تخم گذاری می کردند. دمای آبم مهمه. بای

ناامیدی از مردم، اوج آزادی است

ممنون اسی جان
امروز خراب کاری کردم دارم دق می کنم از غصه
نمی خوام در مورد ماهی حرف بزنم تا چند تا جایگزین کنم در ازی اونایی که نیستن
ای خدا چرا اخه ؟:(

به امید رشد
2011/05/14, 22:12
سلام. مگه چی شده؟ نکنه ماهیاتون خدایی نکرده فوت شدن؟ من از اول با برادرم در مورد نگه داری ماهی مخالف بودم. وقتی آشنایی کافی با نگه داری ماهی نداریم آخه واسه برای لذت خودمونم که شده اونا رو تویه تنگ آبی زندانی کنیم. به جایه ماهی دوتا کبوتر سفید خوشکل بخر ولی زندانیشون نکنیا. کلا با زندانی کردن هر موجودی مخالفم.

خدا همه را آزاد آفرید

مهربان
2011/05/15, 05:12

....خاکسترو الماس...
...ببین زهره جان میتونی ماهیاتو سزارین کنی....:d
....الان پست بالایی رو خوندم متوجه شدم که متاسفانه ماهیا به دیدار معبود شتافتن....زهره جان اینا شهید به حساب میان باید با مراسم دفن بشن..

farhad61
2011/05/15, 06:09
زهره خانم آخر زدی توی روز تولدت چندتا بیگناه رو .....
فکر کنم از همون روش دوم پانی خانم استفاده کردی درسته ؟ ولی فقط یه کم زیادی فشار آوردی و بچه ها و مادر سر زا رفتن:d

pani
2011/05/15, 11:40
ممنون اسی جان
امروز خراب کاری کردم دارم دق می کنم از غصه
نمی خوام در مورد ماهی حرف بزنم تا چند تا جایگزین کنم در ازی اونایی که نیستن
ای خدا چرا اخه ؟:(

زهره جونم چی شده؟:( =(( :((

بوف کور
2011/06/03, 21:09
....خاکسترو الماس...
...ببین زهره جان میتونی ماهیاتو سزارین کنی....:d
....الان پست بالایی رو خوندم متوجه شدم که متاسفانه ماهیا به دیدار معبود شتافتن....زهره جان اینا شهید به حساب میان باید با مراسم دفن بشن..
سلام دکی مهربون
خوبید؟
اره شهید شدن دلم هنوزم داره اتیش می گیره ولی نکات خیلی خوبی رو یاد گرفتم که به این شرح است
1- اب تهران و شهرهای بزرگ کلرش خیلی زیاده و حداقل قبل از این که ماهی رو توش بنذازیم باید 12 ساعت بگذاریم تا کلر اب از بین بره
2- وقتی ماهی مولد رو برای بچه ریزی و یا تخم ریزی جدا می کنیم باید از همون اب اکواریم استفاده کنیم و نه اب تازه
3- برای شروع به کار تکثیر ماهی باید از ماهی های زنده زا شروع کرد که کمی البته فقط کمی ساده تره
4- ماهی ها علاقه خاصی به خوردن بچه و تخم خود دارند و اگر دیر بجمبی بچه به خودت نمی رسه
5- من الان موفق به گرفتن 22 تا بچه ماهی دارم که یه دنیا دوسشون دارم
6- به تمام بورسی ها توصیه می کنم حتما حتی اگر شده دو تا ماهی در محل کارشون داشته باشن چون در از بین بردن استرس بیداد می کنن

زهره خانم آخر زدی توی روز تولدت چندتا بیگناه رو .....
فکر کنم از همون روش دوم پانی خانم استفاده کردی درسته ؟ ولی فقط یه کم زیادی فشار آوردی و بچه ها و مادر سر زا رفتن:d
فرهاد جان خداروشکر این مطلبتو دیر دیم اون روز اگر می دیدم می زدم زیر گریه حالم خیلی بد بود
ولی الان خیلی خوشحالم این بچه ها باعث شدن زندگی برام خیلی شیرین تر بشه :)

meysam
2011/06/03, 22:31
قدمه نو رسیده هاتون مبارک
خوشحالی شما باعث خوشحالی ما هم میشه

بوف کور
2011/06/03, 23:01
قدمه نو رسیده هاتون مبارک
خوشحالی شما باعث خوشحالی ما هم میشه
>:D<

arak_bourse
2011/06/03, 23:06
بوف كور عزيز نميدوني اينجايي كه هستم يه دريا ماهي دورمون هستند. صبح يك تيكه نون انداختيم روي دريا يه عالمه ماهي ريختند روي آب و چه جنب و جوشي مي كردند تا تيكه هاي نون رو بردارند. دريا آروم بود و هر نقطه از دريا رو نگاه مي كردي يه دسته ماهي سطح آب رو به هم مي زد. دريا دريا ماهي تو دريا اومده بود بالا تا از اين صافي دريا لذت ببره اما گرد و غباري كه بلند شده به ما هم رسيده و هوا رو آلوده كرده.

بوف کور
2011/06/03, 23:55
بوف كور عزيز نميدوني اينجايي كه هستم يه دريا ماهي دورمون هستند. صبح يك تيكه نون انداختيم روي دريا يه عالمه ماهي ريختند روي آب و چه جنب و جوشي مي كردند تا تيكه هاي نون رو بردارند. دريا آروم بود و هر نقطه از دريا رو نگاه مي كردي يه دسته ماهي سطح آب رو به هم مي زد. دريا دريا ماهي تو دريا اومده بود بالا تا از اين صافي دريا لذت ببره اما گرد و غباري كه بلند شده به ما هم رسيده و هوا رو آلوده كرده.

وای خوش به سعادتون چقدر دلم می خواست جای شما بودم
مرجان هم اون دورو برا هست ؟
نگید هست که تا یه مرجان خیلی بزرگ برای اکواریوم من پیدا نکنید ولتون نمی کنم :دی

Captain Nemo
2011/06/04, 00:04
سلام
شما کجا هستید ؟
تا اونجایی که من دیدم حوض وسط باغ ملی ماهی نداره ؟!
شوخی کردم اراک جان
هر کجا هستی بهت خوش بگذره ...

آرتمیس
2011/06/04, 00:11
سلام
شما کجا هستید ؟
تا اونجایی که من دیدم حوض وسط باغ ملی ماهی نداره ؟!
شوخی کردم اراک جان
هر کجا هستی بهت خوش بگذره ...

کاپیتان جان !!!!
بالاخره ما نفهمیدیم شما کجا هستید؟؟
شایدم از اونایی هستید که میگن:" همه ایران سرای من است"

Captain Nemo
2011/06/04, 00:31
کاپیتان جان !!!!
بالاخره ما نفهمیدیم شما کجا هستید؟؟
شایدم از اونایی هستید که میگن:" همه ایران سرای من است"
آرتمیس جان
همه ایران که سرای من هست
ولی خب اراک یه چیز دیگست .....
من که گفتم چند سالی در اراک زندگی کردم . فامیل هم زیاد داریم اونجا
هر وقت بیام اراک شما همه دوستان این سایت رو جمع کنید رستوران سمیعی
همگی مهمون من تا با همه آشنا بشیم .

محمود شریعت
2011/06/04, 00:31
ولی الان خیلی خوشحالم این بچه ها باعث شدن زندگی برام خیلی شیرین تر بشه :)

اوه
پس شما هم مادر شديد. تبريك ميگم
دي:

بوف کور
2011/06/04, 00:39
آرتمیس جان
همه ایران که سرای من هست
کاپیتان جان منم اراکیم منم می اما ناهار
ادرسمونم میدان انقلاب ( امکان نداره اراک میدانی با این نام نداشته باشه ؛ اگر نباشه من اخر بد شانسم :d)

اوه
پس شما هم مادر شديد. تبريك ميگم
دي:
ممنون
خیلی خوشگلن
بهتون پیشنهاد می دم شما هم امتحان کنید خیلی دلبستشون می شید :)

Captain Nemo
2011/06/04, 00:42
کاپیتان جان منم اراکیم منم می اما ناهار
ادرسمونم میدان انقلاب ( امکان نداره اراک میدانی با این نام نداشته باشه ؛ اگر نباشه من اخر بد شانسم :d)

ممنون
خیلی خوشگلن
بهتون پیشنهاد می دم شما هم امتحان کنید خیلی دلبستشون می شید :)

بوف کور عزیز
شما هم تشریف بیارید
ولی اول اجازه بدید ببینیم ویزا برامون صادر میشه و
بعد بریم ......
میدون انقلاب راستش من نمیدونم ولی حتما داره دیگه .....

arak_bourse
2011/06/04, 07:03
بوف كور عزيز و كاپيتان جان ميدان انقلاب هم داره. بياييد قدم شما رو چشم.
كاپيتان حالا چرا رستوران سميعي. البته اين سميعي ها از قماش وفسي ها هستند. جتما رفتي اونجا
راستي هتل اميركبير هم خوبه بريد بد نيست.اگه جايي براي خوابيدن نبود اونجا هست.

آرتمیس
2011/06/05, 13:39
آرتمیس جان
همه ایران که سرای من هست

کاپیتان عزیز
چرا رستوران سمیعی.... کلبه درویش هست که در خدمت شما باشیم....
البته فکر کنم پیشنهاد شما خیلی زیرکانه بود ...دوستان که افتخارنمیدن .... ملاقات داشته باشیم شاید اینطوری هم تالاریها را هم دیدیم و اشنا شدیم!!!

Captain Nemo
2011/06/05, 15:44
کاپیتان عزیز
چرا رستوران سمیعی.... کلبه درویش هست که در خدمت شما باشیم....
البته فکر کنم پیشنهاد شما خیلی زیرکانه بود ...دوستان که افتخارنمیدن .... ملاقات داشته باشیم شاید اینطوری هم تالاریها را هم دیدیم و اشنا شدیم!!!

ممنون از لطف شما
امیدوارم همیشه سالم و سلامت باشید
سهام هاتون هم 3 برابر بشه ....
برای ما هم دیدار دوستان و هم تالاریها باعث خوشحالی و مسرت میباشد .
بازار خوب شد یک اکیپ بچه های این سایت رو میاریم اراک هم شما و جناب اراک بورس و دیگر
دوستان رو زیارت کنیم و هم اراک گردی داشته باشیم ....

malavan
2011/06/14, 14:42
آهاي دوستان

به دادم برسيد

بدجوري گيرم

نياز فوري دارم

من استانداردهاي ASME را مي خام

پول ندارم بخرم
زوره
همه اش تو اين جهاد اقتصادي دود شد رفت هوا:((

لينك دانلود مجاني كسي سراغ نداره

آفرين